Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 1/11/2015 02:22 PM
         2015 MR FAST SCY Distance Challenge - 1/10/2015 to 1/12/2015          
                              Sanction #: 150110                               
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Lydia G             10 Badger-MR            1:03.70    1:01.77        
                  29.23     1:01.77 (32.54)                                        
  2 Vandermel, Jackie A       10 COND-MR              1:11.71    1:09.90        
                  33.44     1:09.90 (36.46)                                        
  3 Anselmi, D'Arcy J         10 COND-MR              1:14.33    1:11.61        
                  33.50     1:11.61 (38.11)                                        
  4 Rosenberg, Sky S          10 COND-MR              1:17.82    1:13.50        
                  34.31     1:13.50 (39.19)                                        
  5 Freeman, Cori S           10 COND-MR              1:18.07    1:14.73        
                  35.03     1:14.73 (39.70)                                        
  6 Ford, Elizabeth A         10 Badger-MR            1:20.17    1:15.11        
                  36.14     1:15.11 (38.97)                                        
  7 Marshall, Alexandra       10 2013/2014-MR         1:15.58    1:15.34        
                  35.62     1:15.34 (39.72)                                        
  8 Lee, Kaitlyn H            10 Badger-MR            1:19.90    1:15.82        
                  35.91     1:15.82 (39.91)                                        
  9 Bean, Erin R              10 COND-MR              1:18.66    1:16.36        
                  36.73     1:16.36 (39.63)                                        
 10 Fei, Yin                  10 Badger-MR            1:18.29    1:16.44        
                  36.84     1:16.44 (39.60)                                        
 11 Levenson, Talia B         10 Badger-MR            1:19.88    1:17.83        
                  34.26     1:17.83 (43.57)                                        
 12 Sheridan, Rory             9 Badger-MR            1:21.96    1:18.86        
                  37.07     1:18.86 (41.79)                                        
 13 Park, Hannah *            10 COND-MR              1:17.52    1:18.92        
                  36.28     1:18.92 (42.64)                                        
 14 Anderson, Kate E           9 Badger-MR            1:19.55    1:20.81        
                  38.90     1:20.81 (41.91)                                        
 15 Punnoose, Ann J           10 FAST-MR              1:21.26    1:21.80        
                  36.70     1:21.80 (45.10)                                        
 16 Lathan, Malaya             9 Badger-MR            1:28.56    1:24.09        
                  37.72     1:24.09 (46.37)                                        
 17 Arciniegas, Laura          8 COND-MR              1:20.73    1:24.53        
                  38.03     1:24.53 (46.50)                                        
 18 Hyun, Faith                9 GATE-MR              1:25.81    1:27.40        
                  41.86     1:27.40 (45.54)                                        
 19 Hardart, Annabel M         8 Badger-MR            1:27.33    1:28.32        
                  43.16     1:28.32 (45.16)                                        
 20 Dixon, Mati D              9 COND-MR              1:33.09    1:29.70        
                  42.30     1:29.70 (47.40)                                        
 21 Bahl, Sangetta             8 FAST-MR              1:38.27    1:30.69        
                  43.32     1:30.69 (47.37)                                        
 22 Park, Song-Yi             10 GATE-MR              1:31.14    1:31.07        
                  44.16     1:31.07 (46.91)                                        
 23 Gatterdam, Lyla            9 Silver Streaks-MR    1:28.92    1:31.84        
                  43.94     1:31.84 (47.90)                                        
 24 Hemingway, Emilia F        9 Badger-MR            1:37.38    1:32.12        
                  44.23     1:32.12 (47.89)                                        
 25 Victory, Abigail E         9 Badger-MR            1:31.26    1:32.39        
                  43.43     1:32.39 (48.96)                                        
 26 Monfredo, Olivia *        10 COND-MR              1:29.03    1:33.57        
 27 Bell, Cameryn L            9 FAST-MR              1:52.60    1:39.52        
                  44.92     1:39.52 (54.60)                                        
 28 Lee, Jasmine K             9 COND-MR              1:45.00    1:40.50        
                  45.73     1:40.50 (54.77)                                        
 29 Mischka, Camilla E         9 Silver Streaks-MR    1:44.40    1:45.00        
                  49.45     1:45.00 (55.55)                                        
 30 O'Neill, Jade R            8 COND-MR              2:02.00    1:46.38        
                  47.53     1:46.38 (58.85)                                        
 31 Aguilar, Allyson           6 FAST-MR                   NT    2:15.70        
                1:01.91   2:15.70 (1:13.79)                                        
 -- Aguilar, Lucia X           7 FAST-MR                   NT         DQ        
                1:00.99        DQ (1:48.77)                                        
 -- Kaufman, Claire M         10 Badger-MR            1:17.02         NS        
 -- Mugno, Annabelle          10 Badger-MR            1:18.50         NS        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Lydia G             10 Badger-MR              31.74      31.72        
  2 Vandermel, Jackie A       10 COND-MR                36.40      35.68        
  3 Anselmi, D'Arcy J         10 COND-MR                36.78      37.27        
  4 Lee, Kaitlyn H            10 Badger-MR              40.26      38.78        
  4 Rosenberg, Sky S          10 COND-MR                38.25      38.78        
  6 Marshall, Alexandra       10 2013/2014-MR           38.90      38.86        
  7 Ford, Elizabeth A         10 Badger-MR              41.19      39.37        
  8 Walker, Lucy E             9 Silver Streaks-MR      41.51      39.50        
  9 Levenson, Talia B         10 Badger-MR              40.00      39.57        
 10 Kelly, Grace K             9 Silver Streaks-MR      39.87      39.71        
 11 Park, Hannah *            10 COND-MR                39.21      39.89        
 12 Freeman, Cori S           10 COND-MR                39.07      39.90        
 13 Arciniegas, Laura          8 COND-MR                42.87      41.56        
 14 Bean, Erin R              10 COND-MR                41.29      42.12        
 15 Sheridan, Rory             9 Badger-MR              43.15      42.68        
 16 Fei, Yin                  10 Badger-MR              42.96      42.80        
 17 Punnoose, Ann J           10 FAST-MR                41.13      43.34        
 18 Anderson, Kate E           9 Badger-MR              43.30      43.83        
 19 Lathan, Malaya             9 Badger-MR              46.20      44.59        
 20 Victory, Abigail E         9 Badger-MR              45.16      44.98        
 21 Lee, Jasmine K             9 COND-MR                50.00      45.84        
 22 Bahl, Sangetta             8 FAST-MR                45.85      46.37        
 23 Monfredo, Olivia *        10 COND-MR                47.26      47.84        
 24 Gatterdam, Lyla            9 Silver Streaks-MR      51.24      47.85        
 25 Hyun, Faith                9 GATE-MR                44.28      48.63        
 26 Dixon, Mati D              9 COND-MR                48.95      48.75        
 27 Hemingway, Emilia F        9 Badger-MR              54.28      49.15        
 28 Mugno, Annabelle          10 Badger-MR              43.02      49.30        
 29 Hardart, Annabel M         8 Badger-MR              47.33      49.79        
 30 Khanuja, Deeva K           9 FAST-MR                56.29      50.61        
 31 O'Neill, Jade R            8 COND-MR                55.69      51.81        
 32 Park, Song-Yi             10 GATE-MR                53.85      51.95        
 33 Bell, Cameryn L            9 FAST-MR                58.71      54.13        
 34 Mischka, Camilla E         9 Silver Streaks-MR      54.65      55.49        
 35 Aguilar, Allyson           6 FAST-MR              1:01.86      55.87        
 36 Hibbert, Laura             8 Silver Streaks-MR         NT      56.10        
 37 Aguilar, Lucia X           7 FAST-MR              1:14.18    1:03.13        
 38 Khanuja, Meher K           6 FAST-MR                   NT    2:01.25        
 -- Kaufman, Claire M         10 Badger-MR              40.63         NS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Lydia G             10 Badger-MR            1:20.72    1:20.87        
                  38.08     1:20.87 (42.79)                                        
  2 Lee, Kaitlyn H            10 Badger-MR            1:29.04    1:29.25        
                  42.09     1:29.25 (47.16)                                        
  3 Bean, Erin R              10 COND-MR              1:29.02    1:32.38        
                  45.38     1:32.38 (47.00)                                        
  4 Vandermel, Jackie A       10 COND-MR              1:31.59    1:32.43        
                  43.04     1:32.43 (49.39)                                        
  5 Kelly, Grace K             9 Silver Streaks-MR    1:29.82    1:33.04        
                  43.36     1:33.04 (49.68)                                        
  6 Anselmi, D'Arcy J         10 COND-MR              1:38.00    1:35.96        
                  47.21     1:35.96 (48.75)                                        
  7 Marshall, Alexandra       10 2013/2014-MR         1:42.00    1:38.03        
                  47.66     1:38.03 (50.37)                                        
  8 Rosenberg, Sky S          10 COND-MR              1:40.45    1:39.03        
                  46.84     1:39.03 (52.19)                                        
  9 Freeman, Cori S           10 COND-MR              1:43.64    1:39.04        
                  47.52     1:39.04 (51.52)                                        
 10 Park, Hannah *            10 COND-MR              1:39.30    1:39.99        
                  46.75     1:39.99 (53.24)                                        
 11 Walker, Lucy E             9 Silver Streaks-MR    1:45.83    1:41.50        
                  47.22     1:41.50 (54.28)                                        
 12 Arciniegas, Laura          8 COND-MR              1:42.36    1:41.88        
                  48.52     1:41.88 (53.36)                                        
 13 Lathan, Malaya             9 Badger-MR            1:48.25    1:42.51        
                  49.70     1:42.51 (52.81)                                        
 14 Levenson, Talia B         10 Badger-MR            1:46.20    1:42.97        
                  48.67     1:42.97 (54.30)                                        
 15 Hyun, Faith                9 GATE-MR              1:48.43    1:49.13        
                  52.81     1:49.13 (56.32)                                        
 16 Anderson, Kate E           9 Badger-MR            1:52.32    1:50.41        
                  54.07     1:50.41 (56.34)                                        
 17 Hardart, Annabel M         8 Badger-MR            1:50.78    1:52.71        
                  56.44     1:52.71 (56.27)                                        
 18 Victory, Abigail E         9 Badger-MR            1:57.34    1:56.48        
                  56.70     1:56.48 (59.78)                                        
 19 Gatterdam, Lyla            9 Silver Streaks-MR    2:00.11    1:58.95        
                  55.69   1:58.95 (1:03.26)                                        
 20 Khanuja, Deeva K           9 FAST-MR                   NT    2:09.59        
                1:01.93   2:09.59 (1:07.66)                                        
 21 Dixon, Mati D              9 COND-MR             11:58.00    2:12.43        
                1:02.92   2:12.43 (1:09.51)                                        
 22 Mischka, Camilla E         9 Silver Streaks-MR    2:00.11    2:21.03        
                1:05.35   2:21.03 (1:15.68)                                        
 -- Monfredo, Olivia *        10 COND-MR              2:05.00         DQ        
      No touch
                  59.46        DQ (1:09.86)                                        
 -- Park, Song-Yi             10 GATE-MR              1:41.00         DQ        
      Downward butterfly kick
                  54.70        DQ (1:01.85)                                        
 -- Lee, Jasmine K             9 COND-MR              2:20.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
                1:02.63        DQ (1:07.34)                                        
 -- Mugno, Annabelle          10 Badger-MR            1:29.49         NS        
 -- Kaufman, Claire M         10 Badger-MR            1:35.82         NS        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Lydia G             10 Badger-MR              34.99      33.19        
  2 Vandermel, Jackie A       10 COND-MR                32.69      33.34        
  3 Anselmi, D'Arcy J         10 COND-MR                34.47      35.42        
  4 Kelly, Grace K             9 Silver Streaks-MR      37.21      36.62        
  5 Sheridan, Rory             9 Badger-MR              38.32      37.64        
  6 Freeman, Cori S           10 COND-MR                38.66      38.21        
  7 Punnoose, Ann J           10 FAST-MR                40.36      38.25        
  8 Rosenberg, Sky S          10 COND-MR                38.95      38.34        
  9 Park, Hannah *            10 COND-MR                37.79      38.41        
 10 Fei, Yin                  10 Badger-MR              41.52      40.24        
 11 Ford, Elizabeth A         10 Badger-MR              42.61      41.14        
 12 Arciniegas, Laura          8 COND-MR                40.66      42.42        
 13 Walker, Lucy E             9 Silver Streaks-MR      43.02      43.51        
