Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 2/9/2015 03:07 PM
           2015 MR WSSC-DA Sink or Swim  Meet - 2/7/2015 to 2/8/2015           
                              Sanction #: 150205                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bryant, Jordyn M           8 NBS-MR                 35.54      36.87        
  2 Dabo, Mariama F            8 HVD-MR                 36.00      38.38        
  3 Horgan, Rosemary E         8 HVD-MR                 39.45      39.18        
  4 Paccione, Emma A           8 BB-NJ                  40.18      40.03        
  5 Regenauer, Magdalena G     8 WSSC-MR                41.38      40.05        
  6 Butkevich, Alexandra R     8 MWSC-MR                42.40      43.52        
  7 Kebrdle, Emily E           7 BB-NJ                  48.03      44.51        
  8 D'Angelo, Valentina M      8 BB-NJ                     NT      45.12        
  9 McKenna, Grace A           7 MWSC-MR                46.68      46.95        
 10 Gilman, Evelyn             8 DA-MR                  47.49      47.84        
 11 Leonard, Julia E           8 NBS-MR                 46.54      48.38        
 12 Murray, Megan              8 MVA-MR                 47.93      48.67        
 13 Zettler, AvaGrace          8 BB-NJ                  53.73      49.46        
 14 Camacho, Nina A            8 PBAC-MR                50.17      52.34        
 15 Buliung, Maddie V          7 AG-MR                  53.50      54.07        
 16 Leonard, Emily V           7 NBS-MR                 58.47      54.52        
 17 Faulkerson, Kadence        8 MVA-MR               1:04.74      58.42        
 18 Huggard, Lily              6 BB-NJ                1:07.61    1:01.47        
 19 Font, Adrianna             7 MVA-MR               1:19.67    1:12.91        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bryant, Jordyn M           8 NBS-MR               1:20.88    1:22.72        
  2 Bohmann, Kyra L            8 AG-MR                1:39.57    1:34.42        
                  46.23     1:34.42 (48.19)                                        
  3 Oconnor, Ryan E            8 AG-MR                     NT    1:38.93        
                  44.85     1:38.93 (54.08)                                        
  4 Kebrdle, Emily E           7 BB-NJ                     NT    1:39.65        
                  47.11     1:39.65 (52.54)                                        
  5 Coley, Madeline D          8 WSSC-MR              1:40.93    1:45.20        
                  44.96   1:45.20 (1:00.24)                                        
  6 McKenna, Grace A           7 MWSC-MR              1:49.63    1:46.29        
  7 Gilman, Evelyn             8 DA-MR                1:45.31    1:47.69        
  8 D'Angelo, Valentina M      8 BB-NJ                     NT    1:50.09        
  9 Murray, Megan              8 MVA-MR               1:55.74    1:53.08        
                  50.84   1:53.08 (1:02.24)                                        
 10 McEvoy, Kiera L            8 MVA-MR               2:03.84    1:55.87        
                  55.88     1:55.87 (59.99)                                        
 11 Zettler, AvaGrace          8 BB-NJ                     NT    1:56.83        
                  52.19   1:56.83 (1:04.64)                                        
 12 Leonard, Emily V           7 NBS-MR               2:06.88    2:01.91        
                  57.18   2:01.91 (1:04.73)                                        
 13 Huggard, Lily              6 BB-NJ                2:33.55    2:12.89        
                1:02.67   2:12.89 (1:10.22)                                        
 -- Leonard, Julia E           8 NBS-MR               1:50.83         DQ        
      No touch on turn
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bryant, Jordyn M           8 NBS-MR                 44.69      47.04        
  2 Oconnor, Ryan E            8 AG-MR                  45.50      48.74        
  3 McKenna, Grace A           7 MWSC-MR                49.15      51.36        
  4 Kebrdle, Emily E           7 BB-NJ                     NT      51.80        
  5 Gilman, Evelyn             8 DA-MR                  53.31      52.48        
  6 Bohmann, Kyra L            8 AG-MR                1:07.96      52.49        
  7 Zettler, AvaGrace          8 BB-NJ                  50.61      52.63        
  8 D'Angelo, Valentina M      8 BB-NJ                     NT      53.42        
  9 Murray, Megan              8 MVA-MR               1:04.86      56.59        
 10 McEvoy, Kiera L            8 MVA-MR               1:01.35      59.92        
 11 Leonard, Emily V           7 NBS-MR               1:00.76    1:01.12        
 12 Coley, Madeline D          8 WSSC-MR                49.12    1:01.30        
 13 Huggard, Lily              6 BB-NJ                1:13.33    1:05.65        
 14 Brown, Isabella H          7 WSSC-MR              1:04.41    1:07.80        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Regenauer, Magdalena G     8 WSSC-MR                   NT    1:44.11        
                  51.47     1:44.11 (52.64)                                        
  2 Butkevich, Alexandra R     8 MWSC-MR                   NT    1:50.05        
                  53.74     1:50.05 (56.31)                                        
  3 Leonard, Julia E           8 NBS-MR               1:57.35    1:52.35        
                  53.30     1:52.35 (59.05)                                        
  4 D'Angelo, Valentina M      8 BB-NJ                     NT    1:52.87        
  5 Zettler, AvaGrace          8 BB-NJ                1:57.21    1:52.88        
                  52.55   1:52.88 (1:00.33)                                        
  6 Gilman, Evelyn             8 DA-MR                     NT    1:57.45        
                  58.27     1:57.45 (59.18)                                        
  7 Murray, Megan              8 MVA-MR               2:04.02    2:02.29        
                  56.33   2:02.29 (1:05.96)                                        
 -- McKenna, Grace A           7 MWSC-MR              1:56.87         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Kebrdle, Emily E           7 BB-NJ                1:42.11         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Faulkerson, Kadence        8 MVA-MR                    NT         DQ        
      Not on back off wall
 -- Leonard, Emily V           7 NBS-MR               2:18.68         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Paccione, Emma A           8 BB-NJ                     NT         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Huggard, Lily              6 BB-NJ                     NT         DQ        
      Not on back off wall
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bryant, Jordyn M           8 NBS-MR                 48.35      50.39        
  2 Leonard, Julia E           8 NBS-MR                 50.45      50.52        
  3 Finnerty, Katherine J      8 AG-MR                  53.40      51.87        
  4 Oconnor, Ryan E            8 AG-MR                  55.03      55.27        
  5 Zettler, AvaGrace          8 BB-NJ                1:05.13      59.38        
  6 Bohmann, Kyra L            8 AG-MR                1:08.49    1:03.18        
  7 McKenna, Grace A           7 MWSC-MR              1:04.65    1:03.27        
  8 Murray, Megan              8 MVA-MR               1:01.81    1:04.81        
  9 Gilman, Evelyn             8 DA-MR                1:15.66    1:09.54        
 10 Leonard, Emily V           7 NBS-MR               1:16.52    1:13.56        
 11 McEvoy, Kiera L            8 MVA-MR                    NT    1:22.10        
 -- Brown, Isabella H          7 WSSC-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
 -- D'Angelo, Valentina M      8 BB-NJ                     NT         DQ        
      One hand touch
 -- Coley, Madeline D          8 WSSC-MR              1:10.84         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dabo, Mariama F            8 HVD-MR               1:58.37    1:47.82        
                  51.62     1:47.82 (56.20)                                        
  2 Leonard, Julia E           8 NBS-MR               1:51.18    1:49.05        
                  52.43     1:49.05 (56.62)                                        
  3 Bryant, Jordyn M           8 NBS-MR               1:45.17    1:51.03        
                  53.09     1:51.03 (57.94)                                        
  4 Butkevich, Alexandra R     8 MWSC-MR                   NT    2:02.48        
                  57.62   2:02.48 (1:04.86)                                        
  5 McKenna, Grace A           7 MWSC-MR              2:10.68    2:14.59        
                1:03.49   2:14.59 (1:11.10)                                        
  6 Zettler, AvaGrace          8 BB-NJ                     NT    2:15.87        
                1:04.60   2:15.87 (1:11.27)                                        
  7 Leonard, Emily V           7 NBS-MR               2:30.82    2:38.57        
                1:18.85   2:38.57 (1:19.72)                                        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bryant, Jordyn M           8 NBS-MR                 46.13      46.06        
  2 Regenauer, Magdalena G     8 WSSC-MR                49.83      46.62        
  3 Paccione, Emma A           8 BB-NJ                  57.70      58.34        
  4 Butkevich, Alexandra R     8 MWSC-MR                   NT      58.73        
  5 Font, Adrianna             7 MVA-MR                    NT    1:35.26        
 -- Gilman, Evelyn             8 DA-MR                     NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Faulkerson, Kadence        8 MVA-MR                    NT         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- D'Angelo, Valentina M      8 BB-NJ                     NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Huggard, Lily              6 BB-NJ                     NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Kebrdle, Emily E           7 BB-NJ                     NT         DQ        
 -- Camacho, Nina A            8 PBAC-MR              1:02.03         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bryant, Jordyn M           8 NBS-MR               1:35.12    1:39.83        
                  47.90     1:39.83 (51.93)                                        
  2 Finnerty, Katherine J      8 AG-MR                     NT    1:43.60        
                  47.95     1:43.60 (55.65)                                        
  3 Leonard, Julia E           8 NBS-MR               1:52.43    1:53.41        
                  57.44     1:53.41 (55.97)                                        
  4 Bohmann, Kyra L            8 AG-MR                1:58.42    1:53.80        
                  55.01     1:53.80 (58.79)                                        
 -- Kebrdle, Emily E           7 BB-NJ                     NT         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
 -- Gilman, Evelyn             8 DA-MR                2:10.63         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 -- Huggard, Lily              6 BB-NJ                2:48.11         DQ        
      One hand touch - breast
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sommer, Stefanie M        10 AG-MR                  30.81      30.77        
  2 Bunch, Jenna G            10 NBS-MR                 32.29      31.55        
  3 Nicholas, Cayla           10 DA-MR                  32.22      31.95        
  4 McLaughlin, Casey J       10 BB-NJ                  33.02      31.97        
  5 Vallamattam, Annie        10 DA-MR                  31.78      32.13        
  6 Wieczorek, Nylah M        10 PBAC-MR                33.25      32.61        
  7 DiLiberto, Samantha F     10 WSSC-MR                33.27      33.14        
  8 Sheerin, Megan            10 MWSC-MR                35.04      34.07        
  9 Dineen, Molly             10 MWSC-MR                34.42      34.18        
  9 Wong, Erin O              10 BB-NJ                  34.05      34.18        
 11 Conti, Gabriella A        10 BB-NJ                  34.77      34.39        
 12 Schlifkin, Marissa         9 MWSC-MR                34.60      34.40        
 13 Aniello, Ivy M            10 PBAC-MR                35.77      34.50        
 14 Hirsch, Molly R            9 BB-NJ                  39.68      34.83        
 15 Esposito, Ava R           10 NBS-MR                 34.53      35.04        
 16 Robinson, Anna M          10 MWSC-MR                35.50      35.59        
 17 Gomez, Alyssa E            9 Barracudas-MR          36.81      36.45        
 18 Burmaster, Caroline M     10 BB-NJ                  41.43      36.81        
 19 Silverman, Carli D        10 BB-NJ                  38.54      36.87        
 20 Kearl, Ava M               9 BB-NJ                  38.37      37.11        
 21 Kennedy, Kate E            9 WSSC-MR                37.91      37.35        
 22 Schlifkin, Emma            9 MWSC-MR                39.32      37.46        
 23 Nacianceno, Emily S        9 NBS-MR                 39.81      37.94        
 24 Marin, Alyssa A           10 WSSC-MR                36.45      38.56        
 25 Ramkissoon, Amiya M        9 Barracudas-MR          37.64      39.10        
 26 O'Shea, Madaghan L         9 PBAC-MR                38.00      39.23        
 27 Muscarella, Katrina L     10 Barracudas-MR          41.26      39.68        
 28 Akyol, Ela D              10 BB-NJ                  40.24      40.00        
 29 Carcara, Nikki R           9 BB-NJ                     NT      42.19        
 30 Frisbee, Miranda L        10 WSSC-MR                46.32      43.00        
 31 Hoffer, Rebecca C         10 BB-NJ                  57.67      43.41        
 32 Patterson, Leigh Anne A    9 DA-MR                  43.50      43.77        
 33 Blanchard, Sasha M         9 AG-MR                  41.18      43.98        
 34 Fear, Molly                9 BB-NJ                  46.40      44.59        
 35 Mathews, Abigail           9 DA-MR                  45.22      44.70        
 36 Chin, Grace E              9 WSSC-MR                48.37      46.05        
 36 Armstrong, Cassie         10 MWSC-MR                   NT      46.05        
 38 Perez, Riley              10 NBS-MR                 42.23      46.61        
 39 Levitus, Dorian M         10 PBAC-MR                49.47      47.24        
 40 Donovan, Erin D            9 Barracudas-MR          50.80      49.12        
 41 Reed, Sabrina             10 BB-NJ                     NT      50.00        
 42 Desai, Seleena S           9 BB-NJ                  52.16      50.39        
 43 Barry, Jilly P             9 MWSC-MR                51.78      52.14        
 44 Donovan, Ciara C           9 Barracudas-MR          47.74      52.16        
 45 Bonnick, Zendrah O        10 WSSC-MR                47.58      53.22        
 46 Kupinski, Genevieve        9 Barracudas-MR          54.89      53.56        
 47 Buliung, Emily R          10 AG-MR                  50.50      54.37        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sommer, Stefanie M        10 AG-MR                1:07.78    1:07.91        
                  32.61     1:07.91 (35.30)                                        
  2 Bunch, Jenna G            10 NBS-MR               1:10.71    1:12.20        
                  34.27     1:12.20 (37.93)                                        
  3 Conti, Gabriella A        10 BB-NJ                1:20.13    1:13.05        
                  34.60     1:13.05 (38.45)                                        
  4 Vallamattam, Annie        10 DA-MR                1:12.31    1:13.65        
                  34.29     1:13.65 (39.36)                                        
  5 Dineen, Molly             10 MWSC-MR              1:15.13    1:14.45        
                  35.64     1:14.45 (38.81)                                        
  6 DiLiberto, Samantha F     10 WSSC-MR              1:16.66    1:14.64        
                  35.27     1:14.64 (39.37)                                        
  7 O'Brien, Kelsey R         10 MWSC-MR              1:16.41    1:15.29        
                  35.76     1:15.29 (39.53)                                        
  8 Nicholas, Cayla           10 DA-MR                1:12.98    1:15.77        
                  35.45     1:15.77 (40.32)                                        
  9 Sheerin, Megan            10 MWSC-MR              1:19.83    1:18.73        
                  37.05     1:18.73 (41.68)                                        
 10 Wright, Hannah E          10 WSSC-MR              1:21.09    1:18.90        
                  37.52     1:18.90 (41.38)                                        
 11 Mahin, Anora M            10 WSSC-MR                   NT    1:21.45        
                  39.71     1:21.45 (41.74)                                        
 12 Esposito, Ava R           10 NBS-MR               1:19.91    1:21.59        
                  38.47     1:21.59 (43.12)                                        
 13 Burmaster, Caroline M     10 BB-NJ                1:29.86    1:21.72        
                  39.92     1:21.72 (41.80)                                        
 14 Robinson, Anna M          10 MWSC-MR              1:21.85    1:22.55        
                  38.01     1:22.55 (44.54)                                        
 15 Hirsch, Molly R            9 BB-NJ                1:33.70    1:23.43        
                  37.23     1:23.43 (46.20)                                        
 16 Schlifkin, Emma            9 MWSC-MR              1:27.61    1:25.47        
                  40.67     1:25.47 (44.80)                                        
 17 Schlifkin, Marissa         9 MWSC-MR              1:22.26    1:25.54        
                  39.48     1:25.54 (46.06)                                        
 18 Silverman, Carli D        10 BB-NJ                     NT    1:26.17        
                  38.40     1:26.17 (47.77)                                        
 19 Varcadipane, Lilly J      10 MWSC-MR              1:28.43    1:26.66        
                  40.85     1:26.66 (45.81)                                        
 20 Marin, Alyssa A           10 WSSC-MR              1:26.33    1:27.83        
                  41.86     1:27.83 (45.97)                                        
 21 Bilenky, Silvia            9 NBS-MR               1:25.11    1:28.21        
                  40.87     1:28.21 (47.34)                                        
 22 Nacianceno, Emily S        9 NBS-MR               1:30.20    1:30.99        
                  41.66     1:30.99 (49.33)                                        
 23 Elgayar, Lili             10 AG-MR                1:35.67    1:31.40        
                  42.54     1:31.40 (48.86)                                        
 24 Moffitt, Maya B           10 DA-MR                1:52.99    1:32.03        
                  42.55     1:32.03 (49.48)                                        
 25 Kropp, Kyla A              9 Barracudas-MR        1:44.72    1:32.38        
                  43.02     1:32.38 (49.36)                                        
 26 Callaway, Ella             9 AG-MR                1:27.38    1:33.19        
 27 Ramkissoon, Amiya M        9 Barracudas-MR        1:30.61    1:33.23        
                  43.77     1:33.23 (49.46)                                        
 28 Ebner, Jamie M             9 MWSC-MR              1:29.50    1:33.90        
                  40.81     1:33.90 (53.09)                                        
 29 Mathews, Abigail           9 DA-MR                1:38.99    1:35.94        
                  47.05     1:35.94 (48.89)                                        
 30 Sussner, Ella M            9 MWSC-MR                   NT    1:36.42        
                  46.66     1:36.42 (49.76)                                        
 31 Kayal, Ellie               9 BB-NJ                1:44.87    1:37.19        
                  45.85     1:37.19 (51.34)                                        
 32 Bilenky, Adriana          10 NBS-MR               1:34.83    1:38.02        
                  48.14     1:38.02 (49.88)                                        
 33 Patterson, Leigh Anne A    9 DA-MR                1:39.32    1:38.96        
                  47.79     1:38.96 (51.17)                                        
 34 Mastandrea, Amanda         9 MVA-MR               1:40.97    1:42.12        
                  48.28     1:42.12 (53.84)                                        
 35 Muscarella, Katrina L     10 Barracudas-MR        1:41.66    1:42.45        
                  46.83     1:42.45 (55.62)                                        
 36 Reed, Sabrina             10 BB-NJ                     NT    1:42.68        
                  47.63     1:42.68 (55.05)                                        
 37 Ring, Lydia E             10 WSSC-MR                   NT    1:42.79        
                  48.67     1:42.79 (54.12)                                        
 38 Perez, Riley              10 NBS-MR               1:38.24    1:44.28        
                  47.56     1:44.28 (56.72)                                        
 39 Dhupar, Simran             9 BB-NJ                     NT    1:52.25        
                  51.88   1:52.25 (1:00.37)                                        
 40 Dhupar, Serena             9 BB-NJ                     NT    1:54.74        
                  53.98   1:54.74 (1:00.76)                                        
 41 Desai, Seleena S           9 BB-NJ                1:58.03    1:57.31        
                  56.75   1:57.31 (1:00.56)                                        
 42 Heroux, Julia E            9 AG-MR                     NT    1:58.90        
                  55.16   1:58.90 (1:03.74)                                        
 43 Evans, Danae A             9 Barracudas-MR        2:27.05    2:13.63        
                  59.57   2:13.63 (1:14.06)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sommer, Stefanie M        10 AG-MR                  34.43      37.93        
  2 Vallamattam, Annie        10 DA-MR                  36.87      38.64        
  2 Bunch, Jenna G            10 NBS-MR                 37.43      38.64        
  4 Schlifkin, Marissa         9 MWSC-MR                40.61      38.92        
  5 Nicholas, Cayla           10 DA-MR                  39.97      39.25        
  6 Wong, Erin O              10 BB-NJ                  39.38      39.30        
  7 Conti, Gabriella A        10 BB-NJ                  40.76      40.60        
  8 Sheerin, Megan            10 MWSC-MR                40.78      40.68        
  9 Esposito, Ava R           10 NBS-MR                 42.59      41.22        
 10 Ramkissoon, Amiya M        9 Barracudas-MR          40.90      41.69        
 11 O'Brien, Kelsey R         10 MWSC-MR                40.00      42.79        
 12 DiLiberto, Samantha F     10 WSSC-MR                38.83      43.07        
 13 Mahin, Anora M            10 WSSC-MR                43.40      43.77        
 14 Burmaster, Caroline M     10 BB-NJ                  47.87      44.05        
 15 Schlifkin, Emma            9 MWSC-MR                43.98      44.31        
 16 Silverman, Carli D        10 BB-NJ                  48.88      44.48        
 17 Hirsch, Molly R            9 BB-NJ                  56.17      44.84        
 18 Kennedy, Kate E            9 WSSC-MR                42.52      44.88        
 19 Callaway, Ella             9 AG-MR                  46.98      45.52        
 20 Nacianceno, Emily S        9 NBS-MR                 45.69      45.74        
 21 Varcadipane, Lilly J      10 MWSC-MR                47.00      46.06        
 22 Marin, Alyssa A           10 WSSC-MR                43.99      46.20        
 23 Olszewska, Eliza B        10 BB-NJ                  52.49      46.63        
 24 Bilenky, Silvia            9 NBS-MR                 45.16      46.65        
 25 Moffitt, Maya B           10 DA-MR                  49.49      46.78        
 26 Ebner, Jamie M             9 MWSC-MR                46.29      46.80        
 27 Ring, Lydia E             10 WSSC-MR                48.78      47.05        
 28 Blanchard, Sasha M         9 AG-MR                  48.80      48.54        
 29 Robinson, Anna M          10 MWSC-MR                46.94      49.47        
 30 Chin, Grace E              9 WSSC-MR                46.47      50.06        
 31 Frisbee, Miranda L        10 WSSC-MR                47.44      50.19        
 32 Brown, Madison G           9 WSSC-MR                49.58      50.54        
 33 Bilenky, Adriana          10 NBS-MR                 49.38      50.59        
 34 Dhupar, Simran             9 BB-NJ                  50.59      51.02        
 35 Mathews, Abigail           9 DA-MR                  54.10      51.45        
 36 Kayal, Ellie               9 BB-NJ                  47.68      51.85        
 37 Fear, Molly                9 BB-NJ                  53.19      52.17        
 38 Duffner, Amelia R         10 MWSC-MR                50.80      52.18        
 39 Kropp, Kyla A              9 Barracudas-MR          55.33      52.60        
 40 Patterson, Leigh Anne A    9 DA-MR                  54.09      52.81        
 41 Obrien-Bruno, Ella E       9 Barracudas-MR          48.40      53.27        
 42 Muscarella, Katrina L     10 Barracudas-MR          52.87      54.06        
 43 Mastandrea, Amanda         9 MVA-MR                 54.23      54.31        
 44 Reed, Sabrina             10 BB-NJ                     NT      55.12        
 45 Dhupar, Serena             9 BB-NJ                  52.83      55.59        
 46 Desai, Seleena S           9 BB-NJ                  55.59      56.79        
 47 Buonato, Angelina R        9 DA-MR                1:00.92      57.98        
 48 Sussner, Ella M            9 MWSC-MR                   NT      58.55        
 49 Heroux, Julia E            9 AG-MR                1:06.93      59.33        
 50 Evans, Danae A             9 Barracudas-MR          55.12    1:01.29        
 51 Kupinski, Genevieve        9 Barracudas-MR        1:01.28    1:08.38        
 -- Elgayar, Lili             10 AG-MR                  47.06         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sommer, Stefanie M        10 AG-MR                1:17.19    1:17.36        
                  37.63     1:17.36 (39.73)                                        
  2 Conti, Gabriella A        10 BB-NJ                1:24.38    1:23.53        
                  40.55     1:23.53 (42.98)                                        
  3 Bunch, Jenna G            10 NBS-MR               1:23.25    1:23.71        
                  41.66     1:23.71 (42.05)                                        
  4 McLaughlin, Casey J       10 BB-NJ                1:30.68    1:25.05        
                  41.75     1:25.05 (43.30)                                        
  5 Ippolito, Sara            10 PBAC-MR              1:35.25    1:26.42        
                  42.93     1:26.42 (43.49)                                        
  6 Wong, Erin O              10 BB-NJ                1:29.27    1:26.95        
                  42.29     1:26.95 (44.66)                                        
  7 Sheerin, Megan            10 MWSC-MR              1:29.56    1:27.67        
                  43.85     1:27.67 (43.82)                                        
  8 Schlifkin, Marissa         9 MWSC-MR              1:27.07    1:27.84        
  9 Vallamattam, Annie        10 DA-MR                1:21.13    1:28.03        
 10 DiLiberto, Samantha F     10 WSSC-MR              1:28.23    1:28.54        
                  42.16     1:28.54 (46.38)                                        
 11 Nicholas, Cayla           10 DA-MR                1:27.79    1:29.99        
                  43.03     1:29.99 (46.96)                                        
 12 Ramkissoon, Amiya M        9 Barracudas-MR        1:35.14    1:33.58        
                  45.81     1:33.58 (47.77)                                        
 13 Kennedy, Kate E            9 WSSC-MR              1:37.09    1:34.83        
                  46.16     1:34.83 (48.67)                                        
 14 Marin, Alyssa A           10 WSSC-MR              1:35.79    1:38.04        
                  46.91     1:38.04 (51.13)                                        
 15 Gomez, Alyssa E            9 Barracudas-MR        1:45.00    1:38.11        
                  48.04     1:38.11 (50.07)                                        
 16 Burmaster, Caroline M     10 BB-NJ                1:49.00    1:38.90        
                  50.31     1:38.90 (48.59)                                        
 17 Schlifkin, Emma            9 MWSC-MR              1:35.51    1:39.11        
 18 Silverman, Carli D        10 BB-NJ                1:41.21    1:40.65        
                  48.26     1:40.65 (52.39)                                        
 19 Akyol, Ela D              10 BB-NJ                     NT    1:46.54        
                  51.65     1:46.54 (54.89)                                        
 20 Hoffer, Rebecca C         10 BB-NJ                2:05.26    1:54.13        
                  54.06   1:54.13 (1:00.07)                                        
 21 Mathews, Abigail           9 DA-MR                1:49.51    1:54.33        
 22 Carcara, Nikki R           9 BB-NJ                1:58.99    1:55.41        
 23 Patterson, Leigh Anne A    9 DA-MR                2:11.38    1:56.55        
 24 Donovan, Ciara C           9 Barracudas-MR        2:04.79    1:59.18        
                  57.83   1:59.18 (1:01.35)                                        
 25 Desai, Seleena S           9 BB-NJ                2:04.35    2:01.58        
 26 Levitus, Dorian M         10 PBAC-MR              1:55.45    2:01.64        
                1:01.08   2:01.64 (1:00.56)                                        
 27 Donovan, Erin D            9 Barracudas-MR        2:34.00    2:06.49        
                  59.58   2:06.49 (1:06.91)                                        
 -- Chin, Grace E              9 WSSC-MR              1:47.29         DQ        
      No touch at turn
 -- Perez, Riley              10 NBS-MR               1:51.06         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Nacianceno, Emily S        9 NBS-MR               1:35.50         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Muscarella, Katrina L     10 Barracudas-MR        1:55.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Armstrong, Cassie         10 MWSC-MR                   NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Reed, Sabrina             10 BB-NJ                     NT         DQ        
      Did not finish on back
 -- Barry, Jilly P             9 MWSC-MR              2:01.06         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Kelsey R         10 MWSC-MR                42.51      41.89        
  2 Vallamattam, Annie        10 DA-MR                  41.79      42.48        
  3 Dineen, Molly             10 MWSC-MR                42.83      43.44        
  4 Sommer, Stefanie M        10 AG-MR                  43.68      44.72        
  5 Nicholas, Cayla           10 DA-MR                  45.04      45.02        
  6 Schlifkin, Marissa         9 MWSC-MR                45.97      46.09        
  7 Wong, Erin O              10 BB-NJ                  47.77      46.27        
  8 Bunch, Jenna G            10 NBS-MR                 47.39      46.77        
  9 Silverman, Carli D        10 BB-NJ                     NT      47.62        
 10 DiLiberto, Samantha F     10 WSSC-MR                47.78      48.52        
 11 Robinson, Anna M          10 MWSC-MR                49.62      48.64        
 12 Mahin, Anora M            10 WSSC-MR                49.78      48.99        
 13 Sheerin, Megan            10 MWSC-MR                49.55      49.38        
 14 Bilenky, Silvia            9 NBS-MR                 50.79      50.24        
 15 Wright, Hannah E          10 WSSC-MR                52.70      51.41        
 16 Olszewska, Eliza B        10 BB-NJ                  52.44      51.52        
 17 Marin, Alyssa A           10 WSSC-MR                51.73      51.81        
 18 Perez, Riley              10 NBS-MR                 51.54      52.13        
 19 Brown, Madison G           9 WSSC-MR                50.88      52.70        
 20 Fear, Molly                9 BB-NJ                  55.36      53.37        
 21 Varcadipane, Lilly J      10 MWSC-MR                55.54      53.42        
 22 Nacianceno, Emily S        9 NBS-MR                 54.80      53.55        
 23 Elgayar, Lili             10 AG-MR                  51.38      54.68        
 24 Chin, Grace E              9 WSSC-MR                55.51      54.86        
 25 Kropp, Kyla A              9 Barracudas-MR          55.38      54.97        
 26 Duffner, Amelia R         10 MWSC-MR                58.37      55.60        
 27 Schlifkin, Emma            9 MWSC-MR                55.20      55.65        
 28 Moffitt, Maya B           10 DA-MR                     NT      55.87        
 29 Bilenky, Adriana          10 NBS-MR               1:00.12      57.67        
 30 Obrien-Bruno, Ella E       9 Barracudas-MR          59.25      58.17        
 31 Patterson, Leigh Anne A    9 DA-MR                  59.48      58.63        
 32 Sussner, Ella M            9 MWSC-MR                   NT      59.06        
 33 Mathews, Abigail           9 DA-MR                1:00.51      59.10        
 34 Mastandrea, Amanda         9 MVA-MR                 57.54      59.14        
 35 Kennedy, Kate E            9 WSSC-MR                58.99      59.79        
 36 Evans, Danae A             9 Barracudas-MR        1:04.04      59.92        
 37 Ebner, Jamie M             9 MWSC-MR              1:02.74    1:00.97        
 38 Frisbee, Miranda L        10 WSSC-MR              1:06.87    1:02.02        
 39 Ring, Lydia E             10 WSSC-MR              1:02.19    1:02.25        
 40 Buonato, Angelina R        9 DA-MR                     NT    1:04.63        
 41 Dhupar, Simran             9 BB-NJ                1:02.02    1:05.16        
 42 Muscarella, Katrina L     10 Barracudas-MR          58.70    1:06.85        
 43 Desai, Seleena S           9 BB-NJ                1:11.23    1:07.47        
 44 Reed, Sabrina             10 BB-NJ                     NT    1:18.39        
 -- Kupinski, Genevieve        9 Barracudas-MR        1:10.00         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Dhupar, Serena             9 BB-NJ                1:14.52         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sommer, Stefanie M        10 AG-MR                1:35.26    1:35.77        
                  46.89     1:35.77 (48.88)                                        
  2 Wieczorek, Nylah M        10 PBAC-MR              1:41.12    1:36.28        
                  45.24     1:36.28 (51.04)                                        
  3 Aniello, Ivy M            10 PBAC-MR              1:51.03    1:37.56        
                  45.52     1:37.56 (52.04)                                        
  4 Dineen, Molly             10 MWSC-MR              1:37.80    1:37.90        
                  46.06     1:37.90 (51.84)                                        
  5 Vallamattam, Annie        10 DA-MR                1:34.19    1:38.28        
                  45.44     1:38.28 (52.84)                                        
  6 Ippolito, Sara            10 PBAC-MR              1:43.96    1:39.45        
                  47.96     1:39.45 (51.49)                                        
  7 Nicholas, Cayla           10 DA-MR                1:42.04    1:40.26        
                  48.67     1:40.26 (51.59)                                        
  8 Bunch, Jenna G            10 NBS-MR               1:43.44    1:41.96        
                  48.35     1:41.96 (53.61)                                        
  9 Conti, Gabriella A        10 BB-NJ                     NT    1:43.31        
                  49.29     1:43.31 (54.02)                                        
 10 Robinson, Anna M          10 MWSC-MR              1:46.46    1:44.55        
                  49.95     1:44.55 (54.60)                                        
 11 DiLiberto, Samantha F     10 WSSC-MR              1:51.94    1:45.41        
