Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 2/26/2018 08:45 AM
     2018 MR Metro Silvers Central Championships - 2/23/2018 to 2/25/2018      
                              Sanction #: 180213                               
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.79  JO
                31.80  SMAX
                35.19  SILV
 Meet Qualifying:  31.80 - 35.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Brun, Sienna R             9 APEX-MR                32.78      32.19 SILV   
  2 Shannon, Casey D          10 Express Swimming-MR    31.97      32.40 SILV   
  3 Economakos, Vasiliky *    10 HS-MR                  33.03      32.46 SILV   
  4 Washington, Amira         10 TRI-MR                 33.09      32.55 SILV   
  5 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR    32.50      32.58 SILV   
  6 Crisano, Leila             9 TRI-MR                 33.79      32.78 SILV   
  7 Bannon, Jane E             9 Flying Dolphins-MR     35.04      32.84 SILV   
  8 Estipular, Sharmaine Joy  10 Parks Sailfish-MR      32.99      32.91 SILV   
  9 Tavitian, Charlize S      10 Badger-MR              33.78      32.95 SILV   
 10 Vilensky, Isabel T        10 UN-MR                  32.83      32.99 SILV   
 11 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR      32.00      33.10 SILV   
 12 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR    33.99      33.17 SILV   
 12 Hogan, Kayla J            10 Express Swimming-MR    32.79      33.17 SILV   
 14 Baker, Nari A             10 Manhattan Makos-MR     33.47      33.21 SILV   
 14 Chazov, Pelagia           10 FREE-MR                32.88      33.21 SILV   
 16 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR              33.45      33.23 SILV   
 17 Harkins, Morgan P          9 Express Swimming-MR    33.32      33.28 SILV   
 18 Early, Lola J              9 Manhattan Makos-MR     33.91      33.39 SILV   
 19 Grozdanic, Milica         10 RI Marlins-MR          33.16      33.44 SILV   
 20 Meccia, Madison N         10 FREE-MR                34.03      33.51 SILV   
 20 Abbas, Menna              10 TRI-MR                 34.20      33.51 SILV   
 22 Miller, Imogen A          10 FREE-MR                33.03      33.55 SILV   
 23 Chen, Audrey              10 Express Swimming-MR    33.14      33.56 SILV   
 24 Ford, Madeline G          10 Badger-MR              34.48      33.59 SILV   
 25 Torres, Sofia R            8 WEST-MR                35.04      33.60 SILV   
 26 Zhang, Erica A            10 GATE-MR                33.33      33.66 SILV   
 27 Neal, Jolie                9 Twisters-MR            35.11      33.69 SILV   
 28 Ray, Nidhi                10 WEST-MR                33.84      33.94 SILV   
 29 Bolino, Emma R            10 FREE-MR                33.68      34.12 SILV   
 30 Finchelstein, Gabriela     9 RI Marlins-MR          34.25      34.20 SILV   
 31 Vidals, Giselle           10 APEX-MR                35.14      34.21 SILV   
 32 Henry, Paige              10 CAS-MR                 33.64      34.35 SILV   
 33 Minster, Logan M           9 Express Swimming-MR    34.21      34.65 SILV   
 34 Lam, Kylie L               9 FLY-MR                 33.08      34.68 SILV   
 35 Milazzo, Lucia            10 Manhattan Makos-MR     34.05      35.02 SILV   
 36 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR    33.59      35.11 SILV   
 37 Lin, Wenxi                10 CIY-MR                 35.13      35.16 SILV   
Non-Award Division  
  1 Sedky, Nour-Marie         10 RI Marlins-MR          31.94      31.06 JO     
  2 Jiang, Lori                8 WEST-MR                32.73      31.27 JO     
  3 Nalepka, Katie J          10 Badger-MR              32.15      31.40 JO     
  4 Virella, Christina        10 TRI-MR                 33.04      31.50 JO     
  5 Pattanakul, Megan          9 QNS-MR                 32.39      31.66 JO     
  6 Lord, Sophia              10 WEST-MR                32.14      31.76 JO     
  7 Gyaltsen, Riksung T       10 Twisters-MR            34.52      35.20        
  8 Lengyel, Sophia           10 RI Marlins-MR          34.50      35.25        
  9 Slarskey, Parker          10 Manhattan Makos-MR     35.16      35.50        
 10 Lamar, Sophia L            9 FREE-MR                34.82      35.87        
 11 Li, Claire                10 Aquaflames-MR          34.94      36.04        
 12 Esposito, Grace            9 TRI-MR                 35.10      36.07        
 13 Lopez, Kayla              10 TRI-MR                 35.00      36.31        
 14 Greenberg, Ariel S         9 WEST-MR                34.98      36.37        
 15 Chukwulozie, Bea A        10 Manhattan Makos-MR     34.92      36.93        
 16 Galang, Kam R              9 FLY-MR                 33.58      37.03        
 -- Lin, Orly                  9 Flying Dolphins-MR     35.13         DQ        
      Declared false start
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:09.99  JO
              1:10.00  SMAX
              1:18.49  SILV
 Meet Qualifying:  1:10.00 - 1:18.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Nalepka, Katie J          10 Badger-MR            1:13.79    1:10.33 SILV   
                  32.63     1:10.33 (37.70)                                        
  1 Grozdanic, Milica         10 RI Marlins-MR        1:11.99    1:10.33 SILV   
                  33.58     1:10.33 (36.75)                                        
  3 Vilensky, Isabel T        10 UN-MR                1:14.13    1:11.12 SILV   
                  34.21     1:11.12 (36.91)                                        
  4 Jiang, Lori                8 WEST-MR              1:11.21    1:11.81 SILV   
                  35.07     1:11.81 (36.74)                                        
  5 Crisano, Leila             9 TRI-MR               1:15.62    1:11.82 SILV   
                  33.55     1:11.82 (38.27)                                        
  6 Ford, Madeline G          10 Badger-MR            1:17.45    1:11.88 SILV   
                  35.06     1:11.88 (36.82)                                        
  7 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR  1:14.72    1:12.11 SILV   
                  34.34     1:12.11 (37.77)                                        
  8 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR  1:12.55    1:12.13 SILV   
                  34.25     1:12.13 (37.88)                                        
  9 Brun, Sienna R             9 APEX-MR              1:14.29    1:12.16 SILV   
                  34.25     1:12.16 (37.91)                                        
 10 Baker, Nari A             10 Manhattan Makos-MR   1:11.93    1:12.45 SILV   
                  34.72     1:12.45 (37.73)                                        
 11 Washington, Amira         10 TRI-MR               1:15.03    1:12.55 SILV   
                  34.68     1:12.55 (37.87)                                        
 12 Chen, Audrey              10 Express Swimming-MR  1:11.13    1:12.89 SILV   
                  34.07     1:12.89 (38.82)                                        
 13 Economakos, Vasiliky *    10 HS-MR                1:12.75    1:12.95 SILV   
                  35.36     1:12.95 (37.59)                                        
 14 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR            1:13.20    1:13.33 SILV   
                  34.61     1:13.33 (38.72)                                        
 15 Estipular, Sharmaine Joy  10 Parks Sailfish-MR    1:14.39    1:13.36 SILV   
                  34.73     1:13.36 (38.63)                                        
 16 Slarskey, Parker          10 Manhattan Makos-MR   1:16.54    1:13.65 SILV   
                  35.26     1:13.65 (38.39)                                        
 17 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR  1:14.39    1:13.77 SILV   
                  35.48     1:13.77 (38.29)                                        
 18 Chazov, Pelagia           10 FREE-MR              1:17.67    1:14.01 SILV   
                  35.16     1:14.01 (38.85)                                        
 19 Secilmis, Elisa B         10 Twisters-MR          1:16.88    1:14.44 SILV   
                  35.25     1:14.44 (39.19)                                        
 20 Milazzo, Lucia            10 Manhattan Makos-MR   1:16.39    1:14.56 SILV   
                  36.04     1:14.56 (38.52)                                        
 21 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR    1:12.97    1:14.79 SILV   
                  35.53     1:14.79 (39.26)                                        
 22 Abbas, Menna              10 TRI-MR               1:14.88    1:14.91 SILV   
                  36.15     1:14.91 (38.76)                                        
 23 Hogan, Kayla J            10 Express Swimming-MR  1:13.60    1:14.94 SILV   
                  36.04     1:14.94 (38.90)                                        
 24 Tavitian, Charlize S      10 Badger-MR            1:14.62    1:15.37 SILV   
                  35.11     1:15.37 (40.26)                                        
 25 Early, Lola J              9 Manhattan Makos-MR   1:16.55    1:15.46 SILV   
                  36.00     1:15.46 (39.46)                                        
 26 Olsen, Liv I               9 RI Marlins-MR        1:16.46    1:15.70 SILV   
                  35.65     1:15.70 (40.05)                                        
 27 Harkins, Morgan P          9 Express Swimming-MR  1:15.49    1:16.11 SILV   
                  36.80     1:16.11 (39.31)                                        
 28 Finchelstein, Gabriela     9 RI Marlins-MR        1:16.38    1:16.21 SILV   
                  35.33     1:16.21 (40.88)                                        
 29 Sussner, Scarlett P       10 Badger-MR            1:16.06    1:16.34 SILV   
                  34.87     1:16.34 (41.47)                                        
 30 Quan, Sarah                9 QNS-MR               1:17.68    1:17.09 SILV   
                  36.65     1:17.09 (40.44)                                        
 31 Ray, Nidhi                10 WEST-MR              1:18.44    1:17.10 SILV   
                  36.64     1:17.10 (40.46)                                        
 32 Lam, Kylie L               9 FLY-MR               1:16.83    1:17.22 SILV   
                  36.62     1:17.22 (40.60)                                        
 33 Kang, Sunny                8 WEST-MR              1:18.09    1:17.34 SILV   
                  37.18     1:17.34 (40.16)                                        
 34 Bolino, Emma R            10 FREE-MR              1:15.55    1:17.70 SILV   
                  36.24     1:17.70 (41.46)                                        
 35 Kulins, Caitlin R          9 Express Swimming-MR  1:18.44    1:17.80 SILV   
 36 Bannon, Jane E             9 Flying Dolphins-MR   1:15.62    1:18.34 SILV   
                  35.06     1:18.34 (43.28)                                        
Non-Award Division  
  1 Sedky, Nour-Marie         10 RI Marlins-MR        1:10.36    1:07.66 JO     
                  32.52     1:07.66 (35.14)                                        
  2 Gonzalez, Emilianna       10 APEX-MR              1:10.11    1:08.53 JO     
                  32.72     1:08.53 (35.81)                                        
  3 Lord, Sophia              10 WEST-MR              1:11.54    1:09.25 JO     
                  32.88     1:09.25 (36.37)                                        
  4 Shannon, Casey D          10 Express Swimming-MR  1:10.42    1:09.54 JO     
                  33.15     1:09.54 (36.39)                                        
  5 Lankford, Avery A         10 Flying Dolphins-MR   1:11.09    1:09.61 JO     
                  32.47     1:09.61 (37.14)                                        
  6 Wood, Addison             10 Manhattan Makos-MR   1:17.19    1:19.23        
                  38.14     1:19.23 (41.09)                                        
  7 Miller, Imogen A          10 FREE-MR              1:17.16    1:19.77        
                  37.39     1:19.77 (42.38)                                        
  8 Li, Audrey                10 WEST-MR              1:17.53    1:20.32        
                  39.21     1:20.32 (41.11)                                        
  9 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR  1:16.93    1:22.74        
                  39.21     1:22.74 (43.53)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:29.99  JO
              2:30.00  SMAX
              2:49.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:30.00 - 2:49.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Shannon, Casey D          10 Express Swimming-MR  2:34.85    2:30.82 SILV   
                  33.81     1:11.24 (37.43)     1:51.46 (40.22)     2:30.82 (39.36)
  2 Gonzalez, Emilianna       10 APEX-MR              2:36.16    2:31.14 SILV   
                  32.82     1:11.16 (38.34)     1:50.52 (39.36)     2:31.14 (40.62)
  3 Sedky, Nour-Marie         10 RI Marlins-MR        2:39.06    2:31.98 SILV   
                                1:14.33 ( )     1:54.38 (40.05)     2:31.98 (37.60)
  4 Green, Joevannie J        10 Twisters-MR          2:39.02    2:35.34 SILV   
                  33.22     1:09.93 (36.71)     1:48.43 (38.50)     2:35.34 (46.91)
  5 Jiang, Lori                8 WEST-MR              2:39.14    2:35.64 SILV   
                  35.61     1:16.32 (40.71)     1:58.08 (41.76)     2:35.64 (37.56)
  6 Grozdanic, Milica         10 RI Marlins-MR        2:43.90    2:35.78 SILV   
  7 Lankford, Avery A         10 Flying Dolphins-MR   2:38.00    2:36.52 SILV   
                  34.02     1:13.75 (39.73)     1:55.18 (41.43)     2:36.52 (41.34)
  8 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR  2:37.62    2:36.58 SILV   
                  34.83     1:14.55 (39.72)     1:57.29 (42.74)     2:36.58 (39.29)
  9 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR  2:38.36    2:37.49 SILV   
 10 Brun, Sienna R             9 APEX-MR              2:43.49    2:39.87 SILV   
                  35.01     1:16.32 (41.31)     1:59.32 (43.00)     2:39.87 (40.55)
 11 Pattanakul, Megan          9 QNS-MR               2:40.82    2:40.87 SILV   
                  34.40     1:14.96 (40.56)     1:58.99 (44.03)     2:40.87 (41.88)
 12 Washington, Amira         10 TRI-MR               2:47.03    2:40.93 SILV   
                  35.71     1:16.62 (40.91)     1:59.43 (42.81)     2:40.93 (41.50)
 12 Baker, Nari A             10 Manhattan Makos-MR   2:47.86    2:40.93 SILV   
                  36.09     1:17.93 (41.84)     2:00.92 (42.99)     2:40.93 (40.01)
 14 Crisano, Leila             9 TRI-MR               2:46.75    2:41.21 SILV   
                  34.93     1:15.67 (40.74)     1:59.28 (43.61)     2:41.21 (41.93)
 15 Olsen, Liv I               9 RI Marlins-MR        2:46.59    2:42.95 SILV   
                  38.22     1:19.81 (41.59)     2:01.92 (42.11)     2:42.95 (41.03)
 16 Economakos, Vasiliky *    10 HS-MR                2:43.02    2:43.24 SILV   
                  37.96     1:18.88 (40.92)     2:03.02 (44.14)     2:43.24 (40.22)
 17 Estipular, Sharmaine Joy  10 Parks Sailfish-MR    2:44.46    2:43.66 SILV   
                  36.29     1:18.18 (41.89)     1:59.99 (41.81)     2:43.66 (43.67)
 18 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR    2:48.22    2:46.72 SILV   
                  36.32     1:17.51 (41.19)     2:01.92 (44.41)     2:46.72 (44.80)
 19 Chazov, Pelagia           10 FREE-MR              2:43.30    2:47.31 SILV   
                  37.34     1:19.85 (42.51)     2:06.41 (46.56)     2:47.31 (40.90)
 20 Wood, Addison             10 Manhattan Makos-MR   2:45.16    2:47.68 SILV   
                  37.83     1:20.23 (42.40)     2:04.99 (44.76)     2:47.68 (42.69)
Non-Award Division  
  1 Babyak, Eliza G           10 Badger-MR            2:33.40    2:26.10 JO     
                  32.28     1:09.16 (36.88)     1:47.60 (38.44)     2:26.10 (38.50)
  2 Samko, Clara Mae M        10 HS-MR                2:36.76    2:28.11 JO     
                  34.08     1:12.33 (38.25)     1:51.38 (39.05)     2:28.11 (36.73)
  3 Finchelstein, Gabriela     9 RI Marlins-MR        2:49.22    2:49.97        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.79  JO
                36.80  SMAX
                41.89  SILV
 Meet Qualifying:  36.80 - 41.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Babyak, Eliza G           10 Badger-MR              37.34      36.86 SILV   
  2 Milazzo, Lucia            10 Manhattan Makos-MR     36.87      37.34 SILV   
  3 Tan, Shanel E              9 QNS-MR                 38.12      37.95 SILV   
  4 Nalepka, Katie J          10 Badger-MR              40.27      38.14 SILV   
  5 Gonzalez, Emilianna       10 APEX-MR                40.26      38.24 SILV   
  6 Slarskey, Parker          10 Manhattan Makos-MR     38.65      38.26 SILV   
  7 Grozdanic, Milica         10 RI Marlins-MR          38.92      38.28 SILV   
  8 Economakos, Vasiliky *    10 HS-MR                  37.78      38.63 SILV   
  9 Miller, Imogen A          10 FREE-MR                38.81      38.73 SILV   
 10 Shannon, Casey D          10 Express Swimming-MR    38.84      38.79 SILV   
 11 Finchelstein, Gabriela     9 RI Marlins-MR          39.01      38.81 SILV   
 12 Li, Claire                10 Aquaflames-MR          38.35      39.19 SILV   
 13 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR      39.48      39.24 SILV   
 14 Meccia, Madison N         10 FREE-MR                39.91      39.54 SILV   
 15 Auchincloss, Lily S       10 Flying Dolphins-MR     41.75      39.71 SILV   
 16 Harkins, Morgan P          9 Express Swimming-MR    39.27      39.79 SILV   
 17 Washington, Amira         10 TRI-MR                 39.21      39.86 SILV   
 18 Lord, Sophia              10 WEST-MR                39.23      39.94 SILV   
 19 Esposito, Grace            9 TRI-MR                 40.93      40.09 SILV   
 20 Kang, Sunny                8 WEST-MR                40.20      40.28 SILV   
 21 Secilmis, Elisa B         10 Twisters-MR            40.32      40.29 SILV   
 22 Early, Lola J              9 Manhattan Makos-MR     41.83      40.39 SILV   
 22 Ellefsen, Ryann           10 TRI-MR                 40.91      40.39 SILV   
 24 Kizhnerman, Noa           10 Aquaflames-MR          41.73      40.47 SILV   
 25 Chazov, Pelagia           10 FREE-MR                40.99      40.49 SILV   
 26 Baker, Nari A             10 Manhattan Makos-MR     40.41      40.54 SILV   
 27 Bolino, Emma R            10 FREE-MR                38.35      40.60 SILV   
 28 Estipular, Sharmaine Joy  10 Parks Sailfish-MR      37.96      40.63 SILV   
 29 Virella, Christina        10 TRI-MR                 38.35      40.66 SILV   
 30 Chin, Cassidy *            8 HS-MR                  41.57      40.73 SILV   
 31 Yan, Madelyn               9 GATE-MR                41.08      40.74 SILV   
 32 Lamar, Sophia L            9 FREE-MR                41.53      40.75 SILV   
 33 McPartland, Zofia         10 Manhattan Makos-MR     41.13      40.94 SILV   
 34 Torres, Sofia R            8 WEST-MR                40.09      40.95 SILV   
 35 Henry, Paige              10 CAS-MR                 41.26      41.07 SILV   
 35 Jorsling, Jisella C        8 UN-MR                  40.91      41.07 SILV   
 37 Ford, Madeline G          10 Badger-MR              40.19      41.08 SILV   
 38 Tavitian, Charlize S      10 Badger-MR              41.73      41.09 SILV   
 39 Li, Audrey                10 WEST-MR                41.80      41.22 SILV   
 40 Crisano, Leila             9 TRI-MR                 40.53      41.27 SILV   
 41 Lin, Wenxi                10 CIY-MR                 40.67      41.36 SILV   
 42 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR    41.79      41.54 SILV   
 43 Hlinka, Maria H           10 HS-MR                  40.18      41.85 SILV   
Non-Award Division  
  1 Ma, Ariana M              10 MPNY-MR                39.27      36.52 JO     
  2 Minster, Logan M           9 Express Swimming-MR    39.61      36.62 JO     
  3 Chen, Audrey              10 Express Swimming-MR    38.06      36.77 JO     
  4 Chen, Chiara              10 NCAC-MR                41.27      42.08        
  5 Argondizzo, Daniela J     10 Express Swimming-MR    41.61      42.15        
  6 O'Byrne, Rory L            8 Badger-MR              41.63      42.31        
  7 Chan, Kaylee N             9 Express Swimming-MR    41.79      42.35        
  8 Kulins, Caitlin R          9 Express Swimming-MR    41.04      42.39        
  9 Brun, Sienna R             9 APEX-MR                41.06      42.61        
 10 Hardart, Caroline F       10 Badger-MR              40.04      42.63        
 11 Hogan, Kayla J            10 Express Swimming-MR    41.36      43.07        
 12 Galang, Kam R              9 FLY-MR                 41.82      43.09        
 13 Ibrahim, Hana             10 Twisters-MR            41.01      44.24        
 14 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR              40.37      44.65        
 15 Langerfeld, Julia A        7 WEST-MR                41.36      46.59        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:19.49  JO
              1:19.50  SMAX
              1:33.09  SILV
 Meet Qualifying:  1:19.50 - 1:33.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Milazzo, Lucia            10 Manhattan Makos-MR   1:21.50    1:20.12 SILV   
                  39.08     1:20.12 (41.04)                                        
  2 Ford, Madeline G          10 Badger-MR            1:28.60    1:20.26 SILV   
                  39.78     1:20.26 (40.48)                                        
  3 Slarskey, Parker          10 Manhattan Makos-MR   1:21.95    1:20.43 SILV   
                  39.13     1:20.43 (41.30)                                        
  4 Grozdanic, Milica         10 RI Marlins-MR        1:22.09    1:20.95 SILV   
                  39.60     1:20.95 (41.35)                                        
  5 Chen, Audrey              10 Express Swimming-MR  1:20.58    1:21.19 SILV   
                  39.32     1:21.19 (41.87)                                        
  6 Meccia, Madison N         10 FREE-MR              1:22.52    1:21.39 SILV   
                  40.04     1:21.39 (41.35)                                        
  7 Estipular, Sharmaine Joy  10 Parks Sailfish-MR    1:21.37    1:21.82 SILV   
                  39.23     1:21.82 (42.59)                                        
  8 Shannon, Casey D          10 Express Swimming-MR  1:25.71    1:21.83 SILV   
                  39.14     1:21.83 (42.69)                                        
  9 Nalepka, Katie J          10 Badger-MR            1:27.02    1:23.08 SILV   
                  39.15     1:23.08 (43.93)                                        
 10 Early, Lola J              9 Manhattan Makos-MR   1:27.78    1:23.96 SILV   
                  41.13     1:23.96 (42.83)                                        
 11 Henry, Paige              10 CAS-MR               1:28.61    1:24.25 SILV   
 12 Li, Claire                10 Aquaflames-MR        1:25.97    1:25.18 SILV   
                  41.04     1:25.18 (44.14)                                        
 13 Lankford, Avery A         10 Flying Dolphins-MR   1:21.93    1:25.30 SILV   
                  41.38     1:25.30 (43.92)                                        
 14 Auchincloss, Lily S       10 Flying Dolphins-MR   1:31.85    1:25.31 SILV   
                  41.77     1:25.31 (43.54)                                        
 15 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR  1:24.83    1:25.51 SILV   
 16 Harkins, Morgan P          9 Express Swimming-MR  1:25.78    1:26.03 SILV   
                  41.49     1:26.03 (44.54)                                        
 17 Miller, Imogen A          10 FREE-MR              1:24.88    1:26.59 SILV   
                  41.55     1:26.59 (45.04)                                        
 18 Esposito, Grace            9 TRI-MR               1:30.80    1:26.77 SILV   
                  43.20     1:26.77 (43.57)                                        
 19 McPartland, Zofia         10 Manhattan Makos-MR   1:29.66    1:27.14 SILV   
                  42.20     1:27.14 (44.94)                                        
 20 Lamar, Sophia L            9 FREE-MR              1:31.88    1:27.42 SILV   
                  41.45     1:27.42 (45.97)                                        
 21 Finchelstein, Gabriela     9 RI Marlins-MR        1:26.66    1:27.46 SILV   
                  42.71     1:27.46 (44.75)                                        
 22 Brun, Sienna R             9 APEX-MR              1:28.19    1:27.54 SILV   
                  41.95     1:27.54 (45.59)                                        
 23 Hardart, Caroline F       10 Badger-MR            1:32.54    1:27.60 SILV   
                  44.01     1:27.60 (43.59)                                        
 24 Kizhnerman, Noa           10 Aquaflames-MR        1:32.66    1:27.62 SILV   
                  42.97     1:27.62 (44.65)                                        
 25 Economakos, Vasiliky *    10 HS-MR                1:31.67    1:27.66 SILV   
                  40.64     1:27.66 (47.02)                                        
 25 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR    1:24.81    1:27.66 SILV   
                  41.96     1:27.66 (45.70)                                        
 27 Chan, Kaylee N             9 Express Swimming-MR  1:32.05    1:28.21 SILV   
                  43.25     1:28.21 (44.96)                                        
 28 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR  1:27.75    1:28.32 SILV   
                  43.11     1:28.32 (45.21)                                        
 29 Baker, Nari A             10 Manhattan Makos-MR   1:27.62    1:28.61 SILV   
                  42.97     1:28.61 (45.64)                                        
 30 Chen, Chiara              10 NCAC-MR              1:29.06    1:28.68 SILV   
 31 Pagano, Krista R           9 Express Swimming-MR  1:30.55    1:28.80 SILV   
                  43.39     1:28.80 (45.41)                                        
 32 Yan, Madelyn               9 GATE-MR              1:27.84    1:28.90 SILV   
                  42.65     1:28.90 (46.25)                                        
 33 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR            1:28.04    1:29.05 SILV   
                  42.57     1:29.05 (46.48)                                        
 34 Wood, Addison             10 Manhattan Makos-MR   1:27.77    1:29.83 SILV   
                  44.57     1:29.83 (45.26)                                        
 35 Kulins, Caitlin R          9 Express Swimming-MR  1:26.60    1:30.11 SILV   
                  44.16     1:30.11 (45.95)                                        
 36 Gyaltsen, Riksung T       10 Twisters-MR          1:29.75    1:31.05 SILV   
                  45.06     1:31.05 (45.99)                                        
 37 Lengyel, Sophia           10 RI Marlins-MR        1:31.14    1:31.20 SILV   
                  44.35     1:31.20 (46.85)                                        
 38 Jorsling, Jisella C        8 UN-MR                1:32.58    1:31.89 SILV   
 39 Tavitian, Charlize S      10 Badger-MR            1:29.56    1:32.67 SILV   
                  44.62     1:32.67 (48.05)                                        
 40 Quan, Sarah                9 QNS-MR               1:27.96    1:32.90 SILV   
                  44.69     1:32.90 (48.21)                                        
 41 Greenberg, Ariel S         9 WEST-MR              1:29.15    1:33.07 SILV   
                  45.11     1:33.07 (47.96)                                        
Non-Award Division  
  1 Tesovic, Tamara           10 RI Marlins-MR        1:19.53    1:15.09 JO     
                  36.54     1:15.09 (38.55)                                        
  2 Babyak, Eliza G           10 Badger-MR            1:20.55    1:17.12 JO     
                  36.78     1:17.12 (40.34)                                        
  3 Minster, Logan M           9 Express Swimming-MR  1:24.10    1:17.38 JO     
                  37.50     1:17.38 (39.88)                                        
  4 Nassar, Noor               9 Twisters-MR          1:21.02    1:18.38 JO     
                  37.84     1:18.38 (40.54)                                        
  5 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR  1:30.57    1:33.74        
                  45.09     1:33.74 (48.65)                                        
  6 Ellefsen, Ryann           10 TRI-MR               1:31.85    1:34.53        
                  45.12     1:34.53 (49.41)                                        
  7 Li, Ashley                 9 QNS-MR               1:27.70    1:34.62        
                  46.47     1:34.62 (48.15)                                        
  8 Ibrahim, Hana             10 Twisters-MR          1:32.20    1:35.00        
                  45.92     1:35.00 (49.08)                                        
  9 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR  1:29.50    1:36.93        
                  45.81     1:36.93 (51.12)                                        
 -- Chazov, Pelagia           10 FREE-MR              1:25.32         DQ        
      Declared false start
 -- Chin, Cassidy *            8 HS-MR                1:30.28         DQ        
      Delay initiating turn
                  41.09          DQ (46.43)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.59  JO
                42.60  SMAX
                47.79  SILV
 Meet Qualifying:  42.60 - 47.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Auchincloss, Lily S       10 Flying Dolphins-MR     45.58      42.97 SILV   
  2 Chen, Audrey              10 Express Swimming-MR    42.88      43.16 SILV   
  3 Wood, Addison             10 Manhattan Makos-MR     42.75      43.45 SILV   
  4 Jiang, Lori                8 WEST-MR                44.31      43.56 SILV   
  5 Slarskey, Parker          10 Manhattan Makos-MR     44.06      43.81 SILV   
  6 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR    43.70      43.84 SILV   
  7 Shannon, Casey D          10 Express Swimming-MR    44.58      44.07 SILV   
  8 Ray, Nidhi                10 WEST-MR                44.49      44.16 SILV   
  9 Estipular, Sharmaine Joy  10 Parks Sailfish-MR      45.59      44.19 SILV   
 10 Hardart, Caroline F       10 Badger-MR              46.82      44.23 SILV   
 11 Gyaltsen, Riksung T       10 Twisters-MR            44.86      44.25 SILV   
 12 Nassar, Noor               9 Twisters-MR            44.79      44.30 SILV   
 13 Milazzo, Lucia            10 Manhattan Makos-MR     44.41      44.35 SILV   
 14 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR      43.65      44.43 SILV   
 15 Torres, Sofia R            8 WEST-MR                44.96      44.51 SILV   
 16 Ibrahim, Hana             10 Twisters-MR            44.86      44.65 SILV   
 17 Pattanakul, Megan          9 QNS-MR                 44.38      44.67 SILV   
 18 Lin, Wenxi                10 CIY-MR                 45.34      45.16 SILV   
 19 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR    47.60      45.23 SILV   
 20 Zhang, Erica A            10 GATE-MR                45.64      45.38 SILV   
 21 Jorsling, Jisella C        8 UN-MR                  46.47      45.40 SILV   
 22 Tavitian, Charlize S      10 Badger-MR              47.25      45.57 SILV   
 23 Vilensky, Isabel T        10 UN-MR                  46.42      45.65 SILV   
 24 Early, Lola J              9 Manhattan Makos-MR     47.22      45.72 SILV   
 24 Corkery, Julia K           9 Manhattan Makos-MR     46.37      45.72 SILV   
 26 Quan, Sarah                9 QNS-MR                 45.27      45.87 SILV   
 27 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR              46.77      46.15 SILV   
 28 Lengyel, Sophia           10 RI Marlins-MR          46.36      46.25 SILV   
 29 Baker, Nari A             10 Manhattan Makos-MR     46.27      46.70 SILV   
 30 Argondizzo, Daniela J     10 Express Swimming-MR    46.79      46.98 SILV   
 31 Lazebnik, Gianetta        10 MPNY-MR                47.16      47.09 SILV   
 32 Olsen, Liv I               9 RI Marlins-MR          47.14      47.11 SILV   
 33 Miller, Imogen A          10 FREE-MR                46.61      47.25 SILV   
Non-Award Division  
  1 Tesovic, Tamara           10 RI Marlins-MR          46.76      39.66 JO     
  2 Babyak, Eliza G           10 Badger-MR              43.51      40.99 JO     
  3 Damelio, Theodora M       10 FREE-MR                43.48      41.03 JO     
  4 Chazov, Pelagia           10 FREE-MR                44.17      41.15 JO     
  5 Lopez, Kayla              10 TRI-MR                 43.08      41.34 JO     
  6 Samko, Clara Mae M        10 HS-MR                  43.44      41.70 JO     
  7 Nalepka, Katie J          10 Badger-MR              44.12      42.47 JO     
  8 Finchelstein, Gabriela     9 RI Marlins-MR          44.06      42.60 SMAX   
  9 Li, Ashley                 9 QNS-MR                 46.22      48.11        
 10 Galang, Kam R              9 FLY-MR                 46.48      48.28        
 11 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR    46.62      48.39        
 12 Shah, Jaya R              10 Flying Dolphins-MR     47.03      48.43        
 13 Chen, Chiara              10 NCAC-MR                46.36      48.46        
 14 Lam, Kylie L               9 FLY-MR                 46.49      48.52        
 15 Brun, Sienna R             9 APEX-MR                46.83      48.58        
 16 Kulins, Caitlin R          9 Express Swimming-MR    46.38      49.25        
 17 Bolino, Emma R            10 FREE-MR                47.01      49.55        
 -- Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR    46.35         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:31.99  JO
              1:32.00  SMAX
              1:46.19  SILV
 Meet Qualifying:  1:32.00 - 1:46.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Slarskey, Parker          10 Manhattan Makos-MR   1:33.99    1:32.07 SILV   
                  44.10     1:32.07 (47.97)                                        
  2 Abbas, Menna              10 TRI-MR               1:33.84    1:32.31 SILV   
                  43.03     1:32.31 (49.28)                                        
  3 Wood, Addison             10 Manhattan Makos-MR   1:32.88    1:32.40 SILV   
                  45.07     1:32.40 (47.33)                                        
  4 Jiang, Lori                8 WEST-MR              1:38.32    1:33.05 SILV   
                  43.87     1:33.05 (49.18)                                        
  5 Finchelstein, Gabriela     9 RI Marlins-MR        1:36.83    1:34.12 SILV   
                  46.10     1:34.12 (48.02)                                        
  6 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR    1:36.53    1:35.23 SILV   
                  45.07     1:35.23 (50.16)                                        
  7 Lankford, Avery A         10 Flying Dolphins-MR   1:36.53    1:35.67 SILV   
                  46.21     1:35.67 (49.46)                                        
  8 Secilmis, Elisa B         10 Twisters-MR          1:36.63    1:36.07 SILV   
                  45.35     1:36.07 (50.72)                                        
  9 Nassar, Noor               9 Twisters-MR          1:36.29    1:36.15 SILV   
                  46.55     1:36.15 (49.60)                                        
 10 Virella, Christina        10 TRI-MR               1:38.31    1:36.16 SILV   
                  47.03     1:36.16 (49.13)                                        
 11 Ray, Nidhi                10 WEST-MR              1:35.07    1:36.20 SILV   
                  45.89     1:36.20 (50.31)                                        
 12 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR  1:32.92    1:36.64 SILV   
                  45.53     1:36.64 (51.11)                                        
 13 Shannon, Casey D          10 Express Swimming-MR  1:38.88    1:36.75 SILV   
                  46.03     1:36.75 (50.72)                                        
 14 Torres, Sofia R            8 WEST-MR              1:38.43    1:37.22 SILV   
                  45.09     1:37.22 (52.13)                                        
 15 Ibrahim, Hana             10 Twisters-MR          1:37.69    1:37.71 SILV   
                  46.70     1:37.71 (51.01)                                        
 16 Li, Audrey                10 WEST-MR              1:37.46    1:37.86 SILV   
                  46.16     1:37.86 (51.70)                                        
 17 Zhang, Erica A            10 GATE-MR              1:44.64    1:38.07 SILV   
                  45.99     1:38.07 (52.08)                                        
 18 Economakos, Vasiliky *    10 HS-MR                1:38.66    1:38.74 SILV   
                  47.56     1:38.74 (51.18)                                        
 19 Gyaltsen, Riksung T       10 Twisters-MR          1:36.73    1:38.91 SILV   
                  46.81     1:38.91 (52.10)                                        
 20 Vilensky, Isabel T        10 UN-MR                1:38.01    1:39.04 SILV   
                  47.00     1:39.04 (52.04)                                        
 21 Milazzo, Lucia            10 Manhattan Makos-MR   1:37.47    1:39.19 SILV   
                  46.17     1:39.19 (53.02)                                        
 22 Estipular, Sharmaine Joy  10 Parks Sailfish-MR    1:41.20    1:39.20 SILV   
                  45.85     1:39.20 (53.35)                                        
 23 Auchincloss, Lily S       10 Flying Dolphins-MR   1:40.71    1:39.24 SILV   
                  48.28     1:39.24 (50.96)                                        
 24 Hardart, Caroline F       10 Badger-MR            1:41.13    1:39.28 SILV   
                  47.00     1:39.28 (52.28)                                        
 25 Quan, Sarah                9 QNS-MR               1:35.69    1:39.69 SILV   
                  48.78     1:39.69 (50.91)                                        
 26 Hlinka, Maria H           10 HS-MR                1:40.38    1:39.76 SILV   
                  47.86     1:39.76 (51.90)                                        
 27 Baker, Nari A             10 Manhattan Makos-MR   1:40.36    1:40.58 SILV   
                  46.94     1:40.58 (53.64)                                        
 28 Li, Ashley                 9 QNS-MR               1:40.95    1:40.75 SILV   
                  48.90     1:40.75 (51.85)                                        
 29 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR  1:42.02    1:41.27 SILV   
                  48.08     1:41.27 (53.19)                                        
 30 Corkery, Julia K           9 Manhattan Makos-MR   1:45.21    1:41.73 SILV   
                  49.01     1:41.73 (52.72)                                        
 31 Huang, Cheri K             9 HS-MR                1:42.96    1:42.16 SILV   
                  48.05     1:42.16 (54.11)                                        
 32 Akdas, Julia               9 Twisters-MR          1:45.52    1:43.02 SILV   
                  48.23     1:43.02 (54.79)                                        
 33 Argondizzo, Daniela J     10 Express Swimming-MR  1:43.53    1:43.29 SILV   
                  49.41     1:43.29 (53.88)                                        
 34 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR  1:45.41    1:43.31 SILV   
                  50.81     1:43.31 (52.50)                                        
 35 Tourevski, Sima L          9 Express Swimming-MR  1:44.50    1:43.64 SILV   
                  49.73     1:43.64 (53.91)                                        
 36 Tavitian, Charlize S      10 Badger-MR            1:45.24    1:43.70 SILV   
                  48.48     1:43.70 (55.22)                                        
 37 Hogan, Kayla J            10 Express Swimming-MR  1:40.85    1:43.95 SILV   
                  49.78     1:43.95 (54.17)                                        
 38 Rodriguez, Bella D        10 KB Makos-MR          1:45.26    1:44.77 SILV   
                  50.38     1:44.77 (54.39)                                        
 39 Asinovski, Leah J         10 WEST-MR              1:45.05    1:45.14 SILV   
                  49.68     1:45.14 (55.46)                                        
 39 Knight, Sienna A          10 Badger-MR            1:44.45    1:45.14 SILV   
                  48.79     1:45.14 (56.35)                                        
 41 Olsen, Liv I               9 RI Marlins-MR        1:42.27    1:45.24 SILV   
                  50.98     1:45.24 (54.26)                                        
 42 Chan, Kaylee N             9 Express Swimming-MR  1:45.23    1:45.49 SILV   
                  50.93     1:45.49 (54.56)                                        
 43 Lam, Kylie L               9 FLY-MR               1:43.17    1:45.62 SILV   
                  52.44     1:45.62 (53.18)                                        
 44 Chin, Cassidy *            8 HS-MR                1:41.56    1:46.09 SILV   
                  50.30     1:46.09 (55.79)                                        
Non-Award Division  
  1 Ma, Ariana M              10 MPNY-MR              1:35.75    1:25.69 JO     
                  39.80     1:25.69 (45.89)                                        
  2 Damelio, Theodora M       10 FREE-MR              1:32.60    1:30.58 JO     
                  43.55     1:30.58 (47.03)                                        
  3 Babyak, Eliza G           10 Badger-MR            1:35.75    1:30.80 JO     
                  41.46     1:30.80 (49.34)                                        
  4 Lopez, Kayla              10 TRI-MR               1:33.06    1:31.28 JO     
                  43.98     1:31.28 (47.30)                                        
  5 Larson, Addie R            9 FREE-MR              1:44.09    1:46.40        
                  51.07     1:46.40 (55.33)                                        
  6 Miller, Imogen A          10 FREE-MR              1:41.54    1:47.39        
                  50.44     1:47.39 (56.95)                                        
  7 Chen, Chiara              10 NCAC-MR              1:44.67    1:47.95        
                  50.51     1:47.95 (57.44)                                        
  8 Shah, Jaya R              10 Flying Dolphins-MR   1:44.79    1:48.90        
                  51.23     1:48.90 (57.67)                                        
  9 Kulins, Caitlin R          9 Express Swimming-MR  1:41.35    1:51.55        
                  52.10     1:51.55 (59.45)                                        
 10 Greenberg, Ariel S         9 WEST-MR              1:44.72    1:51.85        
                  52.58     1:51.85 (59.27)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                35.69  JO
                35.70  SMAX
                42.39  SILV
 Meet Qualifying:  35.70 - 42.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Damelio, Theodora M       10 FREE-MR                41.46      35.94 SILV   
  2 Meccia, Madison N         10 FREE-MR                36.63      36.72 SILV   
  3 Washington, Amira         10 TRI-MR                 36.76      36.87 SILV   
  4 Vilensky, Isabel T        10 UN-MR                  39.00      36.96 SILV   
  5 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR      36.76      37.11 SILV   
  6 Chen, Audrey              10 Express Swimming-MR    38.35      37.22 SILV   
  7 Li, Claire                10 Aquaflames-MR          38.04      37.30 SILV   
  8 Crisano, Leila             9 TRI-MR                 39.21      37.36 SILV   
  9 Torres, Sofia R            8 WEST-MR                41.18      37.48 SILV   
 10 Lord, Sophia              10 WEST-MR                39.24      37.87 SILV   
 11 Grozdanic, Milica         10 RI Marlins-MR          39.57      37.89 SILV   
 11 Virella, Christina        10 TRI-MR                 41.36      37.89 SILV   
 13 Chazov, Pelagia           10 FREE-MR                37.87      38.01 SILV   
 14 Lankford, Avery A         10 Flying Dolphins-MR     37.37      38.22 SILV   
 15 Tan, Shanel E              9 QNS-MR                 38.43      38.43 SILV   
 16 Nalepka, Katie J          10 Badger-MR              39.88      38.45 SILV   
 17 Quan, Sarah                9 QNS-MR                 38.32      38.86 SILV   
 18 Xiao, Lucia               10 Flying Dolphins-MR     39.33      38.89 SILV   
 19 Lam, Kylie L               9 FLY-MR                 39.59      39.31 SILV   
 20 Zhang, Erica A            10 GATE-MR                37.20      39.37 SILV   
 21 Olsen, Liv I               9 RI Marlins-MR          38.51      39.94 SILV   
 22 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR    42.22      40.18 SILV   
 23 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR    39.48      40.34 SILV   
 24 Lin, Wenxi                10 CIY-MR                 38.82      40.72 SILV   
 25 Secilmis, Elisa B         10 Twisters-MR            40.09      40.85 SILV   
 26 Milazzo, Lucia            10 Manhattan Makos-MR     38.44      40.89 SILV   
 27 Li, Ashley                 9 QNS-MR                 40.98      40.99 SILV   
 28 London, Darby R           10 BKR-MR                 39.18      41.12 SILV   
 29 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR              39.45      41.17 SILV   
 30 Brun, Sienna R             9 APEX-MR                41.41      41.25 SILV   
 31 McPartland, Zofia         10 Manhattan Makos-MR     40.04      41.27 SILV   
 32 Chin, Cassidy *            8 HS-MR                  41.51      41.46 SILV   
 32 Slarskey, Parker          10 Manhattan Makos-MR     42.20      41.46 SILV   
 34 Kang, Sunny                8 WEST-MR                40.51      41.51 SILV   
 35 Reyes Aguirre, Juana      10 APEX-MR                41.81      41.64 SILV   
 36 Ellefsen, Ryann           10 TRI-MR                 40.74      41.98 SILV   
Non-Award Division  
  1 Tesovic, Tamara           10 RI Marlins-MR          37.86      33.66 JO     
  2 Babyak, Eliza G           10 Badger-MR              36.64      35.46 JO     
  3 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR    41.32      42.79        
  4 Bolino, Emma R            10 FREE-MR                40.01      42.95        
  5 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR    41.91      43.14        
  6 Baker, Nari A             10 Manhattan Makos-MR     41.53      43.19        
  7 Wood, Addison             10 Manhattan Makos-MR     38.61      43.66        
  8 Greenberg, Ariel S         9 WEST-MR                41.45      44.29        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:24.99  JO
              1:25.00  SMAX
              1:37.99  SILV
 Meet Qualifying:  1:25.00 - 1:37.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lankford, Avery A         10 Flying Dolphins-MR   1:26.66    1:27.59 SILV   
                  40.40     1:27.59 (47.19)                                        
  2 Milazzo, Lucia            10 Manhattan Makos-MR   1:30.77    1:27.97 SILV   
                  42.55     1:27.97 (45.42)                                        
  3 Chen, Audrey              10 Express Swimming-MR  1:27.74    1:28.46 SILV   
                  41.44     1:28.46 (47.02)                                        
  4 Quan, Sarah                9 QNS-MR               1:28.89    1:29.69 SILV   
                  40.82     1:29.69 (48.87)                                        
  5 Damelio, Theodora M       10 FREE-MR              1:36.76    1:29.87 SILV   
                  43.13     1:29.87 (46.74)                                        
  6 Crisano, Leila             9 TRI-MR               1:29.96    1:29.92 SILV   
                  40.16     1:29.92 (49.76)                                        
  7 Brun, Sienna R             9 APEX-MR              1:34.50    1:33.43 SILV   
                  42.57     1:33.43 (50.86)                                        
  8 Wood, Addison             10 Manhattan Makos-MR   1:30.37    1:35.49 SILV   
                  42.43     1:35.49 (53.06)                                        
  9 Washington, Amira         10 TRI-MR               1:32.05    1:36.01 SILV   
                  41.47     1:36.01 (54.54)                                        
Non-Award Division  
  1 Olsen, Liv I               9 RI Marlins-MR        1:26.97    1:22.63 JO     
                  39.80     1:22.63 (42.83)                                        
  2 Lord, Sophia              10 WEST-MR              1:25.21    1:23.25 JO     
                  37.48     1:23.25 (45.77)                                        
  3 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR  1:35.36    1:38.74        
                  45.48     1:38.74 (53.26)                                        
  4 Li, Ashley                 9 QNS-MR               1:35.50    1:39.25        
                  44.61     1:39.25 (54.64)                                        
  5 Xiao, Lucia               10 Flying Dolphins-MR   1:36.66    1:39.44        
                  43.63     1:39.44 (55.81)                                        
  6 Henry, Paige              10 CAS-MR               1:36.95    1:40.14        
                  44.99     1:40.14 (55.15)                                        
  7 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR  1:34.81    1:40.38        
                  46.67     1:40.38 (53.71)                                        
  8 Reyes Aguirre, Juana      10 APEX-MR              1:33.39    1:40.50        
                  43.96     1:40.50 (56.54)                                        
  9 Greenberg, Ariel S         9 WEST-MR              1:34.77    1:41.07        
                  44.44     1:41.07 (56.63)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:19.99  JO
              1:20.00  SMAX
              1:28.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:20.00 - 1:28.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Nassar, Noor               9 Twisters-MR          1:25.54    1:20.71 SILV   
                  35.85     1:20.71 (44.86)                                        
  2 Chen, Audrey              10 Express Swimming-MR  1:27.43    1:21.03 SILV   
                  38.02     1:21.03 (43.01)                                        
  3 Meccia, Madison N         10 FREE-MR              1:23.68    1:22.50 SILV   
                  40.53     1:22.50 (41.97)                                        
  4 Torres, Sofia R            8 WEST-MR              1:27.08    1:23.10 SILV   
                  38.76     1:23.10 (44.34)                                        
  5 Lankford, Avery A         10 Flying Dolphins-MR   1:21.89    1:23.87 SILV   
                  38.04     1:23.87 (45.83)                                        
  6 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR    1:23.88    1:23.92 SILV   
                  39.39     1:23.92 (44.53)                                        
  7 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR  1:22.92    1:24.64 SILV   
                  40.60     1:24.64 (44.04)                                        
  8 Economakos, Vasiliky *    10 HS-MR                1:23.04    1:24.76 SILV   
                  39.50     1:24.76 (45.26)                                        
  9 Zhang, Erica A            10 GATE-MR              1:24.88    1:24.79 SILV   
                  39.55     1:24.79 (45.24)                                        
 10 Ray, Nidhi                10 WEST-MR              1:25.85    1:25.32 SILV   
                  38.46     1:25.32 (46.86)                                        
 11 Quan, Sarah                9 QNS-MR               1:26.51    1:25.33 SILV   
                  40.59     1:25.33 (44.74)                                        
 12 Pattanakul, Megan          9 QNS-MR               1:21.57    1:25.44 SILV   
                  38.01     1:25.44 (47.43)                                        
 13 Wood, Addison             10 Manhattan Makos-MR   1:24.87    1:25.89 SILV   
                  40.46     1:25.89 (45.43)                                        
 14 Milazzo, Lucia            10 Manhattan Makos-MR   1:22.56    1:25.93 SILV   
                  39.38     1:25.93 (46.55)                                        
 15 Chazov, Pelagia           10 FREE-MR              1:27.22    1:26.60 SILV   
                  41.56     1:26.60 (45.04)                                        
 16 Shannon, Casey D          10 Express Swimming-MR  1:27.20    1:26.69 SILV   
                  40.48     1:26.69 (46.21)                                        
 17 Abbas, Menna              10 TRI-MR               1:28.36    1:26.89 SILV   
                  41.29     1:26.89 (45.60)                                        
 18 Lin, Wenxi                10 CIY-MR               1:24.95    1:26.91 SILV   
                  40.73     1:26.91 (46.18)                                        
 19 Lam, Kylie L               9 FLY-MR               1:26.81    1:26.92 SILV   
                  41.26     1:26.92 (45.66)                                        
 20 Slarskey, Parker          10 Manhattan Makos-MR   1:25.30    1:26.96 SILV   
                  40.18     1:26.96 (46.78)                                        
 21 Baker, Nari A             10 Manhattan Makos-MR   1:28.41    1:27.43 SILV   
                  40.79     1:27.43 (46.64)                                        
 22 Washington, Amira         10 TRI-MR               1:26.98    1:27.64 SILV   
                  39.46     1:27.64 (48.18)                                        
 23 Bolino, Emma R            10 FREE-MR              1:27.02    1:28.55 SILV   
                  38.84     1:28.55 (49.71)                                        
 24 Estipular, Sharmaine Joy  10 Parks Sailfish-MR    1:26.93    1:28.58 SILV   
                  41.30     1:28.58 (47.28)                                        
Non-Award Division  
  1 Sedky, Nour-Marie         10 RI Marlins-MR        1:20.97    1:17.55 JO     
                  37.75     1:17.55 (39.80)                                        
  2 Gonzalez, Emilianna       10 APEX-MR              1:21.22    1:17.63 JO     
                  37.94     1:17.63 (39.69)                                        
  3 Damelio, Theodora M       10 FREE-MR              1:20.53    1:17.64 JO     
                  36.37     1:17.64 (41.27)                                        
  4 Jiang, Lori                8 WEST-MR              1:21.24    1:18.50 JO     
                  35.28     1:18.50 (43.22)                                        
  5 Lord, Sophia              10 WEST-MR              1:20.99    1:19.07 JO     
                  37.06     1:19.07 (42.01)                                        
  6 Vilensky, Isabel T        10 UN-MR                1:20.48    1:19.88 JO     
                  36.29     1:19.88 (43.59)                                        
  7 Li, Ashley                 9 QNS-MR               1:28.10    1:29.24        
  8 Greenberg, Ariel S         9 WEST-MR              1:27.27    1:29.54        
                  41.20     1:29.54 (48.34)                                        
  9 Chin, Cassidy *            8 HS-MR                1:26.59    1:30.28        
                  41.08     1:30.28 (49.20)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:49.99  JO
              2:50.00  SMAX
              3:13.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:50.00 - 3:13.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Nassar, Noor               9 Twisters-MR          2:59.18    2:51.31 SILV   
                  36.09     1:18.26 (42.17)     2:12.91 (54.65)     2:51.31 (38.40)
  2 Jiang, Lori                8 WEST-MR              3:05.40    2:53.80 SILV   
                  35.59     1:19.55 (43.96)   2:53.80 (1:34.25)                    
  3 Vilensky, Isabel T        10 UN-MR                2:58.65    2:54.26 SILV   
                  38.78     1:23.55 (44.77)     2:16.99 (53.44)     2:54.26 (37.27)
  4 Meccia, Madison N         10 FREE-MR              2:52.56    2:55.66 SILV   
                  40.37     1:26.12 (45.75)     2:15.13 (49.01)     2:55.66 (40.53)
  5 Shannon, Casey D          10 Express Swimming-MR  3:00.61    2:56.43 SILV   
                  45.27     1:27.73 (42.46)     2:18.98 (51.25)     2:56.43 (37.45)
  6 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR  3:00.29    2:56.81 SILV   
                  43.56     1:25.74 (42.18)     2:19.26 (53.52)     2:56.81 (37.55)
  7 Chen, Audrey              10 Express Swimming-MR  3:06.03    2:57.69 SILV   
                  40.38     1:24.93 (44.55)     2:17.69 (52.76)     2:57.69 (40.00)
  8 Lankford, Avery A         10 Flying Dolphins-MR   2:58.14    2:59.02 SILV   
                  39.28     1:26.62 (47.34)     2:19.98 (53.36)     2:59.02 (39.04)
  9 Chazov, Pelagia           10 FREE-MR              2:59.99    2:59.23 SILV   
                  40.12     1:27.61 (47.49)     2:19.03 (51.42)     2:59.23 (40.20)
 10 Milazzo, Lucia            10 Manhattan Makos-MR   3:02.05    2:59.28 SILV   
                  41.88     1:24.73 (42.85)     2:18.89 (54.16)     2:59.28 (40.39)
 11 Economakos, Vasiliky *    10 HS-MR                3:08.75    2:59.49 SILV   
                  43.24     1:27.87 (44.63)     2:21.47 (53.60)     2:59.49 (38.02)
 12 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR    3:08.15    2:59.84 SILV   
                  39.77     1:25.80 (46.03)     2:19.55 (53.75)     2:59.84 (40.29)
 13 Secilmis, Elisa B         10 Twisters-MR          3:03.33    3:01.15 SILV   
                  44.27     1:30.24 (45.97)     2:23.92 (53.68)     3:01.15 (37.23)
 14 Quan, Sarah                9 QNS-MR               3:02.36    3:01.72 SILV   
                  40.43     1:28.64 (48.21)     2:21.07 (52.43)     3:01.72 (40.65)
 15 Slarskey, Parker          10 Manhattan Makos-MR   3:01.04    3:02.21 SILV   
                  45.19     1:28.26 (43.07)     2:21.84 (53.58)     3:02.21 (40.37)
 16 Wood, Addison             10 Manhattan Makos-MR   3:00.70    3:02.96 SILV   
                  42.93     1:29.95 (47.02)     2:20.74 (50.79)     3:02.96 (42.22)
 17 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR  3:07.34    3:04.77 SILV   
                  42.89     1:29.78 (46.89)     2:25.32 (55.54)     3:04.77 (39.45)
 18 Washington, Amira         10 TRI-MR               3:09.28    3:05.61 SILV   
                  40.10     1:25.22 (45.12)     2:24.68 (59.46)     3:05.61 (40.93)
 19 Li, Ashley                 9 QNS-MR               3:10.15    3:08.44 SILV   
                  44.73     1:32.35 (47.62)     2:26.25 (53.90)     3:08.44 (42.19)
 20 Tan, Shanel E              9 QNS-MR               3:05.84    3:13.85 SILV   
                  39.30     1:26.24 (46.94)     2:22.57 (56.33)     3:13.85 (51.28)
Non-Award Division  
  1 Tesovic, Tamara           10 RI Marlins-MR        2:51.95    2:41.88 JO     
                  36.20     1:17.13 (40.93)     2:04.99 (47.86)     2:41.88 (36.89)
  2 Ma, Ariana M              10 MPNY-MR              2:50.34    2:44.90 JO     
                  34.94     1:17.39 (42.45)     2:06.56 (49.17)     2:44.90 (38.34)
  3 Damelio, Theodora M       10 FREE-MR              2:55.07    2:49.78 JO     
                  41.20     1:22.45 (41.25)     2:14.18 (51.73)     2:49.78 (35.60)
  4 Greenberg, Ariel S         9 WEST-MR              3:11.28    3:14.13        
                  44.63     1:35.84 (51.21)     2:32.31 (56.47)     3:14.13 (41.82)
  5 Gyaltsen, Riksung T       10 Twisters-MR          3:13.78    3:18.24        
                  45.19     1:38.10 (52.91)     2:31.10 (53.00)     3:18.24 (47.14)
  6 Hogan, Kayla J            10 Express Swimming-MR  3:13.50    3:19.22        
                  49.41     1:39.62 (50.21)     2:38.34 (58.72)     3:19.22 (40.88)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.99  JO
                28.00  SMAX
                30.99  SILV
 Meet Qualifying:  28.00 - 30.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR    28.00      27.71 JO     
SILV - Division  
  1 Nassar, Salma             12 Twisters-MR            28.18      28.21 SILV   
  2 KU, Jaein                 12 Twisters-MR            28.10      28.25 SILV   
  3 Pfeiffer, Ally T          12 WEST-MR                28.50      28.27 SILV   
  4 Vincente, Julia           11 TRI-MR                 28.83      28.30 SILV   
  5 Kang, Madison             12 Express Swimming-MR    28.13      28.36 SILV   
  6 Echavarria, Victoria P    12 Flying Dolphins-MR     28.84      28.48 SILV   
  7 Bondikov, Sophia E        11 WEST-MR                29.15      28.60 SILV   
  8 Kuznetsov, Elizabeth      11 MPNY-MR                28.58      28.63 SILV   
  9 Law, Brianna              11 MPNY-MR                28.42      28.77 SILV   
 10 Moran, Laura A            11 NCAC-MR                28.63      29.00 SILV   
 11 Chiang, Kylie M           12 GATE-MR                29.31      29.03 SILV   
 12 Suozzi, Carmela J         11 UN-MR                  29.97      29.20 SILV   
 13 Dewar, Olivia E           11 Manhattan Makos-MR     28.76      29.21 SILV   
 14 Karacheva, Anna           11 MPNY-MR                29.27      29.25 SILV   
 15 Brenner, Arianna r        12 Flying Dolphins-MR     29.40      29.27 SILV   
 16 Hyun, Faith               12 GATE-MR                28.84      29.29 SILV   
 17 Wu, Katelin               12 QNS-MR                 29.13      29.35 SILV   
 18 Chan, Angelina            12 Parks Sailfish-MR      30.78      29.36 SILV   
 19 Wilson, Bella A           12 Flying Dolphins-MR     30.38      29.44 SILV   
 20 Washington, Madison L     12 CAS-MR                 29.17      29.45 SILV   
 21 Posner, Abigail P         12 Badger-MR              30.40      29.53 SILV   
 22 Serrano, Olivia           12 TRI$-MR                29.73      29.54 SILV   
 23 Horiuchi, Naomi Z         11 Twisters-MR            28.99      29.56 SILV   
 24 Deng, Eileen              12 APEX-MR                29.49      29.59 SILV   
 25 Barr, Fiona P             11 Badger-MR              29.74      29.60 SILV   
 26 Hornick, Jade E           12 Express Swimming-MR    29.54      29.62 SILV   
 27 Hernandez, Sury           11 Parks Sailfish-MR      30.25      29.63 SILV   
 28 Sheridan, Rory N          12 UN-MR                  29.38      29.64 SILV   
 29 Trinidad, Mianny L        11 RedTails-MR            28.70      29.65 SILV   
 30 Tenzin, Quinci R          11 Twisters-MR            29.59      29.78 SILV   
 31 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR    30.10      29.80 SILV   
 32 Isom, Christina M         12 CAS-MR                 29.67      29.81 SILV   
 33 Liang, Virginia           11 GATE-MR                30.44      29.84 SILV   
 34 Baran, Julia              12 NCAC-MR                29.26      29.86 SILV   
 35 McDonald, Meghan M        11 Badger-MR              30.12      29.90 SILV   
 36 Bludova, Arina            12 BKR-MR                 30.06      29.94 SILV   
 37 Lilavois, Simone          11 Manhattan Makos-MR     29.79      29.98 SILV   
 38 Brulinski, Natalia E      12 NCAC-MR                29.70      30.02 SILV   
 39 Bacon, Marina S           12 RedTails-MR            30.83      30.06 SILV   
 40 Zgrivets, Michelle        11 MPNY-MR                30.79      30.13 SILV   
 40 Arslanovic, Ema           11 Flying Dolphins-MR     30.50      30.13 SILV   
 42 Hardart, Annabel M        12 Badger-MR              30.15      30.19 SILV   
 43 Corcuera, Carolina D      11 Twisters-MR            30.23      30.20 SILV   
 44 Polito, Lauren E          12 FREE-MR                29.82      30.21 SILV   
 45 Auquilla, Litsi D         12 RedTails-MR            29.90      30.28 SILV   
 46 Brita, Mia K              11 Express Swimming-MR    30.15      30.30 SILV   
 47 Mullin, Allison B         12 Twisters-MR            29.96      30.33 SILV   
 48 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR    30.96      30.37 SILV   
 49 Pintal, Natalia           11 NCAC-MR                30.14      30.38 SILV   
 50 Gillies, Meg              12 LIFE-MR                30.42      30.42 SILV   
 51 Shefferman, Storey        11 Manhattan Makos-MR     30.15      30.47 SILV   
 51 McPartland, Katie         12 Manhattan Makos-MR     29.46      30.47 SILV   
 53 Haimson, Emma A           11 Twisters-MR            30.47      30.50 SILV   
 54 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR                 30.80      30.54 SILV   
 55 Liu, Aurelia A            11 Twisters-MR            30.08      30.55 SILV   
 56 Biehle, Calder A          12 BKR-MR                 30.10      30.57 SILV   
 57 Rodriguez, Catalina A     12 QNS-MR                 30.06      30.66 SILV   
 58 Wiggins, Alayla           11 KB Makos-MR            30.87      30.71 SILV   
 59 Willscher, Talia          12 Manhattan Makos-MR     30.22      30.75 SILV   
 60 Byers, Eva R              11 Express Swimming-MR    30.19      30.83 SILV   
Non-Award Division  
  1 Rosario, Amelia           12 WEST-MR                28.34      27.63 JO     
  2 Mykytenko, Sofia          11 TRI$-MR                28.08      27.94 JO     
  3 Vega, Isabella M          11 WEST-MR                28.06      27.96 JO     
  3 Leal, Ashley              11 RedTails-MR            28.49      27.96 JO     
  5 Hsu, Kelly                12 Manhattan Makos-MR     28.46      27.97 JO     
  6 Ray, Naina                12 WEST-MR                28.04      28.00 SMAX   
  7 Dazycki, Klaudia          12 NCAC-MR                30.59      31.01        
  8 Lane, Jordan              12 CAS-MR                 30.07      31.35        
  9 Man, Abigail V            12 CIY-MR                 30.78      31.42        
 10 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR    30.84      31.75        
 11 Lazarev, Debora           11 RI Marlins-MR          30.94      32.12        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:00.49  JO
              1:00.50  SMAX
              1:08.29  SILV
 Meet Qualifying:  1:00.50 - 1:08.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Tan, Sayjel E             11 QNS-MR               1:02.59    1:00.54 SILV   
                  28.87     1:00.54 (31.67)                                        
  2 Dewar, Olivia E           11 Manhattan Makos-MR   1:01.71    1:00.84 SILV   
                  29.17     1:00.84 (31.67)                                        
  3 Anticev, Katherine        12 TRI-MR               1:03.70    1:01.12 SILV   
                  29.06     1:01.12 (32.06)                                        
  4 Hsu, Kelly                12 Manhattan Makos-MR   1:00.50    1:01.33 SILV   
                  29.14     1:01.33 (32.19)                                        
  5 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR  1:02.20    1:01.51 SILV   
                  29.24     1:01.51 (32.27)                                        
  6 Pfeiffer, Ally T          12 WEST-MR              1:01.02    1:01.57 SILV   
                  29.18     1:01.57 (32.39)                                        
  7 Nassar, Salma             12 Twisters-MR          1:03.14    1:01.65 SILV   
                  29.17     1:01.65 (32.48)                                        
  8 Mykytenko, Sofia          11 TRI$-MR              1:02.75    1:01.68 SILV   
                  29.71     1:01.68 (31.97)                                        
  9 Kuznetsov, Elizabeth      11 MPNY-MR              1:04.23    1:01.70 SILV   
                  29.27     1:01.70 (32.43)                                        
 10 Thompson, Caitlyn         12 TRI-MR               1:01.41    1:02.04 SILV   
                  29.71     1:02.04 (32.33)                                        
 11 O'Neill, Kelly L          12 QNS-MR               1:04.40    1:02.07 SILV   
                  29.80     1:02.07 (32.27)                                        
 12 Bondikov, Sophia E        11 WEST-MR              1:04.16    1:02.61 SILV   
                  29.99     1:02.61 (32.62)                                        
 13 Law, Brianna              11 MPNY-MR              1:04.02    1:02.78 SILV   
                  29.95     1:02.78 (32.83)                                        
 14 Ray, Naina                12 WEST-MR              1:02.48    1:02.86 SILV   
                  29.22     1:02.86 (33.64)                                        
 15 Vincente, Julia           11 TRI-MR               1:04.49    1:02.94 SILV   
                  29.86     1:02.94 (33.08)                                        
 16 Ott, Ursula J             11 Badger-MR            1:03.94    1:03.05 SILV   
                  30.17     1:03.05 (32.88)                                        
 17 Sheridan, Rory N          12 UN-MR                1:02.82    1:03.10 SILV   
                  30.09     1:03.10 (33.01)                                        
 18 Washington, Madison L     12 CAS-MR               1:05.71    1:03.13 SILV   
                  30.43     1:03.13 (32.70)                                        
 19 Chapman, Linnea           12 TRI-MR               1:05.55    1:03.14 SILV   
                  30.16     1:03.14 (32.98)                                        
 20 Schetlick, Ava C          12 Badger-MR            1:03.96    1:03.41 SILV   
                  30.13     1:03.41 (33.28)                                        
 21 Horiuchi, Naomi Z         11 Twisters-MR          1:05.73    1:03.43 SILV   
                  30.28     1:03.43 (33.15)                                        
 22 KU, Jaein                 12 Twisters-MR          1:02.99    1:03.46 SILV   
                  30.16     1:03.46 (33.30)                                        
 23 Rosario, Amelia           12 WEST-MR              1:06.36    1:03.59 SILV   
                  30.03     1:03.59 (33.56)                                        
 24 Walz, Samantha L          12 FREE-MR              1:05.47    1:03.78 SILV   
                  30.57     1:03.78 (33.21)                                        
 25 Hyun, Faith               12 GATE-MR              1:03.03    1:04.15 SILV   
                  30.53     1:04.15 (33.62)                                        
 26 Brenner, Arianna r        12 Flying Dolphins-MR   1:05.27    1:04.18 SILV   
                  30.99     1:04.18 (33.19)                                        
 27 Karacheva, Anna           11 MPNY-MR              1:04.26    1:04.30 SILV   
                  30.68     1:04.30 (33.62)                                        
 28 Lanning, Gracie           11 Flying Dolphins-MR   1:05.07    1:04.37 SILV   
                  30.91     1:04.37 (33.46)                                        
 29 Hernandez, Sury           11 Parks Sailfish-MR    1:07.82    1:04.39 SILV   
                  30.85     1:04.39 (33.54)                                        
 30 Barr, Fiona P             11 Badger-MR            1:06.92    1:04.45 SILV   
                  31.01     1:04.45 (33.44)                                        
 31 Posner, Abigail P         12 Badger-MR            1:05.85    1:04.56 SILV   
                  30.55     1:04.56 (34.01)                                        
 32 Wilson, Bella A           12 Flying Dolphins-MR   1:06.61    1:04.59 SILV   
                  30.80     1:04.59 (33.79)                                        
 33 Alexander, Allyse I       12 Twisters-MR          1:03.87    1:04.64 SILV   
                  29.93     1:04.64 (34.71)                                        
 34 Suozzi, Carmela J         11 UN-MR                1:04.84    1:04.69 SILV   
                  30.69     1:04.69 (34.00)                                        
 35 O'Sullivan, Saoirse       12 Twisters-MR          1:05.05    1:05.11 SILV   
                  31.51     1:05.11 (33.60)                                        
 36 Auquilla, Litsi D         12 RedTails-MR          1:06.13    1:05.13 SILV   
                  31.66     1:05.13 (33.47)                                        
 37 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  1:03.79    1:05.16 SILV   
                  30.72     1:05.16 (34.44)                                        
 38 Lilavois, Simone          11 Manhattan Makos-MR   1:05.52    1:05.21 SILV   
                  31.20     1:05.21 (34.01)                                        
 38 Saidmuratov, Grace        11 UN-MR                1:06.97    1:05.21 SILV   
                  31.56     1:05.21 (33.65)                                        
 40 Moran, Laura A            11 NCAC-MR              1:07.43    1:05.23 SILV   
                  31.47     1:05.23 (33.76)                                        
 41 Echavarria, Victoria P    12 Flying Dolphins-MR   1:05.67    1:05.28 SILV   
                  31.39     1:05.28 (33.89)                                        
 42 Wong, Angie               12 Flying Dolphins-MR   1:07.65    1:05.31 SILV   
                  31.37     1:05.31 (33.94)                                        
 43 Chiari, Tessa             12 TRI-MR               1:07.69    1:05.46 SILV   
                  30.93     1:05.46 (34.53)                                        
 44 McPartland, Katie         12 Manhattan Makos-MR   1:05.00    1:05.58 SILV   
                  31.09     1:05.58 (34.49)                                        
 45 Polito, Lauren E          12 FREE-MR              1:07.18    1:05.61 SILV   
                  31.71     1:05.61 (33.90)                                        
 46 Mullin, Allison B         12 Twisters-MR          1:05.09    1:05.69 SILV   
                  31.35     1:05.69 (34.34)                                        
 47 Chiang, Kylie M           12 GATE-MR              1:05.78    1:05.70 SILV   
                  31.05     1:05.70 (34.65)                                        
 48 Hornick, Jade E           12 Express Swimming-MR  1:06.26    1:05.71 SILV   
                  31.02     1:05.71 (34.69)                                        
 49 Trinidad, Mianny L        11 RedTails-MR          1:04.96    1:05.77 SILV   
                  30.68     1:05.77 (35.09)                                        
 50 Brulinski, Natalia E      12 NCAC-MR              1:08.29    1:05.81 SILV   
                  30.99     1:05.81 (34.82)                                        
 50 Baran, Julia              12 NCAC-MR              1:06.31    1:05.81 SILV   
 52 Brita, Mia K              11 Express Swimming-MR  1:06.59    1:06.01 SILV   
                  31.29     1:06.01 (34.72)                                        
 53 Leal, Ashley              11 RedTails-MR          1:05.51    1:06.07 SILV   
                  31.03     1:06.07 (35.04)                                        
 54 Tenzin, Quinci R          11 Twisters-MR          1:05.05    1:06.14 SILV   
                  31.65     1:06.14 (34.49)                                        
 55 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR               1:08.05    1:06.22 SILV   
                  32.08     1:06.22 (34.14)                                        
 56 Pintal, Natalia           11 NCAC-MR              1:07.48    1:06.43 SILV   
                  31.82     1:06.43 (34.61)                                        
 56 Deng, Eileen              12 APEX-MR              1:05.70    1:06.43 SILV   
                  31.58     1:06.43 (34.85)                                        
 58 Hardart, Annabel M        12 Badger-MR            1:07.91    1:06.51 SILV   
                  31.80     1:06.51 (34.71)                                        
 59 Haimson, Emma A           11 Twisters-MR          1:07.72    1:06.67 SILV   
                  32.64     1:06.67 (34.03)                                        
 60 Chung, Zoe                11 WEST-MR              1:07.82    1:06.73 SILV   
                  32.21     1:06.73 (34.52)                                        
 61 Serrano, Olivia           12 TRI$-MR              1:05.83    1:06.78 SILV   
                  31.93     1:06.78 (34.85)                                        
 62 Hort, Bess L              12 Manhattan Makos-MR   1:08.12    1:07.06 SILV   
                  31.47     1:07.06 (35.59)                                        
 63 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR  1:07.21    1:07.09 SILV   
                  31.94     1:07.09 (35.15)                                        
 64 Shefferman, Storey        11 Manhattan Makos-MR   1:07.49    1:07.23 SILV   
                  32.06     1:07.23 (35.17)                                        
 65 McDonald, Meghan M        11 Badger-MR            1:08.10    1:07.43 SILV   
                  31.44     1:07.43 (35.99)                                        
 66 Gil, Fiona G              12 Twisters-MR          1:04.55    1:07.55 SILV   
                  32.37     1:07.55 (35.18)                                        
 67 Liu, Aurelia A            11 Twisters-MR          1:07.53    1:08.02 SILV   
                  32.05     1:08.02 (35.97)                                        
 68 Willscher, Talia          12 Manhattan Makos-MR   1:07.44    1:08.13 SILV   
                  32.18     1:08.13 (35.95)                                        
Non-Award Division  
  1 Casellas, Krystin R       11 WEST-MR              1:00.56      59.84 JO     
                  28.37       59.84 (31.47)                                        
  2 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR  1:00.85    1:00.40 JO     
                  28.48     1:00.40 (31.92)                                        
  3 Biehle, Calder A          12 BKR-MR               1:07.79    1:08.44        
                  32.73     1:08.44 (35.71)                                        
  4 Zgrivets, Michelle        11 MPNY-MR              1:07.74    1:08.57        
                  31.87     1:08.57 (36.70)                                        
  5 Hanrahan, Erin M          12 Badger-MR            1:07.21    1:08.61        
                  31.91     1:08.61 (36.70)                                        
  6 Wiggins, Alayla           11 KB Makos-MR          1:08.20    1:08.76        
                  33.28     1:08.76 (35.48)                                        
  7 Rodriguez, Catalina A     12 QNS-MR               1:07.44    1:09.26        
                  33.44     1:09.26 (35.82)                                        
  8 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR  1:08.17    1:11.44        
                  32.86     1:11.44 (38.58)                                        
 -- Arslanovic, Ema           11 Flying Dolphins-MR   1:07.06         DQ        
      Declared false start
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.99  JO
              2:12.00  SMAX
              2:25.89  SILV
 Meet Qualifying:  2:12.00 - 2:25.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Casellas, Krystin R       11 WEST-MR              2:19.27    2:12.64 SILV   
                  30.50     1:04.50 (34.00)     1:39.29 (34.79)     2:12.64 (33.35)
  2 Dewar, Olivia E           11 Manhattan Makos-MR   2:18.13    2:13.32 SILV   
                  31.48     1:05.76 (34.28)     1:39.92 (34.16)     2:13.32 (33.40)
  3 Deng, Alexa G             11 FREE-MR              2:14.48    2:14.45 SILV   
                  30.96     1:04.99 (34.03)     1:40.49 (35.50)     2:14.45 (33.96)
  4 Hyun, Faith               12 GATE-MR              2:16.46    2:17.98 SILV   
                  31.41     1:06.00 (34.59)     1:42.05 (36.05)     2:17.98 (35.93)
  5 Hsu, Kelly                12 Manhattan Makos-MR   2:19.20    2:18.40 SILV   
                  31.88     1:07.71 (35.83)     1:43.66 (35.95)     2:18.40 (34.74)
  6 Schetlick, Ava C          12 Badger-MR            2:21.84    2:19.72 SILV   
                  31.48     1:07.61 (36.13)     1:44.84 (37.23)     2:19.72 (34.88)
  7 Barr, Fiona P             11 Badger-MR            2:22.17    2:20.00 SILV   
                  32.94     1:09.34 (36.40)     1:46.24 (36.90)     2:20.00 (33.76)
  8 Liang, Virginia           11 GATE-MR              2:22.86    2:20.25 SILV   
                  32.61     1:08.42 (35.81)     1:44.97 (36.55)     2:20.25 (35.28)
  9 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  2:18.65    2:21.07 SILV   
                  32.76     1:09.32 (36.56)     1:46.27 (36.95)     2:21.07 (34.80)
 10 Kang, Madison             12 Express Swimming-MR  2:18.57    2:21.62 SILV   
                  33.35     1:09.86 (36.51)     1:46.71 (36.85)     2:21.62 (34.91)
 11 Suozzi, Carmela J         11 UN-MR                2:24.15    2:21.77 SILV   
                  31.24     1:07.14 (35.90)     1:44.72 (37.58)     2:21.77 (37.05)
 12 Gil, Fiona G              12 Twisters-MR          2:18.12    2:21.95 SILV   
                  32.76     1:08.54 (35.78)     1:45.51 (36.97)     2:21.95 (36.44)
 13 O'Sullivan, Saoirse       12 Twisters-MR          2:20.67    2:22.20 SILV   
                  32.66     1:09.14 (36.48)     1:46.51 (37.37)     2:22.20 (35.69)
 14 Nassar, Salma             12 Twisters-MR          2:22.00    2:22.34 SILV   
                  32.64     1:08.57 (35.93)     1:46.30 (37.73)     2:22.34 (36.04)
 15 Polito, Lauren E          12 FREE-MR              2:24.93    2:25.09 SILV   
                  33.32     1:10.07 (36.75)     1:48.50 (38.43)     2:25.09 (36.59)
Non-Award Division  
  1 Roebuck, Carter           12 Manhattan Makos-MR   2:12.70    2:07.10 JO     
                  29.53     1:02.23 (32.70)     1:35.34 (33.11)     2:07.10 (31.76)
  2 Vega, Isabella M          11 WEST-MR              2:12.86    2:09.88 JO     
                  29.28     1:02.70 (33.42)     1:37.13 (34.43)     2:09.88 (32.75)
  3 Sheridan, Rory N          12 UN-MR                2:13.68    2:11.48 JO     
                  30.52     1:04.26 (33.74)     1:38.42 (34.16)     2:11.48 (33.06)
  4 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR  2:13.52    2:11.82 JO     
                  29.99     1:03.52 (33.53)     1:38.21 (34.69)     2:11.82 (33.61)
  5 Karacheva, Anna           11 MPNY-MR              2:24.82    2:27.26        
                  32.76     1:10.86 (38.10)     1:49.85 (38.99)     2:27.26 (37.41)
  6 Euyoque, Nicole A         11 WEST-MR              2:23.74    2:27.73        
                  33.60     1:11.67 (38.07)     1:50.56 (38.89)     2:27.73 (37.17)
 -- Brenner, Arianna r        12 Flying Dolphins-MR   2:22.69         DQ        
      Declared false start
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:55.99  JO
              5:56.00  SMAX
              6:20.79  SILV
 Meet Qualifying:  5:56.00 - 6:20.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Anticev, Katherine        12 TRI-MR               6:04.90    5:57.98 SILV   
                  31.28     1:06.34 (35.06)     1:42.38 (36.04)     2:18.82 (36.44)
        2:55.99 (37.17)     3:32.89 (36.90)     4:09.87 (36.98)     4:46.72 (36.85)
        5:23.20 (36.48)     5:57.98 (34.78)                                        
  2 Dorsey-Reyes, Violet      11 Manhattan Makos-MR   5:57.69    6:02.80 SILV   
                  31.50     1:07.23 (35.73)     1:44.17 (36.94)     2:21.12 (36.95)
        2:57.94 (36.82)     3:35.13 (37.19)     4:12.14 (37.01)     4:50.04 (37.90)
        5:27.11 (37.07)     6:02.80 (35.69)                                        
  3 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  6:07.90    6:06.12 SILV   
  4 Pfeiffer, Ally T          12 WEST-MR              5:57.11    6:07.49 SILV   
                  30.34     1:05.19 (34.85)     1:42.18 (36.99)     2:21.09 (38.91)
        2:59.42 (38.33)     3:37.57 (38.15)     4:15.52 (37.95)     4:53.20 (37.68)
        5:32.01 (38.81)     6:07.49 (35.48)                                        
  5 McPartland, Katie         12 Manhattan Makos-MR   6:12.57    6:08.82 SILV   
                  33.22     1:10.99 (37.77)     1:52.16 (41.17)     2:34.26 (42.10)
        3:17.02 (42.76)     4:00.01 (42.99)     4:43.06 (43.05)     5:27.11 (44.05)
        6:09.99 (42.88)         6:08.82 ( )                                        
  6 Hsu, Kelly                12 Manhattan Makos-MR   6:14.95    6:19.08 SILV   
                  34.33     1:11.95 (37.62)     1:51.06 (39.11)     2:30.31 (39.25)
        3:09.18 (38.87)     3:48.59 (39.41)     4:26.83 (38.24)     5:05.06 (38.23)
        5:41.95 (36.89)     6:19.08 (37.13)                                        
Non-Award Division  
  1 Roebuck, Carter           12 Manhattan Makos-MR   6:01.63    5:46.19 JO     
                  30.96     1:05.90 (34.94)     1:42.29 (36.39)     2:18.12 (35.83)
        2:53.67 (35.55)     3:28.74 (35.07)     4:04.52 (35.78)     4:39.14 (34.62)
        5:13.86 (34.72)     5:46.19 (32.33)                                        
  2 Taylor, Jaelynn M         12 UN-MR                6:10.87    5:49.89 JO     
                  31.17     1:05.82 (34.65)     1:40.86 (35.04)     2:15.87 (35.01)
        2:51.29 (35.42)     3:27.24 (35.95)     4:03.63 (36.39)     4:40.62 (36.99)
        5:16.71 (36.09)     5:49.89 (33.18)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.99  JO
                32.00  SMAX
                36.09  SILV
 Meet Qualifying:  32.00 - 36.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Brenner, Arianna r        12 Flying Dolphins-MR     32.85      32.03 SILV   
  2 Anticev, Katherine        12 TRI-MR                 32.51      32.17 SILV   
  3 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR    32.24      32.28 SILV   
  4 Chapman, Linnea           12 TRI-MR                 33.60      32.38 SILV   
  5 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR    33.17      32.65 SILV   
  6 KU, Jaein                 12 Twisters-MR            33.20      32.72 SILV   
  7 Reinhart, Natalie J       12 RI Marlins-MR          34.19      32.79 SILV   
  8 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR    33.40      32.87 SILV   
  9 Hyun, Faith               12 GATE-MR                32.85      33.05 SILV   
 10 Barr, Fiona P             11 Badger-MR              34.94      33.06 SILV   
 11 McPartland, Katie         12 Manhattan Makos-MR     32.48      33.10 SILV   
 12 Nassar, Salma             12 Twisters-MR            32.95      33.20 SILV   
 13 Rosario, Amelia           12 WEST-MR                34.38      33.21 SILV   
 14 Auquilla, Litsi D         12 RedTails-MR            33.29      33.24 SILV   
 15 Bondikov, Sophia E        11 WEST-MR                33.47      33.27 SILV   
 16 Ott, Ursula J             11 Badger-MR              34.13      33.39 SILV   
 16 Vincente, Julia           11 TRI-MR                 33.57      33.39 SILV   
 18 Vega, Isabella M          11 WEST-MR                34.83      33.40 SILV   
 19 Ray, Naina                12 WEST-MR                34.04      33.42 SILV   
 20 Walz, Samantha L          12 FREE-MR                34.30      33.59 SILV   
 21 O'Neill, Kelly L          12 QNS-MR                 34.51      33.61 SILV   
 22 Alexander, Allyse I       12 Twisters-MR            32.64      33.89 SILV   
 23 Deng, Alexa G             11 FREE-MR                34.00      33.95 SILV   
 24 Saidmuratov, Grace        11 UN-MR                  34.42      33.97 SILV   
 25 Mullin, Allison B         12 Twisters-MR            33.57      34.13 SILV   
 25 Chan, Angelina            12 Parks Sailfish-MR      35.33      34.13 SILV   
 27 Kohm, Riley S             11 CIY-MR                 34.56      34.18 SILV   
 28 Tenzin, Quinci R          11 Twisters-MR            33.54      34.19 SILV   
 29 Anishchanka, Diana        11 Shy-Mr-MR              35.87      34.22 SILV   
 29 Dazycki, Klaudia          12 NCAC-MR                35.19      34.22 SILV   
 31 Gil, Fiona G              12 Twisters-MR            34.91      34.33 SILV   
 32 Lien, Zoe H               12 WEST-MR                35.44      34.49 SILV   
 33 Shefferman, Storey        11 Manhattan Makos-MR     34.17      34.51 SILV   
 34 Chang, Nicole             11 Flying Dolphins-MR     34.71      34.54 SILV   
 35 Karacheva, Anna           11 MPNY-MR                34.74      34.57 SILV   
 36 Moran, Laura A            11 NCAC-MR                34.36      34.63 SILV   
 37 Hsu, Kelly                12 Manhattan Makos-MR     34.14      34.64 SILV   
 38 O'Sullivan, Saoirse       12 Twisters-MR            33.84      34.68 SILV   
 39 Schetlick, Ava C          12 Badger-MR              34.19      34.79 SILV   
 40 Lilavois, Simone          11 Manhattan Makos-MR     34.80      34.87 SILV   
 41 Echavarria, Victoria P    12 Flying Dolphins-MR     34.21      34.91 SILV   
 42 Serrano, Olivia           12 TRI$-MR                35.25      34.93 SILV   
 43 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR    35.45      35.09 SILV   
 44 Kuznetsov, Elizabeth      11 MPNY-MR                35.41      35.12 SILV   
 45 Chung, Zoe                11 WEST-MR                35.02      35.13 SILV   
 46 Lanning, Gracie           11 Flying Dolphins-MR     36.01      35.18 SILV   
 47 Biehle, Calder A          12 BKR-MR                 35.91      35.24 SILV   
 48 Walsh, Jessica M          11 Express Swimming-MR    35.32      35.25 SILV   
 49 Law, Brianna              11 MPNY-MR                34.62      35.35 SILV   
 50 Hornick, Jade E           12 Express Swimming-MR    36.08      35.55 SILV   
 51 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR                 34.28      35.56 SILV   
 52 Willscher, Talia          12 Manhattan Makos-MR     34.85      35.58 SILV   
 53 Trinidad, Mianny L        11 RedTails-MR            34.22      35.62 SILV   
 54 Haimson, Emma A           11 Twisters-MR            35.24      35.66 SILV   
 55 Rodriguez, Catalina A     12 QNS-MR                 35.92      35.67 SILV   
 56 Deng, Eileen              12 APEX-MR                34.75      35.74 SILV   
 57 Baran, Julia              12 NCAC-MR                35.59      35.93 SILV   
 58 Chiari, Tessa             12 TRI-MR                 35.77      36.00 SILV   
 59 McClure, Isobel           12 Manhattan Makos-MR     35.97      36.06 SILV   
Non-Award Division  
  1 WU, Julian                12 Twisters-MR            32.09      30.53 JO     
  2 Dewar, Olivia E           11 Manhattan Makos-MR     32.74      30.85 JO     
  3 Washington, Madison L     12 CAS-MR                 35.68      36.42        
  4 Byers, Eva R              11 Express Swimming-MR    34.53      36.67        
  5 Anderson, Stella K        11 Flying Dolphins-MR     35.92      36.92        
  6 Ng, Tiffany               11 CIY-MR                 35.83      37.06        
  7 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR    35.24      37.45        
  8 Wiggins, Alayla           11 KB Makos-MR            36.01      37.94        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.69  JO
              1:08.70  SMAX
              1:19.49  SILV
 Meet Qualifying:  1:08.70 - 1:19.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Wu, Katelin               12 QNS-MR               1:09.19    1:08.71 SILV   
                  33.59     1:08.71 (35.12)                                        
  2 Brenner, Arianna r        12 Flying Dolphins-MR   1:10.29    1:08.93 SILV   
                  33.22     1:08.93 (35.71)                                        
  3 Reinhart, Natalie J       12 RI Marlins-MR        1:14.55    1:10.00 SILV   
                  34.31     1:10.00 (35.69)                                        
  4 Anticev, Katherine        12 TRI-MR               1:13.37    1:10.01 SILV   
                  34.05     1:10.01 (35.96)                                        
  5 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR  1:11.13    1:10.19 SILV   
                  34.12     1:10.19 (36.07)                                        
  6 Vega, Isabella M          11 WEST-MR              1:11.17    1:10.36 SILV   
                  33.97     1:10.36 (36.39)                                        
  7 Hsu, Kelly                12 Manhattan Makos-MR   1:12.13    1:10.47 SILV   
                  34.33     1:10.47 (36.14)                                        
  8 Alexander, Allyse I       12 Twisters-MR          1:11.17    1:10.98 SILV   
                  34.03     1:10.98 (36.95)                                        
  9 Chapman, Linnea           12 TRI-MR               1:14.38    1:11.62 SILV   
                  34.41     1:11.62 (37.21)                                        
 10 Auquilla, Litsi D         12 RedTails-MR          1:15.04    1:11.96 SILV   
                  35.24     1:11.96 (36.72)                                        
 11 Saidmuratov, Grace        11 UN-MR                1:14.33    1:12.45 SILV   
                  35.10     1:12.45 (37.35)                                        
 12 Mullin, Allison B         12 Twisters-MR          1:13.10    1:12.46 SILV   
                  35.18     1:12.46 (37.28)                                        
 13 O'Sullivan, Saoirse       12 Twisters-MR          1:12.38    1:12.47 SILV   
                  35.05     1:12.47 (37.42)                                        
 14 Vincente, Julia           11 TRI-MR               1:13.77    1:12.65 SILV   
                  35.19     1:12.65 (37.46)                                        
 15 Ray, Naina                12 WEST-MR              1:13.91    1:12.69 SILV   
                  35.99     1:12.69 (36.70)                                        
 16 Chung, Zoe                11 WEST-MR              1:12.58    1:12.80 SILV   
                  35.47     1:12.80 (37.33)                                        
 16 Bondikov, Sophia E        11 WEST-MR              1:13.49    1:12.80 SILV   
                  35.91     1:12.80 (36.89)                                        
 18 Zgrivets, Michelle        11 MPNY-MR              1:13.01    1:13.01 SILV   
                  34.87     1:13.01 (38.14)                                        
 19 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR  1:13.12    1:13.16 SILV   
                  35.21     1:13.16 (37.95)                                        
 20 McPartland, Katie         12 Manhattan Makos-MR   1:12.80    1:13.75 SILV   
                  35.51     1:13.75 (38.24)                                        
 21 Shefferman, Storey        11 Manhattan Makos-MR   1:12.06    1:14.02 SILV   
                  35.86     1:14.02 (38.16)                                        
 22 O'Neill, Kelly L          12 QNS-MR               1:13.57    1:14.16 SILV   
                  36.11     1:14.16 (38.05)                                        
 23 Dazycki, Klaudia          12 NCAC-MR              1:13.95    1:14.22 SILV   
 24 Serrano, Olivia           12 TRI$-MR              1:15.14    1:14.39 SILV   
                  36.53     1:14.39 (37.86)                                        
 25 Nassar, Salma             12 Twisters-MR          1:14.57    1:14.44 SILV   
                  36.89     1:14.44 (37.55)                                        
 26 Tenzin, Quinci R          11 Twisters-MR          1:12.99    1:14.46 SILV   
                  35.95     1:14.46 (38.51)                                        
 27 Deng, Alexa G             11 FREE-MR              1:13.54    1:14.48 SILV   
                  35.77     1:14.48 (38.71)                                        
 28 Polito, Lauren E          12 FREE-MR              1:16.50    1:14.61 SILV   
                  36.69     1:14.61 (37.92)                                        
 29 Hardart, Annabel M        12 Badger-MR            1:19.41    1:14.90 SILV   
                  36.46     1:14.90 (38.44)                                        
 30 Arslanovic, Ema           11 Flying Dolphins-MR   1:17.30    1:15.11 SILV   
                  37.30     1:15.11 (37.81)                                        
 31 Jeong, Bina               12 QNS-MR               1:17.06    1:15.19 SILV   
                  36.53     1:15.19 (38.66)                                        
 32 Moran, Laura A            11 NCAC-MR              1:15.17    1:15.26 SILV   
                  36.90     1:15.26 (38.36)                                        
 33 Chiari, Tessa             12 TRI-MR               1:18.85    1:15.38 SILV   
                  36.51     1:15.38 (38.87)                                        
 34 Walsh, Jessica M          11 Express Swimming-MR  1:16.49    1:15.54 SILV   
                  36.95     1:15.54 (38.59)                                        
 35 Schetlick, Ava C          12 Badger-MR            1:13.77    1:15.81 SILV   
                  35.85     1:15.81 (39.96)                                        
 35 Bludova, Arina            12 BKR-MR               1:18.65    1:15.81 SILV   
                  37.40     1:15.81 (38.41)                                        
 37 McClure, Isobel           12 Manhattan Makos-MR   1:16.22    1:15.87 SILV   
                  36.50     1:15.87 (39.37)                                        
 38 Bacon, Marina S           12 RedTails-MR          1:18.33    1:15.96 SILV   
                  36.86     1:15.96 (39.10)                                        
 39 Haimson, Emma A           11 Twisters-MR          1:16.70    1:16.12 SILV   
                  37.77     1:16.12 (38.35)                                        
 40 Lilavois, Simone          11 Manhattan Makos-MR   1:15.13    1:16.30 SILV   
                  36.81     1:16.30 (39.49)                                        
 41 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR               1:18.34    1:16.54 SILV   
                  37.74     1:16.54 (38.80)                                        
 42 Law, Brianna              11 MPNY-MR              1:14.61    1:16.60 SILV   
                  36.89     1:16.60 (39.71)                                        
 43 Willscher, Talia          12 Manhattan Makos-MR   1:17.13    1:16.70 SILV   
                  36.83     1:16.70 (39.87)                                        
 44 Liu, Aurelia A            11 Twisters-MR          1:17.14    1:17.13 SILV   
                  37.58     1:17.13 (39.55)                                        
 45 Liang, Virginia           11 GATE-MR              1:16.50    1:17.34 SILV   
                  38.39     1:17.34 (38.95)                                        
 46 Chang, Nicole             11 Flying Dolphins-MR   1:19.47    1:17.50 SILV   
                  36.66     1:17.50 (40.84)                                        
 47 Rodriguez, Catalina A     12 QNS-MR               1:14.67    1:17.84 SILV   
                  38.19     1:17.84 (39.65)                                        
 48 Wilson, Bella A           12 Flying Dolphins-MR   1:17.10    1:17.97 SILV   
                  38.61     1:17.97 (39.36)                                        
 49 Hort, Bess L              12 Manhattan Makos-MR   1:18.12    1:18.17 SILV   
                  37.44     1:18.17 (40.73)                                        
 50 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  1:18.30    1:18.32 SILV   
                  37.78     1:18.32 (40.54)                                        
 51 Gillies, Meg              12 LIFE-MR              1:17.85    1:18.49 SILV   
                  38.44     1:18.49 (40.05)                                        
 52 Chiang, Kylie M           12 GATE-MR              1:19.24    1:18.51 SILV   
                  37.67     1:18.51 (40.84)                                        
 53 Euyoque, Nicole A         11 WEST-MR              1:18.01    1:18.56 SILV   
                  38.26     1:18.56 (40.30)                                        
 54 Cani, Ema *               11 UN-MR                1:16.57    1:19.22 SILV   
                  38.83     1:19.22 (40.39)                                        
 55 Anderson, Stella K        11 Flying Dolphins-MR   1:18.13    1:19.33 SILV   
                  37.76     1:19.33 (41.57)                                        
 56 Hornick, Jade E           12 Express Swimming-MR  1:17.48    1:19.43 SILV   
                  38.60     1:19.43 (40.83)                                        
Non-Award Division  
  1 Roebuck, Carter           12 Manhattan Makos-MR   1:10.07    1:06.43 JO     
                  32.21     1:06.43 (34.22)                                        
  2 Anderson, Kate E          12 WEST-MR              1:08.97    1:06.67 JO     
                  32.88     1:06.67 (33.79)                                        
  3 Dewar, Olivia E           11 Manhattan Makos-MR   1:09.77    1:07.18 JO     
                  32.66     1:07.18 (34.52)                                        
  4 Casellas, Krystin R       11 WEST-MR              1:09.54    1:07.92 JO     
                  32.50     1:07.92 (35.42)                                        
  5 WU, Julian                12 Twisters-MR          1:09.47    1:07.96 JO     
                  33.20     1:07.96 (34.76)                                        
  6 Hyun, Faith               12 GATE-MR              1:09.25    1:08.67 JO     
                  33.33     1:08.67 (35.34)                                        
  7 Biehle, Calder A          12 BKR-MR               1:18.59    1:19.54        
  8 Washington, Madison L     12 CAS-MR               1:18.89    1:20.72        
  9 Wiggins, Alayla           11 KB Makos-MR          1:19.44    1:22.00        
                  40.63     1:22.00 (41.37)                                        
 10 Leal, Ashley              11 RedTails-MR          1:18.36    1:23.44        
                  39.74     1:23.44 (43.70)                                        
 -- Brita, Mia K              11 Express Swimming-MR  1:16.76         DQ        
      False start
                  37.88          DQ (39.75)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:29.99  JO
              2:30.00  SMAX
              2:46.69  SILV
 Meet Qualifying:  2:30.00 - 2:46.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Saidmuratov, Grace        11 UN-MR                2:41.84    2:34.11 SILV   
                  35.38     1:14.61 (39.23)     1:54.51 (39.90)     2:34.11 (39.60)
  2 Zgrivets, Michelle        11 MPNY-MR              2:36.80    2:38.35 SILV   
                  35.27     1:15.20 (39.93)     1:57.22 (42.02)     2:38.35 (41.13)
  3 Jeong, Bina               12 QNS-MR               2:38.04    2:39.34 SILV   
                  36.60                             1:58.06 ( )     2:39.34 (41.28)
  4 Dazycki, Klaudia          12 NCAC-MR              2:43.61    2:41.49 SILV   
  5 McPartland, Katie         12 Manhattan Makos-MR   2:40.31    2:42.69 SILV   
                  36.15                             1:59.71 ( )     2:42.69 (42.98)
  6 Moran, Laura A            11 NCAC-MR              2:45.06    2:45.58 SILV   
                  37.34     1:18.59 (41.25)     2:02.53 (43.94)     2:45.58 (43.05)
  7 Walsh, Jessica M          11 Express Swimming-MR  2:42.23    2:46.14 SILV   
                  41.50     1:24.54 (43.04)     2:06.63 (42.09)     2:46.14 (39.51)
Non-Award Division  
  1 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    2:33.94    2:26.67 JO     
                  33.77     1:10.59 (36.82)     1:49.31 (38.72)     2:26.67 (37.36)
  2 Vega, Isabella M          11 WEST-MR              2:34.42    2:29.10 JO     
                  33.78     1:11.03 (37.25)     1:50.78 (39.75)     2:29.10 (38.32)
  3 Anderson, Stella K        11 Flying Dolphins-MR   2:44.41    2:53.54        
                  41.10     1:25.76 (44.66)     2:10.35 (44.59)     2:53.54 (43.19)
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.69  JO
                36.70  SMAX
                40.59  SILV
 Meet Qualifying:  36.70 - 40.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lanning, Gracie           11 Flying Dolphins-MR     36.72      36.74 SILV   
  2 Horiuchi, Naomi Z         11 Twisters-MR            37.50      36.85 SILV   
  3 Reinhart, Natalie J       12 RI Marlins-MR          37.91      36.96 SILV   
  4 Anticev, Katherine        12 TRI-MR                 37.23      37.13 SILV   
  5 Taylor, Jaelynn M         12 UN-MR                  38.32      37.31 SILV   
  6 Dewar, Olivia E           11 Manhattan Makos-MR     38.14      37.76 SILV   
  7 Sah, Tiya                 12 Manhattan Makos-MR     38.89      37.83 SILV   
  8 Bondikov, Sophia E        11 WEST-MR                39.27      37.93 SILV   
  9 McDonald, Meghan M        11 Badger-MR              38.81      38.00 SILV   
 10 Hanrahan, Erin M          12 Badger-MR              37.09      38.04 SILV   
 11 Auquilla, Litsi D         12 RedTails-MR            37.68      38.11 SILV   
 12 Karacheva, Anna           11 MPNY-MR                37.73      38.21 SILV   
 12 Chapman, Linnea           12 TRI-MR                 40.01      38.21 SILV   
 14 Echavarria, Victoria P    12 Flying Dolphins-MR     37.30      38.39 SILV   
 15 Schetlick, Ava C          12 Badger-MR              40.06      38.43 SILV   
 16 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR    38.68      38.60 SILV   
 17 Washington, Madison L     12 CAS-MR                 39.80      38.82 SILV   
 18 Pfeiffer, Ally T          12 WEST-MR                40.28      38.96 SILV   
 19 Haimson, Emma A           11 Twisters-MR            39.97      39.04 SILV   
 20 Chernishova, Maria E      11 Shy-Mr-MR              39.74      39.08 SILV   
 21 Hernandez, Sury           11 Parks Sailfish-MR      40.41      39.26 SILV   
 22 Chang, Nicole             11 Flying Dolphins-MR     39.87      39.27 SILV   
 23 Kwan, Maggie              11 NCAC-MR                40.50      39.29 SILV   
 24 Isom, Christina M         12 CAS-MR                 37.80      39.46 SILV   
 25 Bacon, Marina S           12 RedTails-MR            38.06      39.62 SILV   
 26 Hort, Bess L              12 Manhattan Makos-MR     39.96      39.81 SILV   
 27 Lilavois, Simone          11 Manhattan Makos-MR     39.54      39.91 SILV   
 28 Huang, Chloe K            12 HS-MR                  40.39      39.95 SILV   
 29 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR    38.18      39.99 SILV   
 29 Deng, Eileen              12 APEX-MR                40.23      39.99 SILV   
 31 Brenner, Arianna r        12 Flying Dolphins-MR     39.44      40.04 SILV   
 32 Chiang, Kylie M           12 GATE-MR                40.02      40.05 SILV   
 33 Mykytenko, Sofia          11 TRI$-MR                39.96      40.07 SILV   
 34 Walsh, Jessica M          11 Express Swimming-MR    38.87      40.09 SILV   
 35 Corcuera, Carolina D      11 Twisters-MR            40.11      40.12 SILV   
 36 Man, Abigail V            12 CIY-MR                 39.12      40.31 SILV   
 37 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR    39.72      40.35 SILV   
 38 Ray, Naina                12 WEST-MR                40.14      40.43 SILV   
 39 Liu, Aurelia A            11 Twisters-MR            39.92      40.56 SILV   
Non-Award Division  
  1 Posner, Abigail P         12 Badger-MR              36.78      35.73 JO     
  2 Hornick, Jade E           12 Express Swimming-MR    37.30      36.65 JO     
  3 Jelic, Maggie l           11 Flying Dolphins-MR     40.50      40.71        
  4 Moran, Laura A            11 NCAC-MR                40.36      41.22        
  5 Goodman, Mira             11 RI Marlins-MR          40.38      41.36        
 -- Wong, Angie               12 Flying Dolphins-MR     39.94         DQ        
      Double pull / kicks
 -- Arslanovic, Ema           11 Flying Dolphins-MR     39.96         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Kuznetsov, Elizabeth      11 MPNY-MR                39.40         DQ        
      Declared false start
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.99  JO
              1:19.00  SMAX
              1:28.69  SILV
 Meet Qualifying:  1:19.00 - 1:28.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Law, Brianna              11 MPNY-MR              1:19.04    1:19.45 SILV   
                  37.19     1:19.45 (42.26)                                        
  2 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    1:19.82    1:19.71 SILV   
                  37.46     1:19.71 (42.25)                                        
  3 Wong, Angie               12 Flying Dolphins-MR   1:22.23    1:20.32 SILV   
                  38.19     1:20.32 (42.13)                                        
  4 Horiuchi, Naomi Z         11 Twisters-MR          1:21.76    1:20.47 SILV   
                  38.36     1:20.47 (42.11)                                        
  5 Kuznetsov, Elizabeth      11 MPNY-MR              1:21.28    1:20.79 SILV   
                  38.42     1:20.79 (42.37)                                        
  6 Lanning, Gracie           11 Flying Dolphins-MR   1:22.11    1:20.91 SILV   
                  38.74     1:20.91 (42.17)                                        
  7 Brulinski, Natalia E      12 NCAC-MR              1:22.87    1:21.71 SILV   
                  37.32     1:21.71 (44.39)                                        
  8 Hornick, Jade E           12 Express Swimming-MR  1:22.69    1:21.73 SILV   
                  38.17     1:21.73 (43.56)                                        
  9 Lazarev, Debora           11 RI Marlins-MR        1:24.85    1:21.89 SILV   
                  37.94     1:21.89 (43.95)                                        
 10 Alexander, Allyse I       12 Twisters-MR          1:20.75    1:22.02 SILV   
                  37.87     1:22.02 (44.15)                                        
 11 Anticev, Katherine        12 TRI-MR               1:23.94    1:22.14 SILV   
                  38.49     1:22.14 (43.65)                                        
 12 Taylor, Jaelynn M         12 UN-MR                1:22.80    1:22.20 SILV   
                  39.66     1:22.20 (42.54)                                        
 13 Bondikov, Sophia E        11 WEST-MR              1:23.67    1:22.24 SILV   
                  39.12     1:22.24 (43.12)                                        
 14 Dewar, Olivia E           11 Manhattan Makos-MR   1:24.27    1:22.88 SILV   
                  39.47     1:22.88 (43.41)                                        
 15 Rosario, Amelia           12 WEST-MR              1:22.25    1:23.33 SILV   
                  38.30     1:23.33 (45.03)                                        
 16 Auquilla, Litsi D         12 RedTails-MR          1:23.02    1:23.75 SILV   
                  39.60     1:23.75 (44.15)                                        
 17 Haimson, Emma A           11 Twisters-MR          1:25.93    1:23.95 SILV   
                  41.06     1:23.95 (42.89)                                        
 18 Karacheva, Anna           11 MPNY-MR              1:21.65    1:24.16 SILV   
                  39.05     1:24.16 (45.11)                                        
 19 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR  1:22.66    1:24.54 SILV   
                  39.78     1:24.54 (44.76)                                        
 20 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR  1:23.31    1:24.55 SILV   
                  39.92     1:24.55 (44.63)                                        
 21 Bacon, Marina S           12 RedTails-MR          1:21.61    1:24.65 SILV   
                  39.65     1:24.65 (45.00)                                        
 22 Hanrahan, Erin M          12 Badger-MR            1:22.48    1:24.88 SILV   
                  40.02     1:24.88 (44.86)                                        
 23 Reinhart, Natalie J       12 RI Marlins-MR        1:20.82    1:24.91 SILV   
                  39.98     1:24.91 (44.93)                                        
 24 Polito, Lauren E          12 FREE-MR              1:25.49    1:24.96 SILV   
                  40.12     1:24.96 (44.84)                                        
 25 Hardart, Annabel M        12 Badger-MR            1:28.35    1:25.56 SILV   
                  41.03     1:25.56 (44.53)                                        
 26 Lilavois, Simone          11 Manhattan Makos-MR   1:25.12    1:25.71 SILV   
                  40.94     1:25.71 (44.77)                                        
 27 Sheridan, Rory N          12 UN-MR                1:24.33    1:25.75 SILV   
                  40.77     1:25.75 (44.98)                                        
 28 McDonald, Meghan M        11 Badger-MR            1:26.50    1:25.80 SILV   
                  40.86     1:25.80 (44.94)                                        
 29 Jeong, Bina               12 QNS-MR               1:26.76    1:25.87 SILV   
                  40.99     1:25.87 (44.88)                                        
 30 Walsh, Jessica M          11 Express Swimming-MR  1:23.86    1:25.96 SILV   
                  42.42     1:25.96 (43.54)                                        
 31 Hernandez, Sury           11 Parks Sailfish-MR    1:25.68    1:26.10 SILV   
                  40.42     1:26.10 (45.68)                                        
 32 Tan, Sayjel E             11 QNS-MR               1:27.00    1:26.25 SILV   
                  41.57     1:26.25 (44.68)                                        
 33 Sah, Tiya                 12 Manhattan Makos-MR   1:22.19    1:26.44 SILV   
                  41.40     1:26.44 (45.04)                                        
 34 Brenner, Arianna r        12 Flying Dolphins-MR   1:26.04    1:26.74 SILV   
                  41.24     1:26.74 (45.50)                                        
 35 Saidmuratov, Grace        11 UN-MR                1:27.04    1:26.76 SILV   
                  42.55     1:26.76 (44.21)                                        
 36 Chernishova, Maria E      11 Shy-Mr-MR            1:26.52    1:26.89 SILV   
                  41.85     1:26.89 (45.04)                                        
 37 Suozzi, Carmela J         11 UN-MR                1:27.51    1:26.94 SILV   
                  41.14     1:26.94 (45.80)                                        
 38 Washington, Madison L     12 CAS-MR               1:27.07    1:26.99 SILV   
                  41.01     1:26.99 (45.98)                                        
 39 Schetlick, Ava C          12 Badger-MR            1:23.74    1:27.35 SILV   
                  40.85     1:27.35 (46.50)                                        
 40 Echavarria, Victoria P    12 Flying Dolphins-MR   1:23.62    1:27.55 SILV   
                  41.01     1:27.55 (46.54)                                        
 41 Hort, Bess L              12 Manhattan Makos-MR   1:24.44    1:27.77 SILV   
                  41.26     1:27.77 (46.51)                                        
 42 Corcuera, Carolina D      11 Twisters-MR          1:28.16    1:28.10 SILV   
                  42.80     1:28.10 (45.30)                                        
 43 Goodman, Mira             11 RI Marlins-MR        1:28.45    1:28.39 SILV   
                  41.58     1:28.39 (46.81)                                        
 44 Zgrivets, Michelle        11 MPNY-MR              1:25.53    1:28.66 SILV   
                  42.17     1:28.66 (46.49)                                        
Non-Award Division  
  1 WU, Julian                12 Twisters-MR          1:20.12    1:17.46 JO     
                  37.28     1:17.46 (40.18)                                        
  2 Posner, Abigail P         12 Badger-MR            1:21.40    1:17.98 JO     
                  36.52     1:17.98 (41.46)                                        
  3 Ott, Ursula J             11 Badger-MR            1:19.53    1:18.13 JO     
                  36.84     1:18.13 (41.29)                                        
  4 Lien, Zoe H               12 WEST-MR              1:19.49    1:18.21 JO     
                  36.78     1:18.21 (41.43)                                        
  5 Deng, Alexa G             11 FREE-MR              1:19.69    1:18.34 JO     
                  37.23     1:18.34 (41.11)                                        
  6 Deng, Eileen              12 APEX-MR              1:26.27    1:29.19        
                  43.52     1:29.19 (45.67)                                        
  7 Chiang, Kylie M           12 GATE-MR              1:27.76    1:30.51        
                  42.80     1:30.51 (47.71)                                        
  8 Man, Abigail V            12 CIY-MR               1:28.15    1:32.15        
                  42.56     1:32.15 (49.59)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:53.99  JO
              2:54.00  SMAX
              3:11.19  SILV
 Meet Qualifying:  2:54.00 - 3:11.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Reinhart, Natalie J       12 RI Marlins-MR        2:57.15    2:55.11 SILV   
                  39.14     1:22.72 (43.58)     2:09.01 (46.29)     2:55.11 (46.10)
  2 Alexander, Allyse I       12 Twisters-MR          2:57.03    2:55.43 SILV   
                  38.22     1:23.69 (45.47)     2:10.02 (46.33)     2:55.43 (45.41)
  3 Wong, Angie               12 Flying Dolphins-MR   2:57.76    2:55.78 SILV   
                  39.46     1:23.86 (44.40)     2:10.06 (46.20)     2:55.78 (45.72)
  4 Rosario, Amelia           12 WEST-MR              2:54.67    2:57.56 SILV   
                  38.24     1:22.47 (44.23)     2:10.83 (48.36)     2:57.56 (46.73)
  5 Sheridan, Rory N          12 UN-MR                3:00.26    2:59.03 SILV   
                  42.06     1:26.85 (44.79)     2:12.60 (45.75)     2:59.03 (46.43)
  6 Lazarev, Debora           11 RI Marlins-MR        2:57.87    2:59.12 SILV   
                  39.38     1:25.61 (46.23)     2:12.37 (46.76)     2:59.12 (46.75)
  7 Liang, Virginia           11 GATE-MR              3:06.13    2:59.61 SILV   
                  39.64     1:25.49 (45.85)     2:13.58 (48.09)     2:59.61 (46.03)
  8 Wisniewski, Hanna J       12 MPNY-MR              2:57.99    3:02.18 SILV   
                  41.94     1:28.74 (46.80)     2:17.28 (48.54)     3:02.18 (44.90)
  9 Jeong, Bina               12 QNS-MR               2:59.49    3:03.03 SILV   
                  41.00     1:27.05 (46.05)     2:14.65 (47.60)     3:03.03 (48.38)
  9 Hornick, Jade E           12 Express Swimming-MR  3:04.25    3:03.03 SILV   
                  39.20     1:27.66 (48.46)     2:16.58 (48.92)     3:03.03 (46.45)
 11 Zgrivets, Michelle        11 MPNY-MR              3:01.65    3:03.06 SILV   
                  42.23     1:28.80 (46.57)     2:17.52 (48.72)     3:03.06 (45.54)
 12 Echavarria, Victoria P    12 Flying Dolphins-MR   3:00.81    3:03.18 SILV   
                  41.91     1:28.68 (46.77)     2:16.88 (48.20)     3:03.18 (46.30)
 13 Brulinski, Natalia E      12 NCAC-MR              2:57.61    3:04.17 SILV   
                  38.24     1:24.42 (46.18)     2:14.16 (49.74)     3:04.17 (50.01)
 14 Bacon, Marina S           12 RedTails-MR          3:02.43    3:04.41 SILV   
                  41.44     1:27.36 (45.92)     2:16.95 (49.59)     3:04.41 (47.46)
 15 Sah, Tiya                 12 Manhattan Makos-MR   3:01.11    3:05.08 SILV   
                  40.54     1:26.84 (46.30)     2:15.32 (48.48)     3:05.08 (49.76)
 16 Hort, Bess L              12 Manhattan Makos-MR   3:07.99    3:08.38 SILV   
                  40.64     1:28.09 (47.45)     2:19.23 (51.14)     3:08.38 (49.15)
 17 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  3:06.66    3:10.60 SILV   
                  44.05     1:33.40 (49.35)     2:22.64 (49.24)     3:10.60 (47.96)
Non-Award Division  
  1 WU, Julian                12 Twisters-MR          2:57.06    2:45.58 JO     
                  38.65     1:20.90 (42.25)     2:04.49 (43.59)     2:45.58 (41.09)
  2 Nassar, Salma             12 Twisters-MR          2:57.11    2:50.91 JO     
                  38.40     1:21.66 (43.26)     2:06.75 (45.09)     2:50.91 (44.16)
  3 Karacheva, Anna           11 MPNY-MR              2:58.49    2:51.58 JO     
                  39.71     1:23.44 (43.73)     2:07.29 (43.85)     2:51.58 (44.29)
 -- Lanning, Gracie           11 Flying Dolphins-MR   3:03.76         DQ        
      Declared false start
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.69  JO
                30.70  SMAX
                34.59  SILV
 Meet Qualifying:  30.70 - 34.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Nassar, Salma             12 Twisters-MR            31.31      30.74 SILV   
  1 Pfeiffer, Ally T          12 WEST-MR                31.92      30.74 SILV   
  3 Lien, Zoe H               12 WEST-MR                30.86      30.81 SILV   
  4 KU, Jaein                 12 Twisters-MR            31.04      31.04 SILV   
  5 Horiuchi, Naomi Z         11 Twisters-MR            31.31      31.14 SILV   
  6 Sheridan, Rory N          12 UN-MR                  31.67      31.15 SILV   
  7 Wu, Katelin               12 QNS-MR                 32.29      31.42 SILV   
  8 Trinidad, Mianny L        11 RedTails-MR            31.15      31.76 SILV   
  9 Lilavois, Simone          11 Manhattan Makos-MR     31.95      31.78 SILV   
 10 Posner, Abigail P         12 Badger-MR              33.03      31.89 SILV   
 11 Bondikov, Sophia E        11 WEST-MR                31.99      32.03 SILV   
 12 Chapman, Linnea           12 TRI-MR                 33.94      32.11 SILV   
 13 Mullin, Allison B         12 Twisters-MR            32.05      32.29 SILV   
 14 Korff, Rose J             11 Flying Dolphins-MR     32.22      32.39 SILV   
 15 Barr, Fiona P             11 Badger-MR              33.47      32.41 SILV   
 16 McPartland, Katie         12 Manhattan Makos-MR     31.36      32.43 SILV   
 17 Vincente, Julia           11 TRI-MR                 32.98      32.47 SILV   
 18 Lanning, Gracie           11 Flying Dolphins-MR     32.15      32.48 SILV   
 19 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR    32.06      32.54 SILV   
 20 Deng, Eileen              12 APEX-MR                32.76      32.61 SILV   
 21 Gil, Fiona G              12 Twisters-MR            33.34      32.69 SILV   
 22 Schetlick, Ava C          12 Badger-MR              33.87      32.73 SILV   
 23 Anticev, Katherine        12 TRI-MR                 32.40      32.86 SILV   
 24 Hyun, Faith               12 GATE-MR                33.48      32.95 SILV   
 25 Lateng, Losel L           11 Twisters-MR            33.77      32.98 SILV   
 26 Shefferman, Storey        11 Manhattan Makos-MR     32.47      33.03 SILV   
 27 Washington, Madison L     12 CAS-MR                 33.10      33.04 SILV   
 28 Hernandez, Sury           11 Parks Sailfish-MR      32.99      33.11 SILV   
 29 Walsh, Jessica M          11 Express Swimming-MR    33.28      33.16 SILV   
 30 Rodriguez, Catalina A     12 QNS-MR                 32.99      33.21 SILV   
 31 Baran, Julia              12 NCAC-MR                33.95      33.23 SILV   
 32 Ng, Tiffany               11 CIY-MR                 34.10      33.70 SILV   
 33 Saidmuratov, Grace        11 UN-MR                  33.16      33.82 SILV   
 34 Bacon, Marina S           12 RedTails-MR            33.06      33.92 SILV   
 35 Chiang, Kylie M           12 GATE-MR                33.98      33.95 SILV   
 36 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR    34.07      33.97 SILV   
 37 Tenzin, Quinci R          11 Twisters-MR            33.87      34.14 SILV   
 38 Hornick, Jade E           12 Express Swimming-MR    33.06      34.21 SILV   
 39 Liu, Aurelia A            11 Twisters-MR            32.54      34.24 SILV   
 40 Mykytenko, Sofia          11 TRI$-MR                34.36      34.30 SILV   
 41 Moran, Laura A            11 NCAC-MR                33.70      34.52 SILV   
Non-Award Division  
  1 Giordano, Sofia R         12 Express Swimming-MR    31.36      30.22 JO     
  2 Law, Brianna              11 MPNY-MR                30.76      30.40 JO     
  3 Hsu, Kelly                12 Manhattan Makos-MR     30.87      30.52 JO     
  4 Vega, Isabella M          11 WEST-MR                31.46      30.63 JO     
  5 Leal, Ashley              11 RedTails-MR            33.66      34.64        
  6 Auquilla, Litsi D         12 RedTails-MR            34.34      34.66        
  7 Brulinski, Natalia E      12 NCAC-MR                33.53      35.34        
  7 Cani, Ema *               11 UN-MR                  33.16      35.34        
  9 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR    33.53      35.57        
 10 Rosario, Amelia           12 WEST-MR                34.45      37.35        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:09.49  JO
              1:09.50  SMAX
              1:19.39  SILV
 Meet Qualifying:  1:09.50 - 1:19.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lilavois, Simone          11 Manhattan Makos-MR   1:12.97    1:10.09 SILV   
                  32.50     1:10.09 (37.59)                                        
  2 Pfeiffer, Ally T          12 WEST-MR              1:13.16    1:10.43 SILV   
                  31.96     1:10.43 (38.47)                                        
  3 Wu, Katelin               12 QNS-MR               1:11.80    1:10.44 SILV   
                  31.98     1:10.44 (38.46)                                        
  4 KU, Jaein                 12 Twisters-MR          1:12.23    1:11.11 SILV   
                  33.25     1:11.11 (37.86)                                        
  5 McPartland, Katie         12 Manhattan Makos-MR   1:09.90    1:12.05 SILV   
                  32.78     1:12.05 (39.27)                                        
  6 Anticev, Katherine        12 TRI-MR               1:12.81    1:12.07 SILV   
                  32.80     1:12.07 (39.27)                                        
  7 Haimson, Emma A           11 Twisters-MR          1:15.72    1:12.95 SILV   
                  34.79     1:12.95 (38.16)                                        
  8 Chapman, Linnea           12 TRI-MR               1:16.63    1:13.02 SILV   
                  33.50     1:13.02 (39.52)                                        
  9 Shefferman, Storey        11 Manhattan Makos-MR   1:14.31    1:13.28 SILV   
                  34.30     1:13.28 (38.98)                                        
 10 Chung, Zoe                11 WEST-MR              1:13.45    1:13.79 SILV   
                  36.20     1:13.79 (37.59)                                        
 10 Saidmuratov, Grace        11 UN-MR                1:16.26    1:13.79 SILV   
                  35.25     1:13.79 (38.54)                                        
 12 Mullin, Allison B         12 Twisters-MR          1:12.17    1:13.85 SILV   
                  34.34     1:13.85 (39.51)                                        
 13 Korff, Rose J             11 Flying Dolphins-MR   1:15.90    1:14.59 SILV   
                  35.10     1:14.59 (39.49)                                        
 14 Toledo, Ylenia E          12 APEX-MR              1:18.54    1:14.94 SILV   
                  34.97     1:14.94 (39.97)                                        
 15 Barr, Fiona P             11 Badger-MR            1:16.12    1:15.57 SILV   
                  33.86     1:15.57 (41.71)                                        
 16 Lanning, Gracie           11 Flying Dolphins-MR   1:13.50    1:16.06 SILV   
                  34.44     1:16.06 (41.62)                                        
 17 Hernandez, Sury           11 Parks Sailfish-MR    1:19.04    1:16.86 SILV   
                  35.87     1:16.86 (40.99)                                        
 18 Chang, Nicole             11 Flying Dolphins-MR   1:19.19    1:16.92 SILV   
                  36.08     1:16.92 (40.84)                                        
Non-Award Division  
  1 Dorsey-Reyes, Violet      11 Manhattan Makos-MR   1:09.74    1:05.82 JO     
                  30.71     1:05.82 (35.11)                                        
  2 Giordano, Sofia R         12 Express Swimming-MR  1:10.00    1:06.94 JO     
                  31.06     1:06.94 (35.88)                                        
  3 Kuznetsov, Elizabeth      11 MPNY-MR              1:10.83    1:08.09 JO     
                  31.73     1:08.09 (36.36)                                        
  4 Law, Brianna              11 MPNY-MR              1:13.85    1:08.50 JO     
                  32.52     1:08.50 (35.98)                                        
  5 Dewar, Olivia E           11 Manhattan Makos-MR   1:14.41    1:08.95 JO     
                  31.95     1:08.95 (37.00)                                        
  6 Deng, Alexa G             11 FREE-MR              1:10.00    1:09.37 JO     
                  31.94     1:09.37 (37.43)                                        
  7 Walsh, Jessica M          11 Express Swimming-MR  1:18.96    1:19.67        
                  40.08     1:19.67 (39.59)                                        
  8 Cani, Ema *               11 UN-MR                1:19.26    1:20.69        
                  35.84     1:20.69 (44.85)                                        
 -- Lateng, Losel L           11 Twisters-MR          1:14.29         DQ        
      One hand touch
                  36.21          DQ (38.98)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:39.99  JO
              2:40.00  SMAX
              2:49.39  SILV
 Meet Qualifying:  2:40.00 - 2:49.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Dorsey-Reyes, Violet      11 Manhattan Makos-MR   2:41.05    2:41.77 SILV   
                  32.93     1:12.67 (39.74)     1:56.87 (44.20)     2:41.77 (44.90)
Non-Award Division  
  1 Sheridan, Rory N          12 UN-MR                2:41.02    2:35.22 JO     
                  33.12     1:13.76 (40.64)     1:55.37 (41.61)     2:35.22 (39.85)
  2 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    2:47.75    2:36.21 JO     
                  32.68     1:12.09 (39.41)     1:54.37 (42.28)     2:36.21 (41.84)
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  JO
              1:10.00  SMAX
              1:18.69  SILV
 Meet Qualifying:  1:10.00 - 1:18.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Reinhart, Natalie J       12 RI Marlins-MR        1:10.01    1:10.13 SILV   
                  32.10     1:10.13 (38.03)                                        
  2 Giordano, Sofia R         12 Express Swimming-MR  1:12.72    1:10.23 SILV   
                  32.53     1:10.23 (37.70)                                        
  3 Karacheva, Anna           11 MPNY-MR              1:11.03    1:10.35 SILV   
                  32.93     1:10.35 (37.42)                                        
  4 Horiuchi, Naomi Z         11 Twisters-MR          1:11.19    1:10.54 SILV   
                  33.45     1:10.54 (37.09)                                        
  5 Pfeiffer, Ally T          12 WEST-MR              1:13.67    1:10.69 SILV   
                  31.51     1:10.69 (39.18)                                        
  6 Law, Brianna              11 MPNY-MR              1:11.88    1:10.90 SILV   
                  33.71     1:10.90 (37.19)                                        
  7 Alexander, Allyse I       12 Twisters-MR          1:11.34    1:11.63 SILV   
                  32.68     1:11.63 (38.95)                                        
  8 Hsu, Kelly                12 Manhattan Makos-MR   1:12.46    1:11.90 SILV   
                  32.59     1:11.90 (39.31)                                        
  9 Wu, Katelin               12 QNS-MR               1:12.96    1:11.96 SILV   
                  33.04     1:11.96 (38.92)                                        
 10 Anticev, Katherine        12 TRI-MR               1:13.32    1:12.07 SILV   
                  33.49     1:12.07 (38.58)                                        
 11 Gil, Fiona G              12 Twisters-MR          1:13.10    1:12.12 SILV   
                  34.39     1:12.12 (37.73)                                        
 12 Lien, Zoe H               12 WEST-MR              1:11.78    1:12.20 SILV   
                  33.56     1:12.20 (38.64)                                        
 13 Bondikov, Sophia E        11 WEST-MR              1:14.88    1:12.54 SILV   
                  32.83     1:12.54 (39.71)                                        
 14 Ray, Naina                12 WEST-MR              1:11.85    1:12.76 SILV   
                  32.04     1:12.76 (40.72)                                        
 15 Chapman, Linnea           12 TRI-MR               1:14.80    1:13.05 SILV   
                  34.46     1:13.05 (38.59)                                        
 16 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR  1:13.06    1:13.15 SILV   
                  33.31     1:13.15 (39.84)                                        
 17 Mykytenko, Sofia          11 TRI$-MR              1:12.49    1:13.31 SILV   
                  34.60     1:13.31 (38.71)                                        
 18 Rosario, Amelia           12 WEST-MR              1:18.07    1:13.95 SILV   
                  33.19     1:13.95 (40.76)                                        
 19 Kang, Madison             12 Express Swimming-MR  1:14.47    1:13.96 SILV   
                  36.75     1:13.96 (37.21)                                        
 20 Lilavois, Simone          11 Manhattan Makos-MR   1:15.06    1:14.00 SILV   
                  33.91     1:14.00 (40.09)                                        
 21 Hyun, Faith               12 GATE-MR              1:15.54    1:14.07 SILV   
                  33.23     1:14.07 (40.84)                                        
 22 Brenner, Arianna r        12 Flying Dolphins-MR   1:17.05    1:14.09 SILV   
                  34.14     1:14.09 (39.95)                                        
 23 Auquilla, Litsi D         12 RedTails-MR          1:14.05    1:14.87 SILV   
                  34.47     1:14.87 (40.40)                                        
 24 Schetlick, Ava C          12 Badger-MR            1:14.48    1:14.89 SILV   
                  34.35     1:14.89 (40.54)                                        
 25 Lanning, Gracie           11 Flying Dolphins-MR   1:14.10    1:15.18 SILV   
                  34.71     1:15.18 (40.47)                                        
 26 Haimson, Emma A           11 Twisters-MR          1:18.54    1:15.27 SILV   
                  35.19     1:15.27 (40.08)                                        
 27 Vincente, Julia           11 TRI-MR               1:14.29    1:15.35 SILV   
                  33.37     1:15.35 (41.98)                                        
 28 Chiang, Kylie M           12 GATE-MR              1:16.24    1:15.36 SILV   
                  34.00     1:15.36 (41.36)                                        
 29 O'Neill, Kelly L          12 QNS-MR               1:17.45    1:15.61 SILV   
                  34.60     1:15.61 (41.01)                                        
 30 Chung, Zoe                11 WEST-MR              1:17.08    1:15.99 SILV   
                  35.03     1:15.99 (40.96)                                        
 31 McPartland, Katie         12 Manhattan Makos-MR   1:14.99    1:16.17 SILV   
                  33.76     1:16.17 (42.41)                                        
 32 Walsh, Jessica M          11 Express Swimming-MR  1:18.31    1:16.18 SILV   
                  35.79     1:16.18 (40.39)                                        
 33 Hornick, Jade E           12 Express Swimming-MR  1:15.13    1:16.46 SILV   
                  35.73     1:16.46 (40.73)                                        
 34 Lazarev, Debora           11 RI Marlins-MR        1:17.21    1:16.58 SILV   
                  35.27     1:16.58 (41.31)                                        
 35 Anishchanka, Diana        11 Shy-Mr-MR            1:18.56    1:16.62 SILV   
                  34.56     1:16.62 (42.06)                                        
 36 Hort, Bess L              12 Manhattan Makos-MR   1:18.14    1:16.66 SILV   
                  34.55     1:16.66 (42.11)                                        
 37 Liu, Aurelia A            11 Twisters-MR          1:15.06    1:16.70 SILV   
                  35.13     1:16.70 (41.57)                                        
 38 Brulinski, Natalia E      12 NCAC-MR              1:16.36    1:16.82 SILV   
                  35.15     1:16.82 (41.67)                                        
 39 Moran, Laura A            11 NCAC-MR              1:17.12    1:16.83 SILV   
                  36.43     1:16.83 (40.40)                                        
 40 Echavarria, Victoria P    12 Flying Dolphins-MR   1:15.81    1:17.17 SILV   
                  35.69     1:17.17 (41.48)                                        
 41 Baran, Julia              12 NCAC-MR              1:16.25    1:17.37 SILV   
                  35.53     1:17.37 (41.84)                                        
 42 Lateng, Losel L           11 Twisters-MR          1:17.55    1:17.46 SILV   
                  35.87     1:17.46 (41.59)                                        
 43 Shefferman, Storey        11 Manhattan Makos-MR   1:18.38    1:17.62 SILV   
                  35.18     1:17.62 (42.44)                                        
 44 Willscher, Talia          12 Manhattan Makos-MR   1:18.22    1:17.63 SILV   
                  35.65     1:17.63 (41.98)                                        
 45 Washington, Madison L     12 CAS-MR               1:18.50    1:17.67 SILV   
                  36.76     1:17.67 (40.91)                                        
 46 Bacon, Marina S           12 RedTails-MR          1:15.84    1:17.83 SILV   
                  36.32     1:17.83 (41.51)                                        
 47 Chernishova, Maria E      11 Shy-Mr-MR            1:18.21    1:18.02 SILV   
                  38.98     1:18.02 (39.04)                                        
 48 Tenzin, Quinci R          11 Twisters-MR          1:16.60    1:18.15 SILV   
                  34.63     1:18.15 (43.52)                                        
Non-Award Division  
  1 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR  1:10.17    1:07.80 JO     
                  30.87     1:07.80 (36.93)                                        
  2 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  1:18.58    1:18.74        
                  36.32     1:18.74 (42.42)                                        
  3 Zgrivets, Michelle        11 MPNY-MR              1:17.11    1:18.83        
                  34.79     1:18.83 (44.04)                                        
  4 Euyoque, Nicole A         11 WEST-MR              1:18.08    1:19.00        
                  37.61     1:19.00 (41.39)                                        
  5 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR  1:17.85    1:22.14        
                  36.25     1:22.14 (45.89)                                        
  6 Wisniewski, Hanna J       12 MPNY-MR              1:17.93    1:22.30        
                  38.32     1:22.30 (43.98)                                        
 -- Hernandez, Sury           11 Parks Sailfish-MR    1:16.94         DQ        
      False start - Misc
                  35.11          DQ (41.21)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:27.99  JO
              2:28.00  SMAX
              2:48.09  SILV
 Meet Qualifying:  2:28.00 - 2:48.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Dewar, Olivia E           11 Manhattan Makos-MR   2:31.41    2:30.48 SILV   
                  32.36     1:10.33 (37.97)     1:56.70 (46.37)     2:30.48 (33.78)
  2 Kuznetsov, Elizabeth      11 MPNY-MR              2:31.57    2:31.53 SILV   
                  32.87     1:12.45 (39.58)     1:57.19 (44.74)     2:31.53 (34.34)
  3 Gil, Fiona G              12 Twisters-MR          2:33.59    2:32.20 SILV   
                  34.02     1:13.02 (39.00)     1:56.64 (43.62)     2:32.20 (35.56)
  4 Anticev, Katherine        12 TRI-MR               2:36.38    2:32.52 SILV   
                  33.93     1:11.99 (38.06)     1:57.08 (45.09)     2:32.52 (35.44)
  5 Pfeiffer, Ally T          12 WEST-MR              2:32.97    2:32.84 SILV   
                  32.11     1:09.41 (37.30)     1:58.25 (48.84)     2:32.84 (34.59)
  6 Nassar, Salma             12 Twisters-MR          2:31.90    2:33.19 SILV   
                  32.69     1:12.18 (39.49)     1:57.01 (44.83)     2:33.19 (36.18)
  7 Deng, Alexa G             11 FREE-MR              2:35.63    2:33.94 SILV   
                  32.99     1:13.75 (40.76)     1:59.47 (45.72)     2:33.94 (34.47)
  8 Sheridan, Rory N          12 UN-MR                2:32.41    2:34.03 SILV   
                  33.41     1:14.51 (41.10)     2:00.57 (46.06)     2:34.03 (33.46)
  9 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR  2:32.53    2:34.05 SILV   
                  33.41     1:14.01 (40.60)     2:00.68 (46.67)     2:34.05 (33.37)
 10 Tan, Sayjel E             11 QNS-MR               2:35.00    2:34.66 SILV   
                  30.94     1:07.67 (36.73)     1:57.88 (50.21)     2:34.66 (36.78)
 11 Alexander, Allyse I       12 Twisters-MR          2:30.69    2:36.65 SILV   
                  32.31     1:12.74 (40.43)     2:00.57 (47.83)     2:36.65 (36.08)
 12 Ray, Naina                12 WEST-MR              2:39.38    2:36.68 SILV   
                  34.14     1:12.27 (38.13)     2:02.91 (50.64)     2:36.68 (33.77)
 13 Law, Brianna              11 MPNY-MR              2:36.37    2:37.32 SILV   
                  32.81     1:12.96 (40.15)     1:59.46 (46.50)     2:37.32 (37.86)
 14 Karacheva, Anna           11 MPNY-MR              2:38.21    2:37.44 SILV   
                  35.70     1:17.21 (41.51)     2:01.98 (44.77)     2:37.44 (35.46)
 15 Chung, Zoe                11 WEST-MR              2:37.22    2:37.68 SILV   
                  34.67     1:14.34 (39.67)     2:02.24 (47.90)     2:37.68 (35.44)
 16 Hsu, Kelly                12 Manhattan Makos-MR   2:37.29    2:37.95 SILV   
                  32.59     1:11.47 (38.88)     2:01.37 (49.90)     2:37.95 (36.58)
 17 Posner, Abigail P         12 Badger-MR            2:41.95    2:38.10 SILV   
                  34.16     1:16.19 (42.03)     2:02.08 (45.89)     2:38.10 (36.02)
 18 Polito, Lauren E          12 FREE-MR              2:36.76    2:38.25 SILV   
                  36.05     1:14.34 (38.29)     2:02.44 (48.10)     2:38.25 (35.81)
 19 Mullin, Allison B         12 Twisters-MR          2:40.10    2:38.36 SILV   
                  33.12     1:12.25 (39.13)     2:01.14 (48.89)     2:38.36 (37.22)
 20 Barr, Fiona P             11 Badger-MR            2:44.99    2:38.94 SILV   
                  33.88     1:13.91 (40.03)     2:02.94 (49.03)     2:38.94 (36.00)
 21 Hyun, Faith               12 GATE-MR              2:40.71    2:38.95 SILV   
                  35.09     1:12.55 (37.46)     2:03.36 (50.81)     2:38.95 (35.59)
 22 Lanning, Gracie           11 Flying Dolphins-MR   2:42.42    2:40.76 SILV   
                  34.46     1:17.40 (42.94)     2:04.49 (47.09)     2:40.76 (36.27)
 23 Haimson, Emma A           11 Twisters-MR          2:40.11    2:41.64 SILV   
                  35.75     1:15.44 (39.69)     2:03.36 (47.92)     2:41.64 (38.28)
 24 Chapman, Linnea           12 TRI-MR               2:46.01    2:41.70 SILV   
                  34.24     1:16.42 (42.18)     2:05.96 (49.54)     2:41.70 (35.74)
 25 Lilavois, Simone          11 Manhattan Makos-MR   2:40.06    2:43.07 SILV   
                  34.36     1:16.99 (42.63)     2:05.11 (48.12)     2:43.07 (37.96)
 26 Zgrivets, Michelle        11 MPNY-MR              2:46.92    2:43.22 SILV   
                  36.84     1:20.01 (43.17)     2:06.19 (46.18)     2:43.22 (37.03)
 26 Lateng, Losel L           11 Twisters-MR          2:45.31    2:43.22 SILV   
                  34.99     1:16.79 (41.80)     2:07.29 (50.50)     2:43.22 (35.93)
 28 Euyoque, Nicole A         11 WEST-MR              2:45.30    2:43.24 SILV   
                  36.90     1:18.17 (41.27)     2:06.76 (48.59)     2:43.24 (36.48)
 29 Brenner, Arianna r        12 Flying Dolphins-MR   2:43.94    2:43.28 SILV   
                  37.41     1:16.61 (39.20)     2:05.26 (48.65)     2:43.28 (38.02)
 30 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  2:44.84    2:44.28 SILV   
                  37.24     1:19.74 (42.50)     2:08.06 (48.32)     2:44.28 (36.22)
 31 Hornick, Jade E           12 Express Swimming-MR  2:40.37    2:44.40 SILV   
                  35.53     1:17.99 (42.46)     2:08.10 (50.11)     2:44.40 (36.30)
 32 Wong, Angie               12 Flying Dolphins-MR   2:46.24    2:44.66 SILV   
                  39.42     1:21.05 (41.63)     2:06.76 (45.71)     2:44.66 (37.90)
 33 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR  2:41.75    2:45.24 SILV   
                  38.50     1:18.93 (40.43)     2:07.39 (48.46)     2:45.24 (37.85)
 34 Bacon, Marina S           12 RedTails-MR          2:46.14    2:46.25 SILV   
                  37.87     1:18.97 (41.10)     2:06.43 (47.46)     2:46.25 (39.82)
 35 Auquilla, Litsi D         12 RedTails-MR          2:46.14    2:46.33 SILV   
                  36.89     1:19.44 (42.55)     2:09.33 (49.89)     2:46.33 (37.00)
 36 McPartland, Katie         12 Manhattan Makos-MR   2:47.75    2:46.91 SILV   
                  33.66     1:15.39 (41.73)     2:09.50 (54.11)     2:46.91 (37.41)
 37 Hanrahan, Erin M          12 Badger-MR            2:41.96    2:47.55 SILV   
                  37.07     1:19.89 (42.82)     2:08.62 (48.73)     2:47.55 (38.93)
Non-Award Division  
  1 WU, Julian                12 Twisters-MR          2:28.54    2:24.82 JO     
                  30.44     1:07.98 (37.54)     1:53.76 (45.78)     2:24.82 (31.06)
  2 Casellas, Krystin R       11 WEST-MR              2:31.28    2:25.66 JO     
                  30.67     1:09.14 (38.47)     1:52.28 (43.14)     2:25.66 (33.38)
  3 Washington, Madison L     12 CAS-MR               2:46.97    2:48.89        
                  37.31     1:21.85 (44.54)     2:11.80 (49.95)     2:48.89 (37.09)
  4 Rosario, Amelia           12 WEST-MR              2:39.35    2:50.16        
                  36.27     1:19.14 (42.87)     2:10.75 (51.61)     2:50.16 (39.41)
  5 Deng, Eileen              12 APEX-MR              2:45.78    2:50.47        
                  37.96     1:21.62 (43.66)     2:11.31 (49.69)     2:50.47 (39.16)
  6 Wisniewski, Hanna J       12 MPNY-MR              2:46.98    2:54.18        
                  38.35     1:22.00 (43.65)     2:13.07 (51.07)     2:54.18 (41.11)
 -- Walsh, Jessica M          11 Express Swimming-MR  2:40.77         DQ        
      Declared false start - Misc
 
Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
              5:20.99  JO
              5:21.00  SMAX
              5:50.99  SILV
 Meet Qualifying:  5:21.00 - 5:50.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Dewar, Olivia E           11 Manhattan Makos-MR   5:26.61    5:26.53 SILV   
                  32.14     1:15.18 (43.04)     1:55.99 (40.81)     2:34.42 (38.43)
        3:22.18 (47.76)     4:10.12 (47.94)     4:49.15 (39.03)     5:26.53 (37.38)
  2 Ray, Naina                12 WEST-MR              5:41.22    5:40.67 SILV   
                  31.99     1:12.72 (40.73)     1:55.80 (43.08)     2:38.01 (42.21)
        3:31.29 (53.28)     4:23.55 (52.26)     5:02.27 (38.72)     5:40.67 (38.40)
  3 Lanning, Gracie           11 Flying Dolphins-MR   5:44.27    5:42.96 SILV   
                  35.81     1:18.62 (42.81)     2:03.82 (45.20)     2:48.93 (45.11)
        3:37.43 (48.50)     4:26.20 (48.77)     5:05.68 (39.48)     5:42.96 (37.28)
Non-Award Division  
  1 Sheridan, Rory N          12 UN-MR                5:47.47    5:15.55 JO     
                  33.87     1:12.15 (38.28)     1:53.96 (41.81)     2:35.78 (41.82)
        3:20.38 (44.60)     4:07.43 (47.05)     4:41.85 (34.42)     5:15.55 (33.70)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.39  JO
                26.40  SMAX
                28.79  SILV
 Meet Qualifying:  26.40 - 28.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Loveless, Mary K          14 Badger-MR              26.55      26.62 SILV   
  2 Marshall, Alexndra L      13 Badger-MR              26.86      26.84 SILV   
  3 McGrath, Caroline L       14 Badger-MR              27.60      26.85 SILV   
  4 Clayton, Caelan J         13 Express Swimming-MR    26.68      26.92 SILV   
  5 Ford, Elizabeth A         13 Badger-MR              28.53      26.97 SILV   
  6 Ndoja, Gloria             14 Twisters-MR            26.89      27.05 SILV   
  7 Barber, Alexis G          13 Twisters-MR            27.19      27.21 SILV   
  8 Perez, Miranda M          14 KB Makos-MR            27.88      27.27 SILV   
  9 Maio, Kate                14 Express Swimming-MR    27.44      27.31 SILV   
 10 Long, Kelsey              13 RI Marlins-MR          28.01      27.46 SILV   
 11 Wong, Kelly M             13 APEX-MR                27.01      27.48 SILV   
 12 Kujawski, Dylan A         13 Badger-MR              27.47      27.50 SILV   
 13 Sjolander, Kathryn        14 TRI-MR                 28.09      27.52 SILV   
 14 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR    27.20      27.53 SILV   
 14 Akil, Fatine              13 NCAC-MR                27.45      27.53 SILV   
 16 Liu, Laura B              13 Twisters-MR            27.42      27.55 SILV   
 17 Dazycki, Karolina         13 NCAC-MR                27.45      27.56 SILV   
 18 Costello, Arden O         14 WEST-MR                27.75      27.58 SILV   
 19 Gjertsen, Allison C       14 WEST-MR                27.47      27.61 SILV   
 20 Finn, Molly K             14 HS-MR                  27.25      27.63 SILV   
 21 Quiller, Hailey M         13 CAS-MR                 27.52      27.70 SILV   
 22 Mamak, Marisa A           13 FLY-MR                 26.99      27.79 SILV   
 23 Jolia, Dina               13 MPNY-MR                27.67      27.82 SILV   
 23 Goldner, Sylvie           14 Manhattan Makos-MR     28.20      27.82 SILV   
 25 Sichtnik, Sophia *        14 WEST-MR                28.47      27.83 SILV   
 26 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR    27.39      27.87 SILV   
 26 Manning, Brooke           13 TRI-MR                 27.99      27.87 SILV   
 28 Yaremenko, Isabelle       13 MPNY-MR                28.64      27.89 SILV   
 29 Estrada-Nunez, Thais I    13 Twisters-MR            27.91      27.92 SILV   
 30 Deng, Chloe S             13 FREE-MR                27.99      27.93 SILV   
 31 Eckert, Jordyn            13 Manhattan Makos-MR     27.39      27.97 SILV   
 32 Casey, Sasha G            13 Manhattan Makos-MR     28.44      28.02 SILV   
 33 Dwyer, Bridget E          14 CIY-MR                 27.72      28.04 SILV   
 34 Montalvo, Laeyah N        13 KB Makos-MR            27.93      28.06 SILV   
 34 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR    27.56      28.06 SILV   
 36 Sandoval, Candela         14 QNS-MR                 27.70      28.15 SILV   
 37 Vernon, Ariana J          14 QNS-MR                 27.55      28.16 SILV   
 38 Hanin, Katherine P        13 HS-MR                  28.48      28.22 SILV   
 39 Fong, Joline              13 Manhattan Makos-MR     28.38      28.30 SILV   
 40 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR      28.06      28.32 SILV   
 41 Levine, Dani g            14 Flying Dolphins-MR     27.76      28.34 SILV   
 42 Barriteau, Lauren E       14 CIY-MR                 27.79      28.38 SILV   
 43 Szczepanski, Genna D      13 Badger-MR              28.58      28.40 SILV   
 44 Kowalczyk, Julia          13 Twisters-MR            28.46      28.48 SILV   
 45 Liang, Victoria           14 GATE-MR                27.79      28.49 SILV   
 45 Brennan, Erin             14 Express Swimming-MR    28.66      28.49 SILV   
 47 Soberon, Sophia E         14 Express Swimming-MR    28.33      28.57 SILV   
 48 Wong, Kristen A           13 APEX-MR                28.30      28.74 SILV   
 49 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR    28.74      28.78 SILV   
 -- Roebuck, Carter           12 Manhattan Makos-MR     26.84     X26.57        
Non-Award Division  
  1 Malpeso, Emily            13 TRI-MR                 26.51      26.29 JO     
  2 Lansing, Carolina         14 Manhattan Makos-MR     26.49      26.31 JO     
  3 Hu, Amy                   14 WEST-MR                27.10      26.36 JO     
  4 Condon, Daniella M        13 WEST-MR                26.62      26.37 JO     
  5 Ugarte, Olivia P          14 FLY-MR                 28.12      28.89        
  6 Ewing, Isabelle H         14 LSA-MR                 28.05      28.99        
  7 Chavez, Kaetlyn K         13 APEX-MR                28.20      29.05        
  8 Battle, Jada J            13 FLY-MR                 28.66      29.06        
  9 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR    28.75      29.13        
 10 Park, Song-Yi             13 QNS-MR                 28.25      29.15        
 10 Winters, Emma C           13 FREE-MR                28.07      29.15        
 12 Pardlo, Gabriella Sara    13 Parks Sailfish-MR      28.67      29.19        
 13 Mroczek, Angelica S       14 FREE-MR                28.57      29.31        
 -- Gigliotti, Kate           13 TRI-MR                 28.28         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                56.99  JO
                57.00  SMAX
              1:03.09  SILV
 Meet Qualifying:  57.00 - 1:03.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Hu, Amy                   14 WEST-MR              1:00.96      57.01 SILV   
                  27.38       57.01 (29.63)                                        
  2 Malpeso, Emily            13 TRI-MR                 57.75      57.35 SILV   
                  27.36       57.35 (29.99)                                        
  3 Clayton, Caelan J         13 Express Swimming-MR    57.05      58.09 SILV   
                  27.85       58.09 (30.24)                                        
  4 Loveless, Mary K          14 Badger-MR              58.35      58.41 SILV   
                  28.34       58.41 (30.07)                                        
  5 Marshall, Alexndra L      13 Badger-MR              58.05      58.43 SILV   
                  27.55       58.43 (30.88)                                        
  6 McGrath, Caroline L       14 Badger-MR              58.51      58.74 SILV   
                  28.42       58.74 (30.32)                                        
  7 Capuano, Katelyn J        13 Badger-MR              57.00      58.76 SILV   
                  28.20       58.76 (30.56)                                        
  8 Caminiti, Christina A     14 CIY-MR                 57.29      58.82 SILV   
                  27.78       58.82 (31.04)                                        
  9 Condon, Daniella M        13 WEST-MR                58.33      58.91 SILV   
                  28.04       58.91 (30.87)                                        
 10 Miao, Chelsea             14 Twisters-MR            57.30      59.29 SILV   
                  27.98       59.29 (31.31)                                        
 11 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR    58.52      59.53 SILV   
                  28.45       59.53 (31.08)                                        
 12 Lansing, Carolina         14 Manhattan Makos-MR     58.28      59.60 SILV   
                  28.61       59.60 (30.99)                                        
 13 Sullivan, Lauren G        14 Express Swimming-MR  1:00.03      59.86 SILV   
                  28.33       59.86 (31.53)                                        
 14 Sandoval, Candela         14 QNS-MR                 59.50      59.98 SILV   
                  28.95       59.98 (31.03)                                        
 15 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  1:00.14    1:00.04 SILV   
                  28.79     1:00.04 (31.25)                                        
 16 Maio, Kate                14 Express Swimming-MR    59.63    1:00.26 SILV   
                  29.26     1:00.26 (31.00)                                        
 16 Barber, Alexis G          13 Twisters-MR          1:00.04    1:00.26 SILV   
                  28.60     1:00.26 (31.66)                                        
 18 Gjertsen, Allison C       14 WEST-MR              1:00.53    1:00.39 SILV   
                  28.98     1:00.39 (31.41)                                        
 19 Ndoja, Gloria             14 Twisters-MR            59.16    1:00.40 SILV   
                  28.57     1:00.40 (31.83)                                        
 20 Spottiswood, Maya N       14 Express Swimming-MR    59.39    1:00.41 SILV   
                  29.10     1:00.41 (31.31)                                        
 21 Casey, Sasha G            13 Manhattan Makos-MR   1:01.98    1:00.55 SILV   
                  29.31     1:00.55 (31.24)                                        
 22 Szczepanski, Genna D      13 Badger-MR            1:02.11    1:00.73 SILV   
                  29.44     1:00.73 (31.29)                                        
 23 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    1:01.49    1:00.74 SILV   
                  28.97     1:00.74 (31.77)                                        
 24 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR    59.77    1:00.76 SILV   
                  29.93     1:00.76 (30.83)                                        
 25 Jolia, Dina               13 MPNY-MR              1:00.02    1:00.91 SILV   
                  28.86     1:00.91 (32.05)                                        
 26 Levine, Dani g            14 Flying Dolphins-MR   1:01.12    1:01.16 SILV   
                  28.98     1:01.16 (32.18)                                        
 27 Olivieri, Sophia          14 FREE-MR              1:00.86    1:01.34 SILV   
                  29.33     1:01.34 (32.01)                                        
 28 Olivieri, Olivia          14 FREE-MR                59.34    1:01.38 SILV   
                  29.80     1:01.38 (31.58)                                        
 29 Dwyer, Bridget E          14 CIY-MR                 59.99    1:01.39 SILV   
                  29.27     1:01.39 (32.12)                                        
 30 Eckert, Jordyn            13 Manhattan Makos-MR   1:00.46    1:01.51 SILV   
                  28.80     1:01.51 (32.71)                                        
 31 Mamak, Marisa A           13 FLY-MR                 59.57    1:01.71 SILV   
                  28.80     1:01.71 (32.91)                                        
 32 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  1:02.74    1:01.72 SILV   
                  29.42     1:01.72 (32.30)                                        
 33 Soberon, Sophia E         14 Express Swimming-MR  1:00.54    1:01.80 SILV   
                  29.77     1:01.80 (32.03)                                        
 34 Wong, Kelly M             13 APEX-MR              1:01.48    1:02.00 SILV   
                  28.52     1:02.00 (33.48)                                        
 35 Perez, Miranda M          14 KB Makos-MR          1:00.66    1:02.12 SILV   
                  28.55     1:02.12 (33.57)                                        
 36 Yildiz, Nicole            13 FREE-MR              1:00.59    1:02.29 SILV   
                  29.86     1:02.29 (32.43)                                        
 37 Quiller, Hailey M         13 CAS-MR               1:02.99    1:02.38 SILV   
                  28.63     1:02.38 (33.75)                                        
 38 Barriteau, Lauren E       14 CIY-MR               1:01.80    1:02.41 SILV   
                  29.81     1:02.41 (32.60)                                        
 39 Orr, Elon                 14 Parks Sailfish-MR    1:02.93    1:02.62 SILV   
                  30.01     1:02.62 (32.61)                                        
 40 Kwon, Michelle            14 FLY-MR               1:02.76    1:02.69 SILV   
                  29.59     1:02.69 (33.10)                                        
 41 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  1:01.59    1:02.71 SILV   
                  30.18     1:02.71 (32.53)                                        
 42 Ewing, Isabelle H         14 LSA-MR               1:02.79    1:02.80 SILV   
                  29.76     1:02.80 (33.04)                                        
 42 Park, Song-Yi             13 QNS-MR               1:01.23    1:02.80 SILV   
                  30.41     1:02.80 (32.39)                                        
 -- Roebuck, Carter           12 Manhattan Makos-MR     59.17     X58.17        
                  27.79       58.17 (30.38)                                        
Non-Award Division  
  1 Fan, Alyssa Y             13 Manhattan Makos-MR     57.22      56.29 JO     
                  26.47       56.29 (29.82)                                        
  2 Grozdanic, Katarina       14 RI Marlins-MR          57.18      56.80 JO     
                  26.51       56.80 (30.29)                                        
  3 Garra, Gabrielle M        13 Express Swimming-MR  1:01.32    1:03.11        
                  29.90     1:03.11 (33.21)                                        
  4 Long, Kelsey              13 RI Marlins-MR        1:01.49    1:03.15        
                  30.17     1:03.15 (32.98)                                        
  5 Singh, Cristina P         13 Express Swimming-MR  1:03.09    1:03.30        
                  30.53     1:03.30 (32.77)                                        
  6 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  1:03.04    1:03.37        
                  30.34     1:03.37 (33.03)                                        
  7 Lenehan, Alex E           14 Flying Dolphins-MR   1:03.04    1:05.28        
                  31.61     1:05.28 (33.67)                                        
 -- Ott, Elke J               14 Badger-MR              58.59         DQ        
      Declared false start
 -- Balachandran, Isabelle P  13 Badger-MR            1:02.11        DFS        
      Declared false start
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:03.99  JO
              2:04.00  SMAX
              2:16.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:04.00 - 2:16.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Horn, Ursula              14 Manhattan Makos-MR   2:05.41    2:04.68 SILV   
                  28.78     1:01.33 (32.55)     1:33.83 (32.50)     2:04.68 (30.85)
  2 Fan, Alyssa Y             13 Manhattan Makos-MR   2:05.54    2:04.84 SILV   
                  29.20     1:01.10 (31.90)     1:33.46 (32.36)     2:04.84 (31.38)
  3 Clayton, Caelan J         13 Express Swimming-MR  2:04.32    2:05.87 SILV   
                  28.86     1:01.17 (32.31)     1:33.56 (32.39)     2:05.87 (32.31)
  4 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR  2:05.59    2:05.95 SILV   
                  29.36     1:01.33 (31.97)     1:33.87 (32.54)     2:05.95 (32.08)
  5 Duggan, Isabella M        14 CAS-MR               2:10.15    2:06.40 SILV   
                  29.43     1:02.12 (32.69)     1:35.49 (33.37)     2:06.40 (30.91)
  6 Grozdanic, Katarina       14 RI Marlins-MR        2:08.86    2:06.51 SILV   
                  28.42       59.97 (31.55)     1:33.37 (33.40)     2:06.51 (33.14)
  7 McGrath, Caroline L       14 Badger-MR            2:06.25    2:06.53 SILV   
                  29.38     1:01.34 (31.96)     1:34.03 (32.69)     2:06.53 (32.50)
  8 Loveless, Mary K          14 Badger-MR            2:08.22    2:07.93 SILV   
                  29.66     1:02.57 (32.91)     1:36.17 (33.60)     2:07.93 (31.76)
  9 Seliger, Sophia           13 RI Marlins-MR        2:05.10    2:08.52 SILV   
                  28.69     1:01.38 (32.69)     1:35.01 (33.63)     2:08.52 (33.51)
 10 Marshall, Alexndra L      13 Badger-MR            2:08.64    2:08.72 SILV   
                  28.90     1:01.16 (32.26)     1:35.25 (34.09)     2:08.72 (33.47)
 11 Ford, Elizabeth A         13 Badger-MR            2:09.94    2:08.73 SILV   
                  29.17     1:02.31 (33.14)     1:36.28 (33.97)     2:08.73 (32.45)
 12 Brennan, Erin             14 Express Swimming-MR  2:10.92    2:08.99 SILV   
                  29.55     1:01.91 (32.36)     1:35.64 (33.73)     2:08.99 (33.35)
 13 Condon, Daniella M        13 WEST-MR              2:09.88    2:09.07 SILV   
                  29.15     1:02.42 (33.27)     1:36.51 (34.09)     2:09.07 (32.56)
 14 Lansing, Carolina         14 Manhattan Makos-MR   2:11.30    2:09.17 SILV   
                  29.41     1:02.72 (33.31)     1:36.43 (33.71)     2:09.17 (32.74)
 15 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  2:06.94    2:10.25 SILV   
                  29.75     1:02.15 (32.40)     1:36.24 (34.09)     2:10.25 (34.01)
 16 Hu, Amy                   14 WEST-MR              2:13.24    2:10.56 SILV   
                  30.96     1:03.79 (32.83)     1:36.73 (32.94)     2:10.56 (33.83)
 17 Malpeso, Emily            13 TRI-MR               2:14.00    2:10.66 SILV   
                  29.86     1:03.65 (33.79)     1:37.57 (33.92)     2:10.66 (33.09)
 18 Maio, Kate                14 Express Swimming-MR  2:09.82    2:10.85 SILV   
                  30.11     1:03.41 (33.30)     1:37.11 (33.70)     2:10.85 (33.74)
 19 Sandoval, Candela         14 QNS-MR               2:07.34    2:10.89 SILV   
                  30.38     1:03.30 (32.92)     1:36.70 (33.40)     2:10.89 (34.19)
 20 Ortega, Meghan            14 TRI-MR               2:12.50    2:11.00 SILV   
                  31.04     1:05.32 (34.28)     1:38.72 (33.40)     2:11.00 (32.28)
 21 Kujawski, Dylan A         13 Badger-MR            2:14.50    2:11.35 SILV   
                  30.07     1:03.46 (33.39)     1:37.87 (34.41)     2:11.35 (33.48)
 22 Caminiti, Christina A     14 CIY-MR               2:05.45    2:11.89 SILV   
                  29.63     1:02.65 (33.02)     1:37.26 (34.61)     2:11.89 (34.63)
 23 Barber, Alexis G          13 Twisters-MR          2:12.14    2:12.04 SILV   
                  30.23     1:03.61 (33.38)     1:37.80 (34.19)     2:12.04 (34.24)
 24 Jolia, Dina               13 MPNY-MR              2:13.07    2:12.42 SILV   
                  29.45     1:03.43 (33.98)     1:38.63 (35.20)     2:12.42 (33.79)
 25 Gjertsen, Allison C       14 WEST-MR              2:11.68    2:12.43 SILV   
                  30.63     1:04.39 (33.76)     1:38.72 (34.33)     2:12.43 (33.71)
 26 Sjolander, Kathryn        14 TRI-MR               2:11.88    2:12.57 SILV   
                  30.34     1:03.57 (33.23)     1:38.51 (34.94)     2:12.57 (34.06)
 27 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    2:11.98    2:13.01 SILV   
                  30.43     1:04.67 (34.24)     1:39.26 (34.59)     2:13.01 (33.75)
 28 Casey, Sasha G            13 Manhattan Makos-MR   2:14.85    2:13.16 SILV   
                  31.07     1:05.03 (33.96)     1:39.25 (34.22)     2:13.16 (33.91)
 29 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  2:14.07    2:13.57 SILV   
                  30.46     1:04.12 (33.66)     1:38.70 (34.58)     2:13.57 (34.87)
 30 Szczepanski, Genna D      13 Badger-MR            2:16.23    2:13.95 SILV   
                  30.88     1:05.36 (34.48)     1:40.12 (34.76)     2:13.95 (33.83)
 31 Levine, Dani g            14 Flying Dolphins-MR   2:15.47    2:13.99 SILV   
                  30.34     1:04.18 (33.84)     1:39.13 (34.95)     2:13.99 (34.86)
 32 Eckert, Jordyn            13 Manhattan Makos-MR   2:16.25    2:14.39 SILV   
                  30.76     1:04.82 (34.06)     1:39.42 (34.60)     2:14.39 (34.97)
 33 Chen, Alanna M            14 CIY-MR               2:08.66    2:14.87 SILV   
                  29.41     1:03.70 (34.29)     1:39.00 (35.30)     2:14.87 (35.87)
 34 Mamak, Marisa A           13 FLY-MR               2:14.75    2:15.41 SILV   
                  29.97     1:04.56 (34.59)     1:40.16 (35.60)     2:15.41 (35.25)
 35 Park, Song-Yi             13 QNS-MR               2:11.39    2:15.79 SILV   
                  31.42     1:05.59 (34.17)     1:41.27 (35.68)     2:15.79 (34.52)
 36 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  2:13.76    2:16.07 SILV   
                  31.34     1:05.51 (34.17)     1:41.55 (36.04)     2:16.07 (34.52)
 37 Soberon, Sophia E         14 Express Swimming-MR  2:12.96    2:16.17 SILV   
                  31.28     1:05.80 (34.52)     1:41.33 (35.53)     2:16.17 (34.84)
 38 Liang, Victoria           14 GATE-MR              2:15.13    2:16.48 SILV   
                  31.74     1:06.68 (34.94)     1:42.55 (35.87)     2:16.48 (33.93)
Non-Award Division  
  1 Hamersky, Willa J         14 Manhattan Makos-MR   2:16.02    2:17.38        
                  31.13     1:05.96 (34.83)     1:41.60 (35.64)     2:17.38 (35.78)
  2 Singh, Cristina P         13 Express Swimming-MR  2:15.82    2:18.02        
                  30.95     1:06.08 (35.13)     1:42.56 (36.48)     2:18.02 (35.46)
  3 Long, Kelsey              13 RI Marlins-MR        2:16.62    2:19.98        
                  30.78     1:06.45 (35.67)     1:43.10 (36.65)     2:19.98 (36.88)
  4 Fong, Joline              13 Manhattan Makos-MR   2:16.25    2:20.06        
                  31.66     1:07.71 (36.05)     1:43.98 (36.27)     2:20.06 (36.08)
 -- Ott, Elke J               14 Badger-MR            2:07.40         DQ        
      Declared false start
 -- Hancock, Lila             14 Manhattan Makos-MR   2:16.40         DQ        
      False start
                  31.64     1:07.53 (35.89)     1:44.59 (37.06)          DQ (35.29)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:29.99  JO
              5:30.00  SMAX
              5:50.59  SILV
 Meet Qualifying:  5:30.00 - 5:50.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  5:45.22    5:34.24 SILV   
                  29.65     1:02.53 (32.88)     1:36.57 (34.04)     2:10.95 (34.38)
        2:44.43 (33.48)     3:19.17 (34.74)     3:53.80 (34.63)     4:28.12 (34.32)
        5:02.13 (34.01)     5:34.24 (32.11)                                        
  2 Fan, Alyssa Y             13 Manhattan Makos-MR   5:34.00    5:36.09 SILV   
                  31.30     1:04.75 (33.45)     1:39.29 (34.54)     2:14.32 (35.03)
        2:48.71 (34.39)     3:23.18 (34.47)     3:57.76 (34.58)     4:31.55 (33.79)
        5:03.90 (32.35)     5:36.09 (32.19)                                        
  3 Marshall, Alexndra L      13 Badger-MR            5:43.78    5:36.16 SILV   
                  29.80     1:03.49 (33.69)     1:37.19 (33.70)     2:11.17 (33.98)
        2:45.03 (33.86)     3:19.43 (34.40)     3:54.75 (35.32)     4:29.46 (34.71)
        5:02.96 (33.50)     5:36.16 (33.20)                                        
  4 Loveless, Mary K          14 Badger-MR            5:46.52    5:36.22 SILV   
                  29.59     1:02.78 (33.19)     1:36.83 (34.05)     2:11.19 (34.36)
        2:45.58 (34.39)     3:20.32 (34.74)     3:54.96 (34.64)     4:29.41 (34.45)
        5:03.50 (34.09)     5:36.22 (32.72)                                        
  5 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR  5:33.68    5:37.12 SILV   
                  29.68     1:03.21 (33.53)     1:37.64 (34.43)     2:11.92 (34.28)
        2:46.02 (34.10)     3:20.50 (34.48)     3:55.34 (34.84)     4:29.75 (34.41)
        5:04.20 (34.45)     5:37.12 (32.92)                                        
  6 Horn, Ursula              14 Manhattan Makos-MR   5:44.75    5:41.47 SILV   
                  30.56     1:05.74 (35.18)     1:41.06 (35.32)     2:16.06 (35.00)
        2:50.85 (34.79)     3:25.56 (34.71)     3:59.66 (34.10)     4:34.50 (34.84)
        5:08.92 (34.42)     5:41.47 (32.55)                                        
  7 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  5:40.65    5:42.16 SILV   
                  31.19     1:04.68 (33.49)     1:38.94 (34.26)     2:13.86 (34.92)
        2:48.77 (34.91)     3:23.82 (35.05)     3:58.33 (34.51)     4:32.85 (34.52)
        5:07.99 (35.14)     5:42.16 (34.17)                                        
  8 Spottiswood, Maya N       14 Express Swimming-MR  5:41.60    5:43.74 SILV   
                  30.85     1:04.74 (33.89)     1:38.67 (33.93)                    
            2:47.59 ( )     3:22.48 (34.89)     3:57.99 (35.51)     4:33.79 (35.80)
        5:09.26 (35.47)     5:43.74 (34.48)                                        
  9 Sjolander, Kathryn        14 TRI-MR               5:48.35    5:45.02 SILV   
                  29.57     1:03.95 (34.38)     1:38.59 (34.64)     2:15.10 (36.51)
        2:50.93 (35.83)     3:26.71 (35.78)     4:01.99 (35.28)     4:37.56 (35.57)
        5:11.98 (34.42)     5:45.02 (33.04)                                        
 10 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  5:43.46    5:46.28 SILV   
                  30.48     1:04.37 (33.89)     1:39.04 (34.67)     2:14.13 (35.09)
        2:49.27 (35.14)     3:24.40 (35.13)     3:59.68 (35.28)     4:34.81 (35.13)
        5:11.13 (36.32)     5:46.28 (35.15)                                        
Non-Award Division  
  1 Rojas-Tineo, Maira R      14 APEX-MR              5:34.41    5:27.89 JO     
                  28.19       59.76 (31.57)     1:32.56 (32.80)     2:05.50 (32.94)
        2:38.66 (33.16)     3:12.61 (33.95)     3:46.49 (33.88)     4:20.61 (34.12)
        4:54.95 (34.34)     5:27.89 (32.94)                                        
  2 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  5:50.08    5:52.21        
                  29.67     1:03.70 (34.03)     1:39.16 (35.46)     2:14.77 (35.61)
        2:50.84 (36.07)     3:27.58 (36.74)     4:04.04 (36.46)     4:40.49 (36.45)
        5:17.03 (36.54)     5:52.21 (35.18)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:04.59  JO
              1:04.60  SMAX
              1:12.69  SILV
 Meet Qualifying:  1:04.60 - 1:12.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Costello, Arden O         14 WEST-MR              1:11.65    1:04.61 SILV   
                  31.22     1:04.61 (33.39)                                        
  2 Hu, Amy                   14 WEST-MR              1:06.38    1:04.82 SILV   
                  31.41     1:04.82 (33.41)                                        
  3 Kowalczyk, Julia          13 Twisters-MR          1:06.76    1:05.23 SILV   
                  31.78     1:05.23 (33.45)                                        
  4 Loveless, Mary K          14 Badger-MR            1:04.97    1:05.39 SILV   
                  31.74     1:05.39 (33.65)                                        
  5 Chavez, Kaetlyn K         13 APEX-MR              1:09.08    1:06.77 SILV   
                  32.14     1:06.77 (34.63)                                        
  6 Casey, Sasha G            13 Manhattan Makos-MR   1:09.26    1:06.90 SILV   
                  32.73     1:06.90 (34.17)                                        
  7 Sichtnik, Sophia *        14 WEST-MR              1:09.47    1:07.02 SILV   
                  33.28     1:07.02 (33.74)                                        
  8 Fan, Alyssa Y             13 Manhattan Makos-MR   1:06.34    1:07.03 SILV   
                  32.76     1:07.03 (34.27)                                        
  9 Grozdanic, Katarina       14 RI Marlins-MR        1:09.00    1:07.18 SILV   
                  32.84     1:07.18 (34.34)                                        
 10 Ford, Elizabeth A         13 Badger-MR            1:11.61    1:07.65 SILV   
                  33.04     1:07.65 (34.61)                                        
 11 Soberon, Sophia E         14 Express Swimming-MR  1:05.70    1:07.81 SILV   
                  33.41     1:07.81 (34.40)                                        
 12 Jolia, Dina               13 MPNY-MR              1:05.91    1:07.92 SILV   
                  32.69     1:07.92 (35.23)                                        
 13 Sandoval, Candela         14 QNS-MR               1:06.04    1:08.08 SILV   
                  33.64     1:08.08 (34.44)                                        
 13 Sjolander, Kathryn        14 TRI-MR               1:10.34    1:08.08 SILV   
                  32.50     1:08.08 (35.58)                                        
 15 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  1:08.94    1:08.14 SILV   
                  33.88     1:08.14 (34.26)                                        
 16 Finn, Molly K             14 HS-MR                1:09.12    1:08.17 SILV   
                  33.58     1:08.17 (34.59)                                        
 17 Ndoja, Gloria             14 Twisters-MR          1:08.00    1:08.29 SILV   
                  33.72     1:08.29 (34.57)                                        
 18 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  1:09.54    1:08.32 SILV   
                  33.22     1:08.32 (35.10)                                        
 19 Clayton, Caelan J         13 Express Swimming-MR  1:05.43    1:08.65 SILV   
                  33.22     1:08.65 (35.43)                                        
 20 Rojas-Tineo, Maira R      14 APEX-MR              1:08.86    1:08.84 SILV   
                  33.43     1:08.84 (35.41)                                        
 21 Marshall, Alexndra L      13 Badger-MR            1:08.99    1:08.86 SILV   
                  33.83     1:08.86 (35.03)                                        
 22 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  1:08.26    1:08.91 SILV   
                  33.32     1:08.91 (35.59)                                        
 23 Malpeso, Emily            13 TRI-MR               1:10.58    1:08.97 SILV   
                  33.27     1:08.97 (35.70)                                        
 24 Estrada-Nunez, Thais I    13 Twisters-MR          1:07.63    1:09.16 SILV   
                  32.97     1:09.16 (36.19)                                        
 25 Seliger, Sophia           13 RI Marlins-MR        1:10.22    1:09.21 SILV   
                  33.73     1:09.21 (35.48)                                        
 26 Fong, Joline              13 Manhattan Makos-MR   1:07.43    1:09.87 SILV   
                  34.31     1:09.87 (35.56)                                        
 27 Wong, Kelly M             13 APEX-MR              1:09.67    1:09.88 SILV   
                  33.58     1:09.88 (36.30)                                        
 28 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    1:09.83    1:09.93 SILV   
                  34.65     1:09.93 (35.28)                                        
 29 Ugarte, Olivia P          14 FLY-MR               1:09.86    1:10.16 SILV   
                  33.87     1:10.16 (36.29)                                        
 30 Dwyer, Bridget E          14 CIY-MR               1:08.39    1:10.22 SILV   
                  34.18     1:10.22 (36.04)                                        
 31 Gjertsen, Allison C       14 WEST-MR              1:12.27    1:11.00 SILV   
                  34.96     1:11.00 (36.04)                                        
 32 Singh, Cristina P         13 Express Swimming-MR  1:11.26    1:11.02 SILV   
                  34.39     1:11.02 (36.63)                                        
 33 Chen, Alanna M            14 CIY-MR               1:06.44    1:11.14 SILV   
                  34.27     1:11.14 (36.87)                                        
 34 McKibben, Morgan J        13 Flying Dolphins-MR   1:11.86    1:11.36 SILV   
                  34.77     1:11.36 (36.59)                                        
 35 Goldner, Sylvie           14 Manhattan Makos-MR   1:11.10    1:11.54 SILV   
                  34.56     1:11.54 (36.98)                                        
 36 Lansing, Carolina         14 Manhattan Makos-MR   1:08.50    1:11.56 SILV   
                  34.57     1:11.56 (36.99)                                        
 37 Hamersky, Willa J         14 Manhattan Makos-MR   1:12.25    1:11.73 SILV   
                  34.79     1:11.73 (36.94)                                        
 38 Liu, Laura B              13 Twisters-MR          1:10.18    1:11.79 SILV   
                  35.08     1:11.79 (36.71)                                        
 39 Deng, Chloe S             13 FREE-MR              1:10.20    1:11.81 SILV   
                  35.05     1:11.81 (36.76)                                        
 39 Kovacs, Bella M           14 QNS-MR               1:10.68    1:11.81 SILV   
                  35.15     1:11.81 (36.66)                                        
 41 Wong, Kristen A           13 APEX-MR              1:12.48    1:11.83 SILV   
                  34.41     1:11.83 (37.42)                                        
 42 Barber, Alexis G          13 Twisters-MR          1:10.95    1:12.08 SILV   
                  35.09     1:12.08 (36.99)                                        
 42 Maio, Kate                14 Express Swimming-MR  1:10.08    1:12.08 SILV   
                  35.01     1:12.08 (37.07)                                        
 44 Ewing, Isabelle H         14 LSA-MR               1:09.93    1:12.17 SILV   
                  34.55     1:12.17 (37.62)                                        
 45 Caminiti, Christina A     14 CIY-MR               1:05.60    1:12.44 SILV   
                  34.94     1:12.44 (37.50)                                        
 46 Brennan, Erin             14 Express Swimming-MR  1:11.55    1:12.53 SILV   
                  36.19     1:12.53 (36.34)                                        
 47 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR  1:11.54    1:12.55 SILV   
                  35.78     1:12.55 (36.77)                                        
Non-Award Division  
  1 Simpson-Santoro, Aurelia  14 LSA-MR               1:04.82    1:03.12 JO     
                  31.09     1:03.12 (32.03)                                        
  2 Jimenez, Haley            14 QNS-MR               1:12.02    1:12.99        
                  36.23     1:12.99 (36.76)                                        
  3 Park, Song-Yi             13 QNS-MR               1:11.88    1:13.47        
                  35.70     1:13.47 (37.77)                                        
  4 Perez, Miranda M          14 KB Makos-MR          1:11.61    1:13.57        
                  35.01     1:13.57 (38.56)                                        
  5 Sekhar, Krupa C           14 CIY-MR               1:11.31    1:14.18        
                  35.99     1:14.18 (38.19)                                        
  6 Mamak, Marisa A           13 FLY-MR               1:12.24    1:14.25        
                  35.48     1:14.25 (38.77)                                        
  7 Eckert, Jordyn            13 Manhattan Makos-MR   1:12.68    1:14.42        
                  35.44     1:14.42 (38.98)                                        
  8 Leung, Elli               14 FLY-MR               1:11.68    1:14.73        
                  36.11     1:14.73 (38.62)                                        
 -- Ott, Elke J               14 Badger-MR            1:05.04         DQ        
      Declared false start
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:18.29  JO
              2:18.30  SMAX
              2:36.29  SILV
 Meet Qualifying:  2:18.30 - 2:36.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Costello, Arden O         14 WEST-MR              2:21.38    2:20.30 SILV   
                  32.89     1:08.17 (35.28)     1:44.93 (36.76)     2:20.30 (35.37)
  2 Condon, Daniella M        13 WEST-MR              2:20.38    2:21.50 SILV   
                  34.03     1:10.01 (35.98)     1:46.82 (36.81)     2:21.50 (34.68)
  3 Kowalczyk, Julia          13 Twisters-MR          2:20.96    2:21.66 SILV   
                  34.16     1:09.77 (35.61)     1:46.28 (36.51)     2:21.66 (35.38)
  4 Elwell, Josephine H       14 FREE-MR              2:20.67    2:22.18 SILV   
                  33.74     1:09.94 (36.20)     1:46.75 (36.81)     2:22.18 (35.43)
  5 Seliger, Sophia           13 RI Marlins-MR        2:30.16    2:22.21 SILV   
                  33.14     1:09.20 (36.06)     1:46.41 (37.21)     2:22.21 (35.80)
  6 Loveless, Mary K          14 Badger-MR            2:23.36    2:22.74 SILV   
                  33.69     1:10.46 (36.77)     1:47.75 (37.29)     2:22.74 (34.99)
  7 Fan, Alyssa Y             13 Manhattan Makos-MR   2:21.11    2:22.81 SILV   
                  33.77     1:10.48 (36.71)     1:47.35 (36.87)     2:22.81 (35.46)
  8 Clayton, Caelan J         13 Express Swimming-MR  2:19.09    2:23.50 SILV   
                  33.17     1:09.36 (36.19)     1:47.07 (37.71)     2:23.50 (36.43)
  9 Caminiti, Christina A     14 CIY-MR               2:24.38    2:24.45 SILV   
                  33.58     1:09.92 (36.34)     1:47.32 (37.40)     2:24.45 (37.13)
 10 Sandoval, Candela         14 QNS-MR               2:23.49    2:24.98 SILV   
                  35.61     1:11.28 (35.67)     1:47.89 (36.61)     2:24.98 (37.09)
 11 Casey, Sasha G            13 Manhattan Makos-MR   2:31.28    2:25.47 SILV   
                  34.61     1:11.31 (36.70)     1:48.49 (37.18)     2:25.47 (36.98)
 12 Marshall, Alexndra L      13 Badger-MR            2:28.14    2:25.64 SILV   
                  34.84     1:11.32 (36.48)     1:48.92 (37.60)     2:25.64 (36.72)
 13 Jolia, Dina               13 MPNY-MR              2:24.33    2:25.65 SILV   
                  33.87     1:10.62 (36.75)     1:48.79 (38.17)     2:25.65 (36.86)
 14 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  2:26.61    2:26.09 SILV   
                  33.61     1:10.41 (36.80)     1:48.53 (38.12)     2:26.09 (37.56)
 15 Soberon, Sophia E         14 Express Swimming-MR  2:23.28    2:26.13 SILV   
                  34.66     1:11.96 (37.30)     1:49.92 (37.96)     2:26.13 (36.21)
 16 Hu, Amy                   14 WEST-MR              2:27.26    2:26.35 SILV   
                  35.88     1:12.08 (36.20)     1:49.32 (37.24)     2:26.35 (37.03)
 17 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  2:24.83    2:26.54 SILV   
                  34.46     1:10.89 (36.43)     1:49.48 (38.59)     2:26.54 (37.06)
 18 Fong, Joline              13 Manhattan Makos-MR   2:30.82    2:26.90 SILV   
                  33.00     1:10.06 (37.06)     1:48.27 (38.21)     2:26.90 (38.63)
 19 Estrada-Nunez, Thais I    13 Twisters-MR          2:27.06    2:27.95 SILV   
                  34.40     1:11.49 (37.09)     1:50.16 (38.67)     2:27.95 (37.79)
 20 Lansing, Carolina         14 Manhattan Makos-MR   2:26.50    2:28.08 SILV   
                  34.66     1:11.99 (37.33)     1:50.59 (38.60)     2:28.08 (37.49)
 21 Gjertsen, Allison C       14 WEST-MR              2:27.81    2:28.38 SILV   
                  36.25     1:13.52 (37.27)     1:51.19 (37.67)     2:28.38 (37.19)
 22 Chavez, Kaetlyn K         13 APEX-MR              2:31.26    2:28.63 SILV   
                  34.83     1:12.65 (37.82)     1:51.72 (39.07)     2:28.63 (36.91)
 23 Olivieri, Olivia          14 FREE-MR              2:29.43    2:29.63 SILV   
                  36.00     1:13.93 (37.93)     1:51.83 (37.90)     2:29.63 (37.80)
 24 Ndoja, Gloria             14 Twisters-MR          2:26.82    2:29.79 SILV   
                  35.44     1:13.51 (38.07)     1:52.20 (38.69)     2:29.79 (37.59)
 25 Barber, Alexis G          13 Twisters-MR          2:33.58    2:30.66 SILV   
                  35.80     1:13.58 (37.78)     1:52.09 (38.51)     2:30.66 (38.57)
 26 Kovacs, Bella M           14 QNS-MR               2:28.19    2:30.71 SILV   
                  36.11     1:14.37 (38.26)     1:52.89 (38.52)     2:30.71 (37.82)
 27 McKibben, Morgan J        13 Flying Dolphins-MR   2:34.90    2:31.11 SILV   
                  35.80     1:13.90 (38.10)     1:53.57 (39.67)     2:31.11 (37.54)
 28 Dwyer, Bridget E          14 CIY-MR               2:28.35    2:31.32 SILV   
                  35.53     1:14.25 (38.72)     1:53.58 (39.33)     2:31.32 (37.74)
 29 Spottiswood, Maya N       14 Express Swimming-MR  2:30.92    2:31.39 SILV   
                  35.65     1:13.84 (38.19)     1:52.78 (38.94)     2:31.39 (38.61)
 30 Olivieri, Sophia          14 FREE-MR              2:27.91    2:31.87 SILV   
                  34.81     1:12.27 (37.46)     1:52.52 (40.25)     2:31.87 (39.35)
 31 Singh, Cristina P         13 Express Swimming-MR  2:35.26    2:32.27 SILV   
                  34.18     1:13.04 (38.86)     1:52.87 (39.83)     2:32.27 (39.40)
 32 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  2:31.75    2:32.50 SILV   
                  36.43     1:15.22 (38.79)     1:55.06 (39.84)     2:32.50 (37.44)
 33 Hamersky, Willa J         14 Manhattan Makos-MR   2:32.20    2:32.72 SILV   
                  36.20     1:15.45 (39.25)     1:54.42 (38.97)     2:32.72 (38.30)
 34 Sullivan, Lauren G        14 Express Swimming-MR  2:30.08    2:32.95 SILV   
                  36.25     1:14.94 (38.69)     1:54.00 (39.06)     2:32.95 (38.95)
 35 Kwon, Michelle            14 FLY-MR               2:31.62    2:33.32 SILV   
                  35.09     1:13.61 (38.52)     1:53.44 (39.83)     2:33.32 (39.88)
 36 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  2:31.66    2:34.11 SILV   
                  35.90     1:15.49 (39.59)     1:56.04 (40.55)     2:34.11 (38.07)
 37 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    2:27.60    2:34.14 SILV   
                  35.19     1:13.02 (37.83)     1:52.81 (39.79)     2:34.14 (41.33)
 38 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  2:31.17    2:34.20 SILV   
                  37.05     1:16.13 (39.08)     1:55.39 (39.26)     2:34.20 (38.81)
 39 Chen, Alanna M            14 CIY-MR               2:31.18    2:34.87 SILV   
                  35.99     1:15.41 (39.42)     1:56.11 (40.70)     2:34.87 (38.76)
 40 Ewing, Isabelle H         14 LSA-MR               2:35.05    2:34.99 SILV   
                  35.87     1:14.67 (38.80)     1:55.05 (40.38)     2:34.99 (39.94)
 41 Garra, Gabrielle M        13 Express Swimming-MR  2:23.32    2:35.02 SILV   
                  35.51     1:14.37 (38.86)     1:55.67 (41.30)     2:35.02 (39.35)
 42 Wong, Kelly M             13 APEX-MR              2:32.39    2:35.37 SILV   
                  35.85     1:15.19 (39.34)     1:55.28 (40.09)     2:35.37 (40.09)
 43 Marcotullio, Isabella X   13 RedTails-MR          2:34.53    2:35.94 SILV   
                  36.15     1:15.11 (38.96)     1:55.50 (40.39)     2:35.94 (40.44)
Non-Award Division  
  1 Ott, Elke J               14 Badger-MR            2:19.67    2:16.58 JO     
                  32.20     1:06.81 (34.61)     1:42.05 (35.24)     2:16.58 (34.53)
  2 Yaremenko, Isabelle       13 MPNY-MR              2:28.76    2:36.54        
                  36.08     1:15.81 (39.73)     1:57.12 (41.31)     2:36.54 (39.42)
  3 Mulakandov, Raquel        13 QNS-MR               2:34.97    2:36.92        
                  37.27     1:17.26 (39.99)     1:58.11 (40.85)     2:36.92 (38.81)
  4 Deng, Chloe S             13 FREE-MR              2:34.06    2:37.33        
                  37.01     1:17.00 (39.99)     1:58.15 (41.15)     2:37.33 (39.18)
  5 Hancock, Lila             14 Manhattan Makos-MR   2:35.70    2:37.46        
                  37.29     1:16.80 (39.51)     1:57.43 (40.63)     2:37.46 (40.03)
 -- McDonald, Anna            13 TRI-MR               2:34.63         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Balachandran, Isabelle P  13 Badger-MR            2:22.33         DQ        
      Declared false start
 -- Moore, Michaela           13 TRI-MR               2:28.63         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:13.99  JO
              1:14.00  SMAX
              1:23.49  SILV
 Meet Qualifying:  1:14.00 - 1:23.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Ndoja, Gloria             14 Twisters-MR          1:14.27    1:15.59 SILV   
                  35.25     1:15.59 (40.34)                                        
  2 Grozdanic, Katarina       14 RI Marlins-MR        1:15.73    1:16.00 SILV   
                  34.91     1:16.00 (41.09)                                        
  3 Soberon, Sophia E         14 Express Swimming-MR  1:15.48    1:16.22 SILV   
                  35.77     1:16.22 (40.45)                                        
  4 Sjolander, Kathryn        14 TRI-MR               1:17.63    1:16.26 SILV   
                  35.70     1:16.26 (40.56)                                        
  5 Duggan, Isabella M        14 CAS-MR               1:17.86    1:16.77 SILV   
                  35.62     1:16.77 (41.15)                                        
  6 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR  1:16.89    1:17.25 SILV   
                  36.13     1:17.25 (41.12)                                        
  7 Loveless, Mary K          14 Badger-MR            1:18.55    1:17.49 SILV   
                  36.68     1:17.49 (40.81)                                        
  8 Rojas-Tineo, Maira R      14 APEX-MR              1:16.80    1:17.75 SILV   
                  36.81     1:17.75 (40.94)                                        
  9 Marshall, Alexndra L      13 Badger-MR            1:17.92    1:17.79 SILV   
                  36.93     1:17.79 (40.86)                                        
 10 Yan, Meeya J              13 FREE-MR              1:19.14    1:18.09 SILV   
                  37.35     1:18.09 (40.74)                                        
 11 Pabby, Anya               14 Badger-MR            1:17.78    1:18.23 SILV   
                  37.02     1:18.23 (41.21)                                        
 12 Popp, Sofia L             13 CIY-MR               1:18.25    1:18.41 SILV   
                  36.44     1:18.41 (41.97)                                        
 13 Gjertsen, Allison C       14 WEST-MR              1:18.98    1:18.81 SILV   
                  37.97     1:18.81 (40.84)                                        
 14 Akil, Fatine              13 NCAC-MR              1:19.24    1:18.92 SILV   
                  36.92     1:18.92 (42.00)                                        
 15 Mroczek, Angelica S       14 FREE-MR              1:18.19    1:18.96 SILV   
                  37.11     1:18.96 (41.85)                                        
 16 Barriteau, Lauren E       14 CIY-MR               1:19.54    1:19.36 SILV   
                  36.43     1:19.36 (42.93)                                        
 17 Elwell, Josephine H       14 FREE-MR              1:18.35    1:19.62 SILV   
                  37.64     1:19.62 (41.98)                                        
 18 Kujawski, Dylan A         13 Badger-MR            1:20.65    1:19.76 SILV   
                  37.50     1:19.76 (42.26)                                        
 19 Perez, Miranda M          14 KB Makos-MR          1:18.68    1:19.91 SILV   
                  36.80     1:19.91 (43.11)                                        
 20 Chen, Alanna M            14 CIY-MR               1:18.97    1:20.18 SILV   
                  37.34     1:20.18 (42.84)                                        
 21 Szczepanski, Genna D      13 Badger-MR            1:18.58    1:20.19 SILV   
                  38.55     1:20.19 (41.64)                                        
 22 Clayton, Caelan J         13 Express Swimming-MR  1:18.71    1:20.26 SILV   
                  37.61     1:20.26 (42.65)                                        
 23 Kovacs, Bella M           14 QNS-MR               1:18.77    1:20.35 SILV   
                  37.95     1:20.35 (42.40)                                        
 24 Liu, Laura B              13 Twisters-MR          1:18.75    1:20.71 SILV   
                  37.80     1:20.71 (42.91)                                        
 25 Dwyer, Bridget E          14 CIY-MR               1:19.78    1:20.76 SILV   
                  38.20     1:20.76 (42.56)                                        
 26 Brennan, Erin             14 Express Swimming-MR  1:21.83    1:21.15 SILV   
                  39.25     1:21.15 (41.90)                                        
 27 Lansing, Carolina         14 Manhattan Makos-MR   1:21.96    1:21.39 SILV   
                  38.72     1:21.39 (42.67)                                        
 28 Brown, Ella               14 Manhattan Makos-MR   1:23.41    1:21.50 SILV   
                  37.44     1:21.50 (44.06)                                        
 29 Manning, Brooke           13 TRI-MR               1:21.64    1:21.70 SILV   
                  37.27     1:21.70 (44.43)                                        
 30 Wofford, Alexandra R      13 Flying Dolphins-MR   1:21.43    1:21.76 SILV   
                  37.90     1:21.76 (43.86)                                        
 31 Liang, Victoria           14 GATE-MR              1:19.75    1:21.80 SILV   
                  38.54     1:21.80 (43.26)                                        
 32 Mulakandov, Leiel         13 QNS-MR               1:22.07    1:21.92 SILV   
                  39.04     1:21.92 (42.88)                                        
 33 Orr, Elon                 14 Parks Sailfish-MR    1:22.63    1:22.02 SILV   
                  38.35     1:22.02 (43.67)                                        
 34 Caminiti, Christina A     14 CIY-MR               1:17.75    1:22.16 SILV   
                  37.55     1:22.16 (44.61)                                        
 35 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  1:20.91    1:22.39 SILV   
                  38.31     1:22.39 (44.08)                                        
 36 Estrada-Nunez, Thais I    13 Twisters-MR          1:20.60    1:23.14 SILV   
                  39.26     1:23.14 (43.88)                                        
Non-Award Division  
  1 Malpeso, Emily            13 TRI-MR               1:14.22    1:11.60 JO     
                  33.55     1:11.60 (38.05)                                        
  2 Fan, Alyssa Y             13 Manhattan Makos-MR   1:14.71    1:12.55 JO     
                  34.11     1:12.55 (38.44)                                        
  3 Sichtnik, Sophia *        14 WEST-MR              1:18.04    1:13.42 JO     
                  34.16     1:13.42 (39.26)                                        
  4 Winters, Mia E            13 FREE-MR              1:23.40    1:24.30        
                  38.97     1:24.30 (45.33)                                        
  5 Park, Song-Yi             13 QNS-MR               1:22.93    1:25.21        
                  41.09     1:25.21 (44.12)                                        
  6 Sekhar, Krupa C           14 CIY-MR               1:23.35    1:27.92        
                  41.53     1:27.92 (46.39)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:39.99  JO
              2:40.00  SMAX
              2:56.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:40.00 - 2:56.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Clayton, Caelan J         13 Express Swimming-MR  2:41.86    2:45.80 SILV   
                  36.34     1:17.43 (41.09)     2:01.22 (43.79)     2:45.80 (44.58)
  2 Soberon, Sophia E         14 Express Swimming-MR  2:45.49    2:46.98 SILV   
                  38.22     1:20.78 (42.56)     2:03.78 (43.00)     2:46.98 (43.20)
  3 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR  2:47.91    2:47.29 SILV   
                  36.93     1:18.62 (41.69)     2:02.49 (43.87)     2:47.29 (44.80)
  4 Shashaty, Kelly           13 TRI-MR               2:46.80    2:47.42 SILV   
                  38.47     1:21.87 (43.40)     2:05.01 (43.14)     2:47.42 (42.41)
  5 Gjertsen, Allison C       14 WEST-MR              2:44.35    2:48.96 SILV   
                  39.16     1:21.73 (42.57)     2:05.68 (43.95)     2:48.96 (43.28)
  6 Li, Kaitlin               14 QNS-MR               2:43.51    2:49.02 SILV   
                  38.89     1:21.60 (42.71)     2:05.64 (44.04)     2:49.02 (43.38)
  7 Ndoja, Gloria             14 Twisters-MR          2:47.16    2:50.37 SILV   
                  37.24     1:20.66 (43.42)     2:05.49 (44.83)     2:50.37 (44.88)
  8 Yan, Meeya J              13 FREE-MR              2:53.05    2:50.80 SILV   
                  39.00     1:22.39 (43.39)     2:07.52 (45.13)     2:50.80 (43.28)
  9 Mroczek, Angelica S       14 FREE-MR              2:51.05    2:50.97 SILV   
                  38.84     1:21.71 (42.87)     2:05.98 (44.27)     2:50.97 (44.99)
 10 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  2:50.38    2:51.30 SILV   
                  38.29     1:21.98 (43.69)     2:06.62 (44.64)     2:51.30 (44.68)
 11 Kovacs, Bella M           14 QNS-MR               2:49.84    2:51.57 SILV   
                  38.46     1:22.08 (43.62)     2:06.39 (44.31)     2:51.57 (45.18)
 12 Perez, Miranda M          14 KB Makos-MR          2:51.66    2:51.89 SILV   
                  38.70     1:22.43 (43.73)     2:07.56 (45.13)     2:51.89 (44.33)
 13 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  2:52.28    2:52.33 SILV   
                  38.97     1:23.07 (44.10)     2:08.37 (45.30)     2:52.33 (43.96)
 14 Yildiz, Nicole            13 FREE-MR              2:48.35    2:52.61 SILV   
                  39.03     1:22.92 (43.89)     2:07.65 (44.73)     2:52.61 (44.96)
 15 Akil, Fatine              13 NCAC-MR              2:56.75    2:53.24 SILV   
                  38.67     1:21.68 (43.01)     2:07.72 (46.04)     2:53.24 (45.52)
 16 Dwyer, Bridget E          14 CIY-MR               2:53.41    2:54.17 SILV   
                  39.52     1:24.14 (44.62)     2:09.10 (44.96)     2:54.17 (45.07)
 17 Liu, Laura B              13 Twisters-MR          2:50.52    2:54.66 SILV   
                  39.34     1:23.65 (44.31)     2:09.38 (45.73)     2:54.66 (45.28)
 18 Estrada-Nunez, Thais I    13 Twisters-MR          2:53.61    2:54.85 SILV   
                  39.98     1:24.47 (44.49)     2:09.51 (45.04)     2:54.85 (45.34)
 19 Orr, Elon                 14 Parks Sailfish-MR    2:55.07    2:55.13 SILV   
                  38.57     1:23.73 (45.16)     2:10.28 (46.55)     2:55.13 (44.85)
 -- Roebuck, Carter           12 Manhattan Makos-MR   2:44.77   X2:40.77        
                  37.05     1:18.29 (41.24)     1:59.57 (41.28)     2:40.77 (41.20)
Non-Award Division  
  1 Malpeso, Emily            13 TRI-MR               2:41.65    2:37.62 JO     
                  35.74     1:15.78 (40.04)     1:57.71 (41.93)     2:37.62 (39.91)
  2 Kowalczyk, Julia          13 Twisters-MR          2:40.33    2:37.86 JO     
                  35.55     1:14.92 (39.37)     1:55.96 (41.04)     2:37.86 (41.90)
  3 Fan, Alyssa Y             13 Manhattan Makos-MR   2:49.06    2:39.64 JO     
                  36.21     1:17.51 (41.30)     1:58.94 (41.43)     2:39.64 (40.70)
  4 Park, Song-Yi             13 QNS-MR               2:50.84    2:59.24        
                  41.74     1:27.54 (45.80)     2:13.67 (46.13)     2:59.24 (45.57)
  5 Mulakandov, Leiel         13 QNS-MR               2:55.51    2:59.87        
                  40.00     1:25.45 (45.45)     2:13.50 (48.05)     2:59.87 (46.37)
  6 Garra, Gabrielle M        13 Express Swimming-MR  2:52.98    3:03.90        
                  39.44     1:26.15 (46.71)     2:15.49 (49.34)     3:03.90 (48.41)
 -- Duggan, Isabella M        14 CAS-MR               2:55.18         DQ        
      Declared false start
 -- Eckert, Jordyn            13 Manhattan Makos-MR   2:46.04         DQ        
      Alternating Kick
                  37.80     1:21.86 (44.06)     2:05.31 (43.45)          DQ (44.54)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:03.49  JO
              1:03.50  SMAX
              1:11.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:03.50 - 1:11.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Tsai, Sarah Y             13 WEST-MR              1:05.14    1:03.91 SILV   
                  30.20     1:03.91 (33.71)                                        
  2 McGrath, Caroline L       14 Badger-MR            1:03.82    1:03.94 SILV   
                  30.01     1:03.94 (33.93)                                        
  3 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    1:05.20    1:04.38 SILV   
                  29.76     1:04.38 (34.62)                                        
  4 Duggan, Isabella M        14 CAS-MR               1:05.33    1:04.46 SILV   
                  28.83     1:04.46 (35.63)                                        
  5 Seliger, Sophia           13 RI Marlins-MR        1:08.17    1:05.28 SILV   
                  30.37     1:05.28 (34.91)                                        
  6 Condon, Daniella M        13 WEST-MR              1:05.69    1:06.35 SILV   
                  31.43     1:06.35 (34.92)                                        
  7 Sullivan, Lauren G        14 Express Swimming-MR  1:04.81    1:06.60 SILV   
                  30.68     1:06.60 (35.92)                                        
  8 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR  1:07.35    1:06.74 SILV   
                  31.56     1:06.74 (35.18)                                        
  9 Grozdanic, Katarina       14 RI Marlins-MR        1:10.76    1:06.95 SILV   
                  31.24     1:06.95 (35.71)                                        
 10 Maio, Kate                14 Express Swimming-MR  1:06.08    1:07.54 SILV   
                  31.75     1:07.54 (35.79)                                        
 11 Sandoval, Candela         14 QNS-MR               1:08.62    1:07.86 SILV   
                  32.02     1:07.86 (35.84)                                        
 12 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  1:05.65    1:07.88 SILV   
                  31.58     1:07.88 (36.30)                                        
 13 Elwell, Josephine H       14 FREE-MR              1:07.48    1:08.49 SILV   
                  30.89     1:08.49 (37.60)                                        
 14 Casey, Sasha G            13 Manhattan Makos-MR   1:09.64    1:08.58 SILV   
                  31.69     1:08.58 (36.89)                                        
 15 Chen, Alanna M            14 CIY-MR               1:07.26    1:08.64 SILV   
                  31.01     1:08.64 (37.63)                                        
 16 Estrada-Nunez, Thais I    13 Twisters-MR          1:08.81    1:08.98 SILV   
                  31.01     1:08.98 (37.97)                                        
 17 Rojas-Tineo, Maira R      14 APEX-MR              1:07.36    1:09.05 SILV   
                  31.13     1:09.05 (37.92)                                        
 18 Jolia, Dina               13 MPNY-MR              1:08.58    1:09.41 SILV   
                  31.54     1:09.41 (37.87)                                        
 19 Ortega, Meghan            14 TRI-MR               1:11.37    1:09.56 SILV   
                  32.22     1:09.56 (37.34)                                        
 20 Chavez, Kaetlyn K         13 APEX-MR              1:11.00    1:09.89 SILV   
                  32.48     1:09.89 (37.41)                                        
 21 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  1:08.45    1:09.91 SILV   
                  32.60     1:09.91 (37.31)                                        
 22 Yaremenko, Isabelle       13 MPNY-MR              1:07.35    1:09.99 SILV   
                  32.05     1:09.99 (37.94)                                        
 23 Kwon, Michelle            14 FLY-MR               1:07.05    1:10.49 SILV   
                  32.69     1:10.49 (37.80)                                        
 24 Shashaty, Kelly           13 TRI-MR               1:09.42    1:10.95 SILV   
                  32.96     1:10.95 (37.99)                                        
 25 Quiller, Hailey M         13 CAS-MR               1:09.46    1:11.22 SILV   
                  33.53     1:11.22 (37.69)                                        
 -- Roebuck, Carter           12 Manhattan Makos-MR   1:05.39   X1:05.92        
                  31.21     1:05.92 (34.71)                                        
Non-Award Division  
  1 Hu, Amy                   14 WEST-MR              1:06.78    1:01.32 JO     
                  29.26     1:01.32 (32.06)                                        
  2 Fan, Alyssa Y             13 Manhattan Makos-MR   1:04.47    1:03.03 JO     
                  29.63     1:03.03 (33.40)                                        
  3 Perez, Miranda M          14 KB Makos-MR          1:09.90    1:11.71        
                  32.35     1:11.71 (39.36)                                        
  4 Olivieri, Sophia          14 FREE-MR              1:10.82    1:12.45        
                  32.04     1:12.45 (40.41)                                        
  5 Gjertsen, Allison C       14 WEST-MR              1:10.57    1:12.70        
                  34.15     1:12.70 (38.55)                                        
  6 Mamak, Marisa A           13 FLY-MR               1:10.33    1:12.90        
                  32.88     1:12.90 (40.02)                                        
  7 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  1:10.52    1:13.71        
                  34.01     1:13.71 (39.70)                                        
  8 Barber, Alexis G          13 Twisters-MR          1:11.37    1:14.85        
                  34.59     1:14.85 (40.26)                                        
 -- Capuano, Katelyn J        13 Badger-MR            1:06.50         DQ        
      Declared false start
 -- Moore, Michaela           13 TRI-MR               1:05.75         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:25.99  JO
              2:26.00  SMAX
              2:36.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:26.00 - 2:36.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    2:27.17    2:28.03 SILV   
                  30.26     1:07.25 (36.99)     1:48.00 (40.75)     2:28.03 (40.03)
  2 Condon, Daniella M        13 WEST-MR              2:31.61    2:32.80 SILV   
                  33.18     1:12.30 (39.12)     1:54.46 (42.16)     2:32.80 (38.34)
  3 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR  2:30.59    2:33.16 SILV   
                  32.02     1:08.69 (36.67)     1:48.49 (39.80)     2:33.16 (44.67)
  4 Sandoval, Candela         14 QNS-MR               2:28.93    2:35.43 SILV   
                  33.09     1:12.07 (38.98)     1:53.81 (41.74)     2:35.43 (41.62)
Non-Award Division  
  1 Elwell, Josephine H       14 FREE-MR              2:36.52    2:40.96        
                  33.89     1:14.01 (40.12)     1:57.29 (43.28)     2:40.96 (43.67)
  2 Simpson-Santoro, Aurelia  14 LSA-MR               2:35.41    2:41.06        
                  33.62     1:13.98 (40.36)     1:57.03 (43.05)     2:41.06 (44.03)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:19.99  JO
              2:20.00  SMAX
              2:41.49  SILV
 Meet Qualifying:  2:20.00 - 2:41.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Malpeso, Emily            13 TRI-MR               2:23.94    2:21.63 SILV   
                  30.37     1:07.99 (37.62)     1:48.52 (40.53)     2:21.63 (33.11)
  2 McGrath, Caroline L       14 Badger-MR            2:21.58    2:22.15 SILV   
                  30.60     1:06.80 (36.20)     1:47.88 (41.08)     2:22.15 (34.27)
  3 Sjolander, Kathryn        14 TRI-MR               2:31.17    2:22.43 SILV   
                  30.20     1:06.02 (35.82)     1:49.14 (43.12)     2:22.43 (33.29)
  4 Rojas-Tineo, Maira R      14 APEX-MR              2:24.26    2:23.52 SILV   
                  30.07     1:07.25 (37.18)     1:50.61 (43.36)     2:23.52 (32.91)
  5 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  2:25.28    2:23.72 SILV   
                  31.60     1:08.81 (37.21)     1:51.23 (42.42)     2:23.72 (32.49)
  6 Sandoval, Candela         14 QNS-MR               2:25.53    2:24.78 SILV   
                  31.42     1:07.69 (36.27)     1:51.79 (44.10)     2:24.78 (32.99)
  7 Elwell, Josephine H       14 FREE-MR              2:24.33    2:26.15 SILV   
                  31.91     1:08.45 (36.54)     1:53.88 (45.43)     2:26.15 (32.27)
  8 Loveless, Mary K          14 Badger-MR            2:31.04    2:27.29 SILV   
                  33.60     1:11.11 (37.51)     1:54.01 (42.90)     2:27.29 (33.28)
  9 Duggan, Isabella M        14 CAS-MR               2:28.20    2:27.72 SILV   
                  29.71     1:09.27 (39.56)     1:54.48 (45.21)     2:27.72 (33.24)
 10 Condon, Daniella M        13 WEST-MR              2:25.35    2:27.79 SILV   
                  31.51     1:09.23 (37.72)     1:54.68 (45.45)     2:27.79 (33.11)
 11 Hu, Amy                   14 WEST-MR              2:27.72    2:28.28 SILV   
                  30.60     1:07.83 (37.23)     1:55.88 (48.05)     2:28.28 (32.40)
 12 Marshall, Alexndra L      13 Badger-MR            2:34.49    2:28.29 SILV   
                  33.38     1:09.86 (36.48)     1:54.48 (44.62)     2:28.29 (33.81)
 13 Miao, Chelsea             14 Twisters-MR          2:22.88    2:28.33 SILV   
                  30.88     1:08.06 (37.18)     1:53.04 (44.98)     2:28.33 (35.29)
 14 Lansing, Carolina         14 Manhattan Makos-MR   2:31.74    2:28.53 SILV   
                  33.10     1:11.54 (38.44)     1:56.78 (45.24)     2:28.53 (31.75)
 15 Fong, Joline              13 Manhattan Makos-MR   2:28.42    2:28.54 SILV   
                  33.87     1:12.22 (38.35)     1:53.21 (40.99)     2:28.54 (35.33)
 16 Jolia, Dina               13 MPNY-MR              2:30.89    2:28.72 SILV   
                  32.26     1:08.97 (36.71)     1:54.15 (45.18)     2:28.72 (34.57)
 17 Kowalczyk, Julia          13 Twisters-MR          2:24.00    2:28.75 SILV   
                  32.99     1:09.81 (36.82)     1:52.68 (42.87)     2:28.75 (36.07)
 18 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR  2:26.82    2:28.92 SILV   
                  31.57     1:10.69 (39.12)     1:55.54 (44.85)     2:28.92 (33.38)
 19 Soberon, Sophia E         14 Express Swimming-MR  2:26.02    2:29.22 SILV   
                  33.52     1:11.60 (38.08)     1:53.82 (42.22)     2:29.22 (35.40)
 20 Szczepanski, Genna D      13 Badger-MR            2:32.21    2:29.24 SILV   
                  31.63     1:09.21 (37.58)     1:54.41 (45.20)     2:29.24 (34.83)
 21 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  2:30.04    2:29.91 SILV   
                  32.62     1:09.77 (37.15)     1:56.90 (47.13)     2:29.91 (33.01)
 22 Caminiti, Christina A     14 CIY-MR               2:21.49    2:30.28 SILV   
                  30.69     1:09.44 (38.75)     1:57.39 (47.95)     2:30.28 (32.89)
 23 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    2:28.12    2:30.98 SILV   
                  30.12     1:08.72 (38.60)     1:56.60 (47.88)     2:30.98 (34.38)
 24 Shashaty, Kelly           13 TRI-MR               2:27.04    2:31.50 SILV   
                  32.40     1:12.61 (40.21)     1:57.66 (45.05)     2:31.50 (33.84)
 25 Casey, Sasha G            13 Manhattan Makos-MR   2:33.73    2:31.56 SILV   
                  32.54     1:09.19 (36.65)     1:55.25 (46.06)     2:31.56 (36.31)
 26 Hamersky, Willa J         14 Manhattan Makos-MR   2:35.81    2:31.95 SILV   
                  33.86     1:11.49 (37.63)     1:58.29 (46.80)     2:31.95 (33.66)
 27 Yildiz, Nicole            13 FREE-MR              2:24.90    2:32.14 SILV   
                  32.55     1:11.28 (38.73)     1:56.60 (45.32)     2:32.14 (35.54)
 28 Olivieri, Olivia          14 FREE-MR              2:31.78    2:32.26 SILV   
                  32.95     1:11.49 (38.54)     1:58.82 (47.33)     2:32.26 (33.44)
 29 Maio, Kate                14 Express Swimming-MR  2:30.83    2:32.60 SILV   
                  32.04     1:11.68 (39.64)     1:58.37 (46.69)     2:32.60 (34.23)
 30 Chen, Alanna M            14 CIY-MR               2:29.72    2:33.04 SILV   
                  31.27     1:11.12 (39.85)     1:58.52 (47.40)     2:33.04 (34.52)
 31 Olivieri, Sophia          14 FREE-MR              2:33.98    2:33.27 SILV   
                  30.88     1:09.23 (38.35)     1:57.42 (48.19)     2:33.27 (35.85)
 32 Park, Song-Yi             13 QNS-MR               2:30.15    2:33.97 SILV   
                  35.54     1:14.09 (38.55)     2:00.38 (46.29)     2:33.97 (33.59)
 33 Barber, Alexis G          13 Twisters-MR          2:35.74    2:34.28 SILV   
                  33.18     1:13.07 (39.89)     2:01.23 (48.16)     2:34.28 (33.05)
 34 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  2:32.72    2:34.35 SILV   
                  34.82     1:13.34 (38.52)     1:59.27 (45.93)     2:34.35 (35.08)
 35 Dazycki, Karolina         13 NCAC-MR              2:38.32    2:34.61 SILV   
                  31.47     1:09.95 (38.48)     1:59.53 (49.58)     2:34.61 (35.08)
 36 Sullivan, Lauren G        14 Express Swimming-MR  2:29.05    2:34.77 SILV   
                  31.97     1:11.44 (39.47)     1:59.17 (47.73)     2:34.77 (35.60)
 37 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  2:31.87    2:34.86 SILV   
                  36.94     1:17.76 (40.82)     2:00.27 (42.51)     2:34.86 (34.59)
 38 Eckert, Jordyn            13 Manhattan Makos-MR   2:29.71    2:35.22 SILV   
                  34.59     1:14.86 (40.27)     1:59.37 (44.51)     2:35.22 (35.85)
 39 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  2:34.13    2:35.41 SILV   
                  34.57     1:12.82 (38.25)     2:01.22 (48.40)     2:35.41 (34.19)
 40 Hancock, Lila             14 Manhattan Makos-MR   2:40.70    2:35.42 SILV   
                  33.96     1:12.78 (38.82)     2:00.84 (48.06)     2:35.42 (34.58)
 41 Quiller, Hailey M         13 CAS-MR               2:37.63    2:35.44 SILV   
                  32.13     1:12.13 (40.00)     2:00.99 (48.86)     2:35.44 (34.45)
 42 Singh, Cristina P         13 Express Swimming-MR  2:35.26    2:35.70 SILV   
                  33.60     1:12.87 (39.27)     2:00.98 (48.11)     2:35.70 (34.72)
 43 Deng, Chloe S             13 FREE-MR              2:31.97    2:35.75 SILV   
                  34.12     1:13.56 (39.44)     2:00.38 (46.82)     2:35.75 (35.37)
 44 McKibben, Morgan J        13 Flying Dolphins-MR   2:37.54    2:36.03 SILV   
                  33.40     1:13.38 (39.98)     2:00.80 (47.42)     2:36.03 (35.23)
 45 Yaremenko, Isabelle       13 MPNY-MR              2:36.76    2:36.19 SILV   
                  32.08     1:12.71 (40.63)     2:02.49 (49.78)     2:36.19 (33.70)
 46 Kovacs, Bella M           14 QNS-MR               2:33.60    2:36.24 SILV   
                  35.38     1:14.49 (39.11)     2:00.04 (45.55)     2:36.24 (36.20)
 47 Spottiswood, Maya N       14 Express Swimming-MR  2:35.93    2:36.50 SILV   
                  33.90     1:13.11 (39.21)     2:02.48 (49.37)     2:36.50 (34.02)
 48 Hanin, Katherine P        13 HS-MR                2:37.01    2:36.92 SILV   
                  34.28     1:13.56 (39.28)     2:00.66 (47.10)     2:36.92 (36.26)
 49 Barriteau, Lauren E       14 CIY-MR               2:38.31    2:37.20 SILV   
                  33.09     1:14.94 (41.85)     2:01.17 (46.23)     2:37.20 (36.03)
 50 Orr, Elon                 14 Parks Sailfish-MR    2:39.74    2:37.52 SILV   
                  34.37     1:16.17 (41.80)     2:02.80 (46.63)     2:37.52 (34.72)
 51 Li, Kaitlin               14 QNS-MR               2:33.48    2:37.53 SILV   
                  35.46     1:18.08 (42.62)     2:01.12 (43.04)     2:37.53 (36.41)
 52 Yan, Meeya J              13 FREE-MR              2:36.70    2:38.59 SILV   
                  36.11     1:15.29 (39.18)     2:01.17 (45.88)     2:38.59 (37.42)
 53 Gigliotti, Kate           13 TRI-MR               2:40.10    2:39.22 SILV   
                  32.26     1:11.65 (39.39)     1:59.82 (48.17)     2:39.22 (39.40)
 54 Mroczek, Angelica S       14 FREE-MR              2:40.12    2:40.05 SILV   
                  36.82     1:19.66 (42.84)     2:02.93 (43.27)     2:40.05 (37.12)
 55 Levine, Dani g            14 Flying Dolphins-MR   2:39.67    2:40.17 SILV   
                  33.34     1:14.79 (41.45)     2:05.37 (50.58)     2:40.17 (34.80)
 56 Economakos, Christina *   14 HS-MR                2:40.42    2:40.52 SILV   
                  33.43     1:13.92 (40.49)     2:04.85 (50.93)     2:40.52 (35.67)
 -- Roebuck, Carter           12 Manhattan Makos-MR   2:24.32   X2:24.21        
                  31.08     1:07.92 (36.84)     1:51.09 (43.17)     2:24.21 (33.12)
Non-Award Division  
  1 Seliger, Sophia           13 RI Marlins-MR        2:23.68    2:16.96 JO     
                  29.62     1:06.02 (36.40)     1:46.41 (40.39)     2:16.96 (30.55)
  2 Tsai, Sarah Y             13 WEST-MR              2:20.21    2:17.26 JO     
                  29.86     1:03.35 (33.49)     1:45.66 (42.31)     2:17.26 (31.60)
  3 Brown, Ella               14 Manhattan Makos-MR   2:40.37    2:42.11        
                  33.37     1:13.88 (40.51)     2:02.79 (48.91)     2:42.11 (39.32)
 -- Balachandran, Isabelle P  13 Badger-MR            2:34.89         DQ        
      Declared false start - Misc
 -- Perez, Miranda M          14 KB Makos-MR          2:35.46         DQ        
      Declared false start - Misc
 -- Capuano, Katelyn J        13 Badger-MR            2:26.55         DQ        
      Declared false start - Misc
 -- Garra, Gabrielle M        13 Express Swimming-MR  2:27.21         DQ        
      Declared false start - Misc
 -- Chavez, Kaetlyn K         13 APEX-MR              2:36.52         DQ        
      Declared false start - Misc
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:59.99  JO
              5:00.00  SMAX
              5:25.99  SILV
 Meet Qualifying:  5:00.00 - 5:25.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Gjertsen, Allison C       14 WEST-MR              5:01.57    5:00.72 SILV   
                  32.40     1:10.48 (38.08)     1:48.17 (37.69)     2:25.15 (36.98)
        3:08.46 (43.31)     3:52.69 (44.23)     4:27.55 (34.86)     5:00.72 (33.17)
  2 Elwell, Josephine H       14 FREE-MR              5:01.65    5:06.94 SILV   
                  31.67     1:09.49 (37.82)     1:47.98 (38.49)     2:26.80 (38.82)
        3:13.00 (46.20)     4:00.09 (47.09)     4:34.14 (34.05)     5:06.94 (32.80)
  3 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  5:10.73    5:07.70 SILV   
                  32.30     1:11.40 (39.10)     1:49.40 (38.00)     2:28.76 (39.36)
        3:12.35 (43.59)     3:56.56 (44.21)     4:31.60 (35.04)     5:07.70 (36.10)
  4 Sandoval, Candela         14 QNS-MR               5:01.65    5:09.86 SILV   
                  32.22     1:10.20 (37.98)     1:49.43 (39.23)     2:28.24 (38.81)
        3:14.51 (46.27)     3:59.78 (45.27)     4:35.09 (35.31)     5:09.86 (34.77)
  5 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  5:18.12    5:18.30 SILV   
                  33.22     1:14.08 (40.86)     1:53.26 (39.18)     2:32.47 (39.21)
        3:21.39 (48.92)     4:08.96 (47.57)     4:43.89 (34.93)     5:18.30 (34.41)
  6 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  5:18.01    5:19.17 SILV   
                  34.25     1:13.61 (39.36)     1:55.15 (41.54)     2:35.65 (40.50)
        3:23.25 (47.60)     4:11.54 (48.29)     4:47.13 (35.59)     5:19.17 (32.04)
  7 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  5:11.97    5:19.66 SILV   
                  35.21                             1:57.93 ( )     2:38.22 (40.29)
                                4:08.03 ( )     4:44.81 (36.78)     5:19.66 (34.85)
  8 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  5:14.75    5:24.10 SILV   
                  37.69     1:22.78 (45.09)     2:03.61 (40.83)     2:43.98 (40.37)
        3:28.41 (44.43)     4:13.80 (45.39)     4:49.29 (35.49)     5:24.10 (34.81)
  9 Duggan, Isabella M        14 CAS-MR               5:22.58    5:24.18 SILV   
                  30.75     1:07.64 (36.89)     1:49.91 (42.27)     2:30.96 (41.05)
        3:18.73 (47.77)     4:08.23 (49.50)     4:47.34 (39.11)     5:24.18 (36.84)
 10 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    5:22.70    5:25.14 SILV   
                  30.87     1:08.14 (37.27)     1:48.22 (40.08)     2:28.70 (40.48)
        3:19.44 (50.74)     4:10.31 (50.87)     4:48.57 (38.26)     5:25.14 (36.57)
Non-Award Division  
  1 Garra, Gabrielle M        13 Express Swimming-MR  5:13.33    5:26.08        
                  33.53     1:15.22 (41.69)     1:55.44 (40.22)     2:36.23 (40.79)
        3:22.92 (46.69)     4:11.47 (48.55)     4:49.21 (37.74)     5:26.08 (36.87)
  2 Eckert, Jordyn            13 Manhattan Makos-MR   5:23.59    5:30.69        
                  34.96   5:30.69 (4:55.73)                                        
 -- Simpson-Santoro, Aurelia  14 LSA-MR               5:13.09         DQ        
      Declared false start - Misc
 
Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.59  AGTC
                26.60  SMAX
                28.29  SILV
 Meet Qualifying:  28.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Larson, Claire A          15 Express Swimming-MR    26.67      26.63 SILV   
  2 Pan, Christina            16 GATE-MR                26.95      26.72 SILV   
  3 Victory, Margaret M       16 Badger-MR              26.78      26.78 SILV   
  4 Henriksson, Ida           16 Badger-MR              26.81      26.86 SILV   
  5 Zhao, Joanna J            15 APEX-MR                27.03      27.08 SILV   
  5 Yangchen, Tsering         15 Twisters-MR            27.86      27.08 SILV   
  7 Ng, Melanie               15 Parks Sailfish-MR      27.08      27.18 SILV   
  8 LI, Marguerite            15 Express Swimming-MR    27.26      27.22 SILV   
  8 Zhu, Angela               15 QNS-MR                 26.85      27.22 SILV   
 10 Reyna, Margaux            17 WEST-MR                27.04      27.25 SILV   
 11 Cordova, Cara E           15 CIY-MR                 27.50      27.41 SILV   
 12 Lau, Anabelle             15 QNS-MR                 26.73      27.42 SILV   
 13 Zhou, Katherine           15 APEX-MR                27.43      27.49 SILV   
 14 Ritziu, Andrea            17 RI Marlins-MR          27.56      27.51 SILV   
 15 O'Connell, Maggie S       15 Express Swimming-MR    27.77      27.59 SILV   
 16 Forrest, Jasmine          15 SWAG-MR                27.50      27.63 SILV   
 17 Rankin, Sydney            17 Express Swimming-MR    28.09      27.74 SILV   
 18 Chea, Rory                15 Parks Sailfish-MR      27.25      27.79 SILV   
 19 Contreras, Genesis C      15 Flying Dolphins-MR     28.02      27.87 SILV   
 20 Feigenbaum, Emily B       16 Express Swimming-MR    27.31      27.91 SILV   
 21 Campbell, Sarah B         16 Express Swimming-MR    28.10      27.93 SILV   
 22 Gregoire, Chloe L         16 Twisters-MR            28.15      28.14 SILV   
 22 Nieves, Tilly L           18 SWAG-MR                27.49      28.14 SILV   
Non-Award Division  
  1 LePique, Maya F           15 RedTails-MR            27.11      26.37 AGTC   
  2 Cassella, Michaela L      17 Express Swimming-MR    27.79      28.38        
  3 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR    28.07      28.52        
  4 Cheung, Kate E            17 FLY-MR                 28.22      28.84        
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.79  AGTC
                57.80  SMAX
              1:01.09  SILV
 Meet Qualifying:  1:01.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Hyndman, Kailah F         15 Hes-Mr-MR              58.64      57.85 SILV   
                  27.64       57.85 (30.21)                                        
  2 Chukwulozie, Stella       15 Manhattan Makos-MR     58.48      58.04 SILV   
                  27.43       58.04 (30.61)                                        
  3 Henriksson, Ida           16 Badger-MR              58.59      58.23 SILV   
                  27.69       58.23 (30.54)                                        
  4 Moeslinger, Natasha V     15 QNS-MR                 57.93      58.26 SILV   
                  27.39       58.26 (30.87)                                        
  5 Suzana, Arlene            15 APEX-MR                58.35      58.70 SILV   
                  28.52       58.70 (30.18)                                        
  6 Pan, Christina            16 GATE-MR                58.19      58.78 SILV   
                  27.88       58.78 (30.90)                                        
  7 Zhao, Joanna J            15 APEX-MR                58.31      58.86 SILV   
                  28.39       58.86 (30.47)                                        
  7 LePique, Maya F           15 RedTails-MR            58.83      58.86 SILV   
                  28.04       58.86 (30.82)                                        
  9 Zhou, Katherine           15 APEX-MR                59.39      58.99 SILV   
                  28.01       58.99 (30.98)                                        
 10 Yangchen, Tsering         15 Twisters-MR          1:00.73      59.37 SILV   
                  28.30       59.37 (31.07)                                        
 11 Chan, Mandy               16 Manhattan Makos-MR     51.23      59.58 SILV   
                  28.93       59.58 (30.65)                                        
 12 Souidi, Suraya N          17 Express Swimming-MR    58.23      59.68 SILV   
                  28.74       59.68 (30.94)                                        
 13 Zhu, Angela               15 QNS-MR               1:00.29      59.71 SILV   
                  28.75       59.71 (30.96)                                        
 14 O'Connell, Maggie S       15 Express Swimming-MR    59.95      59.91 SILV   
                  28.57       59.91 (31.34)                                        
 15 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR    58.01    1:00.05 SILV   
                  28.96     1:00.05 (31.09)                                        
 16 Contreras, Genesis C      15 Flying Dolphins-MR   1:00.73    1:00.24 SILV   
                  28.62     1:00.24 (31.62)                                        
 17 Rankin, Sydney            17 Express Swimming-MR  1:00.81    1:00.29 SILV   
                  28.77     1:00.29 (31.52)                                        
 18 Ritziu, Andrea            17 RI Marlins-MR        1:00.25    1:00.52 SILV   
                  29.23     1:00.52 (31.29)                                        
 19 Chea, Rory                15 Parks Sailfish-MR      59.46    1:00.70 SILV   
                  28.98     1:00.70 (31.72)                                        
 20 Horwitz, Rebecca A        18 Manhattan Makos-MR   1:00.91    1:00.74 SILV   
                  28.49     1:00.74 (32.25)                                        
 21 Gregoire, Chloe L         16 Twisters-MR          1:00.67    1:00.76 SILV   
                  29.31     1:00.76 (31.45)                                        
 22 Lau, Anabelle             15 QNS-MR                 59.05    1:00.84 SILV   
                  28.95     1:00.84 (31.89)                                        
 22 Reyna, Margaux            17 WEST-MR                58.83    1:00.84 SILV   
                  28.89     1:00.84 (31.95)                                        
 24 LI, Marguerite            15 Express Swimming-MR    58.43    1:00.88 SILV   
                  29.28     1:00.88 (31.60)                                        
 25 Cassella, Michaela L      17 Express Swimming-MR    59.36    1:01.09 SILV   
                  29.03     1:01.09 (32.06)                                        
Non-Award Division  
  1 Ng, Melanie               15 Parks Sailfish-MR    1:00.66    1:01.12        
                  28.47     1:01.12 (32.65)                                        
  2 Feigenbaum, Emily B       16 Express Swimming-MR    58.96    1:01.13        
                  28.94     1:01.13 (32.19)                                        
  3 Cordova, Cara E           15 CIY-MR                 59.17    1:01.42        
                  28.97     1:01.42 (32.45)                                        
  4 Campbell, Sarah B         16 Express Swimming-MR  1:00.16    1:01.46        
                  30.02     1:01.46 (31.44)                                        
  5 Lim, Jessica G            15 Twisters-MR          1:00.31    1:02.57        
                  29.54     1:02.57 (33.03)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:04.49  AGTC
              2:04.50  SMAX
              2:10.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:10.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Corbett, Kymora C         15 MPNY-MR              2:06.32    2:06.13 SILV   
                  27.96       59.78 (31.82)     1:33.55 (33.77)     2:06.13 (32.58)
  2 Suzana, Arlene            15 APEX-MR              2:10.28    2:06.61 SILV   
                  29.09     1:01.07 (31.98)     1:34.66 (33.59)     2:06.61 (31.95)
  3 Larson, Claire A          15 Express Swimming-MR  2:06.47    2:07.17 SILV   
                  29.09     1:01.09 (32.00)     1:34.35 (33.26)     2:07.17 (32.82)
  4 Victory, Margaret M       16 Badger-MR            2:04.63    2:07.45 SILV   
                  29.11     1:01.94 (32.83)     1:35.74 (33.80)     2:07.45 (31.71)
  5 Henriksson, Ida           16 Badger-MR            2:05.88    2:08.21 SILV   
                  28.37     1:00.50 (32.13)     1:34.01 (33.51)     2:08.21 (34.20)
  6 Campbell, Sarah B         16 Express Swimming-MR  2:07.38    2:08.46 SILV   
                  30.33     1:02.93 (32.60)     1:35.99 (33.06)     2:08.46 (32.47)
  7 O'Connell, Maggie S       15 Express Swimming-MR  2:09.91    2:08.48 SILV   
                  29.37     1:02.13 (32.76)     1:35.56 (33.43)     2:08.48 (32.92)
  8 Donlevy, Kelly A          16 CIY-MR               2:05.74    2:09.09 SILV   
                  29.12     1:01.39 (32.27)     1:35.38 (33.99)     2:09.09 (33.71)
  9 Zhou, Katherine           15 APEX-MR              2:08.04    2:09.20 SILV   
                  29.04     1:01.30 (32.26)     1:35.18 (33.88)     2:09.20 (34.02)
Non-Award Division  
  1 Parry, Alexa R            16 Badger-MR            2:05.65    2:01.89 AGTC   
                  27.73       59.13 (31.40)     1:30.39 (31.26)     2:01.89 (31.50)
  2 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  2:09.05    2:11.32        
                  30.02     1:03.04 (33.02)     1:37.33 (34.29)     2:11.32 (33.99)
  3 Gregoire, Chloe L         16 Twisters-MR          2:10.55    2:11.44        
                  30.69     1:03.98 (33.29)     1:38.03 (34.05)     2:11.44 (33.41)
  4 Zhao, Joanna J            15 APEX-MR              2:10.13    2:13.60        
                  30.91     1:04.67 (33.76)     1:39.76 (35.09)     2:13.60 (33.84)
  5 Cassella, Michaela L      17 Express Swimming-MR  2:10.05    2:15.18        
                  31.15     1:05.59 (34.44)     1:41.60 (36.01)     2:15.18 (33.58)
 -- Souidi, Suraya N          17 Express Swimming-MR  2:08.32         DQ        
      No touch on turn
                  30.02     1:02.76 (32.74)        DQ (1:09.39)                    
 
