Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 11/20/2017 01:30 PM
       2017 MR WSSC & AG Early Bird Swim Meet - 11/17/2017 to 11/19/2017       
                              Sanction #: 171113                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                29.09  8&U ZONE
                31.79  8&U JO
                35.19  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Briceno, Bella             8 NYSA-MR                38.88      37.16        
  2 Calone, Emilia R           8 MWDA-MR                38.89      39.42        
  3 Ramkissoon, Kallie A       8 Barracudas-MR          45.49      45.68        
  4 Schwarz, Juliet B          7 AG-MR                  52.87      48.04        
  5 Bruno, Madison or Madd T   8 WSSC-MR                49.94      50.85        
  6 Sullivan, Emily C          8 TRS-MR                 58.42      50.88        
  7 Croughan, Kaylee M         7 NYSA-MR              1:00.00      51.28        
  8 O'Brien, Abby C            8 AG-MR                  55.93      52.12        
  9 Zagon, Emme W              7 NYSA-MR              1:00.00      54.37        
 10 Phillips, Scarlett M       6 AG-MR                1:00.84      55.95        
 11 Mantali, Emma M            8 WSSC-MR              1:10.00    1:00.45        
 12 Butler, Mikayla S          6 WSSC-MR              1:15.29    1:04.15        
 13 Watad, Noor                7 WSSC-MR              1:10.00    1:08.38        
 14 Roman, Mia A               8 AG-MR                1:10.43    1:19.24        
 15 Baran, Kira E              7 WSSC-MR              1:10.00    1:23.53        
 16 Milza, Zoe E               7 NYSA-MR              1:00.00    1:31.58        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:04.35  8&U ZONE
              1:09.99  8&U JO
              1:18.49  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eskicioglu, Ava J          8 AG-MR                1:30.00    1:38.72        
                  42.55     1:38.72 (56.17)                                        
  2 Ramkissoon, Kallie A       8 Barracudas-MR        1:54.54    1:38.81        
                  47.25     1:38.81 (51.56)                                        
  3 Kline, Audrey A            8 WSSC-MR              1:38.12    1:41.39        
                  47.89     1:41.39 (53.50)                                        
  4 Phillips, Scarlett M       6 AG-MR                3:00.00    2:01.23        
                  54.96   2:01.23 (1:06.27)                                        
  5 Gibson, Isabel G           6 AG-MR                3:11.12    2:02.53        
                  56.74   2:02.53 (1:05.79)                                        
  6 Bruno, Madison or Madd T   8 WSSC-MR              2:10.19    2:04.56        
                  56.45   2:04.56 (1:08.11)                                        
  7 Gibson, Emma L             6 AG-MR                2:56.03    2:12.72        
                1:00.84   2:12.72 (1:11.88)                                        
  8 Ruffy, Rhyanne X           6 NYSA-MR              2:15.00    2:15.54        
                1:02.67   2:15.54 (1:12.87)                                        
 -- Shaw, Jillian G            7 AG-MR                     NT         DQ        
 
Girls 8 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:19.75  8&U ZONE
              2:29.99  8&U JO
              2:49.59  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calone, Emilia R           8 MWDA-MR              3:20.99    3:04.14        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                33.33  8&U ZONE
                36.79  8&U JO
                41.89  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Briceno, Bella             8 NYSA-MR                41.76      43.32        
  2 Calone, Emilia R           8 MWDA-MR                42.87      43.60        
  3 Ramkissoon, Kallie A       8 Barracudas-MR          57.75      53.14        
  4 Bruno, Madison or Madd T   8 WSSC-MR                56.00      53.55        
  5 O'Brien, Abby C            8 AG-MR                1:04.42      59.88        
  6 Schwarz, Juliet B          7 AG-MR                1:12.48    1:01.59        
  7 Phillips, Scarlett M       6 AG-MR                1:12.97    1:02.40        
  8 Zagon, Emme W              7 NYSA-MR              1:00.00    1:03.01        
  9 Mantali, Emma M            8 WSSC-MR              1:20.00    1:03.65        
 10 Watad, Noor                7 WSSC-MR              1:15.00    1:06.30        
 11 Sullivan, Emily C          8 TRS-MR               1:14.34    1:09.45        
 12 Butler, Mikayla S          6 WSSC-MR              1:20.00    1:12.01        
 13 Roman, Mia A               8 AG-MR                1:30.00    1:17.30        
 14 Baran, Kira E              7 WSSC-MR              1:20.00    1:33.89        
 15 Milza, Zoe E               7 NYSA-MR              1:00.00    1:38.32        
 -- Croughan, Kaylee M         7 NYSA-MR              1:00.00         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 
Girls 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:13.95  8&U ZONE
              1:19.49  8&U JO
              1:33.09  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruno, Madison or Madd T   8 WSSC-MR              2:30.00    2:11.81        
                  57.90   2:11.81 (1:13.91)                                        
  2 Ruffy, Rhyanne X           6 NYSA-MR              2:15.00    2:14.69        
                1:04.02   2:14.69 (1:10.67)                                        
  3 Gibson, Emma L             6 AG-MR                2:09.19    2:18.89        
                1:05.59   2:18.89 (1:13.30)                                        
  4 Gibson, Isabel G           6 AG-MR                2:27.62    2:34.16        
                1:12.52   2:34.16 (1:21.64)                                        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.93  8&U ZONE
                42.59  8&U JO
                47.79  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Briceno, Bella             8 NYSA-MR                52.70      49.11        
  2 Ramkissoon, Kallie A       8 Barracudas-MR          59.34      56.86        
  3 Kline, Audrey A            8 WSSC-MR              1:03.69      59.56        
 -- Phillips, Scarlett M       6 AG-MR                1:30.00         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Eskicioglu, Ava J          8 AG-MR                  55.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Shaw, Jillian G            7 AG-MR                     NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Gibson, Emma L             6 AG-MR                1:15.30         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Girls 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:25.93  8&U ZONE
              1:31.99  8&U JO
              1:46.19  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calone, Emilia R           8 MWDA-MR              1:57.83    1:57.46        
                  54.97   1:57.46 (1:02.49)                                        
  2 Ramkissoon, Kallie A       8 Barracudas-MR        2:13.33    1:58.57        
                  58.05   1:58.57 (1:00.52)                                        
  3 Schwarz, Juliet B          7 AG-MR                2:17.38    2:16.94        
                1:06.76   2:16.94 (1:10.18)                                        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                32.01  8&U ZONE
                35.69  8&U JO
                42.39  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Briceno, Bella             8 NYSA-MR                45.14      42.90        
  2 Ramkissoon, Kallie A       8 Barracudas-MR        1:06.97      56.14        
 -- Gibson, Emma L             6 AG-MR                1:21.59         DQ        
      Scissors kick
 -- Phillips, Scarlett M       6 AG-MR                1:18.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Bruno, Madison or Madd T   8 WSSC-MR              1:10.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Gibson, Isabel G           6 AG-MR                1:21.59         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 8 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:14.29  8&U ZONE
              1:24.99  8&U JO
              1:37.99  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Briceno, Bella             8 NYSA-MR              2:00.00    1:37.83 SILV   
                  43.03     1:37.83 (54.80)                                        
  2 Calone, Emilia R           8 MWDA-MR              1:55.99    1:59.00        
                  52.75   1:59.00 (1:06.25)                                        
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:13.15  8&U ZONE
              1:19.99  8&U JO
              1:28.59  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Briceno, Bella             8 NYSA-MR              1:33.74    1:31.84        
  2 Ramkissoon, Kallie A       8 Barracudas-MR        2:13.33    1:51.60        
                  55.69     1:51.60 (55.91)                                        
  3 Kline, Audrey A            8 WSSC-MR              1:54.00    1:57.10        
                  56.01   1:57.10 (1:01.09)                                        
  4 Gibson, Emma L             6 AG-MR                2:00.00    2:42.06        
                1:10.94   2:42.06 (1:31.12)                                        
 -- Gibson, Isabel G           6 AG-MR                2:00.00         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                1:21.49        DQ (1:33.92)                                        
 -- Phillips, Scarlett M       6 AG-MR                2:20.33        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Girls 8 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:38.43  8&U ZONE
              2:49.99  8&U JO
              3:13.99  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calone, Emilia R           8 MWDA-MR              3:43.29    3:37.51        
                  50.65     1:41.02 (50.37)   2:46.10 (1:05.08)     3:37.51 (51.41)
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                29.09  9-10 ZONE
                31.79  9-10 JO
                35.19  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Samantha E         10 NYSA-MR                31.52      32.09 SILV   
  2 Edge, Lauren E            10 Barracudas-MR          33.78      32.70 SILV   
  3 Losada, Sasha             10 NYSA-MR                35.59      32.94 SILV   
  4 Santora, Loretta G        10 MWDA-MR                33.50      33.11 SILV   
  5 Qu, Ellie C               10 MWDA-MR                34.14      33.71 SILV   
  6 Calone, Eliana R          10 MWDA-MR                34.77      34.64 SILV   
  7 Fuchs, Zoe M              10 AG-MR                  35.64      35.59        
  8 Cefaloni, Gabriella J      9 AG-MR                  35.21      36.34        
  9 Munroe, Anna E             9 NYSA-MR                43.57      37.23        
 10 Zecchin, Kiersten M       10 TRS-MR                 40.04      37.36        
 11 Bacchetta, Bella J         9 NYSA-MR                39.46      37.45        
 12 Saiz, Amanda J             9 NYSA-MR                40.43      37.72        
 13 Brown, Isabella H         10 WSSC-MR                41.31      38.73        
 14 Dreher, Annalise J        10 NYSA-MR                39.86      39.02        
 15 Tirri, Emma M             10 TRS-MR                 39.66      39.42        
 16 McCarron, Olivia S        10 TRS-MR                 57.89      40.53        
 17 Kelly, Ciara A            10 AG-MR                  45.87      40.54        
 18 Lewis, Taylor M           10 TRS-MR                 40.14      40.69        
 19 Buliung, Maddie V          9 AG-MR                  39.81      41.50        
 20 Gawronski, Liv R          10 NYSA-MR              1:00.00      42.34        
 21 Ross, Violet E            10 NYSA-MR                45.38      44.18        
 22 Celiz, Kristen E          10 Barracudas-MR          43.76      45.68        
 23 Rogers, Natalie L         10 AG-MR                  43.60      46.04        
 24 Rich, Lauren M             9 WSSC-MR                50.18      51.04        
 25 Odland, Isabella R        10 AG-MR                  45.87      52.52        
 26 Davelman, Valerie A       10 NYSA-MR              1:00.00      53.87        
 -- Hagan, Bridget N          10 WSSC-MR                44.65         DQ        
      False start
 -- Obrien, Liv G             10 AG-MR                  37.34         DQ        
      False start
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:04.35  9-10 ZONE
              1:09.99  9-10 JO
              1:18.49  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meffert, Mollie J         10 WSSC-MR              1:15.53    1:07.87 JO     
                  33.60     1:07.87 (34.27)                                        
  2 Whang, Samantha E         10 NYSA-MR              1:09.86    1:09.42 JO     
                  32.96     1:09.42 (36.46)                                        
  3 Santora, Loretta G        10 MWDA-MR              1:11.48    1:11.69 SILV   
                  34.28     1:11.69 (37.41)                                        
  4 Edge, Lauren E            10 Barracudas-MR        1:14.43    1:13.39 SILV   
                  35.54     1:13.39 (37.85)                                        
  5 Cunnane, Lara M           10 WSSC-MR              1:11.65    1:15.61 SILV   
                  35.43     1:15.61 (40.18)                                        
  6 Powzaniuk, Julianna L     10 WSSC-MR              1:10.00    1:17.17 SILV   
                  35.78     1:17.17 (41.39)                                        
  7 Qu, Ellie C               10 MWDA-MR              1:20.11    1:18.88        
                  36.95     1:18.88 (41.93)                                        
  8 Kramer, Ellen F           10 NYSA-MR              1:24.48    1:22.07        
                  38.40     1:22.07 (43.67)                                        
  9 Bacchetta, Bella J         9 NYSA-MR              1:29.36    1:23.21        
                  38.94     1:23.21 (44.27)                                        
 10 Drackett, Samaya E         9 NYSA-MR              1:30.97    1:23.48        
                  39.48     1:23.48 (44.00)                                        
 11 Tirri, Emma M             10 TRS-MR               1:36.66    1:25.18        
                  40.19     1:25.18 (44.99)                                        
 12 Cornine, Mary Cate A       9 Barracudas-MR        1:35.69    1:27.73        
                  41.17     1:27.73 (46.56)                                        
 13 Lewis, Taylor M           10 TRS-MR               1:43.25    1:28.76        
                  40.00     1:28.76 (48.76)                                        
 14 Dreher, Annalise J        10 NYSA-MR              1:30.13    1:29.07        
                  41.11     1:29.07 (47.96)                                        
 15 McCarron, Olivia S        10 TRS-MR               1:45.66    1:29.86        
                  42.44     1:29.86 (47.42)                                        
 16 Saiz, Amanda J             9 NYSA-MR              2:05.77    1:30.44        
                  40.85     1:30.44 (49.59)                                        
 17 Kelly, Ciara A            10 AG-MR                1:39.70    1:33.00        
                  42.37     1:33.00 (50.63)                                        
 18 Munroe, Anna E             9 NYSA-MR              1:42.86    1:33.37        
                  42.58     1:33.37 (50.79)                                        
 19 Rivera, Sophia B          10 WSSC-MR              1:35.53    1:35.48        
                  44.37     1:35.48 (51.11)                                        
 20 Shaw, Skylar A            10 MWDA-MR              1:39.23    1:40.87        
                  46.51     1:40.87 (54.36)                                        
 21 Peters, Gianna M           9 NYSA-MR              1:41.49    1:40.89        
                  46.95     1:40.89 (53.94)                                        
 22 Sheldon, Eva I             9 NYSA-MR              1:50.00    1:41.77        
                  46.48     1:41.77 (55.29)                                        
 23 Ross, Violet E            10 NYSA-MR              1:45.47    1:42.85        
 24 Bohr, Olivia C             9 AG-MR                1:45.25    1:44.45        
                  48.67     1:44.45 (55.78)                                        
 25 Morris, Leila M            9 MWDA-MR              2:07.98    1:58.47        
                  53.44   1:58.47 (1:05.03)                                        
 -- Gawronski, Liv R          10 NYSA-MR              2:00.00         DQ        
                  44.08        DQ (1:54.59)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:19.75  9-10 ZONE
              2:29.99  9-10 JO
              2:49.59  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santora, Loretta G        10 MWDA-MR              2:28.22    2:24.50 JO     
  2 Whang, Samantha E         10 NYSA-MR              2:28.99    2:24.82 JO     
  3 Calone, Eliana R          10 MWDA-MR              2:50.58    2:40.95 SILV   
  4 Zecchin, Kiersten M       10 TRS-MR               3:20.77    3:11.86        
  5 Cuadrado, Isabella M      10 WSSC-MR              3:28.00    3:26.41        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                33.33  9-10 ZONE
                36.79  9-10 JO
                41.89  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Samantha E         10 NYSA-MR                38.03      37.93 SILV   
  2 Santora, Loretta G        10 MWDA-MR                37.95      37.95 SILV   
  3 Edge, Lauren E            10 Barracudas-MR          41.02      39.66 SILV   
  4 Qu, Ellie C               10 MWDA-MR                40.21      41.51 SILV   
  5 Calone, Eliana R          10 MWDA-MR                41.16      41.59 SILV   
  6 Losada, Sasha             10 NYSA-MR                40.96      42.12        
  7 Dreher, Annalise J        10 NYSA-MR                43.92      42.30        
  8 Zecchin, Kiersten M       10 TRS-MR                 43.75      43.53        
  9 Munroe, Anna E             9 NYSA-MR                45.47      43.89        
 10 Bacchetta, Bella J         9 NYSA-MR                47.27      44.62        
 11 McCarron, Olivia S        10 TRS-MR                 54.66      44.73        
 12 Obrien, Liv G             10 AG-MR                  43.17      46.49        
 13 Saiz, Amanda J             9 NYSA-MR                50.77      46.52        
 14 Cefaloni, Gabriella J      9 AG-MR                  45.16      47.40        
 15 Kelly, Ciara A            10 AG-MR                  47.37      47.60        
 16 Tirri, Emma M             10 TRS-MR                 46.66      47.67        
 17 Lewis, Taylor M           10 TRS-MR                 55.68      49.29        
 18 Brown, Isabella H         10 WSSC-MR                54.19      49.55        
 19 Buliung, Maddie V          9 AG-MR                  45.37      49.68        
 20 Odland, Isabella R        10 AG-MR                  55.85      50.02        
 21 Ross, Violet E            10 NYSA-MR                50.86      50.42        
 22 Rogers, Natalie L         10 AG-MR                  50.00      52.64        
 23 Celiz, Kristen E          10 Barracudas-MR          38.63      55.25        
 24 Gawronski, Liv R          10 NYSA-MR              1:00.00      56.18        
 25 Davelman, Valerie A       10 NYSA-MR              1:00.00      56.73        
 26 Rich, Lauren M             9 WSSC-MR              1:01.73    1:06.89        
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:13.95  9-10 ZONE
              1:19.49  9-10 JO
              1:33.09  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meffert, Mollie J         10 WSSC-MR              1:24.91    1:19.30 JO     
                  39.38     1:19.30 (39.92)                                        
  2 Santora, Loretta G        10 MWDA-MR              1:21.81    1:22.66 SILV   
                  40.06     1:22.66 (42.60)                                        
  3 Powzaniuk, Julianna L     10 WSSC-MR              1:35.68    1:30.16 SILV   
  4 Kramer, Ellen F           10 NYSA-MR              1:34.01    1:33.41        
  5 Zecchin, Kiersten M       10 TRS-MR               1:51.31    1:35.73        
                  45.68     1:35.73 (50.05)                                        
  6 Munroe, Anna E             9 NYSA-MR              1:55.00    1:40.25        
                  46.64     1:40.25 (53.61)                                        
  7 McCarron, Olivia S        10 TRS-MR               2:12.70    1:40.59        
                  49.96     1:40.59 (50.63)                                        
  8 Cuadrado, Isabella M      10 WSSC-MR              1:21.98    1:43.53        
                  49.53     1:43.53 (54.00)                                        
  9 Kelly, Ciara A            10 AG-MR                1:48.84    1:44.41        
 10 Ross, Violet E            10 NYSA-MR              2:04.37    1:45.36        
                  51.84     1:45.36 (53.52)                                        
 11 Tirri, Emma M             10 TRS-MR               1:48.66    1:48.52        
 12 Rivera, Sophia B          10 WSSC-MR              1:52.44    1:49.93        
                  52.70     1:49.93 (57.23)                                        
 13 Sheldon, Eva I             9 NYSA-MR              1:53.85    1:52.10        
 14 Lewis, Taylor M           10 TRS-MR               1:50.00    1:52.54        
 15 Shaw, Skylar A            10 MWDA-MR              2:02.68    1:56.04        
                  56.83     1:56.04 (59.21)                                        
 16 Peters, Gianna M           9 NYSA-MR              1:59.73    1:58.49        
                  56.84   1:58.49 (1:01.65)                                        
 17 Morris, Leila M            9 MWDA-MR              2:04.73    2:03.25        
                  56.85   2:03.25 (1:06.40)                                        
 18 Bohr, Olivia C             9 AG-MR                2:00.19    2:03.38        
                  59.10   2:03.38 (1:04.28)                                        
 -- Gawronski, Liv R          10 NYSA-MR              2:00.00         DQ        
      No touch at turn
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.93  9-10 ZONE
                42.59  9-10 JO
                47.79  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Foote, Brianna R          10 AG-MR                  45.54      44.29 SILV   
  2 Edge, Lauren E            10 Barracudas-MR          45.99      46.19 SILV   
  3 Bacchetta, Bella J         9 NYSA-MR                48.10      49.02        
  4 Peters, Gianna M           9 NYSA-MR                50.08      49.54        
  5 Kelly, Ciara A            10 AG-MR                  49.99      50.77        
  6 Cuadrado, Isabella M      10 WSSC-MR                54.11      53.42        
  7 Cornine, Mary Cate A       9 Barracudas-MR          49.39      55.31        
  8 Saiz, Amanda J             9 NYSA-MR                55.77      55.52        
  9 Tirri, Emma M             10 TRS-MR               1:47.66      55.54        
 10 Ross, Violet E            10 NYSA-MR                56.31      55.67        
 11 Lewis, Taylor M           10 TRS-MR               1:02.00      56.59        
 12 Shaw, Skylar A            10 MWDA-MR                58.37      56.62        
 13 McCarron, Olivia S        10 TRS-MR                 53.66      58.64        
 14 Bohr, Olivia C             9 AG-MR                1:09.99      58.70        
 -- Suarez, Lexi R            10 AG-MR                  57.44         DQ        
      Alternating Kick
 -- Zecchin, Kiersten M       10 TRS-MR                 56.12         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:25.93  9-10 ZONE
              1:31.99  9-10 JO
              1:46.19  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Losada, Sasha             10 NYSA-MR              1:31.88    1:29.84 JO     
                  42.06     1:29.84 (47.78)                                        
  2 Edge, Lauren E            10 Barracudas-MR        1:40.38    1:38.58 SILV   
                  47.37     1:38.58 (51.21)                                        
  3 Santora, Loretta G        10 MWDA-MR              1:42.05    1:40.62 SILV   
                  47.56     1:40.62 (53.06)                                        
  4 Qu, Ellie C               10 MWDA-MR              1:47.87    1:42.94 SILV   
                  49.15     1:42.94 (53.79)                                        
  5 Fuchs, Zoe M              10 AG-MR                1:47.36    1:44.14 SILV   
                  49.54     1:44.14 (54.60)                                        
  6 Bacchetta, Bella J         9 NYSA-MR              1:44.43    1:46.99        
                  51.07     1:46.99 (55.92)                                        
  7 Munroe, Anna E             9 NYSA-MR              2:00.00    1:47.10        
                  49.08     1:47.10 (58.02)                                        
  8 Zecchin, Kiersten M       10 TRS-MR               1:55.19    1:47.73        
                  51.06     1:47.73 (56.67)                                        
  9 Calone, Eliana R          10 MWDA-MR              1:47.11    1:50.27        
                  52.95     1:50.27 (57.32)                                        
 10 Cefaloni, Gabriella J      9 AG-MR                1:53.46    1:53.45        
                  55.58     1:53.45 (57.87)                                        
 11 Buliung, Maddie V          9 AG-MR                2:03.38    2:01.40        
                  57.40   2:01.40 (1:04.00)                                        
 12 Ross, Violet E            10 NYSA-MR              2:10.00    2:01.68        
                  58.97   2:01.68 (1:02.71)                                        
 13 Obrien, Liv G             10 AG-MR                2:00.02    2:03.09        
                1:00.01   2:03.09 (1:03.08)                                        
 14 Tirri, Emma M             10 TRS-MR               1:52.66    2:05.58        
                  58.19   2:05.58 (1:07.39)                                        
 15 McCarron, Olivia S        10 TRS-MR               2:13.66    2:09.63        
                1:01.96   2:09.63 (1:07.67)                                        
 16 Celiz, Kristen E          10 Barracudas-MR        1:47.38    2:10.16        
                1:01.15   2:10.16 (1:09.01)                                        
 17 Davelman, Valerie A       10 NYSA-MR              2:15.00    2:11.65        
                1:04.14   2:11.65 (1:07.51)                                        
 18 Hagan, Bridget N          10 WSSC-MR              2:50.00    2:59.48        
                1:25.15   2:59.48 (1:34.33)                                        
 -- Brown, Isabella H         10 WSSC-MR              2:17.72         DQ        
      One hand touch
                  53.79          DQ (59.91)                                        
 -- Lewis, Taylor M           10 TRS-MR               2:16.66         DQ        
      One hand touch
                  58.74        DQ (1:01.49)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                32.01  9-10 ZONE
                35.69  9-10 JO
                42.39  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Samantha E         10 NYSA-MR                34.74      34.96 JO     
  2 Foote, Brianna R          10 AG-MR                  38.65      36.08 SILV   
  3 Meffert, Mollie J         10 WSSC-MR                40.14      37.10 SILV   
  4 Santora, Loretta G        10 MWDA-MR                37.43      37.31 SILV   
  5 Edge, Lauren E            10 Barracudas-MR          40.69      38.40 SILV   
  6 Powzaniuk, Julianna L     10 WSSC-MR                50.08      43.59        
  7 Qu, Ellie C               10 MWDA-MR                43.56      43.61        
  8 Dreher, Annalise J        10 NYSA-MR                44.24      44.93        
  9 Zecchin, Kiersten M       10 TRS-MR                 51.24      46.80        
 10 Munroe, Anna E             9 NYSA-MR                48.37      47.85        
 11 Drackett, Samaya E         9 NYSA-MR                55.00      49.98        
 12 Cornine, Mary Cate A       9 Barracudas-MR          58.68      53.02        
 13 Shaw, Skylar A            10 MWDA-MR              1:01.80    1:06.65        
 -- Rivera, Sophia B          10 WSSC-MR              1:14.04         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:14.29  9-10 ZONE
              1:24.99  9-10 JO
              1:37.99  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Losada, Sasha             10 NYSA-MR              1:22.66    1:23.73 JO     
                  39.12     1:23.73 (44.61)                                        
  2 Whang, Samantha E         10 NYSA-MR              1:22.66    1:24.10 JO     
                  35.92     1:24.10 (48.18)                                        
  3 Santora, Loretta G        10 MWDA-MR              1:25.70    1:25.13 SILV   
                  39.99     1:25.13 (45.14)                                        
  4 Fuchs, Zoe M              10 AG-MR                1:40.35    1:29.28 SILV   
                  42.33     1:29.28 (46.95)                                        
  5 Edge, Lauren E            10 Barracudas-MR        1:50.48    1:30.36 SILV   
                  42.79     1:30.36 (47.57)                                        
  6 Qu, Ellie C               10 MWDA-MR              1:47.60    1:43.63        
                  49.62     1:43.63 (54.01)                                        
  7 Calone, Eliana R          10 MWDA-MR              1:52.25    1:45.31        
                  48.37     1:45.31 (56.94)                                        
  8 Dreher, Annalise J        10 NYSA-MR              1:44.58    1:47.52        
                  46.33   1:47.52 (1:01.19)                                        
  9 Buliung, Maddie V          9 AG-MR                2:03.00    1:58.09        
                  53.30   1:58.09 (1:04.79)                                        
 10 Cefaloni, Gabriella J      9 AG-MR                1:53.05    1:59.11        
                  56.52   1:59.11 (1:02.59)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:13.15  9-10 ZONE
              1:19.99  9-10 JO
              1:28.59  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Samantha E         10 NYSA-MR              1:21.20    1:20.01 SILV   
                  38.40     1:20.01 (41.61)                                        
  2 Meffert, Mollie J         10 WSSC-MR              1:22.13    1:21.53 SILV   
                  38.48     1:21.53 (43.05)                                        
  3 Santora, Loretta G        10 MWDA-MR              1:23.47    1:23.65 SILV   
                  39.12     1:23.65 (44.53)                                        
  4 Foote, Brianna R          10 AG-MR                1:44.00    1:27.57 SILV   
                  39.95     1:27.57 (47.62)                                        
  5 Kramer, Ellen F           10 NYSA-MR              1:36.49    1:28.15 SILV   
                  43.64     1:28.15 (44.51)                                        
  6 Cunnane, Lara M           10 WSSC-MR              1:27.74    1:28.34 SILV   
                  39.63     1:28.34 (48.71)                                        
  7 Qu, Ellie C               10 MWDA-MR              1:30.72    1:30.55        
                  43.94     1:30.55 (46.61)                                        
  8 Bacchetta, Bella J         9 NYSA-MR                   NT    1:41.33        
                  51.74     1:41.33 (49.59)                                        
  9 Drackett, Samaya E         9 NYSA-MR              2:00.00    1:41.45        
                  49.99     1:41.45 (51.46)                                        
 10 Dreher, Annalise J        10 NYSA-MR              1:44.11    1:42.49        
                  45.34     1:42.49 (57.15)                                        
 11 Cornine, Mary Cate A       9 Barracudas-MR        2:05.24    1:43.55        
                  48.05     1:43.55 (55.50)                                        
 12 Sheldon, Eva I             9 NYSA-MR              2:00.00    1:45.12        
                  54.36     1:45.12 (50.76)                                        
 13 Rivera, Sophia B          10 WSSC-MR              2:00.00    1:52.94        
                  55.34     1:52.94 (57.60)                                        
 14 Shaw, Skylar A            10 MWDA-MR              1:57.79    2:00.05        
                  57.35   2:00.05 (1:02.70)                                        
 -- Cuadrado, Isabella M      10 WSSC-MR              2:15.50         DQ        
      Kick breaststroke type - fly
                1:01.38          DQ (56.13)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
              2:38.43  9-10 ZONE
              2:49.99  9-10 JO
              3:13.99  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santora, Loretta G        10 MWDA-MR              2:53.59    2:56.41 SILV   
                  40.19     1:23.65 (43.46)     2:19.68 (56.03)     2:56.41 (36.73)
  2 Meffert, Mollie J         10 WSSC-MR              3:22.45    2:58.02 SILV   
                  40.14     1:25.58 (45.44)     2:20.67 (55.09)     2:58.02 (37.35)
  3 Edge, Lauren E            10 Barracudas-MR        3:04.95    3:00.58 SILV   
                  40.59     1:27.44 (46.85)     2:20.65 (53.21)     3:00.58 (39.93)
  4 Calone, Eliana R          10 MWDA-MR              3:13.46    3:15.80        
                  45.48     1:31.42 (45.94)   2:34.39 (1:02.97)     3:15.80 (41.41)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.29  ZONE
                27.99  JO
                30.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guzzino, Mary Grace S     12 NYSA-MR                26.55      26.94 JO     
  2 Nicholas, Cayla R         12 NYSA-MR                28.13      27.59 JO     
  3 Liu, Ava L                11 NYSA-MR                27.50      28.12 SILV   
  4 Martin, Lily M            12 UN-MR                  29.01      28.54 SILV   
  5 Springer, Ella C          12 NYSA-MR                29.12      29.64 SILV   
  6 Hoffman, Noelle R         11 NYSA-MR                28.99      29.74 SILV   
  7 Etnel, Gabby M            12 WSSC-MR                29.62      29.96 SILV   
  8 Gillan, Madison F         12 NYSA-MR                29.86      30.50 SILV   
  9 Ramkissoon, Amiya M       11 Barracudas-MR          29.71      30.58 SILV   
 10 Simone, Elizabeth C       12 NYSA-MR                31.13      30.64 SILV   
 11 Khutorsky, Deborah B      12 NYSA-MR                29.34      30.69 SILV   
 12 Pelaez, Shanays I         12 TRS-MR                 33.70      30.79 SILV   
 13 Sussner, Ella M           12 NYSA-MR                34.04      31.04        
 14 Donovan, Erin D           12 Barracudas-MR          30.90      31.05        
 15 Villalona, Delaney S      12 TRS-MR                 36.16      31.53        
 16 Kropp, Kyla A             12 NYSA-MR                35.31      31.56        
 17 Novielli, Maddie          12 TRS-MR                 33.97      31.69        
 18 Jimenez, Hermione E       11 RFAC-MR                32.21      31.89        
 19 Bonnick, Zendrah O        12 WSSC-MR                33.10      31.96        
 20 Januario, Amelia P        12 AG-MR                  38.15      32.03        
 21 Douthit, Lydia R          11 MWDA-MR                32.28      32.46        
 22 Wishnia, Hailey F         12 AG-MR                  31.10      32.53        
 23 Lazar, Emmy P             11 MWDA-MR                33.73      33.05        
 24 Villalona, Sienna D       11 TRS-MR                 41.13      33.32        
 25 Beltran, Isa R            12 TRS-MR                 35.14      33.80        
 26 Greer-Padilla, Adira F    11 Barracudas-MR          32.56      33.81        
 27 Hughes, Alyssa G          11 UN-MR                  34.23      34.15        
 28 Mule, Bella G             11 WSSC-MR                37.03      34.89        
 29 Jankowski, Kaitlyn M      11 AG-MR                  34.76      35.07        
 30 Greiner, Katie E          11 MWDA-MR                35.90      35.29        
 31 Link, Zoe E               11 AG-MR                  45.98      35.46        
 32 Perrino, Ava T            11 NYSA-MR                35.80      35.52        
 33 Foley, Mackenzie M        12 WSSC-MR                35.32      35.71        
 34 Kline, Madeline A         11 WSSC-MR                35.25      35.72        
 35 Jackson, Taylor V         11 WSSC-MR                42.18      35.84        
 36 Zadov, Esther M           12 MWDA-MR                37.24      37.34        
 37 Bohr, Amelia G            11 AG-MR                  37.43      37.43        
 38 Vazquez, Gabby D          12 Barracudas-MR          38.02      37.61        
 39 Lam, Vivian H             11 Barracudas-MR          38.28      38.46        
 40 Florin, Angelina          11 TRS-MR                 41.99      38.49        
 41 Haener, Aliya M           11 Barracudas-MR          39.06      38.95        
 42 Gadol, Kaylee A           12 AG-MR                  37.16      38.97        
 43 Quinn, Alexa M            11 TRS-MR                 40.62      39.84        
 44 Diaz, Ilana M             11 NYSA-MR                41.08      40.53        
 45 Cruz, Itzel               11 TRS-MR                 48.02      41.68        
 46 Devaney, Ally R           11 WSSC-MR                41.40      42.94        
 47 Patino, Jacqueline F      12 MWDA-MR                42.05      43.07        
