Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 1/26/2015 06:49 PM
           2015 MR Hawks Trials And Finals - 1/23/2015 to 1/25/2015            
                              Sanction #: 150109                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Ava L                 8 NYSA-MR                35.65      36.36        
  2 Concepcion, Alex P         8 NYSA-MR                38.32      37.99        
  3 Lucchesi, Rebecca M        8 HAWK-AD                41.30      40.78        
  4 Panaro, Sadie A            8 PATS-MR                40.15      40.84        
  5 Napoli, Julia R            8 HAWK-AD                41.55      42.33        
  6 Pece, Delaney R            8 HAWK-AD                44.66      46.59        
  7 McKenna, Grace A           7 MWSC-MR                53.56      46.68        
  8 Ermer, Freja E             8 HAWK-AD                   NT      46.97        
  9 Fuller, Shannon H          8 HAWK-AD                50.79      51.14        
 10 Saunders, Molly A          7 HAWK-AD                54.93      51.59        
 11 Waldner, Mia J             8 MWSC-MR                   NT      52.54        
 12 Suchowiecki, Katie M       7 HAWK-AD                45.79      52.97        
 -- McCluskey, Madeline A      8 HAWK-AD                58.82         NS        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Ava L                 8 NYSA-MR              1:19.49    1:23.17        
                  38.63     1:23.17 (44.54)                                        
  2 Concepcion, Alex P         8 NYSA-MR              1:26.46    1:26.29        
                  40.99     1:26.29 (45.30)                                        
  3 Panaro, Sadie A            8 PATS-MR              1:35.29    1:27.64        
                  42.75     1:27.64 (44.89)                                        
  4 Fenton, Sofia M            8 NYSA-MR              1:36.67    1:28.03        
                  41.86     1:28.03 (46.17)                                        
  5 Lucchesi, Rebecca M        8 HAWK-AD              1:34.44    1:34.14        
                  43.68     1:34.14 (50.46)                                        
  6 Napoli, Julia R            8 HAWK-AD              1:44.90    1:37.54        
                  43.54     1:37.54 (54.00)                                        
  7 Pece, Delaney R            8 HAWK-AD              1:35.47    1:40.66        
                  49.00     1:40.66 (51.66)                                        
  8 Deftereos, Ria             8 NYSA-MR              1:43.16    1:42.45        
                  49.22     1:42.45 (53.23)                                        
  9 Winrow, Natalie J          7 HAWK-AD                   NT    1:49.94        
                  53.08     1:49.94 (56.86)                                        
 10 Suchowiecki, Katie M       7 HAWK-AD              1:50.79    1:52.71        
                  51.44   1:52.71 (1:01.27)                                        
 11 Saunders, Molly A          7 HAWK-AD              2:07.25    1:59.19        
                  54.18   1:59.19 (1:05.01)                                        
 12 Fuller, Shannon H          8 HAWK-AD              2:03.58    2:04.69        
                  57.47   2:04.69 (1:07.22)                                        
 -- Murphy, Vanessa            8 PATS-MR                   NT    1:39.99        
      Did not finish
                1:06.07     1:39.99 (33.92)                                        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Ava L                 8 NYSA-MR                42.18      40.93        
  2 Concepcion, Alex P         8 NYSA-MR                45.52      43.18        
  3 Panaro, Sadie A            8 PATS-MR                42.13      44.42        
  4 Pece, Delaney R            8 HAWK-AD                48.03      45.56        
  5 Oconnor, Ryan E            8 AG-MR                  45.50      46.07        
  6 McKenna, Grace A           7 MWSC-MR              1:00.48      49.15        
  7 Lucchesi, Rebecca M        8 HAWK-AD                50.00      49.97        
  8 Napoli, Julia R            8 HAWK-AD                48.53      50.15        
  9 Ermer, Freja E             8 HAWK-AD                55.09      51.11        
 10 Fuller, Shannon H          8 HAWK-AD                50.63      51.90        
 11 Saunders, Molly A          7 HAWK-AD                54.30      54.68        
 12 Suchowiecki, Katie M       7 HAWK-AD                54.66      56.12        
 13 Waldner, Mia J             8 MWSC-MR                58.99      57.59        
 -- McCluskey, Madeline A      8 HAWK-AD              1:19.97         NS        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fenton, Sofia M            8 NYSA-MR              1:53.62    1:37.90        
                  46.95     1:37.90 (50.95)                                        
  2 Lucchesi, Rebecca M        8 HAWK-AD              2:09.81    1:46.73        
                  51.41     1:46.73 (55.32)                                        
  3 Napoli, Julia R            8 HAWK-AD                   NT    1:47.89        
                  50.44     1:47.89 (57.45)                                        
  4 Fuller, Shannon H          8 HAWK-AD                   NT    2:02.27        
                  57.06   2:02.27 (1:05.21)                                        
  5 Winrow, Natalie J          7 HAWK-AD                   NT    2:05.30        
                  58.95   2:05.30 (1:06.35)                                        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Ava L                 8 NYSA-MR                48.68      46.84        
  2 Concepcion, Alex P         8 NYSA-MR                51.08      51.14        
  3 Oconnor, Ryan E            8 AG-MR                  56.51      55.03        
  4 Deftereos, Ria             8 NYSA-MR              1:00.64      55.53        
  5 Panaro, Sadie A            8 PATS-MR                55.98      56.91        
  6 Pece, Delaney R            8 HAWK-AD                56.67      57.72        
  7 Suchowiecki, Katie M       7 HAWK-AD                58.00      58.44        
  8 Napoli, Julia R            8 HAWK-AD                56.99    1:00.59        
  9 Saunders, Molly A          7 HAWK-AD              1:02.78    1:02.08        
 10 Fuller, Shannon H          8 HAWK-AD                59.00    1:03.94        
 11 Lucchesi, Rebecca M        8 HAWK-AD              1:19.43    1:08.78        
 12 Winrow, Natalie J          7 HAWK-AD                   NT    1:15.64        
 -- O'Brien, Emily J           7 MWSC-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Murphy, Vanessa            8 PATS-MR                   NT         DQ        
      Arms past hipline
 
Girls 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Ava L                 8 NYSA-MR              1:45.30    1:48.24        
                  53.71     1:48.24 (54.53)                                        
  2 Concepcion, Alex P         8 NYSA-MR              1:52.98    1:50.43        
                  52.44     1:50.43 (57.99)                                        
  3 Oconnor, Ryan E            8 AG-MR                2:12.72    1:56.55        
                  55.41   1:56.55 (1:01.14)                                        
  4 Pece, Delaney R            8 HAWK-AD              2:04.65    2:05.26        
                  57.01   2:05.26 (1:08.25)                                        
  5 Napoli, Julia R            8 HAWK-AD              2:16.70    2:10.66        
                1:00.80   2:10.66 (1:09.86)                                        
  6 McKenna, Grace A           7 MWSC-MR              2:26.17    2:10.68        
                1:02.15   2:10.68 (1:08.53)                                        
  7 Saunders, Molly A          7 HAWK-AD                   NT    2:13.29        
                1:03.84   2:13.29 (1:09.45)                                        
  8 Suchowiecki, Katie M       7 HAWK-AD                   NT    2:15.78        
                1:06.05   2:15.78 (1:09.73)                                        
  9 Waldner, Mia J             8 MWSC-MR                   NT    2:18.21        
                1:06.82   2:18.21 (1:11.39)                                        
 10 Fuller, Shannon H          8 HAWK-AD              2:20.33    2:20.76        
                1:05.61   2:20.76 (1:15.15)                                        
 11 Lucchesi, Rebecca M        8 HAWK-AD                   NT    2:23.97        
                1:09.64   2:23.97 (1:14.33)                                        
 12 Ermer, Freja E             8 HAWK-AD                   NT    2:44.81        
                1:19.76   2:44.81 (1:25.05)                                        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fenton, Sofia M            8 NYSA-MR                58.24      45.93        
  2 Panaro, Sadie A            8 PATS-MR                48.41      47.65        
  3 Concepcion, Alex P         8 NYSA-MR                50.90      47.90        
  4 Pece, Delaney R            8 HAWK-AD              1:03.22    1:05.22        
  5 Suchowiecki, Katie M       7 HAWK-AD                   NT    1:09.93        
 -- O'Brien, Emily J           7 MWSC-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 8 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Concepcion, Alex P         8 NYSA-MR                   NT    2:02.42        
                  53.47   2:02.42 (1:08.95)                                        
  2 Napoli, Julia R            8 HAWK-AD                   NT    2:16.37        
                1:03.87   2:16.37 (1:12.50)                                        
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Ava L                 8 NYSA-MR              1:35.22    1:31.88        
                  42.30     1:31.88 (49.58)                                        
  2 Panaro, Sadie A            8 PATS-MR              1:44.48    1:39.91        
                  44.69     1:39.91 (55.22)                                        
  3 Oconnor, Ryan E            8 AG-MR                     NT    1:47.32        
                  50.74     1:47.32 (56.58)                                        
  4 Lucchesi, Rebecca M        8 HAWK-AD              2:03.93    1:51.22        
                  48.72   1:51.22 (1:02.50)                                        
  5 Pece, Delaney R            8 HAWK-AD              1:50.27    1:55.05        
                  55.42     1:55.05 (59.63)                                        
  6 Suchowiecki, Katie M       7 HAWK-AD              2:06.34    2:00.13        
                  58.15   2:00.13 (1:01.98)                                        
  7 Saunders, Molly A          7 HAWK-AD              2:05.75    2:02.54        
                  57.71   2:02.54 (1:04.83)                                        
 -- Deftereos, Ria             8 NYSA-MR                   NT         DQ        
      One hand touch - breast
                  46.32          DQ (58.93)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pryne, Jenna M            10 NYSA-MR                29.31      28.96        
  2 McCaffrey, Kimberly E     10 PATS-MR                30.26      30.72        
  3 Sommer, Stefanie M        10 AG-MR                  31.23      30.81        
  4 Nicholas, Cayla           10 DA-MR                  32.22      32.30        
  5 Wilson, Paige B           10 HAWK-AD                32.52      32.93        
  6 Vallamattam, Annie        10 DA-MR                  31.78      33.04        
  7 Dickman, Rian              9 VAC-MR                 35.38      33.38        
  8 Lucchesi, Kendall E       10 HAWK-AD                36.13      34.23        
  9 Wienckowski, Grace A       9 VAC-MR                 34.92      34.31        
 10 Aniello, Ivy M            10 PBAC-MR                35.77      34.91        
 11 Ippolito, Sara            10 PBAC-MR                34.51      35.23        
 12 Walker, Lucy E             9 Silver Streaks-MR      35.83      35.26        
 13 Demassio, Ava R           10 HAWK-AD                36.10      35.48        
 14 Robinson, Anna M          10 MWSC-MR                39.04      35.50        
 15 Sheerin, Megan            10 MWSC-MR                36.36      35.67        
 16 Liu, Chloe J              10 NYSA-MR                35.45      35.94        
 17 Santos, Ruby Q            10 HAWK-AD                37.62      36.49        
 18 Jenkins, Shae K           10 NDAC-MR                36.56      36.81        
 19 Gatterdam, Lyla            9 Silver Streaks-MR      38.85      38.78        
 20 Pearsall, Eloise M         9 PATS-MR                39.77      39.96        
 21 Cafaldo, Kayla I           9 HAWK-AD                39.88      40.06        
 22 LaPolt, Tessa Q           10 HAWK-AD                40.66      40.07        
 23 Domitrovits, Charlee E     9 HAWK-AD                39.65      40.11        
 24 Oconnor, Ryan E            8 AG-MR                  40.79      40.85        
 25 Burdick, Riley E           9 HAWK-AD                39.53      41.41        
 26 Elgayar, Lili             10 AG-MR                  41.39      41.76        
 27 Psilopoulos, Andie J       9 HAWK-AD                40.22      42.03        
 28 Frangione, Isabella S     10 VAC-MR                 39.91      43.12        
 29 Sussner, Ella M            9 MWSC-MR                43.58      43.13        
 30 Rusiecka, Natalia B        9 MWSC-MR                43.62      43.23        
 31 Patterson, Leigh Anne A    9 DA-MR                  44.57      43.50        
 32 Mischka, Camilla E         9 Silver Streaks-MR      44.81      44.18        
 33 Turner, Julia C            9 PATS-MR                56.83      57.67        
 34 Friedman, Alexa L          9 HAWK-AD              1:02.71      59.91        
 35 Lischinsky, Claire M       9 HAWK-AD                52.89    1:02.80        
 -- Bufalini, Gia R           10 MWSC-MR                42.90         NS        
 -- Pugliese, Gabriella        9 PATS-MR              1:23.30         NS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pryne, Jenna M            10 NYSA-MR              1:07.15    1:05.06        
                  30.99     1:05.06 (34.07)                                        
  2 Sommer, Stefanie M        10 AG-MR                1:10.66    1:09.49        
                  33.24     1:09.49 (36.25)                                        
  3 Vallamattam, Annie        10 DA-MR                1:12.31    1:12.58        
                  34.21     1:12.58 (38.37)                                        
  4 Wilson, Paige B           10 HAWK-AD              1:17.15    1:12.78        
                  35.19     1:12.78 (37.59)                                        
  5 Dineen, Molly             10 MWSC-MR                   NT    1:15.13        
                  35.61     1:15.13 (39.52)                                        
  6 Nicholas, Cayla           10 DA-MR                1:12.98    1:15.40        
                  35.67     1:15.40 (39.73)                                        
  7 Kelly, Grace K             9 Silver Streaks-MR    1:15.34    1:15.55        
                  36.00     1:15.55 (39.55)                                        
  8 Wieczorek, Nylah M         9 PBAC-MR              1:16.23    1:15.59        
                  36.91     1:15.59 (38.68)                                        
  9 Lucchesi, Kendall E       10 HAWK-AD              1:16.25    1:17.53        
                  36.75     1:17.53 (40.78)                                        
 10 Walker, Lucy E             9 Silver Streaks-MR    1:19.38    1:17.69        
                  36.92     1:17.69 (40.77)                                        
 11 Sheerin, Megan            10 MWSC-MR              1:22.63    1:19.83        
                  39.96     1:19.83 (39.87)                                        
 12 Cameron, Megan G          10 NYSA-MR              1:21.37    1:20.82        
                  38.22     1:20.82 (42.60)                                        
 13 O'Brien, Kelsey R         10 MWSC-MR              1:17.45    1:21.29        
                  38.69     1:21.29 (42.60)                                        
 14 Coburn, Gianna M          10 NYSA-MR              1:31.49    1:21.42        
                  38.00     1:21.42 (43.42)                                        
 15 Santos, Ruby Q            10 HAWK-AD              1:25.82    1:21.83        
                  37.91     1:21.83 (43.92)                                        
 16 Robinson, Anna M          10 MWSC-MR              1:27.90    1:21.85        
                  38.80     1:21.85 (43.05)                                        
 17 Schlifkin, Marissa         9 MWSC-MR              1:27.47    1:22.26        
                  38.57     1:22.26 (43.69)                                        
 18 Liu, Chloe J              10 NYSA-MR              1:22.69    1:22.29        
                  38.65     1:22.29 (43.64)                                        
 19 Pearsall, Eloise M         9 PATS-MR              1:27.85    1:26.32        
                  40.93     1:26.32 (45.39)                                        
 20 Modugno, Teresa M         10 NYSA-MR              1:21.91    1:26.91        
                  40.20     1:26.91 (46.71)                                        
 21 Schlifkin, Emma            9 MWSC-MR              1:32.96    1:27.70        
                  41.72     1:27.70 (45.98)                                        
 22 Cafaldo, Kayla I           9 HAWK-AD              1:27.90    1:27.83        
                  42.37     1:27.83 (45.46)                                        
 23 Domitrovits, Charlee E     9 HAWK-AD              1:30.99    1:28.29        
                  41.61     1:28.29 (46.68)                                        
 24 Psilopoulos, Andie J       9 HAWK-AD              1:35.70    1:30.98        
                  43.45     1:30.98 (47.53)                                        
 25 Gatterdam, Lyla            9 Silver Streaks-MR    1:28.92    1:34.10        
                  43.15     1:34.10 (50.95)                                        
 26 LaPolt, Tessa Q           10 HAWK-AD              1:38.28    1:34.62        
                  44.24     1:34.62 (50.38)                                        
 27 Phadnis, Aneeka V         10 NYSA-MR              1:29.91    1:34.71        
                  45.12     1:34.71 (49.59)                                        
 28 Burdick, Riley E           9 HAWK-AD              1:33.37    1:35.81        
                  44.77     1:35.81 (51.04)                                        
 29 Deftereos, Georgia        10 NYSA-MR              1:36.95    1:35.87        
                  46.05     1:35.87 (49.82)                                        
 30 Elgayar, Lili             10 AG-MR                1:41.10    1:36.61        
                  45.84     1:36.61 (50.77)                                        
 31 Steiner, Julia V           9 VAC-MR                    NT    1:37.25        
                  46.89     1:37.25 (50.36)                                        
 32 Mathews, Abigail           9 DA-MR                1:38.99    1:39.25        
                  49.74     1:39.25 (49.51)                                        
 33 Patterson, Leigh Anne A    9 DA-MR                1:39.32    1:39.50        
                  47.07     1:39.50 (52.43)                                        
 34 Castro, Miranda R         10 NYSA-MR              1:45.97    1:41.66        
                  48.31     1:41.66 (53.35)                                        
 35 Mischka, Camilla E         9 Silver Streaks-MR    1:43.55    1:41.93        
                  48.50     1:41.93 (53.43)                                        
 36 Peng, Stephanie W         10 MWSC-MR              1:59.39    1:53.21        
 37 Turner, Julia C            9 PATS-MR              2:25.80    2:20.69        
                1:04.77   2:20.69 (1:15.92)                                        
 38 Lischinsky, Claire M       9 HAWK-AD              2:19.64    2:22.14        
                1:03.97   2:22.14 (1:18.17)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pryne, Jenna M            10 NYSA-MR                35.19      33.33        
  2 Sommer, Stefanie M        10 AG-MR                  36.35      34.43        
  3 McCaffrey, Kimberly E     10 PATS-MR                35.00      34.86        
  4 Vallamattam, Annie        10 DA-MR                  36.87      37.13        
  5 Lucchesi, Kendall E       10 HAWK-AD                39.67      38.44        
  6 Dickman, Rian              9 VAC-MR                 39.19      38.48        
  6 Wienckowski, Grace A       9 VAC-MR                 38.33      38.48        
  8 Wilson, Paige B           10 HAWK-AD                41.62      38.73        
  9 Ippolito, Sara            10 PBAC-MR                41.40      39.28        
 10 Santos, Ruby Q            10 HAWK-AD                45.13      39.45        
 11 Walker, Lucy E             9 Silver Streaks-MR      39.50      39.70        
 12 Liu, Chloe J              10 NYSA-MR                42.99      41.16        
 13 Sheerin, Megan            10 MWSC-MR                42.08      41.19        
 14 Jenkins, Shae K           10 NDAC-MR                43.00      42.19        
 15 Nicholas, Cayla           10 DA-MR                  39.97      43.17        
 16 Demassio, Ava R           10 HAWK-AD                45.81      43.51        
 17 Burdick, Riley E           9 HAWK-AD                46.25      45.03        
 18 Pearsall, Eloise M         9 PATS-MR                45.95      45.12        
 19 Domitrovits, Charlee E     9 HAWK-AD                44.43      45.13        
 20 Cafaldo, Kayla I           9 HAWK-AD                40.54      45.31        
 21 Frangione, Isabella S     10 VAC-MR                 47.91      46.08        
 22 Elgayar, Lili             10 AG-MR                  47.64      47.06        
 23 Robinson, Anna M          10 MWSC-MR                51.10      47.81        
 24 Gatterdam, Lyla            9 Silver Streaks-MR      47.85      47.91        
 25 LaPolt, Tessa Q           10 HAWK-AD                50.97      48.86        
 26 Rusiecka, Natalia B        9 MWSC-MR                   NT      51.25        
 27 Mischka, Camilla E         9 Silver Streaks-MR      53.47      52.84        
 28 Patterson, Leigh Anne A    9 DA-MR                  54.18      54.09        
 29 Psilopoulos, Andie J       9 HAWK-AD                49.47      54.89        
 30 Friedman, Alexa L          9 HAWK-AD                   NT    1:04.51        
 31 Lischinsky, Claire M       9 HAWK-AD              1:03.15    1:06.68        
 -- Sussner, Ella M            9 MWSC-MR                   NT         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Turner, Julia C            9 PATS-MR              1:10.25         DQ        
      No touch at turn
 -- Pugliese, Gabriella        9 PATS-MR                   NT         NS        
 -- Bufalini, Gia R           10 MWSC-MR                55.91         NS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCaffrey, Kimberly E     10 PATS-MR              1:15.47    1:16.12        
                  36.05     1:16.12 (40.07)                                        
  2 Sommer, Stefanie M        10 AG-MR                1:21.11    1:17.19        
                  37.74     1:17.19 (39.45)                                        
  3 Wilson, Paige B           10 HAWK-AD              1:26.68    1:22.63        
                  41.53     1:22.63 (41.10)                                        
  4 Dickman, Rian              9 VAC-MR               1:25.91    1:23.70        
                  40.36     1:23.70 (43.34)                                        
  5 Wienckowski, Grace A       9 VAC-MR               1:25.93    1:25.53        
                  41.91     1:25.53 (43.62)                                        
  6 Lucchesi, Kendall E       10 HAWK-AD              1:26.84    1:25.84        
                  42.23     1:25.84 (43.61)                                        
  7 Schlifkin, Marissa         9 MWSC-MR                   NT    1:27.07        
                  41.48     1:27.07 (45.59)                                        
  8 Walker, Lucy E             9 Silver Streaks-MR    1:30.79    1:27.11        
                  41.92     1:27.11 (45.19)                                        
  9 Nicholas, Cayla           10 DA-MR                1:29.63    1:27.79        
                  41.97     1:27.79 (45.82)                                        
 10 Santos, Ruby Q            10 HAWK-AD              1:33.09    1:30.54        
                  44.90     1:30.54 (45.64)                                        
 11 O'Brien, Kelsey R         10 MWSC-MR              1:26.40    1:30.92        
                  44.00     1:30.92 (46.92)                                        
 12 Demassio, Ava R           10 HAWK-AD              1:34.61    1:34.08        
                  46.47     1:34.08 (47.61)                                        
 13 Schlifkin, Emma            9 MWSC-MR                   NT    1:35.51        
                  46.63     1:35.51 (48.88)                                        
 14 Cameron, Megan G          10 NYSA-MR              1:35.37    1:35.53        
                  45.78     1:35.53 (49.75)                                        
 15 Coburn, Gianna M          10 NYSA-MR                   NT    1:38.67        
                  46.97     1:38.67 (51.70)                                        
 16 Cafaldo, Kayla I           9 HAWK-AD              1:39.18    1:40.10        
                  49.30     1:40.10 (50.80)                                        
 17 Gatterdam, Lyla            9 Silver Streaks-MR    1:40.47    1:42.66        
                  49.18     1:42.66 (53.48)                                        
 18 Deftereos, Georgia        10 NYSA-MR              1:51.12    1:44.10        
                  49.94     1:44.10 (54.16)                                        
 19 Castro, Miranda R         10 NYSA-MR                   NT    1:46.80        
                  49.88     1:46.80 (56.92)                                        
 20 Mischka, Camilla E         9 Silver Streaks-MR    1:53.18    1:47.71        
                  53.23     1:47.71 (54.48)                                        
 21 Mathews, Abigail           9 DA-MR                     NT    1:49.51        
                  54.71     1:49.51 (54.80)                                        
 22 Peng, Stephanie W         10 MWSC-MR                   NT    1:52.30        
                  52.61     1:52.30 (59.69)                                        
 23 LaPolt, Tessa Q           10 HAWK-AD              1:54.44    1:53.18        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pryne, Jenna M            10 NYSA-MR                43.91      40.47        
  2 Kelly, Grace K             9 Silver Streaks-MR      40.38      41.57        
  3 Vallamattam, Annie        10 DA-MR                  41.92      41.79        
  4 McCaffrey, Kimberly E     10 PATS-MR                40.83      41.95        
  5 Dineen, Molly             10 MWSC-MR                44.71      42.83        
  6 O'Brien, Kelsey R         10 MWSC-MR                43.26      43.56        
  7 Sommer, Stefanie M        10 AG-MR                  44.09      43.84        
  8 Wieczorek, Nylah M         9 PBAC-MR                44.27      43.97        
  9 Aniello, Ivy M            10 PBAC-MR                44.76      44.72        
 10 Walker, Lucy E             9 Silver Streaks-MR      45.41      44.82        
 11 Nicholas, Cayla           10 DA-MR                  45.41      45.04        
 12 Modugno, Teresa M         10 NYSA-MR                48.26      45.71        
 13 Boryk, Molly K            10 NDAC-MR                45.77      45.91        
 14 Schlifkin, Marissa         9 MWSC-MR                48.47      46.47        
 15 Gula, Mackenzie            8 PBAC-MR                45.62      46.81        
 16 Santos, Ruby Q            10 HAWK-AD                43.90      47.85        
 17 Demassio, Ava R           10 HAWK-AD                48.76      47.86        
 18 Cameron, Megan G          10 NYSA-MR                46.54      48.94        
 19 Sheerin, Megan            10 MWSC-MR                53.95      49.55        
 20 Robinson, Anna M          10 MWSC-MR                51.37      49.62        
 21 Psilopoulos, Andie J       9 HAWK-AD                50.35      50.95        
 22 Pearsall, Eloise M         9 PATS-MR                52.46      51.48        
 23 Wienckowski, Grace A       9 VAC-MR                 51.59      52.53        
 24 Liu, Chloe J              10 NYSA-MR                50.60      52.65        
 25 Elgayar, Lili             10 AG-MR                  51.98      53.92        
 26 Burdick, Riley E           9 HAWK-AD                53.20      55.23        
 27 Schlifkin, Emma            9 MWSC-MR                57.66      56.22        
 28 Peng, Stephanie W         10 MWSC-MR                57.80      56.35        
 29 Phadnis, Aneeka V         10 NYSA-MR                57.46      56.61        
 30 Domitrovits, Charlee E     9 HAWK-AD                54.09      57.92        
 31 Turner, Julia C            9 PATS-MR              1:05.25      58.77        
 32 Lischinsky, Claire M       9 HAWK-AD              1:00.84      59.36        
 33 Patterson, Leigh Anne A    9 DA-MR                1:00.46      59.48        
 34 Castro, Miranda R         10 NYSA-MR                   NT    1:00.41        
 35 Mischka, Camilla E         9 Silver Streaks-MR      56.39    1:02.45        
 36 Frangione, Isabella S     10 VAC-MR                    NT    1:05.71        
 37 Steiner, Julia V           9 VAC-MR               1:01.31    1:05.90        
 -- Jenkins, Shae K           10 NDAC-MR                47.08         DQ        
      Two strokes under water
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Paige B           10 HAWK-AD              1:34.38    1:34.76        
                  46.25     1:34.76 (48.51)                                        
  2 Vallamattam, Annie        10 DA-MR                1:34.19    1:35.22        
                  45.43     1:35.22 (49.79)                                        
  3 Walker, Lucy E             9 Silver Streaks-MR    1:36.82    1:36.02        
                  45.75     1:36.02 (50.27)                                        
  4 Sommer, Stefanie M        10 AG-MR                1:37.21    1:36.31        
                  46.03     1:36.31 (50.28)                                        
  5 Aniello, Ivy M            10 PBAC-MR              1:51.03    1:39.95        
                  47.03     1:39.95 (52.92)                                        
  6 Santos, Ruby Q            10 HAWK-AD              1:42.54    1:40.97        
                  47.46     1:40.97 (53.51)                                        
  7 Robinson, Anna M          10 MWSC-MR              1:55.54    1:46.46        
                  51.67     1:46.46 (54.79)                                        
  8 Sheerin, Megan            10 MWSC-MR              1:55.58    1:47.79        
                  53.65     1:47.79 (54.14)                                        
  9 Pearsall, Eloise M         9 PATS-MR              1:51.54    1:49.08        
                  52.38     1:49.08 (56.70)                                        
 10 Jenkins, Shae K           10 NDAC-MR              1:54.39    1:50.73        
                  51.96     1:50.73 (58.77)                                        
 11 Demassio, Ava R           10 HAWK-AD              1:50.78    1:53.80        
                  54.81     1:53.80 (58.99)                                        
 12 Liu, Chloe J              10 NYSA-MR              1:58.27    1:54.91        
                  54.79   1:54.91 (1:00.12)                                        
 13 Elgayar, Lili             10 AG-MR                2:02.24    1:56.95        
                  56.15   1:56.95 (1:00.80)                                        
 14 Gatterdam, Lyla            9 Silver Streaks-MR    1:58.95    1:57.76        
                  57.12   1:57.76 (1:00.64)                                        
 15 Burdick, Riley E           9 HAWK-AD              1:59.72    1:59.83        
                  57.00   1:59.83 (1:02.83)                                        
 16 Cafaldo, Kayla I           9 HAWK-AD              1:56.55    2:01.04        
                  58.55   2:01.04 (1:02.49)                                        
 17 Domitrovits, Charlee E     9 HAWK-AD              2:00.84    2:02.42        
                1:00.13   2:02.42 (1:02.29)                                        
 18 Patterson, Leigh Anne A    9 DA-MR                2:10.27    2:02.98        
                  58.89   2:02.98 (1:04.09)                                        
 19 Psilopoulos, Andie J       9 HAWK-AD                   NT    2:03.28        
                  56.45   2:03.28 (1:06.83)                                        
 20 Mischka, Camilla E         9 Silver Streaks-MR    2:10.64    2:04.25        
                  58.14   2:04.25 (1:06.11)                                        
 21 Sussner, Ella M            9 MWSC-MR                   NT    2:07.66        
                1:01.19   2:07.66 (1:06.47)                                        
 22 Lischinsky, Claire M       9 HAWK-AD              2:16.48    2:14.63        
                1:02.50   2:14.63 (1:12.13)                                        
 -- Friedman, Alexa L          9 HAWK-AD                   NT         DQ        
      One hand touch
                1:16.17                                                            
 -- LaPolt, Tessa Q           10 HAWK-AD              2:30.66         NS        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pryne, Jenna M            10 NYSA-MR                30.96      31.42        
  2 Kelly, Grace K             9 Silver Streaks-MR      36.62      36.09        
  3 Dickman, Rian              9 VAC-MR                 37.40      36.53        
  4 Vallamattam, Annie        10 DA-MR                  36.19      36.95        
  5 McCaffrey, Kimberly E     10 PATS-MR                35.78      37.32        
  6 Nicholas, Cayla           10 DA-MR                  37.59      38.19        
  7 Boryk, Molly K            10 NDAC-MR                40.18      39.41        
  8 Lucchesi, Kendall E       10 HAWK-AD                43.39      39.48        
  9 Schlifkin, Marissa         9 MWSC-MR                40.47      39.66        
 10 Sheerin, Megan            10 MWSC-MR                39.49      40.06        
 11 Wilson, Paige B           10 HAWK-AD                41.07      40.25        
 12 O'Brien, Kelsey R         10 MWSC-MR                40.00      41.10        
 13 Sommer, Stefanie M        10 AG-MR                  40.19      43.22        
 14 Modugno, Teresa M         10 NYSA-MR                45.55      43.41        
 15 Schlifkin, Emma            9 MWSC-MR                47.44      43.43        
 16 Cafaldo, Kayla I           9 HAWK-AD                43.14      44.28        
 17 Jenkins, Shae K           10 NDAC-MR                44.44      44.42        
 18 Liu, Chloe J              10 NYSA-MR                48.76      44.46        
 19 Wienckowski, Grace A       9 VAC-MR                 48.24      44.76        
 20 Robinson, Anna M          10 MWSC-MR                46.14      44.96        
 21 Gula, Mackenzie            8 PBAC-MR                49.17      47.07        
 22 Domitrovits, Charlee E     9 HAWK-AD                47.92      47.92        
 23 Burdick, Riley E           9 HAWK-AD                46.57      49.60        
 24 Phadnis, Aneeka V         10 NYSA-MR              1:01.18      50.99        
 25 Demassio, Ava R           10 HAWK-AD                48.12      51.13        
 26 Pearsall, Eloise M         9 PATS-MR                50.03      51.29        
 27 Elgayar, Lili             10 AG-MR                  57.12      56.58        
 28 Oconnor, Ryan E            8 AG-MR                1:05.25      58.13        
 29 Mathews, Abigail           9 DA-MR                  55.13      59.46        
 30 Patterson, Leigh Anne A    9 DA-MR                1:12.94    1:09.46        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pryne, Jenna M            10 NYSA-MR              1:19.25    1:19.40        
                  33.91     1:19.40 (45.49)                                        
  2 Vallamattam, Annie        10 DA-MR                1:32.35    1:33.99        
                  40.77     1:33.99 (53.22)                                        
  3 Sommer, Stefanie M        10 AG-MR                     NT    1:34.39        
                  44.87     1:34.39 (49.52)                                        
  4 Sheerin, Megan            10 MWSC-MR              1:45.59    1:36.71        
                  45.52     1:36.71 (51.19)                                        
  5 Lucchesi, Kendall E       10 HAWK-AD              1:42.57    1:39.11        
                  43.64     1:39.11 (55.47)                                        
  6 Nicholas, Cayla           10 DA-MR                1:36.29    1:40.32        
                  42.81     1:40.32 (57.51)                                        
  7 Cafaldo, Kayla I           9 HAWK-AD                   NT    1:40.82        
                  43.61     1:40.82 (57.21)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCaffrey, Kimberly E     10 PATS-MR              1:16.68    1:18.39        
                  35.35     1:18.39 (43.04)                                        
  2 Sommer, Stefanie M        10 AG-MR                1:23.20    1:19.21        
                  36.97     1:19.21 (42.24)                                        
  3 Vallamattam, Annie        10 DA-MR                1:23.04    1:21.01        
                  36.55     1:21.01 (44.46)                                        
  4 Dickman, Rian              9 VAC-MR               1:30.72    1:22.34        
                  36.86     1:22.34 (45.48)                                        
  5 Wilson, Paige B           10 HAWK-AD              1:25.76    1:24.16        
                  40.58     1:24.16 (43.58)                                        
  6 Lucchesi, Kendall E       10 HAWK-AD              1:28.27    1:24.39        
                  39.45     1:24.39 (44.94)                                        
  7 Dineen, Molly             10 MWSC-MR              1:30.35    1:24.57        
                  40.50     1:24.57 (44.07)                                        
  8 Nicholas, Cayla           10 DA-MR                1:24.33    1:24.75        
                  38.17     1:24.75 (46.58)                                        
  9 O'Brien, Kelsey R         10 MWSC-MR              1:24.25    1:25.02        
                  39.54     1:25.02 (45.48)                                        
 10 Wieczorek, Nylah M         9 PBAC-MR              1:27.12    1:26.36        
                  41.60     1:26.36 (44.76)                                        
 11 Sheerin, Megan            10 MWSC-MR              1:35.43    1:26.80        
                  40.48     1:26.80 (46.32)                                        
 12 Schlifkin, Marissa         9 MWSC-MR              1:30.43    1:27.14        
                  39.74     1:27.14 (47.40)                                        
 13 Boryk, Molly K            10 NDAC-MR              1:26.94    1:27.94        
                  41.84     1:27.94 (46.10)                                        
 14 Wienckowski, Grace A       9 VAC-MR               1:30.46    1:28.40        
                  40.23     1:28.40 (48.17)                                        
 15 Santos, Ruby Q            10 HAWK-AD              1:34.01    1:28.83        
                  41.68     1:28.83 (47.15)                                        
 16 Aniello, Ivy M            10 PBAC-MR              1:31.10    1:29.95        
                  43.92     1:29.95 (46.03)                                        
 17 Cameron, Megan G          10 NYSA-MR              1:33.66    1:30.28        
                  43.21     1:30.28 (47.07)                                        
 18 Gula, Mackenzie            8 PBAC-MR              1:35.09    1:30.61        
                  44.46     1:30.61 (46.15)                                        
 19 Demassio, Ava R           10 HAWK-AD              1:36.88    1:31.91        
                  42.86     1:31.91 (49.05)                                        
 20 Modugno, Teresa M         10 NYSA-MR              1:40.96    1:32.10        
                  43.01     1:32.10 (49.09)                                        
 21 Robinson, Anna M          10 MWSC-MR              1:41.33    1:34.59        
                  46.91     1:34.59 (47.68)                                        
 22 Jenkins, Shae K           10 NDAC-MR              1:35.57    1:35.51        
                  43.05     1:35.51 (52.46)                                        
 23 Cafaldo, Kayla I           9 HAWK-AD              1:42.27    1:35.57        
                  44.28     1:35.57 (51.29)                                        
 24 Schlifkin, Emma            9 MWSC-MR              1:41.04    1:36.08        
                  43.21     1:36.08 (52.87)                                        
 25 Domitrovits, Charlee E     9 HAWK-AD              1:39.02    1:37.79        
                  46.17     1:37.79 (51.62)                                        
 26 Pearsall, Eloise M         9 PATS-MR              1:40.56    1:37.80        
                  47.77     1:37.80 (50.03)                                        
 27 Coburn, Gianna M          10 NYSA-MR                   NT    1:43.38        
                  43.60     1:43.38 (59.78)                                        
 28 Burdick, Riley E           9 HAWK-AD              1:43.79    1:44.83        
                  48.97     1:44.83 (55.86)                                        
 29 Mathews, Abigail           9 DA-MR                1:54.18    1:48.90        
                  51.08     1:48.90 (57.82)                                        
 30 Psilopoulos, Andie J       9 HAWK-AD              1:48.83    1:49.62        
                  55.45     1:49.62 (54.17)                                        
 31 LaPolt, Tessa Q           10 HAWK-AD              2:03.64    1:57.34        
                  54.74   1:57.34 (1:02.60)                                        
 32 Lischinsky, Claire M       9 HAWK-AD                   NT    2:17.85        
                1:03.62   2:17.85 (1:14.23)                                        
 -- Gatterdam, Lyla            9 Silver Streaks-MR    1:45.87         DQ        
      Non-simultaneous arms - breast
                  47.93          DQ (55.92)                                        
 -- Elgayar, Lili             10 AG-MR                1:47.22         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  50.25          DQ (52.34)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dickman, Rian              9 VAC-MR               3:13.62    2:56.63        
                  37.74     1:22.71 (44.97)     2:17.32 (54.61)     2:56.63 (39.31)
  2 Wilson, Paige B           10 HAWK-AD              3:04.50    3:01.14        
                  40.99     1:27.14 (46.15)     2:18.88 (51.74)     3:01.14 (42.26)
  3 Nicholas, Cayla           10 DA-MR                3:11.28    3:13.82        
                  38.27     1:25.27 (47.00)   2:28.35 (1:03.08)     3:13.82 (45.47)
  4 Sheerin, Megan            10 MWSC-MR              3:42.11    3:14.40        
                  42.83     1:30.82 (47.99)     2:29.36 (58.54)     3:14.40 (45.04)
  5 Liu, Ava L                 8 NYSA-MR              3:17.80    3:17.98        
                  45.33     1:33.19 (47.86)   2:33.92 (1:00.73)     3:17.98 (44.06)
  6 Demassio, Ava R           10 HAWK-AD              3:21.59    3:21.30        
                  46.23     1:35.22 (48.99)   2:38.50 (1:03.28)     3:21.30 (42.80)
  7 Liu, Chloe J              10 NYSA-MR              3:30.61    3:22.18        
                  48.08     1:38.52 (50.44)   2:40.06 (1:01.54)     3:22.18 (42.12)
  8 Domitrovits, Charlee E     9 HAWK-AD                   NT    3:33.64        
                  49.34     1:40.81 (51.47)   2:45.80 (1:04.99)     3:33.64 (47.84)
  9 Psilopoulos, Andie J       9 HAWK-AD                   NT    4:00.54        
                  56.82   2:01.42 (1:04.60)   3:01.94 (1:00.52)     4:00.54 (58.60)
 -- Elgayar, Lili             10 AG-MR                     NT         DQ        
      Not towards breast off wall - breast
                  57.06     1:48.18 (51.12)   2:49.84 (1:01.66)          DQ (51.06)
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 New York Sharks-MR  'A'                                NT    2:16.85        
     1) Cameron, Megan G 10             2) Liu, Ava L 8                   
     3) Liu, Chloe J 10                 4) Pryne, Jenna M 10              
                  37.31     1:11.46 (34.15)     1:47.98 (36.52)     2:16.85 (28.87)
  2 Monroe-Woodbury Swim Club, Inc-MR  'A'            2:23.34    2:22.92        
     1) Sheerin, Megan 10               2) O'Brien, Kelsey R 10           
     3) Robinson, Anna M 10             4) Schlifkin, Marissa 9           
                  35.04     1:10.82 (35.78)     1:48.25 (37.43)     2:22.92 (34.67)
  3 Hawks-AD  'A'                                     2:22.37    2:27.50        
     1) Cafaldo, Kayla I 9              2) Santos, Ruby Q 10              
     3) Lucchesi, Kendall E 10          4) Wilson, Paige B 10             
                  40.39     1:19.21 (38.82)     1:54.08 (34.87)     2:27.50 (33.42)
  4 New York Sharks-MR  'B'                                NT    2:37.27        
     1) Phadnis, Aneeka V 10            2) Coburn, Gianna M 10            
     3) Modugno, Teresa M 10            4) Concepcion, Alex P 8           
                  41.40     1:19.07 (37.67)     1:59.06 (39.99)     2:37.27 (38.21)
  5 Hawks-AD  'B'                                     2:39.28    2:40.63        
     1) Domitrovits, Charlee E 9        2) Psilopoulos, Andie J 9         
     3) Demassio, Ava R 10              4) Burdick, Riley E 9             
                  40.76     1:21.56 (40.80)     1:59.54 (37.98)     2:40.63 (41.09)
  6 Hawks-AD  'C'                                     2:48.17    2:52.43        
     1) Lucchesi, Rebecca M 8           2) Pece, Delaney R 8              
     3) Napoli, Julia R 8               4) LaPolt, Tessa Q 10             
                  43.55     1:27.74 (44.19)     2:11.51 (43.77)     2:52.43 (40.92)
 -- Hawks-AD  'D'                                          NT         DQ        
      Early take-off swimmer #3
     1) Saunders, Molly A 7             2) Lischinsky, Claire M 9         
     3) Suchowiecki, Katie M 7          4) Winrow, Natalie J 7            
                  59.05   2:01.78 (1:02.73)     2:49.94 (48.16)          DQ (44.66)
 
Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 New York Sharks-MR  'A'                                NT    2:40.67        
     1) Liu, Chloe J 10                 2) Concepcion, Alex P 8           
     3) Pryne, Jenna M 10               4) Liu, Ava L 8                   
                  43.03     1:33.99 (50.96)     2:05.87 (31.88)     2:40.67 (34.80)
  2 Hawks-AD  'A'                                     2:39.23    2:44.85        
     1) Lucchesi, Kendall E 10          2) Santos, Ruby Q 10              
     3) Cafaldo, Kayla I 9              4) Wilson, Paige B 10             
                  41.29     1:28.45 (47.16)     2:15.23 (46.78)     2:44.85 (29.62)
  3 Hawks-AD  'C'                                     3:16.80    3:21.00        
     1) Pece, Delaney R 8               2) Suchowiecki, Katie M 7         
     3) Napoli, Julia R 8               4) LaPolt, Tessa Q 10             
                  49.92     1:47.03 (57.11)     2:40.24 (53.21)     3:21.00 (40.76)
 -- Hawks-AD  'B'                                     2:57.45         DQ        
      Early take-off swimmer #3
     1) Domitrovits, Charlee E 9        2) Psilopoulos, Andie J 9         
     3) Burdick, Riley E 9              4) Demassio, Ava R 10             
                  46.24     1:39.83 (53.59)     2:27.54 (47.71)          DQ (36.21)
 -- Hawks-AD  'D'                                          NT         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #1: Butterfly kick - breast
     1) Fuller, Shannon H 8             2) Ermer, Freja E 8               
     3) Saunders, Molly A 7             4) Lischinsky, Claire M 9         
                1:02.26   2:15.58 (1:13.32)   3:22.46 (1:06.88)          DQ (59.69)
 
Girls 12 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Vitale, Miya N            11 PATS-MR                28.26      27.23        
  2 Garcia, Naihomy T         11 VAC-MR                 28.11      28.03        
  3 Caceres, Deanna R         10 PBAC-MR                28.19      28.11        
  4 Armistead, Allison H      11 VAC-MR                 29.13      29.03        
  5 Nellis, Anna-Mae J        12 DA-MR                  28.90      29.11        
  6 Oconnor, Jordan K         12 AG-MR                  30.19      29.68        
  7 Barnett, Julia I          11 VAC-MR                 29.20      29.78        
  8 Evans, Sage E             10 PBAC-MR                30.69      30.40        
B - Final
  9 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                  31.88      30.06        
 10 Lopez, Isabella S         11 PATS-MR                32.24      30.43        
 11 Trzewik-Quinn, Zofia H    11 HAWK-AD                31.92      31.38        
 12 Stoddart, Savanna C       12 HAWK-AD                30.95      31.60        
 13 Quadrato, Anna Mei K      11 NYSA-MR                31.44      31.70        
 14 Kelly, Alanna M           11 Silver Streaks-MR      33.18      32.51        
 
Girls 12 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Garcia, Naihomy T         11 VAC-MR                 28.13      28.11 q      
  2 Caceres, Deanna R         10 PBAC-MR                29.61      28.19 q      
  3 Vitale, Miya N            11 PATS-MR                27.42      28.26 q      
  4 Benkert, Ashley A         11 HAWK-AD                29.28      28.88 q      
  5 Nellis, Anna-Mae J        12 DA-MR                  30.01      28.90 q      
  6 Armistead, Allison H      11 VAC-MR                 28.45      29.13 q      
  7 Barnett, Julia I          11 VAC-MR                 30.23      29.20 q      
  8 Oconnor, Jordan K         12 AG-MR                  31.04      30.19 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 McAninch, Katherine E     12 MWSC-MR                31.21      30.69 q      
  9 Evans, Sage E             10 PBAC-MR                30.61      30.69 q      
 11 Stoddart, Savanna C       12 HAWK-AD                31.11      30.95 q      
 12 Wedlick, Elly             11 NYSA-MR                31.21      31.00 q      
 13 Quadrato, Anna Mei K      11 NYSA-MR                31.70      31.44 q      
 14 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                  31.27      31.88 q      
 15 Trzewik-Quinn, Zofia H    11 HAWK-AD                32.29      31.92 q      
 16 Lopez, Isabella S         11 PATS-MR                31.39      32.24 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Trevena, Olivia E         11 NDAC-MR                32.29      32.38        
 18 Kubsch, Sadie P           11 NDAC-MR                33.53      32.94        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Beezer, Kristina G        11 MWSC-MR                32.73      33.16        
 20 Kelly, Alanna M           11 Silver Streaks-MR      32.15      33.18        
 21 Mayerhauser, Leah E       11 DA-MR                  33.31      33.36        
 22 VanBeek, Sophia R         11 Silver Streaks-MR      32.42      33.43        
 23 Bonitz, Lilyan R          10 VAC-MR                 34.26      34.38        
 24 Donachie, Kayleigh D      11 VAC-MR                 34.10      34.53        
 25 Suri, Navya               12 NYSA-MR                35.02      34.63        
 26 Clark, Emma A             12 DA-MR                  34.70      34.70        
 27 Minozzi, Marissa L        12 Silver Streaks-MR      34.34      35.56        
 28 Trongone, Larissa E       12 AG-MR                     NT      35.92        
 29 Trieff, Lily S            11 Silver Streaks-MR      35.38      36.30        
 30 O'Hara, Lily B            12 DA-MR                  33.56      36.35        
 31 Stuhlweissenburg, Lorela  11 NYSA-MR                37.70      36.63        
 32 Jones, Kristen L          11 DA-MR                  36.18      37.35        
 33 Repose, Jessica C         12 AG-MR                  37.31      37.41        
 34 Brooks, Mariah M          12 NYSA-MR                39.88      39.81        
 35 MacDonald, Jasper A       11 HAWK-AD                39.41      41.37        
 36 Bufalini, Gia R           10 MWSC-MR                55.00      42.87        
 37 Murphy, Daniella          11 PATS-MR                48.62      50.80        
 -- Labita, Julia             12 NYSA-MR                30.16         DQ        
      False start
 
Girls 12 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Vitale, Miya N            11 PATS-MR              1:00.20      58.19        
                  27.88       58.19 (30.31)                                        
  2 Babitz, Haily J           12 AG-MR                  59.92    1:00.61        
                  28.46     1:00.61 (32.15)                                        
  3 Armistead, Allison H      11 VAC-MR               1:01.21    1:00.99        
                  29.76     1:00.99 (31.23)                                        
  4 Dickman, Mackenzie        11 VAC-MR               1:04.58    1:02.01        
                  30.01     1:02.01 (32.00)                                        
  5 O'Brien, Jessica A        12 MWSC-MR              1:01.67    1:02.11        
                  29.48     1:02.11 (32.63)                                        
  6 Garcia, Naihomy T         11 VAC-MR               1:02.94    1:02.13        
                  30.13     1:02.13 (32.00)                                        
  7 Demassio, Toni R          12 HAWK-AD              1:03.65    1:02.24        
                  30.29     1:02.24 (31.95)                                        
  8 Lopez, Isabella S         11 PATS-MR              1:09.92    1:05.69        
                  30.77     1:05.69 (34.92)                                        
  9 Pitcock, Tess A           12 HAWK-AD              1:07.91    1:06.45        
                  32.16     1:06.45 (34.29)                                        
 10 Canavan, Katherine L      11 VAC-MR               1:08.44    1:06.68        
                  32.62     1:06.68 (34.06)                                        
 11 Quadrato, Anna Mei K      11 NYSA-MR              1:08.04    1:07.83        
                  32.71     1:07.83 (35.12)                                        
 12 Armstrong, Claire M       12 UN-AG-MR             1:09.66    1:07.99        
                  32.12     1:07.99 (35.87)                                        
 13 Davis, Karina C           12 PATS-MR              1:08.21    1:08.13        
                  32.92     1:08.13 (35.21)                                        
 14 Barnett, Julia I          11 VAC-MR               1:08.87    1:08.50        
                  32.53     1:08.50 (35.97)                                        
 15 Evans, Sage E             10 PBAC-MR              1:09.16    1:08.78        
                  32.30     1:08.78 (36.48)                                        
 16 Stoddart, Savanna C       12 HAWK-AD              1:10.81    1:18.71        
                  35.49     1:18.71 (43.22)                                        
 
Girls 12 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Babitz, Haily J           12 AG-MR                1:03.29      59.92 q      
                  28.50       59.92 (31.42)                                        
  2 Vitale, Miya N            11 PATS-MR              1:00.29    1:00.20 q      
                  29.04     1:00.20 (31.16)                                        
  3 Armistead, Allison H      11 VAC-MR               1:02.39    1:01.21 q      
                  30.00     1:01.21 (31.21)                                        
  4 O'Brien, Jessica A        12 MWSC-MR              1:00.16    1:01.67 q      
                  29.45     1:01.67 (32.22)                                        
  5 Amaro, Isabella L         11 NDAC-MR              1:03.51    1:02.83 q      
                  30.22     1:02.83 (32.61)                                        
  6 Garcia, Naihomy T         11 VAC-MR               1:02.69    1:02.94 q      
                  29.92     1:02.94 (33.02)                                        
  7 Demassio, Toni R          12 HAWK-AD              1:02.33    1:03.65 q      
                  30.75     1:03.65 (32.90)                                        
  8 Dickman, Mackenzie        11 VAC-MR               1:05.86    1:04.58 q      
                  31.16     1:04.58 (33.42)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Smith, Katie M            12 NYSA-MR              1:06.85    1:04.81 q      
                  30.37     1:04.81 (34.44)                                        
 10 Wedlick, Elly             11 NYSA-MR              1:07.47    1:06.36 q      
                  31.73     1:06.36 (34.63)                                        
 11 Pitcock, Tess A           12 HAWK-AD              1:08.27    1:07.91 q      
                  31.95     1:07.91 (35.96)                                        
 12 Storrs, Mackenzie E       11 NDAC-MR              1:10.74    1:07.94 q      
                  32.69     1:07.94 (35.25)                                        
 13 Quadrato, Anna Mei K      11 NYSA-MR              1:09.74    1:08.04 q      
                  32.50     1:08.04 (35.54)                                        
 14 Kassian, Alexandra        11 HAWK-AD              1:08.77    1:08.10 q      
                  31.49     1:08.10 (36.61)                                        
 15 Davis, Karina C           12 PATS-MR              1:08.29    1:08.21 q      
                  32.75     1:08.21 (35.46)                                        
 16 Canavan, Katherine L      11 VAC-MR               1:07.58    1:08.44 q      
                  33.28     1:08.44 (35.16)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 McAninch, Katherine E     12 MWSC-MR              1:13.92    1:08.86        
                  32.35     1:08.86 (36.51)                                        
 18 Barnett, Julia I          11 VAC-MR               1:14.26    1:08.87        
                  32.36     1:08.87 (36.51)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Evans, Sage E             10 PBAC-MR              1:14.50    1:09.16        
                  32.20     1:09.16 (36.96)                                        
 20 Armstrong, Claire M       12 UN-AG-MR                  NT    1:09.66        
                  32.79     1:09.66 (36.87)                                        
 21 Lopez, Isabella S         11 PATS-MR              1:06.16    1:09.92        
                  33.09     1:09.92 (36.83)                                        
 22 Trzewik-Quinn, Zofia H    11 HAWK-AD              1:10.15    1:10.18        
                  33.57     1:10.18 (36.61)                                        
 23 Kubsch, Sadie P           11 NDAC-MR              1:12.99    1:10.57        
                  34.32     1:10.57 (36.25)                                        
 24 Stoddart, Savanna C       12 HAWK-AD              1:12.69    1:10.81        
                  32.94     1:10.81 (37.87)                                        
 25 Beezer, Kristina G        11 MWSC-MR              1:11.43    1:10.85        
                  34.52     1:10.85 (36.33)                                        
 26 Duver, Sophia E           12 Silver Streaks-MR    1:10.02    1:11.88        
                  34.37     1:11.88 (37.51)                                        
 27 Satriano, Delia           11 VAC-MR               1:11.58    1:12.65        
                  34.73     1:12.65 (37.92)                                        
 28 VanBeek, Sophia R         11 Silver Streaks-MR    1:12.95    1:15.42        
                  35.58     1:15.42 (39.84)                                        
 29 Suri, Navya               12 NYSA-MR              1:20.68    1:18.03        
                  36.19     1:18.03 (41.84)                                        
 30 Bonitz, Lilyan R          10 VAC-MR               1:29.15    1:20.49        
                  37.56     1:20.49 (42.93)                                        
 31 Bonner, Taylor M          11 HAWK-AD              1:22.72    1:21.93        
                  39.89     1:21.93 (42.04)                                        
 32 Abrams, Anna M            11 PATS-MR              1:22.82    1:22.75        
                  39.12     1:22.75 (43.63)                                        
 33 Jones, Kristen L          11 DA-MR                1:23.11    1:23.20        
                  38.12     1:23.20 (45.08)                                        
 34 Brooks, Mariah M          12 NYSA-MR              1:28.39    1:34.72        
                  45.73     1:34.72 (48.99)                                        
 35 Murphy, Daniella          11 PATS-MR              1:52.90    1:54.06        
                  53.16   1:54.06 (1:00.90)                                        
 -- Pryne, Jess L             12 NYSA-MR                58.39         NS        
 -- Stuhlweissenburg, Lorela  11 NYSA-MR                   NT         NS        
 -- Benkert, Ashley A         11 HAWK-AD              1:06.66         NS        
 
