Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 1/19/2015 07:44 PM
                  2015 MR YMID MLK Distance Meet - 1/19/2015                   
                              Sanction #: 150119                               
                                    Results                                    
 
Girls 12 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Katie               12 Middies-MR           5:43.58    6:12.09        
  2 Reyna, Salma              10 Middies-MR           6:13.89    6:20.34        
  3 Mejia, Stephani           11 Middies-MR           6:31.88    6:47.90        
  4 Cedeno, Sofia M           11 Middies-MR                NT    6:55.01        
  5 Tirado, Elizabeth R       10 Middies-MR           6:44.44    6:56.74        
  6 Hill, Arissa A            12 Middies-MR           6:58.36    6:56.79        
  7 Balachandran, Isabelle P  10 Middies-MR           6:55.52    7:01.36        
  8 Leonard, Delaney          10 CFJV-MR              6:45.00    7:01.55        
  9 MacDonald, Kate           10 CFJV-MR              6:45.00    7:12.53        
 10 Shopovick, Sophia F       11 Middies-MR           7:13.84    7:12.84        
 11 Aery, Christine           11 CFJV-MR              8:00.00    7:23.85        
 12 Tyberg, Alexa             11 CFJV-MR              7:30.84    7:24.59        
 13 Morris Exeter, Maya       10 Middies-MR                NT    7:25.18        
 14 Yang, Julia Y             10 Middies-MR           7:24.22    7:31.88        
 15 Miriyagalla, Vaishali     11 CFJV-MR              8:15.00    7:54.81        
 16 Morgante, Kayla           12 CFJV-MR              7:52.92    7:55.41        
 17 Kelly, Katie              10 CFJV-MR              8:15.00    8:00.84        
 18 Burke, Tierney R          10 Middies-MR                NT    8:25.75        
 19 Culbertson, Madalyn       10 CFJV-MR              8:30.00    8:36.54        
 
Girls 12 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Katie               12 Middies-MR           2:28.69    2:35.96        
  2 Reyna, Salma              10 Middies-MR           2:50.60    2:47.40        
  3 Tirado, Elizabeth R       10 Middies-MR           2:45.70    2:49.58        
  4 Yang, Julia Y             10 Middies-MR           2:51.84    2:50.65        
  5 Mejia, Stephani           11 Middies-MR           2:45.32    2:50.96        
  6 Shopovick, Sophia F       11 Middies-MR           3:03.25    2:59.31        
  7 Cedeno, Sofia M           11 Middies-MR           3:01.95    3:01.88        
  8 Balachandran, Isabelle P  10 Middies-MR           2:57.04    3:05.37        
  9 Hill, Arissa A            12 Middies-MR           3:09.31    3:05.70        
 10 Morris Exeter, Maya       10 Middies-MR           2:58.53    3:08.12        
 11 MacDonald, Laura           9 CFJV-MR              3:26.07    3:18.18        
 12 Ryan, Brooke              11 CFJV-MR              3:16.61    3:19.03        
 13 Burke, Tierney R          10 Middies-MR           3:31.47    3:27.06        
 14 Rabinowitz, Alana         12 CFJV-MR              4:00.00    3:29.62        
 15 Gale, Aidan               12 CFJV-MR              3:45.00    3:31.10        
 16 Todorov, Ainhoa            8 CFJV-MR              3:32.04    3:32.56        
 17 Chicaiza, Natali           9 CFJV-MR              4:00.00    3:35.06        
 18 Callaghan, Mary-Kate       9 CFJV-MR              4:02.77    4:02.01        
 -- D'Agostino, Lauren        11 CFJV-MR              4:30.00         DQ        
      Arms two strokes underwater - breast
 
Girls 13 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacDonald, Sarah A        15 CFJV-MR             20:03.87   20:00.10        
  2 Kozma, Blanka             15 Middies-MR          21:35.24   20:11.62        
  3 Brew, Maggie C            13 Middies-MR          21:30.45   20:53.05        
  4 Gabriel, Tara N           15 Middies-MR          22:24.00   21:51.15        
  5 Wang, Chloe               16 Middies-MR          23:30.12   21:53.72        
  6 Bayer, Cally              15 Middies-MR          23:30.41   21:53.96        
  7 Johnson, Anna B           17 Middies-MR          22:01.39   22:02.85        
  8 Benfante, Alexis T        13 CFJV-MR             21:30.00   23:35.16        
  9 Chan, Rachel H            13 Middies-MR          23:45.12   23:36.88        
 10 Kass, Gabby               15 Middies-MR          25:00.00   23:58.89        
 11 Daniel, Alexis            14 Middies-MR          25:00.00   24:10.02        
 12 Choksi, Nikita S          14 Middies-MR          24:00.00   24:33.97        
 13 Valerio, Sofia A          13 Middies-MR          24:00.00   25:06.78        
 
