Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 11/20/2017 10:27 AM
        2017 MR SSC Fall Face Off Challenge - 11/17/2017 to 11/18/2017         
                         Sanction #: 171101 & 171150-T                         
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Tiffany M          7 WISC-MR              1:37.13    1:28.30        
                  41.72     1:28.30 (46.58)                                        
  2 Davis, Naomi               8 CSDC-MR                   NT    1:28.92        
                  38.90     1:28.92 (50.02)                                        
  3 Kern, Olivia R             8 WISC-MR              1:48.11    1:36.04        
                  45.02     1:36.04 (51.02)                                        
  4 Sigler, Eva A              8 FA-MR                1:40.99    1:39.49        
                  46.55     1:39.49 (52.94)                                        
  5 Hu, Anna                   8 Tmsuffolk-MR         1:57.90    1:41.84        
                  47.30     1:41.84 (54.54)                                        
  6 Kalmaer, Dahlia R          8 Tmsuffolk-MR         2:06.93    1:45.32        
                  50.22     1:45.32 (55.10)                                        
  7 Genninger, Aivary M        8 Tmsuffolk-MR         1:54.61    1:46.79        
                  49.66     1:46.79 (57.13)                                        
  8 Neglia, Gianna R           8 Tmsuffolk-MR         1:55.93    1:47.80        
                  51.15     1:47.80 (56.65)                                        
  9 Lettieri, Ava T            8 CSDC-MR                   NT    1:50.71        
                  50.44   1:50.71 (1:00.27)                                        
 10 Addison, Ava E             7 Tmsuffolk-MR         3:17.76    1:51.48        
                  49.76   1:51.48 (1:01.72)                                        
 11 Strasser, London G         7 Tmsuffolk-MR         2:01.96    1:54.38        
                  51.11   1:54.38 (1:03.27)                                        
 12 Monaco, Samantha           7 WISC-MR              2:09.99    1:54.53        
                  50.10   1:54.53 (1:04.43)                                        
 13 Grotto, Gia R              8 SSC-MR               1:40.00    1:58.80        
 14 Cahalane, Avery            7 Tmsuffolk-MR         1:56.90    1:59.88        
                  54.24   1:59.88 (1:05.64)                                        
 15 Rogers, Lindsay C          8 Tmsuffolk-MR         1:59.09    2:01.54        
                  57.15   2:01.54 (1:04.39)                                        
 16 Rose-Freaney, Cailyn G     7 SSC-MR               2:05.00    2:06.79        
                  58.09   2:06.79 (1:08.70)                                        
 17 Borowski, Elaina           8 CSDC-MR                   NT    2:09.75        
                  59.20   2:09.75 (1:10.55)                                        
 18 Aniano, Jana G             8 WISC-MR              2:40.99    2:13.97        
                  58.67   2:13.97 (1:15.30)                                        
 19 Patel, Shreya              8 Tmsuffolk-MR         2:22.88    2:14.04        
                1:01.64   2:14.04 (1:12.40)                                        
 20 Rogers, Lexi M             8 Tmsuffolk-MR         1:59.90    2:14.25        
                1:00.89   2:14.25 (1:13.36)                                        
 21 Anzalone, Brooke N         8 Express Swimming-MR  2:40.00    2:20.73        
                1:02.65   2:20.73 (1:18.08)                                        
 22 Dauterman, Natalie         8 Express Swimming-MR  2:15.00    2:23.12        
                1:06.67   2:23.12 (1:16.45)                                        
 23 Virga, Lily                8 CSDC-MR                   NT    2:30.33        
                1:08.12   2:30.33 (1:22.21)                                        
 24 Kim, Ashley                7 Tmsuffolk-MR         2:06.95    2:33.76        
                1:09.49   2:33.76 (1:24.27)                                        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Naomi               8 CSDC-MR                   NT      45.83        
  2 Nguyen, Tiffany M          7 WISC-MR                52.14      48.64        
  3 Sigler, Eva A              8 FA-MR                  49.99      49.02        
  4 Hu, Anna                   8 Tmsuffolk-MR           50.90      49.96        
  5 Kern, Olivia R             8 WISC-MR                53.22      50.52        
  6 Duke, Ainsley C            8 WISC-MR                59.99      53.30        
  7 Monaco, Samantha           7 WISC-MR              1:09.99      54.89        
  8 Park, Esther Y             6 Tmsuffolk-MR           58.09      56.08        
  9 Grotto, Gia R              8 SSC-MR                 55.00      56.29        
 10 Kalmaer, Dahlia R          8 Tmsuffolk-MR           58.45      58.64        
 11 Genninger, Aivary M        8 Tmsuffolk-MR         1:02.59      58.96        
 12 Cahalane, Avery            7 Tmsuffolk-MR         1:02.03    1:00.09        
 13 Addison, Ava E             7 Tmsuffolk-MR         1:04.72    1:00.31        
 14 Anzalone, Brooke N         8 Express Swimming-MR  1:04.74    1:01.91        
 15 Virga, Lily                8 CSDC-MR                   NT    1:02.66        
 16 Patel, Shreya              8 Tmsuffolk-MR         1:10.04    1:05.80        
 17 Rogers, Lexi M             8 Tmsuffolk-MR         1:02.95    1:08.76        
 18 Aniano, Jana G             8 WISC-MR              1:10.99    1:10.45        
 19 Park, Erica Y              5 Tmsuffolk-MR         1:18.71    1:10.79        
 20 Kim, Ashley                7 Tmsuffolk-MR         1:02.95    1:11.22        
 21 Rose-Freaney, Cailyn G     7 SSC-MR               1:00.00    1:12.30        
 22 Strasser, London G         7 Tmsuffolk-MR         1:02.96    1:15.24        
 -- Rogers, Lindsay C          8 Tmsuffolk-MR         1:02.01         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Dauterman, Natalie         8 Express Swimming-MR  1:05.00         DQ        
      Not on back off wall
 -- Borowski, Elaina           8 CSDC-MR                   NT         DQ        
      Multiple strokes
 
Girls 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kofsky, Emily S            8 WISC-MR              1:43.10    1:41.31        
                  48.97     1:41.31 (52.34)                                        
  2 Hu, Anna                   8 Tmsuffolk-MR         2:08.90    1:44.89        
                  49.38     1:44.89 (55.51)                                        
  3 Grotto, Gia R              8 SSC-MR               2:00.00    2:02.40        
  4 Genninger, Aivary M        8 Tmsuffolk-MR         2:08.90    2:07.34        
  5 Borowski, Elaina           8 CSDC-MR                   NT    2:12.23        
  6 Cahalane, Avery            7 Tmsuffolk-MR         1:55.90    2:12.39        
  7 Anzalone, Brooke N         8 Express Swimming-MR  2:40.00    2:21.98        
  8 Patel, Shreya              8 Tmsuffolk-MR         2:34.52    2:30.71        
                1:10.92   2:30.71 (1:19.79)                                        
  9 Rose-Freaney, Cailyn G     7 SSC-MR               2:10.00    2:40.48        
                1:25.24   2:40.48 (1:15.24)                                        
 -- Kim, Ashley                7 Tmsuffolk-MR         2:07.95         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Kalmaer, Dahlia R          8 Tmsuffolk-MR         1:59.95         DQ        
      Delay initiating turn
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Naomi               8 CSDC-MR                   NT      54.54        
  2 Duke, Ainsley C            8 WISC-MR              1:00.71      55.38        
  3 Nguyen, Tiffany M          7 WISC-MR              1:01.23      56.08        
  4 Neglia, Gianna R           8 Tmsuffolk-MR         1:00.00      59.42        
  5 Genninger, Aivary M        8 Tmsuffolk-MR         1:08.95    1:00.13        
  6 Kalmaer, Dahlia R          8 Tmsuffolk-MR         1:03.58    1:02.01        
  7 Sigler, Eva A              8 FA-MR                  59.99    1:03.42        
  8 Rose-Freaney, Cailyn G     7 SSC-MR               1:15.00    1:06.38        
  9 Park, Esther Y             6 Tmsuffolk-MR         1:06.95    1:12.67        
 10 Dauterman, Natalie         8 Express Swimming-MR  1:00.00    1:13.81        
 11 Borowski, Elaina           8 CSDC-MR                   NT    1:24.15        
 12 Addison, Ava E             7 Tmsuffolk-MR         1:11.90    1:24.76        
 13 Kim, Ashley                7 Tmsuffolk-MR         1:20.90    1:36.84        
 14 Anzalone, Brooke N         8 Express Swimming-MR  1:25.38    1:44.07        
 -- Monaco, Samantha           7 WISC-MR              1:20.99         DQ        
      Arms past hipline
 -- Lettieri, Ava T            8 CSDC-MR              1:07.67         DQ        
      One hand touch
 -- Strasser, London G         7 Tmsuffolk-MR         1:07.95         DQ        
      No touch
 -- Rogers, Lindsay C          8 Tmsuffolk-MR         1:05.85         DQ        
      No touch
 -- Park, Erica Y              5 Tmsuffolk-MR         1:28.90         DQ        
      Arms past hipline
 -- Cahalane, Avery            7 Tmsuffolk-MR         1:07.95         DQ        
      Alternating Kick
 -- Hu, Anna                   8 Tmsuffolk-MR         1:01.90         DQ        
      Arms past hipline
 -- Kern, Olivia R             8 WISC-MR              1:04.38         DQ        
      Double pull / kicks
 -- Rogers, Lexi M             8 Tmsuffolk-MR         1:05.95         DQ        
      Arms past hipline
 
Girls 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kofsky, Emily S            8 WISC-MR              2:06.43    2:02.88        
  2 Neglia, Gianna R           8 Tmsuffolk-MR         2:24.11    2:09.85        
  3 Kern, Olivia R             8 WISC-MR              2:14.62    2:10.82        
  4 Rose-Freaney, Cailyn G     7 SSC-MR               2:30.00    2:24.59        
 -- Trobiano, Nicolette P      7 FA-MR                2:39.99         DQ        
      One hand touch
 -- Verissimo, Chloe A         7 FA-MR                2:39.15         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neglia, Gianna R           8 Tmsuffolk-MR              NT    1:02.70        
  2 Kern, Olivia R             8 WISC-MR              1:00.23    1:02.99        
  3 Kalmaer, Dahlia R          8 Tmsuffolk-MR         1:04.90    1:09.07        
  4 Genninger, Aivary M        8 Tmsuffolk-MR         1:06.95    1:12.04        
  5 Rose-Freaney, Cailyn G     7 SSC-MR               1:10.00    1:13.84        
  6 Addison, Ava E             7 Tmsuffolk-MR         1:04.95    1:15.80        
 -- Williamson, Blessing S     8 FA-MR                1:09.99         DQ        
      No touch
 -- Verissimo, Chloe A         7 FA-MR                1:10.68         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kern, Olivia R             8 WISC-MR              1:54.49    1:55.00        
                  42.20   1:55.00 (1:12.80)                                        
  2 Neglia, Gianna R           8 Tmsuffolk-MR         2:02.71    1:57.56        
                  57.09   1:57.56 (1:00.47)                                        
  3 Rose-Freaney, Cailyn G     7 SSC-MR               2:15.00    2:15.45        
                1:07.84   2:15.45 (1:07.61)                                        
  4 Anzalone, Brooke N         8 Express Swimming-MR  2:45.00    2:26.62        
                1:05.40   2:26.62 (1:21.22)                                        
 -- Nguyen, Tiffany M          7 WISC-MR              1:48.74         DQ        
      One hand touch - breast
                  34.24                                                            
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hicyilmaz, Lydia G        10 SSC-MR               1:17.34    1:14.23        
                  36.63     1:14.23 (37.60)                                        
  2 Locurto, Delia R          10 Express Swimming-MR  1:19.65    1:14.99        
                  35.45     1:14.99 (39.54)                                        
  3 Wafer, Sara N             10 Tmsuffolk-MR         1:18.41    1:17.88        
                  36.35     1:17.88 (41.53)                                        
  4 Brink, Keelyn R            9 WISC-MR              1:28.74    1:18.59        
                  36.60     1:18.59 (41.99)                                        
  5 Hickey, Bridget R         10 Tmsuffolk-MR         1:20.88    1:19.15        
                  37.31     1:19.15 (41.84)                                        
  6 Redfield, Addison R       10 SSC-MR               1:27.76    1:20.06        
                  39.04     1:20.06 (41.02)                                        
  7 Nizza, Madeline L         10 Tmsuffolk-MR         1:19.89    1:20.89        
                  38.53     1:20.89 (42.36)                                        
  8 Furnell, Amelia           10 Tmsuffolk-MR         1:33.54    1:22.59        
                  38.92     1:22.59 (43.67)                                        
  9 Sodhi, Amani              10 FA-MR                1:23.73    1:23.97        
                  38.75     1:23.97 (45.22)                                        
 10 Arneja, Rabani            10 Tmsuffolk-MR         1:27.89    1:24.35        
                  41.13     1:24.35 (43.22)                                        
 11 Singer, Keira A            9 WISC-MR              1:26.02    1:24.62        
 12 Ojutiku, Tiwa A            9 SSC-MR               1:26.10    1:24.74        
                  38.59     1:24.74 (46.15)                                        
 13 Glazebnik, Julia T        10 Tmsuffolk-MR         1:34.97    1:25.76        
                  40.37     1:25.76 (45.39)                                        
 14 Oberoi, Anya              10 Tmsuffolk-MR         1:28.38    1:25.85        
                  42.47     1:25.85 (43.38)                                        
 15 Hand, Lauren C            10 WISC-MR              1:26.26    1:27.33        
                  40.82     1:27.33 (46.51)                                        
 16 Platti, Grace              9 CSDC-MR              1:25.18    1:27.47        
                  40.29     1:27.47 (47.18)                                        
 17 Welch, Sadie K            10 Tmsuffolk-MR         1:41.13    1:27.48        
                  41.64     1:27.48 (45.84)                                        
 18 Calandra, Lily A           9 SSC-MR               1:29.66    1:27.87        
                  42.69     1:27.87 (45.18)                                        
 19 Secchi, Brooke D          10 Tmsuffolk-MR         1:33.40    1:28.68        
                  42.96     1:28.68 (45.72)                                        
 20 Astralla, Alexis M        10 SSC-MR               1:40.22    1:29.78        
                  39.53     1:29.78 (50.25)                                        
 21 Marotta, Alexa P          10 SSC-MR               1:30.00    1:32.88        
                  45.85     1:32.88 (47.03)                                        
 22 Nitzsche, Julia S          9 CSDC-MR              1:31.19    1:33.42        
                  42.81     1:33.42 (50.61)                                        
 23 Eriskin, Nisa             10 Tmsuffolk-MR         1:42.26    1:35.85        
                  45.83     1:35.85 (50.02)                                        
 24 Mitchell, Sofia           10 SSC-MR               1:39.07    1:36.79        
                  46.11     1:36.79 (50.68)                                        
 25 McGraime, Julia B          9 CSDC-MR              1:33.28    1:37.42        
                  45.85     1:37.42 (51.57)                                        
 26 Ratto, Leah F             10 SSC-MR               1:59.03    1:37.68        
                  46.71     1:37.68 (50.97)                                        
 27 Aniano, Cate S            10 WISC-MR              1:40.99    1:37.88        
                  44.49     1:37.88 (53.39)                                        
 28 Goodman, Brianna L         9 Express Swimming-MR  1:41.97    1:38.87        
                  45.80     1:38.87 (53.07)                                        
 29 Baynon, Chloe M            9 FA-MR                1:35.08    1:38.89        
                  46.59     1:38.89 (52.30)                                        
 30 Gaspar, Sophia G           9 Express Swimming-MR  1:45.00    1:40.00        
                  47.00     1:40.00 (53.00)                                        
 31 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR               2:02.28    1:40.12        
                  45.44     1:40.12 (54.68)                                        
 32 Pfeiffer, Ashley R        10 SSC-MR               1:35.00    1:40.13        
                  46.40     1:40.13 (53.73)                                        
 33 Mozian, Alexis P          10 SSC-MR               1:44.70    1:40.16        
                  46.48     1:40.16 (53.68)                                        
 34 Fehn, Jamie G              9 CSDC-MR                   NT    1:40.37        
                  46.53     1:40.37 (53.84)                                        
 35 Krut, Sammi G              9 CSDC-MR                   NT    1:41.04        
                  47.94     1:41.04 (53.10)                                        
 36 Persaud, Maya              9 Express Swimming-MR  2:10.00    1:41.42        
                  45.66     1:41.42 (55.76)                                        
 37 Lee, Hannah N             10 SSC-MR               1:45.00    1:43.43        
                  47.46     1:43.43 (55.97)                                        
 38 Dhingra, Yana *           10 Tmsuffolk-MR         1:50.93    1:44.60        
                  48.33     1:44.60 (56.27)                                        
 39 Rabinowitz, Blake S        9 Tmsuffolk-MR         1:48.90    1:45.39        
                  49.85     1:45.39 (55.54)                                        
 40 Germano, Sophia A          9 CSDC-MR                   NT    1:46.77        
 41 Curtin, Olivia M          10 SSC-MR               1:47.45    1:48.35        
                  50.99     1:48.35 (57.36)                                        
 42 Mink, Christina M          9 Tmsuffolk-MR         1:59.90    1:48.80        
                  52.93     1:48.80 (55.87)                                        
 43 Alleyne, Zorah L          10 Express Swimming-MR  1:39.00    1:48.86        
                  48.00   1:48.86 (1:00.86)                                        
 44 Parrish, Isabella M       10 SSC-MR               1:50.00    1:49.67        
                  50.68     1:49.67 (58.99)                                        
 45 Schuppert, Allie M         9 CSDC-MR                   NT    1:50.93        
                  48.74   1:50.93 (1:02.19)                                        
 46 Young, Sydney B           10 SSC-MR               1:45.00    1:56.48        
 47 Schnatz, Eve               9 CSDC-MR                   NT    2:02.62        
                  55.09   2:02.62 (1:07.53)                                        
 48 Rosslee, Emma J            9 Tmsuffolk-MR         2:17.18    2:03.85        
                  57.42   2:03.85 (1:06.43)                                        
 49 Williams, Cara A          10 SSC-MR               1:56.00    2:05.98        
                  57.48   2:05.98 (1:08.50)                                        
 50 Slavens, Erin L           10 WISC-MR              2:04.44    2:07.00        
                  55.83   2:07.00 (1:11.17)                                        
 -- Kelly, Kaitlyn M           9 WISC-MR              2:01.11         DQ        
      No touch on turn
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Driscoll, Kylie         10 WISC-MR                38.37      37.42        
  2 Bridgemanhel, Adrianna K  10 Tmsuffolk-MR           38.68      37.84        
  3 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR                 39.92      39.31        
  4 Hicyilmaz, Lydia G        10 SSC-MR                 43.27      41.06        
  5 Ojutiku, Tiwa A            9 SSC-MR                 44.09      41.08        
  6 Neary, Madison G          10 WISC-MR                41.45      42.08        
  7 Redfield, Addison R       10 SSC-MR                 43.95      42.34        
  8 Brink, Keelyn R            9 WISC-MR                42.10      42.39        
  9 Sodhi, Amani              10 FA-MR                  42.97      43.68        
 10 Locurto, Delia R          10 Express Swimming-MR    43.39      43.89        
 11 Hickey, Bridget R         10 Tmsuffolk-MR           47.54      44.02        
 12 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR                 45.00      44.15        
 13 Hand, Lauren C            10 WISC-MR                46.48      44.19        
 14 Alleyne, Zorah L          10 Express Swimming-MR    46.99      44.32        
 15 Astralla, Alexis M        10 SSC-MR                 42.86      44.60        
 16 Singer, Keira A            9 WISC-MR                47.02      45.13        
 17 Welch, Sadie K            10 Tmsuffolk-MR           45.11      45.38        
 18 Wafer, Sara N             10 Tmsuffolk-MR           50.63      45.52        
 19 Nitzsche, Julia S          9 CSDC-MR                51.08      46.21        
 20 Aniano, Cate S            10 WISC-MR                51.17      47.08        
 21 Furnell, Amelia           10 Tmsuffolk-MR           50.70      47.97        
 22 Calandra, Lily A           9 SSC-MR                 43.01      48.10        
 23 Platti, Grace              9 CSDC-MR                46.73      48.28        
 24 Pfeiffer, Ashley R        10 SSC-MR                 49.70      48.34        
 24 Secchi, Brooke D          10 Tmsuffolk-MR           49.66      48.34        
 26 Marotta, Alexa P          10 SSC-MR                 47.26      48.35        
 27 Oberoi, Anya              10 Tmsuffolk-MR           50.98      48.36        
 28 Rabinowitz, Blake S        9 Tmsuffolk-MR           49.02      48.61        
 29 Mitchell, Sofia           10 SSC-MR                 47.65      49.55        
 30 Villa, Ciela I            10 Tmsuffolk-MR           49.94      49.65        
 31 Ratto, Leah F             10 SSC-MR                 50.68      50.41        
 32 Eriskin, Nisa             10 Tmsuffolk-MR           52.11      50.84        
 33 Baynon, Chloe M            9 FA-MR                  52.78      50.85        
 34 Williams, Nicole M        10 WISC-MR                59.99      50.97        
 35 Mozian, Alexis P          10 SSC-MR                 51.09      51.04        
 36 Virgilio, Sophia A        10 WISC-MR                51.10      51.24        
 37 McGraime, Julia B          9 CSDC-MR                53.35      51.35        
 38 Krut, Sammi G              9 CSDC-MR                53.48      51.46        
 39 Parrish, Isabella M       10 SSC-MR                 58.33      54.01        
 40 Dhanikonda, Navya *        9 Tmsuffolk-MR           57.12      54.22        
 41 Briel, Grace               9 CSDC-MR                   NT      54.49        
 42 Mink, Christina M          9 Tmsuffolk-MR           58.09      54.91        
 43 Schuppert, Allie M         9 CSDC-MR                   NT      54.93        
 44 Lee, Hannah N             10 SSC-MR                 55.00      55.06        
 45 Gaspar, Sophia G           9 Express Swimming-MR    55.00      55.29        
 46 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR                 50.70      55.39        
 47 Persaud, Maya              9 Express Swimming-MR  1:00.00      55.44        
 47 Fehn, Jamie G              9 CSDC-MR                   NT      55.44        
 49 Goodman, Brianna L         9 Express Swimming-MR       NT      56.98        
 50 Williams, Cara A          10 SSC-MR               1:01.59      57.94        
 51 Slavens, Erin L           10 WISC-MR                59.45      58.05        
 52 Young, Sydney B           10 SSC-MR                 58.32      58.23        
 53 Germano, Sophia A          9 CSDC-MR              1:00.09    1:00.09        
 54 Dhingra, Yana *           10 Tmsuffolk-MR         1:01.77    1:02.51        
 55 Schnatz, Eve               9 CSDC-MR                   NT    1:04.76        
 -- Kelly, Kaitlyn M           9 WISC-MR                54.50         DQ        
      No touch at turn
 -- Curtin, Olivia M          10 SSC-MR                 48.58         DQ        
      Multiple strokes
 -- Arneja, Rabani            10 Tmsuffolk-MR           50.57         DQ        
      Multiple strokes
 -- Haynes, Riley J            9 CSDC-MR                   NT         DQ        
      No touch at turn
 -- Klein, Farrah M            9 Tmsuffolk-MR           44.86         DQ        
      Multiple strokes
 -- Rosslee, Emma J            9 Tmsuffolk-MR         1:03.34         DQ        
      No touch at turn
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bridgemanhel, Adrianna K  10 Tmsuffolk-MR         1:21.70    1:24.11        
                  40.25     1:24.11 (43.86)                                        
  2 O'Driscoll, Kylie         10 WISC-MR              1:24.56    1:24.74        
                  41.55     1:24.74 (43.19)                                        
  3 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR               1:26.52    1:27.43        
                  42.86     1:27.43 (44.57)                                        
  4 Hicyilmaz, Lydia G        10 SSC-MR               1:34.53    1:28.36        
                  43.50     1:28.36 (44.86)                                        
  5 Versacci, Giuliana T      10 SSC-MR               1:41.08    1:29.90        
                  43.53     1:29.90 (46.37)                                        
  6 Redfield, Addison R       10 SSC-MR               1:35.93    1:30.77        
                  44.71     1:30.77 (46.06)                                        
  7 Ojutiku, Tiwa A            9 SSC-MR               1:39.28    1:32.43        
  8 Benavides, Genesis S      10 WISC-MR              1:42.30    1:35.15        
                  46.15     1:35.15 (49.00)                                        
  9 Astralla, Alexis M        10 SSC-MR               1:41.54    1:36.57        
                  46.26     1:36.57 (50.31)                                        
 10 Calandra, Lily A           9 SSC-MR               1:27.86    1:37.10        
                  47.17     1:37.10 (49.93)                                        
 11 Nitzsche, Julia S          9 CSDC-MR                   NT    1:38.51        
                  48.03     1:38.51 (50.48)                                        
 12 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR               1:40.00    1:39.93        
 13 Platti, Grace              9 CSDC-MR                   NT    1:40.88        
 14 Wafer, Sara N             10 Tmsuffolk-MR         1:45.70    1:43.30        
                  50.75     1:43.30 (52.55)                                        
 15 Glazebnik, Julia T        10 Tmsuffolk-MR         1:46.65    1:43.58        
 16 Mitchell, Sofia           10 SSC-MR               1:49.04    1:43.61        
                  52.55     1:43.61 (51.06)                                        
 17 Agro, Natalie             10 CSDC-MR              1:54.28    1:45.04        
                  52.13     1:45.04 (52.91)                                        
 18 Oberoi, Anya              10 Tmsuffolk-MR         1:47.00    1:45.22        
 19 Secchi, Brooke D          10 Tmsuffolk-MR         1:49.21    1:48.87        
                  53.03     1:48.87 (55.84)                                        
 20 Pfeiffer, Ashley R        10 SSC-MR               1:55.00    1:49.64        
                  52.25     1:49.64 (57.39)                                        
 21 Furnell, Amelia           10 Tmsuffolk-MR         1:50.76    1:50.57        
 22 Ratto, Leah F             10 SSC-MR               1:50.00    1:50.97        
 23 Curtin, Olivia M          10 SSC-MR               1:50.00    1:52.07        
 24 Villa, Ciela I            10 Tmsuffolk-MR         2:00.95    1:53.69        
                  54.97     1:53.69 (58.72)                                        
 25 Mozian, Alexis P          10 SSC-MR               1:55.00    1:54.32        
 26 Morda, Amanda M            9 SSC-MR               1:56.95    1:54.68        
 27 Rabinowitz, Blake S        9 Tmsuffolk-MR         1:57.95    1:55.96        
 28 Bato, Cayla F              9 Express Swimming-MR  2:01.09    1:58.05        
                  55.23   1:58.05 (1:02.82)                                        
 29 Marotta, Alexa P          10 SSC-MR               1:45.00    1:58.55        
 30 Parrish, Isabella M       10 SSC-MR               2:05.00    2:01.20        
 31 Mink, Christina M          9 Tmsuffolk-MR         2:05.95    2:01.26        
                  53.98   2:01.26 (1:07.28)                                        
 32 Fehn, Jamie G              9 CSDC-MR                   NT    2:02.93        
 33 Dhanikonda, Navya *        9 Tmsuffolk-MR         2:09.99    2:03.16        
 34 Lee, Hannah N             10 SSC-MR               1:55.00    2:04.09        
 35 Welch, Sadie K            10 Tmsuffolk-MR         2:21.41    2:04.22        
 36 Henn, Riley               10 CSDC-MR                   NT    2:04.41        
                  57.37   2:04.41 (1:07.04)                                        
 37 Gaspar, Sophia G           9 Express Swimming-MR  2:05.00    2:05.14        
                1:00.99   2:05.14 (1:04.15)                                        
 38 Persaud, Maya              9 Express Swimming-MR  2:20.00    2:08.73        
 39 Silva, Sophie G            9 SSC-MR               2:10.00    2:09.97        
 40 Dhingra, Yana *           10 Tmsuffolk-MR         2:11.85    2:10.09        
 41 Germano, Sophia A          9 CSDC-MR                   NT    2:10.51        
 42 Goodman, Brianna L         9 Express Swimming-MR  2:11.56    2:11.55        
                1:03.96   2:11.55 (1:07.59)                                        
 43 Williams, Cara A          10 SSC-MR               2:10.00    2:11.62        
 44 Eriskin, Nisa             10 Tmsuffolk-MR         1:53.44    2:12.23        
                  57.48   2:12.23 (1:14.75)                                        
 45 Young, Sydney B           10 SSC-MR               2:05.00    2:13.30        
 46 Whitehair, Hannah J        9 Tmsuffolk-MR         2:07.95    2:16.09        
 47 Rosslee, Emma J            9 Tmsuffolk-MR         2:46.68    2:16.32        
 48 Garg, Anjali              10 Express Swimming-MR  2:10.00    2:25.05        
 -- Krowles, Sydney E          9 WISC-MR              2:30.99         DQ        
      Delay initiating turn
                  53.16        DQ (1:00.33)                                        
 -- Giagios, Andraya B         9 SSC-MR               2:10.00         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Arneja, Rabani            10 Tmsuffolk-MR         1:45.77         DQ        
      Multiple strokes
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Tassel, Avery         10 CSDC-MR                44.58      43.85        
  2 Bridgemanhel, Adrianna K  10 Tmsuffolk-MR           43.37      43.96        
  3 Locurto, Delia R          10 Express Swimming-MR    44.41      45.57        
  4 O'Driscoll, Kylie         10 WISC-MR                47.84      45.79        
  5 Sodhi, Amani              10 FA-MR                  46.80      46.01        
  6 Brink, Keelyn R            9 WISC-MR                46.12      46.18        
  7 Hickey, Bridget R         10 Tmsuffolk-MR           45.34      47.03        
  8 Eriskin, Nisa             10 Tmsuffolk-MR         1:01.03      47.31        
  9 Glazebnik, Julia T        10 Tmsuffolk-MR           50.07      49.56        
 10 Klein, Farrah M            9 Tmsuffolk-MR           48.41      50.36        
 11 Neary, Madison G          10 WISC-MR                58.13      50.96        
 12 Oberoi, Anya              10 Tmsuffolk-MR           53.86      51.44        
 13 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR                 48.89      52.28        
 14 Hand, Lauren C            10 WISC-MR                52.29      52.29        
 15 Arneja, Rabani            10 Tmsuffolk-MR           59.80      52.49        
 16 Virgilio, Sophia A        10 WISC-MR                56.88      52.68        
 17 Singer, Keira A            9 WISC-MR                53.82      53.36        
 18 Dhanikonda, Navya *        9 Tmsuffolk-MR           53.35      53.64        
 19 Nizza, Madeline L         10 Tmsuffolk-MR           55.25      54.31        
 20 Ojutiku, Tiwa A            9 SSC-MR                 53.14      54.76        
 21 Secchi, Brooke D          10 Tmsuffolk-MR           55.17      55.35        
 22 Alleyne, Zorah L          10 Express Swimming-MR    55.00      55.72        
 23 Williams, Nicole M        10 WISC-MR              1:04.44      55.84        
 24 Baynon, Chloe M            9 FA-MR                  54.82      56.19        
 25 Schuppert, Allie M         9 CSDC-MR                   NT      56.22        
 26 McGraime, Julia B          9 CSDC-MR                54.80      56.29        
 27 Briel, Grace               9 CSDC-MR                   NT      56.49        
 28 Dhingra, Yana *           10 Tmsuffolk-MR         1:01.00      56.90        
 29 Haynes, Riley J            9 CSDC-MR                   NT      57.43        
 30 Pfeiffer, Ashley R        10 SSC-MR               1:03.78      58.32        
 31 Goodman, Brianna L         9 Express Swimming-MR    59.24    1:00.00        
 32 Lee, Hannah N             10 SSC-MR               1:10.00    1:01.61        
 33 Curtin, Olivia M          10 SSC-MR               1:00.00    1:03.17        
 34 Parrish, Isabella M       10 SSC-MR               1:11.26    1:04.68        
 35 Rabinowitz, Blake S        9 Tmsuffolk-MR         1:06.71    1:05.83        
 36 Marotta, Alexa P          10 SSC-MR               1:00.00    1:05.85        
 37 Ratto, Leah F             10 SSC-MR               1:14.44    1:09.39        
 38 Gaspar, Sophia G           9 Express Swimming-MR    55.00    1:09.97        
 39 Slavens, Erin L           10 WISC-MR              1:11.09    1:10.14        
 40 Williams, Cara A          10 SSC-MR               1:13.26    1:15.50        
 41 Young, Sydney B           10 SSC-MR               1:10.00    1:18.48        
 -- Aniano, Cate S            10 WISC-MR                54.62         DQ        
      Other
 -- Welch, Sadie K            10 Tmsuffolk-MR         1:10.90         DQ        
      Arms past hipline
 -- Fehn, Jamie G              9 CSDC-MR                   NT         DQ        
      Arms past hipline
 -- Persaud, Maya              9 Express Swimming-MR  1:05.00         DQ        
      Arms past hipline
 -- Mink, Christina M          9 Tmsuffolk-MR         1:01.95         DQ        
      Arms past hipline
 -- Villa, Ciela I            10 Tmsuffolk-MR         1:01.98         DQ        
      Butterfly kick
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hicyilmaz, Lydia G        10 SSC-MR               1:34.43    1:30.54        
                  44.52     1:30.54 (46.02)                                        
  2 Van Tassel, Avery         10 CSDC-MR              1:39.36    1:33.27        
  3 Versacci, Giuliana T      10 SSC-MR               2:02.92    1:42.09        
                  47.90     1:42.09 (54.19)                                        
  4 O'Driscoll, Kylie         10 WISC-MR                   NT    1:42.14        
                  48.66     1:42.14 (53.48)                                        
  5 Benavides, Genesis S      10 WISC-MR              1:50.99    1:45.02        
                  51.12     1:45.02 (53.90)                                        
  6 Redfield, Addison R       10 SSC-MR               1:52.11    1:51.34        
  7 Fehn, Jamie G              9 CSDC-MR                   NT    1:51.44        
  8 Nizza, Madeline L         10 Tmsuffolk-MR         2:00.37    1:51.60        
  9 Mitchell, Sofia           10 SSC-MR               2:01.27    1:53.27        
 10 Platti, Grace              9 CSDC-MR                   NT    1:54.67        
 11 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR               2:00.00    1:54.99        
 12 Klein, Farrah M            9 Tmsuffolk-MR         2:04.59    1:55.00        
 13 Nitzsche, Julia S          9 CSDC-MR                   NT    1:58.96        
 14 Baynon, Chloe M            9 FA-MR                1:56.27    2:00.30        
                  58.44   2:00.30 (1:01.86)                                        
 15 Calandra, Lily A           9 SSC-MR               2:10.37    2:00.84        
                  57.61   2:00.84 (1:03.23)                                        
 16 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR               2:30.00    2:03.48        
                1:00.71   2:03.48 (1:02.77)                                        
 17 Pfeiffer, Ashley R        10 SSC-MR               2:15.00    2:03.89        
                  58.16   2:03.89 (1:05.73)                                        
 18 Mozian, Alexis P          10 SSC-MR               2:05.00    2:06.26        
 19 Parrish, Isabella M       10 SSC-MR               2:30.00    2:13.25        
                1:04.48   2:13.25 (1:08.77)                                        
 20 Goodman, Brianna L         9 Express Swimming-MR  2:35.00    2:13.77        
 21 Lee, Hannah N             10 SSC-MR               2:25.00    2:18.30        
 22 Curtin, Olivia M          10 SSC-MR               2:05.00    2:21.71        
                1:03.74   2:21.71 (1:17.97)                                        
 23 Morda, Amanda M            9 SSC-MR               2:32.20    2:24.72        
                1:07.61   2:24.72 (1:17.11)                                        
 24 Silva, Sophie G            9 SSC-MR               2:35.00    2:25.28        
 25 Williams, Cara A          10 SSC-MR               2:35.00    2:29.16        
                1:13.32   2:29.16 (1:15.84)                                        
 -- Young, Sydney B           10 SSC-MR               2:25.00         DQ        
      Butterfly kick
                1:08.53        DQ (1:20.63)                                        
 -- Hickey, Bridget R         10 Tmsuffolk-MR         1:57.31         DQ        
