Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 2/2/2015 04:31 PM
             2015 MR HAA Snowmageddon IMX - 1/30/2015 to 2/1/2015              
                              Sanction #: 150125                               
                                    Results                                    
 
Girls 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thieke, Colleen O          7 Express Swimming-MR    21.29      18.12        
  2 Griffin, Amelia            7 HAA-MR                 18.06      18.31        
  3 Llerena, Xiomara R         6 SSC-MR                 17.77      18.42        
  4 Shannon, Casey D           7 Express Swimming-MR    21.33      21.88        
  5 Schroeder, Mary            7 HAA-MR                 25.93      22.74        
  6 O'Driscoll, Kylie          7 WISC-MR                21.25      22.88        
  7 Zhang, Alicia J            7 Express Swimming-MR    30.00      23.72        
  8 Canty, Emma M              7 Express Swimming-MR    23.65      25.02        
  9 Honig, Harley C            7 Express Swimming-MR    26.39      26.01        
 10 Wong, Erin                 7 Express Swimming-MR    24.51      26.03        
 11 Williams, Ella J           7 Express Swimming-MR    28.07      26.66        
 12 Nguyen, Talia H            7 Express Swimming-MR    35.00      32.07        
 
Girls 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Amelia            7 HAA-MR                 22.88      23.15        
  2 Thieke, Colleen O          7 Express Swimming-MR    30.67      23.78        
  3 Schroeder, Mary            7 HAA-MR                 26.88      24.05        
  4 Llerena, Xiomara R         6 SSC-MR                 22.88      24.38        
  5 O'Driscoll, Kylie          7 WISC-MR                22.15      24.46        
  6 Shannon, Casey D           7 Express Swimming-MR    26.70      27.12        
  7 Zhang, Alicia J            7 Express Swimming-MR    32.00      30.01        
  8 Williams, Ella J           7 Express Swimming-MR    31.21      30.67        
  9 Canty, Emma M              7 Express Swimming-MR    28.45      31.71        
  9 Wong, Erin                 7 Express Swimming-MR    30.75      31.71        
 11 Honig, Harley C            7 Express Swimming-MR    29.25      34.46        
 -- Nguyen, Talia H            7 Express Swimming-MR    35.00         DQ        
 
Girls 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thieke, Colleen O          7 Express Swimming-MR    30.91      25.83        
  2 Griffin, Amelia            7 HAA-MR                 27.21      25.87        
  3 Schroeder, Mary            7 HAA-MR                    NT      29.12        
  4 Llerena, Xiomara R         6 SSC-MR                 29.54      31.54        
  5 Canty, Emma M              7 Express Swimming-MR    29.62      34.69        
 -- Wong, Erin                 7 Express Swimming-MR    32.13         DQ        
 -- Zhang, Alicia J            7 Express Swimming-MR    36.00         DQ        
 -- Shannon, Casey D           7 Express Swimming-MR    33.20         DQ        
 -- O'Driscoll, Kylie          7 WISC-MR                31.53         DQ        
 -- Williams, Ella J           7 Express Swimming-MR    35.00         DQ        
 -- Honig, Harley C            7 Express Swimming-MR    35.36         DQ        
 
Girls 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Amelia            7 HAA-MR                 25.47      22.40        
  2 Llerena, Xiomara R         6 SSC-MR                 21.79      23.18        
  3 Schroeder, Mary            7 HAA-MR                    NT      27.84        
  4 Wong, Erin                 7 Express Swimming-MR    29.95      30.44        
  5 Honig, Harley C            7 Express Swimming-MR    31.40      37.70        
 -- Zhang, Alicia J            7 Express Swimming-MR    33.00         DQ        
 -- Canty, Emma M              7 Express Swimming-MR    31.93         DQ        
 -- Thieke, Colleen O          7 Express Swimming-MR    32.88         DQ        
 -- O'Driscoll, Kylie          7 WISC-MR                23.45         DQ        
 -- Williams, Ella J           7 Express Swimming-MR    33.00         DQ        
 -- Shannon, Casey D           7 Express Swimming-MR    30.85         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Armstrong, Brooke E        8 Express Swimming-MR    16.71      16.45        
  2 Mattone, Sara C            8 Express Swimming-MR    16.87      17.12        
  3 Paroly, Sarah              8 SSC-MR                 18.54      17.44        
  4 Davies, Brooke             8 SSC-MR                 21.76      18.66        
  5 Cronin, Jessica            8 HAA-MR                 19.64      19.08        
  6 Zeman, Talia S             8 WISC-MR                19.24      19.26        
  7 Waring, MaryGrace          8 SSC-MR                 19.70      19.29        
  8 Iadanza, Isabella          8 SSC-MR                 19.83      19.51        
  9 Honig, Sydney M            8 Express Swimming-MR    19.33      19.70        
 10 Walsh, Jessica M           8 Express Swimming-MR    18.98      19.85        
 11 Montes, Gianna             8 SSC-MR                 20.72      20.06        
 12 Bice, Ciara M              8 Express Swimming-MR    20.38      20.11        
 13 Maroney, Amanda            8 Express Swimming-MR    19.74      20.55        
 14 Pfisterer, Brooke E        8 SSC-MR                 20.17      20.58        
 15 Hayes, Kayla               8 WISC-MR                21.23      21.31        
 16 Dominger, Madison          8 HAA-MR                 21.42      21.51        
 17 Grim, Emma J               8 WISC-MR                23.29      21.52        
 18 Hanson, Ava                8 WISC-MR                19.69      21.80        
 19 Savoretti, Angelina        8 HAA-MR                 30.99      22.44        
 20 Silecchia, Julia A         8 Express Swimming-MR    24.10      25.08        
 21 Brown, Savannah            8 HAA-MR                 25.22      25.31        
 22 Mauro, Julianna            8 Express Swimming-MR    23.59      25.50        
 23 Casper, Ciara M            8 SSC-MR                 27.77      28.97        
 24 Bekerman, Audrey           8 Express Swimming-MR    27.03      29.04        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Armstrong, Brooke E        8 Express Swimming-MR    19.74      19.68        
  2 Walsh, Jessica M           8 Express Swimming-MR    22.62      22.10        
  3 Waring, MaryGrace          8 SSC-MR                 23.16      22.20        
  4 Iadanza, Isabella          8 SSC-MR                 21.85      22.41        
  5 Davies, Brooke             8 SSC-MR                 21.67      22.44        
  6 Pfisterer, Brooke E        8 SSC-MR                 22.98      22.66        
  7 Mattone, Sara C            8 Express Swimming-MR    23.16      22.79        
  8 Zeman, Talia S             8 WISC-MR                23.95      22.80        
  9 Cronin, Jessica            8 HAA-MR                 24.09      23.94        
 10 Grim, Emma J               8 WISC-MR                25.33      23.96        
 11 Paroly, Sarah              8 SSC-MR                 21.46      24.14        
 12 Bice, Ciara M              8 Express Swimming-MR    23.09      24.29        
 13 Hayes, Kayla               8 WISC-MR                23.38      24.32        
 14 Dominger, Madison          8 HAA-MR                 25.40      24.49        
 15 Hanson, Ava                8 WISC-MR                23.12      24.91        
 16 Honig, Sydney M            8 Express Swimming-MR    24.71      25.46        
 17 Mauro, Julianna            8 Express Swimming-MR    24.65      25.73        
 18 Maroney, Amanda            8 Express Swimming-MR    25.19      26.41        
 19 Montes, Gianna             8 SSC-MR                 26.78      27.55        
 20 Savoretti, Angelina        8 HAA-MR                 30.92      27.83        
 21 Silecchia, Julia A         8 Express Swimming-MR    32.46      28.18        
 22 Brown, Savannah            8 HAA-MR                 29.10      28.90        
 23 Casper, Ciara M            8 SSC-MR                 27.84      29.49        
 -- Bekerman, Audrey           8 Express Swimming-MR    33.95         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waring, MaryGrace          8 SSC-MR                 25.26      25.18        
  2 Dominger, Madison          8 HAA-MR                 26.07      26.35        
  3 Maroney, Amanda            8 Express Swimming-MR    26.41      26.83        
  4 Mattone, Sara C            8 Express Swimming-MR    27.28      27.05        
  5 Honig, Sydney M            8 Express Swimming-MR    27.20      27.55        
  6 Brown, Savannah            8 HAA-MR                 30.33      28.04        
  7 Bice, Ciara M              8 Express Swimming-MR    33.52      28.49        
  8 Walsh, Jessica M           8 Express Swimming-MR    28.24      28.98        
  9 Iadanza, Isabella          8 SSC-MR                 27.06      29.00        
 10 Hanson, Ava                8 WISC-MR                26.66      29.86        
 11 Davies, Brooke             8 SSC-MR                 27.92      30.76        
 12 Zeman, Talia S             8 WISC-MR                27.77      32.14        
 13 Paroly, Sarah              8 SSC-MR                 31.43      33.47        
 14 Silecchia, Julia A         8 Express Swimming-MR    40.43      34.38        
 15 Hayes, Kayla               8 WISC-MR                41.88      34.51        
 16 Grim, Emma J               8 WISC-MR                31.88      35.25        
 17 Montes, Gianna             8 SSC-MR                 36.72      37.54        
 -- Cronin, Jessica            8 HAA-MR                    NT         DQ        
 -- Savoretti, Angelina        8 HAA-MR                    NT         DQ        
 -- Armstrong, Brooke E        8 Express Swimming-MR    29.52         DQ        
 -- Bekerman, Audrey           8 Express Swimming-MR    29.71         DQ        
 -- Mauro, Julianna            8 Express Swimming-MR    30.73         DQ        
 -- Casper, Ciara M            8 SSC-MR                 35.00         DQ        
 -- Pfisterer, Brooke E        8 SSC-MR                 30.00         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Armstrong, Brooke E        8 Express Swimming-MR    18.15      19.23        
  2 Paroly, Sarah              8 SSC-MR                 22.67      21.02        
  3 Walsh, Jessica M           8 Express Swimming-MR    21.10      21.63        
  4 Honig, Sydney M            8 Express Swimming-MR    22.36      22.11        
  5 Waring, MaryGrace          8 SSC-MR                 23.21      23.38        
  6 Mattone, Sara C            8 Express Swimming-MR    22.62      23.64        
  7 Davies, Brooke             8 SSC-MR                 24.30      24.57        
  8 Iadanza, Isabella          8 SSC-MR                 23.61      25.45        
  9 Bice, Ciara M              8 Express Swimming-MR    24.95      26.17        
 10 Hayes, Kayla               8 WISC-MR                38.88      26.77        
 11 Montes, Gianna             8 SSC-MR                 25.36      26.79        
 12 Cronin, Jessica            8 HAA-MR                 27.31      27.19        
 13 Zeman, Talia S             8 WISC-MR                25.86      27.77        
 14 Dominger, Madison          8 HAA-MR                 27.40      29.99        
 15 Maroney, Amanda            8 Express Swimming-MR    27.27      30.58        
 16 Mauro, Julianna            8 Express Swimming-MR    26.62      30.64        
 17 Grim, Emma J               8 WISC-MR                30.99      30.94        
 18 Hanson, Ava                8 WISC-MR                25.88      32.60        
 19 Silecchia, Julia A         8 Express Swimming-MR    36.00      36.25        
 -- Savoretti, Angelina        8 HAA-MR                    NT         DQ        
 -- Brown, Savannah            8 HAA-MR                    NT         DQ        
 -- Pfisterer, Brooke E        8 SSC-MR                 30.00         DQ        
 -- Bekerman, Audrey           8 Express Swimming-MR    39.07         DQ        
 -- Casper, Ciara M            8 SSC-MR                 35.00         DQ        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  ZQ
                32.09  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Kate              9 WISC-MR                32.07      31.60 JO     
  2 Ingrassia, Danielle       10 HAA-MR                 31.23      31.75 JO     
  3 Mroczka, Kiera C           9 WISC-MR                33.26      32.35 SILV   
  4 Treglia, Leah N            9 HAA-MR                 31.91      32.42 SILV   
  5 Johannsen, Erin           10 HAA-MR                 32.93      33.57 SILV   
  6 Dyner, Emily C            10 EHY-MR                 33.10      33.65 SILV   
  7 Breen, Margaret I          9 EHY-MR                 33.31      34.18 SILV   
  8 Pette, Alexandra           9 HAA-MR                 33.14      34.57 SILV   
  9 Del Tatto, Olivia M       10 Express Swimming-MR    35.22      35.57        
 10 Barsony, Amber            10 HAA-MR                 35.78      35.67        
 11 Gelfand, Veronica          8 Express Swimming-MR    38.17      35.79        
 12 Scanlon, Teagan           10 WISC-MR                33.92      35.96        
 13 Mulieri, Kelsey           10 WISC-MR                34.79      36.27        
 14 Lee, Morgan                8 SSC-MR                 36.47      36.33        
 15 Davi, Sarah                9 WISC-MR                31.88      36.38        
 16 Brabant, Alyssa            9 EHY-MR                 35.67      36.45        
 17 Singh, Cristina P         10 Express Swimming-MR    38.33      36.60        
 18 Lee, Makayla               8 SSC-MR                 36.04      36.76        
 19 Claps, Abigail R          10 HAA-MR                 36.74      37.34        
 20 Bushman, Brylinn          10 EHY-MR                 36.38      37.37        
 21 Kaping, Brooke E          10 Express Swimming-MR    39.18      38.08        
 22 Konop, Rebecca G           9 Express Swimming-MR    37.69      38.38        
 23 Barnard, Victoria R       10 Express Swimming-MR    40.28      38.60        
 24 Maddox, Faith              9 SSC-MR                 39.30      39.40        
 25 Roberts, Salena           10 WISC-MR                40.99      39.41        
 26 Huang, Amanda Z           10 Express Swimming-MR    40.98      39.56        
 27 Simon, Paige               9 HAA-MR                 42.17      40.49        
 28 Iannone, Anna Joy          9 WISC-MR                48.83      41.16        
 29 Templeton, Maya A          9 HAA-MR                 38.51      41.62        
 30 Paroly, Sarah              8 SSC-MR                 40.78      42.15        
 31 Duggan, Makeda S          10 Express Swimming-MR    43.26      42.50        
 32 Honig, Madison J          10 Express Swimming-MR    42.29      43.10        
 33 Iadanza, Isabella          8 SSC-MR                 42.72      43.68        
 34 Demirci, Morgan            9 HAA-MR                 47.19      44.85        
 35 Bice, Ciara M              8 Express Swimming-MR    45.20      45.28        
 36 Yam, Kelly                10 Express Swimming-MR    46.30      45.31        
 37 Olaechea, Madison K       10 HAA-MR                    NT      47.29        
 38 Simon, Alexandra           9 HAA-MR                 47.40      48.73        
 39 Gigante, Taylor C          9 Express Swimming-MR    50.00      49.53        
 40 Nguyen, Ella M             9 Express Swimming-MR    50.00      51.40        
 41 Swami, Vishala             9 HAA-MR               1:01.54    1:07.68        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:28.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Kate              9 WISC-MR              2:34.20    2:35.14 SILV   
                  35.63     1:15.73 (40.10)     1:55.76 (40.03)     2:35.14 (39.38)
  2 Ingrassia, Danielle       10 HAA-MR               2:25.00    2:39.18 SILV   
                  36.37     1:16.33 (39.96)     1:58.31 (41.98)     2:39.18 (40.87)
  3 Treglia, Leah N            9 HAA-MR               2:40.62    2:42.42 SILV   
                  34.57     1:16.37 (41.80)     1:59.25 (42.88)     2:42.42 (43.17)
  4 Dyner, Emily C            10 EHY-MR               2:46.79    2:44.12 SILV   
                  39.74     1:24.15 (44.41)     2:06.01 (41.86)     2:44.12 (38.11)
  5 Mroczka, Kiera C           9 WISC-MR              2:44.12    2:45.61 SILV   
                  35.14     1:17.28 (42.14)     2:02.05 (44.77)     2:45.61 (43.56)
  6 Pette, Alexandra           9 HAA-MR               2:46.37    2:48.34 SILV   
                  35.29     1:18.24 (42.95)     2:03.46 (45.22)     2:48.34 (44.88)
  7 Scanlon, Teagan           10 WISC-MR              2:54.84    2:49.85        
                  39.05     1:23.01 (43.96)     2:06.54 (43.53)     2:49.85 (43.31)
  8 Del Tatto, Olivia M       10 Express Swimming-MR  4:00.00    2:51.23        
                  38.98     1:21.50 (42.52)     2:07.09 (45.59)     2:51.23 (44.14)
  9 Johannsen, Erin           10 HAA-MR               2:57.12    2:56.43        
                  39.75     1:24.86 (45.11)     2:12.57 (47.71)     2:56.43 (43.86)
 10 Barsony, Amber            10 HAA-MR               2:40.00    2:58.15        
                  37.16     1:21.60 (44.44)     2:10.04 (48.44)     2:58.15 (48.11)
 11 Bushman, Brylinn          10 EHY-MR               2:53.47    2:58.44        
                  40.46     1:27.38 (46.92)     2:14.29 (46.91)     2:58.44 (44.15)
 12 Brabant, Alyssa            9 EHY-MR               3:09.47    2:58.77        
                  39.06     1:26.46 (47.40)     2:15.52 (49.06)     2:58.77 (43.25)
 13 Lee, Makayla               8 SSC-MR               3:08.36    3:01.34        
                  38.80     1:26.43 (47.63)     2:16.27 (49.84)     3:01.34 (45.07)
 14 Maddox, Faith              9 SSC-MR               3:07.91    3:01.71        
                  42.34     1:28.54 (46.20)   3:01.71 (1:33.17)                    
 15 Lee, Morgan                8 SSC-MR               3:07.12    3:06.19        
                  36.74     1:25.03 (48.29)   3:06.19 (1:41.16)                    
 16 Templeton, Maya A          9 HAA-MR               3:45.00    3:09.53        
                  39.79     1:28.21 (48.42)     2:19.56 (51.35)     3:09.53 (49.97)
 17 Claps, Abigail R          10 HAA-MR               3:43.51    3:11.68        
                  40.71     1:30.03 (49.32)     2:22.11 (52.08)     3:11.68 (49.57)
 18 Kaping, Brooke E          10 Express Swimming-MR  4:00.00    3:12.45        
                  41.48     1:29.81 (48.33)     2:22.67 (52.86)     3:12.45 (49.78)
 19 Barnard, Victoria R       10 Express Swimming-MR  3:20.00    3:19.29        
                  43.05     1:32.80 (49.75)     2:27.86 (55.06)     3:19.29 (51.43)
 20 Huang, Amanda Z           10 Express Swimming-MR  3:32.80    3:37.15        
                  47.37     1:44.03 (56.66)     2:42.13 (58.10)     3:37.15 (55.02)
 21 Duggan, Makeda S          10 Express Swimming-MR  3:39.18    3:42.33        
                  47.13   2:42.88 (1:55.75)     3:42.33 (59.45)                    
 22 Fehrenbach, Samantha       9 HAA-MR               4:00.00    3:50.69        
                  44.63   1:46.32 (1:01.69)   2:53.70 (1:07.38)     3:50.69 (56.99)
 23 Demirci, Morgan            9 HAA-MR               3:55.79    3:59.87        
                  52.11   1:54.21 (1:02.10)   2:56.25 (1:02.04)   3:59.87 (1:03.62)
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:37.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dyner, Emily C            10 EHY-MR               1:21.15    1:19.35 JO     
                  39.21     1:19.35 (40.14)                                        
  2 Mroczka, Kiera C           9 WISC-MR              1:24.96    1:20.12 JO     
                  38.90     1:20.12 (41.22)                                        
  3 O'Brien, Kate              9 WISC-MR              1:18.64    1:20.48 JO     
                  39.76     1:20.48 (40.72)                                        
  4 Mulieri, Kelsey           10 WISC-MR              1:21.69    1:22.12 SILV   
                  40.09     1:22.12 (42.03)                                        
  5 Treglia, Leah N            9 HAA-MR               1:21.05    1:22.65 SILV   
                  39.76     1:22.65 (42.89)                                        
  6 Ingrassia, Danielle       10 HAA-MR               1:23.72    1:23.57 SILV   
                  40.77     1:23.57 (42.80)                                        
  7 Pette, Alexandra           9 HAA-MR               1:25.11    1:25.00 SILV   
                  40.63     1:25.00 (44.37)                                        
  8 Johannsen, Erin           10 HAA-MR               1:32.74    1:26.21 SILV   
                  42.31     1:26.21 (43.90)                                        
  9 Breen, Margaret I          9 EHY-MR               1:30.14    1:27.77 SILV   
                  43.54     1:27.77 (44.23)                                        
 10 Lee, Morgan                8 SSC-MR               1:34.11    1:29.71 SILV   
 11 Scanlon, Teagan           10 WISC-MR              1:27.94    1:30.29 SILV   
                  45.18     1:30.29 (45.11)                                        
 12 Lee, Makayla               8 SSC-MR               1:34.67    1:32.74 SILV   
                  46.13     1:32.74 (46.61)                                        
 13 Davi, Sarah                9 WISC-MR              1:35.59    1:33.00 SILV   
                  46.15     1:33.00 (46.85)                                        
 14 Bushman, Brylinn          10 EHY-MR               1:36.65    1:36.36 SILV   
                  46.97     1:36.36 (49.39)                                        
 15 Schubel, Sarah K          10 HAA-MR               2:05.00    1:39.15        
                  46.50     1:39.15 (52.65)                                        
 16 Nothnagle, Alexa G        10 Express Swimming-MR  2:00.00    1:39.96        
                  46.68     1:39.96 (53.28)                                        
 17 Konop, Rebecca G           9 Express Swimming-MR  1:43.53    1:40.02        
                  54.21     1:40.02 (45.81)                                        
 18 Singh, Cristina P         10 Express Swimming-MR  1:41.12    1:41.11        
                  49.39     1:41.11 (51.72)                                        
 19 Claps, Abigail R          10 HAA-MR               1:44.39    1:41.32        
                  49.92     1:41.32 (51.40)                                        
 20 Lawrence, Paige F          9 Express Swimming-MR  2:00.00    1:42.59        
 21 Iannone, Anna Joy          9 WISC-MR              1:58.88    1:43.11        
 22 Iadanza, Isabella          8 SSC-MR               1:54.24    1:43.57        
 23 Del Tatto, Olivia M       10 Express Swimming-MR  1:40.20    1:43.89        
 24 Barnard, Victoria R       10 Express Swimming-MR  1:44.68    1:44.97        
                  56.68     1:44.97 (48.29)                                        
 25 Scott, Brianne P          10 HAA-MR               1:44.80    1:45.08        
                  49.48     1:45.08 (55.60)                                        
 26 Kaping, Brooke E          10 Express Swimming-MR  1:52.14    1:49.60        
 27 Simon, Alexandra           9 HAA-MR               2:15.00    1:49.91        
                  53.89     1:49.91 (56.02)                                        
 28 Griffin, Amelia            7 HAA-MR                    NT    1:51.07        
                  52.98     1:51.07 (58.09)                                        
 29 Bice, Ciara M              8 Express Swimming-MR  1:50.21    1:51.90        
                  49.46   1:51.90 (1:02.44)                                        
 30 Graziano, Katie           10 Express Swimming-MR  2:00.00    1:53.68        
                  53.17   1:53.68 (1:00.51)                                        
 31 Yam, Kelly                10 Express Swimming-MR  2:01.07    1:57.59        
                  56.46   1:57.59 (1:01.13)                                        
 32 Duggan, Makeda S          10 Express Swimming-MR  2:00.00    2:02.93        
                  57.71   2:02.93 (1:05.22)                                        
 33 Olaechea, Madison K       10 HAA-MR                    NT    2:03.34        
                  58.81   2:03.34 (1:04.53)                                        
 34 Dong, Michelle             9 Express Swimming-MR  2:00.00    2:04.01        
                  39.51   2:04.01 (1:24.50)                                        
 35 Fehrenbach, Samantha       9 HAA-MR               1:55.96    2:06.69        
 36 Cronin, Jessica            8 HAA-MR               2:00.00    2:15.05        
                1:07.03   2:15.05 (1:08.02)                                        
 -- Gigante, Taylor C          9 Express Swimming-MR  2:00.00         DQ        
 -- Swami, Vishala             9 HAA-MR               2:10.00         DQ        
                1:09.89        DQ (1:18.67)                                        
 -- Brabant, Alyssa            9 EHY-MR               1:45.00         DQ        
 -- Maddox, Faith              9 SSC-MR               1:38.19         DQ        
                  49.56          DQ (52.75)                                        
 -- Templeton, Maya A          9 HAA-MR               1:36.06         DQ        
                  48.19          DQ (50.02)                                        
 -- Huang, Amanda Z           10 Express Swimming-MR  1:59.86         DQ        
 -- Demirci, Morgan            9 HAA-MR               2:00.00         DQ        
                  55.63        DQ (1:02.05)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  ZQ
                42.99  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ingrassia, Danielle       10 HAA-MR                 41.51      41.49 ZQ     
  2 O'Brien, Kate              9 WISC-MR                43.68      42.67 JO     
  3 Breen, Margaret I          9 EHY-MR                 44.36      43.88 SILV   
  4 Treglia, Leah N            9 HAA-MR                 45.66      45.44 SILV   
  5 Del Tatto, Olivia M       10 Express Swimming-MR    46.53      46.17 SILV   
  6 Johannsen, Erin           10 HAA-MR                 47.45      46.49 SILV   
  7 Mulieri, Kelsey           10 WISC-MR                44.63      46.80 SILV   
  8 Mroczka, Kiera C           9 WISC-MR                46.16      47.28 SILV   
  9 Scanlon, Teagan           10 WISC-MR                44.09      47.53 SILV   
 10 Huang, Amanda Z           10 Express Swimming-MR    49.43      48.28 SILV   
 11 Bushman, Brylinn          10 EHY-MR                 48.22      49.06        
 12 Lee, Makayla               8 SSC-MR                 49.55      49.73        
 13 Lee, Morgan                8 SSC-MR                 49.38      49.85        
 14 Duggan, Makeda S          10 Express Swimming-MR    48.01      49.93        
 15 Brabant, Alyssa            9 EHY-MR                 46.00      50.49        
 16 Davi, Sarah                9 WISC-MR                51.00      50.60        
 17 Konop, Rebecca G           9 Express Swimming-MR    52.97      50.63        
 18 Barnard, Victoria R       10 Express Swimming-MR    50.98      50.81        
 19 Kaping, Brooke E          10 Express Swimming-MR    50.23      51.65        
 20 Dyner, Emily C            10 EHY-MR               1:04.06      52.39        
 21 Yam, Kelly                10 Express Swimming-MR    52.60      53.05        
 22 Pette, Alexandra           9 HAA-MR                 55.88      53.39        
 23 Demirci, Morgan            9 HAA-MR               1:02.91      54.13        
 24 Singh, Cristina P         10 Express Swimming-MR    54.74      54.34        
 25 Simon, Alexandra           9 HAA-MR                 59.56      55.98        
 26 Claps, Abigail R          10 HAA-MR               1:00.06      55.99        
 27 Templeton, Maya A          9 HAA-MR                 53.71      58.25        
 28 Griffin, Amelia            7 HAA-MR                    NT      59.23        
 29 Maddox, Faith              9 SSC-MR               1:01.55    1:00.50        
 30 Iadanza, Isabella          8 SSC-MR               1:01.31    1:01.80        
 31 Cronin, Jessica            8 HAA-MR               1:00.00    1:03.76        
 32 Fehrenbach, Samantha       9 HAA-MR               1:05.31    1:05.37        
 33 Lawrence, Paige F          9 Express Swimming-MR  1:05.53    1:09.53        
 -- Bice, Ciara M              8 Express Swimming-MR    56.86         DQ        
 -- Schubel, Sarah K          10 HAA-MR                 50.00         DQ        
 -- Swami, Vishala             9 HAA-MR               1:08.50         DQ        
 -- Scott, Brianne P          10 HAA-MR               1:10.00         DQ        
 -- Iannone, Anna Joy          9 WISC-MR                59.84         DQ        
 -- Nothnagle, Alexa G        10 Express Swimming-MR    50.00         DQ        
 -- Graziano, Katie           10 Express Swimming-MR    58.24         DQ        
 -- Dong, Michelle             9 Express Swimming-MR    55.00         DQ        
 -- Olaechea, Madison K       10 HAA-MR                    NT         DQ        
 -- Gigante, Taylor C          9 Express Swimming-MR  1:00.00         DQ        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:31.99  ZQ
              1:32.99  JO
              1:48.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ingrassia, Danielle       10 HAA-MR               1:29.07    1:30.23 ZQ     
                  43.47     1:30.23 (46.76)                                        
  2 O'Brien, Kate              9 WISC-MR              1:33.66    1:33.66 SILV   
                  46.45     1:33.66 (47.21)                                        
  3 Treglia, Leah N            9 HAA-MR               1:36.61    1:35.17 SILV   
                  46.85     1:35.17 (48.32)                                        
  4 Breen, Margaret I          9 EHY-MR               1:38.53    1:38.89 SILV   
                  47.77     1:38.89 (51.12)                                        
  5 Del Tatto, Olivia M       10 Express Swimming-MR  1:40.20    1:40.46 SILV   
                  47.55     1:40.46 (52.91)                                        
  6 Johannsen, Erin           10 HAA-MR               1:49.35    1:41.71 SILV   
                  49.01     1:41.71 (52.70)                                        
  7 Mulieri, Kelsey           10 WISC-MR              1:41.44    1:41.73 SILV   
                  50.64     1:41.73 (51.09)                                        
  8 Mroczka, Kiera C           9 WISC-MR                   NT    1:42.62 SILV   
                  49.49     1:42.62 (53.13)                                        
  9 Huang, Amanda Z           10 Express Swimming-MR  1:49.94    1:45.64 SILV   
                  50.93     1:45.64 (54.71)                                        
 10 Scanlon, Teagan           10 WISC-MR              1:38.85    1:46.49 SILV   
                  51.51     1:46.49 (54.98)                                        
 11 Lee, Morgan                8 SSC-MR               1:52.84    1:46.53 SILV   
                  50.08     1:46.53 (56.45)                                        
 12 Roberts, Salena           10 WISC-MR              1:48.94    1:47.12 SILV   
                  51.48     1:47.12 (55.64)                                        
 13 Bushman, Brylinn          10 EHY-MR               1:46.85    1:47.48 SILV   
                  51.57     1:47.48 (55.91)                                        
 14 Davi, Sarah                9 WISC-MR              1:51.01    1:47.80 SILV   
                  52.63     1:47.80 (55.17)                                        
 15 Lee, Makayla               8 SSC-MR               1:49.64    1:48.20 SILV   
                  53.11     1:48.20 (55.09)                                        
 16 Barnard, Victoria R       10 Express Swimming-MR  1:58.59    1:48.28 SILV   
                  53.44     1:48.28 (54.84)                                        
 17 Duggan, Makeda S          10 Express Swimming-MR  1:45.38    1:48.80        
                  52.56     1:48.80 (56.24)                                        
 18 Dyner, Emily C            10 EHY-MR               2:10.00    1:50.11        
                  52.24     1:50.11 (57.87)                                        
 19 Konop, Rebecca G           9 Express Swimming-MR  2:10.00    1:51.02        
                  54.67     1:51.02 (56.35)                                        
 20 Gelfand, Veronica          8 Express Swimming-MR  2:05.49    1:52.54        
                  54.10     1:52.54 (58.44)                                        
 21 Honig, Madison J          10 Express Swimming-MR  1:52.97    1:53.75        
 22 Singh, Cristina P         10 Express Swimming-MR  1:59.11    1:53.92        
                  53.34   1:53.92 (1:00.58)                                        
 23 Brabant, Alyssa            9 EHY-MR               1:52.18    1:54.07        
                  55.14     1:54.07 (58.93)                                        
 24 Yam, Kelly                10 Express Swimming-MR  2:01.08    1:54.71        
 25 Maddox, Faith              9 SSC-MR               2:07.30    1:57.54        
 26 Simon, Paige               9 HAA-MR               2:20.00    2:01.27        
 27 Pette, Alexandra           9 HAA-MR               2:04.66    2:02.85        
                  58.47   2:02.85 (1:04.38)                                        
 28 Simon, Alexandra           9 HAA-MR               2:20.00    2:06.27        
                  58.18   2:06.27 (1:08.09)                                        
 29 Claps, Abigail R          10 HAA-MR               2:20.13    2:06.38        
                1:01.91   2:06.38 (1:04.47)                                        
 30 Iadanza, Isabella          8 SSC-MR               2:14.80    2:11.87        
                1:03.47   2:11.87 (1:08.40)                                        
 31 Iannone, Anna Joy          9 WISC-MR              2:10.99    2:14.28        
 -- Swami, Vishala             9 HAA-MR               2:25.00         DQ        
 -- Barsony, Amber            10 HAA-MR               1:50.09         DQ        
                  49.65          DQ (57.77)                                        
 -- Gigante, Taylor C          9 Express Swimming-MR  2:10.00         DQ        
 -- Demirci, Morgan            9 HAA-MR               2:12.08         DQ        
                  56.60        DQ (1:03.58)                                        
 -- Templeton, Maya A          9 HAA-MR               2:11.29         DQ        
 -- Olaechea, Madison K       10 HAA-MR                    NT         DQ        
                1:10.90        DQ (1:17.45)                                        
 -- Kaping, Brooke E          10 Express Swimming-MR  2:00.00         NS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:25.99  JO
              1:37.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Treglia, Leah N            9 HAA-MR               1:23.02    1:19.50 ZQ     
                  37.31     1:19.50 (42.19)                                        
  2 O'Brien, Kate              9 WISC-MR              1:20.80    1:19.84 ZQ     
                  37.66     1:19.84 (42.18)                                        
  3 Ingrassia, Danielle       10 HAA-MR               1:33.24    1:22.72 JO     
                  39.35     1:22.72 (43.37)                                        
  4 Dyner, Emily C            10 EHY-MR               1:29.35    1:27.93 SILV   
                  41.61     1:27.93 (46.32)                                        
  5 Mroczka, Kiera C           9 WISC-MR              1:37.27    1:29.65 SILV   
                  38.80     1:29.65 (50.85)                                        
  6 Pette, Alexandra           9 HAA-MR               1:37.62    1:30.29 SILV   
                  41.91     1:30.29 (48.38)                                        
  7 Johannsen, Erin           10 HAA-MR               1:36.06    1:37.31 SILV   
                  43.20     1:37.31 (54.11)                                        
  8 Lee, Makayla               8 SSC-MR               1:49.84    1:38.85        
                  45.69     1:38.85 (53.16)                                        
  9 Lee, Morgan                8 SSC-MR               1:49.81    1:41.84        
                  46.09     1:41.84 (55.75)                                        
 10 Del Tatto, Olivia M       10 Express Swimming-MR  2:00.00    1:45.86        
                  48.89     1:45.86 (56.97)                                        
 11 Bushman, Brylinn          10 EHY-MR               2:15.00    1:48.39        
                  50.37     1:48.39 (58.02)                                        
 12 Breen, Margaret I          9 EHY-MR               1:45.00    1:49.92        
 13 Claps, Abigail R          10 HAA-MR               1:50.00    1:52.21        
 14 Maddox, Faith              9 SSC-MR               2:07.07    1:53.17        
 15 Duggan, Makeda S          10 Express Swimming-MR  2:00.00    1:55.29        
                  53.48   1:55.29 (1:01.81)                                        
 16 Yam, Kelly                10 Express Swimming-MR  1:50.00    2:15.70        
                  59.93   2:15.70 (1:15.77)                                        
 17 Fehrenbach, Samantha       9 HAA-MR               2:30.00    2:19.42        
 -- Brabant, Alyssa            9 EHY-MR               1:50.00         DQ        
 -- Lawrence, Paige F          9 Express Swimming-MR  2:00.00         DQ        
                  53.03        DQ (1:09.45)                                        
 -- Templeton, Maya A          9 HAA-MR               2:10.00         DQ        
 -- Huang, Amanda Z           10 Express Swimming-MR  2:00.00         DQ        
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:48.99  ZQ
              2:51.99  JO
              3:13.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Kate              9 WISC-MR              2:50.76    2:49.42 JO     
                                1:19.56 ( )     2:12.78 (53.22)     2:49.42 (36.64)
  2 Treglia, Leah N            9 HAA-MR               2:49.70    2:49.77 JO     
                  36.47     1:20.86 (44.39)     2:12.01 (51.15)     2:49.77 (37.76)
  3 Ingrassia, Danielle       10 HAA-MR               2:45.00    2:51.95 JO     
                  37.30     1:22.56 (45.26)     2:11.26 (48.70)     2:51.95 (40.69)
  4 Dyner, Emily C            10 EHY-MR                    NT    3:02.28 SILV   
  5 Mroczka, Kiera C           9 WISC-MR              3:06.66    3:04.81 SILV   
                  40.10     1:25.75 (45.65)     2:22.66 (56.91)     3:04.81 (42.15)
  6 Mulieri, Kelsey           10 WISC-MR              3:09.29    3:09.35 SILV   
                  45.69     1:31.47 (45.78)     2:28.41 (56.94)     3:09.35 (40.94)
  7 Breen, Margaret I          9 EHY-MR               3:09.44    3:10.92 SILV   
  8 Pette, Alexandra           9 HAA-MR               3:15.98    3:12.45 SILV   
  9 Johannsen, Erin           10 HAA-MR               3:13.03    3:12.51 SILV   
 10 Lee, Makayla               8 SSC-MR               3:23.42    3:15.61        
                  43.82     1:34.08 (50.26)   2:34.30 (1:00.22)     3:15.61 (41.31)
 11 Scanlon, Teagan           10 WISC-MR              3:15.97    3:18.37        
 12 Lee, Morgan                8 SSC-MR               3:29.63    3:18.60        
                  45.37     1:34.88 (49.51)   2:34.92 (1:00.04)     3:18.60 (43.68)
 13 Davi, Sarah                9 WISC-MR              3:43.29    3:19.88        
                  47.93     1:37.82 (49.89)     2:36.35 (58.53)     3:19.88 (43.53)
 14 Bushman, Brylinn          10 EHY-MR               3:30.02    3:23.04        
                  51.38     1:42.29 (50.91)     2:38.23 (55.94)     3:23.04 (44.81)
 15 Brabant, Alyssa            9 EHY-MR               3:30.00    3:29.11        
                  52.55     1:44.98 (52.43)   2:45.19 (1:00.21)     3:29.11 (43.92)
 16 Maddox, Faith              9 SSC-MR               3:30.00    3:30.63        
                                                    2:46.03 ( )     3:30.63 (44.60)
 17 Claps, Abigail R          10 HAA-MR               3:10.00    3:45.72        
 18 Yam, Kelly                10 Express Swimming-MR  3:30.00    3:52.30        
                  56.91     1:55.89 (58.98)   2:59.36 (1:03.47)     3:52.30 (52.94)
 19 Barnard, Victoria R       10 Express Swimming-MR  3:49.32    3:53.35        
                1:06.37     2:05.59 (59.22)     3:05.29 (59.70)     3:53.35 (48.06)
 20 Huang, Amanda Z           10 Express Swimming-MR  4:01.01    3:55.43        
 21 Honig, Madison J          10 Express Swimming-MR  4:00.00    4:06.48        
 -- Barsony, Amber            10 HAA-MR               3:00.00         DQ        
                  47.33     1:39.45 (52.12)     2:38.41 (58.96)          DQ (47.96)
 -- Del Tatto, Olivia M       10 Express Swimming-MR  4:00.00         DQ        
 -- Kaping, Brooke E          10 Express Swimming-MR  3:34.45         DQ        
                  45.99     1:39.41 (53.42)     2:35.87 (56.46)          DQ (44.57)
 -- Duggan, Makeda S          10 Express Swimming-MR  4:00.00         DQ        
 -- Templeton, Maya A          9 HAA-MR               3:15.00         DQ        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 West Islip Swim Club-MR  'A'                      2:11.13    2:10.89        
     1) O'Brien, Kate 9                 2) Mroczka, Kiera C 9             
     3) Scanlon, Teagan 10              4) Davi, Sarah 9                  
                  32.03     1:06.10 (34.07)     1:40.38 (34.28)     2:10.89 (30.51)
  2 Hauppauge Swim Club-MR  'A'                       2:09.21    2:12.47        
     1) Treglia, Leah N 9               2) Claps, Abigail R 10            
     3) Pette, Alexandra 9              4) Ingrassia, Danielle 10         
                  32.47     1:14.60 (42.13)     1:41.96 (27.36)     2:12.47 (30.51)
  3 East Hampton Hurricanes-MR  'A'                   2:18.46    2:21.23        
     1) Breen, Margaret I 9             2) Brabant, Alyssa 9              
     3) Bushman, Brylinn 10             4) Dyner, Emily C 10              
                  34.14     1:10.00 (35.86)     1:47.25 (37.25)     2:21.23 (33.98)
  4 Hauppauge Swim Club-MR  'B'                       2:26.66    2:32.59        
     1) Johannsen, Erin 10              2) Schubel, Sarah K 10            
     3) Templeton, Maya A 9             4) Griffin, Amelia 7              
                  32.85     1:15.49 (42.64)   2:32.59 (1:17.10)                    
  5 Sachem Swim Club-MR  'A'                          2:27.76    2:32.97        
     1) Lee, Makayla 8                  2) Lee, Morgan 8                  
     3) Maddox, Faith 9                 4) Iadanza, Isabella 8            
                  35.96     1:12.09 (36.13)   2:32.97 (1:20.88)                    
  6 Long Island Express-MR  'B'                            NT    2:36.07        
     1) Konop, Rebecca G 9              2) Barnard, Victoria R 10         
     3) Singh, Cristina P 10            4) Kaping, Brooke E 10            
                  39.39   1:21.00 (1:21.00)     2:01.81 (40.81)   2:36.16 (1:15.16)
            2:36.07 ( )                                                            
  7 Long Island Express-MR  'A'                            NT    2:41.51        
     1) Huang, Amanda Z 10              2) Del Tatto, Olivia M 10         
     3) Duggan, Makeda S 10             4) Yam, Kelly 10                  
                  41.79   1:14.75 (1:14.75)     1:58.50 (43.75)   2:41.47 (1:26.72)
         2:41.51 (0.04)                                                            
  8 Hauppauge Swim Club-MR  'C'                       3:02.96    2:52.45        
     1) Scott, Brianne P 10             2) Demirci, Morgan 9              
     3) Simon, Alexandra 9              4) Fehrenbach, Samantha 9         
                  36.69     1:26.86 (50.17)     2:15.65 (48.79)     2:52.45 (36.80)
 
Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hauppauge Swim Club-MR  'A'                       2:29.15    2:25.13        
     1) Johannsen, Erin 10              2) Ingrassia, Danielle 10         
     3) Treglia, Leah N 9               4) Pette, Alexandra 9             
                  38.30     1:18.70 (40.40)     1:53.35 (34.65)     2:25.13 (31.78)
  2 West Islip Swim Club-MR  'A'                      2:28.27    2:30.16        
     1) Mroczka, Kiera C 9              2) Scanlon, Teagan 10             
     3) O'Brien, Kate 9                 4) Davi, Sarah 9                  
                  36.39     1:21.72 (45.33)     1:55.81 (34.09)     2:30.16 (34.35)
  3 East Hampton Hurricanes-MR  'A'                   2:40.21    2:43.76        
     1) Breen, Margaret I 9             2) Bushman, Brylinn 10            
     3) Dyner, Emily C 10               4) Brabant, Alyssa 9              
                  51.48     1:28.79 (37.31)     2:07.98 (39.19)     2:43.76 (35.78)
  4 Long Island Express-MR  'B'                            NT    2:58.84        
     1) Konop, Rebecca G 9              2) Huang, Amanda Z 10             
     3) Gelfand, Veronica 8             4) Singh, Cristina P 10           
                  45.45     1:32.76 (47.31)     2:29.55 (56.79)     2:58.84 (29.29)
  5 Hauppauge Swim Club-MR  'B'                       2:46.00    3:06.39        
     1) Templeton, Maya A 9             2) Barsony, Amber 10              
     3) Simon, Alexandra 9              4) Claps, Abigail R 10            
                                                    2:31.10 ( )     3:06.39 (35.29)
  6 Long Island Express-MR  'A'                            NT    3:12.92        
     1) Kaping, Brooke E 10             2) Yam, Kelly 10                  
     3) Honig, Madison J 10             4) Barnard, Victoria R 10         
                  47.88     1:40.26 (52.38)     2:01.44 (21.18)   3:12.92 (1:11.48)
 -- Sachem Swim Club-MR  'A'                          2:53.17         DQ        
     1) Maddox, Faith 9                 2) Lee, Morgan 8                  
     3) Lee, Makayla 8                  4) Paroly, Sarah 8                
                  50.41     1:33.25 (42.84)     2:15.52 (42.27)          DQ (40.16)
 -- Hauppauge Swim Club-MR  'C'                       3:10.23         NS        
 -- West Islip Swim Club-MR  'B'                      3:04.58         NS        
     1) Iannone, Anna Joy 9             2) Roberts, Salena 10             
     3) Mulieri, Kelsey 10              4) Blaszczynski, Olivia 10        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.99  ZQ
                28.49  JO
                30.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brierley, Julia J         12 EHY-MR                 26.27      26.97 ZQ     
  2 Claps, Emma               12 HAA-MR                 26.78      27.18 ZQ     
  3 Griskie, Chloe M          12 HAA-MR                 27.10      27.67 ZQ     
  4 Badilla, Catalina V       11 EHY-MR                 27.82      27.98 ZQ     
  5 Purcell, Evelyn           12 EHY-MR                 27.65      28.12 JO     
  6 McFarland, Darcy L        12 EHY-MR                 28.27      28.93 SILV   
  7 Osborn, Gabby I           12 EHY-MR                 28.18      29.36 SILV   
  8 Eterno, Olivia J          12 HAA-MR                 29.71      29.59 SILV   
  9 Bailey Williams, Kiara    11 EHY-MR                 29.99      29.89 SILV   
 10 Szydziak, Sally           12 WISC-MR                30.06      30.40 SILV   
 11 Przybylo, Allie           12 SSC-MR                 30.58      30.48 SILV   
 12 Nyhus, Amanda             12 HAA-MR                 30.21      30.76 SILV   
 13 Chavez, Melanie           12 Express Swimming-MR    31.83      30.86 SILV   
 14 Calabrese, Victoria       12 Express Swimming-MR    30.69      31.25        
 15 Kazlauskas, Saige         11 HAA-MR                 32.04      32.03        
 16 Stroub, Mia R             11 WISC-MR                31.15      32.17        
 17 Lee, Marisa               12 SSC-MR                 32.18      32.35        
 18 O'Malley, Kate E          11 WISC-MR                31.79      32.65        
 19 Gerlach, Taryn M          11 HAA-MR                 32.20      33.07        
 20 McGUIRE, Mary C           11 Express Swimming-MR    33.24      33.13        
 21 Suchy, Amanda             12 SSC-MR                 32.31      33.34        
 22 Scala, Claudia C          12 Express Swimming-MR    32.28      33.37        
 23 Cobham, Maleah S          12 Express Swimming-MR    33.59      33.71        
 24 Collett, Hannah G         12 HAA-MR                 32.34      33.72        
 25 Gallagher, Kaylee R       11 HAA-MR                 34.44      34.81        
 26 Zara, Angelica M          12 HAA-MR                 34.92      35.02        
 27 Gutierrez, Nicole L       12 EHY-MR                 34.53      35.67        
 28 Byrne, Gianna R           12 HAA-MR                 33.69      35.89        
 29 Boudreau, Shannon         11 HAA-MR                 35.65      35.92        
 30 Leathers, Madeline        12 SSC-MR                 32.74      35.96        
 31 Engels, Leigh A           12 Express Swimming-MR    37.15      36.19        
 32 Giambrone, Abigail        12 SSC-MR                 35.55      36.22        
 33 Pallas, Morgan            11 WISC-MR                36.50      37.03        
 34 Castillo, Corrina S       11 EHY-MR                 36.94      37.19        
 35 Triglia, Jacueline        11 WISC-MR                35.98      37.43        
 36 Canavan, Heather          11 WISC-MR                36.00      37.48        
 37 Breen, Eliza G            11 EHY-MR                 35.65      37.59        
 38 Gupta, Eesha A            12 SSC-MR                 38.74      38.29        
 39 Verbeke, Angelina         12 WISC-MR                37.50      38.34        
 40 Ardizzone, Katie R        11 SSC-MR                 38.47      39.96        
 41 Hurtado, Karyme           12 EHY-MR                 42.27      41.58        
 42 Pallchisaca, Stephanie    11 EHY-MR                 42.23      41.95        
 43 Rao, Shivani              11 HAA-MR                 43.03      43.12        
 44 Combs, Elizabeth          11 HAA-MR                 40.53      43.45        
 45 Cirelli, Lizzy A          12 SSC-MR                 40.50      43.68        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:09.19  ZQ
              1:09.69  JO
              1:21.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klis, Alexandra           12 HAA-MR               1:03.65    1:05.00 ZQ     
                  31.59     1:05.00 (33.41)                                        
  2 Brierley, Julia J         12 EHY-MR               1:10.68    1:07.81 ZQ     
                  32.56     1:07.81 (35.25)                                        
  3 Claps, Emma               12 HAA-MR               1:07.80    1:09.01 ZQ     
                  33.66     1:09.01 (35.35)                                        
  4 Badilla, Catalina V       11 EHY-MR               1:10.82    1:10.12 SILV   
                  34.02     1:10.12 (36.10)                                        
  5 McFarland, Darcy L        12 EHY-MR               1:09.56    1:12.15 SILV   
                  34.87     1:12.15 (37.28)                                        
  6 Griskie, Chloe M          12 HAA-MR               1:07.76    1:12.23 SILV   
                  35.34     1:12.23 (36.89)                                        
  7 Purcell, Evelyn           12 EHY-MR               1:12.08    1:14.73 SILV   
                  36.43     1:14.73 (38.30)                                        
  8 Nyhus, Amanda             12 HAA-MR               1:17.13    1:18.01 SILV   
                  37.36     1:18.01 (40.65)                                        
  9 Szydziak, Sally           12 WISC-MR              1:19.08    1:18.29 SILV   
                  37.99     1:18.29 (40.30)                                        
 10 Eterno, Olivia J          12 HAA-MR               1:20.28    1:18.92 SILV   
                  37.63     1:18.92 (41.29)                                        
 11 Stroub, Mia R             11 WISC-MR              1:18.05    1:19.32 SILV   
                  38.00     1:19.32 (41.32)                                        
 12 Bailey Williams, Kiara    11 EHY-MR               1:22.87    1:21.40 SILV   
                  40.79     1:21.40 (40.61)                                        
 13 O'Malley, Kate E          11 WISC-MR              1:25.11    1:21.68 SILV   
 14 Kazlauskas, Saige         11 HAA-MR               1:21.33    1:22.08        
                  40.00     1:22.08 (42.08)                                        
 15 Lee, Marisa               12 SSC-MR               1:20.81    1:22.27        
                  40.09     1:22.27 (42.18)                                        
 16 Osborn, Gabby I           12 EHY-MR               1:21.40    1:22.72        
                  41.28     1:22.72 (41.44)                                        
 17 Przybylo, Allie           12 SSC-MR               1:25.10    1:23.49        
                  40.45     1:23.49 (43.04)                                        
 18 Gerlach, Taryn M          11 HAA-MR               1:22.13    1:24.44        
                  42.14     1:24.44 (42.30)                                        
 19 Holler, Erin E            12 HAA-MR               1:22.51    1:25.07        
                  40.40     1:25.07 (44.67)                                        
 20 Chavez, Melanie           12 Express Swimming-MR  1:32.14    1:25.96        
                  43.65     1:25.96 (42.31)                                        
 21 Tarbet, Bella A           12 EHY-MR               1:34.84    1:26.57        
                  43.67     1:26.57 (42.90)                                        
 22 Hennessy, Amanda K        11 HAA-MR               1:30.29    1:26.99        
 23 Gutierrez, Nicole L       12 EHY-MR               1:29.49    1:28.60        
 24 Boudreau, Shannon         11 HAA-MR               1:31.76    1:31.63        
                  45.20     1:31.63 (46.43)                                        
 25 DiGiovanni, Sophia        12 SSC-MR               1:30.00    1:32.24        
 26 Zara, Angelica M          12 HAA-MR               1:36.21    1:32.96        
                  44.30     1:32.96 (48.66)                                        
 27 Giambrone, Abigail        12 SSC-MR               1:30.88    1:34.32        
 28 Hou, Isabelle             11 Express Swimming-MR  2:00.00    1:34.37        
                  46.56     1:34.37 (47.81)                                        
 29 McGUIRE, Mary C           11 Express Swimming-MR  1:50.00    1:34.67        
 30 Suchy, Amanda             12 SSC-MR               1:31.54    1:35.61        
                  47.21     1:35.61 (48.40)                                        
 31 Breen, Eliza G            11 EHY-MR               1:36.60    1:35.84        
 32 Byrne, Gianna R           12 HAA-MR               1:37.15    1:36.35        
 33 Pallas, Morgan            11 WISC-MR              1:29.45    1:38.27        
 34 Collett, Hannah G         12 HAA-MR               1:33.00    1:38.98        
                  46.68     1:38.98 (52.30)                                        
 35 Gupta, Eesha A            12 SSC-MR               1:36.34    1:40.08        
 36 Abtey, Kaitlyn            12 HAA-MR               1:44.85    1:40.25        
 37 Rao, Shivani              11 HAA-MR               1:53.67    1:44.30        
                  51.03     1:44.30 (53.27)                                        
 38 Castillo, Corrina S       11 EHY-MR               2:00.00    1:44.48        
                  51.54     1:44.48 (52.94)                                        
 39 Engels, Leigh A           12 Express Swimming-MR  2:00.00    1:45.07        
                  50.21     1:45.07 (54.86)                                        
 40 Hurtado, Karyme           12 EHY-MR               1:55.00    1:45.92        
                  50.91     1:45.92 (55.01)                                        
 41 Combs, Elizabeth          11 HAA-MR               1:45.00    1:49.80        
 42 Pallchisaca, Stephanie    11 EHY-MR               2:00.00    1:52.45        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                37.19  JO
                42.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Purcell, Evelyn           12 EHY-MR                 36.27      38.73 SILV   
  2 Griskie, Chloe M          12 HAA-MR                 36.87      38.94 SILV   
  3 Szydziak, Sally           12 WISC-MR                39.76      39.62 SILV   
  4 Lee, Marisa               12 SSC-MR                 39.15      40.21 SILV   
  5 Bailey Williams, Kiara    11 EHY-MR                 40.20      40.53 SILV   
  6 Gerlach, Taryn M          11 HAA-MR                 40.44      41.48 SILV   
  7 Eterno, Olivia J          12 HAA-MR                 42.39      42.00 SILV   
  8 Holler, Erin E            12 HAA-MR                 43.23      42.08 SILV   
  9 Przybylo, Allie           12 SSC-MR                 39.20      43.07        
 10 Engels, Leigh A           12 Express Swimming-MR    43.71      43.28        
 11 Stroub, Mia R             11 WISC-MR                43.96      44.02        
 12 Kazlauskas, Saige         11 HAA-MR                 43.67      44.05        
 13 O'Malley, Kate E          11 WISC-MR                46.87      45.35        
 14 Collett, Hannah G         12 HAA-MR                 46.80      46.86        
 15 Suchy, Amanda             12 SSC-MR                 44.51      47.03        
 16 McGUIRE, Mary C           11 Express Swimming-MR    48.31      47.19        
 17 Zara, Angelica M          12 HAA-MR                 45.55      47.24        
 18 Boudreau, Shannon         11 HAA-MR                 44.92      47.67        
 19 Pallas, Morgan            11 WISC-MR                47.30      47.80        
 20 Tarbet, Bella A           12 EHY-MR                 47.21      48.49        
 21 Rao, Shivani              11 HAA-MR                 49.78      48.79        
 22 Gupta, Eesha A            12 SSC-MR                 48.12      51.23        
 23 Gutierrez, Nicole L       12 EHY-MR                 47.03      51.66        
 24 DiGiovanni, Sophia        12 SSC-MR                 50.64      51.80        
 25 Hurtado, Karyme           12 EHY-MR               1:01.87      51.92        
 26 Giambrone, Abigail        12 SSC-MR                 50.01      52.09        
 27 Breen, Eliza G            11 EHY-MR                 50.49      53.87        
 28 Castillo, Corrina S       11 EHY-MR                 56.83      54.68        
 -- Abtey, Kaitlyn            12 HAA-MR                 55.54         DQ        
 -- Combs, Elizabeth          11 HAA-MR                 52.42         DQ        
 -- Hou, Isabelle             11 Express Swimming-MR    42.38         DQ        
 -- Claps, Emma               12 HAA-MR                 37.62         DQ        
 -- Pallchisaca, Stephanie    11 EHY-MR               1:00.00         DQ        
 -- Byrne, Gianna R           12 HAA-MR                 56.87         DQ        
 -- Chavez, Melanie           12 Express Swimming-MR    50.00         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:19.19  JO
              1:31.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brierley, Julia J         12 EHY-MR               1:13.56    1:17.52 ZQ     
                  37.31     1:17.52 (40.21)                                        
  2 Klis, Alexandra           12 HAA-MR               1:24.21    1:20.90 SILV   
                  38.63     1:20.90 (42.27)                                        
  3 Claps, Emma               12 HAA-MR               1:21.91    1:21.80 SILV   
                  38.45     1:21.80 (43.35)                                        
  4 Badilla, Catalina V       11 EHY-MR               1:35.65    1:23.86 SILV   
                  39.19     1:23.86 (44.67)                                        
  5 Purcell, Evelyn           12 EHY-MR               1:19.12    1:23.90 SILV   
                  38.85     1:23.90 (45.05)                                        
  6 Griskie, Chloe M          12 HAA-MR               1:22.61    1:24.50 SILV   
                  39.41     1:24.50 (45.09)                                        
  7 Szydziak, Sally           12 WISC-MR              1:25.15    1:25.31 SILV   
                  40.08     1:25.31 (45.23)                                        
  8 Lee, Marisa               12 SSC-MR               1:26.16    1:25.73 SILV   
                  40.99     1:25.73 (44.74)                                        
  9 Bailey Williams, Kiara    11 EHY-MR               1:27.00    1:28.12 SILV   
                  42.59     1:28.12 (45.53)                                        
 10 Scala, Claudia C          12 Express Swimming-MR  1:27.57    1:30.27 SILV   
                  43.84     1:30.27 (46.43)                                        
 11 Holler, Erin E            12 HAA-MR               1:33.13    1:30.67 SILV   
                  42.65     1:30.67 (48.02)                                        
 12 Przybylo, Allie           12 SSC-MR               1:34.18    1:31.48 SILV   
                  43.01     1:31.48 (48.47)                                        
 13 Gerlach, Taryn M          11 HAA-MR               1:32.82    1:32.34        
                  44.42     1:32.34 (47.92)                                        
 14 Engels, Leigh A           12 Express Swimming-MR  1:38.28    1:33.69        
                  45.86     1:33.69 (47.83)                                        
 15 Hennessy, Amanda K        11 HAA-MR               1:31.57    1:34.13        
                  44.43     1:34.13 (49.70)                                        
 16 McFarland, Darcy L        12 EHY-MR               1:38.21    1:34.18        
                  45.88     1:34.18 (48.30)                                        
 17 Nyhus, Amanda             12 HAA-MR               1:31.27    1:34.48        
 18 Stroub, Mia R             11 WISC-MR              1:34.91    1:35.00        
                  46.10     1:35.00 (48.90)                                        
 19 Eterno, Olivia J          12 HAA-MR               1:35.10    1:35.08        
                  46.33     1:35.08 (48.75)                                        
 20 Kazlauskas, Saige         11 HAA-MR               1:38.00    1:37.03        
                  46.82     1:37.03 (50.21)                                        
 21 Triglia, Jacueline        11 WISC-MR              2:00.29    1:39.70        
                  48.79     1:39.70 (50.91)                                        
 22 O'Malley, Kate E          11 WISC-MR              1:41.09    1:42.99        
                  50.01     1:42.99 (52.98)                                        
 23 Calabrese, Victoria       12 Express Swimming-MR  2:08.03    1:43.07        
                  48.72     1:43.07 (54.35)                                        
 24 Boudreau, Shannon         11 HAA-MR               1:45.40    1:43.50        
                  50.47     1:43.50 (53.03)                                        
 25 Canavan, Heather          11 WISC-MR              1:42.51    1:43.52        
                  49.96     1:43.52 (53.56)                                        
 26 Cirelli, Lizzy A          12 SSC-MR               1:42.37    1:43.72        
                  49.92     1:43.72 (53.80)                                        
 27 McGUIRE, Mary C           11 Express Swimming-MR  1:43.54    1:43.76        
                  49.15     1:43.76 (54.61)                                        
 28 Cobham, Maleah S          12 Express Swimming-MR  2:00.00    1:43.96        
                  48.51     1:43.96 (55.45)                                        
 29 Collett, Hannah G         12 HAA-MR               1:39.97    1:44.13        
                  48.87     1:44.13 (55.26)                                        
 30 Zara, Angelica M          12 HAA-MR               1:45.11    1:44.51        
                  49.21     1:44.51 (55.30)                                        
 31 Pallas, Morgan            11 WISC-MR              1:43.61    1:45.12        
                  50.88     1:45.12 (54.24)                                        
 32 Gupta, Eesha A            12 SSC-MR               1:44.61    1:45.43        
                  49.53     1:45.43 (55.90)                                        
 33 Verbeke, Angelina         12 WISC-MR              1:55.90    1:46.38        
                  51.75     1:46.38 (54.63)                                        
 34 Rao, Shivani              11 HAA-MR               2:00.00    1:48.10        
                  51.54     1:48.10 (56.56)                                        
 35 Gutierrez, Nicole L       12 EHY-MR               1:49.36    1:48.24        
 36 Suchy, Amanda             12 SSC-MR               1:38.90    1:48.74        
                  49.83     1:48.74 (58.91)                                        
 37 Osborn, Gabby I           12 EHY-MR               1:55.00    1:51.54        
                  52.75     1:51.54 (58.79)                                        
 38 Breen, Eliza G            11 EHY-MR               1:59.18    1:53.00        
                  53.92     1:53.00 (59.08)                                        
 39 Giambrone, Abigail        12 SSC-MR               1:50.39    1:53.48        
                  54.44     1:53.48 (59.04)                                        
 40 Hurtado, Karyme           12 EHY-MR                    NT    1:54.75        
                  53.55   1:54.75 (1:01.20)                                        
 41 Gallagher, Kaylee R       11 HAA-MR               1:45.61    1:55.96        
                  55.88   1:55.96 (1:00.08)                                        
 42 Combs, Elizabeth          11 HAA-MR               1:56.47    1:56.18        
                  54.21   1:56.18 (1:01.97)                                        
 43 Chavez, Melanie           12 Express Swimming-MR  1:50.00    2:02.72        
                  58.97   2:02.72 (1:03.75)                                        
 44 Leathers, Madeline        12 SSC-MR               1:54.23    2:04.97        
 45 Castillo, Corrina S       11 EHY-MR               2:00.00    2:07.12        
                1:00.36   2:07.12 (1:06.76)                                        
 46 Ardizzone, Katie R        11 SSC-MR               2:10.00    2:15.03        
 -- Pallchisaca, Stephanie    11 EHY-MR               2:15.00         DQ        
 -- Byrne, Gianna R           12 HAA-MR               2:07.84         DQ        
                  51.43          DQ (59.24)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:10.99  JO
              1:26.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griskie, Chloe M          12 HAA-MR               1:03.71    1:08.38 ZQ     
                  32.01     1:08.38 (36.37)                                        
  2 Claps, Emma               12 HAA-MR               1:09.09    1:08.90 ZQ     
                  32.57     1:08.90 (36.33)                                        
  3 Badilla, Catalina V       11 EHY-MR               1:11.25    1:08.94 ZQ     
                  32.87     1:08.94 (36.07)                                        
  4 Klis, Alexandra           12 HAA-MR               1:12.94    1:09.58 JO     
                  32.24     1:09.58 (37.34)                                        
  5 Brierley, Julia J         12 EHY-MR               1:20.23    1:14.95 SILV   
                  34.33     1:14.95 (40.62)                                        
  6 Nyhus, Amanda             12 HAA-MR               1:30.00    1:17.65 SILV   
                  34.97     1:17.65 (42.68)                                        
  7 McFarland, Darcy L        12 EHY-MR               1:17.25    1:20.79 SILV   
  8 Purcell, Evelyn           12 EHY-MR               1:24.17    1:22.57 SILV   
  9 Stroub, Mia R             11 WISC-MR              1:24.40    1:22.64 SILV   
 10 Przybylo, Allie           12 SSC-MR               1:22.91    1:23.18 SILV   
 11 Tarbet, Bella A           12 EHY-MR               1:22.41    1:24.03 SILV   
 12 Szydziak, Sally           12 WISC-MR              1:22.25    1:24.88 SILV   
 13 Holler, Erin E            12 HAA-MR               1:44.57    1:25.86 SILV   
                  51.40     1:25.86 (34.46)                                        
 14 Kazlauskas, Saige         11 HAA-MR               1:27.48    1:28.74        
 15 Eterno, Olivia J          12 HAA-MR               1:45.01    1:29.52        
 15 Gupta, Eesha A            12 SSC-MR               1:34.34    1:29.52        
                  39.71     1:29.52 (49.81)                                        
 17 Hennessy, Amanda K        11 HAA-MR               1:31.74    1:29.62        
                  38.49     1:29.62 (51.13)                                        
 18 Lee, Marisa               12 SSC-MR               1:27.78    1:30.90        
                  41.47     1:30.90 (49.43)                                        
 19 Hou, Isabelle             11 Express Swimming-MR  2:00.00    1:34.71        
 20 Suchy, Amanda             12 SSC-MR               1:28.90    1:34.76        
                  43.31     1:34.76 (51.45)                                        
 21 Bailey Williams, Kiara    11 EHY-MR               1:36.47    1:35.66        
                  43.61     1:35.66 (52.05)                                        
 21 Collett, Hannah G         12 HAA-MR               1:50.00    1:35.66        
 23 Chavez, Melanie           12 Express Swimming-MR  1:34.05    1:36.75        
                  43.65     1:36.75 (53.10)                                        
 24 McGUIRE, Mary C           11 Express Swimming-MR  2:00.00    1:37.27        
                  42.39     1:37.27 (54.88)                                        
 25 Boudreau, Shannon         11 HAA-MR               2:10.00    1:45.69        
                  48.71     1:45.69 (56.98)                                        
 26 Giambrone, Abigail        12 SSC-MR               1:43.97    1:47.42        
 27 Zara, Angelica M          12 HAA-MR               2:05.00    1:48.06        
                  48.50     1:48.06 (59.56)                                        
 28 Breen, Eliza G            11 EHY-MR               2:18.05    2:14.50        
                1:01.55   2:14.50 (1:12.95)                                        
 -- Gerlach, Taryn M          11 HAA-MR               1:40.00         DQ        
                  59.83        DQ (1:21.63)                                        
 -- Combs, Elizabeth          11 HAA-MR               1:50.00         DQ        
 -- Pallas, Morgan            11 WISC-MR              1:44.56         DQ        
 -- Osborn, Gabby I           12 EHY-MR               1:32.44         DQ        
                  47.19          DQ (55.36)                                        
 -- Rao, Shivani              11 HAA-MR               2:00.00         DQ        
 -- Engels, Leigh A           12 Express Swimming-MR  2:00.00         DQ        
 -- Pallchisaca, Stephanie    11 EHY-MR               2:10.00         NS        
 -- Hurtado, Karyme           12 EHY-MR               1:55.00         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:27.99  ZQ
              2:29.49  JO
              2:48.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brierley, Julia J         12 EHY-MR               2:19.59    2:26.42 ZQ     
                  33.55     1:12.68 (39.13)     1:55.07 (42.39)     2:26.42 (31.35)
  2 Klis, Alexandra           12 HAA-MR               2:28.66    2:28.90 JO     
                  32.07     1:09.21 (37.14)     1:53.77 (44.56)     2:28.90 (35.13)
  3 Claps, Emma               12 HAA-MR               2:26.49    2:29.01 JO     
                  32.40     1:09.70 (37.30)     1:55.19 (45.49)     2:29.01 (33.82)
  4 Griskie, Chloe M          12 HAA-MR               2:25.19    2:31.37 SILV   
                  31.34     1:10.75 (39.41)     1:58.98 (48.23)     2:31.37 (32.39)
  5 Badilla, Catalina V       11 EHY-MR               2:34.76    2:31.70 SILV   
                  33.63     1:11.57 (37.94)     1:58.51 (46.94)     2:31.70 (33.19)
  6 McFarland, Darcy L        12 EHY-MR               2:40.15    2:40.57 SILV   
                  36.40     1:13.91 (37.51)   2:40.57 (1:26.66)                    
  7 Purcell, Evelyn           12 EHY-MR               2:35.27    2:42.47 SILV   
                  35.69     1:15.77 (40.08)     2:04.57 (48.80)     2:42.47 (37.90)
  8 Nyhus, Amanda             12 HAA-MR               2:41.91    2:44.18 SILV   
                  35.99     1:17.79 (41.80)     2:09.50 (51.71)     2:44.18 (34.68)
  9 Bailey Williams, Kiara    11 EHY-MR               2:49.46    2:44.51 SILV   
                  38.09     1:21.38 (43.29)     2:10.80 (49.42)     2:44.51 (33.71)
 10 Scala, Claudia C          12 Express Swimming-MR  2:56.75    2:48.26        
                  39.52     1:24.12 (44.60)     2:11.32 (47.20)     2:48.26 (36.94)
 11 Szydziak, Sally           12 WISC-MR              2:51.82    2:48.45        
                  38.34     1:20.47 (42.13)     2:11.62 (51.15)     2:48.45 (36.83)
 12 Stroub, Mia R             11 WISC-MR              2:45.00    2:51.28        
                  37.88     1:19.73 (41.85)     2:13.07 (53.34)     2:51.28 (38.21)
 13 Przybylo, Allie           12 SSC-MR               2:57.24    2:52.31        
                  37.66     1:20.92 (43.26)     2:14.97 (54.05)     2:52.31 (37.34)
 14 Lee, Marisa               12 SSC-MR               2:53.89    2:55.59        
                  41.15     1:25.39 (44.24)     2:16.19 (50.80)     2:55.59 (39.40)
 15 Eterno, Olivia J          12 HAA-MR               3:12.09    2:56.94        
                  40.07     1:24.21 (44.14)     2:16.63 (52.42)     2:56.94 (40.31)
 16 Kazlauskas, Saige         11 HAA-MR               3:00.00    2:57.16        
                  41.12     1:23.47 (42.35)   2:57.16 (1:33.69)                    
 17 Gerlach, Taryn M          11 HAA-MR               2:50.00    2:57.71        
                  40.96     1:26.00 (45.04)     2:16.66 (50.66)     2:57.71 (41.05)
 18 Hennessy, Amanda K        11 HAA-MR               3:06.41    2:58.32        
                  37.28     1:23.52 (46.24)     2:17.00 (53.48)     2:58.32 (41.32)
 19 O'Malley, Kate E          11 WISC-MR              3:01.89    3:00.82        
                  41.38     1:27.02 (45.64)     2:22.37 (55.35)     3:00.82 (38.45)
 20 Calabrese, Victoria       12 Express Swimming-MR  3:40.00    3:01.58        
                  38.39     1:26.98 (48.59)     2:21.56 (54.58)     3:01.58 (40.02)
 21 Holler, Erin E            12 HAA-MR               3:09.29    3:02.84        
                  38.81     1:25.44 (46.63)     2:21.89 (56.45)     3:02.84 (40.95)
 22 Osborn, Gabby I           12 EHY-MR               3:30.00    3:05.90        
                  46.40     1:33.87 (47.47)     2:32.51 (58.64)     3:05.90 (33.39)
 23 Suchy, Amanda             12 SSC-MR               3:09.35    3:12.84        
                  44.26     1:35.56 (51.30)     2:32.54 (56.98)     3:12.84 (40.30)
 24 McGUIRE, Mary C           11 Express Swimming-MR  3:23.49    3:13.02        
 25 Pallas, Morgan            11 WISC-MR              3:25.58    3:15.12        
 26 Collett, Hannah G         12 HAA-MR                    NT    3:15.97        
                  44.25     1:39.04 (54.79)     2:33.62 (54.58)     3:15.97 (42.35)
 27 Gupta, Eesha A            12 SSC-MR               3:15.00    3:16.00        
                  42.54     1:33.19 (50.65)     2:30.48 (57.29)     3:16.00 (45.52)
 28 Gutierrez, Nicole L       12 EHY-MR               3:30.00    3:20.96        
 29 Zara, Angelica M          12 HAA-MR               3:20.00    3:21.10        
                  47.36     1:38.88 (51.52)     2:37.26 (58.38)     3:21.10 (43.84)
 30 Cobham, Maleah S          12 Express Swimming-MR  3:50.00    3:22.13        
 31 Canavan, Heather          11 WISC-MR              3:10.30    3:22.44        
                                1:37.75 ( )     2:34.99 (57.24)     3:22.44 (47.45)
 32 Giambrone, Abigail        12 SSC-MR               3:15.91    3:22.62        
                                1:36.65 ( )     2:31.66 (55.01)     3:22.62 (50.96)
 33 Triglia, Jacueline        11 WISC-MR              3:17.50    3:22.91        
                  59.34     1:53.66 (54.32)   3:02.90 (1:09.24)     3:22.91 (20.01)
 34 Boudreau, Shannon         11 HAA-MR               3:30.00    3:26.39        
 35 Gallagher, Kaylee R       11 HAA-MR               3:40.51    3:27.63        
                  51.63     1:43.11 (51.48)   2:45.08 (1:01.97)     3:27.63 (42.55)
 36 Verbeke, Angelina         12 WISC-MR              3:19.20    3:32.07        
                  55.71     1:52.18 (56.47)   2:52.84 (1:00.66)     3:32.07 (39.23)
 37 Rao, Shivani              11 HAA-MR               3:30.00    3:44.28        
 38 Ardizzone, Katie R        11 SSC-MR               3:45.00    3:48.63        
                  48.87     1:37.14 (48.27)   2:55.94 (1:18.80)     3:48.63 (52.69)
 39 Castillo, Corrina S       11 EHY-MR               3:30.00    3:50.94        
 40 Combs, Elizabeth          11 HAA-MR               3:20.00    4:05.35        
                                1:42.67 ( )     2:40.26 (57.59)   4:05.35 (1:25.09)
 -- Breen, Eliza G            11 EHY-MR               3:15.00         DQ        
                  58.02     1:50.46 (52.44)   2:53.75 (1:03.29)          DQ (46.79)
 -- Cirelli, Lizzy A          12 SSC-MR               3:31.02         DQ        
                  58.85     1:55.97 (57.12)   2:58.45 (1:02.48)          DQ (59.43)
 -- Leathers, Madeline        12 SSC-MR               3:10.00         DQ        
                                1:34.20 ( )   2:40.46 (1:06.26)          DQ (46.24)
 -- Chavez, Melanie           12 Express Swimming-MR  4:00.00         DQ        
 -- Engels, Leigh A           12 Express Swimming-MR  4:00.00         DQ        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 East Hampton Hurricanes-MR  'A'                   1:48.57    1:50.18        
     1) Swanson, Sophia 12              2) Purcell, Evelyn 12             
     3) Badilla, Catalina V 11          4) Brierley, Julia J 12           
                  28.06       56.27 (28.21)     1:24.32 (28.05)     1:50.18 (25.86)
  2 Hauppauge Swim Club-MR  'A'                       1:54.64    1:51.58        
     1) Griskie, Chloe M 12             2) Claps, Emma 12                 
     3) Nyhus, Amanda 12                4) Klis, Alexandra 12             
                  28.04       55.54 (27.50)     1:24.55 (29.01)     1:51.58 (27.03)
  3 Hauppauge Swim Club-MR  'B'                       2:07.59    2:05.85        
     1) Hennessy, Amanda K 11           2) Eterno, Olivia J 12            
     3) Collett, Hannah G 12            4) Kazlauskas, Saige 11           
                  31.51     1:01.20 (29.69)     1:33.45 (32.25)     2:05.85 (32.40)
  4 West Islip Swim Club-MR  'A'                      2:02.38    2:09.60        
     1) Stroub, Mia R 11                2) Pallas, Morgan 11              
     3) O'Malley, Kate E 11             4) Szydziak, Sally 12             
                  35.11     1:09.89 (34.78)     1:39.60 (29.71)     2:09.60 (30.00)
  5 Sachem Swim Club-MR  'A'                          2:02.86    2:13.73        
     1) Przybylo, Allie 12              2) Lee, Marisa 12                 
     3) Suchy, Amanda 12                4) Gupta, Eesha A 12              
                  30.64     1:05.14 (34.50)     1:36.15 (31.01)     2:13.73 (37.58)
  6 Hauppauge Swim Club-MR  'C'                       2:20.21    2:23.20        
     1) Byrne, Gianna R 12              2) Boudreau, Shannon 11           
     3) Gerlach, Taryn M 11             4) Zara, Angelica M 12            
  7 Hauppauge Swim Club-MR  'D'                       2:38.41    2:41.36        
     1) Holler, Erin E 12               2) Combs, Elizabeth 11            
     3) Rao, Shivani 11                 4) Abtey, Kaitlyn 12              
 -- East Hampton Hurricanes-MR  'C'                   2:16.90         DQ        
     1) Guichay, Jaqueline 11           2) Gutierrez, Nicole L 12         
     3) Breen, Eliza G 11               4) Tarbet, Bella A 12             
 -- East Hampton Hurricanes-MR  'B'                   1:56.40         DQ        
     1) McFarland, Darcy L 12           2) Brown, Caroline 11             
     3) Bailey Williams, Kiara 11       4) Osborn, Gabby I 12             
                  34.05     1:04.04 (29.99)     1:45.82 (41.78)          DQ (30.72)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 East Hampton Hurricanes-MR  'A'                   2:02.57    2:02.53        
     1) McFarland, Darcy L 12           2) Brierley, Julia J 12           
     3) Swanson, Sophia 12              4) Purcell, Evelyn 12             
  2 Hauppauge Swim Club-MR  'A'                       2:08.63    2:05.42        
     1) Klis, Alexandra 12              2) Claps, Emma 12                 
     3) Griskie, Chloe M 12             4) Nyhus, Amanda 12               
  3 Hauppauge Swim Club-MR  'B'                       2:25.34    2:21.28        
     1) Hennessy, Amanda K 11           2) Gerlach, Taryn M 11            
     3) Holler, Erin E 12               4) Eterno, Olivia J 12            
  4 Sachem Swim Club-MR  'A'                          2:18.29    2:24.66        
     1) Leathers, Madeline 12           2) Lee, Marisa 12                 
     3) Przybylo, Allie 12              4) Velazquez, Gabrielle E 12      
  5 West Islip Swim Club-MR  'A'                      2:20.99    2:29.20        
     1) Fox, Rieley 12                  2) Szydziak, Sally 12             
     3) Stroub, Mia R 11                4) O'Malley, Kate E 11            
  6 Long Island Express-MR  'A'                            NT    2:29.98        
     1) Calabrese, Victoria 12          2) Scala, Claudia C 12            
     3) McGUIRE, Mary C 11              4) Chavez, Melanie 12             
                  39.26   2:29.98 (1:50.72)                                        
  7 Sachem Swim Club-MR  'B'                          2:43.57    2:42.38        
     1) Giambrone, Abigail 12           2) Cirelli, Lizzy A 12            
     3) Gupta, Eesha A 12               4) Suchy, Amanda 12               
                  42.04   2:14.79 (1:32.75)     2:42.38 (27.59)                    
  8 Hauppauge Swim Club-MR  'C'                       2:43.12    2:43.26        
     1) Collett, Hannah G 12            2) Boudreau, Shannon 11           
     3) Kazlauskas, Saige 11            4) Zara, Angelica M 12            
                  43.73   2:07.84 (1:24.11)     2:43.26 (35.42)                    
 -- East Hampton Hurricanes-MR  'B'                   2:11.89         DQ        
     1) Brown, Caroline 11              2) Bailey Williams, Kiara 11      
     3) Badilla, Catalina V 11          4) Osborn, Gabby I 12             
 -- West Islip Swim Club-MR  'B'                      2:42.91         DQ        
     1) Canavan, Heather 11             2) Pallas, Morgan 11              
     3) Triglia, Jacueline 11           4) Verbeke, Angelina 12           
 -- Hauppauge Swim Club-MR  'D'                       2:50.87         DQ        
     1) Gallagher, Kaylee R 11          2) Rao, Shivani 11                
     3) Byrne, Gianna R 12              4) Combs, Elizabeth 11            
 -- East Hampton Hurricanes-MR  'C'                   2:37.62         NS        
     1) Gutierrez, Nicole L 12          2) Walters, Sophie 11             
     3) Tarbet, Bella A 12              4) Guichay, Jaqueline 11          
 
