Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 6/14/2015 07:38 PM
           2015 MR PATS Summer Invitational - 6/13/2015 to 6/14/2015           
             Patriot Summer  Invitational 2015, Sanction #: 150602             
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                33.69  LCZN LC Zone Team
                37.49  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Valerio, Sara A            7 Middies-MR             45.64      43.74        
  2 Gonzalez, Emilianna        7 APEX-MR                43.36      44.16        
  3 Ketron, Emily A            8 Marlins Bgnw-MR        42.79      45.19        
  4 Dabo, Mariama F            8 HVD-MR                 40.68      45.88        
  5 Dalton, Ashlin S           8 Marlins Bgnw-MR        43.89      46.40        
  6 Ewald, Sydney              8 NCAC-MR                46.00      48.06        
  7 Saidmuratov, Grace         8 Rac @ Jcc-MR           50.22      49.39        
  8 McCann, Katherine E        8 Middies-MR             47.76      50.51        
  9 Caruvana, Addison          8 Rac @ Jcc-MR           49.50      52.03        
 10 Illarionova, Ksenya        8 WAC-MR                 53.32      52.42        
 11 Ho, Audrey J               7 Marlins Bgnw-MR        57.01      55.95        
 12 Meccia, Madison N          8 Rac @ Jcc-MR           58.96      55.99        
 13 Malloy, Alyssa             8 Rac @ Jcc-MR         1:00.38      58.33        
 14 Afif, Selena               7 WAC-MR               1:01.74      59.36        
 15 Washington, Amira          7 WAC-MR               1:00.93    1:00.84        
 16 McCann, Evelyn E           6 Middies-MR           1:05.39    1:05.23        
 17 Malone-Johnson, Alaya      8 Middies-MR           1:24.78    1:13.00        
 18 Lubak, Kylie               7 WAC-MR               1:04.78    1:13.35        
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                39.59  LCZN LC Zone Team
                43.99  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Panaro, Sadie A            8 PATS-MR                48.45      47.96        
  2 Ketron, Emily A            8 Marlins Bgnw-MR        51.24      49.02        
  3 Vitti, Kate L              7 Marlins Bgnw-MR        52.19      51.20        
  4 Dalton, Ashlin S           8 Marlins Bgnw-MR        49.03      51.49        
  5 Ewald, Sydney              8 NCAC-MR                52.00      52.98        
  6 Saidmuratov, Grace         8 Rac @ Jcc-MR           52.13      54.23        
  7 Euyoque, Nicole            8 Middies-MR             55.02      54.38        
  8 Valerio, Sara A            7 Middies-MR             55.72      54.46        
  9 Brun, Sienna R             7 APEX-MR              1:00.67      55.43        
 10 Caruvana, Addison          8 Rac @ Jcc-MR           58.35      56.82        
 11 Hernandez, Destiny         8 APEX-MR                55.59      57.07        
 12 Washington, Amira          7 WAC-MR               1:02.21      59.32        
 13 Meccia, Madison N          8 Rac @ Jcc-MR           58.82    1:00.00        
 14 McCann, Katherine E        8 Middies-MR             56.48    1:00.81        
 15 Malloy, Alyssa             8 Rac @ Jcc-MR         1:17.49    1:06.81        
 16 McCann, Evelyn E           6 Middies-MR           1:04.28    1:07.60        
 17 Malone-Johnson, Alaya      8 Middies-MR                NT    1:11.57        
 -- Afif, Selena               7 WAC-MR               1:08.18         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Yang, Sharon Y             7 Middies-MR           1:08.96         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                44.99  LCZN LC Zone Team
                50.99  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dabo, Mariama F            8 HVD-MR                 55.25      54.23        
  2 Ewald, Sydney              8 NCAC-MR                59.00      58.81        
  3 Dalton, Ashlin S           8 Marlins Bgnw-MR        59.91    1:00.26        
  4 Ketron, Emily A            8 Marlins Bgnw-MR        57.97    1:00.39        
  5 Saidmuratov, Grace         8 Rac @ Jcc-MR         1:04.49    1:06.65        
  6 Meccia, Madison N          8 Rac @ Jcc-MR         1:07.68    1:08.04        
  7 Ho, Audrey J               7 Marlins Bgnw-MR      1:12.46    1:08.96        
  8 Caruvana, Addison          8 Rac @ Jcc-MR         1:06.40    1:09.02        
  9 Malloy, Alyssa             8 Rac @ Jcc-MR         1:09.29    1:11.36        
 10 Afif, Selena               7 WAC-MR               1:15.01    1:14.68        
 11 Washington, Amira          7 WAC-MR               1:46.48    1:22.16        
 12 Lubak, Kylie               7 WAC-MR               1:32.43    1:32.05        
 13 Ellefsen, Ryann            7 WAC-MR               1:20.00    1:32.71        
 14 Malone-Johnson, Alaya      8 Middies-MR                NT    1:34.66        
 -- Valerio, Sara A            7 Middies-MR                NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- McCann, Katherine E        8 Middies-MR           1:16.36         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Illarionova, Ksenya        8 WAC-MR                 56.96         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                36.99  LCZN LC Zone Team
                42.99  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Valerio, Sara A            7 Middies-MR             49.08      48.82        
  2 Ewald, Sydney              8 NCAC-MR                52.00      51.71        
  3 Panaro, Sadie A            8 PATS-MR                52.10      51.90        
  4 Vitti, Kate L              7 Marlins Bgnw-MR        53.79      52.91        
  5 Ketron, Emily A            8 Marlins Bgnw-MR        55.30      56.28        
  6 Hernandez, Destiny         8 APEX-MR                57.22      57.06        
  7 Euyoque, Nicole            8 Middies-MR           1:08.15      58.79        
  8 Dalton, Ashlin S           8 Marlins Bgnw-MR        54.77    1:01.59        
  9 Saidmuratov, Grace         8 Rac @ Jcc-MR         1:06.40    1:09.40        
 10 Brun, Sienna R             7 APEX-MR              1:15.20    1:12.74        
 11 Meccia, Madison N          8 Rac @ Jcc-MR         1:16.18    1:14.40        
 12 Yang, Sharon Y             7 Middies-MR           1:27.53    1:23.03        
 -- Malloy, Alyssa             8 Rac @ Jcc-MR         1:49.70         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Caruvana, Addison          8 Rac @ Jcc-MR         1:01.03         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Afif, Selena               7 WAC-MR               1:00.00         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Malone-Johnson, Alaya      8 Middies-MR                NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Washington, Amira          7 WAC-MR               1:00.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                33.69  LCZN LC Zone Team
                37.49  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Marisol N             9 Marlins Bgnw-MR        34.35      33.94 JO     
  2 McCaffrey, Kimberly E     10 PATS-MR                33.65      34.17 JO     
  3 Zaets, Samantha           10 WAC-MR                 35.13      35.30 JO     
  4 Wei, Alice                10 Rac @ Jcc-MR           34.72      35.62 JO     
  5 Nicholas, Cayla           10 DA-MR                  35.46      35.90 JO     
  6 Vallamattam, Annie        10 DA-MR                  37.03      36.28 JO     
  7 Smith, Piper A            10 Marlins Bgnw-MR        36.48      36.62 JO     
  8 Chavez, Kaetlyn K         10 APEX-MR                39.02      37.06 JO     
  9 Taylor, Jaelynn M         10 Middies-MR             37.91      38.50        
 10 Vitti, Alexa A             9 Marlins Bgnw-MR        38.66      38.72        
 11 McDonald, Anna            10 Rac @ Jcc-MR           37.66      38.88        
 11 Sonnenburg, Ella B        10 Marlins Bgnw-MR        38.65      38.88        
 13 Reyna, Alexa               9 Middies-MR             42.91      39.02        
 14 Wong, Kristen A           10 APEX-MR                39.62      39.30        
 15 Bruff, Alexandra I         9 Middies-MR             42.41      39.37        
 15 Wong, Kelly M             10 APEX-MR                40.35      39.37        
 17 McLaughlin, Faith B       10 Marlins Bgnw-MR        38.11      39.45        
 18 Mykytenko, Sofia           9 Rac @ Jcc-MR           38.55      39.91        
 19 Furniss, Corinne J        10 Marlins Bgnw-MR        40.80      40.22        
 20 Hill, Sasha                9 Middies-MR             40.73      40.50        
 21 Malpeso, Emily            10 Rac @ Jcc-MR           44.15      40.75        
 22 Minchala, Kimberly N      10 Middies-MR             41.63      41.68        
 23 Andrews, Olivia A         10 Marlins Bgnw-MR        41.96      42.26        
 24 Rivera, Annalia           10 WAC-MR                 42.97      42.65        
 25 Pearsall, Eloise M         9 PATS-MR                39.96      42.92        
 26 Hall, Lavinia              9 APEX-MR                45.55      43.26        
 27 Williams, Laura A         10 Marlins Bgnw-MR        44.70      43.90        
 28 Jarvis, Delaney R          9 HVD-MR                 49.09      43.98        
 29 Baran, Julia              10 NCAC-MR                41.00      44.19        
 30 Horgan, Rosemary E         9 HVD-MR                 44.27      44.29        
 31 Mejia, Jazmine             9 Middies-MR             43.18      44.66        
 32 Chen, Joyce W             10 Marlins Bgnw-MR        45.38      44.90        
 33 Dewar, Olivia              9 BKR-MR                 52.00      45.12        
 34 Jarvis, Cassie D           9 HVD-MR                 46.90      45.27        
 35 Yang, Aimee R              9 Marlins Bgnw-MR        46.93      45.50        
 36 Mathews, Abigail           9 DA-MR                  52.24      46.28        
 37 Nguyen, Olivia R          10 HVD-MR                 46.84      48.09        
 38 Dominguez, Celia          10 BKR-MR                 53.00      48.20        
 39 Jarvis, Emma M             9 HVD-MR                 50.87      48.73        
 40 Kanachova, Veronica        9 APEX-MR                51.25      49.63        
 41 Kingsbury, Shira G        10 PATS-MR              1:16.05      50.27        
 42 Adelaine, Julia           10 BKR-MR                 50.00      51.06        
 43 McCann, Elena B           10 Middies-MR             54.61      53.10        
 44 Principe, Jesse           10 BKR-MR                 56.00      56.59        
 45 Houselog, Sophia           9 BKR-MR                 54.00      56.85        
 46 Toledo, Ylenia E           9 APEX-MR                59.98      56.95        
 47 Karp, Samara               9 BKR-MR                 56.00      59.49        
 
Girls 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:12.99  LCZN LC Zone Team
              1:21.99  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCaffrey, Kimberly E     10 PATS-MR              1:14.24    1:13.06 JO     
                  34.89     1:13.06 (38.17)                                        
  2 Tan, Marisol N             9 Marlins Bgnw-MR      1:16.27    1:15.50 JO     
                  35.82     1:15.50 (39.68)                                        
  3 Wei, Alice                10 Rac @ Jcc-MR         1:19.75    1:18.06 JO     
                  36.97     1:18.06 (41.09)                                        
  4 Smith, Piper A            10 Marlins Bgnw-MR      1:19.50    1:18.25 JO     
                  38.26     1:18.25 (39.99)                                        
  5 Zaets, Samantha           10 WAC-MR               1:19.04    1:19.60 JO     
                  37.29     1:19.60 (42.31)                                        
  6 Ketron, Sara J            10 Marlins Bgnw-MR      1:21.16    1:20.35 JO     
                  38.01     1:20.35 (42.34)                                        
  7 Sun, Julia                 9 Marlins Bgnw-MR      1:23.19    1:22.01        
  8 McLaughlin, Faith B       10 Marlins Bgnw-MR      1:24.05    1:23.42        
                  39.04     1:23.42 (44.38)                                        
  9 Reyna, Alexa               9 Middies-MR           1:29.94    1:24.65        
 10 Zorgman, Sunell           10 Marlins Bgnw-MR      1:25.86    1:25.10        
                  40.65     1:25.10 (44.45)                                        
 11 McDonald, Anna            10 Rac @ Jcc-MR         1:25.75    1:25.50        
 12 Vitti, Alexa A             9 Marlins Bgnw-MR      1:25.97    1:25.51        
                  40.84     1:25.51 (44.67)                                        
 13 Chenski, Emma S           10 HVD-MR               1:40.38    1:26.39        
                  41.34     1:26.39 (45.05)                                        
 14 Taylor, Jaelynn M         10 Middies-MR           1:31.40    1:26.73        
                  42.29     1:26.73 (44.44)                                        
 15 Caruvana, Lauren E        10 Rac @ Jcc-MR         1:25.75    1:26.95        
                  40.57     1:26.95 (46.38)                                        
 16 Mykytenko, Sofia           9 Rac @ Jcc-MR         1:38.29    1:27.05        
 17 Chen, Amy                 10 HVD-MR               1:34.98    1:27.65        
                  42.03     1:27.65 (45.62)                                        
 18 Nicholas, Cayla           10 DA-MR                1:24.04    1:28.50        
                  40.90     1:28.50 (47.60)                                        
 19 Anticev, Katherine        10 WAC-MR               1:31.10    1:28.60        
                  42.34     1:28.60 (46.26)                                        
 20 Posada, Zenya J            9 Middies-MR           1:33.47    1:30.11        
                  42.98     1:30.11 (47.13)                                        
 21 Feeney, Jordan H          10 HS-MR                1:31.85    1:30.80        
                  44.05     1:30.80 (46.75)                                        
 22 Rahni, Soraya E           10 Marlins Bgnw-MR      1:28.24    1:31.18        
 23 Malpeso, Emily            10 Rac @ Jcc-MR         1:38.15    1:31.64        
                  42.15     1:31.64 (49.49)                                        
 24 Shashaty, Kelly           10 WAC-MR               1:35.52    1:35.36        
 25 Chu, Alexandra M           9 Middies-MR           1:40.55    1:35.76        
                  45.99     1:35.76 (49.77)                                        
 26 Crisano, Nadiya            9 WAC-MR               1:33.51    1:36.36        
 27 Turner, Tess S            10 HVD-MR               1:40.54    1:38.85        
                  46.15     1:38.85 (52.70)                                        
 28 Williams, Laura A         10 Marlins Bgnw-MR      1:41.72    1:39.10        
                  47.28     1:39.10 (51.82)                                        
 29 Mathews, Abigail           9 DA-MR                1:42.99    1:39.33        
                  48.51     1:39.33 (50.82)                                        
 30 Muir, Heather             10 WAC-MR               1:41.37    1:39.91        
 31 Dewar, Olivia              9 BKR-MR               1:54.00    1:39.94        
                  48.39     1:39.94 (51.55)                                        
 32 Pearsall, Eloise M         9 PATS-MR              1:32.47    1:40.15        
 33 Yang, Aimee R              9 Marlins Bgnw-MR      1:46.16    1:41.29        
                  47.83     1:41.29 (53.46)                                        
 34 Clark, Campbell U          9 HVD-MR               1:36.08    1:41.44        
                  47.32     1:41.44 (54.12)                                        
 35 Dominguez, Celia          10 BKR-MR               1:56.00    1:41.62        
                  48.19     1:41.62 (53.43)                                        
 36 Virella, Sophia           10 WAC-MR               1:44.49    1:41.96        
                  47.86     1:41.96 (54.10)                                        
 37 McCafferty, Ann            9 WAC-MR               1:37.37    1:42.60        
                  50.02     1:42.60 (52.58)                                        
 38 Houselog, Sophia           9 BKR-MR               2:13.00    2:03.09        
                  59.40   2:03.09 (1:03.69)                                        
 39 Adelaine, Julia           10 BKR-MR               2:00.00    2:06.44        
 40 Karp, Samara               9 BKR-MR               2:12.00    2:07.77        
                1:00.84   2:07.77 (1:06.93)                                        
 41 Ruble, Lane               10 BKR-MR               2:25.00    2:12.75        
 
Girls 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:36.29  LCZN LC Zone Team
              2:59.99  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Marisol N             9 Marlins Bgnw-MR      2:43.96    2:43.22 JO     
                  36.29     1:18.23 (41.94)     2:02.13 (43.90)     2:43.22 (41.09)
  2 Zaets, Samantha           10 WAC-MR               2:59.26    2:57.96 JO     
                  39.66     1:26.70 (47.04)     2:15.06 (48.36)     2:57.96 (42.90)
  3 Smith, Piper A            10 Marlins Bgnw-MR      2:53.75    2:59.40 JO     
                  40.49     1:25.90 (45.41)     2:13.99 (48.09)     2:59.40 (45.41)
  4 Chavez, Kaetlyn K         10 APEX-MR              3:07.56    3:00.47        
                  38.88     1:24.73 (45.85)     2:14.16 (49.43)     3:00.47 (46.31)
  5 Ketron, Sara J            10 Marlins Bgnw-MR      2:54.27    3:02.28        
                                1:26.95 ( )     2:16.33 (49.38)     3:02.28 (45.95)
  6 Vallamattam, Annie        10 DA-MR                3:15.04    3:03.73        
                  39.81     1:26.15 (46.34)     2:15.02 (48.87)     3:03.73 (48.71)
  7 Chen, Amy                 10 HVD-MR               3:22.30    3:05.57        
                  42.21     1:29.28 (47.07)     2:17.87 (48.59)     3:05.57 (47.70)
  8 Sun, Julia                 9 Marlins Bgnw-MR      3:11.32    3:10.33        
                                1:31.63 ( )     2:28.49 (56.86)     3:10.33 (41.84)
  9 Bruff, Alexandra I         9 Middies-MR           3:37.53    3:10.44        
                                1:30.52 ( )   3:10.44 (1:39.92)                    
 10 Chenski, Emma S           10 HVD-MR               4:11.33    3:11.51        
                  41.61     1:30.28 (48.67)   3:11.51 (1:41.23)                    
 11 Varon, Sophia             10 UN-PA-MR                  NT    3:11.87        
                  38.89     1:28.68 (49.79)     2:23.24 (54.56)     3:11.87 (48.63)
 12 Nicholas, Cayla           10 DA-MR                3:14.00    3:16.34        
                  42.63     1:34.22 (51.59)     2:29.32 (55.10)     3:16.34 (47.02)
 13 Wang, Cindy Y             10 APEX-MR              2:55.83    3:16.41        
                  44.93     1:35.40 (50.47)     2:27.69 (52.29)     3:16.41 (48.72)
 14 Hill, Sasha                9 Middies-MR           3:23.15    3:19.85        
                  44.75     1:35.96 (51.21)     2:29.20 (53.24)     3:19.85 (50.65)
 15 Wong, Kelly M             10 APEX-MR                   NT    3:20.53        
                  46.16     1:37.53 (51.37)     2:31.92 (54.39)     3:20.53 (48.61)
 16 Caruvana, Lauren E        10 Rac @ Jcc-MR         3:09.56    3:21.20        
                  46.41     1:37.40 (50.99)     2:31.50 (54.10)     3:21.20 (49.70)
 17 Wong, Kristen A           10 APEX-MR              3:15.99    3:22.53        
                  45.18     1:37.67 (52.49)     2:32.39 (54.72)     3:22.53 (50.14)
 18 Taylor, Jaelynn M         10 Middies-MR           3:29.86    3:26.34        
                  45.47     1:40.21 (54.74)     2:35.22 (55.01)     3:26.34 (51.12)
 19 Mejia, Jazmine             9 Middies-MR           3:29.73    3:28.02        
                  44.54     1:37.47 (52.93)     2:33.93 (56.46)     3:28.02 (54.09)
 20 Mathews, Abigail           9 DA-MR                3:52.68    3:36.69        
                  52.03     1:47.41 (55.38)     2:42.83 (55.42)     3:36.69 (53.86)
 
Girls 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                39.59  LCZN LC Zone Team
                43.99  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCaffrey, Kimberly E     10 PATS-MR                40.72      40.37 JO     
  2 Wei, Alice                10 Rac @ Jcc-MR           40.08      40.60 JO     
  3 Smith, Piper A            10 Marlins Bgnw-MR        40.45      41.56 JO     
  4 Zaets, Samantha           10 WAC-MR                 40.79      42.63 JO     
  5 Vallamattam, Annie        10 DA-MR                  45.23      43.21 JO     
  6 Caruvana, Lauren E        10 Rac @ Jcc-MR           44.01      43.67 JO     
  7 McDonald, Anna            10 Rac @ Jcc-MR           42.15      44.28        
  8 Taylor, Jaelynn M         10 Middies-MR             44.68      44.51        
  9 Reyna, Alexa               9 Middies-MR             46.01      44.98        
 10 McLaughlin, Faith B       10 Marlins Bgnw-MR        44.10      45.54        
 11 Brennan, Caroline G       10 HS-MR                  43.99      45.73        
 12 Gerosa, Nicole C           9 Marlins Bgnw-MR        47.09      45.98        
 13 Nicholas, Cayla           10 DA-MR                  44.83      46.35        
 14 Andrews, Olivia A         10 Marlins Bgnw-MR        46.17      46.40        
 15 Malpeso, Emily            10 Rac @ Jcc-MR           48.15      47.32        
 16 Crisano, Nadiya            9 WAC-MR                 57.98      49.09        
 17 Minchala, Kimberly N      10 Middies-MR             44.59      49.24        
 18 Posada, Zenya J            9 Middies-MR             50.77      49.29        
 19 Hill, Sasha                9 Middies-MR             46.68      49.48        
 20 Muir, Heather             10 WAC-MR                 55.96      49.74        
 21 Anticev, Katherine        10 WAC-MR                 47.23      49.80        
 22 Feeney, Jordan H          10 HS-MR                  50.57      50.04        
 23 Mejia, Jazmine             9 Middies-MR             50.73      50.08        
 24 Chenski, Emma S           10 HVD-MR                 50.58      52.68        
 25 Turner, Tess S            10 HVD-MR                 49.06      52.88        
 26 Shashaty, Kelly           10 WAC-MR                 51.11      53.67        
 27 Dewar, Olivia              9 BKR-MR                 56.00      53.71        
 28 Virella, Sophia           10 WAC-MR                 57.62      55.61        
 29 Clark, Campbell U          9 HVD-MR                 55.42      56.01        
 30 Yang, Aimee R              9 Marlins Bgnw-MR        54.19      56.16        
 31 Dominguez, Celia          10 BKR-MR                 57.00      56.94        
 32 Mathews, Abigail           9 DA-MR                1:01.74      56.99        
 33 McCann, Elena B           10 Middies-MR             56.43      57.75        
 34 McCafferty, Ann            9 WAC-MR                 52.96      58.09        
 35 Ruble, Lane               10 BKR-MR               1:08.00    1:09.88        
 -- Houselog, Sophia           9 BKR-MR                 58.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:25.19  LCZN LC Zone Team
              1:33.99  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCaffrey, Kimberly E     10 PATS-MR              1:25.56    1:22.57 LCZN   
                  40.51     1:22.57 (42.06)                                        
  2 Wei, Alice                10 Rac @ Jcc-MR         1:26.15    1:27.83 JO     
                  42.96     1:27.83 (44.87)                                        
  3 Smith, Piper A            10 Marlins Bgnw-MR      1:27.57    1:29.37 JO     
  4 McDonald, Anna            10 Rac @ Jcc-MR         1:31.49    1:34.09        
                  46.18     1:34.09 (47.91)                                        
  5 Zaets, Samantha           10 WAC-MR               1:29.32    1:34.39        
                  45.67     1:34.39 (48.72)                                        
  6 McLaughlin, Faith B       10 Marlins Bgnw-MR      1:35.21    1:34.90        
  7 Caruvana, Lauren E        10 Rac @ Jcc-MR         1:34.02    1:34.97        
                  46.55     1:34.97 (48.42)                                        
  8 Ketron, Sara J            10 Marlins Bgnw-MR      1:36.50    1:36.90        
                  47.67     1:36.90 (49.23)                                        
  9 Varon, Sophia             10 UN-PA-MR                  NT    1:37.21        
                  47.24     1:37.21 (49.97)                                        
 10 Vitti, Alexa A             9 Marlins Bgnw-MR      1:38.87    1:37.95        
                  48.20     1:37.95 (49.75)                                        
 11 Rahni, Soraya E           10 Marlins Bgnw-MR      1:41.59    1:38.25        
                  48.49     1:38.25 (49.76)                                        
 12 Rivera, Annalia           10 WAC-MR               1:41.43    1:38.37        
 13 Zorgman, Sunell           10 Marlins Bgnw-MR      1:37.85    1:39.02        
                  48.18     1:39.02 (50.84)                                        
 14 Reyna, Alexa               9 Middies-MR           1:41.87    1:39.13        
                  48.71     1:39.13 (50.42)                                        
 15 Sonnenburg, Ella B        10 Marlins Bgnw-MR      1:39.61    1:39.78        
 16 Andrews, Olivia A         10 Marlins Bgnw-MR      1:42.13    1:39.98        
                  48.93     1:39.98 (51.05)                                        
 17 Sun, Julia                 9 Marlins Bgnw-MR      1:37.60    1:41.43        
                  48.91     1:41.43 (52.52)                                        
 18 Furniss, Corinne J        10 Marlins Bgnw-MR      1:38.18    1:42.38        
                  49.08     1:42.38 (53.30)                                        
 19 Nicholas, Cayla           10 DA-MR                1:41.24    1:43.30        
                  48.62     1:43.30 (54.68)                                        
 20 Horgan, Rosemary E         9 HVD-MR               1:46.98    1:45.85        
 21 Chen, Joyce W             10 Marlins Bgnw-MR      1:48.04    1:47.56        
                  53.16     1:47.56 (54.40)                                        
 22 Mykytenko, Sofia           9 Rac @ Jcc-MR         1:49.49    1:48.52        
 23 Chenski, Emma S           10 HVD-MR               2:03.52    1:51.26        
                  54.40     1:51.26 (56.86)                                        
 24 McCann, Elena B           10 Middies-MR           2:30.83    2:02.64        
                  59.96   2:02.64 (1:02.68)                                        
 25 Nguyen, Olivia R          10 HVD-MR               1:47.33    2:04.07        
                  58.99   2:04.07 (1:05.08)                                        
 26 Principe, Jesse           10 BKR-MR               2:14.00    2:05.33        
                  58.71   2:05.33 (1:06.62)                                        
 27 Adelaine, Julia           10 BKR-MR               2:08.00    2:06.65        
 28 Dominguez, Celia          10 BKR-MR               2:05.00    2:07.95        
                1:01.53   2:07.95 (1:06.42)                                        
 -- Mathews, Abigail           9 DA-MR                2:02.14         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Malpeso, Emily            10 Rac @ Jcc-MR         1:58.15         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
                  47.25          DQ (52.14)                                        
 -- Minchala, Kimberly N      10 Middies-MR           1:49.58         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  56.91          DQ (57.54)                                        
 -- Houselog, Sophia           9 BKR-MR               2:07.00         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
                  59.75        DQ (1:03.13)                                        
 
Girls 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                44.99  LCZN LC Zone Team
                50.99  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Marisol N             9 Marlins Bgnw-MR        45.06      47.16 JO     
  2 McCaffrey, Kimberly E     10 PATS-MR                49.27      47.27 JO     
  3 Sun, Julia                 9 Marlins Bgnw-MR        45.29      47.74 JO     
  4 Vitti, Alexa A             9 Marlins Bgnw-MR        52.18      49.61 JO     
  5 Vallamattam, Annie        10 DA-MR                  51.24      49.72 JO     
  6 Wei, Alice                10 Rac @ Jcc-MR           47.26      49.80 JO     
  7 Hall, Lavinia              9 APEX-MR                52.70      51.00        
  8 Zorgman, Sunell           10 Marlins Bgnw-MR        50.23      51.48        
  9 Andrews, Olivia A         10 Marlins Bgnw-MR        51.12      51.62        
 10 McLaughlin, Faith B       10 Marlins Bgnw-MR        49.99      51.64        
 11 Sonnenburg, Ella B        10 Marlins Bgnw-MR        50.21      51.66        
 12 McDonald, Anna            10 Rac @ Jcc-MR           50.07      52.69        
 13 Chen, Amy                 10 HVD-MR                 53.01      52.85        
 13 Malpeso, Emily            10 Rac @ Jcc-MR           59.15      52.85        
 15 Chenski, Emma S           10 HVD-MR                 51.96      53.58        
 16 Hill, Sasha                9 Middies-MR             52.33      53.80        
 17 Pearsall, Eloise M         9 PATS-MR                54.42      54.86        
 18 Wang, Cindy Y             10 APEX-MR                53.01      54.90        
 19 Taylor, Jaelynn M         10 Middies-MR             55.42      55.36        
 20 Mykytenko, Sofia           9 Rac @ Jcc-MR           56.13      55.51        
 21 Furniss, Corinne J        10 Marlins Bgnw-MR        53.10      56.24        
 22 Rahni, Soraya E           10 Marlins Bgnw-MR        53.91      56.50        
 23 Varon, Sophia             10 UN-PA-MR               57.21      56.66        
 24 Wong, Kristen A           10 APEX-MR              1:01.24      56.87        
 25 Thomas, Mikayla M          9 PATS-MR                57.05      57.79        
 26 Bruff, Alexandra I         9 Middies-MR             56.32      57.83        
 27 Reyna, Alexa               9 Middies-MR             56.32      58.30        
 28 Dominguez, Celia          10 BKR-MR               1:05.00      58.52        
 29 Kingsbury, Shira G        10 PATS-MR              1:13.67      58.88        
 30 Kanachova, Veronica        9 APEX-MR                57.82      59.11        
 31 Jarvis, Cassie D           9 HVD-MR                 58.82      59.37        
 32 Baran, Julia              10 NCAC-MR                58.00      59.45        
 33 Horgan, Rosemary E         9 HVD-MR                 55.22      59.53        
 34 Mejia, Jazmine             9 Middies-MR           1:00.56    1:00.08        
 35 Chen, Joyce W             10 Marlins Bgnw-MR        59.02    1:00.66        
 36 Yang, Aimee R              9 Marlins Bgnw-MR        58.61    1:00.69        
 37 Nguyen, Olivia R          10 HVD-MR               1:02.03    1:01.45        
 38 Williams, Laura A         10 Marlins Bgnw-MR        59.97    1:01.47        
 39 Wong, Kelly M             10 APEX-MR                54.36    1:01.53        
 40 Minchala, Kimberly N      10 Middies-MR           1:02.43    1:02.67        
 41 McCann, Elena B           10 Middies-MR           1:06.27    1:02.78        
 42 Rivera, Annalia           10 WAC-MR               1:06.11    1:05.75        
 43 Mathews, Abigail           9 DA-MR                1:05.10    1:05.97        
 44 Dewar, Olivia              9 BKR-MR               1:14.00    1:06.18        
 45 Houselog, Sophia           9 BKR-MR               1:14.00    1:08.30        
 46 Karp, Samara               9 BKR-MR               1:15.00    1:15.13        
 -- Principe, Jesse           10 BKR-MR               1:10.00         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Girls 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:36.79  LCZN LC Zone Team
              1:48.99  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sun, Julia                 9 Marlins Bgnw-MR      1:38.58    1:39.94 JO     
                  48.84     1:39.94 (51.10)                                        
  2 Tan, Marisol N             9 Marlins Bgnw-MR      1:40.38    1:40.60 JO     
                  47.54     1:40.60 (53.06)                                        
  3 McCaffrey, Kimberly E     10 PATS-MR              1:40.44    1:41.15 JO     
                  48.90     1:41.15 (52.25)                                        
  4 Vallamattam, Annie        10 DA-MR                1:49.98    1:45.01 JO     
                  50.11     1:45.01 (54.90)                                        
  5 Wei, Alice                10 Rac @ Jcc-MR         1:44.64    1:45.65 JO     
                  51.06     1:45.65 (54.59)                                        
  6 Gerosa, Nicole C           9 Marlins Bgnw-MR      1:47.42    1:45.80 JO     
                  53.34     1:45.80 (52.46)                                        
  7 Zorgman, Sunell           10 Marlins Bgnw-MR      1:48.24    1:46.53 JO     
  8 Andrews, Olivia A         10 Marlins Bgnw-MR      1:53.11    1:47.99 JO     
  9 Vitti, Alexa A             9 Marlins Bgnw-MR      1:49.50    1:48.16 JO     
                  50.13     1:48.16 (58.03)                                        
 10 Shashaty, Kelly           10 WAC-MR               1:48.10    1:49.70        
                  53.47     1:49.70 (56.23)                                        
 11 Smith, Piper A            10 Marlins Bgnw-MR      1:50.55    1:52.40        
                  55.25     1:52.40 (57.15)                                        
 12 Malpeso, Emily            10 Rac @ Jcc-MR         2:16.15    1:52.75        
                  53.28     1:52.75 (59.47)                                        
 13 Chen, Amy                 10 HVD-MR               1:55.61    1:53.29        
                  54.72     1:53.29 (58.57)                                        
 14 Hill, Sasha                9 Middies-MR           1:58.59    1:54.18        
                  54.11   1:54.18 (1:00.07)                                        
 15 McDonald, Anna            10 Rac @ Jcc-MR         2:06.19    1:56.01        
                  55.62   1:56.01 (1:00.39)                                        
 16 Brennan, Caroline G       10 HS-MR                1:56.50    1:56.03        
                  53.89   1:56.03 (1:02.14)                                        
 17 Chenski, Emma S           10 HVD-MR               1:55.35    1:56.48        
                  57.01     1:56.48 (59.47)                                        
 18 Pearsall, Eloise M         9 PATS-MR              1:58.05    1:56.92        
 19 Muir, Heather             10 WAC-MR               2:10.00    1:57.87        
 20 Rahni, Soraya E           10 Marlins Bgnw-MR      2:04.37    2:01.41        
                1:00.14   2:01.41 (1:01.27)                                        
 21 Mykytenko, Sofia           9 Rac @ Jcc-MR         2:02.00    2:01.83        
                  58.91   2:01.83 (1:02.92)                                        
 22 Chu, Alexandra M           9 Middies-MR           2:13.47    2:05.33        
                  59.91   2:05.33 (1:05.42)                                        
 23 Dominguez, Celia          10 BKR-MR                    NT    2:05.74        
 24 Williams, Laura A         10 Marlins Bgnw-MR      2:04.24    2:06.52        
                1:01.92   2:06.52 (1:04.60)                                        
 25 Yang, Aimee R              9 Marlins Bgnw-MR      2:05.90    2:06.53        
                1:01.48   2:06.53 (1:05.05)                                        
 26 Minchala, Kimberly N      10 Middies-MR           2:10.11    2:16.39        
                1:06.35   2:16.39 (1:10.04)                                        
 27 Mathews, Abigail           9 DA-MR                2:17.47    2:21.68        
                1:10.12   2:21.68 (1:11.56)                                        
 28 Adelaine, Julia           10 BKR-MR               2:25.00    2:22.45        
                1:08.51   2:22.45 (1:13.94)                                        
 29 McCann, Elena B           10 Middies-MR           2:24.64    2:23.09        
                1:05.11   2:23.09 (1:17.98)                                        
 30 McCafferty, Ann            9 WAC-MR               2:04.68    2:24.65        
                1:09.53   2:24.65 (1:15.12)                                        
 31 Karp, Samara               9 BKR-MR               2:45.00    2:37.63        
                1:15.42   2:37.63 (1:22.21)                                        
 
Girls 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                36.99  LCZN LC Zone Team
                42.99  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCaffrey, Kimberly E     10 PATS-MR                40.59      39.60 JO     
  2 Vallamattam, Annie        10 DA-MR                  39.59      41.51 JO     
  3 Ketron, Sara J            10 Marlins Bgnw-MR        40.69      41.93 JO     
  4 Caruvana, Lauren E        10 Rac @ Jcc-MR           43.17      42.83 JO     
  5 Nicholas, Cayla           10 DA-MR                  40.60      43.03        
  6 Wei, Alice                10 Rac @ Jcc-MR           39.20      43.35        
  7 Mykytenko, Sofia           9 Rac @ Jcc-MR           46.74      46.88        
  8 Brennan, Caroline G       10 HS-MR                  41.95      47.33        
  9 Anticev, Katherine        10 WAC-MR                 46.90      47.71        
 10 Crisano, Nadiya            9 WAC-MR                 47.08      48.56        
 11 Posada, Zenya J            9 Middies-MR             50.86      48.64        
 12 Turner, Tess S            10 HVD-MR                 49.41      49.25        
 13 Clark, Campbell U          9 HVD-MR                 48.03      50.24        
 14 Reyna, Alexa               9 Middies-MR             50.83      50.37        
 15 Mejia, Jazmine             9 Middies-MR             50.26      51.54        
 16 Taylor, Jaelynn M         10 Middies-MR             47.46      51.83        
 17 Chu, Alexandra M           9 Middies-MR                NT      52.69        
 18 Pearsall, Eloise M         9 PATS-MR              1:18.82      54.74        
 19 Minchala, Kimberly N      10 Middies-MR             50.27      55.15        
 20 Hill, Sasha                9 Middies-MR             51.55      55.65        
 21 Yang, Aimee R              9 Marlins Bgnw-MR        55.83      59.29        
 22 Virella, Sophia           10 WAC-MR               1:00.00    1:04.62        
 23 Mathews, Abigail           9 DA-MR                1:04.99    1:04.81        
 24 Adelaine, Julia           10 BKR-MR                    NT    1:08.19        
 25 Houselog, Sophia           9 BKR-MR               1:12.00    1:17.47        
 26 Karp, Samara               9 BKR-MR               1:03.00    1:25.31        
 
Girls 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:25.69  LCZN LC Zone Team
              1:39.99  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCaffrey, Kimberly E     10 PATS-MR              1:29.37    1:29.26 JO     
                  41.43     1:29.26 (47.83)                                        
  2 Ketron, Sara J            10 Marlins Bgnw-MR      1:36.66    1:38.26 JO     
                  46.65     1:38.26 (51.61)                                        
  3 Caruvana, Lauren E        10 Rac @ Jcc-MR         1:42.13    1:40.52        
                  47.52     1:40.52 (53.00)                                        
  4 Vallamattam, Annie        10 DA-MR                1:50.76    1:44.62        
                  46.57     1:44.62 (58.05)                                        
  5 Zorgman, Sunell           10 Marlins Bgnw-MR      1:40.59    1:45.06        
                  47.42     1:45.06 (57.64)                                        
  6 Nicholas, Cayla           10 DA-MR                1:40.23    1:51.23        
  7 Varon, Sophia             10 UN-PA-MR                  NT    1:51.43        
                  47.33   1:51.43 (1:04.10)                                        
  8 Hall, Lavinia              9 APEX-MR              2:05.70    1:53.10        
                  50.68   1:53.10 (1:02.42)                                        
  9 Pearsall, Eloise M         9 PATS-MR              2:12.56    2:21.74        
                1:02.18   2:21.74 (1:19.56)                                        
 -- Rahni, Soraya E           10 Marlins Bgnw-MR      2:03.91         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Wang, Cindy Y             10 APEX-MR              1:53.80         DQ        
      One hand touch
                  54.16        DQ (1:07.76)                                        
 