Girls 11 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adams, Skylar R           16 CFJV-MR              5:08.88    5:17.46        
  2 Kozma, Blanka             15 Middies-MR           5:21.56    5:20.71        
  3 Halderman, Emma           12 CFJV-MR              5:05.16    5:21.01        
  4 Jocelyn, Laura            12 CFJV-MR              5:23.18    5:21.70        
  5 Duggan, Sarah             14 CFJV-MR              5:16.79    5:23.98        
  6 Gabriel, Tara N           15 Middies-MR           5:34.92    5:28.09        
  7 Brew, Maggie C            13 Middies-MR           5:45.36    5:35.43        
  8 Wang, Chloe               16 Middies-MR           5:29.18    5:41.04        
  9 Kelly, Colleen            12 CFJV-MR              6:00.00    5:44.07        
 10 Johnson, Anna B           17 Middies-MR           5:43.25    5:48.69        
 11 Benfante, Alexis T        13 CFJV-MR              5:25.00    5:49.93        
 12 Geis, Taylor              13 CFJV-MR              5:47.00    5:50.95        
 13 Prybylski, Anna           12 CFJV-MR              6:00.00    5:51.46        
 14 Callaghan, Anna           11 CFJV-MR              6:00.00    6:04.57        
 15 Valerio, Sofia A          13 Middies-MR                NT    6:12.28        
 16 Choksi, Nikita S          14 Middies-MR           6:06.60    6:13.47        
 17 Miriyagalla, Amaavi       12 CFJV-MR              6:00.00    6:14.82        
 18 Kass, Gabby               15 Middies-MR           6:39.54    6:24.88        
 19 Daniel, Alexis            14 Middies-MR           6:30.12    6:27.06        
 20 Nemerever, Hannah         13 CFJV-MR              6:37.38    6:40.89        
 -- Bayer, Cally              15 Middies-MR           5:47.03         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn - back
 
Boys 12 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gorzula, Alexander        10 CFJV-MR              6:30.00    6:46.64        
  2 Dilchand, Sanjiv          10 Unattached-MR        6:50.00    6:51.28        
  3 Roychoudhury, Devayan     10 Middies-MR           7:00.00    6:52.78        
  4 Euyoque, Kevin D          10 Middies-MR           7:10.33    7:21.84        
  5 Rzezwicki, Gabriel        10 CFJV-MR              8:00.00    7:25.60        
  6 Gebhardt, Ari             11 Middies-MR           8:03.42    7:48.35        
  7 Todorov, Alexander         9 CFJV-MR              8:30.00    7:53.15        
 -- Park Chenet, Christopher  11 CFJV-MR              7:00.00         DQ        
      Did not finish
 
Boys 12 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roychoudhury, Devayan     10 Middies-MR           2:51.94    2:50.74        
  2 Dilchand, Sanjiv          10 Unattached-MR        3:00.00    2:56.09        
  3 Euyoque, Kevin D          10 Middies-MR           3:12.42    3:02.35        
  4 Gebhardt, Ari             11 Middies-MR                NT    3:21.46        
  5 Kelly, Sean                8 CFJV-MR              4:30.00    3:55.50        
 
Boys 13 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Torres, Cristian A        15 Middies-MR          19:43.48   19:40.36        
  2 Lawson, Michael           14 Middies-MR          21:00.00   19:51.56        
  3 Kwon, Steven              13 Middies-MR          21:35.42   20:21.58        
  4 Bellio, Sam J             13 CFJV-MR             21:30.00   20:46.05        
  5 Vela, Evan                15 CFJV-MR             20:30.00   20:52.41        
  6 Miller, Alex              13 Middies-MR                NT   22:04.17        
  7 Dilchand, Sean            14 Unattached-MR       22:00.00   22:45.40        
  8 Uriarte, Alvin            15 Middies-MR                NT   23:50.40        
  9 Fairweather, Sheldon      15 Middies-MR          24:00.00   24:40.59        
 10 Lewis, Garfield           17 Middies-MR                NT   24:57.39        
 
Boys 11 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kwon, Steven              13 Middies-MR           5:21.41    4:53.96        
  2 Lawson, Michael           14 Middies-MR           4:59.32    4:59.28        
  3 Torres, Cristian A        15 Middies-MR           4:57.92    5:08.14        
  4 Miller, Alex              13 Middies-MR                NT    5:42.36        
  5 Dilchand, Sean            14 Unattached-MR        5:00.00    5:58.03        
  6 Adams, Tanner             12 CFJV-MR              6:00.00    6:27.21