Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 7/12/2015 05:51 PM
             2015 MR Condors July Jubilee - 7/10/2015 to 7/12/2015             
                    2015 July Jubilee, Sanction #: #150701                     
               Hosted by Condors Swimming Time Trials #150750-T                
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                33.69  ZONE LC Eastern Zones
                37.49  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Emily               10 Morris County-NJ       33.45      31.98 ZONE   
  2 Tan, Marisol N            10 Marlins Bgnw-MR        33.94      33.68 ZONE   
  3 Devaney, Sinead M         10 COND-MR                34.19      34.06 JO     
  4 Yildiz, Nicole F          10 MPNY-MR                35.63      35.19 JO     
  5 Webber, Molly M           10 Morris County-NJ       34.32      35.57 JO     
  6 Molinaro, Madi R          10 Morris County-NJ       36.41      36.02 JO     
  7 Rosenberg, Sky S          10 COND-MR                35.94      36.03 JO     
  8 Batelli, Brooke E         10 COND-MR                36.66      36.26 JO     
  9 Rosenfeld, Jill J         10 Morris County-NJ       35.93      36.27 JO     
 10 Kim, Lynne H              10 COND-MR                36.56      36.38 JO     
 11 Ketron, Sara J            10 Marlins Bgnw-MR        35.58      36.74 JO     
 12 Sun, Julia                 9 Marlins Bgnw-MR        37.45      37.02 JO     
 13 Malcolm-Joseph, Kayla E   10 COND-MR                37.32      37.12 JO     
 14 McLaughlin, Faith B       10 Marlins Bgnw-MR        38.51      37.20 JO     
 15 Vitti, Alexa A             9 Marlins Bgnw-MR        38.66      37.48 JO     
 16 Webber, Cora R             9 Morris County-NJ       37.98      37.69        
 17 Zhao, Sophia              10 Tmsuffolk-MR           37.69      38.40        
 18 Leary, Erin               10 Tmsuffolk-MR           40.13      38.52        
 19 Fourie, Trinity C         10 COND-MR                41.26      38.65        
 20 Reyna, Alexa               9 Middies-MR             39.02      38.66        
 21 Arciniegas, Laura          9 COND-MR                38.27      38.98        
 22 Hill, Sasha                9 Middies-MR             40.50      39.45        
 23 MacDonald, Laura           9 CFJV-MR                40.18      39.47        
 24 Merone, Tricia A          10 COND-MR                39.96      39.61        
 25 Risbud, Madeline          10 MALT-NJ                43.78      39.78        
 26 Kaps, Martyna              7 MPNY-MR                39.51      40.29        
 27 Brown, Olivia              8 Tmsuffolk-MR           45.63      40.40        
 28 Milla, Madison I          10 DESC-NJ                42.07      40.63        
 29 Harish, Nila               8 MPNY-MR                41.58      40.65        
 30 Monfredo, Olivia *        10 COND-MR                41.48      40.79        
 31 Lawson, Olivia C          10 COND-MR                38.50      41.02        
 32 Chicaiza, Natali          10 CFJV-MR                42.53      41.05        
 33 Angerthal, Tatum          10 CFJV-MR                41.62      41.75        
 34 Valerio, Sara A            7 Middies-MR             41.33      41.80        
 35 Bruff, Alexandra I         9 Middies-MR             38.97      41.89        
 36 Mack, Abby F              10 COND-MR                44.37      42.22        
 37 Carley, Olina              8 CFJV-MR                43.23      42.28        
 38 Wilkinson, Julia           8 CFJV-MR                42.05      42.61        
 39 Law, Brianna               9 MPNY-MR                43.35      42.62        
 40 Perkins, Tristan H        10 MALT-NJ                46.92      42.83        
 41 Gomerman, Raquel E        10 Tmsuffolk-MR           43.06      43.36        
 42 Merone, Ali M             10 COND-MR                42.07      43.45        
 43 O'Brien, Makenna B         9 Tmsuffolk-MR           51.04      44.01        
 44 Oberoi, Kamal             10 Tmsuffolk-MR           47.22      44.07        
 45 Rezler, Kristina           9 Tmsuffolk-MR           48.00      44.21        
 46 Ketron, Emily A            8 Marlins Bgnw-MR        45.19      44.56        
 47 Mejia, Jazmine             9 Middies-MR             42.67      44.96        
 48 Dalton, Ashlin S           8 Marlins Bgnw-MR        43.89      45.04        
 48 Yang, Aimee R              9 Marlins Bgnw-MR        45.50      45.04        
 50 Wong, Taylor               8 MALT-NJ                49.43      45.28        
 51 Bascon, Jaden R           10 COND-MR                45.15      45.34        
 52 Naughton, Kiera H          9 COND-MR                45.53      45.47        
 53 Hallac, Sophia R           7 Marlins Bgnw-MR        49.68      46.25        
 54 Rametra, Alisha S          9 Tmsuffolk-MR           46.90      46.28        
 55 Kohli, Diya               10 Tmsuffolk-MR           50.71      46.51        
 56 Wisniewski, Hanna J        9 MPNY-MR                46.32      46.73        
 57 O'Sullivan, Niamh I        9 MALT-NJ                44.18      47.20        
 58 McGourty, Molly F          8 COND-MR                47.98      47.31        
 59 Gagliardi, Gianna G       10 Storm-MR               48.50      47.47        
 60 Wong, Claire               8 MALT-NJ                54.10      47.67        
 61 Euyoque, Nicole            8 Middies-MR             42.53      48.14        
 62 Czeremcha, Erica           8 Tmsuffolk-MR           55.77      48.19        
 63 Lichtenthal, Jordana B    10 Storm-MR               48.13      48.49        
 64 Lotto, Gabby M             8 COND-MR                   NT      48.95        
 65 Figueroa, Gabriella C     10 COND-MR                   NT      49.08        
 66 Sanchez, Jayleen S         8 DESC-NJ                53.09      49.68        
 67 Plataroti, Ava             9 Tmsuffolk-MR           49.61      49.71        
 68 Hedman, Else               9 CFJV-MR                48.16      49.92        
 69 Zucchi, Mia               10 CFJV-MR                50.66      50.71        
 70 Benefield, Madison M       8 MALT-NJ                53.65      50.82        
 71 Dooley, Emma C             8 MALT-NJ                56.41      51.32        
 72 Perillo, Giovanna          9 CFJV-MR              1:00.00      51.44        