Girls 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:58.09  LCZN LC Zone Team
              3:22.99  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Marisol N             9 Marlins Bgnw-MR      3:09.56    3:04.74 JO     
                  40.68     1:29.69 (49.01)     2:25.43 (55.74)     3:04.74 (39.31)
  2 Sun, Julia                 9 Marlins Bgnw-MR      3:24.33    3:22.67 JO     
                  48.97     1:44.29 (55.32)     2:38.13 (53.84)     3:22.67 (44.54)
  3 Zorgman, Sunell           10 Marlins Bgnw-MR      3:25.38    3:22.92 JO     
                  47.21     1:43.21 (56.00)     2:42.65 (59.44)     3:22.92 (40.27)
  4 Ketron, Sara J            10 Marlins Bgnw-MR      3:18.25    3:23.83        
                  46.07     1:38.86 (52.79)   2:40.74 (1:01.88)     3:23.83 (43.09)
  5 Vallamattam, Annie        10 DA-MR                3:24.11    3:25.40        
                  44.31     1:37.42 (53.11)   2:39.67 (1:02.25)     3:25.40 (45.73)
  6 Nicholas, Cayla           10 DA-MR                3:34.32    3:25.99        
                  47.64     1:41.10 (53.46)   2:42.75 (1:01.65)     3:25.99 (43.24)
  7 Zaets, Samantha           10 WAC-MR               3:18.77    3:27.18        
                                1:42.04 ( )   2:45.50 (1:03.46)     3:27.18 (41.68)
  8 Gerosa, Nicole C           9 Marlins Bgnw-MR      3:35.77    3:28.00        
                  50.00     1:45.71 (55.71)     2:43.06 (57.35)     3:28.00 (44.94)
  9 Vitti, Alexa A             9 Marlins Bgnw-MR      3:38.22    3:28.73        
                  48.84     1:42.29 (53.45)   2:44.13 (1:01.84)     3:28.73 (44.60)
 10 McLaughlin, Faith B       10 Marlins Bgnw-MR      3:30.20    3:29.46        
                                1:39.46 ( )   3:29.46 (1:50.00)                    
 11 Andrews, Olivia A         10 Marlins Bgnw-MR      3:32.27    3:35.05        
                  47.96     1:43.03 (55.07)   2:43.89 (1:00.86)     3:35.05 (51.16)
 12 Rahni, Soraya E           10 Marlins Bgnw-MR      4:03.05    3:46.35        
                  53.83     1:49.74 (55.91)   2:58.49 (1:08.75)     3:46.35 (47.86)
 13 Mejia, Jazmine             9 Middies-MR           3:50.25    3:48.87        
                  53.67     1:47.47 (53.80)   2:56.47 (1:09.00)     3:48.87 (52.40)
 14 Pearsall, Eloise M         9 PATS-MR              3:56.61    4:04.93        
                1:06.38     2:04.20 (57.82)   3:14.02 (1:09.82)     4:04.93 (50.91)
 -- Anticev, Katherine        10 WAC-MR               3:47.59         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  51.64     1:48.68 (57.04)     2:48.34 (59.66)          DQ (46.78)
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                29.69  METS Senior Mets
                30.29  LCZN LC Zone Team
                32.19  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Samantha N           12 Marlins Bgnw-MR        33.00      30.80 JO     
  2 Adams, Grace C            12 Rac @ Jcc-MR           30.50      31.09 JO     
  3 Brewi, Shannon E          12 Rac @ Jcc-MR           31.89      31.21 JO     
  4 Vitale, Miya N            12 PATS-MR                31.22      31.36 JO     
  5 Nyquist, Hailey E         11 WAC-MR                 31.58      32.07 JO     
  6 Moane, Courtney           12 WAC-MR                 32.05      32.37        
  7 Mora-Castillo, Isabella   11 Marlins Bgnw-MR      3:27.72      32.42        
  8 Posner, Kathryn G         12 Marlins Bgnw-MR        30.68      32.48        
  9 Zhu, Angela               12 NCAC-MR                31.00      32.51        
 10 Nobile, Ava C             11 Rac @ Jcc-MR           32.26      32.78        
 11 Mroczek, Tatiana S        11 Rac @ Jcc-MR           34.12      33.28        
 12 Piccolo, Gabriella        12 Rac @ Jcc-MR           33.76      33.55        
 13 Paez, Isabella S          11 Marlins Bgnw-MR        31.91      33.76        
 14 Hayes, Alana S            12 PATS-MR                33.09      33.85        
 15 Kamal, Sarah M            12 Marlins Bgnw-MR        33.73      33.88        
 16 Kazibwe, Marie N          12 Marlins Bgnw-MR        33.19      33.92        
 17 Langaman, Jenna T         11 HS-MR                  34.16      33.93        
 18 Mykytenko, Elizabeth      12 Rac @ Jcc-MR           36.39      34.24        
 19 Mejia, Stephani           11 Middies-MR             37.10      34.31        
 20 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                  34.88      34.73        
 21 Soltanova, Stephanie      12 HS-MR                  33.43      35.01        
 22 Nadecki, Grace K          11 Marlins Bgnw-MR        34.30      35.11        
 23 Mogan, emi H              12 HVD-MR                 35.37      35.98        
 24 Lopez, Isabella S         11 PATS-MR                34.55      36.06        
 25 Bolino, Anna C            12 HS-MR                  35.80      36.07        
 26 Callaghan, Kaitlin        12 WAC-MR                 35.82      36.09        
 27 Wong, Joyce H             11 HS-MR                  38.04      36.57        
 28 Novello, Morgan J         12 Rac @ Jcc-MR           35.67      36.63        
 29 Afif, Sarah               12 WAC-MR                 35.02      37.84        
 29 Baldwin, Kate E           12 HS-MR                  37.23      37.84        
 31 Adeshchenko, Maya         12 Rac @ Jcc-MR           35.40      38.17        
 32 McCafferty, Kathleen      11 WAC-MR                 37.31      38.31        
 32 Hallac, Anna C            12 Marlins Bgnw-MR        36.01      38.31        
 34 Paruvangada, Ananya K     11 Marlins Bgnw-MR        37.47      38.64        
 35 McHugh, Madison           12 WAC-MR                 38.31      38.71        
 36 Hanin, Katherine P        11 HS-MR                  39.11      39.06        
 37 Curran, Kerry             12 Rac @ Jcc-MR           39.87      39.70        
 38 Schneider, Chloe          12 BKR-MR                 40.00      39.93        
 39 McCafferty, Mary          11 WAC-MR                 40.49      41.08        
 40 Cabrera, Izabela M        12 Middies-MR             48.47      42.39        
 41 Mulakandov, Leiel         11 NCAC-MR                41.00      42.94        
 42 Mulakandov, Raquel        11 NCAC-MR                41.00      46.30        
 43 Allegretti, Anna          11 WAC-MR                 43.71      46.51        
 44 Cimperman, Elly M         12 BKR-MR                 57.00      49.87        
 45 O'Heir, Ava E             11 BKR-MR                 55.00      57.41        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:03.99  METS Senior Mets
              1:05.89  LCZN LC Zone Team
              1:09.49  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taps, Dani E              12 Marlins Bgnw-MR      1:06.49    1:06.33 JO     
                  32.21     1:06.33 (34.12)                                        
  2 Rocco, Emily A            12 Marlins Bgnw-MR      1:03.99    1:06.52 JO     
                  32.43     1:06.52 (34.09)                                        
  3 Adams, Grace C            12 Rac @ Jcc-MR         1:08.63    1:07.34 JO     
                  33.38     1:07.34 (33.96)                                        
  4 Arnold, Lauren R          11 Marlins Bgnw-MR      1:08.13    1:09.13 JO     
                  33.31     1:09.13 (35.82)                                        
  5 Vitale, Miya N            12 PATS-MR              1:09.92    1:09.71        
                  34.03     1:09.71 (35.68)                                        
  6 Cornish, Kristin A        11 Marlins Bgnw-MR      1:08.88    1:10.75        
  7 Moane, Courtney           12 WAC-MR               1:10.27    1:11.31        
                  34.74     1:11.31 (36.57)                                        
  8 Nyquist, Hailey E         11 WAC-MR               1:07.53    1:11.41        
                  34.59     1:11.41 (36.82)                                        
  9 Paez, Isabella S          11 Marlins Bgnw-MR      1:16.47    1:12.18        
                  35.64     1:12.18 (36.54)                                        
 10 Wohl, Kate A              12 Marlins Bgnw-MR      1:11.07    1:13.43        
                  35.78     1:13.43 (37.65)                                        
 11 Posner, Kathryn G         12 Marlins Bgnw-MR      1:06.19    1:13.62        
                  34.05     1:13.62 (39.57)                                        
 12 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                1:16.66    1:14.70        
                  36.09     1:14.70 (38.61)                                        
 13 Reyna, Salma              11 Middies-MR           1:13.55    1:15.58        
                  36.95     1:15.58 (38.63)                                        
 14 Greenstein, Jessie B      11 Marlins Bgnw-MR      1:18.66    1:18.33        
                  38.21     1:18.33 (40.12)                                        
 15 Balachandran, Isabelle P  11 Middies-MR           1:19.13    1:18.84        
                  38.40     1:18.84 (40.44)                                        
 16 Novello, Morgan J         12 Rac @ Jcc-MR         1:17.85    1:19.25        
                  38.13     1:19.25 (41.12)                                        
 17 Mejia, Stephani           11 Middies-MR           1:15.13    1:19.53        
                  37.82     1:19.53 (41.71)                                        
 18 Callaghan, Kaitlin        12 WAC-MR               1:16.86    1:19.79        
 19 Javier, Chrisabella K     12 APEX-MR              1:21.52    1:21.56        
                  39.32     1:21.56 (42.24)                                        
 20 Afif, Sarah               12 WAC-MR               1:17.51    1:21.59        
                  38.50     1:21.59 (43.09)                                        
 21 Lopez, Isabella S         11 PATS-MR              1:17.51    1:22.79        
                  38.41     1:22.79 (44.38)                                        
 22 Gaulot, Alita             12 BKR-MR               1:35.00    1:24.35        
                  41.10     1:24.35 (43.25)                                        
 23 Figueroa-Manrique, Zamyr  12 UN-PA-MR             1:24.35    1:24.93        
                  40.30     1:24.93 (44.63)                                        
 24 Hidajat, Felicia          12 NCAC-MR              1:32.00    1:24.99        
                  41.85     1:24.99 (43.14)                                        
 25 Barbaro, Alexandra        12 WAC-MR               1:25.34    1:26.06        
                  41.96     1:26.06 (44.10)                                        
 26 Pondok, Katie I           11 Marlins Bgnw-MR      1:30.34    1:28.09        
                  42.70     1:28.09 (45.39)                                        
 27 McHugh, Madison           12 WAC-MR               1:29.30    1:28.85        
                  42.87     1:28.85 (45.98)                                        
 28 Paruvangada, Ananya K     11 Marlins Bgnw-MR      1:31.64    1:29.07        
                  41.84     1:29.07 (47.23)                                        
 29 Castagnetti, Emily        12 WAC-MR               1:28.82    1:29.89        
                  43.31     1:29.89 (46.58)                                        
 30 Rojas, Shayla M           11 APEX-MR              1:40.94    1:30.27        
                  43.68     1:30.27 (46.59)                                        
 31 Williams, Nicole          11 Middies-MR           1:30.31    1:30.58        
 32 DiNardo, Phoebe M         11 HVD-MR               1:31.12    1:31.74        
                  43.40     1:31.74 (48.34)                                        
 33 Abrams, Anna M            12 PATS-MR              1:28.75    1:33.52        
 34 Ruiz, Mahjazee            11 WAC-MR               1:35.12    1:38.01        
                  47.29     1:38.01 (50.72)                                        
 35 Cabrera, Izabela M        12 Middies-MR           1:52.28    1:39.43        
                  46.29     1:39.43 (53.14)                                        
 36 Mulakandov, Raquel        11 NCAC-MR              1:32.00    1:40.21        
                  47.24     1:40.21 (52.97)                                        
 37 Mulakandov, Leiel         11 NCAC-MR              1:38.00    1:40.44        
 38 Kass, Ruby                11 BKR-MR               1:50.00    1:45.88        
                  47.77     1:45.88 (58.11)                                        
 39 Moore, Alana H            11 APEX-MR              2:15.25    1:48.56        
 40 Ondrick, Ella A           11 BKR-MR               2:05.00    1:54.65        
                  53.65   1:54.65 (1:01.00)                                        
 41 Chung, TingTing           11 Marlins Bgnw-MR      2:06.72    2:00.75        
                  57.74   2:00.75 (1:03.01)                                        
 42 Cimperman, Elly M         12 BKR-MR               2:05.00    2:02.50        
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:17.99  METS Senior Mets
              2:21.29  LCZN LC Zone Team
              2:31.99  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Samantha N           12 Marlins Bgnw-MR      2:22.37    2:24.35 JO     
                                1:09.03 ( )     1:47.50 (38.47)     2:24.35 (36.85)
  2 Taps, Dani E              12 Marlins Bgnw-MR      2:21.77    2:24.79 JO     
                  33.77     1:11.13 (37.36)     1:49.12 (37.99)     2:24.79 (35.67)
  3 Rocco, Emily A            12 Marlins Bgnw-MR      2:21.33    2:27.20 JO     
                  34.52     1:11.55 (37.03)     1:50.25 (38.70)     2:27.20 (36.95)
  4 Franks, Ava L             12 Marlins Bgnw-MR      2:26.79    2:27.75 JO     
                  34.96     1:12.57 (37.61)     1:51.75 (39.18)     2:27.75 (36.00)
  5 Cornish, Kristin A        11 Marlins Bgnw-MR      2:31.97    2:29.85 JO     
                  34.18     1:12.71 (38.53)   2:29.85 (1:17.14)                    
  6 Nierhoff, Luisa           11 Marlins Bgnw-MR      2:27.11    2:33.77        
                                1:14.98 ( )     1:54.89 (39.91)     2:33.77 (38.88)
  7 Nyquist, Hailey E         11 WAC-MR               2:34.40    2:34.58        
                  35.64     1:14.31 (38.67)     1:55.52 (41.21)     2:34.58 (39.06)
  8 Kamal, Sarah M            12 Marlins Bgnw-MR      2:40.79    2:35.95        
                                1:15.25 ( )   2:35.95 (1:20.70)                    
  9 Posner, Kathryn G         12 Marlins Bgnw-MR      2:23.58    2:37.18        
                  35.71     1:15.90 (40.19)     1:57.52 (41.62)     2:37.18 (39.66)
 10 Wohl, Kate A              12 Marlins Bgnw-MR      2:32.53    2:37.48        
                  35.85     1:15.61 (39.76)     1:57.91 (42.30)     2:37.48 (39.57)
 11 Reyna, Salma              11 Middies-MR           2:39.81    2:38.90        
                  37.22     1:17.21 (39.99)     1:59.09 (41.88)     2:38.90 (39.81)
 12 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                2:44.41    2:40.32        
                  36.38     1:18.47 (42.09)     2:00.09 (41.62)     2:40.32 (40.23)
 13 Mejia, Stephani           11 Middies-MR           2:46.09    2:45.09        
                  37.80     1:20.35 (42.55)     2:02.45 (42.10)     2:45.09 (42.64)
 14 Greenstein, Jessie B      11 Marlins Bgnw-MR      2:55.28    2:47.34        
                  38.33     1:19.95 (41.62)     2:04.35 (44.40)     2:47.34 (42.99)
 15 Rojas-Tineo, Maira R      11 APEX-MR              2:54.12    2:50.59        
                  39.56     1:22.35 (42.79)     2:07.62 (45.27)     2:50.59 (42.97)
 16 Afif, Sarah               12 WAC-MR               2:52.86    2:51.98        
                  37.91     1:21.52 (43.61)     2:07.50 (45.98)     2:51.98 (44.48)
 17 Yang, Julia Y             11 Middies-MR           3:09.77    2:53.08        
                  39.65     1:24.71 (45.06)     2:11.16 (46.45)     2:53.08 (41.92)
 18 Mogan, emi H              12 HVD-MR               3:05.32    2:54.05        
                  36.47     1:19.25 (42.78)     2:06.90 (47.65)     2:54.05 (47.15)
 19 Lombardo, Jade            12 WAC-MR               3:30.00    2:54.60        
                  37.31     1:22.32 (45.01)     2:09.99 (47.67)     2:54.60 (44.61)
 20 Desiderio, Sarah P        12 Marlins Bgnw-MR      2:41.20    2:56.64        
                  39.71     1:23.53 (43.82)     2:10.82 (47.29)     2:56.64 (45.82)
 21 Piccolo, Gabriella        12 Rac @ Jcc-MR         2:52.63    2:58.36        
                                1:23.24 ( )   2:58.36 (1:35.12)                    
 22 Hallac, Anna C            12 Marlins Bgnw-MR      2:59.81    2:58.39        
                  38.23     1:22.20 (43.97)   2:58.39 (1:36.19)                    
 23 Hill, Arissa A            12 Middies-MR           2:56.68    2:59.18        
                                1:25.62 ( )     2:14.06 (48.44)     2:59.18 (45.12)
 24 Callaghan, Kaitlin        12 WAC-MR               3:30.00    3:00.42        
                  40.87     1:27.30 (46.43)     2:16.13 (48.83)     3:00.42 (44.29)
 25 Zaky, Kanzy               12 WAC-MR               3:30.00    3:01.88        
                  40.47     1:26.79 (46.32)     2:19.12 (52.33)     3:01.88 (42.76)
 26 Morris Exeter, Maya       11 Middies-MR           3:01.51    3:04.06        
                                1:26.85 ( )   3:04.06 (1:37.21)                    
 27 Castagnetti, Emily        12 WAC-MR               2:58.49    3:05.13        
                  42.45     1:28.72 (46.27)     2:18.97 (50.25)     3:05.13 (46.16)
 28 Pondok, Katie I           11 Marlins Bgnw-MR      3:09.56    3:09.26        
                  42.52     1:30.68 (48.16)     2:21.46 (50.78)     3:09.26 (47.80)
 29 Ge, Xinrui                11 APEX-MR              3:04.26    3:10.46        
                  42.07     1:30.01 (47.94)     2:22.89 (52.88)     3:10.46 (47.57)
 30 Abrams, Anna M            12 PATS-MR              3:27.19    3:14.37        
                  43.04     1:34.34 (51.30)     2:26.33 (51.99)     3:14.37 (48.04)
 31 Williams, Nicole          11 Middies-MR           3:24.11    3:20.63        
                                1:34.99 ( )   3:20.63 (1:45.64)                    
 32 Cabrera, Izabela M        12 Middies-MR           3:42.45    3:32.34        
                                1:41.58 ( )   3:32.34 (1:50.76)                    
 33 DeLuca, Tola G            12 PATS-MR              3:38.99    3:33.46        
                  45.30     1:40.62 (55.32)     2:39.33 (58.71)     3:33.46 (54.13)
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                35.49  LCZN LC Zone Team
                37.59  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adams, Grace C            12 Rac @ Jcc-MR           35.50      34.42 LCZN   
  2 Brewi, Shannon E          12 Rac @ Jcc-MR           35.50      36.01 JO     
  3 Tan, Samantha N           12 Marlins Bgnw-MR        35.29      36.59 JO     
  4 Cornish, Kristin A        11 Marlins Bgnw-MR        36.64      37.14 JO     
  5 Arnold, Lauren R          11 Marlins Bgnw-MR        35.94      37.72        
  6 Vitale, Miya N            12 PATS-MR                36.18      37.89        
  7 Mroczek, Tatiana S        11 Rac @ Jcc-MR           23.57      38.10        
  8 Balachandran, Isabelle P  11 Middies-MR             40.21      39.56        
  9 Desiderio, Sarah P        12 Marlins Bgnw-MR        36.80      40.51        
 10 Kazibwe, Marie N          12 Marlins Bgnw-MR        39.71      41.07        
 11 Mejia, Stephani           11 Middies-MR             38.40      41.59        
 12 Piccolo, Gabriella        12 Rac @ Jcc-MR           40.78      42.31        
 13 Afif, Sarah               12 WAC-MR                 39.58      42.33        
 14 Novello, Morgan J         12 Rac @ Jcc-MR           40.28      42.58        
 15 Mogan, emi H              12 HVD-MR                 43.88      42.60        
 16 Lopez, Isabella S         11 PATS-MR                43.50      42.66        
 17 Hidajat, Felicia          12 NCAC-MR                42.00      43.15        
 18 Callaghan, Kaitlin        12 WAC-MR                 41.11      43.17        
 19 Javier, Chrisabella K     12 APEX-MR                42.58      43.32        
 20 Gaulot, Alita             12 BKR-MR                 45.00      43.38        
 21 Paruvangada, Ananya K     11 Marlins Bgnw-MR        44.03      43.91        
 22 Mroczek, Angelica S       11 Rac @ Jcc-MR           43.02      44.65        
 23 Lombardo, Jade            12 WAC-MR                 54.04      45.22        
 24 Mulakandov, Raquel        11 NCAC-MR                46.00      45.61        
 25 Rojas-Tineo, Maira R      11 APEX-MR                45.28      45.95        
 26 Zaky, Kanzy               12 WAC-MR                 45.72      46.57        
 27 Curran, Kerry             12 Rac @ Jcc-MR           46.54      46.73        
 28 Rojas, Shayla M           11 APEX-MR                53.51      47.08        
 29 McHugh, Madison           12 WAC-MR                 46.23      47.35        
 30 Abrams, Anna M            12 PATS-MR                45.40      48.03        
 31 DeLuca, Tola G            12 PATS-MR                49.39      48.63        
 32 Barbaro, Alexandra        12 WAC-MR               1:02.52      49.13        
 33 DiNardo, Phoebe M         11 HVD-MR                 47.28      49.25        
 34 Ruiz, Mahjazee            11 WAC-MR                 47.75      51.17        
 35 Vigne, Lydia R            12 HVD-MR                 49.44      51.35        
 36 Hogan, Bridget R          11 HVD-MR                 50.69      51.70        
 37 Ondrick, Ella A           11 BKR-MR               1:00.00      52.95        
 38 Chung, TingTing           11 Marlins Bgnw-MR        53.36      55.16        
 39 Kass, Ruby                11 BKR-MR                 54.00      55.30        
 40 Moore, Alana H            11 APEX-MR              1:10.53      56.89        
 41 Cimperman, Elly M         12 BKR-MR               1:10.00    1:00.14        
 -- Nobile, Ava C             11 Rac @ Jcc-MR           36.06         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish
 -- Reyna, Salma              11 Middies-MR             39.18         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:12.99  METS Senior Mets
              1:15.19  LCZN LC Zone Team
              1:20.49  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rocco, Emily A            12 Marlins Bgnw-MR      1:17.80    1:14.91 LCZN   
                  37.06     1:14.91 (37.85)                                        
  2 Adams, Grace C            12 Rac @ Jcc-MR         1:14.65    1:15.14 LCZN   
                  36.93     1:15.14 (38.21)                                        
  3 Tan, Samantha N           12 Marlins Bgnw-MR      1:14.39    1:15.61 JO     
                  37.19     1:15.61 (38.42)                                        
  4 Franks, Ava L             12 Marlins Bgnw-MR      1:14.02    1:15.98 JO     
                  37.36     1:15.98 (38.62)                                        
  5 Nyquist, Hailey E         11 WAC-MR               1:14.84    1:17.60 JO     
                  37.46     1:17.60 (40.14)                                        
  6 Brewi, Shannon E          12 Rac @ Jcc-MR         1:16.90    1:17.79 JO     
                  36.89     1:17.79 (40.90)                                        
  7 Taps, Dani E              12 Marlins Bgnw-MR      1:15.61    1:17.97 JO     
                  37.85     1:17.97 (40.12)                                        
  8 Cornish, Kristin A        11 Marlins Bgnw-MR      1:21.00    1:18.95 JO     
                  39.23     1:18.95 (39.72)                                        
  9 Johnston, Sabrina K       11 Marlins Bgnw-MR      1:17.08    1:19.40 JO     
                  38.84     1:19.40 (40.56)                                        
 10 Nierhoff, Luisa           11 Marlins Bgnw-MR      1:16.71    1:19.88 JO     
                  39.33     1:19.88 (40.55)                                        
 11 Mroczek, Tatiana S        11 Rac @ Jcc-MR         1:19.55    1:19.99 JO     
                  39.98     1:19.99 (40.01)                                        
 12 Vitale, Miya N            12 PATS-MR              1:20.08    1:20.38 JO     
                  40.05     1:20.38 (40.33)                                        
 13 Reyna, Salma              11 Middies-MR           1:19.75    1:20.60        
                  40.18     1:20.60 (40.42)                                        
 14 Nobile, Ava C             11 Rac @ Jcc-MR         1:19.07    1:20.69        
                  41.09     1:20.69 (39.60)                                        
 15 Langaman, Jenna T         11 HS-MR                1:20.21    1:23.49        
                  49.70     1:23.49 (33.79)                                        
 16 Mejia, Stephani           11 Middies-MR           1:22.23    1:23.91        
                  41.56     1:23.91 (42.35)                                        
 17 Hayes, Alana S            12 PATS-MR              1:26.37    1:24.53        
                  41.61     1:24.53 (42.92)                                        
 18 Posner, Kathryn G         12 Marlins Bgnw-MR      1:19.65    1:26.20        
                  41.70     1:26.20 (44.50)                                        
 19 Kamal, Sarah M            12 Marlins Bgnw-MR      1:29.18    1:26.36        
                  42.50     1:26.36 (43.86)                                        
 20 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                1:26.70    1:26.63        
                  42.28     1:26.63 (44.35)                                        
 21 Adeshchenko, Maya         12 Rac @ Jcc-MR         1:28.73    1:28.46        
 22 Pawliczak, Lily S         11 Marlins Bgnw-MR      1:28.12    1:28.49        
                  43.98     1:28.49 (44.51)                                        
 23 Mykytenko, Elizabeth      12 Rac @ Jcc-MR         1:28.15    1:29.18        
                  43.99     1:29.18 (45.19)                                        
 24 Afif, Sarah               12 WAC-MR               1:27.29    1:30.24        
                  43.62     1:30.24 (46.62)                                        
 25 Soltanova, Stephanie      12 HS-MR                1:28.91    1:30.26        
                  45.15     1:30.26 (45.11)                                        
 26 Callaghan, Kaitlin        12 WAC-MR               1:28.82    1:30.93        
                  45.31     1:30.93 (45.62)                                        
 27 Baldwin, Kate E           12 HS-MR                1:30.28    1:31.36        
                  45.44     1:31.36 (45.92)                                        
 28 Novello, Morgan J         12 Rac @ Jcc-MR         1:25.35    1:31.73        
                  44.80     1:31.73 (46.93)                                        
 29 Nadecki, Grace K          11 Marlins Bgnw-MR      1:30.33    1:32.07        
 30 Wong, Joyce H             11 HS-MR                1:30.67    1:32.21        
                  44.84     1:32.21 (47.37)                                        
 31 Cedeno, Sofia M           12 Middies-MR           1:28.05    1:32.25        
                  44.69     1:32.25 (47.56)                                        
 32 Mroczek, Angelica S       11 Rac @ Jcc-MR         1:31.38    1:32.99        
                  45.95     1:32.99 (47.04)                                        
 33 Paruvangada, Ananya K     11 Marlins Bgnw-MR      1:39.99    1:35.04        
 34 Zaky, Kanzy               12 WAC-MR               1:38.41    1:36.56        
 35 McCafferty, Kathleen      11 WAC-MR               1:41.07    1:37.70        
                  47.89     1:37.70 (49.81)                                        
 36 Schneider, Chloe          12 BKR-MR               1:41.00    1:38.05        
                  49.33     1:38.05 (48.72)                                        
 37 Mulakandov, Raquel        11 NCAC-MR              1:40.00    1:39.01        
                  47.33     1:39.01 (51.68)                                        
 38 Curran, Kerry             12 Rac @ Jcc-MR         1:40.51    1:40.39        
 39 McHugh, Madison           12 WAC-MR               1:39.08    1:41.22        
                  49.14     1:41.22 (52.08)                                        
 40 Hanin, Katherine P        11 HS-MR                1:46.48    1:42.66        
                  49.60     1:42.66 (53.06)                                        
 41 Allegretti, Anna          11 WAC-MR               1:46.57    1:52.08        
 42 O'Heir, Ava E             11 BKR-MR                    NT    2:01.98        
 -- Cabrera, Izabela M        12 Middies-MR           1:59.81         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Cimperman, Elly M         12 BKR-MR               2:35.00         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
                  57.71        DQ (1:09.10)                                        
 -- Bolino, Anna C            12 HS-MR                1:29.18         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
                  44.74          DQ (47.08)                                        
 
Girls 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:37.49  METS Senior Mets
              2:39.39  LCZN LC Zone Team
              2:54.99  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Samantha N           12 Marlins Bgnw-MR      2:40.74    2:39.96 JO     
                  38.17     1:18.38 (40.21)     2:00.71 (42.33)     2:39.96 (39.25)
  2 Adams, Grace C            12 Rac @ Jcc-MR         2:42.30    2:47.47 JO     
                  38.56     1:20.21 (41.65)     2:05.15 (44.94)     2:47.47 (42.32)
  3 Reyna, Salma              11 Middies-MR           2:57.81    2:49.03 JO     
                  39.56     1:22.81 (43.25)     2:07.30 (44.49)     2:49.03 (41.73)
  4 Mora-Castillo, Isabella   11 Marlins Bgnw-MR      2:58.00    2:52.59 JO     
                                1:23.44 ( )   2:52.59 (1:29.15)                    
  5 Arnold, Lauren R          11 Marlins Bgnw-MR      2:46.69    2:52.68 JO     
                  41.08     1:24.88 (43.80)     2:09.78 (44.90)     2:52.68 (42.90)
  6 Mroczek, Tatiana S        11 Rac @ Jcc-MR         2:41.15    2:55.55        
                  43.11     1:28.46 (45.35)     2:14.15 (45.69)     2:55.55 (41.40)
  7 Mejia, Stephani           11 Middies-MR                NT    2:58.78        
                  42.00     1:27.48 (45.48)     2:13.79 (46.31)     2:58.78 (44.99)
  8 Desiderio, Sarah P        12 Marlins Bgnw-MR      2:47.47    2:59.09        
                  41.80     1:26.94 (45.14)     2:14.09 (47.15)     2:59.09 (45.00)
  9 Greenstein, Jessie B      11 Marlins Bgnw-MR      3:07.37    3:11.33        
                  44.65     1:32.17 (47.52)     2:22.02 (49.85)     3:11.33 (49.31)
 10 Afif, Sarah               12 WAC-MR               3:30.00    3:12.02        
                  44.17     1:33.17 (49.00)     2:24.10 (50.93)     3:12.02 (47.92)
 11 Baldwin, Kate E           12 HS-MR                3:17.28    3:14.32        
                  45.45     1:32.75 (47.30)   3:14.32 (1:41.57)                    
 12 Lopez, Isabella S         11 PATS-MR                   NT    3:15.31        
                                1:32.71 ( )     2:25.14 (52.43)     3:15.31 (50.17)
 13 Caruvana, Julia           12 Rac @ Jcc-MR         3:01.15    3:15.75        
                  47.00                             2:27.45 ( )     3:15.75 (48.30)
 14 Kazibwe, Marie N          12 Marlins Bgnw-MR      3:08.99    3:16.73        
                  45.94     1:36.00 (50.06)     2:28.05 (52.05)     3:16.73 (48.68)
 15 Novello, Morgan J         12 Rac @ Jcc-MR         3:18.28    3:19.68        
                  48.65     1:39.60 (50.95)     2:31.28 (51.68)     3:19.68 (48.40)
 -- Abrams, Anna M            12 PATS-MR                   NT         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
                  49.33     1:43.26 (53.93)     2:38.66 (55.40)          DQ (51.50)
 -- Hill, Arissa A            12 Middies-MR                NT         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
                  48.60     1:41.85 (53.25)     2:37.84 (55.99)          DQ (53.43)
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                39.49  LCZN LC Zone Team
                43.49  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moane, Courtney           12 WAC-MR                 38.59      39.75 JO     
  2 Kamal, Sarah M            12 Marlins Bgnw-MR        39.13      40.24 JO     
  3 Suteja, Kezia S           11 NCAC-MR                39.00      41.45 JO     
  4 Mykytenko, Elizabeth      12 Rac @ Jcc-MR           41.58      42.22 JO     
  5 Mroczek, Angelica S       11 Rac @ Jcc-MR           41.82      43.07 JO     
  6 Zhu, Angela               12 NCAC-MR                40.00      43.11 JO     
  7 Vitale, Miya N            12 PATS-MR                44.14      43.48 JO     
  8 Cornish, Kristin A        11 Marlins Bgnw-MR        43.00      43.49 JO     
  9 Nobile, Ava C             11 Rac @ Jcc-MR           42.30      44.06        
 10 Paez, Isabella S          11 Marlins Bgnw-MR        44.99      44.67        
 11 Wong, Joyce H             11 HS-MR                  45.21      45.08        
 12 Soltanova, Stephanie      12 HS-MR                  46.19      46.15        
 13 Adeshchenko, Maya         12 Rac @ Jcc-MR           44.92      46.85        
 14 Hallac, Anna C            12 Marlins Bgnw-MR        45.49      46.98        
 15 Piccolo, Gabriella        12 Rac @ Jcc-MR           47.44      47.41        
 15 Zaky, Kanzy               12 WAC-MR                 46.25      47.41        
 17 Callaghan, Kaitlin        12 WAC-MR                 45.64      48.42        
 18 Langaman, Jenna T         11 HS-MR                  45.49      49.62        
 19 Cedeno, Sofia M           12 Middies-MR             50.15      50.04        
 20 Greenstein, Jessie B      11 Marlins Bgnw-MR        47.81      50.34        
 21 Paruvangada, Ananya K     11 Marlins Bgnw-MR        50.34      50.51        
 22 Schneider, Chloe          12 BKR-MR                 51.00      50.52        
 23 Mulakandov, Leiel         11 NCAC-MR                51.00      52.92        
 24 Hanin, Katherine P        11 HS-MR                  51.16      53.06        
 25 Bolino, Anna C            12 HS-MR                  50.88      54.01        
 26 Cabrera, Izabela M        12 Middies-MR             54.93      54.87        
 27 McCafferty, Mary          11 WAC-MR                 52.84      54.98        
 28 Baldwin, Kate E           12 HS-MR                  55.95      57.57        
 29 McHugh, Madison           12 WAC-MR                 56.34      59.04        
 30 Abrams, Anna M            12 PATS-MR              1:10.06    1:00.81        
 31 O'Heir, Ava E             11 BKR-MR               1:06.00    1:02.46        
 32 Allegretti, Anna          11 WAC-MR                 59.97    1:02.70        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:24.99  METS Senior Mets
              1:25.79  LCZN LC Zone Team
              1:32.49  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Franks, Ava L             12 Marlins Bgnw-MR      1:22.97    1:24.49 METS   
                  40.47     1:24.49 (44.02)                                        
  2 Nierhoff, Luisa           11 Marlins Bgnw-MR      1:22.48    1:25.17 LCZN   
                  40.94     1:25.17 (44.23)                                        
  3 Kamal, Sarah M            12 Marlins Bgnw-MR      1:27.40    1:28.43 JO     
                  42.54     1:28.43 (45.89)                                        
  4 Moane, Courtney           12 WAC-MR               1:27.67    1:29.29 JO     
                  41.60     1:29.29 (47.69)                                        
  5 Suteja, Kezia S           11 NCAC-MR              1:25.00    1:29.83 JO     
                  43.31     1:29.83 (46.52)                                        
  6 Taps, Dani E              12 Marlins Bgnw-MR      1:26.72    1:30.48 JO     
                  43.88     1:30.48 (46.60)                                        
  7 Mroczek, Angelica S       11 Rac @ Jcc-MR         1:32.05    1:30.94 JO     
                  43.85     1:30.94 (47.09)                                        
  8 Mykytenko, Elizabeth      12 Rac @ Jcc-MR         1:28.94    1:31.45 JO     
                  44.25     1:31.45 (47.20)                                        
  9 Zhu, Angela               12 NCAC-MR              1:26.00    1:33.69        
                  45.52     1:33.69 (48.17)                                        
 10 Paez, Isabella S          11 Marlins Bgnw-MR      1:35.27    1:34.12        
 11 Nobile, Ava C             11 Rac @ Jcc-MR         1:32.56    1:35.77        
 12 Brewi, Shannon E          12 Rac @ Jcc-MR         1:35.15    1:38.25        
                  46.64     1:38.25 (51.61)                                        
 13 Yang, Julia Y             11 Middies-MR           1:36.51    1:38.33        
                  47.87     1:38.33 (50.46)                                        
 14 Mroczek, Tatiana S        11 Rac @ Jcc-MR         1:35.00    1:38.44        
                  47.63     1:38.44 (50.81)                                        
 15 Hallac, Anna C            12 Marlins Bgnw-MR      1:35.82    1:38.84        
                  47.15     1:38.84 (51.69)                                        
 16 Kazibwe, Marie N          12 Marlins Bgnw-MR      1:35.56    1:39.30        
                  46.06     1:39.30 (53.24)                                        
 17 Tirado, Elizabeth R       11 Middies-MR           1:43.06    1:40.72        
 18 Posner, Kathryn G         12 Marlins Bgnw-MR      1:32.35    1:40.97        
                  47.91     1:40.97 (53.06)                                        
 19 Gaulot, Alita             12 BKR-MR               1:45.00    1:41.95        
                  49.62     1:41.95 (52.33)                                        
 20 Zaky, Kanzy               12 WAC-MR               1:40.97    1:43.49        
                  50.61     1:43.49 (52.88)                                        
 21 Caruvana, Julia           12 Rac @ Jcc-MR         1:37.84    1:43.73        
                  50.34     1:43.73 (53.39)                                        
 22 Callaghan, Kaitlin        12 WAC-MR               1:43.10    1:44.35        
                  49.36     1:44.35 (54.99)                                        
 23 Figueroa-Manrique, Zamyr  12 UN-PA-MR             1:58.16    1:45.17        
                  50.87     1:45.17 (54.30)                                        
 24 Morris Exeter, Maya       11 Middies-MR           1:36.36    1:46.73        
                  49.90     1:46.73 (56.83)                                        
 25 Lombardo, Jade            12 WAC-MR               1:51.43    1:48.02        
                  50.06     1:48.02 (57.96)                                        
 26 Pondok, Katie I           11 Marlins Bgnw-MR      1:52.39    1:50.09        
                  53.83     1:50.09 (56.26)                                        
 27 Paruvangada, Ananya K     11 Marlins Bgnw-MR      1:46.31    1:50.20        
                  52.10     1:50.20 (58.10)                                        
 28 Hill, Arissa A            12 Middies-MR           1:47.52    1:55.09        
                  54.83   1:55.09 (1:00.26)                                        
 29 Castagnetti, Emily        12 WAC-MR               1:52.40    1:55.88        
                  55.92     1:55.88 (59.96)                                        
 30 Mulakandov, Leiel         11 NCAC-MR              1:54.00    1:58.18        
                1:04.37     1:58.18 (53.81)                                        
 31 Chung, TingTing           11 Marlins Bgnw-MR      1:59.52    2:00.06        
                  58.07   2:00.06 (1:01.99)                                        
 32 Ruiz, Mahjazee            11 WAC-MR               1:55.26    2:00.72        
                  57.28   2:00.72 (1:03.44)                                        
 33 Cabrera, Izabela M        12 Middies-MR           2:06.25    2:03.07        
                  57.53   2:03.07 (1:05.54)                                        
 34 Williams, Nicole          11 Middies-MR           2:08.10    2:05.00        
                  59.60   2:05.00 (1:05.40)                                        
 -- Ondrick, Ella A           11 BKR-MR               2:25.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
                1:02.48        DQ (1:03.62)                                        
 
Girls 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              3:01.69  LCZN LC Zone Team
              3:03.99  METS Senior Mets
              3:21.09  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Franks, Ava L             12 Marlins Bgnw-MR      2:57.30    3:02.25 METS   
                  42.32     1:28.76 (46.44)     2:16.48 (47.72)     3:02.25 (45.77)
  2 Nierhoff, Luisa           11 Marlins Bgnw-MR      2:58.05    3:02.34 METS   
                  42.08     1:29.22 (47.14)     2:16.66 (47.44)     3:02.34 (45.68)
  3 Kamal, Sarah M            12 Marlins Bgnw-MR      3:12.99    3:13.11 JO     
                                1:34.49 ( )   3:13.11 (1:38.62)                    
  4 Moane, Courtney           12 WAC-MR               3:09.79    3:13.71 JO     
                  45.83     1:34.90 (49.07)     2:26.13 (51.23)     3:13.71 (47.58)
  5 Mykytenko, Elizabeth      12 Rac @ Jcc-MR         3:23.15    3:19.20 JO     
                  45.70     1:37.93 (52.23)     2:30.05 (52.12)     3:19.20 (49.15)
  6 Zhu, Angela               12 NCAC-MR              2:57.00    3:21.88        
                  48.31     1:39.86 (51.55)     2:31.65 (51.79)     3:21.88 (50.23)
  7 Hallac, Anna C            12 Marlins Bgnw-MR      3:26.38    3:25.83        
                  47.48     1:38.61 (51.13)     2:32.94 (54.33)     3:25.83 (52.89)
  8 Yang, Julia Y             11 Middies-MR                NT    3:36.06        
                  49.28     1:44.24 (54.96)     2:41.16 (56.92)     3:36.06 (54.90)
  9 Caruvana, Julia           12 Rac @ Jcc-MR         3:18.15    3:40.66        
                                1:45.23 ( )   3:40.66 (1:55.43)                    
 10 Morris Exeter, Maya       11 Middies-MR           3:47.66    3:54.34        
                  52.77   1:55.05 (1:02.28)   2:57.18 (1:02.13)     3:54.34 (57.16)
 11 Figueroa-Manrique, Zamyr  12 UN-PA-MR                  NT    3:54.48        
                                1:53.92 ( )   2:55.86 (1:01.94)     3:54.48 (58.62)
 12 Mulakandov, Leiel         11 NCAC-MR              3:20.00    4:12.96        
                1:00.00   2:03.07 (1:03.07)   4:12.96 (2:09.89)                    
 -- Mroczek, Angelica S       11 Rac @ Jcc-MR         3:22.15         DQ        
      Declared false start
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                32.99  LCZN LC Zone Team
                35.79  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nyquist, Hailey E         11 WAC-MR                 33.27      33.14 JO     
  2 Rocco, Emily A            12 Marlins Bgnw-MR        32.30      33.22 JO     
  3 Paez, Isabella S          11 Marlins Bgnw-MR        34.08      34.01 JO     
  4 Adams, Grace C            12 Rac @ Jcc-MR           35.21      34.13 JO     
  5 Tan, Samantha N           12 Marlins Bgnw-MR        33.51      34.38 JO     
  6 Vitale, Miya N            12 PATS-MR                36.78      35.04 JO     
  7 Suteja, Kezia S           11 NCAC-MR                33.00      35.23 JO     
  8 Zhu, Angela               12 NCAC-MR                32.00      35.60 JO     
  9 Wohl, Kate A              12 Marlins Bgnw-MR        36.48      35.71 JO     
 10 Nobile, Ava C             11 Rac @ Jcc-MR           35.86      36.22        
 11 Brewi, Shannon E          12 Rac @ Jcc-MR           37.15      36.71        
 12 Tirado, Elizabeth R       11 Middies-MR             37.03      36.75        
 13 Piccolo, Gabriella        12 Rac @ Jcc-MR           35.97      36.79        
 14 Moane, Courtney           12 WAC-MR                 36.43      37.38        
 15 Mogan, emi H              12 HVD-MR                 39.02      37.81        
 16 Desiderio, Sarah P        12 Marlins Bgnw-MR        35.76      37.83        
 17 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                  39.28      38.24        
 18 Abrams, Anna M            12 PATS-MR                39.46      38.65        
 19 Lopez, Isabella S         11 PATS-MR                39.13      38.66        
 20 Mykytenko, Elizabeth      12 Rac @ Jcc-MR           38.60      39.08        
 21 Javier, Chrisabella K     12 APEX-MR                40.27      40.44        
 22 Afif, Sarah               12 WAC-MR                 39.03      41.42        
 23 Greenstein, Jessie B      11 Marlins Bgnw-MR        41.88      41.61        
 24 Balachandran, Isabelle P  11 Middies-MR             42.60      42.60        
 25 Rojas-Tineo, Maira R      11 APEX-MR                45.70      43.77        
 26 Ge, Xinrui                11 APEX-MR                43.15      45.30        
 27 Figueroa-Manrique, Zamyr  12 UN-PA-MR               53.32      45.82        
 28 Mulakandov, Raquel        11 NCAC-MR                46.00      47.09        
 29 Hill, Arissa A            12 Middies-MR             48.81      48.30        
 30 Barbaro, Alexandra        12 WAC-MR                 45.47      48.94        
 31 McHugh, Madison           12 WAC-MR                 53.09      51.96        
 32 DiNardo, Phoebe M         11 HVD-MR                 50.38      52.81        
 33 Ruiz, Mahjazee            11 WAC-MR                 50.03      54.18        
 34 DeLuca, Tola G            12 PATS-MR                54.68      55.01        
 35 Hogan, Bridget R          11 HVD-MR                 49.54      59.10        
 -- Vigne, Lydia R            12 HVD-MR                 57.27         DQ        
      One hand touch
 -- Lombardo, Jade            12 WAC-MR                 46.78         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:11.69  METS Senior Mets
              1:13.79  LCZN LC Zone Team
              1:20.99  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rocco, Emily A            12 Marlins Bgnw-MR      1:11.27    1:13.32 LCZN   
                  33.98     1:13.32 (39.34)                                        
  2 Suteja, Kezia S           11 NCAC-MR              1:16.00    1:15.05 JO     
  3 Nyquist, Hailey E         11 WAC-MR               1:14.27    1:18.19 JO     
                  35.62     1:18.19 (42.57)                                        
  4 Arnold, Lauren R          11 Marlins Bgnw-MR      1:16.82    1:18.49 JO     
                  36.57     1:18.49 (41.92)                                        
  5 Vitale, Miya N            12 PATS-MR              1:17.41    1:19.47 JO     
                  36.62     1:19.47 (42.85)                                        
  6 Paez, Isabella S          11 Marlins Bgnw-MR      1:17.78    1:19.67 JO     
                  36.53     1:19.67 (43.14)                                        
  7 Johnston, Sabrina K       11 Marlins Bgnw-MR      1:20.24    1:21.29        
                  37.56     1:21.29 (43.73)                                        
  8 Franks, Ava L             12 Marlins Bgnw-MR      1:18.35    1:22.73        
  9 Hayes, Alana S            12 PATS-MR              1:28.76    1:22.77        
                  40.21     1:22.77 (42.56)                                        
 10 Zhu, Angela               12 NCAC-MR              1:18.00    1:22.79        
                  39.74     1:22.79 (43.05)                                        
 11 Nierhoff, Luisa           11 Marlins Bgnw-MR      1:16.25    1:22.81        
                  38.12     1:22.81 (44.69)                                        
 12 Mora-Castillo, Isabella   11 Marlins Bgnw-MR      1:22.67    1:24.76        
                  37.43     1:24.76 (47.33)                                        
 13 Lopez, Isabella S         11 PATS-MR              1:25.33    1:25.49        
                  38.71     1:25.49 (46.78)                                        
 14 Kazibwe, Marie N          12 Marlins Bgnw-MR      1:25.23    1:25.55        
 15 Posner, Kathryn G         12 Marlins Bgnw-MR      1:17.56    1:25.69        
                  38.69     1:25.69 (47.00)                                        
 16 Moane, Courtney           12 WAC-MR               1:30.00    1:25.72        
 17 Mejia, Stephani           11 Middies-MR           1:25.05    1:27.46        
                  38.62     1:27.46 (48.84)                                        
 18 Mogan, emi H              12 HVD-MR               1:29.95    1:27.66        
                  38.61     1:27.66 (49.05)                                        
 19 Pawliczak, Lily S         11 Marlins Bgnw-MR      1:27.84    1:28.08        
 20 Desiderio, Sarah P        12 Marlins Bgnw-MR      1:19.37    1:28.72        
                  40.16     1:28.72 (48.56)                                        
 21 Callaghan, Kaitlin        12 WAC-MR               1:27.52    1:30.61        
                  43.09     1:30.61 (47.52)                                        
 22 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                1:26.51    1:31.09        
                  43.41     1:31.09 (47.68)                                        
 23 Abrams, Anna M            12 PATS-MR              1:30.60    1:31.34        
                  42.29     1:31.34 (49.05)                                        
 24 Afif, Sarah               12 WAC-MR               1:28.64    1:35.75        
                  43.52     1:35.75 (52.23)                                        
 25 Caruvana, Julia           12 Rac @ Jcc-MR         1:33.32    1:36.49        
                  45.02     1:36.49 (51.47)                                        
 26 McCafferty, Mary          11 WAC-MR               1:43.44    1:41.16        
 27 Mroczek, Angelica S       11 Rac @ Jcc-MR         1:45.26    1:47.58        
                  50.18     1:47.58 (57.40)                                        
 28 Wong, Joyce H             11 HS-MR                1:48.12    1:47.80        
                  48.78     1:47.80 (59.02)                                        
 29 Hill, Arissa A            12 Middies-MR           1:44.24    1:51.80        
                  49.14   1:51.80 (1:02.66)                                        
 30 Curran, Kerry             12 Rac @ Jcc-MR         1:53.96    1:54.76        
 -- Taps, Dani E              12 Marlins Bgnw-MR      1:16.56         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  36.54          DQ (55.98)                                        
 