      One hand touch
 -- Gaspar, Sophia G           9 Express Swimming-MR  2:15.00         DQ        
      One hand touch
 -- Bato, Cayla F              9 Express Swimming-MR  2:40.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Garg, Anjali              10 Express Swimming-MR  2:20.00         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Marotta, Alexa P          10 SSC-MR               2:10.00         DQ        
      Arms past hipline
                1:10.81                                                            
 -- Skiba, Victoria C         10 SSC-MR               1:51.98         DQ        
      Butterfly kick
                  52.97          DQ (56.27)                                        
 -- Persaud, Maya              9 Express Swimming-MR  2:30.00         DQ        
      Arms past hipline
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bridgemanhel, Adrianna K  10 Tmsuffolk-MR           39.48      37.21        
  2 Wafer, Sara N             10 Tmsuffolk-MR           39.01      38.77        
  3 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR                 38.86      38.96        
  4 Redfield, Addison R       10 SSC-MR                 43.26      40.30        
  5 Van Tassel, Avery         10 CSDC-MR                40.26      41.48        
  6 Versacci, Giuliana T      10 SSC-MR                 39.82      41.51        
  7 Ojutiku, Tiwa A            9 SSC-MR                 45.50      43.21        
  8 Calandra, Lily A           9 SSC-MR                 46.24      46.59        
  9 Benavides, Genesis S      10 WISC-MR                49.80      46.83        
 10 Nitzsche, Julia S          9 CSDC-MR                46.18      48.12        
 11 Platti, Grace              9 CSDC-MR                   NT      49.84        
 12 Mitchell, Sofia           10 SSC-MR                 51.53      50.50        
 13 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR                 49.06      50.55        
 14 Arneja, Rabani            10 Tmsuffolk-MR           55.95      51.15        
 15 Furnell, Amelia           10 Tmsuffolk-MR           58.98      51.61        
 16 Glazebnik, Julia T        10 Tmsuffolk-MR           59.95      52.13        
 17 Oberoi, Anya              10 Tmsuffolk-MR           53.28      53.37        
 18 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR               1:10.00      55.87        
 19 Secchi, Brooke D          10 Tmsuffolk-MR           59.95      57.22        
 20 Mozian, Alexis P          10 SSC-MR                 55.02      57.87        
 21 Persaud, Maya              9 Express Swimming-MR  1:00.00      57.93        
 22 Curtin, Olivia M          10 SSC-MR                 55.76      58.21        
 23 Baynon, Chloe M            9 FA-MR                1:03.92      58.84        
 24 Lee, Hannah N             10 SSC-MR               1:05.00      59.75        
 25 Agro, Natalie             10 CSDC-MR              1:03.94    1:00.93        
 26 Parrish, Isabella M       10 SSC-MR               1:05.00    1:01.46        
 27 Welch, Sadie K            10 Tmsuffolk-MR         1:09.75    1:01.77        
 28 Marotta, Alexa P          10 SSC-MR                 54.75    1:05.31        
 29 Young, Sydney B           10 SSC-MR               1:03.04    1:06.79        
 30 Eriskin, Nisa             10 Tmsuffolk-MR         1:02.23    1:07.39        
 31 Goodman, Brianna L         9 Express Swimming-MR    55.00    1:08.56        
 32 Morda, Amanda M            9 SSC-MR               1:10.00    1:09.01        
 33 Silva, Sophie G            9 SSC-MR               1:03.49    1:13.10        
 34 Gaspar, Sophia G           9 Express Swimming-MR    55.00    1:13.54        
 35 Garg, Anjali              10 Express Swimming-MR  1:05.00    1:19.24        
 36 Ratto, Leah F             10 SSC-MR               1:13.74    1:22.67        
 37 Williams, Cara A          10 SSC-MR               1:10.00    1:26.88        
 -- Pfeiffer, Ashley R        10 SSC-MR                 52.62         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Germano, Sophia A          9 CSDC-MR                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hicyilmaz, Lydia G        10 SSC-MR               1:25.06    1:24.95        
                  38.98     1:24.95 (45.97)                                        
  2 Bridgemanhel, Adrianna K  10 Tmsuffolk-MR         1:35.90    1:34.89        
                  40.47     1:34.89 (54.42)                                        
  3 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR               1:32.60    1:35.43        
                  43.69     1:35.43 (51.74)                                        
  4 Redfield, Addison R       10 SSC-MR               1:52.52    1:36.44        
                  44.83     1:36.44 (51.61)                                        
  5 Calandra, Lily A           9 SSC-MR               1:45.00    1:48.05        
                  50.97     1:48.05 (57.08)                                        
  6 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR               1:50.00    1:55.58        
                  50.37   1:55.58 (1:05.21)                                        
  7 Mitchell, Sofia           10 SSC-MR               1:55.00    1:55.80        
                  51.07   1:55.80 (1:04.73)                                        
  8 Mozian, Alexis P          10 SSC-MR               2:00.00    2:02.40        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Tassel, Avery         10 CSDC-MR              1:24.86    1:24.22        
                  41.05     1:24.22 (43.17)                                        
  2 O'Driscoll, Kylie         10 WISC-MR              1:26.45    1:26.47        
                  38.69     1:26.47 (47.78)                                        
  3 Brink, Keelyn R            9 WISC-MR              1:33.07    1:28.82        
                  40.30     1:28.82 (48.52)                                        
  4 Klein, Farrah M            9 Tmsuffolk-MR         1:31.50    1:28.97        
                  40.17     1:28.97 (48.80)                                        
  5 Locurto, Delia R          10 Express Swimming-MR  1:31.70    1:29.72        
                  41.49     1:29.72 (48.23)                                        
  6 Nizza, Madeline L         10 Tmsuffolk-MR         1:33.97    1:30.61        
                  40.14     1:30.61 (50.47)                                        
  7 Neary, Madison G          10 WISC-MR              1:33.98    1:31.06        
                  41.98     1:31.06 (49.08)                                        
  8 Redfield, Addison R       10 SSC-MR               1:34.39    1:31.38        
                  41.71     1:31.38 (49.67)                                        
  9 Wafer, Sara N             10 Tmsuffolk-MR         1:40.50    1:32.13        
                  41.21     1:32.13 (50.92)                                        
 10 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR               1:30.04    1:32.47        
                  42.79     1:32.47 (49.68)                                        
 11 Calandra, Lily A           9 SSC-MR               1:45.43    1:35.73        
                  28.40   1:35.73 (1:07.33)                                        
 12 Singer, Keira A            9 WISC-MR              1:40.12    1:37.30        
                  44.04     1:37.30 (53.26)                                        
 13 Ojutiku, Tiwa A            9 SSC-MR               1:37.78    1:37.32        
                  41.81     1:37.32 (55.51)                                        
 14 Glazebnik, Julia T        10 Tmsuffolk-MR         1:39.32    1:37.40        
                  50.63     1:37.40 (46.77)                                        
 15 Hand, Lauren C            10 WISC-MR              1:44.23    1:38.30        
                  30.98   1:38.30 (1:07.32)                                        
 16 Mitchell, Sofia           10 SSC-MR               1:43.74    1:41.45        
                  49.82     1:41.45 (51.63)                                        
 17 Platti, Grace              9 CSDC-MR              1:39.68    1:41.74        
                  47.08     1:41.74 (54.66)                                        
 18 Nitzsche, Julia S          9 CSDC-MR              1:42.95    1:42.36        
                  46.04     1:42.36 (56.32)                                        
 19 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR               1:55.00    1:44.42        
                  32.66   1:44.42 (1:11.76)                                        
 20 Furnell, Amelia           10 Tmsuffolk-MR         1:43.95    1:45.02        
                  49.75     1:45.02 (55.27)                                        
 21 Pfeiffer, Ashley R        10 SSC-MR               2:00.00    1:47.01        
                  50.28     1:47.01 (56.73)                                        
 22 Alleyne, Zorah L          10 Express Swimming-MR  2:00.00    1:49.28        
                  50.04     1:49.28 (59.24)                                        
 23 Dhanikonda, Navya *        9 Tmsuffolk-MR         1:57.45    1:52.84        
                  53.51     1:52.84 (59.33)                                        
 24 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR               2:15.00    1:53.11        
                  52.46   1:53.11 (1:00.65)                                        
 25 Mozian, Alexis P          10 SSC-MR               2:00.00    1:54.48        
                  53.59   1:54.48 (1:00.89)                                        
 26 Lee, Hannah N             10 SSC-MR               2:00.00    1:55.29        
                  52.22   1:55.29 (1:03.07)                                        
 27 Briel, Grace               9 CSDC-MR                   NT    1:55.71        
                  54.27   1:55.71 (1:01.44)                                        
 28 Curtin, Olivia M          10 SSC-MR               2:00.00    1:57.16        
                  54.28   1:57.16 (1:02.88)                                        
 29 Ratto, Leah F             10 SSC-MR               2:15.00    1:59.46        
                  59.40   1:59.46 (1:00.06)                                        
 30 Goodman, Brianna L         9 Express Swimming-MR  2:03.72    2:03.42        
                1:01.25   2:03.42 (1:02.17)                                        
 31 Young, Sydney B           10 SSC-MR               2:02.44    2:08.22        
                1:00.20   2:08.22 (1:08.02)                                        
 32 Dhingra, Yana *           10 Tmsuffolk-MR         2:12.95    2:08.66        
                1:09.13     2:08.66 (59.53)                                        
 33 Williams, Cara A          10 SSC-MR               2:10.00    2:17.88        
                1:06.29   2:17.88 (1:11.59)                                        
 -- Persaud, Maya              9 Express Swimming-MR  2:20.00         DQ        
      Arms past hipline - breast
 -- Kelly, Kaitlyn M           9 WISC-MR              2:20.99         DQ        
      Alternating Kick - fly
                1:05.48        DQ (1:07.62)                                        
 -- Parrish, Isabella M       10 SSC-MR               2:10.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  55.06        DQ (1:02.53)                                        
 -- Marotta, Alexa P          10 SSC-MR               1:50.00        DNF        
      Did not finish - Misc
                  40.30                                                            
 -- Hicyilmaz, Lydia G        10 SSC-MR               1:27.81    1:21.04        
      Did not finish - Misc
                  38.72     1:21.04 (42.32)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bridgemanhel, Adrianna K  10 Tmsuffolk-MR         3:10.95    2:55.26        
                                1:24.04 ( )   2:55.26 (1:31.22)                    
  2 Hicyilmaz, Lydia G        10 SSC-MR               3:12.00    2:57.85        
                  37.05     1:23.90 (46.85)     2:17.07 (53.17)     2:57.85 (40.78)
  3 Redfield, Addison R       10 SSC-MR               3:36.81    3:12.39        
                  42.28   2:31.57 (1:49.29)     3:12.49 (40.92)         3:12.39 ( )
  4 Hickey, Bridget R         10 Tmsuffolk-MR         3:25.95    3:18.95        
                  44.45   2:33.64 (1:49.19)     3:18.95 (45.31)                    
  5 Nizza, Madeline L         10 Tmsuffolk-MR         3:12.95    3:20.93        
  6 Ojutiku, Tiwa A            9 SSC-MR               3:30.00    3:22.77        
                  46.67     1:35.36 (48.69)   3:22.77 (1:47.41)                    
  7 Klein, Farrah M            9 Tmsuffolk-MR         3:16.90    3:27.22        
                                2:41.38 ( )     3:27.22 (45.84)                    
  8 Furnell, Amelia           10 Tmsuffolk-MR         4:10.89    3:45.80        
                                                    3:00.17 ( )     3:45.80 (45.63)
 -- Wafer, Sara N             10 Tmsuffolk-MR         3:15.90         DQ        
      One hand touch - breast
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Makayla              11 SSC-MR               1:04.39    1:02.62        
                  30.58     1:02.62 (32.04)                                        
  2 Lee, Morgan               11 SSC-MR               1:06.31    1:03.14        
                  30.99     1:03.14 (32.15)                                        
  3 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                1:03.00    1:03.24        
                  30.29     1:03.24 (32.95)                                        
  4 Golden, Alyssa            11 SSC-MR               1:04.81    1:04.55        
                  31.53     1:04.55 (33.02)                                        
  5 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR               1:05.83    1:05.95        
                  31.32     1:05.95 (34.63)                                        
  6 Sodhi, Malika             12 FA-MR                1:06.37    1:06.98        
                  32.27     1:06.98 (34.71)                                        
  7 Martinez, Alexandra S     11 SSC-MR               1:16.18    1:07.05        
                  32.37     1:07.05 (34.68)                                        
  8 Kiley, Cailinn R          12 FA-MR                1:06.69    1:08.54        
                  32.45     1:08.54 (36.09)                                        
  9 Drapala, Olivia R         12 CSDC-MR              1:13.01    1:11.41        
                  34.49     1:11.41 (36.92)                                        
 10 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               1:15.01    1:11.80        
                  35.55     1:11.80 (36.25)                                        
 11 McDougall, Marissa R      11 CSDC-MR              1:14.73    1:12.69        
                  34.83     1:12.69 (37.86)                                        
 12 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR               1:13.22    1:12.88        
                  35.21     1:12.88 (37.67)                                        
 13 Davis, Ava R              11 SSC-MR               1:11.56    1:13.06        
                  34.65     1:13.06 (38.41)                                        
 14 Hsieh, Vanessa            12 Tmsuffolk-MR         1:16.96    1:13.07        
                  35.09     1:13.07 (37.98)                                        
 15 Liang, Katherine          11 SSC-MR               1:21.00    1:13.14        
                  34.87     1:13.14 (38.27)                                        
 16 Hicyilmaz, Daphne         12 SSC-MR               1:23.20    1:13.23        
                  34.82     1:13.23 (38.41)                                        
 17 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR              1:12.61    1:15.64        
                  34.98     1:15.64 (40.66)                                        
 18 DeFranco, Ava             12 WISC-MR              1:15.27    1:15.94        
                  35.96     1:15.94 (39.98)                                        
 19 Duke, Skyler L            11 WISC-MR              1:27.06    1:16.29        
                  36.74     1:16.29 (39.55)                                        
 20 Jack, Hailey E            12 Express Swimming-MR  1:14.40    1:16.78        
                  36.71     1:16.78 (40.07)                                        
 21 Pfisterer, Brooke E       11 SSC-MR               1:16.05    1:17.82        
                  37.20     1:17.82 (40.62)                                        
 22 Calabro, Isabella M       12 SSC-MR               1:18.98    1:18.15        
                  37.91     1:18.15 (40.24)                                        
 23 Symonds, Aelish R         11 SSC-MR               1:22.60    1:19.19        
                  37.84     1:19.19 (41.35)                                        
 24 Contreras, Dr Gayle       11 CSDC-MR              1:20.00    1:19.21        
                  37.15     1:19.21 (42.06)                                        
 25 Lin, Della                12 Tmsuffolk-MR         1:21.35    1:21.18        
                  36.78     1:21.18 (44.40)                                        
 26 Wilson, Tori F            11 SSC-MR               1:19.95    1:21.29        
                  38.00     1:21.29 (43.29)                                        
 27 Mullaney, Maggie D        11 WISC-MR              1:26.99    1:21.51        
                  37.71     1:21.51 (43.80)                                        
 28 Leontis, Alison M         11 Express Swimming-MR  1:45.00    1:22.12        
                  39.13     1:22.12 (42.99)                                        
 29 Vieira, Emily B           11 SSC-MR               1:29.10    1:22.31        
                  39.19     1:22.31 (43.12)                                        
 30 Orrego, Maria L           11 Tmsuffolk-MR         1:23.95    1:22.45        
                  38.52     1:22.45 (43.93)                                        
 31 Reyes, Ella M             11 SSC-MR               1:20.00    1:22.50        
                  39.58     1:22.50 (42.92)                                        
 32 Michels, Grace C          12 SSC-MR               1:32.50    1:23.21        
                  39.46     1:23.21 (43.75)                                        
 33 Vezzi, Nicole M           11 Tmsuffolk-MR         1:29.15    1:23.45        
                  39.25     1:23.45 (44.20)                                        
 34 DeBiase, Abby R           12 SSC-MR               1:26.51    1:26.46        
                  39.65     1:26.46 (46.81)                                        
 35 Montes, Gianna            11 SSC-MR               1:22.44    1:26.78        
                  39.87     1:26.78 (46.91)                                        
 36 Glennon, Abby K           11 SSC-MR               1:41.10    1:26.90        
                  41.25     1:26.90 (45.65)                                        
 37 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR               1:25.00    1:27.17        
                  40.12     1:27.17 (47.05)                                        
 38 Blakeley, Emma M          11 SSC-MR               1:30.00    1:28.43        
                  41.83     1:28.43 (46.60)                                        
 39 Elgohary, Ava A           11 SSC-MR               1:30.02    1:29.34        
                  41.46     1:29.34 (47.88)                                        
 40 Ramos, Kota               11 CSDC-MR                   NT    1:29.51        
                  41.95     1:29.51 (47.56)                                        
 41 Pucilowski, Weronika      12 SSC-MR               1:34.81    1:30.45        
                  43.70     1:30.45 (46.75)                                        
 42 Malen, Jordan E           12 SSC-MR               1:37.03    1:30.48        
                  39.84     1:30.48 (50.64)                                        
 43 Lo, Olivia A              11 SSC-MR               1:30.00    1:35.65        
                  44.39     1:35.65 (51.26)                                        
 44 Leary, Anne               11 Tmsuffolk-MR         1:57.96    1:37.69        
                  46.58     1:37.69 (51.11)                                        
 45 Winters, Kathryn          11 SSC-MR               1:39.67    1:37.91        
                  46.76     1:37.91 (51.15)                                        
 46 Roberts, Cassandra        11 WISC-MR              1:48.30    1:38.91        
 47 Blakeley, Claire E        11 SSC-MR               1:50.00    1:44.17        
                  48.67     1:44.17 (55.50)                                        
 48 Casper, Ciara M           11 SSC-MR               2:00.48    1:53.80        
                  53.16   1:53.80 (1:00.64)                                        
 49 Alessi, Sam S             11 SSC-MR               2:00.00    1:55.08        
                  53.89   1:55.08 (1:01.19)                                        
 50 Gonsalves, Sophie M       11 SSC-MR               2:12.98    2:09.17        
                1:01.53   2:09.17 (1:07.64)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR                 32.46      32.15        
  2 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                  33.70      34.37        
  3 Lee, Morgan               11 SSC-MR                 33.66      34.87        
  4 Golden, Alyssa            11 SSC-MR                 34.72      34.96        
  5 Roberts, Cassandra        11 WISC-MR                52.55      35.14        
  6 Pfisterer, Brooke E       11 SSC-MR                 41.11      35.37        
  7 Martinez, Alexandra S     11 SSC-MR                 36.02      36.08        
  8 Kiley, Cailinn R          12 FA-MR                  36.07      36.36        
  9 Corrigan, Ava N           12 SSC-MR                 38.48      37.38        
 10 Drapala, Olivia R         12 CSDC-MR                39.31      37.69        
 11 Krall, Brianna            11 CSDC-MR                38.67      38.67        
 12 Hicyilmaz, Daphne         12 SSC-MR                 38.01      39.09        
 13 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR                 38.27      39.30        
 14 Duke, Skyler L            11 WISC-MR                40.73      39.74        
 15 DeFranco, Ava             12 WISC-MR                38.52      40.38        
 16 Platti, Nicole            12 CSDC-MR                42.90      41.10        
 17 Davis, Ava R              11 SSC-MR                 40.54      41.31        
 18 Leontis, Alison M         11 Express Swimming-MR    50.00      42.73        
 19 Contreras, Dr Gayle       11 CSDC-MR                45.00      42.86        
 20 Piccolo, Salvatrice G     11 SSC-MR                    NT      43.15        
 21 Calabro, Isabella M       12 SSC-MR                 43.48      43.54        
 22 Symonds, Aelish R         11 SSC-MR                 40.77      43.76        
 23 Vieira, Emily B           11 SSC-MR                 46.23      44.16        
 24 Pucilowski, Weronika      12 SSC-MR                 44.32      44.53        
 25 Klimuszko, Caylee A       12 WISC-MR                45.38      44.63        
 26 Wilson, Tori F            11 SSC-MR                 44.26      45.50        
 27 Orrego, Maria L           11 Tmsuffolk-MR           41.95      46.14        
 28 Lastorino, Sophia L       12 WISC-MR                47.22      47.06        
 29 Winters, Kathryn          11 SSC-MR                 48.68      47.17        
 30 Mullaney, Maggie D        11 WISC-MR                46.99      47.31        
 31 Lo, Olivia A              11 SSC-MR                 50.00      47.32        
 32 Elgohary, Ava A           11 SSC-MR                 45.81      47.50        
 33 Reyes, Ella M             11 SSC-MR                 46.84      48.03        
 34 Casper, Ciara M           11 SSC-MR                 50.08      48.40        
 35 Glennon, Abby K           11 SSC-MR                 46.83      49.14        
 36 Ramos, Kota               11 CSDC-MR                   NT      49.88        
 37 Malen, Jordan E           12 SSC-MR                 50.14      50.68        
 38 Blakeley, Claire E        11 SSC-MR                 55.46      52.00        
 39 DeBiase, Abby R           12 SSC-MR                 45.49      53.79        
 40 Alessi, Sam S             11 SSC-MR                 59.83      58.43        
 41 Gonsalves, Sophie M       11 SSC-MR               1:02.31    1:01.30        
 42 Leary, Anne               11 Tmsuffolk-MR         1:01.98    1:01.72        
 -- Blakeley, Emma M          11 SSC-MR                 50.00         DQ        
      Delay initiating arm pull
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR               1:09.82    1:10.43        
                  34.38     1:10.43 (36.05)                                        
  2 Lee, Makayla              11 SSC-MR               1:11.26    1:11.59        
                  35.52     1:11.59 (36.07)                                        
  3 Golden, Alyssa            11 SSC-MR               1:11.06    1:12.39        
                  35.73     1:12.39 (36.66)                                        
  4 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                1:11.21    1:13.30        
                  35.70     1:13.30 (37.60)                                        
  5 Lee, Morgan               11 SSC-MR               1:12.01    1:14.96        
                  36.00     1:14.96 (38.96)                                        
  6 Martinez, Alexandra S     11 SSC-MR               1:22.35    1:14.99        
                  36.41     1:14.99 (38.58)                                        
  7 Maddox, Faith             12 SSC-MR               1:14.23    1:15.01        
                  37.05     1:15.01 (37.96)                                        
  8 Cano, Adriana             12 CSDC-MR              1:20.28    1:17.24        
  9 Hsieh, Vanessa            12 Tmsuffolk-MR         1:25.87    1:19.21        
                  37.99     1:19.21 (41.22)                                        
 10 Alexander, Riley E        12 CSDC-MR              1:30.00    1:22.05        
                  40.07     1:22.05 (41.98)                                        
 11 Liang, Katherine          11 SSC-MR               1:27.88    1:23.33        
                  39.75     1:23.33 (43.58)                                        
 12 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR              1:23.09    1:23.77        
 13 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR               1:23.68    1:23.96        
                  41.04     1:23.96 (42.92)                                        
 14 Drapala, Olivia R         12 CSDC-MR              1:27.42    1:24.66        
                  41.74     1:24.66 (42.92)                                        
 15 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               1:22.65    1:25.07        
                  42.33     1:25.07 (42.74)                                        
 16 Corrigan, Ava N           12 SSC-MR               1:21.26    1:25.62        
                  41.09     1:25.62 (44.53)                                        
 17 Davis, Ava R              11 SSC-MR               1:26.47    1:26.46        
                  41.95     1:26.46 (44.51)                                        
 18 Lin, Della                12 Tmsuffolk-MR         1:31.09    1:27.55        
                  42.04     1:27.55 (45.51)                                        
 19 Platti, Nicole            12 CSDC-MR              1:42.72    1:29.48        
                  42.80     1:29.48 (46.68)                                        
 20 Symonds, Aelish R         11 SSC-MR               1:30.81    1:29.77        
                  44.28     1:29.77 (45.49)                                        
 21 Vezzi, Nicole M           11 Tmsuffolk-MR         1:40.07    1:32.31        
                  44.85     1:32.31 (47.46)                                        
 22 Calabro, Isabella M       12 SSC-MR               1:35.92    1:32.35        
                  45.17     1:32.35 (47.18)                                        
 23 Contreras, Dr Gayle       11 CSDC-MR              1:45.00    1:34.71        
                  46.08     1:34.71 (48.63)                                        
 24 Pfisterer, Brooke E       11 SSC-MR               1:28.71    1:34.85        
                  46.88     1:34.85 (47.97)                                        
 25 Michels, Grace C          12 SSC-MR               1:51.28    1:35.91        
                  45.68     1:35.91 (50.23)                                        
 26 Pucilowski, Weronika      12 SSC-MR               1:35.59    1:37.42        
 27 Montes, Gianna            11 SSC-MR               1:40.90    1:38.39        
                  46.62     1:38.39 (51.77)                                        
 28 Piccolo, Salvatrice G     11 SSC-MR                    NT    1:39.47        
                  45.22     1:39.47 (54.25)                                        
 29 Orrego, Maria L           11 Tmsuffolk-MR         1:38.90    1:40.14        
                  49.26     1:40.14 (50.88)                                        
 30 Vieira, Emily B           11 SSC-MR               1:40.00    1:41.77        
 31 Wilson, Tori F            11 SSC-MR               1:40.51    1:42.47        
                  49.20     1:42.47 (53.27)                                        
 32 Reyes, Ella M             11 SSC-MR               1:40.00    1:43.12        
                  48.44     1:43.12 (54.68)                                        
 33 Malen, Jordan E           12 SSC-MR               1:58.43    1:45.01        
                  51.22     1:45.01 (53.79)                                        
 34 Winters, Kathryn          11 SSC-MR               1:46.36    1:47.72        
                  56.17     1:47.72 (51.55)                                        
 35 Glennon, Abby K           11 SSC-MR               1:53.03    1:47.82        
 36 DeBiase, Abby R           12 SSC-MR               1:41.13    1:48.28        
 37 Blakeley, Emma M          11 SSC-MR               1:45.00    1:50.47        
 38 Roberts, Cassandra        11 WISC-MR              2:05.77    1:50.57        
                1:50.51      1:50.57 (0.06)                                        
 39 Casper, Ciara M           11 SSC-MR               1:59.12    1:52.20        
                  54.11     1:52.20 (58.09)                                        
 40 Blakeley, Claire E        11 SSC-MR               2:05.00    1:53.83        
                  52.77   1:53.83 (1:01.06)                                        
 41 Ramos, Kota               11 CSDC-MR                   NT    2:00.60        
                  53.36   2:00.60 (1:07.24)                                        
 42 Gonsalves, Sophie M       11 SSC-MR               2:21.86    2:06.57        
 43 Alessi, Sam S             11 SSC-MR               2:10.00    2:13.58        
                1:01.67   2:13.58 (1:11.91)                                        
 -- Leary, Anne               11 Tmsuffolk-MR         2:05.96         DQ        
      Other
                1:00.03        DQ (1:18.06)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Makayla              11 SSC-MR                 39.47      37.93        
  2 Sodhi, Malika             12 FA-MR                  38.95      39.15        
  3 Kiley, Cailinn R          12 FA-MR                  40.76      39.59        
  4 Golden, Alyssa            11 SSC-MR                 38.22      39.73        
  5 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                  38.44      39.90        
  6 Platti, Nicole            12 CSDC-MR                41.16      41.35        
  7 Nigro, Steph L            12 CSDC-MR                42.06      42.24        
  8 Michels, Grace C          12 SSC-MR                 45.01      43.54        
  9 Liang, Katherine          11 SSC-MR                 43.50      45.02        
 10 DeFranco, Ava             12 WISC-MR                47.21      45.28        
 11 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR                50.24      45.95        
 12 Corrigan, Ava N           12 SSC-MR                 43.55      47.18        
 13 Calabro, Isabella M       12 SSC-MR                 48.07      47.31        
 14 Orrego, Maria L           11 Tmsuffolk-MR           45.90      47.32        
 15 Vieira, Emily B           11 SSC-MR                 50.03      47.42        
 16 Pucilowski, Weronika      12 SSC-MR                 47.99      47.47        
 17 Krall, Brianna            11 CSDC-MR                48.97      47.61        
 18 Contreras, Dr Gayle       11 CSDC-MR                50.00      47.63        
 19 Malen, Jordan E           12 SSC-MR                 52.53      47.84        
 20 Duke, Skyler L            11 WISC-MR                50.79      48.55        
 21 Lastorino, Sophia L       12 WISC-MR                51.30      49.60        
 22 Klimuszko, Caylee A       12 WISC-MR                49.18      50.46        
 23 Piccolo, Salvatrice G     11 SSC-MR                    NT      50.54        
 24 Mullaney, Maggie D        11 WISC-MR                55.99      50.70        
 25 Vezzi, Nicole M           11 Tmsuffolk-MR           54.62      52.23        
 26 Winters, Kathryn          11 SSC-MR                 54.61      52.56        
 26 Montes, Gianna            11 SSC-MR                 50.42      52.56        
 28 Blakeley, Claire E        11 SSC-MR                 55.39      53.42        
 29 Roberts, Cassandra        11 WISC-MR                54.55      53.58        
 30 Leontis, Alison M         11 Express Swimming-MR    55.00      53.91        
 31 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR               1:00.00      54.21        
 32 Gonsalves, Sophie M       11 SSC-MR               1:02.05    1:00.06        
 33 Alessi, Sam S             11 SSC-MR               1:15.00    1:15.00        
 -- Leary, Anne               11 Tmsuffolk-MR           58.95         DQ        
      Alternating Kick
 -- Casper, Ciara M           11 SSC-MR               1:09.32         DQ        
      Alternating Kick
 -- Ramos, Kota               11 CSDC-MR                   NT         DQ        
      Butterfly kick
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Morgan               11 SSC-MR               1:24.75    1:20.52        
                  38.70     1:20.52 (41.82)                                        
  2 Lee, Makayla              11 SSC-MR               1:23.47    1:21.09        
                  39.01     1:21.09 (42.08)                                        
  3 Golden, Alyssa            11 SSC-MR               1:23.44    1:21.89        
                  39.96     1:21.89 (41.93)                                        
  4 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                1:27.12    1:26.15        
                  40.51     1:26.15 (45.64)                                        
  5 Sodhi, Malika             12 FA-MR                1:26.10    1:26.62        
                  40.06     1:26.62 (46.56)                                        
  6 Martinez, Alexandra S     11 SSC-MR               1:41.65    1:27.95        
                  43.30     1:27.95 (44.65)                                        
  7 Felix, Jolie *            11 WISC-MR              1:30.14    1:30.44        
                  43.57     1:30.44 (46.87)                                        
  8 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR               1:28.43    1:30.58        
                  42.44     1:30.58 (48.14)                                        
  9 Michels, Grace C          12 SSC-MR               1:39.02    1:31.24        
                  44.53     1:31.24 (46.71)                                        
 10 Nigro, Steph L            12 CSDC-MR              1:30.24    1:31.93        
                  43.44     1:31.93 (48.49)                                        
 11 McDougall, Marissa R      11 CSDC-MR              1:41.19    1:34.28        
                  44.14     1:34.28 (50.14)                                        
 12 Liang, Katherine          11 SSC-MR               1:39.15    1:34.34        
                  45.44     1:34.34 (48.90)                                        
 13 Hicyilmaz, Daphne         12 SSC-MR               1:40.00    1:36.49        
                  45.32     1:36.49 (51.17)                                        
 14 Lin, Della                12 Tmsuffolk-MR         1:41.45    1:38.05        
 15 Drapala, Olivia R         12 CSDC-MR              1:43.03    1:38.36        
                  46.27     1:38.36 (52.09)                                        
 16 Davis, Ava R              11 SSC-MR               1:37.99    1:39.26        
                  48.42     1:39.26 (50.84)                                        
 17 Calabro, Isabella M       12 SSC-MR               1:42.87    1:39.59        
                  47.28     1:39.59 (52.31)                                        
 18 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR               1:40.25    1:39.73        
                  45.54     1:39.73 (54.19)                                        
 19 Pfisterer, Brooke E       11 SSC-MR               1:41.45    1:40.16        
                  46.67     1:40.16 (53.49)                                        
 20 Hsieh, Vanessa            12 Tmsuffolk-MR         1:42.46    1:41.73        
                  48.45     1:41.73 (53.28)                                        
 21 Vieira, Emily B           11 SSC-MR               1:53.03    1:41.82        
                  48.00     1:41.82 (53.82)                                        
 22 Alexander, Riley E        12 CSDC-MR                   NT    1:42.73        
                  47.57     1:42.73 (55.16)                                        
 23 Contreras, Dr Gayle       11 CSDC-MR              2:00.00    1:43.66        
                  46.92     1:43.66 (56.74)                                        
 24 Malen, Jordan E           12 SSC-MR               1:55.00    1:45.34        
                  48.82     1:45.34 (56.52)                                        
 25 Orrego, Maria L           11 Tmsuffolk-MR         1:45.90    1:45.87        
 26 Pucilowski, Weronika      12 SSC-MR               1:47.30    1:45.97        
