Metro Top-25 2016 Long Course Season
Last update:  09-13-2016
For Top-25 errors (Club Coaches only, no swimmers or parents) contact Monique Grayson  monique.grayson@metroswimming.org
Home        Age or Age Group    9   10   11   12    13   14   15-16   17-18   
Girls   8 & U   50 Free
31.79
2013
Sarah Tsai (NCAC)
Boys   8 & U   50 Free
33:12
2016
Noah Cakir (TS)
1
Emily Herr
8
34.43
TVSC
Metro Junior Olympics LCM
1
Noah Cakir
8
33.12
TS
LIAC Speedo LI Challenge
2
Heidi Wu
8
34.94
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
2
Aidan Levine
8
34.01
RAC
COND July Jubilee Invitational
3
Martyna Kaps
8
34.97
MPNY
LIE Summer Sizzler Meet
3
Levi Skaistis
8
34.28
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
4
Neala Klein
8
36.01
BAD
LIAC Spring Kickoff Invitationa
4
Morgon Washington
8
34.61
CAS
AP-KBM Steve Bonano Diversity M
5
Charlotte LePage
8
37.09
RA
COND Summer Solstice Invitation
5
Adam Kamal
8
35.55
BGNW
NYSA Summer Sizzler Invitationa
6
Shanel Tan
7
37.45
BBSC
LIAC Summer Time Classic Invita
6
Lorenzo Aquilino
8
36.92
FA
LIE Summer Sizzler Meet
7
Emilianna Gonzalez
8
38.42
APEX
Metro Junior Olympics LCM
7
Leo Zhang
8
37.39
GATE
LIE Summer Sizzler Meet
8
Gillian Asch
8
38.71
AGUA
PATS Spring Invitational
8
Ryan Sommerstad
8
37.86
TVSC
LIAC Summer Fun Invitational
9
Tenzin Panamserkhang
8
38.95
LGAC
LIE Summer Sizzler Meet
9
Jake Jones
8
38.03
AGUA
Patriot Firecracker Meet
10
Claudia Retzlaff
7
39.13
TVSC
LIE Summer Sizzler Meet
10
Connor Mitchener
8
38.27
MAKO
PATS Summer Invitational
11
Jacqueline Wong
8
39.31
NYCC
BAD Summer Starter Meet
11
Kieran Lee
8
38.64
WEST
Patriot Firecracker Meet
12
Samantha Schnappauf
8
39.41
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
12
James Darcy
7
38.92
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
13
Daisy Pitches
8
39.62
EHY
LIE June Jamboree
13
Owen Daniels
8
39.13
NDAC
BAD Summer Starter Meet
14
Robyn Chan
8
39.69
MAKO
LIE Summer Sizzler Meet
14
Rai Qu
8
39.25
GATE
LIE Summer Sizzler Meet
15
Regan Fried
8
40.00
LIAC
MD-RAC Sandbox Invitational
15
Nikita Michin
8
39.93
MPNY
BAD Summer Starter Meet
16
Giuliana Vavalle
8
40.01
TVSC
LIE Summer Sizzler Meet
16
Denys Mialkovskyi
8
39.99
RIST
PATS Summer Invitational
17
Elina Del Castillo
8
40.11
COND
COND July Jubilee Invitational
17
Patrick O'Hagan
8
40.25
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
18
Joy Kang
8
40.35
WEST
PATS Summer Invitational
18
Joshua Chariah
8
40.67
LGAC
LIAC Summer Time Classic Invita
19
Patricia Victoria Mendoza
8
40.44
FLY
RED Tails International Invitat
19
Jason Wang
7
40.73
HYB
LIE Summer Sizzler Meet
20
Kate Vitti
8
40.66
BGNW
NYSA May Madness Invitational
20
James Gonzalez
8
40.94
APEX
AP-KBM Steve Bonano Diversity M
21
Addison Wood
8
40.82
MAKO
LIE Summer Sizzler Meet
21
Lucas Brown
8
40.96
TS
LIAC Summer Fun Invitational
22
Ava Pusing
8
40.89
LGAC
LIAC Summer Time Classic Invita
22
Lars Olsen
8
41.12
FA
LIE Summer Sizzler Meet
23
Sara Valerio
8
41.24
YMID
AGUA Memorial Day Meet
23
Cosmo D'Amelio
8
41.26
HS
Patriot Firecracker Meet
24
Lyra Lathan
7
41.44
WEST
AGUA Memorial Day Meet
24
Edward Hwang
7
41.67
TS
LIAC Summer Time Classic Invita
25
Megan Pattanakul
7
41.50
QNS
AGUA Memorial Day Meet
25
Willem Anton
7
41.87
AGUA
FL-Shark Open Invitational
Girls   8 & U   100 Free
1:13.92
2003
Annie Zhu (LGAC)
Boys   8 & U   100 Free
1:12.47
2016
Noah Cakir (TS)
1
Martyna Kaps
8
1:16.00
MPNY
LIE Summer Sizzler Meet
1
Noah Cakir
8
1:12.47
TS
LIAC Speedo LI Challenge
2
Emily Herr
8
1:17.46
TVSC
Metro Junior Olympics LCM
2
Ryan Sommerstad
8
1:20.94
TVSC
LIAC Junior Met 1 Invitational
3
Neala Klein
8
1:17.70
BAD
Metro Junior Olympics LCM
3
Aidan Levine
8
1:21.67
RAC
COND July Jubilee Invitational
4
Heidi Wu
8
1:19.81
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
4
Adam Kamal
8
1:21.90
BGNW
NYSA Summer Sizzler Invitationa
5
Charlotte LePage
8
1:23.57
RA
RED Tails International Invitat
5
Kieran Lee
8
1:23.24
WEST
RED Tails International Invitat
6
Tenzin Panamserkhang
8
1:25.20
LGAC
LIE Summer Sizzler Meet
6
Denys Mialkovskyi
8
1:25.95
RIST
AGUA Memorial Day Meet
7
Regan Fried
8
1:27.04
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
7
James Darcy
7
1:26.11
LIAC
MD-RAC Sandbox Invitational
8
Samantha Schnappauf
8
1:27.20
LIAC
MD-RAC Sandbox Invitational
8
Owen Daniels
8
1:26.31
NDAC
NYSA May Madness Invitational
9
Patricia Victoria Mendoza
8
1:27.94
FLY
LIE Summer Sizzler Meet
9
William Siegel
8
1:26.61
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
10
Claudia Retzlaff
7
1:29.16
TVSC
TVSC LC Party Time Trials
10
Zachary Arnold
8
1:26.83
BAD
LIAC Spring Kickoff Invitationa
11
Gianna Martorello
8
1:30.13
WEST
RED Tails International Invitat
11
Lucas Brown
8
1:27.60
TS
LIAC Summer Fun Invitational
12
Kate Vitti
8
1:30.17
BGNW
NYSA May Madness Invitational
12
Patrick O'Hagan
8
1:29.68
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
13
Lila Monti
8
1:30.32
TVSC
LIAC Summer Fun Invitational
13
Lars Olsen
8
1:30.51
FA
LIE Summer Sizzler Meet
14
Jacqueline Wong
8
1:30.70
NYCC
BAD Summer Starter Meet
14
Kyle Terri
8
1:30.63
COND
COND May Meters Matter Invite
15
Ava Pusing
8
1:30.79
LGAC
LIAC Summer Time Classic Invita
15
Leo Zhang
8
1:30.65
GATE
LIE Summer Sizzler Meet
16
Robyn Chan
8
1:31.14
MAKO
LIE Summer Sizzler Meet
16
Joshua Chariah
8
1:31.39
LGAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
17
Gillian Asch
8
1:31.58
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
17
Rai Qu
8
1:31.46
GATE
LIE Summer Sizzler Meet
18
Azana Karim
8
1:31.72
LGAC
RED Tails International Invitat
18
Kevin Hertel
8
1:31.59
LIAC
LIAC Junior Met 1 Invitational
19
Giuliana Vavalle
8
1:32.09
TVSC
LIE Summer Sizzler Meet
19
Nikita Michin
8
1:31.70
MPNY
BAD Summer Starter Meet
20
Megan Pattanakul
7
1:33.30
QNS
LIAC Summer Time Classic Invita
20
Connor Mitchener
8
1:31.90
MAKO
LIE Summer Sizzler Meet
21
Addison Wood
8
1:33.93
MAKO
LIE Summer Sizzler Meet
21
Edward Hwang
7
1:32.59
TS
LIAC Summer Fun Invitational
22
Paige Henry
8
1:34.06
CAS
RED Tails International Invitat
22
Joshua Chariah
8
1:33.27
LGAC
RED Tails International Invitat
23
Emilianna Gonzalez
8
1:34.63
APEX
RED Tails International Invitat
23
Jason Wang
7
1:33.32
HYB
LIE Summer Sizzler Meet
24
Xiomara Llerena
7
1:34.68
TVSC
LIAC Summer Fun Invitational
24
Robby Dring
8
1:33.93
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
25
Erin Cahalane
8
1:36.20
TS
LIAC Summer Time Classic Invita
25
Jameson Furniss
8
1:34.67
BGNW
NYSA May Madness Invitational
Girls   8 & U   50 Back
38.50
2001
Sarah S Giberson (BASC)
Boys   8 & U   50 Back
37.33
2016
Aidan Levine (RAC)
1
Emily Herr
8
41.73
TVSC
LIAC Junior Met 1 Invitational
1
Aidan Levine
8
37.33
RAC
COND July Jubilee Invitational
2
Martyna Kaps
8
42.50
MPNY
LIE Summer Sizzler Meet
2
Noah Cakir
8
40.41
TS
LIAC Speedo LI Challenge
3
Joy Kang
8
44.17
WEST
PATS Summer Invitational
3
Levi Skaistis
8
41.85
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
4
Heidi Wu
8
44.69
AGUA
Patriot Firecracker Meet
4
Denys Mialkovskyi
8
42.36
RIST
PATS Summer Invitational
5
Alexis Kung
8
44.96
SPAR
COND Summer Solstice Invitation
5
Jake Jones
8
42.63
AGUA
Patriot Firecracker Meet
6
Jacqueline Wong
8
45.10
NYCC
RED Tails International Invitat
6
Adam Kamal
8
43.54
BGNW
NYSA Summer Sizzler Invitationa
7
Neala Klein
8
45.36
BAD
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
7
Morgon Washington
8
44.52
CAS
AP-KBM Steve Bonano Diversity M
8
Charlotte LePage
8
45.67
RA
RED Tails International Invitat
8
Owen Gates
8
44.64
NYCP
RED Tails International Invitat
9
Megan Pattanakul
7
45.93
QNS
Patriot Firecracker Meet
9
Kieran Lee
8
45.46
WEST
PATS Summer Invitational
10
Emilianna Gonzalez
8
46.18
APEX
RED Tails International Invitat
10
Jameson Furniss
8
45.49
BGNW
NYSA Summer Sizzler Invitationa
11
Abigail King
8
46.74
SMC
NYSA Summer Sizzler Invitationa
11
Owen Daniels
8
46.37
NDAC
COND May Meters Matter Invite
12
Samantha Schnappauf
8
46.90
LIAC
MD-RAC Sandbox Invitational
12
Nicholas Castano
8
46.96
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
13
Tenzin Panamserkhang
8
47.08
LGAC
LIE Summer Sizzler Meet
13
Kyle Terri
8
47.28
COND
COND May Meters Matter Invite
14
Lila Monti
8
47.25
TVSC
LIE Summer Sizzler Meet
14
Lucas Brown
8
47.34
TS
COND July Jubilee Invitational
15
Kate Vitti
8
47.67
BGNW
NYSA Summer Sizzler Invitationa
15
Cosmo D'Amelio
8
47.38
HS
PATS Summer Invitational
16
Gwen Serafin
8
47.96
LBA
COND May Meters Matter Invite
16
Ryan Sommerstad
8
47.50
TVSC
LIAC Junior Met 1 Invitational
17
Gianna Martorello
8
48.02
WEST
Patriot Firecracker Meet
17
Willem Anton
7
47.84
AGUA
FL-Shark Open Invitational
18
Amelia Griffin
8
48.07
HAA
LIAC Junior Met 1 Invitational
18
Zachary Arnold
8
47.91
BAD
LIAC Spring Kickoff Invitationa
19
Kayla Dwyer
8
48.34
COND
COND Summer Solstice Invitation
19
Kevin Hertel
8
48.24
LIAC
LIAC Junior Met 3 Invitational
20
Robyn Chan
8
48.60
MAKO
LIE Summer Sizzler Meet
20
Aiden Ramirez
8
48.32
LGAC
LIE Summer Sizzler Meet
21
Ava Pusing
8
48.62
LGAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
21
Leo Zhang
8
48.47
GATE
LIE Summer Sizzler Meet
22
Rica Ho
8
48.68
QNS
Patriot Firecracker Meet
22
Joshua Chariah
8
48.57
LGAC
RED Tails International Invitat
23
Claudia Retzlaff
7
49.00
TVSC
LIE Summer Sizzler Meet
23
Rong Geng Lin
8
48.60
FLY
RED Tails International Invitat
24
Sydney Amerson
8
49.04
SMC
COND May Meters Matter Invite
23
James Darcy
7
48.60
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
25
Patricia Victoria Mendoza
8
49.19
FLY
RED Tails International Invitat
25
Ronan White
8
48.79
PATS
PATS Spring Invitational
Girls   8 & U   50 Breast
41.03
2003
Annie Zhu (LGAC)
Boys   8 & U   50 Breast
43.80
2016
Levi Skaistis (AGUA)
1
Emily Herr
8
45.31
TVSC
LIAC Junior Met 2 Invitational
1
Levi Skaistis
8
43.80
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
2
Martyna Kaps
8
49.11
MPNY
LIE Summer Sizzler Meet
2
Jake Jones
8
46.46
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
3
Kate Vitti
8
51.19
BGNW
NYSA Summer Sizzler Invitationa
3
Aidan Levine
8
46.71
RAC
PATS Spring Invitational
4
Addison Wood
8
53.16
MAKO
PATS Summer Invitational
4
Kieran Lee
8
49.45
WEST
RED Tails International Invitat
5
Heidi Wu
8
53.25
AGUA
Patriot Firecracker Meet
5
Leo Zhang
8
49.63
GATE
LIE Summer Sizzler Meet
6
Robyn Chan
8
53.37
MAKO
LIE Summer Sizzler Meet
6
Vivek Malik
8
49.78
BGNW
NYSA Summer Sizzler Invitationa
7
Tenzin Panamserkhang
8
53.50
LGAC
LIE Summer Sizzler Meet
7
Adam Kamal
8
50.27
BGNW
NYSA Summer Sizzler Invitationa
8
Alexis Kung
8
54.01
SPAR
NYSA May Madness Invitational
8
Morgon Washington
8
50.68
CAS
AP-KBM Steve Bonano Diversity M
9
Yasmeen Best
8
54.20
CAS
AP-KBM Steve Bonano Diversity M
9
Ryan Sommerstad
8
50.90
TVSC
LIAC Summer Fun Invitational
10
Abigail King
8
54.39
SMC
NYSA May Madness Invitational
10
Joshua Chariah
8
52.22
LGAC
LIAC Summer Time Classic Invita
11
Amelia Griffin
8
54.63
HAA
LIAC Summer Time Classic Invita
11
Owen Daniels
8
52.44
NDAC
BAD Summer Starter Meet
12
Gianna Martorello
8
54.90
WEST
PATS Summer Invitational
12
Jameson Furniss
8
52.61
BGNW
NYSA May Madness Invitational
13
Jacqueline Wong
8
55.07
NYCC
RED Tails International Invitat
13
William Siegel
8
52.73
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
14
Davia Richardson
7
55.68
SMC
COND Summer Solstice Invitation
14
Marco Ortiz-Borjas
8
53.42
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
15
Patricia Victoria Mendoza
8
55.81
FLY
BAD Summer Starter Meet
15
Adam Jacuch
8
53.65
TS
COND July Jubilee Invitational
15
Azana Karim
8
55.81
LGAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
16
Rai Qu
8
53.71
GATE
LIE Summer Sizzler Meet
17
Gwen Serafin
8
56.20
LBA
PATS Summer Invitational
17
Joshua Chariah
8
54.06
LGAC
RED Tails International Invitat
18
Joy Kang
8
56.32
WEST
PATS Summer Invitational
18
Vincent Gookin
7
54.09
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
19
Lila Monti
8
56.33
TVSC
LIAC Junior Met 2 Invitational
19
Lorenzo Aquilino
8
55.48
FA
LIE Summer Sizzler Meet
20
Emilianna Gonzalez
8
56.43
APEX
RED Tails International Invitat
20
Christopher Lin
8
55.85
WEST
RED Tails International Invitat
21
Alyssa Chiappa
8
56.52
NYSA
NYSA Summer Sizzler Invitationa
21
Zachary Arnold
8
56.03
BAD
LIAC Spring Kickoff Invitationa
22
Katherine O'Donnell
7
56.71
BGNW
NYSA Summer Sizzler Invitationa
22
Cosmo D'Amelio
8
56.54
HS
Patriot Firecracker Meet
23
Caren Fu
8
56.72
QNS
Patriot Firecracker Meet
23
Willem Anton
7
56.62
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
24
Kristen Gazzara
8
56.79
COND
COND July Jubilee Invitational
24
Mason Byron Dutton
8
57.69
FREE
LIAC Summer Time Classic Invita
25
Victoria Bunimovich
8
56.91
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
25
Denys Mialkovskyi
8
58.11
RIST
PATS Summer Invitational
Girls   8 & U   50 Fly
35.34
2016
Emily Herr (TVSC)
Boys   8 & U   50 Fly
35.47
2016
Aidan Levine (RAC)
1
Emily Herr
8
35.34
TVSC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
1
Aidan Levine
8
35.47
RAC
COND July Jubilee Invitational
2
Neala Klein
8
39.34
BAD
Metro Junior Olympics LCM
2
Morgon Washington
8
39.02
CAS
AP-KBM Steve Bonano Diversity M
3
Martyna Kaps
8
39.38
MPNY
Metro Junior Olympics LCM
3
Levi Skaistis
8
40.62
AGUA
PATS Spring Invitational
4
Jacqueline Wong
8
40.75
NYCC
RED Tails International Invitat
4
Denys Mialkovskyi
8
41.82
RIST
AGUA Memorial Day Meet
5
Tenzin Panamserkhang
8
41.81
LGAC
Metro Junior Olympics LCM
5
William Siegel
8
42.40
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
6
Heidi Wu
8
42.06
AGUA
PATS Spring Invitational
6
Nicholas Castano
8
43.57
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
7
Patricia Victoria Mendoza
8
43.66
FLY
LIE Summer Sizzler Meet
7
James Darcy
7
44.58
LIAC
LIAC Junior Met 3 Invitational
8
Claudia Retzlaff
7
44.17
TVSC
LIE Summer Sizzler Meet
8
Jake Jones
8
45.96
AGUA
Patriot Firecracker Meet
9
Kate Vitti
8
44.30
BGNW
NYSA Summer Sizzler Invitationa
9
Owen Gates
8
46.19
NYCP
Patriot Firecracker Meet
10
Gillian Asch
8
44.71
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
10
Adam Kamal
8
46.40
BGNW
NYSA Summer Sizzler Invitationa
11
Sara Valerio
8
44.75
YMID
NYSA May Madness Invitational
11
Lucas Brown
8
47.52
TS
LIAC Summer Fun Invitational
12
Samantha Schnappauf
8
44.77
LIAC
LIAC Junior Met 3 Invitational
12
Nikita Michin
8
48.24
MPNY
BAD Summer Starter Meet
13
Elina Del Castillo
8
45.72
COND
COND July Jubilee Invitational
13
Connor Mitchener
8
48.88
MAKO
LIE Summer Sizzler Meet
14
Savanah Strabuk
8
45.90
LBA
Patriot Firecracker Meet
14
Owen Daniels
8
49.21
NDAC
COND May Meters Matter Invite
15
Katherine O'Donnell
7
46.55
BGNW
NYSA Summer Sizzler Invitationa
15
Willem Anton
7
49.23
AGUA
FL-Shark Open Invitational
16
Abigail King
8
47.28
SMC
COND May Meters Matter Invite
16
Cosmo D'Amelio
8
49.25
HS
PATS Summer Invitational
17
Gianna Martorello
8
47.70
WEST
RED Tails International Invitat
17
Zachary Arnold
8
49.58
BAD
LIAC Spring Kickoff Invitationa
18
Emilianna Gonzalez
8
48.13
APEX
PATS Spring Invitational
18
Matthew Chang
7
49.72
FLY
LIE Summer Sizzler Meet
19
Regan Fried
8
48.64
LIAC
LIAC Junior Met 3 Invitational
19
James Gonzalez
8
50.36
APEX
PATS Spring Invitational
20
Ava Pusing
8
48.71
LGAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
20
Charlie Ding
8
50.38
FLY
RED Tails International Invitat
21
Alexis Kung
8
49.11
SPAR
NYSA May Madness Invitational
21
Ryan Sommerstad
8
50.54
TVSC
LIAC Junior Met 3 Invitational
22
Joy Kang
8
49.12
WEST
PATS Summer Invitational
22
Kieran Lee
8
50.97
WEST
Patriot Firecracker Meet
23
Lyra Lathan
7
49.14
WEST
PATS Summer Invitational
23
Vivek Malik
8
51.06
BGNW
NYSA May Madness Invitational
24
Charlotte LePage
8
49.22
RA
RED Tails International Invitat
24
Henry Ma
8
51.13
LIAC
LIAC Junior Met 3 Invitational
25
Lila Monti
8
49.50
TVSC
LIAC Summer Fun Invitational
24
Patrick O'Hagan
8
51.13
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
Girls   9   50 Free
28.59
2005
Lia M Neal (AGUA)
Boys   9   50 Free
29.03
2014
Frankie Genna (BBSC)
1
Claire Weinstein
9
33.02
WEST
LIE May Extravaganza
1
Noah Cakir
9
32.26
METR
Eastern Zone LC Championship
2
Lauren Lee
9
33.45
WEST
LIE May Extravaganza
2
Stefanos Salas
9
32.58
METR
Eastern Zone LC Championship
3
Brianna Perez
9
33.50
METR
Eastern Zone LC Championship
3
Ryan Hwang
9
33.69
TS
LIAC Summer Time Classic Invita
4
Brooke Armstrong
9
33.69
LIE
LIE June Jamboree
4
Luke Dwyer
9
33.72
COND
LIAC Speedo LI Challenge
5
Jacqueline Constantine
9
33.96
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
5
Aidan Levine
9
33.87
RAC
Metro Junior Olympics LCM
6
Laura Moran
9
34.85
NCAC
Metro Junior Olympics LCM
6
Yahro Pique
9
33.90
LGAC
LIAC Summer Time Classic Invita
7
Olivia Brown
9
34.89
TS
Metro Junior Olympics LCM
7
Hudson Pepper
9
34.23
HS
PATS Summer Invitational
8
Sierra Healy
9
34.96
HYB
LIE Summer Sizzler Meet
8
Morgon Washington
9
34.32
CAS
Metro Junior Olympics LCM
9
Tristinyee MartinezReyes
9
34.98
NYCP
Metro Junior Olympics LCM
9
Shawn Beaman
9
34.34
YFD
LIE Summer Sizzler Meet
10
Ursula Ott
9
35.00
BAD
Metro Junior Olympics LCM
10
Jose Davis-Whittaker
9
34.55
FLY
LIE June Jamboree
11
Sofia Fenton
9
35.19
NYSA
Metro Junior Olympics LCM
11
Connor McHugh
9
34.56
BGNW
NYSA Summer Sizzler Invitationa
12
Hope Ristau
9
35.28
FA
LIE June Jamboree
12
Chase Buchanan
9
34.81
NFS
AP-KBM Steve Bonano Diversity M
13
Elizabeth Conroy
9
35.34
LBA
LIE June Jamboree
13
Edward Baranov
9
34.91
MPNY
LIE Summer Sizzler Meet
14
Fiona Barr
9
35.36
BAD
Metro Junior Olympics LCM
14
David Kushnirsky
9
34.96
LBA
Metro Junior Olympics LCM
15
Felicity Zhao
9
35.39
FLY
LIE June Jamboree
15
Aidan Domanico
9
35.00
NBS
CT-Mako May Invitational
16
Anisa Basler
9
35.51
AGUA
Patriot Firecracker Meet
16
Timothy Brady
9
35.35
IA
LIE May Extravaganza
17
Erica Maltsev
9
35.55
RAC
AGUA Memorial Day Meet
16
Noah Barrett
9
35.35
WEST
Patriot Firecracker Meet
18
Kayla Hogan
9
35.58
UN
LIE June Jamboree
16
Cian Bice
9
35.35
UNQN
Metro Junior Olympics LCM
19
Isabella Vega
9
35.67
KBM
AP-KBM Steve Bonano Diversity M
19
David Maimon
9
35.43
RAC
PATS Spring Invitational
20
Maichina Gennarelli
9
35.74
COND
COND July Jubilee Invitational
20
Strahinja Maslo
9
35.51
RIST
HYDRO LCM Season Starter Invite
21
Nila Harish
9
35.78
MPNY
LIE June Jamboree
20
James Monahan
9
35.51
TVSC
LIAC Speedo LI Challenge
22
Sofia Burns
9
35.92
HAA
Metro Junior Olympics LCM
22
Jared Wagner
9
35.62
AGUA
Patriot Firecracker Meet
23
Ellie Pamatat
9
36.03
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
23
Aidan McCarthy
9
36.09
LIAC
LIAC Junior Met 2 Invitational
24
Briana Racanello
9
36.06
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
24
Aaron Mendoza
9
36.16
HYB
LIE Summer Sizzler Meet
25
Abigail Han
9
36.11
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
25
Allen Belfer
9
36.22
MPNY
LIE Summer Sizzler Meet
Girls   9   100 Free
1:02.11
2006
Lia M Neal (AGUA)
Boys   9   100 Free
1:03.91
2014
Justice Carrenard (AGUA)
1
Claire Weinstein
9
1:10.85
WEST
Patriot Firecracker Meet
1
Noah Cakir
9
1:10.48
TS
Metro Junior Olympics LCM
2
Brianna Perez
9
1:13.74
NYSA
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
2
Stefanos Salas
9
1:12.08
NCAC
Metro Junior Olympics LCM
3
Alex Concepcion
9
1:14.23
NYSA
NYSA Summer Sizzler Invitationa
3
Ryan Hwang
9
1:13.40
TS
LIAC Summer Time Classic Invita
4
Rowan VanWormer
9
1:14.69
CFB
NYSA Summer Sizzler Invitationa
4
Cian Bice
9
1:15.63
UNQN
Metro Junior Olympics LCM
5
Lauren Lee
9
1:14.88
WEST
LIE May Extravaganza
5
Yahro Pique
9
1:16.01
LGAC
RED Tails International Invitat
6
Nicole Robinson
9
1:14.92
RA
NYSA Summer Sizzler Invitationa
6
Strahinja Maslo
9
1:16.22
RIST
RED Tails International Invitat
7
Brooke Armstrong
9
1:15.55
LIE
LIE June Jamboree
7
Morgon Washington
9
1:16.60
CAS
Metro Junior Olympics LCM
8
Jacqueline Constantine
9
1:15.81
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
8
Connor McHugh
9
1:16.98
BGNW
NYSA May Madness Invitational
9
Sierra Healy
9
1:15.88
HYB
Metro Junior Olympics LCM
9
Lyn Thompson
9
1:17.57
UNLS
HYDRO LCM Season Starter Invite
10
Erica Maltsev
9
1:15.99
RAC
Metro Junior Olympics LCM
10
Aaron Mendoza
9
1:17.71
HYB
Metro Junior Olympics LCM
11
Olivia Brown
9
1:17.19
TS
Metro Junior Olympics LCM
11
Chase Buchanan
9
1:17.84
NFS
Metro Junior Olympics LCM
12
Abigail Han
9
1:17.95
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
12
Martin Perecinsky
9
1:18.48
TS
LIAC Summer Time Classic Invita
13
Briana Racanello
9
1:18.25
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
13
Aidan McCarthy
9
1:18.71
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
14
Maichina Gennarelli
9
1:18.47
COND
Metro Junior Olympics LCM
14
James Monahan
9
1:18.77
TVSC
LIAC Summer Time Classic Invita
15
Fiona Barr
9
1:18.52
BAD
Metro Junior Olympics LCM
15
Thomas Demaio
9
1:18.94
TVSC
LIAC Speedo LI Challenge
16
Laura Moran
9
1:19.04
NCAC
Patriot Firecracker Meet
16
Edward Baranov
9
1:19.25
MPNY
LIE June Jamboree
17
Nila Harish
9
1:19.11
MPNY
Metro Junior Olympics LCM
17
Jose Davis-Whittaker
9
1:20.16
FLY
LIE June Jamboree
18
Mia Slowik
9
1:19.52
NYCC
LIE Summer Sizzler Meet
18
Shawn Beaman
9
1:20.38
YFD
LIE Summer Sizzler Meet
19
Lindsey Robinson
9
1:19.58
RA
NYSA Summer Sizzler Invitationa
19
Wesley Tung
9
1:20.71
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
20
Sarah Larsen
9
1:19.61
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
20
Timothy Brady
9
1:20.83
IA
LIE June Jamboree
21
Isabella Vega
9
1:19.84
KBM
LIE Summer Sizzler Meet
21
Emmanouil Mountantonakis
9
1:21.48
FLY
LIE June Jamboree
22
Anisa Basler
9
1:20.11
AGUA
Patriot Firecracker Meet
22
Allen Belfer
9
1:21.50
MPNY
LIE June Jamboree
23
Haley Penn
9
1:21.43
SMC
COND July Jubilee Invitational
23
Owen Miao
9
1:21.78
UN
LIE Summer Sizzler Meet
24
Morgan Lee
9
1:21.82
SSC
LIE May Extravaganza
24
David Gutin
9
1:21.96
MPNY
LIE June Jamboree
25
Ursula Ott
9
1:22.10
BAD
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
25
Alejandro Salas
9
1:22.01
NCAC
Patriot Firecracker Meet
Girls   9   200 Free
2:20.53
2014
Joy Jiang (WEST)
Boys   9   200 Free
2:18.38
2013
Brendan T Lee (WEST)
1
Claire Weinstein
9
2:31.84
WEST
Metro Junior Olympics LCM
1
Noah Cakir
9
2:36.03
METR
Eastern Zone LC Championship
2
Brianna Perez
9
2:41.08
NYSA
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
2
Stefanos Salas
9
2:37.16
NCAC
Metro Junior Olympics LCM
3
Brooke Armstrong
9
2:42.38
LIE
Metro Junior Olympics LCM
3
Ryan Hwang
9
2:38.62
TS
LIAC Summer Time Classic Invita
4
Erica Maltsev
9
2:42.74
RAC
Metro Junior Olympics LCM
4
Cian Bice
9
2:40.29
UNQN
Metro Junior Olympics LCM
5
Sierra Healy
9
2:45.09
HYB
Metro Junior Olympics LCM
5
Connor McHugh
9
2:41.86
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
5
Maichina Gennarelli
9
2:45.09
COND
COND July Jubilee Invitational
6
Strahinja Maslo
9
2:48.71
RIST
HYDRO LCM Season Starter Invite
7
Isabella Vega
9
2:46.89
KBM
Metro Junior Olympics LCM
7
Morgon Washington
9
2:49.71
CAS
Metro Junior Olympics LCM
7
Briana Racanello
9
2:46.89
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
8
Chase Buchanan
9
2:49.95
NFS
RED Tails International Invitat
9
Sarah Larsen
9
2:49.40
LIAC
MD-RAC Sandbox Invitational
9
Aidan McCarthy
9
2:51.33
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
10
Jacqueline Constantine
9
2:50.79
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
10
Wesley Tung
9
2:52.50
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
11
Fiona Barr
9
2:51.76
BAD
Metro Junior Olympics LCM
11
Dean Batelli
9
2:55.40
COND
COND July Jubilee Invitational
12
Mia Slowik
9
2:52.55
NYCC
RED Tails International Invitat
12
Ronin Jones
9
2:55.91
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
13
April Chun
9
2:54.72
LIAC
LIAC Junior Met 3 Invitational
13
Yahro Pique
9
2:55.95
LGAC
RED Tails International Invitat
14
Abigail Han
9
2:54.74
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
14
Colin Veit
9
2:56.26
TVSC
LIAC Junior Met 3 Invitational
15
Anisa Basler
9
2:55.99
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
15
James Monahan
9
2:57.19
TVSC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
16
Haley Penn
9
2:58.80
SMC
Metro Junior Olympics LCM
16
Erik Nadecki
9
2:59.94
BGNW
COND July Jubilee Invitational
17
Alex Concepcion
9
2:59.39
NYSA
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
17
Jack Cornish
9
3:00.35
WEST
RED Tails International Invitat
18
Rowan VanWormer
9
3:00.46
CFB
COND July Jubilee Invitational
18
Patrick O'Hagan
9
3:02.14
LIAC
MD-RAC Sandbox Invitational
19
Ellie Pamatat
9
3:00.95
LIAC
LIAC Junior Met 1 Invitational
19
Jared Wagner
9
3:02.30
AGUA
Patriot Firecracker Meet
20
Mirabel Solomon
9
3:01.14
RA
RED Tails International Invitat
20
Thomas Carley
9
3:03.91
CFJV
RED Tails International Invitat
21
Nicole Robinson
9
3:01.48
RA
RED Tails International Invitat
21
Jayden Holmes
9
3:03.93
BGNW
NYSA May Madness Invitational
22
Sofia Fenton
9
3:03.72
NYSA
Patriot Firecracker Meet
22
Satya Agashiwala
9
3:06.05
MAKO
PATS Summer Invitational
23
Kate Vitti
9
3:04.23
BGNW
COND July Jubilee Invitational
23
Matthew Zhao
9
3:06.07
LIAC
LIAC Junior Met 3 Invitational
24
Samantha Whang
9
3:05.89
NYSA
COND May Meters Matter Invite
24
Kouros Javaheri
9
3:07.90
AGUA
Patriot Firecracker Meet
25
Sayjel Tan
9
3:05.94
BBSC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
25
Ayden Baxter
9
3:08.72
DA
NYSA May Madness Invitational
Girls   9   400 Free
4:59.37
2005
Rachael R Kessler (BAD)
Boys   9   400 Free
4:54.59
2000
Josh Charnin-Aker (unattached)
1
Claire Weinstein
9
5:15.34
WEST
COND Summer Solstice Invitation
1
Stefanos Salas
9
5:25.80
METR
Eastern Zone LC Championship
2
Sierra Healy
9
5:40.91
HYB
Metro Junior Olympics LCM
2
Noah Cakir
9
5:29.18
TS
Metro Junior Olympics LCM
3
Brooke Armstrong
9
5:52.21
LIE
Metro Junior Olympics LCM
3
Cian Bice
9
5:35.93
UNQN
Metro Junior Olympics LCM
4
Abigail Han
9
6:02.27
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
4
Aidan McCarthy
9
5:49.98
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
5
Fiona Barr
9
6:03.65
BAD
HYDRO LCM Season Starter Invite
5
Yahro Pique
9
6:03.91
LGAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
6
April Chun
9
6:09.69
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
6
Ronin Jones
9
6:14.06
AGUA
LIAC Summer Fun Invitational
7
Sarah Larsen
9
6:18.96
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
7
Connor McHugh
9
6:16.52
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
8
Ursula Ott
9
6:22.96
BAD
LIAC Spring Kickoff Invitationa
8
Brian Song
9
6:48.40
COND
COND Summer Solstice Invitation
9
Lindsey Robinson
9
6:28.99
RA
COND Summer Solstice Invitation
9
Daniel Song
9
6:49.43
COND
COND Summer Solstice Invitation
10
Nicole Robinson
9
6:32.55
RA
COND Summer Solstice Invitation
10
Edmund Jacob Del Rosario
9
7:34.35
PATS
FL-FLA International Invitation
11
Mirabel Solomon
9
6:39.57
RA
NYSA Summer Sizzler Invitationa
 
 
 
 
 
 
12
Nicole Euyoque
9
6:50.37
COND
COND May Meters Matter Invite
 
 
 
 
 
 
13
Emily Ketron
9
6:52.01
BGNW
NYSA Summer Sizzler Invitationa
 
 
 
 
 
 
14
Julia Wilkinson
9
7:00.97
CFJV
COND July Jubilee Invitational
 
 
 
 
 