Girls 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:43.99  METS Senior Mets
              2:44.39  LCZN LC Zone Team
              2:59.99  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suteja, Kezia S           11 NCAC-MR                   NT    3:02.24        
                                1:20.70 ( )   3:02.24 (1:41.54)                    
  2 Arnold, Lauren R          11 Marlins Bgnw-MR      3:03.29    3:05.72        
                  39.68     1:27.41 (47.73)     2:16.93 (49.52)     3:05.72 (48.79)
  3 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                3:24.15    3:20.67        
                  47.09     1:38.54 (51.45)     2:31.30 (52.76)     3:20.67 (49.37)
  4 Tirado, Elizabeth R       11 Middies-MR           3:31.36    3:29.07        
                                1:34.22 ( )   2:34.59 (1:00.37)     3:29.07 (54.48)
  5 Caruvana, Julia           12 Rac @ Jcc-MR         3:10.15    3:39.67        
                                1:44.05 ( )   2:46.14 (1:02.09)     3:39.67 (53.53)
 -- Nyquist, Hailey E         11 WAC-MR               3:03.13         DQ        
      One hand touch
                  39.47     1:27.27 (47.80)     2:18.81 (51.54)          DQ (44.83)
 -- Vitale, Miya N            12 PATS-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
                  40.22     1:27.03 (46.81)     2:13.16 (46.13)          DQ (44.72)
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:37.29  METS Senior Mets
              2:40.59  LCZN LC Zone Team
              2:51.19  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Franks, Ava L             12 Marlins Bgnw-MR      2:43.68    2:40.65 JO     
                  37.49     1:18.22 (40.73)     2:05.43 (47.21)     2:40.65 (35.22)
  2 Nierhoff, Luisa           11 Marlins Bgnw-MR      2:42.80    2:44.03 JO     
                                1:20.06 ( )   2:44.03 (1:23.97)                    
  3 Taps, Dani E              12 Marlins Bgnw-MR      2:41.16    2:44.71 JO     
                  36.18     1:17.52 (41.34)     2:08.63 (51.11)     2:44.71 (36.08)
  4 Rocco, Emily A            12 Marlins Bgnw-MR      2:40.96    2:49.93 JO     
                  35.60     1:15.59 (39.99)     2:12.13 (56.54)     2:49.93 (37.80)
  5 Cornish, Kristin A        11 Marlins Bgnw-MR      2:52.96    2:51.38        
                  37.38     1:22.06 (44.68)     2:13.57 (51.51)     2:51.38 (37.81)
  6 Arnold, Lauren R          11 Marlins Bgnw-MR      2:49.62    2:52.61        
                                1:21.14 ( )   2:52.61 (1:31.47)                    
  7 Johnston, Sabrina K       11 Marlins Bgnw-MR      2:49.56    2:53.00        
                  38.31     1:23.97 (45.66)     2:15.09 (51.12)     2:53.00 (37.91)
  8 Suteja, Kezia S           11 NCAC-MR              2:45.00    2:54.52        
                  35.87     1:21.97 (46.10)     2:11.28 (49.31)     2:54.52 (43.24)
  9 Brewi, Shannon E          12 Rac @ Jcc-MR         3:01.54    2:55.90        
                                1:23.17 ( )   2:55.90 (1:32.73)                    
 10 Reyna, Salma              11 Middies-MR           3:09.01    2:56.48        
                  39.30     1:23.15 (43.85)     2:18.29 (55.14)     2:56.48 (38.19)
 11 Moane, Courtney           12 WAC-MR               3:00.00    2:56.58        
                  41.29     1:27.80 (46.51)     2:18.03 (50.23)     2:56.58 (38.55)
 12 Mroczek, Tatiana S        11 Rac @ Jcc-MR         2:52.30    2:58.49        
                  40.80     1:26.97 (46.17)     2:20.72 (53.75)     2:58.49 (37.77)
 13 Nyquist, Hailey E         11 WAC-MR               2:52.62    2:59.93        
                  37.96     1:24.31 (46.35)     2:21.30 (56.99)     2:59.93 (38.63)
 14 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                3:04.36    3:03.26        
                  42.34     1:28.85 (46.51)     2:23.95 (55.10)     3:03.26 (39.31)
 15 Hayes, Alana S            12 PATS-MR              3:01.65    3:03.51        
                                1:26.39 ( )   3:03.51 (1:37.12)                    
 16 Greenstein, Jessie B      11 Marlins Bgnw-MR      3:10.52    3:10.53        
                  42.46     1:29.63 (47.17)     2:26.52 (56.89)     3:10.53 (44.01)
 17 Desiderio, Sarah P        12 Marlins Bgnw-MR      2:56.43    3:12.51        
                  41.98     1:31.39 (49.41)     2:29.35 (57.96)     3:12.51 (43.16)
 18 Mroczek, Angelica S       11 Rac @ Jcc-MR         2:55.80    3:13.47        
                  47.66     1:39.05 (51.39)   3:13.47 (1:34.42)                    
 19 Caruvana, Julia           12 Rac @ Jcc-MR         3:06.14    3:14.14        
                  45.59     1:33.45 (47.86)   3:14.14 (1:40.69)                    
 20 Hallac, Anna C            12 Marlins Bgnw-MR      3:18.15    3:15.23        
                                1:36.29 ( )   3:15.23 (1:38.94)                    
 21 Piccolo, Gabriella        12 Rac @ Jcc-MR         3:15.15    3:16.24        
                  41.10     1:34.29 (53.19)     2:34.02 (59.73)     3:16.24 (42.22)
 22 Nadecki, Grace K          11 Marlins Bgnw-MR      3:04.71    3:20.00        
                  46.28     1:38.27 (51.99)     2:36.37 (58.10)     3:20.00 (43.63)
 23 Zaky, Kanzy               12 WAC-MR               4:00.00    3:20.43        
                  51.07     1:40.71 (49.64)   3:20.43 (1:39.72)                    
 24 Cedeno, Sofia M           12 Middies-MR           3:25.09    3:21.52        
                  43.67     1:36.05 (52.38)   2:39.68 (1:03.63)     3:21.52 (41.84)
 25 McCafferty, Kathleen      11 WAC-MR               3:30.00    3:22.91        
                  48.29     1:41.84 (53.55)     2:37.87 (56.03)     3:22.91 (45.04)
 26 Hill, Arissa A            12 Middies-MR           3:29.33    3:32.87        
                  48.85     1:44.41 (55.56)   2:48.31 (1:03.90)     3:32.87 (44.56)
 27 Abrams, Anna M            12 PATS-MR              3:33.56    3:34.22        
                                1:37.51 ( )   3:34.22 (1:56.71)                    
 28 Hanin, Katherine P        11 HS-MR                3:36.33    3:37.67        
                  54.38     1:52.05 (57.67)   2:52.81 (1:00.76)     3:37.67 (44.86)
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                28.29  13-14 SUPE Super Sectionals
                28.89  13-14 SRZN Senior Zones
                28.89  13-14 LCZN LC Zone Team
                29.69  13-14 METS Senior Mets
                30.79  13-14 JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholson, Isabella E     13 Rac @ Jcc-MR           29.17      30.31 JO     
  2 Thomas, Mackenzie         13 IA-MR                  28.50      30.50 JO     
  3 Kleinsmith, Maggie T      14 Marlins Bgnw-MR        30.07      30.82        
  4 Cianciotto, Danielle C    14 Rac @ Jcc-MR           30.44      31.36        
  5 LaPointe, Teresa M        14 Rac @ Jcc-MR           30.76      31.42        
  6 Nyquist, Hannah M         14 WAC-MR                 30.59      31.44        
  7 Uttaro, Elena P           14 Rac @ Jcc-MR           30.98      31.56        
  8 Briordy, Casey L          14 Rac @ Jcc-MR           31.46      31.99        
  9 Costanzo, Erica           14 Rac @ Jcc-MR           31.44      32.03        
 10 Brenes, Eva J             14 Rac @ Jcc-MR           31.79      32.35        
 11 Carbone, Maddie V         13 IA-MR                  31.85      32.38        
 12 Redpath, Frances M        13 Marlins Bgnw-MR        29.65      32.85        
 13 Lopez, Ariana M           13 PATS-MR                32.52      32.93        
 14 Gilsenan, Elizabeth       14 Rac @ Jcc-MR           31.49      33.29        
 15 McHugh, Amanda K          14 Marlins Bgnw-MR        31.00      33.51        
 16 Dekert, Violetta A        14 HVD-MR                 34.19      33.56        
 17 Reyna, Margaux            14 Middies-MR             32.51      33.73        
 18 Chen, Elizabeth           14 NCAC-MR                33.00      34.02        
 19 Thomas, Raina W           13 PATS-MR                32.15      34.21        
 19 Sanchez, Sam M            13 Marlins Bgnw-MR        32.00      34.21        
 21 Furniss, Ella B           13 Marlins Bgnw-MR        34.00      34.29        
 22 Reddy, Margot S           14 Marlins Bgnw-MR        33.37      34.38        
 23 Behbehani, Iman           14 Marlins Bgnw-MR        34.38      34.65        
 24 Hulme, Ella R             13 Marlins Bgnw-MR        34.02      35.25        
 25 Rinaldi, Emily K          13 WAC-MR                 34.60      35.32        
 26 Greene, Anna              14 BKR-MR                 33.00      35.34        
 27 Gullo, Olivia             13 WAC-MR                 35.49      35.50        
 28 Zhou, Amy X               13 PATS-MR                34.78      35.56        
 29 Young, Nicole A           14 Rac @ Jcc-MR           34.59      36.02        
 30 Schuler, Leanna C         13 Rac @ Jcc-MR           36.16      36.31        
 31 Taylor, Phoebe F          14 Rac @ Jcc-MR           34.35      36.71        
 32 Christie, Ryann           14 WAC-MR                 34.15      36.89        
 33 Elliott, Boo              13 BKR-MR                 38.00      37.00        
 34 Guardino, Mya E           13 PATS-MR                33.64      38.28        
 35 Bussey, Genesis S         13 APEX-MR                41.07      41.81        
 36 Roussel, Bella B          13 BKR-MR                 45.00      47.57        
 37 Rodas, Sofia              13 BKR-MR                 57.00      56.08        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:01.19  13-14 SUPE Super Sectionals
              1:01.79  13-14 SRZN Senior Zones
              1:03.99  13-14 METS Senior Mets
              1:04.09  13-14 LCZN LC Zone Team
              1:06.69  13-14 JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholson, Isabella E     13 Rac @ Jcc-MR         1:04.59    1:04.51 JO     
                  30.70     1:04.51 (33.81)                                        
  2 Thomas, Mackenzie         13 IA-MR                1:02.20    1:05.67 JO     
                  31.77     1:05.67 (33.90)                                        
  3 Cianciotto, Danielle C    14 Rac @ Jcc-MR         1:07.19    1:07.10        
                  32.95     1:07.10 (34.15)                                        
  4 Ketron, Anna E            13 Marlins Bgnw-MR      1:03.48    1:07.49        
  5 Uttaro, Elena P           14 Rac @ Jcc-MR         1:06.90    1:07.76        
                  32.64     1:07.76 (35.12)                                        
  6 Holman, Josie M           13 PATS-MR              1:07.91    1:08.29        
                  33.08     1:08.29 (35.21)                                        
  7 Wang, Katie               13 Middies-MR           1:07.27    1:08.78        
                  33.28     1:08.78 (35.50)                                        
  8 LaPointe, Teresa M        14 Rac @ Jcc-MR         1:08.19    1:09.34        
                  33.99     1:09.34 (35.35)                                        
  9 Briordy, Casey L          14 Rac @ Jcc-MR         1:08.57    1:10.49        
                  33.47     1:10.49 (37.02)                                        
 10 Profeta, Noelle C         13 IA-MR                1:08.26    1:10.70        
                  33.79     1:10.70 (36.91)                                        
 11 Costanzo, Erica           14 Rac @ Jcc-MR         1:09.14    1:10.90        
                  33.49     1:10.90 (37.41)                                        
 12 Redpath, Frances M        13 Marlins Bgnw-MR      1:04.88    1:11.53        
                  33.63     1:11.53 (37.90)                                        
 13 Lopez, Ariana M           13 PATS-MR              1:10.79    1:12.24        
                  35.18     1:12.24 (37.06)                                        
 14 Nikolski, Mary T T        14 HVD-MR               1:08.30    1:12.48        
 15 Brenes, Eva J             14 Rac @ Jcc-MR         1:13.21    1:12.59        
                  36.02     1:12.59 (36.57)                                        
 16 Gilsenan, Elizabeth       14 Rac @ Jcc-MR         1:10.94    1:12.82        
                  35.22     1:12.82 (37.60)                                        
 17 Thomas, Raina W           13 PATS-MR              1:14.02    1:13.72        
                  35.38     1:13.72 (38.34)                                        
 18 Sanchez, Sam M            13 Marlins Bgnw-MR      1:11.36    1:15.30        
                  36.21     1:15.30 (39.09)                                        
 19 Reyna, Margaux            14 Middies-MR           1:13.56    1:17.42        
                  36.47     1:17.42 (40.95)                                        
 20 Rinaldi, Emily K          13 WAC-MR               1:15.74    1:17.45        
                  37.02     1:17.45 (40.43)                                        
 21 Greene, Anna              14 BKR-MR               1:09.00    1:18.70        
                  36.82     1:18.70 (41.88)                                        
 22 Gullo, Olivia             13 WAC-MR               1:19.01    1:20.31        
                  38.08     1:20.31 (42.23)                                        
 23 Young, Nicole A           14 Rac @ Jcc-MR         1:18.23    1:20.85        
                  38.72     1:20.85 (42.13)                                        
 24 Rivera, Lauren M          14 IA-MR                1:30.00    1:22.35        
 25 Schuler, Leanna C         13 Rac @ Jcc-MR         1:22.54    1:23.79        
                  39.55     1:23.79 (44.24)                                        
 26 Guardino, Mya E           13 PATS-MR              1:15.00    1:24.66        
 27 Zhou, Amy X               13 PATS-MR              1:21.38    1:27.24        
 28 Elliott, Boo              13 BKR-MR               1:24.00    1:30.59        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:11.79  13-14 SUPE Super Sectionals
              2:12.89  13-14 SRZN Senior Zones
              2:16.99  13-14 LCZN LC Zone Team
              2:17.99  13-14 METS Senior Mets
              2:24.29  13-14 JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaufmann, Noelle E        13 Marlins Bgnw-MR      2:09.70    2:15.82 LCZN   
                  32.20     1:06.83 (34.63)     1:42.14 (35.31)     2:15.82 (33.68)
  2 Gullickson, Kristen       13 WAC-MR               2:13.08    2:18.31 JO     
                  32.45     1:07.04 (34.59)     1:42.82 (35.78)     2:18.31 (35.49)
  3 Nicholson, Isabella E     13 Rac @ Jcc-MR         2:21.51    2:21.69 JO     
                  32.62     1:08.90 (36.28)     1:45.51 (36.61)     2:21.69 (36.18)
  4 Caraher, Meghan R         14 IA-MR                2:21.49    2:24.85        
                  32.05     1:08.22 (36.17)   2:24.85 (1:16.63)                    
  5 Ketron, Anna E            13 Marlins Bgnw-MR      2:19.41    2:25.58        
                  34.02     1:11.16 (37.14)     1:49.06 (37.90)     2:25.58 (36.52)
  6 Uttaro, Elena P           14 Rac @ Jcc-MR         2:27.30    2:26.33        
                                1:11.04 ( )   2:26.33 (1:15.29)                    
  7 Holman, Josie M           13 PATS-MR              2:28.02    2:29.25        
                                1:12.00 ( )     1:50.71 (38.71)     2:29.25 (38.54)
  8 Kleinsmith, Maggie T      14 Marlins Bgnw-MR      2:19.91    2:31.44        
                  34.56     1:12.61 (38.05)     1:52.22 (39.61)     2:31.44 (39.22)
  9 LaPointe, Teresa M        14 Rac @ Jcc-MR         2:33.11    2:31.63        
                  35.19     1:13.70 (38.51)   2:31.63 (1:17.93)                    
 10 Briordy, Casey L          14 Rac @ Jcc-MR         2:31.92    2:32.27        
                  36.01     1:14.98 (38.97)     1:54.67 (39.69)     2:32.27 (37.60)
 11 Costanzo, Erica           14 Rac @ Jcc-MR         2:30.03    2:33.98        
                  35.07     1:14.06 (38.99)     1:54.80 (40.74)     2:33.98 (39.18)
 12 Carbone, Maddie V         13 IA-MR                2:31.32    2:35.70        
                  34.16     1:12.26 (38.10)     1:53.07 (40.81)     2:35.70 (42.63)
 13 Brenes, Eva J             14 Rac @ Jcc-MR         2:42.77    2:36.13        
                  36.34     1:16.85 (40.51)     1:53.42 (36.57)     2:36.13 (42.71)
 14 Reyna, Margaux            14 Middies-MR           2:51.49    2:45.48        
                  37.23     1:20.17 (42.94)     2:05.26 (45.09)     2:45.48 (40.22)
 15 Hulme, Ella R             13 Marlins Bgnw-MR      2:43.93    2:45.53        
                  39.96     1:22.63 (42.67)   2:45.53 (1:22.90)                    
 16 Furniss, Ella B           13 Marlins Bgnw-MR      2:41.71    2:45.72        
                  37.28     1:18.34 (41.06)     2:01.95 (43.61)     2:45.72 (43.77)
 17 Behbehani, Iman           14 Marlins Bgnw-MR      2:43.56    2:50.63        
                                1:21.74 ( )   2:50.63 (1:28.89)                    
 18 Rinaldi, Emily K          13 WAC-MR               2:51.00    2:53.43        
                  41.31     1:25.94 (44.63)     2:11.42 (45.48)     2:53.43 (42.01)
 19 Gullo, Olivia             13 WAC-MR               3:30.00    2:54.40        
                  38.65     1:22.04 (43.39)     2:09.56 (47.52)     2:54.40 (44.84)
 20 Young, Nicole A           14 Rac @ Jcc-MR         2:52.84    2:58.21        
                  39.73     1:24.64 (44.91)     2:13.42 (48.78)     2:58.21 (44.79)
 21 Oldiges, Pearl A          14 HVD-MR               2:41.08    2:59.05        
                  39.69     1:26.20 (46.51)     2:14.92 (48.72)     2:59.05 (44.13)
 22 Elliott, Boo              13 BKR-MR               3:25.00    3:26.68        
                  42.17     1:34.45 (52.28)     2:33.88 (59.43)     3:26.68 (52.80)
 23 Roussel, Bella B          13 BKR-MR               3:40.00    3:57.32        
 24 Rodas, Sofia              13 BKR-MR               4:40.00    4:10.18        
                  53.02   1:56.20 (1:03.18)   3:02.68 (1:06.48)   4:10.18 (1:07.50)
 
Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              4:36.99  13-14 SUPE Super Sectionals
              4:41.59  13-14 SRZN Senior Zones
              4:46.99  13-14 LCZN LC Zone Team
              4:49.99  13-14 METS Senior Mets
              5:03.99  13-14 JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaufmann, Noelle E        13 Marlins Bgnw-MR      4:40.36    4:51.92 JO     
                  33.80     1:09.34 (35.54)     1:46.37 (37.03)     2:23.12 (36.75)
                                3:38.08 ( )     4:15.80 (37.72)     4:51.92 (36.12)
  2 Nicholson, Isabella E     13 Rac @ Jcc-MR         5:10.70    5:00.03 JO     
                  34.42     1:12.07 (37.65)     1:51.19 (39.12)     2:30.69 (39.50)
        3:09.32 (38.63)     3:45.72 (36.40)     4:23.64 (37.92)     5:00.03 (36.39)
  3 Dalton, Ciara I           13 Marlins Bgnw-MR      4:54.63    5:01.84 JO     
                  34.09     1:11.20 (37.11)     1:48.93 (37.73)     2:27.42 (38.49)
        3:06.27 (38.85)     3:45.27 (39.00)     4:23.83 (38.56)     5:01.84 (38.01)
  4 Ketron, Anna E            13 Marlins Bgnw-MR      4:57.67    5:09.52        
                  34.31     1:12.15 (37.84)     1:50.76 (38.61)     2:29.50 (38.74)
        3:09.89 (40.39)     3:49.72 (39.83)     4:30.06 (40.34)     5:09.52 (39.46)
  5 Puentes, Emily            13 WAC-MR               5:17.37    5:15.91        
                  37.52     1:18.36 (40.84)                             2:41.96 ( )
                                4:01.74 ( )   5:15.91 (1:14.17)                    
  6 Costanzo, Erica           14 Rac @ Jcc-MR         5:28.53    5:22.81        
                  36.86     1:16.96 (40.10)     1:58.03 (41.07)     2:38.83 (40.80)
        3:20.65 (41.82)     4:01.86 (41.21)     4:42.78 (40.92)     5:22.81 (40.03)
  7 LaPointe, Teresa M        14 Rac @ Jcc-MR         5:31.64    5:26.33        
                  38.14     1:19.40 (41.26)     2:01.90 (42.50)     2:42.78 (40.88)
        3:25.17 (42.39)     4:06.18 (41.01)     4:48.09 (41.91)     5:26.33 (38.24)
  8 Lopez, Ariana M           13 PATS-MR              5:32.96    5:32.66        
                                1:20.00 ( )                             2:44.24 ( )
                                4:08.67 ( )   5:32.66 (1:23.99)                    
  9 Reyna, Margaux            14 Middies-MR           6:23.89    5:54.76        
                  38.54     1:22.34 (43.80)     2:07.78 (45.44)     2:53.57 (45.79)
        3:40.13 (46.56)     4:26.11 (45.98)     5:11.78 (45.67)     5:54.76 (42.98)
 10 Gullo, Olivia             13 WAC-MR               6:00.00    6:04.43        
                  39.57     1:22.42 (42.85)                             2:55.51 ( )
                                4:30.42 ( )     5:19.28 (48.86)     6:04.43 (45.15)
 11 Greene, Anna              14 BKR-MR               5:00.00    6:06.40        
                  39.05     1:23.50 (44.45)     2:10.94 (47.44)     2:57.99 (47.05)
        3:45.92 (47.93)     4:32.72 (46.80)     5:20.60 (47.88)     6:06.40 (45.80)
 12 Zhou, Amy X               13 PATS-MR                   NT    6:43.65        
                  44.36     1:37.12 (52.76)     2:31.05 (53.93)     3:21.55 (50.50)
        4:15.67 (54.12)     5:05.09 (49.42)     5:58.56 (53.47)     6:43.65 (45.09)
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:08.29  13-14 SUPE Super Sectionals
              1:08.39  13-14 SRZN Senior Zones
              1:12.69  13-14 LCZN LC Zone Team
              1:12.99  13-14 METS Senior Mets
              1:16.99  13-14 JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, Mackenzie         13 IA-MR                1:08.44    1:12.95 METS   
                  34.87     1:12.95 (38.08)                                        
  2 Nyquist, Hannah M         14 WAC-MR               1:09.99    1:13.28 JO     
                  35.52     1:13.28 (37.76)                                        
  3 Kaufmann, Noelle E        13 Marlins Bgnw-MR      1:05.90    1:13.43 JO     
                  35.97     1:13.43 (37.46)                                        
  4 Donnelly, Megan H         14 IA-MR                1:15.66    1:15.22 JO     
                  37.31     1:15.22 (37.91)                                        
  5 Gilsenan, Elizabeth       14 Rac @ Jcc-MR         1:13.95    1:15.88 JO     
  6 Profeta, Noelle C         13 IA-MR                1:14.50    1:16.20 JO     
                  36.25     1:16.20 (39.95)                                        
  7 Ketron, Anna E            13 Marlins Bgnw-MR      1:12.89    1:17.16        
  8 Caraher, Meghan R         14 IA-MR                1:21.43    1:18.18        
                  38.23     1:18.18 (39.95)                                        
  9 McHugh, Amanda K          14 Marlins Bgnw-MR      1:09.05    1:18.50        
                  37.64     1:18.50 (40.86)                                        
 10 Brenes, Eva J             14 Rac @ Jcc-MR         1:17.22    1:18.75        
                  37.31     1:18.75 (41.44)                                        
 11 Carbone, Maddie V         13 IA-MR                1:16.47    1:18.99        
                  39.13     1:18.99 (39.86)                                        
 12 Sanchez, Sam M            13 Marlins Bgnw-MR      1:22.00    1:19.27        
                  38.59     1:19.27 (40.68)                                        
 13 Holman, Josie M           13 PATS-MR              1:19.06    1:19.41        
                  38.87     1:19.41 (40.54)                                        
 14 Costanzo, Erica           14 Rac @ Jcc-MR         1:14.98    1:19.42        
                  38.41     1:19.42 (41.01)                                        
 15 Briordy, Casey L          14 Rac @ Jcc-MR         1:16.78    1:21.71        
 16 Puentes, Emily            13 WAC-MR               1:17.59    1:21.93        
                  40.91     1:21.93 (41.02)                                        
 17 Thomas, Raina W           13 PATS-MR              1:19.39    1:22.37        
 18 Chen, Elizabeth           14 NCAC-MR              1:18.00    1:22.47        
 19 Redpath, Frances M        13 Marlins Bgnw-MR      1:13.51    1:23.78        
                  39.87     1:23.78 (43.91)                                        
 20 Guardino, Mya E           13 PATS-MR              1:26.01    1:28.57        
 21 Lopez, Ariana M           13 PATS-MR              1:26.26    1:28.94        
                  44.48     1:28.94 (44.46)                                        
 22 Reddy, Margot S           14 Marlins Bgnw-MR      1:23.21    1:28.97        
                  43.84     1:28.97 (45.13)                                        
 23 Christie, Ryann           14 WAC-MR               1:28.52    1:29.87        
                  44.40     1:29.87 (45.47)                                        
 24 Behbehani, Iman           14 Marlins Bgnw-MR      1:28.51    1:30.93        
                  45.83     1:30.93 (45.10)                                        
 25 Schuler, Leanna C         13 Rac @ Jcc-MR         1:33.71    1:32.57        
                  45.20     1:32.57 (47.37)                                        
 26 Young, Nicole A           14 Rac @ Jcc-MR         1:20.19    1:33.61        
                  45.83     1:33.61 (47.78)                                        
 27 Taylor, Phoebe F          14 Rac @ Jcc-MR         1:35.00    1:37.85        
 28 Oldiges, Pearl A          14 HVD-MR               1:31.21    1:39.39        
                  49.91     1:39.39 (49.48)                                        
 29 Greene, Anna              14 BKR-MR               1:19.00    1:42.13        
 30 Leonard, Kaicey L         13 APEX-MR              1:49.06    1:56.26        
 31 Roussel, Bella B          13 BKR-MR               1:57.00    2:03.97        
                1:01.04   2:03.97 (1:02.93)                                        
 32 Bussey, Genesis S         13 APEX-MR              1:52.70    2:04.27        
                  50.60   2:04.27 (1:13.67)                                        
 33 Rodas, Sofia              13 BKR-MR               2:10.00    2:10.55        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:26.99  13-14 SUPE Super Sectionals
              2:27.99  13-14 SRZN Senior Zones
              2:35.49  13-14 LCZN LC Zone Team
              2:37.49  13-14 METS Senior Mets
              2:44.99  13-14 JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, Mackenzie         13 IA-MR                2:31.18    2:37.16 METS   
                  36.24     1:16.48 (40.24)     1:57.84 (41.36)     2:37.16 (39.32)
  2 Cianciotto, Danielle C    14 Rac @ Jcc-MR         2:36.60    2:37.21 METS   
                  37.86     1:16.12 (38.26)     1:57.16 (41.04)     2:37.21 (40.05)
  3 Nyquist, Hannah M         14 WAC-MR               2:36.08    2:40.06 JO     
                  37.18     1:17.66 (40.48)     1:59.10 (41.44)     2:40.06 (40.96)
  4 Kaufmann, Noelle E        13 Marlins Bgnw-MR      2:22.42    2:40.40 JO     
                  37.77     1:17.98 (40.21)     1:59.89 (41.91)     2:40.40 (40.51)
  5 Gilsenan, Elizabeth       14 Rac @ Jcc-MR         2:41.42    2:42.56 JO     
                  39.63     1:20.27 (40.64)     2:02.27 (42.00)     2:42.56 (40.29)
  6 Costanzo, Erica           14 Rac @ Jcc-MR         2:41.94    2:44.92 JO     
                  38.88     1:20.97 (42.09)     2:03.41 (42.44)     2:44.92 (41.51)
  7 Ketron, Anna E            13 Marlins Bgnw-MR      2:35.89    2:44.93 JO     
                  40.16     1:22.01 (41.85)   2:44.93 (1:22.92)                    
  8 Sanchez, Sam M            13 Marlins Bgnw-MR      2:39.84    2:46.74        
                  39.45     1:21.73 (42.28)     2:04.90 (43.17)     2:46.74 (41.84)
  9 Holman, Josie M           13 PATS-MR              2:45.80    2:47.10        
                  39.50     1:21.68 (42.18)     2:05.07 (43.39)     2:47.10 (42.03)
 10 Brenes, Eva J             14 Rac @ Jcc-MR         2:47.57    2:50.06        
                  41.10     1:23.98 (42.88)     2:08.27 (44.29)     2:50.06 (41.79)
 11 Wang, Katie               13 Middies-MR           2:43.47    2:53.99        
                  40.03     1:24.84 (44.81)     2:10.14 (45.30)     2:53.99 (43.85)
 12 Nikolski, Mary T T        14 HVD-MR               2:48.33    2:57.77        
                                1:28.19 ( )   2:57.77 (1:29.58)                    
 13 Puentes, Emily            13 WAC-MR               2:54.22    2:57.92        
                  42.51     1:29.10 (46.59)     2:15.55 (46.45)     2:57.92 (42.37)
 14 Hayes, Brenna A           13 PATS-MR              2:58.00    2:59.56        
                  42.26     1:28.20 (45.94)     2:14.87 (46.67)     2:59.56 (44.69)
 15 Young, Nicole A           14 Rac @ Jcc-MR         3:10.15    3:14.36        
                                1:36.12 ( )     2:27.36 (51.24)     3:14.36 (47.00)
 16 Guardino, Mya E           13 PATS-MR              3:11.80    3:18.06        
                                1:35.97 ( )     2:28.09 (52.12)     3:18.06 (49.97)
 17 Reyna, Margaux            14 Middies-MR           3:10.96    3:23.59        
                  46.67     1:38.09 (51.42)     2:31.81 (53.72)     3:23.59 (51.78)
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:18.49  13-14 SUPE Super Sectionals
              1:18.59  13-14 SRZN Senior Zones
              1:22.59  13-14 LCZN LC Zone Team
              1:24.99  13-14 METS Senior Mets
              1:28.99  13-14 JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dalton, Ciara I           13 Marlins Bgnw-MR      1:18.37    1:22.97 METS   
                  39.09     1:22.97 (43.88)                                        
  2 Hayes, Brenna A           13 PATS-MR              1:24.64    1:25.00 JO     
                  40.80     1:25.00 (44.20)                                        
  3 Thomas, Mackenzie         13 IA-MR                1:20.49    1:25.05 JO     
  4 Profeta, Noelle C         13 IA-MR                1:22.77    1:25.93 JO     
                  39.57     1:25.93 (46.36)                                        
  5 LaPointe, Teresa M        14 Rac @ Jcc-MR         1:28.42    1:28.68 JO     
                  42.42     1:28.68 (46.26)                                        
  6 Nicholson, Isabella E     13 Rac @ Jcc-MR         1:26.85    1:29.27        
                  42.90     1:29.27 (46.37)                                        
  7 Cianciotto, Danielle C    14 Rac @ Jcc-MR         1:26.34    1:30.29        
  8 Sanchez, Sam M            13 Marlins Bgnw-MR      1:34.22    1:32.60        
                  44.22     1:32.60 (48.38)                                        
  9 Gilsenan, Elizabeth       14 Rac @ Jcc-MR         1:33.13    1:33.56        
                  44.49     1:33.56 (49.07)                                        
 10 Wang, Katie               13 Middies-MR           1:30.08    1:34.18        
                  45.78     1:34.18 (48.40)                                        
 11 Redpath, Frances M        13 Marlins Bgnw-MR      1:20.85    1:35.07        
                  44.62     1:35.07 (50.45)                                        
 12 Rinaldi, Emily K          13 WAC-MR               1:33.99    1:37.66        
                  47.00     1:37.66 (50.66)                                        
 13 Nikolski, Mary T T        14 HVD-MR               1:31.10    1:37.82        
                  48.05     1:37.82 (49.77)                                        
 14 Zhou, Amy X               13 PATS-MR              1:35.92    1:38.04        
                  47.28     1:38.04 (50.76)                                        
 15 Schuler, Leanna C         13 Rac @ Jcc-MR         1:39.14    1:40.32        
                  47.96     1:40.32 (52.36)                                        
 16 Thomas, Raina W           13 PATS-MR              1:39.85    1:40.64        
                  48.48     1:40.64 (52.16)                                        
 17 Brenes, Eva J             14 Rac @ Jcc-MR         1:34.30    1:43.12        
                  49.21     1:43.12 (53.91)                                        
 18 Guardino, Mya E           13 PATS-MR              1:39.55    1:44.88        
                  50.18     1:44.88 (54.70)                                        
 19 Oldiges, Pearl A          14 HVD-MR               1:40.20    1:46.01        
                  50.14     1:46.01 (55.87)                                        
 20 Elliott, Boo              13 BKR-MR               1:50.00    1:46.21        
                  50.94     1:46.21 (55.27)                                        
 21 Gullo, Olivia             13 WAC-MR               1:44.28    1:47.57        
                  50.92     1:47.57 (56.65)                                        
 22 Rivera, Lauren M          14 IA-MR                2:00.00    1:47.71        
                  51.74     1:47.71 (55.97)                                        
 23 Young, Nicole A           14 Rac @ Jcc-MR         1:47.92    1:52.91        
                  53.59     1:52.91 (59.32)                                        
 24 Davis, Karina C           13 PATS-MR                   NT    1:54.16        
                  54.67     1:54.16 (59.49)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              2:48.89  13-14 SUPE Super Sectionals
              2:50.79  13-14 SRZN Senior Zones
              2:56.29  13-14 LCZN LC Zone Team
              3:03.99  13-14 METS Senior Mets
              3:13.59  13-14 JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kleinsmith, Maggie T      14 Marlins Bgnw-MR      2:42.60    2:55.60 LCZN   
                  39.23     1:23.68 (44.45)     2:10.59 (46.91)     2:55.60 (45.01)
  2 Dalton, Ciara I           13 Marlins Bgnw-MR      2:49.77    2:56.42 METS   
                  40.83     1:24.83 (44.00)     2:11.03 (46.20)     2:56.42 (45.39)
  3 Caraher, Meghan R         14 IA-MR                2:58.13    3:05.59 JO     
                                1:27.45 ( )     2:17.60 (50.15)     3:05.59 (47.99)
  4 Profeta, Noelle C         13 IA-MR                3:01.73    3:07.67 JO     
                                1:28.40 ( )     2:19.31 (50.91)     3:07.67 (48.36)
  5 Cianciotto, Danielle C    14 Rac @ Jcc-MR         3:04.81    3:12.06 JO     
                  45.16     1:33.69 (48.53)     2:23.42 (49.73)     3:12.06 (48.64)
  6 LaPointe, Teresa M        14 Rac @ Jcc-MR         3:10.29    3:13.92        
  7 Nicholson, Isabella E     13 Rac @ Jcc-MR         3:11.51    3:15.47        
                  44.94     1:35.21 (50.27)     2:26.21 (51.00)     3:15.47 (49.26)
  8 Sanchez, Sam M            13 Marlins Bgnw-MR      3:07.77    3:20.24        
                  45.78     1:36.32 (50.54)     2:28.28 (51.96)     3:20.24 (51.96)
  9 Gilsenan, Elizabeth       14 Rac @ Jcc-MR         3:17.46    3:20.72        
                  46.20     1:36.91 (50.71)     2:29.65 (52.74)     3:20.72 (51.07)
 10 Hulme, Ella R             13 Marlins Bgnw-MR      3:12.44    3:23.38        
                  46.38     1:38.13 (51.75)     2:31.78 (53.65)     3:23.38 (51.60)
 11 Wang, Katie               13 Middies-MR           3:17.00    3:23.41        
                                1:36.76 ( )   3:23.41 (1:46.65)                    
 12 Rinaldi, Emily K          13 WAC-MR               3:24.28    3:26.75        
                  47.93     1:41.20 (53.27)     2:35.12 (53.92)     3:26.75 (51.63)
 13 Zhou, Amy X               13 PATS-MR              3:29.15    3:28.83        
                  48.53     1:40.97 (52.44)     2:37.69 (56.72)     3:28.83 (51.14)
 14 Furniss, Ella B           13 Marlins Bgnw-MR      3:22.55    3:29.50        
                  47.65     1:39.77 (52.12)   3:29.50 (1:49.73)                    
 15 Schuler, Leanna C         13 Rac @ Jcc-MR         3:39.44    3:40.44        
                  49.55     1:44.62 (55.07)     2:43.31 (58.69)     3:40.44 (57.13)
 16 Gullo, Olivia             13 WAC-MR               4:00.00    3:44.11        
                  51.01     1:47.75 (56.74)     2:47.54 (59.79)     3:44.11 (56.57)
 17 Reyna, Margaux            14 Middies-MR           3:47.19    3:51.51        
                  51.54   1:52.54 (1:01.00)   2:53.83 (1:01.29)     3:51.51 (57.68)
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:06.29  13-14 SUPE Super Sectionals
              1:07.59  13-14 SRZN Senior Zones
              1:09.89  13-14 LCZN LC Zone Team
              1:11.69  13-14 METS Senior Mets
              1:14.99  13-14 JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaufmann, Noelle E        13 Marlins Bgnw-MR      1:06.39    1:08.40 LCZN   
                  32.39     1:08.40 (36.01)                                        
  2 Donnelly, Megan H         14 IA-MR                1:13.79    1:11.73 JO     
                  33.57     1:11.73 (38.16)                                        
  3 Gullickson, Kristen       13 WAC-MR               1:08.53    1:11.84 JO     
                  34.07     1:11.84 (37.77)                                        
  4 Nyquist, Hannah M         14 WAC-MR               1:11.40    1:12.28 JO     
                  33.17     1:12.28 (39.11)                                        
  5 Dalton, Ciara I           13 Marlins Bgnw-MR      1:07.40    1:12.92 JO     
                  33.86     1:12.92 (39.06)                                        
  6 Uttaro, Elena P           14 Rac @ Jcc-MR         1:13.63    1:13.89 JO     
                  34.50     1:13.89 (39.39)                                        
  7 McHugh, Amanda K          14 Marlins Bgnw-MR      1:06.10    1:14.87 JO     
                  34.78     1:14.87 (40.09)                                        
  8 Profeta, Noelle C         13 IA-MR                1:16.00    1:19.08        
                  35.40     1:19.08 (43.68)                                        
  9 Thomas, Raina W           13 PATS-MR              1:18.04    1:19.46        
 10 Ketron, Anna E            13 Marlins Bgnw-MR      1:13.13    1:19.81        
                  35.83     1:19.81 (43.98)                                        
 11 Holman, Josie M           13 PATS-MR              1:20.89    1:22.67        
 12 Lopez, Ariana M           13 PATS-MR              1:23.28    1:23.20        
                  38.36     1:23.20 (44.84)                                        
 13 Puentes, Emily            13 WAC-MR               1:22.18    1:29.71        
                  42.11     1:29.71 (47.60)                                        
 14 Guardino, Mya E           13 PATS-MR              1:28.00    1:30.41        
                  39.98     1:30.41 (50.43)                                        
 15 Christie, Ryann           14 WAC-MR               2:13.44    1:34.60        
                  40.78     1:34.60 (53.82)                                        
 16 Reddy, Margot S           14 Marlins Bgnw-MR      1:24.11    1:35.06        
 17 Taylor, Phoebe F          14 Rac @ Jcc-MR         1:43.00    1:36.20        
                  43.62     1:36.20 (52.58)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:27.39  13-14 SUPE Super Sectionals
              2:30.79  13-14 SRZN Senior Zones
              2:31.59  13-14 LCZN LC Zone Team
              2:43.99  13-14 METS Senior Mets
              2:49.99  13-14 JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaufmann, Noelle E        13 Marlins Bgnw-MR      2:28.32    2:35.65 METS   
                  34.73     1:13.91 (39.18)     1:54.78 (40.87)     2:35.65 (40.87)
  2 Nyquist, Hannah M         14 WAC-MR               2:40.25    2:47.17 JO     
                  36.21     1:18.21 (42.00)   2:47.17 (1:28.96)                    
  3 Dalton, Ciara I           13 Marlins Bgnw-MR      2:39.13    2:49.26 JO     
                  35.80     1:16.62 (40.82)     2:02.94 (46.32)     2:49.26 (46.32)
  4 Uttaro, Elena P           14 Rac @ Jcc-MR         2:48.43    2:51.66        
                  36.49     1:17.88 (41.39)     2:04.00 (46.12)     2:51.66 (47.66)
  5 Puentes, Emily            13 WAC-MR               3:30.00    3:19.60        
                  43.07     1:32.45 (49.38)     2:26.15 (53.70)     3:19.60 (53.45)
  6 Davis, Karina C           13 PATS-MR                   NT    3:35.32        
                  41.74     1:34.00 (52.26)     2:33.88 (59.88)   3:35.32 (1:01.44)
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:29.39  13-14 SUPE Super Sectionals
              2:30.29  13-14 SRZN Senior Zones
              2:35.89  13-14 LCZN LC Zone Team
              2:37.29  13-14 METS Senior Mets
              2:43.99  13-14 JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nyquist, Hannah M         14 WAC-MR               2:41.74    2:45.87        
                                1:14.21 ( )     2:07.51 (53.30)     2:45.87 (38.36)
  2 Uttaro, Elena P           14 Rac @ Jcc-MR         2:44.64    2:46.04        
                  36.47     1:19.78 (43.31)     2:09.85 (50.07)     2:46.04 (36.19)
  3 Profeta, Noelle C         13 IA-MR                2:43.40    2:48.07        
                  35.67     1:17.51 (41.84)     2:08.04 (50.53)     2:48.07 (40.03)
  4 Hayes, Brenna A           13 PATS-MR              2:51.19    2:51.69        
                  37.92     1:24.64 (46.72)     2:12.47 (47.83)     2:51.69 (39.22)
  5 Holman, Josie M           13 PATS-MR                   NT    2:52.35        
                  36.19     1:19.74 (43.55)     2:12.89 (53.15)     2:52.35 (39.46)
  6 Briordy, Casey L          14 Rac @ Jcc-MR         2:54.00    2:56.77        
                  38.47     1:22.95 (44.48)     2:18.41 (55.46)     2:56.77 (38.36)
  7 Lopez, Ariana M           13 PATS-MR              3:03.22    2:57.94        
                  38.06     1:24.66 (46.60)     2:20.01 (55.35)     2:57.94 (37.93)
  8 Rinaldi, Emily K          13 WAC-MR               3:05.13    3:08.65        
                  42.70     1:30.72 (48.02)     2:25.30 (54.58)     3:08.65 (43.35)
  9 Davis, Karina C           13 PATS-MR              3:22.53    3:14.98        
                  40.92     1:29.64 (48.72)   2:31.80 (1:02.16)     3:14.98 (43.18)
 10 Rivera, Lauren M          14 IA-MR                4:00.00    3:16.55        
                  41.26     1:31.02 (49.76)   2:33.30 (1:02.28)     3:16.55 (43.25)
 11 Oldiges, Pearl A          14 HVD-MR               3:07.15    3:17.30        
                  44.50     1:37.39 (52.89)     2:35.30 (57.91)     3:17.30 (42.00)
 12 Schuler, Leanna C         13 Rac @ Jcc-MR         3:21.75    3:26.62        
                  50.84     1:41.25 (50.41)     2:39.23 (57.98)     3:26.62 (47.39)
 