                  49.78     1:45.97 (56.19)                                        
 27 O'Brien, Lauren H         11 FA-MR                1:49.99    1:47.41        
                  49.52     1:47.41 (57.89)                                        
 28 Wilson, Tori F            11 SSC-MR               1:50.00    1:50.08        
                  51.22     1:50.08 (58.86)                                        
 29 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR               2:05.00    1:51.32        
                  52.76     1:51.32 (58.56)                                        
 30 Blakeley, Claire E        11 SSC-MR               2:05.00    1:54.37        
                  54.35   1:54.37 (1:00.02)                                        
 31 Montes, Gianna            11 SSC-MR               1:50.71    1:54.38        
                  52.65   1:54.38 (1:01.73)                                        
 32 Winters, Kathryn          11 SSC-MR               1:57.11    1:55.06        
                  54.71   1:55.06 (1:00.35)                                        
 33 Glennon, Abby K           11 SSC-MR               2:00.00    1:55.33        
                  55.29   1:55.33 (1:00.04)                                        
 34 Roberts, Cassandra        11 WISC-MR              2:09.54    1:56.28        
                  56.69     1:56.28 (59.59)                                        
 35 Symonds, Aelish R         11 SSC-MR               2:00.00    1:56.32        
                  55.80   1:56.32 (1:00.52)                                        
 36 Blakeley, Emma M          11 SSC-MR               2:10.00    2:06.42        
                  59.69   2:06.42 (1:06.73)                                        
 37 Gonsalves, Sophie M       11 SSC-MR               2:15.00    2:06.43        
                1:01.38   2:06.43 (1:05.05)                                        
 -- Piccolo, Salvatrice G     11 SSC-MR                    NT         DQ        
      Arms past hipline
                  49.62          DQ (59.10)                                        
 -- Reyes, Ella M             11 SSC-MR               1:55.00         DQ        
      One hand touch
 -- Vezzi, Nicole M           11 Tmsuffolk-MR         2:02.50         DQ        
      One hand touch
                  52.86          DQ (58.90)                                        
 -- Casper, Ciara M           11 SSC-MR               2:25.00         DQ        
      Scissors kick
 -- DeBiase, Abby R           12 SSC-MR               2:00.00         DQ        
      Other
                  53.92        DQ (1:00.77)                                        
 -- Alessi, Sam S             11 SSC-MR               2:30.00         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Makayla              11 SSC-MR                 30.54      30.13        
  2 Lee, Morgan               11 SSC-MR                 33.08      32.44        
  3 Golden, Alyssa            11 SSC-MR                 32.61      33.08        
  4 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR                 34.03      33.84        
  5 Martinez, Alexandra S     11 SSC-MR                 35.66      35.13        
  6 Nigro, Steph L            12 CSDC-MR                35.39      35.66        
  7 McDougall, Marissa R      11 CSDC-MR                36.83      36.77        
  8 Kiley, Cailinn R          12 FA-MR                  36.83      37.04        
  9 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR                37.54      37.30        
 10 Krall, Brianna            11 CSDC-MR                39.67      37.31        
 11 Hicyilmaz, Daphne         12 SSC-MR                 39.23      37.78        
 12 Lin, Della                12 Tmsuffolk-MR           39.95      37.84        
 13 Davis, Ava R              11 SSC-MR                 36.60      37.85        
 14 Pereira, Paulina          12 SSC-MR                 36.16      37.92        
 15 Hsieh, Vanessa            12 Tmsuffolk-MR           38.90      39.53        
 16 Liang, Katherine          11 SSC-MR                 39.26      39.61        
 17 Leontis, Alison M         11 Express Swimming-MR    50.00      39.87        
 18 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR                 38.28      39.99        
 19 Corrigan, Ava N           12 SSC-MR                 39.83      40.01        
 20 Symonds, Aelish R         11 SSC-MR                 40.24      40.75        
 21 Pfisterer, Brooke E       11 SSC-MR                 41.48      41.22        
 22 Montes, Gianna            11 SSC-MR                 40.34      43.74        
 23 Michels, Grace C          12 SSC-MR                 50.00      43.86        
 24 Jack, Hailey E            12 Express Swimming-MR    40.59      47.15        
 25 Malen, Jordan E           12 SSC-MR                 53.49      47.19        
 26 Piccolo, Salvatrice G     11 SSC-MR                    NT      48.23        
 27 Reyes, Ella M             11 SSC-MR                 50.00      48.41        
 28 Wilson, Tori F            11 SSC-MR                 47.43      48.50        
 29 Elgohary, Ava A           11 SSC-MR                 54.06      49.12        
 30 Blakeley, Emma M          11 SSC-MR                 48.84      49.14        
 31 DeBiase, Abby R           12 SSC-MR                 55.00      49.69        
 32 Vezzi, Nicole M           11 Tmsuffolk-MR           52.01      51.20        
 33 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR                 48.80      52.83        
 34 Glennon, Abby K           11 SSC-MR                 46.51      53.63        
 35 Alessi, Sam S             11 SSC-MR               1:15.00    1:04.75        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Makayla              11 SSC-MR               1:10.83    1:09.17        
                  32.98     1:09.17 (36.19)                                        
  2 Maddox, Faith             12 SSC-MR               1:15.09    1:09.97        
                  32.33     1:09.97 (37.64)                                        
  3 Golden, Alyssa            11 SSC-MR               1:16.33    1:12.98        
                  34.75     1:12.98 (38.23)                                        
  4 Martinez, Alexandra S     11 SSC-MR               1:31.50    1:14.30        
                  34.72     1:14.30 (39.58)                                        
  5 Lee, Morgan               11 SSC-MR               1:15.50    1:16.52        
                  35.15     1:16.52 (41.37)                                        
  6 Cano, Adriana             12 CSDC-MR                   NT    1:18.81        
                  35.49     1:18.81 (43.32)                                        
  7 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR               1:19.53    1:22.83        
                  36.81     1:22.83 (46.02)                                        
  8 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               1:31.34    1:27.95        
                  40.06     1:27.95 (47.89)                                        
  9 Liang, Katherine          11 SSC-MR               1:36.31    1:28.60        
                  39.73     1:28.60 (48.87)                                        
 10 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR              1:26.53    1:28.70        
                  40.45     1:28.70 (48.25)                                        
 11 Davis, Ava R              11 SSC-MR               1:27.92    1:29.52        
                  40.74     1:29.52 (48.78)                                        
 12 Nigro, Steph L            12 CSDC-MR              1:21.92    1:30.06        
                  40.95     1:30.06 (49.11)                                        
 13 Sodhi, Malika             12 FA-MR                1:28.28    1:30.41        
                  41.54     1:30.41 (48.87)                                        
 14 Hicyilmaz, Daphne         12 SSC-MR               1:30.00    1:30.59        
                  40.30     1:30.59 (50.29)                                        
 15 Corrigan, Ava N           12 SSC-MR               1:31.10    1:30.68        
                  42.50     1:30.68 (48.18)                                        
 16 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR               1:40.36    1:32.41        
                  43.80     1:32.41 (48.61)                                        
 17 Symonds, Aelish R         11 SSC-MR               1:35.00    1:32.63        
                  41.75     1:32.63 (50.88)                                        
 18 Michels, Grace C          12 SSC-MR               1:55.00    1:37.66        
                  45.39     1:37.66 (52.27)                                        
 19 Pfisterer, Brooke E       11 SSC-MR               1:38.89    1:38.75        
                  46.57     1:38.75 (52.18)                                        
 20 Calabro, Isabella M       12 SSC-MR               1:56.94    1:41.56        
                  46.62     1:41.56 (54.94)                                        
 21 Montes, Gianna            11 SSC-MR               1:46.05    1:45.46        
                  45.28   1:45.46 (1:00.18)                                        
 22 Malen, Jordan E           12 SSC-MR               1:55.00    1:50.14        
                  46.77   1:50.14 (1:03.37)                                        
 23 DeBiase, Abby R           12 SSC-MR               1:55.00    1:50.55        
                  50.03   1:50.55 (1:00.52)                                        
 24 Wilson, Tori F            11 SSC-MR               1:53.93    1:52.71        
                  49.87   1:52.71 (1:02.84)                                        
 25 Glennon, Abby K           11 SSC-MR               1:45.00    1:58.12        
                  54.81   1:58.12 (1:03.31)                                        
 26 Pucilowski, Weronika      12 SSC-MR               1:57.80    2:00.28        
                  56.23   2:00.28 (1:04.05)                                        
 27 Winters, Kathryn          11 SSC-MR               2:23.10    2:10.28        
                1:03.12   2:10.28 (1:07.16)                                        
 -- Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR               1:45.83         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Vieira, Emily B           11 SSC-MR               1:45.00         DQ        
      Scissors kick
                  48.08        DQ (1:05.77)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Morgan               11 SSC-MR               1:13.26    1:11.74        
                  33.13     1:11.74 (38.61)                                        
  2 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR               1:15.32    1:13.93        
                  33.23     1:13.93 (40.70)                                        
  3 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                1:14.17    1:15.43        
                  34.67     1:15.43 (40.76)                                        
  4 Martinez, Alexandra S     11 SSC-MR               1:18.59    1:17.15        
                  36.64     1:17.15 (40.51)                                        
  5 Sodhi, Malika             12 FA-MR                1:19.00    1:17.83        
                  35.92     1:17.83 (41.91)                                        
  6 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               1:21.80    1:18.54        
                  37.64     1:18.54 (40.90)                                        
  7 Hicyilmaz, Daphne         12 SSC-MR               1:30.10    1:20.78        
                  36.97     1:20.78 (43.81)                                        
  8 Corrigan, Ava N           12 SSC-MR               1:22.94    1:21.41        
                  37.55     1:21.41 (43.86)                                        
  9 Platti, Nicole            12 CSDC-MR              1:24.12    1:21.76        
                  38.63     1:21.76 (43.13)                                        
 10 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR               1:25.29    1:22.45        
                  37.83     1:22.45 (44.62)                                        
 11 Liang, Katherine          11 SSC-MR               1:24.09    1:22.47        
                  39.37     1:22.47 (43.10)                                        
 12 DeFranco, Ava             12 WISC-MR              1:27.31    1:23.01        
                  37.54     1:23.01 (45.47)                                        
 13 Drapala, Olivia R         12 CSDC-MR              1:25.46    1:23.16        
                  36.95     1:23.16 (46.21)                                        
 14 McDougall, Marissa R      11 CSDC-MR              1:24.18    1:23.23        
                  39.20     1:23.23 (44.03)                                        
 15 Davis, Ava R              11 SSC-MR               1:21.33    1:24.23        
                  38.90     1:24.23 (45.33)                                        
 16 Hsieh, Vanessa            12 Tmsuffolk-MR         1:27.79    1:24.44        
                  39.59     1:24.44 (44.85)                                        
 17 Leontis, Alison M         11 Express Swimming-MR  2:00.00    1:26.80        
 18 Michels, Grace C          12 SSC-MR               1:31.65    1:27.13        
                  43.64     1:27.13 (43.49)                                        
 19 Pfisterer, Brooke E       11 SSC-MR               1:28.86    1:27.40        
                  42.41     1:27.40 (44.99)                                        
 20 Jack, Hailey E            12 Express Swimming-MR  1:50.00    1:27.53        
                  40.86     1:27.53 (46.67)                                        
 21 Lin, Della                12 Tmsuffolk-MR         1:29.40    1:28.17        
                  38.98     1:28.17 (49.19)                                        
 22 Calabro, Isabella M       12 SSC-MR               1:31.97    1:30.02        
                  45.17     1:30.02 (44.85)                                        
 23 Wilson, Tori F            11 SSC-MR               1:36.48    1:32.23        
                  41.09     1:32.23 (51.14)                                        
 24 Montes, Gianna            11 SSC-MR               1:31.16    1:34.07        
                  40.99     1:34.07 (53.08)                                        
 25 Symonds, Aelish R         11 SSC-MR               1:32.42    1:34.42        
                  42.13     1:34.42 (52.29)                                        
 26 Vieira, Emily B           11 SSC-MR               1:50.00    1:35.69        
                  46.72     1:35.69 (48.97)                                        
 27 Lo, Olivia A              11 SSC-MR               1:50.00    1:36.29        
                  46.05     1:36.29 (50.24)                                        
 28 Piccolo, Salvatrice G     11 SSC-MR                    NT    1:36.55        
                  45.41     1:36.55 (51.14)                                        
 29 Lastorino, Sophia L       12 WISC-MR              1:51.47    1:37.06        
                  45.06     1:37.06 (52.00)                                        
 30 Klimuszko, Caylee A       12 WISC-MR              1:46.88    1:37.32        
                  45.26     1:37.32 (52.06)                                        
 31 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR               1:39.07    1:37.97        
                  46.05     1:37.97 (51.92)                                        
 32 Elgohary, Ava A           11 SSC-MR               1:41.53    1:39.80        
                  46.14     1:39.80 (53.66)                                        
 33 Reyes, Ella M             11 SSC-MR               1:45.00    1:40.41        
                  49.81     1:40.41 (50.60)                                        
 34 Blakeley, Emma M          11 SSC-MR               1:50.00    1:42.49        
                  51.07     1:42.49 (51.42)                                        
 35 DeBiase, Abby R           12 SSC-MR               1:41.02    1:42.95        
                  48.40     1:42.95 (54.55)                                        
 36 Glennon, Abby K           11 SSC-MR               1:55.70    1:44.43        
                  50.50     1:44.43 (53.93)                                        
 37 Winters, Kathryn          11 SSC-MR               1:47.24    1:47.83        
                  54.06     1:47.83 (53.77)                                        
 38 Blakeley, Claire E        11 SSC-MR               2:15.00    1:53.48        
                  56.13     1:53.48 (57.35)                                        
 39 Casper, Ciara M           11 SSC-MR               2:15.00    2:01.57        
                  56.20   2:01.57 (1:05.37)                                        
 40 Gonsalves, Sophie M       11 SSC-MR               2:20.00    2:13.52        
                1:06.80   2:13.52 (1:06.72)                                        
 -- Pucilowski, Weronika      12 SSC-MR               1:49.22         DQ        
      One hand touch - fly
                  48.31          DQ (51.96)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Orrego, Maria L           11 Tmsuffolk-MR         3:14.90    2:33.36        
                  45.02     1:37.39 (52.37)     2:33.36 (55.97)                    
  2 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR               2:42.30    2:38.96        
                  35.71     1:13.59 (37.88)     2:05.11 (51.52)     2:38.96 (33.85)
  3 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                2:46.92    2:40.57        
                  37.06     1:18.85 (41.79)     2:06.14 (47.29)     2:40.57 (34.43)
  4 Martinez, Alexandra S     11 SSC-MR               3:10.08    2:43.60        
                  35.31     1:16.59 (41.28)     2:06.86 (50.27)     2:43.60 (36.74)
  5 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               3:09.04    2:50.39        
                  35.08     1:20.05 (44.97)     2:12.53 (52.48)     2:50.39 (37.86)
  6 Corrigan, Ava N           12 SSC-MR               3:01.51    2:51.45        
                  40.44     1:22.97 (42.53)     2:14.78 (51.81)     2:51.45 (36.67)
  7 Liang, Katherine          11 SSC-MR               3:39.38    2:52.22        
                  39.38     1:21.05 (41.67)     2:12.61 (51.56)     2:52.22 (39.61)
  8 Hicyilmaz, Daphne         12 SSC-MR               3:15.00    2:54.60        
                  37.41     1:21.96 (44.55)     2:14.55 (52.59)     2:54.60 (40.05)
  9 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR               3:08.88    2:54.71        
                  37.49     1:22.05 (44.56)     2:15.58 (53.53)     2:54.71 (39.13)
 10 McDougall, Marissa R      11 CSDC-MR              3:04.39    2:57.56        
                  40.12     1:26.38 (46.26)     2:17.02 (50.64)     2:57.56 (40.54)
 11 Davis, Ava R              11 SSC-MR               3:11.91    2:59.18        
                  39.82     1:26.59 (46.77)     2:20.87 (54.28)     2:59.18 (38.31)
 12 Platti, Nicole            12 CSDC-MR              3:00.00    2:59.89        
                  38.94     1:26.05 (47.11)     2:18.64 (52.59)     2:59.89 (41.25)
 13 Cepeda, Mariah F          12 FA-MR                2:57.80    3:00.14        
                  39.13     1:24.50 (45.37)     2:21.81 (57.31)     3:00.14 (38.33)
 14 Calabro, Isabella M       12 SSC-MR               3:20.00    3:04.93        
                  43.42     1:31.38 (47.96)     2:24.16 (52.78)     3:04.93 (40.77)
 15 Hsieh, Vanessa            12 Tmsuffolk-MR         3:05.90    3:08.46        
                  42.53     1:29.12 (46.59)     2:26.36 (57.24)     3:08.46 (42.10)
 16 Pfisterer, Brooke E       11 SSC-MR               3:15.00    3:11.09        
                  44.59     1:34.79 (50.20)     2:29.16 (54.37)     3:11.09 (41.93)
 17 Lin, Della                12 Tmsuffolk-MR         3:07.90    3:12.33        
                  38.18     1:27.99 (49.81)     2:22.53 (54.54)     3:12.33 (49.80)
 18 O'Brien, Lauren H         11 FA-MR                3:35.99    3:22.37        
                  42.82     1:34.56 (51.74)   2:36.19 (1:01.63)     3:22.37 (46.18)
 19 Vezzi, Nicole M           11 Tmsuffolk-MR         3:20.90    3:30.18        
                  50.64     1:41.03 (50.39)   2:43.32 (1:02.29)     3:30.18 (46.86)
 20 Pucilowski, Weronika      12 SSC-MR               3:36.66    3:34.11        
                  54.25     1:47.99 (53.74)     2:46.80 (58.81)     3:34.11 (47.31)
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marone, Isabelle H        14 SSC-MR                 59.49      59.27        
                  28.94       59.27 (30.33)                                        
  2 O'Hara, Kaila             14 CSDC-MR              1:02.23      59.39        
                  28.96       59.39 (30.43)                                        
  3 Cabanillas, Ali           14 CSDC-MR              1:00.10    1:01.68        
                  29.32     1:01.68 (32.36)                                        
  4 Wodicka, Shannon J        14 CSDC-MR              1:03.06    1:01.93        
                  29.90     1:01.93 (32.03)                                        
  5 Pucilowski, Gabriela      14 SSC-MR               1:03.18    1:02.41        
                  30.11     1:02.41 (32.30)                                        
  6 Fusaro, Jessie L          13 SSC-MR               1:05.33    1:02.61        
                  29.74     1:02.61 (32.87)                                        
  7 Levine, Paige H           13 SSC-MR               1:04.37    1:04.76        
                  30.97     1:04.76 (33.79)                                        
  8 Howard, Katherine         13 SSC-MR               1:10.87    1:05.58        
                  31.10     1:05.58 (34.48)                                        
  9 Filagrossi, Isabella I    14 FA-MR                1:07.36    1:07.25        
                  31.50     1:07.25 (35.75)                                        
 10 Orellana, Nicole A        14 SSC-MR               1:14.53    1:08.31        
                  32.12     1:08.31 (36.19)                                        
 11 Johnson, Jenna            13 CSDC-MR              1:12.27    1:08.63        
                  32.55     1:08.63 (36.08)                                        
 12 Leathers, Madeline        14 SSC-MR               1:08.22    1:08.65        
                  33.30     1:08.65 (35.35)                                        
 13 Fitzpatrick, Karina Fitz  13 CSDC-MR              1:08.20    1:08.76        
                  32.80     1:08.76 (35.96)                                        
 14 Wolffer, Christen N       14 SSC-MR               1:19.70    1:09.91        
                  34.10     1:09.91 (35.81)                                        
 15 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  1:12.13    1:10.28        
                  33.22     1:10.28 (37.06)                                        
 16 Hendricks-Donato, Jess T  13 CSDC-MR              1:14.08    1:10.73        
                  33.50     1:10.73 (37.23)                                        
 17 Micozzi, Samantha N       13 SSC-MR               1:14.75    1:12.22        
                  34.21     1:12.22 (38.01)                                        
 18 Agro, Gabby               14 CSDC-MR              1:10.24    1:12.83        
                  34.43     1:12.83 (38.40)                                        
 19 Roberts, Salena           13 WISC-MR              1:16.14    1:16.19        
                  36.02     1:16.19 (40.17)                                        
 20 Petrelli, Jakie M         13 CSDC-MR              1:27.32    1:17.45        
                  35.48     1:17.45 (41.97)                                        
 21 Heitmuller, Maddie        13 CSDC-MR              1:34.93    1:17.79        
                  37.05     1:17.79 (40.74)                                        
 22 Agront, Ari               13 CSDC-MR                   NT    1:23.15        
                  36.81     1:23.15 (46.34)                                        
 23 Schildknecht, Emma R      13 SSC-MR               1:35.00    1:29.97        
                  42.84     1:29.97 (47.13)                                        
 24 Parascandola, Lea F       13 WISC-MR              1:26.10    1:30.82        
                  41.86     1:30.82 (48.96)                                        
 25 Tremblay, Caitlin A       14 SSC-MR               1:33.54    1:32.28        
                  44.04     1:32.28 (48.24)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marone, Isabelle H        14 SSC-MR               2:10.30    2:09.80        
                  29.29     1:02.28 (32.99)     1:36.63 (34.35)     2:09.80 (33.17)
  2 Cabanillas, Ali           14 CSDC-MR              2:08.34    2:11.53        
                  29.75     1:03.18 (33.43)     1:37.34 (34.16)     2:11.53 (34.19)
  3 O'Hara, Kaila             14 CSDC-MR              2:27.21    2:16.20        
                  32.04     1:07.86 (35.82)     1:43.79 (35.93)     2:16.20 (32.41)
  4 Fusaro, Jessie L          13 SSC-MR               2:18.12    2:17.15        
                  30.15     1:05.31 (35.16)     1:41.87 (36.56)     2:17.15 (35.28)
  5 Levine, Paige H           13 SSC-MR               2:28.18    2:17.32        
                  30.54     1:04.89 (34.35)     1:41.47 (36.58)     2:17.32 (35.85)
  6 Pucilowski, Gabriela      14 SSC-MR               2:16.68    2:17.92        
                  30.46     1:05.57 (35.11)     1:42.69 (37.12)     2:17.92 (35.23)
  7 Wodicka, Shannon J        14 CSDC-MR              2:21.69    2:19.27        
                  31.46     1:06.41 (34.95)     1:43.39 (36.98)     2:19.27 (35.88)
  8 Molinaro, Nicole T        14 CSDC-MR              2:20.96    2:21.98        
                  31.02     1:06.21 (35.19)     1:44.17 (37.96)     2:21.98 (37.81)
  9 Howard, Katherine         13 SSC-MR               2:35.37    2:24.79        
                  32.39     1:08.44 (36.05)     1:46.49 (38.05)     2:24.79 (38.30)
 10 Wareing, Emma E           14 SSC-MR               2:42.15    2:25.65        
                  33.21     1:10.62 (37.41)     1:48.83 (38.21)     2:25.65 (36.82)
 11 Filagrossi, Isabella I    14 FA-MR                2:31.70    2:28.12        
                  32.61     1:09.11 (36.50)     1:48.46 (39.35)     2:28.12 (39.66)
 12 Fitzpatrick, Karina Fitz  13 CSDC-MR              2:36.93    2:28.80        
                  33.80     1:11.83 (38.03)     1:49.99 (38.16)     2:28.80 (38.81)
 13 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  2:33.91    2:32.47        
                  34.75     1:12.45 (37.70)     1:53.24 (40.79)     2:32.47 (39.23)
 14 Wolffer, Christen N       14 SSC-MR               2:51.03    2:32.93        
                  36.02     1:15.39 (39.37)     1:55.21 (39.82)     2:32.93 (37.72)
 15 Leathers, Madeline        14 SSC-MR               2:36.79    2:34.30        
                  35.82     1:15.47 (39.65)     1:55.92 (40.45)     2:34.30 (38.38)
 16 Agro, Gabby               14 CSDC-MR              2:36.79    2:35.08        
                  34.04     1:13.09 (39.05)     1:54.75 (41.66)     2:35.08 (40.33)
 17 Orellana, Nicole A        14 SSC-MR               2:47.51    2:35.88        
                  33.63     1:12.56 (38.93)     1:54.47 (41.91)     2:35.88 (41.41)
 18 Hendricks-Donato, Jess T  13 CSDC-MR              2:40.53    2:37.48        
                  34.29                             1:55.45 ( )     2:37.48 (42.03)
 19 Johnson, Jenna            13 CSDC-MR              2:46.54    2:41.46        
                  35.53     1:17.19 (41.66)     2:00.14 (42.95)     2:41.46 (41.32)
 20 Micozzi, Samantha N       13 SSC-MR               2:40.99    2:43.40        
                  35.87     1:18.47 (42.60)     2:01.97 (43.50)     2:43.40 (41.43)
 21 Roberts, Salena           13 WISC-MR              2:40.99    2:46.99        
                  35.97     1:17.99 (42.02)     2:03.05 (45.06)     2:46.99 (43.94)
 22 Petrelli, Jakie M         13 CSDC-MR              3:05.25    2:47.44        
                  36.03     1:18.72 (42.69)     2:03.42 (44.70)     2:47.44 (44.02)
 23 Heitmuller, Maddie        13 CSDC-MR              3:15.97    2:57.46        
                  38.22     1:23.14 (44.92)     2:11.00 (47.86)     2:57.46 (46.46)
 24 Schildknecht, Emma R      13 SSC-MR               3:20.00    3:20.96        
                                                    2:29.18 ( )     3:20.96 (51.78)
 25 Tremblay, Caitlin A       14 SSC-MR               3:26.62    3:21.25        
                  42.24     1:33.80 (51.56)     2:27.98 (54.18)     3:21.25 (53.27)
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fusaro, Jessie L          13 SSC-MR               1:06.35    1:05.64        
                  32.03     1:05.64 (33.61)                                        
  2 Marone, Isabelle H        14 SSC-MR               1:05.70    1:09.33        
  3 Pucilowski, Gabriela      14 SSC-MR               1:11.22    1:10.67        
                  35.11     1:10.67 (35.56)                                        
  4 Filagrossi, Isabella I    14 FA-MR                1:17.54    1:13.61        
                  34.97     1:13.61 (38.64)                                        
  5 Molinaro, Nicole T        14 CSDC-MR              1:13.43    1:14.48        
                  35.97     1:14.48 (38.51)                                        
  6 Wodicka, Shannon J        14 CSDC-MR              1:13.38    1:14.88        
  7 Jeffares, Chloe E         14 CSDC-MR              1:20.46    1:15.79        
  8 Howard, Katherine         13 SSC-MR               1:19.65    1:16.78        
  8 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  1:16.91    1:16.78        
 10 Levine, Paige H           13 SSC-MR               1:21.50    1:20.16        
 11 Brenner, Sarah B          13 FA-MR                1:21.11    1:20.20        
                  38.75     1:20.20 (41.45)                                        
 12 Leon, Leyla L             13 CSDC-MR              1:27.59    1:20.23        
 13 Johnson, Jenna            13 CSDC-MR              1:17.41    1:21.14        
 14 Wolffer, Christen N       14 SSC-MR               1:33.01    1:21.81        
                1:22.12         1:21.81 ( )                                        
 15 Leathers, Madeline        14 SSC-MR               1:20.81    1:22.17        
                  40.21     1:22.17 (41.96)                                        
 16 Orellana, Nicole A        14 SSC-MR               1:16.70    1:22.22        
 17 Roberts, Salena           13 WISC-MR              1:25.16    1:26.13        
 18 Micozzi, Samantha N       13 SSC-MR               1:25.32    1:28.80        
                  43.28     1:28.80 (45.52)                                        
 19 Petrelli, Jakie M         13 CSDC-MR              1:40.00    1:34.84        
                  37.44     1:34.84 (57.40)                                        
 20 Heitmuller, Maddie        13 CSDC-MR              1:40.00    1:35.45        
 21 Oliva, Adrianna M         14 SSC-MR               1:44.94    1:41.73        
 22 Schildknecht, Emma R      13 SSC-MR               1:50.00    1:47.49        
 23 Tremblay, Caitlin A       14 SSC-MR               1:53.02    1:47.80        
                  50.24     1:47.80 (57.56)                                        
 24 Parascandola, Lea F       13 WISC-MR              1:43.99    1:49.59        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marone, Isabelle H        14 SSC-MR               1:20.67    1:18.12        
                  36.98     1:18.12 (41.14)                                        
  2 Cabanillas, Ali           14 CSDC-MR              1:17.33    1:19.39        
                  37.22     1:19.39 (42.17)                                        
  3 Fusaro, Jessie L          13 SSC-MR               1:21.23    1:19.41        
                  37.95     1:19.41 (41.46)                                        
  4 Fitzpatrick, Karina Fitz  13 CSDC-MR              1:25.51    1:24.20        
                  40.14     1:24.20 (44.06)                                        
  5 Wareing, Emma E           14 SSC-MR               1:23.97    1:25.73        
                  40.06     1:25.73 (45.67)                                        
  6 Molinaro, Nicole T        14 CSDC-MR              1:29.86    1:28.09        
                  41.64     1:28.09 (46.45)                                        
  7 O'Hara, Kaila             14 CSDC-MR              1:27.73    1:28.57        
                  41.14     1:28.57 (47.43)                                        
  8 Wolffer, Christen N       14 SSC-MR               1:40.42    1:29.00        
                  42.62     1:29.00 (46.38)                                        
  9 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  1:45.00    1:29.79        
                  42.29     1:29.79 (47.50)                                        
 10 Hendricks-Donato, Jess T  13 CSDC-MR              1:34.96    1:29.99        
                  42.34     1:29.99 (47.65)                                        
 11 Levine, Paige H           13 SSC-MR               1:30.69    1:30.35        
                  42.77     1:30.35 (47.58)                                        
 12 Howard, Katherine         13 SSC-MR               1:36.39    1:30.64        
                  43.34     1:30.64 (47.30)                                        
 13 Agro, Gabby               14 CSDC-MR              1:36.08    1:31.58        
                  42.14     1:31.58 (49.44)                                        
 14 Wodicka, Shannon J        14 CSDC-MR              1:35.41    1:33.32        
                  43.69     1:33.32 (49.63)                                        
 15 Roberts, Salena           13 WISC-MR              1:32.71    1:36.23        
                  45.63     1:36.23 (50.60)                                        
 16 Johnson, Jenna            13 CSDC-MR              1:39.63    1:36.83        
                  45.73     1:36.83 (51.10)                                        
 17 Orellana, Nicole A        14 SSC-MR               1:44.13    1:39.13        
                  46.74     1:39.13 (52.39)                                        
 18 Heitmuller, Maddie        13 CSDC-MR              2:20.00    1:40.82        
                  47.58     1:40.82 (53.24)                                        
 19 Micozzi, Samantha N       13 SSC-MR               1:45.78    1:41.55        
                  48.18     1:41.55 (53.37)                                        
 20 Leathers, Madeline        14 SSC-MR               1:35.21    1:41.76        
                  47.49     1:41.76 (54.27)                                        
 21 Parascandola, Lea F       13 WISC-MR              1:45.40    1:51.67        
                  52.51     1:51.67 (59.16)                                        
 22 Tremblay, Caitlin A       14 SSC-MR               1:58.92    1:54.01        
                  52.46   1:54.01 (1:01.55)                                        
 23 Petrelli, Jakie M         13 CSDC-MR              2:00.00    1:59.36        
                  54.83   1:59.36 (1:04.53)                                        
 -- Schildknecht, Emma R      13 SSC-MR               2:10.00         DQ        
      Arms past hipline
                1:02.36        DQ (1:09.22)                                        
 -- Agront, Ari               13 CSDC-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
                  55.41        DQ (1:04.93)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cabanillas, Ali           14 CSDC-MR              2:50.97    2:57.22        
                  39.32     1:23.82 (44.50)     2:10.16 (46.34)     2:57.22 (47.06)
  2 Wareing, Emma E           14 SSC-MR               3:06.97    3:04.94        
  3 O'Hara, Kaila             14 CSDC-MR              3:13.37    3:14.91        
                                1:05.69 ( )   2:25.83 (1:20.14)     3:14.91 (49.08)
  4 Howard, Katherine         13 SSC-MR               3:25.12    3:17.73        
  5 Roberts, Salena           13 WISC-MR              3:20.99    3:24.33        
                                                    2:29.89 ( )     3:24.33 (54.44)
  6 Johnson, Jenna            13 CSDC-MR              4:00.00    3:29.91        
                  46.63     1:39.60 (52.97)     2:35.41 (55.81)     3:29.91 (54.50)
  7 Parascandola, Lea F       13 WISC-MR              3:46.16    3:51.73        
                                1:52.22 ( )   2:54.32 (1:02.10)     3:51.73 (57.41)
  8 Petrelli, Jakie M         13 CSDC-MR              4:00.00    4:05.47        
                  52.64                             2:59.45 ( )   4:05.47 (1:06.02)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marone, Isabelle H        14 SSC-MR               1:07.50    1:09.25        
                  32.04     1:09.25 (37.21)                                        
  2 Filagrossi, Isabella I    14 FA-MR                1:15.51    1:13.52        
  3 Howard, Katherine         13 SSC-MR               1:20.00    1:17.44        
  4 Bowen, Lacey A            13 FA-MR                1:23.19    1:20.08        
  5 Levine, Paige H           13 SSC-MR               1:23.73    1:22.58        
                  38.46     1:22.58 (44.12)                                        
  6 Leathers, Madeline        14 SSC-MR               1:27.73    1:24.09        
                  38.57     1:24.09 (45.52)                                        
  7 Wolffer, Christen N       14 SSC-MR               1:38.44    1:24.18        
  7 Wareing, Emma E           14 SSC-MR               1:21.65    1:24.18        
  9 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  1:51.98    1:25.01        
 10 Orellana, Nicole A        14 SSC-MR               1:39.83    1:26.85        
 11 Tremblay, Caitlin A       14 SSC-MR               1:50.66    1:36.65        
                  43.51     1:36.65 (53.14)                                        
 12 Micozzi, Samantha N       13 SSC-MR               1:38.36    1:37.33        
                  45.74     1:37.33 (51.59)                                        
 13 Ednie, Corinne M          13 CSDC-MR              1:33.11    1:39.63        