 
Girls   9   50 Back
33:10
2014
Joy Jiang (WEST)
Boys   9   50 Back
33.98
2012
Thomas Lin (NCAC)
1
Claire Weinstein
9
36.50
WEST
Metro Junior Olympics LCM
1
Aidan Levine
9
36.74
RAC
Metro Junior Olympics LCM
2
Jacqueline Constantine
9
38.15
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
2
Luke Dwyer
9
37.38
COND
LIAC Speedo LI Challenge
3
Erica Maltsev
9
38.64
RAC
COND July Jubilee Invitational
3
Stefanos Salas
9
39.10
METR
Eastern Zone LC Championship
4
Brianna Perez
9
39.00
METR
Eastern Zone LC Championship
4
Hudson Pepper
9
39.78
HS
PATS Summer Invitational
5
Lauren Lee
9
40.23
WEST
LIE May Extravaganza
5
Ryan Hwang
9
40.62
TS
LIAC Spring Kickoff Invitationa
6
Mia Slowik
9
40.24
NYCC
Metro Junior Olympics LCM
6
Cian Bice
9
40.67
UNQN
Metro Junior Olympics LCM
7
Abigail Han
9
40.35
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
7
Yahro Pique
9
41.00
LGAC
RED Tails International Invitat
8
Rowan VanWormer
9
40.88
CFB
Metro Junior Olympics LCM
8
Strahinja Maslo
9
41.24
RIST
AGUA Memorial Day Meet
9
Makayla Lee
9
41.26
SSC
LIE May Extravaganza
9
Connor McHugh
9
41.26
BGNW
COND July Jubilee Invitational
10
Nila Harish
9
41.53
MPNY
LIE June Jamboree
10
Edward Baranov
9
41.45
MPNY
LIAC Speedo LI Challenge
11
Ursula Ott
9
41.79
BAD
HYDRO LCM Season Starter Invite
11
Aaron Mendoza
9
41.50
HYB
Metro Junior Olympics LCM
12
Anisa Basler
9
41.83
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
12
Timothy Brady
9
41.56
IA
LIE May Extravaganza
13
Olivia Brown
9
41.98
TS
Metro Junior Olympics LCM
13
Noah Cakir
9
41.62
TS
LIAC Spring Kickoff Invitationa
14
Laura Moran
9
42.18
NCAC
Metro Junior Olympics LCM
14
Emmanouil Mountantonakis
9
41.82
FLY
LIE June Jamboree
15
Briana Racanello
9
42.26
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
15
Thomas Carley
9
41.94
CFJV
Metro Junior Olympics LCM
16
Tristinyee MartinezReyes
9
42.27
NYCP
RED Tails International Invitat
16
Denys Mialkovskyi
9
42.33
RIST
Metro Junior Olympics LCM
17
Sofia Burns
9
42.34
HAA
Metro Junior Olympics LCM
17
Colin Veit
9
42.73
TVSC
LIE Summer Sizzler Meet
18
Sierra Healy
9
42.58
HYB
LIE Summer Sizzler Meet
18
Erik Nadecki
9
43.11
BGNW
COND July Jubilee Invitational
18
Nicole Robinson
9
42.58
RA
Metro Junior Olympics LCM
19
Aidan Domanico
9
43.18
NBS
CT-Mako May Invitational
20
Haley Penn
9
42.68
SMC
COND Summer Solstice Invitation
20
Jack Cornish
9
43.31
WEST
Metro Junior Olympics LCM
21
Brooke Armstrong
9
42.69
LIE
LIE June Jamboree
21
Aidan McCarthy
9
43.38
LIAC
LIAC Junior Met 1 Invitational
22
April Chun
9
42.78
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
22
Andrew Kully
9
43.76
AGUA
PATS Spring Invitational
23
Fiona Barr
9
42.99
BAD
Metro Junior Olympics LCM
23
Shawn Beaman
9
43.91
YFD
LIE Summer Sizzler Meet
24
Sofia Fenton
9
43.01
NYSA
COND May Meters Matter Invite
23
Jared Wagner
9
43.91
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
25
Alex Concepcion
9
43.09
NYSA
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
25
Dean Batelli
9
44.06
COND
LIAC Speedo LI Challenge
Girls   9   100 Back
1:10.95
2003
Sarah S Giberson (BASC)
Boys   9   100 Back
1:12.41
2012
Thomas Lin (NCAC)
1
Claire Weinstein
9
1:17.28
WEST
AGUA Memorial Day Meet
1
Aidan Levine
9
1:20.71
RAC
Metro Junior Olympics LCM
2
Jacqueline Constantine
9
1:22.55
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
2
Luke Dwyer
9
1:22.31
COND
LIAC Speedo LI Challenge
3
Brianna Perez
9
1:23.38
METR
Eastern Zone LC Championship
3
Ryan Hwang
9
1:25.29
TS
LIAC Summer Time Classic Invita
4
Lauren Lee
9
1:23.73
WEST
HYDRO LCM Season Starter Invite
4
Stefanos Salas
9
1:25.51
NCAC
Metro Junior Olympics LCM
5
Erica Maltsev
9
1:24.36
RAC
PATS Summer Invitational
5
Hudson Pepper
9
1:26.45
HS
PATS Summer Invitational
6
Abigail Han
9
1:26.31
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
6
Strahinja Maslo
9
1:27.04
RIST
RED Tails International Invitat
7
Mia Slowik
9
1:26.99
NYCC
LIE Summer Sizzler Meet
7
Aidan McCarthy
9
1:28.45
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
8
Rowan VanWormer
9
1:27.18
CFB
Metro Junior Olympics LCM
8
Thomas Carley
9
1:28.75
CFJV
Metro Junior Olympics LCM
9
Briana Racanello
9
1:27.93
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
9
Cian Bice
9
1:29.07
UN
LIAC Summer Time Classic Invita
10
Makayla Lee
9
1:27.94
SSC
MA-Diplomat SC June Summer Stor
10
Edward Baranov
9
1:29.38
MPNY
LIE Summer Sizzler Meet
11
Nila Harish
9
1:28.77
MPNY
Metro Junior Olympics LCM
11
Jack Cornish
9
1:29.59
WEST
Patriot Firecracker Meet
12
Laura Moran
9
1:29.00
NCAC
Patriot Firecracker Meet
12
Yahro Pique
9
1:30.71
LGAC
RED Tails International Invitat
13
Brooke Armstrong
9
1:29.17
LIE
Metro Junior Olympics LCM
13
Noah Cakir
9
1:31.19
TS
LIAC Summer Time Classic Invita
14
Tristinyee MartinezReyes
9
1:29.37
NYCP
Patriot Firecracker Meet
14
Timothy Brady
9
1:31.54
IA
MD-RAC Sandbox Invitational
15
Anisa Basler
9
1:30.27
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
15
James Monahan
9
1:31.58
TVSC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
16
Maichina Gennarelli
9
1:30.62
COND
COND July Jubilee Invitational
16
Colin Veit
9
1:31.94
TVSC
LIE Summer Sizzler Meet
17
Sofia Burns
9
1:30.83
HAA
LIAC Summer Fun Invitational
17
Martin Perecinsky
9
1:32.68
TS
LIAC Summer Time Classic Invita
18
Alex Concepcion
9
1:30.93
NYSA
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
18
Denys Mialkovskyi
9
1:35.02
RIST
RED Tails International Invitat
19
Nicole Robinson
9
1:31.00
RA
Metro Junior Olympics LCM
19
Gabriel Kleyman
9
1:35.91
RAC
PATS Summer Invitational
20
Sierra Healy
9
1:31.60
HYB
LIE Summer Sizzler Meet
20
David Gutin
9
1:36.08
MPNY
LIE June Jamboree
21
Haley Penn
9
1:31.66
SMC
NYSA Summer Sizzler Invitationa
21
Thomas Peng
9
1:36.25
APEX
Patriot Firecracker Meet
22
Sarah Larsen
9
1:31.70
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
22
Joshua Lokshin
9
1:36.78
RAC
AGUA Memorial Day Meet
23
Ursula Ott
9
1:31.81
BAD
LIAC Spring Kickoff Invitationa
23
David Kushnirsky
9
1:36.83
LBA
MD-NBAC Mid Summer Classic
24
Jacqueline Wong
9
1:32.53
NYCC
Metro Junior Olympics LCM
24
Shawn Beaman
9
1:36.84
YFD
LIE Summer Sizzler Meet
25
Morgan Lee
9
1:32.74
SSC
LIE May Extravaganza
25
Daniel Song
9
1:37.22
COND
COND July Jubilee Invitational
Girls   9   50 Breast
36.94
2005
Annie Zhu (LGAC)
Boys   9   50 Breast
37.33
2015
Christopher Xia (NCAC)
1
Sofia Fenton
9
42.44
NYSA
Metro Junior Olympics LCM
1
Edward Baranov
9
42.33
MPNY
LIE June Jamboree
2
Claire Weinstein
9
43.34
WEST
LIE May Extravaganza
2
David Kushnirsky
9
42.48
METR
Eastern Zone LC Championship
3
Jacqueline Constantine
9
43.99
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
3
Noah Cakir
9
45.09
METR
Eastern Zone LC Championship
4
Brianna Perez
9
46.38
NYSA
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
4
Jack Cornish
9
45.99
WEST
Metro Junior Olympics LCM
5
Maichina Gennarelli
9
46.39
COND
COND July Jubilee Invitational
5
Ronin Jones
9
46.56
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
6
Ursula Ott
9
46.45
BAD
Metro Junior Olympics LCM
6
Matthew Zhao
9
46.89
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
7
Sierra Healy
9
47.10
HYB
LIE June Jamboree
7
Aidan Levine
9
46.90
RAC
Metro Junior Olympics LCM
8
Annabel Dimaculangan
9
47.43
TVSC
LIE May Extravaganza
8
Aidan McCarthy
9
47.41
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
9
Nila Harish
9
47.51
MPNY
Metro Junior Olympics LCM
9
Stefanos Salas
9
47.51
NCAC
Patriot Firecracker Meet
10
Mia Slowik
9
47.83
NYCC
LIE Summer Sizzler Meet
10
Alejandro Salas
9
47.83
NCAC
Metro Junior Olympics LCM
11
April Chun
9
47.95
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
11
Ryan Hwang
9
47.98
TS
LIAC Spring Kickoff Invitationa
12
Laura Moran
9
48.40
NCAC
PATS Spring Invitational
12
Strahinja Maslo
9
48.16
RIST
AGUA Memorial Day Meet
13
Tristinyee MartinezReyes
9
48.48
NYCP
Metro Junior Olympics LCM
13
Hudson Pepper
9
48.37
HS
PATS Summer Invitational
14
Alex Concepcion
9
48.59
NYSA
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
14
Thomas Demaio
9
48.42
TVSC
LIAC Speedo LI Challenge
15
Morgan Lee
9
49.34
SSC
MA-Diplomat SC June Summer Stor
15
Satya Agashiwala
9
48.65
MAKO
LIE Summer Sizzler Meet
16
Isabella Vega
9
49.49
KBM
Metro Junior Olympics LCM
16
Aaron Mendoza
9
48.79
HYB
Metro Junior Olympics LCM
17
Olivia Brown
9
49.58
TS
Metro Junior Olympics LCM
17
Erik Nadecki
9
48.84
BGNW
NYSA May Madness Invitational
18
Sydney Ewald
9
49.61
NCAC
PATS Summer Invitational
18
Noah Barrett
9
48.87
WEST
Patriot Firecracker Meet
19
Makayla Lee
9
49.63
SSC
LIE May Extravaganza
19
Chase Buchanan
9
48.93
NFS
RED Tails International Invitat
20
Naomi Horiuchi
9
49.70
LGAC
LIE May Extravaganza
20
Timothy Brady
9
49.11
IA
MD-RAC Sandbox Invitational
21
Lauren Lee
9
49.72
WEST
LIE May Extravaganza
21
James Monahan
9
49.20
TVSC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
22
Erica Maltsev
9
49.77
RAC
Metro Junior Olympics LCM
22
Andrew Kully
9
49.21
AGUA
PATS Spring Invitational
23
Mira Goodman
9
50.08
RIST
Metro Junior Olympics LCM
22
Cian Bice
9
49.21
UNQN
AGUA Memorial Day Meet
24
Sofia Burns
9
50.12
HAA
LIAC Junior Met 2 Invitational
24
Thomas Peng
9
49.42
APEX
Patriot Firecracker Meet
25
Adele Bhandari
9
50.30
WEST
AGUA Memorial Day Meet
25
Jared Wagner
9
49.66
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
Girls   9   100 Breast
1:19.11
2005
Annie Zhu (LGAC)
Boys   9   100 Breast
1:23.11
2015
Christopher Xia (NCAC)
1
Claire Weinstein
9
1:33.56
WEST
Metro Junior Olympics LCM
1
Edward Baranov
9
1:31.55
MPNY
LIE June Jamboree
2
Sofia Fenton
9
1:35.38
NYSA
Metro Junior Olympics LCM
2
David Kushnirsky
9
1:33.17
LBA
MD-NBAC Mid Summer Classic
3
Jacqueline Constantine
9
1:37.32
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
3
Aidan McCarthy
9
1:39.43
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
4
Olivia Brown
9
1:40.96
TS
Metro Junior Olympics LCM
4
Noah Cakir
9
1:39.93
TS
Metro Junior Olympics LCM
5
Sierra Healy
9
1:41.19
HYB
Metro Junior Olympics LCM
5
Aaron Mendoza
9
1:40.22
HYB
Metro Junior Olympics LCM
6
Brianna Perez
9
1:41.44
NYSA
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
6
Ronin Jones
9
1:40.33
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
7
Maichina Gennarelli
9
1:41.84
COND
Metro Junior Olympics LCM
7
Strahinja Maslo
9
1:41.27
RIST
PATS Summer Invitational
8
Ursula Ott
9
1:42.25
BAD
Metro Junior Olympics LCM
8
Matthew Zhao
9
1:42.11
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
9
Nila Harish
9
1:43.06
MPNY
Metro Junior Olympics LCM
9
Hudson Pepper
9
1:42.79
HS
PATS Summer Invitational
10
Morgan Lee
9
1:43.21
SSC
MA-Diplomat SC June Summer Stor
10
Ryan Hwang
9
1:43.68
TS
LIAC Summer Time Classic Invita
11
Mia Slowik
9
1:44.34
NYCC
Metro Junior Olympics LCM
11
Cian Bice
9
1:43.94
UN
LIAC Summer Time Classic Invita
12
Ellah Siegel
9
1:44.72
JCCT
HYDRO LCM Season Starter Invite
12
Thomas Carley
9
1:43.98
CFJV
Metro Junior Olympics LCM
13
Naomi Horiuchi
9
1:45.26
LGAC
LIAC Summer Time Classic Invita
13
Thomas Peng
9
1:44.66
APEX
Metro Junior Olympics LCM
14
Erica Maltsev
9
1:45.48
RAC
COND July Jubilee Invitational
14
James Monahan
9
1:45.04
TVSC
LIAC Summer Time Classic Invita
15
Adele Bhandari
9
1:45.73
WEST
PATS Summer Invitational
15
Stefanos Salas
9
1:45.15
NCAC
HYDRO LCM Season Starter Invite
16
Laura Moran
9
1:46.56
NCAC
Metro Junior Olympics LCM
16
Gavin Spodek
9
1:45.20
JCCT
HYDRO LCM Season Starter Invite
17
Lauren Lee
9
1:46.58
WEST
LIE May Extravaganza
17
Jack Cornish
9
1:45.33
WEST
Metro Junior Olympics LCM
18
Alex Concepcion
9
1:46.71
NYSA
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
18
Satya Agashiwala
9
1:45.37
MAKO
Metro Junior Olympics LCM
19
Makani Lam
9
1:47.11
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
19
Alejandro Salas
9
1:46.00
NCAC
Metro Junior Olympics LCM
20
Sydney Ewald
9
1:47.27
NCAC
HYDRO LCM Season Starter Invite
20
Lance Leung
9
1:47.28
FLY
LIE May Extravaganza
21
Abigail Han
9
1:47.70
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
21
Jake Henschel
9
1:47.83
AGUA
PATS Spring Invitational
22
Brooke Andros
9
1:48.21
FA
LIE June Jamboree
22
Chase Buchanan
9
1:50.25
NFS
Metro Junior Olympics LCM
23
Makayla Lee
9
1:48.82
SSC
LIE May Extravaganza
23
Ethan Nus
9
1:50.77
LBA
MD-NBAC Mid Summer Classic
24
Annabel Dimaculangan
9
1:49.33
TVSC
LIE May Extravaganza
24
Jared Wagner
9
1:51.06
AGUA
Patriot Firecracker Meet
25
Anna Hunt
9
1:49.62
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
25
Ilyan Lomeyko
9
1:51.26
MPNY
LIE June Jamboree
Girls   9   50 Fly
31.02
2014
Joy Jiang (WEST)
Boys   9   50 Fly
30.85
2011
Dillon Hillis (MAKO)
1
Sierra Healy
9
35.62
METR
Eastern Zone LC Championship
1
Noah Cakir
9
34.24
TS
Metro Junior Olympics LCM
2
Lauren Lee
9
35.72
WEST
LIE May Extravaganza
2
Aidan Levine
9
34.40
RAC
Metro Junior Olympics LCM
3
Sofia Fenton
9
36.55
NYSA
Metro Junior Olympics LCM
3
Luke Dwyer
9
36.78
COND
LIAC Speedo LI Challenge
4
Brianna Perez
9
36.85
NYSA
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
4
Cian Bice
9
37.47
UNQN
Metro Junior Olympics LCM
5
Brooke Armstrong
9
36.91
LIE
Metro Junior Olympics LCM
5
Stefanos Salas
9
38.27
NCAC
Metro Junior Olympics LCM
6
Claire Weinstein
9
37.14
WEST
RED Tails International Invitat
6
Aaron Mendoza
9
38.28
HYB
Metro Junior Olympics LCM
7
Olivia Brown
9
37.31
TS
Metro Junior Olympics LCM
7
Hudson Pepper
9
38.44
HS
PATS Summer Invitational
8
Anisa Basler
9
37.64
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
8
Yahro Pique
9
38.66
LGAC
RED Tails International Invitat
9
Jacqueline Constantine
9
37.73
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
9
Edward Baranov
9
38.78
MPNY
LIE Summer Sizzler Meet
10
Abigail Han
9
38.31
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
10
Ethan Nus
9
38.87
LBA
MD-NBAC Mid Summer Classic
11
Erica Maltsev
9
38.41
RAC
Metro Junior Olympics LCM
11
Morgon Washington
9
39.09
CAS
Metro Junior Olympics LCM
12
Mirabel Solomon
9
38.65
RA
COND May Meters Matter Invite
12
Lyn Thompson
9
39.18
UNLS
HYDRO LCM Season Starter Invite
13
Makayla Lee
9
38.80
SSC
MA-Diplomat SC June Summer Stor
13
Ryan Hwang
9
39.24
TS
LIAC Summer Time Classic Invita
14
Nila Harish
9
38.98
MPNY
Metro Junior Olympics LCM
14
Colin Veit
9
39.44
TVSC
LIE Summer Sizzler Meet
15
Brooke Baldwin
9
39.16
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
15
Denys Mialkovskyi
9
39.64
RIST
Metro Junior Olympics LCM
16
Annabel Dimaculangan
9
39.72
TVSC
LIE May Extravaganza
16
Connor McHugh
9
40.06
BGNW
NYSA Summer Sizzler Invitationa
17
Tristinyee MartinezReyes
9
40.05
NYCP
RED Tails International Invitat
17
Strahinja Maslo
9
40.80
RIST
HYDRO LCM Season Starter Invite
18
Sayjel Tan
9
40.06
BBSC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
18
David Maimon
9
40.90
RAC
PATS Spring Invitational
19
Mia Slowik
9
40.30
NYCC
LIE May Extravaganza
19
Dean Batelli
9
41.23
COND
Metro Junior Olympics LCM
20
Jacqueline Wong
9
40.70
NYCC
Metro Junior Olympics LCM
20
Allen Belfer
9
41.62
MPNY
Metro Junior Olympics LCM
21
Briana Racanello
9
40.75
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
21
Gavin Spodek
9
41.95
JCCT
HYDRO LCM Season Starter Invite
22
Laura Moran
9
40.90
NCAC
Patriot Firecracker Meet
22
William Hamm
9
42.09
WISC
LIE May Extravaganza
23
Nicole Robinson
9
41.21
RA
Metro Junior Olympics LCM
23
Aiden Moy
9
42.13
EAST
COND Summer Solstice Invitation
24
Lia Edlin-Miller
9
41.51
HYB
LIE June Jamboree
24
Jack Cornish
9
42.32
WEST
Patriot Firecracker Meet
25
Kayce Park
9
41.63
NYSA
NYSA Summer Sizzler Invitationa
25
Martin Perecinsky
9
42.44
TS
LIAC Spring Kickoff Invitationa
Girls   9   100 Fly
1:08.67
2014
Joy Jiang (WEST)
Boys   9   100 Fly
1:11.77
2000
Josh Charnin-Aker (unattached)
1
Lauren Lee
9
1:21.07
WEST
AGUA Memorial Day Meet
1
Noah Cakir
9
1:16.32
TS
LIAC Spring Kickoff Invitationa
2
Sierra Healy
9
1:22.13
HYB
Metro Junior Olympics LCM
2
Cian Bice
9
1:22.74
UNQN
Metro Junior Olympics LCM
3
Claire Weinstein
9
1:24.09
WEST
LIE May Extravaganza
3
Aaron Mendoza
9
1:25.04
HYB
Metro Junior Olympics LCM
4
Brooke Armstrong
9
1:25.99
LIE
Metro Junior Olympics LCM
4
Timothy Brady
9
1:29.66
IA
MD-RAC Sandbox Invitational
5
Olivia Brown
9
1:26.46
TS
Metro Junior Olympics LCM
5
Hudson Pepper
9
1:30.31
HS
Patriot Firecracker Meet
6
Briana Racanello
9
1:27.65
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
6
Stefanos Salas
9
1:30.37
NCAC
Metro Junior Olympics LCM
7
Anisa Basler
9
1:28.97
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
7
Luke Dwyer
9
1:32.28
COND
LIAC Speedo LI Challenge
8
Brianna Perez
9
1:29.52
NYSA
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
8
Denys Mialkovskyi
9
1:32.87
RIST
Metro Junior Olympics LCM
9
Erica Maltsev
9
1:31.60
RAC
COND July Jubilee Invitational
9
Edward Baranov
9
1:33.20
MPNY
Metro Junior Olympics LCM
10
Annabel Dimaculangan
9
1:32.38
TVSC
LIAC Speedo LI Challenge
10
Colin Veit
9
1:33.24
TVSC
Metro Junior Olympics LCM
11
Nila Harish
9
1:32.88
MPNY
Metro Junior Olympics LCM
11
Lyn Thompson
9
1:34.67
UNLS
HYDRO LCM Season Starter Invite
12
Brooke Baldwin
9
1:33.57
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
12
Strahinja Maslo
9
1:34.70
RIST
HYDRO LCM Season Starter Invite
13
Makayla Lee
9
1:35.33
SSC
LIE May Extravaganza
13
Yahro Pique
9
1:35.04
LGAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
14
Jacqueline Constantine
9
1:36.64
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
14
Allen Belfer
9
1:35.36
MPNY
Metro Junior Olympics LCM
15
Mia Slowik
9
1:37.12
NYCC
LIE May Extravaganza
15
Jack Cornish
9
1:35.44
WEST
Patriot Firecracker Meet
16
Hailey Ahn
9
1:37.21
LGAC
LIE Summer Sizzler Meet
16
Connor McHugh
9
1:35.52
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
17
Rowan VanWormer
9
1:37.30
CFB
NYSA Summer Sizzler Invitationa
17
Ethan Nus
9
1:38.42
LBA
Metro Junior Olympics LCM
18
Makani Lam
9
1:39.19
LIAC
LIAC Junior Met 1 Invitational
18
Aidan McCarthy
9
1:38.83
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
19
Morgan Lee
9
1:39.55
SSC
LIE May Extravaganza
19
William Hamm
9
1:41.48
WISC
LIE May Extravaganza
20
Lia Edlin-Miller
9
1:39.64
HYB
LIE June Jamboree
20
William Siegel
9
1:41.98
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
21
Alex Concepcion
9
1:39.71
NYSA
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
21
Aiden Moy
9
1:43.93
EAST
NYSA Summer Sizzler Invitationa
22
Sydney Ewald
9
1:42.23
NCAC
PATS Spring Invitational
22
Joshua Lokshin
9
1:46.32
RAC
PATS Summer Invitational
23
Alexa Deng
9
1:42.33
HS
PATS Summer Invitational
23
James Monahan
9
1:46.64
TVSC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
24
Kayce Park
9
1:42.60
NYSA
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
24
Dean Batelli
9
1:47.91
COND
COND July Jubilee Invitational
25
Amy Chen
9
1:42.70
TVSC
LIE June Jamboree
25
Erik Nadecki
9
1:48.79
BGNW
NYSA Summer Sizzler Invitationa
Girls   9   200 IM
2:34.29
1982
Susan Verderber (LISC)
Boys   9   200 IM
2:39.64
2000
Josh Charnin-Aker (unattached)
1
Claire Weinstein
9
2:53.08
WEST
RED Tails International Invitat
1
Noah Cakir
9
2:55.42
TS
Metro Junior Olympics LCM
2
Erica Maltsev
9
2:59.98
RAC
COND July Jubilee Invitational
2
Stefanos Salas
9
2:58.96
NCAC
Metro Junior Olympics LCM
3
Lauren Lee
9
3:00.14
WEST
AGUA Memorial Day Meet
3
Ryan Hwang
9
3:00.47
TS
LIAC Summer Time Classic Invita
4
Sierra Healy
9
3:03.61
HYB
Metro Junior Olympics LCM
4
Cian Bice
9
3:01.63
UNQN
Metro Junior Olympics LCM
5
Jacqueline Constantine
9
3:04.28
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
5
Edward Baranov
9
3:02.63
MPNY
LIAC Speedo LI Challenge
6
Abigail Han
9
3:06.34
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
6
Luke Dwyer
9
3:03.42
COND
LIAC Speedo LI Challenge
7
Brianna Perez
9
3:08.70
NYSA
Metro Junior Olympics LCM
7
Aidan Levine
9
3:05.91
RAC
Metro Junior Olympics LCM
8
Briana Racanello
9
3:08.93
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
8
Strahinja Maslo
9
3:07.60
RIST
PATS Summer Invitational
9
Brooke Armstrong
9
3:10.83
LIE
Metro Junior Olympics LCM
9
Hudson Pepper
9
3:07.73
HS
PATS Summer Invitational
10
Sofia Fenton
9
3:12.41
NYSA
Metro Junior Olympics LCM
10
Connor McHugh
9
3:12.67
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
11
Anisa Basler
9
3:12.89
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
11
Aidan McCarthy
9
3:13.21
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
12
Mia Slowik
9
3:12.91
NYCC
Metro Junior Olympics LCM
12
Ronin Jones
9
3:14.80
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
13
Nila Harish
9
3:14.73
MPNY
Metro Junior Olympics LCM
13
Gavin Spodek
9
3:14.87
JCCT
HYDRO LCM Season Starter Invite
14
Makayla Lee
9
3:17.29
SSC
MA-Diplomat SC June Summer Stor
14
Aaron Mendoza
9
3:19.39
HYB
LIE Summer Sizzler Meet
15
April Chun
9
3:18.11
LIAC
LIAC Junior Met 2 Invitational
15
James Monahan
9
3:19.86
TVSC
LIAC Speedo LI Challenge
16
Morgan Lee
9
3:19.91
SSC
MA-Diplomat SC June Summer Stor
16
Jack Cornish
9
3:22.07
WEST
Patriot Firecracker Meet
17
Annabel Dimaculangan
9
3:21.22
TVSC
LIAC Summer Time Classic Invita
17
Yahro Pique
9
3:24.43
LGAC
LIAC Summer Time Classic Invita
18
Rowan VanWormer
9
3:22.40
CFB
COND July Jubilee Invitational
18
Wesley Tung
9
3:25.34
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
19
Alex Concepcion
9
3:23.83
NYSA
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
19
Erik Nadecki
9
3:25.39
BGNW
COND July Jubilee Invitational
20
Nicole Robinson
9
3:24.03
RA
COND Summer Solstice Invitation
20
Thomas Carley
9
3:26.07
CFJV
PATS Spring Invitational
21
Kate Vitti
9
3:25.48
BGNW
COND July Jubilee Invitational
21
Aiden Moy
9
3:26.46
EAST
NYSA Summer Sizzler Invitationa
22
Mirabel Solomon
9
3:26.21
RA
NYSA Summer Sizzler Invitationa
22
Daniel Song
9
3:28.01
COND
COND May Meters Matter Invite
23
Sarah Larsen
9
3:26.86
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
23
Matthew Zhao
9
3:33.88
LIAC
LIAC Junior Met 2 Invitational
24
Ellah Siegel
9
3:27.14
JCCT
HYDRO LCM Season Starter Invite
24
Kai Lomvardas
9
3:34.18
MAKO
PATS Summer Invitational
25
Haley Penn
9
3:28.30
SMC
NYSA Summer Sizzler Invitationa
25
Benjamin Chang
9
3:34.65
BGNW
NYSA May Madness Invitational
Girls   10   50 Free
28.59
2005
Lia M Neal (AGUA)
Boys   10   50 Free
29.03
2014
Frankie Genna (BBSC)
1
Aizel Pusing
10
30.17
METR
Eastern Zone LC Championship
1
John DiMaggio
10
30.26
MPNY
COND July Jubilee Invitational
2
Bridget Ye
10
30.92
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
2
Hudson Chung
10
30.73
WEST
AGUA Memorial Day Meet
3
Madison Connor
10
31.27
LIAC
LIAC Junior Met 2 Invitational
3
Aidan Lee
10
31.31
WEST
LIE May Extravaganza
4
Julia Bazinet
10
31.48
WEST
RED Tails International Invitat
4
Kieran Egan
10
31.37
LGAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
5
Cavan Gormsen
10
31.97
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
5
Vincent Vinciguerra
10
31.41
TVSC
Metro Junior Olympics LCM
6
Alexa Vitti
10
32.02
METR
Eastern Zone LC Championship
6
Michael Weinstein
10
31.84
WEST
Metro Junior Olympics LCM
7
Catherine Dean
10
32.06
LBA
Metro Junior Olympics LCM
7
Keilan Moran
10
32.25
NCAC
Metro Junior Olympics LCM
7
Riley Fried
10
32.06
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
8
Eduardo Santana
10
32.26
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
9
Kiera Mroczka
10
32.35
WISC
Metro Junior Olympics LCM
9
Nicholas Londono
10
32.47
METR
Eastern Zone LC Championship
10
Kathryn Montefusco
10
32.43
METR
Eastern Zone LC Championship
10
Mohamed Youssef
10
32.60
LGAC
RED Tails International Invitat
11
Krystin Casellas
10
32.65
UWES
Metro Junior Olympics LCM
11
Saadeddin Saadeddin
10
32.75
FREE
Metro Junior Olympics LCM
12
Alexa Reyna
10
32.74
METR
Eastern Zone LC Championship
12
Finnian Franks
10
32.94
METR
Eastern Zone LC Championship
13
Allyse Alexander
10
32.78
METR
Eastern Zone LC Championship
13
Alexander Boesch
10
33.02
AGUA
LIAC Summer Fun Invitational
14
Mary McKenna
10
32.79
UNLI
LIE May Extravaganza
14
Renzo Tsukikawa
10
33.06
WEST
LIE May Extravaganza
15
Alexandra Bruff
10
32.88
YMID
LIE June Jamboree
15
Eric Szymczak
10
33.14
LGAC
LIE Summer Sizzler Meet
16
Kait Sweeney
10
32.91
WEST
Metro Junior Olympics LCM
16
David Angelou
10
33.18
LIAC
LIAC Junior Met 2 Invitational
17
Maya Foley
10
32.96
TS
LIAC Summer Time Classic Invita
17
Eric Krayets
10
33.19
HES
LIE May Extravaganza
18
Beth Ebrahimpour
10
32.98
METR
Eastern Zone LC Championship
18
Michael Savchuk
10
33.46
SHY
LIE Summer Sizzler Meet
19
Kailey Simons
10
33.12
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
19
Luke Dwyer
10
33.53
COND
LIE June Jamboree
20
Delilah Skaistis
10
33.14
METR
Eastern Zone LC Championship
20
Yahro Pique
10
33.71
LGAC
LIE Summer Sizzler Meet
21
Brooke Batelli
10
33.17
COND
LIAC Speedo LI Challenge
21
Max Buchen
10
33.72
IA
LIE May Extravaganza
22
Malaya Lathan
10
33.21
METR
Eastern Zone LC Championship
22
Vladyslav Khanas
10
33.76
HES
HYDRO LCM Season Starter Invite
23
Jaelynn Taylor
10
33.25
WEST
LIE May Extravaganza
23
Ousman Dagnogo
10
33.78
BWBW
AP-KBM Steve Bonano Diversity M
24
Ava Liu
10
33.41
NYSA
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
23
Jackson Redfield
10
33.78
SSC
LIE May Extravaganza
25
Lauren Lee
10
33.59
WEST
Patriot Firecracker Meet
25
Ryan Hwang
10
33.87
TS
Metro Junior Olympics LCM
Girls   10   100 Free
1:02.11
2006
Lia M Neal (AGUA)
Boys   10   100 Free
1:03.91
2014
Justice Carrenard (AGUA)
1
Bridget Ye
10
1:06.54
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
1
Hudson Chung
10
1:05.77
WEST
RED Tails International Invitat
2
Aizel Pusing
10
1:07.67
LGAC
Metro Junior Olympics LCM
2
Eduardo Santana
10
1:08.04
LIAC
LIAC Junior Met 3 Invitational
3
Riley Fried
10
1:09.71
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
3
Aidan Lee
10
1:08.47
WEST
Metro Junior Olympics LCM
4
Kiera Mroczka
10
1:10.03
WISC
Metro Junior Olympics LCM
4
Kieran Egan
10
1:08.93
LGAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
5
Maya Foley
10
1:10.51
TS
Metro Junior Olympics LCM
5
John DiMaggio
10
1:09.46
MPNY
LIE June Jamboree
6
Julia Bazinet
10
1:10.62
WEST
RED Tails International Invitat
6
Vincent Vinciguerra
10
1:09.60
METR
Eastern Zone LC Championship
7
Kait Sweeney
10
1:10.94
WEST
Metro Junior Olympics LCM
7
Michael Weinstein
10
1:09.73
WEST
Metro Junior Olympics LCM
8
Alexa Reyna
10
1:10.98
METR
Eastern Zone LC Championship
8
Finnian Franks
10
1:10.51
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
9
Lauren Lee
10
1:11.04
WEST
Patriot Firecracker Meet
9
Saadeddin Saadeddin
10
1:11.09
FREE
Metro Junior Olympics LCM
10
Cavan Gormsen
10
1:11.11
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
10
Mohamed Youssef
10
1:11.47
LGAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
11
Madison Connor
10
1:11.87
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
11
Nicholas Rhodes
10
1:11.69
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
12
Catherine Dean
10
1:12.78
LBA
Metro Junior Olympics LCM
12
Keilan Moran
10
1:12.04
NCAC
RED Tails International Invitat
13
Mary McKenna
10
1:12.81
UN
LIE June Jamboree
12
Nicholas Londono
10
1:12.04
METR
Eastern Zone LC Championship
14
Malaya Lathan
10
1:13.35
WEST
Patriot Firecracker Meet
14
Ryan Hwang
10
1:12.47
TS
Metro Junior Olympics LCM
15
Delilah Skaistis
10
1:13.47
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
15
David Angelou
10
1:12.49
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
16
Zoe Brita
10
1:13.70
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
16
Max Buchen
10
1:12.63
IA
LIE June Jamboree
17
Kathryn Montefusco
10
1:13.99
HYB
Metro Junior Olympics LCM
17
Luke Dwyer
10
1:12.64
COND
Metro Junior Olympics LCM
18
Ava Liu
10
1:14.06
NYSA
Metro Junior Olympics LCM
18
Jackson Redfield
10
1:12.72
SSC
LIE May Extravaganza
19
Alexa Vitti
10
1:14.23
BGNW
NYSA Summer Sizzler Invitationa
19
Renzo Tsukikawa
10
1:13.03
WEST
LIE May Extravaganza
20
Ava Schetlick
10
1:14.41
BAD
MA-BAC CeraVe Invitational
20
Eric Krayets
10
1:14.10
HES
LIE May Extravaganza
21
Krystin Casellas
10
1:14.73
UWES
Metro Junior Olympics LCM
21
Jack Keene
10
1:14.43
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
22
Cindy Wang
10
1:14.75
APEX
PATS Spring Invitational
22
Alexander Boesch
10
1:14.47
AGUA
LIAC Summer Fun Invitational
23
AvaGrace Monti
10
1:14.87
TVSC
Metro Junior Olympics LCM
23
Eric Szymczak
10
1:14.63
LGAC
LIE Summer Sizzler Meet
24
Allyse Alexander
10
1:14.90
LGAC
Metro Junior Olympics LCM
24
Michael Savchuk
10
1:15.01
SHY
LIE Summer Sizzler Meet
25
Nicole Gerosa
10
1:14.92
BGNW
NYSA Summer Sizzler Invitationa
25
Brian Kern
10
1:15.30
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
Girls   10   200 Free
2:20.53
2014
Joy Jiang (WEST)
Boys   10   200 Free
2:18.38
2013
Brendan T Lee (WEST)
1
Bridget Ye
10
2:23.99
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
1
Hudson Chung
10
2:24.30
WEST
AGUA Memorial Day Meet
2
Aizel Pusing
10
2:28.43
METR
Eastern Zone LC Championship
2
Aidan Lee
10
2:28.46
WEST
Metro Junior Olympics LCM
3
Alexa Reyna
10
2:30.88
METR
Eastern Zone LC Championship
3
Nicholas Rhodes
10
2:30.16
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
4
Riley Fried
10
2:31.34
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
4
Saadeddin Saadeddin
10
2:30.52
FREE
Metro Junior Olympics LCM
5
Cavan Gormsen
10
2:31.82
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
5
Eduardo Santana
10
2:31.37
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
6
Maya Foley
10
2:32.43
TS
Metro Junior Olympics LCM
6
Michael Weinstein
10
2:31.47
WEST
Metro Junior Olympics LCM
7
Lauren Lee
10
2:32.88
WEST
Metro Junior Olympics LCM
7
Kieran Egan
10
2:31.60
LGAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
8
Kait Sweeney
10
2:35.64
WEST
Metro Junior Olympics LCM
8
John DiMaggio
10
2:33.34
MPNY
COND July Jubilee Invitational
9
Kiera Mroczka
10
2:36.59
WISC
Metro Junior Olympics LCM
9
Vincent Vinciguerra
10
2:33.84
TVSC
Metro Junior Olympics LCM
10
Zoe Brita
10
2:37.12
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
10
Max Buchen
10
2:35.54
IA
MD-NAAC Carol Chidester Elite L
11
Mary McKenna
10
2:37.92
UN
LIE June Time Trial Swim
11
Renzo Tsukikawa
10
2:36.49
WEST
HYDRO LCM Season Starter Invite
12
Alexa Vitti
10
2:38.15
BGNW
COND July Jubilee Invitational
12
David Angelou
10
2:36.55
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
13
Julia Bazinet
10
2:40.10
WEST
RED Tails International Invitat
13
Mohamed Youssef
10
2:37.71
LGAC
RED Tails International Invitat
14
Cindy Wang
10
2:40.45
APEX
PATS Spring Invitational
14
Allan Chu
10
2:38.19
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
15
Briana Racanello
10
2:40.49
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
15
William Fagan
10
2:39.00
BGNW
NYSA May Madness Invitational
16
Madison Connor
10
2:40.58
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
16
Jack Keene
10
2:39.12
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
17
Kathryn Montefusco
10
2:40.60
HYB
Metro Junior Olympics LCM
17
Finnian Franks
10
2:39.51
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
18
AvaGrace Monti
10
2:41.69
TVSC
Metro Junior Olympics LCM
18
Luke Dwyer
10
2:40.25
COND
Metro Junior Olympics LCM
19
Nicole Gerosa
10
2:42.38
BGNW
NYSA Summer Sizzler Invitationa
19
Keilan Moran
10
2:41.45
NCAC
Metro Junior Olympics LCM
20
Ava Liu
10
2:42.48
NYSA
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
20
Brian Kern
10
2:42.29
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
21
Veronica Gelfand
10
2:42.96
LIE
Metro Junior Olympics LCM
21
Nicholas Londono
10
2:42.41
UTVS
Metro Junior Olympics LCM
22
Jessica Crane
10
2:43.98
EAST
COND July Jubilee Invitational
22
Nicholas Londono
10
2:42.73
TVSC
LIAC Junior Met 3 Invitational
23
Abigail Han
10
2:44.79
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
23
Ramiel Fayngersh
10
2:45.24
LBA
MA-Diplomat SC June Summer Stor
24
Rory Sheridan
10
2:44.87
BAD
HYDRO LCM Season Starter Invite
24
Sean Su
10
2:45.28
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
25
Delilah Skaistis
10
2:45.14
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
25
Stephen McDonald
10
2:45.53
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
Girls   10   400 Free
4:59.37
2005
Rachael R Kessler (BAD)
Boys   10   400 Free
4:54.59
2000
Josh Charnin-Aker (unattached)
1
Bridget Ye
10
5:03.60
LIAC
NYSA Summer Sizzler Invitationa
1
Hudson Chung
10
5:00.02
WEST
COND Summer Solstice Invitation
2
Riley Fried
10
5:17.83
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
2
Aidan Lee
10
5:10.46
WEST
Metro Junior Olympics LCM
3
Alexa Reyna
10
5:18.89
METR
Eastern Zone LC Championship
3
Eduardo Santana
10
5:14.67
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
4
Mary McKenna
10
5:20.54
UNLI
LIE May Extravaganza
4
Nicholas Rhodes
10
5:18.52
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
5
Maya Foley
10
5:21.88
TS
Metro Junior Olympics LCM
5
Saadeddin Saadeddin
10
5:21.52
FREE
Metro Junior Olympics LCM
6
Marisol Tan
10
5:25.81
WEST
COND Summer Solstice Invitation
6
Michael Weinstein
10
5:23.01
WEST
Metro Junior Olympics LCM
7
Zoe Brita
10
5:32.96
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
7
Max Buchen
10
5:24.91
IA
LIE June Jamboree
8
Briana Racanello
10
5:33.36
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
8
David Angelou
10
5:26.85
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
9
Kathryn Montefusco
10
5:34.48
HYB
Metro Junior Olympics LCM
9
Kieran Egan
10
5:32.44
LGAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
10
Zenya Posada
10
5:35.03
WEST
COND Summer Solstice Invitation
10
Allan Chu
10
5:33.74
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
11
Alexa Vitti
10
5:35.20
BGNW
NYSA Summer Sizzler Invitationa
11
William Fagan
10
5:34.13
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
12
Veronica Gelfand
10
5:39.17
LIE
Metro Junior Olympics LCM
12
Jack Keene
10
5:39.46
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
13
Jessica Crane
10
5:41.64
EAST
NYSA May Madness Invitational
13
Luke Dwyer
10
5:41.35
COND
Metro Junior Olympics LCM
14
Lauren Lee
10
5:44.05
WEST
COND Summer Solstice Invitation
14
Vincent Vinciguerra
10
5:46.03
TVSC
LIAC Summer Fun Invitational
15
Delilah Skaistis
10
5:44.49
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
15
Sean Su
10
5:51.55
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
16
Kate Anderson
10
5:46.59
BAD
Metro Junior Olympics LCM
16
Gavin Kim
10
5:52.19
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
17
Abigail Gurden
10
5:47.17
WEST
Metro Junior Olympics LCM
17
Adrien Durantel
10
5:52.69
BAD
HYDRO LCM Season Starter Invite
18
Abigail Han
10
5:48.77
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
18
Finnian Franks
10
5:57.77
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
19
Amanda Johnson
10
5:48.79
RFAC
Metro Junior Olympics LCM
19
Yahro Pique
10
5:58.23
LGAC
Metro Junior Olympics LCM
20
Ava Liu
10
5:49.05
NYSA
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
20
Ethan Hsieh
10
6:00.08
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
21
Madison Connor
10
5:49.12
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
21
Wesley Tung
10
6:10.50
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
22
Nicole Gerosa
10
5:49.40
BGNW
NYSA Summer Sizzler Invitationa
22
Alexander Boesch
10
6:12.06
AGUA
LIAC Summer Fun Invitational
23
Laura Arciniegas
10
5:50.75
COND
Metro Junior Olympics LCM
23
Daniel Minevich
10
6:19.52
DA
COND Summer Solstice Invitation
24
Rory Sheridan
10
5:56.01
BAD
LIAC Spring Kickoff Invitationa
24
Brendan Morgan
10
6:22.89
SMC
NYSA Summer Sizzler Invitationa
25
Amelie Eng
10
5:58.79
UNLI
LIE May Extravaganza
25
James Nagler
10
6:48.64
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
Girls   10   50 Back
33:10
2014
Joy Jiang (WEST)
Boys   10   50 Back
33.98
2012
Thomas Lin (NCAC)
1
Bridget Ye
10
35.19
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
1
Hudson Chung
10
35.35
WEST
RED Tails International Invitat
2
Ruby Krop
10
35.67
RED
RED Tails International Invitat
2
John DiMaggio
10
35.42
MPNY
HYDRO LCM Season Starter Invite
3
Aizel Pusing
10
35.78
METR
Eastern Zone LC Championship
3
Aidan Lee
10
35.53
WEST
Metro Junior Olympics LCM
4
Allyse Alexander
10
36.55
METR
Eastern Zone LC Championship
4
Kieran Egan
10
36.46
LGAC
LIE May Extravaganza
5
Jacqueline Constantine
10
36.73
METR
Eastern Zone LC Championship
5
David Fayngersh
10
36.73
LBA
MA-Diplomat SC June Summer Stor
6
Cavan Gormsen
10
37.46
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
6
Luke Dwyer
10
36.88
COND
Metro Junior Olympics LCM
7
Kiera Mroczka
10
37.64
WISC
Metro Junior Olympics LCM
7
Finnian Franks
10
37.33
METR
Eastern Zone LC Championship
8
Delilah Skaistis
10
37.72
METR
Eastern Zone LC Championship
8
Saadeddin Saadeddin
10
37.54
FREE
COND July Jubilee Invitational
9
Riley Fried
10
37.83
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
9
Brian Kern
10
38.00
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
10
Kailey Simons
10
38.05
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
10
Keilan Moran
10
38.06
NCAC
RED Tails International Invitat
11
Malaya Lathan
10
38.06
METR
Eastern Zone LC Championship
11
Allan Chu
10
38.39
METR
Eastern Zone LC Championship
12
Maya Foley
10
38.77
TS
LIAC Spring Kickoff Invitationa
12
Mohamed Youssef
10
38.47
LGAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
13
Brooke Batelli
10
38.78
COND
LIAC Speedo LI Challenge
13
Gavin Kim
10
38.67
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
14
Lauren Patalano
10
38.87
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
14
David Angelou
10
38.78
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
15
Zoe Brita
10
38.89
LIAC
LIAC Junior Met 1 Invitational
15
Ethan Hsieh
10
38.86
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
16
Catherine Dean
10
38.99
LBA
Patriot Firecracker Meet
16
Nicholas Rhodes
10
39.05
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
17
Julia Bazinet
10
39.26
WEST
PATS Summer Invitational
17
Sean Su
10
39.08
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
18
Mary McKenna
10
39.28
UNLI
LIE May Extravaganza
18
Eduardo Santana
10
39.17
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
19
Ava Schetlick
10
39.32
BAD
MA-BAC CeraVe Invitational
19
Kevin Jiang
10
39.22
WEST
Patriot Firecracker Meet
20
Kaitlin Minchak
10
39.35
LBA
COND May Meters Matter Invite
20
Vincent Wang
10
39.37
METR
Eastern Zone LC Championship
21
Ava Liu
10
39.63
NYSA
Metro Junior Olympics LCM
21
Michael Weinstein
10
39.44
WEST
Patriot Firecracker Meet
22
Abigail Han
10
39.94
LIAC
LIAC Junior Met 1 Invitational
22
Noah Giunta
10
39.52
TVSC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
23
Mia Mc Clafferty
10
39.95
COND
COND Summer Solstice Invitation
23
Vincent Vinciguerra
10
39.59
METR
Eastern Zone LC Championship
24
Alexa Vitti
10
40.01
BGNW
COND July Jubilee Invitational
24
Ryan Hwang
10
39.66
TS
Metro Junior Olympics LCM
25
Lauren Lee
10
40.08
WEST
Patriot Firecracker Meet
24
Jack Keene
10
39.66
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
Girls   10   100 Back
1:10.95
2003
Sarah S Giberson (BASC)
Boys   10   100 Back
1:12.41
2012
Thomas Lin (NCAC)
1
Bridget Ye
10
1:14.42
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
1
Hudson Chung
10
1:15.75
WEST
RED Tails International Invitat
2
Aizel Pusing
10
1:18.78
LGAC
Metro Junior Olympics LCM
2
Aidan Lee
10
1:17.31
WEST
Metro Junior Olympics LCM
3
Riley Fried
10
1:19.30
METR
Eastern Zone LC Championship
3
John DiMaggio
10
1:18.59
MPNY
LIAC Speedo LI Challenge
4
Cavan Gormsen
10
1:19.46
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
4
Kieran Egan
10
1:18.65
LGAC
LIE May Extravaganza
5
Devin Parchment
10
1:19.71
LBA
MA-Diplomat SC June Summer Stor
5
Luke Dwyer
10
1:19.08
COND
Metro Junior Olympics LCM
6
Kiera Mroczka
10
1:20.82
WISC
Metro Junior Olympics LCM
6
Keilan Moran
10
1:19.37
NCAC
Metro Junior Olympics LCM
7
Jacqueline Constantine
10
1:21.12
METR
Eastern Zone LC Championship
7
Finnian Franks
10
1:19.54
BGNW
NYSA Summer Sizzler Invitationa
8
Allyse Alexander
10
1:21.40
METR
Eastern Zone LC Championship
8
Brian Kern
10
1:21.20
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
9
Delilah Skaistis
10
1:21.85
METR
Eastern Zone LC Championship
9
Saadeddin Saadeddin
10
1:22.24
FREE
Metro Junior Olympics LCM
10
Zoe Brita
10
1:21.99
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
10
David Angelou
10
1:22.43
METR
Eastern Zone LC Championship
11
Maya Foley
10
1:22.33
TS
LIAC Spring Kickoff Invitationa
11
Gavin Kim
10
1:23.71
METR
Eastern Zone LC Championship
12
Brooke Batelli
10
1:22.62
COND
LIAC Speedo LI Challenge
12
Max Buchen
10
1:24.24
IA
LIE June Jamboree
13
Lauren Lee
10
1:22.67
WEST
Metro Junior Olympics LCM
13
Eduardo Santana
10
1:24.40
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
14
Kait Sweeney
10
1:24.09
WEST
Metro Junior Olympics LCM
14
Mohamed Youssef
10
1:24.84
LGAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
15
Kailey Simons
10
1:24.70
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
15
Vincent Wang
10
1:25.08
RAC
Metro Junior Olympics LCM
16
Catherine Dean
10
1:24.84
LBA
PATS Summer Invitational
16
Sean Su
10
1:25.31
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
17
Abigail Han
10
1:25.22
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
17
Jack Keene
10
1:25.37
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
18
Hailey Gaspard
10
1:25.53
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
18
Ryan Hwang
10
1:25.46
TS
Metro Junior Olympics LCM
19
Violet Dorsey-Reyes
10
1:25.58
MAKO
LIE May Extravaganza
19
Allan Chu
10
1:25.66
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
20
Veronica Gelfand
10
1:25.80
LIE
LIE Summer Sizzler Meet
20
Kevin Jiang
10
1:25.68
WEST
Metro Junior Olympics LCM
21
Ava Liu
10
1:25.86
NYSA
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
21
Adrien Durantel
10
1:25.76
BAD
HYDRO LCM Season Starter Invite
22
Krystin Casellas
10
1:25.98
KBM
RED Tails International Invitat
22
Michael Weinstein
10
1:26.15
WEST
RED Tails International Invitat
23
Mia Mc Clafferty
10
1:26.04
COND
COND Summer Solstice Invitation
23
Eric Szymczak
10
1:26.28
LGAC
Metro Junior Olympics LCM
24
Linsey Wong
10
1:26.33
NYCC
RED Tails International Invitat
24
Leo Kruty
10
1:26.68
RAC
Metro Junior Olympics LCM
25
Mary McKenna
10
1:26.71
UN
LIE June Jamboree
25
Ethan Hsieh
10
1:26.89
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
Girls   10   50 Breast
36.94
2005
Annie Zhu (LGAC)
Boys   10   50 Breast
37.33
2015
Christopher Xia (NCAC)
1
Kathryn Montefusco
10
38.22
METR
Eastern Zone LC Championship
1
Max Buchen
10
39.69
IA
LIE May Extravaganza
2
Bridget Ye
10
39.06
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
2
Michael Weinstein
10
40.23
WEST
LIE May Extravaganza
3
Ava Liu
10
40.54
NYSA
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
3
Renzo Tsukikawa
10
41.86
WEST
LIE May Extravaganza
4
Sara Lin
10
40.68
WEST
Metro Junior Olympics LCM
4
Doyee Kim
10
42.20
METR
Eastern Zone LC Championship
5
Beth Ebrahimpour
10
40.89
METR
Eastern Zone LC Championship
5
Aidan Lee
10
42.71
WEST
Patriot Firecracker Meet
6
Krystin Casellas
10
42.19
METR
Eastern Zone LC Championship
6
Dawson Montesa
10
43.30
NYCP
Metro Junior Olympics LCM
7
AvaGrace Monti
10
42.27
METR
Eastern Zone LC Championship
7
David Fayngersh
10
43.36
METR
Eastern Zone LC Championship
8
Julia Sun
10
42.77
BGNW
COND July Jubilee Invitational
8
Ramiel Fayngersh
10
43.48
LBA
Metro Junior Olympics LCM
9
Nicole Gerosa
10
42.92
BGNW
NYSA Summer Sizzler Invitationa
9
Hudson Chung
10
43.50
WEST
HYDRO LCM Season Starter Invite
10
Lilyanna Martin
10
43.00
METR
Eastern Zone LC Championship
10
Mohamed Youssef
10
43.82
LGAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
11
Kimberly Gingrass
10
43.11
METR
Eastern Zone LC Championship
11
William Fagan
10
43.83
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
12
Grace Chin
10
43.19
METR
Eastern Zone LC Championship
12
Thomas Miele
10
44.18
TVSC
Metro Junior Olympics LCM
13
Aizel Pusing
10
43.50
LGAC
LIE Summer Sizzler Meet
13
Andrew Kravtsov
10
44.30
MPNY
LIAC Speedo LI Challenge
14
Jacqueline Constantine
10
43.60
METR
Eastern Zone LC Championship
14
Everett Chin
10
44.37
AGUA
LIAC Summer Fun Invitational
15
Kailey Simons
10
43.80
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
15
Ian Kim
10
44.53
METR
Eastern Zone LC Championship
15
Alexa Vitti
10
43.80
BGNW
NYSA May Madness Invitational
16
Kieran Egan
10
44.62
LGAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
17
Hannah Yan
10
43.97
QNS
COND May Meters Matter Invite
17
Nicholas Rhodes
10
44.65
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
18
Maya Foley
10
44.01
TS
Metro Junior Olympics LCM
18
Kevin Jiang
10
44.85
WEST
RED Tails International Invitat
19
Riley Fried
10
44.05
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
19
Keilan Moran
10
44.94
NCAC
Patriot Firecracker Meet
20
Jaein Ku
10
44.18
LGAC
Metro Junior Olympics LCM
20
Timothy Park
10
45.37
TS
Metro Junior Olympics LCM
21
Keala Schubert
10
44.19
WEST
Metro Junior Olympics LCM
21
Daniel Falcao
10
45.43
LGAC
LIE May Extravaganza
22
Jordan Profeta
10
44.21
IA
MD-RAC Sandbox Invitational
22
Bryan Yuk
10
45.53
TS
Metro Junior Olympics LCM
23
Hailey Gaspard
10
44.31
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
23
Ryan Hwang
10
45.82
TS
Metro Junior Olympics LCM
24
Hayden Wong
10
44.45
LIAC
MD-RAC Sandbox Invitational
24
Jason Muroski
10
45.92
CFJV
Metro Junior Olympics LCM
25
Marisol Tan
10
44.47
WEST
PATS Summer Invitational
25
Oliver Griffin
10
45.99
HAA
LIAC Summer Time Classic Invita
Girls   10   100 Breast
1:19.11
2005
Annie Zhu (LGAC)
Boys   10   100 Breast
1:23.11
2015
Christopher Xia (NCAC)
1
Bridget Ye
10
1:23.13
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
1
Max Buchen
10
1:26.40
IA
MD-NAAC Carol Chidester Elite L
2
Kathryn Montefusco
10
1:23.91
METR
Eastern Zone LC Championship
2
Aidan Lee
10
1:27.56
WEST
RED Tails International Invitat
3
Sara Lin
10
1:27.59
WEST
Metro Junior Olympics LCM
3
Michael Weinstein
10
1:27.67
WEST
Patriot Firecracker Meet
4
AvaGrace Monti
10
1:30.83
METR
Eastern Zone LC Championship
4
Renzo Tsukikawa
10
1:29.20
WEST
AGUA Memorial Day Meet
5
Beth Ebrahimpour
10
1:30.94
METR
Eastern Zone LC Championship
5
Mohamed Youssef
10
1:31.74
LGAC
LIAC Summer Time Classic Invita
6
Ava Liu
10
1:31.57
NYSA
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
6
Dawson Montesa
10
1:32.66
NYCP
Metro Junior Olympics LCM
7
Brooke Batelli
10
1:32.57
COND
LIAC Speedo LI Challenge
7
Hudson Chung
10
1:33.04
WEST
AGUA Memorial Day Meet
8
Nicole Gerosa
10
1:33.91
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
8
Ramiel Fayngersh
10
1:33.31
METR
Eastern Zone LC Championship
9
Jaein Ku
10
1:34.45
LGAC
Metro Junior Olympics LCM
9
David Fayngersh
10
1:33.95
LBA
Metro Junior Olympics LCM
10
Julia Sun
10
1:34.46
BGNW
NYSA Summer Sizzler Invitationa
10
Doyee Kim
10
1:34.21
METR
Eastern Zone LC Championship
11
Maya Foley
10
1:34.48
TS
Metro Junior Olympics LCM
11
Ryan Hwang
10
1:35.77
TS
Metro Junior Olympics LCM
12
Riley Fried
10
1:34.98
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
12
William Fagan
10
1:37.16
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
13
Hannah Yan
10
1:35.21
UN
LIAC Summer Time Classic Invita
13
Kieran Egan
10
1:37.38
LGAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
14
Aizel Pusing
10
1:35.75
LGAC
LIE Summer Sizzler Meet
14
Everett Chin
10
1:37.43
AGUA
LIAC Summer Fun Invitational
15
Lilyanna Martin
10
1:35.83
METR
Eastern Zone LC Championship
15
Nicholas Rhodes
10
1:37.97
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
16
Cavan Gormsen
10
1:35.93
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
16
Daniel Falcao
10
1:38.49
LGAC
RED Tails International Invitat
17
Kimberly Gingrass
10
1:36.04
METR
Eastern Zone LC Championship
17
Timothy Park
10
1:38.66
TS
Metro Junior Olympics LCM
18
Hailey Gaspard
10
1:36.20
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
18
Jason Muroski
10
1:38.84
CFJV
Metro Junior Olympics LCM
19
Hayden Wong
10
1:36.44
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
19
Ronin Jones
10
1:39.16
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
20
Kelly Byrne
10
1:36.65
WEST
Metro Junior Olympics LCM
20
Kevin Jiang
10
1:39.25
WEST
RED Tails International Invitat
21
Jordan Profeta
10
1:37.08
IA
MD-RAC Sandbox Invitational
21
Thomas Miele
10
1:39.44
TVSC
LIAC Junior Met 3 Invitational
22
Allyse Alexander
10
1:37.24
LGAC
Metro Junior Olympics LCM
22
Eduardo Santana
10
1:39.56
LIAC
LIAC Junior Met 3 Invitational
23
Amanda Baiker
10
1:37.39
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
23
Bryan Yuk
10
1:39.89
TS
LIAC Summer Time Classic Invita
24
Hannah Yan
10
1:37.42
QNS
COND May Meters Matter Invite
24
Ryan Ng
10
1:40.00
GATE
Metro Junior Olympics LCM
25
Kailey Simons
10
1:37.66
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
25
Andrew Kravtsov
10
1:40.73
MPNY
LIAC Speedo LI Challenge
Girls   10   50 Fly
31.02
2014
Joy Jiang (WEST)
Boys   10   50 Fly
30.85
2011
Dillon Hillis (MAKO)
1
Bridget Ye
10
32.90
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
1
John DiMaggio
10
32.21
MPNY
COND July Jubilee Invitational
2
Cavan Gormsen
10
33.69
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
2
Hudson Chung
10
32.36
WEST
RED Tails International Invitat
3
Allyse Alexander
10
33.75
METR
Eastern Zone LC Championship
3
Luke Dwyer
10
34.35
COND
Metro Junior Olympics LCM
4
Maya Foley
10
34.52
TS
LIAC Spring Kickoff Invitationa
4
Eduardo Santana
10
34.54
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
5
Aizel Pusing
10
34.60
METR
Eastern Zone LC Championship
5
Mohamed Youssef
10
34.57
LGAC
LIE May Extravaganza
6
Praise Okodogbe
10
34.92
METR
Eastern Zone LC Championship
6
Saadeddin Saadeddin
10
34.66
FREE
COND July Jubilee Invitational
7
Alexa Vitti
10
35.38
METR
Eastern Zone LC Championship
7
Kieran Egan
10
34.99
LGAC
LIE May Extravaganza
8
Riley Fried
10
35.39
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
8
Keilan Moran
10
35.36
NCAC
Metro Junior Olympics LCM
9
Kiera Mroczka
10
35.54
WISC
Metro Junior Olympics LCM
9
Vincent Vinciguerra
10
35.63
TVSC
Metro Junior Olympics LCM
10
Lauren Lee
10
35.61
WEST
Metro Junior Olympics LCM
10
David Angelou
10
35.71
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
11
Kathryn Montefusco
10
35.82
HYB
Metro Junior Olympics LCM
10
Brian Kern
10
35.71
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
12
Krystin Casellas
10
35.92
UWES
Metro Junior Olympics LCM
12
Nicholas Rhodes
10
35.88
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
13
Noelle Jordan
10
36.20
IA
MD-NAAC Carol Chidester Elite L
13
William Fagan
10
36.00
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
14
Brooke Batelli
10
36.26
COND
LIAC Speedo LI Challenge
14
Aidan Lee
10
36.17
WEST
LIE May Extravaganza
15
Delilah Skaistis
10
36.56
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
15
Steven Chang
10
36.30
METR
Eastern Zone LC Championship
16
Beth Ebrahimpour
10
36.94
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
16
Doyee Kim
10
36.38
COND
COND July Jubilee Invitational
17
Annabelle Kung
10
37.24
SPAR
NYSA May Madness Invitational
17
Max Buchen
10
36.49
IA
LIE May Extravaganza
18
Kailey Simons
10
37.35
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
18
Eric Szymczak
10
36.62
LGAC
Metro Junior Olympics LCM
19
Bessie Chen
10
37.38
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
19
Renzo Tsukikawa
10
36.84
WEST
LIE May Extravaganza
20
Briana Racanello
10
37.44
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
20
Ramiro Gamboa-arzate
10
36.85
HES
HYDRO LCM Season Starter Invite
21
Julia Bazinet
10
37.53
WEST
RED Tails International Invitat
21
Michael Weinstein
10
37.29
WEST
Patriot Firecracker Meet
22
AvaGrace Monti
10
37.57
TVSC
LIAC Summer Fun Invitational
22
Harrison Lambert
10
37.47
EAST
NYSA Summer Sizzler Invitationa
23
Isabel Xu
10
37.68
TVSC
LIAC Speedo LI Challenge
23
Jackson Redfield
10
37.51
SSC
LIE May Extravaganza
24
Marisol Tan
10
38.04
WEST
PATS Summer Invitational
24
Dawson Montesa
10
37.73
NYCP
RED Tails International Invitat
25
Linsey Wong
10
38.17
NYCC
Metro Junior Olympics LCM
25
Kevin Jiang
10
37.78
WEST
Metro Junior Olympics LCM
Girls   10   100 Fly
1:08.67
2014
Joy Jiang (WEST)
Boys   10   100 Fly
1:11.77
2000
Josh Charnin-Aker (unattached)
1
Bridget Ye
10
1:12.75
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
1
John DiMaggio
10
1:15.05
MPNY
LIAC Speedo LI Challenge
2
Riley Fried
10
1:16.72
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
2
Hudson Chung
10
1:16.28
WEST
PATS Summer Invitational
3
Cavan Gormsen
10
1:17.07
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
3
Eduardo Santana
10
1:17.62
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
4
Lauren Lee
10
1:19.01
WEST
Metro Junior Olympics LCM
4
Kieran Egan
10
1:18.56
LGAC
LIE May Extravaganza
5
Allyse Alexander
10
1:19.81
METR
Eastern Zone LC Championship
5
Aidan Lee
10
1:19.47
WEST
LIE May Extravaganza
6
Maya Foley
10
1:20.99
TS
LIAC Speedo LI Challenge
6
Saadeddin Saadeddin
10
1:20.10
FREE
Metro Junior Olympics LCM
7
Kiera Mroczka
10
1:21.96
WISC
Metro Junior Olympics LCM
7
David Angelou
10
1:20.54
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
8
Kathryn Montefusco
10
1:22.42
METR
Eastern Zone LC Championship
8
Mohamed Youssef
10
1:20.60
LGAC
LIE May Extravaganza
9
Praise Okodogbe
10
1:22.58
METR
Eastern Zone LC Championship
9
Max Buchen
10
1:20.64
IA
LIE June Jamboree
10
Briana Racanello
10
1:23.52
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
10
Nicholas Rhodes
10
1:20.80
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
11
AvaGrace Monti
10
1:24.27
METR
Eastern Zone LC Championship
11
Noah Giunta
10
1:21.33
TVSC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
12
Alexa Vitti
10
1:26.58
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
12
Renzo Tsukikawa
10
1:21.45
WEST
LIE May Extravaganza
13
Abigail Han
10
1:26.74
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
13
Luke Dwyer
10
1:22.31
COND
COND Summer Solstice Invitation
14
Aizel Pusing
10
1:27.04
LGAC
LIE Summer Sizzler Meet
14
William Fagan
10
1:23.29
BGNW
NYSA Summer Sizzler Invitationa
15
Isabel Xu
10
1:27.41
TVSC
LIAC Speedo LI Challenge
15
Keilan Moran
10
1:23.47
NCAC
Metro Junior Olympics LCM
16
Julia Bazinet
10
1:27.77
WEST
PATS Summer Invitational
16
Vincent Vinciguerra
10
1:24.07
TVSC
Metro Junior Olympics LCM
17
Delilah Skaistis
10
1:28.18
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
17
Eric Szymczak
10
1:26.29
LGAC
Metro Junior Olympics LCM
18
Nadiya Crisano
10
1:29.64
WAC
Metro Junior Olympics LCM
18
Doyee Kim
10
1:26.68
COND
Metro Junior Olympics LCM
19
Hanna Matheson
10
1:30.22
TVSC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
19
Michael Weinstein
10
1:26.93
WEST
AGUA Memorial Day Meet
20
Caitlyn Riordan
10
1:30.33
TS
Metro Junior Olympics LCM
20
Jack Keene
10
1:27.28
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
21
Laura Arciniegas
10
1:30.41
COND
Metro Junior Olympics LCM
21
Jackson Redfield
10
1:28.10
SSC
LIE May Extravaganza
22
Zenya Posada
10
1:30.73
WEST
HYDRO LCM Season Starter Invite
22
Andrew Kravtsov
10
1:29.02
MPNY
LIAC Speedo LI Challenge
23
Lexi Asch
10
1:30.84
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
23
Eric Krayets
10
1:29.18
HES
HYDRO LCM Season Starter Invite
24
Noelle Jordan
10
1:31.17
IA
MD-NAAC Carol Chidester Elite L
24
Sean Su
10
1:29.74
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
25
Linsey Wong
10
1:31.41
NYCC
Metro Junior Olympics LCM
25
Gavin Kim
10
1:30.17
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
Girls   10   200 IM
2:34.29
1982
Susan Verderber (LISC)
Boys   10   200 IM
2:39.64
2000
Josh Charnin-Aker (unattached)
1
Bridget Ye
10
2:37.43
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
1
Hudson Chung
10
2:43.14
WEST
AGUA Memorial Day Meet
2
Riley Fried
10
2:48.54
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
2
Aidan Lee
10
2:45.89
WEST
RED Tails International Invitat
3
Cavan Gormsen
10
2:49.48
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
3
Max Buchen
10
2:49.20
IA
MD-NAAC Carol Chidester Elite L
4
Kathryn Montefusco
10
2:49.89
METR
Eastern Zone LC Championship
4
Mohamed Youssef
10
2:49.48
LGAC
RED Tails International Invitat
5
Aizel Pusing
10
2:51.03
LGAC
RED Tails International Invitat
5
Eduardo Santana
10
2:50.54
LIAC
LIAC Junior Met 2 Invitational
6
Maya Foley
10
2:51.94
TS
Metro Junior Olympics LCM
6
Michael Weinstein
10
2:53.79
WEST
Metro Junior Olympics LCM
7
Lauren Lee
10
2:54.98
WEST
Metro Junior Olympics LCM
7
Luke Dwyer
10
2:54.68
COND
Metro Junior Olympics LCM
8
Kiera Mroczka
10
2:55.63
WISC
Metro Junior Olympics LCM
8
David Angelou
10
2:55.16
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
9
Briana Racanello
10
2:58.06
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
9
Ryan Hwang
10
2:55.34
TS
Metro Junior Olympics LCM
10
Allyse Alexander
10
2:58.87
LGAC
Metro Junior Olympics LCM
10
William Fagan
10
2:55.82
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
11
Alexa Vitti
10
2:59.31
BGNW
COND July Jubilee Invitational
11
Nicholas Rhodes
10
2:56.63
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
12
AvaGrace Monti
10
3:00.11
TVSC
Metro Junior Olympics LCM
12
Saadeddin Saadeddin
10
2:56.71
FREE
AGUA Memorial Day Meet
13
Zoe Brita
10
3:00.52
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
13
Renzo Tsukikawa
10
2:57.65
WEST
AGUA Memorial Day Meet
14
Delilah Skaistis
10
3:00.59
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
14
John DiMaggio
10
2:58.11
MPNY
HYDRO LCM Season Starter Invite
15
Alexa Reyna
10
3:02.35
YMID
AGUA Memorial Day Meet
15
Keilan Moran
10
2:58.84
NCAC
Metro Junior Olympics LCM
16
Abigail Han
10
3:03.56
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
16
Finnian Franks
10
2:58.90
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
17
Kelly Byrne
10
3:03.86
WEST
Metro Junior Olympics LCM
17
Ramiel Fayngersh
10
2:58.91
LBA
MD-NBAC Mid Summer Classic
18
Linsey Wong
10
3:04.02
NYCC
RED Tails International Invitat
18
Dawson Montesa
10
3:00.31
NYCP
Metro Junior Olympics LCM
19
Sara Lin
10
3:04.97
WEST
Metro Junior Olympics LCM
19
David Fayngersh
10
3:00.73
LBA
MD-NBAC Mid Summer Classic
20
Laura Arciniegas
10
3:05.01
COND
COND July Jubilee Invitational
20
Vincent Vinciguerra
10
3:01.30
TVSC
Metro Junior Olympics LCM
21
Dawn Davidson
10
3:05.37
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
21
Allan Chu
10
3:01.78
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
22
Krystin Casellas
10
3:05.45
UWES
Metro Junior Olympics LCM
22
Doyee Kim
10
3:02.25
COND
Metro Junior Olympics LCM
23
Hailey Gaspard
10
3:05.53
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
23
Sean Su
10
3:02.65
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
24
Charley Goldstein
10
3:06.54
RA
MD-RAC Sandbox Invitational
24
Daniel Falcao
10
3:03.17
LGAC
Metro Junior Olympics LCM
25
Ava Liu
10
3:07.70
NYSA
NYSA Summer Sizzler Invitationa
25
Jack Keene
10
3:04.55
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
Girls   11   50 Free
26.53
2007
Lia M Neal (AGUA)
Boys   11   50 Free
26.34
1999
Shaun Armstrong (TVSC)
1
Sabrina Johnston
11
28.56
BGNW
Senior Mets Winter Championship
1
Akira Lomvardas
11
29.35
BAD
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
2
Tess Howley
11
29.71
LBA
Metro Junior Olympics LCM
2
Jaden Byrne
11
29.86
BBSC
Metro Junior Olympics LCM
3
Alexandra Schneider
11
30.02
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
2
Aidan Rikic
11
29.86
WAC
Metro Junior Olympics LCM
4
Emma Zhu
11
30.04
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
4
Matthew Beehler
11
30.03
LBA
COND May Meters Matter Invite
5
Lydia Chen
11
30.06
BAD
MA-BAC CeraVe Invitational
5
John DiMaggio
11
30.09
MPNY
LIE Summer Sizzler Meet
6
Lara Jones
11
30.10
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
6
Hudson Chung
11
30.14
WEST
Metro Junior Olympics LCM
7
Sarah Tsai
11
30.12
WEST
Patriot Firecracker Meet
7
Christopher Xia
11
30.26
NCAC
Metro Junior Olympics LCM
8
Sophia Shchuchinov
11
30.20
RIST
LIE Summer Sizzler Meet
8
Christopher Varrichio
11
30.44
SSC
LIE May Extravaganza
9
Hana Shimizu-Bowers
11
30.51
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
9
Max Pintchouk
11
30.55
WAC
LIE May Extravaganza
10
Ava Borowski
11
30.63
NYSA
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
10
Christian Lee
11
30.62
WEST
LIE May Extravaganza
11
Eva Canning
11
30.78
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
11
Nikita Sakharuk
11
30.72
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
12
Olivia Ronaghan
11
30.88
QNS
LIE June Jamboree
12
Misha Igel
11
30.76
BKR
PATS Summer Invitational
13
Brooke Haag
11
30.89
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
13
Thomas Cho
11
31.00
COND
COND May Meters Matter Invite
14
Madison So
11
30.97
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
14
Kieran Egan
11
31.19
LGAC
LIE Summer Sizzler Meet
15
Anya Lei
11
31.25
LGAC
Metro Junior Olympics LCM
15
Finn Quested
11
31.21
UNPA
Metro Junior Olympics LCM
16
Erin Johannsen
11
31.29
HAA
LIAC Junior Met 1 Invitational
16
Piotr Kaps
11
31.22
MPNY
LIE Summer Sizzler Meet
16
Shu-Min Chang
11
31.29
SMC
COND Summer Solstice Invitation
17
Justin Fleurimont
11
31.27
HES
LIE May Extravaganza
18
Cavan Gormsen
11
31.43
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
18
Gavin Perez
11
31.28
NYSA
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
19
Melia Hwee
11
31.48
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
19
Liam Flaherty
11
31.32
UN
LIAC Spring Kickoff Invitationa
20
Kimberly McCaffrey
11
31.56
PATS
FL-FLA International Invitation
20
Ryan Nunez
11
31.35
LIE
LIE June Jamboree
21
Mary Grace Guzzino
11
31.63
NYSA
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
21
Rohit Rasquinha
11
31.37
LIE
LIE June Jamboree
22
Alia Basler
11
31.68
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
22
Michael Leung
11
31.42
UN
LIE June Jamboree
23
Arabella Pompay
11
31.70
UN
LIAC Summer Time Classic Invita
22
Emanuel Dritsas
11
31.42
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
24
Kiara Kennedy
11
31.74
LIAC
LIAC Junior Met 1 Invitational
24
Austin Fei
11
31.47
LIAC
MD-RAC Sandbox Invitational
25
Alexandra Bastone
11
31.78
WEST
PATS Summer Invitational
25
Dylan Zhang
11
31.54
AGUA
Patriot Firecracker Meet
Girls   11   100 Free
56.87
2008
Lia M Neal (AGUA)
Boys   11   100 Free
57.79
2014
Nick Torres (WEST)
1
Sabrina Johnston
11
1:02.21
BGNW
Senior Mets Winter Championship
1
Akira Lomvardas
11
1:03.52
BAD
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
2
Emma Feld
11
1:04.68
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
2
Christian Lee
11
1:03.54
WEST
Metro Junior Olympics LCM
3
Hana Shimizu-Bowers
11
1:04.97
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
3
Hudson Chung
11
1:05.00
WEST
Metro Junior Olympics LCM
4
Lara Jones
11
1:05.02
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
4
Aidan Rikic
11
1:05.43
WAC
Metro Junior Olympics LCM
5
Tess Howley
11
1:05.42
LBA
Metro Junior Olympics LCM
5
Christopher Xia
11
1:05.56
NCAC
Metro Junior Olympics LCM
6
Sarah Tsai
11
1:05.68
WEST
Metro Junior Olympics LCM
6
Matthew Beehler
11
1:05.74
LBA
MD-NBAC Mid Summer Classic
7
Bridget Ye
11
1:06.45
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
7
Jaden Byrne
11
1:05.75
BBSC
Metro Junior Olympics LCM
8
Alexandra Schneider
11
1:06.68
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
8
Alvin Tsai
11
1:06.18
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
9
Cavan Gormsen
11
1:06.72
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
9
Dylan Zhang
11
1:06.48
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
10
Emma Zhu
11
1:07.03
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
10
Liam Flaherty
11
1:06.65
UN
LIAC Spring Kickoff Invitationa
11
Sophia Shchuchinov
11
1:07.05
RIST
Metro Junior Olympics LCM
11
Eric Zhang
11
1:07.18
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
12
Elena Rossi
11
1:07.26
WEST
Metro Junior Olympics LCM
12
Christopher Varrichio
11
1:07.37
SSC
LIE May Extravaganza
12
Ava Borowski
11
1:07.26
NYSA
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
13
Ryan Nunez
11
1:07.61
LIE
Metro Junior Olympics LCM
14
Eva Canning
11
1:07.46
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
14
Maxwell Watson
11
1:07.76
COND
LIAC Speedo LI Challenge
15
Melia Hwee
11
1:07.50
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
15
Andrew Song
11
1:08.07
COND
Metro Junior Olympics LCM
16
Madison So
11
1:07.77
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
16
Max Pintchouk
11
1:08.40
WAC
LIE May Extravaganza
17
Kimberly McCaffrey
11
1:08.09
PATS
FL-FLA International Invitation
17
Eduardo Santana
11
1:08.42
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
18
Olivia Ronaghan
11
1:08.27
QNS
Metro Junior Olympics LCM
18
Justin Fleurimont
11
1:08.47
HES
LIE June Jamboree
19
Mayumi Schaepers-Cheu
11
1:08.46
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
19
Carter Miller
11
1:08.48
PAC
LIE June Jamboree
20
Anya Lei
11
1:08.80
LGAC
Metro Junior Olympics LCM
20
Finn Quested
11
1:08.51
UNPA
Patriot Firecracker Meet
21
Brooke Haag
11
1:08.96
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
21
John DiMaggio
11
1:08.64
MPNY
Metro Junior Olympics LCM
22
Alexandra Bastone
11
1:09.29
WEST
LIE May Extravaganza
22
Kieran Egan
11
1:08.82
LGAC
Metro Junior Olympics LCM
23
Ava Wang
11
1:09.37
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
23
Gavin Perez
11
1:08.83
NYSA
Metro Junior Olympics LCM
24
Alia Basler
11
1:09.69
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
24
Austin Fei
11
1:09.13
LIAC
LIAC Junior Met 3 Invitational
25
Arabella Pompay
11
1:09.82
UNQN
AGUA Memorial Day Meet
25
Alexander Gorzula
11
1:09.14
CFJV
Metro Junior Olympics LCM
Girls   11   200 Free
2:09.28
2015
Briana Gellineau (LIAC)
Boys   11   200 Free
2:07.71
2015
William Swartwout (LIE)
1
Hana Shimizu-Bowers
11
2:20.46
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
1
Akira Lomvardas
11
2:15.69
BAD
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
2
Tess Howley
11
2:20.90
LBA
MA-Diplomat SC June Summer Stor
2
Matthew Beehler
11
2:18.43
LBA
COND May Meters Matter Invite
3
Alexandra Schneider
11
2:23.10
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
3
Christian Lee
11
2:19.63
WEST
Metro Junior Olympics LCM
4
Lara Jones
11
2:23.13
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
4
Hudson Chung
11
2:22.58
WEST
Metro Junior Olympics LCM
5
Cavan Gormsen
11
2:23.69
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
5
JuanCarlos Castrillon
11
2:22.93
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
6
Sarah Tsai
11
2:23.83
WEST
Metro Junior Olympics LCM
6
Aidan Rikic
11
2:23.23
WAC
Metro Junior Olympics LCM
7
Madison So
11
2:24.05
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
7
Liam Flaherty
11
2:23.32
UN
LIAC Spring Kickoff Invitationa
8
Eva Canning
11
2:24.79
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
8
Jaden Byrne
11
2:23.87
BBSC
LIAC Junior Met 3 Invitational
9
Alexandra Bastone
11
2:26.03
WEST
AGUA Memorial Day Meet
9
Eric Zhang
11
2:24.95
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
10
Sophia Shchuchinov
11
2:26.15
RIST
AGUA Memorial Day Meet
10
Dylan Zhang
11
2:25.21
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
11
Kimberly McCaffrey
11
2:27.19
PATS
FL-FLA International Invitation
11
Carter Miller
11
2:25.52
PAC
Metro Junior Olympics LCM
12
Ava Wang
11
2:27.74
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
12
Alexander Gorzula
11
2:26.09
CFJV
COND July Jubilee Invitational
13
Olivia Ronaghan
11
2:27.83
QNS
Metro Junior Olympics LCM
13
Christopher Xia
11
2:27.48
NCAC
RED Tails International Invitat
14
Sabrina Conrad
11
2:28.16
RA
COND May Meters Matter Invite
14
Alvin Tsai
11
2:27.71
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
15
Natalie Peng
11
2:28.18
WEST
RED Tails International Invitat
15
Gavin Perez
11
2:27.79
NYSA
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
16
Katelyn Capuano
11
2:28.53
WEST
Metro Junior Olympics LCM
16
Christopher Varrichio
11
2:28.20
SSC
Metro Junior Olympics LCM
17
Emma Anderson
11
2:29.15
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
17
Nikita Sakharuk
11
2:28.32
BGNW
NYSA Summer Sizzler Invitationa
18
Melia Hwee
11
2:29.40
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
18
Nicholas Rhodes
11
2:28.76
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
19
Lydia Chen
11
2:29.44
BAD
MA-BAC CeraVe Invitational
19
Michael Leung
11
2:28.85
UNQN
Metro Junior Olympics LCM
20
Brooke Haag
11
2:29.54
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
20
Brian Anzalone
11
2:28.88
TS
Metro Junior Olympics LCM
21
Ava Borowski
11
2:29.58
NYSA
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
21
Eduardo Santana
11
2:29.10
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
22
Elena Rossi
11
2:29.87
WEST
Patriot Firecracker Meet
22
Michael Kostyatnikov
11
2:29.35
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
23
Mayumi Schaepers-Cheu
11
2:30.26
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
23
Luke McNamara
11
2:29.57
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
24
Alexandra Marshall
11
2:30.93
EAST
COND July Jubilee Invitational
24
Michael Ma
11
2:29.79
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
25
Claire Leng
11
2:30.95
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
25
Hunter Emerson
11
2:29.86
TVSC
LIAC Summer Time Classic Invita
 