                  50.98     1:45.41 (54.43)                                        
 12 Silverman, Carli D        10 BB-NJ                     NT    1:45.72        
                  48.90     1:45.72 (56.82)                                        
 13 Kearl, Ava M               9 BB-NJ                1:56.22    1:45.73        
                  50.03     1:45.73 (55.70)                                        
 14 Sheerin, Megan            10 MWSC-MR              1:47.25    1:49.33        
                  52.61     1:49.33 (56.72)                                        
 15 Hirsch, Molly R            9 BB-NJ                1:57.69    1:52.61        
                  50.61   1:52.61 (1:02.00)                                        
 16 Esposito, Ava R           10 NBS-MR               1:52.80    1:52.84        
                  54.79     1:52.84 (58.05)                                        
 17 Perez, Riley              10 NBS-MR               1:54.16    1:52.90        
                  51.23   1:52.90 (1:01.67)                                        
 18 Gomez, Alyssa E            9 Barracudas-MR        2:00.00    1:53.45        
                  53.90     1:53.45 (59.55)                                        
 19 Marin, Alyssa A           10 WSSC-MR              1:53.19    1:54.45        
                  53.00   1:54.45 (1:01.45)                                        
 20 Nacianceno, Emily S        9 NBS-MR               1:57.31    1:54.48        
                  55.41     1:54.48 (59.07)                                        
 21 Schlifkin, Emma            9 MWSC-MR                   NT    1:57.72        
                  54.95   1:57.72 (1:02.77)                                        
 22 Fear, Molly                9 BB-NJ                2:13.02    1:59.98        
                  56.99   1:59.98 (1:02.99)                                        
 23 Levitus, Dorian M         10 PBAC-MR              2:15.89    2:01.67        
                  55.64   2:01.67 (1:06.03)                                        
 24 Chin, Grace E              9 WSSC-MR              2:09.57    2:03.10        
                  58.30   2:03.10 (1:04.80)                                        
 25 Patterson, Leigh Anne A    9 DA-MR                2:02.98    2:05.47        
                1:01.20   2:05.47 (1:04.27)                                        
 26 Armstrong, Cassie         10 MWSC-MR                   NT    2:06.36        
                1:00.15   2:06.36 (1:06.21)                                        
 27 Mathews, Abigail           9 DA-MR                     NT    2:07.68        
                1:01.63   2:07.68 (1:06.05)                                        
 28 Donovan, Ciara C           9 Barracudas-MR        2:19.04    2:14.23        
                1:05.15   2:14.23 (1:09.08)                                        
 29 Barry, Jilly P             9 MWSC-MR                   NT    2:21.80        
 30 Donovan, Erin D            9 Barracudas-MR             NT    2:24.80        
                1:11.05   2:24.80 (1:13.75)                                        
 31 Carcara, Nikki R           9 BB-NJ                     NT    2:27.02        
 32 Desai, Seleena S           9 BB-NJ                2:44.79    2:36.08        
                1:13.20   2:36.08 (1:22.88)                                        
 -- Schlifkin, Marissa         9 MWSC-MR              2:00.28         DQ        
      False start
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McLaughlin, Casey J       10 BB-NJ                  38.11      35.42        
  2 Nicholas, Cayla           10 DA-MR                  37.59      37.56        
  3 Vallamattam, Annie        10 DA-MR                  36.19      37.95        
  4 Burmaster, Caroline M     10 BB-NJ                  43.14      39.35        
  5 Sheerin, Megan            10 MWSC-MR                39.49      39.76        
  6 Bunch, Jenna G            10 NBS-MR                 44.74      40.21        
  7 Wong, Erin O              10 BB-NJ                  41.04      40.43        
  8 Sommer, Stefanie M        10 AG-MR                  39.57      40.89        
  9 DiLiberto, Samantha F     10 WSSC-MR                39.57      41.76        
 10 Schlifkin, Marissa         9 MWSC-MR                39.66      41.99        
 11 Gomez, Alyssa E            9 Barracudas-MR          45.69      44.95        
 12 Ramkissoon, Amiya M        9 Barracudas-MR          46.17      45.12        
 13 Esposito, Ava R           10 NBS-MR                 49.16      45.25        
 14 Kearl, Ava M               9 BB-NJ                  53.99      45.50        
 15 Schlifkin, Emma            9 MWSC-MR                43.43      45.55        
 16 Robinson, Anna M          10 MWSC-MR                44.96      45.68        
 17 Hoffer, Rebecca C         10 BB-NJ                  52.28      46.01        
 18 Chin, Grace E              9 WSSC-MR                49.27      46.24        
 19 Muscarella, Katrina L     10 Barracudas-MR          49.46      47.98        
 20 Hirsch, Molly R            9 BB-NJ                  48.01      48.89        
 21 O'Shea, Madaghan L         9 PBAC-MR                58.78      49.07        
 22 Kennedy, Kate E            9 WSSC-MR                50.09      49.14        
 23 Nacianceno, Emily S        9 NBS-MR                 46.91      49.15        
 24 Donovan, Ciara C           9 Barracudas-MR          49.43      50.01        
 25 Akyol, Ela D              10 BB-NJ                  51.76      51.97        
 26 Frisbee, Miranda L        10 WSSC-MR                57.33      55.10        
 27 Fear, Molly                9 BB-NJ                  57.40      56.70        
 28 Mathews, Abigail           9 DA-MR                  55.13    1:01.33        
 29 Donovan, Erin D            9 Barracudas-MR        1:00.57    1:13.84        
 -- Kupinski, Genevieve        9 Barracudas-MR        1:10.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Carcara, Nikki R           9 BB-NJ                1:09.45         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Reed, Sabrina             10 BB-NJ                     NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Patterson, Leigh Anne A    9 DA-MR                1:09.46         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vallamattam, Annie        10 DA-MR                1:32.35    1:26.37        
                  39.99     1:26.37 (46.38)                                        
  2 O'Brien, Kelsey R         10 MWSC-MR              1:29.35    1:31.04        
                  40.67     1:31.04 (50.37)                                        
  3 Burmaster, Caroline M     10 BB-NJ                1:30.11    1:31.53        
                  41.97     1:31.53 (49.56)                                        
  4 Sheerin, Megan            10 MWSC-MR              1:36.71    1:33.57        
                  44.34     1:33.57 (49.23)                                        
  5 Nicholas, Cayla           10 DA-MR                1:36.29    1:34.89        
                  40.51     1:34.89 (54.38)                                        
  6 DiLiberto, Samantha F     10 WSSC-MR                   NT    1:44.50        
                  46.60     1:44.50 (57.90)                                        
  7 Chin, Grace E              9 WSSC-MR              2:03.60    1:56.62        
                  52.40   1:56.62 (1:04.22)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sommer, Stefanie M        10 AG-MR                1:19.21    1:20.71        
                  38.36     1:20.71 (42.35)                                        
  2 Vallamattam, Annie        10 DA-MR                1:21.01    1:23.72        
                  38.44     1:23.72 (45.28)                                        
  3 Conti, Gabriella A        10 BB-NJ                1:25.84    1:26.24        
                  41.62     1:26.24 (44.62)                                        
  4 O'Brien, Kelsey R         10 MWSC-MR              1:24.25    1:26.48        
                  41.60     1:26.48 (44.88)                                        
  5 Dineen, Molly             10 MWSC-MR              1:24.57    1:26.83        
                  42.33     1:26.83 (44.50)                                        
  6 Bunch, Jenna G            10 NBS-MR               1:30.94    1:27.50        
                  40.17     1:27.50 (47.33)                                        
  7 Wong, Erin O              10 BB-NJ                1:30.77    1:28.38        
                  42.40     1:28.38 (45.98)                                        
  8 DiLiberto, Samantha F     10 WSSC-MR              1:24.46    1:28.67        
                  40.85     1:28.67 (47.82)                                        
  9 Sheerin, Megan            10 MWSC-MR              1:26.80    1:29.30        
                  41.74     1:29.30 (47.56)                                        
 10 Nicholas, Cayla           10 DA-MR                1:24.33    1:31.56        
                  41.07     1:31.56 (50.49)                                        
 11 Mahin, Anora M            10 WSSC-MR              1:31.93    1:31.86        
                  44.66     1:31.86 (47.20)                                        
 12 Wright, Hannah E          10 WSSC-MR              1:29.57    1:32.40        
                  41.24     1:32.40 (51.16)                                        
 13 Schlifkin, Marissa         9 MWSC-MR              1:27.14    1:33.03        
                  40.82     1:33.03 (52.21)                                        
 14 Esposito, Ava R           10 NBS-MR               1:35.06    1:33.71        
                  43.92     1:33.71 (49.79)                                        
 15 Robinson, Anna M          10 MWSC-MR              1:34.59    1:36.84        
                  49.50     1:36.84 (47.34)                                        
 16 Hirsch, Molly R            9 BB-NJ                1:44.39    1:37.59        
                  44.37     1:37.59 (53.22)                                        
 17 Callaway, Ella             9 AG-MR                1:39.35    1:38.53        
 18 Kennedy, Kate E            9 WSSC-MR              1:40.56    1:40.57        
                  47.28     1:40.57 (53.29)                                        
 19 Varcadipane, Lilly J      10 MWSC-MR              1:40.79    1:40.72        
 20 Ramkissoon, Amiya M        9 Barracudas-MR        1:42.03    1:41.38        
                  45.82     1:41.38 (55.56)                                        
 21 Schlifkin, Emma            9 MWSC-MR              1:36.08    1:42.51        
 22 Obrien-Bruno, Ella E       9 Barracudas-MR        1:44.67    1:46.72        
                  52.67     1:46.72 (54.05)                                        
 23 Elgayar, Lili             10 AG-MR                1:47.22    1:46.78        
                  50.70     1:46.78 (56.08)                                        
 24 Brown, Madison G           9 WSSC-MR              1:45.51    1:46.97        
                  52.54     1:46.97 (54.43)                                        
 25 Chin, Grace E              9 WSSC-MR              1:48.50    1:47.07        
                  48.34     1:47.07 (58.73)                                        
 26 Kropp, Kyla A              9 Barracudas-MR        1:39.90    1:48.39        
                  52.82     1:48.39 (55.57)                                        
 27 Fear, Molly                9 BB-NJ                2:02.11    1:49.48        
                  53.91     1:49.48 (55.57)                                        
 28 Muscarella, Katrina L     10 Barracudas-MR        2:01.83    1:49.91        
                  50.32     1:49.91 (59.59)                                        
 29 Perez, Riley              10 NBS-MR                    NT    1:50.01        
                  54.34     1:50.01 (55.67)                                        
 30 Ebner, Jamie M             9 MWSC-MR              1:54.97    1:50.17        
                  50.20     1:50.17 (59.97)                                        
 31 Moffitt, Maya B           10 DA-MR                2:10.09    1:50.86        
 32 Frisbee, Miranda L        10 WSSC-MR              1:53.88    1:53.60        
                  53.62     1:53.60 (59.98)                                        
 33 Mathews, Abigail           9 DA-MR                1:48.90    1:55.53        
                  56.23     1:55.53 (59.30)                                        
 34 Duffner, Amelia R         10 MWSC-MR              1:53.20    1:57.43        
                  57.74     1:57.43 (59.69)                                        
 35 Patterson, Leigh Anne A    9 DA-MR                2:00.92    2:01.59        
                1:02.56     2:01.59 (59.03)                                        
 -- Kayal, Ellie               9 BB-NJ                1:52.29         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 -- Olszewska, Eliza B        10 BB-NJ                1:44.84         DQ        
      Alternating Kick - fly
 -- Marin, Alyssa A           10 WSSC-MR              1:36.40         DQ        
      Alternating Kick - fly
 -- Evans, Danae A             9 Barracudas-MR        2:13.25         DQ        
      Kick breaststroke type - fly
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monroe-Woodbury Swim Club, Inc-MR  'A'            2:18.52    2:20.38        
     1) Robinson, Anna M 10             2) Dineen, Molly 10               
     3) Schlifkin, Marissa 9            4) O'Brien, Kelsey R 10           
                  36.36       52.09 (15.73)     1:13.01 (20.92)   2:20.38 (1:07.37)
  2 Newburgh Sharks-MR  'A'                           2:21.40    2:20.43        
     1) Nacianceno, Emily S 9           2) Esposito, Ava R 10             
     3) Bryant, Jordyn M 8              4) Bunch, Jenna G 10              
                  38.84     1:14.15 (35.31)     1:49.66 (35.51)     2:20.43 (30.77)
  3 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'A'                  NT    2:32.09        
     1) Wright, Hannah E 10             2) Mahin, Anora M 10              
     3) Marin, Alyssa A 10              4) DiLiberto, Samantha F 10       
                  36.88     1:14.54 (37.66)   2:32.37 (1:17.83)         2:32.09 ( )
  4 Devilfish Aquatics-MR  'A'                             NT    2:32.55        
     1) Vallamattam, Annie 10           2) Mathews, Abigail 9             
     3) Patterson, Leigh Anne A 9       4) Nicholas, Cayla 10             
                  32.74     1:17.41 (44.67)     2:00.73 (43.32)     2:32.55 (31.82)
  5 Aqua Gems-MR  'A'                                      NT    2:35.88        
     1) Callaway, Ella 9                2) Elgayar, Lili 10               
     3) Blanchard, Sasha M 9            4) Sommer, Stefanie M 10          
                  43.99     1:20.37 (36.38)     1:36.02 (15.65)     2:35.88 (59.86)
  6 YMCA of Middletown Barracudas-MR  'A'             2:36.28    2:51.10        
     1) Muscarella, Katrina L 10        2) Kropp, Kyla A 9                
     3) Obrien-Bruno, Ella E 9          4) Ramkissoon, Amiya M 9          
                  47.73     1:29.68 (41.95)     2:12.43 (42.75)     2:51.10 (38.67)
  7 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'B'                  NT    3:02.08        
     1) Kennedy, Kate E 9               2) Frisbee, Miranda L 10          
     3) Chin, Grace E 9                 4) Brown, Madison G 9             
                  38.51     1:29.41 (50.90)     2:19.40 (49.99)     3:02.08 (42.68)
 -- Newburgh Sharks-MR  'B'                                NT         DQ        
      Early take-off swimmer #2
     1) Bilenky, Adriana 10             2) Leonard, Julia E 8             
     3) Perez, Riley 10                 4) Bilenky, Silvia 9              
                  45.84     1:33.41 (47.57)     2:18.61 (45.20)          DQ (36.43)
 
Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monroe-Woodbury Swim Club, Inc-MR  'A'            2:42.66    2:41.62        
     1) Schlifkin, Marissa 9            2) Dineen, Molly 10               
     3) Sheerin, Megan 10               4) Robinson, Anna M 10            
                  41.60     1:22.89 (41.29)     2:03.81 (40.92)     2:41.62 (37.81)
  2 Newburgh Sharks-MR  'A'                           2:54.57    2:48.65        
     1) Bunch, Jenna G 10               2) Bryant, Jordyn M 8             
     3) Nacianceno, Emily S 9           4) Esposito, Ava R 10             
                  38.84     1:29.09 (50.25)     2:15.33 (46.24)     2:48.65 (33.32)
  3 Devilfish Aquatics-MR  'A'                             NT    2:54.94        
     1) Patterson, Leigh Anne A 9       2) Vallamattam, Annie 10          
     3) Nicholas, Cayla 10              4) Mathews, Abigail 9             
                1:02.79     1:36.97 (34.18)   2:54.94 (1:17.97)                    
  4 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'A'                  NT    2:55.82        
     1) Kennedy, Kate E 9               2) Marin, Alyssa A 10             
     3) DiLiberto, Samantha F 10        4) Regenauer, Magdalena G 8       
                  45.02     1:38.75 (53.73)     2:17.95 (39.20)     2:55.82 (37.87)
  5 Pine Bush Aquatic Club-MR  'A'                    3:05.11    2:58.16        
     1) Wieczorek, Nylah M 10           2) O'Shea, Madaghan L 9           
     3) Aniello, Ivy M 10               4) Levitus, Dorian M 10           
                  39.26     1:25.51 (46.25)     2:12.59 (47.08)     2:58.16 (45.57)
 -- YMCA of Middletown Barracudas-MR  'A'             2:59.49         DQ        
      Early take-off swimmer #4
     1) Ramkissoon, Amiya M 9           2) Muscarella, Katrina L 10       
     3) Donovan, Ciara C 9              4) Gomez, Alyssa E 9              
                  46.28   1:51.22 (1:04.94)     2:42.58 (51.36)          DQ (36.85)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.99  ZQ
                28.49  JO
                30.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Elissa J          12 WSSC-MR                27.44      28.04 JO     
  2 Babitz, Haily J           12 AG-MR                  27.59      28.19 JO     
  3 Caceres, Deanna R         11 PBAC-MR                29.61      28.55 SILV   
  4 O'Brien, Jessica A        12 MWSC-MR                27.43      28.70 SILV   
  5 Moore, Korianne M         12 Barracudas-MR          28.98      28.79 SILV   
  6 Leger, Adelle J           12 MVA-MR                 29.59      29.60 SILV   
  7 Regenauer, Hana M         12 WSSC-MR                29.35      29.87 SILV   
  8 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                  30.06      29.90 SILV   
  9 Hufcut, Samantha R        12 PBAC-MR                29.69      29.96 SILV   
 10 Mohyla, Aislynn J         12 AG-MR                  30.68      30.29 SILV   
 11 Nellis, Anna-Mae J        12 DA-MR                  28.90      30.36 SILV   
 12 Barnes, Alex S            11 Barracudas-MR          30.64      31.27        
 13 Wurster, Meghan K         11 NBS-MR                 31.43      32.01        
 13 Licardi, Antonia B        11 PBAC-MR                32.77      32.01        
 15 Mogan, emi H              11 HVD-MR                 31.30      32.29        
 16 Khorassani, Emma          12 MWSC-MR                32.11      32.32        
 17 Donaldson, Savannah A     12 Barracudas-MR          32.84      32.65        
 18 Beezer, Kristina G        11 MWSC-MR                32.99      32.79        
 19 Mayerhauser, Leah E       11 DA-MR                  33.31      32.96        
 20 Rodriguez, Ava V          11 Barracudas-MR          32.17      33.26        
 21 Williams, Grace K         12 NBS-MR                 33.05      33.30        
 22 MacHugh, Grace A          11 NBS-MR                 32.38      33.44        
 23 Schnaars, Aubre E         11 BB-NJ                  34.06      33.61        
 24 Priest, Chelsea           12 PBAC-MR                33.81      33.67        
 25 Kaw, Rhea                 12 MWSC-MR                34.18      33.86        
 26 O'Hara, Lily B            12 DA-MR                  33.56      34.01        
 27 Marin, Briana O           11 WSSC-MR                34.20      34.06        
 28 Wilson, Corinne L         11 WSSC-MR                33.52      34.39        
 29 Shih, Annie               12 WSSC-MR                33.92      34.53        
 30 Neporanny, Andrea K       12 WSSC-MR                33.37      34.54        
 31 Clark, Emma A             12 DA-MR                  34.70      34.96        
 32 Quinn, Chloe L            12 WSSC-MR                33.44      35.30        
 33 Northrup, Maya J          11 Barracudas-MR          35.37      35.53        
 34 Ma, Emily W               11 DA-MR                  35.41      35.64        
 35 Regenauer, Katarina T     11 WSSC-MR                34.33      35.70        
 36 Melley, Emma G            12 Barracudas-MR          38.14      36.57        
 37 Guglielmello, Sophia      11 MWSC-MR                35.85      36.84        
 38 Elgayar, Jasmine          12 AG-MR                  34.93      37.18        
 39 Poole, Ainsley E          11 WSSC-MR                35.61      37.47        
 40 Jones, Kristen L          11 DA-MR                  36.18      38.94        
 41 Jackman, Anayah M         12 Barracudas-MR          35.81      39.49        
 42 Kaw, Sheena               12 MWSC-MR                38.03      39.52        
 43 Field, Sophia F           11 WSSC-MR                38.49      40.02        
 44 Repke, Emma M             11 DA-MR                  39.77      40.16        
 45 Biondollilo, Talia E      11 MVA-MR                 40.65      40.41        
 46 Brand, Madeleine G        12 DA-MR                  42.44      42.07        
 47 Garcia, Bianca V          11 BB-NJ                     NT      43.02        
 48 Laquidara, Katie J        12 WSSC-MR                42.53      46.16        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:00.29  ZQ
              1:01.19  JO
              1:08.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Elissa J          12 WSSC-MR                59.27    1:01.09 JO     
                  29.70     1:01.09 (31.39)                                        
  2 Hamm, Alexis A            12 BB-NJ                1:03.71    1:01.54 SILV   
                  29.58     1:01.54 (31.96)                                        
  3 Narayanan, Nisha          11 BB-NJ                1:06.36    1:02.80 SILV   
                  30.20     1:02.80 (32.60)                                        
  4 Moore, Korianne M         12 Barracudas-MR        1:05.65    1:03.51 SILV   
                  30.41     1:03.51 (33.10)                                        
  5 Ciofalo, Angelica M       12 BB-NJ                1:09.13    1:05.07 SILV   
                  30.84     1:05.07 (34.23)                                        
  6 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                1:08.29    1:05.53 SILV   
                  31.11     1:05.53 (34.42)                                        
  7 McIntyre, Emma L          11 BB-NJ                1:07.35    1:06.15 SILV   
                  31.83     1:06.15 (34.32)                                        
  8 Nellis, Anna-Mae J        12 DA-MR                1:06.55    1:06.86 SILV   
                  31.53     1:06.86 (35.33)                                        
  9 Wurster, Meghan K         11 NBS-MR               1:10.70    1:07.55 SILV   
                  32.23     1:07.55 (35.32)                                        
 10 McAninch, Katherine E     12 MWSC-MR              1:08.86    1:07.76 SILV   
                  31.71     1:07.76 (36.05)                                        
 11 MacHugh, Grace A          11 NBS-MR               1:11.50    1:10.09        
                  33.58     1:10.09 (36.51)                                        
 12 McNerney, Julia P         12 BB-NJ                1:11.98    1:10.11        
                  34.33     1:10.11 (35.78)                                        
 13 Beezer, Kristina G        11 MWSC-MR              1:10.85    1:10.99        
 14 Marker, Sarah A           12 BB-NJ                1:12.96    1:11.11        
                  34.34     1:11.11 (36.77)                                        
 15 Mayerhauser, Leah E       11 DA-MR                1:17.44    1:11.93        
                  34.32     1:11.93 (37.61)                                        
 16 Brown, Olivia F           11 WSSC-MR              1:12.27    1:12.58        
                  33.93     1:12.58 (38.65)                                        
 17 Lambert, Kenzie           11 BB-NJ                1:19.15    1:14.54        
                  35.43     1:14.54 (39.11)                                        
 18 Kohlbecker, Sophia D      12 MWSC-MR              1:18.73    1:14.76        
                  36.54     1:14.76 (38.22)                                        
 19 O'Hara, Lily B            12 DA-MR                1:12.97    1:14.79        
                  36.03     1:14.79 (38.76)                                        
 20 Kline, Katherine A        11 WSSC-MR              1:14.21    1:15.09        
                  35.80     1:15.09 (39.29)                                        
 21 Williams, Grace K         12 NBS-MR               1:14.95    1:15.25        
                  36.85     1:15.25 (38.40)                                        
 22 Marin, Briana O           11 WSSC-MR              1:18.93    1:16.92        
                  36.25     1:16.92 (40.67)                                        
 23 Quinn, Chloe L            12 WSSC-MR              1:15.48    1:17.02        
 24 Chari, Maya A             12 BB-NJ                1:16.76    1:17.57        
                  37.96     1:17.57 (39.61)                                        
 25 Ma, Emily W               11 DA-MR                1:25.97    1:18.16        
                  36.80     1:18.16 (41.36)                                        
 26 Zaglewski, Claudia        12 BB-NJ                1:23.67    1:18.29        
                  38.74     1:18.29 (39.55)                                        
 27 Northrup, Maya J          11 Barracudas-MR        1:19.29    1:19.91        
                  38.12     1:19.91 (41.79)                                        
 28 Clark, Emma A             12 DA-MR                1:21.02    1:20.34        
                  37.39     1:20.34 (42.95)                                        
 29 Wilson, Corinne L         11 WSSC-MR              1:16.90    1:20.49        
                  37.98     1:20.49 (42.51)                                        
 30 Jones, Kristen L          11 DA-MR                1:23.11    1:21.82        
                  39.54     1:21.82 (42.28)                                        
 31 Sheehan, Maura P          12 BB-NJ                1:23.82    1:22.17        
                  40.06     1:22.17 (42.11)                                        
 32 Elgayar, Jasmine          12 AG-MR                1:22.20    1:22.62        
                  37.53     1:22.62 (45.09)                                        
 33 Evdokimova, Barbara       11 BB-NJ                     NT    1:24.30        
                  40.22     1:24.30 (44.08)                                        
 34 Shoenholz, Vanessa G      11 BB-NJ                1:21.40    1:25.58        
                  39.35     1:25.58 (46.23)                                        
 35 Rattan, Udaya             11 DA-MR                1:26.10    1:25.85        
                  41.34     1:25.85 (44.51)                                        
 36 Brand, Madeleine G        12 DA-MR                     NT    1:26.18        
                  39.78     1:26.18 (46.40)                                        
 37 Evans, Simone M           12 Barracudas-MR        1:31.47    1:26.58        
                  41.84     1:26.58 (44.74)                                        
 38 Melley, Emma G            12 Barracudas-MR        1:30.77    1:27.01        
                  40.27     1:27.01 (46.74)                                        
 39 Repke, Emma M             11 DA-MR                1:30.82    1:28.11        
                  41.61     1:28.11 (46.50)                                        
 40 Garcia, Bianca V          11 BB-NJ                1:43.19    1:30.34        
                  42.16     1:30.34 (48.18)                                        
 41 Appalaneni, Suma          12 BB-NJ                1:36.73    1:39.05        
                  47.06     1:39.05 (51.99)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.99  ZQ
              2:12.99  JO
              2:25.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Jessica A        12 MWSC-MR              2:15.49    2:17.10 SILV   
                  30.37     1:05.83 (35.46)     1:42.88 (37.05)     2:17.10 (34.22)
  2 Narayanan, Nisha          11 BB-NJ                2:26.10    2:19.07 SILV   
                  31.53     1:06.95 (35.42)     1:43.71 (36.76)     2:19.07 (35.36)
  3 Hamm, Alexis A            12 BB-NJ                2:27.54    2:20.08 SILV   
                  32.96     1:09.15 (36.19)     1:46.00 (36.85)     2:20.08 (34.08)
  4 Moore, Korianne M         12 Barracudas-MR        2:22.42    2:20.30 SILV   
                  32.06     1:09.08 (37.02)     1:45.86 (36.78)     2:20.30 (34.44)
  5 McIntyre, Emma L          11 BB-NJ                2:27.29    2:21.48 SILV   
                  32.65     1:08.46 (35.81)     1:45.00 (36.54)     2:21.48 (36.48)
  6 Wurster, Meghan K         11 NBS-MR               2:36.76    2:28.04        
                  33.77     1:12.32 (38.55)     1:51.82 (39.50)     2:28.04 (36.22)
  7 McNerney, Julia P         12 BB-NJ                2:53.39    2:28.22        
                  34.35     1:11.84 (37.49)     1:50.25 (38.41)     2:28.22 (37.97)
  8 Nellis, Anna-Mae J        12 DA-MR                2:28.19    2:31.99        
                  33.42     1:11.84 (38.42)     1:51.73 (39.89)     2:31.99 (40.26)
  9 Kim, Noelle               11 BB-NJ                2:40.98    2:33.08        
                  35.68     1:15.16 (39.48)     1:55.58 (40.42)     2:33.08 (37.50)
 10 Mohyla, Aislynn J         12 AG-MR                2:49.45    2:36.48        
                  34.73     1:16.71 (41.98)     1:58.60 (41.89)     2:36.48 (37.88)
 11 MacHugh, Grace A          11 NBS-MR               2:36.56    2:38.06        
                  35.89     1:15.15 (39.26)     1:56.26 (41.11)     2:38.06 (41.80)
 12 Mayerhauser, Leah E       11 DA-MR                2:42.66    2:38.46        
                  34.62     1:15.29 (40.67)     1:57.62 (42.33)     2:38.46 (40.84)
 13 Marker, Sarah A           12 BB-NJ                2:42.17    2:39.07        
                  36.14     1:17.41 (41.27)     2:00.43 (43.02)     2:39.07 (38.64)
 14 Beezer, Kristina G        11 MWSC-MR                   NT    2:39.34        
 15 Barnes, Alex S            11 Barracudas-MR        2:46.55    2:40.49        
                  37.57     1:19.69 (42.12)     2:03.30 (43.61)     2:40.49 (37.19)
 16 O'Hara, Lily B            12 DA-MR                2:37.17    2:43.64        
                  37.48     1:19.42 (41.94)     2:01.93 (42.51)     2:43.64 (41.71)
 17 Rodriguez, Ava V          11 Barracudas-MR        2:34.00    2:43.75        
                  38.36     1:20.11 (41.75)   2:43.75 (1:23.64)                    
 18 Donaldson, Savannah A     12 Barracudas-MR        2:49.38    2:46.72        
                  38.05     1:20.94 (42.89)   2:46.72 (1:25.78)                    
 19 Schnaars, Aubre E         11 BB-NJ                2:55.01    2:47.06        
                  37.30     1:19.24 (41.94)     2:02.96 (43.72)     2:47.06 (44.10)
 20 Quinn, Chloe L            12 WSSC-MR              2:46.35    2:48.41        
                  36.02     1:19.76 (43.74)   2:48.41 (1:28.65)                    
 21 Williams, Grace K         12 NBS-MR               2:49.05    2:50.74        
                  38.69     1:22.44 (43.75)     2:08.16 (45.72)     2:50.74 (42.58)
 22 Zaglewski, Claudia        12 BB-NJ                     NT    2:52.91        
                  41.27     1:25.89 (44.62)     2:10.98 (45.09)     2:52.91 (41.93)
 23 Lambert, Kenzie           11 BB-NJ                     NT    2:54.16        
                  39.93                             1:26.22 ( )   2:54.16 (1:27.94)
 24 Northrup, Maya J          11 Barracudas-MR        3:01.42    2:57.67        
                  39.09     1:25.31 (46.22)     2:13.35 (48.04)     2:57.67 (44.32)
 25 Shoenholz, Vanessa G      11 BB-NJ                     NT    2:58.34        
                  40.15     1:24.64 (44.49)     2:13.18 (48.54)     2:58.34 (45.16)
 26 Jackman, Anayah M         12 Barracudas-MR        3:07.62    3:03.91        
                  42.28     1:29.71 (47.43)     2:17.63 (47.92)     3:03.91 (46.28)
 27 Sheehan, Maura P          12 BB-NJ                     NT    3:04.98        
                  42.18     1:28.75 (46.57)   3:04.98 (1:36.23)                    
 28 Jones, Kristen L          11 DA-MR                3:03.99    3:09.03        
                  41.83     1:31.56 (49.73)     2:22.90 (51.34)     3:09.03 (46.13)
 29 Melley, Emma G            12 Barracudas-MR        3:15.00    3:09.33        
                  42.94     1:34.75 (51.81)     2:25.09 (50.34)     3:09.33 (44.24)
 30 Brand, Madeleine G        12 DA-MR                     NT    3:21.05        
                  39.72                             1:28.14 ( )   3:21.05 (1:52.91)
 31 Appalaneni, Suma          12 BB-NJ                3:15.55    3:46.42        
                  45.67   3:46.42 (3:00.75)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.29  ZQ
                32.49  JO
                37.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Elissa J          12 WSSC-MR                39.60      32.38 JO     
  2 Moore, Korianne M         12 Barracudas-MR          32.84      32.52 SILV   
  3 Regenauer, Hana M         12 WSSC-MR                33.15      33.20 SILV   
  4 Narayanan, Nisha          11 BB-NJ                  35.56      33.76 SILV   
  5 Oconnor, Jordan K         12 AG-MR                  35.00      34.55 SILV   
  6 Leger, Adelle J           12 MVA-MR                 35.29      34.97 SILV   
  7 McAninch, Katherine E     12 MWSC-MR                35.67      35.17 SILV   
  8 Wurster, Meghan K         11 NBS-MR                 37.14      36.34 SILV   
  9 Mohyla, Aislynn J         12 AG-MR                  36.14      36.51 SILV   
 10 Mayerhauser, Leah E       11 DA-MR                  39.23      37.76 SILV   
 11 MacHugh, Grace A          11 NBS-MR                 39.11      37.95 SILV   
 12 Zaglewski, Claudia        12 BB-NJ                  44.62      38.42        
 13 Beezer, Kristina G        11 MWSC-MR                38.63      38.58        
 14 O'Hara, Lily B            12 DA-MR                  36.93      38.80        
 15 Marker, Sarah A           12 BB-NJ                  39.75      39.14        
 16 Northrup, Maya J          11 Barracudas-MR          40.42      39.23        
 17 Whitehurst, Gabriella M   12 MVA-MR                 38.82      39.72        
 18 Marin, Briana O           11 WSSC-MR                38.97      39.82        
 19 Chari, Maya A             12 BB-NJ                  39.82      40.06        
 20 Williams, Grace K         12 NBS-MR                 42.13      40.23        
 21 Elgayar, Jasmine          12 AG-MR                  41.40      40.70        
 22 Wilson, Corinne L         11 WSSC-MR                40.07      40.91        
 23 Kim, Noelle               11 BB-NJ                  40.77      41.18        
 24 Guglielmello, Sophia      11 MWSC-MR                41.31      41.48        
 25 Kohlbecker, Sophia D      12 MWSC-MR                43.91      41.97        
 26 Ma, Emily W               11 DA-MR                  43.54      42.44        
 27 Clark, Emma A             12 DA-MR                  42.94      43.24        
 28 Lambert, Kenzie           11 BB-NJ                  46.83      43.64        
 29 Jones, Kristen L          11 DA-MR                  43.01      44.32        
 30 Sheehan, Maura P          12 BB-NJ                  44.90      44.43        
 31 Poole, Ainsley E          11 WSSC-MR                44.31      44.84        
 32 Shoenholz, Vanessa G      11 BB-NJ                  45.00      45.08        