 14 Bean, Erin R              10 COND-MR                43.21      43.65        
 15 Lee, Kaitlyn H            10 Badger-MR              43.68      44.49        
 16 Levenson, Talia B         10 Badger-MR              46.43      45.19        
 17 Anderson, Kate E           9 Badger-MR              45.19      46.81        
 18 Hyun, Faith                9 GATE-MR                44.65      48.25        
 19 Victory, Abigail E         9 Badger-MR              47.64      50.05        
 20 Hardart, Annabel M         8 Badger-MR              47.50      50.11        
 21 Hemingway, Emilia F        9 Badger-MR              56.51      52.44        
 22 Bahl, Sangetta             8 FAST-MR                51.51      52.73        
 23 Dixon, Mati D              9 COND-MR                57.00      55.19        
 24 Bell, Cameryn L            9 FAST-MR                   NT      55.61        
 25 Park, Song-Yi             10 GATE-MR              1:05.00      58.15        
 26 O'Neill, Jade R            8 COND-MR              1:40.99    1:06.64        
 -- Aguilar, Lucia X           7 FAST-MR                   NT         DQ        
 -- Aguilar, Allyson           6 FAST-MR                   NT         DQ        
 -- Khanuja, Meher K           6 FAST-MR                   NT         DQ        
 -- Khanuja, Deeva K           9 FAST-MR                   NT         DQ        
 -- Lee, Jasmine K             9 COND-MR              1:05.00         DQ        
 -- Monfredo, Olivia *        10 COND-MR                58.91         DQ        
 -- Kaufman, Claire M         10 Badger-MR              39.57         NS        
 -- Mugno, Annabelle          10 Badger-MR              40.38         NS        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          2:28.00    2:23.23        
     1) Chen, Lydia G 10                2) Lee, Kaitlyn H 10              
     3) Sheridan, Rory 9                4) Ford, Elizabeth A 10           
                  31.88     1:12.34 (40.46)     1:50.22 (37.88)     2:23.23 (33.01)
  2 Condors-MR  'A'                                   2:24.47    2:25.98        
     1) Anselmi, D'Arcy J 10            2) Bean, Erin R 10                
     3) Vandermel, Jackie A 10          4) Rosenberg, Sky S 10            
                  37.73     1:20.24 (42.51)     1:53.15 (32.91)     2:25.98 (32.83)
  3 Condors-MR  'B'                                   2:43.59    2:44.90        
     1) Freeman, Cori S 10              2) Arciniegas, Laura 8            
     3) Park, Hannah * 10               4) Monfredo, Olivia * 10          
                  38.85     1:25.17 (46.32)     2:04.07 (38.90)     2:44.90 (40.83)
  4 Badger Swim Club-MR  'B'                               NT    2:55.82        
     1) Victory, Abigail E 9            2) Levenson, Talia B 10           
     3) Hardart, Annabel M 8            4) Anderson, Kate E 9             
                  45.57     1:31.59 (46.02)     2:16.34 (44.75)     2:55.82 (39.48)
  5 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'                  2:55.40    2:57.56        
     1) Walker, Lucy E 9                2) Mischka, Camilla E 9           
     3) Kelly, Grace K 9                4) Gatterdam, Lyla 9              
                  41.38     1:41.04 (59.66)     2:18.32 (37.28)     2:57.56 (39.24)
 -- Condors-MR  'C'                                   4:26.35        XNS        
     1) Lee, Jasmine K 9                2)                                
     3) Dixon, Mati D 9                 4) O'Neill, Jade R 8              
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Organista, Kristina B     12 COND-MR                59.54    1:00.40        
                  28.94     1:00.40 (31.46)                                        
  2 Arciniegas, Francesca     11 COND-MR              1:05.85    1:01.78        
                  29.86     1:01.78 (31.92)                                        
  3 Dwyer, Grace V            11 COND-MR              1:03.45    1:04.19        
                  30.48     1:04.19 (33.71)                                        
  4 Clemente, Emily A         12 COND-MR              1:06.17    1:04.71        
                  30.61     1:04.71 (34.10)                                        
  5 Shrivastava, Ahaana       11 Badger-MR            1:07.33    1:05.87        
                  30.62     1:05.87 (35.25)                                        
  6 Victory, Kathleen R       11 Badger-MR            1:11.07    1:06.03        
                  32.00     1:06.03 (34.03)                                        
  7 Chung, Katherine J        11 COND-MR              1:06.88    1:06.92        
                  31.68     1:06.92 (35.24)                                        
  8 Aclao, Joromya            11 GATE-MR              1:05.78    1:07.09        
                  31.55     1:07.09 (35.54)                                        
  9 Laurenceau, Alyssa M      12 FAST-MR              1:08.14    1:07.75        
                  31.93     1:07.75 (35.82)                                        
 10 Jimenez, Haley            11 GATE-MR              1:06.80    1:08.44        
                  33.35     1:08.44 (35.09)                                        
 11 Uspenskaya, Alexandra     12 COND-MR              1:06.00    1:08.62        
                  32.44     1:08.62 (36.18)                                        
 12 Adorable, Kylie A         12 COND-MR              1:12.57    1:10.32        
                  33.00     1:10.32 (37.32)                                        
 13 Rocano, Kayla D           12 FAST-MR              1:08.71    1:10.37        
                  33.75     1:10.37 (36.62)                                        
 14 Palmer, Betsy K           12 COND-MR              1:09.48    1:10.65        
                  33.75     1:10.65 (36.90)                                        
 15 Durantel, Andrada         11 Badger-MR            1:10.00    1:10.78        
                  33.45     1:10.78 (37.33)                                        
 16 Pittignano, Kate M        12 COND-MR              1:10.36    1:10.99        
                  33.78     1:10.99 (37.21)                                        
 17 Duver, Sophia E           12 Silver Streaks-MR    1:10.02    1:11.44        
                  33.72     1:11.44 (37.72)                                        
 18 Coquillette, Jackie A     12 Badger-MR            1:13.86    1:12.52        
                  34.79     1:12.52 (37.73)                                        
 19 Sheridan, Ally            12 Badger-MR            1:13.97    1:13.80        
                  35.52     1:13.80 (38.28)                                        
 20 Gazzara, Kaitlyn M        11 COND-MR              1:11.72    1:13.84        
                  34.83     1:13.84 (39.01)                                        
 21 Olivier, Anais I          12 COND-MR              1:15.29    1:13.97        
                  35.00     1:13.97 (38.97)                                        
 22 Lennon, Caroline N        11 FAST-MR              1:17.99    1:14.29        
                  35.24     1:14.29 (39.05)                                        
 23 Steinhauer, Berkeley L    12 Silver Streaks-MR    1:15.33    1:14.93        
                  35.69     1:14.93 (39.24)                                        
 24 Mourikis, Julia *         12 COND-MR              1:15.19    1:15.32        
                  35.95     1:15.32 (39.37)                                        
 25 Kovacs, Bella M           11 GATE-MR              1:14.13    1:15.33        
                  36.60     1:15.33 (38.73)                                        
 26 Mainiero, Sophia L        11 Silver Streaks-MR    1:10.66    1:15.70        
                  35.43     1:15.70 (40.27)                                        
 27 Louie, Amanda L           12 GATE-MR              1:13.93    1:17.04        
                  35.74     1:17.04 (41.30)                                        
 28 Thakur, Kerishma *        12 COND-MR              1:16.62    1:17.16        
                  37.34     1:17.16 (39.82)                                        
 29 Trieff, Lily S            11 Silver Streaks-MR    1:23.39    1:18.62        
                  36.78     1:18.62 (41.84)                                        
 30 Madden, Caroline G        11 COND-MR              1:20.00    1:21.37        
                  39.18     1:21.37 (42.19)                                        
 31 Henriksson, Emma          11 Badger-MR            1:23.14    1:22.93        
                  39.71     1:22.93 (43.22)                                        
 32 Barabasi, Bianca R        11 FAST-MR              1:28.37    1:23.28        
                  39.43     1:23.28 (43.85)                                        
 33 Vonderhorst, Dylan P      11 COND-MR              1:38.40    1:37.72        
                  44.20     1:37.72 (53.52)                                        
 34 Skjeveland, Kira R        11 FAST-MR              1:49.96    1:44.87        
                  49.20     1:44.87 (55.67)                                        
 35 Salas, Rashell K          11 FAST-MR                   NT    2:02.19        
                  48.95   2:02.19 (1:13.24)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rotenberg, Mary H         11 Badger-MR              31.59      31.16        
  2 Liew, Briana J            12 GATE-MR                31.98      32.63        
  3 Shrivastava, Ahaana       11 Badger-MR              32.74      33.04        
  4 Arciniegas, Francesca     11 COND-MR                33.37      33.09        
  5 Clemente, Emily A         12 COND-MR                33.16      33.55        
  6 Aclao, Joromya            11 GATE-MR                33.63      33.63        
  7 Negast, Taylor N          11 COND-MR                32.57      33.70        
  8 Uspenskaya, Alexandra     12 COND-MR                34.50      34.22        
  9 Dwyer, Grace V            11 COND-MR                33.77      34.65        
 10 Vandermel, Katherine E    12 COND-MR                35.13      34.74        
 11 Victory, Kathleen R       11 Badger-MR              35.35      36.04        
 12 Durantel, Andrada         11 Badger-MR              38.00      36.24        
 13 Rocano, Kayla D           12 FAST-MR                37.23      36.81        
 14 Jimenez, Haley            11 GATE-MR                37.39      36.93        
 15 Coquillette, Jackie A     12 Badger-MR              36.29      37.42        
 16 Kelly, Alanna M           11 Silver Streaks-MR      37.81      37.51        
 17 Pittignano, Kate M        12 COND-MR                38.58      37.95        
 18 Mainiero, Sophia L        11 Silver Streaks-MR      37.05      39.16        
 19 Olivier, Anais I          12 COND-MR                37.19      39.25        
 20 Trieff, Lily S            11 Silver Streaks-MR      40.21      39.73        
 21 Sheridan, Ally            12 Badger-MR              40.86      39.84        
 22 Louie, Amanda L           12 GATE-MR                41.24      40.06        
 23 Madden, Caroline G        11 COND-MR                39.94      40.47        
 24 Steinhauer, Berkeley L    12 Silver Streaks-MR      41.73      41.15        
 25 Henriksson, Emma          11 Badger-MR              42.81      41.66        
 26 Li, Kaitlin               11 GATE-MR                42.09      43.84        
 27 Vonderhorst, Dylan P      11 COND-MR                51.03      44.07        
 28 Skjeveland, Kira R        11 FAST-MR                50.03      55.56        
 29 Salas, Rashell K          11 FAST-MR                   NT    1:01.89        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rotenberg, Mary H         11 Badger-MR            1:18.22    1:19.41        
                  37.29     1:19.41 (42.12)                                        
  2 Liew, Briana J            12 GATE-MR              1:17.99    1:20.72        
                  39.00     1:20.72 (41.72)                                        
  3 McGrath, Caroline L       11 Badger-MR            1:23.99    1:24.10        
                  39.80     1:24.10 (44.30)                                        
  4 Aclao, Joromya            11 GATE-MR              1:23.13    1:24.52        
                  40.09     1:24.52 (44.43)                                        
  5 Organista, Kristina B     12 COND-MR              1:22.42    1:24.61        
                  39.51     1:24.61 (45.10)                                        
  6 Adorable, Kylie A         12 COND-MR              1:23.39    1:24.85        
  7 Laurenceau, Alyssa M      12 FAST-MR              1:26.37    1:25.32        
                  40.33     1:25.32 (44.99)                                        
  8 Kelly, Alanna M           11 Silver Streaks-MR    1:23.53    1:25.96        
                  40.45     1:25.96 (45.51)                                        
  9 Durantel, Andrada         11 Badger-MR            1:25.04    1:26.35        
                  40.93     1:26.35 (45.42)                                        
 10 Duver, Sophia E           12 Silver Streaks-MR    1:23.44    1:26.54        
                  41.10     1:26.54 (45.44)                                        
 11 Chung, Katherine J        11 COND-MR              1:25.79    1:27.85        
                  40.87     1:27.85 (46.98)                                        
 12 Jimenez, Haley            11 GATE-MR              1:28.73    1:28.46        
                  42.43     1:28.46 (46.03)                                        
 13 Negast, Taylor N          11 COND-MR              1:29.63    1:30.04        
                  41.90     1:30.04 (48.14)                                        
 14 Victory, Kathleen R       11 Badger-MR            1:30.02    1:30.13        
                  42.85     1:30.13 (47.28)                                        
 15 Uspenskaya, Alexandra     12 COND-MR              1:28.00    1:30.66        
                  43.17     1:30.66 (47.49)                                        
 16 Gazzara, Kaitlyn M        11 COND-MR              1:33.37    1:32.07        
                  43.79     1:32.07 (48.28)                                        