Girls 12 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brierley, Julia J         12 EHY-MR               5:47.59    5:39.69        
                  29.50     1:02.19 (32.69)     1:36.41 (34.22)     2:11.22 (34.81)
        2:46.55 (35.33)     3:21.61 (35.06)     3:56.49 (34.88)     4:32.10 (35.61)
        5:07.11 (35.01)     5:39.69 (32.58)                                        
  2 Swanson, Sophia           12 EHY-MR               5:56.78    5:47.26        
                  30.22     1:04.08 (33.86)     1:39.51 (35.43)     2:15.14 (35.63)
        2:51.28 (36.14)     3:27.18 (35.90)     4:02.68 (35.50)     4:38.65 (35.97)
        5:14.03 (35.38)     5:47.26 (33.23)                                        
  3 Klis, Alexandra           12 HAA-MR               6:07.22    5:57.68        
                  30.36     1:04.29 (33.93)     1:39.28 (34.99)     2:15.50 (36.22)
        2:51.79 (36.29)     3:28.54 (36.75)     4:05.45 (36.91)     4:43.65 (38.20)
        5:20.50 (36.85)     5:57.68 (37.18)                                        
  4 Claps, Emma               12 HAA-MR               6:14.15    6:04.05        
                  31.58     1:06.15 (34.57)     1:42.85 (36.70)     2:20.78 (37.93)
        2:59.08 (38.30)     3:36.88 (37.80)     4:14.23 (37.35)     4:52.35 (38.12)
        5:28.87 (36.52)     6:04.05 (35.18)                                        
  5 Badilla, Catalina V       11 EHY-MR               6:00.01    6:05.12        
                  30.99     1:06.06 (35.07)     1:42.68 (36.62)     2:20.48 (37.80)
        2:58.43 (37.95)     3:36.15 (37.72)     4:13.78 (37.63)     4:51.44 (37.66)
        5:29.34 (37.90)     6:05.12 (35.78)                                        
  6 Purcell, Evelyn           12 EHY-MR               6:18.09    6:08.98        
                  32.57     1:08.49 (35.92)     1:45.73 (37.24)     2:23.22 (37.49)
        3:00.75 (37.53)     3:39.31 (38.56)     4:17.12 (37.81)     4:56.18 (39.06)
        5:33.90 (37.72)     6:08.98 (35.08)                                        
  7 McFarland, Darcy L        12 EHY-MR               6:23.68    6:10.13        
                  31.82     1:09.00 (37.18)     1:46.66 (37.66)     2:24.62 (37.96)
        3:02.93 (38.31)     3:41.50 (38.57)     4:20.12 (38.62)     4:58.07 (37.95)
        5:36.32 (38.25)     6:10.13 (33.81)                                        
  8 Griskie, Chloe M          12 HAA-MR               6:52.23    6:12.32        
                  31.98     1:08.49 (36.51)     1:46.36 (37.87)     2:24.41 (38.05)
        3:02.76 (38.35)     3:41.84 (39.08)     4:18.75 (36.91)     4:57.76 (39.01)
        5:36.72 (38.96)     6:12.32 (35.60)                                        
  9 Nyhus, Amanda             12 HAA-MR               6:35.66    6:30.05        
                  32.53     1:09.51 (36.98)     1:48.08 (38.57)     2:27.60 (39.52)
        3:07.99 (40.39)     3:49.35 (41.36)     4:30.31 (40.96)     5:11.91 (41.60)
        5:51.95 (40.04)     6:30.05 (38.10)                                        
 10 Bailey Williams, Kiara    11 EHY-MR               7:35.18    6:32.75        
                  34.60     1:14.18 (39.58)     1:53.62 (39.44)     2:34.00 (40.38)
        3:13.98 (39.98)     3:53.99 (40.01)     4:34.90 (40.91)     5:15.38 (40.48)
        5:55.37 (39.99)     6:32.75 (37.38)                                        
 11 Szydziak, Sally           12 WISC-MR              6:25.28    6:35.54        
                  33.09     1:10.41 (37.32)     1:49.70 (39.29)     2:30.39 (40.69)
        3:11.36 (40.97)     3:52.54 (41.18)     4:34.54 (42.00)     5:15.62 (41.08)
        5:58.19 (42.57)     6:35.54 (37.35)                                        
 12 Stroub, Mia R             11 WISC-MR              6:50.52    6:45.29        
                                                                        3:18.08 ( )
        3:59.71 (41.63)                             4:41.39 ( )     5:23.99 (42.60)
      6:45.29 (1:21.30)                                                            
 13 Lee, Marisa               12 SSC-MR               6:57.32    6:46.41        
                  36.01     1:15.38 (39.37)     1:57.00 (41.62)     2:38.44 (41.44)
        3:20.27 (41.83)     4:01.79 (41.52)     4:44.17 (42.38)     5:26.48 (42.31)
        6:07.92 (41.44)     6:46.41 (38.49)                                        
 14 Eterno, Olivia J          12 HAA-MR               7:38.30    6:52.78        
                  38.28     1:20.08 (41.80)     2:03.68 (43.60)     2:45.91 (42.23)
        3:27.80 (41.89)     4:09.59 (41.79)     4:51.70 (42.11)     5:33.40 (41.70)
        6:14.28 (40.88)     6:52.78 (38.50)                                        
 15 Kazlauskas, Saige         11 HAA-MR               8:00.00    7:08.00        
                  37.00     1:19.43 (42.43)     2:03.68 (44.25)     2:47.01 (43.33)
        3:31.85 (44.84)     4:15.14 (43.29)     4:59.93 (44.79)     5:43.89 (43.96)
        6:28.20 (44.31)     7:08.00 (39.80)                                        
 16 Gerlach, Taryn M          11 HAA-MR               9:00.00    7:17.94        
                  37.66     1:20.15 (42.49)     2:03.87 (43.72)     2:49.36 (45.49)
        3:32.85 (43.49)     4:18.09 (45.24)     5:04.36 (46.27)     5:50.16 (45.80)
        6:35.52 (45.36)     7:17.94 (42.42)                                        
 17 Chavez, Melanie           12 Express Swimming-MR  8:00.00    7:22.82        
                  38.84     1:22.97 (44.13)     2:06.37 (43.40)     2:52.90 (46.53)
        3:39.17 (46.27)     4:25.92 (46.75)     5:12.67 (46.75)     5:59.87 (47.20)
        6:44.94 (45.07)     7:22.82 (37.88)                                        
 18 Suchy, Amanda             12 SSC-MR               7:17.04    7:30.17        
                  39.10     1:23.13 (44.03)     2:08.97 (45.84)     2:55.97 (47.00)
        3:42.08 (46.11)     4:29.39 (47.31)     5:15.63 (46.24)     6:01.83 (46.20)
        6:48.21 (46.38)     7:30.17 (41.96)                                        
 19 Holler, Erin E            12 HAA-MR               7:38.84    7:39.46        
                  38.16     1:22.91 (44.75)     2:08.71 (45.80)     2:55.07 (46.36)
        3:42.51 (47.44)     4:30.00 (47.49)     5:19.29 (49.29)     6:07.47 (48.18)
        6:53.87 (46.40)     7:39.46 (45.59)                                        
 20 McGUIRE, Mary C           11 Express Swimming-MR  8:15.00    7:43.29        
                  38.59     1:22.99 (44.40)     2:08.44 (45.45)     2:56.25 (47.81)
        3:44.54 (48.29)     4:32.40 (47.86)     5:20.53 (48.13)     6:09.42 (48.89)
        6:58.36 (48.94)     7:43.29 (44.93)                                        
 21 Giambrone, Abigail        12 SSC-MR               7:30.00    7:49.30        
                  40.51     1:26.18 (45.67)     2:15.40 (49.22)     3:03.03 (47.63)
        3:52.30 (49.27)     4:40.05 (47.75)     5:29.49 (49.44)     6:18.66 (49.17)
        7:05.19 (46.53)     7:49.30 (44.11)                                        
 22 Engels, Leigh A           12 Express Swimming-MR  9:00.00    8:11.13        
                  42.32     1:29.41 (47.09)     2:19.24 (49.83)     3:10.68 (51.44)
        4:02.13 (51.45)     4:53.59 (51.46)     5:43.70 (50.11)     6:34.29 (50.59)
        7:25.06 (50.77)     8:11.13 (46.07)                                        
 23 Castillo, Corrina S       11 EHY-MR               8:22.47    8:27.60        
                  42.33     1:32.16 (49.83)     2:24.61 (52.45)     3:16.51 (51.90)
        4:08.18 (51.67)     5:02.14 (53.96)     5:56.09 (53.95)     6:48.77 (52.68)
        7:40.29 (51.52)     8:27.60 (47.31)                                        
 24 Gutierrez, Nicole L       12 EHY-MR               8:12.19    8:32.22        
                  38.75     1:26.32 (47.57)     2:19.31 (52.99)     3:12.79 (53.48)
        4:06.02 (53.23)     4:59.54 (53.52)     5:53.85 (54.31)     6:46.85 (53.00)
        7:39.49 (52.64)     8:32.22 (52.73)                                        
 25 Zara, Angelica M          12 HAA-MR               8:40.00    8:35.12        
                  41.44     1:32.25 (50.81)     2:24.01 (51.76)   3:27.79 (1:03.78)
        4:18.14 (50.35)   6:05.40 (1:47.26)     6:55.86 (50.46)     7:48.25 (52.39)
        8:35.12 (46.87)                                                            
 26 Rao, Shivani              11 HAA-MR               9:00.00    9:20.78        
                  46.78     1:41.24 (54.46)                                        
                                5:32.55 ( )   9:20.78 (3:48.23)                    
 27 Combs, Elizabeth          11 HAA-MR               8:30.00    9:37.98        
                  44.97     1:40.20 (55.23)   2:40.29 (1:00.09)   3:42.18 (1:01.89)
      4:43.45 (1:01.27)   5:45.60 (1:02.15)   6:47.60 (1:02.00)     7:46.34 (58.74)
        8:46.01 (59.67)     9:37.98 (51.97)                                        
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.69  JO
                26.69  ZQ
                28.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reynolds, Kerryann        14 HAA-MR                 25.86      26.27 JO     
  2 Oakland, Caroline E       14 EHY-MR                 26.56      26.70 SILV   
  3 Howard, Grace             14 HAA-MR                 26.82      27.06 SILV   
  4 Brabant, Olivia R         13 EHY-MR                 27.08      27.91 SILV   
  5 Schatz, Sarah A           13 SSC-MR                 28.61      28.75 SILV   
  6 Renna, Julia              13 SSC-MR                 29.13      28.90        
  7 Davi, Julia G             14 WISC-MR                28.52      29.09        
  8 Pikulik, Danielle A       13 HAA-MR                 29.50      29.11        
  9 Dominger, Alexa N         13 HAA-MR                 29.92      29.23        
 10 Skakandi, Meghan          14 HAA-MR                 29.11      29.25        
 11 Wolffer, Katie P          13 SSC-MR                 29.21      29.49        
 12 Szydziak, Abigail         14 WISC-MR                29.28      29.53        
 13 Hoge, Maggie M            13 WISC-MR                29.22      29.83        
 14 Swanson, Isabella         14 EHY-MR                 28.00      30.41        
 15 Gillin, Elizabeth M       14 HAA-MR                 31.16      30.73        
 16 Morvillo, Catie E         13 Express Swimming-MR    31.39      30.78        
 17 Heslin, Meghan            14 HAA-MR                 31.97      32.45        
 18 Nugent, Colleen M         14 HAA-MR                 38.25      33.03        
 19 Feron, Ciara A            14 Express Swimming-MR    34.88      35.25        
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:31.99  ZQ
              5:35.99  JO
              5:50.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reynolds, Kerryann        14 HAA-MR               5:13.21    5:17.41 ZQ     
                  27.79       58.93 (31.14)     1:31.31 (32.38)     2:03.76 (32.45)
        2:36.30 (32.54)     3:08.68 (32.38)     3:41.22 (32.54)     4:13.92 (32.70)
        4:46.35 (32.43)     5:17.41 (31.06)                                        
  2 Oakland, Caroline E       14 EHY-MR               5:26.85    5:41.11 SILV   
                  30.73     1:03.64 (32.91)     1:38.10 (34.46)     2:12.67 (34.57)
        2:46.80 (34.13)     3:21.92 (35.12)     3:57.08 (35.16)     4:32.66 (35.58)
        5:07.89 (35.23)     5:41.11 (33.22)                                        
  3 Brabant, Olivia R         13 EHY-MR               5:48.50    5:51.65        
                  30.04     1:03.96 (33.92)     1:39.58 (35.62)     2:15.71 (36.13)
        2:51.76 (36.05)     3:28.50 (36.74)     4:04.99 (36.49)     4:41.29 (36.30)
        5:17.44 (36.15)     5:51.65 (34.21)                                        
  4 Howard, Grace             14 HAA-MR               6:41.35    6:13.65        
                  31.19     1:06.85 (35.66)     1:43.51 (36.66)     2:21.31 (37.80)
        2:59.55 (38.24)     3:37.68 (38.13)     4:17.18 (39.50)     4:56.82 (39.64)
        5:35.43 (38.61)     6:13.65 (38.22)                                        
  5 Renna, Julia              13 SSC-MR               6:19.76    6:14.11        
                  32.53     1:10.03 (37.50)     1:49.99 (39.96)     2:29.28 (39.29)
        3:07.33 (38.05)     3:45.51 (38.18)     4:24.20 (38.69)     5:02.34 (38.14)
        5:40.07 (37.73)     6:14.11 (34.04)                                        
  6 Morvillo, Catie E         13 Express Swimming-MR  7:15.00    6:34.90        
                  34.04     1:13.55 (39.51)     1:54.73 (41.18)     2:36.40 (41.67)
        3:17.85 (41.45)     3:59.10 (41.25)     4:40.01 (40.91)     5:20.60 (40.59)
        5:59.54 (38.94)     6:34.90 (35.36)                                        
  7 Wolffer, Katie P          13 SSC-MR               6:33.72    6:35.68        
  8 Gillin, Elizabeth M       14 HAA-MR               7:14.76    6:58.32        
                  34.82     1:14.29 (39.47)     1:55.89 (41.60)     2:38.47 (42.58)
        3:21.50 (43.03)     4:04.80 (43.30)     4:48.64 (43.84)     5:33.02 (44.38)
        6:16.30 (43.28)     6:58.32 (42.02)                                        
  9 Heslin, Meghan            14 HAA-MR               7:54.03    7:20.07        
                  35.78     1:18.99 (43.21)     2:01.81 (42.82)     2:48.21 (46.40)
        3:33.49 (45.28)     4:18.61 (45.12)     5:05.03 (46.42)     5:52.14 (47.11)
        6:36.75 (44.61)     7:20.07 (43.32)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:21.49  ZQ
              2:21.59  JO
              2:42.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reynolds, Kerryann        14 HAA-MR               2:13.83    2:15.26 ZQ     
                  31.83     1:06.28 (34.45)   2:15.26 (1:08.98)                    
  2 Oakland, Caroline E       14 EHY-MR               2:28.13    2:26.72 SILV   
                  34.74     1:11.73 (36.99)     1:49.36 (37.63)     2:26.72 (37.36)
  3 Renna, Julia              13 SSC-MR               2:30.15    2:31.52 SILV   
                  37.21     1:15.96 (38.75)     1:54.70 (38.74)     2:31.52 (36.82)
  4 Brabant, Olivia R         13 EHY-MR               2:36.07    2:32.12 SILV   
                  36.79     1:14.72 (37.93)     1:53.75 (39.03)     2:32.12 (38.37)
  5 Pikulik, Danielle A       13 HAA-MR               2:39.06    2:37.64 SILV   
  6 Swanson, Isabella         14 EHY-MR               2:40.00    2:38.45 SILV   
  7 Howard, Grace             14 HAA-MR               2:40.00    2:41.30 SILV   
                  38.12     1:18.55 (40.43)     2:00.06 (41.51)     2:41.30 (41.24)
  8 Krolikiewicz, Emma C      13 SSC-MR               2:43.03    2:42.97 SILV   
  9 Skakandi, Meghan          14 HAA-MR               2:50.00    2:48.09        
 10 Morvillo, Catie E         13 Express Swimming-MR  3:15.00    2:50.21        
                  40.05     1:24.43 (44.38)     2:09.12 (44.69)     2:50.21 (41.09)
 11 Heslin, Meghan            14 HAA-MR               2:57.97    2:52.48        
                  40.15     1:24.18 (44.03)     2:09.12 (44.94)     2:52.48 (43.36)
 12 Wolffer, Katie P          13 SSC-MR               2:54.91    2:53.51        
 13 Gillin, Elizabeth M       14 HAA-MR               2:53.56    2:55.33        
 14 Szydziak, Abigail         14 WISC-MR                   NT    2:56.07        
                  39.89     1:24.71 (44.82)     2:10.83 (46.12)     2:56.07 (45.24)
 15 Feron, Ciara A            14 Express Swimming-MR  3:50.00    3:21.99        
                  45.93     1:36.73 (50.80)     2:29.34 (52.61)     3:21.99 (52.65)
 16 Nugent, Colleen M         14 HAA-MR               4:07.71    3:41.16        
                  48.68     1:46.15 (57.47)   3:41.16 (1:55.01)                    
 -- Dominger, Alexa N         13 HAA-MR               2:45.07         DQ        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:15.49  ZQ
              1:16.49  JO
              1:23.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pikulik, Danielle A       13 HAA-MR               1:17.47    1:17.44 SILV   
                  37.20     1:17.44 (40.24)                                        
  2 Dominger, Alexa N         13 HAA-MR               1:21.89    1:20.19 SILV   
                  38.00     1:20.19 (42.19)                                        
  3 Skakandi, Meghan          14 HAA-MR               1:18.28    1:20.38 SILV   
                  37.67     1:20.38 (42.71)                                        
  4 Wolffer, Katie P          13 SSC-MR               1:22.76    1:22.46 SILV   
                  38.18     1:22.46 (44.28)                                        
  5 Morvillo, Catie E         13 Express Swimming-MR  1:19.53    1:22.68 SILV   
                  37.74     1:22.68 (44.94)                                        
  6 Renna, Julia              13 SSC-MR               1:25.13    1:28.21        
                  42.36     1:28.21 (45.85)                                        
  7 Heslin, Meghan            14 HAA-MR               1:36.02    1:35.56        
  8 Feron, Ciara A            14 Express Swimming-MR  1:49.88    1:38.31        
 -- Nugent, Colleen M         14 HAA-MR               1:42.80         DQ        
 -- Szydziak, Abigail         14 WISC-MR              1:34.99         DQ        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:40.59  ZQ
              2:42.99  JO
              2:56.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Howard, Grace             14 HAA-MR               2:34.51    2:36.30 ZQ     
                  34.71     1:14.58 (39.87)     1:56.18 (41.60)     2:36.30 (40.12)
  2 Pikulik, Danielle A       13 HAA-MR               2:48.46    2:48.62 SILV   
                  38.31     1:20.85 (42.54)     2:05.45 (44.60)     2:48.62 (43.17)
  3 Skakandi, Meghan          14 HAA-MR               2:48.47    2:49.28 SILV   
                  37.71     1:21.29 (43.58)     2:07.59 (46.30)     2:49.28 (41.69)
  4 Reynolds, Kerryann        14 HAA-MR               2:54.20    2:51.72 SILV   
                  38.93     1:23.07 (44.14)     2:07.98 (44.91)     2:51.72 (43.74)
  5 Davi, Julia G             14 WISC-MR              2:59.20    2:55.38 SILV   
                  39.54     1:24.15 (44.61)     2:09.98 (45.83)     2:55.38 (45.40)
  6 Dominger, Alexa N         13 HAA-MR               3:08.64    2:55.69 SILV   
                  40.71     1:25.97 (45.26)     2:12.26 (46.29)     2:55.69 (43.43)
  7 Wolffer, Katie P          13 SSC-MR               3:00.00    2:58.14        
                  38.79     1:23.70 (44.91)     2:10.47 (46.77)     2:58.14 (47.67)
  8 Morvillo, Catie E         13 Express Swimming-MR  2:52.36    3:00.83        
                  40.66     1:27.12 (46.46)     2:15.37 (48.25)     3:00.83 (45.46)
  9 Renna, Julia              13 SSC-MR               3:02.50    3:05.92        
                  42.07     1:30.05 (47.98)     2:18.38 (48.33)     3:05.92 (47.54)
 10 Hoge, Maggie M            13 WISC-MR              3:04.11    3:06.61        
                  43.12     1:30.54 (47.42)     2:18.54 (48.00)     3:06.61 (48.07)
 11 Swanson, Isabella         14 EHY-MR               2:54.00    3:07.94        
                  42.69     1:31.46 (48.77)     2:20.21 (48.75)     3:07.94 (47.73)
 12 Brabant, Olivia R         13 EHY-MR               3:21.66    3:10.15        
                  44.48     1:33.26 (48.78)     2:22.70 (49.44)     3:10.15 (47.45)
 13 Gillin, Elizabeth M       14 HAA-MR               3:16.92    3:12.85        
                  44.95     1:32.87 (47.92)     2:23.53 (50.66)     3:12.85 (49.32)
 14 Oakland, Caroline E       14 EHY-MR               3:11.42    3:13.48        
                  44.05     1:33.09 (49.04)     2:24.46 (51.37)     3:13.48 (49.02)
 15 Heslin, Meghan            14 HAA-MR               3:24.67    3:28.08        
                  44.72     1:37.84 (53.12)     2:33.18 (55.34)     3:28.08 (54.90)
 16 Szydziak, Abigail         14 WISC-MR              3:26.91    3:33.76        
                  47.68     1:43.45 (55.77)     2:39.29 (55.84)     3:33.76 (54.47)
 17 Feron, Ciara A            14 Express Swimming-MR  4:00.00    3:45.06        
                  51.41     1:48.90 (57.49)     2:47.87 (58.97)     3:45.06 (57.19)
 18 Nugent, Colleen M         14 HAA-MR               3:52.16    3:58.89        
                  52.26     1:52.24 (59.98)   2:56.44 (1:04.20)   3:58.89 (1:02.45)
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:25.79  ZQ
              2:30.99  JO
              2:36.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reynolds, Kerryann        14 HAA-MR               2:26.80    2:25.10 ZQ     
                  30.57     1:08.07 (37.50)     1:47.15 (39.08)     2:25.10 (37.95)
  2 Howard, Grace             14 HAA-MR               2:28.91    2:30.39 JO     
                  32.06     1:09.18 (37.12)     1:49.70 (40.52)     2:30.39 (40.69)
  3 Swanson, Isabella         14 EHY-MR               2:22.00    2:38.22        
                  34.11     1:13.66 (39.55)     1:56.19 (42.53)     2:38.22 (42.03)
  4 Dominger, Alexa N         13 HAA-MR               2:50.00    2:42.58        
                  35.06     1:15.59 (40.53)     1:58.01 (42.42)     2:42.58 (44.57)
  5 Krolikiewicz, Emma C      13 SSC-MR               2:43.85    2:44.58        
                  35.16     1:15.73 (40.57)     2:00.33 (44.60)     2:44.58 (44.25)
  6 Oakland, Caroline E       14 EHY-MR               3:04.59    2:53.39        
                  37.60     1:24.82 (47.22)     2:14.69 (49.87)     2:53.39 (38.70)
  7 Renna, Julia              13 SSC-MR               3:01.18    2:58.51        
                  36.91     1:24.60 (47.69)     2:16.15 (51.55)     2:58.51 (42.36)
  8 Brabant, Olivia R         13 EHY-MR               3:15.00    2:58.59        
  9 Wolffer, Katie P          13 SSC-MR               3:16.60    3:04.86        
 10 Heslin, Meghan            14 HAA-MR               3:00.00    3:24.17        
                  41.90     1:34.12 (52.22)   3:24.17 (1:50.05)                    
 -- Morvillo, Catie E         13 Express Swimming-MR  3:15.00         DQ        
 -- Skakandi, Meghan          14 HAA-MR               3:00.00         DQ        
                  35.10     1:19.42 (44.32)     2:08.74 (49.32)        DQ (1:01.82)
 -- Gillin, Elizabeth M       14 HAA-MR               3:10.69         DQ        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:21.99  ZQ
              2:22.49  JO
              2:41.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reynolds, Kerryann        14 HAA-MR               2:19.24    2:19.46 ZQ     
                  30.47     1:04.88 (34.41)     1:49.23 (44.35)     2:19.46 (30.23)
  2 Howard, Grace             14 HAA-MR               2:23.14    2:26.49 SILV   
                  31.08     1:10.72 (39.64)     1:51.86 (41.14)     2:26.49 (34.63)
  3 Oakland, Caroline E       14 EHY-MR               2:22.47    2:31.46 SILV   
                  32.87     1:08.78 (35.91)     1:57.16 (48.38)     2:31.46 (34.30)
  4 Renna, Julia              13 SSC-MR               2:34.87    2:33.84 SILV   
                  34.07     1:13.06 (38.99)     2:00.08 (47.02)     2:33.84 (33.76)
  5 Dominger, Alexa N         13 HAA-MR               2:33.76    2:34.00 SILV   
                  33.30     1:12.50 (39.20)     1:58.47 (45.97)     2:34.00 (35.53)
  6 Davi, Julia G             14 WISC-MR              2:36.04    2:34.72 SILV   
                  34.26     1:16.91 (42.65)     2:00.56 (43.65)     2:34.72 (34.16)
  7 Swanson, Isabella         14 EHY-MR               2:28.00    2:37.77 SILV   
                  33.10     1:14.64 (41.54)     2:01.32 (46.68)     2:37.77 (36.45)
  8 Pikulik, Danielle A       13 HAA-MR               2:37.60    2:38.34 SILV   
                  36.78     1:17.49 (40.71)     2:01.79 (44.30)     2:38.34 (36.55)
  9 Brabant, Olivia R         13 EHY-MR               2:32.98    2:38.36 SILV   
                  33.83     1:14.71 (40.88)     2:03.74 (49.03)     2:38.36 (34.62)
 10 Skakandi, Meghan          14 HAA-MR               2:39.74    2:39.71 SILV   
                  34.18     1:16.96 (42.78)     2:02.42 (45.46)     2:39.71 (37.29)
 11 Hoge, Maggie M            13 WISC-MR              2:42.31    2:39.74 SILV   
                  37.70     1:16.90 (39.20)     2:05.34 (48.44)     2:39.74 (34.40)
 12 Wolffer, Katie P          13 SSC-MR               2:45.01    2:41.84        
                  36.15     1:19.60 (43.45)     2:06.04 (46.44)     2:41.84 (35.80)
 13 Schatz, Sarah A           13 SSC-MR               2:46.96    2:43.88        
                  36.03     1:15.32 (39.29)     2:06.79 (51.47)     2:43.88 (37.09)
 14 Morvillo, Catie E         13 Express Swimming-MR  2:44.33    2:44.75        
                  36.97     1:17.53 (40.56)     2:07.38 (49.85)     2:44.75 (37.37)
 15 Gillin, Elizabeth M       14 HAA-MR               2:46.91    2:47.93        
                  33.98     1:18.26 (44.28)     2:08.10 (49.84)     2:47.93 (39.83)
 16 Szydziak, Abigail         14 WISC-MR              2:55.82    2:56.10        
                  37.79     1:22.65 (44.86)     2:15.89 (53.24)     2:56.10 (40.21)
 17 Heslin, Meghan            14 HAA-MR               2:54.62    3:02.98        
                  39.10     1:25.28 (46.18)     2:20.40 (55.12)     3:02.98 (42.58)
 18 Feron, Ciara A            14 Express Swimming-MR  4:00.00    3:17.31        
                  49.17     1:40.50 (51.33)     2:34.83 (54.33)     3:17.31 (42.48)
 -- Nugent, Colleen M         14 HAA-MR               3:15.00         DQ        
                  40.36     1:34.68 (54.32)        DQ (1:46.36)                    
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:59.99  ZQ
              5:06.99  JO
              5:25.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reynolds, Kerryann        14 HAA-MR               4:49.23    4:51.94 ZQ     
                  31.45     1:07.48 (36.03)     1:43.78 (36.30)     2:20.30 (36.52)
        3:03.72 (43.42)     3:48.62 (44.90)     4:20.70 (32.08)     4:51.94 (31.24)
  2 Howard, Grace             14 HAA-MR               5:11.43    5:11.83 SILV   
                  32.80     1:09.64 (36.84)     1:52.28 (42.64)     2:36.18 (43.90)
        3:18.23 (42.05)     4:01.55 (43.32)     4:36.80 (35.25)     5:11.83 (35.03)
  3 Oakland, Caroline E       14 EHY-MR               5:25.00    5:20.09 SILV   
                  35.43     1:17.26 (41.83)     1:57.21 (39.95)     2:35.18 (37.97)
        3:22.58 (47.40)     4:11.15 (48.57)     4:46.38 (35.23)     5:20.09 (33.71)
  4 Brabant, Olivia R         13 EHY-MR               6:15.00    5:21.63 SILV   
  5 Dominger, Alexa N         13 HAA-MR               6:30.00    5:22.69 SILV   
  6 Swanson, Isabella         14 EHY-MR               5:25.00    5:25.39 SILV   
                  34.33     1:13.42 (39.09)     1:56.22 (42.80)     2:39.11 (42.89)
        3:26.81 (47.70)     4:13.71 (46.90)     4:49.86 (36.15)     5:25.39 (35.53)
  7 Renna, Julia              13 SSC-MR               5:41.13    5:41.17        
                  39.19     1:27.19 (48.00)     2:08.37 (41.18)     2:50.19 (41.82)
        3:38.34 (48.15)     4:27.98 (49.64)     5:05.80 (37.82)     5:41.17 (35.37)
  8 Morvillo, Catie E         13 Express Swimming-MR  6:00.00    5:51.32        
                  36.83     1:26.09 (49.26)     2:10.57 (44.48)     2:57.48 (46.91)
        3:45.13 (47.65)     4:32.43 (47.30)     5:12.49 (40.06)     5:51.32 (38.83)
  9 Wolffer, Katie P          13 SSC-MR               6:03.77    5:53.86        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Hauppauge Swim Club-MR  'B'                       2:05.22         DQ        
     1) Dominger, Alexa N 13            2) Heslin, Meghan 14              
     3) Nugent, Colleen M 14            4) Gillin, Elizabeth M 14         
                  29.23     1:01.26 (32.03)     1:33.63 (32.37)          DQ (29.99)
 -- Hauppauge Swim Club-MR  'A'                       1:51.29         DQ        
     1) Reynolds, Kerryann 14           2) Skakandi, Meghan 14            
     3) Pikulik, Danielle A 13          4) Howard, Grace 14               
                  26.26       56.26 (30.00)     1:26.00 (29.74)          DQ (26.18)
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hauppauge Swim Club-MR  'A'                       2:03.88    2:02.43        
     1) Dominger, Alexa N 13            2) Howard, Grace 14               
     3) Reynolds, Kerryann 14           4) Skakandi, Meghan 14            
                  32.78     1:04.83 (32.05)     1:33.49 (28.66)     2:02.43 (28.94)
  2 Hauppauge Swim Club-MR  'B'                       2:25.01    2:15.75        
     1) Heslin, Meghan 14               2) Pikulik, Danielle A 13         
     3) Gillin, Elizabeth M 14          4) Nugent, Colleen M 14           
                  36.55     1:11.57 (35.02)   2:15.75 (1:04.18)                    
 -- East Hampton Hurricanes-MR  'A'                   2:03.33         NS        
     1) Oakland, Caroline E 14          2) Purcell, Margaret 14           
     3) Brabant, Olivia R 13            4) Jones, Maddie R 14             
 -- Sachem Swim Club-MR  'A'                          2:14.91         NS        
     1) Renna, Julia 13                 2) Wolffer, Katie P 13            
     3) Galloway, Samantha N 14         4) Schatz, Sarah A 13             
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.69  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Magee, Brianna R          15 HAA-MR                 25.00      25.37 METS   
  2 Gallagher, Liz P          15 HAA-MR                 25.70      26.39        
  3 Dominger, Jacqueline      17 HAA-MR                 25.65      26.52        
  4 Hummel, Christina D       15 HAA-MR                 27.42      27.23        
  5 Fleischer, Lindsay        15 HAA-MR                 27.51      27.33        
  6 Klicpera, Samantha K      16 Express Swimming-MR    27.21      27.61        
  7 DeHavenon, Cecilia R      15 EHY-MR                 25.86      27.77        
  8 Viera, Michelle           16 HAA-MR                 30.51      27.90        
  9 Pikulik, Nicole           16 HAA-MR                 28.05      28.08        
 10 Tsai, Alice Y             15 SSC-MR                 27.21      28.14        
 11 Reynolds, Margaret H      17 HAA-MR                 28.21      28.21        
 12 Palazzo, Gianna M         15 HAA-MR                 28.47      28.64        
 13 Flugman, Danielle L       16 HAA-MR                 27.52      28.95        
 14 Romero, Maria             16 HAA-MR                 27.00      29.13        
 15 Byrne, Shannon M          15 SSC-MR                 28.69      29.15        
 16 Scalzo, Kim M             33 WISC-MR                25.05      29.20        
 17 Eterno, Olivia J          12 HAA-MR                 29.00      29.56        
 18 Doveala, Jane-e E         17 HAA-MR                 30.31      30.38        
 19 McCabe, Danielle M        15 HAA-MR                 30.39      30.60        
 20 Desio, Claire M           17 HAA-MR                 29.44      31.40        
 21 Mroczka, Kiera C           9 WISC-MR                33.26      31.56        
 22 Hansen, Kayla K           16 HAA-MR                 31.55      31.71        
 23 Ingrassia, Danielle       10 HAA-MR                 31.23      31.92        
 24 Terlaga, Samantha         15 HAA-MR                 32.58      32.20        
 25 Hicks, Alexandra N        16 HAA-MR                 31.05      32.22        
 26 Nakken, Lena              11 WISC-MR                32.33      32.95        
 27 Tutiven, Jacqueline       15 SSC-MR                 32.00      34.08        
 28 Seda, Jennifer            17 HAA-MR                    NT      34.93        
 29 Gallagher, Kaylee R       11 HAA-MR                 34.44      35.40        
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:14.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dominger, Jacqueline      17 HAA-MR               5:09.71    5:22.45        
                  28.79     1:00.13 (31.34)     1:32.02 (31.89)     2:04.75 (32.73)
        2:37.45 (32.70)     3:10.10 (32.65)     3:43.09 (32.99)     4:16.45 (33.36)
        4:49.69 (33.24)     5:22.45 (32.76)                                        
  2 Reynolds, Margaret H      17 HAA-MR               5:34.88    5:31.73        
                  29.06     1:00.50 (31.44)     1:33.42 (32.92)     2:07.39 (33.97)
        2:42.05 (34.66)     3:16.61 (34.56)     3:50.90 (34.29)     4:25.35 (34.45)
        4:59.37 (34.02)     5:31.73 (32.36)                                        
  3 Coleman, Mackenzie        17 HAA-MR               5:20.30    5:33.41        
                  29.09     1:01.40 (32.31)     1:34.58 (33.18)     2:08.40 (33.82)
        2:42.42 (34.02)     3:17.21 (34.79)     3:51.31 (34.10)     4:25.55 (34.24)
        4:59.87 (34.32)     5:33.41 (33.54)                                        
  4 Pikulik, Nicole           16 HAA-MR               5:55.05    5:52.75        
                  29.33     1:03.10 (33.77)     1:38.32 (35.22)     2:14.56 (36.24)
        2:50.95 (36.39)     3:27.94 (36.99)     4:05.00 (37.06)     4:41.93 (36.93)
        5:18.43 (36.50)     5:52.75 (34.32)                                        
  5 Klicpera, Samantha K      16 Express Swimming-MR  5:51.99    5:53.37        
                  29.40     1:02.35 (32.95)     1:37.59 (35.24)     2:13.80 (36.21)
        2:50.45 (36.65)     3:28.12 (37.67)     4:05.86 (37.74)     4:43.28 (37.42)
        5:18.72 (35.44)     5:53.37 (34.65)                                        
  6 Gallagher, Liz P          15 HAA-MR               5:44.37    5:56.45        
                  30.05     1:04.10 (34.05)     1:39.70 (35.60)     2:16.31 (36.61)
        2:52.04 (35.73)     3:29.19 (37.15)     4:06.70 (37.51)     4:44.29 (37.59)
        5:20.94 (36.65)     5:56.45 (35.51)                                        
  7 Hummel, Christina D       15 HAA-MR               5:49.32    5:57.19        
                  30.90     1:05.13 (34.23)     1:40.51 (35.38)     2:16.82 (36.31)
        2:53.02 (36.20)     3:29.50 (36.48)     4:06.93 (37.43)     4:44.39 (37.46)
        5:21.66 (37.27)     5:57.19 (35.53)                                        
  8 Romero, Maria             16 HAA-MR               5:45.00    6:07.11        
                  29.84     1:03.66 (33.82)     1:39.50 (35.84)     2:16.75 (37.25)
        2:54.77 (38.02)     3:33.45 (38.68)     4:12.22 (38.77)     4:50.78 (38.56)
        5:29.73 (38.95)     6:07.11 (37.38)                                        
  9 Viera, Michelle           16 HAA-MR               6:33.71    6:08.58        
                  30.80     1:04.57 (33.77)     1:40.32 (35.75)     2:16.86 (36.54)
        2:54.43 (37.57)     3:32.86 (38.43)     4:11.76 (38.90)     4:51.11 (39.35)
        5:30.46 (39.35)     6:08.58 (38.12)                                        
 10 Lesser, Nina L            17 HAA-MR               5:52.72    6:12.12        
                  29.06     1:03.45 (34.39)     1:40.82 (37.37)     2:19.60 (38.78)
        2:59.51 (39.91)     3:38.49 (38.98)     4:19.79 (41.30)     4:58.96 (39.17)
        5:37.63 (38.67)     6:12.12 (34.49)                                        
 10 Dantuono, Dana            17 SSC-MR               6:14.70    6:12.12        
                  31.85     1:07.76 (35.91)     1:44.77 (37.01)     2:22.83 (38.06)
        3:01.94 (39.11)     3:40.73 (38.79)     4:19.35 (38.62)     4:58.69 (39.34)
        5:36.47 (37.78)     6:12.12 (35.65)                                        
 12 Henn, Isabel R            15 Express Swimming-MR  6:45.00    6:17.82        
                  34.79     1:13.26 (38.47)     1:52.44 (39.18)     2:31.87 (39.43)
        3:11.07 (39.20)     3:50.17 (39.10)     4:28.89 (38.72)     5:06.77 (37.88)
        5:42.83 (36.06)     6:17.82 (34.99)                                        
 13 Varone, Nicole            15 HAA-MR               6:39.16    6:30.56        
                  33.03     1:09.75 (36.72)     1:48.63 (38.88)     2:29.27 (40.64)
        3:10.55 (41.28)     3:51.01 (40.46)     4:31.03 (40.02)     5:11.32 (40.29)
        5:52.36 (41.04)     6:30.56 (38.20)                                        
 14 Palazzo, Gianna M         15 HAA-MR               6:18.46    6:32.43        
                  32.99     1:10.77 (37.78)     1:49.73 (38.96)     2:29.33 (39.60)
        3:09.16 (39.83)     3:50.13 (40.97)     4:31.16 (41.03)     5:12.30 (41.14)
        5:53.28 (40.98)     6:32.43 (39.15)                                        
 15 Suchy, Morgan T           15 SSC-MR               6:18.49    6:32.94        
                  34.39     1:13.13 (38.74)     1:52.43 (39.30)     2:32.91 (40.48)
        3:12.19 (39.28)     3:52.96 (40.77)     4:32.62 (39.66)     5:13.67 (41.05)
        5:54.47 (40.80)     6:32.94 (38.47)                                        
 16 McCabe, Danielle M        15 HAA-MR               6:33.64    6:39.10        
                  33.79     1:12.11 (38.32)     1:52.00 (39.89)     2:32.05 (40.05)
        3:13.08 (41.03)     3:54.45 (41.37)     4:35.91 (41.46)     5:17.76 (41.85)
        5:58.96 (41.20)     6:39.10 (40.14)                                        
 17 Desio, Claire M           17 HAA-MR               6:09.27    6:59.52        
                  35.65     1:15.71 (40.06)     1:57.42 (41.71)     2:40.04 (42.62)
        3:23.26 (43.22)     4:06.36 (43.10)     4:50.05 (43.69)     5:34.05 (44.00)
        6:17.58 (43.53)     6:59.52 (41.94)                                        
 18 Seda, Jennifer            17 HAA-MR               7:43.97    7:26.32        
                  38.87     1:22.71 (43.84)     2:08.16 (45.45)     2:52.36 (44.20)
        3:38.29 (45.93)     4:25.29 (47.00)     5:10.59 (45.30)     5:57.45 (46.86)
        6:43.33 (45.88)     7:26.32 (42.99)                                        
 19 Tutiven, Jacqueline       15 SSC-MR               7:00.00    7:51.40        
                  37.24     1:20.87 (43.63)     2:08.25 (47.38)     2:56.82 (48.57)
        3:45.69 (48.87)     4:35.82 (50.13)     5:26.86 (51.04)     6:16.44 (49.58)
        7:06.67 (50.23)     7:51.40 (44.73)                                        
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:13.49  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coleman, Mackenzie        17 HAA-MR               2:12.99    2:15.72        
                  32.22     1:06.33 (34.11)     1:41.09 (34.76)     2:15.72 (34.63)
  2 Dominger, Jacqueline      17 HAA-MR               2:10.09    2:18.23        
                  32.31     1:06.93 (34.62)     1:42.66 (35.73)     2:18.23 (35.57)
  3 Pikulik, Nicole           16 HAA-MR               2:18.50    2:21.03        
                  32.78     1:07.94 (35.16)     1:44.57 (36.63)     2:21.03 (36.46)
  4 Reynolds, Margaret H      17 HAA-MR               2:25.89    2:23.94        
                  34.12     1:10.39 (36.27)     1:47.59 (37.20)     2:23.94 (36.35)
  5 DeHavenon, Cecilia R      15 EHY-MR               2:13.98    2:25.94        
                  33.29     1:10.28 (36.99)     1:48.19 (37.91)     2:25.94 (37.75)
  6 Klicpera, Samantha K      16 Express Swimming-MR  3:00.00    2:27.83        
                  33.64     1:09.83 (36.19)     1:49.06 (39.23)     2:27.83 (38.77)
  7 Romero, Maria             16 HAA-MR               2:22.00    2:28.02        
                  34.05     1:11.25 (37.20)     1:49.88 (38.63)     2:28.02 (38.14)
  8 Hummel, Christina D       15 HAA-MR               2:23.90    2:28.61        
                  34.85     1:11.30 (36.45)   2:28.61 (1:17.31)                    
  9 Palazzo, Gianna M         15 HAA-MR               2:32.68    2:33.78        
                  35.93     1:14.26 (38.33)     1:54.29 (40.03)     2:33.78 (39.49)
 10 Gallagher, Liz P          15 HAA-MR               2:30.62    2:34.89        
                  37.13     1:16.86 (39.73)     1:56.60 (39.74)     2:34.89 (38.29)
 11 Viera, Michelle           16 HAA-MR               2:49.73    2:38.40        
                  37.39     1:17.09 (39.70)     1:58.12 (41.03)     2:38.40 (40.28)
 12 Byrne, Shannon M          15 SSC-MR               2:32.59    2:44.30        
                  38.71     1:19.86 (41.15)     2:02.69 (42.83)     2:44.30 (41.61)
 13 Suchy, Morgan T           15 SSC-MR               2:40.37    2:47.89        
                  39.30     1:22.00 (42.70)     2:05.65 (43.65)     2:47.89 (42.24)
 14 Varone, Nicole            15 HAA-MR               2:49.56    2:48.40        
                  39.73     1:22.45 (42.72)     2:06.33 (43.88)     2:48.40 (42.07)
 15 Damm, Jesse K             16 HAA-MR               2:41.34    2:48.70        
                  38.83     1:21.35 (42.52)     2:05.28 (43.93)     2:48.70 (43.42)
 16 Desio, Claire M           17 HAA-MR               2:33.63    2:49.99        
                  40.57     1:23.21 (42.64)   2:49.99 (1:26.78)                    
 17 Mulieri, Kelsey           10 WISC-MR              3:05.86    3:01.59        
 18 Tutiven, Jacqueline       15 SSC-MR               3:00.00    3:09.40        
 19 Seda, Jennifer            17 HAA-MR                    NT    3:39.04        
 -- Hicks, Alexandra N        16 HAA-MR               2:59.86         NS        
 -- Flugman, Danielle L       16 HAA-MR               2:24.15         NS        
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:11.69  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Papele, Kianna S          17 HAA-MR               1:09.99    1:12.64        
                  34.31     1:12.64 (38.33)                                        
  2 Dominger, Jacqueline      17 HAA-MR               1:11.11    1:15.84        
                  36.14     1:15.84 (39.70)                                        
  3 Pikulik, Nicole           16 HAA-MR               1:16.22    1:16.38        
                  36.68     1:16.38 (39.70)                                        
  4 Reynolds, Margaret H      17 HAA-MR               1:15.66    1:16.50        
  5 Klicpera, Samantha K      16 Express Swimming-MR  1:14.45    1:18.21        
                  37.25     1:18.21 (40.96)                                        
  6 Magee, Brianna R          15 HAA-MR               1:18.81    1:19.18        
                  36.98     1:19.18 (42.20)                                        
  7 Palazzo, Gianna M         15 HAA-MR               1:18.41    1:19.78        
                  37.29     1:19.78 (42.49)                                        
  8 Hummel, Christina D       15 HAA-MR               1:20.10    1:21.36        
                  38.58     1:21.36 (42.78)                                        
  9 Dantuono, Dana            17 SSC-MR               1:18.59    1:23.85        
                  39.83     1:23.85 (44.02)                                        
 10 Flugman, Danielle L       16 HAA-MR               1:18.13    1:24.11        
                  38.52     1:24.11 (45.59)                                        
 11 Doveala, Jane-e E         17 HAA-MR               1:25.07    1:27.27        
                  40.56     1:27.27 (46.71)                                        
 12 Damm, Jesse K             16 HAA-MR               1:22.54    1:27.87        
                  41.11     1:27.87 (46.76)                                        
 13 Byrne, Shannon M          15 SSC-MR               1:22.64    1:28.35        
                  42.29     1:28.35 (46.06)                                        
 14 Romero, Maria             16 HAA-MR               1:20.00    1:31.52        
                  39.09     1:31.52 (52.43)                                        
 15 Suchy, Morgan T           15 SSC-MR               1:27.57    1:32.13        
                  43.42     1:32.13 (48.71)                                        
 16 Desio, Claire M           17 HAA-MR               1:22.63    1:34.58        
                  44.64     1:34.58 (49.94)                                        
 17 Hicks, Alexandra N        16 HAA-MR               1:39.45    1:37.71        
                  46.27     1:37.71 (51.44)                                        
 -- Seda, Jennifer            17 HAA-MR                    NT         DQ        
                  38.45        DQ (1:03.95)                                        
 -- Tutiven, Jacqueline       15 SSC-MR               1:40.00         DQ        
                  49.19          DQ (57.06)                                        
 -- Fehrenbach, Samantha       9 HAA-MR               3:00.00         NS        
 -- Gallagher, Liz P          15 HAA-MR               1:23.64         NS        
 -- Ingrassia, Danielle       10 HAA-MR               1:29.07         NS        
 -- Coleman, Mackenzie        17 HAA-MR               1:09.42         NS        
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dominger, Jacqueline      17 HAA-MR               2:32.20    2:39.00        
  2 Reynolds, Margaret H      17 HAA-MR               2:45.41    2:40.31        
  3 Pikulik, Nicole           16 HAA-MR               2:46.96    2:47.20        
  4 Klicpera, Samantha K      16 Express Swimming-MR  2:43.23    2:49.07        
  5 Viera, Michelle           16 HAA-MR               3:07.47    2:53.87        
                  38.89     1:22.40 (43.51)     2:08.18 (45.78)     2:53.87 (45.69)
  6 Dantuono, Dana            17 SSC-MR               2:55.00    2:58.04        
                  39.29     1:26.55 (47.26)     2:13.64 (47.09)     2:58.04 (44.40)
  7 Fleischer, Lindsay        15 HAA-MR               2:58.79    3:01.11        
                  41.69     1:27.18 (45.49)     2:14.19 (47.01)     3:01.11 (46.92)
  8 Gallagher, Liz P          15 HAA-MR               2:57.14    3:03.92        
                  41.01     1:27.54 (46.53)     2:16.32 (48.78)     3:03.92 (47.60)
  9 Doveala, Jane-e E         17 HAA-MR               3:03.27    3:06.81        
                  42.83     1:30.29 (47.46)     2:18.91 (48.62)     3:06.81 (47.90)
 10 Holler, Erin E            12 HAA-MR               3:39.51    3:13.87        
 11 Romero, Maria             16 HAA-MR               2:50.00    3:14.71        
 12 Nakken, Lena              11 WISC-MR              3:29.85    3:16.15        
                  46.01     1:36.52 (50.51)     2:27.40 (50.88)     3:16.15 (48.75)
 13 Hansen, Kayla K           16 HAA-MR               3:08.81    3:16.29        
                  42.92     1:32.66 (49.74)     2:25.36 (52.70)     3:16.29 (50.93)
 14 Desio, Claire M           17 HAA-MR               3:00.51    3:24.06        
                  46.74     1:38.37 (51.63)   3:24.06 (1:45.69)                    
 15 Seda, Jennifer            17 HAA-MR                    NT    3:50.93        
 -- Tutiven, Jacqueline       15 SSC-MR               3:30.00         DQ        
 -- Flugman, Danielle L       16 HAA-MR               2:52.37         NS        
 -- DeHavenon, Cecilia R      15 EHY-MR               3:25.34         NS        
 -- Palazzo, Gianna M         15 HAA-MR               2:54.90         NS        
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:18.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dominger, Jacqueline      17 HAA-MR               2:05.24    2:12.69 METS   
                  30.48     1:04.14 (33.66)     1:38.47 (34.33)     2:12.69 (34.22)
  2 Reynolds, Margaret H      17 HAA-MR               2:20.83    2:18.06 METS   
                  30.24     1:04.86 (34.62)     1:41.17 (36.31)     2:18.06 (36.89)
  3 Gallagher, Liz P          15 HAA-MR               2:28.10    2:28.62        
                  33.36     1:10.95 (37.59)     1:50.17 (39.22)     2:28.62 (38.45)
  4 Romero, Maria             16 HAA-MR               2:40.00    2:38.35        
                  32.89     1:11.18 (38.29)     1:55.19 (44.01)     2:38.35 (43.16)
  5 Dantuono, Dana            17 SSC-MR               2:50.00    2:42.76        
                  34.92     1:15.41 (40.49)     1:59.67 (44.26)     2:42.76 (43.09)
  6 DeHavenon, Cecilia R      15 EHY-MR               2:37.49    2:45.00        
                  34.61     1:16.05 (41.44)     2:00.84 (44.79)     2:45.00 (44.16)
  7 Suchy, Morgan T           15 SSC-MR               2:43.62    2:49.11        
                  36.60     1:20.38 (43.78)     2:03.91 (43.53)     2:49.11 (45.20)
  8 Viera, Michelle           16 HAA-MR                    NT    2:56.16        
                  35.42     1:17.76 (42.34)     2:04.80 (47.04)     2:56.16 (51.36)
 -- Varone, Nicole            15 HAA-MR               3:12.06         DQ        
                  42.32     1:29.60 (47.28)     2:19.64 (50.04)          DQ (52.28)
 -- Coleman, Mackenzie        17 HAA-MR               2:25.40         NS        
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
              2:15.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dominger, Jacqueline      17 HAA-MR               2:08.03    2:14.42 METS   
                  29.86     1:04.02 (34.16)     1:44.16 (40.14)     2:14.42 (30.26)
  2 Coleman, Mackenzie        17 HAA-MR               2:15.17    2:19.44        
                  30.57     1:05.55 (34.98)     1:46.61 (41.06)     2:19.44 (32.83)
  3 Reynolds, Margaret H      17 HAA-MR               2:21.99    2:21.43        
                  29.86     1:07.01 (37.15)     1:48.96 (41.95)     2:21.43 (32.47)
  4 Fleischer, Lindsay        15 HAA-MR               2:28.48    2:27.03        
                  30.45     1:06.17 (35.72)     1:53.14 (46.97)     2:27.03 (33.89)
  5 Magee, Brianna R          15 HAA-MR               2:28.10    2:28.39        
                  30.37     1:07.90 (37.53)     1:53.73 (45.83)     2:28.39 (34.66)
  6 Gallagher, Liz P          15 HAA-MR               2:23.70    2:28.48        
                  30.93     1:08.83 (37.90)     1:55.78 (46.95)     2:28.48 (32.70)
  7 Hummel, Christina D       15 HAA-MR               2:28.83    2:30.20        
                  32.26     1:08.71 (36.45)     1:55.37 (46.66)     2:30.20 (34.83)
  8 DeHavenon, Cecilia R      15 EHY-MR               2:26.37    2:31.79        
                  30.69     1:08.67 (37.98)     1:57.70 (49.03)     2:31.79 (34.09)
  9 Romero, Maria             16 HAA-MR               2:35.00    2:32.86        
                  31.12     1:07.88 (36.76)     1:57.60 (49.72)     2:32.86 (35.26)
 10 Tsai, Alice Y             15 SSC-MR               2:28.69    2:33.66        
                  32.12     1:09.17 (37.05)     1:58.90 (49.73)     2:33.66 (34.76)
 11 Byrne, Shannon M          15 SSC-MR               2:32.94    2:33.89        
                  34.12     1:14.12 (40.00)     1:59.66 (45.54)     2:33.89 (34.23)
 12 Palazzo, Gianna M         15 HAA-MR               2:32.41    2:37.21        
                  34.07     1:13.95 (39.88)     2:00.83 (46.88)     2:37.21 (36.38)
 13 Dantuono, Dana            17 SSC-MR               2:34.15    2:37.54        
                  33.91     1:16.31 (42.40)     2:01.59 (45.28)     2:37.54 (35.95)
 14 McCabe, Danielle M        15 HAA-MR               2:56.11    2:49.44        
                  35.97     1:20.85 (44.88)     2:12.61 (51.76)     2:49.44 (36.83)
 15 Doveala, Jane-e E         17 HAA-MR               2:46.70    2:50.98        
                  39.51     1:21.72 (42.21)     2:12.14 (50.42)     2:50.98 (38.84)
 16 Hicks, Alexandra N        16 HAA-MR               3:01.20    2:57.42        
                  35.43     1:19.82 (44.39)     2:15.62 (55.80)     2:57.42 (41.80)
 17 Terlaga, Samantha         15 HAA-MR               2:45.00    3:12.27        
                  42.30     1:33.17 (50.87)     2:27.65 (54.48)     3:12.27 (44.62)
 18 Seda, Jennifer            17 HAA-MR                    NT    3:18.18        
                  45.34     1:39.92 (54.58)     2:38.23 (58.31)     3:18.18 (39.95)
 19 Tutiven, Jacqueline       15 SSC-MR               3:00.00    3:20.83        
                  47.96     1:35.46 (47.50)   3:20.83 (1:45.37)                    
 -- Flugman, Danielle L       16 HAA-MR               2:27.23         DQ        
                  32.87     1:11.56 (38.69)     2:00.49 (48.93)          DQ (37.18)
 -- Pikulik, Nicole           16 HAA-MR               2:26.79         NS        
 