 48 Joachim, Julia M          11 TRS-MR                 51.48      43.82        
 49 Solomon, Madison A        12 WSSC-MR                51.77      45.78        
 50 Evans, Kylie J            11 MWDA-MR                45.99      46.16        
 51 Vitkovsky, Grace E        12 AG-MR                  55.08      48.56        
 52 Ogorzaly, Zoey J          12 AG-MR                  45.55      49.07        
 -- Trubenbach, Grace M       11 NYSA-MR                36.45         DQ        
      False start
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.24  ZONE
              1:00.49  JO
              1:08.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Ava L                11 NYSA-MR              1:01.13    1:00.32 JO     
                  29.00     1:00.32 (31.32)                                        
  2 Nicholas, Cayla R         12 NYSA-MR              1:05.16    1:01.32 SILV   
                  28.40     1:01.32 (32.92)                                        
  3 Kennedy, Kate E           12 NYSA-MR              1:03.48    1:01.74 SILV   
                  29.83     1:01.74 (31.91)                                        
  4 Inverdale, Julieanne A    12 NYSA-MR              1:04.61    1:02.60 SILV   
                  29.88     1:02.60 (32.72)                                        
  5 Etnel, Gabby M            12 WSSC-MR              1:05.47    1:04.24 SILV   
                  30.72     1:04.24 (33.52)                                        
  6 Ramkissoon, Amiya M       11 Barracudas-MR        1:05.29    1:04.58 SILV   
                  31.10     1:04.58 (33.48)                                        
  7 Hoffman, Noelle R         11 NYSA-MR              1:06.86    1:04.99 SILV   
                  31.30     1:04.99 (33.69)                                        
  8 Chin, Grace E             12 NYSA-MR              1:02.79    1:05.99 SILV   
                  31.58     1:05.99 (34.41)                                        
  9 Springer, Ella C          12 NYSA-MR              1:06.49    1:06.07 SILV   
                  30.90     1:06.07 (35.17)                                        
 10 Gillan, Madison F         12 NYSA-MR              1:07.00    1:06.32 SILV   
                  31.44     1:06.32 (34.88)                                        
 11 Simone, Elizabeth C       12 NYSA-MR              1:15.77    1:07.45 SILV   
                  32.60     1:07.45 (34.85)                                        
 12 Novielli, Maddie          12 TRS-MR               1:12.67    1:07.60 SILV   
                  32.50     1:07.60 (35.10)                                        
 13 Kyqykaliu, Vesa A         11 NYSA-MR              1:09.91    1:07.99 SILV   
                  32.80     1:07.99 (35.19)                                        
 14 Pelaez, Shanays I         12 TRS-MR               1:14.83    1:08.56        
                  32.17     1:08.56 (36.39)                                        
 15 Fischer, Paige            11 WSSC-MR              1:14.50    1:09.64        
                  32.94     1:09.64 (36.70)                                        
 16 Wishnia, Hailey F         12 AG-MR                1:12.40    1:09.76        
                  33.82     1:09.76 (35.94)                                        
 17 Concepcion, Alex P        11 NYSA-MR              1:11.24    1:09.86        
                  32.95     1:09.86 (36.91)                                        
 18 Baranov, Katya            12 WSSC-MR              1:13.01    1:09.93        
                  33.48     1:09.93 (36.45)                                        
 19 Bacchetta, Annamaria S    11 UN-MR                1:13.21    1:10.47        
                  33.65     1:10.47 (36.82)                                        
 20 Brown, Madison G          12 WSSC-MR              1:12.19    1:10.80        
                  34.38     1:10.80 (36.42)                                        
 21 Ravo, Nicole M            12 TRS-MR               1:15.22    1:11.42        
                  33.63     1:11.42 (37.79)                                        
 22 Januario, Amelia P        12 AG-MR                1:23.72    1:11.63        
                  33.30     1:11.63 (38.33)                                        
 23 Armstrong, Cassie         12 MWDA-MR              1:12.23    1:13.62        
                  35.63     1:13.62 (37.99)                                        
 24 Beltran, Isa R            12 TRS-MR               1:17.88    1:13.85        
                  35.55     1:13.85 (38.30)                                        
 25 Greer-Padilla, Adira F    11 Barracudas-MR        1:13.09    1:13.88        
 26 Melley, Amanda A          12 NYSA-MR              1:18.26    1:13.99        
                  34.48     1:13.99 (39.51)                                        
 27 Gibbons, Caroline L       12 AG-MR                1:16.44    1:15.11        
                  35.94     1:15.11 (39.17)                                        
 28 Finnerty, Katherine J     11 AG-MR                1:21.04    1:15.44        
                  36.58     1:15.44 (38.86)                                        
 29 Foley, Mackenzie M        12 WSSC-MR              1:17.03    1:15.56        
                  36.11     1:15.56 (39.45)                                        
 30 Villalona, Sienna D       11 TRS-MR               1:34.53    1:16.43        
                  35.60     1:16.43 (40.83)                                        
 31 Link, Zoe E               11 AG-MR                1:27.65    1:21.94        
                  37.41     1:21.94 (44.53)                                        
 32 Jankowski, Kaitlyn M      11 AG-MR                1:25.01    1:21.98        
                  38.30     1:21.98 (43.68)                                        
 33 Quinn, Alexa M            11 TRS-MR               1:43.07    1:25.33        
                  41.16     1:25.33 (44.17)                                        
 34 Paffenroth, Paige         11 AG-MR                1:30.37    1:26.00        
                  40.71     1:26.00 (45.29)                                        
 35 Diaz, Ilana M             11 NYSA-MR              1:32.50    1:30.96        
                  43.31     1:30.96 (47.65)                                        
 36 Cruz, Itzel               11 TRS-MR               1:44.77    1:34.11        
                  44.29     1:34.11 (49.82)                                        
 37 Schoales, Kailyn A        12 TRS-MR               1:41.82    1:34.25        
                  42.59     1:34.25 (51.66)                                        
 38 Gadol, Kaylee A           12 AG-MR                1:29.92    1:35.82        
                  42.76     1:35.82 (53.06)                                        
 39 Joachim, Julia M          11 TRS-MR               1:45.66    1:36.04        
                  48.58     1:36.04 (47.46)                                        
 40 Wright, Maeve M           11 AG-MR                1:35.93    1:37.47        
                  44.25     1:37.47 (53.22)                                        
 41 Ogorzaly, Zoey J          12 AG-MR                1:30.00    1:45.66        
                  46.75     1:45.66 (58.91)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:04.54  ZONE
              2:11.99  JO
              2:25.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Ava L                11 NYSA-MR              2:17.62    2:15.47 SILV   
                  31.06     1:05.75 (34.69)     1:41.41 (35.66)     2:15.47 (34.06)
  2 Peppiatt, Grace C         12 NYSA-MR              2:35.26    2:16.14 SILV   
                  30.67     1:05.51 (34.84)     1:41.04 (35.53)     2:16.14 (35.10)
  3 Hoffman, Noelle R         11 NYSA-MR              2:25.77    2:21.44 SILV   
                  31.86     1:07.87 (36.01)     1:45.90 (38.03)     2:21.44 (35.54)
  4 Ramkissoon, Amiya M       11 Barracudas-MR        2:28.11    2:21.72 SILV   
                  32.55     1:08.83 (36.28)     1:46.18 (37.35)     2:21.72 (35.54)
  5 Johnson, Amanda L         12 RFAC-MR              2:18.59    2:22.06 SILV   
                  32.27     1:08.59 (36.32)     1:45.87 (37.28)     2:22.06 (36.19)
  6 Nicholas, Cayla R         12 NYSA-MR              2:47.50    2:22.30 SILV   
                  33.20     1:09.09 (35.89)     1:45.06 (35.97)     2:22.30 (37.24)
  7 Chin, Grace E             12 NYSA-MR                   NT    2:22.37 SILV   
  8 Etnel, Gabby M            12 WSSC-MR              2:25.81    2:22.43 SILV   
                  31.72     1:07.99 (36.27)     1:46.01 (38.02)     2:22.43 (36.42)
  9 Fenton, Sofia M           11 NYSA-MR              2:32.24    2:25.25 SILV   
                  31.32     1:08.33 (37.01)     1:47.82 (39.49)     2:25.25 (37.43)
 10 Kyqykaliu, Vesa A         11 NYSA-MR              2:44.17    2:25.26 SILV   
                  34.37     1:11.73 (37.36)     1:48.76 (37.03)     2:25.26 (36.50)
 11 Simone, Elizabeth C       12 NYSA-MR              2:49.92    2:28.08        
                  33.28     1:11.39 (38.11)     1:50.70 (39.31)     2:28.08 (37.38)
 12 Donovan, Erin D           12 Barracudas-MR        2:40.04    2:30.23        
                  34.14     1:13.92 (39.78)     1:53.72 (39.80)     2:30.23 (36.51)
 13 Springer, Ella C          12 NYSA-MR              2:28.01    2:30.69        
                  33.49     1:11.95 (38.46)     1:51.74 (39.79)     2:30.69 (38.95)
 14 Jimenez, Hermione E       11 RFAC-MR              2:30.77    2:31.22        
                  33.12     1:10.85 (37.73)     1:51.57 (40.72)     2:31.22 (39.65)
 15 Wishnia, Hailey F         12 AG-MR                2:37.18    2:31.34        
                  33.50     1:12.01 (38.51)     1:52.34 (40.33)     2:31.34 (39.00)
 16 Bacchetta, Annamaria S    11 UN-MR                2:36.53    2:32.19        
                  35.32     1:14.86 (39.54)     1:54.94 (40.08)     2:32.19 (37.25)
 17 Rusiecka, Natalia B       12 MWDA-MR              2:38.45    2:34.77        
                  33.87     1:13.25 (39.38)     1:54.09 (40.84)     2:34.77 (40.68)
 18 Ravo, Nicole M            12 TRS-MR               2:50.12    2:36.90        
                  34.77     1:16.15 (41.38)     1:59.61 (43.46)     2:36.90 (37.29)
 19 Obrien Bruno, Ella E      12 NYSA-MR              3:15.00    2:37.87        
 20 Melley, Amanda A          12 NYSA-MR              2:56.26    2:38.01        
                  34.22     1:14.34 (40.12)     1:57.40 (43.06)     2:38.01 (40.61)
 21 Concepcion, Alex P        11 NYSA-MR              2:36.61    2:38.79        
                  35.12     1:15.38 (40.26)     1:56.94 (41.56)     2:38.79 (41.85)
 22 Steiner, Casey A          12 NYSA-MR              2:46.44    2:43.28        
                  36.80     1:17.96 (41.16)     2:00.80 (42.84)     2:43.28 (42.48)
 23 Kropp, Kyla A             12 NYSA-MR              3:15.00    2:45.28        
 24 Greer-Padilla, Adira F    11 Barracudas-MR        2:36.13    2:46.07        
                  37.52   2:46.07 (2:08.55)                                        
 25 Foley, Mackenzie M        12 WSSC-MR              2:59.50    2:48.38        
                  38.02     1:20.68 (42.66)     2:05.22 (44.54)     2:48.38 (43.16)
 26 Gibbons, Caroline L       12 AG-MR                2:49.13    2:48.90        
                  36.18     1:19.20 (43.02)     2:04.08 (44.88)     2:48.90 (44.82)
 27 Shaw, Karolena L          11 MWDA-MR              2:58.78    2:52.79        
                  39.43     1:23.37 (43.94)     2:08.91 (45.54)     2:52.79 (43.88)
 28 Perrino, Ava T            11 NYSA-MR              3:01.06    2:53.86        
 29 Mastandrea, Mastandrea N  11 AG-MR                     NT    2:59.78        
 30 Hughes, Alyssa G          11 UN-MR                3:00.00    3:01.79        
 31 Patino, Jacqueline F      12 MWDA-MR              3:32.99    3:24.52        
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:34.32  ZONE
              5:55.99  JO
              6:20.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kennedy, Kate E           12 NYSA-MR              6:39.82    5:57.66 SILV   
  2 Johnson, Amanda L         12 RFAC-MR              6:10.79    6:06.18 SILV   
  3 Ramkissoon, Amiya M       11 Barracudas-MR        6:52.46    6:12.23 SILV   
  4 Simone, Elizabeth C       12 NYSA-MR              6:40.01    6:23.72        
  5 Inverdale, Julieanne A    12 NYSA-MR              6:34.35    6:25.09        
  6 Etnel, Gabby M            12 WSSC-MR              7:36.19    6:26.56        
  7 Douthit, Lydia R          11 MWDA-MR              6:54.56    6:45.52        
  8 Jimenez, Hermione E       11 RFAC-MR              7:00.01    6:47.62        
  9 Melley, Amanda A          12 NYSA-MR              7:03.11    6:54.97        
 10 Fischer, Paige            11 WSSC-MR              8:00.00    7:08.95        
 11 Lazar, Emmy P             11 MWDA-MR              7:30.99    7:21.71        
 12 Kline, Madeline A         11 WSSC-MR              8:00.00    7:44.81        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                30.53  ZONE
                31.99  JO
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guzzino, Mary Grace S     12 NYSA-MR                31.35      31.31 JO     
  2 Hoffman, Noelle R         11 NYSA-MR                34.56      33.44 SILV   
  3 Ramkissoon, Amiya M       11 Barracudas-MR          33.92      33.46 SILV   
  4 Gillan, Madison F         12 NYSA-MR                33.94      33.62 SILV   
  5 Khutorsky, Deborah B      12 NYSA-MR                31.99      33.63 SILV   
  6 Liu, Ava L                11 NYSA-MR                33.29      33.70 SILV   
  7 Martin, Lily M            12 UN-MR                  33.95      34.24 SILV   
  8 Kennedy, Kate E           12 NYSA-MR                33.73      34.77 SILV   
  9 Chin, Grace E             12 NYSA-MR                34.92      35.01 SILV   
 10 Springer, Ella C          12 NYSA-MR                36.05      35.09 SILV   
 11 Etnel, Gabby M            12 WSSC-MR                35.17      35.92 SILV   
 12 Inverdale, Julieanne A    12 NYSA-MR                38.60      36.03 SILV   
 13 Douthit, Lydia R          11 MWDA-MR                35.82      36.09 SILV   
 14 Johnson, Amanda L         12 RFAC-MR                35.95      36.19        
 15 Simone, Elizabeth C       12 NYSA-MR                37.07      36.92        
 16 Wishnia, Hailey F         12 AG-MR                  36.54      37.72        
 17 Steiner, Casey A          12 NYSA-MR                39.34      37.88        
 18 Pelaez, Shanays I         12 TRS-MR                 42.89      38.12        
 19 Concepcion, Alex P        11 NYSA-MR                36.39      38.25        
 20 Villalona, Sienna D       11 TRS-MR                 46.07      38.38        
 21 Donovan, Erin D           12 Barracudas-MR          39.61      38.47        
 22 Januario, Amelia P        12 AG-MR                  44.50      38.48        
 23 Novielli, Maddie          12 TRS-MR                 40.41      38.49        
 24 Rusiecka, Natalia B       12 MWDA-MR                45.18      38.59        
 25 Sussner, Ella M           12 NYSA-MR                38.68      38.71        
 26 Villalona, Delaney S      12 TRS-MR                 43.73      39.07        
 27 Jimenez, Hermione E       11 RFAC-MR                39.28      39.38        
 28 Kropp, Kyla A             12 NYSA-MR                43.61      39.42        
 29 Beltran, Isa R            12 TRS-MR                 41.98      39.90        
 30 Ravo, Nicole M            12 TRS-MR                 39.03      40.35        
 31 Bacchetta, Annamaria S    11 UN-MR                  40.70      40.42        
 32 Obrien Bruno, Ella E      12 NYSA-MR                43.50      40.49        
 33 Greiner, Katie E          11 MWDA-MR                42.59      40.66        
 34 Bonnick, Zendrah O        12 WSSC-MR                39.17      41.10        
 35 Trubenbach, Grace M       11 NYSA-MR                45.91      41.33        
 36 Hughes, Alyssa G          11 UN-MR                  42.61      41.68        
 37 Lazar, Emmy P             11 MWDA-MR                44.70      42.26        
 38 Melley, Amanda A          12 NYSA-MR                39.12      42.40        
 39 Foley, Mackenzie M        12 WSSC-MR                47.16      42.41        
 40 Link, Zoe E               11 AG-MR                  49.02      42.57        
 41 Greer-Padilla, Adira F    11 Barracudas-MR          50.40      43.28        
 42 Shaw, Karolena L          11 MWDA-MR                42.22      43.82        
 43 Bohr, Amelia G            11 AG-MR                  45.24      44.31        
 44 Lam, Vivian H             11 Barracudas-MR          53.51      44.35        
 45 Quinn, Alexa M            11 TRS-MR                 44.78      44.40        
 46 Kline, Madeline A         11 WSSC-MR                46.04      44.52        
 47 Jackson, Taylor V         11 WSSC-MR                50.15      44.53        
 47 Ogorzaly, Zoey J          12 AG-MR                  55.00      44.53        
 49 Diaz, Ilana M             11 NYSA-MR                44.01      45.07        
 50 Florin, Angelina          11 TRS-MR                 53.66      45.35        
 51 Mule, Bella G             11 WSSC-MR                48.59      45.41        
 52 Jankowski, Kaitlyn M      11 AG-MR                  45.07      45.71        
 53 Allan, Madison L          12 NYSA-MR                51.31      45.78        
 54 Cruz, Itzel               11 TRS-MR                 45.77      46.20        
 55 Haener, Aliya M           11 Barracudas-MR          47.32      46.64        
 56 Gadol, Kaylee A           12 AG-MR                  47.30      47.69        
 57 Solomon, Madison A        12 WSSC-MR              1:00.00      47.74        
 58 Joachim, Julia M          11 TRS-MR                 55.66      48.96        
 59 Devaney, Ally R           11 WSSC-MR                47.79      49.07        
 60 Zadov, Esther M           12 MWDA-MR                49.85      51.19        
 61 Patino, Jacqueline F      12 MWDA-MR                51.33      51.61        
 62 Evans, Kylie J            11 MWDA-MR              1:10.32      51.65        
 63 Vazquez, Gabby D          12 Barracudas-MR          58.07      53.97        
 -- Vitkovsky, Grace E        12 AG-MR                1:05.09         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.31  ZONE
              1:08.69  JO
              1:19.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramkissoon, Amiya M       11 Barracudas-MR        1:19.64    1:12.48 SILV   
                  35.05     1:12.48 (37.43)                                        
  2 Gillan, Madison F         12 NYSA-MR              1:13.54    1:13.16 SILV   
                  35.93     1:13.16 (37.23)                                        
  3 Chin, Grace E             12 NYSA-MR              1:15.15    1:14.15 SILV   
                  35.57     1:14.15 (38.58)                                        
  4 Inverdale, Julieanne A    12 NYSA-MR              1:19.77    1:15.08 SILV   
                  36.72     1:15.08 (38.36)                                        
  5 Etnel, Gabby M            12 WSSC-MR              1:25.33    1:19.12 SILV   
                  38.19     1:19.12 (40.93)                                        
  6 Concepcion, Alex P        11 NYSA-MR              1:16.92    1:19.53        
                  37.94     1:19.53 (41.59)                                        
  7 Wishnia, Hailey F         12 AG-MR                1:19.51    1:20.29        
                  38.54     1:20.29 (41.75)                                        
  8 Baranov, Katya            12 WSSC-MR              1:28.90    1:22.29        
                  39.53     1:22.29 (42.76)                                        
  9 Jimenez, Hermione E       11 RFAC-MR              1:25.24    1:22.96        
                  39.56     1:22.96 (43.40)                                        
 10 Melley, Amanda A          12 NYSA-MR              1:25.78    1:26.07        
                  42.11     1:26.07 (43.96)                                        
 11 Fischer, Paige            11 WSSC-MR              1:31.82    1:28.29        
                  42.83     1:28.29 (45.46)                                        
 12 Brown, Madison G          12 WSSC-MR              1:35.93    1:29.63        
                  44.35     1:29.63 (45.28)                                        
 13 Lazar, Emmy P             11 MWDA-MR              1:33.61    1:29.86        
                  43.81     1:29.86 (46.05)                                        
 14 Trubenbach, Grace M       11 NYSA-MR              1:34.87    1:30.28        
                  44.90     1:30.28 (45.38)                                        
 15 Foley, Mackenzie M        12 WSSC-MR              1:33.44    1:32.15        
                  44.59     1:32.15 (47.56)                                        
 16 Diaz, Ilana M             11 NYSA-MR              1:39.75    1:38.05        
                  49.05     1:38.05 (49.00)                                        
 17 Link, Zoe E               11 AG-MR                1:50.82    1:38.98        
                  46.93     1:38.98 (52.05)                                        
 18 Joachim, Julia M          11 TRS-MR               1:59.66    1:48.73        
                  56.04     1:48.73 (52.69)                                        
 -- Januario, Amelia P        12 AG-MR                1:40.83         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  42.95          DQ (48.11)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                33.77  ZONE
                36.69  JO
                40.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Ava L                11 NYSA-MR                34.11      34.21 JO     
  2 Kennedy, Kate E           12 NYSA-MR                41.69      37.11 SILV   
  3 Khutorsky, Deborah B      12 NYSA-MR                36.57      37.64 SILV   
  4 Villalona, Delaney S      12 TRS-MR                 40.54      38.18 SILV   
  5 Brown, Madison G          12 WSSC-MR                43.00      39.94 SILV   
  6 Januario, Amelia P        12 AG-MR                  44.54      41.95        
  7 Simon, Anika D            12 AG-MR                  46.25      42.48        
  8 Concepcion, Alex P        11 NYSA-MR                42.43      42.76        
  9 Fogarty, Gwen M           12 WSSC-MR                41.00      42.87        
 10 Novielli, Maddie          12 TRS-MR                 46.18      42.95        
 11 Finnerty, Katherine J     11 AG-MR                  44.60      43.01        
 12 Greiner, Katie E          11 MWDA-MR                43.20      43.05        
 13 Hughes, Alyssa G          11 UN-MR                  45.24      43.36        
 14 Mule, Bella G             11 WSSC-MR                45.90      43.42        
 15 Armstrong, Cassie         12 MWDA-MR                43.43      43.97        
 16 Gibbons, Caroline L       12 AG-MR                  44.95      44.72        
 17 Bacchetta, Annamaria S    11 UN-MR                  45.61      45.05        
 18 Murray, Megan             11 AG-MR                  46.44      45.58        
 19 Ravo, Nicole M            12 TRS-MR                 47.25      46.50        
 20 Beltran, Isa R            12 TRS-MR                 48.04      46.52        
 21 Schoales, Kailyn A        12 TRS-MR                 49.41      46.69        
 22 Villalona, Sienna D       11 TRS-MR                 51.71      46.82        
 23 Link, Zoe E               11 AG-MR                  47.50      47.28        
 24 Lazar, Emmy P             11 MWDA-MR                47.94      47.51        
 25 Jankowski, Kaitlyn M      11 AG-MR                  49.58      48.50        
 26 Cruz, Itzel               11 TRS-MR                 53.77      49.41        
 27 Paffenroth, Paige         11 AG-MR                  49.66      49.94        
 28 Fischer, Paige            11 WSSC-MR                53.42      51.54        
 29 Stone, Jacqueline A       11 WSSC-MR                55.55      52.29        
 30 Quinn, Alexa M            11 TRS-MR                 55.68      52.35        
 31 Mantali, Nicole I         11 WSSC-MR                54.28      54.39        
 32 Trubenbach, Grace M       11 NYSA-MR                53.83      55.79        
 33 Wright, Maeve M           11 AG-MR                  53.78      56.46        
 34 Diaz, Ilana M             11 NYSA-MR              1:00.00      57.79        
 35 Ogorzaly, Zoey J          12 AG-MR                1:00.95    1:01.35        
 36 Joachim, Julia M          11 TRS-MR                 59.66    1:04.07        
 -- Vitkovsky, Grace E        12 AG-MR                1:22.76         DQ        
      Alternating Kick
 -- Etnel, Gabby M            12 WSSC-MR                42.03         DQ        
      No touch
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:13.91  ZONE
              1:18.99  JO
              1:28.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fenton, Sofia M           11 NYSA-MR              1:15.51    1:15.35 JO     
                  35.00     1:15.35 (40.35)                                        
  2 Martin, Lily M            12 UN-MR                1:19.73    1:20.21 SILV   
                  37.63     1:20.21 (42.58)                                        
  3 Kennedy, Kate E           12 NYSA-MR              1:27.99    1:22.68 SILV   
                  39.69     1:22.68 (42.99)                                        
  4 Donovan, Erin D           12 Barracudas-MR        1:25.60    1:25.15 SILV   
                  40.84     1:25.15 (44.31)                                        
  5 Peppiatt, Grace C         12 NYSA-MR              1:28.94    1:25.65 SILV   
                  39.65     1:25.65 (46.00)                                        
  6 Khutorsky, Deborah B      12 NYSA-MR              1:20.19    1:26.84 SILV   
                  39.38     1:26.84 (47.46)                                        
  7 Villalona, Delaney S      12 TRS-MR               1:34.96    1:26.99 SILV   
                  40.64     1:26.99 (46.35)                                        
  8 Kyqykaliu, Vesa A         11 NYSA-MR              1:31.17    1:27.04 SILV   
                  40.93     1:27.04 (46.11)                                        
  9 Inverdale, Julieanne A    12 NYSA-MR              1:40.77    1:28.39 SILV   
                  41.69     1:28.39 (46.70)                                        
 10 Sussner, Ella M           12 NYSA-MR              1:35.21    1:28.63 SILV   
                  42.32     1:28.63 (46.31)                                        
 11 Concepcion, Alex P        11 NYSA-MR              1:29.70    1:29.98        
                  42.35     1:29.98 (47.63)                                        
 12 Novielli, Maddie          12 TRS-MR               1:39.17    1:30.68        
                  42.83     1:30.68 (47.85)                                        
 13 Greiner, Katie E          11 MWDA-MR              1:33.49    1:33.66        
                  44.11     1:33.66 (49.55)                                        
 14 Bacchetta, Annamaria S    11 UN-MR                1:37.98    1:35.46        
                  46.31     1:35.46 (49.15)                                        
 15 Villalona, Sienna D       11 TRS-MR               2:02.21    1:40.44        
                  46.15     1:40.44 (54.29)                                        
 16 Kropp, Kyla A             12 NYSA-MR              1:40.05    1:40.97        
                  45.67     1:40.97 (55.30)                                        
 17 Mule, Bella G             11 WSSC-MR              1:44.09    1:41.61        
                  46.53     1:41.61 (55.08)                                        
 18 Beltran, Isa R            12 TRS-MR               1:46.68    1:42.10        
                  48.16     1:42.10 (53.94)                                        
 19 Lam, Vivian H             11 Barracudas-MR        2:07.71    1:42.33        
                  49.25     1:42.33 (53.08)                                        
 20 Cruz, Itzel               11 TRS-MR               2:04.38    1:42.77        
                  48.11     1:42.77 (54.66)                                        
 21 Lazar, Emmy P             11 MWDA-MR              1:45.51    1:43.39        
                  49.98     1:43.39 (53.41)                                        
 22 Mastandrea, Mastandrea N  11 AG-MR                     NT    1:43.47        
                  48.64     1:43.47 (54.83)                                        
 23 Douthit, Lydia R          11 MWDA-MR              1:41.21    1:43.79        
                  50.08     1:43.79 (53.71)                                        
 24 Gibbons, Caroline L       12 AG-MR                1:46.40    1:43.91        
                  49.15     1:43.91 (54.76)                                        
 25 Ravo, Nicole M            12 TRS-MR               1:44.60    1:44.08        
                  48.56     1:44.08 (55.52)                                        
 26 Jankowski, Kaitlyn M      11 AG-MR                1:44.39    1:45.69        
                  48.18     1:45.69 (57.51)                                        
 27 Kline, Madeline A         11 WSSC-MR              1:48.72    1:46.34        
                  52.00     1:46.34 (54.34)                                        
 28 Zadov, Esther M           12 MWDA-MR              1:48.58    1:48.14        
                  50.27     1:48.14 (57.87)                                        
 29 Bohr, Amelia G            11 AG-MR                1:50.00    1:48.36        
                  49.76     1:48.36 (58.60)                                        
 30 Shaw, Karolena L          11 MWDA-MR              1:43.50    1:50.97        
                  54.11     1:50.97 (56.86)                                        
 31 Quinn, Alexa M            11 TRS-MR               1:52.73    1:53.31        
                  53.47     1:53.31 (59.84)                                        
 32 Allan, Madison L          12 NYSA-MR              2:16.69    1:57.38        
                  53.75   1:57.38 (1:03.63)                                        
 33 Florin, Angelina          11 TRS-MR               1:55.66    1:59.18        
                  55.12   1:59.18 (1:04.06)                                        
 34 Trubenbach, Grace M       11 NYSA-MR              2:00.00    2:00.50        
                  56.30   2:00.50 (1:04.20)                                        
 35 Devaney, Ally R           11 WSSC-MR              2:03.47    2:00.76        
                  56.87   2:00.76 (1:03.89)                                        
 36 Diaz, Ilana M             11 NYSA-MR              2:00.00    2:02.48        
                  57.36   2:02.48 (1:05.12)                                        
 37 Patino, Jacqueline F      12 MWDA-MR              2:08.53    2:06.49        
                1:00.12   2:06.49 (1:06.37)                                        
 38 Joachim, Julia M          11 TRS-MR               2:15.66    2:13.60        
                1:03.25   2:13.60 (1:10.35)                                        
 -- Pelaez, Shanays I         12 TRS-MR               1:53.98         DQ        
      Non-simultaneous kick
                  49.95          DQ (56.11)                                        
 -- Steiner, Casey A          12 NYSA-MR              2:00.00         DQ        
      Non-simultaneous touch
                  49.58          DQ (53.77)                                        
 -- Haener, Aliya M           11 Barracudas-MR        2:16.39         DQ        
      Non-simultaneous touch
                  53.53        DQ (1:00.28)                                        
 -- Evans, Kylie J            11 MWDA-MR              1:45.99         DQ        
      Non-simultaneous touch
                  49.53          DQ (57.63)                                        
 -- Rusiecka, Natalia B       12 MWDA-MR              1:34.46         DQ        
      False start
                  44.09          DQ (51.85)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                28.48  ZONE
                30.69  JO
                34.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas, Cayla R         12 NYSA-MR                32.81      31.13 SILV   
  2 Ramkissoon, Amiya M       11 Barracudas-MR          32.29      31.71 SILV   
  3 Liu, Ava L                11 NYSA-MR                32.37      32.05 SILV   
  4 Khutorsky, Deborah B      12 NYSA-MR                41.57      32.46 SILV   
  5 Gillan, Madison F         12 NYSA-MR                33.52      32.61 SILV   
  6 Kennedy, Kate E           12 NYSA-MR                34.17      32.65 SILV   
  7 Hoffman, Noelle R         11 NYSA-MR                33.38      33.71 SILV   
  8 Springer, Ella C          12 NYSA-MR                33.32      34.10 SILV   
  9 Simone, Elizabeth C       12 NYSA-MR                35.06      34.36 SILV   
 10 Wishnia, Hailey F         12 AG-MR                  37.22      35.20        
 11 Fogarty, Gwen M           12 WSSC-MR                35.00      35.27        
 12 Ravo, Nicole M            12 TRS-MR                 40.26      37.44        
 13 Kyqykaliu, Vesa A         11 NYSA-MR                39.43      37.50        
 13 Fischer, Paige            11 WSSC-MR                40.21      37.50        
 15 Armstrong, Cassie         12 MWDA-MR                35.16      37.63        
 16 Melley, Amanda A          12 NYSA-MR                44.17      37.73        
 17 Villalona, Delaney S      12 TRS-MR                 52.76      39.41        
 18 Pelaez, Shanays I         12 TRS-MR                 43.05      39.87        
 19 Villalona, Sienna D       11 TRS-MR                 49.69      40.10        
 20 Lazar, Emmy P             11 MWDA-MR                41.05      40.84        
 21 Simon, Anika D            12 AG-MR                  48.45      41.16        
 22 Finnerty, Katherine J     11 AG-MR                  42.99      41.39        
 23 Hughes, Alyssa G          11 UN-MR                  39.83      41.43        
 24 Mule, Bella G             11 WSSC-MR                55.48      44.41        
 25 Greer-Padilla, Adira F    11 Barracudas-MR          43.36      44.61        
 26 Murray, Megan             11 AG-MR                  45.06      44.79        
 27 Greiner, Katie E          11 MWDA-MR                44.53      45.54        
 28 Stone, Jacqueline A       11 WSSC-MR                45.90      46.23        
 29 Quinn, Alexa M            11 TRS-MR                 45.61      47.52        
 30 Schoales, Kailyn A        12 TRS-MR                 49.34      47.56        
 31 Cruz, Itzel               11 TRS-MR                 51.77      50.39        
 32 Paffenroth, Paige         11 AG-MR                  45.98      50.71        
 33 Gadol, Kaylee A           12 AG-MR                  46.95      50.83        
 34 Trubenbach, Grace M       11 NYSA-MR              1:00.00      53.35        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:03.60  ZONE
              1:09.49  JO
              1:19.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guzzino, Mary Grace S     12 NYSA-MR              1:04.23    1:04.07 JO     
                  29.67     1:04.07 (34.40)                                        
  2 Peppiatt, Grace C         12 NYSA-MR              1:07.50    1:08.81 JO     
                  31.24     1:08.81 (37.57)                                        
  3 Fenton, Sofia M           11 NYSA-MR              1:17.07    1:11.30 SILV   
                  32.06     1:11.30 (39.24)                                        
  4 Inverdale, Julieanne A    12 NYSA-MR              1:15.32    1:13.05 SILV   
                  33.29     1:13.05 (39.76)                                        
  5 Gillan, Madison F         12 NYSA-MR              1:14.07    1:13.50 SILV   
                  33.95     1:13.50 (39.55)                                        
  6 Nicholas, Cayla R         12 NYSA-MR              1:18.78    1:13.87 SILV   
                  33.32     1:13.87 (40.55)                                        
  7 Kennedy, Kate E           12 NYSA-MR              1:15.43    1:14.26 SILV   
                  34.18     1:14.26 (40.08)                                        
  8 Ramkissoon, Amiya M       11 Barracudas-MR        1:18.11    1:15.15 SILV   
                  34.63     1:15.15 (40.52)                                        
  9 Chin, Grace E             12 NYSA-MR              1:11.35    1:15.67 SILV   
                  36.17     1:15.67 (39.50)                                        
 10 Johnson, Amanda L         12 RFAC-MR              1:16.49    1:19.67        
                  37.31     1:19.67 (42.36)                                        
 11 Wishnia, Hailey F         12 AG-MR                1:27.46    1:20.25        
                  36.63     1:20.25 (43.62)                                        
 12 Rusiecka, Natalia B       12 MWDA-MR              1:21.65    1:22.11        
                  37.09     1:22.11 (45.02)                                        
 13 Melley, Amanda A          12 NYSA-MR              1:34.66    1:24.95        
                  40.22     1:24.95 (44.73)                                        
 14 Douthit, Lydia R          11 MWDA-MR              1:21.71    1:25.90        
                  39.10     1:25.90 (46.80)                                        
 15 Obrien Bruno, Ella E      12 NYSA-MR              1:25.96    1:33.06        
                  43.22     1:33.06 (49.84)                                        
 16 Perrino, Ava T            11 NYSA-MR              1:35.77    1:39.91        
                  45.83     1:39.91 (54.08)                                        