 
 
 
 
 
25
Kieran Egan
11
2:29.86
LGAC
Metro Junior Olympics LCM
Girls   11   400 Free
4:32.85
1982
Nancy Winkler (LISC)
Boys   11   400 Free
4:29.26
2015
William Swartwout (LIE)
1
Alexandra Schneider
11
4:52.18
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
1
Akira Lomvardas
11
4:42.21
BAD
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
2
Bridget Ye
11
4:55.51
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
2
Matthew Beehler
11
4:53.78
LBA
MA-Diplomat SC June Summer Stor
3
Madison So
11
4:57.73
LIAC
MD-RAC Sandbox Invitational
3
Christian Lee
11
4:54.59
WEST
Metro Junior Olympics LCM
4
Tess Howley
11
4:59.15
LBA
MA-Diplomat SC June Summer Stor
4
Alvin Tsai
11
4:56.09
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
5
Sarah Tsai
11
5:00.03
WEST
COND Summer Solstice Invitation
5
Liam Flaherty
11
4:56.33
UNBA
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
6
Lara Jones
11
5:00.11
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
6
JuanCarlos Castrillon
11
5:01.58
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
7
Cavan Gormsen
11
5:02.11
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
7
Nicholas Rhodes
11
5:02.06
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
8
Alexandra Bastone
11
5:05.07
WEST
COND Summer Solstice Invitation
8
Hudson Chung
11
5:02.22
WEST
Metro Junior Olympics LCM
9
Emma Anderson
11
5:05.46
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
9
Aidan Rikic
11
5:03.85
WAC
Metro Junior Olympics LCM
10
Ava Wang
11
5:10.41
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
10
Hunter Emerson
11
5:07.61
TVSC
Metro Junior Olympics LCM
11
Brooke Haag
11
5:11.22
LIAC
MD-RAC Sandbox Invitational
11
Brian Anzalone
11
5:07.71
TS
Metro Junior Olympics LCM
12
Kimberly McCaffrey
11
5:12.53
PATS
FL-FLA International Invitation
12
Jaden Byrne
11
5:11.12
BBSC
Metro Junior Olympics LCM
13
Eva Canning
11
5:12.82
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
13
Eduardo Santana
11
5:11.24
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
14
Melia Hwee
11
5:13.27
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
14
Luke McNamara
11
5:11.37
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
15
Olivia Ronaghan
11
5:14.01
QNS
Metro Junior Olympics LCM
15
Alexander Gorzula
11
5:11.70
CFJV
Metro Junior Olympics LCM
16
Ava Borowski
11
5:14.79
NYSA
NYSA Summer Sizzler Invitationa
16
Ari Regev
11
5:12.88
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
17
Claire Leng
11
5:17.75
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
17
Nikita Sakharuk
11
5:13.47
BGNW
NYSA Summer Sizzler Invitationa
18
Natalie Peng
11
5:19.47
WEST
COND Summer Solstice Invitation
18
Michael Ma
11
5:15.94
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
19
Melissa Scala
11
5:20.78
LIAC
MD-RAC Sandbox Invitational
19
Zacharia Bouzarouata
11
5:17.38
LGAC
Metro Junior Olympics LCM
20
Mary McKenna
11
5:20.81
LIE
Metro Junior Olympics LCM
20
Max Buchen
11
5:18.56
IA
MD-RAC Sandbox Invitational
21
Claire Kassabian
11
5:21.66
EAST
COND Summer Solstice Invitation
21
Carter Miller
11
5:20.42
PAC
BAD Summer Starter Meet
22
Alexandra Marshall
11
5:21.88
EAST
COND July Jubilee Invitational
22
Gregory DeFranco
11
5:22.95
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
23
Samantha Dring
11
5:23.36
LIAC
MD-RAC Sandbox Invitational
23
Michael Simpfenderfer
11
5:25.88
RFAC
COND Summer Solstice Invitation
24
Gianna Gennarelli
11
5:24.16
COND
COND July Jubilee Invitational
24
Kieran Brown
11
5:28.36
SMC
COND Summer Solstice Invitation
25
D'Arcy Anselmi
11
5:27.06
COND
COND May Meters Matter Invite
25
Gavin Perez
11
5:30.81
NYSA
NYSA May Madness Invitational
Girls   11   800 Free
9:27.90
2015
Isabela Antoniuk (LIAC)
Boys   11   800 Free
9:20.68
2015
William Swartwout (LIE)
1
Alexandra Schneider
11
10:14.82
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
1
Akira Lomvardas
11
9:55.86
BAD
LIAC Spring Kickoff Invitationa
2
Alexandra Bastone
11
10:23.79
WEST
COND Summer Solstice Invitation
2
Nicholas Rhodes
11
10:31.57
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
3
Corissa Freeman
11
11:38.55
COND
COND Summer Solstice Invitation
 
 
 
 
 
 
4
Nikoleta Kirsis
11
12:36.70
COND
COND Summer Solstice Invitation
 
 
 
 
 
 
Girls   11   1500 Free
18:15.63
2016
Sophia Karras (LIAC)
Boys   11   1500 Free
18:01.84
2013
Luka Zuric (TVSC)
1
Alexandra Bastone
11
19:57.30
WEST
COND Summer Solstice Invitation
 
 
 
 
 
 
Girls   11   50 Back
30.24
2006
Liz Pelton (BAD)
Boys   11   50 Back
29.48
1999
Shaun Armstrong (TVSC)
1
Emma Zhu
11
33.46
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
1
Matthew Beehler
11
33.27
LBA
MD-NBAC Mid Summer Classic
2
Sarah Tsai
11
34.40
WEST
PATS Summer Invitational
2
Nikita Sakharuk
11
33.61
BGNW
NYSA Summer Sizzler Invitationa
3
Tess Howley
11
34.62
LBA
Metro Junior Olympics LCM
3
Thomas Cho
11
33.85
COND
LIAC Speedo LI Challenge
4
Brooke Haag
11
34.88
METR
Eastern Zone LC Championship
4
Liam Flaherty
11
x34.23
BAD
Metro Junior Olympics LCM
5
Ava Borowski
11
34.97
NYSA
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
5
Jaden Byrne
11
34.56
BBSC
LIAC Junior Met 2 Invitational
6
Alexandra Schneider
11
35.09
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
6
Hudson Chung
11
35.04
WEST
Metro Junior Olympics LCM
7
Natalie Peng
11
35.12
WEST
PATS Summer Invitational
7
Jason Moy
11
35.31
EAST
NYSA Summer Sizzler Invitationa
8
Jenna Pryne
11
35.32
NYSA
COND May Meters Matter Invite
7
Christian Lee
11
35.31
WEST
LIE May Extravaganza
9
Elena Rossi
11
35.45
WEST
Metro Junior Olympics LCM
9
Kieran Egan
11
35.39
LGAC
Metro Junior Olympics LCM
10
Hana Shimizu-Bowers
11
35.73
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
10
John DiMaggio
11
35.51
MPNY
Metro Junior Olympics LCM
11
Kimberly McCaffrey
11
35.80
PATS
Patriot Firecracker Meet
11
Christopher Xia
11
35.54
NCAC
Patriot Firecracker Meet
12
Arabella Pompay
11
35.93
UN
LIE June Jamboree
12
Ryan Nunez
11
35.56
LIE
LIE Summer Sizzler Meet
13
Ava Wang
11
35.96
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
12
Aidan Rikic
11
35.56
WAC
NYSA Summer Sizzler Invitationa
14
Cavan Gormsen
11
36.05
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
14
Christopher Varrichio
11
35.73
SSC
LIE May Extravaganza
15
Jacklyn Vandermel
11
36.10
COND
COND May Meters Matter Invite
15
Eric Zhang
11
35.77
AGUA
Patriot Firecracker Meet
16
Greta Stroka
11
36.26
LGAC
LIE Summer Sizzler Meet
16
Dylan Zhang
11
35.80
AGUA
LIAC Summer Fun Invitational
17
Julia Kowalczyk
11
36.56
LGAC
RED Tails International Invitat
17
Robert Forrester
11
36.66
WEST
PATS Summer Invitational
18
Kailey Simons
11
36.82
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
17
Zacharia Bouzarouata
11
36.66
LGAC
Metro Junior Olympics LCM
19
Kiara Kennedy
11
36.87
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
19
Rodin McKenna
11
36.81
JCCT
Metro Junior Olympics LCM
19
Salma Reyna
11
36.87
YMID
NYSA May Madness Invitational
20
Benjamin Sherman
11
36.98
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
19
Alexandra Marshall
11
36.87
EAST
COND July Jubilee Invitational
21
Justin Fleurimont
11
36.99
HES
LIE June Jamboree
22
Eva Canning
11
37.07
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
22
Mason Leishman
11
37.03
NYSA
NYSA May Madness Invitational
23
Tara Castano
11
37.10
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
23
John Zhang
11
37.04
NCAC
RED Tails International Invitat
24
Anya Lei
11
37.13
LGAC
LIE Summer Sizzler Meet
24
Alvin Tsai
11
37.38
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
25
Maddie Miller
11
37.20
SMC
Metro Junior Olympics LCM
25
Eric Konviser
11
37.40
WAC
HYDRO LCM Season Starter Invite
Girls   11   100 Back
1:04.53
2006
Liz Pelton (BAD)
Boys   11   100 Back
1:05.72
1999
Shaun Armstrong (TVSC)
1
Emma Zhu
11
1:12.58
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
1
Matthew Beehler
11
1:12.19
LBA
COND May Meters Matter Invite
2
Sarah Tsai
11
1:13.00
WEST
RED Tails International Invitat
2
Nikita Sakharuk
11
1:12.68
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
3
Tess Howley
11
1:13.17
LBA
MA-Diplomat SC June Summer Stor
3
Christian Lee
11
1:13.06
WEST
Patriot Firecracker Meet
4
Elena Rossi
11
1:14.66
WEST
Metro Junior Olympics LCM
4
Liam Flaherty
11
1:13.27
UN
LIAC Spring Kickoff Invitationa
5
Natalie Peng
11
1:14.99
WEST
PATS Summer Invitational
5
Hudson Chung
11
1:13.81
WEST
Metro Junior Olympics LCM
6
Lara Jones
11
1:15.39
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
6
Thomas Cho
11
1:14.00
COND
COND May Meters Matter Invite
7
Kimberly McCaffrey
11
1:15.45
PATS
FL-FLA International Invitation
7
Dylan Zhang
11
1:14.98
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
8
Alexandra Schneider
11
1:15.65
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
8
Jaden Byrne
11
1:15.01
BBSC
Metro Junior Olympics LCM
9
Emma Feld
11
1:15.89
AGUA
PATS Spring Invitational
9
Aidan Rikic
11
1:15.11
WAC
Metro Junior Olympics LCM
10
Brooke Haag
11
1:16.10
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
10
Ryan Nunez
11
1:16.93
LIE
LIE Summer Sizzler Meet
11
Cavan Gormsen
11
1:17.24
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
11
Hunter Emerson
11
1:17.01
TVSC
Metro Junior Olympics LCM
12
Hana Shimizu-Bowers
11
1:17.28
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
12
John DiMaggio
11
1:17.04
MPNY
Metro Junior Olympics LCM
13
Arabella Pompay
11
1:17.51
UN
COND May Meters Matter Invite
13
Christopher Varrichio
11
1:17.42
SSC
Metro Junior Olympics LCM
14
Ava Borowski
11
1:17.53
NYSA
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
14
Kieran Egan
11
1:17.57
LGAC
Metro Junior Olympics LCM
15
Jacklyn Vandermel
11
1:17.88
COND
COND July Jubilee Invitational
15
Zacharia Bouzarouata
11
1:18.07
LGAC
Metro Junior Olympics LCM
15
Maddie Miller
11
1:17.88
SMC
Metro Junior Olympics LCM
16
Finn Quested
11
1:18.34
UNPA
Metro Junior Olympics LCM
17
Alexandra Bastone
11
1:17.89
WEST
PATS Summer Invitational
17
Mason Leishman
11
1:18.43
NYSA
NYSA Summer Sizzler Invitationa
18
Anya Lei
11
1:18.13
LGAC
Metro Junior Olympics LCM
18
Eric Zhang
11
1:18.71
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
19
Julia Kowalczyk
11
1:19.38
LGAC
LIE Summer Sizzler Meet
19
Carter Miller
11
1:18.75
PAC
LIE June Jamboree
20
Olivia Schlegel
11
1:19.40
TVSC
Metro Junior Olympics LCM
20
Jason Moy
11
1:19.28
EAST
COND July Jubilee Invitational
21
Kiara Kennedy
11
1:19.41
LIAC
LIAC Junior Met 1 Invitational
21
Michael Kostyatnikov
11
1:20.01
AGUA
PATS Spring Invitational
22
Daniella Condon
11
1:19.74
WEST
Patriot Firecracker Meet
22
Brian Kern
11
1:20.26
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
23
Jenna Pryne
11
1:20.12
NYSA
COND May Meters Matter Invite
23
Alvin Tsai
11
1:20.47
LIAC
LIAC Junior Met 1 Invitational
24
Olivia Ronaghan
11
1:20.15
QNS
LIE June Jamboree
23
Eric Konviser
11
1:20.47
WAC
HYDRO LCM Season Starter Invite
25
Joline Fong
11
1:20.30
MAKO
Metro Junior Olympics LCM
25
John Zhang
11
1:20.52
NCAC
RED Tails International Invitat
Girls   11   200 Back
2:20.53
1997
Corey Berg (MSC)
Boys   11   200 Back
2:20.82
2015
Matthew Fenlon (RA)
1
Bridget Ye
11
2:35.78
METR
Eastern Zone LC Championship
1
Christian Lee
11
2:35.49
WEST
Patriot Firecracker Meet
2
Alexandra Schneider
11
2:36.00
LIAC
LIAC Junior Met 2 Invitational
2
Matthew Beehler
11
2:35.72
LBA
MD-NBAC Mid Summer Classic
3
Sarah Tsai
11
2:38.50
WEST
AGUA Memorial Day Meet
3
Liam Flaherty
11
2:36.21
UN
LIAC Spring Kickoff Invitationa
4
Tess Howley
11
2:38.94
LBA
Metro Junior Olympics LCM
4
Hudson Chung
11
2:42.11
WEST
Patriot Firecracker Meet
5
Cavan Gormsen
11
2:39.18
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
5
Christopher Varrichio
11
2:43.64
SSC
Metro Junior Olympics LCM
6
Emma Feld
11
2:39.41
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
6
Zacharia Bouzarouata
11
2:43.90
LGAC
Metro Junior Olympics LCM
7
Hana Shimizu-Bowers
11
2:39.97
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
7
Kieran Egan
11
2:44.48
LGAC
Metro Junior Olympics LCM
8
Elena Rossi
11
2:41.44
WEST
Metro Junior Olympics LCM
8
Alvin Tsai
11
2:44.88
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
9
Lara Jones
11
2:41.61
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
9
Mason Leishman
11
2:45.26
NYSA
NYSA May Madness Invitational
10
Kimberly McCaffrey
11
2:43.94
PATS
FL-FLA International Invitation
10
Thomas Cho
11
2:47.02
COND
COND May Meters Matter Invite
11
Brooke Haag
11
2:43.95
LIAC
MD-RAC Sandbox Invitational
11
Aidan Rikic
11
2:48.87
WAC
Metro Junior Olympics LCM
12
Emma Zhu
11
2:45.44
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
12
Luke McNamara
11
2:48.91
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
13
Anya Lei
11
2:46.53
LGAC
Metro Junior Olympics LCM
13
Brian Kern
11
2:50.56
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
14
Natalie Peng
11
2:46.72
WEST
PATS Summer Invitational
14
Steve Holan
11
2:50.58
PATS
PATS Spring Invitational
15
Daniella Condon
11
2:46.92
WEST
Metro Junior Olympics LCM
15
Michael Ma
11
2:51.01
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
16
Maddie Miller
11
2:47.33
SMC
Metro Junior Olympics LCM
16
Landon Leishman
11
2:52.11
NYSA
NYSA May Madness Invitational
17
Melissa Scala
11
2:47.60
LIAC
MD-RAC Sandbox Invitational
17
Eduardo Santana
11
2:52.20
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
18
Sabrina Conrad
11
2:48.92
RA
COND May Meters Matter Invite
18
Nicholas Rhodes
11
2:52.21
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
19
Emma Anderson
11
2:49.31
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
19
Brian Anzalone
11
2:53.10
TS
LIAC Summer Time Classic Invita
20
Arabella Pompay
11
2:50.17
UN
LIAC Summer Time Classic Invita
20
Evan Klein
11
2:54.52
BAD
LIAC Spring Kickoff Invitationa
21
Salma Reyna
11
2:50.40
YMID
NYSA May Madness Invitational
21
Jason Moy
11
2:55.55
EAST
COND July Jubilee Invitational
22
Jenna Pryne
11
2:51.54
NYSA
COND May Meters Matter Invite
22
Stephen McDonald
11
2:55.84
LIAC
MD-RAC Sandbox Invitational
23
Samantha Dring
11
2:51.62
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
23
Ari Regev
11
2:56.09
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
24
Sophia Shchuchinov
11
2:51.86
RIST
AGUA Memorial Day Meet
24
Brice Pierce
11
2:56.25
EAST
NYSA Summer Sizzler Invitationa
25
Jacklyn Vandermel
11
2:53.02
COND
COND July Jubilee Invitational
25
Maxwell Watson
11
2:57.96
COND
COND Summer Solstice Invitation
Girls   11   50 Breast
33.84
2014
Kate Douglass (WEST)
Boys   11   50 Breast
33.07
2013
Dillon Hillis (MAKO)
1
Bridget Ye
11
37.54
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
1
Christopher Xia
11
36.16
NCAC
Metro Junior Olympics LCM
2
Sophia Shchuchinov
11
38.78
METR
Eastern Zone LC Championship
2
Andrew Song
11
37.97
COND
Metro Junior Olympics LCM
3
Olivia Ronaghan
11
40.07
QNS
Metro Junior Olympics LCM
3
Alvin Tsai
11
38.38
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
4
Emma Anderson
11
40.34
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
4
Eric Konviser
11
38.94
WAC
HYDRO LCM Season Starter Invite
5
Grace Nadecki
11
40.42
BGNW
NYSA May Madness Invitational
5
Michael Kostyatnikov
11
39.84
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
6
Madison So
11
40.90
LIAC
MD-RAC Sandbox Invitational
6
Liam Flaherty
11
39.95
UN
LIAC Speedo LI Challenge
7
Emma Zhu
11
41.29
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
7
Justin Hyacinthe
11
40.02
WAC
Metro Junior Olympics LCM
8
Julia Kowalczyk
11
41.43
LGAC
Metro Junior Olympics LCM
8
Eric Zhang
11
40.10
AGUA
Patriot Firecracker Meet
9
Nicole Yildiz
11
41.52
MPNY
Metro Junior Olympics LCM
9
Dylan Zhang
11
40.30
AGUA
Patriot Firecracker Meet
10
Elena Rossi
11
41.84
WEST
LIE May Extravaganza
10
David Sacca
11
40.31
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
11
Joline Fong
11
41.90
MAKO
NE-Last Chance Olympic Qualifie
11
Max Buchen
11
40.81
IA
Metro Junior Olympics LCM
12
Fayanne Smith-Salzberg
11
42.04
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
12
John Zhang
11
40.88
NCAC
PATS Summer Invitational
13
Hana Shimizu-Bowers
11
42.26
AGUA
Patriot Firecracker Meet
13
Yousef Kamal
11
41.33
BGNW
NYSA May Madness Invitational
14
Teagan Scanlon
11
42.30
TS
COND July Jubilee Invitational
14
Christopher Varrichio
11
41.38
SSC
LIE May Extravaganza
15
Isha Krishnamurthy
11
42.40
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
15
Gavin Perez
11
41.50
NYSA
Metro Junior Olympics LCM
16
Denise Phelan
11
42.64
TS
LIAC Summer Time Classic Invita
16
Adam Kellman
11
41.52
WSSC
NYSA May Madness Invitational
17
Sarah Tsai
11
42.65
WEST
Patriot Firecracker Meet
17
Arie Ioselevich
11
41.71
RAC
Metro Junior Olympics LCM
18
Bernadette Bakke
11
42.67
TS
Metro Junior Olympics LCM
17
Jorge Desmaras
11
41.71
BGNW
NYSA May Madness Invitational
19
Alice Wei
11
42.88
RAC
PATS Summer Invitational
19
Carter Miller
11
41.88
PAC
AGUA Memorial Day Meet
20
Natalie Peng
11
42.94
WEST
LIE May Extravaganza
20
Max Pintchouk
11
41.91
WAC
NYSA Summer Sizzler Invitationa
21
Xinrui Ge
11
42.97
APEX
HYDRO LCM Season Starter Invite
21
Ranjan Rasquinha
11
41.99
LIE
Metro Junior Olympics LCM
22
Yesenia McKee
11
42.99
IA
MD-NAAC Carol Chidester Elite L
22
Matthew Finkelstein
11
42.04
FREE
AGUA Memorial Day Meet
23
Arabella Pompay
11
43.07
UN
COND May Meters Matter Invite
23
Felix Lucchese
11
42.42
BGNW
COND July Jubilee Invitational
24
Ava Borowski
11
43.09
NYSA
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
24
Thomas Cho
11
42.51
COND
LIAC Speedo LI Challenge
25
Elena Cunneen
11
43.11
IA
MD-NAAC Carol Chidester Elite L
25
Michael Leung
11
42.53
UNQN
Metro Junior Olympics LCM
Girls   11   100 Breast
1:12.82
2007
Annie Zhu (LGAC)
Boys   11   100 Breast
1:12.21
1994
C Miller (LIAC)
1
Bridget Ye
11
1:20.33
METR
Eastern Zone LC Championship
1
Christopher Xia
11
1:19.86
NCAC
RED Tails International Invitat
2
Sophia Shchuchinov
11
1:24.23
METR
Eastern Zone LC Championship
2
Andrew Song
11
1:22.73
COND
Metro Junior Olympics LCM
3
Emma Anderson
11
1:25.04
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
3
Akira Lomvardas
11
1:25.17
BAD
LIAC Speedo LI Challenge
4
Lara Jones
11
1:25.64
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
4
Eric Konviser
11
1:25.22
WAC
HYDRO LCM Season Starter Invite
5
Grace Nadecki
11
1:27.38
BGNW
NYSA May Madness Invitational
5
Liam Flaherty
11
1:25.57
UNBA
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
6
Olivia Ronaghan
11
1:27.42
QNS
Metro Junior Olympics LCM
6
Alvin Tsai
11
1:26.86
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
7
Joline Fong
11
1:29.28
MAKO
Metro Junior Olympics LCM
7
Max Buchen
11
1:27.33
IA
MD-RAC Sandbox Invitational
8
Elena Rossi
11
1:29.31
WEST
Metro Junior Olympics LCM
8
Eric Zhang
11
1:27.77
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
9
Hana Shimizu-Bowers
11
1:29.51
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
8
Justin Hyacinthe
11
1:27.77
WAC
Metro Junior Olympics LCM
10
Natalie Peng
11
1:30.31
WEST
AGUA Memorial Day Meet
10
Carter Miller
11
1:27.78
PAC
Metro Junior Olympics LCM
11
Madison So
11
1:30.82
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
11
Dylan Zhang
11
1:29.04
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
12
Julia Kowalczyk
11
1:31.03
LGAC
Metro Junior Olympics LCM
12
Max Pintchouk
11
1:29.81
WAC
LIE May Extravaganza
13
Cavan Gormsen
11
1:31.04
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
13
Michael Kostyatnikov
11
1:29.99
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
14
Lydia Chen
11
1:31.51
BAD
MA-BAC CeraVe Invitational
14
Ranjan Rasquinha
11
1:30.00
LIE
Metro Junior Olympics LCM
15
Fayanne Smith-Salzberg
11
1:31.81
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
15
Christian Lee
11
1:30.14
WEST
Patriot Firecracker Meet
16
Denise Phelan
11
1:31.96
TS
LIAC Speedo LI Challenge
16
David Sacca
11
1:30.68
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
17
Sarah Tsai
11
1:32.06
WEST
RED Tails International Invitat
17
Jorge Desmaras
11
1:30.75
BGNW
NYSA May Madness Invitational
18
Isha Krishnamurthy
11
1:32.33
AGUA
Patriot Firecracker Meet
18
Christopher Varrichio
11
1:31.67
SSC
LIE May Extravaganza
19
Alexandra Bastone
11
1:32.45
WEST
LIE May Extravaganza
19
Michael Leung
11
1:31.90
UN
LIE June Jamboree
20
D'Arcy Anselmi
11
1:32.65
COND
LIAC Speedo LI Challenge
20
Yousef Kamal
11
1:32.15
BGNW
NYSA May Madness Invitational
21
Michelle Guan
11
1:33.40
AGUA
Patriot Firecracker Meet
21
Michael Ma
11
1:32.41
LIAC
MD-RAC Sandbox Invitational
22
Nicole Yildiz
11
1:33.90
MPNY
BAD Summer Starter Meet
22
Finn Quested
11
1:32.49
UNPA
Patriot Firecracker Meet
23
Bernadette Bakke
11
1:34.19
TS
LIAC Summer Time Classic Invita
23
Matthew Finkelstein
11
1:33.22
FREE
AGUA Memorial Day Meet
24
Xinrui Ge
11
1:34.21
APEX
PATS Spring Invitational
24
Hunter Emerson
11
1:33.37
TVSC
LIAC Summer Fun Invitational
25
Melissa Scala
11
1:34.35
LIAC
MD-RAC Sandbox Invitational
25
Jason Moy
11
1:33.48
EAST
NYSA Summer Sizzler Invitationa
Girls   11   200 Breast
2:34.28
2007
Annie Zhu (LGAC)
Boys   11   200 Breast
2:37.75
2015
Hunter Kim (WEST)
1
Bridget Ye
11
2:49.93
METR
Eastern Zone LC Championship
1
Christopher Xia
11
2:53.69
NCAC
Metro Junior Olympics LCM
2
Emma Anderson
11
2:58.77
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
2
Andrew Song
11
2:55.57
COND
Metro Junior Olympics LCM
3
Sophia Shchuchinov
11
2:59.34
RIST
Metro Junior Olympics LCM
3
Alvin Tsai
11
3:02.08
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
4
Lara Jones
11
3:01.97
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
4
Max Buchen
11
3:05.12
IA
MD-RAC Sandbox Invitational
5
Olivia Ronaghan
11
3:08.11
QNS
Metro Junior Olympics LCM
5
Justin Hyacinthe
11
3:05.64
WAC
Metro Junior Olympics LCM
6
Cavan Gormsen
11
3:08.44
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
6
Michael Kostyatnikov
11
3:07.62
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
7
Madison So
11
3:09.68
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
7
Eric Zhang
11
3:09.48
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
8
Elena Rossi
11
3:09.74
WEST
Metro Junior Olympics LCM
8
Christian Lee
11
3:11.04
WEST
Patriot Firecracker Meet
9
Alexandra Bastone
11
3:11.58
WEST
Metro Junior Olympics LCM
9
Michael Leung
11
3:13.41
UN
Patriot Firecracker Meet
10
Sabrina Conrad
11
3:13.11
RA
COND May Meters Matter Invite
10
Finn Quested
11
3:13.71
UNPA
Metro Junior Olympics LCM
11
Hana Shimizu-Bowers
11
3:13.99
AGUA
Patriot Firecracker Meet
11
Dylan Zhang
11
3:14.11
AGUA
LIAC Summer Fun Invitational
12
Isha Krishnamurthy
11
3:14.82
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
12
Michael Ma
11
3:16.03
LIAC
MD-RAC Sandbox Invitational
13
Grace Nadecki
11
3:15.26
BGNW
NYSA May Madness Invitational
13
Matthew Szypula
11
3:17.07
TS
Metro Junior Olympics LCM
14
Michelle Guan
11
3:15.58
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
14
Arie Ioselevich
11
3:19.46
RAC
Metro Junior Olympics LCM
15
Kimberly McCaffrey
11
3:16.26
PATS
Patriot Firecracker Meet
15
Max Pintchouk
11
3:20.70
WAC
NYSA Summer Sizzler Invitationa
16
Samantha Dring
11
3:18.08
LIAC
LIAC Junior Met 3 Invitational
16
Gregory DeFranco
11
3:21.77
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
17
Fayanne Smith-Salzberg
11
3:18.35
AGUA
Patriot Firecracker Meet
17
Brian Anzalone
11
3:22.34
TS
Metro Junior Olympics LCM
18
Sarah Tsai
11
3:18.57
WEST
AGUA Memorial Day Meet
18
Michael Jang
11
3:22.76
TS
LIAC Summer Fun Invitational
19
Melissa Scala
11
3:19.13
LIAC
MD-RAC Sandbox Invitational
19
Willem Thomas
11
3:22.87
COND
Metro Junior Olympics LCM
20
D'Arcy Anselmi
11
3:20.14
COND
COND May Meters Matter Invite
20
Zacharia Bouzarouata
11
3:24.59
LGAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
21
Denise Phelan
11
3:20.40
TS
LIAC Spring Kickoff Invitationa
21
Mason Leishman
11
3:24.65
NYSA
NYSA May Madness Invitational
22
Ava Borowski
11
3:21.23
NYSA
NYSA May Madness Invitational
22
Gavin Perez
11
3:25.22
NYSA
NYSA May Madness Invitational
23
Katherine Lynch
11
3:23.07
RA
MD-RAC Sandbox Invitational
23
Renzo Tsukikawa
11
3:26.13
WEST
PATS Summer Invitational
24
Alexandra Schneider
11
3:23.94
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
24
Mariano Desmaras
11
3:26.77
BGNW
NYSA May Madness Invitational
25
Annie Vallamattam
11
3:26.02
PATS
Patriot Firecracker Meet
25
Kieran Egan
11
3:27.55
LGAC
LIE Summer Sizzler Meet
Girls   11   50 Fly
29.02
2016
Joy Jiang (WEST)
Boys   11   50 Fly
28.30
2013
Dillon Hillis (MAKO)
1
Ava Borowski
11
31.81
NYSA
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
1
Akira Lomvardas
11
31.57
BAD
LIAC Speedo LI Challenge
2
Jacklyn Vandermel
11
32.59
COND
Metro Junior Olympics LCM
2
Hudson Chung
11
32.14
WEST
Metro Junior Olympics LCM
3
Sarah Tsai
11
32.70
WEST
LIE May Extravaganza
3
Liam Flaherty
11
32.19
UN
LIAC Speedo LI Challenge
4
Cavan Gormsen
11
32.82
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
4
John DiMaggio
11
32.20
MPNY
Metro Junior Olympics LCM
5
Sophia Shchuchinov
11
32.92
RIST
LIE Summer Sizzler Meet
5
Jaden Byrne
11
32.66
BBSC
Metro Junior Olympics LCM
6
Hana Shimizu-Bowers
11
33.18
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
5
Christopher Xia
11
32.66
NCAC
RED Tails International Invitat
6
Ava Wang
11
33.18
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
7
Ryan Nunez
11
32.82
LIE
LIE May Extravaganza
8
Natalie Peng
11
33.27
WEST
PATS Summer Invitational
8
Gavin Perez
11
32.90
NYSA
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
9
Tess Howley
11
33.38
LBA
Metro Junior Olympics LCM
9
Carter Miller
11
33.24
PAC
Metro Junior Olympics LCM
10
Emma Feld
11
33.42
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
10
Aidan Rikic
11
33.46
WAC
Metro Junior Olympics LCM
11
Jenna Pryne
11
33.96
NYSA
COND May Meters Matter Invite
11
Eduardo Santana
11
33.47
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
12
Mayumi Schaepers-Cheu
11
34.13
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
12
Finn Quested
11
33.55
UNPA
Patriot Firecracker Meet
12
Eva Canning
11
34.13
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
13
Christian Lee
11
33.56
WEST
RED Tails International Invitat
14
Alexandra Bastone
11
34.60
WEST
LIE May Extravaganza
14
Rohit Rasquinha
11
33.57
LIE
LIE June Jamboree
15
Mary Grace Guzzino
11
34.61
NYSA
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
15
Nikita Sakharuk
11
33.74
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
16
Emma Zhu
11
34.67
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
16
JuanCarlos Castrillon
11
33.88
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
17
Alyssa St Thomas
11
34.69
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
17
Dylan Zhang
11
34.08
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
18
Delaney Leonard
11
34.73
CFJV
PATS Spring Invitational
18
Ranjan Rasquinha
11
34.15
LIE
Metro Junior Olympics LCM
18
D'Arcy Anselmi
11
34.73
COND
COND May Meters Matter Invite
18
Brian Kern
11
34.15
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
18
Bernadette Bakke
11
34.73
TS
Metro Junior Olympics LCM
20
Alvin Tsai
11
34.20
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
21
Jessica Chen
11
34.90
TVSC
LIAC Speedo LI Challenge
21
Felix Lucchese
11
34.23
BGNW
NYSA Summer Sizzler Invitationa
22
Kiara Kennedy
11
35.24
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
22
John Zhang
11
34.26
NCAC
RED Tails International Invitat
23
Leah Treglia
11
35.42
HAA
LIAC Summer Time Classic Invita
23
Zacharia Bouzarouata
11
34.28
LGAC
LIE Summer Sizzler Meet
24
Carter Roebuck
11
35.43
MAKO
NE-Last Chance Olympic Qualifie
24
Jason Moy
11
34.32
EAST
COND July Jubilee Invitational
25
Kimberly McCaffrey
11
35.66
PATS
Patriot Firecracker Meet
25
Kieran Egan
11
34.60
LGAC
Metro Junior Olympics LCM
25
Shu-Min Chang
11
35.66
SMC
COND May Meters Matter Invite
 
 
 
 
 
 
Girls   11   100 Fly
1:03.68
2016
Joy Jiang (WEST)
Boys   11   100 Fly
1:02.74
2013
Dillon Hillis (MAKO)
1
Cavan Gormsen
11
1:11.17
METR
Eastern Zone LC Championship
1
Akira Lomvardas
11
1:07.90
BAD
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
2
Emma Feld
11
1:11.62
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
2
Liam Flaherty
11
1:10.80
UNBA
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
3
Madison So
11
1:12.14
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
3
Hudson Chung
11
1:11.82
WEST
Metro Junior Olympics LCM
4
Bridget Ye
11
1:13.46
METR
Eastern Zone LC Championship
4
Christopher Xia
11
1:13.09
NCAC
Metro Junior Olympics LCM
5
Hana Shimizu-Bowers
11
1:13.48
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
5
Brian Kern
11
1:13.71
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
6
Jacklyn Vandermel
11
1:13.74
COND
Metro Junior Olympics LCM
6
John DiMaggio
11
1:13.72
MPNY
LIE Summer Sizzler Meet
7
Tess Howley
11
1:13.87
LBA
Metro Junior Olympics LCM
7
Christian Lee
11
1:14.05
WEST
Patriot Firecracker Meet
8
Ava Borowski
11
1:14.08
NYSA
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
8
Carter Miller
11
1:14.14
PAC
Metro Junior Olympics LCM
9
Lara Jones
11
1:14.37
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
9
Alvin Tsai
11
1:14.19
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
10
Sarah Tsai
11
1:14.98
WEST
AGUA Memorial Day Meet
10
Eduardo Santana
11
1:14.84
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
11
Ava Wang
11
1:15.48
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
11
Ethan Miao
11
1:15.09
UNLG
Metro Junior Olympics LCM
12
Natalie Peng
11
1:16.06
WEST
PATS Summer Invitational
12
Jaden Byrne
11
1:16.26
BBSC
Metro Junior Olympics LCM
13
Sabrina Conrad
11
1:17.43
RA
COND May Meters Matter Invite
13
Hunter Emerson
11
1:16.80
TVSC
Metro Junior Olympics LCM
14
Elena Rossi
11
1:17.94
WEST
Metro Junior Olympics LCM
14
Luke McNamara
11
1:16.98
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
15
Delaney Leonard
11
1:18.16
CFJV
PATS Spring Invitational
15
Felix Lucchese
11
1:17.15
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
16
Bernadette Bakke
11
1:18.31
TS
COND July Jubilee Invitational
16
Dylan Zhang
11
1:17.18
AGUA
Patriot Firecracker Meet
17
Samantha Dring
11
1:18.42
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
17
Rohit Rasquinha
11
1:17.20
LIE
Metro Junior Olympics LCM
18
Alexandra Bastone
11
1:19.38
WEST
RED Tails International Invitat
17
Vincent Mattone
11
1:17.20
NYSA
Metro Junior Olympics LCM
19
Mayumi Schaepers-Cheu
11
1:19.84
AGUA
PATS Spring Invitational
19
Finn Quested
11
1:17.28
UNPA
Patriot Firecracker Meet
20
Kimberly McCaffrey
11
1:20.03
PATS
PATS Summer Invitational
20
JuanCarlos Castrillon
11
1:17.83
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
21
Katelyn Capuano
11
1:20.20
WEST
Patriot Firecracker Meet
21
Eric Zhang
11
1:17.92
AGUA
LIAC Summer Fun Invitational
22
D'Arcy Anselmi
11
1:20.77
COND
LIE June Jamboree
22
Evan Klein
11
1:17.97
BAD
MA-BAC CeraVe Invitational
23
Alyssa St Thomas
11
1:21.42
LIAC
MD-RAC Sandbox Invitational
23
Ranjan Rasquinha
11
1:18.11
LIE
Metro Junior Olympics LCM
24
Melissa Scala
11
1:21.49
LIAC
LIAC Junior Met 3 Invitational
24
Nikita Sakharuk
11
1:18.30
BGNW
NYSA Summer Sizzler Invitationa
25
Eva Canning
11
1:22.22
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
25
Matthew Beehler
11
1:18.36
LBA
MA-Diplomat SC June Summer Stor
Girls   11   200 Fly
2:19.10
2016
Joy Jiang (WEST)
Boys   11   200 Fly
2:22.48
2013
Ethan Tack (TS)
1
Madison So
11
2:39.38
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
1
Akira Lomvardas
11
2:28.89
BAD
BAD Summer Starter Meet
2
Bridget Ye
11
2:42.14
LIAC
LIAC Junior Met 1 Invitational
2
Christian Lee
11
2:40.18
WEST
Metro Junior Olympics LCM
3
Cavan Gormsen
11
2:43.69
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
3
Luke McNamara
11
2:45.82
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
4
Emma Feld
11
2:45.53
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
4
Hunter Emerson
11
2:45.90
TVSC
Metro Junior Olympics LCM
5
Natalie Peng
11
2:47.78
WEST
PATS Summer Invitational
5
Carter Miller
11
2:48.42
PAC
Metro Junior Olympics LCM
6
Sabrina Conrad
11
2:53.78
RA
COND May Meters Matter Invite
6
Eduardo Santana
11
2:51.57
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
7
Samantha Dring
11
2:54.08
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
7
Ari Regev
11
2:58.83
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
8
Claire Leng
11
2:54.46
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
8
Brian Kern
11
3:01.36
LIAC
LIAC Junior Met 1 Invitational
9
Kiara Kennedy
11
3:14.32
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
9
Zacharia Bouzarouata
11
3:06.32
LGAC
LIAC Summer Time Classic Invita
10
Katelyn Capuano
11
3:16.13
WEST
PATS Summer Invitational
10
Yousef Kamal
11
3:08.05
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
11
Sama Nada
11
3:22.75
LGAC
LIAC Summer Time Classic Invita
11
Kieran Egan
11
3:22.55
LGAC
LIAC Summer Time Classic Invita
 
 
 
 
 
 
12
Kevin Euyoque
11
3:31.40
COND
COND July Jubilee Invitational
Girls   11   200 IM
2:22.64
2007
Annie Zhu (LGAC)
Boys   11   200 IM
2:21.72
2014
Nick Torres (WEST)
1
Bridget Ye
11
2:36.55
METR
Eastern Zone LC Championship
1
Akira Lomvardas
11
2:31.22
BAD
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
2
Emma Feld
11
2:38.27
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
2
Liam Flaherty
11
2:37.23
UNBA
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
3
Lara Jones
11
2:39.01
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
3
Hudson Chung
11
2:37.62
WEST
Metro Junior Olympics LCM
4
Cavan Gormsen
11
2:40.41
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
4
Christian Lee
11
2:38.18
WEST
Metro Junior Olympics LCM
5
Sophia Shchuchinov
11
2:41.71
RIST
Metro Junior Olympics LCM
5
Christopher Xia
11
2:38.79
NCAC
Patriot Firecracker Meet
6
Natalie Peng
11
2:43.16
WEST
AGUA Memorial Day Meet
6
Nikita Sakharuk
11
2:39.71
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
7
Tess Howley
11
2:43.23
LBA
MA-Diplomat SC June Summer Stor
7
Alvin Tsai
11
2:40.70
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
8
Alexandra Bastone
11
2:43.89
WEST
Metro Junior Olympics LCM
8
Carter Miller
11
2:41.89
PAC
Metro Junior Olympics LCM
9
Elena Rossi
11
2:44.00
WEST
Patriot Firecracker Meet
9
Matthew Beehler
11
2:41.90
LBA
MD-NBAC Mid Summer Classic
10
Kimberly McCaffrey
11
2:44.31
PATS
Patriot Firecracker Meet
10
Dylan Zhang
11
2:43.34
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
11
Sarah Tsai
11
2:44.42
WEST
PATS Summer Invitational
10
Hunter Emerson
11
2:43.34
TVSC
Metro Junior Olympics LCM
12
Madison So
11
2:44.58
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
12
Andrew Song
11
2:44.27
COND
Metro Junior Olympics LCM
13
Sabrina Conrad
11
2:45.74
RA
COND May Meters Matter Invite
13
Finn Quested
11
2:46.34
UNPA
Metro Junior Olympics LCM
14
Emma Anderson
11
2:46.58
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
14
JuanCarlos Castrillon
11
2:46.50
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
15
Hana Shimizu-Bowers
11
2:47.83
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
15
Ryan Nunez
11
2:47.79
LIE
Metro Junior Olympics LCM
16
Alexandra Schneider
11
2:48.45
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
16
Nicholas Rhodes
11
2:48.49
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
17
Ava Borowski
11
2:48.60
NYSA
NYSA Summer Sizzler Invitationa
17
Max Buchen
11
2:49.50
IA
MD-RAC Sandbox Invitational
18
D'Arcy Anselmi
11
2:48.97
COND
LIAC Speedo LI Challenge
18
Zacharia Bouzarouata
11
2:49.59
LGAC
Metro Junior Olympics LCM
19
Ava Wang
11
2:50.67
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
19
Eric Zhang
11
2:49.77
AGUA
PATS Spring Invitational
20
Brooke Haag
11
2:51.41
LIAC
MD-RAC Sandbox Invitational
20
Felix Lucchese
11
2:49.95
BGNW
COND July Jubilee Invitational
21
Samantha Dring
11
2:51.74
LIAC
MD-RAC Sandbox Invitational
21
Rohit Rasquinha
11
2:50.28
LIE
LIE June Time Trial Swim
22
Olivia Ronaghan
11
2:51.90
QNS
AGUA Memorial Day Meet
22
Kieran Egan
11
2:50.61
LGAC
RED Tails International Invitat
23
Denise Phelan
11
2:52.18
TS
LIAC Speedo LI Challenge
23
Eduardo Santana
11
2:50.66
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
24
Melissa Scala
11
2:52.24
LIAC
MD-RAC Sandbox Invitational
24
Jaden Byrne
11
2:50.83
BBSC
LIAC Junior Met 2 Invitational
25
Emma Zhu
11
2:52.41
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
25
Aidan Rikic
11
2:51.27
WAC
Metro Junior Olympics LCM
Girls   11   400 IM
5:05.92
2007
Annie Zhu (LGAC)
Boys   11   400 IM
5:05.18
2015
Hunter Kim (WEST)
1
Bridget Ye
11
5:32.64
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
1
Akira Lomvardas
11
5:25.33
BAD
HYDRO LCM Season Starter Invite
2
Lara Jones
11
5:37.99
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
2
Christian Lee
11
5:35.59
WEST
Metro Junior Olympics LCM
3
Cavan Gormsen
11
5:42.68
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
3
Alvin Tsai
11
5:40.84
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
4
Emma Anderson
11
5:45.07
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
4
Hunter Emerson
11
5:46.07
TVSC
Metro Junior Olympics LCM
5
Madison So
11
5:48.81
LIAC
MD-RAC Sandbox Invitational
5
Nikita Sakharuk
11
5:47.28
BGNW
NYSA Summer Sizzler Invitationa
6
Elena Rossi
11
5:50.35
WEST
Metro Junior Olympics LCM
6
Max Buchen
11
5:59.41
IA
MD-RAC Sandbox Invitational
7
Natalie Peng
11
5:50.64
WEST
HYDRO LCM Season Starter Invite
7
Nicholas Rhodes
11
6:01.38
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
8
Alexandra Bastone
11
5:54.77
WEST
Metro Junior Olympics LCM
8
Michael Ma
11
6:04.25
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
9
Alexandra Schneider
11
5:56.10
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
9
Evan Klein
11
6:12.56
BAD
HYDRO LCM Season Starter Invite
10
Samantha Dring
11
6:01.05
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
10
Jason Moy
11
6:14.52
EAST
NYSA Summer Sizzler Invitationa
11
Sarah Tsai
11
6:02.38
WEST
HYDRO LCM Season Starter Invite
11
Alexander Gorzula
11
6:19.16
CFJV
COND July Jubilee Invitational
12
Melissa Scala
11
6:02.94
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
12
Brian Kern
11
6:20.11
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
13
D'Arcy Anselmi
11
6:03.80
COND
COND July Jubilee Invitational
13
Gavin Perez
11
6:22.42
NYSA
NYSA Summer Sizzler Invitationa
14
Tess Howley
11
6:04.84
LBA
COND May Meters Matter Invite
14
Aidan Rikic
11
6:23.88
WAC
HYDRO LCM Season Starter Invite
15
Ava Borowski
11
6:04.88
NYSA
NYSA May Madness Invitational
15
Kevin Euyoque
11
6:30.95
COND
COND July Jubilee Invitational
16
Claire Leng
11
6:07.30
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
16
Justin Hyacinthe
11
6:34.78
WAC
HYDRO LCM Season Starter Invite
17
Melia Hwee
11
6:09.18
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
17
Evan Wohl
11
6:50.54
BGNW
NYSA Summer Sizzler Invitationa
18
Allison Gash
11
6:15.64
PATS
FL-FLA International Invitation
18
Brice Pierce
11
6:54.52
EAST
COND Summer Solstice Invitation
19
Emma Zhu
11
6:17.49
BGNW
NYSA Summer Sizzler Invitationa
19
Remy Eppner
11
7:00.90
BGNW
NYSA Summer Sizzler Invitationa
20
Sara Ketron
11
6:22.70
BGNW
NYSA Summer Sizzler Invitationa
20
James Lombardo
11
7:20.31
WAC
HYDRO LCM Season Starter Invite
21
Mary Grace Guzzino
11
6:31.62
NYSA
NYSA May Madness Invitational
21
Jamie Lynch
11
7:28.44
BGNW
NYSA Summer Sizzler Invitationa
22
Alexandra Marshall
11
6:33.79
EAST
NYSA Summer Sizzler Invitationa
 