 17 Li, Kaitlin               11 GATE-MR              1:29.19    1:34.00        
                  45.18     1:34.00 (48.82)                                        
 18 Palmer, Betsy K           12 COND-MR              1:30.26    1:34.12        
                  43.82     1:34.12 (50.30)                                        
 19 Kovacs, Bella M           11 GATE-MR              1:32.82    1:35.35        
                  45.65     1:35.35 (49.70)                                        
 20 Olivier, Anais I          12 COND-MR              1:39.44    1:41.08        
                  48.67     1:41.08 (52.41)                                        
 21 Mourikis, Julia *         12 COND-MR              1:37.91    1:41.42        
                  48.22     1:41.42 (53.20)                                        
 22 Louie, Amanda L           12 GATE-MR              1:41.16    1:41.60        
                  47.42     1:41.60 (54.18)                                        
 23 Lennon, Caroline N        11 FAST-MR              1:38.31    1:41.94        
                  47.05     1:41.94 (54.89)                                        
 24 Trieff, Lily S            11 Silver Streaks-MR    1:46.58    1:43.27        
                  47.82     1:43.27 (55.45)                                        
 25 Vonderhorst, Dylan P      11 COND-MR              1:45.44    1:43.62        
                  49.79     1:43.62 (53.83)                                        
 26 Thakur, Kerishma *        12 COND-MR              1:44.86    1:47.81        
                  51.96     1:47.81 (55.85)                                        
 27 Steinhauer, Berkeley L    12 Silver Streaks-MR    1:46.95    1:50.15        
                  52.07     1:50.15 (58.08)                                        
 28 Madden, Caroline G        11 COND-MR              1:58.76    1:51.57        
                  53.47     1:51.57 (58.10)                                        
 29 Skjeveland, Kira R        11 FAST-MR              2:25.78    2:30.44        
                1:10.21   2:30.44 (1:20.23)                                        
 -- Vandermel, Katherine E    12 COND-MR              1:21.91         DQ        
                  39.33          DQ (44.78)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Organista, Kristina B     12 COND-MR                30.03      30.57        
  2 Dwyer, Grace V            11 COND-MR                32.53      31.62        
  3 Arciniegas, Francesca     11 COND-MR                31.73      31.86        
  4 Clemente, Emily A         12 COND-MR                32.01      32.05        
  5 Negast, Taylor N          11 COND-MR                31.36      32.42        
  6 Liew, Briana J            12 GATE-MR                31.58      32.47        
  7 Chung, Katherine J        11 COND-MR                32.50      32.48        
  8 Shrivastava, Ahaana       11 Badger-MR              33.23      33.32        
  9 Vandermel, Katherine E    12 COND-MR                33.06      33.42        
 10 Aclao, Joromya            11 GATE-MR                32.90      33.68        
 11 McGrath, Caroline L       11 Badger-MR              34.37      34.42        
 12 Jimenez, Haley            11 GATE-MR                34.22      34.86        
 13 Mourikis, Julia *         12 COND-MR                36.94      37.24        
 14 Pittignano, Kate M        12 COND-MR                36.49      37.66        
 15 Palmer, Betsy K           12 COND-MR                36.75      37.73        
 16 Adorable, Kylie A         12 COND-MR                39.39      37.83        
 17 Gazzara, Kaitlyn M        11 COND-MR                38.28      38.00        
 18 Mainiero, Sophia L        11 Silver Streaks-MR      36.71      38.37        
 19 Sheridan, Ally            12 Badger-MR              41.00      39.23        
 20 Coquillette, Jackie A     12 Badger-MR              45.94      39.98        
 21 Kovacs, Bella M           11 GATE-MR                39.23      40.10        
 22 Henriksson, Emma          11 Badger-MR              44.26      41.81        
 23 Barabasi, Bianca R        11 FAST-MR                44.62      42.29        
 24 Li, Kaitlin               11 GATE-MR                39.60      42.36        
 25 Thakur, Kerishma *        12 COND-MR                41.28      43.72        
 26 Vonderhorst, Dylan P      11 COND-MR                59.49    1:02.39        
 27 Salas, Rashell K          11 FAST-MR                   NT    1:02.41        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rotenberg, Mary H         11 Badger-MR            1:11.55    1:10.34        
                  33.85     1:10.34 (36.49)                                        
  2 Arciniegas, Francesca     11 COND-MR              1:11.38    1:10.44        
                  33.96     1:10.44 (36.48)                                        
  3 Organista, Kristina B     12 COND-MR              1:12.54    1:11.17        
                  32.62     1:11.17 (38.55)                                        
  4 Dwyer, Grace V            11 COND-MR              1:15.28    1:13.14        
                  33.54     1:13.14 (39.60)                                        
  5 Vandermel, Katherine E    12 COND-MR              1:13.18    1:14.08        
                  35.97     1:14.08 (38.11)                                        
  6 Liew, Briana J            12 GATE-MR              1:12.23    1:14.64        
                  34.22     1:14.64 (40.42)                                        
  7 Clemente, Emily A         12 COND-MR              1:17.50    1:14.75        
                  33.37     1:14.75 (41.38)                                        
  8 Negast, Taylor N          11 COND-MR              1:15.77    1:15.07        
                  34.43     1:15.07 (40.64)                                        
  9 McGrath, Caroline L       11 Badger-MR            1:17.49    1:16.55        
                  37.67     1:16.55 (38.88)                                        
 10 Shrivastava, Ahaana       11 Badger-MR            1:16.65    1:16.72        
                  34.34     1:16.72 (42.38)                                        
 11 Chung, Katherine J        11 COND-MR              1:14.78    1:17.01        
                  36.25     1:17.01 (40.76)                                        
 12 Duver, Sophia E           12 Silver Streaks-MR    1:16.89    1:17.96        
                  35.64     1:17.96 (42.32)                                        
 13 Laurenceau, Alyssa M      12 FAST-MR              1:17.52    1:18.53        
                  37.43     1:18.53 (41.10)                                        
 14 Uspenskaya, Alexandra     12 COND-MR              1:14.00    1:19.13        
                  36.72     1:19.13 (42.41)                                        
 15 Kelly, Alanna M           11 Silver Streaks-MR    1:16.69    1:19.28        
                  37.28     1:19.28 (42.00)                                        
 16 Rocano, Kayla D           12 FAST-MR              1:20.12    1:20.05        
                  37.04     1:20.05 (43.01)                                        
 17 Adorable, Kylie A         12 COND-MR              1:20.56    1:20.55        
                  40.03     1:20.55 (40.52)                                        
 18 Victory, Kathleen R       11 Badger-MR            1:21.34    1:21.18        
                  38.49     1:21.18 (42.69)                                        
 19 Gazzara, Kaitlyn M        11 COND-MR              1:22.83    1:22.70        
                  38.38     1:22.70 (44.32)                                        
 20 Palmer, Betsy K           12 COND-MR              1:20.80    1:23.92        
                  40.28     1:23.92 (43.64)                                        
 21 Mourikis, Julia *         12 COND-MR              1:25.08    1:24.35        
                  38.36     1:24.35 (45.99)                                        
 22 Lennon, Caroline N        11 FAST-MR              1:23.33    1:24.55        
                  39.19     1:24.55 (45.36)                                        
 23 Pittignano, Kate M        12 COND-MR              1:20.54    1:24.62        
                  39.13     1:24.62 (45.49)                                        
 24 Kovacs, Bella M           11 GATE-MR              1:25.55    1:26.38        
                  41.59     1:26.38 (44.79)                                        
 25 Mainiero, Sophia L        11 Silver Streaks-MR    1:22.65    1:26.99        
                  40.99     1:26.99 (46.00)                                        
 26 Sheridan, Ally            12 Badger-MR            1:27.02    1:27.09        
                  15.08   1:27.09 (1:12.01)                                        
 27 Louie, Amanda L           12 GATE-MR              1:23.94    1:27.27        
                  39.02     1:27.27 (48.25)                                        
 28 Li, Kaitlin               11 GATE-MR              1:24.99    1:27.43        
                  43.80     1:27.43 (43.63)                                        
 29 Olivier, Anais I          12 COND-MR              1:26.26    1:28.23        
                  40.87     1:28.23 (47.36)                                        
 30 Madden, Caroline G        11 COND-MR              1:35.00    1:28.64        
                  41.70     1:28.64 (46.94)                                        
 31 Steinhauer, Berkeley L    12 Silver Streaks-MR    1:30.03    1:29.53        
                  41.58     1:29.53 (47.95)                                        
 32 Henriksson, Emma          11 Badger-MR            1:32.26    1:30.74        
                  44.10     1:30.74 (46.64)                                        
 33 Barabasi, Bianca R        11 FAST-MR              1:38.28    1:32.21        
                  41.19     1:32.21 (51.02)                                        
 34 Trieff, Lily S            11 Silver Streaks-MR    1:32.32    1:32.48        
                  41.96     1:32.48 (50.52)                                        
 35 Thakur, Kerishma *        12 COND-MR              1:29.17    1:33.20        
                  45.91     1:33.20 (47.29)                                        
 -- Coquillette, Jackie A     12 Badger-MR            1:49.02         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Condors-MR  'A'                                   2:06.77    2:11.87        
     1) Clemente, Emily A 12            2) Vandermel, Katherine E 12      
     3) Negast, Taylor N 11             4) Organista, Kristina B 12       
                  33.88     1:12.02 (38.14)     1:44.54 (32.52)     2:11.87 (27.33)
  2 Condors-MR  'B'                                   2:10.98    2:13.36        
     1) Uspenskaya, Alexandra 12        2) Arciniegas, Francesca 11       
     3) Chung, Katherine J 11           4) Dwyer, Grace V 11              
                  34.42     1:12.17 (37.75)     1:44.79 (32.62)     2:13.36 (28.57)
  3 Badger Swim Club-MR  'A'                          2:10.00    2:13.49        
     1) Rotenberg, Mary H 11            2) McGrath, Caroline L 11         
     3) Shrivastava, Ahaana 11          4) Victory, Kathleen R 11         
                  32.52     1:11.59 (39.07)     1:43.71 (32.12)     2:13.49 (29.78)
  4 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'                  2:21.38    2:26.13        
     1) Mainiero, Sophia L 11           2) Duver, Sophia E 12             
     3) Kelly, Alanna M 11              4) Steinhauer, Berkeley L 12      
                  40.03     1:18.76 (38.73)     1:53.29 (34.53)     2:26.13 (32.84)
  5 Badger Swim Club-MR  'B'                               NT    2:29.18        
                  36.84     1:15.05 (38.21)     1:53.53 (38.48)     2:29.18 (35.65)
  6 Condors-MR  'C'                                   2:20.34    2:29.21        
     1) Olivier, Anais I 12             2) Adorable, Kylie A 12           
     3) Pittignano, Kate M 12           4) Palmer, Betsy K 12             
                  39.01     1:00.53 (21.52)     1:57.49 (56.96)     2:29.21 (31.72)
  7 Condors-MR  'D'                                   2:31.11    2:34.42        
     1) Madden, Caroline G 11           2) Gazzara, Kaitlyn M 11          
     3) Mourikis, Julia * 12            4) Thakur, Kerishma * 12          
                  40.29     1:22.31 (42.02)     1:59.91 (37.60)     2:34.42 (34.51)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neubauer, Marie           14 Badger-MR              26.00      26.45        
  2 Lemischak, Allison M      14 Silver Streaks-MR      25.71      26.53        
  3 Sheridan, Kerry           13 Badger-MR              27.55      28.14        
  4 Lomas, Melissa *          13 Badger-MR              28.79      28.79        
  5 Victory, Margaret M       13 Badger-MR              28.73      28.94        
  6 Henriksson, Ida           13 Badger-MR              29.03      29.77        
  7 Habeck, Emily K           14 Badger-MR              30.43      30.29        
  8 Pan, Christina            13 GATE-MR                30.00      30.34        
  9 Habeck, Caitlin O         14 Badger-MR              30.94      30.66        
 10 Harrington, Danielle S    13 Badger-MR              32.00      31.66        
 11 Schloss, Leora G          13 Badger-MR              31.83      32.38        
 12 Belmar, Ayanna F          13 FAST-MR                33.58      33.21        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sheridan, Kerry           13 Badger-MR            2:06.68    2:09.25        
                  30.06     1:02.56 (32.50)     1:36.20 (33.64)     2:09.25 (33.05)
  2 Victory, Margaret M       13 Badger-MR            2:15.56    2:15.16        
                  30.77     1:04.92 (34.15)     1:40.65 (35.73)     2:15.16 (34.51)
  3 Lemischak, Allison M      14 Silver Streaks-MR    2:07.79    2:17.18        
                  30.58     1:05.46 (34.88)     1:43.58 (38.12)     2:17.18 (33.60)
  4 Lomas, Melissa *          13 Badger-MR            2:17.05    2:19.29        
                  31.66     1:07.10 (35.44)     1:43.46 (36.36)     2:19.29 (35.83)
  5 Habeck, Caitlin O         14 Badger-MR            2:50.88    2:23.43        