Girls 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
              5:14.69  13-14 SUPE Super Sectionals
              5:17.19  13-14 SRZN Senior Zones
              5:30.49  13-14 LCZN LC Zone Team
              5:35.99  13-14 METS Senior Mets
              5:51.99  13-14 JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gullickson, Kristen       13 WAC-MR               5:30.00    5:33.38 METS   
                  35.81     1:15.19 (39.38)     2:00.16 (44.97)     2:42.87 (42.71)
        3:32.34 (49.47)     4:19.34 (47.00)     4:57.02 (37.68)     5:33.38 (36.36)
  2 Donnelly, Megan H         14 IA-MR                6:00.00    5:42.11 JO     
                  34.59     1:15.38 (40.79)     1:59.07 (43.69)     2:41.63 (42.56)
        3:33.46 (51.83)     4:24.50 (51.04)     5:04.20 (39.70)     5:42.11 (37.91)
  3 Thomas, Mackenzie         13 IA-MR                6:00.00    5:44.25 JO     
                  34.77     1:14.87 (40.10)     2:00.17 (45.30)     2:44.01 (43.84)
        3:34.19 (50.18)     4:24.88 (50.69)     5:04.87 (39.99)     5:44.25 (39.38)
  4 Cianciotto, Danielle C    14 Rac @ Jcc-MR         5:41.62    5:49.93 JO     
                  38.60     1:24.29 (45.69)     2:07.21 (42.92)     2:49.22 (42.01)
        3:39.64 (50.42)     4:30.60 (50.96)     5:11.30 (40.70)     5:49.93 (38.63)
  5 Nyquist, Hannah M         14 WAC-MR               5:50.23    6:05.77        
                  35.57     1:16.93 (41.36)     2:02.41 (45.48)     2:46.73 (44.32)
        3:43.07 (56.34)     4:39.39 (56.32)     5:22.70 (43.31)     6:05.77 (43.07)
  6 Wang, Katie               13 Middies-MR           6:12.88    6:08.10        
                  36.82     1:21.77 (44.95)     2:11.11 (49.34)     2:58.43 (47.32)
        3:51.36 (52.93)     4:44.71 (53.35)     5:29.49 (44.78)     6:08.10 (38.61)
  7 Lopez, Ariana M           13 PATS-MR              6:42.47    6:22.53        
                  39.14     1:26.28 (47.14)     2:17.05 (50.77)     3:06.10 (49.05)
        4:01.76 (55.66)     4:58.64 (56.88)     5:40.86 (42.22)     6:22.53 (41.67)
  8 Puentes, Emily            13 WAC-MR               6:50.72    6:37.87        
                                1:27.09 ( )                             3:07.01 ( )
                                                    5:41.05 ( )     6:37.87 (56.82)
 
Girls 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                28.29  15&O SUPE Super Sectionals
                28.89  15&O SRZN Senior Zones
                28.89  15&O LCZN LC Zone Team
                29.69  15&O METS Senior Mets
                30.79  15&O JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Graham, Kendra S          15 PATS-MR                28.70      29.00 METS   
  2 Hellman, Rachel E         17 Marlins Bgnw-MR        27.86      29.30 METS   
  3 Brant, Eliza N            17 IA-MR                  30.72      30.38 JO     
  4 Cole, Mikaela G           16 APEX-MR                30.06      30.39 JO     
  5 Weiner, Isabella C        17 Marlins Bgnw-MR        28.43      30.46 JO     
  6 Smerechniak, Jillian K    16 IA-MR                  29.76      30.50 JO     
  7 Townsend, Rachel A        15 Marlins Bgnw-MR        28.81      30.54 JO     
  8 Donabie, Alana R          16 PATS-MR                30.11      30.84        
  9 Siegel, Lauren S          16 PATS-MR                30.45      30.92        
 10 Hahn, Katelyn E           16 IA-MR                  29.32      31.14        
 11 Ripp, Izzy A              16 IA-MR                  29.72      31.26        
 12 Kozma, Blanka             16 Middies-MR             31.30      31.29        
 13 Callaghan, Alexa          15 WAC-MR                 29.83      31.47        
 14 Shiebler, Tricia E        15 IA-MR                  30.38      31.65        
 15 Jannsen, Cassandra G      16 IA-MR                  31.38      31.95        
 16 Zaslaw, Katie S           15 Marlins Bgnw-MR        30.12      32.02        
 17 Gabriel, Tara N           15 Middies-MR             31.51      32.13        
 18 Ksendzovskaya, Nicole     16 Rac @ Jcc-MR           31.79      32.56        
 19 Conforti, Samantha M      17 PATS-MR                32.07      32.64        
 20 Walsh, Shannon M          20 PATS-MR                31.90      32.72        
 21 Gilio, Devin M            16 IA-MR                  31.01      32.90        
 22 Gonzalez, Mirna G         17 APEX-MR                32.07      33.67        
 23 Bridgman, Kathleen        15 WAC-MR                 34.41      34.01        
 24 McCabe, Katie             15 IA-MR                  33.28      34.50        
 25 Williams, Shannon N       17 IA-MR                  32.75      35.25        
 26 Malloy, Jenna r           15 Rac @ Jcc-MR           35.00      35.39        
 27 Cacace, Rachel            17 HVD-MR                 36.04      35.40        
 28 Notis, Dahlia J           15 PATS-MR                34.31      36.19        
 29 Kass, Gabby               15 Middies-MR             36.03      36.81        
 30 Zboinski, Elissa K        15 Rac @ Jcc-MR           37.69      39.59        
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:01.19  15&O SUPE Super Sectionals
              1:01.79  15&O SRZN Senior Zones
              1:03.99  15&O METS Senior Mets
              1:04.09  15&O LCZN LC Zone Team
              1:06.69  15&O JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brant, Eliza N            17 IA-MR                1:06.39    1:04.35 JO     
                  31.21     1:04.35 (33.14)                                        
  2 Hellman, Rachel E         17 Marlins Bgnw-MR      1:00.67    1:04.47 JO     
                  31.34     1:04.47 (33.13)                                        
  3 Townsend, Rachel A        15 Marlins Bgnw-MR      1:02.51    1:06.07 JO     
                  32.15     1:06.07 (33.92)                                        
  4 Siegel, Lauren S          16 PATS-MR              1:05.18    1:06.55 JO     
                  32.28     1:06.55 (34.27)                                        
  5 Smerechniak, Jillian K    16 IA-MR                1:04.49    1:06.62 JO     
                  32.02     1:06.62 (34.60)                                        
  6 DiGiacomo, Nicole         16 Marlins Bgnw-MR      1:02.46    1:06.92        
                  32.40     1:06.92 (34.52)                                        
  7 Kozma, Blanka             16 Middies-MR           1:04.30    1:06.95        
  8 Flagiello, Olivia         15 WAC-MR               1:03.72    1:07.00        
                  32.43     1:07.00 (34.57)                                        
  9 Donabie, Alana R          16 PATS-MR              1:04.18    1:07.17        
                  32.26     1:07.17 (34.91)                                        
 10 Walsh, Katelyn K          15 PATS-MR              1:05.12    1:07.18        
                  32.74     1:07.18 (34.44)                                        
 11 Cole, Mikaela G           16 APEX-MR              1:06.50    1:07.37        
                  32.01     1:07.37 (35.36)                                        
 12 Shiebler, Tricia E        15 IA-MR                1:05.31    1:07.44        
                  32.60     1:07.44 (34.84)                                        
 13 Jannsen, Cassandra G      16 IA-MR                1:08.32    1:07.64        
                  32.83     1:07.64 (34.81)                                        
 14 Ripp, Izzy A              16 IA-MR                1:04.60    1:08.02        
                  32.78     1:08.02 (35.24)                                        
 15 Hahn, Katelyn E           16 IA-MR                1:03.07    1:08.46        
                  32.52     1:08.46 (35.94)                                        
 16 Flagiello, Mia            15 WAC-MR               1:07.97    1:09.24        
                  33.94     1:09.24 (35.30)                                        
 17 Walsh, Shannon M          20 PATS-MR              1:09.27    1:09.57        
                  33.79     1:09.57 (35.78)                                        
 18 Gabriel, Tara N           15 Middies-MR           1:08.07    1:09.63        
                  33.38     1:09.63 (36.25)                                        
 19 Gilio, Devin M            16 IA-MR                1:07.42    1:09.97        
                  33.50     1:09.97 (36.47)                                        
 20 Ksendzovskaya, Nicole     16 Rac @ Jcc-MR         1:10.01    1:10.17        
 21 Callaghan, Alexa          15 WAC-MR               1:06.41    1:11.09        
                  33.25     1:11.09 (37.84)                                        
 22 Zaslaw, Katie S           15 Marlins Bgnw-MR      1:04.27    1:11.34        
                  34.34     1:11.34 (37.00)                                        
 23 Nikolski, Grace M         17 HVD-MR               1:03.35    1:11.38        
                  33.56     1:11.38 (37.82)                                        
 24 Conforti, Samantha M      17 PATS-MR              1:09.01    1:11.43        
                  33.86     1:11.43 (37.57)                                        
 25 Desiderio, Anna N         16 Marlins Bgnw-MR      1:06.06    1:11.91        
                  34.30     1:11.91 (37.61)                                        
 26 Johnson, Anna B           18 Middies-MR           1:08.20    1:13.19        
                  35.14     1:13.19 (38.05)                                        
 27 McCabe, Katie             15 IA-MR                1:11.87    1:13.24        
                  35.64     1:13.24 (37.60)                                        
 28 Cho, Jessica J            16 Marlins Bgnw-MR      1:06.26    1:13.38        
 29 Conforti, Nicole M        15 PATS-MR              1:14.63    1:15.59        
 30 Immitti, Samantha         17 WAC-MR               1:11.57    1:15.69        
                  35.44     1:15.69 (40.25)                                        
 31 Keane, MaryKate           17 PATS-MR              1:10.65    1:16.82        
                  36.02     1:16.82 (40.80)                                        
 32 Cacace, Rachel            17 HVD-MR               1:18.75    1:17.58        
                  37.72     1:17.58 (39.86)                                        
 33 Williams, Shannon N       17 IA-MR                1:09.87    1:18.07        
                  36.41     1:18.07 (41.66)                                        
 34 Kass, Gabby               15 Middies-MR           1:24.18    1:24.79        
 35 Fitzsimmons, Sarah M      15 HVD-MR               1:24.87    1:25.99        
                  41.46     1:25.99 (44.53)                                        
 36 Zboinski, Elissa K        15 Rac @ Jcc-MR         1:24.73    1:27.87        
                  41.81     1:27.87 (46.06)                                        
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:11.79  15&O SUPE Super Sectionals
              2:12.89  15&O SRZN Senior Zones
              2:16.99  15&O LCZN LC Zone Team
              2:17.99  15&O METS Senior Mets
              2:24.29  15&O JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Tassell, Gabrielle A  16 WAC-MR               2:12.83    2:16.09 LCZN   
                  33.16     1:07.56 (34.40)     1:42.23 (34.67)     2:16.09 (33.86)
  2 Ostensen, Sara            15 WAC-MR               2:10.98    2:16.99 LCZN   
                  32.70     1:07.55 (34.85)     1:42.94 (35.39)     2:16.99 (34.05)
  3 Hadley, Emma B            17 Marlins Bgnw-MR      2:15.00    2:19.72 JO     
                  32.27     1:07.39 (35.12)     1:44.06 (36.67)     2:19.72 (35.66)
  4 Weiner, Isabella C        17 Marlins Bgnw-MR      2:11.60    2:19.75 JO     
                  32.49     1:07.72 (35.23)     1:43.95 (36.23)     2:19.75 (35.80)
  5 Smerechniak, Jillian K    16 IA-MR                2:13.84    2:19.99 JO     
                  31.22     1:06.39 (35.17)   2:19.99 (1:13.60)                    
  6 Hahn, Katelyn E           16 IA-MR                2:16.00    2:23.46 JO     
                  32.96     1:08.92 (35.96)     1:46.70 (37.78)     2:23.46 (36.76)
  7 Graham, Kendra S          15 PATS-MR              2:23.05    2:23.51 JO     
                  34.12     1:10.52 (36.40)     1:47.99 (37.47)     2:23.51 (35.52)
  8 Shiebler, Tricia E        15 IA-MR                2:21.93    2:25.01        
                  33.46     1:10.43 (36.97)     1:48.59 (38.16)     2:25.01 (36.42)
  9 Townsend, Rachel A        15 Marlins Bgnw-MR      2:17.05    2:26.00        
                  34.15     1:10.78 (36.63)     1:48.66 (37.88)     2:26.00 (37.34)
  9 Hellman, Rachel E         17 Marlins Bgnw-MR      2:13.86    2:26.00        
                  34.01     1:10.83 (36.82)     1:48.37 (37.54)     2:26.00 (37.63)
 11 Siegel, Lauren S          16 PATS-MR              2:27.14    2:26.09        
                                1:10.61 ( )     1:48.36 (37.75)     2:26.09 (37.73)
 12 Kozma, Blanka             16 Middies-MR                NT    2:27.65        
                  32.83     1:11.34 (38.51)   2:27.65 (1:16.31)                    
 13 Gullickson, Lauren        18 WAC-MR               2:21.92    2:27.95        
                  35.10     1:12.86 (37.76)     1:50.64 (37.78)     2:27.95 (37.31)
 14 Ksendzovskaya, Nicole     16 Rac @ Jcc-MR         2:29.42    2:29.14        
                  34.59     1:12.92 (38.33)     1:51.17 (38.25)     2:29.14 (37.97)
 15 Donabie, Alana R          16 PATS-MR              2:31.30    2:31.20        
                  34.94     1:13.81 (38.87)     1:53.79 (39.98)     2:31.20 (37.41)
 16 Gabriel, Tara N           15 Middies-MR           2:31.11    2:31.41        
                  34.05     1:11.94 (37.89)     1:52.22 (40.28)     2:31.41 (39.19)
 17 Cole, Mikaela G           16 APEX-MR              2:26.35    2:32.13        
                  34.49     1:12.40 (37.91)     1:52.02 (39.62)     2:32.13 (40.11)
 18 Zaslaw, Katie S           15 Marlins Bgnw-MR      2:19.89    2:33.23        
                  35.09     1:13.50 (38.41)     1:54.01 (40.51)     2:33.23 (39.22)
 19 Noble, Allison E          16 HVD-MR               2:24.63    2:34.99        
                  34.33     1:12.24 (37.91)     1:54.17 (41.93)     2:34.99 (40.82)
 20 Bridgman, Kathleen        15 WAC-MR               2:39.26    2:36.59        
                  36.24     1:14.63 (38.39)     1:55.98 (41.35)     2:36.59 (40.61)
 21 Elias, Catherine S        15 Rac @ Jcc-MR         2:39.22    2:37.75        
                  35.62     1:14.66 (39.04)     1:56.87 (42.21)     2:37.75 (40.88)
 22 Abbas, Rewan              15 WAC-MR               2:43.61    2:44.42        
                  37.17     1:18.57 (41.40)   2:44.42 (1:25.85)                    
 23 Malloy, Jenna r           15 Rac @ Jcc-MR         2:42.43    2:44.63        
                                1:17.22 ( )   2:44.63 (1:27.41)                    
 23 Zoeller, Kate R           15 HVD-MR               3:04.33    2:44.63        
                  36.69     1:18.25 (41.56)   2:44.63 (1:26.38)                    
 25 Murillo, Lindsay J        15 APEX-MR              2:51.58    2:50.35        
                  39.13     1:22.80 (43.67)     2:08.06 (45.26)     2:50.35 (42.29)
 26 Leonard, Caitlin M        16 APEX-MR              2:53.01    2:58.61        
                  39.21     1:24.97 (45.76)     2:13.37 (48.40)     2:58.61 (45.24)
 27 Fitzsimmons, Sarah M      15 HVD-MR               3:17.07    3:07.44        
                  42.02     1:29.00 (46.98)     2:19.75 (50.75)     3:07.44 (47.69)
 28 Zboinski, Elissa K        15 Rac @ Jcc-MR         3:12.79    3:12.68        
                  42.70     1:31.33 (48.63)     2:22.91 (51.58)     3:12.68 (49.77)
 
Girls 15 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              4:36.99  15&O SUPE Super Sectionals
              4:41.59  15&O SRZN Senior Zones
              4:46.99  15&O LCZN LC Zone Team
              4:49.99  15&O METS Senior Mets
              5:03.99  15&O JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Tassell, Gabrielle A  16 WAC-MR               4:32.11    4:40.94 SRZN   
                  33.57     1:08.41 (34.84)     1:43.68 (35.27)     2:18.93 (35.25)
        2:54.81 (35.88)     3:30.09 (35.28)     4:06.16 (36.07)     4:40.94 (34.78)
  2 Ostensen, Sara            15 WAC-MR               4:35.41    4:43.76 LCZN   
                  33.33     1:08.62 (35.29)     1:44.97 (36.35)     2:20.47 (35.50)
        2:56.91 (36.44)     3:32.57 (35.66)     4:08.72 (36.15)     4:43.76 (35.04)
  3 Hahn, Katelyn E           16 IA-MR                4:42.54    5:00.96 JO     
                  33.96     1:10.99 (37.03)     1:49.66 (38.67)     2:28.25 (38.59)
        3:06.80 (38.55)     3:45.73 (38.93)     4:23.40 (37.67)     5:00.96 (37.56)
  4 DiGiacomo, Nicole         16 Marlins Bgnw-MR      4:45.17    5:04.52        
                  35.33     1:12.93 (37.60)                             2:29.50 ( )
                                3:47.14 ( )   5:04.52 (1:17.38)                    
  5 Kozma, Blanka             16 Middies-MR           5:05.84    5:06.27        
                  34.62     1:12.96 (38.34)     1:53.57 (40.61)     2:32.65 (39.08)
        3:12.67 (40.02)     3:51.06 (38.39)     4:30.15 (39.09)     5:06.27 (36.12)
  6 Shiebler, Tricia E        15 IA-MR                5:01.21    5:08.57        
                  34.10     1:12.19 (38.09)     1:52.29 (40.10)     2:32.08 (39.79)
        3:11.92 (39.84)     3:51.41 (39.49)     4:30.78 (39.37)     5:08.57 (37.79)
  7 Desiderio, Anna N         16 Marlins Bgnw-MR      4:55.24    5:12.67        
                  36.15     1:14.97 (38.82)                             2:34.29 ( )
                                3:54.12 ( )   5:12.67 (1:18.55)                    
  8 Flagiello, Olivia         15 WAC-MR               5:07.20    5:13.93        
                  35.36     1:13.95 (38.59)     1:54.03 (40.08)     2:33.49 (39.46)
                                3:53.73 ( )     4:34.73 (41.00)     5:13.93 (39.20)
  9 Gabriel, Tara N           15 Middies-MR           5:28.85    5:23.92        
                  37.33     1:17.07 (39.74)     1:58.03 (40.96)     2:38.65 (40.62)
        3:20.42 (41.77)     4:01.47 (41.05)   5:23.92 (1:22.45)                    
 10 Bianco, Sara E            17 HS-MR                5:20.23    5:34.27        
                  36.71     1:17.28 (40.57)     2:00.21 (42.93)     2:43.84 (43.63)
        3:27.06 (43.22)     4:09.56 (42.50)     4:52.79 (43.23)     5:34.27 (41.48)
 11 Elias, Catherine S        15 Rac @ Jcc-MR         6:07.71    5:36.05        
                  36.21     1:16.40 (40.19)     1:59.35 (42.95)     2:42.46 (43.11)
        3:26.82 (44.36)     4:10.17 (43.35)     4:52.55 (42.38)     5:36.05 (43.50)
 12 Wang, Chloe               16 Middies-MR           5:23.66    5:36.38        
                  37.46     1:18.13 (40.67)     2:00.83 (42.70)     2:43.46 (42.63)
        3:27.56 (44.10)     4:10.64 (43.08)     4:54.36 (43.72)     5:36.38 (42.02)
 13 Kass, Gabby               15 Middies-MR           6:01.87    6:19.39        
                  40.82     1:27.87 (47.05)     2:16.52 (48.65)     3:04.69 (48.17)
        3:55.24 (50.55)     4:42.74 (47.50)     5:32.76 (50.02)     6:19.39 (46.63)
 14 Notis, Dahlia J           15 PATS-MR              6:08.39    6:32.53        
                  42.22     1:29.96 (47.74)     2:20.60 (50.64)     3:10.75 (50.15)
        4:01.77 (51.02)     4:52.67 (50.90)     5:44.50 (51.83)     6:32.53 (48.03)
 15 Fitzsimmons, Sarah M      15 HVD-MR               6:59.42    6:35.30        
                                1:32.90 ( )                             3:13.92 ( )
                                4:56.86 ( )   6:35.30 (1:38.44)                    
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:08.29  15&O SUPE Super Sectionals
              1:08.39  15&O SRZN Senior Zones
              1:12.69  15&O LCZN LC Zone Team
              1:12.99  15&O METS Senior Mets
              1:16.99  15&O JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hadley, Emma B            17 Marlins Bgnw-MR      1:02.88    1:09.63 LCZN   
                  34.31     1:09.63 (35.32)                                        
  2 Brant, Eliza N            17 IA-MR                1:12.16    1:13.83 JO     
                  36.55     1:13.83 (37.28)                                        
  3 Van Tassell, Gabrielle A  16 WAC-MR               1:10.29    1:14.04 JO     
                  37.10     1:14.04 (36.94)                                        
  4 Siegel, Lauren S          16 PATS-MR              1:10.40    1:14.09 JO     
                  36.40     1:14.09 (37.69)                                        
  5 Hahn, Katelyn E           16 IA-MR                1:09.90    1:16.48 JO     
                  36.75     1:16.48 (39.73)                                        
  6 Ripp, Izzy A              16 IA-MR                1:11.60    1:16.61 JO     
                  37.53     1:16.61 (39.08)                                        
  7 Townsend, Rachel A        15 Marlins Bgnw-MR      1:20.82    1:17.61        
                  38.05     1:17.61 (39.56)                                        
  8 Walsh, Katelyn K          15 PATS-MR              1:18.32    1:18.66        
                  38.72     1:18.66 (39.94)                                        
  9 Zaslaw, Katie S           15 Marlins Bgnw-MR      1:10.51    1:19.46        
                  39.44     1:19.46 (40.02)                                        
 10 Gabriel, Tara N           15 Middies-MR           1:18.00    1:19.72        
                  39.09     1:19.72 (40.63)                                        
 11 Jannsen, Cassandra G      16 IA-MR                1:15.02    1:20.17        
                  39.01     1:20.17 (41.16)                                        
 12 Callaghan, Alexa          15 WAC-MR               1:19.41    1:20.93        
                  38.37     1:20.93 (42.56)                                        
 13 Donabie, Alana R          16 PATS-MR              1:16.73    1:21.42        
 14 Noble, Allison E          16 HVD-MR               1:14.46    1:21.73        
                  39.42     1:21.73 (42.31)                                        
 15 Conforti, Samantha M      17 PATS-MR              1:23.06    1:22.17        
                  39.40     1:22.17 (42.77)                                        
 16 Walsh, Shannon M          20 PATS-MR              1:23.68    1:23.16        
                  40.52     1:23.16 (42.64)                                        
 17 Williams, Shannon N       17 IA-MR                1:20.07    1:24.24        
                  40.75     1:24.24 (43.49)                                        
 18 McCabe, Katie             15 IA-MR                1:21.09    1:25.19        
                  41.87     1:25.19 (43.32)                                        
 19 Elias, Catherine S        15 Rac @ Jcc-MR         1:23.90    1:26.24        
                  43.04     1:26.24 (43.20)                                        
 20 Bridgman, Kathleen        15 WAC-MR               1:25.71    1:28.74        
                  44.40     1:28.74 (44.34)                                        
 21 Abbas, Rewan              15 WAC-MR               1:30.31    1:30.64        
 22 Gonzalez, Mirna G         17 APEX-MR              1:22.51    1:31.23        
 23 Conforti, Nicole M        15 PATS-MR              1:31.18    1:31.54        
                  45.17     1:31.54 (46.37)                                        
 24 Zoeller, Kate R           15 HVD-MR               1:29.52    1:31.84        
                  45.02     1:31.84 (46.82)                                        
 25 Murillo, Lindsay J        15 APEX-MR              1:24.53    1:32.46        
                  44.82     1:32.46 (47.64)                                        
 26 Fitzsimmons, Sarah M      15 HVD-MR               1:39.12    1:35.89        
                  47.01     1:35.89 (48.88)                                        
 27 Leonard, Caitlin M        16 APEX-MR              1:31.37    1:37.40        
 28 Kass, Gabby               15 Middies-MR           1:33.23    1:38.22        
                  47.24     1:38.22 (50.98)                                        
 29 Zboinski, Elissa K        15 Rac @ Jcc-MR         1:40.57    1:40.53        
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:26.99  15&O SUPE Super Sectionals
              2:27.99  15&O SRZN Senior Zones
              2:35.49  15&O LCZN LC Zone Team
              2:37.49  15&O METS Senior Mets
              2:44.99  15&O JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Katelyn K          15 PATS-MR              2:39.71    2:42.46 JO     
                                1:19.53 ( )   2:42.46 (1:22.93)                    
  2 DiGiacomo, Nicole         16 Marlins Bgnw-MR      2:27.34    2:43.88 JO     
                  40.35     1:21.58 (41.23)     2:03.67 (42.09)     2:43.88 (40.21)
  3 Graham, Kendra S          15 PATS-MR                   NT    2:47.51        
                  39.49     1:21.47 (41.98)     2:05.19 (43.72)     2:47.51 (42.32)
  4 Desiderio, Anna N         16 Marlins Bgnw-MR      2:35.86    2:50.16        
                  41.15     1:24.50 (43.35)     2:07.73 (43.23)     2:50.16 (42.43)
  5 Donabie, Alana R          16 PATS-MR              2:48.60    2:50.44        
                  39.96     1:23.64 (43.68)     2:07.61 (43.97)     2:50.44 (42.83)
  6 Bianco, Sara E            17 HS-MR                2:33.75    2:52.29        
                  40.37     1:23.63 (43.26)     2:08.77 (45.14)     2:52.29 (43.52)
  7 Zaslaw, Katie S           15 Marlins Bgnw-MR      2:32.24    2:52.56        
                  41.64     1:25.11 (43.47)     2:09.91 (44.80)     2:52.56 (42.65)
  8 Noble, Allison E          16 HVD-MR               2:39.31    2:52.66        
                  39.52     1:23.41 (43.89)     2:09.65 (46.24)     2:52.66 (43.01)
  9 Kozma, Blanka             16 Middies-MR           2:57.20    2:55.99        
                  42.00     1:27.99 (45.99)     2:13.80 (45.81)     2:55.99 (42.19)
 10 Elias, Catherine S        15 Rac @ Jcc-MR         3:02.29    3:00.41        
                  42.76     1:27.67 (44.91)     2:14.69 (47.02)     3:00.41 (45.72)
 11 Callaghan, Alexa          15 WAC-MR               2:55.84    3:01.02        
                  42.17     1:29.20 (47.03)     2:17.23 (48.03)     3:01.02 (43.79)
 12 Wang, Chloe               16 Middies-MR           3:00.38    3:19.42        
                  46.99     1:37.02 (50.03)     2:29.14 (52.12)     3:19.42 (50.28)
 13 Kass, Gabby               15 Middies-MR           3:14.41    3:27.53        
                  43.19     1:42.25 (59.06)     2:36.44 (54.19)     3:27.53 (51.09)
 14 Notis, Dahlia J           15 PATS-MR              3:17.00    3:31.91        
                                1:43.89 ( )   3:31.91 (1:48.02)                    
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:18.49  15&O SUPE Super Sectionals
              1:18.59  15&O SRZN Senior Zones
              1:22.59  15&O LCZN LC Zone Team
              1:24.99  15&O METS Senior Mets
              1:28.99  15&O JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brant, Eliza N            17 IA-MR                1:15.48    1:19.10 LCZN   
                  37.48     1:19.10 (41.62)                                        
  2 Flagiello, Mia            15 WAC-MR               1:15.26    1:19.36 LCZN   
                  37.96     1:19.36 (41.40)                                        
  3 Graham, Kendra S          15 PATS-MR              1:19.32    1:20.45 LCZN   
                  38.11     1:20.45 (42.34)                                        
  4 Walsh, Katelyn K          15 PATS-MR              1:19.75    1:22.08 LCZN   
                  39.64     1:22.08 (42.44)                                        
  5 Walsh, Shannon M          20 PATS-MR              1:16.23    1:22.46 LCZN   
                  38.49     1:22.46 (43.97)                                        
  6 Smerechniak, Jillian K    16 IA-MR                1:19.85    1:23.97 METS   
                  39.91     1:23.97 (44.06)                                        
  7 Townsend, Rachel A        15 Marlins Bgnw-MR      1:17.02    1:25.31 JO     
                  41.67     1:25.31 (43.64)                                        
  8 Nikolski, Grace M         17 HVD-MR               1:16.21    1:26.18 JO     
  9 Ksendzovskaya, Nicole     16 Rac @ Jcc-MR         1:22.25    1:26.80 JO     
                  40.99     1:26.80 (45.81)                                        
 10 Flagiello, Olivia         15 WAC-MR               1:25.95    1:27.40 JO     
                  41.81     1:27.40 (45.59)                                        
 11 Cho, Jessica J            16 Marlins Bgnw-MR      1:22.45    1:29.55        
 12 Gilio, Devin M            16 IA-MR                1:25.89    1:29.70        
 13 Immitti, Samantha         17 WAC-MR               1:25.13    1:29.80        
                  42.74     1:29.80 (47.06)                                        
 14 Williams, Shannon N       17 IA-MR                1:25.78    1:30.01        
                  42.51     1:30.01 (47.50)                                        
 15 Hellman, Rachel E         17 Marlins Bgnw-MR      1:19.31    1:30.15        
                  43.77     1:30.15 (46.38)                                        
 16 Siegel, Lauren S          16 PATS-MR              1:28.72    1:30.43        
                  44.46     1:30.43 (45.97)                                        
 17 Ripp, Izzy A              16 IA-MR                1:21.05    1:31.07        
                  42.88     1:31.07 (48.19)                                        
 18 Conforti, Nicole M        15 PATS-MR              1:32.63    1:33.71        
                  46.32     1:33.71 (47.39)                                        
 19 Gabriel, Tara N           15 Middies-MR           1:33.35    1:34.35        
                  45.10     1:34.35 (49.25)                                        
 20 Keane, MaryKate           17 PATS-MR              1:33.21    1:34.45        
 21 Zoeller, Kate R           15 HVD-MR               1:29.77    1:34.80        
 22 Donabie, Alana R          16 PATS-MR              1:31.54    1:35.92        
                  45.51     1:35.92 (50.41)                                        
 23 Bianco, Sara E            17 HS-MR                1:25.37    1:36.42        
 24 Zaslaw, Katie S           15 Marlins Bgnw-MR      1:29.99    1:37.29        
                  46.80     1:37.29 (50.49)                                        
 25 Noble, Allison E          16 HVD-MR               1:33.55    1:37.54        
                  45.20     1:37.54 (52.34)                                        
 26 Conforti, Samantha M      17 PATS-MR              1:31.93    1:37.58        
                  45.69     1:37.58 (51.89)                                        
 27 Cacace, Rachel            17 HVD-MR               1:39.67    1:39.64        
                  47.34     1:39.64 (52.30)                                        
 28 Jannsen, Cassandra G      16 IA-MR                1:34.07    1:40.57        
                  47.54     1:40.57 (53.03)                                        
 29 McCabe, Katie             15 IA-MR                1:37.45    1:40.62        
 30 Notis, Dahlia J           15 PATS-MR              1:41.78    1:46.32        
                  51.65     1:46.32 (54.67)                                        
 31 Fitzsimmons, Sarah M      15 HVD-MR               1:50.55    1:49.40        
                  50.86     1:49.40 (58.54)                                        
 32 Johnson, Anna B           18 Middies-MR           1:43.05    1:50.65        
                  52.48     1:50.65 (58.17)                                        
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              2:48.89  15&O SUPE Super Sectionals
              2:50.79  15&O SRZN Senior Zones
              2:56.29  15&O LCZN LC Zone Team
              3:03.99  15&O METS Senior Mets
              3:13.59  15&O JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brant, Eliza N            17 IA-MR                2:46.57    2:53.04 LCZN   
                                1:23.06 ( )   2:53.04 (1:29.98)                    
  2 Smerechniak, Jillian K    16 IA-MR                2:53.71    2:54.67 LCZN   
                  39.61     1:24.57 (44.96)     2:09.89 (45.32)     2:54.67 (44.78)
  3 Weiner, Isabella C        17 Marlins Bgnw-MR      2:42.66    2:55.60 LCZN   
                  40.11     1:24.56 (44.45)     2:10.90 (46.34)     2:55.60 (44.70)
  4 Walsh, Katelyn K          15 PATS-MR              2:50.99    2:56.66 METS   
                  51.48     1:24.48 (33.00)     2:10.94 (46.46)     2:56.66 (45.72)
  5 Walsh, Shannon M          20 PATS-MR              2:49.53    2:58.31 METS   
                  39.92     1:24.63 (44.71)     2:11.99 (47.36)     2:58.31 (46.32)
  6 Gullickson, Lauren        18 WAC-MR               2:48.78    2:59.33 METS   
                  41.52     1:26.71 (45.19)     2:13.34 (46.63)     2:59.33 (45.99)
  7 Graham, Kendra S          15 PATS-MR              2:51.47    2:59.49 METS   
                  40.23     1:25.78 (45.55)     2:13.27 (47.49)     2:59.49 (46.22)
  8 Ksendzovskaya, Nicole     16 Rac @ Jcc-MR         3:03.21    3:05.01 JO     
                                1:28.52 ( )   3:05.01 (1:36.49)                    
  9 Hellman, Rachel E         17 Marlins Bgnw-MR      2:54.64    3:10.38 JO     
                  43.52     1:31.41 (47.89)     2:20.95 (49.54)     3:10.38 (49.43)
 10 Siegel, Lauren S          16 PATS-MR              3:07.21    3:11.98 JO     
                  46.33     1:34.61 (48.28)     2:23.70 (49.09)     3:11.98 (48.28)
 11 Williams, Shannon N       17 IA-MR                3:08.77    3:14.88        
                                1:33.85 ( )   3:14.88 (1:41.03)                    
 12 Ripp, Izzy A              16 IA-MR                2:56.94    3:15.01        
                  43.37     1:32.15 (48.78)     2:23.53 (51.38)     3:15.01 (51.48)
 13 Conforti, Nicole M        15 PATS-MR              3:08.95    3:15.11        
                  46.71     1:36.29 (49.58)     2:26.50 (50.21)     3:15.11 (48.61)
 14 Abbas, Rewan              15 WAC-MR               3:20.91    3:19.21        
                  45.77     1:35.82 (50.05)     2:28.28 (52.46)     3:19.21 (50.93)
 15 Gilio, Devin M            16 IA-MR                3:09.79    3:19.43        
                  43.81     1:32.52 (48.71)   3:19.43 (1:46.91)                    
 16 Zoeller, Kate R           15 HVD-MR               3:16.74    3:23.26        
                  46.49     1:37.62 (51.13)     2:31.21 (53.59)     3:23.26 (52.05)
 17 Jannsen, Cassandra G      16 IA-MR                3:22.53    3:27.84        
                  47.89     1:41.34 (53.45)     2:33.86 (52.52)     3:27.84 (53.98)
 18 Desiderio, Anna N         16 Marlins Bgnw-MR      3:13.52    3:37.35        
                  51.58     1:46.87 (55.29)     2:43.12 (56.25)     3:37.35 (54.23)
 19 Notis, Dahlia J           15 PATS-MR              3:44.80    3:47.23        
                  51.27     1:48.04 (56.77)     2:47.96 (59.92)     3:47.23 (59.27)
 20 Kass, Gabby               15 Middies-MR           4:06.41    4:29.92        
                1:00.86   2:08.84 (1:07.98)   3:14.25 (1:05.41)   4:29.92 (1:15.67)
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:06.29  15&O SUPE Super Sectionals
              1:07.59  15&O SRZN Senior Zones
              1:09.89  15&O LCZN LC Zone Team
              1:11.69  15&O METS Senior Mets
              1:14.99  15&O JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hadley, Emma B            17 Marlins Bgnw-MR      1:05.86    1:10.03 METS   
                  33.46     1:10.03 (36.57)                                        
  2 Ostensen, Sara            15 WAC-MR               1:11.05    1:12.85 JO     
                  34.44     1:12.85 (38.41)                                        
  3 Conforti, Samantha M      17 PATS-MR              1:15.70    1:17.32        
  4 Walsh, Katelyn K          15 PATS-MR              1:10.51    1:17.99        
                  35.51     1:17.99 (42.48)                                        
  5 Callaghan, Alexa          15 WAC-MR               1:16.20    1:19.38        
                  37.12     1:19.38 (42.26)                                        
  6 Elias, Catherine S        15 Rac @ Jcc-MR         1:16.38    1:19.43        
                  38.23     1:19.43 (41.20)                                        
  7 McCabe, Katie             15 IA-MR                1:22.39    1:23.30        
                  37.64     1:23.30 (45.66)                                        
  8 Kozma, Blanka             16 Middies-MR           1:18.07    1:23.58        
                  38.65     1:23.58 (44.93)                                        
  9 Shiebler, Tricia E        15 IA-MR                1:20.86    1:23.77        
 10 Desiderio, Anna N         16 Marlins Bgnw-MR      1:15.71    1:25.29        
                  39.08     1:25.29 (46.21)                                        
 11 Malloy, Jenna r           15 Rac @ Jcc-MR         1:28.32    1:34.50        
                  42.06     1:34.50 (52.44)                                        
 12 Notis, Dahlia J           15 PATS-MR              1:36.35    1:40.88        
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:27.39  15&O SUPE Super Sectionals
              2:30.79  15&O SRZN Senior Zones
              2:31.59  15&O LCZN LC Zone Team
              2:43.99  15&O METS Senior Mets
              2:49.99  15&O JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Zboinski, Elissa K        15 Rac @ Jcc-MR         3:08.15         DQ        
      Alternating Kick
                  51.47     1:48.20 (56.73)   2:50.10 (1:01.90)          DQ (59.23)
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:29.39  15&O SUPE Super Sectionals
              2:30.29  15&O SRZN Senior Zones
              2:35.89  15&O LCZN LC Zone Team
              2:37.29  15&O METS Senior Mets
              2:43.99  15&O JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brant, Eliza N            17 IA-MR                2:35.00    2:36.75 METS   
                  35.76     1:15.77 (40.01)     2:00.20 (44.43)     2:36.75 (36.55)
  2 Smerechniak, Jillian K    16 IA-MR                2:30.00    2:37.48 JO     
                  34.12     1:13.53 (39.41)     2:00.63 (47.10)     2:37.48 (36.85)
  3 Siegel, Lauren S          16 PATS-MR              2:35.29    2:39.95 JO     
                  35.27     1:15.82 (40.55)     2:03.59 (47.77)     2:39.95 (36.36)
  4 Graham, Kendra S          15 PATS-MR              2:40.82    2:41.23 JO     
                  34.08     1:17.38 (43.30)     2:04.77 (47.39)     2:41.23 (36.46)
  5 Townsend, Rachel A        15 Marlins Bgnw-MR      2:41.99    2:42.47 JO     
                  34.63     1:17.67 (43.04)     2:04.87 (47.20)     2:42.47 (37.60)
  6 Hellman, Rachel E         17 Marlins Bgnw-MR      2:35.25    2:43.68 JO     
                                1:19.65 ( )   2:43.68 (1:24.03)                    
  7 Ripp, Izzy A              16 IA-MR                2:38.05    2:45.81        
                  35.47     1:17.15 (41.68)     2:07.18 (50.03)     2:45.81 (38.63)
  8 Nikolski, Grace M         17 HVD-MR               2:33.16    2:46.90        
                  35.15     1:19.72 (44.57)     2:07.13 (47.41)     2:46.90 (39.77)
  9 Walsh, Shannon M          20 PATS-MR              2:37.75    2:47.28        
                  35.64     1:20.46 (44.82)   2:47.28 (1:26.82)                    
 10 Jannsen, Cassandra G      16 IA-MR                2:50.03    2:49.39        
                  35.92     1:17.77 (41.85)     2:10.85 (53.08)     2:49.39 (38.54)
 11 Conforti, Samantha M      17 PATS-MR              2:49.12    2:49.88        
                  35.62     1:19.56 (43.94)     2:11.67 (52.11)     2:49.88 (38.21)
 12 Ksendzovskaya, Nicole     16 Rac @ Jcc-MR         2:50.09    2:52.22        
                                1:27.87 ( )   2:52.22 (1:24.35)                    
 13 Bianco, Sara E            17 HS-MR                2:42.21    2:54.10        
                                1:21.04 ( )     2:14.70 (53.66)     2:54.10 (39.40)
 14 Cho, Jessica J            16 Marlins Bgnw-MR      2:41.18    2:54.22        
                  37.26     1:23.50 (46.24)     2:12.94 (49.44)     2:54.22 (41.28)
 15 Conforti, Nicole M        15 PATS-MR              2:58.40    2:55.20        
                  38.79     1:27.07 (48.28)     2:16.65 (49.58)     2:55.20 (38.55)
 16 Elias, Catherine S        15 Rac @ Jcc-MR         3:01.17    2:56.38        
                  37.66     1:22.51 (44.85)     2:15.68 (53.17)     2:56.38 (40.70)
 17 Callaghan, Alexa          15 WAC-MR               2:48.69    2:56.51        
                  36.02     1:21.78 (45.76)     2:16.14 (54.36)     2:56.51 (40.37)
 18 Gilio, Devin M            16 IA-MR                2:51.69    2:57.97        
                  38.17     1:23.51 (45.34)     2:16.74 (53.23)     2:57.97 (41.23)
 19 Immitti, Samantha         17 WAC-MR               2:56.03    2:59.78        
                  39.87     1:28.40 (48.53)     2:18.28 (49.88)     2:59.78 (41.50)
 20 Keane, MaryKate           17 PATS-MR              3:05.30    3:00.56        
                  40.69     1:25.58 (44.89)     2:19.58 (54.00)     3:00.56 (40.98)
 21 Shiebler, Tricia E        15 IA-MR                3:00.00    3:00.90        
                  37.94     1:25.52 (47.58)     2:22.95 (57.43)     3:00.90 (37.95)
 22 McCabe, Katie             15 IA-MR                2:58.63    3:00.97        
                                1:23.19 ( )   3:00.97 (1:37.78)                    
 23 Cole, Mikaela G           16 APEX-MR              2:53.83    3:02.03        
                  36.02     1:24.11 (48.09)   2:24.56 (1:00.45)     3:02.03 (37.47)
 24 Zoeller, Kate R           15 HVD-MR               2:57.73    3:05.24        
                  41.34     1:29.71 (48.37)     2:23.96 (54.25)     3:05.24 (41.28)
 25 Johnson, Anna B           18 Middies-MR           3:03.44    3:15.54        
                                1:30.83 ( )   2:31.90 (1:01.07)     3:15.54 (43.64)
 26 Notis, Dahlia J           15 PATS-MR              3:13.14    3:18.83        
                                1:34.32 ( )   3:18.83 (1:44.51)                    
 27 Zboinski, Elissa K        15 Rac @ Jcc-MR         3:37.92    3:42.71        
                  49.17     1:41.00 (51.83)   3:42.71 (2:01.71)                    
 -- Flagiello, Mia            15 WAC-MR               2:33.40         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish - back
                  35.02     1:16.25 (41.23)     2:01.25 (45.00)          DQ (36.64)
 
