Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 3/1/2015 07:40 PM
      2015 MR Metro Silvers Central Championships - 2/27/2015 to 3/1/2015      
                              Sanction #: 150210                               
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  ZQ
                32.09  JO
                32.10  SMAX Silver Max
                35.19  SILV
 Meet Qualifying:  32.10 - 35.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Sullivan, Maggie S        10 Badger-MR              32.27      30.96 ZQ     
  2 Prisco, Alexandra C       10 GAEL-MR                32.26      31.35 JO     
  3 Manning, Brooke           10 WAC-MR                 32.73      31.94 JO     
SILV - Division  
  1 Wei, Alice                10 Rac @ Jcc-MR           34.01      32.37 SILV   
  2 Barber, Alexis G          10 Twisters-MR            32.57      32.46 SILV   
  3 Fan, Alyssa Y             10 Manhattan Makos-MR     32.13      32.52 SILV   
  4 Feinblatt, Alison g       10 Flying Dolphins-MR     32.66      32.68 SILV   
  5 Pulkkinen, Charlotte I    10 GAEL-MR                32.13      32.71 SILV   
  6 Zhang, Alina C             8 WEST-MR                32.51      32.79 SILV   
  7 Lee, Lauren                8 WEST-MR                32.24      33.05 SILV   
  8 Roebuck, Carter            9 Manhattan Makos-MR     33.96      33.11 SILV   
  9 Gregory, Kylie f          10 CAS-MR                 33.57      33.23 SILV   
 10 Besendorfer, Emily S      10 Express Swimming-MR    32.95      33.35 SILV   
 10 Pusing, Aizel G            9 Twisters-MR            32.82      33.35 SILV   
 12 Cuddihy, Grace M          10 Manhattan Makos-MR     32.35      33.40 SILV   
 13 Broderick, Catherine M     9 Express Swimming-MR    32.43      33.43 SILV   
 14 Lee, Kaitlyn H            10 Badger-MR              32.98      33.46 SILV   
 15 Shimizu-Bowers, Hana      10 Flying Dolphins-MR     33.47      33.51 SILV   
 16 Dorsey-Reyes, Violet       8 Manhattan Makos-MR     33.28      33.60 SILV   
 17 Stroka, Greta             10 Twisters-MR            34.13      33.71 SILV   
 18 Bruno, Ava L               9 GAEL-MR                34.52      33.78 SILV   
 19 Winters, Emma C           10 HS-MR                  33.98      33.99 SILV   
 20 Mugno, Annabelle          10 Badger-MR              34.84      34.04 SILV   
 21 Condon, Daniella M        10 WEST-MR                32.63      34.08 SILV   
 22 Levenson, Talia B         10 Badger-MR              33.62      34.18 SILV   
 23 Weinstein, Claire J        7 WEST-MR                34.39      34.21 SILV   
 24 Zamarbide, Sol            10 WEST-MR                34.38      34.23 SILV   
 25 Sfreddo, Payton C          9 Badger-MR              33.90      34.24 SILV   
 26 Fong, Joline              10 Manhattan Makos-MR     34.38      34.35 SILV   
 27 Chavez, Kaetlyn K         10 APEX-MR                35.18      34.43 SILV   
 28 Hanna, Elizabeth T        10 Twisters-MR            34.32      34.45 SILV   
 28 Thompson, Caitlyn          9 WAC-MR                 33.83      34.45 SILV   
 30 Gardner, Talia A          10 Flying Dolphins-MR     34.08      34.46 SILV   
 31 Newmark, Ella M           10 Express Swimming-MR    33.41      34.47 SILV   
 32 Washington, Madison L      9 CAS-MR                 35.12      34.49 SILV   
 33 Montalvo, Laeyah N        10 KB Makos-MR            33.19      34.57 SILV   
 34 Carela, Jordyn            10 Unattached             34.22      34.76 SILV   
 35 McDonald, Anna            10 Rac @ Jcc-MR           33.21      34.77 SILV   
 36 Hanin, Katherine P        10 HS-MR                  34.61      34.82 SILV   
 37 Dansker, Renee M          10 CIY-MR                 33.28      34.98 SILV   
 37 Quiller, Hailey M         10 CAS-MR                 33.78      34.98 SILV   
 39 Reich, Julia K            10 GAEL-MR                34.24      35.02 SILV   
Non-Award Division  
  1 Winters, Mia E            10 HS-MR                  34.30      35.35        
  1 Del Tatto, Olivia M       10 Express Swimming-MR    34.39      35.35        
  3 McKibben, Morgan J        10 Flying Dolphins-MR     35.00      35.48        
  4 Riviello, Cara M           7 WEST-MR                35.08      35.55        
  5 Dougherty, Kate A         10 GAEL-MR                34.66      35.67        
  6 Maltsev, Erica             8 Rac @ Jcc-MR           34.70      35.74        
  7 Green, Florence           10 Manhattan Makos-MR     34.16      35.76        
  8 Canty, Katie E            10 Express Swimming-MR    34.81      35.96        
  9 Eckert, Jordyn            10 Manhattan Makos-MR     34.41      36.05        
 10 Rosario, Tykai N          10 KB Makos-MR            34.22      36.15        
 10 Caruvana, Lauren E        10 Rac @ Jcc-MR           34.40      36.15        
 12 Rose, Natalie M           10 Express Swimming-MR    33.82      36.29        
 13 Armstrong, Brooke E        8 Express Swimming-MR    34.18      36.46        
 14 Lamoni, Saniya I          10 KB Makos-MR            34.50      36.47        
 15 Callaway, Corbin E         9 GAEL-MR                34.91      36.81        
 16 Sheridan, Rory             9 Badger-MR              35.07      37.06        
 17 Rivera, Annalia           10 WAC-MR                 39.33      38.03        
 18 Allegretti, Anna          10 WAC-MR                 40.18      43.36        
 -- Bruen, Kelly               9 WAC-MR                 34.70         DQ        
      Declared false start
 -- Hermann, Carly M          10 Flying Dolphins-MR     35.08         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Downs, Julianna           10 GAEL-MR                33.49         NS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.09  ZQ
              1:10.99  JO
              1:11.00  SMAX Silver Max
              1:18.49  SILV
 Meet Qualifying:  1:11.00 - 1:18.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Harshman, Ella S          10 Badger-MR            1:13.04    1:05.44 ZQ     
                  31.55     1:05.44 (33.89)                                        
  2 O'Connell, Siobhan B      10 Express Swimming-MR  1:12.11    1:09.73 JO     
                  32.99     1:09.73 (36.74)                                        
  3 Fan, Alyssa Y             10 Manhattan Makos-MR   1:12.06    1:10.06 JO     
                  33.96     1:10.06 (36.10)                                        
  4 Shchuchinov, Sophia       10 RI Marlins-MR        1:14.30    1:10.11 JO     
                  32.81     1:10.11 (37.30)                                        
  5 Barber, Alexis G          10 Twisters-MR          1:12.12    1:10.23 JO     
                  33.05     1:10.23 (37.18)                                        
  6 Nada, Sama                10 Twisters-MR          1:11.39    1:10.66 JO     
                  33.72     1:10.66 (36.94)                                        
  7 Sullivan, Maggie S        10 Badger-MR            1:14.64    1:10.76 JO     
                  33.82     1:10.76 (36.94)                                        
  8 Shimizu-Bowers, Hana      10 Flying Dolphins-MR   1:14.84    1:10.85 JO     
                  33.16     1:10.85 (37.69)                                        
  9 Cuddihy, Grace M          10 Manhattan Makos-MR   1:12.12    1:10.95 JO     
                  33.78     1:10.95 (37.17)                                        
 10 Broderick, Catherine M     9 Express Swimming-MR  1:13.20    1:10.96 JO     
                  34.81     1:10.96 (36.15)                                        
SILV - Division  
  1 Prisco, Alexandra C       10 GAEL-MR              1:15.54    1:11.10 SILV   
                  32.60     1:11.10 (38.50)                                        
  2 Ford, Elizabeth A         10 Badger-MR            1:12.51    1:11.66 SILV   
                  34.77     1:11.66 (36.89)                                        
  3 Lei, Anya                 10 Twisters-MR          1:13.25    1:12.17 SILV   
                  35.42     1:12.17 (36.75)                                        
  4 Stroka, Greta             10 Twisters-MR          1:17.92    1:12.56 SILV   
                  34.09     1:12.56 (38.47)                                        
  5 Hanna, Elizabeth T        10 Twisters-MR          1:13.79    1:12.57 SILV   
                  35.56     1:12.57 (37.01)                                        
  5 Hyun, Phoebe M            10 FLY-MR               1:13.68    1:12.57 SILV   
                  34.86     1:12.57 (37.71)                                        
  7 Dorsey-Reyes, Violet       8 Manhattan Makos-MR   1:18.41    1:12.69 SILV   
                  34.14     1:12.69 (38.55)                                        
  8 Pusing, Aizel G            9 Twisters-MR          1:17.37    1:12.79 SILV   
                  33.72     1:12.79 (39.07)                                        
  9 Roebuck, Carter            9 Manhattan Makos-MR   1:15.09    1:13.26 SILV   
                  33.95     1:13.26 (39.31)                                        
 10 Mugno, Annabelle          10 Badger-MR            1:13.35    1:14.62 SILV   
                  35.24     1:14.62 (39.38)                                        
 11 Lee, Kaitlyn H            10 Badger-MR            1:15.82    1:14.69 SILV   
                  35.66     1:14.69 (39.03)                                        
 12 Manning, Brooke           10 WAC-MR               1:16.33    1:14.85 SILV   
                  34.97     1:14.85 (39.88)                                        
 13 Martinez-Reyes, Areianna  10 Parks Sailfish-MR    1:16.77    1:14.91 SILV   
                  34.67     1:14.91 (40.24)                                        
 14 Washington, Madison L      9 CAS-MR               1:16.74    1:15.06 SILV   
                  36.90     1:15.06 (38.16)                                        
 15 Canty, Katie E            10 Express Swimming-MR  1:17.08    1:15.32 SILV   
                  35.65     1:15.32 (39.67)                                        
 16 Winters, Emma C           10 HS-MR                1:17.61    1:15.53 SILV   
                  37.18     1:15.53 (38.35)                                        
 17 Maltsev, Erica             8 Rac @ Jcc-MR         1:14.09    1:15.69 SILV   
                  36.20     1:15.69 (39.49)                                        
 18 Schetlick, Ava C           9 GAEL-MR              1:13.88    1:15.95 SILV   
                  35.43     1:15.95 (40.52)                                        
 19 Gregory, Kylie f          10 CAS-MR               1:17.95    1:16.37 SILV   
                  35.77     1:16.37 (40.60)                                        
 20 Weinstein, Claire J        7 WEST-MR              1:17.57    1:16.45 SILV   
                  36.45     1:16.45 (40.00)                                        
 21 Caruvana, Lauren E        10 Rac @ Jcc-MR         1:18.12    1:16.59 SILV   
                  35.73     1:16.59 (40.86)                                        
 22 Reich, Julia K            10 GAEL-MR              1:16.77    1:16.75 SILV   
                  35.82     1:16.75 (40.93)                                        
 23 Del Tatto, Olivia M       10 Express Swimming-MR  1:16.44    1:17.00 SILV   
                  37.12     1:17.00 (39.88)                                        
 24 Thieke, Bridget M         10 Express Swimming-MR  1:17.25    1:17.20 SILV   
                  35.75     1:17.20 (41.45)                                        
 25 McDonald, Anna            10 Rac @ Jcc-MR         1:16.25    1:17.25 SILV   
                  36.06     1:17.25 (41.19)                                        
 26 Bacon, Marina S            9 RedTails-MR          1:17.85    1:17.28 SILV   
                  36.47     1:17.28 (40.81)                                        
 27 Bruno, Ava L               9 GAEL-MR              1:18.37    1:17.44 SILV   
                  35.76     1:17.44 (41.68)                                        
 28 Zamarbide, Sol            10 WEST-MR              1:17.30    1:17.57 SILV   
                  36.32     1:17.57 (41.25)                                        
 29 Feinblatt, Alison g       10 Flying Dolphins-MR   1:13.58    1:17.76 SILV   
                  36.16     1:17.76 (41.60)                                        
 30 Fong, Joline              10 Manhattan Makos-MR   1:18.42    1:17.90 SILV   
                  36.28     1:17.90 (41.62)                                        
Non-Award Division  
  1 Chavez, Kaetlyn K         10 APEX-MR              1:17.27    1:18.52        
                  36.80     1:18.52 (41.72)                                        
  2 Levenson, Talia B         10 Badger-MR            1:17.83    1:18.74        
                  36.69     1:18.74 (42.05)                                        
  3 McKibben, Morgan J        10 Flying Dolphins-MR   1:17.54    1:18.84        
                  36.75     1:18.84 (42.09)                                        
  4 Rose, Natalie M           10 Express Swimming-MR  1:17.15    1:18.91        
                  37.68     1:18.91 (41.23)                                        
  5 Armstrong, Brooke E        8 Express Swimming-MR  1:17.93    1:19.15        
                  36.84     1:19.15 (42.31)                                        
  6 Wang, Cindy Y              9 APEX-MR              1:17.79    1:19.25        
                  37.24     1:19.25 (42.01)                                        
  7 Newmark, Ella M           10 Express Swimming-MR  1:17.37    1:20.51        
                  36.39     1:20.51 (44.12)                                        
  8 Kaufman, Claire M         10 Badger-MR            1:17.02    1:21.51        
                  38.09     1:21.51 (43.42)                                        
  9 Eckert, Jordyn            10 Manhattan Makos-MR   1:17.68    1:21.78        
                  38.82     1:21.78 (42.96)                                        
 10 Brennan, Caroline G       10 HS-MR                1:17.89    1:21.82        
                  37.22     1:21.82 (44.60)                                        
 11 Lathan, Malaya             9 Badger-MR            1:16.63    1:23.14        
                  37.61     1:23.14 (45.53)                                        
 12 McCafferty, Ann            9 WAC-MR               1:27.74    1:34.13        
                  42.97     1:34.13 (51.16)                                        
 13 Allegretti, Anna          10 WAC-MR               1:29.59    1:36.05        
                  44.50     1:36.05 (51.55)                                        
 -- Gurden, Abigail S          9 WEST-MR              1:12.90         DQ        
      Declared false start
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:28.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:32.00  SMAX Silver Max
              2:49.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:32.00 - 2:49.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Chen, Lydia G             10 Badger-MR            2:38.62    2:16.80 ZQ     
                  29.92     1:03.39 (33.47)     1:39.35 (35.96)     2:16.80 (37.45)
  2 Yildiz, Nicole F          10 MPNY-MR              2:33.37    2:29.36 JO     
                  34.58     1:12.69 (38.11)     1:51.49 (38.80)     2:29.36 (37.87)
SILV - Division  
  1 O'Connell, Siobhan B      10 Express Swimming-MR  2:35.11    2:34.70 SILV   
                  34.65     1:15.41 (40.76)     1:56.43 (41.02)     2:34.70 (38.27)
  2 Ford, Elizabeth A         10 Badger-MR            2:39.02    2:35.26 SILV   
                  37.02     1:17.11 (40.09)     1:56.59 (39.48)     2:35.26 (38.67)
  3 Hanna, Elizabeth T        10 Twisters-MR          2:41.53    2:37.29 SILV   
                  36.06     1:16.02 (39.96)     1:59.95 (43.93)     2:37.29 (37.34)
  4 Pusing, Aizel G            9 Twisters-MR          2:44.12    2:38.25 SILV   
                  36.00     1:16.99 (40.99)     1:59.17 (42.18)     2:38.25 (39.08)
  5 Condon, Daniella M        10 WEST-MR              2:38.06    2:38.79 SILV   
                  35.31     1:15.41 (40.10)     1:58.07 (42.66)     2:38.79 (40.72)
  6 Shchuchinov, Sophia       10 RI Marlins-MR        2:45.10    2:38.82 SILV   
                  35.40     1:16.18 (40.78)     1:59.00 (42.82)     2:38.82 (39.82)
  7 Sullivan, Maggie S        10 Badger-MR            2:37.44    2:38.85 SILV   
                  35.36     1:15.78 (40.42)     1:57.80 (42.02)     2:38.85 (41.05)
  8 Winters, Emma C           10 HS-MR                2:48.88    2:40.91 SILV   
                  37.08     1:19.16 (42.08)     2:02.83 (43.67)     2:40.91 (38.08)
  9 Prisco, Alexandra C       10 GAEL-MR              2:47.31    2:42.22 SILV   
                  36.49     1:16.98 (40.49)     2:00.06 (43.08)     2:42.22 (42.16)
 10 Broderick, Catherine M     9 Express Swimming-MR  2:42.10    2:43.40 SILV   
                  36.39     1:19.04 (42.65)     2:01.77 (42.73)     2:43.40 (41.63)
 11 Anderson, Kate E           9 Badger-MR            2:44.25    2:43.96 SILV   
                  38.55     1:20.33 (41.78)     2:02.94 (42.61)     2:43.96 (41.02)
 12 Lee, Kaitlyn H            10 Badger-MR            2:45.63    2:44.09 SILV   
                  37.27     1:20.00 (42.73)     2:03.55 (43.55)     2:44.09 (40.54)
 13 Stroka, Greta             10 Twisters-MR          2:39.74    2:44.31 SILV   
 14 Gurden, Abigail S          9 WEST-MR              2:32.40    2:44.33 SILV   
                  38.06     1:21.09 (43.03)     2:04.09 (43.00)     2:44.33 (40.24)
 15 Dansker, Renee M          10 CIY-MR               2:42.65    2:45.85 SILV   
                  39.81     1:22.83 (43.02)     2:04.40 (41.57)     2:45.85 (41.45)
 16 Chavez, Kaetlyn K         10 APEX-MR              2:49.43    2:46.09 SILV   
                  37.12     1:19.38 (42.26)     2:03.58 (44.20)     2:46.09 (42.51)
 17 Sheridan, Rory             9 Badger-MR            2:44.87    2:46.22 SILV   
                  37.62     1:19.80 (42.18)     2:02.75 (42.95)     2:46.22 (43.47)
 
Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:30.49  ZQ
              6:44.99  JO
              6:45.00  SMAX Silver Max
              7:04.99  SILV
 Meet Qualifying:  6:45.00 - 7:04.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Nada, Sama                10 Twisters-MR          6:47.17    6:36.62 JO     
                  35.12     1:14.63 (39.51)     1:55.16 (40.53)     2:35.65 (40.49)
        3:16.49 (40.84)     3:56.91 (40.42)     4:37.22 (40.31)     5:17.82 (40.60)
        5:58.25 (40.43)     6:36.62 (38.37)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ
                37.49  JO
                37.50  SMAX Silver Max
                42.89  SILV
 Meet Qualifying:  37.50 - 42.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sullivan, Maggie S        10 Badger-MR              37.76      36.88 JO     
  2 O'Connell, Siobhan B      10 Express Swimming-MR    37.75      37.08 JO     
  3 Cuddihy, Grace M          10 Manhattan Makos-MR     38.99      37.33 JO     
  4 McDonald, Anna            10 Rac @ Jcc-MR           38.06      37.43 JO     
SILV - Division  
  1 Lee, Kaitlyn H            10 Badger-MR              38.78      37.55 SILV   
  2 Chavez, Kaetlyn K         10 APEX-MR                38.28      37.63 SILV   
  3 Quiller, Hailey M         10 CAS-MR                 39.00      37.65 SILV   
  4 Shchuchinov, Sophia       10 RI Marlins-MR          37.92      37.67 SILV   
  5 Condon, Daniella M        10 WEST-MR                38.75      37.79 SILV   
  6 Kowalczyk, Julia          10 Twisters-MR            39.26      38.19 SILV   
  7 Roebuck, Carter            9 Manhattan Makos-MR     39.05      38.25 SILV   
  8 Lee, Lauren                8 WEST-MR                37.98      38.26 SILV   
  9 Pusing, Aizel G            9 Twisters-MR            37.90      38.35 SILV   
 10 Rosario, Tykai N          10 KB Makos-MR            39.12      38.41 SILV   
 11 Shimizu-Bowers, Hana      10 Flying Dolphins-MR     37.75      38.43 SILV   
 12 Ford, Elizabeth A         10 Badger-MR              39.07      38.47 SILV   
 13 Fan, Alyssa Y             10 Manhattan Makos-MR     38.77      38.69 SILV   
 14 Winters, Mia E            10 HS-MR                  38.88      38.71 SILV   
 15 Sfreddo, Payton C          9 Badger-MR              39.63      38.77 SILV   
 16 Canty, Katie E            10 Express Swimming-MR    37.79      39.03 SILV   
 17 McKibben, Morgan J        10 Flying Dolphins-MR     39.41      39.10 SILV   
 18 Lei, Florence             10 CIY-MR                 38.48      39.11 SILV   
 19 Gregory, Kylie f          10 CAS-MR                 39.60      39.27 SILV   
 20 Thompson, Caitlyn          9 WAC-MR                 41.44      39.29 SILV   
 21 Montalvo, Laeyah N        10 KB Makos-MR            41.21      39.31 SILV   
 22 Maltsev, Erica             8 Rac @ Jcc-MR           40.01      39.55 SILV   
 23 Broderick, Catherine M     9 Express Swimming-MR    40.44      39.56 SILV   
 24 Mugno, Annabelle          10 Badger-MR              40.12      39.92 SILV   
 25 Nada, Sama                10 Twisters-MR            37.94      39.96 SILV   
 26 Zamarbide, Sol            10 WEST-MR                40.16      39.98 SILV   
 27 Wong, Linsey               9 NYCC-MR                39.50      39.99 SILV   
 28 Caruvana, Lauren E        10 Rac @ Jcc-MR           39.54      40.19 SILV   
 29 Besendorfer, Emily S      10 Express Swimming-MR    39.19      40.20 SILV   
 30 Feinblatt, Alison g       10 Flying Dolphins-MR     40.15      40.22 SILV   
 31 Levenson, Talia B         10 Badger-MR              39.56      40.28 SILV   
 32 Schetlick, Ava C           9 GAEL-MR                39.35      40.29 SILV   
 33 Dorsey-Reyes, Violet       8 Manhattan Makos-MR     38.57      40.30 SILV   
 34 Carela, Jordyn            10 Unattached             42.20      40.33 SILV   
 35 Rodriguez, Esmeralda      10 RedTails-MR            42.14      40.52 SILV   
 36 Kaufman, Claire M         10 Badger-MR              39.91      40.72 SILV   
 37 Prisco, Alexandra C       10 GAEL-MR                42.45      40.83 SILV   
 38 Fong, Joline              10 Manhattan Makos-MR     40.22      40.86 SILV   
 39 Manning, Brooke           10 WAC-MR                 40.88      40.87 SILV   
 40 Winters, Emma C           10 HS-MR                  40.25      40.90 SILV   
 41 Barber, Alexis G          10 Twisters-MR            39.26      40.95 SILV   
 42 Bacon, Marina S            9 RedTails-MR            40.85      40.96 SILV   
 43 Hyun, Phoebe M            10 FLY-MR                 40.08      40.97 SILV   
 44 Kujawski, Dylan A         10 WEST-MR                42.20      40.99 SILV   
 45 Armstrong, Brooke E        8 Express Swimming-MR    42.06      41.03 SILV   
 46 Newmark, Ella M           10 Express Swimming-MR    39.43      41.04 SILV   
 47 Byrne, Kelly P             9 WEST-MR                38.93      41.25 SILV   
 48 Jordan, Elena             10 RI Marlins-MR          42.51      41.40 SILV   
 49 Eckert, Jordyn            10 Manhattan Makos-MR     41.98      41.70 SILV   
 50 Lin, Sara S                8 WEST-MR                41.60      41.88 SILV   
 51 Bruno, Ava L               9 GAEL-MR                40.94      42.00 SILV   
 52 Mizutani, Emily T         10 CIY-MR                 40.79      42.04 SILV   
 53 Brennan, Caroline G       10 HS-MR                  38.93      42.06 SILV   
 54 Rose, Natalie M           10 Express Swimming-MR    41.95      42.15 SILV   
 55 Brenner, Arianna r         9 Flying Dolphins-MR     42.88      42.26 SILV   
 56 Dougherty, Kate A         10 GAEL-MR                40.17      42.54 SILV   
 57 Mulakandov, Raquel        10 NCAC-MR                41.79      42.62 SILV   
 58 Reich, Julia K            10 GAEL-MR                42.33      42.67 SILV   
Non-Award Division  
  1 Anderson, Kate E           9 Badger-MR              42.60      43.03        
  2 Lin, Nettie                9 FLY-MR                 41.24      43.04        
  3 KU, Jaein                  9 Twisters-MR            41.01      43.07        
  4 Ambery, Shannon J         10 CIY-MR                 40.98      43.33        
  5 Crystal, Lilly M          10 GAEL-MR                42.04      43.44        
  6 Hanin, Katherine P        10 HS-MR                  39.88      43.73        
  7 Harish, Nila               8 HS-MR                  42.53      43.93        
  8 Sheridan, Rory             9 Badger-MR              42.68      44.34        
  9 Lathan, Malaya             9 Badger-MR              42.80      44.79        
 10 Allegretti, Anna          10 WAC-MR                 45.48      47.03        
 11 McCafferty, Ann            9 WAC-MR                 46.87      49.01        
 -- Saidel, Vera R            10 HS-MR                  40.90         DQ        
      Completely submerged prior to turn or finish
 -- Washington, Madison L      9 CAS-MR                 42.16         DQ        
      Non-continuous turning action
 -- Fan, Laura                10 WAC-MR                 42.76         NS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:21.00  SMAX Silver Max
              1:37.09  SILV
 Meet Qualifying:  1:21.00 - 1:37.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Ford, Elizabeth A         10 Badger-MR            1:21.10    1:18.75 JO     
                  38.81     1:18.75 (39.94)                                        
  2 Zhang, Alina C             8 WEST-MR              1:21.07    1:19.10 JO     
                  38.73     1:19.10 (40.37)                                        
  3 Kowalczyk, Julia          10 Twisters-MR          1:24.94    1:19.92 JO     
                  39.09     1:19.92 (40.83)                                        
  4 Fan, Alyssa Y             10 Manhattan Makos-MR   1:21.55    1:20.17 JO     
                  39.38     1:20.17 (40.79)                                        
  5 Cuddihy, Grace M          10 Manhattan Makos-MR   1:22.71    1:20.32 JO     
                  38.60     1:20.32 (41.72)                                        
  6 Chavez, Kaetlyn K         10 APEX-MR              1:24.97    1:20.71 JO     
SILV - Division  
  1 McDonald, Anna            10 Rac @ Jcc-MR         1:23.46    1:21.34 SILV   
                  39.72     1:21.34 (41.62)                                        
  2 Hanna, Elizabeth T        10 Twisters-MR          1:21.03    1:21.40 SILV   
                  39.79     1:21.40 (41.61)                                        
  3 Lee, Lauren                8 WEST-MR              1:24.94    1:21.55 SILV   
                  38.91     1:21.55 (42.64)                                        
  4 Shchuchinov, Sophia       10 RI Marlins-MR        1:23.78    1:21.93 SILV   
                  39.45     1:21.93 (42.48)                                        
  5 Condon, Daniella M        10 WEST-MR              1:23.57    1:22.18 SILV   
                  39.51     1:22.18 (42.67)                                        
  6 Lee, Kaitlyn H            10 Badger-MR            1:21.91    1:22.25 SILV   
                  39.71     1:22.25 (42.54)                                        
  7 Pusing, Aizel G            9 Twisters-MR          1:23.30    1:22.31 SILV   
                  39.54     1:22.31 (42.77)                                        
  8 Weinstein, Claire J        7 WEST-MR              1:21.03    1:22.39 SILV   
                  40.08     1:22.39 (42.31)                                        
  9 Canty, Katie E            10 Express Swimming-MR  1:23.55    1:22.91 SILV   
                  40.69     1:22.91 (42.22)                                        
 10 Fong, Joline              10 Manhattan Makos-MR   1:24.21    1:23.66 SILV   
                  40.33     1:23.66 (43.33)                                        
 11 Barber, Alexis G          10 Twisters-MR          1:24.34    1:23.85 SILV   
                  41.09     1:23.85 (42.76)                                        
 12 Roebuck, Carter            9 Manhattan Makos-MR   1:24.25    1:23.92 SILV   
                  40.37     1:23.92 (43.55)                                        
 13 Rosario, Tykai N          10 KB Makos-MR          1:29.74    1:24.42 SILV   
                  41.03     1:24.42 (43.39)                                        
 14 Mugno, Annabelle          10 Badger-MR            1:29.79    1:24.50 SILV   
                  40.82     1:24.50 (43.68)                                        
 15 Madden, Ella              10 NYCC-MR              1:36.65    1:24.52 SILV   
                  41.58     1:24.52 (42.94)                                        
 16 Sweeney, Kait A            8 WEST-MR              1:26.61    1:24.87 SILV   
                  41.69     1:24.87 (43.18)                                        
 17 Caruvana, Lauren E        10 Rac @ Jcc-MR         1:23.38    1:25.13 SILV   
                  42.01     1:25.13 (43.12)                                        
 18 Dorsey-Reyes, Violet       8 Manhattan Makos-MR   1:26.47    1:25.14 SILV   
                  41.33     1:25.14 (43.81)                                        
 19 Quiller, Hailey M         10 CAS-MR               1:26.89    1:25.19 SILV   
                  40.69     1:25.19 (44.50)                                        
 20 Kaufman, Claire M         10 Badger-MR            1:23.12    1:25.22 SILV   
                  40.39     1:25.22 (44.83)                                        
 20 Armstrong, Brooke E        8 Express Swimming-MR  1:31.85    1:25.22 SILV   
                  41.26     1:25.22 (43.96)                                        
 22 Wong, Linsey               9 NYCC-MR              1:25.89    1:25.29 SILV   
                  41.17     1:25.29 (44.12)                                        
 23 Jacob, Jaya                9 Badger-MR            1:26.95    1:25.52 SILV   
                  40.38     1:25.52 (45.14)                                        
 24 McKibben, Morgan J        10 Flying Dolphins-MR   1:26.37    1:25.72 SILV   
                  41.73     1:25.72 (43.99)                                        
 25 Riviello, Cara M           7 WEST-MR              1:27.53    1:25.85 SILV   
                  40.63     1:25.85 (45.22)                                        
 26 Broderick, Catherine M     9 Express Swimming-MR  1:27.74    1:26.45 SILV   
                  41.92     1:26.45 (44.53)                                        
 27 Stroka, Greta             10 Twisters-MR          1:28.07    1:26.46 SILV   
 28 Shimizu-Bowers, Hana      10 Flying Dolphins-MR   1:25.07    1:26.56 SILV   
                  41.58     1:26.56 (44.98)                                        
 29 Winters, Emma C           10 HS-MR                1:27.32    1:26.66 SILV   
                  42.51     1:26.66 (44.15)                                        
 30 Martinez-Reyes, Areianna  10 Parks Sailfish-MR    1:27.57    1:26.74 SILV   
                  41.13     1:26.74 (45.61)                                        
 31 Carela, Jordyn            10 Unattached           1:36.19    1:26.79 SILV   
                  41.00     1:26.79 (45.79)                                        
 32 Flottmann-Stehlin, Lily   10 WAC-MR               1:29.07    1:26.85 SILV   
                  41.58     1:26.85 (45.27)                                        
 33 Winters, Mia E            10 HS-MR                1:27.94    1:27.07 SILV   
                  42.90     1:27.07 (44.17)                                        
 34 Besendorfer, Emily S      10 Express Swimming-MR  1:28.31    1:27.85 SILV   
 35 Schetlick, Ava C           9 GAEL-MR              1:26.47    1:28.45 SILV   
                  41.31     1:28.45 (47.14)                                        
 36 Prisco, Alexandra C       10 GAEL-MR              1:34.37    1:28.52 SILV   
                  42.47     1:28.52 (46.05)                                        
 36 Thompson, Caitlyn          9 WAC-MR               1:29.51    1:28.52 SILV   
                  41.26     1:28.52 (47.26)                                        
 38 Byrne, Kelly P             9 WEST-MR              1:28.74    1:28.86 SILV   
                  42.60     1:28.86 (46.26)                                        
 39 Sheridan, Rory             9 Badger-MR            1:31.51    1:29.05 SILV   
                  44.49     1:29.05 (44.56)                                        
 40 Dougherty, Kate A         10 GAEL-MR              1:30.73    1:29.12 SILV   
                  43.91     1:29.12 (45.21)                                        
 41 Anderson, Kate E           9 Badger-MR            1:29.83    1:29.24 SILV   
                  44.10     1:29.24 (45.14)                                        
 42 Rose, Natalie M           10 Express Swimming-MR  1:28.37    1:29.50 SILV   
                  43.79     1:29.50 (45.71)                                        
 43 Maltsev, Erica             8 Rac @ Jcc-MR         1:31.47    1:29.52 SILV   
                  42.43     1:29.52 (47.09)                                        
 44 Manning, Brooke           10 WAC-MR               1:32.21    1:29.57 SILV   
                  42.72     1:29.57 (46.85)                                        
 45 Rivera, Annalia           10 WAC-MR               1:33.18    1:29.76 SILV   
                  44.40     1:29.76 (45.36)                                        
 46 Gregory, Kylie f          10 CAS-MR               1:27.94    1:29.78 SILV   
                  43.32     1:29.78 (46.46)                                        
 47 Callaway, Corbin E         9 GAEL-MR              1:31.64    1:29.89 SILV   
                  42.50     1:29.89 (47.39)                                        
 48 Newmark, Ella M           10 Express Swimming-MR  1:33.20    1:30.11 SILV   
                  43.65     1:30.11 (46.46)                                        
 49 Montalvo, Laeyah N        10 KB Makos-MR          1:32.75    1:30.12 SILV   
                  43.54     1:30.12 (46.58)                                        
 50 Brenner, Arianna r         9 Flying Dolphins-MR   1:31.30    1:30.32 SILV   
                  44.33     1:30.32 (45.99)                                        
 51 Crystal, Lilly M          10 GAEL-MR              1:33.07    1:30.35 SILV   
                  43.32     1:30.35 (47.03)                                        
 52 Feinblatt, Alison g       10 Flying Dolphins-MR   1:31.98    1:30.50 SILV   
                  42.93     1:30.50 (47.57)                                        
 53 Levenson, Talia B         10 Badger-MR            1:28.02    1:31.13 SILV   
                  42.16     1:31.13 (48.97)                                        
 54 Gonzalez, Imani L         10 KB Makos-MR          1:35.77    1:31.31 SILV   
 55 Mulakandov, Raquel        10 NCAC-MR              1:32.16    1:31.39 SILV   
                  44.51     1:31.39 (46.88)                                        
 56 Brennan, Caroline G       10 HS-MR                1:27.82    1:31.57 SILV   
                  43.95     1:31.57 (47.62)                                        
 57 Bruno, Ava L               9 GAEL-MR              1:31.68    1:31.98 SILV   
 58 Dansker, Renee M          10 CIY-MR               1:36.96    1:33.20 SILV   
                  45.44     1:33.20 (47.76)                                        
 59 Del Tatto, Olivia M       10 Express Swimming-MR  1:34.44    1:33.57 SILV   
                  46.09     1:33.57 (47.48)                                        
 60 Crisano, Nadiya            9 WAC-MR               1:31.96    1:33.61 SILV   
 61 Anticev, Katherine         9 WAC-MR               1:31.91    1:33.94 SILV   
                  45.31     1:33.94 (48.63)                                        
 62 Polito, Lauren E           9 HS-MR                1:36.27    1:33.97 SILV   
                  45.81     1:33.97 (48.16)                                        
 63 Green, Florence           10 Manhattan Makos-MR   1:32.02    1:33.99 SILV   
                  46.64     1:33.99 (47.35)                                        
 64 Gardner, Talia A          10 Flying Dolphins-MR   1:35.09    1:34.07 SILV   
                  46.12     1:34.07 (47.95)                                        
 65 Eckert, Jordyn            10 Manhattan Makos-MR   1:34.74    1:34.36 SILV   
                  45.61     1:34.36 (48.75)                                        
 66 Victory, Abigail E         9 Badger-MR            1:33.83    1:34.57 SILV   
                  46.66     1:34.57 (47.91)                                        
 67 Hardart, Annabel M         9 Badger-MR            1:35.49    1:35.02 SILV   
                  46.75     1:35.02 (48.27)                                        
 68 Hanin, Katherine P        10 HS-MR                1:34.23    1:35.08 SILV   
                  45.35     1:35.08 (49.73)                                        
 69 Reich, Julia K            10 GAEL-MR              1:31.80    1:35.14 SILV   
 70 Pulkkinen, Charlotte I    10 GAEL-MR              1:33.18    1:35.39 SILV   
 71 Washington, Madison L      9 CAS-MR               1:34.10    1:35.48 SILV   
                  45.63     1:35.48 (49.85)                                        
 72 Kaps, Martyna              7 MPNY-MR              1:30.12    1:35.81 SILV   
                  46.21     1:35.81 (49.60)                                        
 73 Hyun, Faith                9 GATE-MR              1:34.59    1:35.86 SILV   
                  47.29     1:35.86 (48.57)                                        
 74 Lathan, Malaya             9 Badger-MR            1:31.05    1:36.44 SILV   
                  46.70     1:36.44 (49.74)                                        
 75 Singh, Cristina P         10 Express Swimming-MR  1:36.57    1:36.65 SILV   
                  46.25     1:36.65 (50.40)                                        
 76 Donlevy, Jeannie L        10 CIY-MR               1:43.66    1:36.91 SILV   
                  46.92     1:36.91 (49.99)                                        
Non-Award Division  
  1 Allegretti, Anna          10 WAC-MR               1:36.48    1:38.57        
                  48.66     1:38.57 (49.91)                                        
  2 Lamoni, Saniya I          10 KB Makos-MR          1:35.69    1:41.31        
  3 Echavarria, Victoria P     9 KB Makos-MR          1:36.42    1:44.82        
                  52.86     1:44.82 (51.96)                                        
 -- Bruen, Kelly               9 WAC-MR               1:28.01         DQ        
      Declared false start
 -- Downs, Julianna           10 GAEL-MR              1:34.10        DFS        
      Declared false start
                1:41.44                                                            
 -- Hermann, Carly M          10 Flying Dolphins-MR   1:36.13         NS        
 -- Soberon, Isabelle A        9 Express Swimming-MR  1:35.17         NS        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  ZQ
                42.99  JO
                43.00  SMAX Silver Max
                48.59  SILV
 Meet Qualifying:  43.00 - 48.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Caruvana, Lauren E        10 Rac @ Jcc-MR           43.61      41.28 ZQ     
  2 Gardner, Talia A          10 Flying Dolphins-MR     43.34      42.18 JO     
  3 Eckert, Jordyn            10 Manhattan Makos-MR     43.39      42.32 JO     
  4 Zhang, Alina C             8 WEST-MR                44.16      42.88 JO     
SILV - Division  
  1 Pusing, Aizel G            9 Twisters-MR            44.93      43.10 SILV   
  2 Nada, Sama                10 Twisters-MR            43.72      43.27 SILV   
  3 Kowalczyk, Julia          10 Twisters-MR            46.40      43.60 SILV   
  3 Manning, Brooke           10 WAC-MR                 44.91      43.60 SILV   
  5 Shashaty, Kelly           10 WAC-MR                 43.55      43.83 SILV   
  6 Pulkkinen, Charlotte I    10 GAEL-MR                43.87      43.98 SILV   
  7 Riviello, Cara M           7 WEST-MR                46.00      44.41 SILV   
  8 Yan, Hannah                9 GATE-MR                45.05      44.54 SILV   
  8 Coon, Regan L             10 RedTails-MR            43.64      44.54 SILV   
 10 Zamarbide, Sol            10 WEST-MR                45.48      44.55 SILV   
 11 Canty, Katie E            10 Express Swimming-MR    44.56      44.62 SILV   
 12 Del Tatto, Olivia M       10 Express Swimming-MR    44.69      44.64 SILV   
 13 Gao, Catherine Y          10 NYCC-MR                44.14      44.69 SILV   
 14 Bacon, Marina S            9 RedTails-MR            46.10      44.71 SILV   
 15 McDonald, Anna            10 Rac @ Jcc-MR           44.21      44.72 SILV   
 16 Cuddihy, Grace M          10 Manhattan Makos-MR     44.17      44.78 SILV   
 17 Tung, Doris L             10 NCAC-MR                43.72      45.00 SILV   
 18 Lei, Florence             10 CIY-MR                 45.49      45.07 SILV   
 19 Lamoni, Saniya I          10 KB Makos-MR            48.49      45.08 SILV   
 20 Wong, Linsey               9 NYCC-MR                45.91      45.18 SILV   
 21 Roebuck, Carter            9 Manhattan Makos-MR     45.49      45.29 SILV   
 22 Weinstein, Claire J        7 WEST-MR                45.72      45.46 SILV   
 23 Phillip, Danielle J       10 NFS-MR                 43.20      45.59 SILV   
 24 Shimizu-Bowers, Hana      10 Flying Dolphins-MR     45.85      45.67 SILV   
 25 Quiller, Hailey M         10 CAS-MR                 47.90      45.70 SILV   
 26 Hanin, Katherine P        10 HS-MR                  45.27      45.75 SILV   
 27 Zaets, Samantha            9 WAC-MR                 45.65      45.78 SILV   
 28 Gregory, Kylie f          10 CAS-MR                 48.24      45.80 SILV   
 29 Schetlick, Ava C           9 GAEL-MR                45.20      45.92 SILV   
 29 Broderick, Catherine M     9 Express Swimming-MR    44.45      45.92 SILV   
 31 Mulakandov, Leiel         10 NCAC-MR                45.19      45.99 SILV   
 32 Feinblatt, Alison g       10 Flying Dolphins-MR     46.02      46.02 SILV   
 33 Gigliotti, Kate           10 WAC-MR                 47.31      46.14 SILV   
 34 Crystal, Lilly M          10 GAEL-MR                48.14      46.32 SILV   
 35 KU, Jaein                  9 Twisters-MR            45.87      46.37 SILV   
 36 Reich, Julia K            10 GAEL-MR                45.50      46.45 SILV   
 37 McKibben, Morgan J        10 Flying Dolphins-MR     45.74      46.48 SILV   
 38 Levenson, Talia B         10 Badger-MR              45.76      46.53 SILV   
 39 Lathan, Malaya             9 Badger-MR              47.74      46.57 SILV   
 40 Jordan, Elena             10 RI Marlins-MR          48.01      46.69 SILV   
 41 Dougherty, Kate A         10 GAEL-MR                45.52      46.82 SILV   
 42 Barber, Alexis G          10 Twisters-MR            46.69      47.32 SILV   
 43 Washington, Madison L      9 CAS-MR                 47.75      47.38 SILV   
 44 Winters, Mia E            10 HS-MR                  47.55      47.43 SILV   
 45 Brennan, Caroline G       10 HS-MR                  46.55      47.86 SILV   
 46 Hanna, Elizabeth T        10 Twisters-MR            46.05      47.91 SILV   
 47 Condon, Daniella M        10 WEST-MR                48.34      48.04 SILV   
 48 Sweeney, Kait A            8 WEST-MR                47.60      48.05 SILV   
 49 Duggan, Makeda S          10 Express Swimming-MR    48.01      48.26 SILV   
 50 Brenner, Arianna r         9 Flying Dolphins-MR     48.14      48.42 SILV   
Non-Award Division  
  1 Palmer, Avery N           10 RedTails-MR            48.24      49.16        
  2 Valle, Ashley A           10 Express Swimming-MR    46.75      49.33        
  3 Maltsev, Erica             8 Rac @ Jcc-MR           48.07      49.75        
  4 Newmark, Ella M           10 Express Swimming-MR    47.60      49.85        
  5 Lee, Lauren                8 WEST-MR                47.54      49.88        
  6 Anticev, Katherine         9 WAC-MR                 47.83      50.03        
  7 Echavarria, Victoria P     9 KB Makos-MR            47.98      50.34        
  8 Allegretti, Anna          10 WAC-MR                 53.43      53.63        
 -- Gurden, Abigail S          9 WEST-MR                44.79         DQ        
      Declared false start
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:31.99  ZQ
              1:32.99  JO
              1:33.00  SMAX Silver Max
              1:48.39  SILV
 Meet Qualifying:  1:33.00 - 1:48.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Caruvana, Lauren E        10 Rac @ Jcc-MR         1:35.75    1:32.40 JO     
                  44.99     1:32.40 (47.41)                                        
SILV - Division  
  1 Cuddihy, Grace M          10 Manhattan Makos-MR   1:35.31    1:34.36 SILV   
                  45.27     1:34.36 (49.09)                                        
  2 Callaway, Corbin E         9 GAEL-MR              1:33.79    1:34.51 SILV   
                  44.41     1:34.51 (50.10)                                        
  3 Gardner, Talia A          10 Flying Dolphins-MR   1:33.76    1:34.60 SILV   
                  44.52     1:34.60 (50.08)                                        
  4 Kaufman, Claire M         10 Badger-MR            1:35.63    1:34.86 SILV   
                  44.47     1:34.86 (50.39)                                        
  5 Pulkkinen, Charlotte I    10 GAEL-MR              1:34.87    1:35.75 SILV   
                  44.07     1:35.75 (51.68)                                        
  6 Nada, Sama                10 Twisters-MR          1:33.15    1:36.15 SILV   
                  45.74     1:36.15 (50.41)                                        
  7 Canty, Katie E            10 Express Swimming-MR  1:35.42    1:36.44 SILV   
                  44.33     1:36.44 (52.11)                                        
  8 Shashaty, Kelly           10 WAC-MR               1:35.66    1:36.55 SILV   
                  46.09     1:36.55 (50.46)                                        
  9 Yan, Hannah                9 GATE-MR              1:38.02    1:36.59 SILV   
                  46.78     1:36.59 (49.81)                                        
 10 Bacon, Marina S            9 RedTails-MR          1:38.51    1:36.69 SILV   
                  46.63     1:36.69 (50.06)                                        
 11 Dorsey-Reyes, Violet       8 Manhattan Makos-MR   1:44.62    1:36.86 SILV   
                  45.75     1:36.86 (51.11)                                        
 12 Zaets, Samantha            9 WAC-MR               1:43.16    1:37.14 SILV   
                  46.07     1:37.14 (51.07)                                        
 13 Wong, Linsey               9 NYCC-MR              1:36.97    1:37.53 SILV   
                  46.99     1:37.53 (50.54)                                        
 14 Zamarbide, Sol            10 WEST-MR              1:38.71    1:37.61 SILV   
                  47.22     1:37.61 (50.39)                                        
 15 Lin, Nettie                9 FLY-MR               1:39.31    1:37.68 SILV   
                  46.18     1:37.68 (51.50)                                        
 16 Del Tatto, Olivia M       10 Express Swimming-MR  1:35.77    1:37.82 SILV   
                  46.76     1:37.82 (51.06)                                        
 17 Pusing, Aizel G            9 Twisters-MR          1:37.17    1:38.08 SILV   
                  45.72     1:38.08 (52.36)                                        
 18 Eckert, Jordyn            10 Manhattan Makos-MR   1:36.43    1:38.10 SILV   
                  47.02     1:38.10 (51.08)                                        
 19 Coon, Regan L             10 RedTails-MR          1:36.86    1:38.57 SILV   
                  46.05     1:38.57 (52.52)                                        
 20 Cole, Charley J            9 Flying Dolphins-MR   1:43.42    1:38.58 SILV   
                  46.07     1:38.58 (52.51)                                        
 21 Thieke, Bridget M         10 Express Swimming-MR  1:40.13    1:39.07 SILV   
                  46.76     1:39.07 (52.31)                                        
 22 Gao, Catherine Y          10 NYCC-MR              1:43.20    1:39.41 SILV   
                  47.03     1:39.41 (52.38)                                        
 23 Gigliotti, Kate           10 WAC-MR               1:40.46    1:39.47 SILV   
                  47.45     1:39.47 (52.02)                                        
 23 Hyun, Phoebe M            10 FLY-MR               1:41.95    1:39.47 SILV   
                  48.21     1:39.47 (51.26)                                        
 25 Broderick, Catherine M     9 Express Swimming-MR  1:38.41    1:40.43 SILV   
                  47.07     1:40.43 (53.36)                                        
 26 Dougherty, Kate A         10 GAEL-MR              1:37.46    1:40.49 SILV   
                  48.35     1:40.49 (52.14)                                        
 27 Crystal, Lilly M          10 GAEL-MR              1:45.88    1:40.62 SILV   
                  47.81     1:40.62 (52.81)                                        
 28 KU, Jaein                  9 Twisters-MR          1:38.77    1:41.02 SILV   
                  48.38     1:41.02 (52.64)                                        
 29 Besendorfer, Emily S      10 Express Swimming-MR  1:38.68    1:41.12 SILV   
                  47.97     1:41.12 (53.15)                                        
 30 McKibben, Morgan J        10 Flying Dolphins-MR   1:37.29    1:41.25 SILV   
                  47.37     1:41.25 (53.88)                                        
 31 Hanna, Elizabeth T        10 Twisters-MR          1:40.31    1:41.30 SILV   
                  48.83     1:41.30 (52.47)                                        
 32 Zheng, Bernice            10 FLY-MR               1:43.11    1:41.34 SILV   
                  47.43     1:41.34 (53.91)                                        
 33 Byrne, Kelly P             9 WEST-MR              1:47.46    1:41.37 SILV   
                  48.55     1:41.37 (52.82)                                        
 34 Shimizu-Bowers, Hana      10 Flying Dolphins-MR   1:40.92    1:41.43 SILV   
                  47.93     1:41.43 (53.50)                                        
 35 Barber, Alexis G          10 Twisters-MR          1:39.06    1:41.85 SILV   
                  48.28     1:41.85 (53.57)                                        
 36 Hanrahan, Erin M           9 Badger-MR            1:43.42    1:41.93 SILV   
                  48.09     1:41.93 (53.84)                                        
 37 Gregory, Kylie f          10 CAS-MR               1:47.76    1:41.98 SILV   
                  48.16     1:41.98 (53.82)                                        
 38 Mizutani, Emily T         10 CIY-MR               1:45.25    1:42.32 SILV   
                  48.29     1:42.32 (54.03)                                        
 39 Winters, Mia E            10 HS-MR                1:46.04    1:42.73 SILV   
                  48.18     1:42.73 (54.55)                                        
 40 Feinblatt, Alison g       10 Flying Dolphins-MR   1:40.79    1:42.78 SILV   
                  47.85     1:42.78 (54.93)                                        
 41 Hanin, Katherine P        10 HS-MR                1:45.59    1:42.79 SILV   
                  49.25     1:42.79 (53.54)                                        
 42 Phillip, Danielle J       10 NFS-MR               1:38.81    1:43.11 SILV   
                  47.68     1:43.11 (55.43)                                        
 43 Lamoni, Saniya I          10 KB Makos-MR          1:45.59    1:43.17 SILV   
                  46.88     1:43.17 (56.29)                                        
 44 Gil, Fiona G               9 FLY-MR               1:43.51    1:43.32 SILV   
                  48.47     1:43.32 (54.85)                                        
 45 Kujawski, Dylan A         10 WEST-MR              1:40.78    1:43.70 SILV   
                  50.23     1:43.70 (53.47)                                        
 46 Weinstein, Claire J        7 WEST-MR              1:40.46    1:43.72 SILV   
                  48.97     1:43.72 (54.75)                                        
 47 Sweeney, Kait A            8 WEST-MR              1:45.36    1:43.82 SILV   
                  49.71     1:43.82 (54.11)                                        
 48 Reich, Julia K            10 GAEL-MR              1:35.71    1:43.93 SILV   
                  47.88     1:43.93 (56.05)                                        
 49 Valle, Ashley A           10 Express Swimming-MR  1:42.08    1:44.00 SILV   
                  49.47     1:44.00 (54.53)                                        
 50 Jordan, Elena             10 RI Marlins-MR        1:45.76    1:44.02 SILV   
                  47.85     1:44.02 (56.17)                                        
 51 Stroka, Greta             10 Twisters-MR          1:48.23    1:44.13 SILV   
                  49.76     1:44.13 (54.37)                                        
 52 Hermann, Carly M          10 Flying Dolphins-MR   1:45.29    1:44.14 SILV   
                  49.58     1:44.14 (54.56)                                        
 52 Wang, Cindy Y              9 APEX-MR              1:44.93    1:44.14 SILV   
                  50.43     1:44.14 (53.71)                                        
 54 Burke, Caitlin E           9 FLY-MR               1:42.96    1:44.31 SILV   
                  48.73     1:44.31 (55.58)                                        
 55 Condon, Daniella M        10 WEST-MR              1:43.11    1:44.32 SILV   
                  49.07     1:44.32 (55.25)                                        
 56 Echavarria, Victoria P     9 KB Makos-MR          1:43.35    1:45.10 SILV   
                  49.37     1:45.10 (55.73)                                        
 57 Levenson, Talia B         10 Badger-MR            1:41.15    1:45.25 SILV   
                  48.29     1:45.25 (56.96)                                        
 58 Kaping, Brooke E          10 Express Swimming-MR  1:46.36    1:46.10 SILV   
                  50.48     1:46.10 (55.62)                                        
 59 Duggan, Makeda S          10 Express Swimming-MR  1:42.96    1:46.23 SILV   
                  50.33     1:46.23 (55.90)                                        
 60 Barnard, Victoria R       10 Express Swimming-MR  1:46.97    1:46.25 SILV   
                  50.55     1:46.25 (55.70)                                        
 61 O'Connell, Siobhan B      10 Express Swimming-MR  1:46.03    1:46.31 SILV   
                  51.14     1:46.31 (55.17)                                        
 62 Honig, Madison J          10 Express Swimming-MR  1:47.49    1:46.41 SILV   
                  49.64     1:46.41 (56.77)                                        
 63 Brenner, Arianna r         9 Flying Dolphins-MR   1:43.87    1:47.14 SILV   
                  51.31     1:47.14 (55.83)                                        
 64 Manning, Brooke           10 WAC-MR               1:45.27    1:47.41 SILV   
                  50.36     1:47.41 (57.05)                                        
 65 Lee, Lauren                8 WEST-MR              1:46.81    1:47.42 SILV   
                  50.80     1:47.42 (56.62)                                        
 66 Washington, Madison L      9 CAS-MR               1:44.76    1:47.93 SILV   
                  51.33     1:47.93 (56.60)                                        
 67 Brennan, Caroline G       10 HS-MR                1:43.10    1:48.02 SILV   
                  50.09     1:48.02 (57.93)                                        
 68 Quiller, Hailey M         10 CAS-MR               1:45.66    1:48.13 SILV   
                  51.72     1:48.13 (56.41)                                        
Non-Award Division  
  1 Soberon, Isabelle A        9 Express Swimming-MR  1:44.75    1:48.46        
                  51.58     1:48.46 (56.88)                                        
  2 Lathan, Malaya             9 Badger-MR            1:42.51    1:48.75        
                  51.43     1:48.75 (57.32)                                        
  3 Hyun, Faith                9 GATE-MR              1:46.52    1:50.29        
                  53.02     1:50.29 (57.27)                                        
  4 McCafferty, Ann            9 WAC-MR               1:56.69    2:02.07        
                  57.65   2:02.07 (1:04.42)                                        
 -- Gurden, Abigail S          9 WEST-MR              1:39.15         DQ        
      Declared false start
 -- Yerkes, Charlotte         10 Badger-MR            1:47.77         NS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
              1:31.99  10&U ZQ
              1:32.99  10&U JO
              1:33.00  10&U SMAX Silver Max
              1:48.39  10&U SILV
 Meet Qualifying 10&U:  1:33.00 - 1:48.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Gardner, Talia A          10 Flying Dolphins-MR        NT    1:36.05 SILV   
                  44.89     1:36.05 (51.16)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  ZQ
                35.99  JO
                36.00  SMAX Silver Max
                43.89  SILV
 Meet Qualifying:  36.00 - 43.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Fan, Alyssa Y             10 Manhattan Makos-MR     36.35      35.06 JO     
  2 Roebuck, Carter            9 Manhattan Makos-MR     36.67      35.78 JO     
  3 Zhang, Alina C             8 WEST-MR                36.85      35.98 JO     
SILV - Division  
  1 Sweeney, Kait A            8 WEST-MR                37.18      36.20 SILV   
  2 O'Connell, Siobhan B      10 Express Swimming-MR    36.62      36.63 SILV   
  3 Manning, Brooke           10 WAC-MR                 36.92      36.72 SILV   
  4 Chavez, Kaetlyn K         10 APEX-MR                36.78      36.75 SILV   
  5 Yildiz, Nicole F          10 MPNY-MR                37.38      36.78 SILV   
  6 Cuddihy, Grace M          10 Manhattan Makos-MR     37.99      36.88 SILV   
  7 Valle, Ashley A           10 Express Swimming-MR    36.81      37.04 SILV   
  8 Wong, Linsey               9 NYCC-MR                38.81      37.16 SILV   
  9 Sullivan, Maggie S        10 Badger-MR              36.96      37.22 SILV   
 10 Rosario, Tykai N          10 KB Makos-MR            40.37      37.27 SILV   
 11 Pusing, Aizel G            9 Twisters-MR            39.21      37.28 SILV   
 12 Barber, Alexis G          10 Twisters-MR            37.65      37.29 SILV   
 13 Nada, Sama                10 Twisters-MR            36.93      37.53 SILV   
 14 Kowalczyk, Julia          10 Twisters-MR            41.26      37.70 SILV   
 15 Shchuchinov, Sophia       10 RI Marlins-MR          39.58      37.79 SILV   
 16 Broderick, Catherine M     9 Express Swimming-MR    40.20      38.07 SILV   
 17 Sheridan, Rory             9 Badger-MR              37.43      38.10 SILV   
 18 Washington, Madison L      9 CAS-MR                 38.25      38.21 SILV   
 19 Hermann, Carly M          10 Flying Dolphins-MR     36.82      38.25 SILV   
 20 Quiller, Hailey M         10 CAS-MR                 38.88      38.79 SILV   
 21 Thieke, Bridget M         10 Express Swimming-MR    38.18      38.80 SILV   
 22 Gardner, Talia A          10 Flying Dolphins-MR     39.32      39.03 SILV   
 23 Mugno, Annabelle          10 Badger-MR              40.38      39.04 SILV   
 24 Newmark, Ella M           10 Express Swimming-MR    37.15      39.07 SILV   
 25 Besendorfer, Emily S      10 Express Swimming-MR    37.62      39.09 SILV   
 26 Carela, Jordyn            10 Unattached             43.11      39.19 SILV   
 27 Shimizu-Bowers, Hana      10 Flying Dolphins-MR     40.26      39.30 SILV   
 28 Dorsey-Reyes, Violet       8 Manhattan Makos-MR     40.64      39.34 SILV   
 29 Ford, Elizabeth A         10 Badger-MR              40.42      39.38 SILV   
 30 Jacob, Jaya                9 Badger-MR              40.95      39.41 SILV   
 31 Condon, Daniella M        10 WEST-MR                41.59      39.56 SILV   
 32 Stroka, Greta             10 Twisters-MR            40.89      39.61 SILV   
 33 Martinez-Reyes, Areianna  10 Parks Sailfish-MR      41.75      39.67 SILV   
 34 Sfreddo, Payton C          9 Badger-MR              39.87      39.78 SILV   
 35 Weinstein, Claire J        7 WEST-MR                41.37      39.79 SILV   
 36 Kaufman, Claire M         10 Badger-MR              38.06      39.82 SILV   
 37 Estrada-Nunez, Thais I    10 Twisters-MR            43.67      40.05 SILV   
 37 Lei, Anya                 10 Twisters-MR            39.47      40.05 SILV   
 39 Saidel, Vera R            10 HS-MR                  39.72      40.08 SILV   
 40 Prisco, Alexandra C       10 GAEL-MR                40.30      40.14 SILV   
 41 Pulkkinen, Charlotte I    10 GAEL-MR                43.56      40.23 SILV   
 42 Maltsev, Erica             8 Rac @ Jcc-MR           42.84      40.26 SILV   
 43 Armstrong, Brooke E        8 Express Swimming-MR    37.70      40.36 SILV   
 44 Brennan, Caroline G       10 HS-MR                  38.84      40.50 SILV   
 45 Lin, Sara S                8 WEST-MR                41.92      40.51 SILV   
 46 Kaps, Martyna              7 MPNY-MR                41.77      40.53 SILV   
 47 Bacon, Marina S            9 RedTails-MR            41.45      40.86 SILV   
 48 Hanna, Elizabeth T        10 Twisters-MR            39.63      40.89 SILV   
 49 Montalvo, Laeyah N        10 KB Makos-MR            43.80      41.10 SILV   
 50 Rodriguez, Esmeralda      10 RedTails-MR            43.21      41.26 SILV   
 51 Hall, Lavinia              9 APEX-MR                42.39      41.39 SILV   
 52 Lamoni, Saniya I          10 KB Makos-MR            41.11      41.58 SILV   
 53 Canty, Katie E            10 Express Swimming-MR    40.20      41.70 SILV   
 54 Winters, Emma C           10 HS-MR                  41.06      41.83 SILV   
 55 McKibben, Morgan J        10 Flying Dolphins-MR     43.57      41.85 SILV   
 56 Lee, Suah                  9 Twisters-MR            42.48      41.87 SILV   
 57 Hyun, Phoebe M            10 FLY-MR                 40.18      42.06 SILV   
 58 Fong, Joline              10 Manhattan Makos-MR     41.62      42.13 SILV   
 59 Lee, Kaitlyn H            10 Badger-MR              43.68      42.15 SILV   
 60 Gregory, Kylie f          10 CAS-MR                 41.38      42.16 SILV   
 60 Mamak, Marisa A           10 FLY-MR                 43.65      42.16 SILV   
 62 McPartland, Katie          9 Manhattan Makos-MR     43.77      42.28 SILV   
 63 Zamarbide, Sol            10 WEST-MR                42.08      42.40 SILV   
 64 Mulakandov, Raquel        10 NCAC-MR                42.09      42.42 SILV   
 65 Crystal, Lilly M          10 GAEL-MR                42.57      42.65 SILV   
 66 Dougherty, Kate A         10 GAEL-MR                43.72      42.72 SILV   
 67 Jordan, Elena             10 RI Marlins-MR          43.25      42.77 SILV   
 68 Hanin, Katherine P        10 HS-MR                  41.06      42.87 SILV   
 69 Lathan, Malaya             9 Badger-MR              43.26      42.98 SILV   
 70 Donlevy, Jeannie L        10 CIY-MR                 41.96      43.36 SILV   
 71 Wilson, Destiny E         10 RedTails-MR            42.74      43.72 SILV   
 72 Brenner, Arianna r         9 Flying Dolphins-MR     41.33      43.83 SILV   
Non-Award Division  
  1 Del Tatto, Olivia M       10 Express Swimming-MR    43.09      45.55        
  2 Allegretti, Anna          10 WAC-MR                 47.42      51.67        
  3 Petricevic, Alyssa         9 WAC-MR                 51.05      54.22        
 -- Schetlick, Ava C           9 GAEL-MR                40.57         DQ        
      One hand touch
 -- Feinblatt, Alison g       10 Flying Dolphins-MR     40.64         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
                34.79  10&U ZQ
                35.99  10&U JO
                36.00  10&U SMAX Silver Max
                43.89  10&U SILV
 Meet Qualifying 10&U:  36.00 - 43.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Manning, Brooke           10 WAC-MR                    NT      36.29 SILV   
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:25.99  JO
              1:26.00  SMAX Silver Max
              1:37.99  SILV
 Meet Qualifying:  1:26.00 - 1:37.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Harshman, Ella S          10 Badger-MR            1:30.28    1:22.40 JO     
                  37.42     1:22.40 (44.98)                                        
  2 Lee, Lauren                8 WEST-MR              1:27.24    1:22.52 JO     
                  38.46     1:22.52 (44.06)                                        
  3 O'Connell, Siobhan B      10 Express Swimming-MR  1:26.61    1:23.10 JO     
                  40.32     1:23.10 (42.78)                                        
  4 Rose, Natalie M           10 Express Swimming-MR  1:27.20    1:23.26 JO     
                  38.21     1:23.26 (45.05)                                        
  5 Nada, Sama                10 Twisters-MR          1:27.10    1:24.05 JO     
                  38.76     1:24.05 (45.29)                                        
  6 Chavez, Kaetlyn K         10 APEX-MR              1:30.69    1:25.33 JO     
                  39.79     1:25.33 (45.54)                                        
  7 DeFunis, Leah S           10 Badger-MR            1:37.34    1:25.47 JO     
                  39.34     1:25.47 (46.13)                                        
SILV - Division  
  1 Barber, Alexis G          10 Twisters-MR          1:27.77    1:28.39 SILV   
                  39.60     1:28.39 (48.79)                                        
  2 Quiller, Hailey M         10 CAS-MR               1:33.03    1:29.24 SILV   
                  39.97     1:29.24 (49.27)                                        
  3 Sheridan, Rory             9 Badger-MR            1:28.81    1:29.44 SILV   
                  41.77     1:29.44 (47.67)                                        
  4 Wong, Linsey               9 NYCC-MR              1:31.41    1:29.93 SILV   
                  41.97     1:29.93 (47.96)                                        
  5 Kaufman, Claire M         10 Badger-MR            1:31.75    1:30.31 SILV   
                  40.62     1:30.31 (49.69)                                        
  6 Zaets, Samantha            9 WAC-MR               1:28.72    1:33.40 SILV   
                  41.86     1:33.40 (51.54)                                        
  7 Dorsey-Reyes, Violet       8 Manhattan Makos-MR   1:35.08    1:34.57 SILV   
                  42.42     1:34.57 (52.15)                                        
  8 Fong, Joline              10 Manhattan Makos-MR   1:36.30    1:36.32 SILV   
                  43.37     1:36.32 (52.95)                                        
  9 Zamarbide, Sol            10 WEST-MR              1:35.66    1:36.39 SILV   
                  43.62     1:36.39 (52.77)                                        
Non-Award Division  
  1 Canty, Katie E            10 Express Swimming-MR  1:32.29    1:38.47        
                  45.86     1:38.47 (52.61)                                        
  2 Stroka, Greta             10 Twisters-MR          1:29.09    1:39.74        
                  45.20     1:39.74 (54.54)                                        
  3 Anderson, Kate E           9 Badger-MR            1:37.05    1:40.03        
                  48.13     1:40.03 (51.90)                                        
 -- Hermann, Carly M          10 Flying Dolphins-MR   1:34.67         NS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:21.00  SMAX Silver Max
              1:28.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:21.00 - 1:28.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Fan, Alyssa Y             10 Manhattan Makos-MR   1:21.33    1:18.76 JO     
                  36.57     1:18.76 (42.19)                                        
  2 Mugno, Annabelle          10 Badger-MR            1:23.33    1:19.07 JO     
                  36.89     1:19.07 (42.18)                                        
  3 Harshman, Ella S          10 Badger-MR            1:26.71    1:19.88 JO     
                  34.38     1:19.88 (45.50)                                        
  4 Cuddihy, Grace M          10 Manhattan Makos-MR   1:21.62    1:20.26 JO     
                  36.12     1:20.26 (44.14)                                        
SILV - Division  
  1 Roebuck, Carter            9 Manhattan Makos-MR   1:25.41    1:21.28 SILV   
                  35.65     1:21.28 (45.63)                                        
  2 Pusing, Aizel G            9 Twisters-MR          1:24.05    1:21.46 SILV   
                  36.87     1:21.46 (44.59)                                        
  3 Dorsey-Reyes, Violet       8 Manhattan Makos-MR   1:24.26    1:22.06 SILV   
                  37.83     1:22.06 (44.23)                                        
  4 Valle, Ashley A           10 Express Swimming-MR  1:21.51    1:22.26 SILV   
                  36.49     1:22.26 (45.77)                                        
  5 Zaets, Samantha            9 WAC-MR               1:21.52    1:22.38 SILV   
                  36.62     1:22.38 (45.76)                                        
  6 Wong, Linsey               9 NYCC-MR              1:27.02    1:23.21 SILV   
                  38.82     1:23.21 (44.39)                                        
  7 Quiller, Hailey M         10 CAS-MR               1:28.56    1:23.57 SILV   
                  38.96     1:23.57 (44.61)                                        
  8 Sullivan, Maggie S        10 Badger-MR            1:21.70    1:23.89 SILV   
                  36.52     1:23.89 (47.37)                                        
  9 Fong, Joline              10 Manhattan Makos-MR   1:24.85    1:24.04 SILV   
                  38.71     1:24.04 (45.33)                                        
 10 Shimizu-Bowers, Hana      10 Flying Dolphins-MR   1:25.62    1:24.10 SILV   
                  37.83     1:24.10 (46.27)                                        
 10 Barber, Alexis G          10 Twisters-MR          1:24.10    1:24.10 SILV   
                  38.61     1:24.10 (45.49)                                        
 12 Lee, Lauren                8 WEST-MR              1:21.96    1:24.21 SILV   
                  37.70     1:24.21 (46.51)                                        
 13 Sweeney, Kait A            8 WEST-MR              1:22.18    1:24.22 SILV   
                  36.75     1:24.22 (47.47)                                        
 14 O'Connell, Siobhan B      10 Express Swimming-MR  1:23.25    1:24.41 SILV   
                  39.44     1:24.41 (44.97)                                        
 15 Kaufman, Claire M         10 Badger-MR            1:25.17    1:24.48 SILV   
                  38.03     1:24.48 (46.45)                                        
 16 Canty, Katie E            10 Express Swimming-MR  1:26.33    1:25.43 SILV   
                  40.72     1:25.43 (44.71)                                        
 17 Hanna, Elizabeth T        10 Twisters-MR          1:25.45    1:25.84 SILV   
                  40.92     1:25.84 (44.92)                                        
 18 Condon, Daniella M        10 WEST-MR              1:26.40    1:26.16 SILV   
                  38.67     1:26.16 (47.49)                                        
 19 Ford, Elizabeth A         10 Badger-MR            1:27.10    1:26.24 SILV   
                  39.28     1:26.24 (46.96)                                        
 20 Del Tatto, Olivia M       10 Express Swimming-MR  1:27.13    1:26.62 SILV   
                  41.66     1:26.62 (44.96)                                        
 21 Maltsev, Erica             8 Rac @ Jcc-MR         1:26.80    1:26.86 SILV   
                  38.97     1:26.86 (47.89)                                        
 22 Feinblatt, Alison g       10 Flying Dolphins-MR   1:25.39    1:27.10 SILV   
                  40.86     1:27.10 (46.24)                                        
 23 Zamarbide, Sol            10 WEST-MR              1:27.26    1:27.55 SILV   
                  42.09     1:27.55 (45.46)                                        
 24 Broderick, Catherine M     9 Express Swimming-MR  1:28.18    1:28.40 SILV   
                  42.12     1:28.40 (46.28)                                        
 25 Riviello, Cara M           7 WEST-MR              1:28.48    1:28.50 SILV   
                  40.31     1:28.50 (48.19)                                        
Non-Award Division  
  1 Weinstein, Claire J        7 WEST-MR              1:26.37    1:28.88        
                  38.78     1:28.88 (50.10)                                        
  2 Besendorfer, Emily S      10 Express Swimming-MR  1:27.67    1:28.98        
                  40.17     1:28.98 (48.81)                                        
  3 Tung, Doris L             10 NCAC-MR              1:28.39    1:30.54        
                  42.06     1:30.54 (48.48)                                        
  4 Brennan, Caroline G       10 HS-MR                1:26.04    1:31.32        
                  40.53     1:31.32 (50.79)                                        
  5 McKibben, Morgan J        10 Flying Dolphins-MR   1:27.11    1:33.26        
                  43.01     1:33.26 (50.25)                                        
 -- Gurden, Abigail S          9 WEST-MR              1:25.20         DQ        
      Declared false start - Misc
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
              1:17.99  10&U ZQ
              1:20.99  10&U JO
              1:21.00  10&U SMAX Silver Max
              1:28.59  10&U SILV
 Meet Qualifying 10&U:  1:21.00 - 1:28.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Zaets, Samantha            9 WAC-MR                    NT    1:23.64 SILV   
                  37.80     1:23.64 (45.84)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:48.99  ZQ
              2:51.99  JO
              2:52.00  SMAX Silver Max
              3:13.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:52.00 - 3:13.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Harshman, Ella S          10 Badger-MR            3:05.61    2:50.57 JO     
                  36.36     1:17.54 (41.18)     2:13.62 (56.08)     2:50.57 (36.95)
SILV - Division  
  1 Nada, Sama                10 Twisters-MR          2:52.18    2:53.71 SILV   
                  39.84     1:24.87 (45.03)     2:16.13 (51.26)     2:53.71 (37.58)
  2 Mugno, Annabelle          10 Badger-MR            2:59.91    2:55.86 SILV   
                  41.37     1:26.92 (45.55)     2:15.23 (48.31)     2:55.86 (40.63)
  3 Zaets, Samantha            9 WAC-MR               2:59.93    2:55.90 SILV   
                  38.07     1:21.68 (43.61)     2:16.42 (54.74)     2:55.90 (39.48)
  4 Valle, Ashley A           10 Express Swimming-MR  2:52.36    2:55.92 SILV   
                  40.09     1:22.33 (42.24)     2:18.49 (56.16)     2:55.92 (37.43)
  5 Sullivan, Maggie S        10 Badger-MR            2:56.28    2:56.32 SILV   
                                1:22.82 ( )     2:18.26 (55.44)     2:56.32 (38.06)
  6 Lee, Kaitlyn H            10 Badger-MR            2:59.50    2:57.37 SILV   
                  44.18     1:27.91 (43.73)     2:17.01 (49.10)     2:57.37 (40.36)
  7 Roebuck, Carter            9 Manhattan Makos-MR   3:03.86    2:58.27 SILV   
                  39.05     1:22.04 (42.99)     2:17.89 (55.85)     2:58.27 (40.38)
  8 O'Connell, Siobhan B      10 Express Swimming-MR  2:59.08    2:59.83 SILV   
                  39.00     1:24.39 (45.39)     2:22.28 (57.89)     2:59.83 (37.55)
  9 Fong, Joline              10 Manhattan Makos-MR   3:03.24    3:00.13 SILV   
                  42.20     1:27.29 (45.09)     2:18.27 (50.98)     3:00.13 (41.86)
 10 Barber, Alexis G          10 Twisters-MR          2:57.63    3:00.28 SILV   
                  41.09     1:26.75 (45.66)     2:22.12 (55.37)     3:00.28 (38.16)
 11 Wong, Linsey               9 NYCC-MR              3:08.94    3:00.37 SILV   
                  40.96     1:27.26 (46.30)     2:19.25 (51.99)     3:00.37 (41.12)
 12 Pusing, Aizel G            9 Twisters-MR          3:00.76    3:02.22 SILV   
                  40.79     1:26.97 (46.18)     2:21.08 (54.11)     3:02.22 (41.14)
 13 Ford, Elizabeth A         10 Badger-MR            3:02.23    3:02.67 SILV   
                  40.46     1:24.34 (43.88)     2:23.98 (59.64)     3:02.67 (38.69)
 14 Broderick, Catherine M     9 Express Swimming-MR  3:07.63    3:04.64 SILV   
                  41.71     1:29.67 (47.96)     2:24.69 (55.02)     3:04.64 (39.95)
 15 Condon, Daniella M        10 WEST-MR              3:02.04    3:05.03 SILV   
                  42.14     1:27.85 (45.71)     2:25.54 (57.69)     3:05.03 (39.49)
 16 Lee, Lauren                8 WEST-MR              3:10.38    3:05.82 SILV   
                  39.23     1:25.13 (45.90)   2:25.67 (1:00.54)     3:05.82 (40.15)
 17 Kaufman, Claire M         10 Badger-MR            3:02.66    3:06.65 SILV   
                  41.20                             2:21.97 ( )     3:06.65 (44.68)
 18 McKibben, Morgan J        10 Flying Dolphins-MR   3:13.82    3:07.64 SILV   
                  46.06     1:30.73 (44.67)     2:25.62 (54.89)     3:07.64 (42.02)
 19 Canty, Katie E            10 Express Swimming-MR  3:02.90    3:08.15 SILV   
                  44.62     1:31.34 (46.72)     2:26.45 (55.11)     3:08.15 (41.70)
 20 Thieke, Bridget M         10 Express Swimming-MR  3:03.30    3:08.28 SILV   
                  43.08     1:32.10 (49.02)     2:27.44 (55.34)     3:08.28 (40.84)
Non-Award Division  
  1 Rose, Natalie M           10 Express Swimming-MR  3:11.43    3:18.68        
                  44.63     1:37.55 (52.92)     2:33.79 (56.24)     3:18.68 (44.89)
  2 Ambery, Shannon J         10 CIY-MR               3:45.89    3:38.37        
                  49.30     1:43.00 (53.70)   2:48.26 (1:05.26)     3:38.37 (50.11)
 -- Gurden, Abigail S          9 WEST-MR              2:57.41         DQ        
      Declared false start - Misc
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
                27.99  11-12 ZQ
                28.49  11-12 JO
                28.50  11-12 SMAX Silver Max
                30.99  11-12 SILV
 Meet Qualifying 11-12:  28.50 - 30.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Falcao, Isabella L        12 Twisters-MR               NT      27.37 ZQ     
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.99  ZQ
                28.49  JO
                28.50  SMAX Silver Max
                30.99  SILV
 Meet Qualifying:  28.50 - 30.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Petricevic, Madison       12 WAC-MR                 28.66      27.52 ZQ     
  2 Dobkin, Gaby F            12 WEST-MR                28.89      27.72 ZQ     
  3 Clarkson, Laura A         12 Express Swimming-MR    29.87      28.24 JO     
  4 Eforo, Danielle           11 GAEL-MR                28.63      28.27 JO     
  5 Yarsky, Sima G            12 WEST-MR                28.64      28.31 JO     
  6 Nobile, Ava C             11 Rac @ Jcc-MR           29.13      28.34 JO     
  7 Ramirez, Pamela           12 WEST-MR                29.07      28.35 JO     
  8 Moane, Courtney           12 WAC-MR                 28.64      28.36 JO     
  9 Green, Ella R             12 Flying Dolphins-MR     28.50      28.40 JO     
 10 O'Connor, Bridget K       12 Express Swimming-MR    29.45      28.43 JO     
 11 Brewi, Shannon E          12 Rac @ Jcc-MR           29.47      28.44 JO     
 12 Gomez, Nicole             12 Unattached             28.86      28.45 JO     
 13 Egan, Orla M              12 Twisters-MR            29.08      28.48 JO     
SILV - Division  
  1 Shrivastava, Ahaana       12 Badger-MR              29.52      28.61 SILV   
  2 Lamar, Christina L        11 HS-MR                  29.36      28.62 SILV   
  3 Pennington, Caroline      11 Badger-MR              29.52      28.71 SILV   
  4 Williams, Elise           12 NYCC-MR                29.79      28.72 SILV   
  5 Arreaga, Katherine M      12 Twisters-MR            29.37      28.75 SILV   
  6 Kropaneva, Alexandra L    11 MPNY-MR                29.72      28.78 SILV   
  7 Lee, Megan C              11 WEST-MR                29.04      28.79 SILV   
  8 Fernandez, Samantha       11 Twisters-MR            29.26      28.80 SILV   
  9 Lopez-Ryan, Brooklyn L    11 WEST-MR                29.31      28.87 SILV   
 10 Burke, Caroline M         12 Flying Dolphins-MR     28.87      28.90 SILV   
 11 Weller, Clara O           12 WEST-MR                28.73      29.02 SILV   
 12 Scala, Elizabeth M        11 WEST-MR                29.70      29.04 SILV   
 13 Rappaport, Molly M        12 Express Swimming-MR    29.28      29.07 SILV   
 14 Victor, Melanie           12 Flying Dolphins-MR     29.40      29.09 SILV   
 15 Russo, Noelle R           12 Express Swimming-MR    28.88      29.30 SILV   
 16 Lim, Jessica G            12 Twisters-MR            29.15      29.32 SILV   
 17 Aclao, Joromya            12 GATE-MR                29.36      29.37 SILV   
 18 Ribeiro, Jasmine          12 NYCC-MR                30.49      29.45 SILV   
 19 Moschetta, Maggie         11 WEST-MR                29.98      29.46 SILV   
 20 Eng, Alina                12 Express Swimming-MR    28.99      29.57 SILV   
 21 Orr, Elon                 11 Parks Sailfish-MR      30.31      29.65 SILV   
 21 O'Connor, Sarah J         12 GAEL-MR                29.80      29.65 SILV   
 23 McIntyre, Gaby M          11 Express Swimming-MR    29.45      29.66 SILV   
 24 Vega, Kayla C             11 Unhes-Mr-MR            30.15      29.67 SILV   
 25 Liew, Briana J            12 GATE-MR                29.48      29.68 SILV   
 26 Yuen, Valerie A           12 Twisters-MR            29.52      29.71 SILV   
 27 Sandoval, Candela         11 Twisters-MR            29.67      29.72 SILV   
 28 Taplitz, Audrey           11 Manhattan Makos-MR     30.41      29.75 SILV   
 29 Murphy, Lillian E         12 Express Swimming-MR    29.97      29.79 SILV   
 30 Kim, Minjee               12 Express Swimming-MR    29.87      29.90 SILV   
 31 Ng, Melanie Z             12 CIY-MR                 30.05      29.91 SILV   
 32 Manning, Tara             12 WAC-MR                 29.98      29.98 SILV   
 33 Mroczek, Tatiana S        11 Rac @ Jcc-MR           30.45      30.02 SILV   
 34 Leroy, Helena             11 GAEL-MR                30.26      30.08 SILV   
 35 Kuzma, Lauren E           11 Express Swimming-MR    30.07      30.12 SILV   
 36 Orris- Maitland, Alicia   11 RedTails-MR            30.27      30.13 SILV   
 37 Zhu, Angela               12 NCAC-MR                29.06      30.18 SILV   
 37 Cordova, Cara E           12 CIY-MR                 30.14      30.18 SILV   
 39 Sweeney, Klara L          11 WEST-MR                29.96      30.19 SILV   
 40 Langaman, Jenna T         11 HS-MR                  30.27      30.23 SILV   
 41 Chea, Rory                12 Parks Sailfish-MR      30.18      30.28 SILV   
 42 Victory, Kathleen R       11 Badger-MR              30.81      30.30 SILV   
 43 Rasquinha, Rhea D         11 Express Swimming-MR    30.86      30.31 SILV   
 43 Heckman, Maelie J         12 CIY-MR                 30.52      30.31 SILV   
 45 Iaccino, Grace Anne       11 Express Swimming-MR    30.07      30.32 SILV   
 46 Caminiti, Christina A     11 CIY-MR                 30.20      30.38 SILV   
 47 Chavez, Melanie           12 Express Swimming-MR    30.55      30.44 SILV   
 48 Reyl, Margaux             11 Manhattan Makos-MR     30.22      30.56 SILV   
 49 Horn, Ursula              11 Manhattan Makos-MR     30.02      30.58 SILV   
 50 Grozdanic, Katarina       11 RI Marlins-MR          30.74      30.73 SILV   
 50 Calabrese, Victoria       12 Express Swimming-MR    30.69      30.73 SILV   
 52 Catalan, Kimberly A       12 Express Swimming-MR    30.63      30.82 SILV   
 53 Jimenez, Haley            11 GATE-MR                30.76      30.92 SILV   
 54 Caruvana, Julia           12 Rac @ Jcc-MR           30.83      30.96 SILV   
 55 Afif, Sarah               11 WAC-MR                 30.99      30.99 SILV   
 55 Martinez, Jennifer E      11 Express Swimming-MR    30.91      30.99 SILV   
Non-Award Division  
  1 Perez, Miranda M          11 KB Makos-MR            30.73      31.03        
  2 Valdes, Olivia            12 WAC-MR                 30.02      31.11        
  3 Puchert, Grace C          11 NYCC-MR                30.52      31.40        
  4 Sullivan, Lauren G        11 Express Swimming-MR    30.79      31.43        
  5 Segree, Tyla              12 CAS-MR                 30.08      31.46        
  6 McLaughlin, Sophia        12 Express Swimming-MR    30.79      31.57        
  7 Guerrero, Jasmine         12 Unattached             30.83      31.79        
 -- Gonciarz, Isabella        11 Twisters-MR            30.14         DQ        
      Declared false start
 -- Hyndman, Kailah           12 Unhes-Mr-MR            30.80         DQ        
      Declared false start
 -- Wilen, Gianna             11 Unhes-Mr-MR            30.37         DQ        
      Declared false start
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
                27.99  11-12 ZQ
                28.49  11-12 JO
                28.50  11-12 SMAX Silver Max
                30.99  11-12 SILV
 Meet Qualifying 11-12:  28.50 - 30.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Williams, Elise           12 NYCC-MR                   NT      28.43 JO     
  1 Fernandez, Samantha       11 Twisters-MR               NT      28.92 SILV   
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:00.29  ZQ
              1:01.19  JO
              1:01.20  SMAX Silver Max
              1:08.39  SILV
 Meet Qualifying:  1:01.20 - 1:08.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Ramirez, Pamela           12 WEST-MR              1:03.57    1:00.96 JO     
                  29.32     1:00.96 (31.64)                                        
  2 Lee, Megan C              11 WEST-MR              1:03.25    1:00.99 JO     
                  29.46     1:00.99 (31.53)                                        
SILV - Division  
  1 Egan, Orla M              12 Twisters-MR          1:03.29    1:01.21 SILV   
                  29.83     1:01.21 (31.38)                                        
  2 Catton, Chloe G           12 Express Swimming-MR  1:01.56    1:01.41 SILV   
                  28.97     1:01.41 (32.44)                                        
  3 Yarsky, Sima G            12 WEST-MR              1:02.17    1:01.42 SILV   
                  29.53     1:01.42 (31.89)                                        
  4 Pennington, Caroline      11 Badger-MR            1:01.53    1:01.55 SILV   
                  29.61     1:01.55 (31.94)                                        
  4 Williams, Elise           12 NYCC-MR              1:03.31    1:01.55 SILV   
                  29.76     1:01.55 (31.79)                                        
  6 Lin, Esther Y             11 WEST-MR              1:03.29    1:02.04 SILV   
                  29.28     1:02.04 (32.76)                                        
  7 Dobkin, Gaby F            12 WEST-MR              1:03.26    1:02.18 SILV   
                  29.30     1:02.18 (32.88)                                        
  8 Nobile, Ava C             11 Rac @ Jcc-MR         1:03.52    1:02.29 SILV   
                  30.53     1:02.29 (31.76)                                        
  9 Moane, Courtney           12 WAC-MR               1:02.19    1:02.38 SILV   
                  30.11     1:02.38 (32.27)                                        
 10 Eng, Alina                12 Express Swimming-MR  1:03.21    1:02.49 SILV   
                  29.93     1:02.49 (32.56)                                        
 11 Camperlengo, Gillian R    12 WEST-MR              1:04.37    1:02.58 SILV   
                  30.25     1:02.58 (32.33)                                        
 11 Lamar, Christina L        11 HS-MR                1:04.36    1:02.58 SILV   
                  29.92     1:02.58 (32.66)                                        
 13 Eforo, Danielle           11 GAEL-MR              1:03.98    1:02.70 SILV   
                  30.03     1:02.70 (32.67)                                        
 14 O'Connor, Bridget K       12 Express Swimming-MR  1:03.81    1:02.81 SILV   
                  30.39     1:02.81 (32.42)                                        
 14 Gutierrez, Stephanie      12 RedTails-MR          1:03.34    1:02.81 SILV   
                  29.15     1:02.81 (33.66)                                        
 16 Kropaneva, Alexandra L    11 MPNY-MR              1:05.25    1:02.94 SILV   
                  29.66     1:02.94 (33.28)                                        
 17 Hyndman, Kailah           12 Unhes-Mr-MR          1:04.68    1:02.96 SILV   
                  30.43     1:02.96 (32.53)                                        
 18 Suzana, Arlene            12 RedTails-MR          1:02.43    1:03.10 SILV   
                  29.75     1:03.10 (33.35)                                        
 19 Petricevic, Madison       12 WAC-MR               1:06.16    1:03.20 SILV   
                  29.93     1:03.20 (33.27)                                        
 20 Green, Ella R             12 Flying Dolphins-MR   1:03.77    1:03.34 SILV   
                  30.29     1:03.34 (33.05)                                        
 21 Sandoval, Candela         11 Twisters-MR          1:05.44    1:03.46 SILV   
                  30.71     1:03.46 (32.75)                                        
 22 Weller, Clara O           12 WEST-MR              1:04.10    1:03.48 SILV   
                  30.09     1:03.48 (33.39)                                        
 23 Brewi, Shannon E          12 Rac @ Jcc-MR         1:03.09    1:03.66 SILV   
                  31.19     1:03.66 (32.47)                                        
 24 Bice, Casey C             12 Express Swimming-MR  1:03.21    1:03.71 SILV   
                  30.10     1:03.71 (33.61)                                        
 25 McGrath, Caroline L       11 Badger-MR            1:03.77    1:03.81 SILV   
                  30.75     1:03.81 (33.06)                                        
 26 Aclao, Joromya            12 GATE-MR              1:04.74    1:03.94 SILV   
                  30.41     1:03.94 (33.53)                                        
 27 O'Connor, Sarah J         12 GAEL-MR              1:05.16    1:04.05 SILV   
                  30.84     1:04.05 (33.21)                                        
 28 Springer, Fawziyyah       12 Unhes-Mr-MR          1:04.58    1:04.13 SILV   
                  30.94     1:04.13 (33.19)                                        
 29 Rappaport, Molly M        12 Express Swimming-MR  1:04.18    1:04.59 SILV   
                  30.88     1:04.59 (33.71)                                        
 30 Victor, Melanie           12 Flying Dolphins-MR   1:05.01    1:04.73 SILV   
                  30.84     1:04.73 (33.89)                                        
 31 Murphy, Lillian E         12 Express Swimming-MR  1:04.96    1:04.78 SILV   
                  30.90     1:04.78 (33.88)                                        
 32 Clarkson, Laura A         12 Express Swimming-MR  1:06.75    1:04.81 SILV   
                  30.49     1:04.81 (34.32)                                        
 33 Vega, Kayla C             11 Unhes-Mr-MR          1:04.80    1:04.86 SILV   
                  30.88     1:04.86 (33.98)                                        
 34 Liew, Briana J            12 GATE-MR              1:06.73    1:04.90 SILV   
                  30.25     1:04.90 (34.65)                                        
 34 Mroczek, Tatiana S        11 Rac @ Jcc-MR         1:06.60    1:04.90 SILV   
                  31.60     1:04.90 (33.30)                                        
 36 Langaman, Jenna T         11 HS-MR                1:05.26    1:05.07 SILV   
                  31.43     1:05.07 (33.64)                                        
 37 McIntyre, Gaby M          11 Express Swimming-MR  1:05.85    1:05.09 SILV   
                  30.90     1:05.09 (34.19)                                        
 38 Yu, Julianna S            11 FLY-MR               1:06.00    1:05.32 SILV   
                  30.94     1:05.32 (34.38)                                        
 39 Moschetta, Maggie         11 WEST-MR              1:07.20    1:05.39 SILV   
                  32.13     1:05.39 (33.26)                                        
 40 Chau, Germayne T          11 CIY-MR               1:04.03    1:05.49 SILV   
                  31.63     1:05.49 (33.86)                                        
 41 Lopez-Ryan, Brooklyn L    11 WEST-MR              1:07.28    1:05.56 SILV   
                  30.41     1:05.56 (35.15)                                        
 42 Ribeiro, Jasmine          12 NYCC-MR              1:07.36    1:05.63 SILV   
                  31.03     1:05.63 (34.60)                                        
 43 Kim, Minjee               12 Express Swimming-MR  1:06.66    1:05.69 SILV   
                  31.50     1:05.69 (34.19)                                        
 44 Taplitz, Audrey           11 Manhattan Makos-MR   1:06.00    1:05.72 SILV   
                  31.24     1:05.72 (34.48)                                        
 45 Shrivastava, Ahaana       12 Badger-MR            1:05.87    1:05.77 SILV   
                  31.45     1:05.77 (34.32)                                        
 46 Mykytenko, Elizabeth      11 Rac @ Jcc-MR         1:08.26    1:05.86 SILV   
                  32.03     1:05.86 (33.83)                                        
 47 Orris- Maitland, Alicia   11 RedTails-MR          1:08.09    1:05.92 SILV   
                  31.47     1:05.92 (34.45)                                        
 48 Russo, Noelle R           12 Express Swimming-MR  1:04.93    1:05.97 SILV   
                  31.17     1:05.97 (34.80)                                        
 49 Yuen, Valerie A           12 Twisters-MR          1:04.50    1:06.05 SILV   
                  31.15     1:06.05 (34.90)                                        
 49 Kuzma, Lauren E           11 Express Swimming-MR  1:06.45    1:06.05 SILV   
                  31.72     1:06.05 (34.33)                                        
 51 Sweeney, Klara L          11 WEST-MR              1:07.98    1:06.10 SILV   
                  32.05     1:06.10 (34.05)                                        
 52 Victory, Kathleen R       11 Badger-MR            1:06.03    1:06.24 SILV   
                  32.36     1:06.24 (33.88)                                        
 53 Williams, Jasmine         11 NYCC-MR              1:07.18    1:06.34 SILV   
                  32.02     1:06.34 (34.32)                                        
 54 Calabrese, Victoria       12 Express Swimming-MR  1:08.13    1:06.38 SILV   
                  31.45     1:06.38 (34.93)                                        
 55 Shields, Madison B        11 Express Swimming-MR  1:07.36    1:06.41 SILV   
                  31.73     1:06.41 (34.68)                                        
 56 Catalan, Kimberly A       12 Express Swimming-MR  1:07.04    1:06.46 SILV   
                  32.07     1:06.46 (34.39)                                        
 57 Jimenez, Haley            11 GATE-MR              1:06.80    1:06.48 SILV   
                  32.31     1:06.48 (34.17)                                        
 58 Kwon, Michelle            11 FLY-MR               1:07.89    1:06.64 SILV   
                  31.83     1:06.64 (34.81)                                        
 59 Burke, Caroline M         12 Flying Dolphins-MR   1:05.91    1:06.83 SILV   
                  31.52     1:06.83 (35.31)                                        
 60 Soltanova, Stephanie      12 HS-MR                1:07.43    1:06.90 SILV   
                  31.69     1:06.90 (35.21)                                        
 61 Lim, Jessica G            12 Twisters-MR          1:03.91    1:06.98 SILV   
                  31.36     1:06.98 (35.62)                                        
 62 Puchert, Grace C          11 NYCC-MR              1:06.98    1:07.14 SILV   
                  31.55     1:07.14 (35.59)                                        
 63 Heckman, Maelie J         12 CIY-MR               1:06.66    1:07.15 SILV   
                  32.17     1:07.15 (34.98)                                        
 64 Hyun, Stella              11 FLY-MR               1:06.77    1:07.21 SILV   
                  32.64     1:07.21 (34.57)                                        
 65 Iaccino, Grace Anne       11 Express Swimming-MR  1:05.95    1:07.77 SILV   
                  31.96     1:07.77 (35.81)                                        
 66 Sullivan, Lauren G        11 Express Swimming-MR  1:07.79    1:07.82 SILV   
                  33.14     1:07.82 (34.68)                                        
 67 Arreaga, Katherine M      12 Twisters-MR          1:07.19    1:07.87 SILV   
                  31.74     1:07.87 (36.13)                                        
Non-Award Division  
  1 Manning, Tara             12 WAC-MR               1:07.93    1:08.56        
                  32.63     1:08.56 (35.93)                                        
  2 Callaghan, Kaitlin        12 WAC-MR               1:08.02    1:08.61        
                  33.30     1:08.61 (35.31)                                        
  3 Bolino, Anna C            11 HS-MR                1:06.56    1:09.56        
                  32.93     1:09.56 (36.63)                                        
  4 Wilen, Gianna             11 Unhes-Mr-MR          1:08.35    1:09.72        
                  32.61     1:09.72 (37.11)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
              1:00.29  11-12 ZQ
              1:01.19  11-12 JO
              1:01.20  11-12 SMAX Silver Max
              1:08.39  11-12 SILV
 Meet Qualifying 11-12:  1:01.20 - 1:08.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Puchert, Grace C          11 NYCC-MR                   NT    1:06.44 SILV   
                  31.31     1:06.44 (35.13)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
              1:00.29  11-12 ZQ
              1:01.19  11-12 JO
              1:01.20  11-12 SMAX Silver Max
              1:08.39  11-12 SILV
 Meet Qualifying 11-12:  1:01.20 - 1:08.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Elise           12 NYCC-MR                   NT    1:01.90 SILV   
                  29.48     1:01.90 (32.42)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.99  ZQ
              2:12.99  JO
              2:13.00  SMAX Silver Max
              2:25.89  SILV
 Meet Qualifying:  2:13.00 - 2:25.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Burtseva, Maria           12 MPNY-MR              2:15.84    2:07.76 ZQ     
                  28.78     1:01.34 (32.56)     1:35.25 (33.91)     2:07.76 (32.51)
  2 Adams, Grace C            11 Rac @ Jcc-MR         2:14.64    2:11.53 ZQ     
                  31.37     1:04.50 (33.13)     1:39.45 (34.95)     2:11.53 (32.08)
  3 Williams, Elise           12 NYCC-MR              2:14.49    2:12.06 JO     
                  30.02     1:03.86 (33.84)     1:38.84 (34.98)     2:12.06 (33.22)
  4 Leal, Nancy               12 RedTails-MR          2:17.63    2:12.75 JO     
                  30.86     1:05.37 (34.51)     1:39.10 (33.73)     2:12.75 (33.65)
  5 Catton, Chloe G           12 Express Swimming-MR  2:13.05    2:12.86 JO     
                  29.77     1:04.45 (34.68)     1:39.54 (35.09)     2:12.86 (33.32)
SILV - Division  
  1 Pennington, Caroline      11 Badger-MR            2:14.53    2:13.70 SILV   
                  30.60     1:05.21 (34.61)     1:40.46 (35.25)     2:13.70 (33.24)
  2 Egan, Orla M              12 Twisters-MR          2:15.59    2:14.08 SILV   
                  31.40     1:05.98 (34.58)     1:40.98 (35.00)     2:14.08 (33.10)
  3 O'Connor, Bridget K       12 Express Swimming-MR  2:17.12    2:17.24 SILV   
                  32.09     1:07.16 (35.07)     1:43.45 (36.29)     2:17.24 (33.79)
  4 Butler, Amelia K          12 NYCC-MR              2:18.02    2:17.47 SILV   
                  29.15     1:03.61 (34.46)     1:40.62 (37.01)     2:17.47 (36.85)
  5 McGrath, Caroline L       11 Badger-MR            2:18.02    2:17.65 SILV   
                  32.46     1:07.68 (35.22)     1:43.41 (35.73)     2:17.65 (34.24)
  6 Pedersen, Frannie A       12 CIY-MR               2:18.27    2:17.76 SILV   
                  32.71     1:08.47 (35.76)     1:45.02 (36.55)     2:17.76 (32.74)
  7 Taplitz, Audrey           11 Manhattan Makos-MR   2:21.53    2:17.90 SILV   
                  31.87     1:06.70 (34.83)     1:42.90 (36.20)     2:17.90 (35.00)
  8 Yarsky, Sima G            12 WEST-MR              2:15.54    2:18.58 SILV   
                  31.14     1:06.64 (35.50)     1:43.25 (36.61)     2:18.58 (35.33)
  9 Eng, Alina                12 Express Swimming-MR  2:16.61    2:18.67 SILV   
                  31.57     1:06.85 (35.28)     1:43.71 (36.86)     2:18.67 (34.96)
 10 Suzana, Arlene            12 RedTails-MR          2:24.37    2:19.01 SILV   
                  31.07     1:07.88 (36.81)     1:43.76 (35.88)     2:19.01 (35.25)
 11 Kropaneva, Alexandra L    11 MPNY-MR              2:19.41    2:19.80 SILV   
                  30.53     1:05.81 (35.28)     1:42.88 (37.07)     2:19.80 (36.92)
 12 Rappaport, Molly M        12 Express Swimming-MR  2:15.30    2:19.88 SILV   
                  31.97     1:07.25 (35.28)     1:44.01 (36.76)     2:19.88 (35.87)
 13 Green, Ella R             12 Flying Dolphins-MR   2:20.44    2:20.26 SILV   
                  31.90     1:08.71 (36.81)     1:45.17 (36.46)     2:20.26 (35.09)
 14 Moane, Courtney           12 WAC-MR               2:21.56    2:21.33 SILV   
                  32.48     1:08.60 (36.12)     1:45.33 (36.73)     2:21.33 (36.00)
 15 Victor, Melanie           12 Flying Dolphins-MR   2:23.34    2:23.75 SILV   
                  32.86     1:10.98 (38.12)     1:47.67 (36.69)     2:23.75 (36.08)
 16 Clarkson, Laura A         12 Express Swimming-MR  2:25.54    2:24.22 SILV   
                  34.00     1:09.27 (35.27)     1:46.59 (37.32)     2:24.22 (37.63)
Non-Award Division  
  1 Soltanova, Stephanie      12 HS-MR                2:25.07    2:27.76        
                  32.77     1:10.87 (38.10)     1:49.79 (38.92)     2:27.76 (37.97)
  2 Donlevy, Maggie M         11 CIY-MR               2:22.10    2:28.00        
                  32.97     1:10.02 (37.05)     1:48.74 (38.72)     2:28.00 (39.26)
  3 Burke, Caroline M         12 Flying Dolphins-MR   2:23.89    2:32.87        
                  33.69     1:12.73 (39.04)     1:53.18 (40.45)     2:32.87 (39.69)
 -- Yuen, Valerie A           12 Twisters-MR          2:20.55         NS        
 -- Murphy, Lillian E         12 Express Swimming-MR  2:20.81         NS        
 -- Afif, Sarah               11 WAC-MR               2:33.59         NS        
 -- Catalan, Kimberly A       12 Express Swimming-MR  2:24.26         NS        
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:57.99  ZQ
              5:58.99  JO
              5:59.00  SMAX Silver Max
              6:20.79  SILV
 Meet Qualifying:  5:59.00 - 6:20.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Pennington, Caroline      11 Badger-MR            6:06.26    5:49.19 ZQ     
                  31.26     1:05.95 (34.69)     1:41.95 (36.00)     2:18.23 (36.28)
        2:54.05 (35.82)     3:29.90 (35.85)     4:05.66 (35.76)     4:40.90 (35.24)
        5:15.34 (34.44)     5:49.19 (33.85)                                        
  2 Muszynski, Amanda         12 HS-MR                5:59.91    5:54.84 ZQ     
                  31.36     1:06.68 (35.32)     1:42.51 (35.83)     2:18.49 (35.98)
        2:54.55 (36.06)     3:30.50 (35.95)     4:06.93 (36.43)     4:43.51 (36.58)
        5:19.91 (36.40)     5:54.84 (34.93)                                        
  3 McGrath, Caroline L       11 Badger-MR            6:16.64    5:56.30 ZQ     
                  31.70     1:06.43 (34.73)     1:42.41 (35.98)     2:19.04 (36.63)
        2:55.75 (36.71)     3:32.25 (36.50)     4:08.64 (36.39)     4:45.49 (36.85)
        5:21.29 (35.80)     5:56.30 (35.01)                                        
  4 Ramirez, Pamela           12 WEST-MR              6:10.18    5:57.43 ZQ     
                  32.89     1:08.63 (35.74)     1:45.62 (36.99)     2:23.07 (37.45)
        2:59.62 (36.55)     3:36.94 (37.32)     4:14.18 (37.24)     4:50.18 (36.00)
        5:24.65 (34.47)     5:57.43 (32.78)                                        
  5 Bice, Casey C             12 Express Swimming-MR  6:00.93    5:57.62 ZQ     
                  31.87     1:07.07 (35.20)     1:42.74 (35.67)     2:19.18 (36.44)
        2:55.77 (36.59)     3:32.00 (36.23)     4:08.51 (36.51)     4:45.40 (36.89)
        5:22.11 (36.71)     5:57.62 (35.51)                                        
  6 Taplitz, Audrey           11 Manhattan Makos-MR   6:07.69    5:58.06 JO     
                  32.48     1:07.73 (35.25)     1:43.87 (36.14)     2:20.29 (36.42)
        2:57.01 (36.72)     3:33.83 (36.82)     4:10.00 (36.17)     4:46.95 (36.95)
        5:23.82 (36.87)     5:58.06 (34.24)                                        
SILV - Division  
  1 Sandoval, Candela         11 Twisters-MR          6:11.49    6:08.38 SILV   
                  32.36     1:09.49 (37.13)     1:47.51 (38.02)     2:24.26 (36.75)
        3:02.01 (37.75)     3:39.90 (37.89)     4:17.72 (37.82)     4:55.50 (37.78)
        5:33.47 (37.97)     6:08.38 (34.91)                                        
  2 Eng, Alina                12 Express Swimming-MR  6:19.48    6:08.52 SILV   
                  31.50     1:06.87 (35.37)     1:43.51 (36.64)     2:20.80 (37.29)
        2:58.95 (38.15)     3:36.61 (37.66)     4:14.90 (38.29)     4:53.27 (38.37)
        5:31.44 (38.17)     6:08.52 (37.08)                                        
  3 Nobile, Ava C             11 Rac @ Jcc-MR         6:15.78    6:18.43 SILV   
                  34.46     1:12.36 (37.90)     1:51.27 (38.91)     2:29.87 (38.60)
        3:09.17 (39.30)     3:47.72 (38.55)     4:26.34 (38.62)     5:05.15 (38.81)
        5:43.09 (37.94)     6:18.43 (35.34)                                        
Non-Award Division  
  1 Moane, Courtney           12 WAC-MR               6:19.96    6:22.28        
                  33.53     1:10.79 (37.26)     1:49.20 (38.41)     2:27.92 (38.72)
        3:06.79 (38.87)     3:46.28 (39.49)     4:25.70 (39.42)     5:04.83 (39.13)
        5:44.34 (39.51)     6:22.28 (37.94)                                        
  2 Lim, Jessica G            12 Twisters-MR          6:09.61    6:34.44        
                  32.57     1:10.16 (37.59)     1:48.41 (38.25)     2:28.17 (39.76)
        3:09.85 (41.68)     3:49.43 (39.58)     4:31.26 (41.83)     5:13.31 (42.05)
        5:54.42 (41.11)     6:34.44 (40.02)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
                32.29  11-12 ZQ
                32.49  11-12 JO
                32.50  11-12 SMAX Silver Max
                37.99  11-12 SILV
 Meet Qualifying 11-12:  32.50 - 37.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Karabees-Lamer, Devon A   11 NYCC-MR                   NT      33.28 SILV   
  2 Egan, Orla M              12 Twisters-MR               NT      34.52 SILV   
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.29  ZQ
                32.49  JO
                32.50  SMAX Silver Max
                37.99  SILV
 Meet Qualifying:  32.50 - 37.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Hyndman, Kailah           12 Unhes-Mr-MR            34.09      31.35 ZQ     
  2 Brewi, Shannon E          12 Rac @ Jcc-MR           32.50      31.44 ZQ     
  3 Muszynski, Amanda         12 HS-MR                  33.12      31.79 ZQ     
  4 Nobile, Ava C             11 Rac @ Jcc-MR           33.20      31.95 ZQ     
  5 Shrivastava, Ahaana       12 Badger-MR              32.74      32.03 ZQ     
  6 Camperlengo, Gillian R    12 WEST-MR                32.90      32.42 JO     
SILV - Division  
  1 O'Connor, Bridget K       12 Express Swimming-MR    32.87      32.55 SILV   
  2 Aclao, Joromya            12 GATE-MR                33.09      32.69 SILV   
  3 Iaccino, Grace Anne       11 Express Swimming-MR    32.52      32.78 SILV   
  4 Falcao, Isabella L        12 Twisters-MR            33.85      32.86 SILV   
  5 Mroczek, Tatiana S        11 Rac @ Jcc-MR           33.39      32.94 SILV   
  5 Leal, Nancy               12 RedTails-MR            33.26      32.94 SILV   
  7 Sandoval, Candela         11 Twisters-MR            33.85      32.96 SILV   
  8 Scala, Elizabeth M        11 WEST-MR                33.87      33.07 SILV   
  9 O'Connor, Sarah J         12 GAEL-MR                33.78      33.12 SILV   
 10 Yeh, Kiely M              11 FLY-MR                 33.89      33.31 SILV   
 11 Clarkson, Laura A         12 Express Swimming-MR    33.40      33.32 SILV   
 12 Weller, Clara O           12 WEST-MR                35.31      33.34 SILV   
 13 Karabees-Lamer, Devon A   11 NYCC-MR                33.53      33.46 SILV   
 14 Springer, Fawziyyah       12 Unhes-Mr-MR            33.80      33.50 SILV   
 15 Lee, Megan C              11 WEST-MR                34.70      33.53 SILV   
 15 Suteja, Kezia S           11 NCAC-MR                34.15      33.53 SILV   
 17 Ng, Melanie Z             12 CIY-MR                 34.25      33.59 SILV   
 18 Langaman, Jenna T         11 HS-MR                  34.17      33.68 SILV   
 19 Pennington, Caroline      11 Badger-MR              33.85      33.69 SILV   
 20 Bailey, Georgiana S       12 Manhattan Makos-MR     35.31      33.72 SILV   
 20 Ramirez, Pamela           12 WEST-MR                34.07      33.72 SILV   
 22 Fernandez, Samantha       11 Twisters-MR            34.47      33.75 SILV   
 23 Ribeiro, Jasmine          12 NYCC-MR                35.59      33.82 SILV   
 24 Kwon, Michelle            11 FLY-MR                 34.39      33.86 SILV   
 25 Lopez-Ryan, Brooklyn L    11 WEST-MR                33.21      33.97 SILV   
 25 Brennan, Hope E           11 NYCC-MR                35.09      33.97 SILV   
 27 Gutierrez, Stephanie      12 RedTails-MR            34.27      33.98 SILV   
 28 Vega, Kayla C             11 Unhes-Mr-MR            34.08      34.22 SILV   
 29 Eng, Alina                12 Express Swimming-MR    33.75      34.32 SILV   
 30 Lin, Esther Y             11 WEST-MR                35.84      34.34 SILV   
 31 Caruvana, Julia           12 Rac @ Jcc-MR           36.68      34.39 SILV   
 32 McGrath, Caroline L       11 Badger-MR              37.69      34.53 SILV   
 33 Gomez, Nicole             12 Unattached             36.94      34.65 SILV   
 34 Gonciarz, Isabella        11 Twisters-MR            36.05      34.67 SILV   
 35 LePique, Maya F           12 RedTails-MR            35.75      34.70 SILV   
 36 Kim, Minjee               12 Express Swimming-MR    35.95      34.88 SILV   
 37 Quiles, Jade A            12 Unhes-Mr-MR            36.49      34.95 SILV   
 38 Afif, Sarah               11 WAC-MR                 36.08      35.03 SILV   
 39 Yu, Julianna S            11 FLY-MR                 33.96      35.20 SILV   
 40 Rappaport, Molly M        12 Express Swimming-MR    34.92      35.21 SILV   
 41 Jimenez, Haley            11 GATE-MR                35.38      35.25 SILV   
 42 Catalan, Kimberly A       12 Express Swimming-MR    35.14      35.32 SILV   
 43 Eforo, Danielle           11 GAEL-MR                35.21      35.33 SILV   
 43 Green, Ella R             12 Flying Dolphins-MR     34.56      35.33 SILV   
 45 Hyun, Stella              11 FLY-MR                 34.74      35.35 SILV   
 46 Leroy, Helena             11 GAEL-MR                34.93      35.36 SILV   
 47 Reyl, Margaux             11 Manhattan Makos-MR     36.40      35.39 SILV   
 47 Slezak, Julia             11 Twisters-MR            36.78      35.39 SILV   
 49 Kropaneva, Alexandra L    11 MPNY-MR                35.31      35.40 SILV   
 50 Russo, Noelle R           12 Express Swimming-MR    35.39      35.46 SILV   
 51 Durantel, Andrada         11 Badger-MR              36.24      35.48 SILV   
 52 Catalano, Farrah L        11 Express Swimming-MR    36.77      35.52 SILV   
 53 Lim, Jessica G            12 Twisters-MR            34.09      35.54 SILV   
 54 Novello, Morgan J         12 Rac @ Jcc-MR           36.72      35.75 SILV   
 55 Soberon, Sophia E         11 Express Swimming-MR    36.47      35.85 SILV   
 56 Victory, Kathleen R       11 Badger-MR              35.35      35.86 SILV   
 57 Rasquinha, Rhea D         11 Express Swimming-MR    36.64      35.89 SILV   
 58 Williams, Jasmine         11 NYCC-MR                36.14      35.92 SILV   
 59 Wilen, Gianna             11 Unhes-Mr-MR            35.91      35.99 SILV   
 60 Horn, Ursula              11 Manhattan Makos-MR     35.10      36.07 SILV   
 61 Soltanova, Stephanie      12 HS-MR                  37.18      36.26 SILV   
 62 Orris- Maitland, Alicia   11 RedTails-MR            35.83      36.27 SILV   
 63 Roche, Kayla M            12 Twisters-MR            37.29      36.32 SILV   
 64 Callaghan, Kaitlin        12 WAC-MR                 36.94      36.38 SILV   
 65 Hunt, Emma                12 WAC-MR                 36.69      36.45 SILV   
 66 Victor, Melanie           12 Flying Dolphins-MR     37.78      36.48 SILV   
 67 Hon, Fion                 12 HS-MR                  36.71      36.51 SILV   
 68 Welsh, Lindsay            12 Express Swimming-MR    37.22      36.52 SILV   
 69 Mykytenko, Elizabeth      11 Rac @ Jcc-MR           36.61      36.57 SILV   
 69 Zhao, Joanna J            12 APEX-MR                37.54      36.57 SILV   
 71 Coquillette, Jackie A     12 Badger-MR              35.94      36.59 SILV   
 72 Sullivan, Lauren G        11 Express Swimming-MR    36.50      36.61 SILV   
 72 Segree, Tyla              12 CAS-MR                 37.42      36.61 SILV   
 72 Murphy, Lillian E         12 Express Swimming-MR    37.02      36.61 SILV   
 75 Platt, Claire             12 MPNY-MR                36.60      36.63 SILV   
 76 Gnad, Julia M             12 HS-MR                  37.28      36.64 SILV   
 77 Chen, Alanna M            11 CIY-MR                 36.20      36.69 SILV   
 78 Loveless, Mary K          11 Badger-MR              36.30      36.72 SILV   
 79 Burke, Caroline M         12 Flying Dolphins-MR     35.95      36.73 SILV   
 80 Quilty, Elizabeth K       12 Express Swimming-MR    37.07      36.81 SILV   
 81 Puchert, Grace C          11 NYCC-MR                37.92      36.92 SILV   
 82 Heckman, Maelie J         12 CIY-MR                 35.51      36.96 SILV   
 82 Caminiti, Christina A     11 CIY-MR                 36.72      36.96 SILV   
 84 Kizer, Jacquie E          11 Badger-MR              37.91      37.01 SILV   
 85 Bolino, Anna C            11 HS-MR                  37.59      37.11 SILV   
 86 Scala, Claudia C          12 Express Swimming-MR    37.20      37.17 SILV   
 87 Arreaga, Katherine M      12 Twisters-MR            36.83      37.27 SILV   
 88 Sweeney, Klara L          11 WEST-MR                37.13      37.53 SILV   
 89 Cordova, Cara E           12 CIY-MR                 37.73      37.64 SILV   
 90 Wong, Joyce H             11 HS-MR                  37.88      37.69 SILV   
 91 Thieke, Shannon E         12 Express Swimming-MR    37.59      37.84 SILV   
Non-Award Division  
  1 Calabrese, Victoria       12 Express Swimming-MR    37.38      38.00        
  2 Matarazzo, Paige M        12 Express Swimming-MR    37.53      38.03        
  3 Taplitz, Audrey           11 Manhattan Makos-MR     37.97      38.09        
  4 Bruno, Ally G             12 GAEL-MR                37.30      38.62        
  5 Louie, Amanda L           12 GATE-MR                37.85      39.96        
 -- Samsonov, Ekaterina A     12 Badger-MR              37.87         NS        
 -- Sekhar, Krupa C           11 CIY-MR                 36.00         NS        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
                32.29  11-12 ZQ
                32.49  11-12 JO
                32.50  11-12 SMAX Silver Max
                37.99  11-12 SILV
 Meet Qualifying 11-12:  32.50 - 37.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Mroczek, Tatiana S        11 Rac @ Jcc-MR              NT      32.65 SILV   
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
                32.29  11-12 ZQ
                32.49  11-12 JO
                32.50  11-12 SMAX Silver Max
                37.99  11-12 SILV
 Meet Qualifying 11-12:  32.50 - 37.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mroczek, Tatiana S        11 Rac @ Jcc-MR              NT      32.52 SILV   
  2 Sandoval, Candela         11 Twisters-MR               NT      33.10 SILV   
  3 Ribeiro, Jasmine          12 NYCC-MR                   NT      33.65 SILV   
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
              1:09.19  11-12 ZQ
              1:09.69  11-12 JO
              1:09.70  11-12 SMAX Silver Max
              1:21.99  11-12 SILV
 Meet Qualifying 11-12:  1:09.70 - 1:21.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Egan, Orla M              12 Twisters-MR               NT    1:13.34 SILV   
                  36.35     1:13.34 (36.99)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:09.19  ZQ
              1:09.69  JO
              1:09.70  SMAX Silver Max
              1:21.99  SILV
 Meet Qualifying:  1:09.70 - 1:21.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Dobkin, Gaby F            12 WEST-MR              1:09.84    1:08.16 ZQ     
                  33.09     1:08.16 (35.07)                                        
  2 Brewi, Shannon E          12 Rac @ Jcc-MR         1:11.66    1:08.20 ZQ     
                  32.96     1:08.20 (35.24)                                        
  3 Puentes, Emily            12 WAC-MR               1:10.84    1:08.66 ZQ     
                  33.56     1:08.66 (35.10)                                        
  4 Petricevic, Madison       12 WAC-MR               1:13.59    1:08.80 ZQ     
                  33.13     1:08.80 (35.67)                                        
  5 Hyndman, Kailah           12 Unhes-Mr-MR          1:14.89    1:08.98 ZQ     
                  33.43     1:08.98 (35.55)                                        
  6 O'Connor, Bridget K       12 Express Swimming-MR  1:11.12    1:09.06 ZQ     
                  34.51     1:09.06 (34.55)                                        
  7 Pedersen, Frannie A       12 CIY-MR               1:12.01    1:09.58 JO     
                  34.21     1:09.58 (35.37)                                        
SILV - Division  
  1 Muszynski, Amanda         12 HS-MR                1:13.19    1:09.78 SILV   
                  33.86     1:09.78 (35.92)                                        
  2 Shrivastava, Ahaana       12 Badger-MR            1:12.10    1:09.82 SILV   
                  33.45     1:09.82 (36.37)                                        
  3 Clarkson, Laura A         12 Express Swimming-MR  1:13.20    1:09.90 SILV   
                  33.94     1:09.90 (35.96)                                        
  4 Liew, Briana J            12 GATE-MR              1:10.71    1:10.07 SILV   
                  33.78     1:10.07 (36.29)                                        
  5 Nobile, Ava C             11 Rac @ Jcc-MR         1:10.27    1:10.15 SILV   
                  34.50     1:10.15 (35.65)                                        
  6 Suzana, Arlene            12 RedTails-MR          1:10.29    1:10.27 SILV   
                  33.09     1:10.27 (37.18)                                        
  7 Mroczek, Tatiana S        11 Rac @ Jcc-MR         1:11.02    1:10.59 SILV   
                  34.31     1:10.59 (36.28)                                        
  8 Pennington, Caroline      11 Badger-MR            1:12.52    1:10.91 SILV   
                  34.65     1:10.91 (36.26)                                        
  9 Aclao, Joromya            12 GATE-MR              1:12.85    1:11.16 SILV   
                  33.78     1:11.16 (37.38)                                        
 10 Donlevy, Maggie M         11 CIY-MR               1:10.91    1:11.41 SILV   
                  34.20     1:11.41 (37.21)                                        
 11 Scala, Elizabeth M        11 WEST-MR              1:16.27    1:11.55 SILV   
                  34.80     1:11.55 (36.75)                                        
 12 Ramirez, Pamela           12 WEST-MR              1:13.91    1:12.70 SILV   
                  35.55     1:12.70 (37.15)                                        
 13 Leal, Nancy               12 RedTails-MR          1:13.08    1:12.72 SILV   
                  34.85     1:12.72 (37.87)                                        
 14 Langaman, Jenna T         11 HS-MR                1:11.72    1:12.86 SILV   
                  35.58     1:12.86 (37.28)                                        
 15 Brennan, Hope E           11 NYCC-MR              1:14.98    1:12.88 SILV   
                  35.00     1:12.88 (37.88)                                        
 16 O'Connor, Sarah J         12 GAEL-MR              1:14.56    1:13.41 SILV   
                  34.72     1:13.41 (38.69)                                        
 17 McGrath, Caroline L       11 Badger-MR            1:14.32    1:13.44 SILV   
                  35.70     1:13.44 (37.74)                                        
 17 Chau, Germayne T          11 CIY-MR               1:12.45    1:13.44 SILV   
                  36.00     1:13.44 (37.44)                                        
 19 Vega, Kayla C             11 Unhes-Mr-MR          1:13.33    1:13.51 SILV   
                  35.69     1:13.51 (37.82)                                        
 19 Lee, Megan C              11 WEST-MR              1:13.94    1:13.51 SILV   
                  35.47     1:13.51 (38.04)                                        
 21 Eng, Alina                12 Express Swimming-MR  1:12.96    1:13.64 SILV   
                  35.79     1:13.64 (37.85)                                        
 22 Gutierrez, Stephanie      12 RedTails-MR          1:14.40    1:13.74 SILV   
                  35.17     1:13.74 (38.57)                                        
 23 Kropaneva, Alexandra L    11 MPNY-MR              1:14.47    1:14.52 SILV   
                  36.43     1:14.52 (38.09)                                        
 24 Iaccino, Grace Anne       11 Express Swimming-MR  1:13.04    1:14.61 SILV   
                  35.32     1:14.61 (39.29)                                        
 25 Karabees-Lamer, Devon A   11 NYCC-MR              1:16.92    1:14.67 SILV   
 26 Weller, Clara O           12 WEST-MR              1:15.20    1:15.25 SILV   
                  37.07     1:15.25 (38.18)                                        
 27 Catalan, Kimberly A       12 Express Swimming-MR  1:14.74    1:15.35 SILV   
                  36.89     1:15.35 (38.46)                                        
 28 Loveless, Mary K          11 Badger-MR            1:17.85    1:15.53 SILV   
                  37.34     1:15.53 (38.19)                                        
 29 Ribeiro, Jasmine          12 NYCC-MR              1:17.88    1:15.57 SILV   
                  36.81     1:15.57 (38.76)                                        
 30 Hon, Fion                 12 HS-MR                1:17.64    1:15.63 SILV   
                  37.18     1:15.63 (38.45)                                        
 31 Zhu, Angela               12 NCAC-MR              1:16.68    1:15.69 SILV   
                  36.89     1:15.69 (38.80)                                        
 32 Novello, Morgan J         12 Rac @ Jcc-MR         1:18.38    1:15.81 SILV   
                  36.64     1:15.81 (39.17)                                        
 33 Green, Ella R             12 Flying Dolphins-MR   1:15.17    1:15.88 SILV   
                  37.21     1:15.88 (38.67)                                        
 34 Bailey, Georgiana S       12 Manhattan Makos-MR   1:19.91    1:15.97 SILV   
                  36.66     1:15.97 (39.31)                                        
 35 Eforo, Danielle           11 GAEL-MR              1:17.48    1:16.08 SILV   
                  37.26     1:16.08 (38.82)                                        
 36 Victory, Kathleen R       11 Badger-MR            1:17.61    1:16.09 SILV   
                  37.11     1:16.09 (38.98)                                        
 37 Kim, Minjee               12 Express Swimming-MR  1:17.17    1:16.10 SILV   
                  37.53     1:16.10 (38.57)                                        
 38 Murphy, Lillian E         12 Express Swimming-MR  1:16.70    1:16.51 SILV   
                  37.61     1:16.51 (38.90)                                        
 39 Lopez-Ryan, Brooklyn L    11 WEST-MR              1:13.95    1:16.54 SILV   
                  35.70     1:16.54 (40.84)                                        
 40 LePique, Maya F           12 RedTails-MR          1:21.58    1:16.55 SILV   
                  36.54     1:16.55 (40.01)                                        
 41 Scala, Claudia C          12 Express Swimming-MR  1:21.41    1:16.73 SILV   
                  37.17     1:16.73 (39.56)                                        
 42 Soberon, Sophia E         11 Express Swimming-MR  1:20.12    1:16.74 SILV   
                  37.35     1:16.74 (39.39)                                        
 43 Jimenez, Haley            11 GATE-MR              1:16.11    1:16.90 SILV   
                  37.22     1:16.90 (39.68)                                        
 44 Gomez, Nicole             12 Unattached           1:14.39    1:16.92 SILV   
                  38.25     1:16.92 (38.67)                                        
 45 Rappaport, Molly M        12 Express Swimming-MR  1:16.42    1:16.97 SILV   
                  38.01     1:16.97 (38.96)                                        
 46 Rasquinha, Rhea D         11 Express Swimming-MR  1:18.29    1:17.18 SILV   
                  37.19     1:17.18 (39.99)                                        
 47 Afif, Sarah               11 WAC-MR               1:20.24    1:17.25 SILV   
                  36.95     1:17.25 (40.30)                                        
 48 Wilen, Gianna             11 Unhes-Mr-MR          1:19.42    1:17.50 SILV   
                  37.20     1:17.50 (40.30)                                        
 49 Coquillette, Jackie A     12 Badger-MR            1:16.83    1:17.53 SILV   
                  37.49     1:17.53 (40.04)                                        
 50 Williams, Jasmine         11 NYCC-MR              1:16.24    1:17.65 SILV   
                  38.06     1:17.65 (39.59)                                        
 51 Caruvana, Julia           12 Rac @ Jcc-MR         1:19.45    1:17.73 SILV   
                  39.07     1:17.73 (38.66)                                        
 52 Welsh, Lindsay            12 Express Swimming-MR  1:21.30    1:17.89 SILV   
                  37.76     1:17.89 (40.13)                                        
 52 Valdes, Olivia            12 WAC-MR               1:19.56    1:17.89 SILV   
                  37.64     1:17.89 (40.25)                                        
 54 Orris- Maitland, Alicia   11 RedTails-MR          1:20.06    1:18.29 SILV   
                  37.77     1:18.29 (40.52)                                        
 55 Mykytenko, Elizabeth      11 Rac @ Jcc-MR         1:20.49    1:18.33 SILV   
                  39.12     1:18.33 (39.21)                                        
 56 Sullivan, Lauren G        11 Express Swimming-MR  1:20.07    1:18.40 SILV   
                  38.63     1:18.40 (39.77)                                        
 57 Russo, Noelle R           12 Express Swimming-MR  1:15.78    1:18.66 SILV   
                  38.63     1:18.66 (40.03)                                        
 58 Soltanova, Stephanie      12 HS-MR                1:19.71    1:18.68 SILV   
                  38.48     1:18.68 (40.20)                                        
 59 Adeshchenko, Maya         11 Rac @ Jcc-MR         1:21.88    1:18.86 SILV   
 60 Gnad, Julia M             12 HS-MR                1:18.37    1:18.88 SILV   
                  38.25     1:18.88 (40.63)                                        
 61 Horn, Ursula              11 Manhattan Makos-MR   1:17.43    1:19.16 SILV   
                  37.99     1:19.16 (41.17)                                        
 62 Puchert, Grace C          11 NYCC-MR              1:20.51    1:19.23 SILV   
                  38.43     1:19.23 (40.80)                                        
 63 Callaghan, Kaitlin        12 WAC-MR               1:18.60    1:19.25 SILV   
                  39.06     1:19.25 (40.19)                                        
 64 Leroy, Helena             11 GAEL-MR              1:17.92    1:19.39 SILV   
                  38.98     1:19.39 (40.41)                                        
 65 Slezak, Julia             11 Twisters-MR          1:21.73    1:19.51 SILV   
                  37.31     1:19.51 (42.20)                                        
 66 Bolino, Anna C            11 HS-MR                1:18.92    1:19.62 SILV   
                  39.04     1:19.62 (40.58)                                        
 67 Tanjeloff, Chloe C        12 Flying Dolphins-MR   1:20.63    1:19.76 SILV   
                  38.77     1:19.76 (40.99)                                        
 67 Gjertsen, Allison C       11 WEST-MR              1:20.44    1:19.76 SILV   
                  39.90     1:19.76 (39.86)                                        
 69 Baldwin, Kate E           11 HS-MR                1:21.64    1:19.89 SILV   
                  39.07     1:19.89 (40.82)                                        
 70 Kuzma, Lauren E           11 Express Swimming-MR  1:20.43    1:19.94 SILV   
                  39.15     1:19.94 (40.79)                                        
 71 Thompson, Carmelarose     12 WAC-MR               1:19.64    1:20.07 SILV   
                  38.54     1:20.07 (41.53)                                        
 72 Wong, Joyce H             11 HS-MR                1:20.35    1:20.24 SILV   
                  39.06     1:20.24 (41.18)                                        
 73 Calabrese, Victoria       12 Express Swimming-MR  1:19.25    1:20.28 SILV   
                  38.49     1:20.28 (41.79)                                        
 74 Reyl, Margaux             11 Manhattan Makos-MR   1:18.44    1:20.33 SILV   
                  38.32     1:20.33 (42.01)                                        
 75 Victor, Melanie           12 Flying Dolphins-MR   1:19.12    1:20.44 SILV   
                  39.48     1:20.44 (40.96)                                        
 76 Burke, Caroline M         12 Flying Dolphins-MR   1:17.88    1:20.69 SILV   
                  38.38     1:20.69 (42.31)                                        
 77 Tung, Michelle L          12 NCAC-MR              1:21.20    1:21.46 SILV   
                  38.48     1:21.46 (42.98)                                        
 78 Mroczek, Angelica S       11 Rac @ Jcc-MR         1:21.24    1:21.54 SILV   
                  38.94     1:21.54 (42.60)                                        
 79 Quilty, Elizabeth K       12 Express Swimming-MR  1:20.92    1:21.70 SILV   
                  38.45     1:21.70 (43.25)                                        
 80 Segree, Tyla              12 CAS-MR               1:21.35    1:21.80 SILV   
 81 Field, Skylar             12 Manhattan Makos-MR   1:21.54    1:21.92 SILV   
                  41.15     1:21.92 (40.77)                                        
Non-Award Division  
  1 Javier, Chrisabella K     12 APEX-MR              1:21.15    1:22.57        
                  40.07     1:22.57 (42.50)                                        
  2 Matarazzo, Paige M        12 Express Swimming-MR  1:20.44    1:23.44        
                  41.44     1:23.44 (42.00)                                        
  3 Ross, Lillian A           12 NYCC-MR              1:21.04    1:26.37        
                  40.65     1:26.37 (45.72)                                        
  4 Louie, Amanda L           12 GATE-MR              1:21.49    1:27.62        
                  40.97     1:27.62 (46.65)                                        
 -- Durantel, Andrada         11 Badger-MR            1:18.71         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:29.59  ZQ
              2:30.99  JO
              2:31.00  SMAX Silver Max
              2:55.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:31.00 - 2:55.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Williams, Elise           12 NYCC-MR              2:46.03    2:22.53 ZQ     
                                1:47.09 ( )     2:22.58 (35.49)         2:22.53 ( )
  2 Muszynski, Amanda         12 HS-MR                2:35.92    2:29.55 ZQ     
                  35.71     1:13.87 (38.16)     1:53.21 (39.34)     2:29.55 (36.34)
  3 Brewi, Shannon E          12 Rac @ Jcc-MR         2:47.53    2:29.66 JO     
                  35.68     1:13.84 (38.16)     1:51.43 (37.59)     2:29.66 (38.23)
  4 Eng, Alina                12 Express Swimming-MR  2:33.77    2:30.93 JO     
                  35.65     1:14.01 (38.36)     1:53.22 (39.21)     2:30.93 (37.71)
SILV - Division  
  1 Lee, Megan C              11 WEST-MR              2:39.05    2:31.87 SILV   
                  36.27     1:15.27 (39.00)     1:54.35 (39.08)     2:31.87 (37.52)
  2 Suzana, Arlene            12 RedTails-MR          2:48.21    2:37.40 SILV   
                  35.10     1:16.42 (41.32)     1:57.46 (41.04)     2:37.40 (39.94)
  3 Scala, Elizabeth M        11 WEST-MR              2:51.87    2:40.06 SILV   
                  36.44     1:17.14 (40.70)     1:59.60 (42.46)     2:40.06 (40.46)
  4 Brennan, Hope E           11 NYCC-MR              2:43.23    2:40.34 SILV   
                  36.67     1:16.61 (39.94)     1:58.72 (42.11)     2:40.34 (41.62)
  5 Hon, Fion                 12 HS-MR                2:44.98    2:42.02 SILV   
                  39.49     1:19.84 (40.35)     2:01.88 (42.04)     2:42.02 (40.14)
  6 Murphy, Lillian E         12 Express Swimming-MR  2:44.21    2:42.43 SILV   
                  37.93     1:19.53 (41.60)     2:02.02 (42.49)     2:42.43 (40.41)
  7 Ribeiro, Jasmine          12 NYCC-MR              2:49.52    2:42.69 SILV   
                  38.54     1:19.35 (40.81)     2:01.73 (42.38)     2:42.69 (40.96)
  8 Russo, Noelle R           12 Express Swimming-MR  2:44.47    2:43.48 SILV   
                  38.20     1:19.93 (41.73)     2:02.82 (42.89)     2:43.48 (40.66)
  9 Green, Ella R             12 Flying Dolphins-MR   2:47.02    2:44.51 SILV   
                  38.34     1:20.32 (41.98)     2:03.71 (43.39)     2:44.51 (40.80)
 10 Karabees-Lamer, Devon A   11 NYCC-MR              2:46.23    2:45.33 SILV   
                  38.78     1:20.73 (41.95)   2:45.33 (1:24.60)                    
 11 Soberon, Sophia E         11 Express Swimming-MR  2:45.46    2:47.26 SILV   
                  40.28     1:23.00 (42.72)     2:05.86 (42.86)     2:47.26 (41.40)
 12 Rappaport, Molly M        12 Express Swimming-MR  2:46.22    2:47.33 SILV   
                  39.61     1:22.65 (43.04)     2:05.99 (43.34)     2:47.33 (41.34)
 13 Welsh, Lindsay            12 Express Swimming-MR  2:50.24    2:49.28 SILV   
                  39.48     1:22.11 (42.63)     2:06.30 (44.19)     2:49.28 (42.98)
 14 Puchert, Grace C          11 NYCC-MR              2:52.44    2:50.07 SILV   
                  39.29     1:22.99 (43.70)     2:07.41 (44.42)     2:50.07 (42.66)
 15 Lopez-Ryan, Brooklyn L    11 WEST-MR              2:49.85    2:51.07 SILV   
                  39.31     1:23.38 (44.07)     2:07.78 (44.40)     2:51.07 (43.29)
 16 Baldwin, Kate E           11 HS-MR                2:55.62    2:54.58 SILV   
                  40.32     1:23.37 (43.05)     2:08.72 (45.35)     2:54.58 (45.86)
Non-Award Division  
 -- Victor, Melanie           12 Flying Dolphins-MR   2:50.39         DQ        
      Declared false start
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
                36.59  11-12 ZQ
                37.19  11-12 JO
                37.20  11-12 SMAX Silver Max
                42.79  11-12 SILV
 Meet Qualifying 11-12:  37.20 - 42.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Mroczek, Angelica S       11 Rac @ Jcc-MR              NT      37.09 JO     
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
                36.59  11-12 ZQ
                37.19  11-12 JO
                37.20  11-12 SMAX Silver Max
                42.79  11-12 SILV
 Meet Qualifying 11-12:  37.20 - 42.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Jasmine         11 NYCC-MR                   NT      38.33 SILV   
  2 Lerner, Ayla P            12 Express Swimming-MR       NT      40.24 SILV   
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
                36.59  11-12 ZQ
                37.19  11-12 JO
                37.20  11-12 SMAX Silver Max
                42.79  11-12 SILV
 Meet Qualifying 11-12:  37.20 - 42.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mroczek, Angelica S       11 Rac @ Jcc-MR              NT      37.32 SILV   
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                37.19  JO
                37.20  SMAX Silver Max
                42.79  SILV
 Meet Qualifying:  37.20 - 42.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Dobkin, Gaby F            12 WEST-MR                38.21      35.57 ZQ     
  2 Yarsky, Sima G            12 WEST-MR                37.81      36.44 ZQ     
  3 Mykytenko, Elizabeth      11 Rac @ Jcc-MR           37.35      36.56 ZQ     
  4 Chukwulozie, Stella       12 Manhattan Makos-MR     38.95      36.60 JO     
  5 Brennan, Hope E           11 NYCC-MR                38.46      36.75 JO     
  6 Manning, Tara             12 WAC-MR                 37.18      36.76 JO     
  7 Hyndman, Kailah           12 Unhes-Mr-MR            39.84      36.82 JO     
  8 Dutta, Kimberly           12 Flying Dolphins-MR     37.70      36.86 JO     
  9 Catton, Chloe G           12 Express Swimming-MR    37.78      36.94 JO     
SILV - Division  
  1 Scala, Elizabeth M        11 WEST-MR                38.74      37.32 SILV   
  2 Mroczek, Angelica S       11 Rac @ Jcc-MR           38.59      37.35 SILV   
  3 Taplitz, Audrey           11 Manhattan Makos-MR     38.54      37.42 SILV   
  4 Chau, Germayne T          11 CIY-MR                 37.63      37.77 SILV   
  5 McGrath, Caroline L       11 Badger-MR              38.11      37.81 SILV   
  6 Egan, Orla M              12 Twisters-MR            38.62      37.91 SILV   
  7 Nobile, Ava C             11 Rac @ Jcc-MR           37.21      38.11 SILV   
  8 Yeh, Kiely M              11 FLY-MR                 37.49      38.23 SILV   
  9 Horn, Ursula              11 Manhattan Makos-MR     39.33      38.34 SILV   
  9 Falcao, Isabella L        12 Twisters-MR            39.89      38.34 SILV   
 11 Aclao, Joromya            12 GATE-MR                37.64      38.35 SILV   
 12 Victor, Melanie           12 Flying Dolphins-MR     38.43      38.36 SILV   
 13 Reyl, Margaux             11 Manhattan Makos-MR     37.71      38.43 SILV   
 14 Donlevy, Maggie M         11 CIY-MR                 38.57      38.57 SILV   
 15 Murphy, Lillian E         12 Express Swimming-MR    38.95      38.65 SILV   
 15 Ross, Lillian A           12 NYCC-MR                41.64      38.65 SILV   
 17 Perez, Miranda M          11 KB Makos-MR            38.50      38.66 SILV   
 18 Fernandez, Samantha       11 Twisters-MR            38.16      38.70 SILV   
 19 Ugarte, Olivia P          11 CIY-MR                 39.44      38.71 SILV   
 19 Williams, Jasmine         11 NYCC-MR                40.99      38.71 SILV   
 21 Pedersen, Frannie A       12 CIY-MR                 40.41      38.74 SILV   
 22 Lamar, Christina L        11 HS-MR                  39.17      38.86 SILV   
 23 Cordova, Cara E           12 CIY-MR                 38.87      38.88 SILV   
 24 Gutierrez, Stephanie      12 RedTails-MR            38.45      38.98 SILV   
 25 Snyder, Sara              11 Manhattan Makos-MR     38.95      39.00 SILV   
 26 LePique, Maya F           12 RedTails-MR            40.25      39.17 SILV   
 27 Tanjeloff, Chloe C        12 Flying Dolphins-MR     41.77      39.28 SILV   
 27 Scala, Claudia C          12 Express Swimming-MR    40.51      39.28 SILV   
 29 Adams, Grace C            11 Rac @ Jcc-MR           41.84      39.29 SILV   
 30 Grozdanic, Katarina       11 RI Marlins-MR          40.75      39.46 SILV   
 31 Yuen, Valerie A           12 Twisters-MR            38.32      39.51 SILV   
 32 Adeshchenko, Maya         11 Rac @ Jcc-MR           40.08      39.57 SILV   
 33 Weller, Clara O           12 WEST-MR                40.17      39.68 SILV   
 34 Caruvana, Julia           12 Rac @ Jcc-MR           41.05      39.71 SILV   
 35 Goldner, Sylvie           11 Manhattan Makos-MR     41.50      39.74 SILV   
 36 Lopez-Ryan, Brooklyn L    11 WEST-MR                39.46      39.76 SILV   
 37 Cabusay, Christine F      12 WAC-MR                 41.00      39.91 SILV   
 38 Green, Ella R             12 Flying Dolphins-MR     39.44      39.92 SILV   
 39 Sakmar, Juliette          12 RI Marlins-MR          40.25      40.00 SILV   
 40 Martinez, Xitlali E       12 RedTails-MR            39.53      40.05 SILV   
 41 Pfortmiller, Alana        12 RedTails-MR            41.60      40.14 SILV   
 42 Kim, Minjee               12 Express Swimming-MR    39.02      40.16 SILV   
 43 Gjertsen, Allison C       11 WEST-MR                42.52      40.28 SILV   
 44 Hunt, Emma                12 WAC-MR                 40.06      40.29 SILV   
 45 Langaman, Jenna T         11 HS-MR                  41.81      40.30 SILV   
 46 Lerner, Ayla P            12 Express Swimming-MR    40.54      40.38 SILV   
 47 Duggan, Isabella M        11 CAS-MR                 39.40      40.40 SILV   
 47 Coullare, Lisa            12 RI Marlins-MR          41.94      40.40 SILV   
 49 Clarkson, Laura A         12 Express Swimming-MR    40.69      40.41 SILV   
 49 Rasquinha, Rhea D         11 Express Swimming-MR    40.44      40.41 SILV   
 51 Crystal, Ella             12 GAEL-MR                39.81      40.43 SILV   
 52 Kropaneva, Alexandra L    11 MPNY-MR                39.05      40.49 SILV   
 53 Iaccino, Grace Anne       11 Express Swimming-MR    39.97      40.63 SILV   
 54 Sandoval, Candela         11 Twisters-MR            40.27      40.69 SILV   
 55 Jimenez, Haley            11 GATE-MR                40.94      40.71 SILV   
 56 Callaghan, Kaitlin        12 WAC-MR                 40.39      40.72 SILV   
 57 Wong, Joyce H             11 HS-MR                  40.01      40.82 SILV   
 58 Loveless, Mary K          11 Badger-MR              42.12      40.92 SILV   
 59 Catalano, Farrah L        11 Express Swimming-MR    41.31      40.95 SILV   
 60 Shrivastava, Ahaana       12 Badger-MR              42.11      40.98 SILV   
 61 Shields, Madison B        11 Express Swimming-MR    41.65      40.99 SILV   
 62 Ai, Allina                12 Flying Dolphins-MR     41.55      41.07 SILV   
 63 Soberon, Sophia E         11 Express Swimming-MR    39.89      41.10 SILV   
 64 Sweeney, Klara L          11 WEST-MR                42.60      41.33 SILV   
 65 Orris- Maitland, Alicia   11 RedTails-MR            41.27      41.34 SILV   
 66 Victory, Kathleen R       11 Badger-MR              40.76      41.39 SILV   
 67 Chen, Alanna M            11 CIY-MR                 41.01      41.41 SILV   
 68 Wilen, Gianna             11 Unhes-Mr-MR            41.77      41.49 SILV   
 69 Leal, Nancy               12 RedTails-MR            41.42      41.52 SILV   
 70 Fox, Emma M               12 NYCC-MR                41.85      41.53 SILV   
 71 Zaky, Kanzy               12 WAC-MR                 42.21      41.55 SILV   
 72 Puchert, Grace C          11 NYCC-MR                42.44      41.59 SILV   
 73 Gnad, Julia M             12 HS-MR                  42.12      41.81 SILV   
 74 Quilty, Elizabeth K       12 Express Swimming-MR    42.67      41.97 SILV   
 75 Welsh, Lindsay            12 Express Swimming-MR    41.66      41.99 SILV   
 76 Gonciarz, Isabella        11 Twisters-MR            41.84      42.07 SILV   
 77 Kovacs, Bella M           11 GATE-MR                42.19      42.09 SILV   
 78 Hyun, Stella              11 FLY-MR                 42.54      42.12 SILV   
 79 Yanos, Naomi c            11 Flying Dolphins-MR     42.42      42.62 SILV   
 80 McLaughlin, Sophia        12 Express Swimming-MR    41.15      42.70 SILV   
Non-Award Division  
  1 Reed, Nia N               12 KB Makos-MR            41.16      42.80        
  2 Kwon, Michelle            11 FLY-MR                 42.77      43.45        
  3 Caminiti, Christina A     11 CIY-MR                 41.10      43.47        
  4 Bruno, Ally G             12 GAEL-MR                41.01      43.59        
  5 Vernon, Ariana J          11 FLY-MR                 42.37      43.96        
  6 Li, Kaitlin               11 GATE-MR                42.13      44.53        
 -- Suzana, Arlene            12 RedTails-MR            39.37         DQ        
      Alternating Kick
 -- Samsonov, Ekaterina A     12 Badger-MR              40.31         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Sekhar, Krupa C           11 CIY-MR                 41.91         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:19.19  JO
              1:19.20  SMAX Silver Max
              1:31.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:19.20 - 1:31.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Suteja, Kezia S           11 NCAC-MR              1:19.84    1:18.20 ZQ     
                  37.30     1:18.20 (40.90)                                        
  2 Mykytenko, Elizabeth      11 Rac @ Jcc-MR         1:21.74    1:18.32 ZQ     
                  37.64     1:18.32 (40.68)                                        
  3 Bice, Casey C             12 Express Swimming-MR  1:20.64    1:18.50 ZQ     
                  36.81     1:18.50 (41.69)                                        
  4 Muszynski, Amanda         12 HS-MR                1:24.57    1:18.56 ZQ     
                  37.07     1:18.56 (41.49)                                        
  5 Springer, Fawziyyah       12 Unhes-Mr-MR          1:20.05    1:18.66 JO     
                  37.34     1:18.66 (41.32)                                        
SILV - Division  
  1 Taplitz, Audrey           11 Manhattan Makos-MR   1:20.80    1:19.59 SILV   
                  37.54     1:19.59 (42.05)                                        
  2 Kuzma, Lauren E           11 Express Swimming-MR  1:21.21    1:19.74 SILV   
                  37.74     1:19.74 (42.00)                                        
  3 Yarsky, Sima G            12 WEST-MR              1:21.98    1:19.82 SILV   
                  37.21     1:19.82 (42.61)                                        
  4 McIntyre, Gaby M          11 Express Swimming-MR  1:21.10    1:19.88 SILV   
                  37.62     1:19.88 (42.26)                                        
  5 Ng, Melanie Z             12 CIY-MR               1:20.16    1:19.97 SILV   
                  37.63     1:19.97 (42.34)                                        
  6 Dutta, Kimberly           12 Flying Dolphins-MR   1:21.29    1:20.25 SILV   
                  38.37     1:20.25 (41.88)                                        
  7 Ramirez, Pamela           12 WEST-MR              1:22.13    1:20.65 SILV   
                  38.61     1:20.65 (42.04)                                        
  8 Catton, Chloe G           12 Express Swimming-MR  1:21.20    1:20.75 SILV   
                  37.99     1:20.75 (42.76)                                        
  9 Brennan, Hope E           11 NYCC-MR              1:23.58    1:21.04 SILV   
                  37.75     1:21.04 (43.29)                                        
 10 Fernandez, Samantha       11 Twisters-MR          1:22.27    1:21.27 SILV   
                  37.96     1:21.27 (43.31)                                        
 11 Scala, Elizabeth M        11 WEST-MR              1:23.69    1:21.36 SILV   
                  38.90     1:21.36 (42.46)                                        
 12 O'Connor, Bridget K       12 Express Swimming-MR  1:23.10    1:21.44 SILV   
                  38.78     1:21.44 (42.66)                                        
 13 Vega, Kayla C             11 Unhes-Mr-MR          1:22.84    1:21.51 SILV   
                  37.17     1:21.51 (44.34)                                        
 14 Nobile, Ava C             11 Rac @ Jcc-MR         1:22.51    1:21.59 SILV   
                  38.88     1:21.59 (42.71)                                        
 15 Mroczek, Angelica S       11 Rac @ Jcc-MR         1:22.96    1:21.61 SILV   
                  38.26     1:21.61 (43.35)                                        
 16 Williams, Elise           12 NYCC-MR              1:24.94    1:21.90 SILV   
                  38.82     1:21.90 (43.08)                                        
 17 Chau, Germayne T          11 CIY-MR               1:23.56    1:22.67 SILV   
                  39.17     1:22.67 (43.50)                                        
 18 McGrath, Caroline L       11 Badger-MR            1:23.99    1:22.68 SILV   
                  39.11     1:22.68 (43.57)                                        
 19 Yeh, Kiely M              11 FLY-MR               1:21.46    1:22.72 SILV   
                  38.53     1:22.72 (44.19)                                        
 20 Aclao, Joromya            12 GATE-MR              1:23.13    1:23.28 SILV   
                  39.41     1:23.28 (43.87)                                        
 21 Rappaport, Molly M        12 Express Swimming-MR  1:21.22    1:23.58 SILV   
                  38.87     1:23.58 (44.71)                                        
 22 Mroczek, Tatiana S        11 Rac @ Jcc-MR         1:24.35    1:23.65 SILV   
                  40.40     1:23.65 (43.25)                                        
 23 Chukwulozie, Stella       12 Manhattan Makos-MR   1:23.45    1:24.06 SILV   
                  39.49     1:24.06 (44.57)                                        
 24 Reyl, Margaux             11 Manhattan Makos-MR   1:24.44    1:24.35 SILV   
                  39.75     1:24.35 (44.60)                                        
 25 Adams, Grace C            11 Rac @ Jcc-MR         1:23.33    1:24.41 SILV   
                  39.74     1:24.41 (44.67)                                        
 26 Suzana, Arlene            12 RedTails-MR          1:29.47    1:24.51 SILV   
                  39.62     1:24.51 (44.89)                                        
 27 Williams, Jasmine         11 NYCC-MR              1:26.66    1:24.65 SILV   
                  40.39     1:24.65 (44.26)                                        
 28 Murphy, Lillian E         12 Express Swimming-MR  1:25.30    1:24.69 SILV   
                  39.99     1:24.69 (44.70)                                        
 29 Manning, Tara             12 WAC-MR               1:24.88    1:24.71 SILV   
                  38.87     1:24.71 (45.84)                                        
 29 Gutierrez, Stephanie      12 RedTails-MR          1:26.45    1:24.71 SILV   
                  39.28     1:24.71 (45.43)                                        
 31 Yuen, Valerie A           12 Twisters-MR          1:24.04    1:24.90 SILV   
                  40.67     1:24.90 (44.23)                                        
 32 Donlevy, Maggie M         11 CIY-MR               1:22.43    1:24.93 SILV   
                  40.20     1:24.93 (44.73)                                        
 33 Falcao, Isabella L        12 Twisters-MR          1:27.93    1:24.96 SILV   
                  39.82     1:24.96 (45.14)                                        
 34 Ugarte, Olivia P          11 CIY-MR               1:29.34    1:25.03 SILV   
                  39.77     1:25.03 (45.26)                                        
 35 Snyder, Sara              11 Manhattan Makos-MR   1:25.09    1:25.14 SILV   
                  40.87     1:25.14 (44.27)                                        
 36 Scala, Claudia C          12 Express Swimming-MR  1:26.92    1:25.54 SILV   
                  40.54     1:25.54 (45.00)                                        
 37 Pedersen, Frannie A       12 CIY-MR               1:25.52    1:25.71 SILV   
                  41.26     1:25.71 (44.45)                                        
 38 LePique, Maya F           12 RedTails-MR          1:29.80    1:25.72 SILV   
                  41.13     1:25.72 (44.59)                                        
 39 Kim, Minjee               12 Express Swimming-MR  1:25.57    1:25.83 SILV   
                  40.78     1:25.83 (45.05)                                        
 40 Ross, Lillian A           12 NYCC-MR              1:30.84    1:25.86 SILV   
                  40.09     1:25.86 (45.77)                                        
 41 Victor, Melanie           12 Flying Dolphins-MR   1:25.30    1:25.88 SILV   
                  40.66     1:25.88 (45.22)                                        
 42 Langaman, Jenna T         11 HS-MR                1:29.28    1:25.99 SILV   
                  41.60     1:25.99 (44.39)                                        
 43 Sweeney, Klara L          11 WEST-MR              1:29.27    1:26.31 SILV   
                  41.55     1:26.31 (44.76)                                        
 44 Caruvana, Julia           12 Rac @ Jcc-MR         1:29.50    1:26.34 SILV   
                  40.62     1:26.34 (45.72)                                        
 45 Adeshchenko, Maya         11 Rac @ Jcc-MR         1:28.41    1:26.46 SILV   
                  41.59     1:26.46 (44.87)                                        
 46 Moschetta, Maggie         11 WEST-MR              1:25.60    1:26.50 SILV   
                  41.93     1:26.50 (44.57)                                        
 47 Soltanova, Stephanie      12 HS-MR                1:24.92    1:26.63 SILV   
                  41.08     1:26.63 (45.55)                                        
 48 Goldner, Sylvie           11 Manhattan Makos-MR   1:28.88    1:26.72 SILV   
                  41.25     1:26.72 (45.47)                                        
 49 Durantel, Andrada         11 Badger-MR            1:25.04    1:26.87 SILV   
                  40.63     1:26.87 (46.24)                                        
 50 Weller, Clara O           12 WEST-MR              1:26.95    1:27.24 SILV   
                  40.89     1:27.24 (46.35)                                        
 51 Hafizov, Evelyn           12 WAC-MR               1:29.46    1:27.52 SILV   
                  41.51     1:27.52 (46.01)                                        
 52 Horn, Ursula              11 Manhattan Makos-MR   1:26.92    1:27.53 SILV   
                  40.74     1:27.53 (46.79)                                        
 53 Rasquinha, Rhea D         11 Express Swimming-MR  1:28.10    1:27.65 SILV   
                  42.15     1:27.65 (45.50)                                        
 54 Jimenez, Haley            11 GATE-MR              1:26.89    1:27.72 SILV   
                  41.86     1:27.72 (45.86)                                        
 55 Perez, Miranda M          11 KB Makos-MR          1:27.71    1:28.04 SILV   
                  41.12     1:28.04 (46.92)                                        
 56 Soberon, Sophia E         11 Express Swimming-MR  1:29.19    1:28.11 SILV   
                  42.91     1:28.11 (45.20)                                        
 57 Green, Ella R             12 Flying Dolphins-MR   1:26.76    1:28.12 SILV   
                  41.44     1:28.12 (46.68)                                        
 58 Lopez-Ryan, Brooklyn L    11 WEST-MR              1:23.69    1:28.18 SILV   
                  41.33     1:28.18 (46.85)                                        
 59 Grozdanic, Katarina       11 RI Marlins-MR        1:27.38    1:28.38 SILV   
                  41.42     1:28.38 (46.96)                                        
 60 Martinez, Xitlali E       12 RedTails-MR          1:26.50    1:28.42 SILV   
                  42.08     1:28.42 (46.34)                                        
 61 Sakmar, Juliette          12 RI Marlins-MR        1:29.89    1:28.83 SILV   
                  41.82     1:28.83 (47.01)                                        
 62 Wong, Joyce H             11 HS-MR                1:24.21    1:29.14 SILV   
                  42.05     1:29.14 (47.09)                                        
 63 Victory, Kathleen R       11 Badger-MR            1:30.02    1:29.22 SILV   
                  42.69     1:29.22 (46.53)                                        
 64 Iaccino, Grace Anne       11 Express Swimming-MR  1:27.86    1:29.33 SILV   
                  41.86     1:29.33 (47.47)                                        
 64 Gjertsen, Allison C       11 WEST-MR              1:30.10    1:29.33 SILV   
                  43.40     1:29.33 (45.93)                                        
 66 Hunt, Emma                12 WAC-MR               1:28.52    1:29.39 SILV   
                  41.63     1:29.39 (47.76)                                        
 67 Kropaneva, Alexandra L    11 MPNY-MR              1:24.39    1:29.59 SILV   
                  42.54     1:29.59 (47.05)                                        
 68 Shields, Madison B        11 Express Swimming-MR  1:31.35    1:29.71 SILV   
                  42.25     1:29.71 (47.46)                                        
 69 Clarkson, Laura A         12 Express Swimming-MR  1:29.28    1:29.80 SILV   
                  42.00     1:29.80 (47.80)                                        
 70 Duggan, Isabella M        11 CAS-MR               1:27.97    1:30.13 SILV   
                  43.76     1:30.13 (46.37)                                        
 71 Crystal, Ella             12 GAEL-MR              1:26.08    1:30.57 SILV   
                  41.57     1:30.57 (49.00)                                        
 72 Fox, Emma M               12 NYCC-MR              1:29.93    1:30.60 SILV   
                  43.55     1:30.60 (47.05)                                        
 73 Puchert, Grace C          11 NYCC-MR              1:31.39    1:30.67 SILV   
                  42.88     1:30.67 (47.79)                                        
 74 Ai, Allina                12 Flying Dolphins-MR   1:31.59    1:30.68 SILV   
                  42.64     1:30.68 (48.04)                                        
Non-Award Division  
  1 Lerner, Ayla P            12 Express Swimming-MR  1:30.07    1:31.79        
                  43.92     1:31.79 (47.87)                                        
  2 Cabusay, Christine F      12 WAC-MR               1:29.91    1:32.05        
                  42.65     1:32.05 (49.40)                                        
  3 Welsh, Lindsay            12 Express Swimming-MR  1:31.30    1:32.10        
                  43.87     1:32.10 (48.23)                                        
  4 Li, Kaitlin               11 GATE-MR              1:28.67    1:35.02        
                  46.07     1:35.02 (48.95)                                        
  5 Bruno, Ally G             12 GAEL-MR              1:29.78    1:38.74        
                  45.30     1:38.74 (53.44)                                        
 -- McCauley, Molly A         11 GAEL-MR              1:24.88         DQ        
      One hand touch
                  40.60          DQ (47.65)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:50.59  ZQ
              2:53.99  JO
              2:54.00  SMAX Silver Max
              3:15.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:54.00 - 3:15.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Lim, Jessica G            12 Twisters-MR          2:54.91    2:49.28 ZQ     
                  36.65     1:19.04 (42.39)     2:04.16 (45.12)     2:49.28 (45.12)
  2 Butler, Amelia K          12 NYCC-MR              2:55.15    2:50.95 JO     
                  37.98     1:21.08 (43.10)     2:06.28 (45.20)     2:50.95 (44.67)
  3 Yarsky, Sima G            12 WEST-MR              2:56.20    2:51.48 JO     
                  38.07     1:22.09 (44.02)     2:07.58 (45.49)     2:51.48 (43.90)
  4 Scala, Elizabeth M        11 WEST-MR              2:55.32    2:51.65 JO     
                  38.40     1:22.55 (44.15)     2:07.68 (45.13)     2:51.65 (43.97)
  5 Muszynski, Amanda         12 HS-MR                3:00.48    2:52.80 JO     
                  38.93     1:23.44 (44.51)     2:08.95 (45.51)     2:52.80 (43.85)
SILV - Division  
  1 McGrath, Caroline L       11 Badger-MR            2:54.61    2:54.18 SILV   
                  39.01     1:24.24 (45.23)     2:08.81 (44.57)     2:54.18 (45.37)
  2 Rappaport, Molly M        12 Express Swimming-MR  3:00.07    2:55.74 SILV   
                  39.88     1:24.71 (44.83)     2:11.17 (46.46)     2:55.74 (44.57)
  3 Lin, Esther Y             11 WEST-MR              3:01.40    2:55.84 SILV   
                  39.22     1:23.98 (44.76)     2:09.74 (45.76)     2:55.84 (46.10)
  4 Brennan, Hope E           11 NYCC-MR              3:03.46    2:56.19 SILV   
                  39.61     1:23.32 (43.71)     2:10.38 (47.06)     2:56.19 (45.81)
  5 Scala, Claudia C          12 Express Swimming-MR  2:59.97    2:58.92 SILV   
                  40.57                             2:13.43 ( )     2:58.92 (45.49)
  6 Murphy, Lillian E         12 Express Swimming-MR  2:58.97    2:59.32 SILV   
                  40.42     1:25.31 (44.89)     2:11.97 (46.66)     2:59.32 (47.35)
  7 Egan, Orla M              12 Twisters-MR          2:59.95    3:00.93 SILV   
                  40.86     1:26.94 (46.08)     2:14.68 (47.74)     3:00.93 (46.25)
  8 Finn, Molly K             11 HS-MR                3:10.94    3:05.65 SILV   
                  42.47     1:30.04 (47.57)     2:18.04 (48.00)     3:05.65 (47.61)
  9 Victor, Melanie           12 Flying Dolphins-MR   3:02.46    3:06.15 SILV   
                  42.12     1:30.24 (48.12)     2:19.86 (49.62)     3:06.15 (46.29)
 10 Soberon, Sophia E         11 Express Swimming-MR  2:58.94    3:06.83 SILV   
                  43.41     1:31.24 (47.83)     2:19.85 (48.61)     3:06.83 (46.98)
 11 Lopez-Ryan, Brooklyn L    11 WEST-MR              3:06.49    3:07.66 SILV   
                  43.08     1:30.48 (47.40)     2:19.43 (48.95)     3:07.66 (48.23)
 12 Victory, Kathleen R       11 Badger-MR            3:11.67    3:08.12 SILV   
                  43.40     1:32.18 (48.78)     2:20.85 (48.67)     3:08.12 (47.27)
 13 Rasquinha, Rhea D         11 Express Swimming-MR  3:04.76    3:09.29 SILV   
                  42.61     1:31.30 (48.69)     2:21.20 (49.90)     3:09.29 (48.09)
 14 Gjertsen, Allison C       11 WEST-MR              3:12.35    3:09.84 SILV   
                  44.39     1:32.95 (48.56)     2:22.48 (49.53)     3:09.84 (47.36)
 15 Tanjeloff, Chloe C        12 Flying Dolphins-MR   3:14.94    3:10.68 SILV   
                  44.50     1:33.38 (48.88)     2:22.75 (49.37)     3:10.68 (47.93)
 16 Welsh, Lindsay            12 Express Swimming-MR  3:08.54    3:11.46 SILV   
                  42.43     1:31.85 (49.42)     2:22.02 (50.17)     3:11.46 (49.44)
 17 Grozdanic, Katarina       11 RI Marlins-MR        3:07.13    3:12.52 SILV   
                  43.10     1:32.54 (49.44)     2:23.18 (50.64)     3:12.52 (49.34)
 18 Ross, Lillian A           12 NYCC-MR              3:10.92    3:12.56 SILV   
                  43.04     1:32.82 (49.78)     2:24.06 (51.24)     3:12.56 (48.50)
 19 Sakmar, Juliette          12 RI Marlins-MR        3:15.11    3:13.82 SILV   
                  43.58     1:33.62 (50.04)     2:24.84 (51.22)     3:13.82 (48.98)
 20 Lerner, Ayla P            12 Express Swimming-MR  3:14.92    3:14.39 SILV   
                  42.79     1:32.36 (49.57)     2:23.53 (51.17)     3:14.39 (50.86)
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
              2:50.59  11-12 ZQ
              2:53.99  11-12 JO
              2:54.00  11-12 SMAX Silver Max
              3:15.99  11-12 SILV
 Meet Qualifying 11-12:  2:54.00 - 3:15.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Gjertsen, Emily A         12 WEST-MR                   NT    2:42.14 ZQ     
                  36.68     1:17.98 (41.30)     2:00.04 (42.06)     2:42.14 (42.10)
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                31.09  JO
                31.40  SMAX Silver Max
                35.69  SILV
 Meet Qualifying:  31.10 - 35.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Petricevic, Madison       12 WAC-MR                 31.61      29.54 ZQ     
  2 Shrivastava, Ahaana       12 Badger-MR              32.19      30.72 JO     
  3 Yarsky, Sima G            12 WEST-MR                31.65      31.05 JO     
  4 Iaccino, Grace Anne       11 Express Swimming-MR    31.23      31.16 SMAX   
  5 Sandoval, Candela         11 Twisters-MR            31.82      31.38 SMAX   
  5 Ribeiro, Jasmine          12 NYCC-MR                33.48      31.38 SMAX   
  7 Liew, Briana J            12 GATE-MR                31.58      31.40 SMAX   
SILV - Division  
  1 Catton, Chloe G           12 Express Swimming-MR    32.09      31.47 SILV   
  2 Puentes, Emily            12 WAC-MR                 32.75      31.61 SILV   
  3 Rappaport, Molly M        12 Express Swimming-MR    31.37      31.67 SILV   
  4 Nobile, Ava C             11 Rac @ Jcc-MR           33.16      31.69 SILV   
  5 O'Connor, Sarah J         12 GAEL-MR                32.67      31.91 SILV   
  6 Moschetta, Maggie         11 WEST-MR                33.86      31.94 SILV   
  7 McIntyre, Gaby M          11 Express Swimming-MR    32.84      32.03 SILV   
  8 Williams, Elise           12 NYCC-MR                33.38      32.09 SILV   
  9 Gutierrez, Stephanie      12 RedTails-MR            33.38      32.10 SILV   
 10 Muszynski, Amanda         12 HS-MR                  32.06      32.12 SILV   
 11 Bice, Casey C             12 Express Swimming-MR    33.62      32.13 SILV   
 12 Weller, Clara O           12 WEST-MR                33.16      32.31 SILV   
 13 Chea, Rory                12 Parks Sailfish-MR      33.30      32.38 SILV   
 14 Fernandez, Samantha       11 Twisters-MR            32.53      32.49 SILV   
 15 Lee, Megan C              11 WEST-MR                32.32      32.57 SILV   
 16 Gonciarz, Isabella        11 Twisters-MR            33.48      32.64 SILV   
 17 Scala, Elizabeth M        11 WEST-MR                32.83      32.68 SILV   
 18 Moane, Courtney           12 WAC-MR                 32.24      32.79 SILV   
 19 Vega, Kayla C             11 Unhes-Mr-MR            34.34      32.88 SILV   
 20 Sullivan, Lauren G        11 Express Swimming-MR    33.60      32.95 SILV   
 21 Eforo, Danielle           11 GAEL-MR                33.24      32.97 SILV   
 22 Kim, Minjee               12 Express Swimming-MR    33.83      33.04 SILV   
 23 Russo, Noelle R           12 Express Swimming-MR    32.19      33.21 SILV   
 24 Wilen, Gianna             11 Unhes-Mr-MR            34.55      33.28 SILV   
 25 Arreaga, Katherine M      12 Twisters-MR            32.74      33.29 SILV   
 26 Cordova, Cara E           12 CIY-MR                 33.71      33.31 SILV   
 27 Lopez-Ryan, Brooklyn L    11 WEST-MR                34.20      33.50 SILV   
 27 Eng, Alina                12 Express Swimming-MR    32.98      33.50 SILV   
 29 Heckman, Maelie J         12 CIY-MR                 33.54      33.60 SILV   
 30 Williams, Jasmine         11 NYCC-MR                33.17      33.61 SILV   
 31 Taplitz, Audrey           11 Manhattan Makos-MR     35.54      33.62 SILV   
 32 Puchert, Grace C          11 NYCC-MR                33.84      33.83 SILV   
 33 Green, Ella R             12 Flying Dolphins-MR     34.81      33.87 SILV   
 34 Sweeney, Klara L          11 WEST-MR                33.02      33.91 SILV   
 35 Aclao, Joromya            12 GATE-MR                32.90      33.97 SILV   
 36 Langaman, Jenna T         11 HS-MR                  35.38      34.27 SILV   
 36 Kuzma, Lauren E           11 Express Swimming-MR    34.15      34.27 SILV   
 38 Callaghan, Kaitlin        12 WAC-MR                 34.84      34.29 SILV   
 39 Lamar, Christina L        11 HS-MR                  34.49      34.31 SILV   
 40 Brennan, Hope E           11 NYCC-MR                33.76      34.36 SILV   
 41 Pennington, Caroline      11 Badger-MR              34.94      34.51 SILV   
 42 Afif, Sarah               11 WAC-MR                 35.30      34.54 SILV   
 43 Jimenez, Haley            11 GATE-MR                33.65      34.98 SILV   
 44 Rasquinha, Rhea D         11 Express Swimming-MR    35.19      35.14 SILV   
 45 Valdes, Olivia            12 WAC-MR                 35.23      35.29 SILV   
 46 Matarazzo, Paige M        12 Express Swimming-MR    35.14      35.31 SILV   
 47 Ng, Melanie Z             12 CIY-MR                 34.97      35.32 SILV   
 48 Perez, Miranda M          11 KB Makos-MR            34.93      35.60 SILV   
 49 Manning, Tara             12 WAC-MR                 35.19      35.69 SILV   
Non-Award Division  
  1 Sakmar, Charlotte         12 RI Marlins-MR          34.75      35.91        
  2 Javier, Chrisabella K     12 APEX-MR                35.65      35.93        
  3 Burke, Caroline M         12 Flying Dolphins-MR     33.84      36.05        
  4 Guerrero, Jasmine         12 Unattached             34.65      36.09        
 -- Gomez, Nicole             12 Unattached             34.92         DQ        
      One hand touch
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
                30.59  11-12 ZQ
                31.09  11-12 JO
                31.40  11-12 SMAX Silver Max
                35.69  11-12 SILV
 Meet Qualifying 11-12:  31.10 - 35.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Ribeiro, Jasmine          12 NYCC-MR                   NT      31.52 SILV   
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:10.99  JO
              1:11.00  SMAX Silver Max
              1:26.19  SILV
 Meet Qualifying:  1:11.00 - 1:26.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Hyndman, Kailah           12 Unhes-Mr-MR          1:12.47    1:06.79 ZQ     
                  32.09     1:06.79 (34.70)                                        
  2 Sandoval, Candela         11 Twisters-MR          1:11.50    1:08.42 ZQ     
                  32.10     1:08.42 (36.32)                                        
  3 Fernandez, Samantha       11 Twisters-MR          1:11.56    1:09.44 JO     
                  32.74     1:09.44 (36.70)                                        
  4 Ribeiro, Jasmine          12 NYCC-MR              1:17.70    1:10.98 JO     
                  32.90     1:10.98 (38.08)                                        
SILV - Division  
  1 Lee, Megan C              11 WEST-MR              1:12.40    1:11.30 SILV   
                  33.84     1:11.30 (37.46)                                        
  2 Iaccino, Grace Anne       11 Express Swimming-MR  1:12.25    1:12.60 SILV   
                  33.54     1:12.60 (39.06)                                        
  3 Puentes, Emily            12 WAC-MR               1:14.20    1:12.73 SILV   
                  33.33     1:12.73 (39.40)                                        
  4 Ramirez, Pamela           12 WEST-MR              1:15.16    1:12.80 SILV   
                  34.19     1:12.80 (38.61)                                        
  5 Liew, Briana J            12 GATE-MR              1:11.71    1:12.92 SILV   
                  32.55     1:12.92 (40.37)                                        
  6 Williams, Elise           12 NYCC-MR              1:14.29    1:13.02 SILV   
                  33.46     1:13.02 (39.56)                                        
  7 Eng, Alina                12 Express Swimming-MR  1:14.35    1:13.76 SILV   
                  33.48     1:13.76 (40.28)                                        
  8 Sweeney, Klara L          11 WEST-MR              1:15.59    1:13.87 SILV   
                  36.13     1:13.87 (37.74)                                        
  9 Gonciarz, Isabella        11 Twisters-MR          1:14.13    1:13.89 SILV   
                  33.82     1:13.89 (40.07)                                        
 10 O'Connor, Sarah J         12 GAEL-MR              1:15.32    1:14.14 SILV   
                  33.37     1:14.14 (40.77)                                        
 11 Kim, Minjee               12 Express Swimming-MR  1:18.01    1:14.28 SILV   
                  33.81     1:14.28 (40.47)                                        
 12 Sullivan, Lauren G        11 Express Swimming-MR  1:17.11    1:14.36 SILV   
                  35.94     1:14.36 (38.42)                                        
 13 Pedersen, Frannie A       12 CIY-MR               1:15.76    1:14.38 SILV   
                  35.17     1:14.38 (39.21)                                        
 14 Gutierrez, Stephanie      12 RedTails-MR          1:18.02    1:14.39 SILV   
                  33.09     1:14.39 (41.30)                                        
 15 McGrath, Caroline L       11 Badger-MR            1:13.88    1:14.44 SILV   
                  34.92     1:14.44 (39.52)                                        
 16 Mykytenko, Elizabeth      11 Rac @ Jcc-MR         1:22.92    1:14.86 SILV   
                  34.76     1:14.86 (40.10)                                        
 17 McIntyre, Gaby M          11 Express Swimming-MR  1:18.05    1:15.04 SILV   
                  34.66     1:15.04 (40.38)                                        
 18 Williams, Jasmine         11 NYCC-MR              1:15.31    1:15.06 SILV   
                  35.58     1:15.06 (39.48)                                        
 19 Tanjeloff, Chloe C        12 Flying Dolphins-MR   1:24.36    1:15.33 SILV   
                  35.82     1:15.33 (39.51)                                        
 20 Moschetta, Maggie         11 WEST-MR              1:17.70    1:15.90 SILV   
                  35.22     1:15.90 (40.68)                                        
 21 Langaman, Jenna T         11 HS-MR                1:16.23    1:15.97 SILV   
                  34.66     1:15.97 (41.31)                                        
 22 Eforo, Danielle           11 GAEL-MR              1:18.22    1:16.34 SILV   
                  35.63     1:16.34 (40.71)                                        
 23 Weller, Clara O           12 WEST-MR              1:15.64    1:16.53 SILV   
                  35.23     1:16.53 (41.30)                                        
 24 Vega, Kayla C             11 Unhes-Mr-MR          1:16.50    1:16.79 SILV   
                  34.07     1:16.79 (42.72)                                        
 25 Puchert, Grace C          11 NYCC-MR              1:23.19    1:17.05 SILV   
                  35.55     1:17.05 (41.50)                                        
 26 Shrivastava, Ahaana       12 Badger-MR            1:23.04    1:17.17 SILV   
                  35.87     1:17.17 (41.30)                                        
 27 Lin, Esther Y             11 WEST-MR              1:17.84    1:17.21 SILV   
                  35.30     1:17.21 (41.91)                                        
 28 Aclao, Joromya            12 GATE-MR              1:17.59    1:17.34 SILV   
                  34.15     1:17.34 (43.19)                                        
 29 Wilen, Gianna             11 Unhes-Mr-MR          1:22.35    1:17.39 SILV   
                  35.76     1:17.39 (41.63)                                        
 30 Callaghan, Kaitlin        12 WAC-MR               1:22.46    1:17.45 SILV   
                  36.65     1:17.45 (40.80)                                        
 31 Russo, Noelle R           12 Express Swimming-MR  1:16.49    1:17.65 SILV   
                  35.75     1:17.65 (41.90)                                        
 32 Afif, Sarah               11 WAC-MR               1:19.11    1:18.44 SILV   
                  35.70     1:18.44 (42.74)                                        
 33 Chau, Germayne T          11 CIY-MR               1:20.93    1:18.57 SILV   
                  35.54     1:18.57 (43.03)                                        
 34 Brennan, Hope E           11 NYCC-MR              1:24.16    1:18.84 SILV   
                  35.98     1:18.84 (42.86)                                        
 35 Jimenez, Haley            11 GATE-MR              1:18.12    1:18.94 SILV   
                  35.73     1:18.94 (43.21)                                        
 36 Reyl, Margaux             11 Manhattan Makos-MR   1:21.07    1:19.37 SILV   
                  37.53     1:19.37 (41.84)                                        
 37 Kizer, Jacquie E          11 Badger-MR            1:25.35    1:19.74 SILV   
                  36.60     1:19.74 (43.14)                                        
 38 Martinez, Jennifer E      11 Express Swimming-MR  1:24.25    1:20.17 SILV   
                  36.67     1:20.17 (43.50)                                        
 39 Javier, Chrisabella K     12 APEX-MR              1:19.97    1:20.29 SILV   
                  36.59     1:20.29 (43.70)                                        
 40 Dutta, Kimberly           12 Flying Dolphins-MR   1:23.73    1:20.33 SILV   
                  37.51     1:20.33 (42.82)                                        
 41 Catalan, Kimberly A       12 Express Swimming-MR  1:21.89    1:21.24 SILV   
                  37.02     1:21.24 (44.22)                                        
 42 Kropaneva, Alexandra L    11 MPNY-MR              1:23.05    1:21.30 SILV   
                  36.99     1:21.30 (44.31)                                        
 43 Matarazzo, Paige M        12 Express Swimming-MR  1:22.56    1:22.39 SILV   
                  36.40     1:22.39 (45.99)                                        
 44 Manning, Tara             12 WAC-MR               1:24.83    1:22.68 SILV   
                  37.31     1:22.68 (45.37)                                        
 45 Soltanova, Stephanie      12 HS-MR                1:21.90    1:23.29 SILV   
                  37.23     1:23.29 (46.06)                                        
 46 Sakmar, Charlotte         12 RI Marlins-MR        1:21.20    1:24.57 SILV   
                  39.56     1:24.57 (45.01)                                        
Non-Award Division  
  1 Radford, Tess E           11 Flying Dolphins-MR   1:25.23    1:27.66        
                  39.28     1:27.66 (48.38)                                        
  2 Ortega, Meghan            11 WAC-MR               1:26.11    1:31.04        
                  40.97     1:31.04 (50.07)                                        
 -- Catton, Chloe G           12 Express Swimming-MR  1:16.39         DQ        
      Declared false start
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  ZQ
              1:10.49  JO
              1:10.50  SMAX Silver Max
              1:18.69  SILV
 Meet Qualifying:  1:10.50 - 1:18.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Adams, Grace C            11 Rac @ Jcc-MR         1:11.48    1:08.99 ZQ     
                  31.08     1:08.99 (37.91)                                        
  2 Dobkin, Gaby F            12 WEST-MR              1:12.61    1:09.07 ZQ     
                  31.88     1:09.07 (37.19)                                        
  3 Petricevic, Madison       12 WAC-MR               1:14.81    1:09.38 ZQ     
                  32.35     1:09.38 (37.03)                                        
  4 Hyndman, Kailah           12 Unhes-Mr-MR          1:16.08    1:09.90 ZQ     
                  31.75     1:09.90 (38.15)                                        
  5 Liew, Briana J            12 GATE-MR              1:10.74    1:10.08 JO     
                  32.18     1:10.08 (37.90)                                        
  6 Ramirez, Pamela           12 WEST-MR              1:11.34    1:10.27 JO     
                  33.57     1:10.27 (36.70)                                        
SILV - Division  
  1 Williams, Elise           12 NYCC-MR              1:13.06    1:10.67 SILV   
                  32.57     1:10.67 (38.10)                                        
  2 Suzana, Arlene            12 RedTails-MR          1:12.65    1:11.04 SILV   
                  32.09     1:11.04 (38.95)                                        
  3 Lee, Megan C              11 WEST-MR              1:10.67    1:11.11 SILV   
                  33.56     1:11.11 (37.55)                                        
  4 Bice, Casey C             12 Express Swimming-MR  1:12.31    1:11.25 SILV   
                  32.67     1:11.25 (38.58)                                        
  5 Lamar, Christina L        11 HS-MR                1:11.16    1:11.41 SILV   
                  33.03     1:11.41 (38.38)                                        
  6 Leal, Nancy               12 RedTails-MR          1:12.34    1:11.53 SILV   
                  32.73     1:11.53 (38.80)                                        
  7 Yarsky, Sima G            12 WEST-MR              1:12.71    1:11.54 SILV   
                  34.28     1:11.54 (37.26)                                        
  8 Zhu, Angela               12 NCAC-MR              1:11.07    1:11.90 SILV   
                  32.92     1:11.90 (38.98)                                        
  9 Puentes, Emily            12 WAC-MR               1:16.03    1:11.91 SILV   
                  33.11     1:11.91 (38.80)                                        
 10 Moane, Courtney           12 WAC-MR               1:12.51    1:12.04 SILV   
                  34.38     1:12.04 (37.66)                                        
 11 Brewi, Shannon E          12 Rac @ Jcc-MR         1:14.56    1:12.08 SILV   
                  32.39     1:12.08 (39.69)                                        
 12 Aclao, Joromya            12 GATE-MR              1:13.79    1:12.30 SILV   
                  34.69     1:12.30 (37.61)                                        
 13 Ribeiro, Jasmine          12 NYCC-MR              1:14.43    1:12.32 SILV   
                  33.44     1:12.32 (38.88)                                        
 14 Scala, Elizabeth M        11 WEST-MR              1:12.87    1:12.37 SILV   
                  34.14     1:12.37 (38.23)                                        
 15 Chau, Germayne T          11 CIY-MR               1:12.72    1:12.69 SILV   
                  34.22     1:12.69 (38.47)                                        
 16 Gutierrez, Stephanie      12 RedTails-MR          1:14.29    1:12.73 SILV   
                  32.64     1:12.73 (40.09)                                        
 17 Donlevy, Maggie M         11 CIY-MR               1:11.27    1:12.96 SILV   
                  33.69     1:12.96 (39.27)                                        
 18 Mykytenko, Elizabeth      11 Rac @ Jcc-MR         1:16.15    1:13.19 SILV   
                  34.37     1:13.19 (38.82)                                        
 19 O'Connor, Bridget K       12 Express Swimming-MR  1:15.24    1:13.21 SILV   
                  34.88     1:13.21 (38.33)                                        
 20 Nobile, Ava C             11 Rac @ Jcc-MR         1:11.42    1:13.30 SILV   
                  33.73     1:13.30 (39.57)                                        
 21 Mroczek, Tatiana S        11 Rac @ Jcc-MR         1:14.08    1:13.31 SILV   
                  34.60     1:13.31 (38.71)                                        
 22 Lin, Esther Y             11 WEST-MR              1:13.03    1:13.40 SILV   
                  34.12     1:13.40 (39.28)                                        
 23 Taplitz, Audrey           11 Manhattan Makos-MR   1:17.60    1:13.44 SILV   
                  35.17     1:13.44 (38.27)                                        
 24 Vega, Kayla C             11 Unhes-Mr-MR          1:13.06    1:13.59 SILV   
                  35.24     1:13.59 (38.35)                                        
 25 Kropaneva, Alexandra L    11 MPNY-MR              1:15.21    1:14.03 SILV   
                  35.79     1:14.03 (38.24)                                        
 26 Orr, Elon                 11 Parks Sailfish-MR    1:14.45    1:14.14 SILV   
                  35.22     1:14.14 (38.92)                                        
 27 Weller, Clara O           12 WEST-MR              1:14.05    1:14.17 SILV   
                  34.42     1:14.17 (39.75)                                        
 28 Lim, Jessica G            12 Twisters-MR          1:12.88    1:14.18 SILV   
                  35.45     1:14.18 (38.73)                                        
 29 Shrivastava, Ahaana       12 Badger-MR            1:13.88    1:14.21 SILV   
                  33.26     1:14.21 (40.95)                                        
 30 Kim, Minjee               12 Express Swimming-MR  1:15.57    1:14.26 SILV   
                  34.19     1:14.26 (40.07)                                        
 31 McGrath, Caroline L       11 Badger-MR            1:13.26    1:14.44 SILV   
                  35.30     1:14.44 (39.14)                                        
 32 Yuen, Valerie A           12 Twisters-MR          1:14.25    1:15.08 SILV   
                  34.69     1:15.08 (40.39)                                        
 33 Ng, Melanie Z             12 CIY-MR               1:16.16    1:15.36 SILV   
                  34.77     1:15.36 (40.59)                                        
 34 Clarkson, Laura A         12 Express Swimming-MR  1:17.97    1:15.78 SILV   
                  33.51     1:15.78 (42.27)                                        
 35 Brennan, Hope E           11 NYCC-MR              1:17.44    1:15.86 SILV   
                  34.78     1:15.86 (41.08)                                        
 36 Caruvana, Julia           12 Rac @ Jcc-MR         1:18.54    1:16.09 SILV   
                  34.99     1:16.09 (41.10)                                        
 36 Williams, Jasmine         11 NYCC-MR              1:16.35    1:16.09 SILV   
                  35.57     1:16.09 (40.52)                                        
 38 Pennington, Caroline      11 Badger-MR            1:14.24    1:16.10 SILV   
                  34.48     1:16.10 (41.62)                                        
 39 Jimenez, Haley            11 GATE-MR              1:14.61    1:16.84 SILV   
                  36.79     1:16.84 (40.05)                                        
 40 McIntyre, Gaby M          11 Express Swimming-MR  1:17.12    1:17.10 SILV   
                  37.05     1:17.10 (40.05)                                        
 41 Victor, Melanie           12 Flying Dolphins-MR   1:16.35    1:17.28 SILV   
                  37.10     1:17.28 (40.18)                                        
 41 Lopez-Ryan, Brooklyn L    11 WEST-MR              1:14.53    1:17.28 SILV   
                  36.45     1:17.28 (40.83)                                        
 43 Kuzma, Lauren E           11 Express Swimming-MR  1:16.21    1:17.45 SILV   
                  37.25     1:17.45 (40.20)                                        
 44 Murphy, Lillian E         12 Express Swimming-MR  1:17.80    1:17.76 SILV   
                  37.73     1:17.76 (40.03)                                        
 45 Sweeney, Klara L          11 WEST-MR              1:17.03    1:17.91 SILV   
                  35.97     1:17.91 (41.94)                                        
 46 Arreaga, Katherine M      12 Twisters-MR          1:18.18    1:18.25 SILV   
                  36.30     1:18.25 (41.95)                                        
 47 Rasquinha, Rhea D         11 Express Swimming-MR  1:17.74    1:18.59 SILV   
                  35.62     1:18.59 (42.97)                                        
Non-Award Division  
  1 Soltanova, Stephanie      12 HS-MR                1:17.55    1:19.17        
                  38.06     1:19.17 (41.11)                                        
  2 Puchert, Grace C          11 NYCC-MR              1:18.21    1:19.37        
                  36.57     1:19.37 (42.80)                                        
  3 Perez, Miranda M          11 KB Makos-MR          1:17.59    1:19.72        
                  38.43     1:19.72 (41.29)                                        
  4 Catalan, Kimberly A       12 Express Swimming-MR  1:17.44    1:20.11        
                  35.85     1:20.11 (44.26)                                        
  5 Bolino, Anna C            11 HS-MR                1:17.57    1:20.75        
                  36.84     1:20.75 (43.91)                                        
  6 Burke, Caroline M         12 Flying Dolphins-MR   1:18.20    1:21.34        
                  36.14     1:21.34 (45.20)                                        
  7 Russo, Noelle R           12 Express Swimming-MR  1:18.69    1:22.47        
                  37.53     1:22.47 (44.94)                                        
  8 Reed, Nia N               12 KB Makos-MR          1:15.78    1:26.93        
                  42.95     1:26.93 (43.98)                                        
 -- Iaccino, Grace Anne       11 Express Swimming-MR  1:14.19         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:27.99  ZQ
              2:29.49  JO
              2:29.50  SMAX Silver Max
              2:48.09  SILV
 Meet Qualifying:  2:29.50 - 2:48.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Camperlengo, Gillian R    12 WEST-MR              2:29.96    2:26.04 ZQ     
                  32.46     1:10.58 (38.12)     1:51.32 (40.74)     2:26.04 (34.72)
  2 Dobkin, Gaby F            12 WEST-MR              2:32.42    2:28.03 JO     
                  33.03     1:09.97 (36.94)     1:53.35 (43.38)     2:28.03 (34.68)
SILV - Division  
  1 Bice, Casey C             12 Express Swimming-MR  2:31.75    2:30.50 SILV   
                  33.00     1:10.78 (37.78)     1:55.60 (44.82)     2:30.50 (34.90)
  2 Adams, Grace C            11 Rac @ Jcc-MR         2:31.92    2:30.83 SILV   
                  34.03     1:11.39 (37.36)     1:57.46 (46.07)     2:30.83 (33.37)
  3 Catton, Chloe G           12 Express Swimming-MR  2:29.50    2:31.15 SILV   
                  33.31     1:11.31 (38.00)     1:57.34 (46.03)     2:31.15 (33.81)
  4 Egan, Orla M              12 Twisters-MR          2:32.50    2:32.19 SILV   
                  35.79     1:14.43 (38.64)     1:59.48 (45.05)     2:32.19 (32.71)
  5 McGrath, Caroline L       11 Badger-MR            2:34.60    2:33.10 SILV   
                  34.17     1:12.67 (38.50)     1:57.87 (45.20)     2:33.10 (35.23)
  6 Moane, Courtney           12 WAC-MR               2:34.72    2:33.14 SILV   
                  33.65     1:13.26 (39.61)     1:57.56 (44.30)     2:33.14 (35.58)
  7 Williams, Elise           12 NYCC-MR              2:41.10    2:33.33 SILV   
                  34.74     1:12.27 (37.53)     1:58.32 (46.05)     2:33.33 (35.01)
  8 Puentes, Emily            12 WAC-MR               2:37.36    2:33.35 SILV   
                  32.30     1:09.65 (37.35)     2:01.67 (52.02)     2:33.35 (31.68)
  9 Vega, Kayla C             11 Unhes-Mr-MR          2:42.18    2:35.04 SILV   
                  34.61     1:15.32 (40.71)     1:59.93 (44.61)     2:35.04 (35.11)
 10 Liew, Briana J            12 GATE-MR              2:35.90    2:35.45 SILV   
                  33.21     1:11.46 (38.25)     1:57.69 (46.23)     2:35.45 (37.76)
 11 Yarsky, Sima G            12 WEST-MR              2:34.71    2:35.52 SILV   
                  32.58     1:14.30 (41.72)     1:59.80 (45.50)     2:35.52 (35.72)
 12 Hyndman, Kailah           12 Unhes-Mr-MR          2:41.18    2:35.66 SILV   
                  32.06     1:11.21 (39.15)     2:00.00 (48.79)     2:35.66 (35.66)
 13 Pennington, Caroline      11 Badger-MR            2:40.71    2:36.97 SILV   
                  35.68     1:15.01 (39.33)     2:02.36 (47.35)     2:36.97 (34.61)
 14 O'Connor, Bridget K       12 Express Swimming-MR  2:40.00    2:37.56 SILV   
                  37.12     1:17.58 (40.46)     2:03.00 (45.42)     2:37.56 (34.56)
 15 Suzana, Arlene            12 RedTails-MR          2:37.71    2:38.21 SILV   
                  33.00     1:13.69 (40.69)     2:03.20 (49.51)     2:38.21 (35.01)
 16 Eng, Alina                12 Express Swimming-MR  2:38.45    2:38.68 SILV   
                  34.84     1:14.67 (39.83)     2:03.11 (48.44)     2:38.68 (35.57)
 17 Ribeiro, Jasmine          12 NYCC-MR              2:44.69    2:38.76 SILV   
                  33.98     1:14.43 (40.45)     2:01.04 (46.61)     2:38.76 (37.72)
 18 Lamar, Christina L        11 HS-MR                2:33.27    2:38.79 SILV   
                  36.09     1:12.89 (36.80)     2:02.83 (49.94)     2:38.79 (35.96)
 19 Springer, Fawziyyah       12 Unhes-Mr-MR          2:36.48    2:38.83 SILV   
                  35.93     1:15.31 (39.38)     2:03.08 (47.77)     2:38.83 (35.75)
 20 Lin, Esther Y             11 WEST-MR              2:42.83    2:38.85 SILV   
                  34.99     1:15.52 (40.53)     2:02.87 (47.35)     2:38.85 (35.98)
 20 Leal, Nancy               12 RedTails-MR          2:42.94    2:38.85 SILV   
                  33.46     1:15.92 (42.46)     2:06.18 (50.26)     2:38.85 (32.67)
 22 Yuen, Valerie A           12 Twisters-MR          2:34.43    2:39.07 SILV   
                  35.11     1:15.81 (40.70)     2:01.72 (45.91)     2:39.07 (37.35)
 23 Pedersen, Frannie A       12 CIY-MR               2:40.87    2:39.39 SILV   
                  34.86     1:14.08 (39.22)     2:04.17 (50.09)     2:39.39 (35.22)
 24 Weller, Clara O           12 WEST-MR              2:41.57    2:39.81 SILV   
                  35.05     1:15.07 (40.02)     2:02.29 (47.22)     2:39.81 (37.52)
 25 Williams, Jasmine         11 NYCC-MR              2:41.46    2:40.51 SILV   
                  35.13     1:16.23 (41.10)     2:03.22 (46.99)     2:40.51 (37.29)
 26 Rappaport, Molly M        12 Express Swimming-MR  2:35.75    2:41.04 SILV   
                  35.01     1:19.23 (44.22)     2:04.73 (45.50)     2:41.04 (36.31)
 27 Donlevy, Maggie M         11 CIY-MR               2:45.82    2:41.20 SILV   
                  36.06     1:15.06 (39.00)     2:03.59 (48.53)     2:41.20 (37.61)
 28 Kropaneva, Alexandra L    11 MPNY-MR              2:38.03    2:41.24 SILV   
                  36.72     1:18.37 (41.65)     2:06.33 (47.96)     2:41.24 (34.91)
 29 Shrivastava, Ahaana       12 Badger-MR            2:43.52    2:42.52 SILV   
                  34.34     1:15.06 (40.72)     2:06.05 (50.99)     2:42.52 (36.47)
 30 Jimenez, Haley            11 GATE-MR              2:41.73    2:42.62 SILV   
                  35.97     1:19.22 (43.25)     2:07.05 (47.83)     2:42.62 (35.57)
 31 Orr, Elon                 11 Parks Sailfish-MR    2:47.86    2:42.87 SILV   
                  34.99     1:18.31 (43.32)     2:06.13 (47.82)     2:42.87 (36.74)
 32 Iaccino, Grace Anne       11 Express Swimming-MR  2:40.14    2:43.99 SILV   
                  35.98     1:15.35 (39.37)     2:06.29 (50.94)     2:43.99 (37.70)
 33 Moschetta, Maggie         11 WEST-MR              2:45.19    2:44.11 SILV   
                  38.17     1:22.36 (44.19)     2:09.12 (46.76)     2:44.11 (34.99)
 34 Soltanova, Stephanie      12 HS-MR                2:43.93    2:44.13 SILV   
                  37.16     1:21.51 (44.35)     2:09.05 (47.54)     2:44.13 (35.08)
 35 Scala, Claudia C          12 Express Swimming-MR  2:45.53    2:44.47 SILV   
                  37.76     1:21.85 (44.09)     2:08.21 (46.36)     2:44.47 (36.26)
 36 Victor, Melanie           12 Flying Dolphins-MR   2:46.03    2:44.92 SILV   
                  37.95     1:21.66 (43.71)     2:10.05 (48.39)     2:44.92 (34.87)
 37 Kuzma, Lauren E           11 Express Swimming-MR  2:43.67    2:45.62 SILV   
                  36.53     1:20.20 (43.67)     2:06.86 (46.66)     2:45.62 (38.76)
 38 Ng, Melanie Z             12 CIY-MR               2:46.26    2:46.69 SILV   
                  38.86     1:22.57 (43.71)     2:08.31 (45.74)     2:46.69 (38.38)
 39 Reyl, Margaux             11 Manhattan Makos-MR   2:43.09    2:47.73 SILV   
                  39.11     1:23.49 (44.38)     2:11.73 (48.24)     2:47.73 (36.00)
Non-Award Division  
  1 Brennan, Hope E           11 NYCC-MR              2:46.00    2:48.90        
                  37.26     1:18.76 (41.50)     2:06.84 (48.08)     2:48.90 (42.06)
 -- Suteja, Kezia S           11 NCAC-MR              2:39.53         DQ        
      Declared false start - Misc
 
Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
              5:24.99  JO
              5:25.00  SMAX Silver Max
              5:50.99  SILV
 Meet Qualifying:  5:25.00 - 5:50.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Egan, Orla M              12 Twisters-MR          5:41.52    5:29.37 SILV   
                  36.87     1:23.05 (46.18)     2:03.50 (40.45)     2:44.92 (41.42)
        3:31.18 (46.26)     4:20.14 (48.96)     4:54.87 (34.73)     5:29.37 (34.50)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.69  JO
                26.69  ZQ
                26.70  SMAX Silver Max
                28.79  SILV
 Meet Qualifying:  26.70 - 28.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Bischof, Lucy M           13 WEST-MR                27.20      26.51 JO     
  2 Gan, Emma                 14 Express Swimming-MR    26.91      26.62 JO     
SILV - Division  
  1 Lee, Emma P               13 Manhattan Makos-MR     27.22      26.76 SILV   
  1 Neuman, Samantha E        13 WEST-MR                27.12      26.76 SILV   
  3 Cianciotto, Danielle C    13 Rac @ Jcc-MR           27.68      26.81 SILV   
  4 Lai, Stephanie R          14 NYCC-MR                27.20      26.84 SILV   
  5 Antonopoulos, Francesca   13 Express Swimming-MR    26.82      27.10 SILV   
  6 Pulkkinen, Anneke         13 GAEL-MR                27.81      27.18 SILV   
  7 Townsend, Dayna p         13 Twisters-MR            27.26      27.26 SILV   
  8 Sheridan, Kerry           13 Badger-MR              27.55      27.30 SILV   
  9 Starzyk, Suzanne          13 Twisters-MR            27.08      27.36 SILV   
 10 Heaney, Cara G            14 Express Swimming-MR    27.12      27.39 SILV   
 11 Seward, Mackenzie H       14 GAEL-MR                27.00      27.52 SILV   
 12 Pompay, Melody R          14 Express Swimming-MR    26.87      27.53 SILV   
 13 Gonzalez, Angelina        14 MPNY-MR                28.21      27.59 SILV   
 14 Sheinberg, Faith R        14 Express Swimming-MR    27.85      27.66 SILV   
 15 Uttaro, Elena P           14 Rac @ Jcc-MR           27.84      27.68 SILV   
 16 Jhong, Sara               13 Express Swimming-MR    27.84      27.78 SILV   
 17 Waller, Brooke S          14 UNLIE-MR               28.16      27.79 SILV   
 18 Vanella, Nicolette L      14 Express Swimming-MR    28.61      27.83 SILV   
 19 Costanzo, Erica           14 Rac @ Jcc-MR           28.12      27.85 SILV   
 20 LaPointe, Teresa M        13 Rac @ Jcc-MR           28.16      27.88 SILV   
 21 Tiburzi, Hallie           14 WAC-MR                 28.02      27.93 SILV   
 21 Sinconegui, Emilia R      13 Express Swimming-MR    27.73      27.93 SILV   
 23 Perez, Meadow A           13 Express Swimming-MR    28.67      27.95 SILV   
 24 Fetherston, Elizabeth P   13 Express Swimming-MR    28.54      27.96 SILV   
 25 Briordy, Casey L          13 Rac @ Jcc-MR           27.93      28.00 SILV   
 26 Compton, Julie A          14 Express Swimming-MR    27.66      28.08 SILV   
 27 Lomas, Melissa *          13 Badger-MR              28.79      28.17 SILV   
 28 Baker, Zoe A              14 Unattached             28.77      28.24 SILV   
 29 Chan, Mandy               13 UNMPN-MR               28.35      28.26 SILV   
 30 DeStaebler, Alexandra S   14 GAEL-MR                27.88      28.27 SILV   
 30 Brydon, Maia              13 RedTails-MR            28.60      28.27 SILV   
 32 Huang, Amanda             13 Express Swimming-MR    28.32      28.28 SILV   
 33 Broderick, Kyra A         13 GAEL-MR                28.45      28.35 SILV   
 34 Green, Sarah M            13 Flying Dolphins-MR     27.86      28.37 SILV   
 35 Lovasz, Isabella H        13 Twisters-MR            27.94      28.41 SILV   
 36 Woodiwiss, Rachel M       14 Express Swimming-MR    28.48      28.43 SILV   
 37 Green, Darby P            13 Manhattan Makos-MR     28.58      28.55 SILV   
 38 Kabillio, Mia N           13 Manhattan Makos-MR     28.74      28.57 SILV   
 39 Victory, Margaret M       13 Badger-MR              28.73      28.63 SILV   
 39 Monti, Gabrielle R        13 HS-MR                  28.08      28.63 SILV   
 41 Regan, Elizabeth          13 GAEL-MR                28.66      28.74 SILV   
 42 Swiatowski, Nicole        14 Twisters-MR            27.90      28.77 SILV   
 43 Gonciarz, Zuzanna L       14 Twisters-MR            28.07      28.79 SILV   
 -- Gjertsen, Emily A         12 WEST-MR                28.03     X28.24        
Non-Award Division  
  1 Kwa, Brightlyn H          13 NYCC-MR                28.32      29.01        
  2 McCafferty, Deirdre       13 WAC-MR                 29.70      29.13        
  3 Donlevy, Kelly A          13 CIY-MR                 28.18      29.17        
  4 Ketchatcham, Sarah C      13 CAS-MR                 28.68      29.89        
  5 Abbas, Rewan              14 WAC-MR                 29.75      30.20        
 -- Warner, Breanna           13 NCAC-MR                28.28         NS        
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
                26.69  13-14 JO
                26.69  13-14 ZQ
                26.70  13-14 SMAX Silver Max
                28.79  13-14 SILV
 Meet Qualifying 13-14:  26.70 - 28.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Callaghan, Alexa          14 WAC-MR                    NT      26.40 JO     
  1 Briordy, Casey L          13 Rac @ Jcc-MR              NT      27.62 SILV   
  1 Radomisli, Julia M        13 Flying Dolphins-MR        NT      30.27        
 -- Uttaro, Elena P           14 Rac @ Jcc-MR              NT         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.99  JO
                57.99  ZQ
                58.00  SMAX Silver Max
              1:03.09  SILV
 Meet Qualifying:  58.00 - 1:03.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Parry, Alexa R            13 WEST-MR                58.05      56.97 JO     
                  27.11       56.97 (29.86)                                        
  2 Townsend, Dayna p         13 Twisters-MR            59.17      57.85 JO     
                  27.50       57.85 (30.35)                                        
SILV - Division  
  1 Neuman, Samantha E        13 WEST-MR                58.03      58.36 SILV   
                  28.08       58.36 (30.28)                                        
  2 Antonopoulos, Francesca   13 Express Swimming-MR    58.90      58.76 SILV   
                  28.15       58.76 (30.61)                                        
  2 Gan, Emma                 14 Express Swimming-MR    58.52      58.76 SILV   
                  28.39       58.76 (30.37)                                        
  4 Callaghan, Alexa          14 WAC-MR                 58.83      58.77 SILV   
                  27.49       58.77 (31.28)                                        
  5 Scala, Maggie A           14 WEST-MR                59.71      58.79 SILV   
                  28.04       58.79 (30.75)                                        
  6 Uttaro, Elena P           14 Rac @ Jcc-MR           59.71      58.83 SILV   
                  28.40       58.83 (30.43)                                        
  7 Bischof, Lucy M           13 WEST-MR                59.11      58.88 SILV   
                  28.41       58.88 (30.47)                                        
  8 Cianciotto, Danielle C    13 Rac @ Jcc-MR           59.39      59.09 SILV   
                  28.83       59.09 (30.26)                                        
  9 Sheinberg, Faith R        14 Express Swimming-MR    59.27      59.13 SILV   
                  28.36       59.13 (30.77)                                        
 10 Sheridan, Kerry           13 Badger-MR              58.74      59.34 SILV   
                  28.57       59.34 (30.77)                                        
 11 Lee, Emma P               13 Manhattan Makos-MR   1:00.66      59.40 SILV   
                  28.27       59.40 (31.13)                                        
 12 Pompay, Melody R          14 Express Swimming-MR    59.88      59.53 SILV   
                  28.38       59.53 (31.15)                                        
 13 Compton, Julie A          14 Express Swimming-MR    59.02      59.54 SILV   
                  28.62       59.54 (30.92)                                        
 14 Heaney, Cara G            14 Express Swimming-MR    59.61      59.69 SILV   
                  28.19       59.69 (31.50)                                        
 15 Nyquist, Hannah M         14 WAC-MR                 59.19      59.81 SILV   
                  28.43       59.81 (31.38)                                        
 16 Chan, Mandy               13 UNMPN-MR             1:00.35      59.84 SILV   
                  29.05       59.84 (30.79)                                        
 17 McCafferty, Deirdre       13 WAC-MR               1:01.34      59.87 SILV   
                  29.13       59.87 (30.74)                                        
 18 Vanella, Nicolette L      14 Express Swimming-MR  1:00.71      59.88 SILV   
                  28.87       59.88 (31.01)                                        
 19 Fetherston, Elizabeth P   13 Express Swimming-MR  1:00.20      59.92 SILV   
                  29.31       59.92 (30.61)                                        
 20 Sinconegui, Emilia R      13 Express Swimming-MR  1:00.77      59.98 SILV   
                  29.08       59.98 (30.90)                                        
 21 Jhong, Sara               13 Express Swimming-MR  1:00.70    1:00.17 SILV   
                  28.54     1:00.17 (31.63)                                        
 22 Lai, Stephanie R          14 NYCC-MR              1:00.64    1:00.37 SILV   
                  28.80     1:00.37 (31.57)                                        
 23 Seward, Mackenzie H       14 GAEL-MR              1:00.77    1:00.43 SILV   
                  29.12     1:00.43 (31.31)                                        
 24 Perez, Meadow A           13 Express Swimming-MR  1:01.81    1:00.58 SILV   
 25 Choa, Kristina            13 Express Swimming-MR  1:02.09    1:00.78 SILV   
                  29.02     1:00.78 (31.76)                                        
 26 Starzyk, Suzanne          13 Twisters-MR          1:00.20    1:00.81 SILV   
                  29.42     1:00.81 (31.39)                                        
 27 LaPointe, Teresa M        13 Rac @ Jcc-MR           59.99    1:00.85 SILV   
                  28.89     1:00.85 (31.96)                                        
 28 Costanzo, Erica           14 Rac @ Jcc-MR         1:00.85    1:00.89 SILV   
 29 Briordy, Casey L          13 Rac @ Jcc-MR         1:00.33    1:00.96 SILV   
                  28.61     1:00.96 (32.35)                                        
 30 Green, Sarah M            13 Flying Dolphins-MR   1:00.55    1:00.98 SILV   
                  29.23     1:00.98 (31.75)                                        
 30 Lovasz, Isabella H        13 Twisters-MR          1:00.07    1:00.98 SILV   
                  29.50     1:00.98 (31.48)                                        
 32 Gonzalez, Angelina        14 MPNY-MR              1:02.18    1:01.00 SILV   
                  28.71     1:01.00 (32.29)                                        
 33 Henriksson, Ida           13 Badger-MR            1:02.16    1:01.15 SILV   
                  28.85     1:01.15 (32.30)                                        
 34 Swiatowski, Nicole        14 Twisters-MR            59.84    1:01.20 SILV   
                  29.25     1:01.20 (31.95)                                        
 35 Kabillio, Mia N           13 Manhattan Makos-MR   1:01.17    1:01.43 SILV   
 36 Lomas, Melissa *          13 Badger-MR            1:01.07    1:01.45 SILV   
                  29.49     1:01.45 (31.96)                                        
 37 Tiburzi, Hallie           14 WAC-MR               1:02.75    1:01.66 SILV   
                  29.55     1:01.66 (32.11)                                        
 38 Shields, Carter I         13 Express Swimming-MR  1:01.86    1:01.72 SILV   
                  29.83     1:01.72 (31.89)                                        
 39 Langaman, Jolina M        13 HS-MR                1:01.40    1:01.82 SILV   
 40 Flanigan, Aimee S         13 Flying Dolphins-MR   1:01.47    1:01.86 SILV   
                  29.39     1:01.86 (32.47)                                        
 41 Waller, Brooke S          14 UNLIE-MR             1:02.37    1:01.97 SILV   
                  29.35     1:01.97 (32.62)                                        
 42 Pulkkinen, Anneke         13 GAEL-MR              1:01.03    1:02.25 SILV   
 43 Baker, Zoe A              14 Unattached           1:02.56    1:02.28 SILV   
                  29.40     1:02.28 (32.88)                                        
 44 Yoder, Katina I           14 NYCC-MR              1:02.89    1:02.48 SILV   
                  30.38     1:02.48 (32.10)                                        
 45 Rivera, Hannah            13 Twisters-MR          1:02.90    1:02.53 SILV   
                  29.92     1:02.53 (32.61)                                        
 46 McCUSKER, Lara N          14 Express Swimming-MR  1:02.85    1:02.55 SILV   
                  30.16     1:02.55 (32.39)                                        
 47 Victory, Margaret M       13 Badger-MR            1:00.71    1:02.57 SILV   
                  30.14     1:02.57 (32.43)                                        
 48 Gilsenan, Elizabeth       14 Rac @ Jcc-MR         1:02.47    1:02.86 SILV   
                  29.57     1:02.86 (33.29)                                        
 49 Woodiwiss, Rachel M       14 Express Swimming-MR  1:02.33    1:03.02 SILV   
                  30.24     1:03.02 (32.78)                                        
 50 Gonciarz, Zuzanna L       14 Twisters-MR          1:02.15    1:03.03 SILV   
                  29.98     1:03.03 (33.05)                                        
 51 Brita, Abigail E          13 Express Swimming-MR  1:02.93    1:03.08 SILV   
                  30.65     1:03.08 (32.43)                                        
 -- Gjertsen, Emily A         12 WEST-MR                59.68   X1:00.26        
                  29.32     1:00.26 (30.94)                                        
Non-Award Division  
  1 Weaver, Maggie M          14 GAEL-MR              1:02.75    1:03.31        
                  30.31     1:03.31 (33.00)                                        
  2 Green, Darby P            13 Manhattan Makos-MR   1:03.03    1:03.97        
                  29.33     1:03.97 (34.64)                                        
  3 Donlevy, Kelly A          13 CIY-MR               1:02.36    1:04.17        
                  30.26     1:04.17 (33.91)                                        
  4 O'Hara, Victoria N        14 FLY-MR               1:02.59    1:04.47        
                  31.45     1:04.47 (33.02)                                        
  5 Abbas, Rewan              14 WAC-MR               1:05.43    1:05.72        
                  31.25     1:05.72 (34.47)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
              2:05.69  13-14 JO
              2:05.69  13-14 ZQ
              2:05.70  13-14 SMAX Silver Max
              2:16.99  13-14 SILV
 Meet Qualifying 13-14:  2:05.70 - 2:16.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Nicholson, Isabella E     13 Rac @ Jcc-MR              NT    2:05.93 SILV   
                  29.17     1:01.61 (32.44)     1:33.85 (32.24)     2:05.93 (32.08)
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:05.69  JO
              2:05.69  ZQ
              2:05.70  SMAX Silver Max
              2:16.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:05.70 - 2:16.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Lavery, Maeve E           14 APEX-MR              2:08.12    2:04.16 JO     
                  28.51       59.63 (31.12)     1:31.66 (32.03)     2:04.16 (32.50)
  2 Sheridan, Kerry           13 Badger-MR            2:06.68    2:04.46 JO     
                  29.03     1:00.74 (31.71)     1:33.24 (32.50)     2:04.46 (31.22)
  3 Compton, Julie A          14 Express Swimming-MR  2:07.31    2:05.19 JO     
                  29.29     1:00.99 (31.70)     1:33.03 (32.04)     2:05.19 (32.16)
  4 Sheinberg, Faith R        14 Express Swimming-MR  2:07.83    2:05.63 JO     
                  29.25     1:01.45 (32.20)     1:34.17 (32.72)     2:05.63 (31.46)
  5 Parry, Alexa R            13 WEST-MR              2:10.06    2:05.68 JO     
                  27.62       58.89 (31.27)     1:32.51 (33.62)     2:05.68 (33.17)
SILV - Division  
  1 Nicholson, Isabella E     13 Rac @ Jcc-MR         2:10.80    2:06.09 SILV   
                  29.06     1:01.07 (32.01)     1:33.39 (32.32)     2:06.09 (32.70)
  2 Garces, Frankie L         13 GAEL-MR              2:08.88    2:07.05 SILV   
                  28.97     1:00.94 (31.97)     1:34.01 (33.07)     2:07.05 (33.04)
  3 Thompson, Anna M          14 Express Swimming-MR  2:07.85    2:07.08 SILV   
                  28.83     1:01.29 (32.46)   2:07.08 (1:05.79)                    
  4 Sinconegui, Emilia R      13 Express Swimming-MR  2:07.62    2:07.12 SILV   
                  29.40     1:01.58 (32.18)     1:34.62 (33.04)     2:07.12 (32.50)
  5 Gan, Emma                 14 Express Swimming-MR  2:08.21    2:07.29 SILV   
                  29.68     1:02.05 (32.37)     1:34.50 (32.45)     2:07.29 (32.79)
  6 Chan, Mandy               13 UNMPN-MR             2:13.00    2:08.25 SILV   
                  29.94     1:02.36 (32.42)     1:35.26 (32.90)     2:08.25 (32.99)
  7 Antonopoulos, Francesca   13 Express Swimming-MR  2:10.92    2:09.32 SILV   
                  29.70     1:02.97 (33.27)     1:36.53 (33.56)     2:09.32 (32.79)
  8 Uttaro, Elena P           14 Rac @ Jcc-MR         2:12.11    2:09.82 SILV   
                  28.70     1:01.28 (32.58)     1:35.85 (34.57)     2:09.82 (33.97)
  9 DeStaebler, Alexandra S   14 GAEL-MR              2:08.92    2:09.95 SILV   
                  30.02     1:02.67 (32.65)     1:36.78 (34.11)     2:09.95 (33.17)
 10 Townsend, Dayna p         13 Twisters-MR          2:09.30    2:10.07 SILV   
                  28.78     1:00.94 (32.16)     1:35.08 (34.14)     2:10.07 (34.99)
 11 McCafferty, Deirdre       13 WAC-MR               2:10.47    2:10.51 SILV   
                  29.91     1:02.61 (32.70)     1:36.52 (33.91)     2:10.51 (33.99)
 12 Bischof, Lucy M           13 WEST-MR              2:13.00    2:11.20 SILV   
                  30.19     1:03.83 (33.64)     1:38.04 (34.21)     2:11.20 (33.16)
 13 Scala, Maggie A           14 WEST-MR              2:11.41    2:11.27 SILV   
                  30.50     1:04.15 (33.65)     1:37.53 (33.38)     2:11.27 (33.74)
 14 Perez, Meadow A           13 Express Swimming-MR  2:16.88    2:11.41 SILV   
                  30.01     1:03.11 (33.10)     1:37.45 (34.34)     2:11.41 (33.96)
 15 Shields, Carter I         13 Express Swimming-MR  2:16.47    2:11.48 SILV   
                  30.70     1:04.28 (33.58)     1:38.52 (34.24)     2:11.48 (32.96)
 16 Heaney, Cara G            14 Express Swimming-MR  2:11.06    2:11.56 SILV   
                  29.16     1:01.97 (32.81)     1:36.32 (34.35)     2:11.56 (35.24)
 17 Choa, Kristina            13 Express Swimming-MR  2:11.42    2:11.78 SILV   
                  30.53     1:04.19 (33.66)     1:38.66 (34.47)     2:11.78 (33.12)
 18 Pompay, Melody R          14 Express Swimming-MR  2:11.14    2:12.00 SILV   
                  30.39     1:04.06 (33.67)     1:38.45 (34.39)     2:12.00 (33.55)
 19 Seward, Mackenzie H       14 GAEL-MR              2:12.41    2:12.17 SILV   
                  30.65     1:04.09 (33.44)     1:38.68 (34.59)     2:12.17 (33.49)
 20 Langaman, Jolina M        13 HS-MR                2:10.61    2:12.45 SILV   
                  30.36     1:04.05 (33.69)     1:38.76 (34.71)     2:12.45 (33.69)
 21 Lee, Emma P               13 Manhattan Makos-MR   2:16.13    2:12.52 SILV   
                  29.29     1:02.16 (32.87)     1:36.66 (34.50)     2:12.52 (35.86)
 22 Costanzo, Erica           14 Rac @ Jcc-MR         2:12.28    2:12.54 SILV   
                  29.67     1:03.50 (33.83)     1:38.40 (34.90)     2:12.54 (34.14)
 23 Starzyk, Suzanne          13 Twisters-MR          2:12.77    2:12.95 SILV   
                  30.50     1:04.15 (33.65)     1:38.46 (34.31)     2:12.95 (34.49)
 24 Henriksson, Ida           13 Badger-MR            2:12.62    2:13.04 SILV   
                  30.03     1:04.12 (34.09)     1:38.86 (34.74)     2:13.04 (34.18)
 25 Vanella, Nicolette L      14 Express Swimming-MR  2:13.37    2:13.06 SILV   
                  31.19     1:05.22 (34.03)     1:39.39 (34.17)     2:13.06 (33.67)
 26 Lomas, Melissa *          13 Badger-MR            2:12.80    2:13.23 SILV   
                  31.43     1:06.20 (34.77)     1:41.22 (35.02)     2:13.23 (32.01)
 27 Callaghan, Alexa          14 WAC-MR               2:12.93    2:13.32 SILV   
                  29.76     1:04.07 (34.31)     1:39.30 (35.23)     2:13.32 (34.02)
 28 Green, Sarah M            13 Flying Dolphins-MR   2:13.40    2:13.84 SILV   
                  31.00     1:04.98 (33.98)     1:40.12 (35.14)     2:13.84 (33.72)
 29 McCUSKER, Lara N          14 Express Swimming-MR  2:14.57    2:14.11 SILV   
                  31.56     1:05.22 (33.66)     1:39.93 (34.71)     2:14.11 (34.18)
 30 Victory, Margaret M       13 Badger-MR            2:15.16    2:14.64 SILV   
                  30.72     1:05.06 (34.34)     1:40.13 (35.07)     2:14.64 (34.51)
 31 Tiburzi, Hallie           14 WAC-MR               2:16.09    2:14.77 SILV   
                  30.73     1:05.15 (34.42)     1:40.40 (35.25)     2:14.77 (34.37)
 32 Rivera, Hannah            13 Twisters-MR          2:14.64    2:15.45 SILV   
                  30.76     1:05.20 (34.44)     1:41.16 (35.96)     2:15.45 (34.29)
 33 Lovasz, Isabella H        13 Twisters-MR          2:11.15    2:16.22 SILV   
                  31.96     1:06.82 (34.86)     1:42.41 (35.59)     2:16.22 (33.81)
 34 Gonzalez, Angelina        14 MPNY-MR              2:16.72    2:16.30 SILV   
                  30.29     1:04.72 (34.43)     1:40.70 (35.98)     2:16.30 (35.60)
 35 Swiatowski, Nicole        14 Twisters-MR          2:12.17    2:16.43 SILV   
                  30.76     1:05.20 (34.44)     1:41.26 (36.06)     2:16.43 (35.17)
 36 Kabillio, Mia N           13 Manhattan Makos-MR   2:14.47    2:16.46 SILV   
                  31.21     1:06.30 (35.09)     1:41.74 (35.44)     2:16.46 (34.72)
 37 Veru, Nina S              13 GAEL-MR              2:12.33    2:16.53 SILV   
                  30.60     1:04.76 (34.16)     1:40.11 (35.35)     2:16.53 (36.42)
 -- Gjertsen, Emily A         12 WEST-MR              2:09.66   X2:10.27        
                  31.39     1:05.01 (33.62)     1:37.99 (32.98)     2:10.27 (32.28)
Non-Award Division  
  1 Lai, Stephanie R          14 NYCC-MR              2:16.27    2:19.31        
                  30.57     1:05.79 (35.22)     1:42.54 (36.75)     2:19.31 (36.77)
  2 Shashaty, Kasey           13 WAC-MR               2:16.52    2:20.51        
                  32.16     1:07.97 (35.81)     1:44.70 (36.73)     2:20.51 (35.81)
  3 Abbas, Rewan              14 WAC-MR               2:24.79    2:26.89        
                  32.26     1:09.37 (37.11)     1:48.51 (39.14)     2:26.89 (38.38)
 -- Jhong, Sara               13 Express Swimming-MR  2:10.27         DQ        
      Declared false start
 -- Catalano, Valerie N       14 Express Swimming-MR  2:08.70         DQ        
      Did not finish
                  29.17     1:02.51 (33.34)                                        
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:31.99  ZQ
              5:35.99  JO
              5:36.00  SMAX Silver Max
              5:50.59  SILV
 Meet Qualifying:  5:36.00 - 5:50.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Sheridan, Kerry           13 Badger-MR            5:38.93    5:33.74 JO     
                  29.78     1:02.27 (32.49)     1:35.75 (33.48)     2:10.15 (34.40)
        2:44.71 (34.56)     3:18.97 (34.26)     3:53.89 (34.92)     4:28.27 (34.38)
        5:02.39 (34.12)     5:33.74 (31.35)                                        
  2 DeStaebler, Alexandra S   14 GAEL-MR              5:44.98    5:33.79 JO     
                  29.63     1:02.61 (32.98)     1:36.43 (33.82)     2:10.36 (33.93)
        2:44.59 (34.23)     3:18.78 (34.19)     3:53.46 (34.68)     4:27.76 (34.30)
        5:01.83 (34.07)     5:33.79 (31.96)                                        
  3 Lavery, Maeve E           14 APEX-MR              5:38.29    5:34.09 JO     
                  29.38     1:02.32 (32.94)     1:36.59 (34.27)     2:10.05 (33.46)
        2:43.89 (33.84)     3:18.19 (34.30)     3:52.52 (34.33)     4:27.01 (34.49)
        5:01.62 (34.61)     5:34.09 (32.47)                                        
SILV - Division  
  1 Parry, Alexa R            13 WEST-MR              5:44.98    5:43.69 SILV   
                  29.46     1:03.50 (34.04)     1:39.41 (35.91)     2:13.74 (34.33)
        2:47.25 (33.51)     3:22.18 (34.93)     3:57.87 (35.69)     4:33.64 (35.77)
        5:09.39 (35.75)     5:43.69 (34.30)                                        
  2 Nicholson, Isabella E     13 Rac @ Jcc-MR         5:45.36    5:44.12 SILV   
                  30.24     1:04.25 (34.01)     1:39.35 (35.10)     2:15.50 (36.15)
        2:51.43 (35.93)     3:27.07 (35.64)     4:02.66 (35.59)     4:36.89 (34.23)
        5:12.13 (35.24)     5:44.12 (31.99)                                        
  3 Pompay, Melody R          14 Express Swimming-MR  5:42.60    5:47.24 SILV   
                  30.50     1:03.95 (33.45)     1:38.55 (34.60)     2:14.05 (35.50)
        2:50.03 (35.98)     3:25.38 (35.35)     4:01.14 (35.76)     4:37.06 (35.92)
        5:13.06 (36.00)     5:47.24 (34.18)                                        
  4 Sinconegui, Emilia R      13 Express Swimming-MR  5:38.07    5:48.62 SILV   
                  31.18     1:05.27 (34.09)     1:40.18 (34.91)     2:15.74 (35.56)
        2:51.37 (35.63)     3:26.97 (35.60)     4:03.25 (36.28)     4:39.18 (35.93)
        5:14.87 (35.69)     5:48.62 (33.75)                                        
  5 Jhong, Sara               13 Express Swimming-MR  5:46.29    5:50.11 SILV   
                  29.77     1:03.41 (33.64)     1:38.03 (34.62)     2:13.22 (35.19)
        2:49.49 (36.27)     3:25.93 (36.44)     4:02.43 (36.50)     4:38.89 (36.46)
        5:14.95 (36.06)     5:50.11 (35.16)                                        
Non-Award Division  
  1 Thompson, Anna M          14 Express Swimming-MR  5:49.51    5:51.78        
                  30.31     1:04.64 (34.33)     1:40.04 (35.40)     2:16.79 (36.75)
        2:53.52 (36.73)     3:29.39 (35.87)     4:06.46 (37.07)     4:42.72 (36.26)
        5:18.19 (35.47)     5:51.78 (33.59)                                        
  2 Catalano, Valerie N       14 Express Swimming-MR  5:45.61    5:53.98        
                  30.01     1:04.38 (34.37)     1:40.02 (35.64)     2:16.17 (36.15)
        2:52.51 (36.34)     3:28.76 (36.25)     4:05.67 (36.91)     4:42.02 (36.35)
        5:18.25 (36.23)     5:53.98 (35.73)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.99  ZQ
              1:06.59  JO
              1:06.60  SMAX Silver Max
              1:15.29  SILV
 Meet Qualifying:  1:06.60 - 1:15.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Costanzo, Erica           14 Rac @ Jcc-MR         1:06.88    1:06.47 JO     
                  31.98     1:06.47 (34.49)                                        
SILV - Division  
  1 Bischof, Lucy M           13 WEST-MR              1:08.02    1:06.66 SILV   
                  32.53     1:06.66 (34.13)                                        
  2 Sheridan, Kerry           13 Badger-MR            1:09.34    1:07.29 SILV   
                  32.59     1:07.29 (34.70)                                        
  2 Vanella, Nicolette L      14 Express Swimming-MR  1:07.02    1:07.29 SILV   
                  32.87     1:07.29 (34.42)                                        
  4 Waller, Brooke S          14 UNLIE-MR             1:08.94    1:07.35 SILV   
                  32.47     1:07.35 (34.88)                                        
  5 Swiatowski, Nicole        14 Twisters-MR          1:07.24    1:07.45 SILV   
                  32.44     1:07.45 (35.01)                                        
  6 Jhong, Sara               13 Express Swimming-MR  1:07.06    1:07.94 SILV   
                  32.84     1:07.94 (35.10)                                        
  7 Fetherston, Elizabeth P   13 Express Swimming-MR  1:10.64    1:08.14 SILV   
                  33.96     1:08.14 (34.18)                                        
  8 Parry, Alexa R            13 WEST-MR              1:09.42    1:08.32 SILV   
                  33.22     1:08.32 (35.10)                                        
  9 Chan, Mandy               13 UNMPN-MR             1:09.03    1:08.33 SILV   
                  33.66     1:08.33 (34.67)                                        
 10 Brenes, Eva J             14 Rac @ Jcc-MR         1:11.66    1:08.49 SILV   
                  33.18     1:08.49 (35.31)                                        
 11 Lovasz, Isabella H        13 Twisters-MR          1:07.50    1:08.58 SILV   
                  33.88     1:08.58 (34.70)                                        
 12 Brita, Abigail E          13 Express Swimming-MR  1:10.41    1:08.68 SILV   
                  33.43     1:08.68 (35.25)                                        
 13 Sheinberg, Faith R        14 Express Swimming-MR  1:11.44    1:08.76 SILV   
                  33.58     1:08.76 (35.18)                                        
 14 Kabillio, Mia N           13 Manhattan Makos-MR   1:10.50    1:08.99 SILV   
                  34.18     1:08.99 (34.81)                                        
 15 McAteer, Emma M           14 GAEL-MR              1:11.21    1:09.03 SILV   
                  33.25     1:09.03 (35.78)                                        
 16 Heaney, Cara G            14 Express Swimming-MR  1:10.64    1:09.08 SILV   
                  33.42     1:09.08 (35.66)                                        
 17 Pompay, Melody R          14 Express Swimming-MR  1:08.96    1:09.10 SILV   
                  33.62     1:09.10 (35.48)                                        
 18 DeStaebler, Alexandra S   14 GAEL-MR              1:10.48    1:09.35 SILV   
                  33.86     1:09.35 (35.49)                                        
 19 Briordy, Casey L          13 Rac @ Jcc-MR         1:08.09    1:09.36 SILV   
                  33.57     1:09.36 (35.79)                                        
 20 Green, Sarah M            13 Flying Dolphins-MR   1:08.55    1:09.52 SILV   
                  34.21     1:09.52 (35.31)                                        
 21 Kwa, Brightlyn H          13 NYCC-MR              1:08.50    1:09.73 SILV   
                  33.42     1:09.73 (36.31)                                        
 22 Choa, Kristina            13 Express Swimming-MR  1:09.28    1:10.32 SILV   
                  33.91     1:10.32 (36.41)                                        
 22 Brydon, Maia              13 RedTails-MR          1:14.99    1:10.32 SILV   
                  34.08     1:10.32 (36.24)                                        
 24 Lomas, Melissa *          13 Badger-MR            1:10.02    1:10.33 SILV   
                  34.40     1:10.33 (35.93)                                        
 25 Monti, Gabrielle R        13 HS-MR                1:10.07    1:10.43 SILV   
                  33.60     1:10.43 (36.83)                                        
 26 Donlevy, Kelly A          13 CIY-MR               1:09.76    1:10.45 SILV   
                  34.54     1:10.45 (35.91)                                        
 26 Callaghan, Alexa          14 WAC-MR               1:10.27    1:10.45 SILV   
                  33.40     1:10.45 (37.05)                                        
 28 Nicholson, Isabella E     13 Rac @ Jcc-MR         1:12.44    1:10.46 SILV   
                  34.42     1:10.46 (36.04)                                        
 29 Yoder, Katina I           14 NYCC-MR              1:11.44    1:10.96 SILV   
                  34.67     1:10.96 (36.29)                                        
 30 Chen, Elizabeth           14 NCAC-MR              1:13.49    1:11.43 SILV   
                  33.31     1:11.43 (38.12)                                        
 31 Gonzalez, Angelina        14 MPNY-MR              1:14.68    1:11.58 SILV   
                  34.87     1:11.58 (36.71)                                        
 32 Huang, Amanda             13 Express Swimming-MR  1:11.30    1:11.66 SILV   
                  34.78     1:11.66 (36.88)                                        
 33 Regan, Elizabeth          13 GAEL-MR              1:15.21    1:11.73 SILV   
                  33.79     1:11.73 (37.94)                                        
 34 Gonciarz, Zuzanna L       14 Twisters-MR          1:09.84    1:11.76 SILV   
                  35.15     1:11.76 (36.61)                                        
 35 Tiburzi, Hallie           14 WAC-MR               1:12.20    1:11.77 SILV   
                  35.53     1:11.77 (36.24)                                        
 36 Thompson, Anna M          14 Express Swimming-MR  1:09.73    1:11.83 SILV   
                  35.07     1:11.83 (36.76)                                        
 37 Rivera, Hannah            13 Twisters-MR          1:11.08    1:11.88 SILV   
                  34.74     1:11.88 (37.14)                                        
 38 Compton, Julie A          14 Express Swimming-MR  1:10.74    1:11.91 SILV   
                  35.02     1:11.91 (36.89)                                        
 39 Broderick, Kyra A         13 GAEL-MR              1:13.86    1:11.96 SILV   
                  35.08     1:11.96 (36.88)                                        
 40 Neuman, Samantha E        13 WEST-MR              1:12.90    1:12.09 SILV   
                  35.47     1:12.09 (36.62)                                        
 41 Lavery, Maeve E           14 APEX-MR              1:09.01    1:12.31 SILV   
                  35.61     1:12.31 (36.70)                                        
 42 Flanigan, Aimee S         13 Flying Dolphins-MR   1:11.65    1:12.37 SILV   
                  35.38     1:12.37 (36.99)                                        
 43 Goodstone, Zoe K          13 Express Swimming-MR  1:12.30    1:12.45 SILV   
                  34.21     1:12.45 (38.24)                                        
 44 Green, Darby P            13 Manhattan Makos-MR   1:13.88    1:12.75 SILV   
                  35.13     1:12.75 (37.62)                                        
 44 Ketchatcham, Sarah C      13 CAS-MR               1:11.62    1:12.75 SILV   
                  34.23     1:12.75 (38.52)                                        
 46 Pulkkinen, Anneke         13 GAEL-MR              1:13.01    1:12.79 SILV   
 47 Radomisli, Julia M        13 Flying Dolphins-MR   1:13.64    1:13.38 SILV   
                  36.20     1:13.38 (37.18)                                        
 48 Gan, Emily                13 Express Swimming-MR  1:13.33    1:13.49 SILV   
                  34.83     1:13.49 (38.66)                                        
 49 Henriksson, Ida           13 Badger-MR            1:14.70    1:13.56 SILV   
                  35.22     1:13.56 (38.34)                                        
 50 Baker, Zoe A              14 Unattached           1:13.90    1:14.48 SILV   
                  35.23     1:14.48 (39.25)                                        
 51 Grygorczuk, Julia         14 Twisters-MR          1:13.41    1:14.70 SILV   
                  36.32     1:14.70 (38.38)                                        
 -- Gjertsen, Emily A         12 WEST-MR              1:10.27   X1:10.10        
                  34.19     1:10.10 (35.91)                                        
Non-Award Division  
  1 Shea, Natalie P           13 NYCC-MR              1:15.10    1:16.00        
                  36.77     1:16.00 (39.23)                                        
  2 Shashaty, Kasey           13 WAC-MR               1:15.15    1:16.18        
                  37.71     1:16.18 (38.47)                                        
 -- LaPointe, Teresa M        13 Rac @ Jcc-MR         1:13.09         DQ        
      Declared false start
 -- Perez, Meadow A           13 Express Swimming-MR  1:13.78         DQ        
      Declared false start
 -- Warner, Breanna           13 NCAC-MR              1:14.50         DQ        
      Declared false start
 -- Buencamino, Christina     14 Rac @ Jcc-MR         1:13.48         DQ        
      Declared false start
 -- Abbas, Rewan              14 WAC-MR               1:19.92         DQ        
      Declared false start
 -- Catalano, Valerie N       14 Express Swimming-MR  1:09.20         DQ        
      Declared false start
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
              1:05.99  13-14 ZQ
              1:06.59  13-14 JO
              1:06.60  13-14 SMAX Silver Max
              1:15.29  13-14 SILV
 Meet Qualifying 13-14:  1:06.60 - 1:15.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Bischof, Lucy M           13 WEST-MR                   NT    1:06.33 JO     
                  32.41     1:06.33 (33.92)                                        
  1 Jhong, Sara               13 Express Swimming-MR       NT    1:08.42 SILV   
                  33.44     1:08.42 (34.98)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
              2:21.49  13-14 ZQ
              2:21.59  13-14 JO
              2:21.60  13-14 SMAX Silver Max
              2:42.99  13-14 SILV
 Meet Qualifying 13-14:  2:21.60 - 2:42.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gilsenan, Elizabeth       14 Rac @ Jcc-MR              NT    2:23.26 SILV   
                  34.30     1:10.82 (36.52)     1:47.10 (36.28)     2:23.26 (36.16)
  2 Schloss, Leora G          13 Badger-MR                 NT    2:41.77 SILV   
                  37.38     1:19.17 (41.79)     2:01.01 (41.84)     2:41.77 (40.76)
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:21.49  ZQ
              2:21.59  JO
              2:21.60  SMAX Silver Max
              2:42.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:21.60 - 2:42.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Langaman, Jolina M        13 HS-MR                2:22.16    2:19.80 ZQ     
                  32.88     1:08.36 (35.48)     1:44.66 (36.30)     2:19.80 (35.14)
  2 Lee, Emma P               13 Manhattan Makos-MR   2:21.67    2:20.03 ZQ     
                  32.68     1:07.97 (35.29)     1:44.01 (36.04)     2:20.03 (36.02)
SILV - Division  
  1 Fetherston, Elizabeth P   13 Express Swimming-MR  2:24.47    2:23.56 SILV   
                  34.85     1:11.09 (36.24)     1:47.75 (36.66)     2:23.56 (35.81)
  2 Gilsenan, Elizabeth       14 Rac @ Jcc-MR         2:27.69    2:23.72 SILV   
                  34.46     1:10.81 (36.35)     1:46.90 (36.09)     2:23.72 (36.82)
  3 Costanzo, Erica           14 Rac @ Jcc-MR         2:24.36    2:23.73 SILV   
                  32.93     1:09.30 (36.37)     1:46.67 (37.37)     2:23.73 (37.06)
  4 Kwa, Brightlyn H          13 NYCC-MR              2:23.60    2:23.84 SILV   
                  33.37     1:10.01 (36.64)     1:47.60 (37.59)     2:23.84 (36.24)
  5 Sheridan, Kerry           13 Badger-MR            2:27.09    2:24.34 SILV   
                  34.28     1:10.64 (36.36)     1:48.15 (37.51)     2:24.34 (36.19)
  6 Chan, Mandy               13 UNMPN-MR             2:25.97    2:24.37 SILV   
                  35.26     1:11.71 (36.45)     1:48.31 (36.60)     2:24.37 (36.06)
  7 Gan, Emma                 14 Express Swimming-MR  2:22.35    2:24.66 SILV   
                  33.73     1:10.16 (36.43)     1:47.47 (37.31)     2:24.66 (37.19)
  8 Scala, Maggie A           14 WEST-MR              2:27.74    2:25.74 SILV   
                  34.49     1:11.70 (37.21)     1:49.98 (38.28)     2:25.74 (35.76)
  9 Nicholson, Isabella E     13 Rac @ Jcc-MR         2:28.15    2:26.19 SILV   
                  35.44     1:13.45 (38.01)     1:50.44 (36.99)     2:26.19 (35.75)
 10 Lomas, Melissa *          13 Badger-MR            2:27.32    2:26.48 SILV   
                  34.88     1:12.35 (37.47)     1:50.59 (38.24)     2:26.48 (35.89)
 11 Bischof, Lucy M           13 WEST-MR              2:24.25    2:26.52 SILV   
                  33.83     1:10.27 (36.44)     1:48.46 (38.19)     2:26.52 (38.06)
 12 Starzyk, Suzanne          13 Twisters-MR          2:24.16    2:26.66 SILV   
                  33.73     1:10.27 (36.54)     1:48.81 (38.54)     2:26.66 (37.85)
 13 Lovasz, Isabella H        13 Twisters-MR          2:26.25    2:27.08 SILV   
                  34.94     1:11.77 (36.83)     1:49.76 (37.99)     2:27.08 (37.32)
 14 Jhong, Sara               13 Express Swimming-MR  2:25.78    2:27.53 SILV   
                  34.79     1:12.09 (37.30)     1:50.71 (38.62)     2:27.53 (36.82)
 15 Pompay, Melody R          14 Express Swimming-MR  2:27.87    2:27.79 SILV   
                  34.55     1:11.98 (37.43)     1:50.02 (38.04)     2:27.79 (37.77)
 16 Sheinberg, Faith R        14 Express Swimming-MR  2:24.82    2:27.95 SILV   
                  35.64     1:12.62 (36.98)     1:50.06 (37.44)     2:27.95 (37.89)
 17 Briordy, Casey L          13 Rac @ Jcc-MR         2:29.67    2:28.12 SILV   
                  34.91     1:11.62 (36.71)     1:49.62 (38.00)     2:28.12 (38.50)
 18 Townsend, Dayna p         13 Twisters-MR          2:29.23    2:28.38 SILV   
                  34.40     1:11.45 (37.05)     1:49.55 (38.10)     2:28.38 (38.83)
 19 Heaney, Cara G            14 Express Swimming-MR  2:27.97    2:28.46 SILV   
                  34.74     1:12.30 (37.56)     1:50.53 (38.23)     2:28.46 (37.93)
 20 Green, Sarah M            13 Flying Dolphins-MR   2:32.94    2:28.62 SILV   
                  35.08     1:12.38 (37.30)     1:51.00 (38.62)     2:28.62 (37.62)
 21 Brenes, Eva J             14 Rac @ Jcc-MR         2:38.39    2:28.80 SILV   
                  35.67     1:13.71 (38.04)     1:51.53 (37.82)     2:28.80 (37.27)
 22 Rappaport, Caitlin M      14 Express Swimming-MR  2:23.16    2:29.02 SILV   
                  35.85     1:13.91 (38.06)     1:52.04 (38.13)     2:29.02 (36.98)
 23 Flanigan, Aimee S         13 Flying Dolphins-MR   2:29.61    2:29.30 SILV   
                  35.78     1:13.74 (37.96)     1:51.81 (38.07)     2:29.30 (37.49)
 24 Waller, Brooke S          14 UNLIE-MR             2:30.12    2:29.41 SILV   
                  34.65     1:12.28 (37.63)     1:51.10 (38.82)     2:29.41 (38.31)
 25 Rivera, Hannah            13 Twisters-MR          2:28.05    2:30.13 SILV   
                  34.61     1:12.68 (38.07)     1:52.09 (39.41)     2:30.13 (38.04)
 26 Swiatowski, Nicole        14 Twisters-MR          2:27.93    2:30.49 SILV   
                  34.25     1:11.54 (37.29)     1:50.82 (39.28)     2:30.49 (39.67)
 27 Brita, Abigail E          13 Express Swimming-MR  2:39.28    2:30.57 SILV   
                  35.93     1:14.52 (38.59)     1:53.06 (38.54)     2:30.57 (37.51)
 28 Donlevy, Kelly A          13 CIY-MR               2:34.93    2:30.73 SILV   
                  36.37     1:15.16 (38.79)     1:53.76 (38.60)     2:30.73 (36.97)
 29 McAteer, Emma M           14 GAEL-MR              2:32.06    2:31.18 SILV   
                  34.81     1:12.26 (37.45)     1:51.61 (39.35)     2:31.18 (39.57)
 30 Monti, Gabrielle R        13 HS-MR                2:31.68    2:31.22 SILV   
                  34.79     1:13.25 (38.46)     1:53.22 (39.97)     2:31.22 (38.00)
 31 Neuman, Samantha E        13 WEST-MR              2:35.06    2:31.26 SILV   
                  37.41     1:16.03 (38.62)     1:54.34 (38.31)     2:31.26 (36.92)
 32 Vanella, Nicolette L      14 Express Swimming-MR  2:27.30    2:31.34 SILV   
                  36.41     1:14.05 (37.64)     1:53.22 (39.17)     2:31.34 (38.12)
 33 Gonzalez, Angelina        14 MPNY-MR              2:39.18    2:32.56 SILV   
                  34.46     1:11.30 (36.84)     1:50.79 (39.49)     2:32.56 (41.77)
 34 Lavery, Maeve E           14 APEX-MR              2:28.00    2:32.62 SILV   
                  35.91     1:13.68 (37.77)     1:53.50 (39.82)     2:32.62 (39.12)
 35 Thompson, Anna M          14 Express Swimming-MR  2:34.04    2:32.91 SILV   
                  35.49     1:13.73 (38.24)   2:32.91 (1:19.18)                    
 36 Yoder, Katina I           14 NYCC-MR              2:32.52    2:33.30 SILV   
                  36.44     1:15.34 (38.90)     1:55.42 (40.08)     2:33.30 (37.88)
 37 Kabillio, Mia N           13 Manhattan Makos-MR   2:31.66    2:33.82 SILV   
                  36.08     1:14.96 (38.88)     1:54.28 (39.32)     2:33.82 (39.54)
 38 Catalano, Valerie N       14 Express Swimming-MR  2:30.16    2:34.11 SILV   
                  34.39     1:13.14 (38.75)     1:53.80 (40.66)     2:34.11 (40.31)
 39 Chang, Grace              13 Parks Sailfish-MR    2:34.53    2:34.20 SILV   
                  35.99     1:15.00 (39.01)     1:54.89 (39.89)     2:34.20 (39.31)
 40 Radomisli, Julia M        13 Flying Dolphins-MR   2:35.31    2:34.23 SILV   
                  36.36     1:15.57 (39.21)     1:55.54 (39.97)     2:34.23 (38.69)
 41 Gonciarz, Zuzanna L       14 Twisters-MR          2:32.24    2:34.42 SILV   
                  37.11     1:16.84 (39.73)     1:56.51 (39.67)     2:34.42 (37.91)
 42 Huang, Amanda             13 Express Swimming-MR  2:33.10    2:35.61 SILV   
                  36.68     1:15.87 (39.19)     1:56.60 (40.73)     2:35.61 (39.01)
 43 Campbell, Sarah B         13 Express Swimming-MR  2:41.22    2:37.34 SILV   
                  38.00     1:17.49 (39.49)     1:58.30 (40.81)     2:37.34 (39.04)
 44 Compton, Julie A          14 Express Swimming-MR  2:26.22    2:37.49 SILV   
                  37.67     1:17.27 (39.60)     1:57.88 (40.61)     2:37.49 (39.61)
 45 Goodstone, Zoe K          13 Express Swimming-MR  2:37.73    2:37.69 SILV   
                  34.41     1:12.86 (38.45)     1:55.09 (42.23)     2:37.69 (42.60)
 46 Shea, Natalie P           13 NYCC-MR              2:42.68    2:37.87 SILV   
                  36.59     1:16.47 (39.88)     1:57.65 (41.18)     2:37.87 (40.22)
 46 Victory, Margaret M       13 Badger-MR            2:34.44    2:37.87 SILV   
                  38.29     1:18.82 (40.53)     1:58.87 (40.05)     2:37.87 (39.00)
 48 Daniels, Jacyn            13 Flying Dolphins-MR   2:41.87    2:40.97 SILV   
                  37.09     1:17.58 (40.49)     1:57.72 (40.14)     2:40.97 (43.25)
 49 Cheung, Kate E            14 FLY-MR               2:40.84    2:41.10 SILV   
                  37.17     1:18.28 (41.11)     2:00.62 (42.34)     2:41.10 (40.48)
Non-Award Division  
  1 Grygorczuk, Julia         14 Twisters-MR          2:37.15    2:43.08        
                  37.80     1:18.71 (40.91)     2:00.88 (42.17)     2:43.08 (42.20)
  2 Ketchatcham, Sarah C      13 CAS-MR               2:40.63    2:43.60        
                  36.88     1:18.98 (42.10)     2:02.36 (43.38)     2:43.60 (41.24)
 -- Woodiwiss, Rachel M       14 Express Swimming-MR  2:39.16         DQ        
      Declared false start
 -- Perez, Meadow A           13 Express Swimming-MR  2:32.24         DQ        
      Declared false start
 -- Choa, Kristina            13 Express Swimming-MR  2:28.02         DQ        
      Declared false start
 -- Martinovic, Nadja         14 Twisters-MR          2:42.48         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
              1:15.49  13-14 ZQ
              1:16.49  13-14 JO
              1:16.50  13-14 SMAX Silver Max
              1:23.79  13-14 SILV
 Meet Qualifying 13-14:  1:16.50 - 1:23.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Perez, Meadow A           13 Express Swimming-MR       NT    1:16.69 SILV   
                  36.37     1:16.69 (40.32)                                        
  2 Flanigan, Aimee S         13 Flying Dolphins-MR        NT    1:16.75 SILV   
                  36.15     1:16.75 (40.60)                                        
  3 Townsend, Dayna p         13 Twisters-MR               NT    1:17.40 SILV   
                  35.82     1:17.40 (41.58)                                        
  4 LaPointe, Teresa M        13 Rac @ Jcc-MR              NT    1:19.89 SILV   
                  38.14     1:19.89 (41.75)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:15.49  ZQ
              1:16.49  JO
              1:16.50  SMAX Silver Max
              1:23.79  SILV
 Meet Qualifying:  1:16.50 - 1:23.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Antonopoulos, Francesca   13 Express Swimming-MR  1:16.50    1:12.86 ZQ     
                  34.04     1:12.86 (38.82)                                        
  2 Garces, Frankie L         13 GAEL-MR              1:16.97    1:16.34 JO     
                  36.45     1:16.34 (39.89)                                        
  3 Nicholson, Isabella E     13 Rac @ Jcc-MR         1:18.50    1:16.44 JO     
                  35.78     1:16.44 (40.66)                                        
  4 Perez, Meadow A           13 Express Swimming-MR  1:18.15    1:16.50 SMAX   
                  36.78     1:16.50 (39.72)                                        
SILV - Division  
  1 Townsend, Dayna p         13 Twisters-MR          1:17.99    1:16.53 SILV   
                  35.94     1:16.53 (40.59)                                        
  1 Flanigan, Aimee S         13 Flying Dolphins-MR   1:17.00    1:16.53 SILV   
                  36.09     1:16.53 (40.44)                                        
  3 Deverna, Bridget T        13 GAEL-MR              1:17.23    1:17.51 SILV   
                  36.91     1:17.51 (40.60)                                        
  4 Victory, Margaret M       13 Badger-MR            1:18.75    1:17.95 SILV   
                  37.00     1:17.95 (40.95)                                        
  5 LaPointe, Teresa M        13 Rac @ Jcc-MR         1:17.86    1:18.04 SILV   
                  35.69     1:18.04 (42.35)                                        
  6 Gonzalez, Angelina        14 MPNY-MR              1:21.80    1:18.08 SILV   
                  36.66     1:18.08 (41.42)                                        
  7 McCUSKER, Lara N          14 Express Swimming-MR  1:19.12    1:18.10 SILV   
                  37.17     1:18.10 (40.93)                                        
  8 Shashaty, Kasey           13 WAC-MR               1:16.75    1:18.66 SILV   
                  36.92     1:18.66 (41.74)                                        
  9 Kwa, Brightlyn H          13 NYCC-MR              1:19.17    1:18.69 SILV   
                  37.18     1:18.69 (41.51)                                        
 10 Shields, Carter I         13 Express Swimming-MR  1:18.79    1:18.84 SILV   
                  37.58     1:18.84 (41.26)                                        
 11 McCafferty, Deirdre       13 WAC-MR               1:18.99    1:18.86 SILV   
                  37.56     1:18.86 (41.30)                                        
 12 Compton, Julie A          14 Express Swimming-MR  1:19.50    1:19.20 SILV   
                  37.89     1:19.20 (41.31)                                        
 13 Lavery, Maeve E           14 APEX-MR              1:19.82    1:19.28 SILV   
                  37.10     1:19.28 (42.18)                                        
 14 Huang, Amanda             13 Express Swimming-MR  1:17.89    1:19.50 SILV   
                  37.85     1:19.50 (41.65)                                        
 15 Sinconegui, Emilia R      13 Express Swimming-MR  1:18.46    1:19.89 SILV   
                  38.30     1:19.89 (41.59)                                        
 16 Brita, Abigail E          13 Express Swimming-MR  1:23.09    1:20.37 SILV   
                  38.30     1:20.37 (42.07)                                        
 17 Uttaro, Elena P           14 Rac @ Jcc-MR         1:20.16    1:20.38 SILV   
                  38.04     1:20.38 (42.34)                                        
 18 Broderick, Kyra A         13 GAEL-MR              1:22.48    1:20.52 SILV   
                  38.04     1:20.52 (42.48)                                        
 19 Daniels, Jacyn            13 Flying Dolphins-MR   1:22.27    1:20.59 SILV   
                  37.76     1:20.59 (42.83)                                        
 20 Morvillo, Catie E         13 Express Swimming-MR  1:19.53    1:20.71 SILV   
                  38.73     1:20.71 (41.98)                                        
 21 Thompson, Anna M          14 Express Swimming-MR  1:20.47    1:21.01 SILV   
                  37.97     1:21.01 (43.04)                                        
 22 Camacho, Kaitlin G        14 Express Swimming-MR  1:20.38    1:21.08 SILV   
                  38.42     1:21.08 (42.66)                                        
 23 Gilsenan, Elizabeth       14 Rac @ Jcc-MR         1:22.20    1:22.10 SILV   
                  38.67     1:22.10 (43.43)                                        
 24 Seward, Mackenzie H       14 GAEL-MR              1:19.60    1:22.30 SILV   
                  39.22     1:22.30 (43.08)                                        
 25 Langaman, Jolina M        13 HS-MR                1:20.40    1:22.59 SILV   
                  39.43     1:22.59 (43.16)                                        
 26 Chan, Mandy               13 UNMPN-MR             1:20.57    1:22.64 SILV   
                  39.75     1:22.64 (42.89)                                        
 27 Callaghan, Alexa          14 WAC-MR               1:20.27    1:23.09 SILV   
                  39.57     1:23.09 (43.52)                                        
 28 Rinaldi, Emily K          13 WAC-MR               1:23.35    1:23.18 SILV   
                  39.55     1:23.18 (43.63)                                        
 29 Jhong, Sara               13 Express Swimming-MR  1:21.47    1:23.28 SILV   
                  38.92     1:23.28 (44.36)                                        
 30 Choa, Kristina            13 Express Swimming-MR  1:20.57    1:23.35 SILV   
                  39.51     1:23.35 (43.84)                                        
 31 Henriksson, Ida           13 Badger-MR            1:22.13    1:23.39 SILV   
                  38.43     1:23.39 (44.96)                                        
Non-Award Division  
  1 Donlevy, Kelly A          13 CIY-MR               1:22.66    1:23.91        
                  39.57     1:23.91 (44.34)                                        
  2 Pulkkinen, Anneke         13 GAEL-MR              1:23.73    1:23.95        
                  38.91     1:23.95 (45.04)                                        
  3 Abbas, Rewan              14 WAC-MR               1:24.02    1:23.99        
                  39.28     1:23.99 (44.71)                                        
  4 Campbell, Sarah B         13 Express Swimming-MR  1:21.87    1:24.52        
                  40.33     1:24.52 (44.19)                                        
  5 Pompay, Melody R          14 Express Swimming-MR  1:22.07    1:24.59        
                  39.77     1:24.59 (44.82)                                        
  6 Gonciarz, Zuzanna L       14 Twisters-MR          1:22.70    1:25.11        
                  39.99     1:25.11 (45.12)                                        
  7 Rivera, Hannah            13 Twisters-MR          1:23.05    1:25.19        
                  39.80     1:25.19 (45.39)                                        
 -- Warner, Breanna           13 NCAC-MR              1:22.56         DQ        
      Did not finish
                  38.95                                                            
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:40.59  ZQ
              2:42.99  JO
              2:43.00  SMAX Silver Max
              2:56.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:43.00 - 2:56.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 McCafferty, Deirdre       13 WAC-MR               2:46.73    2:42.74 JO     
                  37.59     1:19.12 (41.53)     2:01.30 (42.18)     2:42.74 (41.44)
  2 Cianciotto, Danielle C    13 Rac @ Jcc-MR         2:43.87    2:42.89 JO     
                  36.80     1:18.02 (41.22)     1:59.90 (41.88)     2:42.89 (42.99)
SILV - Division  
  1 Scala, Maggie A           14 WEST-MR              2:47.49    2:43.33 SILV   
                  37.62     1:19.83 (42.21)     2:01.87 (42.04)     2:43.33 (41.46)
  2 Groshen, Kayla N          14 FLY-MR               2:44.41    2:43.35 SILV   
                  34.58     1:15.62 (41.04)     1:59.28 (43.66)     2:43.35 (44.07)
  3 Kwa, Brightlyn H          13 NYCC-MR              2:44.78    2:43.54 SILV   
                  38.15     1:19.35 (41.20)     2:01.80 (42.45)     2:43.54 (41.74)
  4 Parry, Alexa R            13 WEST-MR              2:43.07    2:44.21 SILV   
                  35.83     1:18.17 (42.34)     2:00.93 (42.76)     2:44.21 (43.28)
  5 Flanigan, Aimee S         13 Flying Dolphins-MR   2:44.65    2:44.52 SILV   
                  38.00     1:19.41 (41.41)     2:02.64 (43.23)     2:44.52 (41.88)
  6 Perez, Meadow A           13 Express Swimming-MR  2:48.23    2:47.30 SILV   
                  38.24     1:21.16 (42.92)     2:04.32 (43.16)     2:47.30 (42.98)
  7 Vanella, Nicolette L      14 Express Swimming-MR  2:44.19    2:47.39 SILV   
                  38.96     1:20.80 (41.84)     2:04.69 (43.89)     2:47.39 (42.70)
  8 LaPointe, Teresa M        13 Rac @ Jcc-MR         2:52.09    2:47.83 SILV   
                  39.26     1:22.48 (43.22)     2:05.09 (42.61)     2:47.83 (42.74)
  9 Victory, Margaret M       13 Badger-MR            2:50.21    2:48.45 SILV   
                  38.34     1:21.09 (42.75)     2:04.80 (43.71)     2:48.45 (43.65)
 10 Compton, Julie A          14 Express Swimming-MR  2:45.97    2:48.62 SILV   
                  38.32     1:21.81 (43.49)     2:05.48 (43.67)     2:48.62 (43.14)
 11 Sinconegui, Emilia R      13 Express Swimming-MR  2:44.88    2:48.88 SILV   
                  38.74     1:21.79 (43.05)     2:05.63 (43.84)     2:48.88 (43.25)
 12 Nicholson, Isabella E     13 Rac @ Jcc-MR         2:54.34    2:48.93 SILV   
                  37.54     1:21.32 (43.78)     2:07.05 (45.73)     2:48.93 (41.88)
 13 Heaney, Cara G            14 Express Swimming-MR  2:44.69    2:49.20 SILV   
                  37.17     1:19.94 (42.77)     2:04.18 (44.24)     2:49.20 (45.02)
 14 McCUSKER, Lara N          14 Express Swimming-MR  2:52.25    2:49.57 SILV   
                  38.89     1:21.84 (42.95)     2:06.32 (44.48)     2:49.57 (43.25)
 15 Shashaty, Kasey           13 WAC-MR               2:48.04    2:50.29 SILV   
                  39.31     1:22.69 (43.38)     2:06.28 (43.59)     2:50.29 (44.01)
 16 Townsend, Dayna p         13 Twisters-MR          2:46.88    2:50.34 SILV   
                  37.24     1:20.19 (42.95)     2:04.95 (44.76)     2:50.34 (45.39)
 17 Deverna, Bridget T        13 GAEL-MR              2:53.94    2:51.82 SILV   
                  38.95     1:21.90 (42.95)     2:05.89 (43.99)     2:51.82 (45.93)
 18 Seward, Mackenzie H       14 GAEL-MR              2:50.37    2:53.05 SILV   
                  39.61     1:23.38 (43.77)     2:08.57 (45.19)     2:53.05 (44.48)
 19 Morvillo, Catie E         13 Express Swimming-MR  2:52.36    2:53.65 SILV   
                  39.24     1:23.18 (43.94)     2:09.20 (46.02)     2:53.65 (44.45)
 20 Huang, Amanda             13 Express Swimming-MR  2:49.61    2:53.76 SILV   
                  39.51     1:24.30 (44.79)     2:08.53 (44.23)     2:53.76 (45.23)
 21 Choa, Kristina            13 Express Swimming-MR  2:50.91    2:54.15 SILV   
                  39.05     1:22.92 (43.87)     2:08.25 (45.33)     2:54.15 (45.90)
 22 Camacho, Kaitlin G        14 Express Swimming-MR  2:56.42    2:54.27 SILV   
                  39.27     1:23.55 (44.28)     2:09.11 (45.56)     2:54.27 (45.16)
 23 Gilsenan, Elizabeth       14 Rac @ Jcc-MR         2:55.80    2:54.29 SILV   
                  39.05     1:23.21 (44.16)     2:09.00 (45.79)     2:54.29 (45.29)
 -- Gjertsen, Emily A         12 WEST-MR              2:47.64   X2:43.74        
                  38.43     1:21.04 (42.61)     2:02.99 (41.95)     2:43.74 (40.75)
Non-Award Division  
  1 Pompay, Melody R          14 Express Swimming-MR  2:53.37    2:58.61        
                  40.12     1:25.40 (45.28)     2:12.70 (47.30)     2:58.61 (45.91)
  2 Jhong, Sara               13 Express Swimming-MR  2:52.52    2:58.86        
                  39.42     1:25.36 (45.94)     2:12.27 (46.91)     2:58.86 (46.59)
  3 Abbas, Rewan              14 WAC-MR               2:58.66    3:01.56        
                  38.45     1:24.81 (46.36)     2:13.46 (48.65)     3:01.56 (48.10)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:05.29  ZQ
              1:05.69  JO
              1:05.70  SMAX Silver Max
              1:11.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:05.70 - 1:11.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Shannon, Kayla            13 GAEL-MR              1:09.83    1:04.24 ZQ     
                  29.95     1:04.24 (34.29)                                        
  2 Bischof, Lucy M           13 WEST-MR              1:06.33    1:04.94 ZQ     
                  30.56     1:04.94 (34.38)                                        
  3 Uttaro, Elena P           14 Rac @ Jcc-MR         1:06.08    1:05.07 ZQ     
                  30.55     1:05.07 (34.52)                                        
SILV - Division  
  1 Tillman, Victoria M       13 WEST-MR              1:08.46    1:05.73 SILV   
                  29.63     1:05.73 (36.10)                                        
  2 Langaman, Jolina M        13 HS-MR                1:05.86    1:05.95 SILV   
                  30.70     1:05.95 (35.25)                                        
  3 Chan, Mandy               13 UNMPN-MR             1:09.53    1:06.34 SILV   
                  32.00     1:06.34 (34.34)                                        
  4 Sheinberg, Faith R        14 Express Swimming-MR  1:06.79    1:06.68 SILV   
                  30.80     1:06.68 (35.88)                                        
  5 Pompay, Melody R          14 Express Swimming-MR  1:06.50    1:07.07 SILV   
                  31.12     1:07.07 (35.95)                                        
  6 Callaghan, Alexa          14 WAC-MR               1:08.01    1:07.43 SILV   
                  31.22     1:07.43 (36.21)                                        
  7 Rappaport, Caitlin M      14 Express Swimming-MR  1:06.15    1:07.52 SILV   
                  30.85     1:07.52 (36.67)                                        
  8 Neuman, Samantha E        13 WEST-MR              1:08.40    1:07.57 SILV   
                  31.73     1:07.57 (35.84)                                        
  9 Perez, Meadow A           13 Express Swimming-MR  1:09.61    1:08.35 SILV   
                  31.96     1:08.35 (36.39)                                        
 10 McCafferty, Deirdre       13 WAC-MR               1:11.15    1:09.13 SILV   
                  33.26     1:09.13 (35.87)                                        
 11 Antonopoulos, Francesca   13 Express Swimming-MR  1:08.50    1:09.31 SILV   
                  31.51     1:09.31 (37.80)                                        
 12 Perry, Jada J             13 NFS-MR               1:09.40    1:09.55 SILV   
                  31.64     1:09.55 (37.91)                                        
 13 Vanella, Nicolette L      14 Express Swimming-MR  1:11.05    1:09.74 SILV   
                  33.71     1:09.74 (36.03)                                        
 14 Huang, Amanda             13 Express Swimming-MR  1:10.89    1:10.30 SILV   
                  32.63     1:10.30 (37.67)                                        
 15 Lavery, Maeve E           14 APEX-MR              1:10.90    1:11.26 SILV   
                  31.53     1:11.26 (39.73)                                        
 16 Habeck, Emily K           14 Badger-MR            1:10.64    1:11.37 SILV   
                  32.01     1:11.37 (39.36)                                        
Non-Award Division  
  1 Woodiwiss, Rachel M       14 Express Swimming-MR  1:09.20    1:12.70        
                  33.13     1:12.70 (39.57)                                        
  2 Kabillio, Mia N           13 Manhattan Makos-MR   1:11.50    1:12.86        
                  34.16     1:12.86 (38.70)                                        
  3 Donlevy, Kelly A          13 CIY-MR               1:11.26    1:13.06        
                  33.39     1:13.06 (39.67)                                        
  4 Green, Sarah M            13 Flying Dolphins-MR   1:09.70    1:13.99        
                  33.66     1:13.99 (40.33)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
              1:05.29  13-14 ZQ
              1:05.69  13-14 JO
              1:05.70  13-14 SMAX Silver Max
              1:11.59  13-14 SILV
 Meet Qualifying 13-14:  1:05.70 - 1:11.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Sheinberg, Faith R        14 Express Swimming-MR       NT    1:04.67 ZQ     
                  30.05     1:04.67 (34.62)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:25.79  ZQ
              2:30.99  JO
              2:31.00  SMAX Silver Max
              2:36.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:31.00 - 2:36.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Perez, Meadow A           13 Express Swimming-MR  2:34.19    2:25.95 JO     
                  32.21     1:09.01 (36.80)     1:47.50 (38.49)     2:25.95 (38.45)
  2 Tillman, Victoria M       13 WEST-MR              2:36.06    2:26.62 JO     
                  32.19     1:10.08 (37.89)     1:48.83 (38.75)     2:26.62 (37.79)
  3 Gan, Emma                 14 Express Swimming-MR  2:33.94    2:30.10 JO     
                  32.45     1:09.73 (37.28)     1:49.04 (39.31)     2:30.10 (41.06)
Non-Award Division  
  1 Sinconegui, Emilia R      13 Express Swimming-MR  2:31.96    2:41.35        
                  33.48     1:13.24 (39.76)     1:56.59 (43.35)     2:41.35 (44.76)
  2 Vanella, Nicolette L      14 Express Swimming-MR  2:35.08    2:44.07        
                  34.59     1:15.80 (41.21)     2:00.57 (44.77)     2:44.07 (43.50)
 -- Catalano, Valerie N       14 Express Swimming-MR  2:34.03        DFS        
      Declared false start
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:21.99  ZQ
              2:22.49  JO
              2:22.50  SMAX Silver Max
              2:41.79  SILV
 Meet Qualifying:  2:22.50 - 2:41.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Garces, Frankie L         13 GAEL-MR              2:22.75    2:19.66 ZQ     
                  28.91     1:02.96 (34.05)     1:46.87 (43.91)     2:19.66 (32.79)
  2 Antonopoulos, Francesca   13 Express Swimming-MR  2:23.80    2:21.05 ZQ     
                  31.01     1:07.08 (36.07)     1:48.02 (40.94)     2:21.05 (33.03)
  3 Shannon, Kayla            13 GAEL-MR              2:22.64    2:21.63 ZQ     
                  30.43     1:05.75 (35.32)     1:48.57 (42.82)     2:21.63 (33.06)
SILV - Division  
  1 Parry, Alexa R            13 WEST-MR              2:23.16    2:22.63 SILV   
                  28.43     1:06.07 (37.64)     1:50.15 (44.08)     2:22.63 (32.48)
  2 Nyquist, Hannah M         14 WAC-MR               2:24.51    2:23.13 SILV   
                  29.81     1:06.02 (36.21)     1:49.77 (43.75)     2:23.13 (33.36)
  3 Neuman, Samantha E        13 WEST-MR              2:24.10    2:24.44 SILV   
                  31.40     1:10.80 (39.40)     1:52.51 (41.71)     2:24.44 (31.93)
  4 Lai, Stephanie R          14 NYCC-MR              2:25.60    2:24.50 SILV   
                  29.21     1:04.72 (35.51)     1:49.45 (44.73)     2:24.50 (35.05)
  5 Gan, Emma                 14 Express Swimming-MR  2:25.60    2:25.03 SILV   
                  30.78     1:07.12 (36.34)     1:53.07 (45.95)     2:25.03 (31.96)
  6 Choa, Kristina            13 Express Swimming-MR  2:27.09    2:25.43 SILV   
                  31.79     1:08.96 (37.17)     1:53.40 (44.44)     2:25.43 (32.03)
  7 Uttaro, Elena P           14 Rac @ Jcc-MR         2:31.51    2:25.44 SILV   
                  31.59     1:10.07 (38.48)     1:52.87 (42.80)     2:25.44 (32.57)
  8 Shields, Carter I         13 Express Swimming-MR  2:27.89    2:25.65 SILV   
                  33.91     1:10.66 (36.75)     1:52.16 (41.50)     2:25.65 (33.49)
  9 Cianciotto, Danielle C    13 Rac @ Jcc-MR         2:24.41    2:25.95 SILV   
                  33.82     1:08.94 (35.12)     1:52.23 (43.29)     2:25.95 (33.72)
 10 McCafferty, Deirdre       13 WAC-MR               2:27.44    2:26.17 SILV   
                  33.64     1:11.40 (37.76)     1:53.84 (42.44)     2:26.17 (32.33)
 11 Langaman, Jolina M        13 HS-MR                2:25.15    2:26.91 SILV   
                  32.30     1:08.02 (35.72)     1:53.28 (45.26)     2:26.91 (33.63)
 12 Chan, Mandy               13 UNMPN-MR             2:32.23    2:27.42 SILV   
                                1:10.01 ( )     1:53.71 (43.70)     2:27.42 (33.71)
 13 Perez, Meadow A           13 Express Swimming-MR  2:30.31    2:28.23 SILV   
                  32.48     1:11.23 (38.75)     1:54.97 (43.74)     2:28.23 (33.26)
 14 Costanzo, Erica           14 Rac @ Jcc-MR         2:30.97    2:29.00 SILV   
                  33.03     1:10.10 (37.07)     1:55.66 (45.56)     2:29.00 (33.34)
 15 Callaghan, Alexa          14 WAC-MR               2:33.35    2:29.28 SILV   
                  30.81     1:08.56 (37.75)     1:54.88 (46.32)     2:29.28 (34.40)
 16 Vanella, Nicolette L      14 Express Swimming-MR  2:25.96    2:29.29 SILV   
                  33.09     1:11.53 (38.44)     1:55.23 (43.70)     2:29.29 (34.06)
 16 Sinconegui, Emilia R      13 Express Swimming-MR  2:23.85    2:29.29 SILV   
                  32.28     1:09.61 (37.33)     1:55.33 (45.72)     2:29.29 (33.96)
 18 Sheinberg, Faith R        14 Express Swimming-MR  2:29.61    2:29.46 SILV   
                  32.14     1:09.60 (37.46)     1:56.89 (47.29)     2:29.46 (32.57)
 19 Henriksson, Ida           13 Badger-MR            2:33.34    2:29.99 SILV   
                  33.05     1:10.76 (37.71)     1:56.86 (46.10)     2:29.99 (33.13)
 20 Lovasz, Isabella H        13 Twisters-MR          2:29.20    2:30.06 SILV   
                  31.34     1:09.86 (38.52)     1:56.92 (47.06)     2:30.06 (33.14)
 21 Lavery, Maeve E           14 APEX-MR              2:28.36    2:30.69 SILV   
                  34.62     1:14.22 (39.60)     1:57.92 (43.70)     2:30.69 (32.77)
 22 Compton, Julie A          14 Express Swimming-MR  2:27.34    2:30.88 SILV   
                  34.72     1:15.03 (40.31)     1:58.78 (43.75)     2:30.88 (32.10)
 23 Thompson, Anna M          14 Express Swimming-MR  2:32.07    2:30.89 SILV   
                  32.54     1:11.83 (39.29)     1:58.53 (46.70)     2:30.89 (32.36)
 24 Bischof, Lucy M           13 WEST-MR              2:28.74    2:31.04 SILV   
                  30.91     1:10.44 (39.53)     1:57.64 (47.20)     2:31.04 (33.40)
 25 Perry, Jada J             13 NFS-MR               2:40.83    2:31.47 SILV   
                  32.31     1:11.30 (38.99)     1:57.84 (46.54)     2:31.47 (33.63)
 26 Brita, Abigail E          13 Express Swimming-MR  2:34.93    2:31.59 SILV   
                  34.07     1:12.85 (38.78)     1:56.73 (43.88)     2:31.59 (34.86)
 27 Kwa, Brightlyn H          13 NYCC-MR              2:31.61    2:31.61 SILV   
                  34.89     1:12.89 (38.00)     1:56.98 (44.09)     2:31.61 (34.63)
 28 Seward, Mackenzie H       14 GAEL-MR              2:33.59    2:31.72 SILV   
                  32.97     1:12.52 (39.55)     1:58.13 (45.61)     2:31.72 (33.59)
 29 Gilsenan, Elizabeth       14 Rac @ Jcc-MR         2:32.64    2:32.24 SILV   
                  35.13     1:11.27 (36.14)     1:56.75 (45.48)     2:32.24 (35.49)
 30 Starzyk, Suzanne          13 Twisters-MR          2:26.84    2:32.26 SILV   
                  34.41     1:12.57 (38.16)     1:55.97 (43.40)     2:32.26 (36.29)
 31 Jhong, Sara               13 Express Swimming-MR  2:27.77    2:32.34 SILV   
                  34.44     1:13.06 (38.62)     1:58.41 (45.35)     2:32.34 (33.93)
 32 Heaney, Cara G            14 Express Swimming-MR  2:28.23    2:32.51 SILV   
                  33.32     1:11.49 (38.17)     1:56.94 (45.45)     2:32.51 (35.57)
 33 Gonzalez, Angelina        14 MPNY-MR              2:38.01    2:32.54 SILV   
                  34.27     1:12.36 (38.09)     1:57.68 (45.32)     2:32.54 (34.86)
 34 Flanigan, Aimee S         13 Flying Dolphins-MR   2:28.56    2:32.92 SILV   
                  33.70     1:13.56 (39.86)     1:57.37 (43.81)     2:32.92 (35.55)
 35 Victory, Margaret M       13 Badger-MR            2:31.03    2:33.09 SILV   
                  34.52     1:15.95 (41.43)     1:58.27 (42.32)     2:33.09 (34.82)
 36 Lee, Emma P               13 Manhattan Makos-MR   2:34.79    2:33.20 SILV   
                  32.86     1:10.14 (37.28)     1:57.99 (47.85)     2:33.20 (35.21)
 37 Gonciarz, Zuzanna L       14 Twisters-MR          2:31.27    2:34.11 SILV   
                  34.52     1:12.90 (38.38)     1:59.02 (46.12)     2:34.11 (35.09)
 38 LaPointe, Teresa M        13 Rac @ Jcc-MR         2:32.94    2:34.14 SILV   
                  33.91     1:14.28 (40.37)     1:58.06 (43.78)     2:34.14 (36.08)
 39 Groshen, Kayla N          14 FLY-MR               2:33.32    2:34.26 SILV   
                  33.05     1:13.80 (40.75)     1:58.04 (44.24)     2:34.26 (36.22)
 40 Green, Sarah M            13 Flying Dolphins-MR   2:33.31    2:34.31 SILV   
                  33.23     1:13.72 (40.49)     2:00.46 (46.74)     2:34.31 (33.85)
 41 Sheridan, Kerry           13 Badger-MR            2:32.85    2:34.43 SILV   
                  34.32     1:12.14 (37.82)     2:00.99 (48.85)     2:34.43 (33.44)
 42 Waller, Brooke S          14 UNLIE-MR             2:34.92    2:34.52 SILV   
                  32.98     1:11.87 (38.89)     1:59.50 (47.63)     2:34.52 (35.02)
 43 McCUSKER, Lara N          14 Express Swimming-MR  2:37.07    2:34.82 SILV   
                  34.42     1:15.76 (41.34)     2:00.70 (44.94)     2:34.82 (34.12)
 44 Fetherston, Elizabeth P   13 Express Swimming-MR  2:29.55    2:34.83 SILV   
                  36.21     1:15.07 (38.86)     2:02.06 (46.99)     2:34.83 (32.77)
 45 Huang, Amanda             13 Express Swimming-MR  2:33.65    2:35.24 SILV   
                  33.19     1:13.27 (40.08)     1:58.24 (44.97)     2:35.24 (37.00)
 46 McAteer, Emma M           14 GAEL-MR              2:37.15    2:35.33 SILV   
                  33.25     1:11.64 (38.39)     1:59.48 (47.84)     2:35.33 (35.85)
 47 Radomisli, Julia M        13 Flying Dolphins-MR   2:37.13    2:35.42 SILV   
                  35.34     1:14.68 (39.34)     1:59.35 (44.67)     2:35.42 (36.07)
 48 Briordy, Casey L          13 Rac @ Jcc-MR         2:40.46    2:36.43 SILV   
                  32.68     1:10.78 (38.10)     1:59.87 (49.09)     2:36.43 (36.56)
 49 Yoder, Katina I           14 NYCC-MR              2:36.65    2:36.85 SILV   
                  34.84     1:14.75 (39.91)     2:02.86 (48.11)     2:36.85 (33.99)
 50 Habeck, Emily K           14 Badger-MR            2:38.59    2:37.32 SILV   
                  33.21     1:14.33 (41.12)     2:03.15 (48.82)     2:37.32 (34.17)
 51 Monti, Gabrielle R        13 HS-MR                2:38.37    2:37.35 SILV   
                  33.49     1:12.95 (39.46)     2:01.71 (48.76)     2:37.35 (35.64)
 52 Shashaty, Kasey           13 WAC-MR               2:38.69    2:37.77 SILV   
                  36.72     1:18.18 (41.46)     2:01.78 (43.60)     2:37.77 (35.99)
 53 Pulkkinen, Anneke         13 GAEL-MR              2:36.29    2:37.91 SILV   
                  33.43     1:12.78 (39.35)     2:00.38 (47.60)     2:37.91 (37.53)
 54 Rivera, Hannah            13 Twisters-MR          2:29.91    2:37.94 SILV   
                  34.91     1:15.05 (40.14)     2:03.27 (48.22)     2:37.94 (34.67)
 55 Woodiwiss, Rachel M       14 Express Swimming-MR  2:39.18    2:38.05 SILV   
                  33.85     1:14.73 (40.88)     2:04.08 (49.35)     2:38.05 (33.97)
 56 O'Hara, Victoria N        14 FLY-MR               2:37.98    2:38.09 SILV   
                  33.43     1:14.29 (40.86)     2:01.95 (47.66)     2:38.09 (36.14)
 57 Daniels, Jacyn            13 Flying Dolphins-MR   2:37.31    2:38.13 SILV   
                  35.50     1:16.15 (40.65)     2:02.57 (46.42)     2:38.13 (35.56)
 58 Baker, Zoe A              14 Unattached           2:41.31    2:38.41 SILV   
                  34.08     1:13.42 (39.34)     2:01.75 (48.33)     2:38.41 (36.66)
 59 Veru, Nina S              13 GAEL-MR              2:41.46    2:38.56 SILV   
                  33.51     1:15.35 (41.84)     2:01.90 (46.55)     2:38.56 (36.66)
 60 Weaver, Maggie M          14 GAEL-MR              2:39.29    2:38.98 SILV   
                  35.67     1:14.59 (38.92)     2:03.74 (49.15)     2:38.98 (35.24)
 61 Goodstone, Zoe K          13 Express Swimming-MR  2:41.08    2:40.14 SILV   
                  35.96     1:13.21 (37.25)     2:02.57 (49.36)     2:40.14 (37.57)
 62 Campbell, Sarah B         13 Express Swimming-MR  2:41.00    2:40.41 SILV   
                  36.84     1:17.42 (40.58)     2:03.25 (45.83)     2:40.41 (37.16)
 63 Green, Darby P            13 Manhattan Makos-MR   2:41.40    2:40.81 SILV   
                  35.74     1:16.99 (41.25)     2:04.61 (47.62)     2:40.81 (36.20)
 64 Swiatowski, Nicole        14 Twisters-MR          2:36.57    2:41.07 SILV   
                  33.87     1:15.25 (41.38)     2:06.14 (50.89)     2:41.07 (34.93)
 65 Morvillo, Catie E         13 Express Swimming-MR  2:40.85    2:41.38 SILV   
                  36.69     1:17.53 (40.84)     2:04.70 (47.17)     2:41.38 (36.68)
 66 Bridgman, Kathleen        14 WAC-MR               2:41.72    2:41.63 SILV   
                  37.01     1:17.41 (40.40)     2:05.29 (47.88)     2:41.63 (36.34)
 -- Gjertsen, Emily A         12 WEST-MR              2:28.12   X2:30.12        
                  34.23     1:13.78 (39.55)     1:57.47 (43.69)     2:30.12 (32.65)
Non-Award Division  
  1 Kabillio, Mia N           13 Manhattan Makos-MR   2:37.55    2:43.33        
                  35.06     1:13.80 (38.74)     2:07.04 (53.24)     2:43.33 (36.29)
  2 Shea, Natalie P           13 NYCC-MR              2:39.30    2:44.63        
                  36.14     1:17.16 (41.02)     2:07.64 (50.48)     2:44.63 (36.99)
  3 Cheung, Kate E            14 FLY-MR               2:41.46    2:47.78        
                  36.52     1:18.09 (41.57)     2:08.71 (50.62)     2:47.78 (39.07)
  4 Chau, Audrey A            13 CIY-MR               3:07.33    2:54.60        
                  37.16     1:22.31 (45.15)     2:14.75 (52.44)     2:54.60 (39.85)
 -- Pompay, Melody R          14 Express Swimming-MR  2:27.15         DQ        
      Declared false start - Misc
 -- Catalano, Valerie N       14 Express Swimming-MR  2:30.81         DQ        
      Declared false start - Misc
 -- Martinovic, Nadja         14 Twisters-MR          2:39.19         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
              2:21.99  13-14 ZQ
              2:22.49  13-14 JO
              2:22.50  13-14 SMAX Silver Max
              2:41.79  13-14 SILV
 Meet Qualifying 13-14:  2:22.50 - 2:41.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Cianciotto, Danielle C    13 Rac @ Jcc-MR              NT    2:22.96 SILV   
                  30.78     1:05.20 (34.42)     1:48.96 (43.76)     2:22.96 (34.00)
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:59.99  ZQ
              5:06.99  JO
              5:07.00  SMAX Silver Max
              5:25.99  SILV
 Meet Qualifying:  5:07.00 - 5:25.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Shannon, Kayla            13 GAEL-MR              5:18.47    4:57.80 ZQ     
                  30.52     1:05.64 (35.12)     1:42.52 (36.88)     2:19.13 (36.61)
        3:03.99 (44.86)     3:49.21 (45.22)     4:24.57 (35.36)     4:57.80 (33.23)
  2 Antonopoulos, Francesca   13 Express Swimming-MR  5:11.75    4:59.05 ZQ     
                  32.17     1:11.09 (38.92)     1:48.98 (37.89)     2:25.78 (36.80)
        3:08.31 (42.53)     3:50.59 (42.28)     4:26.02 (35.43)     4:59.05 (33.03)
  3 Parry, Alexa R            13 WEST-MR              5:08.21    5:00.96 JO     
                  29.91     1:06.49 (36.58)     1:47.06 (40.57)     2:26.07 (39.01)
        3:10.43 (44.36)     3:54.96 (44.53)     4:28.96 (34.00)     5:00.96 (32.00)
  4 Cianciotto, Danielle C    13 Rac @ Jcc-MR         5:10.29    5:02.00 JO     
                  34.10     1:13.71 (39.61)     1:49.92 (36.21)     2:25.31 (35.39)
        3:08.94 (43.63)     3:53.52 (44.58)     4:28.79 (35.27)     5:02.00 (33.21)
  5 Perez, Meadow A           13 Express Swimming-MR  5:10.79    5:05.18 JO     
                  32.81     1:09.44 (36.63)     1:48.01 (38.57)     2:26.81 (38.80)
        3:09.69 (42.88)     3:54.54 (44.85)     4:30.75 (36.21)     5:05.18 (34.43)
  6 Shields, Carter I         13 Express Swimming-MR  5:12.75    5:05.33 JO     
                  34.05     1:14.81 (40.76)     1:52.54 (37.73)     2:28.95 (36.41)
        3:13.81 (44.86)     3:57.81 (44.00)     4:32.24 (34.43)     5:05.33 (33.09)
  7 Sheinberg, Faith R        14 Express Swimming-MR  5:10.86    5:06.78 JO     
                  31.03     1:07.88 (36.85)     1:46.15 (38.27)     2:23.80 (37.65)
        3:11.45 (47.65)     3:59.44 (47.99)     4:33.43 (33.99)     5:06.78 (33.35)
SILV - Division  
  1 Compton, Julie A          14 Express Swimming-MR  5:16.02    5:08.76 SILV   
                  34.92     1:21.62 (46.70)     2:00.06 (38.44)     2:37.95 (37.89)
        3:21.29 (43.34)     4:04.90 (43.61)     4:37.35 (32.45)     5:08.76 (31.41)
  2 Gjertsen, Emily A         12 WEST-MR              5:10.71    5:08.77        
                  33.81     1:13.21 (39.40)     1:53.39 (40.18)     2:32.13 (38.74)
        3:15.83 (43.70)     4:00.43 (44.60)     4:35.93 (35.50)     5:08.77 (32.84)
  3 Choa, Kristina            13 Express Swimming-MR  5:15.24    5:08.85 SILV   
                  32.48     1:10.52 (38.04)     1:50.07 (39.55)     2:29.25 (39.18)
        3:15.04 (45.79)     4:01.22 (46.18)     4:36.00 (34.78)     5:08.85 (32.85)
  4 Flanigan, Aimee S         13 Flying Dolphins-MR   5:10.31    5:10.82 SILV   
                  33.34     1:14.56 (41.22)     1:54.39 (39.83)     2:32.93 (38.54)
        3:16.07 (43.14)     3:59.36 (43.29)     4:35.98 (36.62)     5:10.82 (34.84)
  5 Victory, Margaret M       13 Badger-MR            5:25.34    5:15.77 SILV   
                  34.89     1:17.51 (42.62)     1:59.24 (41.73)     2:39.31 (40.07)
        3:22.27 (42.96)     4:05.92 (43.65)     4:42.01 (36.09)     5:15.77 (33.76)
  6 Sheridan, Kerry           13 Badger-MR            5:20.61    5:17.22 SILV   
                  35.01     1:15.80 (40.79)     1:53.94 (38.14)     2:32.15 (38.21)
        3:19.74 (47.59)     4:10.96 (51.22)     4:45.12 (34.16)     5:17.22 (32.10)
  7 Uttaro, Elena P           14 Rac @ Jcc-MR         5:21.50    5:19.97 SILV   
                  33.45     1:12.74 (39.29)     1:53.12 (40.38)     2:32.97 (39.85)
        3:18.42 (45.45)     4:07.19 (48.77)     4:44.09 (36.90)     5:19.97 (35.88)
  8 Heaney, Cara G            14 Express Swimming-MR  5:16.92    5:23.35 SILV   
                  33.83     1:16.63 (42.80)     1:56.80 (40.17)     2:36.46 (39.66)
        3:22.72 (46.26)     4:09.32 (46.60)     4:46.61 (37.29)     5:23.35 (36.74)
Non-Award Division  
  1 Jhong, Sara               13 Express Swimming-MR  5:15.35    5:27.40        
                  36.74     1:18.48 (41.74)     1:59.63 (41.15)     2:40.13 (40.50)
        3:25.86 (45.73)     4:13.83 (47.97)     4:51.32 (37.49)     5:27.40 (36.08)
 -- Lavery, Maeve E           14 APEX-MR              5:16.77         DQ        
      Declared false start - Misc
 