Girls 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:30.99  AGTC
              5:31.00  SMAX
              5:39.99  SILV
 Meet Qualifying:  5:39.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kujawski, Grace E         15 Badger-MR            5:38.39    5:33.57 SILV   
                  30.12     1:02.43 (32.31)     1:35.76 (33.33)     2:09.48 (33.72)
        2:43.33 (33.85)     3:17.20 (33.87)     3:51.65 (34.45)     4:25.93 (34.28)
        5:00.42 (34.49)     5:33.57 (33.15)                                        
Non-Award Division  
  1 Leal, Nancy               15 RedTails-MR          5:34.18    5:30.92 AGTC   
                  29.48     1:01.73 (32.25)     1:34.77 (33.04)     2:08.04 (33.27)
        2:41.61 (33.57)     3:15.39 (33.78)     3:50.17 (34.78)     4:24.26 (34.09)
        4:58.10 (33.84)     5:30.92 (32.82)                                        
  2 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  5:38.58    5:43.27        
                  29.80     1:02.85 (33.05)     1:36.41 (33.56)     2:10.76 (34.35)
        2:45.99 (35.23)     3:21.35 (35.36)     3:56.86 (35.51)     4:32.55 (35.69)
        5:08.32 (35.77)     5:43.27 (34.95)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.49  AGTC
              1:05.50  SMAX
              1:10.09  SILV
 Meet Qualifying:  1:10.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Zhao, Joanna J            15 APEX-MR              1:06.02    1:05.79 SILV   
                  31.29     1:05.79 (34.50)                                        
  2 LI, Marguerite            15 Express Swimming-MR  1:05.87    1:06.00 SILV   
                  31.67     1:06.00 (34.33)                                        
  3 Ng, Melanie               15 Parks Sailfish-MR    1:06.62    1:06.77 SILV   
                  31.53     1:06.77 (35.24)                                        
  4 Moeslinger, Natasha V     15 QNS-MR               1:07.33    1:07.47 SILV   
                  31.88     1:07.47 (35.59)                                        
  5 Suzana, Arlene            15 APEX-MR              1:08.96    1:07.65 SILV   
                  33.49     1:07.65 (34.16)                                        
  6 Lu, Erxi                  15 APEX-MR              1:09.17    1:07.94 SILV   
                  33.00     1:07.94 (34.94)                                        
  7 Mungroo, Melissa          16 Badger-MR            1:06.64    1:07.96 SILV   
                  32.72     1:07.96 (35.24)                                        
  8 Victory, Margaret M       16 Badger-MR            1:08.56    1:08.28 SILV   
                  33.96     1:08.28 (34.32)                                        
  8 Murillo, Lindsay J        18 APEX-MR              1:09.58    1:08.28 SILV   
                  33.01     1:08.28 (35.27)                                        
 10 Zhou, Katherine           15 APEX-MR              1:08.90    1:08.60 SILV   
                  33.19     1:08.60 (35.41)                                        
 11 Cordova, Cara E           15 CIY-MR               1:09.99    1:09.32 SILV   
                  33.53     1:09.32 (35.79)                                        
 12 Henriksson, Ida           16 Badger-MR            1:08.54    1:09.52 SILV   
                  33.83     1:09.52 (35.69)                                        
 13 Campbell, Sarah B         16 Express Swimming-MR  1:09.22    1:09.85 SILV   
                  34.90     1:09.85 (34.95)                                        
Non-Award Division  
  1 Parry, Alexa R            16 Badger-MR            1:06.95    1:05.24 AGTC   
                  31.88     1:05.24 (33.36)                                        
  2 Forrest, Jasmine          15 SWAG-MR              1:09.97    1:05.28 AGTC   
                  31.40     1:05.28 (33.88)                                        
  3 Lau, Anabelle             15 QNS-MR               1:05.57    1:05.34 AGTC   
                  31.89     1:05.34 (33.45)                                        
  3 Hyndman, Kailah F         15 Hes-Mr-MR            1:06.67    1:05.34 AGTC   
                  31.22     1:05.34 (34.12)                                        
  5 Leal, Nancy               15 RedTails-MR          1:08.73    1:10.15        
                  34.34     1:10.15 (35.81)                                        
  6 Larson, Claire A          15 Express Swimming-MR  1:09.39    1:10.38        
                  34.05     1:10.38 (36.33)                                        
  7 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  1:08.60    1:10.57        
                  34.73     1:10.57 (35.84)                                        
  8 Soffey, Shannon R         16 Express Swimming-MR  1:09.20    1:10.87        
                  34.09     1:10.87 (36.78)                                        
  9 Reyna, Margaux            17 WEST-MR              1:08.96    1:11.44        
                  34.16     1:11.44 (37.28)                                        
 10 Feigenbaum, Emily B       16 Express Swimming-MR  1:10.05    1:11.46        
                  34.52     1:11.46 (36.94)                                        
 11 Chen, Elizabeth           17 FLY-MR               1:10.00    1:11.97        
                  34.64     1:11.97 (37.33)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:20.99  AGTC
              2:21.00  SMAX
              2:29.29  SILV
 Meet Qualifying:  2:29.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Parry, Alexa R            16 Badger-MR            2:22.26    2:21.67 SILV   
                  32.68     1:08.37 (35.69)     1:44.67 (36.30)     2:21.67 (37.00)
  2 Corbett, Kymora C         15 MPNY-MR              2:21.20    2:22.85 SILV   
                  33.13     1:09.31 (36.18)     1:46.89 (37.58)     2:22.85 (35.96)
  3 Victory, Margaret M       16 Badger-MR            2:25.78    2:24.84 SILV   
                  34.30     1:11.42 (37.12)     1:49.14 (37.72)     2:24.84 (35.70)
  4 Lu, Erxi                  15 APEX-MR              2:25.97    2:25.25 SILV   
                  33.39     1:09.43 (36.04)     1:46.65 (37.22)     2:25.25 (38.60)
  5 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  2:24.25    2:25.36 SILV   
                  34.56     1:11.36 (36.80)     1:48.63 (37.27)     2:25.36 (36.73)
  6 Chukwulozie, Stella       15 Manhattan Makos-MR   2:25.27    2:25.67 SILV   
                  33.81     1:10.65 (36.84)     1:48.89 (38.24)     2:25.67 (36.78)
  7 O'Connell, Maggie S       15 Express Swimming-MR  2:29.14    2:26.29 SILV   
                  35.28     1:12.17 (36.89)     1:49.54 (37.37)     2:26.29 (36.75)
  8 Campbell, Sarah B         16 Express Swimming-MR  2:27.17    2:27.93 SILV   
                  36.48     1:14.31 (37.83)     1:51.45 (37.14)     2:27.93 (36.48)
Non-Award Division  
  1 Moeslinger, Natasha V     15 QNS-MR               2:25.78    2:29.58        
                  34.08     1:11.93 (37.85)     1:51.47 (39.54)     2:29.58 (38.11)
  2 Mottura, Sofia L          15 WEST-MR              2:26.11    2:29.78        
                  34.76     1:11.71 (36.95)     1:50.34 (38.63)     2:29.78 (39.44)
  3 Chan, Mandy               16 Manhattan Makos-MR   2:21.35    2:29.84        
                  34.87     1:12.07 (37.20)     1:50.59 (38.52)     2:29.84 (39.25)
  4 Lau, Anabelle             15 QNS-MR               2:24.64    2:29.86        
                  34.80     1:12.66 (37.86)     1:51.82 (39.16)     2:29.86 (38.04)
  5 Zhao, Joanna J            15 APEX-MR              2:28.18    2:30.25        
                  33.90     1:11.95 (38.05)     1:52.00 (40.05)     2:30.25 (38.25)
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:15.19  AGTC
              1:15.20  SMAX
              1:20.89  SILV
 Meet Qualifying:  1:20.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Pan, Christina            16 GATE-MR              1:16.57    1:15.51 SILV   
                  35.78     1:15.51 (39.73)                                        
  1 Horwitz, Rebecca A        18 Manhattan Makos-MR   1:17.43    1:15.51 SILV   
                  35.30     1:15.51 (40.21)                                        
  3 Zhu, Angela               15 QNS-MR               1:15.97    1:16.04 SILV   
                  36.06     1:16.04 (39.98)                                        
  4 Lim, Jessica G            15 Twisters-MR          1:15.42    1:16.19 SILV   
                  35.16     1:16.19 (41.03)                                        
  5 LePique, Maya F           15 RedTails-MR          1:17.34    1:16.94 SILV   
                  36.63     1:16.94 (40.31)                                        
  6 Negron, Lorielle          15 SWAG-MR              1:18.87    1:17.25 SILV   
                  35.77     1:17.25 (41.48)                                        
  7 Yangchen, Tsering         15 Twisters-MR          1:17.83    1:17.40 SILV   
                  36.28     1:17.40 (41.12)                                        
  7 Hyndman, Kailah F         15 Hes-Mr-MR            1:18.21    1:17.40 SILV   
                  36.18     1:17.40 (41.22)                                        
  9 Donlevy, Kelly A          16 CIY-MR               1:16.26    1:18.61 SILV   
                  37.10     1:18.61 (41.51)                                        
 10 Mottura, Sofia L          15 WEST-MR              1:19.45    1:18.68 SILV   
                  37.11     1:18.68 (41.57)                                        
 11 Lau, Anabelle             15 QNS-MR               1:17.33    1:18.87 SILV   
                  37.59     1:18.87 (41.28)                                        
 12 Murillo, Lindsay J        18 APEX-MR              1:17.98    1:19.10 SILV   
                  37.57     1:19.10 (41.53)                                        
 13 Rodriguez Andersen, Caro  15 Twisters-MR          1:18.44    1:20.29 SILV   
                  37.98     1:20.29 (42.31)                                        
 14 Chea, Rory                15 Parks Sailfish-MR    1:20.73    1:20.41 SILV   
                  38.34     1:20.41 (42.07)                                        
 15 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  1:17.55    1:20.86 SILV   
                  38.42     1:20.86 (42.44)                                        
Non-Award Division  
  1 Larson, Claire A          15 Express Swimming-MR  1:15.51    1:14.95 AGTC   
                  35.63     1:14.95 (39.32)                                        
  2 King, Danielle            16 Parks Sailfish-MR    1:19.92    1:20.95        
                  38.31     1:20.95 (42.64)                                        
  3 Juang, Samantha           16 FLY-MR               1:20.00    1:21.46        
                  38.97     1:21.46 (42.49)                                        
  4 Reyna, Margaux            17 WEST-MR              1:18.54    1:21.61        
                  38.87     1:21.61 (42.74)                                        
  5 Campbell, Sarah B         16 Express Swimming-MR  1:18.22    1:21.66        
                  38.76     1:21.66 (42.90)                                        
  6 Martino, Samantha L       15 Express Swimming-MR  1:19.59    1:22.02        
                  38.41     1:22.02 (43.61)                                        
  7 Wu, Samantha              16 FLY-MR               1:18.70    1:22.12        
                  38.42     1:22.12 (43.70)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:42.99  AGTC
              2:43.00  SMAX
              2:50.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:50.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 LePique, Maya F           15 RedTails-MR          2:47.42    2:49.19 SILV   
                  38.14     1:21.00 (42.86)     2:04.76 (43.76)     2:49.19 (44.43)
  2 Lim, Jessica G            15 Twisters-MR          2:45.52    2:49.53 SILV   
                  36.89     1:19.07 (42.18)     2:03.69 (44.62)     2:49.53 (45.84)
  3 Larson, Claire A          15 Express Swimming-MR  2:49.19    2:49.64 SILV   
                  37.57     1:20.18 (42.61)     2:04.95 (44.77)     2:49.64 (44.69)
  4 Mottura, Sofia L          15 WEST-MR              2:48.41    2:49.75 SILV   
                  38.52     1:21.14 (42.62)     2:05.64 (44.50)     2:49.75 (44.11)
  5 O'Connell, Maggie S       15 Express Swimming-MR  2:44.74    2:50.04 SILV   
                  37.35     1:20.42 (43.07)     2:05.10 (44.68)     2:50.04 (44.94)
  6 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  2:47.42    2:50.66 SILV   
                  38.82     1:22.13 (43.31)     2:06.19 (44.06)     2:50.66 (44.47)
Non-Award Division  
  1 Horwitz, Rebecca A        18 Manhattan Makos-MR   2:47.12    2:41.38 AGTC   
                  35.61     1:15.81 (40.20)     1:57.92 (42.11)     2:41.38 (43.46)
  2 Rodriguez Andersen, Caro  15 Twisters-MR          2:50.35    2:51.07        
                  37.63     1:20.90 (43.27)     2:05.27 (44.37)     2:51.07 (45.80)
  3 Platt, Claire             15 MPNY-MR              2:48.15    2:51.58        
                  37.91     1:20.87 (42.96)     2:05.86 (44.99)     2:51.58 (45.72)
  4 Corbett, Kymora C         15 MPNY-MR              2:49.64    2:56.84        
                  39.55     1:25.10 (45.55)     2:11.51 (46.41)     2:56.84 (45.33)
 -- Marshall, Eileen C        16 Badger-MR            2:43.64         DQ        
      Declared false start
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:04.99  AGTC
              1:05.00  SMAX
              1:09.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:09.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Pan, Christina            16 GATE-MR              1:05.95    1:05.41 SILV   
                  30.28     1:05.41 (35.13)                                        
  2 Reyna, Margaux            17 WEST-MR              1:05.25    1:05.64 SILV   
                  31.08     1:05.64 (34.56)                                        
  3 Gregoire, Chloe L         16 Twisters-MR          1:06.38    1:07.09 SILV   
                  31.31     1:07.09 (35.78)                                        
  4 Corbett, Kymora C         15 MPNY-MR              1:06.69    1:07.44 SILV   
                  30.47     1:07.44 (36.97)                                        
  5 Zhao, Joanna J            15 APEX-MR              1:07.39    1:07.72 SILV   
                  31.84     1:07.72 (35.88)                                        
  6 Suzana, Arlene            15 APEX-MR              1:07.32    1:07.86 SILV   
                  31.80     1:07.86 (36.06)                                        
  7 Mottura, Sofia L          15 WEST-MR              1:08.94    1:08.38 SILV   
                  31.16     1:08.38 (37.22)                                        
  8 Yangchen, Tsering         15 Twisters-MR          1:05.69    1:08.55 SILV   
                  31.08     1:08.55 (37.47)                                        
  9 Chea, Rory                15 Parks Sailfish-MR    1:09.22    1:08.58 SILV   
                  31.55     1:08.58 (37.03)                                        
 10 Cordova, Cara E           15 CIY-MR               1:05.10    1:08.92 SILV   
                  32.23     1:08.92 (36.69)                                        
Non-Award Division  
  1 Leal, Nancy               15 RedTails-MR          1:06.21    1:03.67 AGTC   
                  30.22     1:03.67 (33.45)                                        
  2 Zhou, Katherine           15 APEX-MR              1:05.52    1:04.74 AGTC   
                  30.20     1:04.74 (34.54)                                        
  3 Henriksson, Ida           16 Badger-MR            1:08.65    1:09.89        
                  32.68     1:09.89 (37.21)                                        
  4 Lau, Anabelle             15 QNS-MR               1:09.08    1:11.37        
                  32.92     1:11.37 (38.45)                                        
  5 Ng, Melanie               15 Parks Sailfish-MR    1:09.08    1:13.44        
                  33.93     1:13.44 (39.51)                                        
 -- Sheridan, Kerry           16 Badger-MR            1:08.52         DQ        
      Declared false start
 
Girls 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:29.99  AGTC
              2:30.00  SMAX
              2:33.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:33.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Gregoire, Chloe L         16 Twisters-MR          2:31.38    2:30.37 SILV   
                  33.22     1:11.46 (38.24)     1:51.59 (40.13)     2:30.37 (38.78)
  2 Hyndman, Kailah F         15 Hes-Mr-MR            2:33.37    2:32.18 SILV   
                  33.82     1:12.07 (38.25)     1:51.01 (38.94)     2:32.18 (41.17)
  3 Mottura, Sofia L          15 WEST-MR              2:32.52    2:32.65 SILV   
                  33.33     1:11.15 (37.82)     1:51.51 (40.36)     2:32.65 (41.14)
Non-Award Division  
  1 Zhu, Angela               15 QNS-MR               2:30.55    2:28.73 AGTC   
                  33.17     1:11.04 (37.87)     1:50.13 (39.09)     2:28.73 (38.60)
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:19.99  AGTC
              2:20.00  SMAX
              2:37.09  SILV
 Meet Qualifying:  2:37.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Chukwulozie, Stella       15 Manhattan Makos-MR   2:23.31    2:21.60 SILV   
                  31.65     1:08.37 (36.72)     1:48.77 (40.40)     2:21.60 (32.83)
  2 Victory, Margaret M       16 Badger-MR            2:22.43    2:22.16 SILV   
                  31.52     1:09.57 (38.05)     1:50.50 (40.93)     2:22.16 (31.66)
  3 Pan, Christina            16 GATE-MR              2:23.47    2:22.48 SILV   
                  30.28     1:06.60 (36.32)     1:49.22 (42.62)     2:22.48 (33.26)
  4 Zhu, Angela               15 QNS-MR               2:26.95    2:23.84 SILV   
                  31.61     1:08.60 (36.99)     1:50.82 (42.22)     2:23.84 (33.02)
  5 Hyndman, Kailah F         15 Hes-Mr-MR            2:27.83    2:25.17 SILV   
                  30.31     1:06.44 (36.13)     1:49.93 (43.49)     2:25.17 (35.24)
  6 Ng, Melanie               15 Parks Sailfish-MR    2:26.52    2:25.64 SILV   
                  29.99     1:06.22 (36.23)     1:50.23 (44.01)     2:25.64 (35.41)
  7 Zhou, Katherine           15 APEX-MR              2:26.67    2:26.19 SILV   
                  29.39     1:06.20 (36.81)     1:51.02 (44.82)     2:26.19 (35.17)
  8 LePique, Maya F           15 RedTails-MR          2:29.96    2:26.49 SILV   
                  33.24     1:09.74 (36.50)     1:53.29 (43.55)     2:26.49 (33.20)
  9 Leal, Nancy               15 RedTails-MR          2:30.66    2:26.57 SILV   
                  30.30     1:09.02 (38.72)     1:56.13 (47.11)     2:26.57 (30.44)
 10 Henriksson, Ida           16 Badger-MR            2:30.27    2:26.72 SILV   
                  32.00     1:10.08 (38.08)     1:53.64 (43.56)     2:26.72 (33.08)
 11 Horwitz, Rebecca A        18 Manhattan Makos-MR   2:35.15    2:27.27 SILV   
                  32.95     1:10.91 (37.96)     1:52.39 (41.48)     2:27.27 (34.88)
 12 Corbett, Kymora C         15 MPNY-MR              2:25.61    2:28.02 SILV   
                  30.22     1:08.11 (37.89)     1:55.54 (47.43)     2:28.02 (32.48)
 13 Campbell, Sarah B         16 Express Swimming-MR  2:28.24    2:28.21 SILV   
                  34.18     1:11.99 (37.81)     1:55.27 (43.28)     2:28.21 (32.94)
 14 Suzana, Arlene            15 APEX-MR              2:31.57    2:28.31 SILV   
                  31.20     1:10.41 (39.21)     1:54.54 (44.13)     2:28.31 (33.77)
 15 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  2:24.55    2:28.62 SILV   
                  33.12     1:10.66 (37.54)     1:54.70 (44.04)     2:28.62 (33.92)
 16 Cordova, Cara E           15 CIY-MR               2:25.12    2:29.07 SILV   
                  31.22     1:09.65 (38.43)     1:53.97 (44.32)     2:29.07 (35.10)
 17 Yangchen, Tsering         15 Twisters-MR          2:32.24    2:30.02 SILV   
                  30.42     1:08.49 (38.07)     1:54.25 (45.76)     2:30.02 (35.77)
 18 Chan, Mandy               16 Manhattan Makos-MR   2:21.44    2:30.05 SILV   
                  30.78     1:07.95 (37.17)     1:54.57 (46.62)     2:30.05 (35.48)
 19 Platt, Claire             15 MPNY-MR              2:29.73    2:30.91 SILV   
                  32.61     1:10.09 (37.48)     1:55.59 (45.50)     2:30.91 (35.32)
 20 Ritziu, Andrea            17 RI Marlins-MR        2:36.15    2:32.62 SILV   
                  33.64     1:12.22 (38.58)     1:59.88 (47.66)     2:32.62 (32.74)
 21 Larson, Claire A          15 Express Swimming-MR  2:33.26    2:32.70 SILV   
                  32.79     1:12.65 (39.86)     1:58.28 (45.63)     2:32.70 (34.42)
 22 O'Connell, Maggie S       15 Express Swimming-MR  2:29.70    2:32.84 SILV   
                  34.41     1:14.50 (40.09)     1:57.98 (43.48)     2:32.84 (34.86)
 23 Lu, Erxi                  15 APEX-MR              2:36.23    2:33.07 SILV   
                  35.19     1:13.02 (37.83)     2:01.03 (48.01)     2:33.07 (32.04)
 24 Reyna, Margaux            17 WEST-MR              2:29.20    2:33.42 SILV   
                  31.73     1:09.87 (38.14)     1:58.67 (48.80)     2:33.42 (34.75)
 25 Martino, Samantha L       15 Express Swimming-MR  2:33.87    2:34.50 SILV   
                  36.16     1:15.73 (39.57)     1:59.31 (43.58)     2:34.50 (35.19)
 26 Contreras, Genesis C      15 Flying Dolphins-MR   2:36.53    2:34.93 SILV   
                  33.88     1:11.53 (37.65)     2:00.86 (49.33)     2:34.93 (34.07)
 27 LI, Marguerite            15 Express Swimming-MR  2:31.38    2:35.88 SILV   
                  33.18     1:09.91 (36.73)     1:59.94 (50.03)     2:35.88 (35.94)
Non-Award Division  
  1 Parry, Alexa R            16 Badger-MR            2:20.26    2:18.61 AGTC   
                  28.71     1:04.62 (35.91)     1:47.26 (42.64)     2:18.61 (31.35)
  2 Feigenbaum, Emily B       16 Express Swimming-MR  2:35.62    2:37.74        
                  34.04     1:12.72 (38.68)     2:03.01 (50.29)     2:37.74 (34.73)
  3 Cassella, Michaela L      17 Express Swimming-MR  2:36.32    2:44.11        
                  35.30     1:18.28 (42.98)     2:08.56 (50.28)     2:44.11 (35.55)
 -- Sheridan, Kerry           16 Badger-MR            2:25.91         DQ        
      Declared false start - Misc
 -- Lau, Anabelle             15 QNS-MR               2:28.53         DQ        
      Declared false start - Misc
 -- Marshall, Eileen C        16 Badger-MR            2:32.85         DQ        
      Declared false start - Misc
 