 17 Shaw, Karolena L          11 MWDA-MR              1:48.77    1:43.67        
                  49.79     1:43.67 (53.88)                                        
 18 Lazar, Emmy P             11 MWDA-MR              1:37.94    1:44.06        
                  49.06     1:44.06 (55.00)                                        
 19 Allan, Madison L          12 NYSA-MR              1:45.00    1:53.94        
                  53.49   1:53.94 (1:00.45)                                        
 -- Bonnick, Zendrah O        12 WSSC-MR              1:20.00         DQ        
      One hand touch
                  37.84          DQ (47.97)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:05.92  ZONE
              1:09.99  JO
              1:18.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoffman, Noelle R         11 NYSA-MR              1:15.47    1:11.50 SILV   
                  33.96     1:11.50 (37.54)                                        
  2 Nicholas, Cayla R         12 NYSA-MR              1:15.07    1:12.90 SILV   
                  34.72     1:12.90 (38.18)                                        
  3 Chin, Grace E             12 NYSA-MR              1:11.99    1:13.76 SILV   
                  35.12     1:13.76 (38.64)                                        
  4 Inverdale, Julieanne A    12 NYSA-MR              1:16.92    1:13.99 SILV   
                  33.92     1:13.99 (40.07)                                        
  5 Khutorsky, Deborah B      12 NYSA-MR              1:12.58    1:14.45 SILV   
                  34.70     1:14.45 (39.75)                                        
  6 Ramkissoon, Amiya M       11 Barracudas-MR        1:19.96    1:16.73 SILV   
                  34.78     1:16.73 (41.95)                                        
  7 Springer, Ella C          12 NYSA-MR              1:26.17    1:18.09 SILV   
                  36.06     1:18.09 (42.03)                                        
  8 Kyqykaliu, Vesa A         11 NYSA-MR              1:28.35    1:18.14 SILV   
                  37.48     1:18.14 (40.66)                                        
  8 Simone, Elizabeth C       12 NYSA-MR              1:19.73    1:18.14 SILV   
                  35.42     1:18.14 (42.72)                                        
 10 Novielli, Maddie          12 TRS-MR               1:26.97    1:19.69        
                  37.37     1:19.69 (42.32)                                        
 11 Jimenez, Hermione E       11 RFAC-MR              1:23.26    1:21.51        
                  37.47     1:21.51 (44.04)                                        
 12 Villalona, Delaney S      12 TRS-MR               1:44.24    1:22.09        
                  40.04     1:22.09 (42.05)                                        
 13 Fogarty, Gwen M           12 WSSC-MR              1:20.00    1:22.88        
                  37.69     1:22.88 (45.19)                                        
 14 Simon, Anika D            12 AG-MR                1:37.47    1:23.19        
                  39.48     1:23.19 (43.71)                                        
 15 Armstrong, Cassie         12 MWDA-MR              1:22.56    1:24.06        
                  38.31     1:24.06 (45.75)                                        
 16 Bacchetta, Annamaria S    11 UN-MR                1:24.25    1:24.37        
                  40.99     1:24.37 (43.38)                                        
 17 Pelaez, Shanays I         12 TRS-MR               1:37.67    1:24.94        
                  38.52     1:24.94 (46.42)                                        
 18 Beltran, Isa R            12 TRS-MR               1:37.31    1:25.59        
                  40.02     1:25.59 (45.57)                                        
 19 Finnerty, Katherine J     11 AG-MR                1:31.23    1:26.66        
                  40.27     1:26.66 (46.39)                                        
 20 Januario, Amelia P        12 AG-MR                1:32.02    1:26.90        
                  42.12     1:26.90 (44.78)                                        
 21 Greiner, Katie E          11 MWDA-MR              1:27.40    1:28.11        
                  42.48     1:28.11 (45.63)                                        
 22 Lazar, Emmy P             11 MWDA-MR              1:31.13    1:28.56        
                  41.53     1:28.56 (47.03)                                        
 23 Murray, Megan             11 AG-MR                1:30.62    1:30.46        
                  43.56     1:30.46 (46.90)                                        
 24 Gibbons, Caroline L       12 AG-MR                1:27.21    1:31.04        
                  43.04     1:31.04 (48.00)                                        
 25 Jankowski, Kaitlyn M      11 AG-MR                1:55.00    1:41.93        
                  50.79     1:41.93 (51.14)                                        
 26 Wright, Maeve M           11 AG-MR                1:48.64    1:48.69        
                  49.98     1:48.69 (58.71)                                        
 27 Gadol, Kaylee A           12 AG-MR                1:58.64    1:55.36        
                  50.68   1:55.36 (1:04.68)                                        
 -- Hughes, Alyssa G          11 UN-MR                1:31.03         DQ        
      False start - Misc
                  43.13          DQ (44.87)                                        
 -- Mantali, Nicole I         11 WSSC-MR              2:00.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  53.54          DQ (56.08)                                        
 -- Greer-Padilla, Adira F    11 Barracudas-MR        2:00.53         DQ        
      One hand touch - breast
                  42.77          DQ (48.90)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:21.39  ZONE
              2:27.99  JO
              2:48.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peppiatt, Grace C         12 NYSA-MR              2:38.35    2:34.54 SILV   
                  31.17     1:12.00 (40.83)     1:58.14 (46.14)     2:34.54 (36.40)
  2 Nicholas, Cayla R         12 NYSA-MR              2:47.78    2:41.05 SILV   
                  33.08     1:16.78 (43.70)     2:05.71 (48.93)     2:41.05 (35.34)
  3 Novielli, Maddie          12 TRS-MR               3:09.74    2:52.49        
                1:23.91     2:14.72 (50.81)     2:52.63 (37.91)         2:52.49 ( )
  4 Douthit, Lydia R          11 MWDA-MR              2:56.60    2:54.56        
                  36.85     1:20.37 (43.52)     2:16.25 (55.88)     2:54.56 (38.31)
  5 Steiner, Casey A          12 NYSA-MR              3:02.19    2:59.73        
                  39.00     1:22.28 (43.28)     2:19.95 (57.67)     2:59.73 (39.78)
  6 Ravo, Nicole M            12 TRS-MR               3:17.77    3:07.07        
                  38.34     1:26.48 (48.14)     2:25.11 (58.63)     3:07.07 (41.96)
  7 Gibbons, Caroline L       12 AG-MR                3:24.53    3:14.42        
                1:35.03     2:32.77 (57.74)     3:14.72 (41.95)         3:14.42 ( )
  8 Lazar, Emmy P             11 MWDA-MR              3:11.96    3:15.30        
                  46.76     1:36.29 (49.53)     2:34.26 (57.97)     3:15.30 (41.04)
  9 Shaw, Karolena L          11 MWDA-MR              3:23.36    3:25.92        
                  45.95     1:39.64 (53.69)   2:43.58 (1:03.94)     3:25.92 (42.34)
 10 Trubenbach, Grace M       11 NYSA-MR              3:38.47    3:35.55        
                  53.41     1:45.66 (52.25)   2:50.33 (1:04.67)     3:35.55 (45.22)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.54  ZONE
                26.39  JO
                28.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gillan, Sierra P          14 NYSA-MR                25.03      24.98 ZONE   
  2 Whang, Taylor K           14 NYSA-MR                26.55      26.30 JO     
  3 Borowski, Ava M           13 NYSA-MR                25.72      26.32 JO     
  4 Hartmann, Sierra F        13 NYSA-MR                27.38      27.14 SILV   
  5 Mayerhauser, Leah E       14 MWDA-MR                27.96      27.26 SILV   
  6 Barbosa, Jordan M         13 TRS-MR                 27.93      27.86 SILV   
  7 Torello-Viera, Martina S  13 NYSA-MR                28.17      27.94 SILV   
  8 Clark, Corin E            13 NYSA-MR                27.96      28.12 SILV   
  9 Melley, Emma G            14 NYSA-MR                27.57      28.13 SILV   
 10 Etnel, Jillian M          13 WSSC-MR                29.99      28.44 SILV   
 11 Jenkins, Shae K           13 NDAC-MR                28.10      28.73 SILV   
 12 Babitz, Haily J           14 AG-MR                  26.50      29.02        
 13 Wright, Hannah E          13 WSSC-MR                28.18      29.31        
 14 Hoyng, Anna C             13 NYSA-MR                29.19      29.41        
 15 Northrup, Maya J          14 Barracudas-MR          30.02      29.55        
 16 Rocchio, Grace A          13 Barracudas-MR          30.05      29.74        
 17 Sommer, Stef M            13 AG-MR                  29.24      30.08        
 18 Staley, Fia R             13 AG-MR                  30.21      30.32        
 19 Diaz, Jelena M            14 NYSA-MR                30.73      30.57        
 20 Biskup, Colleen G         14 NDAC-MR                30.01      30.60        
 21 Mazur, Alice              14 AG-MR                  30.51      30.78        
 22 Lin, Viola J              14 NYSA-MR                31.31      31.36        
 23 Bednarick, Molly J        13 AG-MR                  32.02      31.91        
 24 Stevenson, Molly K        14 WSSC-MR                31.57      32.00        
 25 Dufresne, Halle           13 RFAC-MR                33.04      32.05        
 26 Liu, Chloe J              13 NYSA-MR                30.10      32.77        
 27 Kablaoui, Yasmeen         13 RFAC-MR                31.03      32.85        
 28 Field, Sophia F           14 WSSC-MR                32.05      33.00        
 29 Leitner, Alyssa J         13 TRS-MR                 35.71      33.58        
 30 Oleary, Bryna M           13 WSSC-MR                36.37      34.70        
 31 Pethic, Kennedy R         13 NDAC-MR                34.09      36.53        
 32 Cerrato, Victoria F       13 MWDA-MR                38.38      39.00        
 33 Caputo, Julianna R        13 TRS-MR                 53.66      51.36        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                55.15  ZONE
                56.99  JO
              1:03.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gillan, Sierra P          14 NYSA-MR                54.81      56.11 JO     
                  27.06       56.11 (29.05)                                        
  2 Borowski, Ava M           13 NYSA-MR                55.45      56.37 JO     
                  27.44       56.37 (28.93)                                        
  3 Whang, Taylor K           14 NYSA-MR                57.71      56.60 JO     
                  27.53       56.60 (29.07)                                        
  4 Sohn, Sora                14 NYSA-MR                58.26      57.69 SILV   
                  27.80       57.69 (29.89)                                        
  5 Dambach, Marisa S         14 NYSA-MR                58.04      58.15 SILV   
                  28.36       58.15 (29.79)                                        
  6 Hartmann, Sierra F        13 NYSA-MR              1:00.37      58.45 SILV   
                  27.74       58.45 (30.71)                                        
  7 Clark, Corin E            13 NYSA-MR              1:01.01      59.28 SILV   
                  28.69       59.28 (30.59)                                        
  8 Torello-Viera, Martina S  13 NYSA-MR                59.96      59.47 SILV   
                  28.98       59.47 (30.49)                                        
  9 Barnes, Alex S            14 NYSA-MR              1:00.54      59.64 SILV   
                  28.77       59.64 (30.87)                                        
 10 Mayerhauser, Leah E       14 MWDA-MR              1:01.70    1:00.31 SILV   
                  28.77     1:00.31 (31.54)                                        
 11 Ristaino, Lexi M          13 NYSA-MR                59.72    1:00.42 SILV   
                  28.99     1:00.42 (31.43)                                        
 12 DiLiberto, Samantha F     13 WSSC-MR                59.31    1:01.08 SILV   
                  29.35     1:01.08 (31.73)                                        
 13 Barbosa, Jordan M         13 TRS-MR               1:02.40    1:01.33 SILV   
                  29.06     1:01.33 (32.27)                                        
 14 Cameron, Megan G          13 NYSA-MR              1:07.28    1:02.13 SILV   
                  29.81     1:02.13 (32.32)                                        
 15 Etnel, Jillian M          13 WSSC-MR              1:04.62    1:02.20 SILV   
                  29.90     1:02.20 (32.30)                                        
 16 Hoyng, Anna C             13 NYSA-MR              1:03.14    1:03.36        
                  30.54     1:03.36 (32.82)                                        
 17 Sheerin, Megan N          13 MWDA-MR              1:04.63    1:04.09        
                  30.12     1:04.09 (33.97)                                        
 18 Wright, Hannah E          13 WSSC-MR              1:03.76    1:04.11        
                  31.15     1:04.11 (32.96)                                        
 19 Northrup, Maya J          14 Barracudas-MR        1:06.45    1:04.53        
                  31.24     1:04.53 (33.29)                                        
 20 Rocchio, Grace A          13 Barracudas-MR        1:06.22    1:04.84        
                  30.95     1:04.84 (33.89)                                        
 21 Alcantara, Antonella L    13 RFAC-MR              1:04.00    1:04.98        
                  31.03     1:04.98 (33.95)                                        
 22 Latarski, Riley A         13 TRS-MR               1:06.66    1:05.03        
                  31.35     1:05.03 (33.68)                                        
 23 Sommer, Stef M            13 AG-MR                1:03.35    1:06.13        
                  31.84     1:06.13 (34.29)                                        
 24 Finnigan, Korinne E       14 WSSC-MR              1:06.57    1:06.85        
                  32.32     1:06.85 (34.53)                                        
 25 Mazur, Alice              14 AG-MR                1:10.00    1:08.35        
                  32.36     1:08.35 (35.99)                                        
 26 Liu, Chloe J              13 NYSA-MR              1:06.73    1:09.73        
                  33.02     1:09.73 (36.71)                                        
 27 Creech, Ciara E           13 NDAC-MR              1:10.18    1:10.65        
                  32.85     1:10.65 (37.80)                                        
 28 Dufresne, Halle           13 RFAC-MR              1:14.51    1:10.69        
                  33.65     1:10.69 (37.04)                                        
 29 Galgano, Sophie G         13 WSSC-MR              1:12.56    1:12.30        
                  34.49     1:12.30 (37.81)                                        
 30 Leitner, Alyssa J         13 TRS-MR               1:19.45    1:12.80        
                  34.34     1:12.80 (38.46)                                        
 31 Schoales, Bri R           14 TRS-MR               1:22.45    1:13.39        
                  34.27     1:13.39 (39.12)                                        
 32 Burgos, Anel              14 Barracudas-MR        1:14.13    1:14.38        
                  35.06     1:14.38 (39.32)                                        
 33 O'Connor, Kaelin F        13 TRS-MR               1:23.91    1:15.57        
                  35.40     1:15.57 (40.17)                                        
 34 Foley, Leana G            14 TRS-MR               1:23.49    1:17.00        
                  36.61     1:17.00 (40.39)                                        
 35 Phadnis, Aneeka V         13 NYSA-MR              1:20.43    1:17.60        
                  36.80     1:17.60 (40.80)                                        
 36 Cerrato, Victoria F       13 MWDA-MR              1:29.01    1:27.85        
                  40.88     1:27.85 (46.97)                                        
 37 Caputo, Julianna R        13 TRS-MR               1:53.27    1:57.12        
                  54.73   1:57.12 (1:02.39)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:00.60  ZONE
              2:03.99  JO
              2:16.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gillan, Sierra P          14 NYSA-MR              2:03.29    2:01.13 JO     
                  27.09       58.21 (31.12)     1:29.98 (31.77)     2:01.13 (31.15)
  2 Borowski, Ava M           13 NYSA-MR              2:05.23    2:02.17 JO     
                  28.08       58.53 (30.45)     1:30.72 (32.19)     2:02.17 (31.45)
  3 Dambach, Marisa S         14 NYSA-MR              2:09.37    2:04.09 SILV   
                  29.04       59.77 (30.73)     1:32.07 (32.30)     2:04.09 (32.02)
  4 Sohn, Sora                14 NYSA-MR              2:03.98    2:05.36 SILV   
                  28.14       59.26 (31.12)     1:31.94 (32.68)     2:05.36 (33.42)
  5 Torello-Viera, Martina S  13 NYSA-MR              2:09.54    2:07.39 SILV   
                  29.54     1:01.78 (32.24)     1:35.33 (33.55)     2:07.39 (32.06)
  6 Hartmann, Sierra F        13 NYSA-MR              2:10.03    2:07.97 SILV   
                  28.87     1:01.48 (32.61)     1:35.59 (34.11)     2:07.97 (32.38)
  7 Clark, Corin E            13 NYSA-MR              2:14.03    2:10.58 SILV   
                  29.74     1:03.25 (33.51)     1:37.53 (34.28)     2:10.58 (33.05)
  8 Ristaino, Lexi M          13 NYSA-MR              2:25.30    2:11.06 SILV   
                  30.87     1:04.42 (33.55)     1:38.41 (33.99)     2:11.06 (32.65)
  9 Cameron, Megan G          13 NYSA-MR              2:21.77    2:12.47 SILV   
                  31.19     1:04.70 (33.51)     1:39.06 (34.36)     2:12.47 (33.41)
 10 Donnellan, Molly E        14 MWDA-MR              2:15.48    2:13.58 SILV   
                  30.09     1:04.53 (34.44)     1:39.30 (34.77)     2:13.58 (34.28)
 11 Beezer, Kristina G        14 MWDA-MR              2:13.60    2:14.17 SILV   
                  31.01     1:05.25 (34.24)     1:40.44 (35.19)     2:14.17 (33.73)
 12 Wright, Hannah E          13 WSSC-MR              2:27.78    2:18.22        
                  30.65     1:06.55 (35.90)     1:43.60 (37.05)     2:18.22 (34.62)
 13 Hoyng, Anna C             13 NYSA-MR              2:25.68    2:18.39        
                  32.22     1:07.50 (35.28)     1:43.10 (35.60)     2:18.39 (35.29)
 14 Etnel, Jillian M          13 WSSC-MR              2:32.60    2:18.43        
                  31.50     1:06.63 (35.13)     1:42.91 (36.28)     2:18.43 (35.52)
 15 Latarski, Riley A         13 TRS-MR               2:19.66    2:18.87        
                  33.14     1:08.64 (35.50)     1:44.35 (35.71)     2:18.87 (34.52)
 16 Northrup, Maya J          14 Barracudas-MR        2:28.23    2:20.49        
                  32.02     1:08.28 (36.26)     1:44.66 (36.38)     2:20.49 (35.83)
 17 Sommer, Stef M            13 AG-MR                2:22.95    2:23.08        
                  32.90     1:09.78 (36.88)     1:47.42 (37.64)     2:23.08 (35.66)
 18 Biskup, Colleen G         14 NDAC-MR              2:15.11    2:25.42        
                  34.39     1:11.55 (37.16)     1:49.26 (37.71)     2:25.42 (36.16)
 19 Stevenson, Molly K        14 WSSC-MR              2:33.30    2:26.70        
                  33.88     1:10.47 (36.59)     1:49.11 (38.64)     2:26.70 (37.59)
 20 Rocchio, Grace A          13 Barracudas-MR        2:58.02    2:26.82        
                  34.57     1:13.32 (38.75)     1:51.02 (37.70)     2:26.82 (35.80)
 21 Jenkins, Shae K           13 NDAC-MR              2:22.52    2:27.59        
                  32.83     1:10.21 (37.38)     1:50.03 (39.82)     2:27.59 (37.56)
 22 Bednarick, Molly J        13 AG-MR                2:31.29    2:28.89        
                  33.46     1:11.24 (37.78)     1:50.47 (39.23)     2:28.89 (38.42)
 23 Diaz, Jelena M            14 NYSA-MR              2:34.75    2:29.07        
                  31.83     1:09.34 (37.51)     1:50.82 (41.48)     2:29.07 (38.25)
 24 Babitz, Haily J           14 AG-MR                2:11.01    2:30.12        
                  32.24     1:10.40 (38.16)     1:50.68 (40.28)     2:30.12 (39.44)
 25 Kablaoui, Yasmeen         13 RFAC-MR              2:27.16    2:32.81        
                  34.77     1:13.95 (39.18)     1:54.25 (40.30)     2:32.81 (38.56)
 26 Dufresne, Halle           13 RFAC-MR              2:45.42    2:33.23        
                  34.55     1:15.14 (40.59)     1:55.71 (40.57)     2:33.23 (37.52)
 27 Proscia, Emily            14 MWDA-MR              2:45.76    2:35.06        
                  34.83     1:13.92 (39.09)     1:54.37 (40.45)     2:35.06 (40.69)
 28 Hagan, Anne M             13 WSSC-MR              2:44.40    2:38.01        
                  35.89     1:15.33 (39.44)     1:57.24 (41.91)     2:38.01 (40.77)
 29 O'Connor, Kaelin F        13 TRS-MR               3:37.50    2:41.11        
                  36.28     1:18.43 (42.15)     2:00.67 (42.24)     2:41.11 (40.44)
 30 Leitner, Alyssa J         13 TRS-MR               3:27.19    2:47.30        
                  36.60     1:18.96 (42.36)   2:47.30 (1:28.34)                    
 31 Cerrato, Victoria F       13 MWDA-MR              3:20.99    3:23.21        
                  42.74     1:34.90 (52.16)     2:30.86 (55.96)     3:23.21 (52.35)
 32 Caputo, Julianna R        13 TRS-MR               3:58.77    3:59.93        
                                1:52.21 ( )   3:59.93 (2:07.72)                    
 -- Foley, Leana G            14 TRS-MR               3:10.72         DQ        
      False start
                  37.88     1:23.82 (45.94)     2:08.14 (44.32)          DQ (42.26)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:22.22  13-14 ZONE
              5:29.99  13-14 JO
              5:50.59  13-14 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Taylor K           14 NYSA-MR              5:26.98    5:19.72 ZONE   
                  28.63     1:00.50 (31.87)     1:32.74 (32.24)     2:05.33 (32.59)
        2:38.23 (32.90)     3:10.85 (32.62)     3:42.79 (31.94)     4:15.83 (33.04)
        4:48.35 (32.52)     5:19.72 (31.37)                                        
  2 Borowski, Ava M           13 NYSA-MR              5:39.44    5:23.42 JO     
                  28.62     1:00.30 (31.68)     1:32.93 (32.63)     2:05.54 (32.61)
        2:38.44 (32.90)     3:11.38 (32.94)     3:44.61 (33.23)     4:18.03 (33.42)
        4:51.37 (33.34)     5:23.42 (32.05)                                        
  3 Sohn, Sora                14 NYSA-MR              5:25.09    5:30.55 SILV   
                  28.27     1:00.17 (31.90)     1:33.32 (33.15)     2:06.42 (33.10)
        2:39.95 (33.53)     3:13.85 (33.90)     3:47.87 (34.02)     4:22.22 (34.35)
        4:56.87 (34.65)     5:30.55 (33.68)                                        
  4 Hartmann, Sierra F        13 NYSA-MR              5:51.97    5:39.83 SILV   
                  29.41     1:02.49 (33.08)     1:37.14 (34.65)     2:12.12 (34.98)
        2:47.56 (35.44)     3:22.48 (34.92)     3:57.71 (35.23)     4:32.68 (34.97)
        5:07.42 (34.74)     5:39.83 (32.41)                                        
  5 Clark, Corin E            13 NYSA-MR              6:03.45    5:45.73 SILV   
                  30.12     1:04.37 (34.25)     1:39.31 (34.94)     2:14.44 (35.13)
        2:50.02 (35.58)     3:25.58 (35.56)     4:01.23 (35.65)     4:37.04 (35.81)
        5:11.97 (34.93)     5:45.73 (33.76)                                        
  6 Melley, Emma G            14 NYSA-MR              5:42.59    5:52.75        
                  29.61     1:02.03 (32.42)     1:36.45 (34.42)     2:12.61 (36.16)
        2:49.47 (36.86)     3:26.46 (36.99)     4:04.16 (37.70)     4:40.97 (36.81)
        5:17.44 (36.47)     5:52.75 (35.31)                                        
  7 Donnellan, Molly E        14 MWDA-MR              5:46.52    5:53.59        
                  30.48     1:04.87 (34.39)     1:39.87 (35.00)     2:15.97 (36.10)
        2:52.67 (36.70)     3:28.62 (35.95)     4:05.07 (36.45)     4:41.71 (36.64)
        5:18.85 (37.14)     5:53.59 (34.74)                                        
  8 Kline, Katherine A        14 WSSC-MR              6:02.33    5:54.17        
                  30.87     1:05.98 (35.11)     1:42.25 (36.27)     2:18.41 (36.16)
        2:54.81 (36.40)     3:31.93 (37.12)     4:08.35 (36.42)     4:45.04 (36.69)
        5:20.57 (35.53)     5:54.17 (33.60)                                        
  9 Ristaino, Lexi M          13 NYSA-MR              6:04.39    5:54.26        
                  31.13     1:05.26 (34.13)     1:41.76 (36.50)     2:18.42 (36.66)
        2:55.46 (37.04)     3:32.17 (36.71)     4:08.89 (36.72)     4:45.23 (36.34)
        5:21.25 (36.02)     5:54.26 (33.01)                                        
 10 Beezer, Kristina G        14 MWDA-MR              5:57.99    6:03.93        
                  32.60     1:08.76 (36.16)     1:45.83 (37.07)     2:22.96 (37.13)
        3:00.16 (37.20)     3:37.71 (37.55)     4:15.08 (37.37)     4:52.33 (37.25)
        5:29.13 (36.80)     6:03.93 (34.80)                                        
 11 Barnes, Alex S            14 NYSA-MR              6:11.52    6:05.58        
                  30.88     1:06.09 (35.21)     1:43.20 (37.11)     2:20.67 (37.47)
        2:57.69 (37.02)     3:35.57 (37.88)     4:13.77 (38.20)     4:51.53 (37.76)
        5:29.26 (37.73)     6:05.58 (36.32)                                        
 12 Latarski, Riley A         13 TRS-MR               6:15.66    6:06.00        
                  33.17     1:10.24 (37.07)     1:48.61 (38.37)     2:26.34 (37.73)
        3:03.77 (37.43)     3:40.88 (37.11)     4:18.73 (37.85)     4:55.38 (36.65)
        5:31.58 (36.20)     6:06.00 (34.42)                                        
 13 Wright, Hannah E          13 WSSC-MR              6:08.81    6:09.56        
                  30.85     1:07.61 (36.76)     1:47.65 (40.04)     2:26.44 (38.79)
        3:04.07 (37.63)     3:41.74 (37.67)     4:19.82 (38.08)     4:56.95 (37.13)
        5:34.03 (37.08)     6:09.56 (35.53)                                        
 14 Hoyng, Anna C             13 NYSA-MR              6:08.77    6:09.95        
                  32.50     1:09.32 (36.82)     1:47.52 (38.20)     2:25.34 (37.82)
        3:03.12 (37.78)     3:40.94 (37.82)     4:18.61 (37.67)     4:56.69 (38.08)
        5:33.91 (37.22)     6:09.95 (36.04)                                        
 15 Barbosa, Jordan M         13 TRS-MR               6:06.31    6:13.16        
                  31.04     1:07.13 (36.09)     1:44.81 (37.68)     2:23.67 (38.86)
        3:02.04 (38.37)     3:40.55 (38.51)     4:18.64 (38.09)     4:56.91 (38.27)
        5:35.60 (38.69)     6:13.16 (37.56)                                        
 16 Northrup, Maya J          14 Barracudas-MR        6:58.90    6:17.70        
                  32.86     1:09.89 (37.03)     1:48.37 (38.48)     2:27.42 (39.05)
        3:06.95 (39.53)     3:44.38 (37.43)     4:22.65 (38.27)     5:02.43 (39.78)
        5:41.72 (39.29)     6:17.70 (35.98)                                        
 17 Sommer, Stef M            13 AG-MR                6:31.03    6:20.45        
                  33.03     1:10.83 (37.80)     1:49.17 (38.34)     2:28.05 (38.88)
        3:07.08 (39.03)     3:46.46 (39.38)     4:26.06 (39.60)     5:05.16 (39.10)
        5:44.60 (39.44)     6:20.45 (35.85)                                        
 18 Etnel, Jillian M          13 WSSC-MR              6:32.00    6:21.39        
                  32.69     1:09.83 (37.14)     1:48.67 (38.84)     2:27.66 (38.99)
        3:07.32 (39.66)     3:47.17 (39.85)     4:26.31 (39.14)     5:06.53 (40.22)
        5:45.89 (39.36)     6:21.39 (35.50)                                        
 19 Rocchio, Grace A          13 Barracudas-MR        7:45.34    6:33.96        
                  32.72     1:10.35 (37.63)     1:49.44 (39.09)     2:29.58 (40.14)
        3:10.88 (41.30)     3:52.14 (41.26)     4:33.52 (41.38)     5:14.69 (41.17)
        5:55.33 (40.64)     6:33.96 (38.63)                                        
 20 Liu, Chloe J              13 NYSA-MR              6:23.07    6:39.79        
                  34.65     1:13.41 (38.76)     1:54.02 (40.61)     2:34.64 (40.62)
        3:15.76 (41.12)     3:56.94 (41.18)     4:37.73 (40.79)     5:18.81 (41.08)
        5:59.26 (40.45)     6:39.79 (40.53)                                        
 21 Alcantara, Antonella L    13 RFAC-MR              6:41.44    6:44.70        
                  34.15     1:13.55 (39.40)     1:54.33 (40.78)     2:35.74 (41.41)
        3:17.24 (41.50)     3:59.60 (42.36)     4:41.65 (42.05)     5:24.01 (42.36)
        6:05.82 (41.81)     6:44.70 (38.88)                                        
 22 Lin, Viola J              14 NYSA-MR              8:24.54    6:52.42        
                  34.14     1:12.43 (38.29)     1:50.32 (37.89)     2:31.82 (41.50)
        3:13.89 (42.07)     3:56.88 (42.99)     4:41.08 (44.20)     5:25.77 (44.69)
        6:09.85 (44.08)     6:52.42 (42.57)                                        
 23 Hagan, Anne M             13 WSSC-MR              9:00.00    7:16.11        
                  37.47     1:20.04 (42.57)     2:04.32 (44.28)     2:48.75 (44.43)
        3:33.94 (45.19)     4:19.68 (45.74)     5:04.84 (45.16)     5:49.59 (44.75)
        6:33.29 (43.70)     7:16.11 (42.82)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:03.79  ZONE
              1:04.59  JO
              1:12.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gillan, Sierra P          14 NYSA-MR              1:02.40    1:01.28 ZONE   
                  30.08     1:01.28 (31.20)                                        
  2 Borowski, Ava M           13 NYSA-MR                59.80    1:02.16 ZONE   
                  30.23     1:02.16 (31.93)                                        
  3 Sohn, Sora                14 NYSA-MR              1:11.58    1:05.13 SILV   
                  31.71     1:05.13 (33.42)                                        
  4 Mayerhauser, Leah E       14 MWDA-MR              1:08.33    1:09.33 SILV   
                  34.51     1:09.33 (34.82)                                        
  5 Barbosa, Jordan M         13 TRS-MR               1:13.68    1:09.69 SILV   
                  33.65     1:09.69 (36.04)                                        
  6 Clark, Corin E            13 NYSA-MR              1:10.20    1:10.12 SILV   
                  34.10     1:10.12 (36.02)                                        
  7 Sheerin, Megan N          13 MWDA-MR              1:11.21    1:10.59 SILV   
                  34.86     1:10.59 (35.73)                                        
  8 Barnes, Alex S            14 NYSA-MR              1:06.56    1:10.74 SILV   
                  34.71     1:10.74 (36.03)                                        
  9 Beezer, Kristina G        14 MWDA-MR              1:10.47    1:11.38 SILV   
                  34.93     1:11.38 (36.45)                                        
 10 Melley, Emma G            14 NYSA-MR              1:12.29    1:11.87 SILV   
                  35.25     1:11.87 (36.62)                                        
 10 Ristaino, Lexi M          13 NYSA-MR              1:13.00    1:11.87 SILV   
                  34.82     1:11.87 (37.05)                                        
 12 DiLiberto, Samantha F     13 WSSC-MR              1:17.00    1:13.17        
                  36.07     1:13.17 (37.10)                                        
 13 Etnel, Jillian M          13 WSSC-MR              1:17.20    1:13.58        
                  36.11     1:13.58 (37.47)                                        
 14 Northrup, Maya J          14 Barracudas-MR        1:13.89    1:13.90        
                  36.42     1:13.90 (37.48)                                        
 15 Hoyng, Anna C             13 NYSA-MR              1:15.87    1:14.94        
                  36.48     1:14.94 (38.46)                                        
 16 Rocchio, Grace A          13 Barracudas-MR        1:27.53    1:15.20        
                  37.13     1:15.20 (38.07)                                        
 17 Finnigan, Korinne E       14 WSSC-MR              1:18.82    1:15.23        
                  35.97     1:15.23 (39.26)                                        
 18 Latarski, Riley A         13 TRS-MR               1:13.66    1:15.41        
                  37.02     1:15.41 (38.39)                                        
 19 Wright, Hannah E          13 WSSC-MR              1:12.00    1:15.85        
                  37.07     1:15.85 (38.78)                                        
 20 Sommer, Stef M            13 AG-MR                1:11.41    1:15.86        
                  37.09     1:15.86 (38.77)                                        
 21 Lin, Viola J              14 NYSA-MR              1:18.55    1:17.53        
                  37.55     1:17.53 (39.98)                                        
 22 Creech, Ciara E           13 NDAC-MR              1:18.19    1:20.39        
                  39.06     1:20.39 (41.33)                                        
 23 O'Connor, Kaelin F        13 TRS-MR               1:27.26    1:20.59        
                  39.95     1:20.59 (40.64)                                        
 24 Liu, Chloe J              13 NYSA-MR              1:17.32    1:22.01        
                  40.19     1:22.01 (41.82)                                        
 25 Galgano, Sophie G         13 WSSC-MR              1:22.62    1:23.73        
                1:23.77         1:23.73 ( )                                        
 26 Alcantara, Antonella L    13 RFAC-MR              1:23.18    1:24.16        
                  41.37     1:24.16 (42.79)                                        
 27 Burgos, Anel              14 Barracudas-MR        1:25.44    1:25.90        
                  41.88     1:25.90 (44.02)                                        
 28 Leitner, Alyssa J         13 TRS-MR               1:33.77    1:27.15        
                  41.86     1:27.15 (45.29)                                        
 29 Schoales, Bri R           14 TRS-MR               1:36.35    1:27.60        
                  43.02     1:27.60 (44.58)                                        
 30 Foley, Leana G            14 TRS-MR               1:32.21    1:28.99        
                  43.29     1:28.99 (45.70)                                        
 31 Dufresne, Halle           13 RFAC-MR              1:30.13    1:29.16        
                  42.52     1:29.16 (46.64)                                        
 32 Phadnis, Aneeka V         13 NYSA-MR              1:33.04    1:31.97        
                1:31.93      1:31.97 (0.04)                                        
 33 Cerrato, Victoria F       13 MWDA-MR              1:43.31    1:36.77        
                1:36.87         1:36.77 ( )                                        
 -- Caputo, Julianna R        13 TRS-MR               2:05.66         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:17.95  ZONE
              2:18.29  JO
              2:36.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Taylor K           14 NYSA-MR              2:14.10    2:11.57 ZONE   
                  30.87     1:04.30 (33.43)     1:38.08 (33.78)     2:11.57 (33.49)
  2 Pociask, Brooke A         13 NDAC-MR              2:26.11    2:23.78 SILV   
                  33.89     1:09.93 (36.04)     1:46.67 (36.74)     2:23.78 (37.11)
  3 Dambach, Marisa S         14 NYSA-MR              2:29.42    2:25.07 SILV   
                  34.77     1:11.34 (36.57)     1:48.22 (36.88)     2:25.07 (36.85)
  4 Mayerhauser, Leah E       14 MWDA-MR              2:30.39    2:29.12 SILV   
                  35.99     1:13.48 (37.49)     1:50.99 (37.51)     2:29.12 (38.13)
  5 Ristaino, Lexi M          13 NYSA-MR              2:35.31    2:32.95 SILV   
                  36.49     1:15.76 (39.27)     1:55.75 (39.99)     2:32.95 (37.20)
  6 Northrup, Maya J          14 Barracudas-MR        2:45.13    2:35.09 SILV   
                  37.36     1:17.39 (40.03)     1:57.17 (39.78)     2:35.09 (37.92)
  7 Beezer, Kristina G        14 MWDA-MR              2:30.21    2:35.96 SILV   
                  37.05     1:16.81 (39.76)     1:57.14 (40.33)     2:35.96 (38.82)
  8 Sommer, Stef M            13 AG-MR                2:40.00    2:36.12 SILV   
                  37.00     1:16.69 (39.69)     1:57.15 (40.46)     2:36.12 (38.97)
  9 Wright, Hannah E          13 WSSC-MR              2:24.00    2:38.42        
                  36.28     1:16.86 (40.58)     1:58.86 (42.00)     2:38.42 (39.56)
 10 Lin, Viola J              14 NYSA-MR              2:38.67    2:40.81        
                  37.35     1:17.41 (40.06)     1:59.78 (42.37)     2:40.81 (41.03)
 11 Donnellan, Molly E        14 MWDA-MR              2:42.03    2:41.32        
                  38.36     1:19.44 (41.08)     2:01.11 (41.67)     2:41.32 (40.21)
 12 Cameron, Megan G          13 NYSA-MR              2:43.77    2:44.27        
                  38.91     1:20.39 (41.48)     2:03.00 (42.61)     2:44.27 (41.27)
 13 Creech, Ciara E           13 NDAC-MR              3:20.11    2:47.77        
                  40.25     1:22.71 (42.46)     2:05.45 (42.74)     2:47.77 (42.32)
 14 Proscia, Emily            14 MWDA-MR              2:52.10    2:51.87        