 73 Lee, Jasmine K            10 COND-MR                50.81      51.74        
 74 Damore, Nicole A          10 COND-MR              1:03.92      52.01        
 75 Field, Beke (Becky) F     10 COND-MR                53.43      54.17        
 76 Castillo, Destiny         10 MALT-NJ                54.89      55.54        
 77 Lo, Olivia A               9 Tmsuffolk-MR         1:03.58      57.33        
 78 Hallac, Maya P             7 Marlins Bgnw-MR        57.35      57.43        
 79 Chin, Katherine P          9 COND-MR                   NT    1:01.28        
 80 Vezzi, Nicole M            8 Tmsuffolk-MR         1:11.87    1:02.50        
 81 Chen, Cindy W              7 Marlins Bgnw-MR      1:06.00    1:02.51        
 82 Gazzara, Kristen E         7 COND-MR              1:25.00    1:08.32        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:12.99  ZONE LC Eastern Zones
              1:21.99  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Emily               10 Morris County-NJ     1:09.18    1:08.39 ZONE   
                  33.34     1:08.39 (35.05)                                        
  2 Anselmi, D'Arcy J         10 COND-MR              1:17.57    1:14.41 JO     
                  35.75     1:14.41 (38.66)                                        
  3 Devaney, Sinead M         10 COND-MR              1:16.48    1:15.55 JO     
                  36.21     1:15.55 (39.34)                                        
  4 Vandermel, Jackie A       10 COND-MR              1:16.47    1:16.07 JO     
                  37.37     1:16.07 (38.70)                                        
  5 Yildiz, Nicole F          10 MPNY-MR              1:17.62    1:17.70 JO     
                  36.94     1:17.70 (40.76)                                        
  6 Molinaro, Madi R          10 Morris County-NJ     1:19.24    1:19.15 JO     
                  36.55     1:19.15 (42.60)                                        
  7 Batelli, Brooke E         10 COND-MR              1:19.78    1:19.41 JO     
                  38.43     1:19.41 (40.98)                                        
  8 Miller, Maddie            10 Storm-MR             1:19.01    1:20.64 JO     
                  38.50     1:20.64 (42.14)                                        
  9 Rosenfeld, Jill J         10 Morris County-NJ     1:21.55    1:20.81 JO     
                  37.65     1:20.81 (43.16)                                        
 10 Szczepanski, Genna D      10 COND-MR              1:23.95    1:21.06 JO     
                  38.45     1:21.06 (42.61)                                        
 11 Sun, Julia                 9 Marlins Bgnw-MR      1:22.01    1:21.67 JO     
                  38.62     1:21.67 (43.05)                                        
 12 McLaughlin, Faith B       10 Marlins Bgnw-MR      1:23.42    1:21.81 JO     
                  38.52     1:21.81 (43.29)                                        
 13 Fourie, Trinity C         10 COND-MR              1:34.59    1:24.38        
                  39.24     1:24.38 (45.14)                                        
 14 Malcolm-Joseph, Kayla E   10 COND-MR              1:24.79    1:24.67        
 15 Vitti, Alexa A             9 Marlins Bgnw-MR      1:25.51    1:25.73        
                  40.68     1:25.73 (45.05)                                        
 16 Rahni, Soraya E           10 Marlins Bgnw-MR      1:28.24    1:25.83        
                  41.18     1:25.83 (44.65)                                        
 17 Risbud, Madeline          10 MALT-NJ              1:31.89    1:26.25        
 18 Reyna, Alexa               9 Middies-MR           1:24.65    1:27.20        
                  41.02     1:27.20 (46.18)                                        
 19 Leary, Erin               10 Tmsuffolk-MR         1:31.14    1:27.39        
                  40.62     1:27.39 (46.77)                                        
 20 Kaps, Martyna              7 MPNY-MR              1:31.09    1:28.20        
                  42.95     1:28.20 (45.25)                                        
 21 Lawson, Olivia C          10 COND-MR              1:30.39    1:28.29        
                  40.99     1:28.29 (47.30)                                        
 22 Hill, Sasha                9 Middies-MR           1:31.45    1:28.49        
                  42.83     1:28.49 (45.66)                                        
 23 Arciniegas, Laura          9 COND-MR              1:27.01    1:29.20        
                  41.48     1:29.20 (47.72)                                        
 24 Taylor, Jaelynn M         10 Middies-MR           1:26.73    1:30.43        
                  42.59     1:30.43 (47.84)                                        
 25 Zhao, Sophia              10 Tmsuffolk-MR         1:27.64    1:30.51        
                  43.60     1:30.51 (46.91)                                        
 26 MacDonald, Laura           9 CFJV-MR              1:32.41    1:32.93        
                  43.60     1:32.93 (49.33)                                        
 27 Harish, Nila               8 MPNY-MR              1:32.51    1:33.50        
                  44.35     1:33.50 (49.15)                                        
 28 Merone, Tricia A          10 COND-MR              1:34.32    1:33.82        
                  44.52     1:33.82 (49.30)                                        
 29 Chicaiza, Natali          10 CFJV-MR              1:34.68    1:34.00        
                  44.38     1:34.00 (49.62)                                        
 30 Angerthal, Tatum          10 CFJV-MR              1:39.44    1:34.05        
                  42.64     1:34.05 (51.41)                                        
 31 Monfredo, Olivia *        10 COND-MR              1:40.81    1:34.46        
                  42.43     1:34.46 (52.03)                                        
 32 Brown, Olivia              8 Tmsuffolk-MR         1:38.43    1:34.87        
                  44.41     1:34.87 (50.46)                                        
 33 Minchala, Kimberly N      10 Middies-MR           1:29.67    1:35.00        
                  44.97     1:35.00 (50.03)                                        