Girls 12 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Vitale, Miya N            11 PATS-MR              2:12.11    2:08.89        
                  29.81     1:02.75 (32.94)     1:36.87 (34.12)     2:08.89 (32.02)
  2 Armistead, Allison H      11 VAC-MR               2:13.11    2:12.94        
                  31.01     1:04.90 (33.89)     1:39.49 (34.59)     2:12.94 (33.45)
  3 Demassio, Toni R          12 HAWK-AD              2:17.53    2:15.78        
                  31.23     1:06.14 (34.91)     1:41.89 (35.75)     2:15.78 (33.89)
  4 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                2:28.67    2:24.27        
                  32.56     1:09.27 (36.71)     1:47.54 (38.27)     2:24.27 (36.73)
  5 Lopez, Isabella S         11 PATS-MR              2:29.18    2:28.76        
                  33.27     1:11.58 (38.31)     1:50.84 (39.26)     2:28.76 (37.92)
  6 Satriano, Delia           11 VAC-MR               2:34.85    2:30.53        
                  35.00     1:13.57 (38.57)     1:52.89 (39.32)     2:30.53 (37.64)
  7 Trzewik-Quinn, Zofia H    11 HAWK-AD              2:33.75    2:33.56        
                  35.94     1:16.16 (40.22)     1:55.05 (38.89)     2:33.56 (38.51)
  8 Stoddart, Savanna C       12 HAWK-AD              2:49.25    2:44.79        
                  37.27     1:20.75 (43.48)     2:04.49 (43.74)     2:44.79 (40.30)
B - Final
  9 Abrams, Anna M            11 PATS-MR              2:57.83    3:02.76        
                  41.73     1:29.17 (47.44)     2:18.09 (48.92)     3:02.76 (44.67)
 10 Jones, Kristen L          11 DA-MR                3:11.46    3:11.35        
                  41.78     1:30.56 (48.78)   3:11.35 (1:40.79)                    
 
Girls 12 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Vitale, Miya N            11 PATS-MR              2:13.78    2:12.11 q      
                  30.36     1:03.92 (33.56)     1:38.70 (34.78)     2:12.11 (33.41)
  2 Armistead, Allison H      11 VAC-MR               2:10.69    2:13.11 q      
                  31.25     1:05.11 (33.86)     1:39.82 (34.71)     2:13.11 (33.29)
  3 Demassio, Toni R          12 HAWK-AD              2:15.27    2:17.53 q      
                  31.02     1:06.03 (35.01)     1:42.04 (36.01)     2:17.53 (35.49)
  4 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                2:18.72    2:28.67 q      
                  33.18     1:11.59 (38.41)     1:50.51 (38.92)     2:28.67 (38.16)
  5 Lopez, Isabella S         11 PATS-MR              2:24.51    2:29.18 q      
                  32.96     1:11.07 (38.11)     1:50.67 (39.60)     2:29.18 (38.51)
  6 Trzewik-Quinn, Zofia H    11 HAWK-AD              2:49.09    2:33.75 q      
                  34.44     1:15.76 (41.32)     1:55.67 (39.91)     2:33.75 (38.08)
  7 Satriano, Delia           11 VAC-MR               2:28.75    2:34.85 q      
                  35.57     1:15.18 (39.61)     1:55.69 (40.51)     2:34.85 (39.16)
  8 Stoddart, Savanna C       12 HAWK-AD              2:48.06    2:49.25 q      
                  37.03     1:20.27 (43.24)     2:06.84 (46.57)     2:49.25 (42.41)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Abrams, Anna M            11 PATS-MR              2:54.69    2:57.83 q      
                  39.58     1:24.96 (45.38)     2:12.46 (47.50)     2:57.83 (45.37)
 10 Jones, Kristen L          11 DA-MR                3:03.99    3:11.46 q      
                  39.73     1:28.94 (49.21)     2:20.16 (51.22)     3:11.46 (51.30)
 
Girls 12 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Vitale, Miya N            11 PATS-MR                31.54      31.32        
  2 Dickman, Mackenzie        11 VAC-MR                 33.74      32.43        
  3 Amaro, Isabella L         11 NDAC-MR                32.90      32.80        
  4 Caceres, Deanna R         10 PBAC-MR                34.38      32.93        
  5 Brutvan, Lydia H          12 HAWK-AD                33.46      33.50        
  6 Demassio, Toni R          12 HAWK-AD                34.37      33.80        
  7 Rosen, Ava B              12 HAWK-AD                34.94      34.87        
  8 Armistead, Allison H      11 VAC-MR                 34.96      34.90        
B - Final
  9 Duver, Sophia E           12 Silver Streaks-MR      35.65      35.30        
 10 Lopez, Isabella S         11 PATS-MR                37.43      36.23        
 11 Evans, Sage E             10 PBAC-MR                36.53      36.35        
 12 Trevena, Olivia E         11 NDAC-MR                38.10      37.35        
 13 Trieff, Lily S            11 Silver Streaks-MR      39.50      38.84        
 14 Storrs, Mackenzie E       11 NDAC-MR                37.55      39.07        
 15 Kubsch, Sadie P           11 NDAC-MR                37.92      39.39        
 16 Stoddart, Savanna C       12 HAWK-AD                37.18      40.41        
 
Girls 12 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Vitale, Miya N            11 PATS-MR                31.20      31.54 q      
  2 Amaro, Isabella L         11 NDAC-MR                33.07      32.90 q      
  3 Brutvan, Lydia H          12 HAWK-AD                33.66      33.46 q      
  4 Dickman, Mackenzie        11 VAC-MR                 33.37      33.74 q      
  5 Demassio, Toni R          12 HAWK-AD                34.66      34.37 q      
  6 Caceres, Deanna R         10 PBAC-MR                34.22      34.38 q      
  7 Rosen, Ava B              12 HAWK-AD                34.69      34.94 q      
  8 Armistead, Allison H      11 VAC-MR                 34.66      34.96 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Duver, Sophia E           12 Silver Streaks-MR      35.70      35.65 q      
 10 Purcell, Autumn A         12 VAC-MR                 34.65      35.83 q      
 11 Evans, Sage E             10 PBAC-MR                36.21      36.53 q      
 12 Stoddart, Savanna C       12 HAWK-AD                39.37      37.18 q      
 13 Lopez, Isabella S         11 PATS-MR                37.34      37.43 q      
 14 Storrs, Mackenzie E       11 NDAC-MR                36.11      37.55 q      
 15 Kubsch, Sadie P           11 NDAC-MR                38.11      37.92 q      
 16 Trevena, Olivia E         11 NDAC-MR                38.27      38.10 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Trieff, Lily S            11 Silver Streaks-MR      39.53      39.50        
 18 Canavan, Katherine L      11 VAC-MR                 39.18      39.91        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Minozzi, Marissa L        12 Silver Streaks-MR      40.71      41.38        
 20 Elgayar, Jasmine          11 AG-MR                  44.30      42.43        
 21 Jones, Kristen L          11 DA-MR                  43.01      43.10        
 22 MacDonald, Jasper A       11 HAWK-AD                48.53      44.32        
 23 VU, Tam                   12 VAC-MR                 48.66      47.75        
 -- Nellis, Anna-Mae J        12 DA-MR                  34.84         NS        
 -- Donnellan, Molly E        11 MWSC-MR                42.46         NS        
 -- Barnett, Julia I          11 VAC-MR                 45.80         NS        
 -- Jenkins, Shae K           10 NDAC-MR                43.00         NS        
 
Girls 12 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Vitale, Miya N            11 PATS-MR              1:08.35    1:05.80        
                  32.03     1:05.80 (33.77)                                        
  2 Babitz, Haily J           12 AG-MR                1:11.02    1:10.44        
                  33.67     1:10.44 (36.77)                                        
  3 Dickman, Mackenzie        11 VAC-MR               1:12.03    1:10.55        
                  34.34     1:10.55 (36.21)                                        
  4 Smith, Katie M            12 NYSA-MR              1:12.19    1:10.71        
                  34.25     1:10.71 (36.46)                                        
  5 Nellis, Anna-Mae J        12 DA-MR                1:13.33    1:12.59        
                  34.59     1:12.59 (38.00)                                        
  6 Demassio, Toni R          12 HAWK-AD              1:13.10    1:12.66        
                  35.64     1:12.66 (37.02)                                        
  7 Armistead, Allison H      11 VAC-MR               1:16.50    1:15.43        
                  36.65     1:15.43 (38.78)                                        
  8 Burda, Madison P          12 HAWK-AD              1:16.18    1:16.66        
                  37.58     1:16.66 (39.08)                                        
B - Final
  9 Pitcock, Tess A           12 HAWK-AD              1:17.79    1:16.63        
                  37.05     1:16.63 (39.58)                                        
 10 Trzewik-Quinn, Zofia H    11 HAWK-AD              1:22.40    1:17.17        
                  37.83     1:17.17 (39.34)                                        
 11 Duver, Sophia E           12 Silver Streaks-MR    1:18.58    1:17.83        
                  36.62     1:17.83 (41.21)                                        
 12 Kelly, Alanna M           11 Silver Streaks-MR    1:20.57    1:20.27        
                  38.67     1:20.27 (41.60)                                        
 13 Davis, Karina C           12 PATS-MR              1:19.06    1:20.48        
                  39.81     1:20.48 (40.67)                                        
 14 Donachie, Kayleigh D      11 VAC-MR               1:24.18    1:26.05        
 15 Minozzi, Marissa L        12 Silver Streaks-MR    1:25.35    1:27.78        
 -- Canavan, Katherine L      11 VAC-MR               1:20.57         DQ        
      Other
                  39.42          DQ (39.23)                                        
 
Girls 12 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Vitale, Miya N            11 PATS-MR              1:08.97    1:08.35 q      
                  33.59     1:08.35 (34.76)                                        
  2 Amaro, Isabella L         11 NDAC-MR              1:11.43    1:10.61 q      
                  34.59     1:10.61 (36.02)                                        
  3 Babitz, Haily J           12 AG-MR                1:17.07    1:11.02 q      
                  34.35     1:11.02 (36.67)                                        
  4 Dickman, Mackenzie        11 VAC-MR               1:14.17    1:12.03 q      
                  35.08     1:12.03 (36.95)                                        
  5 Smith, Katie M            12 NYSA-MR              1:13.51    1:12.19 q      
                  34.27     1:12.19 (37.92)                                        
  6 Demassio, Toni R          12 HAWK-AD              1:14.41    1:13.10 q      
                  35.74     1:13.10 (37.36)                                        
  7 Nellis, Anna-Mae J        12 DA-MR                1:14.64    1:13.33 q      
                  35.52     1:13.33 (37.81)                                        
  8 Wedlick, Elly             11 NYSA-MR              1:17.27    1:16.06 q      
                  37.49     1:16.06 (38.57)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Burda, Madison P          12 HAWK-AD              1:31.61    1:16.18 q      
                  36.70     1:16.18 (39.48)                                        
 10 Labita, Julia             12 NYSA-MR              1:18.74    1:16.41 q      
                  37.25     1:16.41 (39.16)                                        
 11 Armistead, Allison H      11 VAC-MR               1:16.33    1:16.50 q      
                  37.59     1:16.50 (38.91)                                        
 12 Pitcock, Tess A           12 HAWK-AD              1:17.20    1:17.79 q      
                  37.55     1:17.79 (40.24)                                        
 13 Duver, Sophia E           12 Silver Streaks-MR    1:18.37    1:18.58 q      
                  37.25     1:18.58 (41.33)                                        
 14 Davis, Karina C           12 PATS-MR              1:22.35    1:19.06 q      
                  38.64     1:19.06 (40.42)                                        
 15 Kassian, Alexandra        11 HAWK-AD              1:19.78    1:19.79 q      
                  37.56     1:19.79 (42.23)                                        
 16 Canavan, Katherine L      11 VAC-MR               1:23.10    1:20.57 q      
                  39.83     1:20.57 (40.74)                                        
 16 Kelly, Alanna M           11 Silver Streaks-MR    1:18.74    1:20.57 q      
                  38.35     1:20.57 (42.22)                                        
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 18 Kubsch, Sadie P           11 NDAC-MR              1:24.11    1:21.05        
                  40.15     1:21.05 (40.90)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Khorassani, Emma          12 MWSC-MR                   NT    1:22.15        
                  40.37     1:22.15 (41.78)                                        
 20 Trzewik-Quinn, Zofia H    11 HAWK-AD              1:21.95    1:22.40        
                  39.19     1:22.40 (43.21)                                        
 21 O'Hara, Lily B            12 DA-MR                1:22.99    1:22.63        
                  40.51     1:22.63 (42.12)                                        
 22 Donachie, Kayleigh D      11 VAC-MR               1:24.98    1:24.18        
 23 Minozzi, Marissa L        12 Silver Streaks-MR    1:25.84    1:25.35        
                  42.09     1:25.35 (43.26)                                        
 24 Elgayar, Jasmine          11 AG-MR                1:32.25    1:26.45        
                  42.03     1:26.45 (44.42)                                        
 25 Stoddart, Savanna C       12 HAWK-AD              1:30.41    1:32.48        
                  43.69     1:32.48 (48.79)                                        
 26 Trieff, Lily S            11 Silver Streaks-MR    1:25.06    1:32.62        
                  43.84     1:32.62 (48.78)                                        
 27 Clark, Emma A             12 DA-MR                1:34.06    1:33.02        
                  45.56     1:33.02 (47.46)                                        
 28 Jones, Kristen L          11 DA-MR                1:32.60    1:35.82        
                  45.58     1:35.82 (50.24)                                        
 29 lin, Viola J              11 AG-MR                     NT    1:40.90        
                  48.91     1:40.90 (51.99)                                        
 
Girls 12 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Duver, Sophia E           12 Silver Streaks-MR      37.79      36.49        
  2 Kassian, Alexandra        11 HAWK-AD                36.64      36.83        
  3 Armistead, Allison H      11 VAC-MR                 38.40      38.47        
  4 Amaro, Isabella L         11 NDAC-MR                38.92      38.59        
  5 Trevena, Olivia E         11 NDAC-MR                39.75      38.86        
  6 Brutvan, Lydia H          12 HAWK-AD                40.07      39.32        
  7 Garcia, Naihomy T         11 VAC-MR                 39.52      39.55        
  8 McColgan, Kiernan A       11 HAWK-AD                39.70      39.94        
B - Final
  9 Storrs, Mackenzie E       11 NDAC-MR                40.37      40.52        
 10 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                  42.28      41.85        
 11 Canavan, Katherine L      11 VAC-MR                 43.86      42.06        
 12 Satriano, Delia           11 VAC-MR                 43.48      42.77        
 13 Elgayar, Jasmine          11 AG-MR                  48.24      44.36        
 14 Evans, Sage E             10 PBAC-MR                45.37      45.04        
 15 Kubsch, Sadie P           11 NDAC-MR                44.96      45.28        
 16 Trieff, Lily S            11 Silver Streaks-MR      46.81      47.53        
 
Girls 12 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kassian, Alexandra        11 HAWK-AD                37.27      36.64 q      
  2 Duver, Sophia E           12 Silver Streaks-MR      37.41      37.79 q      
  3 Armistead, Allison H      11 VAC-MR                 38.28      38.40 q      
  4 Amaro, Isabella L         11 NDAC-MR                37.96      38.92 q      
  5 Garcia, Naihomy T         11 VAC-MR                 42.07      39.52 q      
  6 McColgan, Kiernan A       11 HAWK-AD                40.15      39.70 q      
  7 Trevena, Olivia E         11 NDAC-MR                38.80      39.75 q      
  8 Brutvan, Lydia H          12 HAWK-AD                41.11      40.07 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Storrs, Mackenzie E       11 NDAC-MR                40.30      40.37 q      
 10 McAninch, Katherine E     12 MWSC-MR                43.95      42.05 q      
 11 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                  40.37      42.28 q      
 12 Satriano, Delia           11 VAC-MR                 46.08      43.48 q      
 13 Canavan, Katherine L      11 VAC-MR                 41.60      43.86 q      
 14 Barnett, Julia I          11 VAC-MR                 43.99      44.15 q      
 15 Kubsch, Sadie P           11 NDAC-MR                44.11      44.96 q      
 16 Evans, Sage E             10 PBAC-MR                45.94      45.37 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Trieff, Lily S            11 Silver Streaks-MR      46.32      46.81        
 18 Elgayar, Jasmine          11 AG-MR                  47.72      48.24        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Bonner, Taylor M          11 HAWK-AD                49.31      49.27        
 20 VU, Tam                   12 VAC-MR               1:14.71      52.31        
 21 MacDonald, Jasper A       11 HAWK-AD                55.69      53.88        
 -- Minozzi, Marissa L        12 Silver Streaks-MR      43.82         DQ        
      False start
 -- Donnellan, Molly E        11 MWSC-MR                47.09         NS        
 
Girls 12 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Oconnor, Jordan K         12 AG-MR                1:15.98    1:15.63        
                  34.71     1:15.63 (40.92)                                        
  2 Pryne, Jess L             12 NYSA-MR              1:17.18    1:16.25        
                  36.44     1:16.25 (39.81)                                        
  3 Smith, Katie M            12 NYSA-MR              1:22.26    1:21.97        
                  38.52     1:21.97 (43.45)                                        
  4 Duver, Sophia E           12 Silver Streaks-MR    1:24.94    1:22.57        
                  38.83     1:22.57 (43.74)                                        
  5 Armistead, Allison H      11 VAC-MR               1:25.61    1:25.56        
                  40.92     1:25.56 (44.64)                                        
  6 Demassio, Toni R          12 HAWK-AD              1:26.06    1:26.28        
                  41.43     1:26.28 (44.85)                                        
  7 Kelly, Alanna M           11 Silver Streaks-MR    1:25.51    1:27.45        
                  41.47     1:27.45 (45.98)                                        
B - Final
  9 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                1:29.59    1:25.90        
                  40.97     1:25.90 (44.93)                                        
 10 Burda, Madison P          12 HAWK-AD              1:28.45    1:28.21        
                  41.60     1:28.21 (46.61)                                        
 11 Quadrato, Anna Mei K      11 NYSA-MR              1:27.85    1:29.36        
                  43.35     1:29.36 (46.01)                                        
 12 Canavan, Katherine L      11 VAC-MR               1:28.91    1:30.27        
                  43.35     1:30.27 (46.92)                                        
 13 Satriano, Delia           11 VAC-MR               1:36.12    1:32.05        
                  43.51     1:32.05 (48.54)                                        
 14 Minozzi, Marissa L        12 Silver Streaks-MR    1:35.21    1:38.17        
 
Girls 12 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Oconnor, Jordan K         12 AG-MR                1:18.37    1:15.98 q      
                  35.75     1:15.98 (40.23)                                        
  2 Pryne, Jess L             12 NYSA-MR              1:29.05    1:17.18 q      
                  37.07     1:17.18 (40.11)                                        
  3 Smith, Katie M            12 NYSA-MR              1:23.31    1:22.26 q      
                  38.45     1:22.26 (43.81)                                        
  4 Labita, Julia             12 NYSA-MR              1:24.45    1:23.00 q      
                  39.11     1:23.00 (43.89)                                        
  5 Kassian, Alexandra        11 HAWK-AD              1:24.83    1:24.05 q      
                  38.55     1:24.05 (45.50)                                        
  6 Duver, Sophia E           12 Silver Streaks-MR    1:23.44    1:24.94 q      
                  39.31     1:24.94 (45.63)                                        
  7 Kelly, Alanna M           11 Silver Streaks-MR    1:23.53    1:25.51 q      
                  40.70     1:25.51 (44.81)                                        
  8 Armistead, Allison H      11 VAC-MR               1:23.27    1:25.61 q      
                  39.87     1:25.61 (45.74)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Demassio, Toni R          12 HAWK-AD              1:24.56    1:26.06 q      
                  41.47     1:26.06 (44.59)                                        
 10 Trevena, Olivia E         11 NDAC-MR              1:26.65    1:26.15 q      
                  40.68     1:26.15 (45.47)                                        
 11 O'Brien, Jessica A        12 MWSC-MR              1:23.12    1:26.42 q      
                  39.58     1:26.42 (46.84)                                        
 12 Storrs, Mackenzie E       11 NDAC-MR              1:27.45    1:27.05 q      
                  41.95     1:27.05 (45.10)                                        
 13 Quadrato, Anna Mei K      11 NYSA-MR              1:33.00    1:27.85 q      
                  42.35     1:27.85 (45.50)                                        
 14 Burda, Madison P          12 HAWK-AD              1:22.16    1:28.45 q      
                  42.53     1:28.45 (45.92)                                        
 15 Canavan, Katherine L      11 VAC-MR               1:30.57    1:28.91 q      
                  42.56     1:28.91 (46.35)                                        
 16 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                1:27.26    1:29.59 q      
                  42.10     1:29.59 (47.49)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 McAninch, Katherine E     12 MWSC-MR              1:32.28    1:31.89        
                  43.77     1:31.89 (48.12)                                        
 18 Beezer, Kristina G        11 MWSC-MR              1:38.17    1:34.10        
                  45.37     1:34.10 (48.73)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Minozzi, Marissa L        12 Silver Streaks-MR    1:36.39    1:35.21        
                  44.80     1:35.21 (50.41)                                        
 20 O'Hara, Lily B            12 DA-MR                1:35.75    1:35.36        
                  44.87     1:35.36 (50.49)                                        
 21 Satriano, Delia           11 VAC-MR               1:32.39    1:36.12        
                  45.43     1:36.12 (50.69)                                        
 22 Khorassani, Emma          12 MWSC-MR                   NT    1:37.19        
                  46.40     1:37.19 (50.79)                                        
 23 VanBeek, Sophia R         11 Silver Streaks-MR    1:36.24    1:37.82        
                  45.66     1:37.82 (52.16)                                        
 24 Trieff, Lily S            11 Silver Streaks-MR    1:42.60    1:40.51        
                  47.51     1:40.51 (53.00)                                        
 25 Trongone, Larissa E       12 AG-MR                     NT    1:40.52        
                  46.71     1:40.52 (53.81)                                        
 26 Repose, Jessica C         12 AG-MR                1:40.47    1:40.77        
                  47.16     1:40.77 (53.61)                                        
 27 Mayerhauser, Leah E       11 DA-MR                1:45.09    1:40.93        
                  47.74     1:40.93 (53.19)                                        
 28 Bonner, Taylor M          11 HAWK-AD              1:44.97    1:43.39        
                  49.87     1:43.39 (53.52)                                        
 29 Elgayar, Jasmine          11 AG-MR                1:43.23    1:44.48        
                  48.04     1:44.48 (56.44)                                        
 30 MacDonald, Jasper A       11 HAWK-AD              1:52.04    1:54.56        
                  54.03   1:54.56 (1:00.53)                                        
 31 Abrams, Anna M            11 PATS-MR              1:58.57    1:55.52        
                  54.21   1:55.52 (1:01.31)                                        
 -- Bufalini, Gia R           10 MWSC-MR              1:40.00         DQ        
      One hand touch
                  56.20                                                            
 -- Brooks, Mariah M          12 NYSA-MR              1:56.19         DQ        
      One hand touch
                  58.04                                                            
 -- Murphy, Daniella          11 PATS-MR                   NT         DQ        
      Double pull / kicks
                1:02.49        DQ (1:13.78)                                        
 -- Mohyla, Aislynn J         12 AG-MR                1:32.59         NS        
 
Girls 12 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Babitz, Haily J           12 AG-MR                  30.43      30.29        
  2 Caceres, Deanna R         10 PBAC-MR                33.17      31.45        
  3 Oconnor, Jordan K         12 AG-MR                  31.98      31.64        
  4 O'Brien, Jessica A        12 MWSC-MR                32.18      31.65        
  5 Dickman, Mackenzie        11 VAC-MR                 32.71      32.07        
  6 Nellis, Anna-Mae J        12 DA-MR                  32.82      32.30        
  7 Garcia, Naihomy T         11 VAC-MR                 32.88      32.63        
  8 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                  32.98      33.34        
B - Final
  9 Mohyla, Aislynn J         12 AG-MR                  33.67      32.84        
 10 Davis, Karina C           12 PATS-MR                33.28      34.24        
 11 Burda, Madison P          12 HAWK-AD                33.74      34.36        
 12 Pitcock, Tess A           12 HAWK-AD                34.77      34.57        
 13 Lopez, Isabella S         11 PATS-MR                35.82      35.15        
 14 Evans, Sage E             10 PBAC-MR                34.70      35.84        
 15 Satriano, Delia           11 VAC-MR                 37.02      36.29        
 16 Abrams, Anna M            11 PATS-MR                38.70      38.79        
 
Girls 12 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Babitz, Haily J           12 AG-MR                  32.07      30.43 q      
  2 Benkert, Ashley A         11 HAWK-AD                31.22      31.59 q      
  3 Oconnor, Jordan K         12 AG-MR                  34.09      31.98 q      
  4 O'Brien, Jessica A        12 MWSC-MR                30.59      32.18 q      
  5 Dickman, Mackenzie        11 VAC-MR                 33.09      32.71 q      
  6 Nellis, Anna-Mae J        12 DA-MR                  32.66      32.82 q      
  7 Garcia, Naihomy T         11 VAC-MR                 32.16      32.88 q      
  8 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                  33.50      32.98 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Caceres, Deanna R         10 PBAC-MR                33.47      33.17 q      
 10 Davis, Karina C           12 PATS-MR                33.07      33.28 q      
 11 Mohyla, Aislynn J         12 AG-MR                  34.35      33.67 q      
 12 Amaro, Isabella L         11 NDAC-MR                34.20      33.70 q      
 13 Burda, Madison P          12 HAWK-AD                33.73      33.74 q      
 14 Trevena, Olivia E         11 NDAC-MR                35.74      34.53 q      
 15 Storrs, Mackenzie E       11 NDAC-MR                37.21      34.61 q      
 16 Evans, Sage E             10 PBAC-MR                36.74      34.70 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Pitcock, Tess A           12 HAWK-AD                34.56      34.77        
 18 Lopez, Isabella S         11 PATS-MR                35.20      35.82        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Satriano, Delia           11 VAC-MR                 35.92      37.02        
 20 Mayerhauser, Leah E       11 DA-MR                  38.00      38.38        
 21 Abrams, Anna M            11 PATS-MR                38.66      38.70        
 22 Donachie, Kayleigh D      11 VAC-MR                 40.44      40.26        
 23 Elgayar, Jasmine          11 AG-MR                  43.08      40.57        
 24 Suri, Navya               12 NYSA-MR                41.50      40.72        
 25 MacDonald, Jasper A       11 HAWK-AD                44.48      41.80        
 26 Stuhlweissenburg, Lorela  11 NYSA-MR                47.38      43.22        
 27 Bonner, Taylor M          11 HAWK-AD                47.09      45.62        
 28 Clark, Emma A             12 DA-MR                  45.88      46.52        
 -- Repose, Jessica C         12 AG-MR                     NT         NS        
 
Girls 12 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Dickman, Mackenzie        11 VAC-MR               1:11.92    1:10.98        
                  33.50     1:10.98 (37.48)                                        
  2 Benkert, Ashley A         11 HAWK-AD              1:11.83    1:12.13        
                  33.17     1:12.13 (38.96)                                        
  3 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                1:17.37    1:12.90        
                  35.02     1:12.90 (37.88)                                        
  4 Rosen, Ava B              12 HAWK-AD              1:14.29    1:14.10        
                  36.28     1:14.10 (37.82)                                        
  5 Garcia, Naihomy T         11 VAC-MR               1:16.90    1:16.14        
                  34.24     1:16.14 (41.90)                                        
  6 Caceres, Deanna R         10 PBAC-MR              1:20.27    1:19.30        
                  35.89     1:19.30 (43.41)                                        
  7 Lopez, Isabella S         11 PATS-MR              1:18.44    1:19.35        
                  35.95     1:19.35 (43.40)                                        
  8 McColgan, Kiernan A       11 HAWK-AD              1:19.48    1:20.63        
                  38.25     1:20.63 (42.38)                                        
B - Final
  9 Abrams, Anna M            11 PATS-MR              1:28.55    1:24.68        
                  37.33     1:24.68 (47.35)                                        
 
Girls 12 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Benkert, Ashley A         11 HAWK-AD              1:12.30    1:11.83 q      
                  34.00     1:11.83 (37.83)                                        
  2 Dickman, Mackenzie        11 VAC-MR               1:10.81    1:11.92 q      
                  33.43     1:11.92 (38.49)                                        
  3 Rosen, Ava B              12 HAWK-AD              1:13.72    1:14.29 q      
                  36.37     1:14.29 (37.92)                                        
  4 Garcia, Naihomy T         11 VAC-MR               1:17.18    1:16.90 q      
                  35.30     1:16.90 (41.60)                                        
  5 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                1:14.66    1:17.37 q      
                  35.41     1:17.37 (41.96)                                        
  6 Lopez, Isabella S         11 PATS-MR              1:18.20    1:18.44 q      
                  36.21     1:18.44 (42.23)                                        
  7 McColgan, Kiernan A       11 HAWK-AD              1:22.38    1:19.48 q      
                  35.96     1:19.48 (43.52)                                        
  8 Caceres, Deanna R         10 PBAC-MR              1:24.72    1:20.27 q      
                  35.73     1:20.27 (44.54)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Abrams, Anna M            11 PATS-MR                   NT    1:28.55 q      
                  39.90     1:28.55 (48.65)                                        
 -- Kassian, Alexandra        11 HAWK-AD              1:30.34         DQ        
      One hand touch
                  36.29          DQ (49.30)                                        
 -- Nellis, Anna-Mae J        12 DA-MR                1:16.90         NS        
 
Girls 12 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Vitale, Miya N            11 PATS-MR              1:08.87    1:08.44        
                  30.51     1:08.44 (37.93)                                        
  2 Dickman, Mackenzie        11 VAC-MR               1:12.48    1:10.18        
                  32.02     1:10.18 (38.16)                                        
  3 Armistead, Allison H      11 VAC-MR               1:11.79    1:11.20        
                  33.49     1:11.20 (37.71)                                        
  4 Brutvan, Lydia H          12 HAWK-AD              1:12.22    1:12.34        
                  32.91     1:12.34 (39.43)                                        
  5 Amaro, Isabella L         11 NDAC-MR              1:12.71    1:12.40        
                  33.40     1:12.40 (39.00)                                        
  6 Benkert, Ashley A         11 HAWK-AD              1:13.97    1:13.91        
                  34.75     1:13.91 (39.16)                                        
  7 Caceres, Deanna R         10 PBAC-MR              1:15.05    1:14.88        
                  33.89     1:14.88 (40.99)                                        
  8 Kassian, Alexandra        11 HAWK-AD              1:13.94    1:15.31        
                  34.81     1:15.31 (40.50)                                        
B - Final
  9 Garcia, Naihomy T         11 VAC-MR               1:15.24    1:14.11        
                  34.38     1:14.11 (39.73)                                        
 10 Rosen, Ava B              12 HAWK-AD              1:15.62    1:15.41        
                  34.47     1:15.41 (40.94)                                        
 11 Duver, Sophia E           12 Silver Streaks-MR    1:17.23    1:16.34        
                  35.12     1:16.34 (41.22)                                        
 12 Storrs, Mackenzie E       11 NDAC-MR              1:17.86    1:18.04        
                  36.71     1:18.04 (41.33)                                        
 13 Evans, Sage E             10 PBAC-MR              1:18.64    1:18.59        
                  35.93     1:18.59 (42.66)                                        
 14 Canavan, Katherine L      11 VAC-MR               1:23.95    1:18.76        
                  38.48     1:18.76 (40.28)                                        
 15 Trzewik-Quinn, Zofia H    11 HAWK-AD              1:20.14    1:20.16        
                  37.59     1:20.16 (42.57)                                        
 16 Satriano, Delia           11 VAC-MR               1:23.55    1:21.35        
                  39.44     1:21.35 (41.91)                                        
 
Girls 12 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Vitale, Miya N            11 PATS-MR              1:11.98    1:08.87 q      
                  31.03     1:08.87 (37.84)                                        
  2 Armistead, Allison H      11 VAC-MR               1:14.03    1:11.79 q      
                  33.99     1:11.79 (37.80)                                        
  3 Brutvan, Lydia H          12 HAWK-AD              1:14.86    1:12.22 q      
                  33.00     1:12.22 (39.22)                                        
  4 Dickman, Mackenzie        11 VAC-MR               1:13.63    1:12.48 q      
                  33.13     1:12.48 (39.35)                                        
  5 Amaro, Isabella L         11 NDAC-MR              1:13.34    1:12.71 q      
                  34.80     1:12.71 (37.91)                                        
  6 Kassian, Alexandra        11 HAWK-AD              1:16.77    1:13.94 q      
                  34.24     1:13.94 (39.70)                                        
  7 Benkert, Ashley A         11 HAWK-AD              1:13.39    1:13.97 q      
                  34.05     1:13.97 (39.92)                                        
  8 Caceres, Deanna R         10 PBAC-MR              1:16.67    1:15.05 q      
                  34.92     1:15.05 (40.13)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Garcia, Naihomy T         11 VAC-MR               1:14.60    1:15.24 q      
                  34.78     1:15.24 (40.46)                                        
 10 Rosen, Ava B              12 HAWK-AD              1:15.19    1:15.62 q      
                  33.87     1:15.62 (41.75)                                        
 11 Duver, Sophia E           12 Silver Streaks-MR    1:16.89    1:17.23 q      
                  35.65     1:17.23 (41.58)                                        
 12 Storrs, Mackenzie E       11 NDAC-MR              1:20.11    1:17.86 q      
                  36.82     1:17.86 (41.04)                                        
 13 Trevena, Olivia E         11 NDAC-MR              1:18.60    1:18.59 q      
                  36.71     1:18.59 (41.88)                                        
 14 Evans, Sage E             10 PBAC-MR              1:20.66    1:18.64 q      
                  34.62     1:18.64 (44.02)                                        
 15 McAninch, Katherine E     12 MWSC-MR              1:28.61    1:19.84 q      
                  35.73     1:19.84 (44.11)                                        
 16 Trzewik-Quinn, Zofia H    11 HAWK-AD              1:19.32    1:20.14 q      
                  36.37     1:20.14 (43.77)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Purcell, Autumn A         12 VAC-MR               1:19.07    1:22.88        
                  36.86     1:22.88 (46.02)                                        
 18 Satriano, Delia           11 VAC-MR               1:19.78    1:23.55        
                  39.28     1:23.55 (44.27)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Canavan, Katherine L      11 VAC-MR               1:19.22    1:23.95        
                  40.86     1:23.95 (43.09)                                        
 20 Kubsch, Sadie P           11 NDAC-MR              1:24.11    1:24.74        
                  39.88     1:24.74 (44.86)                                        
 21 Minozzi, Marissa L        12 Silver Streaks-MR    1:27.78    1:26.07        
                  43.03     1:26.07 (43.04)                                        
 22 Elgayar, Jasmine          11 AG-MR                1:31.94    1:28.90        
                  39.42     1:28.90 (49.48)                                        
 23 Trieff, Lily S            11 Silver Streaks-MR    1:32.32    1:29.32        
                  41.21     1:29.32 (48.11)                                        
 24 Abrams, Anna M            11 PATS-MR              1:30.30    1:29.96        
                  38.57     1:29.96 (51.39)                                        
 25 Bonner, Taylor M          11 HAWK-AD              1:35.03    1:32.27        
                  42.27     1:32.27 (50.00)                                        
 26 Jones, Kristen L          11 DA-MR                1:38.62    1:38.00        
                  43.33     1:38.00 (54.67)                                        
 -- Nellis, Anna-Mae J        12 DA-MR                1:16.95         NS        
 