Girls 13-14 400 Yard IM Time Trial
===============================================================================
              4:59.99  13-14 ZQ
              5:06.99  13-14 JO
              5:07.00  13-14 SMAX Silver Max
              5:25.99  13-14 SILV
 Meet Qualifying 13-14:  5:07.00 - 5:25.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Compton, Julie A          14 Express Swimming-MR       NT    5:14.23 SILV   
                  34.43     1:20.29 (45.86)     1:59.66 (39.37)     2:37.35 (37.69)
        3:22.55 (45.20)     4:08.51 (45.96)     4:41.56 (33.05)     5:14.23 (32.67)
 
Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.29  ZQ
                26.59  JO
                26.60  SMAX Silver Max
                27.49  AGTC
                28.29  SILV
 Meet Qualifying:  26.60 - 28.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Hon, Gi Gi                15 HS-MR                  27.02      26.46 JO     
  2 Bartolone, Ashley         15 Rac @ Jcc-MR           26.98      26.60 SMAX   
SILV - Division  
  1 Garvey, Olivia A          15 Express Swimming-MR    26.61      26.74 AGTC   
  2 Woll, Samantha M          17 Express Swimming-MR    26.85      26.94 AGTC   
  3 Brewster, Nadine          16 MPNY-MR                27.73      27.02 AGTC   
  4 Wong, Madeline            15 NYCC-MR                27.12      27.04 AGTC   
  5 Ambrosio, Wendy J         17 RedTails-MR            27.18      27.31 AGTC   
  6 Vassilieva, Valerie       17 Unhes-Mr-MR            27.38      27.38 AGTC   
  7 Jimenez, Jeshley          16 Parks Sailfish-MR      27.49      27.43 AGTC   
  8 Bianco, Sara E            17 HS-MR                  27.64      27.44 AGTC   
  9 Klicpera, Samantha K      16 Express Swimming-MR    27.27      27.54 SILV   
  9 Wong, Samantha H          15 HS-MR                  27.26      27.54 SILV   
 11 Perez, Kyara              15 KB Makos-MR            28.08      27.61 SILV   
 12 Zaets, Allison M          16 WAC-MR                 28.27      27.66 SILV   
 13 Duval, Rachelle R         18 MPNY-MR                27.89      27.69 SILV   
 14 Schnupp, Samantha J       15 NYCC-MR                27.24      27.73 SILV   
 15 Hongamata, Petra          15 NCAC-MR                27.14      27.85 SILV   
 15 Achil, Shabie J           15 Express Swimming-MR    27.27      27.85 SILV   
 17 Hunnewell, Skylar S       15 Unattached             26.78      27.87 SILV   
 17 Pedersen, Noelle V        15 CIY-MR                 28.08      27.87 SILV   
 19 Phang, Yee C              17 Twisters-MR            26.96      27.97 SILV   
 20 Burns, Emily F            15 Express Swimming-MR    27.80      28.26 SILV   
Non-Award Division  
  1 O'Reilly, Maggie R        16 GAEL-MR                26.90      28.40        
 -- Fennell, Emily A          15 Flying Dolphins-MR     27.67         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Mamone, Julia A           16 Twisters-MR            28.29         NS        
 -- Kascle, Raeanne           17 Rac @ Jcc-MR           27.98         NS        
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.19  ZQ
                57.79  JO
                57.80  SMAX Silver Max
                58.89  AGTC
              1:01.09  SILV
 Meet Qualifying:  57.80 - 1:01.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Anich, Annabelle K        16 FLY-MR               1:00.12      57.14 ZQ     
                  27.40       57.14 (29.74)                                        
  2 Wong, Madeline            15 NYCC-MR                58.38      57.23 JO     
                  27.46       57.23 (29.77)                                        
SILV - Division  
  1 Starzyk, Stephany         15 Twisters-MR            58.61      57.83 AGTC   
                  27.94       57.83 (29.89)                                        
  2 Adams, Caroline E         15 Rac @ Jcc-MR           58.16      57.86 AGTC   
                  27.79       57.86 (30.07)                                        
  3 Cole, Mikaela G           16 APEX-MR                58.29      58.05 AGTC   
                  27.47       58.05 (30.58)                                        
  4 Hon, Gi Gi                15 HS-MR                  58.65      58.07 AGTC   
                  27.55       58.07 (30.52)                                        
  5 Brewster, Nadine          16 MPNY-MR                59.41      58.42 AGTC   
                  28.47       58.42 (29.95)                                        
  6 Ambrosio, Wendy J         17 RedTails-MR            58.10      58.58 AGTC   
                  27.73       58.58 (30.85)                                        
  7 Reyes, Kelly              18 FLY-MR                 58.97      58.62 AGTC   
                  28.04       58.62 (30.58)                                        
  8 Schnupp, Samantha J       15 NYCC-MR                58.64      59.29 SILV   
                  27.91       59.29 (31.38)                                        
  9 Vassilieva, Valerie       17 Unhes-Mr-MR          1:00.25      59.32 SILV   
                  28.55       59.32 (30.77)                                        
 10 O'Reilly, Maggie R        16 GAEL-MR                58.37      59.52 SILV   
                  28.31       59.52 (31.21)                                        
 11 NG, Jasmine               15 Twisters-MR            59.48      59.53 SILV   
                  28.49       59.53 (31.04)                                        
 12 Caminiti, Maria C         15 CIY-MR                 59.31      59.77 SILV   
                  28.22       59.77 (31.55)                                        
 13 Bluvol, Sam               15 GAEL-MR              1:00.03    1:00.05 SILV   
                  28.89     1:00.05 (31.16)                                        
 14 Low, Kelly                16 FLY-MR                 58.49    1:00.09 SILV   
                  28.02     1:00.09 (32.07)                                        
 15 Woll, Samantha M          17 Express Swimming-MR    59.47    1:00.13 SILV   
                  28.80     1:00.13 (31.33)                                        
 16 Burns, Emily F            15 Express Swimming-MR    59.99    1:00.21 SILV   
                  29.16     1:00.21 (31.05)                                        
 17 Kascle, Raeanne           17 Rac @ Jcc-MR           59.79    1:00.34 SILV   
                  29.30     1:00.34 (31.04)                                        
 18 Pedersen, Noelle V        15 CIY-MR               1:00.07    1:00.46 SILV   
                  29.13     1:00.46 (31.33)                                        
 19 Guglielmi, Gabriella      15 WEST-MR              1:00.44    1:00.47 SILV   
                  28.91     1:00.47 (31.56)                                        
 20 Achil, Shabie J           15 Express Swimming-MR  1:00.20    1:01.01 SILV   
                  28.32     1:01.01 (32.69)                                        
 21 Hunnewell, Skylar S       15 Unattached           1:00.87    1:01.04 SILV   
                  28.27     1:01.04 (32.77)                                        
Non-Award Division  
  1 Yeh, Chloe A              15 FLY-MR                 59.82    1:01.12        
                  28.95     1:01.12 (32.17)                                        
  2 Trachuk, Anna-Maria       16 NYCC-MR              1:00.57    1:01.25        
                  29.44     1:01.25 (31.81)                                        
  3 Lachhab, Hanaa            16 Twisters-MR          1:00.80    1:01.30        
                  29.22     1:01.30 (32.08)                                        
  4 Klicpera, Samantha K      16 Express Swimming-MR    58.84    1:01.33        
                  28.46     1:01.33 (32.87)                                        
  5 Krische, Sheila M         15 CIY-MR                 58.94    1:01.36        
                  29.42     1:01.36 (31.94)                                        
  6 Negron, Luz               18 KB Makos-MR          1:00.68    1:01.68        
                  28.34     1:01.68 (33.34)                                        
  7 Phang, Yee C              17 Twisters-MR            59.26    1:02.29        
                  29.13     1:02.29 (33.16)                                        
  8 Ibrahim, Zahrah A         15 Express Swimming-MR  1:00.76    1:04.22        
                  30.64     1:04.22 (33.58)                                        
  9 Asanjarani, Ashley S      17 FLY-MR               1:00.30    1:04.97        
                  30.06     1:04.97 (34.91)                                        
 -- Lantin, Alexa             15 Badger-MR              59.07         NS        
 -- Pabby, Tanvi              15 Badger-MR              58.51         NS        
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:02.49  ZQ
              2:04.49  JO
              2:04.50  SMAX Silver Max
              2:09.19  AGTC
              2:10.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:04.50 - 2:10.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Flagiello, Olivia         15 WAC-MR               2:05.39    2:05.64 AGTC   
                  29.16     1:00.83 (31.67)     1:33.07 (32.24)     2:05.64 (32.57)
  2 Shirazi, Tara J           15 Flying Dolphins-MR   2:09.46    2:06.35 AGTC   
                  28.77     1:00.83 (32.06)     1:33.50 (32.67)     2:06.35 (32.85)
  3 Wong, Madeline            15 NYCC-MR              2:07.60    2:07.50 AGTC   
                  29.47     1:01.75 (32.28)     1:34.79 (33.04)     2:07.50 (32.71)
  4 Burns, Emily F            15 Express Swimming-MR  2:08.30    2:07.56 AGTC   
                  30.30     1:03.44 (33.14)     1:35.68 (32.24)     2:07.56 (31.88)
  5 Garvey, Olivia A          15 Express Swimming-MR  2:04.63    2:08.23 AGTC   
                  29.14     1:01.85 (32.71)     1:35.64 (33.79)     2:08.23 (32.59)
  6 Ambrosio, Wendy J         17 RedTails-MR          2:07.21    2:08.55 AGTC   
                  28.46     1:00.43 (31.97)     1:33.90 (33.47)     2:08.55 (34.65)
  7 Gasic, Andrea             18 RI Marlins-MR        2:07.13    2:08.97 AGTC   
                  29.50     1:02.40 (32.90)     1:36.32 (33.92)     2:08.97 (32.65)
  8 Kascle, Raeanne           17 Rac @ Jcc-MR         2:10.50    2:10.17 SILV   
                  29.30     1:01.72 (32.42)     1:35.82 (34.10)     2:10.17 (34.35)
  9 Klicpera, Samantha K      16 Express Swimming-MR  2:09.93    2:10.38 SILV   
                  29.69     1:02.57 (32.88)     1:36.17 (33.60)     2:10.38 (34.21)
Non-Award Division  
  1 Bianco, Sara E            17 HS-MR                2:10.12    2:11.60        
                  29.34     1:02.08 (32.74)     1:36.54 (34.46)     2:11.60 (35.06)
  2 Schnupp, Samantha J       15 NYCC-MR              2:08.98    2:14.07        
                  29.72     1:03.18 (33.46)     1:38.72 (35.54)     2:14.07 (35.35)
  3 Lachhab, Hanaa            16 Twisters-MR          2:08.14    2:14.46        
                  29.87     1:03.38 (33.51)     1:38.98 (35.60)     2:14.46 (35.48)
  4 O'Reilly, Maggie R        16 GAEL-MR              2:04.56    2:14.95        
                  29.68     1:02.89 (33.21)     1:38.72 (35.83)     2:14.95 (36.23)
 -- Fennell, Emily A          15 Flying Dolphins-MR   2:09.45         NS        
 