 14 Oliva, Adrianna M         14 SSC-MR               1:56.30    1:44.03        
 -- Agront, Ari               13 CSDC-MR                   NT         DQ        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Filagrossi, Isabella I    14 FA-MR                2:55.99    2:59.37        
                  35.11     1:16.95 (41.84)     2:05.57 (48.62)     2:59.37 (53.80)
  2 Levine, Paige H           13 SSC-MR               3:08.49    3:10.72        
                  39.70     1:27.95 (48.25)     2:20.16 (52.21)     3:10.72 (50.56)
  3 Wareing, Emma E           14 SSC-MR               3:38.37    3:12.76        
                  40.11     1:28.63 (48.52)     2:20.98 (52.35)     3:12.76 (51.78)
  4 Orellana, Nicole A        14 SSC-MR               3:34.97    3:24.65        
                  40.21     1:31.82 (51.61)     2:27.42 (55.60)     3:24.65 (57.23)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fusaro, Jessie L          13 SSC-MR               2:30.92    2:25.32        
                  31.14     1:05.78 (34.64)     1:50.28 (44.50)     2:25.32 (35.04)
  2 Marone, Isabelle H        14 SSC-MR               2:25.32    2:26.01        
                                                    1:53.39 ( )     2:26.01 (32.62)
  3 Triglia, Jackie P         14 UN-MR                2:38.30    2:29.97        
                  31.37     1:08.63 (37.26)   2:30.04 (1:21.41)         2:29.97 ( )
  4 Pucilowski, Gabriela      14 SSC-MR               2:40.94    2:34.69        
                                1:13.13 ( )     1:58.11 (44.98)     2:34.69 (36.58)
  5 Cabanillas, Ali           14 CSDC-MR              2:27.39    2:35.77        
                                                    2:01.47 ( )     2:35.77 (34.30)
  6 Jeffares, Chloe E         14 CSDC-MR                   NT    2:39.74        
                  33.82     1:14.14 (40.32)     2:01.44 (47.30)     2:39.74 (38.30)
  7 Wodicka, Shannon J        14 CSDC-MR              2:48.17    2:41.46        
                                1:15.18 ( )   2:41.46 (1:26.28)                    
  8 Howard, Katherine         13 SSC-MR               2:57.11    2:42.22        
                  35.87     1:15.45 (39.58)     2:06.09 (50.64)     2:42.22 (36.13)
  9 Bowen, Lacey A            13 FA-MR                2:52.99    2:43.27        
 10 Wareing, Emma E           14 SSC-MR               2:53.06    2:43.50        
                                                    2:05.78 ( )     2:43.50 (37.72)
 11 Levine, Paige H           13 SSC-MR               2:47.48    2:44.70        
                  37.18     1:18.97 (41.79)     2:08.77 (49.80)     2:44.70 (35.93)
 12 Molinaro, Nicole T        14 CSDC-MR              2:42.55    2:45.67        
 13 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  2:55.66    2:49.84        
 14 Wolffer, Christen N       14 SSC-MR               3:15.08    2:50.06        
                                1:23.69 ( )     2:12.92 (49.23)     2:50.06 (37.14)
 15 Leathers, Madeline        14 SSC-MR               2:58.24    2:54.43        
                                1:18.97 ( )   2:54.43 (1:35.46)                    
 16 Orellana, Nicole A        14 SSC-MR               2:55.00    2:55.58        
                                                    2:16.49 ( )     2:55.58 (39.09)
 17 Roberts, Salena           13 WISC-MR              3:40.43    3:09.92        
                                1:30.80 ( )     2:24.25 (53.45)     3:09.92 (45.67)
 18 Micozzi, Samantha N       13 SSC-MR               3:08.98    3:11.11        
                  44.79     1:33.92 (49.13)     2:29.28 (55.36)     3:11.11 (41.83)
 19 Ednie, Corinne M          13 CSDC-MR              3:12.48    3:13.11        
 20 Oliva, Adrianna M         14 SSC-MR               3:56.31    3:35.34        
                  48.32     1:42.16 (53.84)   2:44.78 (1:02.62)     3:35.34 (50.56)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Jocelyn           16 SSC-MR                 52.00      53.57        
                  25.80       53.57 (27.77)                                        
  2 Mei, Alyssa M             16 SSC-MR                 56.69      57.40        
                  26.95       57.40 (30.45)                                        
  3 Rommeney, Rachel          15 CSDC-MR              1:02.73      59.26        
                  28.97       59.26 (30.29)                                        
  4 Rankin, Sydney            17 Express Swimming-MR  1:01.28    1:00.81        
                  29.18     1:00.81 (31.63)                                        
  5 Larson, Claire A          15 Express Swimming-MR  1:05.65    1:00.96        
                  29.25     1:00.96 (31.71)                                        
  6 Gucciardo, Gianna T       16 FA-MR                1:02.40    1:01.21        
                  29.45     1:01.21 (31.76)                                        
  7 Pereira, Ashley M         17 Express Swimming-MR    57.78    1:01.40        
                  28.67     1:01.40 (32.73)                                        
  8 Beck, Nicole R            17 SSC-MR                 57.70    1:01.53        
                  29.03     1:01.53 (32.50)                                        
  9 Rivera, Lauren M          16 UN-MR                1:00.11    1:01.78        
                  29.25     1:01.78 (32.53)                                        
 10 Campbell, Sarah B         16 Express Swimming-MR  1:01.04    1:02.32        
                  30.47     1:02.32 (31.85)                                        
 11 Cassella, Michaela L      17 Express Swimming-MR    59.36    1:02.38        
                  30.26     1:02.38 (32.12)                                        
 12 Iaboni, Julia             15 CSDC-MR                59.86    1:03.42        
                  30.47     1:03.42 (32.95)                                        
 13 Edmonds, Gracie R         15 CSDC-MR              1:01.62    1:03.59        
                  30.70     1:03.59 (32.89)                                        
 14 Vega, Sofia V             16 SSC-MR               1:06.85    1:04.45        
                  30.67     1:04.45 (33.78)                                        
 15 Schuppert, Nicole J       16 CSDC-MR              1:02.56    1:04.51        
                  30.42     1:04.51 (34.09)                                        
 16 Lee, Marisa               15 SSC-MR               1:02.88    1:05.11        
                  31.68     1:05.11 (33.43)                                        
 17 Lettieri, Emma            16 CSDC-MR              1:01.36    1:06.40        
                  31.83     1:06.40 (34.57)                                        
 18 Gaspard, Summer P         15 Express Swimming-MR  1:07.35    1:07.21        
                  32.28     1:07.21 (34.93)                                        
 19 Chernik, Alannah R        15 CSDC-MR              1:01.22    1:07.60        
                  31.53     1:07.60 (36.07)                                        
 20 Priola, Kate              15 CSDC-MR              1:06.81    1:07.71        
                  32.30     1:07.71 (35.41)                                        
 21 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               1:06.66    1:07.86        
                  32.93     1:07.86 (34.93)                                        
 22 Prashad, Olivia T         16 Express Swimming-MR  1:06.76    1:08.87        
                  32.88     1:08.87 (35.99)                                        
 23 Keane, Calianne           15 Express Swimming-MR  1:15.00    1:10.10        
                  33.32     1:10.10 (36.78)                                        
 24 Ferraris, Emily           15 SSC-MR               1:08.55    1:10.43        
                  32.63     1:10.43 (37.80)                                        
 25 Walker, Kerri A           15 Express Swimming-MR  1:18.91    1:16.06        
                  36.33     1:16.06 (39.73)                                        
 26 Bauman, Alyssa C          15 SSC-MR               1:16.65    1:16.08        
                  36.23     1:16.08 (39.85)                                        
 27 Ji, Angela A              16 SSC-MR               1:13.63    1:17.21        
                  36.55     1:17.21 (40.66)                                        
 28 Aya, Minnoli R            16 Express Swimming-MR  1:18.53    1:19.38        
                  36.92     1:19.38 (42.46)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Velazquez, Gabby E        15 SSC-MR               2:05.06    2:04.69        
                  28.77     1:00.18 (31.41)     1:32.62 (32.44)     2:04.69 (32.07)
  2 Mei, Alyssa M             16 SSC-MR               2:08.93    2:07.02        
                  29.83     1:02.34 (32.51)     1:35.50 (33.16)     2:07.02 (31.52)
  3 DiTolla, Rachel L         17 SSC-MR               2:06.21    2:07.24        
                  29.91     1:01.95 (32.04)     1:34.58 (32.63)     2:07.24 (32.66)
  4 Larson, Claire A          15 Express Swimming-MR  2:07.55    2:13.64        
                  30.63     1:04.25 (33.62)     1:39.03 (34.78)     2:13.64 (34.61)
  5 Campbell, Sarah B         16 Express Swimming-MR  2:09.66    2:14.67        
                  31.18     1:04.72 (33.54)     1:40.03 (35.31)     2:14.67 (34.64)
  6 Cassella, Michaela L      17 Express Swimming-MR  2:10.87    2:14.68        
                  31.29     1:06.01 (34.72)     1:41.54 (35.53)     2:14.68 (33.14)
  7 Beck, Nicole R            17 SSC-MR               2:10.69    2:16.22        
                  30.86     1:04.67 (33.81)     1:40.19 (35.52)     2:16.22 (36.03)
  8 Iaboni, Julia             15 CSDC-MR              2:13.83    2:17.57        
                  31.78     1:06.91 (35.13)     1:43.03 (36.12)     2:17.57 (34.54)
  9 Gucciardo, Gianna T       16 FA-MR                2:16.48    2:18.08        
                  31.31     1:06.60 (35.29)     1:43.09 (36.49)     2:18.08 (34.99)
 10 Pereira, Ashley M         17 Express Swimming-MR  2:13.81    2:19.07        
                  31.10     1:06.35 (35.25)     1:43.05 (36.70)     2:19.07 (36.02)
 11 Rankin, Sydney            17 Express Swimming-MR  2:21.46    2:20.40        
                  30.35     1:04.65 (34.30)     1:41.93 (37.28)     2:20.40 (38.47)
 12 Lettieri, Emma            16 CSDC-MR              2:19.99    2:21.06        
                  32.71     1:08.61 (35.90)     1:45.11 (36.50)     2:21.06 (35.95)
 13 Rivera, Lauren M          16 UN-MR                2:12.98    2:21.17        
                  31.22     1:06.48 (35.26)     1:43.70 (37.22)     2:21.17 (37.47)
 14 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               2:28.87    2:21.74        
                  32.85     1:09.23 (36.38)     1:46.01 (36.78)     2:21.74 (35.73)
 15 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               2:29.66    2:21.80        
                  32.13     1:07.19 (35.06)     1:45.58 (38.39)     2:21.80 (36.22)
 16 Lee, Marisa               15 SSC-MR               2:20.15    2:21.97        
                  31.51     1:07.63 (36.12)     1:45.71 (38.08)     2:21.97 (36.26)
 17 Schuppert, Nicole J       16 CSDC-MR                   NT    2:23.97        
                  31.79     1:07.91 (36.12)     1:46.00 (38.09)     2:23.97 (37.97)
 18 Giambrone, Abigail        15 SSC-MR               2:26.80    2:28.02        
                  33.69     1:11.58 (37.89)     1:49.96 (38.38)     2:28.02 (38.06)
 19 Vega, Sofia V             16 SSC-MR               2:24.93    2:29.45        
                  32.08     1:09.86 (37.78)     1:50.79 (40.93)     2:29.45 (38.66)
 20 Gaspard, Summer P         15 Express Swimming-MR  2:32.96    2:30.64        
                  33.52     1:11.16 (37.64)     1:52.30 (41.14)     2:30.64 (38.34)
 21 Keane, Calianne           15 Express Swimming-MR  3:10.00    2:30.85        
                  33.26     1:11.82 (38.56)     1:51.37 (39.55)     2:30.85 (39.48)
 22 Prashad, Olivia T         16 Express Swimming-MR  2:21.83    2:33.44        
                  34.47     1:13.19 (38.72)     1:53.74 (40.55)     2:33.44 (39.70)
 23 Bauman, Alyssa C          15 SSC-MR               2:41.82    2:46.81        
                  35.81     1:17.92 (42.11)     2:02.25 (44.33)     2:46.81 (44.56)
 24 Ji, Angela A              16 SSC-MR               2:35.28    2:46.95        
                  37.91     1:19.99 (42.08)     2:03.33 (43.34)     2:46.95 (43.62)
 25 Walker, Kerri A           15 Express Swimming-MR  2:56.58    2:48.05        
                  36.32   2:48.05 (2:11.73)                                        
 26 Aya, Minnoli R            16 Express Swimming-MR  2:46.91    2:50.51        
                  38.06     1:21.60 (43.54)     2:06.76 (45.16)     2:50.51 (43.75)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiTolla, Rachel L         17 SSC-MR               1:01.46    1:05.15        
                  31.41     1:05.15 (33.74)                                        
  2 Velazquez, Gabby E        15 SSC-MR               1:04.79    1:07.11        
                  33.11     1:07.11 (34.00)                                        
  3 Beck, Nicole R            17 SSC-MR               1:03.51    1:09.19        
                  33.77     1:09.19 (35.42)                                        
  4 Rommeney, Rachel          15 CSDC-MR              1:11.50    1:11.94        
                  35.50     1:11.94 (36.44)                                        
  5 Larson, Claire A          15 Express Swimming-MR  1:09.58    1:12.08        
                  34.74     1:12.08 (37.34)                                        
  6 Pereira, Ashley M         17 Express Swimming-MR  1:09.08    1:12.68        
                  34.71     1:12.68 (37.97)                                        
  7 Lee, Marisa               15 SSC-MR               1:14.08    1:14.93        
                  35.71     1:14.93 (39.22)                                        
  8 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               1:15.87    1:16.21        
                  37.81     1:16.21 (38.40)                                        
  9 Vega, Sofia V             16 SSC-MR               1:13.42    1:17.85        
                  37.88     1:17.85 (39.97)                                        
 10 Ferraris, Emily           15 SSC-MR               1:16.72    1:17.90        
                  37.26     1:17.90 (40.64)                                        
 11 Giambrone, Abigail        15 SSC-MR               1:18.80    1:20.04        
                  38.61     1:20.04 (41.43)                                        
 12 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               1:20.82    1:21.00        
                  40.49     1:21.00 (40.51)                                        
 13 Priola, Kate              15 CSDC-MR              1:17.25    1:21.11        
                  39.03     1:21.11 (42.08)                                        
 14 Keane, Calianne           15 Express Swimming-MR  1:45.00    1:29.54        
                  42.18     1:29.54 (47.36)                                        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Marisa               15 SSC-MR               1:16.03    1:17.49        
                  36.35     1:17.49 (41.14)                                        
  2 Edmonds, Gracie R         15 CSDC-MR              1:17.86    1:17.95        
                  37.07     1:17.95 (40.88)                                        
  3 Larson, Claire A          15 Express Swimming-MR  1:17.86    1:19.56        
                  37.69     1:19.56 (41.87)                                        
  4 Campbell, Sarah B         16 Express Swimming-MR  1:18.22    1:22.03        
                  39.03     1:22.03 (43.00)                                        
  5 Rankin, Sydney            17 Express Swimming-MR  1:22.19    1:22.39        
                  39.51     1:22.39 (42.88)                                        
  6 Beck, Nicole R            17 SSC-MR               1:21.19    1:22.52        
                  39.36     1:22.52 (43.16)                                        
  7 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               1:24.85    1:24.31        
                  40.49     1:24.31 (43.82)                                        
  8 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               1:24.85    1:24.44        
                  39.71     1:24.44 (44.73)                                        
  9 Iaboni, Julia             15 CSDC-MR              1:22.58    1:25.35        
                  40.58     1:25.35 (44.77)                                        
 10 Keane, Calianne           15 Express Swimming-MR  1:50.00    1:25.65        
                  39.69     1:25.65 (45.96)                                        
 11 Rivera, Lauren M          16 UN-MR                1:19.41    1:26.12        
                  39.76     1:26.12 (46.36)                                        
 12 Pereira, Ashley M         17 Express Swimming-MR  1:24.33    1:27.36        
                  40.57     1:27.36 (46.79)                                        
 13 Rommeney, Rachel          15 CSDC-MR              1:30.91    1:27.67        
                  41.05     1:27.67 (46.62)                                        
 14 Chernik, Alannah R        15 CSDC-MR              1:19.84    1:28.00        
                  39.55     1:28.00 (48.45)                                        
 15 Lettieri, Emma            16 CSDC-MR              1:19.64    1:28.23        
                  40.76     1:28.23 (47.47)                                        
 16 Schuppert, Nicole J       16 CSDC-MR              1:23.00    1:28.27        
                  42.73     1:28.27 (45.54)                                        
 17 Giambrone, Abigail        15 SSC-MR               1:28.61    1:29.55        
                  42.55     1:29.55 (47.00)                                        
 18 Ferraris, Emily           15 SSC-MR               1:31.42    1:35.00        
                  43.69     1:35.00 (51.31)                                        
 19 Priola, Kate              15 CSDC-MR              1:32.96    1:36.43        
                  44.71     1:36.43 (51.72)                                        
 20 Walker, Kerri A           15 Express Swimming-MR  1:43.33    1:37.84        
                  46.37     1:37.84 (51.47)                                        
 21 Gaspard, Summer P         15 Express Swimming-MR  1:39.33    1:39.57        
                  46.17     1:39.57 (53.40)                                        
 22 Bauman, Alyssa C          15 SSC-MR               1:41.43    1:45.01        
                  50.34     1:45.01 (54.67)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Jocelyn           16 SSC-MR               2:16.33    2:19.64        
                  30.44     1:05.45 (35.01)     1:42.58 (37.13)     2:19.64 (37.06)
  2 Velazquez, Gabby E        15 SSC-MR               2:51.39    2:44.66        
                  36.88     1:19.11 (42.23)     2:01.83 (42.72)     2:44.66 (42.83)
  3 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               3:21.94    2:57.03        
                  40.05     1:22.97 (42.92)     2:09.93 (46.96)     2:57.03 (47.10)
  4 Lee, Marisa               15 SSC-MR               2:48.33    2:57.97        
                  37.45     1:21.81 (44.36)     2:09.41 (47.60)     2:57.97 (48.56)
  5 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               3:11.07    2:59.15        
                  40.56     1:25.89 (45.33)     2:12.82 (46.93)     2:59.15 (46.33)
  6 Giambrone, Abigail        15 SSC-MR               3:39.09    3:05.62        
                  40.93     1:27.41 (46.48)     2:16.33 (48.92)     3:05.62 (49.29)
  7 Vega, Sofia V             16 SSC-MR               3:20.00    3:23.13        
                  44.55     1:36.05 (51.50)     2:30.78 (54.73)     3:23.13 (52.35)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiTolla, Rachel L         17 SSC-MR               1:00.81    1:03.01        
                  29.62     1:03.01 (33.39)                                        
  2 Iaboni, Julia             15 CSDC-MR              1:07.06    1:12.77        
                  33.87     1:12.77 (38.90)                                        
  3 Edmonds, Gracie R         15 CSDC-MR              1:07.83    1:13.42        
                  33.78     1:13.42 (39.64)                                        
  4 Pereira, Ashley M         17 Express Swimming-MR  1:08.86    1:14.51        
                  34.38     1:14.51 (40.13)                                        
  5 Cassella, Michaela L      17 Express Swimming-MR  1:17.63    1:15.10        
                  35.85     1:15.10 (39.25)                                        
  6 Vega, Sofia V             16 SSC-MR               1:10.99    1:15.87        
                  34.52     1:15.87 (41.35)                                        
  7 Causin, Hannah D          15 CSDC-MR              1:11.73    1:16.58        
                  35.66     1:16.58 (40.92)                                        
  8 Calabrese, Victoria       15 Express Swimming-MR  1:09.86    1:17.99        
                  34.64     1:17.99 (43.35)                                        
  9 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               1:17.96    1:18.16        
                  35.76     1:18.16 (42.40)                                        
 10 Giambrone, Abigail        15 SSC-MR               1:23.35    1:25.92        
                  38.53     1:25.92 (47.39)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiTolla, Rachel L         17 SSC-MR               2:12.12    2:15.63        
                  30.56     1:03.90 (33.34)     1:39.17 (35.27)     2:15.63 (36.46)
  2 Velazquez, Gabby E        15 SSC-MR               2:23.99    2:24.47        
                  31.40     1:07.32 (35.92)     1:44.56 (37.24)     2:24.47 (39.91)
  3 Mei, Alyssa M             16 SSC-MR               2:38.10    2:43.53        
                  33.49     1:15.14 (41.65)     1:58.83 (43.69)     2:43.53 (44.70)
  4 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               3:01.68    2:51.29        
                  37.49     1:20.82 (43.33)     2:07.04 (46.22)     2:51.29 (44.25)
  5 Vega, Sofia V             16 SSC-MR               2:45.00    3:02.32        
                  34.94     1:19.62 (44.68)     2:09.81 (50.19)     3:02.32 (52.51)
  6 Giambrone, Abigail        15 SSC-MR               3:26.25    3:17.92        
                  39.88     1:30.44 (50.56)     2:24.13 (53.69)     3:17.92 (53.79)
  7 Bauman, Alyssa C          15 SSC-MR               3:36.32    4:08.50        
                  52.27   1:54.87 (1:02.60)   3:02.22 (1:07.35)   4:08.50 (1:06.28)
 -- Rivera, Lauren M          16 UN-MR                2:30.49        DFS        
      Declared false start
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiTolla, Rachel L         17 SSC-MR               2:24.45    2:28.39        
                  30.20     1:06.52 (36.32)     1:54.99 (48.47)     2:28.39 (33.40)
  2 Beck, Nicole R            17 SSC-MR               2:27.13    2:31.83        
                  31.43     1:08.78 (37.35)     1:56.01 (47.23)     2:31.83 (35.82)
  3 Larson, Claire A          15 Express Swimming-MR  2:37.98    2:33.26        
                  31.78     1:11.50 (39.72)     1:56.89 (45.39)     2:33.26 (36.37)
  4 Pereira, Ashley M         17 Express Swimming-MR  2:31.11    2:35.51        
                  32.76     1:11.90 (39.14)     2:00.41 (48.51)     2:35.51 (35.10)
  5 Edmonds, Gracie R         15 CSDC-MR              2:37.21    2:36.67        
                  33.43     1:14.67 (41.24)     2:00.78 (46.11)     2:36.67 (35.89)
  6 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               2:51.85    2:38.12        
                  34.42     1:15.80 (41.38)     2:02.71 (46.91)     2:38.12 (35.41)
  7 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               2:51.07    2:39.06        
                  34.87     1:14.61 (39.74)     2:01.38 (46.77)     2:39.06 (37.68)
  8 Lee, Marisa               15 SSC-MR               2:38.44    2:41.55        
                  33.41     1:13.64 (40.23)     2:01.98 (48.34)     2:41.55 (39.57)
  9 Calabrese, Victoria       15 Express Swimming-MR  2:39.55    2:42.40        
                  33.94     1:14.87 (40.93)     2:06.76 (51.89)     2:42.40 (35.64)
 10 Cassella, Michaela L      17 Express Swimming-MR  2:36.32    2:42.44        
                  34.65     1:16.88 (42.23)     2:07.65 (50.77)     2:42.44 (34.79)
 11 Vega, Sofia V             16 SSC-MR               2:40.00    2:45.05        
                  32.57     1:12.41 (39.84)     2:05.41 (53.00)     2:45.05 (39.64)
 12 Giambrone, Abigail        15 SSC-MR               2:49.18    2:47.46        
                  37.30     1:19.51 (42.21)     2:09.48 (49.97)     2:47.46 (37.98)
 13 Keane, Calianne           15 Express Swimming-MR  3:30.00    2:53.28        
                  37.73     1:25.78 (48.05)     2:13.18 (47.40)     2:53.28 (40.10)
 -- Iaboni, Julia             15 CSDC-MR              2:29.32         DQ        
      Delay initiating turn - back
                  33.46     1:13.52 (40.06)     1:59.18 (45.66)          DQ (34.51)
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marone, Isabelle H        14 SSC-MR                 27.11      27.59        
  2 Fusaro, Jessie L          13 SSC-MR                 28.28      28.40        
  3 O'Hara, Kaila             14 CSDC-MR                28.10      28.62        
  4 Cabanillas, Ali           14 CSDC-MR                27.02      29.05        
  5 Pucilowski, Gabriela      14 SSC-MR                 28.89      29.11        
  6 Wodicka, Shannon J        14 CSDC-MR                28.70      29.47        
  7 Jeffares, Chloe E         14 CSDC-MR                30.02      29.59        
  8 Bowen, Lacey A            13 FA-MR                  31.14      29.69        
  8 Filagrossi, Isabella I    14 FA-MR                  30.51      29.69        
 10 Levine, Paige H           13 SSC-MR                 29.97      29.75        
 11 Orellana, Nicole A        14 SSC-MR                 31.33      30.13        
 12 Leon, Leyla L             13 CSDC-MR                36.34      30.34        
 13 Wareing, Emma E           14 SSC-MR                 31.28      31.10        
 14 Leathers, Madeline        14 SSC-MR                 30.58      31.41        
 15 Brenner, Sarah B          13 FA-MR                  32.43      31.43        
 16 Johnson, Jenna            13 CSDC-MR                31.29      31.93        
 17 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR    32.28      32.25        
 18 Micozzi, Samantha N       13 SSC-MR                 32.21      32.99        
 19 Wolffer, Christen N       14 SSC-MR                 32.77      33.19        
 20 Ednie, Corinne M          13 CSDC-MR                33.60      33.54        
 21 Versacci, Giuliana T      10 SSC-MR                 34.59      34.02        
 22 Klein, Farrah M            9 Tmsuffolk-MR           35.20      34.03        
 23 Hicyilmaz, Lydia G        10 SSC-MR                 34.12      34.11        
 24 Petrelli, Jakie M         13 CSDC-MR                37.25      34.66        
 25 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR                 35.36      34.79        
 26 O'Driscoll, Kylie         10 WISC-MR                35.08      34.91        
 27 Kalmaer, Dahlia R          8 Tmsuffolk-MR           47.52      35.63        
 28 Agront, Ari               13 CSDC-MR                   NT      35.66        
 29 Heitmuller, Maddie        13 CSDC-MR                37.25      35.70        
 30 Nizza, Madeline L         10 Tmsuffolk-MR           35.42      35.72        
 31 Arneja, Rabani            10 Tmsuffolk-MR           36.67      36.10        
 32 Hickey, Bridget R         10 Tmsuffolk-MR           35.59      36.31        
 33 Benavides, Genesis S      10 WISC-MR                37.47      36.59        
 34 Ojutiku, Tiwa A            9 SSC-MR                 38.14      36.71        
 35 Glazebnik, Julia T        10 Tmsuffolk-MR           40.25      37.01        
 36 Welch, Sadie K            10 Tmsuffolk-MR           37.15      37.03        
 37 Williamson, Blessing S     8 FA-MR                  45.99      38.01        
 38 Oberoi, Anya              10 Tmsuffolk-MR           38.60      38.12        
 39 Oliva, Adrianna M         14 SSC-MR                 40.60      39.62        
 40 Astralla, Alexis M        10 SSC-MR                 39.02      39.84        
 41 Calandra, Lily A           9 SSC-MR                 38.59      39.96        
 42 Schildknecht, Emma R      13 SSC-MR                 43.69      40.30        
 43 Dhanikonda, Navya *        9 Tmsuffolk-MR           41.89      40.71        
 44 Tremblay, Caitlin A       14 SSC-MR                 40.94      40.82        
 45 Secchi, Brooke D          10 Tmsuffolk-MR           41.18      40.93        
 46 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR                 40.00      41.50        
 47 Pfeiffer, Ashley R        10 SSC-MR                 42.07      41.71        
 48 Mitchell, Sofia           10 SSC-MR                 41.98      41.75        
 49 Eriskin, Nisa             10 Tmsuffolk-MR           42.72      41.79        
 50 Persaud, Maya              9 Express Swimming-MR    50.00      41.88        
 50 Kofsky, Emily S            8 WISC-MR                39.13      41.88        
 52 Agro, Natalie             10 CSDC-MR                45.64      42.14        
 53 Goodman, Brianna L         9 Express Swimming-MR    41.30      42.38        
 54 Parascandola, Lea F       13 WISC-MR                39.21      42.61        
 55 Kern, Olivia R             8 WISC-MR                40.41      42.62        
 56 Moore, Emily M             9 FA-MR                  59.99      42.80        
 57 Virga, Lily                8 CSDC-MR                   NT      42.88        
 58 Baynon, Chloe M            9 FA-MR                  40.66      43.01        
 59 Hu, Anna                   8 Tmsuffolk-MR           46.90      43.62        
 60 Gaspar, Sophia G           9 Express Swimming-MR    45.09      43.88        
 61 Villa, Ciela I            10 Tmsuffolk-MR           44.08      44.01        
 62 Marotta, Alexa P          10 SSC-MR                 40.92      44.05        
 63 Dhingra, Yana *           10 Tmsuffolk-MR           48.71      44.28        
 64 Curtin, Olivia M          10 SSC-MR                 39.61      44.65        
 65 McGraime, Julia B          9 CSDC-MR                41.29      44.91        
 66 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR                 44.33      45.29        
 67 Parrish, Isabella M       10 SSC-MR                 49.73      45.49        
 68 Fehn, Jamie G              9 CSDC-MR                50.16      45.71        
 69 Genninger, Aivary M        8 Tmsuffolk-MR           46.05      45.74        
 70 Krut, Sammi G              9 CSDC-MR                47.89      46.13        
 71 Germano, Sophia A          9 CSDC-MR                48.81      46.64        
 72 Ratto, Leah F             10 SSC-MR                 45.00      46.95        
 73 Silva, Sophie G            9 SSC-MR                 46.92      47.34        
 74 Rabinowitz, Blake S        9 Tmsuffolk-MR           45.85      47.46        
 75 Mozian, Alexis P          10 SSC-MR                 43.78      47.52        
 76 Neglia, Gianna R           8 Tmsuffolk-MR           47.66      47.92        
 77 Rogers, Lindsay C          8 Tmsuffolk-MR           57.97      48.31        
 78 Krowles, Sydney E          9 WISC-MR                55.99      48.46        
 79 Trobiano, Nicolette P      7 FA-MR                1:09.99      48.76        
 80 Morda, Amanda M            9 SSC-MR                 48.62      48.92        
 81 Lee, Hannah N             10 SSC-MR                 50.00      49.10        
 82 Bato, Cayla F              9 Express Swimming-MR    49.95      49.23        
 83 Lettieri, Ava T            8 CSDC-MR                46.89      49.25        
 84 Young, Sydney B           10 SSC-MR                 47.03      49.75        
 85 Henn, Riley               10 CSDC-MR                   NT      50.11        
 86 Addison, Ava E             7 Tmsuffolk-MR           54.56      50.58        
 87 Rose-Freaney, Cailyn G     7 SSC-MR                 56.15      50.61        
 88 Mink, Christina M          9 Tmsuffolk-MR           57.75      50.94        
 89 Strasser, London G         7 Tmsuffolk-MR           55.60      51.40        
 90 Verissimo, Chloe A         7 FA-MR                  49.59      53.02        
 90 Park, Esther Y             6 Tmsuffolk-MR           52.78      53.02        
 92 Cahalane, Avery            7 Tmsuffolk-MR           55.81      53.05        
 93 Patel, Shreya              8 Tmsuffolk-MR           59.90      53.45        
 94 Williams, Cara A          10 SSC-MR                 56.20      53.46        
 95 Anzalone, Brooke N         8 Express Swimming-MR    55.92      53.80        
 96 Rosslee, Emma J            9 Tmsuffolk-MR           57.88      54.76        
 97 Borowski, Elaina           8 CSDC-MR              1:01.56      54.94        
 98 Schnatz, Eve               9 CSDC-MR                   NT      55.00        
 99 Whitehair, Hannah J        9 Tmsuffolk-MR           59.26      55.86        
100 Park, Erica Y              5 Tmsuffolk-MR         1:19.57      56.20        
101 Rogers, Lexi M             8 Tmsuffolk-MR           57.80      59.11        
102 Haynes, Riley J            9 CSDC-MR                   NT      59.95        
 -- Garg, Anjali              10 Express Swimming-MR    50.00         DQ        
      No touch on turn
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Jocelyn           16 SSC-MR                 24.46      25.13        
  2 Velazquez, Gabby E        15 SSC-MR                 26.45      26.97        
  3 Beck, Nicole R            17 SSC-MR                 26.23      27.10        
  4 Gucciardo, Gianna T       16 FA-MR                  28.60      27.92        
  5 Larson, Claire A          15 Express Swimming-MR    27.34      28.08        
  6 Pereira, Ashley M         17 Express Swimming-MR    26.32      28.17        
  7 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                  28.55      28.86        
  8 Lee, Makayla              11 SSC-MR                 29.41      28.98        
  9 Rommeney, Rachel          15 CSDC-MR                29.82      29.06        
 10 Edmonds, Gracie R         15 CSDC-MR                28.92      29.12        
 11 Cassella, Michaela L      17 Express Swimming-MR    28.66      29.29        
 12 Cano, Adriana             12 CSDC-MR                29.75      29.33        
 13 Lee, Morgan               11 SSC-MR                 29.16      29.54        
 13 Lee, Marisa               15 SSC-MR                 28.64      29.54        
 15 Calabrese, Victoria       15 Express Swimming-MR    28.69      29.60        
 16 Sodhi, Malika             12 FA-MR                  29.28      29.70        
 17 Golden, Alyssa            11 SSC-MR                 30.08      29.72        
 18 Iaboni, Julia             15 CSDC-MR                28.75      29.74        
 19 Causin, Hannah D          15 CSDC-MR                28.82      29.78        
 20 Priola, Kate              15 CSDC-MR                30.31      29.89        
 21 Ferraris, Emily           15 SSC-MR                 30.50      30.87        
 22 Altmann, Katie E          15 SSC-MR                 31.94      31.10        
 23 Felix, Jolie *            11 WISC-MR                31.92      31.50        
 24 Keane, Calianne           15 Express Swimming-MR    35.00      31.59        
 25 Pereira, Paulina          12 SSC-MR                 32.20      31.82        
 26 Corrigan, Ava N           12 SSC-MR                 30.16      32.06        
 27 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR                32.44      32.15        
 28 Cepeda, Mariah F          12 FA-MR                  32.86      32.17        
 29 Nigro, Steph L            12 CSDC-MR                31.36      32.68        
 30 Hicyilmaz, Daphne         12 SSC-MR                 32.43      32.79        
 31 Drapala, Olivia R         12 CSDC-MR                33.18      33.15        
 32 McDougall, Marissa R      11 CSDC-MR                33.01      33.42        
 33 Platti, Nicole            12 CSDC-MR                33.10      33.53        
 34 Contreras, Dr Gayle       11 CSDC-MR                40.00      34.36        
 35 Michels, Grace C          12 SSC-MR                 39.11      34.78        
 36 Alexander, Riley E        12 CSDC-MR                37.22      35.18        
 37 Montes, Gianna            11 SSC-MR                 33.62      35.44        
 38 Piccolo, Salvatrice G     11 SSC-MR                    NT      35.46        
 39 Wilson, Tori F            11 SSC-MR                 35.87      35.76        
 40 O'Brien, Lauren H         11 FA-MR                  36.99      36.11        
 41 Symonds, Aelish R         11 SSC-MR                 34.66      36.17        
 42 Glennon, Abby K           11 SSC-MR                 38.04      36.39        
 43 Vieira, Emily B           11 SSC-MR                 36.93      36.51        
 44 Malen, Jordan E           12 SSC-MR                 41.17      37.60        
 45 Ramos, Kota               11 CSDC-MR                   NT      38.00        
 46 Hance, Jacqueline L       13 WISC-MR                42.98      38.69        
 47 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR                 39.05      38.89        
 48 DeBiase, Abby R           12 SSC-MR                 37.96      38.96        
 49 Reyes, Ella M             11 SSC-MR                 35.63      39.15        
 50 Leary, Anne               11 Tmsuffolk-MR           39.97      40.38        
 51 Blakeley, Emma M          11 SSC-MR                 42.07      40.58        
 52 Winters, Kathryn          11 SSC-MR                 40.45      41.89        
 53 Blakeley, Claire E        11 SSC-MR                 47.71      46.85        
 54 Roberts, Cassandra        11 WISC-MR                46.90      46.98        
 55 Casper, Ciara M           11 SSC-MR                 51.90      49.36        
 56 Alessi, Sam S             11 SSC-MR                 54.67      51.18        
 57 Gonsalves, Sophie M       11 SSC-MR                 55.38      55.60        
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cabanillas, Ali           14 CSDC-MR              5:41.97    5:59.97        