                  40.40     1:23.21 (42.81)     2:07.93 (44.72)     2:51.87 (43.94)
 15 Pethic, Kennedy R         13 NDAC-MR              3:20.11    2:59.89        
                  41.25     1:26.09 (44.84)     2:13.90 (47.81)     2:59.89 (45.99)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:12.04  ZONE
              1:13.99  JO
              1:23.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Taylor K           14 NYSA-MR              1:09.67    1:10.66 ZONE   
                  33.13     1:10.66 (37.53)                                        
  2 Sohn, Sora                14 NYSA-MR              1:08.90    1:10.77 ZONE   
                  33.35     1:10.77 (37.42)                                        
  3 Ristaino, Lexi M          13 NYSA-MR              1:14.41    1:14.28 SILV   
                  34.96     1:14.28 (39.32)                                        
  4 Lin, Viola J              14 NYSA-MR              1:17.76    1:15.86 SILV   
                  35.08     1:15.86 (40.78)                                        
  5 Hoyng, Anna C             13 NYSA-MR              1:15.79    1:16.87 SILV   
                  36.55     1:16.87 (40.32)                                        
  6 Cameron, Megan G          13 NYSA-MR              1:21.70    1:17.28 SILV   
                  36.33     1:17.28 (40.95)                                        
  7 Hartmann, Sierra F        13 NYSA-MR              1:26.52    1:18.39 SILV   
                  37.34     1:18.39 (41.05)                                        
  8 Melley, Emma G            14 NYSA-MR              1:20.05    1:19.21 SILV   
                  38.17     1:19.21 (41.04)                                        
  9 Pociask, Brooke A         13 NDAC-MR              1:18.31    1:20.14 SILV   
                  37.71     1:20.14 (42.43)                                        
 10 Jenkins, Shae K           13 NDAC-MR              1:21.56    1:23.26 SILV   
                  38.96     1:23.26 (44.30)                                        
 11 Mayerhauser, Leah E       14 MWDA-MR              1:22.89    1:23.40 SILV   
                  39.00     1:23.40 (44.40)                                        
 12 Rocchio, Grace A          13 Barracudas-MR        1:26.29    1:23.43 SILV   
                  39.28     1:23.43 (44.15)                                        
 13 Babitz, Haily J           14 AG-MR                1:19.16    1:24.57        
                  39.89     1:24.57 (44.68)                                        
 14 Staley, Fia R             13 AG-MR                1:24.88    1:24.77        
                  40.01     1:24.77 (44.76)                                        
 15 Donnellan, Molly E        14 MWDA-MR              1:24.52    1:24.92        
                  39.93     1:24.92 (44.99)                                        
 16 Mazur, Alice              14 AG-MR                1:27.13    1:25.48        
                  40.03     1:25.48 (45.45)                                        
 17 Beezer, Kristina G        14 MWDA-MR              1:24.80    1:25.49        
                  39.96     1:25.49 (45.53)                                        
 18 Liu, Chloe J              13 NYSA-MR              1:25.05    1:28.51        
                  42.63     1:28.51 (45.88)                                        
 19 Northrup, Maya J          14 Barracudas-MR        1:38.38    1:29.34        
                  41.84     1:29.34 (47.50)                                        
 20 Stevenson, Molly K        14 WSSC-MR              1:31.13    1:29.75        
                  43.12     1:29.75 (46.63)                                        
 21 Latarski, Riley A         13 TRS-MR               1:28.66    1:31.17        
                  43.30     1:31.17 (47.87)                                        
 22 Dufresne, Halle           13 RFAC-MR              1:34.65    1:32.03        
                  43.01     1:32.03 (49.02)                                        
 23 Bednarick, Molly J        13 AG-MR                1:37.88    1:36.15        
                  45.62     1:36.15 (50.53)                                        
 24 Proscia, Emily            14 MWDA-MR              1:41.82    1:36.26        
                  45.95     1:36.26 (50.31)                                        
 25 Field, Sophia F           14 WSSC-MR              1:41.41    1:36.93        
                  46.01     1:36.93 (50.92)                                        
 26 Creech, Ciara E           13 NDAC-MR              1:35.93    1:37.74        
                  47.31     1:37.74 (50.43)                                        
 27 Oleary, Bryna M           13 WSSC-MR              1:49.45    1:38.45        
                  45.23     1:38.45 (53.22)                                        
 28 Pethic, Kennedy R         13 NDAC-MR              1:41.62    1:43.46        
                  48.13     1:43.46 (55.33)                                        
 29 Leitner, Alyssa J         13 TRS-MR               1:48.24    1:44.35        
                  49.76     1:44.35 (54.59)                                        
 30 Foley, Leana G            14 TRS-MR               2:02.94    1:48.38        
                  50.24     1:48.38 (58.14)                                        
 31 Cerrato, Victoria F       13 MWDA-MR              2:07.05    2:01.06        
                  57.03   2:01.06 (1:04.03)                                        
 32 Kablaoui, Yasmeen         13 RFAC-MR              1:55.98    2:09.78        
                1:02.62   2:09.78 (1:07.16)                                        
 -- Caputo, Julianna R        13 TRS-MR               2:17.57         DQ        
                  59.39        DQ (1:10.36)                                        
 -- Diaz, Jelena M            14 NYSA-MR              1:35.13         DQ        
      One hand touch
                  42.52          DQ (46.95)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:34.59  ZONE
              2:39.99  JO
              2:56.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Taylor K           14 NYSA-MR              2:32.84    2:31.82 ZONE   
                  34.64     1:13.38 (38.74)     1:52.53 (39.15)     2:31.82 (39.29)
  2 Lin, Viola J              14 NYSA-MR              2:46.23    2:44.33 SILV   
                  35.81     1:16.16 (40.35)     1:59.46 (43.30)     2:44.33 (44.87)
  3 Cameron, Megan G          13 NYSA-MR              2:49.03    2:46.51 SILV   
                  37.39     1:19.77 (42.38)     2:03.18 (43.41)     2:46.51 (43.33)
  4 Torello-Viera, Martina S  13 NYSA-MR              2:47.57    2:47.13 SILV   
                  38.59     1:21.72 (43.13)     2:04.88 (43.16)     2:47.13 (42.25)
  5 Melley, Emma G            14 NYSA-MR              2:54.56    2:47.17 SILV   
                  37.91     1:21.25 (43.34)     2:04.82 (43.57)     2:47.17 (42.35)
  6 Mayerhauser, Leah E       14 MWDA-MR              3:03.11    2:59.51        
                  40.26     1:25.69 (45.43)     2:12.85 (47.16)     2:59.51 (46.66)
  7 Beezer, Kristina G        14 MWDA-MR              3:02.31    3:00.03        
                  40.65     1:26.69 (46.04)     2:13.95 (47.26)     3:00.03 (46.08)
  8 Mazur, Alice              14 AG-MR                3:20.44    3:05.59        
                  41.04     1:28.09 (47.05)     2:16.90 (48.81)     3:05.59 (48.69)
  9 Northrup, Maya J          14 Barracudas-MR        3:36.38    3:17.52        
                  43.83     1:34.68 (50.85)     2:26.88 (52.20)     3:17.52 (50.64)
 10 Creech, Ciara E           13 NDAC-MR              3:50.11    3:24.19        
                  45.40     1:37.50 (52.10)     2:31.48 (53.98)     3:24.19 (52.71)
 11 Sheerin, Megan N          13 MWDA-MR              3:30.99    3:31.12        
                  48.50     1:43.31 (54.81)     2:37.42 (54.11)     3:31.12 (53.70)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.73  ZONE
              1:03.49  JO
              1:11.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gillan, Sierra P          14 NYSA-MR              1:00.02    1:01.38 ZONE   
                  28.36     1:01.38 (33.02)                                        
  2 Borowski, Ava M           13 NYSA-MR              1:02.32    1:02.12 JO     
                  29.07     1:02.12 (33.05)                                        
  3 Sohn, Sora                14 NYSA-MR              1:01.31    1:03.15 JO     
                  29.38     1:03.15 (33.77)                                        
  4 Pociask, Brooke A         13 NDAC-MR              1:04.83    1:04.85 SILV   
                  29.93     1:04.85 (34.92)                                        
  4 Torello-Viera, Martina S  13 NYSA-MR              1:04.31    1:04.85 SILV   
                  30.56     1:04.85 (34.29)                                        
  6 Dambach, Marisa S         14 NYSA-MR              1:11.15    1:05.66 SILV   
                  30.88     1:05.66 (34.78)                                        
  7 Melley, Emma G            14 NYSA-MR              1:07.80    1:06.15 SILV   
                  30.71     1:06.15 (35.44)                                        
  8 Mayerhauser, Leah E       14 MWDA-MR              1:15.54    1:10.63 SILV   
                  33.36     1:10.63 (37.27)                                        
  9 Beezer, Kristina G        14 MWDA-MR              1:11.28    1:12.50        
                  32.99     1:12.50 (39.51)                                        
 10 Etnel, Jillian M          13 WSSC-MR              1:20.82    1:12.54        
                  33.45     1:12.54 (39.09)                                        
 11 Clark, Corin E            13 NYSA-MR              1:14.93    1:13.36        
                  34.36     1:13.36 (39.00)                                        
 12 Biskup, Colleen G         14 NDAC-MR              1:18.08    1:16.04        
                  35.20     1:16.04 (40.84)                                        
 13 Donnellan, Molly E        14 MWDA-MR              1:13.93    1:16.41        
                  34.48     1:16.41 (41.93)                                        
 14 Barbosa, Jordan M         13 TRS-MR               1:25.88    1:17.06        
                  34.41     1:17.06 (42.65)                                        
 15 Babitz, Haily J           14 AG-MR                1:08.82    1:20.00        
                  35.30     1:20.00 (44.70)                                        
 16 Bednarick, Molly J        13 AG-MR                1:25.09    1:20.35        
                  35.91     1:20.35 (44.44)                                        
 17 Liu, Chloe J              13 NYSA-MR              1:20.54    1:21.27        
                  35.77     1:21.27 (45.50)                                        
 18 Latarski, Riley A         13 TRS-MR               1:15.66    1:22.09        
                  37.23     1:22.09 (44.86)                                        
 19 Stevenson, Molly K        14 WSSC-MR              1:25.00    1:22.19        
                  37.45     1:22.19 (44.74)                                        
 20 Diaz, Jelena M            14 NYSA-MR              1:19.98    1:23.97        
                  38.39     1:23.97 (45.58)                                        
 21 Foley, Leana G            14 TRS-MR               1:32.34    1:25.77        
                  38.67     1:25.77 (47.10)                                        
 22 Rocchio, Grace A          13 Barracudas-MR        1:49.57    1:27.74        
                  39.21     1:27.74 (48.53)                                        
 23 O'Connor, Kaelin F        13 TRS-MR               1:18.66    1:35.60        
                  39.93     1:35.60 (55.67)                                        
 24 Proscia, Emily            14 MWDA-MR              1:39.73    1:38.72        
                  44.94     1:38.72 (53.78)                                        
 25 Cerrato, Victoria F       13 MWDA-MR              2:00.99    1:54.87        
                  54.16   1:54.87 (1:00.71)                                        
 -- Staley, Fia R             13 AG-MR                1:26.54         DQ        
      Arms underwater recovery
                  36.80          DQ (45.97)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:17.95  ZONE
              2:25.99  JO
              2:36.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dambach, Marisa S         14 NYSA-MR              2:45.32    2:35.99 SILV   
                  31.63     1:08.90 (37.27)     1:51.04 (42.14)     2:35.99 (44.95)
  2 Beezer, Kristina G        14 MWDA-MR              2:43.88    2:44.38        
                  34.14     1:16.12 (41.98)     2:00.91 (44.79)     2:44.38 (43.47)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:16.59  ZONE
              2:19.99  JO
              2:41.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Taylor K           14 NYSA-MR              2:16.17    2:14.47 ZONE   
                  29.87     1:04.28 (34.41)     1:43.80 (39.52)     2:14.47 (30.67)
  2 Sohn, Sora                14 NYSA-MR              2:14.63    2:14.76 ZONE   
                  28.86     1:03.74 (34.88)     1:43.48 (39.74)     2:14.76 (31.28)
  3 Gillan, Sierra P          14 NYSA-MR              2:19.21    2:17.61 JO     
                  29.34     1:04.05 (34.71)     1:45.94 (41.89)     2:17.61 (31.67)
  4 Borowski, Ava M           13 NYSA-MR              2:17.93    2:20.32 SILV   
                  29.79     1:04.71 (34.92)     1:46.76 (42.05)     2:20.32 (33.56)
  5 Dambach, Marisa S         14 NYSA-MR              2:32.98    2:24.92 SILV   
                  31.19     1:07.21 (36.02)     1:52.76 (45.55)     2:24.92 (32.16)
  6 Torello-Viera, Martina S  13 NYSA-MR              2:23.89    2:24.93 SILV   
                  30.40     1:07.30 (36.90)     1:51.51 (44.21)     2:24.93 (33.42)
  7 Hartmann, Sierra F        13 NYSA-MR              2:24.16    2:25.30 SILV   
                  30.88     1:06.15 (35.27)     1:51.93 (45.78)     2:25.30 (33.37)
  8 Ristaino, Lexi M          13 NYSA-MR              2:31.73    2:28.81 SILV   
                  33.19     1:12.07 (38.88)     1:54.04 (41.97)     2:28.81 (34.77)
  9 Clark, Corin E            13 NYSA-MR              2:33.14    2:28.90 SILV   
                  33.14     1:11.64 (38.50)     1:55.70 (44.06)     2:28.90 (33.20)
 10 Melley, Emma G            14 NYSA-MR              2:27.00    2:30.93 SILV   
                  32.05     1:10.95 (38.90)     1:55.61 (44.66)     2:30.93 (35.32)
 11 Hoyng, Anna C             13 NYSA-MR              2:33.58    2:34.20 SILV   
                  32.98     1:15.09 (42.11)     1:58.19 (43.10)     2:34.20 (36.01)
 12 Mayerhauser, Leah E       14 MWDA-MR              2:35.79    2:34.31 SILV   
                  33.04     1:11.76 (38.72)     1:59.92 (48.16)     2:34.31 (34.39)
 13 Beezer, Kristina G        14 MWDA-MR              2:30.10    2:35.04 SILV   
                  32.56     1:12.50 (39.94)     2:00.68 (48.18)     2:35.04 (34.36)
 14 Cameron, Megan G          13 NYSA-MR              2:38.10    2:35.36 SILV   
                  34.18     1:16.26 (42.08)     2:00.11 (43.85)     2:35.36 (35.25)
 15 Barnes, Alex S            14 NYSA-MR              2:36.09    2:38.20 SILV   
                  33.16     1:12.19 (39.03)     2:04.68 (52.49)     2:38.20 (33.52)
 16 Etnel, Jillian M          13 WSSC-MR              2:46.13    2:38.84 SILV   
                  34.99     1:15.61 (40.62)     2:04.63 (49.02)     2:38.84 (34.21)
 17 Barbosa, Jordan M         13 TRS-MR               2:42.81    2:39.66 SILV   
                  36.38     1:15.14 (38.76)     2:03.43 (48.29)     2:39.66 (36.23)
 18 Lin, Viola J              14 NYSA-MR              2:42.91    2:40.41 SILV   
                  38.67     1:20.85 (42.18)     2:02.14 (41.29)     2:40.41 (38.27)
 19 Wright, Hannah E          13 WSSC-MR                   NT    2:41.84        
                  35.06     1:15.33 (40.27)     2:05.79 (50.46)     2:41.84 (36.05)
 20 Latarski, Riley A         13 TRS-MR               2:38.66    2:44.86        
                  39.41     1:19.07 (39.66)     2:09.65 (50.58)     2:44.86 (35.21)
 21 Northrup, Maya J          14 Barracudas-MR        2:55.69    2:46.46        
                  39.24     1:19.38 (40.14)     2:11.19 (51.81)     2:46.46 (35.27)
 22 Finnigan, Korinne E       14 WSSC-MR              2:51.73    2:47.00        
                  36.94     1:18.74 (41.80)     2:11.28 (52.54)     2:47.00 (35.72)
 23 Sheerin, Megan N          13 MWDA-MR              2:47.49    2:47.25        
                  33.80     1:15.89 (42.09)     2:10.64 (54.75)     2:47.25 (36.61)
 24 Sommer, Stef M            13 AG-MR                2:56.98    2:54.40        
                  36.44     1:19.77 (43.33)     2:16.95 (57.18)     2:54.40 (37.45)
 25 Dufresne, Halle           13 RFAC-MR              3:04.51    2:57.63        
                  40.37     1:27.64 (47.27)     2:19.32 (51.68)     2:57.63 (38.31)
 26 Alcantara, Antonella L    13 RFAC-MR              2:59.16    2:59.99        
                  35.76     1:21.78 (46.02)   2:22.00 (1:00.22)     2:59.99 (37.99)
 27 Schoales, Bri R           14 TRS-MR               2:40.66    3:00.14        
                  40.33     1:28.55 (48.22)     2:18.50 (49.95)     3:00.14 (41.64)
 28 Leitner, Alyssa J         13 TRS-MR               2:48.66    3:06.29        
                  40.35     1:27.84 (47.49)     2:24.41 (56.57)     3:06.29 (41.88)
 29 O'Connor, Kaelin F        13 TRS-MR               2:41.66    3:07.32        
                1:30.09     2:26.48 (56.39)     3:07.43 (40.95)         3:07.32 ( )
 30 Foley, Leana G            14 TRS-MR               2:42.66    3:07.62        
                  38.59     1:26.36 (47.77)     2:25.76 (59.40)     3:07.62 (41.86)
 31 Galgano, Sophie G         13 WSSC-MR              2:50.00    3:11.84        
                  40.67     1:28.08 (47.41)   2:29.67 (1:01.59)     3:11.84 (42.17)
 32 Phadnis, Aneeka V         13 NYSA-MR              3:24.83    3:20.47        
                  47.28     1:37.15 (49.87)   2:37.61 (1:00.46)     3:20.47 (42.86)
 33 Cerrato, Victoria F       13 MWDA-MR              3:45.95    3:46.92        
                  53.24     1:46.01 (52.77)   2:52.48 (1:06.47)     3:46.92 (54.44)
 -- Burgos, Anel              14 Barracudas-MR        2:45.57         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                  42.02     1:30.98 (48.96)     2:26.86 (55.88)          DQ (46.61)
 -- Rocchio, Grace A          13 Barracudas-MR        3:37.58         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  39.31     1:23.96 (44.65)     2:12.03 (48.07)          DQ (39.11)
 
Girls 11-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Torello-Viera, Martina S  13 NYSA-MR              5:01.56    5:02.98        
                  30.90     1:07.64 (36.74)     1:46.65 (39.01)     2:27.03 (40.38)
        3:11.21 (44.18)     3:56.33 (45.12)     4:30.39 (34.06)     5:02.98 (32.59)
  2 Dambach, Marisa S         14 NYSA-MR              5:24.17    5:04.97        
                  30.95     1:06.92 (35.97)     1:44.90 (37.98)     2:22.67 (37.77)
        3:09.20 (46.53)     3:56.87 (47.67)     4:31.31 (34.44)     5:04.97 (33.66)
  3 Martin, Lily M            12 UN-MR                5:48.34    5:15.16        
                  32.70     1:12.33 (39.63)     1:53.01 (40.68)     2:34.89 (41.88)
        3:19.41 (44.52)     4:05.04 (45.63)     4:40.28 (35.24)     5:15.16 (34.88)
  4 Liu, Ava L                11 NYSA-MR              5:15.77    5:20.53        
                  35.10     1:16.85 (41.75)     1:57.14 (40.29)     2:37.44 (40.30)
        3:23.42 (45.98)     4:08.83 (45.41)     4:44.97 (36.14)     5:20.53 (35.56)
  5 Fenton, Sofia M           11 NYSA-MR              5:35.77    5:29.08        
                  33.73     1:14.52 (40.79)     1:57.77 (43.25)     2:41.54 (43.77)
        3:26.03 (44.49)     4:11.22 (45.19)     4:50.96 (39.74)     5:29.08 (38.12)
  6 Cameron, Megan G          13 NYSA-MR              6:00.00    5:29.58        
                  35.26     1:19.90 (44.64)     2:04.43 (44.53)     2:48.80 (44.37)
        3:32.35 (43.55)     4:17.58 (45.23)     4:55.14 (37.56)     5:29.58 (34.44)
  7 Beezer, Kristina G        14 MWDA-MR              5:25.07    5:33.92        
                  34.47     1:17.63 (43.16)     2:01.83 (44.20)     2:43.62 (41.79)
        3:32.29 (48.67)     4:22.04 (49.75)     4:58.89 (36.85)     5:33.92 (35.03)
 -- Donnellan, Molly E        14 MWDA-MR              5:29.43         DQ        
      One hand touch - fly
                  34.83     1:19.17 (44.34)     2:00.44 (41.27)     2:43.71 (43.27)
        3:32.43 (48.72)     4:20.75 (48.32)     4:57.31 (36.56)          DQ (35.54)
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.68  ZONE
                26.59  CHAL
                28.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mazzacano, Emmy R         15 UN-MR                  25.63      26.33 CHAL   
  2 Simpfenderfer, Kimberly   16 RFAC-MR                26.63      27.03 SILV   
  3 Martin, Sami J            15 UN-MR                  27.26      27.16 SILV   
  4 Organista, Kristina B     15 NYSA-MR                26.29      27.18 SILV   
  5 Mohyla, Aislinn J         15 AG-MR                  27.70      27.34 SILV   
  6 Baranowski, Karolina      17 AG-MR                  26.57      27.89 SILV   
  7 Sabella, Sofia A          16 NYSA-MR                28.39      28.03 SILV   
  8 Nunez, Gabby B            15 RFAC-MR                28.12      28.49        
  9 Smith, Katie M            15 NYSA-MR                28.68      28.87        
 10 Ebner, Jess M             15 MWDA-MR                28.37      29.02        
 11 Dewhurst, Julia J         15 AG-MR                  28.13      29.47        
 11 Beamish, Keegan J         15 AG-MR                  28.91      29.47        
 13 Kivlehan, Mary T          17 NYSA-MR                30.34      30.16        
 14 Pena, Diana               15 TRS-MR                 29.33      30.25        
 15 Palamaro, Isabella A      15 TRS-MR                 30.34      31.12        
 16 Raccuia, Elena J          15 NDAC-MR                30.11      31.53        
 17 Novielli, Caitlin A       15 TRS-MR                 32.14      32.28        
 18 Pelaez, Shelsey D         15 TRS-MR                 34.72      33.29        
 19 Landru, Rachel            16 AG-MR                  39.00      33.36        
 20 Roberts, Hayley M         16 AG-MR                  38.90      39.46        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                55.69  ZONE
                57.79  CHAL
              1:01.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mazzacano, Emmy R         15 UN-MR                  54.23      55.64 ZONE   
                  27.13       55.64 (28.51)                                        
  2 Martin, Sami J            15 UN-MR                  57.89      57.62 CHAL   
                  28.01       57.62 (29.61)                                        
  3 Organista, Kristina B     15 NYSA-MR                55.70      57.79 CHAL   
                  28.15       57.79 (29.64)                                        
  4 Hagemaster, Marie E       15 NYSA-MR                58.96      58.05 SILV   
                  28.02       58.05 (30.03)                                        
  5 Simpfenderfer, Kimberly   16 RFAC-MR                57.36      58.30 SILV   
                  28.11       58.30 (30.19)                                        
  6 Cohen, Jessica Z          17 RFAC-MR                54.71      58.33 SILV   
                  28.09       58.33 (30.24)                                        
  7 Sabella, Sofia A          16 NYSA-MR                59.72      59.56 SILV   
                  28.54       59.56 (31.02)                                        
  8 Cohen, Emily Z            15 RFAC-MR                57.68    1:00.15 SILV   
                  28.64     1:00.15 (31.51)                                        
  9 Mohyla, Aislinn J         15 AG-MR                1:00.56    1:00.18 SILV   
                  29.59     1:00.18 (30.59)                                        
 10 Nunez, Gabby B            15 RFAC-MR              1:00.00    1:00.69 SILV   
                  28.92     1:00.69 (31.77)                                        
 11 Smith, Katie M            15 NYSA-MR              1:02.00    1:00.92 SILV   
                  29.43     1:00.92 (31.49)                                        
 12 Baranowski, Karolina      17 AG-MR                  57.12    1:01.16        
                  28.81     1:01.16 (32.35)                                        
 13 Ebner, Jess M             15 MWDA-MR              1:01.46    1:02.41        
                  29.90     1:02.41 (32.51)                                        
 14 Pena, Diana               15 TRS-MR               1:03.23    1:04.47        
                  31.15     1:04.47 (33.32)                                        
 15 Beamish, Keegan J         15 AG-MR                1:01.56    1:05.00        
                  31.17     1:05.00 (33.83)                                        
 16 Dankner, Sam R            15 TRS-MR                 58.87    1:05.55        
                  30.90     1:05.55 (34.65)                                        
 17 Haak, Sam M               15 AG-MR                1:08.15    1:08.04        
 18 Kivlehan, Mary T          17 NYSA-MR              1:06.16    1:08.12        
                  32.49     1:08.12 (35.63)                                        
 19 Novielli, Caitlin A       15 TRS-MR               1:09.70    1:10.14        
 20 Palamaro, Isabella A      15 TRS-MR               1:04.17    1:10.16        
                  33.06     1:10.16 (37.10)                                        
 21 Pelaez, Shelsey D         15 TRS-MR               1:17.40    1:13.37        
 22 Landru, Rachel            16 AG-MR                1:30.00    1:18.82        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:01.05  ZONE
              2:04.49  CHAL
              2:10.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Sami J            15 UN-MR                2:04.05    2:03.45 CHAL   
                  29.18     1:00.14 (30.96)     1:31.75 (31.61)     2:03.45 (31.70)
  2 Organista, Kristina B     15 NYSA-MR              2:04.24    2:06.21 SILV   
                  29.02     1:00.10 (31.08)     1:32.21 (32.11)     2:06.21 (34.00)
  3 Simpfenderfer, Kimberly   16 RFAC-MR              2:05.45    2:07.86 SILV   
                  29.54     1:01.77 (32.23)     1:34.96 (33.19)     2:07.86 (32.90)
  4 Hagemaster, Marie E       15 NYSA-MR              2:06.88    2:08.07 SILV   
                  28.66     1:00.67 (32.01)     1:34.38 (33.71)     2:08.07 (33.69)
  5 Sabella, Sofia A          16 NYSA-MR              2:07.38    2:09.52 SILV   
                  29.48     1:01.61 (32.13)     1:35.27 (33.66)     2:09.52 (34.25)
  6 Baranowski, Karolina      17 AG-MR                2:05.17    2:10.53 SILV   
                  28.96     1:01.12 (32.16)     1:35.06 (33.94)     2:10.53 (35.47)
  7 Moore, Korianne M         15 NYSA-MR              2:12.24    2:11.19        
                  30.05     1:03.47 (33.42)     1:37.99 (34.52)     2:11.19 (33.20)
  8 Nunez, Gabby B            15 RFAC-MR              2:11.44    2:13.40        
                  30.83     1:03.61 (32.78)     1:37.92 (34.31)     2:13.40 (35.48)
  9 Mohyla, Aislinn J         15 AG-MR                2:21.93    2:15.23        
                  32.74     1:08.72 (35.98)     1:43.94 (35.22)     2:15.23 (31.29)
 10 Dewhurst, Julia J         15 AG-MR                2:14.15    2:18.61        
                  31.41     1:06.58 (35.17)     1:42.65 (36.07)     2:18.61 (35.96)
 11 Smith, Katie M            15 NYSA-MR              2:15.26    2:20.19        
                  31.55     1:07.04 (35.49)     1:43.76 (36.72)     2:20.19 (36.43)
 12 Kivlehan, Mary T          17 NYSA-MR              2:22.33    2:22.47        
                  32.56     1:09.72 (37.16)     1:47.86 (38.14)     2:22.47 (34.61)
 13 Beamish, Keegan J         15 AG-MR                2:12.00    2:22.80        
                  32.61     1:08.81 (36.20)     1:46.40 (37.59)     2:22.80 (36.40)
 14 Pena, Diana               15 TRS-MR               2:21.98    2:23.37        
                  33.40     1:10.02 (36.62)     1:47.40 (37.38)     2:23.37 (35.97)
 15 Novielli, Caitlin A       15 TRS-MR               2:32.97    2:27.78        
                  34.22     1:12.22 (38.00)     1:50.26 (38.04)     2:27.78 (37.52)
 16 Raccuia, Elena J          15 NDAC-MR              2:25.11    2:39.59        
                  35.24     1:14.71 (39.47)     1:57.03 (42.32)     2:39.59 (42.56)
 17 Pelaez, Shelsey D         15 TRS-MR               2:50.47    2:40.02        
                  35.21     1:15.48 (40.27)     1:57.97 (42.49)     2:40.02 (42.05)
 18 Landru, Rachel            16 AG-MR                3:00.00    3:04.00        
                  38.70     1:25.68 (46.98)     2:16.44 (50.76)     3:04.00 (47.56)
 
Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:22.32  15&O ZONE
              5:30.99  15&O CHAL
              5:39.99  15&O SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Sami J            15 UN-MR                5:25.57    5:28.49 CHAL   
                  30.09     1:03.32 (33.23)     1:36.20 (32.88)     2:09.79 (33.59)
        2:43.89 (34.10)     3:17.51 (33.62)     3:50.74 (33.23)     4:23.77 (33.03)
        4:56.49 (32.72)     5:28.49 (32.00)                                        
  2 Hagemaster, Marie E       15 NYSA-MR              5:44.36    5:38.19 SILV   
                  28.56     1:00.07 (31.51)     1:33.03 (32.96)     2:06.03 (33.00)
        2:40.49 (34.46)     3:15.74 (35.25)     3:52.42 (36.68)     4:28.47 (36.05)
        5:05.08 (36.61)     5:38.19 (33.11)                                        
  3 Sabella, Sofia A          16 NYSA-MR              5:38.34    5:45.18        
                  30.58     1:03.66 (33.08)     1:37.38 (33.72)     2:12.09 (34.71)
        2:46.75 (34.66)     3:21.41 (34.66)     3:57.16 (35.75)     4:33.24 (36.08)
        5:09.50 (36.26)     5:45.18 (35.68)                                        
  4 Organista, Kristina B     15 NYSA-MR              5:33.91    5:50.86        
                  30.52     1:04.84 (34.32)     1:39.82 (34.98)     2:15.10 (35.28)
        2:50.71 (35.61)     3:27.38 (36.67)     4:03.80 (36.42)     4:40.43 (36.63)
        5:15.39 (34.96)     5:50.86 (35.47)                                        
  5 Moore, Korianne M         15 NYSA-MR              6:08.22    5:56.73        
                  31.47     1:06.73 (35.26)     1:42.55 (35.82)     2:18.32 (35.77)
        2:55.07 (36.75)     3:32.28 (37.21)     4:08.53 (36.25)     4:45.25 (36.72)
        5:21.73 (36.48)     5:56.73 (35.00)                                        
  6 Dankner, Sam R            15 TRS-MR               5:31.51    6:05.71        
                  31.10     1:06.89 (35.79)     1:43.18 (36.29)     2:20.17 (36.99)
        2:57.04 (36.87)     3:34.26 (37.22)     4:12.82 (38.56)     4:51.05 (38.23)
        5:29.26 (38.21)     6:05.71 (36.45)                                        
  7 Dewhurst, Julia J         15 AG-MR                5:55.02    6:12.84        
                  31.94     1:07.72 (35.78)     1:45.47 (37.75)     2:22.98 (37.51)
        3:01.09 (38.11)     3:39.26 (38.17)     4:17.80 (38.54)     4:56.90 (39.10)
        5:35.28 (38.38)     6:12.84 (37.56)                                        
  8 Beamish, Keegan J         15 AG-MR                6:30.00    6:15.61        
                  32.74     1:09.39 (36.65)     1:47.15 (37.76)     2:25.43 (38.28)
        3:03.86 (38.43)     3:42.94 (39.08)     4:21.75 (38.81)     5:00.43 (38.68)
        5:38.99 (38.56)     6:15.61 (36.62)                                        
  9 Pena, Diana               15 TRS-MR               6:22.79    6:27.36        
                  34.22     1:12.16 (37.94)     1:51.48 (39.32)     2:30.85 (39.37)
        3:10.98 (40.13)     3:51.25 (40.27)     4:30.90 (39.65)     5:11.20 (40.30)
        5:50.55 (39.35)     6:27.36 (36.81)                                        
 10 Novielli, Caitlin A       15 TRS-MR               6:47.20    6:32.14        
                  34.46     1:13.51 (39.05)     1:53.44 (39.93)     2:32.32 (38.88)
        3:11.77 (39.45)     3:51.14 (39.37)     4:31.71 (40.57)     5:11.85 (40.14)
        5:52.10 (40.25)     6:32.14 (40.04)                                        
 11 Palamaro, Isabella A      15 TRS-MR               6:49.09    6:51.94        
                  34.05     1:13.22 (39.17)     1:53.60 (40.38)     2:35.59 (41.99)
        3:18.63 (43.04)     4:02.15 (43.52)     4:46.25 (44.10)     5:30.25 (44.00)
        6:14.11 (43.86)     6:51.94 (37.83)                                        
 12 Pietraszka, Sarah G       17 AG-MR                6:33.00    6:52.73        
                  36.93     1:17.37 (40.44)     1:59.16 (41.79)     2:40.90 (41.74)
        3:22.60 (41.70)     4:04.85 (42.25)     4:47.01 (42.16)     5:29.52 (42.51)
        6:12.34 (42.82)     6:52.73 (40.39)                                        
 13 Haak, Sam M               15 AG-MR                6:51.55    6:54.31        
                  34.02     1:11.62 (37.60)     1:52.62 (41.00)     2:35.11 (42.49)
        3:18.24 (43.13)     4:01.88 (43.64)     4:45.53 (43.65)     5:29.18 (43.65)
        6:13.04 (43.86)     6:54.31 (41.27)                                        
 14 Watad, Yasmeen I          15 WSSC-MR              7:00.00    7:17.56        
                  35.97     1:16.24 (40.27)     1:59.32 (43.08)     2:43.63 (44.31)
        3:29.48 (45.85)     4:15.29 (45.81)     5:01.25 (45.96)     5:47.25 (46.00)
        6:32.91 (45.66)     7:17.56 (44.65)                                        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:04.31  ZONE
              1:05.49  CHAL
              1:10.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simpfenderfer, Kimberly   16 RFAC-MR              1:01.37    1:04.35 CHAL   
                  31.43     1:04.35 (32.92)                                        
  2 Mazzacano, Emmy R         15 UN-MR                1:04.04    1:05.07 CHAL   
                  31.67     1:05.07 (33.40)                                        
  3 Martin, Sami J            15 UN-MR                1:01.85    1:06.59 SILV   
                  32.89     1:06.59 (33.70)                                        
  4 Mohyla, Aislinn J         15 AG-MR                1:06.73    1:08.40 SILV   
                  33.43     1:08.40 (34.97)                                        
  5 Moore, Korianne M         15 NYSA-MR              1:07.67    1:08.44 SILV   
                  33.43     1:08.44 (35.01)                                        
  6 Deignan, Shannon E        15 AG-MR                1:03.33    1:08.53 SILV   
                  33.16     1:08.53 (35.37)                                        
  7 Graham, Catherine M       15 NDAC-MR              1:08.67    1:08.93 SILV   
                  33.60     1:08.93 (35.33)                                        
  8 Hagemaster, Marie E       15 NYSA-MR              1:11.19    1:09.68 SILV   
                  33.95     1:09.68 (35.73)                                        
  9 Ebner, Jess M             15 MWDA-MR              1:08.63    1:11.15        
                  34.38     1:11.15 (36.77)                                        
 10 Smith, Katie M            15 NYSA-MR              1:07.28    1:11.25        
                  34.66     1:11.25 (36.59)                                        
 11 Nunez, Gabby B            15 RFAC-MR              1:12.55    1:12.00        
                  34.83     1:12.00 (37.17)                                        
 12 Kivlehan, Mary T          17 NYSA-MR              1:13.06    1:13.96        
                  35.92     1:13.96 (38.04)                                        
 13 Palamaro, Isabella A      15 TRS-MR               1:10.59    1:15.10        
                  36.33     1:15.10 (38.77)                                        
 14 Dankner, Sam R            15 TRS-MR               1:08.25    1:15.91        
                  36.29     1:15.91 (39.62)                                        
 15 Pena, Diana               15 TRS-MR               1:19.79    1:16.59        
                  37.24     1:16.59 (39.35)                                        
 16 Dewhurst, Julia J         15 AG-MR                1:13.02    1:16.80        
                  37.35     1:16.80 (39.45)                                        
 17 Haak, Sam M               15 AG-MR                1:19.41    1:18.55        
                  38.71     1:18.55 (39.84)                                        
 18 Beamish, Keegan J         15 AG-MR                1:18.43    1:20.30        
                  39.31     1:20.30 (40.99)                                        
 19 Novielli, Caitlin A       15 TRS-MR               1:27.47    1:26.93        
                  42.97     1:26.93 (43.96)                                        
 20 Roberts, Hayley M         16 AG-MR                1:41.01    1:35.56        
                1:35.12      1:35.56 (0.44)                                        
 21 Pelaez, Shelsey D         15 TRS-MR               1:53.40    1:40.08        
                  49.33     1:40.08 (50.75)                                        
 22 Landru, Rachel            16 AG-MR                1:30.00    1:42.68        
                  47.23     1:42.68 (55.45)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:18.88  ZONE
              2:20.99  CHAL