 
 
 
 
 
23
Faith McLaughlin
11
6:39.03
BGNW
NYSA Summer Sizzler Invitationa
 
 
 
 
 
 
24
Nikoleta Kirsis
11
6:42.93
COND
COND Summer Solstice Invitation
 
 
 
 
 
 
25
Katherine Lynch
11
6:57.02
RA
NYSA Summer Sizzler Invitationa
 
 
 
 
 
 
Girls   12   50 Free
26.53
2007
Lia M Neal (AGUA)
Boys   12   50 Free
26.34
1999
Shaun Armstrong (TVSC)
1
Sabrina Johnston
12
27.71
METR
Eastern Zone LC Championship
1
Giacomo Lugato
12
27.22
METR
Eastern Zone LC Championship
2
Alia Basler
12
28.08
METR
Eastern Zone LC Championship
2
Evan Morales
12
27.33
METR
Eastern Zone LC Championship
3
Yilinna Collmar
12
28.13
WEST
Metro Senior Mets LCM Champions
3
Ryan Mitchener
12
27.61
MAKO
Metro Junior Olympics LCM
4
Vanessa Chong
12
28.30
LGAC
Senior Mets Winter Championship
4
Nicholas Speres
12
27.70
BAD
Metro Junior Olympics LCM
5
Joy Jiang
12
28.50
WEST
LIE May Extravaganza
5
Alexander Maclennan
12
27.90
METR
Eastern Zone LC Championship
6
Kiana Guarino
12
28.62
METR
Eastern Zone LC Championship
6
Derrick Chia
12
27.97
NCAC
Metro Junior Olympics LCM
7
Anya Pabby
12
28.82
BAD
TX-American Short Course Champs
7
Frank Genna
12
28.08
BBSC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
8
Esther Lin
12
29.01
WEST
Metro Junior Olympics LCM
8
Justice Carrenard
12
28.11
METR
Eastern Zone LC Championship
9
Isabella Paez
12
29.21
METR
Eastern Zone LC Championship
9
Ryan Shannon
12
28.31
LIE
LIE May Extravaganza
10
Lydia Chen
12
29.25
BAD
Metro Junior Olympics LCM
10
Zachary Yasinov
12
28.72
METR
Eastern Zone LC Championship
11
Kristin Cornish
12
29.41
WEST
Metro Senior Mets LCM Champions
11
Justin Whang
12
28.76
LIE
LIE May Extravaganza
12
Nianna Thomas
12
29.47
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
12
Alexi Weis
12
28.87
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
13
Alexandra Schneider
12
29.54
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
13
Joseph Tonna
12
28.89
TS
LIAC Spring Kickoff Invitationa
14
Grace Dwyer
12
29.72
METR
Eastern Zone LC Championship
14
Liam Preston
12
28.96
METR
Eastern Zone LC Championship
15
Mary Rotenberg
12
29.76
BAD
MA-BAC CeraVe Invitational
15
Eric Konviser
12
29.02
WAC
Metro Junior Olympics LCM
16
Michaela Rutigliano
12
29.78
TS
Metro Junior Olympics LCM
16
Ethan Chen
12
29.07
LIE
Metro Junior Olympics LCM
17
Francesca Arciniegas
12
29.82
COND
Metro Junior Olympics LCM
17
Tyler Lee
12
29.11
NYCC
LIE May Extravaganza
18
Lauren Arnold
12
29.87
BAD
MA-BAC CeraVe Invitational
18
Akira Lomvardas
12
29.24
BAD
Metro Junior Olympics LCM
19
Emma Feld
12
30.03
AGUA
FL- Sarasota Shark Open
19
Justin Han
12
29.31
COND
COND July Jubilee Invitational
20
Hailey Nyquist
12
30.07
WAC
LIE May Extravaganza
20
Evan Fisher
12
29.34
SSC
COND Summer Solstice Invitation
21
Samantha Tan
12
30.14
WEST
Condors Long Course Qualifier
21
Giovanni Rizzo
12
29.36
METR
Eastern Zone LC Championship
22
Sophia Karras
12
30.27
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
22
Joseph Espinal
12
29.40
FLY
LIE June Jamboree
23
Kiely Yeh
12
30.31
QNS
COND May Meters Matter Invite
22
Geonwoo Kim
12
29.40
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
24
Emily Grasso
12
30.32
SMC
Metro Junior Olympics LCM
24
Samuel Goncharuk
12
29.42
WAC
Metro Junior Olympics LCM
25
Isabella Mora-Castillo
12
30.37
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
25
Benjamin Glazebnik
12
29.43
TS
Metro Junior Olympics LCM
Girls   12   100 Free
56.87
2008
Lia M Neal (AGUA)
Boys   12   100 Free
57.79
2014
Nick Torres (WEST)
1
Joy Jiang
12
1:00.29
WEST
Metro Junior Olympics LCM
1
Ryan Mitchener
12
58.37
METR
Eastern Zone LC Championship
2
Sabrina Johnston
12
1:00.66
METR
Eastern Zone LC Championship
2
Alexander Maclennan
12
1:00.39
METR
Eastern Zone LC Championship
3
Yilinna Collmar
12
1:00.90
WEST
RED Tails International Invitat
3
Justice Carrenard
12
1:00.47
METR
Eastern Zone LC Championship
4
Kiana Guarino
12
1:01.02
METR
Eastern Zone LC Championship
3
Evan Morales
12
1:00.47
METR
Eastern Zone LC Championship
5
Emma Feld
12
1:02.12
METR
Eastern Zone LC Championship
5
Giacomo Lugato
12
1:00.78
METR
Eastern Zone LC Championship
6
Esther Lin
12
1:02.63
WEST
Metro Junior Olympics LCM
6
Frank Genna
12
1:01.68
BBSC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
7
Kristin Cornish
12
1:03.27
WEST
RED Tails International Invitat
7
Ryan Shannon
12
1:01.69
LIE
LIE May Extravaganza
8
Alia Basler
12
1:03.68
METR
Eastern Zone LC Championship
8
Justin Whang
12
1:01.80
LIE
LIE May Extravaganza
9
Isabella Paez
12
1:03.71
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
9
Nicholas Speres
12
1:02.37
BAD
Metro Junior Olympics LCM
10
Anya Pabby
12
1:03.77
BAD
MA-BAC CeraVe Invitational
10
Tristan Pragnell
12
1:02.53
AGUA
XXI CCaribbean Islands Champion
11
Nianna Thomas
12
1:04.32
LIAC
MD-RAC Sandbox Invitational
11
Joseph Tonna
12
1:02.66
TS
Metro Junior Olympics LCM
12
Sophia Karras
12
1:04.35
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
12
Akira Lomvardas
12
1:03.02
BAD
Metro Junior Olympics LCM
13
Grace Dwyer
12
1:04.49
METR
Eastern Zone LC Championship
13
Zachary Yasinov
12
1:03.17
LIE
Metro Junior Olympics LCM
14
Francesca Raimondi
12
1:04.66
LIAC
MD-RAC Sandbox Invitational
14
Michael Biryukov
12
1:03.36
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
15
Luisa Nierhoff
12
1:04.69
UN-0
Metro Senior Mets LCM Champions
15
Peter Whittington
12
1:03.43
BAD
Metro Junior Olympics LCM
16
Michaela Rutigliano
12
1:04.71
METR
Eastern Zone LC Championship
16
Derrick Chia
12
1:03.49
METR
Eastern Zone LC Championship
17
Mary Rotenberg
12
1:04.83
BAD
MA-BAC CeraVe Invitational
16
Benjamin Glazebnik
12
1:03.49
TS
Metro Junior Olympics LCM
18
Samantha Tan
12
1:05.13
WEST
Condors Long Course Qualifier
18
Geonwoo Kim
12
1:03.56
METR
Eastern Zone LC Championship
19
Lara Jones
12
1:05.14
METR
Eastern Zone LC Championship
19
Evan Fisher
12
1:03.75
SSC
COND May Meters Matter Invite
20
Alexandra Schneider
12
1:05.35
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
20
Cato Chang
12
1:03.77
MAKO
Metro Junior Olympics LCM
21
Kiely Yeh
12
1:05.39
QNS
AGUA Memorial Day Meet
21
Liam Preston
12
1:03.98
METR
Eastern Zone LC Championship
22
Melanie Sanchez
12
1:05.41
COND
COND July Jubilee Invitational
22
Darrien Johnsen
12
1:04.15
SMC
NYSA Summer Sizzler Invitationa
23
Hailey Nyquist
12
1:05.56
WAC
Metro Senior Mets LCM Champions
23
Dmitry Balykov
12
1:04.22
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
24
Lauren Arnold
12
1:05.59
BAD
HYDRO LCM Season Starter Invite
24
Ilan Goldberg
12
1:04.27
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
25
Isabella Mora-Castillo
12
1:05.60
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
25
Anthony Attenborough
12
1:04.49
FREE
Metro Junior Olympics LCM
Girls   12   200 Free
2:09.28
2015
Briana Gellineau (LIAC)
Boys   12   200 Free
2:07.71
2015
William Swartwout (LIE)
1
Joy Jiang
12
2:09.76
WEST
Metro Junior Olympics LCM
1
Ryan Mitchener
12
2:09.99
METR
Eastern Zone LC Championship
2
Kiana Guarino
12
2:11.92
METR
Eastern Zone LC Championship
2
Alexander Maclennan
12
2:11.83
METR
Eastern Zone LC Championship
3
Yilinna Collmar
12
2:13.97
WEST
Metro Junior Olympics LCM
3
Joseph Tonna
12
2:13.29
TS
Metro Junior Olympics LCM
4
Kristin Cornish
12
2:14.40
WEST
LC Senior Zone Championship Mee
4
Justice Carrenard
12
2:13.80
AGUA
FL- Sarasota Shark Open
5
Sophia Karras
12
2:14.61
METR
Eastern Zone LC Championship
5
Dmitry Balykov
12
2:14.52
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
6
Emma Feld
12
2:15.01
METR
Eastern Zone LC Championship
6
Michael Biryukov
12
2:14.57
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
7
Grace Dwyer
12
2:16.29
COND
Metro Junior Olympics LCM
7
Geonwoo Kim
12
2:14.99
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
8
Francesca Raimondi
12
2:17.61
LIAC
MD-RAC Sandbox Invitational
8
Ryan Shannon
12
2:15.09
LIE
LIE May Extravaganza
9
Isabella Paez
12
2:19.10
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
9
Evan Morales
12
2:15.19
NYSA
Metro Junior Olympics LCM
10
Mary Rotenberg
12
2:19.22
BAD
MA-BAC CeraVe Invitational
10
Ilan Goldberg
12
2:15.43
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
11
Sabrina Johnston
12
2:19.60
BGNW
Metro Senior Mets LCM Champions
11
Akira Lomvardas
12
2:15.55
BAD
Metro Junior Olympics LCM
12
Caroline Pennington
12
2:20.14
BAD
MA-BAC CeraVe Invitational
12
Peter Whittington
12
2:15.79
BAD
Metro Junior Olympics LCM
13
Nianna Thomas
12
2:20.34
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
13
JuanCarlos Castrillon
12
2:16.27
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
14
Elke Ott
12
2:20.75
BAD
Metro Junior Olympics LCM
14
Giacomo Lugato
12
2:17.49
METR
Eastern Zone LC Championship
15
Eva Canning
12
2:21.22
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
15
Tristan Pragnell
12
2:17.52
AGUA
XXI CCaribbean Islands Champion
16
Megan Lee
12
2:21.41
WEST
Patriot Firecracker Meet
16
Cato Chang
12
2:17.84
MAKO
Metro Junior Olympics LCM
17
Alexandra Schneider
12
2:21.55
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
17
David Peng
12
2:17.99
MPNY
Metro Junior Olympics LCM
18
Melanie Sanchez
12
2:21.65
COND
COND July Jubilee Invitational
18
Evan Fisher
12
2:18.53
SSC
COND May Meters Matter Invite
19
Julia Gurden
12
2:21.74
WEST
Condors Long Course Qualifier
19
Justin Whang
12
2:18.93
LIE
LIE May Extravaganza
20
Kiely Yeh
12
2:21.85
QNS
LIAC Summer Time Classic Invita
20
Anthony Attenborough
12
2:19.04
FREE
COND July Jubilee Invitational
21
Luisa Nierhoff
12
2:21.92
BGNW
NYSA May Madness Invitational
21
Zachary Yasinov
12
2:19.27
LIE
Metro Junior Olympics LCM
22
Kira Chen
12
2:22.68
QNS
Patriot Firecracker Meet
22
Liam Preston
12
2:19.47
TVSC
Metro Junior Olympics LCM
23
Alia Basler
12
2:22.87
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
23
Andrew Diano
12
2:19.70
FA
Metro Junior Olympics LCM
24
Hailey Nyquist
12
2:23.57
WAC
NYSA Summer Sizzler Invitationa
24
Giovanni Rizzo
12
2:20.02
PATS
FL-FLA International Invitation
25
Anya Pabby
12
2:23.70
BAD
HYDRO LCM Season Starter Invite
25
Joseph Chen
12
2:20.06
LIE
Metro Junior Olympics LCM
Girls   12   400 Free
4:32.85
1982
Nancy Winkler (LISC)
Boys   12   400 Free
4:29.26
2015
William Swartwout (LIE)
1
Joy Jiang
12
4:33.77
WEST
Metro Junior Olympics LCM
1
Alexander Maclennan
12
4:36.06
METR
Eastern Zone LC Championship
2
Sophia Karras
12
4:40.10
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
2
Ilan Goldberg
12
4:42.20
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
3
Kristin Cornish
12
4:42.24
WEST
Metro Senior Mets LCM Champions
3
Geonwoo Kim
12
4:42.28
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
4
Mary Rotenberg
12
4:45.29
BAD
MA-BAC CeraVe Invitational
4
JuanCarlos Castrillon
12
4:42.34
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
5
Luisa Nierhoff
12
4:45.39
UNBA
Metro Junior Olympics LCM
5
Dmitry Balykov
12
4:42.47
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
6
Caroline Pennington
12
4:45.89
BAD
MA-BAC CeraVe Invitational
6
Michael Biryukov
12
4:42.51
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
7
Kiana Guarino
12
4:46.93
AGUA
FL- Sarasota Shark Open
7
Ryan Mitchener
12
4:43.83
MAKO
LIE May Extravaganza
8
Yilinna Collmar
12
4:48.25
WEST
COND Summer Solstice Invitation
8
Peter Whittington
12
4:44.48
BAD
Metro Junior Olympics LCM
9
Grace Dwyer
12
4:48.54
METR
Eastern Zone LC Championship
9
Joseph Tonna
12
4:44.61
TS
Metro Junior Olympics LCM
10
Megan Lee
12
4:49.15
WEST
Condors Long Course Qualifier
10
Akira Lomvardas
12
4:44.91
BAD
Metro Junior Olympics LCM
11
Francesca Raimondi
12
4:50.32
LIAC
MD-RAC Sandbox Invitational
11
Justin Whang
12
4:47.42
LIE
LIE June Jamboree
12
Alexandra Schneider
12
4:50.61
METR
Eastern Zone LC Championship
12
Justice Carrenard
12
4:47.80
METR
Eastern Zone LC Championship
13
Samantha Tan
12
4:50.92
WEST
Condors Long Course Qualifier
13
Ryan Shannon
12
4:48.01
LIE
LIE May Extravaganza
14
Elke Ott
12
4:50.99
METR
Eastern Zone LC Championship
14
Darrien Johnsen
12
4:49.91
SMC
Metro Junior Olympics LCM
15
Nianna Thomas
12
4:56.87
LIAC
MD-RAC Sandbox Invitational
15
Zachary Yasinov
12
4:50.09
METR
Eastern Zone LC Championship
16
Esther Lin
12
4:57.74
WEST
Metro Junior Olympics LCM
16
Matthew Chang
12
4:50.49
LIE
Metro Junior Olympics LCM
17
Melanie Sanchez
12
4:57.88
COND
Metro Junior Olympics LCM
17
Evan Morales
12
4:51.40
NYSA
Metro Junior Olympics LCM
18
Julia Gurden
12
4:58.50
WEST
Condors Long Course Qualifier
18
Anthony Attenborough
12
4:54.18
FREE
Metro Junior Olympics LCM
19
Eva Canning
12
4:58.86
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
19
Joseph Chen
12
4:54.45
LIE
LIE June Jamboree
20
Anya Pabby
12
4:59.93
BAD
HYDRO LCM Season Starter Invite
20
Michael Lu
12
4:54.50
LIE
Metro Junior Olympics LCM
21
Emma Feld
12
4:59.96
AGUA
FL- Sarasota Shark Open
21
Cato Chang
12
4:55.28
MAKO
Metro Junior Olympics LCM
22
Kira Chen
12
5:01.58
QNS
Metro Junior Olympics LCM
22
Daniel Fedorov
12
4:55.29
EAST
NYSA Summer Sizzler Invitationa
23
Emma Anderson
12
5:02.65
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
23
Andrew Diano
12
4:55.75
FA
Metro Junior Olympics LCM
24
Adriana Kamor
12
5:03.16
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
24
Benjamin Glazebnik
12
4:57.61
TS
Metro Junior Olympics LCM
25
Isabella Paez
12
5:03.40
BGNW
NYSA Summer Sizzler Invitationa
25
Liam Preston
12
4:58.82
TVSC
LIAC Summer Fun Invitational
Girls   12   800 Free
9:27.90
2015
Isabela Antoniuk (LIAC)
Boys   12   800 Free
9:20.68
2015
William Swartwout (LIE)
1
Sophia Karras
12
9:29.07
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
1
Ilan Goldberg
12
9:50.28
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
2
Kristin Cornish
12
9:36.89
WEST
Metro Senior Mets LCM Champions
2
JuanCarlos Castrillon
12
9:50.85
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
3
Emma Feld
12
9:42.01
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
3
Michael Biryukov
12
9:52.19
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
4
Kiana Guarino
12
9:45.62
AGUA
FL- Sarasota Shark Open
4
Geonwoo Kim
12
10:00.78
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
5
Megan Lee
12
9:56.47
WEST
Condors Long Course Qualifier
5
Justin Whang
12
10:02.01
LIE
LIE June Time Trial Swim
6
Francesca Raimondi
12
9:57.14
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
6
Michael Lu
12
10:10.57
LIE
LIE June Time Trial Swim
7
Julia Gurden
12
10:17.38
WEST
Condors Long Course Qualifier
7
Zachary Yasinov
12
10:21.30
LIE
LIE June Time Trial Swim
8
Adriana Kamor
12
10:28.16
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
8
Joseph Lee
12
10:31.46
COND
COND Summer Solstice Invitation
9
Emma McNulty
12
10:50.39
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
9
Richard Chiarella
12
10:32.05
TVSC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
10
Nicole Ramirez
12
10:53.87
RA
COND Summer Solstice Invitation
10
Ryan Cui
12
10:33.81
LGAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
 
 
 
 
 
 
11
Max McClung
12
10:37.27
RA
COND Summer Solstice Invitation
 
 
 
 
 
 
12
Matthew Giardinelli
12
11:36.18
LIE
LIE June Time Trial Swim
 
 
 
 
 
 
13
Connor LiBASSI
12
11:43.43
LIE
LIE June Time Trial Swim
 
 
 
 
 
 
13
Michael Zammit
12
11:43.43
LIE
LIE June Time Trial Swim
 
 
 
 
 
 
15
Liam Bekerman
12
11:48.72
LIE
LIE June Time Trial Swim
Girls   12   1500 Free
18:15.63
2016
Sophia Karras (LIAC)
Boys   12   1500 Free
18:01.84
2013
Luka Zuric (TVSC)
1
Sophia Karras
12
18:15.63
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
1
JuanCarlos Castrillon
12
18:44.53
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
2
Kristin Cornish
12
18:31.15
WEST
COND Summer Solstice Invitation
2
Ilan Goldberg
12
18:49.00
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
3
Megan Lee
12
18:52.04
WEST
Senior Mets Winter Championship
3
Geonwoo Kim
12
18:54.22
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
4
Caroline Pennington
12
18:56.82
BAD
Senior Mets Winter Championship
4
Michael Biryukov
12
19:00.74
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
5
Miya Vitale
12
19:36.72
PATS
Senior Mets Winter Championship
 
 
 
 
 
 
6
Nicole Ramirez
12
20:39.53
RA
COND Summer Solstice Invitation
 
 
 
 
 
 
Girls   12   50 Back
30.24
2006
Liz Pelton (BAD)
Boys   12   50 Back
29.48
1999
Shaun Armstrong (TVSC)
1
Sabrina Johnston
12
31.54
METR
Eastern Zone LC Championship
1
Tristan Pragnell
12
31.77
AGUA
XXI CCaribbean Islands Champion
2
Joy Jiang
12
31.77
WEST
Metro Junior Olympics LCM
2
Ryan Mitchener
12
32.02
MAKO
NE-Last Chance Olympic Qualifie
3
Yilinna Collmar
12
32.59
WEST
Metro Junior Olympics LCM
3
Thomas Cho
12
32.20
COND
Metro Junior Olympics LCM
4
Kiana Guarino
12
32.67
AGUA
FL-Shark Open Invitational
4
Evan Fisher
12
32.37
SSC
COND May Meters Matter Invite
5
Michaela Rutigliano
12
33.14
METR
Eastern Zone LC Championship
5
Evan Morales
12
32.62
METR
Eastern Zone LC Championship
6
Mary Rotenberg
12
33.20
BAD
MA-BAC CeraVe Invitational
6
Peter Whittington
12
32.83
BAD
Metro Junior Olympics LCM
7
Anya Pabby
12
33.56
BAD
LIAC Speedo LI Challenge
7
Justice Carrenard
12
32.94
METR
Eastern Zone LC Championship
8
Isabella Mora-Castillo
12
33.61
METR
Eastern Zone LC Championship
8
Cato Chang
12
33.21
METR
Eastern Zone LC Championship
9
Francesca Arciniegas
12
33.71
COND
Metro Junior Olympics LCM
9
Alexander Maclennan
12
33.29
AGUA
FL- Sarasota Shark Open
10
Luisa Nierhoff
12
33.83
UNBA
Metro Junior Olympics LCM
10
Giacomo Lugato
12
33.37
METR
Eastern Zone LC Championship
11
Grace Dwyer
12
33.91
COND
Metro Junior Olympics LCM
11
Derrick Chia
12
33.48
METR
Eastern Zone LC Championship
12
Kristin Cornish
12
34.00
WEST
Patriot Firecracker Meet
12
Justin Han
12
33.54
METR
Eastern Zone LC Championship
13
Lydia Chen
12
34.01
BAD
Metro Junior Olympics LCM
13
Penn Lee
12
33.93
METR
Eastern Zone LC Championship
14
Lauren Arnold
12
34.18
BAD
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
14
Zachary Yasinov
12
34.10
METR
Eastern Zone LC Championship
15
Alexandra Schneider
12
34.46
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
15
Ethan Chen
12
34.17
LIE
LIE May Extravaganza
16
Alia Basler
12
34.55
METR
Eastern Zone LC Championship
16
Liam Preston
12
34.26
TVSC
LIAC Junior Met 2 Invitational
16
Jenna Pryne
12
34.55
NYSA
Metro Junior Olympics LCM
17
Henry Huang
12
34.30
NYSA
Metro Junior Olympics LCM
18
Madison Edwards
12
34.56
SMC
Metro Junior Olympics LCM
18
Christopher Kim
12
34.35
METR
Eastern Zone LC Championship
19
Olivia Anton
12
34.63
METR
Eastern Zone LC Championship
19
Michael Biryukov
12
34.37
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
19
Francesca Raimondi
12
34.63
LIAC
MD-RAC Sandbox Invitational
20
Tom Morgan
12
34.50
SMC
Metro Junior Olympics LCM
21
Ava Wang
12
34.67
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
21
Alan Xia
12
34.68
NCAC
CT-OMNI May Qualifier
22
Ava Nobile
12
34.68
FREE
Metro Junior Olympics LCM
22
Edwin Tablev
12
34.72
MPNY
Metro Junior Olympics LCM
23
Hailey Nyquist
12
34.69
WAC
Metro Junior Olympics LCM
23
Emmet Santry
12
34.74
WEST
PATS Summer Invitational
24
Kira Chen
12
34.71
QNS
LIE June Jamboree
24
Jonah Goodman
12
34.75
LIE
LIE June Jamboree
25
Ava Borowski
12
34.79
NYSA
Metro Junior Olympics LCM
25
Ryan Shannon
12
34.77
LIE
LIE May Extravaganza
 
 
 
 
 
 
25
David Peng
12
34.77
MPNY
Metro Junior Olympics LCM
Girls   12   100 Back
1:04.53
2006
Liz Pelton (BAD)
Boys   12   100 Back
1:05.72
1999
Shaun Armstrong (TVSC)
1
Joy Jiang
12
1:04.90
WEST
RED Tails International Invitat
1
Tristan Pragnell
12
1:07.20
AGUA
XXI CCaribbean Islands Champion
2
Kiana Guarino
12
1:07.02
METR
Eastern Zone LC Championship
2
Justice Carrenard
12
1:09.02
METR
Eastern Zone LC Championship
3
Yilinna Collmar
12
1:07.61
WEST
Metro Junior Olympics LCM
3
David Peng
12
1:09.96
MPNY
Metro Junior Olympics LCM
4
Anya Pabby
12
1:07.63
BAD
Senior Mets Winter Championship
4
Peter Whittington
12
1:10.13
BAD
Metro Junior Olympics LCM
5
Mary Rotenberg
12
1:09.19
BAD
MA-BAC CeraVe Invitational
5
Ryan Mitchener
12
1:10.21
MAKO
LIE May Extravaganza
6
Sabrina Johnston
12
1:10.16
METR
Eastern Zone LC Championship
6
Thomas Cho
12
1:11.12
COND
Metro Junior Olympics LCM
7
Lydia Chen
12
1:10.40
BAD
Metro Junior Olympics LCM
7
Frank Genna
12
1:11.70
BBSC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
8
Vanessa Chong
12
1:10.67
LGAC
Senior Mets Winter Championship
8
Evan Morales
12
1:11.73
NYSA
Metro Junior Olympics LCM
9
Michaela Rutigliano
12
1:11.07
METR
Eastern Zone LC Championship
9
Zachary Yasinov
12
1:12.16
LIE
Metro Junior Olympics LCM
10
Francesca Arciniegas
12
1:11.26
COND
Metro Junior Olympics LCM
10
Cato Chang
12
1:12.18
METR
Eastern Zone LC Championship
11
Kristin Cornish
12
1:11.70
WEST
AGUA Memorial Day Meet
11
Ryan Shannon
12
1:12.50
LIE
LIE May Extravaganza
12
Luisa Nierhoff
12
1:11.74
UNBA
Metro Junior Olympics LCM
12
Michael Biryukov
12
1:12.72
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
13
Emma Feld
12
1:11.95
AGUA
FL- Sarasota Shark Open
13
Matthew Chang
12
1:12.74
METR
Eastern Zone LC Championship
14
Grace Dwyer
12
1:12.11
COND
Metro Junior Olympics LCM
14
Penn Lee
12
1:12.83
METR
Eastern Zone LC Championship
15
Kira Chen
12
1:12.29
QNS
Metro Junior Olympics LCM
15
Jonah Goodman
12
1:12.97
LIE
Metro Junior Olympics LCM
16
Isabella Mora-Castillo
12
1:12.53
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
16
Tom Morgan
12
1:13.02
SMC
Metro Junior Olympics LCM
17
Madison Edwards
12
1:12.63
SMC
Metro Junior Olympics LCM
17
Evan Fisher
12
1:13.27
SSC
COND Summer Solstice Invitation
18
Hailey Nyquist
12
1:13.23
WAC
NYSA Summer Sizzler Invitationa
18
Henry Huang
12
1:13.31
NYSA
Metro Junior Olympics LCM
19
Samantha Tan
12
1:14.01
WEST
Condors Long Course Qualifier
19
Emmet Santry
12
1:13.66
WEST
LIE May Extravaganza
20
Alexandra Schneider
12
1:14.34
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
20
Michael Lu
12
1:13.87
LIE
LIE Summer Sizzler Meet
21
Lauren Arnold
12
1:14.63
BAD
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
21
Joseph Tonna
12
1:13.89
TS
LIAC Spring Kickoff Invitationa
22
Ava Wang
12
1:14.72
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
22
Liam Preston
12
1:14.19
METR
Eastern Zone LC Championship
23
Kimberly McCaffrey
12
1:14.74
PATS
Metro Junior Olympics LCM
23
Yousef Osman
12
1:14.24
FREE
Metro Junior Olympics LCM
24
Kate Sommerstad
12
1:14.86
TVSC
Metro Junior Olympics LCM
24
Tyler Lee
12
1:14.43
NYCC
LIE May Extravaganza
25
Natalie Peng
12
1:15.05
WEST
Metro Junior Olympics LCM
25
Justin Han
12
1:14.48
METR
Eastern Zone LC Championship
Girls   12   200 Back
2:20.53
1997
Corey Berg (MSC)
Boys   12   200 Back
2:20.82
2015
Matthew Fenlon (RA)
1
Joy Jiang
12
2:21.41
WEST
Metro Junior Olympics LCM
1
Tristan Pragnell
12
2:25.28
AGUA
XXI CCaribbean Islands Champion
2
Kiana Guarino
12
2:22.47
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
2
Ilan Goldberg
12
2:28.63
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
3
Yilinna Collmar
12
2:26.24
WEST
Metro Senior Mets LCM Champions
3
Peter Whittington
12
2:29.17
BAD
Metro Junior Olympics LCM
4
Luisa Nierhoff
12
2:29.49
METR
Eastern Zone LC Championship
4
Ryan Mitchener
12
2:31.40
MAKO
LIE Summer Sizzler Meet
5
Anya Pabby
12
2:30.12
BAD
TX-American Short Course Champs
5
Michael Biryukov
12
2:33.11
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
6
Kate Sommerstad
12
2:35.06
TVSC
Metro Junior Olympics LCM
6
Michael Lu
12
2:33.26
METR
Eastern Zone LC Championship
7
Francesca Arciniegas
12
2:35.36
COND
Metro Junior Olympics LCM
7
Akira Lomvardas
12
2:33.76
BAD
Metro Junior Olympics LCM
8
Kristin Cornish
12
2:35.88
WEST
Patriot Firecracker Meet
8
Cato Chang
12
2:34.11
METR
Eastern Zone LC Championship
9
Kira Chen
12
2:36.45
QNS
Metro Junior Olympics LCM
9
Zachary Yasinov
12
2:34.37
METR
Eastern Zone LC Championship
10
Madison Edwards
12
2:36.55
SMC
Metro Junior Olympics LCM
10
Tom Morgan
12
2:34.63
METR
Eastern Zone LC Championship
11
Grace Dwyer
12
2:36.65
COND
Metro Junior Olympics LCM
11
Ryan Shannon
12
2:34.65
LIE
LIE May Extravaganza
12
Alexandra Schneider
12
2:37.07
METR
Eastern Zone LC Championship
12
Yousef Osman
12
2:36.02
FREE
Metro Junior Olympics LCM
13
Samantha Tan
12
2:37.13
WEST
Condors Long Course Qualifier
13
Geonwoo Kim
12
2:37.19
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
14
Michaela Rutigliano
12
2:40.56
TS
LIAC Summer Time Classic Invita
14
Evan Fisher
12
2:37.20
SSC
COND May Meters Matter Invite
15
Kimberly McCaffrey
12
2:41.31
PATS
Metro Junior Olympics LCM
15
JuanCarlos Castrillon
12
2:37.31
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
16
Isabelle Balachandran
12
2:42.05
YMID
Metro Junior Olympics LCM
16
Justin Whang
12
2:37.70
LIE
LIE May Extravaganza
17
Mayumi Schaepers-Cheu
12
2:42.41
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
17
Evan Morales
12
2:38.71
NYSA
Metro Junior Olympics LCM
18
Julia Gurden
12
2:42.50
WEST
Condors Long Course Qualifier
18
Thomas Cho
12
2:38.91
COND
COND July Jubilee Invitational
19
Natalie Peng
12
2:42.51
WEST
Metro Junior Olympics LCM
19
Jonah Goodman
12
2:39.20
LIE
Metro Junior Olympics LCM
20
Sabrina Conrad
12
2:43.03
RA
Metro Junior Olympics LCM
20
Kevin Wu
12
2:41.38
TS
Metro Junior Olympics LCM
21
Kaitlyn Gazzara
12
2:43.07
COND
Metro Junior Olympics LCM
21
Alexander Maclennan
12
2:41.45
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
22
Alia Basler
12
2:44.01
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
21
Liam Preston
12
2:41.45
TVSC
LIAC Summer Time Classic Invita
23
Arabella Pompay
12
2:44.49
QNS
Metro Junior Olympics LCM
23
Justice Carrenard
12
2:41.47
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
24
Francesca Raimondi
12
2:44.63
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
24
Emmet Santry
12
2:41.99
WEST
PATS Summer Invitational
25
Megan Lee
12
2:44.85
WEST
Patriot Firecracker Meet
25
Justin Han
12
2:42.10
COND
Metro Junior Olympics LCM
Girls   12   50 Breast
33.84
2014
Kate Douglass (WEST)
Boys   12   50 Breast
33.07
2013
Dillon Hillis (MAKO)
1
Esther Lin
12
35.33
WEST
Metro Junior Olympics LCM
1
Ryan Mitchener
12
33.51
METR
Eastern Zone LC Championship
2
Luisa Nierhoff
12
35.42
UNBA
Metro Junior Olympics LCM
2
Justin Han
12
33.81
COND
Metro Junior Olympics LCM
3
Olivia Ugarte
12
36.48
FLY
Metro Junior Olympics LCM
3
Yousef Hafez
12
35.11
MPNY
Metro Junior Olympics LCM
4
Emily Grasso
12
36.67
METR
Eastern Zone LC Championship
4
Daniel Trincher
12
35.28
COND
LIE June Jamboree
5
Gaby McIntyre
12
37.22
METR
Eastern Zone LC Championship
5
Justin Whang
12
35.38
LIE
LIE June Jamboree
6
Sabrina Johnston
12
37.28
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
6
Nicholas Speres
12
35.39
BAD
Metro Junior Olympics LCM
7
Madison Wu
12
37.94
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
7
Darrien Johnsen
12
35.67
METR
Eastern Zone LC Championship
8
Ava Nobile
12
38.01
FREE
Metro Junior Olympics LCM
8
Dmitry Balykov
12
35.68
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
9
Megan Lee
12
38.05
WEST
LIE May Extravaganza
9
Derrick Chia
12
35.80
METR
Eastern Zone LC Championship
10
Francesca Arciniegas
12
38.23
COND
Metro Junior Olympics LCM
10
Eric Konviser
12
35.83
WAC
Metro Junior Olympics LCM
10
Shamiya Guirre
12
38.23
WAC
HYDRO LCM Season Starter Invite
11
Anthony Attenborough
12
36.03
METR
Eastern Zone LC Championship
12
Michelle Lee
12
38.30
METR
Eastern Zone LC Championship
12
Hunter Jackson
12
36.13
METR
Eastern Zone LC Championship
13
Lauren Kuzma
12
38.38
LIE
LIE May Extravaganza
13
Frank Genna
12
36.16
BBSC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
14
Lydia Chen
12
38.39
BAD
Metro Junior Olympics LCM
14
Elias Richter
12
36.25
METR
Eastern Zone LC Championship
15
Sylvie Goldner
12
38.82
MAKO
LIE May Extravaganza
15
Connor LiBASSI
12
36.62
METR
Eastern Zone LC Championship
16
Joy Jiang
12
38.93
WEST
LIE May Extravaganza
16
Tyler Lee
12
36.87
NYCC
LIE May Extravaganza
17
Michaela Rutigliano
12
38.96
METR
Eastern Zone LC Championship
17
Samuel Goncharuk
12
37.26
WAC
Metro Junior Olympics LCM
18
Grace Nadecki
12
38.99
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
18
Devayan Roychoudhury
12
37.71
METR
Eastern Zone LC Championship
19
Hope Farrell
12
39.03
TVSC
LIAC Junior Met 3 Invitational
19
Jason Amato
12
37.81
METR
Eastern Zone LC Championship
20
Angelica Mroczek
12
39.39
FREE
COND July Jubilee Invitational
20
Alan Xia
12
37.84
NCAC
CT-OMNI May Qualifier
21
Eleni Tallides
12
39.56
PAC
Metro Junior Olympics LCM
21
Geonwoo Kim
12
37.89
LIAC
LIAC Junior Met 3 Invitational
22
Kathryn Heppner
12
39.68
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
22
Alexander Maclennan
12
38.14
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
23
Isabella Paez
12
39.75
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
23
Max Hardart
12
38.26
BAD
Metro Junior Olympics LCM
24
Kayla Vega
12
39.76
HES
Metro Junior Olympics LCM
24
Matthew Chang
12
38.39
METR
Eastern Zone LC Championship
25
Emma Anderson
12
39.98
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
25
Gavin Green
12
38.42
YFD
Metro Junior Olympics LCM
Girls   12   100 Breast
1:12.82
2007
Annie Zhu (LGAC)
Boys   12   100 Breast
1:12.21
1994
C Miller (LIAC)
1
Angelina Harris
12
1:15.53
TVSC
Senior Mets Winter Championship
1
Ryan Mitchener
12
1:13.96
MAKO
NE-Last Chance Olympic Qualifie
2
Esther Lin
12
1:16.46
WEST
Metro Junior Olympics LCM
2
Darrien Johnsen
12
1:16.35
METR
Eastern Zone LC Championship
3
Luisa Nierhoff
12
1:16.74
UN-0
Metro Senior Mets LCM Champions
3
Justin Whang
12
1:16.37
LIE
LIE June Jamboree
4
Emily Grasso
12
1:20.45
METR
Eastern Zone LC Championship
4
Elias Richter
12
1:18.22
METR
Eastern Zone LC Championship
5
Sabrina Johnston
12
1:20.62
METR
Eastern Zone LC Championship
5
Justin Han
12
1:18.24
COND
Metro Junior Olympics LCM
6
Megan Lee
12
1:20.85
WEST
Metro Senior Mets LCM Champions
6
Yousef Hafez
12
1:18.28
METR
Eastern Zone LC Championship
7
Olivia Ugarte
12
1:21.82
FLY
Metro Junior Olympics LCM
7
Anthony Attenborough
12
1:18.35
METR
Eastern Zone LC Championship
8
Joy Jiang
12
1:22.39
WEST
Patriot Firecracker Meet
8
Geonwoo Kim
12
1:18.51
METR
Eastern Zone LC Championship
9
Ava Nobile
12
1:22.59
FREE
Metro Junior Olympics LCM
9
Alexander Maclennan
12
1:18.59
AGUA
FL- Sarasota Shark Open
10
Lara Jones
12
1:23.15
METR
Eastern Zone LC Championship
10
Dmitry Balykov
12
1:19.14
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
11
Emma Anderson
12
1:23.92
METR
Eastern Zone LC Championship
11
Hunter Jackson
12
1:19.53
METR
Eastern Zone LC Championship
12
Francesca Arciniegas
12
1:24.04
METR
Eastern Zone LC Championship
12
Nicholas Speres
12
1:19.61
BAD
Metro Junior Olympics LCM
13
Michaela Rutigliano
12
1:24.18
TS
Metro Junior Olympics LCM
13
Connor LiBASSI
12
1:19.78
METR
Eastern Zone LC Championship
14
Madison Wu
12
1:24.35
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
14
Daniel Trincher
12
1:19.93
COND
LIE June Jamboree
15
Lauren Kuzma
12
1:24.52
LIE
LIE May Extravaganza
15
JuanCarlos Castrillon
12
1:20.53
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
16
Elke Ott
12
1:24.63
METR
Eastern Zone LC Championship
16
Eric Konviser
12
1:20.86
WAC
Metro Junior Olympics LCM
17
Gaby McIntyre
12
1:24.98
METR
Eastern Zone LC Championship
17
Derrick Chia
12
1:20.98
METR
Eastern Zone LC Championship
18
Michelle Lee
12
1:25.12
METR
Eastern Zone LC Championship
18
David Peng
12
1:21.29
MPNY
LIE June Jamboree
19
Sylvie Goldner
12
1:25.35
MAKO
NE-Last Chance Olympic Qualifie
19
Eugene Jeong
12
1:21.34
QNS
LIE June Jamboree
20
Hope Farrell
12
1:25.48
TVSC
LIAC Summer Fun Invitational
20
Jason Amato
12
1:22.20
METR
Eastern Zone LC Championship
21
Gillian Camperlengo
12
1:26.00
WEST
Condors Long Course Qualifier
21
Tyler Lee
12
1:22.24
NYCC
LIE May Extravaganza
22
Kezia Suteja
12
1:26.33
NCAC
PATS Spring Invitational
22
Robert Bischof
12
1:22.81
METR
Eastern Zone LC Championship
23
Grace Nadecki
12
1:26.35
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
23
Ilan Goldberg
12
1:23.50
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
24
Kathryn Heppner
12
1:26.69
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
24
Samuel Goncharuk
12
1:24.22
WAC
Metro Junior Olympics LCM
25
Angelica Mroczek
12
1:27.23
FREE
Metro Junior Olympics LCM
25
Matthew Chang
12
1:24.31
METR
Eastern Zone LC Championship
Girls   12   200 Breast
2:34.28
2007
Annie Zhu (LGAC)
Boys   12   200 Breast
2:37.75
2015
Hunter Kim (WEST)
1
Angelina Harris
12
2:40.68
TVSC
Senior Mets Winter Championship
1
Ryan Mitchener
12
2:41.08
METR
Eastern Zone LC Championship
2
Luisa Nierhoff
12
2:44.93
METR
Eastern Zone LC Championship
2
Geonwoo Kim
12
2:44.96
METR
Eastern Zone LC Championship
3
Esther Lin
12
2:49.93
WEST
Metro Junior Olympics LCM
3
Anthony Attenborough
12
2:45.68
METR
Eastern Zone LC Championship
4
Kimberly Dutta
12
2:49.97
YFD
Senior Mets Winter Championship
4
Justin Whang
12
2:49.38
LIE
LIE May Extravaganza
5
Megan Lee
12
2:52.50
WEST
Patriot Firecracker Meet
5
Justin Han
12
2:50.96
METR
Eastern Zone LC Championship
6
Sabrina Johnston
12
2:56.40
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
6
Darrien Johnsen
12
2:51.41
METR
Eastern Zone LC Championship
7
Emma Anderson
12
2:57.64
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
7
Elias Richter
12
2:51.54
METR
Eastern Zone LC Championship
8
Emily Grasso
12
2:59.28
METR
Eastern Zone LC Championship
8
Dmitry Balykov
12
2:51.85
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
9
Olivia Ugarte
12
3:01.60
FLY
LIE June Jamboree
9
Eric Konviser
12
2:52.88
METR
Eastern Zone LC Championship
10
Kiana Guarino
12
3:01.77
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
10
Jason Amato
12
2:53.30
METR
Eastern Zone LC Championship
11
Madison Wu
12
3:03.28
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
11
JuanCarlos Castrillon
12
2:54.22
METR
Eastern Zone LC Championship
12
Ava Nobile
12
3:03.55
FREE
Metro Junior Olympics LCM
12
Eugene Jeong
12
2:54.31
QNS
Metro Junior Olympics LCM
13
Grace Nadecki
12
3:03.81
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
13
Ilan Goldberg
12
2:57.70
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
14
Hope Farrell
12
3:05.47
TVSC
Metro Junior Olympics LCM
14
Matthew Chang
12
2:58.78
LIE
Metro Junior Olympics LCM
15
Michaela Rutigliano
12
3:05.73
TS
LIAC Spring Kickoff Invitationa
15
Derrick Chia
12
2:59.38
NCAC
Metro Junior Olympics LCM
16
Kayla Vega
12
3:06.15
HES
Metro Junior Olympics LCM
16
Max Hardart
12
3:00.04
BAD
Metro Junior Olympics LCM
17
Francesca Arciniegas
12
3:06.64
COND
COND July Jubilee Invitational
17
Devayan Roychoudhury
12
3:00.64
METR
Eastern Zone LC Championship
18
Michelle Lee
12
3:07.02
PAC
Metro Junior Olympics LCM
18
Michael Lu
12
3:02.04
LIE
LIE Summer Sizzler Meet
19
Angelica Mroczek
12
3:08.01
FREE
Metro Junior Olympics LCM
19
Connor LiBASSI
12
3:04.10
LIE
LIE June Jamboree
20
Kimberly McCaffrey
12
3:08.29
PATS
Metro Junior Olympics LCM
20
Hunter Jackson
12
3:04.31
UNPA
Metro Junior Olympics LCM
21
Kezia Suteja
12
3:08.60
NCAC
PATS Spring Invitational
21
Max Pintchouk
12
3:04.50
WAC
Metro Junior Olympics LCM
22
Kristin Cornish
12
3:08.82
WEST
PATS Summer Invitational
22
Henry Huang
12
3:04.69
NYSA
LIE June Jamboree
23
Yilinna Collmar
12
3:09.09
WEST
Patriot Firecracker Meet
23
Robert Bischof
12
3:05.14
WEST
PATS Summer Invitational
24
Lauren Arnold
12
3:09.85
BAD
Patriot Firecracker Meet
24
Seamus Hally
12
3:05.77
NDAC
Metro Junior Olympics LCM
25
Sabrina Conrad
12
3:10.76
RA
NYSA Summer Sizzler Invitationa
25
Gavin Green
12
3:06.10
YFD
Metro Junior Olympics LCM
Girls   12   50 Fly
29.02
2016
Joy Jiang (WEST)
Boys   12   50 Fly
28.30
2013
Dillon Hillis (MAKO)
1
Joy Jiang
12
29.02
WEST
Metro Junior Olympics LCM
1
Evan Morales
12
29.53
NYSA
NYSA Summer Sizzler Invitationa
2
Anya Pabby
12
30.85
BAD
LIAC Speedo LI Challenge
2
Frank Genna
12
29.88
BBSC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
3
Yilinna Collmar
12
30.95
WEST
Metro Junior Olympics LCM
3
Justin Whang
12
29.93
LIE
LIE June Jamboree
4
Isabella Paez
12
30.99
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
4
Derrick Chia
12
30.48
NCAC
Metro Junior Olympics LCM
5
Ava Borowski
12
31.04
METR
Eastern Zone LC Championship
5
Akira Lomvardas
12
30.65
BAD
Metro Junior Olympics LCM
6
Kiana Guarino
12
31.14
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
6
Darrien Johnsen
12
30.75
SMC
Metro Junior Olympics LCM
7
Esther Lin
12
31.32
WEST
RED Tails International Invitat
7
Giacomo Lugato
12
30.79
METR
Eastern Zone LC Championship
8
Lauren Arnold
12
31.42
BAD
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
8
Giovanni Rizzo
12
30.86
PATS
PATS Spring Invitational
9
Isabella Chiulli
12
31.61
COND
Metro Junior Olympics LCM
9
Geonwoo Kim
12
30.98
METR
Eastern Zone LC Championship
10
Francesca Arciniegas
12
31.65
METR
Eastern Zone LC Championship
10
Penn Lee
12
31.15
METR
Eastern Zone LC Championship
11
Elke Ott
12
31.83
METR
Eastern Zone LC Championship
11
Henry Huang
12
31.47
NYSA
NYSA Summer Sizzler Invitationa
12
Hailey Nyquist
12
31.85
WAC
NYSA Summer Sizzler Invitationa
12
Tom Morgan
12
31.49
METR
Eastern Zone LC Championship
13
Jenna Pryne
12
31.89
METR
Eastern Zone LC Championship
13
Joseph Tonna
12
31.54
TS
LIAC Spring Kickoff Invitationa
14
Isabella Mora-Castillo
12
31.97
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
14
Justice Carrenard
12
31.61
AGUA
FL-Shark Open Invitational
15
Eva Canning
12
32.02
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
15
Yousef Hafez
12
31.64
METR
Eastern Zone LC Championship
16
Kira Chen
12
32.08
QNS
Patriot Firecracker Meet
16
Joseph Chen
12
31.72
LIE
Metro Junior Olympics LCM
16
Emma Feld
12
32.08
AGUA
FL- Sarasota Shark Open
17
Ryan Mitchener
12
31.88
MAKO
LIE Summer Sizzler Meet
18
Kristin Cornish
12
32.28
WEST
PATS Summer Invitational
18
Hunter Jackson
12
31.98
METR
Eastern Zone LC Championship
19
Alia Basler
12
32.38
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
19
Michael Falcone
12
32.03
FA
Metro Junior Olympics LCM
20
Caelan Clayton
12
32.59
HYB
LIE May Extravaganza
20
Ryan Shannon
12
32.09
LIE
LIE May Extravaganza
21
Sabrina Johnston
12
32.63
BGNW
AGUA Memorial Day Meet
21
Eric Konviser
12
32.18
WAC
Metro Junior Olympics LCM
22
Gaby McIntyre
12
32.71
LIE
LIE Summer Sizzler Meet
22
Peter Whittington
12
32.22
BAD
Metro Junior Olympics LCM
22
Lydia Chen
12
32.71
BAD
Metro Junior Olympics LCM
23
Evan Fisher
12
32.34
SSC
COND Summer Solstice Invitation
24
Natalie Peng
12
32.72
WEST
Metro Junior Olympics LCM
23
Benjamin Glazebnik
12
32.34
TS
LIAC Summer Time Classic Invita
25
Grace Dwyer
12
32.93
COND
Metro Junior Olympics LCM
25
Max Solash
12
32.44
AGUA
PATS Spring Invitational
Girls   12   100 Fly
1:03.68
2016
Joy Jiang (WEST)
Boys   12   100 Fly
1:02.74
2013
Dillon Hillis (MAKO)
1
Joy Jiang
12
1:03.68
WEST
Metro Junior Olympics LCM
1
Evan Morales
12
1:05.76
METR
Eastern Zone LC Championship
2
Vanessa Chong
12
1:06.14
LGAC
Senior Mets Winter Championship
2
Akira Lomvardas
12
1:06.15
BAD
Metro Junior Olympics LCM
3
Emma Feld
12
1:06.96
AGUA
FL-Shark Open Invitational
3
Geonwoo Kim
12
1:06.45
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
4
Yilinna Collmar
12
1:07.07
WEST
AGUA Memorial Day Meet
4
Justin Whang
12
1:07.00
LIE
LIE May Extravaganza
5
Esther Lin
12
1:08.26
WEST
Metro Junior Olympics LCM
5
Derrick Chia
12
1:07.55
METR
Eastern Zone LC Championship
6
Luisa Nierhoff
12
1:08.45
UNBA
Metro Junior Olympics LCM
6
Giacomo Lugato
12
1:08.15
METR
Eastern Zone LC Championship
7
Isabella Chiulli
12
1:08.99
METR
Eastern Zone LC Championship
7
Darrien Johnsen
12
1:08.47
SMC
Metro Junior Olympics LCM
8
Isabella Paez
12
1:09.25
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
8
Justice Carrenard
12
1:09.26
METR
Eastern Zone LC Championship
9
Elke Ott
12
1:09.41
METR
Eastern Zone LC Championship
9
Giovanni Rizzo
12
1:09.31
PATS
FL-FLA International Invitation
10
Kiana Guarino
12
1:09.57
AGUA
FL-Shark Open Invitational
10
Penn Lee
12
1:10.30
MAKO
NE-Last Chance Olympic Qualifie
11
Hailey Nyquist
12
1:09.86
WAC
Metro Senior Mets LCM Champions
10
Tristan Pragnell
12
1:10.30
AGUA
XXI CCaribbean Islands Champion
12
Francesca Arciniegas
12
1:10.38
COND
Metro Junior Olympics LCM
12
Tom Morgan
12
1:10.52
METR
Eastern Zone LC Championship
13
Sabrina Johnston
12
1:10.47
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
13
Ryan Mitchener
12
1:10.93
MAKO
NE-Last Chance Olympic Qualifie
14
Kristin Cornish
12
1:10.86
WEST
Patriot Firecracker Meet
14
Joseph Chen
12
1:11.00
METR
Eastern Zone LC Championship
15
Kira Chen
12
1:11.19
QNS
Patriot Firecracker Meet
15
Tyler Lee
12
1:11.18
NYCC
LIE May Extravaganza
16
Isabella Mora-Castillo
12
1:12.38
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
16
JuanCarlos Castrillon
12
1:11.21
METR
Eastern Zone LC Championship
17
Anya Pabby
12
1:12.46
BAD
LIAC Speedo LI Challenge
17
Peter Whittington
12
1:11.23
BAD
Metro Junior Olympics LCM
18
Lauren Arnold
12
1:13.14
BAD
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
18
Joseph Tonna
12
1:11.79
TS
LIAC Spring Kickoff Invitationa
19
Sophia Karras
12
1:13.30
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
19
Yousef Hafez
12
1:11.83
MPNY
LIAC Speedo LI Challenge
20
Michaela Rutigliano
12
1:13.71
TS
Metro Junior Olympics LCM
20
Andrew Diano
12
1:11.87
METR
Eastern Zone LC Championship
20
Ava Borowski
12
1:13.71
NYSA
Metro Junior Olympics LCM
21
Calvin Ye
12
1:12.32
METR
Eastern Zone LC Championship
22
Julia Gurden
12
1:13.92
WEST
Condors Long Course Qualifier
22
Alexander Maclennan
12
1:12.40
AGUA
FL- Sarasota Shark Open
23
Kezia Suteja
12
1:14.67
NCAC
PATS Spring Invitational
23
Henry Huang
12
1:12.70
NYSA
LIE June Jamboree
24
Sabrina Conrad
12
1:14.79
RA
Metro Junior Olympics LCM
24
Liam Preston
12
1:12.96
TVSC
Metro Junior Olympics LCM
25
Mayumi Schaepers-Cheu
12
1:14.83
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
25
Benjamin Glazebnik
12
1:13.05
TS
Metro Junior Olympics LCM
25
Samantha Tan
12
1:14.83
WEST
Condors Long Course Qualifier
 