 34 Gomerman, Raquel E        10 Tmsuffolk-MR         1:37.88    1:35.45        
                  44.76     1:35.45 (50.69)                                        
 35 Williams, Laura A         10 Marlins Bgnw-MR      1:39.10    1:36.84        
                  46.47     1:36.84 (50.37)                                        
 36 Chen, Joyce W             10 Marlins Bgnw-MR      1:41.04    1:37.45        
                  45.44     1:37.45 (52.01)                                        
 37 O'Brien, Makenna B         9 Tmsuffolk-MR         1:49.71    1:37.58        
                  47.98     1:37.58 (49.60)                                        
 38 Wilkinson, Julia           8 CFJV-MR              1:40.81    1:37.96        
                  44.68     1:37.96 (53.28)                                        
 39 Perkins, Tristan H        10 MALT-NJ              1:48.27    1:38.32        
                  44.90     1:38.32 (53.42)                                        
 40 Valerio, Sara A            7 Middies-MR           1:36.26    1:39.70        
                  46.42     1:39.70 (53.28)                                        
 41 Mejia, Jazmine             9 Middies-MR           1:35.44    1:39.90        
                  46.13     1:39.90 (53.77)                                        
 42 Law, Brianna               9 MPNY-MR              1:37.36    1:42.48        
                  49.36     1:42.48 (53.12)                                        
 43 Wisniewski, Hanna J        9 MPNY-MR              1:44.08    1:42.82        
                  50.02     1:42.82 (52.80)                                        
 44 Dalton, Ashlin S           8 Marlins Bgnw-MR      1:43.00    1:42.87        
 44 Rezler, Kristina           9 Tmsuffolk-MR         1:42.02    1:42.87        
                  47.83     1:42.87 (55.04)                                        
 46 Naughton, Kiera H          9 COND-MR              1:39.02    1:43.23        
                  48.11     1:43.23 (55.12)                                        
 47 Euyoque, Nicole            8 Middies-MR           1:39.82    1:43.54        
                  47.59     1:43.54 (55.95)                                        
 48 Bascon, Jaden R           10 COND-MR              1:41.15    1:43.60        
 49 Plataroti, Ava             9 Tmsuffolk-MR         1:52.83    1:44.11        
                  48.85     1:44.11 (55.26)                                        
 50 Rametra, Alisha S          9 Tmsuffolk-MR         1:51.63    1:44.23        
                  48.47     1:44.23 (55.76)                                        
 51 McGourty, Molly F          8 COND-MR              1:48.78    1:44.51        
                  48.91     1:44.51 (55.60)                                        
 52 Oberoi, Kamal             10 Tmsuffolk-MR         1:59.88    1:44.84        
                  47.46     1:44.84 (57.38)                                        
 53 Yang, Aimee R              9 Marlins Bgnw-MR      1:41.29    1:45.28        
                  50.18     1:45.28 (55.10)                                        
 54 Lichtenthal, Jordana B    10 Storm-MR             1:45.33    1:47.01        
                  50.22     1:47.01 (56.79)                                        
 55 O'Sullivan, Niamh I        9 MALT-NJ              1:31.89    1:48.77        
 56 Kohli, Diya               10 Tmsuffolk-MR         1:58.74    1:49.13        
                  49.72     1:49.13 (59.41)                                        
 57 Callaghan, Mary-Kate       9 CFJV-MR              1:50.23    1:49.27        
                  53.37     1:49.27 (55.90)                                        
 58 Wong, Claire               8 MALT-NJ              2:09.74    1:49.37        
                  51.29     1:49.37 (58.08)                                        
 59 Lee, Jasmine K            10 COND-MR              1:51.97    1:51.20        
                  52.58     1:51.20 (58.62)                                        
 60 Damore, Nicole A          10 COND-MR              2:15.40    1:53.54        
                  53.31   1:53.54 (1:00.23)                                        
 61 Dooley, Emma C             8 MALT-NJ              2:00.89    1:54.52        
                  53.02   1:54.52 (1:01.50)                                        
 62 Hedman, Else               9 CFJV-MR              2:00.00    1:55.42        
                  52.95   1:55.42 (1:02.47)                                        
 63 Lotto, Gabby M             8 COND-MR                   NT    2:00.01        
                  56.00   2:00.01 (1:04.01)                                        
 64 Bombuwala, Sineli D        9 COND-MR              1:53.85    2:01.61        
                  57.61   2:01.61 (1:04.00)                                        
 65 Castillo, Destiny         10 MALT-NJ              1:56.89    2:02.50        
                  55.87   2:02.50 (1:06.63)                                        
 65 Figueroa, Gabriella C     10 COND-MR                   NT    2:02.50        
 67 Vezzi, Nicole M            8 Tmsuffolk-MR         2:35.92    2:16.08        
                1:06.35   2:16.08 (1:09.73)                                        
 68 Lo, Olivia A               9 Tmsuffolk-MR         2:29.97    2:16.98        
                1:01.01   2:16.98 (1:15.97)                                        
 69 Chen, Cindy W              7 Marlins Bgnw-MR      2:20.00    2:18.54        
                1:05.83   2:18.54 (1:12.71)                                        
 70 Chin, Katherine P          9 COND-MR                   NT    2:30.05        
                1:06.15   2:30.05 (1:23.90)                                        
 -- Gazzara, Kristen E         7 COND-MR              2:54.83         DQ        
      No touch on turn
 -- Czeremcha, Erica           8 Tmsuffolk-MR         2:09.55         DQ        
      Walking on or springing from bottom
                  52.00                                                            
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:36.29  10&U ZONE LC Eastern Zones
              2:59.99  10&U JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Emily               10 Morris County-NJ     2:29.46    2:28.26 ZONE   