Girls 15 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
              5:14.69  15&O SUPE Super Sectionals
              5:17.19  15&O SRZN Senior Zones
              5:30.49  15&O LCZN LC Zone Team
              5:35.99  15&O METS Senior Mets
              5:51.99  15&O JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Escobedo, Emily R         19 COND-MR              5:08.72    5:16.42 SRZN   
                  33.97     1:11.50 (37.53)     1:54.38 (42.88)     2:35.60 (41.22)
        3:20.54 (44.94)     4:03.17 (42.63)     4:41.01 (37.84)     5:16.42 (35.41)
  2 Ostensen, Sara            15 WAC-MR               5:30.00    5:31.07 METS   
                  36.07     1:16.02 (39.95)     1:59.20 (43.18)     2:41.57 (42.37)
        3:31.30 (49.73)     4:19.27 (47.97)     4:55.69 (36.42)     5:31.07 (35.38)
  3 Walsh, Katelyn K          15 PATS-MR              5:28.40    5:36.11 JO     
                  36.03     1:16.90 (40.87)     2:00.18 (43.28)     2:43.17 (42.99)
        3:29.96 (46.79)     4:15.75 (45.79)     4:56.67 (40.92)     5:36.11 (39.44)
  4 Gullickson, Lauren        18 WAC-MR               5:25.91    5:51.73 JO     
                                1:20.37 ( )                             2:54.36 ( )
                                4:29.01 ( )     5:11.64 (42.63)     5:51.73 (40.09)
  5 Desiderio, Anna N         16 Marlins Bgnw-MR      5:38.78    6:13.54        
                  39.24     1:25.14 (45.90)     2:11.20 (46.06)     2:57.22 (46.02)
                                4:53.15 ( )   6:13.54 (1:20.39)                    
  6 Notis, Dahlia J           15 PATS-MR              6:31.70    7:09.67        
                  44.71     1:37.28 (52.57)     2:32.77 (55.49)     3:25.47 (52.70)
      4:30.26 (1:04.79)     5:29.67 (59.41)     6:21.30 (51.63)     7:09.67 (48.37)
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                33.39  LCZN LC Zone Team
                36.69  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salas, Stefanos H          8 NCAC-MR                35.50      36.63 JO     
  2 Pepper, Hudson M           8 HS-MR                  42.36      38.62        
  3 Levine, Aidan              7 Rac @ Jcc-MR           37.31      39.64        
  4 Nadecki, Erik S            8 Marlins Bgnw-MR        41.30      40.48        
  5 Kamal, Adam                7 Marlins Bgnw-MR        41.29      42.20        
  6 Cornish, Jack A            8 Marlins Bgnw-MR        42.80      42.92        
  7 Arnold, Zachary            8 Marlins Bgnw-MR        42.16      43.02        
  8 Lokshin, Joshua            8 Rac @ Jcc-MR           45.86      44.50        
  9 Salas, Alejandro H         8 NCAC-MR                40.00      45.37        
 10 Kleyman, Gabriel           8 Rac @ Jcc-MR           48.15      45.85        
 11 Pearsall, Milo J           8 PATS-MR                44.86      47.16        
 12 Kwon, Connor               8 Middies-MR             46.82      47.85        
 13 Pachkovskiy, Dylan         8 Rac @ Jcc-MR           48.59      48.01        
 13 Chang, Benjamin            8 Marlins Bgnw-MR        50.92      48.01        
 15 Malik, Vivek               7 Marlins Bgnw-MR        47.39      48.12        
 16 Milgram, Mark A            8 Rac @ Jcc-MR           48.35      50.51        
 17 Krivenko, Andrew           8 Rac @ Jcc-MR           45.09      50.93        
 18 Gonzalez, James            7 APEX-MR                53.15      52.84        
 19 Surace, Frank              8 WAC-MR                 48.73      54.44        
 20 Ruiz, Nathaniel R          7 DA-MR                  54.05      56.81        
 21 Khudaynatov, Yannis        8 Rac @ Jcc-MR           58.15    1:01.49        
 22 Gonzalez, Alejandro        7 APEX-MR              1:19.35    1:06.91        
 23 Cureno, Raymond            7 APEX-MR              1:20.25    1:14.33        
 24 Dubroff, Win               7 PATS-MR                   NT    1:15.03        
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                39.79  LCZN LC Zone Team
                43.99  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Levine, Aidan              7 Rac @ Jcc-MR           42.74      43.33 JO     
  2 Nadecki, Erik S            8 Marlins Bgnw-MR        48.88      46.47        
  3 Arnold, Zachary            8 Marlins Bgnw-MR        48.59      47.41        
  4 Kamal, Adam                7 Marlins Bgnw-MR        49.62      47.49        
  5 Cornish, Jack A            8 Marlins Bgnw-MR        46.84      48.97        
  6 Peng, Thomas F             8 APEX-MR                46.54      49.37        
  7 McHugh, Connor J           8 Marlins Bgnw-MR        49.06      50.04        
  8 Rinaldi, Jack              8 WAC-MR                 53.77      52.27        
  9 Kwon, Connor               8 Middies-MR             55.25      52.47        
 10 Krivenko, Andrew           8 Rac @ Jcc-MR           53.59      52.70        
 11 Pearsall, Milo J           8 PATS-MR                53.78      52.77        
 12 Lokshin, Joshua            8 Rac @ Jcc-MR           54.88      53.76        
 13 Kleyman, Gabriel           8 Rac @ Jcc-MR         1:02.15      53.96        
 14 Pachkovskiy, Dylan         8 Rac @ Jcc-MR           55.07      54.26        
 15 Salas, Alejandro H         8 NCAC-MR                51.00      54.36        
 16 Khudaynatov, Yannis        8 Rac @ Jcc-MR           58.08    1:00.35        
 17 Ruiz, Nathaniel R          7 DA-MR                1:00.21    1:02.10        
 18 Milgram, Mark A            8 Rac @ Jcc-MR         1:06.40    1:03.75        
 19 Chung, TingRay             7 Marlins Bgnw-MR      1:01.03    1:04.03        
 20 Pena, Aidan J              8 APEX-MR              1:02.12    1:07.06        
 -- Salas, Stefanos H          8 NCAC-MR                41.00         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                45.49  LCZN LC Zone Team
                51.29  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salas, Stefanos H          8 NCAC-MR                50.00      51.92        
  2 Nadecki, Erik S            8 Marlins Bgnw-MR        55.07      53.93        
  3 Salas, Alejandro H         8 NCAC-MR                52.00      54.03        
  4 Pepper, Hudson M           8 HS-MR                  57.84      55.49        
  5 Chang, Benjamin            8 Marlins Bgnw-MR        56.00      56.00        
  6 Levine, Aidan              7 Rac @ Jcc-MR           57.81      56.03        
  7 Malik, Vivek               7 Marlins Bgnw-MR      1:02.69      56.98        
  8 Lokshin, Joshua            8 Rac @ Jcc-MR           59.74      59.83        
  9 Cornish, Jack A            8 Marlins Bgnw-MR        55.82      59.96        
 10 Arnold, Zachary            8 Marlins Bgnw-MR        57.92    1:00.15        
 11 Milgram, Mark A            8 Rac @ Jcc-MR           59.43    1:01.92        
 12 Kamal, Adam                7 Marlins Bgnw-MR        58.80    1:02.13        
 13 Pearsall, Milo J           8 PATS-MR              1:06.45    1:04.56        
 14 Krivenko, Andrew           8 Rac @ Jcc-MR         1:03.32    1:04.97        
 15 Kwon, Connor               8 Middies-MR           1:10.40    1:06.71        
 16 Pachkovskiy, Dylan         8 Rac @ Jcc-MR         1:05.67    1:07.73        
 17 Khudaynatov, Yannis        8 Rac @ Jcc-MR         1:21.97    1:12.40        
 18 Surace, Frank              8 WAC-MR               1:12.68    1:17.53        
 19 Kleyman, Gabriel           8 Rac @ Jcc-MR         1:12.15    1:17.55        
 20 Dubroff, Win               7 PATS-MR                   NT    1:23.48        
 -- Ruiz, Nathaniel R          7 DA-MR                1:22.99         DQ        
      Declared false start
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                37.49  LCZN LC Zone Team
                43.99  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Levine, Aidan              7 Rac @ Jcc-MR           38.60      42.18 JO     
  2 Salas, Stefanos H          8 NCAC-MR                47.00      44.87        
  3 McHugh, Connor J           8 Marlins Bgnw-MR        44.80      46.64        
  4 Nadecki, Erik S            8 Marlins Bgnw-MR        48.57      47.88        
  5 Cornish, Jack A            8 Marlins Bgnw-MR        51.62      54.21        
  6 Pearsall, Milo J           8 PATS-MR                56.95      54.38        
  7 Kamal, Adam                7 Marlins Bgnw-MR      1:04.11      55.40        
  8 Lokshin, Joshua            8 Rac @ Jcc-MR           54.77      57.88        
  9 Milgram, Mark A            8 Rac @ Jcc-MR           58.73    1:00.66        
 10 Rinaldi, Jack              8 WAC-MR                    NT    1:00.99        
 11 Salas, Alejandro H         8 NCAC-MR                52.00    1:01.29        
 12 Kwon, Connor               8 Middies-MR           1:09.11    1:03.72        
 13 Pachkovskiy, Dylan         8 Rac @ Jcc-MR         1:05.38    1:08.90        
 14 Krivenko, Andrew           8 Rac @ Jcc-MR         1:11.80    1:11.88        
 15 Chung, TingRay             7 Marlins Bgnw-MR      1:10.00    1:17.02        
 16 Pena, Aidan J              8 APEX-MR              1:09.27    1:17.35        
 -- Khudaynatov, Yannis        8 Rac @ Jcc-MR         1:19.67         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Peng, Thomas F             8 APEX-MR                59.11         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Kleyman, Gabriel           8 Rac @ Jcc-MR         1:05.15         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                33.39  LCZN LC Zone Team
                36.69  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pintchouk, Max            10 WAC-MR                 33.02      33.92 JO     
  2 Holan, Steve              10 PATS-MR                34.98      34.05 JO     
  3 DU, Ethan                 10 NCAC-MR                35.00      35.28 JO     
  4 Lucchese, Felix B         10 Marlins Bgnw-MR        34.58      35.67 JO     
  5 Vitale, Ben G              9 PATS-MR                36.25      35.87 JO     
  6 Peng, Greg W              10 APEX-MR                36.48      36.27 JO     
  7 Franks, Finn J             9 Marlins Bgnw-MR        35.81      36.32 JO     
  8 Rios, Jared J             10 Middies-MR             37.29      36.35 JO     
  9 Pachkovskiy, Alan         10 Rac @ Jcc-MR           36.40      36.50 JO     
 10 Zhang, John               10 NCAC-MR                33.50      37.08        
 11 Sadchikov, Max O           9 PATS-MR                36.30      37.09        
 12 Wohl, Evan S              10 Marlins Bgnw-MR        37.65      37.53        
 13 Mahedy, Michael           10 BKR-MR                 40.00      37.83        
 14 Geller, Russell           10 WAC-MR                 38.42      37.94        
 15 Lynch, Jamie M            10 Marlins Bgnw-MR        40.01      38.23        
 16 Saadeddin, Saadeddin       9 Rac @ Jcc-MR           43.15      38.43        
 17 Laskey, Ian               10 WAC-MR                 36.87      38.62        
 18 Eppner, Remy V            10 Marlins Bgnw-MR        36.58      38.90        
 19 Maimon, David              9 Rac @ Jcc-MR           38.86      39.03        
 20 Portnoy, Alan G           10 Rac @ Jcc-MR           39.15      39.52        
 21 Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                  38.99      39.81        
 22 Minevich, Daniel I         9 DA-MR                  40.30      39.96        
 23 Ioselevich, Arie          10 Rac @ Jcc-MR           40.15      40.20        
 24 Vollaro, Thomas A          9 Middies-MR             45.76      40.37        
 25 Kwan, William             10 WAC-MR                 39.64      40.58        
 26 Dalton, Sean A             9 Marlins Bgnw-MR        41.88      40.66        
 27 Igel, Misha               10 BKR-MR                 45.00      41.87        
 28 Huertas, Nicholas M       10 APEX-MR                45.25      42.71        
 29 Elliott, Lux              10 BKR-MR                 45.00      42.89        
 30 Equiano, Jason A           9 APEX-MR                42.51      43.04        
 31 Yang, David Y              9 Middies-MR             44.25      43.52        
 32 Moran, Jack M             10 Marlins Bgnw-MR        41.99      43.98        
 33 Rinaldi, Daniel           10 WAC-MR                 40.37      44.13        
 34 Moane, Thomas             10 WAC-MR                 41.76      44.14        
 35 Wang, Vincent              9 Rac @ Jcc-MR           41.26      44.27        
 36 Salas, Dimitris           10 NCAC-MR                39.99      44.43        
 37 Sewell, Jordan            10 NCAC-MR                44.00      44.53        
 38 Bevacqua, Jared           10 WAC-MR                 45.82      44.86        
 38 Thomas, Dylan J           10 PATS-MR                49.46      44.86        
 40 Paez, Darian F             9 Marlins Bgnw-MR        43.50      45.07        
 41 Victoria, Jeremy A         9 APEX-MR                49.60      45.71        
 42 Malamud, Jacob             9 Rac @ Jcc-MR           45.76      46.11        
 43 Yadgarov, Daniel           9 UN Rac-MR              46.65      47.36        
 44 Wang, Andy Y              10 APEX-MR                45.77      47.60        
 45 Leonard, Kiel J           10 APEX-MR                49.24      48.61        
 46 Stewart, Zeb S            10 BKR-MR                 47.00      48.97        
 47 Talpaz, Harel             10 BKR-MR                 54.00      49.47        
 48 Mayzlin, Eric E           10 Rac @ Jcc-MR           48.15      50.11        
 49 Montalto, Matthew          9 WAC-MR                 52.76      57.62        
 
Boys 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:12.49  LCZN LC Zone Team
              1:20.39  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sakharuk, Nikita V        10 Marlins Bgnw-MR      1:09.38    1:10.67 LCZN   
                  33.92     1:10.67 (36.75)                                        
  2 Pintchouk, Max            10 WAC-MR               1:12.16    1:11.83 LCZN   
                  34.58     1:11.83 (37.25)                                        
  3 Holan, Steve              10 PATS-MR              1:17.43    1:13.27 JO     
                  35.67     1:13.27 (37.60)                                        
  4 Kamal, Yousef M           10 Marlins Bgnw-MR      1:16.62    1:15.44 JO     
  5 Vitale, Ben G              9 PATS-MR              1:20.19    1:18.13 JO     
                  37.84     1:18.13 (40.29)                                        
  6 DU, Ethan                 10 NCAC-MR              1:19.00    1:18.58 JO     
  7 Franks, Finn J             9 Marlins Bgnw-MR      1:22.39    1:19.28 JO     
                  38.63     1:19.28 (40.65)                                        
  8 Bubrowiecki, Sebastian    10 HS-MR                1:21.64    1:20.08 JO     
                  38.95     1:20.08 (41.13)                                        
  9 Sadchikov, Max O           9 PATS-MR              1:23.61    1:20.26 JO     
                  39.25     1:20.26 (41.01)                                        
 10 Pachkovskiy, Alan         10 Rac @ Jcc-MR         1:18.72    1:20.30 JO     
                  37.42     1:20.30 (42.88)                                        
 11 Hyacinthe (Nguyen), Just  10 WAC-MR               1:18.40    1:21.17        
                  38.86     1:21.17 (42.31)                                        
 12 Askri, Jason              10 HS-MR                1:23.99    1:21.77        
                  39.33     1:21.77 (42.44)                                        
 13 Saadeddin, Saadeddin       9 Rac @ Jcc-MR         1:21.80    1:23.26        
                  39.95     1:23.26 (43.31)                                        
 14 Wohl, Evan S              10 Marlins Bgnw-MR      1:25.05    1:23.66        
                  39.57     1:23.66 (44.09)                                        
 15 Kravtsov, Andrew          10 Rac @ Jcc-MR         1:22.92    1:23.89        
                  40.55     1:23.89 (43.34)                                        
 16 Wasserman, Jared S        10 Marlins Bgnw-MR      1:29.91    1:24.67        
                  42.32     1:24.67 (42.35)                                        
 17 Minevich, Daniel I         9 DA-MR                1:26.44    1:24.89        
 18 Fagan, Will P              9 Marlins Bgnw-MR      1:24.33    1:24.92        
                  41.18     1:24.92 (43.74)                                        
 19 Lynch, Jamie M            10 Marlins Bgnw-MR      1:32.10    1:25.00        
                  41.78     1:25.00 (43.22)                                        
 20 Eppner, Remy V            10 Marlins Bgnw-MR      1:22.71    1:25.04        
                  41.15     1:25.04 (43.89)                                        
 21 Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                1:25.61    1:25.15        
                  41.10     1:25.15 (44.05)                                        
 21 Mahedy, Michael           10 BKR-MR               1:27.00    1:25.15        
                  41.05     1:25.15 (44.10)                                        
 23 Laskey, Ian               10 WAC-MR               1:23.14    1:25.49        
                  40.85     1:25.49 (44.64)                                        
 24 Geller, Russell           10 WAC-MR               1:27.09    1:25.55        
                  39.91     1:25.55 (45.64)                                        
 25 Radov, Elliot              9 Rac @ Jcc-MR         1:26.15    1:28.79        
 26 Chasabenis, Vas A         10 HS-MR                1:27.24    1:30.63        
                  42.27     1:30.63 (48.36)                                        
 27 Wang, Vincent              9 Rac @ Jcc-MR         1:34.61    1:36.52        
                  45.70     1:36.52 (50.82)                                        
 28 Moane, Thomas             10 WAC-MR               1:36.40    1:36.67        
                  46.81     1:36.67 (49.86)                                        
 29 Igel, Misha               10 BKR-MR               1:38.00    1:37.39        
                  44.19     1:37.39 (53.20)                                        
 30 Dalton, Sean A             9 Marlins Bgnw-MR      1:37.88    1:38.20        
                  45.99     1:38.20 (52.21)                                        
 31 Salas, Dimitris           10 NCAC-MR              1:32.00    1:38.72        
 32 Elliott, Lux              10 BKR-MR               1:42.00    1:39.68        
                  48.97     1:39.68 (50.71)                                        
 33 Chang, William            10 Marlins Bgnw-MR      1:35.43    1:40.83        
                  47.24     1:40.83 (53.59)                                        
 34 Weisburg, Alexander L      9 APEX-MR              1:41.49    1:42.17        
                  53.65     1:42.17 (48.52)                                        
 35 Yadgarov, Daniel           9 UN Rac-MR            1:45.35    1:46.37        
                  50.67     1:46.37 (55.70)                                        
 36 Stewart, Zeb S            10 BKR-MR               1:45.00    1:47.42        
                  51.89     1:47.42 (55.53)                                        
 37 Distephano, Paul          10 WAC-MR               1:56.08    1:49.93        
                  51.69     1:49.93 (58.24)                                        
 38 Bevacqua, Jared           10 WAC-MR               1:48.48    1:50.99        
 39 Mayzlin, Eric E           10 Rac @ Jcc-MR         1:38.15    1:52.26        
 40 Talpaz, Harel             10 BKR-MR               2:00.00    1:55.10        
                  51.78   1:55.10 (1:03.32)                                        
 41 Shablovsky, Brian          9 WAC-MR               2:00.00    1:57.34        
                  52.94   1:57.34 (1:04.40)                                        
 
Boys 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:34.09  LCZN LC Zone Team
              2:51.99  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sakharuk, Nikita V        10 Marlins Bgnw-MR      2:31.55    2:33.95 LCZN   
                  34.83     1:12.25 (37.42)     1:53.06 (40.81)     2:33.95 (40.89)
  2 Nunez, Alex B             10 Marlins Bgnw-MR      2:37.20    2:42.57 JO     
                  36.05     1:17.09 (41.04)     2:00.95 (43.86)     2:42.57 (41.62)
  3 Pintchouk, Max            10 WAC-MR               2:43.59    2:42.94 JO     
                  35.79     1:17.42 (41.63)     2:02.93 (45.51)     2:42.94 (40.01)
  4 Kamal, Yousef M           10 Marlins Bgnw-MR      2:46.06    2:46.47 JO     
                  38.71     1:21.02 (42.31)     2:05.58 (44.56)     2:46.47 (40.89)
  5 Hyacinthe (Nguyen), Just  10 WAC-MR               2:48.10    2:51.94 JO     
                  39.74     1:23.20 (43.46)     2:09.40 (46.20)     2:51.94 (42.54)
  6 Peng, Greg W              10 APEX-MR              2:52.41    2:56.64        
                                1:23.28 ( )     2:09.76 (46.48)     2:56.64 (46.88)
  7 Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                3:06.76    3:00.85        
                  41.06     1:28.73 (47.67)     2:16.97 (48.24)     3:00.85 (43.88)
  8 Minevich, Daniel I         9 DA-MR                3:03.12    3:00.86        
                  41.43     1:29.60 (48.17)     2:18.09 (48.49)     3:00.86 (42.77)
  9 Sadchikov, Max O           9 PATS-MR              2:55.37    3:01.08        
                                1:27.80 ( )   3:01.08 (1:33.28)                    
 10 Kravtsov, Andrew          10 Rac @ Jcc-MR         3:09.01    3:02.95        
                                1:28.50 ( )   3:02.95 (1:34.45)                    
 11 Mahedy, Michael           10 BKR-MR               3:15.00    3:06.27        
                  41.40     1:28.26 (46.86)     2:18.84 (50.58)     3:06.27 (47.43)
 12 Laskey, Ian               10 WAC-MR               3:30.00    3:06.47        
                  41.73     1:30.80 (49.07)     2:19.76 (48.96)     3:06.47 (46.71)
 13 Fagan, Will P              9 Marlins Bgnw-MR      3:08.17    3:08.14        
                  40.02     1:28.70 (48.68)   3:08.14 (1:39.44)                    
 14 Rios, Jared J             10 Middies-MR           3:26.41    3:09.18        
                  38.80     1:24.59 (45.79)     2:19.80 (55.21)     3:09.18 (49.38)
 15 Kwan, William             10 WAC-MR               3:30.00    3:09.55        
                  40.56     1:29.01 (48.45)     2:22.11 (53.10)     3:09.55 (47.44)
 16 Ma, Kevin W               10 PATS-MR              3:08.15    3:11.48        
                  42.34     1:31.44 (49.10)     2:22.35 (50.91)     3:11.48 (49.13)
 17 Lombardo, James           10 WAC-MR               3:15.00    3:11.63        
                  41.26     1:30.84 (49.58)     2:24.19 (53.35)     3:11.63 (47.44)
 18 Eppner, Remy V            10 Marlins Bgnw-MR      3:01.12    3:13.72        
                  41.81     1:31.19 (49.38)     2:23.86 (52.67)     3:13.72 (49.86)
 19 Ioselevich, Arie          10 Rac @ Jcc-MR         3:06.15    3:14.16        
                  42.53     1:32.07 (49.54)     2:24.01 (51.94)     3:14.16 (50.15)
 20 Moran, Jack M             10 Marlins Bgnw-MR      3:25.68    3:31.29        
                  46.67     1:40.66 (53.99)     2:39.23 (58.57)     3:31.29 (52.06)
 21 Wang, Andy Y              10 APEX-MR                   NT    3:41.30        
                  42.41   1:44.24 (1:01.83)   3:41.30 (1:57.06)                    
 22 Yang, David Y              9 Middies-MR           3:48.55    3:50.38        
                  49.61   1:50.54 (1:00.93)   3:50.38 (1:59.84)                    
 
Boys 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                39.79  LCZN LC Zone Team
                43.99  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sakharuk, Nikita V        10 Marlins Bgnw-MR        36.60      37.93 LCZN   
  2 Holan, Steve              10 PATS-MR                41.20      40.45 JO     
  3 Zhang, John               10 NCAC-MR                41.00      40.70 JO     
  4 Pintchouk, Max            10 WAC-MR                 38.59      41.06 JO     
  5 Pachkovskiy, Alan         10 Rac @ Jcc-MR           41.51      42.05 JO     
  6 Vitale, Ben G              9 PATS-MR                41.33      42.67 JO     
  7 Wohl, Evan S              10 Marlins Bgnw-MR        41.06      43.12 JO     
  8 Franks, Finn J             9 Marlins Bgnw-MR        43.48      43.46 JO     
  9 Sadchikov, Max O           9 PATS-MR                41.99      43.74 JO     
 10 Askri, Jason              10 HS-MR                  41.19      43.77 JO     
 11 Lucchese, Felix B         10 Marlins Bgnw-MR        40.45      44.83        
 12 Wang, Vincent              9 Rac @ Jcc-MR           44.75      45.14        
 13 Bubrowiecki, Sebastian    10 HS-MR                  46.49      45.85        
 14 Laskey, Ian               10 WAC-MR                 44.43      45.88        
 15 Kravtsov, Andrew          10 Rac @ Jcc-MR           45.26      46.54        
 16 Minevich, Daniel I         9 DA-MR                  48.07      47.37        
 17 Ioselevich, Arie          10 Rac @ Jcc-MR           48.08      47.49        
 18 Ma, Kevin W               10 PATS-MR                47.46      48.10        
 19 Chasabenis, Vas A         10 HS-MR                  47.90      48.13        
 20 Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                  48.00      48.27        
 21 Mahedy, Michael           10 BKR-MR                 51.00      48.74        
 22 Lynch, Jamie M            10 Marlins Bgnw-MR        49.03      49.16        
 23 Dalton, Sean A             9 Marlins Bgnw-MR        50.31      50.88        
 24 Elliott, Lux              10 BKR-MR                 55.00      50.97        
 25 Talpaz, Harel             10 BKR-MR                 59.00      56.36        
 26 Igel, Misha               10 BKR-MR                 54.00      56.55        
 27 Mayzlin, Eric E           10 Rac @ Jcc-MR           55.15      56.71        
 28 Moane, Thomas             10 WAC-MR                 56.38      57.09        
 29 Bevacqua, Jared           10 WAC-MR                 57.08      57.28        
 30 Shablovsky, Brian          9 WAC-MR                 53.92      57.42        
 31 Yadgarov, Daniel           9 UN Rac-MR              52.16      57.67        
 32 Stewart, Zeb S            10 BKR-MR                 51.00      59.19        
 -- Distephano, Paul          10 WAC-MR                 54.11         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Geller, Russell           10 WAC-MR                 48.46         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish
 
Boys 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:24.89  LCZN LC Zone Team
              1:32.99  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sakharuk, Nikita V        10 Marlins Bgnw-MR      1:18.87    1:20.86 LCZN   
                  40.83     1:20.86 (40.03)                                        
  2 Holan, Steve              10 PATS-MR              1:26.36    1:25.41 JO     
                  41.42     1:25.41 (43.99)                                        
  3 Zhang, John               10 NCAC-MR              1:24.00    1:26.82 JO     
                  42.47     1:26.82 (44.35)                                        
  4 Pachkovskiy, Alan         10 Rac @ Jcc-MR         1:28.65    1:27.79 JO     
                  42.78     1:27.79 (45.01)                                        
  5 Nunez, Alex B             10 Marlins Bgnw-MR      1:24.66    1:28.13 JO     
                  42.81     1:28.13 (45.32)                                        
  6 Vitale, Ben G              9 PATS-MR              1:30.51    1:29.43 JO     
                  43.59     1:29.43 (45.84)                                        
  7 Sadchikov, Max O           9 PATS-MR              1:28.82    1:29.98 JO     
                  45.30     1:29.98 (44.68)                                        
  8 Franks, Finn J             9 Marlins Bgnw-MR      1:35.12    1:31.37 JO     
                  44.76     1:31.37 (46.61)                                        
  9 Lucchese, Felix B         10 Marlins Bgnw-MR      1:31.55    1:31.52 JO     
                  45.67     1:31.52 (45.85)                                        
 10 Peng, Greg W              10 APEX-MR              1:27.94    1:32.30 JO     
                  45.70     1:32.30 (46.60)                                        
 11 Wohl, Evan S              10 Marlins Bgnw-MR      1:28.75    1:34.14        
 12 Saadeddin, Saadeddin       9 Rac @ Jcc-MR         2:02.15    1:34.31        
                  45.44     1:34.31 (48.87)                                        
 13 Laskey, Ian               10 WAC-MR               1:33.89    1:37.90        
                  48.62     1:37.90 (49.28)                                        
 14 Kravtsov, Andrew          10 Rac @ Jcc-MR         1:38.35    1:37.91        
 15 Hyacinthe (Nguyen), Just  10 WAC-MR               1:34.61    1:37.97        
                  49.05     1:37.97 (48.92)                                        
 16 Wang, Vincent              9 Rac @ Jcc-MR         1:35.55    1:38.11        
                  48.44     1:38.11 (49.67)                                        
 17 Minevich, Daniel I         9 DA-MR                1:41.57    1:38.18        
                  48.58     1:38.18 (49.60)                                        
 18 Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                1:38.98    1:40.67        
                  49.63     1:40.67 (51.04)                                        
 19 Portnoy, Alan G           10 Rac @ Jcc-MR         1:38.15    1:41.60        
                  47.39     1:41.60 (54.21)                                        
 20 Wasserman, Jared S        10 Marlins Bgnw-MR      1:39.59    1:42.20        
 21 Fagan, Will P              9 Marlins Bgnw-MR      1:40.11    1:42.69        
                  48.92     1:42.69 (53.77)                                        
 22 Lombardo, James           10 WAC-MR               2:37.77    1:42.95        
                  52.07     1:42.95 (50.88)                                        
 23 Kwan, William             10 WAC-MR               1:35.45    1:43.22        
 24 Lynch, Jamie M            10 Marlins Bgnw-MR      1:44.76    1:44.19        
 25 Malamud, Jacob             9 Rac @ Jcc-MR         1:53.41    1:46.21        
                  50.78     1:46.21 (55.43)                                        
 26 Elliott, Lux              10 BKR-MR               1:57.00    1:47.52        
                  53.74     1:47.52 (53.78)                                        
 27 Dalton, Sean A             9 Marlins Bgnw-MR      1:45.93    1:51.84        
 28 Mayzlin, Eric E           10 Rac @ Jcc-MR         1:58.15    1:52.99        
                  54.03     1:52.99 (58.96)                                        
 29 Rinaldi, Daniel           10 WAC-MR               1:53.80    1:54.62        
                  55.69     1:54.62 (58.93)                                        
 30 Paez, Darian F             9 Marlins Bgnw-MR      1:55.05    1:55.80        
                  56.72     1:55.80 (59.08)                                        
 31 Yadgarov, Daniel           9 UN Rac-MR            2:16.56    1:57.24        
 32 Igel, Misha               10 BKR-MR               1:52.00    1:57.42        
                  55.80   1:57.42 (1:01.62)                                        
 33 Talpaz, Harel             10 BKR-MR               2:10.00    1:59.68        
 34 Montalto, Matthew          9 WAC-MR               2:07.51    2:01.76        
                1:00.16   2:01.76 (1:01.60)                                        
 35 Stewart, Zeb S            10 BKR-MR               1:55.00    2:02.40        
                  58.14   2:02.40 (1:04.26)                                        
 36 Leonard, Kiel J           10 APEX-MR              2:12.05    2:11.78        
                1:03.79   2:11.78 (1:07.99)                                        
 -- Geller, Russell           10 WAC-MR               1:43.35         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish
                  50.17          DQ (53.82)                                        
 -- Vollaro, Thomas A          9 Middies-MR           1:56.10         DQ        
      False start
 -- Ma, Kevin W               10 PATS-MR              1:39.57         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  48.21          DQ (52.11)                                        
 
Boys 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                45.49  LCZN LC Zone Team
                51.29  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kamal, Yousef M           10 Marlins Bgnw-MR        42.73      45.35 LCZN   
  2 Pintchouk, Max            10 WAC-MR                 44.55      46.38 JO     
  3 Zhang, John               10 NCAC-MR                46.00      47.02 JO     
  4 DU, Ethan                 10 NCAC-MR                47.00      47.04 JO     
  5 Eppner, Remy V            10 Marlins Bgnw-MR        45.68      47.50 JO     
  6 Ioselevich, Arie          10 Rac @ Jcc-MR           47.28      47.62 JO     
  7 Pachkovskiy, Alan         10 Rac @ Jcc-MR           47.97      48.42 JO     
  8 Vitale, Ben G              9 PATS-MR                48.10      49.11 JO     
  9 Sadchikov, Max O           9 PATS-MR                51.06      49.43 JO     
 10 Peng, Greg W              10 APEX-MR                46.58      49.95 JO     
 11 Lombardo, James           10 WAC-MR                 56.52      50.34 JO     
 12 Laskey, Ian               10 WAC-MR                 50.03      51.67        
 13 Holan, Steve              10 PATS-MR                50.79      52.65        
 14 Maimon, David              9 Rac @ Jcc-MR           51.42      53.06        
 15 Ma, Kevin W               10 PATS-MR                53.06      53.34        
 16 Rios, Jared J             10 Middies-MR             55.60      53.59        
 17 Wasserman, Jared S        10 Marlins Bgnw-MR        55.05      54.30        
 18 Geller, Russell           10 WAC-MR                 53.32      54.63        
 19 Franks, Finn J             9 Marlins Bgnw-MR        53.97      54.78        
 20 Minevich, Daniel I         9 DA-MR                  56.73      55.15        
 21 Saadeddin, Saadeddin       9 Rac @ Jcc-MR           56.15      55.28        
 22 Vollaro, Thomas A          9 Middies-MR           1:03.05      55.78        
 23 Wang, Andy Y              10 APEX-MR                56.00      56.17        
 24 Mahedy, Michael           10 BKR-MR                 57.00      56.26        
 25 Dalton, Sean A             9 Marlins Bgnw-MR        55.15      56.56        
 26 Elliott, Lux              10 BKR-MR                 58.00      56.75        
 27 Paez, Darian F             9 Marlins Bgnw-MR        51.84      57.19        
 28 Salas, Dimitris           10 NCAC-MR                58.00      57.38        
 29 Equiano, Jason A           9 APEX-MR              1:05.52      57.54        
 30 Kwan, William             10 WAC-MR                 52.04      57.68        
 31 Thomas, Dylan J           10 PATS-MR                58.84      57.78        
 32 Rinaldi, Daniel           10 WAC-MR                 56.47      58.11        
 33 Moran, Jack M             10 Marlins Bgnw-MR        58.28      58.77        
 34 Wang, Vincent              9 Rac @ Jcc-MR           56.48    1:00.57        
 35 Moane, Thomas             10 WAC-MR                 57.87    1:01.31        
 36 Stewart, Zeb S            10 BKR-MR                 58.00    1:01.37        
 37 Lynch, Jamie M            10 Marlins Bgnw-MR        58.90    1:01.73        
 38 Talpaz, Harel             10 BKR-MR               1:04.00    1:04.07        
 39 Yadgarov, Daniel           9 UN Rac-MR            1:07.39    1:06.87        
 40 Mayzlin, Eric E           10 Rac @ Jcc-MR         1:04.15    1:07.33        
 41 Montalto, Matthew          9 WAC-MR               1:10.00    1:10.80        
 -- Malamud, Jacob             9 Rac @ Jcc-MR         1:00.15         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 
Boys 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:37.99  LCZN LC Zone Team
              1:49.99  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pintchouk, Max            10 WAC-MR               1:36.66    1:37.93 LCZN   
                  47.42     1:37.93 (50.51)                                        
  2 Kamal, Yousef M           10 Marlins Bgnw-MR      1:33.24    1:38.03 JO     
                  46.73     1:38.03 (51.30)                                        
  3 Eppner, Remy V            10 Marlins Bgnw-MR      1:39.11    1:40.89 JO     
                  48.85     1:40.89 (52.04)                                        
  4 Zhang, John               10 NCAC-MR              1:40.00    1:41.80 JO     
                  49.82     1:41.80 (51.98)                                        
  5 Hyacinthe (Nguyen), Just  10 WAC-MR               1:39.36    1:43.11 JO     
                  50.49     1:43.11 (52.62)                                        
  6 Ioselevich, Arie          10 Rac @ Jcc-MR         1:42.55    1:43.25 JO     
                  48.76     1:43.25 (54.49)                                        
  7 DU, Ethan                 10 NCAC-MR              1:43.00    1:44.48 JO     
                  49.77     1:44.48 (54.71)                                        
  8 Pachkovskiy, Alan         10 Rac @ Jcc-MR         1:47.20    1:46.28 JO     
                  52.20     1:46.28 (54.08)                                        
  9 Sadchikov, Max O           9 PATS-MR              1:48.46    1:48.13 JO     
                  53.29     1:48.13 (54.84)                                        
 10 Radov, Elliot              9 Rac @ Jcc-MR         1:47.31    1:48.42 JO     
                  53.32     1:48.42 (55.10)                                        
 11 Ma, Kevin W               10 PATS-MR              2:00.73    1:50.40        
 12 Laskey, Ian               10 WAC-MR               1:50.91    1:53.14        
                  53.71     1:53.14 (59.43)                                        
 13 Chang, William            10 Marlins Bgnw-MR      1:49.19    1:53.74        
                  55.26     1:53.74 (58.48)                                        
 14 Wasserman, Jared S        10 Marlins Bgnw-MR      1:52.16    1:53.85        
                  58.21     1:53.85 (55.64)                                        
 15 Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                1:59.31    1:55.01        
                  56.37     1:55.01 (58.64)                                        
 16 Weisburg, Alexander L      9 APEX-MR              1:57.48    1:56.96        
                  57.65     1:56.96 (59.31)                                        
 17 Askri, Jason              10 HS-MR                2:06.74    1:59.79        
 18 Distephano, Paul          10 WAC-MR               1:59.22    2:02.13        
                  58.02   2:02.13 (1:04.11)                                        
 19 Moane, Thomas             10 WAC-MR               2:01.58    2:04.05        
                1:01.64   2:04.05 (1:02.41)                                        
 20 Mahedy, Michael           10 BKR-MR                    NT    2:08.58        
                1:03.47   2:08.58 (1:05.11)                                        
 21 Chasabenis, Vas A         10 HS-MR                2:18.36    2:10.38        
                1:04.83   2:10.38 (1:05.55)                                        
 22 Stewart, Zeb S            10 BKR-MR                    NT    2:12.63        
 23 Talpaz, Harel             10 BKR-MR               2:20.00    2:26.45        
                1:13.39   2:26.45 (1:13.06)                                        
 -- Shablovsky, Brian          9 WAC-MR               2:10.00         DQ        
      Alternating Kick
                1:16.93        DQ (1:21.77)                                        
 