Girls 400 Yard IM
===============================================================================
              4:47.49  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dominger, Jacqueline      17 HAA-MR               4:29.42    4:48.08        
                  30.95     1:05.36 (34.41)     1:42.37 (37.01)     2:20.39 (38.02)
        3:02.00 (41.61)     3:43.81 (41.81)     4:15.70 (31.89)     4:48.08 (32.38)
  2 Reynolds, Margaret H      17 HAA-MR               5:04.44    4:59.34        
                  30.59     1:06.17 (35.58)     1:45.84 (39.67)     2:24.99 (39.15)
        3:07.46 (42.47)     3:52.24 (44.78)     4:26.29 (34.05)     4:59.34 (33.05)
  3 Claps, Emma               12 HAA-MR               5:21.06    5:20.99        
                  34.39     1:13.45 (39.06)     1:52.56 (39.11)   3:22.98 (1:30.42)
                                4:11.72 ( )     4:45.35 (33.63)     5:20.99 (35.64)
  4 Gallagher, Liz P          15 HAA-MR               5:13.04    5:27.47        
                  30.46     1:08.09 (37.63)     1:49.85 (41.76)     2:31.86 (42.01)
        3:20.29 (48.43)     4:11.80 (51.51)     4:49.93 (38.13)     5:27.47 (37.54)
  5 Viera, Michelle           16 HAA-MR                    NT    5:31.54        
                  34.45     1:15.72 (41.27)     1:58.83 (43.11)     2:40.41 (41.58)
        3:27.29 (46.88)     4:15.30 (48.01)     4:54.53 (39.23)     5:31.54 (37.01)
  6 DeHavenon, Cecilia R      15 EHY-MR               5:20.91    5:33.16        
                  33.26     1:13.68 (40.42)     1:52.80 (39.12)     2:34.24 (41.44)
        3:27.62 (53.38)     4:19.30 (51.68)   5:33.16 (1:13.86)                    
  7 Suchy, Morgan T           15 SSC-MR               5:52.02    5:49.53        
                  35.23     1:17.74 (42.51)     2:00.86 (43.12)     2:46.17 (45.31)
        3:36.28 (50.11)     4:29.91 (53.63)     5:10.20 (40.29)     5:49.53 (39.33)
  8 Varone, Nicole            15 HAA-MR               5:53.56    5:59.37        
                  38.41     1:24.44 (46.03)     2:10.65 (46.21)     2:57.34 (46.69)
        3:47.69 (50.35)     4:39.48 (51.79)     5:20.20 (40.72)     5:59.37 (39.17)
 -- Wirkowski, Kristina E     16 Express Swimming-MR  5:45.00         NS        
 
Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hauppauge Swim Club-MR  'A'                       1:42.40    1:43.86        
     1) Papele, Kianna S 17             2) Magee, Brianna R 15            
     3) Gallagher, Liz P 15             4) Dominger, Jacqueline 17        
                  25.90       50.95 (25.05)     1:17.25 (26.30)     1:43.86 (26.61)
  2 Hauppauge Swim Club-MR  'B'                       1:50.61    1:48.10        
     1) Coleman, Mackenzie 17           2) Flugman, Danielle L 16         
     3) Reynolds, Margaret H 17         4) Pikulik, Nicole 16             
                  26.32       53.74 (27.42)     1:20.94 (27.20)     1:48.10 (27.16)
  3 Hauppauge Swim Club-MR  'C'                       1:55.96    1:55.07        
     1) Viera, Michelle 16              2) Romero, Maria 16               
     3) Desio, Claire M 17              4) Palazzo, Gianna M 15           
                  28.05       56.55 (28.50)     1:27.17 (30.62)     1:55.07 (27.90)
  4 Hauppauge Swim Club-MR  'D'                       2:02.39    1:57.82        
     1) Hummel, Christina D 15          2) Doveala, Jane-e E 17           
     3) Varone, Nicole 15               4) Hicks, Alexandra N 16          
                  26.90       56.95 (30.05)     1:26.86 (29.91)     1:57.82 (30.96)
 
Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hauppauge Swim Club-MR  'A'                       1:56.78    1:56.89        
     1) Dominger, Jacqueline 17         2) Coleman, Mackenzie 17          
     3) Reynolds, Kerryann 14           4) Magee, Brianna R 15            
  2 Hauppauge Swim Club-MR  'B'                       2:04.36    2:03.75        
     1) Pikulik, Nicole 16              2) Palazzo, Gianna M 15           
     3) Gallagher, Liz P 15             4) Hummel, Christina D 15         
  3 Hauppauge Swim Club-MR  'C'                       2:09.95    2:10.04        
     1) Romero, Maria 16                2) Doveala, Jane-e E 17           
     3) Fleischer, Lindsay 15           4) Desio, Claire M 17             
  4 Sachem Swim Club-MR  'A'                               NT    2:13.73        
     1) Tsai, Alice Y 15                2) Byrne, Shannon M 15            
     3) Dantuono, Dana 17               4) Tutiven, Jacqueline 15         
  5 Hauppauge Swim Club-MR  'D'                       2:17.29    2:16.63        
     1) McCabe, Danielle M 15           2) Terlaga, Samantha 15           
     3) Viera, Michelle 16              4) Flugman, Danielle L 16         
 -- East Hampton Hurricanes-MR  'A'                   1:51.00         DQ        
     1) DeHavenon, Cecilia R 15         2) Brierley, Julia J 12           
     3) Drew, Carly A 16                4) Purcell, Margaret 14           
 
Boys 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Corbett, Matthew R         7 WISC-MR                32.88      25.86        
  2 Hsu, Kevin                 7 HAA-MR                 20.00      26.22        
  3 Platow, Jonathan R         7 WISC-MR                25.67      28.75        
  4 Weinstein, Joshua E        5 Express Swimming-MR    26.76      30.73        
  5 Krishnan, Surya            6 HAA-MR                    NT      30.83        
  6 Apat, Jacob P              7 Express Swimming-MR    38.76      31.76        
  7 Goldstein, Kjell E         7 Express Swimming-MR    32.00      36.87        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Platow, Jonathan R         7 WISC-MR                29.43      28.42        
  2 Hsu, Kevin                 7 HAA-MR                 25.00      30.41        
  3 Corbett, Matthew R         7 WISC-MR                34.99      36.04        
  4 Krishnan, Surya            6 HAA-MR                    NT      36.21        
  5 Weinstein, Joshua E        5 Express Swimming-MR    29.96      37.03        
  6 Goldstein, Kjell E         7 Express Swimming-MR    37.62      37.44        
  7 Apat, Jacob P              7 Express Swimming-MR    44.51      48.00        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hsu, Kevin                 7 HAA-MR                 25.00      29.14        
  2 Weinstein, Joshua E        5 Express Swimming-MR    35.00      47.63        
 -- Corbett, Matthew R         7 WISC-MR                37.99         DQ        
 -- Apat, Jacob P              7 Express Swimming-MR    45.00         DQ        
 -- Krishnan, Surya            6 HAA-MR                    NT         DQ        
 -- Goldstein, Kjell E         7 Express Swimming-MR    40.00         DQ        
 -- Platow, Jonathan R         7 WISC-MR                36.99         DQ        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Platow, Jonathan R         7 WISC-MR                31.20      32.52        
  2 Hsu, Kevin                 7 HAA-MR                 25.00      33.24        
  3 Weinstein, Joshua E        5 Express Swimming-MR    35.00      46.96        
 -- Corbett, Matthew R         7 WISC-MR                35.99         DQ        
 -- Goldstein, Kjell E         7 Express Swimming-MR    40.00         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Granucci, David            8 SSC-MR                 15.05      16.01        
  2 Bice, Cian G               8 Express Swimming-MR    17.34      18.03        
  3 Tang, Richard              8 Express Swimming-MR    20.21      19.46        
  4 Buscarino, Colin           8 HAA-MR                 21.37      19.81        
  5 Olaechea, Charles G        8 HAA-MR                 20.00      20.37        
  6 Skala, Ethan               8 WISC-MR                31.40      20.75        
  7 Romanelli, Nicholas        8 WISC-MR                20.07      21.45        
  8 Shannon, Dylan M           8 Express Swimming-MR    23.12      22.82        
  9 Minotto, Matthew C         8 SSC-MR                 23.35      23.32        
 10 Mulieri, Dylan             8 WISC-MR                21.90      24.20        
 11 Crafa, Vincent M           8 HAA-MR                    NT      26.78        
 12 Nguyen, Dylan M            8 WISC-MR                43.33      27.05        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Granucci, David            8 SSC-MR                 17.44      18.39        
  2 Tang, Richard              8 Express Swimming-MR    22.56      22.72        
  3 Buscarino, Colin           8 HAA-MR                 26.24      24.71        
  4 Minotto, Matthew C         8 SSC-MR                 24.89      24.75        
  5 Romanelli, Nicholas        8 WISC-MR                23.45      25.00        
  6 Shannon, Dylan M           8 Express Swimming-MR    26.67      27.80        
  7 Skala, Ethan               8 WISC-MR                33.99      28.01        
  8 Mulieri, Dylan             8 WISC-MR                28.75      28.38        
  9 Crafa, Vincent M           8 HAA-MR                    NT      28.97        
 10 Nguyen, Dylan M            8 WISC-MR                49.99      31.39        
 -- Bice, Cian G               8 Express Swimming-MR    19.23         DQ        
 -- Olaechea, Charles G        8 HAA-MR                 25.00         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buscarino, Colin           8 HAA-MR                 26.83      25.58        
  2 Shannon, Dylan M           8 Express Swimming-MR    30.24      30.23        
  3 Skala, Ethan               8 WISC-MR                36.99      31.29        
  4 Mulieri, Dylan             8 WISC-MR                30.98      32.50        
  5 Minotto, Matthew C         8 SSC-MR                 51.49      37.65        
  6 Romanelli, Nicholas        8 WISC-MR                39.68      44.42        
 -- Crafa, Vincent M           8 HAA-MR                    NT         DQ        
 -- Olaechea, Charles G        8 HAA-MR                    NT         DQ        
 -- Nguyen, Dylan M            8 WISC-MR                52.22         DQ        
 -- Tang, Richard              8 Express Swimming-MR    28.42         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bice, Cian G               8 Express Swimming-MR    18.32      18.43        
  2 Granucci, David            8 SSC-MR                 18.17      18.92        
  3 Tang, Richard              8 Express Swimming-MR    24.64      25.19        
  4 Buscarino, Colin           8 HAA-MR                 29.48      26.99        
  5 Olaechea, Charles G        8 HAA-MR                    NT      29.79        
  6 Romanelli, Nicholas        8 WISC-MR                28.34      30.36        
  7 Mulieri, Dylan             8 WISC-MR                31.65      32.65        
  8 Minotto, Matthew C         8 SSC-MR                 45.62      38.78        
 -- Nguyen, Dylan M            8 WISC-MR                52.22         DQ        
 -- Shannon, Dylan M           8 Express Swimming-MR    30.07         DQ        
 -- Skala, Ethan               8 WISC-MR                34.99         DQ        
 -- Crafa, Vincent M           8 HAA-MR                    NT         DQ        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  ZQ
                31.99  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Llerena, Derek R          10 SSC-MR                 32.08      31.80 JO     
  2 Tsai, Leonardo            10 SSC-MR                 33.49      32.46 SILV   
  3 Badilla, Nicky C          10 EHY-MR                 39.63      33.23 SILV   
  4 Nielsen, Jake             10 HAA-MR                 35.80      33.36 SILV   
  5 Byrne, Scott P             9 HAA-MR                 34.05      34.83 SILV   
  6 Aliakseyeu, Cody N        10 EHY-MR                 35.32      35.14 SILV   
  7 Davi, William M           10 WISC-MR                33.83      35.25        
  8 Dettling, Maverick        10 HAA-MR                 34.36      35.42        
  9 Anderson, Calum L         10 EHY-MR                 36.42      35.44        
 10 McCormac, Aidan C         10 EHY-MR                 37.09      35.86        
 11 Griffin, Oliver            9 HAA-MR                 36.51      36.22        
 12 Lugo, Aron R              10 Express Swimming-MR    34.89      36.39        
 13 Bice, Cian G               8 Express Swimming-MR    34.57      36.50        
 14 Iannone, Caleb            10 WISC-MR                34.57      36.53        
 15 Holler, John T             9 HAA-MR                 37.86      37.06        
 16 Akselrod, Adam            10 Express Swimming-MR    37.36      37.09        
 17 Meneshian, Michael        10 Express Swimming-MR    41.36      37.37        
 18 Tamang, Tenzin N           9 EHY-MR                 36.50      37.45        
 19 Shenoy, Anish A           10 HAA-MR                 37.95      37.91        
 20 Santoro, Colby            10 Express Swimming-MR    37.30      39.14        
 21 Jhong, Ethan               9 Express Swimming-MR    42.44      39.58        
 22 Markowitz, Nicholas        9 HAA-MR                 39.17      39.71        
 23 Corbett, Ty                9 WISC-MR                43.11      39.73        
 24 Reynolds, Ian             10 HAA-MR                 42.32      39.84        
 25 Harrilal, Ayden B          9 Express Swimming-MR    37.42      40.29        
 26 Feuer, David               9 Express Swimming-MR    45.00      40.48        
 27 Sansano, Matthew A         9 Express Swimming-MR    41.44      40.57        
 28 Platow, Mathew G           9 WISC-MR                44.60      44.51        
 29 Apat, Joseph R             9 Express Swimming-MR    53.65      51.15        
 30 Morelli, Thomas L          8 HAA-MR                    NT    1:03.06        
 -- Garrity, Jack J            9 SSC-MR                 56.68         DQ        
 -- Morelli, Jack H            8 HAA-MR                    NT         DQ        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:27.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Llerena, Derek R          10 SSC-MR               2:34.04    2:28.49 JO     
                  34.25     1:11.99 (37.74)     1:51.14 (39.15)     2:28.49 (37.35)
  2 Badilla, Nicky C          10 EHY-MR               4:00.00    2:43.74 SILV   
  3 Carrieri, Nicholas G      10 HAA-MR               2:53.45    2:43.79 SILV   
                  35.49     1:16.55 (41.06)     1:59.74 (43.19)     2:43.79 (44.05)
  4 Granucci, David            8 SSC-MR               2:58.71    2:50.59        
                  37.77     1:21.80 (44.03)     2:07.23 (45.43)     2:50.59 (43.36)
  5 Byrne, Scott P             9 HAA-MR               3:10.07    2:51.30        
                  36.16     1:19.98 (43.82)   2:51.30 (1:31.32)                    
  6 Bice, Cian G               8 Express Swimming-MR  2:50.00    2:51.87        
                  35.97     1:19.72 (43.75)     2:06.96 (47.24)     2:51.87 (44.91)
  7 Aliakseyeu, Cody N        10 EHY-MR               2:47.94    2:52.56        
                  37.64     1:21.49 (43.85)     2:08.97 (47.48)     2:52.56 (43.59)
  8 Iannone, Caleb            10 WISC-MR              2:54.65    2:54.82        
                  38.30     1:23.96 (45.66)     2:11.43 (47.47)     2:54.82 (43.39)
  9 Holler, John T             9 HAA-MR               3:03.41    2:56.62        
                  39.20     1:25.82 (46.62)     2:13.86 (48.04)     2:56.62 (42.76)
 10 Shenoy, Anish A           10 HAA-MR               3:19.97    2:58.22        
                  39.72     1:27.14 (47.42)     2:14.38 (47.24)     2:58.22 (43.84)
 11 Lugo, Aron R              10 Express Swimming-MR  2:58.34    3:01.89        
                  38.42     1:24.52 (46.10)     2:13.81 (49.29)     3:01.89 (48.08)
 12 Nielsen, Jake             10 HAA-MR               3:04.07    3:03.77        
                  40.95     1:28.54 (47.59)     2:16.78 (48.24)     3:03.77 (46.99)
 13 McCormac, Aidan C         10 EHY-MR               3:19.91    3:04.13        
                  38.10     1:25.28 (47.18)     2:13.16 (47.88)     3:04.13 (50.97)
 14 Griffin, Oliver            9 HAA-MR               3:39.62    3:09.29        
                  40.33     1:30.08 (49.75)     2:23.19 (53.11)     3:09.29 (46.10)
 15 Dettling, Maverick        10 HAA-MR               3:39.43    3:09.55        
                                1:28.43 ( )     2:21.38 (52.95)     3:09.55 (48.17)
 16 Markowitz, Nicholas        9 HAA-MR               3:13.78    3:10.11        
                  40.31     1:29.52 (49.21)   3:10.11 (1:40.59)                    
 17 Reynolds, Ian             10 HAA-MR               3:13.21    3:10.77        
                  40.29     1:27.82 (47.53)     2:19.12 (51.30)     3:10.77 (51.65)
 18 Harrilal, Ayden B          9 Express Swimming-MR  3:13.17    3:23.87        
                  43.52     1:35.97 (52.45)   3:23.87 (1:47.90)                    
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:22.19  JO
              1:37.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Llerena, Derek R          10 SSC-MR               1:16.69    1:17.65 ZQ     
                  38.05     1:17.65 (39.60)                                        
  2 Nielsen, Jake             10 HAA-MR               1:27.33    1:21.80 JO     
                  40.26     1:21.80 (41.54)                                        
  3 Granucci, David            8 SSC-MR               1:21.20    1:22.12 JO     
                  39.92     1:22.12 (42.20)                                        
  4 Badilla, Nicky C          10 EHY-MR               1:28.59    1:24.11 SILV   
                  40.92     1:24.11 (43.19)                                        
  5 Tsai, Leonardo            10 SSC-MR               1:24.67    1:25.16 SILV   
                  41.90     1:25.16 (43.26)                                        
  6 Aliakseyeu, Cody N        10 EHY-MR               1:29.60    1:28.99 SILV   
                  43.11     1:28.99 (45.88)                                        
  7 Shenoy, Anish A           10 HAA-MR               1:33.12    1:30.51 SILV   
                  45.02     1:30.51 (45.49)                                        
  8 Anderson, Calum L         10 EHY-MR               1:45.00    1:31.76 SILV   
  9 Byrne, Scott P             9 HAA-MR               1:34.45    1:33.39 SILV   
 10 Iannone, Caleb            10 WISC-MR              1:30.75    1:34.04 SILV   
                  46.63     1:34.04 (47.41)                                        
 11 Davi, William M           10 WISC-MR              1:33.53    1:34.78 SILV   
 12 Griffin, Oliver            9 HAA-MR               1:46.42    1:34.84 SILV   
 13 Bice, Cian G               8 Express Swimming-MR  1:37.72    1:35.55 SILV   
                  45.99     1:35.55 (49.56)                                        
 14 Conway, Anthony J         10 SSC-MR               1:41.32    1:36.35 SILV   
                  47.31     1:36.35 (49.04)                                        
 15 Holler, John T             9 HAA-MR               1:51.84    1:36.85 SILV   
 16 Lugo, Aron R              10 Express Swimming-MR  1:35.30    1:36.89 SILV   
                  47.20     1:36.89 (49.69)                                        
 17 Harrilal, Ayden B          9 Express Swimming-MR  1:37.43    1:38.33        
                  47.87     1:38.33 (50.46)                                        
 18 Dettling, Maverick        10 HAA-MR               1:32.69    1:38.54        
                  47.93     1:38.54 (50.61)                                        
 19 Markowitz, Nicholas        9 HAA-MR               1:46.56    1:40.09        
 20 Tamang, Tenzin N           9 EHY-MR               1:38.18    1:40.59        
                  48.33     1:40.59 (52.26)                                        
 21 Batkin, Theodore R        10 Express Swimming-MR  1:38.62    1:42.99        
                  48.40     1:42.99 (54.59)                                        
 22 Dong, Joshua              10 Express Swimming-MR  2:00.00    1:43.81        
                  45.96     1:43.81 (57.85)                                        
 23 Platow, Mathew G           9 WISC-MR              1:47.77    1:45.20        
 24 Corbett, Ty                9 WISC-MR              1:54.97    1:51.74        
 25 Reynolds, Ian             10 HAA-MR               2:05.00    1:52.74        
                  55.04     1:52.74 (57.70)                                        
 26 Olaechea, Charles G        8 HAA-MR                    NT    1:54.61        
 27 Napolitano, Joe            9 HAA-MR               2:05.00    1:56.24        
 28 Cangelosi, James          10 SSC-MR               2:00.00    2:04.39        
 -- Napolitano, Nick           9 HAA-MR               2:10.00         DQ        
                1:00.93          DQ (59.73)                                        
 -- Santoro, Colby            10 Express Swimming-MR  1:50.00         DQ        
 -- Chu, Derek                10 Express Swimming-MR  2:10.00         DQ        
                  59.17        DQ (1:04.35)                                        
 -- McCormac, Aidan C         10 EHY-MR               2:00.00         DQ        
                  51.68          DQ (59.13)                                        
 -- Meneshian, Michael        10 Express Swimming-MR  1:42.73         DQ        
                  47.85          DQ (53.04)                                        
 -- Jhong, Ethan               9 Express Swimming-MR  1:54.03         NS        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  ZQ
                43.49  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsai, Leonardo            10 SSC-MR                 43.50      42.77 JO     
  2 Llerena, Derek R          10 SSC-MR                 44.10      45.28 SILV   
  3 Iannone, Caleb            10 WISC-MR                46.00      47.04 SILV   
  4 Corbett, Ty                9 WISC-MR                48.75      47.19 SILV   
  5 Lugo, Aron R              10 Express Swimming-MR    47.30      47.79 SILV   
  6 Anderson, Calum L         10 EHY-MR                 50.25      47.85 SILV   
  7 Dettling, Maverick        10 HAA-MR                 48.95      48.23 SILV   
  8 Shenoy, Anish A           10 HAA-MR                 48.70      49.19        
  9 Meneshian, Michael        10 Express Swimming-MR    49.00      50.56        
 10 Bice, Cian G               8 Express Swimming-MR    50.76      50.67        
 11 Markowitz, Nicholas        9 HAA-MR                 51.32      50.68        
 12 Byrne, Scott P             9 HAA-MR                 51.95      51.13        
 13 Holler, John T             9 HAA-MR                 50.84      51.26        
 14 Santoro, Colby            10 Express Swimming-MR    51.62      52.24        
 15 Davi, William M           10 WISC-MR                50.83      52.42        
 16 Batkin, Theodore R        10 Express Swimming-MR    55.75      52.82        
 17 Tamang, Tenzin N           9 EHY-MR               1:00.00      53.59        
 18 Chu, Derek                10 Express Swimming-MR    54.78      55.14        
 19 McCormac, Aidan C         10 EHY-MR                 53.27      56.93        
 20 Platow, Mathew G           9 WISC-MR                59.55      57.49        
 21 Granucci, David            8 SSC-MR                 52.80      58.31        
 22 Harrilal, Ayden B          9 Express Swimming-MR    55.07      58.47        
 23 Reynolds, Ian             10 HAA-MR               1:10.00    1:01.95        
 -- Napolitano, Nick           9 HAA-MR               1:16.00         DQ        
 -- Napolitano, Joe            9 HAA-MR               1:15.00         DQ        
 -- Olaechea, Charles G        8 HAA-MR                    NT         DQ        
 -- Cangelosi, James          10 SSC-MR               1:10.00         DQ        
 -- Conway, Anthony J         10 SSC-MR               1:00.00         DQ        
 -- Griffin, Oliver            9 HAA-MR                 52.98         DQ        
 -- Dong, Joshua              10 Express Swimming-MR    57.76         DQ        
 -- Jhong, Ethan               9 Express Swimming-MR    54.36         NS        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:33.99  ZQ
              1:34.59  JO
              1:48.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsai, Leonardo            10 SSC-MR               1:35.09    1:32.12 ZQ     
                  43.73     1:32.12 (48.39)                                        
  2 Aliakseyeu, Cody N        10 EHY-MR               1:42.30    1:40.01 SILV   
                  48.37     1:40.01 (51.64)                                        
  3 Iannone, Caleb            10 WISC-MR              1:40.86    1:40.15 SILV   
                  49.47     1:40.15 (50.68)                                        
  4 Badilla, Nicky C          10 EHY-MR               1:42.00    1:41.38 SILV   
                  49.13     1:41.38 (52.25)                                        
  5 Llerena, Derek R          10 SSC-MR               1:37.57    1:42.01 SILV   
                  49.45     1:42.01 (52.56)                                        
  6 Shenoy, Anish A           10 HAA-MR               1:45.47    1:45.00 SILV   
                  50.80     1:45.00 (54.20)                                        
  7 Holler, John T             9 HAA-MR               1:53.45    1:46.27 SILV   
                  51.16     1:46.27 (55.11)                                        
  8 Lugo, Aron R              10 Express Swimming-MR  1:42.97    1:46.48 SILV   
                  51.66     1:46.48 (54.82)                                        
  9 Bice, Cian G               8 Express Swimming-MR  1:50.26    1:47.68 SILV   
                  51.58     1:47.68 (56.10)                                        
 10 Nielsen, Jake             10 HAA-MR               1:53.14    1:48.31 SILV   
                  53.82     1:48.31 (54.49)                                        
 11 Dettling, Maverick        10 HAA-MR               1:48.21    1:50.70        
                  51.39     1:50.70 (59.31)                                        
 12 McCormac, Aidan C         10 EHY-MR               2:15.00    1:51.70        
                  53.41     1:51.70 (58.29)                                        
 13 Akselrod, Adam            10 Express Swimming-MR  1:55.00    1:52.74        
 14 Davi, William M           10 WISC-MR              1:50.33    1:52.77        
                  53.81     1:52.77 (58.96)                                        
 15 Sansano, Matthew A         9 Express Swimming-MR  2:00.00    1:55.75        
 16 Jhong, Ethan               9 Express Swimming-MR  2:00.00    1:55.88        
                  56.72     1:55.88 (59.16)                                        
 17 Markowitz, Nicholas        9 HAA-MR               1:53.36    1:56.26        
 18 Apat, Joseph R             9 Express Swimming-MR  2:10.00    2:00.19        
 19 Granucci, David            8 SSC-MR               2:02.15    2:00.30        
                  58.81   2:00.30 (1:01.49)                                        
 20 Santoro, Colby            10 Express Swimming-MR  1:53.90    2:02.59        
                  58.41   2:02.59 (1:04.18)                                        
 21 Griffin, Oliver            9 HAA-MR               2:15.00    2:03.04        
                  56.86   2:03.04 (1:06.18)                                        
 22 Harrilal, Ayden B          9 Express Swimming-MR  1:57.61    2:03.12        
 -- Feuer, David               9 Express Swimming-MR  2:00.00         DQ        
 -- Corbett, Ty                9 WISC-MR              2:10.75         DQ        
                  50.50          DQ (54.16)                                        
 -- Reynolds, Ian             10 HAA-MR               2:05.00         DQ        
                1:04.23        DQ (1:13.37)                                        
 -- Anderson, Calum L         10 EHY-MR               2:00.00         DQ        
                  52.40          DQ (52.45)                                        
 -- Meneshian, Michael        10 Express Swimming-MR  1:54.87         DQ        
                  50.60          DQ (55.36)                                        
 -- Platow, Mathew G           9 WISC-MR              2:05.19         DQ        
                  57.14        DQ (1:05.87)                                        
 -- Tamang, Tenzin N           9 EHY-MR               2:00.00         NS        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:25.59  JO
              1:37.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Llerena, Derek R          10 SSC-MR               1:26.49    1:22.03 JO     
                  38.08     1:22.03 (43.95)                                        
  2 Badilla, Nicky C          10 EHY-MR               1:20.00    1:25.20 JO     
                  38.98     1:25.20 (46.22)                                        
  3 Iannone, Caleb            10 WISC-MR              1:30.74    1:26.05 SILV   
                  41.19     1:26.05 (44.86)                                        
  4 Bice, Cian G               8 Express Swimming-MR  1:29.54    1:33.72 SILV   
                  41.12     1:33.72 (52.60)                                        
  5 Aliakseyeu, Cody N        10 EHY-MR               1:40.00    1:37.54 SILV   
                  44.96     1:37.54 (52.58)                                        
  6 Nielsen, Jake             10 HAA-MR               2:00.00    1:37.75 SILV   
  7 Shenoy, Anish A           10 HAA-MR               1:39.32    1:39.82        
                  45.76     1:39.82 (54.06)                                        
  8 Lugo, Aron R              10 Express Swimming-MR  1:45.00    1:41.13        
                  45.66     1:41.13 (55.47)                                        
  9 Granucci, David            8 SSC-MR               1:40.00    1:45.16        
                  49.07     1:45.16 (56.09)                                        
 10 Davi, William M           10 WISC-MR              1:39.85    1:47.20        
                  45.81   1:47.20 (1:01.39)                                        
 11 Anderson, Calum L         10 EHY-MR               2:00.00    1:47.31        
                  50.92     1:47.31 (56.39)                                        
 12 Markowitz, Nicholas        9 HAA-MR               2:20.00    1:47.90        
                  50.46     1:47.90 (57.44)                                        
 13 Meneshian, Michael        10 Express Swimming-MR  2:00.00    1:49.26        
                  47.93   1:49.26 (1:01.33)                                        
 14 Tamang, Tenzin N           9 EHY-MR               2:00.00    1:50.82        
                  49.22   1:50.82 (1:01.60)                                        
 15 Conway, Anthony J         10 SSC-MR               2:05.64    1:51.87        
                  52.86     1:51.87 (59.01)                                        
 16 Santoro, Colby            10 Express Swimming-MR  2:00.00    1:58.03        
                  53.11   1:58.03 (1:04.92)                                        
 17 Harrilal, Ayden B          9 Express Swimming-MR  2:00.00    2:05.89        
                  55.27   2:05.89 (1:10.62)                                        
 -- Griffin, Oliver            9 HAA-MR               2:30.00         DQ        
                  47.06        DQ (1:03.91)                                        
 -- McCormac, Aidan C         10 EHY-MR               2:00.00         DQ        
                  56.59        DQ (1:02.08)                                        
 -- Cangelosi, James          10 SSC-MR               2:30.00         DQ        
                1:08.66        DQ (1:16.05)                                        
 -- Dettling, Maverick        10 HAA-MR               1:50.00         DQ        
                  46.27          DQ (58.58)                                        
 -- Jhong, Ethan               9 Express Swimming-MR  2:00.00         NS        
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:45.99  ZQ
              2:51.99  JO
              3:13.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Llerena, Derek R          10 SSC-MR               2:55.27    2:51.67 JO     
                  36.67     1:19.50 (42.83)     2:15.03 (55.53)     2:51.67 (36.64)
  2 Badilla, Nicky C          10 EHY-MR               2:55.00    2:59.41 SILV   
                  36.70     1:24.94 (48.24)     2:20.51 (55.57)     2:59.41 (38.90)
  3 Iannone, Caleb            10 WISC-MR              3:05.82    3:05.13 SILV   
                  41.18     1:27.82 (46.64)     2:22.90 (55.08)     3:05.13 (42.23)
  4 Aliakseyeu, Cody N        10 EHY-MR               3:31.97    3:06.41 SILV   
                  43.15     1:30.21 (47.06)     2:23.67 (53.46)     3:06.41 (42.74)
  5 Byrne, Scott P             9 HAA-MR               3:00.00    3:11.39 SILV   
                  37.79     1:27.00 (49.21)   2:27.04 (1:00.04)     3:11.39 (44.35)
  6 Bice, Cian G               8 Express Swimming-MR  3:28.00    3:12.65 SILV   
                  41.50     1:31.63 (50.13)     2:30.27 (58.64)     3:12.65 (42.38)
  7 Anderson, Calum L         10 EHY-MR               3:40.00    3:13.82 SILV   
                  49.21     1:35.16 (45.95)     2:32.47 (57.31)     3:13.82 (41.35)
  8 Holler, John T             9 HAA-MR               3:41.48    3:14.38        
                  50.67     1:37.96 (47.29)     2:35.80 (57.84)     3:14.38 (38.58)
  9 Lugo, Aron R              10 Express Swimming-MR  3:40.00    3:16.52        
                  46.38     1:36.71 (50.33)     2:34.83 (58.12)     3:16.52 (41.69)
 10 Shenoy, Anish A           10 HAA-MR               3:21.46    3:16.71        
                  49.48     1:37.70 (48.22)     2:32.44 (54.74)     3:16.71 (44.27)
 11 Nielsen, Jake             10 HAA-MR               3:15.00    3:18.86        
                  46.10   2:35.61 (1:49.51)     3:18.86 (43.25)                    
 12 Granucci, David            8 SSC-MR               3:15.00    3:19.49        
                  47.47     1:29.65 (42.18)   2:38.12 (1:08.47)     3:19.49 (41.37)
 13 Davi, William M           10 WISC-MR              3:33.22    3:20.57        
                  45.38     1:36.04 (50.66)   2:38.79 (1:02.75)     3:20.57 (41.78)
 14 Meneshian, Michael        10 Express Swimming-MR  4:00.00    3:22.94        
 15 Sansano, Matthew A         9 Express Swimming-MR  4:15.00    3:26.69        
 16 Tamang, Tenzin N           9 EHY-MR               3:40.00    3:27.32        
                                1:41.11 ( )     2:40.68 (59.57)     3:27.32 (46.64)
 17 Markowitz, Nicholas        9 HAA-MR               3:36.29    3:29.48        
                                1:41.76 ( )     2:41.51 (59.75)     3:29.48 (47.97)
 18 Griffin, Oliver            9 HAA-MR               4:00.00    3:39.19        
                                1:54.54 ( )   2:58.57 (1:04.03)     3:39.19 (40.62)
 19 Harrilal, Ayden B          9 Express Swimming-MR  4:00.00    3:46.25        
 20 Santoro, Colby            10 Express Swimming-MR  4:00.00    3:53.74        
 -- Akselrod, Adam            10 Express Swimming-MR  3:45.00         DQ        
                  51.62     1:42.49 (50.87)   2:46.58 (1:04.09)          DQ (48.64)
 -- McCormac, Aidan C         10 EHY-MR               4:00.00         DQ        
 -- Dettling, Maverick        10 HAA-MR               3:15.00         DQ        
                  48.83     1:40.46 (51.63)     2:39.42 (58.96)          DQ (47.50)
 -- Jhong, Ethan               9 Express Swimming-MR  4:00.00         DQ        
                1:06.48                             3:25.46 ( )        DQ (1:01.87)
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sachem Swim Club-MR  'A'                          2:18.33    2:15.43        
     1) Tsai, Leonardo 10               2) Granucci, David 8              
     3) Conway, Anthony J 10            4) Llerena, Derek R 10            
                  33.22     1:07.83 (34.61)     1:44.33 (36.50)     2:15.43 (31.10)
  2 East Hampton Hurricanes-MR  'A'                   2:25.33    2:15.70        
     1) Aliakseyeu, Cody N 10           2) Anderson, Calum L 10           
     3) McCormac, Aidan C 10            4) Badilla, Nicky C 10            
                  35.50     1:08.02 (32.52)     1:44.18 (36.16)     2:15.70 (31.52)
  3 Hauppauge Swim Club-MR  'A'                       2:17.55    2:16.78        
     1) Holler, John T 9                2) Dettling, Maverick 10          
     3) Nielsen, Jake 10                4) Byrne, Scott P 9               
                  35.42     1:10.85 (35.43)     1:52.54 (41.69)     2:16.78 (24.24)
  4 Hauppauge Swim Club-MR  'B'                       2:31.49    2:25.59        
     1) Griffin, Oliver 9               2) Shenoy, Anish A 10             
     3) Reynolds, Ian 10                4) Markowitz, Nicholas 9          
                  34.48     1:10.56 (36.08)   2:25.59 (1:15.03)                    
  5 Long Island Express-MR  'A'                            NT    2:28.30        
     1) Lugo, Aron R 10                 2) Batkin, Theodore R 10          
     3) Harrilal, Ayden B 9             4) Bice, Cian G 8                 
                  36.78       53.16 (16.38)     1:14.54 (21.38)   2:28.30 (1:13.76)
  6 West Islip Swim Club-MR  'A'                      2:36.11    2:33.22        
     1) Iannone, Caleb 10               2) Corbett, Ty 9                  
     3) Platow, Mathew G 9              4) Davi, William M 10             
                  36.56     1:27.07 (50.51)     2:00.44 (33.37)     2:33.22 (32.78)
  7 Long Island Express-MR  'B'                            NT    2:47.53        
     1) Chu, Derek 10                   2) Dong, Joshua 10                
     3) Meneshian, Michael 10           4) Santoro, Colby 10              
                  47.63     1:05.32 (17.69)     1:44.39 (39.07)   2:47.53 (1:03.14)
 
Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hauppauge Swim Club-MR  'A'                       2:40.11    2:33.85        
     1) Nielsen, Jake 10                2) Shenoy, Anish A 10             
     3) Byrne, Scott P 9                4) Dettling, Maverick 10          
                                1:23.53 ( )     2:00.29 (36.76)     2:33.85 (33.56)
  2 East Hampton Hurricanes-MR  'A'                   2:51.89    2:34.42        
     1) Aliakseyeu, Cody N 10           2) Anderson, Calum L 10           
     3) Badilla, Nicky C 10             4) Tamang, Tenzin N 9             
                  39.36     1:25.67 (46.31)     1:59.69 (34.02)     2:34.42 (34.73)
  3 West Islip Swim Club-MR  'A'                      2:53.32    2:51.85        
     1) Davi, William M 10              2) Corbett, Ty 9                  
     3) Iannone, Caleb 10               4) Platow, Mathew G 9             
                  41.75     1:31.28 (49.53)     2:08.40 (37.12)     2:51.85 (43.45)
  4 Hauppauge Swim Club-MR  'B'                       3:05.12    2:52.50        
     1) Griffin, Oliver 9               2) Holler, John T 9               
     3) Markowitz, Nicholas 9           4) Reynolds, Ian 10               
  5 Long Island Express-MR  'A'                            NT    3:07.15        
     1) Jhong, Ethan 9                  2) Apat, Joseph R 9               
     3) Lugo, Aron R 10                 4) Sansano, Matthew A 9           
                1:00.39     1:46.68 (46.29)     2:34.49 (47.81)     3:07.15 (32.66)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.69  ZQ
                28.29  JO
                31.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pineda, kev S             12 EHY-MR                 27.68      28.25 JO     
  2 Chen, Wellington H        12 Express Swimming-MR    28.96      28.35 SILV   
  3 Badilla, Joey R           11 EHY-MR                 29.68      29.08 SILV   
  4 Duryea, Jack R            11 EHY-MR                 28.17      29.36 SILV   
  5 Lopez, Andrew             12 WISC-MR                29.50      29.56 SILV   
  6 Heslin, Connor            12 HAA-MR                 30.34      30.24 SILV   
  7 Aliakseyeu, Daniel A      12 EHY-MR                 29.89      30.42 SILV   
  8 Rosenstein, Ari           11 EHY-MR                 30.82      30.61 SILV   
  9 Iannone, Luke             12 WISC-MR                31.44      30.85 SILV   
 10 Nielsen, Jordan           12 HAA-MR                 32.73      30.96 SILV   
 11 O'Rourke, Shane           12 SSC-MR                 29.65      31.26 SILV   
 12 Platt, William J          12 EHY-MR                 30.90      31.30 SILV   
 13 Wilson, Elijah A          12 WISC-MR                30.27      31.56        
 14 McNicholas, John M        12 HAA-MR                 31.02      31.73        
 15 Spina, Andrew M           12 SSC-MR                 35.00      31.78        
 16 Jardeleza, Gerard         12 WISC-MR                31.36      32.04        
 17 McCormac, Owen P          11 EHY-MR                 30.30      32.25        
 18 Reino, Vincent M          11 HAA-MR                 32.35      32.60        
 19 Paroly, Josh G            11 SSC-MR                 32.79      32.83        
 20 Powell, Brett             11 WISC-MR                30.55      32.89        
 21 Joshi, Jai                12 Express Swimming-MR    35.16      33.56        
 22 Fonseca, Casey            11 WISC-MR                33.75      33.67        
 23 Flanagan, Conor J         12 EHY-MR                 33.93      34.13        
 24 Dougherty, Robert         11 HAA-MR                 34.75      34.78        
 25 Neuf, Austin              11 HAA-MR                 33.87      35.20        
 26 Morda, Vincent E          11 SSC-MR                 36.50      35.32        
 27 Goldberg, Harrison P      12 Express Swimming-MR    34.25      35.95        
 28 Hoge, Jack                11 WISC-MR                36.65      37.64        
 29 Redfearn, Cameron J       11 Express Swimming-MR    39.53      38.29        
 30 Tang, Erik                11 Express Swimming-MR    36.24      38.58        
 31 Zeitsiff, Gavin           12 HAA-MR                 40.05      38.63        
 32 Tsiabasis, Yanni          11 HAA-MR                 40.66      39.28        
 33 Plaza, Sebastian T        11 Express Swimming-MR    42.05      39.54        
 34 Collett, Connor D         11 HAA-MR                 41.39      41.00        
 35 Burke, James C            11 Express Swimming-MR    42.07      41.29        
 36 Mooney, Brandon           12 HAA-MR                 38.55      41.62        
 37 Roberts, Antonio          11 WISC-MR                39.28      41.67        
 38 Schroeder, Michael        11 HAA-MR                 39.93      41.87        
 39 Muller, Phillp J          11 WISC-MR                45.60      42.60        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.79  ZQ
              1:10.69  JO
              1:23.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badilla, Joey R           11 EHY-MR               1:14.26    1:11.31 SILV   
  2 Pineda, kev S             12 EHY-MR               1:21.55    1:14.19 SILV   
                  35.37     1:14.19 (38.82)                                        
  3 Heslin, Connor            12 HAA-MR               1:16.90    1:17.04 SILV   
  4 Lopez, Andrew             12 WISC-MR              1:17.36    1:17.94 SILV   
  5 O'Rourke, Shane           12 SSC-MR               1:18.67    1:19.34 SILV   
  6 Iannone, Luke             12 WISC-MR              1:19.21    1:20.19 SILV   
                  39.94     1:20.19 (40.25)                                        
  7 Duryea, Jack R            11 EHY-MR               1:28.56    1:21.30 SILV   
                  39.19     1:21.30 (42.11)                                        
  8 Reino, Vincent M          11 HAA-MR               1:17.69    1:21.43 SILV   
  9 Aliakseyeu, Daniel A      12 EHY-MR               1:22.71    1:21.61 SILV   
                  39.45     1:21.61 (42.16)                                        
 10 Powell, Brett             11 WISC-MR              1:21.09    1:22.79 SILV   
                  40.73     1:22.79 (42.06)                                        
 11 Morda, Vincent E          11 SSC-MR               1:28.92    1:23.92        
                  42.35     1:23.92 (41.57)                                        
 12 Wilson, Elijah A          12 WISC-MR              1:18.69    1:24.08        
 13 Jardeleza, Gerard         12 WISC-MR              1:23.63    1:24.48        
                  40.51     1:24.48 (43.97)                                        
 14 Napolitano, Sean          11 HAA-MR               1:23.07    1:26.61        
                  42.72     1:26.61 (43.89)                                        
 15 Reilly, Jayden T          11 SSC-MR               1:28.05    1:28.43        
                  43.97     1:28.43 (44.46)                                        
 16 Spina, Andrew M           12 SSC-MR               1:35.00    1:28.75        
                  41.51     1:28.75 (47.24)                                        
 17 Hoge, Jack                11 WISC-MR              1:31.70    1:29.08        
                  42.47     1:29.08 (46.61)                                        
 18 Fonseca, Casey            11 WISC-MR              1:26.17    1:29.10        
                  43.78     1:29.10 (45.32)                                        
 19 Schroeder, Michael        11 HAA-MR               1:32.59    1:29.59        
                  42.98     1:29.59 (46.61)                                        
 20 Meron, Eli                12 Express Swimming-MR  2:00.00    1:29.85        
 21 McCormac, Owen P          11 EHY-MR               1:29.39    1:29.90        
                  43.84     1:29.90 (46.06)                                        
 22 Dougherty, Robert         11 HAA-MR               1:27.81    1:30.44        
 23 Flanagan, Conor J         12 EHY-MR               1:29.14    1:31.42        
                  44.42     1:31.42 (47.00)                                        
 24 Joshi, Jai                12 Express Swimming-MR  2:00.00    1:31.60        
                  44.69     1:31.60 (46.91)                                        
 25 Neuf, Austin              11 HAA-MR               1:45.00    1:32.25        
                  45.95     1:32.25 (46.30)                                        
 26 Nielsen, Jordan           12 HAA-MR               1:42.83    1:34.99        
                  45.56     1:34.99 (49.43)                                        
 27 Krishnan, Shreyas         11 HAA-MR               1:37.79    1:37.64        
                  46.01     1:37.64 (51.63)                                        
 28 Reisert, Justin P         12 Express Swimming-MR  1:46.65    1:44.15        
                  49.91     1:44.15 (54.24)                                        
 29 Collett, Connor D         11 HAA-MR               1:42.96    1:45.74        
                  52.80     1:45.74 (52.94)                                        
 30 Zeitsiff, Gavin           12 HAA-MR               1:54.93    1:46.09        
                  51.82     1:46.09 (54.27)                                        
 31 Redfearn, Cameron J       11 Express Swimming-MR  1:43.47    1:46.60        
 32 Muller, Phillp J          11 WISC-MR              2:02.22    1:48.43        
                  52.10     1:48.43 (56.33)                                        
 33 Mooney, Brandon           12 HAA-MR               2:05.02    1:50.98        
                  53.70     1:50.98 (57.28)                                        
 34 Gandras, Lukas H          12 Express Swimming-MR  2:10.00    1:51.72        
                  52.32     1:51.72 (59.40)                                        
 35 Tsiabasis, Yanni          11 HAA-MR               1:56.22    1:53.60        
 36 Plaza, Sebastian T        11 Express Swimming-MR  2:04.20    1:53.71        
                  55.34     1:53.71 (58.37)                                        
 37 Kennelly, Kyle S          12 Express Swimming-MR  2:10.00    1:54.12        
                  53.45   1:54.12 (1:00.67)                                        
 -- Ryan, Timothy P           12 Express Swimming-MR  1:50.00         DQ        
                  46.48          DQ (51.11)                                        
 -- Rosenstein, Ari           11 EHY-MR               1:24.86         DQ        
                  41.74          DQ (43.26)                                        
 -- Goldberg, Harrison P      12 Express Swimming-MR  2:00.00         DQ        
                  50.00          DQ (57.17)                                        
 -- Platt, William J          12 EHY-MR               1:19.36         NS        
 -- McNicholas, John M        12 HAA-MR               1:20.80         NS        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.09  ZQ
                37.59  JO
                42.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Markowitz, Hunter N       12 HAA-MR                 31.85      31.70 ZQ     
  2 Lopez, Andrew             12 WISC-MR                39.39      38.34 SILV   
  3 O'Rourke, Shane           12 SSC-MR                 37.36      39.45 SILV   
  4 Pineda, kev S             12 EHY-MR                 39.64      39.98 SILV   
  5 Goldberg, Harrison P      12 Express Swimming-MR    39.13      40.43 SILV   
  6 McNicholas, John M        12 HAA-MR                 39.24      40.51 SILV   
  7 Iannone, Luke             12 WISC-MR                40.72      40.97 SILV   
  8 Wilson, Elijah A          12 WISC-MR                44.42      42.17 SILV   
  9 Flanagan, Conor J         12 EHY-MR                 42.22      43.08        
 10 Neuf, Austin              11 HAA-MR                 42.51      43.56        
 11 McCormac, Owen P          11 EHY-MR                 42.43      43.62        
 12 Reino, Vincent M          11 HAA-MR                 42.41      43.92        
 13 Jardeleza, Gerard         12 WISC-MR                43.23      44.43        
 14 Fonseca, Casey            11 WISC-MR                44.33      45.59        
 15 Spina, Andrew M           12 SSC-MR                 49.14      46.30        
 16 Powell, Brett             11 WISC-MR                43.58      46.58        
 17 Joshi, Jai                12 Express Swimming-MR    47.56      46.92        
 18 Hoge, Jack                11 WISC-MR                46.37      47.64        
 19 Napolitano, Sean          11 HAA-MR                 48.14      49.03        
 20 Meron, Eli                12 Express Swimming-MR    51.01      49.54        
 21 Mooney, Brandon           12 HAA-MR                 51.79      49.72        
 22 Dougherty, Robert         11 HAA-MR                 47.22      50.19        
 23 Reisert, Justin P         12 Express Swimming-MR    51.17      50.79        
 24 Reilly, Jayden T          11 SSC-MR                 53.05      51.39        
 25 Morda, Vincent E          11 SSC-MR                 50.93      51.64        
 26 Schroeder, Michael        11 HAA-MR                 50.98      52.24        
 27 Tsiabasis, Yanni          11 HAA-MR                 55.14      52.42        
 28 Ryan, Timothy P           12 Express Swimming-MR    53.07      52.75        
 29 Gandras, Lukas H          12 Express Swimming-MR    52.49      53.16        
 30 Plaza, Sebastian T        11 Express Swimming-MR    55.00      56.45        
 31 Kennelly, Kyle S          12 Express Swimming-MR  1:06.44      58.94        
 -- Redfearn, Cameron J       11 Express Swimming-MR  1:10.21         DQ        
 -- Zeitsiff, Gavin           12 HAA-MR                 49.33         DQ        
 -- Muller, Phillp J          11 WISC-MR              1:03.33         DQ        
 -- Heslin, Connor            12 HAA-MR                 49.50         DQ        
 -- Collett, Connor D         11 HAA-MR               1:03.05         DQ        
 -- Platt, William J          12 EHY-MR                 41.16         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:20.99  ZQ
              1:21.59  JO
              1:29.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lopez, Andrew             12 WISC-MR              1:22.40    1:22.07 SILV   
                  39.08     1:22.07 (42.99)                                        
  2 O'Rourke, Shane           12 SSC-MR               1:20.56    1:26.42 SILV   
                  41.58     1:26.42 (44.84)                                        
  3 Chen, Wellington H        12 Express Swimming-MR  1:27.58    1:27.42 SILV   
  4 Duryea, Jack R            11 EHY-MR               1:27.74    1:27.57 SILV   
                  40.54     1:27.57 (47.03)                                        
  5 Goldberg, Harrison P      12 Express Swimming-MR  1:25.48    1:28.99 SILV   
                  41.91     1:28.99 (47.08)                                        
  6 Badilla, Joey R           11 EHY-MR               1:32.36    1:29.47 SILV   
                  44.66     1:29.47 (44.81)                                        
  7 Pineda, kev S             12 EHY-MR               1:29.94    1:29.82 SILV   
                  41.38     1:29.82 (48.44)                                        
  8 Iannone, Luke             12 WISC-MR              1:33.84    1:30.23        
                  42.65     1:30.23 (47.58)                                        
  9 Platt, William J          12 EHY-MR               1:29.19    1:30.27        
                  43.76     1:30.27 (46.51)                                        
 10 McNicholas, John M        12 HAA-MR               1:27.35    1:30.67        
                  42.53     1:30.67 (48.14)                                        
 11 Wilson, Elijah A          12 WISC-MR              1:33.72    1:35.53        
                  47.03     1:35.53 (48.50)                                        
 12 Neuf, Austin              11 HAA-MR               1:29.22    1:35.56        
                  43.93     1:35.56 (51.63)                                        
 13 Jardeleza, Gerard         12 WISC-MR              1:33.78    1:35.61        
                  46.48     1:35.61 (49.13)                                        
 14 Paroly, Josh G            11 SSC-MR               1:32.94    1:36.24        
                  45.93     1:36.24 (50.31)                                        
 15 Reino, Vincent M          11 HAA-MR               1:37.81    1:36.31        
                  45.87     1:36.31 (50.44)                                        
 16 Fonseca, Casey            11 WISC-MR              1:40.43    1:36.92        
                  46.35     1:36.92 (50.57)                                        
 17 Nielsen, Jordan           12 HAA-MR               1:43.38    1:37.67        
                  46.55     1:37.67 (51.12)                                        
 18 Aliakseyeu, Daniel A      12 EHY-MR               1:37.50    1:38.60        
                  46.72     1:38.60 (51.88)                                        
 19 Powell, Brett             11 WISC-MR              1:36.16    1:38.91        
                  47.61     1:38.91 (51.30)                                        
 20 Flanagan, Conor J         12 EHY-MR               1:36.19    1:39.80        
                  49.21     1:39.80 (50.59)                                        
 21 Spina, Andrew M           12 SSC-MR               1:50.00    1:41.41        
                  47.30     1:41.41 (54.11)                                        
 22 McCormac, Owen P          11 EHY-MR               1:36.56    1:43.10        
                  49.76     1:43.10 (53.34)                                        
 23 Hoge, Jack                11 WISC-MR              1:41.25    1:47.49        
                  50.28     1:47.49 (57.21)                                        
 24 Dougherty, Robert         11 HAA-MR               1:43.35    1:48.42        
                  51.75     1:48.42 (56.67)                                        
 25 Morda, Vincent E          11 SSC-MR               1:54.24    1:48.97        
                  52.44     1:48.97 (56.53)                                        
 26 Joshi, Jai                12 Express Swimming-MR  2:00.00    1:49.79        
                  53.85     1:49.79 (55.94)                                        
 27 Heslin, Connor            12 HAA-MR               1:47.86    1:52.44        
                  54.58     1:52.44 (57.86)                                        
 28 Schroeder, Michael        11 HAA-MR               1:46.10    1:56.99        
                  56.20   1:56.99 (1:00.79)                                        
 29 Krishnan, Shreyas         11 HAA-MR               2:15.00    1:57.59        
                  55.27   1:57.59 (1:02.32)                                        
 30 Tsiabasis, Yanni          11 HAA-MR               2:10.00    1:59.11        
                  57.30   1:59.11 (1:01.81)                                        
 31 Tang, Erik                11 Express Swimming-MR  2:00.00    1:59.57        
                  56.44   1:59.57 (1:03.13)                                        
 32 Mooney, Brandon           12 HAA-MR               1:57.13    2:00.21        
                  16.12   2:00.21 (1:44.09)                                        
 33 Roberts, Antonio          11 WISC-MR              1:53.33    2:00.97        
                  58.77   2:00.97 (1:02.20)                                        
 34 Muller, Phillp J          11 WISC-MR              2:06.30    2:03.37        
                  58.95   2:03.37 (1:04.42)                                        
 35 Plaza, Sebastian T        11 Express Swimming-MR  2:15.00    2:04.49        
                  59.28   2:04.49 (1:05.21)                                        
 -- Zeitsiff, Gavin           12 HAA-MR               2:15.00         DQ        
                  50.31        DQ (1:01.32)                                        
 -- Burke, James C            11 Express Swimming-MR  2:00.00         DQ        
                  59.59        DQ (1:00.35)                                        
 -- Collett, Connor D         11 HAA-MR               2:00.00         DQ        
 -- Redfearn, Cameron J       11 Express Swimming-MR  2:35.32         DQ        
                1:15.95        DQ (1:18.38)                                        
 -- Rosenstein, Ari           11 EHY-MR               1:39.14         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:12.59  JO
              1:26.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heslin, Connor            12 HAA-MR               1:16.76    1:14.90 SILV   
                  35.78     1:14.90 (39.12)                                        
  2 Pineda, kev S             12 EHY-MR               1:17.66    1:18.97 SILV   
                  34.36     1:18.97 (44.61)                                        
  3 Badilla, Joey R           11 EHY-MR               1:18.81    1:19.74 SILV   
                  38.25     1:19.74 (41.49)                                        
  4 Jardeleza, Gerard         12 WISC-MR              1:19.87    1:21.51 SILV   
                  37.68     1:21.51 (43.83)                                        
  5 Lopez, Andrew             12 WISC-MR              1:25.81    1:23.73 SILV   
                  39.47     1:23.73 (44.26)                                        
  6 O'Rourke, Shane           12 SSC-MR               1:21.28    1:25.99 SILV   
                  38.04     1:25.99 (47.95)                                        
  7 Wilson, Elijah A          12 WISC-MR              1:29.63    1:26.12 SILV   
                  40.59     1:26.12 (45.53)                                        
  8 Powell, Brett             11 WISC-MR              1:20.88    1:26.45 SILV   
                  41.18     1:26.45 (45.27)                                        
  9 Iannone, Luke             12 WISC-MR              1:33.24    1:27.30        
                  39.47     1:27.30 (47.83)                                        
 10 Aliakseyeu, Daniel A      12 EHY-MR               1:31.28    1:27.39        
 11 Reino, Vincent M          11 HAA-MR               1:40.00    1:31.43        
 12 Reilly, Jayden T          11 SSC-MR               1:54.03    1:35.61        
                  42.43     1:35.61 (53.18)                                        
 13 Morda, Vincent E          11 SSC-MR               1:35.00    1:36.24        
                  44.21     1:36.24 (52.03)                                        
 14 Meron, Eli                12 Express Swimming-MR  2:00.00    1:38.26        
                  42.99     1:38.26 (55.27)                                        
 15 McCormac, Owen P          11 EHY-MR               2:00.00    1:39.79        
                  47.17     1:39.79 (52.62)                                        
 16 Rosenstein, Ari           11 EHY-MR               1:34.77    1:40.39        
                  44.56     1:40.39 (55.83)                                        
 17 Joshi, Jai                12 Express Swimming-MR  2:00.00    1:40.93        
                  47.50     1:40.93 (53.43)                                        
 18 Napolitano, Sean          11 HAA-MR               1:37.83    1:41.22        
                  47.88     1:41.22 (53.34)                                        
 19 Neuf, Austin              11 HAA-MR               1:55.00    1:44.63        
                  46.62     1:44.63 (58.01)                                        
 20 Ryan, Timothy P           12 Express Swimming-MR  1:55.00    1:46.74        
                  45.08   1:46.74 (1:01.66)                                        
 21 Nielsen, Jordan           12 HAA-MR               2:00.00    1:51.94        
                  50.50   1:51.94 (1:01.44)                                        
 22 Collett, Connor D         11 HAA-MR               2:07.33    1:56.79        
                  56.15   1:56.79 (1:00.64)                                        
 23 Redfearn, Cameron J       11 Express Swimming-MR  2:15.00    1:57.07        
                  56.38   1:57.07 (1:00.69)                                        
 24 Dougherty, Robert         11 HAA-MR               2:00.00    1:57.72        
 25 Reisert, Justin P         12 Express Swimming-MR  2:00.00    1:59.68        
                  54.51   1:59.68 (1:05.17)                                        
 26 Krishnan, Shreyas         11 HAA-MR               1:45.00    2:04.25        
                  54.11   2:04.25 (1:10.14)                                        
 -- Flanagan, Conor J         12 EHY-MR               2:10.00         DQ        
                  43.83          DQ (51.72)                                        
 -- Gandras, Lukas H          12 Express Swimming-MR  2:10.00         DQ        
 -- McNicholas, John M        12 HAA-MR               1:23.37         DQ        
                  37.99          DQ (44.99)                                        
 -- Duryea, Jack R            11 EHY-MR               1:41.55         DQ        
                  43.68          DQ (51.02)                                        
 -- Goldberg, Harrison P      12 Express Swimming-MR  2:00.00         DQ        
                  43.13          DQ (53.82)                                        
 -- Schroeder, Michael        11 HAA-MR               2:12.00         DQ        
 -- Spina, Andrew M           12 SSC-MR               1:40.00         DQ        
                  41.79          DQ (49.74)                                        
 -- Mooney, Brandon           12 HAA-MR               2:15.00         DQ        
 -- Fonseca, Casey            11 WISC-MR              1:43.33         DQ        
                  41.94          DQ (49.12)                                        
 -- Tsiabasis, Yanni          11 HAA-MR               2:25.00         DQ        
                  57.63        DQ (1:11.50)                                        
 -- Platt, William J          12 EHY-MR               1:18.95         NS        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:28.59  ZQ
              2:30.49  JO
              2:55.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pineda, kev S             12 EHY-MR               2:36.50    2:36.51 SILV   
                  35.02     1:14.25 (39.23)     2:01.81 (47.56)     2:36.51 (34.70)
  2 Badilla, Joey R           11 EHY-MR               2:39.90    2:38.73 SILV   
                  35.19     1:14.17 (38.98)     2:03.14 (48.97)     2:38.73 (35.59)
  3 Lopez, Andrew             12 WISC-MR              2:55.11    2:42.41 SILV   
                  38.82     1:21.40 (42.58)     2:06.84 (45.44)     2:42.41 (35.57)
  4 Platt, William J          12 EHY-MR               2:40.45    2:43.08 SILV   
                  37.04     1:17.65 (40.61)     2:07.64 (49.99)     2:43.08 (35.44)
  5 O'Rourke, Shane           12 SSC-MR               2:36.80    2:43.14 SILV   
                  39.10     1:19.32 (40.22)     2:05.88 (46.56)     2:43.14 (37.26)
  6 Chen, Wellington H        12 Express Swimming-MR  2:55.92    2:48.59 SILV   
                  38.78     1:23.66 (44.88)     2:13.01 (49.35)     2:48.59 (35.58)
  7 McNicholas, John M        12 HAA-MR               2:47.83    2:48.60 SILV   
                  39.72     1:20.90 (41.18)     2:10.64 (49.74)     2:48.60 (37.96)
  8 Powell, Brett             11 WISC-MR              2:58.35    2:48.81 SILV   
                  40.13     1:23.59 (43.46)     2:13.05 (49.46)     2:48.81 (35.76)
  9 Duryea, Jack R            11 EHY-MR               2:48.73    2:50.74 SILV   
                  40.38     1:26.64 (46.26)     2:15.35 (48.71)     2:50.74 (35.39)
 10 Aliakseyeu, Daniel A      12 EHY-MR               2:48.72    2:52.75 SILV   
                  38.44     1:23.31 (44.87)     2:14.66 (51.35)     2:52.75 (38.09)
 11 Wilson, Elijah A          12 WISC-MR              3:07.15    2:52.86 SILV   
                  41.49     1:26.07 (44.58)     2:15.74 (49.67)     2:52.86 (37.12)
 12 Jardeleza, Gerard         12 WISC-MR              3:08.60    2:53.04 SILV   
                  37.27     1:20.73 (43.46)     2:15.31 (54.58)     2:53.04 (37.73)
 13 Iannone, Luke             12 WISC-MR              2:53.69    2:54.26 SILV   
                  39.44     1:24.27 (44.83)     2:14.75 (50.48)     2:54.26 (39.51)
 14 Paroly, Josh G            11 SSC-MR               2:54.99    2:56.60        
                  41.46     1:26.66 (45.20)     2:17.41 (50.75)     2:56.60 (39.19)
 15 Flanagan, Conor J         12 EHY-MR               3:03.13    2:59.62        
                  42.68     1:28.78 (46.10)     2:19.94 (51.16)     2:59.62 (39.68)
 16 Rosenstein, Ari           11 EHY-MR               2:55.60    3:02.32        
                  42.65     1:28.50 (45.85)     2:24.41 (55.91)     3:02.32 (37.91)
 17 Morda, Vincent E          11 SSC-MR               3:10.00    3:03.67        
                  43.20     1:26.34 (43.14)     2:25.05 (58.71)     3:03.67 (38.62)
 18 Spina, Andrew M           12 SSC-MR               3:30.00    3:03.73        
                  43.66     1:29.50 (45.84)     2:24.63 (55.13)     3:03.73 (39.10)
 19 Reino, Vincent M          11 HAA-MR               3:15.00    3:04.36        
                  42.23     1:25.71 (43.48)     2:22.69 (56.98)     3:04.36 (41.67)
 20 McCormac, Owen P          11 EHY-MR               3:30.00    3:04.51        
                  45.20     1:32.61 (47.41)     2:28.14 (55.53)     3:04.51 (36.37)
 21 Fonseca, Casey            11 WISC-MR              3:15.55    3:06.59        
                  42.76     1:32.50 (49.74)     2:28.19 (55.69)     3:06.59 (38.40)
 22 Joshi, Jai                12 Express Swimming-MR  4:00.00    3:15.13        
 23 Nielsen, Jordan           12 HAA-MR               3:15.00    3:16.04        
                  47.13     1:37.83 (50.70)     2:33.04 (55.21)     3:16.04 (43.00)
 24 Goldberg, Harrison P      12 Express Swimming-MR  4:00.00    3:16.78        
 25 Hoge, Jack                11 WISC-MR                   NT    3:22.36        
 26 Dougherty, Robert         11 HAA-MR               3:15.00    3:24.22        
                  52.72     1:41.77 (49.05)     2:40.98 (59.21)     3:24.22 (43.24)
 27 Burke, James C            11 Express Swimming-MR  4:00.00    3:37.26        
 28 Tang, Erik                11 Express Swimming-MR  4:00.00    3:37.45        
 29 Krishnan, Shreyas         11 HAA-MR               3:30.00    3:44.11        
                  54.36     1:49.96 (55.60)   2:54.65 (1:04.69)     3:44.11 (49.46)
 30 Roberts, Antonio          11 WISC-MR              3:31.11    3:44.49        
                                1:50.56 ( )   2:56.95 (1:06.39)     3:44.49 (47.54)
 31 Tsiabasis, Yanni          11 HAA-MR               3:30.00    3:47.20        
                                1:58.03 ( )     2:57.64 (59.61)     3:47.20 (49.56)
 32 Redfearn, Cameron J       11 Express Swimming-MR  4:15.00    4:13.65        
 -- Schroeder, Michael        11 HAA-MR               3:15.00         DQ        
                  49.52     1:38.00 (48.48)   2:39.07 (1:01.07)          DQ (50.72)
 -- Neuf, Austin              11 HAA-MR               3:15.00         DQ        
                  48.51     1:37.30 (48.79)     2:28.97 (51.67)          DQ (41.79)
 -- Heslin, Connor            12 HAA-MR               2:52.14         DQ        
                  35.84     1:18.27 (42.43)     2:15.81 (57.54)          DQ (35.17)
 -- Mooney, Brandon           12 HAA-MR               3:45.00         DQ        
                                1:03.87 ( )   2:05.09 (1:01.22)        DQ (2:02.40)
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 East Hampton Hurricanes-MR  'A'                   1:53.08    1:56.43        
     1) Pineda, kev S 12                2) Duryea, Jack R 11              
     3) Badilla, Joey R 11              4) Menjura, Fernando 11           
                  28.93       58.90 (29.97)     1:28.83 (29.93)     1:56.43 (27.60)
  2 Hauppauge Swim Club-MR  'A'                       1:56.83    2:02.55        
     1) Nielsen, Jordan 12              2) Reino, Vincent M 11            
     3) McNicholas, John M 12           4) Heslin, Connor 12              
                  31.21     1:02.71 (31.50)     1:32.16 (29.45)     2:02.55 (30.39)
  3 Sachem Swim Club-MR  'A'                               NT    2:09.32        
     1) Spina, Andrew M 12              2) Reilly, Jayden T 11            
     3) Morda, Vincent E 11             4) O'Rourke, Shane 12             
                  30.71     1:03.14 (32.43)     1:37.87 (34.73)     2:09.32 (31.45)
  4 Hauppauge Swim Club-MR  'B'                       2:08.35    2:22.51        
     1) Napolitano, Sean 11             2) Dougherty, Robert 11           
     3) Krishnan, Shreyas 11            4) Neuf, Austin 11                
                  35.16     1:16.42 (41.26)     1:48.30 (31.88)     2:22.51 (34.21)
  5 Hauppauge Swim Club-MR  'C'                       2:20.74    2:37.66        
     1) Tsiabasis, Yanni 11             2) Mooney, Brandon 12             
     3) Schroeder, Michael 11           4) Zeitsiff, Gavin 12             
                  37.75     1:17.87 (40.12)     1:56.52 (38.65)     2:37.66 (41.14)
 -- West Islip Swim Club-MR  'A'                      2:01.68         DQ        
     1) Wilson, Elijah A 12             2) Powell, Brett 11               
     3) Jardeleza, Gerard 12            4) Lopez, Andrew 12               
                  31.41     1:02.91 (31.50)     1:34.37 (31.46)          DQ (29.32)
 -- East Hampton Hurricanes-MR  'B'                   2:01.91         DQ        
     1) McCormac, Owen P 11             2) Rosenstein, Ari 11             
     3) Platt, William J 12             4) Aliakseyeu, Daniel A 12        
                  31.82     1:05.19 (33.37)     1:40.35 (35.16)          DQ (30.39)
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 East Hampton Hurricanes-MR  'A'                   2:10.41    2:12.90        
     1) Badilla, Joey R 11              2) Duryea, Jack R 11              
     3) Pineda, kev S 12                4) Menjura, Fernando 11           
                  32.84     1:10.85 (38.01)     1:42.96 (32.11)     2:12.90 (29.94)
  2 West Islip Swim Club-MR  'A'                      2:20.53    2:19.88        
     1) Iannone, Luke 12                2) Lopez, Andrew 12               
     3) Jardeleza, Gerard 12            4) Wilson, Elijah A 12            
                  35.95     1:13.84 (37.89)     1:48.29 (34.45)     2:19.88 (31.59)
  3 Hauppauge Swim Club-MR  'A'                       2:11.24    2:20.48        
     1) Reino, Vincent M 11             2) Neuf, Austin 11                
     3) Heslin, Connor 12               4) McNicholas, John M 12          
                  34.56     1:17.24 (42.68)     1:50.88 (33.64)     2:20.48 (29.60)
  4 Sachem Swim Club-MR  'A'                          2:31.13    2:27.18        
     1) Morda, Vincent E 11             2) O'Rourke, Shane 12             
     3) Spina, Andrew M 12              4) Paroly, Josh G 11              
                  37.98     1:16.11 (38.13)     1:54.44 (38.33)     2:27.18 (32.74)
  5 East Hampton Hurricanes-MR  'B'                   2:22.44    2:35.14        
     1) Platt, William J 12             2) Flanagan, Conor J 12           
     3) Rosenstein, Ari 11              4) Aliakseyeu, Daniel A 12        
                  37.01     1:22.98 (45.97)     2:05.43 (42.45)     2:35.14 (29.71)
  6 Long Island Express-MR  'A'                            NT    2:39.38        
     1) Plaza, Sebastian T 11           2) Goldberg, Harrison P 12        
     3) Chen, Wellington H 12           4) Tang, Erik 11                  
                  48.57     1:27.88 (39.31)     2:05.74 (37.86)     2:39.38 (33.64)
  7 West Islip Swim Club-MR  'B'                      2:37.12    2:44.38        
     1) Fonseca, Casey 11               2) Hoge, Jack 11                  
     3) Powell, Brett 11                4) Gillen, Peter 12               
                  39.73     1:28.53 (48.80)     2:05.29 (36.76)     2:44.38 (39.09)
  8 Hauppauge Swim Club-MR  'B'                       2:24.78    3:02.12        
     1) Napolitano, Sean 11             2) Nielsen, Jordan 12             
     3) Dougherty, Robert 11            4) Schroeder, Michael 11          
                  49.14     1:33.32 (44.18)     2:24.20 (50.88)     3:02.12 (37.92)
  9 Hauppauge Swim Club-MR  'C'                       2:41.50    3:12.59        
     1) Tsiabasis, Yanni 11             2) Mooney, Brandon 12             
     3) Krishnan, Shreyas 11            4) Zeitsiff, Gavin 12             
                  52.39     1:44.34 (51.95)     2:32.45 (48.11)     3:12.59 (40.14)
 