                1:11.51   2:28.26 (1:16.75)                                        
  2 Tan, Marisol N            10 Marlins Bgnw-MR      2:43.22    2:43.79 JO     
                1:19.96   2:43.79 (1:23.83)                                        
  3 Ketron, Sara J            10 Marlins Bgnw-MR      2:56.45    2:56.01 JO     
                1:26.32   2:56.01 (1:29.69)                                        
  4 Sun, Julia                 9 Marlins Bgnw-MR      3:10.33    2:57.40 JO     
                1:26.29   2:57.40 (1:31.11)                                        
  5 McLaughlin, Faith B       10 Marlins Bgnw-MR      3:07.18    2:57.48 JO     
                1:25.39   2:57.48 (1:32.09)                                        
  6 Gerosa, Nicole C           9 Marlins Bgnw-MR      3:50.00    2:58.38 JO     
  7 Miller, Maddie            10 Storm-MR             2:57.88    2:58.40 JO     
  8 Vitti, Alexa A             9 Marlins Bgnw-MR      3:25.00    3:01.07        
  9 Rahni, Soraya E           10 Marlins Bgnw-MR      3:40.00    3:05.29        
 10 Risbud, Madeline          10 MALT-NJ              3:20.25    3:06.96        
 11 Arciniegas, Laura          9 COND-MR              3:29.77    3:10.13        
 12 Carley, Olina              8 CFJV-MR              3:24.80    3:26.01        
 13 Ketron, Emily A            8 Marlins Bgnw-MR      3:33.53    3:37.56        
 
Girls 10 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              5:33.09  10&U ZONE LC Eastern Zones
              5:59.99  10&U JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Foley, Maya R              9 Tmsuffolk-MR         5:47.90    5:40.48 JO     
                  37.85     1:20.17 (42.32)     2:03.71 (43.54)     2:47.23 (43.52)
        3:31.29 (44.06)     4:14.86 (43.57)     4:58.63 (43.77)     5:40.48 (41.85)
  2 Rosenberg, Sky S          10 COND-MR              6:02.10    6:01.79        
                  39.36     1:24.74 (45.38)     2:11.07 (46.33)     2:57.74 (46.67)
        3:44.94 (47.20)     4:31.60 (46.66)     5:17.06 (45.46)     6:01.79 (44.73)
  3 Reyna, Alexa               9 Middies-MR           6:24.98    6:20.34        
                  40.20     1:26.63 (46.43)     2:15.26 (48.63)     3:04.34 (49.08)
        3:52.89 (48.55)     4:43.21 (50.32)     5:32.22 (49.01)     6:20.34 (48.12)
  4 Mejia, Jazmine             9 Middies-MR           6:55.32    7:24.15        
                  43.95     1:38.90 (54.95)     2:36.32 (57.42)     3:34.42 (58.10)
        4:32.93 (58.51)     5:31.16 (58.23)     6:27.63 (56.47)     7:24.15 (56.52)
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                39.59  ZONE LC Eastern Zones
                43.99  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Emily               10 Morris County-NJ       35.41      35.84 ZONE   
  2 Anselmi, D'Arcy J         10 COND-MR                39.95      39.32 ZONE   
  3 Devaney, Sinead M         10 COND-MR                40.96      40.51 JO     
  4 Miller, Maddie            10 Storm-MR               41.49      40.82 JO     
  5 Rosenfeld, Jill J         10 Morris County-NJ       41.44      41.16 JO     
  6 Tan, Marisol N            10 Marlins Bgnw-MR        43.35      41.51 JO     
  7 Batelli, Brooke E         10 COND-MR                41.20      41.61 JO     
  8 Zhao, Sophia              10 Tmsuffolk-MR           42.96      41.96 JO     
  9 Malcolm-Joseph, Kayla E   10 COND-MR                41.00      42.79 JO     
  9 Kim, Lynne H              10 COND-MR                41.64      42.79 JO     
 11 Rosenberg, Sky S          10 COND-MR                42.30      43.06 JO     
 12 McLaughlin, Faith B       10 Marlins Bgnw-MR        44.57      43.34 JO     
 13 Kaps, Martyna              7 MPNY-MR                46.36      43.90 JO     
 14 Fourie, Trinity C         10 COND-MR                45.32      44.10        
 15 Milla, Madison I          10 DESC-NJ                48.40      44.40        
 16 Molinaro, Madi R          10 Morris County-NJ       46.10      44.96        
 17 Taylor, Jaelynn M         10 Middies-MR             44.51      44.98        
 18 Vitti, Alexa A             9 Marlins Bgnw-MR        47.91      45.16        
 19 Szczepanski, Genna D      10 COND-MR                43.57      45.63        
 20 Rahni, Soraya E           10 Marlins Bgnw-MR        47.98      45.70        
 21 Sun, Julia                 9 Marlins Bgnw-MR        47.31      46.00        
 22 Harish, Nila               8 MPNY-MR                45.68      46.06        
 23 Leary, Erin               10 Tmsuffolk-MR           57.35      46.20        
 24 Merone, Ali M             10 COND-MR                47.66      46.37        
 25 Hill, Sasha                9 Middies-MR             46.68      46.89        
 26 Gomerman, Raquel E        10 Tmsuffolk-MR           46.75      47.25        
 27 Brown, Olivia              8 Tmsuffolk-MR           48.83      47.87        
 28 Bascon, Jaden R           10 COND-MR                47.50      48.39        
 29 Chicaiza, Natali          10 CFJV-MR                46.96      48.50        
 30 Monfredo, Olivia *        10 COND-MR                48.15      48.56        
 31 Mejia, Jazmine             9 Middies-MR             49.48      48.59        
 32 MacDonald, Laura           9 CFJV-MR                48.10      48.70        
 33 Risbud, Madeline          10 MALT-NJ                57.08      48.86        
 34 Minchala, Kimberly N      10 Middies-MR             44.59      48.95        
 35 Carley, Olina              8 CFJV-MR                46.92      49.02        
 36 Merone, Tricia A          10 COND-MR                51.64      49.17        
 37 Rametra, Alisha S          9 Tmsuffolk-MR           49.01      49.45        
 38 Lee, Jasmine K            10 COND-MR                50.09      50.03        
 39 Williams, Laura A         10 Marlins Bgnw-MR        49.00      50.26        
 40 Perkins, Tristan H        10 MALT-NJ                56.64      50.38        
 41 McGourty, Molly F          8 COND-MR                52.15      50.52        
 42 Chen, Joyce W             10 Marlins Bgnw-MR        51.79      51.12        
 43 Angerthal, Tatum          10 CFJV-MR                50.64      51.85        