Girls 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
              5:04.99  AGTC
              5:05.00  SMAX
              5:23.29  SILV
 Meet Qualifying:  5:23.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Moeslinger, Natasha V     15 QNS-MR               5:05.55    5:05.67 SILV   
                  30.42     1:06.00 (35.58)     1:45.17 (39.17)     2:24.41 (39.24)
        3:08.51 (44.10)     3:53.64 (45.13)     4:29.77 (36.13)     5:05.67 (35.90)
  2 Campbell, Sarah B         16 Express Swimming-MR  5:12.52    5:13.69 SILV   
                  34.85     1:15.57 (40.72)     1:55.37 (39.80)     2:34.33 (38.96)
        3:18.92 (44.59)     4:04.06 (45.14)     4:39.32 (35.26)     5:13.69 (34.37)
  3 Zhou, Katherine           15 APEX-MR              5:21.56    5:18.59 SILV   
                  29.92     1:06.30 (36.38)     1:47.62 (41.32)     2:28.76 (41.14)
        3:15.97 (47.21)     4:04.96 (48.99)     4:41.64 (36.68)     5:18.59 (36.95)
Non-Award Division  
  1 Chan, Mandy               16 Manhattan Makos-MR   5:14.55    5:27.50        
                  33.71     1:13.76 (40.05)     1:54.54 (40.78)     2:35.21 (40.67)
        3:22.77 (47.56)     4:12.28 (49.51)     4:50.32 (38.04)     5:27.50 (37.18)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.69  JO
                31.70  SMAX
                35.19  SILV
 Meet Qualifying:  31.70 - 35.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kuo, Derrick              10 WEST-MR                32.32      31.95 SILV   
  2 Smith, Colin P            10 Express Swimming-MR    32.18      32.20 SILV   
  3 Oganezov, Nicholas        10 MPNY-MR                34.11      32.22 SILV   
  4 Aston, Jett J             10 Flying Dolphins-MR     32.60      32.28 SILV   
  5 Elms, Preston M           10 Flying Dolphins-MR     32.59      32.43 SILV   
  6 Mohamed, Omar              9 FREE-MR                32.06      32.50 SILV   
  7 Lee, Nicholas J           10 TRI$-MR                33.82      32.54 SILV   
  8 King, Anthony S           10 Hes-Mr-MR              32.61      32.66 SILV   
  9 Mazo, Or                  10 Hes-Mr-MR              32.01      32.75 SILV   
 10 Pasumarthi, Arya          10 Twisters-MR            33.62      32.76 SILV   
 11 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR    32.73      32.81 SILV   
 12 Bellach, Daniel C          9 Badger-MR              32.77      32.91 SILV   
 13 Remor, Ian                 9 RI Marlins-MR          32.87      33.04 SILV   
 14 Edell, Truman E           10 Flying Dolphins-MR     33.33      33.34 SILV   
 15 Michin, Nikita G          10 MPNY-MR                34.64      33.53 SILV   
 16 Chinea, Ethan              8 LIFE-MR                33.81      33.66 SILV   
 17 Gjertsen, Owen G           8 WEST-MR                34.02      33.81 SILV   
 18 Seliger, Timur             8 RI Marlins-MR          32.74      33.92 SILV   
 19 Robins, Benjamin I        10 Badger-MR              33.06      33.94 SILV   
 20 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR      32.41      33.99 SILV   
 21 Weinstein, Joshua E        8 Express Swimming-MR    33.99      34.07 SILV   
 22 Gluzman, Adam             10 TRI$-MR                34.89      34.10 SILV   
 23 McGrath, Joseph            9 TRI-MR                 32.97      34.11 SILV   
 24 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR    32.85      34.12 SILV   
 25 Shao, Julien H            10 QNS-MR                 33.65      34.22 SILV   
 26 Kan, Winston C            10 FREE-MR                33.47      34.30 SILV   
 27 Novikov, Daniel A         10 Aquaflames-MR          34.47      34.46 SILV   
 27 Reyes, Oliver K           10 BKR-MR                 35.07      34.46 SILV   
 29 Sainvil, Fenlay            9 Parks Sailfish-MR      33.18      34.53 SILV   
 30 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR                 34.47      34.56 SILV   
 31 Walz, Jonathan R          10 FREE-MR                34.52      34.60 SILV   
 32 Smith, Jamar              10 NFS-MR                 33.55      34.64 SILV   
 33 Maslo, Tadija              8 RI Marlins-MR          34.58      34.68 SILV   
 34 Miller, Myles              9 NFS-MR                 34.39      34.70 SILV   
 34 Liu, Dylan Y              10 FREE-MR                34.33      34.70 SILV   
Non-Award Division  
  1 Lengyel, Adrian           10 RI Marlins-MR          31.75      30.17 JO     
  2 McDonald, Ryan J          10 Badger-MR              32.63      31.29 JO     
  3 Chen, Justin              10 Parks Sailfish-MR      34.77      35.21        
  4 Gonzalez, Alejandro       10 APEX-MR                33.70      35.23        
  5 Vincent, Michael R        10 Badger-MR              34.91      35.24        
  6 Anderson, Quinn J          8 WEST-MR                34.83      35.45        
  7 Berland, Jake S            9 Express Swimming-MR    34.96      35.49        
  8 Rivera, Jaden D           10 HS-MR                  34.98      35.67        
  9 Korenblit, Liam R          8 UN-MR                  34.94      36.03        
 10 Kaplan, Evan K             9 WEST-MR                34.51      36.16        
 11 Nwosu, Jide D             10 CIY-MR                 34.89      37.42        
 12 Finn, Connor               9 TRI-MR                 35.08      39.10        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:09.99  JO
              1:10.00  SMAX
              1:18.49  SILV
 Meet Qualifying:  1:10.00 - 1:18.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kuo, Derrick              10 WEST-MR              1:10.74    1:10.01 SILV   
                  33.16     1:10.01 (36.85)                                        
  2 Halls, Ryan A             10 NFS-MR               1:10.34    1:10.50 SILV   
                  33.04     1:10.50 (37.46)                                        
  3 Lerner, Justin            10 MPNY-MR              1:12.92    1:10.65 SILV   
                  33.14     1:10.65 (37.51)                                        
  4 D'Amelio, Cosmo A         10 TRI$-MR              1:12.03    1:11.45 SILV   
                  34.93     1:11.45 (36.52)                                        
  5 Kan, Winston C            10 FREE-MR              1:11.87    1:11.59 SILV   
                  34.48     1:11.59 (37.11)                                        
  6 Michin, Nikita G          10 MPNY-MR              1:12.45    1:11.79 SILV   
                  34.26     1:11.79 (37.53)                                        
  7 Ratling, Kunga Y           9 Twisters-MR          1:11.70    1:11.93 SILV   
                  33.85     1:11.93 (38.08)                                        
  8 Lin, Linus                10 FLY-MR               1:11.60    1:11.97 SILV   
                  33.00     1:11.97 (38.97)                                        
  8 Gjertsen, Owen G           8 WEST-MR              1:14.41    1:11.97 SILV   
                  34.39     1:11.97 (37.58)                                        
 10 Weinstein, Joshua E        8 Express Swimming-MR  1:11.54    1:12.35 SILV   
                  34.38     1:12.35 (37.97)                                        
 11 McDonald, Ryan J          10 Badger-MR            1:12.96    1:12.64 SILV   
                  35.40     1:12.64 (37.24)                                        
 12 Seliger, Timur             8 RI Marlins-MR        1:16.36    1:12.95 SILV   
                  34.34     1:12.95 (38.61)                                        
 13 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR  1:11.19    1:13.31 SILV   
                  34.93     1:13.31 (38.38)                                        
 14 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  1:13.21    1:13.35 SILV   
                  36.22     1:13.35 (37.13)                                        
 15 Mohamed, Omar              9 FREE-MR              1:13.57    1:13.42 SILV   
                  34.66     1:13.42 (38.76)                                        
 16 Langerfeld, Bobby         10 WEST-MR              1:12.74    1:13.47 SILV   
                  35.25     1:13.47 (38.22)                                        
 17 Pasumarthi, Arya          10 Twisters-MR          1:15.14    1:13.54 SILV   
                  35.19     1:13.54 (38.35)                                        
 18 Gonzalez, Alejandro       10 APEX-MR              1:13.08    1:13.80 SILV   
                  35.25     1:13.80 (38.55)                                        
 19 Dissanayake, Ryan B        9 FLY-MR               1:12.74    1:13.86 SILV   
                  34.89     1:13.86 (38.97)                                        
 20 King, Anthony S           10 Hes-Mr-MR            1:14.35    1:13.88 SILV   
                  33.87     1:13.88 (40.01)                                        
 21 Singer, Dillon T          10 FREE-MR              1:16.14    1:14.29 SILV   
                  36.36     1:14.29 (37.93)                                        
 22 Corcuera, Christian L      9 Twisters-MR          1:11.56    1:14.39 SILV   
                  34.17     1:14.39 (40.22)                                        
 23 Chinea, Ethan              8 LIFE-MR              1:16.99    1:14.44 SILV   
                  34.48     1:14.44 (39.96)                                        
 24 Robins, Benjamin I        10 Badger-MR            1:16.00    1:14.53 SILV   
                  35.77     1:14.53 (38.76)                                        
 25 Smith, Jamar              10 NFS-MR               1:14.60    1:14.62 SILV   
                  35.04     1:14.62 (39.58)                                        
 26 Mazo, Or                  10 Hes-Mr-MR            1:11.90    1:14.65 SILV   
                  34.96     1:14.65 (39.69)                                        
 27 Hyndman, Nathaniel M      10 Hes-Mr-MR            1:13.41    1:14.87 SILV   
                  36.81     1:14.87 (38.06)                                        
 28 Kozlovsky, Zachary L      10 MPNY-MR              1:14.99    1:14.96 SILV   
                  35.61     1:14.96 (39.35)                                        
 29 Park, Aaron T             10 CAS-MR               1:13.96    1:15.24 SILV   
                  35.22     1:15.24 (40.02)                                        
 30 Chang, Matthew A           9 FLY-MR               1:12.85    1:16.07 SILV   
                  34.56     1:16.07 (41.51)                                        
 31 Bellach, Daniel C          9 Badger-MR            1:17.07    1:16.09 SILV   
                  35.32     1:16.09 (40.77)                                        
 32 Walz, Jonathan R          10 FREE-MR              1:16.85    1:16.59 SILV   
                  36.59     1:16.59 (40.00)                                        
 33 Remor, Ian                 9 RI Marlins-MR        1:15.95    1:17.86 SILV   
                  35.58     1:17.86 (42.28)                                        
 34 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR               1:15.09    1:17.90 SILV   
                  37.43     1:17.90 (40.47)                                        
 35 Lee, Nicholas J           10 TRI$-MR              1:17.94    1:18.04 SILV   
                  36.11     1:18.04 (41.93)                                        
Non-Award Division  
  1 Lengyel, Adrian           10 RI Marlins-MR        1:11.72    1:08.46 JO     
                  32.10     1:08.46 (36.36)                                        
  2 Loveless, Ryan            10 Badger-MR            1:11.82    1:09.69 JO     
                  32.19     1:09.69 (37.50)                                        
  3 Gonzalez, James           10 APEX-MR              1:11.42    1:09.83 JO     
                  33.24     1:09.83 (36.59)                                        
  4 Elkhoury, Marc            10 HS-MR                1:17.23    1:18.85        
                  37.51     1:18.85 (41.34)                                        
  5 Brown, Myles B            10 NFS-MR               1:16.79    1:18.94        
                  35.92     1:18.94 (43.02)                                        
  6 McGrath, Joseph            9 TRI-MR               1:16.98    1:19.10        
                  36.02     1:19.10 (43.08)                                        
  7 Makuyev, Simon A           9 Shy-Mr-MR            1:18.12    1:19.29        
                  37.79     1:19.29 (41.50)                                        
  8 Reynolds, Owen             9 RedTails-MR          1:17.86    1:22.10        
                  38.87     1:22.10 (43.23)                                        
  9 Grushovenko, David         9 MPNY-MR              1:16.76    1:22.44        
                  37.81     1:22.44 (44.63)                                        
 10 Rivera, Jaden D           10 HS-MR                1:16.94    1:22.62        
                  39.95     1:22.62 (42.67)                                        
 -- Temni, Matthew             8 FREE-MR              1:17.98         DQ        
      No touch on turn
                  38.31          DQ (44.21)                                        
 -- Merino, Chris             10 UN-MR                1:15.19         DQ        
      Declared false start
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:31.99  JO
              2:32.00  SMAX
              2:49.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:32.00 - 2:49.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Smith, Colin P            10 Express Swimming-MR  2:36.19    2:32.41 SILV   
                  34.41     1:14.09 (39.68)     1:54.05 (39.96)     2:32.41 (38.36)
  2 Lengyel, Adrian           10 RI Marlins-MR        2:41.70    2:33.14 SILV   
                  35.06     1:14.09 (39.03)     1:54.85 (40.76)     2:33.14 (38.29)
  3 D'Amelio, Cosmo A         10 TRI$-MR              2:38.88    2:33.26 SILV   
                  35.81     1:15.21 (39.40)     1:55.30 (40.09)     2:33.26 (37.96)
  4 Gonzalez, James           10 APEX-MR              2:34.95    2:33.63 SILV   
                  34.82     1:15.32 (40.50)     1:56.19 (40.87)     2:33.63 (37.44)
  5 Gonzalez, Alejandro       10 APEX-MR              2:32.41    2:33.80 SILV   
                  36.12     1:16.28 (40.16)     1:55.73 (39.45)     2:33.80 (38.07)
  6 Gjertsen, Owen G           8 WEST-MR              2:34.35    2:36.27 SILV   
                  36.30     1:15.31 (39.01)     1:56.29 (40.98)     2:36.27 (39.98)
  7 Mitchener, Connor         10 Manhattan Makos-MR   2:39.14    2:36.62 SILV   
                  35.81     1:16.17 (40.36)     1:57.56 (41.39)     2:36.62 (39.06)
  8 Michin, Nikita G          10 MPNY-MR              2:41.65    2:37.02 SILV   
                  36.00     1:16.14 (40.14)     1:57.14 (41.00)     2:37.02 (39.88)
  9 Topping, Henry J          10 Flying Dolphins-MR   2:35.59    2:37.45 SILV   
                  34.15     1:13.48 (39.33)     1:55.80 (42.32)     2:37.45 (41.65)
 10 Lerner, Justin            10 MPNY-MR              2:37.55    2:38.00 SILV   
                  33.77     1:14.87 (41.10)     1:56.97 (42.10)     2:38.00 (41.03)
 11 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR  2:32.13    2:38.03 SILV   
                  34.96     1:15.67 (40.71)     1:58.71 (43.04)     2:38.03 (39.32)
 12 Kan, Winston C            10 FREE-MR              2:37.48    2:38.71 SILV   
                  36.89     1:18.24 (41.35)     2:00.19 (41.95)     2:38.71 (38.52)
 13 Loveless, Ryan            10 Badger-MR            2:39.37    2:39.02 SILV   
                  34.30     1:16.04 (41.74)     1:59.66 (43.62)     2:39.02 (39.36)
 14 Nguyen, Dustin            10 KB Makos-MR          2:44.21    2:39.46 SILV   
                  34.97     1:16.39 (41.42)     2:00.65 (44.26)     2:39.46 (38.81)
 15 Lin, Linus                10 FLY-MR               2:42.69    2:39.99 SILV   
                  35.97     1:16.71 (40.74)     1:59.41 (42.70)     2:39.99 (40.58)
 16 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  2:37.63    2:40.21 SILV   
                  37.35     1:19.18 (41.83)     2:01.60 (42.42)     2:40.21 (38.61)
 17 Robins, Benjamin I        10 Badger-MR            2:45.48    2:41.33 SILV   
                  36.63     1:17.74 (41.11)     2:01.50 (43.76)     2:41.33 (39.83)
 18 McDonald, Ryan J          10 Badger-MR            2:48.80    2:42.21 SILV   
                  37.30     1:19.48 (42.18)     2:01.46 (41.98)     2:42.21 (40.75)
 19 Halls, Ryan A             10 NFS-MR               2:39.20    2:43.01 SILV   
                  34.97     1:17.59 (42.62)     2:01.82 (44.23)     2:43.01 (41.19)
 20 Singer, Dillon T          10 FREE-MR              2:44.61    2:45.54 SILV   
                  37.94     1:20.50 (42.56)     2:03.95 (43.45)     2:45.54 (41.59)
Non-Award Division  
  1 Chan, Beau                10 Manhattan Makos-MR   2:32.39    2:26.14 JO     
                  33.57     1:10.73 (37.16)     1:49.20 (38.47)     2:26.14 (36.94)
  2 King, Anthony S           10 Hes-Mr-MR            2:48.50    2:49.69        
                  35.86     1:19.50 (43.64)     2:05.34 (45.84)     2:49.69 (44.35)
  3 Elms, Preston M           10 Flying Dolphins-MR   2:45.04    2:50.04        
                  37.68     1:20.53 (42.85)     2:06.41 (45.88)     2:50.04 (43.63)
  4 Grushovenko, David         9 MPNY-MR              2:48.94    2:52.50        
                  36.86     1:21.35 (44.49)     2:07.47 (46.12)     2:52.50 (45.03)
 -- Mohamed, Omar              9 FREE-MR              2:35.67        DFS        
      Declared false start
 
Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:44.99  JO
              6:45.00  SMAX
              7:05.99  SILV
 Meet Qualifying:  6:45.00 - 7:05.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Loveless, Ryan            10 Badger-MR            7:00.18    6:50.43 SILV   
                  34.84     1:15.00 (40.16)     1:56.53 (41.53)     2:38.75 (42.22)
        3:20.92 (42.17)     4:02.50 (41.58)     4:46.83 (44.33)     5:29.72 (42.89)
        6:10.72 (41.00)     6:50.43 (39.71)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                37.19  JO
                37.20  SMAX
                42.89  SILV
 Meet Qualifying:  37.20 - 42.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Corcuera, Christian L      9 Twisters-MR            37.39      37.71 SILV   
  2 Park, Aaron T             10 CAS-MR                 37.82      38.17 SILV   
  3 Halls, Ryan A             10 NFS-MR                 38.59      38.51 SILV   
  4 Weinstein, Joshua E        8 Express Swimming-MR    38.85      38.62 SILV   
  5 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR    39.33      38.74 SILV   
  6 Lengyel, Adrian           10 RI Marlins-MR          39.95      38.79 SILV   
  7 Walz, Jonathan R          10 FREE-MR                39.85      38.82 SILV   
  8 Oganezov, Nicholas        10 MPNY-MR                40.83      38.86 SILV   
  9 McDonald, Ryan J          10 Badger-MR              39.17      38.88 SILV   
 10 Gjertsen, Owen G           8 WEST-MR                37.68      38.89 SILV   
 11 Chan, Aidan               10 FLY-MR                 38.29      39.05 SILV   
 12 Shao, Julien H            10 QNS-MR                 41.98      39.34 SILV   
 13 Michin, Nikita G          10 MPNY-MR                39.16      39.37 SILV   
 14 Sainvil, Fenlay            9 Parks Sailfish-MR      42.13      39.43 SILV   
 15 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR    37.82      39.47 SILV   
 16 Gonzalez, James           10 APEX-MR                40.83      39.59 SILV   
 17 Smith, Colin P            10 Express Swimming-MR    39.45      39.60 SILV   
 18 Seliger, Timur             8 RI Marlins-MR          42.61      39.68 SILV   
 19 Pasumarthi, Arya          10 Twisters-MR            39.25      39.72 SILV   
 20 Shao, Oliver H            10 QNS-MR                 41.48      39.74 SILV   
 21 Rivera, Jaden D           10 HS-MR                  40.76      39.89 SILV   
 22 Dissanayake, Ryan B        9 FLY-MR                 39.61      39.97 SILV   
 23 Nguyen, Dustin            10 KB Makos-MR            40.48      40.07 SILV   
 24 Aston, Jett J             10 Flying Dolphins-MR     39.10      40.10 SILV   
 25 Chinea, Ethan              8 LIFE-MR                42.70      40.19 SILV   
 26 Bellach, Daniel C          9 Badger-MR              40.49      40.22 SILV   
 27 Filipov, Alexander        10 MPNY-MR                40.28      40.25 SILV   
 28 Langerfeld, Bobby         10 WEST-MR                38.10      40.38 SILV   
 29 Hyndman, Nathaniel M      10 Hes-Mr-MR              37.87      40.39 SILV   
 30 Berland, Jake S            9 Express Swimming-MR    40.60      40.54 SILV   
 31 Kaplan, Evan K             9 WEST-MR                40.90      40.58 SILV   
 32 Singer, Dillon T          10 FREE-MR                41.05      40.62 SILV   
 33 Mitchener, Connor         10 Manhattan Makos-MR     39.18      40.63 SILV   
 34 Kozlovsky, Zachary L      10 MPNY-MR                39.82      40.97 SILV   
 35 Gonzalez, Alejandro       10 APEX-MR                39.52      41.02 SILV   
 36 McGrath, Joseph            9 TRI-MR                 38.71      41.41 SILV   
 37 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR                 40.93      41.52 SILV   
 38 Hoffmann, Alex L           8 WEST-MR                41.95      41.54 SILV   
 39 Kan, Winston C            10 FREE-MR                41.05      41.72 SILV   
 40 Temni, Matthew             8 FREE-MR                41.69      41.80 SILV   
 41 Chang, Matthew A           9 FLY-MR                 39.86      41.83 SILV   
 42 Robins, Benjamin I        10 Badger-MR              42.88      41.97 SILV   
 43 Lau, Alexander            10 QNS-MR                 41.56      41.99 SILV   
 44 Torres, Jhustin M          9 RedTails-MR            41.88      42.01 SILV   
 45 Leonard, Ryan             10 TRI-MR                 42.12      42.08 SILV   
 46 Vincent, Michael R        10 Badger-MR              40.70      42.10 SILV   
 47 Remor, Ian                 9 RI Marlins-MR          42.36      42.54 SILV   
 48 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR    41.23      42.59 SILV   
Non-Award Division  
  1 Arnold, Zachary R         10 Badger-MR              37.85      35.87 JO     
  2 Smith, Jamar              10 NFS-MR                 42.55      42.94        
  3 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR    41.57      43.04        
  4 Maslo, Tadija              8 RI Marlins-MR          41.70      43.08        
  5 Novikov, Daniel A         10 Aquaflames-MR          40.47      43.12        
  6 Turi, Abel                 9 RedTails-MR            41.26      43.82        
  7 Delgado, Quentin           9 Manhattan Makos-MR     42.43      44.00        
  8 Mazo, Or                  10 Hes-Mr-MR              41.27      44.18        
  9 Elkhoury, Marc            10 HS-MR                  42.43      44.20        
 10 Grushovenko, David         9 MPNY-MR                41.55      44.29        
 11 Finn, Connor               9 TRI-MR                 42.70      44.61        
 12 Tuminello, Nick S          9 FREE-MR                42.15      45.66        
 -- Reynolds, Owen             9 RedTails-MR            41.18         DQ        
      Delay initiating turn
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:20.59  JO
              1:20.60  SMAX
              1:37.09  SILV
 Meet Qualifying:  1:20.60 - 1:37.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Michin, Nikita G          10 MPNY-MR              1:23.42    1:21.62 SILV   
                  40.24     1:21.62 (41.38)                                        
  2 Corcuera, Christian L      9 Twisters-MR          1:21.97    1:21.73 SILV   
                  39.73     1:21.73 (42.00)                                        
  3 Loveless, Ryan            10 Badger-MR            1:22.74    1:22.38 SILV   
                  38.38     1:22.38 (44.00)                                        
  4 Park, Aaron T             10 CAS-MR               1:24.21    1:23.16 SILV   
                  41.04     1:23.16 (42.12)                                        
  5 Nguyen, Dustin            10 KB Makos-MR          1:28.87    1:23.55 SILV   
                  40.39     1:23.55 (43.16)                                        
  6 Pasumarthi, Arya          10 Twisters-MR          1:25.83    1:23.77 SILV   
                  40.30     1:23.77 (43.47)                                        
  7 Halls, Ryan A             10 NFS-MR               1:23.97    1:24.11 SILV   
                  41.42     1:24.11 (42.69)                                        
  8 Gonzalez, Alejandro       10 APEX-MR              1:22.49    1:24.47 SILV   
                  41.81     1:24.47 (42.66)                                        
  9 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR  1:22.54    1:24.87 SILV   
                  40.74     1:24.87 (44.13)                                        
 10 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR    1:23.00    1:24.91 SILV   
 11 Smith, Colin P            10 Express Swimming-MR  1:23.44    1:24.95 SILV   
                  41.45     1:24.95 (43.50)                                        
 12 Chinea, Ethan              8 LIFE-MR              1:29.80    1:24.97 SILV   
                  41.33     1:24.97 (43.64)                                        
 13 Singer, Dillon T          10 FREE-MR              1:26.65    1:25.13 SILV   
                  43.15     1:25.13 (41.98)                                        
 14 McGrath, Joseph            9 TRI-MR               1:26.26    1:25.20 SILV   
                  41.36     1:25.20 (43.84)                                        
 15 Walz, Jonathan R          10 FREE-MR              1:26.81    1:25.41 SILV   
                  43.01     1:25.41 (42.40)                                        
 16 Shao, Julien H            10 QNS-MR               1:32.38    1:25.57 SILV   
                  41.36     1:25.57 (44.21)                                        
 17 Kan, Winston C            10 FREE-MR              1:27.40    1:25.59 SILV   
                  41.73     1:25.59 (43.86)                                        
 18 Weinstein, Joshua E        8 Express Swimming-MR  1:24.59    1:25.63 SILV   
                  41.75     1:25.63 (43.88)                                        
 19 Langerfeld, Bobby         10 WEST-MR              1:26.20    1:25.67 SILV   
                  42.34     1:25.67 (43.33)                                        
 20 McDonald, Ryan J          10 Badger-MR            1:29.38    1:25.74 SILV   
 21 Romano, Michael           10 MPNY-MR              1:25.28    1:26.64 SILV   
                  41.64     1:26.64 (45.00)                                        
 22 Bellach, Daniel C          9 Badger-MR            1:30.22    1:26.84 SILV   
                  40.96     1:26.84 (45.88)                                        
 23 Gonzalez, James           10 APEX-MR              1:26.10    1:27.19 SILV   
                  42.77     1:27.19 (44.42)                                        
 24 Rivera, Jaden D           10 HS-MR                1:29.19    1:27.46 SILV   
                  43.79     1:27.46 (43.67)                                        
 25 Anderson, Quinn J          8 WEST-MR              1:28.90    1:27.49 SILV   
                  44.16     1:27.49 (43.33)                                        
 26 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  1:27.93    1:27.74 SILV   
                  44.48     1:27.74 (43.26)                                        
 27 Korenblit, Liam R          8 UN-MR                1:32.21    1:27.79 SILV   
                  41.21     1:27.79 (46.58)                                        
 28 Vincent, Michael R        10 Badger-MR            1:28.29    1:28.03 SILV   
                  43.77     1:28.03 (44.26)                                        
 29 Kaplan, Evan K             9 WEST-MR              1:32.55    1:28.11 SILV   
                  43.06     1:28.11 (45.05)                                        
 30 Hyndman, Nathaniel M      10 Hes-Mr-MR            1:29.80    1:28.12 SILV   
                  45.06     1:28.12 (43.06)                                        
 31 Grushovenko, David         9 MPNY-MR              1:29.29    1:28.48 SILV   
                  42.49     1:28.48 (45.99)                                        
 32 Temni, Matthew             8 FREE-MR              1:30.88    1:28.70 SILV   
                  43.34     1:28.70 (45.36)                                        
 33 Pachkovskiy, Dylan        10 TRI$-MR              1:31.79    1:28.82 SILV   
                  43.44     1:28.82 (45.38)                                        
 34 Elms, Preston M           10 Flying Dolphins-MR   1:29.11    1:28.85 SILV   
 35 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR               1:29.50    1:28.94 SILV   
 36 Remor, Ian                 9 RI Marlins-MR        1:32.84    1:28.97 SILV   
                  44.19     1:28.97 (44.78)                                        
 37 Berland, Jake S            9 Express Swimming-MR  1:33.00    1:29.35 SILV   
                  42.47     1:29.35 (46.88)                                        
 38 Zarvovskiy, Andy A         9 Shy-Mr-MR            1:33.12    1:29.44 SILV   
                  44.48     1:29.44 (44.96)                                        
 39 Aston, Jett J             10 Flying Dolphins-MR   1:28.38    1:29.56 SILV   
                  43.04     1:29.56 (46.52)                                        
 40 Lerner, Justin            10 MPNY-MR              1:26.74    1:29.65 SILV   
                  42.47     1:29.65 (47.18)                                        
 41 Chen, Justin              10 Parks Sailfish-MR    1:30.55    1:29.68 SILV   
                  43.43     1:29.68 (46.25)                                        
 42 Robins, Benjamin I        10 Badger-MR            1:31.00    1:30.06 SILV   
                  43.51     1:30.06 (46.55)                                        
 43 Oganezov, Nicholas        10 MPNY-MR              1:32.16    1:30.26 SILV   
                  42.65     1:30.26 (47.61)                                        
 44 Gluzman, Adam             10 TRI$-MR              1:32.58    1:30.47 SILV   
                  44.50     1:30.47 (45.97)                                        
 45 Edell, Truman E           10 Flying Dolphins-MR   1:32.62    1:30.59 SILV   
                  43.51     1:30.59 (47.08)                                        
 46 Mitchener, Connor         10 Manhattan Makos-MR   1:24.19    1:31.23 SILV   
                  44.58     1:31.23 (46.65)                                        
 47 Benedyk, Eric             10 MPNY-MR              1:28.49    1:31.67 SILV   
                  44.22     1:31.67 (47.45)                                        
 48 Reynolds, Owen             9 RedTails-MR          1:36.70    1:32.06 SILV   
                  44.92     1:32.06 (47.14)                                        
 49 Liu, Dylan Y              10 FREE-MR              1:36.49    1:32.13 SILV   
 50 Lansing, Magnus           10 Manhattan Makos-MR   1:31.88    1:32.24 SILV   
                  45.21     1:32.24 (47.03)                                        
 51 Miller, Myles              9 NFS-MR               1:32.53    1:32.42 SILV   
 52 Sorokin, Ivan              9 MPNY-MR              1:31.90    1:32.48 SILV   
                  44.45     1:32.48 (48.03)                                        
 53 Novikov, Daniel A         10 Aquaflames-MR        1:33.00    1:32.91 SILV   
                  45.31     1:32.91 (47.60)                                        
 54 Delgado, Quentin           9 Manhattan Makos-MR   1:30.93    1:33.19 SILV   
                  45.48     1:33.19 (47.71)                                        
 55 Mazo, Or                  10 Hes-Mr-MR            1:28.66    1:33.26 SILV   
                  46.74     1:33.26 (46.52)                                        
 56 Glick, Andrew              9 ASAP-MR              1:34.51    1:33.55 SILV   
                  45.90     1:33.55 (47.65)                                        
 57 Smith, Jamar              10 NFS-MR               1:33.33    1:34.09 SILV   
 58 Tuminello, Nick S          9 FREE-MR              1:31.70    1:34.16 SILV   
                  45.62     1:34.16 (48.54)                                        
 59 Ivry, Eric                 9 Hes-Mr-MR            1:36.69    1:34.83 SILV   
                  46.37     1:34.83 (48.46)                                        
 60 Makuyev, Simon A           9 Shy-Mr-MR            1:34.89    1:35.42 SILV   
                  47.73     1:35.42 (47.69)                                        
 61 Elkhoury, Marc            10 HS-MR                1:32.21    1:36.14 SILV   
                  46.59     1:36.14 (49.55)                                        
 62 Usina, Vuk                10 Manhattan Makos-MR   1:32.34    1:36.15 SILV   
                  46.63     1:36.15 (49.52)                                        
Non-Award Division  
  1 Arnold, Zachary R         10 Badger-MR            1:21.68    1:17.39 JO     
                  37.50     1:17.39 (39.89)                                        
  2 Gjertsen, Owen G           8 WEST-MR              1:23.13    1:20.57 JO     
                  38.98     1:20.57 (41.59)                                        
  3 Finn, Connor               9 TRI-MR               1:35.54    1:38.68        
                  48.22     1:38.68 (50.46)                                        
  4 Truong, Koa                9 QNS-MR               1:34.01    1:39.08        
                  48.54     1:39.08 (50.54)                                        
  5 Coronel, Luis             10 RI Marlins-MR        1:36.57    1:39.77        
                  47.56     1:39.77 (52.21)                                        
 -- Sainvil, Fenlay            9 Parks Sailfish-MR    1:35.08         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Maslo, Tadija              8 RI Marlins-MR        1:32.88         DQ        
      Delay initiating turn
                  42.84          DQ (45.54)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.99  JO
                43.00  SMAX
                48.59  SILV
 Meet Qualifying:  43.00 - 48.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR    43.25      43.02 SILV   
  2 Reyes, Oliver K           10 BKR-MR                 44.54      43.21 SILV   
  3 Michin, Nikita G          10 MPNY-MR                44.86      43.49 SILV   
  4 Grushovenko, David         9 MPNY-MR                45.46      43.61 SILV   
  5 Zarvovskiy, Andy A         9 Shy-Mr-MR              45.62      43.76 SILV   
  6 Vincent, Michael R        10 Badger-MR              44.96      43.86 SILV   
  7 Robins, Benjamin I        10 Badger-MR              45.85      43.87 SILV   
  8 Corcuera, Christian L      9 Twisters-MR            45.56      44.07 SILV   
  9 Shao, Oliver H            10 QNS-MR                 48.06      44.41 SILV   
 10 Smith, Jamar              10 NFS-MR                 45.40      44.48 SILV   
 11 Loveless, Ryan            10 Badger-MR              45.96      44.79 SILV   
 12 Langerfeld, Bobby         10 WEST-MR                47.09      44.90 SILV   
 13 Gluzman, Adam             10 TRI$-MR                44.12      44.94 SILV   
 14 Kan, Winston C            10 FREE-MR                46.31      44.96 SILV   
 15 King, Anthony S           10 Hes-Mr-MR              43.33      45.08 SILV   
 16 Lin, Linus                10 FLY-MR                 45.23      45.12 SILV   
 17 Belyayev, Daniel V         9 FREE-MR                44.92      45.21 SILV   
 18 Tuminello, Nick S          9 FREE-MR                47.77      45.24 SILV   
 19 D'Amelio, Cosmo A         10 TRI$-MR                43.31      45.35 SILV   
 20 Pachkovskiy, Dylan        10 TRI$-MR                46.33      45.43 SILV   
 21 Liu, Dylan Y              10 FREE-MR                48.32      45.84 SILV   
 22 Romano, Michael           10 MPNY-MR                46.52      45.90 SILV   
 23 Nwosu, Jide D             10 CIY-MR                 46.89      45.92 SILV   
 24 Sorokin, Ivan              9 MPNY-MR                46.41      45.94 SILV   
 25 Shah, Dylan R             10 Flying Dolphins-MR     48.19      46.16 SILV   
 26 Zhu, Aidan                 9 Flying Dolphins-MR     47.35      46.18 SILV   
 27 Remor, Ian                 9 RI Marlins-MR          47.32      46.28 SILV   
 28 Adams, David              10 WEST-MR                46.41      46.52 SILV   
 29 Wong, Emmitt              10 NCAC-MR                47.45      46.55 SILV   
 30 Lalley, Jack A             9 QNS-MR                 46.41      46.63 SILV   
 31 Reynolds, Owen             9 RedTails-MR            47.83      46.69 SILV   
 31 Smith, Colin P            10 Express Swimming-MR    46.62      46.69 SILV   
 33 Weinstein, Joshua E        8 Express Swimming-MR    46.36      46.94 SILV   
 33 Gonzalez, Alejandro       10 APEX-MR                45.60      46.94 SILV   
 35 Hyndman, Nathaniel M      10 Hes-Mr-MR              45.27      47.15 SILV   
 36 Shashaty, Erik            10 TRI-MR                 48.53      47.20 SILV   
 37 Makuyev, Simon A           9 Shy-Mr-MR              47.61      47.36 SILV   
 38 Kaplan, Evan K             9 WEST-MR                48.42      47.38 SILV   
 39 Anderson, Quinn J          8 WEST-MR                45.89      47.40 SILV   
 40 Mitchener, Connor         10 Manhattan Makos-MR     47.37      47.42 SILV   
 41 Finn, Connor               9 TRI-MR                 47.53      47.52 SILV   
 42 Delgado, Quentin           9 Manhattan Makos-MR     48.27      47.66 SILV   
 43 Chen, Justin              10 Parks Sailfish-MR      46.87      47.85 SILV   
 44 Truong, Koa                9 QNS-MR                 46.33      47.96 SILV   
 45 Sainvil, Fenlay            9 Parks Sailfish-MR      47.63      48.01 SILV   
 46 Aston, Jett J             10 Flying Dolphins-MR     47.37      48.05 SILV   
 47 Temni, Matthew             8 FREE-MR                48.08      48.09 SILV   
 48 Mazo, Or                  10 Hes-Mr-MR              46.82      48.31 SILV   
 49 Benedyk, Eric             10 MPNY-MR                46.85      48.37 SILV   
Non-Award Division  
  1 Seliger, Timur             8 RI Marlins-MR          43.05      41.88 JO     
  2 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR      43.25      41.90 JO     
  3 Attenborough, Michael      8 FREE-MR                47.84      48.70        
  4 Usina, Vuk                10 Manhattan Makos-MR     48.38      50.86        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:33.99  JO
              1:34.00  SMAX
              1:48.39  SILV
 Meet Qualifying:  1:34.00 - 1:48.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 D'Amelio, Cosmo A         10 TRI$-MR              1:34.41    1:35.36 SILV   
                  46.11     1:35.36 (49.25)                                        
  2 Gluzman, Adam             10 TRI$-MR              1:36.27    1:36.67 SILV   
                  46.61     1:36.67 (50.06)                                        
  3 Corcuera, Christian L      9 Twisters-MR          1:35.79    1:36.88 SILV   
                  45.71     1:36.88 (51.17)                                        
  4 Shao, Oliver H            10 QNS-MR               1:38.42    1:37.05 SILV   
                  47.08     1:37.05 (49.97)                                        
  5 Langerfeld, Bobby         10 WEST-MR              1:37.77    1:37.13 SILV   
                  47.46     1:37.13 (49.67)                                        
  6 Ratling, Kunga Y           9 Twisters-MR          1:36.34    1:37.51 SILV   
                  46.93     1:37.51 (50.58)                                        
  7 Michin, Nikita G          10 MPNY-MR              1:37.94    1:37.93 SILV   
                  46.95     1:37.93 (50.98)                                        
  8 Liu, Dylan Y              10 FREE-MR              1:44.88    1:38.24 SILV   
                  46.69     1:38.24 (51.55)                                        
  9 King, Anthony S           10 Hes-Mr-MR            1:35.12    1:38.67 SILV   
                  46.02     1:38.67 (52.65)                                        
 10 Shao, Julien H            10 QNS-MR               1:39.05    1:38.98 SILV   
                  48.12     1:38.98 (50.86)                                        
 11 Adams, David              10 WEST-MR              1:38.47    1:39.04 SILV   
                  47.49     1:39.04 (51.55)                                        
 12 Tuminello, Nick S          9 FREE-MR              1:42.72    1:39.60 SILV   
                  49.13     1:39.60 (50.47)                                        
 13 Smith, Colin P            10 Express Swimming-MR  1:40.69    1:39.78 SILV   
                  48.28     1:39.78 (51.50)                                        
 14 Loveless, Ryan            10 Badger-MR            1:41.32    1:39.85 SILV   
                  47.41     1:39.85 (52.44)                                        
 15 Truong, Koa                9 QNS-MR               1:40.47    1:40.23 SILV   
                  48.01     1:40.23 (52.22)                                        
 16 Sainvil, Fenlay            9 Parks Sailfish-MR    1:43.32    1:40.29 SILV   
                  47.12     1:40.29 (53.17)                                        
 16 Pachkovskiy, Dylan        10 TRI$-MR              1:44.53    1:40.29 SILV   
                  46.16     1:40.29 (54.13)                                        
 18 Gonzalez, Alejandro       10 APEX-MR              1:40.31    1:40.85 SILV   
                  49.03     1:40.85 (51.82)                                        
 19 Kozlovsky, Zachary L      10 MPNY-MR              1:41.32    1:41.12 SILV   
                  48.83     1:41.12 (52.29)                                        
 20 Aston, Jett J             10 Flying Dolphins-MR   1:47.13    1:41.18 SILV   
                  47.91     1:41.18 (53.27)                                        
 21 Lengyel, Adrian           10 RI Marlins-MR        1:44.62    1:41.56 SILV   
                  48.72     1:41.56 (52.84)                                        
 22 Kan, Winston C            10 FREE-MR              1:40.89    1:41.60 SILV   
                  48.98     1:41.60 (52.62)                                        
 23 Lin, Linus                10 FLY-MR               1:39.44    1:41.72 SILV   
                  48.10     1:41.72 (53.62)                                        
 24 Zhu, Aidan                 9 Flying Dolphins-MR   1:41.70    1:42.04 SILV   
                  48.35     1:42.04 (53.69)                                        
 25 Grushovenko, David         9 MPNY-MR              1:36.38    1:42.20 SILV   
                  47.90     1:42.20 (54.30)                                        
 26 Vincent, Michael R        10 Badger-MR            1:43.08    1:42.33 SILV   
                  50.83     1:42.33 (51.50)                                        
 27 Hyndman, Nathaniel M      10 Hes-Mr-MR            1:38.22    1:42.69 SILV   
                  49.52     1:42.69 (53.17)                                        
 28 Shah, Dylan R             10 Flying Dolphins-MR   1:42.51    1:42.89 SILV   
                  49.67     1:42.89 (53.22)                                        
 29 Chen, Justin              10 Parks Sailfish-MR    1:37.98    1:43.28 SILV   
                  49.80     1:43.28 (53.48)                                        
 30 Belyayev, Daniel V         9 FREE-MR              1:40.35    1:43.41 SILV   
                  49.72     1:43.41 (53.69)                                        
 31 Robins, Benjamin I        10 Badger-MR            1:43.23    1:43.46 SILV   
                  48.13     1:43.46 (55.33)                                        
 32 Elkhoury, Marc            10 HS-MR                1:44.30    1:43.60 SILV   
                  51.03     1:43.60 (52.57)                                        
 33 Finn, Connor               9 TRI-MR               1:46.08    1:43.80 SILV   
                  47.57     1:43.80 (56.23)                                        
 34 Attenborough, Michael      8 FREE-MR              1:43.99    1:43.86 SILV   
                  50.42     1:43.86 (53.44)                                        
 35 Radley, Cole N             9 Flying Dolphins-MR   1:44.94    1:44.16 SILV   
                  49.83     1:44.16 (54.33)                                        
 36 Sorokin, Ivan              9 MPNY-MR              1:44.89    1:44.38 SILV   
                  47.62     1:44.38 (56.76)                                        
 37 Makuyev, Simon A           9 Shy-Mr-MR            1:42.73    1:45.34 SILV   
                  49.62     1:45.34 (55.72)                                        
 38 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  1:40.84    1:45.37 SILV   
                  50.99     1:45.37 (54.38)                                        
 39 Shashaty, Erik            10 TRI-MR               1:47.93    1:45.79 SILV   
                  50.28     1:45.79 (55.51)                                        
 40 Temni, Matthew             8 FREE-MR              1:44.58    1:46.31 SILV   
                  51.24     1:46.31 (55.07)                                        
 41 Delgado, Quentin           9 Manhattan Makos-MR   1:46.58    1:46.55 SILV   
                  50.85     1:46.55 (55.70)                                        
 42 Mazo, Or                  10 Hes-Mr-MR            1:42.54    1:48.03 SILV   
                  52.93     1:48.03 (55.10)                                        
 43 Usina, Vuk                10 Manhattan Makos-MR   1:47.58    1:48.12 SILV   
                  50.90     1:48.12 (57.22)                                        
Non-Award Division  
  1 Filipov, Alexander        10 MPNY-MR              1:34.66    1:28.97 JO     
                  43.41     1:28.97 (45.56)                                        
  2 Gjertsen, Owen G           8 WEST-MR              1:35.20    1:31.34 JO     
  3 Rivera, Jaden D           10 HS-MR                1:48.19    1:48.41        
                  53.51     1:48.41 (54.90)                                        
  4 Barbaro, Christian        10 TRI-MR               1:48.35    1:49.33        
                  51.49     1:49.33 (57.84)                                        
  5 Turi, Abel                 9 RedTails-MR          1:44.97    1:51.29        
                  53.10     1:51.29 (58.19)                                        
  6 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR              1:48.11    1:52.85        
                  51.73   1:52.85 (1:01.12)                                        
  7 Tsering, Jigdal N         10 Twisters-MR          1:46.35    1:53.19        
                  54.12     1:53.19 (59.07)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                35.69  JO
                35.70  SMAX
                43.89  SILV
 Meet Qualifying:  35.70 - 43.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lerner, Justin            10 MPNY-MR                39.63      35.93 SILV   
  2 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR    35.76      36.20 SILV   
  3 Walz, Jonathan R          10 FREE-MR                40.23      36.55 SILV   
  4 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR      37.44      36.59 SILV   
  5 D'Amelio, Cosmo A         10 TRI$-MR                37.05      36.84 SILV   
  6 Kuo, Derrick              10 WEST-MR                39.54      37.25 SILV   
  7 Weinstein, Joshua E        8 Express Swimming-MR    37.51      37.36 SILV   
  8 Nguyen, Dustin            10 KB Makos-MR            41.14      37.39 SILV   
  9 Kozlovsky, Zachary L      10 MPNY-MR                38.59      37.50 SILV   
 10 Park, Aaron T             10 CAS-MR                 37.42      37.54 SILV   
 11 Shao, Julien H            10 QNS-MR                 42.12      37.55 SILV   
 12 Gonzalez, James           10 APEX-MR                37.89      37.56 SILV   
 13 Langerfeld, Bobby         10 WEST-MR                37.70      37.63 SILV   
 14 Bellach, Daniel C          9 Badger-MR              41.22      37.78 SILV   
 15 Pasumarthi, Arya          10 Twisters-MR            37.95      37.89 SILV   
 16 Gjertsen, Owen G           8 WEST-MR                39.17      37.92 SILV   
 17 Chang, Matthew A           9 FLY-MR                 37.25      38.13 SILV   
 18 McGrath, Joseph            9 TRI-MR                 40.05      38.18 SILV   
 19 Halls, Ryan A             10 NFS-MR                 36.90      38.28 SILV   
 20 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR                 37.64      38.37 SILV   
 20 Michin, Nikita G          10 MPNY-MR                37.98      38.37 SILV   
 22 Chan, Aidan               10 FLY-MR                 38.05      38.77 SILV   
 23 Gonzalez, Alejandro       10 APEX-MR                37.48      38.90 SILV   
 24 Kan, Winston C            10 FREE-MR                37.88      38.91 SILV   
 25 Dissanayake, Ryan B        9 FLY-MR                 40.06      39.46 SILV   
 25 Berland, Jake S            9 Express Swimming-MR    41.46      39.46 SILV   
 27 Chen, Justin              10 Parks Sailfish-MR      41.01      40.04 SILV   
 28 Loveless, Ryan            10 Badger-MR              38.05      40.17 SILV   
 29 Hoffmann, Alex L           8 WEST-MR                42.35      40.30 SILV   
 30 Shao, Oliver H            10 QNS-MR                 42.51      40.37 SILV   
 31 Sorokin, Ivan              9 MPNY-MR                40.76      40.45 SILV   
 32 Vincent, Michael R        10 Badger-MR              41.66      40.80 SILV   
 33 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR    40.47      40.90 SILV   
 34 Miller, Myles              9 NFS-MR                 42.50      41.10 SILV   
 35 Usina, Vuk                10 Manhattan Makos-MR     40.92      41.35 SILV   
 36 Lau, Alexander            10 QNS-MR                 41.36      41.60 SILV   
 37 Ivry, Eric                 9 Hes-Mr-MR              43.17      42.04 SILV   
 38 Reyes, Oliver K           10 BKR-MR                 42.22      42.19 SILV   
 39 Turi, Abel                 9 RedTails-MR            43.31      42.57 SILV   
 40 Leonard, Ryan             10 TRI-MR                 42.56      42.62 SILV   
 41 Smith, Colin P            10 Express Swimming-MR    42.52      42.80 SILV   
 42 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR    42.19      42.87 SILV   
 43 Remor, Ian                 9 RI Marlins-MR          42.54      43.26 SILV   
 44 Mazo, Or                  10 Hes-Mr-MR              40.13      43.48 SILV   
 45 Lee, Nicholas J           10 TRI$-MR                43.16      43.67 SILV   
Non-Award Division  
  1 Reynolds, Owen             9 RedTails-MR            40.88      44.46        
  2 Grushovenko, David         9 MPNY-MR                42.68      46.21        
  3 Rivera, Jaden D           10 HS-MR                  43.36      46.81        
 -- Krivenko, Andrew          10 FREE-MR                37.49         DQ        
      Declared false start
 -- Gorelik, Lev              10 ASAP-MR                41.33         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Oganezov, Nicholas        10 MPNY-MR                39.10         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:25.59  JO
              1:25.60  SMAX
              1:37.99  SILV
 Meet Qualifying:  1:25.60 - 1:37.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Zarvovskiy, Andy A         9 Shy-Mr-MR            1:35.90    1:27.09 SILV   
                  40.43     1:27.09 (46.66)                                        
  2 Kuo, Derrick              10 WEST-MR              1:26.02    1:27.49 SILV   
                  39.73     1:27.49 (47.76)                                        
  3 Lerner, Justin            10 MPNY-MR              1:34.11    1:27.84 SILV   
                  39.84     1:27.84 (48.00)                                        
  4 Langerfeld, Bobby         10 WEST-MR              1:27.04    1:28.00 SILV   
                  41.16     1:28.00 (46.84)                                        
  5 Lin, Linus                10 FLY-MR               1:30.86    1:28.44 SILV   
                  40.44     1:28.44 (48.00)                                        
  6 Krivenko, Andrew          10 FREE-MR              1:26.70    1:28.45 SILV   
                  42.29     1:28.45 (46.16)                                        
  7 Walz, Jonathan R          10 FREE-MR              1:30.04    1:29.64 SILV   
                  41.88     1:29.64 (47.76)                                        
  8 Oganezov, Nicholas        10 MPNY-MR              1:33.65    1:29.87 SILV   
                  40.87     1:29.87 (49.00)                                        
  9 King, Anthony S           10 Hes-Mr-MR            1:28.74    1:30.15 SILV   
                  38.95     1:30.15 (51.20)                                        
 10 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR               1:32.39    1:32.28 SILV   
                  43.31     1:32.28 (48.97)                                        
 11 Halls, Ryan A             10 NFS-MR               1:28.05    1:32.60 SILV   
                  42.04     1:32.60 (50.56)                                        
 12 Shao, Julien H            10 QNS-MR               1:35.73    1:33.86 SILV   
                  40.50     1:33.86 (53.36)                                        
 13 Vincent, Michael R        10 Badger-MR            1:33.78    1:34.17 SILV   
                  43.68     1:34.17 (50.49)                                        
 14 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  1:34.42    1:37.57 SILV   
                  47.58     1:37.57 (49.99)                                        
Non-Award Division  
  1 Gonzalez, James           10 APEX-MR              1:27.04    1:24.47 JO     
                  39.77     1:24.47 (44.70)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:19.99  JO
              1:20.00  SMAX
              1:28.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:20.00 - 1:28.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Oganezov, Nicholas        10 MPNY-MR              1:21.44    1:20.34 SILV   
                  38.46     1:20.34 (41.88)                                        
  2 Halls, Ryan A             10 NFS-MR               1:20.32    1:21.24 SILV   
                  38.08     1:21.24 (43.16)                                        
  3 D'Amelio, Cosmo A         10 TRI$-MR              1:21.43    1:21.88 SILV   
                  38.26     1:21.88 (43.62)                                        
  4 Langerfeld, Bobby         10 WEST-MR              1:27.98    1:22.07 SILV   
                  38.43     1:22.07 (43.64)                                        
  5 McDonald, Ryan J          10 Badger-MR            1:27.24    1:22.13 SILV   
                  39.09     1:22.13 (43.04)                                        
  6 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR    1:22.01    1:22.55 SILV   
                  38.41     1:22.55 (44.14)                                        
  6 King, Anthony S           10 Hes-Mr-MR            1:22.50    1:22.55 SILV   
                  36.65     1:22.55 (45.90)                                        
  8 Romano, Michael           10 MPNY-MR              1:26.31    1:22.81 SILV   
                  37.21     1:22.81 (45.60)                                        
  9 Park, Aaron T             10 CAS-MR               1:24.79    1:23.01 SILV   
                  38.05     1:23.01 (44.96)                                        
 10 Walz, Jonathan R          10 FREE-MR              1:25.06    1:23.06 SILV   
                  38.14     1:23.06 (44.92)                                        
 11 Corcuera, Christian L      9 Twisters-MR          1:23.30    1:23.10 SILV   
                  38.06     1:23.10 (45.04)                                        
 12 Gonzalez, Alejandro       10 APEX-MR              1:24.61    1:23.18 SILV   
                  38.62     1:23.18 (44.56)                                        
 13 Kan, Winston C            10 FREE-MR              1:24.18    1:23.24 SILV   
                  40.60     1:23.24 (42.64)                                        
 14 Hyndman, Nathaniel M      10 Hes-Mr-MR            1:25.24    1:23.82 SILV   
                  39.72     1:23.82 (44.10)                                        
 15 Michin, Nikita G          10 MPNY-MR              1:21.68    1:24.09 SILV   
                  39.16     1:24.09 (44.93)                                        
 16 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR  1:27.21    1:24.18 SILV   
                  42.46     1:24.18 (41.72)                                        
 17 Lerner, Justin            10 MPNY-MR              1:24.36    1:24.31 SILV   
                  39.03     1:24.31 (45.28)                                        
 18 Smith, Colin P            10 Express Swimming-MR  1:25.42    1:24.88 SILV   
                  41.16     1:24.88 (43.72)                                        
 19 Loveless, Ryan            10 Badger-MR            1:25.60    1:24.92 SILV   
                  40.00     1:24.92 (44.92)                                        
 20 Weinstein, Joshua E        8 Express Swimming-MR  1:23.37    1:24.94 SILV   
                  39.40     1:24.94 (45.54)                                        
 21 Lengyel, Adrian           10 RI Marlins-MR        1:27.59    1:25.50 SILV   
                  40.67     1:25.50 (44.83)                                        
 22 Mitchener, Connor         10 Manhattan Makos-MR   1:22.72    1:25.66 SILV   
                  39.29     1:25.66 (46.37)                                        
 23 Chen, Justin              10 Parks Sailfish-MR    1:26.33    1:26.53 SILV   
                  40.55     1:26.53 (45.98)                                        
 24 Reyes, Oliver K           10 BKR-MR               1:28.00    1:26.76 SILV   
                  43.13     1:26.76 (43.63)                                        
 25 Singer, Dillon T          10 FREE-MR              1:27.61    1:26.80 SILV   
                  43.97     1:26.80 (42.83)                                        
 26 Gonzalez, James           10 APEX-MR              1:28.14    1:26.86 SILV   
                  39.58     1:26.86 (47.28)                                        
Non-Award Division  
  1 Arnold, Zachary R         10 Badger-MR            1:22.84    1:16.49 JO     
                  34.77     1:16.49 (41.72)                                        
  2 Krivenko, Andrew          10 FREE-MR              1:23.64    1:19.11 JO     
                  36.11     1:19.11 (43.00)                                        
  3 Grushovenko, David         9 MPNY-MR              1:26.65    1:30.59        
                  42.52     1:30.59 (48.07)                                        
  4 Smith, Jamar              10 NFS-MR               1:27.44    1:30.73        
  5 Benedyk, Eric             10 MPNY-MR              1:28.59    1:30.91        
                  41.17     1:30.91 (49.74)                                        
  6 Elms, Preston M           10 Flying Dolphins-MR   1:28.24    1:32.06        
                  43.75     1:32.06 (48.31)                                        
  7 Usina, Vuk                10 Manhattan Makos-MR   1:28.39    1:32.36        
                  43.35     1:32.36 (49.01)                                        
 -- Seliger, Timur             8 RI Marlins-MR        1:26.33        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:51.99  JO
              2:52.00  SMAX
              3:13.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:52.00 - 3:13.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lerner, Justin            10 MPNY-MR              3:02.63    2:52.05 SILV   
                  38.03     1:22.37 (44.34)     2:13.59 (51.22)     2:52.05 (38.46)
  2 Topping, Henry J          10 Flying Dolphins-MR   3:06.09    2:53.29 SILV   
                  39.92     1:26.05 (46.13)     2:12.47 (46.42)     2:53.29 (40.82)
  3 D'Amelio, Cosmo A         10 TRI$-MR              2:53.94    2:53.80 SILV   
                  39.15     1:23.28 (44.13)     2:14.55 (51.27)     2:53.80 (39.25)
  4 Kan, Winston C            10 FREE-MR              3:00.70    2:55.03 SILV   
                  38.88     1:25.21 (46.33)     2:16.76 (51.55)     2:55.03 (38.27)
  5 Ratling, Kunga Y           9 Twisters-MR          3:01.87    2:56.64 SILV   
                  38.78     1:25.38 (46.60)     2:19.44 (54.06)     2:56.64 (37.20)
  6 Gonzalez, Alejandro       10 APEX-MR              2:56.66    2:57.31 SILV   
                  39.80     1:26.13 (46.33)     2:18.04 (51.91)     2:57.31 (39.27)
  7 Michin, Nikita G          10 MPNY-MR              3:02.82    2:57.69 SILV   
                  41.14     1:24.73 (43.59)     2:18.56 (53.83)     2:57.69 (39.13)
  8 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR  2:54.37    2:57.71 SILV   
                  44.60     1:27.43 (42.83)     2:18.79 (51.36)     2:57.71 (38.92)
  9 Smith, Colin P            10 Express Swimming-MR  3:00.36    2:59.82 SILV   
                  42.65     1:28.69 (46.04)   2:59.82 (1:31.13)                    
 10 Weinstein, Joshua E        8 Express Swimming-MR  3:00.94    3:01.30 SILV   
                  40.49     1:26.75 (46.26)     2:20.46 (53.71)     3:01.30 (40.84)
 11 Mitchener, Connor         10 Manhattan Makos-MR   3:04.71    3:01.47 SILV   
                  38.95     1:27.86 (48.91)     2:21.93 (54.07)     3:01.47 (39.54)
 12 Chen, Justin              10 Parks Sailfish-MR    3:04.36    3:01.89 SILV   
                  40.98     1:27.66 (46.68)     2:20.85 (53.19)     3:01.89 (41.04)
 13 Kozlovsky, Zachary L      10 MPNY-MR              3:04.76    3:04.37 SILV   
                  41.38     1:29.26 (47.88)     2:24.95 (55.69)     3:04.37 (39.42)
 14 Lin, Linus                10 FLY-MR               3:00.82    3:04.81 SILV   
                  40.75     1:26.10 (45.35)     2:23.18 (57.08)     3:04.81 (41.63)
 15 Singer, Dillon T          10 FREE-MR              3:07.25    3:06.52 SILV   
                  48.35     1:36.05 (47.70)     2:26.22 (50.17)     3:06.52 (40.30)
 16 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  3:05.26    3:07.52 SILV   
                  41.40     1:30.59 (49.19)     2:29.29 (58.70)     3:07.52 (38.23)
 17 Park, Aaron T             10 CAS-MR               3:07.55    3:08.18 SILV   
                  42.54     1:30.66 (48.12)     2:26.02 (55.36)     3:08.18 (42.16)
 18 Oganezov, Nicholas        10 MPNY-MR              2:59.33    3:09.73 SILV   
                  41.01                             2:26.92 ( )     3:09.73 (42.81)
Non-Award Division  
  1 Chan, Aidan               10 FLY-MR               2:55.61    2:49.14 JO     
                  40.08     1:22.44 (42.36)     2:12.13 (49.69)     2:49.14 (37.01)
  2 Mohamed, Omar              9 FREE-MR              2:54.40    2:50.09 JO     
                  36.97     1:19.98 (43.01)     2:09.96 (49.98)     2:50.09 (40.13)
  3 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR    2:54.85    2:51.28 JO     
                  38.32     1:22.76 (44.44)     2:11.10 (48.34)     2:51.28 (40.18)
  4 Grushovenko, David         9 MPNY-MR              3:04.38    3:19.83        
                  48.67     1:37.55 (48.88)     2:32.92 (55.37)     3:19.83 (46.91)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.89  JO
                27.90  SMAX
                30.69  SILV
 Meet Qualifying:  27.90 - 30.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Smith, Harrison           11 Manhattan Makos-MR     28.25      28.04 SILV   
  2 Sanchez, Ronald           12 APEX-MR                29.10      28.20 SILV   
  3 Malloy, Kyle P            12 Flying Dolphins-MR     28.87      28.22 SILV   
  4 Diaz, Floyd G             12 Hes-Mr-MR              28.04      28.32 SILV   
  5 Samko, Jack P             12 HS-MR                  29.94      28.37 SILV   
  6 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR      28.30      28.48 SILV   
  7 Beaman, Shawn F           11 Flying Dolphins-MR     28.01      28.50 SILV   
  8 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR    29.28      28.57 SILV   
  9 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR                28.72      28.60 SILV   
 10 Thompson, Lyn             11 KB Makos-MR            28.53      28.61 SILV   
 11 Ng, Eyton E               11 FREE-MR                28.77      28.71 SILV   
 12 Rivkind, Philipp          12 MPNY-MR                28.75      28.79 SILV   
 13 Olsen, Finn               11 RI Marlins-MR          29.13      28.87 SILV   
 14 O'Sullivan, Kealan J      11 CIY-MR                 29.28      29.00 SILV   
 15 StClair, Avery H          12 BKR-MR                 29.95      29.05 SILV   
 16 DU, Ethan                 12 NCAC-MR                28.13      29.10 SILV   
 17 Hodan, Gary R             12 FREE-MR                29.32      29.13 SILV   
 18 Diaz, Adam C              12 RedTails-MR            29.77      29.23 SILV   
 18 Yadgarov, Daniel          12 TRI$-MR                30.07      29.23 SILV   
 20 DeCasseres, Elijah L      12 WEST-MR                29.52      29.29 SILV   
 21 Yi, Ethan                 12 Manhattan Makos-MR     29.37      29.32 SILV   
 21 Leung, Lance              11 FLY-MR                 29.27      29.32 SILV   
 23 Stewart, Alexander J      11 Flying Dolphins-MR     30.22      29.33 SILV   
 24 Kravtsov, Andrew          12 MPNY-MR                29.82      29.41 SILV   
 24 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR    29.30      29.41 SILV   
 26 Blinov, Alex              12 Shy-Mr-MR              29.45      29.45 SILV   
 27 Barbaro, Nicholas         12 TRI-MR                 30.20      29.49 SILV   
 28 Mendez, Kenny             12 Parks Sailfish-MR      29.71      29.51 SILV   
 29 Szymczak, Eric            12 Twisters-MR            29.12      29.59 SILV   
 30 Kaye, Oscar               12 Manhattan Makos-MR     29.90      29.60 SILV   
 30 Pacheco, MP               11 UN-MR                  30.29      29.60 SILV   
 32 Filimonov, Mykhaylo       11 MPNY-MR                29.69      29.61 SILV   
 33 Bellach, Matthew R        12 Badger-MR              30.01      29.64 SILV   
 34 O'Sullivan, Charlie J     11 Badger-MR              30.09      29.71 SILV   
 35 Preobrazhensky, Daniel    12 MPNY-MR                29.72      29.88 SILV   
 36 Thomas, Jayden            12 KB Makos-MR            30.25      29.96 SILV   
 37 Protano, Robert T         12 Express Swimming-MR    30.56      30.08 SILV   
 38 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR    29.12      30.12 SILV   
 39 Li, Albert J              12 WEST-MR                29.84      30.15 SILV   
 40 Ndoja, Kleisti            12 Twisters-MR            29.46      30.17 SILV   
 41 Bubrowiecki, Sebastian    12 HS-MR                  30.52      30.53 SILV   
 42 Tung, Wesley S            11 QNS-MR                 30.30      30.55 SILV   
 43 Guerrero, Javier A        11 CAS-MR                 30.57      30.69 SILV   
Non-Award Division  
  1 Peng, Gregory W           12 WEST-MR                28.46      27.72 JO     
  2 Pepper, Hudson M          11 FREE-MR                28.33      27.77 JO     
  3 Agashiwala, Satya         11 Manhattan Makos-MR     27.92      27.82 JO     
  4 Landgraf, Tim A           12 UN-MR                  28.33      27.87 JO     
  5 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR                28.92      27.89 JO     
  6 Falcao, Daniel L          12 Twisters-MR            28.66      27.90 SMAX   
  7 Mcmillan, Obadiah A       11 Hes-Mr-MR              30.05      30.82        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.99  JO
              1:00.00  SMAX
              1:06.99  SILV
 Meet Qualifying:  1:00.00 - 1:06.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lopez, Miguel E           12 Manhattan Makos-MR   1:00.94    1:00.07 SILV   
                  28.74     1:00.07 (31.33)                                        
  2 Landgraf, Tim A           12 UN-MR                1:01.33    1:00.59 SILV   
                  29.26     1:00.59 (31.33)                                        
  3 Pepper, Hudson M          11 FREE-MR              1:02.61    1:00.79 SILV   
                  29.12     1:00.79 (31.67)                                        
  4 Peng, Gregory W           12 WEST-MR              1:00.74    1:00.92 SILV   
                  28.81     1:00.92 (32.11)                                        
  5 Slavin, Eric J            12 Hes-Mr-MR            1:02.99    1:01.08 SILV   
                  29.99     1:01.08 (31.09)                                        
  6 Sanchez, Ronald           12 APEX-MR              1:02.20    1:01.34 SILV   
                  29.36     1:01.34 (31.98)                                        
  7 Rivkind, Philipp          12 MPNY-MR              1:02.68    1:01.38 SILV   
                  29.22     1:01.38 (32.16)                                        
  8 Agashiwala, Satya         11 Manhattan Makos-MR   1:02.06    1:01.41 SILV   
                  29.61     1:01.41 (31.80)                                        
  9 Olsen, Finn               11 RI Marlins-MR        1:02.36    1:01.80 SILV   
                  29.63     1:01.80 (32.17)                                        
 10 Dagnogo, Ousman           12 CAS-MR               1:01.63    1:01.81 SILV   
                  29.34     1:01.81 (32.47)                                        
 11 Thompson, Lyn             11 KB Makos-MR          1:02.31    1:01.84 SILV   
                  29.73     1:01.84 (32.11)                                        
 12 Diaz, Floyd G             12 Hes-Mr-MR            1:02.55    1:02.07 SILV   
                  29.79     1:02.07 (32.28)                                        
 13 Malloy, Kyle P            12 Flying Dolphins-MR   1:04.77    1:02.24 SILV   
                  30.21     1:02.24 (32.03)                                        
 14 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR              1:01.50    1:02.26 SILV   
                  30.11     1:02.26 (32.15)                                        
 15 Salas, Stefanos H         11 NCAC-MR              1:02.53    1:02.36 SILV   
                  29.76     1:02.36 (32.60)                                        
 16 Siudzinski, William C     12 ASAP-MR              1:01.67    1:02.57 SILV   
                  29.72     1:02.57 (32.85)                                        
 17 DU, Ethan                 12 NCAC-MR              1:02.34    1:02.73 SILV   
                  29.87     1:02.73 (32.86)                                        
 18 Hodan, Gary R             12 FREE-MR              1:05.19    1:02.92 SILV   
                  30.46     1:02.92 (32.46)                                        
 19 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  1:02.79    1:03.06 SILV   
                  30.31     1:03.06 (32.75)                                        
 20 Samko, Jack P             12 HS-MR                1:04.93    1:03.52 SILV   
                  30.20     1:03.52 (33.32)                                        
 21 DeCasseres, Elijah L      12 WEST-MR              1:03.40    1:03.67 SILV   
                  30.43     1:03.67 (33.24)                                        
 21 Yadgarov, Daniel          12 TRI$-MR              1:05.81    1:03.67 SILV   
                  30.60     1:03.67 (33.07)                                        
 23 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR    1:03.12    1:03.82 SILV   
                  30.08     1:03.82 (33.74)                                        
 24 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:04.46    1:04.10 SILV   
                  30.33     1:04.10 (33.77)                                        
 25 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:05.32    1:04.29 SILV   
                  30.10     1:04.29 (34.19)                                        
 26 Protano, Robert T         12 Express Swimming-MR  1:06.99    1:04.51 SILV   
                  30.58     1:04.51 (33.93)                                        
 27 Stewart, Alexander J      11 Flying Dolphins-MR   1:06.23    1:04.58 SILV   
                  30.09     1:04.58 (34.49)                                        
 28 Cordova, Christian M      12 CIY-MR               1:06.09    1:04.70 SILV   
                  30.47     1:04.70 (34.23)                                        
 29 Sullivan, Ryan N          12 Express Swimming-MR  1:03.91    1:04.98 SILV   
                  31.19     1:04.98 (33.79)                                        
 30 Beaman, Shawn F           11 Flying Dolphins-MR   1:04.10    1:05.02 SILV   
                  31.05     1:05.02 (33.97)                                        
 31 Ng, Eyton E               11 FREE-MR              1:05.20    1:05.05 SILV   
                  30.70     1:05.05 (34.35)                                        
 32 Yi, Ethan                 12 Manhattan Makos-MR   1:05.09    1:05.17 SILV   
                  30.97     1:05.17 (34.20)                                        
 33 Okounev, Luke             12 Hes-Mr-MR            1:04.86    1:05.18 SILV   
                  30.41     1:05.18 (34.77)                                        
 34 Milgram, Mark A           11 FREE-MR              1:04.93    1:05.26 SILV   
                  31.23     1:05.26 (34.03)                                        
 35 Szymczak, Eric            12 Twisters-MR          1:04.01    1:05.28 SILV   
                  31.60     1:05.28 (33.68)                                        
 36 Dwyer, Danny P            12 CIY-MR               1:06.30    1:05.65 SILV   
                  31.48     1:05.65 (34.17)                                        
 37 Bellach, Matthew R        12 Badger-MR            1:06.59    1:05.82 SILV   
                  31.79     1:05.82 (34.03)                                        
 38 Kaye, Oscar               12 Manhattan Makos-MR   1:06.10    1:05.96 SILV   
                  31.02     1:05.96 (34.94)                                        
 39 Preobrazhensky, Daniel    12 MPNY-MR              1:06.70    1:06.07 SILV   
                  31.13     1:06.07 (34.94)                                        
 39 Mendez, Kenny             12 Parks Sailfish-MR    1:06.77    1:06.07 SILV   
                  31.11     1:06.07 (34.96)                                        
 41 Kravtsov, Andrew          12 MPNY-MR              1:04.37    1:06.08 SILV   
                  31.25     1:06.08 (34.83)                                        
 42 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR              1:05.65    1:06.16 SILV   
                  31.70     1:06.16 (34.46)                                        
 43 Li, Albert J              12 WEST-MR              1:06.69    1:06.49 SILV   
                  32.67     1:06.49 (33.82)                                        
 44 O'Sullivan, Charlie J     11 Badger-MR            1:06.63    1:06.63 SILV   
                  31.26     1:06.63 (35.37)                                        
 45 Diaz, Adam C              12 RedTails-MR          1:05.95    1:06.64 SILV   
                  31.65     1:06.64 (34.99)                                        
 46 Equiano, Jason A          11 APEX-MR              1:06.90    1:06.80 SILV   
                  31.90     1:06.80 (34.90)                                        
Non-Award Division  
  1 Gluzman, Josh I           12 TRI$-MR              1:04.16      58.20 JO     
                  27.03       58.20 (31.17)                                        
  2 Kim, Ian N                12 TRI$-MR              1:02.13      59.72 JO     
                  28.46       59.72 (31.26)                                        
  3 Savchuk, Michael          12 Shy-Mr-MR            1:00.24      59.75 JO     
                  28.35       59.75 (31.40)                                        
  4 Haynes, Mark C            12 CIY-MR               1:06.48    1:07.32        
                  31.81     1:07.32 (35.51)                                        
  5 O'Sullivan, Kealan J      11 CIY-MR               1:06.91    1:07.43        
                  31.59     1:07.43 (35.84)                                        
 -- Smith, Harrison           11 Manhattan Makos-MR   1:02.93         DQ        
      Declared false start
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:10.99  JO
              2:11.00  SMAX
              2:25.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:11.00 - 2:25.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Sanchez, Ronald           12 APEX-MR              2:15.33    2:11.24 SILV   
                  29.27     1:02.85 (33.58)     1:37.43 (34.58)     2:11.24 (33.81)
  2 Rivkind, Philipp          12 MPNY-MR              2:11.87    2:11.75 SILV   
                  29.70     1:03.33 (33.63)     1:38.45 (35.12)     2:11.75 (33.30)
  3 Savchuk, Michael          12 Shy-Mr-MR            2:25.62    2:12.35 SILV   
                  29.08     1:02.08 (33.00)     1:37.37 (35.29)     2:12.35 (34.98)
  4 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  2:11.60    2:12.52 SILV   
                  30.28     1:04.46 (34.18)     1:39.06 (34.60)     2:12.52 (33.46)
  5 Salas, Stefanos H         11 NCAC-MR              2:13.54    2:12.55 SILV   
                  30.25     1:04.42 (34.17)     1:39.26 (34.84)     2:12.55 (33.29)
  6 Pestrikov, Zachary        12 WEST-MR              2:16.57    2:12.62 SILV   
                  29.97     1:03.96 (33.99)     1:38.80 (34.84)     2:12.62 (33.82)
  7 DeCasseres, Elijah L      12 WEST-MR              2:14.59    2:13.39 SILV   
                  30.97     1:05.19 (34.22)     1:39.71 (34.52)     2:13.39 (33.68)
  8 Landgraf, Tim A           12 UN-MR                2:15.37    2:13.89 SILV   
                  31.38     1:05.67 (34.29)     1:40.31 (34.64)     2:13.89 (33.58)
  9 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR              2:19.59    2:14.23 SILV   
                  30.98     1:05.29 (34.31)     1:41.01 (35.72)     2:14.23 (33.22)
 10 Pepper, Hudson M          11 FREE-MR              2:12.73    2:14.46 SILV   
                  30.75     1:05.30 (34.55)     1:41.24 (35.94)     2:14.46 (33.22)
 11 Gluzman, Josh I           12 TRI$-MR              2:23.13    2:15.20 SILV   
                  31.57     1:07.11 (35.54)     1:41.64 (34.53)     2:15.20 (33.56)
 12 Olsen, Finn               11 RI Marlins-MR        2:14.84    2:15.75 SILV   
                  30.81     1:05.91 (35.10)     1:42.15 (36.24)     2:15.75 (33.60)
 13 Cornish, Jack A           11 WEST-MR              2:19.39    2:19.21 SILV   
                  32.56     1:08.19 (35.63)     1:44.37 (36.18)     2:19.21 (34.84)
 14 Agashiwala, Satya         11 Manhattan Makos-MR   2:15.95    2:19.41 SILV   
                  31.88     1:08.01 (36.13)     1:44.25 (36.24)     2:19.41 (35.16)
 15 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR  2:16.88    2:20.33 SILV   
                  31.50     1:07.14 (35.64)     1:44.76 (37.62)     2:20.33 (35.57)
 16 Mendez, Kenny             12 Parks Sailfish-MR    2:19.95    2:20.89 SILV   
                  32.09     1:08.95 (36.86)     1:46.41 (37.46)     2:20.89 (34.48)
 17 Stewart, Alexander J      11 Flying Dolphins-MR   2:21.38    2:20.95 SILV   
                  32.06     1:08.95 (36.89)     1:45.96 (37.01)     2:20.95 (34.99)
 18 Equiano, Jason A          11 APEX-MR              2:20.83    2:21.30 SILV   
                  31.99     1:09.12 (37.13)     1:46.30 (37.18)     2:21.30 (35.00)
 19 Wang, Andy Y              12 WEST-MR              2:21.18    2:21.86 SILV   
                  33.39     1:09.63 (36.24)     1:45.94 (36.31)     2:21.86 (35.92)
 20 Milgram, Mark A           11 FREE-MR              2:24.90    2:22.77 SILV   
                  31.66     1:07.67 (36.01)     1:45.47 (37.80)     2:22.77 (37.30)
 21 Tung, Wesley S            11 QNS-MR               2:23.50    2:25.18 SILV   
                  33.37     1:10.38 (37.01)     1:48.09 (37.71)     2:25.18 (37.09)
 22 Siudzinski, William C     12 ASAP-MR              2:20.22    2:25.56 SILV   
                  33.08     1:09.85 (36.77)     1:48.69 (38.84)     2:25.56 (36.87)
Non-Award Division  
  1 Ioselevich, Arie          12 TRI-MR               2:13.47    2:05.71 JO     
                  28.51     1:00.26 (31.75)     1:33.28 (33.02)     2:05.71 (32.43)
  2 Tesovic, Maksim           12 RI Marlins-MR        2:12.36    2:08.88 JO     
                  28.97     1:01.91 (32.94)     1:35.77 (33.86)     2:08.88 (33.11)
  3 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              2:13.17    2:09.65 JO     
                  30.02     1:03.28 (33.26)     1:36.41 (33.13)     2:09.65 (33.24)
  4 Khanas, Vladyslav         12 Hes-Mr-MR            2:13.31    2:09.76 JO     
                  29.79     1:02.84 (33.05)     1:37.52 (34.68)     2:09.76 (32.24)
  5 Hodan, Gary R             12 FREE-MR              2:25.31    2:26.77        
                  34.21     1:12.58 (38.37)     1:50.10 (37.52)     2:26.77 (36.67)
  6 Diaz, Adam C              12 RedTails-MR          2:25.77    2:26.98        
                  33.64     1:11.29 (37.65)     1:50.76 (39.47)     2:26.98 (36.22)
  7 Schmitt, Alex J           11 Express Swimming-MR  2:21.58    2:27.64        
                  33.01     1:11.23 (38.22)     1:49.85 (38.62)     2:27.64 (37.79)
  8 Smith, Harrison           11 Manhattan Makos-MR   2:21.48    2:29.39        
                  34.02     1:13.17 (39.15)     1:51.97 (38.80)     2:29.39 (37.42)
  9 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  2:22.15    2:33.70        
                  31.46     1:09.94 (38.48)     1:51.74 (41.80)     2:33.70 (41.96)
 -- Lopez, Joseph G           11 APEX-MR              2:23.60         DQ        
      Declared false start
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:55.99  JO
              5:56.00  SMAX
              6:31.99  SILV
 Meet Qualifying:  5:56.00 - 6:31.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Sanchez, Ronald           12 APEX-MR              6:00.17    5:57.02 SILV   
                  31.84     1:06.91 (35.07)     1:43.12 (36.21)     2:19.48 (36.36)
        2:56.63 (37.15)     3:33.37 (36.74)     4:10.51 (37.14)     4:47.54 (37.03)
        5:24.07 (36.53)     5:57.02 (32.95)                                        
  2 Pepper, Hudson M          11 FREE-MR              5:58.77    5:57.47 SILV   
                  31.92     1:08.25 (36.33)     1:44.48 (36.23)     2:21.59 (37.11)
        2:58.47 (36.88)     3:34.81 (36.34)     4:11.73 (36.92)     4:48.91 (37.18)
        5:24.98 (36.07)     5:57.47 (32.49)                                        
  3 Agashiwala, Satya         11 Manhattan Makos-MR   6:15.93    6:00.02 SILV   
                  32.16     1:08.37 (36.21)     1:44.63 (36.26)     2:21.07 (36.44)
        2:58.23 (37.16)     3:35.64 (37.41)     4:12.45 (36.81)     4:48.99 (36.54)
        5:25.37 (36.38)     6:00.02 (34.65)                                        
  4 Cornish, Jack A           11 WEST-MR              6:02.08    6:00.46 SILV   
                  32.21     1:08.01 (35.80)     1:44.84 (36.83)     2:21.90 (37.06)
        2:58.96 (37.06)     3:35.63 (36.67)     4:11.94 (36.31)     4:48.97 (37.03)
        5:25.55 (36.58)     6:00.46 (34.91)                                        
  5 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              6:14.59    6:05.14 SILV   
                  31.04     1:06.80 (35.76)     1:44.66 (37.86)     2:21.19 (36.53)
        2:57.62 (36.43)     3:35.08 (37.46)     4:14.84 (39.76)     4:52.82 (37.98)
        5:31.19 (38.37)     6:05.14 (33.95)                                        
  6 Landgraf, Tim A           12 UN-MR                6:11.76    6:05.32 SILV   
                  32.55     1:09.07 (36.52)     1:47.28 (38.21)     2:24.45 (37.17)
        3:02.07 (37.62)     3:40.50 (38.43)     4:17.42 (36.92)     4:55.31 (37.89)
        5:32.43 (37.12)     6:05.32 (32.89)                                        
  7 Wang, Andy Y              12 WEST-MR              6:03.44    6:08.52 SILV   
                  33.14     1:09.86 (36.72)     1:47.41 (37.55)     2:25.11 (37.70)
        3:02.52 (37.41)     3:39.83 (37.31)     4:17.15 (37.32)     4:54.56 (37.41)
        5:32.05 (37.49)     6:08.52 (36.47)                                        
  8 Pestrikov, Zachary        12 WEST-MR              6:02.68    6:10.53 SILV   
                  31.94     1:08.52 (36.58)     1:47.12 (38.60)     2:24.34 (37.22)
        3:02.36 (38.02)     3:39.62 (37.26)     4:16.77 (37.15)     4:54.88 (38.11)
        5:32.55 (37.67)     6:10.53 (37.98)                                        
  9 Pique, Yahro D            11 Twisters-MR          6:09.14    6:15.77 SILV   
                  32.58     1:09.12 (36.54)     1:46.71 (37.59)     2:25.04 (38.33)
        3:03.21 (38.17)     3:41.54 (38.33)     4:20.97 (39.43)     5:00.00 (39.03)
        5:39.63 (39.63)     6:15.77 (36.14)                                        
 10 Mendez, Kenny             12 Parks Sailfish-MR    6:28.42    6:24.68 SILV   
                  30.93     1:07.63 (36.70)     1:46.82 (39.19)     2:26.72 (39.90)
        3:06.49 (39.77)     3:46.27 (39.78)     4:26.90 (40.63)     5:07.21 (40.31)
        5:47.41 (40.20)     6:24.68 (37.27)                                        
Non-Award Division  
  1 Diaz, Adam C              12 RedTails-MR          6:25.13    6:33.66        
                  33.83     1:13.99 (40.16)     1:54.07 (40.08)   6:33.66 (4:39.59)
  2 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR  6:23.39    6:35.82        
                  33.81     1:12.89 (39.08)     1:52.97 (40.08)     2:32.55 (39.58)
        3:13.34 (40.79)     3:53.91 (40.57)     4:35.20 (41.29)     5:16.28 (41.08)
        5:57.39 (41.11)     6:35.82 (38.43)                                        
  3 Kaye, Oscar               12 Manhattan Makos-MR   6:31.54    6:43.90        
                  34.29     1:13.96 (39.67)     1:55.41 (41.45)     2:37.37 (41.96)
        3:18.75 (41.38)     4:00.02 (41.27)     4:41.57 (41.55)     5:22.67 (41.10)
        6:04.44 (41.77)     6:43.90 (39.46)                                        
  4 Szymczak, Eric            12 Twisters-MR          6:14.41    6:47.82        
                  35.52     1:16.19 (40.67)     1:59.52 (43.33)     2:43.19 (43.67)
        3:27.33 (44.14)     4:09.82 (42.49)     4:51.72 (41.90)     5:31.42 (39.70)
        6:10.14 (38.72)     6:47.82 (37.68)                                        
 -- Tayban, Michael           12 FREE-MR              6:07.29         DQ        
      Declared false start
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.99  JO
                32.00  SMAX
                36.09  SILV
 Meet Qualifying:  32.00 - 36.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Landgraf, Tim A           12 UN-MR                  32.83      32.02 SILV   
  2 Youssef, Mohamed S        12 Twisters-MR            33.03      32.06 SILV   
  3 Falcao, Daniel L          12 Twisters-MR            33.35      32.25 SILV   
  4 Slavin, Eric J            12 Hes-Mr-MR              32.93      32.32 SILV   
  5 Dagnogo, Ousman           12 CAS-MR                 33.65      32.34 SILV   
  6 Agashiwala, Satya         11 Manhattan Makos-MR     33.43      32.71 SILV   
  7 Preobrazhensky, Daniel    12 MPNY-MR                32.86      32.76 SILV   
  8 Kim, Ian N                12 TRI$-MR                33.57      32.79 SILV   
  9 Rivkind, Philipp          12 MPNY-MR                34.61      32.82 SILV   
 10 Cornish, Jack A           11 WEST-MR                32.86      32.89 SILV   
 11 Salas, Stefanos H         11 NCAC-MR                32.95      32.94 SILV   
 12 Diaz, Adam C              12 RedTails-MR            32.32      33.24 SILV   
 13 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR                33.87      33.34 SILV   
 14 Lopez, Miguel E           12 Manhattan Makos-MR     32.89      33.41 SILV   
 15 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR                33.92      33.66 SILV   
 16 Savchuk, Michael          12 Shy-Mr-MR              34.38      33.69 SILV   
 17 Olsen, Finn               11 RI Marlins-MR          33.56      33.75 SILV   
 18 Li, Albert J              12 WEST-MR                33.49      33.78 SILV   
 19 O'Sullivan, Charlie J     11 Badger-MR              32.36      33.86 SILV   
 20 Delacruz, Gabriel         12 TRI-MR                 35.16      34.20 SILV   
 21 Beaman, Shawn F           11 Flying Dolphins-MR     33.44      34.28 SILV   
 22 Hodan, Gary R             12 FREE-MR                34.96      34.52 SILV   
 23 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR      34.76      34.54 SILV   
 24 Okounev, Luke             12 Hes-Mr-MR              35.33      34.61 SILV   
 25 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR    33.90      34.66 SILV   
 26 Stewart, Alexander J      11 Flying Dolphins-MR     35.76      34.73 SILV   
 26 Kaye, Oscar               12 Manhattan Makos-MR     35.05      34.73 SILV   
 28 Wang, Andy Y              12 WEST-MR                35.81      34.76 SILV   
 29 Peng, Gregory W           12 WEST-MR                34.30      34.85 SILV   
 30 Yi, Ethan                 12 Manhattan Makos-MR     34.93      34.93 SILV   
 31 DeCasseres, Elijah L      12 WEST-MR                34.89      34.98 SILV   
 31 Dwyer, Danny P            12 CIY-MR                 34.39      34.98 SILV   
 33 Samko, Jack P             12 HS-MR                  35.53      35.16 SILV   
 34 Mendez, Kenny             12 Parks Sailfish-MR      35.34      35.30 SILV   
 35 O'Sullivan, Kealan J      11 CIY-MR                 35.10      35.72 SILV   
 36 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR    35.06      35.91 SILV   
Non-Award Division  
  1 Khanas, Vladyslav         12 Hes-Mr-MR              32.32      30.52 JO     
  2 Campbell, Liam            12 Badger-MR              32.52      30.96 JO     
  3 Tesovic, Maksim           12 RI Marlins-MR          32.28      31.63 JO     
  4 Sanchez, Ronald           12 APEX-MR                35.64      36.56        
  5 Szymczak, Eric            12 Twisters-MR            33.91      37.29        
  6 Thompson, Lyn             11 KB Makos-MR            35.51      37.57        
 -- Smith, Harrison           11 Manhattan Makos-MR     33.70         DQ        
      Declared false start
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.99  JO
              1:09.00  SMAX
              1:17.49  SILV
 Meet Qualifying:  1:09.00 - 1:17.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Landgraf, Tim A           12 UN-MR                1:10.00    1:09.05 SILV   
                  34.41     1:09.05 (34.64)                                        
  2 Youssef, Mohamed S        12 Twisters-MR          1:10.22    1:10.04 SILV   
                  33.83     1:10.04 (36.21)                                        
  3 Slavin, Eric J            12 Hes-Mr-MR            1:10.50    1:10.25 SILV   
                  34.53     1:10.25 (35.72)                                        
  4 Cornish, Jack A           11 WEST-MR              1:11.08    1:10.39 SILV   
                  34.67     1:10.39 (35.72)                                        
  5 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:11.22    1:10.47 SILV   
                  33.38     1:10.47 (37.09)                                        
  6 Lopez, Miguel E           12 Manhattan Makos-MR   1:11.34    1:10.52 SILV   
                  34.19     1:10.52 (36.33)                                        
  7 Olsen, Finn               11 RI Marlins-MR        1:11.43    1:10.91 SILV   
                  34.52     1:10.91 (36.39)                                        
  8 Kim, Ian N                12 TRI$-MR              1:11.51    1:11.17 SILV   
                  34.02     1:11.17 (37.15)                                        
  9 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR              1:12.60    1:11.48 SILV   
                  35.56     1:11.48 (35.92)                                        
 10 Peng, Gregory W           12 WEST-MR              1:13.51    1:11.62 SILV   
                  34.72     1:11.62 (36.90)                                        
 11 Salas, Stefanos H         11 NCAC-MR              1:11.93    1:11.64 SILV   
                  34.48     1:11.64 (37.16)                                        
 12 Pique, Yahro D            11 Twisters-MR          1:13.43    1:11.94 SILV   
                  34.79     1:11.94 (37.15)                                        
 12 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:13.92    1:11.94 SILV   
                  34.23     1:11.94 (37.71)                                        
 14 Li, Albert J              12 WEST-MR              1:14.78    1:12.54 SILV   
 15 Milgram, Mark A           11 FREE-MR              1:17.02    1:12.95 SILV   
                  35.96     1:12.95 (36.99)                                        
 16 Yi, Ethan                 12 Manhattan Makos-MR   1:14.80    1:13.09 SILV   
                  36.22     1:13.09 (36.87)                                        
 17 Diaz, Adam C              12 RedTails-MR          1:14.10    1:13.61 SILV   
                  34.92     1:13.61 (38.69)                                        
 18 Wang, Andy Y              12 WEST-MR              1:14.99    1:13.62 SILV   
                  36.15     1:13.62 (37.47)                                        
 19 Dagnogo, Ousman           12 CAS-MR               1:13.10    1:13.76 SILV   
                  34.71     1:13.76 (39.05)                                        
 20 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR              1:17.23    1:13.83 SILV   
                  36.20     1:13.83 (37.63)                                        
 20 Kaye, Oscar               12 Manhattan Makos-MR   1:14.36    1:13.83 SILV   
                  35.36     1:13.83 (38.47)                                        
 20 Rivkind, Philipp          12 MPNY-MR              1:12.93    1:13.83 SILV   
                  36.45     1:13.83 (37.38)                                        
 23 Stewart, Alexander J      11 Flying Dolphins-MR   1:14.15    1:14.16 SILV   
                  35.54     1:14.16 (38.62)                                        
 24 O'Sullivan, Charlie J     11 Badger-MR            1:12.48    1:14.37 SILV   
                  36.20     1:14.37 (38.17)                                        
 25 Okounev, Luke             12 Hes-Mr-MR            1:14.69    1:14.61 SILV   
                  36.73     1:14.61 (37.88)                                        
 26 Mendez, Kenny             12 Parks Sailfish-MR    1:09.41    1:14.66 SILV   
                  36.23     1:14.66 (38.43)                                        
 27 Preobrazhensky, Daniel    12 MPNY-MR              1:12.46    1:14.85 SILV   
                  35.83     1:14.85 (39.02)                                        
 28 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  1:14.52    1:14.93 SILV   
                  36.23     1:14.93 (38.70)                                        
 29 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR    1:14.91    1:15.95 SILV   
                  36.75     1:15.95 (39.20)                                        
 30 Szymczak, Eric            12 Twisters-MR          1:14.48    1:15.99 SILV   
                  38.07     1:15.99 (37.92)                                        
 31 Hodan, Gary R             12 FREE-MR              1:16.55    1:16.52 SILV   
                  38.16     1:16.52 (38.36)                                        
 32 Gibbs, Owen T             12 Express Swimming-MR  1:15.99    1:16.85 SILV   
Non-Award Division  
  1 Ioselevich, Arie          12 TRI-MR               1:14.87    1:04.88 JO     
                  30.73     1:04.88 (34.15)                                        
  2 Khanas, Vladyslav         12 Hes-Mr-MR            1:09.83    1:06.29 JO     
                  32.13     1:06.29 (34.16)                                        
  3 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              1:09.02    1:07.92 JO     
                  33.39     1:07.92 (34.53)                                        
  4 Tesovic, Maksim           12 RI Marlins-MR        1:10.07    1:08.05 JO     
                  32.92     1:08.05 (35.13)                                        
  5 Cordova, Christian M      12 CIY-MR               1:11.32    1:08.94 JO     
                  32.63     1:08.94 (36.31)                                        
  6 Smith, Harrison           11 Manhattan Makos-MR   1:14.40    1:18.73        
                  39.04     1:18.73 (39.69)                                        
  7 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR  1:17.46    1:18.80        
                  38.01     1:18.80 (40.79)                                        
 -- Beaman, Shawn F           11 Flying Dolphins-MR   1:14.34         DQ        
      Delay initiating turn
                  36.09          DQ (37.88)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:32.99  JO
              2:33.00  SMAX
              2:42.79  SILV
 Meet Qualifying:  2:33.00 - 2:42.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 O'Sullivan, Charlie J     11 Badger-MR            2:39.57    2:34.27 SILV   
                  36.38     1:16.57 (40.19)     1:56.54 (39.97)     2:34.27 (37.73)
  2 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  2:42.17    2:34.28 SILV   
                  34.05     1:12.88 (38.83)     1:53.94 (41.06)     2:34.28 (40.34)
  3 Wang, Andy Y              12 WEST-MR              2:35.95    2:34.43 SILV   
                  36.69     1:15.47 (38.78)     1:54.83 (39.36)     2:34.43 (39.60)
  4 Stewart, Alexander J      11 Flying Dolphins-MR   2:38.15    2:38.21 SILV   
                  36.70     1:16.61 (39.91)     1:58.42 (41.81)     2:38.21 (39.79)
  5 Beaman, Shawn F           11 Flying Dolphins-MR   2:42.38    2:42.59 SILV   
                  38.87     1:20.51 (41.64)     2:02.39 (41.88)     2:42.59 (40.20)
Non-Award Division  
  1 Olsen, Finn               11 RI Marlins-MR        2:33.01    2:28.87 JO     
                  35.15     1:12.81 (37.66)     1:51.32 (38.51)     2:28.87 (37.55)
  2 Youssef, Mohamed S        12 Twisters-MR          2:37.71    2:32.71 JO     
                  35.73     1:14.10 (38.37)     1:53.22 (39.12)     2:32.71 (39.49)
  3 Preobrazhensky, Daniel    12 MPNY-MR              2:39.50    2:43.98        
                  37.84     1:20.01 (42.17)     2:02.39 (42.38)     2:43.98 (41.59)
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  JO
                36.60  SMAX
                40.29  SILV
 Meet Qualifying:  36.60 - 40.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Agashiwala, Satya         11 Manhattan Makos-MR     37.81      37.23 SILV   
  2 Bellach, Matthew R        12 Badger-MR              40.20      37.59 SILV   
  3 Rivkind, Philipp          12 MPNY-MR                38.81      37.69 SILV   
  4 Yi, Ethan                 12 Manhattan Makos-MR     38.21      37.87 SILV   
  5 Okounev, Luke             12 Hes-Mr-MR              37.95      38.15 SILV   
  6 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR      37.27      38.20 SILV   
  7 Zheng, Stanley            12 Shy-Mr-MR              39.12      38.44 SILV   
  8 Protano, Robert T         12 Express Swimming-MR    40.19      38.52 SILV   
  9 Gruver, Bogdan A          12 HS-MR                  39.12      38.65 SILV   
 10 Milgram, Mark A           11 FREE-MR                39.19      38.69 SILV   
 11 Wang, Andy Y              12 WEST-MR                39.92      38.73 SILV   
 12 Radov, Elliot             12 TRI$-MR                38.76      38.85 SILV   
 13 Salas, Stefanos H         11 NCAC-MR                38.08      38.91 SILV   
 14 Siudzinski, William C     12 ASAP-MR                39.27      38.96 SILV   
 15 Barakat, Youssef          12 TRI-MR                 40.29      39.09 SILV   
 16 Hodan, Gary R             12 FREE-MR                39.90      39.27 SILV   
 17 Preobrazhensky, Daniel    12 MPNY-MR                39.54      39.35 SILV   
 18 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR                37.61      39.49 SILV   
 19 Slavin, Eric J            12 Hes-Mr-MR              39.79      39.61 SILV   
 19 Sullivan, Ryan N          12 Express Swimming-MR    39.32      39.61 SILV   
 21 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR    39.08      39.75 SILV   
 22 Koufalis, Konstantinos    11 Badger-MR              40.08      39.76 SILV   
 23 Thompson, Lyn             11 KB Makos-MR            38.29      39.78 SILV   
 24 Savchuk, Michael          12 Shy-Mr-MR              38.25      39.79 SILV   
 25 Cornish, Jack A           11 WEST-MR                37.71      40.04 SILV   
Non-Award Division  
  1 Kaye, Oscar               12 Manhattan Makos-MR     36.78      35.80 JO     
  2 Shibata, Naoki            11 Manhattan Makos-MR     37.36      35.94 JO     
  3 Dagnogo, Ousman           12 CAS-MR                 36.74      36.05 JO     
  4 Su, Sean A                12 QNS-MR                 37.69      36.44 JO     
  5 Kravtsov, Andrew          12 MPNY-MR                36.93      36.50 JO     
  5 Campbell, Liam            12 Badger-MR              39.56      36.50 JO     
  7 DU, Ethan                 12 NCAC-MR                36.76      36.51 JO     
  8 Dwyer, Danny P            12 CIY-MR                 39.53      40.49        
  9 DeCasseres, Elijah L      12 WEST-MR                39.51      40.97        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.99  JO
              1:19.00  SMAX
              1:26.49  SILV
 Meet Qualifying:  1:19.00 - 1:26.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Campbell, Liam            12 Badger-MR            1:24.00    1:19.25 SILV   
                  37.81     1:19.25 (41.44)                                        
  2 Tesovic, Maksim           12 RI Marlins-MR        1:21.64    1:19.28 SILV   
                  37.43     1:19.28 (41.85)                                        
  3 Su, Sean A                12 QNS-MR               1:19.12    1:19.66 SILV   
                  37.54     1:19.66 (42.12)                                        
  4 Dagnogo, Ousman           12 CAS-MR               1:22.22    1:19.80 SILV   
                  37.32     1:19.80 (42.48)                                        
  5 Kravtsov, Andrew          12 MPNY-MR              1:19.66    1:21.29 SILV   
                  37.72     1:21.29 (43.57)                                        
  6 Pestrikov, Zachary        12 WEST-MR              1:21.95    1:21.58 SILV   
                  37.78     1:21.58 (43.80)                                        
  7 Yi, Ethan                 12 Manhattan Makos-MR   1:23.09    1:22.06 SILV   
                  39.48     1:22.06 (42.58)                                        
  8 Haynes, Mark C            12 CIY-MR               1:25.62    1:22.70 SILV   
                  38.91     1:22.70 (43.79)                                        
  9 Cordova, Christian M      12 CIY-MR               1:24.84    1:22.89 SILV   
                  39.92     1:22.89 (42.97)                                        
 10 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR    1:19.92    1:23.08 SILV   
                  39.12     1:23.08 (43.96)                                        
 11 Cornish, Jack A           11 WEST-MR              1:22.01    1:23.29 SILV   
                  40.02     1:23.29 (43.27)                                        
 12 Barbaro, Nicholas         12 TRI-MR               1:25.57    1:23.39 SILV   
                  39.19     1:23.39 (44.20)                                        
 13 Agashiwala, Satya         11 Manhattan Makos-MR   1:25.69    1:23.71 SILV   
                  39.58     1:23.71 (44.13)                                        
 14 Okounev, Luke             12 Hes-Mr-MR            1:23.72    1:24.02 SILV   
                  40.07     1:24.02 (43.95)                                        
 15 Protano, Robert T         12 Express Swimming-MR  1:24.50    1:24.05 SILV   
                  40.16     1:24.05 (43.89)                                        
 16 Wang, Andy Y              12 WEST-MR              1:25.57    1:24.36 SILV   
                  40.88     1:24.36 (43.48)                                        
 17 Siudzinski, William C     12 ASAP-MR              1:23.25    1:24.56 SILV   
                  39.97     1:24.56 (44.59)                                        
 18 Zheng, Stanley            12 Shy-Mr-MR            1:24.09    1:24.66 SILV   
                  39.99     1:24.66 (44.67)                                        
 19 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR              1:25.29    1:25.20 SILV   
                  39.74     1:25.20 (45.46)                                        
 20 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  1:23.71    1:26.00 SILV   
                  40.22     1:26.00 (45.78)                                        
 21 Barakat, Youssef          12 TRI-MR               1:25.60    1:26.31 SILV   
                  41.01     1:26.31 (45.30)                                        
Non-Award Division  
  1 Gluzman, Josh I           12 TRI$-MR              1:19.10    1:15.14 JO     
                  35.28     1:15.14 (39.86)                                        
  2 Shibata, Naoki            11 Manhattan Makos-MR   1:20.74    1:17.42 JO     
                  36.87     1:17.42 (40.55)                                        
  3 Rivkind, Philipp          12 MPNY-MR              1:19.82    1:18.55 JO     
                  37.72     1:18.55 (40.83)                                        
  4 Sullivan, Ryan N          12 Express Swimming-MR  1:25.11    1:26.66        
                  41.24     1:26.66 (45.42)                                        
  5 Radov, Elliot             12 TRI$-MR              1:24.65    1:26.97        
                  39.90     1:26.97 (47.07)                                        
  6 Ng, Eyton E               11 FREE-MR              1:25.99    1:27.74        
                  40.99     1:27.74 (46.75)                                        
  7 Hodan, Gary R             12 FREE-MR              1:26.45    1:29.57        
                  42.58     1:29.57 (46.99)                                        
  8 Thomas, Jayden            12 KB Makos-MR          1:26.45    1:31.00        
                  40.14     1:31.00 (50.86)                                        
 -- Falcao, Daniel L          12 Twisters-MR          1:21.36         DQ        
      No Show Penalty Event
                  36.85          DQ (42.74)                                        
 -- Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR  1:25.01         DQ        
      Declared false start
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:53.99  JO
              2:54.00  SMAX
              3:03.49  SILV
 Meet Qualifying:  2:54.00 - 3:03.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kravtsov, Andrew          12 MPNY-MR              2:55.61    2:55.63 SILV   
                  39.08     1:24.70 (45.62)     2:11.21 (46.51)     2:55.63 (44.42)
  2 Preobrazhensky, Daniel    12 MPNY-MR              2:57.91    3:02.07 SILV   
                  41.02     1:27.87 (46.85)     2:15.20 (47.33)     3:02.07 (46.87)
Non-Award Division  
  1 Peng, Gregory W           12 WEST-MR              3:00.75    2:48.24 JO     
                  39.10     1:22.45 (43.35)     2:05.11 (42.66)     2:48.24 (43.13)
  2 Youssef, Mohamed S        12 Twisters-MR          2:55.70    2:49.54 JO     
                  39.73     1:22.55 (42.82)     2:06.48 (43.93)     2:49.54 (43.06)
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.99  JO
                31.00  SMAX
                34.69  SILV
 Meet Qualifying:  31.00 - 34.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Savchuk, Michael          12 Shy-Mr-MR              32.18      31.05 SILV   
  2 Slavin, Eric J            12 Hes-Mr-MR              32.16      31.07 SILV   
  3 Diaz, Floyd G             12 Hes-Mr-MR              31.23      31.12 SILV   
  4 Ng, Eyton E               11 FREE-MR                32.85      31.41 SILV   
  5 Thompson, Lyn             11 KB Makos-MR            31.45      31.44 SILV   
  5 Falcao, Daniel L          12 Twisters-MR            31.81      31.44 SILV   
  7 Siudzinski, William C     12 ASAP-MR                32.42      31.71 SILV   
  8 Samko, Jack P             12 HS-MR                  32.49      31.89 SILV   
  9 Miao, Owen                11 Twisters-MR            32.72      31.94 SILV   
 10 Sanchez, Ronald           12 APEX-MR                34.58      31.99 SILV   
 11 Kravtsov, Andrew          12 MPNY-MR                33.57      32.06 SILV   
 12 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR                32.03      32.73 SILV   
 13 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR      32.81      32.88 SILV   
 14 Bellach, Matthew R        12 Badger-MR              33.47      32.89 SILV   
 15 DeCasseres, Elijah L      12 WEST-MR                33.03      33.10 SILV   
 16 DU, Ethan                 12 NCAC-MR                32.77      33.23 SILV   
 17 Beaman, Shawn F           11 Flying Dolphins-MR     34.40      33.51 SILV   
 18 Equiano, Jason A          11 APEX-MR                34.44      33.53 SILV   
 19 Ndoja, Kleisti            12 Twisters-MR            33.13      33.54 SILV   
 20 Szymczak, Eric            12 Twisters-MR            31.62      33.65 SILV   
 21 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR    33.26      33.82 SILV   
 22 Blinov, Alex              12 Shy-Mr-MR              32.44      33.93 SILV   
 23 Yi, Ethan                 12 Manhattan Makos-MR     33.20      33.95 SILV   
 24 Salas, Stefanos H         11 NCAC-MR                33.46      34.05 SILV   
 25 Lopez, Miguel E           12 Manhattan Makos-MR     33.26      34.28 SILV   
 26 Preobrazhensky, Daniel    12 MPNY-MR                34.34      34.33 SILV   
 27 Bubrowiecki, Sebastian    12 HS-MR                  34.25      34.62 SILV   
Non-Award Division  
  1 Gluzman, Josh I           12 TRI$-MR                32.05      29.75 JO     
  2 Kim, Ian N                12 TRI$-MR                31.22      30.24 JO     
  3 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR                31.23      30.27 JO     
  4 Yadgarov, Daniel          12 TRI$-MR                31.42      30.60 JO     
  5 Landgraf, Tim A           12 UN-MR                  31.45      30.75 JO     
  6 Agashiwala, Satya         11 Manhattan Makos-MR     31.32      30.80 JO     
  7 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR    32.25      30.96 JO     
  8 Diaz, Adam C              12 RedTails-MR            33.97      35.62        
 -- Leung, Lance              11 FLY-MR                 34.11         DQ        
      Not toward the breast off wall
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:10.69  JO
              1:10.70  SMAX
              1:17.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:10.70 - 1:17.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Agashiwala, Satya         11 Manhattan Makos-MR   1:14.80    1:10.82 SILV   
                  32.35     1:10.82 (38.47)                                        
  2 Miao, Owen                11 Twisters-MR          1:11.00    1:10.97 SILV   
                  32.65     1:10.97 (38.32)                                        
  3 Pepper, Hudson M          11 FREE-MR              1:11.03    1:11.03 SILV   
                  32.52     1:11.03 (38.51)                                        
  4 Diaz, Floyd G             12 Hes-Mr-MR            1:14.03    1:11.60 SILV   
                  32.77     1:11.60 (38.83)                                        
  5 Yadgarov, Daniel          12 TRI$-MR              1:12.21    1:11.83 SILV   
                  32.10     1:11.83 (39.73)                                        
  6 DeCasseres, Elijah L      12 WEST-MR              1:11.22    1:12.00 SILV   
                  32.89     1:12.00 (39.11)                                        
  7 Equiano, Jason A          11 APEX-MR              1:17.12    1:12.72 SILV   
                  33.28     1:12.72 (39.44)                                        
  8 Rivkind, Philipp          12 MPNY-MR              1:16.25    1:13.08 SILV   
                  33.08     1:13.08 (40.00)                                        
  9 Blinov, Alex              12 Shy-Mr-MR            1:10.80    1:14.49 SILV   
                  33.04     1:14.49 (41.45)                                        
 10 Kim, Ian N                12 TRI$-MR              1:15.66    1:14.65 SILV   
                  32.22     1:14.65 (42.43)                                        
 11 Bubrowiecki, Sebastian    12 HS-MR                1:16.42    1:14.75 SILV   
                  33.94     1:14.75 (40.81)                                        
 12 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR    1:15.27    1:15.25 SILV   
                  33.79     1:15.25 (41.46)                                        
 13 Smith, Harrison           11 Manhattan Makos-MR   1:15.98    1:16.24 SILV   
                  33.48     1:16.24 (42.76)                                        
Non-Award Division  
  1 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              1:10.83    1:08.71 JO     
                  31.49     1:08.71 (37.22)                                        
  2 Thompson, Lyn             11 KB Makos-MR          1:12.74    1:10.08 JO     
                  33.81     1:10.08 (36.27)                                        
  3 Kravtsov, Andrew          12 MPNY-MR              1:13.59    1:10.63 JO     
                  32.91     1:10.63 (37.72)                                        
 -- Cordova, Christian M      12 CIY-MR               1:15.42         DQ        
      False start
                  35.14          DQ (41.73)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  JO
              1:10.00  SMAX
              1:17.19  SILV
 Meet Qualifying:  1:10.00 - 1:17.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Dagnogo, Ousman           12 CAS-MR               1:12.06    1:10.83 SILV   
                  32.88     1:10.83 (37.95)                                        
  2 Slavin, Eric J            12 Hes-Mr-MR            1:12.01    1:11.24 SILV   
                  32.73     1:11.24 (38.51)                                        
  3 Siudzinski, William C     12 ASAP-MR              1:11.72    1:11.63 SILV   
                  33.55     1:11.63 (38.08)                                        
  4 Falcao, Daniel L          12 Twisters-MR          1:15.19    1:11.97 SILV   
                  32.59     1:11.97 (39.38)                                        
  5 Diaz, Floyd G             12 Hes-Mr-MR            1:10.28    1:12.03 SILV   
                  32.98     1:12.03 (39.05)                                        
  6 Cornish, Jack A           11 WEST-MR              1:12.35    1:12.48 SILV   
                  33.99     1:12.48 (38.49)                                        
  7 Kaye, Oscar               12 Manhattan Makos-MR   1:14.04    1:12.98 SILV   
                  34.72     1:12.98 (38.26)                                        
  8 Cordova, Christian M      12 CIY-MR               1:12.34    1:13.02 SILV   
                  33.03     1:13.02 (39.99)                                        
  9 Salas, Stefanos H         11 NCAC-MR              1:12.58    1:13.12 SILV   
                  33.90     1:13.12 (39.22)                                        
 10 Kravtsov, Andrew          12 MPNY-MR              1:14.37    1:13.17 SILV   
                  35.07     1:13.17 (38.10)                                        
 11 Li, Albert J              12 WEST-MR              1:11.82    1:13.39 SILV   
                  33.58     1:13.39 (39.81)                                        
 12 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR    1:11.17    1:13.87 SILV   
                  34.24     1:13.87 (39.63)                                        
 13 Okounev, Luke             12 Hes-Mr-MR            1:15.01    1:14.13 SILV   
                  34.17     1:14.13 (39.96)                                        
 14 Ndoja, Kleisti            12 Twisters-MR          1:13.43    1:14.46 SILV   
                  36.46     1:14.46 (38.00)                                        
 15 Smith, Harrison           11 Manhattan Makos-MR   1:13.41    1:14.54 SILV   
                  33.50     1:14.54 (41.04)                                        
 16 Agashiwala, Satya         11 Manhattan Makos-MR   1:13.17    1:14.76 SILV   
                  35.76     1:14.76 (39.00)                                        
 17 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:16.67    1:15.09 SILV   
                  31.71     1:15.09 (43.38)                                        
 18 Samko, Jack P             12 HS-MR                1:14.47    1:15.30 SILV   
                  34.38     1:15.30 (40.92)                                        
 19 Thompson, Lyn             11 KB Makos-MR          1:14.88    1:15.37 SILV   
                  34.91     1:15.37 (40.46)                                        
 19 Leung, Lance              11 FLY-MR               1:15.27    1:15.37 SILV   
                  37.66     1:15.37 (37.71)                                        
 21 Yi, Ethan                 12 Manhattan Makos-MR   1:12.55    1:15.47 SILV   
                  35.08     1:15.47 (40.39)                                        
 22 Diaz, Adam C              12 RedTails-MR          1:16.47    1:15.54 SILV   
                  34.29     1:15.54 (41.25)                                        
 23 Stewart, Alexander J      11 Flying Dolphins-MR   1:17.17    1:15.67 SILV   
                  35.74     1:15.67 (39.93)                                        
 24 Yadgarov, Daniel          12 TRI$-MR              1:15.29    1:16.24 SILV   
                  34.43     1:16.24 (41.81)                                        
 25 Preobrazhensky, Daniel    12 MPNY-MR              1:12.67    1:16.45 SILV   
                  35.63     1:16.45 (40.82)                                        
 26 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR              1:16.37    1:16.95 SILV   
                  35.09     1:16.95 (41.86)                                        
 27 Beaman, Shawn F           11 Flying Dolphins-MR   1:14.43    1:16.98 SILV   
                  34.28     1:16.98 (42.70)                                        
Non-Award Division  
  1 Pepper, Hudson M          11 FREE-MR              1:10.70    1:07.51 JO     
                  31.56     1:07.51 (35.95)                                        
  2 Savchuk, Michael          12 Shy-Mr-MR            1:11.28    1:09.16 JO     
                  31.89     1:09.16 (37.27)                                        
  3 Rivkind, Philipp          12 MPNY-MR              1:10.73    1:09.61 JO     
                  33.03     1:09.61 (36.58)                                        
  4 Youssef, Mohamed S        12 Twisters-MR          1:10.17    1:09.70 JO     
                  33.23     1:09.70 (36.47)                                        
  5 Peng, Gregory W           12 WEST-MR              1:11.06    1:09.73 JO     
                  32.94     1:09.73 (36.79)                                        
  6 Pique, Yahro D            11 Twisters-MR          1:10.05    1:09.98 JO     
                  31.84     1:09.98 (38.14)                                        
  7 Filimonov, Mykhaylo       11 MPNY-MR              1:14.72    1:17.23        
                  36.48     1:17.23 (40.75)                                        
  7 Blinov, Alex              12 Shy-Mr-MR            1:14.53    1:17.23        
                  35.79     1:17.23 (41.44)                                        
 -- Barbaro, Nicholas         12 TRI-MR               1:15.99         DQ        
      False start - Misc
                  35.56          DQ (38.01)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:27.99  JO
              2:28.00  SMAX
              2:47.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:28.00 - 2:47.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Khanas, Vladyslav         12 Hes-Mr-MR            2:32.65    2:28.34 SILV   
                  32.50     1:10.87 (38.37)     1:54.35 (43.48)     2:28.34 (33.99)
  2 Youssef, Mohamed S        12 Twisters-MR          2:31.40    2:30.53 SILV   
                  31.33     1:10.54 (39.21)     1:56.43 (45.89)     2:30.53 (34.10)
  3 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  2:31.11    2:31.76 SILV   
                  32.66     1:13.82 (41.16)     1:57.90 (44.08)     2:31.76 (33.86)
  4 Kim, Ian N                12 TRI$-MR              2:37.44    2:32.11 SILV   
                  31.57     1:12.81 (41.24)     1:58.79 (45.98)     2:32.11 (33.32)
  5 Peng, Gregory W           12 WEST-MR              2:34.87    2:33.46 SILV   
                  35.06     1:13.04 (37.98)     1:58.27 (45.23)     2:33.46 (35.19)
  6 Pestrikov, Zachary        12 WEST-MR              2:31.37    2:34.51 SILV   
                  32.49     1:10.88 (38.39)     1:58.11 (47.23)     2:34.51 (36.40)
  7 DeCasseres, Elijah L      12 WEST-MR              2:31.49    2:34.62 SILV   
                  33.14     1:12.52 (39.38)     2:00.79 (48.27)     2:34.62 (33.83)
  8 Cornish, Jack A           11 WEST-MR              2:35.00    2:34.84 SILV   
                  36.23     1:15.38 (39.15)     2:00.85 (45.47)     2:34.84 (33.99)
  9 Gluzman, Josh I           12 TRI$-MR              2:45.37    2:36.06 SILV   
                  34.35     1:15.90 (41.55)     2:01.14 (45.24)     2:36.06 (34.92)
 10 Salas, Stefanos H         11 NCAC-MR              2:35.80    2:36.41 SILV   
                  36.37     1:14.52 (38.15)     2:02.01 (47.49)     2:36.41 (34.40)
 11 Samko, Jack P             12 HS-MR                2:40.88    2:37.71 SILV   
                  32.69     1:13.76 (41.07)     2:02.54 (48.78)     2:37.71 (35.17)
 11 Lopez, Miguel E           12 Manhattan Makos-MR   2:36.56    2:37.71 SILV   
                  35.24     1:13.76 (38.52)     2:03.46 (49.70)     2:37.71 (34.25)
 13 DU, Ethan                 12 NCAC-MR              2:45.16    2:37.83 SILV   
                  36.15     1:15.54 (39.39)     2:02.30 (46.76)     2:37.83 (35.53)
 14 Diaz, Floyd G             12 Hes-Mr-MR            2:40.24    2:38.00 SILV   
                  32.59     1:12.86 (40.27)     2:03.13 (50.27)     2:38.00 (34.87)
 15 Ndoja, Kleisti            12 Twisters-MR          2:38.94    2:38.28 SILV   
                  35.92     1:19.59 (43.67)     2:02.26 (42.67)     2:38.28 (36.02)
 16 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR  2:41.34    2:38.37 SILV   
                  36.64     1:17.72 (41.08)     2:06.23 (48.51)     2:38.37 (32.14)
 17 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR    2:35.08    2:38.57 SILV   
                  35.09     1:16.43 (41.34)     2:02.08 (45.65)     2:38.57 (36.49)
 18 Kaye, Oscar               12 Manhattan Makos-MR   2:43.46    2:38.86 SILV   
                  37.16     1:16.47 (39.31)     2:01.25 (44.78)     2:38.86 (37.61)
 19 Dagnogo, Ousman           12 CAS-MR               2:34.44    2:38.90 SILV   
                  32.23     1:12.28 (40.05)     2:01.55 (49.27)     2:38.90 (37.35)
 20 Thompson, Lyn             11 KB Makos-MR          2:38.24    2:39.00 SILV   
                  32.95     1:16.14 (43.19)     2:05.05 (48.91)     2:39.00 (33.95)
 21 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  2:38.86    2:39.16 SILV   
                  33.88     1:12.87 (38.99)     2:02.99 (50.12)     2:39.16 (36.17)
 22 Yi, Ethan                 12 Manhattan Makos-MR   2:38.67    2:39.55 SILV   
                  37.08     1:17.00 (39.92)     2:04.50 (47.50)     2:39.55 (35.05)
 23 Bellach, Matthew R        12 Badger-MR            2:46.95    2:40.40 SILV   
                  34.31     1:17.30 (42.99)     2:03.88 (46.58)     2:40.40 (36.52)
 24 Li, Albert J              12 WEST-MR              2:42.93    2:40.93 SILV   
                  35.21     1:14.92 (39.71)     2:04.63 (49.71)     2:40.93 (36.30)
 25 Kravtsov, Andrew          12 MPNY-MR              2:37.32    2:40.95 SILV   
                  35.50   2:05.61 (1:30.11)     2:40.95 (35.34)                    
 26 Sanchez, Ronald           12 APEX-MR              2:45.86    2:41.24 SILV   
                  34.27     1:17.08 (42.81)     2:06.12 (49.04)     2:41.24 (35.12)
 27 Stewart, Alexander J      11 Flying Dolphins-MR   2:43.96    2:41.39 SILV   
                  38.47     1:19.15 (40.68)     2:07.33 (48.18)     2:41.39 (34.06)
 28 Barbaro, Nicholas         12 TRI-MR               2:35.95    2:41.71 SILV   
                  36.32     1:18.05 (41.73)     2:05.05 (47.00)     2:41.71 (36.66)
 29 Reznik, Maxim             12 FREE-MR              2:47.98    2:42.02 SILV   
                  40.31     1:21.81 (41.50)     2:05.05 (43.24)     2:42.02 (36.97)
 30 Beaman, Shawn F           11 Flying Dolphins-MR   2:46.95    2:42.52 SILV   
                  36.57     1:17.83 (41.26)     2:10.01 (52.18)     2:42.52 (32.51)
 31 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR              2:45.58    2:43.67 SILV   
                  35.46     1:17.30 (41.84)     2:08.57 (51.27)     2:43.67 (35.10)
 32 Cordova, Christian M      12 CIY-MR               2:41.36    2:44.35 SILV   
                  34.98     1:15.60 (40.62)     2:05.97 (50.37)     2:44.35 (38.38)
 33 Preobrazhensky, Daniel    12 MPNY-MR              2:37.82    2:44.37 SILV   
                  37.29     1:18.19 (40.90)     2:06.57 (48.38)     2:44.37 (37.80)
 34 Diaz, Adam C              12 RedTails-MR          2:41.49    2:45.10 SILV   
                  37.44     1:17.87 (40.43)     2:08.58 (50.71)     2:45.10 (36.52)
 35 Ng, Eyton E               11 FREE-MR              2:47.71    2:46.36 SILV   
                  35.71     1:18.49 (42.78)     2:08.78 (50.29)     2:46.36 (37.58)
 36 Milgram, Mark A           11 FREE-MR              2:46.54    2:46.53 SILV   
                  38.35     1:20.70 (42.35)     2:08.57 (47.87)     2:46.53 (37.96)
Non-Award Division  
  1 Rivkind, Philipp          12 MPNY-MR              2:28.83    2:25.47 JO     
                  33.07     1:10.47 (37.40)     1:53.52 (43.05)     2:25.47 (31.95)
  2 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              2:34.30    2:25.84 JO     
                  31.97     1:09.17 (37.20)     1:53.70 (44.53)     2:25.84 (32.14)
  3 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR              2:31.70    2:25.92 JO     
                  31.53     1:10.30 (38.77)     1:53.32 (43.02)     2:25.92 (32.60)
  4 Equiano, Jason A          11 APEX-MR              2:45.45    2:48.38        
                  35.18     1:19.13 (43.95)     2:12.59 (53.46)     2:48.38 (35.79)
  5 Filimonov, Mykhaylo       11 MPNY-MR              2:47.79    2:50.84        
                  36.52     1:20.72 (44.20)     2:12.72 (52.00)     2:50.84 (38.12)
  6 Haynes, Mark C            12 CIY-MR               2:45.13    2:51.65        
                  36.73     1:21.31 (44.58)     2:10.35 (49.04)     2:51.65 (41.30)
 -- Landgraf, Tim A           12 UN-MR                2:38.26         DQ        
      Declared false start - Misc
 -- Savchuk, Michael          12 Shy-Mr-MR            2:43.41        DFS        
      Declared false start - Misc
 -- Smith, Harrison           11 Manhattan Makos-MR   2:42.10        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
              5:20.99  JO
              5:21.00  SMAX
              5:52.99  SILV
 Meet Qualifying:  5:21.00 - 5:52.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Yi, Ethan                 12 Manhattan Makos-MR   5:38.67    5:30.23 SILV   
                  37.13     1:18.75 (41.62)     2:01.04 (42.29)     2:41.44 (40.40)
        3:28.92 (47.48)     4:17.43 (48.51)     4:54.80 (37.37)     5:30.23 (35.43)
  2 Wang, Andy Y              12 WEST-MR              5:40.52    5:33.44 SILV   
                  39.62     1:25.61 (45.99)     2:06.33 (40.72)     2:46.76 (40.43)
        3:33.09 (46.33)     4:20.02 (46.93)     4:56.67 (36.65)     5:33.44 (36.77)
  3 Stewart, Alexander J      11 Flying Dolphins-MR   5:40.92    5:42.05 SILV   
                  39.42     1:27.59 (48.17)     2:09.09 (41.50)     2:51.47 (42.38)
        3:41.57 (50.10)     4:30.19 (48.62)     5:05.86 (35.67)     5:42.05 (36.19)
  4 Equiano, Jason A          11 APEX-MR              5:45.00    5:48.53 SILV   
                  36.40     1:18.90 (42.50)                             2:46.39 ( )
                                4:35.90 ( )   5:48.53 (1:12.63)                    
Non-Award Division  
  1 DeCasseres, Elijah L      12 WEST-MR              5:25.89    5:20.28 JO     
                  32.43     1:11.80 (39.37)     1:52.01 (40.21)     2:31.50 (39.49)
        3:20.59 (49.09)     4:09.43 (48.84)     4:45.12 (35.69)     5:20.28 (35.16)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.79  JO
                24.80  SMAX
                26.79  SILV
 Meet Qualifying:  24.80 - 26.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Dorsey-Reyes, Daijin      13 Manhattan Makos-MR     25.17      24.83 SILV   
  2 Veru, Theodore P          14 Badger-MR              25.31      24.99 SILV   
  3 Cusumano, Charlie         14 TRI-MR                 24.99      25.05 SILV   
  4 Deng, Jiachi              14 Twisters-MR            25.57      25.14 SILV   
  5 Chen, Darian              14 QNS-MR                 25.22      25.15 SILV   
  6 Attardi, Richard M        14 Express Swimming-MR    25.57      25.17 SILV   
  7 Cherny, Eric              13 MPNY-MR                24.92      25.18 SILV   
  8 Kaps, Piotr               13 MPNY-MR                25.65      25.21 SILV   
  9 Pena, Cesar d             13 RedTails-MR            25.05      25.25 SILV   
 10 Hardart, Max              14 Badger-MR              25.45      25.29 SILV   
 11 Bird, Ryan A              14 LSA-MR                 26.16      25.33 SILV   
 12 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR      25.07      25.50 SILV   
 13 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR    25.44      25.56 SILV   
 14 Sherpa, Nathan D          14 Twisters-MR            25.74      25.60 SILV   
 14 Xia, Alan                 14 QNS-MR                 25.38      25.60 SILV   
 16 Fleurimont, Justin I      13 TRI$-MR                26.24      25.69 SILV   
 17 Pique, Ky-mani            14 Manhattan Makos-MR     26.00      25.70 SILV   
 18 Spring, Eli N             14 BKR-MR                 26.52      26.05 SILV   
 19 Guzman-Reyes, Edgar       14 CAS-MR                 25.81      26.06 SILV   
 20 Teufel, Carlo             14 Badger-MR              25.70      26.15 SILV   
 21 Tan, Winston              14 GATE-MR                25.79      26.17 SILV   
 22 Dilchand, Sanjiv          13 CAS-MR                 26.57      26.30 SILV   
 23 Caumartin, Gabriel        14 Manhattan Makos-MR     26.02      26.31 SILV   
 24 Hammam, Omar              14 Shy-Mr-MR              25.83      26.35 SILV   
 25 Wo, Ryan                  14 Parks Sailfish-MR      26.21      26.40 SILV   
 26 Musheyev, Iliya           14 QNS-MR                 26.03      26.45 SILV   
 27 Jeong, Eugene             14 QNS-MR                 26.56      26.46 SILV   
 28 Dagnogo, Mohamed          14 CAS-MR                 26.21      26.47 SILV   
 29 Akdas, Yasin J            14 Twisters-MR            26.37      26.49 SILV   
 30 Jablonowski, Kristof      14 Manhattan Makos-MR     26.45      26.61 SILV   
 31 Lokshin, Shawn            14 TRI$-MR                26.57      26.67 SILV   
 32 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR    26.44      26.68 SILV   
 33 Garcia, Alberto           14 CAS-MR                 26.28      26.76 SILV   
 34 Avendano, Mauricio        14 CAS-MR                 25.88      26.78 SILV   
 35 Gonzalez, Kevin           14 APEX-MR                26.52      26.79 SILV   
Non-Award Division  
  1 Hyacinthe, Justin         13 TRI-MR                 25.31      24.55 JO     
  2 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR    24.89      24.65 JO     
  3 Vizhco, Dexter H          14 CAS-MR                 25.15      24.78 JO     
  4 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR    26.13      26.80        
  4 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR    26.76      26.80        
  6 Mahedy, Michael           13 Manhattan Makos-MR     26.73      27.22        
  7 Vozzolo, Luke             13 Parks Sailfish-MR      26.06      27.31        
  8 Juang, Andrew             13 FLY-MR                 26.54      27.94        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.99  JO
                54.00  SMAX
                59.59  SILV
 Meet Qualifying:  54.00 - 59.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR    54.53      54.46 SILV   
                  26.23       54.46 (28.23)                                        
  2 Tang, Erik                14 Express Swimming-MR    55.12      54.63 SILV   
                  25.73       54.63 (28.90)                                        
  3 Pintchouk, Max            13 TRI-MR                 54.77      54.86 SILV   
                  26.08       54.86 (28.78)                                        
  4 Vizhco, Dexter H          14 CAS-MR                 55.34      55.05 SILV   
                  26.35       55.05 (28.70)                                        
  5 Chen, Darian              14 QNS-MR                 55.67      55.18 SILV   
                  26.08       55.18 (29.10)                                        
  6 Franklyn, Narmeri S       14 SWAG-MR                55.09      55.27 SILV   
                  26.66       55.27 (28.61)                                        
  7 Veru, Theodore P          14 Badger-MR              55.41      55.32 SILV   
                  26.74       55.32 (28.58)                                        
  8 Attardi, Richard M        14 Express Swimming-MR    56.57      55.37 SILV   
                  26.12       55.37 (29.25)                                        
  9 Ustymenko, Vlad           14 BKR-MR                 56.54      55.38 SILV   
                  26.42       55.38 (28.96)                                        
 10 Cusumano, Charlie         14 TRI-MR                 56.61      55.41 SILV   
                  26.84       55.41 (28.57)                                        
 11 Szymczak, Kevin M         14 Twisters-MR            55.67      55.52 SILV   
                  26.45       55.52 (29.07)                                        
 12 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR    55.75      55.73 SILV   
                  26.72       55.73 (29.01)                                        
 12 Fleurimont, Justin I      13 TRI$-MR                56.67      55.73 SILV   
                  26.25       55.73 (29.48)                                        
 14 Pena, Cesar d             13 RedTails-MR            55.52      55.83 SILV   
                  26.99       55.83 (28.84)                                        
 15 Sherpa, Nathan D          14 Twisters-MR            54.90      55.84 SILV   
                  26.88       55.84 (28.96)                                        
 16 Donohoe, Samuel P         14 Manhattan Makos-MR     54.99      55.97 SILV   
                  26.49       55.97 (29.48)                                        
 17 Zammit, Michael C         13 Express Swimming-MR    56.47      56.14 SILV   
                  26.86       56.14 (29.28)                                        
 18 Hammam, Omar              14 Shy-Mr-MR              56.62      56.17 SILV   
                  26.60       56.17 (29.57)                                        
 19 Spring, Eli N             14 BKR-MR                 58.66      56.35 SILV   
                  26.96       56.35 (29.39)                                        
 20 Pique, Ky-mani            14 Manhattan Makos-MR     56.84      56.48 SILV   
                  26.46       56.48 (30.02)                                        
 21 Bird, Ryan A              14 LSA-MR                 57.69      56.72 SILV   
                  27.38       56.72 (29.34)                                        
 22 Xia, Alan                 14 QNS-MR                 56.38      56.77 SILV   
                  27.46       56.77 (29.31)                                        
 23 Akdas, Yasin J            14 Twisters-MR            56.65      56.89 SILV   
                  26.94       56.89 (29.95)                                        
 24 Sherpa, Ethan D           14 Twisters-MR            55.92      57.07 SILV   
                  27.40       57.07 (29.67)                                        
 24 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR      57.55      57.07 SILV   
                  26.55       57.07 (30.52)                                        
 26 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR    56.75      57.16 SILV   
                  27.40       57.16 (29.76)                                        
 27 Garcia, Alberto           14 CAS-MR                 57.37      57.18 SILV   
                  27.67       57.18 (29.51)                                        
 28 Kaps, Piotr               13 MPNY-MR                56.62      57.27 SILV   
                  28.06       57.27 (29.21)                                        
 29 Dilchand, Sanjiv          13 CAS-MR                 57.85      57.43 SILV   
                  27.59       57.43 (29.84)                                        
 30 Tan, Winston              14 GATE-MR                57.16      57.61 SILV   
                  27.73       57.61 (29.88)                                        
 31 Wong, Christopher         14 TRI$-MR                58.83      57.69 SILV   
                  27.92       57.69 (29.77)                                        
 32 Glinchenko, Mike          13 FREE-MR                56.74      57.71 SILV   
                  27.28       57.71 (30.43)                                        
 33 Guzman-Reyes, Edgar       14 CAS-MR                 56.89      57.80 SILV   
                  27.41       57.80 (30.39)                                        
 34 Wozniak, Robert G         14 Aquaflames-MR          58.56      57.84 SILV   
                  27.67       57.84 (30.17)                                        
 35 Jeong, Eugene             14 QNS-MR                 57.87      57.86 SILV   
                  27.92       57.86 (29.94)                                        
 35 Jablonowski, Kristof      14 Manhattan Makos-MR     57.37      57.86 SILV   
                  27.58       57.86 (30.28)                                        
 37 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR    56.89      58.12 SILV   
                  27.40       58.12 (30.72)                                        
 38 Cohen, Sasha              14 Manhattan Makos-MR     59.42      58.31 SILV   
                  27.97       58.31 (30.34)                                        
 39 Kim, Joshua               13 TRI$-MR                59.00      58.39 SILV   
                  28.31       58.39 (30.08)                                        
 40 Mui, Miki                 14 Manhattan Makos-MR     59.55      58.43 SILV   
                  27.87       58.43 (30.56)                                        
 41 Gonzalez, Kevin           14 APEX-MR                58.47      58.73 SILV   
                  28.35       58.73 (30.38)                                        
 42 Teufel, Carlo             14 Badger-MR              58.49      58.89 SILV   
                  27.86       58.89 (31.03)                                        
 43 Caumartin, Gabriel        14 Manhattan Makos-MR     59.09      58.98 SILV   
                  28.67       58.98 (30.31)                                        
 44 Musheyev, Iliya           14 QNS-MR                 59.12      59.04 SILV   
 45 Poggioli, David C         14 TRI$-MR                56.69      59.07 SILV   
                  27.85       59.07 (31.22)                                        
 46 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR    58.98      59.11 SILV   
                  28.13       59.11 (30.98)                                        
 46 Valadez, Yiyo G           14 APEX-MR                59.56      59.11 SILV   
                  28.65       59.11 (30.46)                                        
 48 Juricic, Daniel           14 RI Marlins-MR          59.24      59.15 SILV   
                  28.06       59.15 (31.09)                                        
 49 Riviello, Joseph C        14 SWAG-MR                59.47      59.18 SILV   
                  28.29       59.18 (30.89)                                        
Non-Award Division  
  1 Chia, Derrick             14 QNS-MR                 54.08      52.96 JO     
                  25.23       52.96 (27.73)                                        
  2 Santry, Emmet P           14 WEST-MR                55.82      53.11 JO     
                  25.57       53.11 (27.54)                                        
  3 Ma, Jared W               13 MPNY-MR                54.40      53.35 JO     
                  25.06       53.35 (28.29)                                        
  4 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR    54.55      53.41 JO     
                  25.55       53.41 (27.86)                                        
  5 Reilly, Christopher M     13 Express Swimming-MR    54.35      53.50 JO     
                  25.27       53.50 (28.23)                                        
  6 Leung, Michael            13 QNS-MR                 54.22      53.53 JO     
                  25.71       53.53 (27.82)                                        
  7 Dorsey-Reyes, Daijin      13 Manhattan Makos-MR     54.06      53.76 JO     
                  26.11       53.76 (27.65)                                        
  8 Hyacinthe, Justin         13 TRI-MR                 55.99      53.93 JO     
                  25.80       53.93 (28.13)                                        
  9 Deng, Jiachi              14 Twisters-MR            55.46      53.94 JO     
                  26.10       53.94 (27.84)                                        
 10 Fischer, Kenny S          14 Express Swimming-MR    59.11    1:00.29        
                  28.85     1:00.29 (31.44)                                        
 11 Avendano, Mauricio        14 CAS-MR                 59.12    1:01.25        
                  28.71     1:01.25 (32.54)                                        
 -- Bischof, Robert F         14 Badger-MR              55.89         DQ        
      Declared false start
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:57.99  JO
              1:58.00  SMAX
              2:14.19  SILV
 Meet Qualifying:  1:58.00 - 2:14.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Vizhco, Dexter H          14 CAS-MR               2:03.26    1:58.20 SILV   
                  27.22       56.70 (29.48)     1:27.52 (30.82)     1:58.20 (30.68)
  2 Espinal, Joseph E         14 FLY-MR               1:59.44    1:58.48 SILV   
                  27.76       58.17 (30.41)     1:28.92 (30.75)     1:58.48 (29.56)
  3 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  1:58.52    1:59.15 SILV   
                  27.60       57.81 (30.21)     1:28.84 (31.03)     1:59.15 (30.31)
  4 Ma, Jared W               13 MPNY-MR              1:59.86    1:59.69 SILV   
                  27.52       58.74 (31.22)     1:29.95 (31.21)     1:59.69 (29.74)
  5 Hyacinthe, Justin         13 TRI-MR               2:09.17    2:00.18 SILV   
                  27.86       57.78 (29.92)     1:29.03 (31.25)     2:00.18 (31.15)
  6 Reilly, Christopher M     13 Express Swimming-MR  1:59.95    2:00.56 SILV   
                  27.53       58.33 (30.80)     1:29.90 (31.57)     2:00.56 (30.66)
  7 Veru, Theodore P          14 Badger-MR            2:05.51    2:00.64 SILV   
                  26.78       57.85 (31.07)     1:29.94 (32.09)     2:00.64 (30.70)
  8 Rikic, Aidan              13 TRI-MR               2:01.85    2:00.82 SILV   
                  27.86       59.00 (31.14)     1:30.62 (31.62)     2:00.82 (30.20)
  9 Zhang, David D            14 Express Swimming-MR  2:00.75    2:01.69 SILV   
                  27.84       58.08 (30.24)     1:29.45 (31.37)     2:01.69 (32.24)
 10 Chen, Darian              14 QNS-MR               2:01.71    2:02.19 SILV   
                  27.58       58.11 (30.53)     1:30.42 (32.31)     2:02.19 (31.77)
 11 Garcia, Alberto           14 CAS-MR               2:02.70    2:02.24 SILV   
                  27.84       58.74 (30.90)     1:30.57 (31.83)     2:02.24 (31.67)
 12 Pena, Cesar d             13 RedTails-MR          2:02.95    2:02.28 SILV   
                  27.19       57.81 (30.62)     1:30.21 (32.40)     2:02.28 (32.07)
 13 Cusumano, Charlie         14 TRI-MR               2:02.22    2:02.41 SILV   
                  28.42       59.90 (31.48)     1:31.53 (31.63)     2:02.41 (30.88)
 14 Sherpa, Ethan D           14 Twisters-MR          2:02.16    2:02.83 SILV   
                  28.08       59.34 (31.26)     1:31.27 (31.93)     2:02.83 (31.56)
 15 Halls, Sean C             14 NFS-MR               2:03.68    2:02.96 SILV   
                  26.59       57.70 (31.11)     1:30.41 (32.71)     2:02.96 (32.55)
 16 Szymczak, Kevin M         14 Twisters-MR          2:01.62    2:03.04 SILV   
                  28.29       59.32 (31.03)     1:31.81 (32.49)     2:03.04 (31.23)
 17 Franklyn, Narmeri S       14 SWAG-MR              2:03.52    2:03.39 SILV   
                  27.47       59.37 (31.90)     1:32.37 (33.00)     2:03.39 (31.02)
 18 Wong, Christopher         14 TRI$-MR              2:10.87    2:03.49 SILV   
                  28.38       59.13 (30.75)     1:31.34 (32.21)     2:03.49 (32.15)
 19 Hammam, Omar              14 Shy-Mr-MR            2:05.60    2:03.51 SILV   
                  27.31       59.02 (31.71)     1:31.87 (32.85)     2:03.51 (31.64)
 20 Jablonowski, Kristof      14 Manhattan Makos-MR   2:05.67    2:03.69 SILV   
                  27.90       59.28 (31.38)     1:31.39 (32.11)     2:03.69 (32.30)
 21 Spring, Eli N             14 BKR-MR               2:07.11    2:03.77 SILV   
                  27.06       58.09 (31.03)     1:30.77 (32.68)     2:03.77 (33.00)
 22 Bekerman, Liam B          13 Express Swimming-MR  2:04.58    2:04.94 SILV   
                  27.81       59.80 (31.99)     1:32.38 (32.58)     2:04.94 (32.56)
 23 Jeong, Eugene             14 QNS-MR               2:03.55    2:05.17 SILV   
                  28.46       59.96 (31.50)     1:32.66 (32.70)     2:05.17 (32.51)
 24 Kaps, Piotr               13 MPNY-MR              2:06.17    2:05.32 SILV   
                  28.44     1:00.40 (31.96)     1:33.65 (33.25)     2:05.32 (31.67)
 25 Xia, Alan                 14 QNS-MR               2:07.19    2:05.36 SILV   
                  28.66     1:01.24 (32.58)     1:33.62 (32.38)     2:05.36 (31.74)
 26 Dilchand, Sanjiv          13 CAS-MR               2:06.89    2:06.30 SILV   
                  28.97     1:00.78 (31.81)     1:33.89 (33.11)     2:06.30 (32.41)
 27 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  2:04.27    2:06.45 SILV   
                  28.33     1:00.64 (32.31)     1:34.49 (33.85)     2:06.45 (31.96)
 28 Guzman-Reyes, Edgar       14 CAS-MR               2:04.65    2:06.52 SILV   
                  28.32     1:00.61 (32.29)     1:33.72 (33.11)     2:06.52 (32.80)
 29 Pique, Ky-mani            14 Manhattan Makos-MR   2:05.77    2:06.66 SILV   
                  28.44     1:00.24 (31.80)     1:33.50 (33.26)     2:06.66 (33.16)
 30 Fleurimont, Justin I      13 TRI$-MR              2:06.27    2:06.76 SILV   
                  29.03     1:01.02 (31.99)     1:34.19 (33.17)     2:06.76 (32.57)
 31 Kwan, William             13 FREE-MR              2:06.34    2:06.88 SILV   
                  29.32     1:01.68 (32.36)     1:35.43 (33.75)     2:06.88 (31.45)
 32 Attardi, Richard M        14 Express Swimming-MR  2:06.23    2:06.98 SILV   
                  28.83     1:02.62 (33.79)     1:36.11 (33.49)     2:06.98 (30.87)
 33 Tan, Winston              14 GATE-MR              2:06.34    2:07.74 SILV   
                  29.25     1:01.26 (32.01)     1:34.85 (33.59)     2:07.74 (32.89)
 34 Riviello, Joseph C        14 SWAG-MR              2:08.12    2:07.92 SILV   
                  28.73     1:01.30 (32.57)     1:34.60 (33.30)     2:07.92 (33.32)
 35 Cohen, Sasha              14 Manhattan Makos-MR   2:07.58    2:08.30 SILV   
                  28.07     1:00.30 (32.23)     1:34.37 (34.07)     2:08.30 (33.93)
 36 Coronado, J.C. O          13 CIY-MR               2:12.82    2:08.65 SILV   
                  29.60     1:02.29 (32.69)     1:35.83 (33.54)     2:08.65 (32.82)
 37 Gonzalez, Kevin           14 APEX-MR              2:08.58    2:08.67 SILV   
                  29.66     1:02.47 (32.81)     1:36.42 (33.95)     2:08.67 (32.25)
 38 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  2:04.33    2:09.69 SILV   
                  28.09     1:00.76 (32.67)     1:35.41 (34.65)     2:09.69 (34.28)
 39 Juricic, Daniel           14 RI Marlins-MR        2:10.17    2:09.74 SILV   
                  28.92     1:02.32 (33.40)     1:37.11 (34.79)     2:09.74 (32.63)
 40 Valadez, Yiyo G           14 APEX-MR              2:11.99    2:10.07 SILV   
                  30.00     1:03.57 (33.57)     1:36.61 (33.04)     2:10.07 (33.46)
 41 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR  2:09.41    2:10.19 SILV   
                  29.46     1:02.51 (33.05)     1:36.52 (34.01)     2:10.19 (33.67)
 42 Daghfous, Skander         13 RI Marlins-MR        2:11.48    2:10.42 SILV   
                  29.75     1:02.90 (33.15)     1:37.12 (34.22)     2:10.42 (33.30)
 43 Pachkovskiy, Alan         13 TRI$-MR              2:11.03    2:10.77 SILV   
                  28.96     1:02.04 (33.08)     1:36.73 (34.69)     2:10.77 (34.04)
 44 Cherny, Eric              13 MPNY-MR              2:01.38    2:11.53 SILV   
                  28.81     1:02.22 (33.41)     1:38.18 (35.96)     2:11.53 (33.35)
 45 Fischer, Kenny S          14 Express Swimming-MR  2:09.38    2:11.81 SILV   
                  29.75     1:03.30 (33.55)     1:38.31 (35.01)     2:11.81 (33.50)
 46 Caumartin, Gabriel        14 Manhattan Makos-MR   2:14.13    2:12.83 SILV   
                  30.76     1:04.55 (33.79)     1:39.01 (34.46)     2:12.83 (33.82)
 47 Wo, Ryan                  14 Parks Sailfish-MR    2:14.15    2:13.15 SILV   
                                1:04.12 ( )   2:13.15 (1:09.03)                    
Non-Award Division  
  1 Goncharuk, Samuel G       14 TRI-MR               2:00.01    1:54.30 JO     
                  25.72       54.24 (28.52)     1:23.97 (29.73)     1:54.30 (30.33)
  2 Deng, Jiachi              14 Twisters-MR          1:58.57    1:57.19 JO     
                  27.76       57.31 (29.55)     1:27.53 (30.22)     1:57.19 (29.66)
  3 Akdas, Yasin J            14 Twisters-MR          1:59.57    1:57.82 JO     
                  27.07       57.68 (30.61)     1:28.37 (30.69)     1:57.82 (29.45)
  4 Mahedy, Michael           13 Manhattan Makos-MR   2:13.57    2:15.16        
                  29.97     1:04.44 (34.47)     1:40.05 (35.61)     2:15.16 (35.11)
  5 Bouzarouata, Zacharia M   13 Twisters-MR          2:09.04    2:15.55        
                  30.64     1:04.86 (34.22)     1:40.29 (35.43)     2:15.55 (35.26)
  6 Lokshin, Shawn            14 TRI$-MR              2:13.04    2:16.19        
                  29.87     1:04.77 (34.90)     1:40.87 (36.10)     2:16.19 (35.32)
  7 Korzenik, Benjamin M      13 Badger-MR            2:13.27    2:16.57        
                  30.24     1:04.97 (34.73)     1:40.84 (35.87)     2:16.57 (35.73)
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:17.99  JO
              5:18.00  SMAX
              5:50.99  SILV
 Meet Qualifying:  5:18.00 - 5:50.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Akdas, Yasin J            14 Twisters-MR          5:31.44    5:21.73 SILV   
                  28.10                                                            
                                3:31.56 ( )                             4:18.06 ( )
        4:50.29 (32.23)     5:21.73 (31.44)                                        
  2 Donohoe, Samuel P         14 Manhattan Makos-MR   5:41.30    5:23.03 SILV   
                  27.35       58.63 (31.28)     1:30.71 (32.08)     2:03.65 (32.94)
        2:36.86 (33.21)     3:10.20 (33.34)     3:44.31 (34.11)     4:17.78 (33.47)
        4:51.37 (33.59)     5:23.03 (31.66)                                        
  3 Garcia, Alberto           14 CAS-MR               5:31.83    5:26.79 SILV   
                  28.29     1:00.04 (31.75)     1:32.85 (32.81)     2:05.90 (33.05)
        2:39.52 (33.62)     3:13.34 (33.82)     3:47.58 (34.24)     4:21.29 (33.71)
        4:54.38 (33.09)     5:26.79 (32.41)                                        
  4 Spring, Eli N             14 BKR-MR               5:49.37    5:28.90 SILV   
                  28.06       59.96 (31.90)     1:33.28 (33.32)     2:07.15 (33.87)
        2:40.80 (33.65)     3:15.30 (34.50)     3:48.25 (32.95)     4:22.44 (34.19)
        4:56.52 (34.08)     5:28.90 (32.38)                                        
  5 Jeong, Eugene             14 QNS-MR               5:32.88    5:29.76 SILV   
                  29.33     1:01.17 (31.84)     1:34.13 (32.96)     2:07.62 (33.49)
        2:41.21 (33.59)     3:15.05 (33.84)     3:48.80 (33.75)     4:22.93 (34.13)
        4:56.42 (33.49)     5:29.76 (33.34)                                        
  6 Euyoque, Kevin D          13 WEST-MR              5:34.43    5:29.82 SILV   
                  29.41     1:01.83 (32.42)     1:35.21 (33.38)     2:08.81 (33.60)
        2:42.63 (33.82)     3:16.38 (33.75)     3:49.94 (33.56)     4:23.68 (33.74)
        4:57.20 (33.52)     5:29.82 (32.62)                                        
  7 Szymczak, Kevin M         14 Twisters-MR          5:31.99    5:32.77 SILV   
                  28.36       59.95 (31.59)     1:33.07 (33.12)     2:06.96 (33.89)
        2:40.96 (34.00)     3:15.15 (34.19)     3:49.72 (34.57)     4:24.52 (34.80)
        4:59.11 (34.59)     5:32.77 (33.66)                                        
  8 Vernhes, Sebastien        14 Manhattan Makos-MR   5:33.83    5:32.89 SILV   
                  28.24     1:00.15 (31.91)     1:33.50 (33.35)     2:07.79 (34.29)
        2:42.03 (34.24)     3:16.69 (34.66)     3:51.58 (34.89)     4:26.66 (35.08)
        5:00.51 (33.85)     5:32.89 (32.38)                                        
  9 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  5:38.35    5:34.22 SILV   
                  28.66     1:01.01 (32.35)     1:34.78 (33.77)     2:09.50 (34.72)
        2:43.25 (33.75)     3:18.32 (35.07)     3:52.83 (34.51)     4:27.40 (34.57)
        5:01.17 (33.77)     5:34.22 (33.05)                                        
 10 Jablonowski, Kristof      14 Manhattan Makos-MR   5:42.46    5:36.35 SILV   
                  28.55     1:01.32 (32.77)     1:34.97 (33.65)     2:09.33 (34.36)
        2:43.80 (34.47)     3:18.78 (34.98)     3:53.99 (35.21)     4:29.07 (35.08)
        5:03.36 (34.29)     5:36.35 (32.99)                                        
 11 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  5:35.58    5:37.65 SILV   
                  28.05     1:00.51 (32.46)     1:34.61 (34.10)     2:08.98 (34.37)
        2:43.44 (34.46)     3:17.71 (34.27)     3:53.26 (35.55)     4:28.43 (35.17)
        5:03.88 (35.45)     5:37.65 (33.77)                                        
 12 Dilchand, Sanjiv          13 CAS-MR               5:39.39    5:38.12 SILV   
                  30.02     1:03.32 (33.30)     1:37.81 (34.49)     2:12.91 (35.10)
        2:47.93 (35.02)                             3:57.23 ( )     4:31.61 (34.38)
        5:06.79 (35.18)     5:38.12 (31.33)                                        
 13 Gonzalez, Kevin           14 APEX-MR              5:45.80    5:45.23 SILV   
                  29.86     1:02.64 (32.78)     1:36.32 (33.68)     2:10.62 (34.30)
        2:45.71 (35.09)     3:21.41 (35.70)     3:57.55 (36.14)     4:34.20 (36.65)
        5:11.08 (36.88)     5:45.23 (34.15)                                        
Non-Award Division  
  1 Dorsey-Reyes, Daijin      13 Manhattan Makos-MR   5:27.21    5:14.07 JO     
                  27.87       58.86 (30.99)     1:30.92 (32.06)     2:03.21 (32.29)
        2:35.41 (32.20)     3:07.68 (32.27)     3:40.06 (32.38)     4:12.52 (32.46)
        4:44.37 (31.85)     5:14.07 (29.70)                                        
  2 Zammit, Michael C         13 Express Swimming-MR  5:20.24    5:14.70 JO     
                  27.92       59.18 (31.26)     1:30.65 (31.47)     2:02.86 (32.21)
        2:35.16 (32.30)     3:07.28 (32.12)     3:39.41 (32.13)     4:11.49 (32.08)
        4:43.62 (32.13)     5:14.70 (31.08)                                        
  3 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  5:20.34    5:15.96 JO     
                  28.19       59.48 (31.29)     1:31.37 (31.89)     2:03.42 (32.05)
        2:35.68 (32.26)     3:07.89 (32.21)     3:40.02 (32.13)     4:12.84 (32.82)
        4:45.00 (32.16)     5:15.96 (30.96)                                        
  4 Kwan, William             13 FREE-MR              5:41.58    5:52.45        
                  30.03     1:03.67 (33.64)     1:39.25 (35.58)     2:15.69 (36.44)
        2:51.84 (36.15)     3:28.89 (37.05)     4:05.43 (36.54)     4:41.37 (35.94)
        5:16.63 (35.26)     5:52.45 (35.82)                                        
  5 Ortof, Max L              13 Express Swimming-MR  5:50.91    5:55.20        
                  33.18     1:09.06 (35.88)     1:45.60 (36.54)     2:20.64 (35.04)
        2:56.80 (36.16)     3:33.35 (36.55)     4:09.34 (35.99)     4:45.01 (35.67)
        5:20.75 (35.74)     5:55.20 (34.45)                                        
 -- Finn, Liam                13 TRI-MR               5:27.17         DQ        
      Declared false start
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:01.99  JO
              1:02.00  SMAX
              1:08.29  SILV
 Meet Qualifying:  1:02.00 - 1:08.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Cohen, Sasha              14 Manhattan Makos-MR   1:02.44    1:02.15 SILV   
                  30.07     1:02.15 (32.08)                                        
  2 Goncharuk, Samuel G       14 TRI-MR               1:03.03    1:02.29 SILV   
                  29.69     1:02.29 (32.60)                                        
  3 Akdas, Yasin J            14 Twisters-MR          1:03.87    1:02.71 SILV   
                  31.01     1:02.71 (31.70)                                        
  4 Hardart, Max              14 Badger-MR            1:07.38    1:03.08 SILV   
                  30.56     1:03.08 (32.52)                                        
  5 Zhang, David D            14 Express Swimming-MR  1:04.14    1:03.13 SILV   
                  30.65     1:03.13 (32.48)                                        
  6 Guirre, Lorenz            13 TRI-MR               1:03.43    1:03.37 SILV   
                  30.43     1:03.37 (32.94)                                        
  7 Bekerman, Liam B          13 Express Swimming-MR  1:02.94    1:03.52 SILV   
                  30.54     1:03.52 (32.98)                                        
  8 Jeong, Eugene             14 QNS-MR               1:03.51    1:03.56 SILV   
                  31.09     1:03.56 (32.47)                                        
  9 Fleurimont, Justin I      13 TRI$-MR              1:05.99    1:03.61 SILV   
                  30.93     1:03.61 (32.68)                                        
 10 Deguzman, Anthony A       13 Hes-Mr-MR            1:05.76    1:03.82 SILV   
                  30.24     1:03.82 (33.58)                                        
 11 Riviello, Joseph C        14 SWAG-MR              1:05.07    1:03.90 SILV   
                  30.93     1:03.90 (32.97)                                        
 12 Reilly, Christopher M     13 Express Swimming-MR  1:04.67    1:04.14 SILV   
                  31.81     1:04.14 (32.33)                                        
 13 Mui, Miki                 14 Manhattan Makos-MR   1:06.31    1:04.21 SILV   
                  31.71     1:04.21 (32.50)                                        
 14 Espinal, Joseph E         14 FLY-MR               1:04.82    1:04.40 SILV   
                  30.77     1:04.40 (33.63)                                        
 15 Wozniak, Robert G         14 Aquaflames-MR        1:04.96    1:04.80 SILV   
                  30.61     1:04.80 (34.19)                                        
 16 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR  1:07.79    1:05.38 SILV   
                  31.47     1:05.38 (33.91)                                        
 17 Coronado, J.C. O          13 CIY-MR               1:07.42    1:05.51 SILV   
                  31.77     1:05.51 (33.74)                                        
 18 Dilchand, Sanjiv          13 CAS-MR               1:06.56    1:05.97 SILV   
                  32.19     1:05.97 (33.78)                                        
 19 Deng, Jiachi              14 Twisters-MR          1:05.29    1:06.00 SILV   
                  32.41     1:06.00 (33.59)                                        
 20 Sherpa, Ethan D           14 Twisters-MR          1:04.57    1:06.38 SILV   
                  31.90     1:06.38 (34.48)                                        
 21 Tan, Winston              14 GATE-MR              1:05.51    1:06.39 SILV   
                  32.74     1:06.39 (33.65)                                        
 22 Chen, Darian              14 QNS-MR               1:05.28    1:06.57 SILV   
                  31.77     1:06.57 (34.80)                                        
 23 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  1:03.58    1:06.63 SILV   
                  31.87     1:06.63 (34.76)                                        
 24 Wong, Christopher         14 TRI$-MR              1:07.97    1:06.95 SILV   
                  32.25     1:06.95 (34.70)                                        
 25 Caumartin, Gabriel        14 Manhattan Makos-MR   1:06.17    1:07.04 SILV   
                  33.28     1:07.04 (33.76)                                        
 26 Halls, Sean C             14 NFS-MR               1:05.63    1:07.11 SILV   
                  32.29     1:07.11 (34.82)                                        
 27 Bouzarouata, Zacharia M   13 Twisters-MR          1:07.05    1:07.52 SILV   
                  32.92     1:07.52 (34.60)                                        
 28 Sherman, Benjamin A       13 Express Swimming-MR  1:08.12    1:07.58 SILV   
                  32.58     1:07.58 (35.00)                                        
 29 Garcia, Alberto           14 CAS-MR               1:07.65    1:07.64 SILV   
                  33.04     1:07.64 (34.60)                                        
 30 Jablonowski, Kristof      14 Manhattan Makos-MR   1:05.73    1:08.14 SILV   
                  33.16     1:08.14 (34.98)                                        
 31 Kaps, Piotr               13 MPNY-MR              1:06.96    1:08.21 SILV   
                  33.25     1:08.21 (34.96)                                        
Non-Award Division  
  1 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  1:02.38    1:00.64 JO     
                  29.31     1:00.64 (31.33)                                        
  2 Ma, Jared W               13 MPNY-MR              1:03.62    1:01.77 JO     
                  29.63     1:01.77 (32.14)                                        
  3 Pique, Ky-mani            14 Manhattan Makos-MR   1:07.58    1:09.81        
                  34.26     1:09.81 (35.55)                                        
  4 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  1:06.63    1:10.57        
                  32.86     1:10.57 (37.71)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:13.49  JO
              2:13.50  SMAX
              2:27.09  SILV
 Meet Qualifying:  2:13.50 - 2:27.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 DiMaggio, Joe R           14 MPNY-MR              2:14.79    2:13.93 SILV   
                  32.52     1:06.78 (34.26)     1:42.03 (35.25)     2:13.93 (31.90)
  2 Leung, Michael            13 QNS-MR               2:16.48    2:14.72 SILV   
                  32.91     1:07.34 (34.43)     1:42.37 (35.03)     2:14.72 (32.35)
  3 Jeong, Eugene             14 QNS-MR               2:14.40    2:14.86 SILV   
                  31.30     1:04.69 (33.39)     1:40.16 (35.47)     2:14.86 (34.70)
  4 Veru, Theodore P          14 Badger-MR            2:16.15    2:15.12 SILV   
                  32.00     1:06.27 (34.27)     1:41.64 (35.37)     2:15.12 (33.48)
  5 Ma, Jared W               13 MPNY-MR              2:19.04    2:15.80 SILV   
                  30.75     1:04.07 (33.32)     1:39.96 (35.89)     2:15.80 (35.84)
  6 Mui, Miki                 14 Manhattan Makos-MR   2:18.77    2:16.09 SILV   
                  32.07     1:06.33 (34.26)     1:41.79 (35.46)     2:16.09 (34.30)
  7 Xia, Alan                 14 QNS-MR               2:16.33    2:16.66 SILV   
                  32.80     1:07.46 (34.66)     1:42.71 (35.25)     2:16.66 (33.95)
  8 Guirre, Lorenz            13 TRI-MR               2:18.84    2:17.05 SILV   
                  32.17     1:06.53 (34.36)     1:42.44 (35.91)     2:17.05 (34.61)
  9 Cohen, Sasha              14 Manhattan Makos-MR   2:15.54    2:17.11 SILV   
                  31.73     1:06.28 (34.55)     1:42.06 (35.78)     2:17.11 (35.05)
 10 Dorsey-Reyes, Daijin      13 Manhattan Makos-MR   2:14.68    2:17.87 SILV   
                  32.34     1:07.02 (34.68)     1:42.36 (35.34)     2:17.87 (35.51)
 11 Riviello, Joseph C        14 SWAG-MR              2:20.34    2:17.91 SILV   
                  31.88     1:07.18 (35.30)     1:43.13 (35.95)     2:17.91 (34.78)
 12 Sherpa, Ethan D           14 Twisters-MR          2:16.38    2:18.64 SILV   
                  32.51     1:07.70 (35.19)     1:43.51 (35.81)     2:18.64 (35.13)
 13 Wong, Christopher         14 TRI$-MR              2:26.72    2:19.22 SILV   
                  32.17     1:06.81 (34.64)     1:42.91 (36.10)     2:19.22 (36.31)
 14 Reilly, Christopher M     13 Express Swimming-MR  2:16.76    2:20.42 SILV   
                  32.85     1:08.58 (35.73)     1:44.92 (36.34)     2:20.42 (35.50)
 15 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR  2:22.12    2:20.49 SILV   
                  33.02     1:08.77 (35.75)     1:45.26 (36.49)     2:20.49 (35.23)
 16 Garcia, Alberto           14 CAS-MR               2:24.07    2:22.14 SILV   
                  33.77     1:09.59 (35.82)     1:46.43 (36.84)     2:22.14 (35.71)
 17 Dilchand, Sanjiv          13 CAS-MR               2:23.25    2:22.47 SILV   
                  33.55     1:10.24 (36.69)     1:47.64 (37.40)     2:22.47 (34.83)
 18 Bouzarouata, Zacharia M   13 Twisters-MR          2:20.26    2:22.58 SILV   
                  33.52     1:09.42 (35.90)     1:46.31 (36.89)     2:22.58 (36.27)
 19 Tan, Winston              14 GATE-MR              2:22.94    2:22.75 SILV   
                  33.70     1:09.58 (35.88)     1:46.43 (36.85)     2:22.75 (36.32)
 20 Attardi, Richard M        14 Express Swimming-MR  2:23.50    2:22.86 SILV   
                  32.91     1:10.13 (37.22)     1:47.73 (37.60)     2:22.86 (35.13)
 21 Szymczak, Kevin M         14 Twisters-MR          2:17.58    2:23.13 SILV   
                  32.89     1:09.34 (36.45)     1:46.66 (37.32)     2:23.13 (36.47)
 22 Kaps, Piotr               13 MPNY-MR              2:24.38    2:23.37 SILV   
                  34.61                             1:48.11 ( )     2:23.37 (35.26)
 23 Shlafer, Wyatt R          14 Manhattan Makos-MR   2:25.18    2:24.01 SILV   
                  33.62     1:09.66 (36.04)   2:24.01 (1:14.35)                    
 24 Euyoque, Kevin D          13 WEST-MR              2:24.29    2:24.11 SILV   
                  34.13     1:10.92 (36.79)     1:47.96 (37.04)     2:24.11 (36.15)
 25 Mahedy, Michael           13 Manhattan Makos-MR   2:26.67    2:25.48 SILV   
                  34.57     1:11.57 (37.00)     1:48.97 (37.40)     2:25.48 (36.51)
 26 Donohoe, Samuel P         14 Manhattan Makos-MR   2:26.18    2:26.03 SILV   
                  33.66     1:11.32 (37.66)     1:50.05 (38.73)     2:26.03 (35.98)
 27 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  2:16.92    2:26.48 SILV   
                  33.29     1:11.00 (37.71)     1:49.46 (38.46)     2:26.48 (37.02)
Non-Award Division  
  1 Konviser, Eric L          13 TRI-MR               2:15.11    2:08.14 JO     
                  30.25     1:02.72 (32.47)     1:35.92 (33.20)     2:08.14 (32.22)
  2 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  2:14.84    2:10.15 JO     
                  30.84     1:02.97 (32.13)     1:36.13 (33.16)     2:10.15 (34.02)
  3 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  2:23.96    2:28.33        
                  34.24     1:12.82 (38.58)     1:52.21 (39.39)     2:28.33 (36.12)
  4 Pachkovskiy, Alan         13 TRI$-MR              2:26.96    2:28.34        
                  33.82     1:11.01 (37.19)     1:50.14 (39.13)     2:28.34 (38.20)
  5 Kwan, William             13 FREE-MR              2:26.83    2:28.73        
                  34.55     1:12.18 (37.63)     1:50.55 (38.37)     2:28.73 (38.18)
  6 Caumartin, Gabriel        14 Manhattan Makos-MR   2:23.84    2:28.84        
                  36.42     1:14.71 (38.29)     1:53.23 (38.52)     2:28.84 (35.61)
  7 Pique, Ky-mani            14 Manhattan Makos-MR   2:26.18    2:29.29        
                  34.70     1:12.56 (37.86)     1:51.28 (38.72)     2:29.29 (38.01)
 -- Vizhco, Dexter H          14 CAS-MR               2:24.42         DQ        
      Delay initiating turn
                  33.65     1:10.22 (36.57)     1:47.52 (37.30)          DQ (36.23)
 -- Chia, Derrick             14 QNS-MR               2:17.05         DQ        
      Declared false start
 -- Spencer, Dylan A          14 WEST-MR              2:23.61         DQ        
      Declared false start
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:09.49  JO
              1:09.50  SMAX
              1:16.69  SILV
 Meet Qualifying:  1:09.50 - 1:16.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Reilly, Christopher M     13 Express Swimming-MR  1:09.87    1:10.01 SILV   
                  33.27     1:10.01 (36.74)                                        
  2 Jablonowski, Kristof      14 Manhattan Makos-MR   1:12.60    1:10.37 SILV   
                  33.38     1:10.37 (36.99)                                        
  3 Chen, Darian              14 QNS-MR               1:10.21    1:10.90 SILV   
                  33.43     1:10.90 (37.47)                                        
  4 Halls, Sean C             14 NFS-MR               1:12.53    1:11.20 SILV   
                  33.40     1:11.20 (37.80)                                        
  5 Chang, Cato A             14 Manhattan Makos-MR   1:11.88    1:11.30 SILV   
                  33.02     1:11.30 (38.28)                                        
  6 Pena, Cesar d             13 RedTails-MR          1:11.12    1:11.63 SILV   
                  33.30     1:11.63 (38.33)                                        
  7 Kim, Jason S              14 TRI$-MR              1:10.79    1:12.89 SILV   
                  34.44     1:12.89 (38.45)                                        
  8 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  1:13.78    1:13.12 SILV   
                  34.73     1:13.12 (38.39)                                        
  9 Dilchand, Sanjiv          13 CAS-MR               1:13.43    1:13.83 SILV   
                  34.79     1:13.83 (39.04)                                        
 10 Gonzalez, Kevin           14 APEX-MR              1:15.64    1:15.17 SILV   
                  35.47     1:15.17 (39.70)                                        
 11 Vernhes, Sebastien        14 Manhattan Makos-MR   1:15.18    1:15.46 SILV   
                  36.08     1:15.46 (39.38)                                        
 12 Teufel, Carlo             14 Badger-MR            1:15.21    1:15.65 SILV   
                  35.44     1:15.65 (40.21)                                        
 13 Dagnogo, Mohamed          14 CAS-MR               1:14.97    1:15.72 SILV   
                  35.52     1:15.72 (40.20)                                        
 14 Kwan, William             13 FREE-MR              1:13.70    1:15.73 SILV   
                  37.40     1:15.73 (38.33)                                        
 15 Wong, Christopher         14 TRI$-MR              1:15.76    1:15.75 SILV   
                  35.86     1:15.75 (39.89)                                        
 16 Zhang, David D            14 Express Swimming-MR  1:11.69    1:15.98 SILV   
                  35.84     1:15.98 (40.14)                                        
 17 Bouzarouata, Zacharia M   13 Twisters-MR          1:16.37    1:16.06 SILV   
                  35.87     1:16.06 (40.19)                                        
 18 Avendano, Mauricio        14 CAS-MR               1:16.36    1:16.48 SILV   
                  36.23     1:16.48 (40.25)                                        
 19 Pique, Ky-mani            14 Manhattan Makos-MR   1:16.45    1:16.62 SILV   
                  35.80     1:16.62 (40.82)                                        
 20 Kapinos, Arthur           13 Express Swimming-MR  1:13.80    1:16.64 SILV   
                  36.29     1:16.64 (40.35)                                        
Non-Award Division  
  1 Hwang, Alex               14 GATE-MR              1:11.67    1:08.41 JO     
                  32.37     1:08.41 (36.04)                                        
  2 Chia, Derrick             14 QNS-MR               1:10.36    1:08.88 JO     
                  32.45     1:08.88 (36.43)                                        
  3 King, Shawnee             13 Parks Sailfish-MR    1:11.48    1:09.02 JO     
                  31.94     1:09.02 (37.08)                                        
  4 Sherpa, Ethan D           14 Twisters-MR          1:16.56    1:16.72        
                  36.38     1:16.72 (40.34)                                        
  5 Cherny, Eric              13 MPNY-MR              1:12.88    1:16.90        
                  35.56     1:16.90 (41.34)                                        
  6 Legendre, Malik E         14 NFS-MR               1:13.89    1:17.57        
                  37.29     1:17.57 (40.28)                                        
  7 Juang, Andrew             13 FLY-MR               1:16.49    1:17.97        
                  36.50     1:17.97 (41.47)                                        
  8 Attardi, Richard M        14 Express Swimming-MR  1:14.99    1:18.73        
                  36.20     1:18.73 (42.53)                                        
  9 Fischer, Kenny S          14 Express Swimming-MR  1:16.23    1:19.03        
                  37.20     1:19.03 (41.83)                                        
 10 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  1:16.17    1:20.40        
                  37.85     1:20.40 (42.55)                                        
 11 Linn, George              13 FLY-MR               1:15.89    1:20.63        
                  38.16     1:20.63 (42.47)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:30.99  JO
              2:31.00  SMAX
              2:47.89  SILV
 Meet Qualifying:  2:31.00 - 2:47.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Jablonowski, Kristof      14 Manhattan Makos-MR   2:35.52    2:32.08 SILV   
                  33.72     1:12.42 (38.70)     1:52.20 (39.78)     2:32.08 (39.88)
  2 Chang, Cato A             14 Manhattan Makos-MR   2:37.81    2:32.71 SILV   
                  34.04     1:13.26 (39.22)     1:53.09 (39.83)     2:32.71 (39.62)
  3 DiMaggio, Joe R           14 MPNY-MR              2:34.58    2:33.09 SILV   
                  34.26     1:12.85 (38.59)     1:53.56 (40.71)     2:33.09 (39.53)
  4 Donohoe, Samuel P         14 Manhattan Makos-MR   2:39.01    2:34.39 SILV   
                  33.21     1:12.87 (39.66)     1:54.29 (41.42)     2:34.39 (40.10)
  5 Tang, Erik                14 Express Swimming-MR  2:34.04    2:34.40 SILV   
                  33.49     1:12.43 (38.94)     1:53.37 (40.94)     2:34.40 (41.03)
  6 Reilly, Christopher M     13 Express Swimming-MR  2:35.67    2:35.77 SILV   
                  34.77     1:13.82 (39.05)     1:54.68 (40.86)     2:35.77 (41.09)
  7 Kim, Joshua               13 TRI$-MR              2:35.45    2:35.93 SILV   
                  35.06     1:14.38 (39.32)     1:55.64 (41.26)     2:35.93 (40.29)
  8 Pena, Cesar d             13 RedTails-MR          2:34.76    2:37.62 SILV   
                  34.42     1:13.51 (39.09)     1:54.88 (41.37)     2:37.62 (42.74)
  9 Kwan, William             13 FREE-MR              2:36.28    2:38.25 SILV   
                  35.99     1:15.73 (39.74)     1:57.44 (41.71)     2:38.25 (40.81)
 10 Halls, Sean C             14 NFS-MR               2:39.74    2:40.94 SILV   
                  35.00     1:15.84 (40.84)     1:57.93 (42.09)     2:40.94 (43.01)
 11 Bouzarouata, Zacharia M   13 Twisters-MR          2:42.53    2:41.59 SILV   
                  36.25     1:18.12 (41.87)     2:00.05 (41.93)     2:41.59 (41.54)
 12 Franklyn, Narmeri S       14 SWAG-MR              2:40.57    2:42.26 SILV   
                  35.09     1:16.54 (41.45)     1:59.69 (43.15)     2:42.26 (42.57)
 13 Kim, Jason S              14 TRI$-MR              2:38.63    2:43.39 SILV   
                  36.10     1:16.90 (40.80)     1:59.36 (42.46)     2:43.39 (44.03)
 14 Cohen, Sasha              14 Manhattan Makos-MR   2:44.08    2:43.77 SILV   
                  36.66     1:19.34 (42.68)     2:01.03 (41.69)     2:43.77 (42.74)
 15 Legendre, Malik E         14 NFS-MR               2:44.42    2:44.35 SILV   
                  36.98     1:19.51 (42.53)     2:02.94 (43.43)     2:44.35 (41.41)
 16 Avendano, Mauricio        14 CAS-MR               2:46.39    2:45.24 SILV   
                  36.83     1:18.66 (41.83)     2:02.01 (43.35)     2:45.24 (43.23)
 17 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  2:43.01    2:45.86 SILV   
                  38.18     1:20.07 (41.89)     2:03.89 (43.82)     2:45.86 (41.97)
 18 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  2:42.95    2:46.94 SILV   
                  37.02     1:19.65 (42.63)     2:04.02 (44.37)     2:46.94 (42.92)
 19 Pique, Ky-mani            14 Manhattan Makos-MR   2:46.95    2:47.23 SILV   
                  36.72     1:19.16 (42.44)     2:02.98 (43.82)     2:47.23 (44.25)
Non-Award Division  
  1 Chia, Derrick             14 QNS-MR               2:33.83    2:27.70 JO     
                  33.15     1:10.58 (37.43)     1:49.31 (38.73)     2:27.70 (38.39)
  2 Hwang, Alex               14 GATE-MR              2:42.81    2:28.44 JO     
                  33.05     1:10.77 (37.72)     1:49.47 (38.70)     2:28.44 (38.97)
  3 Euyoque, Kevin D          13 WEST-MR              2:44.13    2:47.97        
                  37.57     1:20.62 (43.05)     2:04.73 (44.11)     2:47.97 (43.24)
  4 Gonzalez, Kevin           14 APEX-MR              2:47.18    2:48.04        
                  37.25     1:20.39 (43.14)     2:04.95 (44.56)     2:48.04 (43.09)
  5 Caumartin, Gabriel        14 Manhattan Makos-MR   2:43.47    2:49.24        
                  40.38     1:23.51 (43.13)     2:06.71 (43.20)     2:49.24 (42.53)
  6 Fischer, Kenny S          14 Express Swimming-MR  2:46.93    2:52.28        
                  38.00     1:22.08 (44.08)     2:07.24 (45.16)     2:52.28 (45.04)
 -- Glinchenko, Mike          13 FREE-MR              2:40.63         DQ        
      Declared false start
 -- Dilchand, Sanjiv          13 CAS-MR               2:46.10         DQ        
      Non-simultaneous touch
                  35.45     1:17.02 (41.57)     1:58.06 (41.04)          DQ (40.92)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:00.49  JO
              1:00.50  SMAX
              1:07.09  SILV
 Meet Qualifying:  1:00.50 - 1:07.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Vernhes, Sebastien        14 Manhattan Makos-MR   1:01.61    1:00.90 SILV   
                  28.93     1:00.90 (31.97)                                        
  2 Rikic, Aidan              13 TRI-MR               1:01.12    1:01.06 SILV   
                  28.51     1:01.06 (32.55)                                        
  3 Kapinos, Arthur           13 Express Swimming-MR  1:00.51    1:01.20 SILV   
                  28.26     1:01.20 (32.94)                                        
  4 Ma, Jared W               13 MPNY-MR              1:05.55    1:01.74 SILV   
                  29.32     1:01.74 (32.42)                                        
  5 Attardi, Richard M        14 Express Swimming-MR  1:01.97    1:01.93 SILV   
                  28.30     1:01.93 (33.63)                                        
  6 Dorsey-Reyes, Daijin      13 Manhattan Makos-MR   1:03.87    1:02.70 SILV   
                  29.59     1:02.70 (33.11)                                        
  7 Sherpa, Nathan D          14 Twisters-MR          1:00.95    1:02.75 SILV   
                  29.45     1:02.75 (33.30)                                        
  8 Garcia, Alberto           14 CAS-MR               1:02.91    1:02.91 SILV   
                  29.04     1:02.91 (33.87)                                        
  9 Chang, Cato A             14 Manhattan Makos-MR   1:04.94    1:03.10 SILV   
                  29.27     1:03.10 (33.83)                                        
 10 Ustymenko, Vlad           14 BKR-MR               1:03.92    1:03.19 SILV   
                  28.81     1:03.19 (34.38)                                        
 11 Jeong, Eugene             14 QNS-MR               1:03.14    1:03.71 SILV   
                  30.31     1:03.71 (33.40)                                        
 12 Szymczak, Kevin M         14 Twisters-MR          1:01.35    1:04.07 SILV   
                  30.65     1:04.07 (33.42)                                        
 13 Avendano, Mauricio        14 CAS-MR               1:01.51    1:04.40 SILV   
                  29.09     1:04.40 (35.31)                                        
 13 Leung, Michael            13 QNS-MR               1:06.42    1:04.40 SILV   
                  29.84     1:04.40 (34.56)                                        
 15 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  1:02.80    1:04.41 SILV   
                  29.41     1:04.41 (35.00)                                        
 16 Franklyn, Narmeri S       14 SWAG-MR              1:02.79    1:05.34 SILV   
                  30.54     1:05.34 (34.80)                                        
 17 Caumartin, Gabriel        14 Manhattan Makos-MR   1:05.49    1:05.35 SILV   
                  30.83     1:05.35 (34.52)                                        
 18 Guirre, Lorenz            13 TRI-MR               1:05.78    1:05.38 SILV   
                  30.31     1:05.38 (35.07)                                        
 19 Chen, Darian              14 QNS-MR               1:06.76    1:05.81 SILV   
                  30.66     1:05.81 (35.15)                                        
 20 Spring, Eli N             14 BKR-MR               1:05.88    1:06.48 SILV   
                  29.14     1:06.48 (37.34)                                        
 21 Fleurimont, Justin I      13 TRI$-MR              1:05.65    1:06.55 SILV   
                  30.11     1:06.55 (36.44)                                        
 22 Juricic, Daniel           14 RI Marlins-MR        1:05.34    1:06.67 SILV   
                  31.26     1:06.67 (35.41)                                        
Non-Award Division  
  1 Coronel, Freddy           14 RI Marlins-MR        1:00.66      57.60 JO     
                  26.97       57.60 (30.63)                                        
  2 Konviser, Eric L          13 TRI-MR               1:00.84      58.65 JO     
                  27.73       58.65 (30.92)                                        
  3 Karachev, Aleksandr       14 MPNY-MR              1:02.16      58.85 JO     
                  26.98       58.85 (31.87)                                        
  4 Hwang, Alex               14 GATE-MR              1:01.55      59.57 JO     
                  27.61       59.57 (31.96)                                        
  5 Zahariev, Kevin K         14 Twisters-MR          1:00.64    1:00.02 JO     
                  27.37     1:00.02 (32.65)                                        
  6 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  1:00.62    1:00.07 JO     
                  28.29     1:00.07 (31.78)                                        
  7 Spencer, Dylan A          14 WEST-MR              1:01.51    1:00.17 JO     
                  28.53     1:00.17 (31.64)                                        
  8 Hyacinthe, Justin         13 TRI-MR               1:03.10    1:00.47 JO     
                  28.51     1:00.47 (31.96)                                        
  9 Tan, Winston              14 GATE-MR              1:06.77    1:07.49        
                  31.02     1:07.49 (36.47)                                        
 10 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  1:07.07    1:08.80        
                  31.90     1:08.80 (36.90)                                        
 11 Glinchenko, Mike          13 FREE-MR              1:05.84    1:11.38        
                  33.58     1:11.38 (37.80)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:17.99  JO
              2:18.00  SMAX
              2:29.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:18.00 - 2:29.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  2:20.35    2:18.93 SILV   
                  30.47     1:05.44 (34.97)     1:42.88 (37.44)     2:18.93 (36.05)
  2 Rikic, Aidan              13 TRI-MR               2:19.27    2:20.53 SILV   
                  29.40     1:04.89 (35.49)     1:43.09 (38.20)     2:20.53 (37.44)
  3 Kapinos, Arthur           13 Express Swimming-MR  2:21.89    2:20.56 SILV   
                  28.76     1:02.50 (33.74)     1:39.24 (36.74)     2:20.56 (41.32)
  4 Karachev, Aleksandr       14 MPNY-MR              2:18.73    2:24.24 SILV   
                  29.53     1:05.71 (36.18)     1:44.06 (38.35)     2:24.24 (40.18)
Non-Award Division  
  1 Coronel, Freddy           14 RI Marlins-MR        2:18.57    2:10.95 JO     
                  29.15     1:02.26 (33.11)     1:36.79 (34.53)     2:10.95 (34.16)
  2 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  2:19.82    2:14.32 JO     
                  29.44     1:03.37 (33.93)     1:37.92 (34.55)     2:14.32 (36.40)
  3 Hyacinthe, Justin         13 TRI-MR               2:25.57    2:14.57 JO     
                  29.93     1:03.66 (33.73)     1:38.90 (35.24)     2:14.57 (35.67)
  4 Cherny, Eric              13 MPNY-MR              2:27.10    2:36.42        
                  31.40     1:10.91 (39.51)     1:54.00 (43.09)     2:36.42 (42.42)
 -- Bekerman, Liam B          13 Express Swimming-MR  2:27.45         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:12.99  JO
              2:13.00  SMAX
              2:31.09  SILV
 Meet Qualifying:  2:13.00 - 2:31.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kapinos, Arthur           13 Express Swimming-MR  2:13.99    2:13.32 SILV   
                  28.16     1:01.72 (33.56)     1:43.72 (42.00)     2:13.32 (29.60)
  2 Pintchouk, Max            13 TRI-MR               2:18.70    2:14.15 SILV   
                  29.53     1:03.50 (33.97)     1:42.17 (38.67)     2:14.15 (31.98)
  3 Cusumano, Charlie         14 TRI-MR               2:22.89    2:14.19 SILV   
                  27.80     1:02.43 (34.63)     1:43.36 (40.93)     2:14.19 (30.83)
  4 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  2:15.19    2:14.66 SILV   
                  29.47     1:03.12 (33.65)     1:43.99 (40.87)     2:14.66 (30.67)
  5 Mui, Miki                 14 Manhattan Makos-MR   2:19.45    2:15.35 SILV   
                  29.65     1:05.21 (35.56)     1:41.92 (36.71)     2:15.35 (33.43)
  6 Zammit, Michael C         13 Express Swimming-MR  2:15.43    2:15.37 SILV   
                  28.74     1:05.06 (36.32)     1:43.96 (38.90)     2:15.37 (31.41)
  7 Rikic, Aidan              13 TRI-MR               2:17.75    2:15.40 SILV   
                  28.97     1:02.63 (33.66)     1:44.87 (42.24)     2:15.40 (30.53)
  8 Coronel, Freddy           14 RI Marlins-MR        2:21.42    2:15.63 SILV   
                  27.81     1:03.28 (35.47)     1:44.39 (41.11)     2:15.63 (31.24)
  9 DiMaggio, Joe R           14 MPNY-MR              2:14.19    2:15.90 SILV   
                  28.54     1:04.46 (35.92)     1:46.27 (41.81)     2:15.90 (29.63)
 10 Vizhco, Dexter H          14 CAS-MR               2:16.29    2:15.99 SILV   
                  28.92     1:04.62 (35.70)     1:44.79 (40.17)     2:15.99 (31.20)
 11 Ma, Jared W               13 MPNY-MR              2:17.67    2:16.01 SILV   
                  31.07     1:07.22 (36.15)     1:47.53 (40.31)     2:16.01 (28.48)
 12 Donohoe, Samuel P         14 Manhattan Makos-MR   2:16.11    2:17.22 SILV   
                  30.68     1:06.75 (36.07)     1:45.64 (38.89)     2:17.22 (31.58)
 13 Guzman-Reyes, Edgar       14 CAS-MR               2:18.03    2:17.34 SILV   
                  28.77     1:05.26 (36.49)     1:44.99 (39.73)     2:17.34 (32.35)
 14 Dorsey-Reyes, Daijin      13 Manhattan Makos-MR   2:14.83    2:17.92 SILV   
                  30.30     1:06.18 (35.88)     1:48.11 (41.93)     2:17.92 (29.81)
 15 Xia, Alan                 14 QNS-MR               2:17.65    2:18.35 SILV   
                  32.15     1:07.69 (35.54)     1:45.90 (38.21)     2:18.35 (32.45)
 16 Dilchand, Sanjiv          13 CAS-MR               2:21.51    2:18.86 SILV   
                  30.28     1:06.13 (35.85)     1:47.06 (40.93)     2:18.86 (31.80)
 17 Jablonowski, Kristof      14 Manhattan Makos-MR   2:22.35    2:19.40 SILV   
                  30.71     1:07.08 (36.37)     1:46.94 (39.86)     2:19.40 (32.46)
 18 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  2:15.19    2:19.56 SILV   
                  32.12     1:08.79 (36.67)     1:46.87 (38.08)     2:19.56 (32.69)
 19 Akdas, Yasin J            14 Twisters-MR          2:25.19    2:19.86 SILV   
                  29.21     1:05.41 (36.20)     1:49.76 (44.35)     2:19.86 (30.10)
 20 Garcia, Alberto           14 CAS-MR               2:21.27    2:20.48 SILV   
                  29.38     1:05.92 (36.54)     1:49.29 (43.37)     2:20.48 (31.19)
 21 Kim, Joshua               13 TRI$-MR              2:25.82    2:21.42 SILV   
                  30.82     1:08.93 (38.11)     1:48.84 (39.91)     2:21.42 (32.58)
 22 Sherpa, Ethan D           14 Twisters-MR          2:17.30    2:21.85 SILV   
                  30.11     1:05.08 (34.97)     1:49.25 (44.17)     2:21.85 (32.60)
 23 Attardi, Richard M        14 Express Swimming-MR  2:22.34    2:21.88 SILV   
                  28.93     1:06.14 (37.21)     1:49.77 (43.63)     2:21.88 (32.11)
 24 Ustymenko, Vlad           14 BKR-MR               2:27.85    2:22.24 SILV   
                  29.48     1:06.50 (37.02)     1:50.38 (43.88)     2:22.24 (31.86)
 24 Kaps, Piotr               13 MPNY-MR              2:23.09    2:22.24 SILV   
                  30.72     1:08.21 (37.49)     1:51.09 (42.88)     2:22.24 (31.15)
 26 Chen, Darian              14 QNS-MR               2:18.43    2:22.42 SILV   
                  31.37     1:06.63 (35.26)     1:48.59 (41.96)     2:22.42 (33.83)
 27 Wong, Christopher         14 TRI$-MR              2:27.37    2:22.78 SILV   
                  31.18     1:07.67 (36.49)     1:50.53 (42.86)     2:22.78 (32.25)
 28 Poggioli, David C         14 TRI$-MR              2:21.64    2:22.99 SILV   
                  30.10     1:06.33 (36.23)     1:50.91 (44.58)     2:22.99 (32.08)
 29 Halls, Sean C             14 NFS-MR               2:18.49    2:23.09 SILV   
                  28.50     1:05.46 (36.96)     1:49.58 (44.12)     2:23.09 (33.51)
 30 Euyoque, Kevin D          13 WEST-MR              2:23.86    2:23.47 SILV   
                  31.52     1:08.03 (36.51)     1:50.96 (42.93)     2:23.47 (32.51)
 31 Cohen, Sasha              14 Manhattan Makos-MR   2:24.74    2:23.53 SILV   
                  32.97     1:06.64 (33.67)     1:51.01 (44.37)     2:23.53 (32.52)
 32 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  2:21.65    2:24.30 SILV   
                  30.28     1:07.86 (37.58)     1:51.15 (43.29)     2:24.30 (33.15)
 33 Bouzarouata, Zacharia M   13 Twisters-MR          2:23.82    2:24.33 SILV   
                  31.90     1:09.46 (37.56)     1:51.88 (42.42)     2:24.33 (32.45)
 34 Caumartin, Gabriel        14 Manhattan Makos-MR   2:27.00    2:24.44 SILV   
                  31.36     1:08.98 (37.62)     1:52.31 (43.33)     2:24.44 (32.13)
 35 Pique, Ky-mani            14 Manhattan Makos-MR   2:26.59    2:24.60 SILV   
                  31.51     1:08.34 (36.83)     1:53.07 (44.73)     2:24.60 (31.53)
 36 Avendano, Mauricio        14 CAS-MR               2:23.94    2:24.61 SILV   
                  29.18     1:06.72 (37.54)     1:50.25 (43.53)     2:24.61 (34.36)
 37 Tang, Erik                14 Express Swimming-MR  2:21.08    2:25.56 SILV   
                  31.96     1:09.97 (38.01)     1:50.15 (40.18)     2:25.56 (35.41)
 38 Spring, Eli N             14 BKR-MR               2:30.63    2:25.76 SILV   
                  30.16     1:07.71 (37.55)     1:54.31 (46.60)     2:25.76 (31.45)
 39 Tan, Winston              14 GATE-MR              2:23.32    2:25.84 SILV   
                  32.01     1:08.36 (36.35)     1:53.21 (44.85)     2:25.84 (32.63)
 40 Kwan, William             13 FREE-MR              2:18.78    2:25.90 SILV   
                  34.60     1:12.74 (38.14)     1:53.68 (40.94)     2:25.90 (32.22)
 41 Fleurimont, Justin I      13 TRI$-MR              2:26.08    2:26.03 SILV   
                  29.88     1:05.83 (35.95)     1:50.26 (44.43)     2:26.03 (35.77)
 42 Hammam, Omar              14 Shy-Mr-MR            2:29.71    2:27.55 SILV   
                  32.07     1:07.61 (35.54)     1:54.99 (47.38)     2:27.55 (32.56)
 43 King, Shawnee             13 Parks Sailfish-MR    2:30.90    2:27.64 SILV   
                  32.63     1:11.87 (39.24)     1:51.91 (40.04)     2:27.64 (35.73)
 44 Juricic, Daniel           14 RI Marlins-MR        2:26.63    2:28.86 SILV   
                  31.16     1:09.46 (38.30)     1:55.24 (45.78)     2:28.86 (33.62)
 45 Gonzalez, Kevin           14 APEX-MR              2:29.61    2:29.49 SILV   
                  34.13     1:13.20 (39.07)     1:56.75 (43.55)     2:29.49 (32.74)
 46 Musheyev, Iliya           14 QNS-MR               2:29.55    2:30.78 SILV   
                  33.83     1:11.36 (37.53)     1:57.21 (45.85)     2:30.78 (33.57)
Non-Award Division  
  1 Santry, Emmet P           14 WEST-MR              2:14.06    2:09.96 JO     
                  28.72     1:01.32 (32.60)     1:40.93 (39.61)     2:09.96 (29.03)
  2 Hyacinthe, Justin         13 TRI-MR               2:16.25    2:10.44 JO     
                  28.18     1:02.54 (34.36)     1:38.89 (36.35)     2:10.44 (31.55)
  3 Chang, Cato A             14 Manhattan Makos-MR   2:14.10    2:12.67 JO     
                  29.79     1:02.59 (32.80)     1:42.99 (40.40)     2:12.67 (29.68)
  4 Chia, Derrick             14 QNS-MR               2:14.90    2:12.88 JO     
                  28.24     1:03.17 (34.93)     1:42.48 (39.31)     2:12.88 (30.40)
  5 Fischer, Kenny S          14 Express Swimming-MR  2:29.92    2:32.13        
                  33.30     1:13.71 (40.41)     1:58.24 (44.53)     2:32.13 (33.89)
 -- Glinchenko, Mike          13 FREE-MR              2:29.42         DQ        
      Declared false start - Misc
 -- Bischof, Robert F         14 Badger-MR            2:14.32         DQ        
      Declared false start - Misc
 -- Spencer, Dylan A          14 WEST-MR              2:15.09         DQ        
      Declared false start - Misc
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:42.99  JO
              4:43.00  SMAX
              5:09.79  SILV
 Meet Qualifying:  4:43.00 - 5:09.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Rikic, Aidan              13 TRI-MR               4:44.71    4:44.47 SILV   
                  30.43     1:06.76 (36.33)     1:42.07 (35.31)     2:16.57 (34.50)
        2:59.28 (42.71)     3:41.71 (42.43)     4:13.70 (31.99)     4:44.47 (30.77)
  2 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  4:45.24    4:44.73 SILV   
                  30.15     1:04.15 (34.00)     1:41.11 (36.96)     2:16.10 (34.99)
        2:58.82 (42.72)     3:41.38 (42.56)     4:13.95 (32.57)     4:44.73 (30.78)
  3 Vizhco, Dexter H          14 CAS-MR               4:50.08    4:47.59 SILV   
                  30.04     1:04.91 (34.87)     1:43.35 (38.44)     2:21.56 (38.21)
        3:03.04 (41.48)     3:43.93 (40.89)     4:16.29 (32.36)     4:47.59 (31.30)
  4 Guzman-Reyes, Edgar       14 CAS-MR               4:59.62    4:48.90 SILV   
                  29.52     1:03.80 (34.28)     1:41.97 (38.17)     2:20.87 (38.90)
        3:01.75 (40.88)     3:43.42 (41.67)     4:17.08 (33.66)     4:48.90 (31.82)
  5 Euyoque, Kevin D          13 WEST-MR              4:59.80    5:02.04 SILV   
                  31.87     1:11.83 (39.96)     1:49.54 (37.71)     2:26.81 (37.27)
        3:10.21 (43.40)     3:54.74 (44.53)     4:29.05 (34.31)     5:02.04 (32.99)
  6 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  4:43.27    5:02.52 SILV   
                  32.07     1:12.05 (39.98)     1:50.77 (38.72)     2:29.89 (39.12)
        3:09.48 (39.59)     3:51.00 (41.52)     4:26.50 (35.50)     5:02.52 (36.02)
Non-Award Division  
  1 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  4:44.95    4:41.44 JO     
                  28.61     1:01.82 (33.21)     1:36.66 (34.84)     2:12.75 (36.09)
        2:53.67 (40.92)     3:37.80 (44.13)     4:09.89 (32.09)     4:41.44 (31.55)
  2 Lee, Penn                 14 Manhattan Makos-MR   4:58.60    4:42.26 JO     
                  27.05     1:00.15 (33.10)     1:36.09 (35.94)     2:12.09 (36.00)
        2:54.58 (42.49)     3:38.48 (43.90)     4:10.44 (31.96)     4:42.26 (31.82)
  3 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  5:07.54    5:12.85        
                  33.46     1:14.62 (41.16)     1:56.82 (42.20)     2:35.91 (39.09)
        3:19.65 (43.74)     4:05.65 (46.00)     4:39.76 (34.11)     5:12.85 (33.09)
 -- Kwan, William             13 FREE-MR              5:01.15         DQ        
      Declared false start - Misc
 -- Kapinos, Arthur           13 Express Swimming-MR  4:44.29         DQ        
      Declared false start - Misc
 
Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.79  AGTC
                23.80  SMAX
                25.19  SILV
 Meet Qualifying:  25.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Barr, Evan E              15 Badger-MR              24.04      23.82 SILV   
  2 Simon, Ernesto G          17 Twisters-MR            24.71      24.02 SILV   
  3 Gavrilov, Samuel          16 MPNY-MR                24.22      24.03 SILV   
  4 Garcia, Chris             16 Badger-MR              23.94      24.17 SILV   
  5 Li, Max J                 15 WEST-MR                24.13      24.21 SILV   
  6 Chan, Matthew             15 QNS-MR                 24.24      24.23 SILV   
  7 Gusita, Nicholas          15 RI Marlins-MR          24.39      24.26 SILV   
  8 Passante, Michael V       15 FREE-MR                24.14      24.28 SILV   
  9 Tran, Derek C             17 FLY-MR                 23.90      24.30 SILV   
 10 Zhu, Harry                15 FLY-MR                 24.50      24.32 SILV   
 11 Yam, Cody J               16 Express Swimming-MR    23.91      24.35 SILV   
 12 Lee, Brendan T            15 Badger-MR              24.63      24.38 SILV   
 13 Fan, Max                  16 Manhattan Makos-MR     24.61      24.44 SILV   
 14 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR                 23.98      24.54 SILV   
 15 Vazquez, Christian        17 KB Makos-MR            24.66      24.56 SILV   
 16 Duval, Jesse L            16 FREE-MR                25.10      24.72 SILV   
 17 Prokic, Matija            17 RI Marlins-MR          24.03      24.81 SILV   
 18 Ambrosio, Jordan          16 RedTails-MR            24.30      24.83 SILV   
 18 Gutierrez, Oman M         17 KB Makos-MR            24.86      24.83 SILV   
 20 Vicioso, Emilio V         16 Flying Dolphins-MR     25.04      24.87 SILV   
 21 Moeslinger, Erich V       17 QNS-MR                 24.40      24.92 SILV   
 22 Wong, Kevin               16 HS-MR                  25.11      24.93 SILV   
 23 Wan, Osmond T             15 QNS-MR                 24.82      24.94 SILV   
 24 Yang, Vincent M           17 FLY-MR                 24.27      25.03 SILV   
 25 Greenidge, Owen           16 KB Makos-MR            24.88      25.15 SILV   
 26 Ebied, Yousef             16 Twisters-MR            25.05      25.17 SILV   
Non-Award Division  
  1 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR    24.96      25.23        
  2 Melendez- Munoz, Edyam    16 RedTails-MR            25.15      25.40        
  3 Kvasnitskiy, Nikita       15 FREE-MR                24.21      26.52        
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                51.99  AGTC
                52.00  SMAX
                54.49  SILV
 Meet Qualifying:  54.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Ng, Dylan                 16 Manhattan Makos-MR     54.18      52.24 SILV   
                  24.99       52.24 (27.25)                                        
  2 Garcia, Chris             16 Badger-MR              52.62      52.37 SILV   
                  25.04       52.37 (27.33)                                        
  3 Gavrilov, Samuel          16 MPNY-MR                52.43      52.61 SILV   
                  24.88       52.61 (27.73)                                        
  4 Duval, Jesse L            16 FREE-MR                52.49      52.66 SILV   
                  25.22       52.66 (27.44)                                        
  5 Simon, Ernesto G          17 Twisters-MR            52.81      52.83 SILV   
                  24.84       52.83 (27.99)                                        
  6 Chan, Matthew             15 QNS-MR                 53.79      52.96 SILV   
                  25.43       52.96 (27.53)                                        
  7 Wan, Osmond T             15 QNS-MR                 54.36      53.00 SILV   
                  25.31       53.00 (27.69)                                        
  8 Ambrosio, Jordan          16 RedTails-MR            53.56      53.05 SILV   
                  25.44       53.05 (27.61)                                        
  9 Lei, Christopher W        16 Express Swimming-MR    52.85      53.11 SILV   
                  25.69       53.11 (27.42)                                        
 10 Fan, Max                  16 Manhattan Makos-MR     52.90      53.38 SILV   
                  25.43       53.38 (27.95)                                        
 11 Ebied, Omar               15 Twisters-MR            54.30      53.53 SILV   
                  25.74       53.53 (27.79)                                        
 12 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR                 53.30      53.75 SILV   
                  25.25       53.75 (28.50)                                        
 13 Yavorsky, Gerald          16 MPNY-MR                54.12      54.00 SILV   
                  25.65       54.00 (28.35)                                        
 14 Hawater, Youssef          15 NCAC-MR                53.80      54.01 SILV   
                  24.96       54.01 (29.05)                                        
 15 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR    53.31      54.05 SILV   
                  25.82       54.05 (28.23)                                        
 16 Dephillips, AJ            15 UN-MR                  53.55      54.22 SILV   
                  26.22       54.22 (28.00)                                        
 17 Moeslinger, Erich V       17 QNS-MR                 53.85      54.49 SILV   
                  25.93       54.49 (28.56)                                        
Non-Award Division  
  1 Collins, Conor J          17 FREE-MR                52.71      50.90 AGTC   
                  24.37       50.90 (26.53)                                        
  2 Lee, Brendan T            15 Badger-MR              53.13      51.65 AGTC   
                  24.56       51.65 (27.09)                                        
  3 Passante, Michael V       15 FREE-MR                52.17      51.70 AGTC   
                  25.12       51.70 (26.58)                                        
  4 Lien, Geoffrey            15 WEST-MR                52.37      51.76 AGTC   
                  25.08       51.76 (26.68)                                        
  5 Chapski, Kole             15 Manhattan Makos-MR     54.31      54.91        
                  26.00       54.91 (28.91)                                        
  6 Yam, Cody J               16 Express Swimming-MR    53.98      55.04        
                  25.85       55.04 (29.19)                                        
  7 Chea, Parker              17 Parks Sailfish-MR      53.69      55.43        
                  26.59       55.43 (28.84)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:53.99  AGTC
              1:54.00  SMAX
              1:57.99  SILV
 Meet Qualifying:  1:57.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Collins, Conor J          17 FREE-MR              1:56.99    1:55.39 SILV   
                  26.10       54.94 (28.84)     1:25.16 (30.22)     1:55.39 (30.23)
  2 Kang, Matthew             16 Express Swimming-MR  1:54.12    1:55.82 SILV   
                  27.54       57.58 (30.04)     1:27.53 (29.95)     1:55.82 (28.29)
  3 Corcino, Dalwin F         16 RedTails-MR          1:55.99    1:56.32 SILV   
                  26.44       55.26 (28.82)     1:25.81 (30.55)     1:56.32 (30.51)
  4 Chan, Matthew             15 QNS-MR               1:57.98    1:56.45 SILV   
                  26.41       55.29 (28.88)     1:25.18 (29.89)     1:56.45 (31.27)
  5 Ebied, Omar               15 Twisters-MR          1:56.61    1:56.82 SILV   
                  27.16       56.91 (29.75)     1:26.85 (29.94)     1:56.82 (29.97)
  5 Chapski, Kole             15 Manhattan Makos-MR   1:55.10    1:56.82 SILV   
                  26.50       55.85 (29.35)     1:26.35 (30.50)     1:56.82 (30.47)
  7 Caminiti, Charlie D       16 CIY-MR               1:56.07    1:57.68 SILV   
                  26.29       55.40 (29.11)     1:26.54 (31.14)     1:57.68 (31.14)
Non-Award Division  
  1 Lee, Brendan T            15 Badger-MR            1:56.42    1:51.68 AGTC   
                  25.69       53.69 (28.00)     1:22.40 (28.71)     1:51.68 (29.28)
  2 Sanchez, Roger            15 APEX-MR              1:56.00    1:53.22 AGTC   
                  25.48       53.43 (27.95)     1:22.67 (29.24)     1:53.22 (30.55)
  3 Garcia, Chris             16 Badger-MR            1:54.91    1:53.74 AGTC   
                  25.62       54.44 (28.82)     1:24.42 (29.98)     1:53.74 (29.32)
  4 Passante, Michael V       15 FREE-MR              1:55.11    1:53.85 AGTC   
                  26.13       54.64 (28.51)     1:24.72 (30.08)     1:53.85 (29.13)
  5 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  1:55.77    1:58.40        
                  27.57       57.30 (29.73)     1:27.81 (30.51)     1:58.40 (30.59)
  6 Prokic, Matija            17 RI Marlins-MR        1:55.76    1:58.54        
                  26.14       55.36 (29.22)     1:26.18 (30.82)     1:58.54 (32.36)
  7 Fan, Max                  16 Manhattan Makos-MR   1:56.22    1:59.39        
                  26.34       55.73 (29.39)     1:27.51 (31.78)     1:59.39 (31.88)
  8 Lim, Jeffrey Jr. K        16 Twisters-MR          1:55.48    2:01.99        
                  27.00       57.04 (30.04)     1:29.13 (32.09)     2:01.99 (32.86)
  9 Ambrosio, Jordan          16 RedTails-MR          1:57.33    2:05.62        
                  26.89       56.94 (30.05)     1:29.03 (32.09)     2:05.62 (36.59)
 -- Rosado, Alex P            15 Badger-MR            1:57.46         DQ        
      Declared false start
 
Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:10.99  AGTC
              5:11.00  SMAX
              5:17.99  SILV
 Meet Qualifying:  5:17.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Dawa, Tenzin M            15 Twisters-MR          5:13.62    5:13.29 SILV   
                  28.07       58.81 (30.74)     1:30.00 (31.19)     2:01.62 (31.62)
        2:33.57 (31.95)     3:05.58 (32.01)     3:37.47 (31.89)     4:09.77 (32.30)
        4:42.16 (32.39)     5:13.29 (31.13)                                        
  2 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  5:11.31    5:13.65 SILV   
                  28.24       59.03 (30.79)     1:30.64 (31.61)     2:02.78 (32.14)
        2:34.50 (31.72)     3:06.59 (32.09)     3:38.96 (32.37)     4:11.18 (32.22)
        4:43.10 (31.92)     5:13.65 (30.55)                                        
Non-Award Division  
  1 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  5:16.28    5:10.83 AGTC   
                  27.10       58.65 (31.55)     1:30.40 (31.75)     2:02.48 (32.08)
        2:34.61 (32.13)     3:06.53 (31.92)     3:38.87 (32.34)     4:10.12 (31.25)
        4:41.44 (31.32)     5:10.83 (29.39)                                        
  2 Ambrosio, Jordan          16 RedTails-MR          5:16.70    5:18.28        
                  27.60       58.19 (30.59)     1:30.17 (31.98)     2:01.92 (31.75)
        2:34.12 (32.20)     3:06.54 (32.42)     3:39.45 (32.91)     4:12.97 (33.52)
        4:47.06 (34.09)     5:18.28 (31.22)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                59.99  AGTC
              1:00.00  SMAX
              1:03.89  SILV
 Meet Qualifying:  1:03.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Ebied, Omar               15 Twisters-MR          1:00.04    1:00.17 SILV   
                  29.77     1:00.17 (30.40)                                        
  2 Passante, Michael V       15 FREE-MR              1:00.02    1:00.19 SILV   
                  29.45     1:00.19 (30.74)                                        
  3 Wang, Harry H             15 APEX-MR              1:02.03    1:00.29 SILV   
                  29.90     1:00.29 (30.39)                                        
  4 Sanchez, Roger            15 APEX-MR              1:00.62    1:00.35 SILV   
                  29.66     1:00.35 (30.69)                                        
  5 Duval, Jesse L            16 FREE-MR              1:00.32    1:00.70 SILV   
                  29.39     1:00.70 (31.31)                                        
  6 Lin, Vincent              15 Shy-Mr-MR            1:01.88    1:01.25 SILV   
                  29.46     1:01.25 (31.79)                                        
  7 Collins, Conor J          17 FREE-MR              1:02.09    1:01.67 SILV   
                  29.62     1:01.67 (32.05)                                        
  8 Chapski, Kole             15 Manhattan Makos-MR   1:01.78    1:02.15 SILV   
                  29.94     1:02.15 (32.21)                                        
  9 Naing, Ko Ko M            15 MPNY-MR              1:02.17    1:02.16 SILV   
                  29.15     1:02.16 (33.01)                                        
 10 Dawa, Tenzin M            15 Twisters-MR          1:02.85    1:02.65 SILV   
                  30.69     1:02.65 (31.96)                                        
 11 McCloskey, Michael A      16 FLY-MR               1:02.34    1:02.85 SILV   
                  30.43     1:02.85 (32.42)                                        
 12 Ambrosio, Jordan          16 RedTails-MR          1:02.56    1:03.03 SILV   
                  30.89     1:03.03 (32.14)                                        
Non-Award Division  
  1 Wan, Osmond T             15 QNS-MR               1:00.41      58.41 AGTC   
                  28.05       58.41 (30.36)                                        
  2 Li, Max J                 15 WEST-MR              1:01.01      59.40 AGTC   
                  29.16       59.40 (30.24)                                        
  3 Howard, Christian J       17 Express Swimming-MR  1:03.12    1:03.93        
                  30.96     1:03.93 (32.97)                                        
  4 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  1:03.76    1:04.27        
                  31.61     1:04.27 (32.66)                                        
 -- Corcino, Dalwin F         16 RedTails-MR          1:03.55         DQ        
      Declared false start
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:10.99  AGTC
              2:11.00  SMAX
              2:16.89  SILV
 Meet Qualifying:  2:16.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Li, Max J                 15 WEST-MR              2:15.73    2:11.38 SILV   
                  31.43     1:04.41 (32.98)     1:38.36 (33.95)     2:11.38 (33.02)
  2 Wan, Osmond T             15 QNS-MR               2:12.63    2:12.88 SILV   
                  31.68     1:05.55 (33.87)     1:40.01 (34.46)     2:12.88 (32.87)
  3 Lien, Geoffrey            15 WEST-MR              2:13.43    2:13.05 SILV   
                  31.04     1:04.15 (33.11)     1:39.11 (34.96)     2:13.05 (33.94)
  4 Chapski, Kole             15 Manhattan Makos-MR   2:12.48    2:13.29 SILV   
                  30.97     1:04.60 (33.63)     1:39.19 (34.59)     2:13.29 (34.10)
  5 Dawa, Tenzin M            15 Twisters-MR          2:14.27    2:13.51 SILV   
                  31.59     1:04.94 (33.35)     1:38.99 (34.05)     2:13.51 (34.52)
  6 Ambrosio, Jordan          16 RedTails-MR          2:14.91    2:14.33 SILV   
                  32.40     1:06.87 (34.47)     1:41.75 (34.88)     2:14.33 (32.58)
  7 Rudz, Dmitrry             16 MPNY-MR              2:12.52    2:14.37 SILV   
                  30.69     1:04.21 (33.52)     1:39.27 (35.06)     2:14.37 (35.10)
Non-Award Division  
  1 Passante, Michael V       15 FREE-MR              2:11.31    2:10.82 AGTC   
                  30.86     1:03.73 (32.87)     1:37.81 (34.08)     2:10.82 (33.01)
  2 McCloskey, Michael A      16 FLY-MR               2:15.41    2:17.21        
                  32.01     1:06.09 (34.08)     1:41.87 (35.78)     2:17.21 (35.34)
  3 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  2:15.65    2:20.42        
                  34.18     1:09.94 (35.76)     1:45.33 (35.39)     2:20.42 (35.09)
  4 Yam, Cody J               16 Express Swimming-MR  2:15.46    2:23.08        
                  31.65     1:06.54 (34.89)     1:43.08 (36.54)     2:23.08 (40.00)
 -- Babyak, Chris N           15 Badger-MR            2:13.87         DQ        
      Declared false start
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:06.49  AGTC
              1:06.50  SMAX
              1:10.89  SILV
 Meet Qualifying:  1:10.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Dawa, Tenzin M            15 Twisters-MR          1:07.17    1:07.20 SILV   
                  31.80     1:07.20 (35.40)                                        
  2 Simon, Ernesto G          17 Twisters-MR          1:07.75    1:07.28 SILV   
                  31.22     1:07.28 (36.06)                                        
  3 Vicioso, Emilio V         16 Flying Dolphins-MR   1:07.24    1:07.31 SILV   
                  31.44     1:07.31 (35.87)                                        
  4 Corcino, Dalwin F         16 RedTails-MR          1:08.80    1:07.79 SILV   
                  31.69     1:07.79 (36.10)                                        
  5 WU, William               15 Twisters-MR          1:09.82    1:07.92 SILV   
                  32.78     1:07.92 (35.14)                                        
  6 Ebied, Omar               15 Twisters-MR          1:07.63    1:07.99 SILV   
                  32.32     1:07.99 (35.67)                                        
  7 Chea, Parker              17 Parks Sailfish-MR    1:07.26    1:08.02 SILV   
                  31.70     1:08.02 (36.32)                                        
  8 Dilchand, Sean            17 CAS-MR               1:10.11    1:08.17 SILV   
                  32.22     1:08.17 (35.95)                                        
  9 Gavrilov, Samuel          16 MPNY-MR              1:08.73    1:08.25 SILV   
                  30.88     1:08.25 (37.37)                                        
 10 Ifraimov, Elliot          15 TRI-MR               1:10.81    1:08.29 SILV   
                  32.46     1:08.29 (35.83)                                        
 11 Wong, Kevin               16 HS-MR                1:09.68    1:08.58 SILV   
                  31.82     1:08.58 (36.76)                                        
 12 Lee, Alexander G          15 FLY-MR               1:08.74    1:09.62 SILV   
                  32.64     1:09.62 (36.98)                                        
 13 Vazquez, Christian        17 KB Makos-MR          1:09.71    1:10.38 SILV   
                  32.72     1:10.38 (37.66)                                        
 14 Roudnitsky, Sean          17 MPNY-MR              1:10.21    1:10.63 SILV   
                  32.52     1:10.63 (38.11)                                        
 15 Yam, Cody J               16 Express Swimming-MR  1:08.93    1:10.79 SILV   
                  32.84     1:10.79 (37.95)                                        
Non-Award Division  
  1 Barr, Evan E              15 Badger-MR            1:07.66    1:05.20 AGTC   
                  30.87     1:05.20 (34.33)                                        
  2 Kvasnitskiy, Nikita       15 FREE-MR              1:08.51    1:11.76        
                  32.61     1:11.76 (39.15)                                        
  3 Hawater, Youssef          15 NCAC-MR              1:09.75    1:13.65        
                  33.52     1:13.65 (40.13)                                        
 -- Lucre, Ethan              15 KB Makos-MR          1:09.73         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Chan, Matthew             15 QNS-MR               1:09.14         DQ        
      False start
                  32.18          DQ (35.52)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:30.09  AGTC
              2:30.10  SMAX
              2:36.79  SILV
 Meet Qualifying:  2:36.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Vicioso, Emilio V         16 Flying Dolphins-MR   2:36.27    2:32.89 SILV   
                  33.25     1:10.83 (37.58)     1:51.78 (40.95)     2:32.89 (41.11)
  2 Ebied, Yousef             16 Twisters-MR          2:35.25    2:32.98 SILV   
                  34.67     1:13.11 (38.44)     1:52.84 (39.73)     2:32.98 (40.14)
  3 Lee, Alexander G          15 FLY-MR               2:34.40    2:33.97 SILV   
                  34.03     1:13.13 (39.10)     1:53.95 (40.82)     2:33.97 (40.02)
  4 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR               2:34.93    2:34.15 SILV   
                  34.35     1:11.89 (37.54)     1:52.84 (40.95)     2:34.15 (41.31)
Non-Award Division  
  1 Dilchand, Sean            17 CAS-MR               2:32.78    2:23.84 AGTC   
                  31.85     1:08.40 (36.55)     1:46.04 (37.64)     2:23.84 (37.80)
  2 Yavorsky, Gerald          16 MPNY-MR              2:35.57    2:25.09 AGTC   
                  31.87     1:09.11 (37.24)     1:47.30 (38.19)     2:25.09 (37.79)
  3 Lei, Christopher W        16 Express Swimming-MR  2:30.94    2:26.01 AGTC   
                  32.73     1:09.63 (36.90)     1:48.91 (39.28)     2:26.01 (37.10)
  4 Corcino, Dalwin F         16 RedTails-MR          2:33.77    2:28.41 AGTC   
                  32.42     1:09.66 (37.24)     1:48.24 (38.58)     2:28.41 (40.17)
  5 Kvasnitskiy, Nikita       15 FREE-MR              2:35.34    2:37.54        
                  34.48     1:14.64 (40.16)     1:55.77 (41.13)     2:37.54 (41.77)
  6 Chapski, Kole             15 Manhattan Makos-MR   2:32.86    2:38.64        
                  34.68     1:15.40 (40.72)     1:58.27 (42.87)     2:38.64 (40.37)
  7 Gavrilov, Samuel          16 MPNY-MR              2:35.44    2:48.68        
                  35.64     1:17.44 (41.80)     2:02.89 (45.45)     2:48.68 (45.79)
 -- Babyak, Chris N           15 Badger-MR            2:32.15         DQ        
      Declared false start
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                57.99  AGTC
                58.00  SMAX
              1:02.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:02.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Yu, Stanley               15 MPNY-MR                59.11      58.48 SILV   
                  27.37       58.48 (31.11)                                        
  2 Caminiti, Charlie D       16 CIY-MR                 58.01      59.42 SILV   
                  27.35       59.42 (32.07)                                        
  3 Chea, Parker              17 Parks Sailfish-MR      58.23      59.48 SILV   
                  28.11       59.48 (31.37)                                        
  4 Dawa, Tenzin M            15 Twisters-MR          1:00.88      59.77 SILV   
                  27.89       59.77 (31.88)                                        
  5 Dephillips, AJ            15 UN-MR                  59.29      59.95 SILV   
                  28.13       59.95 (31.82)                                        
  6 WU, William               15 Twisters-MR          1:00.86    1:00.03 SILV   
                  28.43     1:00.03 (31.60)                                        
  7 Chan, Matthew             15 QNS-MR                 58.84    1:00.33 SILV   
                  27.89     1:00.33 (32.44)                                        
  8 Toskas, Anthony           16 CIY-MR               1:00.20    1:00.60 SILV   
                  28.11     1:00.60 (32.49)                                        
  9 Sanchez, Roger            15 APEX-MR              1:01.22    1:01.34 SILV   
                  28.37     1:01.34 (32.97)                                        
 10 Ebied, Omar               15 Twisters-MR          1:02.32    1:01.37 SILV   
                  28.66     1:01.37 (32.71)                                        
 11 Ng, Dylan                 16 Manhattan Makos-MR     59.23    1:01.62 SILV   
                  28.81     1:01.62 (32.81)                                        
 12 Naing, Ko Ko M            15 MPNY-MR              1:01.06    1:01.70 SILV   
                  27.95     1:01.70 (33.75)                                        
 13 Lim, Jeffrey Jr. K        16 Twisters-MR          1:00.93    1:02.58 SILV   
                  27.95     1:02.58 (34.63)                                        
Non-Award Division  
  1 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  1:02.09      57.55 AGTC   
                  26.96       57.55 (30.59)                                        
  2 Sheinberg, Ryan P         15 Express Swimming-MR  1:02.42    1:02.97        
                  29.65     1:02.97 (33.32)                                        
  3 Ambrosio, Jordan          16 RedTails-MR          1:00.87    1:03.14        
                  29.11     1:03.14 (34.03)                                        
  4 Gusita, Nicholas          15 RI Marlins-MR        1:02.01    1:03.67        
                  28.62     1:03.67 (35.05)                                        
  5 Fan, Max                  16 Manhattan Makos-MR   1:00.95    1:04.97        
                  29.18     1:04.97 (35.79)                                        
  6 Moeslinger, Erich V       17 QNS-MR               1:01.43    1:05.43        
                  30.33     1:05.43 (35.10)                                        
  7 Chapski, Kole             15 Manhattan Makos-MR   1:02.25    1:05.45        
                  29.93     1:05.45 (35.52)                                        
  8 Kvasnitskiy, Nikita       15 FREE-MR                59.55    1:06.77        
                  30.21     1:06.77 (36.56)                                        
  9 Gavrilov, Samuel          16 MPNY-MR              1:00.63    1:16.14        
                  32.97     1:16.14 (43.17)                                        
 -- Foppiano, Nicholas        17 TRI$-MR                59.39         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Boys 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:12.49  AGTC
              2:12.50  SMAX
              2:24.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:24.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Dawa, Tenzin M            15 Twisters-MR          2:12.60    2:13.17 SILV   
                  28.91     1:02.18 (33.27)     1:37.29 (35.11)     2:13.17 (35.88)
  2 Li, Max J                 15 WEST-MR              2:14.34    2:16.43 SILV   
                  29.14     1:02.32 (33.18)     1:37.51 (35.19)     2:16.43 (38.92)
  3 WU, William               15 Twisters-MR          2:15.39    2:17.65 SILV   
                  30.32     1:04.43 (34.11)     1:39.92 (35.49)     2:17.65 (37.73)
  4 Roudnitsky, Sean          17 MPNY-MR              2:13.53    2:18.25 SILV   
                  30.39     1:06.00 (35.61)     1:43.23 (37.23)     2:18.25 (35.02)
  5 Sheinberg, Ryan P         15 Express Swimming-MR  2:18.38    2:22.87 SILV   
                  30.45     1:06.42 (35.97)     1:43.60 (37.18)     2:22.87 (39.27)
Non-Award Division  
  1 Moy, Christian            17 Manhattan Makos-MR   2:15.56    1:58.80 AGTC   
                  26.11       55.79 (29.68)     1:26.23 (30.44)     1:58.80 (32.57)
  2 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  2:17.81    2:05.54 AGTC   
                  27.61       59.82 (32.21)     1:32.93 (33.11)     2:05.54 (32.61)
  3 Wang, Harry H             15 APEX-MR              2:15.53    2:08.28 AGTC   
                  29.59     1:02.70 (33.11)     1:35.29 (32.59)     2:08.28 (32.99)
  4 Ambrosio, Jordan          16 RedTails-MR          2:12.73    2:11.38 AGTC   
                  29.39     1:03.17 (33.78)     1:38.04 (34.87)     2:11.38 (33.34)
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:07.99  AGTC
              2:08.00  SMAX
              2:27.79  SILV
 Meet Qualifying:  2:27.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Ebied, Omar               15 Twisters-MR          2:08.07    2:08.01 SILV   
                  27.69       59.86 (32.17)     1:37.46 (37.60)     2:08.01 (30.55)
  2 Garcia, Chris             16 Badger-MR            2:13.46    2:10.23 SILV   
                  27.71       59.27 (31.56)     1:39.32 (40.05)     2:10.23 (30.91)
  3 Ambrosio, Jordan          16 RedTails-MR          2:16.93    2:10.66 SILV   
                  28.84     1:03.30 (34.46)     1:41.42 (38.12)     2:10.66 (29.24)
  4 Wan, Osmond T             15 QNS-MR               2:12.97    2:10.68 SILV   
                  29.56     1:01.89 (32.33)     1:40.10 (38.21)     2:10.68 (30.58)
  5 Dawa, Tenzin M            15 Twisters-MR          2:10.61    2:10.92 SILV   
                  28.30     1:02.45 (34.15)     1:40.03 (37.58)     2:10.92 (30.89)
  6 WU, William               15 Twisters-MR          2:11.93    2:11.00 SILV   
                  28.68     1:03.10 (34.42)     1:41.22 (38.12)     2:11.00 (29.78)
  7 Sanchez, Roger            15 APEX-MR              2:15.95    2:11.76 SILV   
                  27.70     1:01.44 (33.74)     1:41.39 (39.95)     2:11.76 (30.37)
  8 Simon, Ernesto G          17 Twisters-MR          2:18.62    2:11.78 SILV   
                  27.55     1:00.83 (33.28)     1:41.08 (40.25)     2:11.78 (30.70)
  9 Ng, Dylan                 16 Manhattan Makos-MR   2:14.71    2:12.17 SILV   
                  28.13     1:00.98 (32.85)     1:42.29 (41.31)     2:12.17 (29.88)
 10 Yavorsky, Gerald          16 MPNY-MR              2:13.39    2:12.58 SILV   
                  28.63     1:03.59 (34.96)     1:41.53 (37.94)     2:12.58 (31.05)
 11 Ebied, Yousef             16 Twisters-MR          2:09.80    2:12.73 SILV   
                  27.69     1:00.19 (32.50)     1:40.43 (40.24)     2:12.73 (32.30)
 12 Corcino, Dalwin F         16 RedTails-MR          2:15.84    2:13.08 SILV   
                  28.74     1:04.58 (35.84)     1:42.95 (38.37)     2:13.08 (30.13)
 13 Moeslinger, Erich V       17 QNS-MR               2:12.76    2:13.32 SILV   
                  28.30     1:00.74 (32.44)     1:41.34 (40.60)     2:13.32 (31.98)
 14 Dilchand, Sean            17 CAS-MR               2:16.80    2:13.57 SILV   
                  29.15     1:04.17 (35.02)     1:42.80 (38.63)     2:13.57 (30.77)
 15 Wang, Harry H             15 APEX-MR              2:20.05    2:14.37 SILV   
                  28.23     1:03.58 (35.35)     1:43.86 (40.28)     2:14.37 (30.51)
 16 Chea, Parker              17 Parks Sailfish-MR    2:13.13    2:14.78 SILV   
                  28.13     1:03.25 (35.12)     1:44.53 (41.28)     2:14.78 (30.25)
 17 Chan, Matthew             15 QNS-MR               2:14.87    2:15.13 SILV   
                  28.95     1:05.77 (36.82)     1:43.61 (37.84)     2:15.13 (31.52)
 18 Duval, Jesse L            16 FREE-MR              2:11.27    2:15.33 SILV   
                  28.19     1:01.77 (33.58)     1:42.27 (40.50)     2:15.33 (33.06)
 19 Lai, Adam                 16 QNS-MR               2:17.61    2:15.45 SILV   
                  26.91     1:01.51 (34.60)     1:42.29 (40.78)     2:15.45 (33.16)
 20 Toskas, Anthony           16 CIY-MR               2:16.92    2:15.81 SILV   
                  29.14     1:05.09 (35.95)     1:46.41 (41.32)     2:15.81 (29.40)
 21 Yu, Stanley               15 MPNY-MR              2:16.23    2:16.30 SILV   
                  28.64     1:02.42 (33.78)     1:44.38 (41.96)     2:16.30 (31.92)
 22 Lucre, Ethan              15 KB Makos-MR          2:18.05    2:16.45 SILV   
                  28.88     1:03.59 (34.71)     1:45.47 (41.88)     2:16.45 (30.98)
 23 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  2:12.21    2:16.89 SILV   
                  30.44     1:05.74 (35.30)     1:44.94 (39.20)     2:16.89 (31.95)
 24 Chapski, Kole             15 Manhattan Makos-MR   2:14.42    2:17.06 SILV   
                  28.71     1:02.75 (34.04)     1:45.53 (42.78)     2:17.06 (31.53)
 25 Collins, Conor J          17 FREE-MR              2:20.93    2:17.40 SILV   
                  29.18     1:02.90 (33.72)     1:47.92 (45.02)     2:17.40 (29.48)
 26 Fan, Max                  16 Manhattan Makos-MR   2:18.19    2:17.90 SILV   
                  28.91     1:03.13 (34.22)     1:45.94 (42.81)     2:17.90 (31.96)
 27 Caminiti, Charlie D       16 CIY-MR               2:18.24    2:18.29 SILV   
                  27.88     1:04.33 (36.45)     1:48.21 (43.88)     2:18.29 (30.08)
 27 Naing, Ko Ko M            15 MPNY-MR              2:23.51    2:18.29 SILV   
                  28.21     1:02.10 (33.89)     1:46.61 (44.51)     2:18.29 (31.68)
 29 Li, Max J                 15 WEST-MR              2:16.12    2:18.66 SILV   
                  26.75       59.96 (33.21)     1:42.64 (42.68)     2:18.66 (36.02)
 30 Rudz, Dmitrry             16 MPNY-MR              2:15.12    2:19.20 SILV   
                  27.97     1:02.97 (35.00)     1:47.54 (44.57)     2:19.20 (31.66)
 31 McCloskey, Michael A      16 FLY-MR               2:19.31    2:19.25 SILV   
                  32.47     1:07.39 (34.92)     1:47.95 (40.56)     2:19.25 (31.30)
 32 Wong, Kevin               16 HS-MR                2:20.36    2:20.24 SILV   
                  28.52     1:04.76 (36.24)     1:47.87 (43.11)     2:20.24 (32.37)
 33 Yam, Cody J               16 Express Swimming-MR  2:21.33    2:20.79 SILV   
                  31.86     1:07.24 (35.38)     1:47.01 (39.77)     2:20.79 (33.78)
 34 Drozdov, Daniel           15 MPNY-MR              2:21.97    2:20.95 SILV   
                  29.06     1:05.32 (36.26)     1:47.85 (42.53)     2:20.95 (33.10)
 35 Sandoval, Anthony C       15 RedTails-MR          2:21.06    2:21.39 SILV   
                  30.15     1:04.56 (34.41)     1:48.98 (44.42)     2:21.39 (32.41)
 36 Lim, Jeffrey Jr. K        16 Twisters-MR          2:09.21    2:21.71 SILV   
                  29.54     1:07.96 (38.42)     1:47.17 (39.21)     2:21.71 (34.54)
 37 Reynolds, Ben             15 RedTails-MR          2:23.40    2:21.75 SILV   
                  30.63     1:05.78 (35.15)     1:50.89 (45.11)     2:21.75 (30.86)
 38 Sheinberg, Ryan P         15 Express Swimming-MR  2:19.56    2:21.94 SILV   
                  29.33     1:06.97 (37.64)     1:49.04 (42.07)     2:21.94 (32.90)
 39 Lei, Christopher W        16 Express Swimming-MR  2:21.69    2:22.75 SILV   
                  30.98     1:10.78 (39.80)     1:49.64 (38.86)     2:22.75 (33.11)
 40 Gutierrez, Oman M         17 KB Makos-MR          2:27.42    2:24.33 SILV   
 40 Lam, Lawrence             16 Parks Sailfish-MR    2:27.56    2:24.33 SILV   
 42 Lee, Alexander G          15 FLY-MR               2:21.80    2:24.52 SILV   
                  30.33     1:10.70 (40.37)     1:51.88 (41.18)     2:24.52 (32.64)
 43 Rozenfeld, Samuel         15 TRI-MR               2:27.35    2:25.80 SILV   
 44 Gotlib, Steven            15 TRI-MR               2:25.39    2:27.77 SILV   
                  31.62     1:10.90 (39.28)     1:52.33 (41.43)     2:27.77 (35.44)
Non-Award Division  
  1 Seibold, Finn J           16 Badger-MR            2:08.19    2:01.89 AGTC   
                  25.38       54.33 (28.95)     1:33.74 (39.41)     2:01.89 (28.15)
  2 Dephillips, AJ            15 UN-MR                2:08.48    2:06.15 AGTC   
                  27.81     1:01.76 (33.95)     1:36.78 (35.02)     2:06.15 (29.37)
  3 Gavrilov, Samuel          16 MPNY-MR              2:19.65    2:28.25        
                  28.67     1:07.23 (38.56)     1:51.77 (44.54)     2:28.25 (36.48)
  4 Kvasnitskiy, Nikita       15 FREE-MR              2:14.81    2:29.39        
                  31.29     1:11.34 (40.05)     1:54.34 (43.00)     2:29.39 (35.05)
 -- Babyak, Chris N           15 Badger-MR            2:20.25         DQ        
      Declared false start - Misc
 -- Tatynskiy, Alec           15 FREE-MR              2:26.07         DQ        
      No Show Penalty Event - Misc
 
Boys 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
              4:41.99  AGTC
              4:42.00  SMAX
              4:45.89  SILV
 Meet Qualifying:  4:45.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 WU, William               15 Twisters-MR          4:44.62    4:38.29 AGTC   
                  29.34     1:02.82 (33.48)     1:39.88 (37.06)     2:15.70 (35.82)
        2:54.78 (39.08)     3:33.83 (39.05)     4:06.33 (32.50)     4:38.29 (31.96)
  2 Wan, Osmond T             15 QNS-MR               4:44.32    4:46.35        
                  30.46     1:06.65 (36.19)     1:42.25 (35.60)     2:16.61 (34.36)
        2:56.33 (39.72)     3:36.91 (40.58)     4:11.35 (34.44)     4:46.35 (35.00)
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Ng, Dylan                 16 Manhattan Makos-MR        NT      24.18        
  2 Dawa, Tenzin M            15 Twisters-MR               NT      25.08        
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gluzman, Josh I           12 TRI$-MR                   NT      26.04        
  2 Sanchez, Ronald           12 APEX-MR                   NT      27.72        
  3 Falcao, Daniel L          12 Twisters-MR               NT      27.88        
  4 Ng, Eyton E               11 FREE-MR                   NT      27.99        
  4 KU, Jaein                 12 Twisters-MR               NT      27.99        
  6 Ray, Naina                12 WEST-MR                   NT      28.52        
  7 Beaman, Shawn F           11 Flying Dolphins-MR        NT      28.88        
                  27.96        28.88 (0.92)                                        
  8 Echavarria, Victoria P    12 Flying Dolphins-MR        NT      29.08        
  9 Tenzin, Quinci R          11 Twisters-MR               NT      29.50        
 10 O'Sullivan, Saoirse       12 Twisters-MR               NT      29.83        
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reilly, Christopher M     13 Express Swimming-MR       NT      24.55        
  2 Veru, Theodore P          14 Badger-MR                 NT      25.46        
  3 Wong, Kelly M             13 APEX-MR                   NT      27.01        
  4 Tavitian, Charlize S      10 Badger-MR                 NT      32.57        
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Veru, Theodore P          14 Badger-MR                 NT      24.93        
  2 Kaps, Piotr               13 MPNY-MR                   NT      25.50        
  3 Roebuck, Carter           12 Manhattan Makos-MR        NT      26.75        
  4 Ford, Elizabeth A         13 Badger-MR                 NT      27.20        
  5 Wong, Kelly M             13 APEX-MR                   NT      27.24        
  6 Kujawski, Dylan A         13 Badger-MR                 NT      27.32        
  7 Liu, Laura B              13 Twisters-MR               NT      27.66        
  7 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR       NT      27.66        
  9 Battle, Jada J            13 FLY-MR                    NT      28.64        
 10 Mulakandov, Leiel         13 QNS-MR                    NT      28.87        
 11 Vilensky, Isabel T        10 UN-MR                     NT      31.41        
 12 Aston, Jett J             10 Flying Dolphins-MR        NT      32.48        
 13 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR                 NT      32.85        
 14 Tavitian, Charlize S      10 Badger-MR                 NT      33.10        
 15 Lee, Nicholas J           10 TRI$-MR                   NT      33.29        
 16 Edell, Truman E           10 Flying Dolphins-MR        NT      33.52        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ritziu, Andrea            17 RI Marlins-MR             NT      59.96        
                  28.43       59.96 (31.53)                                        
  2 Dagnogo, Ousman           12 CAS-MR                    NT    1:01.30        
                  28.94     1:01.30 (32.36)                                        
  3 Byers, Eva R              11 Express Swimming-MR       NT    1:13.22        
                  33.69     1:13.22 (39.53)                                        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chukwulozie, Stella       15 Manhattan Makos-MR        NT      57.86        
                  27.61       57.86 (30.25)                                        
  2 Landgraf, Tim A           12 UN-MR                     NT    1:00.05        
                  28.60     1:00.05 (31.45)                                        
  3 Pepper, Hudson M          11 FREE-MR                   NT    1:00.46        
                  28.86     1:00.46 (31.60)                                        
  4 Hsu, Kelly                12 Manhattan Makos-MR        NT    1:01.18        
                  29.51     1:01.18 (31.67)                                        
  5 Lopez, Miguel E           12 Manhattan Makos-MR        NT    1:03.96        
                  30.57     1:03.96 (33.39)                                        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hu, Amy                   14 WEST-MR                   NT      57.09        
                  27.54       57.09 (29.55)                                        
  2 Malpeso, Emily            13 TRI-MR                    NT      58.06        
                  27.85       58.06 (30.21)                                        
  3 Martino, Samantha L       15 Express Swimming-MR       NT    1:02.98        
                  30.23     1:02.98 (32.75)                                        
  4 McDonald, Ryan J          10 Badger-MR                 NT    1:09.11        
                  33.28     1:09.11 (35.83)                                        
  5 Lerner, Justin            10 MPNY-MR                   NT    1:09.28        
                  32.76     1:09.28 (36.52)                                        
  6 Nalepka, Katie J          10 Badger-MR                 NT    1:09.94        
                  32.59     1:09.94 (37.35)                                        
  7 Grozdanic, Milica         10 RI Marlins-MR             NT    1:10.38        
                  33.59     1:10.38 (36.79)                                        
  8 Ford, Madeline G          10 Badger-MR                 NT    1:11.32        
                  34.06     1:11.32 (37.26)                                        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vizhco, Dexter H          14 CAS-MR                    NT      54.34        
                  26.30       54.34 (28.04)                                        
  2 Bird, Ryan A              14 LSA-MR                    NT      56.11        
                  26.95       56.11 (29.16)                                        
  3 Meccia, Madison N         10 FREE-MR                   NT    1:13.80        
                  35.47     1:13.80 (38.33)                                        
  4 Henry, Paige              10 CAS-MR                    NT    1:16.27        
                  34.74     1:16.27 (41.53)                                        
 
Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miao, Chelsea             14 Twisters-MR               NT    2:11.52        
                  28.85     1:01.64 (32.79)     1:36.21 (34.57)     2:11.52 (35.31)
  2 Gjertsen, Owen G           8 WEST-MR                   NT    2:36.24        
                  36.31     1:15.72 (39.41)     1:56.11 (40.39)     2:36.24 (40.13)
 
Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santry, Emmet P           14 WEST-MR                   NT    1:55.78        
                  26.61       55.99 (29.38)     1:26.15 (30.16)     1:55.78 (29.63)
 
Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martino, Samantha L       15 Express Swimming-MR       NT    2:16.37        
                  30.73     1:04.96 (34.23)     1:41.03 (36.07)     2:16.37 (35.34)
  2 Pique, Yahro D            11 Twisters-MR               NT    2:20.46        
                  30.60     1:06.41 (35.81)     1:44.23 (37.82)     2:20.46 (36.23)
 
Mixed 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hardart, Max              14 Badger-MR                 NT    5:15.09        
                  28.11       59.58 (31.47)     1:31.71 (32.13)     2:03.95 (32.24)
        2:36.48 (32.53)     3:08.95 (32.47)     3:41.12 (32.17)     4:13.20 (32.08)
        4:44.82 (31.62)     5:15.09 (30.27)                                        
  2 Leung, Elli               14 FLY-MR                    NT    6:20.01        
                  32.69     1:09.56 (36.87)     1:48.71 (39.15)     2:27.57 (38.86)
        3:06.30 (38.73)     3:45.23 (38.93)     4:24.16 (38.93)     5:04.20 (40.04)
        5:43.37 (39.17)     6:20.01 (36.64)                                        
 
Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Babyak, Eliza G           10 Badger-MR                 NT      35.23        
 
Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anticev, Katherine        12 TRI-MR                    NT      31.64        
  2 Cornish, Jack A           11 WEST-MR                   NT      31.94        
  3 Slavin, Eric J            12 Hes-Mr-MR                 NT      32.67        
  4 Chapman, Linnea           12 TRI-MR                    NT      32.90        
  5 Saidmuratov, Grace        11 UN-MR                     NT      33.44        
 
Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brenner, Arianna r        12 Flying Dolphins-MR        NT      32.11        
  2 Park, Aaron T             10 CAS-MR                    NT      37.46        
 
Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McPartland, Katie         12 Manhattan Makos-MR        NT      33.66        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cusumano, Charlie         14 TRI-MR                    NT    1:04.57        
                  31.09     1:04.57 (33.48)                                        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sanchez, Roger            15 APEX-MR                   NT      59.44        
                  29.13       59.44 (30.31)                                        
  2 Ebied, Omar               15 Twisters-MR               NT      59.47        
                  29.24       59.47 (30.23)                                        
  3 Wang, Harry H             15 APEX-MR                   NT    1:00.02        
                  29.58     1:00.02 (30.44)                                        
  4 LI, Marguerite            15 Express Swimming-MR       NT    1:05.76        
                  31.74     1:05.76 (34.02)                                        
  5 Zhao, Joanna J            15 APEX-MR                   NT    1:06.74        
                  32.19     1:06.74 (34.55)                                        
  6 Lu, Erxi                  15 APEX-MR                   NT    1:07.73        
                  32.62     1:07.73 (35.11)                                        
  7 Thompson, Caitlyn         12 TRI-MR                    NT    1:07.87        
                  32.81     1:07.87 (35.06)                                        
  8 Suzana, Arlene            15 APEX-MR                   NT    1:07.98        
                  32.71     1:07.98 (35.27)                                        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cohen, Sasha              14 Manhattan Makos-MR        NT    1:03.12        
                  30.41     1:03.12 (32.71)                                        
  2 Costello, Arden O         14 WEST-MR                   NT    1:04.75        
                  31.81     1:04.75 (32.94)                                        
  3 Hu, Amy                   14 WEST-MR                   NT    1:05.41        
                  31.47     1:05.41 (33.94)                                        
  4 Loveless, Mary K          14 Badger-MR                 NT    1:05.47        
                  31.72     1:05.47 (33.75)                                        
  5 Ford, Madeline G          10 Badger-MR                 NT    1:21.06        
                  39.18     1:21.06 (41.88)                                        
 
Mixed 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pabby, Anya               14 Badger-MR                 NT    2:05.15        
                  28.73     1:00.60 (31.87)     1:32.73 (32.13)     2:05.14 (32.41)
         2:05.15 (0.01)                                                            
 
Mixed 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brenner, Arianna r        12 Flying Dolphins-MR        NT    2:28.84        
                  35.05     1:12.54 (37.49)     1:51.18 (38.64)     2:28.84 (37.66)
  2 Wang, Andy Y              12 WEST-MR                   NT    2:32.59        
                  35.02     1:12.98 (37.96)     1:52.95 (39.97)     2:32.59 (39.64)
 
Mixed 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Charlie J     11 Badger-MR                 NT    2:34.09        
                  36.57     1:16.21 (39.64)     1:56.28 (40.07)     2:34.09 (37.81)
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vega, Isabella M          11 WEST-MR                   NT      35.66        
  2 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR                   NT      38.35        
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lanning, Gracie           11 Flying Dolphins-MR        NT      36.63        
  2 Echavarria, Victoria P    12 Flying Dolphins-MR        NT      37.43        
  3 Finchelstein, Gabriela     9 RI Marlins-MR             NT      42.11        
  4 Auchincloss, Lily S       10 Flying Dolphins-MR        NT      42.54        
  5 Hardart, Caroline F       10 Badger-MR                 NT      44.18        
  6 Robins, Benjamin I        10 Badger-MR                 NT      44.56        
  7 Vincent, Michael R        10 Badger-MR                 NT      44.66        
  8 Hogan, Kayla J            10 Express Swimming-MR       NT      45.90        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murillo, Lindsay J        18 APEX-MR                   NT    1:21.75        
                  38.08     1:21.75 (43.67)                                        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jablonowski, Kristof      14 Manhattan Makos-MR        NT    1:10.38        
                  33.10     1:10.38 (37.28)                                        
  2 Chang, Cato A             14 Manhattan Makos-MR        NT    1:10.64        
                  32.72     1:10.64 (37.92)                                        
  3 Ebied, Yousef             16 Twisters-MR               NT    1:11.73        
                  33.73     1:11.73 (38.00)                                        
  4 Mohamed, Omar              9 FREE-MR                   NT    1:30.13        
                  43.19     1:30.13 (46.94)                                        
  5 Slarskey, Parker          10 Manhattan Makos-MR        NT    1:31.43        
                  44.68     1:31.43 (46.75)                                        
  6 Wood, Addison             10 Manhattan Makos-MR        NT    1:31.49        
                  44.35     1:31.49 (47.14)                                        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 D'Amelio, Cosmo A         10 TRI$-MR                   NT    1:34.96        
                  46.17     1:34.96 (48.79)                                        
  2 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR       NT    1:36.88        
                  45.89     1:36.88 (50.99)                                        
 
Mixed 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mungroo, Melissa          16 Badger-MR                 NT    2:26.76        
                  32.57     1:09.10 (36.53)     1:47.43 (38.33)     2:26.76 (39.33)
 
Mixed 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guzman-Reyes, Edgar       14 CAS-MR                    NT    2:34.80        
                  34.29     1:13.19 (38.90)     1:54.13 (40.94)     2:34.80 (40.67)
 
Mixed 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roebuck, Carter           12 Manhattan Makos-MR        NT    2:39.78        
                  36.92     1:17.58 (40.66)     2:00.04 (42.46)     2:39.78 (39.74)
  2 Eckert, Jordyn            13 Manhattan Makos-MR        NT    2:43.03        
                  35.98     1:17.98 (42.00)     2:00.76 (42.78)     2:43.03 (42.27)
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jiang, Lori                8 WEST-MR                   NT      33.59        
  2 Lerner, Justin            10 MPNY-MR                   NT      36.47        
  3 Chazov, Pelagia           10 FREE-MR                   NT      36.79        
  4 Washington, Amira         10 TRI-MR                    NT      37.23        
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meccia, Madison N         10 FREE-MR                   NT      35.61        
  2 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR       NT      37.14        
  3 Damelio, Theodora M       10 FREE-MR                   NT      39.06        
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trinidad, Mianny L        11 RedTails-MR               NT      31.56        
  2 Posner, Abigail P         12 Badger-MR                 NT      32.21        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGrath, Caroline L       14 Badger-MR                 NT    1:03.35        
                  29.78     1:03.35 (33.57)                                        
  2 Avendano, Mauricio        14 CAS-MR                    NT    1:03.50        
                  29.20     1:03.50 (34.30)                                        
  3 Duggan, Isabella M        14 CAS-MR                    NT    1:04.08        
                  28.55     1:04.08 (35.53)                                        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ioselevich, Arie          12 TRI-MR                    NT    1:02.18        
                  28.64     1:02.18 (33.54)                                        
  2 Yangchen, Tsering         15 Twisters-MR               NT    1:07.07        
                  30.79     1:07.07 (36.28)                                        
  3 Pfeiffer, Ally T          12 WEST-MR                   NT    1:08.22        
                  30.94     1:08.22 (37.28)                                        
  4 Yadgarov, Daniel          12 TRI$-MR                   NT    1:09.79        
                  31.13     1:09.79 (38.66)                                        
  5 DeCasseres, Elijah L      12 WEST-MR                   NT    1:12.26        
                  33.63     1:12.26 (38.63)                                        
  6 Equiano, Jason A          11 APEX-MR                   NT    1:15.93        
                  34.67     1:15.93 (41.26)                                        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reyna, Margaux            17 WEST-MR                   NT    1:04.88        
                  29.97     1:04.88 (34.91)                                        
  2 Pan, Christina            16 GATE-MR                   NT    1:04.99        
                  29.48     1:04.99 (35.51)                                        
  3 Mottura, Sofia L          15 WEST-MR                   NT    1:08.13        
                  31.51     1:08.13 (36.62)                                        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ott, Elke J               14 Badger-MR                 NT      59.37        
                  27.84       59.37 (31.53)                                        
  2 McGrath, Caroline L       14 Badger-MR                 NT    1:03.96        
                  30.33     1:03.96 (33.63)                                        
  3 Pintchouk, Max            13 TRI-MR                    NT    1:04.43        
                  30.74     1:04.43 (33.69)                                        
  4 Miao, Chelsea             14 Twisters-MR               NT    1:06.39        
                  30.76     1:06.39 (35.63)                                        
  5 Rojas-Tineo, Maira R      14 APEX-MR                   NT    1:07.49        
                  30.84     1:07.49 (36.65)                                        
 
Mixed 200 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miao, Chelsea             14 Twisters-MR               NT    2:31.75        
                  32.25     1:10.47 (38.22)     1:50.69 (40.22)     2:31.75 (41.06)
  2 Zhou, Katherine           15 APEX-MR                   NT    2:31.92        
                  30.92     1:07.55 (36.63)     1:49.65 (42.10)     2:31.92 (42.27)
 
Mixed 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Ryan J          10 Badger-MR                 NT    1:20.67        
                  38.87     1:20.67 (41.80)                                        
  2 Oganezov, Nicholas        10 MPNY-MR                   NT    1:23.00        
                  42.34     1:23.00 (40.66)                                        
  3 Romano, Michael           10 MPNY-MR                   NT    1:23.33        
                  37.64     1:23.33 (45.69)                                        
  4 Seliger, Timur             8 RI Marlins-MR             NT    1:24.52        
                  39.72     1:24.52 (44.80)                                        
 
Mixed 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barr, Evan E              15 Badger-MR                 NT    2:06.38        
                  26.27       58.59 (32.32)     1:35.97 (37.38)     2:06.38 (30.41)
  2 Giordano, Sofia R         12 Express Swimming-MR       NT    2:32.04        
                  32.63     1:09.73 (37.10)     1:57.91 (48.18)     2:32.04 (34.13)