                  32.27     1:08.07 (35.80)     1:45.00 (36.93)     2:22.15 (37.15)
        2:59.18 (37.03)     3:36.36 (37.18)     4:13.60 (37.24)     4:50.61 (37.01)
        5:26.68 (36.07)     5:59.97 (33.29)                                        
  2 Molinaro, Nicole T        14 CSDC-MR              6:43.29    6:43.65        
                                1:17.99 ( )     1:57.40 (39.41)     2:38.37 (40.97)
        3:20.23 (41.86)     4:01.07 (40.84)     4:42.47 (41.40)     5:23.07 (40.60)
        6:03.87 (40.80)     6:43.65 (39.78)                                        
  3 Van Tassel, Avery         10 CSDC-MR              7:19.43    7:01.17        
                1:15.91                             1:59.52 ( )     2:43.09 (43.57)
        3:26.12 (43.03)     4:10.06 (43.94)     4:53.90 (43.84)     5:37.51 (43.61)
        6:20.55 (43.04)     7:01.17 (40.62)                                        
 
Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Jocelyn           16 SSC-MR               4:35.91    4:35.37        
                  28.37     1:01.31 (32.94)     1:39.00 (37.69)     2:16.30 (37.30)
        2:54.10 (37.80)     3:31.99 (37.89)     4:04.81 (32.82)     4:35.37 (30.56)
  2 Velazquez, Gabby E        15 SSC-MR               5:07.28    5:06.94        
                  30.94     1:07.18 (36.24)     1:47.87 (40.69)     2:27.90 (40.03)
        3:13.29 (45.39)     3:59.77 (46.48)     4:34.43 (34.66)     5:06.94 (32.51)
  3 DiTolla, Rachel L         17 SSC-MR               5:10.00    5:13.66        
                  31.65     1:07.05 (35.40)     1:46.30 (39.25)     2:25.12 (38.82)
        3:14.71 (49.59)     4:04.08 (49.37)     4:39.26 (35.18)     5:13.66 (34.40)
  4 Lee, Makayla              11 SSC-MR               5:48.39    5:26.95        
                  33.90     1:14.54 (40.64)     1:56.48 (41.94)     2:36.79 (40.31)
        3:25.35 (48.56)     4:13.96 (48.61)     4:50.96 (37.00)     5:26.95 (35.99)
  5 Mei, Alyssa M             16 SSC-MR               5:14.42    5:29.07        
                  35.10     1:16.06 (40.96)     1:56.63 (40.57)     2:37.92 (41.29)
        3:26.98 (49.06)     4:15.24 (48.26)     4:52.32 (37.08)     5:29.07 (36.75)
  6 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               6:04.83    5:35.37        
                  37.43     1:20.91 (43.48)     2:03.09 (42.18)     2:44.26 (41.17)
        3:31.09 (46.83)     4:17.88 (46.79)     4:57.36 (39.48)     5:35.37 (38.01)
  7 Rivera, Lauren M          16 UN-MR                5:30.00    5:36.79        
                  34.02     1:15.69 (41.67)     1:59.37 (43.68)     2:43.79 (44.42)
        3:31.88 (48.09)     4:21.89 (50.01)     5:00.58 (38.69)     5:36.79 (36.21)
  8 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               5:50.33    5:43.00        
                  38.95     1:23.93 (44.98)     2:08.16 (44.23)     2:52.65 (44.49)
        3:38.97 (46.32)     4:26.59 (47.62)     5:05.36 (38.77)     5:43.00 (37.64)
  9 Lee, Marisa               15 SSC-MR               5:37.63    5:46.79        
                  37.51     1:20.99 (43.48)     2:05.68 (44.69)     2:50.39 (44.71)
        3:39.27 (48.88)     4:28.42 (49.15)     5:09.27 (40.85)     5:46.79 (37.52)
 10 Giambrone, Abigail        15 SSC-MR               6:03.58    5:57.98        
                  40.09     1:30.73 (50.64)     2:16.16 (45.43)     3:02.29 (46.13)
        3:51.12 (48.83)     4:39.81 (48.69)     5:19.21 (39.40)     5:57.98 (38.77)
 11 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               6:40.00    6:09.11        
                  38.09     1:26.83 (48.74)     2:15.17 (48.34)     3:01.05 (45.88)
        3:52.53 (51.48)     4:45.70 (53.17)     5:29.44 (43.74)     6:09.11 (39.67)
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weinstein, Joshua E        8 Express Swimming-MR  1:15.80    1:16.41        
                  36.25     1:16.41 (40.16)                                        
  2 O'Brien, Charlie G         8 Tmsuffolk-MR         1:31.88    1:20.59        
                  37.68     1:20.59 (42.91)                                        
  3 Froehlich, Joseph P        8 Tmsuffolk-MR         1:34.49    1:25.38        
                  39.96     1:25.38 (45.42)                                        
  4 Yao, Maxwell               7 Express Swimming-MR  1:30.60    1:31.19        
                  43.04     1:31.19 (48.15)                                        
  5 Wodicka, Mattie S          8 CSDC-MR                   NT    1:34.35        
                  42.63     1:34.35 (51.72)                                        
  6 Chattanond, Olan           8 Tmsuffolk-MR         1:51.90    1:39.36        
                  45.52     1:39.36 (53.84)                                        
  7 Eng, Ethan M               8 FA-MR                1:59.99    1:51.64        
                  50.61   1:51.64 (1:01.03)                                        
  8 Wong, Alexander            8 Tmsuffolk-MR         2:34.35    1:56.64        
                  48.21   1:56.64 (1:08.43)                                        
  9 Krut, Evan W               7 CSDC-MR                   NT    1:57.96        
                  55.92   1:57.96 (1:02.04)                                        
 10 Makkar, Aayush D           8 Tmsuffolk-MR         2:33.48    1:58.43        
                  54.56   1:58.43 (1:03.87)                                        
 11 Spelman, Logan             8 CSDC-MR                   NT    1:58.71        
                  55.20   1:58.71 (1:03.51)                                        
 12 Ji, Edward H               8 Tmsuffolk-MR         2:12.28    2:00.53        
                  56.64   2:00.53 (1:03.89)                                        
 13 Eriskin, Baran             6 Tmsuffolk-MR         1:58.96    2:02.05        
                  56.19   2:02.05 (1:05.86)                                        
 14 Malaby, Pierce L           7 Tmsuffolk-MR         2:06.97    2:04.60        
                  57.91   2:04.60 (1:06.69)                                        
 -- Li, Yiteng                 7 Tmsuffolk-MR         2:06.95         DQ        
      No touch on turn
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weinstein, Joshua E        8 Express Swimming-MR    41.42      40.44        
  2 Froehlich, Joseph P        8 Tmsuffolk-MR           44.40      44.63        
  3 O'Brien, Charlie G         8 Tmsuffolk-MR           51.33      45.30        
  4 Yao, Maxwell               7 Express Swimming-MR    46.23      47.00        
  5 Chattanond, Olan           8 Tmsuffolk-MR           55.95      49.04        
  6 Wodicka, Mattie S          8 CSDC-MR                50.07      51.08        
  7 Makkar, Aayush D           8 Tmsuffolk-MR         1:01.86      54.97        
  8 Wong, Alexander            8 Tmsuffolk-MR           58.02      56.86        
  9 Stueber, Colin J           8 WISC-MR                58.31      57.24        
 10 Ji, Edward H               8 Tmsuffolk-MR           56.87      59.29        
 11 Krut, Evan W               7 CSDC-MR                59.59    1:01.79        
 12 Malaby, Pierce L           7 Tmsuffolk-MR         1:01.96    1:05.07        
 13 Li, Yiteng                 7 Tmsuffolk-MR         1:00.98    1:06.10        
 14 Eriskin, Baran             6 Tmsuffolk-MR           57.97    1:09.95        
 15 Cullen, Phin J             6 WISC-MR              1:30.99    1:37.03        
 -- Spelman, Logan             8 CSDC-MR                   NT         DQ        
      Not on back off wall
 
Boys 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weinstein, Joshua E        8 Express Swimming-MR  2:07.63    1:27.34        
                  41.73     1:27.34 (45.61)                                        
  2 Froehlich, Joseph P        8 Tmsuffolk-MR         1:52.37    1:37.34        
                1:37.37         1:37.34 ( )                                        
  3 Yao, Maxwell               7 Express Swimming-MR  2:00.00    1:38.32        
  4 O'Brien, Charlie G         8 Tmsuffolk-MR         1:55.31    1:42.67        
                  49.47     1:42.67 (53.20)                                        
  5 Chattanond, Olan           8 Tmsuffolk-MR         1:58.90    1:50.55        
                  53.11     1:50.55 (57.44)                                        
  6 Wodicka, Mattie S          8 CSDC-MR                   NT    1:53.83        
  7 Ji, Edward H               8 Tmsuffolk-MR         2:23.34    2:01.98        
                  59.54   2:01.98 (1:02.44)                                        
  8 Makkar, Aayush D           8 Tmsuffolk-MR         2:33.80    2:10.58        
  9 Wong, Alexander            8 Tmsuffolk-MR         2:44.55    2:11.14        
 10 Li, Yiteng                 7 Tmsuffolk-MR         2:09.90    2:14.42        
 11 Korica, Marko              8 Express Swimming-MR  2:30.00    2:14.67        
 -- Krut, Evan W               7 CSDC-MR                   NT         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Eriskin, Baran             6 Tmsuffolk-MR         2:00.97         DQ        
      Multiple strokes
 -- Malaby, Pierce L           7 Tmsuffolk-MR         2:11.96         DQ        
      Multiple strokes
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weinstein, Joshua E        8 Express Swimming-MR    48.22      48.18        
  2 O'Brien, Charlie G         8 Tmsuffolk-MR           56.95      53.31        
  3 Yao, Maxwell               7 Express Swimming-MR    54.05      55.25        
  4 Froehlich, Joseph P        8 Tmsuffolk-MR           54.95      57.97        
  5 Makkar, Aayush D           8 Tmsuffolk-MR         1:07.95    1:10.42        
  6 Malaby, Pierce L           7 Tmsuffolk-MR         1:12.95    1:16.47        
 -- Stueber, Colin J           8 WISC-MR              1:09.99         DQ        
      Alternating Kick
 -- Cullen, Phin J             6 WISC-MR              1:30.99         DQ        
      Other
 -- Eriskin, Baran             6 Tmsuffolk-MR         1:07.94         DQ        
      Butterfly kick
 -- Krut, Evan W               7 CSDC-MR                   NT         DQ        
      Double pull / kicks
 -- Eng, Ethan M               8 FA-MR                  59.99         DQ        
      One hand touch
 -- Chattanond, Olan           8 Tmsuffolk-MR           59.95         DQ        
      Alternating Kick
 -- Li, Yiteng                 7 Tmsuffolk-MR         1:03.95         DQ        
      No touch
 
Boys 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yao, Maxwell               7 Express Swimming-MR  2:01.47    1:59.80        
 -- Weinstein, Joshua E        8 Express Swimming-MR  2:00.00         DQ        
      One hand touch
                  48.52          DQ (55.98)                                        
 -- Korica, Marko              8 Express Swimming-MR  2:45.00         DQ        
      Arms past hipline
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weinstein, Joshua E        8 Express Swimming-MR    43.14      37.81        
  2 O'Brien, Charlie G         8 Tmsuffolk-MR           55.90      44.31        
  3 Froehlich, Joseph P        8 Tmsuffolk-MR           47.90      44.74        
  4 Yao, Maxwell               7 Express Swimming-MR    56.82      47.18        
  5 Wong, Alexander            8 Tmsuffolk-MR         1:02.72    1:09.70        
  6 Makkar, Aayush D           8 Tmsuffolk-MR         1:03.95    1:13.78        
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weinstein, Joshua E        8 Express Swimming-MR  1:32.01    1:26.43        
                  38.01     1:26.43 (48.42)                                        
  2 Wong, Alexander            8 Tmsuffolk-MR         3:08.95    2:02.59        
                  54.82   2:02.59 (1:07.77)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savas, Brayden T           9 SSC-MR               1:15.30    1:09.81        
                  33.97     1:09.81 (35.84)                                        
  2 Hernandez, Keanne L       10 SSC-MR               1:20.36    1:18.07        
                  36.30     1:18.07 (41.77)                                        
  3 Brown, Reilly J            9 CSDC-MR              1:23.65    1:22.42        
                  38.00     1:22.42 (44.42)                                        
  4 Stueber, Aidan C          10 WISC-MR              1:29.09    1:22.96        
                  39.48     1:22.96 (43.48)                                        
  5 Paton, Gavin C            10 SSC-MR               1:29.11    1:23.37        
                  40.44     1:23.37 (42.93)                                        
  6 Neff, Taite E             10 FA-MR                1:29.10    1:23.85        
                  39.68     1:23.85 (44.17)                                        
  7 Mitchell, Joshua S         9 Tmsuffolk-MR         1:24.86    1:26.22        
                  39.12     1:26.22 (47.10)                                        
  8 Mozian, James P           10 SSC-MR               1:38.29    1:27.12        
                  41.11     1:27.12 (46.01)                                        
  9 Nitzsche, Andrew Z        10 CSDC-MR              1:35.07    1:28.89        
                  41.43     1:28.89 (47.46)                                        
 10 Sivin, Alec                9 Tmsuffolk-MR         1:35.36    1:29.78        
 11 Nichols, Matthew          10 Tmsuffolk-MR         1:29.68    1:30.10        
                  41.83     1:30.10 (48.27)                                        
 12 Minotto, Matthew C        10 SSC-MR               1:30.69    1:30.12        
                  42.34     1:30.12 (47.78)                                        
 13 Huss, Chris P             10 SSC-MR               1:30.00    1:30.24        
                  42.44     1:30.24 (47.80)                                        
 14 Courcelle, Ryan           10 CSDC-MR                   NT    1:31.20        
                  43.46     1:31.20 (47.74)                                        
 15 Ji, Edwin X               10 Tmsuffolk-MR         1:32.96    1:31.91        
                  43.29     1:31.91 (48.62)                                        
 16 Yao, Evan                  9 Express Swimming-MR  1:46.62    1:32.16        
                  42.88     1:32.16 (49.28)                                        
 17 Purga, Tommy J            10 SSC-MR               1:31.34    1:32.71        
                  44.02     1:32.71 (48.69)                                        
 18 Steinberg, Matthew L      10 Tmsuffolk-MR         1:45.95    1:33.74        
 19 Viollis, Logan            10 SSC-MR               1:36.04    1:34.29        
                  45.19     1:34.29 (49.10)                                        
 20 Stone, Jonny              10 WISC-MR              1:38.12    1:35.98        
                  45.94     1:35.98 (50.04)                                        
 21 Green, Trevor A            9 SSC-MR               1:35.00    1:36.84        
                  44.88     1:36.84 (51.96)                                        
 22 Dauterman, Henry G         9 Express Swimming-MR  1:50.00    1:37.25        
                  43.14     1:37.25 (54.11)                                        
 23 DeWitt, Billy C            9 WISC-MR              1:43.09    1:37.47        
                  43.21     1:37.47 (54.26)                                        
 24 Beaudry, Charlie S         9 SSC-MR               1:35.27    1:40.24        
                  46.53     1:40.24 (53.71)                                        
 25 Tooker, Ben J              9 SSC-MR               2:08.77    1:41.91        
                  45.36     1:41.91 (56.55)                                        
 26 Thomas, Tyler C           10 SSC-MR               1:45.00    1:42.32        
 27 McNamara, Kev C           10 SSC-MR               1:53.55    1:49.96        
                  49.56   1:49.96 (1:00.40)                                        
 28 Girgis, Jake               9 Tmsuffolk-MR         1:47.90    1:55.59        
                  50.43   1:55.59 (1:05.16)                                        
 29 Kamboj, Alex              10 CSDC-MR                   NT    1:55.84        
                  52.54   1:55.84 (1:03.30)                                        
 30 DeRosa, Thomas J          10 SSC-MR               2:00.00    2:04.71        
                  58.70   2:04.71 (1:06.01)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savas, Brayden T           9 SSC-MR                 36.94      35.48        
  2 Hwang, Edward              9 Tmsuffolk-MR           41.14      39.55        
  3 Wong, Tyler P              9 Tmsuffolk-MR           43.97      40.99        
  4 Hernandez, Keanne L       10 SSC-MR                 41.57      41.17        
  5 DeWitt, Billy C            9 WISC-MR                43.89      41.99        
  6 Dauterman, Henry G         9 Express Swimming-MR    54.19      42.08        
  7 Huss, Chris P             10 SSC-MR                 44.23      43.70        
  8 Minotto, Matthew C        10 SSC-MR                 43.65      43.75        
  9 Paton, Gavin C            10 SSC-MR                 45.59      44.30        
 10 Mitchell, Joshua S         9 Tmsuffolk-MR           48.52      44.77        
 11 Purga, Tommy J            10 SSC-MR                 46.78      45.80        
 12 Stueber, Aidan C          10 WISC-MR                48.72      46.13        
 13 Neff, Taite E             10 FA-MR                  48.77      46.69        
 14 Mozian, James P           10 SSC-MR                 50.22      47.17        
 15 Yao, Evan                  9 Express Swimming-MR    49.00      48.31        
 16 Nitzsche, Andrew Z        10 CSDC-MR                48.84      48.52        
 17 Steinberg, Matthew L      10 Tmsuffolk-MR           47.90      49.10        
 18 Ji, Edwin X               10 Tmsuffolk-MR           48.95      49.31        
 19 Sivin, Alec                9 Tmsuffolk-MR           55.24      49.51        
 20 Courcelle, Ryan           10 CSDC-MR                   NT      50.14        
 21 Nichols, Matthew          10 Tmsuffolk-MR           50.58      50.53        
 22 Glass, Logan W            10 WISC-MR                49.35      51.07        
 23 Tooker, Ben J              9 SSC-MR                 52.88      51.53        
 24 Beaudry, Charlie S         9 SSC-MR                 47.18      51.67        
 25 Thomas, Tyler C           10 SSC-MR                 55.09      52.61        
 26 DeRosa, Thomas J          10 SSC-MR               1:00.81      57.30        
 27 Kamboj, Alex              10 CSDC-MR                   NT      58.62        
 28 Gallo, Billy               9 Tmsuffolk-MR           55.86    1:04.01        
 29 Girgis, Jake               9 Tmsuffolk-MR         1:14.09    1:04.84        
 30 Kim, Aiden                10 Tmsuffolk-MR         1:04.54    1:06.27        
 -- Green, Trevor A            9 SSC-MR                 54.50         DQ        
      Delay initiating turn
 -- LaForte, Brendan           9 CSDC-MR                   NT         DQ        
      Multiple strokes
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savas, Brayden T           9 SSC-MR               1:19.22    1:18.90        
                  39.10     1:18.90 (39.80)                                        
  2 Hernandez, Keanne L       10 SSC-MR               1:30.62    1:30.84        
  3 DeWitt, Billy C            9 WISC-MR              1:33.53    1:32.60        
                  44.07     1:32.60 (48.53)                                        
  4 Viollis, Logan            10 SSC-MR               1:39.30    1:33.65        
                  45.84     1:33.65 (47.81)                                        
  5 Minotto, Matthew C        10 SSC-MR               1:35.72    1:33.81        
  6 Huss, Chris P             10 SSC-MR               1:40.00    1:34.93        
                  44.65     1:34.93 (50.28)                                        
  7 Paton, Gavin C            10 SSC-MR               1:39.07    1:35.69        
  8 Purga, Tommy J            10 SSC-MR               1:46.77    1:38.86        
  9 Yao, Evan                  9 Express Swimming-MR  1:37.80    1:40.44        
 10 Mozian, James P           10 SSC-MR               1:50.00    1:40.53        
                  48.71     1:40.53 (51.82)                                        
 11 Mitchell, Joshua S         9 Tmsuffolk-MR         1:40.21    1:42.10        
                  50.77     1:42.10 (51.33)                                        
 12 Nitzsche, Andrew Z        10 CSDC-MR                   NT    1:42.88        
 13 David, Colin J            10 SSC-MR               1:50.00    1:45.10        
 14 Beaudry, Charlie S         9 SSC-MR               1:37.16    1:47.21        
 15 Nichols, Matthew          10 Tmsuffolk-MR         1:54.92    1:47.42        
 16 McNamara, Kev C           10 SSC-MR               1:56.66    1:52.20        
                  52.84     1:52.20 (59.36)                                        
 17 Ji, Edwin X               10 Tmsuffolk-MR         1:49.41    1:54.20        
 18 DeRosa, Thomas J          10 SSC-MR               2:10.00    2:03.09        
                  59.57   2:03.09 (1:03.52)                                        
 19 Kamboj, Alex              10 CSDC-MR                   NT    2:10.45        
                1:03.75   2:10.45 (1:06.70)                                        
 20 Stocki, Oscar              9 SSC-MR               2:10.00    2:12.25        
 -- Steinberg, Matthew L      10 Tmsuffolk-MR         1:47.95         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Green, Trevor A            9 SSC-MR               1:55.00         DQ        
      Multiple strokes
                  55.33          DQ (52.58)                                        
 -- Sivin, Alec                9 Tmsuffolk-MR         2:05.32         DQ        
      Multiple strokes
 -- Felix, Jonas *             9 WISC-MR                   NT         DQ        
      Multiple strokes
 -- Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR               1:31.66         DQ        
      Multiple strokes
                  47.35          DQ (48.65)                                        
 -- Thomas, Tyler C           10 SSC-MR               1:55.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Girgis, Jake               9 Tmsuffolk-MR         1:53.95         DQ        
      Other
 -- Kim, Aiden                10 Tmsuffolk-MR         2:11.90         DQ        
      Multiple strokes
 -- Gallo, Billy               9 Tmsuffolk-MR         1:56.90         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                1:06.10                                                            
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savas, Brayden T           9 SSC-MR                 45.41      43.22        
  2 Brown, Reilly J            9 CSDC-MR                48.90      48.40        
  3 Stueber, Aidan C          10 WISC-MR                52.69      49.08        
  4 Mitchell, Joshua S         9 Tmsuffolk-MR           51.35      49.49        
  5 Hwang, Edward              9 Tmsuffolk-MR           50.82      49.60        
  6 Viollis, Logan            10 SSC-MR                 49.52      50.25        
  7 Sivin, Alec                9 Tmsuffolk-MR         1:00.62      51.80        
  8 Glass, Logan W            10 WISC-MR                50.42      52.31        
  9 Yao, Evan                  9 Express Swimming-MR    55.00      52.88        
 10 Courcelle, Ryan           10 CSDC-MR                   NT      56.29        
 11 Stone, Jonny              10 WISC-MR                58.35      56.44        
 12 Huss, Chris P             10 SSC-MR               1:07.05      56.48        
 13 Wong, Tyler P              9 Tmsuffolk-MR           53.44      56.70        
 14 David, Colin J            10 SSC-MR               1:00.00      57.01        
 15 Dauterman, Henry G         9 Express Swimming-MR  1:05.00      57.85        
 16 Beaudry, Charlie S         9 SSC-MR                 53.74      58.57        
 17 Green, Trevor A            9 SSC-MR               1:10.00    1:01.16        
 18 DeRosa, Thomas J          10 SSC-MR               1:09.61    1:07.98        
 19 Kim, Aiden                10 Tmsuffolk-MR         1:11.86    1:15.07        
 -- DeWitt, Billy C            9 WISC-MR              1:02.41         DQ        
      Arms past hipline
 -- Neff, Taite E             10 FA-MR                1:06.44         DQ        
      Alternating Kick
 -- Gallo, Billy               9 Tmsuffolk-MR         1:08.17         DQ        
      One hand touch
 -- Steinberg, Matthew L      10 Tmsuffolk-MR         1:08.15         DQ        
      Arms past hipline
 -- Girgis, Jake               9 Tmsuffolk-MR         1:14.55         DQ        
      Butterfly kick
 -- Thomas, Tyler C           10 SSC-MR               1:05.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- McNamara, Kev C           10 SSC-MR               1:08.66         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savas, Brayden T           9 SSC-MR               1:37.37    1:36.22        
                  45.62     1:36.22 (50.60)                                        
  2 Viollis, Logan            10 SSC-MR               1:49.91    1:44.45        
  3 Hernandez, Keanne L       10 SSC-MR               1:55.00    1:44.50        
                  49.50     1:44.50 (55.00)                                        
  4 Manzour, Jake             10 Express Swimming-MR  2:15.00    1:45.11        
  5 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR               2:00.00    1:56.07        
  6 Paton, Gavin C            10 SSC-MR               1:59.30    1:56.71        
                  55.37   1:56.71 (1:01.34)                                        
  7 Beaudry, Charlie S         9 SSC-MR               1:55.00    1:57.79        
                  57.84     1:57.79 (59.95)                                        
  8 Stone, Jonny              10 WISC-MR              2:06.46    1:58.39        
                  56.33   1:58.39 (1:02.06)                                        
  9 Mozian, James P           10 SSC-MR               2:05.00    1:58.46        
                  56.28   1:58.46 (1:02.18)                                        
 10 Huss, Chris P             10 SSC-MR               2:15.00    1:59.80        
 11 Purga, Tommy J            10 SSC-MR               2:00.00    2:00.89        
 12 David, Colin J            10 SSC-MR               2:10.00    2:01.25        
 13 Minotto, Matthew C        10 SSC-MR               2:00.35    2:02.07        
 14 Green, Trevor A            9 SSC-MR               2:25.00    2:09.81        
                1:02.57   2:09.81 (1:07.24)                                        
 15 DeRosa, Thomas J          10 SSC-MR               2:30.00    2:27.64        
 -- Wong, Tyler P              9 Tmsuffolk-MR         1:59.60         DQ        
      Butterfly kick
                  58.70        DQ (1:02.88)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savas, Brayden T           9 SSC-MR                 34.87      35.62        
  2 Hernandez, Keanne L       10 SSC-MR                 38.98      36.79        
  3 Olsen, Lars O              9 FA-MR                  36.75      38.28        
  4 Minotto, Matthew C        10 SSC-MR                 43.30      41.57        
  5 Hwang, Edward              9 Tmsuffolk-MR           44.35      43.70        
  6 Mitchell, Joshua S         9 Tmsuffolk-MR           50.90      44.09        
  7 Purga, Tommy J            10 SSC-MR                 45.30      45.79        
  8 Viollis, Logan            10 SSC-MR                 44.36      45.84        
  9 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR                 45.32      45.97        
 10 Brown, Reilly J            9 CSDC-MR                50.95      47.10        
 11 Paton, Gavin C            10 SSC-MR                 46.37      50.28        
 12 Mozian, James P           10 SSC-MR                 51.41      50.70        
 13 DeWitt, Billy C            9 WISC-MR                53.12      51.96        
 14 Green, Trevor A            9 SSC-MR               1:10.00      52.23        
 15 Huss, Chris P             10 SSC-MR                 55.00      54.22        
 16 Nitzsche, Andrew Z        10 CSDC-MR                58.78      57.30        
 17 Beaudry, Charlie S         9 SSC-MR               1:02.43      57.96        
 18 Sivin, Alec                9 Tmsuffolk-MR           58.96      58.32        
 19 Ji, Edwin X               10 Tmsuffolk-MR           53.57      59.09        
 20 McNamara, Kev C           10 SSC-MR               1:00.00    1:01.68        
 21 Thomas, Tyler C           10 SSC-MR               1:05.00    1:01.99        
 22 DeRosa, Thomas J          10 SSC-MR               1:10.00    1:13.74        
 23 Kamboj, Alex              10 CSDC-MR                   NT    1:14.05        
 -- Yao, Evan                  9 Express Swimming-MR    49.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Stocki, Oscar              9 SSC-MR               1:25.25         DQ        
      Alternating Kick
 -- David, Colin J            10 SSC-MR              55:00.00         DQ        
      No touch
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savas, Brayden T           9 SSC-MR               1:25.11    1:21.02        
                  37.67     1:21.02 (43.35)                                        
  2 Hernandez, Keanne L       10 SSC-MR               1:35.00    1:30.96        
                  41.31     1:30.96 (49.65)                                        
  3 Glass, Logan W            10 WISC-MR              1:40.77    1:38.27        
                  44.65     1:38.27 (53.62)                                        
  4 Minotto, Matthew C        10 SSC-MR               1:45.73    1:47.68        
                  47.99     1:47.68 (59.69)                                        
  5 Paton, Gavin C            10 SSC-MR               1:55.00    1:48.16        
                  49.39     1:48.16 (58.77)                                        
  6 Viollis, Logan            10 SSC-MR               1:55.35    1:50.45        
                  49.50   1:50.45 (1:00.95)                                        
  7 Mozian, James P           10 SSC-MR               1:55.00    1:57.59        
                  52.01   1:57.59 (1:05.58)                                        
 -- Purga, Tommy J            10 SSC-MR               1:45.00         DQ        
      Arms underwater recovery
                  50.47        DQ (1:00.63)                                        
 -- Tooker, Ben J              9 SSC-MR               2:05.00         DQ        
      Alternating Kick
                  56.23        DQ (1:11.12)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hernandez, Keanne L       10 SSC-MR               1:45.00    1:27.81        
                  39.21     1:27.81 (48.60)                                        
  2 Hwang, Edward              9 Tmsuffolk-MR         1:28.81    1:28.09        
                  40.32     1:28.09 (47.77)                                        
  3 Brown, Reilly J            9 CSDC-MR              1:33.65    1:31.13        
                  42.40     1:31.13 (48.73)                                        
  4 Paton, Gavin C            10 SSC-MR               1:45.00    1:32.48        
                  43.32     1:32.48 (49.16)                                        
  5 Wong, Tyler P              9 Tmsuffolk-MR         1:33.96    1:33.59        
                  42.40     1:33.59 (51.19)                                        
  6 Viollis, Logan            10 SSC-MR               1:38.31    1:36.02        
                  44.47     1:36.02 (51.55)                                        
  7 Glass, Logan W            10 WISC-MR              1:38.15    1:37.37        
                  43.75     1:37.37 (53.62)                                        
  8 Minotto, Matthew C        10 SSC-MR               1:36.15    1:37.46        
                  42.19     1:37.46 (55.27)                                        
  9 Mozian, James P           10 SSC-MR               1:55.00    1:38.45        
                  45.18     1:38.45 (53.27)                                        
 10 Purga, Tommy J            10 SSC-MR               1:49.85    1:41.05        
                  45.25     1:41.05 (55.80)                                        
 11 Green, Trevor A            9 SSC-MR               1:55.00    1:43.69        
                  50.16     1:43.69 (53.53)                                        
 12 Huss, Chris P             10 SSC-MR               1:45.00    1:44.70        
                  49.03     1:44.70 (55.67)                                        
 13 Ji, Edwin X               10 Tmsuffolk-MR         1:40.83    1:46.44        
 14 David, Colin J            10 SSC-MR               2:00.00    1:46.79        
                  50.22     1:46.79 (56.57)                                        
 15 Beaudry, Charlie S         9 SSC-MR               1:49.76    1:48.97        
                  52.04     1:48.97 (56.93)                                        
 16 Dauterman, Henry G         9 Express Swimming-MR  2:20.00    1:49.79        
                  50.73     1:49.79 (59.06)                                        
 17 Nitzsche, Andrew Z        10 CSDC-MR                   NT    1:51.19        
                  53.33     1:51.19 (57.86)                                        
 18 Tooker, Ben J              9 SSC-MR               2:00.00    1:51.33        
                  51.91     1:51.33 (59.42)                                        
 19 Kamboj, Alex              10 CSDC-MR                   NT    2:05.45        
 20 DeRosa, Thomas J          10 SSC-MR               2:10.00    2:18.35        
                1:05.65   2:18.35 (1:12.70)                                        
 -- DeWitt, Billy C            9 WISC-MR              1:51.61         DQ        
      One hand touch - breast
 -- McNamara, Kev C           10 SSC-MR               2:00.00         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  56.81        DQ (1:02.32)                                        
 -- Stueber, Aidan C          10 WISC-MR              1:42.70         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  48.93          DQ (50.54)                                        
 -- Thomas, Tyler C           10 SSC-MR               2:00.00         DQ        
      No touch - fly
                  57.67          DQ (56.28)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hwang, Edward              9 Tmsuffolk-MR         3:29.95    3:06.66        
                                                    2:28.29 ( )     3:06.66 (38.37)
  2 Brown, Reilly J            9 CSDC-MR                   NT    3:14.72        
  3 Viollis, Logan            10 SSC-MR               3:26.65    3:16.57        
                  45.06   3:16.57 (2:31.51)                                        
  4 Wong, Tyler P              9 Tmsuffolk-MR         3:29.97    3:16.63        
                                1:36.93 ( )   2:38.41 (1:01.48)     3:16.63 (38.22)
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Redfield, Jackson         12 SSC-MR               1:00.61      59.21        
                  28.75       59.21 (30.46)                                        
  2 Nasta, Mike V             12 SSC-MR               1:00.35      59.86        
                  28.92       59.86 (30.94)                                        
  3 Andersen, Frankie         12 SSC-MR                 59.25    1:00.17        
                  29.59     1:00.17 (30.58)                                        
  4 Wodicka, Nick G           12 CSDC-MR              1:06.01    1:05.40        
                  31.46     1:05.40 (33.94)                                        
  5 Dugo, Jesse D             12 WISC-MR              1:06.84    1:05.42        
                  31.92     1:05.42 (33.50)                                        
  6 Weingarten, Swim Beast J  11 CSDC-MR              1:10.58    1:08.31        
                  33.30     1:08.31 (35.01)                                        
  7 Martin, Tim J             12 SSC-MR               1:11.11    1:08.36        
                  33.39     1:08.36 (34.97)                                        
  8 Cerniglia, Matthew        11 SSC-MR               1:12.64    1:09.00        
                  33.40     1:09.00 (35.60)                                        
  9 Corbett, Ty               11 WISC-MR              1:14.77    1:10.41        
                  33.87     1:10.41 (36.54)                                        
 10 Golduber, Ethan L         12 Express Swimming-MR  1:12.78    1:10.48        
                  33.70     1:10.48 (36.78)                                        
 11 Olsen, Luke D             12 CSDC-MR              1:14.44    1:12.05        
                  34.57     1:12.05 (37.48)                                        
 12 Martin, Gabe C            12 SSC-MR               1:10.47    1:12.49        
                  34.23     1:12.49 (38.26)                                        
 13 Young, Aaron M            12 SSC-MR               1:13.87    1:14.27        
                  36.63     1:14.27 (37.64)                                        
 14 Mei, Ian                  12 SSC-MR               1:13.53    1:14.48        
                  36.32     1:14.48 (38.16)                                        
 15 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR               1:15.73    1:14.59        
                  36.12     1:14.59 (38.47)                                        
 16 Prokopenko, Dennis        12 Express Swimming-MR  1:40.00    1:14.92        
                  34.97     1:14.92 (39.95)                                        
 17 D'Andrea, Jack            12 SSC-MR               1:19.50    1:15.85        
                  35.47     1:15.85 (40.38)                                        
 18 Lind, Josh W              11 SSC-MR               1:20.58    1:17.70        
                  37.55     1:17.70 (40.15)                                        
 19 Sparhuber, Jake H         11 SSC-MR               1:20.00    1:18.59        
                  37.03     1:18.59 (41.56)                                        
 20 Stocki, Oliver            11 SSC-MR               1:24.60    1:18.77        
                  36.52     1:18.77 (42.25)                                        
 21 Johnson, Michael P        11 WISC-MR              1:20.10    1:20.24        