 44 Wisniewski, Hanna J        9 MPNY-MR                49.36      51.87        
 45 Dalton, Ashlin S           8 Marlins Bgnw-MR        49.03      52.08        
 46 Figueroa, Gabriella C     10 COND-MR                   NT      52.14        
 47 Rezler, Kristina           9 Tmsuffolk-MR           52.48      52.31        
 48 O'Brien, Makenna B         9 Tmsuffolk-MR           53.92      52.51        
 49 Valerio, Sara A            7 Middies-MR             51.12      52.80        
 50 Wilkinson, Julia           8 CFJV-MR                55.00      54.26        
 50 Yang, Aimee R              9 Marlins Bgnw-MR        54.19      54.26        
 52 Lotto, Gabby M             8 COND-MR                   NT      54.44        
 53 O'Sullivan, Niamh I        9 MALT-NJ              1:02.76      54.96        
 54 Bombuwala, Sineli D        9 COND-MR                54.85      55.17        
 55 Law, Brianna               9 MPNY-MR                52.93      55.20        
 56 Damore, Nicole A          10 COND-MR              1:05.01      56.14        
 57 Lichtenthal, Jordana B    10 Storm-MR               52.28      56.28        
 58 Hedman, Else               9 CFJV-MR              1:01.85      59.33        
 59 Euyoque, Nicole            8 Middies-MR             54.06    1:00.10        
 60 Callaghan, Mary-Kate       9 CFJV-MR                58.52    1:00.55        
 61 Kohli, Diya               10 Tmsuffolk-MR           59.76    1:01.05        
 62 Chen, Cindy W              7 Marlins Bgnw-MR      1:03.00    1:01.72        
 63 Czeremcha, Erica           8 Tmsuffolk-MR         1:00.98    1:01.94        
 64 Dooley, Emma C             8 MALT-NJ              1:04.89    1:02.32        
 65 Vezzi, Nicole M            8 Tmsuffolk-MR         1:22.32    1:03.45        
 66 Plataroti, Ava             9 Tmsuffolk-MR           57.02    1:03.85        
 67 Wong, Claire               8 MALT-NJ              1:11.69    1:04.25        
 68 Lo, Olivia A               9 Tmsuffolk-MR         1:14.57    1:05.60        
 69 Oberoi, Kamal             10 Tmsuffolk-MR         1:04.27    1:06.55        
 70 Chin, Katherine P          9 COND-MR                   NT    1:07.70        
 71 Gazzara, Kristen E         7 COND-MR              1:16.70    1:21.82        
 -- Barreto, Zoe A            10 DESC-NJ                46.59         DQ        
      Did not finish on back
 -- Castillo, Destiny         10 MALT-NJ                58.89         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:25.19  ZONE LC Eastern Zones
              1:33.99  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anselmi, D'Arcy J         10 COND-MR              1:24.48    1:23.70 ZONE   
                  40.30     1:23.70 (43.40)                                        
  2 Vandermel, Jackie A       10 COND-MR              1:26.70    1:24.81 ZONE   
                  41.87     1:24.81 (42.94)                                        
  3 Devaney, Sinead M         10 COND-MR              1:29.68    1:27.63 JO     
                  43.26     1:27.63 (44.37)                                        
  4 Webber, Molly M           10 Morris County-NJ     1:26.43    1:28.35 JO     
                  43.20     1:28.35 (45.15)                                        
  5 Rosenfeld, Jill J         10 Morris County-NJ     1:30.98    1:30.73 JO     
                  43.81     1:30.73 (46.92)                                        
  6 Kim, Lynne H              10 COND-MR              1:30.50    1:31.15 JO     
                  43.62     1:31.15 (47.53)                                        
  7 Webber, Cora R             9 Morris County-NJ     1:33.50    1:31.31 JO     
                  44.98     1:31.31 (46.33)                                        
  8 McLaughlin, Faith B       10 Marlins Bgnw-MR      1:34.90    1:32.44 JO     
                  44.21     1:32.44 (48.23)                                        
  9 Lawson, Olivia C          10 COND-MR              1:33.42    1:32.69 JO     
                  45.23     1:32.69 (47.46)                                        
 10 Fourie, Trinity C         10 COND-MR              1:36.18    1:33.25 JO     
                  45.32     1:33.25 (47.93)                                        
 11 Rosenberg, Sky S          10 COND-MR              1:29.96    1:34.03        
                  45.33     1:34.03 (48.70)                                        
 12 Molinaro, Madi R          10 Morris County-NJ     1:38.53    1:36.47        
                  47.42     1:36.47 (49.05)                                        
 13 Arciniegas, Laura          9 COND-MR              1:37.35    1:37.27        
                  47.40     1:37.27 (49.87)                                        
 14 Harish, Nila               8 MPNY-MR              1:46.62    1:37.46        
                  47.90     1:37.46 (49.56)                                        
 15 Milla, Madison I          10 DESC-NJ              1:38.82    1:37.62        
                  46.92     1:37.62 (50.70)                                        
 16 Kaps, Martyna              7 MPNY-MR              1:40.69    1:38.22        
                  48.15     1:38.22 (50.07)                                        
 17 Malcolm-Joseph, Kayla E   10 COND-MR              1:36.80    1:39.24        
                  48.19     1:39.24 (51.05)                                        
 18 Rahni, Soraya E           10 Marlins Bgnw-MR      1:38.25    1:39.51        
                  50.57     1:39.51 (48.94)                                        
 19 Ketron, Sara J            10 Marlins Bgnw-MR      1:36.90    1:40.04        
                  49.68     1:40.04 (50.36)                                        
 20 MacDonald, Laura           9 CFJV-MR              1:56.36    1:40.27        
                  49.55     1:40.27 (50.72)                                        
 21 Gomerman, Raquel E        10 Tmsuffolk-MR         1:45.63    1:40.79        
                  50.49     1:40.79 (50.30)                                        
 22 Chicaiza, Natali          10 CFJV-MR              1:46.34    1:44.65        
                  50.49     1:44.65 (54.16)                                        
 23 Leary, Erin               10 Tmsuffolk-MR         1:46.88    1:44.76        