Boys 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                37.49  LCZN LC Zone Team
                43.99  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holan, Steve              10 PATS-MR                35.02      35.66 LCZN   
  2 Sakharuk, Nikita V        10 Marlins Bgnw-MR        34.37      36.23 LCZN   
  3 Zhang, John               10 NCAC-MR                36.00      37.79 JO     
  4 Vitale, Ben G              9 PATS-MR                41.37      38.45 JO     
  5 Lucchese, Felix B         10 Marlins Bgnw-MR        38.68      40.63 JO     
  6 Bubrowiecki, Sebastian    10 HS-MR                     NT      40.80 JO     
  7 Fagan, Will P              9 Marlins Bgnw-MR        39.58      41.67 JO     
  8 Sadchikov, Max O           9 PATS-MR                41.03      41.72 JO     
  9 Saadeddin, Saadeddin       9 Rac @ Jcc-MR           44.01      42.18 JO     
 10 Wohl, Evan S              10 Marlins Bgnw-MR        44.94      43.52 JO     
 11 DU, Ethan                 10 NCAC-MR                43.00      43.56 JO     
 12 Kravtsov, Andrew          10 Rac @ Jcc-MR           46.12      45.83        
 13 Franks, Finn J             9 Marlins Bgnw-MR        45.47      46.86        
 14 Askri, Jason              10 HS-MR                  46.50      49.14        
 15 Equiano, Jason A           9 APEX-MR                48.00      49.47        
 16 Ioselevich, Arie          10 Rac @ Jcc-MR           43.05      50.05        
 17 Chasabenis, Vas A         10 HS-MR                  50.76      50.18        
 18 Minevich, Daniel I         9 DA-MR                  59.74      52.04        
 19 Radov, Elliot              9 Rac @ Jcc-MR         1:00.15      54.00        
 20 Geller, Russell           10 WAC-MR                 52.10      56.63        
 21 Mahedy, Michael           10 BKR-MR                 54.00      56.74        
 22 Igel, Misha               10 BKR-MR                 52.00      56.80        
 23 Dalton, Sean A             9 Marlins Bgnw-MR        48.93      57.79        
 24 Yadgarov, Daniel           9 UN Rac-MR            1:03.41    1:01.55        
 
Boys 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:24.99  LCZN LC Zone Team
              2:40.99  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holan, Steve              10 PATS-MR              1:20.38    1:20.87 LCZN   
                  38.45     1:20.87 (42.42)                                        
  2 Sakharuk, Nikita V        10 Marlins Bgnw-MR      1:21.05    1:22.56 LCZN   
  3 Nunez, Alex B             10 Marlins Bgnw-MR      1:18.53    1:22.61 LCZN   
                  38.09     1:22.61 (44.52)                                        
  4 Kamal, Yousef M           10 Marlins Bgnw-MR      1:22.73    1:30.99 JO     
                  42.43     1:30.99 (48.56)                                        
  5 Lucchese, Felix B         10 Marlins Bgnw-MR      1:31.23    1:34.46 JO     
                  45.03     1:34.46 (49.43)                                        
  6 Hyacinthe (Nguyen), Just  10 WAC-MR               1:31.22    1:38.84 JO     
  7 Wohl, Evan S              10 Marlins Bgnw-MR      1:39.14    1:40.94 JO     
                  47.53     1:40.94 (53.41)                                        
  8 Wasserman, Jared S        10 Marlins Bgnw-MR      1:40.37    1:45.69 JO     
                  51.35     1:45.69 (54.34)                                        
  9 Kravtsov, Andrew          10 Rac @ Jcc-MR         1:46.82    1:46.22 JO     
 10 Portnoy, Alan G           10 Rac @ Jcc-MR         1:45.15    1:46.47 JO     
                  50.19     1:46.47 (56.28)                                        
 11 Fagan, Will P              9 Marlins Bgnw-MR      1:34.43    1:52.17 JO     
                1:03.01     1:52.17 (49.16)                                        
 12 Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                2:05.99    1:59.03 JO     
                  54.25   1:59.03 (1:04.78)                                        
 
Boys 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:57.09  LCZN LC Zone Team
              3:16.99  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holan, Steve              10 PATS-MR              3:07.00    3:00.27 JO     
                  38.15     1:22.69 (44.54)   3:00.27 (1:37.58)                    
  2 Kamal, Yousef M           10 Marlins Bgnw-MR      3:02.17    3:01.03 JO     
                  39.49     1:28.32 (48.83)     2:22.31 (53.99)     3:01.03 (38.72)
  3 Hyacinthe (Nguyen), Just  10 WAC-MR               3:08.34    3:18.62        
                  46.29     1:41.71 (55.42)     2:36.40 (54.69)     3:18.62 (42.22)
  4 Lucchese, Felix B         10 Marlins Bgnw-MR      3:10.04    3:19.66        
                                1:35.43 ( )   2:41.02 (1:05.59)     3:19.66 (38.64)
  5 Eppner, Remy V            10 Marlins Bgnw-MR      3:20.19    3:20.15        
                                1:40.25 ( )     2:36.42 (56.17)     3:20.15 (43.73)
  6 Laskey, Ian               10 WAC-MR               3:27.66    3:24.76        
                  49.00     1:39.34 (50.34)   2:41.48 (1:02.14)     3:24.76 (43.28)
  7 Saadeddin, Saadeddin       9 Rac @ Jcc-MR         3:18.15    3:27.13        
                  46.05     1:38.34 (52.29)   2:43.07 (1:04.73)     3:27.13 (44.06)
  8 Bubrowiecki, Sebastian    10 HS-MR                3:27.13    3:27.37        
                  46.54     1:40.56 (54.02)   2:45.89 (1:05.33)     3:27.37 (41.48)
  9 Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                3:33.09    3:29.85        
                  51.40     1:44.02 (52.62)   2:46.09 (1:02.07)     3:29.85 (43.76)
 10 Minevich, Daniel I         9 DA-MR                3:33.20    3:30.66        
                  53.91     1:46.12 (52.21)   2:47.82 (1:01.70)     3:30.66 (42.84)
 11 Ma, Kevin W               10 PATS-MR              3:29.04    3:32.47        
                  49.52     1:41.59 (52.07)   2:43.69 (1:02.10)     3:32.47 (48.78)
 12 Fagan, Will P              9 Marlins Bgnw-MR      3:30.00    3:34.44        
                  48.19     1:41.88 (53.69)   2:47.41 (1:05.53)     3:34.44 (47.03)
 13 Lynch, Jamie M            10 Marlins Bgnw-MR      3:55.17    3:43.03        
                  53.07     1:51.39 (58.32)   2:57.84 (1:06.45)     3:43.03 (45.19)
 14 Chang, William            10 Marlins Bgnw-MR      3:52.35    3:43.46        
                1:00.38     1:57.54 (57.16)     2:56.65 (59.11)     3:43.46 (46.81)
 15 Wang, Vincent              9 Rac @ Jcc-MR         3:45.15    3:49.44        
                  53.62     1:46.22 (52.60)   3:49.44 (2:03.22)                    
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                27.19  METS Senior Mets
                29.59  LCZN LC Zone Team
                32.49  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kleyer, Maxim J           12 Rac @ Jcc-MR           29.12      29.42 LCZN   
  2 Lai, Christopher B        12 HS-MR                  30.23      30.85 JO     
  3 Chan, Matthew             12 NCAC-MR                31.00      31.50 JO     
  4 Chan, Alexander L         12 DA-MR                  30.94      31.63 JO     
  5 Del Rosario, Eric         12 PATS-MR                31.87      31.78 JO     
  6 Chen, Darian              12 NCAC-MR                32.00      32.05 JO     
  7 Chia, Derrick             11 NCAC-MR                30.00      32.06 JO     
  8 Evenko, Nicholas          12 Rac @ Jcc-MR           32.53      32.07 JO     
  9 Jackson, Flash C          11 PATS-MR                32.91      32.09 JO     
 10 Tuncoglu, Andre E         12 Marlins Bgnw-MR        32.04      32.46 JO     
 11 Huang, Matthew K          12 PATS-MR                32.30      32.61        
 12 Konviser, Eric L          11 WAC-MR                 32.39      32.94        
 13 Osman, Yousef             11 Rac @ Jcc-MR           33.58      33.45        
 14 Baldwin, Brian J          12 HS-MR                  35.61      33.68        
 15 Bzikot, Konrad            12 NCAC-MR                32.50      33.93        
 16 Lokshin, Shawn            11 Rac @ Jcc-MR           34.14      34.15        
 17 Wankowicz, Daniel         12 WAC-MR                 33.90      34.29        
 18 Glinchenko, Michael       11 Rac @ Jcc-MR           35.51      34.62        
 19 Goncharuk, Samuel G       11 WAC-MR                 34.44      34.71        
 20 Luzzi, Matt N             12 HVD-MR                 35.06      35.29        
 21 Nack, Adam N              11 Marlins Bgnw-MR        35.03      35.30        
 22 Attenborough, Anthony P   11 Rac @ Jcc-MR           35.30      35.38        
 23 Horgan, Edward L          11 HVD-MR                 34.56      35.39        
 24 Xia, Alan                 12 NCAC-MR                33.00      36.16        
 25 Hagan, Michael J          12 PATS-MR                36.77      36.56        
 26 Roychoudhury, Devayan     11 Middies-MR             36.60      36.57        
 27 Oconnell, Ryan            11 WAC-MR                 36.61      37.44        
 28 TU, Andrew                12 NCAC-MR                37.00      38.02        
 29 Hu, Kevin                 11 HS-MR                  37.54      38.69        
 30 Markic, Mark A            12 PATS-MR                   NT      39.01        
 31 Hovhannisyan, Robert      11 BKR-MR                 54.00      39.37        
 32 Marteinsson, Oliver       11 BKR-MR                 49.00      45.23        
 33 Mulakandov, Ariel         11 NCAC-MR                50.00      55.67        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                59.19  METS Senior Mets
              1:04.59  LCZN LC Zone Team
              1:10.49  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kleyer, Maxim J           12 Rac @ Jcc-MR         1:04.46    1:04.90 JO     
                  31.01     1:04.90 (33.89)                                        
  2 Abrams, Arty A            12 PATS-MR              1:09.69    1:07.69 JO     
                  32.34     1:07.69 (35.35)                                        
  3 Evenko, Nicholas          12 Rac @ Jcc-MR         1:10.75    1:09.43 JO     
                  33.64     1:09.43 (35.79)                                        
  4 Chan, Alexander L         12 DA-MR                1:09.73    1:09.46 JO     
                  33.58     1:09.46 (35.88)                                        
  5 Malloy, Thomas            12 Rac @ Jcc-MR         1:06.08    1:09.47 JO     
                  33.94     1:09.47 (35.53)                                        
  6 Del Rosario, Eric         12 PATS-MR              1:12.79    1:10.36 JO     
  7 Huang, Matthew K          12 PATS-MR              1:12.66    1:11.91        
                  34.77     1:11.91 (37.14)                                        
  8 Osman, Yousef             11 Rac @ Jcc-MR         1:12.12    1:11.97        
                  35.38     1:11.97 (36.59)                                        
  9 Chan, Matthew             12 NCAC-MR              1:11.00    1:12.04        
                  33.39     1:12.04 (38.65)                                        
 10 Chen, Darian              12 NCAC-MR              1:12.00    1:12.05        
                  34.44     1:12.05 (37.61)                                        
 11 Chia, Derrick             11 NCAC-MR              1:10.00    1:12.11        
                  34.29     1:12.11 (37.82)                                        
 12 Tuncoglu, Andre E         12 Marlins Bgnw-MR      1:12.61    1:13.04        
                  34.80     1:13.04 (38.24)                                        
 13 Rizzo, Gio M              11 PATS-MR              1:12.08    1:13.33        
                  35.22     1:13.33 (38.11)                                        
 14 Patel, Kush A             11 HVD-MR               1:11.97    1:13.36        
                  34.69     1:13.36 (38.67)                                        
 15 Konviser, Eric L          11 WAC-MR               1:12.79    1:13.91        
                  34.92     1:13.91 (38.99)                                        
 16 Tatynskiy, Alec           12 Rac @ Jcc-MR         1:13.38    1:14.72        
                  36.21     1:14.72 (38.51)                                        
 17 Nack, Adam N              11 Marlins Bgnw-MR      1:16.70    1:16.53        
                  36.25     1:16.53 (40.28)                                        
 18 Wankowicz, Daniel         12 WAC-MR               1:17.97    1:17.45        
                  37.90     1:17.45 (39.55)                                        
 19 Lokshin, Shawn            11 Rac @ Jcc-MR         1:16.09    1:17.54        
                  37.58     1:17.54 (39.96)                                        
 20 Goncharuk, Samuel G       11 WAC-MR               1:16.56    1:18.23        
                  36.69     1:18.23 (41.54)                                        
 21 Bzikot, Konrad            12 NCAC-MR              1:13.00    1:18.55        
                  37.00     1:18.55 (41.55)                                        
 22 Hagan, Michael J          12 PATS-MR              1:22.65    1:19.08        
                  38.29     1:19.08 (40.79)                                        
 23 Desmaras, Juan Carlos C   11 Marlins Bgnw-MR      1:17.35    1:19.47        
                  38.45     1:19.47 (41.02)                                        
 24 Glinchenko, Michael       11 Rac @ Jcc-MR         1:20.99    1:20.62        
                  39.05     1:20.62 (41.57)                                        
 25 Oconnell, Ryan            11 WAC-MR               1:20.17    1:22.78        
                  40.41     1:22.78 (42.37)                                        
 26 Attenborough, Anthony P   11 Rac @ Jcc-MR         1:21.46    1:24.46        
                  39.45     1:24.46 (45.01)                                        
 27 Kilichowski, Richard      11 Rac @ Jcc-MR         1:36.62    1:30.87        
                  42.93     1:30.87 (47.94)                                        
 28 Gonzalez, Kevin           12 APEX-MR              2:10.25    1:31.43        
                  42.06     1:31.43 (49.37)                                        
 29 Ryan, Connor T            12 HVD-MR               1:32.64    1:34.38        
 30 Koutin, Gabriel           12 WAC-MR               1:34.77    1:37.37        
                  46.51     1:37.37 (50.86)                                        
 31 Marteinsson, Oliver       11 BKR-MR               1:58.00    1:40.19        
                  45.18     1:40.19 (55.01)                                        
 32 Vassie, Thomas W          11 BKR-MR               1:42.00    1:48.52        
 33 Alvares, Isaias R         11 APEX-MR              2:00.15    1:56.97        
                  58.48     1:56.97 (58.49)                                        
 34 Mulakandov, Ariel         11 NCAC-MR              1:41.00    2:04.94        
 35 Connolly, Liam J          11 APEX-MR              2:15.05    2:14.68        
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:09.49  METS Senior Mets
              2:19.09  LCZN LC Zone Team
              2:32.99  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kleyer, Maxim J           12 Rac @ Jcc-MR         2:29.71    2:22.47 JO     
                  31.96     1:08.44 (36.48)     1:47.09 (38.65)     2:22.47 (35.38)
  2 Sadchikov, Phill O        12 PATS-MR              2:28.43    2:26.32 JO     
                                1:10.74 ( )     1:49.69 (38.95)     2:26.32 (36.63)
  3 Evenko, Nicholas          12 Rac @ Jcc-MR         2:30.62    2:28.36 JO     
                  33.41     1:11.32 (37.91)     1:50.98 (39.66)     2:28.36 (37.38)
  4 Malloy, Thomas            12 Rac @ Jcc-MR         2:25.25    2:33.54        
                  34.65     1:13.62 (38.97)     1:53.86 (40.24)     2:33.54 (39.68)
  5 Del Rosario, Eric         12 PATS-MR              2:41.77    2:37.21        
                  35.43     1:15.75 (40.32)     1:56.86 (41.11)     2:37.21 (40.35)
  6 Falbaum, Noah A           12 Marlins Bgnw-MR      2:40.38    2:41.40        
                                1:17.02 ( )   2:41.40 (1:24.38)                    
  7 Tuncoglu, Andre E         12 Marlins Bgnw-MR      2:42.62    2:41.96        
                  36.14     1:17.55 (41.41)     2:01.48 (43.93)     2:41.96 (40.48)
  8 Patel, Kush A             11 HVD-MR               2:38.35    2:42.62        
                  35.74     1:16.94 (41.20)     2:00.15 (43.21)     2:42.62 (42.47)
  9 Tatynskiy, Alec           12 Rac @ Jcc-MR         2:42.92    2:46.17        
                  37.50     1:21.22 (43.72)     2:06.86 (45.64)     2:46.17 (39.31)
 10 Jackson, Flash C          11 PATS-MR              2:45.91    2:46.23        
                  35.92     1:17.26 (41.34)     2:01.67 (44.41)     2:46.23 (44.56)
 11 Hagan, Michael J          12 PATS-MR              3:09.86    2:49.36        
                  39.09     1:21.76 (42.67)     2:07.09 (45.33)     2:49.36 (42.27)
 12 Desmaras, Jorge D         11 Marlins Bgnw-MR      2:53.66    2:50.73        
                                1:23.24 ( )     2:08.14 (44.90)     2:50.73 (42.59)
 13 Goncharuk, Samuel G       11 WAC-MR               2:50.05    2:50.87        
                  36.82     1:20.66 (43.84)     2:06.57 (45.91)     2:50.87 (44.30)
 14 Desmaras, Juan Carlos C   11 Marlins Bgnw-MR      2:50.95    2:53.53        
                  38.82     1:24.13 (45.31)     2:21.04 (56.91)     2:53.53 (32.49)
 15 Wang, Harry H             12 APEX-MR              2:57.57    3:14.40        
                  41.50     1:30.08 (48.58)     2:22.50 (52.42)     3:14.40 (51.90)
 16 Altstein, Jacob           12 BKR-MR               3:18.00    3:18.40        
                  40.52     1:30.81 (50.29)   3:18.40 (1:47.59)                    
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                35.19  LCZN LC Zone Team
                38.59  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kleyer, Maxim J           12 Rac @ Jcc-MR           31.99      31.83 LCZN   
  2 Skolnick, Avery M         12 Marlins Bgnw-MR        35.45      35.50 JO     
  3 Malloy, Thomas            12 Rac @ Jcc-MR           36.77      36.33 JO     
  4 Patel, Kush A             11 HVD-MR                 36.63      37.19 JO     
  5 Del Rosario, Eric         12 PATS-MR                36.49      37.26 JO     
  6 Osman, Yousef             11 Rac @ Jcc-MR           37.64      37.94 JO     
  7 Sadchikov, Phill O        12 PATS-MR                37.57      37.99 JO     
  8 Chia, Derrick             11 NCAC-MR                37.00      38.65        
  9 Chan, Alexander L         12 DA-MR                  40.80      38.69        
 10 Wankowicz, Daniel         12 WAC-MR                 37.77      38.99        
 11 Jackson, Flash C          11 PATS-MR                41.44      40.26        
 12 Rizzo, Gio M              11 PATS-MR                39.05      40.42        
 13 Chan, Matthew             12 NCAC-MR                40.00      40.53        
 14 McHugh, Luke P            12 Marlins Bgnw-MR        39.12      40.58        
 15 Wang, Harry H             12 APEX-MR                42.47      41.52        
 16 Hagan, Michael J          12 PATS-MR                58.22      41.74        
 17 Xia, Alan                 12 NCAC-MR                38.00      42.38        
 18 Attenborough, Anthony P   11 Rac @ Jcc-MR           41.74      42.65        
 19 Lokshin, Shawn            11 Rac @ Jcc-MR           41.09      42.89        
 20 Horgan, Edward L          11 HVD-MR                 41.34      42.94        
 21 Goncharuk, Samuel G       11 WAC-MR                 43.17      43.15        
 22 Nack, Adam N              11 Marlins Bgnw-MR        43.62      43.54        
 23 Glinchenko, Michael       11 Rac @ Jcc-MR           45.54      46.85        
 24 Kilichowski, Richard      11 Rac @ Jcc-MR           45.99      47.26        
 25 Ryan, Connor T            12 HVD-MR                 49.28      49.12        
 26 Koutin, Gabriel           12 WAC-MR               1:00.00      50.46        
 27 Vassie, Thomas W          11 BKR-MR                 49.00      51.16        
 28 Chun, Andrew              11 HVD-MR                 59.56      52.44        
 29 Marteinsson, Oliver       11 BKR-MR               1:02.00      52.48        
 30 DeLuca, Christian         11 PATS-MR                55.35      54.42        
 31 Mulakandov, Ariel         11 NCAC-MR                57.00      57.72        
 32 Alvares, Isaias R         11 APEX-MR              1:01.36    1:01.10        
 -- Oconnell, Ryan            11 WAC-MR                 41.86         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:07.99  METS Senior Mets
              1:14.59  LCZN LC Zone Team
              1:21.99  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kleyer, Maxim J           12 Rac @ Jcc-MR         1:09.76    1:08.18 LCZN   
                  33.30     1:08.18 (34.88)                                        
  2 Skolnick, Avery M         12 Marlins Bgnw-MR      1:13.68    1:14.98 JO     
                  36.48     1:14.98 (38.50)                                        
  3 Sadchikov, Phill O        12 PATS-MR              1:21.98    1:17.96 JO     
                  38.82     1:17.96 (39.14)                                        
  4 Osman, Yousef             11 Rac @ Jcc-MR         1:18.38    1:19.29 JO     
                  39.45     1:19.29 (39.84)                                        
  5 Del Rosario, Eric         12 PATS-MR              1:21.08    1:19.35 JO     
  6 Falbaum, Noah A           12 Marlins Bgnw-MR      1:19.01    1:21.70 JO     
                  39.76     1:21.70 (41.94)                                        
  7 Wankowicz, Daniel         12 WAC-MR               1:45.00    1:22.51        
                  41.05     1:22.51 (41.46)                                        
  8 Tuncoglu, Andre E         12 Marlins Bgnw-MR      1:20.88    1:23.49        
                  40.02     1:23.49 (43.47)                                        
  9 Chia, Derrick             11 NCAC-MR              1:24.00    1:24.59        
 10 Huang, Matthew K          12 PATS-MR              1:26.48    1:26.73        
                  42.09     1:26.73 (44.64)                                        
 11 Chen, Darian              12 NCAC-MR              1:24.00    1:26.92        
                  43.04     1:26.92 (43.88)                                        
 12 Jackson, Flash C          11 PATS-MR              1:26.04    1:27.10        
                  43.30     1:27.10 (43.80)                                        
 13 Baldwin, Brian J          12 HS-MR                1:28.30    1:28.55        
                  51.58     1:28.55 (36.97)                                        
 14 Xia, Alan                 12 NCAC-MR              1:25.00    1:29.50        
 15 Hagan, Michael J          12 PATS-MR              1:31.47    1:30.27        
                  45.52     1:30.27 (44.75)                                        
 16 Nack, Adam N              11 Marlins Bgnw-MR      1:35.82    1:30.53        
                  43.23     1:30.53 (47.30)                                        
 17 Hu, Kevin                 11 HS-MR                1:33.30    1:32.19        
                  45.22     1:32.19 (46.97)                                        
 18 Horgan, Edward L          11 HVD-MR               1:30.33    1:32.38        
                  43.48     1:32.38 (48.90)                                        
 19 Oconnell, Ryan            11 WAC-MR               1:32.26    1:32.71        
                  46.38     1:32.71 (46.33)                                        
 20 Attenborough, Anthony P   11 Rac @ Jcc-MR         1:28.15    1:34.92        
                  43.23     1:34.92 (51.69)                                        
 21 Desmaras, Juan Carlos C   11 Marlins Bgnw-MR      1:34.03    1:35.62        
 22 Desmaras, Jorge D         11 Marlins Bgnw-MR      1:32.29    1:38.69        
 23 Glinchenko, Michael       11 Rac @ Jcc-MR         1:45.81    1:42.14        
                  49.45     1:42.14 (52.69)                                        
 24 Altstein, Jacob           12 BKR-MR               1:35.00    1:51.11        
 25 Marteinsson, Oliver       11 BKR-MR               2:16.00    1:52.04        
                  53.19     1:52.04 (58.85)                                        
 
Boys 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:27.99  METS Senior Mets
              2:39.19  LCZN LC Zone Team
              2:57.99  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kleyer, Maxim J           12 Rac @ Jcc-MR         2:29.15    2:29.12 LCZN   
                  34.83   2:29.12 (1:54.29)                                        
  2 Abrams, Arty A            12 PATS-MR              2:58.61    2:44.53 JO     
                  38.43     1:20.30 (41.87)     2:03.00 (42.70)     2:44.53 (41.53)
  3 Osman, Yousef             11 Rac @ Jcc-MR         2:58.02    2:45.36 JO     
                                1:20.78 ( )     1:59.17 (38.39)     2:45.36 (46.19)
  4 Laidlaw, Johnny F         12 Marlins Bgnw-MR      2:49.89    2:48.74 JO     
                  40.40     1:23.80 (43.40)     2:07.65 (43.85)     2:48.74 (41.09)
  5 Del Rosario, Eric         12 PATS-MR              2:52.11    2:49.29 JO     
                  40.10     1:23.12 (43.02)     2:06.71 (43.59)     2:49.29 (42.58)
  6 Lai, Christopher B        12 HS-MR                2:51.00    2:58.67        
                  41.21     1:25.57 (44.36)     2:13.34 (47.77)     2:58.67 (45.33)
  7 Wankowicz, Daniel         12 WAC-MR               3:30.00    2:59.96        
                  43.89     1:30.29 (46.40)     2:16.44 (46.15)     2:59.96 (43.52)
  8 McHugh, Luke P            12 Marlins Bgnw-MR      2:52.15    3:01.42        
                  43.33     1:29.89 (46.56)     2:16.42 (46.53)     3:01.42 (45.00)
  9 Lokshin, Shawn            11 Rac @ Jcc-MR         2:57.15    3:04.67        
                  43.30     1:30.97 (47.67)     2:18.51 (47.54)     3:04.67 (46.16)
 10 Goncharuk, Samuel G       11 WAC-MR               3:30.00    3:16.91        
                                1:35.28 ( )     2:26.44 (51.16)     3:16.91 (50.47)
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                39.49  LCZN LC Zone Team
                44.59  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abrams, Arty A            12 PATS-MR                37.58      38.52 LCZN   
  2 Chan, Alexander L         12 DA-MR                  38.45      38.93 LCZN   
  3 Wankowicz, Daniel         12 WAC-MR                 41.18      40.69 JO     
  4 Skolnick, Avery M         12 Marlins Bgnw-MR        39.84      40.88 JO     
  5 Tatynskiy, Alec           12 Rac @ Jcc-MR           41.96      41.08 JO     
  6 Chan, Matthew             12 NCAC-MR                43.00      41.81 JO     
  7 Roychoudhury, Devayan     11 Middies-MR             45.18      41.89 JO     
  8 Sadchikov, Phill O        12 PATS-MR                41.26      42.26 JO     
  9 Huang, Matthew K          12 PATS-MR                45.21      42.55 JO     
 10 Konviser, Eric L          11 WAC-MR                 41.34      42.62 JO     
 11 Lai, Christopher B        12 HS-MR                  42.41      42.86 JO     
 12 Chia, Derrick             11 NCAC-MR                44.00      43.30 JO     
 13 Chen, Darian              12 NCAC-MR                41.00      44.32 JO     
 14 TU, Andrew                12 NCAC-MR                   NT      44.40 JO     
 15 Bzikot, Konrad            12 NCAC-MR                45.00      44.65        
 16 Desmaras, Jorge D         11 Marlins Bgnw-MR        42.80      44.67        
 17 Hagan, Michael J          12 PATS-MR                47.82      46.65        
 18 Goncharuk, Samuel G       11 WAC-MR                 47.47      47.92        
 19 Lokshin, Shawn            11 Rac @ Jcc-MR           45.31      48.04        
 20 Glinchenko, Michael       11 Rac @ Jcc-MR           48.69      49.67        
 21 Luzzi, Matt N             12 HVD-MR                 46.67      49.72        
 22 Nack, Adam N              11 Marlins Bgnw-MR        49.41      50.15        
 23 Horgan, Edward L          11 HVD-MR                 50.18      50.37        
 24 Oconnell, Ryan            11 WAC-MR                 52.03      52.90        
 25 Hu, Kevin                 11 HS-MR                  53.30      54.11        
 26 Markic, Mark A            12 PATS-MR                   NT      55.67        
 27 Mulakandov, Ariel         11 NCAC-MR                58.00      59.17        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:16.99  METS Senior Mets
              1:25.79  LCZN LC Zone Team
              1:33.99  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abrams, Arty A            12 PATS-MR              1:18.14    1:19.99 LCZN   
                  38.19     1:19.99 (41.80)                                        
  2 Chan, Alexander L         12 DA-MR                1:27.30    1:25.20 LCZN   
  3 Skolnick, Avery M         12 Marlins Bgnw-MR      1:24.55    1:26.68 JO     
                  41.34     1:26.68 (45.34)                                        
  4 Wankowicz, Daniel         12 WAC-MR               1:35.01    1:30.29 JO     
  5 Sadchikov, Phill O        12 PATS-MR              1:31.79    1:31.84 JO     
                  44.14     1:31.84 (47.70)                                        
  6 Roychoudhury, Devayan     11 Middies-MR           1:35.23    1:31.86 JO     
                  45.02     1:31.86 (46.84)                                        
  7 Tatynskiy, Alec           12 Rac @ Jcc-MR         1:31.72    1:31.98 JO     
  8 Desmaras, Jorge D         11 Marlins Bgnw-MR      1:31.27    1:33.03 JO     
                  44.36     1:33.03 (48.67)                                        
  9 Huang, Matthew K          12 PATS-MR              1:35.04    1:33.05 JO     
                  44.77     1:33.05 (48.28)                                        
 10 Falbaum, Noah A           12 Marlins Bgnw-MR      1:31.32    1:34.68        
 11 Chen, Darian              12 NCAC-MR              1:32.00    1:35.88        
                  46.42     1:35.88 (49.46)                                        
 12 Konviser, Eric L          11 WAC-MR               1:32.72    1:36.46        
                  46.22     1:36.46 (50.24)                                        
 13 Kleyer, Maxim J           12 Rac @ Jcc-MR         1:31.62    1:38.52        
                  45.93     1:38.52 (52.59)                                        
 14 Hagan, Michael J          12 PATS-MR              2:17.78    1:39.97        
                  49.72     1:39.97 (50.25)                                        
 15 Bzikot, Konrad            12 NCAC-MR              1:42.00    1:40.51        
                  46.49     1:40.51 (54.02)                                        
 16 Rizzo, Gio M              11 PATS-MR              1:50.76    1:42.07        
                  48.15     1:42.07 (53.92)                                        
 17 Nack, Adam N              11 Marlins Bgnw-MR      1:46.88    1:45.57        
                  49.53     1:45.57 (56.04)                                        
 18 Goncharuk, Samuel G       11 WAC-MR               1:43.12    1:46.40        
 19 Horgan, Edward L          11 HVD-MR               1:47.06    1:51.10        
                  53.14     1:51.10 (57.96)                                        
 20 Desmaras, Juan Carlos C   11 Marlins Bgnw-MR      1:44.82    1:52.54        
                  53.64     1:52.54 (58.90)                                        
 21 Chun, Andrew              11 HVD-MR               2:01.70    2:00.50        
                1:00.18   2:00.50 (1:00.32)                                        
 22 Vassie, Thomas W          11 BKR-MR               1:56.00    2:00.89        
                  56.34   2:00.89 (1:04.55)                                        
 23 Kilichowski, Richard      11 Rac @ Jcc-MR         2:02.08    2:04.37        
                  59.84   2:04.37 (1:04.53)                                        
 24 DeLuca, Christian         11 PATS-MR              2:18.51    2:04.88        
 -- Altstein, Jacob           12 BKR-MR               2:00.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Mulakandov, Ariel         11 NCAC-MR              1:55.00         DQ        
      One hand touch
                1:02.21        DQ (1:03.22)                                        
 
Boys 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              2:49.99  METS Senior Mets
              3:00.59  LCZN LC Zone Team
              3:27.99  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abrams, Arty A            12 PATS-MR              2:50.28    2:57.70 LCZN   
                  41.54     1:26.18 (44.64)     2:12.86 (46.68)     2:57.70 (44.84)
  2 Skolnick, Avery M         12 Marlins Bgnw-MR      3:05.22    3:06.35 JO     
                  42.33     1:28.71 (46.38)     2:17.83 (49.12)     3:06.35 (48.52)
  3 Huang, Matthew K          12 PATS-MR              3:21.95    3:17.81 JO     
                  45.02     1:35.80 (50.78)     2:27.01 (51.21)     3:17.81 (50.80)
  4 Jackson, Flash C          11 PATS-MR              3:27.84    3:20.47 JO     
                                1:35.28 ( )     2:27.86 (52.58)     3:20.47 (52.61)
  5 Roychoudhury, Devayan     11 Middies-MR           3:32.72    3:20.74 JO     
                  48.07     1:38.34 (50.27)     2:31.31 (52.97)     3:20.74 (49.43)
  6 Falbaum, Noah A           12 Marlins Bgnw-MR      3:15.18    3:20.84 JO     
                                1:36.42 ( )   3:20.84 (1:44.42)                    
  7 Desmaras, Jorge D         11 Marlins Bgnw-MR      3:22.00    3:22.27 JO     
                  46.66     1:38.61 (51.95)     2:31.25 (52.64)     3:22.27 (51.02)
  8 Konviser, Eric L          11 WAC-MR               3:33.80    3:26.38 JO     
                  48.45     1:40.03 (51.58)     2:34.45 (54.42)     3:26.38 (51.93)
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                32.49  LCZN LC Zone Team
                36.59  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sadchikov, Phill O        12 PATS-MR                34.01      33.95 JO     
  2 Chan, Alexander L         12 DA-MR                  36.53      34.06 JO     
  3 Chia, Derrick             11 NCAC-MR                33.00      34.80 JO     
  4 Jackson, Flash C          11 PATS-MR                36.69      35.16 JO     
  5 McHugh, Luke P            12 Marlins Bgnw-MR        34.37      35.40 JO     
  6 Chen, Darian              12 NCAC-MR                36.00      35.97 JO     
  7 Bzikot, Konrad            12 NCAC-MR                36.00      36.54 JO     
  8 Evenko, Nicholas          12 Rac @ Jcc-MR           37.80      36.72        
  9 Wang, Harry H             12 APEX-MR                38.93      37.10        
 10 Del Rosario, Eric         12 PATS-MR                38.77      37.60        
 11 Huang, Matthew K          12 PATS-MR                37.83      37.69        
 12 Tuncoglu, Andre E         12 Marlins Bgnw-MR        36.44      38.42        
 13 Osman, Yousef             11 Rac @ Jcc-MR           38.60      38.84        
 14 Konviser, Eric L          11 WAC-MR                 36.77      40.09        
 15 Lokshin, Shawn            11 Rac @ Jcc-MR           40.76      42.36        
 16 Horgan, Edward L          11 HVD-MR                 38.26      42.40        
 17 Wankowicz, Daniel         12 WAC-MR                 39.44      43.21        
 18 Glinchenko, Michael       11 Rac @ Jcc-MR           41.89      43.72        
 19 Oconnell, Ryan            11 WAC-MR                 43.31      43.89        
 20 Koutin, Gabriel           12 WAC-MR                 53.29      54.18        
 21 Chun, Andrew              11 HVD-MR                 54.82      55.95        
 22 Ryan, Connor T            12 HVD-MR                 47.05    1:00.32        
 23 DeLuca, Christian         11 PATS-MR              1:08.24    1:04.22        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:04.49  METS Senior Mets
              1:12.59  LCZN LC Zone Team
              1:22.99  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abrams, Arty A            12 PATS-MR              1:16.49    1:12.06 LCZN   
                  33.61     1:12.06 (38.45)                                        
  2 Sadchikov, Phill O        12 PATS-MR              1:16.16    1:17.18 JO     
                  35.58     1:17.18 (41.60)                                        
  3 McHugh, Luke P            12 Marlins Bgnw-MR      1:17.86    1:17.90 JO     
                  36.03     1:17.90 (41.87)                                        
  4 Chan, Alexander L         12 DA-MR                1:28.08    1:19.07 JO     
                  35.30     1:19.07 (43.77)                                        
  5 Laidlaw, Johnny F         12 Marlins Bgnw-MR      1:17.48    1:21.10 JO     
                  38.51     1:21.10 (42.59)                                        
  6 Evenko, Nicholas          12 Rac @ Jcc-MR         1:22.15    1:21.47 JO     
                  38.55     1:21.47 (42.92)                                        
  7 Jackson, Flash C          11 PATS-MR              1:33.18    1:21.79 JO     
                  37.22     1:21.79 (44.57)                                        
  8 Falbaum, Noah A           12 Marlins Bgnw-MR      1:19.00    1:22.23 JO     
  9 Bzikot, Konrad            12 NCAC-MR              1:25.00    1:22.70 JO     
                  40.35     1:22.70 (42.35)                                        
 10 Lai, Christopher B        12 HS-MR                1:18.94    1:24.13        
                  37.43     1:24.13 (46.70)                                        
 11 Skolnick, Avery M         12 Marlins Bgnw-MR      1:19.51    1:25.36        
                  39.03     1:25.36 (46.33)                                        
 12 Tatynskiy, Alec           12 Rac @ Jcc-MR         1:26.18    1:27.42        
 13 Konviser, Eric L          11 WAC-MR               1:29.25    1:29.57        
                  40.45     1:29.57 (49.12)                                        
 14 Baldwin, Brian J          12 HS-MR                1:26.39    1:32.45        
                  42.96     1:32.45 (49.49)                                        
 15 Hu, Kevin                 11 HS-MR                1:46.48    1:48.91        
 16 Desmaras, Juan Carlos C   11 Marlins Bgnw-MR      1:41.03    1:57.91        
                  54.75   1:57.91 (1:03.16)                                        
 