 33 Garcia, Bianca V          11 BB-NJ                  46.92      45.31        
 34 Repke, Emma M             11 DA-MR                  46.40      46.54        
 35 Evdokimova, Barbara       11 BB-NJ                  49.33      46.58        
 36 Evans, Simone M           12 Barracudas-MR          47.50      47.14        
 37 Rattan, Udaya             11 DA-MR                  48.35      47.75        
 38 Melley, Emma G            12 Barracudas-MR          49.73      48.45        
 39 Appalaneni, Suma          12 BB-NJ                  55.19      50.97        
 40 Brand, Madeleine G        12 DA-MR                  51.02      52.37        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:09.19  ZQ
              1:09.69  JO
              1:21.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Elissa J          12 WSSC-MR              1:07.71    1:09.82 SILV   
                  33.89     1:09.82 (35.93)                                        
  2 Hufcut, Samantha R        12 PBAC-MR              1:11.95    1:11.27 SILV   
                  34.49     1:11.27 (36.78)                                        
  3 Moore, Korianne M         12 Barracudas-MR        1:12.62    1:11.33 SILV   
                  34.22     1:11.33 (37.11)                                        
  4 Babitz, Haily J           12 AG-MR                1:10.44    1:12.08 SILV   
                  35.85     1:12.08 (36.23)                                        
  5 Caceres, Deanna R         11 PBAC-MR              1:15.45    1:13.41 SILV   
  6 Narayanan, Nisha          11 BB-NJ                1:18.51    1:13.55 SILV   
                  36.32     1:13.55 (37.23)                                        
  7 Regenauer, Hana M         12 WSSC-MR              1:14.18    1:14.18 SILV   
                  35.81     1:14.18 (38.37)                                        
  8 Nellis, Anna-Mae J        12 DA-MR                1:12.59    1:15.32 SILV   
                  36.49     1:15.32 (38.83)                                        
  9 Leger, Adelle J           12 MVA-MR               1:16.10    1:16.04 SILV   
                  36.73     1:16.04 (39.31)                                        
 10 McIntyre, Emma L          11 BB-NJ                1:17.11    1:18.59 SILV   
                  38.90     1:18.59 (39.69)                                        
 11 Licardi, Antonia B        11 PBAC-MR              1:27.49    1:18.62 SILV   
                  37.89     1:18.62 (40.73)                                        
 12 Khorassani, Emma          12 MWSC-MR              1:22.15    1:19.79 SILV   
                  38.74     1:19.79 (41.05)                                        
 13 Wurster, Meghan K         11 NBS-MR               1:22.22    1:20.23 SILV   
                  38.83     1:20.23 (41.40)                                        
 14 MacHugh, Grace A          11 NBS-MR               1:22.93    1:20.43 SILV   
                  39.33     1:20.43 (41.10)                                        
 15 O'Hara, Lily B            12 DA-MR                1:07.28    1:21.11 SILV   
                  39.47     1:21.11 (41.64)                                        
 16 Mayerhauser, Leah E       11 DA-MR                1:26.75    1:21.64 SILV   
 17 Barnes, Alex S            11 Barracudas-MR        1:25.00    1:22.39        
 18 Rodriguez, Ava V          11 Barracudas-MR        1:25.00    1:22.58        
                  41.92     1:22.58 (40.66)                                        
 19 Marin, Briana O           11 WSSC-MR              1:25.38    1:23.15        
                  40.51     1:23.15 (42.64)                                        
 20 Marker, Sarah A           12 BB-NJ                1:29.02    1:24.00        
                  41.87     1:24.00 (42.13)                                        
 21 McNerney, Julia P         12 BB-NJ                1:22.92    1:24.21        
                  41.54     1:24.21 (42.67)                                        
 22 Zaglewski, Claudia        12 BB-NJ                1:28.24    1:24.30        
                  41.09     1:24.30 (43.21)                                        
 23 Neporanny, Andrea K       12 WSSC-MR              1:27.99    1:24.33        
                  40.30     1:24.33 (44.03)                                        
 24 Regenauer, Katarina T     11 WSSC-MR              1:28.23    1:24.95        
                  40.86     1:24.95 (44.09)                                        
 25 Kim, Noelle               11 BB-NJ                1:36.62    1:25.70        
                  42.54     1:25.70 (43.16)                                        
 26 Elgayar, Jasmine          12 AG-MR                1:26.45    1:25.99        
                  40.93     1:25.99 (45.06)                                        
 27 Northrup, Maya J          11 Barracudas-MR        1:40.00    1:27.11        
                  41.83     1:27.11 (45.28)                                        
 28 Kline, Katherine A        11 WSSC-MR              1:29.78    1:27.84        
                  41.97     1:27.84 (45.87)                                        
 29 Guglielmello, Sophia      11 MWSC-MR              1:31.99    1:27.87        
 30 Wilson, Corinne L         11 WSSC-MR              1:29.17    1:28.41        
 31 Brown, Olivia F           11 WSSC-MR              1:30.54    1:28.61        
                  42.19     1:28.61 (46.42)                                        
 32 Kaw, Rhea                 12 MWSC-MR              1:29.81    1:28.92        
                  43.07     1:28.92 (45.85)                                        
 33 Williams, Grace K         12 NBS-MR               1:27.54    1:29.03        
                  42.98     1:29.03 (46.05)                                        
 34 Kaw, Sheena               12 MWSC-MR              1:34.61    1:31.09        
                  43.08     1:31.09 (48.01)                                        
 35 Ma, Emily W               11 DA-MR                1:34.84    1:31.55        
                  43.99     1:31.55 (47.56)                                        
 36 Donaldson, Savannah A     12 Barracudas-MR        1:34.63    1:31.96        
 37 Clark, Emma A             12 DA-MR                1:33.02    1:33.53        
                  45.87     1:33.53 (47.66)                                        
 38 Huggins, Kathleen A       11 MVA-MR                    NT    1:34.80        
                  47.18     1:34.80 (47.62)                                        
 39 Field, Sophia F           11 WSSC-MR              1:44.53    1:35.51        
                  45.38     1:35.51 (50.13)                                        
 40 Jackman, Anayah M         12 Barracudas-MR        1:38.46    1:35.79        
 41 Sheehan, Maura P          12 BB-NJ                1:35.69    1:37.05        
                  48.00     1:37.05 (49.05)                                        
 42 Poole, Ainsley E          11 WSSC-MR              1:38.85    1:38.16        
 43 Repke, Emma M             11 DA-MR                1:42.12    1:38.28        
 44 Shoenholz, Vanessa G      11 BB-NJ                1:40.01    1:44.60        
                  48.74     1:44.60 (55.86)                                        
 45 Biondollilo, Talia E      11 MVA-MR               1:54.44    1:45.70        
                  51.42     1:45.70 (54.28)                                        
 46 Laquidara, Katie J        12 WSSC-MR                   NT    1:45.96        
 47 Brand, Madeleine G        12 DA-MR                     NT    1:48.58        
                  52.28     1:48.58 (56.30)                                        
 -- Melley, Emma G            12 Barracudas-MR        1:45.00         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Jones, Kristen L          11 DA-MR                1:32.60         DQ        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                37.19  JO
                42.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oconnor, Jordan K         12 AG-MR                  35.30      35.62 ZQ     
  2 Babitz, Haily J           12 AG-MR                  37.17      37.09 JO     
  3 Kim, Noelle               11 BB-NJ                  39.21      37.68 SILV   
  4 Leger, Adelle J           12 MVA-MR                 37.55      37.77 SILV   
  5 Moore, Korianne M         12 Barracudas-MR          39.52      38.66 SILV   
  6 Narayanan, Nisha          11 BB-NJ                  40.12      39.23 SILV   
  7 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                  40.37      40.37 SILV   
  8 Mohyla, Aislynn J         12 AG-MR                  40.77      40.99 SILV   
  9 Nellis, Anna-Mae J        12 DA-MR                  41.21      41.57 SILV   
 10 Williams, Grace K         12 NBS-MR                 43.50      42.20 SILV   
 11 Beezer, Kristina G        11 MWSC-MR                42.03      42.60 SILV   
 12 O'Hara, Lily B            12 DA-MR                  43.47      42.71 SILV   
 13 Ma, Emily W               11 DA-MR                  43.84      43.11        
 14 Marin, Briana O           11 WSSC-MR                43.69      43.87        
 15 McIntyre, Emma L          11 BB-NJ                  46.79      44.46        
 16 Quinn, Chloe L            12 WSSC-MR                44.31      44.61        
 17 Brown, Olivia F           11 WSSC-MR                42.70      45.05        
 18 Chari, Maya A             12 BB-NJ                  46.78      45.59        
 19 Melley, Emma G            12 Barracudas-MR          45.71      46.41        
 20 Elgayar, Jasmine          12 AG-MR                  44.36      46.50        
 21 Lambert, Kenzie           11 BB-NJ                  47.45      46.58        
 22 Zaglewski, Claudia        12 BB-NJ                  47.91      46.66        
 22 Marker, Sarah A           12 BB-NJ                  47.70      46.66        
 24 Evdokimova, Barbara       11 BB-NJ                  53.59      46.68        
 25 Mayerhauser, Leah E       11 DA-MR                  47.99      46.99        
 26 Wilson, Corinne L         11 WSSC-MR                48.78      47.73        
 27 Sheehan, Maura P          12 BB-NJ                  51.78      48.20        
 28 Evans, Simone M           12 Barracudas-MR          48.34      48.44        
 29 Poole, Ainsley E          11 WSSC-MR                48.15      49.08        
 30 Guglielmello, Sophia      11 MWSC-MR                48.74      49.21        
 31 Northrup, Maya J          11 Barracudas-MR          48.24      49.74        
 32 Garcia, Bianca V          11 BB-NJ                  49.49      50.15        
 33 Appalaneni, Suma          12 BB-NJ                  50.54      50.94        
 34 Shoenholz, Vanessa G      11 BB-NJ                  55.66      52.50        
 35 Clark, Emma A             12 DA-MR                  50.89      54.36        
 36 Jones, Kristen L          11 DA-MR                  53.32      55.17        
 37 Repke, Emma M             11 DA-MR                  53.59      55.55        
 38 Rattan, Udaya             11 DA-MR                  55.83      56.70        
 39 Brand, Madeleine G        12 DA-MR                1:05.08      59.39        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:19.19  JO
              1:31.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Babitz, Haily J           12 AG-MR                1:21.21    1:20.44 SILV   
                  37.90     1:20.44 (42.54)                                        
  2 Narayanan, Nisha          11 BB-NJ                1:27.98    1:24.62 SILV   
                  40.30     1:24.62 (44.32)                                        
  3 Leger, Adelle J           12 MVA-MR               1:25.36    1:24.69 SILV   
                  39.56     1:24.69 (45.13)                                        
  4 Caceres, Deanna R         11 PBAC-MR              1:32.45    1:30.54 SILV   
                  41.82     1:30.54 (48.72)                                        
  5 Neporanny, Andrea K       12 WSSC-MR              1:29.35    1:30.72 SILV   
                  42.92     1:30.72 (47.80)                                        
  6 Regenauer, Hana M         12 WSSC-MR              1:33.37    1:32.22        
                  42.49     1:32.22 (49.73)                                        
  7 Beezer, Kristina G        11 MWSC-MR              1:34.10    1:33.49        
                  44.76     1:33.49 (48.73)                                        
  8 Wurster, Meghan K         11 NBS-MR               1:36.90    1:34.43        
                  45.74     1:34.43 (48.69)                                        
  9 Ma, Emily W               11 DA-MR                1:36.17    1:34.57        
                  45.12     1:34.57 (49.45)                                        
 10 Brown, Olivia F           11 WSSC-MR              1:35.83    1:34.81        
                  43.88     1:34.81 (50.93)                                        
 11 Williams, Grace K         12 NBS-MR               1:33.85    1:35.57        
                  45.50     1:35.57 (50.07)                                        
 12 Marin, Briana O           11 WSSC-MR              1:33.25    1:36.68        
                  45.17     1:36.68 (51.51)                                        
 13 Khorassani, Emma          12 MWSC-MR              1:37.19    1:36.76        
                  46.35     1:36.76 (50.41)                                        
 14 Shih, Annie               12 WSSC-MR                   NT    1:37.47        
                  46.87     1:37.47 (50.60)                                        
 15 Donaldson, Savannah A     12 Barracudas-MR        1:30.43    1:37.48        
 16 O'Hara, Lily B            12 DA-MR                1:35.36    1:37.88        
                  47.48     1:37.88 (50.40)                                        
 17 Rodriguez, Ava V          11 Barracudas-MR        1:38.90    1:37.99        
                  48.20     1:37.99 (49.79)                                        
 18 Lambert, Kenzie           11 BB-NJ                1:42.69    1:39.14        
                  46.68     1:39.14 (52.46)                                        
 19 Barnes, Alex S            11 Barracudas-MR        1:46.30    1:41.94        
                  48.62     1:41.94 (53.32)                                        
 20 Elgayar, Jasmine          12 AG-MR                1:41.78    1:42.06        
 21 Melley, Emma G            12 Barracudas-MR        1:55.00    1:43.51        
                  47.22     1:43.51 (56.29)                                        
 22 Guglielmello, Sophia      11 MWSC-MR              1:47.17    1:45.51        
                  53.30     1:45.51 (52.21)                                        
 23 Northrup, Maya J          11 Barracudas-MR        1:47.30    1:45.53        
                  50.07     1:45.53 (55.46)                                        
 24 Poole, Ainsley E          11 WSSC-MR              1:47.39    1:45.74        
                  50.30     1:45.74 (55.44)                                        
 25 Kaw, Sheena               12 MWSC-MR                   NT    1:46.61        
                  50.75     1:46.61 (55.86)                                        
 26 Kaw, Rhea                 12 MWSC-MR                   NT    1:47.28        
                  50.69     1:47.28 (56.59)                                        
 27 Biondollilo, Talia E      11 MVA-MR               1:45.81    1:48.12        
                  52.37     1:48.12 (55.75)                                        
 28 Quinn, Chloe L            12 WSSC-MR              1:38.42    1:48.59        
                  46.83   1:48.59 (1:01.76)                                        
 29 Sheehan, Maura P          12 BB-NJ                1:50.22    1:49.85        
                  53.00     1:49.85 (56.85)                                        
 30 Laquidara, Katie J        12 WSSC-MR              1:59.82    1:51.14        
                  51.68     1:51.14 (59.46)                                        
 31 Jackman, Anayah M         12 Barracudas-MR        1:47.49    1:52.58        
                  53.82     1:52.58 (58.76)                                        
 32 Regenauer, Katarina T     11 WSSC-MR              1:48.92    1:54.15        
                  54.60     1:54.15 (59.55)                                        
 33 Clark, Emma A             12 DA-MR                1:50.16    1:57.89        
                  55.02   1:57.89 (1:02.87)                                        
 34 Repke, Emma M             11 DA-MR                2:01.41    1:59.41        
                  55.79   1:59.41 (1:03.62)                                        
 -- Jones, Kristen L          11 DA-MR                2:00.75         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Zaglewski, Claudia        12 BB-NJ                     NT         DQ        
      Non-simultaneous touch
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                31.09  JO
                35.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Babitz, Haily J           12 AG-MR                  29.56      30.36 ZQ     
  2 Miller, Elissa J          12 WSSC-MR                30.56      31.11 SILV   
  3 O'Brien, Jessica A        12 MWSC-MR                30.59      31.99 SILV   
  4 Hamm, Alexis A            12 BB-NJ                  33.83      32.10 SILV   
  5 Caceres, Deanna R         11 PBAC-MR                33.47      32.48 SILV   
  6 Moore, Korianne M         12 Barracudas-MR          34.09      33.06 SILV   
  7 Mohyla, Aislynn J         12 AG-MR                  32.84      33.21 SILV   
  8 Hufcut, Samantha R        12 PBAC-MR                32.85      33.23 SILV   
  9 Mogan, emi H              11 HVD-MR                 35.58      34.53 SILV   
 10 Barnes, Alex S            11 Barracudas-MR          35.05      35.79        
 11 MacHugh, Grace A          11 NBS-MR                 37.37      36.49        
 12 McAninch, Katherine E     12 MWSC-MR                35.52      36.89        
 13 McIntyre, Emma L          11 BB-NJ                  36.94      36.90        
 14 Mayerhauser, Leah E       11 DA-MR                  38.00      38.31        
 15 Licardi, Antonia B        11 PBAC-MR                41.06      38.37        
 16 Priest, Chelsea           12 PBAC-MR                40.01      38.69        
 17 Brown, Olivia F           11 WSSC-MR                   NT      38.88        
 18 Kline, Katherine A        11 WSSC-MR                36.03      38.94        
 19 Wurster, Meghan K         11 NBS-MR                 44.37      39.58        
 20 Melley, Emma G            12 Barracudas-MR          39.16      39.75        
 21 Donaldson, Savannah A     12 Barracudas-MR          40.14      39.83        
 22 Rodriguez, Ava V          11 Barracudas-MR          40.07      39.87        
 23 Shih, Annie               12 WSSC-MR                40.53      40.15        
 24 Schnaars, Aubre E         11 BB-NJ                  42.08      40.96        
 25 Williams, Grace K         12 NBS-MR                 41.03      41.69        
 26 Elgayar, Jasmine          12 AG-MR                  40.57      42.29        
 27 Ma, Emily W               11 DA-MR                  43.74      42.36        
 28 Quinn, Chloe L            12 WSSC-MR                40.74      43.53        
 29 Wilson, Corinne L         11 WSSC-MR                40.24      44.37        
 30 Clark, Emma A             12 DA-MR                  45.88      46.49        
 31 Field, Sophia F           11 WSSC-MR                46.28      46.59        
 32 Kaw, Rhea                 12 MWSC-MR                   NT      46.75        
 33 Jackman, Anayah M         12 Barracudas-MR          45.12      47.17        
 34 Jones, Kristen L          11 DA-MR                  50.23      47.93        
 35 Shoenholz, Vanessa G      11 BB-NJ                  44.89      48.09        
 36 Biondollilo, Talia E      11 MVA-MR                 50.05      48.94        
 37 Brand, Madeleine G        12 DA-MR                  51.76      49.21        
 38 Northrup, Maya J          11 Barracudas-MR          46.66      50.11        
 39 Repke, Emma M             11 DA-MR                  50.94      51.02        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:10.99  JO
              1:26.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Babitz, Haily J           12 AG-MR                1:10.32    1:09.77 JO     
                  31.68     1:09.77 (38.09)                                        
  2 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                1:12.90    1:10.58 JO     
                  34.19     1:10.58 (36.39)                                        
  3 Nellis, Anna-Mae J        12 DA-MR                1:16.90    1:14.76 SILV   
                  33.74     1:14.76 (41.02)                                        
  4 Miller, Elissa J          12 WSSC-MR              1:18.26    1:15.66 SILV   
                  33.54     1:15.66 (42.12)                                        
  5 Whitehurst, Gabriella M   12 MVA-MR               1:22.09    1:21.25 SILV   
                  36.79     1:21.25 (44.46)                                        
  6 Mohyla, Aislynn J         12 AG-MR                1:21.68    1:23.33 SILV   
                  37.20     1:23.33 (46.13)                                        
  7 MacHugh, Grace A          11 NBS-MR               1:27.26    1:23.55 SILV   
                  39.42     1:23.55 (44.13)                                        
  8 Mayerhauser, Leah E       11 DA-MR                1:33.07    1:28.71        
                  41.84     1:28.71 (46.87)                                        
  9 Wurster, Meghan K         11 NBS-MR               1:36.38    1:31.45        
                  40.63     1:31.45 (50.82)                                        
 10 Elgayar, Jasmine          12 AG-MR                1:32.28    1:31.78        
                  42.46     1:31.78 (49.32)                                        
 11 Melley, Emma G            12 Barracudas-MR        1:45.00    1:40.35        
                  45.11     1:40.35 (55.24)                                        
 12 Quinn, Chloe L            12 WSSC-MR              1:37.95    1:42.38        
                  45.05     1:42.38 (57.33)                                        
 13 Northrup, Maya J          11 Barracudas-MR        1:45.00    1:58.92        
                  53.26   1:58.92 (1:05.66)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  ZQ
              1:10.49  JO
              1:18.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Babitz, Haily J           12 AG-MR                1:11.90    1:10.08 JO     
                  32.52     1:10.08 (37.56)                                        
  2 Oconnor, Jordan K         12 AG-MR                1:12.95    1:14.89 SILV   
                  35.53     1:14.89 (39.36)                                        
  3 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                1:16.27    1:15.16 SILV   
                  35.25     1:15.16 (39.91)                                        
  4 Leger, Adelle J           12 MVA-MR               1:15.01    1:16.05 SILV   
                  35.07     1:16.05 (40.98)                                        
  5 Mohyla, Aislynn J         12 AG-MR                1:19.21    1:18.65 SILV   
                  35.63     1:18.65 (43.02)                                        
  6 Wurster, Meghan K         11 NBS-MR               1:21.19    1:20.45        
                  37.30     1:20.45 (43.15)                                        
  7 Beezer, Kristina G        11 MWSC-MR              1:21.64    1:20.86        
                  38.38     1:20.86 (42.48)                                        
  8 Williams, Grace K         12 NBS-MR               1:25.85    1:23.33        
                  39.98     1:23.33 (43.35)                                        
  9 MacHugh, Grace A          11 NBS-MR               1:23.61    1:23.38        
                  39.16     1:23.38 (44.22)                                        
 10 Marin, Briana O           11 WSSC-MR              1:23.62    1:24.23        
                  39.32     1:24.23 (44.91)                                        
 11 Mayerhauser, Leah E       11 DA-MR                1:29.90    1:24.34        
                  38.12     1:24.34 (46.22)                                        
 12 Kline, Katherine A        11 WSSC-MR              1:27.44    1:26.25        
                  38.98     1:26.25 (47.27)                                        
 13 O'Hara, Lily B            12 DA-MR                1:23.90    1:26.82        
                  40.65     1:26.82 (46.17)                                        
 14 Whitehurst, Gabriella M   12 MVA-MR               1:22.09    1:27.05        
 15 Ma, Emily W               11 DA-MR                1:35.38    1:28.51        
                  42.94     1:28.51 (45.57)                                        
 16 Elgayar, Jasmine          12 AG-MR                1:28.90    1:29.24        
                  40.27     1:29.24 (48.97)                                        
 17 Quinn, Chloe L            12 WSSC-MR              1:27.61    1:30.33        
                  41.73     1:30.33 (48.60)                                        
 18 Kohlbecker, Sophia D      12 MWSC-MR              1:33.95    1:31.91        
                  44.17     1:31.91 (47.74)                                        
 19 Northrup, Maya J          11 Barracudas-MR        1:35.06    1:34.12        
                  43.96     1:34.12 (50.16)                                        
 20 Melley, Emma G            12 Barracudas-MR        1:32.25    1:35.15        
                  46.60     1:35.15 (48.55)                                        
 21 Clark, Emma A             12 DA-MR                1:32.65    1:36.84        
                  44.77     1:36.84 (52.07)                                        
 22 Poole, Ainsley E          11 WSSC-MR              1:38.06    1:37.17        
                  45.48     1:37.17 (51.69)                                        
 23 Evans, Simone M           12 Barracudas-MR        1:35.98    1:38.68        
                  48.98     1:38.68 (49.70)                                        
 24 Jones, Kristen L          11 DA-MR                1:38.00    1:40.51        
                  45.89     1:40.51 (54.62)                                        
 25 Rattan, Udaya             11 DA-MR                1:41.49    1:42.15        
 26 Repke, Emma M             11 DA-MR                1:42.91    1:44.95        
                  48.92     1:44.95 (56.03)                                        
 27 Brand, Madeleine G        12 DA-MR                     NT    1:53.37        
                  51.88   1:53.37 (1:01.49)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'A'             2:25.48    2:19.49        
     1) Regenauer, Hana M 12            2) Neporanny, Andrea K 12         
     3) Kline, Katherine A 11           4) Miller, Elissa J 12            
                  33.15     1:14.90 (41.75)     1:51.35 (36.45)     2:19.49 (28.14)
  2 YMCA of Middletown Barracudas-MR  'A'             2:21.75    2:21.81        
     1) Moore, Korianne M 12            2) Donaldson, Savannah A 12       
     3) Barnes, Alex S 11               4) Rodriguez, Ava V 11            
                                                    1:50.02 ( )     2:21.81 (31.79)
  3 Devilfish Aquatics-MR  'A'                             NT    2:24.75        
     1) O'Hara, Lily B 12               2) Ma, Emily W 11                 
     3) Dewhurst, Julia J 12            4) Nellis, Anna-Mae J 12          
                  40.16     1:22.92 (42.76)     1:55.82 (32.90)     2:24.75 (28.93)
  4 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'B'                  NT    2:38.26        
     1) Regenauer, Katarina T 11        2) Marin, Briana O 11             
     3) Brown, Olivia F 11              4) Quinn, Chloe L 12              
                  39.55     1:23.80 (44.25)     2:03.20 (39.40)     2:38.26 (35.06)
  5 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'C'                  NT    3:02.82        
     1) Laquidara, Katie J 12           2) Poole, Ainsley E 11            
     3) Shih, Annie 12                  4) Field, Sophia F 11             
                  57.35     1:44.67 (47.32)     2:26.72 (42.05)     3:02.82 (36.10)
 -- Devilfish Aquatics-MR  'B'                             NT        XDQ        
      Early take-off swimmer #4
     1) Jones, Kristen L 11             2) Clark, Emma A 12               
     3) Mayerhauser, Leah E 11          4) Repke, Emma M 11               
                  44.45     1:36.78 (52.33)     2:17.24 (40.46)          DQ (36.24)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.69  JO
                26.69  ZQ
                28.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bosse, Clare M            13 NBS-MR                 25.22      25.91 JO     
  2 Tang, Emily               14 HVD-MR                 25.71      26.60 JO     
  3 Bacigal, Paige M          13 NBS-MR                 26.82      27.07 SILV   
  4 Vela, Allie J             14 NBS-MR                 26.60      27.38 SILV   
  5 Shih, Rachel              13 WSSC-MR                28.49      27.82 SILV   
  6 Martin, Alyssa D          13 WSSC-MR                28.42      28.24 SILV   
  7 DiBianco, Brianna S       14 MWSC-MR                27.69      28.26 SILV   
  8 Reede, Sydney A           13 NBS-MR                 28.70      28.54 SILV   
  9 Ayala, Ashley N           13 NBS-MR                 28.34      28.59 SILV   
 10 Bunch, Jillian R          14 NBS-MR                 28.04      28.61 SILV   
 11 DiLiberto, Kayla E        13 WSSC-MR                28.83      29.06        
 12 Nyhuis, Angela            13 BB-NJ                  29.69      29.16        
 13 Pino, Danyelle D          14 NBS-MR                 29.92      29.88        
 13 Forbes, Jamie E           13 NBS-MR                 30.24      29.88        
 15 Lopez, Iliana L           13 NBS-MR                 29.76      30.38        
 16 Beckford, Tiffany I       13 PBAC-MR                30.12      30.56        
 17 Youngman, Madison L       13 WSSC-MR                30.62      30.61        
 18 Fisher, Lauren R          13 BB-NJ                  30.74      30.65        
 19 Perez, Kate A             13 NBS-MR                 31.48      30.76        
 20 MacHugh, Emily H          13 NBS-MR                 30.22      30.78        
 21 Spina, Vanessa            13 MVA-MR                 31.29      30.85        
 22 Dwyer, Catie R            13 WSSC-MR                32.30      32.09        
 23 Palmer, Kathryn E         13 WSSC-MR                32.41      32.12        
 24 McInerney, Emma A         14 MWSC-MR                   NT      32.26        
 25 Edwards, Colleen          13 WSSC-MR                32.47      32.49        
 26 Sargios, Justina          14 DA-MR                  32.66      32.75        
 27 Beamish, Keegan J         13 MVA-MR                 32.10      34.39        
 28 Packes, Jessica N         13 WSSC-MR                34.79      35.64        
 29 Mackle, Gabrielle         13 BB-NJ                     NT      35.90        
 30 Field, Meghan F           13 WSSC-MR                36.96      37.97        
 31 Bosso, Emily G            13 BB-NJ                  37.63      38.32        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.99  JO
                57.99  ZQ
              1:03.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bosse, Clare M            13 NBS-MR                 54.87      55.73 JO     
                  26.98       55.73 (28.75)                                        
  2 Bacigal, Paige M          13 NBS-MR                 56.45      58.10 SILV   
                  28.17       58.10 (29.93)                                        
  3 Vela, Allie J             14 NBS-MR                 57.50      58.86 SILV   
                  28.46       58.86 (30.40)                                        
  4 Calianese, Nicole A       14 BB-NJ                  59.94      58.98 SILV   
                  28.43       58.98 (30.55)                                        
  5 Blezy, Melina N           14 AG-MR                  59.02      59.84 SILV   
                  28.76       59.84 (31.08)                                        
  6 Beneat, Lauren E          14 MWSC-MR              1:00.12    1:01.10 SILV   
                  29.31     1:01.10 (31.79)                                        
  7 Ayala, Ashley N           13 NBS-MR               1:00.97    1:01.39 SILV   
                  29.75     1:01.39 (31.64)                                        
  8 Martin, Alyssa D          13 WSSC-MR              1:00.19    1:01.61 SILV   
                  29.87     1:01.61 (31.74)                                        
  9 Bunch, Jillian R          14 NBS-MR                 59.42    1:01.79 SILV   
                  29.94     1:01.79 (31.85)                                        
 10 Reede, Sydney A           13 NBS-MR               1:04.05    1:04.01        
                  31.06     1:04.01 (32.95)                                        
 11 Nyhuis, Angela            13 BB-NJ                1:06.84    1:04.48        
                  31.49     1:04.48 (32.99)                                        
 12 Forbes, Jamie E           13 NBS-MR               1:05.67    1:04.54        
                  31.08     1:04.54 (33.46)                                        
 13 DiLiberto, Kayla E        13 WSSC-MR              1:05.99    1:04.80        
                  31.34     1:04.80 (33.46)                                        
 14 Marrone, Samantha R       13 WSSC-MR              1:05.58    1:05.28        
                  31.14     1:05.28 (34.14)                                        
 15 MacHugh, Emily H          13 NBS-MR               1:05.78    1:05.32        
                  31.69     1:05.32 (33.63)                                        
 16 Laquidara, Julia C        13 WSSC-MR              1:07.51    1:05.82        
                  32.05     1:05.82 (33.77)                                        
 17 Youngman, Madison L       13 WSSC-MR              1:08.28    1:06.30        
                  31.19     1:06.30 (35.11)                                        
 18 Perez, Kate A             13 NBS-MR               1:09.49    1:07.42        
                  32.26     1:07.42 (35.16)                                        
 19 Strickland, Sidney A      13 BB-NJ                1:08.49    1:07.44        
                  32.44     1:07.44 (35.00)                                        
 20 Ebner, Jessica M          13 MWSC-MR              1:07.75    1:07.85        
                  30.79     1:07.85 (37.06)                                        
 21 Fisher, Lauren R          13 BB-NJ                1:08.57    1:08.14        
                  32.44     1:08.14 (35.70)                                        
 22 Pyreddy, Sarika R         14 BB-NJ                1:12.45    1:08.68        
                  32.52     1:08.68 (36.16)                                        
 23 Pino, Danyelle D          14 NBS-MR               1:08.19    1:08.73        
                  32.84     1:08.73 (35.89)                                        
 24 Dwyer, Catie R            13 WSSC-MR              1:09.40    1:09.21        
                  33.56     1:09.21 (35.65)                                        
 25 Spina, Vanessa            13 MVA-MR               1:09.54    1:09.64        
                  33.94     1:09.64 (35.70)                                        
 26 McInerney, Emma A         14 MWSC-MR                   NT    1:11.40        
                  33.96     1:11.40 (37.44)                                        
 27 Howe, Erin M              14 BB-NJ                1:13.68    1:11.65        
                  34.75     1:11.65 (36.90)                                        
 28 Palmer, Kathryn E         13 WSSC-MR              1:11.83    1:11.81        
                  33.98     1:11.81 (37.83)                                        
 29 Sargios, Justina          14 DA-MR                1:11.72    1:12.44        
                  34.75     1:12.44 (37.69)                                        
 30 Beamish, Keegan J         13 MVA-MR               1:14.51    1:15.03        