                  49.34     1:44.76 (55.42)                                        
 24 Bruff, Alexandra I         9 Middies-MR           1:35.60    1:45.20        
                  51.49     1:45.20 (53.71)                                        
 25 Bascon, Jaden R           10 COND-MR              1:44.28    1:46.02        
                  50.93     1:46.02 (55.09)                                        
 26 Carley, Olina              8 CFJV-MR              1:46.19    1:46.03        
                  51.78     1:46.03 (54.25)                                        
 27 Wisniewski, Hanna J        9 MPNY-MR              1:45.98    1:46.99        
                  52.64     1:46.99 (54.35)                                        
 28 Perkins, Tristan H        10 MALT-NJ              2:02.63    1:48.07        
                  53.65     1:48.07 (54.42)                                        
 29 Merone, Tricia A          10 COND-MR              1:47.69    1:48.52        
 30 Monfredo, Olivia *        10 COND-MR              1:50.25    1:49.57        
                  53.40     1:49.57 (56.17)                                        
 31 Lee, Jasmine K            10 COND-MR              1:50.96    1:49.65        
                  52.59     1:49.65 (57.06)                                        
 32 Dalton, Ashlin S           8 Marlins Bgnw-MR      2:05.00    1:49.71        
                  54.60     1:49.71 (55.11)                                        
 33 Chen, Joyce W             10 Marlins Bgnw-MR      1:47.56    1:50.06        
                  55.86     1:50.06 (54.20)                                        
 34 Minchala, Kimberly N      10 Middies-MR           1:49.58    1:50.77        
                  54.49     1:50.77 (56.28)                                        
 35 Rametra, Alisha S          9 Tmsuffolk-MR         2:18.78    1:51.45        
                  55.15     1:51.45 (56.30)                                        
 36 Reddy, Elisabeth A        10 Marlins Bgnw-MR      1:55.67    1:52.48        
                  56.01     1:52.48 (56.47)                                        
 37 Valerio, Sara A            7 Middies-MR           1:50.64    1:54.46        
                  56.74     1:54.46 (57.72)                                        
 38 Law, Brianna               9 MPNY-MR              1:51.71    1:55.05        
                  54.94   1:55.05 (1:00.11)                                        
 39 Lichtenthal, Jordana B    10 Storm-MR             1:54.81    1:55.64        
                  56.10     1:55.64 (59.54)                                        
 40 Angerthal, Tatum          10 CFJV-MR              1:51.59    1:55.75        
                  56.57     1:55.75 (59.18)                                        
 41 Figueroa, Gabriella C     10 COND-MR                   NT    2:00.07        
                  56.07   2:00.07 (1:04.00)                                        
 42 Sanchez, Jayleen S         8 DESC-NJ              2:12.80    2:00.46        
                  59.34   2:00.46 (1:01.12)                                        
 43 Lotto, Gabby M             8 COND-MR                   NT    2:02.59        
                  59.81   2:02.59 (1:02.78)                                        
 44 Euyoque, Nicole            8 Middies-MR           1:55.90    2:04.41        
                1:00.96   2:04.41 (1:03.45)                                        
 45 Benefield, Madison M       8 MALT-NJ              2:09.89    2:06.23        
                1:03.99   2:06.23 (1:02.24)                                        
 46 Wilkinson, Julia           8 CFJV-MR              2:01.35    2:06.40        
                1:00.94   2:06.40 (1:05.46)                                        
 47 Wong, Taylor               8 MALT-NJ              2:32.40    2:07.75        
                1:03.06   2:07.75 (1:04.69)                                        
 48 Zucchi, Mia               10 CFJV-MR              2:05.57    2:09.33        
                1:02.64   2:09.33 (1:06.69)                                        
 49 Hedman, Else               9 CFJV-MR              2:15.22    2:11.80        
                1:01.03   2:11.80 (1:10.77)                                        
 50 Dooley, Emma C             8 MALT-NJ              2:10.89    2:16.34        
                1:03.49   2:16.34 (1:12.85)                                        
 51 Perillo, Giovanna          9 CFJV-MR              2:10.00    2:17.04        
                1:09.34   2:17.04 (1:07.70)                                        
 52 Oberoi, Kamal             10 Tmsuffolk-MR         2:24.85    2:18.18        
                1:07.69   2:18.18 (1:10.49)                                        
 53 Field, Beke (Becky) F     10 COND-MR              2:21.32    2:28.32        
 54 Lo, Olivia A               9 Tmsuffolk-MR         2:18.95    2:34.75        
 55 Gazzara, Kristen E         7 COND-MR              3:05.00    2:49.92        
                1:22.57   2:49.92 (1:27.35)                                        
 -- Mack, Abby F              10 COND-MR              1:42.68         DQ        
      Toes curled over gutter after the start
                  50.13                                                            
 -- Castillo, Destiny         10 MALT-NJ              2:00.89         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                1:06.58                                                            
 -- Czeremcha, Erica           8 Tmsuffolk-MR         2:08.95         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                1:08.87                                                            
 -- Kohli, Diya               10 Tmsuffolk-MR         2:22.66         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                1:02.72                                                            
 -- Plataroti, Ava             9 Tmsuffolk-MR         2:17.21         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                1:03.01                                                            
 -- Ketron, Emily A            8 Marlins Bgnw-MR      2:17.57         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  52.09                                                            