              2:29.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simpfenderfer, Kimberly   16 RFAC-MR              2:11.92    2:16.43 ZONE   
                  31.72     1:06.10 (34.38)     1:41.47 (35.37)     2:16.43 (34.96)
  2 Organista, Kristina B     15 NYSA-MR              2:18.81    2:19.39 CHAL   
                  33.19     1:08.82 (35.63)     1:44.42 (35.60)     2:19.39 (34.97)
  3 Moore, Korianne M         15 NYSA-MR              2:25.66    2:25.63 SILV   
                  33.66     1:10.80 (37.14)     1:48.87 (38.07)     2:25.63 (36.76)
  4 Ebner, Jess M             15 MWDA-MR              2:27.46    2:30.32        
                  34.66     1:12.81 (38.15)     1:51.83 (39.02)     2:30.32 (38.49)
  5 Hagemaster, Marie E       15 NYSA-MR              2:31.45    2:32.22        
                  34.96     1:13.07 (38.11)     1:53.41 (40.34)     2:32.22 (38.81)
  6 Kivlehan, Mary T          17 NYSA-MR              2:33.90    2:39.69        
                  37.45     1:17.91 (40.46)     1:58.98 (41.07)     2:39.69 (40.71)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:13.07  ZONE
              1:15.19  CHAL
              1:20.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mazzacano, Emmy R         15 UN-MR                1:14.40    1:14.29 CHAL   
                  35.36     1:14.29 (38.93)                                        
  2 Baranowski, Karolina      17 AG-MR                1:13.21    1:16.06 SILV   
                  35.40     1:16.06 (40.66)                                        
  3 Smith, Katie M            15 NYSA-MR              1:15.71    1:18.58 SILV   
                  36.50     1:18.58 (42.08)                                        
  4 Moore, Korianne M         15 NYSA-MR              1:15.83    1:18.85 SILV   
                  36.87     1:18.85 (41.98)                                        
  5 Ebner, Jess M             15 MWDA-MR              1:19.42    1:19.41 SILV   
                  37.81     1:19.41 (41.60)                                        
  6 Mohyla, Aislinn J         15 AG-MR                1:19.08    1:19.68 SILV   
                  38.08     1:19.68 (41.60)                                        
  7 Beamish, Keegan J         15 AG-MR                1:30.00    1:20.40 SILV   
                  38.27     1:20.40 (42.13)                                        
  8 Novielli, Caitlin A       15 TRS-MR               1:27.08    1:26.04        
                  40.48     1:26.04 (45.56)                                        
  9 Palamaro, Isabella A      15 TRS-MR               1:37.10    1:30.00        
                  42.41     1:30.00 (47.59)                                        
 10 Kivlehan, Mary T          17 NYSA-MR              1:27.00    1:30.34        
                  42.15     1:30.34 (48.19)                                        
 11 Roberts, Hayley M         16 AG-MR                1:43.57    1:43.71        
                  48.48     1:43.71 (55.23)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:38.44  ZONE
              2:42.99  CHAL
              2:50.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gibbons, Abigail          16 AG-MR                2:29.17    2:27.77 ZONE   
                  33.42     1:11.27 (37.85)     1:49.64 (38.37)     2:27.77 (38.13)
  2 Graham, Catherine M       15 NDAC-MR              2:29.58    2:28.02 ZONE   
                  33.36     1:10.78 (37.42)     1:49.65 (38.87)     2:28.02 (38.37)
  3 Organista, Kristina B     15 NYSA-MR              2:41.54    2:44.42 SILV   
                  37.02     1:18.57 (41.55)     2:01.31 (42.74)     2:44.42 (43.11)
  4 Moore, Korianne M         15 NYSA-MR              2:48.61    2:45.28 SILV   
                  37.05     1:19.28 (42.23)     2:02.35 (43.07)     2:45.28 (42.93)
  5 Ebner, Jess M             15 MWDA-MR              2:49.02    2:50.23 SILV   
                  39.33     1:22.85 (43.52)     2:07.34 (44.49)     2:50.23 (42.89)
  6 Cohen, Emily Z            15 RFAC-MR              2:43.63    2:51.81        
                  38.25     1:22.00 (43.75)     2:07.36 (45.36)     2:51.81 (44.45)
  7 Sabella, Sofia A          16 NYSA-MR              3:00.72    2:56.40        
                  40.56     1:24.88 (44.32)     2:10.62 (45.74)     2:56.40 (45.78)
  8 Novielli, Caitlin A       15 TRS-MR               3:06.78    3:07.78        
                  42.98     1:31.51 (48.53)     2:19.59 (48.08)     3:07.78 (48.19)
  9 Roberts, Hayley M         16 AG-MR                3:39.36    3:42.78        
                  49.06     1:45.10 (56.04)     2:43.84 (58.74)     3:42.78 (58.94)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:02.41  ZONE
              1:04.99  CHAL
              1:09.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mazzacano, Emmy R         15 UN-MR                1:00.70    1:01.46 ZONE   
                  29.31     1:01.46 (32.15)                                        
  2 Hagemaster, Marie E       15 NYSA-MR              1:08.03    1:07.01 SILV   
                  31.15     1:07.01 (35.86)                                        
  3 Ebner, Jess M             15 MWDA-MR              1:07.76    1:07.78 SILV   
                  31.38     1:07.78 (36.40)                                        
  4 Martin, Sami J            15 UN-MR                1:11.54    1:08.44 SILV   
                  32.44     1:08.44 (36.00)                                        
  5 Sabella, Sofia A          16 NYSA-MR              1:08.63    1:09.82        
                  31.72     1:09.82 (38.10)                                        
  6 Mohyla, Aislinn J         15 AG-MR                1:08.93    1:10.10        
                  33.13     1:10.10 (36.97)                                        
  7 Nunez, Gabby B            15 RFAC-MR              1:07.44    1:10.40        
                  32.19     1:10.40 (38.21)                                        
  8 Pena, Diana               15 TRS-MR               1:13.13    1:15.05        
                  35.23     1:15.05 (39.82)                                        
  9 Dewhurst, Julia J         15 AG-MR                1:07.84    1:15.94        
                  34.01     1:15.94 (41.93)                                        
 10 Palamaro, Isabella A      15 TRS-MR               1:13.17    1:16.57        
                  35.11     1:16.57 (41.46)                                        
 11 Pelaez, Shelsey D         15 TRS-MR               1:34.55    1:35.72        
                  43.57     1:35.72 (52.15)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:20.84  ZONE
              2:29.99  CHAL
              2:33.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mazzacano, Emmy R         15 UN-MR                2:17.72    2:17.70 ZONE   
                  30.73     1:05.15 (34.42)     1:40.83 (35.68)     2:17.70 (36.87)
  2 Cohen, Jessica Z          17 RFAC-MR              2:10.69    2:22.31 CHAL   
                  30.61     1:06.01 (35.40)     1:43.29 (37.28)     2:22.31 (39.02)
  3 Simpfenderfer, Kimberly   16 RFAC-MR              2:32.01    2:30.83 SILV   
                  31.63     1:09.80 (38.17)     1:50.38 (40.58)     2:30.83 (40.45)
  4 Nunez, Gabby B            15 RFAC-MR              2:35.23    2:39.93        
                  33.83     1:12.47 (38.64)     1:55.71 (43.24)     2:39.93 (44.22)
  5 Mohyla, Aislinn J         15 AG-MR                2:49.17    2:47.98        
                  36.58     1:19.84 (43.26)     2:05.70 (45.86)     2:47.98 (42.28)
  6 Dewhurst, Julia J         15 AG-MR                2:32.19    2:48.32        
                  36.48     1:19.81 (43.33)     2:05.44 (45.63)     2:48.32 (42.88)
  7 Beamish, Keegan J         15 AG-MR                     NT    3:02.78        
                  37.11     1:21.88 (44.77)     2:13.81 (51.93)     3:02.78 (48.97)
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              2:18.50  ZONE
              2:19.99  CHAL
              2:29.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Graham, Catherine M       15 NDAC-MR              2:20.62    2:21.01 SILV   
                  30.50     1:07.89 (37.39)     1:48.45 (40.56)     2:21.01 (32.56)
  2 Organista, Kristina B     15 NYSA-MR              2:18.86    2:21.16 SILV   
                  31.36     1:07.67 (36.31)     1:48.78 (41.11)     2:21.16 (32.38)
  3 Hagemaster, Marie E       15 NYSA-MR              2:28.07    2:24.75 SILV   
                  30.91     1:08.40 (37.49)     1:51.91 (43.51)     2:24.75 (32.84)
  4 Martin, Sami J            15 UN-MR                2:32.56    2:24.80 SILV   
                  33.24     1:08.48 (35.24)     1:52.41 (43.93)     2:24.80 (32.39)
  5 Cohen, Jessica Z          17 RFAC-MR              2:17.03    2:26.94 SILV   
                  30.63     1:08.72 (38.09)     1:54.17 (45.45)     2:26.94 (32.77)
  6 Ebner, Jess M             15 MWDA-MR              2:27.59    2:29.76 SILV   
                  32.01     1:10.86 (38.85)     1:55.30 (44.44)     2:29.76 (34.46)
  7 Moore, Korianne M         15 NYSA-MR              2:23.52    2:29.98 SILV   
                  32.75     1:10.75 (38.00)     1:55.84 (45.09)     2:29.98 (34.14)
  8 Sabella, Sofia A          16 NYSA-MR              2:27.89    2:31.94        
                  32.15     1:08.97 (36.82)     1:57.65 (48.68)     2:31.94 (34.29)
  9 Cohen, Emily Z            15 RFAC-MR              2:27.17    2:33.72        
                  33.63     1:14.70 (41.07)     1:59.26 (44.56)     2:33.72 (34.46)
 10 Smith, Katie M            15 NYSA-MR              2:30.25    2:34.28        
                  34.99     1:13.42 (38.43)     1:57.66 (44.24)     2:34.28 (36.62)
 11 Deignan, Shannon E        15 AG-MR                2:36.38    2:40.83        
                  32.89     1:12.45 (39.56)     2:04.20 (51.75)     2:40.83 (36.63)
 12 Dankner, Sam R            15 TRS-MR               2:29.64    2:43.90        
                  38.10     1:20.10 (42.00)     2:07.35 (47.25)     2:43.90 (36.55)
 13 Kivlehan, Mary T          17 NYSA-MR              2:40.87    2:44.04        
                  34.79     1:15.63 (40.84)     2:06.90 (51.27)     2:44.04 (37.14)
 14 Palamaro, Isabella A      15 TRS-MR               2:36.63    2:44.78        
                  34.71     1:17.17 (42.46)     2:06.87 (49.70)     2:44.78 (37.91)
 15 Pena, Diana               15 TRS-MR               2:45.51    2:47.79        
                  34.08     1:16.25 (42.17)     2:11.72 (55.47)     2:47.79 (36.07)
 16 Beamish, Keegan J         15 AG-MR                2:37.75    2:49.90        
                  38.17     1:23.52 (45.35)     2:10.71 (47.19)     2:49.90 (39.19)
 17 Haak, Sam M               15 AG-MR                3:15.00    3:00.36        
                  38.78     1:22.72 (43.94)     2:21.29 (58.57)     3:00.36 (39.07)
 -- Pelaez, Shelsey D         15 TRS-MR               3:31.57         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical - back
                  44.33     1:38.43 (54.10)     2:37.97 (59.54)          DQ (41.75)
 
Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
              4:50.41  15&O ZONE
              5:04.99  15&O CHAL
              5:23.29  15&O SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mazzacano, Emmy R         15 UN-MR                4:45.42    4:49.22 ZONE   
                  29.93     1:03.81 (33.88)     1:40.43 (36.62)     2:16.03 (35.60)
        2:59.63 (43.60)     3:43.66 (44.03)     4:16.86 (33.20)     4:49.22 (32.36)
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                29.06  8&U ZONE
                31.69  8&U JO
                35.19  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A             8 NYSA-MR                32.27      32.25 SILV   
  2 Funaro, Aarez M            8 UN-MR                  40.00      39.87        
  3 Hughes, JD D               8 UN-MR                  46.21      41.83        
  4 Callanan, Carson J         8 TRS-MR                 45.40      41.91        
  5 Brown, Craig V             8 WSSC-MR                52.37      42.25        
  6 Finnerty, Matthew H        8 AG-MR                  53.83      43.12        
  7 Dewhurst, Jesse W          8 AG-MR                  47.62      45.51        
  8 Torres, Jeremy T           8 WSSC-MR                50.50      48.22        
  9 Sliwinski, Owen G          8 WSSC-MR                48.16      48.64        
 10 Vega, Isidro R             7 RFAC-MR                56.54      58.33        
 11 Januario, Alex P           8 AG-MR                  53.59    1:00.00        
 12 Hooper, Adam J             6 AG-MR                1:01.82    1:03.39        
 13 Mccafferty, Michael G      7 WSSC-MR              1:13.27    1:05.09        
 14 Ghaly, Adam                7 NYSA-MR              1:00.00    1:05.25        
 15 Odland, Edward J           7 AG-MR                1:20.00    1:06.85        
 16 Watad, Adam                7 WSSC-MR              1:10.00    1:13.10        
 17 Bauman, Fynn G             6 AG-MR                1:30.00    1:40.10        
 -- Armistead, Kellen S        6 AG-MR                1:30.00         DQ        
      Walking on or springing from bottom
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:03.77  8&U ZONE
              1:09.99  8&U JO
              1:18.49  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A             8 NYSA-MR              1:14.49    1:17.13 SILV   
                  34.95     1:17.13 (42.18)                                        
  2 Callanan, Carson J         8 TRS-MR               1:47.71    1:32.14        
                  43.05     1:32.14 (49.09)                                        
  3 Hughes, JD D               8 UN-MR                1:45.00    1:32.48        
                  43.25     1:32.48 (49.23)                                        
  4 Funaro, Aarez M            8 UN-MR                1:28.05    1:32.53        
                  42.90     1:32.53 (49.63)                                        
  5 Gonzales, Justin W         8 WSSC-MR              1:58.60    1:38.97        
                  46.75     1:38.97 (52.22)                                        
  6 Ruffy, Rhyley X            8 NYSA-MR              1:48.78    1:42.74        
                  46.45     1:42.74 (56.29)                                        
  7 Dewhurst, Jesse W          8 AG-MR                1:44.86    1:43.63        
                  48.48     1:43.63 (55.15)                                        
  8 Sliwinski, Owen G          8 WSSC-MR              1:38.00    1:47.75        
                  51.36     1:47.75 (56.39)                                        
  9 Chinigo, Nicky J           8 MWDA-MR              1:45.99    1:52.84        
                  53.26     1:52.84 (59.58)                                        
 10 Shaw, Jaden K              8 MWDA-MR              1:58.22    2:00.19        
                  57.39   2:00.19 (1:02.80)                                        
 11 Vega, Isidro R             7 RFAC-MR              2:08.96    2:04.13        
                  55.49   2:04.13 (1:08.64)                                        
 12 Goldman, Jack E            8 WSSC-MR              1:52.00    2:09.19        
                  58.84   2:09.19 (1:10.35)                                        
 13 Ghaly, Adam                7 NYSA-MR              2:00.00    2:20.66        
                1:06.46   2:20.66 (1:14.20)                                        
 14 Mccafferty, Michael G      7 WSSC-MR              2:47.15    2:40.26        
                1:13.26   2:40.26 (1:27.00)                                        
 
Boys 8 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:20.15  8&U ZONE
              2:31.99  8&U JO
              2:49.59  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Funaro, Aarez M            8 UN-MR                3:19.97    3:16.42        
  2 Shaw, Jaden K              8 MWDA-MR              4:19.97    4:20.54        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                33.44  8&U ZONE
                37.19  8&U JO
                42.89  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A             8 NYSA-MR                36.65      37.88 SILV   
  2 Funaro, Aarez M            8 UN-MR                  46.19      47.74        
  3 Hughes, JD D               8 UN-MR                1:00.00      47.84        
  4 Dewhurst, Jesse W          8 AG-MR                  51.52      49.31        
  5 Brown, Craig V             8 WSSC-MR                51.21      52.84        
  6 Callanan, Carson J         8 TRS-MR               1:00.90      54.98        
  7 Sliwinski, Owen G          8 WSSC-MR                56.00      57.89        
  8 Torres, Jeremy T           8 WSSC-MR              1:00.00    1:00.94        
  9 Finnerty, Matthew H        8 AG-MR                1:08.36    1:01.67        
 10 Vega, Isidro R             7 RFAC-MR                59.87    1:03.18        
 11 Mccafferty, Michael G      7 WSSC-MR                56.00    1:06.31        
 12 Hooper, Adam J             6 AG-MR                1:10.33    1:16.29        
 13 Watad, Adam                7 WSSC-MR              1:20.00    1:32.44        
 -- Bauman, Fynn G             6 AG-MR                1:30.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Armistead, Kellen S        6 AG-MR                2:00.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Januario, Alex P           8 AG-MR                  53.59         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Ghaly, Adam                7 NYSA-MR              1:00.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Odland, Edward J           7 AG-MR                1:20.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:14.41  8&U ZONE
              1:20.59  8&U JO
              1:37.09  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A             8 NYSA-MR              1:23.71    1:21.26 SILV   
                  39.16     1:21.26 (42.10)                                        
  2 Shaw, Jaden K              8 MWDA-MR              2:08.98    2:04.45        
  3 Ruffy, Rhyley X            8 NYSA-MR              2:00.00    2:04.87        
  4 Chinigo, Nicky J           8 MWDA-MR              2:05.99    2:06.42        
                  58.94   2:06.42 (1:07.48)                                        
  5 Mccafferty, Michael G      7 WSSC-MR              3:00.00    2:20.16        
                1:08.12   2:20.16 (1:12.04)                                        
  6 Goldman, Jack E            8 WSSC-MR              2:20.00    2:20.30        
  7 Ghaly, Adam                7 NYSA-MR              2:00.00    2:24.46        
                1:09.10   2:24.46 (1:15.36)                                        
 -- Callanan, Carson J         8 TRS-MR               2:06.37         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  54.01          DQ (57.69)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.72  8&U ZONE
                42.99  8&U JO
                48.59  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Callanan, Carson J         8 TRS-MR               1:05.02      56.32        
  2 Dewhurst, Jesse W          8 AG-MR                  55.13      57.89        
  3 Vega, Isidro R             7 RFAC-MR              1:10.85    1:12.15        
  4 Goldman, Jack E            8 WSSC-MR              1:10.00    1:13.65        
 -- Ruffy, Rhyley X            8 NYSA-MR              1:15.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Shaw, Jaden K              8 MWDA-MR              1:48.40         DQ        
      Scissors kick
 -- Funaro, Aarez M            8 UN-MR                  59.80         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Boys 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:26.56  8&U ZONE
              1:33.99  8&U JO
              1:48.39  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A             8 NYSA-MR              1:37.82    1:32.02 JO     
                  42.49     1:32.02 (49.53)                                        
  2 Dewhurst, Jesse W          8 AG-MR                2:03.28    1:59.87        
                  56.84   1:59.87 (1:03.03)                                        
  3 Callanan, Carson J         8 TRS-MR               2:11.88    2:04.80        
                1:00.51   2:04.80 (1:04.29)                                        
 -- Brown, Craig V             8 WSSC-MR              2:17.00         DQ        
      One hand touch
                1:06.31        DQ (1:15.03)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                31.85  8&U ZONE
                35.69  8&U JO
                43.89  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A             8 NYSA-MR                36.11      38.46 SILV   
  2 Funaro, Aarez M            8 UN-MR                  52.50      51.91        
  3 Shaw, Jaden K              8 MWDA-MR              1:21.28    1:37.19        
 -- Mccafferty, Michael G      7 WSSC-MR              2:00.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Gonzales, Justin W         8 WSSC-MR              1:10.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Sliwinski, Owen G          8 WSSC-MR              1:30.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:12.70  8&U ZONE
              1:19.99  8&U JO
              1:28.59  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A             8 NYSA-MR              1:22.92    1:23.24 SILV   
                  39.62     1:23.24 (43.62)                                        
  2 Funaro, Aarez M            8 UN-MR                1:48.26    1:47.00        
                  49.32     1:47.00 (57.68)                                        
  3 Dewhurst, Jesse W          8 AG-MR                1:55.59    1:54.57        
                  56.29     1:54.57 (58.28)                                        
  4 Hughes, JD D               8 UN-MR                2:00.00    1:54.82        
                  54.19   1:54.82 (1:00.63)                                        
  5 Shaw, Jaden K              8 MWDA-MR              2:25.99    2:39.92        
                1:10.24   2:39.92 (1:29.68)                                        
 -- Vega, Isidro R             7 RFAC-MR              2:18.98         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                1:08.53        DQ (1:18.26)                                        
 -- Gonzales, Justin W         8 WSSC-MR              2:00.00         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                  58.87        DQ (1:13.69)                                        
 
Boys 8 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:37.98  8&U ZONE
              2:51.99  8&U JO
              3:13.99  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Funaro, Aarez M            8 UN-MR                4:15.99    3:41.04        
                  54.58     1:46.98 (52.40)   2:51.36 (1:04.38)     3:41.04 (49.68)
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                29.06  9-10 ZONE
                31.69  9-10 JO
                35.19  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruno, Nick J             10 MWDA-MR                32.24      32.68 SILV   
  2 Perillo, Austin J          9 MWDA-MR                33.58      32.76 SILV   
  3 Luong, Kyle Y             10 NYSA-MR                33.72      33.83 SILV   
  4 Sequeiros, Sebastian       9 NYSA-MR                35.20      34.97 SILV   
  5 Ghaly, Yamen              10 NYSA-MR                37.34      35.04 SILV   
  6 Rothman, Devin R           9 NYSA-MR                40.97      37.42        
  7 Taranto, Ethan S          10 Barracudas-MR          42.78      37.80        
  8 Lorenzo, James D          10 NYSA-MR                42.18      38.30        
  9 Patterson, Mathieu S       9 AG-MR                  39.88      38.83        
 10 Grisar, Gregory H          9 MWDA-MR                37.26      39.61        
 11 Rocchio, Carver R          9 Barracudas-MR          40.44      40.07        
 12 Simone, Michael A         10 NYSA-MR                42.44      41.16        
 13 Allen-Poole, Sean J        9 AG-MR                  44.59      41.71        
 14 Mantali, Marcus G          9 WSSC-MR                42.46      43.29        
 15 Zhang, Darren             10 NYSA-MR                42.33      43.99        
 16 Carola, Jeffrey M         10 WSSC-MR                46.12      44.67        
 17 Tat, Aidan G              10 TRS-MR                 44.66      45.22        
 18 Johnson, Daniel A         10 RFAC-MR              1:00.01      45.88        
 19 Link, Nathan A             9 AG-MR                  52.27      46.97        
 20 Williams, Myles K          9 WSSC-MR                53.94      49.93        
 21 Torres, Brian M           10 WSSC-MR                50.49      50.40        
 22 Fazio-Manzella, Dante P    9 NYSA-MR              1:00.52      50.59        
 23 Gannon, James M            9 WSSC-MR                54.46      50.97        
 24 Wishnia, Mark G            9 AG-MR                  54.74    1:00.50        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:03.77  9-10 ZONE
              1:09.99  9-10 JO
              1:18.49  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruno, Nick J             10 MWDA-MR              1:11.00    1:13.07 SILV   
                  34.64     1:13.07 (38.43)                                        
  2 Ruffy, Rhyse X            10 NYSA-MR              1:40.84    1:14.77 SILV   
                  35.32     1:14.77 (39.45)                                        
  3 Sequeiros, Sebastian       9 NYSA-MR              1:20.63    1:18.41 SILV   
                  35.85     1:18.41 (42.56)                                        
  4 Ghaly, Yamen              10 NYSA-MR              1:25.04    1:19.33        
                  37.68     1:19.33 (41.65)                                        
  5 Holland, Connor M          9 NYSA-MR              1:23.38    1:19.82        
                  38.02     1:19.82 (41.80)                                        
  6 Cerrato, Jacob A          10 MWDA-MR              1:23.94    1:23.42        
                  40.13     1:23.42 (43.29)                                        
  7 Ypanaque, Valentin A      10 Barracudas-MR        1:35.20    1:25.56        
                  40.04     1:25.56 (45.52)                                        
  8 Lam, Vernon J              9 Barracudas-MR        1:28.36    1:26.01        
                  39.38     1:26.01 (46.63)                                        
  9 Lorenzo, James D          10 NYSA-MR              1:34.24    1:27.49        
                  41.07     1:27.49 (46.42)                                        
 10 Taranto, Ethan S          10 Barracudas-MR        1:41.36    1:29.73        
                  40.92     1:29.73 (48.81)                                        
 11 Rothman, Devin R           9 NYSA-MR              1:59.61    1:32.45        
                  41.59     1:32.45 (50.86)                                        
 12 Simone, Michael A         10 NYSA-MR              1:41.52    1:34.79        
                  43.70     1:34.79 (51.09)                                        
 13 Nemeth, Nolan              9 WSSC-MR              1:46.69    1:35.98        
                  42.87     1:35.98 (53.11)                                        
 14 Allen-Poole, Sean J        9 AG-MR                1:45.16    1:39.54        
                  45.93     1:39.54 (53.61)                                        
 15 Gibson, William M          9 AG-MR                2:06.03    1:43.94        
                  48.51     1:43.94 (55.43)                                        
 16 Tat, Aidan G              10 TRS-MR               1:39.66    1:46.08        
                  47.14     1:46.08 (58.94)                                        
 17 Morris, Robert J           9 MWDA-MR              1:54.32    1:48.30        
                  50.35     1:48.30 (57.95)                                        
 18 Wittmann, Aidan Wittmann  10 WSSC-MR              2:21.70    2:04.81        
                  57.69   2:04.81 (1:07.12)                                        
 19 Liyanagunawardhana, Char  10 NYSA-MR              2:00.00    2:28.50        
                1:04.52   2:28.50 (1:23.98)                                        
 -- Devaney, Dylan F           9 WSSC-MR              1:35.35         DQ        
      False start
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:20.15  9-10 ZONE
              2:31.99  9-10 JO
              2:49.59  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruno, Nick J             10 MWDA-MR              2:42.11    2:39.49 SILV   
  2 Perillo, Austin J          9 MWDA-MR              2:49.70    2:51.15        
  3 Liu, Jared                 9 NYSA-MR              2:52.73    2:52.49        
  4 Insdorf, Joshua C          9 MWDA-MR              3:32.00    2:55.45        
  5 Lam, Vernon J              9 Barracudas-MR        2:11.46    2:59.87        
  6 Ghaly, Yamen              10 NYSA-MR              3:33.04    3:07.21        
  7 Grisar, Gregory H          9 MWDA-MR              3:13.08    3:07.94        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                33.44  9-10 ZONE
                37.19  9-10 JO
                42.89  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruno, Nick J             10 MWDA-MR                37.57      37.35 SILV   
  2 Sequeiros, Sebastian       9 NYSA-MR                43.27      42.54 SILV   
  3 Insdorf, Joshua C          9 MWDA-MR                41.91      42.64 SILV   
  4 Perillo, Austin J          9 MWDA-MR                41.86      43.44        
  5 Rothman, Devin R           9 NYSA-MR                48.06      44.71        
  6 Taranto, Ethan S          10 Barracudas-MR          49.90      45.91        
  7 Grisar, Gregory H          9 MWDA-MR                42.75      45.94        
  8 Lorenzo, James D          10 NYSA-MR                52.87      46.95        
  9 Ghaly, Yamen              10 NYSA-MR                47.42      47.55        
 10 Patterson, Mathieu S       9 AG-MR                  49.44      48.18        
 11 Johnson, Daniel A         10 RFAC-MR              1:03.01      49.29        
 12 Carola, Jeffrey M         10 WSSC-MR                54.56      50.99        
 13 Link, Nathan A             9 AG-MR                1:17.12      52.11        
 14 Simone, Michael A         10 NYSA-MR                55.89      52.60        
 15 Torres, Brian M           10 WSSC-MR                58.37      53.50        
 16 Zhang, Darren             10 NYSA-MR              1:00.00      53.53        
 17 Tat, Aidan G              10 TRS-MR                 53.66      53.68        
 18 Allen-Poole, Sean J        9 AG-MR                  56.07      54.20        
 19 Gannon, James M            9 WSSC-MR                57.40      54.24        
 20 Rocchio, Carver R          9 Barracudas-MR          53.47      57.55        
 21 Mantali, Marcus G          9 WSSC-MR              1:03.00    1:01.42        
 22 Fazio-Manzella, Dante P    9 NYSA-MR              1:10.52    1:02.09        
 23 Wishnia, Mark G            9 AG-MR                1:10.87    1:10.51        
 24 Williams, Myles K          9 WSSC-MR              1:10.00    1:12.19        
 -- Liyanagunawardhana, Char  10 NYSA-MR              1:00.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:14.41  9-10 ZONE
              1:20.59  9-10 JO
              1:37.09  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruno, Nick J             10 MWDA-MR              1:24.01    1:19.15 JO     
                  38.27     1:19.15 (40.88)                                        
  2 Ruffy, Rhyse X            10 NYSA-MR              1:25.64    1:25.58 SILV   
                  41.44     1:25.58 (44.14)                                        
  3 Holland, Connor M          9 NYSA-MR              1:30.78    1:26.06 SILV   
                  41.45     1:26.06 (44.61)                                        
  4 Perillo, Austin J          9 MWDA-MR              1:29.76    1:32.57 SILV   
                  45.20     1:32.57 (47.37)                                        
  5 Insdorf, Joshua C          9 MWDA-MR              1:33.53    1:32.73 SILV   
                  44.48     1:32.73 (48.25)                                        
  6 Sequeiros, Sebastian       9 NYSA-MR              1:45.00    1:32.85 SILV   
  7 Cerrato, Jacob A          10 MWDA-MR              1:35.11    1:36.51 SILV   
                  48.43     1:36.51 (48.08)                                        
  8 Rothman, Devin R           9 NYSA-MR              1:49.04    1:39.57        
                  47.77     1:39.57 (51.80)                                        
  9 Donkor, Kobe K            10 AG-MR                1:50.77    1:40.41        
 10 Devaney, Dylan F           9 WSSC-MR              1:46.78    1:46.67        
                  49.82     1:46.67 (56.85)                                        
 11 Nemeth, Nolan              9 WSSC-MR              1:40.00    1:52.76        
                  54.35     1:52.76 (58.41)                                        
 12 Gibson, William M          9 AG-MR                2:12.25    2:03.87        
                  59.20   2:03.87 (1:04.67)                                        
 13 Wittmann, Aidan Wittmann  10 WSSC-MR              2:20.00    2:15.57        
                1:04.82   2:15.57 (1:10.75)                                        
 14 Liyanagunawardhana, Char  10 NYSA-MR              2:00.00    2:35.22        
                1:14.15   2:35.22 (1:21.07)                                        
 -- Morris, Robert J           9 MWDA-MR              2:26.05         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  55.44          DQ (58.80)                                        
 -- Lorenzo, James D          10 NYSA-MR              1:53.12         DQ        
      Head did not break the surface by 15 meters
                  50.68          DQ (53.38)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.72  9-10 ZONE
                42.99  9-10 JO
                48.59  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lam, Vernon J              9 Barracudas-MR          43.47      42.98 JO     
  2 Ruffy, Rhyse X            10 NYSA-MR                45.21      43.22 SILV   
  3 Bruno, Nick J             10 MWDA-MR                41.77      43.40 SILV   
  4 Ghaly, Yamen              10 NYSA-MR                45.58      45.20 SILV   
  5 Simone, Michael A         10 NYSA-MR                49.86      45.77 SILV   
  6 Perillo, Austin J          9 MWDA-MR                47.01      45.82 SILV   
  7 Cerrato, Jacob A          10 MWDA-MR                46.22      48.02 SILV   
  8 Liu, Jared                 9 NYSA-MR                51.77      48.49 SILV   
  9 Sequeiros, Sebastian       9 NYSA-MR                52.11      49.65        
 10 Donkor, Kobe K            10 AG-MR                  57.64      50.96        
 11 Lorenzo, James D          10 NYSA-MR                57.74      51.34        
 12 Link, Nathan A             9 AG-MR                1:16.85      55.06        
 13 Insdorf, Joshua C          9 MWDA-MR                57.39      57.07        
 14 Allen-Poole, Sean J        9 AG-MR                  52.56      57.22        
 15 Rothman, Devin R           9 NYSA-MR              1:02.28      58.41        
 16 Tat, Aidan G              10 TRS-MR                 50.66      58.54        
 17 Ypanaque, Valentin A      10 Barracudas-MR        1:09.52      58.96        
 -- Wittmann, Aidan Wittmann  10 WSSC-MR              1:20.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Taranto, Ethan S          10 Barracudas-MR        1:05.84         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Gibson, William M          9 AG-MR                  57.80         DQ        
      One hand touch
 -- Devaney, Dylan F           9 WSSC-MR              1:10.00         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:26.56  9-10 ZONE
              1:33.99  9-10 JO
              1:48.39  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruno, Nick J             10 MWDA-MR              1:30.65    1:33.35 JO     
                  44.34     1:33.35 (49.01)                                        
  2 Ghaly, Yamen              10 NYSA-MR              1:41.59    1:42.94 SILV   
                  47.46     1:42.94 (55.48)                                        
  3 Perillo, Austin J          9 MWDA-MR              1:42.42    1:42.96 SILV   
                  50.09     1:42.96 (52.87)                                        
  4 Simone, Michael A         10 NYSA-MR              1:52.57    1:45.02 SILV   
                  48.90     1:45.02 (56.12)                                        
  5 Lorenzo, James D          10 NYSA-MR              2:25.77    1:53.57        
                  54.27     1:53.57 (59.30)                                        
  6 Zhang, Darren             10 NYSA-MR              1:58.37    1:53.60        
                  54.43     1:53.60 (59.17)                                        
  7 Sequeiros, Sebastian       9 NYSA-MR              2:05.77    1:55.24        
                  55.05   1:55.24 (1:00.19)                                        
  8 Allen-Poole, Sean J        9 AG-MR                2:18.71    1:56.52        
                  53.91   1:56.52 (1:02.61)                                        
  9 Rothman, Devin R           9 NYSA-MR              2:02.79    2:02.61        
                  59.01   2:02.61 (1:03.60)                                        
 10 Insdorf, Joshua C          9 MWDA-MR              2:01.46    2:02.77        
                  58.30   2:02.77 (1:04.47)                                        
 11 Tat, Aidan G              10 TRS-MR               1:45.66    2:10.49        
                1:03.22   2:10.49 (1:07.27)                                        