Girls 12 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Babitz, Haily J           12 AG-MR                2:40.10    2:33.15        
                  31.27     1:10.40 (39.13)     1:58.11 (47.71)     2:33.15 (35.04)
  2 Dickman, Mackenzie        11 VAC-MR               2:37.47    2:34.49        
                  33.64     1:12.85 (39.21)     2:00.59 (47.74)     2:34.49 (33.90)
  3 Smith, Katie M            12 NYSA-MR              2:43.51    2:40.87        
                  35.54     1:15.61 (40.07)     2:02.65 (47.04)     2:40.87 (38.22)
  4 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                2:40.88    2:45.17        
                  35.31     1:18.77 (43.46)     2:08.28 (49.51)     2:45.17 (36.89)
  5 Caceres, Deanna R         10 PBAC-MR              2:55.43    2:45.90        
                  35.43     1:19.17 (43.74)     2:09.97 (50.80)     2:45.90 (35.93)
  6 Canavan, Katherine L      11 VAC-MR               2:46.62    2:46.23        
                  39.62     1:23.07 (43.45)     2:11.21 (48.14)     2:46.23 (35.02)
  7 Garcia, Naihomy T         11 VAC-MR               2:44.36    2:47.41        
                  35.31     1:17.63 (42.32)     2:09.76 (52.13)     2:47.41 (37.65)
  8 Lopez, Isabella S         11 PATS-MR              2:53.03    2:52.55        
                  36.75     1:19.81 (43.06)     2:13.87 (54.06)     2:52.55 (38.68)
  9 McColgan, Kiernan A       11 HAWK-AD              2:53.98    2:52.57        
                  37.21     1:23.92 (46.71)     2:12.36 (48.44)     2:52.57 (40.21)
 10 Satriano, Delia           11 VAC-MR               2:52.54    2:53.92        
                  38.42     1:23.55 (45.13)     2:15.66 (52.11)     2:53.92 (38.26)
 11 Sommer, Stefanie M        10 AG-MR                3:32.13    3:00.28        
                  40.94     1:26.47 (45.53)     2:22.02 (55.55)     3:00.28 (38.26)
 12 Dickman, Rian              9 VAC-MR               3:13.62    3:06.55        
                  40.26     1:27.00 (46.74)     2:24.50 (57.50)     3:06.55 (42.05)
 13 Mayerhauser, Leah E       11 DA-MR                3:11.86    3:08.36        
                  41.63     1:27.63 (46.00)     2:24.58 (56.95)     3:08.36 (43.78)
 14 Bonner, Taylor M          11 HAWK-AD              3:32.09    3:20.57        
                  47.72     1:36.16 (48.44)     2:34.79 (58.63)     3:20.57 (45.78)
 15 Jones, Kristen L          11 DA-MR                3:38.51    3:41.44        
                  52.22     1:43.69 (51.47)   2:53.29 (1:09.60)     3:41.44 (48.15)
 16 Mathews, Abigail           9 DA-MR                     NT    3:46.82        
                  55.99     1:50.11 (54.12)   2:56.39 (1:06.28)     3:46.82 (50.43)
 -- Benkert, Ashley A         11 HAWK-AD              2:39.24         DQ        
      False start - Misc
                  33.78     1:14.94 (41.16)     2:00.78 (45.84)          DQ (36.09)
 -- Quadrato, Anna Mei K      11 NYSA-MR                   NT         DQ        
      False start - Misc
                  36.23     1:18.43 (42.20)     2:06.87 (48.44)          DQ (37.99)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Cudney, Jillian J         13 PATS-MR                25.05      24.69        
  2 Regenauer, Christiana M   13 DA-MR                  25.89      24.92        
  3 Tuttle, Mackenzie M       13 UN-AG-MR               26.11      25.14        
  4 Leko, Mia M               14 SYS-CT                 26.27      26.15        
  5 Lemischak, Allison M      14 Silver Streaks-MR      26.79      26.55        
  6 Santos, Abigail K         13 HAWK-AD                26.75      26.71        
  7 Boldrin, Emily N          13 VAC-MR                 26.90      26.92        
  8 Karosas, Gabi             14 SYS-CT                 26.94      27.10        
B - Final
  9 Lusuriello, Daniela       13 VAC-MR                 27.30      27.05        
 10 Baranowski, Karolina      14 AG-MR                  27.52      27.20        
 11 Caceres, Alexandria D     13 PBAC-MR                28.04      27.57        
 12 Thomas, Raina W           13 PATS-MR                27.99      27.86        
 13 Holman, Josie M           13 PATS-MR                28.08      27.90        
 14 Ryan, Keela P             13 VAC-MR                 28.43      28.25        
 15 Carroll, Andie R          13 HAWK-AD                28.19      28.53        
 16 Hayes, Brenna A           13 PATS-MR                28.15      28.65        
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cudney, Jillian J         13 PATS-MR                25.19      25.05 q      
  2 Regenauer, Christiana M   13 DA-MR                  24.28      25.89 q      
  3 Tuttle, Mackenzie M       13 UN-AG-MR               24.78      26.11 q      
  4 Leko, Mia M               14 SYS-CT                 26.14      26.27 q      
  5 Santos, Abigail K         13 HAWK-AD                25.52      26.75 q      
  6 Lemischak, Allison M      14 Silver Streaks-MR      25.71      26.79 q      
  7 Boldrin, Emily N          13 VAC-MR                 26.25      26.90 q      
  8 Karosas, Gabi             14 SYS-CT                 27.49      26.94 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lusuriello, Daniela       13 VAC-MR                 26.55      27.30 q      
 10 Baranowski, Karolina      14 AG-MR                  27.59      27.52 q      
 11 Thomas, Raina W           13 PATS-MR                28.06      27.99 q      
 12 Cavotti, Emily C          13 NDAC-MR                28.30      28.02 q      
 13 Caceres, Alexandria D     13 PBAC-MR                28.26      28.04 q      
 14 Holman, Josie M           13 PATS-MR                28.02      28.08 q      
 15 Hayes, Brenna A           13 PATS-MR                28.47      28.15 q      
 16 Carroll, Andie R          13 HAWK-AD                28.81      28.19 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Rocks, Gracie E           14 MWSC-MR                26.31      28.30        
 18 Ryan, Keela P             13 VAC-MR                 29.92      28.43        
-------------------------------------------------------------------------
 19 DiBianco, Brianna S       14 MWSC-MR                27.69      28.49        
 20 LaPolt, Josie B           14 HAWK-AD                28.68      28.60        
 21 Librandi, Emily           12 VAC-MR                 27.98      28.67        
 22 Beneat, Lauren E          14 MWSC-MR                28.19      28.76        
 23 Modugno, Sabina T         13 NYSA-MR                28.69      28.86        
 24 Pastor, Selena            13 NYSA-MR                29.28      28.88        
 25 Behrens, Erin N           13 NDAC-MR                29.02      29.24        
 26 Lopez, Ariana M           13 PATS-MR                28.18      29.33        
 27 Campagna, Hannah M        13 NDAC-MR                29.44      29.36        
 28 Caceres, Olivia L         12 PBAC-MR                30.07      29.39        
 29 Notis, Dahlia J           14 PATS-MR                29.54      29.58        
 30 Meier, MaryBeth X         14 PATS-MR                29.77      29.84        
 31 Caceres, Marcella L       12 PBAC-MR                30.52      29.86        
 32 Jaeger, Caroline O        13 UNNYS-MR               28.68      29.92        
 33 Christensen, Marcella R   14 NYSA-MR                29.61      29.98        
 34 Beckford, Tiffany I       13 PBAC-MR                30.12      30.27        
 35 Bonner, Mikayla A         13 HAWK-AD                29.81      30.35        
 36 Sidoti, Emma G            14 NYSA-MR                30.27      30.37        
 37 Cassar, Chloe H           13 SYS-CT                 30.30      30.47        
 38 Beneat, Nicole M          13 MWSC-MR                30.76      31.51        
 39 Kerrigan, Kayla           14 NYSA-MR                   NT      31.72        
 40 Beirne, Roisin T          14 SYS-CT                 33.77      31.85        
 41 Kivlehan, Mary T          14 MWSC-MR                32.46      32.54        
 42 Steinhauer, Berkeley L    13 Silver Streaks-MR      32.87      33.00        
 43 Coulard-Smith, Keira L    13 HAWK-AD                31.40      33.13        
 44 Toth, Meadow R            13 VAC-MR                 34.11      34.71        
 -- Kelly, Maggie A           13 NYSA-MR                35.04         DQ        
      False start
 -- Leahy, Meghan E           12 VAC-MR                 28.37         DQ        
      False start
 -- Zajac, Fiona C            13 HAWK-AD                33.18         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Cudney, Jillian J         13 PATS-MR                55.88      53.71        
                  26.02       53.71 (27.69)                                        
  2 Tuttle, Mackenzie M       13 UN-AG-MR               57.01      54.40        
                  25.60       54.40 (28.80)                                        
  3 Regenauer, Christiana M   13 DA-MR                  56.18      54.80        
                  26.72       54.80 (28.08)                                        
  4 Leko, Mia M               14 SYS-CT                 56.77      55.92        
                  27.00       55.92 (28.92)                                        
  5 Walsh, Katelyn K          14 UN-PA-MR               58.64      56.05        
                  27.22       56.05 (28.83)                                        
  6 Lemischak, Allison M      14 Silver Streaks-MR      58.45      57.59        
                  27.67       57.59 (29.92)                                        
  7 Lusuriello, Daniela       13 VAC-MR                 58.55      58.47        
                  28.29       58.47 (30.18)                                        
  8 Santos, Abigail K         13 HAWK-AD                58.37      58.63        
                  28.39       58.63 (30.24)                                        
B - Final
  9 Karosas, Gabi             14 SYS-CT                 59.32      57.75        
                  27.84       57.75 (29.91)                                        
 10 Baranowski, Karolina      14 AG-MR                  59.40      57.96        
                  27.91       57.96 (30.05)                                        
 11 Boldrin, Emily N          13 VAC-MR                 59.10      58.87        
                  27.46       58.87 (31.41)                                        
 12 Caceres, Alexandria D     13 PBAC-MR                59.83      59.15        
                  28.45       59.15 (30.70)                                        
 13 Holman, Josie M           13 PATS-MR                59.96      59.37        
                  28.49       59.37 (30.88)                                        
 14 Beneat, Lauren E          14 MWSC-MR              1:02.46    1:00.47        
                  29.23     1:00.47 (31.24)                                        
 15 Hayes, Brenna A           13 PATS-MR              1:02.12    1:01.96        
                  29.63     1:01.96 (32.33)                                        
 16 Carroll, Andie R          13 HAWK-AD              1:01.92    1:02.86        
                  30.37     1:02.86 (32.49)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cudney, Jillian J         13 PATS-MR                55.49      55.88 q      
                  27.07       55.88 (28.81)                                        
  2 Regenauer, Christiana M   13 DA-MR                  53.74      56.18 q      
                  27.78       56.18 (28.40)                                        
  3 Leko, Mia M               14 SYS-CT                 56.98      56.77 q      
                  27.47       56.77 (29.30)                                        
  4 Tuttle, Mackenzie M       13 UN-AG-MR               54.30      57.01 q      
                  27.05       57.01 (29.96)                                        
  5 Santos, Abigail K         13 HAWK-AD                58.03      58.37 q      
                  27.86       58.37 (30.51)                                        
  6 Lemischak, Allison M      14 Silver Streaks-MR      55.63      58.45 q      
                  27.90       58.45 (30.55)                                        
  7 Lusuriello, Daniela       13 VAC-MR                 58.63      58.55 q      
                  28.03       58.55 (30.52)                                        
  8 Walsh, Katelyn K          14 UN-PA-MR               56.12      58.64 q      
                  28.25       58.64 (30.39)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Boldrin, Emily N          13 VAC-MR                 57.12      59.10 q      
                  27.63       59.10 (31.47)                                        
 10 Karosas, Gabi             14 SYS-CT               1:00.21      59.32 q      
                  28.27       59.32 (31.05)                                        
 11 Baranowski, Karolina      14 AG-MR                  59.43      59.40 q      
                  28.39       59.40 (31.01)                                        
 12 Caceres, Alexandria D     13 PBAC-MR              1:00.15      59.83 q      
                  29.21       59.83 (30.62)                                        
 13 Holman, Josie M           13 PATS-MR                59.91      59.96 q      
                  28.97       59.96 (30.99)                                        
 14 Carroll, Andie R          13 HAWK-AD              1:02.86    1:01.92 q      
                  29.33     1:01.92 (32.59)                                        
 15 Hayes, Brenna A           13 PATS-MR              1:03.89    1:02.12 q      
                  30.34     1:02.12 (31.78)                                        
 16 Rocks, Gracie E           14 MWSC-MR                57.81    1:02.15 q      
                  29.39     1:02.15 (32.76)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Beneat, Lauren E          14 MWSC-MR              1:00.12    1:02.46        
                  30.12     1:02.46 (32.34)                                        
 18 Lopez, Ariana M           13 PATS-MR              1:01.16    1:02.76        
                  29.86     1:02.76 (32.90)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Leahy, Meghan E           12 VAC-MR               1:03.29    1:03.02        
                  30.19     1:03.02 (32.83)                                        
 20 Jaeger, Caroline O        13 UNNYS-MR             1:01.88    1:03.03        
                  30.24     1:03.03 (32.79)                                        
 21 Behrens, Erin N           13 NDAC-MR              1:02.22    1:03.11        
                  30.32     1:03.11 (32.79)                                        
 22 Caceres, Olivia L         12 PBAC-MR              1:03.74    1:03.32        
                  30.82     1:03.32 (32.50)                                        
 23 Pastor, Selena            13 NYSA-MR              1:01.80    1:03.45        
                  30.25     1:03.45 (33.20)                                        
 24 Ryan, Keela P             13 VAC-MR               1:07.17    1:03.86        
                  31.04     1:03.86 (32.82)                                        
 25 DiBianco, Brianna S       14 MWSC-MR              1:00.32    1:03.96        
                  30.58     1:03.96 (33.38)                                        
 26 Bonner, Mikayla A         13 HAWK-AD              1:06.08    1:04.25        
                  31.22     1:04.25 (33.03)                                        
 27 Librandi, Emily           12 VAC-MR               1:02.26    1:04.66        
                  30.36     1:04.66 (34.30)                                        
 28 Campagna, Hannah M        13 NDAC-MR              1:04.63    1:04.85        
                  30.29     1:04.85 (34.56)                                        
 29 Christensen, Marcella R   14 NYSA-MR              1:05.20    1:04.94        
                  30.82     1:04.94 (34.12)                                        
 30 Sidoti, Emma G            14 NYSA-MR                   NT    1:05.02        
                  30.46     1:05.02 (34.56)                                        
 31 Cassar, Chloe H           13 SYS-CT               1:05.86    1:05.14        
                  31.53     1:05.14 (33.61)                                        
 32 Leishman, Belle E         14 NYSA-MR              1:06.99    1:05.63        
                  31.29     1:05.63 (34.34)                                        
 33 Caceres, Marcella L       12 PBAC-MR              1:05.00    1:05.77        
                  31.89     1:05.77 (33.88)                                        
 34 Notis, Dahlia J           14 PATS-MR              1:06.84    1:05.94        
                  32.12     1:05.94 (33.82)                                        
 35 Meier, MaryBeth X         14 PATS-MR              1:07.59    1:07.17        
                  32.37     1:07.17 (34.80)                                        
 36 Cosgrove, MACKENZIE A     13 NYSA-MR              1:07.94    1:07.40        
                  32.06     1:07.40 (35.34)                                        
 37 Beckford, Tiffany I       13 PBAC-MR              1:08.95    1:07.49        
                  31.73     1:07.49 (35.76)                                        
 38 Kerrigan, Kayla           14 NYSA-MR                   NT    1:08.66        
                  33.15     1:08.66 (35.51)                                        
 39 Kocik, Jacqueline B       12 NDAC-MR              1:09.71    1:08.73        
                  32.91     1:08.73 (35.82)                                        
 40 Galeano, Sam R            14 NYSA-MR              1:10.88    1:09.41        
                  32.85     1:09.41 (36.56)                                        
 41 Beirne, Roisin T          14 SYS-CT               1:10.78    1:10.54        
                  33.90     1:10.54 (36.64)                                        
 42 Sargios, Justina          14 DA-MR                1:13.15    1:11.72        
                  34.62     1:11.72 (37.10)                                        
 43 Kivlehan, Mary T          14 MWSC-MR              1:11.00    1:12.43        
                  34.09     1:12.43 (38.34)                                        
 44 Kelly, Maggie A           13 NYSA-MR              1:19.45    1:13.66        
                  35.47     1:13.66 (38.19)                                        
 45 Steinhauer, Berkeley L    13 Silver Streaks-MR    1:13.01    1:14.95        
                  36.62     1:14.95 (38.33)                                        
 46 Zajac, Fiona C            13 HAWK-AD              1:21.22    1:17.24        
                  36.68     1:17.24 (40.56)                                        
 -- Daly, Roisin              12 VAC-MR               1:03.03         NS        
 -- Modugno, Sabina T         13 NYSA-MR              1:04.17         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Cudney, Jillian J         13 PATS-MR              2:00.68    1:57.69        
                  27.32       56.94 (29.62)     1:28.17 (31.23)     1:57.69 (29.52)
  2 Regenauer, Christiana M   13 DA-MR                2:00.69    1:57.82        
                  27.06       56.72 (29.66)     1:27.50 (30.78)     1:57.82 (30.32)
  3 Walsh, Katelyn K          14 UN-PA-MR             2:04.31    2:00.36        
                  28.05       58.39 (30.34)     1:29.48 (31.09)     2:00.36 (30.88)
  4 Karosas, Gabi             14 SYS-CT               2:08.49    2:07.93        
                  29.02     1:01.29 (32.27)     1:34.46 (33.17)     2:07.93 (33.47)
  5 Lemischak, Allison M      14 Silver Streaks-MR    2:08.40    2:08.13        
                  28.96     1:01.28 (32.32)     1:35.49 (34.21)     2:08.13 (32.64)
  6 Caceres, Alexandria D     13 PBAC-MR              2:10.64    2:10.36        
                  29.36     1:01.76 (32.40)     1:36.20 (34.44)     2:10.36 (34.16)
  7 Lopez, Ariana M           13 PATS-MR              2:16.07    2:18.53        
                  31.09     1:05.86 (34.77)     1:42.36 (36.50)     2:18.53 (36.17)
  8 Caceres, Olivia L         12 PBAC-MR              2:25.67    2:24.33        
                  32.54     1:09.05 (36.51)     1:47.33 (38.28)     2:24.33 (37.00)
B - Final
  9 Carroll, Andie R          13 HAWK-AD              2:28.28    2:21.66        
                  32.58     1:08.86 (36.28)     1:46.19 (37.33)     2:21.66 (35.47)
 10 Cavotti, Emily C          13 NDAC-MR              2:25.89    2:24.19        
                  31.88     1:08.45 (36.57)     1:46.71 (38.26)     2:24.19 (37.48)
 11 Caceres, Marcella L       12 PBAC-MR              2:31.62    2:28.16        
                  33.23     1:10.58 (37.35)     1:50.10 (39.52)     2:28.16 (38.06)
 12 Kocik, Jacqueline B       12 NDAC-MR              2:34.76    2:35.90        
                  33.88     1:13.65 (39.77)     1:55.08 (41.43)     2:35.90 (40.82)
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cudney, Jillian J         13 PATS-MR              2:03.01    2:00.68 q      
                  28.58       59.84 (31.26)     1:30.99 (31.15)     2:00.68 (29.69)
  2 Regenauer, Christiana M   13 DA-MR                1:57.14    2:00.69 q      
                  28.61       59.70 (31.09)     1:30.80 (31.10)     2:00.69 (29.89)
  3 Walsh, Katelyn K          14 UN-PA-MR             2:01.48    2:04.31 q      
                  29.08     1:00.76 (31.68)     1:32.85 (32.09)     2:04.31 (31.46)
  4 Lemischak, Allison M      14 Silver Streaks-MR    2:07.79    2:08.40 q      
                  29.13     1:02.11 (32.98)     1:35.92 (33.81)     2:08.40 (32.48)
  5 Karosas, Gabi             14 SYS-CT               2:11.26    2:08.49 q      
                  29.59     1:02.18 (32.59)     1:35.92 (33.74)     2:08.49 (32.57)
  6 Caceres, Alexandria D     13 PBAC-MR              2:08.63    2:10.64 q      
                  30.24     1:02.99 (32.75)     1:36.82 (33.83)     2:10.64 (33.82)
  7 Lopez, Ariana M           13 PATS-MR              2:12.81    2:16.07 q      
                  30.78     1:05.04 (34.26)     1:40.70 (35.66)     2:16.07 (35.37)
  8 LaPolt, Josie B           14 HAWK-AD              2:11.59    2:17.49 q      
                  32.26     1:06.91 (34.65)     1:42.72 (35.81)     2:17.49 (34.77)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Rocks, Gracie E           14 MWSC-MR              2:18.36    2:17.62 q      
                  31.78     1:07.25 (35.47)     1:43.42 (36.17)     2:17.62 (34.20)
 10 Caceres, Olivia L         12 PBAC-MR              2:40.14    2:25.67 q      
                  34.20     1:11.27 (37.07)     1:49.70 (38.43)     2:25.67 (35.97)
 11 Cavotti, Emily C          13 NDAC-MR              2:37.34    2:25.89 q      
                  32.67     1:09.19 (36.52)     1:48.36 (39.17)     2:25.89 (37.53)
 12 Carroll, Andie R          13 HAWK-AD              2:18.66    2:28.28 q      
                  32.72     1:10.30 (37.58)     1:50.23 (39.93)     2:28.28 (38.05)
 13 Caceres, Marcella L       12 PBAC-MR              2:20.12    2:31.62 q      
                  33.39     1:12.06 (38.67)     1:53.08 (41.02)     2:31.62 (38.54)
 14 Kocik, Jacqueline B       12 NDAC-MR              2:34.43    2:34.76 q      
                  34.75     1:14.85 (40.10)     1:55.20 (40.35)     2:34.76 (39.56)
 15 Ebner, Jessica M          13 MWSC-MR                   NT    2:38.20 q      
                  34.06     1:14.54 (40.48)     1:57.55 (43.01)     2:38.20 (40.65)
 16 Zajac, Fiona C            13 HAWK-AD              2:57.11    2:51.44 q      
                  39.21   2:08.88 (1:29.67)     2:51.44 (42.56)                    
-------------------------------------------------------------------------
 -- Tuttle, Mackenzie M       13 UN-AG-MR             2:00.25         NS        
 -- DeGeorge, Sierra          12 PBAC-MR              2:23.15         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Regenauer, Christiana M   13 DA-MR                1:04.07    1:02.35        
                  31.05     1:02.35 (31.30)                                        
  2 Karosas, Gabi             14 SYS-CT               1:04.54    1:04.14        
                  31.43     1:04.14 (32.71)                                        
  3 Leko, Mia M               14 SYS-CT               1:04.59    1:04.21        
                  31.63     1:04.21 (32.58)                                        
  4 Cudney, Jillian J         13 PATS-MR              1:06.81    1:05.37        
                  32.02     1:05.37 (33.35)                                        
  5 Thomas, Raina W           13 PATS-MR              1:08.77    1:07.92        
                  32.99     1:07.92 (34.93)                                        
  6 Santos, Abigail K         13 HAWK-AD              1:07.40    1:07.94        
                  33.09     1:07.94 (34.85)                                        
  7 Hayes, Brenna A           13 PATS-MR              1:13.13    1:12.31        
                  35.45     1:12.31 (36.86)                                        
  8 Lopez, Ariana M           13 PATS-MR              1:13.39    1:12.39        
                  35.01     1:12.39 (37.38)                                        
B - Final
  9 Cavotti, Emily C          13 NDAC-MR              1:13.60    1:12.97        
                  35.78     1:12.97 (37.19)                                        
 10 Caceres, Alexandria D     13 PBAC-MR              1:14.25    1:13.20        
                  35.10     1:13.20 (38.10)                                        
 11 Caceres, Olivia L         12 PBAC-MR              1:14.95    1:14.93        
                  37.80     1:14.93 (37.13)                                        
 12 Beirne, Roisin T          14 SYS-CT               1:17.97    1:15.56        
                  38.19     1:15.56 (37.37)                                        
 13 Kocik, Jacqueline B       12 NDAC-MR              1:19.43    1:17.73        
                  38.87     1:17.73 (38.86)                                        
 14 Caceres, Marcella L       12 PBAC-MR              1:17.29    1:19.50        
                  39.10     1:19.50 (40.40)                                        
 15 Steinhauer, Berkeley L    13 Silver Streaks-MR    1:31.17    1:29.56        
                  43.22     1:29.56 (46.34)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Regenauer, Christiana M   13 DA-MR                1:00.87    1:04.07 q      
                  31.75     1:04.07 (32.32)                                        
  2 Karosas, Gabi             14 SYS-CT               1:03.66    1:04.54 q      
                  31.46     1:04.54 (33.08)                                        
  3 Leko, Mia M               14 SYS-CT               1:10.82    1:04.59 q      
                  31.60     1:04.59 (32.99)                                        
  4 Cudney, Jillian J         13 PATS-MR                   NT    1:06.81 q      
                  32.85     1:06.81 (33.96)                                        
  5 Santos, Abigail K         13 HAWK-AD              1:06.55    1:07.40 q      
                  33.44     1:07.40 (33.96)                                        
  6 Thomas, Raina W           13 PATS-MR              1:09.65    1:08.77 q      
                  33.23     1:08.77 (35.54)                                        
  7 LaPolt, Josie B           14 HAWK-AD              1:07.57    1:09.56 q      
                  33.65     1:09.56 (35.91)                                        
  8 Rocks, Gracie E           14 MWSC-MR              1:08.02    1:12.16 q      
                  34.48     1:12.16 (37.68)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hayes, Brenna A           13 PATS-MR              1:12.71    1:13.13 q      
                  35.81     1:13.13 (37.32)                                        
 10 Lopez, Ariana M           13 PATS-MR              1:12.56    1:13.39 q      
                  35.70     1:13.39 (37.69)                                        
 11 Cavotti, Emily C          13 NDAC-MR              1:09.85    1:13.60 q      
                  35.73     1:13.60 (37.87)                                        
 12 Caceres, Alexandria D     13 PBAC-MR              1:16.97    1:14.25 q      
                  35.77     1:14.25 (38.48)                                        
 13 Caceres, Olivia L         12 PBAC-MR              1:15.45    1:14.95 q      
                  36.86     1:14.95 (38.09)                                        
 14 Caceres, Marcella L       12 PBAC-MR              1:17.97    1:17.29 q      
                  38.04     1:17.29 (39.25)                                        
 15 Beirne, Roisin T          14 SYS-CT               1:20.00    1:17.97 q      
                  38.62     1:17.97 (39.35)                                        
 16 Ebner, Jessica M          13 MWSC-MR              1:18.62    1:19.14 q      
                  37.97     1:19.14 (41.17)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kocik, Jacqueline B       12 NDAC-MR              1:19.21    1:19.43        
                  38.71     1:19.43 (40.72)                                        
 18 Steinhauer, Berkeley L    13 Silver Streaks-MR    1:32.31    1:31.17        
                  39.35     1:31.17 (51.82)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 -- Zajac, Fiona C            13 HAWK-AD              1:43.55         DQ        
      Delay initiating turn
                  31.42        DQ (1:00.34)                                        
 -- Tuttle, Mackenzie M       13 UN-AG-MR             1:06.97         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Karosas, Gabi             14 SYS-CT               2:18.53    2:16.28        
                  31.48     1:05.18 (33.70)     1:40.94 (35.76)     2:16.28 (35.34)
  2 Holman, Josie M           13 PATS-MR              2:29.46    2:24.71        
                  33.71     1:10.21 (36.50)     1:47.59 (37.38)     2:24.71 (37.12)
  3 Thomas, Raina W           13 PATS-MR              2:33.31    2:28.24        
                  34.03     1:11.20 (37.17)     1:49.89 (38.69)     2:28.24 (38.35)
  4 Jaeger, Caroline O        13 UNNYS-MR             2:34.62    2:34.83        
                  36.29     1:14.85 (38.56)     1:54.81 (39.96)     2:34.83 (40.02)
  5 Cosgrove, MACKENZIE A     13 NYSA-MR              2:39.22    2:37.71        
                  36.55     1:15.66 (39.11)     1:57.04 (41.38)     2:37.71 (40.67)
  6 Cassar, Chloe H           13 SYS-CT               2:41.21    2:37.83        
                  36.66     1:15.86 (39.20)     1:56.60 (40.74)     2:37.83 (41.23)
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Karosas, Gabi             14 SYS-CT               2:18.91    2:18.53 q      
                  32.45     1:06.71 (34.26)     1:42.49 (35.78)     2:18.53 (36.04)
  2 Holman, Josie M           13 PATS-MR              2:28.23    2:29.46 q      
                  34.95     1:12.69 (37.74)     1:51.69 (39.00)     2:29.46 (37.77)
  3 Thomas, Raina W           13 PATS-MR              2:34.64    2:33.31 q      
                  35.85     1:13.96 (38.11)     1:53.50 (39.54)     2:33.31 (39.81)
  4 Pastor, Selena            13 NYSA-MR              2:36.64    2:33.65 q      
                  35.40     1:13.90 (38.50)     1:54.01 (40.11)     2:33.65 (39.64)
  5 Jaeger, Caroline O        13 UNNYS-MR             2:34.81    2:34.62 q      
                  36.24     1:15.19 (38.95)     1:55.11 (39.92)     2:34.62 (39.51)
  6 Cosgrove, MACKENZIE A     13 NYSA-MR              2:50.55    2:39.22 q      
                  33.86     1:12.05 (38.19)     1:56.55 (44.50)     2:39.22 (42.67)
  7 Cavotti, Emily C          13 NDAC-MR              2:30.30    2:39.77 q      
                  36.62     1:16.68 (40.06)     1:58.29 (41.61)     2:39.77 (41.48)
  8 Cassar, Chloe H           13 SYS-CT                    NT    2:41.21 q      
                  39.48     1:20.64 (41.16)     2:01.10 (40.46)     2:41.21 (40.11)
-------------------------------------------------------------------------
  9 DiBianco, Brianna S       14 MWSC-MR              2:35.18    2:45.36 q      
                  38.87     1:20.88 (42.01)     2:03.63 (42.75)     2:45.36 (41.73)
 -- Daly, Roisin              12 VAC-MR                    NT         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Walsh, Katelyn K          14 UN-PA-MR             1:12.87    1:09.52        
                  32.87     1:09.52 (36.65)                                        
  2 Lemischak, Allison M      14 Silver Streaks-MR    1:14.98    1:13.74        
                  34.58     1:13.74 (39.16)                                        
  3 Hayes, Brenna A           13 PATS-MR              1:16.58    1:15.99        
                  36.41     1:15.99 (39.58)                                        
  4 Leahy, Meghan E           12 VAC-MR               1:19.76    1:16.46        
                  35.27     1:16.46 (41.19)                                        
  5 Bonner, Mikayla A         13 HAWK-AD              1:24.82    1:23.22        
                  39.40     1:23.22 (43.82)                                        
  6 Thomas, Raina W           13 PATS-MR              1:23.31    1:23.23        
                  39.28     1:23.23 (43.95)                                        
  7 Kocik, Jacqueline B       12 NDAC-MR              1:23.61    1:25.17        
                  41.13     1:25.17 (44.04)                                        
  8 Zhou, Amy X               13 PATS-MR              1:26.79    1:26.40        
                  41.50     1:26.40 (44.90)                                        
B - Final
  9 Cassar, Chloe H           13 SYS-CT               1:29.89    1:29.42        
                  42.24     1:29.42 (47.18)                                        
 10 Coulard-Smith, Keira L    13 HAWK-AD              1:33.57    1:33.40        
                  45.66     1:33.40 (47.74)                                        
 11 Beirne, Roisin T          14 SYS-CT               1:36.30    1:36.25        
                  46.19     1:36.25 (50.06)                                        
 12 Steinhauer, Berkeley L    13 Silver Streaks-MR    1:46.19    1:46.98        
                  51.68     1:46.98 (55.30)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Walsh, Katelyn K          14 UN-PA-MR             1:08.60    1:12.87 q      
                  34.55     1:12.87 (38.32)                                        
  2 Lemischak, Allison M      14 Silver Streaks-MR    1:13.50    1:14.98 q      
                  35.53     1:14.98 (39.45)                                        
  3 Hayes, Brenna A           13 PATS-MR              1:18.41    1:16.58 q      
                  36.51     1:16.58 (40.07)                                        
  4 Leahy, Meghan E           12 VAC-MR               1:17.20    1:19.76 q      
                  37.42     1:19.76 (42.34)                                        
  5 Thomas, Raina W           13 PATS-MR              1:23.86    1:23.31 q      
                  39.58     1:23.31 (43.73)                                        
  6 Kocik, Jacqueline B       12 NDAC-MR              1:27.99    1:23.61 q      
                  39.91     1:23.61 (43.70)                                        
  7 Bonner, Mikayla A         13 HAWK-AD              1:28.26    1:24.82 q      
                  40.06     1:24.82 (44.76)                                        
  8 Zhou, Amy X               13 PATS-MR                   NT    1:26.79 q      
                  42.66     1:26.79 (44.13)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cassar, Chloe H           13 SYS-CT               1:31.05    1:29.89 q      
                  42.41     1:29.89 (47.48)                                        
 10 Coulard-Smith, Keira L    13 HAWK-AD              1:30.82    1:33.57 q      
                  45.28     1:33.57 (48.29)                                        
 11 Beirne, Roisin T          14 SYS-CT               1:41.93    1:36.30 q      
                  45.28     1:36.30 (51.02)                                        
 12 Steinhauer, Berkeley L    13 Silver Streaks-MR    1:42.88    1:46.19 q      
                  52.17     1:46.19 (54.02)                                        
 -- DeGeorge, Sierra          12 PBAC-MR              1:19.40         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Walsh, Katelyn K          14 UN-PA-MR             2:37.20    2:31.99        
                  33.99     1:12.46 (38.47)     1:52.12 (39.66)     2:31.99 (39.87)
  2 Baranowski, Karolina      14 AG-MR                2:44.40    2:37.97        
                  34.74     1:14.71 (39.97)     1:55.89 (41.18)     2:37.97 (42.08)
  3 Hayes, Brenna A           13 PATS-MR              2:42.53    2:42.15        
                  36.06     1:17.65 (41.59)     2:00.16 (42.51)     2:42.15 (41.99)
  4 Lemischak, Allison M      14 Silver Streaks-MR    2:44.43    2:44.80        
                  36.47     1:18.07 (41.60)     2:02.27 (44.20)     2:44.80 (42.53)
  5 Leahy, Meghan E           12 VAC-MR               2:51.55    2:48.08        
                  36.39     1:19.31 (42.92)     2:03.91 (44.60)     2:48.08 (44.17)
  6 Beneat, Lauren E          14 MWSC-MR              2:59.65    2:51.40        
                  38.04     1:21.27 (43.23)     2:06.46 (45.19)     2:51.40 (44.94)
  7 Kocik, Jacqueline B       12 NDAC-MR              3:03.11    3:04.00        
                  40.55     1:27.28 (46.73)     2:16.22 (48.94)     3:04.00 (47.78)
  8 Leishman, Belle E         14 NYSA-MR              3:10.83    3:11.32        
                  42.69     1:31.23 (48.54)     2:21.46 (50.23)     3:11.32 (49.86)
B - Final
  9 Modugno, Sabina T         13 NYSA-MR              3:12.30    3:08.37        
                  43.70     1:32.66 (48.96)     2:21.45 (48.79)     3:08.37 (46.92)
 10 Coulard-Smith, Keira L    13 HAWK-AD              3:23.70    3:15.59        
                  46.01     1:36.33 (50.32)     2:27.75 (51.42)     3:15.59 (47.84)
 11 Galeano, Sam R            14 NYSA-MR              3:27.00    3:22.49        
                  46.34     1:35.92 (49.58)     2:28.84 (52.92)     3:22.49 (53.65)
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Walsh, Katelyn K          14 UN-PA-MR             2:29.14    2:37.20 q      
                  35.78     1:16.11 (40.33)     1:56.54 (40.43)     2:37.20 (40.66)
  2 Hayes, Brenna A           13 PATS-MR              2:45.74    2:42.53 q      
                  36.49     1:17.86 (41.37)     2:01.87 (44.01)     2:42.53 (40.66)
  3 Baranowski, Karolina      14 AG-MR                2:41.54    2:44.40 q      
                  36.50     1:17.91 (41.41)     2:00.77 (42.86)     2:44.40 (43.63)
  4 Lemischak, Allison M      14 Silver Streaks-MR    2:43.34    2:44.43 q      
                  36.57     1:18.30 (41.73)     2:01.43 (43.13)     2:44.43 (43.00)
  5 Campagna, Hannah M        13 NDAC-MR              2:54.32    2:50.50 q      
                  37.26     1:20.24 (42.98)     2:05.39 (45.15)     2:50.50 (45.11)
  6 Leahy, Meghan E           12 VAC-MR               2:55.47    2:51.55 q      
                  37.09     1:21.30 (44.21)     2:06.33 (45.03)     2:51.55 (45.22)
  7 Beneat, Lauren E          14 MWSC-MR              2:51.10    2:59.65 q      
                  39.56     1:24.22 (44.66)     2:11.94 (47.72)     2:59.65 (47.71)
  8 Kerrigan, Kayla           14 NYSA-MR                   NT    3:01.30 q      
                  40.38     1:27.07 (46.69)     2:13.68 (46.61)     3:01.30 (47.62)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kocik, Jacqueline B       12 NDAC-MR              3:03.65    3:03.11 q      
                  41.87     1:29.11 (47.24)     2:16.91 (47.80)     3:03.11 (46.20)
 10 Leishman, Belle E         14 NYSA-MR                   NT    3:10.83 q      
                  42.95     1:31.90 (48.95)     2:21.81 (49.91)     3:10.83 (49.02)
 11 Modugno, Sabina T         13 NYSA-MR                   NT    3:12.30 q      
                  44.73     1:33.38 (48.65)     2:24.20 (50.82)     3:12.30 (48.10)
 12 Sargios, Justina          14 DA-MR                3:16.91    3:19.85 q      
                  43.37     1:35.02 (51.65)     2:28.18 (53.16)     3:19.85 (51.67)
 13 Coulard-Smith, Keira L    13 HAWK-AD              3:20.97    3:23.70 q      
                  47.55     1:40.51 (52.96)     2:33.93 (53.42)     3:23.70 (49.77)
 14 Meier, MaryBeth X         14 PATS-MR              3:18.90    3:26.24 q      
                  45.04     1:37.84 (52.80)     2:32.17 (54.33)     3:26.24 (54.07)
 15 Galeano, Sam R            14 NYSA-MR                   NT    3:27.00 q      
                  47.42     1:40.38 (52.96)     2:34.44 (54.06)     3:27.00 (52.56)
 -- Daly, Roisin              12 VAC-MR                    NT         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Regenauer, Christiana M   13 DA-MR                1:01.26    1:00.36        
                  29.06     1:00.36 (31.30)                                        
  2 Leko, Mia M               14 SYS-CT               1:01.75    1:00.51        
                  28.51     1:00.51 (32.00)                                        
  3 Walsh, Katelyn K          14 UN-PA-MR             1:05.42    1:02.24        
                  29.06     1:02.24 (33.18)                                        
  4 Cudney, Jillian J         13 PATS-MR              1:05.66    1:02.92        
                  29.32     1:02.92 (33.60)                                        
  5 Lusuriello, Daniela       13 VAC-MR               1:04.87    1:04.65        
                  29.97     1:04.65 (34.68)                                        
  6 Tuttle, Mackenzie M       13 UN-AG-MR             1:05.11    1:04.97        
                  30.43     1:04.97 (34.54)                                        
  7 Santos, Abigail K         13 HAWK-AD              1:04.77    1:05.02        
                  29.98     1:05.02 (35.04)                                        
  8 Thomas, Raina W           13 PATS-MR              1:08.20    1:06.62        
                  30.25     1:06.62 (36.37)                                        
B - Final
  9 Boldrin, Emily N          13 VAC-MR               1:11.43    1:08.48        
                  30.84     1:08.48 (37.64)                                        
 10 Behrens, Erin N           13 NDAC-MR              1:11.34    1:09.58        
                  32.13     1:09.58 (37.45)                                        
 11 LaPolt, Josie B           14 HAWK-AD              1:13.88    1:10.04        
                  32.52     1:10.04 (37.52)                                        
 12 Modugno, Sabina T         13 NYSA-MR              1:13.52    1:13.77        
                  33.43     1:13.77 (40.34)                                        
 13 Notis, Dahlia J           14 PATS-MR              1:18.06    1:14.06        
                  34.23     1:14.06 (39.83)                                        
 14 Bonner, Mikayla A         13 HAWK-AD              1:16.92    1:14.27        
                  34.83     1:14.27 (39.44)                                        
 15 Cosgrove, MACKENZIE A     13 NYSA-MR              1:20.49    1:22.37        
                  38.16     1:22.37 (44.21)                                        
 16 Leishman, Belle E         14 NYSA-MR              1:19.73    1:22.39        
                  36.63     1:22.39 (45.76)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Regenauer, Christiana M   13 DA-MR                1:00.07    1:01.26 q      
                  29.85     1:01.26 (31.41)                                        
  2 Leko, Mia M               14 SYS-CT               1:02.32    1:01.75 q      
                  29.53     1:01.75 (32.22)                                        
  3 Santos, Abigail K         13 HAWK-AD              1:01.73    1:04.77 q      
                  30.10     1:04.77 (34.67)                                        
  4 Lusuriello, Daniela       13 VAC-MR               1:01.05    1:04.87 q      
                  30.13     1:04.87 (34.74)                                        
  5 Tuttle, Mackenzie M       13 UN-AG-MR             1:04.52    1:05.11 q      
                  29.91     1:05.11 (35.20)                                        
  6 Walsh, Katelyn K          14 UN-PA-MR             1:02.76    1:05.42 q      
                  29.99     1:05.42 (35.43)                                        
  7 Cudney, Jillian J         13 PATS-MR              1:05.09    1:05.66 q      
                  30.09     1:05.66 (35.57)                                        
  8 Thomas, Raina W           13 PATS-MR              1:10.31    1:08.20 q      
                  31.66     1:08.20 (36.54)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Behrens, Erin N           13 NDAC-MR              1:10.14    1:11.34 q      
                  33.20     1:11.34 (38.14)                                        
 10 Boldrin, Emily N          13 VAC-MR               1:10.74    1:11.43 q      
                  31.39     1:11.43 (40.04)                                        
 11 Modugno, Sabina T         13 NYSA-MR              1:13.53    1:13.52 q      
                  34.05     1:13.52 (39.47)                                        
 12 LaPolt, Josie B           14 HAWK-AD              1:13.65    1:13.88 q      
                  34.54     1:13.88 (39.34)                                        
 13 Lopez, Ariana M           13 PATS-MR              1:11.92    1:14.65 q      
                  33.57     1:14.65 (41.08)                                        
 14 Bonner, Mikayla A         13 HAWK-AD              1:17.10    1:16.92 q      
                  35.47     1:16.92 (41.45)                                        
 15 Sidoti, Emma G            14 NYSA-MR              1:20.39    1:17.09 q      
                  33.37     1:17.09 (43.72)                                        
 16 Notis, Dahlia J           14 PATS-MR              1:14.52    1:18.06 q      
                  36.61     1:18.06 (41.45)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Leishman, Belle E         14 NYSA-MR              1:20.22    1:19.73        
                  35.72     1:19.73 (44.01)                                        
 18 Cosgrove, MACKENZIE A     13 NYSA-MR              1:27.77    1:20.49        
                  37.28     1:20.49 (43.21)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Carroll, Andie R          13 HAWK-AD              1:15.83    1:20.91        
                  36.90     1:20.91 (44.01)                                        
 20 Kocik, Jacqueline B       12 NDAC-MR              1:20.63    1:22.22        
                  36.50     1:22.22 (45.72)                                        
 21 Beckford, Tiffany I       13 PBAC-MR              1:26.35    1:22.87        
                  37.37     1:22.87 (45.50)                                        
 22 Beneat, Nicole M          13 MWSC-MR                   NT    1:22.90        
                  36.68     1:22.90 (46.22)                                        
 23 Coulard-Smith, Keira L    13 HAWK-AD              1:28.62    1:23.41        
                  38.74     1:23.41 (44.67)                                        
 24 Galeano, Sam R            14 NYSA-MR              1:23.86    1:24.80        
                  39.76     1:24.80 (45.04)                                        
 25 Beirne, Roisin T          14 SYS-CT               1:25.34    1:27.05        
                  39.20     1:27.05 (47.85)                                        
 26 Kivlehan, Mary T          14 MWSC-MR              1:36.30    1:29.44        
                  40.49     1:29.44 (48.95)                                        
 -- Zajac, Fiona C            13 HAWK-AD                   NT         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Leko, Mia M               14 SYS-CT               2:16.17    2:14.72        
                  29.43     1:02.94 (33.51)     1:39.22 (36.28)     2:14.72 (35.50)
  2 Lopez, Ariana M           13 PATS-MR              2:43.71    2:44.55        
                  33.47     1:14.52 (41.05)     1:59.84 (45.32)     2:44.55 (44.71)
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Leko, Mia M               14 SYS-CT               2:18.79    2:16.17 q      
                  31.60     1:06.40 (34.80)     1:41.41 (35.01)     2:16.17 (34.76)
  2 Lopez, Ariana M           13 PATS-MR              2:42.66    2:43.71 q      
                  33.48     1:14.35 (40.87)     1:59.54 (45.19)     2:43.71 (44.17)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Walsh, Katelyn K          14 UN-PA-MR             2:19.24    2:12.61        
                  29.11     1:03.84 (34.73)     1:41.64 (37.80)     2:12.61 (30.97)
  2 Regenauer, Christiana M   13 DA-MR                2:16.68    2:12.77        
                  28.32     1:01.59 (33.27)     1:44.07 (42.48)     2:12.77 (28.70)
  3 Leko, Mia M               14 SYS-CT               2:17.98    2:14.32        
                  28.36     1:02.52 (34.16)     1:43.39 (40.87)     2:14.32 (30.93)
  4 Cudney, Jillian J         13 PATS-MR              2:23.45    2:20.03        
                  30.00     1:05.12 (35.12)     1:47.54 (42.42)     2:20.03 (32.49)
  5 Santos, Abigail K         13 HAWK-AD              2:26.63    2:23.95        
                  30.82     1:08.24 (37.42)     1:52.38 (44.14)     2:23.95 (31.57)
  6 Karosas, Gabi             14 SYS-CT               2:22.37    2:24.72        
                  31.88     1:06.86 (34.98)     1:51.58 (44.72)     2:24.72 (33.14)
  7 Hayes, Brenna A           13 PATS-MR              2:35.47    2:30.19        
                  33.62     1:12.03 (38.41)     1:55.50 (43.47)     2:30.19 (34.69)
  8 Thomas, Raina W           13 PATS-MR              2:32.94    2:30.64        
                  31.35     1:07.93 (36.58)     1:54.20 (46.27)     2:30.64 (36.44)
B - Final
  9 Leahy, Meghan E           12 VAC-MR               2:39.11    2:29.55        
                  32.73     1:11.91 (39.18)     1:54.91 (43.00)     2:29.55 (34.64)
 10 Bonner, Mikayla A         13 HAWK-AD              2:38.76    2:36.56        
                  34.01     1:13.99 (39.98)     2:00.52 (46.53)     2:36.56 (36.04)
 11 Carroll, Andie R          13 HAWK-AD              2:42.63    2:42.05        
                  35.60     1:15.29 (39.69)     2:04.82 (49.53)     2:42.05 (37.23)
 12 Caceres, Olivia L         12 PBAC-MR              2:45.66    2:47.04        
                  36.71     1:16.98 (40.27)     2:08.92 (51.94)     2:47.04 (38.12)
 13 Beirne, Roisin T          14 SYS-CT               2:56.49    2:51.63        
                  39.47     1:19.63 (40.16)     2:13.35 (53.72)     2:51.63 (38.28)
 14 Coulard-Smith, Keira L    13 HAWK-AD              2:51.04    2:53.94        
                  38.00     1:23.13 (45.13)   2:53.94 (1:30.81)                    
 15 Caceres, Marcella L       12 PBAC-MR              2:50.83    2:54.84        
                  40.94     1:24.40 (43.46)     2:16.79 (52.39)     2:54.84 (38.05)
 16 Zhou, Amy X               13 PATS-MR              3:05.89    3:03.89        
                  39.29     1:27.91 (48.62)     2:19.18 (51.27)     3:03.89 (44.71)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Regenauer, Christiana M   13 DA-MR                2:13.16    2:16.68 q      
                  28.50     1:03.59 (35.09)     1:45.35 (41.76)     2:16.68 (31.33)
  2 Leko, Mia M               14 SYS-CT               2:25.21    2:17.98 q      
                  29.19     1:04.43 (35.24)     1:45.80 (41.37)     2:17.98 (32.18)
  3 Walsh, Katelyn K          14 UN-PA-MR             2:13.27    2:19.24 q      
                  30.06     1:07.22 (37.16)     1:46.35 (39.13)     2:19.24 (32.89)
  4 Karosas, Gabi             14 SYS-CT               2:24.45    2:22.37 q      
                  31.59     1:06.32 (34.73)     1:50.04 (43.72)     2:22.37 (32.33)
  5 Cudney, Jillian J         13 PATS-MR              2:21.28    2:23.45 q      
                  30.55     1:08.02 (37.47)     1:50.13 (42.11)     2:23.45 (33.32)
  6 Santos, Abigail K         13 HAWK-AD              2:22.72    2:26.63 q      
                  31.00     1:08.72 (37.72)     1:52.48 (43.76)     2:26.63 (34.15)
  7 Thomas, Raina W           13 PATS-MR              2:33.13    2:32.94 q      
                  31.85     1:09.46 (37.61)     1:56.67 (47.21)     2:32.94 (36.27)
  8 Hayes, Brenna A           13 PATS-MR              2:35.72    2:35.47 q      
                  35.17     1:14.16 (38.99)     1:59.21 (45.05)     2:35.47 (36.26)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bonner, Mikayla A         13 HAWK-AD              2:41.13    2:38.76 q      
                  34.96     1:16.25 (41.29)     2:03.37 (47.12)     2:38.76 (35.39)
 10 Leahy, Meghan E           12 VAC-MR               2:38.88    2:39.11 q      
                  34.20     1:15.81 (41.61)     2:00.74 (44.93)     2:39.11 (38.37)
 11 Carroll, Andie R          13 HAWK-AD              2:41.82    2:42.63 q      
                  34.91     1:15.51 (40.60)     2:04.96 (49.45)     2:42.63 (37.67)
 12 Caceres, Olivia L         12 PBAC-MR              2:56.45    2:45.66 q      
                  36.79     1:15.10 (38.31)     2:06.94 (51.84)     2:45.66 (38.72)
 13 DeGeorge, Sierra          12 PBAC-MR              2:41.03    2:45.75 q      
                  38.04     1:23.26 (45.22)     2:09.47 (46.21)     2:45.75 (36.28)
 14 Ebner, Jessica M          13 MWSC-MR              2:53.06    2:50.05 q      
                  36.72     1:17.94 (41.22)     2:11.36 (53.42)     2:50.05 (38.69)
 15 Caceres, Marcella L       12 PBAC-MR              2:55.87    2:50.83 q      
                  39.61     1:22.51 (42.90)     2:13.13 (50.62)     2:50.83 (37.70)
 16 Coulard-Smith, Keira L    13 HAWK-AD              2:53.31    2:51.04 q      
                  36.56     1:21.81 (45.25)     2:12.31 (50.50)     2:51.04 (38.73)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Beirne, Roisin T          14 SYS-CT               3:00.58    2:56.49        
                  39.50     1:20.78 (41.28)     2:15.81 (55.03)     2:56.49 (40.68)
 18 Zhou, Amy X               13 PATS-MR                   NT    3:05.89        
                  39.00     1:29.22 (50.22)     2:19.99 (50.77)     3:05.89 (45.90)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Steinhauer, Berkeley L    13 Silver Streaks-MR    3:05.11    3:08.46        
                  43.53     1:31.51 (47.98)     2:28.53 (57.02)     3:08.46 (39.93)
 -- Caceres, Alexandria D     13 PBAC-MR              2:50.13         DQ        
      False start - Misc
                  32.17     1:11.53 (39.36)     2:02.27 (50.74)          DQ (34.72)
 -- Tuttle, Mackenzie M       13 UN-AG-MR             2:27.06         NS        
 
Girls Senior 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Lam, Donna                17 PATS-MR                25.30      24.84        
  2 Graham, Kendra S          15 PATS-MR                25.52      25.35        
  3 Rutkoske, Addy            17 PATS-MR                26.12      25.43        
  4 Narvarte, Aspen A         17 AG-MR                  25.90      25.51        
  5 Siegel, Lauren S          15 PATS-MR                26.16      26.02        
  6 Donabie, Alana R          16 PATS-MR                26.46      26.21        
  7 Frey, Sophie G            16 NYSA-MR                26.35      26.37        
  8 Pryne, Jess L             12 NYSA-MR                26.24      26.57        
B - Final
  9 Mackrel, Naima J          15 NDAC-MR                26.63      25.43        
 10 Hutzelmann, Denali M      15 AG-MR                  26.58      26.02        
 11 Thompson, Jordan L        15 AG-MR                  27.10      26.38        
 12 Crumm, Jessica A          18 AG-MR                  26.73      26.48        
 13 Santos, Kaela S           15 HAWK-AD                26.91      26.57        
 14 Buitekant, Emily E        16 PATS-MR                26.94      26.84        
 -- Gonzalez, Kassey          17 PATS-MR                26.96         NS        
 
Girls Senior 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lam, Donna                17 PATS-MR                24.95      25.30 q      
  2 Graham, Kendra S          15 PATS-MR                25.14      25.52 q      
  3 Murphy, Caroline E        16 HAWK-AD                24.32      25.63 q      
  4 Narvarte, Aspen A         17 AG-MR                  26.65      25.90 q      
  5 Oyen-Ustad, Lillian E     16 NDAC-MR                25.56      26.02 q      
  6 Rutkoske, Addy            17 PATS-MR                25.41      26.12 q      
  7 Siegel, Lauren S          15 PATS-MR                25.75      26.16 q      
  8 Pryne, Jess L             12 NYSA-MR                26.59      26.24 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Frey, Sophie G            16 NYSA-MR                26.12      26.35 q      
 10 Donabie, Alana R          16 PATS-MR                26.27      26.46 q      
 11 Hutzelmann, Denali M      15 AG-MR                  26.14      26.58 q      
 12 Mackrel, Naima J          15 NDAC-MR                25.48      26.63 q      
 13 Crumm, Jessica A          18 AG-MR                  25.95      26.73 q      
 14 Santos, Kaela S           15 HAWK-AD                26.80      26.91 q      
 15 Buitekant, Emily E        16 PATS-MR                26.41      26.94 q      
 16 Gonzalez, Kassey          17 PATS-MR                27.36      26.96 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kuyl, Morgane S           16 HAWK-AD                26.22      27.03        
 18 MacNeil, Paige K          16 SYS-CT                 26.22      27.05        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Thompson, Jordan L        15 AG-MR                  27.24      27.10        
 20 Regenauer, Emma A         17 DA-MR                  27.65      27.32        
 21 Kim, Audrey H             15 SCAR-NJ                27.39      27.46        
 22 Fisher, Kristin M         16 NDAC-MR                26.59      27.48        
 23 Marsh, Samantha A         15 HAWK-AD                27.72      27.52        
 24 Rendon, Jazmin            15 NDAC-MR                26.92      27.67        
 25 Hamazaki, Sakura          15 Silver Streaks-MR      27.76      27.77        
 26 Dietz, Julia A            17 SYS-CT                 26.55      27.80        
 27 Pagano, Megan A           18 PATS-MR                27.42      27.87        
 28 Dubick, Allison H         16 NYSA-MR                26.78      27.88        
 29 Conforti, Samantha M      17 PATS-MR                27.51      28.03        
 30 Carmody, Erin A           15 VAC-MR                 26.88      28.13        
 31 Hinckley, Jessie A        17 SYS-CT                 28.13      28.16        
 32 Keselman, Rachel A        15 SCAR-NJ                28.49      28.32        
 33 Lepeak, Lauren K          18 SYS-CT                 27.08      28.43        
 34 Sistare, Kate M           16 NDAC-MR                27.77      28.44        
 35 Keane, MaryKate           17 PATS-MR                27.93      28.57        
 35 Fung, Amanda M            17 PATS-MR                27.78      28.57        
 37 Jumpp, Micah B            15 PATS-MR                27.15      28.85        
 38 Connolly, Emma G          15 SYS-CT                 29.89      28.90        
 39 Weiler, Callie A          16 SYS-CT                 29.13      29.50        
 40 Armstrong, Payton R       15 UN-AG-MR               30.42      29.59        
 41 Costello, Emily C         16 NYSA-MR                29.86      29.68        
 42 Sanchez, Justine A        15 VAC-MR                 29.83      29.78        
 43 Harvey, Megan F           15 NYSA-MR                32.00      29.82        
 44 Porter, CJ J              15 SYS-CT                 28.44      29.97        
 45 Flynn, Kerry A            15 DA-MR                  30.98      30.20        
 46 Giuliani, Madison l       16 HAWK-AD                29.21      30.31        
 47 Armstrong, Claire M       12 UN-AG-MR               30.07      30.35        
 48 Strebel, Leila M          16 SYS-CT                 29.81      30.69        
 49 Hernandez, Lauren A       16 PATS-MR                31.53      30.94        
 50 Mohyla, Aislynn J         12 AG-MR                  30.08      31.13        
 51 Collins, Cassandra A      16 SYS-CT                 30.96      31.21        
 52 Sargios, Justina          14 DA-MR                  33.10      32.66        
 53 Hubert, Sarah K           17 HAWK-AD                32.64      32.92        
 
Girls Senior 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gorham, Emily N           15 SCAR-NJ                54.10      53.62        
                  26.06       53.62 (27.56)                                        
  2 Lam, Donna                17 PATS-MR                54.78      53.75        
                  25.51       53.75 (28.24)                                        
  3 Fagan, Marie T            15 SCAR-NJ                54.75      54.40        
                  26.23       54.40 (28.17)                                        
  4 Siegel, Lauren S          15 PATS-MR                56.38      54.63        
                  26.72       54.63 (27.91)                                        
  5 Rutkoske, Addy            17 PATS-MR                56.48      54.90        
                  26.35       54.90 (28.55)                                        
  6 MacNeil, Paige K          16 SYS-CT                 56.79      54.98        
                  26.77       54.98 (28.21)                                        
  7 Donabie, Alana R          16 PATS-MR                57.36      57.47        
                  27.37       57.47 (30.10)                                        
  8 Duren, Amy E              16 SCAR-NJ                57.36      57.88        
                  28.08       57.88 (29.80)                                        
B - Final
  9 Thompson, Jordan L        15 AG-MR                  57.80      55.57        
                  26.87       55.57 (28.70)                                        
 10 Narvarte, Aspen A         17 AG-MR                  57.73      56.42        
                  26.87       56.42 (29.55)                                        
 11 Frey, Sophie G            16 NYSA-MR                57.52      56.77        
                  27.27       56.77 (29.50)                                        
 12 Bigham, Abbie E           15 SCAR-NJ                57.64      57.11        
                  27.82       57.11 (29.29)                                        
 13 Santos, Kaela S           15 HAWK-AD                57.85      57.13        
                  27.05       57.13 (30.08)                                        
 14 Mackrel, Naima J          15 NDAC-MR                58.38      58.27        
                  26.90       58.27 (31.37)                                        
 15 Crumm, Jessica A          18 AG-MR                  58.02      58.52        
                  27.85       58.52 (30.67)                                        
 -- Peterson, Danielle E      17 SCAR-NJ                58.37         NS        
 
Girls Senior 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gorham, Emily N           15 SCAR-NJ                54.15      54.10 q      
                  26.33       54.10 (27.77)                                        
  2 Fagan, Marie T            15 SCAR-NJ                55.19      54.75 q      
                  26.17       54.75 (28.58)                                        
  3 Lam, Donna                17 PATS-MR                54.27      54.78 q      
                  26.28       54.78 (28.50)                                        
  4 Oyen-Ustad, Lillian E     16 NDAC-MR                55.67      56.30 q      
                  27.18       56.30 (29.12)                                        
  5 Siegel, Lauren S          15 PATS-MR                55.81      56.38 q      
                  27.50       56.38 (28.88)                                        
  6 Rutkoske, Addy            17 PATS-MR                55.18      56.48 q      
                  27.04       56.48 (29.44)                                        
  7 MacNeil, Paige K          16 SYS-CT                 54.66      56.79 q      
                  27.53       56.79 (29.26)                                        
  8 Donabie, Alana R          16 PATS-MR                56.76      57.36 q      
                  27.47       57.36 (29.89)                                        
  8 Duren, Amy E              16 SCAR-NJ                56.97      57.36 q      
                  27.70       57.36 (29.66)                                        
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 10 Frey, Sophie G            16 NYSA-MR                55.01      57.52 q      
                  27.33       57.52 (30.19)                                        
 11 Rodezno, Bridget M        17 HAWK-AD                53.96      57.59 q      
                  27.00       57.59 (30.59)                                        
 12 Bigham, Abbie E           15 SCAR-NJ                59.66      57.64 q      
                  28.07       57.64 (29.57)                                        
 13 Narvarte, Aspen A         17 AG-MR                  56.00      57.73 q      
                  27.64       57.73 (30.09)                                        
 14 Thompson, Jordan L        15 AG-MR                  57.01      57.80 q      
                  27.59       57.80 (30.21)                                        
 15 Santos, Kaela S           15 HAWK-AD                58.52      57.85 q      
                  27.90       57.85 (29.95)                                        
 16 Crumm, Jessica A          18 AG-MR                  56.52      58.02 q      
                  27.84       58.02 (30.18)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kuyl, Morgane S           16 HAWK-AD                55.78      58.24        
                  28.15       58.24 (30.09)                                        
 18 Peterson, Danielle E      17 SCAR-NJ                58.62      58.37        
                  28.22       58.37 (30.15)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Mackrel, Naima J          15 NDAC-MR                56.06      58.38        
                  27.51       58.38 (30.87)                                        
 20 Gonzalez, Kassey          17 PATS-MR                58.27      58.43        
                  27.85       58.43 (30.58)                                        
 21 Conway, Megan F           16 NYSA-MR                57.82      58.67        
                  28.33       58.67 (30.34)                                        
 22 Bedoya, Laura             15 SYS-CT                 58.43      58.94        
                  28.71       58.94 (30.23)                                        
 23 Stangeby, Hailee M        16 AG-MR                  59.58      58.97        
                  28.44       58.97 (30.53)                                        
 24 Doyle, Bethany E          17 NYSA-MR                56.99      59.08        
                  28.17       59.08 (30.91)                                        
 25 Buitekant, Emily E        16 PATS-MR                57.04      59.11        
                  28.17       59.11 (30.94)                                        
 26 Callahan, Madeline        16 AG-MR                  59.32      59.12        
                  28.13       59.12 (30.99)                                        
 27 Regenauer, Emma A         17 DA-MR                  59.77      59.34        
                  28.19       59.34 (31.15)                                        
 28 D'Altrui, Elizabeth M     17 SCAR-NJ                58.88      59.43        
                  28.94       59.43 (30.49)                                        
 29 Newhard, Caitlin M        15 PATS-MR              1:01.06      59.69        
                  28.39       59.69 (31.30)                                        
 30 Lederer, Genna            17 NYSA-MR                59.46      59.93        
                  28.40       59.93 (31.53)                                        
 31 Conforti, Samantha M      17 PATS-MR                59.88    1:00.16        
                  28.60     1:00.16 (31.56)                                        
 32 Benkert, Emily R          15 HAWK-AD                58.94    1:00.19        
                  28.93     1:00.19 (31.26)                                        
 33 Marsh, Samantha A         15 HAWK-AD              1:01.40    1:00.54        
                  29.18     1:00.54 (31.36)                                        
 34 Fisher, Kristin M         16 NDAC-MR                57.58    1:00.56        
                  28.63     1:00.56 (31.93)                                        
 35 Keselman, Rachel A        15 SCAR-NJ              1:04.34    1:00.59        
                  29.80     1:00.59 (30.79)                                        
 36 Hinckley, Jessie A        17 SYS-CT               1:01.59    1:00.83        
                  28.96     1:00.83 (31.87)                                        
 37 Armstrong, Alyssa         23 NYSA-MR              1:01.69    1:00.96        
                  29.06     1:00.96 (31.90)                                        
 38 Fung, Amanda M            17 PATS-MR                59.32    1:01.17        
                  29.29     1:01.17 (31.88)                                        
 39 Carmody, Erin A           15 VAC-MR                 56.26    1:01.22        
                  29.23     1:01.22 (31.99)                                        
 40 Hamazaki, Sakura          15 Silver Streaks-MR    1:00.33    1:01.23        
                  29.46     1:01.23 (31.77)                                        
 41 Dubick, Allison H         16 NYSA-MR              1:00.48    1:01.37        
                  28.85     1:01.37 (32.52)                                        
 42 Iizuka, Alicia            15 SCAR-NJ                59.09    1:02.01        
                  29.83     1:02.01 (32.18)                                        
 43 LaPolt, Josie B           14 HAWK-AD              1:01.19    1:02.74        
                  29.81     1:02.74 (32.93)                                        
 44 Weiler, Callie A          16 SYS-CT               1:01.71    1:02.76        
                  30.00     1:02.76 (32.76)                                        
 45 Leishman, Maiya J         16 NYSA-MR              1:02.25    1:02.77        
                  29.72     1:02.77 (33.05)                                        
 46 Lepeak, Lauren K          18 SYS-CT               1:02.07    1:03.04        
                  30.27     1:03.04 (32.77)                                        
 47 Caceres, Deanna R         10 PBAC-MR              1:04.42    1:03.84        
                  30.25     1:03.84 (33.59)                                        
 48 Sistare, Kate M           16 NDAC-MR              1:02.85    1:04.01        
                  30.40     1:04.01 (33.61)                                        
 49 O'Brien, Megan A          15 NYSA-MR              1:04.74    1:04.32        
                  30.38     1:04.32 (33.94)                                        
 50 Sanchez, Justine A        15 VAC-MR               1:05.07    1:04.55        
                  30.83     1:04.55 (33.72)                                        
 51 Conforti, Nicole M        15 PATS-MR              1:03.97    1:04.91        
                  30.88     1:04.91 (34.03)                                        
 52 Porter, CJ J              15 SYS-CT               1:03.87    1:05.31        
                  30.90     1:05.31 (34.41)                                        
 53 Collins, Cassandra A      16 SYS-CT               1:06.24    1:05.38        
                  32.35     1:05.38 (33.03)                                        
 54 Jumpp, Micah B            15 PATS-MR                59.83    1:05.48        
                  30.04     1:05.48 (35.44)                                        
 55 Armstrong, Payton R       15 UN-AG-MR             1:08.94    1:05.66        
                  30.92     1:05.66 (34.74)                                        
 56 Strebel, Leila M          16 SYS-CT               1:05.70    1:05.87        
                  31.98     1:05.87 (33.89)                                        
 57 Harvey, Megan F           15 NYSA-MR              1:09.99    1:05.92        
                  30.98     1:05.92 (34.94)                                        
 58 Costello, Emily C         16 NYSA-MR              1:08.17    1:06.52        
                  31.76     1:06.52 (34.76)                                        
 59 Flynn, Kerry A            15 DA-MR                     NT    1:06.97        
                  32.25     1:06.97 (34.72)                                        
 60 Armstrong, Dana E         16 NYSA-MR              1:05.51    1:07.26        
                  31.81     1:07.26 (35.45)                                        
 61 DeMarco, Paige E          15 DA-MR                1:07.39    1:07.64        
                  32.06     1:07.64 (35.58)                                        
 62 Lawrence-Paine, Lillian   16 HAWK-AD              1:06.35    1:09.21        
                  32.88     1:09.21 (36.33)                                        
 63 Hubert, Sarah K           17 HAWK-AD              1:14.63    1:16.31        
                  34.88     1:16.31 (41.43)                                        
 
Girls Senior 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Malinowski, Isabelle G    16 SCAR-NJ              1:56.78    1:55.71        
                  26.68       55.83 (29.15)     1:26.03 (30.20)     1:55.71 (29.68)
  2 Gorham, Emily N           15 SCAR-NJ              1:57.04    1:56.27        
                  26.83       56.46 (29.63)     1:26.79 (30.33)     1:56.27 (29.48)
  3 Fagan, Marie T            15 SCAR-NJ              1:59.27    1:56.58        
                  26.77       56.30 (29.53)     1:26.83 (30.53)     1:56.58 (29.75)
  4 Lam, Donna                17 PATS-MR              1:59.66    1:57.57        
                  26.80       56.41 (29.61)     1:26.84 (30.43)     1:57.57 (30.73)
  5 Siegel, Lauren S          15 PATS-MR              2:02.44    2:01.85        
                  28.08       58.84 (30.76)     1:30.23 (31.39)     2:01.85 (31.62)
  6 Bigham, Abbie E           15 SCAR-NJ              2:02.63    2:04.18        
                  28.12       59.03 (30.91)     1:31.55 (32.52)     2:04.18 (32.63)
  7 Riffel, Jamie K           16 SCAR-NJ              2:06.12    2:07.34        
                  28.81     1:00.39 (31.58)     1:34.17 (33.78)     2:07.34 (33.17)
 -- Oyen-Ustad, Lillian E     16 NDAC-MR              2:03.07         DQ        
      Did not finish
                  27.98       59.49 (31.51)                                        
B - Final
  9 Rutkoske, Addy            17 PATS-MR              2:07.08    2:04.20        
                  28.77     1:00.70 (31.93)     1:32.73 (32.03)     2:04.20 (31.47)
 10 Dietz, Julia A            17 SYS-CT               2:09.50    2:05.64        
                  28.80     1:00.74 (31.94)     1:33.31 (32.57)     2:05.64 (32.33)
 11 Donabie, Alana R          16 PATS-MR              2:07.20    2:05.65        
                  29.28     1:01.87 (32.59)     1:33.79 (31.92)     2:05.65 (31.86)
 12 Bedoya, Laura             15 SYS-CT               2:08.51    2:06.51        
                  29.11     1:01.67 (32.56)     1:34.89 (33.22)     2:06.51 (31.62)
 13 Hinckley, Jessie A        17 SYS-CT               2:09.26    2:06.60        
                  29.95     1:02.34 (32.39)     1:35.20 (32.86)     2:06.60 (31.40)
 14 Duren, Amy E              16 SCAR-NJ              2:06.12    2:07.13        
                  29.39     1:01.79 (32.40)     1:34.62 (32.83)     2:07.13 (32.51)
 15 Kim, Audrey H             15 SCAR-NJ              2:08.66    2:07.95        
                  29.73     1:02.60 (32.87)     1:35.89 (33.29)     2:07.95 (32.06)
 16 Peterson, Danielle E      17 SCAR-NJ              2:10.65    2:15.62        
                  30.16     1:04.05 (33.89)     1:39.84 (35.79)     2:15.62 (35.78)
 
Girls Senior 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Malinowski, Isabelle G    16 SCAR-NJ              2:00.17    1:56.78 q      
                  27.19       56.64 (29.45)     1:26.78 (30.14)     1:56.78 (30.00)
  2 Gorham, Emily N           15 SCAR-NJ              1:59.37    1:57.04 q      
                  27.23       56.72 (29.49)     1:26.96 (30.24)     1:57.04 (30.08)
  3 Fagan, Marie T            15 SCAR-NJ              1:58.79    1:59.27 q      
                  27.05       56.99 (29.94)     1:28.50 (31.51)     1:59.27 (30.77)
  4 Lam, Donna                17 PATS-MR              1:56.90    1:59.66 q      
                  27.28       57.18 (29.90)     1:28.05 (30.87)     1:59.66 (31.61)
  5 Peter, Emily R            15 SCAR-NJ              2:03.12    2:01.20 q      
                  27.35       58.04 (30.69)     1:29.86 (31.82)     2:01.20 (31.34)
  6 Siegel, Lauren S          15 PATS-MR              2:03.36    2:02.44 q      
                  28.54       59.34 (30.80)     1:30.63 (31.29)     2:02.44 (31.81)
  7 Bigham, Abbie E           15 SCAR-NJ              2:02.98    2:02.63 q      
                  28.02       58.39 (30.37)     1:30.46 (32.07)     2:02.63 (32.17)
  8 Oyen-Ustad, Lillian E     16 NDAC-MR                   NT    2:03.07 q      
                  27.82       59.16 (31.34)     1:31.46 (32.30)     2:03.07 (31.61)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Riffel, Jamie K           16 SCAR-NJ              2:04.28    2:06.12 q      
                  28.51     1:00.66 (32.15)     1:33.66 (33.00)     2:06.12 (32.46)
  9 Duren, Amy E              16 SCAR-NJ              2:07.74    2:06.12 q      
                  29.06     1:00.71 (31.65)     1:33.53 (32.82)     2:06.12 (32.59)
 11 Rutkoske, Addy            17 PATS-MR              2:03.54    2:07.08 q      
                  28.79     1:00.48 (31.69)     1:33.84 (33.36)     2:07.08 (33.24)
 12 Donabie, Alana R          16 PATS-MR              2:03.86    2:07.20 q      
                  27.83       59.84 (32.01)     1:33.45 (33.61)     2:07.20 (33.75)
 13 Bedoya, Laura             15 SYS-CT               2:04.00    2:08.51 q      
                  30.32     1:04.09 (33.77)     1:37.19 (33.10)     2:08.51 (31.32)
 14 Kim, Audrey H             15 SCAR-NJ              2:11.72    2:08.66 q      
                  29.99     1:02.88 (32.89)     1:36.29 (33.41)     2:08.66 (32.37)
 15 Hinckley, Jessie A        17 SYS-CT               2:13.47    2:09.26 q      
                  30.65     1:03.59 (32.94)     1:36.73 (33.14)     2:09.26 (32.53)
 16 Dietz, Julia A            17 SYS-CT               2:06.09    2:09.50 q      
                  29.68     1:02.09 (32.41)     1:35.84 (33.75)     2:09.50 (33.66)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Peterson, Danielle E      17 SCAR-NJ              2:07.83    2:10.65        
                  29.48     1:01.73 (32.25)     1:36.17 (34.44)     2:10.65 (34.48)
 18 Conforti, Samantha M      17 PATS-MR              2:10.42    2:11.14        
                  29.19     1:02.36 (33.17)     1:23.65 (21.29)     2:11.14 (47.49)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Rendon, Jazmin            15 NDAC-MR              2:12.98    2:11.95        
                  29.71     1:02.78 (33.07)     1:37.32 (34.54)     2:11.95 (34.63)
 20 Santos, Kaela S           15 HAWK-AD              2:09.74    2:12.10        
                  30.59     1:03.97 (33.38)     1:37.98 (34.01)     2:12.10 (34.12)
 21 Fisher, Kristin M         16 NDAC-MR              2:12.71    2:14.19        
                  30.41     1:03.86 (33.45)     1:38.89 (35.03)     2:14.19 (35.30)
 22 Regenauer, Emma A         17 DA-MR                2:11.81    2:14.92        
                  30.49     1:04.58 (34.09)     1:40.14 (35.56)     2:14.92 (34.78)
 23 Marsh, Samantha A         15 HAWK-AD              2:17.60    2:15.91        
                  30.02     1:04.52 (34.50)     1:40.78 (36.26)     2:15.91 (35.13)
 24 Fung, Amanda M            17 PATS-MR              2:09.30    2:16.48        
                  29.93     1:03.61 (33.68)     1:39.43 (35.82)     2:16.48 (37.05)
 25 Porter, CJ J              15 SYS-CT               2:19.18    2:21.17        
                  32.04     1:08.66 (36.62)     1:45.38 (36.72)     2:21.17 (35.79)
 26 Jumpp, Micah B            15 PATS-MR              2:13.43    2:23.62        
                  30.27     1:06.82 (36.55)     1:45.61 (38.79)     2:23.62 (38.01)
 27 DiVerniero, Gina N        14 SYS-CT               2:26.84    2:25.61        
                  33.50     1:10.76 (37.26)     1:49.38 (38.62)     2:25.61 (36.23)
 28 Strebel, Leila M          16 SYS-CT               2:21.52    2:28.17        
                  34.80     1:12.59 (37.79)     1:50.46 (37.87)     2:28.17 (37.71)
 29 Flynn, Kerry A            15 DA-MR                     NT    2:30.98        
                  34.18     1:12.74 (38.56)     1:53.21 (40.47)     2:30.98 (37.77)
 -- Carmody, Erin A           15 VAC-MR               2:00.44         NS        
 -- Vallamattam, Annie        10 DA-MR                3:19.20         NS        
 