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Emily               10 Morris County-NJ     2:46.37    2:41.17        
                  38.32     1:20.20 (41.88)     2:01.03 (40.83)     2:41.17 (40.14)
  2 Anselmi, D'Arcy J         10 COND-MR              2:58.04    2:59.06        
                  42.61     1:29.19 (46.58)     2:15.89 (46.70)     2:59.06 (43.17)
  3 Yildiz, Nicole F          10 MPNY-MR              2:59.00    3:10.17        
                                  44.01 ( )   3:10.17 (2:26.16)                    
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                44.99  ZONE LC Eastern Zones
                50.99  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vandermel, Jackie A       10 COND-MR                43.95      44.97 ZONE   
  2 Tan, Marisol N            10 Marlins Bgnw-MR        45.15      45.45 JO     
  3 Sun, Julia                 9 Marlins Bgnw-MR        45.29      46.14 JO     
  4 Batelli, Brooke E         10 COND-MR                47.83      48.41 JO     
  5 Fourie, Trinity C         10 COND-MR                50.66      48.82 JO     
  6 Devaney, Sinead M         10 COND-MR                51.09      49.37 JO     
  7 Malcolm-Joseph, Kayla E   10 COND-MR                48.70      49.67 JO     
  8 Molinaro, Madi R          10 Morris County-NJ       49.80      49.77 JO     
  9 Vitti, Alexa A             9 Marlins Bgnw-MR        49.61      50.46 JO     
 10 Rosenberg, Sky S          10 COND-MR                51.38      50.47 JO     
 11 Miller, Maddie            10 Storm-MR               53.42      50.84 JO     
 12 Gomerman, Raquel E        10 Tmsuffolk-MR           51.66      51.55        
 13 Lawson, Olivia C          10 COND-MR                49.83      51.82        
 14 McLaughlin, Faith B       10 Marlins Bgnw-MR        49.99      52.14        
 15 Rosenfeld, Jill J         10 Morris County-NJ       51.95      52.17        
 16 Harish, Nila               8 MPNY-MR                53.65      52.23        
 17 Arciniegas, Laura          9 COND-MR                51.20      52.33        
 18 Barreto, Zoe A            10 DESC-NJ                53.49      52.55        
 18 Kim, Lynne H              10 COND-MR                51.35      52.55        
 20 Law, Brianna               9 MPNY-MR                53.19      52.93        
 21 Milla, Madison I          10 DESC-NJ                56.94      53.02        
 22 Hill, Sasha                9 Middies-MR             52.33      53.39        
 23 Naughton, Kiera H          9 COND-MR                54.52      53.45        
 24 O'Sullivan, Niamh I        9 MALT-NJ              1:01.96      54.70        
 25 Leary, Erin               10 Tmsuffolk-MR           57.57      55.87        
 26 Taylor, Jaelynn M         10 Middies-MR             55.36      56.46        
 26 MacDonald, Laura           9 CFJV-MR                56.41      56.46        
 28 Plataroti, Ava             9 Tmsuffolk-MR           55.83      56.77        
 29 Rezler, Kristina           9 Tmsuffolk-MR         1:00.37      56.95        
 30 Minchala, Kimberly N      10 Middies-MR           1:02.43      57.05        
 31 Brown, Olivia              8 Tmsuffolk-MR           56.80      57.24        
 32 Rahni, Soraya E           10 Marlins Bgnw-MR        53.91      57.29        
 33 Merone, Tricia A          10 COND-MR                56.06      57.35        
 34 Castillo, Destiny         10 MALT-NJ              1:10.89      58.11        
 35 Monfredo, Olivia *        10 COND-MR              1:03.94      58.47        
 36 Wisniewski, Hanna J        9 MPNY-MR                57.61      58.51        
 37 Lichtenthal, Jordana B    10 Storm-MR               58.09      58.61        
 38 Hedman, Else               9 CFJV-MR              1:00.00      59.30        
 39 Williams, Laura A         10 Marlins Bgnw-MR      1:01.47      59.31        
 40 Mejia, Jazmine             9 Middies-MR             57.39      59.34        
 41 Merone, Ali M             10 COND-MR              1:01.24      59.56        
 42 Yang, Aimee R              9 Marlins Bgnw-MR      1:00.69    1:00.01        
 43 Risbud, Madeline          10 MALT-NJ                57.79    1:00.29        
 44 Dalton, Ashlin S           8 Marlins Bgnw-MR      1:00.26    1:00.65        
 45 Lee, Jasmine K            10 COND-MR              1:00.52    1:00.75        
 46 Perkins, Tristan H        10 MALT-NJ              1:02.73    1:00.78        
 47 Euyoque, Nicole            8 Middies-MR             58.12    1:00.88        
 48 Wong, Claire               8 MALT-NJ              1:10.49    1:01.27        
 49 Chen, Joyce W             10 Marlins Bgnw-MR        59.09    1:01.84        
 50 Bombuwala, Sineli D        9 COND-MR                58.45    1:02.45        
 51 Chicaiza, Natali          10 CFJV-MR              1:01.45    1:02.69        
 52 Carley, Olina              8 CFJV-MR              1:00.00    1:03.25        
 53 O'Brien, Makenna B         9 Tmsuffolk-MR         1:04.06    1:04.22        
 54 Dooley, Emma C             8 MALT-NJ              1:15.89    1:04.54        
 55 Damore, Nicole A          10 COND-MR              1:22.45    1:06.78        
 56 Wilkinson, Julia           8 CFJV-MR              1:11.64    1:07.06        
 57 Rametra, Alisha S          9 Tmsuffolk-MR         1:07.57    1:07.67        
 58 Kohli, Diya               10 Tmsuffolk-MR         1:07.31    1:08.99        
 59 Zhao, Sophia              10 Tmsuffolk-MR         1:01.21    1:10.60        
 60 Czeremcha, Erica           8 Tmsuffolk-MR         1:04.95    1:11.24        
 61 Callaghan, Mary-Kate       9 CFJV-MR              1:11.62    1:11.59        
 62 Gazzara, Kristen E         7 COND-MR              1:20.08    1:12.94        
 63 Lotto, Gabby M             8 COND-MR                   NT    1:16.01        
 64 Oberoi, Kamal             10 Tmsuffolk-MR         1:26.59    1:22.09        
 65 Figueroa, Gabriella C     10 COND-MR                   NT    1:37.45        
 -- Reyna, Alexa               9 Middies-MR             53.98         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Chen, Cindy W              7 Marlins Bgnw-MR      1:05.00         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Chin, Katherine P          9 COND-MR                   NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:36.79  ZONE LC Eastern Zones