                  33.32     1:09.80 (36.48)     1:48.12 (38.32)     2:23.43 (35.31)
  6 Henriksson, Ida           13 Badger-MR            2:16.23    2:25.88        
                  31.82     1:08.70 (36.88)     1:47.14 (38.44)     2:25.88 (38.74)
  7 Habeck, Emily K           14 Badger-MR            2:24.01    2:27.88        
                  34.45     1:12.27 (37.82)     1:50.22 (37.95)     2:27.88 (37.66)
  8 Pan, Christina            13 GATE-MR              2:50.01    2:28.42        
                  33.94     1:12.02 (38.08)     1:51.30 (39.28)     2:28.42 (37.12)
  9 Harrington, Danielle S    13 Badger-MR            2:19.32    2:33.04        
                  34.46     1:13.22 (38.76)     1:53.47 (40.25)     2:33.04 (39.57)
 10 Schloss, Leora G          13 Badger-MR            2:35.55    2:35.60        
                  35.41     1:15.67 (40.26)     1:56.75 (41.08)     2:35.60 (38.85)
 11 Belmar, Ayanna F          13 FAST-MR              3:19.42    2:51.57        
                  36.60     1:20.60 (44.00)     2:05.81 (45.21)     2:51.57 (45.76)
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lomas, Melissa *          13 Badger-MR            1:10.57    1:14.60        
  2 Pan, Christina            13 GATE-MR              1:16.21    1:16.65        
  3 Schloss, Leora G          13 Badger-MR            1:17.78    1:16.88        
  4 Henriksson, Ida           13 Badger-MR            1:15.38    1:17.25        
  5 Harrington, Danielle S    13 Badger-MR            1:17.89    1:20.78        
  6 Belmar, Ayanna F          13 FAST-MR              1:25.07    1:26.12        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neubauer, Marie           14 Badger-MR            2:40.00    2:33.95        
                  34.73     1:13.52 (38.79)     1:53.95 (40.43)     2:33.95 (40.00)
  2 Lemischak, Allison M      14 Silver Streaks-MR    2:43.34    2:49.95        
                  36.68     1:18.75 (42.07)     2:03.38 (44.63)     2:49.95 (46.57)
  3 Victory, Margaret M       13 Badger-MR            2:50.93    2:50.21        
                  38.27     1:21.57 (43.30)     2:06.40 (44.83)     2:50.21 (43.81)
  4 Harrington, Danielle S    13 Badger-MR            3:08.08    3:17.58        
                  42.89     1:32.05 (49.16)     2:24.53 (52.48)     3:17.58 (53.05)
  5 Belmar, Ayanna F          13 FAST-MR              3:37.28    3:35.56        
                  46.48     1:40.55 (54.07)     2:39.57 (59.02)     3:35.56 (55.99)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neubauer, Marie           14 Badger-MR            1:04.00    1:03.08        
                  29.21     1:03.08 (33.87)                                        
  2 Sheridan, Kerry           13 Badger-MR            1:13.00    1:14.30        
                  34.45     1:14.30 (39.85)                                        
  3 Henriksson, Ida           13 Badger-MR            1:19.93    1:16.18        
                  34.92     1:16.18 (41.26)                                        
  4 Habeck, Emily K           14 Badger-MR            1:14.79    1:16.94        
                  35.35     1:16.94 (41.59)                                        
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pabby, Tanvi              15 Badger-MR              26.79      27.53        
  2 Zhang, Angelina           13 GATE-MR                27.26      27.86        
  3 Hamazaki, Sakura          15 Silver Streaks-MR      27.76      28.32        
  4 Parkinson, Bri G          15 FAST-MR                27.63      28.50        
  5 Moeslinger, Natasha V     12 GATE-MR                27.98      28.64        
  6 Chia, Eileen              16 FAST-MR                27.34      29.00        
  7 Laurenceau, Alyssa M      12 FAST-MR                30.50      30.90        
  8 Chia, Molly               12 FAST-MR                30.69      31.49        
  9 Jung, Grace               15 FAST-MR                30.92      31.52        
 10 Nicholas, Cayla           10 DA-MR                  33.08      32.22        
 11 Formoso, Sabrina          17 FAST-MR                31.48      32.85        
 12 Punnoose, Ann J           10 FAST-MR                33.84      33.13        
 13 Celaj, Kaltrina           17 FAST-MR                32.07      33.15        
 14 Noone, Elizabeth G        15 FAST-MR                32.15      33.37        
 15 Lennon, Caroline N        11 FAST-MR                33.38      33.63        
 16 Penha, Sachi C            15 FAST-MR                33.69      33.81        
 17 Carrera, Rocio k          15 FAST-MR                38.41      36.03        
 18 Barabasi, Bianca R        11 FAST-MR                36.71      36.45        
 19 Francis, Tejhanae         15 FAST-MR                44.26      42.90        
 20 Khaimchayev, Rachel       12 GATE-MR                43.00      47.50        
 21 Salas, Rashell K          11 FAST-MR                   NT      54.38        
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pabby, Tanvi              15 Badger-MR            2:09.30    2:10.42        
                  29.65     1:02.56 (32.91)     1:36.52 (33.96)     2:10.42 (33.90)
  2 Moeslinger, Natasha V     12 GATE-MR              2:11.25    2:23.34        
                  30.36     1:06.29 (35.93)     1:45.08 (38.79)     2:23.34 (38.26)
  3 Parkinson, Bri G          15 FAST-MR              2:22.92    2:30.74        
                  32.72     1:10.36 (37.64)     1:50.64 (40.28)     2:30.74 (40.10)
  4 Formoso, Sabrina          17 FAST-MR              2:31.67    2:42.33        
                  36.02     1:16.88 (40.86)     2:00.66 (43.78)     2:42.33 (41.67)
  5 Rocano, Kayla D           12 FAST-MR              2:49.05    2:42.78        
                  35.85     1:18.07 (42.22)     2:01.56 (43.49)     2:42.78 (41.22)
  6 Noone, Elizabeth G        15 FAST-MR              2:39.91    2:45.17        
                  38.22     1:20.22 (42.00)     2:03.35 (43.13)     2:45.17 (41.82)
  7 Jung, Grace               15 FAST-MR                   NT    2:46.90        
                  35.20     1:17.93 (42.73)     2:03.72 (45.79)     2:46.90 (43.18)
  8 Celaj, Kaltrina           17 FAST-MR              2:49.49    2:50.07        
                  37.16     1:22.31 (45.15)     2:08.32 (46.01)     2:50.07 (41.75)
  9 Penha, Sachi C            15 FAST-MR              3:03.95    3:00.12        
                  40.45                             3:00.04 ( )      3:00.12 (0.08)
 10 Barabasi, Bianca R        11 FAST-MR              3:19.08    3:00.39        
                  41.80     1:30.18 (48.38)     2:17.38 (47.20)     3:00.39 (43.01)
 11 Carrera, Rocio k          15 FAST-MR              3:10.35    3:00.78        
                  39.60     1:25.62 (46.02)     2:14.22 (48.60)     3:00.78 (46.56)
 12 Francis, Tejhanae         15 FAST-MR              4:00.67    3:54.68        
 
Girls 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sheridan, Kerry           13 Badger-MR           11:28.48   11:39.62        
                  31.10     1:05.18 (34.08)     1:39.90 (34.72)     2:14.87 (34.97)
        2:50.36 (35.49)     3:25.87 (35.51)     4:01.62 (35.75)     4:36.46 (34.84)
        5:12.57 (36.11)     5:48.22 (35.65)     6:23.65 (35.43)     6:58.79 (35.14)
        7:34.84 (36.05)     8:10.89 (36.05)     8:46.48 (35.59)     9:21.47 (34.99)
        9:56.65 (35.18)    10:31.93 (35.28)    11:07.06 (35.13)    11:39.62 (32.56)
  2 Rotenberg, Mary H         11 Badger-MR           12:30.00   12:05.12        
                  33.01     1:09.08 (36.07)     1:44.73 (35.65)     2:21.44 (36.71)
        2:58.28 (36.84)     3:35.12 (36.84)     4:12.09 (36.97)     4:48.71 (36.62)
        5:25.83 (37.12)     6:03.66 (37.83)     6:40.52 (36.86)     7:17.29 (36.77)
        7:53.60 (36.31)     8:29.83 (36.23)     9:06.27 (36.44)     9:43.15 (36.88)
       10:18.88 (35.73)    10:54.75 (35.87)    11:30.77 (36.02)    12:05.12 (34.35)
  3 Victory, Margaret M       13 Badger-MR           12:24.00   12:33.04        
                  31.82     1:07.24 (35.42)     1:44.02 (36.78)     2:21.13 (37.11)
        2:58.12 (36.99)     3:35.81 (37.69)     4:13.73 (37.92)     4:51.84 (38.11)
        5:30.12 (38.28)     6:09.14 (39.02)     6:47.94 (38.80)     7:26.10 (38.16)
        8:04.02 (37.92)     8:42.72 (38.70)     9:21.27 (38.55)     9:59.90 (38.63)
       10:38.63 (38.73)    11:17.24 (38.61)    11:55.72 (38.48)    12:33.04 (37.32)
  4 Hamazaki, Sakura          15 Silver Streaks-MR   12:28.25   12:55.00        
                  31.19     1:06.31 (35.12)     1:42.86 (36.55)     2:20.50 (37.64)
        2:58.46 (37.96)     3:37.66 (39.20)     4:18.15 (40.49)     4:59.13 (40.98)
        5:39.56 (40.43)     6:19.92 (40.36)     6:59.74 (39.82)     7:40.34 (40.60)
        8:21.14 (40.80)     9:00.69 (39.55)     9:40.95 (40.26)    10:20.59 (39.64)
       11:00.09 (39.50)    11:39.33 (39.24)    12:17.85 (38.52)    12:55.00 (37.15)
  5 Parkinson, Bri G          15 FAST-MR                   NT   13:56.68        
                  33.77     1:11.52 (37.75)     1:51.03 (39.51)     2:31.77 (40.74)
        3:12.72 (40.95)     3:55.60 (42.88)     4:37.79 (42.19)     5:20.02 (42.23)
        6:02.98 (42.96)     6:47.44 (44.46)     7:30.90 (43.46)     8:14.13 (43.23)
        8:58.66 (44.53)     9:43.20 (44.54)    10:26.92 (43.72)    11:08.94 (42.02)
       11:51.48 (42.54)    12:34.32 (42.84)    13:17.65 (43.33)    13:56.68 (39.03)
  6 Sheridan, Caroline R      16 FAST-MR                   NT   14:45.22        
                  35.70     1:16.00 (40.30)                             2:41.54 ( )
                                4:10.93 ( )     4:55.47 (44.54)     5:40.46 (44.99)
                                7:13.48 ( )     7:59.05 (45.57)     8:45.13 (46.08)
        9:30.94 (45.81)    10:16.29 (45.35)    11:02.35 (46.06)  12:32.88 (1:30.53)
       13:19.01 (46.13)    14:04.49 (45.48)    14:45.34 (40.85)        14:45.22 ( )
  7 Chia, Molly               12 FAST-MR                   NT   14:51.65        
                  37.26     1:19.85 (42.59)     2:04.58 (44.73)     2:47.97 (43.39)
        3:32.76 (44.79)     4:17.13 (44.37)     5:01.77 (44.64)     5:46.17 (44.40)
        6:31.97 (45.80)     7:17.95 (45.98)     8:03.89 (45.94)     8:49.72 (45.83)
        9:36.40 (46.68)    10:22.39 (45.99)    11:08.55 (46.16)    11:54.75 (46.20)
       12:40.92 (46.17)    13:25.43 (44.51)    14:10.81 (45.38)    14:51.65 (40.84)
  8 Jung, Grace               15 FAST-MR                   NT   15:15.56        
                  36.45     1:18.79 (42.34)     2:03.71 (44.92)     2:49.45 (45.74)
        3:36.13 (46.68)     4:23.30 (47.17)     5:09.70 (46.40)     5:56.45 (46.75)
        6:43.29 (46.84)     7:30.10 (46.81)     8:17.27 (47.17)     9:04.44 (47.17)
        9:51.27 (46.83)    10:38.32 (47.05)    11:25.04 (46.72)    12:12.00 (46.96)
       12:58.84 (46.84)    13:45.50 (46.66)    14:31.83 (46.33)    15:15.56 (43.73)
  9 Noone, Elizabeth G        15 FAST-MR                   NT   15:18.04        
                  40.19     1:24.04 (43.85)     2:09.36 (45.32)     2:53.99 (44.63)
        3:40.47 (46.48)     4:27.27 (46.80)     5:13.98 (46.71)     6:01.12 (47.14)
        6:48.32 (47.20)     7:35.55 (47.23)     8:22.67 (47.12)     9:10.08 (47.41)
        9:56.66 (46.58)                            11:28.88 ( )    12:15.05 (46.17)
       13:01.43 (46.38)    13:49.42 (47.99)    14:36.27 (46.85)    15:18.04 (41.77)
 10 Belmar, Ayanna F          13 FAST-MR                   NT   16:00.46        
                  39.15     1:24.55 (45.40)     2:11.70 (47.15)     2:59.77 (48.07)
        3:46.02 (46.25)     4:34.14 (48.12)     5:23.62 (49.48)     6:12.48 (48.86)
        7:02.65 (50.17)     7:51.50 (48.85)     8:41.91 (50.41)     9:31.50 (49.59)
       10:20.11 (48.61)    11:08.42 (48.31)    11:56.77 (48.35)    12:45.97 (49.20)
       13:35.04 (49.07)    14:24.29 (49.25)    15:12.38 (48.09)    16:00.46 (48.08)
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Angelina           13 GATE-MR              1:01.86    1:02.95        
                  30.61     1:02.95 (32.34)                                        
  2 Hamazaki, Sakura          15 Silver Streaks-MR    1:07.62    1:10.03        
                  33.72     1:10.03 (36.31)                                        
  3 Moeslinger, Natasha V     12 GATE-MR              1:07.58    1:12.65        
                  35.28     1:12.65 (37.37)                                        
  4 Chia, Eileen              16 FAST-MR                   NT    1:15.12        
                  36.20     1:15.12 (38.92)                                        
  5 Laurenceau, Alyssa M      12 FAST-MR              1:20.25    1:15.43        
                  36.52     1:15.43 (38.91)                                        
  6 Parkinson, Bri G          15 FAST-MR                   NT    1:18.03        
                  37.80     1:18.03 (40.23)                                        
  7 Jung, Grace               15 FAST-MR              1:18.05    1:18.12        
                  37.27     1:18.12 (40.85)                                        
  8 Chia, Molly               12 FAST-MR              1:23.20    1:18.83        
                  37.39     1:18.83 (41.44)                                        
  9 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                1:18.47    1:20.03        
                  39.08     1:20.03 (40.95)                                        
 10 Rocano, Kayla D           12 FAST-MR              1:18.98    1:20.34        
                  38.91     1:20.34 (41.43)                                        
 11 Noone, Elizabeth G        15 FAST-MR              1:24.01    1:24.22        
                  42.46     1:24.22 (41.76)                                        
 12 Formoso, Sabrina          17 FAST-MR              1:19.99    1:24.29        
                  38.84     1:24.29 (45.45)                                        
 13 Lennon, Caroline N        11 FAST-MR              1:23.12    1:24.88        
                  41.15     1:24.88 (43.73)                                        
 14 Nicholas, Cayla           10 DA-MR                1:30.26    1:29.63        
                  42.71     1:29.63 (46.92)                                        