Boys 12 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morlock, Tristan M        12 HAA-MR               5:46.23    5:43.60        
                  30.00     1:04.06 (34.06)     1:39.05 (34.99)     2:14.86 (35.81)
        2:50.39 (35.53)     3:25.78 (35.39)     4:01.38 (35.60)     4:36.51 (35.13)
        5:10.40 (33.89)     5:43.60 (33.20)                                        
  2 Pineda, kev S             12 EHY-MR               6:18.00    5:56.18        
                  30.78     1:06.17 (35.39)     1:42.21 (36.04)     2:18.97 (36.76)
        2:55.52 (36.55)     3:32.79 (37.27)     4:09.65 (36.86)     4:45.73 (36.08)
        5:22.25 (36.52)     5:56.18 (33.93)                                        
  3 Platt, William J          12 EHY-MR               6:40.10    6:19.53        
                  33.56     1:11.70 (38.14)     1:50.66 (38.96)     2:30.52 (39.86)
        3:09.83 (39.31)     3:49.02 (39.19)     4:27.65 (38.63)     5:06.02 (38.37)
        5:44.22 (38.20)     6:19.53 (35.31)                                        
  4 Badilla, Joey R           11 EHY-MR               6:37.29    6:25.31        
                  32.39     1:09.70 (37.31)     1:47.98 (38.28)     2:27.57 (39.59)
        3:06.43 (38.86)     3:46.47 (40.04)     4:27.26 (40.79)     5:08.34 (41.08)
        5:49.08 (40.74)     6:25.31 (36.23)                                        
  5 McNicholas, John M        12 HAA-MR               6:44.87    6:26.57        
                  32.86     1:09.45 (36.59)     1:48.05 (38.60)     2:26.55 (38.50)
        3:07.10 (40.55)     3:47.28 (40.18)     4:26.83 (39.55)     5:06.40 (39.57)
        5:46.14 (39.74)     6:26.57 (40.43)                                        
  6 O'Rourke, Shane           12 SSC-MR               6:24.98    6:28.96        
                  32.24     1:09.59 (37.35)     1:49.00 (39.41)     2:28.96 (39.96)
        3:08.85 (39.89)     3:49.49 (40.64)     4:30.46 (40.97)     5:11.17 (40.71)
        5:50.54 (39.37)     6:28.96 (38.42)                                        
  7 Duryea, Jack R            11 EHY-MR               6:35.74    6:30.91        
                  33.52     1:11.86 (38.34)     1:51.30 (39.44)     2:31.23 (39.93)
        3:11.83 (40.60)     3:52.93 (41.10)     4:32.76 (39.83)     5:12.65 (39.89)
        5:52.64 (39.99)     6:30.91 (38.27)                                        
  8 Kingsley, Austin M        11 HAA-MR               7:05.86    6:37.87        
                  34.02     1:16.05 (42.03)     2:00.56 (44.51)     2:46.54 (45.98)
        3:31.81 (45.27)     4:17.29 (45.48)     5:00.67 (43.38)     5:44.95 (44.28)
        6:37.87 (52.92)                                                            
  9 Paroly, Josh G            11 SSC-MR               7:08.97    6:44.54        
                  34.80     1:14.91 (40.11)     1:56.30 (41.39)     2:38.05 (41.75)
        3:18.85 (40.80)     3:59.50 (40.65)     4:40.99 (41.49)     5:23.03 (42.04)
        6:04.70 (41.67)     6:44.54 (39.84)                                        
 10 Aliakseyeu, Daniel A      12 EHY-MR               7:15.52    6:50.70        
                  35.27     1:15.51 (40.24)     1:56.82 (41.31)     2:38.72 (41.90)
        3:21.28 (42.56)     4:04.26 (42.98)     4:46.73 (42.47)     5:29.79 (43.06)
        6:12.30 (42.51)     6:50.70 (38.40)                                        
 11 Rosenstein, Ari           11 EHY-MR               7:00.57    6:51.71        
                  34.20     1:14.01 (39.81)     1:54.49 (40.48)     2:36.02 (41.53)
        3:18.24 (42.22)                             4:44.20 ( )                    
            6:10.45 ( )     6:51.71 (41.26)                                        
 12 Heslin, Connor            12 HAA-MR               6:38.22    6:54.77        
                  36.15     1:18.06 (41.91)     2:00.23 (42.17)     2:42.32 (42.09)
        3:25.31 (42.99)     4:08.37 (43.06)     4:51.31 (42.94)     5:34.48 (43.17)
        6:17.14 (42.66)     6:54.77 (37.63)                                        
 13 Iannone, Luke             12 WISC-MR              7:16.54    7:05.77        
                                                    2:00.96 ( )     2:44.71 (43.75)
        3:28.56 (43.85)     4:13.34 (44.78)     4:57.66 (44.32)     5:41.52 (43.86)
        6:26.32 (44.80)     7:05.77 (39.45)                                        
 14 Reino, Vincent M          11 HAA-MR               8:00.00    7:13.99        
                                                                        2:45.25 ( )
        3:30.76 (45.51)     4:15.63 (44.87)     5:02.39 (46.76)     5:47.99 (45.60)
        6:33.87 (45.88)     7:13.99 (40.12)                                        
 15 McCormac, Owen P          11 EHY-MR               7:51.53    7:14.87        
                  36.59     1:19.10 (42.51)     2:03.17 (44.07)     2:46.27 (43.10)
        3:31.13 (44.86)     4:15.96 (44.83)     5:02.19 (46.23)     5:49.15 (46.96)
        6:35.16 (46.01)     7:14.87 (39.71)                                        
 16 Flanagan, Conor J         12 EHY-MR               7:44.10    7:24.25        
                                                    2:08.05 ( )     2:54.90 (46.85)
        3:39.34 (44.44)     4:25.03 (45.69)     5:09.95 (44.92)     5:55.83 (45.88)
        6:41.48 (45.65)     7:24.25 (42.77)                                        
 17 Neuf, Austin              11 HAA-MR               8:00.00    7:24.48        
 18 Nielsen, Jordan           12 HAA-MR               7:30.00    7:32.96        
                                                    2:08.07 ( )     2:55.82 (47.75)
        3:44.31 (48.49)     4:31.89 (47.58)     5:18.05 (46.16)     6:04.81 (46.76)
        6:50.79 (45.98)     7:32.96 (42.17)                                        
 19 Reilly, Jayden T          11 SSC-MR               8:00.00    7:39.01        
                  38.37     1:22.40 (44.03)     2:08.89 (46.49)     2:58.09 (49.20)
        3:46.70 (48.61)     4:35.19 (48.49)     5:24.69 (49.50)     6:13.81 (49.12)
        7:00.23 (46.42)     7:39.01 (38.78)                                        
 20 Dougherty, Robert         11 HAA-MR               9:00.00    8:15.48        
                  40.83     1:29.89 (49.06)     2:20.01 (50.12)     3:11.48 (51.47)
        4:03.34 (51.86)     4:54.89 (51.55)     5:47.79 (52.90)     6:39.82 (52.03)
        7:31.82 (52.00)     8:15.48 (43.66)                                        
 21 Schroeder, Michael        11 HAA-MR               8:30.00    8:20.61        
 22 Redfearn, Cameron J       11 Express Swimming-MR  9:00.00    8:43.12        
 23 Kennelly, Kyle S          12 Express Swimming-MR  8:30.00    8:43.84        
 24 Tsiabasis, Yanni          11 HAA-MR               8:30.00    9:00.93        
 25 Mooney, Brandon           12 HAA-MR               9:00.00    9:14.05        
                  42.55     1:35.95 (53.40)     2:31.72 (55.77)     3:29.30 (57.58)
        4:27.23 (57.93)     5:25.01 (57.78)   7:21.68 (1:56.67)     8:19.24 (57.56)
        9:14.05 (54.81)                                                            
 26 Krishnan, Shreyas         11 HAA-MR               9:00.00    9:23.39        
                  44.72     1:40.36 (55.64)     2:39.07 (58.71)     3:35.44 (56.37)
        4:35.38 (59.94)     5:32.67 (57.29)     6:31.20 (58.53)     7:28.25 (57.05)
      8:29.06 (1:00.81)     9:23.39 (54.33)                                        
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.69  ZQ
                24.99  JO
                26.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dubs, Chasen E            13 EHY-MR                 23.49      23.55 ZQ     
  2 Burr, Trenton H           13 HAA-MR                 23.99      24.32 ZQ     
  3 Millkey, Nicholas W       14 HAA-MR                 24.50      24.47 ZQ     
  4 Papsco, Zachary T         14 HAA-MR                 24.24      24.70 JO     
  5 McCormac, Ethan           13 EHY-MR                 24.52      25.34 SILV   
  6 Chang, Oscar              14 HAA-MR                 24.81      25.36 SILV   
  7 Jordan, Lorenzo A         14 SSC-MR                 25.96      25.50 SILV   
  8 Casey, Jack H             14 HAA-MR                 26.32      25.51 SILV   
  9 Hawkins, Michael J        14 HAA-MR                 26.37      26.37 SILV   
 10 Griffin, Spencer H        14 HAA-MR                 27.72      26.93        
 11 Grunthal, Justin          14 HAA-MR                 31.30      27.53        
 12 Claps, Danny              14 HAA-MR                 27.50      27.71        
 13 Duryea, Ryan M            14 EHY-MR                 27.16      27.80        
 14 Forst, Aidan P            13 EHY-MR                 28.31      28.52        
 15 Graca, Antonio            13 HAA-MR                 29.43      28.93        
 16 Mcmenamy, Aidan           14 HAA-MR                 29.55      29.26        
 17 Orehosky, Bailey T        13 HAA-MR                 29.93      30.34        
 18 Sloane, Adam              13 WISC-MR                30.80      30.63        
 19 Barry, Tommy C            13 SSC-MR                 34.61      31.54        
 20 Howard, William           13 HAA-MR                 31.51      32.32        
 21 Dugourd, Dylan S          13 SSC-MR                 32.32      32.69        
 22 Cullen, Timothy P         13 HAA-MR                 40.58      33.42        
 23 Hollander, Ian            13 SSC-MR                 34.85      36.85        
 24 Maina, Robert             13 Express Swimming-MR    35.59      37.60        
 25 Hourani, Luke             14 Express Swimming-MR    37.01      41.37        
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:21.99  13-14 JO
              5:21.99  13-14 ZQ
              5:50.99  13-14 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Millkey, Nicholas W       14 HAA-MR               5:01.80    5:03.77 JO     
                  26.41       55.80 (29.39)     1:26.09 (30.29)     1:57.19 (31.10)
        2:28.49 (31.30)     2:59.90 (31.41)     3:31.56 (31.66)     4:03.21 (31.65)
        4:33.98 (30.77)     5:03.77 (29.79)                                        
  2 Dubs, Chasen E            13 EHY-MR               5:11.37    5:12.89 JO     
                  26.75       56.62 (29.87)     1:27.66 (31.04)     1:59.80 (32.14)
        2:31.93 (32.13)     3:04.21 (32.28)     3:37.13 (32.92)     4:10.45 (33.32)
        4:43.24 (32.79)     5:12.89 (29.65)                                        
  3 McCormac, Ethan           13 EHY-MR               5:22.18    5:18.59 JO     
                  27.55       58.76 (31.21)     1:31.26 (32.50)     2:03.79 (32.53)
        2:36.76 (32.97)     3:09.78 (33.02)     3:42.90 (33.12)     4:16.16 (33.26)
        4:48.41 (32.25)     5:18.59 (30.18)                                        
  4 Casey, Jack H             14 HAA-MR               5:53.84    5:23.22 SILV   
                  28.56     1:00.73 (32.17)     1:33.67 (32.94)     2:06.39 (32.72)
        2:39.70 (33.31)     3:13.14 (33.44)     3:47.10 (33.96)     4:20.91 (33.81)
        4:52.82 (31.91)     5:23.22 (30.40)                                        
  5 O'Malley, Connor M        14 HAA-MR               5:36.00    5:35.26 SILV   
                  29.10     1:01.13 (32.03)     1:34.32 (33.19)     2:08.36 (34.04)
        2:43.03 (34.67)     3:18.07 (35.04)     3:52.75 (34.68)     4:27.43 (34.68)
        5:02.63 (35.20)     5:35.26 (32.63)                                        
  6 Chang, Oscar              14 HAA-MR               5:50.36    5:38.27 SILV   
                  29.46     1:01.89 (32.43)     1:36.03 (34.14)     2:10.38 (34.35)
        2:45.45 (35.07)     3:20.67 (35.22)     3:55.70 (35.03)     4:31.04 (35.34)
        5:05.40 (34.36)     5:38.27 (32.87)                                        
  7 Duryea, Ryan M            14 EHY-MR               5:58.96    5:52.12        
                  30.78     1:05.56 (34.78)     1:41.09 (35.53)     2:17.14 (36.05)
        2:53.75 (36.61)     3:29.96 (36.21)     4:06.12 (36.16)     4:42.36 (36.24)
        5:18.33 (35.97)     5:52.12 (33.79)                                        
  8 Forst, Aidan P            13 EHY-MR               6:04.74    5:53.79        
                  31.54     1:06.34 (34.80)     1:41.69 (35.35)     2:17.81 (36.12)
        2:54.32 (36.51)     3:31.01 (36.69)     4:06.03 (35.02)     4:42.86 (36.83)
        5:19.47 (36.61)     5:53.79 (34.32)                                        
  9 Hawkins, Michael J        14 HAA-MR               5:48.13    5:54.05        
                  30.00     1:04.73 (34.73)     1:40.11 (35.38)     2:15.61 (35.50)
        2:51.74 (36.13)     3:28.02 (36.28)     4:04.65 (36.63)     4:41.46 (36.81)
      5:54.05 (1:12.59)                                                            
 10 Griffin, Spencer H        14 HAA-MR               6:45.47    6:06.99        
                  30.09     1:04.23 (34.14)     1:40.86 (36.63)     2:18.33 (37.47)
        2:56.22 (37.89)     3:34.64 (38.42)     4:13.89 (39.25)     4:52.89 (39.00)
        5:31.84 (38.95)     6:06.99 (35.15)                                        
 11 Grunthal, Justin          14 HAA-MR               7:11.07    6:18.10        
                  31.84     1:07.17 (35.33)     1:43.75 (36.58)     2:20.79 (37.04)
        2:58.53 (37.74)     3:37.44 (38.91)     4:17.12 (39.68)     4:58.47 (41.35)
        5:39.41 (40.94)     6:18.10 (38.69)                                        
 12 Claps, Danny              14 HAA-MR               6:44.85    6:34.73        
                  30.67     1:07.00 (36.33)     1:45.37 (38.37)                    
            2:26.17 ( )     3:08.05 (41.88)   4:33.95 (1:25.90)     5:16.64 (42.69)
      6:34.73 (1:18.09)                                                            
 13 Mcmenamy, Aidan           14 HAA-MR               7:45.00    6:38.52        
 14 Howard, William           13 HAA-MR               8:10.17    6:40.83        
 15 Barry, Tommy C            13 SSC-MR               7:00.00    6:51.93        
                                1:15.43 ( )                                        
                                                    6:16.76 ( )     6:51.93 (35.17)
 16 Orehosky, Bailey T        13 HAA-MR               6:50.54    6:58.64        
                  32.82     1:12.76 (39.94)     1:55.26 (42.50)     2:38.58 (43.32)
        3:22.79 (44.21)     4:07.47 (44.68)     4:51.31 (43.84)     5:35.33 (44.02)
        6:18.78 (43.45)     6:58.64 (39.86)                                        
 17 Graca, Antonio            13 HAA-MR               7:41.30    7:23.58        
                  36.34     1:19.67 (43.33)     2:05.00 (45.33)     2:52.20 (47.20)
        3:36.26 (44.06)     4:23.55 (47.29)     5:11.35 (47.80)     5:56.28 (44.93)
        6:41.10 (44.82)     7:23.58 (42.48)                                        
 18 Cullen, Timothy P         13 HAA-MR               8:39.33    7:43.77        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:15.29  JO
              2:15.29  ZQ
              2:35.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Millkey, Nicholas W       14 HAA-MR               2:09.78    2:14.63 JO     
                  31.29     1:04.96 (33.67)     1:40.26 (35.30)     2:14.63 (34.37)
  2 Dubs, Chasen E            13 EHY-MR               2:33.91    2:16.28 SILV   
  3 McCormac, Ethan           13 EHY-MR               2:30.00    2:18.60 SILV   
                  32.86     1:08.23 (35.37)     1:44.01 (35.78)     2:18.60 (34.59)
  4 Chang, Oscar              14 HAA-MR               2:33.38    2:23.64 SILV   
                  33.43     1:10.33 (36.90)     1:47.22 (36.89)     2:23.64 (36.42)
  5 Hawkins, Michael J        14 HAA-MR               2:18.96    2:25.24 SILV   
                  33.84     1:11.04 (37.20)     1:48.69 (37.65)     2:25.24 (36.55)
  6 Casey, Jack H             14 HAA-MR               2:40.00    2:27.80 SILV   
  7 Griffin, Spencer H        14 HAA-MR               2:43.18    2:29.73 SILV   
  8 Jordan, Lorenzo A         14 SSC-MR               2:30.59    2:33.00 SILV   
                  33.97     1:13.19 (39.22)   2:33.00 (1:19.81)                    
  9 Grunthal, Justin          14 HAA-MR               2:50.00    2:35.25 SILV   
                  37.76     1:17.43 (39.67)     1:57.11 (39.68)     2:35.25 (38.14)
 10 Forst, Aidan P            13 EHY-MR               3:30.00    2:37.82        
 11 Hou, Logan                13 Express Swimming-MR  2:40.00    2:44.55        
 12 Orehosky, Bailey T        13 HAA-MR               2:48.84    2:52.28        
 13 Dugourd, Dylan S          13 SSC-MR               2:53.91    2:52.50        
                  41.19     1:24.69 (43.50)     2:10.46 (45.77)     2:52.50 (42.04)
 14 Claps, Danny              14 HAA-MR               2:58.96    2:53.74        
                  39.06     1:22.78 (43.72)     2:10.58 (47.80)     2:53.74 (43.16)
 15 Graca, Antonio            13 HAA-MR               2:50.00    2:54.55        
                  40.67     1:24.81 (44.14)     2:10.05 (45.24)     2:54.55 (44.50)
 16 Barry, Tommy C            13 SSC-MR               2:55.00    2:55.82        
                                1:26.44 ( )   2:55.82 (1:29.38)                    
 17 Mcmenamy, Aidan           14 HAA-MR               2:45.00    2:56.46        
 18 Howard, William           13 HAA-MR               3:00.00    2:57.24        
                  43.07     1:28.89 (45.82)     2:15.40 (46.51)     2:57.24 (41.84)
 19 Cullen, Timothy P         13 HAA-MR               3:00.00    3:06.18        
 20 Hollander, Ian            13 SSC-MR               3:36.28    3:29.56        
 -- Maina, Robert             13 Express Swimming-MR  4:00.00         DQ        
 -- Dorn, Andrew R            14 HAA-MR               3:00.00         DQ        
 -- Papsco, Zachary T         14 HAA-MR               2:08.94         NS        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.99  JO
              1:10.99  ZQ
              1:21.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Casey, Jack H             14 HAA-MR               1:09.72    1:06.91 JO     
                  31.88     1:06.91 (35.03)                                        
  2 Papsco, Zachary T         14 HAA-MR               1:07.97    1:10.24 JO     
                  33.11     1:10.24 (37.13)                                        
  3 Millkey, Nicholas W       14 HAA-MR               1:10.74    1:11.76 SILV   
                  34.28     1:11.76 (37.48)                                        
  4 Chang, Oscar              14 HAA-MR               1:10.45    1:12.48 SILV   
                  33.70     1:12.48 (38.78)                                        
  5 Griffin, Spencer H        14 HAA-MR               1:15.50    1:13.66 SILV   
                  33.82     1:13.66 (39.84)                                        
  6 Burr, Trenton H           13 HAA-MR               1:12.12    1:14.74 SILV   
                  36.02     1:14.74 (38.72)                                        
  7 Hawkins, Michael J        14 HAA-MR               1:12.29    1:16.03 SILV   
                  35.69     1:16.03 (40.34)                                        
  8 Hou, Logan                13 Express Swimming-MR  1:15.14    1:16.58 SILV   
                  37.52     1:16.58 (39.06)                                        
  9 Jordan, Lorenzo A         14 SSC-MR               1:20.51    1:18.96 SILV   
                  38.64     1:18.96 (40.32)                                        
 10 Grunthal, Justin          14 HAA-MR               1:23.18    1:23.46        
                  40.23     1:23.46 (43.23)                                        
 11 Mcmenamy, Aidan           14 HAA-MR               1:27.30    1:23.50        
                  39.37     1:23.50 (44.13)                                        
 12 Orehosky, Bailey T        13 HAA-MR               1:24.85    1:28.26        
                  43.02     1:28.26 (45.24)                                        
 13 Claps, Danny              14 HAA-MR               1:28.09    1:29.97        
                  40.99     1:29.97 (48.98)                                        
 14 Graca, Antonio            13 HAA-MR               1:26.35    1:30.10        
                  41.83     1:30.10 (48.27)                                        
 15 Forst, Aidan P            13 EHY-MR               1:33.00    1:30.30        
                  42.77     1:30.30 (47.53)                                        
 16 Dorn, Andrew R            14 HAA-MR               1:27.28    1:30.58        
                  41.98     1:30.58 (48.60)                                        
 17 Dugourd, Dylan S          13 SSC-MR               1:34.52    1:39.28        
                  48.69     1:39.28 (50.59)                                        
 18 Hollander, Ian            13 SSC-MR               1:37.55    1:40.66        
                  47.85     1:40.66 (52.81)                                        
 19 Cullen, Timothy P         13 HAA-MR               1:51.78    1:41.65        
                  48.74     1:41.65 (52.91)                                        
 20 Barry, Tommy C            13 SSC-MR               1:41.39    1:42.41        
                  51.09     1:42.41 (51.32)                                        
 21 Howard, William           13 HAA-MR               1:41.03    1:45.00        
                  49.32     1:45.00 (55.68)                                        
 -- Maina, Robert             13 Express Swimming-MR  1:50.64         DQ        
                  53.35          DQ (57.00)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.19  JO
              2:35.19  ZQ
              2:53.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Casey, Jack H             14 HAA-MR               2:30.36    2:28.21 JO     
                  33.45     1:12.47 (39.02)     1:51.00 (38.53)     2:28.21 (37.21)
  2 Millkey, Nicholas W       14 HAA-MR               2:28.70    2:28.50 JO     
                  34.44     1:12.44 (38.00)     1:51.03 (38.59)     2:28.50 (37.47)
  3 Dubs, Chasen E            13 EHY-MR               2:57.62    2:37.69 SILV   
                  34.54     1:14.90 (40.36)     1:56.67 (41.77)     2:37.69 (41.02)
  4 Hawkins, Michael J        14 HAA-MR               2:38.57    2:42.93 SILV   
                  36.42     1:18.48 (42.06)     2:00.86 (42.38)     2:42.93 (42.07)
  5 Griffin, Spencer H        14 HAA-MR               2:46.58    2:44.11 SILV   
                  35.72     1:17.50 (41.78)     2:01.38 (43.88)     2:44.11 (42.73)
  6 Duryea, Ryan M            14 EHY-MR               2:48.41    2:53.87 SILV   
                  39.14     1:23.88 (44.74)     2:10.13 (46.25)     2:53.87 (43.74)
  7 McCormac, Ethan           13 EHY-MR               3:30.00    2:54.32        
                  40.14     1:25.02 (44.88)     2:10.38 (45.36)     2:54.32 (43.94)
  8 Jordan, Lorenzo A         14 SSC-MR               2:55.00    2:57.09        
                  39.52     1:26.92 (47.40)     2:14.00 (47.08)     2:57.09 (43.09)
  9 Grunthal, Justin          14 HAA-MR               2:50.00    3:00.77        
                  41.80     1:28.23 (46.43)     2:14.84 (46.61)     3:00.77 (45.93)
 10 Mcmenamy, Aidan           14 HAA-MR               3:00.00    3:04.94        
                  42.43   2:17.55 (1:35.12)     3:05.11 (47.56)         3:04.94 ( )
 11 Orehosky, Bailey T        13 HAA-MR               2:58.33    3:09.40        
                  42.06     1:30.61 (48.55)     2:20.39 (49.78)     3:09.40 (49.01)
 12 Dugourd, Dylan S          13 SSC-MR               3:20.53    3:14.45        
                  45.32     1:35.69 (50.37)   3:14.45 (1:38.76)                    
 13 Graca, Antonio            13 HAA-MR               3:15.00    3:20.20        
                  44.68     1:34.73 (50.05)     2:29.19 (54.46)     3:20.20 (51.01)
 14 Sloane, Adam              13 WISC-MR              3:11.99    3:23.46        
                  44.60     1:36.85 (52.25)     2:30.68 (53.83)     3:23.46 (52.78)
 15 Barry, Tommy C            13 SSC-MR               3:40.00    3:30.54        
                  47.39     1:41.39 (54.00)     2:37.58 (56.19)     3:30.54 (52.96)
 16 Howard, William           13 HAA-MR               3:10.00    3:39.45        
                  49.14     1:47.24 (58.10)     2:45.45 (58.21)     3:39.45 (54.00)
 17 Hollander, Ian            13 SSC-MR               3:34.96    3:41.47        
                  50.92     1:49.72 (58.80)     2:47.29 (57.57)     3:41.47 (54.18)
 18 Maina, Robert             13 Express Swimming-MR  4:10.00    3:49.49        
                  53.54     1:50.68 (57.14)     2:50.54 (59.86)     3:49.49 (58.95)
 -- Hourani, Luke             14 Express Swimming-MR  4:00.00         DQ        
                  53.61     1:53.06 (59.45)        DQ (2:05.04)                    
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:19.99  JO
              2:19.99  ZQ
              2:32.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Papsco, Zachary T         14 HAA-MR               2:07.95    2:11.23 JO     
                  28.04     1:01.05 (33.01)     1:35.09 (34.04)     2:11.23 (36.14)
  2 Dubs, Chasen E            13 EHY-MR               2:34.69    2:13.59 JO     
                  29.28     1:02.68 (33.40)     1:37.68 (35.00)     2:13.59 (35.91)
  3 Millkey, Nicholas W       14 HAA-MR               2:14.49    2:16.66 JO     
                  30.27     1:04.45 (34.18)     1:40.93 (36.48)     2:16.66 (35.73)
  4 Casey, Jack H             14 HAA-MR               2:30.00    2:18.79 JO     
                  29.85     1:05.42 (35.57)     1:40.85 (35.43)     2:18.79 (37.94)
  5 Chang, Oscar              14 HAA-MR               2:32.23    2:22.94 SILV   
                  30.02     1:06.46 (36.44)     1:44.05 (37.59)     2:22.94 (38.89)
  6 McCormac, Ethan           13 EHY-MR               3:30.00    2:33.66        
  7 Jordan, Lorenzo A         14 SSC-MR               2:41.75    2:53.07        
                  35.27     1:21.32 (46.05)     2:08.80 (47.48)     2:53.07 (44.27)
  8 Hou, Logan                13 Express Swimming-MR  2:55.00    2:57.72        
  9 Barry, Tommy C            13 SSC-MR               3:20.00    3:31.11        
 10 Orehosky, Bailey T        13 HAA-MR               3:15.00    3:33.08        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:13.99  JO
              2:13.99  ZQ
              2:32.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Papsco, Zachary T         14 HAA-MR               2:07.97    2:09.70 JO     
                  27.08       59.78 (32.70)     1:38.96 (39.18)     2:09.70 (30.74)
  2 Dubs, Chasen E            13 EHY-MR               2:11.09    2:12.62 JO     
                  27.48     1:02.60 (35.12)     1:42.44 (39.84)     2:12.62 (30.18)
  3 Casey, Jack H             14 HAA-MR               2:19.54    2:15.43 SILV   
                  28.01     1:04.36 (36.35)     1:43.61 (39.25)     2:15.43 (31.82)
  4 Chang, Oscar              14 HAA-MR               2:16.66    2:15.98 SILV   
                  29.95     1:05.17 (35.22)     1:44.01 (38.84)     2:15.98 (31.97)
  5 Hawkins, Michael J        14 HAA-MR               2:21.45    2:23.00 SILV   
                  31.72     1:09.29 (37.57)     1:50.59 (41.30)     2:23.00 (32.41)
  6 McCormac, Ethan           13 EHY-MR               2:21.01    2:23.01 SILV   
                  29.95     1:06.99 (37.04)     1:52.92 (45.93)     2:23.01 (30.09)
  7 Griffin, Spencer H        14 HAA-MR               2:39.53    2:29.95 SILV   
                  32.74     1:09.55 (36.81)     1:54.72 (45.17)     2:29.95 (35.23)
  8 Jordan, Lorenzo A         14 SSC-MR               2:31.16    2:30.94 SILV   
                  31.59     1:12.10 (40.51)     1:58.29 (46.19)     2:30.94 (32.65)
  9 Grunthal, Justin          14 HAA-MR               2:38.07    2:35.25        
                  35.14     1:13.32 (38.18)     2:00.37 (47.05)     2:35.25 (34.88)
 10 Duryea, Ryan M            14 EHY-MR               2:34.48    2:37.13        
                  35.12     1:16.27 (41.15)     2:01.20 (44.93)     2:37.13 (35.93)
 11 Forst, Aidan P            13 EHY-MR               2:43.09    2:41.93        
                  35.66     1:17.37 (41.71)     2:08.10 (50.73)     2:41.93 (33.83)
 12 Mcmenamy, Aidan           14 HAA-MR               2:56.12    2:42.76        
                  34.51     1:20.42 (45.91)     2:07.21 (46.79)     2:42.76 (35.55)
 13 Graca, Antonio            13 HAA-MR               2:38.86    2:43.40        
                  34.24     1:15.22 (40.98)     2:04.06 (48.84)     2:43.40 (39.34)
 14 Claps, Danny              14 HAA-MR               2:44.13    2:45.89        
                  35.40     1:20.54 (45.14)     2:10.67 (50.13)     2:45.89 (35.22)
 15 Orehosky, Bailey T        13 HAA-MR               2:51.08    2:49.75        
                  40.05     1:25.20 (45.15)     2:13.05 (47.85)     2:49.75 (36.70)
 16 Dugourd, Dylan S          13 SSC-MR               3:29.05    2:52.77        
                  41.58     1:23.69 (42.11)     2:14.52 (50.83)     2:52.77 (38.25)
 17 Sloane, Adam              13 WISC-MR              2:53.36    2:55.82        
                  39.17     1:22.10 (42.93)     2:16.02 (53.92)     2:55.82 (39.80)
 18 Barry, Tommy C            13 SSC-MR               2:55.00    3:01.98        
                                1:27.72 ( )     2:21.02 (53.30)     3:01.98 (40.96)
 19 Cullen, Timothy P         13 HAA-MR               3:12.25    3:05.40        
                  38.41     1:24.52 (46.11)     2:20.96 (56.44)     3:05.40 (44.44)
 20 Howard, William           13 HAA-MR               2:59.85    3:07.94        
                  43.86     1:30.32 (46.46)     2:29.67 (59.35)     3:07.94 (38.27)
 21 Hollander, Ian            13 SSC-MR               3:21.16    3:28.37        
                  49.84     1:44.00 (54.16)     2:41.73 (57.73)     3:28.37 (46.64)
 -- Hourani, Luke             14 Express Swimming-MR  3:45.00         DQ        
                  52.74   1:53.63 (1:00.89)        DQ (1:56.83)                    
 -- Maina, Robert             13 Express Swimming-MR  3:45.00         DQ        
                  55.23     1:47.00 (51.77)     2:43.78 (56.78)          DQ (42.53)
 -- Millkey, Nicholas W       14 HAA-MR               2:08.82         NS        
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:45.99  JO
              4:45.99  ZQ
              5:09.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dubs, Chasen E            13 EHY-MR               5:04.82    4:47.08 SILV   
                  29.15     1:03.16 (34.01)     1:40.01 (36.85)     2:16.24 (36.23)
        2:58.86 (42.62)     3:41.37 (42.51)     4:14.76 (33.39)     4:47.08 (32.32)
  2 Casey, Jack H             14 HAA-MR               5:15.00    4:54.42 SILV   
                  31.92     1:06.78 (34.86)   2:27.19 (1:20.41)     3:08.89 (41.70)
        3:51.17 (42.28)     4:24.51 (33.34)     4:54.42 (29.91)         4:54.42 ( )
  3 McCormac, Ethan           13 EHY-MR               5:45.00    5:03.18 SILV   
                  32.25     1:11.51 (39.26)     1:50.51 (39.00)     2:29.83 (39.32)
        3:14.85 (45.02)     4:01.40 (46.55)     4:32.64 (31.24)     5:03.18 (30.54)
  4 Griffin, Spencer H        14 HAA-MR               5:55.16    5:21.93        
                  35.07     1:16.12 (41.05)     1:58.40 (42.28)     2:40.14 (41.74)
        3:24.91 (44.77)     4:09.80 (44.89)     4:47.13 (37.33)     5:21.93 (34.80)
  5 Hou, Logan                13 Express Swimming-MR  6:00.00    5:36.46        
  6 Orehosky, Bailey T        13 HAA-MR               7:00.00    6:07.22        
  7 Barry, Tommy C            13 SSC-MR               7:45.00    6:25.74        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hauppauge Swim Club-MR  'A'                       1:37.54    1:37.96        
     1) Burr, Trenton H 13              2) Millkey, Nicholas W 14         
     3) Chang, Oscar 14                 4) Papsco, Zachary T 14           
                  24.43       48.70 (24.27)     1:13.76 (25.06)     1:37.96 (24.20)
  2 Hauppauge Swim Club-MR  'B'                       1:48.86    1:48.67        
     1) Hawkins, Michael J 14           2) Griffin, Spencer H 14          
     3) Grunthal, Justin 14             4) Mcmenamy, Aidan 14             
                  26.88       53.63 (26.75)     1:20.59 (26.96)     1:48.67 (28.08)
  3 Hauppauge Swim Club-MR  'C'                       2:01.12    2:00.57        
     1) Howard, William 13              2) Dorn, Andrew R 14              
     3) Claps, Danny 14                 4) Orehosky, Bailey T 13          
                  32.56     1:02.03 (29.47)     1:30.16 (28.13)     2:00.57 (30.41)
  4 Sachem Swim Club-MR  'A'                          2:07.74    2:05.71        
     1) Dugourd, Dylan S 13             2) Barry, Tommy C 13              
     3) Hollander, Ian 13               4) Jordan, Lorenzo A 14           
                  34.66     1:05.62 (30.96)     1:40.62 (35.00)     2:05.71 (25.09)
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hauppauge Swim Club-MR  'A'                       1:48.00    1:48.61        
     1) Millkey, Nicholas W 14          2) Casey, Jack H 14               
     3) Papsco, Zachary T 14            4) Burr, Trenton H 13             
                  28.48       58.54 (30.06)     1:24.69 (26.15)     1:48.61 (23.92)
  2 Hauppauge Swim Club-MR  'B'                       1:59.69    1:58.25        
     1) Hawkins, Michael J 14           2) Griffin, Spencer H 14          
     3) Chang, Oscar 14                 4) Mcmenamy, Aidan 14             
                  30.13     1:03.41 (33.28)     1:30.24 (26.83)     1:58.25 (28.01)
  3 East Hampton Hurricanes-MR  'A'                   1:58.70    1:58.86        
     1) McCormac, Ethan 13              2) Duryea, Ryan M 14              
     3) Dubs, Chasen E 13               4) Forst, Aidan P 13              
                  29.67     1:06.20 (36.53)     1:31.48 (25.28)     1:58.86 (27.38)
  4 Hauppauge Swim Club-MR  'C'                       2:24.49    2:17.58        
     1) Orehosky, Bailey T 13           2) Graca, Antonio 13              
     3) Grunthal, Justin 14             4) Claps, Danny 14                
                  37.53     1:17.81 (40.28)     1:49.95 (32.14)     2:17.58 (27.63)
  5 Sachem Swim Club-MR  'A'                          2:28.52    2:27.52        
     1) Barry, Tommy C 13               2) Dugourd, Dylan S 13            
     3) Jordan, Lorenzo A 14            4) Hollander, Ian 13              
                                                    1:50.59 ( )     2:27.52 (36.93)
 
Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wendland, Brian           17 HAA-MR               4:51.00    5:02.11        
                  27.18       56.87 (29.69)     1:27.40 (30.53)     1:58.66 (31.26)
        2:30.10 (31.44)     3:01.24 (31.14)     3:32.46 (31.22)     4:03.82 (31.36)
        4:33.65 (29.83)     5:02.11 (28.46)                                        
  2 Fisher, Alex              15 HAA-MR               5:20.77    5:17.26        
                  27.71       59.00 (31.29)     1:31.20 (32.20)     2:03.48 (32.28)
        2:35.73 (32.25)     3:07.82 (32.09)     3:40.26 (32.44)     4:13.09 (32.83)
        4:45.65 (32.56)     5:17.26 (31.61)                                        
  3 Chang, Justin             16 HAA-MR               5:12.63    5:18.96        
                  28.78     1:00.65 (31.87)     1:33.30 (32.65)     2:06.10 (32.80)
        2:38.53 (32.43)     3:10.60 (32.07)     3:43.40 (32.80)     4:14.12 (30.72)
        4:46.53 (32.41)     5:18.96 (32.43)                                        
  4 Howard, Ben R             17 HAA-MR               5:35.00    5:19.05        
                  27.94       58.75 (30.81)     1:31.44 (32.69)     2:04.01 (32.57)
        2:36.81 (32.80)     3:09.54 (32.73)     3:42.58 (33.04)     4:15.89 (33.31)
        4:49.12 (33.23)     5:19.05 (29.93)                                        
  5 Lauritano, Nicholas S     17 HAA-MR               5:34.03    5:35.03        
                  24.22       56.21 (31.99)     1:30.83 (34.62)     2:05.19 (34.36)
        2:40.24 (35.05)     3:16.09 (35.85)     3:52.11 (36.02)     4:27.90 (35.79)
        5:03.57 (35.67)     5:35.03 (31.46)                                        
  6 Maida, Troy               16 HAA-MR               5:03.00    5:39.47        
                  30.13     1:04.68 (34.55)     1:40.37 (35.69)     2:16.53 (36.16)
        2:51.14 (34.61)     3:29.22 (38.08)     4:06.93 (37.71)     4:44.52 (37.59)
        5:11.35 (26.83)     5:39.47 (28.12)                                        
  7 Robinson, Matt            16 HAA-MR               5:51.25    5:51.65        
                  28.47     1:00.50 (32.03)     1:34.75 (34.25)     2:10.05 (35.30)
        2:47.04 (36.99)     3:22.92 (35.88)     4:00.82 (37.90)     4:37.91 (37.09)
        5:16.05 (38.14)     5:51.65 (35.60)                                        
  8 Nicola, Frank A           16 HAA-MR               6:01.39    5:56.29        
                  28.48     1:01.36 (32.88)     1:35.98 (34.62)     2:12.17 (36.19)
        2:48.23 (36.06)     3:26.12 (37.89)     4:04.76 (38.64)     4:43.04 (38.28)
        5:20.66 (37.62)     5:56.29 (35.63)                                        
 -- Lesser, Larry P           17 HAA-MR               7:06.26         NS        
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.09  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woodhead, Bryan           21 WISC-MR                23.09      22.59 METS   
  2 Lauritano, Nicholas S     17 HAA-MR                 22.05      22.82 METS   
  3 Chang, Justin             16 HAA-MR                 23.05      23.24        
  4 Howard, Ben R             17 HAA-MR                 24.52      24.12        
  5 Wendland, Brian           17 HAA-MR                 25.11      24.30        
  6 Fisher, Alex              15 HAA-MR                 24.12      24.39        
  7 Nicola, Frank A           16 HAA-MR                 25.16      24.76        
  8 Furci, Jack               15 SSC-MR                 27.08      27.46        
  9 Morlock, Tristan M        12 HAA-MR                 27.66      28.12        
 10 Verbeke III, Johnny       15 WISC-MR                28.75      29.09        
 -- Hawkesworth, Cameron D    16 SSC-MR                 25.10         DQ        
 -- Maida, Troy               16 HAA-MR                    NT         NS        
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:03.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wendland, Brian           17 HAA-MR               2:03.51    2:03.43 METS   
                  29.42     1:00.47 (31.05)     1:32.23 (31.76)     2:03.43 (31.20)
  2 Maida, Troy               16 HAA-MR               2:10.00    2:14.40        
                  31.38     1:05.57 (34.19)     1:40.00 (34.43)     2:14.40 (34.40)
  3 Howard, Ben R             17 HAA-MR               2:40.00    2:17.20        
  4 Chang, Justin             16 HAA-MR               2:03.44    2:18.49        
                  30.88     1:06.01 (35.13)     1:42.40 (36.39)     2:18.49 (36.09)
  5 Robinson, Matt            16 HAA-MR               2:22.55    2:25.72        
  6 Fisher, Alex              15 HAA-MR               2:16.49    2:26.71        
                  32.63     1:09.35 (36.72)     1:47.84 (38.49)     2:26.71 (38.87)
  7 Sloane, Max D             16 WISC-MR              2:29.46    2:34.41        
 -- Lauritano, Nicholas S     17 HAA-MR               1:59.09         NS        
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:04.49  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Howard, Ben R             17 HAA-MR               1:00.38    1:02.24 METS   
                  30.80     1:02.24 (31.44)                                        
  2 Woodhead, Bryan           21 WISC-MR              1:04.55    1:03.97 METS   
                  29.90     1:03.97 (34.07)                                        
  3 Fisher, Alex              15 HAA-MR               1:06.26    1:06.09        
                  16.05     1:06.09 (50.04)                                        
  4 Lauritano, Nicholas S     17 HAA-MR               1:05.05    1:07.90        
                  31.21     1:07.90 (36.69)                                        
  5 Chang, Justin             16 HAA-MR               1:05.23    1:11.36        
                  34.13     1:11.36 (37.23)                                        
  6 Robinson, Matt            16 HAA-MR               1:16.04    1:15.87        
                  35.52     1:15.87 (40.35)                                        
  7 Sloane, Max D             16 WISC-MR              1:22.17    1:20.23        
                  37.15     1:20.23 (43.08)                                        
 -- Maida, Troy               16 HAA-MR               1:20.00         NS        
 -- Aliakseyeu, Cody N        10 EHY-MR               1:42.30         NS        
 -- Holler, John T             9 HAA-MR               1:53.45         NS        
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:22.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Howard, Ben R             17 HAA-MR               2:13.38    2:21.45 METS   
                  31.30     1:07.39 (36.09)     1:44.24 (36.85)     2:21.45 (37.21)
  2 Fisher, Alex              15 HAA-MR               2:21.26    2:26.84        
                  32.93     1:10.31 (37.38)     1:48.90 (38.59)     2:26.84 (37.94)
  3 Lauritano, Nicholas S     17 HAA-MR               2:21.84    2:28.92        
                  32.03     1:10.53 (38.50)     1:49.95 (39.42)     2:28.92 (38.97)
  4 Hawkesworth, Cameron D    16 SSC-MR               2:34.07    2:39.39        
                  34.24     1:14.60 (40.36)     1:57.38 (42.78)     2:39.39 (42.01)
  5 Chang, Justin             16 HAA-MR               2:26.57    2:42.38        
                  35.82     1:18.07 (42.25)   2:42.38 (1:24.31)                    
  6 Morlock, Tristan M        12 HAA-MR               2:52.36    2:52.41        
                  39.37     1:23.66 (44.29)     2:09.48 (45.82)     2:52.41 (42.93)
  7 Maida, Troy               16 HAA-MR                    NT    2:53.72        
                  38.76     1:21.90 (43.14)   2:53.72 (1:31.82)                    
  8 Furci, Jack               15 SSC-MR               2:51.12    3:01.24        
                  38.73     1:25.54 (46.81)     2:14.85 (49.31)     3:01.24 (46.39)
  9 Verbeke III, Johnny       15 WISC-MR              3:32.33    3:17.38        
                  43.20     1:34.28 (51.08)     2:26.98 (52.70)     3:17.38 (50.40)
 10 Paroly, Josh G            11 SSC-MR               3:28.83    3:17.55        
                  45.11     1:35.16 (50.05)     2:26.44 (51.28)     3:17.55 (51.11)
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:05.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Justin             16 HAA-MR               2:00.03    2:09.03        
                  29.98     1:02.61 (32.63)     1:36.82 (34.21)     2:09.03 (32.21)
  2 Howard, Ben R             17 HAA-MR               2:21.08    2:16.65        
                  29.93     1:04.57 (34.64)     1:40.70 (36.13)     2:16.65 (35.95)
  3 Lauritano, Nicholas S     17 HAA-MR                    NT    2:17.53        
                  29.31     1:03.35 (34.04)     1:39.91 (36.56)     2:17.53 (37.62)
  4 Maida, Troy               16 HAA-MR               2:25.00    2:19.31        
                  31.28     1:05.41 (34.13)     1:43.24 (37.83)     2:19.31 (36.07)
  5 Fisher, Alex              15 HAA-MR               2:20.77    2:21.28        
                  31.55     1:05.79 (34.24)     1:42.66 (36.87)     2:21.28 (38.62)
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
              2:03.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Justin             16 HAA-MR               2:03.46    2:03.27 METS   
                  26.69       57.87 (31.18)     1:35.72 (37.85)     2:03.27 (27.55)
  2 Lauritano, Nicholas S     17 HAA-MR               2:05.84    2:07.68        
                  25.97       57.61 (31.64)     1:36.43 (38.82)     2:07.68 (31.25)
  3 Wendland, Brian           17 HAA-MR               2:05.79    2:08.64        
                  27.94       59.79 (31.85)     1:40.33 (40.54)     2:08.64 (28.31)
  4 Howard, Ben R             17 HAA-MR               2:09.06    2:11.51        
                  29.60     1:05.37 (35.77)     1:41.12 (35.75)     2:11.51 (30.39)
  5 Fisher, Alex              15 HAA-MR               2:11.48    2:11.87        
                  28.36     1:04.01 (35.65)     1:41.42 (37.41)     2:11.87 (30.45)
  6 Maida, Troy               16 HAA-MR                    NT    2:19.68        
                  29.37     1:02.64 (33.27)     1:48.71 (46.07)     2:19.68 (30.97)
  7 Morlock, Tristan M        12 HAA-MR               2:28.47    2:26.29        
                  31.42     1:09.97 (38.55)     1:53.11 (43.14)     2:26.29 (33.18)
  8 Furci, Jack               15 SSC-MR               2:33.81    2:34.81        
                  31.31     1:13.30 (41.99)     1:59.69 (46.39)     2:34.81 (35.12)
  9 Verbeke III, Johnny       15 WISC-MR              2:44.12    2:42.23        
                  35.45     1:17.09 (41.64)     2:07.66 (50.57)     2:42.23 (34.57)
 
Boys 400 Yard IM
===============================================================================
              4:25.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Justin             16 HAA-MR               4:32.62    4:33.80        
  2 Fisher, Alex              15 HAA-MR               4:44.38    4:43.77        
  3 Howard, Ben R             17 HAA-MR               4:42.15    4:46.49        
  4 Maida, Troy               16 HAA-MR               5:00.00    4:51.48        
 -- Lauritano, Nicholas S     17 HAA-MR               5:00.00         DQ        
 -- Makhanbetov, Yerlan       12 Express Swimming-MR  6:15.00         DQ        
 
Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hauppauge Swim Club-MR  'A'                       1:32.42    1:33.85        
     1) Wendland, Brian 17              2) Lauritano, Nicholas S 17       
     3) Maida, Troy 16                  4) Chang, Justin 16               
                  23.85       46.25 (22.40)     1:10.65 (24.40)     1:33.85 (23.20)
  2 Hauppauge Swim Club-MR  'B'                       1:42.82    1:35.76        
     1) Howard, Ben R 17                2) Robinson, Matt 16              
     3) Nicola, Frank A 16              4) Fisher, Alex 15                
                  23.91       47.73 (23.82)     1:11.90 (24.17)     1:35.76 (23.86)
  3 Hauppauge Swim Club-MR  'C'                            NT    2:47.06        
     1) Casey, Jack H 14                2) Napolitano, Joe 9              
     3) Napolitano, Nick 9              4) Olaechea, Charles G 8          
                  25.36                             2:08.18 ( )     2:47.06 (38.88)
 
Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hauppauge Swim Club-MR  'A'                          6.00    1:44.50        
     1) Wendland, Brian 17              2) Howard, Ben R 17               
     3) Chang, Justin 16                4) Lauritano, Nicholas S 17       
                  27.45       56.61 (29.16)     1:22.10 (25.49)     1:44.50 (22.40)
 -- Hauppauge Swim Club-MR  'B'                       2:08.22         DQ        
     1) Maida, Troy 16                  2) Fisher, Alex 15                
     3) Morlock, Tristan M 12           4) Nicola, Frank A 16             
                  28.33       57.93 (29.60)     1:27.48 (29.55)          DQ (24.43)
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Eterno, Olivia J          12 HAA-MR                    NT      29.19        
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicola, Frank A           16 HAA-MR                    NT      24.84        
  2 Gallagher, Liz P          15 HAA-MR                    NT      26.30        
  3 Fleischer, Lindsay        15 HAA-MR                    NT      26.59        
  4 Hummel, Christina D       15 HAA-MR                    NT      26.73        
  5 Badilla, Joey R           11 EHY-MR                    NT      28.74        
  6 Bailey Williams, Kiara    11 EHY-MR                    NT      29.97        
  7 Rosenstein, Ari           11 EHY-MR                    NT      30.09        
  8 Aliakseyeu, Daniel A      12 EHY-MR                    NT      30.43        
  9 Gillin, Elizabeth M       14 HAA-MR                    NT      31.06        
 10 Byrne, Scott P             9 HAA-MR                    NT      33.55        
 11 Shenoy, Anish A           10 HAA-MR                    NT      38.11        
 12 Dettling, Maverick        10 HAA-MR                    NT      38.35        
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maida, Troy               16 HAA-MR                    NT      24.98        
  2 Hummel, Christina D       15 HAA-MR                    NT      27.08        
  3 Reynolds, Margaret H      17 HAA-MR                    NT      28.01        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lauritano, Nicholas S     17 HAA-MR                    NT      50.68        
                  24.01       50.68 (26.67)                                        
  2 Wendland, Brian           17 HAA-MR                    NT      52.90        
                  25.58       52.90 (27.32)                                        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brabant, Olivia R         13 EHY-MR                    NT      59.47        
  2 Skakandi, Meghan          14 HAA-MR                    NT    1:04.10        
 
Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reynolds, Kerryann        14 HAA-MR                    NT    2:01.78        
                  27.51       58.33 (30.82)     1:30.31 (31.98)     2:01.78 (31.47)
  2 Papele, Kianna S          17 HAA-MR                    NT    2:05.47        
                  27.68       59.11 (31.43)     1:32.17 (33.06)     2:05.47 (33.30)
 
Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coleman, Mackenzie        17 HAA-MR                    NT    2:02.68        
                  27.46       58.30 (30.84)     1:30.53 (32.23)     2:02.68 (32.15)
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wendland, Brian           17 HAA-MR                    NT      57.06        
                  27.69       57.06 (29.37)                                        
  2 Pikulik, Nicole           16 HAA-MR                    NT    1:02.14        
                  29.87     1:02.14 (32.27)                                        
  3 Orehosky, Bailey T        13 HAA-MR                    NT    1:18.04        
                  37.95     1:18.04 (40.09)                                        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pikulik, Nicole           16 HAA-MR                    NT    1:02.44        
  2 Romero, Maria             16 HAA-MR                    NT    1:07.60        
  3 Orehosky, Bailey T        13 HAA-MR                    NT    1:17.35        
                  37.36     1:17.35 (39.99)                                        
 -- Klis, Alexandra           12 HAA-MR                    NT         DQ        
 
Mixed 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klis, Alexandra           12 HAA-MR                    NT    2:22.94        
                  33.32     1:09.54 (36.22)     1:46.81 (37.27)     2:22.94 (36.13)
  2 Dominger, Alexa N         13 HAA-MR                    NT    2:30.67        
                  35.75     1:14.15 (38.40)     1:53.68 (39.53)     2:30.67 (36.99)
 
Mixed 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reynolds, Kerryann        14 HAA-MR                    NT    2:13.78        
                  31.33     1:05.23 (33.90)     1:40.13 (34.90)     2:13.78 (33.65)
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flanagan, Conor J         12 EHY-MR                    NT      42.89        
  2 McCormac, Owen P          11 EHY-MR                    NT      44.24        
  3 Shenoy, Anish A           10 HAA-MR                    NT      46.68        
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kazlauskas, Saige         11 HAA-MR                    NT      42.65        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pikulik, Nicole           16 HAA-MR                    NT    1:03.77        
  2 Romero, Maria             16 HAA-MR                    NT    1:07.60        
  3 Hawkins, Michael J        14 HAA-MR                    NT    1:13.76        
                  34.48     1:13.76 (39.28)                                        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pikulik, Nicole           16 HAA-MR                    NT    1:14.94        
                  36.04     1:14.94 (38.90)                                        
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holler, Erin E            12 HAA-MR                    NT      35.26        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reynolds, Margaret H      17 HAA-MR                    NT    1:03.50        
                  30.35     1:03.50 (33.15)                                        
  2 Gerlach, Taryn M          11 HAA-MR                    NT    1:27.19        
                  41.62     1:27.19 (45.57)                                        
  3 Dougherty, Robert         11 HAA-MR                    NT    1:56.21        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Magee, Brianna R          15 HAA-MR               1:05.00    1:05.50        
                  29.83     1:05.50 (35.67)                                        
  2 Kazlauskas, Saige         11 HAA-MR               1:24.00    1:23.25        
                  38.60     1:23.25 (44.65)                                        
  3 Ingrassia, Danielle       10 HAA-MR               1:20.00    1:23.74        
                  38.45     1:23.74 (45.29)                                        
  4 Byrne, Scott P             9 HAA-MR               1:30.00    1:31.12        
                  40.35     1:31.12 (50.77)                                        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Papsco, Zachary T         14 HAA-MR                    NT      58.19        
  2 Magee, Brianna R          15 HAA-MR                    NT    1:03.77        
 -- Gerlach, Taryn M          11 HAA-MR                    NT         DQ        
 
Mixed 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holler, Erin E            12 HAA-MR                    NT    1:21.79        
                  36.69     1:21.79 (45.10)                                        
 
Mixed 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neuf, Austin              11 HAA-MR                    NT    3:12.80        
                  45.83     1:37.23 (51.40)     2:28.37 (51.14)     3:12.80 (44.43)
 
Mixed 400 Yard Freestyle Relay Time Trial
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hauppauge Swim Club-MR  'A'                            NT    3:31.09        
     1) Millkey, Nicholas W M14         2) Burr, Trenton H M13            
     3) Chang, Oscar M14                4) Papsco, Zachary T M14          
                  25.22       52.07 (52.07)     1:17.22 (25.15)     1:44.70 (52.63)
        2:00.21 (15.51)     2:38.28 (53.58)     3:03.40 (25.12)     3:31.09 (52.81)
  2 Hauppauge Swim Club-MR  'B'                            NT    5:04.59        
     1) Johannsen, Erin W10             2) Treglia, Leah N W9             
     3) Pette, Alexandra W9             4) Ingrassia, Danielle W10        
                  37.42   1:17.86 (1:17.86)                       2:34.05 (1:16.19)
                          3:52.45 (1:18.40)   5:04.59 (1:12.14)                    
 
Mixed 400 Yard Medley Relay Time Trial
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hauppauge Swim Club-MR  'A'                            NT    4:00.38        
     1) Millkey, Nicholas W M14         2) Casey, Jack H M14              
     3) Papsco, Zachary T M14           4) Burr, Trenton H M13            
                  29.00   1:01.25 (1:01.25)     1:33.30 (32.05)   2:08.55 (1:07.30)
        2:34.43 (25.88)     3:08.00 (59.45)     3:33.13 (25.13)     4:00.38 (52.38)