 
 
 
 
 
Girls   12   200 Fly
2:19.10
2016
Joy Jiang (WEST)
Boys   12   200 Fly
2:22.48
2013
Ethan Tack (TS)
1
Joy Jiang
12
2:19.10
WEST
Metro Junior Olympics LCM
1
Geonwoo Kim
12
2:23.52
METR
Eastern Zone LC Championship
2
Emma Feld
12
2:27.26
METR
Eastern Zone LC Championship
2
Akira Lomvardas
12
2:24.65
BAD
Metro Senior Mets LCM Champions
3
Yilinna Collmar
12
2:34.68
WEST
Metro Junior Olympics LCM
3
Justin Whang
12
2:35.37
LIE
LIE June Jamboree
4
Sophia Karras
12
2:36.50
METR
Eastern Zone LC Championship
4
Andrew Diano
12
2:37.20
METR
Eastern Zone LC Championship
5
Kristin Cornish
12
2:37.17
WEST
AGUA Memorial Day Meet
5
Robert Bischof
12
2:37.84
METR
Eastern Zone LC Championship
6
Elke Ott
12
2:37.70
METR
Eastern Zone LC Championship
6
Joseph Chen
12
2:38.19
LIE
Metro Junior Olympics LCM
7
Kiana Guarino
12
2:44.00
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
7
Tom Morgan
12
2:38.30
METR
Eastern Zone LC Championship
8
Hailey Nyquist
12
2:45.77
WAC
Metro Junior Olympics LCM
8
Calvin Ye
12
2:38.86
METR
Eastern Zone LC Championship
9
Francesca Arciniegas
12
2:45.94
COND
Metro Junior Olympics LCM
9
JuanCarlos Castrillon
12
2:39.15
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
10
Isabella Chiulli
12
2:47.83
COND
Metro Junior Olympics LCM
10
Jason Amato
12
2:42.98
WEST
Metro Junior Olympics LCM
11
Mayumi Schaepers-Cheu
12
2:47.97
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
11
Darrien Johnsen
12
2:44.57
SMC
Metro Junior Olympics LCM
12
Sabrina Conrad
12
2:50.88
RA
MD-RAC Sandbox Invitational
12
Giovanni Rizzo
12
2:45.70
PATS
PATS Spring Invitational
13
Isabella Paez
12
2:52.27
BGNW
COND July Jubilee Invitational
13
Freddy Ramon
12
2:46.14
LBA
Metro Junior Olympics LCM
14
Julia Gurden
12
2:52.35
WEST
Condors Long Course Qualifier
14
Ethan Lin
12
2:47.10
COND
Metro Junior Olympics LCM
15
Ava Nobile
12
2:52.66
FREE
Metro Junior Olympics LCM
15
Jack Engel
12
2:48.65
SMC
Metro Junior Olympics LCM
16
Emma McNulty
12
2:53.68
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
16
Penn Lee
12
2:49.60
MAKO
Metro Junior Olympics LCM
17
Grace Dwyer
12
2:55.35
COND
COND July Jubilee Invitational
17
Ryan Cui
12
2:51.21
LGAC
LIE May Extravaganza
18
Kezia Suteja
12
2:56.52
NCAC
PATS Spring Invitational
18
Richard Chiarella
12
2:51.47
TVSC
Metro Junior Olympics LCM
19
Caelan Clayton
12
2:57.03
HYB
LIE May Extravaganza
19
Ryan Mitchener
12
2:54.20
MAKO
LIE May Extravaganza
20
Gillian Camperlengo
12
2:57.26
WEST
Condors Long Course Qualifier
20
Ari Regev
12
2:55.27
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
21
Eva Canning
12
2:59.22
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
21
Thomas Durecut
12
3:00.45
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
22
Ava Wang
12
3:01.60
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
22
Kevin Szymczak
12
3:00.68
LGAC
Metro Junior Olympics LCM
23
Caitlin Elsasser
12
3:02.31
LIAC
MD-RAC Sandbox Invitational
23
Jonah Goodman
12
3:06.21
LIE
LIE June Jamboree
24
Martina Torello-Viera
12
3:09.86
NYSA
LIE June Jamboree
24
Evan Klein
12
3:07.99
BAD
BAD Summer Starter Meet
25
Stephani Mejia
12
3:11.03
YMID
Metro Junior Olympics LCM
25
Nathan Sherpa
12
3:10.97
LGAC
LIAC Summer Time Classic Invita
Girls   12   200 IM
2:22.64
2007
Annie Zhu (LGAC)
Boys   12   200 IM
2:21.72
2014
Nick Torres (WEST)
1
Joy Jiang
12
2:25.65
WEST
Metro Senior Mets LCM Champions
1
Ryan Mitchener
12
2:25.00
METR
Eastern Zone LC Championship
2
Luisa Nierhoff
12
2:27.86
METR
Eastern Zone LC Championship
2
Justin Whang
12
2:25.84
LIE
LIE June Jamboree
3
Kiana Guarino
12
2:27.88
METR
Eastern Zone LC Championship
3
Justice Carrenard
12
2:26.62
METR
Eastern Zone LC Championship
4
Vanessa Chong
12
2:28.18
LGAC
Senior Mets Winter Championship
4
Geonwoo Kim
12
2:29.38
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
5
Angelina Harris
12
2:29.84
TVSC
Senior Mets Winter Championship
5
Akira Lomvardas
12
2:30.42
BAD
Metro Junior Olympics LCM
6
Sabrina Johnston
12
2:32.84
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
6
Alexander Maclennan
12
2:32.32
AGUA
FL-Shark Open Invitational
7
Yilinna Collmar
12
2:33.58
WEST
RED Tails International Invitat
7
Darrien Johnsen
12
2:32.83
SMC
Metro Junior Olympics LCM
8
Emma Feld
12
2:33.77
AGUA
FL-Shark Open Invitational
8
Tristan Pragnell
12
2:33.07
AGUA
XXI CCaribbean Islands Champion
9
Esther Lin
12
2:34.22
WEST
Metro Junior Olympics LCM
9
David Peng
12
2:33.84
MPNY
Metro Junior Olympics LCM
10
Mary Rotenberg
12
2:35.35
BAD
MA-BAC CeraVe Invitational
10
Derrick Chia
12
2:34.60
NCAC
Metro Junior Olympics LCM
11
Elke Ott
12
2:35.74
METR
Eastern Zone LC Championship
11
Ilan Goldberg
12
2:34.66
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
12
Michaela Rutigliano
12
2:35.97
TS
Metro Junior Olympics LCM
12
JuanCarlos Castrillon
12
2:35.03
METR
Eastern Zone LC Championship
13
Kristin Cornish
12
2:36.61
WEST
AGUA Memorial Day Meet
13
Michael Biryukov
12
2:35.58
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
14
Megan Lee
12
2:36.88
WEST
Metro Junior Olympics LCM
14
Yousef Hafez
12
2:35.59
MPNY
BAD Summer Starter Meet
15
Kira Chen
12
2:37.58
QNS
Metro Junior Olympics LCM
15
Evan Morales
12
2:37.07
NYSA
Patriot Firecracker Meet
16
Lara Jones
12
2:37.82
METR
Eastern Zone LC Championship
16
Anthony Attenborough
12
2:37.19
FREE
Metro Junior Olympics LCM
17
Francesca Arciniegas
12
2:39.19
METR
Eastern Zone LC Championship
17
Ryan Shannon
12
2:37.26
LIE
LIE May Extravaganza
18
Lauren Arnold
12
2:40.04
BAD
Metro Junior Olympics LCM
18
Joseph Tonna
12
2:37.42
TS
Metro Junior Olympics LCM
19
Francesca Raimondi
12
2:40.27
LIAC
MD-RAC Sandbox Invitational
19
Giacomo Lugato
12
2:37.46
AGUA
FL- Sarasota Shark Open
20
Isabella Paez
12
2:41.22
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
20
Justin Han
12
2:37.52
COND
Metro Junior Olympics LCM
21
Lydia Chen
12
2:41.98
BAD
Metro Junior Olympics LCM
21
Joseph Chen
12
2:37.96
LIE
Metro Junior Olympics LCM
22
Ava Borowski
12
2:42.12
NYSA
Metro Junior Olympics LCM
22
Robert Bischof
12
2:38.52
WEST
Metro Junior Olympics LCM
23
Caroline Pennington
12
2:42.53
BAD
MA-BAC CeraVe Invitational
23
Eric Konviser
12
2:38.68
WAC
Metro Junior Olympics LCM
24
Natalie Peng
12
2:42.94
WEST
Metro Junior Olympics LCM
24
Michael Lu
12
2:39.12
LIE
Metro Junior Olympics LCM
25
Sophia Karras
12
2:43.00
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
25
Zachary Yasinov
12
2:39.34
LIE
LIE June Jamboree
Girls   12   400 IM
5:05.92
2007
Annie Zhu (LGAC)
Boys   12   400 IM
5:05.18
2015
Hunter Kim (WEST)
1
Joy Jiang
12
5:08.65
WEST
Metro Junior Olympics LCM
1
Justin Whang
12
5:11.43
LIE
LIE June Jamboree
2
Kiana Guarino
12
5:24.20
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
2
Akira Lomvardas
12
5:12.80
BAD
Metro Junior Olympics LCM
3
Yilinna Collmar
12
5:26.52
WEST
HYDRO LCM Season Starter Invite
3
Geonwoo Kim
12
5:13.91
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
4
Luisa Nierhoff
12
5:28.68
BGNW
NYSA May Madness Invitational
4
Ryan Mitchener
12
5:21.26
MAKO
Metro Junior Olympics LCM
5
Angelina Harris
12
5:31.48
TVSC
Senior Mets Winter Championship
5
David Peng
12
5:21.78
MPNY
Metro Junior Olympics LCM
6
Elke Ott
12
5:31.50
BAD
Metro Junior Olympics LCM
6
Darrien Johnsen
12
5:23.50
SMC
Metro Junior Olympics LCM
7
Kristin Cornish
12
5:33.78
WEST
HYDRO LCM Season Starter Invite
7
JuanCarlos Castrillon
12
5:29.89
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
8
Megan Lee
12
5:34.24
WEST
Condors Long Course Qualifier
8
Michael Biryukov
12
5:30.21
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
9
Sophia Karras
12
5:36.06
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
9
Ilan Goldberg
12
5:31.91
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
10
Esther Lin
12
5:39.83
WEST
HYDRO LCM Season Starter Invite
10
Robert Bischof
12
5:33.56
WEST
Metro Junior Olympics LCM
11
Kira Chen
12
5:40.07
QNS
Metro Junior Olympics LCM
11
Anthony Attenborough
12
5:35.85
FREE
Metro Junior Olympics LCM
12
Francesca Raimondi
12
5:41.61
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
12
Tom Morgan
12
5:36.46
SMC
Metro Junior Olympics LCM
13
Emma Anderson
12
5:45.48
LIAC
MD-RAC Sandbox Invitational
13
Andrew Diano
12
5:37.14
FA
Metro Junior Olympics LCM
14
Eva Canning
12
5:45.87
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
14
Ryan Cui
12
5:41.37
LGAC
LIE May Extravaganza
15
Madison Edwards
12
5:46.62
SMC
Metro Junior Olympics LCM
15
Joseph Chen
12
5:42.45
LIE
LIE June Jamboree
16
Francesca Arciniegas
12
5:47.53
COND
COND May Meters Matter Invite
16
Liam Preston
12
5:43.87
TVSC
LIAC Summer Fun Invitational
17
Alexandra Schneider
12
5:47.75
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
17
Eric Konviser
12
5:44.41
WAC
NYSA Summer Sizzler Invitationa
18
Shamiya Guirre
12
5:48.84
WAC
HYDRO LCM Season Starter Invite
18
Calvin Ye
12
5:45.32
LIAC
MD-RAC Sandbox Invitational
19
Hailey Nyquist
12
5:49.84
WAC
NYSA Summer Sizzler Invitationa
19
Zachary Yasinov
12
5:45.38
LIE
LIE June Jamboree
20
Ava Nobile
12
5:51.06
FREE
Metro Junior Olympics LCM
20
Thomas Durecut
12
5:47.59
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
21
Nicole Ramirez
12
5:51.62
RA
COND Summer Solstice Invitation
21
Jack Engel
12
5:48.30
SMC
Metro Junior Olympics LCM
22
Sabrina Conrad
12
5:51.89
RA
COND Summer Solstice Invitation
22
Henry Huang
12
5:48.94
NYSA
NYSA May Madness Invitational
23
D'Arcy Anselmi
12
5:52.38
COND
Metro Junior Olympics LCM
23
Eugene Jeong
12
5:51.30
QNS
Metro Junior Olympics LCM
24
Sabrina Johnston
12
5:53.05
BGNW
NYSA May Madness Invitational
24
Richard Chiarella
12
5:53.14
TVSC
LIAC Summer Fun Invitational
25
Nianna Thomas
12
5:55.54
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
25
Yousef Osman
12
5:55.58
FREE
Metro Junior Olympics LCM
Girls   13   50 Free
25.38
2009
Lia M Neal (AGUA)
Boys   13   50 Free
24.72
2010
Michael Domagala (unattached)
1
Charlotte Krevitt
13
27.22
AGUA
Senior Mets Winter Championship
1
Adell Sabovic
13
25.15
AGUA
LC Senior Zone Championship Mee
2
Joanie Cash
13
27.46
METR
Eastern Zone LC Championship
2
Mark Owens
13
26.10
SSC
Senior Mets Winter Championship
3
Catherine Stanford
13
27.76
METR
Eastern Zone LC Championship
3
Tavis Siebert
13
26.24
NYSA
NYSA Summer Sizzler Invitationa
4
Briana Gellineau
13
28.34
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
4
William Swartwout
13
26.39
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
5
Chloe Stepanek
13
28.37
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
5
Frank Genna
13
26.49
METR
Eastern Zone LC Championship
6
Vanessa Chong
13
28.51
LGAC
LIE Summer Sizzler Meet
6
Matthew Fenlon
13
26.53
RA
MD-RAC Sandbox Invitational
7
Noelle Kaufmann
13
28.56
BGNW
Senior Mets Winter Championship
7
Hunter Kim
13
26.56
WEST
Patriot Firecracker Meet
8
Shamiya Guirre
13
28.68
METR
Eastern Zone LC Championship
8
Jake Ang
13
26.76
METR
Eastern Zone LC Championship
9
Isabela Antoniuk
13
28.91
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
9
Trevor Griffin
13
26.86
LIE
LIE June Jamboree
10
Samantha Tan
13
28.99
WEST
Metro Junior Olympics LCM
10
Maxim Kleyer
13
27.29
FREE
LIAC Summer Time Classic Invita
11
Madison Petricevic
13
29.09
WAC
LIE May Extravaganza
11
Hudson Tritter
13
27.36
PAC
Metro Junior Olympics LCM
12
Theresa Milio
13
29.13
WEST
Condors Long Course Qualifier
12
Tyler Walters
13
27.37
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
13
Anya Pabby
13
29.15
BAD
Metro Senior Mets LCM Champions
13
Adrien Pierce
13
27.43
EAST
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
14
Caitlin Knight
13
29.25
METR
Eastern Zone LC Championship
14
Ryan Davidoff
13
27.47
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
15
Stephanie Walsh
13
29.31
LIE
Metro Junior Olympics LCM
15
Colin Hwang
13
27.56
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
16
Kristina Organista
13
29.53
COND
Metro Junior Olympics LCM
16
Ryan Shannon
13
27.67
LIE
LIE Summer Sizzler Meet
17
Stella Meyerhoeffer
13
29.56
SPAR
PATS Spring Invitational
17
David Du
13
27.69
PAC
Metro Junior Olympics LCM
18
Emmy Mazzacano
13
29.59
PAC
Metro Junior Olympics LCM
18
Oisin O'Sullivan
13
27.72
SSC
Metro Junior Olympics LCM
19
Ava Franks
13
29.65
BGNW
COND July Jubilee Invitational
19
Nick Radkov
13
27.76
MPNY
Metro Junior Olympics LCM
20
Olivia Lopez
13
29.71
METR
Eastern Zone LC Championship
20
Ethan Law
13
27.81
MPNY
LIE June Jamboree
21
Kathryn Posner
13
29.85
BGNW
COND July Jubilee Invitational
21
Christopher Lai
13
27.94
MAKO
LIE Summer Sizzler Meet
22
Mackenzie Thomas
13
29.86
IA
MD-NAAC Carol Chidester Elite L
22
Luke McHugh
13
27.96
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
23
Emily Rocco
13
29.87
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
23
Tyler Simpson
13
27.99
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
24
Emily Gjertsen
13
29.88
WEST
Condors Long Course Qualifier
24
Yugo Tsukikawa
13
28.02
WEST
HYDRO LCM Season Starter Invite
25
Kristen Yang
13
29.93
LIE
LIE Summer Sizzler Meet
25
Alexi Weis
13
28.09
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
 
 
 
 
 
 
25
Kai Yamamoto
13
28.09
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
Girls   13   100 Free
55.00
2009
Lia M Neal (AGUA)
Boys   13   100 Free
52.95
2006
Jack Wagner (LIAC)
1
Charlotte Krevitt
13
59.39
AGUA
Senior Mets Winter Championship
1
Adell Sabovic
13
54.78
AGUA
LC Senior Zone Championship Mee
2
Briana Gellineau
13
1:00.28
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
2
Matthew Fenlon
13
56.79
RA
MD-RAC Sandbox Invitational
3
Isabel Gormley
13
1:00.41
AGUA
MA-BAC CeraVe Invitational
2
Ryan Davidoff
13
56.79
METR
Eastern Zone LC Championship
4
Catherine Stanford
13
1:00.90
METR
Eastern Zone LC Championship
4
Tavis Siebert
13
57.15
NYSA
NYSA Summer Sizzler Invitationa
5
Vanessa Chong
13
1:01.21
LGAC
RED Tails International Invitat
5
William Swartwout
13
57.46
UNLI
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
6
Chloe Stepanek
13
1:01.76
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
6
Trevor Griffin
13
58.13
LIE
LIE June Jamboree
7
Isabela Antoniuk
13
1:02.05
LIAC
Senior Mets Winter Championship
7
Tyler Simpson
13
58.16
LIAC
Senior Mets Winter Championship
8
Shamiya Guirre
13
1:02.38
WAC
Metro Senior Mets LCM Champions
8
Jake Ang
13
58.55
LIE
Metro Junior Olympics LCM
9
Joanie Cash
13
1:02.70
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
9
Hunter Kim
13
58.94
WEST
Patriot Firecracker Meet
10
Emmy Mazzacano
13
1:02.94
METR
Eastern Zone LC Championship
10
Edward Park
13
59.20
UNYS
Metro Junior Olympics LCM
11
Anya Pabby
13
1:03.04
BAD
Metro Junior Olympics LCM
11
Tyler Walters
13
59.58
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
12
Noelle Kaufmann
13
1:03.41
BGNW
Condors Long Course Qualifier
12
Nick Radkov
13
1:00.05
MPNY
Metro Junior Olympics LCM
12
Emily Rocco
13
1:03.41
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
12
Luke McHugh
13
1:00.05
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
14
Madison Petricevic
13
1:03.84
WAC
Metro Senior Mets LCM Champions
14
Nicholas Shopis
13
1:00.53
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
15
Theresa Milio
13
1:04.09
WEST
COND May Meters Matter Invite
15
Hudson Tritter
13
1:00.65
PAC
PATS Summer Invitational
16
Orla Egan
13
1:04.10
LGAC
RED Tails International Invitat
16
Maxim Kleyer
13
1:00.85
FREE
AGUA Memorial Day Meet
17
Kristina Organista
13
1:04.27
COND
Metro Junior Olympics LCM
17
Ryan Shannon
13
1:00.88
LIE
LIE June Jamboree
18
Stella Meyerhoeffer
13
1:04.29
SPAR
PATS Spring Invitational
18
Justin Whang
13
1:01.06
LIE
LIE Summer Sizzler Meet
19
Marley Zimmerman
13
1:04.32
LIE
Metro Senior Mets LCM Champions
19
Oisin O'Sullivan
13
1:01.11
SSC
Metro Junior Olympics LCM
20
Kiani Morisi
13
1:04.36
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
20
Yugo Tsukikawa
13
1:01.23
WEST
Condors Long Course Qualifier
21
Samantha Tan
13
1:04.41
WEST
Metro Junior Olympics LCM
21
Ethan Law
13
1:01.28
MPNY
LIE Summer Sizzler Meet
22
Emily Gjertsen
13
1:04.79
WEST
Condors Long Course Qualifier
22
Justen Lopez
13
1:01.33
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
23
Mary Rotenberg
13
1:04.85
BAD
Senior Mets Winter Championship
23
Frank Genna
13
1:01.35
BBSC
Metro Junior Olympics LCM
24
Olivia Kim
13
1:04.89
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
24
Matthew Styczen
13
1:01.36
NYSA
Metro Junior Olympics LCM
25
Lara Youssef
13
1:04.93
LGAC
LIAC Summer Time Classic Invita
25
Adrien Pierce
13
1:01.45
EAST
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
Girls   13   200 Free
2:02.36
2009
Lia M Neal (LIAC)
Boys   13   200 Free
1:55.69
2006
Jack Wagner (LIAC)
1
Isabel Gormley
13
2:05.30
AGUA
Senior Mets Winter Championship
1
Ryan Davidoff
13
2:02.24
METR
Eastern Zone LC Championship
2
Briana Gellineau
13
2:10.36
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
2
Matthew Fenlon
13
2:02.27
RA
MD-RAC Sandbox Invitational
3
Chloe Stepanek
13
2:11.34
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
3
Adell Sabovic
13
2:03.53
AGUA
LC Senior Zone Championship Mee
4
Charlotte Krevitt
13
2:12.20
AGUA
Senior Mets Winter Championship
4
William Swartwout
13
2:04.63
UNLI
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
5
Vanessa Chong
13
2:12.66
LGAC
RED Tails International Invitat
5
Tyler Walters
13
2:05.07
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
6
Isabela Antoniuk
13
2:12.87
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
6
Tavis Siebert
13
2:05.53
NYSA
NYSA Summer Sizzler Invitationa
7
Kyra Sommerstad
13
2:13.40
TVSC
Senior Mets Winter Championship
7
Tyler Simpson
13
2:06.65
LIAC
Senior Mets Winter Championship
8
Kiani Morisi
13
2:13.78
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
8
Hunter Kim
13
2:06.82
WEST
COND May Meters Matter Invite
9
Sophia Gregorace
13
2:13.83
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
9
Trevor Griffin
13
2:07.62
LIE
LIE June Jamboree
10
Mary Rotenberg
13
2:14.48
BAD
LIAC Speedo LI Challenge
10
Yugo Tsukikawa
13
2:07.96
WEST
HYDRO LCM Season Starter Invite
11
Alana Brown
13
2:14.68
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
11
Min Chun
13
2:07.99
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
12
Jessica Pryne
13
2:15.94
NYSA
NYSA May Madness Invitational
12
Wonjae Chang
13
2:08.16
AGUA
LIAC Summer Fun Invitational
13
Catherine Stanford
13
2:16.14
LBA
Metro Senior Mets LCM Champions
13
Edward Park
13
2:09.24
UNYS
Metro Junior Olympics LCM
14
Marley Zimmerman
13
2:16.36
LIE
LIE June Jamboree
14
Nick Radkov
13
2:09.39
MPNY
LIE June Jamboree
15
Emmy Mazzacano
13
2:16.81
PAC
Metro Junior Olympics LCM
15
Matthew Styczen
13
2:09.58
NYSA
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
16
Orla Egan
13
2:16.86
LGAC
RED Tails International Invitat
16
Jake Ang
13
2:10.80
LIE
LIE June Jamboree
17
Caroline Pennington
13
2:17.70
BAD
LIAC Speedo LI Challenge
17
Brendan Lee
13
2:10.93
WEST
COND May Meters Matter Invite
18
Shamiya Guirre
13
2:17.86
WAC
NYSA Summer Sizzler Invitationa
18
Hans Tristan Lim
13
2:11.86
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
19
Ava Franks
13
2:18.69
BGNW
COND July Jubilee Invitational
19
Nicholas Shopis
13
2:11.88
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
20
Caitlin Knight
13
2:19.21
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
20
Justin Whang
13
2:12.89
LIE
Metro Junior Olympics LCM
21
Angelina Harris
13
2:19.56
TVSC
LIAC Summer Time Classic Invita
21
Ryan Shannon
13
2:13.20
LIE
Metro Junior Olympics LCM
22
Julia Gurden
13
2:19.59
WEST
Patriot Firecracker Meet
22
Dmitry Balykov
13
2:13.42
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
23
Atsedemaryam Harris
13
2:19.68
UN
Metro Junior Olympics LCM
23
Matthew Chan
13
2:13.94
QNS
LIAC Summer Time Classic Invita
24
Joanie Cash
13
2:19.73
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
24
Justen Lopez
13
2:14.53
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
25
Atsedemaryam Harris
13
2:19.74
UN
RED Tails International Invitat
25
Luke McHugh
13
2:14.74
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
Girls   13   400 Free
4:14.46
1995
Jessica Foschi (LIAC)
Boys   13   400 Free
4:04.79
2013
Spencer Lafata (BAD)
1
Isabel Gormley
13
4:27.68
AGUA
MA-BAC CeraVe Invitational
1
Ryan Davidoff
13
4:19.37
METR
Eastern Zone LC Championship
2
Isabela Antoniuk
13
4:31.93
LIAC
Senior Mets Winter Championship
2
Hunter Kim
13
4:19.97
WEST
Metro Senior Mets LCM Champions
3
Chloe Stepanek
13
4:36.57
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
3
William Swartwout
13
4:20.21
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
4
Alana Brown
13
4:36.93
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
4
Matthew Fenlon
13
4:20.50
RA
Metro Junior Olympics LCM
5
Kyra Sommerstad
13
4:37.21
TVSC
Senior Mets Winter Championship
5
Tyler Walters
13
4:26.05
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
6
Briana Gellineau
13
4:38.06
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
6
Matthew Styczen
13
4:28.30
NYSA
Metro Senior Mets LCM Champions
7
Sophia Zhang
13
4:38.45
AGUA
MA-BAC CeraVe Invitational
7
Tavis Siebert
13
4:29.36
NYSA
NYSA Summer Sizzler Invitationa
8
Sophia Gregorace
13
4:38.52
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
8
Min Chun
13
4:29.68
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
9
Marley Zimmerman
13
4:39.14
METR
Eastern Zone LC Championship
9
Nick Radkov
13
4:30.70
MPNY
Metro Junior Olympics LCM
10
Mary Rotenberg
13
4:41.13
BAD
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
10
Trevor Griffin
13
4:32.54
LIE
LIE June Jamboree
11
Kiani Morisi
13
4:41.47
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
11
Yugo Tsukikawa
13
4:32.57
WEST
Condors Long Course Qualifier
12
Jessica Pryne
13
4:42.65
NYSA
Senior Mets Winter Championship
12
Tyler Simpson
13
4:33.26
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
13
Caroline Pennington
13
4:42.98
BAD
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
13
Adell Sabovic
13
4:34.87
AGUA
FL-Shark Open Invitational
14
Orla Egan
13
4:45.21
LGAC
Metro Junior Olympics LCM
14
Edward Park
13
4:37.89
UNYS
Metro Junior Olympics LCM
15
Caitlin Knight
13
4:48.67
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
15
Brendan Lee
13
4:39.30
WEST
COND May Meters Matter Invite
16
Vanessa Chong
13
4:48.82
LGAC
LIE May Extravaganza
16
Dmitry Balykov
13
4:39.60
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
17
Catherine Stanford
13
4:49.09
LBA
MD-NBAC Mid Summer Classic
17
John Laidlaw
13
4:40.35
BGNW
NYSA May Madness Invitational
18
Danielle Taps
13
4:50.20
BGNW
NYSA Summer Sizzler Invitationa
18
Patrick Walsh
13
4:41.21
LIE
Metro Junior Olympics LCM
19
Emmy Mazzacano
13
4:50.29
PAC
LIE June Jamboree
19
Nicholas Shopis
13
4:42.62
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
20
Olivia Kim
13
4:50.42
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
20
Jake Ang
13
4:42.65
LIE
LIE June Jamboree
21
Emily Gjertsen
13
4:51.74
WEST
Condors Long Course Qualifier
21
Ryan Shannon
13
4:42.77
LIE
LIE June Jamboree
22
Julia Gurden
13
4:52.60
WEST
COND Summer Solstice Invitation
22
Justen Lopez
13
4:43.33
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
23
Samantha Tan
13
4:53.90
WEST
COND Summer Solstice Invitation
23
Hans Tristan Lim
13
4:43.76
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
24
Margo Kern
13
4:53.91
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
24
Arthur Abrams
13
4:44.97
PATS
PATS Spring Invitational
25
Atsedemaryam Harris
13
4:54.97
UN
Metro Junior Olympics LCM
25
Adrien Pierce
13
4:46.26
EAST
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
Girls   13   800 Free
8:41.13
1995
Jessica Foschi (LIAC)
Boys   13   800 Free
8:24.11
2013
Spencer Lafata (BAD)
1
Isabel Gormley
13
9:12.44
AGUA
MA-BAC CeraVe Invitational
1
Ryan Davidoff
13
8:51.06
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
2
Alana Brown
13
9:16.53
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
2
William Swartwout
13
8:59.35
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
3
Isabela Antoniuk
13
9:18.84
LIAC
Senior Mets Winter Championship
3
Matthew Fenlon
13
9:07.77
RA
MD-RAC Sandbox Invitational
4
Chloe Stepanek
13
9:31.12
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
4
Tyler Walters
13
9:10.07
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
5
Briana Gellineau
13
9:31.52
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
5
Matthew Styczen
13
9:11.27
NYSA
Metro Senior Mets LCM Champions
6
Sophia Gregorace
13
9:31.90
LIAC
Senior Mets Winter Championship
6
Min Chun
13
9:11.52
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
7
Kiani Morisi
13
9:32.10
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
7
Nicholas Shopis
13
9:26.88
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
8
Marley Zimmerman
13
9:33.94
METR
Eastern Zone LC Championship
8
Nick Radkov
13
9:32.58
MPNY
Metro Senior Mets LCM Champions
9
Kyra Sommerstad
13
9:37.04
TVSC
Senior Mets Winter Championship
9
Dmitry Balykov
13
9:38.60
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
10
Caroline Pennington
13
9:38.90
BAD
LIAC Speedo LI Challenge
10
Hans Tristan Lim
13
9:46.25
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
11
Caitlin Knight
13
9:44.07
METR
Eastern Zone LC Championship
11
Trevor Griffin
13
9:46.97
LIE
LIE June Time Trial Swim
12
Vanessa Chong
13
9:50.68
LGAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
12
Patrick Walsh
13
9:50.00
LIE
LIE June Time Trial Swim
13
Mia Bonvissuto
13
9:50.72
LIE
Senior Mets Winter Championship
13
Arthur Abrams
13
9:54.96
PATS
PATS Spring Invitational
14
Mary Rotenberg
13
9:51.81
BAD
Metro Senior Mets LCM Champions
14
Zachary Nepogoda
13
10:01.71
COND
COND Summer Solstice Invitation
15
Emily Gjertsen
13
9:52.05
WEST
Condors Long Course Qualifier
15
Justen Lopez
13
10:01.87
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
16
Atsedemaryam Harris
13
10:00.84
UN
Metro Senior Mets LCM Champions
16
Jake Ang
13
10:02.40
LIE
LIE June Time Trial Swim
17
Orla Egan
13
10:07.66
LGAC
Metro Senior Mets LCM Champions
17
Ryan Shannon
13
10:05.32
LIE
LIE June Time Trial Swim
18
Olivia Kim
13
10:09.55
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
18
Giovanni Ramirez
13
10:07.23
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
19
Taylor Whang
13
10:11.39
NYSA
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
19
Brandon Wone
13
10:07.65
SSC
MA-Diplomat SC June Summer Stor
20
Molly Rappaport
13
10:15.91
LIE
LIE June Time Trial Swim
20
Timothy Liu
13
10:09.98
LIE
LIE June Time Trial Swim
21
Alexandra Uspenskaya
13
10:20.41
COND
COND Summer Solstice Invitation
21
Tenzin Dawa
13
10:10.50
LGAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
22
Carlotta Piantanida
13
10:20.45
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
22
Omar Ebied
13
10:27.72
LGAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
23
Julia Gurden
13
10:20.73
WEST
COND Summer Solstice Invitation
23
Alexander Coleman
13
10:39.05
SMC
COND Summer Solstice Invitation
24
Lindsay Shatz
13
10:20.92
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
24
Sean Zupko
13
10:55.65
VAC
COND Summer Solstice Invitation
25
Tyler DiMarco
13
10:22.50
AGUA
FL-Shark Open Invitational
25
Jiachi Deng
13
11:12.95
LGAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
Girls   13   1500 Free
16:24.86
1995
Jessica Foschi (LIAC)
Boys   13   1500 Free
16:06.59
1997
Brendan Neligan (LIAC)
1
Alana Brown
13
17:46.53
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
1
William Swartwout
13
16:53.15
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
2
Isabela Antoniuk
13
17:52.84
LIAC
Senior Mets Winter Championship
2
Ryan Davidoff
13
17:00.73
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
3
Kiani Morisi
13
18:12.10
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
3
Matthew Fenlon
13
17:02.13
RA
MD-RAC Sandbox Invitational
4
Caroline Pennington
13
18:20.24
BAD
Metro Senior Mets LCM Champions
4
Min Chun
13
17:37.57
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
5
Emily Gjertsen
13
18:23.83
WEST
Senior Mets Winter Championship
5
Tyler Walters
13
17:40.01
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
6
Caitlin Knight
13
18:35.34
METR
Eastern Zone LC Championship
6
Nick Radkov
13
17:53.26
MPNY
Metro Senior Mets LCM Champions
7
Orla Egan
13
18:39.34
METR
Eastern Zone LC Championship
7
Yugo Tsukikawa
13
17:53.91
WEST
Condors Long Course Qualifier
8
Vanessa Chong
13
18:52.31
LGAC
LIAC Summer Time Classic Invita
8
Nicholas Shopis
13
18:07.35
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
9
Atsedemaryam Harris
13
19:18.71
UN
Senior Mets Winter Championship
9
Dmitry Balykov
13
18:27.67
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
10
Carlotta Piantanida
13
19:52.91
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
10
Brendan Lee
13
18:28.06
WEST
Condors Long Course Qualifier
11
Samantha Fernandez
13
21:32.81
LGAC
LIAC Summer Time Classic Invita
11
Arthur Abrams
13
18:30.66
PATS
Senior Mets Winter Championship
 
 
 
 
 
 
12
Adrien Pierce
13
18:45.72
EAST
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
 
 
 
 
 
 
13
Hans Tristan Lim
13
18:49.94
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
 
 
 
 
 
 
14
Sean Madden
13
19:09.53
QNS
LIAC Summer Time Classic Invita
 
 
 
 
 
 
15
Aj Dephillips
13
19:14.32
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
 
 
 
 
 
 
16
Giovanni Ramirez
13
19:24.72
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
 
 
 
 
 
 
17
Tenzin Dawa
13
19:34.59
LGAC
LIAC Summer Time Classic Invita
 
 
 
 
 
 
18
Brandon Wone
13
19:34.85
SSC
MA-Diplomat SC June Summer Stor
 
 
 
 
 
 
19
Omar Ebied
13
19:35.78
LGAC
LIAC Summer Time Classic Invita
 
 
 
 
 
 
20
Charles Hicks
13
19:55.38
WEST
COND Summer Solstice Invitation
 
 
 
 
 
 
21
Ryan Cui
13
19:58.62
LGAC
LIAC Summer Time Classic Invita
 
 
 
 
 