 15 Celaj, Kaltrina           17 FAST-MR              1:28.41    1:30.11        
                1:30.11         1:30.11 ( )                                        
 16 Penha, Sachi C            15 FAST-MR              1:27.07    1:31.81        
                1:31.81         1:31.81 ( )                                        
 17 Punnoose, Ann J           10 FAST-MR              1:32.06    1:32.73        
                  45.79     1:32.73 (46.94)                                        
 18 Carrera, Rocio k          15 FAST-MR              1:34.93    1:39.84        
                  48.46     1:39.84 (51.38)                                        
 19 Khaimchayev, Rachel       12 GATE-MR              1:42.00    1:42.86        
                  50.39     1:42.86 (52.47)                                        
 20 Francis, Tejhanae         15 FAST-MR              2:00.57    2:02.92        
 -- Pabby, Tanvi              15 Badger-MR            1:05.12         NS        
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Angelina           13 GATE-MR              2:30.72    2:33.61        
                  34.65     1:12.85 (38.20)     1:53.16 (40.31)     2:33.61 (40.45)
  2 McGrath, Caroline L       11 Badger-MR            2:54.61    3:02.23        
                  40.58     1:28.07 (47.49)     2:15.69 (47.62)     3:02.23 (46.54)
  3 Chia, Eileen              16 FAST-MR              2:51.14    3:06.12        
                  40.03     1:26.55 (46.52)     2:16.52 (49.97)     3:06.12 (49.60)
  4 Duver, Sophia E           12 Silver Streaks-MR    3:15.11    3:07.54        
                  40.82     1:30.60 (49.78)     2:20.55 (49.95)     3:07.54 (46.99)
  5 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                3:04.32    3:12.77        
                  44.30     1:33.42 (49.12)     2:23.17 (49.75)     3:12.77 (49.60)
  6 Formoso, Sabrina          17 FAST-MR              3:01.79    3:14.27        
                  43.88     1:33.93 (50.05)     2:26.20 (52.27)     3:14.27 (48.07)
  7 Parkinson, Bri G          15 FAST-MR              3:10.28    3:14.54        
                  43.98     1:32.62 (48.64)     2:23.97 (51.35)     3:14.54 (50.57)
  8 Jung, Grace               15 FAST-MR              3:23.82    3:31.95        
                  47.23     1:41.31 (54.08)     2:37.47 (56.16)     3:31.95 (54.48)
  9 Carrera, Rocio k          15 FAST-MR              3:26.56    3:32.60        
                  46.76     1:40.92 (54.16)     2:36.92 (56.00)     3:32.60 (55.68)
 10 Penha, Sachi C            15 FAST-MR              3:25.36    3:34.70        
                  47.99     1:42.76 (54.77)     2:38.83 (56.07)     3:34.70 (55.87)
 11 Khaimchayev, Rachel       12 GATE-MR              3:20.00    3:36.19        
                  49.00     1:44.67 (55.67)     2:41.12 (56.45)     3:36.19 (55.07)
 12 Francis, Tejhanae         15 FAST-MR              5:21.21    5:01.35        
                1:07.30   2:24.49 (1:17.19)   3:45.59 (1:21.10)   5:01.35 (1:15.76)
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Angelina           13 GATE-MR              1:00.67    1:01.91        
                  29.42     1:01.91 (32.49)                                        
  2 Pabby, Tanvi              15 Badger-MR            1:02.78    1:04.79        
                  29.72     1:04.79 (35.07)                                        
  3 Moeslinger, Natasha V     12 GATE-MR              1:09.86    1:11.33        
                  32.92     1:11.33 (38.41)                                        
  4 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                1:14.66    1:17.99        
                  36.38     1:17.99 (41.61)                                        
  5 Chia, Eileen              16 FAST-MR              1:09.13    1:18.28        
                  33.50     1:18.28 (44.78)                                        
  6 Noone, Elizabeth G        15 FAST-MR              1:24.76    1:25.64        
                  39.92     1:25.64 (45.72)                                        
  7 Rocano, Kayla D           12 FAST-MR              1:24.40    1:28.34        
                  37.68     1:28.34 (50.66)                                        
  8 Celaj, Kaltrina           17 FAST-MR              1:27.98    1:34.75        
                  38.96     1:34.75 (55.79)                                        
  9 Punnoose, Ann J           10 FAST-MR              1:35.82    1:35.10        
                  42.33     1:35.10 (52.77)                                        
 10 Penha, Sachi C            15 FAST-MR              1:37.91    1:46.32        
                  48.59     1:46.32 (57.73)                                        
 -- Nicholas, Cayla           10 DA-MR                1:36.29         NS        
 -- Hamazaki, Sakura          15 Silver Streaks-MR    1:06.81         NS        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Ethan L              10 COND-MR              1:06.48    1:07.13        
                  32.08     1:07.13 (35.05)                                        
  2 Watson, Maxwell R         10 COND-MR              1:12.29    1:08.25        
                  32.24     1:08.25 (36.01)                                        
  3 Cho, Thomas S             10 COND-MR              1:10.64    1:08.53        
                  33.06     1:08.53 (35.47)                                        
  4 McGillycuddy, Michael K   10 COND-MR              1:08.01    1:09.12        
                  33.03     1:09.12 (36.09)                                        
  5 Samsonov, Luka A          10 Badger-MR            1:10.84    1:09.18        
                  33.08     1:09.18 (36.10)                                        
  6 Kuhn, Max                 10 Badger-MR            1:17.00    1:12.84        
                  35.55     1:12.84 (37.29)                                        
  7 Cho, Jonathan C           10 COND-MR              1:13.53    1:13.14        
                  35.01     1:13.14 (38.13)                                        
  8 Belovsky, Adam D          10 COND-MR              1:13.23    1:14.35        
                  35.18     1:14.35 (39.17)                                        
  9 Breeden, Cayden J          9 Badger-MR            1:20.48    1:15.85        
                  34.59     1:15.85 (41.26)                                        
 10 Stuart, Andrew P           9 Badger-MR            1:18.40    1:16.36        
                  35.30     1:16.36 (41.06)                                        
 11 Scott, Travis A            9 FAST-MR              1:45.68    1:17.89        
                  36.15     1:17.89 (41.74)                                        
 12 Kim, Doyee *               8 COND-MR              1:17.42    1:18.41        
                  37.08     1:18.41 (41.33)                                        
 13 Lavelle, Joseph F          9 Badger-MR            1:22.92    1:18.88        
                  39.36     1:18.88 (39.52)                                        
 14 Durantel, Adrien           9 Badger-MR            1:26.52    1:19.17        
                  37.05     1:19.17 (42.12)                                        
 15 Dwyer, Luke N              8 COND-MR              1:16.73    1:21.35        
                  37.47     1:21.35 (43.88)                                        
 16 Iorizzo, Tyler I          10 COND-MR              1:26.08    1:22.69        
                  38.54     1:22.69 (44.15)                                        
 17 DiStefano, Brendan G      10 COND-MR              1:27.29    1:24.86        
                  39.50     1:24.86 (45.36)                                        
 18 Jerez, Ian                10 FAST-MR              1:30.26    1:28.79        
                  42.27     1:28.79 (46.52)                                        
 19 Chung, Ryan H              8 COND-MR              1:35.23    1:30.29        
                  42.42     1:30.29 (47.87)                                        
 20 Barabasi, Andrew I         9 FAST-MR                   NT    1:31.40        
                  43.44     1:31.40 (47.96)                                        
 21 Punnoose, Allen            8 FAST-MR              1:46.13    1:32.07        
                  42.87     1:32.07 (49.20)                                        
 22 Scott, Jalen A             9 FAST-MR                   NT    1:33.29        
                  44.28     1:33.29 (49.01)                                        
 23 Capaldi, Jonathan P        8 Badger-MR            1:39.16    1:35.40        
                  44.79     1:35.40 (50.61)                                        
 24 Xie, Nathan J              8 FAST-MR                   NT    1:39.01        
                  45.57     1:39.01 (53.44)                                        
 25 Fernandez, Isaiah R        8 COND-MR              1:53.47    1:39.67        
                  44.22     1:39.67 (55.45)                                        
 26 Finnegan, Harry M          8 COND-MR              1:42.49    1:42.03        
                  47.70     1:42.03 (54.33)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGillycuddy, Michael K   10 COND-MR                34.99      35.28        
  2 Cho, Thomas S             10 COND-MR                34.15      35.29        
  3 Lin, Ethan L              10 COND-MR                36.87      37.80        
  4 Watson, Maxwell R         10 COND-MR                36.12      37.90        
  5 Scott, Travis A            9 FAST-MR                37.68      38.57        
  6 Samsonov, Luka A          10 Badger-MR              39.63      38.59        
  7 Dwyer, Luke N              8 COND-MR                37.25      39.50        
  8 Belovsky, Adam D          10 COND-MR                40.20      40.56        
  9 Durantel, Adrien           9 Badger-MR              41.88      40.85        
 10 Kuhn, Max                 10 Badger-MR              42.65      41.18        
 11 Kim, Doyee *               8 COND-MR                41.76      41.97        
 12 Breeden, Cayden J          9 Badger-MR              39.03      43.11        
 13 Cho, Jonathan C           10 COND-MR                41.67      43.17        
 14 DiStefano, Brendan G      10 COND-MR                46.21      43.22        
 15 Stuart, Andrew P           9 Badger-MR              41.10      43.44        
 16 Iorizzo, Tyler I          10 COND-MR                45.00      44.37        
 17 Punnoose, Allen            8 FAST-MR                47.70      45.49        
 18 Xie, Nathan J              8 FAST-MR                50.59      46.00        
 19 Barabasi, Andrew I         9 FAST-MR                51.56      46.28        
 20 Scott, Jalen A             9 FAST-MR                55.54      48.00        
 21 Fernandez, Isaiah R        8 COND-MR                50.51      48.97        
 22 Jerez, Ian                10 FAST-MR                51.39      49.02        
 23 Finnegan, Harry M          8 COND-MR                51.50      50.66        
 24 Chung, Ryan H              8 COND-MR                52.97      50.79        
 25 Capaldi, Jonathan P        8 Badger-MR              57.85      51.55        
 26 Kelly, Orlando T           9 FAST-MR                59.05    1:00.25        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Ethan L              10 COND-MR              1:24.77    1:28.35        
                  42.58     1:28.35 (45.77)                                        
  2 McGillycuddy, Michael K   10 COND-MR              1:35.93    1:32.08        
                  44.07     1:32.08 (48.01)                                        
  3 Cho, Thomas S             10 COND-MR              1:34.70    1:32.22        
                  42.99     1:32.22 (49.23)                                        
  4 Samsonov, Luka A          10 Badger-MR            1:45.00    1:34.73        
                  46.61     1:34.73 (48.12)                                        
  5 Belovsky, Adam D          10 COND-MR              1:42.20    1:41.23        
                  46.59     1:41.23 (54.64)                                        
  6 Watson, Maxwell R         10 COND-MR              1:42.80    1:42.69        
                  48.45     1:42.69 (54.24)                                        
  7 Cho, Jonathan C           10 COND-MR              1:43.05    1:45.11        
                  50.29     1:45.11 (54.82)                                        
  8 Breeden, Cayden J          9 Badger-MR            1:47.68    1:45.22        
                  49.65     1:45.22 (55.57)                                        
  9 Durantel, Adrien           9 Badger-MR            1:45.57    1:46.43        
                  51.78     1:46.43 (54.65)                                        
 10 Kim, Doyee *               8 COND-MR              1:42.25    1:46.54        
                  50.85     1:46.54 (55.69)                                        
 11 Barabasi, Andrew I         9 FAST-MR                   NT    1:46.80        
                  50.55     1:46.80 (56.25)                                        
 12 Dwyer, Luke N              8 COND-MR              1:49.66    1:52.35        
                  53.03     1:52.35 (59.32)                                        
 13 Stuart, Andrew P           9 Badger-MR            1:48.74    1:53.82        
                  51.88   1:53.82 (1:01.94)                                        
 14 Lavelle, Joseph F          9 Badger-MR            2:01.26    1:54.85        
                  54.79   1:54.85 (1:00.06)                                        
 15 Jerez, Ian                10 FAST-MR              2:01.43    1:55.63        
                  54.69   1:55.63 (1:00.94)                                        
 16 Capaldi, Jonathan P        8 Badger-MR            1:58.00    1:58.45        
                  57.27   1:58.45 (1:01.18)                                        
 17 DiStefano, Brendan G      10 COND-MR              1:57.54    2:01.97        
                  57.38   2:01.97 (1:04.59)                                        
 18 Finnegan, Harry M          8 COND-MR              2:14.38    2:12.31        
                1:05.37   2:12.31 (1:06.94)                                        