                  36.80     1:15.03 (38.23)                                        
 31 Mackle, Gabrielle         13 BB-NJ                     NT    1:20.34        
                  39.25     1:20.34 (41.09)                                        
 32 Kennedy, Kelly R          13 WSSC-MR              1:17.62    1:21.95        
                  39.16     1:21.95 (42.79)                                        
 33 Bosso, Emily G            13 BB-NJ                1:20.45    1:23.32        
                  39.84     1:23.32 (43.48)                                        
 34 Packes, Jessica N         13 WSSC-MR              1:30.00    1:23.81        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:05.69  JO
              2:05.69  ZQ
              2:16.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bosse, Clare M            13 NBS-MR               2:02.89    2:01.22 JO     
                  28.58       59.39 (30.81)     1:30.67 (31.28)     2:01.22 (30.55)
  2 Vela, Allie J             14 NBS-MR               2:09.24    2:09.69 SILV   
                  30.66     1:03.57 (32.91)     1:37.05 (33.48)     2:09.69 (32.64)
  3 Ayala, Ashley N           13 NBS-MR               2:10.04    2:09.74 SILV   
                  30.07     1:03.20 (33.13)     1:36.96 (33.76)     2:09.74 (32.78)
  4 Bunch, Jillian R          14 NBS-MR               2:05.63    2:09.96 SILV   
                  30.33     1:03.34 (33.01)     1:36.67 (33.33)     2:09.96 (33.29)
  5 DiBianco, Brianna S       14 MWSC-MR              2:07.07    2:12.70 SILV   
                  30.62     1:04.80 (34.18)     1:39.20 (34.40)     2:12.70 (33.50)
  6 Forbes, Jamie E           13 NBS-MR               2:17.42    2:13.97 SILV   
                  31.01     1:04.96 (33.95)     1:39.71 (34.75)     2:13.97 (34.26)
  7 Martin, Alyssa D          13 WSSC-MR              2:12.81    2:14.17 SILV   
                  30.85     1:04.49 (33.64)     1:39.66 (35.17)     2:14.17 (34.51)
  8 Nikolski, Mary T T        14 HVD-MR               2:19.68    2:18.77        
                  33.61     1:09.22 (35.61)     1:44.78 (35.56)     2:18.77 (33.99)
  9 MacHugh, Emily H          13 NBS-MR               2:21.53    2:22.99        
                  33.07     1:09.34 (36.27)     1:46.93 (37.59)     2:22.99 (36.06)
 10 Reede, Sydney A           13 NBS-MR               2:25.22    2:23.11        
                  32.64     1:09.55 (36.91)     1:47.70 (38.15)     2:23.11 (35.41)
 11 Lopez, Iliana L           13 NBS-MR               2:22.27    2:24.77        
                  33.64     1:10.23 (36.59)     1:48.32 (38.09)     2:24.77 (36.45)
 12 Nyhuis, Angela            13 BB-NJ                2:26.78    2:26.18        
                  32.90     1:10.61 (37.71)     1:50.21 (39.60)     2:26.18 (35.97)
 13 Fisher, Lauren R          13 BB-NJ                2:30.21    2:26.70        
                  33.62     1:11.11 (37.49)     1:50.14 (39.03)     2:26.70 (36.56)
 14 Dwyer, Catie R            13 WSSC-MR              2:30.38    2:26.84        
                  33.54     1:10.99 (37.45)     1:49.42 (38.43)     2:26.84 (37.42)
 15 Strickland, Sidney A      13 BB-NJ                2:29.40    2:27.35        
                  33.46     1:11.32 (37.86)     1:50.29 (38.97)     2:27.35 (37.06)
 16 Gehrlein, Sarah           13 HVD-MR               2:31.28    2:29.08        
                                  33.06 ( )   2:29.08 (1:56.02)                    
 17 Perez, Kate A             13 NBS-MR               2:36.86    2:33.50        
                  33.44     1:12.13 (38.69)     1:53.25 (41.12)     2:33.50 (40.25)
 18 McInerney, Emma A         14 MWSC-MR                   NT    2:34.58        
                  34.42     1:13.73 (39.31)   2:34.58 (1:20.85)                    
 19 Madsen, Jennifer L        14 WSSC-MR              2:26.69    2:35.88        
                  35.12     1:14.63 (39.51)     1:56.06 (41.43)     2:35.88 (39.82)
 20 Spina, Vanessa            13 MVA-MR               2:40.14    2:36.95        
                  25.76     1:05.92 (40.16)     1:48.39 (42.47)     2:36.95 (48.56)
 21 Howe, Erin M              14 BB-NJ                2:38.46    2:37.24        
                  25.08     1:05.21 (40.13)     1:46.39 (41.18)     2:37.24 (50.85)
 22 Pino, Danyelle D          14 NBS-MR               2:46.98    2:37.87        
                  25.45     1:05.36 (39.91)     1:47.04 (41.68)     2:37.87 (50.83)
 23 Palmer, Kathryn E         13 WSSC-MR              2:41.10    2:38.62        
                  25.25     1:06.00 (40.75)     1:49.03 (43.03)     2:38.62 (49.59)
 24 Edwards, Colleen          13 WSSC-MR                   NT    2:40.67        
                  36.62     1:17.62 (41.00)     1:59.69 (42.07)     2:40.67 (40.98)
 25 Sargios, Justina          14 DA-MR                2:46.42    2:44.73        
                  26.88     1:08.36 (41.48)     1:52.63 (44.27)     2:44.73 (52.10)
 26 Mackle, Gabrielle         13 BB-NJ                     NT    2:52.06        
                  38.72     1:23.09 (44.37)     2:08.73 (45.64)     2:52.06 (43.33)
 27 Bosso, Emily G            13 BB-NJ                2:51.27    2:53.00        
                  28.09     1:12.67 (44.58)     1:58.36 (45.69)     2:53.00 (54.64)
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.99  ZQ
              1:06.59  JO
              1:15.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bacigal, Paige M          13 NBS-MR               1:09.78    1:07.10 SILV   
                  32.20     1:07.10 (34.90)                                        
  2 Tang, Emily               14 HVD-MR               1:08.16    1:08.21 SILV   
                  33.61     1:08.21 (34.60)                                        
  3 Shih, Rachel              13 WSSC-MR              1:11.86    1:10.23 SILV   
                  33.68     1:10.23 (36.55)                                        
  4 Ayala, Ashley N           13 NBS-MR               1:09.94    1:11.02 SILV   
                  35.02     1:11.02 (36.00)                                        
  5 Martin, Alyssa D          13 WSSC-MR              1:10.61    1:12.14 SILV   
                  34.93     1:12.14 (37.21)                                        
  6 Forbes, Jamie E           13 NBS-MR               1:14.22    1:12.46 SILV   
                  35.68     1:12.46 (36.78)                                        
  7 Gehrlein, Sarah           13 HVD-MR               1:16.91    1:12.63 SILV   
                  35.27     1:12.63 (37.36)                                        
  8 Reede, Sydney A           13 NBS-MR               1:11.61    1:12.78 SILV   
                  35.85     1:12.78 (36.93)                                        
  9 Bunch, Jillian R          14 NBS-MR               1:11.49    1:13.04 SILV   
                  36.18     1:13.04 (36.86)                                        
 10 Nikolski, Mary T T        14 HVD-MR               1:14.89    1:15.85        
                  37.92     1:15.85 (37.93)                                        
 11 Beckford, Tiffany I       13 PBAC-MR              1:18.49    1:17.07        
                  37.48     1:17.07 (39.59)                                        
 12 DiLiberto, Kayla E        13 WSSC-MR              1:17.83    1:17.49        
                  36.98     1:17.49 (40.51)                                        
 13 Nyhuis, Angela            13 BB-NJ                1:29.11    1:17.64        
                  36.91     1:17.64 (40.73)                                        
 14 DiBianco, Brianna S       14 MWSC-MR              1:12.88    1:17.65        
                  37.97     1:17.65 (39.68)                                        
 15 Youngman, Madison L       13 WSSC-MR              1:19.51    1:20.23        
                  38.66     1:20.23 (41.57)                                        
 16 Strickland, Sidney A      13 BB-NJ                1:19.67    1:20.47        
                  39.31     1:20.47 (41.16)                                        
 17 Pino, Danyelle D          14 NBS-MR               1:23.45    1:22.80        
                  40.64     1:22.80 (42.16)                                        
 18 Beamish, Keegan J         13 MVA-MR               1:26.68    1:23.93        
                  41.07     1:23.93 (42.86)                                        
 19 Edwards, Colleen          13 WSSC-MR              1:27.53    1:24.34        
                  41.31     1:24.34 (43.03)                                        
 20 Palmer, Kathryn E         13 WSSC-MR                   NT    1:26.56        
                  41.56     1:26.56 (45.00)                                        
 21 Spina, Vanessa            13 MVA-MR               1:25.58    1:27.66        
                  43.57     1:27.66 (44.09)                                        
 22 Howe, Erin M              14 BB-NJ                1:29.79    1:35.43        
                  45.92     1:35.43 (49.51)                                        
 23 Field, Meghan F           13 WSSC-MR              1:37.65    1:37.67        
 -- Sargios, Justina          14 DA-MR                1:20.11         DQ        
      Completely submerged prior to turn or finish
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:21.49  ZQ
              2:21.59  JO
              2:42.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calianese, Nicole A       14 BB-NJ                2:27.70    2:21.76 SILV   
                  33.17     1:09.09 (35.92)     1:45.60 (36.51)     2:21.76 (36.16)
  2 Forbes, Jamie E           13 NBS-MR               2:36.40    2:32.31 SILV   
                  37.22     1:16.41 (39.19)     1:55.21 (38.80)     2:32.31 (37.10)
  3 Martin, Alyssa D          13 WSSC-MR              2:32.23    2:34.11 SILV   
                  36.73     1:15.68 (38.95)     1:54.99 (39.31)     2:34.11 (39.12)
  4 Nyhuis, Angela            13 BB-NJ                2:44.80    2:44.62        
                  37.68     1:19.38 (41.70)     2:03.47 (44.09)     2:44.62 (41.15)
  5 DiLiberto, Kayla E        13 WSSC-MR              2:56.83    2:52.29        
                  39.22     1:23.01 (43.79)     2:07.65 (44.64)     2:52.29 (44.64)
  6 Dwyer, Catie R            13 WSSC-MR              2:59.75    2:55.49        
                  40.11     1:25.55 (45.44)     2:11.72 (46.17)     2:55.49 (43.77)
  7 Sargios, Justina          14 DA-MR                2:50.97    2:55.80        
                  41.30     1:25.97 (44.67)   2:55.80 (1:29.83)                    
  8 Bosso, Emily G            13 BB-NJ                3:00.92    3:14.25        
                  42.83     1:30.27 (47.44)     2:18.44 (48.17)     3:14.25 (55.81)
  9 Howe, Erin M              14 BB-NJ                3:08.89    3:18.67        
                  46.66     1:37.72 (51.06)     2:29.04 (51.32)     3:18.67 (49.63)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:15.49  ZQ
              1:16.49  JO
              1:23.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bosse, Clare M            13 NBS-MR               1:10.75    1:12.64 ZQ     
                  34.35     1:12.64 (38.29)                                        
  2 MacHugh, Emily H          13 NBS-MR               1:17.55    1:19.69 SILV   
                  37.63     1:19.69 (42.06)                                        
  3 Martin, Alyssa D          13 WSSC-MR              1:18.57    1:20.00 SILV   
                  37.95     1:20.00 (42.05)                                        
  4 Laquidara, Julia C        13 WSSC-MR              1:17.24    1:20.71 SILV   
                  37.19     1:20.71 (43.52)                                        
  5 Beneat, Lauren E          14 MWSC-MR              1:18.09    1:21.11 SILV   
                  38.42     1:21.11 (42.69)                                        
  6 Ayala, Ashley N           13 NBS-MR               1:20.26    1:22.03 SILV   
                  39.66     1:22.03 (42.37)                                        
  7 Perez, Kate A             13 NBS-MR               1:23.81    1:23.22 SILV   
                  40.12     1:23.22 (43.10)                                        
  8 Forbes, Jamie E           13 NBS-MR               1:21.21    1:23.86        
                  40.28     1:23.86 (43.58)                                        
  9 Duffner, Maggie T         14 MWSC-MR              1:26.85    1:26.11        
                  40.67     1:26.11 (45.44)                                        
 10 Marrone, Samantha R       13 WSSC-MR              1:27.40    1:29.63        
                  41.59     1:29.63 (48.04)                                        
 11 Pino, Danyelle D          14 NBS-MR               1:29.86    1:29.69        
                  42.63     1:29.69 (47.06)                                        
 12 Beamish, Keegan J         13 MVA-MR               1:29.08    1:30.45        
                  42.93     1:30.45 (47.52)                                        
 13 Sargios, Justina          14 DA-MR                1:30.98    1:31.24        
                  43.54     1:31.24 (47.70)                                        
 14 Fisher, Lauren R          13 BB-NJ                1:33.57    1:32.98        
                  43.17     1:32.98 (49.81)                                        
 15 Pyreddy, Sarika R         14 BB-NJ                1:41.48    1:33.31        
                  43.34     1:33.31 (49.97)                                        
 16 Ebner, Jessica M          13 MWSC-MR              1:32.72    1:33.84        
                  44.16     1:33.84 (49.68)                                        
 17 Dwyer, Catie R            13 WSSC-MR              1:32.36    1:34.64        
                  45.45     1:34.64 (49.19)                                        
 18 Ring, Bianca D            13 WSSC-MR              1:35.27    1:35.21        
                  45.84     1:35.21 (49.37)                                        
 19 Youngman, Madison L       13 WSSC-MR              1:36.34    1:35.63        
                  44.83     1:35.63 (50.80)                                        
 20 Beneat, Nicole M          13 MWSC-MR              1:35.76    1:36.49        
                  45.41     1:36.49 (51.08)                                        
 21 Mackle, Gabrielle         13 BB-NJ                1:46.01    1:37.63        
                  46.74     1:37.63 (50.89)                                        
 22 Kennedy, Kelly R          13 WSSC-MR              1:38.28    1:39.17        
                  46.51     1:39.17 (52.66)                                        
 23 Packes, Jessica N         13 WSSC-MR              1:43.64    1:45.35        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:40.59  ZQ
              2:42.99  JO
              2:56.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bosse, Clare M            13 NBS-MR               2:40.90    2:39.41 ZQ     
                  36.35     1:16.85 (40.50)     1:58.66 (41.81)     2:39.41 (40.75)
  2 MacHugh, Emily H          13 NBS-MR               2:51.55    2:50.28 SILV   
                  39.12     1:22.06 (42.94)     2:06.25 (44.19)     2:50.28 (44.03)
  3 Forbes, Jamie E           13 NBS-MR               2:52.13    2:52.90 SILV   
                  39.89     1:23.96 (44.07)     2:08.17 (44.21)     2:52.90 (44.73)
  4 Martin, Alyssa D          13 WSSC-MR              2:52.38    2:53.18 SILV   
                  39.34     1:22.44 (43.10)     2:09.52 (47.08)     2:53.18 (43.66)
  5 Nikolski, Mary T T        14 HVD-MR               2:52.00    2:59.45        
                  41.28     1:26.59 (45.31)     2:13.48 (46.89)     2:59.45 (45.97)
  6 Perez, Kate A             13 NBS-MR               2:59.00    3:02.25        
                  41.44     1:26.95 (45.51)     2:14.32 (47.37)     3:02.25 (47.93)
  7 Beamish, Keegan J         13 MVA-MR                    NT    3:15.94        
                  44.41     1:34.93 (50.52)     2:27.44 (52.51)     3:15.94 (48.50)
  8 Dwyer, Catie R            13 WSSC-MR              3:20.38    3:16.84        
                  44.84     1:35.26 (50.42)     2:25.35 (50.09)     3:16.84 (51.49)
  9 Sargios, Justina          14 DA-MR                3:16.91    3:17.72        
                  45.36     1:37.95 (52.59)     2:29.34 (51.39)     3:17.72 (48.38)
 10 Fisher, Lauren R          13 BB-NJ                3:32.13    3:22.61        
                  44.90     1:37.28 (52.38)     2:30.95 (53.67)     3:22.61 (51.66)
 11 Strickland, Sidney A      13 BB-NJ                3:24.07    3:26.33        
                  46.73     1:41.45 (54.72)     2:33.54 (52.09)     3:26.33 (52.79)
 12 Mackle, Gabrielle         13 BB-NJ                3:33.21    3:27.10        
                  48.32     1:41.16 (52.84)   3:27.10 (1:45.94)                    
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:05.29  ZQ
              1:05.69  JO
              1:11.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bosse, Clare M            13 NBS-MR               1:02.48    1:02.29 ZQ     
                  30.12     1:02.29 (32.17)                                        
  2 Blezy, Melina N           14 AG-MR                1:04.20    1:02.96 ZQ     
                  30.20     1:02.96 (32.76)                                        
  3 Vela, Allie J             14 NBS-MR               1:02.38    1:03.52 ZQ     
                  30.42     1:03.52 (33.10)                                        
  4 Bacigal, Paige M          13 NBS-MR               1:02.47    1:05.52 JO     
                  30.75     1:05.52 (34.77)                                        
  5 Ayala, Ashley N           13 NBS-MR               1:03.90    1:06.14 SILV   
                  30.95     1:06.14 (35.19)                                        
  6 MacHugh, Emily H          13 NBS-MR               1:16.19    1:13.38        
                  34.29     1:13.38 (39.09)                                        
  7 Reede, Sydney A           13 NBS-MR               1:09.45    1:14.49        
                  34.71     1:14.49 (39.78)                                        
  8 Bunch, Jillian R          14 NBS-MR               1:12.06    1:15.07        
                  33.99     1:15.07 (41.08)                                        
  9 Nyhuis, Angela            13 BB-NJ                1:15.47    1:16.71        
                  35.13     1:16.71 (41.58)                                        
 10 McInerney, Emma A         14 MWSC-MR                   NT    1:18.00        
                  36.20     1:18.00 (41.80)                                        
 11 Beneat, Nicole M          13 MWSC-MR              1:22.04    1:20.08        
                  37.01     1:20.08 (43.07)                                        
 12 Ebner, Jessica M          13 MWSC-MR              1:20.11    1:20.14        
                  35.89     1:20.14 (44.25)                                        
 13 Forbes, Jamie E           13 NBS-MR               1:16.14    1:20.35        
                  36.44     1:20.35 (43.91)                                        
 14 Marrone, Samantha R       13 WSSC-MR              1:23.52    1:22.89        
                  36.27     1:22.89 (46.62)                                        
 15 Fisher, Lauren R          13 BB-NJ                1:19.47    1:23.70        
                  38.79     1:23.70 (44.91)                                        
 16 Spina, Vanessa            13 MVA-MR               1:28.74    1:31.21        
                  40.34     1:31.21 (50.87)                                        
 17 Palmer, Kathryn E         13 WSSC-MR              1:37.25    1:34.73        
                  40.77     1:34.73 (53.96)                                        
 18 Bosso, Emily G            13 BB-NJ                1:35.48    1:34.75        
                  43.50     1:34.75 (51.25)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:25.79  ZQ
              2:30.99  JO
              2:36.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vela, Allie J             14 NBS-MR               2:25.56    2:24.04 ZQ     
                  31.83     1:08.01 (36.18)     1:45.88 (37.87)     2:24.04 (38.16)
  2 Bacigal, Paige M          13 NBS-MR               2:25.88    2:25.55 ZQ     
                  32.39     1:08.45 (36.06)     1:46.83 (38.38)     2:25.55 (38.72)
  3 Ayala, Ashley N           13 NBS-MR               2:29.40    2:34.30 SILV   
                  32.05     1:09.58 (37.53)     1:52.62 (43.04)     2:34.30 (41.68)
  4 Lopez, Iliana L           13 NBS-MR               2:39.88    2:43.22        
                  36.43     1:18.09 (41.66)     2:01.03 (42.94)     2:43.22 (42.19)
  5 Bosso, Emily G            13 BB-NJ                3:21.83    3:20.49        
                  42.96     1:34.45 (51.49)     2:28.54 (54.09)     3:20.49 (51.95)
  6 Howe, Erin M              14 BB-NJ                3:15.11    3:27.96        
                  48.04     1:41.46 (53.42)   3:27.96 (1:46.50)                    
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:21.99  ZQ
              2:22.49  JO
              2:41.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calianese, Nicole A       14 BB-NJ                2:19.35    2:19.74 ZQ     
                  32.32     1:08.03 (35.71)     1:46.56 (38.53)     2:19.74 (33.18)
  2 Blezy, Melina N           14 AG-MR                2:22.85    2:26.68 SILV   
                  30.15     1:08.63 (38.48)     1:53.36 (44.73)     2:26.68 (33.32)
  3 Bacigal, Paige M          13 NBS-MR               2:25.14    2:27.06 SILV   
                  31.84     1:09.75 (37.91)     1:54.68 (44.93)     2:27.06 (32.38)
  4 Vela, Allie J             14 NBS-MR               2:29.10    2:28.61 SILV   
                  31.03     1:08.28 (37.25)     1:55.79 (47.51)     2:28.61 (32.82)
  5 Ayala, Ashley N           13 NBS-MR               2:29.72    2:30.21 SILV   
                  31.90     1:11.94 (40.04)     1:57.66 (45.72)     2:30.21 (32.55)
  6 Beneat, Lauren E          14 MWSC-MR              2:29.82    2:32.67 SILV   
                  35.18     1:12.53 (37.35)     1:59.13 (46.60)     2:32.67 (33.54)
  7 Martin, Alyssa D          13 WSSC-MR              2:34.74    2:37.27 SILV   
                  34.26     1:14.76 (40.50)     2:01.10 (46.34)     2:37.27 (36.17)
  8 Bunch, Jillian R          14 NBS-MR               2:27.68    2:38.47 SILV   
                  35.43     1:15.00 (39.57)     2:02.30 (47.30)     2:38.47 (36.17)
  9 Laquidara, Julia C        13 WSSC-MR              2:41.58    2:40.25 SILV   
                  35.53     1:15.94 (40.41)     2:01.51 (45.57)     2:40.25 (38.74)
 10 Duffner, Maggie T         14 MWSC-MR              2:42.51    2:41.54 SILV   
                  37.04     1:16.00 (38.96)     2:04.90 (48.90)     2:41.54 (36.64)
 11 Reede, Sydney A           13 NBS-MR               2:40.11    2:43.43        
                  34.08     1:15.98 (41.90)     2:06.59 (50.61)     2:43.43 (36.84)
 12 Ebner, Jessica M          13 MWSC-MR              2:50.05    2:49.47        
                  35.85     1:17.94 (42.09)     2:10.27 (52.33)     2:49.47 (39.20)
 13 Perez, Kate A             13 NBS-MR               2:50.07    2:50.32        
                  36.79     1:19.60 (42.81)     2:08.38 (48.78)     2:50.32 (41.94)
 14 Dwyer, Catie R            13 WSSC-MR              2:51.44    2:50.70        
                  39.88     1:24.37 (44.49)     2:13.46 (49.09)     2:50.70 (37.24)
 15 Beneat, Nicole M          13 MWSC-MR                   NT    2:51.97        
                  36.84     1:19.81 (42.97)     2:12.80 (52.99)     2:51.97 (39.17)
 16 Strickland, Sidney A      13 BB-NJ                2:56.08    2:53.52        
                  41.04     1:23.34 (42.30)     2:14.93 (51.59)     2:53.52 (38.59)
 17 Pyreddy, Sarika R         14 BB-NJ                3:07.32    2:57.15        
                  37.53     1:23.96 (46.43)     2:18.69 (54.73)     2:57.15 (38.46)
 18 Sargios, Justina          14 DA-MR                3:00.28    3:00.98        
                  41.96     1:27.32 (45.36)     2:21.45 (54.13)     3:00.98 (39.53)
 19 Ring, Bianca D            13 WSSC-MR              3:01.36    3:01.83        
                  46.07     1:32.04 (45.97)     2:22.48 (50.44)     3:01.83 (39.35)
 20 Beamish, Keegan J         13 MVA-MR               3:10.96    3:02.54        
                  43.78     1:29.62 (45.84)     2:19.88 (50.26)     3:02.54 (42.66)
 21 Pino, Danyelle D          14 NBS-MR                    NT    3:04.13        
                  39.59     1:27.01 (47.42)     2:19.82 (52.81)     3:04.13 (44.31)
 22 Howe, Erin M              14 BB-NJ                3:09.45    3:07.78        
                  45.91     1:38.15 (52.24)     2:31.10 (52.95)     3:07.78 (36.68)
 23 Palmer, Kathryn E         13 WSSC-MR              3:18.94    3:08.01        
                  41.78     1:27.97 (46.19)     2:25.32 (57.35)     3:08.01 (42.69)
 24 Spina, Vanessa            13 MVA-MR               3:06.27    3:08.31        
                  41.88     1:29.76 (47.88)     2:29.67 (59.91)     3:08.31 (38.64)
 25 Kennedy, Kelly R          13 WSSC-MR              3:21.76    3:16.47        
                  46.58     1:36.68 (50.10)     2:31.29 (54.61)     3:16.47 (45.18)
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newburgh Sharks-MR  'A'                           1:47.16    1:47.28        
     1) Vela, Allie J 14                2) Bacigal, Paige M 13            
     3) Reede, Sydney A 13              4) Bosse, Clare M 13              
                  27.18       53.96 (26.78)     1:21.88 (27.92)     1:47.28 (25.40)
  2 Newburgh Sharks-MR  'B'                           1:56.72    1:57.18        
     1) Bunch, Jillian R 14             2) Forbes, Jamie E 13             
     3) Pino, Danyelle D 14             4) Ayala, Ashley N 13             
                  28.78       58.12 (29.34)     1:30.34 (32.22)     1:57.18 (26.84)
  3 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'A'             1:57.51    1:58.00        
     1) DiLiberto, Kayla E 13           2) Marrone, Samantha R 13         
     3) Youngman, Madison L 13          4) Martin, Alyssa D 13            
                  29.39       59.96 (30.57)     1:29.41 (29.45)     1:58.00 (28.59)
  4 Monroe-Woodbury Swim Club, Inc-MR  'A'            2:00.89    2:04.83        
     1) Ebner, Jessica M 13             2) Beneat, Nicole M 13            
     3) Duffner, Maggie T 14            4) Beneat, Lauren E 14            
                  30.66     1:04.24 (33.58)     1:35.53 (31.29)     2:04.83 (29.30)
  5 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'B'             2:13.33    2:08.79        
     1) Laquidara, Julia C 13           2) Palmer, Kathryn E 13           
     3) Dwyer, Catie R 13               4) Ring, Bianca D 13              
                  30.52     1:04.25 (33.73)     1:37.58 (33.33)     2:08.79 (31.21)
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newburgh Sharks-MR  'A'                           2:02.85    2:01.49        
     1) Bosse, Clare M 13               2) MacHugh, Emily H 13            
     3) Vela, Allie J 14                4) Bacigal, Paige M 13            
                  29.59     1:06.50 (36.91)     1:34.74 (28.24)     2:01.49 (26.75)
  2 Newburgh Sharks-MR  'B'                           2:10.91    2:11.46        
     1) Ayala, Ashley N 13              2) Forbes, Jamie E 13             
     3) Reede, Sydney A 13              4) Bunch, Jillian R 14            
                  33.78     1:12.34 (38.56)     1:43.07 (30.73)     2:11.46 (28.39)
  3 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'A'             2:13.46    2:14.97        
     1) Dwyer, Catie R 13               2) Martin, Alyssa D 13            
     3) Shih, Rachel 13                 4) DiLiberto, Kayla E 13          
                  37.34     1:14.42 (37.08)     1:45.53 (31.11)     2:14.97 (29.44)
  4 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'B'                  NT    2:41.35        
     1) Edwards, Colleen 13             2) Youngman, Madison L 13         
     3) Palmer, Kathryn E 13            4) Field, Meghan F 13             
                  41.24     1:25.17 (43.93)     2:01.72 (36.55)     2:41.35 (39.63)
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.69  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bachiller, Erica N        15 AG-MR                  25.49      25.05 METS   
  2 Tuttle, Mackenzie M       13 UNAG-MR                24.78      25.52 METS   
  3 Cole, Caroline M          17 NBS-MR                 25.88      26.23        
  4 Troy, Kaitlyn E           17 NBS-MR                 24.60      26.37        
  5 Morgan, Alice T           16 NBS-MR                 25.83      27.01        
  6 Stacey, Sarah E           17 BB-NJ                  26.47      27.35        
  7 Nikolski, Grace M         17 HVD-MR                 26.21      27.45        
  8 Wong, Heather M           15 BB-NJ                  26.69      27.50        
  9 Regenauer, Emma A         17 DA-MR                  27.32      27.68        
 10 Lerner, Kate A            15 WSSC-MR                27.12      27.71        
 11 Webb, Rachel M            16 HVD-MR                 28.61      27.94        
 12 Pfeifer, Makayla R        15 PBAC-MR                27.02      27.98        
 13 Stangeby, Hailee M        16 AG-MR                  27.79      28.14        
 14 McGoldrick, Erin C        15 WSSC-MR                27.81      28.23        
 15 German, Ashley E          15 NBS-MR                 28.02      28.24        
 16 O'Brien, Jessica A        12 MWSC-MR                27.43      28.35        
 17 Caceres, Alexandria D     14 PBAC-MR                28.26      28.50        
 18 Chewcaskie, Brianne M     18 BB-NJ                  27.78      28.67        
 19 Seward, Kristen J         15 HVD-MR                 28.23      29.11        
 20 DeGeorge, Sierra          13 PBAC-MR                30.21      29.12        
 21 Jarvis, Kenzie T          15 HVD-MR                 28.48      29.15        
 22 Raleigh, Heather C        16 DA-MR                  29.07      29.44        
 23 Donlon, Jillian P         15 WSSC-MR                28.45      29.78        
 24 Leger, Olivia E           15 MVA-MR                 28.40      29.83        
 25 Flynn, Kerry A            15 DA-MR                  30.20      29.84        
 26 Caceres, Olivia L         13 PBAC-MR                30.07      29.91        
 27 Bajramovic, Amela         15 WSSC-MR                29.92      30.12        
 27 Chin, Sam K               15 BB-NJ                  29.75      30.12        
 29 Caceres, Marcella L       13 PBAC-MR                30.52      30.33        
 30 Barth, Maya S             15 PBAC-MR                30.41      30.66        
 31 DeMarco, Paige E          15 DA-MR                  30.78      30.73        
 32 Wilson, Kaitlyn R         14 WSSC-MR                30.16      31.12        
 33 Kivlehan, Mary T          14 MWSC-MR                31.95      31.87        
 34 Samuels, Charlotte R      17 BB-NJ                  30.84      34.27        
 35 Kline, Katherine A        11 WSSC-MR                33.03      34.48        
 36 Kline, Madeline A          8 WSSC-MR                47.84      49.29        
 -- Pietraszka, Sarah G       15 MVA-MR                 31.52         DQ        
      False start
 -- Thompson, Jordan L        15 AG-MR                  26.38        DFS        
      Declared false start
 -- Smolar, Kaitlyn           15 WSSC-MR                26.24        DFS        
      Declared false start
 -- Magee, Emma M             17 HVD-MR                    NT        DFS        
      Declared false start
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                55.89  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Troy, Kaitlyn E           17 NBS-MR                 53.17      56.39        
                  27.16       56.39 (29.23)                                        
  2 Stacey, Sarah E           17 BB-NJ                  56.95      56.40        
                  27.23       56.40 (29.17)                                        
  3 Bachiller, Erica N        15 AG-MR                  55.14      56.68        
                  27.56       56.68 (29.12)                                        
  4 Tuttle, Mackenzie M       13 UNAG-MR                54.30      56.85        
                  27.19       56.85 (29.66)                                        
  5 Wong, Heather M           15 BB-NJ                  56.58      57.78        
                  27.45       57.78 (30.33)                                        
  6 Cole, Caroline M          17 NBS-MR                 55.05      57.79        
                  27.78       57.79 (30.01)                                        
  7 Spezia, Bernadette E      17 BB-NJ                  56.98      58.17        
                  27.85       58.17 (30.32)                                        
  8 Miller, Molly A           15 WSSC-MR                58.90      58.41        
                  28.30       58.41 (30.11)                                        
  9 Crumm, Jessica A          18 AG-MR                  56.43      58.79        
                  28.03       58.79 (30.76)                                        
 10 Morgan, Alice T           16 NBS-MR                 56.09      58.85        
                  28.01       58.85 (30.84)                                        
 11 Stangeby, Hailee M        16 AG-MR                  58.97      59.09        
                  28.29       59.09 (30.80)                                        
 12 German, Ashley E          15 NBS-MR               1:02.06    1:00.14        
                  28.96     1:00.14 (31.18)                                        
 13 Babitz, Haily J           12 AG-MR                  59.43    1:00.64        
                  29.07     1:00.64 (31.57)                                        
 14 Barlao, Charmaine-Grace   17 MWSC-MR                58.12    1:00.81        
 15 Rocks, Gracie E           14 MWSC-MR                57.81    1:01.97        
                  29.56     1:01.97 (32.41)                                        
 16 Chewcaskie, Brianne M     18 BB-NJ                1:00.39    1:02.99        
                  29.80     1:02.99 (33.19)                                        
 17 Donlon, Jillian P         15 WSSC-MR              1:03.09    1:03.21        
                  30.36     1:03.21 (32.85)                                        
 18 Christman, Samantha       16 MWSC-MR                58.11    1:03.22        
                  30.17     1:03.22 (33.05)                                        
 19 Hoitsma, Madison R        16 BB-NJ                1:02.97    1:03.63        
                  30.55     1:03.63 (33.08)                                        
 20 Cally, Anna E             12 BB-NJ                1:06.64    1:04.07        
                  30.68     1:04.07 (33.39)                                        
 21 Chin, Sam K               15 BB-NJ                1:04.72    1:04.20        
                  30.73     1:04.20 (33.47)                                        
 22 Cella, Rylee              17 WSSC-MR              1:03.84    1:04.34        
                  30.40     1:04.34 (33.94)                                        
 23 Bajramovic, Amela         15 WSSC-MR              1:04.58    1:04.43        
                  31.33     1:04.43 (33.10)                                        
 24 Flynn, Kerry A            15 DA-MR                1:06.97    1:05.64        
                  32.01     1:05.64 (33.63)                                        
 25 Raleigh, Heather C        16 DA-MR                1:02.30    1:06.65        
                  31.65     1:06.65 (35.00)                                        
 26 DeMarco, Paige E          15 DA-MR                1:07.39    1:07.45        
                  32.33     1:07.45 (35.12)                                        
 27 Kayal, Maggie E           15 BB-NJ                1:08.17    1:07.76        
                  32.18     1:07.76 (35.58)                                        
 28 Wilson, Kaitlyn R         14 WSSC-MR              1:06.79    1:08.23        
                  32.69     1:08.23 (35.54)                                        
 29 Nowak, Ruth I             15 WSSC-MR              1:07.83    1:09.07        
                  32.86     1:09.07 (36.21)                                        