Boys 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:28.99  METS Senior Mets
              2:42.09  LCZN LC Zone Team
              3:02.49  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McHugh, Luke P            12 Marlins Bgnw-MR      2:59.42    2:57.33 JO     
                  38.00     1:22.48 (44.48)     2:10.54 (48.06)     2:57.33 (46.79)
  2 Roychoudhury, Devayan     11 Middies-MR                NT    3:42.08        
                  43.41     1:36.20 (52.79)   2:40.64 (1:04.44)   3:42.08 (1:01.44)
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:25.49  METS Senior Mets
              2:37.19  LCZN LC Zone Team
              2:52.99  JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abrams, Arty A            12 PATS-MR              2:42.56    2:36.60 LCZN   
                  33.42     1:15.46 (42.04)     2:01.94 (46.48)     2:36.60 (34.66)
  2 Sadchikov, Phill O        12 PATS-MR              2:44.34    2:49.72 JO     
                  36.30     1:20.67 (44.37)     2:12.68 (52.01)     2:49.72 (37.04)
  3 Del Rosario, Eric         12 PATS-MR              2:54.80    2:50.39 JO     
                  40.26     1:22.92 (42.66)   2:50.39 (1:27.47)                    
  4 Chan, Alexander L         12 DA-MR                2:54.96    2:53.38        
                  38.17     1:24.92 (46.75)     2:13.77 (48.85)     2:53.38 (39.61)
  5 McHugh, Luke P            12 Marlins Bgnw-MR      2:52.73    2:54.42        
                  38.24     1:23.39 (45.15)     2:17.35 (53.96)     2:54.42 (37.07)
  6 Laidlaw, Johnny F         12 Marlins Bgnw-MR      2:48.80    2:56.03        
                  39.96     1:23.69 (43.73)     2:18.72 (55.03)     2:56.03 (37.31)
  7 Konviser, Eric L          11 WAC-MR               2:54.95    2:56.35        
                  39.54     1:26.41 (46.87)     1:50.01 (23.60)   2:56.35 (1:06.34)
  8 Falbaum, Noah A           12 Marlins Bgnw-MR      2:47.77    2:57.04        
                  38.50     1:24.60 (46.10)     2:17.84 (53.24)     2:57.04 (39.20)
  9 Evenko, Nicholas          12 Rac @ Jcc-MR         2:55.54    3:01.42        
                  40.71     1:27.50 (46.79)     2:25.00 (57.50)     3:01.42 (36.42)
 10 Roychoudhury, Devayan     11 Middies-MR           3:07.67    3:01.72        
                  39.89     1:30.65 (50.76)     2:21.17 (50.52)     3:01.72 (40.55)
 11 Huang, Matthew K          12 PATS-MR              3:09.45    3:02.03        
                  40.84     1:30.36 (49.52)     2:22.88 (52.52)     3:02.03 (39.15)
 12 Jackson, Flash C          11 PATS-MR              3:04.12    3:02.79        
                                1:30.82 ( )     2:22.39 (51.57)     3:02.79 (40.40)
 13 Tatynskiy, Alec           12 Rac @ Jcc-MR         3:00.94    3:04.15        
                                1:32.05 ( )     2:24.52 (52.47)     3:04.15 (39.63)
 14 Tuncoglu, Andre E         12 Marlins Bgnw-MR      3:03.00    3:05.82        
                  41.95     1:27.29 (45.34)     2:25.37 (58.08)     3:05.82 (40.45)
 15 Baldwin, Brian J          12 HS-MR                3:19.13    3:05.92        
                  41.08     1:28.21 (47.13)     2:25.67 (57.46)     3:05.92 (40.25)
 16 Desmaras, Jorge D         11 Marlins Bgnw-MR      3:10.61    3:15.37        
                  47.50     1:39.68 (52.18)     2:31.87 (52.19)     3:15.37 (43.50)
 17 Goncharuk, Samuel G       11 WAC-MR                    NT    3:17.18        
                  43.28     1:33.85 (50.57)     2:32.57 (58.72)     3:17.18 (44.61)
 18 Attenborough, Anthony P   11 Rac @ Jcc-MR         3:16.44    3:21.71        
                                1:39.27 ( )   3:21.71 (1:42.44)                    
 19 Desmaras, Juan Carlos C   11 Marlins Bgnw-MR      3:14.33    3:22.56        
                  52.05     1:42.90 (50.85)     2:42.32 (59.42)     3:22.56 (40.24)
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                25.49  13-14 SUPE Super Sectionals
                25.99  13-14 SRZN Senior Zones
                26.99  13-14 LCZN LC Zone Team
                27.19  13-14 METS Senior Mets
                27.99  13-14 JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dagayev, Andrey           14 IA-MR                  25.60      27.78 JO     
  2 Nunez, Jonathan T         13 PATS-MR                28.65      28.31        
  3 Makarov, Aleksey M        14 DA-MR                  28.49      28.95        
  4 Nicholas, Chauncey        14 DA-MR                  28.14      29.01        
  5 McCaffrey, TC C           14 PATS-MR                28.38      29.05        
  6 Kwon, Steven              14 Middies-MR             29.17      29.08        
  7 Polanish, Kevin           14 IA-MR                  28.83      29.16        
  8 D'Avanzo, Nicholas        14 Rac @ Jcc-MR           30.25      29.80        
  9 Legros, Julien E          13 Marlins Bgnw-MR        30.02      29.84        
 10 Keane, Matt V             14 PATS-MR                29.66      29.89        
 11 Holman, Thomas S          13 PATS-MR                31.70      30.02        
 12 Rizzo, Antonio S          14 PATS-MR                29.98      30.26        
 13 Alexandrov, Alexander T   14 APEX-MR                30.97      30.31        
 14 Afanasyev, Nikita A       14 Rac @ Jcc-MR           32.15      30.44        
 15 Towse, Eric               14 WAC-MR                 30.23      30.77        
 15 Lopez, Louis              14 WAC-MR                 31.03      30.77        
 17 Spade, John               13 WAC-MR                 29.75      30.91        
 18 McGregor, Matt J          13 PATS-MR                30.94      31.09        
 19 Huang, Jonathan           14 PATS-MR                40.24      31.22        
 20 Ryan, Sean P              14 HVD-MR                 32.62      31.40        
 21 Kaplinsky, Peter          14 Rac @ Jcc-MR           31.85      31.97        
 22 Susman, Dan A             14 HVD-MR                 32.02      32.49        
 23 McGregor, Kyle T          13 PATS-MR                30.80      32.53        
 24 Klingel, Dean M           14 IA-MR                  31.67      32.76        
 25 Shklovsky, Nicholas       13 Rac @ Jcc-MR           34.32      33.22        
 26 Chen, Aaron Z             14 PATS-MR                34.03      33.89        
 27 Ellis, Miles              13 Rac @ Jcc-MR           34.83      35.12        
 28 Maimon, Gary              13 Rac @ Jcc-MR           33.03      35.13        
 29 Gough, Ryan               14 WAC-MR                 36.00      35.25        
 30 Collazo, Christopher N    13 APEX-MR                35.38      35.31        
 31 Kingsbury, Nathaniel J    14 PATS-MR                35.44      35.43        
 32 Burns, Trevor             13 BKR-MR                 43.00      38.91        
 33 Monteagudo, Steven        14 WAC-MR                 43.92      39.85        
 34 White, Liam E             13 PATS-MR                41.44      40.53        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                54.89  13-14 SUPE Super Sectionals
                56.39  13-14 SRZN Senior Zones
                58.29  13-14 LCZN LC Zone Team
                59.19  13-14 METS Senior Mets
              1:00.99  13-14 JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCaffrey, TC C           14 PATS-MR              1:00.70    1:01.08        
  2 Kanaley, Tim S            14 IA-MR                1:02.01    1:01.19        
                  28.96     1:01.19 (32.23)                                        
  3 Nunez, Jonathan T         13 PATS-MR              1:02.71    1:02.03        
  4 Makarov, Aleksey M        14 DA-MR                1:02.90    1:02.41        
  5 Nicholas, Chauncey        14 DA-MR                1:03.80    1:03.16        
                  31.18     1:03.16 (31.98)                                        
  6 Volaski, Phillip J        14 PATS-MR              1:06.42    1:03.39        
                  30.52     1:03.39 (32.87)                                        
  7 Polanish, Kevin           14 IA-MR                1:03.48    1:03.72        
                  31.30     1:03.72 (32.42)                                        
  8 Stern, Marc J             14 Marlins Bgnw-MR      1:03.74    1:04.70        
                  31.03     1:04.70 (33.67)                                        
  9 Holman, Thomas S          13 PATS-MR              1:03.28    1:05.03        
                  31.74     1:05.03 (33.29)                                        
 10 Keane, Matt V             14 PATS-MR              1:05.76    1:05.67        
                  31.23     1:05.67 (34.44)                                        
 11 Huang, Jonathan           14 PATS-MR              1:12.81    1:06.67        
                  31.69     1:06.67 (34.98)                                        
 12 D'Avanzo, Nicholas        14 Rac @ Jcc-MR         1:06.29    1:07.04        
                  31.32     1:07.04 (35.72)                                        
 13 Afanasyev, Nikita A       14 Rac @ Jcc-MR         1:12.15    1:07.38        
                  33.08     1:07.38 (34.30)                                        
 14 Macias, Sean E            14 Rac @ Jcc-MR         1:07.83    1:07.57        
                  32.95     1:07.57 (34.62)                                        
 15 McGregor, Kyle T          13 PATS-MR              1:08.94    1:07.89        
                  34.11     1:07.89 (33.78)                                        
 16 Baldwin, Sean D           13 HS-MR                1:07.19    1:07.90        
                  32.48     1:07.90 (35.42)                                        
 17 Spade, John               13 WAC-MR               1:05.72    1:08.40        
                  32.88     1:08.40 (35.52)                                        
 18 McGregor, Matt J          13 PATS-MR              1:07.47    1:08.73        
 19 Turner, Cole V            13 HVD-MR               1:09.45    1:09.07        
 20 Kaplinsky, Peter          14 Rac @ Jcc-MR         1:11.16    1:09.32        
                  33.47     1:09.32 (35.85)                                        
 21 Legros, Julien E          13 Marlins Bgnw-MR      1:07.46    1:09.47        
 22 Rizzo, Antonio S          14 PATS-MR              1:04.77    1:09.86        
                  33.73     1:09.86 (36.13)                                        
 23 Shklovsky, Nicholas       13 Rac @ Jcc-MR         1:15.73    1:15.41        
                  36.26     1:15.41 (39.15)                                        
 24 Ellis, Miles              13 Rac @ Jcc-MR         1:17.63    1:17.60        
 25 Kingsbury, Nathaniel J    14 PATS-MR              1:18.40    1:18.92        
                  38.82     1:18.92 (40.10)                                        
 26 Torres-Rossi, Luke A      13 PATS-MR                   NT    1:19.03        
 27 Chen, Aaron Z             14 PATS-MR              1:17.08    1:19.41        
                  37.28     1:19.41 (42.13)                                        
 28 Burns, Trevor             13 BKR-MR               1:31.00    1:25.83        
 29 Rozenfeld, Samuel         13 WAC-MR               1:24.32    1:26.77        
                  40.47     1:26.77 (46.30)                                        
 30 White, Liam E             13 PATS-MR              1:35.22    1:28.86        
                  42.45     1:28.86 (46.41)                                        
 31 Gaider, Daniel            13 WAC-MR               1:43.03    1:29.64        
                  39.85     1:29.64 (49.79)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:00.89  13-14 SUPE Super Sectionals
              2:02.29  13-14 SRZN Senior Zones
              2:07.69  13-14 LCZN LC Zone Team
              2:09.49  13-14 METS Senior Mets
              2:13.99  13-14 JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Volaski, Phillip J        14 PATS-MR              2:12.95    2:10.71 JO     
                  30.28     1:02.80 (32.52)     1:36.86 (34.06)     2:10.71 (33.85)
  2 Dagayev, Andrey           14 IA-MR                2:17.96    2:14.43        
                  31.08     1:05.76 (34.68)     1:42.61 (36.85)     2:14.43 (31.82)
  3 Nunez, Jonathan T         13 PATS-MR              2:17.64    2:17.02        
                  30.48     1:05.02 (34.54)   2:17.02 (1:12.00)                    
  4 Polanish, Kevin           14 IA-MR                2:17.43    2:17.52        
                  32.39     1:06.49 (34.10)     1:42.04 (35.55)     2:17.52 (35.48)
  5 Makarov, Aleksey M        14 DA-MR                2:20.33    2:17.96        
                  30.80     1:05.85 (35.05)   2:17.96 (1:12.11)                    
  6 Keane, Matt V             14 PATS-MR              2:22.13    2:19.95        
                  31.91     1:07.37 (35.46)   2:19.95 (1:12.58)                    
  7 Holman, Thomas S          13 PATS-MR              2:19.06    2:20.41        
                  32.46     1:08.21 (35.75)     1:44.37 (36.16)     2:20.41 (36.04)
  8 Rizzo, Antonio S          14 PATS-MR              2:25.69    2:22.25        
                                1:08.52 ( )     1:46.96 (38.44)     2:22.25 (35.29)
  9 Sakharuk, Daniel V        14 Marlins Bgnw-MR      2:10.22    2:22.33        
                  30.73     1:05.72 (34.99)     1:44.45 (38.73)     2:22.33 (37.88)
 10 Macias, Sean E            14 Rac @ Jcc-MR         2:26.55    2:24.01        
                  32.37     1:08.24 (35.87)     1:46.83 (38.59)     2:24.01 (37.18)
 11 D'Avanzo, Nicholas        14 Rac @ Jcc-MR         2:32.44    2:25.31        
                  32.31     1:09.35 (37.04)     1:49.22 (39.87)     2:25.31 (36.09)
 12 McGregor, Matt J          13 PATS-MR              2:29.84    2:27.47        
                                1:12.22 ( )     1:51.17 (38.95)     2:27.47 (36.30)
 13 Spade, John               13 WAC-MR               2:22.44    2:27.76        
                  33.10     1:10.92 (37.82)     1:50.63 (39.71)     2:27.76 (37.13)
 14 Huang, Jonathan           14 PATS-MR              2:40.29    2:30.07        
                  32.26     1:09.29 (37.03)     1:50.43 (41.14)     2:30.07 (39.64)
 15 Kaplinsky, Peter          14 Rac @ Jcc-MR         2:34.75    2:30.29        
                  34.70     1:13.01 (38.31)     1:52.21 (39.20)     2:30.29 (38.08)
 16 McGregor, Kyle T          13 PATS-MR              2:31.82    2:30.43        
                  35.27     1:15.06 (39.79)     1:54.59 (39.53)     2:30.43 (35.84)
 17 Huang, Nathan C           14 Marlins Bgnw-MR      2:29.05    2:30.64        
                  33.71     1:12.48 (38.77)     1:52.03 (39.55)     2:30.64 (38.61)
 18 Pena, Matt                13 APEX-MR              2:42.02    2:30.74        
                                1:11.43 ( )     1:52.42 (40.99)     2:30.74 (38.32)
 19 Legros, Julien E          13 Marlins Bgnw-MR      2:27.21    2:32.03        
                  32.45     1:10.94 (38.49)     1:52.32 (41.38)     2:32.03 (39.71)
 20 Miller, Alex              14 Middies-MR           2:35.71    2:34.57        
                  35.00     1:13.72 (38.72)     1:54.59 (40.87)     2:34.57 (39.98)
 21 Ormond, Garrett E         13 IA-MR                2:48.66    2:37.98        
                  36.28     1:16.27 (39.99)     1:58.08 (41.81)     2:37.98 (39.90)
 22 Lopez, Louis              14 WAC-MR               2:33.82    2:42.31        
                  36.12     1:16.26 (40.14)     1:59.81 (43.55)     2:42.31 (42.50)
 23 Susman, Dan A             14 HVD-MR               2:39.14    2:44.52        
                  36.27     1:17.79 (41.52)     2:02.23 (44.44)     2:44.52 (42.29)
 24 Ellis, Miles              13 Rac @ Jcc-MR         2:38.94    2:44.88        
                                1:17.78 ( )   2:44.88 (1:27.10)                    
 25 Gough, Ryan               14 WAC-MR               2:52.68    2:45.63        
                  38.20     1:20.43 (42.23)     2:04.99 (44.56)     2:45.63 (40.64)
 26 Villalobos, Matt J        13 APEX-MR              2:46.94    2:46.44        
                                1:16.23 ( )   2:46.44 (1:30.21)                    
 27 Ryan, Sean P              14 HVD-MR               2:57.49    2:46.66        
                  36.50     1:19.61 (43.11)   2:46.66 (1:27.05)                    
 28 Rizzi, Matteo D           13 HVD-MR               2:47.84    2:56.24        
                  38.45     1:23.48 (45.03)   2:56.24 (1:32.76)                    
 29 Burns, Trevor             13 BKR-MR               3:20.00    3:19.67        
                  40.89     1:32.46 (51.57)   3:19.67 (1:47.21)                    
 -- Drummond, Jared           13 APEX-MR              3:09.57         DQ        
      False start
                  38.22                             2:31.93 ( )          DQ (38.22)
 -- Kingsbury, Nathaniel J    14 PATS-MR              2:45.64         DQ        
      False start
                  38.07     1:22.22 (44.15)     2:05.80 (43.58)          DQ (41.93)
 -- Afanasyev, Nikita A       14 Rac @ Jcc-MR         2:40.48        DFS        
      Declared false start
 
Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              4:15.79  13-14 SUPE Super Sectionals
              4:23.69  13-14 SRZN Senior Zones
              4:28.89  13-14 LCZN LC Zone Team
              4:31.99  13-14 METS Senior Mets
              4:44.99  13-14 JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dagayev, Andrey           14 IA-MR                4:44.62    4:41.88 JO     
                  31.96     1:07.56 (35.60)     1:43.60 (36.04)     2:20.26 (36.66)
        2:56.60 (36.34)     3:33.24 (36.64)     4:09.19 (35.95)     4:41.88 (32.69)
  2 Volaski, Phillip J        14 PATS-MR              4:56.73    4:44.63 JO     
                  31.83     1:05.93 (34.10)     1:42.43 (36.50)     2:19.21 (36.78)
        2:56.35 (37.14)     3:33.08 (36.73)     4:09.55 (36.47)     4:44.63 (35.08)
  3 Polanish, Kevin           14 IA-MR                4:53.42    4:52.96        
                                1:08.27 ( )                             2:22.84 ( )
                                3:38.08 ( )   4:52.96 (1:14.88)                    
  4 Stern, Marc J             14 Marlins Bgnw-MR      4:58.81    5:00.30        
                  33.47     1:10.45 (36.98)                             2:26.37 ( )
        3:05.67 (39.30)     3:45.10 (39.43)     4:22.79 (37.69)     5:00.30 (37.51)
  5 Rizzo, Antonio S          14 PATS-MR              4:59.13    5:00.36        
                                1:10.48 ( )     1:50.43 (39.95)     2:30.78 (40.35)
                                                    4:24.93 ( )     5:00.36 (35.43)
  6 Spade, John               13 WAC-MR               5:03.72    5:14.13        
                                1:13.23 ( )     1:53.53 (40.30)     2:33.81 (40.28)
        3:14.84 (41.03)     3:54.78 (39.94)     4:36.47 (41.69)     5:14.13 (37.66)
  7 Kingsbury, Nathaniel J    14 PATS-MR              6:08.08    5:49.12        
                                1:23.43 ( )     2:09.69 (46.26)     2:54.58 (44.89)
        3:39.45 (44.87)     4:23.97 (44.52)     5:09.14 (45.17)     5:49.12 (39.98)
  8 Torres-Rossi, Luke A      13 PATS-MR                   NT    6:19.13        
                                                                        3:05.69 ( )
        3:56.13 (50.44)     4:45.65 (49.52)   6:19.13 (1:33.48)                    
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:02.59  13-14 SRZN Senior Zones
              1:02.89  13-14 SUPE Super Sectionals
              1:06.69  13-14 LCZN LC Zone Team
              1:07.99  13-14 METS Senior Mets
              1:10.99  13-14 JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCaffrey, TC C           14 PATS-MR              1:08.13    1:08.87 JO     
                  33.94     1:08.87 (34.93)                                        
  2 Volaski, Phillip J        14 PATS-MR              1:14.20    1:11.87        
                  35.77     1:11.87 (36.10)                                        
  3 Holman, Thomas S          13 PATS-MR              1:12.76    1:12.07        
  4 Sakharuk, Daniel V        14 Marlins Bgnw-MR      1:06.58    1:13.35        
                  35.08     1:13.35 (38.27)                                        
  5 Towse, Eric               14 WAC-MR               1:15.33    1:14.29        
                  36.44     1:14.29 (37.85)                                        
  6 Keane, Matt V             14 PATS-MR              1:12.72    1:14.66        
                  36.24     1:14.66 (38.42)                                        
  7 Makarov, Aleksey M        14 DA-MR                1:21.59    1:14.69        
  8 Kwon, Steven              14 Middies-MR           1:10.93    1:14.99        
                  36.49     1:14.99 (38.50)                                        
  9 Nicholas, Chauncey        14 DA-MR                1:13.11    1:15.11        
                  37.77     1:15.11 (37.34)                                        
 10 Macias, Sean E            14 Rac @ Jcc-MR         1:16.28    1:15.51        
                  38.12     1:15.51 (37.39)                                        
 11 McGregor, Kyle T          13 PATS-MR              1:18.82    1:16.20        
                  37.75     1:16.20 (38.45)                                        
 12 Legros, Julien E          13 Marlins Bgnw-MR      1:15.03    1:16.97        
                  37.48     1:16.97 (39.49)                                        
 13 Klingel, Dean M           14 IA-MR                1:16.31    1:16.99        
                  36.87     1:16.99 (40.12)                                        
 14 McGregor, Matt J          13 PATS-MR              1:20.27    1:20.57        
                  39.27     1:20.57 (41.30)                                        
 15 Huang, Nathan C           14 Marlins Bgnw-MR      1:16.88    1:21.15        
                  39.14     1:21.15 (42.01)                                        
 16 Spade, John               13 WAC-MR               1:18.92    1:22.03        
                  40.32     1:22.03 (41.71)                                        
 17 Pena, Matt                13 APEX-MR              1:21.25    1:23.38        
                  39.99     1:23.38 (43.39)                                        
 18 Ryan, Sean P              14 HVD-MR               1:31.33    1:23.95        
                  40.74     1:23.95 (43.21)                                        
 19 Afanasyev, Nikita A       14 Rac @ Jcc-MR         1:26.39    1:24.06        
                  42.94     1:24.06 (41.12)                                        
 20 Miller, Alex              14 Middies-MR           1:21.70    1:24.54        
                  33.37     1:24.54 (51.17)                                        
 21 Shklovsky, Nicholas       13 Rac @ Jcc-MR         1:25.18    1:25.84        
                  41.73     1:25.84 (44.11)                                        
 22 Lopez, Louis              14 WAC-MR               1:24.33    1:26.88        
                  42.67     1:26.88 (44.21)                                        
 23 Susman, Dan A             14 HVD-MR               1:21.90    1:27.45        
                  42.99     1:27.45 (44.46)                                        
 24 Kingsbury, Nathaniel J    14 PATS-MR              1:25.83    1:28.01        
                  42.83     1:28.01 (45.18)                                        
 25 Ormond, Garrett E         13 IA-MR                1:25.18    1:29.12        
                  43.34     1:29.12 (45.78)                                        
 26 Monteagudo, Steven        14 WAC-MR               1:36.00    1:34.72        
                  38.97     1:34.72 (55.75)                                        
 27 Rizzi, Matteo D           13 HVD-MR               1:26.91    1:35.09        
                  46.78     1:35.09 (48.31)                                        
 28 Collazo, Christopher N    13 APEX-MR              1:39.36    1:35.63        
                  46.76     1:35.63 (48.87)                                        
 29 Drummond, Jared           13 APEX-MR              1:48.46    1:42.57        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:15.89  13-14 SRZN Senior Zones
              2:16.39  13-14 SUPE Super Sectionals
              2:21.99  13-14 LCZN LC Zone Team
              2:27.99  13-14 METS Senior Mets
              2:32.99  13-14 JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCaffrey, TC C           14 PATS-MR              2:24.01    2:26.01 METS   
                  35.03     1:11.43 (36.40)     1:49.19 (37.76)     2:26.01 (36.82)
  2 Makarov, Aleksey M        14 DA-MR                2:39.74    2:34.32        
                  36.90     1:15.66 (38.76)     1:56.41 (40.75)     2:34.32 (37.91)
  3 Holman, Thomas S          13 PATS-MR              2:33.94    2:34.47        
                  37.32     1:15.97 (38.65)     1:55.76 (39.79)     2:34.47 (38.71)
  4 Kanaley, Tim S            14 IA-MR                2:30.73    2:35.04        
                  36.43     1:15.22 (38.79)     1:55.89 (40.67)     2:35.04 (39.15)
  5 Towse, Eric               14 WAC-MR               2:37.35    2:39.59        
                  37.33     1:18.12 (40.79)     1:59.74 (41.62)     2:39.59 (39.85)
  6 Nicholas, Chauncey        14 DA-MR                2:51.36    2:44.59        
                  38.56     1:20.40 (41.84)     2:02.90 (42.50)     2:44.59 (41.69)
  7 Stern, Marc J             14 Marlins Bgnw-MR      2:44.80    2:46.79        
                  39.31     1:21.76 (42.45)     2:06.60 (44.84)     2:46.79 (40.19)
  8 Sakharuk, Daniel V        14 Marlins Bgnw-MR      2:23.43    2:47.53        
                  37.68     1:20.38 (42.70)     2:04.88 (44.50)     2:47.53 (42.65)
  9 McGregor, Kyle T          13 PATS-MR              2:47.15    2:47.86        
                  40.79     1:26.21 (45.42)     2:10.29 (44.08)     2:47.86 (37.57)
 10 Baldwin, Sean D           13 HS-MR                2:52.10    2:51.42        
                  41.80     1:25.10 (43.30)     2:09.75 (44.65)     2:51.42 (41.67)
 11 Huang, Jonathan           14 PATS-MR              2:58.47    2:52.33        
                                1:24.14 ( )     2:09.57 (45.43)     2:52.33 (42.76)
 12 Spade, John               13 WAC-MR               3:15.00    2:57.73        
                  41.71     1:26.20 (44.49)     2:13.79 (47.59)     2:57.73 (43.94)
 13 Kingsbury, Nathaniel J    14 PATS-MR              3:00.16    3:05.12        
                  44.23     1:32.93 (48.70)     2:20.37 (47.44)     3:05.12 (44.75)
 14 Ormond, Garrett E         13 IA-MR                3:10.94    3:06.27        
                  45.12     1:32.84 (47.72)     2:21.72 (48.88)     3:06.27 (44.55)
 15 Wong, Kevin               13 HS-MR                3:05.56    3:06.58        
                  42.24     1:30.61 (48.37)     2:20.40 (49.79)     3:06.58 (46.18)
 16 Shklovsky, Nicholas       13 Rac @ Jcc-MR         3:11.22    3:07.79        
                  45.59     1:33.18 (47.59)     2:21.33 (48.15)     3:07.79 (46.46)
 17 Rozenfeld, Samuel         13 WAC-MR               3:14.84    3:10.88        
                  45.18     1:34.78 (49.60)     2:24.91 (50.13)     3:10.88 (45.97)
 18 Gaider, Daniel            13 WAC-MR               3:48.23    4:02.03        
                  43.31   4:02.03 (3:18.72)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:10.49  13-14 SUPE Super Sectionals
              1:11.49  13-14 SRZN Senior Zones
              1:14.09  13-14 LCZN LC Zone Team
              1:16.99  13-14 METS Senior Mets
              1:20.99  13-14 JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Makarov, Aleksey M        14 DA-MR                1:16.86    1:16.65 METS   
  2 Keane, Matt V             14 PATS-MR              1:19.99    1:19.76 JO     
                  37.66     1:19.76 (42.10)                                        
  3 Volaski, Phillip J        14 PATS-MR              1:26.19    1:21.47        
                  38.68     1:21.47 (42.79)                                        
  4 Towse, Eric               14 WAC-MR               1:20.44    1:22.02        
  5 Polanish, Kevin           14 IA-MR                1:21.44    1:23.42        
  6 McCaffrey, TC C           14 PATS-MR              1:29.31    1:23.76        
                  40.14     1:23.76 (43.62)                                        
  7 Nicholas, Chauncey        14 DA-MR                1:21.40    1:24.32        
                  40.78     1:24.32 (43.54)                                        
  8 Nunez, Jonathan T         13 PATS-MR              1:30.19    1:28.17        
  9 Huang, Jonathan           14 PATS-MR              1:34.13    1:28.46        
                  42.70     1:28.46 (45.76)                                        
 10 Macias, Sean E            14 Rac @ Jcc-MR         1:28.05    1:29.11        
                  42.48     1:29.11 (46.63)                                        
 11 Wong, Kevin               13 HS-MR                1:30.85    1:30.19        
                  42.26     1:30.19 (47.93)                                        
 12 McGregor, Matt J          13 PATS-MR              1:30.91    1:30.74        
                  43.91     1:30.74 (46.83)                                        
 13 Afanasyev, Nikita A       14 Rac @ Jcc-MR         1:36.56    1:31.02        
                  44.63     1:31.02 (46.39)                                        
 14 Legros, Julien E          13 Marlins Bgnw-MR      1:27.16    1:31.11        
                  41.74     1:31.11 (49.37)                                        
 15 Baldwin, Sean D           13 HS-MR                1:39.00    1:37.91        
                  46.88     1:37.91 (51.03)                                        
 16 Turner, Cole V            13 HVD-MR               1:34.71    1:39.42        
                  45.30     1:39.42 (54.12)                                        
 17 Ellis, Miles              13 Rac @ Jcc-MR         1:42.26    1:40.30        
                  48.09     1:40.30 (52.21)                                        
 18 Shklovsky, Nicholas       13 Rac @ Jcc-MR         1:36.77    1:41.79        
 19 D'Avanzo, Nicholas        14 Rac @ Jcc-MR         1:32.84    1:42.28        
                  48.15     1:42.28 (54.13)                                        
 20 Chen, Aaron Z             14 PATS-MR              1:48.02    1:45.09        
                  50.05     1:45.09 (55.04)                                        
 21 Ormond, Garrett E         13 IA-MR                1:39.34    1:46.14        
                  49.24     1:46.14 (56.90)                                        
 22 Rozenfeld, Samuel         13 WAC-MR               1:50.67    1:53.82        
 23 White, Liam E             13 PATS-MR              1:49.70    1:54.93        
                  55.54     1:54.93 (59.39)                                        
 24 Kingsbury, Nathaniel J    14 PATS-MR              2:00.80    1:57.11        
                  56.65   1:57.11 (1:00.46)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              2:35.19  13-14 SUPE Super Sectionals
              2:35.19  13-14 SRZN Senior Zones
              2:40.79  13-14 LCZN LC Zone Team
              2:49.99  13-14 METS Senior Mets
              2:54.99  13-14 JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Makarov, Aleksey M        14 DA-MR                2:44.72    2:44.34 METS   
                  37.61     1:18.78 (41.17)     2:01.63 (42.85)     2:44.34 (42.71)
  2 Lombardo, Nicholas        14 WAC-MR               2:40.25    2:47.50 METS   
                  39.41     1:21.27 (41.86)     2:05.12 (43.85)     2:47.50 (42.38)
  3 Keane, Matt V             14 PATS-MR              2:52.17    2:50.29 JO     
                  40.58     1:24.02 (43.44)     2:08.11 (44.09)     2:50.29 (42.18)
  4 Volaski, Phillip J        14 PATS-MR              2:51.64    2:52.19 JO     
                  38.82     1:21.33 (42.51)     2:06.84 (45.51)     2:52.19 (45.35)
  5 Kwon, Steven              14 Middies-MR           2:58.19    2:58.81        
                  40.34     1:24.92 (44.58)     2:11.57 (46.65)     2:58.81 (47.24)
  6 McCaffrey, TC C           14 PATS-MR              3:06.01    3:00.73        
                  41.30     1:27.14 (45.84)     2:14.27 (47.13)     3:00.73 (46.46)
  7 Nicholas, Chauncey        14 DA-MR                3:19.90    3:04.74        
                  42.23     1:28.70 (46.47)     2:16.82 (48.12)     3:04.74 (47.92)
  8 Polanish, Kevin           14 IA-MR                3:03.12    3:05.82        
                  41.69     1:29.46 (47.77)   3:05.82 (1:36.36)                    
  9 Macias, Sean E            14 Rac @ Jcc-MR         3:08.15    3:10.46        
                  50.27     1:30.39 (40.12)   3:10.46 (1:40.07)                    
 10 Huang, Jonathan           14 PATS-MR              3:15.73    3:12.24        
                  44.06     1:32.54 (48.48)     2:22.25 (49.71)     3:12.24 (49.99)
 11 Gough, Ryan               14 WAC-MR               4:00.00    3:34.66        
                  50.18     1:43.92 (53.74)     2:41.26 (57.34)     3:34.66 (53.40)
 12 Chen, Aaron Z             14 PATS-MR                   NT    3:35.24        
                  48.37     1:41.49 (53.12)     2:38.28 (56.79)     3:35.24 (56.96)
 13 Maimon, Gary              13 Rac @ Jcc-MR         3:29.15    3:36.02        
                  50.85     1:46.29 (55.44)     2:41.87 (55.58)     3:36.02 (54.15)
 14 Ormond, Garrett E         13 IA-MR                3:38.62    3:37.09        
                  48.83     1:44.38 (55.55)     2:40.31 (55.93)     3:37.09 (56.78)
 15 Shklovsky, Nicholas       13 Rac @ Jcc-MR         3:35.80    3:41.19        
                  52.53     1:50.15 (57.62)     2:47.47 (57.32)     3:41.19 (53.72)
 16 White, Liam E             13 PATS-MR                   NT    4:00.12        
                  53.96   1:54.93 (1:00.97)   2:58.80 (1:03.87)   4:00.12 (1:01.32)
 17 Monteagudo, Steven        14 WAC-MR               4:00.00    4:08.61        
                  57.04   1:59.65 (1:02.61)   3:05.60 (1:05.95)   4:08.61 (1:03.01)
 18 Kingsbury, Nathaniel J    14 PATS-MR              4:03.54    4:09.48        
                  57.65   2:01.01 (1:03.36)   3:06.92 (1:05.91)   4:09.48 (1:02.56)
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                59.79  13-14 SUPE Super Sectionals
              1:01.79  13-14 SRZN Senior Zones
              1:03.69  13-14 LCZN LC Zone Team
              1:04.49  13-14 METS Senior Mets
              1:07.49  13-14 JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rizzo, Antonio S          14 PATS-MR              1:09.29    1:07.70        
                  32.13     1:07.70 (35.57)                                        
  2 Sakharuk, Daniel V        14 Marlins Bgnw-MR      1:04.63    1:08.63        
                  31.77     1:08.63 (36.86)                                        
  3 Nicholas, Chauncey        14 DA-MR                1:07.17    1:08.71        
                  32.13     1:08.71 (36.58)                                        
  4 Nunez, Jonathan T         13 PATS-MR              1:12.15    1:10.63        
                  32.07     1:10.63 (38.56)                                        
  5 Holman, Thomas S          13 PATS-MR              1:09.79    1:12.13        
                  33.44     1:12.13 (38.69)                                        
  6 McGregor, Matt J          13 PATS-MR              1:17.90    1:15.69        
  7 Huang, Nathan C           14 Marlins Bgnw-MR      1:15.39    1:16.40        
                  35.84     1:16.40 (40.56)                                        
  8 D'Avanzo, Nicholas        14 Rac @ Jcc-MR         1:22.61    1:17.81        
  9 Lombardo, Nicholas        14 WAC-MR               1:18.19    1:19.02        
                  37.24     1:19.02 (41.78)                                        
 10 McGregor, Kyle T          13 PATS-MR              1:19.18    1:19.74        
 11 Alexandrov, Alexander T   14 APEX-MR              1:22.93    1:20.21        
 12 Klingel, Dean M           14 IA-MR                1:18.83    1:20.27        
                  37.32     1:20.27 (42.95)                                        
 13 Villalobos, Matt J        13 APEX-MR              1:19.83    1:20.56        
                  36.56     1:20.56 (44.00)                                        
 14 Huang, Jonathan           14 PATS-MR              1:28.94    1:23.05        
                  38.12     1:23.05 (44.93)                                        
 15 Lopez, Louis              14 WAC-MR               1:17.28    1:23.98        
 16 Kaplinsky, Peter          14 Rac @ Jcc-MR         1:27.69    1:26.61        
 17 Ellis, Miles              13 Rac @ Jcc-MR         1:25.56    1:29.67        
                  42.05     1:29.67 (47.62)                                        
 18 Miller, Alex              14 Middies-MR           1:24.69    1:33.47        
                  41.90     1:33.47 (51.57)                                        
 19 Chen, Aaron Z             14 PATS-MR                   NT    1:33.88        
                  43.11     1:33.88 (50.77)                                        
 20 Rizzi, Matteo D           13 HVD-MR               1:30.99    1:34.12        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:14.19  13-14 SUPE Super Sectionals
              2:18.29  13-14 SRZN Senior Zones
              2:21.29  13-14 LCZN LC Zone Team
              2:28.99  13-14 METS Senior Mets
              2:33.99  13-14 JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rizzo, Antonio S          14 PATS-MR              2:33.14    2:34.38        
                                1:12.32 ( )     1:53.56 (41.24)     2:34.38 (40.82)
  2 Holman, Thomas S          13 PATS-MR              2:44.16    2:55.60        
                  36.87     1:19.10 (42.23)   2:55.60 (1:36.50)                    
  3 Kaplinsky, Peter          14 Rac @ Jcc-MR         3:20.48    3:16.50        
                  42.72     1:32.06 (49.34)     2:24.45 (52.39)     3:16.50 (52.05)
 -- Sakharuk, Daniel V        14 Marlins Bgnw-MR      2:26.00         DQ        
      Declared false start
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:16.39  13-14 SUPE Super Sectionals
              2:17.09  13-14 SRZN Senior Zones
              2:24.59  13-14 LCZN LC Zone Team
              2:25.49  13-14 METS Senior Mets
              2:31.99  13-14 JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCaffrey, TC C           14 PATS-MR              2:26.21    2:28.97 JO     
                                1:10.19 ( )   2:28.97 (1:18.78)                    
  2 Makarov, Aleksey M        14 DA-MR                2:31.11    2:29.65 JO     
                  31.10     1:11.92 (40.82)     1:54.72 (42.80)     2:29.65 (34.93)
  3 Volaski, Phillip J        14 PATS-MR              2:35.59    2:31.29 JO     
                  32.70     1:12.89 (40.19)     1:56.52 (43.63)     2:31.29 (34.77)
  4 Kanaley, Tim S            14 IA-MR                2:35.51    2:32.91        
                  41.42     1:10.90 (29.48)     1:59.35 (48.45)     2:32.91 (33.56)
  5 Nunez, Jonathan T         13 PATS-MR              2:35.97    2:35.31        
                  31.77     1:11.64 (39.87)     2:00.49 (48.85)     2:35.31 (34.82)
  6 Keane, Matt V             14 PATS-MR              2:35.91    2:37.45        
                  33.06     1:14.47 (41.41)   2:37.45 (1:22.98)                    
  7 Sakharuk, Daniel V        14 Marlins Bgnw-MR      2:21.45    2:38.09        
                  32.24     1:13.61 (41.37)   2:38.09 (1:24.48)                    
  8 Holman, Thomas S          13 PATS-MR              2:36.39    2:39.00        
                  33.17     1:12.37 (39.20)     2:02.10 (49.73)     2:39.00 (36.90)
  9 Nicholas, Chauncey        14 DA-MR                2:37.66    2:39.21        
                  33.30     1:14.19 (40.89)     2:03.25 (49.06)     2:39.21 (35.96)
 10 Towse, Eric               14 WAC-MR               2:40.87    2:39.49        
                  36.43     1:16.03 (39.60)     2:03.50 (47.47)     2:39.49 (35.99)
 11 Dagayev, Andrey           14 IA-MR                2:34.55    2:40.55        
                  33.78     1:16.32 (42.54)     2:05.36 (49.04)     2:40.55 (35.19)
 12 Macias, Sean E            14 Rac @ Jcc-MR         2:40.15    2:43.64        
                  35.52     1:17.22 (41.70)     2:06.16 (48.94)     2:43.64 (37.48)
 13 McGregor, Matt J          13 PATS-MR              3:19.05    2:45.79        
                  36.67     1:19.40 (42.73)     2:08.13 (48.73)     2:45.79 (37.66)
 14 Huang, Jonathan           14 PATS-MR              3:12.11    2:47.11        
                                1:20.31 ( )     2:10.35 (50.04)     2:47.11 (36.76)
 15 Baldwin, Sean D           13 HS-MR                3:02.97    2:49.99        
                  34.29     1:18.13 (43.84)     2:12.96 (54.83)     2:49.99 (37.03)
 16 Legros, Julien E          13 Marlins Bgnw-MR      2:48.66    2:50.07        
                  35.58     1:18.86 (43.28)     2:11.60 (52.74)     2:50.07 (38.47)
 17 McGregor, Kyle T          13 PATS-MR              3:50.28    2:51.70        
                                1:18.18 ( )     2:14.48 (56.30)     2:51.70 (37.22)
 18 Afanasyev, Nikita A       14 Rac @ Jcc-MR         3:06.19    2:53.19        
                  40.29     1:24.50 (44.21)     2:16.07 (51.57)     2:53.19 (37.12)
 19 D'Avanzo, Nicholas        14 Rac @ Jcc-MR         3:01.48    2:54.08        
                  35.75     1:26.86 (51.11)     2:18.63 (51.77)     2:54.08 (35.45)
 20 Wong, Kevin               13 HS-MR                2:55.07    2:56.98        
                  39.28     1:28.27 (48.99)     2:16.72 (48.45)     2:56.98 (40.26)
 21 Ellis, Miles              13 Rac @ Jcc-MR         2:58.57    2:57.77        
                  39.10     1:25.85 (46.75)     2:17.21 (51.36)     2:57.77 (40.56)
 22 Ormond, Garrett E         13 IA-MR                3:06.18    2:59.99        
                  39.20     1:27.82 (48.62)     2:19.41 (51.59)     2:59.99 (40.58)
 23 Turner, Cole V            13 HVD-MR               3:00.33    3:02.87        
                  38.43     1:23.27 (44.84)     2:22.18 (58.91)     3:02.87 (40.69)
 24 Kaplinsky, Peter          14 Rac @ Jcc-MR         3:08.31    3:04.76        
                  41.21     1:27.28 (46.07)     2:27.04 (59.76)     3:04.76 (37.72)
 25 Chen, Aaron Z             14 PATS-MR              3:20.62    3:18.24        
                  42.23     1:34.36 (52.13)   2:34.77 (1:00.41)     3:18.24 (43.47)
 26 Gaider, Daniel            13 WAC-MR               3:49.00    3:38.21        
                  49.10   1:49.34 (1:00.24)   2:49.68 (1:00.34)     3:38.21 (48.53)
 
Boys 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
              4:48.99  13-14 SUPE Super Sectionals
              4:51.39  13-14 SRZN Senior Zones
              5:07.09  13-14 LCZN LC Zone Team
              5:12.99  13-14 METS Senior Mets
              5:24.99  13-14 JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCaffrey, TC C           14 PATS-MR              5:18.42    5:12.36 METS   
                  34.13     1:12.10 (37.97)     1:51.05 (38.95)     2:29.66 (38.61)
        3:16.41 (46.75)     4:02.27 (45.86)     4:38.21 (35.94)     5:12.36 (34.15)
  2 Lombardo, Nicholas        14 WAC-MR               5:18.95    5:26.31        
                                1:19.67 ( )                             2:45.64 ( )
                                4:11.70 ( )     4:50.56 (38.86)     5:26.31 (35.75)
  3 Dagayev, Andrey           14 IA-MR                5:15.00    5:37.25        
                                1:13.68 ( )                             2:43.65 ( )
        3:33.50 (49.85)                             4:33.20 ( )   5:37.25 (1:04.05)
  4 Towse, Eric               14 WAC-MR               5:33.47    5:38.28        
                  38.18     1:21.02 (42.84)     2:02.96 (41.94)     2:45.07 (42.11)
        3:33.38 (48.31)     4:20.49 (47.11)     5:00.86 (40.37)     5:38.28 (37.42)
  5 Maimon, Gary              13 Rac @ Jcc-MR         7:29.61    6:49.66        
                                1:50.52 ( )                             3:30.70 ( )
        4:27.86 (57.16)     5:22.34 (54.48)     6:08.27 (45.93)     6:49.66 (41.39)
 