 19 Kelly, Orlando T           9 FAST-MR                   NT    2:19.22        
                1:09.03   2:19.22 (1:10.19)                                        
 20 Chung, Ryan H              8 COND-MR              2:16.00    2:21.43        
                1:08.06   2:21.43 (1:13.37)                                        
 21 Fernandez, Isaiah R        8 COND-MR              2:15.00    2:43.60        
                1:10.70   2:43.60 (1:32.90)                                        
 -- Xie, Nathan J              8 FAST-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
                1:02.24        DQ (1:11.34)                                        
 -- Iorizzo, Tyler I          10 COND-MR              2:10.00         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Ethan L              10 COND-MR                33.40      34.84        
  2 Cho, Thomas S             10 COND-MR                36.56      35.61        
  3 McGillycuddy, Michael K   10 COND-MR                39.14      36.97        
  4 Samsonov, Luka A          10 Badger-MR              36.01      38.22        
  5 Kuhn, Max                 10 Badger-MR              38.54      39.03        
  6 Stuart, Andrew P           9 Badger-MR              46.39      42.33        
  7 Cho, Jonathan C           10 COND-MR                39.70      42.62        
  8 Belovsky, Adam D          10 COND-MR                45.77      43.60        
  9 Dwyer, Luke N              8 COND-MR                38.89      43.92        
 10 DiStefano, Brendan G      10 COND-MR                45.15      45.91        
 11 Breeden, Cayden J          9 Badger-MR              43.00      47.07        
 12 Iorizzo, Tyler I          10 COND-MR              1:05.00      47.92        
 13 Kim, Doyee *               8 COND-MR                42.41      47.99        
 14 Punnoose, Allen            8 FAST-MR              1:02.97      48.55        
 15 Lavelle, Joseph F          9 Badger-MR              53.79      49.66        
 16 Chung, Ryan H              8 COND-MR                55.05      55.42        
 17 Fernandez, Isaiah R        8 COND-MR              1:10.00    1:09.28        
 18 Kelly, Orlando T           9 FAST-MR                   NT    1:09.49        
 -- Scott, Jalen A             9 FAST-MR              1:02.93         DQ        
      Alternating Kick
 -- Watson, Maxwell R         10 COND-MR                38.81         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Finnegan, Harry M          8 COND-MR              1:15.04         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Scott, Travis A            9 FAST-MR                45.48         DQ        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          2:27.00    2:39.33        
     1) Samsonov, Luka A 10             2) Durantel, Adrien 9             
     3) Kuhn, Max 10                    4) Breeden, Cayden J 9            
                  37.11     1:26.62 (49.51)     2:05.87 (39.25)     2:39.33 (33.46)
  2 Condors-MR  'B'                                   2:37.26    2:40.79        
     1) Dwyer, Luke N 8                 2) Belovsky, Adam D 10            
     3) Cho, Jonathan C 10              4) Kim, Doyee * 8                 
                  38.57     1:24.56 (45.99)     2:05.88 (41.32)     2:40.79 (34.91)
  3 Condors-MR  'A'                                   2:22.14    2:40.87        
     1) McGillycuddy, Michael K 10      2) Cho, Thomas S 10               
     3) Lin, Ethan L 10                 4) Watson, Maxwell R 10           
                  35.86     1:18.03 (42.17)   2:23.75 (1:05.72)     2:40.87 (17.12)
  4 Condors-MR  'C'                                   3:09.02    3:15.79        
     1) Iorizzo, Tyler I 10             2) Chung, Ryan H 8                
     3) DiStefano, Brendan G 10         4) Finnegan, Harry M 8            
                  46.74     1:43.81 (57.07)     2:29.41 (45.60)     3:15.79 (46.38)
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosado, Alex P            12 Badger-MR            1:00.21      58.92        
                  28.20       58.92 (30.72)                                        
  2 Shen, Eugene *            12 COND-MR              1:01.12    1:00.83        
                  28.52     1:00.83 (32.31)                                        
  3 Lee, Joseph S             11 COND-MR              1:00.60    1:03.24        
                  30.04     1:03.24 (33.20)                                        
  4 Dwyer, Michael C          12 COND-MR              1:09.62    1:04.14        
                  29.83     1:04.14 (34.31)                                        
  5 Quinones, Luca M          12 2013/2014-MR         1:05.72    1:04.47        
                  30.56     1:04.47 (33.91)                                        
  6 Trincher, Daniel *        11 COND-MR              1:05.71    1:04.71        
                  30.69     1:04.71 (34.02)                                        
  7 Kelly, Jack G             11 Silver Streaks-MR    1:06.71    1:06.02        
                  30.93     1:06.02 (35.09)                                        
  8 Han, Justin *             11 COND-MR              1:06.48    1:06.83        
                  31.00     1:06.83 (35.83)                                        
  9 Nordstrom, Dylan L        12 Badger-MR            1:08.78    1:08.08        
                  32.58     1:08.08 (35.50)                                        
 10 Lavelle, Thomas P         11 Badger-MR            1:09.42    1:08.43        
                  32.98     1:08.43 (35.45)                                        
 11 Jung, Jesse               12 FAST-MR              1:11.53    1:08.93        
                  32.33     1:08.93 (36.60)                                        
 11 Pompei, Ryan W            12 COND-MR              1:17.04    1:08.93        
                  32.95     1:08.93 (35.98)                                        
 13 Aguilar, Humberto J       11 FAST-MR              1:12.73    1:09.72        
                  33.72     1:09.72 (36.00)                                        
 14 Celaj, IIirian            12 FAST-MR              1:09.57    1:09.84        
                  33.18     1:09.84 (36.66)                                        
 15 Capaldi, Matthew D        11 Badger-MR            1:15.68    1:12.05        
                  34.76     1:12.05 (37.29)                                        
 16 Tyka, Philip              12 GATE-MR              1:16.11    1:14.50        
                  36.69     1:14.50 (37.81)                                        
 17 Zhang, David              11 GATE-MR              1:12.42    1:14.73        
                  35.95     1:14.73 (38.78)                                        
 18 Wo, Ryan                  11 GATE-MR              1:15.52    1:15.01        
                  35.48     1:15.01 (39.53)                                        
 19 Lau, Marcus               11 GATE-MR              1:17.65    1:16.97        
                  36.11     1:16.97 (40.86)                                        
 20 Wenk, Laszlo              11 Badger-MR            1:22.00    1:18.29        
                  36.41     1:18.29 (41.88)                                        
 21 Moon, Sungjune *          11 COND-MR              1:17.48    1:19.57        
                  35.71     1:19.57 (43.86)                                        
 22 Teufel, Carlo             11 Badger-MR            1:17.27    1:20.32        
                  38.23     1:20.32 (42.09)                                        
 23 Tan, Winston              11 GATE-MR              1:12.00    1:20.53        
                  38.31     1:20.53 (42.22)                                        
 24 Gatterdam, Luc L          11 Silver Streaks-MR    1:21.24    1:25.80        
                  38.79     1:25.80 (47.01)                                        
 25 Shaari, Michael M         11 COND-MR              1:31.44    1:25.81        
                  39.44     1:25.81 (46.37)                                        
 26 Wong, Justin              11 Silver Streaks-MR    1:31.94    1:32.84        
                  44.17     1:32.84 (48.67)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shen, Eugene *            12 COND-MR                31.03      31.09        
  2 Rosado, Alex P            12 Badger-MR              32.29      31.28        
  3 Dwyer, Michael C          12 COND-MR                31.25      32.24        
  4 Ryu, Jonathan S           11 COND-MR                35.07      34.63        
  5 Hardart, Max              11 Badger-MR              38.06      35.67        
  5 Trincher, Daniel *        11 COND-MR                32.72      35.67        
  7 Nordstrom, Dylan L        12 Badger-MR              35.58      36.25        
  8 Ho, Bryan Y               12 COND-MR                38.28      36.28        
  9 Aguilar, Humberto J       11 FAST-MR                38.54      37.12        
 10 Lavelle, Thomas P         11 Badger-MR              35.55      37.38        
 11 Capaldi, Matthew D        11 Badger-MR              37.27      37.78        
 12 Zhang, David              11 GATE-MR                38.11      38.81        
 13 Tyka, Philip              12 GATE-MR                39.15      39.27        
 14 Jerez, Lucas              12 FAST-MR                50.36      41.33        
 15 Moon, Sungjune *          11 COND-MR                41.77      41.70        
 16 Wenk, Laszlo              11 Badger-MR              39.00      41.80        
 17 Wo, Ryan                  11 GATE-MR                39.64      41.99        
 18 Teufel, Carlo             11 Badger-MR              41.45      42.25        
 19 Gatterdam, Luc L          11 Silver Streaks-MR      44.24      44.66        
 20 Anuszkiewicz, Andre       11 Silver Streaks-MR      46.70      45.83        
 21 Wong, Justin              11 Silver Streaks-MR      46.50      46.01        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Jack G             11 Silver Streaks-MR    1:14.76    1:16.85        
                  36.64     1:16.85 (40.21)                                        
  2 Shen, Eugene *            12 COND-MR              1:21.55    1:17.71        
                  36.69     1:17.71 (41.02)                                        
  3 Han, Justin *             11 COND-MR              1:19.06    1:18.51        
                  36.77     1:18.51 (41.74)                                        
  4 Dwyer, Michael C          12 COND-MR              1:16.93    1:20.85        
                  36.74     1:20.85 (44.11)                                        
  5 Pompei, Ryan W            12 COND-MR              1:23.26    1:24.09        
                  38.27     1:24.09 (45.82)                                        
  6 Quinones, Luca M          12 2013/2014-MR         1:37.48    1:24.16        
                  39.25     1:24.16 (44.91)                                        
  7 Ramnauth, Paul A          12 GATE-MR              1:24.10    1:25.01        
                  39.05     1:25.01 (45.96)                                        
  8 Rosado, Alex P            12 Badger-MR            1:30.51    1:25.10        
  9 Lee, Joseph S             11 COND-MR              1:27.41    1:25.96        
                  40.27     1:25.96 (45.69)                                        
 10 Hardart, Max              11 Badger-MR            1:23.44    1:27.44        
                  41.56     1:27.44 (45.88)                                        
 11 Capaldi, Matthew D        11 Badger-MR            1:28.97    1:29.87        
                  42.67     1:29.87 (47.20)                                        
 12 Wenk, Laszlo              11 Badger-MR            1:38.00    1:30.56        
 13 Jung, Jesse               12 FAST-MR              1:30.89    1:32.54        
                  42.66     1:32.54 (49.88)                                        
 14 Ryu, Jonathan S           11 COND-MR              1:30.47    1:32.65        
                  43.56     1:32.65 (49.09)                                        
 15 Jerez, Lucas              12 FAST-MR              1:30.10    1:33.78        
                  44.68     1:33.78 (49.10)                                        
 16 Lau, Marcus               11 GATE-MR              1:30.88    1:33.81        
                  46.01     1:33.81 (47.80)                                        
 17 Ho, Bryan Y               12 COND-MR              1:32.37    1:34.78        
                  45.55     1:34.78 (49.23)                                        
 18 Celaj, IIirian            12 FAST-MR              1:34.45    1:38.75        
                  45.88     1:38.75 (52.87)                                        
 19 Zhang, David              11 GATE-MR              1:42.62    1:42.94        
                  50.42     1:42.94 (52.52)                                        
 20 Anuszkiewicz, Andre       11 Silver Streaks-MR    1:56.43    1:53.45        
                  53.24   1:53.45 (1:00.21)                                        
 21 Bahl, Suraj               11 FAST-MR              1:47.42    1:54.54        
                  53.94   1:54.54 (1:00.60)                                        
 22 Wong, Justin              11 Silver Streaks-MR    1:56.57    1:54.64        
                  54.96     1:54.64 (59.68)                                        
 23 Shaari, Michael M         11 COND-MR              1:54.65    1:59.26        
                  54.89   1:59.26 (1:04.37)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quinones, Luca M          12 2013/2014-MR           31.06      31.89        
  2 Kelly, Jack G             11 Silver Streaks-MR      31.93      32.57        
  3 Lee, Joseph S             11 COND-MR                32.87      33.00        
  4 Ramnauth, Paul A          12 GATE-MR                33.02      33.05        
  5 Trincher, Daniel *        11 COND-MR                32.32      33.64        
  6 Ryu, Jonathan S           11 COND-MR                37.58      34.92        
  7 Ho, Bryan Y               12 COND-MR                35.82      34.95        
  8 Jerez, Lucas              12 FAST-MR                36.48      35.54        