 30 Kivlehan, Mary T          14 MWSC-MR              1:11.00    1:09.89        
                  33.60     1:09.89 (36.29)                                        
 31 Pietraszka, Sarah G       15 MVA-MR               1:08.21    1:11.23        
                  33.98     1:11.23 (37.25)                                        
 32 Guglielmello, Sophia      11 MWSC-MR              1:22.21    1:19.87        
                  39.83     1:19.87 (40.04)                                        
 33 Cavlov, Megan E           12 BB-NJ                1:35.13    1:25.56        
                  40.24     1:25.56 (45.32)                                        
 34 Regenauer, Magdalena G     8 WSSC-MR                   NT    1:33.74        
 -- Kim, Noelle               11 BB-NJ                1:13.69   X1:11.50        
                  35.22     1:11.50 (36.28)                                        
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:59.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bachiller, Erica N        15 AG-MR                2:01.76    1:59.29 METS   
                  28.08       58.51 (30.43)     1:29.26 (30.75)     1:59.29 (30.03)
  2 Thompson, Jordan L        15 AG-MR                2:02.08    1:59.47 METS   
                  27.83       57.90 (30.07)     1:29.09 (31.19)     1:59.47 (30.38)
  3 Troy, Kaitlyn E           17 NBS-MR               1:55.23    1:59.57 METS   
                  27.62       58.42 (30.80)     1:29.72 (31.30)     1:59.57 (29.85)
  4 Stalnaker, Taylor M       17 AG-MR                1:55.48    1:59.83 METS   
                  28.07       58.72 (30.65)     1:29.22 (30.50)     1:59.83 (30.61)
  5 Tuttle, Mackenzie M       13 UNAG-MR              1:59.70    2:00.03        
                  27.81       58.69 (30.88)     1:29.68 (30.99)     2:00.03 (30.35)
  6 Stangeby, Hailee M        16 AG-MR                2:05.13    2:03.26        
                  28.39       59.05 (30.66)     1:30.88 (31.83)     2:03.26 (32.38)
  7 Smolar, Kaitlyn           15 WSSC-MR              1:55.75    2:03.47        
                  28.08       58.80 (30.72)     1:31.09 (32.29)     2:03.47 (32.38)
  8 Cole, Caroline M          17 NBS-MR               2:02.01    2:04.80        
                  28.60       59.76 (31.16)     1:32.15 (32.39)     2:04.80 (32.65)
  9 Stacey, Sarah E           17 BB-NJ                2:01.93    2:06.87        
                  29.02     1:00.63 (31.61)     1:33.81 (33.18)     2:06.87 (33.06)
 10 Nikolski, Grace M         17 HVD-MR               2:02.27    2:08.29        
                  29.63     1:01.56 (31.93)     1:34.96 (33.40)     2:08.29 (33.33)
 11 German, Ashley E          15 NBS-MR               2:06.21    2:08.65        
                  30.18     1:02.92 (32.74)     1:36.03 (33.11)     2:08.65 (32.62)
 12 Wong, Heather M           15 BB-NJ                2:08.53    2:09.30        
                  30.23     1:03.25 (33.02)     1:36.62 (33.37)     2:09.30 (32.68)
 13 Morgan, Alice T           16 NBS-MR               2:07.69    2:10.27        
                  29.92     1:03.05 (33.13)     1:36.84 (33.79)     2:10.27 (33.43)
 14 Caceres, Alexandria D     14 PBAC-MR              2:08.63    2:12.00        
                  30.18     1:03.15 (32.97)     1:37.46 (34.31)     2:12.00 (34.54)
 15 Pfeifer, Makayla R        15 PBAC-MR              2:00.75    2:12.51        
                  29.61     1:02.75 (33.14)     1:37.95 (35.20)     2:12.51 (34.56)
 16 Hoitsma, Madison R        16 BB-NJ                2:15.69    2:13.88        
                  30.82     1:05.23 (34.41)     1:39.91 (34.68)     2:13.88 (33.97)
 17 Rocks, Gracie E           14 MWSC-MR              2:17.62    2:14.41        
                  29.78     1:04.01 (34.23)     1:40.02 (36.01)     2:14.41 (34.39)
 18 Chewcaskie, Brianne M     18 BB-NJ                2:13.06    2:18.10        
                  30.96     1:05.50 (34.54)     1:42.00 (36.50)     2:18.10 (36.10)
 19 Chin, Sam K               15 BB-NJ                2:20.14    2:19.21        
                  30.89     1:06.13 (35.24)     1:42.84 (36.71)     2:19.21 (36.37)
 20 Cally, Anna E             12 BB-NJ                2:22.03    2:19.55        
                  31.87     1:07.01 (35.14)     1:43.78 (36.77)     2:19.55 (35.77)
 21 Shih, Rachel              13 WSSC-MR              2:22.72    2:19.67        
                  30.97     1:05.92 (34.95)     1:42.63 (36.71)     2:19.67 (37.04)
 22 Leger, Olivia E           15 MVA-MR               2:09.46    2:21.32        
                  31.59     1:07.29 (35.70)     1:44.18 (36.89)     2:21.32 (37.14)
 23 Ciofalo, Angelica M       12 BB-NJ                2:29.59    2:21.45        
                  32.23     1:08.40 (36.17)     1:45.22 (36.82)     2:21.45 (36.23)
 24 Webb, Rachel M            16 HVD-MR               3:22.36    2:21.59        
                  30.79     1:06.03 (35.24)     1:43.84 (37.81)     2:21.59 (37.75)
 25 Caceres, Olivia L         13 PBAC-MR              2:40.14    2:22.89        
                  33.39     1:10.19 (36.80)     1:47.41 (37.22)     2:22.89 (35.48)
 26 Raleigh, Heather C        16 DA-MR                2:20.15    2:22.97        
                  31.89     1:08.55 (36.66)     1:46.82 (38.27)     2:22.97 (36.15)
 27 Seward, Kristen J         15 HVD-MR               2:15.35    2:25.38        
                  31.61     1:06.77 (35.16)     1:45.43 (38.66)     2:25.38 (39.95)
 28 Flynn, Kerry A            15 DA-MR                2:30.98    2:26.38        
                  32.76     1:09.64 (36.88)     1:48.22 (38.58)     2:26.38 (38.16)
 29 DeMarco, Paige E          15 DA-MR                2:24.64    2:26.42        
                  32.77     1:09.53 (36.76)     1:48.18 (38.65)     2:26.42 (38.24)
 30 Kayal, Maggie E           15 BB-NJ                2:26.19    2:27.06        
                  33.16     1:09.88 (36.72)     1:48.45 (38.57)     2:27.06 (38.61)
 31 Caceres, Marcella L       13 PBAC-MR              2:27.45    2:29.91        
                  34.52     1:11.77 (37.25)     1:50.91 (39.14)     2:29.91 (39.00)
 32 Samuels, Charlotte R      17 BB-NJ                2:15.14    2:29.99        
                  35.05     1:12.59 (37.54)     1:51.44 (38.85)     2:29.99 (38.55)
 33 Quade, Sarah N            17 MVA-MR               2:26.50    2:30.43        
                  34.11     1:11.81 (37.70)     1:51.35 (39.54)     2:30.43 (39.08)
 34 Pietraszka, Sarah G       15 MVA-MR               2:32.10    2:33.70        
                  34.80     1:14.16 (39.36)     1:54.89 (40.73)     2:33.70 (38.81)
 35 Kivlehan, Mary T          14 MWSC-MR              2:33.18    2:33.98        
                  34.44     1:14.65 (40.21)     1:54.63 (39.98)     2:33.98 (39.35)
 36 Vallamattam, Annie        10 DA-MR                3:19.20    2:43.43        
                  35.21     1:16.11 (40.90)     1:59.64 (43.53)     2:43.43 (43.79)
 37 Kline, Katherine A        11 WSSC-MR              2:49.19    2:49.95        
                  38.11     1:21.99 (43.88)     2:06.85 (44.86)     2:49.95 (43.10)
 38 Kline, Madeline A          8 WSSC-MR                   NT    3:49.94        
                  53.33     1:53.09 (59.76)     2:51.50 (58.41)     3:49.94 (58.44)
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:01.69  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stalnaker, Taylor M       17 AG-MR                  56.70      58.76 METS   
                  28.60       58.76 (30.16)                                        
  2 Bachiller, Erica N        15 AG-MR                  58.11      58.92 METS   
                  28.87       58.92 (30.05)                                        
  3 Troy, Kaitlyn E           17 NBS-MR                 59.45    1:02.82        
                  30.15     1:02.82 (32.67)                                        
  4 Tuttle, Mackenzie M       13 UNAG-MR              1:06.97    1:04.68        
                  31.73     1:04.68 (32.95)                                        
  5 Wong, Heather M           15 BB-NJ                1:07.34    1:05.95        
                  32.17     1:05.95 (33.78)                                        
  6 Morgan, Alice T           16 NBS-MR               1:02.15    1:06.80        
                  32.11     1:06.80 (34.69)                                        
  7 Cole, Caroline M          17 NBS-MR               1:03.24    1:07.19        
                  32.76     1:07.19 (34.43)                                        
  8 Webb, Rachel M            16 HVD-MR               1:06.01    1:07.64        
                  33.13     1:07.64 (34.51)                                        
  9 Lerner, Kate A            15 WSSC-MR              1:06.53    1:09.40        
                  33.63     1:09.40 (35.77)                                        
 10 Regenauer, Emma A         17 DA-MR                1:07.98    1:09.57        
                  33.74     1:09.57 (35.83)                                        
 11 Pfeifer, Makayla R        15 PBAC-MR              1:06.67    1:09.77        
                  33.63     1:09.77 (36.14)                                        
 12 German, Ashley E          15 NBS-MR               1:10.21    1:10.63        
                  34.70     1:10.63 (35.93)                                        
 13 Beuchert, Claudia         15 WSSC-MR              1:07.89    1:11.22        
                  34.19     1:11.22 (37.03)                                        
 14 Rocks, Gracie E           14 MWSC-MR              1:08.02    1:12.11        
                  35.00     1:12.11 (37.11)                                        
 15 Raleigh, Heather C        16 DA-MR                1:08.57    1:12.56        
                  35.07     1:12.56 (37.49)                                        
 16 Stacey, Sarah E           17 BB-NJ                1:10.08    1:12.57        
                  35.37     1:12.57 (37.20)                                        
 17 Hoitsma, Madison R        16 BB-NJ                1:10.97    1:12.63        
                  34.49     1:12.63 (38.14)                                        
 18 Bajramovic, Amela         15 WSSC-MR              1:09.45    1:12.73        
 19 McGoldrick, Erin C        15 WSSC-MR              1:09.28    1:12.93        
                  34.86     1:12.93 (38.07)                                        
 19 Leger, Olivia E           15 MVA-MR               1:07.98    1:12.93        
                  35.17     1:12.93 (37.76)                                        
 21 Babitz, Haily J           12 AG-MR                1:10.44    1:13.97        
                  35.75     1:13.97 (38.22)                                        
 22 Seward, Kristen J         15 HVD-MR               1:10.06    1:14.00        
                  36.26     1:14.00 (37.74)                                        
 23 Caceres, Alexandria D     14 PBAC-MR              1:16.97    1:14.48        
                  36.00     1:14.48 (38.48)                                        
 24 Wilson, Kaitlyn R         14 WSSC-MR              1:13.58    1:14.63        
                  36.63     1:14.63 (38.00)                                        
 25 Chewcaskie, Brianne M     18 BB-NJ                1:10.35    1:14.77        
                  36.11     1:14.77 (38.66)                                        
 26 Caceres, Olivia L         13 PBAC-MR              1:24.56    1:15.07        
                  36.60     1:15.07 (38.47)                                        
 27 Caceres, Marcella L       13 PBAC-MR              1:15.89    1:17.19        
                  38.12     1:17.19 (39.07)                                        
 28 Flynn, Kerry A            15 DA-MR                1:17.42    1:17.20        
 29 Barth, Maya S             15 PBAC-MR              1:14.06    1:17.30        
 30 Kayal, Maggie E           15 BB-NJ                1:18.23    1:19.16        
                  38.42     1:19.16 (40.74)                                        
 31 Pietraszka, Sarah G       15 MVA-MR               1:20.30    1:19.30        
                  38.46     1:19.30 (40.84)                                        
 32 Shih, Annie               12 WSSC-MR              1:27.46    1:24.44        
                  40.89     1:24.44 (43.55)                                        
 33 Kivlehan, Mary T          14 MWSC-MR              1:23.02    1:25.40        
 34 Lambert, Kenzie           11 BB-NJ                     NT    1:36.85        
                  47.68     1:36.85 (49.17)                                        
 35 Brown, Madison G           9 WSSC-MR              1:48.57    1:48.92        
 -- Smolar, Kaitlyn           15 WSSC-MR              1:09.29         DQ        
      Declared false start
 -- DeMarco, Paige E          15 DA-MR                1:16.37         DQ        
      Completely submerged prior to turn or finish
 -- Garcia, Bianca V          11 BB-NJ                2:01.52         DQ        
      Not on back off wall
 -- Dwyer, Catie R            13 WSSC-MR              1:19.87        DFS        
      Declared false start
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:13.49  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stalnaker, Taylor M       17 AG-MR                2:04.43    2:08.77 METS   
                  29.71     1:01.45 (31.74)     1:34.57 (33.12)     2:08.77 (34.20)
  2 Bachiller, Erica N        15 AG-MR                2:09.16    2:12.02 METS   
                  30.82     1:04.12 (33.30)     1:38.35 (34.23)     2:12.02 (33.67)
  3 Troy, Kaitlyn E           17 NBS-MR               2:08.60    2:13.90        
                  30.50     1:04.37 (33.87)     1:39.62 (35.25)     2:13.90 (34.28)
  4 Tuttle, Mackenzie M       13 UNAG-MR              2:19.93    2:19.28        
                  33.27     1:08.02 (34.75)     1:43.80 (35.78)     2:19.28 (35.48)
  5 Wong, Heather M           15 BB-NJ                2:25.25    2:20.97        
                  33.09     1:08.75 (35.66)     1:44.79 (36.04)     2:20.97 (36.18)
  6 German, Ashley E          15 NBS-MR               2:30.56    2:26.22        
                  34.89     1:11.72 (36.83)     1:49.43 (37.71)     2:26.22 (36.79)
  7 Hamm, Alexis A            12 BB-NJ                2:38.11    2:30.91        
                  36.57     1:14.83 (38.26)     1:53.82 (38.99)     2:30.91 (37.09)
  8 Miller, Elissa J          12 WSSC-MR              2:33.86    2:32.40        
                  35.15     1:13.86 (38.71)     1:53.56 (39.70)     2:32.40 (38.84)
  9 Hoitsma, Madison R        16 BB-NJ                2:30.92    2:32.75        
                  34.75     1:13.80 (39.05)     1:53.99 (40.19)     2:32.75 (38.76)
 10 Beuchert, Claudia         15 WSSC-MR              2:30.06    2:33.60        
                  36.46     1:15.92 (39.46)     1:55.80 (39.88)     2:33.60 (37.80)
 11 Rocks, Gracie E           14 MWSC-MR              2:29.82    2:34.65        
                  35.70     1:14.70 (39.00)     1:55.64 (40.94)     2:34.65 (39.01)
 12 Cella, Rylee              17 WSSC-MR              2:34.44    2:35.88        
                  34.74     1:13.76 (39.02)     1:54.92 (41.16)     2:35.88 (40.96)
 13 Bajramovic, Amela         15 WSSC-MR              2:34.56    2:36.42        
                  37.44     1:17.86 (40.42)     1:58.20 (40.34)     2:36.42 (38.22)
 14 Nellis, Anna-Mae J        12 DA-MR                     NT    2:38.51        
                  37.43     1:17.47 (40.04)     1:58.57 (41.10)     2:38.51 (39.94)
 15 Raleigh, Heather C        16 DA-MR                2:33.48    2:38.76        
                  36.15     1:16.68 (40.53)     1:58.16 (41.48)     2:38.76 (40.60)
 16 Chewcaskie, Brianne M     18 BB-NJ                2:38.52    2:40.02        
                  36.89     1:17.68 (40.79)     1:59.14 (41.46)     2:40.02 (40.88)
 17 Ciofalo, Angelica M       12 BB-NJ                3:35.11    2:41.31        
                  37.59     1:18.45 (40.86)     2:00.63 (42.18)     2:41.31 (40.68)
 18 Chin, Sam K               15 BB-NJ                2:41.95    2:41.43        
                  37.22     1:18.80 (41.58)     2:00.43 (41.63)     2:41.43 (41.00)
 19 Cally, Anna E             12 BB-NJ                2:45.11    2:45.24        
                  39.05     1:20.42 (41.37)     2:03.27 (42.85)     2:45.24 (41.97)
 20 Pietraszka, Sarah G       15 MVA-MR               2:48.90    2:49.62        
                  39.95     1:23.61 (43.66)     2:08.06 (44.45)     2:49.62 (41.56)
 21 McNerney, Julia P         12 BB-NJ                3:19.63    2:55.91        
                  43.05     1:28.86 (45.81)     2:12.91 (44.05)     2:55.91 (43.00)
 22 Cavlov, Megan E           12 BB-NJ                     NT    3:05.97        
                  43.89     1:31.10 (47.21)     2:19.30 (48.20)     3:05.97 (46.67)
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:11.69  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stangeby, Hailee M        16 AG-MR                1:16.01    1:13.00        
                  34.42     1:13.00 (38.58)                                        
  2 Donlon, Jillian P         15 WSSC-MR              1:13.70    1:15.18        
                  35.74     1:15.18 (39.44)                                        
  3 Regenauer, Christiana M   13 DA-MR                1:13.57    1:15.47        
                  36.44     1:15.47 (39.03)                                        
  4 Thompson, Jordan L        15 AG-MR                1:14.29    1:16.30        
                  36.07     1:16.30 (40.23)                                        
  5 Cole, Caroline M          17 NBS-MR               1:12.84    1:17.43        
                  36.71     1:17.43 (40.72)                                        
  6 Barlao, Charmaine-Grace   17 MWSC-MR              1:15.42    1:18.74        
                  37.65     1:18.74 (41.09)                                        
  7 Flynn, Kerry A            15 DA-MR                1:20.08    1:19.82        
                  37.48     1:19.82 (42.34)                                        
  8 Babitz, Haily J           12 AG-MR                1:21.21    1:20.56        
                  38.25     1:20.56 (42.31)                                        
  9 DeMarco, Paige E          15 DA-MR                1:19.76    1:21.29        
                  38.82     1:21.29 (42.47)                                        
 10 Spezia, Bernadette E      17 BB-NJ                1:19.74    1:21.51        
                  38.36     1:21.51 (43.15)                                        
 11 Regenauer, Emma A         17 DA-MR                1:22.60    1:23.48        
                  38.49     1:23.48 (44.99)                                        
 12 Bajramovic, Amela         15 WSSC-MR              1:23.08    1:25.90        
                  41.35     1:25.90 (44.55)                                        
 13 Miller, Molly A           15 WSSC-MR              1:25.72    1:26.40        
                  41.10     1:26.40 (45.30)                                        
 14 Rocks, Gracie E           14 MWSC-MR              1:23.93    1:27.68        
                  40.73     1:27.68 (46.95)                                        
 15 Quade, Sarah N            17 MVA-MR               1:25.61    1:29.43        
                  42.95     1:29.43 (46.48)                                        
 16 Cavlov, Megan E           12 BB-NJ                1:44.89    1:35.58        
                  44.98     1:35.58 (50.60)                                        
 17 Kivlehan, Mary T          14 MWSC-MR              1:34.89    1:36.60        
                  46.13     1:36.60 (50.47)                                        
 18 Quinn, Chloe L            12 WSSC-MR              1:38.42    1:42.04        
                  48.11     1:42.04 (53.93)                                        
 19 McNerney, Julia P         12 BB-NJ                1:50.64    1:42.18        
                  49.37     1:42.18 (52.81)                                        
 20 Brown, Madison G           9 WSSC-MR              1:51.36    1:58.58        
                  55.94   1:58.58 (1:02.64)                                        
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nikolski, Grace M         17 HVD-MR               2:30.08    2:33.25 METS   
                  34.78     1:13.52 (38.74)     1:53.38 (39.86)     2:33.25 (39.87)
  2 Stangeby, Hailee M        16 AG-MR                2:36.19    2:37.07        
                  34.82     1:14.07 (39.25)     1:55.09 (41.02)     2:37.07 (41.98)
  3 Regenauer, Christiana M   13 DA-MR                2:35.32    2:37.61        
                  37.59     1:16.84 (39.25)     1:57.18 (40.34)     2:37.61 (40.43)
  4 Magee, Emma M             17 HVD-MR                    NT    2:45.88        
                  34.87     1:15.71 (40.84)     2:00.12 (44.41)     2:45.88 (45.76)
  5 Donlon, Jillian P         15 WSSC-MR              2:47.08    2:51.95        
                  37.90     1:20.57 (42.67)     2:06.50 (45.93)     2:51.95 (45.45)
  6 DeGeorge, Sierra          13 PBAC-MR              2:53.21    2:54.61        
                  40.12     1:23.93 (43.81)     2:09.17 (45.24)     2:54.61 (45.44)
  7 Regenauer, Emma A         17 DA-MR                2:49.97    2:57.30        
                  39.97     1:25.18 (45.21)     2:12.21 (47.03)     2:57.30 (45.09)
  8 Kim, Noelle               11 BB-NJ                2:59.05    2:58.40        
                  40.74     1:26.55 (45.81)     2:14.74 (48.19)     2:58.40 (43.66)
  9 Kayal, Maggie E           15 BB-NJ                2:57.74    2:58.46        
                  40.39     1:25.49 (45.10)     2:11.58 (46.09)     2:58.46 (46.88)
 10 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                3:04.32    3:00.92        
                  41.89     1:28.21 (46.32)     2:14.99 (46.78)     3:00.92 (45.93)
 11 Bajramovic, Amela         15 WSSC-MR              3:03.95    3:02.47        
                  41.63     1:28.37 (46.74)     2:15.98 (47.61)     3:02.47 (46.49)
 12 Cally, Anna E             12 BB-NJ                3:00.11    3:03.76        
                  40.57     1:26.99 (46.42)     2:16.28 (49.29)     3:03.76 (47.48)
 13 Raleigh, Heather C        16 DA-MR                3:03.43    3:06.59        
                  41.85     1:29.06 (47.21)     2:20.61 (51.55)     3:06.59 (45.98)
 14 O'Brien, Jessica A        12 MWSC-MR                   NT    3:08.92        
                  39.80     1:28.85 (49.05)     2:19.40 (50.55)     3:08.92 (49.52)
 15 Rocks, Gracie E           14 MWSC-MR              3:00.67    3:09.19        
                  41.13     1:29.92 (48.79)     2:20.12 (50.20)     3:09.19 (49.07)
 16 Samuels, Charlotte R      17 BB-NJ                2:52.63    3:10.39        
                  43.27     1:31.63 (48.36)   3:10.39 (1:38.76)                    
 17 Quade, Sarah N            17 MVA-MR               3:04.12    3:12.91        
                  43.63     1:33.65 (50.02)     2:24.02 (50.37)     3:12.91 (48.89)
 18 Ciofalo, Angelica M       12 BB-NJ                3:20.11    3:13.33        
                  44.12     1:33.12 (49.00)     2:25.29 (52.17)     3:13.33 (48.04)
 19 McAninch, Katherine E     12 MWSC-MR                   NT    3:17.55        
                  43.16     1:31.91 (48.75)     2:25.23 (53.32)     3:17.55 (52.32)
 20 Marker, Sarah A           12 BB-NJ                     NT    3:31.72        
                  48.98     1:42.70 (53.72)     2:38.44 (55.74)     3:31.72 (53.28)
 21 Kivlehan, Mary T          14 MWSC-MR              3:39.64    3:31.78        
                  47.87     1:44.11 (56.24)     2:39.04 (54.93)     3:31.78 (52.74)
 22 McNerney, Julia P         12 BB-NJ                     NT    3:35.60        
                  49.88     1:45.08 (55.20)     2:40.13 (55.05)     3:35.60 (55.47)
 23 Brown, Madison G           9 WSSC-MR              3:51.49    4:02.65        
                  54.03   1:58.56 (1:04.53)   3:00.66 (1:02.10)   4:02.65 (1:01.99)
 -- Garcia, Bianca V          11 BB-NJ                4:09.35         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 -- Smolar, Kaitlyn           15 WSSC-MR              2:45.12        DFS        
      Declared false start
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Regenauer, Christiana M   13 DA-MR                1:00.07    1:00.96 METS   
                  28.43     1:00.96 (32.53)                                        
  2 Bachiller, Erica N        15 AG-MR                  59.92    1:01.47 METS   
                  28.65     1:01.47 (32.82)                                        
  3 Barlao, Charmaine-Grace   17 MWSC-MR              1:03.09    1:05.10        
                  30.45     1:05.10 (34.65)                                        
  4 Morgan, Alice T           16 NBS-MR               1:03.62    1:05.37        
                  30.41     1:05.37 (34.96)                                        
  5 Thompson, Jordan L        15 AG-MR                1:05.43    1:05.79        
                  29.98     1:05.79 (35.81)                                        
  6 Tuttle, Mackenzie M       13 UNAG-MR              1:03.25    1:06.19        
                  30.72     1:06.19 (35.47)                                        
  7 Regenauer, Emma A         17 DA-MR                1:10.89    1:10.42        
                  32.65     1:10.42 (37.77)                                        
  8 German, Ashley E          15 NBS-MR               1:10.60    1:10.92        
                  33.03     1:10.92 (37.89)                                        
  9 Cole, Caroline M          17 NBS-MR               1:12.73    1:11.00        
                  32.76     1:11.00 (38.24)                                        
 10 Miller, Molly A           15 WSSC-MR              1:10.38    1:11.03        
                  33.58     1:11.03 (37.45)                                        
 11 Cella, Rylee              17 WSSC-MR              1:06.38    1:12.77        
                  33.93     1:12.77 (38.84)                                        
 12 Beuchert, Claudia         15 WSSC-MR              1:07.86    1:12.92        
                  33.59     1:12.92 (39.33)                                        
 13 DeMarco, Paige E          15 DA-MR                1:11.42    1:13.08        
                  33.32     1:13.08 (39.76)                                        
 14 Stacey, Sarah E           17 BB-NJ                1:10.53    1:13.97        
                  33.51     1:13.97 (40.46)                                        
 15 Flynn, Kerry A            15 DA-MR                1:11.99    1:14.33        
                  33.71     1:14.33 (40.62)                                        
 16 Nowak, Ruth I             15 WSSC-MR              1:16.34    1:17.12        
                  34.63     1:17.12 (42.49)                                        
 17 Wilson, Kaitlyn R         14 WSSC-MR              1:15.36    1:18.81        
                  37.49     1:18.81 (41.32)                                        
 18 McIntyre, Emma L          11 BB-NJ                1:27.09    1:21.84        
                  38.18     1:21.84 (43.66)                                        
 19 Kayal, Maggie E           15 BB-NJ                1:23.36    1:25.07        
                  38.38     1:25.07 (46.69)                                        
 20 Kivlehan, Mary T          14 MWSC-MR              1:28.69    1:27.52        
                  39.86     1:27.52 (47.66)                                        
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:18.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Jordan L        15 AG-MR                2:26.91    2:23.56        
                  31.59     1:07.06 (35.47)     1:45.63 (38.57)     2:23.56 (37.93)
  2 Lerner, Kate A            15 WSSC-MR                   NT    2:28.31        
                  31.17     1:08.55 (37.38)     1:48.46 (39.91)     2:28.31 (39.85)
  3 Hoitsma, Madison R        16 BB-NJ                2:31.02    2:33.72        
                  33.31     1:11.71 (38.40)     1:52.08 (40.37)     2:33.72 (41.64)
  4 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                2:46.64    2:39.46        
                  34.18     1:15.54 (41.36)     1:58.99 (43.45)     2:39.46 (40.47)
  5 Beuchert, Claudia         15 WSSC-MR              2:39.34    2:41.13        
                  34.06     1:15.38 (41.32)     1:57.54 (42.16)     2:41.13 (43.59)
  6 DeMarco, Paige E          15 DA-MR                2:46.20    2:46.22        
                  35.08     1:18.54 (43.46)     2:03.81 (45.27)     2:46.22 (42.41)
  7 Ciofalo, Angelica M       12 BB-NJ                2:40.11    2:47.12        
                  36.18     1:18.31 (42.13)     2:03.00 (44.69)     2:47.12 (44.12)
  8 Nellis, Anna-Mae J        12 DA-MR                2:50.58    2:51.24        
                  34.90     1:16.97 (42.07)     2:03.87 (46.90)     2:51.24 (47.37)
  9 Chin, Sam K               15 BB-NJ                3:09.87    3:07.49        
                  39.52     1:27.69 (48.17)     2:19.07 (51.38)     3:07.49 (48.42)
 10 Cally, Anna E             12 BB-NJ                3:15.55    3:09.13        
                  40.41     1:27.57 (47.16)     2:18.82 (51.25)     3:09.13 (50.31)
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
              2:15.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Troy, Kaitlyn E           17 NBS-MR               2:13.40    2:17.37        
                  30.39     1:04.48 (34.09)     1:47.78 (43.30)     2:17.37 (29.59)
  2 Wong, Heather M           15 BB-NJ                2:20.82    2:18.54        
                  30.58     1:07.35 (36.77)     1:45.65 (38.30)     2:18.54 (32.89)
  3 Thompson, Jordan L        15 AG-MR                2:17.07    2:18.83        
                  30.72     1:05.25 (34.53)     1:46.73 (41.48)     2:18.83 (32.10)
  4 Stangeby, Hailee M        16 AG-MR                2:23.82    2:21.62        
                  30.75     1:07.31 (36.56)     1:48.63 (41.32)     2:21.62 (32.99)
  5 Barlao, Charmaine-Grace   17 MWSC-MR              2:19.57    2:24.20        
                  31.07     1:07.54 (36.47)     1:51.49 (43.95)     2:24.20 (32.71)
  6 Morgan, Alice T           16 NBS-MR               2:28.79    2:28.88        
                  30.62     1:07.16 (36.54)     1:54.44 (47.28)     2:28.88 (34.44)
  7 Regenauer, Emma A         17 DA-MR                2:27.97    2:31.90        
                  33.09     1:11.82 (38.73)     1:57.52 (45.70)     2:31.90 (34.38)
  8 Spezia, Bernadette E      17 BB-NJ                2:32.95    2:33.03        
                  31.69     1:09.81 (38.12)     1:58.08 (48.27)     2:33.03 (34.95)
  9 German, Ashley E          15 NBS-MR               2:32.27    2:33.34        
                  34.01     1:12.83 (38.82)     1:59.34 (46.51)     2:33.34 (34.00)
 10 Hoitsma, Madison R        16 BB-NJ                2:31.88    2:36.54        
                  32.28     1:13.77 (41.49)     2:00.78 (47.01)     2:36.54 (35.76)
 11 Christman, Samantha       16 MWSC-MR              2:38.59    2:36.89        
                  34.54     1:12.96 (38.42)     2:01.98 (49.02)     2:36.89 (34.91)
 12 Donlon, Jillian P         15 WSSC-MR              2:34.57    2:37.17        
                  36.01     1:17.34 (41.33)     2:01.04 (43.70)     2:37.17 (36.13)
 13 Chewcaskie, Brianne M     18 BB-NJ                2:35.17    2:38.89        
                  35.91     1:17.58 (41.67)     2:05.35 (47.77)     2:38.89 (33.54)
 14 Bajramovic, Amela         15 WSSC-MR              2:38.88    2:39.64        
                  36.94     1:17.28 (40.34)     2:04.43 (47.15)     2:39.64 (35.21)
 15 Moore, Korianne M         12 Barracudas-MR        2:38.69    2:39.96        
                  35.74     1:16.08 (40.34)     2:04.66 (48.58)     2:39.96 (35.30)
 16 Beuchert, Claudia         15 WSSC-MR              2:29.36    2:40.02        
                  34.70     1:15.99 (41.29)     2:03.12 (47.13)     2:40.02 (36.90)
 17 Rocks, Gracie E           14 MWSC-MR              2:38.87    2:40.19        
                  34.21     1:16.47 (42.26)     2:04.78 (48.31)     2:40.19 (35.41)
 18 Flynn, Kerry A            15 DA-MR                2:40.69    2:40.37        
                  34.21     1:16.02 (41.81)     2:01.96 (45.94)     2:40.37 (38.41)
 19 Chin, Sam K               15 BB-NJ                2:43.19    2:40.85        
                  37.06     1:17.59 (40.53)     2:05.68 (48.09)     2:40.85 (35.17)
 20 Raleigh, Heather C        16 DA-MR                2:42.64    2:41.68        
                  35.20     1:16.41 (41.21)     2:08.35 (51.94)     2:41.68 (33.33)
 21 Cally, Anna E             12 BB-NJ                2:44.38    2:43.99        
                  36.87     1:20.55 (43.68)     2:07.03 (46.48)     2:43.99 (36.96)
 22 Ciofalo, Angelica M       12 BB-NJ                2:53.42    2:44.76        
                  35.25     1:17.33 (42.08)     2:07.32 (49.99)     2:44.76 (37.44)
 23 DeMarco, Paige E          15 DA-MR                2:40.68    2:45.41        
                  34.34     1:16.84 (42.50)     2:05.39 (48.55)     2:45.41 (40.02)
 24 Kayal, Maggie E           15 BB-NJ                2:44.76    2:46.71        
                  38.45     1:23.23 (44.78)     2:07.63 (44.40)     2:46.71 (39.08)
 25 Quade, Sarah N            17 MVA-MR               2:45.79    2:49.87        
                  36.97     1:22.37 (45.40)     2:12.52 (50.15)     2:49.87 (37.35)
 26 Pietraszka, Sarah G       15 MVA-MR               2:55.33    2:50.05        
                  38.25     1:19.72 (41.47)     2:13.47 (53.75)     2:50.05 (36.58)
 27 Nowak, Ruth I             15 WSSC-MR              2:46.16    2:53.55        
                  37.04     1:21.69 (44.65)     2:13.32 (51.63)     2:53.55 (40.23)
 28 Kivlehan, Mary T          14 MWSC-MR              3:02.27    3:01.62        
                  40.33     1:27.44 (47.11)     2:22.44 (55.00)     3:01.62 (39.18)
 29 Brown, Olivia F           11 WSSC-MR                   NT    3:04.34        
                  41.33     1:30.13 (48.80)     2:22.64 (52.51)     3:04.34 (41.70)
 -- Stacey, Sarah E           17 BB-NJ                2:29.51        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Devilfish Aquatics-MR  'A'                             NT    2:05.75        
     1) Regenauer, Emma A 17            2) Flynn, Kerry A 15              
     3) DeMarco, Paige E 15             4) Regenauer, Christiana M 13     
                  32.13     1:08.70 (36.57)     1:41.07 (32.37)     2:05.75 (24.68)
  2 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'A'             1:54.35    2:12.13        
     1) Bajramovic, Amela 15            2) Donlon, Jillian P 15           
     3) Beuchert, Claudia 15            4) Lerner, Kate A 15              
                  34.99     1:11.52 (36.53)     1:44.29 (32.77)     2:12.13 (27.84)
  3 Pine Bush Aquatic Club-MR  'A'                    2:22.66    2:21.80        
     1) Caceres, Marcella L 13          2) Caceres, Deanna R 11           
     3) Caceres, Olivia L 13            4) Caceres, Alexandria D 14       
                  36.63     1:18.18 (41.55)     1:53.63 (35.45)     2:21.80 (28.17)
  4 Monroe-Woodbury Swim Club, Inc-MR  'A'            2:14.60    2:23.00        
     1) McAninch, Katherine E 12        2) Beezer, Kristina G 11          
     3) O'Brien, Jessica A 12           4) Khorassani, Emma 12            
                  36.46     1:18.59 (42.13)     1:50.95 (32.36)     2:23.00 (32.05)
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Minevich, Daniel I         8 DA-MR                  33.98      35.63        
  2 Moore, Grant M             8 Barracudas-MR          38.30      38.90        
  3 Martin, Isaiah N           8 WSSC-MR                40.97      41.17        
  4 Bruno, Nicholas J          7 MWSC-MR                42.42      41.29        
  5 Hanys, Ryan T              8 BB-NJ                  46.83      43.70        
  6 Vinces, Giacomo            8 MVA-MR                 48.45      45.25        
  7 Cooper, Jackson C          7 NBS-MR                 46.00      45.88        
  8 Perillo, Austin J          6 DA-MR                  47.85      52.02        
  9 Borker, Aarush R           7 BB-NJ                     NT      52.10        