                  37.81     1:20.24 (42.43)                                        
 22 Scelfo, Damian P          11 WISC-MR              1:17.82    1:21.25        
                  38.54     1:21.25 (42.71)                                        
 23 Wtorkowski, Alex          11 Tmsuffolk-MR         1:20.67    1:21.30        
                  37.05     1:21.30 (44.25)                                        
 24 Veraszto, Colin R         11 SSC-MR               1:36.09    1:21.75        
                  40.99     1:21.75 (40.76)                                        
 25 Chan, Nicholas            11 Express Swimming-MR  1:23.92    1:23.36        
                  38.56     1:23.36 (44.80)                                        
 26 DeRosalia, Nicholas D     11 SSC-MR               1:21.45    1:23.69        
                  40.91     1:23.69 (42.78)                                        
 27 Lipp, Mark G              12 SSC-MR               1:27.99    1:24.11        
                  40.55     1:24.11 (43.56)                                        
 28 Young, Addison            11 SSC-MR               1:26.59    1:24.42        
 29 Viox, Jagger S            12 SSC-MR               1:25.00    1:24.65        
                  40.05     1:24.65 (44.60)                                        
 30 Beaudry, Jack H           11 SSC-MR               1:33.73    1:26.19        
                  42.00     1:26.19 (44.19)                                        
 31 Beaudry, Edward M         11 SSC-MR               1:28.26    1:26.57        
                  41.28     1:26.57 (45.29)                                        
 32 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR              1:35.11    1:26.89        
                  41.94     1:26.89 (44.95)                                        
 33 Schafer, Jack D           11 WISC-MR              1:25.79    1:27.38        
                  41.15     1:27.38 (46.23)                                        
 34 Nicolaides, Zachary       12 Tmsuffolk-MR         1:29.30    1:27.50        
                  40.97     1:27.50 (46.53)                                        
 35 Kennedy, Michael          11 SSC-MR               1:41.68    1:27.98        
 36 Minerva, Andrew L         12 SSC-MR               1:20.00    1:28.49        
                  42.47     1:28.49 (46.02)                                        
 37 Giua, Edoardo R           11 WISC-MR              1:32.49    1:29.01        
                  41.32     1:29.01 (47.69)                                        
 38 Koeppel, Thomas J         11 SSC-MR               1:40.00    1:30.31        
                  42.86     1:30.31 (47.45)                                        
 38 Belcher, Tyler J          11 WISC-MR              1:49.30    1:30.31        
                  41.61     1:30.31 (48.70)                                        
 40 Voelker, Timothy O        12 Express Swimming-MR  1:33.48    1:30.46        
                  43.04     1:30.46 (47.42)                                        
 41 Ghermezian, Mitchel       11 Tmsuffolk-MR         1:34.72    1:31.28        
                  41.17     1:31.28 (50.11)                                        
 42 Bub, Logan J              12 CSDC-MR              1:42.75    1:32.05        
                  42.47     1:32.05 (49.58)                                        
 43 Happle, Richard D         12 SSC-MR               1:58.25    1:34.44        
                  43.49     1:34.44 (50.95)                                        
 44 Nguyen, Dylan M           11 WISC-MR              1:34.11    1:36.33        
                  44.17     1:36.33 (52.16)                                        
 45 Bowman, Kevin M           11 SSC-MR                    NT    1:37.34        
                  42.79     1:37.34 (54.55)                                        
 46 Spiezio, Anthony M        12 SSC-MR               1:30.00    1:37.52        
                  44.52     1:37.52 (53.00)                                        
 47 Sood, Kabir               12 SSC-MR               1:35.00    1:37.79        
                  44.68     1:37.79 (53.11)                                        
 48 Rosa, Sergio M            11 Express Swimming-MR       NT    1:38.93        
 49 Nitzsche, Alexander J     12 CSDC-MR              1:42.17    1:44.78        
                  46.14     1:44.78 (58.64)                                        
 50 Brown, Harrison W         11 SSC-MR               1:44.09    1:44.86        
                  48.82     1:44.86 (56.04)                                        
 51 Patel, Sachin             11 Tmsuffolk-MR         1:41.95    1:45.24        
                  46.72     1:45.24 (58.52)                                        
 52 Stone, Kevin              12 WISC-MR              1:38.90    1:46.00        
 53 Bassarath, Luke N         11 Express Swimming-MR  2:04.20    2:14.03        
                1:01.85   2:14.03 (1:12.18)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Golduber, Ethan L         12 Express Swimming-MR    33.28      33.10        
  2 Dugo, Jesse D             12 WISC-MR                34.33      33.33        
  3 Wodicka, Nick G           12 CSDC-MR                34.40      33.39        
  4 Corbett, Ty               11 WISC-MR                39.20      36.23        
  5 Cerniglia, Matthew        11 SSC-MR                 37.69      36.55        
  6 Stocki, Oliver            11 SSC-MR                 43.87      36.95        
  7 Weingarten, Swim Beast J  11 CSDC-MR                37.15      37.37        
  8 Young, Aaron M            12 SSC-MR                 40.33      38.21        
  9 Johnson, Michael P        11 WISC-MR                39.51      39.06        
 10 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR                 39.48      39.25        
 11 Mei, Ian                  12 SSC-MR                 38.61      39.38        
 12 Prokopenko, Dennis        12 Express Swimming-MR    46.00      39.90        
 13 D'Andrea, Jack            12 SSC-MR                 41.98      40.20        
 14 Klawiter, Max M           11 Tmsuffolk-MR           40.59      40.36        
 15 Viox, Jagger S            12 SSC-MR                 41.58      40.44        
 16 DeRosalia, Nicholas D     11 SSC-MR                 41.04      42.29        
 17 Lind, Josh W              11 SSC-MR                 41.50      42.50        
 18 Sparhuber, Jake H         11 SSC-MR                 46.67      42.72        
 19 Kennedy, Michael          11 SSC-MR                 45.50      43.59        
 20 Bowman, Kevin M           11 SSC-MR                    NT      44.03        
 21 Lipp, Mark G              12 SSC-MR                 46.37      44.08        
 22 Nicolaides, Zachary       12 Tmsuffolk-MR           45.56      44.54        
 23 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR                46.09      45.60        
 24 Spiezio, Anthony M        12 SSC-MR                 46.55      46.44        
 25 Chan, Nicholas            11 Express Swimming-MR    55.82      46.46        
 26 Wtorkowski, Alex          11 Tmsuffolk-MR           47.82      46.84        
 27 Happle, Richard D         12 SSC-MR                 46.92      48.23        
 28 Belcher, Tyler J          11 WISC-MR                48.80      48.71        
 29 Koeppel, Thomas J         11 SSC-MR                 52.37      49.44        
 30 Ghermezian, Mitchel       11 Tmsuffolk-MR           50.56      49.58        
 31 Voelker, Timothy O        12 Express Swimming-MR    46.22      49.74        
 32 Nguyen, Dylan M           11 WISC-MR                47.63      49.81        
 33 Wagner, Alex              12 CSDC-MR                50.92      50.44        
 34 Brown, Harrison W         11 SSC-MR                 52.52      52.07        
 35 Patel, Sachin             11 Tmsuffolk-MR           54.55      53.11        
 36 Sood, Kabir               12 SSC-MR                 56.38      54.19        
 37 Rosa, Sergio M            11 Express Swimming-MR  1:00.00      56.08        
 38 Bub, Logan J              12 CSDC-MR                   NT      57.08        
 39 Stone, Kevin              12 WISC-MR                56.52      58.22        
 40 Bassarath, Luke N         11 Express Swimming-MR  1:07.02    1:07.82        
 -- Minerva, Andrew L         12 SSC-MR                 53.48         DQ        
      Multiple strokes
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nasta, Mike V             12 SSC-MR               1:10.45    1:09.23        
                  33.90     1:09.23 (35.33)                                        
  2 Granucci, David           11 SSC-MR               1:10.93    1:11.11        
                  34.60     1:11.11 (36.51)                                        
  3 Redfield, Jackson         12 SSC-MR               1:13.62    1:12.31        
                  35.67     1:12.31 (36.64)                                        
  4 Andersen, Frankie         12 SSC-MR               1:11.99    1:14.72        
                  36.33     1:14.72 (38.39)                                        
  5 Cerniglia, Matthew        11 SSC-MR               1:19.83    1:19.76        
                  39.00     1:19.76 (40.76)                                        
  6 Martin, Gabe C            12 SSC-MR               1:24.18    1:20.27        
                  40.23     1:20.27 (40.04)                                        
  7 Martin, Tim J             12 SSC-MR               1:19.81    1:20.64        
                  38.97     1:20.64 (41.67)                                        
  8 Corbett, Ty               11 WISC-MR              1:26.95    1:21.63        
                  39.58     1:21.63 (42.05)                                        
  9 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR               1:29.92    1:24.64        
                  41.76     1:24.64 (42.88)                                        
 10 Prokopiou, Alex           12 CSDC-MR              1:26.56    1:26.28        
 11 Olsen, Luke D             12 CSDC-MR              1:31.10    1:26.53        
                  42.52     1:26.53 (44.01)                                        
 12 Klawiter, Max M           11 Tmsuffolk-MR         1:29.99    1:28.07        
 13 Prokopiou, Markos         11 CSDC-MR              1:23.94    1:28.74        
 14 Viox, Jagger S            12 SSC-MR               1:31.04    1:28.94        
                  43.99     1:28.94 (44.95)                                        
 15 Lind, Josh W              11 SSC-MR               1:33.20    1:29.61        
                  43.88     1:29.61 (45.73)                                        
 16 D'Andrea, Jack            12 SSC-MR               1:33.60    1:31.56        
                  45.44     1:31.56 (46.12)                                        
 17 Stocki, Oliver            11 SSC-MR               1:34.39    1:33.91        
                  45.47     1:33.91 (48.44)                                        
 18 DeRosalia, Nicholas D     11 SSC-MR               1:34.00    1:34.09        
                  46.25     1:34.09 (47.84)                                        
 19 Froehlich, Nicholas R     11 Tmsuffolk-MR         1:36.84    1:34.35        
                  45.33     1:34.35 (49.02)                                        
 20 Kennedy, Michael          11 SSC-MR               1:51.58    1:34.44        
 21 Nicolaides, Zachary       12 Tmsuffolk-MR         1:36.87    1:35.10        
                  46.21     1:35.10 (48.89)                                        
 22 Sparhuber, Jake H         11 SSC-MR               1:40.00    1:36.19        
                  45.47     1:36.19 (50.72)                                        
 23 Wodicka, Jack C           11 CSDC-MR                   NT    1:36.85        
                  46.22     1:36.85 (50.63)                                        
 24 McNally, Gavin *          12 Tmsuffolk-MR         1:43.19    1:37.33        
 25 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR              1:47.60    1:37.75        
                  47.91     1:37.75 (49.84)                                        
 26 Voelker, Timothy O        12 Express Swimming-MR  1:44.12    1:38.34        
                  48.54     1:38.34 (49.80)                                        
 27 Young, Addison            11 SSC-MR               1:41.01    1:38.35        
                  47.15     1:38.35 (51.20)                                        
 28 Veraszto, Colin R         11 SSC-MR               1:45.00    1:39.10        
                  49.31     1:39.10 (49.79)                                        
 29 Spiezio, Anthony M        12 SSC-MR               1:45.00    1:41.75        
                  47.51     1:41.75 (54.24)                                        
 30 Worthington, Nick J       11 SSC-MR               1:40.00    1:43.07        
 31 Ely, Michael E            13 SSC-MR               1:46.26    1:43.52        
                  49.57     1:43.52 (53.95)                                        
 32 Happle, Richard D         12 SSC-MR               1:48.62    1:45.26        
                  50.24     1:45.26 (55.02)                                        
 33 Bowman, Kevin M           11 SSC-MR                    NT    1:48.17        
                  47.08   1:48.17 (1:01.09)                                        
 34 Koeppel, Thomas J         11 SSC-MR               1:55.00    1:49.49        
                  51.34     1:49.49 (58.15)                                        
 35 Haynes, Max M             11 CSDC-MR                   NT    1:52.02        
                  52.53     1:52.02 (59.49)                                        
 36 Ramani, Aryan             11 SSC-MR               2:05.00    1:52.48        
                  55.93     1:52.48 (56.55)                                        
 37 Ghermezian, Mitchel       11 Tmsuffolk-MR         1:53.06    1:53.37        
                  51.95   1:53.37 (1:01.42)                                        
 38 Brown, Harrison W         11 SSC-MR               1:52.10    1:55.83        
 39 FitzGibbon, Connor        11 CSDC-MR                   NT    1:57.38        
                  51.66   1:57.38 (1:05.72)                                        
 40 Patel, Sachin             11 Tmsuffolk-MR         2:02.49    1:58.44        
 41 Rosa, Sergio M            11 Express Swimming-MR  2:20.00    2:01.49        
                  59.88   2:01.49 (1:01.61)                                        
 42 Nitzsche, Alexander J     12 CSDC-MR                   NT    2:13.95        
                1:02.56   2:13.95 (1:11.39)                                        
 43 Bassarath, Luke N         11 Express Swimming-MR  2:19.06    2:28.73        
                1:09.32   2:28.73 (1:19.41)                                        
 -- Maloney, Michael A        12 SSC-MR               1:30.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  44.03          DQ (44.98)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Prokopenko, Dennis        12 Express Swimming-MR    50.00      36.53        
  2 Redfield, Jackson         12 SSC-MR                 38.70      36.79        
  3 Corbett, Ty               11 WISC-MR                41.44      38.35        
  4 Granucci, David           11 SSC-MR                 42.01      38.57        
  5 Golduber, Ethan L         12 Express Swimming-MR    42.48      43.41        
  6 Klawiter, Max M           11 Tmsuffolk-MR           45.25      44.12        
  7 Johnson, Michael P        11 WISC-MR                45.66      44.41        
  8 Martin, Gabe C            12 SSC-MR                 43.79      45.40        
  9 Young, Aaron M            12 SSC-MR                 46.01      45.43        
 10 Nicolaides, Zachary       12 Tmsuffolk-MR           46.50      45.90        
 11 Chan, Nicholas            11 Express Swimming-MR    48.63      46.05        
 12 Viox, Jagger S            12 SSC-MR                 50.68      47.48        
 13 Beaudry, Jack H           11 SSC-MR                 46.22      49.36        
 14 Giua, Edoardo R           11 WISC-MR                59.46      50.01        
 15 Wtorkowski, Alex          11 Tmsuffolk-MR           48.97      50.12        
 16 Beaudry, Edward M         11 SSC-MR                 49.45      50.17        
 17 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR                49.81      50.83        
 18 Ghermezian, Mitchel       11 Tmsuffolk-MR           53.56      51.36        
 19 Spiezio, Anthony M        12 SSC-MR                 50.91      52.18        
 20 Voelker, Timothy O        12 Express Swimming-MR    55.00      52.97        
 21 Nguyen, Dylan M           11 WISC-MR                53.12      53.25        
 22 Bub, Logan J              12 CSDC-MR                   NT      54.97        
 23 Veraszto, Colin R         11 SSC-MR               1:00.00      55.53        
 24 Patel, Sachin             11 Tmsuffolk-MR         1:00.96      57.16        
 25 Stocki, Oliver            11 SSC-MR                 58.82      57.64        
 26 Happle, Richard D         12 SSC-MR               1:02.72      58.06        
 27 Belcher, Tyler J          11 WISC-MR              1:03.54      59.35        
 28 Koeppel, Thomas J         11 SSC-MR               1:05.00      59.49        
 29 Froehlich, Nicholas R     11 Tmsuffolk-MR           58.10    1:02.22        
 30 Wodicka, Jack C           11 CSDC-MR              1:01.79    1:02.74        
 -- Bassarath, Luke N         11 Express Swimming-MR  1:04.20         DQ        
      Other
 -- Young, Addison            11 SSC-MR                 48.59         DQ        
      Scissors kick
 -- Rosa, Sergio M            11 Express Swimming-MR  1:05.00         DQ        
      Arms past hipline
 -- Sood, Kabir               12 SSC-MR               1:10.00         DQ        
      Butterfly kick
 -- Bowman, Kevin M           11 SSC-MR                    NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Guerron, Ryan A           12 SSC-MR                 56.43         DQ        
      Scissors kick
 -- Stone, Kevin              12 WISC-MR              1:01.61         DQ        
      Butterfly kick
 -- Wagner, Alex              12 CSDC-MR                   NT         DQ        
      Arms past hipline
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Redfield, Jackson         12 SSC-MR               1:20.50    1:20.07        
                  38.36     1:20.07 (41.71)                                        
  2 Corbett, Ty               11 WISC-MR              1:29.53    1:24.13        
  3 Andersen, Frankie         12 SSC-MR               1:26.12    1:24.69        
                  40.56     1:24.69 (44.13)                                        
  4 Nasta, Mike V             12 SSC-MR               1:29.26    1:25.80        
                  40.73     1:25.80 (45.07)                                        
  5 Martin, Tim J             12 SSC-MR               1:27.61    1:27.80        
                  40.71     1:27.80 (47.09)                                        
  6 Weingarten, Swim Beast J  11 CSDC-MR              1:36.08    1:32.89        
                  43.94     1:32.89 (48.95)                                        
  7 D'Andrea, Jack            12 SSC-MR               1:34.87    1:35.63        
                  45.35     1:35.63 (50.28)                                        
  8 Olsen, Luke D             12 CSDC-MR              1:38.68    1:35.99        
                  44.58     1:35.99 (51.41)                                        
  9 Prokopiou, Markos         11 CSDC-MR              1:41.28    1:36.51        
                  45.60     1:36.51 (50.91)                                        
 10 Young, Addison            11 SSC-MR               1:40.77    1:37.56        
                  47.71     1:37.56 (49.85)                                        
 11 Prokopiou, Alex           12 CSDC-MR              1:40.45    1:38.17        
                  46.64     1:38.17 (51.53)                                        
 11 Cerniglia, Matthew        11 SSC-MR               1:38.47    1:38.17        
                  47.73     1:38.17 (50.44)                                        
 13 Viox, Jagger S            12 SSC-MR               1:50.00    1:40.50        
                  48.86     1:40.50 (51.64)                                        
 14 Klawiter, Max M           11 Tmsuffolk-MR         1:40.48    1:41.43        
                  48.07     1:41.43 (53.36)                                        
 15 Sparhuber, Jake H         11 SSC-MR               1:55.00    1:45.77        
                  49.22     1:45.77 (56.55)                                        
 16 Beaudry, Jack H           11 SSC-MR               1:45.95    1:46.00        
                  50.51     1:46.00 (55.49)                                        
 17 Beaudry, Edward M         11 SSC-MR               1:47.53    1:46.48        
 18 Nicolaides, Zachary       12 Tmsuffolk-MR         1:47.85    1:46.77        
                  49.93     1:46.77 (56.84)                                        
 19 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR              1:50.99    1:47.83        
                  51.52     1:47.83 (56.31)                                        
 20 Wtorkowski, Alex          11 Tmsuffolk-MR         1:47.66    1:49.50        
 21 Maloney, Michael A        12 SSC-MR               1:55.00    1:50.82        
                  52.39     1:50.82 (58.43)                                        
 22 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR               1:57.91    1:51.34        
                  52.31     1:51.34 (59.03)                                        
 23 Voelker, Timothy O        12 Express Swimming-MR  2:00.00    1:52.18        
                  53.77     1:52.18 (58.41)                                        
 24 Spiezio, Anthony M        12 SSC-MR               1:55.00    1:53.96        
                  53.83   1:53.96 (1:00.13)                                        
 25 Melloy, John J            11 FA-MR                2:00.32    1:56.44        
                  53.99   1:56.44 (1:02.45)                                        
 26 Kennedy, Michael          11 SSC-MR               2:10.00    2:01.40        
                  56.58   2:01.40 (1:04.82)                                        
 27 McNally, Gavin *          12 Tmsuffolk-MR         2:17.04    2:02.73        
                1:00.04   2:02.73 (1:02.69)                                        
 28 Ghermezian, Mitchel       11 Tmsuffolk-MR         2:02.15    2:02.87        
                  57.43   2:02.87 (1:05.44)                                        
 29 Stocki, Oliver            11 SSC-MR               2:05.00    2:03.64        
                  55.52   2:03.64 (1:08.12)                                        
 30 Patel, Sachin             11 Tmsuffolk-MR         2:13.90    2:04.87        
                  56.23   2:04.87 (1:08.64)                                        
 31 Froehlich, Nicholas R     11 Tmsuffolk-MR         2:03.20    2:07.73        
                1:00.96   2:07.73 (1:06.77)                                        
 32 Happle, Richard D         12 SSC-MR               2:10.00    2:11.57        
 33 Bassarath, Luke N         11 Express Swimming-MR  2:40.00    2:13.25        
 34 Worthington, Nick J       11 SSC-MR               2:20.00    2:14.29        
                1:02.47   2:14.29 (1:11.82)                                        
 35 Brown, Harrison W         11 SSC-MR               2:20.00    2:15.23        
                1:05.77   2:15.23 (1:09.46)                                        
 36 Nitzsche, Alexander J     12 CSDC-MR                   NT    2:20.60        
                1:06.09   2:20.60 (1:14.51)                                        
 37 Ramani, Aryan             11 SSC-MR               2:30.00    2:26.56        
                1:10.68   2:26.56 (1:15.88)                                        
 -- Koeppel, Thomas J         11 SSC-MR               2:15.00         DQ        
      Scissors kick
                1:02.26        DQ (1:05.27)                                        
 -- Young, Aaron M            12 SSC-MR               1:37.15         DQ        
      Scissors kick
                  44.96          DQ (52.58)                                        
 -- Wodicka, Nick G           12 CSDC-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
                  45.67          DQ (53.14)                                        
 -- Veraszto, Colin R         11 SSC-MR               2:05.00         DQ        
      Butterfly kick
                  59.93        DQ (1:06.72)                                        
 -- Wagner, Alex              12 CSDC-MR              2:09.67         DQ        
      Arms past hipline
                  53.44        DQ (1:02.31)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nasta, Mike V             12 SSC-MR                 30.25      29.52        
  2 Andersen, Frankie         12 SSC-MR                 30.17      30.58        
  3 Redfield, Jackson         12 SSC-MR                 31.02      31.57        
  4 Granucci, David           11 SSC-MR                 32.07      31.64        
  5 Martin, Tim J             12 SSC-MR                 36.44      36.47        
  6 Cerniglia, Matthew        11 SSC-MR                 39.06      36.85        
  7 Froehlich, Nicholas R     11 Tmsuffolk-MR           36.05      36.90        
  8 Olsen, Luke D             12 CSDC-MR                37.24      37.32        
  9 Mei, Ian                  12 SSC-MR                 38.11      37.83        
 10 Sparhuber, Jake H         11 SSC-MR                 50.00      39.75        
 11 D'Andrea, Jack            12 SSC-MR                 42.63      41.29        
 12 Lipp, Mark G              12 SSC-MR                 44.57      42.92        
 13 Klawiter, Max M           11 Tmsuffolk-MR           52.61      43.33        
 14 Beaudry, Jack H           11 SSC-MR                 45.34      45.08        
 15 Kennedy, Michael          11 SSC-MR                 49.49      46.72        
 16 Beaudry, Edward M         11 SSC-MR                 45.61      47.35        
 17 Veraszto, Colin R         11 SSC-MR                 45.43      47.56        
 18 Koeppel, Thomas J         11 SSC-MR               1:00.00      47.78        
 19 DeRosalia, Nicholas D     11 SSC-MR                 49.22      48.50        
 20 Lind, Josh W              11 SSC-MR                 47.73      49.71        
 21 Minerva, Andrew L         12 SSC-MR                 53.22      52.47        
 22 Wodicka, Jack C           11 CSDC-MR                51.63      53.72        
 23 Young, Addison            11 SSC-MR                 48.07      55.04        
 24 Sood, Kabir               12 SSC-MR               1:05.00    1:01.65        
 -- Nitzsche, Alexander J     12 CSDC-MR                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Voelker, Timothy O        12 Express Swimming-MR    54.86         DQ        
      Alternating Kick
 -- Brown, Harrison W         11 SSC-MR               1:07.53         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Bassarath, Luke N         11 Express Swimming-MR  1:10.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Rosa, Sergio M            11 Express Swimming-MR  1:00.00         DQ        
      One hand touch
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Redfield, Jackson         12 SSC-MR               1:09.95    1:08.66        
                  32.41     1:08.66 (36.25)                                        
  2 Nasta, Mike V             12 SSC-MR               1:16.70    1:08.91        
                  32.68     1:08.91 (36.23)                                        
  3 Andersen, Frankie         12 SSC-MR               1:09.10    1:11.56        
                  34.62     1:11.56 (36.94)                                        
  4 Granucci, David           11 SSC-MR               1:12.94    1:11.64        
                  34.78     1:11.64 (36.86)                                        
  5 Weingarten, Swim Beast J  11 CSDC-MR              1:23.95    1:20.36        
                  35.96     1:20.36 (44.40)                                        
  6 Martin, Tim J             12 SSC-MR               1:23.46    1:24.04        
                  37.83     1:24.04 (46.21)                                        
  7 Cerniglia, Matthew        11 SSC-MR               1:25.94    1:25.26        
                  40.78     1:25.26 (44.48)                                        
  8 Scelfo, Damian P          11 WISC-MR              1:29.90    1:32.43        
                  37.75     1:32.43 (54.68)                                        
  9 Wodicka, Nick G           12 CSDC-MR                   NT    1:32.48        
                  41.16     1:32.48 (51.32)                                        
 10 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR               1:43.28    1:32.53        
                  43.27     1:32.53 (49.26)                                        
 11 Prokopiou, Alex           12 CSDC-MR                   NT    1:32.54        
                  41.89     1:32.54 (50.65)                                        
 12 Martin, Gabe C            12 SSC-MR               1:28.88    1:33.31        
                  42.22     1:33.31 (51.09)                                        
 13 D'Andrea, Jack            12 SSC-MR               1:44.35    1:33.55        
                  43.90     1:33.55 (49.65)                                        
 14 Weiss, Jeremy M           11 SSC-MR               1:40.00    1:36.75        
                  43.82     1:36.75 (52.93)                                        
 15 Maloney, Michael A        12 SSC-MR               1:45.00    1:39.58        
                  45.78     1:39.58 (53.80)                                        
 16 Sparhuber, Jake H         11 SSC-MR               1:50.00    1:40.48        
                  44.67     1:40.48 (55.81)                                        
 17 Young, Aaron M            12 SSC-MR               1:30.60    1:46.47        
                  44.61   1:46.47 (1:01.86)                                        
 18 DeRosalia, Nicholas D     11 SSC-MR               1:55.00    1:50.84        
                  52.68     1:50.84 (58.16)                                        
 19 Veraszto, Colin R         11 SSC-MR               1:40.00    1:52.27        
 20 Lind, Josh W              11 SSC-MR               1:52.15    1:53.10        
 21 Viox, Jagger S            12 SSC-MR               1:55.00    1:54.64        
                  54.01   1:54.64 (1:00.63)                                        
 22 Stocki, Oliver            11 SSC-MR               1:45.00    1:56.73        
                  50.76   1:56.73 (1:05.97)                                        
 23 Young, Addison            11 SSC-MR               1:55.05    1:57.83        
                  55.06   1:57.83 (1:02.77)                                        
 24 Happle, Richard D         12 SSC-MR               2:05.00    2:09.50        
                  59.10   2:09.50 (1:10.40)                                        
 25 Worthington, Nick J       11 SSC-MR               1:55.00    2:10.39        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andersen, Frankie         12 SSC-MR               1:11.63    1:09.42        
                  32.33     1:09.42 (37.09)                                        
  2 Nasta, Mike V             12 SSC-MR               1:10.05    1:09.85        
                  30.49     1:09.85 (39.36)                                        
  3 Dugo, Jesse D             12 WISC-MR              1:15.30    1:13.36        
                  33.04     1:13.36 (40.32)                                        
  4 Prokopenko, Dennis        12 Express Swimming-MR  1:50.00    1:16.41        
                  36.34     1:16.41 (40.07)                                        
  5 Martin, Tim J             12 SSC-MR               1:18.78    1:17.46        
                  36.63     1:17.46 (40.83)                                        
  6 Wodicka, Nick G           12 CSDC-MR              1:20.27    1:18.42        
                  33.74     1:18.42 (44.68)                                        
  7 Weingarten, Swim Beast J  11 CSDC-MR              1:18.83    1:18.71        
                  36.05     1:18.71 (42.66)                                        
  8 Cerniglia, Matthew        11 SSC-MR               1:24.63    1:19.75        
                  36.85     1:19.75 (42.90)                                        
  9 Martin, Gabe C            12 SSC-MR               1:20.91    1:19.92        
                  37.26     1:19.92 (42.66)                                        
 10 Corbett, Ty               11 WISC-MR              1:26.28    1:20.63        
                  38.11     1:20.63 (42.52)                                        
 11 Mei, Ian                  12 SSC-MR               1:23.40    1:20.86        
                  37.89     1:20.86 (42.97)                                        
 12 D'Andrea, Jack            12 SSC-MR               1:31.04    1:23.79        
                  39.15     1:23.79 (44.64)                                        
 13 Olsen, Luke D             12 CSDC-MR              1:24.23    1:23.99        
                  39.49     1:23.99 (44.50)                                        
 14 Young, Aaron M            12 SSC-MR               1:25.25    1:25.91        
                  40.60     1:25.91 (45.31)                                        
 15 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR               1:31.38    1:27.55        
                  40.41     1:27.55 (47.14)                                        
 16 Johnson, Michael P        11 WISC-MR              1:28.71    1:27.73        
                  40.77     1:27.73 (46.96)                                        
 17 Sparhuber, Jake H         11 SSC-MR               1:50.00    1:30.62        
                  41.94     1:30.62 (48.68)                                        
 18 Viox, Jagger S            12 SSC-MR               1:34.31    1:30.99        
                  44.69     1:30.99 (46.30)                                        
 19 Scelfo, Damian P          11 WISC-MR              1:31.18    1:31.48        
                  41.24     1:31.48 (50.24)                                        
 20 Froehlich, Nicholas R     11 Tmsuffolk-MR         1:29.95    1:31.66        
                  39.13     1:31.66 (52.53)                                        
 21 Lipp, Mark G              12 SSC-MR               1:50.00    1:32.33        
                  43.72     1:32.33 (48.61)                                        
 22 Beaudry, Edward M         11 SSC-MR               1:32.00    1:33.24        
                  44.70     1:33.24 (48.54)                                        
 23 Chan, Nicholas            11 Express Swimming-MR  1:35.75    1:33.59        
                  44.96     1:33.59 (48.63)                                        
 24 Young, Addison            11 SSC-MR               1:34.15    1:34.48        
                  46.61     1:34.48 (47.87)                                        
 25 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR              1:39.39    1:36.88        
                  45.69     1:36.88 (51.19)                                        
 26 Stocki, Oliver            11 SSC-MR               1:45.00    1:37.33        
                  45.45     1:37.33 (51.88)                                        
 27 Nguyen, Dylan M           11 WISC-MR              1:45.42    1:37.88        
                  47.43     1:37.88 (50.45)                                        
 28 Beaudry, Jack H           11 SSC-MR               1:39.32    1:38.33        
                  48.69     1:38.33 (49.64)                                        
 29 Kennedy, Michael          11 SSC-MR               1:55.00    1:38.37        
                  43.00     1:38.37 (55.37)                                        
 30 Lind, Josh W              11 SSC-MR               1:35.48    1:38.40        
                  45.99     1:38.40 (52.41)                                        
 31 Schafer, Jack D           11 WISC-MR              1:41.23    1:38.54        
                  42.68     1:38.54 (55.86)                                        
 32 DeRosalia, Nicholas D     11 SSC-MR               1:37.61    1:39.35        
                  45.71     1:39.35 (53.64)                                        
 33 Veraszto, Colin R         11 SSC-MR               1:55.00    1:40.98        
                  47.77     1:40.98 (53.21)                                        
 34 Spiezio, Anthony M        12 SSC-MR               1:55.00    1:45.82        
                  50.39     1:45.82 (55.43)                                        
 35 Wodicka, Jack C           11 CSDC-MR              1:45.79    1:47.37        
                  49.57     1:47.37 (57.80)                                        
 36 Brown, Harrison W         11 SSC-MR               2:03.23    1:54.99        
                  53.33   1:54.99 (1:01.66)                                        
 37 Nitzsche, Alexander J     12 CSDC-MR                   NT    2:01.18        
                  55.45   2:01.18 (1:05.73)                                        
 -- Minerva, Andrew L         12 SSC-MR               1:55.00         DQ        
      Other - breast
                  49.77          DQ (55.35)                                        
 -- Voelker, Timothy O        12 Express Swimming-MR  1:51.03         DQ        
      One hand touch - breast
                  45.78          DQ (49.70)                                        
 -- Rosa, Sergio M            11 Express Swimming-MR  2:15.00         DQ        
      Arms past hipline - breast
                  50.78          DQ (58.26)                                        
 -- Happle, Richard D         12 SSC-MR               2:02.47         DQ        
      Kick breaststroke type - fly
                  51.05          DQ (57.51)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Redfield, Jackson         12 SSC-MR                    NT    2:26.63        
                  31.10     1:08.61 (37.51)     1:54.15 (45.54)     2:26.63 (32.48)
  2 Nasta, Mike V             12 SSC-MR               2:31.42    2:28.96        
                  31.07     1:08.02 (36.95)     1:57.12 (49.10)     2:28.96 (31.84)
  3 Granucci, David           11 SSC-MR               2:38.62    2:37.77        