 12 Grisar, Gregory H          9 MWDA-MR              2:10.29    2:10.71        
                1:01.39   2:10.71 (1:09.32)                                        
 -- Patterson, Mathieu S       9 AG-MR                2:03.89         DQ        
      Scissors kick
                  56.59        DQ (1:03.64)                                        
 -- Rocchio, Carver R          9 Barracudas-MR        2:10.56         DQ        
      False start
                  57.17        DQ (1:02.79)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                31.85  9-10 ZONE
                35.69  9-10 JO
                43.89  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Insdorf, Joshua C          9 MWDA-MR                40.25      41.61 SILV   
  2 Perillo, Austin J          9 MWDA-MR                46.02      42.60 SILV   
  3 Liu, Jared                 9 NYSA-MR                48.56      44.53        
  4 Ypanaque, Valentin A      10 Barracudas-MR          44.84      46.48        
  5 Lam, Vernon J              9 Barracudas-MR          48.05      49.12        
  6 Nemeth, Nolan              9 WSSC-MR              1:10.00    1:01.57        
 -- Gibson, William M          9 AG-MR                1:11.78         DQ        
      Alternating Kick
 -- Wittmann, Aidan Wittmann  10 WSSC-MR              1:00.00         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:13.60  9-10 ZONE
              1:25.59  9-10 JO
              1:37.99  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luong, Kyle Y             10 NYSA-MR              1:45.00    1:23.79 JO     
                  38.31     1:23.79 (45.48)                                        
  2 Bruno, Nick J             10 MWDA-MR              1:32.50    1:34.98 SILV   
                  43.23     1:34.98 (51.75)                                        
  3 Insdorf, Joshua C          9 MWDA-MR              1:44.97    1:44.11        
                  46.11     1:44.11 (58.00)                                        
  4 Perillo, Austin J          9 MWDA-MR              1:52.40    1:48.91        
                  49.67     1:48.91 (59.24)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:12.70  9-10 ZONE
              1:19.99  9-10 JO
              1:28.59  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruno, Nick J             10 MWDA-MR              1:20.26    1:22.35 SILV   
                  38.37     1:22.35 (43.98)                                        
  2 Perillo, Austin J          9 MWDA-MR              1:28.52    1:32.42        
                  44.58     1:32.42 (47.84)                                        
  3 Liu, Jared                 9 NYSA-MR              1:36.54    1:32.81        
                  41.42     1:32.81 (51.39)                                        
  4 Lam, Vernon J              9 Barracudas-MR        1:37.14    1:32.94        
                  44.38     1:32.94 (48.56)                                        
  5 Cerrato, Jacob A          10 MWDA-MR              1:32.45    1:33.03        
                  46.82     1:33.03 (46.21)                                        
  6 Holland, Connor M          9 NYSA-MR              1:42.29    1:33.37        
                  44.85     1:33.37 (48.52)                                        
  7 Insdorf, Joshua C          9 MWDA-MR              1:35.00    1:33.92        
                  41.25     1:33.92 (52.67)                                        
  8 Ghaly, Yamen              10 NYSA-MR              1:34.75    1:39.09        
                  48.51     1:39.09 (50.58)                                        
  9 Ypanaque, Valentin A      10 Barracudas-MR        1:43.71    1:43.48        
                  48.40     1:43.48 (55.08)                                        
 10 Simone, Michael A         10 NYSA-MR              2:00.00    1:45.18        
                  53.90     1:45.18 (51.28)                                        
 11 Allen-Poole, Sean J        9 AG-MR                2:01.90    2:01.88        
                1:05.69     2:01.88 (56.19)                                        
 -- Gibson, William M          9 AG-MR                1:55.00         DQ        
      Kick breaststroke type - fly
                  55.00          DQ (59.14)                                        
 -- Devaney, Dylan F           9 WSSC-MR              1:50.88         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  46.24          DQ (54.71)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
              2:37.98  9-10 ZONE
              2:51.99  9-10 JO
              3:13.99  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruno, Nick J             10 MWDA-MR              3:01.08    3:00.02 SILV   
                  41.39     1:27.47 (46.08)     2:19.23 (51.76)     3:00.02 (40.79)
  2 Perillo, Austin J          9 MWDA-MR              3:17.58    3:06.32 SILV   
                  46.16     1:33.19 (47.03)     2:26.80 (53.61)     3:06.32 (39.52)
 -- Insdorf, Joshua C          9 MWDA-MR              3:40.39         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  47.02     1:39.40 (52.38)   2:46.80 (1:07.40)          DQ (29.27)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.06  ZONE
                27.89  JO
                30.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monastersky, AJ J         12 NYSA-MR                28.99      28.30 SILV   
  2 Cepeda, Lorenzo C         12 RFAC-MR                28.94      29.15 SILV   
  3 Funaro, Kai A             11 UN-MR                  29.48      29.82 SILV   
  4 Abbruzzese, Matthew J     12 RFAC-MR                29.98      29.94 SILV   
  5 Latino, Tristan M         12 RFAC-MR                30.25      30.10 SILV   
  6 Kucera, Miki E            11 NYSA-MR                31.57      30.65 SILV   
  7 Baxter, Ayden C           11 MWDA-MR                31.25      31.28        
  8 Perillo, Justin G         12 MWDA-MR                31.47      31.63        
  9 Slowik, Ethan J           12 AG-MR                  32.89      31.99        
 10 Pierro, Joshua F          12 Barracudas-MR          33.06      32.66        
 11 Cobb, Dylan M             12 MWDA-MR                29.77      32.79        
 12 Powzaniuk, Sebastian G    12 WSSC-MR                30.27      32.95        
 13 Rothman, Zachary W        11 NYSA-MR                35.57      33.95        
 14 Wright, Cooper C          11 WSSC-MR                33.12      34.56        
 15 Staley, Duke P            11 AG-MR                  33.69      34.66        
 16 Green, Kyle A             12 TRS-MR                 38.39      34.72        
 17 Kramer, Dave M            12 NYSA-MR                33.36      35.04        
 18 Watad, Majed O            11 WSSC-MR                33.70      35.25        
 19 Schreck, Eric E           11 TRS-MR                 36.57      36.04        
 20 Morales, Kaelen J         11 NYSA-MR                40.11      36.82        
 21 O'Connor, Declan T        11 TRS-MR                 39.34      37.99        
 22 Kamath, Vinay A           12 AG-MR                  40.98      38.13        
 23 Kablaoui, Abdulraouf      11 RFAC-MR                37.94      38.82        
 24 Tvedt, Gregory J          12 AG-MR                  45.89      39.24        
 25 Perez, Calvin M           11 Barracudas-MR          35.34      39.55        
 26 Gonzales, Matthew         11 WSSC-MR                36.79      39.62        
 27 Dignan, Colin W           11 AG-MR                  34.55      39.81        
 28 Calvano, James R          11 MWDA-MR                38.42      39.86        
 29 Lewis, Zach J             12 MWDA-MR                37.27      41.66        
 30 Kelly, Michael J          11 AG-MR                  43.16      42.66        
 31 Bauman, Cian S            11 AG-MR                1:00.00      54.10        
 32 Bednarick, Farrell J      12 AG-MR                1:11.10    1:04.87        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                56.49  ZONE
                59.99  JO
              1:06.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monastersky, AJ J         12 NYSA-MR              1:04.80    1:02.26 SILV   
                  29.21     1:02.26 (33.05)                                        
  2 Garcia, Elias R           11 NYSA-MR              1:03.89    1:03.18 SILV   
                  30.19     1:03.18 (32.99)                                        
  3 Leung, Andrew J           12 NYSA-MR              1:10.41    1:03.46 SILV   
                  30.56     1:03.46 (32.90)                                        
  4 Donaldson, AJ E           12 Barracudas-MR        1:05.13    1:04.16 SILV   
                  29.62     1:04.16 (34.54)                                        
  5 Abbruzzese, Matthew J     12 RFAC-MR              1:07.20    1:04.46 SILV   
                  31.24     1:04.46 (33.22)                                        
  6 Latino, Tristan M         12 RFAC-MR              1:05.09    1:04.53 SILV   
                  31.33     1:04.53 (33.20)                                        
  7 Kucera, Miki E            11 NYSA-MR              1:09.91    1:05.65 SILV   
                  31.77     1:05.65 (33.88)                                        
  8 Cepeda, Lorenzo C         12 RFAC-MR              1:05.45    1:06.64 SILV   
                  30.87     1:06.64 (35.77)                                        
  9 Baxter, Ayden C           11 MWDA-MR              1:07.13    1:07.54        
                  32.86     1:07.54 (34.68)                                        
 10 Funaro, Kai A             11 UN-MR                1:06.99    1:08.87        
                  32.24     1:08.87 (36.63)                                        
 11 Moore, Grant M            11 NYSA-MR              1:11.78    1:09.19        
                  32.54     1:09.19 (36.65)                                        
 12 Isik, Okan E              12 NYSA-MR              1:19.19    1:09.22        
                  32.91     1:09.22 (36.31)                                        
 13 Perillo, Justin G         12 MWDA-MR              1:11.76    1:09.27        
                  33.42     1:09.27 (35.85)                                        
 14 Slowik, Ethan J           12 AG-MR                1:15.80    1:12.09        
                  35.08     1:12.09 (37.01)                                        
 15 Rothman, Zachary W        11 NYSA-MR              1:16.57    1:14.53        
                  34.32     1:14.53 (40.21)                                        
 16 Wright, Cooper C          11 WSSC-MR              1:16.36    1:17.20        
                  36.33     1:17.20 (40.87)                                        
 17 Yasuda, Takeshi S         11 NYSA-MR              1:16.67    1:17.34        
                  37.59     1:17.34 (39.75)                                        
 18 Finnigan, Jeromy E        11 WSSC-MR              1:20.81    1:18.42        
                  36.88     1:18.42 (41.54)                                        
 19 Velasquez, Vicente O      11 NYSA-MR              1:16.33    1:19.88        
                  37.42     1:19.88 (42.46)                                        
 20 Kamath, Vinay A           12 AG-MR                1:20.99    1:22.92        
                  38.74     1:22.92 (44.18)                                        
 21 Morales, Kaelen J         11 NYSA-MR              1:28.75    1:24.94        
                  40.99     1:24.94 (43.95)                                        
 22 O'Connor, Declan T        11 TRS-MR               1:38.11    1:25.79        
                  39.84     1:25.79 (45.95)                                        
 23 Godfrey, Ryan F           11 WSSC-MR              1:28.19    1:26.75        
                  39.96     1:26.75 (46.79)                                        
 24 Calvano, James R          11 MWDA-MR              1:26.90    1:28.77        
                  41.34     1:28.77 (47.43)                                        
 25 Lewis, Zach J             12 MWDA-MR              1:50.99    1:29.24        
                  41.50     1:29.24 (47.74)                                        
 26 Kelly, Michael J          11 AG-MR                1:38.66    1:36.88        
                  45.71     1:36.88 (51.17)                                        
 27 Armistead, Logan R        11 AG-MR                1:55.43    1:44.51        
                  47.78     1:44.51 (56.73)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:02.18  ZONE
              2:10.99  JO
              2:25.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Elias R           11 NYSA-MR              2:15.56    2:16.63 SILV   
                  30.72     1:04.06 (33.34)     1:39.94 (35.88)     2:16.63 (36.69)
  2 Kucera, Miki E            11 NYSA-MR              2:22.89    2:18.71 SILV   
                  31.26     1:06.31 (35.05)     1:42.84 (36.53)     2:18.71 (35.87)
  3 Leung, Andrew J           12 NYSA-MR              2:18.98    2:18.72 SILV   
                  31.22     1:06.97 (35.75)     1:43.55 (36.58)     2:18.72 (35.17)
  4 Abbruzzese, Matthew J     12 RFAC-MR              2:21.88    2:21.89 SILV   
                  31.74     1:06.85 (35.11)     1:44.53 (37.68)     2:21.89 (37.36)
  5 Baxter, Ayden C           11 MWDA-MR              2:23.24    2:22.31 SILV   
                  32.12     1:08.53 (36.41)     1:46.21 (37.68)     2:22.31 (36.10)
  6 Perrino, Tyler J          12 NYSA-MR              2:32.25    2:25.36 SILV   
                  32.58     1:09.95 (37.37)     1:48.67 (38.72)     2:25.36 (36.69)
  7 Funaro, Kai A             11 UN-MR                2:26.91    2:28.48        
                  32.51                             1:51.59 ( )     2:28.48 (36.89)
  8 Cepeda, Lorenzo C         12 RFAC-MR              2:35.21    2:31.69        
                  31.48     1:09.93 (38.45)     1:52.03 (42.10)     2:31.69 (39.66)
  9 Qu, Matthew Y             12 MWDA-MR              2:50.45    2:32.51        
                  34.26     1:14.16 (39.90)     1:55.26 (41.10)     2:32.51 (37.25)
 10 Powzaniuk, Sebastian G    12 WSSC-MR              2:48.00    2:43.60        
                  33.35     1:13.73 (40.38)     1:59.46 (45.73)     2:43.60 (44.14)
 11 Staley, Duke P            11 AG-MR                2:30.09    2:44.34        
                  36.02     1:18.30 (42.28)     2:02.26 (43.96)     2:44.34 (42.08)
 12 Pierro, Joshua F          12 Barracudas-MR        2:53.82    2:45.70        
                  36.64     1:20.59 (43.95)     2:05.26 (44.67)     2:45.70 (40.44)
 13 Bertocchi, Thomas J       11 WSSC-MR              2:42.00    2:49.85        
                  38.49     1:21.97 (43.48)     2:06.36 (44.39)     2:49.85 (43.49)
 14 Perez, Calvin M           11 Barracudas-MR        3:17.01    3:02.37        
                  41.00     1:28.25 (47.25)     2:16.17 (47.92)     3:02.37 (46.20)
 15 Gonzales, Matthew         11 WSSC-MR              2:55.00    3:07.21        
                  41.55     1:29.76 (48.21)     2:20.80 (51.04)     3:07.21 (46.41)
 16 Velasquez, Vicente O      11 NYSA-MR              2:50.58    3:08.07        
                  40.60     1:28.42 (47.82)     2:18.60 (50.18)     3:08.07 (49.47)
 17 Chinigo, Vinny            11 MWDA-MR              3:09.19    3:09.27        
                  43.62     1:33.71 (50.09)     2:23.10 (49.39)     3:09.27 (46.17)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:30.95  ZONE
              5:55.99  JO
              6:31.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kucera, Miki E            11 NYSA-MR              6:23.48    6:01.33 SILV   
                  32.01     1:07.85 (35.84)     1:44.18 (36.33)     2:20.90 (36.72)
        2:57.49 (36.59)     3:33.57 (36.08)     4:10.74 (37.17)     4:48.08 (37.34)
        5:25.73 (37.65)     6:01.33 (35.60)                                        
  2 Garcia, Elias R           11 NYSA-MR              6:10.59    6:02.19 SILV   
                  31.97     1:06.98 (35.01)     1:43.15 (36.17)     2:19.87 (36.72)
        2:56.68 (36.81)     3:33.49 (36.81)     4:10.59 (37.10)     4:48.35 (37.76)
        5:25.67 (37.32)     6:02.19 (36.52)                                        
  3 Baxter, Ayden C           11 MWDA-MR              6:12.85    6:06.92 SILV   
                  32.42     1:08.51 (36.09)     1:45.95 (37.44)     2:23.03 (37.08)
        3:00.90 (37.87)     3:39.09 (38.19)     4:16.89 (37.80)     4:54.25 (37.36)
        5:31.77 (37.52)     6:06.92 (35.15)                                        
  4 Abbruzzese, Matthew J     12 RFAC-MR              6:20.01    6:15.74 SILV   
                  33.67     1:10.40 (36.73)     1:48.82 (38.42)     2:27.05 (38.23)
        3:05.38 (38.33)     3:44.18 (38.80)     4:22.99 (38.81)     5:01.29 (38.30)
        5:39.89 (38.60)     6:15.74 (35.85)                                        
  5 Funaro, Kai A             11 UN-MR                6:40.53    6:40.59        
                  32.51     1:11.28 (38.77)     1:52.76 (41.48)     2:35.07 (42.31)
        3:16.61 (41.54)     3:59.51 (42.90)     4:42.29 (42.78)     5:22.99 (40.70)
        6:05.09 (42.10)     6:40.59 (35.50)                                        
  6 Perillo, Justin G         12 MWDA-MR              6:47.49    6:41.84        
                  34.67     1:15.62 (40.95)     1:57.07 (41.45)     2:38.88 (41.81)
        3:20.75 (41.87)     4:02.33 (41.58)     4:43.34 (41.01)     5:24.09 (40.75)
        6:04.37 (40.28)     6:41.84 (37.47)                                        
  7 Velasquez, Vicente O      11 NYSA-MR              7:29.83    7:46.62        
  8 Calvano, James R          11 MWDA-MR              7:50.99    8:10.71        
  9 Watad, Majed O            11 WSSC-MR              9:00.00    8:29.38        
 -- Wright, Cooper C          11 WSSC-MR              8:00.00         DQ        
      False start
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                30.36  ZONE
                31.99  JO
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leung, Andrew J           12 NYSA-MR                32.46      31.49 JO     
  2 Abbruzzese, Matthew J     12 RFAC-MR                36.02      35.80 SILV   
  3 Cepeda, Lorenzo C         12 RFAC-MR                36.41      35.95 SILV   
  4 Perillo, Justin G         12 MWDA-MR                36.71      36.20        
  5 Funaro, Kai A             11 UN-MR                  38.77      36.47        
  6 Kucera, Miki E            11 NYSA-MR                36.81      37.17        
  7 Cobb, Dylan M             12 MWDA-MR                37.62      37.37        
  8 Perrino, Tyler J          12 NYSA-MR                37.64      37.76        
  9 Latino, Tristan M         12 RFAC-MR                38.16      37.82        
 10 Kramer, Dave M            12 NYSA-MR                39.19      38.37        
 11 Staley, Duke P            11 AG-MR                  39.21      38.45        
 12 Rothman, Zachary W        11 NYSA-MR                38.11      38.56        
 13 Green, Kyle A             12 TRS-MR                 44.10      38.72        
 14 Pierro, Joshua F          12 Barracudas-MR          40.11      38.74        
 15 Wright, Cooper C          11 WSSC-MR                39.06      39.60        
 16 Qu, Matthew Y             12 MWDA-MR                41.77      39.97        
 17 Morales, Kaelen J         11 NYSA-MR                41.90      40.34        
 18 Watad, Majed O            11 WSSC-MR                41.29      40.45        
 19 Powzaniuk, Sebastian G    12 WSSC-MR                43.48      40.48        
 20 O'Connor, Declan T        11 TRS-MR                 48.60      43.79        
 21 Lewis, Zach J             12 MWDA-MR                43.72      43.99        
 22 Calvano, James R          11 MWDA-MR                45.50      44.46        
 23 Kablaoui, Abdulraouf      11 RFAC-MR                44.06      45.22        
 24 Schreck, Eric E           11 TRS-MR                 45.21      45.51        
 25 Tvedt, Gregory J          12 AG-MR                  45.90      46.10        
 26 Perez, Calvin M           11 Barracudas-MR          42.88      46.53        
 27 Slowik, Ethan J           12 AG-MR                  47.89      47.95        
 28 Chinigo, Vinny            11 MWDA-MR                47.10      48.21        
 29 Kamath, Vinay A           12 AG-MR                  44.99      50.47        
 30 Gonzales, Matthew         11 WSSC-MR                47.30      50.50        
 31 Kelly, Michael J          11 AG-MR                  52.84      51.07        
 -- Bauman, Cian S            11 AG-MR                1:00.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Velasquez, Vicente O      11 NYSA-MR                44.57         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Bednarick, Farrell J      12 AG-MR                1:20.62         DQ        
      No touch at turn
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.32  ZONE
              1:08.99  JO
              1:17.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Elias R           11 NYSA-MR              1:13.34    1:12.73 SILV   
                  35.05     1:12.73 (37.68)                                        
  2 Funaro, Kai A             11 UN-MR                1:17.90    1:16.42 SILV   
                  36.52     1:16.42 (39.90)                                        
  3 Perillo, Justin G         12 MWDA-MR              1:19.82    1:17.51        
                  37.81     1:17.51 (39.70)                                        
  4 Kucera, Miki E            11 NYSA-MR              1:19.27    1:17.62        
                  38.13     1:17.62 (39.49)                                        
  5 Baxter, Ayden C           11 MWDA-MR              1:17.39    1:17.82        
                  37.65     1:17.82 (40.17)                                        
  6 Yasuda, Takeshi S         11 NYSA-MR              1:23.91    1:19.53        
                  38.40     1:19.53 (41.13)                                        
  7 Rothman, Zachary W        11 NYSA-MR              1:20.87    1:23.71        
                  40.39     1:23.71 (43.32)                                        
  8 Finnigan, Jeromy E        11 WSSC-MR              1:22.52    1:29.43        
                  42.39     1:29.43 (47.04)                                        
  9 Watad, Majed O            11 WSSC-MR              1:32.48    1:30.19        
                  44.05     1:30.19 (46.14)                                        
 10 Green, Kyle A             12 TRS-MR               1:32.26    1:33.72        
                  45.69     1:33.72 (48.03)                                        
 11 Calvano, James R          11 MWDA-MR              1:38.81    1:34.38        
                  45.89     1:34.38 (48.49)                                        
 12 Godfrey, Ryan F           11 WSSC-MR              1:32.00    1:37.48        
                  45.91     1:37.48 (51.57)                                        
 13 Lewis, Zach J             12 MWDA-MR              1:36.99    1:41.93        
                  50.82     1:41.93 (51.11)                                        
 14 Velasquez, Vicente O      11 NYSA-MR              1:36.08    1:44.40        
 15 Kelly, Michael J          11 AG-MR                1:52.98    1:46.68        
                  53.83     1:46.68 (52.85)                                        
 -- Armistead, Logan R        11 AG-MR                2:10.43         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  58.70        DQ (1:06.44)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                33.08  ZONE
                36.59  JO
                40.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cepeda, Lorenzo C         12 RFAC-MR                37.46      36.66 SILV   
  2 Monastersky, AJ J         12 NYSA-MR                37.59      38.04 SILV   
  3 Donaldson, AJ E           12 Barracudas-MR          37.17      38.05 SILV   
  4 Isik, Okan E              12 NYSA-MR                40.21      38.35 SILV   
  5 Moore, Grant M            11 NYSA-MR                38.86      38.39 SILV   
  6 Abbruzzese, Matthew J     12 RFAC-MR                40.93      40.84        
  7 Slowik, Ethan J           12 AG-MR                  42.38      41.02        
  8 O'Connor, Declan T        11 TRS-MR                 44.76      41.62        
  9 Leung, Andrew J           12 NYSA-MR                43.99      42.75        
 10 Funaro, Kai A             11 UN-MR                  40.77      44.76        
 11 Watad, Majed O            11 WSSC-MR                51.00      48.20        
 12 Rothman, Zachary W        11 NYSA-MR                51.36      50.28        
 13 Morales, Kaelen J         11 NYSA-MR                57.77      51.97        
 14 Green, Kyle A             12 TRS-MR                 55.87      52.38        
 15 Lewis, Zach J             12 MWDA-MR                55.99      57.02        
 16 Kelly, Michael J          11 AG-MR                  54.68      59.35        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:12.27  ZONE
              1:18.99  JO
              1:26.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monastersky, AJ J         12 NYSA-MR              1:22.92    1:21.89 SILV   
                  38.72     1:21.89 (43.17)                                        
  2 Perrino, Tyler J          12 NYSA-MR              1:31.98    1:26.44 SILV   
                  41.78     1:26.44 (44.66)                                        
  3 Garcia, Elias R           11 NYSA-MR              1:23.56    1:26.90        
                  40.68     1:26.90 (46.22)                                        
  4 Vinces, Giacomo M         11 AG-MR                1:24.08    1:27.46        
                  41.62     1:27.46 (45.84)                                        
  5 O'Connor, Declan T        11 TRS-MR               1:32.73    1:29.64        
                  42.78     1:29.64 (46.86)                                        
  6 Baxter, Ayden C           11 MWDA-MR              1:33.11    1:30.21        
                  43.28     1:30.21 (46.93)                                        
  7 Cobb, Dylan M             12 MWDA-MR              1:34.72    1:30.69        
                  43.58     1:30.69 (47.11)                                        
  8 Slowik, Ethan J           12 AG-MR                1:31.91    1:31.03        
                  43.22     1:31.03 (47.81)                                        
  8 Pierro, Joshua F          12 Barracudas-MR        1:35.52    1:31.03        
                  43.81     1:31.03 (47.22)                                        
 10 Perillo, Justin G         12 MWDA-MR              1:38.48    1:32.57        
                  43.81     1:32.57 (48.76)                                        
 11 Kramer, Dave M            12 NYSA-MR              1:32.25    1:35.83        
                  45.36     1:35.83 (50.47)                                        
 12 Latino, Tristan M         12 RFAC-MR              1:36.08    1:35.92        
                  46.07     1:35.92 (49.85)                                        
 13 Schreck, Eric E           11 TRS-MR               1:37.34    1:39.91        
                  46.67     1:39.91 (53.24)                                        
 14 Bertocchi, Thomas J       11 WSSC-MR              1:47.48    1:44.67        
                  49.90     1:44.67 (54.77)                                        
 15 Dignan, Colin W           11 AG-MR                1:44.00    1:46.55        
                  48.60     1:46.55 (57.95)                                        
 16 Rothman, Zachary W        11 NYSA-MR              1:49.17    1:49.34        
                  50.81     1:49.34 (58.53)                                        
 17 Chinigo, Vinny            11 MWDA-MR              1:50.62    1:51.09        
                  54.64     1:51.09 (56.45)                                        
 18 Watad, Majed O            11 WSSC-MR              1:42.00    1:53.39        
                  50.10   1:53.39 (1:03.29)                                        
 19 Kelly, Michael J          11 AG-MR                2:41.70    2:07.12        
                  58.80   2:07.12 (1:08.32)                                        
 20 Kablaoui, Abdulraouf      11 RFAC-MR              1:58.39    2:09.96        
                1:03.01   2:09.96 (1:06.95)                                        
 -- Qu, Matthew Y             12 MWDA-MR              1:38.81         DQ        
      False start
                  45.23          DQ (47.89)                                        
 -- Green, Kyle A             12 TRS-MR               2:02.17         DQ        
      Arms two strokes underwater
                  50.33        DQ (1:01.01)                                        
 -- Calvano, James R          11 MWDA-MR              1:57.13         DQ        
      False start
 -- Perez, Calvin M           11 Barracudas-MR             NT         DQ        
      Arms two strokes underwater
                  46.56          DQ (54.98)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                28.08  ZONE
                30.99  JO
                34.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monastersky, AJ J         12 NYSA-MR                32.81      30.80 JO     
  2 Garcia, Elias R           11 NYSA-MR                31.17      31.70 SILV   
  3 Leung, Andrew J           12 NYSA-MR                32.36      31.72 SILV   
  4 Donaldson, AJ E           12 Barracudas-MR          34.23      32.04 SILV   
  5 Perillo, Justin G         12 MWDA-MR                37.69      34.02 SILV   
  6 Moore, Grant M            11 NYSA-MR                35.56      35.16        
  7 Kucera, Miki E            11 NYSA-MR                39.28      35.72        
  8 Latino, Tristan M         12 RFAC-MR                37.37      36.37        
  9 Baxter, Ayden C           11 MWDA-MR                37.87      37.45        
 10 Yasuda, Takeshi S         11 NYSA-MR                41.73      37.69        
 11 Slowik, Ethan J           12 AG-MR                  38.47      38.15        
 12 Wright, Cooper C          11 WSSC-MR                40.42      39.29        
 13 Watad, Majed O            11 WSSC-MR                40.53      40.91        
 14 Green, Kyle A             12 TRS-MR                 47.26      44.40        
 15 Calvano, James R          11 MWDA-MR                54.67      50.78        
 16 Lewis, Zach J             12 MWDA-MR                50.79      54.69        
 -- Velasquez, Vicente O      11 NYSA-MR                42.59         DQ        
      False start
 -- Godfrey, Ryan F           11 WSSC-MR                54.60         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:02.84  ZONE
              1:10.69  JO
              1:17.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monastersky, AJ J         12 NYSA-MR              1:20.29    1:09.84 JO     
                  32.67     1:09.84 (37.17)                                        
  2 Leung, Andrew J           12 NYSA-MR              1:14.05    1:10.27 JO     
                  32.63     1:10.27 (37.64)                                        
  3 Garcia, Elias R           11 NYSA-MR              1:09.33    1:13.54 SILV   
                  33.91     1:13.54 (39.63)                                        
  4 Cobb, Dylan M             12 MWDA-MR              1:25.44    1:21.73        
                  38.20     1:21.73 (43.53)                                        
  5 Perillo, Justin G         12 MWDA-MR              1:25.27    1:23.42        
                  38.65     1:23.42 (44.77)                                        
  6 Kucera, Miki E            11 NYSA-MR              1:29.68    1:24.34        
                  37.91     1:24.34 (46.43)                                        
  7 Qu, Matthew Y             12 MWDA-MR              1:30.82    1:29.40        
                  42.64     1:29.40 (46.76)                                        
  8 Baxter, Ayden C           11 MWDA-MR              1:27.78    1:29.73        
                  40.79     1:29.73 (48.94)                                        
  9 Vinces, Giacomo M         11 AG-MR                1:29.09    1:33.02        
                  41.81     1:33.02 (51.21)                                        
 10 Bertocchi, Thomas J       11 WSSC-MR              1:18.00    1:35.15        
                  42.98     1:35.15 (52.17)                                        
 11 Velasquez, Vicente O      11 NYSA-MR              1:36.37    1:35.69        
                  43.94     1:35.69 (51.75)                                        
 12 Watad, Majed O            11 WSSC-MR              1:43.39    1:37.23        
                  41.23     1:37.23 (56.00)                                        
 13 Slowik, Ethan J           12 AG-MR                1:34.74    1:41.28        
 14 Calvano, James R          11 MWDA-MR              1:56.41    1:57.15        
                  51.72   1:57.15 (1:05.43)                                        
 -- Chinigo, Vinny            11 MWDA-MR              1:51.99         DQ        
      One hand touch
                  59.74        DQ (1:09.54)                                        
 -- Funaro, Kai A             11 UN-MR                1:31.04         DQ        
      One hand touch
                  40.98          DQ (48.58)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:04.65  ZONE
              1:09.99  JO
              1:17.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donaldson, AJ E           12 Barracudas-MR        1:13.33    1:14.55 SILV   
                  35.64     1:14.55 (38.91)                                        
  2 Abbruzzese, Matthew J     12 RFAC-MR              1:17.19    1:16.67 SILV   
                  35.29     1:16.67 (41.38)                                        
  3 Cepeda, Lorenzo C         12 RFAC-MR              1:17.46    1:17.89        
                  36.11     1:17.89 (41.78)                                        
  4 Baxter, Ayden C           11 MWDA-MR              1:20.47    1:19.27        
                  37.69     1:19.27 (41.58)                                        
  5 Isik, Okan E              12 NYSA-MR              1:30.00    1:19.75        
                  38.18     1:19.75 (41.57)                                        
  6 Latino, Tristan M         12 RFAC-MR              1:21.37    1:20.07        
                  38.42     1:20.07 (41.65)                                        
  7 Perillo, Justin G         12 MWDA-MR              1:23.39    1:20.96        
                  36.62     1:20.96 (44.34)                                        
  8 Funaro, Kai A             11 UN-MR                1:21.10    1:21.29        
                  35.95     1:21.29 (45.34)                                        
  9 Wright, Cooper C          11 WSSC-MR              1:29.76    1:28.91        
                  39.47     1:28.91 (49.44)                                        
 10 Finnigan, Jeromy E        11 WSSC-MR              1:28.24    1:30.89        
                  40.87     1:30.89 (50.02)                                        
 11 O'Connor, Declan T        11 TRS-MR               2:00.58    1:36.57        
                  49.64     1:36.57 (46.93)                                        
 12 Calvano, James R          11 MWDA-MR              1:42.20    1:42.07        
                  46.03     1:42.07 (56.04)                                        
 13 Kamath, Vinay A           12 AG-MR                     NT    1:42.64        
                  51.89     1:42.64 (50.75)                                        
 14 Kelly, Michael J          11 AG-MR                1:53.26    1:45.98        
                  49.97     1:45.98 (56.01)                                        
 -- Slowik, Ethan J           12 AG-MR                1:26.52         DQ        
      One hand touch - breast
                  41.35          DQ (42.47)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:18.76  ZONE
              2:27.99  JO
              2:47.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monastersky, AJ J         12 NYSA-MR              2:44.49    2:32.08 SILV   
                  32.32     1:11.89 (39.57)     1:56.17 (44.28)     2:32.08 (35.91)
  2 Leung, Andrew J           12 NYSA-MR              2:42.55    2:35.36 SILV   
                  32.70     1:10.42 (37.72)     1:59.48 (49.06)     2:35.36 (35.88)
  3 Moore, Grant M            11 NYSA-MR              2:50.22    2:45.69 SILV   
                  35.80     1:19.00 (43.20)     2:09.46 (50.46)     2:45.69 (36.23)
  4 Baxter, Ayden C           11 MWDA-MR              2:45.53    2:46.42 SILV   
                  39.55     1:20.73 (41.18)     2:11.69 (50.96)     2:46.42 (34.73)
  5 Perrino, Tyler J          12 NYSA-MR              3:02.92    2:47.60 SILV   
                  37.14     1:21.01 (43.87)     2:12.13 (51.12)     2:47.60 (35.47)
  6 Perillo, Justin G         12 MWDA-MR              2:48.64    2:48.40        
                  38.04     1:19.70 (41.66)     2:11.36 (51.66)     2:48.40 (37.04)
  7 Funaro, Kai A             11 UN-MR                2:51.69    2:48.88        
                1:20.93     2:15.16 (54.23)     2:48.76 (33.60)      2:48.88 (0.12)
  8 Isik, Okan E              12 NYSA-MR              3:30.00    2:52.50        
                  38.72     1:23.62 (44.90)     2:13.22 (49.60)     2:52.50 (39.28)
  9 Rothman, Zachary W        11 NYSA-MR              3:07.49    2:58.98        
                  39.84     1:24.41 (44.57)     2:21.10 (56.69)     2:58.98 (37.88)
 10 Watad, Majed O            11 WSSC-MR              2:47.00    3:28.07        
                  40.05     1:31.97 (51.92)   2:40.35 (1:08.38)     3:28.07 (47.72)
 11 Calvano, James R          11 MWDA-MR              3:36.99    3:33.14        