Girls 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:27.99  ZQ
              5:30.99  JO
              5:31.00  SMAX Silver Max
              5:39.99  SILV
              5:39.99  AGTC
 Meet Qualifying:  5:31.00 - 5:39.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Veru, Nicole              15 GAEL-MR              5:32.57    5:26.81 ZQ     
                  28.53     1:00.25 (31.72)     1:32.79 (32.54)     2:05.56 (32.77)
        2:38.14 (32.58)     3:11.17 (33.03)     3:45.20 (34.03)     4:19.18 (33.98)
        4:53.38 (34.20)     5:26.81 (33.43)                                        
SILV - Division  
  1 Burns, Emily F            15 Express Swimming-MR  5:32.29    5:32.03 SILV   
                  29.95     1:02.26 (32.31)     1:36.21 (33.95)     2:10.22 (34.01)
        2:44.20 (33.98)     3:18.17 (33.97)     3:51.71 (33.54)     4:25.50 (33.79)
        4:59.18 (33.68)     5:32.03 (32.85)                                        
  2 Santos, Olivia J          16 FLY-MR               5:32.78    5:36.35 SILV   
                  29.83     1:03.46 (33.63)     1:37.55 (34.09)     2:12.11 (34.56)
        2:45.79 (33.68)     3:19.67 (33.88)     3:53.44 (33.77)     4:28.77 (35.33)
        5:03.42 (34.65)     5:36.35 (32.93)                                        
Non-Award Division  
  1 Anich, Annabelle K        16 FLY-MR               5:38.94    5:52.95        
                  28.76     1:01.66 (32.90)     1:36.80 (35.14)     2:12.04 (35.24)
        2:48.11 (36.07)     3:25.40 (37.29)     4:02.89 (37.49)     4:40.66 (37.77)
        5:16.62 (35.96)     5:52.95 (36.33)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.49  JO
              1:05.49  ZQ
              1:05.50  SMAX Silver Max
              1:06.99  AGTC
              1:10.09  SILV
 Meet Qualifying:  1:05.50 - 1:10.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Oczos, Gabrielle          16 HS-MR                1:08.75    1:03.25 JO     
                  30.82     1:03.25 (32.43)                                        
SILV - Division  
  1 Woll, Samantha M          17 Express Swimming-MR  1:06.81    1:05.54 AGTC   
                  31.69     1:05.54 (33.85)                                        
  2 Pedersen, Noelle V        15 CIY-MR               1:06.68    1:05.73 AGTC   
                  32.04     1:05.73 (33.69)                                        
  3 Starzyk, Stephany         15 Twisters-MR          1:08.37    1:05.96 AGTC   
                  32.08     1:05.96 (33.88)                                        
  4 Gonzalez, Miranda R       15 Express Swimming-MR  1:05.63    1:05.97 AGTC   
                  32.36     1:05.97 (33.61)                                        
  5 Henn, Isabel R            15 Express Swimming-MR  1:06.73    1:06.15 AGTC   
                  31.93     1:06.15 (34.22)                                        
  6 Shirazi, Tara J           15 Flying Dolphins-MR   1:05.77    1:06.19 AGTC   
                  31.69     1:06.19 (34.50)                                        
  7 LU, Elizabeth J           16 Express Swimming-MR  1:05.69    1:06.26 AGTC   
                  32.38     1:06.26 (33.88)                                        
  8 Schnupp, Samantha J       15 NYCC-MR              1:06.75    1:07.04 SILV   
                  32.24     1:07.04 (34.80)                                        
  9 Garvey, Olivia A          15 Express Swimming-MR  1:06.30    1:07.87 SILV   
                  32.90     1:07.87 (34.97)                                        
 10 Chvasta, Alyssa J         17 Express Swimming-MR  1:06.29    1:07.90 SILV   
                  33.22     1:07.90 (34.68)                                        
 11 Phang, Yee C              17 Twisters-MR          1:05.87    1:08.15 SILV   
                  32.96     1:08.15 (35.19)                                        
 12 Klicpera, Samantha K      16 Express Swimming-MR  1:06.08    1:08.35 SILV   
                  32.84     1:08.35 (35.51)                                        
 13 Zaets, Allison M          16 WAC-MR               1:09.84    1:08.42 SILV   
                  33.10     1:08.42 (35.32)                                        
 14 Burns, Emily F            15 Express Swimming-MR  1:08.59    1:09.01 SILV   
                  34.00     1:09.01 (35.01)                                        
 15 Gonzalez, Angelika        16 KB Makos-MR          1:07.24    1:09.06 SILV   
                  33.30     1:09.06 (35.76)                                        
 16 Gasic, Andrea             18 RI Marlins-MR        1:09.19    1:09.87 SILV   
                  33.01     1:09.87 (36.86)                                        
Non-Award Division  
  1 Fafian, Katherine A       15 Rac @ Jcc-MR         1:09.50    1:10.20        
                  33.32     1:10.20 (36.88)                                        
  2 Anderson, Mary Jane J     18 HS-MR                1:08.26    1:11.32        
                  33.94     1:11.32 (37.38)                                        
  3 O'Reilly, Maggie R        16 GAEL-MR              1:10.01    1:15.51        
                  36.46     1:15.51 (39.05)                                        
 -- Mamone, Julia A           16 Twisters-MR          1:06.60         DQ        
      Declared false start
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:20.99  JO
              2:20.99  ZQ
              2:21.00  SMAX Silver Max
              2:24.99  AGTC
              2:29.29  SILV
 Meet Qualifying:  2:21.00 - 2:29.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 LU, Elizabeth J           16 Express Swimming-MR  2:21.03    2:20.37 JO     
                  33.31     1:08.35 (35.04)     1:44.58 (36.23)     2:20.37 (35.79)
  2 Adams, Caroline E         15 Rac @ Jcc-MR         2:22.14    2:20.45 JO     
                  33.73     1:09.02 (35.29)     1:44.68 (35.66)     2:20.45 (35.77)
SILV - Division  
  1 Anich, Annabelle K        16 FLY-MR               2:22.58    2:22.14 AGTC   
                  33.49     1:08.76 (35.27)     1:45.52 (36.76)     2:22.14 (36.62)
  2 Gonzalez, Miranda R       15 Express Swimming-MR  2:21.86    2:22.92 AGTC   
                  33.05     1:07.87 (34.82)     1:45.27 (37.40)     2:22.92 (37.65)
  3 Reyes, Kelly              18 FLY-MR               2:24.16    2:23.33 AGTC   
                  34.01     1:10.62 (36.61)     1:47.88 (37.26)     2:23.33 (35.45)
  4 Pedersen, Noelle V        15 CIY-MR               2:23.39    2:23.44 AGTC   
                  33.87     1:09.48 (35.61)     1:46.09 (36.61)     2:23.44 (37.35)
  5 Olszewski, Inez I         15 NYCC-MR              2:22.30    2:24.20 AGTC   
                  33.40     1:09.40 (36.00)     1:46.02 (36.62)     2:24.20 (38.18)
  6 Schnupp, Samantha J       15 NYCC-MR              2:24.14    2:24.31 AGTC   
                  34.00     1:10.33 (36.33)     1:47.87 (37.54)     2:24.31 (36.44)
  7 Guglielmi, Gabriella      15 WEST-MR              2:22.09    2:24.37 AGTC   
                  34.95     1:11.12 (36.17)     1:47.93 (36.81)     2:24.37 (36.44)
  8 Zaets, Allison M          16 WAC-MR               2:27.04    2:24.67 AGTC   
                  33.50     1:09.72 (36.22)     1:47.49 (37.77)     2:24.67 (37.18)
  9 Veru, Nicole              15 GAEL-MR              2:27.26    2:26.27 SILV   
                  34.15     1:10.69 (36.54)     1:48.90 (38.21)     2:26.27 (37.37)
 10 NG, Jasmine               15 Twisters-MR          2:26.23    2:26.67 SILV   
                  34.34     1:11.21 (36.87)     1:49.05 (37.84)     2:26.67 (37.62)
 11 Burns, Emily F            15 Express Swimming-MR  2:21.98    2:26.91 SILV   
                  35.89     1:13.35 (37.46)     1:50.29 (36.94)     2:26.91 (36.62)
 12 Chvasta, Alyssa J         17 Express Swimming-MR  2:27.02    2:27.64 SILV   
                  34.70     1:11.71 (37.01)     1:50.12 (38.41)     2:27.64 (37.52)
 13 Klicpera, Samantha K      16 Express Swimming-MR  2:27.83    2:27.70 SILV   
                  34.07     1:10.64 (36.57)     1:49.10 (38.46)     2:27.70 (38.60)
 14 Oczos, Gabrielle          16 HS-MR                2:28.89    2:28.02 SILV   
                  34.83     1:11.67 (36.84)     1:49.92 (38.25)     2:28.02 (38.10)
 15 Garvey, Olivia A          15 Express Swimming-MR  2:25.11    2:28.45 SILV   
                  34.46     1:13.15 (38.69)     1:51.75 (38.60)     2:28.45 (36.70)
Non-Award Division  
  1 Woll, Samantha M          17 Express Swimming-MR  2:29.24    2:29.44        
                  35.04     1:11.92 (36.88)     1:50.82 (38.90)     2:29.44 (38.62)
  2 Hon, Gi Gi                15 HS-MR                2:29.14    2:30.58        
                  34.79     1:12.73 (37.94)     1:51.97 (39.24)     2:30.58 (38.61)
  3 DU, Maritha L             15 Express Swimming-MR  2:27.74    2:32.32        
                  35.48     1:13.77 (38.29)     1:52.88 (39.11)     2:32.32 (39.44)
  4 Krische, Sheila M         15 CIY-MR               2:27.18    2:34.97        
                  36.01     1:14.34 (38.33)     1:54.77 (40.43)     2:34.97 (40.20)
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:13.99  ZQ
              1:15.19  JO
              1:15.20  SMAX Silver Max
              1:18.99  AGTC
              1:20.89  SILV
 Meet Qualifying:  1:15.20 - 1:20.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Perez, Kyara              15 KB Makos-MR          1:15.44    1:14.56 JO     
                  35.24     1:14.56 (39.32)                                        
SILV - Division  
  1 Bianco, Sara E            17 HS-MR                1:17.57    1:15.55 AGTC   
                  34.94     1:15.55 (40.61)                                        
  2 Flagiello, Olivia         15 WAC-MR               1:17.14    1:16.06 AGTC   
                  35.83     1:16.06 (40.23)                                        
  3 Hongamata, Petra          15 NCAC-MR              1:15.53    1:16.08 AGTC   
                  34.93     1:16.08 (41.15)                                        
  4 Immitti, Samantha         16 WAC-MR               1:15.94    1:16.65 AGTC   
                  35.67     1:16.65 (40.98)                                        
  5 Starzyk, Stephany         15 Twisters-MR          1:16.31    1:16.78 AGTC   
                  35.45     1:16.78 (41.33)                                        
  6 Vassilieva, Valerie       17 Unhes-Mr-MR          1:18.82    1:17.28 AGTC   
                  36.67     1:17.28 (40.61)                                        
  7 LU, Elizabeth J           16 Express Swimming-MR  1:16.96    1:17.60 AGTC   
                  36.60     1:17.60 (41.00)                                        
  8 Achil, Shabie J           15 Express Swimming-MR  1:17.53    1:17.87 AGTC   
                  36.76     1:17.87 (41.11)                                        
  9 Hon, Gi Gi                15 HS-MR                1:19.60    1:18.44 AGTC   
                  36.56     1:18.44 (41.88)                                        
 10 Lee, Amanda S             15 Unattached           1:19.09    1:18.48 AGTC   
                  36.88     1:18.48 (41.60)                                        
 11 Gonzalez, Miranda R       15 Express Swimming-MR  1:16.21    1:18.55 AGTC   
                  36.79     1:18.55 (41.76)                                        
 12 Phadael, Lauryn M         17 Express Swimming-MR  1:18.35    1:19.26 SILV   
                  37.19     1:19.26 (42.07)                                        
 13 Ambrosio, Wendy J         17 RedTails-MR          1:18.91    1:19.40 SILV   
                  37.96     1:19.40 (41.44)                                        
 14 DU, Maritha L             15 Express Swimming-MR  1:20.42    1:19.48 SILV   
                  37.10     1:19.48 (42.38)                                        
Non-Award Division  
  1 Abbas, Radwa              16 WAC-MR               1:20.39    1:21.17        
                  38.67     1:21.17 (42.50)                                        
  2 Kabbez, Renee T           15 HS-MR                1:20.44    1:25.98        
                  40.32     1:25.98 (45.66)                                        
 -- Pope, Caileigh A          15 Badger-MR            1:19.15         NS        
 
Girls 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:37.89  ZQ
              2:42.99  JO
              2:43.00  SMAX Silver Max
              2:46.99  AGTC
              2:50.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:43.00 - 2:50.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Garces, Tessa J           17 GAEL-MR              2:44.71    2:41.24 JO     
                  36.65     1:17.16 (40.51)     1:58.67 (41.51)     2:41.24 (42.57)
  2 Klicpera, Samantha K      16 Express Swimming-MR  2:43.23    2:41.88 JO     
                  35.12     1:16.23 (41.11)     1:58.96 (42.73)     2:41.88 (42.92)
SILV - Division  
  1 Bianco, Sara E            17 HS-MR                2:48.96    2:43.57 AGTC   
                  35.61     1:17.09 (41.48)     2:00.54 (43.45)     2:43.57 (43.03)
  2 Hongamata, Petra          15 NCAC-MR              2:48.52    2:46.12 AGTC   
                  36.05     1:16.78 (40.73)     2:00.00 (43.22)     2:46.12 (46.12)
  3 Perez, Kyara              15 KB Makos-MR          2:44.84    2:47.62 SILV   
                  37.37     1:18.11 (40.74)     2:02.83 (44.72)     2:47.62 (44.79)
  4 Vassilieva, Valerie       17 Unhes-Mr-MR          2:48.29    2:48.12 SILV   
                  38.15     1:18.97 (40.82)     2:02.02 (43.05)     2:48.12 (46.10)
Non-Award Division  
  1 Gonzalez, Miranda R       15 Express Swimming-MR  2:46.15    2:51.00        
                  37.16     1:19.67 (42.51)     2:05.27 (45.60)     2:51.00 (45.73)
  2 Mansfield, Teresa E       17 FLY-MR               2:49.35    2:52.13        
                  39.17     1:23.38 (44.21)     2:07.88 (44.50)     2:52.13 (44.25)
  3 Ambrosio, Wendy J         17 RedTails-MR          2:49.77    2:52.53        
                  38.51     1:22.29 (43.78)     2:07.49 (45.20)     2:52.53 (45.04)
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:04.49  ZQ
              1:04.99  JO
              1:05.00  SMAX Silver Max
              1:08.59  AGTC
              1:09.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:05.00 - 1:09.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Wong, Madeline            15 NYCC-MR              1:05.25    1:04.09 ZQ     
                  30.25     1:04.09 (33.84)                                        
  2 Olszewski, Inez I         15 NYCC-MR              1:05.32    1:04.18 ZQ     
                  29.66     1:04.18 (34.52)                                        
  3 Reyes, Kelly              18 FLY-MR               1:05.12    1:04.98 JO     
                  30.59     1:04.98 (34.39)                                        
SILV - Division  
  1 Guglielmi, Gabriella      15 WEST-MR              1:05.71    1:05.36 AGTC   
                  30.57     1:05.36 (34.79)                                        
  2 Oczos, Gabrielle          16 HS-MR                1:05.68    1:05.50 AGTC   
                  30.44     1:05.50 (35.06)                                        
  3 Chvasta, Alyssa J         17 Express Swimming-MR  1:05.26    1:05.94 AGTC   
                  31.12     1:05.94 (34.82)                                        
  4 Veru, Nicole              15 GAEL-MR              1:08.12    1:06.08 AGTC   
                  30.46     1:06.08 (35.62)                                        
  5 Schnupp, Samantha J       15 NYCC-MR              1:05.48    1:06.38 AGTC   
                  31.14     1:06.38 (35.24)                                        
  6 Anich, Annabelle K        16 FLY-MR               1:09.57    1:06.80 AGTC   
                  31.33     1:06.80 (35.47)                                        
  7 Henn, Isabel R            15 Express Swimming-MR  1:06.63    1:07.46 AGTC   
                  32.47     1:07.46 (34.99)                                        
  8 Elias, Catherine S        15 Rac @ Jcc-MR         1:08.80    1:07.55 AGTC   
                  31.38     1:07.55 (36.17)                                        
  9 Bianco, Sara E            17 HS-MR                1:08.42    1:07.84 AGTC   
                  30.93     1:07.84 (36.91)                                        
 10 Starzyk, Stephany         15 Twisters-MR          1:07.90    1:08.68 SILV   
                  31.16     1:08.68 (37.52)                                        
 11 Abbas, Radwa              16 WAC-MR               1:08.76    1:08.77 SILV   
                  31.34     1:08.77 (37.43)                                        
 12 Burns, Emily F            15 Express Swimming-MR  1:07.41    1:08.93 SILV   
                  32.50     1:08.93 (36.43)                                        
 13 LU, Elizabeth J           16 Express Swimming-MR  1:06.45    1:08.96 SILV   
                  32.16     1:08.96 (36.80)                                        
 14 Phang, Yee C              17 Twisters-MR          1:05.07    1:09.00 SILV   
                  31.88     1:09.00 (37.12)                                        
 15 DU, Maritha L             15 Express Swimming-MR  1:08.80    1:09.38 SILV   
                  32.75     1:09.38 (36.63)                                        
 16 Ambrosio, Wendy J         17 RedTails-MR          1:09.39    1:09.45 SILV   
                  31.52     1:09.45 (37.93)                                        
Non-Award Division  
  1 Garvey, Olivia A          15 Express Swimming-MR  1:08.54    1:10.74        
                  32.48     1:10.74 (38.26)                                        
  2 Krische, Sheila M         15 CIY-MR               1:05.41    1:10.76        
                  32.41     1:10.76 (38.35)                                        
  3 Woll, Samantha M          17 Express Swimming-MR  1:09.32    1:11.76        
                  32.93     1:11.76 (38.83)                                        
  4 Asanjarani, Ashley S      17 FLY-MR               1:07.79    1:14.66        
                  35.04     1:14.66 (39.62)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:24.99  ZQ
              2:29.99  JO
              2:30.00  SMAX Silver Max
              2:31.99  AGTC
              2:33.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:30.00 - 2:33.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Oczos, Gabrielle          16 HS-MR                2:33.13    2:22.50 ZQ     
                  29.66     1:03.84 (34.18)     1:40.84 (37.00)     2:22.50 (41.66)
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:19.99  JO
              2:19.99  ZQ
              2:20.00  SMAX Silver Max
              2:26.99  AGTC
              2:29.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:20.00 - 2:29.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 NG, Jasmine               15 Twisters-MR          2:21.20    2:20.78 AGTC   
                  30.90     1:07.10 (36.20)     1:47.59 (40.49)     2:20.78 (33.19)
  2 Olszewski, Inez I         15 NYCC-MR              2:25.75    2:20.82 AGTC   
                  29.59     1:06.07 (36.48)     1:48.98 (42.91)     2:20.82 (31.84)
  3 Wong, Madeline            15 NYCC-MR              2:23.38    2:21.16 AGTC   
                  31.17     1:05.92 (34.75)     1:48.57 (42.65)     2:21.16 (32.59)
  4 LU, Elizabeth J           16 Express Swimming-MR  2:21.07    2:23.26 AGTC   
                  32.30     1:07.69 (35.39)     1:52.09 (44.40)     2:23.26 (31.17)
  5 Veru, Nicole              15 GAEL-MR              2:24.90    2:24.22 AGTC   
                  30.53     1:07.91 (37.38)     1:52.32 (44.41)     2:24.22 (31.90)
  6 Bianco, Sara E            17 HS-MR                2:23.85    2:24.93 AGTC   
                  31.54     1:07.02 (35.48)     1:50.85 (43.83)     2:24.93 (34.08)
  7 Hon, Gi Gi                15 HS-MR                2:26.56    2:25.63 AGTC   
                  30.35     1:08.18 (37.83)     1:53.12 (44.94)     2:25.63 (32.51)
  8 Burns, Emily F            15 Express Swimming-MR  2:20.91    2:27.56 SILV   
                  32.23     1:09.68 (37.45)     1:54.29 (44.61)     2:27.56 (33.27)
  9 Garvey, Olivia A          15 Express Swimming-MR  2:26.42    2:28.56 SILV   
                  32.39     1:10.27 (37.88)     1:57.08 (46.81)     2:28.56 (31.48)
 10 Yanos, Claudia H          15 Flying Dolphins-MR   2:27.09    2:29.30 SILV   
                  32.86     1:09.90 (37.04)     1:54.50 (44.60)     2:29.30 (34.80)
 11 Phang, Yee C              17 Twisters-MR          2:22.61    2:29.63 SILV   
                  32.13     1:10.23 (38.10)     1:53.69 (43.46)     2:29.63 (35.94)
Non-Award Division  
  1 Pedersen, Noelle V        15 CIY-MR               2:28.88    2:32.63        
                  33.53     1:10.77 (37.24)     1:58.00 (47.23)     2:32.63 (34.63)
  2 Klicpera, Samantha K      16 Express Swimming-MR  2:27.77    2:33.71        
                  34.76     1:13.18 (38.42)     1:57.46 (44.28)     2:33.71 (36.25)
  3 Ambrosio, Wendy J         17 RedTails-MR          2:28.27    2:35.14        
                  32.91     1:12.94 (40.03)     2:00.48 (47.54)     2:35.14 (34.66)
 -- Pabby, Tanvi              15 Badger-MR            2:29.00         DQ        
      No Show Penalty Event - Misc
 -- Lantin, Alexa             15 Badger-MR            2:20.54         DQ        
      No Show Penalty Event - Misc
 
Girls 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
              4:59.99  ZQ
              5:04.99  JO
              5:05.00  SMAX Silver Max
              5:13.99  AGTC
              5:23.29  SILV
 Meet Qualifying:  5:05.00 - 5:23.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Bianco, Sara E            17 HS-MR                5:09.62    5:04.27 JO     
                  31.11     1:09.91 (38.80)     1:47.48 (37.57)     2:24.31 (36.83)
        3:08.73 (44.42)     3:53.99 (45.26)     4:29.59 (35.60)     5:04.27 (34.68)
SILV - Division  
  1 Yanos, Claudia H          15 Flying Dolphins-MR   5:09.51    5:20.51 SILV   
                  33.20     1:14.55 (41.35)     1:53.89 (39.34)     2:32.48 (38.59)
        3:19.28 (46.80)     4:06.47 (47.19)     4:43.85 (37.38)     5:20.51 (36.66)
 
Women 15 & Over 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Lee, Amanda S             15 Unattached                NT      26.85        
                  26.95           26.85 ( )                                        
  2 Hunnewell, Skylar S       15 Unattached                NT      27.11        
                  27.11           27.11 ( )                                        
 
Women 15 & Over 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cole, Mikaela G           16 APEX-MR                   NT      58.48        
                  27.81       58.48 (30.67)                                        
  2 Zaets, Allison M          16 WAC-MR                    NT      59.49        
                  28.38       59.49 (31.11)                                        
  3 Bluvol, Sam               15 GAEL-MR                   NT    1:01.06        
                  29.41     1:01.06 (31.65)                                        
 
Women 15 & Over 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Madeline            15 NYCC-MR                   NT    1:03.30        
                  30.29     1:03.30 (33.01)                                        
 
Women 15 & Over 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abbas, Radwa              16 WAC-MR                    NT    1:09.89        
                  31.80     1:09.89 (38.09)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  ZQ
                31.99  JO
                32.00  SMAX Silver Max
                35.19  SILV
 Meet Qualifying:  32.00 - 35.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Youssef, Mohamed S         9 Twisters-MR            32.00      30.67 ZQ     
  2 Kuhn, Max                 10 Badger-MR              32.41      30.80 ZQ     
  3 Glinchenko, Michael       10 Rac @ Jcc-MR           32.61      31.64 JO     
  4 Verba, Nikita             10 UNMPN-MR               33.05      31.65 JO     
  5 Ma, Jared W               10 HS-MR                  32.21      31.71 JO     
  6 Finkelstein, Matthew      10 Rac @ Jcc-MR           32.00      31.79 JO     
  7 Dilchand, Sanjiv          10 Unattached             32.22      31.99 JO     
SILV - Division  
  1 Breeden, Cayden J         10 Badger-MR              33.06      32.02 SILV   
  2 Chaston, Gareth J         10 RedTails-MR            32.86      32.04 SILV   
  3 Pachkovskiy, Alan         10 Rac @ Jcc-MR           34.32      32.07 SILV   
  4 Peng, Greg W               9 APEX-MR                32.91      32.14 SILV   
  5 Samsonov, Luka A          10 Badger-MR              32.14      32.35 SILV   
  6 DU, Ethan                  9 NCAC-MR                32.40      32.43 SILV   
  7 Lebedinets, Ruslan        10 MPNY-MR                32.79      32.61 SILV   
  8 Montesa, Dawson            9 Parks Sailfish-MR      32.68      32.62 SILV   
  9 Falcao, Daniel L           9 Twisters-MR            32.94      32.72 SILV   
 10 Krayets, Eric              9 Unhes-Mr-MR            32.64      32.75 SILV   
 11 Ribeiro, Joshua           10 NYCC-MR                33.08      32.79 SILV   
 12 Sellami, Max L            10 Flying Dolphins-MR     33.21      32.84 SILV   
 13 Buchanan, Chase C          8 NFS-MR                 32.52      32.90 SILV   
 14 Sakmar, William           10 RI Marlins-MR          32.70      32.96 SILV   
 15 Nunez, Ryan                9 Express Swimming-MR    34.47      33.11 SILV   
 16 Ivatorov, Adam            10 MPNY-MR                32.53      33.18 SILV   
 17 Lidsky, Ryan              10 NYCC-MR                32.58      33.19 SILV   
 18 Cherny, Eric              10 MPNY-MR                33.00      33.25 SILV   
 19 Laskey, Ian               10 WAC-MR                 33.69      33.36 SILV   
 20 Bubrowiecki, Sebastian     9 HS-MR                  34.65      33.38 SILV   
 21 Hu, Kevin                 10 HS-MR                  33.22      33.44 SILV   
 22 Askri, Jason              10 HS-MR                  32.83      33.51 SILV   
 23 Khanas, Vladyslav          9 Unhes-Mr-MR            35.17      33.52 SILV   
 24 Kaps, Piotr               10 MPNY-MR                32.78      33.54 SILV   
 25 Rasquinha, Ranjan J        9 Express Swimming-MR    32.05      33.73 SILV   
 26 Zammit, Michael C         10 Express Swimming-MR    34.04      33.75 SILV   
 27 Haskins, Alade            10 CAS-MR                 34.00      33.79 SILV   
 28 Salas, Stefanos H          8 NCAC-MR                32.45      33.88 SILV   
 29 Cao, Brandon              10 Express Swimming-MR    34.59      33.90 SILV   
 30 Lombardo, James           10 WAC-MR                 34.57      34.05 SILV   
 31 Wehbe, Gregory R           9 Express Swimming-MR    33.24      34.14 SILV   
 32 Bishop, William L         10 Flying Dolphins-MR     33.39      34.25 SILV   
 33 Kravtsov, Andrew           9 Rac @ Jcc-MR           33.55      34.31 SILV   
 34 Chau, Calvin W             9 CIY-MR                 33.26      34.32 SILV   
 35 Samko, Jack P              9 HS-MR                  34.87      34.37 SILV   
 36 Levine, Aidan              7 Rac @ Jcc-MR           33.99      34.57 SILV   
 37 Wong, Yan Son             10 NYCC-MR                34.56      34.97 SILV   
 38 Bice, Cian G               8 Express Swimming-MR    34.57      35.07 SILV   
 39 Maimon, David              8 Rac @ Jcc-MR           34.29      35.19 SILV   
Non-Award Division  
  1 Newcomb, Nicolas          10 Express Swimming-MR    33.95      35.26        
  2 Kwan, William             10 WAC-MR                 35.08      35.28        
  3 Rappaport, Sean E         10 Express Swimming-MR    34.27      35.30        
  4 Geller, Russell           10 WAC-MR                 34.85      35.38        
  5 Decasseres, Elijah         9 KB Makos-MR            35.09      35.40        
  6 Lugo, Aron R              10 Express Swimming-MR    34.17      35.66        
  7 Cabrera, Eddie L          10 Twisters-MR            34.44      37.70        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:10.59  JO
              1:10.60  SMAX Silver Max
              1:18.49  SILV
 Meet Qualifying:  1:10.60 - 1:18.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Youssef, Mohamed S         9 Twisters-MR          1:10.80    1:07.88 ZQ     
                  32.96     1:07.88 (34.92)                                        
  2 Kuhn, Max                 10 Badger-MR            1:12.84    1:09.34 JO     
                  32.99     1:09.34 (36.35)                                        
  3 Forrester, Connor C       10 WEST-MR              1:11.28    1:09.81 JO     
                  32.92     1:09.81 (36.89)                                        
  4 Chaston, Gareth J         10 RedTails-MR          1:11.43    1:09.85 JO     
                  32.76     1:09.85 (37.09)                                        
  5 Dilchand, Sanjiv          10 Unattached           1:11.53    1:10.19 JO     
                  33.43     1:10.19 (36.76)                                        
SILV - Division  
  1 Buchanan, Chase C          8 NFS-MR               1:11.74    1:10.72 SILV   
                  33.52     1:10.72 (37.20)                                        
  2 Campanile, John A         10 GAEL-MR              1:13.28    1:11.47 SILV   
                  33.99     1:11.47 (37.48)                                        
  3 Verba, Nikita             10 UNMPN-MR             1:13.16    1:11.55 SILV   
                  32.93     1:11.55 (38.62)                                        
  4 Pachkovskiy, Alan         10 Rac @ Jcc-MR         1:13.81    1:11.67 SILV   
                  33.04     1:11.67 (38.63)                                        
  5 Tirsch, Jack T            10 WEST-MR              1:14.42    1:11.91 SILV   
                  34.32     1:11.91 (37.59)                                        
  6 Peng, Greg W               9 APEX-MR              1:12.92    1:12.16 SILV   
                  33.27     1:12.16 (38.89)                                        
  7 Khanas, Vladyslav          9 Unhes-Mr-MR          1:15.49    1:12.20 SILV   
                  34.17     1:12.20 (38.03)                                        
  8 Bubrowiecki, Sebastian     9 HS-MR                1:14.71    1:12.25 SILV   
                  34.74     1:12.25 (37.51)                                        
  9 Hu, Kevin                 10 HS-MR                1:13.43    1:12.46 SILV   
                  34.61     1:12.46 (37.85)                                        
 10 Lidsky, Ryan              10 NYCC-MR              1:16.59    1:12.61 SILV   
                  35.04     1:12.61 (37.57)                                        
 11 Rasquinha, Ranjan J        9 Express Swimming-MR  1:11.63    1:12.62 SILV   
                  34.50     1:12.62 (38.12)                                        
 12 Breeden, Cayden J         10 Badger-MR            1:14.52    1:12.83 SILV   
                  33.63     1:12.83 (39.20)                                        
 13 Moran, Keilan S            9 CIY-MR               1:16.68    1:13.08 SILV   
                  36.40     1:13.08 (36.68)                                        
 14 Wehbe, Gregory R           9 Express Swimming-MR  1:11.85    1:13.09 SILV   
                  34.73     1:13.09 (38.36)                                        
 15 Maroney, John P           10 Express Swimming-MR  1:13.46    1:13.38 SILV   
                  35.05     1:13.38 (38.33)                                        
 16 Laskey, Ian               10 WAC-MR               1:15.98    1:13.59 SILV   
                  34.46     1:13.59 (39.13)                                        
 17 Nunez, Ryan                9 Express Swimming-MR  1:13.02    1:13.61 SILV   
                  35.15     1:13.61 (38.46)                                        
 18 Kaps, Piotr               10 MPNY-MR              1:15.80    1:13.75 SILV   
                  35.37     1:13.75 (38.38)                                        
 19 Zammit, Michael C         10 Express Swimming-MR  1:13.68    1:13.83 SILV   
                  35.29     1:13.83 (38.54)                                        
 20 Rappaport, Sean E         10 Express Swimming-MR  1:13.39    1:14.11 SILV   
                  36.36     1:14.11 (37.75)                                        
 21 Ribeiro, Joshua           10 NYCC-MR              1:15.56    1:14.19 SILV   
                  35.37     1:14.19 (38.82)                                        
 22 Askri, Jason              10 HS-MR                1:15.51    1:14.33 SILV   
                  35.52     1:14.33 (38.81)                                        
 23 Kwan, William             10 WAC-MR               1:17.13    1:14.39 SILV   
                  35.03     1:14.39 (39.36)                                        
 24 Glinchenko, Michael       10 Rac @ Jcc-MR         1:11.52    1:14.74 SILV   
                  35.19     1:14.74 (39.55)                                        
 25 Krayets, Eric              9 Unhes-Mr-MR          1:14.53    1:14.75 SILV   
                  35.18     1:14.75 (39.57)                                        
 26 Cherny, Eric              10 MPNY-MR              1:15.45    1:14.92 SILV   
                  35.21     1:14.92 (39.71)                                        
 27 Newcomb, Nicolas          10 Express Swimming-MR  1:15.08    1:15.18 SILV   
                  35.22     1:15.18 (39.96)                                        
 28 Wong, Yan Son             10 NYCC-MR              1:17.89    1:15.25 SILV   
                  36.05     1:15.25 (39.20)                                        
 29 Bishop, William L         10 Flying Dolphins-MR   1:15.59    1:15.29 SILV   
                  35.91     1:15.29 (39.38)                                        
 30 Sakmar, William           10 RI Marlins-MR        1:14.46    1:15.43 SILV   
                  34.36     1:15.43 (41.07)                                        
 31 Salas, Stefanos H          8 NCAC-MR              1:11.79    1:15.47 SILV   
                  35.13     1:15.47 (40.34)                                        
 32 Kravtsov, Andrew           9 Rac @ Jcc-MR         1:17.71    1:15.87 SILV   
 33 Chang, Steven R            9 FLY-MR               1:14.55    1:16.72 SILV   
                  36.14     1:16.72 (40.58)                                        
 34 Geller, Russell           10 WAC-MR               1:17.89    1:17.07 SILV   
                  35.97     1:17.07 (41.10)                                        
 35 Samko, Jack P              9 HS-MR                1:16.19    1:17.31 SILV   
                  36.42     1:17.31 (40.89)                                        
 36 Lebedinets, Ruslan        10 MPNY-MR              1:12.80    1:17.51 SILV   
                  36.29     1:17.51 (41.22)                                        
 37 Linn, George              10 FLY-MR               1:17.00    1:17.60 SILV   
                  36.19     1:17.60 (41.41)                                        
Non-Award Division  
  1 Chau, Frederick           10 CIY-MR               1:15.80    1:19.00        
                  36.21     1:19.00 (42.79)                                        
  2 Greenberg, Aaron           9 WEST-MR              1:16.59    1:19.14        
                  37.01     1:19.14 (42.13)                                        
  3 Bice, Cian G               8 Express Swimming-MR  1:16.85    1:19.19        
                  37.32     1:19.19 (41.87)                                        
  4 McIver, Matteo J           9 GAEL-MR              1:18.48    1:19.40        
                  36.66     1:19.40 (42.74)                                        
  5 Levine, Aidan              7 Rac @ Jcc-MR         1:13.58    1:19.92        
                  37.17     1:19.92 (42.75)                                        
  6 Szymczak, Eric             9 Twisters-MR          1:18.33    1:21.67        
                  38.31     1:21.67 (43.36)                                        
 -- Falcao, Daniel L           9 Twisters-MR          1:12.76         DQ        
      False start
                  33.79          DQ (38.63)                                        
 -- Kruty, Leo                 9 Rac @ Jcc-MR         1:18.05         NS        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:27.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:32.00  SMAX Silver Max
              2:49.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:32.00 - 2:49.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Sellami, Max L            10 Flying Dolphins-MR   2:32.18    2:25.23 ZQ     
                  32.65     1:09.29 (36.64)     1:47.68 (38.39)     2:25.23 (37.55)
  2 Scala, William H           9 WEST-MR              2:34.28    2:29.11 JO     
                  34.25     1:13.45 (39.20)     1:52.57 (39.12)     2:29.11 (36.54)
  3 DiMaggio, John P           9 MPNY-MR              2:34.20    2:30.29 JO     
                  32.24     1:10.06 (37.82)     1:50.30 (40.24)     2:30.29 (39.99)
  4 Dawson, Xavier            10 NFS-MR               2:35.09    2:30.81 JO     
                  32.08     1:10.97 (38.89)     1:52.60 (41.63)     2:30.81 (38.21)
SILV - Division  
  1 Youssef, Mohamed S         9 Twisters-MR          2:35.65    2:32.68 SILV   
                  34.66     1:13.72 (39.06)     1:53.78 (40.06)     2:32.68 (38.90)
  2 Dilchand, Sanjiv          10 Unattached           2:37.79    2:34.68 SILV   
                  36.46     1:16.44 (39.98)     1:56.38 (39.94)     2:34.68 (38.30)
  3 Forrester, Connor C       10 WEST-MR              2:45.78    2:35.41 SILV   
                  35.49     1:17.01 (41.52)     1:58.90 (41.89)     2:35.41 (36.51)
  4 Peng, Greg W               9 APEX-MR              2:46.73    2:36.03 SILV   
                  34.40     1:13.61 (39.21)     1:55.44 (41.83)     2:36.03 (40.59)
  5 Finkelstein, Matthew      10 Rac @ Jcc-MR         2:35.23    2:37.18 SILV   
                  35.04     1:14.87 (39.83)     1:56.91 (42.04)     2:37.18 (40.27)
  6 Zezula, Patryk            10 Twisters-MR          2:32.80    2:37.83 SILV   
                  33.57     1:12.64 (39.07)     1:55.08 (42.44)     2:37.83 (42.75)
  7 Kuhn, Max                 10 Badger-MR            2:44.25    2:37.92 SILV   
                  36.16     1:17.72 (41.56)     2:00.50 (42.78)     2:37.92 (37.42)
  8 Rasquinha, Ranjan J        9 Express Swimming-MR  2:36.16    2:39.05 SILV   
                  35.58     1:15.66 (40.08)     1:58.66 (43.00)     2:39.05 (40.39)
  9 Nunez, Ryan                9 Express Swimming-MR  2:45.46    2:40.61 SILV   
                                1:18.68 ( )     2:00.71 (42.03)     2:40.61 (39.90)
 10 Bubrowiecki, Sebastian     9 HS-MR                2:44.87    2:40.74 SILV   
                  36.24     1:18.32 (42.08)     2:01.51 (43.19)     2:40.74 (39.23)
 11 Newcomb, Nicolas          10 Express Swimming-MR  2:38.31    2:41.08 SILV   
                  36.24     1:18.24 (42.00)     2:00.98 (42.74)     2:41.08 (40.10)
 12 Rappaport, Sean E         10 Express Swimming-MR  2:39.09    2:42.63 SILV   
                  37.72   2:42.63 (2:04.91)                                        
 13 Ribeiro, Joshua           10 NYCC-MR              2:48.00    2:45.30 SILV   
                  37.89     1:20.75 (42.86)     2:05.50 (44.75)     2:45.30 (39.80)
 14 Breeden, Cayden J         10 Badger-MR            2:48.11    2:46.74 SILV   
                  35.17     1:19.21 (44.04)     2:04.61 (45.40)     2:46.74 (42.13)
 15 Lidsky, Ryan              10 NYCC-MR              2:49.21    2:46.78 SILV   
                  37.46     1:21.07 (43.61)     2:05.97 (44.90)     2:46.78 (40.81)
Non-Award Division  
  1 Durantel, Adrien           9 Badger-MR            2:46.09    2:53.88        
                  38.56     1:22.44 (43.88)     2:08.33 (45.89)     2:53.88 (45.55)
  2 Lavelle, Joseph F          9 Badger-MR            2:46.96    2:55.05        
                  41.13     1:25.48 (44.35)     2:10.46 (44.98)     2:55.05 (44.59)
  3 McIver, Matteo J           9 GAEL-MR              2:49.33    2:55.10        
                  37.29     1:21.63 (44.34)     2:08.97 (47.34)     2:55.10 (46.13)
  4 Cabrera, Eddie L          10 Twisters-MR          2:49.57    2:59.43        
                  38.53     1:24.91 (46.38)     2:13.85 (48.94)     2:59.43 (45.58)
 
Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:27.99  ZQ
              6:44.99  JO
              6:45.00  SMAX Silver Max
              7:05.99  SILV
 Meet Qualifying:  6:45.00 - 7:05.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Dilchand, Sanjiv          10 Unattached           6:51.28    6:32.07 JO     
                  34.57     1:13.46 (38.89)     1:54.29 (40.83)     2:34.97 (40.68)
        3:14.93 (39.96)     3:55.10 (40.17)     4:35.17 (40.07)     5:15.31 (40.14)
        5:54.15 (38.84)     6:32.07 (37.92)                                        
 
Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
              6:27.99  10&U ZQ
              6:44.99  10&U JO
              6:45.00  10&U SMAX Silver Max
              7:05.99  10&U SILV
 Meet Qualifying 10&U:  6:45.00 - 7:05.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Chaston, Gareth J         10 RedTails-MR               NT    7:13.23        
                  35.07     1:16.49 (41.42)     2:00.40 (43.91)     2:45.19 (44.79)
        3:30.60 (45.41)     4:17.14 (46.54)     5:01.90 (44.76)     5:47.18 (45.28)
        6:33.16 (45.98)     7:13.23 (40.07)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ
                37.49  JO
                37.50  SMAX Silver Max
                42.89  SILV
 Meet Qualifying:  37.50 - 42.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Askri, Jason              10 HS-MR                  37.72      36.45 ZQ     
  2 Finkelstein, Matthew      10 Rac @ Jcc-MR           39.96      36.50 ZQ     
  3 Weinstein, Michael H       9 WEST-MR                37.89      36.65 ZQ     
  4 Verba, Nikita             10 UNMPN-MR               39.22      36.74 JO     
  5 Dilchand, Sanjiv          10 Unattached             37.90      36.93 JO     
  6 Rasquinha, Rohit A         9 Express Swimming-MR    38.79      37.19 JO     
  7 Bekerman, Liam B          10 Express Swimming-MR    38.48      37.23 JO     
SILV - Division  
  1 Moran, Keilan S            9 CIY-MR                 38.21      37.62 SILV   
  2 Nagaldinne, Nirvaan V      9 Badger-MR              39.98      37.65 SILV   
  3 Pachkovskiy, Alan         10 Rac @ Jcc-MR           38.90      37.67 SILV   
  4 Falcao, Daniel L           9 Twisters-MR            39.35      37.71 SILV   
  5 Tirsch, Jack T            10 WEST-MR                38.34      37.72 SILV   
  6 Sakmar, William           10 RI Marlins-MR          38.42      37.89 SILV   
  7 Ivatorov, Adam            10 MPNY-MR                38.05      38.14 SILV   
  8 Kuhn, Max                 10 Badger-MR              41.18      38.26 SILV   
  9 Peng, Greg W               9 APEX-MR                38.42      38.63 SILV   
 10 Chaston, Gareth J         10 RedTails-MR            41.20      38.99 SILV   
 11 Newcomb, Nicolas          10 Express Swimming-MR    38.32      39.06 SILV   
 12 Wong, Yan Son             10 NYCC-MR                40.40      39.13 SILV   
 13 King, Shawnee             10 Parks Sailfish-MR      39.61      39.25 SILV   
 14 Nunez, Ryan                9 Express Swimming-MR    37.91      39.26 SILV   
 15 Laskey, Ian               10 WAC-MR                 40.18      39.32 SILV   
 16 Breeden, Cayden J         10 Badger-MR              39.03      39.39 SILV   
 17 DU, Ethan                  9 NCAC-MR                37.81      39.43 SILV   
 18 Lebedinets, Ruslan        10 MPNY-MR                39.26      39.47 SILV   
 19 Pepper, Hudson M           8 HS-MR                  39.55      39.51 SILV   
 20 Kwan, William             10 WAC-MR                 40.16      39.65 SILV   
 21 Ribeiro, Joshua           10 NYCC-MR                39.94      39.82 SILV   
 22 Campanile, John A         10 GAEL-MR                38.39      39.83 SILV   
 23 Salas, Stefanos H          8 NCAC-MR                39.26      39.86 SILV   
 24 Deguzman, Anthony A       10 Unhes-Mr-MR            41.28      39.98 SILV   
 25 Levine, Aidan              7 Rac @ Jcc-MR           39.24      40.05 SILV   
 26 Munoz- Solano, John A     10 RedTails-MR            41.84      40.06 SILV   
 27 Khanas, Vladyslav          9 Unhes-Mr-MR            38.89      40.17 SILV   
 28 Dase, Jonathan w           9 Flying Dolphins-MR     41.61      40.23 SILV   
 28 Lidsky, Ryan              10 NYCC-MR                38.99      40.23 SILV   
 30 Chang, Steven R            9 FLY-MR                 39.45      40.33 SILV   
 31 Vasquez, Andrew S          9 FLY-MR                 42.76      40.43 SILV   
 32 Chau, Calvin W             9 CIY-MR                 38.98      40.56 SILV   
 33 Iniguez, Javier A         10 RedTails-MR            40.17      40.64 SILV   
 34 Greenberg, Aaron           9 WEST-MR                39.38      40.66 SILV   
 35 Durantel, Adrien           9 Badger-MR              40.85      40.77 SILV   
 36 Rasquinha, Ranjan J        9 Express Swimming-MR    41.72      40.94 SILV   
 36 Zezula, Patryk            10 Twisters-MR            41.00      40.94 SILV   
 38 Wehbe, Gregory R           9 Express Swimming-MR    39.78      40.97 SILV   
 39 Preobrazhensky, Daniel     9 MPNY-MR                40.48      41.00 SILV   
 40 Linn, George              10 FLY-MR                 38.03      41.04 SILV   
 41 McIver, Matteo J           9 GAEL-MR                42.47      41.07 SILV   
 42 Wang, Vincent              9 Rac @ Jcc-MR           41.00      41.08 SILV   
 43 Bubrowiecki, Sebastian     9 HS-MR                  41.47      41.14 SILV   
 44 Krayets, Eric              9 Unhes-Mr-MR            40.52      41.21 SILV   
 45 Bishop, William L         10 Flying Dolphins-MR     40.87      41.24 SILV   
 46 Kaps, Piotr               10 MPNY-MR                41.63      41.31 SILV   
 47 Dawson, Xavier            10 NFS-MR                 39.67      41.50 SILV   
 48 Cordova, Christian M       9 CIY-MR                 37.90      41.65 SILV   
 49 Buchanan, Chase C          8 NFS-MR                 40.05      41.88 SILV   
 50 Chau, Frederick           10 CIY-MR                 40.87      42.16 SILV   
 51 Broderick, Patrick V       9 Express Swimming-MR    42.69      42.24 SILV   
 52 Szymczak, Eric             9 Twisters-MR            41.54      42.25 SILV   
 53 Natapraya, Kyle           10 CIY-MR                 41.59      42.26 SILV   
 54 Kravtsov, Andrew           9 Rac @ Jcc-MR           42.40      42.47 SILV   
 55 Zammit, Michael C         10 Express Swimming-MR    42.82      42.56 SILV   
Non-Award Division  
  1 Harrilal, Ayden B          9 Express Swimming-MR    42.37      42.99        
  2 Maroney, John P           10 Express Swimming-MR    41.70      43.13        
  3 Ladyzhensky, Michael       8 MPNY-MR                41.67      43.22        
  4 Fiechter, Michael A        9 CIY-MR                 42.31      43.25        
  5 Rappaport, Sean E         10 Express Swimming-MR    42.70      43.42        
  6 Zhang, Kurtis H           10 FLY-MR                 42.77      43.49        
  7 Zhang, Philip             10 CIY-MR                 42.18      43.60        
  8 Guzman, Michael A         10 RedTails-MR            42.73      43.70        
  9 Cao, Brandon              10 Express Swimming-MR    41.82      43.95        
 10 Maimon, David              8 Rac @ Jcc-MR           41.83      44.10        
 11 Wantowski, Jacob           9 WAC-MR                 42.55      44.55        
 12 Stachelberg, Oggie        10 Manhattan Makos-MR     42.57      44.71        
 13 Decasseres, Elijah         9 KB Makos-MR            41.94      46.06        
 -- Vu, Andy                  10 NCAC-MR                42.19         DQ        
      Declared false start
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
                36.69  10&U ZQ
                37.49  10&U JO
                37.50  10&U SMAX Silver Max
                42.89  10&U SILV
 Meet Qualifying 10&U:  37.50 - 42.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Pachkovskiy, Alan         10 Rac @ Jcc-MR              NT      37.12 JO     
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:22.19  JO
              1:22.20  SMAX Silver Max
              1:37.09  SILV
 Meet Qualifying:  1:22.20 - 1:37.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Verba, Nikita             10 UNMPN-MR             1:22.57    1:19.19 JO     
                  38.12     1:19.19 (41.07)                                        
  2 Rasquinha, Rohit A         9 Express Swimming-MR  1:23.91    1:20.23 JO     
                  39.67     1:20.23 (40.56)                                        
  3 Peng, Greg W               9 APEX-MR              1:24.44    1:20.91 JO     
                  39.08     1:20.91 (41.83)                                        
  4 Durantel, Adrien           9 Badger-MR            1:27.01    1:21.19 JO     
                  39.59     1:21.19 (41.60)                                        
  5 Finkelstein, Matthew      10 Rac @ Jcc-MR         1:22.58    1:21.32 JO     
                  39.85     1:21.32 (41.47)                                        
  6 Weinstein, Michael H       9 WEST-MR              1:23.35    1:21.34 JO     
                  38.84     1:21.34 (42.50)                                        
  7 Ivatorov, Adam            10 MPNY-MR              1:22.50    1:21.80 JO     
                  39.60     1:21.80 (42.20)                                        
  8 Askri, Jason              10 HS-MR                1:25.99    1:21.89 JO     
                  39.47     1:21.89 (42.42)                                        
SILV - Division  
  1 Hu, Kevin                 10 HS-MR                1:26.65    1:22.57 SILV   
                  39.58     1:22.57 (42.99)                                        
  2 King, Shawnee             10 Parks Sailfish-MR    1:25.44    1:22.64 SILV   
                  39.61     1:22.64 (43.03)                                        
  3 Laskey, Ian               10 WAC-MR               1:24.77    1:23.09 SILV   
                  40.15     1:23.09 (42.94)                                        
  4 Tirsch, Jack T            10 WEST-MR              1:35.66    1:23.44 SILV   
                  39.56     1:23.44 (43.88)                                        
  5 Campanile, John A         10 GAEL-MR              1:26.58    1:23.48 SILV   
                  40.59     1:23.48 (42.89)                                        
  6 Wong, Yan Son             10 NYCC-MR              1:26.46    1:24.21 SILV   
                  41.51     1:24.21 (42.70)                                        
  7 Bekerman, Liam B          10 Express Swimming-MR  1:24.35    1:24.45 SILV   
                  40.44     1:24.45 (44.01)                                        
  8 Lidsky, Ryan              10 NYCC-MR              1:27.16    1:24.67 SILV   
                  41.62     1:24.67 (43.05)                                        
  8 Sakmar, William           10 RI Marlins-MR        1:26.05    1:24.67 SILV   
                  40.02     1:24.67 (44.65)                                        
 10 Ribeiro, Joshua           10 NYCC-MR              1:26.18    1:24.70 SILV   
                  41.60     1:24.70 (43.10)                                        
 11 Falcao, Daniel L           9 Twisters-MR          1:22.69    1:24.72 SILV   
                  39.91     1:24.72 (44.81)                                        
 12 Kaps, Piotr               10 MPNY-MR              1:27.33    1:24.83 SILV   
                  41.57     1:24.83 (43.26)                                        
 13 Deguzman, Anthony A       10 Unhes-Mr-MR          1:28.82    1:24.94 SILV   
                  41.32     1:24.94 (43.62)                                        
 14 Kwan, William             10 WAC-MR               1:24.47    1:25.28 SILV   
                  41.99     1:25.28 (43.29)                                        
 15 Wang, Vincent              9 Rac @ Jcc-MR         1:28.87    1:25.34 SILV   
                  40.77     1:25.34 (44.57)                                        
 16 Newcomb, Nicolas          10 Express Swimming-MR  1:23.60    1:25.39 SILV   
                  41.16     1:25.39 (44.23)                                        
 17 Levine, Aidan              7 Rac @ Jcc-MR         1:33.95    1:25.44 SILV   
                  43.05     1:25.44 (42.39)                                        
 18 Lebedinets, Ruslan        10 MPNY-MR              1:29.56    1:25.76 SILV   
                  42.38     1:25.76 (43.38)                                        
 19 Wehbe, Gregory R           9 Express Swimming-MR  1:26.04    1:25.83 SILV   
                  41.52     1:25.83 (44.31)                                        
 20 Chau, Calvin W             9 CIY-MR               1:26.90    1:25.84 SILV   
                  41.80     1:25.84 (44.04)                                        
 21 Greenberg, Aaron           9 WEST-MR              1:25.30    1:26.36 SILV   
                  41.72     1:26.36 (44.64)                                        
 22 McIver, Matteo J           9 GAEL-MR              1:28.45    1:26.97 SILV   
                  42.41     1:26.97 (44.56)                                        
 23 Krayets, Eric              9 Unhes-Mr-MR          1:30.29    1:27.18 SILV   
                  43.08     1:27.18 (44.10)                                        
 24 Bubrowiecki, Sebastian     9 HS-MR                1:34.98    1:27.25 SILV   
                  42.02     1:27.25 (45.23)                                        
 25 Preobrazhensky, Daniel     9 MPNY-MR              1:28.38    1:27.42 SILV   
                  43.23     1:27.42 (44.19)                                        
 26 Nunez, Ryan                9 Express Swimming-MR  1:32.51    1:27.67 SILV   
 27 Kilichowski, Richard      10 Rac @ Jcc-MR         1:30.01    1:27.69 SILV   
                  43.11     1:27.69 (44.58)                                        
 28 Rasquinha, Ranjan J        9 Express Swimming-MR  1:30.72    1:28.02 SILV   
                  43.44     1:28.02 (44.58)                                        
 29 Zezula, Patryk            10 Twisters-MR          1:28.90    1:28.16 SILV   
                  43.83     1:28.16 (44.33)                                        
 30 Salas, Stefanos H          8 NCAC-MR              1:24.82    1:28.32 SILV   
                  43.10     1:28.32 (45.22)                                        
 31 Cordova, Christian M       9 CIY-MR               1:30.87    1:28.52 SILV   
                  41.97     1:28.52 (46.55)                                        
 32 Bice, Cian G               8 Express Swimming-MR  1:35.24    1:28.96 SILV   
                  42.43     1:28.96 (46.53)                                        
 33 Haskins, Alade            10 CAS-MR               1:33.68    1:29.04 SILV   
                  43.29     1:29.04 (45.75)                                        
 34 Trachuk, James            10 NYCC-MR              1:32.81    1:29.19 SILV   
                  45.01     1:29.19 (44.18)                                        
 35 Breeden, Cayden J         10 Badger-MR            1:31.15    1:29.62 SILV   
                  42.75     1:29.62 (46.87)                                        
 35 Polo, Matthew A           10 WEST-MR              1:31.77    1:29.62 SILV   
                  44.56     1:29.62 (45.06)                                        
 37 Rivkind, Philipp           9 MPNY-MR              1:32.70    1:29.85 SILV   
                  43.27     1:29.85 (46.58)                                        
 38 Cherny, Eric              10 MPNY-MR              1:31.98    1:30.16 SILV   
                  45.96     1:30.16 (44.20)                                        
 39 Lugo, Aron R              10 Express Swimming-MR  1:35.03    1:30.48 SILV   
                  44.37     1:30.48 (46.11)                                        
 40 Geller, Russell           10 WAC-MR               1:33.51    1:31.46 SILV   
                  44.40     1:31.46 (47.06)                                        
 41 Decasseres, Elijah         9 KB Makos-MR          1:35.18    1:31.59 SILV   
                  45.68     1:31.59 (45.91)                                        
 42 Shpuza, Arian             10 Rac @ Jcc-MR         1:35.07    1:31.65 SILV   
 43 Mendez, Kenny              9 Parks Sailfish-MR    1:33.35    1:31.93 SILV   
                  44.74     1:31.93 (47.19)                                        
 44 Dawson, Xavier            10 NFS-MR               1:27.41    1:32.02 SILV   
                  43.76     1:32.02 (48.26)                                        
 45 Kravtsov, Andrew           9 Rac @ Jcc-MR         1:28.27    1:32.29 SILV   
                  45.04     1:32.29 (47.25)                                        
 46 Zammit, Michael C         10 Express Swimming-MR  1:33.07    1:33.01 SILV   
 47 Sanchez, Ronald            9 RedTails-MR          1:36.84    1:33.24 SILV   
                  45.51     1:33.24 (47.73)                                        
 48 Rappaport, Sean E         10 Express Swimming-MR  1:32.07    1:33.58 SILV   
                  46.63     1:33.58 (46.95)                                        
 49 Finn, Liam                10 WAC-MR               1:35.12    1:33.77 SILV   
                  45.45     1:33.77 (48.32)                                        
 50 Guzman, Michael A         10 RedTails-MR          1:36.88    1:33.81 SILV   
                  44.74     1:33.81 (49.07)                                        
 51 Broderick, Patrick V       9 Express Swimming-MR  1:33.73    1:34.74 SILV   
                  45.24     1:34.74 (49.50)                                        
 52 Cao, Brandon              10 Express Swimming-MR  1:28.86    1:34.86 SILV   
                  46.31     1:34.86 (48.55)                                        
 53 Stachelberg, Oggie        10 Manhattan Makos-MR   1:36.57    1:35.04 SILV   
 54 Cabrera, Eddie L          10 Twisters-MR          1:32.18    1:35.48 SILV   
                  46.23     1:35.48 (49.25)                                        
 55 Grissinger, John H         9 Flying Dolphins-MR   1:36.30    1:35.85 SILV   
Non-Award Division  
  1 Lavelle, Joseph F          9 Badger-MR            1:35.69    1:37.92        
                  47.39     1:37.92 (50.53)                                        
 -- Khanas, Vladyslav          9 Unhes-Mr-MR          1:30.59         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
                  40.13          DQ (42.75)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  ZQ
                43.49  JO
                43.50  SMAX Silver Max
                48.59  SILV
 Meet Qualifying:  43.50 - 48.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Grissinger, John H         9 Flying Dolphins-MR     44.02      41.85 ZQ     
  2 Ma, Jared W               10 HS-MR                  44.17      41.98 ZQ     
  3 Pachkovskiy, Alan         10 Rac @ Jcc-MR           44.52      42.39 JO     
  4 Cherny, Eric              10 MPNY-MR                44.17      42.64 JO     
  5 Haskins, Alade            10 CAS-MR                 44.14      43.10 JO     
  6 DiMaggio, John P           9 MPNY-MR                44.64      43.11 JO     
  7 Peng, Greg W               9 APEX-MR                44.96      43.31 JO     
  8 Dilchand, Sanjiv          10 Unattached             43.69      43.33 JO     
SILV - Division  
  1 Baranov, Edward            8 MPNY-MR                46.91      43.76 SILV   
  2 Trachuk, James            10 NYCC-MR                43.74      43.79 SILV   
  3 Samsonov, Luka A          10 Badger-MR              46.25      44.17 SILV   
  4 Breeden, Cayden J         10 Badger-MR              45.95      44.37 SILV   
  5 Ivatorov, Adam            10 MPNY-MR                45.85      44.75 SILV   
  6 Finn, Liam                10 WAC-MR                 45.90      45.31 SILV   
  7 Nagaldinne, Nirvaan V      9 Badger-MR              46.27      45.32 SILV   
  8 Khanas, Vladyslav          9 Unhes-Mr-MR            47.47      45.34 SILV   
  9 Maimon, David              8 Rac @ Jcc-MR           45.42      45.58 SILV   
 10 Newcomb, Nicolas          10 Express Swimming-MR    45.79      45.65 SILV   
 11 Chaston, Gareth J         10 RedTails-MR            46.23      46.02 SILV   
 12 Rappaport, Sean E         10 Express Swimming-MR    46.69      46.07 SILV   
 13 Glinchenko, Michael       10 Rac @ Jcc-MR           44.78      46.17 SILV   
 14 Buchanan, Chase C          8 NFS-MR                 45.44      46.27 SILV   
 15 Kravtsov, Andrew           9 Rac @ Jcc-MR           44.31      46.36 SILV   
 15 Laskey, Ian               10 WAC-MR                 46.54      46.36 SILV   
 17 Kwan, William             10 WAC-MR                 48.53      46.39 SILV   
 18 Samko, Jack P              9 HS-MR                  48.02      46.59 SILV   
 19 Salas, Stefanos H          8 NCAC-MR                45.49      46.64 SILV   
 20 Zammit, Michael C         10 Express Swimming-MR    47.36      46.71 SILV   
 21 Iniguez, Javier A         10 RedTails-MR            46.85      46.76 SILV   
 22 Zezula, Patryk            10 Twisters-MR            48.24      46.79 SILV   
 23 Bishop, William L         10 Flying Dolphins-MR     47.27      47.00 SILV   
 24 Greenberg, Aaron           9 WEST-MR                46.29      47.04 SILV   
 25 Radov, Elliot              9 UNRAC-MR               46.37      47.15 SILV   
 26 Dowl, Elijah M            10 KB Makos-MR            47.65      47.31 SILV   
 27 Lebedinets, Ruslan        10 MPNY-MR                47.85      47.39 SILV   
 28 Rivkind, Philipp           9 MPNY-MR                46.53      47.41 SILV   
 29 Nunez, Ryan                9 Express Swimming-MR    48.00      47.45 SILV   
 30 Vesselov, Stephan         10 RI Marlins-MR          47.88      47.69 SILV   
 31 Bekerman, Liam B          10 Express Swimming-MR    46.96      47.73 SILV   
 32 Wehbe, Gregory R           9 Express Swimming-MR    46.33      47.98 SILV   
 33 Broderick, Patrick V       9 Express Swimming-MR    47.51      48.20 SILV   
Non-Award Division  
  1 Lugo, Aron R              10 Express Swimming-MR    46.28      49.21        
  2 Rinaldi, Jack              8 WAC-MR                 48.48      49.70        
 -- Campanile, John A         10 GAEL-MR                48.14         DQ        
      Declared false start
 -- Ribeiro, Joshua           10 NYCC-MR                45.26         DQ        
      Declared false start
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
                42.09  10&U ZQ
                43.49  10&U JO
                43.50  10&U SMAX Silver Max
                48.59  10&U SILV
 Meet Qualifying 10&U:  43.50 - 48.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Breeden, Cayden J         10 Badger-MR                 NT      44.48 SILV   
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
              1:33.99  10&U ZQ
              1:34.59  10&U JO
              1:34.60  10&U SMAX Silver Max
              1:48.39  10&U SILV
 Meet Qualifying 10&U:  1:34.60 - 1:48.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grissinger, John H         9 Flying Dolphins-MR        NT    1:33.84 ZQ     
                  43.98     1:33.84 (49.86)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:33.99  ZQ
              1:34.59  JO
              1:34.60  SMAX Silver Max
              1:48.39  SILV
 Meet Qualifying:  1:34.60 - 1:48.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Samsonov, Luka A          10 Badger-MR            1:34.73    1:30.41 ZQ     
                  43.20     1:30.41 (47.21)                                        
  2 Kapinos, Arthur           10 Express Swimming-MR  1:38.42    1:31.67 ZQ     
                  43.21     1:31.67 (48.46)                                        
  3 Trachuk, James            10 NYCC-MR              1:35.35    1:32.75 ZQ     
                  45.27     1:32.75 (47.48)                                        
  4 DiMaggio, John P           9 MPNY-MR              1:36.29    1:33.59 ZQ     
                  43.90     1:33.59 (49.69)                                        
SILV - Division  
  1 Peng, Greg W               9 APEX-MR              1:35.80    1:34.85 SILV   
                  45.48     1:34.85 (49.37)                                        
  2 Grissinger, John H         9 Flying Dolphins-MR   1:36.86    1:35.02 SILV   
                  44.59     1:35.02 (50.43)                                        
  3 Lombardo, James           10 WAC-MR               1:34.62    1:35.17 SILV   
                  44.45     1:35.17 (50.72)                                        
  4 Linn, George              10 FLY-MR               1:35.09    1:35.92 SILV   
                  46.44     1:35.92 (49.48)                                        
  5 Pachkovskiy, Alan         10 Rac @ Jcc-MR         1:39.67    1:36.67 SILV   
                  45.44     1:36.67 (51.23)                                        
  6 Finn, Liam                10 WAC-MR               1:38.41    1:37.17 SILV   
                  46.85     1:37.17 (50.32)                                        
  7 Kwan, William             10 WAC-MR               1:44.55    1:37.26 SILV   
                  46.43     1:37.26 (50.83)                                        
  8 Baranov, Edward            8 MPNY-MR              1:41.42    1:37.78 SILV   
                  45.67     1:37.78 (52.11)                                        
  9 Haskins, Alade            10 CAS-MR               1:37.52    1:37.83 SILV   
                  45.36     1:37.83 (52.47)                                        
  9 Zezula, Patryk            10 Twisters-MR          1:40.64    1:37.83 SILV   
                  46.03     1:37.83 (51.80)                                        
 11 Nagaldinne, Nirvaan V      9 Badger-MR            1:39.92    1:38.34 SILV   
 12 Maroney, John P           10 Express Swimming-MR  1:36.45    1:38.44 SILV   
                  47.63     1:38.44 (50.81)                                        
 13 Breeden, Cayden J         10 Badger-MR            1:45.22    1:38.83 SILV   
                  46.66     1:38.83 (52.17)                                        
 14 Cherny, Eric              10 MPNY-MR              1:39.36    1:39.34 SILV   
                  46.50     1:39.34 (52.84)                                        
 15 Samko, Jack P              9 HS-MR                1:44.65    1:40.41 SILV   
                  47.88     1:40.41 (52.53)                                        
 16 Buchanan, Chase C          8 NFS-MR               1:39.34    1:40.69 SILV   
                  47.53     1:40.69 (53.16)                                        
 17 Rappaport, Sean E         10 Express Swimming-MR  1:40.10    1:40.97 SILV   
                  49.87     1:40.97 (51.10)                                        
 18 Iniguez, Javier A         10 RedTails-MR          1:38.92    1:41.23 SILV   
                  47.02     1:41.23 (54.21)                                        
 19 Wehbe, Gregory R           9 Express Swimming-MR  1:40.17    1:41.34 SILV   
                  48.66     1:41.34 (52.68)                                        
 20 Khanas, Vladyslav          9 Unhes-Mr-MR          1:42.16    1:41.36 SILV   
                  48.36     1:41.36 (53.00)                                        
 21 Dowl, Elijah M            10 KB Makos-MR          1:45.95    1:41.40 SILV   
                  48.19     1:41.40 (53.21)                                        
 22 Greenberg, Aaron           9 WEST-MR              1:38.85    1:41.43 SILV   
                  48.67     1:41.43 (52.76)                                        
 23 Durantel, Adrien           9 Badger-MR            1:45.57    1:41.67 SILV   
                  48.18     1:41.67 (53.49)                                        
 24 Chau, Frederick           10 CIY-MR               1:39.75    1:41.82 SILV   
                  47.70     1:41.82 (54.12)                                        
 25 Zammit, Michael C         10 Express Swimming-MR  1:42.49    1:41.98 SILV   
                  48.12     1:41.98 (53.86)                                        
 26 Lidsky, Ryan              10 NYCC-MR              1:43.03    1:42.20 SILV   
                  47.97     1:42.20 (54.23)                                        
 27 Diaz, Adam C               9 RedTails-MR          1:45.28    1:42.81 SILV   
                  48.82     1:42.81 (53.99)                                        
 28 Kaye, Oscar                9 Manhattan Makos-MR   1:43.50    1:42.86 SILV   
                  49.46     1:42.86 (53.40)                                        
 29 Tirsch, Jack T            10 WEST-MR              1:45.92    1:42.90 SILV   
                  48.21     1:42.90 (54.69)                                        
 30 Kuhn, Max                 10 Badger-MR            1:48.09    1:43.57 SILV   
                  48.80     1:43.57 (54.77)                                        
 31 Dorsey-Reyes, Daijin      10 Manhattan Makos-MR   1:44.04    1:43.99 SILV   
                  49.37     1:43.99 (54.62)                                        
 32 Bishop, William L         10 Flying Dolphins-MR   1:40.90    1:44.09 SILV   
                  50.79     1:44.09 (53.30)                                        
 33 Ribeiro, Joshua           10 NYCC-MR              1:42.52    1:44.11 SILV   
                  47.49     1:44.11 (56.62)                                        
 34 Lugo, Aron R              10 Express Swimming-MR  1:40.95    1:44.41 SILV   
                  49.58     1:44.41 (54.83)                                        
 35 Cao, Brandon              10 Express Swimming-MR  1:44.93    1:44.64 SILV   
                  49.97     1:44.64 (54.67)                                        
 36 Stachelberg, Oggie        10 Manhattan Makos-MR   1:43.21    1:45.04 SILV   
                  49.98     1:45.04 (55.06)                                        
 37 Lebedinets, Ruslan        10 MPNY-MR              1:46.13    1:45.10 SILV   
                  49.80     1:45.10 (55.30)                                        
 38 Young, Samuel D           10 Badger-MR            1:47.98    1:45.60 SILV   
 39 Glinchenko, Michael       10 Rac @ Jcc-MR         1:43.63    1:45.81 SILV   
                  51.59     1:45.81 (54.22)                                        
 40 Rinaldi, Daniel           10 WAC-MR               1:47.23    1:46.26 SILV   
                  50.67     1:46.26 (55.59)                                        
 41 Kaps, Piotr               10 MPNY-MR              1:45.79    1:46.70 SILV   
                  50.63     1:46.70 (56.07)                                        
 42 Geller, Russell           10 WAC-MR               1:45.12    1:46.80 SILV   
                  50.12     1:46.80 (56.68)                                        
 43 Ortof, Max L              10 Express Swimming-MR  1:45.65    1:47.43 SILV   
                  51.33     1:47.43 (56.10)                                        
Non-Award Division  
  1 German, Daniel N          10 Express Swimming-MR  1:46.23    1:49.06        
                  51.39     1:49.06 (57.67)                                        
  2 Bice, Cian G               8 Express Swimming-MR  1:46.16    1:52.17        
                  53.70     1:52.17 (58.47)                                        
  3 Wang, Vincent              9 Rac @ Jcc-MR         1:46.27    1:58.32        
                  56.32   1:58.32 (1:02.00)                                        
 -- Broderick, Patrick V       9 Express Swimming-MR  1:43.21         DQ        
      False start
                  52.32          DQ (55.08)                                        
 -- Fleurimont, Justin        10 Unhes-Mr-MR          1:35.90         DQ        
      Declared false start
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  ZQ
                35.99  JO
                36.00  SMAX Silver Max
                43.89  SILV
 Meet Qualifying:  36.00 - 43.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Bekerman, Liam B          10 Express Swimming-MR    36.92      34.70 ZQ     
  2 King, Shawnee             10 Parks Sailfish-MR      36.56      35.01 JO     
SILV - Division  
  1 Samsonov, Luka A          10 Badger-MR              36.01      36.12 SILV   
  2 Kapinos, Arthur           10 Express Swimming-MR    38.64      36.19 SILV   
  3 Falcao, Daniel L           9 Twisters-MR            36.66      36.29 SILV   
  4 Kuhn, Max                 10 Badger-MR              38.54      36.35 SILV   
  5 Forrester, Connor C       10 WEST-MR                37.31      36.37 SILV   
  6 Dilchand, Sanjiv          10 Unattached             36.81      36.41 SILV   
  7 Nunez, Ryan                9 Express Swimming-MR    38.82      36.81 SILV   
  8 Bubrowiecki, Sebastian     9 HS-MR                  38.37      36.93 SILV   
  9 Chau, Calvin W             9 CIY-MR                 37.21      37.15 SILV   
 10 Hu, Kevin                 10 HS-MR                  37.69      37.21 SILV   
 11 Campanile, John A         10 GAEL-MR                40.17      37.29 SILV   
 12 Ribeiro, Joshua           10 NYCC-MR                39.96      37.36 SILV   
 13 Maimon, David              8 Rac @ Jcc-MR           41.40      37.44 SILV   
 14 Moran, Keilan S            9 CIY-MR                 39.96      37.56 SILV   
 15 Montesa, Dawson            9 Parks Sailfish-MR      40.43      37.84 SILV   
 16 Zezula, Patryk            10 Twisters-MR            39.83      38.24 SILV   
 17 Chang, Steven R            9 FLY-MR                 38.40      38.31 SILV   
 18 Chaston, Gareth J         10 RedTails-MR            38.56      38.47 SILV   
 19 Verba, Nikita             10 UNMPN-MR               39.65      38.49 SILV   
 20 Haskins, Alade            10 CAS-MR                 38.64      38.64 SILV   
 21 Iniguez, Javier A         10 RedTails-MR            40.88      38.78 SILV   
 22 DU, Ethan                  9 NCAC-MR                38.67      38.83 SILV   
 23 Bice, Cian G               8 Express Swimming-MR    40.66      38.93 SILV   
 24 Dawson, Xavier            10 NFS-MR                 39.35      39.07 SILV   
 25 Maroney, John P           10 Express Swimming-MR    40.14      39.16 SILV   
 26 Glinchenko, Michael       10 Rac @ Jcc-MR           37.36      39.44 SILV   
 27 Cherny, Eric              10 MPNY-MR                40.62      39.59 SILV   
 28 Krayets, Eric              9 Unhes-Mr-MR            41.65      39.63 SILV   
 28 Khanas, Vladyslav          9 Unhes-Mr-MR            41.87      39.63 SILV   
 30 Cabrera, Eddie L          10 Twisters-MR            41.34      39.84 SILV   
 31 Bishop, William L         10 Flying Dolphins-MR     41.09      39.92 SILV   
 32 Pepper, Hudson M           8 HS-MR                  40.28      39.99 SILV   
 33 Greenberg, Aaron           9 WEST-MR                40.77      40.04 SILV   
 33 Natapraya, Kyle           10 CIY-MR                 41.95      40.04 SILV   
 35 Sakmar, William           10 RI Marlins-MR          40.93      40.07 SILV   
 36 Szymczak, Eric             9 Twisters-MR            39.98      40.19 SILV   
 37 Buchanan, Chase C          8 NFS-MR                 39.35      40.39 SILV   
 38 Samko, Jack P              9 HS-MR                  40.54      40.65 SILV   
 39 Newcomb, Nicolas          10 Express Swimming-MR    38.45      40.90 SILV   
 40 Dorsey-Reyes, Daijin      10 Manhattan Makos-MR     43.85      41.03 SILV   
 41 Guzman, Michael A         10 RedTails-MR            41.48      41.33 SILV   
 42 Lugo, Aron R              10 Express Swimming-MR    42.91      41.36 SILV   
 43 Rosado, Fausto X          10 KB Makos-MR            43.26      41.74 SILV   
 44 Chin, William D           10 NYCC-MR                43.49      41.87 SILV   
 45 Zhang, Philip             10 CIY-MR                 41.83      42.05 SILV   
 46 Stachelberg, Oggie        10 Manhattan Makos-MR     41.82      42.08 SILV   
 47 Sanchez, Ronald            9 RedTails-MR            42.17      42.14 SILV   
 48 Wong, Yan Son             10 NYCC-MR                41.53      42.40 SILV   
 49 Laskey, Ian               10 WAC-MR                 41.58      42.52 SILV   
 50 Cordova, Christian M       9 CIY-MR                 42.42      42.61 SILV   
 51 McIver, Matteo J           9 GAEL-MR                39.77      42.69 SILV   
 52 Fiechter, Michael A        9 CIY-MR                 43.36      42.80 SILV   
 53 Khoruzhik, Denis          10 Shy-Mr-MR              43.54      43.02 SILV   
 54 Cao, Brandon              10 Express Swimming-MR    42.05      43.10 SILV   
 55 Askri, Jason              10 HS-MR                  41.15      43.54 SILV   
 56 Salas, Stefanos H          8 NCAC-MR                43.41      43.61 SILV   
 57 Zammit, Michael C         10 Express Swimming-MR    42.68      43.66 SILV   
 58 Lombardo, James           10 WAC-MR                 42.49      43.88 SILV   
Non-Award Division  
  1 Ioselevich, Arie           9 Rac @ Jcc-MR           41.63      44.45        
  2 Peng, Greg W               9 APEX-MR                43.16      45.07        
  3 Wang, Vincent              9 Rac @ Jcc-MR           42.74      45.20        
  4 Linn, George              10 FLY-MR                 42.20      45.35        
  5 Brennan, Colt T            8 NYCC-MR                43.72      45.94        
  6 Decasseres, Elijah         9 KB Makos-MR            43.17      48.67        
 -- Kruty, Leo                 9 Rac @ Jcc-MR           38.95         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Vu, Andy                  10 NCAC-MR                40.46         DQ        
      Declared false start
 -- Hunt, Tate J              10 WAC-MR                 39.56         NS        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:25.59  JO
              1:25.60  SMAX Silver Max
              1:37.99  SILV
 Meet Qualifying:  1:25.60 - 1:37.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Ma, Jared W               10 HS-MR                1:31.07    1:22.31 JO     
                  38.37     1:22.31 (43.94)                                        
  2 Campanile, John A         10 GAEL-MR              1:27.11    1:24.09 JO     
                  39.59     1:24.09 (44.50)                                        
  3 Weinstein, Michael H       9 WEST-MR              1:33.27    1:24.97 JO     
                  37.90     1:24.97 (47.07)                                        
  4 Kuhn, Max                 10 Badger-MR            1:28.59    1:25.36 JO     
                  38.83     1:25.36 (46.53)                                        
SILV - Division  
  1 Bice, Cian G               8 Express Swimming-MR  1:29.54    1:25.78 SILV   
                  39.01     1:25.78 (46.77)                                        
  2 Samsonov, Luka A          10 Badger-MR            1:28.13    1:26.89 SILV   
                  41.53     1:26.89 (45.36)                                        
  3 Bubrowiecki, Sebastian     9 HS-MR                1:30.33    1:27.24 SILV   
                  39.32     1:27.24 (47.92)                                        
  4 Haskins, Alade            10 CAS-MR               1:29.66    1:29.07 SILV   
                  39.80     1:29.07 (49.27)                                        
  5 Sellami, Max L            10 Flying Dolphins-MR   1:33.48    1:29.43 SILV   
                  40.75     1:29.43 (48.68)                                        
  6 Chaston, Gareth J         10 RedTails-MR          1:27.54    1:29.79 SILV   
                  41.96     1:29.79 (47.83)                                        
  7 Szymczak, Eric             9 Twisters-MR          1:35.32    1:30.57 SILV   
                  43.07     1:30.57 (47.50)                                        
  8 Levine, Aidan              7 Rac @ Jcc-MR         1:26.96    1:32.49 SILV   
                  43.80     1:32.49 (48.69)                                        
  9 Tirsch, Jack T            10 WEST-MR              1:37.20    1:32.71 SILV   
                  39.38     1:32.71 (53.33)                                        
 10 McIver, Matteo J           9 GAEL-MR              1:34.63    1:33.13 SILV   
                  42.51     1:33.13 (50.62)                                        
 11 Iniguez, Javier A         10 RedTails-MR          1:29.26    1:33.61 SILV   
                  42.74     1:33.61 (50.87)                                        
 12 Cherny, Eric              10 MPNY-MR              1:33.99    1:33.92 SILV   
                  41.15     1:33.92 (52.77)                                        
 13 Zezula, Patryk            10 Twisters-MR          1:37.16    1:36.73 SILV   
                  42.33     1:36.73 (54.40)                                        
Non-Award Division  
  1 Dawson, Xavier            10 NFS-MR               1:35.91    1:38.28        
                  43.32     1:38.28 (54.96)                                        
  2 Dorsey-Reyes, Daijin      10 Manhattan Makos-MR   1:36.33    1:38.82        
                  44.87     1:38.82 (53.95)                                        
  3 Lebedinets, Ruslan        10 MPNY-MR              1:37.35    1:44.77        
                  47.22     1:44.77 (57.55)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
              1:17.49  10&U ZQ
              1:19.99  10&U JO
              1:20.00  10&U SMAX Silver Max
              1:28.59  10&U SILV
 Meet Qualifying 10&U:  1:20.00 - 1:28.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Bekerman, Liam B          10 Express Swimming-MR       NT    1:23.18 SILV   
                  38.49     1:23.18 (44.69)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.49  ZQ
              1:19.99  JO
              1:20.00  SMAX Silver Max
              1:28.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:20.00 - 1:28.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Verba, Nikita             10 UNMPN-MR             1:22.57    1:18.57 JO     
                  36.24     1:18.57 (42.33)                                        
  2 Ivatorov, Adam            10 MPNY-MR              1:21.98    1:18.96 JO     
                  35.93     1:18.96 (43.03)                                        
  3 Sellami, Max L            10 Flying Dolphins-MR   1:20.60    1:19.06 JO     
                  37.84     1:19.06 (41.22)                                        
SILV - Division  
  1 Samsonov, Luka A          10 Badger-MR            1:22.25    1:20.14 SILV   
                  37.53     1:20.14 (42.61)                                        
  2 Montesa, Dawson            9 Parks Sailfish-MR    1:22.91    1:20.97 SILV   
                  38.36     1:20.97 (42.61)                                        
  3 Falcao, Daniel L           9 Twisters-MR          1:23.33    1:21.04 SILV   
                  36.86     1:21.04 (44.18)                                        
  4 DU, Ethan                  9 NCAC-MR              1:21.95    1:21.11 SILV   
                  39.35     1:21.11 (41.76)                                        
  5 Dilchand, Sanjiv          10 Unattached           1:21.38    1:21.75 SILV   
                  36.29     1:21.75 (45.46)                                        
  6 Tirsch, Jack T            10 WEST-MR              1:22.42    1:22.16 SILV   
                  37.14     1:22.16 (45.02)                                        
  7 Peng, Greg W               9 APEX-MR              1:26.00    1:22.17 SILV   
                  40.00     1:22.17 (42.17)                                        
  8 Rasquinha, Ranjan J        9 Express Swimming-MR  1:22.51    1:22.50 SILV   
                  38.22     1:22.50 (44.28)                                        
  9 Zezula, Patryk            10 Twisters-MR          1:22.70    1:22.63 SILV   
                  38.67     1:22.63 (43.96)                                        
 10 Buchanan, Chase C          8 NFS-MR               1:21.47    1:22.82 SILV   
                  39.67     1:22.82 (43.15)                                        
 11 Chau, Calvin W             9 CIY-MR               1:28.22    1:23.13 SILV   
                  37.20     1:23.13 (45.93)                                        
 12 Dawson, Xavier            10 NFS-MR               1:20.15    1:23.23 SILV   
                  39.48     1:23.23 (43.75)                                        
 13 Hu, Kevin                 10 HS-MR                1:26.62    1:23.33 SILV   
                  38.24     1:23.33 (45.09)                                        
 14 Chaston, Gareth J         10 RedTails-MR          1:25.05    1:23.46 SILV   
                  38.97     1:23.46 (44.49)                                        
 15 Lidsky, Ryan              10 NYCC-MR              1:23.45    1:23.73 SILV   
                  38.24     1:23.73 (45.49)                                        
 16 Wehbe, Gregory R           9 Express Swimming-MR  1:27.70    1:23.86 SILV   
                  39.05     1:23.86 (44.81)                                        
 17 Haskins, Alade            10 CAS-MR               1:27.53    1:23.87 SILV   
                  38.40     1:23.87 (45.47)                                        
 18 Ribeiro, Joshua           10 NYCC-MR              1:26.48    1:23.95 SILV   
                  37.13     1:23.95 (46.82)                                        
 19 Dorsey-Reyes, Daijin      10 Manhattan Makos-MR   1:26.80    1:24.07 SILV   
                  39.69     1:24.07 (44.38)                                        
 20 Nunez, Ryan                9 Express Swimming-MR  1:25.97    1:24.33 SILV   
                  38.74     1:24.33 (45.59)                                        
 21 Bekerman, Liam B          10 Express Swimming-MR  1:25.12    1:24.88 SILV   
                  37.33     1:24.88 (47.55)                                        
 22 Askri, Jason              10 HS-MR                1:27.47    1:24.90 SILV   
                  38.41     1:24.90 (46.49)                                        
 23 Levine, Aidan              7 Rac @ Jcc-MR         1:26.32    1:24.98 SILV   
                  39.72     1:24.98 (45.26)                                        
 24 Maroney, John P           10 Express Swimming-MR  1:24.03    1:25.33 SILV   
                  40.29     1:25.33 (45.04)                                        
 25 Kuhn, Max                 10 Badger-MR            1:27.92    1:25.44 SILV   
                  39.65     1:25.44 (45.79)                                        
 26 Laskey, Ian               10 WAC-MR               1:24.58    1:25.85 SILV   
                  41.86     1:25.85 (43.99)                                        
 27 Ioselevich, Arie           9 Rac @ Jcc-MR         1:27.94    1:25.87 SILV   
                  42.58     1:25.87 (43.29)                                        
 28 Sakmar, William           10 RI Marlins-MR        1:27.80    1:26.16 SILV   
                  38.33     1:26.16 (47.83)                                        
 29 Iniguez, Javier A         10 RedTails-MR          1:26.38    1:26.17 SILV   
                  39.35     1:26.17 (46.82)                                        
 30 Greenberg, Aaron           9 WEST-MR              1:24.55    1:26.19 SILV   
                  39.80     1:26.19 (46.39)                                        
 31 Salas, Stefanos H          8 NCAC-MR              1:26.14    1:26.40 SILV   
                  41.22     1:26.40 (45.18)                                        
 32 Kravtsov, Andrew           9 Rac @ Jcc-MR         1:26.42    1:26.84 SILV   
                  40.42     1:26.84 (46.42)                                        
 33 Lombardo, James           10 WAC-MR               1:26.10    1:26.86 SILV   
                  40.79     1:26.86 (46.07)                                        
 34 Breeden, Cayden J         10 Badger-MR            1:26.14    1:27.36 SILV   
                  41.69     1:27.36 (45.67)                                        
 35 Maimon, David              8 Rac @ Jcc-MR         1:27.61    1:28.03 SILV   
                  39.40     1:28.03 (48.63)                                        
Non-Award Division  
  1 Cordova, Christian M       9 CIY-MR               1:28.09    1:29.10        
                  39.58     1:29.10 (49.52)                                        
  2 Durantel, Adrien           9 Badger-MR            1:28.38    1:31.54        
                  41.84     1:31.54 (49.70)                                        
 -- Samko, Jack P              9 HS-MR                1:27.39         DQ        
      Did not finish on back - back
                  41.45          DQ (47.16)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:45.99  ZQ
              2:51.99  JO
              2:52.00  SMAX Silver Max
              3:13.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:52.00 - 3:13.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Scala, William H           9 WEST-MR              2:52.48    2:43.16 ZQ     
                  34.46     1:19.59 (45.13)     2:08.64 (49.05)     2:43.16 (34.52)
  2 Weinstein, Michael H       9 WEST-MR              3:00.12    2:48.75 JO     
                  40.24     1:25.14 (44.90)     2:11.92 (46.78)     2:48.75 (36.83)
  3 Youssef, Mohamed S         9 Twisters-MR          2:56.89    2:49.02 JO     
                  37.19     1:22.85 (45.66)     2:13.17 (50.32)     2:49.02 (35.85)
  4 Ivatorov, Adam            10 MPNY-MR              2:59.99    2:49.32 JO     
                  37.06     1:18.85 (41.79)     2:12.40 (53.55)     2:49.32 (36.92)
SILV - Division  
  1 Dilchand, Sanjiv          10 Unattached           2:56.09    2:54.80 SILV   
                  39.72     1:25.07 (45.35)     2:17.68 (52.61)     2:54.80 (37.12)
  2 Rasquinha, Ranjan J        9 Express Swimming-MR  2:56.33    2:55.73 SILV   
                  37.72     1:26.68 (48.96)     2:17.41 (50.73)     2:55.73 (38.32)
  3 Falcao, Daniel L           9 Twisters-MR          2:56.77    2:55.77 SILV   
                  39.98     1:24.97 (44.99)     2:17.73 (52.76)     2:55.77 (38.04)
  4 Lidsky, Ryan              10 NYCC-MR              3:07.47    2:58.19 SILV   
                  37.62     1:22.77 (45.15)     2:17.76 (54.99)     2:58.19 (40.43)
  5 Peng, Greg W               9 APEX-MR              3:08.97    2:58.57 SILV   
                  47.99     1:32.09 (44.10)     2:23.36 (51.27)     2:58.57 (35.21)
  6 Dorsey-Reyes, Daijin      10 Manhattan Makos-MR   2:59.74    3:01.47 SILV   
                  44.54     1:26.51 (41.97)     2:25.22 (58.71)     3:01.47 (36.25)
  7 Newcomb, Nicolas          10 Express Swimming-MR  2:56.21    3:01.89 SILV   
                  42.68     1:28.07 (45.39)     2:21.84 (53.77)     3:01.89 (40.05)
  8 Hu, Kevin                 10 HS-MR                3:02.06    3:01.96 SILV   
                  40.63     1:24.79 (44.16)     2:19.39 (54.60)     3:01.96 (42.57)
  9 Laskey, Ian               10 WAC-MR               3:03.77    3:04.35 SILV   
                  43.53     1:31.30 (47.77)     2:22.86 (51.56)     3:04.35 (41.49)
 10 Wehbe, Gregory R           9 Express Swimming-MR  3:12.60    3:07.11 SILV   
                  44.88     1:29.36 (44.48)     2:26.55 (57.19)     3:07.11 (40.56)
 11 Broderick, Patrick V       9 Express Swimming-MR  3:13.08    3:07.90 SILV   
                  42.05     1:30.70 (48.65)     2:25.91 (55.21)     3:07.90 (41.99)
 12 Haskins, Alade            10 CAS-MR               3:10.89    3:08.23 SILV   
                  41.57     1:31.27 (49.70)     2:25.04 (53.77)     3:08.23 (43.19)
 13 Bice, Cian G               8 Express Swimming-MR  3:12.65    3:08.77 SILV   
                  39.75     1:29.05 (49.30)     2:27.71 (58.66)     3:08.77 (41.06)
 14 Sakmar, William           10 RI Marlins-MR        3:13.53    3:08.85 SILV   
                  41.01     1:25.61 (44.60)     2:24.19 (58.58)     3:08.85 (44.66)
Non-Award Division  
  1 Lebedinets, Ruslan        10 MPNY-MR              3:13.55    3:14.69        
                  47.27     1:33.38 (46.11)     2:31.79 (58.41)     3:14.69 (42.90)
  2 Cao, Brandon              10 Express Swimming-MR  3:13.53    3:18.81        
                  47.24     1:39.59 (52.35)     2:36.48 (56.89)     3:18.81 (42.33)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.69  ZQ
                28.29  JO
                28.30  SMAX Silver Max
                31.49  SILV
 Meet Qualifying:  28.30 - 31.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Karinsky, Sandon A        12 Unhes-Mr-MR            29.46      27.90 JO     
  2 Brewster, Justin M        12 MPNY-MR                28.55      28.01 JO     
  3 Amato, Jason C            11 WEST-MR                29.01      28.12 JO     
  4 Shannon, Ryan J           11 Express Swimming-MR    28.39      28.21 JO     
 -- Newmark, Jake Q           12 Express Swimming-MR    27.31     X27.66 ZQ     
SILV - Division  
  1 Ramnauth, Paul A          12 GATE-MR                28.37      28.50 SILV   
  2 Chan, Matthew             12 NCAC-MR                28.78      28.52 SILV   
  3 Pena, Matt                12 APEX-MR                28.41      28.54 SILV   
  3 Sanchez, Roger            12 RedTails-MR            29.77      28.54 SILV   
  5 Dawa, Tenzin T            12 Twisters-MR            28.55      28.57 SILV   
  5 Elkhouly, Youssef A       11 HS-MR                  29.09      28.57 SILV   
  7 Powell, Shamir            12 KB Makos-MR            29.02      28.68 SILV   
  8 Barr, Evan E              12 GAEL-MR                29.62      28.74 SILV   
  9 Halls, Sean C             11 NFS-MR                 29.16      28.77 SILV   
 10 Tatynskiy, Alec           12 Rac @ Jcc-MR           28.98      28.84 SILV   
 11 Kvasnitskiy, Nikita       12 MPNY-MR                30.60      28.85 SILV   
 12 Chen, Joseph              11 Express Swimming-MR    28.95      28.98 SILV   
 13 Devine, JT                12 Express Swimming-MR    29.13      29.02 SILV   
 14 Whelan, Jack              12 CIY-MR                 29.56      29.05 SILV   
 15 Fiore, Christian          12 Manhattan Makos-MR     30.96      29.14 SILV   
 16 Bischof, Robert F         11 WEST-MR                29.30      29.17 SILV   
 17 Bershad, Ethan L          11 Flying Dolphins-MR     30.36      29.20 SILV   
 18 Loftus, Matthew F         12 CIY-MR                 29.20      29.21 SILV   
 18 Chen, Darian              11 UNNCA-MR               29.14      29.21 SILV   
 20 Vernhes, Sebastien        11 Manhattan Makos-MR     30.55      29.24 SILV   
 21 Veru, Theodore V          11 GAEL-MR                30.23      29.25 SILV   
 22 Babyak, Christopher N     12 Badger-MR              29.95      29.32 SILV   
 23 Nordstrom, Dylan L        12 Badger-MR              29.96      29.34 SILV   
 24 Kroon, Eric               12 WAC-MR                 29.81      29.38 SILV   
 25 Szymczak, Kevin M         11 Twisters-MR            29.45      29.46 SILV   
 26 Santry, Emmet P           11 WEST-MR                28.79      29.47 SILV   
 27 Osman, Yousef             11 Rac @ Jcc-MR           30.62      29.53 SILV   
 28 Goodman, Jonah B          11 Express Swimming-MR    29.27      29.58 SILV   
 29 LU, Michael D             11 Express Swimming-MR    29.95      29.63 SILV   
 30 Brennan, Joe V            11 CIY-MR                 29.48      29.65 SILV   
 31 Hafez, Yousef A           11 HS-MR                  30.54      29.70 SILV   
 32 Vasilkoff, Daniel         12 NYCC-MR                30.14      29.76 SILV   
 33 Sandoval, Anthony         12 Unattached             29.94      29.77 SILV   
 34 Gusita, Nicholas          12 RI Marlins-MR          31.10      29.83 SILV   
 35 Evenko, Nicholas          11 Rac @ Jcc-MR           30.48      29.84 SILV   
 36 Weber, Christopher R      12 Express Swimming-MR    29.52      29.88 SILV   
 37 Bzikot, Konrad            11 NCAC-MR                29.66      29.95 SILV   
 38 Gates, Liam               11 Parks Sailfish-MR      30.68      29.99 SILV   
 38 Walsh, Patrick C          11 Express Swimming-MR    29.05      29.99 SILV   
 40 Lupea, David A            12 NYCC-MR                29.70      30.05 SILV   
 41 Lee, Penn                 11 Manhattan Makos-MR     31.20      30.15 SILV   
 42 Wankowicz, Daniel         12 WAC-MR                 31.02      30.26 SILV   
 43 Poggioli, David C         11 Rac @ Jcc-MR           30.94      30.31 SILV   
 44 Shnitzer, Tomer           12 Manhattan Makos-MR     31.04      30.33 SILV   
 45 Lokshin, Shawn            11 Rac @ Jcc-MR           31.09      30.38 SILV   
 46 Woolmington, Gabriel      12 Manhattan Makos-MR     30.25      30.69 SILV   
 47 Posmentier, Lorenzo M     11 RedTails-MR            31.10      30.84 SILV   
 48 Abraham, Anthony T        12 GAEL-MR                31.07      30.85 SILV   
 49 Boyd, Andrew R            12 WAC-MR                 31.15      31.02 SILV   
 50 Lavelle, Thomas P         11 Badger-MR              29.76      31.03 SILV   
 50 Hoahing, Kyle J           12 NFS-MR                 30.94      31.03 SILV   
 52 Cui, Ryan                 11 Twisters-MR            31.36      31.04 SILV   
 53 Liu, Timothy C            12 Express Swimming-MR    30.72      31.19 SILV   
 54 Jablonowski, Kristof      11 Manhattan Makos-MR     31.21      31.34 SILV   
Non-Award Division  
  1 Gotlib, Steven            12 WAC-MR                 32.04      31.57        
  2 Scarlatos, John W         12 RedTails-MR            31.42      31.67        
  3 Cusumano, Charlie         11 WAC-MR                 31.38      31.83        
  4 DiMaggio, Joe R           11 MPNY-MR                30.72      32.24        
  5 Rozenfeld, Samuel         12 WAC-MR                 32.06      32.38        
  6 Greenberg, Michael        11 WAC-MR                 32.31      32.96        
 -- Sheinberg, Ryan P         12 Express Swimming-MR    30.91         DQ        
      Declared false start
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.59  ZQ
              1:01.59  JO
              1:01.60  SMAX Silver Max
              1:09.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:01.60 - 1:09.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Li, Max J                 12 WEST-MR              1:02.35    1:00.75 JO     
                  28.34     1:00.75 (32.41)                                        
  2 Zahariev, Kevin K         11 Twisters-MR          1:02.09    1:00.82 JO     
                  28.63     1:00.82 (32.19)                                        
  3 Shannon, Ryan J           11 Express Swimming-MR  1:01.62    1:01.19 JO     
                  29.13     1:01.19 (32.06)                                        
  4 Spencer, Dylan A          11 WEST-MR              1:02.29    1:01.43 JO     
                  29.43     1:01.43 (32.00)                                        
 -- Newmark, Jake Q           12 Express Swimming-MR    59.24   X1:00.64 JO     
                  28.91     1:00.64 (31.73)                                        
SILV - Division  
  1 Pena, Matt                12 APEX-MR              1:02.36    1:01.62 SILV   
                  28.91     1:01.62 (32.71)                                        
  2 Law, Ethan                12 MPNY-MR              1:02.32    1:01.78 SILV   
                  29.79     1:01.78 (31.99)                                        
  3 Amato, Jason C            11 WEST-MR              1:01.65    1:01.87 SILV   
                  29.24     1:01.87 (32.63)                                        
  4 Kvasnitskiy, Nikita       12 MPNY-MR              1:07.70    1:01.97 SILV   
                  29.94     1:01.97 (32.03)                                        
  5 Brewster, Justin M        12 MPNY-MR              1:02.76    1:02.21 SILV   
                  29.30     1:02.21 (32.91)                                        
  6 Sanchez, Roger            12 RedTails-MR          1:06.25    1:02.29 SILV   
                  29.41     1:02.29 (32.88)                                        
  7 Chen, Joseph              11 Express Swimming-MR  1:02.89    1:02.55 SILV   
                  30.11     1:02.55 (32.44)                                        
  8 Ramnauth, Paul A          12 GATE-MR              1:02.21    1:02.60 SILV   
                  29.55     1:02.60 (33.05)                                        
  9 Elias, Joseph A           12 RedTails-MR          1:04.80    1:02.68 SILV   
                  28.89     1:02.68 (33.79)                                        
 10 Karinsky, Sandon A        12 Unhes-Mr-MR          1:05.13    1:03.05 SILV   
                  30.62     1:03.05 (32.43)                                        
 11 Elkhouly, Youssef A       11 HS-MR                1:02.91    1:03.11 SILV   
                  29.35     1:03.11 (33.76)                                        
 12 Oberst, Dylan M           11 WEST-MR              1:03.32    1:03.24 SILV   
                  30.14     1:03.24 (33.10)                                        
 13 Barr, Evan E              12 GAEL-MR              1:04.40    1:03.32 SILV   
                  30.46     1:03.32 (32.86)                                        
 14 Devine, JT                12 Express Swimming-MR  1:04.28    1:03.36 SILV   
                  30.63     1:03.36 (32.73)                                        
 15 Walsh, Patrick C          11 Express Swimming-MR  1:03.42    1:03.46 SILV   
                  30.24     1:03.46 (33.22)                                        
 16 Santry, Emmet P           11 WEST-MR              1:02.69    1:03.57 SILV   
                  29.95     1:03.57 (33.62)                                        
 17 Evenko, Nicholas          11 Rac @ Jcc-MR         1:05.65    1:03.62 SILV   
                  30.67     1:03.62 (32.95)                                        
 18 Chen, Darian              11 UNNCA-MR             1:03.72    1:03.64 SILV   
                  30.71     1:03.64 (32.93)                                        
 19 Bischof, Robert F         11 WEST-MR              1:05.39    1:03.85 SILV   
                  30.86     1:03.85 (32.99)                                        
 20 Szymczak, Kevin M         11 Twisters-MR          1:04.32    1:03.87 SILV   
                  31.11     1:03.87 (32.76)                                        
 21 Fiore, Christian          12 Manhattan Makos-MR   1:05.40    1:03.92 SILV   
                  31.02     1:03.92 (32.90)                                        
 22 Chaves, Matthew S         12 FLY-MR               1:04.34    1:03.95 SILV   
 23 Goodman, Jonah B          11 Express Swimming-MR  1:05.22    1:04.41 SILV   
                  30.62     1:04.41 (33.79)                                        
 24 Babyak, Christopher N     12 Badger-MR            1:07.30    1:04.60 SILV   
                  30.07     1:04.60 (34.53)                                        
 25 Tatynskiy, Alec           12 Rac @ Jcc-MR         1:05.42    1:04.67 SILV   
                  31.44     1:04.67 (33.23)                                        
 26 Bzikot, Konrad            11 NCAC-MR              1:06.34    1:04.85 SILV   
                  30.92     1:04.85 (33.93)                                        
 27 Chia, Derrick             11 NCAC-MR              1:04.88    1:04.88 SILV   
                  30.33     1:04.88 (34.55)                                        
 28 LU, Michael D             11 Express Swimming-MR  1:06.65    1:05.23 SILV   
                  31.21     1:05.23 (34.02)                                        
 29 Lee, Penn                 11 Manhattan Makos-MR   1:07.15    1:05.34 SILV   
                  31.49     1:05.34 (33.85)                                        
 30 Gusita, Nicholas          12 RI Marlins-MR        1:08.91    1:05.40 SILV   
                  31.11     1:05.40 (34.29)                                        
 31 Vernhes, Sebastien        11 Manhattan Makos-MR   1:05.85    1:05.45 SILV   
                  31.58     1:05.45 (33.87)                                        
 32 Vasilkoff, Daniel         12 NYCC-MR              1:07.51    1:05.76 SILV   
                  30.90     1:05.76 (34.86)                                        
 33 Camaev, Sasha V           12 MPNY-MR              1:05.86    1:05.90 SILV   
                  31.38     1:05.90 (34.52)                                        
 34 Woolmington, Gabriel      12 Manhattan Makos-MR   1:04.19    1:05.99 SILV   
                  31.96     1:05.99 (34.03)                                        
 35 Espinal, Joseph E         11 FLY-MR               1:05.79    1:06.06 SILV   
                  31.62     1:06.06 (34.44)                                        
 36 Hardart, Max              11 Badger-MR            1:07.36    1:06.16 SILV   
                  32.38     1:06.16 (33.78)                                        
 36 Veru, Theodore V          11 GAEL-MR              1:07.41    1:06.16 SILV   
                  30.78     1:06.16 (35.38)                                        
 38 Nordstrom, Dylan L        12 Badger-MR            1:06.63    1:06.30 SILV   
                  31.46     1:06.30 (34.84)                                        
 39 Liu, Timothy C            12 Express Swimming-MR  1:07.15    1:06.58 SILV   
                  31.85     1:06.58 (34.73)                                        
 40 Abraham, Anthony T        12 GAEL-MR              1:09.27    1:06.63 SILV   
                  32.27     1:06.63 (34.36)                                        
 41 Weber, Christopher R      12 Express Swimming-MR  1:04.08    1:06.65 SILV   
                  31.72     1:06.65 (34.93)                                        
 42 Lokshin, Shawn            11 Rac @ Jcc-MR         1:07.61    1:07.11 SILV   
                  31.62     1:07.11 (35.49)                                        
 43 Jablonowski, Kristof      11 Manhattan Makos-MR   1:09.28    1:07.13 SILV   
                  32.67     1:07.13 (34.46)                                        
 44 Poggioli, David C         11 Rac @ Jcc-MR         1:08.54    1:07.44 SILV   
                  32.64     1:07.44 (34.80)                                        
 45 Sheinberg, Ryan P         12 Express Swimming-MR  1:06.50    1:07.46 SILV   
                  32.38     1:07.46 (35.08)                                        
 46 Goncharuk, Samuel G       11 WAC-MR               1:07.90    1:07.75 SILV   
                  32.23     1:07.75 (35.52)                                        
 47 Hoahing, Kyle J           12 NFS-MR               1:09.05    1:07.80 SILV   
                  33.25     1:07.80 (34.55)                                        
 48 Halls, Sean C             11 NFS-MR               1:06.31    1:07.90 SILV   
                  31.86     1:07.90 (36.04)                                        
 49 Lavelle, Thomas P         11 Badger-MR            1:07.61    1:08.35 SILV   
                  32.49     1:08.35 (35.86)                                        
 50 Chang, Cato A             11 Manhattan Makos-MR   1:08.38    1:08.52 SILV   
                  33.12     1:08.52 (35.40)                                        
 51 Boyd, Andrew R            12 WAC-MR               1:08.27    1:08.56 SILV   
                  32.97     1:08.56 (35.59)                                        
 52 Lupea, David A            12 NYCC-MR              1:06.22    1:08.58 SILV   
                  32.68     1:08.58 (35.90)                                        
 53 Hu, Dylan H               11 Flying Dolphins-MR   1:07.15    1:08.73 SILV   
                  32.77     1:08.73 (35.96)                                        
 54 Chapski, Kole             12 Manhattan Makos-MR   1:09.36    1:08.86 SILV   
                  33.35     1:08.86 (35.51)                                        
 55 Cusumano, Charlie         11 WAC-MR               1:08.85    1:09.15 SILV   
                  32.82     1:09.15 (36.33)                                        
Non-Award Division  
  1 Wong, Matthew             11 Twisters-MR          1:08.74    1:11.28        
                  33.54     1:11.28 (37.74)                                        
 -- Neugebauer, Caleb D       11 Express Swimming-MR  1:05.84        DFS        
      Declared false start
 -- Shnitzer, Tomer           12 Manhattan Makos-MR   1:05.71        DFS        
      Declared false start
 -- Gebhart, Tyler            12 Badger-MR            1:02.43         NS        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.69  ZQ
              2:14.99  JO
              2:15.00  SMAX Silver Max
              2:28.89  SILV
 Meet Qualifying:  2:15.00 - 2:28.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Lai, Christopher B        11 HS-MR                2:15.21    2:11.13 ZQ     
                  29.14     1:02.30 (33.16)     1:37.00 (34.70)     2:11.13 (34.13)
  2 Norris, Timothy M         11 GAEL-MR              2:15.56    2:12.59 JO     
                  30.25     1:05.23 (34.98)     1:39.57 (34.34)     2:12.59 (33.02)
  3 Amato, Jason C            11 WEST-MR              2:16.77    2:13.80 JO     
                  30.73     1:04.76 (34.03)     1:39.99 (35.23)     2:13.80 (33.81)
  4 Santry, Emmet P           11 WEST-MR              2:15.79    2:14.16 JO     
                  30.55     1:04.30 (33.75)     1:39.35 (35.05)     2:14.16 (34.81)
SILV - Division  
  1 Kvasnitskiy, Nikita       12 MPNY-MR              2:26.13    2:15.22 SILV   
                  30.63     1:04.88 (34.25)     1:41.16 (36.28)     2:15.22 (34.06)
  2 Chen, Joseph              11 Express Swimming-MR  2:15.14    2:15.67 SILV   
                  30.22     1:04.56 (34.34)     1:39.95 (35.39)     2:15.67 (35.72)
  3 Walsh, Patrick C          11 Express Swimming-MR  2:18.06    2:16.74 SILV   
                  31.20     1:05.82 (34.62)     1:42.08 (36.26)     2:16.74 (34.66)
  4 Spencer, Dylan A          11 WEST-MR              2:22.78    2:16.81 SILV   
                  31.68     1:06.98 (35.30)     1:42.57 (35.59)     2:16.81 (34.24)
  5 Evenko, Nicholas          11 Rac @ Jcc-MR         2:19.54    2:16.82 SILV   
                  31.33     1:05.58 (34.25)     1:41.43 (35.85)     2:16.82 (35.39)
  6 Shannon, Ryan J           11 Express Swimming-MR  2:16.16    2:16.84 SILV   
                  30.45     1:05.79 (35.34)     1:41.33 (35.54)     2:16.84 (35.51)
  7 Sanchez, Roger            12 RedTails-MR          2:25.13    2:17.19 SILV   
                  31.33     1:06.39 (35.06)     1:41.91 (35.52)     2:17.19 (35.28)
  8 Law, Ethan                12 MPNY-MR              2:24.47    2:17.20 SILV   
                  31.88     1:07.10 (35.22)     1:43.31 (36.21)     2:17.20 (33.89)
  9 Zahariev, Kevin K         11 Twisters-MR          2:16.88    2:17.61 SILV   
                  30.66     1:05.64 (34.98)     1:41.90 (36.26)     2:17.61 (35.71)
 10 Oberst, Dylan M           11 WEST-MR              2:18.13    2:18.17 SILV   
                  31.48     1:06.59 (35.11)     1:42.96 (36.37)     2:18.17 (35.21)
 11 LU, Michael D             11 Express Swimming-MR  2:19.53    2:21.76 SILV   
                  32.24     1:08.52 (36.28)     1:46.09 (37.57)     2:21.76 (35.67)
 12 Loftus, Matthew F         12 CIY-MR               2:21.81    2:22.20 SILV   
                  31.78     1:08.96 (37.18)     1:46.54 (37.58)     2:22.20 (35.66)
 13 Vernhes, Sebastien        11 Manhattan Makos-MR   2:26.98    2:22.35 SILV   
                  33.12     1:09.55 (36.43)     1:46.33 (36.78)     2:22.35 (36.02)
 14 Shnitzer, Tomer           12 Manhattan Makos-MR   2:19.64    2:22.58 SILV   
                  33.06     1:10.14 (37.08)     1:47.19 (37.05)     2:22.58 (35.39)
 15 Pena, Matt                12 APEX-MR              2:25.89    2:23.08 SILV   
                  30.42     1:06.32 (35.90)     1:44.10 (37.78)     2:23.08 (38.98)
 16 Gebhart, Tyler            12 Badger-MR            2:21.20    2:23.20 SILV   
                  31.39     1:07.49 (36.10)     1:45.86 (38.37)     2:23.20 (37.34)
 17 Weber, Christopher R      12 Express Swimming-MR  2:22.42    2:23.47 SILV   
                  32.19     1:09.14 (36.95)     1:47.00 (37.86)     2:23.47 (36.47)
 18 Fiore, Christian          12 Manhattan Makos-MR   2:28.32    2:23.62 SILV   
                                1:09.62 ( )     1:46.89 (37.27)     2:23.62 (36.73)
 19 Hardart, Max              11 Badger-MR            2:24.83    2:25.34 SILV   
                  33.63     1:11.35 (37.72)     1:49.18 (37.83)     2:25.34 (36.16)
 20 Liu, Timothy C            12 Express Swimming-MR  2:22.58    2:25.84 SILV   
                  33.45     1:12.07 (38.62)     1:50.69 (38.62)     2:25.84 (35.15)
 21 Sandoval, Anthony         12 Unattached           2:28.84    2:27.01 SILV   
                  34.35     1:12.86 (38.51)     1:51.05 (38.19)     2:27.01 (35.96)
 22 Ramnauth, Paul A          12 GATE-MR              2:21.33    2:27.75 SILV   
                  33.40     1:11.33 (37.93)     1:50.91 (39.58)     2:27.75 (36.84)
Non-Award Division  
  1 Boyd, Andrew R            12 WAC-MR               2:26.20    2:29.36        
                  33.77     1:11.87 (38.10)     1:51.30 (39.43)     2:29.36 (38.06)
  2 Lupea, David A            12 NYCC-MR              2:28.84    2:29.60        
                  34.45     1:13.29 (38.84)     1:53.80 (40.51)     2:29.60 (35.80)
  3 Brennan, Joe V            11 CIY-MR               2:23.73    2:31.77        
                  34.33     1:13.09 (38.76)     1:52.30 (39.21)     2:31.77 (39.47)
  4 Yoon, Henri               11 Express Swimming-MR  2:28.58    2:31.96        
                  34.91     1:13.86 (38.95)     1:53.72 (39.86)     2:31.96 (38.24)
  5 Lavelle, Thomas P         11 Badger-MR            2:28.50    2:33.32        
                  34.83     1:13.67 (38.84)     1:53.64 (39.97)     2:33.32 (39.68)
 -- Elkhouly, Youssef A       11 HS-MR                2:22.38         NS        
 -- Sheinberg, Ryan P         12 Express Swimming-MR  2:18.71         NS        
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:55.99  ZQ
              6:01.99  JO
              6:02.00  SMAX Silver Max
              6:31.99  SILV
 Meet Qualifying:  6:02.00 - 6:31.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Kleyer, Maxim J           12 Rac @ Jcc-MR         6:10.67    5:47.71 ZQ     
                  28.56     1:01.66 (33.10)     1:36.15 (34.49)     2:12.10 (35.95)
        2:48.09 (35.99)     3:24.95 (36.86)     4:01.32 (36.37)     4:37.75 (36.43)
        5:15.20 (37.45)     5:47.71 (32.51)                                        
  2 Amato, Jason C            11 WEST-MR              6:07.90    5:54.48 ZQ     
                  30.87     1:05.51 (34.64)     1:40.85 (35.34)     2:17.30 (36.45)
        2:53.74 (36.44)     3:30.47 (36.73)     4:06.97 (36.50)     4:43.69 (36.72)
        5:19.45 (35.76)     5:54.48 (35.03)                                        
  3 Evenko, Nicholas          11 Rac @ Jcc-MR         6:07.70    5:56.81 JO     
                  31.72     1:06.78 (35.06)     1:43.12 (36.34)     2:19.19 (36.07)
        2:56.05 (36.86)     3:33.23 (37.18)     4:09.46 (36.23)     4:45.54 (36.08)
        5:21.65 (36.11)     5:56.81 (35.16)                                        
  4 Yasinov, Zachary          11 Express Swimming-MR  6:04.08    6:00.54 JO     
                  30.65     1:05.98 (35.33)     1:42.51 (36.53)     2:18.83 (36.32)
        2:55.52 (36.69)     3:32.16 (36.64)     4:09.58 (37.42)     4:46.68 (37.10)
        5:23.91 (37.23)     6:00.54 (36.63)                                        
 -- Newmark, Jake Q           12 Express Swimming-MR  5:48.19   X5:48.31 ZQ     
                  30.80     1:04.99 (34.19)     1:40.62 (35.63)     2:16.29 (35.67)
        2:52.20 (35.91)     3:27.92 (35.72)     4:03.73 (35.81)     4:39.24 (35.51)
        5:14.63 (35.39)     5:48.31 (33.68)                                        
SILV - Division  
  1 Barr, Evan E              12 GAEL-MR              6:13.91    6:04.14 SILV   
                  31.58     1:06.40 (34.82)     1:42.30 (35.90)     2:19.53 (37.23)
        2:57.62 (38.09)     3:35.35 (37.73)     4:13.52 (38.17)     4:51.65 (38.13)
        5:29.48 (37.83)     6:04.14 (34.66)                                        
  2 LU, Michael D             11 Express Swimming-MR  6:08.16    6:04.18 SILV   
                  32.64     1:09.16 (36.52)     1:46.51 (37.35)     2:23.78 (37.27)
        3:01.50 (37.72)     3:38.41 (36.91)     4:15.91 (37.50)     4:52.89 (36.98)
        5:30.00 (37.11)     6:04.18 (34.18)                                        
  3 Sheinberg, Ryan P         12 Express Swimming-MR  6:05.76    6:04.69 SILV   
                  33.30     1:09.76 (36.46)     1:47.03 (37.27)     2:24.48 (37.45)
        3:01.03 (36.55)     3:37.20 (36.17)     4:14.26 (37.06)     4:50.86 (36.60)
        5:28.12 (37.26)     6:04.69 (36.57)                                        
  4 Walsh, Patrick C          11 Express Swimming-MR  6:05.41    6:04.93 SILV   
                  31.78     1:07.90 (36.12)     1:45.08 (37.18)     2:22.96 (37.88)
        3:00.42 (37.46)     3:36.73 (36.31)     4:14.92 (38.19)     4:51.91 (36.99)
        5:28.20 (36.29)     6:04.93 (36.73)                                        
  5 Shannon, Ryan J           11 Express Swimming-MR  6:06.39    6:06.15 SILV   
                  30.26     1:05.62 (35.36)     1:42.26 (36.64)     2:19.58 (37.32)
        2:58.24 (38.66)     3:35.48 (37.24)     4:13.76 (38.28)     4:51.80 (38.04)
        5:28.95 (37.15)     6:06.15 (37.20)                                        
  6 Babyak, Christopher N     12 Badger-MR            6:12.82    6:07.73 SILV   
                  31.29     1:06.75 (35.46)     1:43.35 (36.60)     2:20.80 (37.45)
        2:58.68 (37.88)     3:36.39 (37.71)     4:14.49 (38.10)     4:52.93 (38.44)
        5:31.45 (38.52)     6:07.73 (36.28)                                        
  7 Zahariev, Kevin K         11 Twisters-MR          6:25.24    6:10.62 SILV   
                  31.84     1:08.26 (36.42)     1:45.44 (37.18)     2:23.08 (37.64)
        3:01.27 (38.19)     3:39.20 (37.93)     4:18.10 (38.90)     4:56.07 (37.97)
        5:34.11 (38.04)     6:10.62 (36.51)                                        
  8 Goodman, Jonah B          11 Express Swimming-MR  6:11.78    6:12.32 SILV   
                  32.50     1:09.12 (36.62)     1:46.39 (37.27)     2:24.30 (37.91)
        3:02.08 (37.78)     3:40.20 (38.12)     4:18.26 (38.06)     4:56.80 (38.54)
        5:35.05 (38.25)     6:12.32 (37.27)                                        
  9 Hardart, Max              11 Badger-MR            6:25.29    6:16.42 SILV   
                  32.85     1:11.40 (38.55)     1:49.40 (38.00)     2:28.06 (38.66)
        3:06.98 (38.92)     3:45.35 (38.37)     4:24.06 (38.71)     5:02.58 (38.52)
        5:40.70 (38.12)     6:16.42 (35.72)                                        
 10 Lai, Christopher B        11 HS-MR                6:12.23    6:17.21 SILV   
                  30.58     1:05.20 (34.62)     1:42.45 (37.25)     2:21.25 (38.80)
        2:59.48 (38.23)     3:39.75 (40.27)     4:20.20 (40.45)     4:59.26 (39.06)
        5:39.76 (40.50)     6:17.21 (37.45)                                        
 11 Spencer, Dylan A          11 WEST-MR              6:19.59    6:20.03 SILV   
                  32.90     1:10.73 (37.83)     1:49.30 (38.57)     2:28.28 (38.98)
        3:07.54 (39.26)     3:47.10 (39.56)     4:27.34 (40.24)     5:06.37 (39.03)
        5:44.71 (38.34)     6:20.03 (35.32)                                        
 12 Cui, Ryan                 11 Twisters-MR          6:15.22    6:20.92 SILV   
                  33.89     1:11.71 (37.82)     1:50.45 (38.74)     2:29.66 (39.21)
        3:08.82 (39.16)     3:48.39 (39.57)     4:27.50 (39.11)     5:06.61 (39.11)
        5:45.06 (38.45)     6:20.92 (35.86)                                        
 13 Osman, Yousef             11 Rac @ Jcc-MR         6:15.33    6:26.25 SILV   
                  34.28     1:12.86 (38.58)     1:51.75 (38.89)     2:32.12 (40.37)
        3:11.09 (38.97)     3:50.66 (39.57)     4:31.26 (40.60)     5:11.29 (40.03)
        5:49.75 (38.46)     6:26.25 (36.50)                                        
 14 Jeong, Eugene             11 FLY-MR               6:31.79    6:29.32 SILV   
                  35.07     1:14.49 (39.42)     1:54.66 (40.17)     2:33.94 (39.28)
        3:14.80 (40.86)     3:53.21 (38.41)     4:32.19 (38.98)     5:11.82 (39.63)
        5:51.20 (39.38)     6:29.32 (38.12)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
                32.49  11-12 ZQ
                32.99  11-12 JO
                33.00  11-12 SMAX Silver Max
                41.19  11-12 SILV
 Meet Qualifying 11-12:  33.00 - 41.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Osman, Yousef             11 Rac @ Jcc-MR              NT      33.51 SILV   
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.49  ZQ
                32.99  JO
                33.00  SMAX Silver Max
                41.19  SILV
 Meet Qualifying:  33.00 - 41.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Pena, Matt                12 APEX-MR                34.01      32.43 ZQ     
  2 Norris, Timothy M         11 GAEL-MR                34.80      32.46 ZQ     
  3 Babyak, Christopher N     12 Badger-MR              33.33      32.54 JO     
  4 Yasinov, Zachary          11 Express Swimming-MR    33.42      32.70 JO     
  5 DiMaggio, Joe R           11 MPNY-MR                33.35      32.74 JO     
  6 Dawa, Tenzin T            12 Twisters-MR            33.51      32.79 JO     
  7 Zahariev, Kevin K         11 Twisters-MR            33.14      32.88 JO     
  8 Amato, Jason C            11 WEST-MR                34.12      32.99 JO     
SILV - Division  
  1 Santry, Emmet P           11 WEST-MR                33.10      33.02 SILV   
  2 Lee, Penn                 11 Manhattan Makos-MR     34.49      33.10 SILV   
  3 Law, Ethan                12 MPNY-MR                35.29      33.13 SILV   
  4 Osman, Yousef             11 Rac @ Jcc-MR           34.64      33.37 SILV   
  5 Elkhouly, Youssef A       11 HS-MR                  33.31      33.69 SILV   
  6 Chia, Derrick             11 NCAC-MR                33.95      33.72 SILV   
  7 Sanchez, Roger            12 RedTails-MR            35.13      33.73 SILV   
  8 Wankowicz, Daniel         12 WAC-MR                 35.19      33.90 SILV   
  9 Bischof, Robert F         11 WEST-MR                33.69      33.95 SILV   
 10 Devine, JT                12 Express Swimming-MR    33.93      34.02 SILV   
 11 Shannon, Ryan J           11 Express Swimming-MR    35.19      34.05 SILV   
 12 Lupea, David A            12 NYCC-MR                33.83      34.07 SILV   
 13 Szymczak, Kevin M         11 Twisters-MR            33.65      34.14 SILV   
 14 Karinsky, Sandon A        12 Unhes-Mr-MR            34.11      34.18 SILV   
 15 Evenko, Nicholas          11 Rac @ Jcc-MR           36.12      34.35 SILV   
 16 Spencer, Dylan A          11 WEST-MR                35.27      34.41 SILV   
 17 Vernhes, Sebastien        11 Manhattan Makos-MR     34.79      34.43 SILV   
 18 Wozniak, Robert G         11 Aquaflames-MR          34.51      34.51 SILV   
 19 Vasilkoff, Daniel         12 NYCC-MR                38.08      34.57 SILV   
 20 LU, Michael D             11 Express Swimming-MR    34.87      34.63 SILV   
 21 Tatynskiy, Alec           12 Rac @ Jcc-MR           35.90      34.74 SILV   
 22 Riviello, Joseph C        11 WEST-MR                36.29      34.81 SILV   
 23 Walsh, Patrick C          11 Express Swimming-MR    33.60      34.85 SILV   
 24 Chen, Joseph              11 Express Swimming-MR    34.23      34.92 SILV   
 25 Hwang, Alex               11 GATE-MR                36.37      35.05 SILV   
 25 Levin, David              12 Shy-Mr-MR              39.35      35.05 SILV   
 27 Barr, Evan E              12 GAEL-MR                34.42      35.10 SILV   
 28 Wan, Osmond T             12 FLY-MR                 35.49      35.24 SILV   
 29 Baldwin, Brian J          11 HS-MR                  37.26      35.30 SILV   
 30 Ramnauth, Paul A          12 GATE-MR                34.60      35.33 SILV   
 31 Kvasnitskiy, Nikita       12 MPNY-MR                36.16      35.35 SILV   
 32 Poggioli, David C         11 Rac @ Jcc-MR           36.09      35.37 SILV   
 33 Boyd, Andrew R            12 WAC-MR                 35.18      35.46 SILV   
 33 Zheng, Edwin              12 FLY-MR                 35.63      35.46 SILV   
 35 Chan, Matthew             12 NCAC-MR                37.34      35.52 SILV   
 36 Camaev, Sasha V           12 MPNY-MR                36.66      35.56 SILV   
 37 Nordstrom, Dylan L        12 Badger-MR              35.58      35.57 SILV   
 38 Lue, Tyler                12 GATE-MR                35.35      35.68 SILV   
 39 Meade, Henry              12 RedTails-MR            36.93      35.77 SILV   
 39 Veru, Theodore V          11 GAEL-MR                37.06      35.77 SILV   
 41 Chen, Darian              11 UNNCA-MR               36.42      35.83 SILV   
 42 Zamarbide, Telmo          12 WEST-MR                41.04      35.94 SILV   
 43 Min, Christopher K        11 FLY-MR                 36.68      35.98 SILV   
 44 Hoahing, Kyle J           12 NFS-MR                 36.46      36.06 SILV   
 44 Gusita, Nicholas          12 RI Marlins-MR          40.20      36.06 SILV   
 46 Espinal, Joseph E         11 FLY-MR                 36.32      36.10 SILV   
 46 Woolmington, Gabriel      12 Manhattan Makos-MR     36.01      36.10 SILV   
 46 Sandoval, Anthony         12 Unattached             36.98      36.10 SILV   
 49 Jeong, Eugene             11 FLY-MR                 35.88      36.15 SILV   
 50 Lavelle, Thomas P         11 Badger-MR              35.55      36.30 SILV   
 51 Chapski, Kole             12 Manhattan Makos-MR     37.74      36.32 SILV   
 52 Chang, Cato A             11 Manhattan Makos-MR     36.43      36.39 SILV   
 53 Bzikot, Konrad            11 NCAC-MR                36.68      36.40 SILV   
 54 Lokshin, Shawn            11 Rac @ Jcc-MR           37.89      36.48 SILV   
 55 Weber, Christopher R      12 Express Swimming-MR    36.99      36.50 SILV   
 56 Kostin, Nikita            11 MPNY-MR                38.44      36.57 SILV   
 57 Sacranie, Alex            11 Manhattan Makos-MR     39.73      36.60 SILV   
 58 Jablonowski, Kristof      11 Manhattan Makos-MR     37.17      36.66 SILV   
 59 Chen, Quentin B           12 Twisters-MR            37.87      36.80 SILV   
 60 Golin, Jacob              12 MPNY-MR                37.67      36.91 SILV   
 61 Wu, Ryan H                12 GATE-MR                40.30      36.98 SILV   
 62 Scarlatos, John W         12 RedTails-MR            37.30      37.01 SILV   
 63 Oconnell, Ryan            11 WAC-MR                 38.32      37.04 SILV   
 64 Posmentier, Lorenzo M     11 RedTails-MR            37.15      37.24 SILV   
 64 Lau, Marcus               11 GATE-MR                38.49      37.24 SILV   
 66 Capaldi, Matthew D        11 Badger-MR              37.27      37.33 SILV   
 67 Polito, Mark A            12 HS-MR                  38.71      37.42 SILV   
 68 Abraham, Anthony T        12 GAEL-MR                38.41      37.49 SILV   
 69 Weller, Frederik P        12 WEST-MR                38.13      37.56 SILV   
 70 Iniguez, Daniel S         12 RedTails-MR            38.47      37.60 SILV   
 71 Suau, Anthony M           11 Express Swimming-MR    38.32      37.65 SILV   
 72 Halls, Sean C             11 NFS-MR                 34.74      37.71 SILV   
 73 Chaves, Matthew S         12 FLY-MR                 36.51      37.77 SILV   
 74 Yoon, Henri               11 Express Swimming-MR    39.48      37.80 SILV   
 75 Hu, Dylan H               11 Flying Dolphins-MR     37.94      37.88 SILV   
 76 Attenborough, Anthony P   11 Rac @ Jcc-MR           39.68      37.91 SILV   
 77 Toskas, Andrew S          11 CIY-MR                 39.18      37.95 SILV   
 78 Brillante, Nicolas        12 Unhes-Mr-MR            38.66      37.98 SILV   
 78 Wong, Ryan J              11 CIY-MR                 39.69      37.98 SILV   
 80 Makatura, Robby A         12 NYCC-MR                39.57      38.03 SILV   
 81 Deng, Jiachi              11 Twisters-MR            40.19      38.09 SILV   
 82 Goncharuk, Samuel G       11 WAC-MR                 38.39      38.20 SILV   
 83 Liu, Timothy C            12 Express Swimming-MR    39.13      38.30 SILV   
 84 Greenberg, Michael        11 WAC-MR                 38.43      38.32 SILV   
 85 Gangemi, Louis J          12 HS-MR                  40.57      38.33 SILV   
 86 Fiore, Christian          12 Manhattan Makos-MR     38.90      38.34 SILV   
 87 Wang, Harry H             12 APEX-MR                37.72      38.36 SILV   
 88 Rozenfeld, Samuel         12 WAC-MR                 38.44      38.41 SILV   
 89 Vizhco, Dexter H          11 CAS-MR                 39.33      38.51 SILV   
 90 Stefanidis, Nicholas      12 CIY-MR                 39.50      38.52 SILV   
 91 Halverstadt, Luke         12 Manhattan Makos-MR     39.42      38.56 SILV   
 92 Wong, Matthew             11 Twisters-MR            37.37      38.88 SILV   
 93 Burke, Ryan               12 FLY-MR                 40.36      38.91 SILV   
 94 Wehbe, Nicholas R         11 Express Swimming-MR    39.38      38.95 SILV   
 95 Cusumano, Charlie         11 WAC-MR                 39.37      39.12 SILV   
 96 Spektor, Daniel G         11 Unhes-Mr-MR            39.32      39.22 SILV   
 97 Reynolds, Ben             12 RedTails-MR            40.49      39.34 SILV   
 98 Sheinberg, Ryan P         12 Express Swimming-MR    38.54      39.55 SILV   
 99 Allannic, Adrian          11 Manhattan Makos-MR     40.20      39.80 SILV   
100 Krzystyniak, Patrik       11 Twisters-MR            40.65      39.87 SILV   
101 Nemirovsky, Michael       11 MPNY-MR                41.12      40.24 SILV   
102 Yoba, Josiah M            12 KB Makos-MR            40.33      40.29 SILV   
103 Collazo, Christopher N    12 APEX-MR                40.81      40.76 SILV   
Non-Award Division  
  1 Cui, Ryan                 11 Twisters-MR            39.34      41.28        
  2 Mui, Miki                 11 Manhattan Makos-MR     41.03      42.20        
  3 Eforo, Edward             11 GAEL-MR                38.75      42.36        
  4 Smith, Jabari             12 NFS-MR                 40.00      43.70        
 -- Craven, Max M             11 Express Swimming-MR    39.68         DQ        
      Did not finish on back
 -- Shnitzer, Tomer           12 Manhattan Makos-MR     35.10         DQ        
      Declared false start
 -- Neugebauer, Caleb D       11 Express Swimming-MR    38.50        DFS        
      Declared false start
 -- Rivera, Matthew R         12 Twisters-MR            38.59         NS        
 -- Pico, Kevin J             11 FLY-MR                 40.46         NS        
 -- Xia, Alan                 11 NCAC-MR                37.04         NS        
 -- Villavizar, Sebastian I   11 KB Makos-MR            39.99         NS        
 -- Powell, Shamir            12 KB Makos-MR            36.74         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
              1:08.79  11-12 ZQ
              1:10.69  11-12 JO
              1:10.70  11-12 SMAX Silver Max
              1:23.79  11-12 SILV
 Meet Qualifying 11-12:  1:10.70 - 1:23.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Szymczak, Kevin M         11 Twisters-MR               NT    1:12.27 SILV   
                  35.46     1:12.27 (36.81)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.79  ZQ
              1:10.69  JO
              1:10.70  SMAX Silver Max
              1:23.79  SILV
 Meet Qualifying:  1:10.70 - 1:23.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Osman, Yousef             11 Rac @ Jcc-MR         1:11.65    1:09.53 JO     
                  34.38     1:09.53 (35.15)                                        
  2 Goodman, Jonah B          11 Express Swimming-MR  1:10.70    1:09.63 JO     
                  33.71     1:09.63 (35.92)                                        
  3 Yasinov, Zachary          11 Express Swimming-MR  1:11.06    1:09.89 JO     
                  34.22     1:09.89 (35.67)                                        
  4 Gebhart, Tyler            12 Badger-MR            1:11.31    1:09.96 JO     
                  34.14     1:09.96 (35.82)                                        
  5 Lai, Christopher B        11 HS-MR                1:11.12    1:10.19 JO     
                  34.26     1:10.19 (35.93)                                        
  6 Elias, Joseph A           12 RedTails-MR          1:13.69    1:10.25 JO     
                  33.11     1:10.25 (37.14)                                        
  7 Norris, Timothy M         11 GAEL-MR              1:12.19    1:10.35 JO     
                  34.11     1:10.35 (36.24)                                        
  8 Brewster, Justin M        12 MPNY-MR              1:10.94    1:10.69 JO     
                  34.86     1:10.69 (35.83)                                        
SILV - Division  
  1 Babyak, Christopher N     12 Badger-MR            1:12.22    1:11.01 SILV   
                  34.45     1:11.01 (36.56)                                        
  2 Zahariev, Kevin K         11 Twisters-MR          1:11.15    1:11.05 SILV   
                  34.31     1:11.05 (36.74)                                        
  3 Elkhouly, Youssef A       11 HS-MR                1:12.23    1:11.38 SILV   
                  34.75     1:11.38 (36.63)                                        
  4 Lee, Penn                 11 Manhattan Makos-MR   1:15.79    1:11.46 SILV   
                  34.87     1:11.46 (36.59)                                        
  5 Loftus, Matthew F         12 CIY-MR               1:19.60    1:11.79 SILV   
                  35.05     1:11.79 (36.74)                                        
  6 Pena, Matt                12 APEX-MR              1:21.34    1:12.12 SILV   
                  34.11     1:12.12 (38.01)                                        
  7 Newmark, Jake Q           12 Express Swimming-MR  1:10.98    1:12.17 SILV   
                  35.37     1:12.17 (36.80)                                        
  8 Law, Ethan                12 MPNY-MR              1:16.01    1:12.28 SILV   
                  35.46     1:12.28 (36.82)                                        
  9 Vernhes, Sebastien        11 Manhattan Makos-MR   1:13.06    1:12.38 SILV   
                  35.16     1:12.38 (37.22)                                        
 10 Karinsky, Sandon A        12 Unhes-Mr-MR          1:13.76    1:12.42 SILV   
                  35.28     1:12.42 (37.14)                                        
 11 Barr, Evan E              12 GAEL-MR              1:13.66    1:12.58 SILV   
                  35.90     1:12.58 (36.68)                                        
 12 Spencer, Dylan A          11 WEST-MR              1:13.57    1:12.78 SILV   
                  36.03     1:12.78 (36.75)                                        
 13 Szymczak, Kevin M         11 Twisters-MR          1:12.31    1:13.04 SILV   
                  35.39     1:13.04 (37.65)                                        
 14 Devine, JT                12 Express Swimming-MR  1:14.17    1:13.20 SILV   
                  36.18     1:13.20 (37.02)                                        
 15 Oberst, Dylan M           11 WEST-MR              1:13.82    1:13.47 SILV   
                  35.87     1:13.47 (37.60)                                        
 16 LU, Michael D             11 Express Swimming-MR  1:12.83    1:13.52 SILV   
                  36.67     1:13.52 (36.85)                                        
 17 DiMaggio, Joe R           11 MPNY-MR              1:17.09    1:13.59 SILV   
                  35.98     1:13.59 (37.61)                                        
 18 Vasilkoff, Daniel         12 NYCC-MR              1:16.25    1:14.31 SILV   
                  35.92     1:14.31 (38.39)                                        
 19 Shannon, Ryan J           11 Express Swimming-MR  1:13.22    1:14.72 SILV   
                  36.85     1:14.72 (37.87)                                        
 20 Hwang, Alex               11 GATE-MR              1:17.50    1:14.75 SILV   
                  37.48     1:14.75 (37.27)                                        
 21 Lupea, David A            12 NYCC-MR              1:13.56    1:14.89 SILV   
                  36.90     1:14.89 (37.99)                                        
 22 Sanchez, Roger            12 RedTails-MR          1:19.96    1:15.02 SILV   
                  36.11     1:15.02 (38.91)                                        
 23 Chia, Derrick             11 NCAC-MR              1:15.58    1:15.06 SILV   
                  35.37     1:15.06 (39.69)                                        
 24 Sandoval, Anthony         12 Unattached           1:18.66    1:15.08 SILV   
                  37.09     1:15.08 (37.99)                                        
 25 Wozniak, Robert G         11 Aquaflames-MR        1:16.91    1:15.15 SILV   
                  35.54     1:15.15 (39.61)                                        
 26 Hardart, Max              11 Badger-MR            1:15.92    1:15.22 SILV   
                  36.80     1:15.22 (38.42)                                        
 27 Poggioli, David C         11 Rac @ Jcc-MR         1:18.60    1:15.83 SILV   
                  37.63     1:15.83 (38.20)                                        
 28 Boyd, Andrew R            12 WAC-MR               1:16.35    1:16.01 SILV   
                  37.29     1:16.01 (38.72)                                        
 29 Walsh, Patrick C          11 Express Swimming-MR  1:11.37    1:16.24 SILV   
                  36.93     1:16.24 (39.31)                                        
 30 Chang, Cato A             11 Manhattan Makos-MR   1:18.77    1:16.85 SILV   
                  37.30     1:16.85 (39.55)                                        
 31 Riviello, Joseph C        11 WEST-MR              1:19.65    1:16.87 SILV   
                  38.10     1:16.87 (38.77)                                        
 32 Chapski, Kole             12 Manhattan Makos-MR   1:19.71    1:16.99 SILV   
                  38.14     1:16.99 (38.85)                                        
 33 Lue, Tyler                12 GATE-MR              1:17.66    1:17.36 SILV   
                  37.25     1:17.36 (40.11)                                        
 34 Kvasnitskiy, Nikita       12 MPNY-MR              1:22.14    1:17.75 SILV   
                  38.15     1:17.75 (39.60)                                        
 35 Weber, Christopher R      12 Express Swimming-MR  1:19.01    1:17.77 SILV   
                  37.93     1:17.77 (39.84)                                        
 36 Hoahing, Kyle J           12 NFS-MR               1:19.18    1:17.89 SILV   
                  39.37     1:17.89 (38.52)                                        
 37 Gates, Liam               11 Parks Sailfish-MR    1:22.00    1:17.96 SILV   
                  38.28     1:17.96 (39.68)                                        
 38 Baldwin, Brian J          11 HS-MR                1:21.77    1:18.14 SILV   
                  37.96     1:18.14 (40.18)                                        
 39 Wu, Ryan H                12 GATE-MR              1:21.97    1:18.21 SILV   
                  38.63     1:18.21 (39.58)                                        
 40 Halls, Sean C             11 NFS-MR               1:18.66    1:18.30 SILV   
                  37.73     1:18.30 (40.57)                                        
 41 Meade, Henry              12 RedTails-MR          1:21.50    1:18.34 SILV   
 42 Veru, Theodore V          11 GAEL-MR              1:18.64    1:18.52 SILV   
                  37.75     1:18.52 (40.77)                                        
 43 Lavelle, Thomas P         11 Badger-MR            1:19.08    1:18.63 SILV   
                  38.11     1:18.63 (40.52)                                        
 44 Gotlib, Steven            12 WAC-MR               1:20.79    1:18.89 SILV   
                  38.63     1:18.89 (40.26)                                        
 45 Zamarbide, Telmo          12 WEST-MR              1:23.01    1:18.92 SILV   
                  38.71     1:18.92 (40.21)                                        
 46 Zhang, David              11 GATE-MR              1:22.26    1:19.32 SILV   
                  38.69     1:19.32 (40.63)                                        
 47 Nordstrom, Dylan L        12 Badger-MR            1:19.21    1:19.39 SILV   
                  38.85     1:19.39 (40.54)                                        
 48 Woolmington, Gabriel      12 Manhattan Makos-MR   1:16.72    1:19.42 SILV   
                  38.53     1:19.42 (40.89)                                        
 49 Jablonowski, Kristof      11 Manhattan Makos-MR   1:21.51    1:20.41 SILV   
                  39.35     1:20.41 (41.06)                                        
 50 Golin, Jacob              12 MPNY-MR              1:20.71    1:20.84 SILV   
                  39.50     1:20.84 (41.34)                                        
 51 Hu, Dylan H               11 Flying Dolphins-MR   1:21.21    1:21.20 SILV   
                  39.27     1:21.20 (41.93)                                        
 52 Capaldi, Matthew D        11 Badger-MR            1:19.52    1:21.50 SILV   
 53 Scarlatos, John W         12 RedTails-MR          1:22.62    1:21.55 SILV   
                  39.43     1:21.55 (42.12)                                        
 54 Rozenfeld, Samuel         12 WAC-MR               1:22.57    1:21.73 SILV   
                  39.99     1:21.73 (41.74)                                        
 55 Sacranie, Alex            11 Manhattan Makos-MR   1:22.53    1:21.93 SILV   
                  40.07     1:21.93 (41.86)                                        
 56 Blazhkevych, Bogdan       11 MPNY-MR              1:21.86    1:22.12 SILV   
                  39.57     1:22.12 (42.55)                                        
 57 Wong, Matthew             11 Twisters-MR          1:21.08    1:22.55 SILV   
                  39.25     1:22.55 (43.30)                                        
 58 Lau, Marcus               11 GATE-MR              1:21.49    1:22.84 SILV   
                  39.54     1:22.84 (43.30)                                        
 59 Greenberg, Michael        11 WAC-MR               1:22.42    1:23.51 SILV   
                  41.08     1:23.51 (42.43)                                        
Non-Award Division  
  1 Stefanidis, Nicholas      12 CIY-MR               1:31.72    1:28.05        
                  43.47     1:28.05 (44.58)                                        
 -- Sheinberg, Ryan P         12 Express Swimming-MR  1:18.42         NS        
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:31.99  ZQ
              2:34.99  JO
              2:35.00  SMAX Silver Max
              2:57.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:35.00 - 2:57.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Goodman, Jonah B          11 Express Swimming-MR  2:36.27    2:29.73 ZQ     
                  35.57     1:13.78 (38.21)     1:52.54 (38.76)     2:29.73 (37.19)
  2 Lai, Christopher B        11 HS-MR                2:36.54    2:31.33 ZQ     
                  33.95     1:12.49 (38.54)     1:52.55 (40.06)     2:31.33 (38.78)
  3 Yasinov, Zachary          11 Express Swimming-MR  2:36.98    2:31.49 ZQ     
                  36.12     1:14.79 (38.67)     1:53.38 (38.59)     2:31.49 (38.11)
SILV - Division  
  1 Shannon, Ryan J           11 Express Swimming-MR  2:40.50    2:35.24 SILV   
                  35.60     1:15.17 (39.57)     1:55.83 (40.66)     2:35.24 (39.41)
  2 Chen, Joseph              11 Express Swimming-MR  2:37.47    2:35.79 SILV   
                  36.59     1:16.46 (39.87)     1:56.26 (39.80)     2:35.79 (39.53)
  3 Lupea, David A            12 NYCC-MR              2:41.49    2:42.40 SILV   
                  37.28     1:19.16 (41.88)     2:01.78 (42.62)     2:42.40 (40.62)
  4 Vasilkoff, Daniel         12 NYCC-MR              2:44.35    2:42.93 SILV   
                  37.87     1:19.09 (41.22)     2:01.75 (42.66)     2:42.93 (41.18)
  5 Riviello, Joseph C        11 WEST-MR              2:49.76    2:44.72 SILV   
                  39.69     1:23.29 (43.60)     2:06.78 (43.49)     2:44.72 (37.94)
  6 Baldwin, Brian J          11 HS-MR                2:57.03    2:53.97 SILV   
                  39.02     1:24.06 (45.04)   2:53.97 (1:29.91)                    
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
                37.09  11-12 ZQ
                37.59  11-12 JO
                37.60  11-12 SMAX Silver Max
                42.79  11-12 SILV
 Meet Qualifying 11-12:  37.60 - 42.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Powell, Shamir            12 KB Makos-MR               NT      36.78 ZQ     
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.09  ZQ
                37.59  JO
                37.60  SMAX Silver Max
                42.79  SILV
 Meet Qualifying:  37.60 - 42.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Malloy, Thomas            12 Rac @ Jcc-MR           38.21      36.04 ZQ     
  2 Norris, Timothy M         11 GAEL-MR                38.25      36.83 ZQ     
  3 Oberst, Dylan M           11 WEST-MR                39.36      37.35 JO     
  4 Fiore, Christian          12 Manhattan Makos-MR     39.05      37.43 JO     
  5 Spencer, Dylan A          11 WEST-MR                38.62      37.50 JO     
SILV - Division  
  1 Chan, Matthew             12 NCAC-MR                39.03      37.69 SILV   
  2 Hardart, Max              11 Badger-MR              38.32      37.70 SILV   
  3 Wankowicz, Daniel         12 WAC-MR                 38.95      38.12 SILV   
  4 Vasilkoff, Daniel         12 NYCC-MR                40.86      38.26 SILV   
  5 Min, Christopher K        11 FLY-MR                 38.12      38.27 SILV   
  5 Wenk, Laszlo              11 Badger-MR              41.64      38.27 SILV   
  7 Elias, Joseph A           12 RedTails-MR            39.04      38.39 SILV   
  8 Mui, Miki                 11 Manhattan Makos-MR     38.62      38.50 SILV   
  9 Kostin, Nikita            11 MPNY-MR                39.53      38.97 SILV   
 10 Chia, Derrick             11 NCAC-MR                40.35      39.03 SILV   
 11 Ellis, Miles              12 Rac @ Jcc-MR           41.66      39.16 SILV   
 11 Barr, Evan E              12 GAEL-MR                38.86      39.16 SILV   
 13 DiMaggio, Joe R           11 MPNY-MR                38.23      39.17 SILV   
 14 Spektor, Daniel G         11 Unhes-Mr-MR            40.78      39.19 SILV   
 15 Posmentier, Lorenzo M     11 RedTails-MR            38.66      39.20 SILV   
 16 Kvasnitskiy, Nikita       12 MPNY-MR                41.56      39.24 SILV   
 17 Li, Max J                 12 WEST-MR                39.60      39.25 SILV   
 18 Karinsky, Sandon A        12 Unhes-Mr-MR            41.78      39.37 SILV   
 19 Goldberg, Harrison P      12 Express Swimming-MR    39.13      39.45 SILV   
 20 Wan, Osmond T             12 FLY-MR                 39.30      39.61 SILV   
 21 Cui, Ryan                 11 Twisters-MR            41.13      39.64 SILV   
 22 Gusita, Nicholas          12 RI Marlins-MR          39.82      39.75 SILV   
 23 Capaldi, Matthew D        11 Badger-MR              39.72      39.78 SILV   
 24 Camaev, Sasha V           12 MPNY-MR                40.04      39.79 SILV   
 25 Burke, Ryan               12 FLY-MR                 40.76      39.80 SILV   
 26 Sanchez, Roger            12 RedTails-MR            41.16      39.88 SILV   
 27 Brewster, Justin M        12 MPNY-MR                40.22      39.92 SILV   
 27 Lokshin, Shawn            11 Rac @ Jcc-MR           39.99      39.92 SILV   
 29 Chaves, Matthew S         12 FLY-MR                 40.58      40.14 SILV   
 30 Meade, Henry              12 RedTails-MR            40.67      40.18 SILV   
 31 Valdez, Xavier W          11 RedTails-MR            42.40      40.20 SILV   
 32 Santry, Emmet P           11 WEST-MR                40.94      40.21 SILV   
 33 LU, Michael D             11 Express Swimming-MR    40.36      40.27 SILV   
 34 Jeong, Eugene             11 FLY-MR                 39.49      40.38 SILV   
 35 Elkhouly, Youssef A       11 HS-MR                  40.79      40.56 SILV   
 36 Osman, Yousef             11 Rac @ Jcc-MR           41.41      40.67 SILV   
 37 Weber, Christopher R      12 Express Swimming-MR    39.60      40.69 SILV   
 38 Hwang, Alex               11 GATE-MR                42.55      40.84 SILV   
 39 Ng, Aaron                 12 CIY-MR                 41.17      40.95 SILV   
 40 Chen, Quentin B           12 Twisters-MR            41.34      40.96 SILV   
 41 Jablonowski, Kristof      11 Manhattan Makos-MR     42.03      41.05 SILV   
 42 Pena, Matt                12 APEX-MR                39.48      41.16 SILV   
 43 Pinkhasov, David          12 Aquaflames-MR          42.30      41.19 SILV   
 44 Guzman-Reyes, Edgar       11 Unattached             42.44      41.26 SILV   
 45 Yasinov, Zachary          11 Express Swimming-MR    39.77      41.31 SILV   
 46 Levin, David              12 Shy-Mr-MR              42.18      41.33 SILV   
 47 Deng, Jiachi              11 Twisters-MR            41.25      41.59 SILV   
 47 Lee, Penn                 11 Manhattan Makos-MR     42.42      41.59 SILV   
 49 Lue, Tyler                12 GATE-MR                40.43      41.75 SILV   
 50 Halls, Sean C             11 NFS-MR                 40.38      41.96 SILV   
 51 Bzikot, Konrad            11 NCAC-MR                41.37      42.20 SILV   
 52 Hu, Dylan H               11 Flying Dolphins-MR     42.54      42.35 SILV   
 53 Smith, Jabari             12 NFS-MR                 40.81      42.41 SILV   
 54 Zheng, Edwin              12 FLY-MR                 42.76      42.53 SILV   
 55 Szymczak, Kevin M         11 Twisters-MR            41.92      42.56 SILV   
 55 Lau, Marcus               11 GATE-MR                42.31      42.56 SILV   
 57 Lavelle, Thomas P         11 Badger-MR              41.20      42.73 SILV   
Non-Award Division  
  1 Goncharuk, Samuel G       11 WAC-MR                 42.01      42.84        
  2 Wong, Matthew             11 Twisters-MR            40.72      42.85        
  3 Suau, Anthony M           11 Express Swimming-MR    42.36      42.93        
  4 Sacranie, Alex            11 Manhattan Makos-MR     41.89      43.35        
  5 Yoba, Josiah M            12 KB Makos-MR            42.70      43.62        
  6 Woolmington, Gabriel      12 Manhattan Makos-MR     42.32      43.84        
  7 Greenberg, Michael        11 WAC-MR                 45.25      44.27        
  8 Rozenfeld, Samuel         12 WAC-MR                 45.49      44.30        
  9 Golin, Jacob              12 MPNY-MR                42.62      44.36        
 -- Gebhart, Tyler            12 Badger-MR              39.27         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Powell, Shamir            12 KB Makos-MR            38.56         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Shnitzer, Tomer           12 Manhattan Makos-MR     38.79        DFS        
      Declared false start
 -- DeLaTorre, Steven         12 FLY-MR                 39.09         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
              1:20.99  11-12 ZQ
              1:21.59  11-12 JO
              1:21.60  11-12 SMAX Silver Max
              1:29.89  11-12 SILV
 Meet Qualifying 11-12:  1:21.60 - 1:29.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Dawa, Tenzin T            12 Twisters-MR               NT    1:16.90 ZQ     
                  35.81     1:16.90 (41.09)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:20.99  ZQ
              1:21.59  JO
              1:21.60  SMAX Silver Max
              1:29.89  SILV
 Meet Qualifying:  1:21.60 - 1:29.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Oberst, Dylan M           11 WEST-MR              1:22.04    1:19.72 ZQ     
                  37.46     1:19.72 (42.26)                                        
  2 Spencer, Dylan A          11 WEST-MR              1:21.74    1:19.85 ZQ     
                  38.34     1:19.85 (41.51)                                        
  3 Kleyer, Maxim J           12 Rac @ Jcc-MR         1:26.21    1:20.74 ZQ     
                  38.07     1:20.74 (42.67)                                        
SILV - Division  
  1 Newmark, Jake Q           12 Express Swimming-MR  1:23.84    1:21.94 SILV   
                  39.18     1:21.94 (42.76)                                        
  2 Hardart, Max              11 Badger-MR            1:23.44    1:21.96 SILV   
                  39.07     1:21.96 (42.89)                                        
  3 Fiore, Christian          12 Manhattan Makos-MR   1:25.15    1:22.49 SILV   
                  38.98     1:22.49 (43.51)                                        
  4 Min, Christopher K        11 FLY-MR               1:25.79    1:22.72 SILV   
                  39.11     1:22.72 (43.61)                                        
  5 Law, Ethan                12 MPNY-MR              1:23.57    1:22.81 SILV   
                  38.89     1:22.81 (43.92)                                        
  6 Jeong, Eugene             11 FLY-MR               1:23.75    1:23.18 SILV   
                  39.76     1:23.18 (43.42)                                        
  7 Wankowicz, Daniel         12 WAC-MR               1:25.97    1:24.08 SILV   
                  39.31     1:24.08 (44.77)                                        
  8 Vasilkoff, Daniel         12 NYCC-MR              1:26.61    1:24.40 SILV   
                  40.19     1:24.40 (44.21)                                        
  9 Mui, Miki                 11 Manhattan Makos-MR   1:27.50    1:24.46 SILV   
                  39.58     1:24.46 (44.88)                                        
 10 Norris, Timothy M         11 GAEL-MR              1:25.16    1:24.85 SILV   
                  39.37     1:24.85 (45.48)                                        
 11 Chia, Derrick             11 NCAC-MR              1:29.60    1:24.88 SILV   
                  40.24     1:24.88 (44.64)                                        
 12 Wenk, Laszlo              11 Badger-MR            1:25.99    1:24.92 SILV   
                  40.62     1:24.92 (44.30)                                        
 13 Santry, Emmet P           11 WEST-MR              1:25.10    1:25.18 SILV   
                  40.72     1:25.18 (44.46)                                        
 14 Posmentier, Lorenzo M     11 RedTails-MR          1:27.96    1:25.41 SILV   
                  40.10     1:25.41 (45.31)                                        
 15 Wan, Osmond T             12 FLY-MR               1:23.36    1:25.46 SILV   
                  40.38     1:25.46 (45.08)                                        
 16 Powell, Shamir            12 KB Makos-MR          1:27.07    1:25.47 SILV   
                  39.04     1:25.47 (46.43)                                        
 17 Stefanidis, Nicholas      12 CIY-MR               1:24.63    1:25.89 SILV   
                  40.79     1:25.89 (45.10)                                        
 18 Brewster, Justin M        12 MPNY-MR              1:26.80    1:26.70 SILV   
                  41.56     1:26.70 (45.14)                                        
 19 Goldberg, Harrison P      12 Express Swimming-MR  1:25.48    1:27.59 SILV   
                  41.57     1:27.59 (46.02)                                        
 20 LU, Michael D             11 Express Swimming-MR  1:25.57    1:27.82 SILV   
                  42.26     1:27.82 (45.56)                                        
 21 Osman, Yousef             11 Rac @ Jcc-MR         1:25.36    1:27.85 SILV   
                  42.25     1:27.85 (45.60)                                        
 22 Shannon, Ryan J           11 Express Swimming-MR  1:29.49    1:27.94 SILV   
                  41.98     1:27.94 (45.96)                                        
 23 Jablonowski, Kristof      11 Manhattan Makos-MR   1:29.89    1:28.18 SILV   
                  41.78     1:28.18 (46.40)                                        
 24 Weber, Christopher R      12 Express Swimming-MR  1:28.27    1:28.45 SILV   
                  41.21     1:28.45 (47.24)                                        
 25 Halls, Sean C             11 NFS-MR               1:29.14    1:28.83 SILV   
                  41.66     1:28.83 (47.17)                                        
 26 Capaldi, Matthew D        11 Badger-MR            1:28.97    1:28.95 SILV   
                  43.40     1:28.95 (45.55)                                        
Non-Award Division  
  1 Bzikot, Konrad            11 NCAC-MR              1:29.70    1:31.36        
                  43.18     1:31.36 (48.18)                                        
  2 Lue, Tyler                12 GATE-MR              1:26.87    1:33.11        
                  42.48     1:33.11 (50.63)                                        
  3 Rozenfeld, Samuel         12 WAC-MR               1:37.94    1:38.42        
                  45.94     1:38.42 (52.48)                                        
 -- Shnitzer, Tomer           12 Manhattan Makos-MR   1:23.40         DQ        
      Declared false start
 -- DeLaTorre, Steven         12 FLY-MR               1:26.60         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:54.99  ZQ
              2:59.99  JO
              3:00.00  SMAX Silver Max
              3:17.99  SILV
 Meet Qualifying:  3:00.00 - 3:17.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Zahariev, Kevin K         11 Twisters-MR          3:00.62    2:56.50 JO     
                  38.42     1:22.29 (43.87)     2:09.51 (47.22)     2:56.50 (46.99)
  2 Vasilkoff, Daniel         12 NYCC-MR              3:04.37    2:58.72 JO     
                  40.11     1:25.25 (45.14)     2:12.75 (47.50)     2:58.72 (45.97)
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                31.09  JO
                31.10  SMAX Silver Max
                38.69  SILV
 Meet Qualifying:  31.10 - 38.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kleyer, Maxim J           12 Rac @ Jcc-MR           31.47      28.29 ZQ     
  2 Pena, Matt                12 APEX-MR                31.35      31.05 JO     
SILV - Division  
  1 Karinsky, Sandon A        12 Unhes-Mr-MR            33.20      31.16 SILV   
  2 Elias, Joseph A           12 RedTails-MR            32.28      31.21 SILV   
  3 Newmark, Jake Q           12 Express Swimming-MR    31.20      31.38 SILV   
  4 Lee, Penn                 11 Manhattan Makos-MR     34.50      31.63 SILV   
  5 Brewster, Justin M        12 MPNY-MR                31.40      31.65 SILV   
  6 Madden, Sean M            12 Twisters-MR            32.49      31.78 SILV   
  7 Elkhouly, Youssef A       11 HS-MR                  31.93      31.88 SILV   
  8 DiMaggio, Joe R           11 MPNY-MR                32.91      32.08 SILV   
  9 Weber, Christopher R      12 Express Swimming-MR    31.97      32.16 SILV   
 10 Amato, Jason C            11 WEST-MR                32.67      32.17 SILV   
 11 Oberst, Dylan M           11 WEST-MR                32.40      32.20 SILV   
 12 Spencer, Dylan A          11 WEST-MR                32.43      32.23 SILV   
 13 Dawa, Tenzin T            12 Twisters-MR            32.71      32.29 SILV   
 14 Bzikot, Konrad            11 NCAC-MR                32.95      32.32 SILV   
 15 Kvasnitskiy, Nikita       12 MPNY-MR                34.23      32.39 SILV   
 16 Tatynskiy, Alec           12 Rac @ Jcc-MR           32.68      32.43 SILV   
 17 Hafez, Yousef A           11 HS-MR                  32.70      32.67 SILV   
 18 Chen, Joseph              11 Express Swimming-MR    32.98      32.70 SILV   
 19 Ramnauth, Paul A          12 GATE-MR                32.77      32.83 SILV   
 20 Santry, Emmet P           11 WEST-MR                32.80      32.93 SILV   
 21 Halls, Sean C             11 NFS-MR                 31.75      33.14 SILV   
 22 Baldwin, Brian J          11 HS-MR                  35.55      33.16 SILV   
 23 Gusita, Nicholas          12 RI Marlins-MR          35.66      33.18 SILV   
 24 Chen, Darian              11 UNNCA-MR               32.81      33.22 SILV   
 25 Sanchez, Roger            12 RedTails-MR            35.20      33.36 SILV   
 26 Lue, Tyler                12 GATE-MR                33.50      33.37 SILV   
 26 Nordstrom, Dylan L        12 Badger-MR              33.10      33.37 SILV   
 28 Walsh, Patrick C          11 Express Swimming-MR    33.53      33.43 SILV   
 29 Norris, Timothy M         11 GAEL-MR                35.74      33.46 SILV   
 30 Szymczak, Kevin M         11 Twisters-MR            33.59      33.51 SILV   
 31 Gebhart, Tyler            12 Badger-MR              33.64      33.62 SILV   
 32 Brennan, Joe V            11 CIY-MR                 33.46      33.67 SILV   
 33 Evenko, Nicholas          11 Rac @ Jcc-MR           35.00      33.78 SILV   
 34 Chan, Matthew             12 NCAC-MR                35.69      33.80 SILV   
 35 Hoahing, Kyle J           12 NFS-MR                 34.39      33.82 SILV   
 36 Wu, Ryan H                12 GATE-MR                38.64      33.84 SILV   
 37 Vernhes, Sebastien        11 Manhattan Makos-MR     36.78      33.96 SILV   
 38 Shnitzer, Tomer           12 Manhattan Makos-MR     34.62      34.08 SILV   
 39 Goodman, Jonah B          11 Express Swimming-MR    34.25      34.30 SILV   
 40 Barr, Evan E              12 GAEL-MR                34.09      34.39 SILV   
 41 Wang, Harry H             12 APEX-MR                37.28      34.44 SILV   
 42 Cusumano, Charlie         11 WAC-MR                 36.61      34.45 SILV   
 43 Guzman-Reyes, Edgar       11 Unattached             34.55      34.46 SILV   
 44 Devine, JT                12 Express Swimming-MR    33.51      34.48 SILV   
 45 Poggioli, David C         11 Rac @ Jcc-MR           35.86      34.55 SILV   
 46 Craven, Max M             11 Express Swimming-MR    36.52      34.93 SILV   
 47 Vizhco, Dexter H          11 CAS-MR                 36.54      34.97 SILV   
 48 Capaldi, Matthew D        11 Badger-MR              33.34      34.99 SILV   
 49 Bershad, Ethan L          11 Flying Dolphins-MR     37.63      35.15 SILV   
 50 Yasinov, Zachary          11 Express Swimming-MR    34.49      35.17 SILV   
 51 Ellis, Miles              12 Rac @ Jcc-MR           34.05      35.26 SILV   
 52 Iniguez, Daniel S         12 RedTails-MR            36.32      35.29 SILV   
 53 Hardart, Max              11 Badger-MR              35.69      35.43 SILV   
 54 Greenberg, Michael        11 WAC-MR                 37.96      35.44 SILV   
 55 Shannon, Ryan J           11 Express Swimming-MR    33.69      35.52 SILV   
 56 Veru, Theodore V          11 GAEL-MR                36.16      35.54 SILV   
 57 Vasilkoff, Daniel         12 NYCC-MR                37.47      35.69 SILV   
 58 Sandoval, Anthony         12 Unattached             37.49      35.81 SILV   
 59 Collazo, Christopher N    12 APEX-MR                36.05      35.89 SILV   
 60 Chapski, Kole             12 Manhattan Makos-MR     36.33      36.06 SILV   
 61 Woolmington, Gabriel      12 Manhattan Makos-MR     36.49      36.16 SILV   
 62 Lupea, David A            12 NYCC-MR                37.35      36.18 SILV   
 63 Lokshin, Shawn            11 Rac @ Jcc-MR           36.09      36.28 SILV   
 64 Golin, Jacob              12 MPNY-MR                36.81      36.29 SILV   
 65 Lavelle, Thomas P         11 Badger-MR              33.16      36.40 SILV   
 66 Nemirovsky, Michael       11 MPNY-MR                38.30      36.48 SILV   
 67 Gotlib, Steven            12 WAC-MR                 35.95      36.72 SILV   
 68 Blazhkevych, Bogdan       11 MPNY-MR                37.85      36.87 SILV   
 69 Jablonowski, Kristof      11 Manhattan Makos-MR     38.08      36.97 SILV   
 70 Reynolds, Ben             12 RedTails-MR            38.29      37.04 SILV   
 71 Scarlatos, John W         12 RedTails-MR            38.54      37.40 SILV   
 72 Stefanidis, Nicholas      12 CIY-MR                 36.62      37.41 SILV   
 73 Posmentier, Lorenzo M     11 RedTails-MR            36.33      37.46 SILV   
 74 Powell, Shamir            12 KB Makos-MR            38.60      37.52 SILV   
Non-Award Division  
  1 Chang, Cato A             11 Manhattan Makos-MR     38.23      38.77        
  2 Sacranie, Alex            11 Manhattan Makos-MR     38.60      39.16        
  3 Fiore, Christian          12 Manhattan Makos-MR     37.71      39.50        
  4 Wong, Matthew             11 Twisters-MR            37.91      40.08        
  5 Rozenfeld, Samuel         12 WAC-MR                 40.09      40.73        
 -- Hu, Dylan H               11 Flying Dolphins-MR     36.45         DQ        
      Declared false start
 -- Kroon, Eric               12 WAC-MR                 42.46         NS        
 -- Kostin, Nikita            11 MPNY-MR                37.55         NS        
 -- Sheinberg, Ryan P         12 Express Swimming-MR    35.41         NS        
 -- Wehbe, Nicholas R         11 Express Swimming-MR    37.57         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:12.59  JO
              1:12.60  SMAX Silver Max
              1:26.99  SILV
 Meet Qualifying:  1:12.60 - 1:26.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Dawa, Tenzin T            12 Twisters-MR          1:15.31    1:09.58 JO     
                  32.49     1:09.58 (37.09)                                        
  2 Lai, Christopher B        11 HS-MR                1:14.65    1:09.86 JO     
                  32.07     1:09.86 (37.79)                                        
  3 Madden, Sean M            12 Twisters-MR          1:14.00    1:11.44 JO     
                  32.96     1:11.44 (38.48)                                        
  4 Brewster, Justin M        12 MPNY-MR              1:13.41    1:11.73 JO     
                  32.21     1:11.73 (39.52)                                        
  5 Spencer, Dylan A          11 WEST-MR              1:12.74    1:11.89 JO     
                  33.32     1:11.89 (38.57)                                        
  6 Weber, Christopher R      12 Express Swimming-MR  1:13.13    1:12.46 JO     
                  32.80     1:12.46 (39.66)                                        
SILV - Division  
  1 Shnitzer, Tomer           12 Manhattan Makos-MR   1:14.34    1:12.67 SILV   
                  34.68     1:12.67 (37.99)                                        
  2 Evenko, Nicholas          11 Rac @ Jcc-MR         1:16.41    1:12.75 SILV   
                  34.27     1:12.75 (38.48)                                        
  3 Chen, Joseph              11 Express Swimming-MR  1:15.51    1:13.94 SILV   
                  34.33     1:13.94 (39.61)                                        
  4 Cui, Ryan                 11 Twisters-MR          1:19.92    1:14.30 SILV   
                  34.85     1:14.30 (39.45)                                        
  5 Kvasnitskiy, Nikita       12 MPNY-MR              1:23.70    1:14.44 SILV   
                  34.21     1:14.44 (40.23)                                        
  6 DiMaggio, Joe R           11 MPNY-MR              1:22.16    1:14.76 SILV   
                  36.18     1:14.76 (38.58)                                        
  7 Nordstrom, Dylan L        12 Badger-MR            1:15.44    1:14.89 SILV   
                  33.61     1:14.89 (41.28)                                        
  8 Yasinov, Zachary          11 Express Swimming-MR  1:15.45    1:15.50 SILV   
                  34.56     1:15.50 (40.94)                                        
  9 Wu, Ryan H                12 GATE-MR              1:26.96    1:15.62 SILV   
                  35.85     1:15.62 (39.77)                                        
 10 Walsh, Patrick C          11 Express Swimming-MR  1:18.68    1:15.72 SILV   
                  33.49     1:15.72 (42.23)                                        
 11 Lue, Tyler                12 GATE-MR              1:17.08    1:15.93 SILV   
                  34.05     1:15.93 (41.88)                                        
 12 Lee, Penn                 11 Manhattan Makos-MR   1:20.63    1:16.30 SILV   
                  34.57     1:16.30 (41.73)                                        
 13 Hoahing, Kyle J           12 NFS-MR               1:17.89    1:16.36 SILV   
                  34.91     1:16.36 (41.45)                                        
 14 Baldwin, Brian J          11 HS-MR                1:22.34    1:16.45 SILV   
                  34.21     1:16.45 (42.24)                                        
 15 Tatynskiy, Alec           12 Rac @ Jcc-MR         1:16.38    1:16.50 SILV   
                  36.71     1:16.50 (39.79)                                        
 15 Gebhart, Tyler            12 Badger-MR            1:15.20    1:16.50 SILV   
                  34.30     1:16.50 (42.20)                                        
 17 Newmark, Jake Q           12 Express Swimming-MR  1:14.33    1:16.68 SILV   
                  33.96     1:16.68 (42.72)                                        
 18 Whelan, Jack              12 CIY-MR               1:22.16    1:16.95 SILV   
                  35.23     1:16.95 (41.72)                                        
 19 Ellis, Miles              12 Rac @ Jcc-MR         1:15.82    1:17.03 SILV   
                  35.27     1:17.03 (41.76)                                        
 20 Cusumano, Charlie         11 WAC-MR               1:17.96    1:17.10 SILV   
                  35.25     1:17.10 (41.85)                                        
 21 Ramnauth, Paul A          12 GATE-MR              1:16.20    1:17.23 SILV   
                  34.03     1:17.23 (43.20)                                        
 22 Poggioli, David C         11 Rac @ Jcc-MR         1:22.26    1:17.32 SILV   
                  36.74     1:17.32 (40.58)                                        
 23 Hardart, Max              11 Badger-MR            1:19.39    1:18.49 SILV   
                  37.02     1:18.49 (41.47)                                        
 24 Devine, JT                12 Express Swimming-MR  1:20.24    1:18.72 SILV   
                  35.37     1:18.72 (43.35)                                        
 25 Woolmington, Gabriel      12 Manhattan Makos-MR   1:17.43    1:18.98 SILV   
                  36.70     1:18.98 (42.28)                                        
 26 Greenberg, Michael        11 WAC-MR               1:18.93    1:19.53 SILV   
                  36.90     1:19.53 (42.63)                                        
 27 Golin, Jacob              12 MPNY-MR              1:25.18    1:20.33 SILV   
                  38.03     1:20.33 (42.30)                                        
 28 Capaldi, Matthew D        11 Badger-MR            1:24.06    1:20.52 SILV   
                  37.67     1:20.52 (42.85)                                        
 29 Blazhkevych, Bogdan       11 MPNY-MR              1:22.66    1:21.11 SILV   
                  37.87     1:21.11 (43.24)                                        
 30 Hwang, Alex               11 GATE-MR              1:26.63    1:21.15 SILV   
                  36.70     1:21.15 (44.45)                                        
 31 Chapski, Kole             12 Manhattan Makos-MR   1:24.29    1:21.19 SILV   
                  38.78     1:21.19 (42.41)                                        
 32 Jablonowski, Kristof      11 Manhattan Makos-MR   1:23.82    1:21.30 SILV   
                  37.29     1:21.30 (44.01)                                        
 33 Vizhco, Dexter H          11 CAS-MR               1:24.36    1:21.32 SILV   
                  36.46     1:21.32 (44.86)                                        
 34 Halls, Sean C             11 NFS-MR               1:22.89    1:21.47 SILV   
                  35.79     1:21.47 (45.68)                                        
 35 Hu, Dylan H               11 Flying Dolphins-MR   1:24.71    1:21.61 SILV   
                  37.31     1:21.61 (44.30)                                        
 36 Wang, Harry H             12 APEX-MR              1:22.17    1:21.94 SILV   
                  37.06     1:21.94 (44.88)                                        
 37 Lavelle, Thomas P         11 Badger-MR            1:22.46    1:22.65 SILV   
                  37.57     1:22.65 (45.08)                                        
 38 Lupea, David A            12 NYCC-MR              1:20.81    1:24.59 SILV   
                  37.56     1:24.59 (47.03)                                        
Non-Award Division  
  1 Stefanidis, Nicholas      12 CIY-MR               1:36.15    1:32.90        
                  42.73     1:32.90 (50.17)                                        
 -- Fiore, Christian          12 Manhattan Makos-MR   1:25.69         DQ        
      Alternating Kick
                  39.70          DQ (45.89)                                        
 -- Chang, Cato A             11 Manhattan Makos-MR   1:25.22         DQ        
      Alternating Kick
                  39.44          DQ (44.22)                                        
 -- Sheinberg, Ryan P         12 Express Swimming-MR  1:14.97         NS        
 -- Kostin, Nikita            11 MPNY-MR              1:26.98         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  ZQ
              1:11.99  JO
              1:12.00  SMAX Silver Max
              1:20.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:12.00 - 1:20.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Kleyer, Maxim J           12 Rac @ Jcc-MR         1:13.52    1:06.27 ZQ     
                  29.16     1:06.27 (37.11)                                        
  2 Amato, Jason C            11 WEST-MR              1:12.43    1:10.48 JO     
                  32.72     1:10.48 (37.76)                                        
  3 Elias, Joseph A           12 RedTails-MR          1:14.37    1:10.53 JO     
                  32.17     1:10.53 (38.36)                                        
  4 Law, Ethan                12 MPNY-MR              1:12.15    1:11.59 JO     
                  34.43     1:11.59 (37.16)                                        
  5 Brewster, Justin M        12 MPNY-MR              1:12.22    1:11.86 JO     
                  33.43     1:11.86 (38.43)                                        
  6 Pena, Matt                12 APEX-MR              1:15.64    1:11.89 JO     
                  31.76     1:11.89 (40.13)                                        
SILV - Division  
  1 Spencer, Dylan A          11 WEST-MR              1:12.51    1:12.02 SILV   
                  33.88     1:12.02 (38.14)                                        
  2 Ramnauth, Paul A          12 GATE-MR              1:12.47    1:12.59 SILV   
                  34.02     1:12.59 (38.57)                                        
  3 Norris, Timothy M         11 GAEL-MR              1:16.53    1:12.92 SILV   
                  33.51     1:12.92 (39.41)                                        
  4 Elkhouly, Youssef A       11 HS-MR                1:15.19    1:12.95 SILV   
                  32.75     1:12.95 (40.20)                                        
  5 Yasinov, Zachary          11 Express Swimming-MR  1:13.29    1:12.97 SILV   
                  33.91     1:12.97 (39.06)                                        
  6 Osman, Yousef             11 Rac @ Jcc-MR         1:15.60    1:13.15 SILV   
                  34.11     1:13.15 (39.04)                                        
  7 Hafez, Yousef A           11 HS-MR                1:14.88    1:13.37 SILV   
                  34.20     1:13.37 (39.17)                                        
  8 Sanchez, Roger            12 RedTails-MR          1:16.60    1:13.43 SILV   
                  33.66     1:13.43 (39.77)                                        
  9 Chia, Derrick             11 NCAC-MR              1:14.69    1:13.64 SILV   
                  32.67     1:13.64 (40.97)                                        
 10 Tatynskiy, Alec           12 Rac @ Jcc-MR         1:15.16    1:13.76 SILV   
                  36.18     1:13.76 (37.58)                                        
 11 Vasilkoff, Daniel         12 NYCC-MR              1:19.91    1:14.00 SILV   
                  34.83     1:14.00 (39.17)                                        
 12 Chen, Darian              11 UNNCA-MR             1:15.38    1:14.04 SILV   
                  34.82     1:14.04 (39.22)                                        
 13 Babyak, Christopher N     12 Badger-MR            1:16.80    1:14.06 SILV   
                  34.42     1:14.06 (39.64)                                        
 14 Chan, Matthew             12 NCAC-MR              1:16.59    1:14.16 SILV   
                  34.62     1:14.16 (39.54)                                        
 15 Gebhart, Tyler            12 Badger-MR            1:13.66    1:14.22 SILV   
                  33.15     1:14.22 (41.07)                                        
 16 Barr, Evan E              12 GAEL-MR              1:20.09    1:14.47 SILV   
                  34.82     1:14.47 (39.65)                                        
 17 Santry, Emmet P           11 WEST-MR              1:13.38    1:14.53 SILV   
                  34.14     1:14.53 (40.39)                                        
 18 Hardart, Max              11 Badger-MR            1:16.45    1:15.62 SILV   
                  37.39     1:15.62 (38.23)                                        
 19 Liu, Timothy C            12 Express Swimming-MR  1:16.30    1:15.74 SILV   
                  37.99     1:15.74 (37.75)                                        
 20 Gusita, Nicholas          12 RI Marlins-MR        1:19.65    1:16.01 SILV   
                  34.99     1:16.01 (41.02)                                        
 21 Wankowicz, Daniel         12 WAC-MR               1:19.10    1:16.09 SILV   
                  34.78     1:16.09 (41.31)                                        
 21 Halls, Sean C             11 NFS-MR               1:15.41    1:16.09 SILV   
                  34.70     1:16.09 (41.39)                                        
 23 Bzikot, Konrad            11 NCAC-MR              1:16.35    1:16.23 SILV   
                  35.24     1:16.23 (40.99)                                        
 24 LU, Michael D             11 Express Swimming-MR  1:15.06    1:16.25 SILV   
                  36.89     1:16.25 (39.36)                                        
 25 Goodman, Jonah B          11 Express Swimming-MR  1:16.35    1:16.30 SILV   
                  34.39     1:16.30 (41.91)                                        
 26 Devine, JT                12 Express Swimming-MR  1:16.46    1:16.84 SILV   
                  33.78     1:16.84 (43.06)                                        
 27 Nordstrom, Dylan L        12 Badger-MR            1:17.38    1:17.27 SILV   
                  36.41     1:17.27 (40.86)                                        
 28 Powell, Shamir            12 KB Makos-MR          1:19.64    1:17.34 SILV   
                  35.75     1:17.34 (41.59)                                        
 29 DiMaggio, Joe R           11 MPNY-MR              1:18.08    1:17.49 SILV   
                  34.68     1:17.49 (42.81)                                        
 30 Ellis, Miles              12 Rac @ Jcc-MR         1:16.19    1:17.67 SILV   
                  36.86     1:17.67 (40.81)                                        
 31 Baldwin, Brian J          11 HS-MR                1:19.26    1:17.69 SILV   
                  34.76     1:17.69 (42.93)                                        
 32 Lue, Tyler                12 GATE-MR              1:17.32    1:17.78 SILV   
                  34.58     1:17.78 (43.20)                                        
 33 Guzman-Reyes, Edgar       11 Unattached           1:20.40    1:17.88 SILV   
                  35.85     1:17.88 (42.03)                                        
 34 Lokshin, Shawn            11 Rac @ Jcc-MR         1:17.30    1:18.74 SILV   
                  36.97     1:18.74 (41.77)                                        
 35 Cui, Ryan                 11 Twisters-MR          1:19.36    1:19.05 SILV   
                  39.14     1:19.05 (39.91)                                        
 35 Whelan, Jack              12 CIY-MR               1:19.27    1:19.05 SILV   
                  35.04     1:19.05 (44.01)                                        
 37 Veru, Theodore V          11 GAEL-MR              1:20.26    1:19.44 SILV   
                  35.70     1:19.44 (43.74)                                        
 38 Sandoval, Anthony         12 Unattached           1:19.52    1:19.69 SILV   
                  36.69     1:19.69 (43.00)                                        
 39 Lavelle, Thomas P         11 Badger-MR            1:19.68    1:20.14 SILV   
                  36.92     1:20.14 (43.22)                                        
Non-Award Division  
  1 Boyd, Andrew R            12 WAC-MR               1:19.33    1:20.73        
                  37.63     1:20.73 (43.10)                                        
  2 Gotlib, Steven            12 WAC-MR               1:19.72    1:20.88        
                  38.73     1:20.88 (42.15)                                        
  3 Capaldi, Matthew D        11 Badger-MR            1:19.42    1:21.20        
                  38.01     1:21.20 (43.19)                                        
  4 Scarlatos, John W         12 RedTails-MR          1:20.37    1:22.36        
                  38.10     1:22.36 (44.26)                                        
  5 Golin, Jacob              12 MPNY-MR              1:19.19    1:23.26        
                  37.15     1:23.26 (46.11)                                        
 -- Hu, Dylan H               11 Flying Dolphins-MR   1:19.69         NS        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:28.59  ZQ
              2:30.49  JO
              2:30.50  SMAX Silver Max
              2:55.09  SILV
 Meet Qualifying:  2:30.50 - 2:55.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Kleyer, Maxim J           12 Rac @ Jcc-MR         2:35.26    2:26.17 ZQ     
                  30.06     1:04.26 (34.20)     1:52.71 (48.45)     2:26.17 (33.46)
  2 Bischof, Robert F         11 WEST-MR              2:30.92    2:30.03 JO     
                  34.00     1:12.31 (38.31)     1:56.17 (43.86)     2:30.03 (33.86)
  3 Li, Max J                 12 WEST-MR              2:32.43    2:30.09 JO     
                  31.74     1:09.27 (37.53)     1:55.95 (46.68)     2:30.09 (34.14)
  4 Lai, Christopher B        11 HS-MR                2:31.01    2:30.13 JO     
                  32.98     1:11.77 (38.79)     1:57.68 (45.91)     2:30.13 (32.45)
SILV - Division  
  1 Zahariev, Kevin K         11 Twisters-MR          2:32.14    2:30.97 SILV   
                  32.14     1:10.82 (38.68)     1:55.83 (45.01)     2:30.97 (35.14)
  2 Amato, Jason C            11 WEST-MR              2:30.58    2:31.23 SILV   
                  33.51     1:11.20 (37.69)     1:57.01 (45.81)     2:31.23 (34.22)
  3 Oberst, Dylan M           11 WEST-MR              2:32.71    2:31.73 SILV   
                  33.36     1:11.86 (38.50)     1:58.43 (46.57)     2:31.73 (33.30)
  4 Santry, Emmet P           11 WEST-MR              2:33.49    2:32.99 SILV   
                  33.44     1:11.53 (38.09)     1:58.43 (46.90)     2:32.99 (34.56)
  5 Spencer, Dylan A          11 WEST-MR              2:33.19    2:34.60 SILV   
                  33.93     1:12.87 (38.94)     2:00.53 (47.66)     2:34.60 (34.07)
  6 Karinsky, Sandon A        12 Unhes-Mr-MR          2:49.06    2:35.77 SILV   
                  34.45     1:12.81 (38.36)     2:02.65 (49.84)     2:35.77 (33.12)
  7 Law, Ethan                12 MPNY-MR              2:40.14    2:36.07 SILV   
                  33.40     1:13.75 (40.35)     1:59.72 (45.97)     2:36.07 (36.35)
  8 Brewster, Justin M        12 MPNY-MR              2:38.38    2:37.99 SILV   
                  34.24     1:13.39 (39.15)     2:03.26 (49.87)     2:37.99 (34.73)
  9 Babyak, Christopher N     12 Badger-MR            2:45.57    2:38.45 SILV   
                  37.93     1:17.62 (39.69)     2:03.11 (45.49)     2:38.45 (35.34)
 10 Lee, Penn                 11 Manhattan Makos-MR   2:42.76    2:38.66 SILV   
                  36.28     1:15.72 (39.44)     2:03.75 (48.03)     2:38.66 (34.91)
 11 Barr, Evan E              12 GAEL-MR              2:36.56    2:38.79 SILV   
                  34.89     1:16.25 (41.36)     2:03.78 (47.53)     2:38.79 (35.01)
 12 Pena, Matt                12 APEX-MR              2:36.48    2:39.43 SILV   
                  32.88     1:11.29 (38.41)     2:01.01 (49.72)     2:39.43 (38.42)
 13 Hardart, Max              11 Badger-MR            2:40.00    2:39.57 SILV   
                  36.67     1:18.67 (42.00)     2:03.42 (44.75)     2:39.57 (36.15)
 14 Ellis, Miles              12 Rac @ Jcc-MR         2:48.68    2:40.58 SILV   
                  35.91     1:18.00 (42.09)     2:03.59 (45.59)     2:40.58 (36.99)
 15 Liu, Timothy C            12 Express Swimming-MR  2:42.40    2:41.05 SILV   
                  38.50     1:20.95 (42.45)     2:04.87 (43.92)     2:41.05 (36.18)
 16 Chen, Joseph              11 Express Swimming-MR  2:38.89    2:41.23 SILV   
                  35.39     1:15.49 (40.10)     2:07.04 (51.55)     2:41.23 (34.19)
 17 Shannon, Ryan J           11 Express Swimming-MR  2:41.14    2:41.44 SILV   
                  36.19     1:17.47 (41.28)     2:06.60 (49.13)     2:41.44 (34.84)
 18 LU, Michael D             11 Express Swimming-MR  2:37.34    2:41.57 SILV   
                  37.69     1:18.56 (40.87)     2:04.90 (46.34)     2:41.57 (36.67)
 19 Evenko, Nicholas          11 Rac @ Jcc-MR         2:45.49    2:41.77 SILV   
                  35.31     1:13.69 (38.38)     2:06.88 (53.19)     2:41.77 (34.89)
 20 Walsh, Patrick C          11 Express Swimming-MR  2:41.08    2:42.31 SILV   
                  36.02     1:15.56 (39.54)     2:08.76 (53.20)     2:42.31 (33.55)
 21 Goodman, Jonah B          11 Express Swimming-MR  2:41.25    2:42.88 SILV   
                  36.52     1:15.97 (39.45)     2:09.03 (53.06)     2:42.88 (33.85)
 22 Cui, Ryan                 11 Twisters-MR          2:43.45    2:43.51 SILV   
                  35.65     1:21.17 (45.52)     2:06.48 (45.31)     2:43.51 (37.03)
 23 Ramnauth, Paul A          12 GATE-MR              2:41.04    2:43.53 SILV   
                  34.24     1:18.06 (43.82)     2:07.75 (49.69)     2:43.53 (35.78)
 24 Norris, Timothy M         11 GAEL-MR              2:38.41    2:43.87 SILV   
                  38.77     1:21.22 (42.45)     2:10.00 (48.78)     2:43.87 (33.87)
 25 Yasinov, Zachary          11 Express Swimming-MR  2:36.95    2:43.92 SILV   
                  35.77     1:16.63 (40.86)     2:07.89 (51.26)     2:43.92 (36.03)
 26 Kvasnitskiy, Nikita       12 MPNY-MR              2:51.82    2:44.52 SILV   
                  35.37     1:17.62 (42.25)     2:07.80 (50.18)     2:44.52 (36.72)
 27 Woolmington, Gabriel      12 Manhattan Makos-MR   2:47.63    2:44.74 SILV   
                  37.00     1:18.61 (41.61)     2:09.77 (51.16)     2:44.74 (34.97)
 28 Sheinberg, Ryan P         12 Express Swimming-MR  2:41.66    2:45.05 SILV   
                  36.52     1:20.11 (43.59)     2:09.06 (48.95)     2:45.05 (35.99)
 29 Hwang, Alex               11 GATE-MR              2:49.48    2:46.06 SILV   
                  36.90     1:18.19 (41.29)     2:07.14 (48.95)     2:46.06 (38.92)
 30 Boyd, Andrew R            12 WAC-MR               2:44.58    2:46.13 SILV   
                  39.12     1:19.39 (40.27)     2:09.93 (50.54)     2:46.13 (36.20)
 31 Lue, Tyler                12 GATE-MR              2:49.95    2:47.56 SILV   
                  35.59     1:19.34 (43.75)     2:10.62 (51.28)     2:47.56 (36.94)
 32 DiMaggio, Joe R           11 MPNY-MR              2:52.21    2:47.95 SILV   
                  36.85     1:19.69 (42.84)     2:10.80 (51.11)     2:47.95 (37.15)
 33 Lavelle, Thomas P         11 Badger-MR            2:51.10    2:51.40 SILV   
                  39.51     1:20.40 (40.89)     2:13.78 (53.38)     2:51.40 (37.62)
 34 Lupea, David A            12 NYCC-MR              2:45.56    2:52.54 SILV   
                  38.38     1:19.92 (41.54)     2:15.07 (55.15)     2:52.54 (37.47)
 35 Capaldi, Matthew D        11 Badger-MR            2:51.93    2:53.40 SILV   
                  38.34     1:21.92 (43.58)     2:13.97 (52.05)     2:53.40 (39.43)
 36 Golin, Jacob              12 MPNY-MR              2:51.63    2:53.78 SILV   
                  38.26     1:22.71 (44.45)     2:17.34 (54.63)     2:53.78 (36.44)
 -- Newmark, Jake Q           12 Express Swimming-MR  2:29.66   X2:34.76 SILV   
                  34.31     1:14.37 (40.06)     2:00.44 (46.07)     2:34.76 (34.32)
Non-Award Division  
 -- Chia, Derrick             11 NCAC-MR              2:45.08         DQ        
      Declared false start - Misc
 -- Neugebauer, Caleb D       11 Express Swimming-MR  2:55.02         DQ        
      Declared false start - Misc
 -- Weber, Christopher R      12 Express Swimming-MR  2:44.84        DFS        
      Declared false start - Misc
 -- Elkhouly, Youssef A       11 HS-MR                2:39.05        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
              5:27.99  JO
              5:28.00  SMAX Silver Max
              5:55.99  SILV
 Meet Qualifying:  5:28.00 - 5:55.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Santry, Emmet P           11 WEST-MR              5:37.16    5:22.88 JO     
                  34.05     1:15.83 (41.78)     1:56.41 (40.58)     2:35.63 (39.22)
        3:24.23 (48.60)     4:11.98 (47.75)     4:47.66 (35.68)     5:22.88 (35.22)
  2 Lai, Christopher B        11 HS-MR                5:51.64    5:26.02 JO     
                  33.72     1:14.59 (40.87)     1:54.74 (40.15)     2:35.71 (40.97)
        3:23.06 (47.35)     4:10.70 (47.64)     4:48.92 (38.22)     5:26.02 (37.10)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.69  ZQ
                24.99  JO
                25.00  SMAX Silver Max
                26.79  SILV
 Meet Qualifying:  25.00 - 26.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Vaynshteyn, Gabe          14 Rac @ Jcc-MR           25.77      25.24 SILV   
  2 Loveless, Liam J          13 Badger-MR              25.42      25.30 SILV   
  3 Cheung, Cyrus H           13 GATE-MR                26.07      25.41 SILV   
  4 Kourilov, Yevgeniy        14 Shy-Mr-MR              25.62      25.46 SILV   
  5 Vazquez, Christian        14 KB Makos-MR            25.68      25.47 SILV   
  6 Foppiano, Nicholas        14 Rac @ Jcc-MR           26.39      25.57 SILV   
  7 Vincent, Thomas N         13 Express Swimming-MR    25.37      25.60 SILV   
  8 Arkhangelskiy, Michael    14 MPNY-MR                25.97      25.61 SILV   
  9 Prokic, Matija            14 RI Marlins-MR          26.62      25.62 SILV   
 10 Spencer, Kyle A           13 WEST-MR                26.44      25.84 SILV   
 11 Montesa, Daniel           14 Parks Sailfish-MR      26.26      25.92 SILV   
 11 Gutierrez, Oman M         14 KB Makos-MR            26.20      25.92 SILV   
 13 Rosado, Alex P            13 Badger-MR              26.71      26.00 SILV   
 14 Phillip, Bryon J          13 NFS-MR                 25.81      26.03 SILV   
 15 Yang, Eric                13 NCAC-MR                25.96      26.08 SILV   
 16 Claiborne, Kevin Jr. G    13 Twisters-MR            25.92      26.16 SILV   
 17 Hilario, Dalwin F         13 RedTails-MR            26.19      26.19 SILV   
 18 Kascle, Daniel            14 Rac @ Jcc-MR           26.68      26.20 SILV   
 19 Gao, Owen Z               14 Twisters-MR            26.20      26.21 SILV   
 20 Cato, Tyler R             14 NFS-MR                 26.15      26.22 SILV   
 20 Whitfield, George         14 NYCC-MR                26.23      26.22 SILV   
 22 Monfiston, Seth E         14 GATE-MR                26.15      26.24 SILV   
 23 Woodside, Jamal K         14 NFS-MR                 26.08      26.26 SILV   
 24 Tsai, Brian C             13 WEST-MR                26.74      26.36 SILV   
 25 Kinkel, William G         14 GATE-MR                25.94      26.40 SILV   
 26 Giardinelli, Josh R       13 Express Swimming-MR    26.48      26.57 SILV   
 27 Gamboa, Nathaniel         14 Express Swimming-MR    26.73      26.58 SILV   
 28 Clark, Kevin              14 KB Makos-MR            26.49      26.62 SILV   
 29 Sansiviero, Burke C       14 Express Swimming-MR    26.31      26.63 SILV   
 30 Chin, William T           14 NYCC-MR                26.62      26.73 SILV   
 31 Fiechter, Jimmy R         14 CIY-MR                 26.33      26.74 SILV   
 32 Lam, Lawrence             13 Parks Sailfish-MR      26.64      26.76 SILV   
Non-Award Division  
  1 Deguzman, Nathaniel       14 Express Swimming-MR    26.45      27.17        
  2 Moeslinger, Erich V       14 GATE-MR                26.27      27.44        
  3 Johnson, Chaz L           14 NYCC-MR                26.79      27.67        
 -- Towse, Eric               14 WAC-MR                 26.75         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Hadary, Daniel            14 Parks Sailfish-MR      26.77         NS        
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
                24.69  13-14 ZQ
                24.99  13-14 JO
                25.00  13-14 SMAX Silver Max
                26.79  13-14 SILV
 Meet Qualifying 13-14:  25.00 - 26.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Young, Goerdie H          14 Flying Dolphins-MR        NT      25.78 SILV   
  2 Hadary, Daniel            14 Parks Sailfish-MR         NT      26.55 SILV   
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
                53.99  13-14 JO
                53.99  13-14 ZQ
                54.00  13-14 SMAX Silver Max
                59.59  13-14 SILV
 Meet Qualifying 13-14:  54.00 - 59.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vayser, Gabriel           14 Rac @ Jcc-MR              NT      58.46 SILV   
                  28.30       58.46 (30.16)                                        
  2 Young, Goerdie H          14 Flying Dolphins-MR        NT      59.48 SILV   
                  27.95       59.48 (31.53)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.99  JO
                53.99  ZQ
                54.00  SMAX Silver Max
                59.59  SILV
 Meet Qualifying:  54.00 - 59.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Maierle, Ryan A           13 WEST-MR                54.11      53.57 JO     
                  25.65       53.57 (27.92)                                        
  2 Vincent, Thomas N         13 Express Swimming-MR    54.67      53.90 JO     
                  26.17       53.90 (27.73)                                        
SILV - Division  
  1 Jiang, Michael            14 Express Swimming-MR    54.92      54.02 SILV   
                  26.21       54.02 (27.81)                                        
  2 Vaynshteyn, Gabe          14 Rac @ Jcc-MR           55.63      54.72 SILV   
                  26.46       54.72 (28.26)                                        
  3 Loveless, Liam J          13 Badger-MR              55.41      55.15 SILV   
                  26.50       55.15 (28.65)                                        
  4 Whitfield, George         14 NYCC-MR                56.70      55.88 SILV   
                  26.53       55.88 (29.35)                                        
  5 Kascle, Daniel            14 Rac @ Jcc-MR           57.26      55.97 SILV   
                  26.54       55.97 (29.43)                                        
  6 Hilario, Dalwin F         13 RedTails-MR            57.52      55.98 SILV   
                  26.33       55.98 (29.65)                                        
  7 Tolpina, Axel             13 MPNY-MR                56.43      56.07 SILV   
                  27.29       56.07 (28.78)                                        
  8 Prokic, Matija            14 RI Marlins-MR          56.85      56.08 SILV   
                  26.55       56.08 (29.53)                                        
  9 Cheung, Cyrus H           13 GATE-MR                56.86      56.21 SILV   
                  26.39       56.21 (29.82)                                        
 10 Kinkel, William G         14 GATE-MR                56.48      56.27 SILV   
                  26.47       56.27 (29.80)                                        
 10 Kourilov, Yevgeniy        14 Shy-Mr-MR              55.57      56.27 SILV   
                  27.07       56.27 (29.20)                                        
 12 Arkhangelskiy, Michael    14 MPNY-MR                55.96      56.38 SILV   
                  27.48       56.38 (28.90)                                        
 13 Broderick, Thomas G       13 Express Swimming-MR    57.23      56.55 SILV   
                  27.43       56.55 (29.12)                                        
 14 Spencer, Kyle A           13 WEST-MR                57.11      56.80 SILV   
                  27.31       56.80 (29.49)                                        
 15 Monfiston, Seth E         14 GATE-MR                57.51      57.03 SILV   
                  27.15       57.03 (29.88)                                        
 16 Foppiano, Nicholas        14 Rac @ Jcc-MR           58.87      57.12 SILV   
                  27.77       57.12 (29.35)                                        
 17 Claiborne, Kevin Jr. G    13 Twisters-MR            57.77      57.15 SILV   
                  27.30       57.15 (29.85)                                        
 18 Callaghan, Ryan           14 WAC-MR                 57.80      57.36 SILV   
                  27.18       57.36 (30.18)                                        
 19 Moeslinger, Erich V       14 GATE-MR                57.52      57.44 SILV   
                  27.04       57.44 (30.40)                                        
 20 Cato, Tyler R             14 NFS-MR                 56.79      57.50 SILV   
                  27.23       57.50 (30.27)                                        
 21 Gamboa, Nathaniel         14 Express Swimming-MR    57.48      57.68 SILV   
                  27.77       57.68 (29.91)                                        
 21 Langendorfer, Matthew R   14 Manhattan Makos-MR     59.58      57.68 SILV   
                  27.48       57.68 (30.20)                                        
 23 Gutierrez, Oman M         14 KB Makos-MR            58.29      57.69 SILV   
                  27.90       57.69 (29.79)                                        
 24 Gao, Owen Z               14 Twisters-MR            58.47      57.83 SILV   
                  27.78       57.83 (30.05)                                        
 25 Deguzman, Nathaniel       14 Express Swimming-MR    57.21      57.84 SILV   
                  27.87       57.84 (29.97)                                        
 26 Vazquez, Christian        14 KB Makos-MR            57.34      57.89 SILV   
                  27.21       57.89 (30.68)                                        
 27 Towse, Eric               14 WAC-MR                 58.44      57.90 SILV   
                  27.68       57.90 (30.22)                                        
 28 Lim, Jeffrey Jr. K        13 Twisters-MR            59.01      58.06 SILV   
                  28.32       58.06 (29.74)                                        
 29 Yang, Eric                13 NCAC-MR                57.49      58.07 SILV   
                  27.31       58.07 (30.76)                                        
 30 Sansiviero, Burke C       14 Express Swimming-MR    56.95      58.21 SILV   
                  27.54       58.21 (30.67)                                        
 31 Gamero, Matthew A         13 FLY-MR                 58.89      58.52 SILV   
                  27.79       58.52 (30.73)                                        
 32 Green, Ryan L             14 Flying Dolphins-MR     56.13      58.54 SILV   
                  28.08       58.54 (30.46)                                        
 33 Rosado, Alex P            13 Badger-MR              58.04      58.59 SILV   
                  27.55       58.59 (31.04)                                        
 34 Wang, Leo                 14 FLY-MR                 58.21      58.63 SILV   
                  27.23       58.63 (31.40)                                        
 35 Vayser, Gabriel           14 Rac @ Jcc-MR           58.31      58.72 SILV   
                  28.74       58.72 (29.98)                                        
 36 Jozkowski, Evan H         14 Express Swimming-MR    59.50      59.24 SILV   
                  28.48       59.24 (30.76)                                        
 37 Baldwin, Sean D           13 HS-MR                  59.51      59.46 SILV   
                  28.40       59.46 (31.06)                                        
Non-Award Division  
  1 Piscopo, John-Paul        14 Rac @ Jcc-MR           59.52      59.68        
                  28.43       59.68 (31.25)                                        
  2 Woodside, Jamal K         14 NFS-MR                 57.04    1:00.19        
  3 Piscopo, Frank            14 Rac @ Jcc-MR           59.56    1:00.22        
                  29.16     1:00.22 (31.06)                                        
  4 Lopez, Louis              14 WAC-MR               1:00.12    1:00.61        
                  29.68     1:00.61 (30.93)                                        
  5 Toskas, Anthony           13 CIY-MR                 59.55    1:01.05        
                  28.97     1:01.05 (32.08)                                        
  6 McCafferty, John          13 WAC-MR               1:12.77    1:10.57        
                  33.63     1:10.57 (36.94)                                        
 -- Bajramovic, Emil          14 FLY-MR                 54.98         NS        
 -- Dunn, Tyler A             13 Badger-MR              58.75         NS        
 -- Seibold, Finn J           13 Badger-MR              54.30         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:58.49  JO
              1:58.49  ZQ
              1:58.50  SMAX Silver Max
              2:18.09  SILV
 Meet Qualifying:  1:58.50 - 2:18.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Broderick, Thomas G       13 Express Swimming-MR  2:03.98    2:00.11 SILV   
                  27.40       58.23 (30.83)     1:29.89 (31.66)     2:00.11 (30.22)
  2 Ribeiro, Damion           14 NYCC-MR              2:00.48    2:00.61 SILV   
                  26.19       56.25 (30.06)     1:28.77 (32.52)     2:00.61 (31.84)
  3 Kascle, Daniel            14 Rac @ Jcc-MR         2:06.59    2:01.95 SILV   
                  28.07       59.02 (30.95)     1:30.53 (31.51)     2:01.95 (31.42)
  4 Jiang, Michael            14 Express Swimming-MR  2:02.26    2:02.39 SILV   
                  27.54       57.98 (30.44)     1:30.97 (32.99)     2:02.39 (31.42)
  5 Arkhangelskiy, Michael    14 MPNY-MR              2:03.32    2:02.60 SILV   
                  28.36       59.18 (30.82)     1:31.44 (32.26)     2:02.60 (31.16)
  6 Giardinelli, Josh R       13 Express Swimming-MR  2:03.94    2:03.10 SILV   
                  27.33       58.38 (31.05)     1:30.59 (32.21)     2:03.10 (32.51)
  7 Loveless, Liam J          13 Badger-MR            2:06.69    2:03.60 SILV   
                  27.82       59.82 (32.00)     1:32.56 (32.74)     2:03.60 (31.04)
  8 Deguzman, Nathaniel       14 Express Swimming-MR  2:05.41    2:04.01 SILV   
                  28.92     1:00.33 (31.41)     1:31.89 (31.56)     2:04.01 (32.12)
  9 Cato, Tyler R             14 NFS-MR               2:06.46    2:04.09 SILV   
                  27.45       58.89 (31.44)     1:31.34 (32.45)     2:04.09 (32.75)
 10 Whitfield, George         14 NYCC-MR              2:03.95    2:04.68 SILV   
                  27.80       59.57 (31.77)     1:32.68 (33.11)     2:04.68 (32.00)
 11 Callaghan, Ryan           14 WAC-MR               2:06.24    2:04.90 SILV   
                  28.20       59.73 (31.53)     1:32.80 (33.07)     2:04.90 (32.10)
 12 Montesa, Daniel           14 Parks Sailfish-MR    2:05.58    2:04.96 SILV   
                  27.04       59.09 (32.05)     1:32.16 (33.07)     2:04.96 (32.80)
 13 Gamboa, Nathaniel         14 Express Swimming-MR  2:05.56    2:05.09 SILV   
                  28.26       59.81 (31.55)     1:32.58 (32.77)     2:05.09 (32.51)
 14 Vayser, Gabriel           14 Rac @ Jcc-MR         2:05.54    2:05.21 SILV   
                  28.50     1:00.17 (31.67)     1:32.81 (32.64)     2:05.21 (32.40)
 15 Young, Goerdie H          14 Flying Dolphins-MR   2:13.15    2:05.50 SILV   
                  28.80     1:01.75 (32.95)     1:34.17 (32.42)     2:05.50 (31.33)
 16 Lim, Jeffrey Jr. K        13 Twisters-MR          2:08.65    2:05.57 SILV   
                  28.71     1:00.08 (31.37)     1:32.71 (32.63)     2:05.57 (32.86)
 16 Kourilov, Yevgeniy        14 Shy-Mr-MR            2:07.81    2:05.57 SILV   
                  27.71       59.01 (31.30)     1:34.31 (35.30)     2:05.57 (31.26)
 18 Towse, Eric               14 WAC-MR               2:06.74    2:06.07 SILV   
                  28.29     1:00.44 (32.15)     1:34.01 (33.57)     2:06.07 (32.06)
 19 Vaynshteyn, Gabe          14 Rac @ Jcc-MR         2:06.59    2:06.33 SILV   
                  29.08     1:01.61 (32.53)     1:34.77 (33.16)     2:06.33 (31.56)
 20 Green, Ryan L             14 Flying Dolphins-MR   2:02.33    2:06.65 SILV   
                  28.18       59.71 (31.53)     1:33.00 (33.29)     2:06.65 (33.65)
 21 Monfiston, Seth E         14 GATE-MR              2:07.60    2:07.14 SILV   
                  28.71     1:01.34 (32.63)     1:33.98 (32.64)     2:07.14 (33.16)
 22 Foppiano, Nicholas        14 Rac @ Jcc-MR         2:16.14    2:07.20 SILV   
                  28.43     1:00.38 (31.95)     1:33.88 (33.50)     2:07.20 (33.32)
 23 Claiborne, Kevin Jr. G    13 Twisters-MR          2:05.41    2:07.97 SILV   
                  28.89     1:01.53 (32.64)     1:34.97 (33.44)     2:07.97 (33.00)
 24 Spencer, Kyle A           13 WEST-MR              2:07.75    2:08.07 SILV   
                  28.28     1:02.01 (33.73)     1:35.63 (33.62)     2:08.07 (32.44)
 25 Kinkel, William G         14 GATE-MR              2:08.67    2:08.09 SILV   
                  27.96     1:00.11 (32.15)     1:35.87 (35.76)     2:08.09 (32.22)
 26 Hilario, Dalwin F         13 RedTails-MR          2:10.17    2:08.21 SILV   
                  28.54     1:00.56 (32.02)     1:34.55 (33.99)     2:08.21 (33.66)
 27 Cheung, Cyrus H           13 GATE-MR              2:09.91    2:08.52 SILV   
                  27.81     1:00.98 (33.17)     1:35.47 (34.49)     2:08.52 (33.05)
 28 Rosado, Alex P            13 Badger-MR            2:09.11    2:08.87 SILV   
                  28.91     1:02.09 (33.18)     1:36.53 (34.44)     2:08.87 (32.34)
 29 Ng, Dylan                 14 CIY-MR               2:10.81    2:09.13 SILV   
                  29.24     1:01.74 (32.50)     1:35.07 (33.33)     2:09.13 (34.06)
 30 Kleemann, Perry M         14 Express Swimming-MR  2:08.57    2:09.45 SILV   
                  29.41     1:02.30 (32.89)     1:36.35 (34.05)     2:09.45 (33.10)
 31 Grobshteyn, Mark P        13 MPNY-MR              2:12.15    2:09.50 SILV   
                  29.76     1:02.64 (32.88)     1:36.36 (33.72)     2:09.50 (33.14)
 32 Gao, Owen Z               14 Twisters-MR          2:12.64    2:09.66 SILV   
                  29.50     1:02.39 (32.89)     1:36.95 (34.56)     2:09.66 (32.71)
 33 Moeslinger, Erich V       14 GATE-MR              2:07.14    2:09.84 SILV   
                  28.36     1:01.36 (33.00)     1:36.00 (34.64)     2:09.84 (33.84)
 34 Piscopo, Frank            14 Rac @ Jcc-MR         2:11.40    2:09.91 SILV   
                  30.04     1:03.21 (33.17)     1:36.86 (33.65)     2:09.91 (33.05)
 35 Gutierrez, Oman M         14 KB Makos-MR          2:11.07    2:10.45 SILV   
                  29.54     1:02.75 (33.21)     1:35.53 (32.78)     2:10.45 (34.92)
 36 O'Connell, Conor J        14 Express Swimming-MR  2:14.54    2:10.49 SILV   
                  29.22     1:02.81 (33.59)     1:36.45 (33.64)     2:10.49 (34.04)
 37 Chin, William T           14 NYCC-MR              2:11.82    2:10.59 SILV   
                  29.35     1:01.98 (32.63)     1:36.22 (34.24)     2:10.59 (34.37)
 38 Vazquez, Christian        14 KB Makos-MR          2:10.49    2:10.86 SILV   
                  29.50     1:02.66 (33.16)     1:36.11 (33.45)     2:10.86 (34.75)
 39 Ruf, Jason E              14 HS-MR                2:15.49    2:11.30 SILV   
                  29.88     1:03.46 (33.58)     1:38.67 (35.21)     2:11.30 (32.63)
 40 Ambrosio, Jordan          13 RedTails-MR          2:14.51    2:11.74 SILV   
                  30.34     1:03.73 (33.39)     1:38.03 (34.30)     2:11.74 (33.71)
 41 Yankelevich, Jacob        13 MPNY-MR              2:16.48    2:11.99 SILV   
                  29.68     1:03.15 (33.47)     1:38.62 (35.47)     2:11.99 (33.37)
 42 Hoey, JP                  13 WAC-MR               2:14.49    2:12.16 SILV   
                  29.47     1:03.04 (33.57)     1:38.18 (35.14)     2:12.16 (33.98)
 43 Li, Tyler                 13 GATE-MR              2:14.96    2:12.65 SILV   
                  30.01     1:02.83 (32.82)     1:37.63 (34.80)     2:12.65 (35.02)
 44 Kalinin, Anton S          13 Badger-MR            2:11.51    2:13.17 SILV   
                  29.75     1:04.21 (34.46)     1:39.61 (35.40)     2:13.17 (33.56)
 45 Baldwin, Sean D           13 HS-MR                2:13.17    2:13.18 SILV   
                  29.90     1:03.00 (33.10)     1:38.09 (35.09)     2:13.18 (35.09)
 46 Rosato, Luke M            13 Badger-MR            2:17.02    2:13.39 SILV   
                  30.65     1:05.07 (34.42)     1:40.19 (35.12)     2:13.39 (33.20)
 47 Woodside, Jamal K         14 NFS-MR               2:14.53    2:13.60 SILV   
 48 D'Avanzo, Nicholas        14 Rac @ Jcc-MR         2:17.32    2:14.52 SILV   
                  29.74     1:04.81 (35.07)     1:41.38 (36.57)     2:14.52 (33.14)
 49 Sallusto, Andrew J        13 Express Swimming-MR  2:17.30    2:14.53 SILV   
                  30.60     1:05.38 (34.78)     1:40.65 (35.27)     2:14.53 (33.88)
 50 Phillip, Bryon J          13 NFS-MR               2:12.09    2:15.05 SILV   
                  28.18     1:01.12 (32.94)   2:15.05 (1:13.93)                    
 51 Langendorfer, Matthew R   14 Manhattan Makos-MR   2:18.00    2:15.25 SILV   
                  29.93     1:03.73 (33.80)     1:39.74 (36.01)     2:15.25 (35.51)
 52 Clark, Kevin              14 KB Makos-MR          2:17.25    2:15.59 SILV   
                  30.23     1:04.29 (34.06)     1:40.82 (36.53)     2:15.59 (34.77)
 53 Lopez, Louis              14 WAC-MR               2:17.62    2:16.12 SILV   
                  30.95     1:05.53 (34.58)     1:42.11 (36.58)     2:16.12 (34.01)
 54 Leal, Johnny              14 RedTails-MR          2:16.53    2:16.34 SILV   
                  29.75     1:04.05 (34.30)     1:39.59 (35.54)     2:16.34 (36.75)
 55 Tan, Jerry                14 GATE-MR              2:14.24    2:16.45 SILV   
                  31.25     1:06.06 (34.81)     1:42.29 (36.23)     2:16.45 (34.16)
 56 Johnson, Chaz L           14 NYCC-MR              2:15.25    2:16.87 SILV   
                  28.69     1:02.10 (33.41)     1:39.19 (37.09)     2:16.87 (37.68)
Non-Award Division  
 -- Yanos, Athan J            13 Flying Dolphins-MR   2:13.95         DQ        
      Declared false start
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:21.99  JO
              5:21.99  ZQ
              5:22.00  SMAX Silver Max
              5:50.99  SILV
 Meet Qualifying:  5:22.00 - 5:50.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Broderick, Thomas G       13 Express Swimming-MR  5:22.19    5:23.69 SILV   
                  29.02     1:00.66 (31.64)     1:32.89 (32.23)     2:05.23 (32.34)
        2:38.16 (32.93)     3:11.00 (32.84)     3:43.94 (32.94)     4:17.84 (33.90)
        4:51.26 (33.42)     5:23.69 (32.43)                                        
  2 Matossian, Cameron T      13 Badger-MR            5:33.75    5:25.39 SILV   
                  29.17     1:01.26 (32.09)     1:33.94 (32.68)     2:06.97 (33.03)
        2:40.03 (33.06)     3:13.28 (33.25)     3:46.46 (33.18)     4:19.81 (33.35)
        4:53.16 (33.35)     5:25.39 (32.23)                                        
  3 Giardinelli, Josh R       13 Express Swimming-MR  5:32.87    5:26.10 SILV   
                  28.37     1:00.61 (32.24)     1:33.76 (33.15)     2:07.34 (33.58)
        2:41.33 (33.99)     3:15.63 (34.30)     3:49.74 (34.11)     4:22.74 (33.00)
        4:55.44 (32.70)     5:26.10 (30.66)                                        
  4 Deguzman, Nathaniel       14 Express Swimming-MR  5:40.89    5:31.55 SILV   
                  29.91     1:02.51 (32.60)     1:35.95 (33.44)     2:09.41 (33.46)
        2:43.16 (33.75)     3:16.90 (33.74)     3:50.93 (34.03)     4:25.02 (34.09)
        4:58.90 (33.88)     5:31.55 (32.65)                                        
  5 Towse, Eric               14 WAC-MR               5:41.35    5:33.90 SILV   
                  28.58     1:00.97 (32.39)     1:34.60 (33.63)     2:08.93 (34.33)
        2:43.45 (34.52)     3:17.80 (34.35)     3:52.08 (34.28)     4:27.40 (35.32)
        5:02.43 (35.03)     5:33.90 (31.47)                                        
  6 Green, Ryan L             14 Flying Dolphins-MR   5:24.31    5:36.85 SILV   
                  29.20     1:00.80 (31.60)     1:33.25 (32.45)     2:06.29 (33.04)
        2:40.44 (34.15)     3:15.00 (34.56)     3:50.41 (35.41)     4:25.93 (35.52)
        5:01.92 (35.99)     5:36.85 (34.93)                                        
  7 Gamboa, Nathaniel         14 Express Swimming-MR  5:38.75    5:37.00 SILV   
                  30.24     1:02.87 (32.63)     1:36.59 (33.72)     2:10.93 (34.34)
        2:45.19 (34.26)     3:19.53 (34.34)     3:54.27 (34.74)     4:28.95 (34.68)
        5:03.68 (34.73)     5:37.00 (33.32)                                        
  8 Lim, Jeffrey Jr. K        13 Twisters-MR          5:33.73    5:37.19 SILV   
                  28.98     1:01.75 (32.77)     1:35.75 (34.00)     2:10.25 (34.50)
        2:44.97 (34.72)     3:19.83 (34.86)     3:54.79 (34.96)     4:29.67 (34.88)
        5:03.99 (34.32)     5:37.19 (33.20)                                        
  9 Spencer, Kyle A           13 WEST-MR              5:40.67    5:38.94 SILV   
                  28.85     1:02.71 (33.86)     1:37.36 (34.65)     2:11.74 (34.38)
        2:47.36 (35.62)     3:22.70 (35.34)     3:57.77 (35.07)     4:32.18 (34.41)
        5:06.48 (34.30)     5:38.94 (32.46)                                        
 10 Sansiviero, Burke C       14 Express Swimming-MR  5:28.07    5:42.80 SILV   
                  28.54     1:01.34 (32.80)     1:35.09 (33.75)     2:09.80 (34.71)
        2:44.93 (35.13)     3:20.58 (35.65)     3:56.46 (35.88)     4:32.47 (36.01)
        5:08.02 (35.55)     5:42.80 (34.78)                                        
 11 Lee, Rich R               14 FLY-MR               5:39.00    5:42.98 SILV   
                  29.27     1:01.91 (32.64)     1:36.30 (34.39)     2:11.34 (35.04)
        2:46.69 (35.35)     3:22.13 (35.44)     3:57.93 (35.80)     4:33.05 (35.12)
        5:09.35 (36.30)     5:42.98 (33.63)                                        
 12 Callaghan, Ryan           14 WAC-MR               5:42.11    5:43.91 SILV   
                  28.96     1:01.90 (32.94)     1:36.48 (34.58)     2:11.30 (34.82)
        2:46.12 (34.82)     3:22.24 (36.12)     3:57.91 (35.67)     4:34.00 (36.09)
        5:09.63 (35.63)     5:43.91 (34.28)                                        
 13 Bajramovic, Emil          14 FLY-MR               5:35.25    5:44.53 SILV   
                  29.12     1:02.16 (33.04)     1:35.98 (33.82)     2:11.05 (35.07)
        2:47.01 (35.96)     3:23.02 (36.01)     3:58.30 (35.28)     4:33.91 (35.61)
        5:09.09 (35.18)     5:44.53 (35.44)                                        
 14 Fox, Benjamin C           13 FLY-MR               5:48.58    5:45.21 SILV   
                  29.31     1:02.38 (33.07)     1:36.84 (34.46)     2:12.11 (35.27)
        2:47.13 (35.02)     3:22.57 (35.44)     3:58.87 (36.30)     4:34.69 (35.82)
        5:10.83 (36.14)     5:45.21 (34.38)                                        
 15 Claiborne, Kevin Jr. G    13 Twisters-MR          5:46.80    5:49.67 SILV   
                  29.18     1:02.55 (33.37)     1:37.44 (34.89)     2:12.72 (35.28)
        2:48.36 (35.64)     3:24.54 (36.18)     4:01.41 (36.87)     4:37.56 (36.15)
        5:14.17 (36.61)     5:49.67 (35.50)                                        
Non-Award Division  
  1 Vayser, Gabriel           14 Rac @ Jcc-MR         5:44.41    5:55.63        
                  29.82     1:03.06 (33.24)     1:37.89 (34.83)     2:13.19 (35.30)
        2:49.16 (35.97)     3:25.63 (36.47)     4:03.19 (37.56)     4:41.42 (38.23)
        5:19.92 (38.50)     5:55.63 (35.71)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:02.49  JO
              1:02.49  ZQ
              1:02.50  SMAX Silver Max
              1:16.49  SILV
 Meet Qualifying:  1:02.50 - 1:16.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kalinin, Anton S          13 Badger-MR            1:04.52    1:03.04 SILV   
                  30.98     1:03.04 (32.06)                                        
  2 Ribeiro, Damion           14 NYCC-MR              1:09.99    1:03.18 SILV   
                  29.81     1:03.18 (33.37)                                        
  3 Vincent, Thomas N         13 Express Swimming-MR  1:05.77    1:03.63 SILV   
                  31.16     1:03.63 (32.47)                                        
  4 Moeslinger, Erich V       14 GATE-MR              1:04.57    1:04.38 SILV   
                  30.59     1:04.38 (33.79)                                        
  5 Vaynshteyn, Gabe          14 Rac @ Jcc-MR         1:02.75    1:04.47 SILV   
                  31.67     1:04.47 (32.80)                                        
  6 Arkhangelskiy, Michael    14 MPNY-MR              1:05.76    1:04.50 SILV   
                  31.82     1:04.50 (32.68)                                        
  7 Loveless, Liam J          13 Badger-MR            1:06.57    1:04.61 SILV   
                  31.45     1:04.61 (33.16)                                        
  8 Broderick, Thomas G       13 Express Swimming-MR  1:04.77    1:04.80 SILV   
                  31.79     1:04.80 (33.01)                                        
  9 Yanos, Athan J            13 Flying Dolphins-MR   1:11.45    1:04.84 SILV   
                  31.72     1:04.84 (33.12)                                        
 10 Rosado, Alex P            13 Badger-MR            1:05.42    1:04.88 SILV   
                  32.05     1:04.88 (32.83)                                        
 11 Chin, William T           14 NYCC-MR              1:06.91    1:05.59 SILV   
                  31.56     1:05.59 (34.03)                                        
 12 Ruf, Jason E              14 HS-MR                1:07.09    1:05.79 SILV   
                  33.05     1:05.79 (32.74)                                        
 13 Sansiviero, Burke C       14 Express Swimming-MR  1:07.19    1:06.28 SILV   
                  32.80     1:06.28 (33.48)                                        
 14 Yang, Eric                13 NCAC-MR              1:06.24    1:06.46 SILV   
                  32.17     1:06.46 (34.29)                                        
 15 Spencer, Kyle A           13 WEST-MR              1:08.49    1:06.55 SILV   
                  32.39     1:06.55 (34.16)                                        
 16 Callaghan, Ryan           14 WAC-MR               1:06.91    1:06.59 SILV   
                  32.32     1:06.59 (34.27)                                        
 17 Tsai, Brian C             13 WEST-MR              1:06.79    1:06.68 SILV   
                  32.63     1:06.68 (34.05)                                        
 18 Foppiano, Nicholas        14 Rac @ Jcc-MR         1:12.52    1:06.87 SILV   
                  32.34     1:06.87 (34.53)                                        
 19 Cato, Tyler R             14 NFS-MR               1:05.54    1:06.92 SILV   
                  32.54     1:06.92 (34.38)                                        
 20 Gamboa, Nathaniel         14 Express Swimming-MR  1:07.73    1:07.38 SILV   
                  32.98     1:07.38 (34.40)                                        
 20 Ebied, Yousef             13 Twisters-MR          1:09.26    1:07.38 SILV   
                  33.05     1:07.38 (34.33)                                        
 22 Prokic, Matija            14 RI Marlins-MR        1:06.33    1:07.41 SILV   
                  32.86     1:07.41 (34.55)                                        
 23 Cheung, Cyrus H           13 GATE-MR              1:07.61    1:07.52 SILV   
                  32.50     1:07.52 (35.02)                                        
 24 Kinkel, William G         14 GATE-MR              1:07.99    1:07.56 SILV   
                  32.94     1:07.56 (34.62)                                        
 25 Kleemann, Perry M         14 Express Swimming-MR  1:08.46    1:07.73 SILV   
                  32.94     1:07.73 (34.79)                                        
 26 O'Connell, Conor J        14 Express Swimming-MR  1:09.16    1:08.11 SILV   
                  33.20     1:08.11 (34.91)                                        
 27 Murray, Ryan R            13 Express Swimming-MR  1:08.87    1:08.18 SILV   
                  33.31     1:08.18 (34.87)                                        
 28 Zarrelli, Michael         13 WAC-MR               1:06.68    1:08.26 SILV   
                  33.80     1:08.26 (34.46)                                        
 29 Grobshteyn, Mark P        13 MPNY-MR              1:08.80    1:08.47 SILV   
                  33.48     1:08.47 (34.99)                                        
 30 Thai-Bui, Justin          14 GAEL-MR              1:10.91    1:08.66 SILV   
                  32.38     1:08.66 (36.28)                                        
 31 Yankelevich, Jacob        13 MPNY-MR              1:09.97    1:08.81 SILV   
                  33.24     1:08.81 (35.57)                                        
 32 Hilario, Dalwin F         13 RedTails-MR          1:13.67    1:08.97 SILV   
                  33.55     1:08.97 (35.42)                                        
 33 Young, Goerdie H          14 Flying Dolphins-MR   1:13.07    1:09.14 SILV   
 34 Kascle, Daniel            14 Rac @ Jcc-MR         1:08.95    1:09.15 SILV   
                  33.54     1:09.15 (35.61)                                        
 35 Vayser, Gabriel           14 Rac @ Jcc-MR         1:08.71    1:09.23 SILV   
                  34.36     1:09.23 (34.87)                                        
 36 Simon, Ernesto G          14 Twisters-MR          1:13.26    1:09.37 SILV   
                  33.60     1:09.37 (35.77)                                        
 37 Li, Tyler                 13 GATE-MR              1:10.27    1:09.63 SILV   
                  33.84     1:09.63 (35.79)                                        
 38 Iwanczuk, Max             13 Twisters-MR          1:16.44    1:09.64 SILV   
                  33.14     1:09.64 (36.50)                                        
 39 Langendorfer, Matthew R   14 Manhattan Makos-MR   1:11.93    1:09.81 SILV   
                  34.12     1:09.81 (35.69)                                        
 40 Kourilov, Yevgeniy        14 Shy-Mr-MR            1:11.28    1:09.93 SILV   
                  33.91     1:09.93 (36.02)                                        
 41 Ng, Dylan                 14 CIY-MR               1:11.28    1:09.97 SILV   
                  34.81     1:09.97 (35.16)                                        
 42 Afifi, Omar               13 NCAC-MR              1:13.76    1:10.11 SILV   
                  35.13     1:10.11 (34.98)                                        
 43 Elkhouly, Marwan A        14 HS-MR                1:11.35    1:10.25 SILV   
                  34.60     1:10.25 (35.65)                                        
 44 Lim, Jeffrey Jr. K        13 Twisters-MR          1:09.85    1:10.33 SILV   
                  34.05     1:10.33 (36.28)                                        
 45 Fan, Maximilian           13 Manhattan Makos-MR   1:13.97    1:10.57 SILV   
                  35.07     1:10.57 (35.50)                                        
 46 Piscopo, Frank            14 Rac @ Jcc-MR         1:11.24    1:10.62 SILV   
                  33.68     1:10.62 (36.94)                                        
 47 Rosato, Luke M            13 Badger-MR            1:14.76    1:10.68 SILV   
                  34.37     1:10.68 (36.31)                                        
 48 Green, Ryan L             14 Flying Dolphins-MR   1:07.28    1:10.79 SILV   
                  34.30     1:10.79 (36.49)                                        
 49 Fiechter, Jimmy R         14 CIY-MR               1:12.20    1:10.95 SILV   
                  34.73     1:10.95 (36.22)                                        
 50 Whitfield, George         14 NYCC-MR              1:11.39    1:11.01 SILV   
                  34.23     1:11.01 (36.78)                                        
 51 Chan, Kurtis              14 GATE-MR              1:11.99    1:11.80 SILV   
                  34.88     1:11.80 (36.92)                                        
 52 Baldwin, Sean D           13 HS-MR                1:11.31    1:11.84 SILV   
                  35.18     1:11.84 (36.66)                                        
 53 Hoey, JP                  13 WAC-MR               1:13.49    1:11.95 SILV   
                  34.78     1:11.95 (37.17)                                        
 54 Giardinelli, Josh R       13 Express Swimming-MR  1:10.33    1:12.12 SILV   
                  34.29     1:12.12 (37.83)                                        
 55 Ambrosio, Jordan          13 RedTails-MR          1:15.96    1:12.17 SILV   
                  34.81     1:12.17 (37.36)                                        
 56 Liu, Joshua A             13 Express Swimming-MR  1:15.81    1:12.74 SILV   
                  35.19     1:12.74 (37.55)                                        
 57 Conn, Miles J             14 NYCC-MR              1:14.01    1:12.78 SILV   
                  34.95     1:12.78 (37.83)                                        
 58 Piscopo, John-Paul        14 Rac @ Jcc-MR         1:14.08    1:12.97 SILV   
                  35.47     1:12.97 (37.50)                                        
 59 Johnson, Chaz L           14 NYCC-MR              1:13.77    1:12.98 SILV   
                  35.31     1:12.98 (37.67)                                        
 60 Mueller, Roman J          13 NYCC-MR              1:15.71    1:13.11 SILV   
                  35.10     1:13.11 (38.01)                                        
 61 Makhanbetov, Yerlan       13 Express Swimming-MR  1:13.09    1:13.33 SILV   
                  36.22     1:13.33 (37.11)                                        
 62 Martinez, Christopher I   14 RedTails-MR          1:12.63    1:13.41 SILV   
                  36.01     1:13.41 (37.40)                                        
 63 Gutierrez, Oman M         14 KB Makos-MR          1:13.88    1:14.04 SILV   
                  36.27     1:14.04 (37.77)                                        
 64 Hou, Logan                13 Express Swimming-MR  1:16.32    1:14.05 SILV   
                  36.18     1:14.05 (37.87)                                        
 65 Duval, Jesse L            13 WAC-MR               1:12.68    1:14.09 SILV   
                  35.95     1:14.09 (38.14)                                        
 66 Villalobos, Matt J        13 APEX-MR              1:15.81    1:14.13 SILV   
                  35.68     1:14.13 (38.45)                                        
 67 Buchanan, Brian R         14 NFS-MR               1:14.83    1:14.61 SILV   
                  36.12     1:14.61 (38.49)                                        
 68 Lopez, Louis              14 WAC-MR               1:15.24    1:14.63 SILV   
                  36.73     1:14.63 (37.90)                                        
 69 Alleyne, Justin T         14 CIY-MR               1:16.31    1:14.69 SILV   
 70 DiSanto, Michael P        14 WEST-MR              1:14.97    1:15.05 SILV   
                  36.22     1:15.05 (38.83)                                        
 71 Friedland, Simon A        13 Unhes-Mr-MR          1:16.15    1:15.56 SILV   
                  36.95     1:15.56 (38.61)                                        
 72 Sallusto, Andrew J        13 Express Swimming-MR  1:14.45    1:16.18 SILV   
                  37.27     1:16.18 (38.91)                                        
Non-Award Division  
  1 Clark, Kevin              14 KB Makos-MR          1:12.76    1:16.57        
                  37.60     1:16.57 (38.97)                                        
  2 Vazquez, Christian        14 KB Makos-MR          1:11.15    1:17.96        
                  36.02     1:17.96 (41.94)                                        
 -- Matossian, Cameron T      13 Badger-MR            1:05.31         NS        
 -- Towse, Eric               14 WAC-MR               1:06.66         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:15.29  JO
              2:15.29  ZQ
              2:15.30  SMAX Silver Max
              2:35.49  SILV
 Meet Qualifying:  2:15.30 - 2:35.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Jiang, Michael            14 Express Swimming-MR  2:17.23    2:11.76 JO     
                  30.90     1:04.52 (33.62)     1:39.12 (34.60)     2:11.76 (32.64)
  2 Arkhangelskiy, Michael    14 MPNY-MR              2:15.45    2:14.92 JO     
                  32.04     1:05.55 (33.51)     1:40.65 (35.10)     2:14.92 (34.27)
SILV - Division  
  1 Broderick, Thomas G       13 Express Swimming-MR  2:15.76    2:16.00 SILV   
                  32.46     1:07.22 (34.76)     1:42.13 (34.91)     2:16.00 (33.87)
  2 Vincent, Thomas N         13 Express Swimming-MR  2:21.76    2:17.72 SILV   
                  33.19     1:07.92 (34.73)     1:44.47 (36.55)     2:17.72 (33.25)
  3 Moeslinger, Erich V       14 GATE-MR              2:19.98    2:18.10 SILV   
                  30.63     1:05.71 (35.08)     1:42.05 (36.34)     2:18.10 (36.05)
  4 Kalinin, Anton S          13 Badger-MR            2:21.85    2:19.26 SILV   
                  32.81     1:08.60 (35.79)     1:44.43 (35.83)     2:19.26 (34.83)
  5 Tolpina, Axel             13 MPNY-MR              2:22.76    2:19.43 SILV   
                  33.71     1:09.51 (35.80)     1:46.61 (37.10)     2:19.43 (32.82)
  6 Hadary, Daniel            14 Parks Sailfish-MR    2:24.94    2:19.60 SILV   
                  32.97     1:08.81 (35.84)     1:45.15 (36.34)     2:19.60 (34.45)
  7 Matossian, Cameron T      13 Badger-MR            2:17.59    2:19.78 SILV   
                  32.60     1:07.65 (35.05)     1:43.62 (35.97)     2:19.78 (36.16)
  8 Gamero, Matthew A         13 FLY-MR               2:29.95    2:20.02 SILV   
                  31.74     1:06.25 (34.51)     1:43.15 (36.90)     2:20.02 (36.87)
  9 Gamboa, Nathaniel         14 Express Swimming-MR  2:21.12    2:21.15 SILV   
                  33.22     1:08.81 (35.59)     1:45.39 (36.58)     2:21.15 (35.76)
 10 Yanos, Athan J            13 Flying Dolphins-MR   2:29.95    2:21.23 SILV   
                  34.49     1:10.57 (36.08)     1:46.33 (35.76)     2:21.23 (34.90)
 11 Claiborne, Kevin Jr. G    13 Twisters-MR          2:18.76    2:21.68 SILV   
                  33.38     1:08.61 (35.23)     1:45.55 (36.94)     2:21.68 (36.13)
 12 Towse, Eric               14 WAC-MR               2:19.25    2:21.81 SILV   
                  33.65     1:09.29 (35.64)     1:45.52 (36.23)     2:21.81 (36.29)
 13 Ruf, Jason E              14 HS-MR                2:31.77    2:22.58 SILV   
                  34.42     1:10.55 (36.13)     1:46.89 (36.34)     2:22.58 (35.69)
 14 Chopey, Andy T            13 FLY-MR               2:30.48    2:23.84 SILV   
                  33.84     1:10.38 (36.54)     1:47.43 (37.05)     2:23.84 (36.41)
 15 Grobshteyn, Mark P        13 MPNY-MR              2:29.65    2:24.40 SILV   
                  34.73     1:11.15 (36.42)     1:48.30 (37.15)     2:24.40 (36.10)
 16 Montesa, Daniel           14 Parks Sailfish-MR    2:24.94    2:24.49 SILV   
                  33.01     1:08.83 (35.82)     1:47.76 (38.93)     2:24.49 (36.73)
 17 Zarrelli, Michael         13 WAC-MR               2:22.35    2:24.69 SILV   
                  34.45     1:10.88 (36.43)     1:48.13 (37.25)     2:24.69 (36.56)
 18 Kleemann, Perry M         14 Express Swimming-MR  2:28.05    2:24.96 SILV   
                  34.58     1:11.25 (36.67)     1:48.85 (37.60)     2:24.96 (36.11)
 19 Ebied, Yousef             13 Twisters-MR          2:30.52    2:25.01 SILV   
                  33.81     1:10.61 (36.80)     1:47.99 (37.38)     2:25.01 (37.02)
 20 Callaghan, Ryan           14 WAC-MR               2:24.49    2:25.75 SILV   
                  34.26     1:10.67 (36.41)     1:48.71 (38.04)     2:25.75 (37.04)
 21 Cato, Tyler R             14 NFS-MR               2:22.07    2:25.76 SILV   
                  34.24     1:11.67 (37.43)     1:49.78 (38.11)     2:25.76 (35.98)
 22 Spencer, Kyle A           13 WEST-MR              2:26.77    2:25.91 SILV   
                  34.19     1:11.49 (37.30)     1:49.82 (38.33)     2:25.91 (36.09)
 23 Yang, Eric                13 NCAC-MR              2:26.64    2:26.08 SILV   
                  33.27     1:10.52 (37.25)     1:49.48 (38.96)     2:26.08 (36.60)
 24 Sansiviero, Burke C       14 Express Swimming-MR  2:18.09    2:26.67 SILV   
                  34.63     1:11.23 (36.60)     1:49.23 (38.00)     2:26.67 (37.44)
 25 Vaynshteyn, Gabe          14 Rac @ Jcc-MR         2:19.37    2:27.16 SILV   
                  34.34     1:12.29 (37.95)     1:50.31 (38.02)     2:27.16 (36.85)
 26 Green, Ryan L             14 Flying Dolphins-MR   2:22.62    2:27.30 SILV   
                  34.88     1:12.16 (37.28)     1:50.31 (38.15)     2:27.30 (36.99)
 27 Rosato, Luke M            13 Badger-MR            2:31.64    2:27.57 SILV   
                  35.57     1:13.26 (37.69)     1:51.80 (38.54)     2:27.57 (35.77)
 28 Murray, Ryan R            13 Express Swimming-MR  2:28.71    2:27.95 SILV   
                  34.89     1:11.94 (37.05)   2:27.95 (1:16.01)                    
 29 Kinkel, William G         14 GATE-MR              2:25.20    2:28.01 SILV   
                  34.40     1:12.71 (38.31)     1:49.98 (37.27)     2:28.01 (38.03)
 30 Cheung, Cyrus H           13 GATE-MR              2:24.70    2:28.09 SILV   
                  33.57     1:11.08 (37.51)     1:50.31 (39.23)     2:28.09 (37.78)
 31 Whitfield, George         14 NYCC-MR              2:34.05    2:28.12 SILV   
                  35.12     1:12.45 (37.33)     1:52.16 (39.71)     2:28.12 (35.96)
 32 Yankelevich, Jacob        13 MPNY-MR              2:30.29    2:30.33 SILV   
                  35.13     1:13.27 (38.14)     1:52.39 (39.12)     2:30.33 (37.94)
 33 Park, Francis             13 FLY-MR               2:31.19    2:30.41 SILV   
                  34.74     1:12.44 (37.70)     1:50.97 (38.53)     2:30.41 (39.44)
 34 Fan, Maximilian           13 Manhattan Makos-MR   2:34.60    2:31.82 SILV   
                  36.34     1:14.30 (37.96)     1:53.55 (39.25)     2:31.82 (38.27)
 35 Thai-Bui, Justin          14 GAEL-MR              2:34.68    2:34.55 SILV   
                  34.18   2:34.55 (2:00.37)                                        
 36 Baldwin, Sean D           13 HS-MR                2:32.30    2:34.93 SILV   
                  37.02     1:15.88 (38.86)     1:55.77 (39.89)     2:34.93 (39.16)
Non-Award Division  
 -- Dunn, Tyler A             13 Badger-MR            2:18.66         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.99  JO
              1:10.99  ZQ
              1:11.00  SMAX Silver Max
              1:21.49  SILV
 Meet Qualifying:  1:11.00 - 1:21.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Zarrelli, Michael         13 WAC-MR               1:12.47    1:11.21 SILV   
                  33.25     1:11.21 (37.96)                                        
  2 Tan, Jerry                14 GATE-MR              1:13.45    1:11.80 SILV   
                  33.79     1:11.80 (38.01)                                        
  3 Li, Tyler                 13 GATE-MR              1:14.04    1:11.97 SILV   
                  34.51     1:11.97 (37.46)                                        
  4 Lim, Jeffrey Jr. K        13 Twisters-MR          1:12.43    1:12.21 SILV   
                  34.38     1:12.21 (37.83)                                        
  5 Johnson, Chaz L           14 NYCC-MR              1:12.01    1:12.47 SILV   
                  34.31     1:12.47 (38.16)                                        
  6 Hou, Logan                13 Express Swimming-MR  1:14.84    1:12.63 SILV   
                  34.14     1:12.63 (38.49)                                        
  7 Chea, Parker              14 Parks Sailfish-MR    1:13.05    1:12.83 SILV   
                  34.46     1:12.83 (38.37)                                        
  8 Cato, Tyler R             14 NFS-MR               1:14.82    1:13.10 SILV   
                  34.40     1:13.10 (38.70)                                        
  9 Yang, Eric                13 NCAC-MR              1:15.25    1:13.23 SILV   
                  34.69     1:13.23 (38.54)                                        
 10 Jiang, Michael            14 Express Swimming-MR  1:13.83    1:13.37 SILV   
                  34.28     1:13.37 (39.09)                                        
 11 Towse, Eric               14 WAC-MR               1:11.19    1:13.43 SILV   
                  34.74     1:13.43 (38.69)                                        
 12 Whitfield, George         14 NYCC-MR              1:13.03    1:13.81 SILV   
                  34.35     1:13.81 (39.46)                                        
 13 Stora, Michael            14 WAC-MR               1:15.84    1:13.88 SILV   
                  34.29     1:13.88 (39.59)                                        
 14 Deguzman, Nathaniel       14 Express Swimming-MR  1:13.73    1:13.91 SILV   
                  34.88     1:13.91 (39.03)                                        
 15 Tsai, Brian C             13 WEST-MR              1:16.74    1:14.34 SILV   
                  35.24     1:14.34 (39.10)                                        
 16 Langendorfer, Matthew R   14 Manhattan Makos-MR   1:15.13    1:14.37 SILV   
                  34.89     1:14.37 (39.48)                                        
 17 Woodside, Jamal K         14 NFS-MR               1:14.15    1:14.80 SILV   
                  34.60     1:14.80 (40.20)                                        
 18 Ng, Dylan                 14 CIY-MR               1:16.97    1:14.98 SILV   
                  35.57     1:14.98 (39.41)                                        
 19 Spencer, Kyle A           13 WEST-MR              1:13.37    1:15.06 SILV   
                  35.48     1:15.06 (39.58)                                        
 20 Vayser, Gabriel           14 Rac @ Jcc-MR         1:14.21    1:15.75 SILV   
                  35.53     1:15.75 (40.22)                                        
 21 Gao, Owen Z               14 Twisters-MR          1:16.10    1:15.93 SILV   
                  36.47     1:15.93 (39.46)                                        
 22 Yanos, Athan J            13 Flying Dolphins-MR   1:17.94    1:16.00 SILV   
                  35.84     1:16.00 (40.16)                                        
 23 Yankelevich, Jacob        13 MPNY-MR              1:16.76    1:16.13 SILV   
                  36.74     1:16.13 (39.39)                                        
 24 Kleemann, Perry M         14 Express Swimming-MR  1:16.77    1:16.20 SILV   
                  35.60     1:16.20 (40.60)                                        
 25 Broderick, Thomas G       13 Express Swimming-MR  1:14.87    1:16.31 SILV   
                  36.10     1:16.31 (40.21)                                        
 26 Martinez, Christopher I   14 RedTails-MR          1:15.47    1:17.00 SILV   
                  35.88     1:17.00 (41.12)                                        
 27 Sallusto, Andrew J        13 Express Swimming-MR  1:15.59    1:17.26 SILV   
                  37.26     1:17.26 (40.00)                                        
 28 Altawab, Mostafa          14 HS-MR                1:18.70    1:17.34 SILV   
                  35.86     1:17.34 (41.48)                                        
 29 Chan, Kurtis              14 GATE-MR              1:17.96    1:17.56 SILV   
                  36.18     1:17.56 (41.38)                                        
 30 Vazquez, Christian        14 KB Makos-MR          1:17.59    1:17.59 SILV   
                  36.25     1:17.59 (41.34)                                        
 31 Prokic, Matija            14 RI Marlins-MR        1:19.65    1:17.60 SILV   
                  36.22     1:17.60 (41.38)                                        
 32 Gutierrez, Oman M         14 KB Makos-MR          1:19.77    1:17.91 SILV   
                  36.27     1:17.91 (41.64)                                        
 33 Lee, Aidan                14 GATE-MR              1:19.18    1:18.47 SILV   
                  37.03     1:18.47 (41.44)                                        
 34 Eboli, Michael            14 Badger-MR            1:16.90    1:18.51 SILV   
                  37.29     1:18.51 (41.22)                                        
 35 Chin, William T           14 NYCC-MR              1:18.27    1:18.64 SILV   
                  37.44     1:18.64 (41.20)                                        
 36 Clark, Kevin              14 KB Makos-MR          1:19.15    1:18.69 SILV   
                  37.74     1:18.69 (40.95)                                        
 37 Cheung, Cyrus H           13 GATE-MR              1:18.80    1:18.89 SILV   
                  37.21     1:18.89 (41.68)                                        
 38 Chan, Brandon             14 Parks Sailfish-MR    1:20.50    1:19.06 SILV   
                  36.06     1:19.06 (43.00)                                        
 39 Kinkel, William G         14 GATE-MR              1:19.32    1:19.28 SILV   
                  37.40     1:19.28 (41.88)                                        
 40 Phillip, Bryon J          13 NFS-MR               1:19.76    1:19.76 SILV   
                  36.46     1:19.76 (43.30)                                        
 41 Piscopo, Frank            14 Rac @ Jcc-MR         1:19.44    1:20.59 SILV   
                  38.59     1:20.59 (42.00)                                        
 42 Elkhouly, Marwan A        14 HS-MR                1:19.38    1:20.73 SILV   
                  37.85     1:20.73 (42.88)                                        
 42 Hilario, Dalwin F         13 RedTails-MR          1:20.95    1:20.73 SILV   
                  37.05     1:20.73 (43.68)                                        
 44 Grobshteyn, Mark P        13 MPNY-MR              1:20.55    1:20.82 SILV   
                  38.36     1:20.82 (42.46)                                        
 45 DiSanto, Michael P        14 WEST-MR              1:19.13    1:20.98 SILV   
                  37.60     1:20.98 (43.38)                                        
Non-Award Division  
  1 Moeslinger, Erich V       14 GATE-MR              1:19.24    1:21.86        
                  39.17     1:21.86 (42.69)                                        
  2 Duval, Jesse L            13 WAC-MR               1:21.05    1:25.28        
                  38.55     1:25.28 (46.73)                                        
 -- Mui, Tiger                14 Manhattan Makos-MR   1:16.50         NS        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
              1:10.99  13-14 JO
              1:10.99  13-14 ZQ
              1:11.00  13-14 SMAX Silver Max
              1:21.49  13-14 SILV
 Meet Qualifying 13-14:  1:11.00 - 1:21.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Callaghan, Ryan           14 WAC-MR                    NT    1:10.87 JO     
                  33.48     1:10.87 (37.39)                                        
  1 Vaynshteyn, Gabe          14 Rac @ Jcc-MR              NT    1:11.73 SILV   
                  33.96     1:11.73 (37.77)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.19  JO
              2:35.19  ZQ
              2:35.20  SMAX Silver Max
              2:53.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:35.20 - 2:53.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Kascle, Daniel            14 Rac @ Jcc-MR         2:37.74    2:29.68 JO     
                  33.58     1:10.94 (37.36)     1:50.32 (39.38)     2:29.68 (39.36)
SILV - Division  
  1 Lim, Jeffrey Jr. K        13 Twisters-MR          2:36.66    2:35.23 SILV   
                  34.46     1:13.82 (39.36)     1:54.25 (40.43)     2:35.23 (40.98)
  2 Li, Tyler                 13 GATE-MR              2:37.39    2:35.24 SILV   
                  35.32     1:14.13 (38.81)     1:54.73 (40.60)     2:35.24 (40.51)
  3 Zarrelli, Michael         13 WAC-MR               2:36.44    2:36.35 SILV   
                  34.78     1:14.79 (40.01)     1:55.61 (40.82)     2:36.35 (40.74)
  4 Tan, Jerry                14 GATE-MR              2:41.18    2:37.35 SILV   
                  35.88     1:15.89 (40.01)     1:57.96 (42.07)     2:37.35 (39.39)
  5 Whitfield, George         14 NYCC-MR              2:40.88    2:37.81 SILV   
                  34.67     1:16.18 (41.51)     1:56.75 (40.57)     2:37.81 (41.06)
  6 Tolpina, Axel             13 MPNY-MR              2:38.75    2:37.87 SILV   
                  34.96     1:14.76 (39.80)     1:56.85 (42.09)     2:37.87 (41.02)
  7 Park, Francis             13 FLY-MR               2:42.25    2:38.60 SILV   
                  36.16     1:15.85 (39.69)     1:56.79 (40.94)     2:38.60 (41.81)
  8 Jozkowski, Evan H         14 Express Swimming-MR  2:39.05    2:39.96 SILV   
                  34.88     1:14.65 (39.77)     1:56.91 (42.26)     2:39.96 (43.05)
  9 Broderick, Thomas G       13 Express Swimming-MR  2:37.53    2:40.17 SILV   
                  35.79     1:17.37 (41.58)     1:59.65 (42.28)     2:40.17 (40.52)
 10 Johnson, Chaz L           14 NYCC-MR              2:44.67    2:41.27 SILV   
                  34.63     1:14.56 (39.93)     1:57.97 (43.41)     2:41.27 (43.30)
 11 Sallusto, Andrew J        13 Express Swimming-MR  2:44.05    2:42.89 SILV   
                  36.81     1:19.06 (42.25)     2:01.98 (42.92)     2:42.89 (40.91)
 12 Langendorfer, Matthew R   14 Manhattan Makos-MR   2:47.36    2:44.10 SILV   
                  36.62     1:17.47 (40.85)     2:00.95 (43.48)     2:44.10 (43.15)
 13 Hou, Logan                13 Express Swimming-MR  2:46.61    2:44.40 SILV   
                  36.42     1:17.81 (41.39)     2:02.05 (44.24)     2:44.40 (42.35)
 14 Eboli, Michael            14 Badger-MR            2:47.29    2:44.59 SILV   
                  37.86     1:18.15 (40.29)     2:01.57 (43.42)     2:44.59 (43.02)
 15 Martinez, Christopher I   14 RedTails-MR          2:46.82    2:45.20 SILV   
                  36.20     1:17.87 (41.67)     2:01.57 (43.70)     2:45.20 (43.63)
 16 Wang, Leo                 14 FLY-MR               2:52.48    2:45.37 SILV   
                  36.65     1:18.29 (41.64)     2:01.96 (43.67)     2:45.37 (43.41)
 17 Gao, Owen Z               14 Twisters-MR          2:46.65    2:45.80 SILV   
                  38.27     1:19.39 (41.12)     2:02.38 (42.99)     2:45.80 (43.42)
 18 Vayser, Gabriel           14 Rac @ Jcc-MR         2:42.16    2:45.83 SILV   
                  37.69     1:20.02 (42.33)     2:03.23 (43.21)     2:45.83 (42.60)
 19 Liu, Alexander            13 FLY-MR               2:53.77    2:48.21 SILV   
                  36.43     1:18.75 (42.32)     2:04.64 (45.89)     2:48.21 (43.57)
 20 Mui, Tiger                14 Manhattan Makos-MR   2:50.60    2:48.34 SILV   
                  39.54     1:22.28 (42.74)     2:04.71 (42.43)     2:48.34 (43.63)
 21 Yankelevich, Jacob        13 MPNY-MR              2:45.24    2:48.43 SILV   
                  37.82     1:20.72 (42.90)     2:05.41 (44.69)     2:48.43 (43.02)
 22 Grobshteyn, Mark P        13 MPNY-MR              2:53.46    2:51.40 SILV   
                  39.12     1:23.16 (44.04)     2:07.98 (44.82)     2:51.40 (43.42)
 23 Chan, Kurtis              14 GATE-MR              2:49.11    2:51.53 SILV   
                  38.22     1:21.25 (43.03)     2:06.36 (45.11)     2:51.53 (45.17)
 24 Simon, Ernesto G          14 Twisters-MR          2:52.65    2:52.07 SILV   
                  38.07     1:21.56 (43.49)     2:07.84 (46.28)     2:52.07 (44.23)
 25 Gutierrez, Oman M         14 KB Makos-MR          2:53.05    2:52.43 SILV   
                  36.67     1:19.58 (42.91)     2:05.85 (46.27)     2:52.43 (46.58)
Non-Award Division  
  1 Clark, Kevin              14 KB Makos-MR          2:52.36    2:58.89        
                  38.67     1:23.17 (44.50)     2:10.98 (47.81)     2:58.89 (47.91)
 -- Woodside, Jamal K         14 NFS-MR               2:44.13         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
              2:35.19  13-14 JO
              2:35.19  13-14 ZQ
              2:35.20  13-14 SMAX Silver Max
              2:53.99  13-14 SILV
 Meet Qualifying 13-14:  2:35.20 - 2:53.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Li, Tyler                 13 GATE-MR                   NT    2:34.13 JO     
                  35.05     1:13.95 (38.90)     1:54.03 (40.08)     2:34.13 (40.10)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
              1:01.19  13-14 ZQ
              1:01.59  13-14 JO
              1:01.60  13-14 SMAX Silver Max
              1:11.99  13-14 SILV
 Meet Qualifying 13-14:  1:01.60 - 1:11.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giardinelli, Josh R       13 Express Swimming-MR       NT    1:01.89 SILV   
                  28.64     1:01.89 (33.25)                                        
  2 Yanos, Athan J            13 Flying Dolphins-MR        NT    1:02.75 SILV   
                  29.31     1:02.75 (33.44)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.19  ZQ
              1:01.59  JO
              1:01.60  SMAX Silver Max
              1:11.99  SILV
 Meet Qualifying:  1:01.60 - 1:11.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Claiborne, Kevin Jr. G    13 Twisters-MR          1:02.79    1:01.54 JO     
                  28.72     1:01.54 (32.82)                                        
SILV - Division  
  1 Giardinelli, Josh R       13 Express Swimming-MR  1:02.44    1:02.21 SILV   
                  28.81     1:02.21 (33.40)                                        
  2 Jiang, Michael            14 Express Swimming-MR  1:01.98    1:02.37 SILV   
                  29.29     1:02.37 (33.08)                                        
  3 Yanos, Athan J            13 Flying Dolphins-MR   1:03.71    1:02.56 SILV   
                  29.45     1:02.56 (33.11)                                        
  4 Ruf, Jason E              14 HS-MR                1:03.63    1:02.59 SILV   
                  29.28     1:02.59 (33.31)                                        
  5 Maierle, Ryan A           13 WEST-MR              1:03.04    1:03.79 SILV   
                  30.02     1:03.79 (33.77)                                        
  6 Foppiano, Nicholas        14 Rac @ Jcc-MR         1:05.11    1:04.23 SILV   
                  30.08     1:04.23 (34.15)                                        
  7 Whitfield, George         14 NYCC-MR              1:06.87    1:04.47 SILV   
                  30.05     1:04.47 (34.42)                                        
  8 Vincent, Thomas N         13 Express Swimming-MR  1:08.01    1:04.53 SILV   
                  30.52     1:04.53 (34.01)                                        
  9 Spencer, Kyle A           13 WEST-MR              1:04.83    1:04.88 SILV   
                  30.35     1:04.88 (34.53)                                        
 10 Tolpina, Axel             13 MPNY-MR              1:08.15    1:04.90 SILV   
                  30.05     1:04.90 (34.85)                                        
 11 Fox, Benjamin C           13 FLY-MR               1:03.93    1:04.99 SILV   
                  29.65     1:04.99 (35.34)                                        
 12 Arkhangelskiy, Michael    14 MPNY-MR              1:04.62    1:05.15 SILV   
                  30.77     1:05.15 (34.38)                                        
 13 Deguzman, Nathaniel       14 Express Swimming-MR  1:03.71    1:05.44 SILV   
                  30.49     1:05.44 (34.95)                                        
 14 Matossian, Cameron T      13 Badger-MR            1:05.62    1:05.50 SILV   
                  30.37     1:05.50 (35.13)                                        
 15 Cheung, Cyrus H           13 GATE-MR              1:04.52    1:05.74 SILV   
                  29.84     1:05.74 (35.90)                                        
 16 Alleyne, Justin T         14 CIY-MR               1:10.95    1:05.78 SILV   
                  30.19     1:05.78 (35.59)                                        
 16 Ebied, Yousef             13 Twisters-MR          1:08.85    1:05.78 SILV   
                  30.43     1:05.78 (35.35)                                        
 18 Simon, Ernesto G          14 Twisters-MR          1:11.69    1:06.67 SILV   
                  30.79     1:06.67 (35.88)                                        
 19 Baldwin, Sean D           13 HS-MR                1:07.58    1:06.99 SILV   
 20 Loveless, Liam J          13 Badger-MR            1:08.98    1:07.01 SILV   
                  30.88     1:07.01 (36.13)                                        
 21 Yankelevich, Jacob        13 MPNY-MR              1:09.36    1:07.10 SILV   
                  31.79     1:07.10 (35.31)                                        
 22 Callaghan, Ryan           14 WAC-MR               1:05.92    1:07.48 SILV   
                  31.65     1:07.48 (35.83)                                        
 23 Hoey, JP                  13 WAC-MR               1:09.32    1:07.58 SILV   
                  31.27     1:07.58 (36.31)                                        
 24 Monfiston, Seth E         14 GATE-MR              1:06.70    1:08.02 SILV   
                  30.65     1:08.02 (37.37)                                        
 25 Rosato, Luke M            13 Badger-MR            1:11.14    1:08.20 SILV   
                  31.92     1:08.20 (36.28)                                        
 26 Yang, Eric                13 NCAC-MR              1:08.61    1:08.33 SILV   
                  31.75     1:08.33 (36.58)                                        
 27 Clark, Kevin              14 KB Makos-MR          1:08.23    1:08.67 SILV   
                  30.06     1:08.67 (38.61)                                        
 28 Lopez, Louis              14 WAC-MR               1:08.39    1:09.58 SILV   
                  32.26     1:09.58 (37.32)                                        
 29 Fiechter, Jimmy R         14 CIY-MR               1:04.73    1:09.61 SILV   
                  30.82     1:09.61 (38.79)                                        
 30 Hou, Logan                13 Express Swimming-MR  1:11.95    1:09.85 SILV   
                  31.31     1:09.85 (38.54)                                        
 31 Grobshteyn, Mark P        13 MPNY-MR              1:11.63    1:10.15 SILV   
                  32.25     1:10.15 (37.90)                                        
 32 Elkhouly, Marwan A        14 HS-MR                1:11.94    1:10.23 SILV   
                  32.73     1:10.23 (37.50)                                        
 33 Tan, Jerry                14 GATE-MR              1:08.59    1:10.36 SILV   
                  31.94     1:10.36 (38.42)                                        
 34 Thai-Bui, Justin          14 GAEL-MR              1:11.55    1:10.40 SILV   
                  31.89     1:10.40 (38.51)                                        
 35 Altawab, Mostafa          14 HS-MR                1:10.35    1:10.42 SILV   
                  31.26     1:10.42 (39.16)                                        
 36 Towse, Eric               14 WAC-MR               1:10.37    1:10.52 SILV   
                  32.91     1:10.52 (37.61)                                        
 37 Chopey, Andy T            13 FLY-MR               1:10.92    1:10.63 SILV   
                  32.97     1:10.63 (37.66)                                        
 38 Villalobos, Matt J        13 APEX-MR              1:11.85    1:11.29 SILV   
                  32.51     1:11.29 (38.78)                                        
 39 Li, Tyler                 13 GATE-MR              1:10.24    1:11.32 SILV   
                  32.75     1:11.32 (38.57)                                        
 40 Sansiviero, Burke C       14 Express Swimming-MR  1:10.39    1:11.46 SILV   
                  33.80     1:11.46 (37.66)                                        
 41 Kourilov, Yevgeniy        14 Shy-Mr-MR            1:06.31    1:11.68 SILV   
                  32.46     1:11.68 (39.22)                                        
Non-Award Division  
  1 Chan, Kurtis              14 GATE-MR              1:09.74    1:12.47        
                  32.60     1:12.47 (39.87)                                        
  2 Wang, Leo                 14 FLY-MR               1:11.72    1:14.73        
                  32.96     1:14.73 (41.77)                                        
 -- Seibold, Finn J           13 Badger-MR            1:05.65         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Broderick, Thomas G       13 Express Swimming-MR  1:08.63         DQ        
      Declared false start
 -- Belykh, Shawn             13 Unhes-Mr-MR          1:09.56         DQ        
      Declared false start
 -- Bajramovic, Emil          14 FLY-MR               1:03.21         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:19.99  JO
              2:19.99  ZQ
              2:20.00  SMAX Silver Max
              2:32.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:20.00 - 2:32.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Ribeiro, Damion           14 NYCC-MR              2:26.29    2:18.98 JO     
                  31.27     1:07.46 (36.19)     1:45.08 (37.62)     2:18.98 (33.90)
SILV - Division  
  1 Deguzman, Nathaniel       14 Express Swimming-MR  2:23.54    2:25.36 SILV   
                  32.04     1:08.14 (36.10)     1:46.30 (38.16)     2:25.36 (39.06)
  2 Yanos, Athan J            13 Flying Dolphins-MR   2:25.80    2:26.22 SILV   
                  32.24     1:09.20 (36.96)     1:47.86 (38.66)     2:26.22 (38.36)
  3 Claiborne, Kevin Jr. G    13 Twisters-MR          2:21.28    2:26.50 SILV   
                  31.54     1:08.99 (37.45)     1:49.33 (40.34)     2:26.50 (37.17)
  4 Whitfield, George         14 NYCC-MR              2:29.93    2:26.83 SILV   
                  33.31     1:10.03 (36.72)     1:49.31 (39.28)     2:26.83 (37.52)
  5 Ebied, Yousef             13 Twisters-MR          2:30.52    2:28.51 SILV   
                  32.18     1:09.26 (37.08)     1:48.23 (38.97)     2:28.51 (40.28)
  6 Callaghan, Ryan           14 WAC-MR               2:27.02    2:28.53 SILV   
                  32.27     1:09.65 (37.38)     1:48.84 (39.19)     2:28.53 (39.69)
Non-Award Division  
 -- Matossian, Cameron T      13 Badger-MR            2:26.94        DFS        
      Declared false start
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:13.99  JO
              2:13.99  ZQ
              2:14.00  SMAX Silver Max
              2:32.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:14.00 - 2:32.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Vincent, Thomas N         13 Express Swimming-MR  2:17.02    2:13.37 JO     
                  30.31     1:06.08 (35.77)     1:43.75 (37.67)     2:13.37 (29.62)
SILV - Division  
  1 Loveless, Liam J          13 Badger-MR            2:17.39    2:15.50 SILV   
                  30.28     1:05.68 (35.40)     1:44.33 (38.65)     2:15.50 (31.17)
  2 Tolpina, Axel             13 MPNY-MR              2:17.26    2:17.29 SILV   
                  29.84     1:04.87 (35.03)     1:46.02 (41.15)     2:17.29 (31.27)
  3 Jiang, Michael            14 Express Swimming-MR  2:17.06    2:17.35 SILV   
                  29.68     1:05.33 (35.65)     1:45.43 (40.10)     2:17.35 (31.92)
  4 Kascle, Daniel            14 Rac @ Jcc-MR         2:22.81    2:18.48 SILV   
                  29.93     1:06.58 (36.65)     1:46.66 (40.08)     2:18.48 (31.82)
  5 Kinkel, William G         14 GATE-MR              2:21.73    2:19.04 SILV   
                  28.69     1:04.58 (35.89)     1:46.36 (41.78)     2:19.04 (32.68)
  6 Whitfield, George         14 NYCC-MR              2:21.38    2:19.15 SILV   
                  29.87     1:07.03 (37.16)     1:48.07 (41.04)     2:19.15 (31.08)
  7 Deguzman, Nathaniel       14 Express Swimming-MR  2:22.08    2:19.58 SILV   
                  30.66     1:04.51 (33.85)     1:46.70 (42.19)     2:19.58 (32.88)
  8 Callaghan, Ryan           14 WAC-MR               2:20.90    2:20.11 SILV   
                  31.11     1:07.10 (35.99)     1:48.34 (41.24)     2:20.11 (31.77)
  9 Broderick, Thomas G       13 Express Swimming-MR  2:17.22    2:20.28 SILV   
                  31.24     1:07.47 (36.23)     1:49.26 (41.79)     2:20.28 (31.02)
 10 Fox, Benjamin C           13 FLY-MR               2:18.87    2:20.81 SILV   
                  29.59     1:06.41 (36.82)     1:47.97 (41.56)     2:20.81 (32.84)
 11 Foppiano, Nicholas        14 Rac @ Jcc-MR         2:29.87    2:20.87 SILV   
                  31.39     1:06.83 (35.44)     1:50.07 (43.24)     2:20.87 (30.80)
 12 Moeslinger, Erich V       14 GATE-MR              2:23.86    2:21.84 SILV   
                  30.05     1:05.10 (35.05)     1:50.30 (45.20)     2:21.84 (31.54)
 13 Towse, Eric               14 WAC-MR               2:23.00    2:22.36 SILV   
                  32.46     1:08.88 (36.42)     1:50.51 (41.63)     2:22.36 (31.85)
 14 Spencer, Kyle A           13 WEST-MR              2:23.67    2:22.47 SILV   
                  31.09     1:08.44 (37.35)     1:50.92 (42.48)     2:22.47 (31.55)
 15 Lim, Jeffrey Jr. K        13 Twisters-MR          2:23.85    2:23.80 SILV   
                  31.80     1:09.68 (37.88)     1:51.06 (41.38)     2:23.80 (32.74)
 16 Gamboa, Nathaniel         14 Express Swimming-MR  2:20.81    2:24.27 SILV   
                  34.00     1:10.01 (36.01)     1:50.75 (40.74)     2:24.27 (33.52)
 17 Sansiviero, Burke C       14 Express Swimming-MR  2:19.04    2:24.28 SILV   
                  33.03     1:09.83 (36.80)     1:50.68 (40.85)     2:24.28 (33.60)
 18 Li, Tyler                 13 GATE-MR              2:25.77    2:24.40 SILV   
                  32.91     1:10.38 (37.47)     1:50.39 (40.01)     2:24.40 (34.01)
 19 Vayser, Gabriel           14 Rac @ Jcc-MR         2:23.80    2:24.46 SILV   
                  34.47     1:10.76 (36.29)     1:52.41 (41.65)     2:24.46 (32.05)
 20 Cheung, Cyrus H           13 GATE-MR              2:24.65    2:24.62 SILV   
                  29.70     1:06.72 (37.02)     1:52.23 (45.51)     2:24.62 (32.39)
 21 Yang, Eric                13 NCAC-MR              2:25.19    2:25.70 SILV   
                  31.47     1:07.91 (36.44)     1:52.15 (44.24)     2:25.70 (33.55)
 22 Yanos, Athan J            13 Flying Dolphins-MR   2:28.15    2:25.92 SILV   
                  30.91     1:09.35 (38.44)     1:51.30 (41.95)     2:25.92 (34.62)
 23 Yankelevich, Jacob        13 MPNY-MR              2:30.26    2:26.40 SILV   
                  31.67     1:09.25 (37.58)     1:54.24 (44.99)     2:26.40 (32.16)
 24 Grobshteyn, Mark P        13 MPNY-MR              2:28.79    2:26.60 SILV   
                  32.52     1:10.46 (37.94)     1:54.16 (43.70)     2:26.60 (32.44)
 25 Giardinelli, Josh R       13 Express Swimming-MR  2:28.52    2:27.05 SILV   
                  29.63     1:07.91 (38.28)     1:53.44 (45.53)     2:27.05 (33.61)
 26 Kalinin, Anton S          13 Badger-MR            2:31.59    2:27.44 SILV   
                  32.67     1:10.24 (37.57)     1:55.25 (45.01)     2:27.44 (32.19)
 27 Ruf, Jason E              14 HS-MR                2:31.40    2:27.66 SILV   
                  30.97     1:07.46 (36.49)     1:55.14 (47.68)     2:27.66 (32.52)
 28 Hilario, Dalwin F         13 RedTails-MR          2:31.61    2:28.24 SILV   
                  32.60     1:08.68 (36.08)     1:56.26 (47.58)     2:28.24 (31.98)
 29 Langendorfer, Matthew R   14 Manhattan Makos-MR   2:29.77    2:28.41 SILV   
                  32.45     1:10.17 (37.72)     1:52.78 (42.61)     2:28.41 (35.63)
 30 Kleemann, Perry M         14 Express Swimming-MR  2:31.92    2:28.71 SILV   
                  34.15     1:12.72 (38.57)     1:55.29 (42.57)     2:28.71 (33.42)
 31 Vaynshteyn, Gabe          14 Rac @ Jcc-MR         2:23.38    2:29.61 SILV   
                  31.86     1:11.02 (39.16)     1:54.46 (43.44)     2:29.61 (35.15)
 32 Tan, Jerry                14 GATE-MR              2:27.65    2:29.97 SILV   
                  31.40     1:13.85 (42.45)     1:56.02 (42.17)     2:29.97 (33.95)
 33 Park, Francis             13 FLY-MR               2:30.90    2:30.78 SILV   
                  33.90     1:13.07 (39.17)     1:56.60 (43.53)     2:30.78 (34.18)
 34 Elkhouly, Marwan A        14 HS-MR                2:32.95    2:31.29 SILV   
                  32.29     1:10.08 (37.79)     1:55.38 (45.30)     2:31.29 (35.91)
 35 Chopey, Andy T            13 FLY-MR               2:29.80    2:31.74 SILV   
                  34.49     1:12.40 (37.91)     1:58.47 (46.07)     2:31.74 (33.27)
 36 Gao, Owen Z               14 Twisters-MR          2:31.94    2:32.40 SILV   
                  34.40     1:15.04 (40.64)     1:58.29 (43.25)     2:32.40 (34.11)
 37 Wang, Leo                 14 FLY-MR               2:27.46    2:32.83 SILV   
                  34.28     1:10.83 (36.55)     1:55.91 (45.08)     2:32.83 (36.92)
Non-Award Division  
  1 Fiechter, Jimmy R         14 CIY-MR               2:27.92    2:33.95        
                  33.34     1:12.74 (39.40)     1:58.11 (45.37)     2:33.95 (35.84)
  2 Sallusto, Andrew J        13 Express Swimming-MR  2:30.60    2:34.50        
                  35.20     1:16.40 (41.20)     1:59.96 (43.56)     2:34.50 (34.54)
  3 Lopez, Louis              14 WAC-MR               2:32.56    2:34.87        
                  31.52     1:13.19 (41.67)     2:00.27 (47.08)     2:34.87 (34.60)
  4 Cato, Tyler R             14 NFS-MR               2:22.36    2:36.49        
                  35.88     1:12.14 (36.26)     1:58.30 (46.16)     2:36.49 (38.19)
  5 Kourilov, Yevgeniy        14 Shy-Mr-MR            2:32.39    2:41.26        
                  30.26     1:13.91 (43.65)     2:04.68 (50.77)     2:41.26 (36.58)
  6 Vazquez, Christian        14 KB Makos-MR          2:28.08    2:44.86        
                  30.23     1:12.35 (42.12)     2:01.72 (49.37)     2:44.86 (43.14)
 -- Woodside, Jamal K         14 NFS-MR               2:30.01         DQ        
      No Show Penalty Event - Misc
 -- Jozkowski, Evan H         14 Express Swimming-MR  2:29.38         DQ        
      Declared false start - Misc
 -- Dunn, Tyler A             13 Badger-MR            2:26.16         NS        
 -- Bajramovic, Emil          14 FLY-MR               2:22.63         NS        
 -- Seibold, Finn J           13 Badger-MR            2:21.22         NS        
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:45.99  JO
              4:45.99  ZQ
              4:46.00  SMAX Silver Max
              5:09.79  SILV
 Meet Qualifying:  4:46.00 - 5:09.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Deguzman, Nathaniel       14 Express Swimming-MR  4:59.53    4:52.33 SILV   
                  31.97     1:07.83 (35.86)     1:43.57 (35.74)     2:18.85 (35.28)
        3:02.24 (43.39)     3:45.43 (43.19)     4:20.16 (34.73)     4:52.33 (32.17)
  2 Broderick, Thomas G       13 Express Swimming-MR  4:52.24    4:52.43 SILV   
                  32.38     1:11.86 (39.48)     1:49.78 (37.92)     2:25.92 (36.14)
        3:07.48 (41.56)     3:49.77 (42.29)     4:22.28 (32.51)     4:52.43 (30.15)
  3 Loveless, Liam J          13 Badger-MR            5:06.61    4:53.19 SILV   
                  30.91     1:08.22 (37.31)     1:45.44 (37.22)     2:22.82 (37.38)
        3:03.18 (40.36)     3:44.03 (40.85)     4:18.96 (34.93)     4:53.19 (34.23)
  4 Matossian, Cameron T      13 Badger-MR            4:57.47    4:56.93 SILV   
                  31.58     1:08.47 (36.89)     1:46.02 (37.55)     2:23.05 (37.03)
        3:06.98 (43.93)     3:50.59 (43.61)     4:24.45 (33.86)     4:56.93 (32.48)
  5 Gamboa, Nathaniel         14 Express Swimming-MR  4:58.99    4:59.21 SILV   
                  33.42     1:12.79 (39.37)     1:50.76 (37.97)     2:28.54 (37.78)
        3:08.25 (39.71)     3:49.95 (41.70)     4:25.45 (35.50)     4:59.21 (33.76)
  6 Claiborne, Kevin Jr. G    13 Twisters-MR          5:00.67    5:05.30 SILV   
                  31.51     1:10.28 (38.77)     1:49.71 (39.43)     2:28.38 (38.67)
        3:12.01 (43.63)     3:56.06 (44.05)     4:31.71 (35.65)     5:05.30 (33.59)
  7 Spencer, Kyle A           13 WEST-MR              5:01.23    5:05.39 SILV   
                  31.66     1:11.67 (40.01)     1:51.38 (39.71)     2:29.34 (37.96)
        3:14.97 (45.63)     3:58.35 (43.38)     4:32.80 (34.45)     5:05.39 (32.59)
Non-Award Division  
 -- Sansiviero, Burke C       14 Express Swimming-MR  4:55.41        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.49  ZQ
                23.79  JO
                23.80  SMAX Silver Max
                24.79  AGTC
                25.19  SILV
 Meet Qualifying:  23.80 - 25.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Magliulo, Nicholas R      16 Express Swimming-MR    23.82      23.59 JO     
SILV - Division  
  1 Cordero, Justin K         18 KB Makos-MR            24.17      23.99 AGTC   
  2 Gantman, Beny J           16 MPNY-MR                24.73      24.00 AGTC   
  3 Lue, Michael              15 Twisters-MR            23.90      24.01 AGTC   
  4 Madden, Owen              17 GAEL-MR                24.74      24.39 AGTC   
  5 Morales, Alexander T      16 Twisters-MR            24.54      24.54 AGTC   
  6 Chan, Brian               15 GATE-MR                24.80      24.55 AGTC   
  7 Duval, Justin S           15 MPNY-MR                24.87      24.63 AGTC   
  8 Mowdawalla, Cyrus P       18 NCAC-MR                24.77      24.64 AGTC   
  9 Mohlenbrok, Gabriel       16 MPNY-MR                24.69      24.66 AGTC   
 10 Gorizia, Lucca E          15 Rac @ Jcc-MR           25.19      24.71 AGTC   
 11 Zhou, Winfield            17 Express Swimming-MR    24.82      24.72 AGTC   
 12 Cevallos, Peter D         16 MPNY-MR                25.19      24.82 SILV   
 13 Jamilkowski, Blake M      15 Flying Dolphins-MR     24.68      24.87 SILV   
 13 Afif, John                15 WAC-MR                 25.26      24.87 SILV   
 15 Hafez, Omar A             15 HS-MR                  24.82      24.93 SILV   
Non-Award Division  
  1 Pastrana, Elijah          15 KB Makos-MR            24.65      25.24        
  2 Sarbanes, Alex C          16 Twisters-MR            24.99      25.59        
 -- Defonte, Nicholas         17 Rac @ Jcc-MR           24.24         NS        
 -- Hassan, Ibrahem           16 Rac @ Jcc-MR           25.13         NS        
 -- Penny, Jeremy S           16 Express Swimming-MR    24.23         NS        
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                51.29  ZQ
                51.99  JO
                52.00  SMAX Silver Max
                53.49  AGTC
                54.49  SILV
 Meet Qualifying:  52.00 - 54.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Shumikhin, Michael        18 RI Marlins-MR          52.40      50.53 ZQ     
                  24.01       50.53 (26.52)                                        
  2 Deverna, Kyle V           17 GAEL-MR                51.35      51.64 JO     
                  24.49       51.64 (27.15)                                        
SILV - Division  
  1 Rozenblum, Lawrence       17 MPNY-MR                52.14      52.18 AGTC   
                  24.55       52.18 (27.63)                                        
  2 Gantman, Beny J           16 MPNY-MR                53.44      52.63 AGTC   
                  24.78       52.63 (27.85)                                        
  3 Mcalpine, Michael A       15 MPNY-MR                52.25      52.89 AGTC   
                  24.81       52.89 (28.08)                                        
  4 Cicchiello, Ryan J        17 GAEL-MR                52.62      53.17 AGTC   
                  25.09       53.17 (28.08)                                        
  5 Defonte, Nicholas         17 Rac @ Jcc-MR           52.48      53.26 AGTC   
                  25.49       53.26 (27.77)                                        
  6 Gorizia, Lucca E          15 Rac @ Jcc-MR           53.52      53.28 AGTC   
                  25.09       53.28 (28.19)                                        
  7 Morales, Alexander T      16 Twisters-MR            53.38      53.39 AGTC   
                  24.93       53.39 (28.46)                                        
  8 Chan, Brian               15 GATE-MR                54.12      53.64 SILV   
                  26.07       53.64 (27.57)                                        
  9 Lue, Michael              15 Twisters-MR            52.90      53.80 SILV   
                  25.29       53.80 (28.51)                                        
 10 Penny, Jeremy S           16 Express Swimming-MR    53.84      53.83 SILV   
                  25.61       53.83 (28.22)                                        
 11 Nisman, Elvin             16 MPNY-MR                54.20      54.26 SILV   
                  25.86       54.26 (28.40)                                        
Non-Award Division  
  1 Cordero, Justin K         18 KB Makos-MR            54.25      54.55        
                  26.53       54.55 (28.02)                                        
  2 Romero, Leonardo A        16 FLY-MR                 54.27      55.42        
                  26.62       55.42 (28.80)                                        
 -- Zhou, Winfield            17 Express Swimming-MR    53.41         DQ        
      Declared false start
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:53.49  ZQ
              1:53.99  JO
              1:54.00  SMAX Silver Max
              1:57.99  SILV
              1:57.99  AGTC
 Meet Qualifying:  1:54.00 - 1:57.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Meyers, Daniel J          16 Twisters-MR          1:56.01    1:51.47 ZQ     
                  25.54       54.28 (28.74)     1:22.94 (28.66)     1:51.47 (28.53)
SILV - Division  
  1 Deverna, Kyle V           17 GAEL-MR              1:55.67    1:54.85 SILV   
                  26.63       56.34 (29.71)     1:26.06 (29.72)     1:54.85 (28.79)
  2 Defonte, Nicholas         17 Rac @ Jcc-MR         1:57.65    1:57.56 SILV   
                  27.11       57.29 (30.18)     1:27.28 (29.99)     1:57.56 (30.28)
Non-Award Division  
  1 Rozenblum, Lawrence       17 MPNY-MR              1:55.67    1:58.29        
                  26.84       56.64 (29.80)     1:27.79 (31.15)     1:58.29 (30.50)
  2 Afif, John                15 WAC-MR               1:59.21    1:59.05        
                  27.01       57.61 (30.60)     1:29.31 (31.70)     1:59.05 (29.74)
  3 Mcalpine, Michael A       15 MPNY-MR              1:56.91    1:59.22        
                  26.71       57.49 (30.78)     1:28.46 (30.97)     1:59.22 (30.76)
 
Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:09.99  ZQ
              5:10.99  JO
              5:11.00  SMAX Silver Max
              5:17.99  SILV
              5:17.99  AGTC
 Meet Qualifying:  5:11.00 - 5:17.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 DeStaebler, Andrew D      17 GAEL-MR              5:14.15    5:06.76 ZQ     
                  26.88       56.85 (29.97)     1:27.08 (30.23)     1:58.18 (31.10)
        2:29.72 (31.54)     3:00.89 (31.17)     3:32.58 (31.69)     4:04.37 (31.79)
        4:36.01 (31.64)     5:06.76 (30.75)                                        
  2 Cusack-McPartlin, Timoth  15 WAC-MR               5:11.58    5:10.56 JO     
                  27.71       58.51 (30.80)     1:30.32 (31.81)     2:02.42 (32.10)
        2:34.42 (32.00)     3:06.50 (32.08)     3:37.83 (31.33)     4:09.36 (31.53)
        4:40.65 (31.29)     5:10.56 (29.91)                                        
SILV - Division  
  1 Deguzman, Cameron         16 Express Swimming-MR  5:15.87    5:15.08 SILV   
                  27.85       59.02 (31.17)     1:30.83 (31.81)     2:03.02 (32.19)
        2:35.46 (32.44)     3:07.24 (31.78)     3:39.80 (32.56)     4:11.63 (31.83)
        4:43.73 (32.10)     5:15.08 (31.35)                                        
Non-Award Division  
  1 Cabrera, Nicholas         15 Twisters-MR          5:16.88    5:19.26        
                  28.50       59.31 (30.81)     1:31.29 (31.98)     2:03.70 (32.41)
        2:36.20 (32.50)     3:08.82 (32.62)     3:41.38 (32.56)     4:14.52 (33.14)
        4:47.75 (33.23)     5:19.26 (31.51)                                        
  2 Meyers, Daniel J          16 Twisters-MR          5:16.15    5:20.31        
                  26.76       56.51 (29.75)     1:26.88 (30.37)     1:58.69 (31.81)
        2:31.02 (32.33)     3:03.87 (32.85)     3:37.87 (34.00)     4:12.77 (34.90)
        4:47.87 (35.10)     5:20.31 (32.44)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                59.49  ZQ
                59.99  JO
              1:00.00  SMAX Silver Max
              1:01.59  AGTC
              1:03.89  SILV
 Meet Qualifying:  1:00.00 - 1:03.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Meyers, Daniel J          16 Twisters-MR          1:00.71      58.02 ZQ     
                  28.14       58.02 (29.88)                                        
  2 Tatynskiy, Shawn          15 Rac @ Jcc-MR         1:01.09      58.28 ZQ     
                  28.32       58.28 (29.96)                                        
  3 Lue, Michael              15 Twisters-MR          1:00.31      58.91 ZQ     
                  27.88       58.91 (31.03)                                        
SILV - Division  
  1 Slattery, Conn            15 Manhattan Makos-MR   1:00.65    1:00.27 AGTC   
                  29.26     1:00.27 (31.01)                                        
  2 Chan, Brian               15 GATE-MR              1:01.22    1:00.39 AGTC   
                  29.46     1:00.39 (30.93)                                        
  3 Zhou, Winfield            17 Express Swimming-MR  1:00.59    1:00.66 AGTC   
                  29.35     1:00.66 (31.31)                                        
  4 Jamilkowski, Blake M      15 Flying Dolphins-MR   1:03.44    1:01.33 AGTC   
                  29.84     1:01.33 (31.49)                                        
  5 Deverna, Kyle V           17 GAEL-MR              1:00.12    1:02.83 SILV   
                  30.84     1:02.83 (31.99)                                        
Non-Award Division  
  1 Defonte, Nicholas         17 Rac @ Jcc-MR         1:02.30    1:05.34        
                  32.42     1:05.34 (32.92)                                        
 -- Walsh, Owen A             16 Express Swimming-MR  1:00.11         NS        
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:09.99  ZQ
              2:10.99  JO
              2:11.00  SMAX Silver Max
              2:13.99  AGTC
              2:16.89  SILV
 Meet Qualifying:  2:11.00 - 2:16.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 DeStaebler, Andrew D      17 GAEL-MR              2:12.69    2:06.08 ZQ     
                  29.44     1:01.26 (31.82)     1:33.98 (32.72)     2:06.08 (32.10)
  2 Madden, Owen              17 GAEL-MR              2:14.32    2:08.30 ZQ     
                  29.84     1:01.69 (31.85)     1:35.16 (33.47)     2:08.30 (33.14)
  3 Meyers, Daniel J          16 Twisters-MR          2:12.25    2:09.93 ZQ     
                  30.69     1:03.58 (32.89)     1:37.47 (33.89)     2:09.93 (32.46)
SILV - Division  
  1 Jamilkowski, Blake M      15 Flying Dolphins-MR   2:15.48    2:11.89 AGTC   
                  30.69     1:03.84 (33.15)     1:38.26 (34.42)     2:11.89 (33.63)
  2 Slattery, Conn            15 Manhattan Makos-MR   2:11.45    2:12.78 AGTC   
                  30.54     1:03.35 (32.81)     1:37.83 (34.48)     2:12.78 (34.95)
  3 Tatynskiy, Shawn          15 Rac @ Jcc-MR         2:14.58    2:15.86 SILV   
                  30.98     1:05.66 (34.68)     1:41.24 (35.58)     2:15.86 (34.62)
  4 Lue, Michael              15 Twisters-MR          2:15.43    2:16.41 SILV   
                  29.53     1:03.61 (34.08)     1:40.16 (36.55)     2:16.41 (36.25)
Non-Award Division  
  1 Defonte, Nicholas         17 Rac @ Jcc-MR         2:16.75    2:19.04        
                  32.49                             1:42.88 ( )     2:19.04 (36.16)
 -- Zhou, Winfield            17 Express Swimming-MR  2:14.72        DFS        
      Declared false start
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:06.49  JO
              1:06.49  ZQ
              1:06.50  SMAX Silver Max
              1:09.99  AGTC
              1:10.89  SILV
 Meet Qualifying:  1:06.50 - 1:10.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Snaidero, Edoardo         16 RI Marlins-MR        1:07.78    1:07.10 AGTC   
                  31.30     1:07.10 (35.80)                                        
  2 Gorizia, Lucca E          15 Rac @ Jcc-MR         1:08.92    1:07.44 AGTC   
                  31.76     1:07.44 (35.68)                                        
  3 Abreu, Anthony            16 Parks Sailfish-MR    1:10.81    1:08.23 AGTC   
                  31.78     1:08.23 (36.45)                                        
  4 Zhou, Winfield            17 Express Swimming-MR  1:09.01    1:08.36 AGTC   
                  32.37     1:08.36 (35.99)                                        
  5 Mcalpine, Michael A       15 MPNY-MR              1:08.97    1:08.42 AGTC   
                  31.88     1:08.42 (36.54)                                        
  6 Sarbanes, Alex C          16 Twisters-MR          1:07.65    1:08.44 AGTC   
                  31.16     1:08.44 (37.28)                                        
  7 Young, Chaz N             17 RedTails-MR          1:10.48    1:09.37 AGTC   
                  31.83     1:09.37 (37.54)                                        
  8 Giasi, Nicholas           16 Rac @ Jcc-MR         1:10.80    1:10.32 SILV   
                  32.87     1:10.32 (37.45)                                        
  9 Diaz, Muppet A            18 KB Makos-MR          1:09.73    1:10.87 SILV   
                  32.64     1:10.87 (38.23)                                        
Non-Award Division  
 -- Jamilkowski, Blake M      15 Flying Dolphins-MR   1:07.77         DQ        
      Declared false start
 
Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:29.99  ZQ
              2:30.09  JO
              2:30.10  SMAX Silver Max
              2:31.99  AGTC
              2:36.79  SILV
 Meet Qualifying:  2:30.10 - 2:36.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Gorizia, Lucca E          15 Rac @ Jcc-MR         2:34.23    2:28.36 ZQ     
                  33.02     1:10.39 (37.37)     1:49.44 (39.05)     2:28.36 (38.92)
SILV - Division  
  1 Cavanaugh, Joe            16 WAC-MR               2:30.95    2:30.39 AGTC   
                  33.03     1:11.27 (38.24)     1:51.65 (40.38)     2:30.39 (38.74)
  2 Sarbanes, Alex C          16 Twisters-MR          2:31.52    2:33.85 SILV   
                  32.09     1:10.57 (38.48)     1:51.59 (41.02)     2:33.85 (42.26)
  3 Cusack-McPartlin, Timoth  15 WAC-MR               2:37.34    2:34.74 SILV   
                  35.32     1:14.76 (39.44)     1:55.26 (40.50)     2:34.74 (39.48)
  4 Giasi, Nicholas           16 Rac @ Jcc-MR         2:35.74    2:34.91 SILV   
                  33.97     1:12.25 (38.28)     1:52.56 (40.31)     2:34.91 (42.35)
  5 Guzman, Anthony L         16 RedTails-MR          2:33.61    2:35.92 SILV   
                  34.34     1:13.15 (38.81)     1:54.16 (41.01)     2:35.92 (41.76)
  6 Diaz, Muppet A            18 KB Makos-MR          2:35.70    2:36.71 SILV   
                  34.27     1:13.64 (39.37)     1:54.56 (40.92)     2:36.71 (42.15)
Non-Award Division  
  1 Sultana, Matthew J        16 FLY-MR               2:36.18    2:37.18        
                  34.84     1:14.82 (39.98)     1:55.80 (40.98)     2:37.18 (41.38)
  2 Le, Thomas                17 FLY-MR               2:34.95    2:37.86        
                  34.95     1:14.50 (39.55)     1:56.61 (42.11)     2:37.86 (41.25)
  3 Kim, Timothy J            15 FLY-MR               2:35.04    2:39.42        
                  34.11     1:13.02 (38.91)     1:55.36 (42.34)     2:39.42 (44.06)
 -- Zhou, Winfield            17 Express Swimming-MR  2:30.84        DFS        
      Declared false start
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                57.19  ZQ
                57.99  JO
                58.00  SMAX Silver Max
                59.99  AGTC
              1:02.59  SILV
 Meet Qualifying:  58.00 - 1:02.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Cabrera, Nicholas         15 Twisters-MR            59.24      58.87 AGTC   
                  27.94       58.87 (30.93)                                        
  2 Duval, Justin S           15 MPNY-MR                58.81      59.31 AGTC   
                  27.35       59.31 (31.96)                                        
  3 Deguzman, Cameron         16 Express Swimming-MR  1:00.07    1:00.16 SILV   
                  28.96     1:00.16 (31.20)                                        
  4 Chan, Brian               15 GATE-MR                59.48    1:00.36 SILV   
                  28.44     1:00.36 (31.92)                                        
  5 Afif, John                15 WAC-MR               1:00.68    1:00.55 SILV   
                  28.54     1:00.55 (32.01)                                        
  6 Morales, Alexander T      16 Twisters-MR          1:00.66    1:00.79 SILV   
                  28.77     1:00.79 (32.02)                                        
  7 Gantman, Beny J           16 MPNY-MR                59.00    1:01.69 SILV   
                  27.68     1:01.69 (34.01)                                        
  8 Magliulo, Nicholas R      16 Express Swimming-MR  1:02.11    1:02.28 SILV   
                  28.62     1:02.28 (33.66)                                        
Non-Award Division  
  1 Penny, Jeremy S           16 Express Swimming-MR  1:01.88    1:06.10        
                  29.61     1:06.10 (36.49)                                        
 -- Cavanaugh, Joe            16 WAC-MR               1:01.21         DQ        
      Declared false start
 
Boys 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:12.49  JO
              2:12.49  ZQ
              2:12.50  SMAX Silver Max
              2:19.99  AGTC
              2:24.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:12.50 - 2:24.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Rozenblum, Lawrence       17 MPNY-MR              2:20.13    2:11.23 JO     
                  29.19     1:02.30 (33.11)     1:36.44 (34.14)     2:11.23 (34.79)
SILV - Division  
  1 Afif, John                15 WAC-MR               2:16.74    2:15.28 AGTC   
                  29.52     1:03.85 (34.33)     1:38.88 (35.03)     2:15.28 (36.40)
  2 Mcalpine, Michael A       15 MPNY-MR              2:19.67    2:18.44 AGTC   
                  29.61     1:04.45 (34.84)     1:40.52 (36.07)     2:18.44 (37.92)
  3 Jamilkowski, Blake M      15 Flying Dolphins-MR   2:23.32    2:21.88 SILV   
                  29.37     1:04.10 (34.73)     1:41.35 (37.25)     2:21.88 (40.53)
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:07.99  JO
              2:07.99  ZQ
              2:08.00  SMAX Silver Max
              2:14.99  AGTC
              2:27.79  SILV
 Meet Qualifying:  2:08.00 - 2:27.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Vargas, Anthony J         17 RedTails-MR          2:09.10    2:06.47 JO     
                  25.75     1:00.16 (34.41)     1:37.17 (37.01)     2:06.47 (29.30)
SILV - Division  
  1 Mcalpine, Michael A       15 MPNY-MR              2:09.81    2:08.07 AGTC   
                  26.34       58.92 (32.58)     1:37.05 (38.13)     2:08.07 (31.02)
  2 DeStaebler, Andrew D      17 GAEL-MR              2:15.66    2:09.45 AGTC   
                  27.42       59.37 (31.95)     1:39.72 (40.35)     2:09.45 (29.73)
  3 Kessler, Michael N        17 GAEL-MR              2:14.78    2:10.38 AGTC   
                  27.79     1:02.20 (34.41)     1:40.20 (38.00)     2:10.38 (30.18)
  4 Meyers, Daniel J          16 Twisters-MR          2:14.00    2:11.50 AGTC   
                  26.80     1:00.18 (33.38)     1:41.65 (41.47)     2:11.50 (29.85)
  5 Madden, Owen              17 GAEL-MR              2:19.37    2:12.15 AGTC   
                  28.89     1:02.19 (33.30)     1:42.87 (40.68)     2:12.15 (29.28)
  6 Gorizia, Lucca E          15 Rac @ Jcc-MR         2:18.78    2:12.45 AGTC   
                  28.70     1:04.47 (35.77)     1:42.32 (37.85)     2:12.45 (30.13)
  7 Tatynskiy, Shawn          15 Rac @ Jcc-MR         2:12.50    2:12.88 AGTC   
                  27.64     1:03.24 (35.60)     1:42.75 (39.51)     2:12.88 (30.13)
  8 Rozenblum, Lawrence       17 MPNY-MR              2:15.00    2:12.93 AGTC   
                  27.58     1:00.94 (33.36)     1:43.42 (42.48)     2:12.93 (29.51)
  9 Deverna, Kyle V           17 GAEL-MR              2:15.53    2:12.99 AGTC   
                  29.25     1:03.64 (34.39)     1:44.83 (41.19)     2:12.99 (28.16)
 10 Jamilkowski, Blake M      15 Flying Dolphins-MR   2:11.56    2:13.06 AGTC   
                  28.48     1:02.85 (34.37)     1:42.83 (39.98)     2:13.06 (30.23)
 11 Cusack-McPartlin, Timoth  15 WAC-MR               2:12.01    2:13.19 AGTC   
                  30.31     1:02.39 (32.08)     1:42.03 (39.64)     2:13.19 (31.16)
 12 Deguzman, Cameron         16 Express Swimming-MR  2:16.23    2:13.51 AGTC   
                  29.58     1:03.88 (34.30)     1:44.01 (40.13)     2:13.51 (29.50)
 13 Lue, Michael              15 Twisters-MR          2:13.97    2:13.88 AGTC   
                  28.81     1:03.28 (34.47)     1:40.97 (37.69)     2:13.88 (32.91)
 14 Cavanaugh, Joe            16 WAC-MR               2:17.21    2:14.02 AGTC   
                  28.31     1:04.90 (36.59)     1:43.34 (38.44)     2:14.02 (30.68)
 15 Mohlenbrok, Gabriel       16 MPNY-MR              2:13.98    2:14.42 AGTC   
                  27.51     1:02.17 (34.66)     1:44.22 (42.05)     2:14.42 (30.20)
 16 Cicchiello, Ryan J        17 GAEL-MR              2:18.61    2:14.58 AGTC   
                  30.01     1:04.16 (34.15)     1:42.80 (38.64)     2:14.58 (31.78)
 17 Cabrera, Nicholas         15 Twisters-MR          2:13.17    2:15.90 SILV   
                  28.41     1:04.94 (36.53)     1:44.99 (40.05)     2:15.90 (30.91)
 18 Morales, Alexander T      16 Twisters-MR          2:13.17    2:17.20 SILV   
                  27.55     1:03.20 (35.65)     1:45.19 (41.99)     2:17.20 (32.01)
 19 Nisman, Elvin             16 MPNY-MR              2:17.43    2:17.61 SILV   
                  28.32     1:03.70 (35.38)     1:44.06 (40.36)     2:17.61 (33.55)
 20 Duval, Justin S           15 MPNY-MR              2:15.30    2:17.99 SILV   
                  28.65     1:03.50 (34.85)     1:45.15 (41.65)     2:17.99 (32.84)
 21 Hassan, Ibrahem           16 Rac @ Jcc-MR         2:18.41    2:18.53 SILV   
                  30.96     1:07.31 (36.35)     1:47.13 (39.82)     2:18.53 (31.40)
 22 Young, Chaz N             17 RedTails-MR          2:21.97    2:18.78 SILV   
                  29.29     1:06.95 (37.66)     1:47.87 (40.92)     2:18.78 (30.91)
 23 Sakoff, Nicholas T        15 Manhattan Makos-MR   2:21.87    2:18.86 SILV   
                  31.14     1:05.47 (34.33)     1:46.11 (40.64)     2:18.86 (32.75)
 24 Penny, Jeremy S           16 Express Swimming-MR  2:25.03    2:19.22 SILV   
                  28.50     1:04.14 (35.64)     1:47.88 (43.74)     2:19.22 (31.34)
 25 Gantman, Beny J           16 MPNY-MR              2:19.58    2:19.67 SILV   
                  27.17     1:05.32 (38.15)     1:48.09 (42.77)     2:19.67 (31.58)
 26 Sultana, Matthew J        16 FLY-MR               2:21.95    2:20.05 SILV   
                  29.32     1:07.31 (37.99)     1:48.94 (41.63)     2:20.05 (31.11)
 27 Romero, Leonardo A        16 FLY-MR               2:21.55    2:20.09 SILV   
                  29.56     1:06.11 (36.55)     1:48.77 (42.66)     2:20.09 (31.32)
 28 Shteynberg, Samuel D      15 HS-MR                2:26.62    2:20.67 SILV   
                  29.46     1:06.61 (37.15)     1:47.67 (41.06)     2:20.67 (33.00)
 29 Lapikov, Michael          16 MPNY-MR              2:19.09    2:21.09 SILV   
                  29.25     1:04.51 (35.26)     1:48.01 (43.50)     2:21.09 (33.08)
 30 Snaidero, Edoardo         16 RI Marlins-MR        2:19.64    2:21.80 SILV   
                  29.90                             1:47.91 ( )     2:21.80 (33.89)
 31 Guzman, Anthony L         16 RedTails-MR          2:20.73    2:23.74 SILV   
                  30.59     1:08.56 (37.97)     1:49.77 (41.21)     2:23.74 (33.97)
 32 Le, Thomas                17 FLY-MR               2:26.92    2:25.49 SILV   
                  31.67     1:09.47 (37.80)     1:51.00 (41.53)     2:25.49 (34.49)
Non-Award Division  
  1 Cordero, Justin K         18 KB Makos-MR          2:27.68    2:28.22        
                  29.73     1:07.01 (37.28)     1:54.98 (47.97)     2:28.22 (33.24)
  2 Sarbanes, Alex C          16 Twisters-MR          2:25.47    2:29.39        
                  31.33     1:12.66 (41.33)     1:52.63 (39.97)     2:29.39 (36.76)
  3 Diaz, Muppet A            18 KB Makos-MR          2:26.66    2:32.00        
                  31.07     1:10.69 (39.62)     1:55.09 (44.40)     2:32.00 (36.91)
  4 Pastrana, Elijah          15 KB Makos-MR          2:26.49    2:39.21        
                  29.99     1:10.03 (40.04)     1:58.86 (48.83)     2:39.21 (40.35)
 -- Zhou, Winfield            17 Express Swimming-MR  2:13.88        DFS        
      Declared false start - Misc
 -- McPhillips, Liam T        15 GAEL-MR              2:21.97        DFS        
      Declared false start - Misc
 -- Thio, Randy M             16 NCAC-MR              2:25.79         NS        
 
Men 15 & Over 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Jamilkowski, Blake M      15 Flying Dolphins-MR        NT      55.59        
                  26.23       55.59 (29.36)