 10 Adams, Zachary A           8 BB-NJ                  49.56      52.15        
 11 Constancio, Markus A       7 NBS-MR                 56.38      56.47        
 12 Orlov, Martin              7 DA-MR                     NT      56.71        
 13 Capper, Gavin              6 MVA-MR               1:21.61      59.42        
 14 Iannuzzi-Sucich, Vincent   8 DA-MR                1:12.16    1:00.36        
 15 Wong, Kyle W               7 BB-NJ                     NT    1:04.67        
 16 Arthur-Mensah, Kweku E     7 DA-MR                1:11.62    1:06.77        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Minevich, Daniel I         8 DA-MR                1:14.16    1:19.49        
                  37.67     1:19.49 (41.82)                                        
  2 Moore, Grant M             8 Barracudas-MR        1:41.02    1:30.82        
                  42.15     1:30.82 (48.67)                                        
  3 Bruno, Nicholas J          7 MWSC-MR              1:44.86    1:37.15        
                  47.21     1:37.15 (49.94)                                        
  4 Perillo, Austin J          6 DA-MR                2:00.12    1:47.72        
                  50.96     1:47.72 (56.76)                                        
  5 Cooper, Jackson C          7 NBS-MR               1:55.07    1:55.59        
                  50.70   1:55.59 (1:04.89)                                        
  6 Borker, Aarush R           7 BB-NJ                     NT    2:00.39        
                  56.32   2:00.39 (1:04.07)                                        
  7 Orlov, Martin              7 DA-MR                     NT    2:05.74        
  8 Constancio, Markus A       7 NBS-MR               2:22.81    2:09.08        
                  59.38   2:09.08 (1:09.70)                                        
  9 Capper, Gavin              6 MVA-MR               2:54.94    2:29.20        
 10 Patterson, Matthieu        7 MVA-MR                 38.32    2:45.15        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Minevich, Daniel I         8 DA-MR                  40.88      41.58        
  2 Moore, Grant M             8 Barracudas-MR          46.67      45.81        
  3 Martin, Isaiah N           8 WSSC-MR                56.60      50.28        
  4 Bruno, Nicholas J          7 MWSC-MR                55.49      51.91        
  5 Borker, Aarush R           7 BB-NJ                     NT      52.03        
  6 Adams, Zachary A           8 BB-NJ                  59.41      55.12        
  7 Perillo, Austin J          6 DA-MR                  57.21      55.97        
  8 Cooper, Jackson C          7 NBS-MR                 51.27      56.15        
  9 Wright, Cooper C           8 WSSC-MR                50.70      58.40        
 10 Constancio, Markus A       7 NBS-MR               1:00.92    1:03.43        
 11 Patterson, Matthieu        7 MVA-MR               1:05.53    1:04.75        
 12 Arthur-Mensah, Kweku E     7 DA-MR                     NT    1:06.60        
 13 Orlov, Martin              7 DA-MR                     NT    1:06.77        
 14 Capper, Gavin              6 MVA-MR               1:07.72    1:15.44        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Minevich, Daniel I         8 DA-MR                1:26.09    1:30.95        
                  43.32     1:30.95 (47.63)                                        
  2 Moore, Grant M             8 Barracudas-MR        1:45.00    1:37.60        
                  48.01     1:37.60 (49.59)                                        
  3 Bruno, Nicholas J          7 MWSC-MR              1:50.72    1:51.75        
                  53.88     1:51.75 (57.87)                                        
  4 Perillo, Austin J          6 DA-MR                     NT    1:58.16        
                  57.40   1:58.16 (1:00.76)                                        
  5 Adams, Zachary A           8 BB-NJ                     NT    2:00.23        
                  56.68   2:00.23 (1:03.55)                                        
  6 Hanys, Ryan T              8 BB-NJ                2:11.50    2:00.88        
                  58.23   2:00.88 (1:02.65)                                        
  7 Borker, Aarush R           7 BB-NJ                     NT    2:02.99        
                  59.01   2:02.99 (1:03.98)                                        
  8 Cooper, Jackson C          7 NBS-MR               1:57.30    2:10.87        
                1:04.40   2:10.87 (1:06.47)                                        
  9 Capper, Gavin              6 MVA-MR                    NT    2:15.01        
                1:06.92   2:15.01 (1:08.09)                                        
 10 Constancio, Markus A       7 NBS-MR                    NT    2:18.82        
                1:06.54   2:18.82 (1:12.28)                                        
 11 Patterson, Matthew         7 MVA-MR                    NT    2:30.71        
                1:10.26   2:30.71 (1:20.45)                                        
 12 Wong, Kyle W               7 BB-NJ                     NT    2:31.20        
                1:14.45   2:31.20 (1:16.75)                                        
 -- Iannuzzi-Sucich, Vincent   8 DA-MR                     NT         DQ        
      No touch at turn
 -- Martin, Isaiah N           8 WSSC-MR              2:02.70         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Minevich, Daniel I         8 DA-MR                  45.11      45.21        
  2 Moore, Grant M             8 Barracudas-MR          50.42      51.76        
  3 Martin, Isaiah N           8 WSSC-MR                59.00      56.22        
  4 Bruno, Nicholas J          7 MWSC-MR              1:03.95    1:02.62        
  5 Perillo, Austin J          6 DA-MR                1:05.56    1:09.39        
  6 Wright, Cooper C           8 WSSC-MR              1:14.13    1:14.65        
 -- Cooper, Jackson C          7 NBS-MR               1:21.02         DQ        
      Scissors kick
 -- Capper, Gavin              6 MVA-MR                    NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Adams, Zachary A           8 BB-NJ                     NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Borker, Aarush R           7 BB-NJ                     NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Patterson, Matthieu        7 MVA-MR                    NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Minevich, Daniel I         8 DA-MR                1:40.30    1:46.33        
                  50.98     1:46.33 (55.35)                                        
  2 Vinces, Giacomo            8 MVA-MR                    NT    1:51.26        
                  50.71   1:51.26 (1:00.55)                                        
  3 Moore, Grant M             8 Barracudas-MR        1:57.40    1:55.00        
                  53.73   1:55.00 (1:01.27)                                        
  4 Martin, Isaiah N           8 WSSC-MR              2:02.57    2:04.22        
                1:00.67   2:04.22 (1:03.55)                                        
  5 Perillo, Austin J          6 DA-MR                2:21.67    2:17.85        
                1:07.40   2:17.85 (1:10.45)                                        
 -- Borker, Aarush R           7 BB-NJ                     NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Hanys, Ryan T              8 BB-NJ                     NT         DQ        
 -- Bruno, Nicholas J          7 MWSC-MR              2:20.27         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Grant M             8 Barracudas-MR          51.39      48.19        
  2 Minevich, Daniel I         8 DA-MR                  42.42      50.41        
  3 Vinces, Giacomo            8 MVA-MR                    NT    1:01.07        
  4 Bruno, Nicholas J          7 MWSC-MR              1:11.51    1:02.75        
  5 Cooper, Jackson C          7 NBS-MR                    NT    1:33.25        
 -- Perillo, Austin J          6 DA-MR                1:26.43         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Adams, Zachary A           8 BB-NJ                1:11.43         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Wong, Kyle W               7 BB-NJ                     NT         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Boys 8 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Grant M             8 Barracudas-MR        2:15.00    1:57.57        
                  52.02   1:57.57 (1:05.55)                                        
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Minevich, Daniel I         8 DA-MR                1:26.64    1:31.94        
                  43.75     1:31.94 (48.19)                                        
  2 Martin, Isaiah N           8 WSSC-MR              1:54.44    1:50.53        
                  55.11     1:50.53 (55.42)                                        
  3 Bruno, Nicholas J          7 MWSC-MR                   NT    1:58.10        
                  58.67     1:58.10 (59.43)                                        
  4 Wright, Cooper C           8 WSSC-MR              2:00.13    2:02.77        
 -- Perillo, Austin J          6 DA-MR                2:11.98         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kellman, Adam H           10 WSSC-MR                30.25      31.30        
  2 Stratis, Christian D      10 BB-NJ                  34.00      33.64        
  3 Caceres, Lance A           9 PBAC-MR                34.04      33.86        
  4 Donlon, Jack O            10 WSSC-MR                35.00      34.36        
  5 Sequeiros, Noah           10 MWSC-MR                35.56      34.84        
  6 Espinal, Rey A            10 Barracudas-MR          35.18      35.12        
  7 Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                  35.97      35.39        
  8 Donaldson, AJ E           10 Barracudas-MR          33.88      35.47        
  9 Hufcut, Charles E         10 PBAC-MR                38.70      35.72        
 10 Tolis, Alexander B         9 AG-MR                  35.53      36.34        
 11 Leung, Andrew J            9 MWSC-MR                36.69      36.75        
 12 Albanese, Luke W           9 Barracudas-MR          38.69      37.48        
 13 Bond, Justin M             9 WSSC-MR                37.82      37.95        
 14 Ural, Erman               10 BB-NJ                  40.55      38.67        
 15 Yasuda, Takeshi S          9 MWSC-MR                42.57      39.06        
 16 Perillo, Justin G          9 DA-MR                  39.48      39.61        
 17 Worthington, Griffin R    10 MVA-MR                 35.64      39.63        
 18 Faulkerson, Aero J        10 MVA-MR                 40.53      40.97        
 19 Parekh, Aayush             9 BB-NJ                  40.74      41.08        
 20 Stevenson, Harley D       10 Barracudas-MR          42.38      41.52        
 21 Hooda, Pranav M           10 BB-NJ                  42.55      42.04        
 22 Tendulkar, Aarnav          9 BB-NJ                     NT      42.06        
 23 Sullivan, Jack P          10 WSSC-MR                43.70      43.35        
 24 Luna, Gabriel             10 WSSC-MR                41.33      43.86        
 25 Delacruz, Chris D          9 BB-NJ                  47.78      45.07        
 26 Taranto, John T           10 Barracudas-MR          40.67      45.27        
 27 Roth, Daniel              10 BB-NJ                  48.57      45.62        
 28 Milroy, Ronan              9 DA-MR                  56.59      48.24        
 29 Coughlin, Daniel T         9 BB-NJ                  54.31      49.20        
 30 Kinnear, Harris F          9 BB-NJ                  41.38      49.53        
 31 Babcock, Bryan            10 WSSC-MR                50.75      49.78        
 32 Arthur-Mensah, Kojo E      9 DA-MR                  59.59      49.92        
 33 Iannuzzi-Sucich, Edward   10 DA-MR                  48.97      51.09        
 34 Fairbanks, Gage L          9 NBS-MR               1:01.32    1:06.79        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kellman, Adam H           10 WSSC-MR              1:10.22    1:11.92        
                  33.67     1:11.92 (38.25)                                        
  2 Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                1:16.14    1:20.51        
                  37.88     1:20.51 (42.63)                                        
  3 Tolis, Alexander B         9 AG-MR                1:22.79    1:25.63        
  4 Albanese, Luke W           9 Barracudas-MR        1:29.13    1:26.05        
                  38.92     1:26.05 (47.13)                                        
  5 Bond, Justin M             9 WSSC-MR              1:27.54    1:28.65        
                  39.63     1:28.65 (49.02)                                        
  6 Taranto, John T           10 Barracudas-MR        1:35.36    1:30.36        
                  42.34     1:30.36 (48.02)                                        
  7 Hooda, Pranav M           10 BB-NJ                1:33.65    1:30.37        
                  42.64     1:30.37 (47.73)                                        
  8 Perillo, Justin G          9 DA-MR                1:30.52    1:30.90        
                  41.62     1:30.90 (49.28)                                        
  9 Parekh, Aayush             9 BB-NJ                1:39.69    1:31.51        
                  41.76     1:31.51 (49.75)                                        
 10 Kinnear, Harris F          9 BB-NJ                     NT    1:34.29        
                  44.28     1:34.29 (50.01)                                        
 11 Monastersky, Alex J       10 MWSC-MR                   NT    1:35.80        
                  45.40     1:35.80 (50.40)                                        
 12 Milroy, Ronan              9 DA-MR                     NT    1:48.92        
                  52.74     1:48.92 (56.18)                                        
 13 Roth, Daniel              10 BB-NJ                     NT    1:49.48        
 14 Arthur-Mensah, Kojo E      9 DA-MR                1:55.43    1:56.24        
                  51.44   1:56.24 (1:04.80)                                        
 15 Rivera, J.D. D             9 MVA-MR                    NT    2:29.94        
 16 Fairbanks, Gage L          9 NBS-MR               2:28.99    2:33.43        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kellman, Adam H           10 WSSC-MR                33.80      36.97        
  2 Worthington, Griffin R    10 MVA-MR                 40.65      37.99        
  3 Donlon, Jack O            10 WSSC-MR                42.26      42.38        
  4 Perillo, Justin G          9 DA-MR                  43.85      42.85        
  5 Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                  43.70      43.65        
  6 Hooda, Pranav M           10 BB-NJ                  49.49      44.58        
  7 Bond, Justin M             9 WSSC-MR                44.87      46.09        
  8 Tolis, Alexander B         9 AG-MR                  45.81      46.11        
  9 Taranto, John T           10 Barracudas-MR          47.55      46.76        
 10 Monastersky, Alex J       10 MWSC-MR                59.31      48.68        
 11 Albanese, Luke W           9 Barracudas-MR          48.91      49.99        
 12 Kinnear, Harris F          9 BB-NJ                  54.00      50.84        
 13 Parekh, Aayush             9 BB-NJ                  58.19      52.32        
 14 Roth, Daniel              10 BB-NJ                     NT      54.33        
 15 Fairbanks, Gage L          9 NBS-MR               1:05.57    1:01.03        
 16 Arthur-Mensah, Kojo E      9 DA-MR                1:03.41    1:01.31        
 -- Rivera, J.D. D             9 MVA-MR               1:12.19         DQ        
      Did not finish on back
 -- Milroy, Ronan              9 DA-MR                1:04.19         DQ        
      No touch at turn
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kellman, Adam H           10 WSSC-MR              1:19.33    1:24.36        
                  39.53     1:24.36 (44.83)                                        
  2 Sequeiros, Noah           10 MWSC-MR              1:29.43    1:28.97        
  3 Hufcut, Charles E         10 PBAC-MR              1:33.45    1:29.30        
  4 Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                1:30.59    1:30.84        
                  44.56     1:30.84 (46.28)                                        
  5 Leung, Andrew J            9 MWSC-MR              1:29.58    1:31.72        
                  43.26     1:31.72 (48.46)                                        
  6 Worthington, Griffin R    10 MVA-MR               1:27.04    1:34.80        
                  46.24     1:34.80 (48.56)                                        
  7 Perillo, Justin G          9 DA-MR                1:35.00    1:38.14        
                  48.02     1:38.14 (50.12)                                        
  8 Bond, Justin M             9 WSSC-MR              1:40.22    1:38.92        
                  48.35     1:38.92 (50.57)                                        
  9 Donaldson, AJ E           10 Barracudas-MR        1:45.92    1:39.75        
 10 Yasuda, Takeshi S          9 MWSC-MR                   NT    1:40.15        
                  48.05     1:40.15 (52.10)                                        
 11 Espinal, Rey A            10 Barracudas-MR        1:37.50    1:40.88        
 12 Taranto, John T           10 Barracudas-MR        1:47.27    1:43.61        
 13 Ural, Erman               10 BB-NJ                1:54.97    1:44.11        
                  50.56     1:44.11 (53.55)                                        
 14 Sullivan, Jack P          10 WSSC-MR              1:48.30    1:47.54        
                  52.46     1:47.54 (55.08)                                        
 15 Roth, Daniel              10 BB-NJ                     NT    1:49.43        
                  54.45     1:49.43 (54.98)                                        
 16 Kinnear, Harris F          9 BB-NJ                     NT    1:49.60        
                  54.86     1:49.60 (54.74)                                        
 17 Faulkerson, Aero J        10 MVA-MR                    NT    1:51.36        
                  55.99     1:51.36 (55.37)                                        
 18 Tendulkar, Aarnav          9 BB-NJ                     NT    1:55.96        
                  54.39   1:55.96 (1:01.57)                                        
 19 Luna, Gabriel             10 WSSC-MR              2:05.20    2:04.91        
                1:01.49   2:04.91 (1:03.42)                                        
 20 Babcock, Bryan            10 WSSC-MR              2:12.54    2:09.95        
                1:02.25   2:09.95 (1:07.70)                                        
 21 Fairbanks, Gage L          9 NBS-MR               2:10.44    2:34.05        
 -- Iannuzzi-Sucich, Edward   10 DA-MR                     NT         DQ        
      No touch at turn
 -- Arthur-Mensah, Kojo E      9 DA-MR                     NT         DQ        
      No touch at turn
 -- Coughlin, Daniel T         9 BB-NJ                     NT         DQ        
      Did not finish on back
 -- Delacruz, Chris D          9 BB-NJ                     NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Milroy, Ronan              9 DA-MR                     NT         DQ        
      No touch at turn
 -- Caceres, Lance A           9 PBAC-MR              1:32.92         DQ        
      No touch at turn
 -- Albanese, Luke W           9 Barracudas-MR        1:50.16         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kellman, Adam H           10 WSSC-MR                45.98      43.27        
  2 Tolis, Alexander B         9 AG-MR                  45.59      44.19        
  3 Donlon, Jack O            10 WSSC-MR                47.63      47.21        
  4 Taranto, John T           10 Barracudas-MR          52.36      52.13        
  4 Hooda, Pranav M           10 BB-NJ                  52.65      52.13        
  6 Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                  51.69      52.44        
  7 Worthington, Griffin R    10 MVA-MR                 51.28      53.28        
  8 Parekh, Aayush             9 BB-NJ                  58.03      56.12        
  9 Kinnear, Harris F          9 BB-NJ                1:01.35      56.14        
 10 Perillo, Justin G          9 DA-MR                  57.85      58.10        
 11 Monastersky, Alex J       10 MWSC-MR                57.14    1:02.49        
 12 Roth, Daniel              10 BB-NJ                1:09.12    1:07.57        
 13 Milroy, Ronan              9 DA-MR                     NT    1:14.44        
 -- Rivera, J.D. D             9 MVA-MR                    NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Albanese, Luke W           9 Barracudas-MR          54.82         DQ        
      One hand touch
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tolis, Alexander B         9 AG-MR                1:41.30    1:35.59        
                  44.46     1:35.59 (51.13)                                        
  2 Kellman, Adam H           10 WSSC-MR              1:38.33    1:35.71        
                  45.26     1:35.71 (50.45)                                        
  3 Donlon, Jack O            10 WSSC-MR              1:46.19    1:42.72        
                  47.68     1:42.72 (55.04)                                        
  4 Donaldson, AJ E           10 Barracudas-MR        1:50.74    1:44.43        
                  49.70     1:44.43 (54.73)                                        
  5 Stratis, Christian D      10 BB-NJ                1:53.65    1:46.78        
  6 Caceres, Lance A           9 PBAC-MR              1:45.09    1:47.17        
                  51.00     1:47.17 (56.17)                                        
  7 Sequeiros, Noah           10 MWSC-MR              1:53.80    1:48.92        
  8 Taranto, John T           10 Barracudas-MR        1:54.86    1:51.97        
                  53.83     1:51.97 (58.14)                                        
  9 Espinal, Rey A            10 Barracudas-MR        1:54.54    1:52.55        
                  52.86     1:52.55 (59.69)                                        
 10 Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                1:54.87    1:53.40        
                  54.38     1:53.40 (59.02)                                        
 11 Hooda, Pranav M           10 BB-NJ                1:55.40    1:53.66        
                  56.10     1:53.66 (57.56)                                        
 12 Albanese, Luke W           9 Barracudas-MR        1:59.26    1:58.50        
                  56.26   1:58.50 (1:02.24)                                        
 13 Parekh, Aayush             9 BB-NJ                2:18.70    2:00.88        
                  56.73   2:00.88 (1:04.15)                                        
 14 Kinnear, Harris F          9 BB-NJ                     NT    2:03.08        
                  58.15   2:03.08 (1:04.93)                                        
 15 Perillo, Justin G          9 DA-MR                2:06.94    2:07.39        
                1:01.40   2:07.39 (1:05.99)                                        
 16 Stevenson, Harley D       10 Barracudas-MR        2:20.00    2:08.89        
 17 Worthington, Griffin R    10 MVA-MR               2:01.62    2:15.13        
                1:04.12   2:15.13 (1:11.01)                                        
 18 Luna, Gabriel             10 WSSC-MR              2:16.28    2:18.55        
 -- Roth, Daniel              10 BB-NJ                     NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Coughlin, Daniel T         9 BB-NJ                     NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Delacruz, Chris D          9 BB-NJ                     NT         DQ        
      One hand touch
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kellman, Adam H           10 WSSC-MR                33.58      39.73        
  2 Leung, Andrew J            9 MWSC-MR                45.12      41.96        
  3 Stratis, Christian D      10 BB-NJ                  43.28      42.03        
  4 Caceres, Lance A           9 PBAC-MR                42.50      42.50        
  5 Donlon, Jack O            10 WSSC-MR                46.12      44.87        
  6 Donaldson, AJ E           10 Barracudas-MR          42.40      45.17        
  7 Ural, Erman               10 BB-NJ                  59.22      45.20        
  8 Parekh, Aayush             9 BB-NJ                  51.91      45.30        
  9 Sequeiros, Noah           10 MWSC-MR                49.70      45.32        
 10 Hufcut, Charles E         10 PBAC-MR                47.17      46.18        
 11 Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                  47.77      48.37        
 12 Espinal, Rey A            10 Barracudas-MR          45.36      51.47        
 13 Albanese, Luke W           9 Barracudas-MR          51.85      52.19        
 14 Perillo, Justin G          9 DA-MR                  53.28      52.58        
 15 Hooda, Pranav M           10 BB-NJ                  55.21      52.64        
 16 Stevenson, Harley D       10 Barracudas-MR        1:06.00      54.45        
 17 Taranto, John T           10 Barracudas-MR          52.77      54.58        
 18 Faulkerson, Aero J        10 MVA-MR                 54.16      59.69        
 19 Worthington, Griffin R    10 MVA-MR                 46.63    1:01.88        
 -- Luna, Gabriel             10 WSSC-MR                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Tendulkar, Aarnav          9 BB-NJ                     NT         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kellman, Adam H           10 WSSC-MR              1:28.87    1:37.78        
                  42.91     1:37.78 (54.87)                                        
  2 Worthington, Griffin R    10 MVA-MR                    NT    1:57.90        
                  56.41   1:57.90 (1:01.49)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kellman, Adam H           10 WSSC-MR              1:20.07    1:24.22        
                  37.64     1:24.22 (46.58)                                        
  2 Monastersky, Alex J       10 MWSC-MR                   NT    1:31.73        
  3 Tolis, Alexander B         9 AG-MR                1:30.38    1:32.95        
                  45.34     1:32.95 (47.61)                                        
  4 Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                1:31.03    1:33.12        
                  45.02     1:33.12 (48.10)                                        
  5 Worthington, Griffin R    10 MVA-MR               1:32.05    1:37.22        
                  46.76     1:37.22 (50.46)                                        
  5 Donlon, Jack O            10 WSSC-MR              1:30.83    1:37.22        
                  44.02     1:37.22 (53.20)                                        
  7 Albanese, Luke W           9 Barracudas-MR        1:42.23    1:42.20        
                  48.90     1:42.20 (53.30)                                        
  8 Perillo, Justin G          9 DA-MR                1:46.25    1:45.33        
                  46.83     1:45.33 (58.50)                                        
  9 Taranto, John T           10 Barracudas-MR        1:45.59    1:47.15        
                  52.20     1:47.15 (54.95)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'A'                  NT    2:31.93        
     1) Martin, Isaiah N 8              2) Donlon, Jack O 10              
     3) Wright, Cooper C 8              4) Kellman, Adam H 10             
                  41.60     1:18.02 (36.42)     2:00.30 (42.28)     2:31.93 (31.63)
  2 Devilfish Aquatics-MR  'A'                             NT    2:41.12        
     1) Minevich, Daniel I 8            2) Dewhurst, Joey M 10            
     3) Perillo, Justin G 9             4) Perillo, Austin J 6            
                  36.09     1:12.76 (36.67)     1:51.79 (39.03)     2:41.12 (49.33)
  3 Devilfish Aquatics-MR  'B'                             NT    3:44.67        
     1) Milroy, Ronan 9                 2) Orlov, Martin 7                
     3) Arthur-Mensah, Kweku E 7        4) Arthur-Mensah, Kojo E 9        
                  52.06     1:09.25 (17.19)     1:52.33 (43.08)   3:44.67 (1:52.34)
 
Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'A'                  NT    2:50.88        
     1) Bond, Justin M 9                2) Donlon, Jack O 10              
     3) Kellman, Adam H 10              4) Luna, Gabriel 10               
                  46.34     1:32.51 (46.17)     2:08.33 (35.82)     2:50.88 (42.55)
  2 YMCA of Middletown Barracudas-MR  'A'             2:56.70    2:58.05        
     1) Espinal, Rey A 10               2) Taranto, John T 10             
     3) Donaldson, AJ E 10              4) Albanese, Luke W 9             
                  45.21     1:35.27 (50.06)     2:18.51 (43.24)     2:58.05 (39.54)
  3 Devilfish Aquatics-MR  'A'                             NT    3:14.21        
     1) Perillo, Justin G 9             2) Dewhurst, Joey M 10            
     3) Minevich, Daniel I 8            4) Iannuzzi-Sucich, Edward M 10   
                  45.71     1:36.60 (50.89)   3:14.21 (1:37.61)                    
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.69  ZQ
                28.29  JO
                31.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allen, Liam F             12 MWSC-MR                26.25      26.75 ZQ     
  2 Halpin, Keagen S          11 AG-MR                  28.37      28.60 SILV   
  3 Twiss, Colin J            12 BB-NJ                  29.42      28.89 SILV   
  4 Albanese, Blake C         12 Barracudas-MR          28.57      29.04 SILV   
  5 Domanico, Ethan D         12 NBS-MR                 29.10      29.58 SILV   
  6 Bellettiere, Jack T       11 MVA-MR                 30.97      30.57 SILV   
  7 Horgan, Edward L          11 HVD-MR                 30.58      30.98 SILV   
  8 Lerner, Ryan M            11 WSSC-MR                31.24      31.22 SILV   
  9 Luzzi, Matt N             11 HVD-MR                 31.12      31.30 SILV   
 10 Tolis, Christopher P      12 AG-MR                  32.62      32.11        
 11 Milroy, Aidan J           11 DA-MR                  37.49      32.21        
 12 Darrell, Mikey A          12 Barracudas-MR          33.33      32.48        
 13 Flynn, Ryan M             12 HVD-MR                 33.14      32.83        
 14 Baldwin, Benjamin G       12 BB-NJ                  32.40      33.02        
 15 Haggerty, Ethan W         11 AG-MR                  32.76      33.48        
 16 Quinones, Nick A          11 WSSC-MR                33.83      33.78        
 17 Ramsey, Matthew T         11 PBAC-MR                33.27      33.91        
 18 Rothenberg, Max C         12 WSSC-MR                33.29      34.08        
 19 Rowlands, Mason R         11 WSSC-MR                32.72      34.25        
 20 Borker, Parth R           11 BB-NJ                  34.34      34.49        
 21 Kivlehan, Patrick J       12 MWSC-MR                33.12      34.61        
 22 Dwyer, Brayden C          11 WSSC-MR                33.67      35.08        
 23 Barth, Ian M              12 PBAC-MR                37.04      35.47        
 24 Cruz, Daniel J            12 WSSC-MR                33.92      36.65        
 25 Herbert, Nathan           12 MVA-MR                 37.12      36.74        
 26 German, Kyle R            11 NBS-MR                 36.55      36.91        
 27 Mantali, Tony R           11 WSSC-MR                36.79      37.12        
 28 Hanys, Alex B             12 BB-NJ                  41.28      39.30        
 29 Luna, Jose                12 WSSC-MR                37.81      41.24        
 30 Melendez, Rayshaun        12 MVA-MR                 40.07      41.89        
 31 Maddali, Surya            11 BB-NJ                  45.67      42.61        
 32 Rider, Sam M              11 NBS-MR                 46.54      43.18        
 33 Brozycki, Michael J       11 NBS-MR                 51.36      55.24        
 -- Donkor, Adrian            12 AG-MR                  29.05         DQ        
      Declared false start
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.59  ZQ
              1:01.59  JO
              1:09.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allen, Liam F             12 MWSC-MR                57.37      57.25 ZQ     
                  27.43       57.25 (29.82)                                        
  2 Twiss, Colin J            12 BB-NJ                1:04.01    1:01.87 SILV   
                  29.90     1:01.87 (31.97)                                        
  3 Chan, Alexander L         12 DA-MR                1:00.06    1:02.69 SILV   
                  29.69     1:02.69 (33.00)                                        
  4 Albanese, Blake C         12 Barracudas-MR        1:04.82    1:03.98 SILV   
                  30.13     1:03.98 (33.85)                                        
  5 Domanico, Ethan D         12 NBS-MR               1:05.94    1:04.46 SILV   
                  30.72     1:04.46 (33.74)                                        
  6 Bellettiere, Jack T       11 MVA-MR               1:08.60    1:06.56 SILV   
                  31.72     1:06.56 (34.84)                                        
  7 Ockert, Jared J           11 BB-NJ                1:17.19    1:06.84 SILV   
                  35.16     1:06.84 (31.68)                                        
  8 Burmaster, Christopher M  12 BB-NJ                1:08.45    1:06.90 SILV   
                  32.32     1:06.90 (34.58)                                        
  9 Alicandri, Owen H         12 BB-NJ                1:09.32    1:07.27 SILV   
                  32.29     1:07.27 (34.98)                                        
 10 Horodnik, Liam T          12 BB-NJ                1:09.25    1:08.68 SILV   
                  32.64     1:08.68 (36.04)                                        
 11 Milroy, Aidan J           11 DA-MR                1:25.44    1:09.68        
                  32.73     1:09.68 (36.95)                                        
 12 Darrell, Mikey A          12 Barracudas-MR        1:14.15    1:11.01        
                  34.03     1:11.01 (36.98)                                        
 13 Tolis, Christopher P      12 AG-MR                1:12.53    1:11.04        
                  32.93     1:11.04 (38.11)                                        
 14 Lerner, Ryan M            11 WSSC-MR              1:14.78    1:11.45        
                  33.36     1:11.45 (38.09)                                        
 15 Kivlehan, Patrick J       12 MWSC-MR              1:11.15    1:11.79        
                  34.90     1:11.79 (36.89)                                        
 16 Stein, Matt K             11 BB-NJ                1:17.09    1:13.85        
                  35.63     1:13.85 (38.22)                                        
 17 Rowlands, Mason R         11 WSSC-MR              1:14.31    1:15.74        
                  35.63     1:15.74 (40.11)                                        
 18 Aman, Enver S             12 BB-NJ                1:28.05    1:16.42        
                  36.81     1:16.42 (39.61)                                        
 19 Haggerty, Ethan W         11 AG-MR                1:16.51    1:16.70        
                  35.20     1:16.70 (41.50)                                        
 20 Borker, Parth R           11 BB-NJ                1:35.11    1:17.00        
                  37.26     1:17.00 (39.74)                                        
 21 Kinnear, Brodie R         12 BB-NJ                1:20.93    1:17.24        
                  36.91     1:17.24 (40.33)                                        
 22 King, Thomas J            11 BB-NJ                1:21.25    1:18.61        
                  37.00     1:18.61 (41.61)                                        
 23 Prater, Kyle              12 WSSC-MR              1:14.45    1:19.22        
 24 Quinones, Nick A          11 WSSC-MR              1:15.05    1:19.42        
                  37.27     1:19.42 (42.15)                                        
 25 Cruz, Daniel J            12 WSSC-MR              1:17.43    1:19.64        