  9 Lavelle, Thomas P         11 Badger-MR              33.16      36.42        
 10 Capaldi, Matthew D        11 Badger-MR              33.34      36.52        
 11 Hardart, Max              11 Badger-MR              35.69      36.66        
 12 Nordstrom, Dylan L        12 Badger-MR              33.10      37.25        
 13 Han, Justin *             11 COND-MR                39.70      37.31        
 14 Tyka, Philip              12 GATE-MR                39.87      39.01        
 15 Aguilar, Humberto J       11 FAST-MR                37.49      39.25        
 16 Moon, Sungjune *          11 COND-MR                40.53      39.72        
 17 Pompei, Ryan W            12 COND-MR                41.58      39.81        
 18 Lau, Marcus               11 GATE-MR                39.22      41.77        
 19 Wo, Ryan                  11 GATE-MR                41.77      43.80        
 20 Zhang, David              11 GATE-MR                41.82      44.25        
 21 Tan, Winston              11 GATE-MR                57.00      46.29        
 22 Bahl, Suraj               11 FAST-MR                45.05      46.31        
 23 Shaari, Michael M         11 COND-MR                57.24      48.05        
 24 Gatterdam, Luc L          11 Silver Streaks-MR      50.98      53.45        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shen, Eugene *            12 COND-MR              1:06.91    1:08.69        
                  31.54     1:08.69 (37.15)                                        
  2 Dwyer, Michael C          12 COND-MR              1:09.06    1:09.21        
                  31.41     1:09.21 (37.80)                                        
  3 Rosado, Alex P            12 Badger-MR            1:13.90    1:10.40        
                  31.93     1:10.40 (38.47)                                        
  4 Lee, Joseph S             11 COND-MR              1:13.49    1:12.80        
                  33.00     1:12.80 (39.80)                                        
  5 Trincher, Daniel *        11 COND-MR              1:07.38    1:13.25        
                  35.05     1:13.25 (38.20)                                        
  6 Quinones, Luca M          12 2013/2014-MR         1:14.46    1:13.45        
                  34.38     1:13.45 (39.07)                                        
  7 Kelly, Jack G             11 Silver Streaks-MR    1:11.16    1:15.21        
                  34.64     1:15.21 (40.57)                                        
  8 Han, Justin *             11 COND-MR              1:19.07    1:15.77        
                  36.79     1:15.77 (38.98)                                        
  9 Ryu, Jonathan S           11 COND-MR              1:16.24    1:16.20        
                  36.80     1:16.20 (39.40)                                        
 10 Ho, Bryan Y               12 COND-MR              1:22.50    1:16.55        
                  35.21     1:16.55 (41.34)                                        
 11 Jung, Jesse               12 FAST-MR              1:21.78    1:16.73        
                  34.76     1:16.73 (41.97)                                        
 12 Nordstrom, Dylan L        12 Badger-MR            1:11.00    1:19.46        
                  36.66     1:19.46 (42.80)                                        
 13 Lavelle, Thomas P         11 Badger-MR            1:23.14    1:19.68        
                  38.04     1:19.68 (41.64)                                        
 14 Hardart, Max              11 Badger-MR            1:18.73    1:20.11        
                  38.58     1:20.11 (41.53)                                        
 15 Celaj, IIirian            12 FAST-MR              1:19.25    1:20.36        
                  34.88     1:20.36 (45.48)                                        
 16 Pompei, Ryan W            12 COND-MR              1:30.17    1:23.28        
                  39.53     1:23.28 (43.75)                                        
 17 Lau, Marcus               11 GATE-MR              1:23.64    1:23.83        
                  40.79     1:23.83 (43.04)                                        
 18 Tyka, Philip              12 GATE-MR              1:25.97    1:24.10        
                  39.41     1:24.10 (44.69)                                        
 19 Moon, Sungjune *          11 COND-MR              1:28.00    1:25.50        
                  39.53     1:25.50 (45.97)                                        
 20 Teufel, Carlo             11 Badger-MR            1:33.00    1:30.45        
                  43.85     1:30.45 (46.60)                                        
 21 Wo, Ryan                  11 GATE-MR              1:30.31    1:30.95        
                  42.62     1:30.95 (48.33)                                        
 22 Bahl, Suraj               11 FAST-MR              1:36.80    1:36.55        
                  43.68     1:36.55 (52.87)                                        
 23 Wong, Justin              11 Silver Streaks-MR    1:54.11    1:40.52        
                  48.33     1:40.52 (52.19)                                        
 24 Shaari, Michael M         11 COND-MR              1:41.74    1:44.88        
                  50.05     1:44.88 (54.83)                                        
 25 Anuszkiewicz, Andre       11 Silver Streaks-MR    1:50.11    1:47.27        
                  52.45     1:47.27 (54.82)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Condors-MR  'A'                                   2:01.94    2:05.36        
     1) Shen, Eugene * 12               2) Trincher, Daniel * 11          
     3) Dwyer, Michael C 12             4) Lee, Joseph S 11               
                  32.18     1:07.07 (34.89)     1:36.94 (29.87)     2:05.36 (28.42)
  2 Condors-MR  'B'                                   2:17.49    2:16.53        
     1) Ryu, Jonathan S 11              2) Han, Justin * 11               
     3) Ho, Bryan Y 12                  4) Pompei, Ryan W 12              
                  41.53     1:12.95 (31.42)     1:46.14 (33.19)     2:16.53 (30.39)
  3 Badger Swim Club-MR  'A'                          2:10.00    2:17.85        
     1) Rosado, Alex P 12               2) Hardart, Max 11                
     3) Lavelle, Thomas P 11            4) Nordstrom, Dylan L 12          
                  31.44     1:12.11 (40.67)     1:46.31 (34.20)     2:17.85 (31.54)
  4 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'                  2:45.78    2:48.13        
     1) Wong, Justin 11                 2) Anuszkiewicz, Andre 11         
     3) Kelly, Jack G 11                4) Gatterdam, Luc L 11            
                  45.89     1:38.81 (52.92)     2:12.10 (33.29)     2:48.13 (36.03)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Isles, Ajani              13 Silver Streaks-MR      26.29      26.22        
  2 Cheung, Cyrus H           13 GATE-MR                26.21      26.25        
  3 DeNovellis, Alessandro    14 Silver Streaks-MR      26.16      26.59        
  4 Kalinin, Anton S          13 Badger-MR              28.97      27.09        
  5 Chan, Kurtis              14 GATE-MR                27.42      28.57        
  6 Chu, Princeton            13 GATE-MR                29.08      28.97        
  7 Burgos, William           14 GATE-MR                32.12      32.22        
  8 Hibbert, Torre G          14 Silver Streaks-MR         NT      34.28        
  9 Silver, Thomas G          13 Silver Streaks-MR         NT      52.88        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, James P            14 Silver Streaks-MR    2:22.34    2:09.76        
                  29.51     1:02.03 (32.52)     1:36.36 (34.33)     2:09.76 (33.40)
  2 Kinkel, William G         14 GATE-MR              2:08.67    2:14.68        
                  29.71     1:04.31 (34.60)     1:39.89 (35.58)     2:14.68 (34.79)
  3 Moeslinger, Erich V       14 GATE-MR              2:07.14    2:16.18        
                  30.36     1:04.43 (34.07)     1:40.39 (35.96)     2:16.18 (35.79)
  4 Isles, Ajani              13 Silver Streaks-MR    2:09.98    2:17.07        
                  28.91     1:02.83 (33.92)     1:40.47 (37.64)     2:17.07 (36.60)
  5 Tan, Jerry                14 GATE-MR              2:17.02    2:17.44        
                  32.11     1:07.61 (35.50)   2:17.47 (1:09.86)         2:17.44 ( )
  6 Kalinin, Anton S          13 Badger-MR            2:24.63    2:18.23        
                  30.13     1:04.65 (34.52)     1:41.82 (37.17)     2:18.23 (36.41)
  7 Cristancho, Jan L         14 FAST-MR                   NT    2:27.37        
                  32.52     1:09.59 (37.07)     1:48.46 (38.87)     2:27.37 (38.91)
  8 Haffner, Jackson          14 2013/2014-MR         2:27.88    2:27.82        
                  32.06     1:09.68 (37.62)     1:49.03 (39.35)     2:27.82 (38.79)
  9 Chu, Princeton            13 GATE-MR              2:24.33    2:29.29        
                                1:11.24 ( )     1:51.62 (40.38)     2:29.29 (37.67)
 10 Levy, Andrew              13 2013/2014-MR         2:33.32    2:32.33        
                  34.81     1:13.68 (38.87)     1:53.25 (39.57)     2:32.33 (39.08)
 11 Cheung, Cyrus H           13 GATE-MR              2:12.23    2:32.97        
                  31.16     1:09.83 (38.67)     1:52.23 (42.40)     2:32.97 (40.74)
 12 Park, In-Wook             14 GATE-MR              2:29.85    2:33.89        
                  34.62     1:13.92 (39.30)     1:54.16 (40.24)     2:33.89 (39.73)
 13 Chan, Kurtis              14 GATE-MR              2:28.40    2:34.80        
                  32.53     1:11.52 (38.99)     1:52.57 (41.05)     2:34.80 (42.23)
 14 Gomez, Fernando           13 FAST-MR                   NT    3:05.30        
                  42.09     1:30.97 (48.88)     2:21.03 (50.06)     3:05.30 (44.27)
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas, Chauncey        14 DA-MR                1:01.04    1:01.20        
                  29.92     1:01.20 (31.28)                                        
  2 Moeslinger, Erich V       14 GATE-MR              1:04.57    1:06.67        
                  32.25     1:06.67 (34.42)                                        
  3 Kalinin, Anton S          13 Badger-MR            1:08.61    1:07.91        
                  32.99     1:07.91 (34.92)                                        
  4 Kelly, James P            14 Silver Streaks-MR    1:08.36    1:08.28        
                  33.47     1:08.28 (34.81)                                        
  5 Isles, Ajani              13 Silver Streaks-MR    1:04.73    1:09.52        
                  33.12     1:09.52 (36.40)                                        
  6 Haffner, Jackson          14 2013/2014-MR         1:09.90    1:10.94        
                  34.51     1:10.94 (36.43)                                        
  7 Kinkel, William G         14 GATE-MR              1:07.99    1:11.14        
                  33.90     1:11.14 (37.24)                                        
  8 DeNovellis, Alessandro    14 Silver Streaks-MR    1:10.09    1:12.03        
                  35.06     1:12.03 (36.97)                                        
  9 Li, Tyler                 13 GATE-MR              1:12.08    1:12.15        
                  35.45     1:12.15 (36.70)                                        
 10 Cristancho, Jan L         14 FAST-MR              1:12.25    1:13.25        
                  36.41     1:13.25 (36.84)                                        
 11 Chu, Princeton            13 GATE-MR              1:14.70    1:15.11        
                  37.09     1:15.11 (38.02)                                        
 12 Park, In-Wook             14 GATE-MR              1:20.18    1:16.71        
                  37.85     1:16.71 (38.86)                                        
 13 Burgos, William           14 GATE-MR              1:28.71    1:23.88        
 14 Lobo, Marc                13 FAST-MR              1:24.45    1:24.25        
 15 Gomez, Fernando           13 FAST-MR                   NT    1:50.33        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas, Chauncey        14 DA-MR                2:31.77    2:36.53        
                  34.68     1:14.26 (39.58)     1:55.11 (40.85)     2:36.53 (41.42)
  2 Kelly, James P            14 Silver Streaks-MR    2:35.49    2:36.66        
                  34.65     1:14.66 (40.01)     1:56.42 (41.76)     2:36.66 (40.24)
  3 Li, Tyler                 13 GATE-MR              2:39.41    2:40.92        
                  36.68     1:17.05 (40.37)     1:58.62 (41.57)     2:40.92 (42.30)
  4 Tan, Jerry                14 GATE-MR              2:41.60    2:43.10        
                  36.56     1:18.81 (42.25)     2:01.57 (42.76)     2:43.10 (41.53)
  5 Chu, Princeton            13 GATE-MR              2:48.72    2:45.02        
                  36.89     1:18.89 (42.00)     2:02.08 (43.19)     2:45.02 (42.94)
  6 Kinkel, William G         14 GATE-MR              2:52.57    2:50.01        
                  37.67     1:20.35 (42.68)     2:04.67 (44.32)     2:50.01 (45.34)
  7 Chan, Kurtis              14 GATE-MR              2:56.02    2:55.02        
                  38.10     1:22.03 (43.93)     2:07.90 (45.87)     2:55.02 (47.12)
  8 Cheung, Cyrus H           13 GATE-MR              2:50.42    3:02.03        
                  37.83     1:23.49 (45.66)     2:11.96 (48.47)     3:02.03 (50.07)
  9 Levy, Andrew              13 2013/2014-MR         3:15.00    3:03.81        
                  40.30     1:26.90 (46.60)     2:16.21 (49.31)     3:03.81 (47.60)
 10 Park, In-Wook             14 GATE-MR              1:43.00    3:04.96        
                  40.83     1:27.28 (46.45)     2:16.75 (49.47)     3:04.96 (48.21)
 11 Cristancho, Jan L         14 FAST-MR              3:12.72    3:12.97        
                  42.03     1:29.94 (47.91)     2:21.15 (51.21)     3:12.97 (51.82)
 12 Lobo, Marc                13 FAST-MR              3:18.98    3:23.73        
                  46.26     1:38.14 (51.88)     2:30.78 (52.64)     3:23.73 (52.95)
 13 Gomez, Fernando           13 FAST-MR                   NT    3:58.88        
                  54.08   1:55.32 (1:01.24)   2:58.31 (1:02.99)   3:58.88 (1:00.57)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas, Chauncey        14 DA-MR                  58.08      59.80        