Girls Senior 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malinowski, Isabelle G    16 SCAR-NJ              5:07.62    5:06.05        
                  26.65       56.15 (29.50)     1:27.30 (31.15)     1:58.60 (31.30)
        2:30.10 (31.50)     3:01.24 (31.14)     3:32.76 (31.52)     4:04.13 (31.37)
        4:35.86 (31.73)     5:06.05 (30.19)                                        
  2 Gorham, Emily N           15 SCAR-NJ              5:17.75    5:09.88        
                  27.23       57.58 (30.35)     1:28.85 (31.27)     2:00.38 (31.53)
        2:31.91 (31.53)     3:03.57 (31.66)     3:35.64 (32.07)     4:07.92 (32.28)
        4:39.34 (31.42)     5:09.88 (30.54)                                        
  3 Regenauer, Christiana M   13 DA-MR                5:26.35    5:19.53        
                  27.96       59.25 (31.29)     1:31.44 (32.19)     2:03.91 (32.47)
        2:36.28 (32.37)     3:09.18 (32.90)     3:41.90 (32.72)     4:15.23 (33.33)
        4:48.44 (33.21)     5:19.53 (31.09)                                        
  4 Bigham, Abbie E           15 SCAR-NJ              5:20.56    5:20.42        
                  27.87       57.95 (30.08)     1:29.12 (31.17)     2:00.95 (31.83)
        2:33.51 (32.56)     3:06.52 (33.01)     3:40.09 (33.57)     4:13.67 (33.58)
        4:47.31 (33.64)     5:20.42 (33.11)                                        
  5 Walsh, Katelyn K          14 UN-PA-MR             5:29.70    5:20.84        
                  28.65     1:00.21 (31.56)     1:32.79 (32.58)     2:05.20 (32.41)
        2:37.57 (32.37)     3:10.13 (32.56)     3:42.97 (32.84)     4:16.14 (33.17)
        4:49.09 (32.95)     5:20.84 (31.75)                                        
  6 Cudney, Jillian J         13 PATS-MR              5:41.91    5:32.34        
                  29.69     1:02.41 (32.72)     1:35.81 (33.40)     2:09.62 (33.81)
        2:43.72 (34.10)     3:18.10 (34.38)     3:52.39 (34.29)     4:26.70 (34.31)
        5:00.48 (33.78)     5:32.34 (31.86)                                        
  7 Conway, Megan F           16 NYSA-MR              5:49.99    5:34.27        
                  29.39     1:02.02 (32.63)     1:35.55 (33.53)     2:09.79 (34.24)
        2:44.22 (34.43)     3:18.30 (34.08)     3:52.70 (34.40)     4:27.33 (34.63)
        5:01.27 (33.94)     5:34.27 (33.00)                                        
  8 Stangeby, Hailee M        16 AG-MR                5:29.27    5:37.38        
                  29.85     1:02.00 (32.15)     1:35.36 (33.36)     2:09.25 (33.89)
        2:43.61 (34.36)     3:18.16 (34.55)     3:53.19 (35.03)     4:28.01 (34.82)
        5:02.93 (34.92)     5:37.38 (34.45)                                        
  9 Doyle, Bethany E          17 NYSA-MR              5:42.22    5:41.08        
                  29.50     1:02.75 (33.25)     1:37.52 (34.77)     2:12.87 (35.35)
        2:48.02 (35.15)     3:23.07 (35.05)     3:58.12 (35.05)     4:32.97 (34.85)
        5:07.86 (34.89)     5:41.08 (33.22)                                        
 10 Armistead, Allison H      11 VAC-MR               5:44.21    5:43.86        
                  30.75     1:04.71 (33.96)     1:39.03 (34.32)     2:14.38 (35.35)
        2:49.31 (34.93)     3:25.06 (35.75)     4:00.89 (35.83)     4:35.90 (35.01)
        5:10.97 (35.07)     5:43.86 (32.89)                                        
 11 Carmody, Erin A           15 VAC-MR               5:18.97    5:44.32        
                  31.79     1:06.86 (35.07)     1:42.12 (35.26)     2:16.63 (34.51)
        2:51.58 (34.95)     3:26.38 (34.80)     4:00.84 (34.46)     4:35.64 (34.80)
        5:10.44 (34.80)     5:44.32 (33.88)                                        
 12 Peterson, Danielle E      17 SCAR-NJ              5:44.59    5:48.02        
                  31.05     1:05.57 (34.52)     1:40.92 (35.35)     2:16.48 (35.56)
        2:52.06 (35.58)     3:27.52 (35.46)     4:03.01 (35.49)     4:38.36 (35.35)
        5:13.41 (35.05)     5:48.02 (34.61)                                        
 13 Iizuka, Alicia            15 SCAR-NJ              5:36.76    5:49.46        
                  31.06     1:05.52 (34.46)     1:40.83 (35.31)     2:16.42 (35.59)
        2:52.26 (35.84)     3:28.24 (35.98)     4:04.36 (36.12)     4:40.19 (35.83)
        5:15.15 (34.96)     5:49.46 (34.31)                                        
 14 Regenauer, Emma A         17 DA-MR                5:55.01    5:51.78        
                  32.14     1:08.64 (36.50)     1:45.03 (36.39)     2:21.25 (36.22)
        2:56.76 (35.51)     3:31.31 (34.55)     4:06.10 (34.79)     4:41.93 (35.83)
        5:17.79 (35.86)     5:51.78 (33.99)                                        
 15 Caceres, Alexandria D     13 PBAC-MR              5:52.10    5:53.06        
                  31.15     1:05.86 (34.71)     1:41.28 (35.42)     2:16.79 (35.51)
        2:52.43 (35.64)     3:27.95 (35.52)     4:03.75 (35.80)     4:40.09 (36.34)
        5:16.79 (36.70)     5:53.06 (36.27)                                        
 16 Demassio, Toni R          12 HAWK-AD              6:00.48    5:55.11        
                  31.30     1:07.33 (36.03)     1:43.71 (36.38)     2:19.94 (36.23)
        2:56.09 (36.15)     3:32.10 (36.01)     4:08.07 (35.97)     4:44.78 (36.71)
        5:21.24 (36.46)     5:55.11 (33.87)                                        
 17 Beneat, Lauren E          14 MWSC-MR              5:23.82    5:59.06        
                  31.13     1:06.13 (35.00)     1:42.34 (36.21)     2:18.35 (36.01)
        2:55.25 (36.90)     3:31.58 (36.33)     4:08.87 (37.29)     4:46.27 (37.40)
        5:23.20 (36.93)     5:59.06 (35.86)                                        
 18 Keselman, Rachel A        15 SCAR-NJ              6:01.68    6:01.06        
                  32.39     1:08.38 (35.99)     1:44.97 (36.59)     2:21.64 (36.67)
        2:58.04 (36.40)     3:35.01 (36.97)     4:12.47 (37.46)     4:50.00 (37.53)
        5:26.20 (36.20)     6:01.06 (34.86)                                        
 19 DiBianco, Brianna S       14 MWSC-MR              5:39.56    6:04.51        
                  31.42     1:06.50 (35.08)     1:42.68 (36.18)     2:20.19 (37.51)
        2:58.42 (38.23)     3:37.25 (38.83)     4:15.47 (38.22)     4:53.53 (38.06)
        5:29.35 (35.82)     6:04.51 (35.16)                                        
 20 Lopez, Ariana M           13 PATS-MR              5:57.43    6:06.46        
                  31.82     1:07.66 (35.84)     1:45.47 (37.81)     2:22.85 (37.38)
        3:00.49 (37.64)     3:38.52 (38.03)     4:16.16 (37.64)     4:53.13 (36.97)
        5:30.84 (37.71)     6:06.46 (35.62)                                        
 21 Iizuka, Karen             15 SCAR-NJ              5:54.65    6:10.37        
                  31.78     1:08.47 (36.69)     1:46.30 (37.83)     2:24.01 (37.71)
        3:01.91 (37.90)     3:39.67 (37.76)     4:17.78 (38.11)     4:55.77 (37.99)
        5:33.50 (37.73)     6:10.37 (36.87)                                        
 22 Marsh, Samantha A         15 HAWK-AD              6:16.07    6:11.11        
                  31.16     1:06.63 (35.47)     1:44.24 (37.61)     2:21.89 (37.65)
        2:59.90 (38.01)     3:38.06 (38.16)     4:16.59 (38.53)     4:56.37 (39.78)
        5:35.13 (38.76)     6:11.11 (35.98)                                        
 23 Rosen, Ava B              12 HAWK-AD                   NT    6:11.62        
                  32.66     1:10.06 (37.40)     1:49.94 (39.88)     2:29.62 (39.68)
        3:06.94 (37.32)     3:45.41 (38.47)     4:23.46 (38.05)     5:00.77 (37.31)
        5:37.52 (36.75)     6:11.62 (34.10)                                        
 24 Garcia, Naihomy T         11 VAC-MR                    NT    6:13.69        
                  32.44     1:08.84 (36.40)     1:47.36 (38.52)     2:25.70 (38.34)
        3:04.10 (38.40)     3:43.24 (39.14)     4:22.35 (39.11)     5:00.05 (37.70)
        5:38.41 (38.36)     6:13.69 (35.28)                                        
 25 Caceres, Olivia L         12 PBAC-MR              6:35.14    6:21.33        
                  33.75     1:11.78 (38.03)     1:50.25 (38.47)     2:29.85 (39.60)
        3:08.49 (38.64)     3:47.12 (38.63)     4:26.74 (39.62)     5:06.04 (39.30)
        5:43.87 (37.83)     6:21.33 (37.46)                                        
 26 Christensen, Marcella R   14 NYSA-MR              6:13.18    6:24.80        
                  32.79     1:09.79 (37.00)     1:48.36 (38.57)     2:27.15 (38.79)
        3:06.58 (39.43)     3:46.53 (39.95)     4:26.49 (39.96)     5:06.78 (40.29)
        5:47.13 (40.35)     6:24.80 (37.67)                                        
 27 DiVerniero, Gina N        14 SYS-CT               6:27.45    6:26.11        
                  33.14     1:11.18 (38.04)     1:50.04 (38.86)     2:29.44 (39.40)
        3:09.35 (39.91)     3:49.69 (40.34)     4:29.88 (40.19)     5:09.61 (39.73)
        5:48.79 (39.18)     6:26.11 (37.32)                                        
 28 Hernandez, Lauren A       16 PATS-MR              6:31.06    6:30.00        
                  34.89     1:13.39 (38.50)     1:52.83 (39.44)     2:32.54 (39.71)
        3:12.61 (40.07)     3:52.26 (39.65)     4:32.42 (40.16)     5:12.96 (40.54)
        5:52.31 (39.35)     6:30.00 (37.69)                                        
 29 Satriano, Delia           11 VAC-MR               7:05.27    6:36.81        
                  35.16     1:14.68 (39.52)     1:55.54 (40.86)     2:36.72 (41.18)
        3:17.79 (41.07)     3:57.94 (40.15)     4:39.08 (41.14)     5:19.96 (40.88)
        5:59.30 (39.34)     6:36.81 (37.51)                                        
 30 Purcell, Autumn A         12 VAC-MR               6:35.94    6:39.18        
                  31.25     1:08.33 (37.08)     1:48.41 (40.08)     2:29.22 (40.81)
        3:11.43 (42.21)     3:54.22 (42.79)     4:37.41 (43.19)     5:20.65 (43.24)
        6:01.96 (41.31)     6:39.18 (37.22)                                        
 31 Rivera, Anna C            14 PATS-MR              6:27.34    6:42.86        
                  33.71     1:11.81 (38.10)     1:51.71 (39.90)     2:32.01 (40.30)
        3:12.61 (40.60)     3:53.00 (40.39)     4:34.96 (41.96)     5:17.16 (42.20)
        6:00.42 (43.26)     6:42.86 (42.44)                                        
 32 Caceres, Marcella L       12 PBAC-MR              6:40.12    6:46.79        
                  34.01     1:11.33 (37.32)     1:51.12 (39.79)     2:33.76 (42.64)
        3:16.89 (43.13)     3:59.11 (42.22)     4:41.07 (41.96)     5:24.06 (42.99)
        6:06.55 (42.49)     6:46.79 (40.24)                                        
 33 Duver, Sophia E           12 Silver Streaks-MR    6:54.88    6:48.94        
                  35.05     1:14.66 (39.61)     1:56.37 (41.71)     2:38.33 (41.96)
        3:21.43 (43.10)     4:03.34 (41.91)     4:46.01 (42.67)     5:28.28 (42.27)
        6:10.21 (41.93)     6:48.94 (38.73)                                        
 34 Armstrong, Payton R       15 UN-AG-MR                  NT    6:56.28        
                  34.71     1:14.44 (39.73)     1:56.02 (41.58)     2:39.30 (43.28)
        3:22.32 (43.02)     4:05.77 (43.45)     4:49.17 (43.40)     5:32.79 (43.62)
        6:15.27 (42.48)     6:56.28 (41.01)                                        
 35 McInerney, Emma A         14 MWSC-MR                   NT    6:57.54        
                  36.00     1:16.41 (40.41)     1:58.06 (41.65)                    
                                                    4:50.87 ( )     5:33.85 (42.98)
      6:57.54 (1:23.69)                                                            
 36 Coulard-Smith, Keira L    13 HAWK-AD                   NT    7:09.28        
                  39.01     1:22.51 (43.50)     2:07.31 (44.80)     2:52.02 (44.71)
        3:38.13 (46.11)     4:25.10 (46.97)     5:09.44 (44.34)     5:53.56 (44.12)
        6:32.62 (39.06)     7:09.28 (36.66)                                        
 37 Sargios, Justina          14 DA-MR                7:20.78    7:23.66        
                  36.84     1:19.69 (42.85)     2:04.92 (45.23)   3:36.74 (1:31.82)
        4:23.49 (46.75)     5:10.36 (46.87)     5:56.74 (46.38)     6:42.21 (45.47)
        7:23.72 (41.51)         7:23.66 ( )                                        
 38 Bonner, Taylor M          11 HAWK-AD              7:40.32    7:49.06        
                  42.88     1:30.58 (47.70)     2:18.85 (48.27)     3:07.61 (48.76)
        3:55.33 (47.72)     4:43.36 (48.03)     5:30.59 (47.23)     6:17.46 (46.87)
        7:04.63 (47.17)     7:49.06 (44.43)                                        
 39 Nicholas, Cayla           10 DA-MR                8:15.53    8:03.49        
                  38.84     1:24.92 (46.08)     2:14.68 (49.76)     3:03.19 (48.51)
        3:54.08 (50.89)     4:42.27 (48.19)     5:35.06 (52.79)     6:24.76 (49.70)
        7:17.68 (52.92)     8:03.49 (45.81)                                        
 40 MacDonald, Jasper A       11 HAWK-AD              8:41.08    8:50.40        
                  45.49                             2:30.69 ( )     3:25.05 (54.36)
                                5:19.04 ( )     6:14.76 (55.72)     7:06.90 (52.14)
        8:00.02 (53.12)     8:50.40 (50.38)                                        
 41 Psilopoulos, Andie J       9 HAWK-AD                   NT    9:16.58        
                  44.05     1:37.93 (53.88)     2:33.84 (55.91)     3:31.64 (57.80)
        4:26.59 (54.95)     5:24.75 (58.16)                             8:23.86 ( )
        9:16.58 (52.72)         9:16.58 ( )                                        
 42 LaPolt, Tessa Q           10 HAWK-AD              9:30.00    9:17.46        
                  49.67     1:44.23 (54.56)     2:42.29 (58.06)     3:40.82 (58.53)
        4:38.36 (57.54)     5:35.18 (56.82)     6:34.75 (59.57)     7:31.47 (56.72)
        8:29.45 (57.98)     9:17.46 (48.01)                                        
 -- Hayes, Brenna A           13 PATS-MR              6:25.04         DQ        
                  31.99     1:09.03 (37.04)     1:46.72 (37.69)     2:25.36 (38.64)
        3:03.01 (37.65)     3:41.91 (38.90)     4:21.22 (39.31)     4:58.85 (37.63)
        5:34.52 (35.67)          DQ (21.83)                                        
 -- DeMarco, Paige E          15 DA-MR                6:34.53         NS        
 -- Costello, Emily C         16 NYSA-MR              6:37.25         NS        
 
Girls Senior 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malinowski, Isabelle G    16 SCAR-NJ             18:15.14   17:35.74        
                  28.31       59.83 (31.52)     1:31.99 (32.16)     2:03.80 (31.81)
        2:36.37 (32.57)     3:08.48 (32.11)     3:40.71 (32.23)     4:13.10 (32.39)
        4:45.26 (32.16)     5:17.48 (32.22)     5:49.51 (32.03)     6:21.79 (32.28)
        6:53.89 (32.10)     7:26.64 (32.75)     7:58.88 (32.24)     8:30.51 (31.63)
        9:02.47 (31.96)     9:35.14 (32.67)    10:07.75 (32.61)    10:40.44 (32.69)
       11:13.43 (32.99)    11:45.15 (31.72)    12:17.18 (32.03)    12:48.58 (31.40)
       13:20.69 (32.11)    13:52.79 (32.10)    14:25.29 (32.50)    14:57.67 (32.38)
       15:29.64 (31.97)    16:01.83 (32.19)    16:33.61 (31.78)    17:05.51 (31.90)
       17:35.74 (30.23)
  2 Gorham, Emily N           15 SCAR-NJ             18:27.64   17:41.66        
                  29.16     1:00.56 (31.40)     1:32.67 (32.11)     2:05.14 (32.47)
        2:37.43 (32.29)     3:09.66 (32.23)     3:41.77 (32.11)     4:13.93 (32.16)
        4:46.28 (32.35)     5:18.51 (32.23)     5:50.48 (31.97)     6:22.81 (32.33)
        6:55.11 (32.30)     7:27.50 (32.39)     7:59.93 (32.43)     8:32.19 (32.26)
        9:04.44 (32.25)     9:37.37 (32.93)    10:09.76 (32.39)    10:42.14 (32.38)
       11:14.11 (31.97)    11:46.24 (32.13)    12:18.10 (31.86)    12:50.30 (32.20)
       13:22.94 (32.64)    13:55.66 (32.72)    14:28.73 (33.07)    15:01.28 (32.55)
       15:34.08 (32.80)    16:06.34 (32.26)    16:38.71 (32.37)    17:10.76 (32.05)
       17:41.66 (30.90)
  3 Bigham, Abbie E           15 SCAR-NJ             18:20.18   18:35.88        
                  28.92     1:00.09 (31.17)     1:32.30 (32.21)     2:04.52 (32.22)
        2:36.93 (32.41)     3:09.29 (32.36)     3:42.01 (32.72)     4:15.15 (33.14)
        4:48.59 (33.44)     5:22.54 (33.95)     5:56.27 (33.73)     6:30.43 (34.16)
        7:04.60 (34.17)     7:39.10 (34.50)     8:13.32 (34.22)     8:47.61 (34.29)
        9:21.84 (34.23)     9:56.10 (34.26)    10:30.59 (34.49)    11:05.12 (34.53)
       11:39.10 (33.98)    12:13.42 (34.32)    12:47.96 (34.54)    13:22.31 (34.35)
       13:56.99 (34.68)    14:31.64 (34.65)    15:06.35 (34.71)    15:41.52 (35.17)
       16:16.57 (35.05)    16:51.69 (35.12)    17:26.73 (35.04)    18:01.50 (34.77)
       18:35.88 (34.38)
  4 Healey, Angharad G        16 SCAR-NJ             19:06.01   18:57.57        
                  30.14     1:03.30 (33.16)     1:37.46 (34.16)     2:11.89 (34.43)
        2:46.60 (34.71)     3:21.50 (34.90)     3:56.25 (34.75)     4:31.13 (34.88)
        5:06.25 (35.12)     5:41.23 (34.98)     6:15.85 (34.62)     6:50.74 (34.89)
        7:25.52 (34.78)     8:00.24 (34.72)     8:35.10 (34.86)     9:09.90 (34.80)
        9:44.71 (34.81)    10:19.70 (34.99)    10:54.87 (35.17)    11:29.77 (34.90)
       12:04.32 (34.55)    12:39.13 (34.81)    13:13.75 (34.62)    13:47.90 (34.15)
       14:22.60 (34.70)    14:57.24 (34.64)    15:32.27 (35.03)    16:07.22 (34.95)
       16:41.78 (34.56)    17:16.50 (34.72)    17:51.03 (34.53)    18:25.17 (34.14)
       18:57.57 (32.40)
  5 Lusuriello, Daniela       13 VAC-MR                    NT   19:31.12        
                  31.26     1:06.01 (34.75)     1:41.62 (35.61)     2:17.60 (35.98)
        2:53.42 (35.82)     3:29.46 (36.04)     4:05.33 (35.87)     4:41.61 (36.28)
        5:17.75 (36.14)     5:53.84 (36.09)     6:29.17 (35.33)     7:04.68 (35.51)
        7:40.58 (35.90)     8:16.29 (35.71)     8:52.06 (35.77)     9:27.49 (35.43)
       10:03.51 (36.02)    10:39.54 (36.03)    11:14.97 (35.43)    11:50.11 (35.14)
       12:25.67 (35.56)    13:00.75 (35.08)    13:36.44 (35.69)    14:11.81 (35.37)
       14:47.34 (35.53)    15:23.23 (35.89)    15:58.90 (35.67)    16:34.93 (36.03)
       17:10.54 (35.61)    17:46.20 (35.66)    18:22.07 (35.87)    18:57.44 (35.37)
       19:31.12 (33.68)
  6 Karosas, Gabi             14 SYS-CT                    NT   19:39.49        
                  30.66     1:04.50 (33.84)     1:39.05 (34.55)     2:14.18 (35.13)
        2:49.36 (35.18)     3:25.18 (35.82)     4:00.91 (35.73)     4:37.00 (36.09)
        5:13.10 (36.10)     5:48.64 (35.54)     6:24.47 (35.83)     7:00.32 (35.85)
        7:36.44 (36.12)     8:12.34 (35.90)     8:48.22 (35.88)     9:24.36 (36.14)
       10:00.46 (36.10)    10:36.50 (36.04)    11:12.28 (35.78)    11:48.47 (36.19)
       12:24.46 (35.99)    13:00.56 (36.10)    13:36.46 (35.90)    14:12.66 (36.20)
       14:48.03 (35.37)    15:23.91 (35.88)    16:00.71 (36.80)    16:37.83 (37.12)
       17:14.99 (37.16)    17:52.22 (37.23)    18:28.46 (36.24)    19:03.74 (35.28)
       19:39.49 (35.75)
  7 Carmody, Erin A           15 VAC-MR              19:33.46   19:42.02        
                  32.90     1:09.00 (36.10)     1:44.73 (35.73)     2:21.08 (36.35)
        2:57.82 (36.74)     3:33.02 (35.20)     4:09.90 (36.88)     4:46.15 (36.25)
        5:21.28 (35.13)     5:57.68 (36.40)     6:33.56 (35.88)     7:09.43 (35.87)
        7:44.24 (34.81)     8:20.13 (35.89)     8:54.97 (34.84)     9:30.86 (35.89)
       10:06.22 (35.36)    10:42.99 (36.77)    11:19.69 (36.70)    11:55.07 (35.38)
       12:31.70 (36.63)    13:07.58 (35.88)    13:43.32 (35.74)    14:19.87 (36.55)
       14:54.77 (34.90)    15:31.42 (36.65)    16:07.56 (36.14)    16:43.73 (36.17)
       17:19.72 (35.99)    17:55.63 (35.91)    18:31.50 (35.87)    19:07.02 (35.52)
       19:42.02 (35.00)
  8 Beneat, Lauren E          14 MWSC-MR                   NT   20:18.62        
                  32.72     1:08.59 (35.87)     1:44.82 (36.23)     2:21.14 (36.32)
        2:57.35 (36.21)     3:32.33 (34.98)     4:07.95 (35.62)     4:43.85 (35.90)
        5:19.57 (35.72)     5:54.19 (34.62)     6:29.55 (35.36)     7:05.33 (35.78)
        7:41.85 (36.52)     8:16.96 (35.11)     8:54.43 (37.47)     9:31.39 (36.96)
       10:08.37 (36.98)    10:45.21 (36.84)    11:22.73 (37.52)    12:00.33 (37.60)
       12:37.71 (37.38)    13:15.55 (37.84)    13:54.36 (38.81)    14:32.83 (38.47)
       15:11.60 (38.77)    15:51.21 (39.61)    16:30.73 (39.52)    17:09.47 (38.74)
       17:46.83 (37.36)    18:24.10 (37.27)    19:02.92 (38.82)    19:41.16 (38.24)
       20:18.62 (37.46)
  9 Reinhardt, Sophia M       15 HAWK-AD             21:47.89   21:06.07        
                  34.32     1:10.47 (36.15)     1:47.24 (36.77)     2:24.46 (37.22)
        3:01.88 (37.42)     3:39.39 (37.51)     4:17.07 (37.68)     4:55.20 (38.13)
        5:33.61 (38.41)     6:11.97 (38.36)     6:50.24 (38.27)     7:27.40 (37.16)
        8:06.94 (39.54)     8:46.15 (39.21)     9:25.00 (38.85)    10:04.63 (39.63)
       10:44.36 (39.73)    11:23.34 (38.98)    12:03.14 (39.80)    12:42.71 (39.57)
       13:22.32 (39.61)    14:01.38 (39.06)    14:40.81 (39.43)    15:20.41 (39.60)
       15:59.54 (39.13)    16:38.62 (39.08)    17:17.86 (39.24)    17:57.17 (39.31)
       18:34.63 (37.46)    19:13.13 (38.50)    19:51.67 (38.54)    20:29.45 (37.78)
       21:06.07 (36.62)
 10 Bonner, Mikayla A         13 HAWK-AD             21:45.23   21:17.23        
                  34.32     1:11.41 (37.09)     1:49.60 (38.19)     2:28.33 (38.73)
        3:06.97 (38.64)     3:46.09 (39.12)     4:25.69 (39.60)     5:05.19 (39.50)
        5:45.34 (40.15)     6:25.03 (39.69)     7:05.17 (40.14)     7:45.55 (40.38)
        8:25.06 (39.51)     9:04.72 (39.66)     9:43.82 (39.10)    10:22.88 (39.06)
       11:00.60 (37.72)    11:38.49 (37.89)    12:17.34 (38.85)    12:55.91 (38.57)
       13:33.82 (37.91)    14:12.04 (38.22)    14:50.63 (38.59)    15:29.58 (38.95)
       16:08.83 (39.25)    16:47.60 (38.77)    17:26.87 (39.27)    18:05.32 (38.45)
       18:44.39 (39.07)    19:23.67 (39.28)    20:02.01 (38.34)    20:40.39 (38.38)
       21:17.23 (36.84)
 11 Jaeger, Caroline O        13 UNNYS-MR            20:28.49   21:22.79        
                  32.68     1:08.68 (36.00)     1:46.32 (37.64)     2:24.30 (37.98)
        3:02.67 (38.37)     3:40.85 (38.18)     4:19.32 (38.47)     4:58.34 (39.02)
        5:37.27 (38.93)     6:15.97 (38.70)     6:55.46 (39.49)     7:34.49 (39.03)
        8:14.35 (39.86)     8:53.46 (39.11)     9:32.71 (39.25)    10:12.30 (39.59)
       10:52.19 (39.89)    11:31.02 (38.83)    12:10.99 (39.97)    12:50.74 (39.75)
       13:30.55 (39.81)    14:10.55 (40.00)    14:49.59 (39.04)    15:28.37 (38.78)
       16:08.48 (40.11)    16:48.03 (39.55)    17:27.71 (39.68)    18:07.75 (40.04)
       18:47.81 (40.06)    19:27.55 (39.74)    20:06.83 (39.28)    20:45.62 (38.79)
       21:22.79 (37.17)
 
Girls Senior 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gorham, Emily N           15 SCAR-NJ                58.82      58.99        
                  28.58       58.99 (30.41)                                        
  2 Fagan, Marie T            15 SCAR-NJ              1:00.58      59.17        
                  28.99       59.17 (30.18)                                        
  3 Siegel, Lauren S          15 PATS-MR              1:01.26    1:00.29        
                  29.62     1:00.29 (30.67)                                        
  4 MacNeil, Paige K          16 SYS-CT               1:04.91    1:00.44        
                  29.25     1:00.44 (31.19)                                        
  5 Dietz, Julia A            17 SYS-CT               1:02.75    1:01.21        
                  29.53     1:01.21 (31.68)                                        
  6 Murphy, Caroline E        16 HAWK-AD              1:02.32    1:01.46        
                  30.14     1:01.46 (31.32)                                        
  7 Riffel, Jamie K           16 SCAR-NJ              1:03.74    1:03.21        
                  30.84     1:03.21 (32.37)                                        
  8 Oyen-Ustad, Lillian E     16 NDAC-MR              1:03.57    1:04.08        
                  30.96     1:04.08 (33.12)                                        
B - Final
  9 Carmody, Erin A           15 VAC-MR               1:05.52    1:04.15        
                  31.61     1:04.15 (32.54)                                        
 10 Graham, Kendra S          15 PATS-MR              1:05.53    1:04.26        
                  31.54     1:04.26 (32.72)                                        
 11 Fisher, Kristin M         16 NDAC-MR              1:05.76    1:04.61        
                  31.16     1:04.61 (33.45)                                        
 12 Rendon, Jazmin            15 NDAC-MR              1:05.59    1:05.05        
                  31.80     1:05.05 (33.25)                                        
 13 Kim, Audrey H             15 SCAR-NJ              1:06.78    1:05.47        
                  32.50     1:05.47 (32.97)                                        
 14 Bigham, Abbie E           15 SCAR-NJ              1:05.54    1:05.56        
                  32.40     1:05.56 (33.16)                                        
 15 Healey, Angharad G        16 SCAR-NJ              1:06.67    1:06.11        
                  32.73     1:06.11 (33.38)                                        
 16 Donabie, Alana R          16 PATS-MR              1:05.74    1:06.13        
                  31.72     1:06.13 (34.41)                                        
 
Girls Senior 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gorham, Emily N           15 SCAR-NJ              1:00.56      58.82 q      
                  28.73       58.82 (30.09)                                        
  2 Fagan, Marie T            15 SCAR-NJ                58.85    1:00.58 q      
                  29.56     1:00.58 (31.02)                                        
  3 Slepian, Sarah N          17 SCAR-NJ                58.00    1:00.83 q      
                  29.69     1:00.83 (31.14)                                        
  4 Siegel, Lauren S          15 PATS-MR              1:00.52    1:01.26 q      
                  29.75     1:01.26 (31.51)                                        
  5 Murphy, Caroline E        16 HAWK-AD                57.28    1:02.32 q      
                  30.49     1:02.32 (31.83)                                        
  6 Dietz, Julia A            17 SYS-CT               1:00.25    1:02.75 q      
                  30.21     1:02.75 (32.54)                                        
  7 Oyen-Ustad, Lillian E     16 NDAC-MR                58.91    1:03.57 q      
                  31.15     1:03.57 (32.42)                                        
  8 Riffel, Jamie K           16 SCAR-NJ              1:02.46    1:03.74 q      
                  30.98     1:03.74 (32.76)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 MacNeil, Paige K          16 SYS-CT               1:05.34    1:04.91 q      
                  31.27     1:04.91 (33.64)                                        
 10 Carmody, Erin A           15 VAC-MR               1:01.18    1:05.52 q      
                  32.10     1:05.52 (33.42)                                        
 11 Graham, Kendra S          15 PATS-MR              1:05.10    1:05.53 q      
                  32.08     1:05.53 (33.45)                                        
 12 Bigham, Abbie E           15 SCAR-NJ              1:06.78    1:05.54 q      
                  32.56     1:05.54 (32.98)                                        
 13 Rendon, Jazmin            15 NDAC-MR              1:03.08    1:05.59 q      
                  31.87     1:05.59 (33.72)                                        
 14 Donabie, Alana R          16 PATS-MR              1:05.22    1:05.74 q      
                  31.39     1:05.74 (34.35)                                        
 15 Fisher, Kristin M         16 NDAC-MR              1:04.01    1:05.76 q      
                  31.74     1:05.76 (34.02)                                        
 16 Healey, Angharad G        16 SCAR-NJ              1:04.68    1:06.67 q      
                  33.22     1:06.67 (33.45)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kim, Audrey H             15 SCAR-NJ              1:04.24    1:06.78        
                  32.95     1:06.78 (33.83)                                        
 18 Santos, Kaela S           15 HAWK-AD              1:05.45    1:07.78        
                  32.80     1:07.78 (34.98)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Regenauer, Emma A         17 DA-MR                1:07.98    1:08.84        
                  33.17     1:08.84 (35.67)                                        
 20 Conforti, Samantha M      17 PATS-MR              1:09.63    1:08.96        
                  32.89     1:08.96 (36.07)                                        
 21 Iizuka, Karen             15 SCAR-NJ              1:06.58    1:09.10        
                  33.56     1:09.10 (35.54)                                        
 22 Jumpp, Micah B            15 PATS-MR              1:09.10    1:10.00        
                  33.33     1:10.00 (36.67)                                        
 23 Keselman, Rachel A        15 SCAR-NJ              1:09.36    1:10.21        
                  33.82     1:10.21 (36.39)                                        
 24 Connolly, Emma G          15 SYS-CT               1:15.52    1:11.08        
                  34.34     1:11.08 (36.74)                                        
 25 Benkert, Emily R          15 HAWK-AD              1:08.41    1:11.24        
                  35.13     1:11.24 (36.11)                                        
 26 Keane, MaryKate           17 PATS-MR              1:11.52    1:12.91        
                  36.07     1:12.91 (36.84)                                        
 27 Cassar, Chloe H           13 SYS-CT               1:16.90    1:13.52        
                  35.11     1:13.52 (38.41)                                        
 28 Lepeak, Lauren K          18 SYS-CT               1:15.42    1:15.40        
                  37.70     1:15.40 (37.70)                                        
 29 Lawrence-Paine, Lillian   16 HAWK-AD              1:10.89    1:17.01        
                  37.78     1:17.01 (39.23)                                        
 30 Strebel, Leila M          16 SYS-CT               1:18.27    1:17.11        
                  37.23     1:17.11 (39.88)                                        
 31 Flynn, Kerry A            15 DA-MR                1:20.77    1:17.42        
                  37.86     1:17.42 (39.56)                                        
 32 Conforti, Nicole M        15 PATS-MR              1:15.22    1:17.51        
                  37.86     1:17.51 (39.65)                                        
 33 Reinhardt, Sophia M       15 HAWK-AD              1:11.95    1:17.99        
                  38.12     1:17.99 (39.87)                                        
 34 McAninch, Katherine E     12 MWSC-MR              1:21.74    1:20.91        
                  38.31     1:20.91 (42.60)                                        
 -- Armstrong, Payton R       15 UN-AG-MR             1:16.38         NS        
 -- Armstrong, Claire M       12 UN-AG-MR             1:19.77         NS        
 
Girls Senior 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Fagan, Marie T            15 SCAR-NJ              2:09.14    2:05.75        
                  29.00     1:00.24 (31.24)     1:33.19 (32.95)     2:05.75 (32.56)
  2 Gorham, Emily N           15 SCAR-NJ              2:09.25    2:08.25        
                  29.78     1:01.96 (32.18)     1:35.56 (33.60)     2:08.25 (32.69)
  3 Siegel, Lauren S          15 PATS-MR              2:15.25    2:09.79        
                  30.45     1:02.45 (32.00)     1:36.02 (33.57)     2:09.79 (33.77)
  4 Carmody, Erin A           15 VAC-MR               2:15.86    2:10.99        
                  30.70     1:03.59 (32.89)     1:37.84 (34.25)     2:10.99 (33.15)
  5 Dietz, Julia A            17 SYS-CT               2:20.31    2:13.40        
                  30.88     1:04.45 (33.57)     1:38.66 (34.21)     2:13.40 (34.74)
  6 Pryne, Jess L             12 NYSA-MR              2:14.82    2:13.50        
                  30.37     1:03.64 (33.27)     1:38.51 (34.87)     2:13.50 (34.99)
  7 Callahan, Madeline        16 AG-MR                2:20.69    2:14.72        
                  29.78     1:03.35 (33.57)     1:39.44 (36.09)     2:14.72 (35.28)
  8 Bigham, Abbie E           15 SCAR-NJ              2:17.55    2:17.62        
                  32.70     1:06.92 (34.22)     1:42.28 (35.36)     2:17.62 (35.34)
B - Final
  9 Pagano, Megan A           18 PATS-MR              2:20.75    2:14.09        
                  30.74     1:04.50 (33.76)     1:39.10 (34.60)     2:14.09 (34.99)
 10 Rendon, Jazmin            15 NDAC-MR              2:22.81    2:16.91        
                  32.01     1:06.00 (33.99)     1:41.69 (35.69)     2:16.91 (35.22)
 11 Hutzelmann, Denali M      15 AG-MR                2:20.75    2:19.15        
                  32.82     1:09.22 (36.40)     1:44.49 (35.27)     2:19.15 (34.66)
 12 Duren, Amy E              16 SCAR-NJ              2:22.49    2:19.88        
                  32.86     1:07.73 (34.87)     1:44.03 (36.30)     2:19.88 (35.85)
 13 Regenauer, Emma A         17 DA-MR                2:22.70    2:20.27        
                  31.92     1:07.90 (35.98)     1:44.24 (36.34)     2:20.27 (36.03)
 14 Doyle, Bethany E          17 NYSA-MR              2:24.04    2:21.58        
                  33.08     1:08.97 (35.89)     1:45.34 (36.37)     2:21.58 (36.24)
 15 Fisher, Kristin M         16 NDAC-MR              2:23.97    2:23.71        
                  33.04     1:08.86 (35.82)     1:46.10 (37.24)     2:23.71 (37.61)
 16 Iizuka, Karen             15 SCAR-NJ              2:26.28    2:27.54        
                  34.49     1:11.51 (37.02)     1:49.61 (38.10)     2:27.54 (37.93)
 
Girls Senior 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fagan, Marie T            15 SCAR-NJ              2:08.27    2:09.14 q      
                  29.55     1:01.82 (32.27)     1:35.78 (33.96)     2:09.14 (33.36)
  2 Gorham, Emily N           15 SCAR-NJ              2:12.52    2:09.25 q      
                  30.21     1:02.80 (32.59)     1:35.86 (33.06)     2:09.25 (33.39)
  3 Pryne, Jess L             12 NYSA-MR              2:20.52    2:14.82 q      
                  30.76     1:04.74 (33.98)     1:39.72 (34.98)     2:14.82 (35.10)
  4 Siegel, Lauren S          15 PATS-MR              2:10.87    2:15.25 q      
                  32.02     1:06.13 (34.11)     1:40.65 (34.52)     2:15.25 (34.60)
  5 Carmody, Erin A           15 VAC-MR               2:15.83    2:15.86 q      
                  32.01     1:06.60 (34.59)     1:41.54 (34.94)     2:15.86 (34.32)
  6 Murphy, Caroline E        16 HAWK-AD              2:12.75    2:16.08 q      
                  32.44     1:06.73 (34.29)     1:41.55 (34.82)     2:16.08 (34.53)
  7 Bigham, Abbie E           15 SCAR-NJ              2:15.02    2:17.55 q      
                  33.34     1:07.81 (34.47)     1:43.13 (35.32)     2:17.55 (34.42)
  8 Dietz, Julia A            17 SYS-CT               2:14.63    2:20.31 q      
                  31.79     1:06.75 (34.96)     1:43.19 (36.44)     2:20.31 (37.12)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Callahan, Madeline        16 AG-MR                2:18.43    2:20.69 q      
                  31.97     1:07.32 (35.35)     1:44.03 (36.71)     2:20.69 (36.66)
 10 Pagano, Megan A           18 PATS-MR              2:10.02    2:20.75 q      
                  32.72     1:08.14 (35.42)     1:44.30 (36.16)     2:20.75 (36.45)
 10 Hutzelmann, Denali M      15 AG-MR                2:21.83    2:20.75 q      
                  32.60     1:07.94 (35.34)     1:44.34 (36.40)     2:20.75 (36.41)
 12 Zaruvinsky, Emily         17 NYSA-MR              2:23.51    2:21.25 q      
                  33.79     1:09.30 (35.51)     1:45.43 (36.13)     2:21.25 (35.82)
 13 Kim, Audrey H             15 SCAR-NJ              2:17.09    2:21.43 q      
                  33.50     1:09.18 (35.68)     1:45.85 (36.67)     2:21.43 (35.58)
 14 Duren, Amy E              16 SCAR-NJ              2:19.41    2:22.49 q      
                  34.05     1:09.82 (35.77)     1:46.19 (36.37)     2:22.49 (36.30)
 15 Regenauer, Emma A         17 DA-MR                2:21.71    2:22.70 q      
                  32.93     1:09.03 (36.10)     1:46.54 (37.51)     2:22.70 (36.16)
 16 Rendon, Jazmin            15 NDAC-MR              2:15.42    2:22.81 q      
                  33.55     1:08.81 (35.26)     1:45.92 (37.11)     2:22.81 (36.89)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Fisher, Kristin M         16 NDAC-MR              2:15.79    2:23.97        
                  33.66     1:09.86 (36.20)     1:46.96 (37.10)     2:23.97 (37.01)
 18 Doyle, Bethany E          17 NYSA-MR              2:24.71    2:24.04        
                  33.75     1:09.70 (35.95)     1:46.72 (37.02)     2:24.04 (37.32)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Iizuka, Karen             15 SCAR-NJ              2:19.53    2:26.28        
                  34.35     1:11.02 (36.67)     1:48.86 (37.84)     2:26.28 (37.42)
 20 Newhard, Caitlin M        15 PATS-MR              2:28.89    2:29.19        
                  34.36     1:10.97 (36.61)     1:49.66 (38.69)     2:29.19 (39.53)
 21 Benkert, Emily R          15 HAWK-AD              2:28.40    2:29.57        
                  35.80     1:13.18 (37.38)     1:51.64 (38.46)     2:29.57 (37.93)
 22 Leishman, Maiya J         16 NYSA-MR              2:29.07    2:30.43        
                  33.95     1:11.27 (37.32)     1:51.08 (39.81)     2:30.43 (39.35)
 23 Piascik, Emma A           15 SCAR-NJ              2:30.89    2:30.98        
                  34.54     1:12.84 (38.30)     1:52.74 (39.90)     2:30.98 (38.24)
 24 Marsh, Samantha A         15 HAWK-AD              2:34.20    2:31.43        
                  35.66     1:14.08 (38.42)     1:54.35 (40.27)     2:31.43 (37.08)
 25 Connolly, Emma G          15 SYS-CT               2:38.97    2:36.64        
                  36.46     1:16.58 (40.12)     1:57.31 (40.73)     2:36.64 (39.33)
 26 Jumpp, Micah B            15 PATS-MR              2:31.90    2:37.86        
                  35.33     1:15.04 (39.71)     1:57.32 (42.28)     2:37.86 (40.54)
 27 Lawrence-Paine, Lillian   16 HAWK-AD              2:37.20    2:41.22        
                  38.25     1:19.94 (41.69)     2:01.88 (41.94)     2:41.22 (39.34)
 28 DeMarco, Paige E          15 DA-MR                2:42.81    2:42.38        
                  37.65     1:18.43 (40.78)     2:00.95 (42.52)     2:42.38 (41.43)
 29 Reinhardt, Sophia M       15 HAWK-AD              2:30.53    2:43.67        
                  38.94     1:20.09 (41.15)     2:02.15 (42.06)     2:43.67 (41.52)
 
Girls Senior 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Iizuka, Alicia            15 SCAR-NJ              1:08.56    1:06.70        
                  31.29     1:06.70 (35.41)                                        
  2 Graham, Kendra S          15 PATS-MR              1:10.93    1:09.50        
                  32.82     1:09.50 (36.68)                                        
  3 Rutkoske, Addy            17 PATS-MR              1:13.38    1:09.95        
                  33.51     1:09.95 (36.44)                                        
  4 Weiler, Callie A          16 SYS-CT               1:13.32    1:10.03        
                  32.89     1:10.03 (37.14)                                        
  5 Fagan, Marie T            15 SCAR-NJ              1:13.91    1:12.91        
                  34.15     1:12.91 (38.76)                                        
  6 Iizuka, Karen             15 SCAR-NJ              1:15.08    1:13.98        
                  35.73     1:13.98 (38.25)                                        
  7 Peterson, Danielle E      17 SCAR-NJ              1:12.37    1:14.53        
                  34.41     1:14.53 (40.12)                                        
  8 Keselman, Rachel A        15 SCAR-NJ              1:16.52    1:14.74        
                  35.45     1:14.74 (39.29)                                        
B - Final
  9 Fung, Amanda M            17 PATS-MR              1:18.24    1:15.65        
                  35.77     1:15.65 (39.88)                                        
 10 Piascik, Emma A           15 SCAR-NJ              1:17.58    1:15.83        
                  35.65     1:15.83 (40.18)                                        
 11 Kuyl, Morgane S           16 HAWK-AD              1:17.00    1:16.49        
                  35.80     1:16.49 (40.69)                                        
 12 Keane, MaryKate           17 PATS-MR              1:21.22    1:16.86        
                  37.15     1:16.86 (39.71)                                        
 13 Conforti, Nicole M        15 PATS-MR              1:20.27    1:18.18        
                  37.67     1:18.18 (40.51)                                        
 14 Conforti, Samantha M      17 PATS-MR              1:19.33    1:19.10        
                  37.15     1:19.10 (41.95)                                        
 
Girls Senior 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Iizuka, Alicia            15 SCAR-NJ              1:05.04    1:08.56 q      
                  32.36     1:08.56 (36.20)                                        
  2 Slepian, Sarah N          17 SCAR-NJ              1:06.00    1:09.60 q      
                  32.90     1:09.60 (36.70)                                        
  3 Graham, Kendra S          15 PATS-MR              1:07.97    1:10.93 q      
                  33.37     1:10.93 (37.56)                                        
  4 Peterson, Danielle E      17 SCAR-NJ              1:11.18    1:12.37 q      
                  33.78     1:12.37 (38.59)                                        
  5 Weiler, Callie A          16 SYS-CT               1:09.21    1:13.32 q      
                  34.74     1:13.32 (38.58)                                        
  6 Rutkoske, Addy            17 PATS-MR              1:07.36    1:13.38 q      
                  35.27     1:13.38 (38.11)                                        
  7 Fagan, Marie T            15 SCAR-NJ              1:13.55    1:13.91 q      
                  34.83     1:13.91 (39.08)                                        
  8 Iizuka, Karen             15 SCAR-NJ              1:11.75    1:15.08 q      
                  35.97     1:15.08 (39.11)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Keselman, Rachel A        15 SCAR-NJ              1:14.80    1:16.52 q      
                  36.16     1:16.52 (40.36)                                        
 10 Kuyl, Morgane S           16 HAWK-AD              1:10.89    1:17.00 q      
                  35.74     1:17.00 (41.26)                                        
 11 Piascik, Emma A           15 SCAR-NJ              1:11.68    1:17.58 q      
                  36.40     1:17.58 (41.18)                                        
 12 Fung, Amanda M            17 PATS-MR              1:12.86    1:18.24 q      
                  36.90     1:18.24 (41.34)                                        
 13 Giuliani, Madison l       16 HAWK-AD              1:15.59    1:19.11 q      
                  37.80     1:19.11 (41.31)                                        
 14 Conforti, Samantha M      17 PATS-MR              1:19.36    1:19.33 q      
                  37.09     1:19.33 (42.24)                                        
 15 Conforti, Nicole M        15 PATS-MR              1:18.84    1:20.27 q      
                  38.36     1:20.27 (41.91)                                        
 16 Keane, MaryKate           17 PATS-MR              1:17.12    1:21.22 q      
                  38.47     1:21.22 (42.75)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Lepeak, Lauren K          18 SYS-CT               1:20.67    1:23.86        
                  39.63     1:23.86 (44.23)                                        
 18 Strebel, Leila M          16 SYS-CT               1:23.09    1:26.76        
                  40.71     1:26.76 (46.05)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Reinhardt, Sophia M       15 HAWK-AD              1:22.84    1:28.10        
                  41.97     1:28.10 (46.13)                                        
 20 DiVerniero, Gina N        14 SYS-CT               1:30.84    1:33.26        
                  44.04     1:33.26 (49.22)                                        
 21 MacNeil, Paige K          16 SYS-CT               1:28.87    1:34.70        
                  44.93     1:34.70 (49.77)                                        
 22 Hubert, Sarah K           17 HAWK-AD              1:44.20    1:42.79        
                  46.95     1:42.79 (55.84)                                        
 -- Armstrong, Claire M       12 UN-AG-MR             1:33.20         NS        
 -- DeMarco, Paige E          15 DA-MR                1:23.12         NS        
 -- Armstrong, Payton R       15 UN-AG-MR             1:35.78         NS        
 
Girls Senior 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Iizuka, Alicia            15 SCAR-NJ              2:28.93    2:26.85        
                  33.06     1:10.18 (37.12)     1:48.36 (38.18)     2:26.85 (38.49)
  2 Rutkoske, Addy            17 PATS-MR              2:36.40    2:30.46        
                  33.90     1:11.71 (37.81)     1:51.02 (39.31)     2:30.46 (39.44)
  3 Graham, Kendra S          15 PATS-MR              2:34.04    2:30.82        
                  33.64     1:12.50 (38.86)     1:52.17 (39.67)     2:30.82 (38.65)
  4 Crumm, Jessica A          18 AG-MR                2:34.98    2:31.98        
                  33.36     1:11.49 (38.13)     1:51.62 (40.13)     2:31.98 (40.36)
  5 Weiler, Callie A          16 SYS-CT               2:37.72    2:34.54        
                  34.97     1:13.18 (38.21)     1:53.22 (40.04)     2:34.54 (41.32)
  6 Stangeby, Hailee M        16 AG-MR                2:37.52    2:36.19        
                  34.12     1:12.66 (38.54)     1:53.61 (40.95)     2:36.19 (42.58)
  7 Keselman, Rachel A        15 SCAR-NJ              2:37.91    2:39.54        
                  35.64     1:15.67 (40.03)     1:57.45 (41.78)     2:39.54 (42.09)
 -- Bigham, Abbie E           15 SCAR-NJ              2:39.54         DQ        
      Butterfly kick
                  36.58     1:16.85 (40.27)     1:57.73 (40.88)          DQ (40.83)
B - Final
  9 Sistare, Kate M           16 NDAC-MR              2:39.72    2:40.31        
                  35.22     1:16.03 (40.81)     1:58.13 (42.10)     2:40.31 (42.18)
 10 Piascik, Emma A           15 SCAR-NJ              2:44.18    2:41.94        
                  36.98     1:18.42 (41.44)     2:00.29 (41.87)     2:41.94 (41.65)
 11 Iizuka, Karen             15 SCAR-NJ              2:43.59    2:42.66        
                  36.12     1:17.33 (41.21)     2:00.12 (42.79)     2:42.66 (42.54)
 12 Thompson, Jordan L        15 AG-MR                2:47.99    2:46.40        
                  35.89     1:18.15 (42.26)     2:02.58 (44.43)     2:46.40 (43.82)
 13 Conforti, Nicole M        15 PATS-MR              2:51.62    2:47.89        
                  38.95     1:21.01 (42.06)     2:04.36 (43.35)     2:47.89 (43.53)
 14 Keane, MaryKate           17 PATS-MR              2:56.71    2:54.93        
                  37.26     1:21.48 (44.22)     2:07.13 (45.65)     2:54.93 (47.80)
 