                  36.69     1:19.64 (42.95)                                        
 26 Liu, Charles Y            11 MWSC-MR              1:17.69    1:20.23        
 27 German, Kyle R            11 NBS-MR               1:21.27    1:21.97        
                  39.04     1:21.97 (42.93)                                        
 28 Freda, Aidan C            11 MVA-MR               1:28.30    1:22.69        
                  39.54     1:22.69 (43.15)                                        
 29 Tan, Vincent              11 BB-NJ                1:28.45    1:23.64        
                  39.06     1:23.64 (44.58)                                        
 30 Mantali, Tony R           11 WSSC-MR              1:27.84    1:26.71        
                  38.94     1:26.71 (47.77)                                        
 31 Yip, Andrew               12 BB-NJ                1:30.64    1:26.88        
                  40.17     1:26.88 (46.71)                                        
 32 Maddali, Surya            11 BB-NJ                1:56.98    1:36.96        
                  43.88     1:36.96 (53.08)                                        
 33 Rider, Sam M              11 NBS-MR               1:43.84    1:38.64        
                  46.41     1:38.64 (52.23)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.69  ZQ
              2:14.99  JO
              2:28.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allen, Liam F             12 MWSC-MR              2:10.93    2:04.67 ZQ     
                  27.77       59.74 (31.97)     1:32.80 (33.06)     2:04.67 (31.87)
  2 Twiss, Colin J            12 BB-NJ                2:22.16    2:10.56 ZQ     
                  30.11     1:03.77 (33.66)     1:38.04 (34.27)     2:10.56 (32.52)
  3 Bruno, Anthony J          12 MWSC-MR                   NT    2:11.06 ZQ     
                  29.15     1:03.19 (34.04)     1:37.99 (34.80)     2:11.06 (33.07)
  4 Domanico, Ethan D         12 NBS-MR               2:27.95    2:22.92 SILV   
                  31.27     1:07.89 (36.62)     1:46.57 (38.68)     2:22.92 (36.35)
  5 Albanese, Blake C         12 Barracudas-MR        2:23.76    2:23.71 SILV   
                  32.03     1:09.17 (37.14)     1:47.18 (38.01)     2:23.71 (36.53)
  6 Burmaster, Christopher M  12 BB-NJ                2:32.72    2:25.21 SILV   
                  33.43     1:10.89 (37.46)     1:49.36 (38.47)     2:25.21 (35.85)
  7 Alicandri, Owen H         12 BB-NJ                3:00.14    2:27.14 SILV   
                  34.05     1:10.76 (36.71)     1:49.23 (38.47)     2:27.14 (37.91)
  8 Tolis, Christopher P      12 AG-MR                     NT    2:32.21        
                  33.66                             1:13.39 ( )     1:55.09 (41.70)
        2:32.21 (37.12)                                                            
  9 Kivlehan, Patrick J       12 MWSC-MR              2:46.01    2:33.79        
                  35.74     1:15.50 (39.76)     1:55.95 (40.45)     2:33.79 (37.84)
 10 Darrell, Mikey A          12 Barracudas-MR        2:44.00    2:34.57        
                  33.92     1:13.80 (39.88)     1:55.70 (41.90)     2:34.57 (38.87)
 11 Milroy, Aidan J           11 DA-MR                     NT    2:40.67        
                  34.38     1:14.35 (39.97)     1:58.08 (43.73)     2:40.67 (42.59)
 12 Rowlands, Mason R         11 WSSC-MR              2:47.61    2:41.86        
                  36.81     1:19.42 (42.61)     2:01.64 (42.22)     2:41.86 (40.22)
 13 Ockert, Jared J           11 BB-NJ                3:00.94    2:42.54        
                  36.83     1:19.53 (42.70)     2:03.42 (43.89)     2:42.54 (39.12)
 14 Haggerty, Ethan W         11 AG-MR                2:45.18    2:42.75        
                  36.27     1:18.77 (42.50)     2:01.82 (43.05)     2:42.75 (40.93)
 15 Lerner, Ryan M            11 WSSC-MR              3:00.49    2:42.95        
                  35.01     1:17.26 (42.25)     2:01.64 (44.38)     2:42.95 (41.31)
 16 Baldwin, Benjamin G       12 BB-NJ                2:47.15    2:44.04        
                  37.07     1:19.05 (41.98)     2:03.45 (44.40)     2:44.04 (40.59)
 17 Hooda, Pavit M            11 BB-NJ                3:02.60    2:44.59        
                  38.04     1:21.66 (43.62)     2:04.15 (42.49)     2:44.59 (40.44)
 18 Kinnear, Brodie R         12 BB-NJ                2:57.34    2:47.01        
                  39.50     1:22.37 (42.87)   2:47.01 (1:24.64)                    
 19 Borker, Parth R           11 BB-NJ                3:45.66    2:47.83        
                  40.13                             1:24.20 ( )     2:06.98 (42.78)
        2:47.83 (40.85)                                                            
 20 Quinones, Nick A          11 WSSC-MR              2:45.07    2:49.27        
                  37.86     1:21.75 (43.89)     2:07.22 (45.47)     2:49.27 (42.05)
 21 Cruz, Daniel J            12 WSSC-MR              2:45.84    2:50.70        
                  38.14     1:25.13 (46.99)   2:50.70 (1:25.57)                    
 22 King, Thomas J            11 BB-NJ                3:04.19    2:51.06        
                  38.82                             1:22.56 ( )     2:08.02 (45.46)
        2:51.06 (43.04)                                                            
 23 Tan, Vincent              11 BB-NJ                     NT    3:04.90        
                  40.08     1:27.09 (47.01)     2:16.25 (49.16)     3:04.90 (48.65)
 24 Yip, Andrew               12 BB-NJ                3:23.85    3:12.04        
                  39.11                             1:28.14 ( )     2:20.54 (52.40)
        3:12.04 (51.50)                                                            
 25 Hanys, Alex B             12 BB-NJ                3:41.49    3:26.68        
                  43.53                             1:36.97 ( )     2:35.30 (58.33)
        3:26.68 (51.38)                                                            
 26 Maddali, Surya            11 BB-NJ                     NT    4:05.71        
                  55.58   2:01.78 (1:06.20)   3:02.65 (1:00.87)   4:05.71 (1:03.06)
 -- Halpin, Keagen S          11 AG-MR                2:16.12         DQ        
      False start
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.49  ZQ
                32.99  JO
                41.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allen, Liam F             12 MWSC-MR                29.52      29.50 ZQ     
  2 Bruno, Anthony J          12 MWSC-MR                32.89      32.51 JO     
  3 Sanchez, Ryan O           12 VAC-MR                 39.44      34.57 SILV   
  4 Albanese, Blake C         12 Barracudas-MR          34.82      35.43 SILV   
  5 Twiss, Colin J            12 BB-NJ                  37.18      35.65 SILV   
  6 Bellettiere, Jack T       11 MVA-MR                 35.82      36.56 SILV   
  7 Tolis, Christopher P      12 AG-MR                  36.10      37.23 SILV   
  8 Burmaster, Christopher M  12 BB-NJ                  38.03      37.60 SILV   
  9 Horodnik, Liam T          12 BB-NJ                  37.41      38.08 SILV   
 10 Alicandri, Owen H         12 BB-NJ                  41.38      38.44 SILV   
 11 Lerner, Ryan M            11 WSSC-MR                41.51      38.64 SILV   
 12 Milroy, Aidan J           11 DA-MR                  43.56      38.93 SILV   
 13 Dwyer, Brayden C          11 WSSC-MR                   NT      39.07 SILV   
 14 Darrell, Mikey A          12 Barracudas-MR          42.69      39.24 SILV   
 15 Ockert, Jared J           11 BB-NJ                  40.89      39.53 SILV   
 16 Stein, Matt K             11 BB-NJ                  42.63      39.55 SILV   
 17 Borker, Parth R           11 BB-NJ                  39.52      40.75 SILV   
 18 Kivlehan, Patrick J       12 MWSC-MR                40.18      40.88 SILV   
 19 Quinones, Nick A          11 WSSC-MR                39.68      40.96 SILV   
 20 Rowlands, Mason R         11 WSSC-MR                39.76      40.98 SILV   
 21 Aman, Enver S             12 BB-NJ                  41.13      41.01 SILV   
 22 Callaway, Sasha           11 AG-MR                  41.49      41.65        
 23 King, Thomas J            11 BB-NJ                  41.70      41.69        
 24 Haggerty, Ethan W         11 AG-MR                  39.32      42.18        
 25 Cruz, Daniel J            12 WSSC-MR                41.09      42.64        
 26 Yip, Andrew               12 BB-NJ                  44.12      42.86        
 27 Freda, Aidan C            11 MVA-MR                 45.18      43.13        
 28 Tan, Vincent              11 BB-NJ                  48.57      44.40        
 29 Kinnear, Brodie R         12 BB-NJ                  43.26      45.08        
 30 Liu, Charles Y            11 MWSC-MR                41.56      45.47        
 31 Mantali, Tony R           11 WSSC-MR                50.97      48.48        
 32 Rider, Sam M              11 NBS-MR                 52.55      52.17        
 33 Maddali, Surya            11 BB-NJ                1:02.54    1:00.35        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.79  ZQ
              1:10.69  JO
              1:23.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allen, Liam F             12 MWSC-MR              1:02.12    1:03.72 ZQ     
                  30.48     1:03.72 (33.24)                                        
  2 Schermerhorn, Steven R    11 AG-MR                1:09.42    1:10.00 JO     
                  33.97     1:10.00 (36.03)                                        
  3 Twiss, Colin J            12 BB-NJ                1:15.14    1:13.14 SILV   
                  35.88     1:13.14 (37.26)                                        
  4 Halpin, Keagen S          11 AG-MR                1:14.26    1:13.26 SILV   
                  36.52     1:13.26 (36.74)                                        
  5 Albanese, Blake C         12 Barracudas-MR        1:15.29    1:15.48 SILV   
                  36.78     1:15.48 (38.70)                                        
  6 Domanico, Ethan D         12 NBS-MR               1:16.70    1:15.99 SILV   
                  36.44     1:15.99 (39.55)                                        
  7 Bellettiere, Jack T       11 MVA-MR               1:18.58    1:17.81 SILV   
                  37.67     1:17.81 (40.14)                                        
  8 Alicandri, Owen H         12 BB-NJ                1:22.80    1:20.27 SILV   
                  39.45     1:20.27 (40.82)                                        
  9 Burmaster, Christopher M  12 BB-NJ                1:26.53    1:20.53 SILV   
                  39.25     1:20.53 (41.28)                                        
 10 Tolis, Christopher P      12 AG-MR                1:18.66    1:20.68 SILV   
                  38.10     1:20.68 (42.58)                                        
 11 Rothenberg, Max C         12 WSSC-MR              1:22.58    1:20.69 SILV   
                  38.67     1:20.69 (42.02)                                        
 12 Horgan, Edward L          11 HVD-MR               1:19.94    1:21.00 SILV   
                  39.52     1:21.00 (41.48)                                        
 13 German, Kyle R            11 NBS-MR               1:26.75    1:21.88 SILV   
                  40.29     1:21.88 (41.59)                                        
 14 Baldwin, Benjamin G       12 BB-NJ                1:20.88    1:22.40 SILV   
                  40.55     1:22.40 (41.85)                                        
 15 Milroy, Aidan J           11 DA-MR                1:32.40    1:23.21 SILV   
                  39.63     1:23.21 (43.58)                                        
 16 Kivlehan, Patrick J       12 MWSC-MR              1:27.19    1:24.09        
                  40.92     1:24.09 (43.17)                                        
 17 Hooda, Pavit M            11 BB-NJ                1:24.89    1:24.17        
                  41.67     1:24.17 (42.50)                                        
 18 Dwyer, Brayden C          11 WSSC-MR              1:22.21    1:24.33        
                  40.75     1:24.33 (43.58)                                        
 19 Luzzi, Matt N             11 HVD-MR               1:24.85    1:25.12        
                  41.87     1:25.12 (43.25)                                        
 20 Ockert, Jared J           11 BB-NJ                1:26.22    1:25.74        
                  41.97     1:25.74 (43.77)                                        
 21 Rowlands, Mason R         11 WSSC-MR              1:24.71    1:27.20        
                  42.62     1:27.20 (44.58)                                        
 22 Quinones, Nick A          11 WSSC-MR              1:26.35    1:28.47        
                  43.74     1:28.47 (44.73)                                        
 23 Darrell, Mikey A          12 Barracudas-MR        1:34.94    1:28.76        
                  44.02     1:28.76 (44.74)                                        
 24 King, Thomas J            11 BB-NJ                1:30.61    1:30.11        
                  44.19     1:30.11 (45.92)                                        
 25 Kinnear, Brodie R         12 BB-NJ                1:30.05    1:34.35        
                  46.32     1:34.35 (48.03)                                        
 26 Tan, Vincent              11 BB-NJ                1:48.00    1:34.66        
                  45.76     1:34.66 (48.90)                                        
 27 Hanys, Alex B             12 BB-NJ                1:41.11    1:43.36        
                  50.36     1:43.36 (53.00)                                        
 28 Melendez, Rayshaun        12 MVA-MR               1:50.98    1:43.77        
                  50.41     1:43.77 (53.36)                                        
 29 Luna, Jose                12 WSSC-MR              1:45.36    1:44.58        
 30 Herbert, Nathan           12 MVA-MR               1:53.93    1:44.93        
 31 Mantali, Tony R           11 WSSC-MR              1:57.86    1:49.94        
                  51.86     1:49.94 (58.08)                                        
 32 Maddali, Surya            11 BB-NJ                2:14.73    2:06.61        
                  58.32   2:06.61 (1:08.29)                                        
 33 Brozycki, Michael J       11 NBS-MR               2:31.58    2:14.19        
 -- Rider, Sam M              11 NBS-MR               2:01.81         DQ        
      No touch at turn
 -- Yip, Andrew               12 BB-NJ                1:41.04         DQ        
      Not on back off wall
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.09  ZQ
                37.59  JO
                42.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allen, Liam F             12 MWSC-MR                34.31      34.87 ZQ     
  2 Chan, Alexander L         12 DA-MR                  34.36      35.28 ZQ     
  3 Albanese, Blake C         12 Barracudas-MR          38.42      39.52 SILV   
  4 Halpin, Keagen S          11 AG-MR                  41.10      39.59 SILV   
  5 Bellettiere, Jack T       11 MVA-MR                 40.51      40.07 SILV   
  6 Dwyer, Brayden C          11 WSSC-MR                   NT      40.68 SILV   
  7 Domanico, Ethan D         12 NBS-MR                 41.85      41.13 SILV   
  8 Darrell, Mikey A          12 Barracudas-MR          43.11      42.76 SILV   
  9 Lerner, Ryan M            11 WSSC-MR                44.20      43.07        
 10 Horodnik, Liam T          12 BB-NJ                  44.56      43.93        
 11 Rolon, David E            11 MVA-MR                 43.80      44.33        
 12 Milroy, Aidan J           11 DA-MR                  48.50      44.40        
 13 Aman, Enver S             12 BB-NJ                  48.10      46.43        
 14 Tan, Vincent              11 BB-NJ                  50.88      46.63        
 14 Yip, Andrew               12 BB-NJ                  46.86      46.63        
 16 Callaway, Sasha           11 AG-MR                  46.60      46.82        
 17 Freda, Aidan C            11 MVA-MR                 46.63      46.96        
 18 Rowlands, Mason R         11 WSSC-MR                45.47      47.04        
 19 Prater, Kyle              12 WSSC-MR                45.11      48.48        
 20 Borker, Parth R           11 BB-NJ                  49.05      49.24        
 21 Kivlehan, Patrick J       12 MWSC-MR                47.94      49.28        
 22 Kinnear, Brodie R         12 BB-NJ                  52.22      50.31        
 23 Haggerty, Ethan W         11 AG-MR                  50.09      50.33        
 24 Liu, Charles Y            11 MWSC-MR                49.59      51.55        
 25 German, Kyle R            11 NBS-MR                 52.92      52.12        
 26 Quinones, Nick A          11 WSSC-MR                49.43      52.87        
 27 Cruz, Daniel J            12 WSSC-MR              1:08.08      55.07        
 28 Maddali, Surya            11 BB-NJ                1:28.36      55.40        
 29 King, Thomas J            11 BB-NJ                1:02.26      58.04        
 30 Mantali, Tony R           11 WSSC-MR                   NT    1:07.43        
 -- Rider, Sam M              11 NBS-MR               1:02.14         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Ockert, Jared J           11 BB-NJ                  52.34         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:20.99  ZQ
              1:21.59  JO
              1:29.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Albanese, Blake C         12 Barracudas-MR        1:24.45    1:25.06 SILV   
                  41.46     1:25.06 (43.60)                                        
  2 Luzzi, Matt N             11 HVD-MR               1:27.33    1:28.92 SILV   
                  41.84     1:28.92 (47.08)                                        
  3 Dwyer, Brayden C          11 WSSC-MR              1:30.33    1:30.97        
                  43.21     1:30.97 (47.76)                                        
  4 Alicandri, Owen H         12 BB-NJ                1:33.74    1:33.08        
                  44.92     1:33.08 (48.16)                                        
  5 Milroy, Aidan J           11 DA-MR                1:42.30    1:34.13        
                  44.83     1:34.13 (49.30)                                        
  6 Horgan, Edward L          11 HVD-MR               1:34.74    1:36.48        
                  45.43     1:36.48 (51.05)                                        
  7 Darrell, Mikey A          12 Barracudas-MR        1:45.43    1:36.85        
                  48.24     1:36.85 (48.61)                                        
  8 Hooda, Pavit M            11 BB-NJ                1:38.58    1:37.63        
                  46.95     1:37.63 (50.68)                                        
  9 Yip, Andrew               12 BB-NJ                1:54.06    1:38.12        
                  46.75     1:38.12 (51.37)                                        
 10 Lerner, Ryan M            11 WSSC-MR              1:41.20    1:39.73        
                  46.74     1:39.73 (52.99)                                        
 11 Borker, Parth R           11 BB-NJ                1:42.58    1:42.93        
                  49.33     1:42.93 (53.60)                                        
 12 Melendez, Rayshaun        12 MVA-MR               1:50.86    1:43.18        
                  49.30     1:43.18 (53.88)                                        
 13 Rothenberg, Max C         12 WSSC-MR              1:38.03    1:43.24        
                  47.89     1:43.24 (55.35)                                        
 14 Ramsey, Matthew T         11 PBAC-MR              1:45.89    1:43.43        
                  48.77     1:43.43 (54.66)                                        
 15 Kivlehan, Patrick J       12 MWSC-MR              1:45.06    1:43.94        
                  50.24     1:43.94 (53.70)                                        
 16 Kinnear, Brodie R         12 BB-NJ                1:52.90    1:45.12        
                  51.97     1:45.12 (53.15)                                        
 17 Barth, Ian M              12 PBAC-MR              1:46.43    1:45.49        
                  50.23     1:45.49 (55.26)                                        
 18 Quinones, Nick A          11 WSSC-MR              1:48.09    1:49.31        
                  53.79     1:49.31 (55.52)                                        
 19 Haggerty, Ethan W         11 AG-MR                1:55.09    1:53.01        
                  51.89   1:53.01 (1:01.12)                                        
 20 Luna, Jose                12 WSSC-MR              1:47.19    1:53.56        
                  53.18   1:53.56 (1:00.38)                                        
 21 Rider, Sam M              11 NBS-MR               2:17.73    2:13.50        
                1:02.75   2:13.50 (1:10.75)                                        
 -- Ockert, Jared J           11 BB-NJ                1:57.59         DQ        
      False start
 -- Allen, Liam F             12 MWSC-MR              1:16.72         DQ        
      False start
 -- Tan, Vincent              11 BB-NJ                     NT         DQ        
      False start
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                31.09  JO
                38.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allen, Liam F             12 MWSC-MR                28.60      29.20 ZQ     
  2 Albanese, Blake C         12 Barracudas-MR          31.24      31.44 SILV   
  3 Domanico, Ethan D         12 NBS-MR                 34.55      33.52 SILV   
  4 Tolis, Christopher P      12 AG-MR                  32.40      34.79 SILV   
  5 Horgan, Edward L          11 HVD-MR                 33.86      34.88 SILV   
  6 Sanchez, Ryan O           12 VAC-MR                 39.89      35.06 SILV   
  7 Rothenberg, Max C         12 WSSC-MR                35.94      36.92 SILV   
  8 Bellettiere, Jack T       11 MVA-MR                 35.50      37.53 SILV   
  9 Flynn, Ryan M             12 HVD-MR                 38.77      39.14        
 10 Kivlehan, Patrick J       12 MWSC-MR                39.52      40.74        
 11 Rowlands, Mason R         11 WSSC-MR                41.59      42.07        
 12 Lerner, Ryan M            11 WSSC-MR                40.68      42.21        
 13 Quinones, Nick A          11 WSSC-MR                42.35      44.28        
 14 King, Thomas J            11 BB-NJ                  42.36      44.34        
 15 Darrell, Mikey A          12 Barracudas-MR          45.34      46.34        
 16 German, Kyle R            11 NBS-MR                 51.02      47.47        
 17 Dwyer, Brayden C          11 WSSC-MR                44.79      48.49        
 18 Ramsey, Matthew T         11 PBAC-MR                48.07      48.75        
 19 Herbert, Nathan           12 MVA-MR                 53.37      48.86        
 -- Luna, Jose                12 WSSC-MR                54.12         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:12.59  JO
              1:26.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schermerhorn, Steven R    11 AG-MR                1:09.68    1:07.72 ZQ     
                  31.73     1:07.72 (35.99)                                        
  2 Albanese, Blake C         12 Barracudas-MR        1:14.89    1:14.24 SILV   
                  34.60     1:14.24 (39.64)                                        
  3 Domanico, Ethan D         12 NBS-MR               1:17.30    1:17.96 SILV   
                  35.71     1:17.96 (42.25)                                        
  4 Tolis, Christopher P      12 AG-MR                1:18.32    1:18.37 SILV   
                  37.03     1:18.37 (41.34)                                        
  5 Twiss, Colin J            12 BB-NJ                1:22.80    1:22.25 SILV   
                  37.39     1:22.25 (44.86)                                        
  6 Alicandri, Owen H         12 BB-NJ                1:40.88    1:29.57        
                  40.53     1:29.57 (49.04)                                        
  7 Quinones, Nick A          11 WSSC-MR              1:39.36    1:35.45        
                  44.86     1:35.45 (50.59)                                        
  8 Liu, Charles Y            11 MWSC-MR                   NT    1:44.15        
                  47.83     1:44.15 (56.32)                                        
  9 Darrell, Mikey A          12 Barracudas-MR        1:45.00    1:48.16        
                  49.40     1:48.16 (58.76)                                        
 -- Kivlehan, Patrick J       12 MWSC-MR              1:37.58         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  ZQ
              1:11.99  JO
              1:20.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schermerhorn, Steven R    11 AG-MR                1:09.74    1:10.54 JO     
                  33.33     1:10.54 (37.21)                                        
  2 Chan, Alexander L         12 DA-MR                1:08.56    1:12.04 SILV   
                  34.16     1:12.04 (37.88)                                        
  3 Halpin, Keagen S          11 AG-MR                1:12.24    1:14.79 SILV   
                  34.96     1:14.79 (39.83)                                        
  4 Albanese, Blake C         12 Barracudas-MR        1:12.03    1:15.19 SILV   
                  34.55     1:15.19 (40.64)                                        
  5 Sanchez, Ryan O           12 VAC-MR               1:25.19    1:15.96 SILV   
                  36.83     1:15.96 (39.13)                                        
  6 Bellettiere, Jack T       11 MVA-MR               1:15.69    1:15.99 SILV   
                  36.25     1:15.99 (39.74)                                        
  7 Domanico, Ethan D         12 NBS-MR               1:16.52    1:16.69 SILV   
                  34.59     1:16.69 (42.10)                                        
  8 Burmaster, Christopher M  12 BB-NJ                1:27.57    1:20.32 SILV   
  9 Tolis, Christopher P      12 AG-MR                1:21.96    1:21.49        
                  35.80     1:21.49 (45.69)                                        
 10 Milroy, Aidan J           11 DA-MR                1:33.56    1:21.82        
                  38.38     1:21.82 (43.44)                                        
 11 Stein, Matt K             11 BB-NJ                1:33.15    1:22.90        
                  41.19     1:22.90 (41.71)                                        
 12 Lerner, Ryan M            11 WSSC-MR              1:24.21    1:23.37        
                  39.45     1:23.37 (43.92)                                        
 13 Darrell, Mikey A          12 Barracudas-MR        1:29.23    1:26.66        
                  43.04     1:26.66 (43.62)                                        
 14 Dwyer, Brayden C          11 WSSC-MR                   NT    1:27.57        
                  43.93     1:27.57 (43.64)                                        
 15 Kivlehan, Patrick J       12 MWSC-MR              1:29.10    1:28.06        
                  41.26     1:28.06 (46.80)                                        
 16 Rowlands, Mason R         11 WSSC-MR              1:28.21    1:29.97        
                  40.92     1:29.97 (49.05)                                        
 17 Callaway, Sasha           11 AG-MR                1:32.39    1:30.46        
                  42.47     1:30.46 (47.99)                                        
 18 Quinones, Nick A          11 WSSC-MR              1:27.59    1:33.46        
                  44.38     1:33.46 (49.08)                                        
 19 Rolon, David E            11 MVA-MR               1:33.45    1:34.42        
                  45.20     1:34.42 (49.22)                                        
 20 Haggerty, Ethan W         11 AG-MR                1:29.51    1:35.30        
                  43.87     1:35.30 (51.43)                                        
 21 German, Kyle R            11 NBS-MR               1:36.03    1:37.22        
                  45.20     1:37.22 (52.02)                                        
 22 Liu, Charles Y            11 MWSC-MR                   NT    1:37.61        
                  48.06     1:37.61 (49.55)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'A'             2:32.33    2:33.13        
     1) Rowlands, Mason R 11            2) Dwyer, Brayden C 11            
     3) Rothenberg, Max C 12            4) Lerner, Ryan M 11              
                  41.49     1:23.88 (42.39)     2:00.29 (36.41)     2:33.13 (32.84)
  2 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'B'                  NT    3:04.35        
     1) Mantali, Tony R 11              2) Luna, Jose 12                  
     3) Quinones, Nick A 11             4) Cruz, Daniel J 12              
                  53.47     1:47.43 (53.96)     2:30.07 (42.64)     3:04.35 (34.28)
 -- Newburgh Sharks-MR  'A'                           3:16.59         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #1: Did not finish on back - back
     1) Brozycki, Michael J 11          2) German, Kyle R 11              
     3) Domanico, Ethan D 12            4) Rider, Sam M 11                
                1:05.88     1:55.96 (50.08)     2:28.81 (32.85)          DQ (40.25)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.69  ZQ
                24.99  JO
                26.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas, Chauncey        14 DA-MR                  23.77      24.05 ZQ     
  2 Stewart, Daniel P         14 BB-NJ                  26.43      25.07 SILV   
  3 Young, Justin E           13 BB-NJ                  25.68      25.82 SILV   
  4 Hoody, Conrad E           13 BB-NJ                  25.54      26.05 SILV   
  4 Itman, Sam                13 BB-NJ                  28.65      26.05 SILV   
  6 Stangeby, Chris           14 AG-MR                  26.76      27.21        
  7 Yasuda, Kentaro B         13 MWSC-MR                27.84      27.43        
  8 Sheehan, Matthew J        14 WSSC-MR                28.11      27.91        
  9 Cosme, Bren J             13 Barracudas-MR          28.19      28.28        
 10 Susman, Dan A             13 HVD-MR                 28.62      28.34        
 11 Palmer, Jack N            14 WSSC-MR                28.25      28.35        
 12 Brown, Cameron G          14 DA-MR                  30.27      28.37        
 13 Bonanno, Joe A            14 BB-NJ                  29.65      28.91        
 14 Tycott, Matthew           13 MWSC-MR                29.90      29.31        
 15 Peifer, Matthew B         13 MVA-MR                 30.00      29.46        
 16 Weiner, Elliot L          13 BB-NJ                  32.27      29.49        
 17 Snow, Nathan              14 DA-MR                  29.03      29.66        
 18 Whitledge, Jory B         14 MVA-MR                 31.32      30.09        
 19 Lenyszyn, Michael C       13 DA-MR                  32.09      30.81        
 20 Cole, Christian J         14 NBS-MR                 31.09      31.00        
 21 Jones, Ryan               13 DA-MR                  31.23      31.20        
 22 Robinson, Daniel P        13 MWSC-MR                31.04      31.61        
 23 Rizzi, Matteo D           13 HVD-MR                 32.13      31.74        
 24 Doti, Michael F           13 PBAC-MR                33.22      32.23        
 25 Linetski, David L         13 BB-NJ                  33.45      32.27        
 26 Wall, Ben L               14 WSSC-MR                36.71      34.07        
 27 Bizub, John F             13 BB-NJ                  38.14      38.15        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.99  JO
                53.99  ZQ
                59.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas, Chauncey        14 DA-MR                  53.19      53.85 JO     
                  26.14       53.85 (27.71)                                        
  2 Stewart, Daniel P         14 BB-NJ                  55.40      53.90 JO     
                  25.79       53.90 (28.11)                                        
  3 Itman, Sam                13 BB-NJ                  56.35      55.94 SILV   
                  27.02       55.94 (28.92)                                        
  4 Hoody, Conrad E           13 BB-NJ                  56.59      55.96 SILV   
                  27.12       55.96 (28.84)                                        
  5 Young, Justin E           13 BB-NJ                  58.26      56.65 SILV   
                  27.41       56.65 (29.24)                                        
  6 Stangeby, Chris           14 AG-MR                  58.02      58.81 SILV   
                  28.65       58.81 (30.16)                                        
  7 Bonanno, Joe A            14 BB-NJ                1:05.08    1:02.57        
                  29.96     1:02.57 (32.61)                                        
  8 Cosme, Bren J             13 Barracudas-MR        1:02.05    1:02.62        
  9 Palmer, Jack N            14 WSSC-MR              1:03.50    1:03.10        
                  30.56     1:03.10 (32.54)                                        
 10 Semeran, Paul             13 BB-NJ                1:05.19    1:03.16        
 11 Snow, Nathan              14 DA-MR                1:03.07    1:04.07        
                  30.28     1:04.07 (33.79)                                        
 12 Tycott, Matthew           13 MWSC-MR              1:05.65    1:04.42        
                  30.92     1:04.42 (33.50)                                        
 13 Brown, Cameron G          14 DA-MR                1:08.37    1:07.56        
                  33.11     1:07.56 (34.45)                                        
 14 Jones, Ryan               13 DA-MR                1:09.42    1:08.62        
                  33.61     1:08.62 (35.01)                                        
 15 Lenyszyn, Michael C       13 DA-MR                1:12.71    1:11.05        
                  35.28     1:11.05 (35.77)                                        
 16 Marrone, AJ J             13 WSSC-MR              1:09.89    1:12.20        
                  32.65     1:12.20 (39.55)                                        
 17 Linetski, David L         13 BB-NJ                1:20.81    1:12.31        
                  34.52     1:12.31 (37.79)                                        
 18 Robinson, Daniel P        13 MWSC-MR              1:12.72    1:12.34        
                  34.65     1:12.34 (37.69)                                        
 19 Whitledge, Jory B         14 MVA-MR               1:12.99    1:12.40        
                  34.33     1:12.40 (38.07)                                        
 20 Monastersky, Devin K      14 MWSC-MR              1:17.07    1:14.43        
                  36.49     1:14.43 (37.94)                                        
 21 Valentin, Joseph B        13 MWSC-MR              1:30.09    1:18.79        
                  36.28     1:18.79 (42.51)                                        
 22 Samuel, Jay C             13 MWSC-MR              1:20.86    1:21.56        
                  37.32     1:21.56 (44.24)                                        
 23 Bizub, John F             13 BB-NJ                1:37.12    1:32.05        
                  41.78     1:32.05 (50.27)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:58.49  JO
              1:58.49  ZQ
              2:18.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoody, Conrad E           13 BB-NJ                1:58.65    1:59.66 SILV   
                  27.42       57.73 (30.31)     1:29.00 (31.27)     1:59.66 (30.66)
  2 Itman, Sam                13 BB-NJ                2:02.61    2:01.22 SILV   
                  27.83       58.58 (30.75)     1:30.14 (31.56)     2:01.22 (31.08)
  3 Nicholas, Chauncey        14 DA-MR                2:04.85    2:01.64 SILV   
                  28.06       58.72 (30.66)     1:30.21 (31.49)     2:01.64 (31.43)
  4 Young, Justin E           13 BB-NJ                2:06.71    2:05.87 SILV   
                  28.40     1:00.19 (31.79)     1:33.34 (33.15)     2:05.87 (32.53)
  5 Stangeby, Chris           14 AG-MR                2:15.13    2:11.78 SILV   
                  29.67     1:02.88 (33.21)     1:38.00 (35.12)     2:11.78 (33.78)
  6 Sheehan, Matthew J        14 WSSC-MR              2:14.63    2:15.57 SILV   
                  29.89     1:03.82 (33.93)     1:40.20 (36.38)     2:15.57 (35.37)