Boys 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                25.49  15&O SUPE Super Sectionals
                25.99  15&O SRZN Senior Zones
                26.99  15&O LCZN LC Zone Team
                27.19  15&O METS Senior Mets
                27.99  15&O JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 PU, Austin                19 UNAT-MR                24.50      25.35 SUPE   
  2 Lawson, Michael           15 Middies-MR             26.23      26.79 LCZN   
  3 Costanzo, Christopher     16 Rac @ Jcc-MR           26.42      26.93 LCZN   
  4 Hutton, RJ J              16 PATS-MR                27.45      27.39 JO     
  5 Guerra, Jeremy            21 UNAT-MR                26.40      27.47 JO     
  6 Piliero, Marc P           19 PATS-MR                27.86      27.62 JO     
  7 Fischer, Chris J          19 APEX-MR                27.70      27.71 JO     
  8 Monteverde, Joseph M      15 IA-MR                  26.77      27.74 JO     
  9 Kalletta, George E        15 IA-MR                  27.82      27.76 JO     
 10 Guardino, Devin J         16 PATS-MR                27.63      27.90 JO     
 11 Tu, Matthew X             15 Marlins Bgnw-MR        27.11      28.00        
 11 Nicholas, C.J.            16 DA-MR                  28.64      28.00        
 13 White, Devin H            15 IA-MR                  27.41      28.06        
 14 Jorge, Dylan E            16 DA-MR                  28.73      28.21        
 15 Hassan, Ibrahem           16 Rac @ Jcc-MR           28.22      28.37        
 16 Markic, Marin             15 PATS-MR                28.74      28.45        
 17 Shteynvarts, Daniel       16 Rac @ Jcc-MR           27.83      28.83        
 18 Ma, Edmond                16 PATS-MR                28.98      29.42        
 19 Thio, Randy M             16 NCAC-MR                28.50      29.68        
 20 McDermott, Mathew M       15 IA-MR                  30.00      29.83        
 21 Glazowski, Max M          16 DA-MR                  29.12      29.86        
 22 Attinger, Evan W          15 PATS-MR                28.85      29.95        
 23 Piscopo, Frank            15 Rac @ Jcc-MR           29.71      30.76        
 24 Kascle, Daniel            15 Rac @ Jcc-MR           29.88      30.79        
 25 Mayol, Siprian            21 APEX-MR                26.74      30.86        
 26 Gansrow, Bo               16 IA-MR                  34.00      31.02        
 27 Eng, Timothy              15 Marlins Bgnw-MR        30.59      31.10        
 28 Piscopo, John-Paul        15 Rac @ Jcc-MR           30.49      31.15        
 29 Nikolic, Evan M           16 PATS-MR                29.88      31.55        
 30 Menis, Matthew N          15 IA-MR                  31.20      31.60        
 31 Thomas, Kieran C          15 IA-MR                  30.75      31.75        
 32 Uriarte, Alvin            15 Middies-MR             32.10      31.86        
 33 Fairweather, Sheldon      15 Middies-MR             33.61      33.75        
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                54.89  15&O SUPE Super Sectionals
                56.39  15&O SRZN Senior Zones
                58.29  15&O LCZN LC Zone Team
                59.19  15&O METS Senior Mets
              1:00.99  15&O JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tatynskiy, Shawn          15 Rac @ Jcc-MR           57.78      57.57 LCZN   
                  27.94       57.57 (29.63)                                        
  2 Neri, Nicholas J          16 IA-MR                  58.12      57.97 LCZN   
                  27.55       57.97 (30.42)                                        
  3 Kalletta, George E        15 IA-MR                  58.67      58.66 METS   
                  28.71       58.66 (29.95)                                        
  4 Hutton, RJ J              16 PATS-MR                59.93      58.99 METS   
  5 Costanzo, Christopher     16 Rac @ Jcc-MR           57.90      59.11 METS   
  6 Shteynvarts, Daniel       16 Rac @ Jcc-MR           57.74      59.18 METS   
  7 Monteverde, Joseph M      15 IA-MR                  56.95    1:00.16 JO     
                  29.17     1:00.16 (30.99)                                        
  8 Piliero, Marc P           19 PATS-MR                59.07    1:00.72 JO     
                  29.30     1:00.72 (31.42)                                        
  9 Guardino, Devin J         16 PATS-MR              1:01.57    1:01.60        
                  28.60     1:01.60 (33.00)                                        
 10 Hassan, Ibrahem           16 Rac @ Jcc-MR         1:01.62    1:01.72        
                  29.47     1:01.72 (32.25)                                        
 11 Tu, Matthew X             15 Marlins Bgnw-MR        59.01    1:02.26        
                  30.51     1:02.26 (31.75)                                        
 12 Callaghan, James          17 Rac @ Jcc-MR         1:00.14    1:02.36        
                  30.11     1:02.36 (32.25)                                        
 13 Ciccarelli, Jared         16 Rac @ Jcc-MR         1:01.42    1:03.13        
                  31.07     1:03.13 (32.06)                                        
 14 Jorge, Dylan E            16 DA-MR                1:04.08    1:03.36        
                  29.77     1:03.36 (33.59)                                        
 15 Attinger, Evan W          15 PATS-MR              1:03.82    1:03.58        
 16 Ma, Edmond                16 PATS-MR              1:01.62    1:03.59        
                  30.69     1:03.59 (32.90)                                        
 17 Callaghan, John           18 WAC-MR                 57.68    1:04.02        
                  30.81     1:04.02 (33.21)                                        
 18 Callaghan, Ryan           15 WAC-MR               1:04.82    1:04.52        
 19 Shashaty, Jack            15 WAC-MR               1:02.38    1:04.67        
 20 Markic, Marin             15 PATS-MR              1:03.15    1:04.92        
                  41.56     1:04.92 (23.36)                                        
 21 Grunbok, Chris J          16 HVD-MR               1:04.38    1:04.94        
                  30.85     1:04.94 (34.09)                                        
 22 Nicholas, C.J.            16 DA-MR                1:05.85    1:05.41        
                  31.07     1:05.41 (34.34)                                        
 23 Cusack-McPartlin, Timoth  15 WAC-MR               1:05.95    1:05.64        
                  31.55     1:05.64 (34.09)                                        
 24 Glazowski, Max M          16 DA-MR                1:03.24    1:06.24        
                  31.09     1:06.24 (35.15)                                        
 25 Baker, Stephen A          15 HVD-MR               1:04.66    1:06.29        
                  31.65     1:06.29 (34.64)                                        
 26 Kascle, Daniel            15 Rac @ Jcc-MR         1:03.73    1:06.61        
 27 Eng, Timothy              15 Marlins Bgnw-MR      1:08.13    1:07.60        
                  31.60     1:07.60 (36.00)                                        
 28 Vayser, Gabriel           15 Rac @ Jcc-MR         1:06.32    1:08.65        
                  33.83     1:08.65 (34.82)                                        
 29 Thomas, Kieran C          15 IA-MR                1:07.29    1:09.71        
                  32.56     1:09.71 (37.15)                                        
 30 Heisler, Lucky D          18 Middies-MR           1:15.77    1:21.39        
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:00.89  15&O SUPE Super Sectionals
              2:02.29  15&O SRZN Senior Zones
              2:07.69  15&O LCZN LC Zone Team
              2:09.49  15&O METS Senior Mets
              2:13.99  15&O JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Costanzo, Christopher     16 Rac @ Jcc-MR         2:06.58    2:07.41 LCZN   
                  30.05     1:02.52 (32.47)     1:36.35 (33.83)     2:07.41 (31.06)
  2 Neri, Nicholas J          16 IA-MR                2:06.35    2:09.05 METS   
                  29.06     1:02.03 (32.97)     1:35.75 (33.72)     2:09.05 (33.30)
  3 Hutton, RJ J              16 PATS-MR              2:17.22    2:11.22 JO     
                  29.83     1:03.00 (33.17)     1:37.30 (34.30)     2:11.22 (33.92)
  4 Lawson, Michael           15 Middies-MR           2:10.76    2:11.23 JO     
                  29.93     1:03.06 (33.13)     1:37.80 (34.74)     2:11.23 (33.43)
  5 Tatynskiy, Shawn          15 Rac @ Jcc-MR         2:07.15    2:11.65 JO     
                                1:03.53 ( )     1:38.59 (35.06)     2:11.65 (33.06)
  6 Ciccarelli, Jared         16 Rac @ Jcc-MR         2:07.52    2:13.13 JO     
                  31.89     1:05.28 (33.39)     1:39.82 (34.54)     2:13.13 (33.31)
  7 Shteynvarts, Daniel       16 Rac @ Jcc-MR         2:06.94    2:14.30        
                  31.15     1:04.70 (33.55)     1:39.42 (34.72)     2:14.30 (34.88)
  8 Monteverde, Joseph M      15 IA-MR                2:06.89    2:15.60        
                  30.02     1:04.40 (34.38)     1:40.55 (36.15)     2:15.60 (35.05)
  9 Callaghan, John           18 WAC-MR               2:06.65    2:18.57        
                  32.54     1:07.26 (34.72)     1:42.18 (34.92)     2:18.57 (36.39)
 10 Kaufmann, Garrett J       16 Marlins Bgnw-MR      2:04.60    2:18.80        
                  30.45     1:04.59 (34.14)     1:42.29 (37.70)     2:18.80 (36.51)
 11 Hassan, Ibrahem           16 Rac @ Jcc-MR         2:17.79    2:19.11        
                  30.70     1:05.16 (34.46)     1:42.02 (36.86)     2:19.11 (37.09)
 12 Attinger, Evan W          15 PATS-MR              2:20.44    2:19.81        
                  31.91     1:07.45 (35.54)     1:43.55 (36.10)     2:19.81 (36.26)
 13 Callaghan, Ryan           15 WAC-MR               2:21.14    2:20.70        
                  31.82     1:07.26 (35.44)     1:44.62 (37.36)     2:20.70 (36.08)
 14 Piscopo, Frank            15 Rac @ Jcc-MR         2:26.52    2:21.20        
                  33.79     1:10.50 (36.71)     1:48.00 (37.50)     2:21.20 (33.20)
 15 Cusack-McPartlin, Timoth  15 WAC-MR               2:17.79    2:21.79        
                  32.47     1:08.43 (35.96)     1:46.16 (37.73)     2:21.79 (35.63)
 16 Ma, Edmond                16 PATS-MR              2:20.88    2:22.84        
                  31.29     1:05.67 (34.38)     1:43.82 (38.15)     2:22.84 (39.02)
 17 Sweeney, Sam M            15 Marlins Bgnw-MR      2:18.92    2:22.98        
                  30.91     1:06.74 (35.83)   2:22.98 (1:16.24)                    
 18 Kascle, Daniel            15 Rac @ Jcc-MR         2:18.56    2:23.51        
                  32.38     1:08.28 (35.90)     1:46.09 (37.81)     2:23.51 (37.42)
 19 Guardino, Devin J         16 PATS-MR              2:38.31    2:24.67        
                                1:07.18 ( )     1:47.23 (40.05)     2:24.67 (37.44)
 20 Markic, Marin             15 PATS-MR              2:25.42    2:24.83        
                  32.67     1:09.07 (36.40)     1:48.38 (39.31)     2:24.83 (36.45)
 21 Piscopo, John-Paul        15 Rac @ Jcc-MR         2:29.90    2:25.64        
                                1:10.31 ( )     1:49.51 (39.20)     2:25.64 (36.13)
 22 Jorge, Dylan E            16 DA-MR                2:30.29    2:26.70        
                  31.37     1:08.44 (37.07)     1:48.17 (39.73)     2:26.70 (38.53)
 23 Glazowski, Max M          16 DA-MR                2:27.63    2:28.36        
                  34.07     1:13.22 (39.15)     1:52.38 (39.16)     2:28.36 (35.98)
 24 Nicholas, C.J.            16 DA-MR                2:27.62    2:30.00        
                  34.25     1:12.45 (38.20)     1:51.47 (39.02)     2:30.00 (38.53)
 25 Grunbok, Chris J          16 HVD-MR               2:29.06    2:30.94        
                  33.28     1:12.09 (38.81)     1:52.66 (40.57)     2:30.94 (38.28)
 26 Rizzi, Jarrod R           15 HVD-MR               2:16.50    2:34.40        
                  33.98     1:11.59 (37.61)     1:52.96 (41.37)     2:34.40 (41.44)
 27 Fairweather, Sheldon      15 Middies-MR           2:55.28    2:52.41        
                                1:22.12 ( )     2:09.77 (47.65)     2:52.41 (42.64)
 28 Lucas, CJ J               15 APEX-MR              3:02.74    3:00.84        
                  39.07     1:24.26 (45.19)     2:14.92 (50.66)     3:00.84 (45.92)
 -- Richiez, Nasser N         16 APEX-MR              2:48.53         DQ        
      No touch on turn
                                                    2:20.31 ( )          DQ (48.65)
 
Boys 15 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              4:15.79  15&O SUPE Super Sectionals
              4:23.69  15&O SRZN Senior Zones
              4:28.89  15&O LCZN LC Zone Team
              4:31.99  15&O METS Senior Mets
              4:44.99  15&O JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Costanzo, Christopher     16 Rac @ Jcc-MR         4:34.20    4:31.47 METS   
                  30.37     1:04.15 (33.78)     1:38.86 (34.71)     2:13.77 (34.91)
        2:49.31 (35.54)     3:24.75 (35.44)   4:31.47 (1:06.72)                    
  2 Kalletta, George E        15 IA-MR                4:31.34    4:31.76 METS   
                                1:05.11 ( )     1:40.51 (35.40)     2:15.31 (34.80)
                                3:24.11 ( )     3:59.00 (34.89)     4:31.76 (32.76)
  3 Ciccarelli, Jared         16 Rac @ Jcc-MR         4:32.44    4:33.57 JO     
                  31.27     1:04.25 (32.98)     1:38.62 (34.37)     2:13.34 (34.72)
        2:49.11 (35.77)     3:24.46 (35.35)     3:59.89 (35.43)     4:33.57 (33.68)
  4 Neri, Nicholas J          16 IA-MR                4:30.00    4:34.17 JO     
                  30.33     1:04.23 (33.90)     1:39.32 (35.09)     2:14.05 (34.73)
        2:49.29 (35.24)     3:24.74 (35.45)     3:59.90 (35.16)     4:34.17 (34.27)
  5 Ahearn, Declan B          15 Marlins Bgnw-MR      4:35.91    4:36.62 JO     
                  31.02     1:05.22 (34.20)     1:40.87 (35.65)     2:16.30 (35.43)
        2:52.70 (36.40)     3:28.92 (36.22)     4:03.67 (34.75)     4:36.62 (32.95)
  6 Shteynvarts, Daniel       16 Rac @ Jcc-MR         4:52.50    4:40.57 JO     
                  31.62     1:06.50 (34.88)     1:43.03 (36.53)     2:19.40 (36.37)
        2:55.27 (35.87)     3:30.88 (35.61)     4:06.60 (35.72)     4:40.57 (33.97)
  7 Callaghan, James          17 Rac @ Jcc-MR         4:33.17    4:41.36 JO     
                  31.39     1:05.31 (33.92)     1:40.66 (35.35)     2:15.80 (35.14)
        2:51.64 (35.84)     3:27.46 (35.82)     4:04.87 (37.41)     4:41.36 (36.49)
  8 Glat, Brian S             15 Marlins Bgnw-MR      4:24.35    4:43.57 JO     
                  31.69     1:05.52 (33.83)     1:41.30 (35.78)     2:16.97 (35.67)
        2:53.65 (36.68)     3:30.40 (36.75)     4:07.76 (37.36)     4:43.57 (35.81)
  9 Draper, Christopher F     15 Marlins Bgnw-MR      4:44.25    4:47.48        
                  30.80     1:05.55 (34.75)     1:41.87 (36.32)     2:18.93 (37.06)
        2:55.95 (37.02)     3:32.78 (36.83)     4:10.57 (37.79)     4:47.48 (36.91)
 10 Thomas, Kieran C          15 IA-MR                5:04.53    5:02.47        
                  33.30     1:11.26 (37.96)     1:50.14 (38.88)     2:29.11 (38.97)
        3:07.98 (38.87)     3:47.04 (39.06)     4:25.39 (38.35)     5:02.47 (37.08)
 11 Callaghan, Ryan           15 WAC-MR               5:06.19    5:04.42        
                  34.56     1:13.47 (38.91)     1:53.11 (39.64)     2:31.46 (38.35)
        3:09.57 (38.11)     3:48.16 (38.59)     4:27.13 (38.97)     5:04.42 (37.29)
 12 Vayser, Gabriel           15 Rac @ Jcc-MR         5:10.96    5:21.10        
                  36.56     1:15.71 (39.15)     1:56.39 (40.68)     2:36.70 (40.31)
        3:19.00 (42.30)     3:59.56 (40.56)     4:41.38 (41.82)     5:21.10 (39.72)
 13 Nicholas, C.J.            16 DA-MR                5:20.99    5:24.44        
                                1:14.61 ( )     1:55.61 (41.00)     2:37.08 (41.47)
                                4:01.34 ( )   5:24.44 (1:23.10)                    
 14 Heisler, Lucky D          18 Middies-MR           5:49.77    5:57.93        
                  39.63     1:24.33 (44.70)     2:09.53 (45.20)     2:55.11 (45.58)
        3:41.34 (46.23)     4:26.74 (45.40)     5:12.80 (46.06)     5:57.93 (45.13)
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:02.59  15&O SRZN Senior Zones
              1:02.89  15&O SUPE Super Sectionals
              1:06.69  15&O LCZN LC Zone Team
              1:07.99  15&O METS Senior Mets
              1:10.99  15&O JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glat, Brian S             15 Marlins Bgnw-MR        58.70    1:04.39 LCZN   
                  31.17     1:04.39 (33.22)                                        
  2 Piliero, Marc P           19 PATS-MR              1:04.91    1:07.30 METS   
                  32.49     1:07.30 (34.81)                                        
  3 Neri, Nicholas J          16 IA-MR                1:02.96    1:07.33 METS   
                  33.34     1:07.33 (33.99)                                        
  4 Guardino, Devin J         16 PATS-MR              1:07.98    1:07.43 METS   
                  33.14     1:07.43 (34.29)                                        
  5 Blair, Graham R           17 Marlins Bgnw-MR      1:07.38    1:08.73 JO     
                  34.57     1:08.73 (34.16)                                        
  6 Sweeney, Sam M            15 Marlins Bgnw-MR      1:06.70    1:09.62 JO     
                  33.21     1:09.62 (36.41)                                        
  7 Cusack-McPartlin, Timoth  15 WAC-MR               1:08.29    1:10.14 JO     
                  34.49     1:10.14 (35.65)                                        
  8 Ahearn, Declan B          15 Marlins Bgnw-MR      1:09.39    1:10.27 JO     
                  34.57     1:10.27 (35.70)                                        
  9 Costanzo, Christopher     16 Rac @ Jcc-MR         1:06.90    1:10.30 JO     
                  34.98     1:10.30 (35.32)                                        
 10 Kaufmann, Garrett J       16 Marlins Bgnw-MR      1:02.55    1:11.17        
                  34.45     1:11.17 (36.72)                                        
 11 Tatynskiy, Shawn          15 Rac @ Jcc-MR         1:05.89    1:11.45        
                  34.81     1:11.45 (36.64)                                        
 12 White, Devin H            15 IA-MR                1:09.62    1:11.82        
                  34.00     1:11.82 (37.82)                                        
 13 Draper, Christopher F     15 Marlins Bgnw-MR      1:07.02    1:12.56        
                  35.03     1:12.56 (37.53)                                        
 14 Hutton, RJ J              16 PATS-MR              1:20.16    1:13.68        
                  36.26     1:13.68 (37.42)                                        
 15 Ma, Edmond                16 PATS-MR              1:12.66    1:13.85        
                  35.67     1:13.85 (38.18)                                        
 16 Chen, Ting                15 HVD-MR               1:12.93    1:13.95        
                  35.27     1:13.95 (38.68)                                        
 17 Rizzi, Jarrod R           15 HVD-MR               1:09.45    1:15.20        
 18 Thomas, Kieran C          15 IA-MR                1:17.85    1:15.65        
                  36.05     1:15.65 (39.60)                                        
 19 Behbehani, Tirdod         15 Marlins Bgnw-MR      1:10.66    1:15.81        
                  38.17     1:15.81 (37.64)                                        
 20 Glazowski, Max M          16 DA-MR                1:14.02    1:15.84        
                  37.15     1:15.84 (38.69)                                        
 21 Callaghan, Ryan           15 WAC-MR               1:15.25    1:16.70        
                  37.25     1:16.70 (39.45)                                        
 22 Markic, Marin             15 PATS-MR              1:14.91    1:16.75        
                  37.95     1:16.75 (38.80)                                        
 23 Thio, Randy M             16 NCAC-MR              1:10.00    1:17.45        
                  38.20     1:17.45 (39.25)                                        
 24 Shteynvarts, Daniel       16 Rac @ Jcc-MR         1:13.74    1:17.71        
                  38.93     1:17.71 (38.78)                                        
 25 Piscopo, Frank            15 Rac @ Jcc-MR         1:19.59    1:17.73        
                  39.09     1:17.73 (38.64)                                        
 26 Orman-Kollmar, Max A      17 APEX-MR              1:10.11    1:17.75        
                  37.18     1:17.75 (40.57)                                        
 27 Jorge, Dylan E            16 DA-MR                1:24.25    1:17.94        
                  38.01     1:17.94 (39.93)                                        
 28 Menis, Matthew N          15 IA-MR                1:18.61    1:19.34        
                  38.72     1:19.34 (40.62)                                        
 29 Ciccarelli, Jared         16 Rac @ Jcc-MR         1:13.73    1:19.52        
                  39.56     1:19.52 (39.96)                                        
 30 Gansrow, Bo               16 IA-MR                1:30.00    1:20.18        
                  37.63     1:20.18 (42.55)                                        
 31 Nikolic, Evan M           16 PATS-MR              1:22.16    1:22.19        
 32 Uriarte, Alvin            15 Middies-MR           1:27.12    1:26.63        
                  42.67     1:26.63 (43.96)                                        
 33 Mayol, Siprian            21 APEX-MR              1:24.31    1:29.44        
                  41.83     1:29.44 (47.61)                                        
 -- Grunbok, Chris J          16 HVD-MR               1:22.74         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish
                  39.31          DQ (41.19)                                        
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:15.89  15&O SRZN Senior Zones
              2:16.39  15&O SUPE Super Sectionals
              2:21.99  15&O LCZN LC Zone Team
              2:27.99  15&O METS Senior Mets
              2:32.99  15&O JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glat, Brian S             15 Marlins Bgnw-MR      2:04.50    2:21.10 LCZN   
                  32.14     1:07.67 (35.53)     1:44.24 (36.57)     2:21.10 (36.86)
  2 Cusack-McPartlin, Timoth  15 WAC-MR               2:21.71    2:25.78 METS   
                  35.14     1:11.29 (36.15)   2:25.78 (1:14.49)                    
  3 Ahearn, Declan B          15 Marlins Bgnw-MR      2:27.99    2:27.41 METS   
                  35.59     1:12.49 (36.90)     1:50.40 (37.91)     2:27.41 (37.01)
  4 Costanzo, Christopher     16 Rac @ Jcc-MR         2:24.50    2:30.14 JO     
                  36.65     1:14.29 (37.64)     1:53.27 (38.98)     2:30.14 (36.87)
  5 Piliero, Marc P           19 PATS-MR              2:21.24    2:30.19 JO     
                  34.06     1:11.44 (37.38)     1:50.84 (39.40)     2:30.19 (39.35)
  6 Sweeney, Sam M            15 Marlins Bgnw-MR      2:26.07    2:32.11 JO     
                  35.07     1:13.32 (38.25)     1:53.66 (40.34)     2:32.11 (38.45)
  7 Ma, Edmond                16 PATS-MR              2:30.62    2:35.07        
                  35.80     1:14.99 (39.19)   2:35.07 (1:20.08)                    
  8 Guardino, Devin J         16 PATS-MR              2:29.84    2:35.72        
                  36.55     1:16.17 (39.62)     1:57.69 (41.52)     2:35.72 (38.03)
  9 Tatynskiy, Shawn          15 Rac @ Jcc-MR         2:31.78    2:37.41        
                  35.96     1:16.18 (40.22)     1:57.92 (41.74)     2:37.41 (39.49)
 10 Draper, Christopher F     15 Marlins Bgnw-MR      2:24.99    2:38.66        
                  35.71     1:16.17 (40.46)     1:57.98 (41.81)     2:38.66 (40.68)
 11 Hutton, RJ J              16 PATS-MR              2:40.99    2:38.79        
                                1:15.96 ( )   2:38.79 (1:22.83)                    
 12 Markic, Marin             15 PATS-MR              2:46.37    2:44.34        
                                1:21.03 ( )     2:02.69 (41.66)     2:44.34 (41.65)
 13 Shteynvarts, Daniel       16 Rac @ Jcc-MR         2:38.16    2:45.46        
                  39.27     1:20.61 (41.34)     2:03.32 (42.71)     2:45.46 (42.14)
 14 Callaghan, Ryan           15 WAC-MR               2:43.27    2:46.21        
                  38.80     1:20.39 (41.59)     2:04.03 (43.64)     2:46.21 (42.18)
 15 Jorge, Dylan E            16 DA-MR                2:58.37    2:48.06        
                  39.22     1:21.56 (42.34)     2:06.57 (45.01)     2:48.06 (41.49)
 16 Glazowski, Max M          16 DA-MR                2:40.40    2:49.12        
                  37.96     1:20.09 (42.13)     2:05.69 (45.60)     2:49.12 (43.43)
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:10.49  15&O SUPE Super Sectionals
              1:11.49  15&O SRZN Senior Zones
              1:14.09  15&O LCZN LC Zone Team
              1:16.99  15&O METS Senior Mets
              1:20.99  15&O JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Callaghan, John           18 WAC-MR               1:06.04    1:12.41 LCZN   
                  34.45     1:12.41 (37.96)                                        
  2 Grunbok, Chris J          16 HVD-MR               1:10.66    1:13.58 LCZN   
                  35.07     1:13.58 (38.51)                                        
  3 Shashaty, Jack            15 WAC-MR               1:12.72    1:18.12 JO     
                  37.98     1:18.12 (40.14)                                        
  4 Tu, Matthew X             15 Marlins Bgnw-MR      1:16.16    1:18.13 JO     
                  38.01     1:18.13 (40.12)                                        
  5 Hutton, RJ J              16 PATS-MR              1:20.43    1:19.46 JO     
  6 Eng, Timothy              15 Marlins Bgnw-MR      1:21.58    1:21.89        
                  39.18     1:21.89 (42.71)                                        
  7 Attinger, Evan W          15 PATS-MR              1:26.84    1:22.45        
                  40.00     1:22.45 (42.45)                                        
  8 Hassan, Ibrahem           16 Rac @ Jcc-MR         1:23.34    1:25.20        
  9 Nicholas, C.J.            16 DA-MR                1:26.78    1:25.33        
                  39.16     1:25.33 (46.17)                                        
 10 Orman-Kollmar, Max A      17 APEX-MR              1:30.00    1:25.85        
                  40.22     1:25.85 (45.63)                                        
 11 Kascle, Daniel            15 Rac @ Jcc-MR         1:18.70    1:26.70        
                  40.56     1:26.70 (46.14)                                        
 12 McDermott, Mathew M       15 IA-MR                1:24.32    1:28.07        
 13 Markic, Marin             15 PATS-MR              1:27.78    1:29.29        
                  41.78     1:29.29 (47.51)                                        
 14 Vayser, Gabriel           15 Rac @ Jcc-MR         1:24.37    1:31.23        
                  42.25     1:31.23 (48.98)                                        
 15 Glazowski, Max M          16 DA-MR                1:28.37    1:31.68        
                  41.63     1:31.68 (50.05)                                        
 16 Baker, Stephen A          15 HVD-MR               1:23.77    1:31.92        
                  42.77     1:31.92 (49.15)                                        
 17 Ma, Edmond                16 PATS-MR              1:38.14    1:31.97        
                  43.36     1:31.97 (48.61)                                        
 18 Nikolic, Evan M           16 PATS-MR              1:32.30    1:33.22        
                  44.95     1:33.22 (48.27)                                        
 19 Heisler, Lucky D          18 Middies-MR           1:46.64    1:49.54        
                  52.14     1:49.54 (57.40)                                        
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              2:35.19  15&O SUPE Super Sectionals
              2:35.19  15&O SRZN Senior Zones
              2:40.79  15&O LCZN LC Zone Team
              2:49.99  15&O METS Senior Mets
              2:54.99  15&O JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Callaghan, John           18 WAC-MR               2:22.28    2:37.90 LCZN   
                  35.62     1:14.81 (39.19)     1:57.44 (42.63)     2:37.90 (40.46)
  2 Kalletta, George E        15 IA-MR                2:44.52    2:42.37 METS   
                  38.02     1:18.89 (40.87)     2:00.38 (41.49)     2:42.37 (41.99)
  3 Ahearn, Declan B          15 Marlins Bgnw-MR      2:41.92    2:50.06 JO     
                  38.38     1:20.71 (42.33)     2:06.23 (45.52)     2:50.06 (43.83)
  4 Tu, Matthew X             15 Marlins Bgnw-MR      2:44.57    2:50.59 JO     
                  38.00     1:20.73 (42.73)     2:06.49 (45.76)     2:50.59 (44.10)
  5 Eng, Timothy              15 Marlins Bgnw-MR      2:53.12    2:57.38        
                  39.20     1:23.85 (44.65)     2:11.02 (47.17)     2:57.38 (46.36)
  6 Callaghan, Ryan           15 WAC-MR               2:54.38    3:00.66        
                  42.74     1:27.11 (44.37)     2:14.33 (47.22)     3:00.66 (46.33)
  7 Hassan, Ibrahem           16 Rac @ Jcc-MR         3:00.67    3:04.72        
                  43.70     1:29.75 (46.05)     2:17.89 (48.14)     3:04.72 (46.83)
  8 Kascle, Daniel            15 Rac @ Jcc-MR         2:50.14    3:04.75        
                  40.97     1:26.90 (45.93)     2:15.82 (48.92)     3:04.75 (48.93)
  9 Nicholas, C.J.            16 DA-MR                3:04.98    3:07.66        
                  43.02     1:29.84 (46.82)     2:20.39 (50.55)     3:07.66 (47.27)
 10 Cusack-McPartlin, Timoth  15 WAC-MR               2:54.86    3:10.63        
                  43.77     1:32.78 (49.01)     2:22.16 (49.38)     3:10.63 (48.47)
 11 Chen, Ting                15 HVD-MR               2:55.93    3:12.30        
                                1:29.74 ( )     2:21.68 (51.94)     3:12.30 (50.62)
 12 Piscopo, John-Paul        15 Rac @ Jcc-MR         2:59.00    3:17.50        
                  46.58     1:37.12 (50.54)     2:29.53 (52.41)     3:17.50 (47.97)
 13 Rizzi, Jarrod R           15 HVD-MR               2:51.96    3:17.85        
                  44.66     1:33.95 (49.29)     2:26.91 (52.96)     3:17.85 (50.94)
 14 Glazowski, Max M          16 DA-MR                3:19.73    3:21.70        
                  45.42     1:36.35 (50.93)     2:28.96 (52.61)     3:21.70 (52.74)
 15 Fairweather, Sheldon      15 Middies-MR           3:50.22    3:52.71        
                                1:50.04 ( )   3:52.71 (2:02.67)                    
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                59.79  15&O SUPE Super Sectionals
              1:01.79  15&O SRZN Senior Zones
              1:03.69  15&O LCZN LC Zone Team
              1:04.49  15&O METS Senior Mets
              1:07.49  15&O JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas, C.J.            16 DA-MR                1:07.79    1:03.56 LCZN   
  2 Glat, Brian S             15 Marlins Bgnw-MR      1:01.55    1:05.06 JO     
                  31.41     1:05.06 (33.65)                                        
  3 Lawson, Michael           15 Middies-MR           1:04.16    1:05.39 JO     
                  31.62     1:05.39 (33.77)                                        
  4 Tatynskiy, Shawn          15 Rac @ Jcc-MR         1:03.65    1:05.60 JO     
                  30.93     1:05.60 (34.67)                                        
  5 Jorge, Dylan E            16 DA-MR                1:09.45    1:07.11 JO     
                  31.13     1:07.11 (35.98)                                        
  6 Kaufmann, Garrett J       16 Marlins Bgnw-MR      1:01.55    1:07.72        
                  31.14     1:07.72 (36.58)                                        
  6 Neri, Nicholas J          16 IA-MR                1:05.38    1:07.72        
                  31.70     1:07.72 (36.02)                                        
  8 Blair, Graham R           17 Marlins Bgnw-MR      1:02.85    1:08.93        
                  32.26     1:08.93 (36.67)                                        
  9 Ciccarelli, Jared         16 Rac @ Jcc-MR         1:07.70    1:09.11        
                  32.86     1:09.11 (36.25)                                        
 10 White, Devin H            15 IA-MR                1:09.62    1:09.96        
 11 McDermott, Mathew M       15 IA-MR                1:13.05    1:10.02        
                  32.40     1:10.02 (37.62)                                        
 12 Monteverde, Joseph M      15 IA-MR                1:04.62    1:10.14        
                  31.66     1:10.14 (38.48)                                        
 13 Guardino, Devin J         16 PATS-MR              1:11.07    1:10.71        
                  32.03     1:10.71 (38.68)                                        
 14 Attinger, Evan W          15 PATS-MR              1:11.72    1:10.95        
 15 Piliero, Marc P           19 PATS-MR              1:10.06    1:11.17        
                  31.76     1:11.17 (39.41)                                        
 16 Sweeney, Sam M            15 Marlins Bgnw-MR      1:08.49    1:12.07        
                  32.60     1:12.07 (39.47)                                        
 17 Nikolic, Evan M           16 PATS-MR              1:12.09    1:15.31        
                  36.44     1:15.31 (38.87)                                        
 18 Draper, Christopher F     15 Marlins Bgnw-MR      1:08.77    1:15.34        
                  34.39     1:15.34 (40.95)                                        
 19 Callaghan, Ryan           15 WAC-MR               1:14.49    1:16.71        
                  35.97     1:16.71 (40.74)                                        
 20 Markic, Marin             15 PATS-MR              1:13.30    1:19.06        
                  35.20     1:19.06 (43.86)                                        
 21 Thomas, Kieran C          15 IA-MR                1:24.49    1:20.07        
                  36.77     1:20.07 (43.30)                                        
 22 Behbehani, Tirdod         15 Marlins Bgnw-MR      1:09.34    1:20.11        
                  37.39     1:20.11 (42.72)                                        
 23 Menis, Matthew N          15 IA-MR                1:18.55    1:20.83        
                  38.28     1:20.83 (42.55)                                        
 24 Uriarte, Alvin            15 Middies-MR           1:30.16    1:25.05        
                  39.48     1:25.05 (45.57)                                        
 25 Lucas, CJ J               15 APEX-MR              1:40.82    1:38.07        
                  42.89     1:38.07 (55.18)                                        
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:14.19  15&O SUPE Super Sectionals
              2:18.29  15&O SRZN Senior Zones
              2:21.29  15&O LCZN LC Zone Team
              2:28.99  15&O METS Senior Mets
              2:33.99  15&O JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Callaghan, James          17 Rac @ Jcc-MR         2:12.04    2:22.62 METS   
                  31.87     1:06.68 (34.81)     1:44.88 (38.20)     2:22.62 (37.74)
  2 Ciccarelli, Jared         16 Rac @ Jcc-MR         2:20.61    2:29.11 JO     
                                1:10.54 ( )   2:29.11 (1:18.57)                    
  3 Tatynskiy, Shawn          15 Rac @ Jcc-MR         2:26.48    2:34.00        
                  34.27     1:12.13 (37.86)     1:55.38 (43.25)     2:34.00 (38.62)
  4 Ahearn, Declan B          15 Marlins Bgnw-MR      2:38.80    2:34.06        
                  33.33     1:11.76 (38.43)     1:54.27 (42.51)     2:34.06 (39.79)
  5 Glat, Brian S             15 Marlins Bgnw-MR      2:15.07    2:37.05        
                  33.64     1:12.66 (39.02)     1:55.78 (43.12)     2:37.05 (41.27)
  6 Jorge, Dylan E            16 DA-MR                2:43.18    2:41.54        
                  33.03     1:12.33 (39.30)     1:55.61 (43.28)     2:41.54 (45.93)
  7 Sweeney, Sam M            15 Marlins Bgnw-MR      2:37.17    2:49.71        
                  34.24     1:17.30 (43.06)     2:03.72 (46.42)     2:49.71 (45.99)
  8 Draper, Christopher F     15 Marlins Bgnw-MR      2:35.34    2:53.17        
                  36.09     1:19.54 (43.45)   2:53.17 (1:33.63)                    
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:16.39  15&O SUPE Super Sectionals
              2:17.09  15&O SRZN Senior Zones
              2:24.59  15&O LCZN LC Zone Team
              2:25.49  15&O METS Senior Mets
              2:31.99  15&O JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kalletta, George E        15 IA-MR                2:25.00    2:21.34 LCZN   
                  31.33     1:06.36 (35.03)   2:21.34 (1:14.98)                    
  2 Callaghan, John           18 WAC-MR               2:15.77    2:23.97 LCZN   
                  31.64     1:10.49 (38.85)     1:51.09 (40.60)     2:23.97 (32.88)
  3 Callaghan, James          17 Rac @ Jcc-MR         2:13.82    2:25.04 METS   
                  30.72     1:08.15 (37.43)     1:51.67 (43.52)     2:25.04 (33.37)
  4 Tu, Matthew X             15 Marlins Bgnw-MR      2:24.96    2:33.20        
                  32.51     1:12.15 (39.64)     1:58.04 (45.89)     2:33.20 (35.16)
  5 Monteverde, Joseph M      15 IA-MR                2:31.45    2:33.40        
                                1:12.90 ( )   2:33.40 (1:20.50)                    
  6 Shashaty, Jack            15 WAC-MR               2:27.88    2:33.61        
                  34.00     1:15.09 (41.09)     1:58.80 (43.71)     2:33.61 (34.81)
  7 Nicholas, C.J.            16 DA-MR                2:42.69    2:35.95        
                                1:14.10 ( )     2:02.12 (48.02)     2:35.95 (33.83)
  8 Cusack-McPartlin, Timoth  15 WAC-MR               2:29.17    2:36.58        
                  36.47     1:13.94 (37.47)     2:01.07 (47.13)     2:36.58 (35.51)
  9 McDermott, Mathew M       15 IA-MR                2:38.00    2:37.28        
                                1:14.70 ( )     2:01.59 (46.89)     2:37.28 (35.69)
 10 Attinger, Evan W          15 PATS-MR              2:37.27    2:37.45        
                  33.40     1:16.02 (42.62)     2:02.27 (46.25)     2:37.45 (35.18)
 11 Hassan, Ibrahem           16 Rac @ Jcc-MR         2:48.05    2:41.12        
                  35.84     1:17.59 (41.75)     2:06.10 (48.51)     2:41.12 (35.02)
 12 Guardino, Devin J         16 PATS-MR              2:40.56    2:42.31        
                  31.14     1:10.49 (39.35)     2:06.31 (55.82)     2:42.31 (36.00)
 13 Sweeney, Sam M            15 Marlins Bgnw-MR      2:36.98    2:42.42        
                                1:13.15 ( )   2:42.42 (1:29.27)                    
 14 Markic, Marin             15 PATS-MR              2:44.71    2:42.94        
                  34.34     1:16.37 (42.03)     2:06.28 (49.91)     2:42.94 (36.66)
 15 Kascle, Daniel            15 Rac @ Jcc-MR         2:36.91    2:43.47        
                  35.61     1:17.98 (42.37)     2:05.77 (47.79)     2:43.47 (37.70)
 16 Jorge, Dylan E            16 DA-MR                2:49.93    2:44.47        
                  31.38     1:13.61 (42.23)     2:08.89 (55.28)     2:44.47 (35.58)
 17 Eng, Timothy              15 Marlins Bgnw-MR      2:38.24    2:44.84        
                  35.40     1:17.93 (42.53)     2:06.29 (48.36)     2:44.84 (38.55)
 18 Thomas, Kieran C          15 IA-MR                2:43.10    2:47.45        
                  36.44     1:18.78 (42.34)     2:09.58 (50.80)     2:47.45 (37.87)
 19 Nikolic, Evan M           16 PATS-MR              2:56.26    2:48.56        
                                1:18.92 ( )   2:48.56 (1:29.64)                    
 20 Glazowski, Max M          16 DA-MR                2:45.27    2:54.69        
                  36.49     1:20.74 (44.25)     2:13.11 (52.37)     2:54.69 (41.58)
 
Boys 15 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
              4:48.99  15&O SUPE Super Sectionals
              4:51.39  15&O SRZN Senior Zones
              5:07.09  15&O LCZN LC Zone Team
              5:12.99  15&O METS Senior Mets
              5:24.99  15&O JO Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elms, River J             17 Marlins Bgnw-MR      4:30.14    4:54.74 LCZN   
                  31.17     1:05.66 (34.49)     1:44.00 (38.34)     2:20.65 (36.65)
        3:05.01 (44.36)     3:48.47 (43.46)     4:22.09 (33.62)     4:54.74 (32.65)
  2 Kalletta, George E        15 IA-MR                4:58.27    5:01.77 LCZN   
                  32.24     1:08.37 (36.13)     1:46.66 (38.29)     2:23.04 (36.38)
        3:08.41 (45.37)     3:50.83 (42.42)     4:27.05 (36.22)     5:01.77 (34.72)
  3 Glat, Brian S             15 Marlins Bgnw-MR      4:43.59    5:13.17 JO     
                  32.18     1:09.65 (37.47)     1:49.64 (39.99)     2:27.75 (38.11)
        3:15.05 (47.30)     4:00.89 (45.84)     4:37.82 (36.93)     5:13.17 (35.35)
  4 Ahearn, Declan B          15 Marlins Bgnw-MR      5:03.44    5:16.86 JO     
                  30.31     1:10.73 (40.42)     1:53.78 (43.05)     2:33.39 (39.61)
        3:18.72 (45.33)     4:05.71 (46.99)     4:42.09 (36.38)     5:16.86 (34.77)
  5 Callaghan, John           18 WAC-MR               4:54.65    5:21.01 JO     
                  34.76     1:13.80 (39.04)     1:57.51 (43.71)     2:41.52 (44.01)
        3:23.39 (41.87)     4:07.12 (43.73)     4:44.35 (37.23)     5:21.01 (36.66)
  6 Tu, Matthew X             15 Marlins Bgnw-MR      5:15.12    5:26.09        
                  33.14     1:12.36 (39.22)     1:57.69 (45.33)     2:41.18 (43.49)
        3:27.92 (46.74)     4:14.42 (46.50)     4:50.95 (36.53)     5:26.09 (35.14)
  7 Blair, Graham R           17 Marlins Bgnw-MR      4:51.20    5:26.83        
                  34.07     1:13.93 (39.86)     1:56.57 (42.64)     2:36.20 (39.63)
                                4:16.22 ( )     4:51.71 (35.49)     5:26.83 (35.12)
  8 Draper, Christopher F     15 Marlins Bgnw-MR      5:17.33    5:31.65        
                  33.89     1:14.95 (41.06)     1:57.73 (42.78)     2:38.78 (41.05)
        3:28.72 (49.94)     4:17.66 (48.94)     4:53.82 (36.16)     5:31.65 (37.83)
  9 Behbehani, Tirdod         15 Marlins Bgnw-MR      5:30.76    5:54.66        
                  36.64     1:19.70 (43.06)     2:04.75 (45.05)     2:46.13 (41.38)
        3:42.14 (56.01)     4:35.12 (52.98)     5:15.37 (40.25)     5:54.66 (39.29)
 10 Eng, Timothy              15 Marlins Bgnw-MR      5:47.59    6:04.33        
                  36.18     1:25.15 (48.97)     2:13.76 (48.61)     3:00.16 (46.40)
        3:48.05 (47.89)     4:37.78 (49.73)     5:21.80 (44.02)     6:04.33 (42.53)
 11 Rizzi, Jarrod R           15 HVD-MR               5:31.49    6:05.78        
                  38.10     1:22.14 (44.04)     2:07.82 (45.68)     2:53.18 (45.36)
        3:47.78 (54.60)     4:39.62 (51.84)     5:23.73 (44.11)     6:05.78 (42.05)