                  33.62     1:13.05 (39.43)     2:02.05 (49.00)     2:37.77 (35.72)
  4 Cerniglia, Matthew        11 SSC-MR               2:56.52    2:53.12        
                  38.06     1:20.82 (42.76)     2:15.32 (54.50)     2:53.12 (37.80)
  5 Martin, Gabe C            12 SSC-MR               3:08.58    3:02.39        
                  37.22     1:23.62 (46.40)     2:21.40 (57.78)     3:02.39 (40.99)
  6 D'Andrea, Jack            12 SSC-MR               3:18.34    3:02.93        
                  42.43     1:28.25 (45.82)     2:22.00 (53.75)     3:02.93 (40.93)
  7 Prokopiou, Markos         11 CSDC-MR              3:00.00    3:04.05        
                  41.54     1:26.34 (44.80)     2:22.71 (56.37)     3:04.05 (41.34)
  8 Young, Aaron M            12 SSC-MR               3:00.00    3:10.33        
                  40.57     1:30.65 (50.08)     2:28.43 (57.78)     3:10.33 (41.90)
  9 Beaudry, Edward M         11 SSC-MR               3:38.26    3:15.64        
                  46.33     1:35.99 (49.66)     2:32.40 (56.41)     3:15.64 (43.24)
 10 Beaudry, Jack H           11 SSC-MR               3:30.00    3:20.75        
                  44.66     1:38.81 (54.15)     2:33.65 (54.84)     3:20.75 (47.10)
 11 Froehlich, Nicholas R     11 Tmsuffolk-MR         3:16.90    3:24.41        
                  40.21     1:32.15 (51.94)   2:42.87 (1:10.72)     3:24.41 (41.54)
 12 Nicolaides, Zachary       12 Tmsuffolk-MR         3:22.97    3:24.91        
                  44.66     1:36.72 (52.06)   2:37.18 (1:00.46)     3:24.91 (47.73)
 -- McNally, Gavin *          12 Tmsuffolk-MR         3:25.96         DQ        
      Multiple strokes - back
                  47.83     1:36.92 (49.09)   2:40.91 (1:03.99)          DQ (43.64)
 -- Klawiter, Max M           11 Tmsuffolk-MR         3:20.96         DQ        
      Delay initiating turn - back
                  48.26        DQ (2:33.83)                                        
 -- DeRosalia, Nicholas D     11 SSC-MR               3:25.00         DQ        
      Stroke Infraction - IM
                  48.77     1:36.41 (47.64)   2:46.40 (1:09.99)          DQ (41.03)
 -- Lind, Josh W              11 SSC-MR               3:26.67         DQ        
      One hand touch - breast
                  47.89     1:34.41 (46.52)        DQ (1:03.82)                    
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wone, Brandon M           14 SSC-MR                 51.63      52.97        
                  25.55       52.97 (27.42)                                        
  2 Fisher, Evan E            14 SSC-MR                 53.99      54.94        
                  26.50       54.94 (28.44)                                        
  3 Honan, Quin J             13 SSC-MR                 55.13      55.96        
                  26.98       55.96 (28.98)                                        
  4 Junior, Colin             14 SSC-MR                 58.18      56.20        
                  27.00       56.20 (29.20)                                        
  5 Stanzione, Jon D          14 CSDC-MR                57.11      56.34        
                  27.65       56.34 (28.69)                                        
  6 Llewellyn, James          14 CSDC-MR              1:03.27      56.39        
                  27.40       56.39 (28.99)                                        
  7 Reilly, Jayden T          13 SSC-MR                 57.70      58.13        
                  27.94       58.13 (30.19)                                        
  8 Tang, Erik                14 Express Swimming-MR    57.03      58.68        
                  27.45       58.68 (31.23)                                        
  9 Plaza, Sebastian T        13 Express Swimming-MR  1:01.16      59.97        
                  28.55       59.97 (31.42)                                        
 10 Tsai, Leonardo            13 SSC-MR               1:11.90    1:00.13        
                  29.37     1:00.13 (30.76)                                        
 11 Attardi, Richard M        14 Express Swimming-MR  1:00.06    1:00.41        
                  27.46     1:00.41 (32.95)                                        
 12 Tanner, Jacob D           13 SSC-MR                 59.05    1:00.61        
                  29.07     1:00.61 (31.54)                                        
 13 Tooker, Connor J          13 SSC-MR               1:01.43    1:00.74        
                  29.13     1:00.74 (31.61)                                        
 14 Genna, Frank              14 Express Swimming-MR    50.87    1:00.81        
                  27.42     1:00.81 (33.39)                                        
 15 Maloney, Connor J         13 FA-MR                1:00.11    1:00.93        
                  28.64     1:00.93 (32.29)                                        
 16 Viollis, Michael          13 SSC-MR               1:04.39    1:01.03        
                  29.39     1:01.03 (31.64)                                        
 17 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR                 57.80    1:01.67        
                  29.19     1:01.67 (32.48)                                        
 18 Bohl, Drew C              13 CSDC-MR              1:08.97    1:02.20        
                  29.17     1:02.20 (33.03)                                        
 19 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR  1:10.00    1:02.21        
                  29.53     1:02.21 (32.68)                                        
 20 Lindoe, Charlie M         13 SSC-MR               1:08.34    1:04.30        
                  31.01     1:04.30 (33.29)                                        
 21 Redfearn, Cameron J       14 Express Swimming-MR  1:06.20    1:04.86        
                  31.74     1:04.86 (33.12)                                        
 22 Morda, Vinny E            14 SSC-MR               1:08.22    1:06.68        
                  31.96     1:06.68 (34.72)                                        
 23 D'Introno, Nicholas D     13 SSC-MR               1:15.67    1:07.87        
                  32.85     1:07.87 (35.02)                                        
 24 Tomasino, Michael         14 SSC-MR               1:09.49    1:09.31        
                  32.81     1:09.31 (36.50)                                        
 25 Cenizal, Kai V            14 SSC-MR               1:11.01    1:09.93        
                  32.61     1:09.93 (37.32)                                        
 26 Roberts, Antonio *        14 WISC-MR              1:08.10    1:10.00        
 27 Yap, Anil C               13 SSC-MR               1:11.98    1:12.62        
                  34.53     1:12.62 (38.09)                                        
 28 O'Brien, Nicholas J       14 FA-MR                1:14.25    1:13.08        
                  34.42     1:13.08 (38.66)                                        
 29 Schwartz, Owen M          13 Express Swimming-MR  1:15.10    1:14.40        
                  35.66     1:14.40 (38.74)                                        
 30 O'Donnell, Joey D         13 SSC-MR               1:25.22    1:14.60        
 31 Fehn, Matthew J           14 CSDC-MR              1:16.71    1:14.62        
                  35.51     1:14.62 (39.11)                                        
 32 Verdi, Tyler J            14 CSDC-MR              1:17.69    1:16.02        
                  35.66     1:16.02 (40.36)                                        
 33 McHugh, Patrick A         13 SSC-MR               1:15.02    1:19.56        
                  37.26     1:19.56 (42.30)                                        
 34 Yildirim, Egehan N        13 SSC-MR               1:24.84    1:20.64        
                  36.75     1:20.64 (43.89)                                        
 35 Eliseo, Joe               13 Express Swimming-MR  1:35.00    1:20.67        
                  37.77     1:20.67 (42.90)                                        
 36 Ward, Colin M             13 SSC-MR               1:25.00    1:22.09        
                  39.14     1:22.09 (42.95)                                        
 37 McCall, Tim P             13 CSDC-MR              1:27.10    1:27.38        
 38 Dhillon, Sehaj            13 CSDC-MR                   NT    1:29.05        
                  42.60     1:29.05 (46.45)                                        
 39 Guaraca, Chris            14 CSDC-MR                   NT    1:29.53        
                  40.26     1:29.53 (49.27)                                        
 40 Donovan, Connor T         13 SSC-MR               1:35.50    1:32.66        
                  43.39     1:32.66 (49.27)                                        
 41 Ely, Michael E            13 SSC-MR               1:32.20    1:38.09        
                  46.48     1:38.09 (51.61)                                        
 42 Borzymowski, Patrick V    13 CSDC-MR              1:36.27    1:41.74        
                  47.52     1:41.74 (54.22)                                        
 43 Neff, Kai E               13 FA-MR                2:03.07    1:54.01        
                  53.33   1:54.01 (1:00.68)                                        
 -- Diano, Andrew J           13 FA-MR                  53.45         DQ        
      False start
                  26.18          DQ (27.69)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Diano, Andrew J           13 FA-MR                1:52.89    1:53.09        
                  25.96       54.64 (28.68)     1:23.98 (29.34)     1:53.09 (29.11)
  2 Wone, Brandon M           14 SSC-MR               1:52.69    1:54.82        
                  26.23       54.94 (28.71)     1:24.79 (29.85)     1:54.82 (30.03)
  3 Llewellyn, James          14 CSDC-MR              2:09.35    2:02.82        
                  27.93       59.36 (31.43)     1:31.25 (31.89)     2:02.82 (31.57)
  4 Junior, Colin             14 SSC-MR               2:17.65    2:07.86        
                  28.00     1:00.38 (32.38)     1:34.39 (34.01)     2:07.86 (33.47)
  5 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR               2:08.01    2:09.70        
                  28.95     1:01.68 (32.73)     1:35.69 (34.01)     2:09.70 (34.01)
  6 Tsai, Leonardo            13 SSC-MR               2:24.63    2:12.60        
                  30.82     1:04.89 (34.07)     1:39.51 (34.62)     2:12.60 (33.09)
  7 Tang, Erik                14 Express Swimming-MR  2:13.24    2:13.42        
                  28.34     1:01.71 (33.37)     1:37.52 (35.81)     2:13.42 (35.90)
  8 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR  3:00.00    2:14.40        
                  30.61     1:05.50 (34.89)     1:41.22 (35.72)     2:14.40 (33.18)
  9 Amesti, Anthony T         14 SSC-MR               2:28.15    2:15.19        
                  30.03     1:05.29 (35.26)     1:41.25 (35.96)     2:15.19 (33.94)
 10 Bohl, Drew C              13 CSDC-MR              2:29.89    2:15.44        
                  29.04     1:04.27 (35.23)     1:40.19 (35.92)     2:15.44 (35.25)
 11 Viollis, Michael          13 SSC-MR               2:33.91    2:15.58        
                  31.08     1:04.89 (33.81)     1:41.75 (36.86)     2:15.58 (33.83)
 12 Plaza, Sebastian T        13 Express Swimming-MR  2:22.79    2:16.10        
                  30.56                             1:42.17 ( )     2:16.10 (33.93)
 13 Maloney, Connor J         13 FA-MR                2:15.99    2:16.47        
                  28.84     1:02.65 (33.81)     1:39.10 (36.45)     2:16.47 (37.37)
 14 Tooker, Connor J          13 SSC-MR               2:19.66    2:16.53        
                  30.32     1:04.30 (33.98)     1:41.31 (37.01)     2:16.53 (35.22)
 15 Lindoe, Charlie M         13 SSC-MR               2:42.94    2:20.73        
                  31.66     1:07.71 (36.05)     1:45.64 (37.93)     2:20.73 (35.09)
 16 Genna, John C             14 Express Swimming-MR  2:20.45    2:23.88        
                  30.76     1:06.59 (35.83)     1:45.32 (38.73)     2:23.88 (38.56)
 17 Morda, Vinny E            14 SSC-MR               2:30.83    2:24.46        
                  32.56     1:09.93 (37.37)     1:47.90 (37.97)     2:24.46 (36.56)
 18 Jason, Nicholas P         14 SSC-MR               2:34.11    2:28.74        
                  34.07     1:12.86 (38.79)     1:52.72 (39.86)     2:28.74 (36.02)
 19 Tomasino, Michael         14 SSC-MR               2:34.61    2:29.35        
                  32.49     1:09.96 (37.47)     1:51.34 (41.38)     2:29.35 (38.01)
 20 Cenizal, Kai V            14 SSC-MR               2:35.00    2:32.00        
                  33.20     1:11.82 (38.62)     1:51.85 (40.03)     2:32.00 (40.15)
 21 Roberts, Antonio *        14 WISC-MR              2:38.03    2:34.12        
                  31.95                             1:52.89 ( )     2:34.12 (41.23)
 22 D'Introno, Nicholas D     13 SSC-MR               2:55.65    2:34.41        
                  34.91     1:14.86 (39.95)     1:57.18 (42.32)     2:34.41 (37.23)
 23 Yap, Anil C               13 SSC-MR               2:34.53    2:36.42        
                  35.06     1:14.64 (39.58)     1:56.32 (41.68)     2:36.42 (40.10)
 24 O'Brien, Nicholas J       14 FA-MR                2:38.80    2:37.28        
                  36.15     1:18.22 (42.07)     1:59.55 (41.33)     2:37.28 (37.73)
 25 O'Donnell, Joey D         13 SSC-MR               3:00.00    2:42.08        
                  37.07     1:19.72 (42.65)     2:04.81 (45.09)     2:42.08 (37.27)
 26 Fehn, Matthew J           14 CSDC-MR              2:53.01    2:42.28        
                  36.98     1:19.00 (42.02)     2:02.68 (43.68)     2:42.28 (39.60)
 27 Schwartz, Owen M          13 Express Swimming-MR  2:42.95    2:43.00        
                  37.32     1:18.77 (41.45)     2:01.49 (42.72)     2:43.00 (41.51)
 28 McHugh, Patrick A         13 SSC-MR               2:54.53    2:50.79        
                  37.98     1:20.96 (42.98)     2:05.71 (44.75)     2:50.79 (45.08)
 29 Ward, Colin M             13 SSC-MR               3:00.00    2:56.86        
                  40.27     1:24.93 (44.66)     2:11.98 (47.05)     2:56.86 (44.88)
 30 Yildirim, Egehan N        13 SSC-MR               3:00.00    3:07.17        
                  41.19     1:29.42 (48.23)     2:20.74 (51.32)     3:07.17 (46.43)
 31 Eliseo, Joe               13 Express Swimming-MR  3:50.00    3:11.33        
                  35.98   3:11.33 (2:35.35)                                        
 32 Ely, Michael E            13 SSC-MR               3:20.00    3:22.60        
                  43.66     1:34.92 (51.26)     2:28.34 (53.42)     3:22.60 (54.26)
 33 Donovan, Connor T         13 SSC-MR               3:30.00    3:28.66        
                  42.67     1:39.22 (56.55)     2:34.37 (55.15)     3:28.66 (54.29)
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stanzione, Jon D          14 CSDC-MR              1:05.83    1:05.61        
  2 Wone, Brandon M           14 SSC-MR               1:02.41    1:06.36        
                  31.61     1:06.36 (34.75)                                        
  3 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR               1:04.26    1:07.56        
  4 Honan, Quin J             13 SSC-MR               1:04.57    1:08.07        
  5 Junior, Colin             14 SSC-MR               1:12.13    1:10.26        
                  34.42     1:10.26 (35.84)                                        
  6 Reilly, Jayden T          13 SSC-MR               1:09.96    1:11.34        
                  34.52     1:11.34 (36.82)                                        
  7 Tanner, Jacob D           13 SSC-MR               1:09.39    1:11.82        
                  33.76     1:11.82 (38.06)                                        
  8 Viollis, Michael          13 SSC-MR               1:13.60    1:11.99        
                  35.21     1:11.99 (36.78)                                        
  9 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR  1:30.00    1:12.48        
                  35.63     1:12.48 (36.85)                                        
 10 Roberts, Antonio *        14 WISC-MR              1:13.55    1:12.51        
 11 Maloney, Connor J         13 FA-MR                1:14.41    1:12.68        
                  34.29     1:12.68 (38.39)                                        
 12 Tang, Erik                14 Express Swimming-MR  1:13.49    1:13.34        
 13 Morda, Vinny E            14 SSC-MR               1:13.57    1:14.25        
 14 Bibolov, Nick             13 SSC-MR               1:14.04    1:14.44        
                  36.30     1:14.44 (38.14)                                        
 15 Bohl, Drew C              13 CSDC-MR              1:21.69    1:15.67        
                  35.16     1:15.67 (40.51)                                        
 16 Lindoe, Charlie M         13 SSC-MR               1:18.66    1:17.18        
 17 Spameni, Nick R           14 CSDC-MR              1:19.67    1:19.23        
 18 O'Brien, Nicholas J       14 FA-MR                1:21.31    1:22.23        
                  40.74     1:22.23 (41.49)                                        
 19 Cenizal, Kai V            14 SSC-MR               1:33.16    1:23.60        
                  40.69     1:23.60 (42.91)                                        
 20 Olsen, Luke E             14 FA-MR                1:21.45    1:23.65        
 21 Verdi, Tyler J            14 CSDC-MR              1:23.58    1:23.93        
                  41.46     1:23.93 (42.47)                                        
 22 Schwartz, Owen M          13 Express Swimming-MR  1:24.60    1:24.28        
 23 Yap, Anil C               13 SSC-MR               1:25.71    1:24.37        
                  41.61     1:24.37 (42.76)                                        
 24 D'Introno, Nicholas D     13 SSC-MR               1:34.34    1:25.98        
 25 O'Donnell, Joey D         13 SSC-MR               1:33.41    1:27.36        
 26 Ballerini, Marcus G       13 SSC-MR               1:24.95    1:29.12        
 27 Fehn, Matthew J           14 CSDC-MR              1:36.21    1:29.72        
 28 McHugh, Patrick A         13 SSC-MR               1:40.74    1:30.89        
 29 Ward, Colin M             13 SSC-MR               1:40.00    1:34.79        
                  46.47     1:34.79 (48.32)                                        
 30 Yildirim, Egehan N        13 SSC-MR               1:42.81    1:44.12        
 31 McCall, Tim P             13 CSDC-MR              1:41.21    1:49.36        
 32 Borzymowski, Patrick V    13 CSDC-MR              1:53.99    1:54.41        
 33 Dhillon, Sehaj            13 CSDC-MR                   NT    2:03.16        
                  58.74   2:03.16 (1:04.42)                                        
 -- Donovan, Connor T         13 SSC-MR               1:58.39         DQ        
      No touch at turn
                  54.11          DQ (58.34)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Genna, Frank              14 Express Swimming-MR  1:02.67    1:06.54        
                  30.08     1:06.54 (36.46)                                        
  2 Diano, Andrew J           13 FA-MR                1:10.93    1:09.76        
                  33.28     1:09.76 (36.48)                                        
  3 Stanzione, Jon D          14 CSDC-MR              1:13.95    1:10.47        
                  32.49     1:10.47 (37.98)                                        
  4 Tsai, Leonardo            13 SSC-MR               1:18.37    1:13.10        
                  34.36     1:13.10 (38.74)                                        
  5 Tang, Erik                14 Express Swimming-MR  1:14.45    1:14.77        
                  34.53     1:14.77 (40.24)                                        
  6 Junior, Colin             14 SSC-MR               1:16.51    1:15.00        
                  35.75     1:15.00 (39.25)                                        
  7 Llewellyn, James          14 CSDC-MR              1:19.72    1:16.47        
                  37.11     1:16.47 (39.36)                                        
  8 Genna, John C             14 Express Swimming-MR  1:17.30    1:16.55        
                  35.35     1:16.55 (41.20)                                        
  9 Plaza, Sebastian T        13 Express Swimming-MR  1:18.33    1:18.14        
                  37.50     1:18.14 (40.64)                                        
 10 Maloney, Connor J         13 FA-MR                1:17.90    1:19.48        
                  36.53     1:19.48 (42.95)                                        
 11 Reilly, Jayden T          13 SSC-MR               1:21.66    1:19.99        
                  36.87     1:19.99 (43.12)                                        
 12 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR               1:15.65    1:20.16        
                  37.04     1:20.16 (43.12)                                        
 13 Tanner, Jacob D           13 SSC-MR               1:22.10    1:20.32        
                  36.58     1:20.32 (43.74)                                        
 14 Amesti, Anthony T         14 SSC-MR               1:21.88    1:22.07        
                  38.99     1:22.07 (43.08)                                        
 15 Viollis, Michael          13 SSC-MR               1:25.03    1:24.93        
                  40.17     1:24.93 (44.76)                                        
 16 Jason, Nicholas P         14 SSC-MR               1:25.87    1:25.07        
                  40.09     1:25.07 (44.98)                                        
 17 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR  1:45.00    1:25.57        
                  40.29     1:25.57 (45.28)                                        
 18 Roberts, Antonio *        14 WISC-MR              1:28.32    1:26.07        
                  40.01     1:26.07 (46.06)                                        
 19 D'Introno, Nicholas D     13 SSC-MR               1:50.00    1:28.72        
                  43.10     1:28.72 (45.62)                                        
 20 Redfearn, Cameron J       14 Express Swimming-MR  1:28.67    1:29.33        
                  42.52     1:29.33 (46.81)                                        
 21 Lindoe, Charlie M         13 SSC-MR               1:34.55    1:29.73        
                  42.50     1:29.73 (47.23)                                        
 22 Schwartz, Owen M          13 Express Swimming-MR  1:29.84    1:31.97        
                  42.97     1:31.97 (49.00)                                        
 23 Tomasino, Michael         14 SSC-MR               1:36.12    1:32.98        
                  43.50     1:32.98 (49.48)                                        
 24 Yap, Anil C               13 SSC-MR               1:36.64    1:33.02        
                  44.00     1:33.02 (49.02)                                        
 25 Cenizal, Kai V            14 SSC-MR               1:35.28    1:33.15        
                  43.82     1:33.15 (49.33)                                        
 26 O'Donnell, Joey D         13 SSC-MR               1:55.00    1:33.52        
                  45.07     1:33.52 (48.45)                                        
 27 Verdi, Tyler J            14 CSDC-MR              1:38.30    1:33.56        
                  43.84     1:33.56 (49.72)                                        
 28 O'Brien, Nicholas J       14 FA-MR                1:47.25    1:46.61        
                  51.45     1:46.61 (55.16)                                        
 29 Fehn, Matthew J           14 CSDC-MR              1:46.75    1:46.77        
                  51.39     1:46.77 (55.38)                                        
 30 Ward, Colin M             13 SSC-MR               1:55.00    1:47.31        
                  49.60     1:47.31 (57.71)                                        
 31 Yildirim, Egehan N        13 SSC-MR               1:53.85    1:47.71        
                  50.67     1:47.71 (57.04)                                        
 32 McHugh, Patrick A         13 SSC-MR               1:55.98    1:50.35        
                  52.54     1:50.35 (57.81)                                        
 33 Borzymowski, Patrick V    13 CSDC-MR              2:00.13    1:55.04        
                  52.03   1:55.04 (1:03.01)                                        
 34 Donovan, Connor T         13 SSC-MR               2:10.00    2:19.27        
                1:04.72   2:19.27 (1:14.55)                                        
 35 Neff, Kai E               13 FA-MR                2:49.99    2:42.94        
                1:16.70   2:42.94 (1:26.24)                                        
 -- Eliseo, Joe               13 Express Swimming-MR  2:10.00         DQ        
      Alternating Kick
                  50.00          DQ (53.70)                                        
 -- Ely, Michael E            13 SSC-MR               2:10.00         DQ        
      Butterfly kick
                1:07.44        DQ (1:20.16)                                        
 -- Guaraca, Chris            14 CSDC-MR                   NT         DQ        
      Double pull / kicks
                  58.84        DQ (1:15.41)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tang, Erik                14 Express Swimming-MR  2:40.63    2:39.08        
                                                    1:56.99 ( )     2:39.08 (42.09)
  2 Junior, Colin             14 SSC-MR               2:54.15    2:44.40        
  3 Maloney, Connor J         13 FA-MR                2:55.75    2:51.38        
                                1:18.60 ( )     2:05.64 (47.04)     2:51.38 (45.74)
  4 Reilly, Jayden T          13 SSC-MR               3:00.07    2:56.70        
                  38.81     1:23.28 (44.47)     2:11.04 (47.76)     2:56.70 (45.66)
  5 Bibolov, Nick             13 SSC-MR               3:00.00    2:58.47        
                                1:26.47 ( )   2:58.47 (1:32.00)                    
  6 Amesti, Anthony T         14 SSC-MR               3:08.68    3:04.62        
                  42.36     1:29.44 (47.08)     2:17.97 (48.53)     3:04.62 (46.65)
  7 Viollis, Michael          13 SSC-MR               3:15.00    3:06.82        
                  42.47   3:06.82 (2:24.35)                                        
  8 Morda, Vinny E            14 SSC-MR               3:18.56    3:08.06        
                                1:33.51 ( )   3:08.06 (1:34.55)                    
  9 Roberts, Antonio *        14 WISC-MR              3:10.80    3:08.33        
                  42.47     1:29.09 (46.62)   3:08.33 (1:39.24)                    
 10 Schwartz, Owen M          13 Express Swimming-MR  3:20.60    3:18.25        
                                1:34.95 ( )     2:26.01 (51.06)     3:18.25 (52.24)
 11 Yap, Anil C               13 SSC-MR               3:19.94    3:23.25        
                  47.73                             2:32.33 ( )     3:23.25 (50.92)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Diano, Andrew J           13 FA-MR                  57.21      57.07        
  2 Honan, Quin J             13 SSC-MR               1:02.38    1:00.28        
  3 Wone, Brandon M           14 SSC-MR                 59.01    1:00.48        
  4 Stanzione, Jon D          14 CSDC-MR              1:07.39    1:03.46        
                  15.78     1:03.46 (47.68)                                        
  5 Junior, Colin             14 SSC-MR               1:04.61    1:05.94        
  6 Reilly, Jayden T          13 SSC-MR               1:03.40    1:06.25        
  7 Bibolov, Nick             13 SSC-MR               1:08.31    1:07.29        
  8 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR  1:35.00    1:11.62        
  9 Maloney, Connor J         13 FA-MR                1:23.37    1:11.96        
                  32.51     1:11.96 (39.45)                                        
 10 Tanner, Jacob D           13 SSC-MR               1:11.73    1:12.53        
 11 Amesti, Anthony T         14 SSC-MR               1:11.30    1:13.76        
                  34.96     1:13.76 (38.80)                                        
 12 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR               1:10.26    1:15.26        
 13 Viollis, Michael          13 SSC-MR               1:31.59    1:18.08        
 14 Morda, Vinny E            14 SSC-MR               1:18.41    1:20.80        
                  36.27     1:20.80 (44.53)                                        
 15 Spameni, Nick R           14 CSDC-MR                   NT    1:21.36        
                  37.28     1:21.36 (44.08)                                        
 16 Cenizal, Kai V            14 SSC-MR               1:27.32    1:21.50        
 17 D'Introno, Nicholas D     13 SSC-MR               1:45.00    1:23.63        
                  38.50     1:23.63 (45.13)                                        
 18 Olsen, Luke E             14 FA-MR                1:54.00    1:26.20        
 19 Lindoe, Charlie M         13 SSC-MR               1:54.38    1:33.18        
                  42.42     1:33.18 (50.76)                                        
 20 McHugh, Patrick A         13 SSC-MR               1:36.04    1:42.70        
                  45.58     1:42.70 (57.12)                                        
 21 O'Donnell, Joey D         13 SSC-MR               1:45.00    1:44.00        
 22 Ward, Colin M             13 SSC-MR               1:50.00    1:48.55        
 23 Yildirim, Egehan N        13 SSC-MR               2:00.00    1:55.62        
 -- Donovan, Connor T         13 SSC-MR               2:10.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Ballerini, Marcus G       13 SSC-MR               1:27.89         DQ        
      Alternating Kick
                  43.65          DQ (51.23)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wone, Brandon M           14 SSC-MR               2:24.24    2:16.97        
                  29.54     1:02.92 (33.38)     1:39.05 (36.13)     2:16.97 (37.92)
  2 Amesti, Anthony T         14 SSC-MR               3:04.47    2:43.57        
                  35.94     1:18.15 (42.21)     2:01.94 (43.79)     2:43.57 (41.63)
  3 Tanner, Jacob D           13 SSC-MR               3:01.60    2:46.08        
                  33.86     1:16.03 (42.17)     2:00.29 (44.26)     2:46.08 (45.79)
  4 Tooker, Connor J          13 SSC-MR               2:30.00    2:48.46        
                  34.16     1:17.56 (43.40)     2:05.69 (48.13)     2:48.46 (42.77)
  5 Redfearn, Cameron J       14 Express Swimming-MR  2:59.27    2:48.65        
                  35.64     1:17.03 (41.39)     2:03.67 (46.64)     2:48.65 (44.98)
  6 Jason, Nicholas P         14 SSC-MR               2:45.00    2:52.85        
                  36.94     1:22.60 (45.66)     2:08.53 (45.93)     2:52.85 (44.32)
  7 Viollis, Michael          13 SSC-MR               3:20.00    2:53.73        
                  37.49     1:22.65 (45.16)   2:53.79 (1:31.14)         2:53.73 ( )
  8 Morda, Vinny E            14 SSC-MR               3:10.00    3:07.42        
                  40.94     1:30.43 (49.49)     2:20.50 (50.07)     3:07.42 (46.92)
  9 Yap, Anil C               13 SSC-MR               3:10.00    3:32.97        
                  44.10     1:37.29 (53.19)     2:33.62 (56.33)     3:32.97 (59.35)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Diano, Andrew J           13 FA-MR                2:08.69    2:07.60        
                  27.10                             1:38.49 ( )     2:07.60 (29.11)
  2 Llewellyn, James          14 CSDC-MR              2:35.23    2:21.74        
                                1:05.80 ( )   2:21.74 (1:15.94)                    
  3 Junior, Colin             14 SSC-MR               2:28.94    2:23.98        
                                1:09.12 ( )   2:23.98 (1:14.86)                    
  4 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR               2:25.95    2:26.92        
  5 Tang, Erik                14 Express Swimming-MR  2:28.83    2:27.41        
                                                    1:54.20 ( )     2:27.41 (33.21)
  6 Tanner, Jacob D           13 SSC-MR               2:42.22    2:33.45        
                  31.06     1:08.90 (37.84)   2:33.45 (1:24.55)                    
  7 Amesti, Anthony T         14 SSC-MR               2:44.39    2:34.18        
                                1:12.32 ( )   2:34.18 (1:21.86)                    
  8 Bohl, Drew C              13 CSDC-MR                   NT    2:37.01        
                  31.70     1:11.34 (39.64)   2:37.01 (1:25.67)                    
  9 Morda, Vinny E            14 SSC-MR               2:47.01    2:38.63        
 10 Bibolov, Nick             13 SSC-MR               2:40.32    2:39.70        
                  32.16     1:14.88 (42.72)     2:04.61 (49.73)     2:39.70 (35.09)
 11 Viollis, Michael          13 SSC-MR               2:54.84    2:41.75        
                  35.66     1:15.86 (40.20)     2:06.75 (50.89)     2:41.75 (35.00)
 12 Lindoe, Charlie M         13 SSC-MR               3:24.25    2:45.21        
                                1:19.89 ( )     2:09.65 (49.76)     2:45.21 (35.56)
 13 Roberts, Antonio *        14 WISC-MR              2:54.04    2:45.26        
                  38.38   2:45.26 (2:06.88)                                        
 14 Spameni, Nick R           14 CSDC-MR                   NT    2:49.26        
                                1:21.09 ( )     2:11.84 (50.75)     2:49.26 (37.42)
 15 Cenizal, Kai V            14 SSC-MR               3:15.00    2:50.36        
                  35.48     1:20.65 (45.17)     2:13.29 (52.64)     2:50.36 (37.07)
 16 D'Introno, Nicholas D     13 SSC-MR               3:25.00    2:52.16        
 17 Tomasino, Michael         14 SSC-MR               2:53.58    2:53.11        
                                                    2:11.13 ( )     2:53.11 (41.98)
 18 Yap, Anil C               13 SSC-MR               2:56.51    2:54.15        
                                1:24.48 ( )   2:54.15 (1:29.67)                    
 19 Verdi, Tyler J            14 CSDC-MR              3:00.00    3:00.06        
                                                    2:20.40 ( )     3:00.06 (39.66)
 20 O'Brien, Nicholas J       14 FA-MR                3:20.12    3:02.29        
                                1:24.42 ( )   3:02.29 (1:37.87)                    
 21 O'Donnell, Joey D         13 SSC-MR               3:20.00    3:04.97        
                  42.07     1:28.84 (46.77)     2:21.37 (52.53)     3:04.97 (43.60)
 22 McHugh, Patrick A         13 SSC-MR               3:30.00    3:10.96        
                  44.91     1:32.11 (47.20)     2:29.53 (57.42)     3:10.96 (41.43)
 23 Yildirim, Egehan N        13 SSC-MR               3:20.00    3:41.59        
                                1:49.42 ( )   3:41.59 (1:52.17)                    
 -- Fehn, Matthew J           14 CSDC-MR              3:45.00         DQ        
      Out of sequence - IM
 -- Ward, Colin M             13 SSC-MR               3:20.00         DQ        
      Non-simultaneous touch - breast
                                                    2:39.14 ( )          DQ (35.73)
 -- Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR  3:20.00         DQ        
      Multiple strokes - back
                  32.87     1:11.44 (38.57)        DQ (1:24.47)                    
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kipshidze, George         15 SSC-MR                 48.75      50.08        
                  24.59       50.08 (25.49)                                        
  2 O'Sullivan, Oisin         15 SSC-MR                 50.76      51.00        
                  24.47       51.00 (26.53)                                        
  3 Spina, Andrew M           15 SSC-MR                 52.10      52.41        
                  25.23       52.41 (27.18)                                        
  4 Budke, Vinny C            17 SSC-MR                 51.08      52.69        
                  25.65       52.69 (27.04)                                        
  5 Loos, Thomas J            17 CSDC-MR                50.76      53.67        
                  24.92       53.67 (28.75)                                        
  6 Dowd, Mike R              15 CSDC-MR                52.13      53.88        
                  25.62       53.88 (28.26)                                        
  7 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR                 54.35      54.27        
                  26.38       54.27 (27.89)                                        
  8 Lei, Christopher W        16 Express Swimming-MR    54.70      55.24        
                  26.51       55.24 (28.73)                                        
  9 Gribulis, Zachary M       15 FA-MR                  56.04      56.25        
                  26.28       56.25 (29.97)                                        
 10 Agrillo, Mike N           17 CSDC-MR                55.99      56.86        
                  26.44       56.86 (30.42)                                        
 11 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR                58.63      56.97        
                  26.51       56.97 (30.46)                                        
 12 Baldassare, Zachary L     15 FA-MR                  58.21      57.10        
                  27.42       57.10 (29.68)                                        
 13 Ortiz, Christian G        15 CSDC-MR                59.60      58.44        
                  28.41       58.44 (30.03)                                        
 14 Hafen, Max B              17 Express Swimming-MR    58.00      59.07        
                  28.23       59.07 (30.84)                                        
 15 Dunn, Christopher J       17 SSC-MR                 58.02      59.15        
                  28.33       59.15 (30.82)                                        
 16 O'Brien, Justin W         16 FA-MR                  59.73      59.33        
                  28.83       59.33 (30.50)                                        
 17 Gurevich, Brendan         16 Express Swimming-MR    59.37    1:00.50        
                  28.29     1:00.50 (32.21)                                        
 18 Howard, Christian J       16 Express Swimming-MR    59.51    1:01.02        
                  28.19     1:01.02 (32.83)                                        
 19 Tricoukes, Tommy J        15 CSDC-MR              1:01.34    1:01.38        