 
22
Eugene Shen
13
20:57.89
COND
COND Summer Solstice Invitation
Girls   13   100 Back
1:04.87
2012
Christina Paspalas (COND)
Boys   13   100 Back
59.77
1977
Rick Carey (BSC)
1
Isabel Gormley
13
1:05.51
AGUA
Senior Mets Winter Championship
1
Matthew Fenlon
13
1:02.69
RA
MD-RAC Sandbox Invitational
2
Vanessa Chong
13
1:07.08
LGAC
RED Tails International Invitat
2
Ryan Davidoff
13
1:02.92
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
3
Mary Rotenberg
13
1:07.44
BAD
LIAC Speedo LI Challenge
3
Tavis Siebert
13
1:03.92
NYSA
Senior Mets Winter Championship
4
Lauren Aylmer
13
1:07.80
NYSA
Senior Mets Winter Championship
4
Maxim Kleyer
13
1:05.82
FREE
LIAC Summer Time Classic Invita
5
Kyra Sommerstad
13
1:07.94
TVSC
Senior Mets Winter Championship
5
Adrien Pierce
13
1:06.41
EAST
COND July Jubilee Invitational
6
Briana Gellineau
13
1:08.01
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
6
Nick Radkov
13
1:07.01
MPNY
Metro Senior Mets LCM Champions
7
Anya Pabby
13
1:08.17
BAD
Metro Senior Mets LCM Champions
7
Matthew Styczen
13
1:07.36
NYSA
Metro Senior Mets LCM Champions
8
Zoe Moon
13
1:08.31
AGUA
Senior Mets Winter Championship
7
Sebastian Pas
13
1:07.36
LGAC
Metro Junior Olympics LCM
9
Shamiya Guirre
13
1:08.80
WAC
LIE May Extravaganza
9
Patrick Walsh
13
1:07.55
LIE
Metro Junior Olympics LCM
10
Katie Lew
13
1:08.91
LIE
Metro Senior Mets LCM Champions
10
Thomas Malloy
13
1:07.64
FREE
Metro Junior Olympics LCM
11
Mackenzie Thomas
13
1:09.12
IA
Senior Mets Winter Championship
11
Hunter Kim
13
1:07.93
WEST
AGUA Memorial Day Meet
12
Maria Burtseva
13
1:09.65
MPNY
Senior Mets Winter Championship
12
Tyler Walters
13
1:08.07
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
13
Madison Petricevic
13
1:09.70
METR
Eastern Zone LC Championship
13
Eugene Shen
13
1:08.37
COND
Metro Junior Olympics LCM
14
Jessica Pryne
13
1:09.98
NYSA
COND May Meters Matter Invite
14
Hudson Tritter
13
1:08.77
PAC
Metro Junior Olympics LCM
15
Riley Gavigan
13
1:11.37
TVSC
Metro Senior Mets LCM Champions
15
Justen Lopez
13
1:09.26
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
16
Stephanie Walsh
13
1:11.71
METR
Eastern Zone LC Championship
16
Frank Genna
13
1:09.64
BBSC
Metro Junior Olympics LCM
17
Emma Carolan
13
1:12.14
NYSA
Metro Junior Olympics LCM
17
Kyle McGregor
13
1:09.88
PATS
PATS Spring Invitational
18
Christina Lamar
13
1:12.19
UN
RED Tails International Invitat
18
Nicholas Shopis
13
1:10.04
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
19
Olivia Lind
13
1:12.39
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
19
Michael Kantar
13
1:10.13
COND
Metro Junior Olympics LCM
20
Samantha Tan
13
1:12.40
WEST
Metro Junior Olympics LCM
20
Avery Skolnick
13
1:10.27
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
21
Catherine Stanford
13
1:12.48
LBA
Metro Junior Olympics LCM
21
Oisin O'Sullivan
13
1:10.40
SSC
Metro Junior Olympics LCM
22
Alexandra Uspenskaya
13
1:12.61
COND
Metro Junior Olympics LCM
22
Min Chun
13
1:10.75
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
23
Jessica Munday
13
1:12.75
HES
Metro Junior Olympics LCM
23
Sean Madden
13
1:10.89
QNS
Metro Junior Olympics LCM
24
Stella Meyerhoeffer
13
1:12.76
SPAR
PATS Spring Invitational
24
Trevor Griffin
13
1:10.90
LIE
LIE June Jamboree
25
Chloe Stepanek
13
1:12.91
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
25
Ryan Shannon
13
1:10.92
LIE
Metro Junior Olympics LCM
Girls   13   200 Back
2:17.39
1999
Corey Berg (MSC)
Boys   13   200 Back
2:08.12
1977
Rick Carey (BSC)
1
Isabel Gormley
13
2:20.09
AGUA
Senior Mets Winter Championship
1
Matthew Fenlon
13
2:11.54
RA
Metro Junior Olympics LCM
2
Kyra Sommerstad
13
2:21.92
TVSC
Senior Mets Winter Championship
2
Tavis Siebert
13
2:17.29
NYSA
NYSA Summer Sizzler Invitationa
3
Zoe Moon
13
2:24.10
AGUA
Senior Mets Winter Championship
3
Ryan Davidoff
13
2:19.87
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
4
Mary Rotenberg
13
2:25.28
BAD
Metro Senior Mets LCM Champions
4
Matthew Styczen
13
2:21.21
NYSA
Metro Senior Mets LCM Champions
5
Briana Gellineau
13
2:25.66
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
5
Hunter Kim
13
2:21.53
WEST
Metro Junior Olympics LCM
6
Jessica Pryne
13
2:26.55
NYSA
Senior Mets Winter Championship
6
Nick Radkov
13
2:22.60
MPNY
LIE June Jamboree
7
Emily Rodriguez
13
2:28.86
LGAC
Senior Mets Winter Championship
7
Adrien Pierce
13
2:23.77
EAST
COND July Jubilee Invitational
8
Maria Burtseva
13
2:29.38
MPNY
Senior Mets Winter Championship
8
Patrick Walsh
13
2:24.91
LIE
LIE Summer Sizzler Meet
9
Lauren Aylmer
13
2:30.11
NYSA
Senior Mets Winter Championship
9
William Swartwout
13
2:25.36
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
10
Vanessa Chong
13
2:30.88
LGAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
10
Tyler Walters
13
2:25.99
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
11
Shamiya Guirre
13
2:31.70
WAC
LIE May Extravaganza
11
Edward Park
13
2:26.14
UNYS
Metro Junior Olympics LCM
12
Anya Pabby
13
2:31.83
BAD
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
12
Sebastian Pas
13
2:26.19
LGAC
Metro Junior Olympics LCM
13
Katie Lew
13
2:31.91
LIE
LIE June Jamboree
13
Thomas Malloy
13
2:28.50
FREE
Metro Junior Olympics LCM
14
Catherine Stanford
13
2:34.53
LBA
Metro Junior Olympics LCM
14
Maxim Kleyer
13
2:29.18
FREE
COND May Meters Matter Invite
15
Chloe Stepanek
13
2:34.83
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
15
Justen Lopez
13
2:29.24
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
16
Emily Rocco
13
2:35.04
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
16
Yugo Tsukikawa
13
2:29.45
WEST
HYDRO LCM Season Starter Invite
17
Olivia Lind
13
2:35.10
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
17
Trevor Griffin
13
2:29.50
LIE
LIE June Jamboree
18
Taylor Whang
13
2:35.34
NYSA
Patriot Firecracker Meet
18
Michael Kantar
13
2:29.63
COND
Metro Junior Olympics LCM
19
Isabela Antoniuk
13
2:36.06
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
19
Kevin Crane
13
2:29.67
EAST
NYSA May Madness Invitational
20
Jessica Munday
13
2:36.38
HES
Metro Junior Olympics LCM
20
Eugene Shen
13
2:29.87
COND
Metro Junior Olympics LCM
21
Alexandra Uspenskaya
13
2:36.95
COND
Metro Junior Olympics LCM
21
Ryan Shannon
13
2:30.09
LIE
LIE June Jamboree
22
Caroline Pennington
13
2:37.41
BAD
LIAC Summer Fun Invitational
22
Avery Skolnick
13
2:30.10
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
23
Riley Gavigan
13
2:37.43
TVSC
Metro Junior Olympics LCM
23
Sean Madden
13
2:30.91
QNS
Metro Junior Olympics LCM
24
Kiani Morisi
13
2:37.59
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
24
Kyle McGregor
13
2:31.18
PATS
PATS Spring Invitational
25
Samantha Tan
13
2:37.73
WEST
PATS Summer Invitational
25
Hans Tristan Lim
13
2:31.51
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
Girls   13   100 Breast
1:09.65
2009
Annie Zhu (AGUA)
Boys   13   100 Breast
1:06.76
2001
Shaun Armstrong (TVSC)
1
Sophia Zhang
13
1:12.56
AGUA
US-Speedo Winter Juniors East
1
Hunter Kim
13
1:08.91
WEST
Metro Senior Mets LCM Champions
2
Theresa Milio
13
1:14.65
WEST
Senior Mets Winter Championship
2
Justen Lopez
13
1:13.64
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
3
Angelina Harris
13
1:15.28
TVSC
Metro Senior Mets LCM Champions
3
Brendan Lee
13
1:14.22
WEST
AGUA Memorial Day Meet
4
Vanessa Chong
13
1:16.33
LGAC
LC Senior Zone Championship Mee
4
Kai Yamamoto
13
1:14.78
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
5
Diana Bates
13
1:17.04
AGUA
NI-EZ Northern Region Speedo Se
5
Min Chun
13
1:14.84
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
6
Kimberly Dutta
13
1:17.84
YFD
FL-ISCA Summer Seniors Champs
6
Justin Whang
13
1:15.35
LIE
LIE Summer Sizzler Meet
7
Riley Gavigan
13
1:17.95
TVSC
Metro Senior Mets LCM Champions
7
Dmitry Balykov
13
1:15.55
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
8
Ashley Hu
13
1:18.88
UWES
AGUA Memorial Day Meet
8
Eugene Shen
13
1:15.87
METR
Eastern Zone LC Championship
9
Lauren Aylmer
13
1:19.15
NYSA
Senior Mets Winter Championship
9
Daniel Trincher
13
1:16.16
COND
Metro Junior Olympics LCM
10
Ava Franks
13
1:19.52
BGNW
NYSA May Madness Invitational
10
Alexander Chan
13
1:16.66
PATS
Metro Senior Mets LCM Champions
11
Briana Liew
13
1:20.48
UNQN
Metro Junior Olympics LCM
11
TyQuann Walker
13
1:17.36
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
12
Gillian Camperlengo
13
1:20.73
WEST
Metro Senior Mets LCM Champions
12
Sean Madden
13
1:17.53
QNS
Metro Junior Olympics LCM
13
Danielle Levanti
13
1:21.00
HYB
LIE June Jamboree
13
Tyler Simpson
13
1:17.84
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
13
Shamiya Guirre
13
1:21.00
WAC
Metro Senior Mets LCM Champions
14
Tyler Lee
13
1:18.51
NYCC
Metro Junior Olympics LCM
15
Kiani Morisi
13
1:21.51
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
15
Aj Dephillips
13
1:19.11
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
16
Catherine Stanford
13
1:21.93
LBA
MD-NBAC Mid Summer Classic
16
Christopher Kim
13
1:19.24
NYSA
NYSA May Madness Invitational
17
Malia Freedhand
13
1:22.65
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
17
Patrick Crimi
13
1:19.32
COND
Condors Long Course Qualifier
18
Courtney Moane
13
1:22.72
WAC
NYSA Summer Sizzler Invitationa
18
Matthew Styczen
13
1:19.38
NYSA
Metro Junior Olympics LCM
19
Kristen Yang
13
1:22.80
LIE
LIE Summer Sizzler Meet
19
Hans Tristan Lim
13
1:19.94
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
20
Grace Kujawski
13
1:22.86
WEST
Condors Long Course Qualifier
20
Avery Skolnick
13
1:19.99
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
21
Stephanie Walsh
13
1:23.21
METR
Eastern Zone LC Championship
21
Kevin Zahariev
13
1:20.37
LGAC
Metro Junior Olympics LCM
22
Mackenzie Thomas
13
1:23.45
IA
MD-NAAC Carol Chidester Elite L
22
Frank Genna
13
1:20.61
BBSC
Metro Junior Olympics LCM
23
Sophia Gregorace
13
1:23.57
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
23
Daniel Chung
13
1:20.63
BBSC
LIE Summer Sizzler Meet
24
Emily Gjertsen
13
1:23.92
WEST
Condors Long Course Qualifier
24
Arthur Abrams
13
1:20.85
PATS
PATS Spring Invitational
25
Kathryn Heppner
13
1:24.05
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
25
Ryan Zhang
13
1:21.01
UNLG
Metro Junior Olympics LCM
Girls   13   200 Breast
2:29.06
2009
Annie Zhu (AGUA)
Boys   13   200 Breast
2:24.49
2016
Hunter Kim (WEST)
1
Sophia Zhang
13
2:41.19
AGUA
US-Speedo Winter Juniors East
1
Hunter Kim
13
2:24.49
WEST
LC Senior Zone Championship Mee
2
Angelina Harris
13
2:41.59
TVSC
Metro Senior Mets LCM Champions
2
Brendan Lee
13
2:36.56
WEST
COND May Meters Matter Invite
3
Theresa Milio
13
2:41.74
WEST
Condors Long Course Qualifier
3
Arthur Abrams
13
2:39.67
PATS
PATS Summer Invitational
4
Ashley Hu
13
2:43.85
UWES
AGUA Memorial Day Meet
4
Matthew Styczen
13
2:41.42
METR
Eastern Zone LC Championship
5
Vanessa Chong
13
2:44.53
LGAC
Metro Senior Mets LCM Champions
5
Min Chun
13
2:42.24
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
6
Kimberly Dutta
13
2:47.00
YFD
Metro Senior Mets LCM Champions
6
Justen Lopez
13
2:43.07
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
7
Diana Bates
13
2:48.63
AGUA
Senior Mets Winter Championship
7
Kai Yamamoto
13
2:43.32
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
8
Riley Gavigan
13
2:48.97
TVSC
LC Senior Zone Championship Mee
8
Dmitry Balykov
13
2:43.99
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
9
Isabel Gormley
13
2:49.47
AGUA
Senior Mets Winter Championship
9
Daniel Trincher
13
2:44.72
METR
Eastern Zone LC Championship
10
Ava Franks
13
2:50.31
BGNW
NYSA May Madness Invitational
10
Sean Madden
13
2:44.88
QNS
Metro Junior Olympics LCM
11
Gillian Camperlengo
13
2:52.59
METR
Eastern Zone LC Championship
11
Eugene Shen
13
2:45.62
COND
Metro Junior Olympics LCM
12
Kiani Morisi
13
2:53.07
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
12
Justin Whang
13
2:45.86
LIE
LIE Summer Sizzler Meet
13
Briana Liew
13
2:55.24
UNQN
Metro Junior Olympics LCM
13
Alexander Chan
13
2:48.29
PATS
Metro Junior Olympics LCM
14
Grace Kujawski
13
2:55.34
WEST
Condors Long Course Qualifier
14
Patrick Crimi
13
2:49.10
COND
Condors Long Course Qualifier
15
Emily Gjertsen
13
2:56.31
WEST
Condors Long Course Qualifier
15
Aj Dephillips
13
2:49.74
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
16
Stephanie Walsh
13
2:57.05
LIE
Metro Senior Mets LCM Champions
16
Tavis Siebert
13
2:50.08
NYSA
NYSA Summer Sizzler Invitationa
17
Sophia Gregorace
13
2:57.21
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
17
Christopher Kim
13
2:50.34
NYSA
NYSA May Madness Invitational
18
Mary Rotenberg
13
2:57.57
BAD
LIAC Speedo LI Challenge
18
TyQuann Walker
13
2:50.84
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
19
Malia Freedhand
13
2:57.89
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
19
Alexander Gagliardi
13
2:51.16
SMC
COND July Jubilee Invitational
20
Catherine Stanford
13
2:58.31
LBA
MD-NBAC Mid Summer Classic
20
Avery Skolnick
13
2:53.32
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
21
Jessica Pryne
13
2:58.76
NYSA
COND May Meters Matter Invite
21
Ryan Zhang
13
2:54.08
UNLG
Metro Junior Olympics LCM
22
Courtney Moane
13
3:00.93
WAC
NYSA Summer Sizzler Invitationa
22
Kevin Zahariev
13
2:54.17
LGAC
Metro Junior Olympics LCM
23
Lindsay Shatz
13
3:00.96
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
23
Tenzin Dawa
13
2:54.54
LGAC
LIE May Extravaganza
24
Gabrielle Dobkin
13
3:01.32
WEST
Condors Long Course Qualifier
24
Kerry Cassidy
13
2:54.92
AGUA
Patriot Firecracker Meet
25
Kristen Yang
13
3:02.05
LIE
LIE Summer Sizzler Meet
25
Hans Tristan Lim
13
2:55.34
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
Girls   13   100 Fly
1:01.94
2016
Lauryn Johnson (LIAC)
Boys   13   100 Fly
56.84
2010
Michael Domagala (unattached)
1
Vanessa Chong
13
1:03.74
LGAC
LC Senior Zone Championship Mee
1
Matthew Fenlon
13
1:00.27
RA
Metro Junior Olympics LCM
2
Sophia Zhang
13
1:04.98
AGUA
MA-BAC CeraVe Invitational
2
Hunter Kim
13
1:00.64
WEST
Metro Junior Olympics LCM
3
Lara Youssef
13
1:06.56
LGAC
LIAC Summer Time Classic Invita
3
Tavis Siebert
13
1:00.95
NYSA
Senior Mets Winter Championship
4
Sophia Gregorace
13
1:06.66
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
4
Tyler Simpson
13
1:02.40
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
5
Sarah Sucher
13
1:06.94
MAKO
Condors Long Course Qualifier
5
William Swartwout
13
1:03.13
UN
LIAC Summer Time Classic Invita
6
Catherine Stanford
13
1:07.06
LBA
MA-Diplomat SC June Summer Stor
6
Edward Park
13
1:03.83
METR
Eastern Zone LC Championship
7
Zoe Moon
13
1:07.58
AGUA
Senior Mets Winter Championship
7
Adell Sabovic
13
1:04.48
AGUA
FL- Sarasota Shark Open
8
Noelle Kaufmann
13
1:07.81
BGNW
Condors Long Course Qualifier
8
Hans Tristan Lim
13
1:05.22
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
9
Joanie Cash
13
1:07.89
METR
Eastern Zone LC Championship
9
Justin Whang
13
1:05.25
METR
Eastern Zone LC Championship
10
Kiani Morisi
13
1:08.12
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
10
Ryan Davidoff
13
1:05.29
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
11
Chloe Stepanek
13
1:09.01
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
11
Oisin O'Sullivan
13
1:05.57
SSC
Metro Junior Olympics LCM
12
Kristina Organista
13
1:09.14
METR
Eastern Zone LC Championship
12
Hudson Tritter
13
1:05.61
PAC
Metro Junior Olympics LCM
13
Olivia Kim
13
1:09.53
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
13
Kai Yamamoto
13
1:06.28
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
14
Anya Pabby
13
1:09.75
BAD
Metro Senior Mets LCM Champions
14
Matthew Styczen
13
1:06.42
NYSA
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
15
Katie Lew
13
1:09.81
LIE
Metro Senior Mets LCM Champions
14
Sebastian Pas
13
1:06.42
LGAC
Metro Junior Olympics LCM
16
Emily Rocco
13
1:09.98
BGNW
Metro Senior Mets LCM Champions
16
Ethan Law
13
1:06.60
MPNY
Metro Junior Olympics LCM
17
Charlotte Krevitt
13
1:10.28
AGUA
MA-BAC CeraVe Invitational
17
Adrien Pierce
13
1:07.02
EAST
COND July Jubilee Invitational
18
Shamiya Guirre
13
1:10.60
WAC
LIE May Extravaganza
18
Colin Hwang
13
1:07.14
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
19
Stephanie Walsh
13
1:10.74
LIE
Metro Senior Mets LCM Champions
19
Jake Ang
13
1:07.62
LIE
LIE May Extravaganza
20
Angelina Harris
13
1:10.84
TVSC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
20
Lucas Tack
13
1:07.65
TS
LIAC Speedo LI Challenge
21
Kimberly Dutta
13
1:10.95
YFD
FL-ISCA Summer Seniors Champs
21
Luke McHugh
13
1:07.75
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
22
Jessica Pryne
13
1:11.18
NYSA
COND May Meters Matter Invite
22
Elijah Legall
13
1:08.23
HES
Metro Junior Olympics LCM
23
Briana Gellineau
13
1:11.59
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
23
Arthur Abrams
13
1:08.51
PATS
PATS Summer Invitational
24
Jessica Munday
13
1:11.60
HES
Metro Junior Olympics LCM
24
Matthew McGregor
13
1:08.68
PATS
PATS Spring Invitational
25
Olivia Lopez
13
1:11.70
PAC
Metro Junior Olympics LCM
25
Anthony Bruno
13
1:08.77
MWSC
NYSA May Madness Invitational
Girls   13   200 Fly
2:14.72
2006
Alex Forrester (BAD)
Boys   13   200 Fly
2:08.84
2012
Zachary Towers (LIAC)
1
Vanessa Chong
13
2:20.48
LGAC
LC Senior Zone Championship Mee
1
Hunter Kim
13
2:13.86
WEST
Metro Junior Olympics LCM
2
Sophia Zhang
13
2:22.79
AGUA
MA-BAC CeraVe Invitational
2
Tavis Siebert
13
2:16.04
NYSA
Senior Mets Winter Championship
3
Sophia Gregorace
13
2:23.11
LIAC
Senior Mets Winter Championship
3
Tyler Simpson
13
2:18.23
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
4
Isabel Gormley
13
2:23.15
AGUA
MA-BAC CeraVe Invitational
4
William Swartwout
13
2:18.59
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
5
Kiani Morisi
13
2:27.82
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
5
Matthew Fenlon
13
2:22.14
RA
MD-RAC Sandbox Invitational
6
Hazel Wilkins
13
2:28.64
LIE
Senior Mets Winter Championship
6
Matthew Styczen
13
2:22.26
METR
Eastern Zone LC Championship
7
Olivia Kim
13
2:31.09
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
7
Hans Tristan Lim
13
2:24.44
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
8
Jessica Pryne
13
2:32.50
NYSA
NYSA May Madness Invitational
8
Oisin O'Sullivan
13
2:28.52
SSC
Metro Junior Olympics LCM
9
Chloe Stepanek
13
2:34.11
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
9
Justin Whang
13
2:28.76
LIE
Metro Junior Olympics LCM
10
Angelina Harris
13
2:34.70
TVSC
LIAC Summer Fun Invitational
10
Kai Yamamoto
13
2:29.76
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
11
Charlotte Feagin
13
2:35.73
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
11
Edward Park
13
2:30.21
UNYS
Metro Junior Olympics LCM
12
Katie Lew
13
2:35.77
METR
Eastern Zone LC Championship
12
Matthew McGregor
13
2:31.68
PATS
PATS Spring Invitational
13
Margo Kern
13
2:38.53
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
13
Hudson Tritter
13
2:32.71
PAC
Metro Junior Olympics LCM
14
Atsedemaryam Harris
13
2:39.60
UN
Metro Senior Mets LCM Champions
14
Arthur Abrams
13
2:33.73
PATS
PATS Summer Invitational
15
Mia Martinez
13
2:39.94
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
15
David Kantar
13
2:33.98
COND
Metro Junior Olympics LCM
16
Marley Zimmerman
13
2:41.09
LIE
LIE June Jamboree
16
Colin Hwang
13
2:34.66
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
17
Lara Youssef
13
2:42.39
LGAC
LIE May Extravaganza
17
Luke McHugh
13
2:35.26
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
18
Atsedemaryam Harris
13
2:43.60
UN
RED Tails International Invitat
18
John Laidlaw
13
2:36.76
BGNW
NYSA May Madness Invitational
19
Sarah Sucher
13
2:43.99
MAKO
Condors Long Course Qualifier
19
Nicholas Evenko
13
2:36.86
FREE
LIAC Summer Time Classic Invita
20
Jessica Munday
13
2:44.74
HES
HYDRO LCM Season Starter Invite
20
Lucas Tack
13
2:37.69
TS
Metro Junior Olympics LCM
21
Kimberly Dutta
13
2:44.78
YFD
FL-ISCA Summer Seniors Champs
21
David Gonzalez
13
2:40.28
NCAC
HYDRO LCM Season Starter Invite
22
Caroline Pennington
13
2:45.07
BAD
Metro Junior Olympics LCM
22
Kerry Cassidy
13
2:41.79
AGUA
FL-Shark Open Invitational
23
Kristina Organista
13
2:45.40
COND
COND Summer Solstice Invitation
23
Justin DiSanto
13
2:43.15
WEST
Metro Junior Olympics LCM
24
Lucy Mitnick
13
2:46.11
AGUA
FL- Sarasota Shark Open
24
Giovanni Ramirez
13
2:43.43
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
25
Julia Gurden
13
2:47.36
WEST
AGUA Memorial Day Meet
25
Eugene Shen
13
2:44.71
COND
COND Summer Solstice Invitation
Girls   13   200 IM
2:16.32
2009
Annie Zhu (AGUA)
Boys   13   200 IM
2:09.48
2016
Nick Torres (WEST)
1
Isabel Gormley
13
2:20.32
AGUA
Senior Mets Winter Championship
1
Hunter Kim
13
2:14.70
WEST
LC Senior Zone Championship Mee
2
Vanessa Chong
13
2:23.68
LGAC
LC Senior Zone Championship Mee
2
Tavis Siebert
13
2:18.25
NYSA
NYSA Summer Sizzler Invitationa
3
Sophia Zhang
13
2:23.82
AGUA
MA-BAC CeraVe Invitational
3
Matthew Fenlon
13
2:18.87
RA
Metro Junior Olympics LCM
4
Angelina Harris
13
2:28.02
TVSC
LC Senior Zone Championship Mee
4
William Swartwout
13
2:20.33
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
5
Catherine Stanford
13
2:28.75
METR
Eastern Zone LC Championship
5
Justin Whang
13
2:22.77
METR
Eastern Zone LC Championship
6
Noelle Kaufmann
13
2:29.21
BGNW
Condors Long Course Qualifier
6
Edward Park
13
2:23.11
METR
Eastern Zone LC Championship
7
Lauren Aylmer
13
2:29.31
NYSA
Senior Mets Winter Championship
7
Matthew Styczen
13
2:23.21
NYSA
Metro Junior Olympics LCM
8
Mary Rotenberg
13
2:30.83
BAD
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
8
Ryan Davidoff
13
2:23.88
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
9
Charlotte Krevitt
13
2:31.03
AGUA
Senior Mets Winter Championship
9
Tyler Simpson
13
2:24.70
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
10
Diana Bates
13
2:31.30
AGUA
NI-EZ Northern Region Speedo Se
10
Adell Sabovic
13
2:24.94
AGUA
FL- Sarasota Shark Open
11
Sophia Gregorace
13
2:31.43
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
11
Justen Lopez
13
2:25.31
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
12
Kiani Morisi
13
2:31.84
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
12
Nick Radkov
13
2:27.21
MPNY
LIAC Speedo LI Challenge
13
Briana Gellineau
13
2:31.96
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
13
Brendan Lee
13
2:27.80
WEST
Patriot Firecracker Meet
14
Jessica Pryne
13
2:32.16
NYSA
COND May Meters Matter Invite
14
Min Chun
13
2:28.46
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
15
Zoe Moon
13
2:33.49
AGUA
NI-EZ Northern Region Speedo Se
15
Jake Ang
13
2:28.64
LIE
LIE June Jamboree
16
Sarah Sucher
13
2:33.64
MAKO
Condors Long Course Qualifier
16
Arthur Abrams
13
2:28.94
PATS
PATS Summer Invitational
17
Chloe Stepanek
13
2:33.84
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
17
Hans Tristan Lim
13
2:29.05
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
18
Theresa Milio
13
2:33.95
WEST
Condors Long Course Qualifier
18
Adrien Pierce
13
2:29.34
EAST
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
19
Shamiya Guirre
13
2:34.16
WAC
LIE May Extravaganza
19
Eugene Shen
13
2:29.53
COND
Metro Junior Olympics LCM
19
Katie Lew
13
2:34.16
LIE
Metro Junior Olympics LCM
20
Trevor Griffin
13
2:29.89
LIE
LIE June Jamboree
21
Marley Zimmerman
13
2:34.64
LIE
Metro Junior Olympics LCM
21
Hudson Tritter
13
2:30.10
PAC
Metro Junior Olympics LCM
22
Isabela Antoniuk
13
2:34.84
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
22
Sean Madden
13
2:31.06
QNS
Metro Junior Olympics LCM
23
Ashley Hu
13
2:36.01
UN
COND May Meters Matter Invite
23
Eddie Jin
13
2:31.36
WEST
AGUA Memorial Day Meet
24
Riley Gavigan
13
2:36.99
TVSC
LC Senior Zone Championship Mee
24
Kai Yamamoto
13
2:31.42
AGUA
LIAC Summer Fun Invitational
25
Ava Franks
13
2:37.60
BGNW
NYSA May Madness Invitational
25
Ryan Shannon
13
2:31.77
LIE
LIE June Jamboree
Girls   13   400 IM
4:48.75
2009
Annie Zhu (AGUA)
Boys   13   400 IM
4:40.31
2015
Timothy Marski (LIAC)
1
Isabel Gormley
13
4:53.78
AGUA
Senior Mets Winter Championship
1
Hunter Kim
13
4:41.06
WEST
Metro Senior Mets LCM Champions
2
Sophia Zhang
13
5:08.60
AGUA
MA-BAC CeraVe Invitational
2
Matthew Fenlon
13
4:54.21
RA
Metro Junior Olympics LCM
3
Sophia Gregorace
13
5:10.41
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
3
Tavis Siebert
13
4:55.26
NYSA
NYSA Summer Sizzler Invitationa
4
Vanessa Chong
13
5:10.68
LGAC
LC Senior Zone Championship Mee
4
Matthew Styczen
13
4:57.23
METR
Eastern Zone LC Championship
5
Jessica Pryne
13
5:16.93
NYSA
Senior Mets Winter Championship
5
William Swartwout
13
4:59.69
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
6
Catherine Stanford
13
5:16.96
METR
Eastern Zone LC Championship
6
Ryan Davidoff
13
5:08.74
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
7
Kiani Morisi
13
5:17.42
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
7
Yugo Tsukikawa
13
5:09.03
WEST
HYDRO LCM Season Starter Invite
8
Mary Rotenberg
13
5:22.11
BAD
Metro Senior Mets LCM Champions
8
Arthur Abrams
13
5:09.86
PATS
PATS Spring Invitational
9
Briana Gellineau
13
5:23.79
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
9
Min Chun
13
5:10.55
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
10
Angelina Harris
13
5:23.84
TVSC
Metro Senior Mets LCM Champions
10
Nick Radkov
13
5:10.88
MPNY
Metro Junior Olympics LCM
11
Marley Zimmerman
13
5:25.48
METR
Eastern Zone LC Championship
11
Edward Park
13
5:11.72
UNYS
Metro Junior Olympics LCM
12
Mackenzie Thomas
13
5:26.70
IA
MD-NAAC Carol Chidester Elite L
12
Justen Lopez
13
5:11.89
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
13
Riley Gavigan
13
5:27.06
TVSC
Metro Senior Mets LCM Champions
13
Brendan Lee
13
5:12.75
WEST
HYDRO LCM Season Starter Invite
14
Theresa Milio
13
5:27.87
WEST
HYDRO LCM Season Starter Invite
14
Justin Whang
13
5:12.89
LIE
Metro Junior Olympics LCM
15
Katie Lew
13
5:28.05
LIE
LIE May Extravaganza
15
Sean Madden
13
5:13.57
QNS
Metro Junior Olympics LCM
16
Zoe Moon
13
5:28.53
AGUA
NI-EZ Northern Region Speedo Se
16
Hans Tristan Lim
13
5:17.68
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
17
Taylor Whang
13
5:31.56
NYSA
Metro Junior Olympics LCM
17
Adell Sabovic
13
5:18.50
AGUA
FL-Shark Open Invitational
18
Sarah Sucher
13
5:31.87
MAKO
Condors Long Course Qualifier
18
Eugene Shen
13
5:20.16
COND
Metro Junior Olympics LCM
19
Caitlin Knight
13
5:32.49
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
19
Oisin O'Sullivan
13
5:22.12
SSC
MA-Diplomat SC June Summer Stor
20
Gillian Camperlengo
13
5:33.30
WEST
Metro Junior Olympics LCM
20
Aj Dephillips
13
5:23.70
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
21
Molly Rappaport
13
5:35.13
LIE
LIE June Jamboree
21
Eddie Jin
13
5:25.85
WEST
COND May Meters Matter Invite
22
Diana Bates
13
5:35.60
AGUA
NI-EZ Northern Region Speedo Se
22
Adrien Pierce
13
5:26.16
EAST
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
23
Margo Kern
13
5:35.94
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
23
John Laidlaw
13
5:26.95
BGNW
NYSA Summer Sizzler Invitationa
24
Stephanie Walsh
13
5:37.01
LIE
Metro Junior Olympics LCM
24
Kevin Crane
13
5:27.09
EAST
NYSA May Madness Invitational
25
Danielle Taps
13
5:37.12
BGNW
NYSA Summer Sizzler Invitationa
25
Tyler Walters
13
5:28.30
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
Girls   14   50 Free
25.38
2009
Lia M Neal (AGUA)
Boys   14   50 Free
24.72
2010
Michael Domagala (unattached)
1
Katherine Douglass
14
25.84
WEST
US-2016 Olympic Team Trials
1
Nicholas Torres
14
25.05
WEST
Metro Junior Olympics LCM
2
Christiana Regenauer
14
26.47
COND
FL-NCSA Spring Championship
2
Andy Lee
14
25.56
LGAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
3
Charlotte Krevitt
14
26.61
AGUA
IN-NCSA Summer Swimming Champs
3
Mark Owens
14
25.87
METR
Eastern Zone LC Championship
4
Isabelle Arevalo
14
27.03
NYSA
Senior Mets Winter Championship
4
Trenton Burr
14
25.91
HAA
Metro Junior Olympics LCM
5
Jillian Cudney
14
27.56
PATS
Patriot Firecracker Meet
5
Tavis Siebert
14
25.92
NYSA
Metro Junior Olympics LCM
6
Clare Bosse
14
27.72
NBS
Metro Senior Mets LCM Champions
6
Asher Stukelman
14
26.07
AGUA
LC Senior Zone Championship Mee
7
Carly Schwab
14
27.98
RA
Metro Junior Olympics LCM
7
Andrey Dagayev
14
26.33
IA
MD-NAAC Carol Chidester Elite L
7
Isabella Fountain
14
27.98
COND
Metro Junior Olympics LCM
8
Ryan Maierle
14
26.34
WEST
Metro Senior Mets LCM Champions
7
Camryn Kreuscher
14
27.98
CSC
Metro Senior Mets LCM Champions
9
Justin Meyn
14
26.43
TS
LIAC Speedo LI Challenge
10
Chloe Stepanek
14
27.99
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
10
George Kipshidze
14
26.59
SSC
Metro Junior Olympics LCM
11
Jada Perry
14
28.09
METR
Eastern Zone LC Championship
11
Trevor Griffin
14
26.62
METR
Eastern Zone LC Championship
12
Noelle Kaufmann
14
28.11
BGNW
IN-NCSA Summer Swimming Champs
12
Thomas Lin
14
26.66
WEST
Metro Junior Olympics LCM
13
Mikayla Klein
14
28.27
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
13
Nicholas Wen
14
26.78
AGUA
FL- Sarasota Shark Open
14
Alisa Fominykh
14
28.31
BAD
Metro Senior Mets LCM Champions
14
Maxim Kleyer
14
26.85
FREE
COND July Jubilee Invitational
15
Emily Rodriguez
14
28.39
LGAC
LC Senior Zone Championship Mee
15
Grady Olsen
14
26.88
CSC
Metro Senior Mets LCM Champions
16
Anna Ketron
14
28.41
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
16
Nikolas Daly
14
26.91
SSC
MA-Diplomat SC June Summer Stor
17
Theresa Milio
14
28.46
UN
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
17
Yugo Tsukikawa
14
26.94
WEST
Metro Junior Olympics LCM
18
Briana Gellineau
14
28.49
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
17
Dylan Macejko
14
26.94
CSC
LIE June Jamboree
19
Lucy Bischof
14
28.54
WEST
Metro Junior Olympics LCM
19
Kabir Randhawa
14
26.95
TS
LIAC Spring Kickoff Invitationa
20
Mia Bonvissuto
14
28.67
LIE
LIE June Jamboree
20
Hunter Markowitz
14
27.05
HAA
Metro Junior Olympics LCM
21
Isabella Nicholson
14
28.70
FREE
AGUA Memorial Day Meet
21
Christopher Stange
14
27.07
TVSC
LIAC Summer Fun Invitational
22
Lauryn Johnson
14
28.72
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
22
Dylan Karpf
14
27.12
HAA
LIAC Summer Fun Invitational
23
Alexa Parry
14
28.81
WEST
Condors Long Course Qualifier
22
Anthony Watson
14
27.12
UN
LIE June Jamboree
24
Elise Fong
14
28.86
MAKO
NE-Last Chance Olympic Qualifie
24
Mason Arnberg
14
27.14
TS
LIAC Speedo LI Challenge
25
Catherine Fan
14
28.92
LGAC
LC Senior Zone Championship Mee
25
Shu-Nan Chang
14
27.15
SMC
Metro Junior Olympics LCM
Girls   14   100 Free
55.00
2009
Lia M Neal (AGUA)
Boys   14   100 Free
52.95
2006
Jack Wagner (LIAC)
1
Katherine Douglass
14
56.92
WEST
AGUA Memorial Day Meet
1
Nicholas Torres
14
53.57
WEST
Metro Senior Mets LCM Champions
2
Christiana Regenauer
14
57.93
COND
Metro Senior Mets LCM Champions
2
Yugo Tsukikawa
14
54.71
WEST
RED Tails International Invitat
3
Isabelle Arevalo
14
57.99
NYSA
USA-S Futures Championships UMD
3
Andy Lee
14
54.97
LGAC
LIAC Summer Time Classic Invita
4
Charlotte Krevitt
14
58.91
AGUA
IN-NCSA Summer Swimming Champs
4
Asher Stukelman
14
55.75
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
5
Chloe Stepanek
14
59.58
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
5
Trenton Burr
14
55.80
HAA
Metro Junior Olympics LCM
6
Mia Bonvissuto
14
59.66
METR
Eastern Zone LC Championship
6
Robert Reining
14
55.98
RFAC
Senior Mets Winter Championship
7
Clare Bosse
14
1:00.14
NBS
USA-S Futures Championships UMD
7
Mark Owens
14
56.54
METR
Eastern Zone LC Championship
8
Sophia Zhang
14
1:00.15
AGUA
NI-EZ Northern Region Speedo Se
8
Tavis Siebert
14
56.55
NYSA
Metro Junior Olympics LCM
9
Noelle Kaufmann
14
1:00.25
BGNW
IN-NCSA Summer Swimming Champs
9
Andrey Dagayev
14
56.95
IA
MD-NAAC Carol Chidester Elite L
10
Mikayla Klein
14
1:00.45
EAST
WI-Speedo Premier Open 2016
10
Justin Meyn
14
56.96
TS
LIAC Speedo LI Challenge
11
Lauryn Johnson
14
1:00.55
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
11
Ryan Maierle
14
57.30
WEST
Metro Junior Olympics LCM
12
Isabela Antoniuk
14
1:00.70
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
11
Dylan Canaveral
14
57.30
LGAC
Senior Mets Winter Championship
13
Jillian Cudney
14
1:00.85
PATS
FL-FLA International Invitation
13
George Kipshidze
14
57.32
METR
Eastern Zone LC Championship
14
Briana Gellineau
14
1:00.86
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
14
Dylan Champagne
14
57.45
TS
LIAC Speedo LI Challenge
15
Josephine Panitz
14
1:00.93
EAST
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
15
Kabir Randhawa
14
57.56
TS
LIAC Spring Kickoff Invitationa
16
Emily Weiss
14
1:01.69
YFD
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
16
Trevor Griffin
14
57.74
METR
Eastern Zone LC Championship
17
Lauren Eng
14
1:01.79
AGUA
FL-Shark Open Invitational
17
Brendan Williams
14
58.23
TVSC
LIAC Summer Time Classic Invita
18
Emily Gjertsen
14
1:01.85
WEST
Metro Junior Olympics LCM
18
Rene Hernandez
14
58.25
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
19
Jessica Pryne
14
1:01.96
NYSA
Metro Senior Mets LCM Champions
19
Grady Olsen
14
58.40
CSC
LIE Summer Sizzler Meet
20
Paige Bacigal
14
1:01.98
NBS
Senior Mets Winter Championship
20
Nikolas Daly
14
58.43
SSC
MA-Diplomat SC June Summer Stor
21
Carly Schwab
14
1:02.05
RA
Metro Junior Olympics LCM
20
Thomas Lin
14
58.43
WEST
Metro Junior Olympics LCM
22
Camryn Kreuscher
14
1:02.22
CSC
Metro Senior Mets LCM Champions
22
Ian Ackerman
14
58.59
NBS
Metro Junior Olympics LCM
23
Lauren Aylmer
14
1:02.25
NYSA
Metro Junior Olympics LCM
23
Daniel Goldberg
14
58.61
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
23
Isabella Fountain
14
1:02.25
COND
USA-S Futures Championships UMD
24
Mason Arnberg
14
58.66
TS
LIAC Speedo LI Challenge
25
Emily Rodriguez
14
1:02.41
LGAC
RED Tails International Invitat
25
Joseph Hurle
14
58.87
NYSA
Metro Junior Olympics LCM
Girls   14   200 Free
2:02.36
2009
Lia M Neal (LIAC)
Boys   14   200 Free
1:55.69
2006
Jack Wagner (LIAC)
1
Chloe Stepanek
14
2:05.77
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
1
Nicholas Torres
14
1:57.94
WEST
Metro Senior Mets LCM Champions
2
Isabel Gormley
14
2:05.78
AGUA
NI-EZ Northern Region Speedo Se
2
Christian Farricker
14
2:01.00
UNBA
Senior Mets Winter Championship
3
Christiana Regenauer
14
2:06.38
COND
Metro Senior Mets LCM Champions
3
Kabir Randhawa
14
2:01.03
TS
LC Senior Zone Championship Mee
4
Sophia Zhang
14
2:07.91
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
4
Jason Louser
14
2:01.43
TVSC
Senior Mets Winter Championship
5
Isabela Antoniuk
14
2:07.99
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
5
Andy Lee
14
2:02.69
LGAC
LIAC Summer Time Classic Invita
6
Katherine Douglass
14
2:08.64
WEST
LC Senior Zone Championship Mee
6
Tavis Siebert
14
2:03.25
NYSA
Metro Junior Olympics LCM
7
Isabelle Arevalo
14
2:08.96
NYSA
Senior Mets Winter Championship
7
Yugo Tsukikawa
14
2:03.55
METR
Eastern Zone LC Championship
8
Briana Gellineau
14
2:09.21
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
8
Justin Meyn
14
2:03.78
TS
LIAC Spring Kickoff Invitationa
9
Charlotte Krevitt
14
2:09.23
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
9
Trenton Burr
14
2:03.91
HAA
Metro Junior Olympics LCM
10
Noelle Kaufmann
14
2:10.11
BGNW
IN-NCSA Summer Swimming Champs
10
Asher Stukelman
14
2:04.28
AGUA
FL-Shark Open Invitational
11
Lauryn Johnson
14
2:10.64
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
11
Ryan Maierle
14
2:04.31
WEST
Metro Junior Olympics LCM
12
Kimberly Jogis
14
2:10.83
BAD
Senior Mets Winter Championship
12
George Kipshidze
14
2:04.37
METR
Eastern Zone LC Championship
13
Mia Bonvissuto
14
2:11.26
METR
Eastern Zone LC Championship
13
Andrew Stolarski
14
2:05.08
COND
Metro Senior Mets LCM Champions
14
Mikayla Klein
14
2:11.58
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
14
Dylan Champagne
14
2:05.10
TS
LIAC Speedo LI Challenge
15
Kyra Sommerstad
14
2:11.74
TVSC
LC Senior Zone Championship Mee
15
Andrey Dagayev
14
2:05.92
IA
MD-NAAC Carol Chidester Elite L
16
Jessica Pryne
14
2:12.26
NYSA
Metro Senior Mets LCM Champions
16
Brendan Williams
14
2:06.01
TVSC
Metro Senior Mets LCM Champions
17
Jillian Cudney
14
2:12.55
PATS
PATS Summer Invitational
17
Rene Hernandez
14
2:06.11
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
18
Clare Bosse
14
2:12.67
NBS
Senior Mets Winter Championship
18
Josh Giardinelli
14
2:06.23
LIE
LIE June Jamboree
19
Margaret McNamara
14
2:12.71
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
19
Trevor Griffin
14
2:06.33
LIE
Metro Junior Olympics LCM
20
Kristen Gullickson
14
2:12.79
WAC
LIE May Extravaganza
20
William Swartwout
14
2:06.59
METR
Eastern Zone LC Championship
21
Emily Gjertsen
14
2:12.87
WEST
Metro Junior Olympics LCM
21
Joseph Hurle
14
2:06.60
NYSA
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
22
Alana Brown
14
2:13.65
METR
Eastern Zone LC Championship
22
Grant Edwards
14
2:06.87
SMC
Metro Junior Olympics LCM
23
Elise Fong
14
2:13.85
MAKO
Metro Senior Mets LCM Champions
23
Nicholas Wen
14
2:07.16
AGUA
FL- Sarasota Shark Open
24
Anna Ketron
14
2:14.59
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
24
Nikolas Daly
14
2:08.24
SSC
MA-Diplomat SC June Summer Stor
25
Lauren Eng
14
2:14.92
AGUA
FL-Shark Open Invitational
25
Grady Olsen
14
2:08.37
CSC
Metro Junior Olympics LCM
Girls   14   400 Free
4:14.46
1995
Jessica Foschi (LIAC)
Boys   14   400 Free
4:04.79
2013
Spencer Lafata (BAD)
1
Isabel Gormley
14
4:20.10
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
1
Kabir Randhawa
14
4:12.42
TS
Metro Senior Mets LCM Champions
2
Isabela Antoniuk
14
4:26.91
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
2
Nicholas Torres
14
4:16.02
WEST
Metro Junior Olympics LCM
3
Lauryn Johnson
14
4:27.74
LIAC
Senior Mets Winter Championship
3
Yugo Tsukikawa
14
4:18.19
METR
Eastern Zone LC Championship
4
Kristen Gullickson
14
4:28.75
WAC
Metro Senior Mets LCM Champions
4
Christian Farricker
14
4:18.23
UNBA
Senior Mets Winter Championship
5
Chloe Stepanek
14
4:29.23
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
5
Brendan Williams
14
4:18.89
TVSC
LC Senior Zone Championship Mee
6
Katherine Douglass
14
4:31.23
WEST
Condors Long Course Qualifier
6
Tavis Siebert
14
4:19.12
NYSA
Metro Junior Olympics LCM
7
Kimberly Jogis
14
4:31.30
BAD
Senior Mets Winter Championship
7
William Swartwout
14
4:19.25
METR
Eastern Zone LC Championship
8
Alana Brown
14
4:32.45
METR
Eastern Zone LC Championship
8
Ryan Maierle
14
4:19.28
WEST
Metro Junior Olympics LCM
9
Sophia Zhang
14
4:32.73
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
9
Joseph Hurle
14
4:24.13
NYSA
Metro Senior Mets LCM Champions
10
Briana Gellineau
14
4:34.45
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
10
Andrew Stolarski
14
4:24.54
COND
Metro Senior Mets LCM Champions
11
Emily Gjertsen
14
4:34.57
WEST
LC Senior Zone Championship Mee
11
Grant Edwards
14
4:26.59
SMC
Metro Junior Olympics LCM
12
Margaret McNamara
14
4:35.54
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
12
Nicholas Wen
14
4:26.62
AGUA
LIAC Summer Fun Invitational
13
Kyra Sommerstad
14
4:37.84
TVSC
LC Senior Zone Championship Mee
13
Rene Hernandez
14
4:28.68
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
14
Sophia Gregorace
14
4:38.59
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
14
Josh Giardinelli
14
4:28.79
LIE
LIE June Jamboree
15
Mia Bonvissuto
14
4:38.83
LIE
Metro Senior Mets LCM Champions
15
Andrey Dagayev
14
4:30.21
IA
MD-NAAC Carol Chidester Elite L
16
Camellia Ye
14
4:39.73
METR
Eastern Zone LC Championship
16
George Kipshidze
14
4:30.38
SSC
Metro Senior Mets LCM Champions
17
Jessica Pryne
14
4:40.52
NYSA
NYSA Summer Sizzler Invitationa
17
Jake Newmark
14
4:32.09
LIE
LIE June Jamboree
18
Isabelle Arevalo
14
4:41.31
NYSA
Metro Junior Olympics LCM
18
Nikolas Daly
14
4:32.47
SSC
LIE May Extravaganza
19
Christiana Regenauer
14
4:41.61
COND
Condors Long Course Qualifier
19
Matthew Coogan
14
4:32.88
EAST
NYSA May Madness Invitational
20
Elise Fong
14
4:41.80
MAKO
Metro Junior Olympics LCM
20
Justin Meyn
14
4:32.89
TS
LIAC Speedo LI Challenge
21
Jillian Cudney
14
4:41.82
PATS
FL-FLA International Invitation
21
Daniel Goldberg
14
4:33.17
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
22
Josephine Panitz
14
4:42.82
EAST
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
22
Ian Ackerman
14
4:33.48
NBS
Metro Junior Olympics LCM
23
Julia Courtney
14
4:42.85
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
22
Jake Vecchio
14
4:33.48
TVSC
Metro Junior Olympics LCM
24
Kerry Sheridan
14
4:43.82
BAD
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
24
Brendan Lee
14
4:33.62
WEST
Metro Junior Olympics LCM
25
Lauren Aylmer
14
4:44.91
NYSA
Metro Junior Olympics LCM
25
Trevor Griffin
14
4:35.05
LIE
Metro Junior Olympics LCM
Girls   14   800 Free
8:41.13
1995
Jessica Foschi (LIAC)
Boys   14   800 Free
8:24.11
2013
Spencer Lafata (BAD)
1
Christiana Regenauer
14
9:11.88
COND
Metro Senior Mets LCM Champions
1
Kabir Randhawa
14
8:36.22
TS
LC Senior Zone Championship Mee
2
Isabela Antoniuk
14
9:11.89
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
2
Jason Louser
14
8:52.64
TVSC
Senior Mets Winter Championship
3
Lauryn Johnson
14
9:13.49
LIAC
Senior Mets Winter Championship
3
Brendan Williams
14
8:54.25
TVSC
LC Senior Zone Championship Mee
4
Kristen Gullickson
14
9:15.12
WAC
Metro Senior Mets LCM Champions
4
William Swartwout
14
8:56.06
METR
Eastern Zone LC Championship
5
Alana Brown
14
9:18.05
METR
Eastern Zone LC Championship
5
Andrew Stolarski
14
8:59.73
COND
Metro Senior Mets LCM Champions
6
Kimberly Jogis
14
9:19.58
BAD
Senior Mets Winter Championship
6
Christian Farricker
14
9:00.02
UNBA
Senior Mets Winter Championship
7
Sophia Gregorace
14
9:25.27
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
7
Tavis Siebert
14
9:01.54
NYSA
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
8
Margaret McNamara
14
9:25.93
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
8
Nicholas Wen
14
9:02.83
AGUA
FL-Shark Open Invitational
9
Briana Gellineau
14
9:27.50
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
9
Joseph Hurle
14
9:03.56
NYSA
Metro Senior Mets LCM Champions
10
Chloe Stepanek
14
9:32.63
LIAC
Senior Mets Winter Championship
10
Yugo Tsukikawa
14
9:06.38
WEST
Metro Senior Mets LCM Champions
11
Elise Fong
14
9:33.89
MAKO
Metro Senior Mets LCM Champions
11
Ryan Maierle
14
9:17.70
WEST
COND Summer Solstice Invitation
12
Julia Courtney
14
9:34.40
LIAC
Senior Mets Winter Championship
12
Josh Giardinelli
14
9:21.17
LIE
LIE June Time Trial Swim
13
Kyra Sommerstad
14
9:37.14
TVSC
LC Senior Zone Championship Mee
13
Rene Hernandez
14
9:22.35
AGUA
FL-Shark Open Invitational
13
Camellia Ye
14
9:37.14
METR
Eastern Zone LC Championship
14
Jake Newmark
14
9:30.31
LIE
Metro Senior Mets LCM Champions
15
Emily Gjertsen
14
9:37.45
WEST
COND Summer Solstice Invitation
15
Arthur Abrams
14
9:34.16
PATS
Metro Senior Mets LCM Champions
16
Ryan Evangelista
14
9:40.26
COND
Condors Long Course Qualifier
16
Daniel Goldberg
14
9:34.36
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
17
Josephine Panitz
14
9:40.75
EAST
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
17
Grant Edwards
14
9:36.46
SMC
COND Summer Solstice Invitation
18
Morgan Rinn
14
9:42.67
LIE
Metro Senior Mets LCM Champions
18
Timothy Yeung
14
9:39.32
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
19
Kirsten Giovanniello
14
9:44.45
LIAC
Senior Mets Winter Championship
19
Zachary Ciriaco
14
9:42.81
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
20
Kerry Sheridan
14
9:45.42
BAD
LIAC Spring Kickoff Invitationa
20
Thomas Broderick
14
9:46.87
LIE
LIE June Time Trial Swim
21
Deirdre McCafferty
14
9:46.41
WAC
Metro Senior Mets LCM Champions
21
Ethan Dong
14
9:48.43
UN
LIE June Time Trial Swim
22
Mia Bonvissuto
14
9:48.30
LIE
Metro Senior Mets LCM Champions
22
Wellington Chen
14
9:50.85
LIE
LIE June Time Trial Swim
23
Maya Milrod
14
9:53.47
AGUA
FL- Sarasota Shark Open
23
Abhinav Kumar
14
10:01.46
UN
LIAC Spring Kickoff Invitationa
24
Elizabeth Fetherston
14
9:58.22
LIE
LIE June Time Trial Swim
24
Christopher Kim
14
10:15.34
NYSA
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
25
Shannon Welcome
14
9:59.26
LIE
Senior Mets Winter Championship
25
Joshua Liu
14
10:24.78
LIE
LIE June Time Trial Swim
Girls   14   1500 Free
16:24.86
1995
Jessica Foschi (LIAC)
Boys   14   1500 Free
16:06.59
1997
Brendan Neligan (LIAC)
1
Kimberly Jogis
14
17:47.44
BAD
Senior Mets Winter Championship
1
Kabir Randhawa
14
16:20.78
TS
LC Senior Zone Championship Mee
2
Kristen Gullickson
14
17:51.17
WAC
Metro Senior Mets LCM Champions
2
Brendan Williams
14
16:56.10
TVSC
LC Senior Zone Championship Mee
3
Alana Brown
14
17:55.38
METR
Eastern Zone LC Championship
3
William Swartwout
14
16:56.77
METR
Eastern Zone LC Championship
4
Margaret McNamara
14
17:57.06
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
4
Jason Louser
14
16:58.31
TVSC
FL-NCSA Spring Championship
5
Isabela Antoniuk
14
17:58.33
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
5
Joseph Hurle
14
17:07.45
METR
Eastern Zone LC Championship
6
Emily Gjertsen
14
18:05.92
WEST
LC Senior Zone Championship Mee
6
Andrew Stolarski
14
17:10.70
COND
Metro Senior Mets LCM Champions
7
Kyra Sommerstad
14
18:11.11
TVSC
Metro Senior Mets LCM Champions
7
Nicholas Wen
14
17:16.12
AGUA
LIAC Summer Fun Invitational
8
Elise Fong
14
18:20.35
MAKO
Senior Mets Winter Championship
8
Yugo Tsukikawa
14
17:28.50
WEST
Metro Senior Mets LCM Champions
9
Camellia Ye
14
18:34.29
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
9
Ryan Maierle
14
17:43.72
WEST
Senior Mets Winter Championship
10
Kirsten Giovanniello
14
18:44.14
LIAC
Senior Mets Winter Championship
10
Matthew Coogan
14
17:48.52
EAST
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
11
Deirdre McCafferty
14
18:46.76
WAC
Metro Senior Mets LCM Champions
11
Ian Ackerman
14
17:54.54
NBS
Metro Senior Mets LCM Champions
12
Bridget Montgomery
14
19:23.06
QNS
Senior Mets Winter Championship
12
Matthew Park
14
17:55.68
TS
Metro Senior Mets LCM Champions
13
Jillian Pusateri
14
19:23.73
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
13
Aidan Wilson
14
18:00.33
EAST
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
14
Melissa Carousso
14
19:35.20
RA
COND Summer Solstice Invitation
14
Nikolas Daly
14
18:04.69
SSC
MA-Diplomat SC June Summer Stor
15
Jillian Cudney
14
19:50.67
PATS
FL-FLA International Invitation
15
Arthur Abrams
14
18:13.22
PATS
Metro Senior Mets LCM Champions
16
Kaley Skarren
14
20:02.33
LBA
MD-NBAC Mid Summer Classic
16
Timothy Yeung
14
18:18.54
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
17
Carlotta Piantanida
14
20:04.34
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
17
Daniel Goldberg
14
18:30.86
LIAC
Senior Mets Winter Championship
18
Ashley Ayala
14
20:33.02
NBS
COND Summer Solstice Invitation
18
Alexander Liu
14
18:34.66
NDAC
Metro Senior Mets LCM Champions
19
Carly Schwab
14
21:10.74
RA
COND Summer Solstice Invitation
19
Janis Kirsis
14
18:36.93
COND
Condors Long Course Qualifier
20
Mary Maher
14
21:51.56
LBA
MD-NBAC Mid Summer Classic
20
Zachary Ciriaco
14
18:44.51
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
21
Emma Skoglund
14
22:20.51
SSL
COND Summer Solstice Invitation
21
Willem Stoll
14
18:55.40
SMC
COND Summer Solstice Invitation
 
 
 
 
 
 
22
Grant Edwards
14
19:02.50
SMC
COND Summer Solstice Invitation
 
 
 
 
 
 
23
Matthew Ely
14
19:10.60
SSC
MA-Diplomat SC June Summer Stor
 
 
 
 
 
 
24
Itay Bachar
14
20:25.45
COND
COND Summer Solstice Invitation
 
 
 
 
 