Girls Senior 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Iizuka, Alicia            15 SCAR-NJ              2:21.40    2:28.93 q      
                  33.57     1:11.39 (37.82)     1:50.38 (38.99)     2:28.93 (38.55)
  2 Graham, Kendra S          15 PATS-MR              2:29.93    2:34.04 q      
                  34.64     1:14.32 (39.68)     1:54.44 (40.12)     2:34.04 (39.60)
  3 Crumm, Jessica A          18 AG-MR                2:30.43    2:34.98 q      
                  34.49     1:13.55 (39.06)     1:54.23 (40.68)     2:34.98 (40.75)
  4 Rutkoske, Addy            17 PATS-MR              2:29.47    2:36.40 q      
                  35.79     1:15.32 (39.53)     1:55.97 (40.65)     2:36.40 (40.43)
  5 Stangeby, Hailee M        16 AG-MR                2:41.30    2:37.52 q      
                  35.42     1:15.16 (39.74)     1:55.98 (40.82)     2:37.52 (41.54)
  6 Weiler, Callie A          16 SYS-CT               2:33.44    2:37.72 q      
                  35.89     1:14.98 (39.09)     1:55.58 (40.60)     2:37.72 (42.14)
  7 Keselman, Rachel A        15 SCAR-NJ              2:39.51    2:37.91 q      
                  35.75     1:16.11 (40.36)     1:57.08 (40.97)     2:37.91 (40.83)
  8 Peterson, Danielle E      17 SCAR-NJ              2:33.36    2:38.47 q      
                  35.28     1:15.81 (40.53)     1:57.10 (41.29)     2:38.47 (41.37)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bigham, Abbie E           15 SCAR-NJ              2:42.53    2:39.54 q      
                  37.24     1:18.22 (40.98)     1:59.39 (41.17)     2:39.54 (40.15)
 10 Conway, Megan F           16 NYSA-MR              2:34.64    2:39.61 q      
                  36.09     1:16.71 (40.62)     1:58.04 (41.33)     2:39.61 (41.57)
 11 Sistare, Kate M           16 NDAC-MR              2:39.04    2:39.72 q      
                  34.86     1:15.41 (40.55)     1:57.69 (42.28)     2:39.72 (42.03)
 12 Kuyl, Morgane S           16 HAWK-AD              2:50.44    2:42.58 q      
                  36.97     1:18.59 (41.62)     2:00.47 (41.88)     2:42.58 (42.11)
 13 Iizuka, Karen             15 SCAR-NJ              2:35.47    2:43.59 q      
                  35.94     1:17.17 (41.23)     2:00.57 (43.40)     2:43.59 (43.02)
 14 D'Altrui, Elizabeth M     17 SCAR-NJ              2:39.58    2:43.71 q      
                  37.45     1:18.96 (41.51)     2:01.43 (42.47)     2:43.71 (42.28)
 15 Piascik, Emma A           15 SCAR-NJ              2:33.76    2:44.18 q      
                  36.81     1:18.99 (42.18)     2:01.98 (42.99)     2:44.18 (42.20)
 16 Rodezno, Bridget M        17 HAWK-AD              2:40.14    2:45.52 q      
                  36.19     1:16.89 (40.70)     2:00.62 (43.73)     2:45.52 (44.90)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Thompson, Jordan L        15 AG-MR                2:41.45    2:47.99        
                  36.66     1:19.34 (42.68)     2:03.94 (44.60)     2:47.99 (44.05)
 18 Fung, Amanda M            17 PATS-MR              2:37.90    2:48.20        
                  37.14     1:18.79 (41.65)     2:03.29 (44.50)     2:48.20 (44.91)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Newhard, Caitlin M        15 PATS-MR              2:54.68    2:49.89        
                  38.14     1:20.36 (42.22)     2:05.52 (45.16)     2:49.89 (44.37)
 20 Policastro, Gianna N      15 NYSA-MR              2:45.70    2:50.42        
                  36.65     1:17.58 (40.93)     2:03.70 (46.12)     2:50.42 (46.72)
 21 Zaruvinsky, Emily         17 NYSA-MR              2:47.87    2:50.80        
                  38.07     1:21.30 (43.23)     2:06.26 (44.96)     2:50.80 (44.54)
 22 Armstrong, Alyssa         23 NYSA-MR              2:56.25    2:51.01        
                  38.48     1:21.44 (42.96)     2:06.50 (45.06)     2:51.01 (44.51)
 23 Giuliani, Madison l       16 HAWK-AD              2:45.92    2:51.09        
                  39.17     1:21.26 (42.09)     2:05.87 (44.61)     2:51.09 (45.22)
 24 Conforti, Nicole M        15 PATS-MR              2:48.88    2:51.62        
                  39.28     1:23.00 (43.72)     2:07.58 (44.58)     2:51.62 (44.04)
 25 Bedoya, Laura             15 SYS-CT               2:59.08    2:53.96        
                  39.54     1:25.30 (45.76)     2:10.14 (44.84)     2:53.96 (43.82)
 26 Keane, MaryKate           17 PATS-MR              2:54.54    2:56.71        
                  38.48     1:22.16 (43.68)     2:08.77 (46.61)     2:56.71 (47.94)
 27 Leishman, Maiya J         16 NYSA-MR                   NT    2:56.91        
                  38.80     1:23.68 (44.88)     2:09.97 (46.29)     2:56.91 (46.94)
 28 Lederer, Genna            17 NYSA-MR              3:02.95    2:58.46        
                  39.63     1:24.47 (44.84)     2:11.84 (47.37)     2:58.46 (46.62)
 29 Armstrong, Dana E         16 NYSA-MR              2:58.25    2:59.16        
                  40.68     1:26.43 (45.75)     2:12.85 (46.42)     2:59.16 (46.31)
 30 O'Brien, Megan A          15 NYSA-MR              2:51.58    2:59.64        
                  38.40     1:24.26 (45.86)     2:11.81 (47.55)     2:59.64 (47.83)
 31 Collins, Cassandra A      16 SYS-CT               2:56.18    2:59.92        
                  41.55     1:26.38 (44.83)     2:12.20 (45.82)     2:59.92 (47.72)
 32 Reinhardt, Sophia M       15 HAWK-AD              2:53.81    3:02.00        
                  42.05     1:29.62 (47.57)     2:16.36 (46.74)     3:02.00 (45.64)
 33 Lepeak, Lauren K          18 SYS-CT               2:55.89    3:04.54        
                  41.87     1:27.72 (45.85)     2:16.00 (48.28)     3:04.54 (48.54)
 34 Hernandez, Lauren A       16 PATS-MR              3:24.45    3:07.36        
                  43.96     1:30.70 (46.74)     2:19.53 (48.83)     3:07.36 (47.83)
 35 Dubick, Allison H         16 NYSA-MR                   NT    3:07.51        
                  40.18     1:27.86 (47.68)     2:18.02 (50.16)     3:07.51 (49.49)
 36 Christensen, Marcella R   14 NYSA-MR                   NT    3:16.42        
                  44.06     1:34.25 (50.19)     2:25.60 (51.35)     3:16.42 (50.82)
 -- Costello, Emily C         16 NYSA-MR              3:22.29         NS        
 
Girls Senior 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gorham, Emily N           15 SCAR-NJ                58.39      58.16        
                  26.77       58.16 (31.39)                                        
  2 Lam, Donna                17 PATS-MR              1:00.31      58.85        
                  27.40       58.85 (31.45)                                        
  3 MacNeil, Paige K          16 SYS-CT               1:02.88      59.42        
                  28.26       59.42 (31.16)                                        
  4 Fagan, Marie T            15 SCAR-NJ              1:00.92      59.95        
                  27.19       59.95 (32.76)                                        
  5 Duren, Amy E              16 SCAR-NJ                59.93    1:00.20        
                  27.97     1:00.20 (32.23)                                        
  6 Hutzelmann, Denali M      15 AG-MR                1:02.86    1:01.84        
                  29.29     1:01.84 (32.55)                                        
  7 Graham, Kendra S          15 PATS-MR              1:01.45    1:02.37        
                  28.13     1:02.37 (34.24)                                        
 -- Santos, Kaela S           15 HAWK-AD              1:03.32         DQ        
      False start
                  29.28          DQ (34.66)                                        
B - Final
  9 Callahan, Madeline        16 AG-MR                1:04.89    1:01.72        
                  28.45     1:01.72 (33.27)                                        
 10 Mackrel, Naima J          15 NDAC-MR              1:05.30    1:03.57        
                  28.87     1:03.57 (34.70)                                        
 11 Gonzalez, Kassey          17 PATS-MR              1:03.81    1:03.80        
                  28.93     1:03.80 (34.87)                                        
 12 Bedoya, Laura             15 SYS-CT               1:04.66    1:04.04        
                  30.20     1:04.04 (33.84)                                        
 13 Porter, CJ J              15 SYS-CT               1:04.33    1:04.78        
                  30.26     1:04.78 (34.52)                                        
 14 Hinckley, Jessie A        17 SYS-CT               1:05.02    1:05.03        
                  30.24     1:05.03 (34.79)                                        
 15 Conforti, Samantha M      17 PATS-MR              1:05.80    1:05.62        
                  30.10     1:05.62 (35.52)                                        
 16 Doyle, Bethany E          17 NYSA-MR              1:05.05    1:05.64        
                  30.54     1:05.64 (35.10)                                        
 
Girls Senior 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gorham, Emily N           15 SCAR-NJ                57.60      58.39 q      
                  27.29       58.39 (31.10)                                        
  2 Duren, Amy E              16 SCAR-NJ              1:00.16      59.93 q      
                  28.24       59.93 (31.69)                                        
  3 Lam, Donna                17 PATS-MR                58.89    1:00.31 q      
                  28.21     1:00.31 (32.10)                                        
  4 Fagan, Marie T            15 SCAR-NJ              1:00.49    1:00.92 q      
                  27.76     1:00.92 (33.16)                                        
  5 Graham, Kendra S          15 PATS-MR                   NT    1:01.45 q      
                  28.04     1:01.45 (33.41)                                        
  6 Conway, Megan F           16 NYSA-MR              1:00.65    1:02.56 q      
                  29.80     1:02.56 (32.76)                                        
  7 Hutzelmann, Denali M      15 AG-MR                1:03.58    1:02.86 q      
                  28.97     1:02.86 (33.89)                                        
  8 MacNeil, Paige K          16 SYS-CT                 58.69    1:02.88 q      
                  29.82     1:02.88 (33.06)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Santos, Kaela S           15 HAWK-AD              1:02.03    1:03.32 q      
                  29.26     1:03.32 (34.06)                                        
 10 Gonzalez, Kassey          17 PATS-MR              1:03.07    1:03.81 q      
                  29.51     1:03.81 (34.30)                                        
 11 Porter, CJ J              15 SYS-CT               1:04.81    1:04.33 q      
                  30.11     1:04.33 (34.22)                                        
 12 Bedoya, Laura             15 SYS-CT               1:03.23    1:04.66 q      
                  30.43     1:04.66 (34.23)                                        
 13 Callahan, Madeline        16 AG-MR                1:01.37    1:04.89 q      
                  29.55     1:04.89 (35.34)                                        
 14 Hinckley, Jessie A        17 SYS-CT               1:04.31    1:05.02 q      
                  30.42     1:05.02 (34.60)                                        
 15 Doyle, Bethany E          17 NYSA-MR              1:02.05    1:05.05 q      
                  30.38     1:05.05 (34.67)                                        
 16 D'Altrui, Elizabeth M     17 SCAR-NJ              1:02.41    1:05.06 q      
                  30.67     1:05.06 (34.39)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kim, Audrey H             15 SCAR-NJ              1:07.45    1:05.25        
                  30.67     1:05.25 (34.58)                                        
 18 Mackrel, Naima J          15 NDAC-MR              1:03.11    1:05.30        
                  29.15     1:05.30 (36.15)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Conforti, Samantha M      17 PATS-MR              1:05.52    1:05.80        
                  30.41     1:05.80 (35.39)                                        
 20 Connolly, Emma G          15 SYS-CT               1:02.05    1:06.01        
                  30.49     1:06.01 (35.52)                                        
 21 Stangeby, Hailee M        16 AG-MR                1:08.54    1:06.31        
                  30.55     1:06.31 (35.76)                                        
 21 Rodezno, Bridget M        17 HAWK-AD              1:02.79    1:06.31        
                  29.99     1:06.31 (36.32)                                        
 23 Iizuka, Alicia            15 SCAR-NJ              1:04.90    1:06.45        
                  30.89     1:06.45 (35.56)                                        
 24 Rendon, Jazmin            15 NDAC-MR              1:04.94    1:06.88        
                  30.88     1:06.88 (36.00)                                        
 25 Armstrong, Alyssa         23 NYSA-MR              1:06.29    1:07.85        
                  31.19     1:07.85 (36.66)                                        
 26 Hamazaki, Sakura          15 Silver Streaks-MR    1:06.81    1:08.10        
                  31.17     1:08.10 (36.93)                                        
 27 Donabie, Alana R          16 PATS-MR              1:04.50    1:08.17        
                  30.34     1:08.17 (37.83)                                        
 28 Iizuka, Karen             15 SCAR-NJ              1:04.69    1:08.79        
                  32.45     1:08.79 (36.34)                                        
 29 Peterson, Danielle E      17 SCAR-NJ              1:09.82    1:09.24        
                  32.26     1:09.24 (36.98)                                        
 30 Dietz, Julia A            17 SYS-CT               1:04.05    1:09.39        
                  32.21     1:09.39 (37.18)                                        
 31 Pagano, Megan A           18 PATS-MR              1:05.42    1:09.66        
                  31.78     1:09.66 (37.88)                                        
 32 Benkert, Emily R          15 HAWK-AD              1:14.10    1:11.28        
                  33.17     1:11.28 (38.11)                                        
 33 DeMarco, Paige E          15 DA-MR                1:13.78    1:11.42        
                  33.30     1:11.42 (38.12)                                        
 34 Piascik, Emma A           15 SCAR-NJ              1:07.61    1:11.60        
                  32.96     1:11.60 (38.64)                                        
 35 Policastro, Gianna N      15 NYSA-MR              1:12.45    1:12.54        
                  33.01     1:12.54 (39.53)                                        
 36 Conforti, Nicole M        15 PATS-MR              1:10.77    1:12.98        
                  33.15     1:12.98 (39.83)                                        
 37 Giuliani, Madison l       16 HAWK-AD              1:10.89    1:13.99        
                  34.39     1:13.99 (39.60)                                        
 38 Lederer, Genna            17 NYSA-MR              1:21.23    1:15.07        
                  34.38     1:15.07 (40.69)                                        
 39 Flynn, Kerry A            15 DA-MR                1:11.99    1:15.20        
                  35.20     1:15.20 (40.00)                                        
 40 O'Brien, Megan A          15 NYSA-MR              1:23.88    1:15.69        
                  34.66     1:15.69 (41.03)                                        
 41 Keane, MaryKate           17 PATS-MR              1:12.58    1:16.27        
                  34.24     1:16.27 (42.03)                                        
 42 Armstrong, Dana E         16 NYSA-MR              1:17.51    1:17.90        
                  34.99     1:17.90 (42.91)                                        
 43 Harvey, Megan F           15 NYSA-MR              1:20.00    1:19.99        
                  36.52     1:19.99 (43.47)                                        
 44 Hernandez, Lauren A       16 PATS-MR              1:22.93    1:20.29        
                  36.20     1:20.29 (44.09)                                        
 45 Reinhardt, Sophia M       15 HAWK-AD              1:23.01    1:21.43        
                  37.80     1:21.43 (43.63)                                        
 46 Strebel, Leila M          16 SYS-CT               1:31.05    1:22.55        
                  36.65     1:22.55 (45.90)                                        
 47 Sanchez, Justine A        15 VAC-MR               1:24.83    1:23.19        
                  37.91     1:23.19 (45.28)                                        
 48 Lawrence-Paine, Lillian   16 HAWK-AD              1:17.72    1:23.86        
                  38.57     1:23.86 (45.29)                                        
 49 Hubert, Sarah K           17 HAWK-AD              1:28.54    1:31.92        
                  40.13     1:31.92 (51.79)                                        
 -- Leishman, Maiya J         16 NYSA-MR                   NT         NS        
 -- Pryne, Jess L             12 NYSA-MR                   NT         NS        
 -- Zaruvinsky, Emily         17 NYSA-MR              1:08.05         NS        
 -- Dubick, Allison H         16 NYSA-MR                   NT         NS        
 
Girls Senior 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Malinowski, Isabelle G    16 SCAR-NJ              2:08.00    2:07.73        
                  28.75     1:01.09 (32.34)     1:34.38 (33.29)     2:07.73 (33.35)
  2 Peter, Emily R            15 SCAR-NJ              2:10.25    2:10.19        
                  28.44     1:01.28 (32.84)     1:35.30 (34.02)     2:10.19 (34.89)
  3 Lam, Donna                17 PATS-MR              2:16.84    2:10.95        
                  28.87     1:01.75 (32.88)     1:35.92 (34.17)     2:10.95 (35.03)
  4 MacNeil, Paige K          16 SYS-CT               2:22.74    2:13.86        
                  31.15     1:04.17 (33.02)     1:39.02 (34.85)     2:13.86 (34.84)
  5 Duren, Amy E              16 SCAR-NJ              2:13.72    2:13.89        
                  28.90     1:02.00 (33.10)     1:37.35 (35.35)     2:13.89 (36.54)
  6 Bedoya, Laura             15 SYS-CT               2:22.87    2:19.64        
                  30.52     1:05.92 (35.40)     1:43.42 (37.50)     2:19.64 (36.22)
  7 Gorham, Emily N           15 SCAR-NJ              2:21.29    2:19.96        
                  30.00     1:05.06 (35.06)     1:42.67 (37.61)     2:19.96 (37.29)
  8 Healey, Angharad G        16 SCAR-NJ              2:21.50    2:22.89        
                  31.68     1:07.93 (36.25)     1:45.88 (37.95)     2:22.89 (37.01)
B - Final
  9 Hinckley, Jessie A        17 SYS-CT               2:24.93    2:20.94        
                  31.35     1:06.85 (35.50)     1:43.78 (36.93)     2:20.94 (37.16)
 10 Iizuka, Alicia            15 SCAR-NJ              2:29.63    2:25.64        
                  31.93     1:09.07 (37.14)     1:48.10 (39.03)     2:25.64 (37.54)
 11 Santos, Kaela S           15 HAWK-AD              2:35.47    2:26.00        
                  30.90     1:06.61 (35.71)     1:46.50 (39.89)     2:26.00 (39.50)
 12 Connolly, Emma G          15 SYS-CT               2:32.55    2:27.10        
                  31.93     1:08.93 (37.00)     1:48.19 (39.26)     2:27.10 (38.91)
 13 Porter, CJ J              15 SYS-CT               2:36.85    2:31.90        
                  31.26     1:09.77 (38.51)     1:49.75 (39.98)     2:31.90 (42.15)
 14 Donabie, Alana R          16 PATS-MR              2:41.86    2:32.37        
                  31.07     1:07.69 (36.62)     1:50.95 (43.26)     2:32.37 (41.42)
 
Girls Senior 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Malinowski, Isabelle G    16 SCAR-NJ              2:07.81    2:08.00 q      
                  28.83     1:00.92 (32.09)     1:34.24 (33.32)     2:08.00 (33.76)
  2 Peter, Emily R            15 SCAR-NJ              2:16.53    2:10.25 q      
                  28.68     1:01.52 (32.84)     1:35.52 (34.00)     2:10.25 (34.73)
  3 Duren, Amy E              16 SCAR-NJ              2:17.05    2:13.72 q      
                  29.25     1:02.57 (33.32)     1:37.92 (35.35)     2:13.72 (35.80)
  4 Lam, Donna                17 PATS-MR              2:13.42    2:16.84 q      
                  30.08     1:04.47 (34.39)     1:40.85 (36.38)     2:16.84 (35.99)
  5 Gorham, Emily N           15 SCAR-NJ              2:24.44    2:21.29 q      
                  29.76     1:04.18 (34.42)     1:42.56 (38.38)     2:21.29 (38.73)
  6 Healey, Angharad G        16 SCAR-NJ              2:23.82    2:21.50 q      
                  32.08     1:07.97 (35.89)     1:45.05 (37.08)     2:21.50 (36.45)
  7 MacNeil, Paige K          16 SYS-CT               2:11.17    2:22.74 q      
                  31.64     1:07.90 (36.26)     1:45.41 (37.51)     2:22.74 (37.33)
  8 Bedoya, Laura             15 SYS-CT               2:26.93    2:22.87 q      
                  31.14     1:08.79 (37.65)     1:46.27 (37.48)     2:22.87 (36.60)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hinckley, Jessie A        17 SYS-CT               2:29.59    2:24.93 q      
                  32.30     1:09.41 (37.11)     1:47.34 (37.93)     2:24.93 (37.59)
 10 Iizuka, Alicia            15 SCAR-NJ              2:24.82    2:29.63 q      
                  32.61     1:10.47 (37.86)     1:50.17 (39.70)     2:29.63 (39.46)
 11 Connolly, Emma G          15 SYS-CT               2:24.09    2:32.55 q      
                  32.57     1:10.94 (38.37)     1:50.88 (39.94)     2:32.55 (41.67)
 12 Santos, Kaela S           15 HAWK-AD              2:29.21    2:35.47 q      
                  32.96     1:11.82 (38.86)     1:53.48 (41.66)     2:35.47 (41.99)
 13 Porter, CJ J              15 SYS-CT               2:40.56    2:36.85 q      
                  34.07     1:13.26 (39.19)     1:54.18 (40.92)     2:36.85 (42.67)
 14 Giuliani, Madison l       16 HAWK-AD              2:36.70    2:41.78 q      
                  36.34     1:16.41 (40.07)     1:59.47 (43.06)     2:41.78 (42.31)
 15 Donabie, Alana R          16 PATS-MR              2:32.84    2:41.86 q      
                  32.39     1:14.93 (42.54)     1:59.28 (44.35)     2:41.86 (42.58)
 16 DeMarco, Paige E          15 DA-MR                     NT    2:46.20 q      
                  35.06     1:16.31 (41.25)     2:01.25 (44.94)     2:46.20 (44.95)
-------------------------------------------------------------------------
 -- Piascik, Emma A           15 SCAR-NJ              2:28.05         NS        
 
Girls Senior 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Malinowski, Isabelle G    16 SCAR-NJ              2:10.31    2:10.06        
                  28.06     1:01.54 (33.48)     1:40.13 (38.59)     2:10.06 (29.93)
  2 Peter, Emily R            15 SCAR-NJ              2:12.88    2:11.47        
                  27.69     1:01.42 (33.73)     1:41.29 (39.87)     2:11.47 (30.18)
  3 Lam, Donna                17 PATS-MR              2:14.58    2:11.60        
                  28.19     1:01.89 (33.70)     1:41.52 (39.63)     2:11.60 (30.08)
  4 Siegel, Lauren S          15 PATS-MR              2:14.93    2:12.27        
                  28.84     1:01.44 (32.60)     1:41.26 (39.82)     2:12.27 (31.01)
  5 Bigham, Abbie E           15 SCAR-NJ              2:17.98    2:17.44        
                  30.44     1:04.65 (34.21)     1:46.35 (41.70)     2:17.44 (31.09)
  6 Graham, Kendra S          15 PATS-MR              2:17.29    2:19.04        
                  29.44     1:05.53 (36.09)     1:46.33 (40.80)     2:19.04 (32.71)
  7 Iizuka, Alicia            15 SCAR-NJ              2:21.34    2:19.09        
                  30.05     1:07.09 (37.04)     1:45.48 (38.39)     2:19.09 (33.61)
  8 Duren, Amy E              16 SCAR-NJ              2:19.36    2:20.55        
                  29.18     1:05.36 (36.18)     1:48.55 (43.19)     2:20.55 (32.00)
B - Final
  9 Murphy, Caroline E        16 HAWK-AD              2:21.99    2:18.54        
                  29.64     1:05.28 (35.64)     1:45.94 (40.66)     2:18.54 (32.60)
 10 Hinckley, Jessie A        17 SYS-CT               2:25.60    2:20.66        
                  30.26     1:05.96 (35.70)     1:48.44 (42.48)     2:20.66 (32.22)
 11 Riffel, Jamie K           16 SCAR-NJ              2:22.74    2:20.74        
                  30.25     1:04.93 (34.68)     1:48.44 (43.51)     2:20.74 (32.30)
 12 Healey, Angharad G        16 SCAR-NJ              2:22.00    2:21.62        
                  30.81     1:06.48 (35.67)     1:48.79 (42.31)     2:21.62 (32.83)
 13 Carmody, Erin A           15 VAC-MR               2:24.77    2:21.89        
                  29.96     1:05.24 (35.28)     1:48.72 (43.48)     2:21.89 (33.17)
 14 Kim, Audrey H             15 SCAR-NJ              2:26.06    2:23.24        
                  30.55     1:06.37 (35.82)     1:50.92 (44.55)     2:23.24 (32.32)
 15 Peterson, Danielle E      17 SCAR-NJ              2:24.68    2:24.18        
                  32.09     1:09.10 (37.01)     1:50.76 (41.66)     2:24.18 (33.42)
 16 Keselman, Rachel A        15 SCAR-NJ              2:25.64    2:26.19        
                  32.92     1:09.54 (36.62)     1:51.75 (42.21)     2:26.19 (34.44)
 
Girls Senior 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Malinowski, Isabelle G    16 SCAR-NJ              2:09.39    2:10.31 q      
                  28.14     1:01.96 (33.82)     1:40.22 (38.26)     2:10.31 (30.09)
  2 Peter, Emily R            15 SCAR-NJ              2:14.71    2:12.88 q      
                  27.64     1:01.71 (34.07)     1:41.87 (40.16)     2:12.88 (31.01)
  3 Lam, Donna                17 PATS-MR              2:13.40    2:14.58 q      
                  28.80     1:04.08 (35.28)     1:43.58 (39.50)     2:14.58 (31.00)
  4 Siegel, Lauren S          15 PATS-MR              2:12.82    2:14.93 q      
                  29.54     1:02.53 (32.99)     1:43.27 (40.74)     2:14.93 (31.66)
  5 Graham, Kendra S          15 PATS-MR              2:19.89    2:17.29 q      
                  29.33     1:05.09 (35.76)     1:45.28 (40.19)     2:17.29 (32.01)
  6 Bigham, Abbie E           15 SCAR-NJ              2:18.25    2:17.98 q      
                  30.30     1:04.62 (34.32)     1:46.39 (41.77)     2:17.98 (31.59)
  7 Duren, Amy E              16 SCAR-NJ              2:19.43    2:19.36 q      
                  28.79     1:03.40 (34.61)     1:47.31 (43.91)     2:19.36 (32.05)
  8 Iizuka, Alicia            15 SCAR-NJ              2:17.29    2:21.34 q      
                  30.75     1:09.24 (38.49)     1:47.82 (38.58)     2:21.34 (33.52)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Murphy, Caroline E        16 HAWK-AD              2:22.92    2:21.99 q      
                  29.91     1:05.72 (35.81)     1:49.31 (43.59)     2:21.99 (32.68)
 10 Healey, Angharad G        16 SCAR-NJ              2:21.47    2:22.00 q      
                  31.10     1:06.13 (35.03)     1:48.58 (42.45)     2:22.00 (33.42)
 11 Riffel, Jamie K           16 SCAR-NJ              2:21.07    2:22.74 q      
                  29.94     1:04.98 (35.04)     1:48.85 (43.87)     2:22.74 (33.89)
 12 Peterson, Danielle E      17 SCAR-NJ              2:24.29    2:24.68 q      
                  32.08     1:09.56 (37.48)     1:50.73 (41.17)     2:24.68 (33.95)
 13 Carmody, Erin A           15 VAC-MR               2:20.09    2:24.77 q      
                  30.42     1:06.37 (35.95)     1:50.40 (44.03)     2:24.77 (34.37)
 14 Hinckley, Jessie A        17 SYS-CT               2:24.82    2:25.60 q      
                  30.87     1:07.34 (36.47)     1:52.22 (44.88)     2:25.60 (33.38)
 15 Keselman, Rachel A        15 SCAR-NJ              2:32.11    2:25.64 q      
                  32.54     1:09.65 (37.11)     1:51.29 (41.64)     2:25.64 (34.35)
 16 Kim, Audrey H             15 SCAR-NJ              2:23.73    2:26.06 q      
                  30.76     1:07.03 (36.27)     1:52.90 (45.87)     2:26.06 (33.16)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kuyl, Morgane S           16 HAWK-AD              2:25.46    2:26.33        
                  31.86     1:10.38 (38.52)     1:52.55 (42.17)     2:26.33 (33.78)
 18 Iizuka, Karen             15 SCAR-NJ              2:21.92    2:28.40        
                  31.22     1:08.21 (36.99)     1:52.71 (44.50)     2:28.40 (35.69)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Regenauer, Emma A         17 DA-MR                2:27.97    2:29.15        
                  32.55     1:10.27 (37.72)     1:56.32 (46.05)     2:29.15 (32.83)
 20 Weiler, Callie A          16 SYS-CT               2:23.54    2:29.66        
                  34.33     1:13.74 (39.41)     1:53.70 (39.96)     2:29.66 (35.96)
 21 Rendon, Jazmin            15 NDAC-MR              2:22.02    2:29.92        
                  30.77     1:08.13 (37.36)     1:53.55 (45.42)     2:29.92 (36.37)
 22 Benkert, Emily R          15 HAWK-AD              2:22.99    2:30.13        
                  32.72     1:10.47 (37.75)     1:54.19 (43.72)     2:30.13 (35.94)
 23 Conforti, Nicole M        15 PATS-MR              2:31.50    2:32.66        
                  32.93     1:12.90 (39.97)     1:57.13 (44.23)     2:32.66 (35.53)
 24 Fung, Amanda M            17 PATS-MR              2:24.81    2:33.07        
                  34.27     1:14.15 (39.88)     1:56.14 (41.99)     2:33.07 (36.93)
 25 Connolly, Emma G          15 SYS-CT               2:24.70    2:33.43        
                  31.75     1:11.47 (39.72)     1:58.37 (46.90)     2:33.43 (35.06)
 26 Piascik, Emma A           15 SCAR-NJ              2:17.52    2:34.63        
                  31.44     1:09.87 (38.43)     1:56.43 (46.56)     2:34.63 (38.20)
 27 Keane, MaryKate           17 PATS-MR              2:32.51    2:35.84        
                  34.04     1:12.89 (38.85)     1:58.31 (45.42)     2:35.84 (37.53)
 28 Porter, CJ J              15 SYS-CT               2:34.37    2:36.94        
                  30.86     1:12.55 (41.69)     2:00.57 (48.02)     2:36.94 (36.37)
 29 Marsh, Samantha A         15 HAWK-AD              2:37.44    2:37.49        
                  36.64     1:15.40 (38.76)     2:03.99 (48.59)     2:37.49 (33.50)
 30 DeMarco, Paige E          15 DA-MR                2:44.39    2:40.68        
                  33.86     1:17.54 (43.68)     2:04.19 (46.65)     2:40.68 (36.49)
 31 Flynn, Kerry A            15 DA-MR                     NT    2:40.69        
                  34.93     1:17.92 (42.99)     2:03.24 (45.32)     2:40.69 (37.45)
 32 Lepeak, Lauren K          18 SYS-CT               2:43.98    2:41.72        
                  35.66     1:17.32 (41.66)     2:04.15 (46.83)     2:41.72 (37.57)
 33 Jumpp, Micah B            15 PATS-MR              2:40.62    2:44.87        
                  33.00     1:12.73 (39.73)     2:08.26 (55.53)     2:44.87 (36.61)
 34 Lawrence-Paine, Lillian   16 HAWK-AD              2:43.44    2:45.39        
                  37.55     1:17.59 (40.04)     2:07.00 (49.41)     2:45.39 (38.39)
 35 DiVerniero, Gina N        14 SYS-CT               2:44.28    2:45.69        
                  36.12     1:17.75 (41.63)     2:08.78 (51.03)     2:45.69 (36.91)
 36 Hubert, Sarah K           17 HAWK-AD              3:09.27    3:10.68        
                  39.31     1:24.05 (44.74)   2:26.81 (1:02.76)     3:10.68 (43.87)
 -- Slepian, Sarah N          17 SCAR-NJ              2:07.12         DQ        
      False start - Misc
                  28.27     1:02.25 (33.98)     1:40.42 (38.17)          DQ (31.38)
 
Girls Senior 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Siegel, Lauren S          15 PATS-MR              4:46.89    4:41.53        
                  29.78     1:05.89 (36.11)     1:40.43 (34.54)     2:15.31 (34.88)
        2:56.16 (40.85)     3:36.59 (40.43)     4:09.45 (32.86)     4:41.53 (32.08)
  2 Lam, Donna                17 PATS-MR              4:50.23    4:43.88        
                  30.00     1:04.63 (34.63)     1:41.13 (36.50)     2:16.76 (35.63)
        2:58.22 (41.46)     3:40.49 (42.27)     4:12.96 (32.47)     4:43.88 (30.92)
  3 Slepian, Sarah N          17 SCAR-NJ              4:28.69    4:46.83        
                  29.89     1:05.36 (35.47)     1:41.33 (35.97)     2:17.57 (36.24)
        2:57.55 (39.98)     3:38.96 (41.41)     4:13.23 (34.27)     4:46.83 (33.60)
  4 Healey, Angharad G        16 SCAR-NJ              4:55.19    4:50.61        
                  31.40     1:06.36 (34.96)     1:43.06 (36.70)     2:19.62 (36.56)
        3:02.04 (42.42)     3:44.56 (42.52)     4:18.21 (33.65)     4:50.61 (32.40)
  5 Pryne, Jess L             12 NYSA-MR                   NT    4:52.59        
                  30.68     1:05.65 (34.97)     1:41.46 (35.81)     2:18.35 (36.89)
        3:02.08 (43.73)     3:46.66 (44.58)     4:19.95 (33.29)     4:52.59 (32.64)
  6 Iizuka, Alicia            15 SCAR-NJ              4:52.03    4:53.91        
                  31.77     1:09.00 (37.23)     1:48.98 (39.98)     2:28.46 (39.48)
        3:06.06 (37.60)     3:44.87 (38.81)     4:19.89 (35.02)     4:53.91 (34.02)
  7 Graham, Kendra S          15 PATS-MR              4:55.77    5:00.19        
                  30.55     1:07.41 (36.86)     1:46.97 (39.56)     2:25.61 (38.64)
        3:08.60 (42.99)     3:51.49 (42.89)     4:26.24 (34.75)     5:00.19 (33.95)
  8 Bachiller, Erica N        15 AG-MR                     NT    5:03.41        
                  30.77     1:06.33 (35.56)     1:45.08 (38.75)     2:24.41 (39.33)
        3:10.06 (45.65)     3:57.07 (47.01)     4:31.31 (34.24)     5:03.41 (32.10)
  9 Peterson, Danielle E      17 SCAR-NJ              5:05.14    5:04.09        
                  33.12     1:12.60 (39.48)     1:52.28 (39.68)     2:31.74 (39.46)
        3:12.88 (41.14)     3:54.71 (41.83)     4:30.43 (35.72)     5:04.09 (33.66)
 10 Zaruvinsky, Emily         17 NYSA-MR              5:09.99    5:05.02        
                  33.85     1:12.32 (38.47)     1:51.30 (38.98)     2:30.32 (39.02)
        3:13.25 (42.93)     3:57.48 (44.23)     4:31.93 (34.45)     5:05.02 (33.09)
 11 Tuttle, Mackenzie M       13 UN-AG-MR             5:22.36    5:07.99        
                  31.44     1:09.69 (38.25)     1:48.48 (38.79)     2:26.36 (37.88)
        3:14.20 (47.84)     4:02.24 (48.04)     4:35.13 (32.89)     5:07.99 (32.86)
 12 Pagano, Megan A           18 PATS-MR              4:59.48    5:08.55        
                  31.61     1:10.31 (38.70)     1:47.94 (37.63)     2:25.06 (37.12)
        3:11.52 (46.46)     3:57.92 (46.40)     4:33.73 (35.81)     5:08.55 (34.82)
 13 Doyle, Bethany E          17 NYSA-MR                   NT    5:11.89        
                  30.97     1:06.51 (35.54)     1:45.74 (39.23)     2:22.64 (36.90)
        3:13.80 (51.16)     4:05.02 (51.22)     4:39.20 (34.18)     5:11.89 (32.69)
 14 Rodezno, Bridget M        17 HAWK-AD              4:54.46    5:12.12        
                  30.11     1:07.75 (37.64)     1:46.84 (39.09)     2:27.37 (40.53)
        3:11.48 (44.11)     3:57.10 (45.62)     4:34.38 (37.28)     5:12.12 (37.74)
 15 Gonzalez, Kassey          17 PATS-MR              5:11.84    5:13.79        
                  31.32     1:08.77 (37.45)     1:48.53 (39.76)     2:27.55 (39.02)
        3:13.34 (45.79)     3:59.65 (46.31)     4:35.47 (35.82)     5:13.79 (38.32)
 16 Keselman, Rachel A        15 SCAR-NJ              5:10.18    5:14.05        
                  34.81     1:15.96 (41.15)     1:55.52 (39.56)     2:34.14 (38.62)
        3:17.99 (43.85)     4:02.07 (44.08)     4:39.14 (37.07)     5:14.05 (34.91)
 17 Santos, Abigail K         13 HAWK-AD              5:08.42    5:14.57        
                  32.03     1:08.51 (36.48)     1:49.53 (41.02)     2:29.47 (39.94)
        3:15.25 (45.78)     4:02.23 (46.98)     4:40.32 (38.09)     5:14.57 (34.25)
 18 Donabie, Alana R          16 PATS-MR              5:11.16    5:14.99        
                  31.21     1:09.80 (38.59)     1:48.38 (38.58)     2:27.17 (38.79)
        3:15.14 (47.97)     4:02.94 (47.80)     4:39.55 (36.61)     5:14.99 (35.44)
 19 Iizuka, Karen             15 SCAR-NJ              5:04.01    5:16.26        
                  32.42     1:11.53 (39.11)     1:52.27 (40.74)     2:31.89 (39.62)
        3:16.34 (44.45)     4:01.52 (45.18)     4:40.76 (39.24)     5:16.26 (35.50)
 20 Benkert, Emily R          15 HAWK-AD              5:22.02    5:22.15        
                  34.82     1:17.39 (42.57)     1:58.30 (40.91)     2:38.54 (40.24)
        3:23.16 (44.62)     4:08.36 (45.20)     4:46.16 (37.80)     5:22.15 (35.99)
 21 Brutvan, Lydia H          12 HAWK-AD              5:50.00    5:26.37        
                  35.80     1:19.29 (43.49)     1:58.66 (39.37)     2:37.94 (39.28)
        3:24.80 (46.86)     4:12.71 (47.91)     4:50.42 (37.71)     5:26.37 (35.95)
 22 Lopez, Ariana M           13 PATS-MR              5:43.34    5:27.98        
                  32.26     1:11.48 (39.22)     1:53.48 (42.00)     2:35.28 (41.80)
        3:23.56 (48.28)     4:12.02 (48.46)     4:51.44 (39.42)     5:27.98 (36.54)
 23 Piascik, Emma A           15 SCAR-NJ              4:58.59    5:30.50        
                  33.15     1:13.86 (40.71)     1:55.51 (41.65)     2:37.93 (42.42)
        3:24.84 (46.91)     4:11.96 (47.12)     4:52.02 (40.06)     5:30.50 (38.48)
 24 Bonner, Mikayla A         13 HAWK-AD              5:45.62    5:31.07        
                  34.70     1:16.06 (41.36)     1:59.78 (43.72)     2:42.80 (43.02)
        3:30.29 (47.49)     4:19.17 (48.88)     4:55.89 (36.72)     5:31.07 (35.18)
 25 LaPolt, Josie B           14 HAWK-AD                   NT    5:33.49        
                  36.33     1:19.35 (43.02)     1:59.86 (40.51)     2:40.29 (40.43)
        3:30.43 (50.14)     4:20.54 (50.11)     4:57.25 (36.71)     5:33.49 (36.24)
 26 Armstrong, Dana E         16 NYSA-MR              5:45.45    5:41.34        
                  36.97     1:20.68 (43.71)     2:04.57 (43.89)     2:49.07 (44.50)
        3:36.05 (46.98)     4:24.01 (47.96)     5:03.50 (39.49)     5:41.34 (37.84)
 27 Carroll, Andie R          13 HAWK-AD              6:05.32    5:44.83        
                  36.36     1:19.37 (43.01)     2:02.98 (43.61)     2:47.54 (44.56)
        3:38.20 (50.66)     4:27.44 (49.24)     5:06.63 (39.19)     5:44.83 (38.20)
 28 O'Brien, Megan A          15 NYSA-MR              6:01.88    5:47.01        
                  34.75     1:17.34 (42.59)     2:03.76 (46.42)     2:49.99 (46.23)
        3:36.62 (46.63)     4:26.24 (49.62)     5:08.11 (41.87)     5:47.01 (38.90)
 29 Armstrong, Claire M       12 UN-AG-MR                  NT    5:55.43        
                  35.63     1:19.56 (43.93)     2:07.91 (48.35)     2:52.85 (44.94)
        3:44.47 (51.62)     4:36.57 (52.10)     5:17.33 (40.76)     5:55.43 (38.10)
 30 Cassar, Chloe H           13 SYS-CT                    NT    5:55.96        
                  32.01     1:09.94 (37.93)     1:47.56 (37.62)     2:06.33 (18.77)
                                                    5:17.35 ( )     5:55.96 (38.61)
 -- Carmody, Erin A           15 VAC-MR               4:58.42         DQ        
      One hand touch - breast
                  31.71     1:08.67 (36.96)     1:49.01 (40.34)     2:26.52 (37.51)
        3:11.75 (45.23)     3:55.30 (43.55)     4:30.54 (35.24)          DQ (33.34)
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shi, Jeffery               8 AG-MR                  35.33      34.70        
  2 Minevich, Daniel I         8 DA-MR                  33.98      34.94        
  3 Santos, Griffin B          8 HAWK-AD                38.84      36.47        
  4 Tuttle, Peyton J           8 NYSA-MR                40.13      39.31        
  5 Pearsall, Milo J           7 PATS-MR                41.29      42.96        
  6 Wilson, Tate E             7 HAWK-AD                43.26      46.25        
  7 Perillo, Austin J          6 DA-MR                  52.34      47.85        
  8 Elkashef, Adam T           8 VAC-MR                    NT      48.28        
  9 Dorner, Benjamin R         7 NDAC-MR                46.05      49.73        
 10 Lischinsky, Stephen J      7 HAWK-AD                50.93      52.58        
 11 Locitzer, Patrick S        7 PATS-MR              1:03.67      58.58        
 12 Uschnig, Felix             8 AG-MR                     NT      59.93        
 13 Locitzer, Thomas B         7 PATS-MR                53.42    1:00.14        
 14 Santos, Rowan X            6 HAWK-AD                55.39    1:01.25        
 15 Arthur-Mensah, Kweku E     7 DA-MR                1:20.79    1:11.62        
 -- Iannuzzi-Sucich, Vincent   8 DA-MR                1:12.16         NS        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Minevich, Daniel I         8 DA-MR                1:14.16    1:15.86        
                  36.80     1:15.86 (39.06)                                        
  2 Shi, Jeffery               8 AG-MR                1:20.77    1:15.99        
                  37.66     1:15.99 (38.33)                                        
  3 Santos, Griffin B          8 HAWK-AD              1:29.82    1:24.13        
                  39.87     1:24.13 (44.26)                                        
  4 Pearsall, Milo J           7 PATS-MR              1:35.93    1:38.48        
                  45.81     1:38.48 (52.67)                                        
  5 Wilson, Tate E             7 HAWK-AD              1:38.13    1:43.65        
                  46.62     1:43.65 (57.03)                                        
  6 Lischinsky, Stephen J      7 HAWK-AD                   NT    1:57.71        
                  52.27   1:57.71 (1:05.44)                                        
  7 Santos, Rowan X            6 HAWK-AD              2:15.24    2:11.83        
                1:00.84   2:11.83 (1:10.99)                                        
 -- Perillo, Austin J          6 DA-MR                2:00.12         DQ        
      False start
                  53.62                                                            
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shi, Jeffery               8 AG-MR                  48.47      41.75        
  2 Santos, Griffin B          8 HAWK-AD              1:00.62      43.89        
  3 Tuttle, Peyton J           8 NYSA-MR                49.19      46.51        
  4 Dorner, Benjamin R         7 NDAC-MR                55.11      51.87        
  5 Elkashef, Adam T           8 VAC-MR                    NT      53.33        
  6 Wilson, Tate E             7 HAWK-AD                   NT      55.96        
  7 Santos, Rowan X            6 HAWK-AD              1:08.30      57.31        
  8 Perillo, Austin J          6 DA-MR                  57.21      58.09        
  9 Locitzer, Thomas B         7 PATS-MR                   NT    1:00.58        
 10 Uschnig, Felix             8 AG-MR                     NT    1:02.00        
 11 Locitzer, Patrick S        7 PATS-MR              1:17.66    1:04.69        
 12 Lischinsky, Stephen J      7 HAWK-AD              1:02.90    1:07.09        
 13 Iannuzzi-Sucich, Vincent   8 DA-MR                     NT    1:17.18        
 -- Arthur-Mensah, Kweku E     7 DA-MR                     NT         NS        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Minevich, Daniel I         8 DA-MR                1:28.91    1:26.09        
                  41.34     1:26.09 (44.75)                                        
  2 Shi, Jeffery               8 AG-MR                1:33.59    1:31.93        
                  46.24     1:31.93 (45.69)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Minevich, Daniel I         8 DA-MR                  48.31      45.11        
  2 Shi, Jeffery               8 AG-MR                  47.33      45.28        
  3 Santos, Griffin B          8 HAWK-AD                58.22      54.48        
  4 Santos, Rowan X            6 HAWK-AD                   NT    1:01.18        
  5 Lischinsky, Stephen J      7 HAWK-AD              1:02.82    1:03.53        
  6 Perillo, Austin J          6 DA-MR                1:05.84    1:05.56        
  7 Pearsall, Milo J           7 PATS-MR              1:04.31    1:06.39        
 -- Wilson, Tate E             7 HAWK-AD                   NT         DQ        
      Double pull / kicks
 
Boys 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shi, Jeffery               8 AG-MR                1:38.82    1:40.16        
                  48.61     1:40.16 (51.55)                                        
  2 Minevich, Daniel I         8 DA-MR                1:43.39    1:40.30        
                  48.97     1:40.30 (51.33)                                        
  3 Santos, Griffin B          8 HAWK-AD                   NT    1:55.00        
                  55.21     1:55.00 (59.79)                                        
  4 Lischinsky, Stephen J      7 HAWK-AD                   NT    2:15.50        
                1:02.59   2:15.50 (1:12.91)                                        
  5 Perillo, Austin J          6 DA-MR                     NT    2:21.67        
                1:09.12   2:21.67 (1:12.55)                                        
 -- Wilson, Tate E             7 HAWK-AD                   NT         DQ        
      Alternating Kick
                1:04.71        DQ (1:12.20)                                        
 -- Locitzer, Patrick S        7 PATS-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
                1:06.19        DQ (1:08.02)                                        
 -- Locitzer, Thomas B         7 PATS-MR                   NT         DQ        
      Other
                1:04.78        DQ (1:16.71)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shi, Jeffery               8 AG-MR                  49.07      41.32        
  2 Minevich, Daniel I         8 DA-MR                  45.16      42.42        
  3 Santos, Griffin B          8 HAWK-AD                   NT      51.49        
  4 Pearsall, Milo J           7 PATS-MR                55.15      59.40        
 -- Perillo, Austin J          6 DA-MR                1:26.43         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 8 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shi, Jeffery               8 AG-MR                     NT    1:32.22        
                  44.20     1:32.22 (48.02)                                        
  2 Minevich, Daniel I         8 DA-MR                1:43.05    1:45.74        
                  47.98     1:45.74 (57.76)                                        
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Minevich, Daniel I         8 DA-MR                1:29.80    1:26.64        
                  41.69     1:26.64 (44.95)                                        
  2 Shi, Jeffery               8 AG-MR                1:30.45    1:26.80        
                  41.66     1:26.80 (45.14)                                        
  3 Santos, Griffin B          8 HAWK-AD              1:50.61    1:35.32        
                  43.26     1:35.32 (52.06)                                        
  4 Pearsall, Milo J           7 PATS-MR              1:54.98    1:53.42        
                  50.83   1:53.42 (1:02.59)                                        
  5 Perillo, Austin J          6 DA-MR                2:11.98    2:13.10        
                1:06.58   2:13.10 (1:06.52)                                        
 -- Wilson, Tate E             7 HAWK-AD                   NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
                1:03.97        DQ (1:02.45)                                        
 -- Santos, Rowan X            6 HAWK-AD                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                  55.50        DQ (1:08.76)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holan, Steve              10 PATS-MR                29.92      29.90        
  2 Sadchikov, Max O           9 PATS-MR                32.12      32.39        
  3 Kassian, Andrew            9 HAWK-AD                32.13      32.42        
  4 Munger, Jason B           10 HAWK-AD                33.07      32.56        
  5 Ren, Matthew L            10 NYSA-MR                34.08      32.69        
  6 Dickman, Kellen            9 VAC-MR                 34.10      32.84        
  7 Garcia, Grant E           10 NDAC-MR                33.15      33.66        
  8 Leahy, Christopher J      10 VAC-MR                 33.86      33.95        
  9 Caceres, Lance A           8 PBAC-MR                34.04      34.14        
 10 Rall, Dan M               10 NYSA-MR                35.61      34.59        
 11 Tolis, Alexander B         9 AG-MR                     NT      35.53        
 12 Rall, Aidan W             10 NYSA-MR                38.58      35.88        
 13 Hackmeyer, Kieran M        8 NDAC-MR                34.66      36.60        
 14 Ren, Dennis M             10 NYSA-MR                36.76      37.16        
 15 Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                  35.97      37.25        
 16 Pavlov, Philip            10 HAWK-AD                38.44      37.74        
 17 Ma, Kevin W               10 PATS-MR                37.39      38.74        
 18 Herbert, Owain G          10 NDAC-MR                39.98      39.11        
 19 Secreto, Matthew P        10 HAWK-AD                38.47      40.23        
 20 Barnett, Jai               8 VAC-MR                 39.92      41.06        
 21 Herbert, Theodore J       10 NDAC-MR                39.03      41.07        
 22 Perillo, Justin G          9 DA-MR                  39.48      41.26        
 23 Elmassalemah, Iad K        9 NDAC-MR                37.43      41.28        
 24 Barry, C.J. J              9 NYSA-MR                45.08      42.97        
 25 Chinigo, Vinny             9 MWSC-MR                45.63      43.67        
 26 Fernandes, Ethan          10 MWSC-MR                48.91      43.87        
 27 Iannuzzi-Sucich, Edward   10 DA-MR                     NT      48.97        
 28 Abrams, Michael E         10 NYSA-MR                56.65      51.70        
 -- Arthur-Mensah, Kojo E      9 DA-MR                  59.59         DQ        
      No touch on turn
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huang, Henry              10 NYSA-MR              1:05.64    1:04.01        
                  31.68     1:04.01 (32.33)                                        
  2 Holan, Steve              10 PATS-MR              1:05.42    1:05.71        
                  31.80     1:05.71 (33.91)                                        
  3 Saunders, Brady T         10 HAWK-AD              1:10.68    1:09.54        
                  34.22     1:09.54 (35.32)                                        
  4 Sadchikov, Max O           9 PATS-MR              1:09.03    1:11.20        
                  34.32     1:11.20 (36.88)                                        
  5 Kassian, Andrew            9 HAWK-AD              1:10.77    1:11.67        
                  34.34     1:11.67 (37.33)                                        
  6 Garcia, Grant E           10 NDAC-MR              1:09.81    1:11.85        
                  34.80     1:11.85 (37.05)                                        
  7 Munger, Jason B           10 HAWK-AD              1:12.55    1:13.77        
                  35.44     1:13.77 (38.33)                                        
  8 Dickman, Kellen            9 VAC-MR               1:19.59    1:15.34        
                  35.30     1:15.34 (40.04)                                        
  9 Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                1:18.94    1:16.14        
                  36.32     1:16.14 (39.82)                                        
 10 Caceres, Lance A           8 PBAC-MR              1:35.07    1:16.37        
                  36.50     1:16.37 (39.87)                                        
 11 Haggerty, Ethan W         10 AG-MR                1:16.51    1:18.84        
                  36.85     1:18.84 (41.99)                                        
 12 Tolis, Alexander B         9 AG-MR                1:28.75    1:22.79        
                  37.71     1:22.79 (45.08)                                        
 13 Perillo, Justin G          9 DA-MR                1:32.22    1:30.52        
                  42.34     1:30.52 (48.18)                                        
 14 Secreto, Matthew P        10 HAWK-AD              1:25.67    1:32.47        
                  43.25     1:32.47 (49.22)                                        
 15 Hayden, Killy J           10 PATS-MR              1:40.89    1:38.30        
                  47.67     1:38.30 (50.63)                                        
 16 Barry, C.J. J              9 NYSA-MR                   NT    1:38.90        
                  43.80     1:38.90 (55.10)                                        
 17 Fernandes, Ethan          10 MWSC-MR              1:48.09    1:44.17        
                  47.60     1:44.17 (56.57)                                        
 18 Arthur-Mensah, Kojo E      9 DA-MR                     NT    1:55.43        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holan, Steve              10 PATS-MR                35.24      34.39        
  2 Garcia, Grant E           10 NDAC-MR                36.80      37.47        
  3 Rall, Dan M               10 NYSA-MR                39.44      37.72        
  4 Pavlov, Philip            10 HAWK-AD                39.58      40.34        
  5 Munger, Jason B           10 HAWK-AD                39.15      40.85        
  6 Caceres, Lance A           8 PBAC-MR                41.39      41.80        
  7 Hackmeyer, Kieran M        8 NDAC-MR                43.76      42.69        
  8 Dickman, Kellen            9 VAC-MR                 42.28      43.60        
  9 Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                  44.77      43.70        
 10 Ma, Kevin W               10 PATS-MR                41.32      43.78        
 11 Perillo, Justin G          9 DA-MR                  45.28      43.85        
 12 Barnett, Jai               8 VAC-MR                 43.72      44.21        
 13 Leahy, Christopher J      10 VAC-MR                 42.04      44.68        
 14 Rall, Aidan W             10 NYSA-MR                45.54      44.88        
 15 Herbert, Owain G          10 NDAC-MR                44.41      44.92        
 16 Tolis, Alexander B         9 AG-MR                  53.05      45.81        
 17 Herbert, Theodore J       10 NDAC-MR                50.00      45.96        
 18 Secreto, Matthew P        10 HAWK-AD                53.49      47.06        
 19 Fernandes, Ethan          10 MWSC-MR                58.45      48.57        
 20 Elmassalemah, Iad K        9 NDAC-MR                51.75      51.61        
 21 Barry, C.J. J              9 NYSA-MR                   NT      58.79        
 22 Iannuzzi-Sucich, Edward   10 DA-MR                1:01.50    1:05.45        
 -- Arthur-Mensah, Kojo E      9 DA-MR                1:03.41         DQ        
      Delay initiating turn
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holan, Steve              10 PATS-MR              1:13.99    1:15.59        
                  36.93     1:15.59 (38.66)                                        
  2 Saunders, Brady T         10 HAWK-AD              1:27.37    1:23.44        
                  41.34     1:23.44 (42.10)                                        
  3 Ma, Kevin W               10 PATS-MR              1:24.82    1:25.35        
                  42.16     1:25.35 (43.19)                                        
  4 Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                1:30.59    1:31.11        
                  44.55     1:31.11 (46.56)                                        
  5 Haggerty, Ethan W         10 AG-MR                1:28.37    1:32.53        
                  44.56     1:32.53 (47.97)                                        
  6 Perillo, Justin G          9 DA-MR                1:38.83    1:35.00        
                  46.24     1:35.00 (48.76)                                        
  7 Secreto, Matthew P        10 HAWK-AD              1:50.83    1:49.67        
                  53.22     1:49.67 (56.45)                                        
  8 Fernandes, Ethan          10 MWSC-MR              2:00.57    1:50.16        
                  55.75     1:50.16 (54.41)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huang, Henry              10 NYSA-MR                39.58      38.33        
  2 Sadchikov, Max O           9 PATS-MR                43.13      43.51        
  3 Kassian, Andrew            9 HAWK-AD                44.36      46.01        
  4 Tolis, Alexander B         9 AG-MR                  45.66      46.11        
  5 Saunders, Brady T         10 HAWK-AD                46.19      46.58        
  6 Ma, Kevin W               10 PATS-MR                46.89      47.45        
  7 Leahy, Christopher J      10 VAC-MR                    NT      47.54        
  8 Munger, Jason B           10 HAWK-AD                50.36      49.38        
  9 Haggerty, Ethan W         10 AG-MR                1:00.71      50.09        
 10 Barry, C.J. J              9 NYSA-MR                55.46      50.61        
 11 Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                  51.69      52.27        
 12 Secreto, Matthew P        10 HAWK-AD                49.19      54.25        
 13 Herbert, Theodore J       10 NDAC-MR                59.17      56.58        
 -- Hayden, Killy J           10 PATS-MR              1:07.75         DQ        
      Scissors kick
 -- Herbert, Owain G          10 NDAC-MR                48.97         DQ        
      Head not up
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holan, Steve              10 PATS-MR              1:29.57    1:31.40        
                  44.39     1:31.40 (47.01)                                        
  2 Sadchikov, Max O           9 PATS-MR              1:35.98    1:31.81        
                  44.39     1:31.81 (47.42)                                        
  3 Kassian, Andrew            9 HAWK-AD              1:36.63    1:35.34        
                  45.30     1:35.34 (50.04)                                        
  4 Saunders, Brady T         10 HAWK-AD              1:38.21    1:37.20        
                  47.08     1:37.20 (50.12)                                        
  5 Ma, Kevin W               10 PATS-MR              1:36.57    1:39.30        
                  48.39     1:39.30 (50.91)                                        
  6 Tolis, Alexander B         9 AG-MR                     NT    1:42.40        
                  46.16     1:42.40 (56.24)                                        
  7 Leahy, Christopher J      10 VAC-MR                    NT    1:44.26        
                  47.96     1:44.26 (56.30)                                        
  8 Munger, Jason B           10 HAWK-AD              1:55.30    1:44.90        
                  48.18     1:44.90 (56.72)                                        
  9 Garcia, Grant E           10 NDAC-MR              1:44.70    1:45.31        
                  50.05     1:45.31 (55.26)                                        
 10 Caceres, Lance A           8 PBAC-MR              1:45.09    1:46.08        
                  50.78     1:46.08 (55.30)                                        
 11 Ren, Dennis M             10 NYSA-MR              2:00.00    1:53.86        
                  54.43     1:53.86 (59.43)                                        
 12 Barry, C.J. J              9 NYSA-MR              2:02.44    1:55.50        
                  52.46   1:55.50 (1:03.04)                                        
 13 Secreto, Matthew P        10 HAWK-AD              1:52.68    1:56.49        
                  53.37   1:56.49 (1:03.12)                                        
 14 Chinigo, Vinny             9 MWSC-MR                   NT    1:59.68        
                  58.11   1:59.68 (1:01.57)                                        
 15 Rall, Dan M               10 NYSA-MR              1:55.00    2:01.68        
                  58.97   2:01.68 (1:02.71)                                        
 16 Perillo, Justin G          9 DA-MR                2:06.94    2:06.96        
                1:01.21   2:06.96 (1:05.75)                                        
 17 Elmassalemah, Iad K        9 NDAC-MR              2:34.12    2:10.40        
                  59.74   2:10.40 (1:10.66)                                        
 18 Ren, Matthew L            10 NYSA-MR                   NT    2:11.65        
                1:03.47   2:11.65 (1:08.18)                                        
 19 Fernandes, Ethan          10 MWSC-MR              2:41.51    2:26.47        
                1:08.95   2:26.47 (1:17.52)                                        
 -- Abrams, Michael E         10 NYSA-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
                1:01.87        DQ (1:07.53)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huang, Henry              10 NYSA-MR                32.92      30.61        
  2 Holan, Steve              10 PATS-MR                31.06      32.41        
  3 Sadchikov, Max O           9 PATS-MR                36.06      35.68        
  4 Kassian, Andrew            9 HAWK-AD                37.20      35.99        
  5 Garcia, Grant E           10 NDAC-MR                36.40      37.47        
  6 Dickman, Kellen            9 VAC-MR                 37.90      38.80        
  7 Munger, Jason B           10 HAWK-AD                40.40      40.06        
  8 Saunders, Brady T         10 HAWK-AD                41.59      40.07        
  9 Caceres, Lance A           8 PBAC-MR                42.50      42.65        
 10 Ma, Kevin W               10 PATS-MR                43.66      43.28        
 11 Tolis, Alexander B         9 AG-MR                     NT      43.29        
 12 Haggerty, Ethan W         10 AG-MR                  47.39      45.14        
 13 Herbert, Theodore J       10 NDAC-MR                44.81      47.85        
 14 Leahy, Christopher J      10 VAC-MR                    NT      50.78        
 15 Perillo, Justin G          9 DA-MR                  53.28      53.42        
 -- Herbert, Owain G          10 NDAC-MR                46.69         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holan, Steve              10 PATS-MR              1:10.10    1:11.84        
                  34.90     1:11.84 (36.94)                                        
  2 Sadchikov, Max O           9 PATS-MR              1:29.35    1:27.44        
                  40.61     1:27.44 (46.83)                                        
  3 Hackmeyer, Kieran M        8 NDAC-MR              1:28.11    1:27.53        
                  40.29     1:27.53 (47.24)                                        
  4 Kassian, Andrew            9 HAWK-AD              1:29.07    1:28.76        
                  39.36     1:28.76 (49.40)                                        
  5 Saunders, Brady T         10 HAWK-AD              1:34.95    1:30.80        
                  42.42     1:30.80 (48.38)                                        
  6 Ren, Dennis M             10 NYSA-MR              1:40.00    1:36.76        
                  45.01     1:36.76 (51.75)                                        
  7 Pavlov, Philip            10 HAWK-AD              1:39.51    1:48.42        
                  48.16   1:48.42 (1:00.26)                                        
  8 Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                1:49.37    1:49.56        
                  50.08     1:49.56 (59.48)                                        
 -- Ren, Matthew L            10 NYSA-MR              1:55.00        XDQ        
      Alternating Kick
                  51.70        DQ (1:00.83)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holan, Steve              10 PATS-MR              1:14.83    1:16.10        
                  35.30     1:16.10 (40.80)                                        
  2 Sadchikov, Max O           9 PATS-MR              1:21.98    1:18.30        
                  36.56     1:18.30 (41.74)                                        
  3 Kassian, Andrew            9 HAWK-AD              1:19.09    1:18.77        
                  36.16     1:18.77 (42.61)                                        
  4 Garcia, Grant E           10 NDAC-MR              1:21.37    1:24.19        
                  38.59     1:24.19 (45.60)                                        
  5 Ma, Kevin W               10 PATS-MR              1:29.31    1:26.80        
                  40.52     1:26.80 (46.28)                                        
  6 Munger, Jason B           10 HAWK-AD              1:27.35    1:26.97        
                  40.77     1:26.97 (46.20)                                        
  7 Dickman, Kellen            9 VAC-MR               1:32.31    1:28.94        
                  40.51     1:28.94 (48.43)                                        
  8 Haggerty, Ethan W         10 AG-MR                1:38.24    1:29.51        
                  43.28     1:29.51 (46.23)                                        
  9 Tolis, Alexander B         9 AG-MR                1:37.63    1:30.38        
                  44.36     1:30.38 (46.02)                                        
 10 Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                1:37.47    1:31.03        
                  43.06     1:31.03 (47.97)                                        
 11 Caceres, Lance A           8 PBAC-MR              1:32.25    1:31.21        
                  44.25     1:31.21 (46.96)                                        
 12 Leahy, Christopher J      10 VAC-MR                    NT    1:31.42        
                  43.80     1:31.42 (47.62)                                        
 13 Herbert, Owain G          10 NDAC-MR              1:32.75    1:34.43        
                  46.27     1:34.43 (48.16)                                        
 14 Perillo, Justin G          9 DA-MR                1:47.60    1:46.25        
                  49.28     1:46.25 (56.97)                                        
 15 Barry, C.J. J              9 NYSA-MR                   NT    1:50.91        
                  56.37     1:50.91 (54.54)                                        
 16 Secreto, Matthew P        10 HAWK-AD              1:53.35    1:51.80        
                  56.90     1:51.80 (54.90)                                        
 -- Hayden, Killy J           10 PATS-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  56.60        DQ (1:03.92)                                        
 -- Fernandes, Ethan          10 MWSC-MR              2:03.51         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  55.80          DQ (33.09)                                        
 -- Herbert, Theodore J       10 NDAC-MR              1:40.79         DQ        
      False start - Misc
                  46.13          DQ (57.75)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ma, Kevin W               10 PATS-MR              3:08.59    3:02.59        
                  43.44     1:29.93 (46.49)     2:21.20 (51.27)     3:02.59 (41.39)
  2 Munger, Jason B           10 HAWK-AD                   NT    3:03.97        
                  40.56     1:25.40 (44.84)     2:24.55 (59.15)     3:03.97 (39.42)
  3 Dickman, Kellen            9 VAC-MR               3:12.95    3:06.51        
                  37.51     1:27.45 (49.94)     2:23.97 (56.52)     3:06.51 (42.54)
  4 Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                3:14.65    3:12.71        
                  47.48     1:35.24 (47.76)     2:32.45 (57.21)     3:12.71 (40.26)
  5 Ren, Dennis M             10 NYSA-MR              3:20.00    3:13.07        
                  45.72     1:34.22 (48.50)     2:33.16 (58.94)     3:13.07 (39.91)
  6 Minevich, Daniel I         8 DA-MR                3:15.15    3:18.14        
                  48.17     1:37.13 (48.96)     2:34.06 (56.93)     3:18.14 (44.08)
  7 Ren, Matthew L            10 NYSA-MR              3:39.00    3:31.66        
                  49.04     1:40.25 (51.21)   2:50.09 (1:09.84)     3:31.66 (41.57)
  8 Perillo, Justin G          9 DA-MR                3:56.01    3:39.87        
                                1:44.34 ( )   2:51.40 (1:07.06)     3:39.87 (48.47)
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hawks-AD  'A'                                     2:16.52    2:23.79        
     1) Saunders, Brady T 10            2) Secreto, Matthew P 10          
     3) Munger, Jason B 10              4) Kassian, Andrew 9              
                  31.80     1:14.55 (42.75)     1:50.42 (35.87)     2:23.79 (33.37)
  2 Hawks-AD  'B'                                     2:51.50    3:20.78        
     1) Santos, Griffin B 8             2) Lischinsky, Stephen J 7        
     3) Wilson, Tate E 7                4) Santos, Rowan X 6              
                  39.38     1:33.18 (53.80)   2:38.75 (1:05.57)     3:20.78 (42.03)
 
Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hawks-AD  'A'                                     2:35.45    2:38.60        
     1) Saunders, Brady T 10            2) Pavlov, Philip 10              
     3) Kassian, Andrew 9               4) Munger, Jason B 10             
                  43.83     1:26.59 (42.76)     2:05.14 (38.55)     2:38.60 (33.46)
  2 New York Sharks-MR  'A'                                NT    2:52.20        
     1) Rall, Dan M 10                  2) Barry, C.J. J 9                
     3) Ren, Dennis M 10                4) Ren, Matthew L 10              
                  39.21     1:33.28 (54.07)     2:19.32 (46.04)     2:52.20 (32.88)
  3 Devilfish Aquatics-MR  'A'                             NT    3:16.19        
     1) Perillo, Justin G 9             2) Dewhurst, Joey M 10            
     3) Minevich, Daniel I 8            4) Perillo, Austin J 6            
                  45.18     1:37.89 (52.71)     2:25.34 (47.45)     3:16.19 (50.85)
 -- Hawks-AD  'B'                                          NT         DQ        
      Early take-off swimmer #3
     1) Wilson, Tate E 7                2) Lischinsky, Stephen J 7        
     3) Santos, Griffin B 8             4) Santos, Rowan X 6              
                1:09.78     2:04.62 (54.84)     3:02.84 (58.22)          DQ (49.64)
 
Boys 12 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Rendon, David             11 NDAC-MR                27.24      26.70        
  2 Marshall, Samuel A        12 HAWK-AD                27.24      27.18        
  3 Del Rosario, Eric         12 PATS-MR                28.00      27.37        
  4 Murphy, Patrick D         12 HAWK-AD                27.63      27.73        
  5 Chan, Alexander L         12 DA-MR                  28.10      28.12        
  6 Halpin, Keagen S          11 AG-MR                  28.58      28.37        
  7 Sadchikov, Phill O        12 PATS-MR                28.63      28.39        
B - Final
  9 Kelly, Jack G             11 Silver Streaks-MR      29.44      28.32        
 10 Speare, Ryan A            12 NDAC-MR                29.96      29.51        
 11 Ober, Alexander G         10 NDAC-MR                30.96      30.72        
 12 Demis, Alex J             11 HAWK-AD                30.72      30.76        
 13 Weiss, Jason              12 NYSA-MR                32.27      32.71        
 14 Vitale, Ben G              9 PATS-MR                32.79      34.01        
 
Boys 12 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Marshall, Samuel A        12 HAWK-AD                27.14      27.24 q      
  1 Rendon, David             11 NDAC-MR                27.50      27.24 q      
  3 Murphy, Patrick D         12 HAWK-AD                27.51      27.63 q      
  4 Del Rosario, Eric         12 PATS-MR                28.29      28.00 q      
  5 Chan, Alexander L         12 DA-MR                  26.57      28.10 q      
  6 Liu, Evan                 11 NDAC-MR                28.47      28.24 q      
  7 Halpin, Keagen S          11 AG-MR                     NT      28.58 q      
  8 Sadchikov, Phill O        12 PATS-MR                28.54      28.63 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jackson, Flash C          11 PATS-MR                29.11      29.29 q      
 10 Kelly, Jack G             11 Silver Streaks-MR      28.80      29.44 q      
 11 Speare, Ryan A            12 NDAC-MR                28.90      29.96 q      
 12 Demis, Alex J             11 HAWK-AD                30.98      30.72 q      
 13 Ober, Alexander G         10 NDAC-MR                30.85      30.96 q      
 14 Corbelli, Albert J        12 VAC-MR                 31.99      31.41 q      
 15 Weiss, Jason              12 NYSA-MR                33.98      32.27 q      
 16 Hagan, Michael J          12 PATS-MR                32.66      32.48 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Leishman, Mason T         10 NYSA-MR                35.98      32.76        
 18 Vitale, Ben G              9 PATS-MR                32.56      32.79        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Librandi, Nicholas        10 VAC-MR                 33.50      32.85        
 20 Kivlehan, Patrick J       12 MWSC-MR                33.12      33.54        
 21 Zupko, Sean P             10 VAC-MR                 34.54      33.65        
 22 Leishman, Landon T        10 NYSA-MR                34.39      34.24        
 23 LaBorde, Mark S           11 HAWK-AD                33.71      34.41        
 24 Suchy, Nicholas H         12 VAC-MR                 36.57      34.51        
 25 Gatterdam, Luc L          11 Silver Streaks-MR      36.83      35.14        
 26 Dobosh, Phillip           11 HAWK-AD                35.77      35.20        
 27 Scully, Sean J            11 MWSC-MR                38.50      35.21        
 28 Gurrieri, Anthony F       12 NYSA-MR                36.17      35.55        
 29 McCluskey, Aidan J        12 HAWK-AD                37.27      36.83        
 30 Roberts, Luke P           11 VAC-MR                 28.81      38.65        
 31 Wong, Justin              11 Silver Streaks-MR      39.31      38.80        
 32 Cosgrove, James T         10 NYSA-MR                38.97      39.98        
 33 Sackett, Charlie          11 HAWK-AD                44.26      40.26        
 34 Campanile, Everett J      11 PATS-MR                45.07      40.48        
 35 Anuszkiewicz, Andre J     11 Silver Streaks-MR      39.04      41.56        
 36 Bruno, Nicholas J          7 MWSC-MR                49.03      44.31        
 37 Monastersky, Alex J       10 MWSC-MR                49.69      45.25        
 38 Brody, Jackson            11 PATS-MR              1:22.85    1:15.03        
 -- Natesan, Sanjay           11 PATS-MR              1:00.29         NS        
 -- Arthur-Mensah, Kweku E     7 DA-MR                1:20.79         NS        
 
Boys 12 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Sobocinski, Lukas J       12 AG-MR                  58.84      58.69        
                  28.29       58.69 (30.40)                                        
  2 McGregor, Matt J          12 PATS-MR                59.66      58.95        
                  28.62       58.95 (30.33)                                        
  3 Marshall, Samuel A        12 HAWK-AD                59.83      59.12        
                  28.38       59.12 (30.74)                                        
  4 Bruno, Anthony J          12 MWSC-MR              1:00.25      59.36        
                  28.89       59.36 (30.47)                                        
  5 Chan, Alexander L         12 DA-MR                1:01.40    1:00.06        
                  28.71     1:00.06 (31.35)                                        
  6 Abrams, Arty A            12 PATS-MR              1:02.48    1:00.64        
                  29.36     1:00.64 (31.28)                                        
  7 McGregor, Kyle T          12 PATS-MR              1:01.35    1:00.66        
                  29.31     1:00.66 (31.35)                                        
  8 Halpin, Keagen S          11 AG-MR                1:02.45    1:00.97        
                  29.90     1:00.97 (31.07)                                        
  9 Del Rosario, Eric         12 PATS-MR              1:01.37    1:01.19        
                  29.35     1:01.19 (31.84)                                        
 10 Huang, Matthew K          12 PATS-MR              1:02.10    1:02.27        
                  29.93     1:02.27 (32.34)                                        
 11 Schermerhorn, Steven R    11 AG-MR                1:04.28    1:02.88        
                  30.15     1:02.88 (32.73)                                        
 12 Kelly, Jack G             11 Silver Streaks-MR    1:05.63    1:02.96        
                  29.78     1:02.96 (33.18)                                        
 13 Rizzo, Gio M              11 PATS-MR              1:04.57    1:03.60        
                  30.29     1:03.60 (33.31)                                        
 14 Demis, Alex J             11 HAWK-AD              1:08.16    1:07.21        
                  31.98     1:07.21 (35.23)                                        
 15 Pagel, Jack W             11 PATS-MR              1:08.73    1:07.58        
                  32.72     1:07.58 (34.86)                                        
 16 Brody, Hunter T           12 PATS-MR              1:10.15    1:09.15        
                  31.34     1:09.15 (37.81)                                        
 
Boys 12 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sobocinski, Lukas J       12 AG-MR                1:06.43      58.84 q      
                  28.05       58.84 (30.79)                                        
  2 McGregor, Matt J          12 PATS-MR              1:00.18      59.66 q      
                  28.75       59.66 (30.91)                                        
  3 Marshall, Samuel A        12 HAWK-AD                59.13      59.83 q      
                  28.41       59.83 (31.42)                                        
  4 Bruno, Anthony J          12 MWSC-MR              1:01.95    1:00.25 q      
                  29.24     1:00.25 (31.01)                                        
  5 McGregor, Kyle T          12 PATS-MR              1:00.51    1:01.35 q      
                  29.29     1:01.35 (32.06)                                        
  6 Del Rosario, Eric         12 PATS-MR              1:02.11    1:01.37 q      
                  29.87     1:01.37 (31.50)                                        
  7 Chan, Alexander L         12 DA-MR                1:00.25    1:01.40 q      
                  29.47     1:01.40 (31.93)                                        
  8 Huang, Matthew K          12 PATS-MR              1:02.87    1:02.10 q      
                  29.92     1:02.10 (32.18)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Halpin, Keagen S          11 AG-MR                1:06.32    1:02.45 q      
                  29.91     1:02.45 (32.54)                                        
 10 Abrams, Arty A            12 PATS-MR              1:02.71    1:02.48 q      
                  29.86     1:02.48 (32.62)                                        
 11 Liu, Evan                 11 NDAC-MR              1:02.69    1:03.36 q      
                  29.97     1:03.36 (33.39)                                        
 12 Schermerhorn, Steven R    11 AG-MR                1:05.22    1:04.28 q      
                  30.33     1:04.28 (33.95)                                        
 13 Rizzo, Gio M              11 PATS-MR              1:03.32    1:04.57 q      
                  30.79     1:04.57 (33.78)                                        
 14 Kelly, Jack G             11 Silver Streaks-MR    1:04.01    1:05.63 q      
                  31.02     1:05.63 (34.61)                                        
 15 Demis, Alex J             11 HAWK-AD              1:09.09    1:08.16 q      
                  32.14     1:08.16 (36.02)                                        
 16 Knuschke, Connor C        12 NDAC-MR              1:07.29    1:08.36 q      
                  33.18     1:08.36 (35.18)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Pagel, Jack W             11 PATS-MR              1:10.71    1:08.73        
                  33.09     1:08.73 (35.64)                                        
 18 Brody, Hunter T           12 PATS-MR              1:12.48    1:10.15        
                  32.78     1:10.15 (37.37)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Pece, Logan A             12 HAWK-AD              1:09.45    1:10.37        
                  33.16     1:10.37 (37.21)                                        
 20 Tolis, Christopher P      12 AG-MR                1:14.56    1:12.53        
                  33.77     1:12.53 (38.76)                                        
 21 Hagan, Michael J          12 PATS-MR              1:12.04    1:13.15        
                  34.05     1:13.15 (39.10)                                        
 22 Zupko, Sean P             10 VAC-MR               1:13.75    1:13.26        
                  34.88     1:13.26 (38.38)                                        
 23 Kivlehan, Patrick J       12 MWSC-MR              1:12.35    1:13.41        
                  35.65     1:13.41 (37.76)                                        
 24 Librandi, Nicholas        10 VAC-MR               1:18.25    1:14.10        
                  35.22     1:14.10 (38.88)                                        
 25 Leishman, Mason T         10 NYSA-MR              1:18.95    1:14.64        
                  36.00     1:14.64 (38.64)                                        
 26 Leishman, Landon T        10 NYSA-MR              1:17.04    1:16.47        
                  36.63     1:16.47 (39.84)                                        
 27 Gatterdam, Luc L          11 Silver Streaks-MR    1:21.24    1:22.79        
                  37.97     1:22.79 (44.82)                                        
 28 Kyritz, Mathew E          12 NYSA-MR              1:25.12    1:23.05        
                  37.12     1:23.05 (45.93)                                        
 29 McCluskey, Aidan J        12 HAWK-AD              1:42.55    1:23.17        
                  37.74     1:23.17 (45.43)                                        
 30 Wong, Justin              11 Silver Streaks-MR    1:30.09    1:26.50        
                  41.49     1:26.50 (45.01)                                        
 31 Roberts, Luke P           11 VAC-MR               1:34.22    1:27.08        
                  42.25     1:27.08 (44.83)                                        
 32 Cosgrove, James T         10 NYSA-MR              1:32.89    1:30.03        
                  41.06     1:30.03 (48.97)                                        
 33 Sackett, Charlie          11 HAWK-AD              1:36.78    1:33.47        
                  43.72     1:33.47 (49.75)                                        
 34 Bruno, Nicholas J          7 MWSC-MR              1:45.38    1:44.86        
                  50.37     1:44.86 (54.49)                                        
 -- Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                1:18.94         NS        
 
Boys 12 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 McGregor, Matt J          12 PATS-MR              2:10.66    2:10.82        
                  29.85     1:02.81 (32.96)     1:37.51 (34.70)     2:10.82 (33.31)
  2 Del Rosario, Eric         12 PATS-MR              2:17.81    2:17.07        
                  31.46     1:06.84 (35.38)     1:42.42 (35.58)     2:17.07 (34.65)
  3 Rizzo, Gio M              11 PATS-MR              2:19.20    2:17.63        
                  31.76     1:07.13 (35.37)     1:43.56 (36.43)     2:17.63 (34.07)
  4 McGregor, Kyle T          12 PATS-MR              2:18.74    2:20.96        
                  32.23     1:08.73 (36.50)     1:45.83 (37.10)     2:20.96 (35.13)
  5 Saunders, Brady T         10 HAWK-AD              2:27.16    2:36.29        
                  35.17     1:15.46 (40.29)     1:56.84 (41.38)     2:36.29 (39.45)
 
Boys 12 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McGregor, Matt J          12 PATS-MR              2:10.11    2:10.66 q      
                  29.85     1:03.00 (33.15)     1:37.16 (34.16)     2:10.66 (33.50)
  2 Del Rosario, Eric         12 PATS-MR              2:17.59    2:17.81 q      
                  30.65     1:06.03 (35.38)     1:41.90 (35.87)     2:17.81 (35.91)
  3 McGregor, Kyle T          12 PATS-MR              2:15.28    2:18.74 q      
                  30.98     1:07.16 (36.18)     1:44.26 (37.10)     2:18.74 (34.48)
  4 Rizzo, Gio M              11 PATS-MR              2:19.27    2:19.20 q      
                  31.96     1:08.39 (36.43)     1:45.01 (36.62)     2:19.20 (34.19)
  5 Saunders, Brady T         10 HAWK-AD                   NT    2:27.16 q      
                  34.27     1:11.81 (37.54)     1:49.96 (38.15)     2:27.16 (37.20)
 
Boys 12 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Murphy, Patrick D         12 HAWK-AD                30.74      29.41        
  2 Del Rosario, Eric         12 PATS-MR                31.83      31.54        
  3 Rendon, David             11 NDAC-MR                31.58      31.64        
  4 McGregor, Kyle T          12 PATS-MR                32.24      32.23        
  5 Liu, Evan                 11 NDAC-MR                33.63      33.73        
  6 Knuschke, Connor C        12 NDAC-MR                36.86      36.11        
  7 Demis, Alex J             11 HAWK-AD                37.26      36.56        
  8 Ober, Alexander G         10 NDAC-MR                38.15      37.13        
B - Final
  9 Vitale, Ben G              9 PATS-MR                38.56      37.43        
 10 Zupko, Sean P             10 VAC-MR                 39.74      41.19        
 11 Gatterdam, Luc L          11 Silver Streaks-MR      42.53      42.98        
 12 Wong, Justin              11 Silver Streaks-MR      43.03      43.20        
 13 Anuszkiewicz, Andre J     11 Silver Streaks-MR      44.63      44.22        
 14 Suchy, Nicholas H         12 VAC-MR                 45.27      45.70        
 15 Roberts, Luke P           11 VAC-MR                 51.71      53.85        
 -- Brody, Jackson            11 PATS-MR              1:11.79         NS        
 
Boys 12 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Murphy, Patrick D         12 HAWK-AD                30.57      30.74 q      
  2 Rendon, David             11 NDAC-MR                31.46      31.58 q      
  3 Del Rosario, Eric         12 PATS-MR                31.18      31.83 q      
  4 McGregor, Kyle T          12 PATS-MR                33.65      32.24 q      
  5 Liu, Evan                 11 NDAC-MR                33.70      33.63 q      
  6 Knuschke, Connor C        12 NDAC-MR                35.19      36.86 q      
  7 Demis, Alex J             11 HAWK-AD                37.43      37.26 q      
  8 Ober, Alexander G         10 NDAC-MR                39.35      38.15 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Vitale, Ben G              9 PATS-MR                37.73      38.56 q      
 10 Zupko, Sean P             10 VAC-MR                 38.60      39.74 q      
 11 Gatterdam, Luc L          11 Silver Streaks-MR      42.47      42.53 q      
 12 Wong, Justin              11 Silver Streaks-MR      41.44      43.03 q      
 13 Anuszkiewicz, Andre J     11 Silver Streaks-MR      45.10      44.63 q      
 14 Suchy, Nicholas H         12 VAC-MR                 49.58      45.27 q      
 15 Sackett, Charlie          11 HAWK-AD                48.89      50.02 q      
 16 Roberts, Luke P           11 VAC-MR                    NT      51.71 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Brody, Jackson            11 PATS-MR              1:10.30    1:11.79        
 -- Chan, Alexander L         12 DA-MR                  35.48         NS        
 -- McCluskey, Aidan J        12 HAWK-AD                44.41         NS        
 
Boys 12 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Murphy, Patrick D         12 HAWK-AD              1:06.85    1:06.90        
                  31.87     1:06.90 (35.03)                                        
  2 McGregor, Kyle T          12 PATS-MR              1:11.98    1:08.02        
                  33.59     1:08.02 (34.43)                                        
  3 Del Rosario, Eric         12 PATS-MR              1:09.44    1:09.04        
                  33.56     1:09.04 (35.48)                                        
  4 Schermerhorn, Steven R    11 AG-MR                1:11.23    1:09.59        
                  33.43     1:09.59 (36.16)                                        
  5 McGregor, Matt J          12 PATS-MR              1:10.32    1:10.37        
                  34.29     1:10.37 (36.08)                                        
  6 Rendon, David             11 NDAC-MR              1:08.76    1:10.40        
                  33.17     1:10.40 (37.23)                                        
  7 Huang, Matthew K          12 PATS-MR              1:14.01    1:13.61        
                  36.01     1:13.61 (37.60)                                        
  8 Rizzo, Gio M              11 PATS-MR              1:14.50    1:15.28        
                  36.70     1:15.28 (38.58)                                        
B - Final
  9 Jackson, Flash C          11 PATS-MR              1:17.92    1:17.24        
                  36.75     1:17.24 (40.49)                                        
 10 Pagel, Jack W             11 PATS-MR              1:18.72    1:18.67        
                  38.54     1:18.67 (40.13)                                        
 11 Tolis, Christopher P      12 AG-MR                1:20.36    1:19.40        
                  37.53     1:19.40 (41.87)                                        
 12 Ober, Alexander G         10 NDAC-MR              1:20.08    1:21.25        
                  38.79     1:21.25 (42.46)                                        
 13 Vitale, Ben G              9 PATS-MR              1:24.51    1:24.14        
                  40.26     1:24.14 (43.88)                                        
 14 LaBorde, Mark S           11 HAWK-AD              1:22.09    1:25.74        
                  41.84     1:25.74 (43.90)                                        
 15 Zupko, Sean P             10 VAC-MR               1:26.95    1:26.17        
 16 Speare, Ryan A            12 NDAC-MR              1:31.83    1:29.45        
                  42.21     1:29.45 (47.24)                                        
 
Boys 12 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Murphy, Patrick D         12 HAWK-AD              1:09.99    1:06.85 q      
                  31.99     1:06.85 (34.86)                                        
  2 Rendon, David             11 NDAC-MR              1:15.87    1:08.76 q      
                  33.83     1:08.76 (34.93)                                        
  3 Del Rosario, Eric         12 PATS-MR              1:08.22    1:09.44 q      
                  33.62     1:09.44 (35.82)                                        
  4 McGregor, Matt J          12 PATS-MR              1:09.90    1:10.32 q      
                  34.34     1:10.32 (35.98)                                        
  5 Schermerhorn, Steven R    11 AG-MR                1:09.93    1:11.23 q      
                  34.60     1:11.23 (36.63)                                        
  6 McGregor, Kyle T          12 PATS-MR              1:10.27    1:11.98 q      
                  35.27     1:11.98 (36.71)                                        
  7 Knuschke, Connor C        12 NDAC-MR              1:13.89    1:13.29 q      
                  36.51     1:13.29 (36.78)                                        
  8 Huang, Matthew K          12 PATS-MR              1:14.02    1:14.01 q      
                  35.59     1:14.01 (38.42)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Rizzo, Gio M              11 PATS-MR              1:13.20    1:14.50 q      
                  36.41     1:14.50 (38.09)                                        
 10 Jackson, Flash C          11 PATS-MR              1:18.17    1:17.92 q      
                  37.68     1:17.92 (40.24)                                        
 11 Pagel, Jack W             11 PATS-MR              1:22.16    1:18.72 q      
                  39.28     1:18.72 (39.44)                                        
 12 Ober, Alexander G         10 NDAC-MR              1:23.39    1:20.08 q      
                  38.37     1:20.08 (41.71)                                        
 13 Tolis, Christopher P      12 AG-MR                1:21.40    1:20.36 q      
                  37.60     1:20.36 (42.76)                                        
 14 LaBorde, Mark S           11 HAWK-AD              1:26.55    1:22.09 q      
                  40.15     1:22.09 (41.94)                                        
 15 Vitale, Ben G              9 PATS-MR              1:22.37    1:24.51 q      
 16 Zupko, Sean P             10 VAC-MR                    NT    1:26.95 q      
                  41.60     1:26.95 (45.35)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Corbelli, Albert J        12 VAC-MR               1:30.11    1:30.86        
                  42.41     1:30.86 (48.45)                                        
 18 Speare, Ryan A            12 NDAC-MR              1:31.50    1:31.83        
                  41.61     1:31.83 (50.22)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Gatterdam, Luc L          11 Silver Streaks-MR    1:30.93    1:32.69        
                  44.10     1:32.69 (48.59)                                        
 20 Cosgrove, James T         10 NYSA-MR              1:35.50    1:33.89        
                  44.67     1:33.89 (49.22)                                        
 21 McCluskey, Aidan J        12 HAWK-AD              2:18.12    1:35.85        
                  46.21     1:35.85 (49.64)                                        
 22 Dobosh, Phillip           11 HAWK-AD              1:40.40    1:38.89        
                  46.39     1:38.89 (52.50)                                        
 23 Anuszkiewicz, Andre J     11 Silver Streaks-MR    1:38.32    1:39.17        
                  48.63     1:39.17 (50.54)                                        
 -- Wong, Justin              11 Silver Streaks-MR    1:33.93         DQ        
      Delay initiating turn
                  45.60          DQ (47.45)                                        
 -- Leishman, Mason T         10 NYSA-MR              1:21.04         NS        
 -- Leishman, Landon T        10 NYSA-MR              1:26.44         NS        
 
Boys 12 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Abrams, Arty A            12 PATS-MR                34.72      33.83        
  2 Rendon, David             11 NDAC-MR                35.77      35.11        
  3 Sadchikov, Phill O        12 PATS-MR                37.28      36.59        
  4 Liu, Evan                 11 NDAC-MR                39.53      38.54        
  5 Brody, Hunter T           12 PATS-MR                38.41      39.54        
  6 Knuschke, Connor C        12 NDAC-MR                42.03      41.82        
  7 Vitale, Ben G              9 PATS-MR                43.74      44.12        
  8 Ober, Alexander G         10 NDAC-MR                45.82      44.40        
B - Final
  9 Wong, Justin              11 Silver Streaks-MR      47.89      47.66        
 10 Anuszkiewicz, Andre J     11 Silver Streaks-MR      52.16      48.98        
 11 Roberts, Luke P           11 VAC-MR                 53.97      54.09        
 12 Gatterdam, Luc L          11 Silver Streaks-MR    1:04.89    1:00.62        
 -- Brody, Jackson            11 PATS-MR              1:31.02         NS        
 
Boys 12 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Abrams, Arty A            12 PATS-MR                35.95      34.72 q      
  2 Rendon, David             11 NDAC-MR                37.61      35.77 q      
  3 Sadchikov, Phill O        12 PATS-MR                37.05      37.28 q      
  4 Brody, Hunter T           12 PATS-MR                39.58      38.41 q      
  5 Liu, Evan                 11 NDAC-MR                38.44      39.53 q      
  6 Knuschke, Connor C        12 NDAC-MR                41.82      42.03 q      
  7 Vitale, Ben G              9 PATS-MR                44.25      43.74 q      
  8 Ober, Alexander G         10 NDAC-MR                46.37      45.82 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wong, Justin              11 Silver Streaks-MR      47.10      47.89 q      
 10 Anuszkiewicz, Andre J     11 Silver Streaks-MR      51.20      52.16 q      
 11 Roberts, Luke P           11 VAC-MR                 55.95      53.97 q      
 12 Gatterdam, Luc L          11 Silver Streaks-MR    1:00.32    1:04.89 q      
 13 Brody, Jackson            11 PATS-MR              1:22.58    1:31.02 q      
 -- Chan, Alexander L         12 DA-MR                  34.36         NS        
 -- Pece, Logan A             12 HAWK-AD                39.81         NS        
 -- McCluskey, Aidan J        12 HAWK-AD                47.15         NS        
 
Boys 12 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Abrams, Arty A            12 PATS-MR              1:13.61    1:13.05        
                  34.64     1:13.05 (38.41)                                        
  2 Kelly, Jack G             11 Silver Streaks-MR    1:15.96    1:14.55        
                  34.93     1:14.55 (39.62)                                        
  3 Chan, Alexander L         12 DA-MR                1:14.44    1:16.04        
                  35.72     1:16.04 (40.32)                                        
  4 Marshall, Samuel A        12 HAWK-AD              1:18.24    1:17.06        
                  36.07     1:17.06 (40.99)                                        
  5 Bruno, Anthony J          12 MWSC-MR              1:22.44    1:19.59        
                  38.01     1:19.59 (41.58)                                        
  6 Sadchikov, Phill O        12 PATS-MR              1:21.51    1:19.63        
                  37.50     1:19.63 (42.13)                                        
  7 Huang, Matthew K          12 PATS-MR              1:20.21    1:22.00        
                  39.86     1:22.00 (42.14)                                        
  8 Jackson, Flash C          11 PATS-MR              1:21.98    1:22.79        
                  38.82     1:22.79 (43.97)                                        
B - Final
  9 Brody, Hunter T           12 PATS-MR              1:24.30    1:21.85        
                  38.57     1:21.85 (43.28)                                        
 10 Hagan, Michael J          12 PATS-MR              1:32.39    1:31.52        
                  42.49     1:31.52 (49.03)                                        
 11 Gurrieri, Anthony F       12 NYSA-MR              1:39.05    1:36.81        
                  45.79     1:36.81 (51.02)                                        
 
Boys 12 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Abrams, Arty A            12 PATS-MR              1:19.23    1:13.61 q      
                  35.43     1:13.61 (38.18)                                        
  2 Chan, Alexander L         12 DA-MR                1:16.67    1:14.44 q      
                  35.05     1:14.44 (39.39)                                        
  3 Kelly, Jack G             11 Silver Streaks-MR    1:14.76    1:15.96 q      
                  35.45     1:15.96 (40.51)                                        
  4 Marshall, Samuel A        12 HAWK-AD              1:16.67    1:18.24 q      
                  35.99     1:18.24 (42.25)                                        
  5 Huang, Matthew K          12 PATS-MR              1:25.87    1:20.21 q      
                  37.74     1:20.21 (42.47)                                        
  6 Sadchikov, Phill O        12 PATS-MR              1:19.78    1:21.51 q      
                  38.40     1:21.51 (43.11)                                        
  7 Jackson, Flash C          11 PATS-MR              1:21.53    1:21.98 q      
                  37.85     1:21.98 (44.13)                                        
  8 Bruno, Anthony J          12 MWSC-MR              1:25.01    1:22.44 q      
                  38.48     1:22.44 (43.96)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Brody, Hunter T           12 PATS-MR              1:25.62    1:24.30 q      
                  39.70     1:24.30 (44.60)                                        
 10 Hagan, Michael J          12 PATS-MR              1:32.30    1:32.39 q      
                  43.46     1:32.39 (48.93)                                        
 11 Gurrieri, Anthony F       12 NYSA-MR              1:49.09    1:39.05 q      
                  46.08     1:39.05 (52.97)                                        
 12 Kyritz, Mathew E          12 NYSA-MR              1:43.20    1:42.58 q      
                  47.59     1:42.58 (54.99)                                        
 13 Wong, Justin              11 Silver Streaks-MR    1:48.00    1:45.97 q      
                  49.95     1:45.97 (56.02)                                        
 14 Scully, Sean J            11 MWSC-MR              2:15.90    1:50.56 q      
                  52.34     1:50.56 (58.22)                                        
 15 Dobosh, Phillip           11 HAWK-AD              1:59.31    1:57.26 q      
                  54.15   1:57.26 (1:03.11)                                        
 16 Monastersky, Alex J       10 MWSC-MR                   NT    2:02.42 q      
                  57.20   2:02.42 (1:05.22)                                        
 
Boys 12 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Rendon, David             11 NDAC-MR                29.93      29.87        
  1 Sadchikov, Phill O        12 PATS-MR                31.25      29.87        
  3 Bruno, Anthony J          12 MWSC-MR                31.29      29.96        
  4 Rizzo, Gio M              11 PATS-MR                31.36      30.26        
  5 McGregor, Matt J          12 PATS-MR                30.89      30.72        
  6 Halpin, Keagen S          11 AG-MR                  31.78      31.04        
  7 Abrams, Arty A            12 PATS-MR                31.33      31.11        
  8 McGregor, Kyle T          12 PATS-MR                31.67      31.47        
B - Final
  9 Tolis, Christopher P      12 AG-MR                  32.40      32.82        
 10 Demis, Alex J             11 HAWK-AD                34.97      35.06        
 11 Ober, Alexander G         10 NDAC-MR                34.68      35.27        
 12 Vitale, Ben G              9 PATS-MR                36.86      36.44        
 13 Weiss, Jason              12 NYSA-MR                36.38      36.94        
 14 LaBorde, Mark S           11 HAWK-AD                36.38      37.14        
 15 Pagel, Jack W             11 PATS-MR                37.02      37.18        
 16 Brody, Hunter T           12 PATS-MR                36.13      37.43        
 
Boys 12 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rendon, David             11 NDAC-MR                30.18      29.93 q      
  2 McGregor, Matt J          12 PATS-MR                30.85      30.89 q      
  3 Liu, Evan                 11 NDAC-MR                30.65      31.06 q      
  4 Sadchikov, Phill O        12 PATS-MR                30.86      31.25 q      
  5 Bruno, Anthony J          12 MWSC-MR                   NT      31.29 q      
  6 Abrams, Arty A            12 PATS-MR                   NT      31.33 q      
  7 Rizzo, Gio M              11 PATS-MR                30.45      31.36 q      
  8 McGregor, Kyle T          12 PATS-MR                31.47      31.67 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Halpin, Keagen S          11 AG-MR                  34.51      31.78 q      
 10 Tolis, Christopher P      12 AG-MR                  33.43      32.40 q      
 11 Murphy, Patrick D         12 HAWK-AD                32.56      33.59 q      
 12 Ober, Alexander G         10 NDAC-MR                34.97      34.68 q      
 13 Demis, Alex J             11 HAWK-AD                35.28      34.97 q      
 14 Knuschke, Connor C        12 NDAC-MR                36.34      35.28 q      
 15 Brody, Hunter T           12 PATS-MR                40.97      36.13 q      
 16 Weiss, Jason              12 NYSA-MR                40.44      36.38 q      
 16 LaBorde, Mark S           11 HAWK-AD                36.66      36.38 q      
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 18 Vitale, Ben G              9 PATS-MR                35.21      36.86        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Pagel, Jack W             11 PATS-MR                37.46      37.02        
 20 Speare, Ryan A            12 NDAC-MR                34.93      39.76        
 21 Librandi, Nicholas        10 VAC-MR                 42.25      41.20        
 22 Gurrieri, Anthony F       12 NYSA-MR                46.68      41.43        
 23 Kivlehan, Patrick J       12 MWSC-MR                39.52      41.46        
 24 Sackett, Charlie          11 HAWK-AD                   NT      44.60        
 25 Anuszkiewicz, Andre J     11 Silver Streaks-MR      49.47      48.50        
 26 Scully, Sean J            11 MWSC-MR                48.10      49.47        
 -- Campanile, Everett J      11 PATS-MR                57.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Kyritz, Mathew E          12 NYSA-MR                44.78         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Bruno, Nicholas J          7 MWSC-MR                   NT         NS        
 
Boys 12 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Sadchikov, Phill O        12 PATS-MR              1:08.23    1:06.28        
                  31.09     1:06.28 (35.19)                                        
  2 McGregor, Matt J          12 PATS-MR              1:06.88    1:06.36        
                  31.85     1:06.36 (34.51)                                        
  3 Rizzo, Gio M              11 PATS-MR              1:08.94    1:07.30        
                  31.11     1:07.30 (36.19)                                        
  4 Abrams, Arty A            12 PATS-MR              1:08.47    1:07.69        
                  31.12     1:07.69 (36.57)                                        
  5 McGregor, Kyle T          12 PATS-MR              1:12.44    1:10.61        
                  32.81     1:10.61 (37.80)                                        
  6 Brody, Hunter T           12 PATS-MR              1:25.07    1:23.89        
                  37.58     1:23.89 (46.31)                                        
 
Boys 12 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McGregor, Matt J          12 PATS-MR              1:08.85    1:06.88 q      
                  32.22     1:06.88 (34.66)                                        
  2 Sadchikov, Phill O        12 PATS-MR              1:07.89    1:08.23 q      
                  31.89     1:08.23 (36.34)                                        
  3 Abrams, Arty A            12 PATS-MR                   NT    1:08.47 q      
                  32.42     1:08.47 (36.05)                                        
  4 Rizzo, Gio M              11 PATS-MR              1:07.07    1:08.94 q      
                  32.00     1:08.94 (36.94)                                        
  5 McGregor, Kyle T          12 PATS-MR              1:10.92    1:12.44 q      
                  34.80     1:12.44 (37.64)                                        
  6 Brody, Hunter T           12 PATS-MR              1:30.93    1:25.07 q      
                  37.51     1:25.07 (47.56)                                        
 
Boys 12 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Abrams, Arty A            12 PATS-MR              1:06.75    1:05.61        
                  31.86     1:05.61 (33.75)                                        
  2 Sadchikov, Phill O        12 PATS-MR              1:10.05    1:07.67        
                  31.48     1:07.67 (36.19)                                        
  3 McGregor, Matt J          12 PATS-MR              1:09.04    1:08.21        
                  32.18     1:08.21 (36.03)                                        
  4 Del Rosario, Eric         12 PATS-MR              1:08.85    1:09.09        
                  31.65     1:09.09 (37.44)                                        
  5 Rendon, David             11 NDAC-MR              1:09.49    1:09.52        
                  31.49     1:09.52 (38.03)                                        
  6 Murphy, Patrick D         12 HAWK-AD              1:10.51    1:09.83        
                  31.63     1:09.83 (38.20)                                        
  7 Rizzo, Gio M              11 PATS-MR              1:12.23    1:11.62        
                  32.77     1:11.62 (38.85)                                        
  8 Liu, Evan                 11 NDAC-MR              1:11.63    1:15.46        
                  34.86     1:15.46 (40.60)                                        
B - Final
  9 Brody, Hunter T           12 PATS-MR              1:19.63    1:18.52        
                  37.64     1:18.52 (40.88)                                        
 10 Demis, Alex J             11 HAWK-AD              1:20.43    1:18.68        
                  36.14     1:18.68 (42.54)                                        
 11 Ober, Alexander G         10 NDAC-MR              1:22.91    1:20.16        
                  37.10     1:20.16 (43.06)                                        
 12 Vitale, Ben G              9 PATS-MR              1:22.57    1:22.68        
                  37.64     1:22.68 (45.04)                                        
 13 Anuszkiewicz, Andre J     11 Silver Streaks-MR    1:39.81    1:38.08        
                  45.89     1:38.08 (52.19)                                        
 -- Wong, Justin              11 Silver Streaks-MR    1:41.78         DQ        
      One hand touch - breast
                  44.77          DQ (48.60)                                        
 -- Knuschke, Connor C        12 NDAC-MR              1:18.77         NS        
 
Boys 12 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Abrams, Arty A            12 PATS-MR              1:08.92    1:06.75 q      
                  31.80     1:06.75 (34.95)                                        
  2 Del Rosario, Eric         12 PATS-MR              1:09.69    1:08.85 q      
                  32.13     1:08.85 (36.72)                                        
  3 McGregor, Matt J          12 PATS-MR              1:09.87    1:09.04 q      
                  31.95     1:09.04 (37.09)                                        
  4 Rendon, David             11 NDAC-MR              1:11.57    1:09.49 q      
                  31.73     1:09.49 (37.76)                                        
  5 Sadchikov, Phill O        12 PATS-MR              1:12.08    1:10.05 q      
                  33.05     1:10.05 (37.00)                                        
  6 Murphy, Patrick D         12 HAWK-AD              1:10.90    1:10.51 q      
                  32.60     1:10.51 (37.91)                                        
  7 Liu, Evan                 11 NDAC-MR              1:11.99    1:11.63 q      
                  33.60     1:11.63 (38.03)                                        
  8 Rizzo, Gio M              11 PATS-MR              1:12.31    1:12.23 q      
                  33.26     1:12.23 (38.97)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Knuschke, Connor C        12 NDAC-MR              1:16.70    1:18.77 q      
                  36.56     1:18.77 (42.21)                                        
 10 Brody, Hunter T           12 PATS-MR              1:27.82    1:19.63 q      
                  38.87     1:19.63 (40.76)                                        
 11 Demis, Alex J             11 HAWK-AD              1:23.90    1:20.43 q      
                  37.02     1:20.43 (43.41)                                        
 12 Vitale, Ben G              9 PATS-MR              1:23.20    1:22.57 q      
                  36.77     1:22.57 (45.80)                                        
 13 Ober, Alexander G         10 NDAC-MR              1:25.28    1:22.91 q      
                  36.49     1:22.91 (46.42)                                        
 14 Anuszkiewicz, Andre J     11 Silver Streaks-MR    1:47.27    1:39.81 q      
                  46.04     1:39.81 (53.77)                                        
 15 Sackett, Charlie          11 HAWK-AD                   NT    1:40.55 q      
                  47.01     1:40.55 (53.54)                                        
 16 Wong, Justin              11 Silver Streaks-MR    1:40.52    1:41.78 q      
                  50.16     1:41.78 (51.62)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 -- Zupko, Sean P             10 VAC-MR               1:36.06         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                  41.76          DQ (47.37)                                        
 -- Gatterdam, Luc L          11 Silver Streaks-MR    1:49.11         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                  47.27          DQ (59.11)                                        
 -- Chan, Alexander L         12 DA-MR                1:08.56         NS        
 -- Pece, Logan A             12 HAWK-AD              1:20.38         NS        
 