  7 Semeran, Paul             13 BB-NJ                2:29.22    2:18.73        
                  33.14     1:08.97 (35.83)     1:45.42 (36.45)     2:18.73 (33.31)
  8 Bonanno, Joe A            14 BB-NJ                2:24.64    2:19.48        
                  31.93     1:07.18 (35.25)     1:43.25 (36.07)     2:19.48 (36.23)
  9 Cosme, Bren J             13 Barracudas-MR        2:24.54    2:20.65        
                  31.73     1:08.40 (36.67)     1:46.23 (37.83)     2:20.65 (34.42)
 10 Susman, Dan A             13 HVD-MR               3:00.33    2:20.83        
                  31.25     1:06.98 (35.73)     1:44.13 (37.15)     2:20.83 (36.70)
 11 Weiner, Elliot L          13 BB-NJ                2:39.07    2:21.59        
                  32.71     1:09.16 (36.45)     1:46.15 (36.99)     2:21.59 (35.44)
 12 Brown, Cameron G          14 DA-MR                2:47.49    2:36.20        
 13 Lenyszyn, Michael C       13 DA-MR                     NT    2:40.62        
                  35.33     1:15.00 (39.67)     1:59.11 (44.11)     2:40.62 (41.51)
 14 Cole, Christian J         14 NBS-MR               2:44.96    2:41.54        
                  36.33     1:18.28 (41.95)     2:02.98 (44.70)     2:41.54 (38.56)
 15 Jones, Ryan               13 DA-MR                2:39.57    2:44.69        
                  37.07     1:19.98 (42.91)     2:03.81 (43.83)     2:44.69 (40.88)
 16 Wall, Ben L               14 WSSC-MR              2:58.27    2:55.83        
                  38.21     1:23.61 (45.40)     2:11.51 (47.90)     2:55.83 (44.32)
 17 Bizub, John F             13 BB-NJ                3:15.93    3:08.49        
                  40.06     1:29.46 (49.40)     2:21.31 (51.85)     3:08.49 (47.18)
 -- Snow, Nathan              14 DA-MR                2:22.87         DQ        
      False start
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:02.49  JO
              1:02.49  ZQ
              1:16.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Daniel P         14 BB-NJ                  59.10    1:00.84 JO     
                  29.96     1:00.84 (30.88)                                        
  2 Nicholas, Chauncey        14 DA-MR                1:00.25    1:00.88 JO     
                  29.99     1:00.88 (30.89)                                        
  3 Itman, Sam                13 BB-NJ                1:03.65    1:04.00 SILV   
                  31.19     1:04.00 (32.81)                                        
  4 Hoody, Conrad E           13 BB-NJ                1:05.94    1:05.23 SILV   
                  31.84     1:05.23 (33.39)                                        
  5 Stangeby, Chris           14 AG-MR                1:09.73    1:08.22 SILV   
                  33.58     1:08.22 (34.64)                                        
  5 Yasuda, Kentaro B         13 MWSC-MR              1:08.47    1:08.22 SILV   
                  32.73     1:08.22 (35.49)                                        
  7 Tycott, Matthew           13 MWSC-MR              1:12.51    1:10.24 SILV   
                  33.89     1:10.24 (36.35)                                        
  8 Palmer, Jack N            14 WSSC-MR              1:10.03    1:12.25 SILV   
                  34.77     1:12.25 (37.48)                                        
  9 Bonanno, Joe A            14 BB-NJ                1:13.57    1:12.52 SILV   
                  35.05     1:12.52 (37.47)                                        
 10 Susman, Dan A             13 HVD-MR               1:13.96    1:13.88 SILV   
                  36.81     1:13.88 (37.07)                                        
 11 Rizzi, Matteo D           13 HVD-MR               1:18.28    1:16.91        
                  37.32     1:16.91 (39.59)                                        
 12 Semeran, Paul             13 BB-NJ                1:20.05    1:18.36        
                  38.34     1:18.36 (40.02)                                        
 13 Snow, Nathan              14 DA-MR                1:16.38    1:18.68        
                  37.88     1:18.68 (40.80)                                        
 14 Doti, Michael F           13 PBAC-MR              1:17.83    1:18.92        
 15 Cosme, Bren J             13 Barracudas-MR        1:19.45    1:19.11        
 16 Peifer, Matthew B         13 MVA-MR               1:20.95    1:20.35        
                  38.19     1:20.35 (42.16)                                        
 17 Weiner, Elliot L          13 BB-NJ                1:30.96    1:21.88        
                  40.59     1:21.88 (41.29)                                        
 18 Robinson, Daniel P        13 MWSC-MR              1:27.75    1:22.81        
 19 Whitledge, Jory B         14 MVA-MR               1:20.16    1:23.17        
                  39.00     1:23.17 (44.17)                                        
 20 Linetski, David L         13 BB-NJ                1:29.30    1:24.80        
                  41.26     1:24.80 (43.54)                                        
 21 Wall, Ben L               14 WSSC-MR              1:33.12    1:25.82        
                  40.90     1:25.82 (44.92)                                        
 22 Brown, Cameron G          14 DA-MR                1:40.08    1:27.31        
 23 Jones, Ryan               13 DA-MR                1:25.81    1:27.92        
                  43.57     1:27.92 (44.35)                                        
 24 Lenyszyn, Michael C       13 DA-MR                1:28.66    1:28.01        
                  44.26     1:28.01 (43.75)                                        
 25 Cole, Christian J         14 NBS-MR               1:29.78    1:28.99        
                  41.81     1:28.99 (47.18)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:15.29  JO
              2:15.29  ZQ
              2:35.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Semeran, Paul             13 BB-NJ                2:52.29    2:47.40        
                  41.17     1:24.22 (43.05)     2:07.07 (42.85)     2:47.40 (40.33)
  2 Snow, Nathan              14 DA-MR                2:43.86    2:50.96        
                  39.48     1:22.91 (43.43)     2:08.07 (45.16)     2:50.96 (42.89)
  3 Samuel, Jay C             13 MWSC-MR              2:22.09    3:33.03        
                  44.31     1:34.98 (50.67)     2:25.62 (50.64)   3:33.03 (1:07.41)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.99  JO
              1:10.99  ZQ
              1:21.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Daniel P         14 BB-NJ                1:13.56    1:08.91 JO     
                  32.40     1:08.91 (36.51)                                        
  2 Choi, Andrew H            14 MWSC-MR              1:08.36    1:09.09 JO     
                  32.77     1:09.09 (36.32)                                        
  3 Nicholas, Chauncey        14 DA-MR                1:07.71    1:11.02 SILV   
                  33.85     1:11.02 (37.17)                                        
  4 Young, Justin E           13 BB-NJ                1:10.92    1:14.15 SILV   
                  35.28     1:14.15 (38.87)                                        
  5 Stangeby, Chris           14 AG-MR                1:21.99    1:20.69 SILV   
                  37.80     1:20.69 (42.89)                                        
  6 Tycott, Matthew           13 MWSC-MR              1:21.42    1:22.59        
                  38.79     1:22.59 (43.80)                                        
  7 Palmer, Jack N            14 WSSC-MR              1:22.95    1:24.40        
                  38.88     1:24.40 (45.52)                                        
  8 Robinson, Daniel P        13 MWSC-MR              1:28.44    1:29.21        
                  43.89     1:29.21 (45.32)                                        
  9 Monastersky, Devin K      14 MWSC-MR              1:33.26    1:29.38        
                  41.74     1:29.38 (47.64)                                        
 10 Linetski, David L         13 BB-NJ                1:51.08    1:31.21        
                  45.39     1:31.21 (45.82)                                        
 11 Cosme, Bren J             13 Barracudas-MR        1:29.47    1:31.74        
 12 Bonanno, Joe A            14 BB-NJ                1:31.49    1:32.19        
                  43.33     1:32.19 (48.86)                                        
 13 Whitledge, Jory B         14 MVA-MR               1:31.59    1:32.64        
                  42.68     1:32.64 (49.96)                                        
 14 Marrone, AJ J             13 WSSC-MR              1:30.63    1:35.23        
                  43.75     1:35.23 (51.48)                                        
 15 Snow, Nathan              14 DA-MR                1:35.34    1:36.38        
                  46.40     1:36.38 (49.98)                                        
 16 Lenyszyn, Michael C       13 DA-MR                1:37.12    1:39.55        
                  45.24     1:39.55 (54.31)                                        
 17 Bizub, John F             13 BB-NJ                1:57.28    1:41.58        
 18 Valentin, Joseph B        13 MWSC-MR              1:56.06    1:42.07        
                  44.86     1:42.07 (57.21)                                        
 19 Brown, Cameron G          14 DA-MR                     NT    1:42.69        
                  49.38     1:42.69 (53.31)                                        
 20 Jones, Ryan               13 DA-MR                1:39.16    1:51.45        
                  52.66     1:51.45 (58.79)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.19  JO
              2:35.19  ZQ
              2:53.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Daniel P         14 BB-NJ                2:52.32    2:38.24 SILV   
                  34.01     1:14.50 (40.49)     1:56.81 (42.31)     2:38.24 (41.43)
  2 Semeran, Paul             13 BB-NJ                     NT    2:54.94        
                  40.18     1:24.86 (44.68)     2:11.59 (46.73)     2:54.94 (43.35)
  3 Peifer, Matthew B         13 MVA-MR               2:54.50    2:55.08        
                  38.14     1:23.67 (45.53)     2:11.28 (47.61)     2:55.08 (43.80)
  4 Yasuda, Kentaro B         13 MWSC-MR                   NT    2:56.25        
                  38.88     1:23.78 (44.90)     2:10.63 (46.85)     2:56.25 (45.62)
  5 Tycott, Matthew           13 MWSC-MR              3:01.25    2:57.17        
                  39.06     1:26.08 (47.02)     2:12.91 (46.83)     2:57.17 (44.26)
  6 Palmer, Jack N            14 WSSC-MR              4:13.24    3:03.30        
                  39.53     1:26.19 (46.66)     2:14.64 (48.45)     3:03.30 (48.66)
  7 Cosme, Bren J             13 Barracudas-MR        3:32.88    3:15.46        
                  41.93     1:31.13 (49.20)     2:24.03 (52.90)     3:15.46 (51.43)
  8 Robinson, Daniel P        13 MWSC-MR              3:15.50    3:16.54        
                  44.98     1:36.02 (51.04)     2:28.50 (52.48)     3:16.54 (48.04)
  9 Whitledge, Jory B         14 MVA-MR               3:13.87    3:21.80        
                  43.33     1:35.58 (52.25)     2:29.65 (54.07)     3:21.80 (52.15)
 10 Bizub, John F             13 BB-NJ                3:30.36    3:33.96        
                  47.51     1:42.68 (55.17)     2:39.43 (56.75)     3:33.96 (54.53)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.19  ZQ
              1:01.59  JO
              1:11.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Daniel P         14 BB-NJ                1:06.69    1:02.68 SILV   
                  30.14     1:02.68 (32.54)                                        
  2 Choi, Andrew H            14 MWSC-MR              1:01.42    1:03.33 SILV   
                  30.14     1:03.33 (33.19)                                        
  3 Young, Justin E           13 BB-NJ                1:06.83    1:03.35 SILV   
                  29.89     1:03.35 (33.46)                                        
  4 Hoody, Conrad E           13 BB-NJ                1:06.43    1:03.66 SILV   
                  30.37     1:03.66 (33.29)                                        
  5 Stangeby, Chris           14 AG-MR                1:04.01    1:04.63 SILV   
                  30.31     1:04.63 (34.32)                                        
  6 Itman, Sam                13 BB-NJ                1:15.37    1:15.26        
                  35.34     1:15.26 (39.92)                                        
  7 Palmer, Jack N            14 WSSC-MR              1:59.50    1:20.39        
                  35.95     1:20.39 (44.44)                                        
  8 Cosme, Bren J             13 Barracudas-MR        1:23.18    1:21.03        
                  36.22     1:21.03 (44.81)                                        
  9 Bonanno, Joe A            14 BB-NJ                1:21.62    1:22.91        
                  37.25     1:22.91 (45.66)                                        
 10 Brown, Cameron G          14 DA-MR                1:29.28    1:31.69        
                  40.21     1:31.69 (51.48)                                        
 11 Robinson, Daniel P        13 MWSC-MR                   NT    1:36.36        
                  42.57     1:36.36 (53.79)                                        
 12 Whitledge, Jory B         14 MVA-MR               1:37.19    1:37.05        
                  39.76     1:37.05 (57.29)                                        
 13 Jones, Ryan               13 DA-MR                1:48.80    1:39.28        
                  43.25     1:39.28 (56.03)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:19.99  JO
              2:19.99  ZQ
              2:32.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Young, Justin E           13 BB-NJ                     NT    2:25.08 SILV   
                  31.69     1:08.92 (37.23)     1:48.76 (39.84)     2:25.08 (36.32)
  2 Goldleaf, Fin K           13 HVD-MR               2:34.39    2:27.56 SILV   
                  30.77     1:07.65 (36.88)     1:47.75 (40.10)     2:27.56 (39.81)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:13.99  JO
              2:13.99  ZQ
              2:32.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoody, Conrad E           13 BB-NJ                2:16.84    2:14.57 SILV   
                  29.65     1:05.18 (35.53)     1:44.31 (39.13)     2:14.57 (30.26)
  2 Choi, Andrew H            14 MWSC-MR              2:21.19    2:25.46 SILV   
                  28.92     1:05.23 (36.31)     1:47.34 (42.11)     2:25.46 (38.12)
  3 Itman, Sam                13 BB-NJ                2:36.62    2:26.07 SILV   
                  33.68     1:08.94 (35.26)     1:52.22 (43.28)     2:26.07 (33.85)
  4 Semeran, Paul             13 BB-NJ                2:50.89    2:39.00        
                  35.56     1:18.35 (42.79)     2:01.62 (43.27)     2:39.00 (37.38)
  5 Tycott, Matthew           13 MWSC-MR              2:47.18    2:41.52        
                  36.26     1:15.81 (39.55)     2:06.67 (50.86)     2:41.52 (34.85)
  6 Snow, Nathan              14 DA-MR                2:43.52    2:43.36        
                  32.32     1:13.48 (41.16)     2:08.66 (55.18)     2:43.36 (34.70)
  7 Cosme, Bren J             13 Barracudas-MR        2:48.25    2:47.27        
                  37.11     1:22.81 (45.70)     2:14.30 (51.49)     2:47.27 (32.97)
  8 Marrone, AJ J             13 WSSC-MR                   NT    3:02.28        
                  38.92     1:26.87 (47.95)     2:20.74 (53.87)     3:02.28 (41.54)
  9 Lenyszyn, Michael C       13 DA-MR                3:08.76    3:05.30        
                  39.95     1:29.42 (49.47)     2:24.85 (55.43)     3:05.30 (40.45)
 10 Whitledge, Jory B         14 MVA-MR               3:11.78    3:07.87        
                  45.95     1:33.58 (47.63)     2:24.99 (51.41)     3:07.87 (42.88)
 11 Brown, Cameron G          14 DA-MR                3:17.46    3:08.97        
                  42.54     1:30.93 (48.39)     2:28.64 (57.71)     3:08.97 (40.33)
 12 Jones, Ryan               13 DA-MR                3:13.90    3:16.87        
                  44.61     1:36.82 (52.21)   2:40.65 (1:03.83)     3:16.87 (36.22)
 -- Stangeby, Chris           14 AG-MR                2:26.51        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'A'                    NT    1:42.61        
     1) Stewart, Daniel P 14            2) Young, Justin E 13             
     3) Itman, Sam 13                   4) Hoody, Conrad E 13             
                  25.30       50.61 (25.31)     1:16.67 (26.06)     1:42.61 (25.94)
  2 Devilfish Aquatics-MR  'A'                             NT    1:56.38        
     1) Snow, Nathan 14                 2) Lenyszyn, Michael C 13         
     3) Brown, Cameron G 14             4) Nicholas, Chauncey 14          
                  30.30     1:02.36 (32.06)     1:31.65 (29.29)     1:56.38 (24.73)
 -- Monroe-Woodbury Swim Club, Inc-MR  'A'            2:03.81         DQ        
      Early take-off swimmer #3
     1) Choi, Andrew H 14               2) Robinson, Daniel P 13          
     3) Monastersky, Devin K 14         4) Tycott, Matthew 13             
                  26.99       58.98 (31.99)     1:37.27 (38.29)          DQ (24.30)
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'A'                    NT    1:58.49        
     1) Itman, Sam 13                   2) Stewart, Daniel P 14           
     3) Young, Justin E 13              4) Hoody, Conrad E 13             
                  30.16     1:03.00 (32.84)     1:31.80 (28.80)     1:58.49 (26.69)
  2 Devilfish Aquatics-MR  'A'                             NT    2:14.97        
     1) Snow, Nathan 14                 2) Nicholas, Chauncey 14          
     3) Brown, Cameron G 14             4) Jones, Ryan 13                 
                  36.97     1:07.73 (30.76)     1:43.53 (35.80)     2:14.97 (31.44)
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.09  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borkowski, Jake D         17 PBAC-MR                23.08      22.86 METS   
  2 Pilaar, Brendan M         17 BB-NJ                  23.29      23.99        
  3 Thompson, Padraic D       17 PBAC-MR                23.78      24.28        
  4 Gorman, Evan K            18 BB-NJ                  24.31      24.35        
  5 Cooney, Hunter C          16 AG-MR                  24.30      24.47        
  6 Nicholas, C.J.            16 DA-MR                  24.26      24.62        
  7 Rizzi, Jarrod R           15 HVD-MR                    NT      24.67        
  8 Glazowski, Max M          15 DA-MR                  24.77      24.90        
  9 Torri, Christian A        15 HVD-MR                 25.86      24.95        
 10 Grunbok, Chris J          15 HVD-MR                 24.89      25.17        
 11 Bough, Matt W             18 BB-NJ                  25.42      25.18        
 12 Jorge, Dylan E            16 DA-MR                  24.98      25.27        
 13 Zanki, Tyler N            17 BB-NJ                  23.73      25.58        
 14 Alicandri, Jack F         17 BB-NJ                  25.32      26.08        
 15 Cerrato, Justin C         17 DA-MR                  26.63      26.91        
 16 Burmaster, Christopher M  12 BB-NJ                     NT      31.53        
 17 Cerrato, Alec J           15 DA-MR                     NT      33.27        
 18 Yi, Andrew H              13 MWSC-MR                35.42      33.62        
 19 Quinones, Ashton T         9 WSSC-MR                34.70      35.02        
 20 Brown, Louis C            16 DA-MR                     NT      35.92        
 21 Mantali, Tony R           11 WSSC-MR                   NT      54.69        
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                50.19  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zanki, Tyler N            17 BB-NJ                  51.79      50.58        
                  24.35       50.58 (26.23)                                        
  2 Nicholas, C.J.            16 DA-MR                  54.15      53.40        
                  25.39       53.40 (28.01)                                        
  3 Jarski, Alex C            15 AG-MR                  52.64      53.59        
                  25.31       53.59 (28.28)                                        
  4 Bough, Matt W             18 BB-NJ                  55.35      54.35        
                  26.94       54.35 (27.41)                                        
  5 Jorge, Dylan E            16 DA-MR                  55.05      54.87        
                  26.50       54.87 (28.37)                                        
  6 Vallamattam, Ashok K      17 DA-MR                  54.93      55.03        
                  26.47       55.03 (28.56)                                        
  7 Glazowski, Max M          15 DA-MR                  54.50      55.14        
                  26.50       55.14 (28.64)                                        
  8 Alicandri, Jack F         17 BB-NJ                  55.40      55.49        
                  26.82       55.49 (28.67)                                        
  9 Cerrato, Justin C         17 DA-MR                  56.22      55.80        
                  27.60       55.80 (28.20)                                        
 10 Zoeller, Charles L        16 BB-NJ                  57.54      59.03        
                  28.14       59.03 (30.89)                                        
 11 Halpin, Keagen S          11 AG-MR                1:00.97    1:01.65        
                  29.34     1:01.65 (32.31)                                        
 12 Kellman, Alex J           15 WSSC-MR              1:04.29    1:04.36        
                  29.92     1:04.36 (34.44)                                        
 13 Cerrato, Alec J           15 DA-MR                     NT    1:14.21        
                  33.07     1:14.21 (41.14)                                        
 14 Yi, Andrew H              13 MWSC-MR              1:16.81    1:16.12        
                  35.42     1:16.12 (40.70)                                        
 15 Quinones, Ashton T         9 WSSC-MR              1:20.12    1:21.00        
 16 Brown, Louis C            16 DA-MR                     NT    1:24.14        
                  37.62     1:24.14 (46.52)                                        
 -- Callaway, Sasha           11 AG-MR                1:20.79         DQ        
      False start
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:49.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pilaar, Brendan M         17 BB-NJ                1:48.23    1:52.92        
                  25.49       53.68 (28.19)     1:23.68 (30.00)     1:52.92 (29.24)
  2 Zanki, Tyler N            17 BB-NJ                1:56.12    1:53.91        
                  25.42       53.69 (28.27)     1:23.71 (30.02)     1:53.91 (30.20)
  3 Emmerich, Lee A           15 AG-MR                1:54.72    1:55.02        
                  26.34       55.42 (29.08)     1:25.30 (29.88)     1:55.02 (29.72)
  4 Burns, Rhett J            15 HVD-MR               2:06.34    1:57.45        
                  27.61       56.96 (29.35)     1:27.29 (30.33)     1:57.45 (30.16)
  5 Bough, Matt W             18 BB-NJ                2:00.45    1:58.41        
                  27.72       57.44 (29.72)     1:27.66 (30.22)     1:58.41 (30.75)
  6 Cerrato, Justin C         17 DA-MR                2:02.39    1:59.60        
                  27.94       58.28 (30.34)     1:29.36 (31.08)     1:59.60 (30.24)
  7 Rizzi, Jarrod R           15 HVD-MR               2:00.80    2:01.55        
                  26.82       57.30 (30.48)     1:29.75 (32.45)     2:01.55 (31.80)
  8 Alicandri, Jack F         17 BB-NJ                2:00.88    2:01.59        
                  28.33       58.94 (30.61)     1:30.39 (31.45)     2:01.59 (31.20)
  9 Torri, Christian A        15 HVD-MR               2:40.33    2:02.52        
                  27.89       58.73 (30.84)     1:31.26 (32.53)     2:02.52 (31.26)
 10 Jorge, Dylan E            16 DA-MR                2:07.76    2:04.96        
                  27.56       58.88 (31.32)     1:31.90 (33.02)     2:04.96 (33.06)
 11 Glazowski, Max M          15 DA-MR                2:03.68    2:08.84        
                  28.57     1:01.60 (33.03)     1:35.74 (34.14)     2:08.84 (33.10)
 12 Pietraszka, Ryan          13 MVA-MR               2:20.29    2:11.12        
                  29.94     1:03.48 (33.54)     1:38.10 (34.62)     2:11.12 (33.02)
 13 Quinones, Ashton T         9 WSSC-MR              2:50.53    2:53.34        
                  35.49     1:20.40 (44.91)     2:10.01 (49.61)     2:53.34 (43.33)
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                56.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cooney, Hunter C          16 AG-MR                  57.87      57.94        
                  28.15       57.94 (29.79)                                        
  2 Pilaar, Brendan M         17 BB-NJ                  57.68      58.69        
                  28.60       58.69 (30.09)                                        
  3 Gorman, Evan K            18 BB-NJ                1:05.86    1:01.09        
                  29.90     1:01.09 (31.19)                                        
  4 Burns, Rhett J            15 HVD-MR               1:02.89    1:01.32        
                  30.26     1:01.32 (31.06)                                        
  5 Bough, Matt W             18 BB-NJ                1:05.65    1:01.63        
                  29.87     1:01.63 (31.76)                                        
  6 Alicandri, Jack F         17 BB-NJ                1:01.57    1:03.75        
                  31.16     1:03.75 (32.59)                                        
  7 Glazowski, Max M          15 DA-MR                1:02.84    1:07.01        
                  32.39     1:07.01 (34.62)                                        
  8 Cerrato, Justin C         17 DA-MR                1:09.56    1:10.79        
                  34.14     1:10.79 (36.65)                                        
  9 Jorge, Dylan E            16 DA-MR                1:09.62    1:11.57        
                  34.67     1:11.57 (36.90)                                        
 10 Sanchez, Ryan O           12 VAC-MR               1:14.11    1:18.32        
                  38.04     1:18.32 (40.28)                                        
 11 Quinones, Ashton T         9 WSSC-MR              1:32.90    1:27.07        
                  41.60     1:27.07 (45.47)                                        
 12 Brown, Louis C            16 DA-MR                     NT    1:41.24        
 -- Cerrato, Alec J           15 DA-MR                     NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Emmerich, Lee A           15 AG-MR                  59.09        DFS        
      Declared false start
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:03.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zoeller, Charles L        16 BB-NJ                2:12.18    2:11.48        
                  30.94     1:03.06 (32.12)     1:37.05 (33.99)     2:11.48 (34.43)
  2 Alicandri, Jack F         17 BB-NJ                2:14.79    2:18.00        
                  32.03     1:06.68 (34.65)     1:42.60 (35.92)     2:18.00 (35.40)
  3 Allen, Liam F             12 MWSC-MR              2:20.71    2:19.08        
                  32.12     1:07.66 (35.54)     1:43.86 (36.20)     2:19.08 (35.22)
  4 Glazowski, Max M          15 DA-MR                2:20.12    2:23.18        
                  33.06     1:09.41 (36.35)     1:46.16 (36.75)     2:23.18 (37.02)
  5 Schermerhorn, Steven R    11 AG-MR                     NT    2:26.08        
                  33.33     1:10.66 (37.33)     1:48.79 (38.13)     2:26.08 (37.29)
  6 Bruno, Anthony J          12 MWSC-MR              2:59.39    2:27.46        
                  33.45     1:10.80 (37.35)     1:49.83 (39.03)     2:27.46 (37.63)
  7 Jorge, Dylan E            16 DA-MR                2:34.57    2:30.90        
                  34.80     1:13.09 (38.29)     1:52.34 (39.25)     2:30.90 (38.56)
  8 Kellman, Adam H           10 WSSC-MR              3:19.45    3:06.43        
                  41.10     1:29.14 (48.04)   3:06.43 (1:37.29)                    
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:04.49  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zanki, Tyler N            17 BB-NJ                1:01.77    1:00.60 METS   
                  28.59     1:00.60 (32.01)                                        
  2 Bough, Matt W             18 BB-NJ                1:08.56    1:08.34        
                  32.30     1:08.34 (36.04)                                        
  3 Emmerich, Lee A           15 AG-MR                1:09.69    1:09.30        
                  32.97     1:09.30 (36.33)                                        
  4 Nicholas, C.J.            16 DA-MR                1:07.87    1:09.66        
                  32.61     1:09.66 (37.05)                                        
  5 Vallamattam, Ashok K      17 DA-MR                1:11.17    1:11.26        
                  33.42     1:11.26 (37.84)                                        
  6 Jarski, Alex C            15 AG-MR                1:10.55    1:12.02        
                  33.73     1:12.02 (38.29)                                        
  7 Glazowski, Max M          15 DA-MR                1:15.96    1:12.76        
                  33.59     1:12.76 (39.17)                                        
  8 Iolonardi, Tristan        18 AG-MR                1:14.25    1:15.51        
                  35.05     1:15.51 (40.46)                                        
  9 Kellman, Alex J           15 WSSC-MR              1:20.56    1:19.31        
                  36.33     1:19.31 (42.98)                                        
 10 Pietraszka, Ryan          13 MVA-MR               1:23.75    1:20.98        
                  38.14     1:20.98 (42.84)                                        
 11 Yi, Andrew H              13 MWSC-MR              1:32.53    1:32.22        
 12 Rolon, David E            11 MVA-MR               1:40.60    1:36.41        
                  45.47     1:36.41 (50.94)                                        
 13 Callaway, Sasha           11 AG-MR                1:45.97    1:41.79        
                  47.73     1:41.79 (54.06)                                        
 14 Quinones, Ashton T         9 WSSC-MR              1:58.70    1:54.49        
                  53.76   1:54.49 (1:00.73)                                        
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:22.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grunbok, Chris J          15 HVD-MR               2:25.33    2:24.77        
                  31.92     1:08.19 (36.27)     1:46.67 (38.48)     2:24.77 (38.10)
  2 Nicholas, C.J.            16 DA-MR                2:35.65    2:25.21        
                  32.92     1:09.30 (36.38)     1:48.48 (39.18)     2:25.21 (36.73)
  3 Rizzi, Jarrod R           15 HVD-MR               2:32.18    2:33.88        
                  35.23     1:14.36 (39.13)     1:54.32 (39.96)     2:33.88 (39.56)
  4 Pietraszka, Ryan          13 MVA-MR               3:04.59    2:52.29        
                  38.18     1:21.71 (43.53)     2:07.65 (45.94)     2:52.29 (44.64)
  5 Bruno, Anthony J          12 MWSC-MR                   NT    3:00.84        
                  42.85     1:28.54 (45.69)     2:16.47 (47.93)     3:00.84 (44.37)
  6 Rothenberg, Max C         12 WSSC-MR                   NT    3:37.57        
                  49.16     1:43.76 (54.60)   2:43.79 (1:00.03)     3:37.57 (53.78)
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                55.19  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cerrato, Justin C         17 DA-MR                1:06.16    1:00.54        
                  28.67     1:00.54 (31.87)                                        
  2 Jorge, Dylan E            16 DA-MR                  59.98    1:01.04        
                  28.10     1:01.04 (32.94)                                        
  3 Vallamattam, Ashok K      17 DA-MR                1:04.18    1:03.10        
                  29.85     1:03.10 (33.25)                                        
  4 Alicandri, Jack F         17 BB-NJ                1:12.24    1:07.87        
                  31.73     1:07.87 (36.14)                                        
  5 Pietraszka, Ryan          13 MVA-MR               1:13.78    1:10.52        
                  32.29     1:10.52 (38.23)                                        
  6 Iolonardi, Tristan        18 AG-MR                1:08.69    1:11.19        
                  32.59     1:11.19 (38.60)                                        
  7 Halpin, Keagen S          11 AG-MR                1:14.06    1:13.24        
                  32.94     1:13.24 (40.30)                                        
  8 Quinones, Ashton T         9 WSSC-MR              1:44.88    1:39.62        
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:05.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gorman, Evan K            18 BB-NJ                2:01.11    2:05.95 METS   
                  27.22       58.80 (31.58)     1:32.59 (33.79)     2:05.95 (33.36)
  2 Zanki, Tyler N            17 BB-NJ                2:38.31    2:15.27        
                  28.38     1:02.00 (33.62)     1:37.74 (35.74)     2:15.27 (37.53)
  3 Jorge, Dylan E            16 DA-MR                2:20.60    2:21.00        
                  29.52     1:05.41 (35.89)     1:43.64 (38.23)     2:21.00 (37.36)
  4 Burns, Rhett J            15 HVD-MR               2:45.00    2:30.23        
                  32.09     1:08.40 (36.31)     1:48.21 (39.81)     2:30.23 (42.02)
  5 Schermerhorn, Steven R    11 AG-MR                     NT    2:35.30        
                  33.95     1:14.35 (40.40)     1:55.94 (41.59)     2:35.30 (39.36)
  6 Bruno, Anthony J          12 MWSC-MR                   NT    2:48.31        
                  35.29     1:17.40 (42.11)     2:04.62 (47.22)     2:48.31 (43.69)
  7 Glazowski, Max M          15 DA-MR                2:41.04    2:52.52        
                  33.83     1:16.60 (42.77)     2:03.95 (47.35)     2:52.52 (48.57)
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
              2:03.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zanki, Tyler N            17 BB-NJ                2:05.81    2:03.07 METS   
                  26.08       58.51 (32.43)     1:32.45 (33.94)     2:03.07 (30.62)
  2 Emmerich, Lee A           15 AG-MR                2:11.29    2:13.63        
                  29.35     1:03.93 (34.58)     1:42.98 (39.05)     2:13.63 (30.65)
  3 Bough, Matt W             18 BB-NJ                2:22.05    2:14.42        
                  28.33     1:03.67 (35.34)     1:42.73 (39.06)     2:14.42 (31.69)
  4 Cerrato, Justin C         17 DA-MR                2:23.59    2:22.09        
                  29.56     1:07.10 (37.54)     1:50.91 (43.81)     2:22.09 (31.18)
  5 Vallamattam, Ashok K      17 DA-MR                2:21.43    2:22.91        
                  29.47     1:06.15 (36.68)     1:48.42 (42.27)     2:22.91 (34.49)
  6 Zoeller, Charles L        16 BB-NJ                2:21.04    2:26.77        
                  33.05     1:07.72 (34.67)     1:53.01 (45.29)     2:26.77 (33.76)
  7 Glazowski, Max M          15 DA-MR                2:22.42    2:29.92        
                  32.82     1:10.14 (37.32)     1:55.46 (45.32)     2:29.92 (34.46)
  8 Jorge, Dylan E            16 DA-MR                2:30.12    2:30.44        
                  28.86     1:07.87 (39.01)     1:58.59 (50.72)     2:30.44 (31.85)
  9 Bruno, Anthony J          12 MWSC-MR              2:33.22    2:33.46        
                  34.14     1:12.98 (38.84)     1:58.47 (45.49)     2:33.46 (34.99)
 10 Quinones, Ashton T         9 WSSC-MR              3:30.56    3:23.21        
                  43.29     1:35.46 (52.17)   2:38.51 (1:03.05)     3:23.21 (44.70)
 
Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Devilfish Aquatics-MR  'A'                             NT    1:56.11        
     1) Glazowski, Max M 15             2) Nicholas, C.J. 16              
     3) Jorge, Dylan E 16               4) Cerrato, Justin C 17           
                  30.33     1:01.76 (31.43)     1:29.54 (27.78)     1:56.11 (26.57)