 
25
Yousef Ebied
14
21:00.36
LGAC
LIAC Summer Time Classic Invita
Girls   14   100 Back
1:04.87
2012
Christina Paspalas (COND)
Boys   14   100 Back
59.77
1977
Rick Carey (BSC)
1
Isabel Gormley
14
1:04.91
AGUA
NI-EZ Northern Region Speedo Se
1
Nicholas Torres
14
59.96
WEST
Metro Junior Olympics LCM
2
Katherine Douglass
14
1:05.08
WEST
Metro Senior Mets LCM Champions
2
Tavis Siebert
14
1:01.95
NYSA
Metro Senior Mets LCM Champions
3
Kyra Sommerstad
14
1:06.36
TVSC
LC Senior Zone Championship Mee
3
Asher Stukelman
14
1:02.81
AGUA
LC Senior Zone Championship Mee
4
Jessica Pryne
14
1:06.57
NYSA
USAS Futures UMD - TIme Trials
4
Andy Lee
14
1:03.15
LGAC
LIE May Extravaganza
5
Catherine Fan
14
1:06.61
LGAC
LC Senior Zone Championship Mee
5
Joseph Hurle
14
1:03.23
NYSA
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
6
Lauren Aylmer
14
1:06.81
NYSA
USAS Futures UMD - TIme Trials
6
Maxim Kleyer
14
1:04.04
FREE
Metro Junior Olympics LCM
7
Josephine Panitz
14
1:07.00
EAST
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
7
Mark Owens
14
1:04.13
SSC
Metro Senior Mets LCM Champions
8
Briana Gellineau
14
1:07.12
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
8
Trenton Burr
14
1:04.25
HAA
LIAC Summer Time Classic Invita
9
Elise Fong
14
1:07.24
MAKO
WI-Speedo Premier Open 2016
9
Ryan Maierle
14
1:04.30
WEST
Metro Junior Olympics LCM
10
Zoe Moon
14
1:07.80
METR
Eastern Zone LC Championship
10
Justin Meyn
14
1:05.20
TS
LIAC Spring Kickoff Invitationa
11
Mackenzie Thomas
14
1:08.12
IA
Metro Junior Olympics LCM
11
Thomas Lin
14
1:05.43
WEST
Metro Junior Olympics LCM
12
Emily Rodriguez
14
1:08.21
LGAC
LC Senior Zone Championship Mee
12
Brendan Williams
14
1:05.85
TVSC
LIAC Summer Time Classic Invita
13
Clare Bosse
14
1:08.24
NBS
USAS Futures UMD - TIme Trials
13
Matthew Park
14
1:06.02
TS
Metro Senior Mets LCM Champions
14
Maria Burtseva
14
1:08.30
MPNY
Metro Junior Olympics LCM
14
Janis Kirsis
14
1:06.25
COND
LIAC Speedo LI Challenge
15
Christiana Regenauer
14
1:08.32
COND
USAS Futures UMD - TIme Trials
15
Chester Pergan Iii
14
1:06.39
TVSC
LIAC Junior Met 1 Invitational
16
Luiza Silveira
14
1:08.43
AGUA
NI-EZ Northern Region Speedo Se
16
Daniel Goldberg
14
1:06.52
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
17
Noelle Kaufmann
14
1:09.14
BGNW
Metro Senior Mets LCM Champions
17
Kabir Randhawa
14
1:06.62
TS
LIAC Speedo LI Challenge
18
Katie Dennin
14
1:09.92
TS
Metro Senior Mets LCM Champions
18
Liam Allen
14
1:06.66
PAC
Metro Senior Mets LCM Champions
19
Hannah Nyquist
14
1:10.16
WAC
Condors Long Course Qualifier
19
Nikolas Daly
14
1:06.70
SSC
AGUA Memorial Day Meet
20
Mikayla Klein
14
1:10.46
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
20
Taiyo De Jong
14
1:06.80
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
21
Angelina Zhang
14
1:10.51
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
21
Thomas Holman
14
1:06.86
PATS
Metro Senior Mets LCM Champions
22
Madison McDonough
14
1:10.54
METR
Eastern Zone LC Championship
22
Chester Pergan
14
1:06.95
TVSC
Metro Senior Mets LCM Champions
23
Theresa Milio
14
1:10.72
UNYS
Metro Junior Olympics LCM
23
George Kipshidze
14
1:07.34
SSC
Metro Junior Olympics LCM
24
Isabelle Arevalo
14
1:10.94
NYSA
LIE June Jamboree
24
Sam Bellio
14
1:07.58
CFJV
COND July Jubilee Invitational
25
Chloe Stepanek
14
1:11.13
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
25
Garrett Kiesel
14
1:07.64
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
Girls   14   200 Back
2:17.39
1999
Corey Berg (MSC)
Boys   14   200 Back
2:08.12
1977
Rick Carey (BSC)
1
Isabel Gormley
14
2:18.87
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
1
Nicholas Torres
14
2:11.61
WEST
LC Senior Zone Championship Mee
2
Kyra Sommerstad
14
2:21.98
TVSC
LC Senior Zone Championship Mee
2
Tavis Siebert
14
2:12.66
METR
Eastern Zone LC Championship
3
Jessica Pryne
14
2:22.00
NYSA
USA-S Futures Championships UMD
3
Asher Stukelman
14
2:15.06
AGUA
LC Senior Zone Championship Mee
4
Elise Fong
14
2:24.19
MAKO
Metro Junior Olympics LCM
4
Joseph Hurle
14
2:15.89
METR
Eastern Zone LC Championship
5
Lauren Aylmer
14
2:24.75
NYSA
USA-S Futures Championships UMD
5
Ryan Maierle
14
2:17.24
WEST
Metro Junior Olympics LCM
6
Zoe Moon
14
2:24.89
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
6
Trenton Burr
14
2:17.54
HAA
Metro Senior Mets LCM Champions
7
Briana Gellineau
14
2:25.45
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
7
Brendan Williams
14
2:18.23
TVSC
LC Senior Zone Championship Mee
8
Josephine Panitz
14
2:25.83
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
8
Matthew Park
14
2:19.34
TS
Metro Junior Olympics LCM
9
Catherine Fan
14
2:25.85
LGAC
LC Senior Zone Championship Mee
9
Andy Lee
14
2:21.25
LGAC
LIAC Summer Time Classic Invita
10
Clare Bosse
14
2:26.09
NBS
Senior Mets Winter Championship
10
Chester Pergan
14
2:21.47
TVSC
Metro Senior Mets LCM Champions
11
Emily Rodriguez
14
2:26.50
LGAC
LC Senior Zone Championship Mee
11
Justin Meyn
14
2:21.75
TS
LIAC Spring Kickoff Invitationa
12
Luiza Silveira
14
2:26.93
AGUA
Senior Mets Winter Championship
12
Mark Owens
14
2:22.11
METR
Eastern Zone LC Championship
13
Maria Burtseva
14
2:28.08
MPNY
Metro Junior Olympics LCM
13
Garrett Kiesel
14
2:22.20
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
14
Christiana Regenauer
14
2:28.31
COND
Condors Long Course Qualifier
14
Thomas Lin
14
2:22.29
WEST
Metro Junior Olympics LCM
15
Angelina Zhang
14
2:28.38
AGUA
LC Senior Zone Championship Mee
15
Chester Pergan Iii
14
2:22.79
TVSC
LIAC Junior Met 2 Invitational
16
Madison McDonough
14
2:28.64
METR
Eastern Zone LC Championship
16
Dylan Champagne
14
2:22.97
TS
LIAC Speedo LI Challenge
17
Isabelle Arevalo
14
2:29.93
NYSA
LIE June Jamboree
17
Thomas Broderick
14
2:23.09
METR
Eastern Zone LC Championship
18
Katie Dennin
14
2:30.65
TS
LC Senior Zone Championship Mee
18
Maxim Kleyer
14
2:23.40
FREE
Metro Junior Olympics LCM
19
Mikayla Klein
14
2:31.24
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
19
Kabir Randhawa
14
2:23.70
TS
LIAC Speedo LI Challenge
20
Sophia Zhang
14
2:31.65
AGUA
Patriot Firecracker Meet
20
Brendan Lee
14
2:23.77
WEST
Metro Junior Olympics LCM
21
Margaret McNamara
14
2:32.06
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
21
Nicholas Wen
14
2:24.09
AGUA
FL- Sarasota Shark Open
22
Grace Flynn
14
2:32.59
PAC
Metro Junior Olympics LCM
22
Felix Luo
14
2:24.29
TS
LIAC Summer Time Classic Invita
23
Julia Courtney
14
2:32.71
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
23
Janis Kirsis
14
2:24.92
COND
COND May Meters Matter Invite
24
Chloe Stepanek
14
2:32.80
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
24
Daniel Goldberg
14
2:25.26
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
25
Hannah Nyquist
14
2:33.00
WAC
Condors Long Course Qualifier
25
Nikolas Daly
14
2:25.28
SSC
LIE May Extravaganza
Girls   14   100 Breast
1:09.65
2009
Annie Zhu (AGUA)
Boys   14   100 Breast
1:06.76
2001
Shaun Armstrong (TVSC)
1
Katherine Douglass
14
1:10.43
WEST
US-2016 Olympic Team Trials
1
Liam Loveless
14
1:09.04
BAD
Metro Junior Olympics LCM
2
Sophia Zhang
14
1:11.53
AGUA
NI-EZ Northern Region Speedo Se
2
Andy Lee
14
1:09.39
LGAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
3
Jessica Whang
14
1:13.22
METR
Eastern Zone LC Championship
3
Nikolas Daly
14
1:10.16
SSC
Senior Mets Winter Championship
4
Theresa Milio
14
1:13.77
UN-0
USA-S Futures Championships UMD
4
Nicholas Torres
14
1:11.15
WEST
HYDRO LCM Season Starter Invite
5
Diana Bates
14
1:14.74
METR
Eastern Zone LC Championship
5
Jason Louser
14
1:11.37
TVSC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
6
Josephine Panitz
14
1:15.22
EAST
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
6
Joshua Finkelman-Mahoney
14
1:12.22
SMC
Metro Junior Olympics LCM
7
Emily Weiss
14
1:15.24
YFD
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
7
Ryan Maierle
14
1:14.47
WEST
Metro Junior Olympics LCM
8
Ashley Hu
14
1:15.41
WEST
Metro Senior Mets LCM Champions
8
Janis Kirsis
14
1:14.64
COND
Condors Long Course Qualifier
9
Jocelyn Fisher
14
1:16.30
SSC
Senior Mets Winter Championship
9
Brendan Lee
14
1:14.94
WEST
Metro Junior Olympics LCM
10
Elizabeth Park
14
1:17.19
TS
Senior Mets Winter Championship
10
Tyler Li
14
1:14.96
QNS
Metro Junior Olympics LCM
11
Carly Schwab
14
1:17.84
RA
MD-RAC Sandbox Invitational
11
TyQuann Walker
14
1:14.98
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
12
Catherine Fan
14
1:17.97
LGAC
LC Senior Zone Championship Mee
12
Justin Meyn
14
1:15.16
TS
LIAC Spring Kickoff Invitationa
13
Eva Guo
14
1:18.01
METR
Eastern Zone LC Championship
13
Brian Tsai
14
1:15.31
WEST
AGUA Memorial Day Meet
14
Clare Bosse
14
1:18.53
NBS
Metro Junior Olympics LCM
14
Patrick Crimi
14
1:15.46
METR
Eastern Zone LC Championship
15
Lauren Aylmer
14
1:18.70
NYSA
USAS Futures UMD - TIme Trials
15
Kabir Randhawa
14
1:15.52
TS
LIAC Spring Kickoff Invitationa
16
Sabrina Vumbacco
14
1:19.42
WEST
Condors Long Course Qualifier
16
Asher Stukelman
14
1:15.73
AGUA
FL- Sarasota Shark Open
17
Kimberly Jogis
14
1:19.85
BAD
MA-BAC CeraVe Invitational
17
Andrew Stolarski
14
1:15.82
COND
Condors Long Course Qualifier
18
Hazel Wilkins
14
1:20.11
LIE
Metro Senior Mets LCM Champions
18
Isaac Kwon
14
1:15.87
PAC
Metro Senior Mets LCM Champions
19
Ava Franks
14
1:20.23
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
19
Alex Chrenko
14
1:15.94
METR
Eastern Zone LC Championship
20
Sophia Gregorace
14
1:20.29
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
20
Arthur Abrams
14
1:16.28
PATS
Metro Senior Mets LCM Champions
21
Brenna Hayes
14
1:20.52
PATS
Metro Junior Olympics LCM
21
Michael Zarrelli
14
1:16.48
RAC
Metro Junior Olympics LCM
22
Angelina Zhang
14
1:20.73
AGUA
FL- Sarasota Shark Open
22
Yugo Tsukikawa
14
1:16.60
WEST
Metro Junior Olympics LCM
23
Ryan Evangelista
14
1:20.86
COND
Condors Long Course Qualifier
23
Alexander Gagliardi
14
1:16.75
METR
Eastern Zone LC Championship
24
Moca Tanaka
14
1:21.05
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
24
Felix Luo
14
1:17.16
TS
LIAC Spring Kickoff Invitationa
25
Noelle Kaufmann
14
1:21.06
BGNW
Metro Senior Mets LCM Champions
25
Christopher Kim
14
1:17.17
NYSA
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
Girls   14   200 Breast
2:29.06
2009
Annie Zhu (AGUA)
Boys   14   200 Breast
2:24.49
2016
Hunter Kim (WEST)
1
Katherine Douglass
14
2:30.40
WEST
FL-NCSA Spring Championship
1
Nikolas Daly
14
2:30.67
SSC
Senior Mets Winter Championship
2
Sophia Zhang
14
2:39.16
AGUA
Senior Mets Winter Championship
2
Andy Lee
14
2:32.37
LGAC
LIE May Extravaganza
3
Theresa Milio
14
2:39.51
UN-0
USAS Futures UMD - TIme Trials
3
Nicholas Torres
14
2:32.73
WEST
COND May Meters Matter Invite
4
Ashley Hu
14
2:39.82
WEST
Metro Senior Mets LCM Champions
4
Liam Loveless
14
2:34.34
BAD
Metro Senior Mets LCM Champions
5
Jessica Whang
14
2:42.99
METR
Eastern Zone LC Championship
5
Joshua Finkelman-Mahoney
14
2:37.58
SMC
Metro Junior Olympics LCM
6
Diana Bates
14
2:43.49
METR
Eastern Zone LC Championship
6
Aleksey Makarov
14
2:39.02
NBS
Senior Mets Winter Championship
7
Jocelyn Fisher
14
2:44.54
SSC
Senior Mets Winter Championship
7
Arthur Abrams
14
2:39.88
PATS
Metro Junior Olympics LCM
8
Emily Weiss
14
2:44.78
YFD
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
8
Andrew Stolarski
14
2:42.15
COND
Condors Long Course Qualifier
9
Sabrina Vumbacco
14
2:46.20
WEST
Senior Mets Winter Championship
9
Tyler Li
14
2:42.27
QNS
Metro Junior Olympics LCM
10
Eva Guo
14
2:47.22
METR
Eastern Zone LC Championship
10
Brian Tsai
14
2:42.57
WEST
Metro Senior Mets LCM Champions
11
Alice Dauchez
14
2:49.81
AGUA
NI-EZ Northern Region Speedo Se
11
Patrick Crimi
14
2:42.68
COND
Metro Junior Olympics LCM
12
Elizabeth Park
14
2:50.25
TS
Senior Mets Winter Championship
12
Justin Meyn
14
2:43.13
TS
LIAC Spring Kickoff Invitationa
13
Lauren Aylmer
14
2:50.72
NYSA
Metro Senior Mets LCM Champions
13
Brendan Lee
14
2:43.16
WEST
Metro Junior Olympics LCM
14
Ciara Dalton
14
2:50.90
BGNW
Senior Mets Winter Championship
14
TyQuann Walker
14
2:43.75
METR
Eastern Zone LC Championship
15
Ava Franks
14
2:51.46
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
15
Mason Arnberg
14
2:44.02
TS
LIAC Speedo LI Challenge
16
Angelina Zhang
14
2:51.80
AGUA
LC Senior Zone Championship Mee
16
Grant Edwards
14
2:44.54
SMC
Metro Junior Olympics LCM
17
Jessica Pryne
14
2:52.44
NYSA
Metro Junior Olympics LCM
17
Yugo Tsukikawa
14
2:44.58
WEST
Metro Junior Olympics LCM
18
Brenna Hayes
14
2:53.03
PATS
Senior Mets Winter Championship
18
Christopher Kim
14
2:45.65
NYSA
Metro Junior Olympics LCM
19
Josephine Panitz
14
2:53.64
EAST
WI-Speedo Premier Open 2016
19
Isaac Kwon
14
2:45.93
PAC
Metro Junior Olympics LCM
20
Carly Schwab
14
2:54.63
RA
MD-RAC Sandbox Invitational
20
Alexander Liu
14
2:46.24
METR
Eastern Zone LC Championship
21
Betsey Bennett
14
2:55.14
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
21
Taiyo De Jong
14
2:46.85
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
22
Hazel Wilkins
14
2:55.17
LIE
Metro Senior Mets LCM Champions
22
Martin Chapman
14
2:46.91
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
23
Emily Gjertsen
14
2:55.52
WEST
Metro Junior Olympics LCM
23
Alexander Gagliardi
14
2:47.80
SMC
Metro Junior Olympics LCM
24
Sophia Gregorace
14
2:55.58
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
24
Ryan Maierle
14
2:48.15
WEST
Metro Senior Mets LCM Champions
25
Carolyn DeFranco
14
2:55.61
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
25
Alex Chrenko
14
2:48.96
PAC
Metro Junior Olympics LCM
Girls   14   100 Fly
1:01.94
2016
Lauryn Johnson (LIAC)
Boys   14   100 Fly
56.84
2010
Michael Domagala (unattached)
1
Lauryn Johnson
14
1:01.94
LIAC
FL-NCSA Spring Championship
1
Nicholas Torres
14
59.05
WEST
Metro Junior Olympics LCM
2
Christiana Regenauer
14
1:03.10
COND
USAS Futures UMD - TIme Trials
2
Tavis Siebert
14
59.91
NYSA
Metro Senior Mets LCM Champions
3
Sophia Zhang
14
1:04.08
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
3
Jason Louser
14
1:00.30
TVSC
Senior Mets Winter Championship
4
Isabel Gormley
14
1:04.32
AGUA
NI-EZ Northern Region Speedo Se
4
Jake Vecchio
14
1:00.62
TVSC
Metro Senior Mets LCM Champions
5
Morgan Rinn
14
1:04.91
METR
Eastern Zone LC Championship
5
Mark Owens
14
1:01.49
SSC
Metro Senior Mets LCM Champions
6
Noelle Kaufmann
14
1:05.21
BGNW
Metro Senior Mets LCM Champions
6
Taiyo De Jong
14
1:01.69
AGUA
LC Senior Zone Championship Mee
7
Hazel Wilkins
14
1:05.49
METR
Eastern Zone LC Championship
7
Andy Lee
14
1:01.86
LGAC
RED Tails International Invitat
8
Katherine Douglass
14
1:05.71
WEST
PATS Summer Invitational
8
Kabir Randhawa
14
1:01.89
TS
LIAC Speedo LI Challenge
9
Sophia Gregorace
14
1:05.92
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
9
Justin Meyn
14
1:01.95
TS
LIAC Speedo LI Challenge
10
Chloe Stepanek
14
1:06.11
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
10
Trenton Burr
14
1:02.36
HAA
Metro Senior Mets LCM Champions
11
Sabrina Vumbacco
14
1:06.13
WEST
Condors Long Course Qualifier
11
Tyler Simpson
14
1:02.42
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
12
Josephine Panitz
14
1:06.21
EAST
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
12
Josh Giardinelli
14
1:03.31
LIE
LIE June Jamboree
13
Zoe Moon
14
1:06.38
AGUA
FL-Shark Open Invitational
13
Thomas Lin
14
1:03.38
WEST
Metro Junior Olympics LCM
14
Olivia Kim
14
1:06.42
METR
Eastern Zone LC Championship
14
Asher Stukelman
14
1:04.38
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
15
Kimberly Jogis
14
1:06.53
BAD
MA-BAC CeraVe Invitational
15
Grady Olsen
14
1:04.45
CSC
Metro Junior Olympics LCM
16
Angelina Zhang
14
1:06.55
AGUA
LC Senior Zone Championship Mee
16
Dylan Champagne
14
1:04.54
TS
LIAC Speedo LI Challenge
17
Sarah Sucher
14
1:06.68
MAKO
Senior Mets Winter Championship
17
Michael Stoski
14
1:04.73
TS
Metro Senior Mets LCM Champions
18
Camellia Ye
14
1:06.84
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
18
Hudson Tritter
14
1:04.86
METR
Eastern Zone LC Championship
19
Mikayla Klein
14
1:06.91
EAST
WI-Speedo Premier Open 2016
19
Hans Tristan Lim
14
1:04.89
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
20
Lara Youssef
14
1:07.12
LGAC
RED Tails International Invitat
20
Andrew Stolarski
14
1:04.99
COND
Condors Long Course Qualifier
21
Jocelyn Fisher
14
1:07.26
SSC
Senior Mets Winter Championship
21
Isaac Kwon
14
1:05.27
METR
Eastern Zone LC Championship
22
Esme Blackstock
14
1:07.32
YFD
Metro Senior Mets LCM Champions
22
Andrey Dagayev
14
1:05.39
IA
MD-NAAC Carol Chidester Elite L
23
Sarah Gaudet
14
1:07.64
LBA
MD-NBAC Mid Summer Classic
23
Willem Stoll
14
1:05.65
SMC
Metro Junior Olympics LCM
24
Emily Rodriguez
14
1:07.74
LGAC
RED Tails International Invitat
24
Yugo Tsukikawa
14
1:05.79
WEST
Metro Junior Olympics LCM
25
Charlotte Krevitt
14
1:08.05
AGUA
IN-NCSA Summer Swimming Champs
24
Christopher Stange
14
1:05.79
TVSC
LIAC Summer Fun Invitational
Girls   14   200 Fly
2:14.72
2006
Alex Forrester (BAD)
Boys   14   200 Fly
2:08.84
2012
Zachary Towers (LIAC)
1
Lauryn Johnson
14
2:15.96
LIAC
FL-NCSA Spring Championship
1
Tavis Siebert
14
2:10.84
METR
Eastern Zone LC Championship
2
Isabel Gormley
14
2:18.19
AGUA
NI-EZ Northern Region Speedo Se
2
Jason Louser
14
2:12.32
TVSC
Senior Mets Winter Championship
3
Sophia Gregorace
14
2:20.29
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
3
Kabir Randhawa
14
2:13.13
TS
LC Senior Zone Championship Mee
4
Sophia Zhang
14
2:20.30
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
4
Jake Vecchio
14
2:14.20
TVSC
LC Senior Zone Championship Mee
5
Morgan Rinn
14
2:21.49
LIE
Senior Mets Winter Championship
5
Kyle Staubi
14
2:16.13
NDAC
Senior Mets Winter Championship
6
Camellia Ye
14
2:23.86
METR
Eastern Zone LC Championship
6
Taiyo De Jong
14
2:17.81
AGUA
LC Senior Zone Championship Mee
7
Hazel Wilkins
14
2:26.18
METR
Eastern Zone LC Championship
7
Nicholas Torres
14
2:18.14
WEST
RED Tails International Invitat
8
Margaret McNamara
14
2:27.60
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
8
William Swartwout
14
2:19.18
METR
Eastern Zone LC Championship
9
Kristen Gullickson
14
2:29.01
WAC
LIE May Extravaganza
9
Justin Meyn
14
2:19.57
TS
LIAC Spring Kickoff Invitationa
10
Esme Blackstock
14
2:29.28
YFD
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
10
Josh Giardinelli
14
2:20.22
LIE
LIE June Jamboree
11
Zoe Moon
14
2:29.40
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
11
Nicholas Wen
14
2:20.98
AGUA
Senior Mets Winter Championship
12
Sabrina Vumbacco
14
2:29.55
WEST
Senior Mets Winter Championship
12
Trenton Burr
14
2:21.14
HAA
Metro Junior Olympics LCM
13
Olivia Kim
14
2:29.83
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
13
Hans Tristan Lim
14
2:21.37
METR
Eastern Zone LC Championship
14
Julia Courtney
14
2:30.50
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
14
Michael Stoski
14
2:21.88
TS
Metro Senior Mets LCM Champions
15
Sarah Gaudet
14
2:30.64
METR
Eastern Zone LC Championship
15
Yugo Tsukikawa
14
2:23.23
WEST
Metro Senior Mets LCM Champions
16
Chloe Stepanek
14
2:31.63
LIAC
Senior Mets Winter Championship
16
Isaac Kwon
14
2:24.37
PAC
Metro Junior Olympics LCM
17
Meadow Perez
14
2:31.65
LIE
LIE June Jamboree
17
Andrew Stolarski
14
2:24.59
COND
Condors Long Course Qualifier
18
Mikayla Klein
14
2:31.94
EAST
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
18
Matthew McGregor
14
2:25.85
PATS
FL-FLA International Invitation
19
Delia Corridon
14
2:32.04
AGUA
Senior Mets Winter Championship
19
Aidan Wilson
14
2:28.06
EAST
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
20
Angelina Zhang
14
2:32.15
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
20
Rene Hernandez
14
2:28.33
AGUA
Metro Junior Olympics LCM
21
Maya Milrod
14
2:32.72
METR
Eastern Zone LC Championship
21
Christopher Stange
14
2:28.68
TVSC
Metro Junior Olympics LCM
22
Clare Bosse
14
2:33.54
NBS
Metro Junior Olympics LCM
22
Dylan Champagne
14
2:28.96
TS
LIAC Speedo LI Challenge
23
Isabela Antoniuk
14
2:34.62
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
23
Min Jun Jung
14
2:29.07
COND
COND May Meters Matter Invite
24
Emily McDonnell
14
2:36.16
METR
Eastern Zone LC Championship
24
Matthew Coogan
14
2:29.44
EAST
NYSA May Madness Invitational
25
Alice Dauchez
14
2:36.17
AGUA
NI-EZ Northern Region Speedo Se
25
Grant Edwards
14
2:29.73
SMC
Metro Junior Olympics LCM
Girls   14   200 IM
2:16.32
2009
Annie Zhu (AGUA)
Boys   14   200 IM
2:09.48
2016
Nick Torres (WEST)
1
Katherine Douglass
14
2:18.57
WEST
LC Senior Zone Championship Mee
1
Nicholas Torres
14
2:09.48
WEST
LC Senior Zone Championship Mee
2
Isabel Gormley
14
2:21.15
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
2
Andy Lee
14
2:14.87
LGAC
LIAC Summer Time Classic Invita
3
Josephine Panitz
14
2:23.95
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
3
Tavis Siebert
14
2:15.22
METR
Eastern Zone LC Championship
4
Sophia Zhang
14
2:23.97
AGUA
Senior Mets Winter Championship
4
Asher Stukelman
14
2:16.28
AGUA
LC Senior Zone Championship Mee
5
Kimberly Jogis
14
2:25.37
BAD
Senior Mets Winter Championship
5
Kabir Randhawa
14
2:18.47
TS
Metro Senior Mets LCM Champions
6
Jessica Pryne
14
2:25.93
NYSA
USAS Futures UMD - TIme Trials
6
Ryan Maierle
14
2:19.54
WEST
Metro Junior Olympics LCM
7
Christiana Regenauer
14
2:26.39
COND
Senior Mets Winter Championship
7
Justin Meyn
14
2:19.59
TS
LIAC Speedo LI Challenge
8
Noelle Kaufmann
14
2:26.66
BGNW
IN-NCSA Summer Swimming Champs
8
Trenton Burr
14
2:20.10
HAA
Metro Junior Olympics LCM
9
Emily Weiss
14
2:26.84
YFD
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
9
Nicholas Wen
14
2:20.65
AGUA
FL- Sarasota Shark Open
10
Sophia Gregorace
14
2:26.90
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
10
Nikolas Daly
14
2:20.71
SSC
MA-Diplomat SC June Summer Stor
10
Diana Bates
14
2:26.90
METR
Eastern Zone LC Championship
11
Liam Loveless
14
2:21.01
BAD
Metro Senior Mets LCM Champions
12
Sabrina Vumbacco
14
2:26.99
WEST
Senior Mets Winter Championship
12
Andrew Stolarski
14
2:21.37
COND
Metro Senior Mets LCM Champions
13
Lauryn Johnson
14
2:27.11
LIAC
Senior Mets Winter Championship
13
Mark Owens
14
2:22.23
SSC
Metro Senior Mets LCM Champions
14
Angelina Zhang
14
2:27.22
AGUA
LC Senior Zone Championship Mee
14
Taiyo De Jong
14
2:22.30
AGUA
LC Senior Zone Championship Mee
15
Clare Bosse
14
2:27.41
NBS
Senior Mets Winter Championship
15
Joseph Hurle
14
2:22.33
NYSA
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
16
Kyra Sommerstad
14
2:27.45
TVSC
LC Senior Zone Championship Mee
16
Yugo Tsukikawa
14
2:22.46
METR
Eastern Zone LC Championship
17
Jessica Whang
14
2:27.91
LIE
LIE May Extravaganza
17
Dylan Champagne
14
2:22.71
TS
LIAC Speedo LI Challenge
18
Jocelyn Fisher
14
2:28.20
SSC
Senior Mets Winter Championship
18
Mason Arnberg
14
2:23.09
TS
LIAC Speedo LI Challenge
19
Lauren Aylmer
14
2:28.76
NYSA
USAS Futures UMD - TIme Trials
19
Felix Luo
14
2:23.82
TS
LIAC Summer Time Classic Invita
20
Hazel Wilkins
14
2:29.69
METR
Eastern Zone LC Championship
20
Jake Newmark
14
2:24.30
LIE
LIE June Jamboree
21
Camellia Ye
14
2:29.81
METR
Eastern Zone LC Championship
21
Arthur Abrams
14
2:24.49
PATS
Patriot Firecracker Meet
22
Charlotte Krevitt
14
2:30.38
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
22
George Kipshidze
14
2:24.77
SSC
Metro Junior Olympics LCM
23
Kristen Gullickson
14
2:30.50
WAC
Metro Senior Mets LCM Champions
23
Isaac Kwon
14
2:24.97
PAC
Metro Junior Olympics LCM
24
Mia Bonvissuto
14
2:30.63
METR
Eastern Zone LC Championship
24
William Swartwout
14
2:25.06
METR
Eastern Zone LC Championship
25
Mikayla Klein
14
2:31.43
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
25
Thomas Lin
14
2:25.15
WEST
AGUA Memorial Day Meet
Girls   14   400 IM
4:48.75
2009
Annie Zhu (AGUA)
Boys   14   400 IM
4:40.31
2015
Timothy Marski (LIAC)
1
Isabel Gormley
14
4:57.01
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
1
Nicholas Torres
14
4:41.67
WEST
LC Senior Zone Championship Mee
2
Katherine Douglass
14
4:57.66
WEST
HYDRO LCM Season Starter Invite
2
Kabir Randhawa
14
4:49.97
TS
LC Senior Zone Championship Mee
3
Kimberly Jogis
14
5:07.12
BAD
Senior Mets Winter Championship
3
Asher Stukelman
14
4:50.01
AGUA
LC Senior Zone Championship Mee
4
Sophia Gregorace
14
5:07.37
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
4
Tavis Siebert
14
4:50.13
METR
Eastern Zone LC Championship
5
Jessica Pryne
14
5:07.63
NYSA
Metro Junior Olympics LCM
5
Christian Farricker
14
4:55.27
UNBA
Senior Mets Winter Championship
6
Josephine Panitz
14
5:08.16
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
6
Nicholas Wen
14
4:55.83
AGUA
FL-Shark Open Invitational
7
Lauryn Johnson
14
5:08.59
LIAC
Senior Mets Winter Championship
7
Justin Meyn
14
4:56.78
TS
Senior Mets Winter Championship
8
Camellia Ye
14
5:09.61
METR
Eastern Zone LC Championship
8
Nikolas Daly
14
4:59.11
SSC
MA-Diplomat SC June Summer Stor
9
Kristen Gullickson
14
5:10.75
WAC
Metro Senior Mets LCM Champions
9
Andrew Stolarski
14
4:59.17
COND
Metro Senior Mets LCM Champions
10
Angelina Zhang
14
5:11.13
AGUA
LC Senior Zone Championship Mee
10
Ryan Maierle
14
4:59.49
WEST
Metro Junior Olympics LCM
11
Kyra Sommerstad
14
5:11.63
TVSC
LC Senior Zone Championship Mee
11
Andy Lee
14
4:59.78
LGAC
LIE May Extravaganza
12
Jessica Whang
14
5:12.58
METR
Eastern Zone LC Championship
12
Yugo Tsukikawa
14
5:01.74
METR
Eastern Zone LC Championship
13
Morgan Rinn
14
5:16.86
METR
Eastern Zone LC Championship
13
Joseph Hurle
14
5:01.95
NYSA
Metro Senior Mets LCM Champions
14
Julia Courtney
14
5:17.59
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
14
Arthur Abrams
14
5:02.00
PATS
Metro Junior Olympics LCM
15
Charlotte Krevitt
14
5:17.89
AGUA
NI-EZ Northern Region Speedo Se
15
Grant Edwards
14
5:04.34
SMC
Metro Junior Olympics LCM
16
Hazel Wilkins
14
5:18.86
METR
Eastern Zone LC Championship
16
Liam Loveless
14
5:05.64
BAD
Metro Senior Mets LCM Champions
17
Elise Fong
14
5:19.13
MAKO
WI-Speedo Premier Open 2016
17
Alexander Liu
14
5:07.81
NDAC
Metro Junior Olympics LCM
18
Lauren Aylmer
14
5:19.14
NYSA
Metro Senior Mets LCM Champions
18
Jake Newmark
14
5:08.21
LIE
Metro Junior Olympics LCM
19
Emily Weiss
14
5:19.30
YFD
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
19
Taiyo De Jong
14
5:09.44
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
20
Noelle Kaufmann
14
5:19.39
BGNW
IN-NCSA Summer Swimming Champs
20
Matthew Park
14
5:10.38
TS
Metro Senior Mets LCM Champions
21
Margaret McNamara
14
5:19.73
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
21
Matthew Coogan
14
5:10.98
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
22
Diana Bates
14
5:23.18
METR
Eastern Zone LC Championship
22
Kevin Crane
14
5:11.11
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
23
Ciara Dalton
14
5:23.31
BGNW
Metro Junior Olympics LCM
23
Thomas Broderick
14
5:11.32
LIE
Metro Junior Olympics LCM
24
Mia Bonvissuto
14
5:24.65
LIE
Metro Senior Mets LCM Champions
24
Corey Sherman
14
5:11.55
TS
Metro Junior Olympics LCM
25
Isabela Antoniuk
14
5:24.71
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
25
Janis Kirsis
14
5:11.91
COND
Condors Long Course Qualifier
Girls   15-16   50 Free
25.30
2011
Lia M Neal (AGUA)
Boys   15-16   50 Free
22.85
2009
Oliver Lee (LIAC)
1
Alessia McGowan
16
27.32
AGUA
MA-BAC CeraVe Invitational
1
Tyler Hill
16
24.02
BGNW
IN-NCSA Summer Swimming Champs
2
Georgia Panitz
16
27.48
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
2
Timothy Marski
15
24.52
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
3
Samantha Gallego
16
27.75
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
3
Christian Huber
16
24.73
BAD
Senior Mets Winter Championship
4
Elizabeth Walsh
16
27.76
LIE
LC Senior Zone Championship Mee
4
Joshua Bryant
15
24.81
NBS
Metro Senior Mets LCM Champions
5
Madison Hartigan
16
27.96
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
5
William Eng
16
24.86
LIE
Senior Mets Winter Championship
6
Samantha Merino
16
28.00
CIY
Senior Mets Winter Championship
6
Andy Lee
15
25.11
LGAC
LC Senior Zone Championship Mee
7
Paula Anne Scanlan
16
28.08
UN-0
Metro Senior Mets LCM Champions
7
Timothy Ho
16
25.22
LGAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
8
Kristen Romano
16
28.09
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
8
Evan Zhang
16
25.33
LGAC
LC Senior Zone Championship Mee
9
Lauryn Johnson
15
28.18
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
9
Alex Park
16
25.37
TS
LIAC Summer Time Classic Invita
9
Gabrielle Hillis
16
28.18
MAKO
Condors Long Course Qualifier
10
Dylan Porges
15
25.38
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
11
Tiffany Lara
16
28.22
AGUA
NI-EZ Northern Region Speedo Se
11
Connor Mullin
16
25.47
LGAC
Senior Mets Winter Championship
12
Margaret Purcell
15
28.23
EHY
Senior Mets Winter Championship
12
Dillon Hillis
15
25.55
MAKO
NE-Last Chance Olympic Qualifie
13
Kathleen Duong
16
28.27
LIAC
LC Senior Zone Championship Mee
13
Ethan Tack
15
25.61
TS
LIAC Summer Time Classic Invita
14
Hannah Spencer
15
28.29
HYB
Senior Mets Winter Championship
14
Timothy Fagan
15
25.63
COND
Senior Mets Winter Championship
15
Ilana Price
16
28.32
AGUA
NI-EZ Northern Region Speedo Se
15
Desmond Thomas
16
25.65
AGUA
FL-Shark Open Invitational
16
Patricia Cerri-Droz
16
28.33
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
16
Michael Jiang
15
25.66
LIE
Metro Junior Olympics LCM
17
Grace Miou
16
28.37
NCAC
LC Senior Zone Championship Mee
16
Ryan Aroesty
15
25.66
LIE
Senior Mets Winter Championship
18
Jamie Lee
16
28.41
BGNW
Senior Mets Winter Championship
18
Christian Thomas
16
25.68
RFAC
Senior Mets Winter Championship
19
Jane Bryce
16
28.42
WEST
Senior Mets Winter Championship
19
Nicholas Neri
16
25.70
IA
Senior Mets Winter Championship
20
Catherine Brennan
15
28.43
AGUA
NI-EZ Northern Region Speedo Se
20
Michael Liu
16
25.78
NDAC
Senior Mets Winter Championship
21
Shaun Johnson
16
28.48
WEST
Metro Senior Mets LCM Champions
21
Derek Knight
15
25.81
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
22
Juliette Bichon
15
28.51
YFD
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
22
Michael Lawson
16
25.85
METR
Eastern Zone LC Championship
23
Chloe Fong
16
28.53
MAKO
Metro Junior Olympics LCM
23
Aleksey Makarov
15
25.87
METR
Eastern Zone LC Championship
24
Sabrina Vumbacco
15
28.54
WEST
Metro Junior Olympics LCM
24
Zachary Leng
15
25.93
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
25
Brianna Magee
16
28.55
HAA
Senior Mets Winter Championship
25
John Freeman
16
25.94
GAEL
Senior Mets Winter Championship
25
Garrity Kuester
15
28.55
LIE
LIE Summer Sizzler Meet
25
Liam Bogart
16
25.94
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
Girls   15-16   100 Free
54.15
2012
Lia M Neal (AGUA)
Boys   15-16   100 Free
50.51
2009
Jack Wagner (LIAC)
1
Kristen Romano
16
57.80
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
1
Tyler Hill
16
52.92
BGNW
IN-NCSA Summer Swimming Champs
2
Alessia McGowan
16
59.39
AGUA
Senior Mets Winter Championship
2
Timothy Marski
15
53.72
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
3
Lauryn Johnson
15
59.51
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
3
Christian Sztolcman
16
53.79
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
4
Elizabeth Walsh
15
59.54
LIE
Metro Junior Olympics LCM
3
Kevin Gu
16
53.79
COND
Senior Mets Winter Championship
5
Margaret Aroesty
16
59.77
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
5
Christian Huber
16
53.95
BAD
Senior Mets Winter Championship
6
Georgia Panitz
16
59.83
EAST
WI-Speedo Premier Open 2016
6
Dillon Hillis
15
54.51
MAKO
Metro Senior Mets LCM Champions
7
Chloe Fong
16
59.93
MAKO
Metro Junior Olympics LCM
7
Ethan Tack
16
54.68
TS
LC Senior Zone Championship Mee
8
Samantha Gallego
16
1:00.11
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
8
William Eng
16
54.72
LIE
Senior Mets Winter Championship
9
Annabelle Corcoran
16
1:00.12
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
9
Andy Lee
15
54.75
LGAC
LIE Summer Sizzler Meet
10
Madison Hartigan
16
1:00.31
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
10
Dylan Porges
15
54.96
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
11
Mary-McKenzie Grier
15
1:00.32
AGUA
NI-EZ Northern Region Speedo Se
11
Adam Kapusta
15
55.26
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
12
Kathleen Duong
16
1:00.52
LIAC
LC Senior Zone Championship Mee
12
Joshua Bryant
15
55.37
NBS
USA-S Futures Championships UMD
13
Paula Anne Scanlan
16
1:00.72
UN-0
Metro Senior Mets LCM Champions
12
Timothy Ho
16
55.37
LGAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
14
Jane Bryce
16
1:00.79
WEST
Senior Mets Winter Championship
14
Derek Knight
15
55.57
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
15
Kate Amar
15
1:00.87
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
15
Luka Zuric
15
55.62
TVSC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
16
Jessica Guglielmo
16
1:01.05
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
16
Haofeng Liu
16
55.82
BAD
Senior Mets Winter Championship
17
Ana Olszewski
16
1:01.25
UN-0
LC Senior Zone Championship Mee
17
Samuel Golovin
15
55.87
AGUA
LC Senior Zone Championship Mee
18
Catherine Brennan
16
1:01.27
AGUA
IN-NCSA Summer Swimming Champs
18
Connor Mullin
16
55.95
LGAC
LIE May Extravaganza
19
Bridget O'Shaughnessy
16
1:01.33
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
19
Michael Chang
15
56.06
LIE
Metro Senior Mets LCM Champions
20
Kelly Malyszka
16
1:01.46
COND
COND May Meters Matter Invite
20
Keegan Drew
15
56.18
BAD
Metro Senior Mets LCM Champions
20
Shannon Welcome
15
1:01.46
METR
Eastern Zone LC Championship
21
Elan Oumarov
16
56.31
MPNY
LIAC Speedo LI Challenge
22
Margaret Purcell
15
1:01.63
EHY
Senior Mets Winter Championship
22
John Gaffney
16
56.34
LIE
Senior Mets Winter Championship
23
Kimberly Jogis
15
1:01.73
BAD
Metro Senior Mets LCM Champions
23
Patrick Wilson
16
56.41
LIE
LC Senior Zone Championship Mee
24
Jocelyn Fisher
15
1:01.84
SSC
WI-Speedo Premier Open 2016
24
Christian Moy
15
56.44
MAKO
NE-Last Chance Olympic Qualifie
25
Emily Bardak
16
1:02.08
TVSC
Metro Senior Mets LCM Champions
25
Justin Meyn
15
56.45
TS
LC Senior Zone Championship Mee
 
 
 
 
 