Boys 12 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGregor, Matt J          12 PATS-MR              2:27.20    2:24.70        
                  30.97     1:08.61 (37.64)     1:51.57 (42.96)     2:24.70 (33.13)
  2 Del Rosario, Eric         12 PATS-MR              2:30.02    2:28.30        
                  33.49     1:08.69 (35.20)     1:54.34 (45.65)     2:28.30 (33.96)
  3 McGregor, Kyle T          12 PATS-MR              2:38.15    2:33.02        
                  32.65     1:10.35 (37.70)     1:59.18 (48.83)     2:33.02 (33.84)
  4 Halpin, Keagen S          11 AG-MR                2:35.49    2:35.17        
                  33.16     1:11.59 (38.43)     2:01.90 (50.31)     2:35.17 (33.27)
  5 Saunders, Brady T         10 HAWK-AD              2:59.56    2:56.13        
                  43.77     1:29.28 (45.51)     2:20.83 (51.55)     2:56.13 (35.30)
  6 Ober, Alexander G         10 NDAC-MR              3:02.05    2:56.48        
                  36.66     1:19.47 (42.81)     2:16.46 (56.99)     2:56.48 (40.02)
  7 Caceres, Lance A           8 PBAC-MR              3:25.43    3:09.46        
                  44.74     1:32.40 (47.66)     2:28.75 (56.35)     3:09.46 (40.71)
 -- Dickman, Kellen            9 VAC-MR               3:12.95         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  41.00     1:31.16 (50.16)     2:29.97 (58.81)          DQ (40.54)
 -- Tolis, Christopher P      12 AG-MR                     NT         NS        
 -- Chan, Alexander L         12 DA-MR                2:54.45         NS        
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Sommer, Christopher A     14 AG-MR                  24.62      24.18        
  2 Markic, Marin             14 PATS-MR                24.98      24.50        
  3 Nunez, Jonathan T         13 PATS-MR                25.45      25.15        
  4 Keane, Matt V             14 PATS-MR                25.64      25.17        
  5 Merritt, Dylan C          13 SYS-CT                 25.77      25.38        
  6 O'Gorman, Ciaran          14 NYSA-MR                25.60      25.40        
  7 DeNovellis, Alessandro    14 Silver Streaks-MR      25.96      25.72        
  8 Kuyl, Leo                 14 HAWK-AD                25.83      26.31        
B - Final
  9 Rizzo, Antonio S          13 PATS-MR                26.28      26.34        
 10 Holman, Thomas S          13 PATS-MR                27.19      26.39        
 11 Trzewik-Quinn, Tadeusz K  13 HAWK-AD                26.51      26.41        
 12 Isles, Ajani              13 Silver Streaks-MR      26.07      26.56        
 13 Porter, Beecher B         13 SYS-CT                 26.74      26.58        
 14 Merritt, Tyler O          13 SYS-CT                 27.13      26.81        
 15 Stangeby, Chris           13 AG-MR                  26.76      26.89        
 16 Geisler, Sean M           14 HAWK-AD                27.46      27.61        
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nicholas, Chauncey        14 DA-MR                  24.05      23.77 q      
  2 Rawl, Jarek T             13 NDAC-MR                24.39      24.09 q      
  3 Sommer, Christopher A     14 AG-MR                  24.83      24.62 q      
  4 Markic, Marin             14 PATS-MR                25.19      24.98 q      
  5 Nunez, Jonathan T         13 PATS-MR                25.11      25.45 q      
  6 Makarov, Aleksey M        13 DA-MR                  25.41      25.52 q      
  7 O'Gorman, Ciaran          14 NYSA-MR                25.61      25.60 q      
  8 Keane, Matt V             14 PATS-MR                25.57      25.64 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Merritt, Dylan C          13 SYS-CT                 26.73      25.77 q      
 10 Kuyl, Leo                 14 HAWK-AD                26.41      25.83 q      
 11 DeNovellis, Alessandro    14 Silver Streaks-MR      25.95      25.96 q      
 12 Isles, Ajani              13 Silver Streaks-MR      26.22      26.07 q      
 13 Rizzo, Antonio S          13 PATS-MR                26.57      26.28 q      
 14 Trzewik-Quinn, Tadeusz K  13 HAWK-AD                27.05      26.51 q      
 15 Catania, Chad D           14 HAWK-AD                26.37      26.52 q      
 16 Porter, Beecher B         13 SYS-CT                 26.82      26.74 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Stangeby, Chris           13 AG-MR                  27.51      26.76        
 18 Merritt, Tyler O          13 SYS-CT                 27.65      27.13        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Holman, Thomas S          13 PATS-MR                26.69      27.19        
 20 Swift, Daniel J           13 NDAC-MR                27.07      27.21        
 21 Geisler, Sean M           14 HAWK-AD                27.34      27.46        
 22 Huang, Kevin              13 NYSA-MR                31.74      27.86        
 23 Veracka, John J           14 PBAC-MR                28.60      28.58        
 24 Snow, Nathan              14 DA-MR                  29.03      29.94        
 25 Kingsbury, Nathaniel J    14 PATS-MR                31.16      31.04        
 26 Jones, Ryan               13 DA-MR                  31.23      31.88        
 27 Rodezno, Matthew M        14 HAWK-AD                31.18      31.93        
 28 Pece, Jared S             14 HAWK-AD                33.80      32.41        
 29 Monastersky, Devin K      13 MWSC-MR                35.01      34.01        
 30 Samuel, Jay C             13 MWSC-MR                36.61      35.26        
 31 Buchman, Steven J         13 NYSA-MR                36.22      37.09        
 32 Tawil, Jacob S            13 AG-MR                  35.00      37.64        
 -- Brown, Cameron G          14 DA-MR                  30.27         DQ        
      False start
 -- Cimorelli, Jack D         12 NDAC-MR                24.90         NS        
 -- Staubi, Kyle A            12 NDAC-MR                25.66         NS        
 -- Ruiz, Christopher J       13 AG-MR                  31.68         NS        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Sommer, Christopher A     14 AG-MR                  52.52      52.55        
                  25.29       52.55 (27.26)                                        
  2 Fox, Ben P                14 UN-CT                  54.50      53.15        
                  25.67       53.15 (27.48)                                        
  3 Nunez, Jonathan T         13 PATS-MR                54.65      53.53        
                  25.71       53.53 (27.82)                                        
  4 O'Gorman, Ciaran          14 NYSA-MR                54.58      53.80        
                  26.33       53.80 (27.47)                                        
  5 Volaski, Phillip J        13 PATS-MR                55.06      54.27        
                  26.40       54.27 (27.87)                                        
  6 Markic, Marin             14 PATS-MR                55.15      55.19        
                  26.11       55.19 (29.08)                                        
  7 Porter, Beecher B         13 SYS-CT                 57.56      56.77        
                  27.24       56.77 (29.53)                                        
  8 Kuyl, Leo                 14 HAWK-AD                57.52      58.75        
                  27.64       58.75 (31.11)                                        
B - Final
  9 DeNovellis, Alessandro    14 Silver Streaks-MR      58.23      56.30        
                  26.97       56.30 (29.33)                                        
 10 Rizzo, Antonio S          13 PATS-MR                57.80      56.47        
                  27.32       56.47 (29.15)                                        
 11 Holman, Thomas S          13 PATS-MR                57.86      56.71        
                  27.36       56.71 (29.35)                                        
 12 Merritt, Tyler O          13 SYS-CT                 58.02      57.41        
                  27.82       57.41 (29.59)                                        
 13 Liu, Alex J               12 NDAC-MR                57.81      57.49        
                  27.82       57.49 (29.67)                                        
 14 Merritt, Dylan C          13 SYS-CT                 59.78      57.74        
                  27.81       57.74 (29.93)                                        
 15 Stangeby, Chris           13 AG-MR                  58.68      58.02        
                  27.62       58.02 (30.40)                                        
 16 Isles, Ajani              13 Silver Streaks-MR      58.86    1:00.18        
                  28.12     1:00.18 (32.06)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rawl, Jarek T             13 NDAC-MR                53.11      52.47 q      
                  24.97       52.47 (27.50)                                        
  2 Sommer, Christopher A     14 AG-MR                  54.03      52.52 q      
                  24.89       52.52 (27.63)                                        
  3 Fox, Ben P                14 UN-CT                  55.74      54.50 q      
                  25.78       54.50 (28.72)                                        
  4 O'Gorman, Ciaran          14 NYSA-MR                54.65      54.58 q      
                  26.63       54.58 (27.95)                                        
  5 Nunez, Jonathan T         13 PATS-MR                54.37      54.65 q      
                  26.32       54.65 (28.33)                                        
  6 Volaski, Phillip J        13 PATS-MR                55.75      55.06 q      
                  26.34       55.06 (28.72)                                        
  7 Markic, Marin             14 PATS-MR                55.24      55.15 q      
                  26.55       55.15 (28.60)                                        
  8 Makarov, Aleksey M        13 DA-MR                  55.76      56.12 q      
                  26.82       56.12 (29.30)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kuyl, Leo                 14 HAWK-AD                57.87      57.52 q      
                  27.10       57.52 (30.42)                                        
 10 Porter, Beecher B         13 SYS-CT                 58.52      57.56 q      
                  28.05       57.56 (29.51)                                        
 11 Rizzo, Antonio S          13 PATS-MR                58.60      57.80 q      
                  27.64       57.80 (30.16)                                        
 12 Liu, Alex J               12 NDAC-MR                58.28      57.81 q      
                  27.97       57.81 (29.84)                                        
 13 Holman, Thomas S          13 PATS-MR                57.72      57.86 q      
                  28.00       57.86 (29.86)                                        
 14 Merritt, Tyler O          13 SYS-CT                 59.28      58.02 q      
                  28.25       58.02 (29.77)                                        
 15 DeNovellis, Alessandro    14 Silver Streaks-MR      58.03      58.23 q      
                  28.37       58.23 (29.86)                                        
 16 Stangeby, Chris           13 AG-MR                1:06.09      58.68 q      
                  28.19       58.68 (30.49)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Isles, Ajani              13 Silver Streaks-MR      57.74      58.86        
                  27.48       58.86 (31.38)                                        
 18 Merritt, Dylan C          13 SYS-CT               1:01.56      59.78        
                  28.64       59.78 (31.14)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Kelly, James P            14 Silver Streaks-MR      57.93    1:00.63        
                  28.77     1:00.63 (31.86)                                        
 20 Geisler, Sean M           14 HAWK-AD              1:00.80    1:00.69        
                  28.33     1:00.69 (32.36)                                        
 21 Swift, Daniel J           13 NDAC-MR              1:00.26    1:00.76        
                  28.35     1:00.76 (32.41)                                        
 22 Hinckley, Billy D         13 SYS-CT               1:03.44    1:02.18        
                  29.91     1:02.18 (32.27)                                        
 23 Veracka, John J           14 PBAC-MR              1:02.75    1:02.33        
                  30.01     1:02.33 (32.32)                                        
 24 Snow, Nathan              14 DA-MR                1:03.07    1:05.83        
                  31.23     1:05.83 (34.60)                                        
 25 Kingsbury, Nathaniel J    14 PATS-MR              1:08.01    1:08.51        
                  32.82     1:08.51 (35.69)                                        
 26 Pece, Jared S             14 HAWK-AD              1:12.25    1:10.36        
                  34.43     1:10.36 (35.93)                                        
 27 Brown, Cameron G          14 DA-MR                1:08.37    1:10.41        
                  33.74     1:10.41 (36.67)                                        
 28 Jones, Ryan               13 DA-MR                1:09.42    1:10.56        
                  34.21     1:10.56 (36.35)                                        
 29 Rodezno, Matthew M        14 HAWK-AD              1:11.63    1:10.66        
                  33.23     1:10.66 (37.43)                                        
 30 Monastersky, Devin K      13 MWSC-MR              1:29.00    1:17.07        
                  36.88     1:17.07 (40.19)                                        
 31 Tawil, Jacob S            13 AG-MR                1:15.43    1:17.59        
                  37.50     1:17.59 (40.09)                                        
 32 Samuel, Jay C             13 MWSC-MR                   NT    1:20.86        
                  37.99     1:20.86 (42.87)                                        
 33 Buchman, Steven J         13 NYSA-MR              1:33.34    1:23.67        
                  37.67     1:23.67 (46.00)                                        
 -- Staubi, Kyle A            12 NDAC-MR                55.18         NS        
 -- Ruiz, Christopher J       13 AG-MR                1:12.43         NS        
 -- Cimorelli, Jack D         12 NDAC-MR                56.98         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Liu, Michael J            14 NDAC-MR              1:54.36    1:55.50        
                  25.23       54.30 (29.07)     1:24.77 (30.47)     1:55.50 (30.73)
  2 Fox, Ben P                14 UN-CT                1:58.40    1:56.53        
                  26.30       55.72 (29.42)     1:26.49 (30.77)     1:56.53 (30.04)
  3 Nunez, Jonathan T         13 PATS-MR              2:00.05    1:57.60        
                  26.73       56.13 (29.40)     1:27.19 (31.06)     1:57.60 (30.41)
  4 Rawl, Jarek T             13 NDAC-MR              1:59.86    1:59.53        
                  26.24       55.79 (29.55)     1:27.27 (31.48)     1:59.53 (32.26)
  5 Rizzo, Antonio S          13 PATS-MR              2:07.06    2:02.46        
                  27.79       59.39 (31.60)     1:31.55 (32.16)     2:02.46 (30.91)
  6 Merritt, Tyler O          13 SYS-CT               2:03.17    2:02.55        
                  27.98       58.91 (30.93)     1:31.11 (32.20)     2:02.55 (31.44)
  7 Porter, Beecher B         13 SYS-CT               2:01.97    2:03.24        
                  27.93       59.03 (31.10)     1:31.54 (32.51)     2:03.24 (31.70)
 -- Liu, Alex J               12 NDAC-MR              2:05.63         NS        
B - Final
  9 Izzo, Patrick M           13 NDAC-MR              2:12.60    2:06.30        
                  29.33     1:02.29 (32.96)     1:36.03 (33.74)     2:06.30 (30.27)
 10 Merritt, Dylan C          13 SYS-CT               2:10.10    2:06.43        
                  29.28     1:01.94 (32.66)     1:35.92 (33.98)     2:06.43 (30.51)
 11 DeNovellis, Alessandro    14 Silver Streaks-MR    2:14.45    2:09.74        
                  27.90     1:00.89 (32.99)     1:35.63 (34.74)     2:09.74 (34.11)
 12 Kuyl, Leo                 14 HAWK-AD              2:12.04    2:14.09        
                  29.43     1:03.82 (34.39)     1:40.15 (36.33)     2:14.09 (33.94)
 13 Isles, Ajani              13 Silver Streaks-MR    2:12.76    2:18.64        
                  29.14     1:03.21 (34.07)     1:40.90 (37.69)     2:18.64 (37.74)
 14 Swift, Daniel J           13 NDAC-MR              2:26.32    2:27.52        
                  30.97     1:07.04 (36.07)     1:47.93 (40.89)     2:27.52 (39.59)
 15 Brown, Cameron G          14 DA-MR                2:47.49    2:47.89        
 16 Jones, Ryan               13 DA-MR                2:44.87    2:51.64        
                  36.72     1:19.97 (43.25)     2:06.06 (46.09)     2:51.64 (45.58)
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Liu, Michael J            14 NDAC-MR              1:53.84    1:54.36 q      
                  25.13       54.01 (28.88)     1:24.20 (30.19)     1:54.36 (30.16)
  2 Fox, Ben P                14 UN-CT                1:59.51    1:58.40 q      
                  26.12       56.42 (30.30)     1:28.17 (31.75)     1:58.40 (30.23)
  3 Rawl, Jarek T             13 NDAC-MR              1:59.44    1:59.86 q      
                  26.35       56.07 (29.72)     1:27.86 (31.79)     1:59.86 (32.00)
  4 Nunez, Jonathan T         13 PATS-MR              1:59.71    2:00.05 q      
                  27.39       58.45 (31.06)     1:30.39 (31.94)     2:00.05 (29.66)
  5 Porter, Beecher B         13 SYS-CT               2:08.19    2:01.97 q      
                  28.23       59.09 (30.86)     1:30.77 (31.68)     2:01.97 (31.20)
  6 Merritt, Tyler O          13 SYS-CT               2:09.50    2:03.17 q      
                  27.94       59.34 (31.40)     1:31.84 (32.50)     2:03.17 (31.33)
  7 Liu, Alex J               12 NDAC-MR              2:05.98    2:05.63 q      
                  29.56     1:01.87 (32.31)     1:33.67 (31.80)     2:05.63 (31.96)
  8 Rizzo, Antonio S          13 PATS-MR              2:07.44    2:07.06 q      
                  28.33     1:00.62 (32.29)     1:34.17 (33.55)     2:07.06 (32.89)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Merritt, Dylan C          13 SYS-CT               2:13.69    2:10.10 q      
                  29.90     1:03.30 (33.40)     1:37.47 (34.17)     2:10.10 (32.63)
 10 Kuyl, Leo                 14 HAWK-AD              2:17.06    2:12.04 q      
                  29.35     1:03.11 (33.76)     1:38.65 (35.54)     2:12.04 (33.39)
 11 Izzo, Patrick M           13 NDAC-MR              2:12.35    2:12.60 q      
                  29.20     1:03.41 (34.21)     1:38.77 (35.36)     2:12.60 (33.83)
 12 Isles, Ajani              13 Silver Streaks-MR    2:09.98    2:12.76 q      
                  28.10     1:00.94 (32.84)     1:37.39 (36.45)     2:12.76 (35.37)
 13 DeNovellis, Alessandro    14 Silver Streaks-MR    2:25.24    2:14.45 q      
                  29.50     1:04.03 (34.53)     1:39.99 (35.96)     2:14.45 (34.46)
 14 Swift, Daniel J           13 NDAC-MR              2:30.49    2:26.32 q      
                  30.38     1:06.23 (35.85)     1:45.46 (39.23)     2:26.32 (40.86)
 15 Jones, Ryan               13 DA-MR                2:39.57    2:44.87 q      
                  37.70     1:20.63 (42.93)   2:44.87 (1:24.24)                    
 16 Brown, Cameron G          14 DA-MR                2:53.74    2:47.49 q      
                                1:19.72 ( )   2:47.49 (1:27.77)                    
-------------------------------------------------------------------------
 -- McCaffrey, TC C           14 PATS-MR              1:56.79         NS        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Liu, Michael J            14 NDAC-MR                59.62      58.55        
                  28.70       58.55 (29.85)                                        
  2 Fox, Ben P                14 UN-CT                1:01.12    1:00.20        
                  29.18     1:00.20 (31.02)                                        
  3 Rawl, Jarek T             13 NDAC-MR              1:02.19    1:00.77        
                  29.57     1:00.77 (31.20)                                        
  4 Keane, Matt V             14 PATS-MR              1:04.67    1:01.56        
                  30.14     1:01.56 (31.42)                                        
  5 Catania, Chad D           14 HAWK-AD              1:02.61    1:01.90        
                  29.67     1:01.90 (32.23)                                        
  6 Nicholas, Chauncey        14 DA-MR                1:03.09    1:03.49        
                  31.06     1:03.49 (32.43)                                        
  7 Makarov, Aleksey M        13 DA-MR                1:05.87    1:03.51        
                  30.68     1:03.51 (32.83)                                        
  8 Merritt, Tyler O          13 SYS-CT               1:04.89    1:05.48        
                  31.88     1:05.48 (33.60)                                        
B - Final
  9 Trzewik-Quinn, Tadeusz K  13 HAWK-AD              1:07.22    1:05.19        
                  31.45     1:05.19 (33.74)                                        
 10 Izzo, Patrick M           13 NDAC-MR              1:08.11    1:05.87        
                  32.44     1:05.87 (33.43)                                        
 11 DeNovellis, Alessandro    14 Silver Streaks-MR    1:07.81    1:06.66        
                  32.28     1:06.66 (34.38)                                        
 12 Porter, Beecher B         13 SYS-CT               1:07.30    1:07.62        
                  33.13     1:07.62 (34.49)                                        
 13 Isles, Ajani              13 Silver Streaks-MR    1:06.85    1:09.82        
                  32.17     1:09.82 (37.65)                                        
 14 Geisler, Sean M           14 HAWK-AD              1:12.65    1:11.62        
                  34.78     1:11.62 (36.84)                                        
 15 Veracka, John J           14 PBAC-MR              1:12.37    1:12.31        
                  34.94     1:12.31 (37.37)                                        
 16 Swift, Daniel J           13 NDAC-MR              1:16.01    1:14.93        
                  35.42     1:14.93 (39.51)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Liu, Michael J            14 NDAC-MR                58.57      59.62 q      
                  28.86       59.62 (30.76)                                        
  2 Fox, Ben P                14 UN-CT                1:02.08    1:01.12 q      
                  29.45     1:01.12 (31.67)                                        
  3 Rawl, Jarek T             13 NDAC-MR              1:02.80    1:02.19 q      
                  30.53     1:02.19 (31.66)                                        
  4 Catania, Chad D           14 HAWK-AD              1:03.05    1:02.61 q      
                  30.55     1:02.61 (32.06)                                        
  5 Nicholas, Chauncey        14 DA-MR                1:00.25    1:03.09 q      
                  31.06     1:03.09 (32.03)                                        
  6 Keane, Matt V             14 PATS-MR              1:03.21    1:04.67 q      
                  31.83     1:04.67 (32.84)                                        
  7 Merritt, Tyler O          13 SYS-CT               1:08.23    1:04.89 q      
                  31.77     1:04.89 (33.12)                                        
  8 Makarov, Aleksey M        13 DA-MR                1:03.52    1:05.87 q      
                  32.19     1:05.87 (33.68)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Isles, Ajani              13 Silver Streaks-MR    1:04.73    1:06.85 q      
                  32.12     1:06.85 (34.73)                                        
 10 Trzewik-Quinn, Tadeusz K  13 HAWK-AD              1:05.67    1:07.22 q      
                  32.36     1:07.22 (34.86)                                        
 11 Porter, Beecher B         13 SYS-CT               1:09.84    1:07.30 q      
                  33.09     1:07.30 (34.21)                                        
 12 DeNovellis, Alessandro    14 Silver Streaks-MR    1:09.38    1:07.81 q      
                  32.38     1:07.81 (35.43)                                        
 13 Izzo, Patrick M           13 NDAC-MR              1:08.76    1:08.11 q      
                  33.02     1:08.11 (35.09)                                        
 14 Veracka, John J           14 PBAC-MR              1:13.13    1:12.37 q      
                  34.93     1:12.37 (37.44)                                        
 15 Geisler, Sean M           14 HAWK-AD              1:14.53    1:12.65 q      
                  34.84     1:12.65 (37.81)                                        
 16 Swift, Daniel J           13 NDAC-MR              1:15.26    1:16.01 q      
                  36.50     1:16.01 (39.51)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Jones, Ryan               13 DA-MR                1:25.81    1:31.37        
                  45.42     1:31.37 (45.95)                                        
 -- Brown, Cameron G          14 DA-MR                1:40.08         DQ        
      Multiple strokes
 -- McCaffrey, TC C           14 PATS-MR                59.69         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 McCaffrey, TC C           14 PATS-MR              2:09.64    2:05.27        
                  28.76     1:00.29 (31.53)     1:33.04 (32.75)     2:05.27 (32.23)
  2 Fox, Ben P                14 UN-CT                2:13.17    2:09.54        
                  30.80     1:03.63 (32.83)     1:37.06 (33.43)     2:09.54 (32.48)
  3 Catania, Chad D           14 HAWK-AD              2:14.34    2:12.58        
                  30.38     1:02.88 (32.50)     1:37.06 (34.18)     2:12.58 (35.52)
  4 Keane, Matt V             14 PATS-MR              2:16.22    2:13.80        
                  31.10     1:04.99 (33.89)     1:39.72 (34.73)     2:13.80 (34.08)
  5 Holman, Thomas S          13 PATS-MR              2:17.60    2:14.58        
                  31.82     1:05.45 (33.63)     1:40.17 (34.72)     2:14.58 (34.41)
  6 Liu, Alex J               12 NDAC-MR              2:19.13    2:17.58        
                  33.68     1:08.54 (34.86)     1:43.65 (35.11)     2:17.58 (33.93)
  7 Trzewik-Quinn, Tadeusz K  13 HAWK-AD              2:19.86    2:18.33        
                  32.58     1:07.51 (34.93)     1:43.03 (35.52)     2:18.33 (35.30)
B - Final
  9 Sommer, Christopher A     14 AG-MR                2:23.34    2:19.67        
                  33.10     1:07.81 (34.71)     1:43.68 (35.87)     2:19.67 (35.99)
 10 Huang, Jonathan           13 PATS-MR              2:29.37    2:25.30        
                  33.91     1:10.99 (37.08)     1:48.75 (37.76)     2:25.30 (36.55)
 11 Kelly, James P            14 Silver Streaks-MR    2:26.06    2:27.24        
                  34.81     1:12.18 (37.37)     1:50.00 (37.82)     2:27.24 (37.24)
 12 Isles, Ajani              13 Silver Streaks-MR    2:36.39    2:31.00        
                  33.95     1:11.97 (38.02)     1:51.84 (39.87)     2:31.00 (39.16)
 13 Kingsbury, Nathaniel J    14 PATS-MR              2:33.86    2:31.42        
                  35.91     1:13.90 (37.99)     1:52.72 (38.82)     2:31.42 (38.70)
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McCaffrey, TC C           14 PATS-MR              2:07.57    2:09.64 q      
                  30.18     1:02.86 (32.68)     1:36.66 (33.80)     2:09.64 (32.98)
  2 Fox, Ben P                14 UN-CT                2:14.44    2:13.17 q      
                  32.18     1:06.31 (34.13)     1:40.53 (34.22)     2:13.17 (32.64)
  3 Catania, Chad D           14 HAWK-AD              2:16.75    2:14.34 q      
                  31.93     1:05.55 (33.62)     1:40.33 (34.78)     2:14.34 (34.01)
  4 Keane, Matt V             14 PATS-MR              2:15.58    2:16.22 q      
                  31.31     1:05.25 (33.94)     1:41.81 (36.56)     2:16.22 (34.41)
  5 Holman, Thomas S          13 PATS-MR              2:18.77    2:17.60 q      
                  32.89     1:07.24 (34.35)     1:42.54 (35.30)     2:17.60 (35.06)
  6 Liu, Alex J               12 NDAC-MR              2:19.16    2:19.13 q      
                  33.20     1:07.97 (34.77)     1:43.74 (35.77)     2:19.13 (35.39)
  7 Trzewik-Quinn, Tadeusz K  13 HAWK-AD              2:23.42    2:19.86 q      
                  32.95     1:09.17 (36.22)     1:44.60 (35.43)     2:19.86 (35.26)
  8 Samuel, Jay C             13 MWSC-MR                   NT    2:22.09 q      
      Did not finish
-------------------------------------------------------------------------
  9 Huang, Kevin              13 NYSA-MR              2:25.96    2:23.10 q      
                  33.10     1:09.06 (35.96)     1:46.45 (37.39)     2:23.10 (36.65)
 10 Sommer, Christopher A     14 AG-MR                2:25.58    2:23.34 q      
                  32.19     1:07.70 (35.51)     1:45.37 (37.67)     2:23.34 (37.97)
 11 Kelly, James P            14 Silver Streaks-MR    2:27.01    2:26.06 q      
                  33.61     1:10.29 (36.68)     1:48.45 (38.16)     2:26.06 (37.61)
 12 Huang, Jonathan           13 PATS-MR              2:33.15    2:29.37 q      
                  34.63     1:11.86 (37.23)     1:50.73 (38.87)     2:29.37 (38.64)
 13 Kingsbury, Nathaniel J    14 PATS-MR              2:29.97    2:33.86 q      
                  36.80     1:15.79 (38.99)     1:54.80 (39.01)     2:33.86 (39.06)
 14 Isles, Ajani              13 Silver Streaks-MR    2:23.80    2:36.39 q      
                  34.33     1:13.60 (39.27)     1:55.46 (41.86)     2:36.39 (40.93)
 15 Snow, Nathan              14 DA-MR                2:43.86    2:46.27 q      
                  38.31     1:19.93 (41.62)     2:03.64 (43.71)     2:46.27 (42.63)
 16 Pece, Jared S             14 HAWK-AD              2:26.46    3:01.60 q      
                  42.83     1:28.45 (45.62)     2:15.93 (47.48)     3:01.60 (45.67)
-------------------------------------------------------------------------
 -- Jones, Ryan               13 DA-MR                     NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  47.17     1:37.95 (50.78)          DQ (50.75)                    
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Keane, Matt V             14 PATS-MR              1:06.90    1:04.38        
                  29.96     1:04.38 (34.42)                                        
  2 Makarov, Aleksey M        13 DA-MR                1:10.04    1:07.81        
                  32.35     1:07.81 (35.46)                                        
  3 Nicholas, Chauncey        14 DA-MR                1:09.87    1:08.36        
                  32.51     1:08.36 (35.85)                                        
  4 Cimorelli, Jack D         12 NDAC-MR              1:09.43    1:09.70        
                  32.49     1:09.70 (37.21)                                        
  5 Rizzo, Antonio S          13 PATS-MR              1:13.95    1:13.06        
                  34.55     1:13.06 (38.51)                                        
  6 Nunez, Jonathan T         13 PATS-MR              1:13.17    1:13.33        
                  34.76     1:13.33 (38.57)                                        
  7 Catania, Chad D           14 HAWK-AD              1:15.62    1:14.78        
                  34.53     1:14.78 (40.25)                                        
  8 Izzo, Patrick M           13 NDAC-MR              1:15.13    1:16.40        
                  36.56     1:16.40 (39.84)                                        
B - Final
  9 DeNovellis, Alessandro    14 Silver Streaks-MR    1:17.30    1:16.32        
                  35.20     1:16.32 (41.12)                                        
 10 Kuyl, Leo                 14 HAWK-AD              1:16.00    1:16.53        
                  36.47     1:16.53 (40.06)                                        
 11 Merritt, Dylan C          13 SYS-CT               1:20.36    1:16.63        
                  35.72     1:16.63 (40.91)                                        
 12 Geisler, Sean M           14 HAWK-AD              1:18.16    1:18.53        
                  36.78     1:18.53 (41.75)                                        
 13 Hinckley, Billy D         13 SYS-CT               1:23.83    1:23.83        
                  40.03     1:23.83 (43.80)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Keane, Matt V             14 PATS-MR              1:06.66    1:06.90 q      
                  31.12     1:06.90 (35.78)                                        
  2 Cimorelli, Jack D         12 NDAC-MR              1:09.68    1:09.43 q      
                  32.69     1:09.43 (36.74)                                        
  3 Nicholas, Chauncey        14 DA-MR                1:07.71    1:09.87 q      
                  34.17     1:09.87 (35.70)                                        
  4 Makarov, Aleksey M        13 DA-MR                1:08.50    1:10.04 q      
                  33.14     1:10.04 (36.90)                                        
  5 Nunez, Jonathan T         13 PATS-MR              1:14.14    1:13.17 q      
                  34.07     1:13.17 (39.10)                                        
  6 Rizzo, Antonio S          13 PATS-MR              1:11.77    1:13.95 q      
                  34.59     1:13.95 (39.36)                                        
  7 Izzo, Patrick M           13 NDAC-MR              1:14.91    1:15.13 q      
                  35.89     1:15.13 (39.24)                                        
  8 Catania, Chad D           14 HAWK-AD              1:13.43    1:15.62 q      
                  35.58     1:15.62 (40.04)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kuyl, Leo                 14 HAWK-AD              1:16.97    1:16.00 q      
                  35.74     1:16.00 (40.26)                                        
 10 DeNovellis, Alessandro    14 Silver Streaks-MR    1:16.55    1:17.30 q      
                  35.64     1:17.30 (41.66)                                        
 11 Geisler, Sean M           14 HAWK-AD              1:19.45    1:18.16 q      
                  37.28     1:18.16 (40.88)                                        
 12 Merritt, Dylan C          13 SYS-CT                    NT    1:20.36 q      
                  38.17     1:20.36 (42.19)                                        
 13 Hinckley, Billy D         13 SYS-CT               1:24.61    1:23.83 q      
                  39.89     1:23.83 (43.94)                                        
 -- Pece, Jared S             14 HAWK-AD              1:43.01         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Keane, Matt V             14 PATS-MR              2:27.55    2:23.82        
                  30.41     1:06.40 (35.99)     1:45.43 (39.03)     2:23.82 (38.39)
  2 Volaski, Phillip J        13 PATS-MR              2:27.84    2:30.02        
                  33.50     1:10.75 (37.25)     1:50.17 (39.42)     2:30.02 (39.85)
  3 McCaffrey, TC C           14 PATS-MR              2:38.20    2:31.02        
                  33.91     1:12.33 (38.42)     1:51.96 (39.63)     2:31.02 (39.06)
  4 Huang, Jonathan           13 PATS-MR              2:44.22    2:40.01        
                  35.70     1:16.15 (40.45)     1:57.81 (41.66)     2:40.01 (42.20)
  5 Kelly, James P            14 Silver Streaks-MR    2:41.40    2:42.86        
                  35.26     1:16.40 (41.14)     1:59.48 (43.08)     2:42.86 (43.38)
  6 DeNovellis, Alessandro    14 Silver Streaks-MR    2:49.04    2:47.19        
                  35.16     1:17.94 (42.78)     2:02.92 (44.98)     2:47.19 (44.27)
  7 Geisler, Sean M           14 HAWK-AD              2:50.66    2:50.83        
                  36.95     1:21.76 (44.81)     2:06.72 (44.96)     2:50.83 (44.11)
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Makarov, Aleksey M        13 DA-MR                2:31.84    2:27.47 q      
                  33.08     1:10.34 (37.26)     1:49.32 (38.98)     2:27.47 (38.15)
  2 Keane, Matt V             14 PATS-MR              2:25.56    2:27.55 q      
                  31.91     1:09.12 (37.21)     1:48.37 (39.25)     2:27.55 (39.18)
  3 Volaski, Phillip J        13 PATS-MR              2:30.35    2:27.84 q      
                  33.36     1:10.80 (37.44)     1:49.36 (38.56)     2:27.84 (38.48)
  4 Nicholas, Chauncey        14 DA-MR                2:31.77    2:29.68 q      
                  33.47     1:11.56 (38.09)     1:50.45 (38.89)     2:29.68 (39.23)
  5 McCaffrey, TC C           14 PATS-MR              2:39.39    2:38.20 q      
                  35.42     1:15.79 (40.37)     1:57.05 (41.26)     2:38.20 (41.15)
  6 Kelly, James P            14 Silver Streaks-MR    2:35.49    2:41.40 q      
                  36.24     1:17.31 (41.07)     1:59.77 (42.46)     2:41.40 (41.63)
  7 Huang, Jonathan           13 PATS-MR              2:46.83    2:44.22 q      
                  38.09     1:18.77 (40.68)     2:01.91 (43.14)     2:44.22 (42.31)
  8 Catania, Chad D           14 HAWK-AD              2:43.73    2:46.72 q      
                  35.80     1:18.34 (42.54)     2:02.43 (44.09)     2:46.72 (44.29)
-------------------------------------------------------------------------
  9 DeNovellis, Alessandro    14 Silver Streaks-MR    2:51.57    2:49.04 q      
                  35.97     1:19.63 (43.66)     2:03.83 (44.20)     2:49.04 (45.21)
 10 Geisler, Sean M           14 HAWK-AD              2:50.47    2:50.66 q      
                  37.53     1:21.08 (43.55)     2:05.96 (44.88)     2:50.66 (44.70)
 11 Rodezno, Matthew M        14 HAWK-AD                   NT    3:04.76 q      
                  42.02     1:29.46 (47.44)     2:17.60 (48.14)     3:04.76 (47.16)
 12 Monastersky, Devin K      13 MWSC-MR                   NT    3:13.06 q      
                  43.50     1:31.87 (48.37)     2:23.69 (51.82)     3:13.06 (49.37)
 -- Veracka, John J           14 PBAC-MR              3:15.56         DQ        
      One hand touch
                  42.25     1:29.54 (47.29)     2:18.45 (48.91)          DQ (50.77)
 -- Cimorelli, Jack D         12 NDAC-MR              2:35.17         NS        
 -- Liu, Alex J               12 NDAC-MR              2:37.38         NS        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Nicholas, Chauncey        14 DA-MR                  56.27      56.69        
                  26.23       56.69 (30.46)                                        
  2 Rizzo, Antonio S          13 PATS-MR              1:00.15    1:00.06        
                  28.16     1:00.06 (31.90)                                        
  3 Nunez, Jonathan T         13 PATS-MR              1:01.78    1:01.03        
                  28.27     1:01.03 (32.76)                                        
  4 Volaski, Phillip J        13 PATS-MR              1:01.51    1:01.09        
                  28.71     1:01.09 (32.38)                                        
  5 Markic, Marin             14 PATS-MR              1:02.25    1:01.95        
                  28.68     1:01.95 (33.27)                                        
  6 Fox, Ben P                14 UN-CT                1:02.96    1:02.11        
                  29.29     1:02.11 (32.82)                                        
  7 Trzewik-Quinn, Tadeusz K  13 HAWK-AD              1:03.80    1:02.73        
                  28.92     1:02.73 (33.81)                                        
  8 Stangeby, Chris           13 AG-MR                1:04.67    1:04.01        
                  29.91     1:04.01 (34.10)                                        
B - Final
  9 McCaffrey, TC C           14 PATS-MR              1:05.17    1:02.93        
                  29.65     1:02.93 (33.28)                                        
 10 O'Gorman, Ciaran          14 NYSA-MR              1:05.91    1:05.36        
                  30.52     1:05.36 (34.84)                                        
 11 Huang, Jonathan           13 PATS-MR              1:11.21    1:08.35        
                  32.00     1:08.35 (36.35)                                        
 12 Porter, Beecher B         13 SYS-CT               1:08.92    1:10.09        
                  31.88     1:10.09 (38.21)                                        
 13 Kuyl, Leo                 14 HAWK-AD              1:08.62    1:10.79        
                  32.16     1:10.79 (38.63)                                        
 14 Brown, Cameron G          14 DA-MR                1:29.28    1:34.35        
                  40.72     1:34.35 (53.63)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nicholas, Chauncey        14 DA-MR                  58.08      56.27 q      
                  26.54       56.27 (29.73)                                        
  2 Rawl, Jarek T             13 NDAC-MR                58.14      56.70 q      
                  26.42       56.70 (30.28)                                        
  3 Rizzo, Antonio S          13 PATS-MR              1:01.19    1:00.15 q      
                  28.17     1:00.15 (31.98)                                        
  4 Volaski, Phillip J        13 PATS-MR              1:02.46    1:01.51 q      
                  28.68     1:01.51 (32.83)                                        
  5 Nunez, Jonathan T         13 PATS-MR              1:03.60    1:01.78 q      
                  28.76     1:01.78 (33.02)                                        
  6 Markic, Marin             14 PATS-MR              1:03.32    1:02.25 q      
                  28.55     1:02.25 (33.70)                                        
  7 Fox, Ben P                14 UN-CT                1:14.48    1:02.96 q      
                  29.28     1:02.96 (33.68)                                        
  8 Trzewik-Quinn, Tadeusz K  13 HAWK-AD              1:05.63    1:03.80 q      
                  29.44     1:03.80 (34.36)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Stangeby, Chris           13 AG-MR                1:06.64    1:04.67 q      
                  30.43     1:04.67 (34.24)                                        
 10 McCaffrey, TC C           14 PATS-MR              1:02.97    1:05.17 q      
                  30.44     1:05.17 (34.73)                                        
 11 O'Gorman, Ciaran          14 NYSA-MR              1:04.13    1:05.91 q      
                  30.36     1:05.91 (35.55)                                        
 12 Kuyl, Leo                 14 HAWK-AD              1:10.24    1:08.62 q      
                  31.45     1:08.62 (37.17)                                        
 13 Porter, Beecher B         13 SYS-CT               1:08.71    1:08.92 q      
                  31.64     1:08.92 (37.28)                                        
 14 Huang, Kevin              13 NYSA-MR              1:11.76    1:10.42 q      
                  32.51     1:10.42 (37.91)                                        
 15 Huang, Jonathan           13 PATS-MR              1:09.83    1:11.21 q      
                  33.50     1:11.21 (37.71)                                        
 16 Hinckley, Billy D         13 SYS-CT               1:13.78    1:13.70 q      
                  33.68     1:13.70 (40.02)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Brown, Cameron G          14 DA-MR                     NT    1:29.28        
                  40.98     1:29.28 (48.30)                                        
 -- Staubi, Kyle A            12 NDAC-MR                58.27         NS        
 -- Ruiz, Christopher J       13 AG-MR                     NT         NS        
 -- Buchman, Steven J         13 NYSA-MR              1:43.81         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Rizzo, Antonio S          13 PATS-MR              2:15.36    2:10.69        
                  28.25     1:01.20 (32.95)     1:35.49 (34.29)     2:10.69 (35.20)
  2 Liu, Alex J               12 NDAC-MR              2:19.78    2:30.06        
                  31.97     1:08.94 (36.97)     1:47.80 (38.86)     2:30.06 (42.26)
  3 Porter, Beecher B         13 SYS-CT               2:28.06    2:31.34        
                  32.40     1:10.87 (38.47)     1:51.47 (40.60)     2:31.34 (39.87)
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rizzo, Antonio S          13 PATS-MR              2:15.54    2:15.36 q      
                  29.83     1:04.10 (34.27)     1:39.42 (35.32)     2:15.36 (35.94)
  2 Liu, Alex J               12 NDAC-MR              2:27.36    2:19.78 q      
                  31.19     1:06.23 (35.04)     1:41.94 (35.71)     2:19.78 (37.84)
  3 Porter, Beecher B         13 SYS-CT               2:36.01    2:28.06 q      
                  31.26     1:09.20 (37.94)     1:48.45 (39.25)     2:28.06 (39.61)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Nicholas, Chauncey        14 DA-MR                2:13.55    2:08.42        
                  27.34       59.33 (31.99)     1:37.37 (38.04)     2:08.42 (31.05)
  2 Keane, Matt V             14 PATS-MR              2:14.93    2:09.56        
                  28.05     1:01.22 (33.17)     1:38.28 (37.06)     2:09.56 (31.28)
  3 Fox, Ben P                14 UN-CT                2:17.08    2:12.21        
                  28.39     1:03.41 (35.02)     1:42.28 (38.87)     2:12.21 (29.93)
  4 Makarov, Aleksey M        13 DA-MR                2:18.54    2:13.24        
                  28.39     1:02.91 (34.52)     1:41.73 (38.82)     2:13.24 (31.51)
  5 Nunez, Jonathan T         13 PATS-MR              2:15.28    2:13.70        
                  28.57     1:03.95 (35.38)     1:44.36 (40.41)     2:13.70 (29.34)
  6 Liu, Alex J               12 NDAC-MR              2:16.56    2:17.92        
                  30.29     1:05.50 (35.21)     1:46.10 (40.60)     2:17.92 (31.82)
  7 Trzewik-Quinn, Tadeusz K  13 HAWK-AD              2:25.16    2:20.05        
                  28.79     1:03.99 (35.20)     1:46.81 (42.82)     2:20.05 (33.24)
  8 Cimorelli, Jack D         12 NDAC-MR              2:22.46    2:20.28        
                  30.52     1:07.07 (36.55)     1:47.03 (39.96)     2:20.28 (33.25)
B - Final
  9 Merritt, Dylan C          13 SYS-CT               2:31.14    2:24.01        
                  32.38     1:10.06 (37.68)     1:52.50 (42.44)     2:24.01 (31.51)
 10 Geisler, Sean M           14 HAWK-AD              2:34.45    2:31.53        
                  30.67     1:08.86 (38.19)     1:56.30 (47.44)     2:31.53 (35.23)
 11 Hinckley, Billy D         13 SYS-CT               2:33.73    2:34.64        
                  32.99     1:11.82 (38.83)     2:00.03 (48.21)     2:34.64 (34.61)
 12 Isles, Ajani              13 Silver Streaks-MR    2:36.88    2:41.74        
                  31.08     1:08.43 (37.35)     2:01.15 (52.72)     2:41.74 (40.59)
 13 Jones, Ryan               13 DA-MR                3:13.90    3:18.16        
                                1:33.60 ( )   2:37.36 (1:03.76)     3:18.16 (40.80)
 14 Brown, Cameron G          14 DA-MR                3:17.46    3:21.41        
                  43.01     1:36.04 (53.03)   2:40.63 (1:04.59)     3:21.41 (40.78)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nicholas, Chauncey        14 DA-MR                2:13.51    2:13.55 q      
                  28.66     1:03.51 (34.85)     1:41.65 (38.14)     2:13.55 (31.90)
  2 Keane, Matt V             14 PATS-MR              2:14.31    2:14.93 q      
                  28.63     1:04.34 (35.71)     1:42.69 (38.35)     2:14.93 (32.24)
  3 Nunez, Jonathan T         13 PATS-MR              2:15.40    2:15.28 q      
                  28.46     1:04.13 (35.67)     1:44.92 (40.79)     2:15.28 (30.36)
  4 Liu, Alex J               12 NDAC-MR              2:19.93    2:16.56 q      
                  29.91     1:04.26 (34.35)     1:44.38 (40.12)     2:16.56 (32.18)
  5 Fox, Ben P                14 UN-CT                2:18.49    2:17.08 q      
                  28.90     1:03.82 (34.92)     1:44.71 (40.89)     2:17.08 (32.37)
  6 Makarov, Aleksey M        13 DA-MR                2:14.55    2:18.54 q      
                  29.86     1:05.62 (35.76)     1:45.98 (40.36)     2:18.54 (32.56)
  7 Cimorelli, Jack D         12 NDAC-MR              2:19.25    2:22.46 q      
                  31.29     1:07.37 (36.08)     1:49.47 (42.10)     2:22.46 (32.99)
  8 Trzewik-Quinn, Tadeusz K  13 HAWK-AD              2:24.80    2:25.16 q      
                  29.91     1:06.47 (36.56)     1:50.78 (44.31)     2:25.16 (34.38)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Merritt, Dylan C          13 SYS-CT               2:38.35    2:31.14 q      
                  32.72     1:12.04 (39.32)     1:57.78 (45.74)     2:31.14 (33.36)
 10 Hinckley, Billy D         13 SYS-CT               2:37.34    2:33.73 q      
                  34.02     1:12.02 (38.00)     1:59.16 (47.14)     2:33.73 (34.57)
 11 Geisler, Sean M           14 HAWK-AD              2:32.69    2:34.45 q      
                  31.80     1:10.40 (38.60)     1:57.82 (47.42)     2:34.45 (36.63)
 12 Isles, Ajani              13 Silver Streaks-MR    2:30.45    2:36.88 q      
                  32.01     1:10.20 (38.19)     2:01.47 (51.27)     2:36.88 (35.41)
 13 Jones, Ryan               13 DA-MR                3:15.10    3:13.90 q      
                  43.50     1:36.72 (53.22)   2:36.82 (1:00.10)     3:13.90 (37.08)
 14 Brown, Cameron G          14 DA-MR                     NT    3:17.46 q      
                  41.82     1:31.94 (50.12)   2:35.75 (1:03.81)     3:17.46 (41.71)
 
Boys Senior 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Deans-Brandt, Collin W    18 AG-MR                  22.38      22.22        
  1 Winograd, Nick            17 AG-MR                  22.33      22.22        
  3 Levin, Aaron V            17 SCAR-NJ                22.55      22.70        
  4 Gambardella, Corey J      16 UN-CT                  22.98      22.77        
  5 Boldrin, Evan M           17 VAC-MR                 23.33      22.93        
  6 Deutsch, Griffin F        17 AG-MR                  23.24      22.97        
  7 Melchior, Karl O          17 SCAR-NJ                23.07      23.05        
  8 Kuyl, Emile V             17 HAWK-AD                22.70      23.08        
B - Final
  9 Hutton, RJ J              15 PATS-MR                23.77      23.28        
 10 Trzewik-Quinn, Seamus     15 HAWK-AD                23.62      23.42        
 10 Zock, Joshua L            14 VAC-MR                 23.96      23.42        
 12 Mauriello, Matt           38 NYSA-MR                23.87      24.00        
 13 Cavotti, Parker           16 NDAC-MR                24.12      24.09        
 14 McGhee, Liam F            16 NDAC-MR                24.11      24.25        
 15 Karosas, Alek             16 UN-CT                  24.44      24.38        
 16 Nicholas, C.J.            16 DA-MR                  24.26      24.79        
 
Boys Senior 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Winograd, Nick            17 AG-MR                  22.11      22.33 q      
  2 Deans-Brandt, Collin W    18 AG-MR                  22.14      22.38 q      
  3 Levin, Aaron V            17 SCAR-NJ                23.12      22.55 q      
  4 Kuyl, Emile V             17 HAWK-AD                22.02      22.70 q      
  5 Gambardella, Corey J      16 UN-CT                  23.50      22.98 q      
  6 Melchior, Karl O          17 SCAR-NJ                24.54      23.07 q      
  7 Graminski, Thomas F       14 NDAC-MR                23.44      23.23 q      
  8 Deutsch, Griffin F        17 AG-MR                  22.94      23.24 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Boldrin, Evan M           17 VAC-MR                 22.71      23.33 q      
 10 Trzewik-Quinn, Seamus     15 HAWK-AD                23.47      23.62 q      
 11 Hutton, RJ J              15 PATS-MR                24.02      23.77 q      
 12 Mauriello, Matt           38 NYSA-MR                24.33      23.87 q      
 13 Zock, Joshua L            14 VAC-MR                 23.50      23.96 q      
 14 McGhee, Liam F            16 NDAC-MR                23.50      24.11 q      
 15 Cavotti, Parker           16 NDAC-MR                23.97      24.12 q      
 16 Wong, Aaron               17 Silver Streaks-MR      23.42      24.16 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Nicholas, C.J.            16 DA-MR                  24.85      24.26        
 18 Horton, Cole B            16 UN-CT                  24.18      24.34        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Karosas, Alek             16 UN-CT                  24.71      24.44        
 20 Dinces, Jon M             24 NYSA-MR                25.00      24.45        
 21 Garcia, Xavier            14 VAC-MR                 24.05      24.49        
 22 Jarski, Alex C            15 AG-MR                  24.28      24.54        
 23 Mialma, Jonathan          16 NDAC-MR                24.05      24.68        
 24 Econopouly, Elias M       14 NDAC-MR                25.00      24.80        
 25 Jorge, Dylan E            16 DA-MR                  25.36      24.98        
 26 Galeano, Robby A          15 NYSA-MR                24.64      25.17        
 27 Alstott, David P          15 SYS-CT                 25.66      25.23        
 28 Vallamattam, Ashok K      17 DA-MR                  25.12      25.33        
 29 Martynowicz, Ryan E       15 SCAR-NJ                25.04      25.40        
 30 Weidman, Eric J           16 UN-CT                  26.34      25.54        
 31 Sullivan, Joey P          16 NYSA-MR                25.83      25.55        
 32 Nikolic, Evan M           15 PATS-MR                26.62      25.68        
 33 Lederer, Derek            16 NYSA-MR                26.82      25.78        
 34 McCaffrey, Michael J      18 NYSA-MR                25.46      26.35        
 35 Morenos, Joshua M         18 SCAR-NJ                26.21      26.38        
 36 Reznikov, Kevin K         15 HAWK-AD                26.93      26.92        
 37 Cullen, Gray S            15 Silver Streaks-MR      28.22      28.71        
 38 Iolonardi, Tristan        18 AG-MR                  29.31      28.97        
 39 Rosenberg, Paul A         15 UN-CT                  31.65      31.99        
 40 Yi, Andrew H              13 MWSC-MR                   NT      35.42        
 
Boys Senior 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Winograd, Nick            17 AG-MR                  48.24      47.68        
                  22.60       47.68 (25.08)                                        
  2 Deans-Brandt, Collin W    18 AG-MR                  49.56      48.85        
                  23.09       48.85 (25.76)                                        
  3 Kuyl, Emile V             17 HAWK-AD                49.26      48.90        
                  23.25       48.90 (25.65)                                        
  4 Gambardella, Corey J      16 UN-CT                  49.99      48.95        
                  23.65       48.95 (25.30)                                        
  5 Levin, Aaron V            17 SCAR-NJ                49.13      49.88        
                  23.87       49.88 (26.01)                                        
  6 Deutsch, Griffin F        17 AG-MR                  51.04      50.26        
                  24.03       50.26 (26.23)                                        
  7 Trzewik-Quinn, Seamus     15 HAWK-AD                50.87      50.30        
                  23.96       50.30 (26.34)                                        
  8 Gorman, Jack R            16 NDAC-MR                51.18      51.39        
                  24.88       51.39 (26.51)                                        
B - Final
  9 Boldrin, Evan M           17 VAC-MR                 52.55      50.84        
                  24.28       50.84 (26.56)                                        
 10 Hutton, RJ J              15 PATS-MR                52.49      51.54        
                  24.62       51.54 (26.92)                                        
 11 Zock, Joshua L            14 VAC-MR                 53.16      51.58        
                  24.97       51.58 (26.61)                                        
 12 Emmerich, Lee A           15 AG-MR                  52.68      51.96        
                  25.36       51.96 (26.60)                                        
 13 Romano, Joseph B          16 SCAR-NJ                52.38      52.88        
                  25.17       52.88 (27.71)                                        
 14 Alstott, David P          15 SYS-CT                 54.14      53.63        
                  26.02       53.63 (27.61)                                        
 15 Erdley, DJ J              16 NYSA-MR                54.15      53.79        
                  25.69       53.79 (28.10)                                        
 16 McGhee, Liam F            16 NDAC-MR                54.31      54.04        
                  25.94       54.04 (28.10)                                        
 
Boys Senior 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Winograd, Nick            17 AG-MR                  48.51      48.24 q      
                  23.34       48.24 (24.90)                                        
  2 Levin, Aaron V            17 SCAR-NJ                50.94      49.13 q      
                  23.37       49.13 (25.76)                                        
  3 Kuyl, Emile V             17 HAWK-AD                48.92      49.26 q      
                  23.37       49.26 (25.89)                                        
  4 Deans-Brandt, Collin W    18 AG-MR                  49.41      49.56 q      
                  23.92       49.56 (25.64)                                        
  5 Gambardella, Corey J      16 UN-CT                  50.30      49.99 q      
                  24.29       49.99 (25.70)                                        
  6 Graminski, Thomas F       14 NDAC-MR                50.53      50.26 q      
                  24.25       50.26 (26.01)                                        
  7 Trzewik-Quinn, Seamus     15 HAWK-AD                50.21      50.87 q      
                  24.40       50.87 (26.47)                                        
  8 Deutsch, Griffin F        17 AG-MR                  49.41      51.04 q      
                  24.40       51.04 (26.64)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gorman, Jack R            16 NDAC-MR                51.94      51.18 q      
                  24.82       51.18 (26.36)                                        
 10 Romano, Joseph B          16 SCAR-NJ                55.11      52.38 q      
                  25.38       52.38 (27.00)                                        
 11 Horton, Cole B            16 UN-CT                  52.30      52.42 q      
                  25.25       52.42 (27.17)                                        
 12 Hutton, RJ J              15 PATS-MR                52.83      52.49 q      
                  25.05       52.49 (27.44)                                        
 13 Boldrin, Evan M           17 VAC-MR                 49.42      52.55 q      
                  24.12       52.55 (28.43)                                        
 14 Emmerich, Lee A           15 AG-MR                  52.82      52.68 q      
                  25.43       52.68 (27.25)                                        
 15 Zock, Joshua L            14 VAC-MR                 53.03      53.16 q      
                  25.56       53.16 (27.60)                                        
 16 Ng, Evan                  15 SCAR-NJ                54.29      53.75 q      
                  26.17       53.75 (27.58)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Wong, Aaron               17 Silver Streaks-MR      51.17      53.76        
                  25.30       53.76 (28.46)                                        
 18 Alstott, David P          15 SYS-CT                 56.32      54.14        
                  26.20       54.14 (27.94)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Dinces, Jon M             24 NYSA-MR                56.00      54.15        
                  25.63       54.15 (28.52)                                        
 19 Erdley, DJ J              16 NYSA-MR                53.50      54.15        
                  26.00       54.15 (28.15)                                        
 21 McGhee, Liam F            16 NDAC-MR                52.43      54.31        
                  25.86       54.31 (28.45)                                        
 22 Soriano, Gian J           15 SCAR-NJ                54.27      54.35        
                  26.07       54.35 (28.28)                                        
 23 Garcia, Xavier            14 VAC-MR                 53.69      54.49        
                  25.72       54.49 (28.77)                                        
 23 Jarski, Alex C            15 AG-MR                  52.64      54.49        
                  25.60       54.49 (28.89)                                        
 25 Cavotti, Parker           16 NDAC-MR                54.47      54.63        
                  25.82       54.63 (28.81)                                        
 26 Weidman, Eric J           16 UN-CT                  55.49      54.73        
                  26.39       54.73 (28.34)                                        
 27 Mialma, Jonathan          16 NDAC-MR                53.57      54.78        
                  25.67       54.78 (29.11)                                        
 28 Attinger, Evan W          15 PATS-MR                   NT      54.79        
                  26.57       54.79 (28.22)                                        
 29 Britt, Nathan             14 NDAC-MR                55.73      54.84        
                  25.97       54.84 (28.87)                                        
 30 Jorge, Dylan E            16 DA-MR                  55.98      55.05        
                  26.44       55.05 (28.61)                                        
 31 Vallamattam, Ashok K      17 DA-MR                  54.93      55.63        
                  26.30       55.63 (29.33)                                        
 32 Morenos, Joshua M         18 SCAR-NJ                56.60      55.79        
                  27.05       55.79 (28.74)                                        
 33 Coyne, Jimmy D            16 SCAR-NJ                56.73      55.82        
                  27.01       55.82 (28.81)                                        
 34 Lederer, Derek            16 NYSA-MR                57.73      55.85        
                  27.38       55.85 (28.47)                                        
 35 Nicholas, C.J.            16 DA-MR                  54.15      56.00        
                  26.60       56.00 (29.40)                                        
 36 Galeano, Robby A          15 NYSA-MR                56.07      56.30        
                  27.52       56.30 (28.78)                                        
 37 Martynowicz, Ryan E       15 SCAR-NJ                57.02      56.43        
                  27.24       56.43 (29.19)                                        
 38 Reinhardt, Hunter P       15 HAWK-AD                56.67      56.97        
                  27.55       56.97 (29.42)                                        
 39 Nikolic, Evan M           15 PATS-MR                58.92      57.30        
                  27.66       57.30 (29.64)                                        
 40 Weires, Max R             15 HAWK-AD                59.18      57.33        
                  27.65       57.33 (29.68)                                        
 41 Reznikov, Kevin K         15 HAWK-AD              1:00.64    1:00.02        
                  28.36     1:00.02 (31.66)                                        
 42 Iolonardi, Tristan        18 AG-MR                1:06.07    1:03.50        
                  30.34     1:03.50 (33.16)                                        
 43 Cullen, Gray S            15 Silver Streaks-MR    1:07.08    1:05.23        
                  30.16     1:05.23 (35.07)                                        
 44 Rosenberg, Paul A         15 UN-CT                1:09.72    1:10.48        
                  34.25     1:10.48 (36.23)                                        
 45 Weiss, Jason              12 NYSA-MR              1:18.84    1:13.50        
                  35.65     1:13.50 (37.85)                                        
 46 Marrero, Devin            20 Silver Streaks-MR    1:21.37    1:24.88        
                  38.74     1:24.88 (46.14)                                        
 
Boys Senior 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gorman, Jack R            16 NDAC-MR              1:52.06    1:52.06        
                  25.71       53.44 (27.73)     1:22.79 (29.35)     1:52.06 (29.27)
  2 Gambardella, Corey J      16 UN-CT                1:52.30    1:56.13        
                  27.96       58.15 (30.19)     1:26.51 (28.36)     1:56.13 (29.62)
  3 Alstott, David P          15 SYS-CT               1:55.74    1:57.78        
                  26.40       55.47 (29.07)     1:26.10 (30.63)     1:57.78 (31.68)
  4 Romano, Joseph B          16 SCAR-NJ              1:55.50    1:58.49        
                  27.04       57.45 (30.41)     1:27.88 (30.43)     1:58.49 (30.61)
  5 Rawl, Daniel M            15 NDAC-MR              1:56.31    2:01.05        
                  27.14       56.99 (29.85)     1:28.66 (31.67)     2:01.05 (32.39)
  6 Ng, Evan                  15 SCAR-NJ              1:56.13    2:01.52        
                  27.18       57.69 (30.51)     1:29.68 (31.99)     2:01.52 (31.84)
  7 Horton, Cole B            16 UN-CT                1:56.55    2:07.76        
                  27.88     1:00.44 (32.56)     1:34.12 (33.68)     2:07.76 (33.64)
  8 Hutton, RJ J              15 PATS-MR              1:57.78    2:32.85        
                  36.70     1:16.12 (39.42)     1:55.34 (39.22)     2:32.85 (37.51)
B - Final
  9 Weidman, Eric J           16 UN-CT                1:58.02    1:55.79        
                  27.50       56.53 (29.03)     1:26.28 (29.75)     1:55.79 (29.51)
 10 Erdley, DJ J              16 NYSA-MR              1:58.49    1:57.44        
                  26.74       56.56 (29.82)     1:27.71 (31.15)     1:57.44 (29.73)
 11 Attinger, Evan W          15 PATS-MR              2:00.48    1:58.52        
                  27.20       56.88 (29.68)     1:27.65 (30.77)     1:58.52 (30.87)
 12 O'Connor, Paul A          15 UN-CT                2:02.29    1:59.26        
                  28.35       58.19 (29.84)     1:29.40 (31.21)     1:59.26 (29.86)
 13 Wong, Aaron               17 Silver Streaks-MR    2:01.80    1:59.93        
                  27.13       57.87 (30.74)     1:29.18 (31.31)     1:59.93 (30.75)
 14 Karosas, Alek             16 UN-CT                2:01.05    2:01.37        
                  27.32       57.39 (30.07)     1:29.59 (32.20)     2:01.37 (31.78)
 15 Mialma, Jonathan          16 NDAC-MR              2:02.53    2:02.97        
                  26.98       58.02 (31.04)     1:30.28 (32.26)     2:02.97 (32.69)
 16 Soriano, Gian J           15 SCAR-NJ              2:01.52    2:03.98        
                  26.65       57.05 (30.40)     1:30.42 (33.37)     2:03.98 (33.56)
 