                  51.25     1:41.25 (50.00)   2:45.37 (1:04.12)     3:33.14 (47.77)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.87  ZONE
                24.79  JO
                26.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Engel, Timothy E          14 TRS-MR                 24.68      23.83 ZONE   
  2 Santiago, Lucas A         14 AG-MR                  25.55      25.23 SILV   
  3 Douthit, Shane M          14 MWDA-MR                26.23      26.18 SILV   
  4 Meffert, Jack W           13 WSSC-MR                27.32      26.51 SILV   
  5 Sequeiros, Noah           13 NYSA-MR                24.84      26.69 SILV   
  6 Haggerty, Ethan W         13 AG-MR                  26.39      26.81        
  7 Colfax, Owen R            14 AG-MR                  26.92      26.82        
  8 Czenszak, Chris M         14 NYSA-MR                29.49      27.35        
  9 Mazzacano, Andrew J       13 NYSA-MR                27.89      27.37        
 10 Dwyer, Brayden C          14 NYSA-MR                31.82      27.40        
 11 Taranto, John T           13 Barracudas-MR          29.89      27.69        
 12 Muscarello, Christopher   14 NYSA-MR                27.83      27.80        
 13 Mattone, Vincent          13 NYSA-MR                28.35      27.85        
 14 Liu, Charles Y            14 NYSA-MR                30.03      28.53        
 15 Herbert, Owain G          13 NDAC-MR                28.68      28.79        
 16 Lam, Vincent W            14 Barracudas-MR          28.04      28.98        
 17 Rall, Dan M               13 NYSA-MR                30.59      29.49        
 18 Danaher, William T        14 AG-MR                  43.29      29.77        
 19 Maddalena, Sam I          13 MWDA-MR                30.73      29.79        
 20 Schweppe, Otto W          13 NDAC-MR                28.48      29.84        
 21 Dewhurst, Joey M          13 AG-MR                  29.82      30.30        
 22 Rall, Aidan W             13 NYSA-MR                30.52      30.86        
 23 Levesque, Tristan C       13 MWDA-MR                30.83      31.03        
 24 Iorizzo, Tyler I          13 NYSA-MR                31.01      31.04        
 25 Abrams, Michael E         13 NYSA-MR                33.12      32.05        
 26 Elmassalemah, Iad K       13 NDAC-MR                32.61      32.42        
 27 Gonzales, Aaron A         14 WSSC-MR                38.06      34.13        
 28 Green, Colin T            13 TRS-MR                 40.47      35.65        
 29 LoRusso, Liam G           13 NYSA-MR                36.20      36.11        
 30 Yastion, Mark J           13 MWDA-MR                39.14      36.75        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                51.12  ZONE
                53.99  JO
                59.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Edward              14 NYSA-MR                50.07      51.25 JO     
                  25.25       51.25 (26.00)                                        
  2 Engel, Timothy E          14 TRS-MR                 51.34      51.53 JO     
                  25.14       51.53 (26.39)                                        
  3 Liu, Evan                 13 NDAC-MR                54.40      53.82 JO     
                  25.75       53.82 (28.07)                                        
  4 Miller, Carter F          13 NYSA-MR                55.15      54.48 SILV   
                  26.25       54.48 (28.23)                                        
  5 Henriques, JJ J           14 AG-MR                  55.60      54.82 SILV   
                  26.53       54.82 (28.29)                                        
  6 Bellettiere, Jack T       14 AG-MR                  54.44      56.20 SILV   
                  27.03       56.20 (29.17)                                        
  7 Santiago, Lucas A         14 AG-MR                  56.98      56.90 SILV   
                  27.55       56.90 (29.35)                                        
  8 Colfax, Owen R            14 AG-MR                1:01.55      58.11 SILV   
                  27.76       58.11 (30.35)                                        
  9 Haggerty, Ethan W         13 AG-MR                  59.27      58.19 SILV   
                  28.09       58.19 (30.10)                                        
 10 Hally, Seamus             14 NDAC-MR                59.74      58.45 SILV   
                  27.61       58.45 (30.84)                                        
 11 Kivlehan, Patrick J       14 NYSA-MR                59.42      58.84 SILV   
                  28.64       58.84 (30.20)                                        
 12 Mazzacano, Andrew J       13 NYSA-MR              1:00.48      59.51 SILV   
                  28.51       59.51 (31.00)                                        
 13 Dwyer, Brayden C          14 NYSA-MR              1:01.64      59.81        
                  28.13       59.81 (31.68)                                        
 14 Zimouski, Theo            13 Barracudas-MR        1:02.28    1:00.81        
                  28.91     1:00.81 (31.90)                                        
 15 Liu, Charles Y            14 NYSA-MR              1:08.26    1:00.82        
                  29.39     1:00.82 (31.43)                                        
 16 Taranto, John T           13 Barracudas-MR        1:02.09    1:03.08        
                  29.97     1:03.08 (33.11)                                        
 17 Rall, Dan M               13 NYSA-MR              1:09.55    1:04.42        
                  31.33     1:04.42 (33.09)                                        
 18 Levesque, Tristan C       13 MWDA-MR              1:05.60    1:05.51        
                  31.55     1:05.51 (33.96)                                        
 19 Rall, Aidan W             13 NYSA-MR              1:09.60    1:07.76        
                  32.81     1:07.76 (34.95)                                        
 20 Abrams, Michael E         13 NYSA-MR              1:14.40    1:08.57        
                  32.60     1:08.57 (35.97)                                        
 21 Elmassalemah, Iad K       13 NDAC-MR              1:15.94    1:14.57        
                  33.79     1:14.57 (40.78)                                        
 22 LoRusso, Liam G           13 NYSA-MR              1:25.47    1:20.04        
                  36.88     1:20.04 (43.16)                                        
 23 Green, Colin T            13 TRS-MR               1:32.37    1:29.64        
                  41.73     1:29.64 (47.91)                                        
 -- Sequeiros, Noah           13 NYSA-MR                56.54         DQ        
                  27.64          DQ (30.60)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:52.69  ZONE
              1:57.99  JO
              2:14.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morales, Evan M           14 NYSA-MR              1:53.32    1:48.95 ZONE   
                  25.02       52.65 (27.63)     1:21.03 (28.38)     1:48.95 (27.92)
  2 Engel, Timothy E          14 TRS-MR               1:50.57    1:52.16 ZONE   
                  25.56       53.40 (27.84)     1:22.68 (29.28)     1:52.16 (29.48)
  3 Miller, Carter F          13 NYSA-MR              1:58.73    1:57.01 JO     
                  26.92       56.68 (29.76)     1:26.88 (30.20)     1:57.01 (30.13)
  4 Liu, Evan                 13 NDAC-MR              2:00.34    1:59.37 SILV   
                  26.70       56.78 (30.08)     1:27.71 (30.93)     1:59.37 (31.66)
  5 Haggerty, Ethan W         13 AG-MR                2:04.91    2:02.15 SILV   
                  28.08       59.15 (31.07)     1:31.07 (31.92)     2:02.15 (31.08)
  6 Santiago, Lucas A         14 AG-MR                2:08.60    2:06.01 SILV   
                  27.77       59.02 (31.25)     1:32.74 (33.72)     2:06.01 (33.27)
  7 Colfax, Owen R            14 AG-MR                2:11.62    2:07.66 SILV   
                  28.37       59.79 (31.42)     1:34.00 (34.21)     2:07.66 (33.66)
  8 Sequeiros, Noah           13 NYSA-MR              2:08.76    2:07.93 SILV   
                  29.09     1:01.14 (32.05)     1:34.53 (33.39)     2:07.93 (33.40)
  9 Kivlehan, Patrick J       14 NYSA-MR              2:09.99    2:08.25 SILV   
                  30.21     1:03.35 (33.14)     1:36.99 (33.64)     2:08.25 (31.26)
 10 Dwyer, Brayden C          14 NYSA-MR              2:28.85    2:12.65 SILV   
                                1:02.81 ( )     1:38.60 (35.79)     2:12.65 (34.05)
 11 Taranto, John T           13 Barracudas-MR        2:18.83    2:14.51        
                  30.77     1:05.70 (34.93)     1:41.13 (35.43)     2:14.51 (33.38)
 12 Muscarello, Christopher   14 NYSA-MR              2:24.68    2:15.51        
                  30.94     1:06.27 (35.33)     1:42.18 (35.91)     2:15.51 (33.33)
 13 Meffert, Jack W           13 WSSC-MR              2:26.44    2:16.60        
                  30.93     1:06.55 (35.62)   2:16.60 (1:10.05)                    
 14 Czenszak, Chris M         14 NYSA-MR              2:22.05    2:17.00        
                                1:03.68 ( )     1:40.64 (36.96)     2:17.00 (36.36)
 15 Herbert, Owain G          13 NDAC-MR              2:16.87    2:18.61        
                  29.89     1:04.78 (34.89)     1:41.74 (36.96)     2:18.61 (36.87)
 16 Rall, Dan M               13 NYSA-MR              2:35.15    2:20.98        
                  31.74     1:07.68 (35.94)     1:45.72 (38.04)     2:20.98 (35.26)
 17 Schweppe, Otto W          13 NDAC-MR              2:23.09    2:21.74        
                  31.71     1:08.29 (36.58)     1:46.04 (37.75)     2:21.74 (35.70)
 18 Iorizzo, Tyler I          13 NYSA-MR              2:27.37    2:22.03        
                  32.57     1:09.21 (36.64)     1:46.45 (37.24)     2:22.03 (35.58)
 19 Danaher, William T        14 AG-MR                2:25.44    2:22.52        
                  32.51     1:09.02 (36.51)     1:46.73 (37.71)     2:22.52 (35.79)
 20 Lam, Vincent W            14 Barracudas-MR        2:53.31    2:23.43        
                  31.86     1:09.36 (37.50)     1:48.04 (38.68)     2:23.43 (35.39)
 21 Levesque, Tristan C       13 MWDA-MR              2:30.69    2:24.11        
                  33.49     1:11.46 (37.97)     1:49.13 (37.67)     2:24.11 (34.98)
 22 Rall, Aidan W             13 NYSA-MR              2:41.15    2:28.13        
                  33.24     1:11.55 (38.31)     1:50.51 (38.96)     2:28.13 (37.62)
 23 Abrams, Michael E         13 NYSA-MR              2:41.04    2:34.32        
                  34.22     1:13.59 (39.37)     1:54.67 (41.08)     2:34.32 (39.65)
 24 Elmassalemah, Iad K       13 NDAC-MR              2:57.62    2:49.05        
                  33.64     1:16.63 (42.99)     2:03.34 (46.71)     2:49.05 (45.71)
 25 LoRusso, Liam G           13 NYSA-MR              3:30.00    3:02.47        
                  39.92     1:26.24 (46.32)     2:15.44 (49.20)     3:02.47 (47.03)
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:02.75  13-14 ZONE
              5:17.99  13-14 JO
              5:50.99  13-14 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Edward              14 NYSA-MR              4:53.43    4:58.71 ZONE   
                  26.15       54.55 (28.40)     1:23.92 (29.37)     1:54.06 (30.14)
        2:24.74 (30.68)     2:55.67 (30.93)     3:26.84 (31.17)     3:58.31 (31.47)
        4:28.89 (30.58)     4:58.71 (29.82)                                        
  2 Morales, Evan M           14 NYSA-MR              5:05.46    5:01.62 ZONE   
                  26.99       56.49 (29.50)     1:27.02 (30.53)     1:58.24 (31.22)
        2:29.19 (30.95)     3:00.14 (30.95)     3:30.44 (30.30)     4:01.35 (30.91)
        4:32.40 (31.05)     5:01.62 (29.22)                                        
  3 Engel, Timothy E          14 TRS-MR               4:59.47    5:09.15 JO     
                  26.17       55.09 (28.92)     1:25.71 (30.62)     1:57.05 (31.34)
        2:28.73 (31.68)     3:00.98 (32.25)     3:33.08 (32.10)     4:05.51 (32.43)
        4:38.05 (32.54)     5:09.15 (31.10)                                        
  4 Miller, Carter F          13 NYSA-MR              5:16.34    5:13.65 JO     
                  27.40       57.89 (30.49)     1:29.47 (31.58)     2:01.50 (32.03)
        2:33.74 (32.24)     3:05.90 (32.16)     3:38.27 (32.37)     4:10.90 (32.63)
        4:42.52 (31.62)     5:13.65 (31.13)                                        
  5 Haggerty, Ethan W         13 AG-MR                5:24.58    5:19.72 SILV   
                  28.35       59.88 (31.53)     1:32.65 (32.77)     2:05.96 (33.31)
        2:38.70 (32.74)     3:11.37 (32.67)     3:44.42 (33.05)     4:16.92 (32.50)
        4:49.28 (32.36)     5:19.72 (30.44)                                        
  6 Douthit, Shane M          14 MWDA-MR              5:44.52    5:31.53 SILV   
                  30.26     1:03.70 (33.44)     1:37.22 (33.52)     2:11.05 (33.83)
        2:46.10 (35.05)     3:19.74 (33.64)     3:53.53 (33.79)     4:27.36 (33.83)
        4:59.79 (32.43)     5:31.53 (31.74)                                        
  7 Taranto, John T           13 Barracudas-MR        6:05.07    5:55.28        
                  32.05     1:08.94 (36.89)     1:46.18 (37.24)     2:22.69 (36.51)
        2:59.38 (36.69)     3:34.42 (35.04)     4:10.52 (36.10)     4:46.90 (36.38)
        5:23.00 (36.10)     5:55.28 (32.28)                                        
  8 Czenszak, Chris M         14 NYSA-MR              6:29.39    5:58.27        
                  29.79     1:05.13 (35.34)                             2:20.02 ( )
        2:58.56 (38.54)     3:34.95 (36.39)     4:12.07 (37.12)     4:48.97 (36.90)
        5:25.55 (36.58)     5:58.27 (32.72)                                        
  9 Lam, Vincent W            14 Barracudas-MR        7:35.79    6:21.36        
                  31.63     1:08.99 (37.36)     1:47.64 (38.65)     2:27.09 (39.45)
        3:07.20 (40.11)     3:46.30 (39.10)     4:25.88 (39.58)     5:05.71 (39.83)
        5:45.87 (40.16)     6:21.36 (35.49)                                        
 10 Danaher, William T        14 AG-MR                6:00.43    6:31.52        
                  32.90     1:11.64 (38.74)     1:52.23 (40.59)     2:31.84 (39.61)
        3:12.38 (40.54)     3:52.83 (40.45)     4:33.70 (40.87)     5:13.87 (40.17)
        5:53.45 (39.58)     6:31.52 (38.07)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                59.17  ZONE
              1:01.99  JO
              1:08.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Edward              14 NYSA-MR                58.24      57.03 ZONE   
                  28.42       57.03 (28.61)                                        
  2 Liu, Evan                 13 NDAC-MR              1:00.19    1:00.08 JO     
                  28.86     1:00.08 (31.22)                                        
  3 Miller, Carter F          13 NYSA-MR              1:03.88    1:01.39 JO     
                  29.94     1:01.39 (31.45)                                        
  4 Henriques, JJ J           14 AG-MR                1:06.95    1:04.19 SILV   
                  30.85     1:04.19 (33.34)                                        
  5 Colfax, Owen R            14 AG-MR                1:09.20    1:05.26 SILV   
                  32.57     1:05.26 (32.69)                                        
  6 Dwyer, Brayden C          14 NYSA-MR              1:12.42    1:07.69 SILV   
                  32.87     1:07.69 (34.82)                                        
  7 Levesque, Tristan C       13 MWDA-MR              1:09.15    1:08.36        
                  33.29     1:08.36 (35.07)                                        
  8 Sequeiros, Noah           13 NYSA-MR              1:06.52    1:09.35        
                  33.34     1:09.35 (36.01)                                        
  9 Haggerty, Ethan W         13 AG-MR                1:11.30    1:10.84        
                  34.69     1:10.84 (36.15)                                        
 10 Taranto, John T           13 Barracudas-MR        1:12.43    1:11.09        
                1:11.15         1:11.09 ( )                                        
 11 Rall, Dan M               13 NYSA-MR              1:15.05    1:11.30        
                  34.73     1:11.30 (36.57)                                        
 12 Santiago, Lucas A         14 AG-MR                1:12.41    1:11.37        
                  35.17     1:11.37 (36.20)                                        
 13 Kivlehan, Patrick J       14 NYSA-MR              1:12.24    1:12.02        
                  35.26     1:12.02 (36.76)                                        
 14 Zimouski, Theo            13 Barracudas-MR        1:18.71    1:12.36        
                  35.09     1:12.36 (37.27)                                        
 15 Liu, Charles Y            14 NYSA-MR              1:19.43    1:12.46        
                  36.13     1:12.46 (36.33)                                        
 16 Rall, Aidan W             13 NYSA-MR              1:21.95    1:18.18        
                  38.09     1:18.18 (40.09)                                        
 17 Dewhurst, Joey M          13 AG-MR                1:16.77    1:18.50        
                  37.82     1:18.50 (40.68)                                        
 18 Elmassalemah, Iad K       13 NDAC-MR              1:30.31    1:26.56        
                  40.78     1:26.56 (45.78)                                        
 19 Green, Colin T            13 TRS-MR               1:43.70    1:41.20        
                  47.44     1:41.20 (53.76)                                        
 20 LoRusso, Liam G           13 NYSA-MR              1:45.00    1:45.35        
                  50.14     1:45.35 (55.21)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:08.11  ZONE
              2:13.49  JO
              2:27.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Edward              14 NYSA-MR              2:01.42    2:03.84 ZONE   
                  29.58     1:00.38 (30.80)     1:32.24 (31.86)     2:03.84 (31.60)
  2 Liu, Evan                 13 NDAC-MR              2:19.20    2:14.98 SILV   
                  30.96     1:05.17 (34.21)     1:40.69 (35.52)     2:14.98 (34.29)
  3 Colfax, Owen R            14 AG-MR                2:25.47    2:18.60 SILV   
                  32.80     1:07.54 (34.74)     1:43.35 (35.81)     2:18.60 (35.25)
  4 Hally, Seamus             14 NDAC-MR              2:21.87    2:24.15 SILV   
                  34.30     1:10.56 (36.26)     1:47.73 (37.17)     2:24.15 (36.42)
  5 Haggerty, Ethan W         13 AG-MR                2:29.80    2:28.61        
                  34.99     1:12.83 (37.84)     1:51.30 (38.47)     2:28.61 (37.31)
  6 Douthit, Shane M          14 MWDA-MR              2:27.37    2:29.29        
                  35.52     1:13.54 (38.02)     1:51.75 (38.21)     2:29.29 (37.54)
  7 Czenszak, Chris M         14 NYSA-MR              2:40.28    2:33.88        
                  35.01     1:14.66 (39.65)     1:54.53 (39.87)     2:33.88 (39.35)
  8 Kivlehan, Patrick J       14 NYSA-MR              2:44.65    2:37.19        
                  37.40     1:17.05 (39.65)     1:58.06 (41.01)     2:37.19 (39.13)
  9 Elmassalemah, Iad K       13 NDAC-MR              3:30.11    3:18.16        
                  43.69     1:34.66 (50.97)     2:28.31 (53.65)     3:18.16 (49.85)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:06.66  ZONE
              1:09.49  JO
              1:16.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Edward              14 NYSA-MR              1:06.78    1:08.79 JO     
                  33.26     1:08.79 (35.53)                                        
  2 Morales, Evan M           14 NYSA-MR              1:08.93    1:10.05 SILV   
                  33.03     1:10.05 (37.02)                                        
  3 Hally, Seamus             14 NDAC-MR              1:11.98    1:10.09 SILV   
                  33.64     1:10.09 (36.45)                                        
  4 Santiago, Lucas A         14 AG-MR                1:09.37    1:11.89 SILV   
                  34.06     1:11.89 (37.83)                                        
  5 Dwyer, Brayden C          14 NYSA-MR              1:17.59    1:13.83 SILV   
                  35.06     1:13.83 (38.77)                                        
  6 Mazzacano, Andrew J       13 NYSA-MR              1:22.45    1:16.83        
                  36.50     1:16.83 (40.33)                                        
  7 Liu, Charles Y            14 NYSA-MR              1:22.16    1:17.49        
                  37.55     1:17.49 (39.94)                                        
  8 Mattone, Vincent          13 NYSA-MR              1:20.73    1:18.44        
                  37.49     1:18.44 (40.95)                                        
  9 Douthit, Shane M          14 MWDA-MR              1:22.01    1:19.58        
                  38.15     1:19.58 (41.43)                                        
 10 Lam, Vincent W            14 Barracudas-MR        1:19.75    1:19.59        
                  38.04     1:19.59 (41.55)                                        
 11 Herbert, Owain G          13 NDAC-MR              1:19.16    1:20.26        
                  37.61     1:20.26 (42.65)                                        
 12 Taranto, John T           13 Barracudas-MR        1:21.65    1:20.30        
                  37.92     1:20.30 (42.38)                                        
 13 Maddalena, Sam I          13 MWDA-MR              1:21.19    1:21.25        
                  38.53     1:21.25 (42.72)                                        
 14 Dewhurst, Joey M          13 AG-MR                1:23.02    1:22.00        
                  38.16     1:22.00 (43.84)                                        
 15 Kivlehan, Patrick J       14 NYSA-MR              1:25.58    1:22.96        
                  39.53     1:22.96 (43.43)                                        
 16 Levesque, Tristan C       13 MWDA-MR              1:24.74    1:25.50        
                  40.79     1:25.50 (44.71)                                        
 17 Danaher, William T        14 AG-MR                1:56.81    1:26.30        
                  39.95     1:26.30 (46.35)                                        
 18 Abrams, Michael E         13 NYSA-MR              1:25.49    1:26.33        
                  40.15     1:26.33 (46.18)                                        
 19 Gonzales, Aaron A         14 WSSC-MR              1:38.22    1:28.82        
                  41.37     1:28.82 (47.45)                                        
 20 Yastion, Mark J           13 MWDA-MR              1:30.18    1:29.00        
                  41.10     1:29.00 (47.90)                                        
 21 LoRusso, Liam G           13 NYSA-MR              1:50.64    1:49.98        
                  51.62     1:49.98 (58.36)                                        
 -- Haggerty, Ethan W         13 AG-MR                1:29.45         DQ        
      False start
 -- Green, Colin T            13 TRS-MR               1:59.39         DQ        
      Alternating Kick
                  52.53        DQ (1:04.07)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:30.99  JO
              2:33.86  ZONE
              2:47.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Edward              14 NYSA-MR              2:23.05    2:26.57 JO     
                  34.69     1:11.80 (37.11)     1:49.18 (37.38)     2:26.57 (37.39)
  2 Hally, Seamus             14 NDAC-MR              2:36.10    2:29.78 JO     
                  35.33     1:13.18 (37.85)     1:50.53 (37.35)     2:29.78 (39.25)
  3 Engel, Timothy E          14 TRS-MR               2:36.91    2:34.43 SILV   
                  35.53     1:14.61 (39.08)     1:55.04 (40.43)     2:34.43 (39.39)
  4 Santiago, Lucas A         14 AG-MR                2:31.74    2:36.30 SILV   
                  34.78     1:14.45 (39.67)     1:54.95 (40.50)     2:36.30 (41.35)
  5 Dwyer, Brayden C          14 NYSA-MR              2:43.73    2:42.90 SILV   
                  36.13     1:17.39 (41.26)     2:00.35 (42.96)     2:42.90 (42.55)
  6 Mazzacano, Andrew J       13 NYSA-MR              2:45.77    2:47.54 SILV   
                  39.42     1:22.18 (42.76)     2:05.12 (42.94)     2:47.54 (42.42)
  7 Mattone, Vincent          13 NYSA-MR              3:00.00    2:48.21        
                  38.57     1:21.99 (43.42)     2:05.16 (43.17)     2:48.21 (43.05)
  8 Kivlehan, Patrick J       14 NYSA-MR              2:55.52    2:55.72        
                  40.24     1:25.38 (45.14)     2:11.51 (46.13)     2:55.72 (44.21)
  9 Dewhurst, Joey M          13 AG-MR                3:15.43    2:58.31        
                  39.52     1:24.18 (44.66)     2:10.71 (46.53)     2:58.31 (47.60)
 10 Taranto, John T           13 Barracudas-MR        2:51.65    2:59.02        
                  39.30     1:25.26 (45.96)     2:12.58 (47.32)     2:59.02 (46.44)
 11 Abrams, Michael E         13 NYSA-MR              3:03.93    3:00.64        
                  40.85     1:27.30 (46.45)     2:14.76 (47.46)     3:00.64 (45.88)
 12 Levesque, Tristan C       13 MWDA-MR              3:01.92    3:00.68        
                  41.10     1:27.78 (46.68)     2:14.44 (46.66)     3:00.68 (46.24)
 13 Elmassalemah, Iad K       13 NDAC-MR              4:00.11    3:40.47        
                  46.40     1:44.24 (57.84)     2:42.72 (58.48)     3:40.47 (57.75)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                56.73  ZONE
              1:00.49  JO
              1:07.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morales, Evan M           14 NYSA-MR                54.44      54.60 ZONE   
                  25.62       54.60 (28.98)                                        
  2 Park, Edward              14 NYSA-MR                54.30      55.01 ZONE   
                  26.40       55.01 (28.61)                                        
  3 Engel, Timothy E          14 TRS-MR                 58.26      59.00 JO     
                  27.46       59.00 (31.54)                                        
  4 Miller, Carter F          13 NYSA-MR              1:00.43      59.62 JO     
                  28.02       59.62 (31.60)                                        
  5 Liu, Evan                 13 NDAC-MR              1:01.45    1:00.52 SILV   
                  27.90     1:00.52 (32.62)                                        
  6 Sequeiros, Noah           13 NYSA-MR              1:05.65    1:04.69 SILV   
                  30.15     1:04.69 (34.54)                                        
  7 Mattone, Vincent          13 NYSA-MR              1:05.46    1:05.03 SILV   
                  30.43     1:05.03 (34.60)                                        
  8 Hally, Seamus             14 NDAC-MR              1:06.00    1:06.21 SILV   
                  30.52     1:06.21 (35.69)                                        
  9 Meffert, Jack W           13 WSSC-MR              1:04.66    1:07.16        
                  31.40     1:07.16 (35.76)                                        
 10 Douthit, Shane M          14 MWDA-MR              1:16.01    1:07.44        
                  32.00     1:07.44 (35.44)                                        
 11 Mazzacano, Andrew J       13 NYSA-MR              1:07.79    1:07.59        
                  31.21     1:07.59 (36.38)                                        
 12 Taranto, John T           13 Barracudas-MR        1:08.43    1:08.82        
                  31.62     1:08.82 (37.20)                                        
 13 Muscarello, Christopher   14 NYSA-MR              1:12.26    1:12.14        
                  32.09     1:12.14 (40.05)                                        
 14 Kivlehan, Patrick J       14 NYSA-MR              1:11.51    1:13.08        
                  33.48     1:13.08 (39.60)                                        
 15 Liu, Charles Y            14 NYSA-MR              1:24.87    1:16.06        
                  36.17     1:16.06 (39.89)                                        
 16 Schweppe, Otto W          13 NDAC-MR              1:14.40    1:16.65        
                  34.58     1:16.65 (42.07)                                        
 17 Levesque, Tristan C       13 MWDA-MR              1:17.78    1:17.37        
                  36.76     1:17.37 (40.61)                                        
 18 Lam, Vincent W            14 Barracudas-MR        1:32.78    1:18.04        
                  36.40     1:18.04 (41.64)                                        
 19 Maddalena, Sam I          13 MWDA-MR              1:24.49    1:21.54        
                  36.89     1:21.54 (44.65)                                        
 20 Rall, Aidan W             13 NYSA-MR              1:45.00    1:22.04        
                  37.10     1:22.04 (44.94)                                        
 21 Iorizzo, Tyler I          13 NYSA-MR              1:30.16    1:26.08        
                  39.41     1:26.08 (46.67)                                        
 22 Gonzales, Aaron A         14 WSSC-MR              1:32.00    1:34.77        
                  40.27     1:34.77 (54.50)                                        
 -- Rall, Dan M               13 NYSA-MR              1:45.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  39.29          DQ (47.00)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:07.52  ZONE
              2:17.99  JO
              2:29.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mattone, Vincent          13 NYSA-MR              2:26.02    2:26.64 SILV   
                  32.46     1:10.16 (37.70)     1:48.90 (38.74)     2:26.64 (37.74)
  2 Liu, Evan                 13 NDAC-MR              2:20.11    2:33.97        
                  30.45     1:08.04 (37.59)     1:51.18 (43.14)     2:33.97 (42.79)
  3 Henriques, JJ J           14 AG-MR                2:33.09    2:37.26        
                  29.44     1:04.79 (35.35)   2:37.34 (1:32.55)         2:37.26 ( )
  4 Bellettiere, Jack T       14 AG-MR                2:35.46    2:40.42        
                  33.43     1:12.82 (39.39)     1:56.51 (43.69)     2:40.42 (43.91)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:07.98  ZONE
              2:12.99  JO
              2:31.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Engel, Timothy E          14 TRS-MR               2:09.31    2:10.92 JO     
                  27.50     1:03.24 (35.74)     1:42.27 (39.03)     2:10.92 (28.65)
  2 Hally, Seamus             14 NDAC-MR              2:22.20    2:19.42 SILV   
                  30.47     1:06.73 (36.26)     1:46.20 (39.47)     2:19.42 (33.22)
  3 Bellettiere, Jack T       14 AG-MR                2:21.69    2:23.28 SILV   
                  31.70     1:07.07 (35.37)     1:51.84 (44.77)     2:23.28 (31.44)
  4 Santiago, Lucas A         14 AG-MR                2:20.08    2:25.15 SILV   
                  30.99     1:09.40 (38.41)     1:51.39 (41.99)     2:25.15 (33.76)
  5 Mazzacano, Andrew J       13 NYSA-MR              2:29.16    2:25.32 SILV   
                  31.31     1:08.24 (36.93)     1:51.60 (43.36)     2:25.32 (33.72)
  6 Mattone, Vincent          13 NYSA-MR              2:27.50    2:26.88 SILV   
                  30.80     1:09.52 (38.72)     1:52.74 (43.22)     2:26.88 (34.14)
  7 Colfax, Owen R            14 AG-MR                2:30.35    2:28.93 SILV   
                  32.90     1:11.53 (38.63)     1:54.47 (42.94)     2:28.93 (34.46)
  8 Taranto, John T           13 Barracudas-MR        2:32.49    2:29.00 SILV   
                  31.69     1:09.13 (37.44)     1:55.75 (46.62)     2:29.00 (33.25)
  9 Sequeiros, Noah           13 NYSA-MR              2:24.46    2:29.62 SILV   
                  30.99     1:08.63 (37.64)     1:54.57 (45.94)     2:29.62 (35.05)
 10 Zimouski, Theo            13 Barracudas-MR        2:57.89    2:35.65        
                  31.73     1:14.41 (42.68)     2:02.07 (47.66)     2:35.65 (33.58)
 11 Liu, Charles Y            14 NYSA-MR              2:41.29    2:37.72        
                  35.28     1:16.49 (41.21)     2:03.49 (47.00)     2:37.72 (34.23)
 12 Haggerty, Ethan W         13 AG-MR                2:39.04    2:39.36        
                  34.46     1:15.08 (40.62)     2:03.68 (48.60)     2:39.36 (35.68)
 13 Rall, Dan M               13 NYSA-MR              2:46.96    2:46.80        
                  37.59     1:18.01 (40.42)     2:10.16 (52.15)     2:46.80 (36.64)
 14 Rall, Aidan W             13 NYSA-MR              2:58.08    2:54.72        
                  38.37     1:22.92 (44.55)     2:16.66 (53.74)     2:54.72 (38.06)
 15 LoRusso, Liam G           13 NYSA-MR              3:45.00    3:41.15        
                  54.90   1:55.02 (1:00.12)   2:55.98 (1:00.96)     3:41.15 (45.17)
 -- Abrams, Michael E         13 NYSA-MR              3:07.29         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  42.27     1:30.57 (48.30)     2:17.20 (46.63)          DQ (41.07)
 
Boys 11-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mazzacano, Andrew J       13 NYSA-MR              5:14.98    5:04.82        
                  32.36     1:09.13 (36.77)     1:46.02 (36.89)     2:24.77 (38.75)
        3:10.75 (45.98)     3:55.91 (45.16)     4:31.00 (35.09)     5:04.82 (33.82)
  2 Mattone, Vincent          13 NYSA-MR              5:18.10    5:10.79        
                  32.09     1:07.94 (35.85)     1:48.98 (41.04)     2:31.22 (42.24)
        3:16.57 (45.35)     3:59.45 (42.88)     4:35.74 (36.29)     5:10.79 (35.05)
  3 Douthit, Shane M          14 MWDA-MR              5:08.57    5:12.61        
                  33.45     1:13.50 (40.05)     1:54.23 (40.73)     2:35.38 (41.15)
        3:22.22 (46.84)     4:06.29 (44.07)     4:39.53 (33.24)     5:12.61 (33.08)
  4 Sequeiros, Noah           13 NYSA-MR              5:16.46    5:20.41        
                  31.41     1:09.04 (37.63)     1:48.76 (39.72)     2:30.64 (41.88)
        3:17.58 (46.94)     4:05.73 (48.15)     4:42.22 (36.49)     5:20.41 (38.19)
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.34  ZONE
                23.79  CHAL
                25.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baione, Michael T         17 RFAC-MR                22.38      23.14 ZONE   
  2 Nicholas, Chauncey K      17 NYSA-MR                22.73      23.15 ZONE   
  3 Cruz, Jason A             16 RFAC-MR                23.40      23.24 ZONE   
  4 Cimorelli, Jack D         16 NDAC-MR                23.65      23.71 CHAL   
  5 Baranowski, Damian        15 AG-MR                  23.67      23.89 SILV   
  6 Bramwell, Luke A          17 RFAC-MR                24.26      24.21 SILV   
  7 Andjelic, Lazar           17 NYSA-MR                22.96      24.28 SILV   
  8 Adjedj, Daniel            17 TRS-MR                 23.97      24.38 SILV   
  9 Donkor, Adrian K          15 AG-MR                  28.25      24.57 SILV   
 10 Hurle, Joseph M           15 NYSA-MR                23.41      24.62 SILV   
 11 Crimi, Patrick C          15 UN-MR                  24.69      24.73 SILV   
 12 O'Gorman, Ciaran          17 NYSA-MR                23.77      24.81 SILV   
 13 Swift, Danny J            16 NDAC-MR                23.85      25.00 SILV   
 14 Tiso, Christopher A       17 TRS-MR                 23.00      25.01 SILV   
 15 Sabella, Nick G           16 NYSA-MR                25.35      25.17 SILV   
 16 Bogen, Jake E             15 RFAC-MR                24.77      25.27        
 17 Costabile, Peter          17 TRS-MR                 25.97      25.46        
 18 Speare, Ryan A            15 NDAC-MR                24.38      25.69        
 19 Tiso, Alexander R         15 TRS-MR                 26.25      26.01        
 20 Adjedj, Michael           15 TRS-MR                 25.77      26.05        
 21 Corrigan, Sean K          16 NYSA-MR                27.72      26.10        
 22 Jackson, Dan W            15 NYSA-MR                27.19      26.22        
 23 Sliwinski, Ryan E         15 WSSC-MR                27.00      26.33        
 24 Tirado, Tristan R         17 TRS-MR                 26.65      26.37        
 25 Messina, Michael A        15 RFAC-MR                26.91      26.65        
 26 Cruz, Daniel J            15 WSSC-MR                   NT      28.60        
 27 Baez, Frank A             15 TRS-MR                 28.66      28.63        
 -- Dipardo, Nick J           16 NYSA-MR                30.00         DQ        
      False start
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                51.05  ZONE
                51.99  CHAL
                54.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Styczen, Matthew M        15 NYSA-MR                50.23      49.98 ZONE   
                  24.33       49.98 (25.65)                                        
  2 Baione, Michael T         17 RFAC-MR                48.62      50.49 ZONE   
                  24.66       50.49 (25.83)                                        
  3 Nicholas, Chauncey K      17 NYSA-MR                50.38      50.51 ZONE   
                  24.53       50.51 (25.98)                                        
  4 Cruz, Jason A             16 RFAC-MR                50.89      51.05 ZONE   
                  24.74       51.05 (26.31)                                        
  5 Baranowski, Damian        15 AG-MR                  52.12      52.33 SILV   
                  25.09       52.33 (27.24)                                        
  6 Sommer, Christopher A     17 AG-MR                  50.05      52.57 SILV   
                  24.91       52.57 (27.66)                                        
  7 Adjedj, Daniel            17 TRS-MR                 53.05      52.59 SILV   