                  29.65     1:01.38 (31.73)                                        
 20 Gaspard, Chad A           15 Express Swimming-MR  1:02.21    1:01.57        
                  29.48     1:01.57 (32.09)                                        
 21 Nigro, Chris K            15 CSDC-MR              1:02.08    1:02.19        
                  30.08     1:02.19 (32.11)                                        
 22 Glovinsky, Hunter M       17 SSC-MR               1:01.82    1:03.35        
                1:03.51         1:03.35 ( )                                        
 23 Hourani, Luke             16 Express Swimming-MR  1:04.44    1:06.21        
                  31.54     1:06.21 (34.67)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kipshidze, George         15 SSC-MR               1:47.02    1:49.60        
                  25.54       53.78 (28.24)     1:21.69 (27.91)     1:49.60 (27.91)
  2 Budke, Vinny C            17 SSC-MR               1:50.31    1:52.94        
                  26.37       54.84 (28.47)     1:23.94 (29.10)     1:52.94 (29.00)
  3 Owens, Mark               15 SSC-MR               1:53.96    1:53.57        
                  25.70       54.25 (28.55)     1:24.07 (29.82)     1:53.57 (29.50)
  4 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              1:52.60    1:53.86        
                  26.48       54.60 (28.12)     1:24.12 (29.52)     1:53.86 (29.74)
  5 Spina, Andrew M           15 SSC-MR               2:00.83    1:55.99        
                  26.90       56.53 (29.63)     1:27.17 (30.64)     1:55.99 (28.82)
  6 Dowd, Mike R              15 CSDC-MR              1:57.22    1:57.61        
                  26.24       55.42 (29.18)     1:26.65 (31.23)     1:57.61 (30.96)
  7 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               1:59.19    1:58.98        
                  27.34       57.68 (30.34)     1:28.62 (30.94)     1:58.98 (30.36)
  8 Loos, Thomas J            17 CSDC-MR              1:57.57    1:59.30        
                  25.31       56.06 (30.75)     1:27.27 (31.21)     1:59.30 (32.03)
  9 Davis, Avery J            15 SSC-MR               2:06.51    2:05.61        
                  28.64     1:00.10 (31.46)     1:33.42 (33.32)     2:05.61 (32.19)
 10 Ortiz, Christian G        15 CSDC-MR              2:09.92    2:06.31        
                  29.27     1:01.76 (32.49)     1:34.25 (32.49)     2:06.31 (32.06)
 11 Lei, Christopher W        16 Express Swimming-MR  2:07.09    2:06.40        
                  27.92     1:00.02 (32.10)     1:34.39 (34.37)     2:06.40 (32.01)
 12 Hafen, Max B              17 Express Swimming-MR  2:06.35    2:06.86        
                  28.33     1:00.21 (31.88)     1:34.11 (33.90)     2:06.86 (32.75)
 13 Baldassare, Zachary L     15 FA-MR                2:07.78    2:07.04        
                  29.74     1:02.64 (32.90)     1:35.31 (32.67)     2:07.04 (31.73)
 14 Combs, Sean A             16 SSC-MR               2:06.26    2:09.41        
                  29.08     1:01.85 (32.77)     1:35.98 (34.13)     2:09.41 (33.43)
 15 Dunn, Christopher J       17 SSC-MR               2:10.06    2:11.17        
                  29.13     1:02.28 (33.15)     1:36.84 (34.56)     2:11.17 (34.33)
 16 O'Brien, Justin W         16 FA-MR                2:12.55    2:11.52        
                  30.44     1:03.51 (33.07)     1:38.16 (34.65)     2:11.52 (33.36)
 17 Tricoukes, Tommy J        15 CSDC-MR              2:17.87    2:13.18        
                  30.02     1:04.36 (34.34)     1:40.73 (36.37)     2:13.18 (32.45)
 18 Nigro, Chris K            15 CSDC-MR              2:16.09    2:13.30        
                  30.42     1:05.03 (34.61)     1:41.55 (36.52)     2:13.30 (31.75)
 19 Gaspard, Chad A           15 Express Swimming-MR  2:13.92    2:17.90        
                  31.52     1:06.61 (35.09)     1:43.03 (36.42)     2:17.90 (34.87)
 20 Howard, Christian J       16 Express Swimming-MR  2:13.76    2:18.19        
                  29.98     1:03.35 (33.37)     1:39.89 (36.54)     2:18.19 (38.30)
 21 Hourani, Luke             16 Express Swimming-MR  2:23.57    2:22.34        
                  32.26     1:07.71 (35.45)     1:45.57 (37.86)     2:22.34 (36.77)
 22 Glovinsky, Hunter M       17 SSC-MR               2:21.08    2:23.79        
                  32.20   2:23.79 (1:51.59)                                        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kipshidze, George         15 SSC-MR                 54.83      57.56        
                  27.98       57.56 (29.58)                                        
  2 O'Sullivan, Oisin         15 SSC-MR                    NT      58.36        
                  28.30       58.36 (30.06)                                        
  3 Budke, Vinny C            17 SSC-MR                 58.14    1:00.40        
                  29.98     1:00.40 (30.42)                                        
  4 Dowd, Mike R              15 CSDC-MR                59.29    1:01.15        
                  29.74     1:01.15 (31.41)                                        
  5 Fisher, Evan E            14 SSC-MR                 58.84    1:01.95        
                  29.66     1:01.95 (32.29)                                        
  6 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               1:05.84    1:06.61        
                  32.47     1:06.61 (34.14)                                        
  7 Combs, Sean A             16 SSC-MR               1:02.46    1:07.69        
                  33.43     1:07.69 (34.26)                                        
  8 O'Brien, Justin W         16 FA-MR                1:11.45    1:09.39        
                  34.07     1:09.39 (35.32)                                        
  9 Hafen, Max B              17 Express Swimming-MR  1:09.00    1:09.55        
                  35.01     1:09.55 (34.54)                                        
 10 Howard, Christian J       16 Express Swimming-MR  1:06.51    1:09.58        
                  33.59     1:09.58 (35.99)                                        
 11 Tricoukes, Tommy J        15 CSDC-MR              1:14.73    1:12.85        
                  34.66     1:12.85 (38.19)                                        
 12 Desmond, Connor A         15 Express Swimming-MR  1:20.28    1:19.04        
                  37.39     1:19.04 (41.65)                                        
 13 Bach, Daniel              15 CSDC-MR              1:20.75    1:20.19        
                  38.59     1:20.19 (41.60)                                        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lei, Christopher W        16 Express Swimming-MR  1:06.01    1:05.49        
                  30.65     1:05.49 (34.84)                                        
  2 Owens, Mark               15 SSC-MR               1:02.49    1:06.15        
                  31.01     1:06.15 (35.14)                                        
  3 Budke, Vinny C            17 SSC-MR               1:03.72    1:06.57        
                  31.95     1:06.57 (34.62)                                        
  4 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              1:09.21    1:09.04        
                  32.69     1:09.04 (36.35)                                        
  5 O'Sullivan, Oisin         15 SSC-MR               1:06.49    1:09.24        
                  32.46     1:09.24 (36.78)                                        
  6 Gribulis, Zachary M       15 FA-MR                1:07.97    1:10.02        
                  32.36     1:10.02 (37.66)                                        
  7 Davis, Avery J            15 SSC-MR               1:08.44    1:10.67        
                  32.80     1:10.67 (37.87)                                        
  8 Combs, Sean A             16 SSC-MR               1:10.27    1:14.04        
                  35.14     1:14.04 (38.90)                                        
  9 Hafen, Max B              17 Express Swimming-MR  1:12.95    1:15.14        
                  35.23     1:15.14 (39.91)                                        
 10 Dunn, Christopher J       17 SSC-MR               1:17.45    1:15.57        
                  35.79     1:15.57 (39.78)                                        
 11 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR              1:17.55    1:16.09        
                  35.03     1:16.09 (41.06)                                        
 12 Gurevich, Brendan         16 Express Swimming-MR  1:15.12    1:17.96        
                  36.76     1:17.96 (41.20)                                        
 13 Gaspard, Chad A           15 Express Swimming-MR  1:18.24    1:18.38        
                  36.46     1:18.38 (41.92)                                        
 14 Baldassare, Zachary L     15 FA-MR                1:21.50    1:20.31        
                  37.70     1:20.31 (42.61)                                        
 15 O'Brien, Justin W         16 FA-MR                1:20.34    1:21.22        
                  38.21     1:21.22 (43.01)                                        
 16 Howard, Christian J       16 Express Swimming-MR  1:20.22    1:22.01        
                  38.04     1:22.01 (43.97)                                        
 17 Hourani, Luke             16 Express Swimming-MR  1:23.61    1:23.61        
                  39.92     1:23.61 (43.69)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Oisin         15 SSC-MR                    NT    2:21.73        
                  31.96     1:07.23 (35.27)     1:44.78 (37.55)     2:21.73 (36.95)
  2 Budke, Vinny C            17 SSC-MR               2:18.87    2:23.32        
                  31.82     1:07.76 (35.94)     1:45.42 (37.66)     2:23.32 (37.90)
  3 Owens, Mark               15 SSC-MR               2:20.97    2:25.78        
                  31.99     1:09.17 (37.18)     1:48.11 (38.94)     2:25.78 (37.67)
  4 Davis, Avery J            15 SSC-MR               2:33.90    2:33.55        
                  33.36     1:11.97 (38.61)     1:52.75 (40.78)     2:33.55 (40.80)
  5 Ely, Matt D               16 SSC-MR               2:29.18    2:35.86        
                  34.89     1:14.57 (39.68)     1:55.28 (40.71)     2:35.86 (40.58)
  6 Combs, Sean A             16 SSC-MR               2:34.67    2:42.82        
                  37.18     1:18.17 (40.99)     2:00.10 (41.93)     2:42.82 (42.72)
  7 Desmond, Connor A         15 Express Swimming-MR  3:02.10    3:03.09        
                  39.51     1:25.83 (46.32)   3:03.09 (1:37.26)                    
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR                55.59      57.64        
                  27.23       57.64 (30.41)                                        
  2 Budke, Vinny C            17 SSC-MR                 55.13      57.90        
                  26.97       57.90 (30.93)                                        
  3 Davis, Avery J            15 SSC-MR                 59.11      58.91        
                  27.34       58.91 (31.57)                                        
  4 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               1:02.28    1:02.70        
                  29.36     1:02.70 (33.34)                                        
  5 Loos, Thomas J            17 CSDC-MR              1:01.14    1:04.13        
                  27.78     1:04.13 (36.35)                                        
  6 Fisher, Evan E            14 SSC-MR                 59.61    1:04.32        
                  28.99     1:04.32 (35.33)                                        
  7 Bach, Daniel              15 CSDC-MR              1:04.75    1:05.25        
                  29.68     1:05.25 (35.57)                                        
  8 Nigro, Chris K            15 CSDC-MR              1:07.15    1:06.99        
                  30.99     1:06.99 (36.00)                                        
  9 Ortiz, Christian G        15 CSDC-MR              1:07.28    1:07.87        
                  31.59     1:07.87 (36.28)                                        
 10 O'Brien, Justin W         16 FA-MR                1:09.02    1:09.78        
 11 Combs, Sean A             16 SSC-MR               1:09.30    1:10.57        
                  34.04     1:10.57 (36.53)                                        
 12 Hafen, Max B              17 Express Swimming-MR  1:09.00    1:15.50        
                  33.80     1:15.50 (41.70)                                        
 13 Howard, Christian J       16 Express Swimming-MR  1:08.41    1:15.87        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              2:12.28    2:10.39        
                  28.12     1:00.27 (32.15)     1:34.79 (34.52)     2:10.39 (35.60)
  2 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               2:21.67    2:24.73        
                  32.11     1:08.14 (36.03)     1:46.16 (38.02)     2:24.73 (38.57)
  3 Nigro, Chris K            15 CSDC-MR              2:29.03    2:32.30        
                  32.55     1:10.33 (37.78)     1:50.98 (40.65)     2:32.30 (41.32)
  4 Davis, Avery J            15 SSC-MR               2:27.31    2:33.24        
                  30.21     1:05.58 (35.37)     1:47.47 (41.89)     2:33.24 (45.77)
  5 Gurevich, Brendan         16 Express Swimming-MR  2:50.00    2:51.26        
                  36.97     1:20.71 (43.74)     2:05.93 (45.22)     2:51.26 (45.33)
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Owens, Mark               15 SSC-MR               1:56.57    2:02.89        
                  25.57       55.77 (30.20)     1:33.84 (38.07)     2:02.89 (29.05)
  2 Budke, Vinny C            17 SSC-MR               2:01.40    2:04.27        
                  27.20       58.74 (31.54)     1:35.03 (36.29)     2:04.27 (29.24)
  3 Kipshidze, George         15 SSC-MR               2:03.61    2:04.48        
                  26.10       57.32 (31.22)     1:35.08 (37.76)     2:04.48 (29.40)
  4 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              2:02.41    2:06.08        
                  26.73       58.17 (31.44)     1:36.46 (38.29)     2:06.08 (29.62)
  5 Davis, Avery J            15 SSC-MR               2:19.96    2:17.28        
                  27.95     1:04.51 (36.56)     1:46.05 (41.54)     2:17.28 (31.23)
  6 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               2:23.85    2:18.65        
                  28.73                             1:49.12 ( )     2:18.65 (29.53)
  7 Gribulis, Zachary M       15 FA-MR                2:18.99    2:22.63        
                  29.38     1:07.09 (37.71)     1:47.91 (40.82)     2:22.63 (34.72)
  8 Ortiz, Christian G        15 CSDC-MR              2:27.98    2:24.09        
                  30.48     1:06.08 (35.60)     1:51.40 (45.32)     2:24.09 (32.69)
  9 Combs, Sean A             16 SSC-MR               2:12.43    2:24.18        
                  30.68     1:06.06 (35.38)     1:48.30 (42.24)     2:24.18 (35.88)
 10 Aird, Jimmy W             17 FA-MR                2:30.40    2:27.02        
                  29.49     1:07.38 (37.89)     1:52.82 (45.44)     2:27.02 (34.20)
 11 Hafen, Max B              17 Express Swimming-MR  3:20.00    2:28.15        
                  31.29     1:09.45 (38.16)     1:54.42 (44.97)     2:28.15 (33.73)
 12 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR              2:32.66    2:31.84        
                  28.01     1:06.58 (38.57)     1:56.37 (49.79)     2:31.84 (35.47)
 13 O'Brien, Justin W         16 FA-MR                2:31.12    2:33.46        
                  32.43     1:10.24 (37.81)     1:57.45 (47.21)     2:33.46 (36.01)
 14 Bach, Daniel              15 CSDC-MR              2:34.82    2:34.11        
                  30.65     1:11.63 (40.98)     2:00.61 (48.98)     2:34.11 (33.50)
 15 Tricoukes, Tommy J        15 CSDC-MR              3:00.90    2:34.65        
                  31.45     1:10.85 (39.40)     1:59.63 (48.78)     2:34.65 (35.02)
 16 Desmond, Connor A         15 Express Swimming-MR  2:42.02    2:45.36        
                  34.04     1:15.41 (41.37)     2:05.53 (50.12)     2:45.36 (39.83)
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kipshidze, George         15 SSC-MR                 22.68      23.36        
  2 Owens, Mark               15 SSC-MR                 22.08      23.45        
  3 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR                23.02      23.74        
  4 Loos, Thomas J            17 CSDC-MR                23.72      24.06        
  5 Hafen, Max B              17 Express Swimming-MR    24.32      25.13        
  6 Aird, Jimmy W             17 FA-MR                  23.60      25.18        
  7 Davis, Avery J            15 SSC-MR                 24.91      25.34        
  7 Gribulis, Zachary M       15 FA-MR                  24.93      25.34        
  9 Fisher, Evan E            14 SSC-MR                 25.12      25.38        
 10 Agrillo, Mike N           17 CSDC-MR                25.27      25.59        
 11 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR                 24.79      25.65        
 12 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR                25.63      25.82        
 13 Ely, Matt D               16 SSC-MR                 26.14      26.77        
 14 Bach, Daniel              15 CSDC-MR                27.17      26.96        
 14 O'Brien, Justin W         16 FA-MR                  26.91      26.96        
 16 Howard, Christian J       16 Express Swimming-MR    26.48      27.12        
 17 Andersen, Frankie         12 SSC-MR                 27.37      27.42        
 18 Ortiz, Christian G        15 CSDC-MR                   NT      27.45        
 19 Tricoukes, Tommy J        15 CSDC-MR                29.55      27.69        
 20 Granucci, David           11 SSC-MR                 28.54      28.19        
 21 Nigro, Chris K            15 CSDC-MR                28.22      28.47        
 22 Wodicka, Nick G           12 CSDC-MR                30.47      30.04        
 23 Desmond, Connor A         15 Express Swimming-MR    29.32      30.08        
 24 Martin, Gabe C            12 SSC-MR                 29.73      30.15        
 25 Martin, Tim J             12 SSC-MR                 31.78      30.29        
 26 Weingarten, Swim Beast J  11 CSDC-MR                32.85      30.42        
 27 Prokopiou, Markos         11 CSDC-MR                31.21      30.56        
 28 Corbett, Ty               11 WISC-MR                30.19      30.78        
 29 Weiss, Jeremy M           11 SSC-MR                 33.13      31.14        
 30 Prokopiou, Alex           12 CSDC-MR                33.29      32.38        
 31 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR                 33.47      32.87        
 32 Olsen, Luke D             12 CSDC-MR                34.09      33.09        
 33 Stocki, Oliver            11 SSC-MR                 33.60      34.71        
 34 Young, Aaron M            12 SSC-MR                 32.26      35.01        
 35 Sparhuber, Jake H         11 SSC-MR                 37.20      35.50        
 36 Young, Addison            11 SSC-MR                 37.42      35.52        
 37 Lind, Josh W              11 SSC-MR                 36.20      36.26        
 38 Nguyen, Dao H             13 WISC-MR                48.99      36.77        
 39 Haynes, Max M             11 CSDC-MR                   NT      37.70        
 40 DeRosalia, Nicholas D     11 SSC-MR                 37.86      37.78        
 41 Worthington, Nick J       11 SSC-MR                 35.30      38.06        
 42 Viox, Jagger S            12 SSC-MR                 37.42      38.08        
 43 Wodicka, Jack C           11 CSDC-MR                38.43      38.24        
 44 Maloney, Michael A        12 SSC-MR                 36.40      38.41        
 45 Veraszto, Colin R         11 SSC-MR                 35.78      39.00        
 46 Wtorkowski, Alex          11 Tmsuffolk-MR           35.62      39.12        
 47 Voelker, Timothy O        12 Express Swimming-MR    43.74      39.76        
 48 Kennedy, Michael          11 SSC-MR                 40.11      39.85        
 49 Beaudry, Edward M         11 SSC-MR                 37.00      40.13        
 50 Rosa, Sergio M            11 Express Swimming-MR    50.00      40.28        
 51 Ghermezian, Mitchel       11 Tmsuffolk-MR           40.52      40.52        
 52 Beaudry, Jack H           11 SSC-MR                 39.66      40.76        
 53 Bowman, Kevin M           11 SSC-MR                    NT      41.44        
 54 Melloy, John J            11 FA-MR                  43.21      41.55        
 55 Patel, Sachin             11 Tmsuffolk-MR           43.39      41.79        
 56 Koeppel, Thomas J         11 SSC-MR                 45.50      41.88        
 57 Spiezio, Anthony M        12 SSC-MR                 40.77      42.45        
 58 Happle, Richard D         12 SSC-MR                 42.66      44.19        
 59 Ely, Michael E            13 SSC-MR                 40.89      44.35        
 60 Wagner, Alex              12 CSDC-MR                47.64      44.65        
 61 Stone, Kevin              12 WISC-MR                48.18      44.92        
 62 Ramani, Aryan             11 SSC-MR                 37.09      45.05        
 63 Brown, Harrison W         11 SSC-MR                 44.09      45.17        
 64 Nitzsche, Alexander J     12 CSDC-MR                42.53      45.80        
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Diano, Andrew J           13 FA-MR                  24.67      24.51        
  2 Wone, Brandon M           14 SSC-MR                 23.96      24.54        
  3 Stanzione, Jon D          14 CSDC-MR                25.01      24.97        
  4 Tang, Erik                14 Express Swimming-MR    26.66      25.93        
  5 Tanner, Jacob D           13 SSC-MR                 27.50      26.55        
  6 Reilly, Jayden T          13 SSC-MR                 26.21      26.56        
  7 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR    29.00      26.76        
  8 Attardi, Richard M        14 Express Swimming-MR    26.02      26.81        
  9 Maloney, Connor J         13 FA-MR                  28.60      27.04        
 10 Spameni, Nick R           14 CSDC-MR                27.86      28.10        
 11 Bohl, Drew C              13 CSDC-MR                30.56      28.11        
 12 Amesti, Anthony T         14 SSC-MR                 27.38      28.38        
 13 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR                 26.61      28.46        
 14 Lindoe, Charlie M         13 SSC-MR                 30.62      29.53        
 15 Cenizal, Kai V            14 SSC-MR                 30.96      30.01        
 16 D'Introno, Nicholas D     13 SSC-MR                 30.84      30.04        
 17 Olsen, Luke E             14 FA-MR                  31.23      31.11        
 18 Savas, Brayden T           9 SSC-MR                 30.92      31.54        
 19 O'Donnell, Joey D         13 SSC-MR                 30.29      31.93        
 20 O'Brien, Nicholas J       14 FA-MR                  32.40      31.97        
 21 Olsen, Lars O              9 FA-MR                  32.67      32.06        
 22 Verdi, Tyler J            14 CSDC-MR                34.15      32.72        
 23 Fehn, Matthew J           14 CSDC-MR                35.36      32.75        
 24 Ballerini, Marcus G       13 SSC-MR                 33.05      33.12        
 25 Hernandez, Keanne L       10 SSC-MR                 33.44      33.32        
 26 Yildirim, Egehan N        13 SSC-MR                 36.51      34.13        
 27 Schwartz, Owen M          13 Express Swimming-MR    33.78      34.19        
 28 Wong, Tyler P              9 Tmsuffolk-MR           35.96      34.46        
 29 Hwang, Edward              9 Tmsuffolk-MR           35.35      34.60        
 30 Weinstein, Joshua E        8 Express Swimming-MR    35.07      34.79        
 31 McHugh, Patrick A         13 SSC-MR                 35.25      35.20        
 32 Mitchell, Joshua S         9 Tmsuffolk-MR           36.52      35.27        
 33 Manzour, Jake             10 Express Swimming-MR    39.36      35.76        
 34 Ward, Colin M             13 SSC-MR                 36.86      35.96        
 35 Brown, Reilly J            9 CSDC-MR                36.58      36.25        
 36 Froehlich, Joseph P        8 Tmsuffolk-MR           38.77      36.27        
 37 O'Brien, Charlie G         8 Tmsuffolk-MR           40.99      37.26        
 38 Sivin, Alec                9 Tmsuffolk-MR           42.09      37.45        
 39 Courcelle, Ryan           10 CSDC-MR                   NT      38.05        
 40 Nichols, Matthew          10 Tmsuffolk-MR           38.76      38.07        
 41 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR                 36.03      38.37        
 42 Minotto, Matthew C        10 SSC-MR                 38.14      38.44        
 43 Huss, Chris P             10 SSC-MR                 38.62      38.53        
 44 Donovan, Connor T         13 SSC-MR                 39.28      38.63        
 45 Ji, Edwin X               10 Tmsuffolk-MR           40.00      39.09        
 46 Nitzsche, Andrew Z        10 CSDC-MR                39.20      39.19        
 47 Steinberg, Matthew L      10 Tmsuffolk-MR           43.20      39.36        
 48 Purga, Tommy J            10 SSC-MR                 38.71      39.71        
 49 DeWitt, Billy C            9 WISC-MR                40.76      39.73        
 50 Yao, Evan                  9 Express Swimming-MR    42.51      39.94        
 51 Mozian, James P           10 SSC-MR                 37.99      39.97        
 52 McCall, Tim P             13 CSDC-MR                35.90      40.15        
 53 Thomas, Tyler C           10 SSC-MR                 42.56      40.56        
 54 Wodicka, Mattie S          8 CSDC-MR                40.10      40.59        
 55 Green, Trevor A            9 SSC-MR                 43.48      40.60        
 56 Chattanond, Olan           8 Tmsuffolk-MR           48.90      40.65        
 57 Paton, Gavin C            10 SSC-MR                 39.06      40.75        
 58 Borzymowski, Patrick V    13 CSDC-MR                41.03      41.19        
 59 David, Colin J            10 SSC-MR                 41.36      41.57        
 60 Stone, Jonny              10 WISC-MR                45.40      44.02        
 61 Wong, Alexander            8 Tmsuffolk-MR           51.35      44.39        
 62 Beaudry, Charlie S         9 SSC-MR                 44.11      44.51        
 63 Stocki, Oscar              9 SSC-MR               1:00.44      44.79        
 64 Neff, Kai E               13 FA-MR                  51.42      45.68        
 65 McNamara, Kev C           10 SSC-MR                 43.34      45.92        
 66 Makkar, Aayush D           8 Tmsuffolk-MR           56.00      46.83        
 67 Girgis, Jake               9 Tmsuffolk-MR           49.58      47.61        
 68 Kamboj, Alex              10 CSDC-MR                   NT      47.96        
 69 Dhillon, Sehaj            13 CSDC-MR                   NT      48.00        
 70 LaForte, Brendan           9 CSDC-MR                   NT      48.15        
 71 Korica, Marko              8 Express Swimming-MR    53.61      49.00        
 72 Malaby, Pierce L           7 Tmsuffolk-MR         1:06.96      49.27        
 73 Felix, Jonas *             9 WISC-MR                59.99      49.48        
 74 Gallo, Billy               9 Tmsuffolk-MR           50.39      50.71        
 75 Li, Yiteng                 7 Tmsuffolk-MR         1:01.97      52.69        
 76 Krut, Evan W               7 CSDC-MR              1:05.33      52.99        
 77 Ji, Edward H               8 Tmsuffolk-MR           53.25      53.59        
 78 Kim, Aiden                10 Tmsuffolk-MR           59.72      54.91        
 79 Eriskin, Baran             6 Tmsuffolk-MR           59.99      56.13        
 80 DeRosa, Thomas J          10 SSC-MR                 56.56      56.45        
 81 Cullen, Phin J             6 WISC-MR              1:29.39    1:13.34        
 -- Neff, Taite E             10 FA-MR                  36.99         DQ        
      False start
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amesti, Anthony T         14 SSC-MR                    NT    6:15.37        
  2 Olsen, Luke E             14 FA-MR                6:22.69    6:43.85        
  3 Yap, Anil C               13 SSC-MR               6:57.56    7:04.22        
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dowd, Mike R              15 CSDC-MR              5:19.26    5:19.96        
                  27.36       57.74 (30.38)     1:29.57 (31.83)     2:02.01 (32.44)
        2:34.88 (32.87)     3:08.57 (33.69)     3:42.39 (33.82)     4:15.42 (33.03)
        4:48.15 (32.73)     5:19.96 (31.81)                                        
  2 Loos, Thomas J            17 CSDC-MR              5:27.10    5:39.38        
                  26.85       57.17 (30.32)     1:29.31 (32.14)     2:02.06 (32.75)
        2:35.20 (33.14)     3:11.89 (36.69)     3:50.44 (38.55)     4:28.31 (37.87)
        5:03.54 (35.23)     5:39.38 (35.84)                                        
  3 Aird, Jimmy W             17 FA-MR                5:39.99    5:40.97        
                  28.91     1:00.06 (31.15)     1:34.00 (33.94)     2:09.41 (35.41)
        2:45.00 (35.59)     3:20.13 (35.13)     3:55.76 (35.63)     4:31.49 (35.73)
        5:07.40 (35.91)     5:40.97 (33.57)                                        
  4 Nigro, Chris K            15 CSDC-MR              6:00.45    5:52.04        
                  30.19     1:05.07 (34.88)     1:41.18 (36.11)     2:17.34 (36.16)
        2:53.22 (35.88)     3:30.34 (37.12)     4:06.57 (36.23)     4:42.20 (35.63)
        5:17.71 (35.51)     5:52.04 (34.33)                                        
  5 Corbett, Ty               11 WISC-MR              6:20.99    7:21.67        
                  34.75     1:16.70 (41.95)     2:00.91 (44.21)     2:47.88 (46.97)
        3:34.07 (46.19)     4:20.54 (46.47)     5:08.19 (47.65)     5:55.01 (46.82)
        6:38.47 (43.46)     7:21.67 (43.20)                                        
 
Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Budke, Vinny C            17 SSC-MR               4:23.96    4:28.20        
                  28.28     1:00.95 (32.67)     1:36.82 (35.87)     2:11.61 (34.79)
        2:49.64 (38.03)     3:27.86 (38.22)     3:58.49 (30.63)     4:28.20 (29.71)
  2 Kipshidze, George         15 SSC-MR               4:28.50    4:29.93        
                  27.80       59.37 (31.57)     1:34.20 (34.83)     2:07.67 (33.47)
        2:48.84 (41.17)     3:29.58 (40.74)     4:00.14 (30.56)     4:29.93 (29.79)
  3 Owens, Mark               15 SSC-MR               4:20.94    4:39.59        
                  26.95       59.11 (32.16)     1:34.97 (35.86)     2:10.55 (35.58)
        2:51.08 (40.53)     3:32.84 (41.76)     4:06.48 (33.64)     4:39.59 (33.11)
  4 Combs, Sean A             16 SSC-MR               5:01.52    4:55.95        
                  30.40     1:05.72 (35.32)     1:44.05 (38.33)     2:20.78 (36.73)
        3:03.71 (42.93)     3:47.59 (43.88)     4:23.23 (35.64)     4:55.95 (32.72)
  5 Nasta, Mike V             12 SSC-MR               5:30.00    5:30.87        
                  35.06     1:18.52 (43.46)     1:59.75 (41.23)     2:39.17 (39.42)
        3:29.53 (50.36)     4:20.14 (50.61)     4:56.31 (36.17)     5:30.87 (34.56)
  6 Andersen, Frankie         12 SSC-MR               5:45.00    5:34.19        
                  36.69     1:20.00 (43.31)     2:04.55 (44.55)     2:48.08 (43.53)
        3:38.79 (50.71)     4:29.20 (50.41)     5:02.12 (32.92)     5:34.19 (32.07)
  7 Granucci, David           11 SSC-MR               5:45.00    5:49.15        
                  38.27     1:28.85 (50.58)     2:11.60 (42.75)     2:54.92 (43.32)
        3:44.05 (49.13)     4:34.70 (50.65)     5:13.31 (38.61)     5:49.15 (35.84)
  8 Martin, Tim J             12 SSC-MR               6:15.00    6:02.74        
                  40.62     1:30.00 (49.38)     2:16.89 (46.89)     3:02.39 (45.50)
        3:52.30 (49.91)     4:43.12 (50.82)     5:23.82 (40.70)     6:02.74 (38.92)
  9 Martin, Gabe C            12 SSC-MR               6:00.00    6:31.59        
                  42.90     1:36.92 (54.02)     2:28.88 (51.96)     3:18.41 (49.53)
        4:13.65 (55.24)     5:09.53 (55.88)     5:52.57 (43.04)     6:31.59 (39.02)
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Honan, Quin J             13 SSC-MR                    NT      26.32        
  2 Reilly, Jayden T          13 SSC-MR                    NT      26.47        
  3 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR                    NT      26.76        
  4 Tooker, Connor J          13 SSC-MR                    NT      26.80        
  5 Tanner, Jacob D           13 SSC-MR                    NT      27.00        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR                    NT    1:07.19        
 
Mixed 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gucciardo, Gianna T       16 FA-MR                6:22.18    6:07.82        
                  31.77     1:07.70 (35.93)     1:45.29 (37.59)     2:22.34 (37.05)
        2:59.86 (37.52)     3:38.06 (38.20)     4:16.51 (38.45)     4:54.14 (37.63)
        5:32.09 (37.95)     6:07.82 (35.73)                                        
  2 Cepeda, Mariah F          12 FA-MR                6:32.68    6:32.57        
                  34.07     1:12.26 (38.19)     1:51.37 (39.11)     2:30.27 (38.90)
        3:09.38 (39.11)     3:49.61 (40.23)     4:30.23 (40.62)     5:11.17 (40.94)
        5:52.44 (41.27)     6:32.57 (40.13)                                        
  3 Weiss, Jeremy M           11 SSC-MR                    NT    6:57.90        
                  35.65     1:17.47 (41.82)     2:00.01 (42.54)     2:42.00 (41.99)
        3:26.11 (44.11)     4:09.38 (43.27)     4:52.16 (42.78)     5:34.61 (42.45)
        6:18.41 (43.80)     6:57.90 (39.49)                                        
  4 Scelfo, Damian P          11 WISC-MR                   NT    7:50.83        
                  38.02     1:22.17 (44.15)                             2:57.18 ( )
        3:46.29 (49.11)   7:50.83 (4:04.54)                                        
 
Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Pfisterer, Brooke E       11 SSC-MR                    NT      35.37        
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Morgan               11 SSC-MR                    NT      36.94        
  2 Golden, Alyssa            11 SSC-MR                    NT      38.76        
  3 Calabro, Isabella M       12 SSC-MR                    NT      47.28        
  4 Sparhuber, Jake H         11 SSC-MR                    NT      49.22        
  5 Hernandez, Keanne L       10 SSC-MR                    NT      49.50        
  6 Mozian, James P           10 SSC-MR                    NT      56.28        
  7 Kennedy, Michael          11 SSC-MR                    NT      56.58        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR                    NT    1:22.97        
 
Mixed 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maddox, Faith             12 SSC-MR                    NT      32.33        
  2 Pereira, Paulina          12 SSC-MR                    NT      35.08        
  3 Hicyilmaz, Daphne         12 SSC-MR                    NT      37.41        
  4 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR                    NT      37.49        
  5 Weiss, Jeremy M           11 SSC-MR                    NT      43.82        
  6 Calabro, Isabella M       12 SSC-MR                    NT      46.62        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Combs, Sean A             16 SSC-MR                    NT    1:05.72        
  2 Pucilowski, Gabriela      14 SSC-MR                    NT    1:19.15        
 
Mixed 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Diano, Andrew J           13 FA-MR                4:45.84    4:32.81        
                  28.31     1:00.86 (32.55)     1:35.67 (34.81)     2:10.63 (34.96)
        2:51.12 (40.49)     3:31.66 (40.54)     4:02.98 (31.32)     4:32.81 (29.83)
  2 Honan, Quin J             13 SSC-MR                    NT    5:08.15        
                  32.89     1:11.10 (38.21)     1:51.03 (39.93)     2:31.96 (40.93)
        3:13.49 (41.53)     3:57.07 (43.58)     4:33.51 (36.44)     5:08.15 (34.64)
  3 Junior, Colin             14 SSC-MR               5:22.82    5:15.57        
                  32.05     1:12.47 (40.42)     1:54.55 (42.08)     2:35.95 (41.40)
        3:21.01 (45.06)     4:07.80 (46.79)     4:42.48 (34.68)     5:15.57 (33.09)
  4 Reilly, Jayden T          13 SSC-MR               5:25.28    5:21.09        
                  33.11     1:13.21 (40.10)     1:54.50 (41.29)     2:34.86 (40.36)
        3:22.32 (47.46)     4:10.04 (47.72)     4:46.24 (36.20)     5:21.09 (34.85)
  5 Tsai, Leonardo            13 SSC-MR               5:25.00    5:22.53        
                  34.07     1:15.21 (41.14)     1:57.79 (42.58)     2:39.47 (41.68)
        3:24.00 (44.53)     4:10.00 (46.00)     4:47.07 (37.07)     5:22.53 (35.46)
  6 Pucilowski, Gabriela      14 SSC-MR                    NT    5:31.54        
                  35.53     1:19.15 (43.62)     2:01.04 (41.89)     2:42.37 (41.33)
        3:28.97 (46.60)     4:17.25 (48.28)     4:56.05 (38.80)     5:31.54 (35.49)
  7 Amesti, Anthony T         14 SSC-MR               5:45.00    5:33.73        
                  35.86     1:18.72 (42.86)     2:02.01 (43.29)     2:45.62 (43.61)
        3:32.88 (47.26)     4:20.78 (47.90)     4:57.47 (36.69)     5:33.73 (36.26)
  8 Jason, Nicholas P         14 SSC-MR               5:45.00    5:45.48        
                  36.16     1:19.84 (43.68)     2:05.27 (45.43)     2:48.83 (43.56)
        3:34.97 (46.14)     4:23.51 (48.54)     5:05.69 (42.18)     5:45.48 (39.79)
  9 Morda, Vinny E            14 SSC-MR               6:00.22    5:47.05        
                  37.52     1:23.74 (46.22)     2:06.10 (42.36)     2:47.83 (41.73)
        3:38.77 (50.94)     4:28.79 (50.02)     5:08.76 (39.97)     5:47.05 (38.29)
 10 Wareing, Emma E           14 SSC-MR                    NT    5:59.47        
                  38.49     1:27.95 (49.46)     2:15.79 (47.84)     3:02.44 (46.65)
        3:51.33 (48.89)     4:40.95 (49.62)     5:21.34 (40.39)     5:59.47 (38.13)
 11 Micozzi, Samantha N       13 SSC-MR                    NT    6:44.80        
                  46.00     1:39.79 (53.79)     2:29.63 (49.84)     3:18.68 (49.05)
        4:16.95 (58.27)     5:16.46 (59.51)     6:01.32 (44.86)     6:44.80 (43.48)