Boys Senior 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Graminski, Thomas F       14 NDAC-MR              1:50.78    1:48.84 q      
                  25.21       53.33 (28.12)     1:21.52 (28.19)     1:48.84 (27.32)
  2 Gorman, Jack R            16 NDAC-MR              1:52.77    1:52.06 q      
                  25.71       53.44 (27.73)     1:22.79 (29.35)     1:52.06 (29.27)
  3 Gambardella, Corey J      16 UN-CT                1:48.13    1:52.30 q      
                  26.14       54.03 (27.89)     1:22.97 (28.94)     1:52.30 (29.33)
  4 Romano, Joseph B          16 SCAR-NJ              1:59.12    1:55.50 q      
                  26.25       55.38 (29.13)     1:25.91 (30.53)     1:55.50 (29.59)
  5 Alstott, David P          15 SYS-CT               2:02.15    1:55.74 q      
                  26.92       49.00 (22.08)     1:08.08 (19.08)     1:55.74 (47.66)
  6 Ng, Evan                  15 SCAR-NJ              1:57.09    1:56.13 q      
                  27.96       58.15 (30.19)     1:26.51 (28.36)     1:56.13 (29.62)
  7 Rawl, Daniel M            15 NDAC-MR              1:57.33    1:56.31 q      
                  26.39       55.47 (29.08)     1:25.83 (30.36)     1:56.31 (30.48)
  8 Horton, Cole B            16 UN-CT                1:58.03    1:56.55 q      
                  27.07       56.52 (29.45)     1:26.77 (30.25)     1:56.55 (29.78)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hutton, RJ J              15 PATS-MR              1:59.03    1:57.78 q      
                  26.40       55.47 (29.07)     1:26.10 (30.63)     1:57.78 (31.68)
 10 Weidman, Eric J           16 UN-CT                1:57.00    1:58.02 q      
                  27.49       57.25 (29.76)     1:27.65 (30.40)     1:58.02 (30.37)
 11 Erdley, DJ J              16 NYSA-MR              1:58.01    1:58.49 q      
                  27.04       57.45 (30.41)     1:27.88 (30.43)     1:58.49 (30.61)
 12 Attinger, Evan W          15 PATS-MR              1:59.52    2:00.48 q      
                  27.48       57.65 (30.17)     1:28.87 (31.22)     2:00.48 (31.61)
 13 Karosas, Alek             16 UN-CT                2:03.51    2:01.05 q      
                  27.14       56.99 (29.85)     1:28.66 (31.67)     2:01.05 (32.39)
 14 Soriano, Gian J           15 SCAR-NJ              2:00.26    2:01.52 q      
                  27.18       57.69 (30.51)     1:29.68 (31.99)     2:01.52 (31.84)
 15 Wong, Aaron               17 Silver Streaks-MR    1:54.96    2:01.80 q      
                  27.05       57.42 (30.37)     1:29.19 (31.77)     2:01.80 (32.61)
 16 O'Connor, Paul A          15 UN-CT                1:58.60    2:02.29 q      
                  28.24       59.18 (30.94)     1:31.27 (32.09)     2:02.29 (31.02)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Mialma, Jonathan          16 NDAC-MR              2:02.14    2:02.53        
                  26.72                             1:29.59 ( )     2:02.53 (32.94)
 18 Garcia, Xavier            14 VAC-MR               1:57.93    2:03.54        
                  26.73       56.99 (30.26)     1:29.65 (32.66)     2:03.54 (33.89)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Cavotti, Parker           16 NDAC-MR              2:08.50    2:07.73        
                  27.32       58.87 (31.55)     1:33.31 (34.44)     2:07.73 (34.42)
 20 Jorge, Dylan E            16 DA-MR                2:09.88    2:07.76        
                  27.88     1:00.44 (32.56)     1:34.12 (33.68)     2:07.76 (33.64)
 21 Martynowicz, Ryan E       15 SCAR-NJ              2:05.24    2:10.89        
                  28.90     1:01.79 (32.89)     1:36.21 (34.42)     2:10.89 (34.68)
 22 Nikolic, Evan M           15 PATS-MR              2:14.66    2:19.03        
                  30.43     1:05.53 (35.10)     1:43.43 (37.90)     2:19.03 (35.60)
 23 Reznikov, Kevin K         15 HAWK-AD              2:20.50    2:21.15        
                  30.27     1:05.23 (34.96)     1:42.54 (37.31)     2:21.15 (38.61)
 24 Rosenberg, Paul A         15 UN-CT                2:36.57    2:32.85        
                  36.70     1:16.12 (39.42)     1:55.34 (39.22)     2:32.85 (37.51)
 
Boys Senior 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gambardella, Corey J      16 UN-CT                4:55.54    4:48.52        
                  26.13       55.13 (29.00)     1:24.50 (29.37)     1:53.88 (29.38)
        2:23.14 (29.26)     2:52.86 (29.72)     3:21.70 (28.84)     3:51.40 (29.70)
        4:20.51 (29.11)     4:48.52 (28.01)                                        
  2 Walsh, Cullen P           17 SCAR-NJ              4:54.74    4:57.88        
                  26.83       55.96 (29.13)     1:25.85 (29.89)     1:55.99 (30.14)
        2:26.58 (30.59)     2:56.80 (30.22)     3:27.41 (30.61)     3:57.80 (30.39)
        4:28.11 (30.31)     4:57.88 (29.77)                                        
  3 Neuendorf, Reed           22 NYSA-MR              4:50.95    5:10.12        
                  28.24       58.75 (30.51)     1:29.72 (30.97)     2:00.86 (31.14)
        2:32.39 (31.53)     3:04.08 (31.69)     3:36.08 (32.00)     4:07.78 (31.70)
        4:39.83 (32.05)     5:10.12 (30.29)                                        
  4 Melchior, Karl O          17 SCAR-NJ              5:14.31    5:12.02        
                  27.24       57.51 (30.27)     1:28.72 (31.21)     1:59.88 (31.16)
        2:31.52 (31.64)     3:03.75 (32.23)     3:35.95 (32.20)     4:08.51 (32.56)
        4:41.37 (32.86)     5:12.02 (30.65)                                        
  5 Romano, Joseph B          16 SCAR-NJ              5:16.76    5:22.06        
                  27.26       58.46 (31.20)     1:30.90 (32.44)     2:03.88 (32.98)
        2:36.70 (32.82)     3:09.73 (33.03)     3:42.89 (33.16)     4:16.22 (33.33)
        4:49.56 (33.34)     5:22.06 (32.50)                                        
  6 Merritt, Dylan C          13 SYS-CT               5:56.90    5:33.11        
                  29.22     1:02.09 (32.87)     1:36.40 (34.31)     2:10.57 (34.17)
        2:44.70 (34.13)     3:18.39 (33.69)     3:53.33 (34.94)     4:27.66 (34.33)
        5:01.68 (34.02)     5:33.11 (31.43)                                        
  7 Coyne, Jimmy D            16 SCAR-NJ              5:41.86    5:37.63        
                  28.81     1:01.42 (32.61)     1:35.16 (33.74)     2:10.00 (34.84)
        2:44.39 (34.39)     3:19.58 (35.19)     3:54.79 (35.21)     4:30.05 (35.26)
        5:05.50 (35.45)     5:37.63 (32.13)                                        
  8 Wong, Aaron               17 Silver Streaks-MR    5:33.42    5:38.28        
                  27.65       59.15 (31.50)     1:31.77 (32.62)     2:05.94 (34.17)
        2:40.85 (34.91)     3:16.71 (35.86)     3:51.63 (34.92)     4:27.54 (35.91)
        5:02.91 (35.37)     5:38.28 (35.37)                                        
  9 Nicholas, Chauncey        14 DA-MR                5:50.29    5:44.08        
                  29.79     1:02.71 (32.92)     1:37.22 (34.51)     2:12.44 (35.22)
        2:47.98 (35.54)     3:23.69 (35.71)     3:59.06 (35.37)     4:34.83 (35.77)
        5:10.41 (35.58)     5:44.08 (33.67)                                        
 10 Nicholas, C.J.            16 DA-MR                5:39.71    5:51.43        
                  29.61     1:03.27 (33.66)     1:38.15 (34.88)     2:13.28 (35.13)
        2:49.46 (36.18)     3:26.16 (36.70)     4:03.60 (37.44)     4:40.66 (37.06)
        5:18.50 (37.84)     5:51.43 (32.93)                                        
 11 Jorge, Dylan E            16 DA-MR                5:55.02    5:56.57        
                  29.13     1:02.89 (33.76)     1:38.02 (35.13)     2:14.58 (36.56)
        2:51.69 (37.11)     3:29.18 (37.49)     4:06.66 (37.48)     4:44.52 (37.86)
        5:22.38 (37.86)     5:56.57 (34.19)                                        
 12 Isles, Ajani              13 Silver Streaks-MR    6:06.96    5:58.51        
                  29.82     1:04.10 (34.28)     1:40.02 (35.92)     2:16.73 (36.71)
        2:53.89 (37.16)     3:31.35 (37.46)     4:08.84 (37.49)     4:46.62 (37.78)
        5:23.82 (37.20)     5:58.51 (34.69)                                        
 13 Stangeby, Chris           13 AG-MR                6:37.12    6:00.97        
                  31.83     1:08.10 (36.27)     1:46.16 (38.06)     2:24.12 (37.96)
        3:00.62 (36.50)     3:37.14 (36.52)     4:14.09 (36.95)     4:51.11 (37.02)
        5:27.27 (36.16)     6:00.97 (33.70)                                        
 14 Holan, Steve              10 PATS-MR              6:27.63    6:09.86        
                  32.90     1:09.80 (36.90)     1:47.12 (37.32)     2:25.23 (38.11)
        3:03.11 (37.88)     3:40.85 (37.74)     4:18.49 (37.64)     4:55.62 (37.13)
        5:33.38 (37.76)     6:09.86 (36.48)                                        
 15 Snow, Nathan              14 DA-MR                6:26.79    6:25.94        
                  32.22     1:08.79 (36.57)     1:47.98 (39.19)     2:27.56 (39.58)
        3:07.98 (40.42)     3:47.85 (39.87)     4:28.85 (41.00)     5:09.02 (40.17)
        5:49.36 (40.34)     6:25.94 (36.58)                                        
 16 Reznikov, Kevin K         15 HAWK-AD              7:07.42    6:56.62        
                  31.68     1:09.02 (37.34)     1:50.10 (41.08)     2:32.38 (42.28)
        3:15.95 (43.57)     4:00.55 (44.60)     4:45.73 (45.18)     5:29.99 (44.26)
        6:14.50 (44.51)     6:56.62 (42.12)                                        
 17 Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                7:54.26    7:20.41        
                  37.92     1:23.19 (45.27)     2:09.57 (46.38)     2:53.56 (43.99)
        3:39.04 (45.48)     4:22.08 (43.04)     5:09.45 (47.37)     5:52.98 (43.53)
        6:38.09 (45.11)     7:20.41 (42.32)                                        
 18 Haggerty, Ethan W         10 AG-MR                     NT    7:23.76        
                  37.83     1:21.66 (43.83)     2:06.49 (44.83)     2:52.48 (45.99)
        3:37.78 (45.30)     4:24.47 (46.69)     5:10.25 (45.78)     5:56.54 (46.29)
        6:41.47 (44.93)     7:23.76 (42.29)                                        
 19 Jones, Ryan               13 DA-MR                7:24.35    7:29.88        
                  38.32     1:22.12 (43.80)     2:09.22 (47.10)     2:55.23 (46.01)
                                4:27.14 ( )   7:29.88 (3:02.74)                    
 -- Cerrato, Justin C         17 DA-MR                5:32.88         NS        
 
Boys Senior 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Connor, Paul A          15 UN-CT               17:50.82   17:54.27        
                  28.62       59.92 (31.30)     1:32.11 (32.19)     2:05.64 (33.53)
        2:38.41 (32.77)     3:11.18 (32.77)     3:44.27 (33.09)     4:17.73 (33.46)
        4:50.76 (33.03)     5:23.58 (32.82)     5:56.64 (33.06)     6:29.80 (33.16)
        7:02.82 (33.02)     7:35.73 (32.91)     8:09.14 (33.41)     8:41.96 (32.82)
        9:15.11 (33.15)     9:48.08 (32.97)    10:21.31 (33.23)    10:54.37 (33.06)
       11:27.24 (32.87)    12:00.41 (33.17)    12:33.42 (33.01)    13:06.13 (32.71)
       13:38.65 (32.52)    14:11.18 (32.53)    14:43.34 (32.16)    15:15.89 (32.55)
       15:48.40 (32.51)    16:20.80 (32.40)    16:52.94 (32.14)    17:24.67 (31.73)
       17:54.27 (29.60)
  2 Fox, Ben P                14 UN-CT               18:13.46   17:58.55        
                  27.71       59.62 (31.91)     1:32.22 (32.60)     2:05.28 (33.06)
        2:37.65 (32.37)     3:10.70 (33.05)     3:43.89 (33.19)     4:17.32 (33.43)
        4:50.49 (33.17)     5:23.65 (33.16)     5:55.92 (32.27)     6:28.87 (32.95)
        7:02.03 (33.16)     7:35.08 (33.05)     8:07.99 (32.91)     8:41.94 (33.95)
        9:14.94 (33.00)     9:47.84 (32.90)    10:21.21 (33.37)    10:53.74 (32.53)
       11:26.13 (32.39)    11:59.15 (33.02)    12:32.88 (33.73)    13:06.23 (33.35)
       13:39.11 (32.88)    14:12.11 (33.00)    14:44.28 (32.17)    15:17.26 (32.98)
       15:49.82 (32.56)    16:22.64 (32.82)    16:55.94 (33.30)    17:27.59 (31.65)
       17:58.55 (30.96)
  3 Merritt, Tyler O          13 SYS-CT                    NT   18:52.33        
                  30.46     1:03.54 (33.08)     1:38.10 (34.56)     2:11.89 (33.79)
        2:45.82 (33.93)     3:20.18 (34.36)     3:54.44 (34.26)     4:29.17 (34.73)
        5:04.08 (34.91)     5:38.22 (34.14)     6:12.29 (34.07)     6:46.96 (34.67)
        7:21.89 (34.93)     7:56.73 (34.84)     8:31.55 (34.82)     9:05.96 (34.41)
        9:40.49 (34.53)    10:14.63 (34.14)    10:49.45 (34.82)    11:23.77 (34.32)
       11:58.43 (34.66)    12:32.92 (34.49)    13:07.29 (34.37)    13:41.77 (34.48)
       14:16.66 (34.89)    14:51.67 (35.01)    15:26.82 (35.15)    16:01.19 (34.37)
       16:35.99 (34.80)    17:09.89 (33.90)    17:44.55 (34.66)    18:19.43 (34.88)
       18:52.33 (32.90)
 
Boys Senior 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Kuyl, Emile V             17 HAWK-AD                57.08      53.94        
                  25.92       53.94 (28.02)                                        
  2 Trzewik-Quinn, Seamus     15 HAWK-AD                58.01      54.27        
                  26.28       54.27 (27.99)                                        
  3 Romano, Joseph B          16 SCAR-NJ                58.81      58.29        
                  28.73       58.29 (29.56)                                        
  4 Karosas, Alek             16 UN-CT                  58.73      58.55        
                  28.45       58.55 (30.10)                                        
  5 Melchior, Karl O          17 SCAR-NJ                59.52      59.53        
                  29.40       59.53 (30.13)                                        
  6 Erdley, DJ J              16 NYSA-MR                59.48      59.89        
                  30.01       59.89 (29.88)                                        
  7 Wong, Aaron               17 Silver Streaks-MR    1:00.57    1:00.33        
                  28.63     1:00.33 (31.70)                                        
  8 Rawl, Daniel M            15 NDAC-MR              1:01.97    1:02.25        
                  30.00     1:02.25 (32.25)                                        
B - Final
  9 Cavotti, Parker           16 NDAC-MR              1:02.29    1:02.42        
                  30.73     1:02.42 (31.69)                                        
 10 Horton, Cole B            16 UN-CT                1:02.57    1:02.96        
                  31.02     1:02.96 (31.94)                                        
 11 Reinhardt, Hunter P       15 HAWK-AD              1:05.80    1:03.25        
                  31.18     1:03.25 (32.07)                                        
 12 Mialma, Jonathan          16 NDAC-MR              1:03.92    1:03.58        
                  30.45     1:03.58 (33.13)                                        
 13 Coyne, Jimmy D            16 SCAR-NJ              1:03.24    1:04.93        
                  32.13     1:04.93 (32.80)                                        
 14 Martynowicz, Ryan E       15 SCAR-NJ              1:06.23    1:05.28        
                  32.03     1:05.28 (33.25)                                        
 15 Attinger, Evan W          15 PATS-MR              1:08.84    1:07.09        
                  33.19     1:07.09 (33.90)                                        
 16 Berger, Richie M          17 HAWK-AD              1:13.62    1:12.76        
                  33.71     1:12.76 (39.05)                                        
 
Boys Senior 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kuyl, Emile V             17 HAWK-AD                52.34      57.08 q      
                  26.97       57.08 (30.11)                                        
  2 Trzewik-Quinn, Seamus     15 HAWK-AD                53.64      58.01 q      
                  28.12       58.01 (29.89)                                        
  3 Karosas, Alek             16 UN-CT                1:00.76      58.73 q      
                  28.59       58.73 (30.14)                                        
  4 Romano, Joseph B          16 SCAR-NJ              1:01.60      58.81 q      
                  28.62       58.81 (30.19)                                        
  5 Erdley, DJ J              16 NYSA-MR              1:00.07      59.48 q      
                  29.81       59.48 (29.67)                                        
  6 Melchior, Karl O          17 SCAR-NJ              1:01.00      59.52 q      
                  29.32       59.52 (30.20)                                        
  7 Wong, Aaron               17 Silver Streaks-MR      59.71    1:00.57 q      
                  29.09     1:00.57 (31.48)                                        
  8 Rawl, Daniel M            15 NDAC-MR              1:00.84    1:01.97 q      
                  30.07     1:01.97 (31.90)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cavotti, Parker           16 NDAC-MR              1:02.27    1:02.29 q      
                  30.44     1:02.29 (31.85)                                        
 10 Horton, Cole B            16 UN-CT                1:00.66    1:02.57 q      
                  30.38     1:02.57 (32.19)                                        
 11 Coyne, Jimmy D            16 SCAR-NJ              1:03.96    1:03.24 q      
                  31.23     1:03.24 (32.01)                                        
 12 Mialma, Jonathan          16 NDAC-MR              1:03.39    1:03.92 q      
                  30.41     1:03.92 (33.51)                                        
 13 Reinhardt, Hunter P       15 HAWK-AD              1:04.00    1:05.80 q      
                  32.31     1:05.80 (33.49)                                        
 14 Martynowicz, Ryan E       15 SCAR-NJ              1:03.56    1:06.23 q      
                  32.34     1:06.23 (33.89)                                        
 15 Garcia, Xavier            14 VAC-MR               1:02.18    1:07.25 q      
                  32.18     1:07.25 (35.07)                                        
 16 Attinger, Evan W          15 PATS-MR              1:08.79    1:08.84 q      
                  33.86     1:08.84 (34.98)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Jorge, Dylan E            16 DA-MR                1:09.62    1:12.13        
                  34.57     1:12.13 (37.56)                                        
 18 Berger, Richie M          17 HAWK-AD              1:13.49    1:13.62        
                  35.07     1:13.62 (38.55)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hinckley, Billy D         13 SYS-CT               1:13.99    1:13.71        
                  36.37     1:13.71 (37.34)                                        
 20 Rosenberg, Paul A         15 UN-CT                1:20.87    1:23.89        
                  42.43     1:23.89 (41.46)                                        
 21 Marrero, Devin            20 Silver Streaks-MR         NT    1:41.72        
                  48.60     1:41.72 (53.12)                                        
 -- Cullen, Gray S            15 Silver Streaks-MR    1:18.44         NS        
 
Boys Senior 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Trzewik-Quinn, Seamus     15 HAWK-AD              2:00.55    1:54.13        
                  26.37       55.43 (29.06)     1:25.24 (29.81)     1:54.13 (28.89)
  2 Levin, Aaron V            17 SCAR-NJ              2:02.60    2:02.98        
                  29.99     1:01.14 (31.15)     1:32.67 (31.53)     2:02.98 (30.31)
  3 Romano, Joseph B          16 SCAR-NJ              2:08.03    2:03.99        
                  29.30     1:00.42 (31.12)     1:32.20 (31.78)     2:03.99 (31.79)
  4 Melchior, Karl O          17 SCAR-NJ              2:06.90    2:07.60        
                  29.93     1:01.66 (31.73)     1:34.79 (33.13)     2:07.60 (32.81)
  5 Erdley, DJ J              16 NYSA-MR              2:09.64    2:08.59        
                  30.47     1:02.92 (32.45)     1:36.87 (33.95)     2:08.59 (31.72)
  6 Sullivan, Joey P          16 NYSA-MR              2:18.29    2:18.80        
                  31.98     1:06.78 (34.80)     1:42.68 (35.90)     2:18.80 (36.12)
  7 Coyne, Jimmy D            16 SCAR-NJ              2:22.25    2:19.15        
                  32.15     1:07.23 (35.08)     1:43.64 (36.41)     2:19.15 (35.51)
  8 Attinger, Evan W          15 PATS-MR              2:26.82    2:20.40        
                  32.56     1:07.21 (34.65)     1:43.55 (36.34)     2:20.40 (36.85)
 
Boys Senior 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Trzewik-Quinn, Seamus     15 HAWK-AD              1:55.10    2:00.55 q      
                  27.86       58.58 (30.72)     1:29.92 (31.34)     2:00.55 (30.63)
  2 Levin, Aaron V            17 SCAR-NJ              2:04.17    2:02.60 q      
                  29.05       59.98 (30.93)     1:31.42 (31.44)     2:02.60 (31.18)
  3 Melchior, Karl O          17 SCAR-NJ              2:08.79    2:06.90 q      
                  29.47     1:01.12 (31.65)     1:34.11 (32.99)     2:06.90 (32.79)
  4 Romano, Joseph B          16 SCAR-NJ              2:10.19    2:08.03 q      
                  29.28     1:00.80 (31.52)     1:34.28 (33.48)     2:08.03 (33.75)
  5 Erdley, DJ J              16 NYSA-MR              2:07.75    2:09.64 q      
                  30.71     1:03.21 (32.50)     1:36.40 (33.19)     2:09.64 (33.24)
  6 Ng, Evan                  15 SCAR-NJ              2:12.21    2:13.90 q      
                  32.13     1:07.23 (35.10)     1:39.25 (32.02)     2:13.90 (34.65)
  7 Mesibov, Nicholas         16 NYSA-MR              2:14.93    2:17.33 q      
                  33.08     1:07.84 (34.76)     1:42.91 (35.07)     2:17.33 (34.42)
  8 Sullivan, Joey P          16 NYSA-MR              2:37.55    2:18.29 q      
                  31.16     1:05.68 (34.52)     1:41.62 (35.94)     2:18.29 (36.67)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Horton, Cole B            16 UN-CT                2:18.54    2:18.58 q      
                  32.40     1:06.64 (34.24)     1:42.69 (36.05)     2:18.58 (35.89)
 10 Coyne, Jimmy D            16 SCAR-NJ              2:19.48    2:22.25 q      
                  33.14     1:09.10 (35.96)     1:45.32 (36.22)     2:22.25 (36.93)
 11 Martynowicz, Ryan E       15 SCAR-NJ              2:24.25    2:23.25 q      
                  33.63     1:09.62 (35.99)     1:46.64 (37.02)     2:23.25 (36.61)
 12 Attinger, Evan W          15 PATS-MR              2:20.18    2:26.82 q      
                  35.34     1:12.27 (36.93)     1:49.93 (37.66)     2:26.82 (36.89)
 13 Pece, Logan A             12 HAWK-AD                   NT    2:55.63 q      
                  40.87     1:25.62 (44.75)     2:11.80 (46.18)     2:55.63 (43.83)
 
Boys Senior 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Kuyl, Emile V             17 HAWK-AD              1:02.83    1:01.87        
                  28.89     1:01.87 (32.98)                                        
  2 Alstott, David P          15 SYS-CT               1:02.77    1:03.26        
                  29.83     1:03.26 (33.43)                                        
  3 Gorman, Jack R            16 NDAC-MR              1:04.15    1:04.31        
                  30.22     1:04.31 (34.09)                                        
  4 Weidman, Eric J           16 UN-CT                1:06.15    1:04.66        
                  31.40     1:04.66 (33.26)                                        
  5 Econopouly, Elias M       14 NDAC-MR              1:05.04    1:04.79        
                  30.56     1:04.79 (34.23)                                        
  6 Coyne, Jimmy D            16 SCAR-NJ              1:05.73    1:05.66        
                  31.40     1:05.66 (34.26)                                        
  7 Melchior, Karl O          17 SCAR-NJ              1:06.23    1:05.79        
                  31.20     1:05.79 (34.59)                                        
  8 Hutton, RJ J              15 PATS-MR              1:07.63    1:06.88        
                  31.42     1:06.88 (35.46)                                        
B - Final
  9 O'Connor, Paul A          15 UN-CT                1:09.30    1:07.67        
                  32.07     1:07.67 (35.60)                                        
 10 Nicholas, C.J.            16 DA-MR                1:10.04    1:07.87        
                  32.17     1:07.87 (35.70)                                        
 11 Berger, Richie M          17 HAWK-AD              1:08.18    1:09.06        
                  31.83     1:09.06 (37.23)                                        
 12 Soriano, Gian J           15 SCAR-NJ              1:09.45    1:09.41        
                  32.85     1:09.41 (36.56)                                        
 13 Reinhardt, Hunter P       15 HAWK-AD              1:13.94    1:10.42        
                  33.92     1:10.42 (36.50)                                        
 14 Weires, Max R             15 HAWK-AD              1:11.57    1:11.28        
                  34.22     1:11.28 (37.06)                                        
 15 Karosas, Alek             16 UN-CT                1:12.69    1:12.64        
                  35.03     1:12.64 (37.61)                                        
 16 Reznikov, Kevin K         15 HAWK-AD              1:13.69    1:15.48        
                  35.01     1:15.48 (40.47)                                        
 
Boys Senior 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Graminski, Thomas F       14 NDAC-MR              1:01.59    1:02.62 q      
                  29.38     1:02.62 (33.24)                                        
  2 Alstott, David P          15 SYS-CT               1:03.03    1:02.77 q      
                  30.55     1:02.77 (32.22)                                        
  3 Kuyl, Emile V             17 HAWK-AD                58.70    1:02.83 q      
                  29.45     1:02.83 (33.38)                                        
  4 Gorman, Jack R            16 NDAC-MR              1:04.51    1:04.15 q      
                  30.07     1:04.15 (34.08)                                        
  5 Econopouly, Elias M       14 NDAC-MR              1:04.74    1:05.04 q      
                  30.87     1:05.04 (34.17)                                        
  6 Coyne, Jimmy D            16 SCAR-NJ              1:05.41    1:05.73 q      
                  31.23     1:05.73 (34.50)                                        
  7 Weidman, Eric J           16 UN-CT                1:05.50    1:06.15 q      
                  31.41     1:06.15 (34.74)                                        
  8 Melchior, Karl O          17 SCAR-NJ              1:09.17    1:06.23 q      
                  31.46     1:06.23 (34.77)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hutton, RJ J              15 PATS-MR              1:07.60    1:07.63 q      
                  31.95     1:07.63 (35.68)                                        
 10 Berger, Richie M          17 HAWK-AD              1:10.91    1:08.18 q      
                  31.56     1:08.18 (36.62)                                        
 11 O'Connor, Paul A          15 UN-CT                1:07.44    1:09.30 q      
                  32.58     1:09.30 (36.72)                                        
 12 Soriano, Gian J           15 SCAR-NJ              1:07.91    1:09.45 q      
                  33.25     1:09.45 (36.20)                                        
 13 Nicholas, C.J.            16 DA-MR                1:09.86    1:10.04 q      
                  32.86     1:10.04 (37.18)                                        
 14 Weires, Max R             15 HAWK-AD              1:09.01    1:11.57 q      
                  33.44     1:11.57 (38.13)                                        
 15 Karosas, Alek             16 UN-CT                1:12.61    1:12.69 q      
                  34.20     1:12.69 (38.49)                                        
 16 Reznikov, Kevin K         15 HAWK-AD              1:15.15    1:13.69 q      
                  34.15     1:13.69 (39.54)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Reinhardt, Hunter P       15 HAWK-AD              1:13.00    1:13.94        
                  36.22     1:13.94 (37.72)                                        
 18 Nikolic, Evan M           15 PATS-MR              1:19.92    1:19.50        
                  37.23     1:19.50 (42.27)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Rosenberg, Paul A         15 UN-CT                1:43.79    1:38.37        
                  47.03     1:38.37 (51.34)                                        
 20 Marrero, Devin            20 Silver Streaks-MR         NT    2:11.06        
                  58.65   2:11.06 (1:12.41)                                        
 -- Cullen, Gray S            15 Silver Streaks-MR    1:30.11         NS        
 -- Yi, Andrew H              13 MWSC-MR              1:32.53         NS        
 -- Davila, Joshua            14 VAC-MR               1:16.22         NS        
 
Boys Senior 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Winograd, Nick            17 AG-MR                2:15.54    2:13.17        
                  29.06     1:03.39 (34.33)     1:38.58 (35.19)     2:13.17 (34.59)
  2 Weidman, Eric J           16 UN-CT                2:20.27    2:18.12        
                  31.28     1:06.15 (34.87)     1:41.92 (35.77)     2:18.12 (36.20)
  3 Alstott, David P          15 SYS-CT               2:20.27    2:18.88        
                  31.05     1:06.32 (35.27)     1:42.48 (36.16)     2:18.88 (36.40)
  4 Coyne, Jimmy D            16 SCAR-NJ              2:22.89    2:21.17        
                  31.62     1:07.43 (35.81)     1:44.89 (37.46)     2:21.17 (36.28)
  5 Gorman, Jack R            16 NDAC-MR              2:22.11    2:22.11        
                  31.04     1:06.40 (35.36)     1:43.73 (37.33)     2:22.11 (38.38)
  6 Britt, Nathan             14 NDAC-MR              2:25.31    2:25.06        
                  32.74     1:09.28 (36.54)     1:47.39 (38.11)     2:25.06 (37.67)
  7 Emmerich, Lee A           15 AG-MR                2:30.03    2:26.25        
                  33.13     1:10.10 (36.97)     1:48.00 (37.90)     2:26.25 (38.25)
  8 Econopouly, Elias M       14 NDAC-MR              2:25.72    2:33.82        
                  34.27     1:13.86 (39.59)     1:53.88 (40.02)     2:33.82 (39.94)
B - Final
  9 Vallamattam, Ashok K      17 DA-MR                2:39.61    2:35.96        
                  34.57     1:14.07 (39.50)     1:55.19 (41.12)     2:35.96 (40.77)
 10 Karosas, Alek             16 UN-CT                2:41.62    2:38.82        
                  35.37     1:16.56 (41.19)     1:57.50 (40.94)     2:38.82 (41.32)
 11 Sobocinski, Lukas J       12 AG-MR                2:41.07    2:45.57        
                  37.34     1:19.62 (42.28)     2:02.73 (43.11)     2:45.57 (42.84)
 12 Schermerhorn, Steven R    11 AG-MR                2:56.68    2:59.26        
                  39.42     1:25.88 (46.46)     2:13.48 (47.60)     2:59.26 (45.78)
 
Boys Senior 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Graminski, Thomas F       14 NDAC-MR              2:12.83    2:13.84 q      
                  30.06     1:03.60 (33.54)     1:38.40 (34.80)     2:13.84 (35.44)
  2 Winograd, Nick            17 AG-MR                2:19.31    2:15.54 q      
                  28.74     1:03.69 (34.95)     1:39.81 (36.12)     2:15.54 (35.73)
  3 Weidman, Eric J           16 UN-CT                2:22.38    2:20.27 q      
                  31.36     1:06.72 (35.36)     1:43.62 (36.90)     2:20.27 (36.65)
  3 Alstott, David P          15 SYS-CT               2:20.43    2:20.27 q      
                  31.44     1:06.61 (35.17)     1:42.93 (36.32)     2:20.27 (37.34)
  5 Gorman, Jack R            16 NDAC-MR              2:22.32    2:22.11 q      
                  31.55     1:06.47 (34.92)     1:43.83 (37.36)     2:22.11 (38.28)
  6 Coyne, Jimmy D            16 SCAR-NJ              2:26.77    2:22.89 q      
                  31.96     1:07.74 (35.78)     1:45.71 (37.97)     2:22.89 (37.18)
  7 Britt, Nathan             14 NDAC-MR              2:24.24    2:25.31 q      
                  32.74     1:09.27 (36.53)     1:47.05 (37.78)     2:25.31 (38.26)
  8 Econopouly, Elias M       14 NDAC-MR              2:23.96    2:25.72 q      
                  32.07     1:08.33 (36.26)     1:46.51 (38.18)     2:25.72 (39.21)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Soriano, Gian J           15 SCAR-NJ              2:28.76    2:29.27 q      
                  32.99     1:10.41 (37.42)     1:49.85 (39.44)     2:29.27 (39.42)
 10 Melchior, Karl O          17 SCAR-NJ              2:28.60    2:29.51 q      
                  32.80     1:10.67 (37.87)     1:50.33 (39.66)     2:29.51 (39.18)
 11 Emmerich, Lee A           15 AG-MR                2:28.78    2:30.03 q      
                  33.22     1:11.32 (38.10)     1:51.04 (39.72)     2:30.03 (38.99)
 12 Mesibov, Nicholas         16 NYSA-MR              2:19.03    2:31.47 q      
                  34.04     1:12.44 (38.40)     1:51.68 (39.24)     2:31.47 (39.79)
 13 Reinhardt, Hunter P       15 HAWK-AD              2:32.56    2:32.07 q      
                  35.14     1:14.43 (39.29)     1:53.52 (39.09)     2:32.07 (38.55)
 14 Weires, Max R             15 HAWK-AD              2:42.69    2:35.95 q      
                  35.61     1:15.38 (39.77)     1:56.34 (40.96)     2:35.95 (39.61)
 15 Vallamattam, Ashok K      17 DA-MR                2:37.19    2:39.61 q      
                  34.07     1:12.67 (38.60)     1:55.73 (43.06)     2:39.61 (43.88)
 16 Sobocinski, Lukas J       12 AG-MR                3:05.74    2:41.07 q      
                  36.17     1:17.90 (41.73)     1:59.58 (41.68)     2:41.07 (41.49)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Karosas, Alek             16 UN-CT                2:40.38    2:41.62        
                  36.30     1:16.63 (40.33)     2:00.06 (43.43)     2:41.62 (41.56)
 18 Reznikov, Kevin K         15 HAWK-AD              2:51.31    2:48.78        
                  36.01     1:18.72 (42.71)     2:03.71 (44.99)     2:48.78 (45.07)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Schermerhorn, Steven R    11 AG-MR                     NT    2:56.68        
                  39.01     1:24.40 (45.39)     2:11.53 (47.13)     2:56.68 (45.15)
 20 Hinckley, Billy D         13 SYS-CT               3:01.63    2:57.75        
                  41.24     1:27.19 (45.95)     2:13.02 (45.83)     2:57.75 (44.73)
 21 Pece, Logan A             12 HAWK-AD                   NT    3:09.09        
                  44.03     1:33.53 (49.50)     2:23.27 (49.74)     3:09.09 (45.82)
 22 Yi, Andrew H              13 MWSC-MR                   NT    3:14.27        
                  43.70     1:32.49 (48.79)     2:24.11 (51.62)     3:14.27 (50.16)
 
Boys Senior 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gambardella, Corey J      16 UN-CT                  52.64      51.43        
                  24.80       51.43 (26.63)                                        
  2 Deans-Brandt, Collin W    18 AG-MR                  54.77      54.10        
                  24.80       54.10 (29.30)                                        
  3 Kuyl, Emile V             17 HAWK-AD                54.98      54.29        
                  25.01       54.29 (29.28)                                        
  4 Nicholas, C.J.            16 DA-MR                  54.10      54.93        
                  25.55       54.93 (29.38)                                        
  5 Boldrin, Evan M           17 VAC-MR                 58.64      56.54        
                  25.62       56.54 (30.92)                                        
  6 Romano, Joseph B          16 SCAR-NJ                58.59      57.75        
                  26.57       57.75 (31.18)                                        
  7 Mauriello, Matt           38 NYSA-MR                57.44      57.97        
                  26.91       57.97 (31.06)                                        
  8 Nikolic, Evan M           15 PATS-MR                58.61      59.46        
B - Final
  9 Econopouly, Elias M       14 NDAC-MR              1:00.61      59.31        
                  27.67       59.31 (31.64)                                        
 10 Morenos, Joshua M         18 SCAR-NJ              1:00.22      59.71        
                  27.79       59.71 (31.92)                                        
 11 Jorge, Dylan E            16 DA-MR                1:00.03      59.98        
                  27.43       59.98 (32.55)                                        
 12 Hutton, RJ J              15 PATS-MR              1:01.96    1:01.61        
                  28.64     1:01.61 (32.97)                                        
 13 Sullivan, Joey P          16 NYSA-MR              1:02.73    1:02.11        
                  28.52     1:02.11 (33.59)                                        
 14 Attinger, Evan W          15 PATS-MR              1:03.48    1:02.65        
 15 Erdley, DJ J              16 NYSA-MR              1:02.73    1:03.74        
                  29.52     1:03.74 (34.22)                                        
 16 McGhee, Liam F            16 NDAC-MR              1:04.08    1:04.36        
                  29.00     1:04.36 (35.36)                                        
 
Boys Senior 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gambardella, Corey J      16 UN-CT                  51.64      52.64 q      
                  25.06       52.64 (27.58)                                        
  2 Nicholas, C.J.            16 DA-MR                  56.43      54.10 q      
                  25.56       54.10 (28.54)                                        
  3 Deans-Brandt, Collin W    18 AG-MR                  55.06      54.77 q      
                  25.17       54.77 (29.60)                                        
  4 Kuyl, Emile V             17 HAWK-AD                53.41      54.98 q      
                  25.50       54.98 (29.48)                                        
  5 Ng, Evan                  15 SCAR-NJ                59.92      55.91 q      
                  26.22       55.91 (29.69)                                        
  6 Mauriello, Matt           38 NYSA-MR                58.66      57.44 q      
                  26.69       57.44 (30.75)                                        
  7 Romano, Joseph B          16 SCAR-NJ                59.48      58.59 q      
                  27.11       58.59 (31.48)                                        
  8 Nikolic, Evan M           15 PATS-MR              1:00.55      58.61 q      
                  27.65       58.61 (30.96)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Boldrin, Evan M           17 VAC-MR                 58.75      58.64 q      
                  26.74       58.64 (31.90)                                        
 10 Dinces, Jon M             24 NYSA-MR                57.50      58.92 q      
                  27.82       58.92 (31.10)                                        
 11 Mialma, Jonathan          16 NDAC-MR                59.28      59.08 q      
                  27.25       59.08 (31.83)                                        
 12 Wong, Aaron               17 Silver Streaks-MR      57.31      59.14 q      
                  27.34       59.14 (31.80)                                        
 13 Soriano, Gian J           15 SCAR-NJ              1:00.56      59.58 q      
                  27.80       59.58 (31.78)                                        
 14 Lederer, Derek            16 NYSA-MR              1:02.71      59.69 q      
                  27.99       59.69 (31.70)                                        
 15 Jorge, Dylan E            16 DA-MR                1:01.04    1:00.03 q      
                  27.89     1:00.03 (32.14)                                        
 16 Morenos, Joshua M         18 SCAR-NJ              1:00.85    1:00.22 q      
                  27.99     1:00.22 (32.23)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Econopouly, Elias M       14 NDAC-MR                58.49    1:00.61        
                  28.24     1:00.61 (32.37)                                        
 18 Weires, Max R             15 HAWK-AD              1:03.26    1:01.69        
                  28.94     1:01.69 (32.75)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hutton, RJ J              15 PATS-MR              1:02.08    1:01.96        
                  28.33     1:01.96 (33.63)                                        
 20 Reinhardt, Hunter P       15 HAWK-AD              1:02.83    1:02.40        
                  29.54     1:02.40 (32.86)                                        
 21 Erdley, DJ J              16 NYSA-MR              1:01.06    1:02.73        
                  29.21     1:02.73 (33.52)                                        
 21 Sullivan, Joey P          16 NYSA-MR              1:03.06    1:02.73        
                  28.72     1:02.73 (34.01)                                        
 23 Attinger, Evan W          15 PATS-MR              1:03.01    1:03.48        
                  29.54     1:03.48 (33.94)                                        
 24 Garcia, Xavier            14 VAC-MR               1:04.40    1:03.65        
                  29.24     1:03.65 (34.41)                                        
 25 McGhee, Liam F            16 NDAC-MR              1:02.65    1:04.08        
                  29.64     1:04.08 (34.44)                                        
 26 Sobocinski, Lukas J       12 AG-MR                1:05.90    1:04.51        
                  29.84     1:04.51 (34.67)                                        
 27 Mesibov, Nicholas         16 NYSA-MR              1:01.30    1:04.72        
                  29.72     1:04.72 (35.00)                                        
 28 Jarski, Alex C            15 AG-MR                1:02.53    1:05.68        
                  28.77     1:05.68 (36.91)                                        
 29 Cullen, Gray S            15 Silver Streaks-MR    1:08.32    1:05.85        
                  29.81     1:05.85 (36.04)                                        
 30 Iolonardi, Tristan        18 AG-MR                1:11.89    1:09.38        
                  32.19     1:09.38 (37.19)                                        
 31 Karosas, Alek             16 UN-CT                1:10.49    1:09.94        
                  32.05     1:09.94 (37.89)                                        
 32 McCaffrey, Michael J      18 NYSA-MR              1:06.43    1:10.39        
                  31.62     1:10.39 (38.77)                                        
 33 Galeano, Robby A          15 NYSA-MR              1:14.13    1:10.72        
                  31.08     1:10.72 (39.64)                                        
 34 Rosenberg, Paul A         15 UN-CT                1:34.28    1:33.91        
                  44.29     1:33.91 (49.62)                                        
 
Boys Senior 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gambardella, Corey J      16 UN-CT                2:02.21    1:55.25        
                  26.39       56.41 (30.02)     1:26.07 (29.66)     1:55.25 (29.18)
  2 Ng, Evan                  15 SCAR-NJ              2:04.76    2:04.34        
                  26.59       57.21 (30.62)     1:29.87 (32.66)     2:04.34 (34.47)
  3 Nicholas, C.J.            16 DA-MR                2:14.91    2:07.53        
                  28.77     1:00.60 (31.83)     1:34.10 (33.50)     2:07.53 (33.43)
  4 Trzewik-Quinn, Seamus     15 HAWK-AD              2:13.30    2:08.39        
                  27.38     1:00.11 (32.73)     1:34.37 (34.26)     2:08.39 (34.02)
  5 Romano, Joseph B          16 SCAR-NJ              2:11.46    2:10.83        
                  28.24       59.97 (31.73)     1:35.35 (35.38)     2:10.83 (35.48)
  6 Soriano, Gian J           15 SCAR-NJ              2:14.89    2:17.35        
                  28.54     1:01.77 (33.23)     1:39.27 (37.50)     2:17.35 (38.08)
  7 Jorge, Dylan E            16 DA-MR                2:26.85    2:20.60        
                  28.27     1:02.95 (34.68)     1:40.51 (37.56)     2:20.60 (40.09)
  8 Nikolic, Evan M           15 PATS-MR              2:25.76    2:21.45        
                  29.99     1:04.40 (34.41)     1:43.01 (38.61)     2:21.45 (38.44)
 
Boys Senior 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gambardella, Corey J      16 UN-CT                1:54.80    2:02.21 q      
                  28.17       59.82 (31.65)     1:31.29 (31.47)     2:02.21 (30.92)
  2 Ng, Evan                  15 SCAR-NJ              2:08.55    2:04.76 q      
                  27.56       58.80 (31.24)     1:31.03 (32.23)     2:04.76 (33.73)
  3 Romano, Joseph B          16 SCAR-NJ              2:11.44    2:11.46 q      
                  28.56     1:01.38 (32.82)     1:37.02 (35.64)     2:11.46 (34.44)
  4 Trzewik-Quinn, Seamus     15 HAWK-AD              2:08.38    2:13.30 q      
                  28.74     1:02.59 (33.85)     1:38.28 (35.69)     2:13.30 (35.02)
  5 Soriano, Gian J           15 SCAR-NJ              2:15.36    2:14.89 q      
                  28.71     1:01.41 (32.70)     1:37.77 (36.36)     2:14.89 (37.12)
  6 Nicholas, C.J.            16 DA-MR                2:13.25    2:14.91 q      
                  28.77     1:01.80 (33.03)     1:38.15 (36.35)     2:14.91 (36.76)
  7 Nikolic, Evan M           15 PATS-MR              2:35.59    2:25.76 q      
                  30.51     1:07.40 (36.89)     1:46.25 (38.85)     2:25.76 (39.51)
  8 Jorge, Dylan E            16 DA-MR                2:22.56    2:26.85 q      
                  30.66     1:07.48 (36.82)     1:47.55 (40.07)     2:26.85 (39.30)
 
Boys Senior 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gambardella, Corey J      16 UN-CT                2:06.04    2:01.62        
                  25.82       56.23 (30.41)     1:34.18 (37.95)     2:01.62 (27.44)
  2 Melchior, Karl O          17 SCAR-NJ              2:07.09    2:05.19        
                  26.25       57.93 (31.68)     1:36.22 (38.29)     2:05.19 (28.97)
  3 Alstott, David P          15 SYS-CT               2:08.58    2:08.59        
                  28.67     1:03.08 (34.41)     1:37.77 (34.69)     2:08.59 (30.82)
  4 Weidman, Eric J           16 UN-CT                2:12.97    2:10.42        
                  27.93     1:02.60 (34.67)     1:39.44 (36.84)     2:10.42 (30.98)
  5 Ng, Evan                  15 SCAR-NJ              2:09.50    2:10.58        
                  26.17     1:00.14 (33.97)     1:38.63 (38.49)     2:10.58 (31.95)
  6 O'Connor, Paul A          15 UN-CT                2:13.10    2:10.95        
                  28.46     1:03.29 (34.83)     1:40.66 (37.37)     2:10.95 (30.29)
  7 Erdley, DJ J              16 NYSA-MR              2:11.66    2:11.00        
                  29.16     1:02.03 (32.87)     1:42.15 (40.12)     2:11.00 (28.85)
  8 Nicholas, C.J.            16 DA-MR                2:11.89    2:14.40        
                  27.25     1:02.06 (34.81)     1:42.25 (40.19)     2:14.40 (32.15)
B - Final
  9 Hutton, RJ J              15 PATS-MR              2:13.77    2:10.09        
                  27.65     1:01.82 (34.17)     1:40.06 (38.24)     2:10.09 (30.03)
 10 Econopouly, Elias M       14 NDAC-MR              2:13.82    2:10.85        
                  27.92     1:01.33 (33.41)     1:40.06 (38.73)     2:10.85 (30.79)
 11 Horton, Cole B            16 UN-CT                2:17.14    2:11.06        
                  28.65     1:01.74 (33.09)     1:41.45 (39.71)     2:11.06 (29.61)
 12 Wong, Aaron               17 Silver Streaks-MR    2:13.18    2:11.22        
                  27.50     1:00.88 (33.38)     1:40.05 (39.17)     2:11.22 (31.17)
 13 Coyne, Jimmy D            16 SCAR-NJ              2:14.13    2:15.77        
                  29.72     1:05.68 (35.96)     1:43.56 (37.88)     2:15.77 (32.21)
 14 Weires, Max R             15 HAWK-AD              2:18.87    2:16.70        
                  29.82     1:03.99 (34.17)     1:45.26 (41.27)     2:16.70 (31.44)
 15 Martynowicz, Ryan E       15 SCAR-NJ              2:32.23    2:20.68        
                  30.55     1:05.53 (34.98)     1:48.10 (42.57)     2:20.68 (32.58)
 
Boys Senior 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Graminski, Thomas F       14 NDAC-MR              2:01.54    2:03.90 q      
                  26.46       58.72 (32.26)     1:34.00 (35.28)     2:03.90 (29.90)
  2 Gambardella, Corey J      16 UN-CT                2:05.66    2:06.04 q      
                  26.76       58.16 (31.40)     1:36.84 (38.68)     2:06.04 (29.20)
  3 Melchior, Karl O          17 SCAR-NJ              2:07.35    2:07.09 q      
                  26.98     1:00.24 (33.26)     1:38.03 (37.79)     2:07.09 (29.06)
  4 Alstott, David P          15 SYS-CT               2:12.66    2:08.58 q      
                  28.51     1:02.23 (33.72)     1:37.94 (35.71)     2:08.58 (30.64)
  5 Ng, Evan                  15 SCAR-NJ              2:13.61    2:09.50 q      
                  26.82     1:01.26 (34.44)     1:39.04 (37.78)     2:09.50 (30.46)
  6 Erdley, DJ J              16 NYSA-MR              2:14.46    2:11.66 q      
                  29.06     1:02.27 (33.21)     1:43.03 (40.76)     2:11.66 (28.63)
  7 Nicholas, C.J.            16 DA-MR                2:13.91    2:11.89 q      
                  27.16     1:02.24 (35.08)     1:40.71 (38.47)     2:11.89 (31.18)
  8 Weidman, Eric J           16 UN-CT                2:12.79    2:12.97 q      
                  29.29     1:04.41 (35.12)     1:40.91 (36.50)     2:12.97 (32.06)
-------------------------------------------------------------------------
  9 O'Connor, Paul A          15 UN-CT                2:11.31    2:13.10 q      
                  28.44     1:04.22 (35.78)     1:42.07 (37.85)     2:13.10 (31.03)
 10 Wong, Aaron               17 Silver Streaks-MR    2:08.37    2:13.18 q      
                  27.57     1:01.16 (33.59)     1:40.61 (39.45)     2:13.18 (32.57)
 11 Hutton, RJ J              15 PATS-MR              2:14.53    2:13.77 q      
                  28.24     1:03.82 (35.58)     1:43.64 (39.82)     2:13.77 (30.13)
 12 Econopouly, Elias M       14 NDAC-MR              2:10.20    2:13.82 q      
                  28.67     1:04.10 (35.43)     1:42.15 (38.05)     2:13.82 (31.67)
 13 Coyne, Jimmy D            16 SCAR-NJ              2:15.82    2:14.13 q      
                  28.86     1:03.63 (34.77)     1:41.40 (37.77)     2:14.13 (32.73)
 14 Horton, Cole B            16 UN-CT                2:17.85    2:17.14 q      
                  29.74     1:03.42 (33.68)     1:45.09 (41.67)     2:17.14 (32.05)
 15 Weires, Max R             15 HAWK-AD              2:20.77    2:18.87 q      
                  29.51     1:05.00 (35.49)     1:45.17 (40.17)     2:18.87 (33.70)
 16 Garcia, Xavier            14 VAC-MR               2:17.45    2:24.67 q      
                  29.80     1:06.93 (37.13)     1:50.78 (43.85)     2:24.67 (33.89)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Martynowicz, Ryan E       15 SCAR-NJ              2:27.49    2:32.23        
                  32.48     1:10.83 (38.35)     1:57.32 (46.49)     2:32.23 (34.91)
 -- Davila, Joshua            14 VAC-MR               2:21.90         NS        
 -- Yi, Andrew H              13 MWSC-MR                   NT         NS        
 
Boys Senior 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Romano, Joseph B          16 SCAR-NJ              4:59.30    4:31.94        
                  27.98     1:01.49 (33.51)     1:35.26 (33.77)     2:10.03 (34.77)
        2:49.96 (39.93)     3:30.12 (40.16)     4:01.67 (31.55)     4:31.94 (30.27)
  2 Alstott, David P          15 SYS-CT               4:42.31    4:32.93        
                  30.71     1:05.65 (34.94)     1:41.61 (35.96)     2:16.63 (35.02)
        2:52.55 (35.92)     3:29.07 (36.52)     4:01.35 (32.28)     4:32.93 (31.58)
  3 Erdley, DJ J              16 NYSA-MR              4:44.35    4:42.36        
                  30.06     1:03.96 (33.90)     1:38.48 (34.52)     2:12.55 (34.07)
        2:56.16 (43.61)     3:39.72 (43.56)     4:12.16 (32.44)     4:42.36 (30.20)
  4 Attinger, Evan W          15 PATS-MR              5:03.63    4:43.16        
                  29.49     1:03.54 (34.05)     1:41.27 (37.73)     2:17.87 (36.60)
        2:58.88 (41.01)     3:40.00 (41.12)     4:12.61 (32.61)     4:43.16 (30.55)
  5 Emmerich, Lee A           15 AG-MR                5:02.48    4:44.72        
                  30.45     1:04.84 (34.39)     1:41.28 (36.44)     2:18.75 (37.47)
        3:00.13 (41.38)     3:42.03 (41.90)     4:14.17 (32.14)     4:44.72 (30.55)
  6 Keane, Matt V             14 PATS-MR              4:53.40    4:47.33        
                  28.97     1:04.74 (35.77)     1:42.75 (38.01)     2:19.23 (36.48)
        2:58.90 (39.67)     3:39.76 (40.86)     4:14.33 (34.57)     4:47.33 (33.00)
  7 Coyne, Jimmy D            16 SCAR-NJ              4:52.76    4:51.90        
                  30.44     1:06.53 (36.09)     1:44.00 (37.47)     2:21.17 (37.17)
        3:01.76 (40.59)     3:42.49 (40.73)     4:18.20 (35.71)     4:51.90 (33.70)
  8 Stangeby, Chris           13 AG-MR                     NT    5:20.07        
                  31.52     1:08.08 (36.56)     1:48.81 (40.73)     2:28.68 (39.87)
        3:15.56 (46.88)     4:04.87 (49.31)     4:43.62 (38.75)     5:20.07 (36.45)
  9 Schermerhorn, Steven R    11 AG-MR                5:35.67    5:25.59        
                  33.55     1:14.67 (41.12)     1:56.01 (41.34)     2:37.51 (41.50)
        3:24.39 (46.88)     4:12.61 (48.22)     4:49.69 (37.08)     5:25.59 (35.90)