                  25.59       52.59 (27.00)                                        
  8 Sabella, Nick G           16 NYSA-MR                53.93      52.85 SILV   
                  25.63       52.85 (27.22)                                        
  9 Bogen, Jake E             15 RFAC-MR                52.59      52.94 SILV   
                  25.81       52.94 (27.13)                                        
 10 Stevens, Luke J           15 UN-MR                  53.23      53.16 SILV   
                  25.82       53.16 (27.34)                                        
 11 O'Gorman, Ciaran          17 NYSA-MR                50.29      53.29 SILV   
                  26.16       53.29 (27.13)                                        
 12 Bruno, Anthony J          15 MWDA-MR                52.30      53.85 SILV   
                  25.73       53.85 (28.12)                                        
 13 Tiso, Christopher A       17 TRS-MR                 49.20      53.87 SILV   
                  25.35       53.87 (28.52)                                        
 14 Yasuda, Kentaro B         16 NYSA-MR                53.39      54.27 SILV   
                  25.91       54.27 (28.36)                                        
 15 Foley, Colin P            17 NDAC-MR                54.77      54.61        
                  26.40       54.61 (28.21)                                        
 16 Speare, Ryan A            15 NDAC-MR                52.78      55.01        
                  26.55       55.01 (28.46)                                        
 17 Swift, Danny J            16 NDAC-MR                53.73      55.68        
                  26.32       55.68 (29.36)                                        
 18 Costello, Sean M          16 NYSA-MR                53.36      55.97        
                  27.22       55.97 (28.75)                                        
 19 Adjedj, Michael           15 TRS-MR                 54.71      56.21        
                  27.26       56.21 (28.95)                                        
 20 Costabile, Peter          17 TRS-MR                 57.31      56.69        
                  27.28       56.69 (29.41)                                        
 21 Tiso, Alexander R         15 TRS-MR                 57.35      56.92        
                  27.07       56.92 (29.85)                                        
 22 Jackson, Dan W            15 NYSA-MR              1:00.00      56.93        
                  27.76       56.93 (29.17)                                        
 22 Tirado, Tristan R         17 TRS-MR                 57.38      56.93        
                  27.44       56.93 (29.49)                                        
 24 Corrigan, Sean K          16 NYSA-MR              1:01.62      57.13        
                  27.73       57.13 (29.40)                                        
 25 Messina, Michael A        15 RFAC-MR                58.32      57.56        
                  27.95       57.56 (29.61)                                        
 26 Ruan, Andrew              16 RFAC-MR                56.10      57.60        
                  27.39       57.60 (30.21)                                        
 27 Arnold, Orion H           15 NYSA-MR              1:03.73      59.64        
                  28.96       59.64 (30.68)                                        
 28 Dipardo, Nick J           16 NYSA-MR              1:04.02      59.95        
                  28.17       59.95 (31.78)                                        
 29 Baez, Frank A             15 TRS-MR               1:04.25    1:01.31        
                  29.72     1:01.31 (31.59)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:51.25  ZONE
              1:53.99  CHAL
              1:57.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Styczen, Matthew M        15 NYSA-MR              1:47.06    1:47.01 ZONE   
                  25.18       52.60 (27.42)     1:19.79 (27.19)     1:47.01 (27.22)
  2 Choi, Andrew              16 NYSA-MR              1:50.47    1:50.21 ZONE   
                  24.77       51.66 (26.89)     1:20.09 (28.43)     1:50.21 (30.12)
  3 Hurle, Joseph M           15 NYSA-MR              1:46.72    1:50.92 ZONE   
                  25.24       53.14 (27.90)     1:21.98 (28.84)     1:50.92 (28.94)
  4 Liu, Alex J               15 NDAC-MR              1:54.91    1:53.20 CHAL   
                  27.18       56.14 (28.96)     1:24.97 (28.83)     1:53.20 (28.23)
  5 Stevens, Luke J           15 UN-MR                1:52.12    1:53.63 CHAL   
                  26.07       54.75 (28.68)     1:24.38 (29.63)     1:53.63 (29.25)
  6 Baranowski, Damian        15 AG-MR                1:51.32    1:54.00 SILV   
                  25.49       54.12 (28.63)     1:24.42 (30.30)     1:54.00 (29.58)
  7 Domanico, Ed Z            17 NYSA-MR              1:52.87    1:54.01 SILV   
                  26.62       55.83 (29.21)     1:24.69 (28.86)     1:54.01 (29.32)
  8 Adjedj, Daniel            17 TRS-MR               1:54.51    1:54.56 SILV   
                  26.40       55.24 (28.84)     1:25.33 (30.09)     1:54.56 (29.23)
  9 Bruno, Anthony J          15 MWDA-MR              1:52.13    1:54.89 SILV   
                  26.58       55.89 (29.31)     1:25.90 (30.01)     1:54.89 (28.99)
 10 Sabella, Nick G           16 NYSA-MR              1:55.26    1:55.26 SILV   
                  26.54       55.28 (28.74)     1:25.20 (29.92)     1:55.26 (30.06)
 11 Andjelic, Lazar           17 NYSA-MR              1:53.77    1:55.84 SILV   
                  26.03       55.32 (29.29)     1:25.26 (29.94)     1:55.84 (30.58)
 12 O'Gorman, Ciaran          17 NYSA-MR              1:49.48    1:56.22 SILV   
                  27.27       56.46 (29.19)     1:26.58 (30.12)     1:56.22 (29.64)
 13 Nicholas, Chauncey K      17 NYSA-MR              1:54.76    1:56.59 SILV   
                  27.17       56.59 (29.42)     1:26.76 (30.17)     1:56.59 (29.83)
 14 Tiso, Christopher A       17 TRS-MR               1:50.99    1:59.49        
                  26.88       56.98 (30.10)     1:28.04 (31.06)     1:59.49 (31.45)
 15 Sommer, Christopher A     17 AG-MR                1:52.16    2:00.35        
                  26.36       55.76 (29.40)     1:27.71 (31.95)     2:00.35 (32.64)
 16 Cruz, Jason A             16 RFAC-MR              1:56.45    2:01.20        
                  26.71       56.89 (30.18)     1:28.81 (31.92)     2:01.20 (32.39)
 17 Adjedj, Michael           15 TRS-MR               2:00.87    2:02.64        
                  27.87       58.99 (31.12)     1:31.12 (32.13)     2:02.64 (31.52)
 18 Costello, Sean M          16 NYSA-MR              1:57.60    2:03.27        
                  28.51       59.59 (31.08)     1:31.29 (31.70)     2:03.27 (31.98)
 19 Messina, Michael A        15 RFAC-MR              2:06.16    2:05.09        
                  28.66     1:00.21 (31.55)     1:33.27 (33.06)     2:05.09 (31.82)
 20 Speare, Ryan A            15 NDAC-MR              2:01.01    2:05.11        
                  28.16     1:00.38 (32.22)     1:33.41 (33.03)     2:05.11 (31.70)
 21 Bramwell, Luke A          17 RFAC-MR              2:04.41    2:07.09        
                  28.03     1:01.23 (33.20)     1:36.17 (34.94)     2:07.09 (30.92)
 22 Costabile, Peter          17 TRS-MR               2:12.92    2:09.12        
                  27.92     1:01.49 (33.57)     1:36.65 (35.16)     2:09.12 (32.47)
 23 Arnold, Orion H           15 NYSA-MR              2:23.47    2:10.84        
                  30.47     1:03.22 (32.75)     1:37.59 (34.37)     2:10.84 (33.25)
 24 Swift, Danny J            16 NDAC-MR              2:09.83    2:12.51        
                  27.44     1:00.21 (32.77)     1:35.86 (35.65)     2:12.51 (36.65)
 25 Baez, Frank A             15 TRS-MR               2:18.12    2:13.87        
                  30.57     1:04.40 (33.83)     1:39.81 (35.41)     2:13.87 (34.06)
 26 Cruz, Daniel J            15 WSSC-MR                   NT    2:17.00        
                1:04.44                             1:41.43 ( )     2:17.00 (35.57)
 27 Dipardo, Nick J           16 NYSA-MR              2:30.00    2:17.39        
                  30.43     1:04.79 (34.36)     1:40.93 (36.14)     2:17.39 (36.46)
 
Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              4:59.27  15&O ZONE
              5:10.99  15&O CHAL
              5:17.99  15&O SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sabella, Nick G           16 NYSA-MR              5:04.98    5:01.59 CHAL   
                  27.27       57.05 (29.78)     1:27.59 (30.54)     1:58.56 (30.97)
        2:29.43 (30.87)     3:00.39 (30.96)     3:31.38 (30.99)     4:02.16 (30.78)
        4:32.90 (30.74)     5:01.59 (28.69)                                        
  2 Stevens, Luke J           15 UN-MR                5:05.52    5:01.81 CHAL   
                  26.50       55.84 (29.34)     1:25.81 (29.97)     1:56.50 (30.69)
        2:27.12 (30.62)     2:57.79 (30.67)     3:28.97 (31.18)     4:00.46 (31.49)
        4:31.56 (31.10)     5:01.81 (30.25)                                        
  3 Pietraszka, Ryan R        16 AG-MR                5:13.88    5:06.24 CHAL   
                  26.74       56.53 (29.79)     1:27.17 (30.64)     1:58.09 (30.92)
        2:29.62 (31.53)     3:01.39 (31.77)     3:33.17 (31.78)     4:04.99 (31.82)
        4:36.02 (31.03)     5:06.24 (30.22)                                        
  4 Adjedj, Daniel            17 TRS-MR               5:17.89    5:08.78 CHAL   
                  27.69       57.34 (29.65)     1:28.21 (30.87)     1:59.06 (30.85)
        2:30.42 (31.36)     3:02.12 (31.70)     3:33.84 (31.72)     4:05.81 (31.97)
        4:37.92 (32.11)     5:08.78 (30.86)                                        
  5 Bruno, Anthony J          15 MWDA-MR              5:05.31    5:14.26 SILV   
                  27.16       57.57 (30.41)     1:29.36 (31.79)     2:01.74 (32.38)
        2:34.23 (32.49)     3:07.10 (32.87)     3:39.52 (32.42)     4:11.89 (32.37)
        4:44.30 (32.41)     5:14.26 (29.96)                                        
  6 Andjelic, Lazar           17 NYSA-MR              5:24.14    5:14.59 SILV   
                  27.02       57.90 (30.88)     1:29.01 (31.11)     2:00.74 (31.73)
        2:32.96 (32.22)     3:05.43 (32.47)     3:37.75 (32.32)     4:10.55 (32.80)
        4:42.80 (32.25)     5:14.59 (31.79)                                        
  7 Crimi, Patrick C          15 UN-MR                5:14.10    5:19.88        
                  27.66       58.72 (31.06)     1:30.63 (31.91)     2:03.13 (32.50)
        2:35.83 (32.70)     3:08.43 (32.60)     3:40.62 (32.19)     4:14.12 (33.50)
        4:47.73 (33.61)     5:19.88 (32.15)                                        
  8 Bogen, Jake E             15 RFAC-MR              5:17.62    5:25.98        
                  27.72       59.43 (31.71)     1:32.10 (32.67)     2:06.39 (34.29)
        2:39.97 (33.58)     3:13.43 (33.46)     3:47.08 (33.65)     4:20.57 (33.49)
        4:54.06 (33.49)     5:25.98 (31.92)                                        
  9 Adjedj, Michael           15 TRS-MR               5:27.57    5:27.93        
                  28.07     1:00.13 (32.06)     1:32.88 (32.75)     2:06.74 (33.86)
        2:40.77 (34.03)     3:14.72 (33.95)     3:48.73 (34.01)     4:22.97 (34.24)
        4:56.16 (33.19)     5:27.93 (31.77)                                        
 10 Costello, Sean M          16 NYSA-MR              5:17.29    5:28.86        
                  28.82       59.74 (30.92)     1:32.12 (32.38)     2:05.11 (32.99)
        2:38.57 (33.46)     3:12.67 (34.10)     3:47.14 (34.47)     4:21.07 (33.93)
        4:55.05 (33.98)     5:28.86 (33.81)                                        
 11 Sommer, Christopher A     17 AG-MR                5:22.48    5:29.19        
                  26.18       55.92 (29.74)     1:27.70 (31.78)     2:00.29 (32.59)
        2:34.26 (33.97)     3:08.05 (33.79)     3:42.42 (34.37)     4:18.44 (36.02)
        4:55.79 (37.35)     5:29.19 (33.40)                                        
 12 Tiso, Alexander R         15 TRS-MR               5:19.98    5:33.35        
                  28.35     1:00.17 (31.82)     1:33.65 (33.48)     2:07.53 (33.88)
        2:41.67 (34.14)     3:15.80 (34.13)     3:50.20 (34.40)     4:24.88 (34.68)
        4:59.57 (34.69)     5:33.35 (33.78)                                        
 13 Tirado, Tristan R         17 TRS-MR               5:35.66    5:40.72        
                  28.86     1:02.21 (33.35)     1:34.99 (32.78)     2:09.19 (34.20)
        2:43.68 (34.49)     3:18.09 (34.41)     3:52.38 (34.29)     4:27.38 (35.00)
        5:03.64 (36.26)     5:40.72 (37.08)                                        
 14 McGrath, Connor D         17 TRS-MR               5:32.24    5:47.01        
                  29.03     1:02.17 (33.14)     1:36.52 (34.35)     2:11.38 (34.86)
        2:47.52 (36.14)     3:23.85 (36.33)     3:59.53 (35.68)     4:36.35 (36.82)
        5:13.04 (36.69)     5:47.01 (33.97)                                        
 15 Baez, Frank A             15 TRS-MR               6:05.38    5:58.20        
                  31.43     1:05.91 (34.48)     1:41.49 (35.58)     2:17.63 (36.14)
        2:54.58 (36.95)     3:31.93 (37.35)     4:08.96 (37.03)     4:46.57 (37.61)
        5:23.58 (37.01)     5:58.20 (34.62)                                        
 16 Costabile, Peter          17 TRS-MR               6:07.16    5:59.97        
                  30.20     1:06.27 (36.07)     1:42.60 (36.33)     2:19.18 (36.58)
        2:56.41 (37.23)     3:34.03 (37.62)     4:12.39 (38.36)     4:50.01 (37.62)
        5:26.98 (36.97)     5:59.97 (32.99)                                        
 -- Sliwinski, Ryan E         15 WSSC-MR              6:00.00    5:28.92        
      Did not finish
                  31.05     1:06.75 (35.70)     1:44.22 (37.47)     2:22.95 (38.73)
        3:01.72 (38.77)     3:40.40 (38.68)     4:18.62 (38.22)     4:55.52 (36.90)
        5:29.19 (33.67)         5:28.92 ( )                                        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                58.93  ZONE
                59.99  CHAL
              1:03.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Styczen, Matthew M        15 NYSA-MR                55.64      55.61 ZONE   
                  26.70       55.61 (28.91)                                        
  2 Andjelic, Lazar           17 NYSA-MR                56.48      58.19 ZONE   
                  28.12       58.19 (30.07)                                        
  3 Liu, Alex J               15 NDAC-MR                58.32      59.49 CHAL   
                  29.54       59.49 (29.95)                                        
  4 Tycott, Matthew L         16 NYSA-MR                58.61      59.71 CHAL   
                  29.43       59.71 (30.28)                                        
  5 Domanico, Ed Z            17 NYSA-MR                56.81      59.73 CHAL   
                  59.68        59.73 (0.05)                                        
  6 Bruno, Anthony J          15 MWDA-MR                56.11    1:00.30 SILV   
                  29.09     1:00.30 (31.21)                                        
  7 Bogen, Jake E             15 RFAC-MR                59.07    1:00.53 SILV   
                  29.50     1:00.53 (31.03)                                        
  8 Cimorelli, Jack D         16 NDAC-MR                57.25    1:00.55 SILV   
                  29.05     1:00.55 (31.50)                                        
  9 Adjedj, Daniel            17 TRS-MR               1:03.28    1:01.45 SILV   
                  29.50     1:01.45 (31.95)                                        
 10 Stevens, Luke J           15 UN-MR                1:02.12    1:01.55 SILV   
                  30.13     1:01.55 (31.42)                                        
 11 Crimi, Patrick C          15 UN-MR                1:01.59    1:01.61 SILV   
                  30.33     1:01.61 (31.28)                                        
 12 Choi, Andrew              16 NYSA-MR              1:04.30    1:02.21 SILV   
                  30.25     1:02.21 (31.96)                                        
 13 Tiso, Christopher A       17 TRS-MR               1:03.87    1:02.61 SILV   
                  30.35     1:02.61 (32.26)                                        
 14 O'Gorman, Ciaran          17 NYSA-MR              1:02.00    1:02.77 SILV   
                  30.99     1:02.77 (31.78)                                        
 15 Sabella, Nick G           16 NYSA-MR              1:04.39    1:03.22 SILV   
                  30.86     1:03.22 (32.36)                                        
 16 Yasuda, Kentaro B         16 NYSA-MR              1:00.16    1:03.28 SILV   
                  30.40     1:03.28 (32.88)                                        
 17 Messina, Michael A        15 RFAC-MR              1:02.13    1:03.59 SILV   
                  30.18     1:03.59 (33.41)                                        
 18 Adjedj, Michael           15 TRS-MR               1:01.15    1:03.81 SILV   
                  30.80     1:03.81 (33.01)                                        
 19 Foley, Colin P            17 NDAC-MR              1:02.35    1:04.19        
                  30.82     1:04.19 (33.37)                                        
 20 Jackson, Dan W            15 NYSA-MR              1:10.00    1:06.78        
                  32.62     1:06.78 (34.16)                                        
 21 Tiso, Alexander R         15 TRS-MR               1:06.78    1:06.87        
                  32.54     1:06.87 (34.33)                                        
 22 Swift, Danny J            16 NDAC-MR              1:05.84    1:08.13        
                  33.24     1:08.13 (34.89)                                        
 23 Speare, Ryan A            15 NDAC-MR              1:07.24    1:10.20        
                  34.11     1:10.20 (36.09)                                        
 24 Costello, Sean M          16 NYSA-MR              1:07.98    1:11.18        
                  34.84     1:11.18 (36.34)                                        
 25 Corrigan, Sean K          16 NYSA-MR              1:10.00    1:12.26        
                  35.07     1:12.26 (37.19)                                        
 26 Arnold, Orion H           15 NYSA-MR              1:14.00    1:13.76        
                  36.36     1:13.76 (37.40)                                        
 27 Costabile, Peter          17 TRS-MR               1:14.16    1:14.15        
                  35.19     1:14.15 (38.96)                                        
 28 Dipardo, Nick J           16 NYSA-MR              1:15.10    1:15.14        
                  35.70     1:15.14 (39.44)                                        
 29 Saumure, Roger A          16 AG-MR                1:22.00    1:20.96        
                  39.37     1:20.96 (41.59)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:06.07  ZONE
              2:10.99  CHAL
              2:16.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Alex J               15 NDAC-MR              2:04.30    2:06.46 CHAL   
                  30.85     1:03.00 (32.15)     1:35.40 (32.40)     2:06.46 (31.06)
  2 Domanico, Ed Z            17 NYSA-MR              2:01.88    2:07.93 CHAL   
                  30.48     1:02.93 (32.45)     1:35.49 (32.56)     2:07.93 (32.44)
  3 Cimorelli, Jack D         16 NDAC-MR              2:06.95    2:08.79 CHAL   
                  30.03     1:03.00 (32.97)     1:36.84 (33.84)     2:08.79 (31.95)
  4 Bogen, Jake E             15 RFAC-MR              2:08.84    2:11.01 SILV   
                  30.14     1:02.69 (32.55)     1:37.58 (34.89)     2:11.01 (33.43)
  5 Bruno, Anthony J          15 MWDA-MR              2:04.16    2:11.57 SILV   
                  29.87     1:03.55 (33.68)     1:37.87 (34.32)     2:11.57 (33.70)
  6 Stevens, Luke J           15 UN-MR                2:08.72    2:12.22 SILV   
                  30.39     1:03.47 (33.08)     1:37.78 (34.31)     2:12.22 (34.44)
  7 Tycott, Matthew L         16 NYSA-MR              2:10.78    2:12.74 SILV   
                  31.83     1:06.20 (34.37)     1:39.57 (33.37)     2:12.74 (33.17)
  8 Messina, Michael A        15 RFAC-MR              2:14.55    2:14.71 SILV   
                  31.01     1:04.67 (33.66)     1:40.31 (35.64)     2:14.71 (34.40)
  9 Jackson, Dan W            15 NYSA-MR              2:28.40    2:28.06        
                  34.61     1:13.06 (38.45)   2:28.06 (1:15.00)                    
 10 Cruz, Daniel J            15 WSSC-MR                   NT    2:41.23        
                  36.69     1:18.20 (41.51)     1:59.86 (41.66)     2:41.23 (41.37)
 11 Dipardo, Nick J           16 NYSA-MR              2:45.00    2:41.58        
                  36.97     1:17.23 (40.26)     1:59.97 (42.74)     2:41.58 (41.61)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:04.86  ZONE
              1:06.49  CHAL
              1:10.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Choi, Andrew              16 NYSA-MR                59.19    1:00.62 ZONE   
                  28.63     1:00.62 (31.99)                                        
  2 Cimorelli, Jack D         16 NDAC-MR              1:01.21    1:01.85 ZONE   
                  29.13     1:01.85 (32.72)                                        
  3 Styczen, Matthew M        15 NYSA-MR              1:02.48    1:02.94 ZONE   
                  29.82     1:02.94 (33.12)                                        
  4 Crimi, Patrick C          15 UN-MR                1:04.40    1:04.32 ZONE   
                  29.81     1:04.32 (34.51)                                        
  5 Baione, Michael T         17 RFAC-MR              1:01.61    1:05.41 CHAL   
                  30.59     1:05.41 (34.82)                                        
  6 Stevens, Luke J           15 UN-MR                1:08.43    1:06.18 CHAL   
                  31.28     1:06.18 (34.90)                                        
  7 Cruz, Jason A             16 RFAC-MR              1:06.66    1:06.96 SILV   
                  31.54     1:06.96 (35.42)                                        
  8 Liu, Alex J               15 NDAC-MR              1:04.57    1:07.05 SILV   
                  31.64     1:07.05 (35.41)                                        
  9 Donkor, Adrian K          15 AG-MR                1:11.87    1:07.96 SILV   
                  31.63     1:07.96 (36.33)                                        
 10 Tirado, Tristan R         17 TRS-MR               1:08.65    1:09.90 SILV   
                  33.06     1:09.90 (36.84)                                        
 11 Sommer, Christopher A     17 AG-MR                1:07.78    1:09.98 SILV   
                  33.15     1:09.98 (36.83)                                        
 12 Baranowski, Damian        15 AG-MR                1:09.53    1:10.14 SILV   
                  33.39     1:10.14 (36.75)                                        
 13 Tiso, Christopher A       17 TRS-MR               1:10.15    1:11.07        
                  32.95     1:11.07 (38.12)                                        
 14 Bruno, Anthony J          15 MWDA-MR              1:06.98    1:11.61        
                  33.45     1:11.61 (38.16)                                        
 15 Tycott, Matthew L         16 NYSA-MR              1:08.96    1:12.03        
                  34.29     1:12.03 (37.74)                                        
 16 Arnold, Orion H           15 NYSA-MR              1:17.08    1:14.97        
                  36.31     1:14.97 (38.66)                                        
 17 Jackson, Dan W            15 NYSA-MR              1:17.00    1:15.29        
                  34.55     1:15.29 (40.74)                                        
 18 Adjedj, Michael           15 TRS-MR               1:22.12    1:15.46        
                  35.97     1:15.46 (39.49)                                        
 19 Corrigan, Sean K          16 NYSA-MR              1:23.10    1:15.66        
                  35.72     1:15.66 (39.94)                                        
 20 Tiso, Alexander R         15 TRS-MR               1:14.24    1:17.01        
                  35.89     1:17.01 (41.12)                                        
 21 Costello, Sean M          16 NYSA-MR              1:14.64    1:20.13        
                  37.02     1:20.13 (43.11)                                        
 22 Sliwinski, Ryan E         15 WSSC-MR              1:23.50    1:21.63        
                  37.52     1:21.63 (44.11)                                        
 23 Bramwell, Luke A          17 RFAC-MR              1:20.91    1:21.87        
                  38.85     1:21.87 (43.02)                                        
 24 Speare, Ryan A            15 NDAC-MR              1:16.21    1:22.01        
                  37.71     1:22.01 (44.30)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:21.86  ZONE
              2:30.09  CHAL
              2:36.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Choi, Andrew              16 NYSA-MR              2:10.41    2:12.57 ZONE   
                  29.75     1:02.93 (33.18)     1:37.14 (34.21)     2:12.57 (35.43)
  2 Crimi, Patrick C          15 UN-MR                2:18.28    2:18.70 ZONE   
                  30.80     1:05.81 (35.01)     1:41.94 (36.13)     2:18.70 (36.76)
  3 Liu, Alex J               15 NDAC-MR              2:18.16    2:19.75 ZONE   
                  32.27     1:07.84 (35.57)     1:43.87 (36.03)     2:19.75 (35.88)
  4 Cimorelli, Jack D         16 NDAC-MR              2:18.34    2:20.25 ZONE   
                  31.04     1:07.27 (36.23)     1:44.34 (37.07)     2:20.25 (35.91)
  5 Andjelic, Lazar           17 NYSA-MR              2:27.24    2:26.36 CHAL   
                  32.39     1:09.12 (36.73)     1:47.21 (38.09)     2:26.36 (39.15)
  6 Baione, Michael T         17 RFAC-MR              2:20.64    2:26.74 CHAL   
                  32.14     1:08.23 (36.09)     1:46.40 (38.17)     2:26.74 (40.34)
  7 Cruz, Jason A             16 RFAC-MR              2:23.01    2:29.02 CHAL   
                  33.02     1:10.42 (37.40)     1:50.14 (39.72)     2:29.02 (38.88)
  8 Stevens, Luke J           15 UN-MR                2:26.37    2:29.38 CHAL   
                  32.92     1:10.82 (37.90)     1:50.21 (39.39)     2:29.38 (39.17)
  9 Domanico, Ed Z            17 NYSA-MR              2:22.39    2:31.05 SILV   
                  35.22     1:14.23 (39.01)     1:52.07 (37.84)     2:31.05 (38.98)
 10 Sommer, Christopher A     17 AG-MR                2:31.52    2:32.84 SILV   
                  33.69     1:11.31 (37.62)     1:51.85 (40.54)     2:32.84 (40.99)
 11 Tirado, Tristan R         17 TRS-MR               2:48.71    2:34.87 SILV   
                  34.13     1:14.02 (39.89)     1:53.82 (39.80)     2:34.87 (41.05)
 12 Bruno, Anthony J          15 MWDA-MR              2:25.26    2:35.27 SILV   
                  34.00     1:13.31 (39.31)     1:54.95 (41.64)     2:35.27 (40.32)
 13 Arnold, Orion H           15 NYSA-MR              2:38.65    2:39.28        
                  36.27     1:17.35 (41.08)     1:58.26 (40.91)     2:39.28 (41.02)
 14 Ruan, Andrew              16 RFAC-MR              2:46.54    2:46.48        
                  36.36     1:17.20 (40.84)     2:01.14 (43.94)     2:46.48 (45.34)
 15 Baez, Frank A             15 TRS-MR               3:03.07    2:57.83        
                  40.55     1:26.15 (45.60)     2:12.78 (46.63)     2:57.83 (45.05)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                55.97  ZONE
                57.99  CHAL
              1:02.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas, Chauncey K      17 NYSA-MR                52.49      52.63 ZONE   
                  24.93       52.63 (27.70)                                        
  2 Styczen, Matthew M        15 NYSA-MR                53.61      53.77 ZONE   
                  25.48       53.77 (28.29)                                        
  3 Adjedj, Daniel            17 TRS-MR                 55.71      58.38 SILV   
                  27.10       58.38 (31.28)                                        
  4 Hurle, Joseph M           15 NYSA-MR                56.55      58.39 SILV   
                  26.91       58.39 (31.48)                                        
  5 Baione, Michael T         17 RFAC-MR                55.18      58.45 SILV   
                  27.72       58.45 (30.73)                                        
  6 Andjelic, Lazar           17 NYSA-MR                57.75      59.01 SILV   
                  27.45       59.01 (31.56)                                        
  7 Domanico, Ed Z            17 NYSA-MR                55.55      59.87 SILV   
                  27.88       59.87 (31.99)                                        
  8 Swift, Danny J            16 NDAC-MR                55.83      59.97 SILV   
                  27.25       59.97 (32.72)                                        
  9 Sabella, Nick G           16 NYSA-MR              1:00.60    1:00.27 SILV   
                  28.10     1:00.27 (32.17)                                        
 10 Bogen, Jake E             15 RFAC-MR                59.35    1:00.47 SILV   
                  28.07     1:00.47 (32.40)                                        
 11 O'Gorman, Ciaran          17 NYSA-MR                57.17    1:00.48 SILV   
                  28.92     1:00.48 (31.56)                                        
 12 Donkor, Adrian K          15 AG-MR                1:09.88    1:01.44 SILV   
                  28.20     1:01.44 (33.24)                                        
 13 Tycott, Matthew L         16 NYSA-MR              1:04.64    1:02.30 SILV   
                  29.13     1:02.30 (33.17)                                        
 14 Costello, Sean M          16 NYSA-MR                59.65    1:02.80        
                  29.17     1:02.80 (33.63)                                        
 15 Crimi, Patrick C          15 UN-MR                1:05.19    1:04.07        
                  29.14     1:04.07 (34.93)                                        
 16 Tiso, Alexander R         15 TRS-MR               1:10.00    1:04.34        
                  29.25     1:04.34 (35.09)                                        
 17 Tirado, Tristan R         17 TRS-MR               1:04.17    1:04.85        
                  29.63     1:04.85 (35.22)                                        
 18 Baez, Frank A             15 TRS-MR               1:08.25    1:07.56        
                  31.27     1:07.56 (36.29)                                        
 19 Corrigan, Sean K          16 NYSA-MR              1:18.92    1:07.71        
                  31.05     1:07.71 (36.66)                                        
 20 Costabile, Peter          17 TRS-MR               1:12.66    1:11.96        
                  30.71     1:11.96 (41.25)                                        
 21 Arnold, Orion H           15 NYSA-MR              1:15.00    1:16.96        
                  35.21     1:16.96 (41.75)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:05.65  ZONE
              2:12.49  CHAL
              2:24.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Gorman, Ciaran          17 NYSA-MR              2:09.30    2:16.92 SILV   
                  29.88     1:05.52 (35.64)     1:41.21 (35.69)     2:16.92 (35.71)
  2 Tycott, Matthew L         16 NYSA-MR              2:21.00    2:18.06 SILV   
                  31.10     1:06.98 (35.88)     1:41.97 (34.99)     2:18.06 (36.09)
  3 Costello, Sean M          16 NYSA-MR              2:40.77    2:35.02        
                  30.43     1:06.54 (36.11)     1:47.36 (40.82)     2:35.02 (47.66)
  4 Sommer, Christopher A     17 AG-MR                     NT    2:35.05        
                  28.35     1:03.01 (34.66)     1:47.70 (44.69)     2:35.05 (47.35)
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              2:05.87  ZONE
              2:07.99  CHAL
              2:27.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Styczen, Matthew M        15 NYSA-MR              1:57.45    1:57.60 ZONE   
                  24.94       55.06 (30.12)     1:29.79 (34.73)     1:57.60 (27.81)
  2 Nicholas, Chauncey K      17 NYSA-MR              2:04.61    2:04.13 ZONE   
                  26.02       57.05 (31.03)     1:34.44 (37.39)     2:04.13 (29.69)
  3 Cimorelli, Jack D         16 NDAC-MR              2:01.51    2:06.20 CHAL   
                  28.03     1:01.79 (33.76)     1:38.20 (36.41)     2:06.20 (28.00)
  4 Andjelic, Lazar           17 NYSA-MR              2:04.41    2:06.75 CHAL   
                  27.76       59.54 (31.78)     1:38.04 (38.50)     2:06.75 (28.71)
  5 Liu, Alex J               15 NDAC-MR              2:03.93    2:09.21 SILV   
                  28.38     1:02.07 (33.69)     1:38.46 (36.39)     2:09.21 (30.75)
  6 Domanico, Ed Z            17 NYSA-MR              2:03.62    2:09.43 SILV   
                  27.86     1:01.46 (33.60)     1:39.03 (37.57)     2:09.43 (30.40)
  7 Crimi, Patrick C          15 UN-MR                2:10.44    2:09.93 SILV   
                  29.61     1:03.05 (33.44)     1:39.79 (36.74)     2:09.93 (30.14)
  8 Baione, Michael T         17 RFAC-MR              2:06.72    2:12.18 SILV   
                  27.96     1:02.55 (34.59)     1:40.84 (38.29)     2:12.18 (31.34)
  9 Cruz, Jason A             16 RFAC-MR              2:13.71    2:12.31 SILV   
                  27.40     1:00.04 (32.64)     1:40.90 (40.86)     2:12.31 (31.41)
 10 Adjedj, Daniel            17 TRS-MR               2:10.55    2:14.03 SILV   
                  27.57     1:00.92 (33.35)     1:43.63 (42.71)     2:14.03 (30.40)
 11 Sabella, Nick G           16 NYSA-MR              2:13.24    2:14.45 SILV   
                  28.85     1:02.89 (34.04)     1:44.14 (41.25)     2:14.45 (30.31)
 12 Tycott, Matthew L         16 NYSA-MR              2:13.57    2:14.58 SILV   
                  30.81     1:04.59 (33.78)     1:43.61 (39.02)     2:14.58 (30.97)
 13 Bogen, Jake E             15 RFAC-MR              2:14.89    2:14.62 SILV   
                  27.99     1:01.67 (33.68)     1:44.01 (42.34)     2:14.62 (30.61)
 14 Tirado, Tristan R         17 TRS-MR               2:14.95    2:16.71 SILV   
                  29.59     1:04.67 (35.08)     1:44.94 (40.27)     2:16.71 (31.77)
 15 Tiso, Christopher A       17 TRS-MR               2:12.75    2:18.32 SILV   
                  29.10     1:04.53 (35.43)     1:45.51 (40.98)     2:18.32 (32.81)
 16 Yasuda, Kentaro B         16 NYSA-MR              2:25.20    2:19.26 SILV   
                  29.44     1:04.43 (34.99)     1:47.14 (42.71)     2:19.26 (32.12)
 17 Adjedj, Michael           15 TRS-MR               2:15.99    2:20.32 SILV   
                  30.54     1:05.46 (34.92)     1:48.12 (42.66)     2:20.32 (32.20)
 18 Messina, Michael A        15 RFAC-MR              2:22.01    2:22.69 SILV   
                  30.07     1:05.47 (35.40)     1:50.98 (45.51)     2:22.69 (31.71)
 19 Jackson, Dan W            15 NYSA-MR              2:36.10    2:23.79 SILV   
                  30.13     1:06.57 (36.44)     1:49.14 (42.57)     2:23.79 (34.65)
 20 Tiso, Alexander R         15 TRS-MR               2:21.63    2:23.90 SILV   
                  29.39     1:06.06 (36.67)     1:51.34 (45.28)     2:23.90 (32.56)
 21 Swift, Danny J            16 NDAC-MR              2:15.28    2:25.46 SILV   
                  27.86     1:05.59 (37.73)     1:50.25 (44.66)     2:25.46 (35.21)
 22 Corrigan, Sean K          16 NYSA-MR              2:28.33    2:26.92 SILV   
                  30.02     1:08.60 (38.58)     1:53.35 (44.75)     2:26.92 (33.57)
 23 Ruan, Andrew              16 RFAC-MR              2:21.04    2:28.24        
                  30.20     1:10.56 (40.36)     1:53.85 (43.29)     2:28.24 (34.39)
 24 Baez, Frank A             15 TRS-MR               2:34.15    2:31.92        
                  30.84     1:09.03 (38.19)     1:57.03 (48.00)     2:31.92 (34.89)
 25 Speare, Ryan A            15 NDAC-MR              2:27.86    2:32.50        
                  32.45     1:12.78 (40.33)     1:59.11 (46.33)     2:32.50 (33.39)
 26 Costabile, Peter          17 TRS-MR               2:33.16    2:39.86        
                  32.25     1:14.28 (42.03)     2:05.36 (51.08)     2:39.86 (34.50)
 
Boys 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
              4:29.11  15&O ZONE
              4:41.99  15&O CHAL
              4:45.89  15&O SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Styczen, Matthew M        15 NYSA-MR              4:07.47    4:06.77 ZONE   
                  26.09       55.76 (29.67)     1:27.51 (31.75)     1:58.88 (31.37)
        2:34.04 (35.16)     3:10.38 (36.34)     3:39.39 (29.01)     4:06.77 (27.38)
  2 Domanico, Ed Z            17 NYSA-MR              4:26.44    4:37.51 CHAL   
                  27.38     1:01.00 (33.62)     1:37.37 (36.37)     2:12.21 (34.84)
        2:52.56 (40.35)     3:34.16 (41.60)     4:06.08 (31.92)     4:37.51 (31.43)
  3 Bruno, Anthony J          15 MWDA-MR              4:33.00    4:41.71 CHAL   
                  27.41     1:00.39 (32.98)     1:38.27 (37.88)     2:15.70 (37.43)
        2:57.23 (41.53)     3:38.99 (41.76)     4:11.34 (32.35)     4:41.71 (30.37)
  4 Nicholas, Chauncey K      17 NYSA-MR              4:46.03    4:47.74        
                  27.72     1:00.63 (32.91)     1:38.33 (37.70)     2:15.23 (36.90)
        2:57.67 (42.44)     3:40.66 (42.99)     4:14.85 (34.19)     4:47.74 (32.89)
  5 O'Gorman, Ciaran          17 NYSA-MR              4:46.82    4:51.25        
                  29.32     1:02.74 (33.42)     1:40.03 (37.29)     2:15.99 (35.96)
        3:02.30 (46.31)     3:48.62 (46.32)     4:20.18 (31.56)     4:51.25 (31.07)