                  28.05       59.80 (31.75)                                        
  2 Kinkel, William G         14 GATE-MR              1:01.14    1:03.85        
                  29.28     1:03.85 (34.57)                                        
  3 Monfiston, Seth E         14 GATE-MR              1:06.98    1:08.12        
                  31.69     1:08.12 (36.43)                                        
  4 DeNovellis, Alessandro    14 Silver Streaks-MR    1:07.59    1:11.40        
                  31.30     1:11.40 (40.10)                                        
  5 Isles, Ajani              13 Silver Streaks-MR    1:10.13    1:11.41        
                  31.95     1:11.41 (39.46)                                        
  6 Kelly, James P            14 Silver Streaks-MR    1:19.99    1:12.41        
                  33.14     1:12.41 (39.27)                                        
  7 Moeslinger, Erich V       14 GATE-MR              1:11.01    1:12.73        
                  32.29     1:12.73 (40.44)                                        
  8 Li, Tyler                 13 GATE-MR              1:13.54    1:12.93        
                  34.53     1:12.93 (38.40)                                        
  9 Tan, Jerry                14 GATE-MR              1:08.59    1:13.21        
                  33.21     1:13.21 (40.00)                                        
 10 Cheung, Cyrus H           13 GATE-MR              1:08.55    1:15.66        
                  33.22     1:15.66 (42.44)                                        
 11 Cristancho, Jan L         14 FAST-MR              1:19.67    1:16.51        
                  34.39     1:16.51 (42.12)                                        
 12 Chan, Kurtis              14 GATE-MR              1:12.98    1:17.65        
                  34.94     1:17.65 (42.71)                                        
 13 Park, In-Wook             14 GATE-MR              1:15.00    1:29.68        
                  39.73     1:29.68 (49.95)                                        
 14 Gomez, Fernando           13 FAST-MR                   NT    1:36.75        
                  44.35     1:36.75 (52.40)                                        
 15 Lobo, Marc                13 FAST-MR              1:45.89    1:39.16        
                  45.29     1:39.16 (53.87)                                        
 -- Burgos, William           14 GATE-MR              1:23.34         NS        
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Aaron               17 Silver Streaks-MR      23.42      24.77        
  2 Williams, Aaron D         17 FAST-MR                24.26      24.85        
  3 Nicholas, C.J.            16 DA-MR                  24.85      25.32        
  4 Derry, Yashua A           17 FAST-MR                25.05      25.58        
  5 Pan, Matthew A            15 GATE-MR                25.50      25.98        
  6 Monfiston, Seth E         14 GATE-MR                26.15      26.53        
  7 Cullen, Gray S            15 Silver Streaks-MR      28.49      28.22        
  8 Gebhart, Tyler            12 Badger-MR              29.39      28.24        
  9 Zhang, Ryan F             11 GATE-MR                27.90      28.72        
 10 Jung, Jesse               12 FAST-MR                30.32      30.08        
 11 Aguilar, Humberto J       11 FAST-MR                30.73      31.43        
 12 Jerez, Lucas              12 FAST-MR                33.56      33.65        
 13 Scott, Travis A            9 FAST-MR                34.73      34.25        
 14 Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                  35.97      36.46        
 15 Marrero, Devin            20 Silver Streaks-MR      35.88      38.47        
 16 Bahl, Suraj               11 FAST-MR                39.06      38.95        
 -- Egan, Liam R              16 Badger-MR              23.11         NS        
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Aaron D         17 FAST-MR              2:13.45    2:05.42        
  2 Pan, Matthew A            15 GATE-MR              2:07.17    2:06.69        
  3 Derry, Yashua A           17 FAST-MR              2:06.78    2:06.81        
  4 Monfiston, Seth E         14 GATE-MR              2:07.60    2:17.09        
  5 Zhang, Ryan F             11 GATE-MR              2:13.68    2:17.46        
  6 Gebhart, Tyler            12 Badger-MR            2:28.53    2:21.20        
                  32.23     1:07.83 (35.60)     1:45.73 (37.90)     2:21.20 (35.47)
  7 Cullen, Gray S            15 Silver Streaks-MR    2:31.31    2:32.79        
                  32.45     1:11.65 (39.20)     1:53.29 (41.64)     2:32.79 (39.50)
  8 Celaj, IIirian            12 FAST-MR              2:29.97    2:33.69        
                  35.34     1:15.17 (39.83)     1:56.32 (41.15)     2:33.69 (37.37)
  9 Aguilar, Humberto J       11 FAST-MR              2:46.10    2:49.62        
                  34.90     1:18.18 (43.28)     2:06.97 (48.79)     2:49.62 (42.65)
 10 Scott, Travis A            9 FAST-MR                   NT    3:01.45        
                  36.48     1:22.51 (46.03)     2:12.48 (49.97)     3:01.45 (48.97)
 -- Egan, Liam R              16 Badger-MR            1:49.09         NS        
 
Boys 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matossian, Cameron T      13 UNBAD-MR            11:32.57   11:06.18        
                  30.50     1:03.63 (33.13)     1:36.98 (33.35)     2:10.63 (33.65)
        2:44.06 (33.43)     3:17.47 (33.41)     3:51.12 (33.65)     4:24.74 (33.62)
        4:58.55 (33.81)     5:32.29 (33.74)     6:05.81 (33.52)     6:39.28 (33.47)
        7:12.93 (33.65)     7:46.48 (33.55)     8:19.93 (33.45)     8:53.52 (33.59)
        9:27.13 (33.61)    10:00.37 (33.24)    10:33.80 (33.43)    11:06.18 (32.38)
  2 Wong, Aaron               17 Silver Streaks-MR   12:02.50   11:45.62        
                  29.28     1:01.70 (32.42)     1:35.21 (33.51)     2:09.90 (34.69)
        2:44.19 (34.29)     3:19.13 (34.94)     3:55.25 (36.12)     4:31.47 (36.22)
        5:08.11 (36.64)     5:44.58 (36.47)     6:21.70 (37.12)     6:58.40 (36.70)
        7:34.94 (36.54)     8:12.01 (37.07)   9:25.25 (1:13.24)    10:02.63 (37.38)
       10:39.04 (36.41)    11:12.95 (33.91)    11:45.88 (32.93)        11:45.62 ( )
  3 Derry, Yashua A           17 FAST-MR             12:47.90   12:19.67        
                  30.13     1:03.73 (33.60)     1:38.72 (34.99)     2:14.57 (35.85)
        2:51.67 (37.10)     3:29.82 (38.15)     4:07.67 (37.85)     4:46.05 (38.38)
        5:24.99 (38.94)     6:03.77 (38.78)                             7:21.22 ( )
        7:59.68 (38.46)     8:38.32 (38.64)     9:16.37 (38.05)     9:53.92 (37.55)
       10:32.76 (38.84)    11:09.19 (36.43)    11:46.15 (36.96)    12:19.67 (33.52)
  4 Kelly, James P            14 Silver Streaks-MR   13:20.41   12:23.04        
                  29.67     1:03.28 (33.61)     1:39.12 (35.84)     2:15.95 (36.83)
        2:53.06 (37.11)     3:31.75 (38.69)     4:10.21 (38.46)     4:48.60 (38.39)
        5:27.40 (38.80)     6:05.75 (38.35)     6:43.50 (37.75)     7:21.31 (37.81)
        7:59.92 (38.61)     8:37.47 (37.55)     9:16.23 (38.76)     9:54.07 (37.84)
       10:31.97 (37.90)    11:10.19 (38.22)    11:47.67 (37.48)    12:23.04 (35.37)
  5 Williams, Aaron D         17 FAST-MR                13.00   12:27.13        
                  30.57     1:04.72 (34.15)     1:40.77 (36.05)     2:17.61 (36.84)
        2:55.68 (38.07)     3:32.35 (36.67)     4:11.02 (38.67)     4:49.16 (38.14)
        5:28.50 (39.34)     6:07.58 (39.08)     6:46.18 (38.60)     7:24.19 (38.01)
        8:02.48 (38.29)     8:40.66 (38.18)     9:20.33 (39.67)     9:58.92 (38.59)
       10:37.80 (38.88)    11:16.92 (39.12)    11:51.78 (34.86)    12:27.13 (35.35)
  6 Isles, Ajani              13 Silver Streaks-MR   12:39.11   12:46.35        
                  31.07     1:07.02 (35.95)     1:44.88 (37.86)     2:22.80 (37.92)
        3:01.10 (38.30)     3:39.47 (38.37)     4:17.94 (38.47)     4:57.58 (39.64)
        5:36.25 (38.67)     6:16.46 (40.21)     6:56.23 (39.77)     7:35.58 (39.35)
        8:15.64 (40.06)     8:55.22 (39.58)     9:34.05 (38.83)    10:14.36 (40.31)
       10:54.35 (39.99)    11:33.49 (39.14)    12:13.42 (39.93)    12:46.35 (32.93)
  7 Cristancho, Jan L         14 FAST-MR                   NT   13:50.87        
                  34.53     1:13.65 (39.12)     1:54.05 (40.40)     2:35.43 (41.38)
        3:16.68 (41.25)     3:57.39 (40.71)     4:39.67 (42.28)     5:21.63 (41.96)
        6:03.16 (41.53)     6:45.07 (41.91)     7:27.53 (42.46)     8:10.56 (43.03)
        8:53.46 (42.90)     9:36.84 (43.38)    10:19.98 (43.14)    11:03.55 (43.57)
       11:47.25 (43.70)    12:29.91 (42.66)    13:11.77 (41.86)    13:50.87 (39.10)
  8 Cullen, Gray S            15 Silver Streaks-MR   13:36.11   14:21.18        
                  33.73     1:15.57 (41.84)     1:58.45 (42.88)     2:41.45 (43.00)
        3:26.34 (44.89)     4:10.88 (44.54)     4:55.28 (44.40)     5:39.24 (43.96)
        6:24.48 (45.24)     7:08.97 (44.49)     7:53.45 (44.48)     8:38.78 (45.33)
        9:23.04 (44.26)    10:06.72 (43.68)    10:50.41 (43.69)    11:35.24 (44.83)
       12:19.26 (44.02)    13:03.78 (44.52)    13:47.75 (43.97)    14:21.18 (33.43)
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Aaron               17 Silver Streaks-MR      59.71    1:02.55        
                  29.77     1:02.55 (32.78)                                        
  2 Zhang, Ryan F             11 GATE-MR              1:08.42    1:08.29        
                  33.41     1:08.29 (34.88)                                        
  3 Williams, Aaron D         17 FAST-MR              1:02.56    1:08.61        
                  33.71     1:08.61 (34.90)                                        
  4 Nicholas, C.J.            16 DA-MR                1:08.36    1:11.07        
                  33.87     1:11.07 (37.20)                                        
  5 Gebhart, Tyler            12 Badger-MR            1:12.28    1:11.98        
                  34.36     1:11.98 (37.62)                                        
  6 Jung, Jesse               12 FAST-MR              1:19.30    1:15.59        
                  36.42     1:15.59 (39.17)                                        
  7 Ramnauth, Paul A          12 GATE-MR              1:15.72    1:16.61        
                  37.39     1:16.61 (39.22)                                        
  8 Aguilar, Humberto J       11 FAST-MR              1:21.83    1:23.37        
                  38.49     1:23.37 (44.88)                                        
  9 Scott, Travis A            9 FAST-MR              1:23.20    1:24.60        
                  41.01     1:24.60 (43.59)                                        
 10 Jerez, Lucas              12 FAST-MR              1:33.01    1:32.85        
 11 Marrero, Devin            20 Silver Streaks-MR      45.83    1:40.83        
                  47.19     1:40.83 (53.64)                                        
 -- Derry, Yashua A           17 FAST-MR                59.34   X1:02.48        
                  29.08     1:02.48 (33.40)                                        
 -- Egan, Liam R              16 Badger-MR              55.86         NS        
 -- Lobo, Marc                13 FAST-MR              1:24.45         NS        
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pan, Matthew A            15 GATE-MR              2:27.88    2:27.11        
                  33.10     1:10.04 (36.94)     1:48.60 (38.56)     2:27.11 (38.51)
  2 Wong, Aaron               17 Silver Streaks-MR    2:22.30    2:28.15        
                  33.27     1:10.42 (37.15)     1:48.73 (38.31)     2:28.15 (39.42)
  3 Williams, Aaron D         17 FAST-MR              2:40.27    2:43.90        
                  35.96     1:16.78 (40.82)     1:59.77 (42.99)     2:43.90 (44.13)
  4 Kelly, Jack G             11 Silver Streaks-MR    3:00.11    2:49.78        
                  37.49     1:21.05 (43.56)     2:04.64 (43.59)     2:49.78 (45.14)
  5 Marrero, Devin            20 Silver Streaks-MR         NT    2:51.47        
                  57.00     1:17.43 (20.43)     2:12.49 (55.06)     2:51.47 (38.98)
  6 Zhang, Ryan F             11 GATE-MR              2:58.00    2:59.99        
                  40.27     1:27.21 (46.94)     2:14.44 (47.23)     2:59.99 (45.55)
  7 Celaj, IIirian            12 FAST-MR              3:48.74    3:37.70        
                  47.56     1:43.38 (55.82)     2:41.02 (57.64)     3:37.70 (56.68)
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas, C.J.            16 DA-MR                  56.43      57.95        
                  27.12       57.95 (30.83)                                        
  2 Wong, Aaron               17 Silver Streaks-MR      57.31    1:02.79        
                  29.16     1:02.79 (33.63)                                        
  3 Derry, Yashua A           17 FAST-MR              1:02.52    1:03.63        
                  28.32     1:03.63 (35.31)                                        
  4 Cullen, Gray S            15 Silver Streaks-MR    1:14.34    1:10.59        
                  31.44     1:10.59 (39.15)                                        
  5 Ramnauth, Paul A          12 GATE-MR              1:16.47    1:18.78        
                  34.93     1:18.78 (43.85)                                        
  6 Jerez, Lucas              12 FAST-MR              1:24.43    1:20.67        
                  35.70     1:20.67 (44.97)                                        
  7 Celaj, IIirian            12 FAST-MR              1:23.80    1:20.94        
                  36.90     1:20.94 (44.04)                                        
  8 Jung, Jesse               12 FAST-MR              1:39.88    1:27.99        
                  38.26     1:27.99 (49.73)                                        
  9 Bahl, Suraj               11 FAST-MR              1:39.28    1:44.26        
                  48.85     1:44.26 (55.41)                                        
 -- Egan, Liam R              16 Badger-MR              54.13         NS