 
25
Brendon Kolar
16
56.45
IA
FL-Southern Zone South Sectiona
Girls   15-16   200 Free
1:58.26
2011
Lia M Neal (AGUA)
Boys   15-16   200 Free
1:49.88
2012
Michael Domagala (AGUA)
1
Margaret Aroesty
16
2:03.50
LIAC
Senior Mets Winter Championship
1
Timothy Marski
15
1:56.27
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
2
Kristen Romano
16
2:03.62
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
2
Christian Sztolcman
16
1:56.73
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
3
Carly Cummings
16
2:06.96
BAD
MA-BAC CeraVe Invitational
3
Dillon Hillis
15
1:56.83
MAKO
Senior Mets Winter Championship
4
Madison Hartigan
16
2:07.59
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
4
Christian Farricker
15
1:57.30
BAD
USA-S Futures Championships UMD
5
Kate Amar
15
2:08.25
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
5
Adam Kapusta
15
1:57.62
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
6
Georgia Panitz
16
2:08.71
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
6
Tyler Hill
16
1:57.65
BGNW
IN-NCSA Summer Swimming Champs
7
Annabelle Corcoran
15
2:09.11
LIAC
Senior Mets Winter Championship
7
Ethan Tack
16
1:57.74
TS
LC Senior Zone Championship Mee
8
Kathleen Duong
16
2:09.15
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
8
Kevin Gu
16
1:57.89
COND
Condors Long Course Qualifier
9
Lauryn Johnson
15
2:09.51
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
9
George Kalletta
16
1:57.94
IA
USAS Futures UMD - TIme Trials
10
Elizabeth Walsh
15
2:09.72
LIE
Metro Junior Olympics LCM
10
Dylan Porges
15
1:58.28
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
11
Sara Ostensen
16
2:09.78
WAC
Metro Senior Mets LCM Champions
11
Ryan Schaum
15
1:59.31
EAST
WI-Speedo Premier Open 2016
12
Kimberly Jogis
15
2:09.86
BAD
LIAC Speedo LI Challenge
12
Sean Byman
16
1:59.44
PAC
LC Senior Zone Championship Mee
13
Jessica Guglielmo
15
2:10.37
LIAC
Senior Mets Winter Championship
13
Andy Lee
15
2:00.25
LGAC
LC Senior Zone Championship Mee
14
Mary-McKenzie Grier
16
2:10.50
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
14
Christian Huber
16
2:00.44
BAD
Senior Mets Winter Championship
15
Kelly Malyszka
16
2:10.51
COND
COND May Meters Matter Invite
15
James Simone
16
2:00.52
BAD
Metro Senior Mets LCM Champions
16
Jocelyn Fisher
15
2:10.92
SSC
PATS Spring Invitational
16
Keegan Drew
15
2:00.74
BAD
Metro Senior Mets LCM Champions
17
Nadia Eguchi
16
2:10.94
AGUA
LC Senior Zone Championship Mee
17
Luka Zuric
15
2:01.08
TVSC
LIAC Summer Fun Invitational
18
Shannon Welcome
15
2:10.96
METR
Eastern Zone LC Championship
18
John Loveless
16
2:01.16
BAD
Metro Senior Mets LCM Champions
19
Alexa Lantin
16
2:11.34
BAD
Metro Junior Olympics LCM
19
Christopher Arena
16
2:01.54
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
20
Luiza Silveira
15
2:11.59
AGUA
LC Senior Zone Championship Mee
20
Haofeng Liu
16
2:01.59
BAD
Senior Mets Winter Championship
21
Margaret McNamara
15
2:11.70
LIAC
LC Senior Zone Championship Mee
21
Samuel Golovin
15
2:01.68
AGUA
LC Senior Zone Championship Mee
22
Samantha Gallego
16
2:11.76
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
22
Devon French
15
2:01.79
AGUA
Senior Mets Winter Championship
22
Jane Bryce
16
2:11.76
WEST
Condors Long Course Qualifier
23
Derek Knight
15
2:02.45
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
24
Emily Bardak
15
2:11.95
TVSC
Senior Mets Winter Championship
24
Sean McClellan
16
2:02.78
LIAC
LC Senior Zone Championship Mee
25
Kerryann Reynolds
15
2:12.19
HAA
Metro Senior Mets LCM Champions
25
Yongchan Jun
16
2:02.80
COND
Metro Senior Mets LCM Champions
Girls   15-16   400 Free
4:10.21
1994
Christina Teuscher (BSC)
Boys   15-16   400 Free
3:53.88
2010
Ryan Feeley (BAD)
1
Kristen Romano
16
4:20.38
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
1
Timothy Marski
15
4:02.82
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
2
Margaret Aroesty
16
4:20.51
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
2
Kevin Gu
16
4:05.10
COND
FL-NCSA Spring Championship
3
Lauryn Johnson
15
4:24.03
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
3
Adam Kapusta
15
4:05.98
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
4
Madison Hartigan
16
4:26.18
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
4
Christopher Arena
16
4:07.88
LIAC
Senior Mets Winter Championship
5
Annabelle Corcoran
16
4:28.77
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
5
John Loveless
16
4:09.68
BAD
USA-S Futures Championships UMD
6
Carly Cummings
16
4:29.22
BAD
MA-BAC CeraVe Invitational
6
Christian Sztolcman
16
4:09.96
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
7
Kimberly Jogis
15
4:30.17
BAD
USA-S Futures Championships UMD
7
Allen Hinckley
16
4:11.87
AGUA
IN-NCSA Summer Swimming Champs
8
Kate Amar
15
4:30.41
EAST
WI-Speedo Premier Open 2016
8
Christian Farricker
15
4:12.14
BAD
Metro Senior Mets LCM Champions
9
Jessica Guglielmo
16
4:31.14
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
9
Sean Byman
16
4:13.38
PAC
Metro Senior Mets LCM Champions
10
Kelly Malyszka
16
4:32.69
COND
Senior Mets Winter Championship
10
John Hurley
16
4:13.47
LIE
Metro Senior Mets LCM Champions
11
Joanna McNulty
16
4:33.09
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
11
Jason Louser
15
4:13.84
TVSC
LC Senior Zone Championship Mee
12
Elizabeth Walsh
15
4:33.44
LIE
LIE June Jamboree
12
George Kalletta
16
4:13.93
IA
MD-RAC Sandbox Invitational
13
Alexa Lantin
16
4:33.46
BAD
LIAC Speedo LI Challenge
13
James Simone
16
4:16.23
BAD
Metro Senior Mets LCM Champions
14
Nadia Eguchi
16
4:33.62
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
14
Sean McClellan
16
4:17.02
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
15
Shannon Welcome
15
4:34.14
METR
Eastern Zone LC Championship
15
Dillon Hillis
15
4:17.69
MAKO
Senior Mets Winter Championship
16
Sara Ostensen
16
4:34.17
WAC
Metro Senior Mets LCM Champions
16
Morgan Wolfe
16
4:19.39
AGUA
Senior Mets Winter Championship
17
Kathleen Duong
16
4:34.93
LIAC
LC Senior Zone Championship Mee
17
Liam Bogart
16
4:19.47
EAST
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
18
Mary-McKenzie Grier
16
4:35.00
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
18
Derek Knight
15
4:19.79
LIAC
LC Senior Zone Championship Mee
19
Georgia Panitz
16
4:35.28
EAST
WI-Speedo Premier Open 2016
19
Haofeng Liu
16
4:19.92
BAD
Senior Mets Winter Championship
20
Emily Weissman
16
4:36.36
AGUA
LC Senior Zone Championship Mee
20
Michael Chang
15
4:19.96
LIE
Metro Senior Mets LCM Champions
21
Alice Ye
15
4:37.21
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
21
Keegan Drew
15
4:20.15
BAD
Metro Senior Mets LCM Champions
22
Ryan Evangelista
15
4:37.93
COND
Metro Senior Mets LCM Champions
21
Javier Ramirez
16
4:20.15
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
23
Claire McNeary
16
4:38.10
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
23
Dylan Champagne
15
4:20.38
TS
LC Senior Zone Championship Mee
24
Samantha Gallego
16
4:38.17
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
24
Ryan Schaum
16
4:21.00
EAST
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
25
Emily Mink
15
4:38.39
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
25
Stephen Gray
16
4:21.61
WEST
LC Senior Zone Championship Mee
Girls   15-16   800 Free
8:34.65
1995
Christina Teuscher (BSC)
Boys   15-16   800 Free
8:01.54
1976
Bobby Hackett (GSC)
1
Lauryn Johnson
15
9:04.10
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
1
Timothy Marski
15
8:24.52
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
2
Kristen Romano
16
9:04.43
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
2
Christopher Arena
16
8:27.12
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
3
Annabelle Corcoran
15
9:07.51
LIAC
Senior Mets Winter Championship
3
Adam Kapusta
15
8:29.27
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
4
Kimberly Jogis
15
9:10.54
BAD
Metro Senior Mets LCM Champions
4
John Loveless
16
8:33.60
BAD
USAS Futures UMD - TIme Trials
5
Joanna McNulty
16
9:16.90
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
5
Christian Farricker
15
8:37.51
BAD
USA-S Futures Championships UMD
6
Nadia Eguchi
16
9:20.94
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
6
Allen Hinckley
16
8:40.78
AGUA
FL- Sarasota Shark Open
7
Jessica Guglielmo
16
9:21.12
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
7
Christian Sztolcman
16
8:46.61
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
8
Margaret McNamara
15
9:21.36
LIAC
LC Senior Zone Championship Mee
8
James Simone
16
8:48.16
BAD
Metro Senior Mets LCM Champions
9
Ryan Evangelista
15
9:23.48
COND
Metro Senior Mets LCM Champions
9
Sean Byman
16
8:48.80
PAC
LC Senior Zone Championship Mee
10
Kerryann Reynolds
15
9:23.98
HAA
Metro Senior Mets LCM Champions
10
Javier Ramirez
16
8:54.38
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
11
Alexa Lantin
16
9:24.16
BAD
LIAC Speedo LI Challenge
11
John Hurley
16
8:54.94
LIE
LIE June Time Trial Swim
12
Emily Weissman
16
9:26.81
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
12
Nicholas Wen
15
8:56.20
AGUA
LC Senior Zone Championship Mee
13
Emily Mink
15
9:26.92
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
13
Jason Louser
15
8:58.70
TVSC
LC Senior Zone Championship Mee
14
Jocelyn Fisher
15
9:27.83
SSC
MA-Diplomat SC June Summer Stor
14
Michael Daly
15
8:59.43
COND
Senior Mets Winter Championship
15
Sara Ostensen
16
9:28.06
WAC
Metro Senior Mets LCM Champions
15
Morgan Wolfe
16
9:00.13
AGUA
Senior Mets Winter Championship
16
Kathleen Duong
16
9:28.26
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
16
Luka Zuric
15
9:00.87
TVSC
Metro Senior Mets LCM Champions
17
Alice Ye
15
9:28.89
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
17
Ryan Lawson
16
9:03.00
COND
Metro Senior Mets LCM Champions
18
Samantha Gallego
16
9:29.14
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
18
Sean McClellan
15
9:04.32
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
19
Julia Courtney
15
9:29.77
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
19
Derek Knight
15
9:04.37
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
20
Shannon Welcome
15
9:32.16
METR
Eastern Zone LC Championship
20
Dylan Champagne
15
9:07.59
TS
Metro Senior Mets LCM Champions
21
Elizabeth Walsh
15
9:38.36
LIE
LIE June Time Trial Swim
21
Patrick Boyle
16
9:08.13
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
22
Gabriella Meringolo
16
9:38.73
LIE
LC Senior Zone Championship Mee
22
Josh Giardinelli
15
9:09.72
LIE
Metro Senior Mets LCM Champions
23
Juliette Bichon
15
9:42.34
YFD
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
23
Kieran Brown
15
9:11.14
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
24
Kirsten Giovanniello
15
9:45.94
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
24
Zachary Leng
15
9:12.80
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
25
Allyson Kraff
15
9:48.68
LIE
Metro Senior Mets LCM Champions
25
Zachary Leng
15
9:15.97
LIAC
Senior Mets Winter Championship
Girls   15-16   1500 Free
16:32.31
1995
Christina Teuscher (BSC)
Boys   15-16   1500 Free
15:03.91
1976
Bobby Hackett (GSC)
1
Annabelle Corcoran
15
17:27.28
LIAC
Senior Mets Winter Championship
1
Timothy Marski
15
15:47.49
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
2
Kimberly Jogis
15
17:35.97
BAD
USAS Futures UMD - TIme Trials
2
Christopher Arena
16
15:58.84
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
3
Joanna McNulty
16
17:40.11
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
3
Adam Kapusta
15
16:06.61
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
4
Alexa Lantin
16
17:43.71
BAD
Metro Senior Mets LCM Champions
4
Allen Hinckley
16
16:18.77
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
5
Emily Weissman
16
17:50.77
AGUA
LC Senior Zone Championship Mee
5
John Loveless
16
16:20.94
BAD
USAS Futures UMD - TIme Trials
6
Sara Ostensen
16
17:52.18
WAC
Metro Senior Mets LCM Champions
6
Liam Bogart
16
16:36.26
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
7
Margaret McNamara
15
17:57.82
LIAC
LC Senior Zone Championship Mee
7
Jason Louser
15
16:40.50
TVSC
Metro Senior Mets LCM Champions
8
Jessica Guglielmo
16
17:59.09
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
8
Ethan Tack
15
16:42.74
TS
LIAC Speedo LI Challenge
9
Nadia Eguchi
16
18:00.62
AGUA
NI-EZ Northern Region Speedo Se
9
Javier Ramirez
16
16:58.61
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
10
Kerryann Reynolds
15
18:02.38
HAA
Senior Mets Winter Championship
10
Sean Byman
16
16:59.61
PAC
Metro Senior Mets LCM Champions
11
Ryan Evangelista
15
18:03.27
COND
Metro Senior Mets LCM Champions
11
Morgan Wolfe
16
17:00.86
AGUA
Senior Mets Winter Championship
12
Emily Mink
15
18:07.90
LIAC
Senior Mets Winter Championship
12
James Simone
16
17:10.30
BAD
Senior Mets Winter Championship
13
Samantha Gallego
16
18:09.42
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
13
Ryan Lawson
16
17:10.86
COND
Metro Senior Mets LCM Champions
14
Shannon Welcome
15
18:35.53
LIE
Metro Senior Mets LCM Champions
14
Ryan Lee
15
17:12.73
WEST
Senior Mets Winter Championship
15
Kirsten Giovanniello
15
18:40.36
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
15
Luka Zuric
15
17:13.51
TVSC
LIAC Summer Fun Invitational
16
Juliette Bichon
15
18:42.03
YFD
Senior Mets Winter Championship
16
Patrick Boyle
16
17:18.08
LIAC
LC Senior Zone Championship Mee
17
Caroline Longo
16
18:46.59
LBA
Senior Mets Winter Championship
17
Mathias Altman-Kurosaki
16
17:26.98
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
18
Emily Sullivan
16
18:48.56
RA
MD-RAC Sandbox Invitational
18
Ryan Schaum
16
17:28.64
EAST
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
19
Megan Donnelly
15
18:49.00
IA
MD-NAAC Carol Chidester Elite L
19
Aidan Flannery
16
17:28.90
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
20
Heidi Simpfenderfer
16
18:49.35
RFAC
Senior Mets Winter Championship
20
Sean McClellan
15
17:36.65
LIAC
Senior Mets Winter Championship
21
Patricia Shiebler
16
18:49.36
IA
MD-RAC Sandbox Invitational
21
Kieran Brown
15
17:39.37
LIAC
Senior Mets Winter Championship
22
Kristen Babel
15
18:54.29
LIE
Metro Senior Mets LCM Champions
22
Jared Copeland
15
17:41.60
EAST
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
23
Jocelyn Fisher
15
18:58.08
SSC
MA-Diplomat SC June Summer Stor
23
Zachary Leng
15
17:42.90
LIAC
Senior Mets Winter Championship
24
Katie Conte
16
19:09.74
LIE
Senior Mets Winter Championship
24
Michael Daly
15
17:46.59
COND
LIAC Speedo LI Challenge
25
Maeve Mcardle
15
19:24.24
COND
COND Summer Solstice Invitation
25
Thomas McCaffrey
15
17:48.00
PATS
Senior Mets Winter Championship
Girls   15-16   100 Back
1:02.37
2009
Kim Holden (BGNW)
Boys   15-16   100 Back
56,51
2014
Patrick Conaton (BAD)
1
Kristen Romano
16
1:03.42
LIAC
Senior Mets Winter Championship
1
Tyler Hill
16
57.46
BGNW
IN-NCSA Summer Swimming Champs
2
Jamie Lee
16
1:05.88
BGNW
Senior Mets Winter Championship
2
Evan Zhang
16
59.98
LGAC
LC Senior Zone Championship Mee
3
Carmela Irato
16
1:06.00
AGUA
AGUA Memorial Day Meet
3
Brian Glat
16
1:00.12
BGNW
IN-NCSA Summer Swimming Champs
4
Beth Caruana
16
1:06.01
LIAC
Senior Mets Winter Championship
4
Ryan Kaplan
16
1:00.29
TVSC
LC Senior Zone Championship Mee
5
Isabell Carrico
16
1:06.34
NYSA
Senior Mets Winter Championship
5
Michael Daly
16
1:01.12
COND
USAS Futures UMD - TIme Trials
6
Catherine Brennan
16
1:06.55
AGUA
IN-NCSA Summer Swimming Champs
6
Bopaiah Paruvangada
15
1:01.31
BGNW
IN-NCSA Summer Swimming Champs
7
Elizabeth Walsh
16
1:06.61
LIE
LC Senior Zone Championship Mee
7
Andy Lee
15
1:01.53
LGAC
LC Senior Zone Championship Mee
8
Alessia McGowan
16
1:06.81
AGUA
Senior Mets Winter Championship
8
Ethan Tack
15
1:01.54
TS
Metro Senior Mets LCM Champions
9
Luiza Silveira
15
1:07.45
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
9
Nicholas Zhu
16
1:01.81
MAKO
Metro Junior Olympics LCM
10
Alice Ye
15
1:08.04
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
10
Kevin Gu
16
1:01.82
COND
Condors Long Course Qualifier
11
Catherine Sawkins
16
1:08.67
BGNW
Senior Mets Winter Championship
11
Dylan Chan
16
1:01.93
HAA
Metro Senior Mets LCM Champions
12
Paula Anne Scanlan
16
1:08.70
UN-0
USAS Futures UMD - TIme Trials
12
Timothy Cushman
15
1:02.02
EAST
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
13
Annabelle Corcoran
16
1:08.96
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
13
Garrett Towne
16
1:02.03
BAD
Senior Mets Winter Championship
14
Erica Bachiller
16
1:09.17
AG
Senior Mets Winter Championship
14
Dillon Hillis
15
1:02.05
MAKO
Metro Senior Mets LCM Champions
15
Sidney Judson
16
1:09.24
TVSC
Metro Senior Mets LCM Champions
15
Jalen Ramjohn
15
1:02.46
BAD
TX-American Short Course Champs
16
Lauren Siegel
16
1:09.43
PATS
Senior Mets Winter Championship
16
Alex Park
16
1:02.47
TS
Senior Mets Winter Championship
17
Margaret Aroesty
16
1:09.47
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
17
George Kalletta
16
1:02.50
IA
MD-NAAC Carol Chidester Elite L
18
Shaun Johnson
16
1:09.49
WEST
Patriot Firecracker Meet
18
Jordan Fargo
16
1:02.60
LIE
LIE Summer Sizzler Meet
19
Emily Fung
15
1:09.50
TS
LIAC Speedo LI Challenge
19
Michael Jiang
15
1:02.62
LIE
Metro Junior Olympics LCM
20
Gaige Elms
16
1:09.53
BGNW
IN-NCSA Summer Swimming Champs
20
Zachary Leng
15
1:02.76
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
21
Claire McNeary
15
1:09.87
LIAC
Senior Mets Winter Championship
21
Adam Kapusta
15
1:02.91
LIAC
Senior Mets Winter Championship
22
Hannah Nyquist
15
1:09.95
WAC
Metro Senior Mets LCM Champions
22
Ryan Lee
16
1:03.13
WEST
LC Senior Zone Championship Mee
23
Emily Sullivan
16
1:10.00
METR
Eastern Zone LC Championship
23
Michael Lawson
16
1:03.17
METR
Eastern Zone LC Championship
24
Jazmine Smith
15
1:10.01
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
24
Timothy Ho
16
1:03.19
LGAC
LIAC Summer Time Classic Invita
25
Kate Amar
15
1:10.32
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
25
Luka Zuric
15
1:03.20
TVSC
LIAC Summer Fun Invitational
Girls   15-16   200 Back
2:12.68
2006
Julia E Smit (TVSC)
Boys   15-16   200 Back
1:59.67
2014
Patrick Conaton (BAD)
1
Kristen Romano
16
2:14.88
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
1
Brian Glat
16
2:08.45
BGNW
IN-NCSA Summer Swimming Champs
2
Catherine Sawkins
16
2:20.77
BGNW
FL-NCSA Spring Championship
2
Ryan Kaplan
16
2:09.06
TVSC
LC Senior Zone Championship Mee
3
Alice Ye
15
2:22.15
LIAC
Senior Mets Winter Championship
3
Kevin Gu
16
2:09.71
COND
Condors Long Course Qualifier
4
Beth Caruana
16
2:22.77
LIAC
Senior Mets Winter Championship
4
Tyler Hill
16
2:09.95
BGNW
FL-NCSA Spring Championship
5
Elizabeth Walsh
16
2:22.94
LIE
LC Senior Zone Championship Mee
5
Michael Daly
16
2:10.35
COND
USAS Futures UMD - TIme Trials
6
Isabell Carrico
16
2:23.93
NYSA
Senior Mets Winter Championship
6
Ethan Tack
15
2:10.82
TS
LIAC Spring Kickoff Invitationa
7
Catherine Brennan
16
2:24.36
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
7
Luka Zuric
16
2:11.44
TVSC
LC Senior Zone Championship Mee
8
Carmela Irato
16
2:25.55
AGUA
Senior Mets Winter Championship
8
Ryan Lee
16
2:12.76
WEST
Metro Junior Olympics LCM
9
Luiza Silveira
15
2:27.16
AGUA
LC Senior Zone Championship Mee
9
Alex Park
16
2:13.41
TS
Metro Senior Mets LCM Champions
10
Emily Sullivan
16
2:27.28
METR
Eastern Zone LC Championship
10
Adam Kapusta
15
2:13.85
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
11
Claire McNeary
15
2:28.13
LIAC
Senior Mets Winter Championship
11
Nicholas Zhu
16
2:14.60
MAKO
Metro Junior Olympics LCM
12
Jane Bryce
16
2:28.22
WEST
Condors Long Course Qualifier
12
Jordan Fargo
16
2:15.14
LIE
LC Senior Zone Championship Mee
13
Annabelle Corcoran
16
2:28.33
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
13
Jalen Ramjohn
15
2:15.21
BAD
Metro Senior Mets LCM Champions
14
Paula Anne Scanlan
16
2:28.34
UN-0
Metro Senior Mets LCM Champions
14
George Kalletta
15
2:15.37
IA
FL-Southern Zone South Sectiona
15
Madison Eufer
16
2:29.59
NYSA
Metro Junior Olympics LCM
15
Michael Gregorace
16
2:15.85
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
16
Gaige Elms
16
2:29.61
BGNW
IN-NCSA Summer Swimming Champs
16
Allen Hinckley
16
2:16.42
AGUA
IN-NCSA Summer Swimming Champs
17
Lauren Siegel
16
2:30.42
PATS
Senior Mets Winter Championship
17
Evan Zhang
16
2:16.84
LGAC
Senior Mets Winter Championship
18
Julia Courtney
15
2:30.48
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
18
Thomas McCaffrey
15
2:17.01
PATS
Senior Mets Winter Championship
19
Emily Fung
15
2:30.56
TS
LIAC Speedo LI Challenge
19
Justin Meyn
15
2:17.10
TS
LC Senior Zone Championship Mee
20
Kate Amar
15
2:30.78
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
20
Bryce Chu
16
2:17.22
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
21
Kelly Malyszka
16
2:31.41
COND
COND May Meters Matter Invite
21
Christian Thomas
16
2:17.26
RFAC
Senior Mets Winter Championship
22
Haleigh Marzano
15
2:31.48
COND
WI-Speedo Premier Open 2016
22
Garrett Towne
16
2:17.62
BAD
Metro Senior Mets LCM Champions
23
Nadia Eguchi
16
2:31.64
AGUA
NI-EZ Northern Region Speedo Se
23
Jonathan Ma
15
2:17.74
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
24
Katie Zaslaw
16
2:31.82
SMC
Metro Junior Olympics LCM
24
Liam Bogart
16
2:18.15
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
25
Kayla Polanco
15
2:31.87
LGAC
LIE May Extravaganza
25
Ryan Schaum
15
2:18.25
EAST
WI-Speedo Premier Open 2016
Girls   15-16   100 Breast
1:08.24
2016
Maggie Aroesty (LIAC)
Boys   15-16   100 Breast
1:02.75
2015
Ben Cono (TS)
1
Margaret Aroesty
16
1:09.25
LIAC
FL-NCSA Spring Championship
1
Dillon Hillis
15
1:03.62
MAKO
NE-Last Chance Olympic Qualifie
2
Carly Cummings
16
1:12.85
BAD
MA-BAC CeraVe Invitational
2
Kevin Gu
16
1:04.89
COND
Senior Mets Winter Championship
3
Katelyn Walsh
16
1:13.72
PATS
USAS Futures UMD - TIme Trials
3
Evan Zhang
16
1:06.06
LGAC
LC Senior Zone Championship Mee
4
Margaret Kleinsmith
15
1:14.32
BGNW
IN-NCSA Summer Swimming Champs
4
John Hurley
16
1:07.15
LIE
Metro Senior Mets LCM Champions
5
Jocelyn Fisher
15
1:14.49
SSC
Metro Senior Mets LCM Champions
5
Michael Chang
15
1:07.26
LIE
Metro Senior Mets LCM Champions
6
Melissa Mungroo
15
1:17.01
PAC
Metro Senior Mets LCM Champions
6
Jason Louser
15
1:07.38
TVSC
Metro Senior Mets LCM Champions
7
Haleigh Marzano
15
1:17.03
COND
Metro Senior Mets LCM Champions
7
Jack Casey
15
1:08.06
HAA
LIAC Summer Time Classic Invita
8
Sabrina Vumbacco
15
1:17.23
WEST
Metro Senior Mets LCM Champions
8
Timothy Marski
15
1:08.32
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
9
Kendra Graham
16
1:17.27
PATS
Senior Mets Winter Championship
9
Nikolas Daly
15
1:08.64
SSC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
10
Mia Flagiello
16
1:17.34
WAC
Metro Senior Mets LCM Champions
10
Joshua Bryant
15
1:08.80
NBS
USAS Futures UMD - TIme Trials
11
Megan Smith
16
1:17.53
LIE
Senior Mets Winter Championship
11
Patrick Wilson
16
1:08.97
LIE
Senior Mets Winter Championship
12
Kendall Paolicelli
16
1:17.95
LGAC
LC Senior Zone Championship Mee
12
Alex Park
16
1:09.98
TS
Metro Senior Mets LCM Champions
13
Samantha Gallego
16
1:18.16
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
12
Andy Lee
15
1:09.98
LGAC
LIE Summer Sizzler Meet
14
Suzanne Starzyk
15
1:18.20
LGAC
Metro Junior Olympics LCM
14
Orry Zayit
15
1:10.23
LIAC
Senior Mets Winter Championship
15
Kelly Malyszka
16
1:18.37
COND
Senior Mets Winter Championship
15
James Wun
15
1:10.25
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
16
Ryan Evangelista
15
1:18.38
COND
Metro Senior Mets LCM Champions
16
Andrew Schmitt
16
1:10.62
SMC
Metro Junior Olympics LCM
17
Georgeanne Zimmerman
16
1:18.56
LIE
Senior Mets Winter Championship
17
Timothy Ho
16
1:11.16
LGAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
18
Kimberly Jogis
15
1:18.79
BAD
TX-American Short Course Champs
18
Phillip Gong
15
1:11.28
NYSA
Metro Senior Mets LCM Champions
19
Margaret Purcell
15
1:19.03
EHY
Senior Mets Winter Championship
19
Andrew Choi
15
1:11.42
UNYS
Metro Junior Olympics LCM
20
Alexa Lantin
16
1:19.33
BAD
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
20
Emil Bajramovic
15
1:11.44
FLY
Metro Junior Olympics LCM
21
Alice Dauchez
15
1:19.35
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
21
John Shashaty
16
1:11.59
WAC
Metro Senior Mets LCM Champions
22
Ilana Price
16
1:20.08
AGUA
NI-EZ Northern Region Speedo Se
22
Reginald Odom
16
1:11.61
AGUA
NI-EZ Northern Region Speedo Se
23
Kristen Romano
16
1:20.20
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
23
Ethan Tack
15
1:12.24
TS
LIAC Speedo LI Challenge
24
Chloe Fong
16
1:20.59
MAKO
WI-Speedo Premier Open 2016
24
Matt Keane
15
1:12.26
METR
Eastern Zone LC Championship
25
Jessica Freund
16
1:20.76
UN-2
Metro Senior Mets LCM Champions
25
Michael Daly
16
1:12.33
COND
Metro Senior Mets LCM Champions
Girls   15-16   200 Breast
2:29.15
2010
Annie Zhu (AGUA)
Boys   15-16   200 Breast
2:15.70
2014
Shane McNamara (EAST)
1
Margaret Aroesty
16
2:30.35
LIAC
FL-NCSA Spring Championship
1
Kevin Gu
16
2:19.69
COND
Senior Mets Winter Championship
2
Jocelyn Fisher
15
2:39.34
SSC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
2
Dillon Hillis
15
2:20.61
MAKO
US-Speedo Junior National Champ
3
Carly Cummings
16
2:40.44
BAD
MA-BAC CeraVe Invitational
3
Evan Zhang
16
2:21.30
LGAC
LC Senior Zone Championship Mee
4
Margaret Kleinsmith
15
2:40.70
BGNW
IN-NCSA Summer Swimming Champs
4
John Hurley
16
2:23.92
LIE
Metro Senior Mets LCM Champions
5
Katelyn Walsh
16
2:42.07
PATS
USA-S Futures Championships UMD
5
Jason Louser
15
2:25.55
TVSC
Metro Senior Mets LCM Champions
6
Sabrina Vumbacco
15
2:42.75
WEST
Metro Senior Mets LCM Champions
6
Michael Chang
15
2:26.74
LIE
Metro Senior Mets LCM Champions
7
Samantha Gallego
16
2:46.55
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
7
Alex Park
16
2:28.30
TS
Metro Senior Mets LCM Champions
8
Alexa Lantin
16
2:46.65
BAD
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
8
Nikolas Daly
15
2:28.64
SSC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
9
Mia Flagiello
16
2:46.94
WAC
Metro Senior Mets LCM Champions
9
Patrick Wilson
16
2:29.88
LIE
LC Senior Zone Championship Mee
10
Megan Smith
16
2:47.55
LIE
Metro Senior Mets LCM Champions
10
Michael Gregorace
16
2:30.03
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
11
Melissa Mungroo
15
2:47.64
PAC
Metro Junior Olympics LCM
11
Orry Zayit
15
2:30.42
LIAC
Senior Mets Winter Championship
12
Kendall Paolicelli
16
2:47.75
LGAC
LC Senior Zone Championship Mee
12
Andy Lee
15
2:31.30
LGAC
LC Senior Zone Championship Mee
13
Alice Dauchez
15
2:48.03
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
13
Timothy Marski
15
2:31.57
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
14
Haleigh Marzano
15
2:49.09
COND
Senior Mets Winter Championship
14
Chandler Tucker
15
2:33.32
LIE
Metro Senior Mets LCM Champions
15
Kimberly Jogis
15
2:50.39
BAD
TX-American Short Course Champs
15
Sean Byman
16
2:34.21
PAC
Metro Senior Mets LCM Champions
16
Georgeanne Zimmerman
16
2:51.26
LIE
Senior Mets Winter Championship
16
Joshua Bryant
15
2:34.65
NBS
Metro Senior Mets LCM Champions
17
Kendra Graham
16
2:51.52
PATS
FL-FLA International Invitation
17
Ethan Tack
15
2:35.12
TS
LIAC Spring Kickoff Invitationa
18
Elizabeth Walsh
15
2:52.59
LIE
LIE May Extravaganza
18
Matt Keane
15
2:35.91
PATS
Senior Mets Winter Championship
19
Kelly Malyszka
16
2:52.79
COND
COND May Meters Matter Invite
19
Shane Treanor
16
2:35.95
NBS
Senior Mets Winter Championship
20
Georgia Panitz
16
2:53.41
EAST
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
20
George Kalletta
16
2:36.19
IA
MD-RAC Sandbox Invitational
21
Ilana Price
16
2:53.77
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
21
James Wun
15
2:36.45
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
22
Suzanne Starzyk
15
2:54.18
LGAC
Metro Junior Olympics LCM
22
Nicholas Lombardo
16
2:36.62
WAC
Metro Senior Mets LCM Champions
23
Ryan Evangelista
15
2:54.50
COND
Senior Mets Winter Championship
23
Alec Kahn
16
2:36.64
YFD
FL-ISCA Summer Seniors Champs
24
Madison Eufer
16
2:54.83
NYSA
Metro Junior Olympics LCM
24
Phillip Gong
15
2:36.82
NYSA
Metro Senior Mets LCM Champions
25
Margaret Purcell
15
2:55.04
EHY
Senior Mets Winter Championship
25
Burke Sansiviero
15
2:36.87
LIE
Metro Junior Olympics LCM
Girls   15-16   100 Fly
1:01.36
2009
Kim Holden (BGNW)
Boys   15-16   100 Fly
53.90
2013
Michael Domagala (AGUA)
1
Lauryn Johnson
15
1:02.24
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
1
Dillon Hillis
15
54.94
MAKO
NE-Last Chance Olympic Qualifie
2
Kristen Romano
16
1:03.23
LIAC
NI-EZ Northern Region Speedo Se
2
Tyler Hill
16
57.10
BGNW
IN-NCSA Summer Swimming Champs
3
Gabriella Meringolo
16
1:03.47
LIE
LC Senior Zone Championship Mee
3
Elan Oumarov
16
57.90
MPNY
LIAC Speedo LI Challenge
4
Carly Cummings
16
1:03.55
BAD
MA-BAC CeraVe Invitational
4
Ethan Tack
15
58.31
TS
Senior Mets Winter Championship
5
Elizabeth Walsh
16
1:04.08
LIE
LC Senior Zone Championship Mee
5
Dylan Porges
15
58.51
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
6
Claire McNeary
16
1:05.37
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
6
Jason Rosen
16
58.66
UN-T
Senior Mets Winter Championship
7
Alice Ye
15
1:05.71
LIAC
Senior Mets Winter Championship
7
John Gaffney
16
59.00
LIE
Senior Mets Winter Championship
8
Jocelyn Fisher
15
1:05.74
SSC
Metro Senior Mets LCM Champions
8
George Kalletta
16
59.19
IA
Metro Senior Mets LCM Champions
9
Mary-McKenzie Grier
15
1:05.86
AGUA
NI-EZ Northern Region Speedo Se
9
Luka Zuric
15
59.28
TVSC
Metro Senior Mets LCM Champions
10
Emily Bardak
15
1:05.87
TVSC
Senior Mets Winter Championship
10
Timothy Marski
15
59.33
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
11
Joanna McNulty
15
1:06.19
LIAC
Senior Mets Winter Championship
11
Devon French
15
59.44
AGUA
NI-EZ Northern Region Speedo Se
12
Madison Hartigan
16
1:06.31
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
12
David He
15
59.50
TVSC
LC Senior Zone Championship Mee
13
Kelly Malyszka
16
1:06.50
COND
Condors Long Course Qualifier
13
Dylan Chan
16
59.72
HAA
Metro Senior Mets LCM Champions
14
Chloe Fong
16
1:06.51
MAKO
Metro Junior Olympics LCM
14
Orry Zayit
15
59.78
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
15
Sabrina Vumbacco
15
1:06.54
WEST
Metro Senior Mets LCM Champions
15
Jalen Ramjohn
15
59.87
BAD
Metro Senior Mets LCM Champions
16
Amanda McHugh
15
1:06.58
BGNW
Senior Mets Winter Championship
16
Garrett Towne
16
1:00.04
BAD
USA-S Futures Championships UMD
17
Megan Smith
16
1:06.66
LIE
Metro Senior Mets LCM Champions
17
Connor Mullin
16
1:00.12
LGAC
Senior Mets Winter Championship
18
Patricia Cerri-Droz
16
1:06.83
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
18
Alex Park
16
1:00.37
TS
LIAC Summer Time Classic Invita
19
Beth Caruana
16
1:06.84
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
19
Adam Kapusta
15
1:00.47
LIAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
20
Kimberly Jogis
15
1:07.34
BAD
TX-American Short Course Champs
20
Varun Khanna
16
1:00.55
AGUA
LC Senior Zone Championship Mee
21
Shannon Welcome
15
1:07.39
LIE
LIE Summer Sizzler Meet
21
Adrian Chan
16
1:00.59
LIAC
LC Senior Zone Championship Mee
22
Liz Gallagher
16
1:07.53
HAA
Metro Senior Mets LCM Champions
22
Zachary Papsco
16
1:00.72
HAA
Metro Junior Olympics LCM
23
Jessica Guglielmo
16
1:07.65
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
23
Javier Ramirez
16
1:00.76
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
24
Lauren Siegel
16
1:07.74
PATS
Senior Mets Winter Championship
24
Christopher Arena
16
1:00.79
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
24
Rose Kelly
16
1:07.74
LIE
Metro Senior Mets LCM Champions
25
Kyle Staubi
15
1:00.91
NDAC
Metro Senior Mets LCM Champions
Girls   15-16   200 Fly
2:13.65
2010
Ie Hutchinson-Maddox (AGUA)
Boys   15-16   200 Fly
1:59.93
2009
Tom Luchsinger (TVSC)
1
Lauryn Johnson
15
2:15.56
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
1
Timothy Marski
15
2:05.81
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
2
Carly Cummings
16
2:17.92
UNBA
US-AT&T Winter National Champio
2
Dylan Porges
15
2:06.82
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
3
Claire McNeary
16
2:21.33
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
3
John Loveless
16
2:07.99
BAD
USA-S Futures Championships UMD
4
Gabriella Meringolo
16
2:21.59
LIE
Senior Mets Winter Championship
4
Orry Zayit
16
2:08.21
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
5
Elizabeth Walsh
15
2:21.66
LIE
Metro Senior Mets LCM Champions
5
Dillon Hillis
15
2:08.43
MAKO
FL-NCSA Spring Championship
6
Kate Amar
15
2:22.72
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
6
Christopher Arena
16
2:08.55
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
7
Alice Ye
15
2:22.77
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
7
Christian Farricker
15
2:08.61
BAD
USAS Futures UMD - TIme Trials
8
Joanna McNulty
15
2:22.90
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
8
Ethan Tack
15
2:09.49
TS
LIAC Speedo LI Challenge
9
Kristen Romano
16
2:24.33
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
8
Adam Kapusta
15
2:09.49
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
10
Margaret McNamara
15
2:25.13
LIAC
LC Senior Zone Championship Mee
10
Jason Louser
15
2:09.98
TVSC
LC Senior Zone Championship Mee
11
Kelly Malyszka
16
2:25.55
COND
Senior Mets Winter Championship
11
Michael Daly
16
2:10.22
COND
USA-S Futures Championships UMD
12
Kimberly Jogis
15
2:25.82
BAD
Metro Senior Mets LCM Champions
12
George Kalletta
16
2:10.57
IA
USA-S Futures Championships UMD
13
Megan Smith
16
2:26.85
LIE
Metro Senior Mets LCM Champions
13
David He
15
2:11.86
TVSC
LC Senior Zone Championship Mee
14
Margaret Aroesty
16
2:27.07
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
14
Elan Oumarov
16
2:11.97
MPNY
Senior Mets Winter Championship
15
Sabrina Vumbacco
15
2:27.38
WEST
Metro Junior Olympics LCM
15
Devon French
15
2:12.29
AGUA
Senior Mets Winter Championship
16
Delia Corridon
15
2:28.97
AGUA
LC Senior Zone Championship Mee
16
John Hurley
16
2:12.38
LIE
Metro Senior Mets LCM Champions
17
Patricia Cerri-Droz
16
2:29.12
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
17
Javier Ramirez
16
2:12.63
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
17
Saida Zerouali
16
2:29.12
AGUA
LC Senior Zone Championship Mee
18
James Simone
16
2:13.15
BAD
Metro Senior Mets LCM Champions
19
Carolyn Kochek
15
2:29.34
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
19
Garrett Towne
16
2:14.52
BAD
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
20
Shannon Welcome
15
2:29.39
LIE
Metro Junior Olympics LCM
20
Ryan Lee
16
2:14.79
WEST
LC Senior Zone Championship Mee
21
Rose Kelly
15
2:30.59
LIE
Senior Mets Winter Championship
21
Michael Gregorace
16
2:15.17
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
22
Nadia Eguchi
16
2:30.62
AGUA
Senior Mets Winter Championship
22
Ryan Aroesty
15
2:15.50
LIE
Senior Mets Winter Championship
23
Josephine Sasso
16
2:30.94
EAST
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
23
Samuel Golovin
15
2:15.60
AGUA
LC Senior Zone Championship Mee
24
Maeve Mcardle
15
2:31.02
COND
Metro Senior Mets LCM Champions
24
Jason Rosen
16
2:16.10
UN-T
Senior Mets Winter Championship
25
Jessica Guglielmo
16
2:31.67
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
25
Sean McClellan
15
2:16.95
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
Girls   15-16   200 IM
2:13.33
2016
Maggie Aroesty (LIAC)
Boys   15-16   200 IM
2:03.77
2009
Jack Wagner (LIAC)
1
Margaret Aroesty
16
2:14.39
LIAC
FL-NCSA Spring Championship
1
Kevin Gu
16
2:08.48
COND
FL-NCSA Spring Championship
2
Kristen Romano
16
2:17.91
LIAC
US-2016 Olympic Team Trials
2
Ethan Tack
16
2:10.35
TS
LC Senior Zone Championship Mee
3
Carly Cummings
16
2:18.91
UNBA
US-AT&T Winter National Champio
3
Alex Park
16
2:10.92
TS
Metro Senior Mets LCM Champions
4
Elizabeth Walsh
15
2:23.90
LIE
Metro Senior Mets LCM Champions
4
Evan Zhang
16
2:10.97
LGAC
LC Senior Zone Championship Mee
5
Kelly Malyszka
16
2:25.38
COND
Senior Mets Winter Championship
5
Dillon Hillis
15
2:11.15
MAKO
Senior Mets Winter Championship
6
Sabrina Vumbacco
15
2:25.61
WEST
Metro Junior Olympics LCM
6
Timothy Marski
15
2:11.32
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
7
Jocelyn Fisher
15
2:25.67
SSC
Metro Senior Mets LCM Champions
7
Michael Daly
16
2:11.40
COND
Metro Senior Mets LCM Champions
8
Madison Hartigan
16
2:25.89
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
8
Tyler Hill
16
2:11.88
BGNW
IN-NCSA Summer Swimming Champs
9
Claire McNeary
16
2:25.90
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
9
John Hurley
16
2:12.51
LIE
Metro Senior Mets LCM Champions
10
Kimberly Jogis
15
2:26.32
BAD
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
10
Andy Lee
15
2:12.53
LGAC
LC Senior Zone Championship Mee
11
Lauryn Johnson
15
2:26.42
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
11
Sean Byman
16
2:13.30
PAC
LC Senior Zone Championship Mee
11
Samantha Gallego
16
2:26.42
LIAC
LIAC Summer Fun Invitational
12
George Kalletta
15
2:13.50
IA
FL-Southern Zone South Sectiona
13
Katelyn Walsh
16
2:26.47
PATS
USAS Futures UMD - TIme Trials
13
Jason Louser
15
2:13.53
TVSC
LC Senior Zone Championship Mee
14
Alice Ye
15
2:26.72
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
14
Michael Chang
15
2:13.79
LIE
Metro Senior Mets LCM Champions
15
Kate Amar
15
2:27.43
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
15
Luka Zuric
16
2:14.01
TVSC
LC Senior Zone Championship Mee
16
Catherine Sawkins
16
2:28.01
BGNW
Senior Mets Winter Championship
16
Ryan Kaplan
16
2:14.04
TVSC
LC Senior Zone Championship Mee
17
Jamie Lee
16
2:28.03
BGNW
Senior Mets Winter Championship
17
Christian Farricker
15
2:14.46
BAD
Metro Senior Mets LCM Champions
18
Gabriella Meringolo
16
2:28.24
LIE
LC Senior Zone Championship Mee
18
Liam Bogart
16
2:14.69
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
19
Emily Sullivan
16
2:28.36
METR
Eastern Zone LC Championship
19
Joshua Bryant
15
2:15.06
NBS
Metro Senior Mets LCM Champions
20
Joanna McNulty
16
2:28.43
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
20
Michael Gregorace
16
2:15.11
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
21
Ryan Evangelista
15
2:28.51
COND
Metro Junior Olympics LCM
21
Orry Zayit
15
2:15.16
LIAC
Senior Mets Winter Championship
22
Luiza Silveira
15
2:29.58
AGUA
LC Senior Zone Championship Mee
22
Jalen Ramjohn
15
2:15.17
BAD
Metro Senior Mets LCM Champions
23
Catherine Brennan
16
2:29.69
AGUA
FL-Shark Open Invitational
23
Ryan Lee
16
2:15.76
WEST
Metro Junior Olympics LCM
24
Maeve Mcardle
15
2:29.88
COND
WI-Speedo Premier Open 2016
24
Christopher Arena
16
2:16.16
LIAC
LIAC Summer Time Classic Invita
25
Haleigh Marzano
15
2:29.90
COND
WI-Speedo Premier Open 2016
25
Devon French
15
2:16.37
AGUA
Senior Mets Winter Championship
Girls   15-16   400 IM
4:44.26
2016
Maggie Aroesty (LIAC)
Boys   15-16   400 IM
4:25.18
2000
BNeligan - Alex Gianin
1
Margaret Aroesty
16
4:48.29
LIAC
FL-NCSA Spring Championship
1
Timothy Marski
15
4:31.29
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
2
Carly Cummings
16
4:49.63
UNBA
US-AT&T Winter National Champio
2
Kevin Gu
16
4:31.47
COND
Senior Mets Winter Championship
3
Kristen Romano
16
4:53.61
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
3
John Hurley
16
4:33.44
LIE
Metro Senior Mets LCM Champions
4
Kimberly Jogis
15
5:02.65
BAD
USAS Futures UMD - TIme Trials
4
Michael Daly
16
4:33.65
COND
USA-S Futures Championships UMD
5
Kelly Malyszka
16
5:05.44
COND
Senior Mets Winter Championship
5
Christopher Arena
16
4:34.69
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
6
Lauryn Johnson
15
5:05.78
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
6
Adam Kapusta
15
4:36.83
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
7
Elizabeth Walsh
15
5:07.80
LIE
Metro Senior Mets LCM Champions
7
Michael Gregorace
16
4:39.04
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
8
Alice Ye
16
5:07.82
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
8
Alex Park
16
4:39.53
TS
Metro Senior Mets LCM Champions
9
Claire McNeary
16
5:08.63
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
9
George Kalletta
16
4:40.87
IA
Metro Senior Mets LCM Champions
10
Samantha Gallego
16
5:08.74
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
10
Michael Chang
15
4:41.69
LIE
Metro Senior Mets LCM Champions
11
Annabelle Corcoran
16
5:08.77
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
11
Dillon Hillis
15
4:42.31
MAKO
Metro Senior Mets LCM Champions
12
Sabrina Vumbacco
15
5:09.02
WEST
Metro Junior Olympics LCM
12
Orry Zayit
16
4:42.59
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
13
Kate Amar
15
5:10.54
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
13
Jason Louser
15
4:42.80
TVSC
LC Senior Zone Championship Mee
14
Joanna McNulty
16
5:12.54
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
14
Liam Bogart
16
4:43.85
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
15
Gabriella Meringolo
16
5:13.75
LIE
Metro Senior Mets LCM Champions
15
Sean Byman
16
4:44.39
PAC
LC Senior Zone Championship Mee
16
Nadia Eguchi
16
5:14.73
AGUA
LC Senior Zone Championship Mee
16
Ryan Lee
15
4:46.02
WEST
Senior Mets Winter Championship
17
Maeve Mcardle
15
5:14.98
COND
WI-Speedo Premier Open 2016
17
Ethan Tack
15
4:46.32
TS
Senior Mets Winter Championship
18
Emily Mink
15
5:15.91
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
18
John Loveless
16
4:46.78
BAD
Metro Senior Mets LCM Champions
19
Katelyn Walsh
16
5:16.20
PATS
FL-FLA International Invitation
19
Javier Ramirez
16
4:49.15
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
20
Beth Caruana
16
5:16.47
LIAC
Senior Mets Winter Championship
20
John Gaffney
16
4:49.25
LIE
Senior Mets Winter Championship
21
Emily Sullivan
16
5:16.61
RA
Senior Mets Winter Championship
21
Luka Zuric
16
4:51.71
TVSC
LC Senior Zone Championship Mee
22
Juliette Bichon
16
5:18.37
YFD
Metro Junior Olympics LCM
22
Ryan Kaplan
16
4:52.70
TVSC
LC Senior Zone Championship Mee
23
Ryan Evangelista
15
5:19.08
COND
Metro Senior Mets LCM Champions
23
Ryan Lawson
15
4:52.95
COND
Senior Mets Winter Championship
24
Jane Bryce
16
5:19.26
WEST
Metro Senior Mets LCM Champions
24
Justin Meyn
15
4:55.45
TS
LC Senior Zone Championship Mee
25
Megan Smith
16
5:19.67
LIE
Metro Senior Mets LCM Champions
25
Nicholas Wen
15
4:56.08
AGUA
LC Senior Zone Championship Mee
Girls   17-18   50 Free
Boys   17-18   50 Free
1
Gabrielle Hillis
17
26.39
MAKO
NE-Last Chance Olympic Qualifie
1
Ariel Okhtenberg
18
23.94
MPNY
Metro Senior Mets LCM Champions
2
Alessia McGowan
17
26.80
AGUA
IN-NCSA Summer Swimming Champs
2
Juan Patino
18
24.14
FLY
Senior Mets Winter Championship
3
Cara Treble
18
26.84
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
3
Aristides Speres
17
24.56
BAD
Metro Senior Mets LCM Champions
3
Krystal Lara
18
26.84
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
4
Timothy Ho
17
24.61
LGAC
LC Senior Zone Championship Mee
5
Margaret Aroesty
17
27.06
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
5
Kymani Senior
17
24.77
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
6
Carly Cummings
17
27.22
BAD
Metro Senior Mets LCM Champions
6
Harrison Tack
18
24.81
TS
LC Senior Zone Championship Mee
7
Meghan Slattery
18
27.34
TS
LC Senior Zone Championship Mee
7
Alex Park
17
24.82
TS
LC Senior Zone Championship Mee
8
Nicole Aarts
18
27.38
AGUA
IN-NCSA Summer Swimming Champs
8
Costantino Camerano
18
24.84
LIE
Senior Mets Winter Championship
9
Quinn Scannell
17
27.46
UN-0
Metro Senior Mets LCM Champions
9
Delano Townsend
17
24.97
LGAC
Senior Mets Winter Championship
10
Sophie Halper
18
27.65
YFD
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
10
Gabriel Mathews
17
25.02
MAKO
Metro Senior Mets LCM Champions
11
Anina Lund
18
27.71
BAD
Senior Mets Winter Championship
11
Connor Mullin
17
25.11
LGAC
LC Senior Zone Championship Mee
12
Katarzyna Malendowicz
17
28.27
EAST
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
12
Christian Thomas
17
25.19
RFAC
Metro Senior Mets LCM Champions
13
Nicole Parry
17
28.29
WEST
Condors Long Course Qualifier
13
Veniamin Konovalov
17
25.23
MPNY
LIAC Speedo LI Challenge
14
Kelly Lennon
17
28.35
TS
LC Senior Zone Championship Mee
14
Matthew Zugibe
17
25.32
PAC
Metro Senior Mets LCM Champions
15
Beatrix Thompson
18
28.37
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
15
Leonardo LaPorte
17
25.47
COND
USAS Futures UMD - TIme Trials
16
Kaitlyn Lange
18
28.43
PAC
Senior Mets Winter Championship
16
Dionysis Tzortzis
18
25.49
UN
NYSA May Madness Invitational
17
Ina Elcott
17
28.63
RFAC
Senior Mets Winter Championship
17
Miles Hamberg
17
25.51
MAKO
WI-Speedo Premier Open 2016
18
Cassandra Willie
18
28.64
TVSC
Metro Senior Mets LCM Champions
18
Nicholas Neri
17
25.54
IA
MD-RAC Sandbox Invitational
19
Jamie Lee
17
28.75
BGNW
Metro Senior Mets LCM Champions
19
Tyler Meyers
17
25.57
LIE
Senior Mets Winter Championship
20
Mia Belovsky
17
28.76
COND
Metro Junior Olympics LCM
19
John Gaffney
17
25.57
LIE
LC Senior Zone Championship Mee
21
Christina Paspalas
18
28.77
PAC
Metro Senior Mets LCM Champions
21
Andrew Stange
17
25.60
TVSC
Metro Senior Mets LCM Champions
22
Olivia Santos
18
28.83
FLY
LIE Summer Sizzler Meet
22
Andrew Holzman
17
25.69
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
23
Jacqueline Zahn
18
28.96
TS
Metro Junior Olympics LCM
23
Ruben Cerri-Droz
18
25.70
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
24
Julia Ruggiero
17
28.99
EAST
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
24
Conor Rutigliano
17
25.73
TS
LC Senior Zone Championship Mee
25
Maureen O'Sullivan
17
29.02
EAST
WI-Speedo Premier Open 2016
25
Tamir Zitelny
18
25.77
TS
LIAC Summer Time Classic Invita
Girls   17-18   100 Free
Boys   17-18   100 Free
1
Cara Treble
18
57.14
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
1
Ariel Okhtenberg
18
52.16
MPNY
Metro Senior Mets LCM Champions
2
Anina Lund
18
57.19
BAD
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
2
Andrew Stange
17
52.79
TVSC
USA-S Futures Championships UMD
3
Krystal Lara
18
57.48
AGUA
IN-NCSA Summer Swimming Champs
3
Juan Patino
18
53.39
FLY
Senior Mets Winter Championship
4
Nicole Aarts
18
57.71
AGUA
IN-NCSA Summer Swimming Champs
4
Aristides Speres
17
53.72
BAD
Metro Senior Mets LCM Champions
5
Margaret Aroesty
17
58.10
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
5
Alex Park
17
54.31
TS
LC Senior Zone Championship Mee
6
Alessia McGowan
17
58.70
AGUA
IN-NCSA Summer Swimming Champs
6
Matthew Zugibe
17
54.50
PAC
Metro Senior Mets LCM Champions
7
Gabrielle Hillis
17
59.05
MAKO
WI-Speedo Premier Open 2016
7
Gabriel Mathews
17
54.54
MAKO
Senior Mets Winter Championship
8
Meghan Slattery
18
59.27
TS
LC Senior Zone Championship Mee
8
Timothy Ho
17
54.56
LGAC
LC Senior Zone Championship Mee
9
Quinn Scannell
17
59.75
UNBA
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
9
Miles Hamberg
17
54.66
MAKO
Senior Mets Winter Championship
10
Beatrix Thompson
18
59.92
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
10
Conor Rutigliano
17
55.05
TS
LC Senior Zone Championship Mee
11
Katarzyna Malendowicz
17
59.95
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
11
Spencer Lafata
17
55.10
BAD
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
12
Sophie Halper
18
1:00.04
YFD
Metro Senior Mets LCM Champions
12
Veniamin Konovalov
17
55.19
MPNY
LIAC Speedo LI Challenge
13
Kelly Malyszka
17
1:00.52
COND
Metro Senior Mets LCM Champions
12
Geoffrey Chen
17
55.19
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
14
Mia Belovsky
17
1:00.94
COND
Metro Senior Mets LCM Champions
14
Christian Thomas
17
55.28
RFAC
Metro Junior Olympics LCM
15
Kaitlyn Lange
18
1:01.04
PAC
Senior Mets Winter Championship
15
Andrew Snyder
18
55.56
RA
Metro Junior Olympics LCM
16
Sarah Litvinsky
17
1:01.15
PAC
Metro Senior Mets LCM Champions
16
Connor Mullin
17
55.62
LGAC
LC Senior Zone Championship Mee
17
Julia Ruggiero
17
1:01.41
EAST
WI-Speedo Premier Open 2016
17
Ali Aly
17
55.70
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
18
Amy Zhang
17
1:01.74
PAC
Senior Mets Winter Championship
18
Leonardo LaPorte
17
55.76
COND
USAS Futures UMD - TIme Trials
19
Amanda Lauer
17
1:01.75
PAC
Metro Senior Mets LCM Champions
19
Andrew Holzman
17
55.80
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
20
Kelly Lennon
17
1:01.78
TS
Metro Senior Mets LCM Champions
20
William Powers
17
55.84
BAD
USA-S Futures Championships UMD
21
Christina Faust
17
1:01.96
BAD
MA-BAC CeraVe Invitational
21
Juan Peticco
17
55.88
NBS
Metro Senior Mets LCM Champions
22
Nicole Parry
17
1:02.07
WEST
Condors Long Course Qualifier
22
Joseph Labianca
17
55.90
TS
LC Senior Zone Championship Mee
23
Demitra McClung
17
1:02.46
RA
Senior Mets Winter Championship
23
Christopher O'Shea
17
55.96
TVSC
LC Senior Zone Championship Mee
24
Ina Elcott
17
1:02.51
RFAC
Senior Mets Winter Championship
24
Ryan Brown
18
56.07
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
25
Kimberly Chan
17
1:02.55
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
25
Ian Rodriguez
17
56.15
MAKO
NE-Last Chance Olympic Qualifie
Girls   17-18   200 Free
Boys   17-18   200 Free
1
Margaret Aroesty
17
2:02.45
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
1
Andrew Stange
17
1:54.27
TVSC
USAS Futures UMD - TIme Trials
2
Krystal Lara
18
2:02.67
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
2
Spencer Lafata
17
1:55.07
BAD
Metro Senior Mets LCM Champions
3
Anina Lund
18
2:02.98
BAD
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
3
Jack Collins
18
1:57.24
BAD
Metro Senior Mets LCM Champions
4
Cara Treble
18
2:03.07
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
4
Aristides Speres
17
1:57.34
BAD
Metro Senior Mets LCM Champions
5
Katarzyna Malendowicz
17
2:06.15
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
5
Aaron Glas
18
1:57.39
AGUA
IN-NCSA Summer Swimming Champs
5
Carly Cummings
17
2:06.15
BAD
Senior Mets Winter Championship
6
Ariel Okhtenberg
18
1:57.60
MPNY
Metro Senior Mets LCM Champions
7
Quinn Scannell
17
2:06.26
UN-0
Metro Senior Mets LCM Champions
7
Christopher O'Shea
17
1:57.75
TVSC
LC Senior Zone Championship Mee
8
Nathalie Eid
17
2:07.06
BAD
TX-American Short Course Champs
8
Matthew Zugibe
17
1:57.96
PAC
Metro Senior Mets LCM Champions
9
Nicole Aarts
18
2:07.07
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
9
Josh Hendell
17
1:59.14
BAD
Senior Mets Winter Championship
10
Beatrix Thompson
18
2:07.16
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
10
Andrew Holzman
17
1:59.30
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
11
Kelly Malyszka
17
2:08.31
COND
Metro Senior Mets LCM Champions
11
Harry Ortof
17
1:59.49
LIE
Metro Senior Mets LCM Champions
12
Meghan Slattery
18
2:09.32
TS
Metro Senior Mets LCM Champions
12
James Simone
17
1:59.67
BAD
USA-S Futures Championships UMD
13
Sophie Halper
17
2:09.78
YFD
Senior Mets Winter Championship
13
Jasper Jurman
18
1:59.90
MAKO
Metro Senior Mets LCM Champions
14
Christina Faust
17
2:11.16
BAD
Senior Mets Winter Championship
14
William Powers
17
1:59.98
BAD
Metro Senior Mets LCM Champions
15
Amanda Lauer
17
2:11.49
PAC
Metro Senior Mets LCM Champions
15
John Koster
17
2:00.25
SMC
Metro Junior Olympics LCM
16
Gabrielle Van Tassell
17
2:11.91
WAC
Senior Mets Winter Championship
16
Christopher Arena
17
2:00.34
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
17
Catherine Sawkins
17
2:12.50
BGNW
IN-NCSA Summer Swimming Champs
17
Ian Bidwell
18
2:00.82
BAD
MA-BAC CeraVe Invitational
18
Mia Belovsky
17
2:12.73
COND
Senior Mets Winter Championship
18
Andrew Snyder
18
2:00.93
RA
Metro Junior Olympics LCM
19
Julia Ruggiero
17
2:12.75
EAST
WI-Speedo Premier Open 2016
19
Veniamin Konovalov
17
2:01.16
MPNY
LIAC Speedo LI Challenge
20
Kaitlyn Lange
18
2:13.13
PAC
Senior Mets Winter Championship
20
John Gaffney
17
2:01.33
LIE
LC Senior Zone Championship Mee
21
Kimberly Chan
17
2:13.50
LIAC
Senior Mets Winter Championship
21
Joseph Labianca
17
2:01.43
TS
LC Senior Zone Championship Mee
22
Morgan Harrington
18
2:13.94
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
22
Juan Patino
18
2:01.50
FLY
Senior Mets Winter Championship
23
Sarah Litvinsky
17
2:14.08
PAC
Metro Senior Mets LCM Champions
23
Geoffrey Chen
17
2:01.60
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
24
Kelly Lennon
17
2:14.30
TS
Metro Senior Mets LCM Champions
24
Kymani Senior
17
2:01.89
EAST
WI-Speedo Premier Open 2016
25
Cassidy Freeman
17
2:14.54
COND
Metro Senior Mets LCM Champions
25
Morgan Wolfe
17
2:02.28
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
Girls   17-18   400 Free
Boys   17-18   400 Free
1
Margaret Aroesty
17
4:18.52
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
1
Jack Collins
18
3:58.58
BAD
US Open Swimming Championships
2
Anina Lund
17
4:20.36
BAD
MA-BAC CeraVe Invitational
2
Spencer Lafata
17
3:59.59
BAD
US-Time Trials @ 2016 Olympic T
3
Nathalie Eid
17
4:22.29
BAD
USAS Futures UMD - TIme Trials
3
Aaron Glas
18
4:04.12
AGUA
IN-NCSA Summer Swimming Champs
4
Katarzyna Malendowicz
17
4:24.34
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
4
Christopher Arena
17
4:06.24
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
5
Cara Treble
18
4:25.39
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
5
Josh Hendell
18
4:07.60
BAD
USA-S Futures Championships UMD
6
Nicole Aarts
17
4:29.49
AGUA
MA-BAC CeraVe Invitational
6
Harry Ortof
17
4:09.15
LIE
LC Senior Zone Championship Mee
7
Kelly Malyszka
17
4:29.57
COND
Metro Senior Mets LCM Champions
7
River Elms
18
4:12.12
BGNW
FL-NCSA Spring Championship
8
Carly Cummings
17
4:30.22
BAD
Senior Mets Winter Championship
8
James Simone
17
4:12.96
BAD
USAS Futures UMD - TIme Trials
9
Gabrielle Van Tassell
17
4:32.77
WAC
Metro Senior Mets LCM Champions
9
Morgan Wolfe
17
4:13.26
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
10
Morgan Harrington
18
4:32.98
LIAC
Senior Mets Winter Championship
10
Ian Bidwell
18
4:13.52
BAD
Metro Senior Mets LCM Champions
11
Amanda Lauer
17
4:33.14
PAC
Metro Senior Mets LCM Champions
11
Joseph Labianca
17
4:13.54
TS
LC Senior Zone Championship Mee
12
Sophie Halper
17
4:34.73
YFD
Senior Mets Winter Championship
12
Ryan Brown
18
4:13.78
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
13
Julia Ruggiero
17
4:37.56
EAST
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
13
John Hurley
17
4:14.34
LIE
LC Senior Zone Championship Mee
14
Christina Faust
17
4:37.68
BAD
Senior Mets Winter Championship
14
Andrew Snyder
18
4:14.99
RA
Metro Junior Olympics LCM
15
Jessica Lipton
18
4:38.79
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
15
William Powers
17
4:15.63
BAD
USA-S Futures Championships UMD
16
Kimberly Chan
17
4:39.10
LIAC
Metro Junior Olympics LCM
16
Andrew Stange
17
4:15.85
TVSC
Senior Mets Winter Championship
17
Mia Belovsky
17
4:40.25
COND
Metro Senior Mets LCM Champions
17
Ali Aly
17
4:17.51
LIAC
Senior Mets Winter Championship
18
Sidney Evans
18
4:42.02
ARMY
COND May Meters Matter Invite
18
Andrew Holzman
17
4:17.55
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
19
Beth Caruana
17
4:42.15
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
19
Matthew Mattera
17
4:19.65
TS
Metro Senior Mets LCM Champions
20
Kaitlyn Lange
18
4:42.92
PAC
Metro Senior Mets LCM Champions
20
John Gaffney
17
4:19.93
LIE
Metro Senior Mets LCM Champions
21
Olivia Schubert
17
4:44.94
WAC
Senior Mets Winter Championship
21
Geoffrey Chen
17
4:21.10
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
22
Ally Schillinger
18
4:48.60
LIE
LIE May Extravaganza
22
David Bravo
17
4:21.23
BAD
Senior Mets Winter Championship
23
Katie Conte
17
4:48.82
LIE
Metro Junior Olympics LCM
23
Matthew Manfre
17
4:21.43
LIAC
Senior Mets Winter Championship
24
Miranda Gonzalez
17
4:49.18
LIE
Metro Junior Olympics LCM
24
Veniamin Konovalov
17
4:22.61
MPNY
LIAC Speedo LI Challenge
25
Cassidy Freeman
17
4:50.77
COND
COND May Meters Matter Invite
25
Eric Moss
17
4:23.02
EAST
FL-ISCA Summer Seniors Champs
Girls   17-18   800 Free
Boys   17-18   800 Free
1
Nathalie Eid
17
8:55.44
BAD
USAS Futures UMD - TIme Trials
1
Jack Collins
18
8:13.10
BAD
US Open Swimming Championships
2
Anina Lund
17
8:59.32
BAD
MA-BAC CeraVe Invitational
2
Spencer Lafata
17
8:17.65
BAD
US-Speedo Junior National Champ
3
Cara Treble
17
9:05.85
LIAC
Senior Mets Winter Championship
3
Christopher Arena
17
8:28.41
LIAC
Metro Senior Mets LCM Champions
4
Kelly Malyszka
17
9:08.13
COND
Metro Senior Mets LCM Champions
4
Harry Ortof
17
8:30.07
LIE
LC Senior Zone Championship Mee
5
Gabrielle Van Tassell
17
9:16.65
WAC
Metro Senior Mets LCM Champions
5
Aaron Glas
17
8:35.20
AGUA
NI-EZ Northern Region Speedo Se
6
Amanda Lauer
17
9:20.17
PAC
Senior Mets Winter Championship
6
William Powers
17
8:37.62
BAD
Metro Senior Mets LCM Champions
7
Morgan Harrington
18
9:23.03
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
7
Josh Hendell
18
8:38.06
BAD
USA-S Futures Championships UMD
8
Katarzyna Malendowicz
17
9:24.78
EAST
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
8
Morgan Wolfe
17
8:40.55
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
9
Sophie Halper
17
9:31.09
YFD
Senior Mets Winter Championship
9
James Simone
17
8:45.49
BAD
USA-S Futures Championships UMD
10
Kimberly Chan
17
9:32.10
LIAC
Senior Mets Winter Championship
10
Ian Bidwell
18
8:46.55
BAD
Senior Mets Winter Championship
11
Jessica Lipton
18
9:36.39
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
11
Christopher O'Shea
17
8:56.43
TVSC
Metro Senior Mets LCM Champions
12
Julia Ruggiero
17
9:41.38
EAST
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
12
Ali Aly
17
8:57.33
LIAC
Senior Mets Winter Championship
13
Christina Faust
17
9:43.27
BAD
Senior Mets Winter Championship
13
Andrew Snyder
18
9:05.46
RA
MD-RAC Sandbox Invitational
14
Miranda Gonzalez
17
9:59.48
LIE
Metro Senior Mets LCM Champions
14
Evan Nilsson
18
9:08.92
TVSC
Senior Mets Winter Championship
15
Katie Conte
17
10:04.17
LIE
Metro Senior Mets LCM Champions
15
Daniel Kohler
17
9:14.87
COND
Metro Senior Mets LCM Champions
16
Margaret Aroesty
17
10:09.70
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
16
Christopher Vindigni
17
9:16.19
COND
Metro Senior Mets LCM Champions
17
Nathalie Young
18
10:40.33
YFD
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
17
Griffin Taylor
17
9:17.98
MAKO
Senior Mets Winter Championship
 
 
 
 
 
 
18
Patroklos Stefanou
18
9:20.81
BAD
LIAC Spring Kickoff Invitationa
 
 
 
 
 
 
19
Graham Novitch
17
9:31.29
RA
COND Summer Solstice Invitation
 
 
 
 
 
 
20
Stephen Kelleher
18
9:31.64
RFAC
Senior Mets Winter Championship
 
 
 
 
 
 
21
Logan Gregory
17
9:32.20
TVSC
Metro Senior Mets LCM Champions
 
 
 
 
 
 
22
Harrison Schatz
17
9:48.12
COND
COND Summer Solstice Invitation
 
 
 
 
 
 
23
Blake Jamilkowski
17
10:33.59
YFD
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
 
 
 
 
 
 
24
Alex Sarbanes
17
11:02.68
LGAC
LIAC Spring Kickoff Invitationa
Girls   17-18   1500 Free
Boys   17-18   1500 Free
1
Nathalie Eid
17
17:21.85
BAD
USAS Futures UMD - TIme Trials
1
Jack Collins
18
15:31.86
BAD
US Open Swimming Championships
2
Anina Lund
18
17:22.66
BAD
Senior Mets Winter Championship
2
Spencer Lafata
17
15:53.19
BAD
US-2016 Olympic Team Trials
3
Amanda Lauer
17
17:46.58
PAC
Metro Senior Mets LCM Champions
3
Aaron Glas
18
16:09.20
AGUA
IN-NCSA Summer Swimming Champs
4
Gabrielle Van Tassell
17
17:48.84
WAC
Metro Senior Mets LCM Champions
4
Christopher Arena
17
16:10.56
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
5
Morgan Harrington
18
18:04.60
LIAC
MA-BAC CeraVe Invitational
5
Harry Ortof
17
16:14.18
LIE
LC Senior Zone Championship Mee
6
Christina Faust
17
18:19.42
BAD
Senior Mets Winter Championship
6
William Powers
17
16:30.47
BAD
Metro Senior Mets LCM Champions
7
Kimberly Chan
17
18:20.36
LIAC
Senior Mets Winter Championship
7
Morgan Wolfe
17
16:32.17
AGUA
IN-NCSA Summer Swimming Champs
8
Jessica Lipton
18
18:28.63
AGUA
NI-EZ Northern Region Speedo Se
8
Josh Hendell
17
16:39.33
BAD
MA-BAC CeraVe Invitational
9
Meghan Slattery
18
18:37.20
TS
Metro Senior Mets LCM Champions
9
Ian Bidwell
18
16:48.69
BAD
Senior Mets Winter Championship
10
Ally Schillinger
17
18:48.08
LIE
Senior Mets Winter Championship
10
Ali Aly
17
16:50.68
LIAC
Senior Mets Winter Championship
11
Sera Knobler
17
18:57.94
AGUA
Senior Mets Winter Championship
11
Matthew Mattera
17
17:10.42
TS
Senior Mets Winter Championship
12
Anna Desiderio
17
19:13.16
BGNW
Metro Senior Mets LCM Champions
12
Conor Beil
17
17:16.95
LIAC
Senior Mets Winter Championship
13
Katie Conte
17
19:16.36
LIE
Metro Senior Mets LCM Champions
13
Andrew Snyder
18
17:23.58
RA
MD-RAC Sandbox Invitational
14
Rhea Randhawa
17
19:25.32
TS
Metro Senior Mets LCM Champions
14
Christopher O'Shea
17
17:26.22
TVSC
Metro Senior Mets LCM Champions
15
Cassidy Freeman
17
19:41.65
COND
COND Summer Solstice Invitation
15
Evan Nilsson
18
17:29.16
TVSC
FL-NCSA Spring Championship
16
Sophia Taylor
18
19:44.74
MAKO
PATS Spring Invitational
16
Patroklos Stefanou
18
17:32.62
BAD
LIAC Speedo LI Challenge
17
Gabrielle Hillis
17
21:11.58
MAKO
PATS Spring Invitational
17
Christopher Vindigni
17
17:33.76
COND
Senior Mets Winter Championship
18
Allison Noble
17
21:39.15
HVD
PATS Spring Invitational
18
Griffin Taylor
17
17:42.95
MAKO
Condors Long Course Qualifier
 
 
 
 
 
 
19
Daniel Kohler
17
17:44.45
COND
Metro Senior Mets LCM Champions
 
 
 
 
 
 
20
Juan Peticco
17
17:49.50
NBS
Metro Senior Mets LCM Champions
 
 
 
 
 
 
21
Logan Gregory
17
18:14.29
TVSC
Metro Senior Mets LCM Champions
 
 
 
 
 
 
22
Graham Novitch
17
18:15.36
RA
COND Summer Solstice Invitation
 
 
 
 
 
 
23
Andrew Holzman
17
18:27.15
EAST
NC-SGSA 61st Annual Eastern Inv
 
 
 
 
 
 
24
Christopher Costanzo
17
18:27.94
RAC
PATS Spring Invitational
 
 
 
 
 
 
25
Jack Fergus
17
18:33.98
MAKO
PATS Spring Invitational
Girls   17-18   100 Back
Boys   17-18   100 Back
1
Krystal Lara
18
1:02.74
AGUA
Metro Senior Mets LCM Champions
1
Christopher O'Shea
17
58.34
TVSC
LC Senior Zone Championship Mee
2
Quinn Scannell
18
1:05.10
UN-0
US-Speedo Junior National Champ
2
Conor Rutigliano
17
1:00.38
TS
LC Senior Zone Championship Mee
2
Jamie Lee
17
1:05.10
BGNW
IN-NCSA Summer Swimming Champs
3
Mark McLaughlin
17
1:00.55
BGNW
IN-NCSA Summer Swimming Champs
4
Christina Paspalas
18
1:05.11
PAC
US-2016 Olympic Team Trials
4
Tamir Zitelny
17
1:00.59
TS
Senior Mets Winter Championship
5
Maureen O'Sullivan
17
1:05.18
EAST
WI-Speedo Premier Open 2016
5
Jack Fergus
17
1:01.18
MAKO
Senior Mets Winter Championship
6
Emma Hadley
18
1:05.43
BGNW
FL-NCSA Spring Championship
6
Alex Park
17
1:01.32
TS
LC Senior Zone Championship Mee
7
Alessia McGowan
17
1:05.91
AGUA
IN-NCSA Summer Swimming Champs
7
Spencer Lafata
17
1:01.35
BAD
Metro Senior Mets LCM Champions
8
Casey Gavigan
18
1:05.94
TVSC
LC Senior Zone Championship Mee
8
Jasper Jurman
17
1:01.96
MAKO
Senior Mets Winter Championship
9
Nicole Aarts
17
1:05.97
AGUA
MA-BAC CeraVe Invitational
9
Gabriel Mathews
17
1:02.22
MAKO
Senior Mets Winter Championship
10
Catherine Sawkins
17
1:06.16
BGNW
IN-NCSA Summer Swimming Champs
10
Christian Thomas
17
1:02.59
RFAC
Metro Senior Mets LCM Champions
11
Beth Caruana
17
1:06.52
LIAC
IN-NCSA Summer Swimming Champs
11
Evan Nilsson
18
1:02.63
TVSC
Senior Mets Winter Championship
12
Cara Treble
17
1:06.92
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
12
Phillip Wong
17
1:02.65
PAC
Metro Senior Mets LCM Champions
13
Carly Cummings
17
1:07.20
BAD
Metro Senior Mets LCM Champions
13
Timothy Ho
17
1:02.73
LGAC
LC Senior Zone Championship Mee
14
Margaret Aroesty
17
1:07.55
LIAC
NJ-BAC Memorial Day Invitationa
14
Tyler Meyers
17
1:02.94
LIE
Senior Mets Winter Championship
15
Sarah Litvinsky
17
1:07.56
PAC
Senior Mets Winter Championship
15
Graham Novitch
17
1:03.07
RA
Metro Junior Olympics LCM
16
Beatrix Thompson
17
1:07.65
EAST
WI-Speedo Premier Open 2016
16
Conor Beil
17
1:03.43
LIAC
Senior Mets Winter Championship
17
Julia Horan
17
1:08.19
IA
Senior Mets Winter Championship
17
Tomer Bachar
18
1:03.47
COND
Senior Mets Winter Championship
18
Isabell Carrico
17
1:08.34
NYSA
Metro Senior Mets LCM Champions
18
Nicholas Neri
17
1:03.50
IA
MD-RAC Sandbox Invitational
19
Claire Corridon
17
1:08.57
AGUA
NI-EZ Northern Region Speedo Se
19
Dionysis Tzortzis
18
1:03.78
UN
COND May Meters Matter Invite
20
Amy Zhang
17
1:08.90
PAC
Senior Mets Winter Championship
20
River Elms
18
1:03.91
BGNW
Condors Long Course Qualifier
21
Morgan Harrington
18
1:09.09
LIAC
LIAC Speedo LI Challenge
21
Jason Rosen
17
1:03.95
UN-T
LIAC Speedo LI Challenge
22
Gabrielle Hillis
17
1:09.14
MAKO
WI-Speedo Premier Open 2016
22