              1:48.99  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yildiz, Nicole F          10 MPNY-MR              1:38.34   J1:37.71 JO     
                  45.29     1:37.71 (52.42)                                        
  2 Vandermel, Jackie A       10 COND-MR              1:38.01   J1:37.28 JO     
                  45.79     1:37.28 (51.49)                                        
  3 Tan, Marisol N            10 Marlins Bgnw-MR      1:40.60    1:40.03 JO     
                  48.12     1:40.03 (51.91)                                        
  4 Batelli, Brooke E         10 COND-MR              1:45.37    1:41.09 JO     
                  49.54     1:41.09 (51.55)                                        
  5 Sun, Julia                 9 Marlins Bgnw-MR      1:39.94    1:42.01 JO     
                  50.53     1:42.01 (51.48)                                        
  6 Devaney, Sinead M         10 COND-MR              1:45.34    1:46.06 JO     
                  51.19     1:46.06 (54.87)                                        
  7 Molinaro, Madi R          10 Morris County-NJ     1:50.22    1:46.17 JO     
                  50.38     1:46.17 (55.79)                                        
  8 Vitti, Alexa A             9 Marlins Bgnw-MR      1:48.16    1:49.55        
                  52.95     1:49.55 (56.60)                                        
  9 Arciniegas, Laura          9 COND-MR              1:55.19    1:52.31        
                  53.65     1:52.31 (58.66)                                        
 10 Malcolm-Joseph, Kayla E   10 COND-MR              1:48.59    1:52.82        
                  52.71   1:52.82 (1:00.11)                                        
 11 Hill, Sasha                9 Middies-MR           1:54.18    1:54.53        
                  53.66   1:54.53 (1:00.87)                                        
 12 Ketron, Sara J            10 Marlins Bgnw-MR      2:10.40    1:54.55        
                  55.82     1:54.55 (58.73)                                        
 13 O'Sullivan, Niamh I        9 MALT-NJ              2:10.89    1:55.87        
                  55.88     1:55.87 (59.99)                                        
 14 Leary, Erin               10 Tmsuffolk-MR         1:59.21    1:55.94        
                  59.42     1:55.94 (56.52)                                        
 15 Law, Brianna               9 MPNY-MR              1:58.49    1:56.74        
                  56.28   1:56.74 (1:00.46)                                        
 16 Reyna, Alexa               9 Middies-MR           1:59.45    1:56.88        
                  56.55   1:56.88 (1:00.33)                                        
 17 Angerthal, Tatum          10 CFJV-MR              2:04.57    1:56.89        
                  55.57   1:56.89 (1:01.32)                                        
 18 Naughton, Kiera H          9 COND-MR              1:55.52    1:57.75        
                  58.81     1:57.75 (58.94)                                        
 19 Rahni, Soraya E           10 Marlins Bgnw-MR      2:01.41    1:59.99        
                  58.44   1:59.99 (1:01.55)                                        
 20 Brown, Olivia              8 Tmsuffolk-MR         2:22.20    2:02.69        
                  58.15   2:02.69 (1:04.54)                                        
 21 Yang, Aimee R              9 Marlins Bgnw-MR      2:06.53    2:03.98        
                1:00.59   2:03.98 (1:03.39)                                        
 22 Risbud, Madeline          10 MALT-NJ              2:03.87    2:05.81        
                1:00.41   2:05.81 (1:05.40)                                        
 23 Lichtenthal, Jordana B    10 Storm-MR             2:01.43    2:05.95        
                1:00.99   2:05.95 (1:04.96)                                        
 24 Hedman, Else               9 CFJV-MR              2:16.93    2:06.42        
                  58.79   2:06.42 (1:07.63)                                        
 25 Mejia, Jazmine             9 Middies-MR                NT    2:07.04        
                1:00.59   2:07.04 (1:06.45)                                        
 26 Chen, Joyce W             10 Marlins Bgnw-MR      2:05.93    2:09.00        
                1:03.99   2:09.00 (1:05.01)                                        
 27 O'Brien, Makenna B         9 Tmsuffolk-MR         2:36.20    2:09.28        
                1:03.47   2:09.28 (1:05.81)                                        
 28 Rezler, Kristina           9 Tmsuffolk-MR         2:23.69    2:09.71        
                1:02.28   2:09.71 (1:07.43)                                        
 29 Ketron, Emily A            8 Marlins Bgnw-MR      2:32.29    2:09.95        
                1:04.06   2:09.95 (1:05.89)                                        
 30 McGourty, Molly F          8 COND-MR              2:08.27    2:11.13        
                1:03.86   2:11.13 (1:07.27)                                        
 31 Gagliardi, Gianna G       10 Storm-MR             2:14.34    2:12.59        
                1:03.23   2:12.59 (1:09.36)                                        
 32 Wong, Claire               8 MALT-NJ              2:25.89    2:13.99        
                1:05.99   2:13.99 (1:08.00)                                        
 33 Chen, Cindy W              7 Marlins Bgnw-MR      2:20.00    2:15.21        
                1:07.45   2:15.21 (1:07.76)                                        
 34 Rametra, Alisha S          9 Tmsuffolk-MR         2:18.95    2:17.91        
                1:08.07   2:17.91 (1:09.84)                                        
 35 Zhao, Sophia              10 Tmsuffolk-MR         2:32.82    2:19.53        
                1:08.18   2:19.53 (1:11.35)                                        
 36 Castillo, Destiny         10 MALT-NJ              2:35.89    2:20.44        
                1:05.60   2:20.44 (1:14.84)                                        
 37 Reddy, Elisabeth A        10 Marlins Bgnw-MR      2:20.92    2:21.71        
                1:06.49   2:21.71 (1:15.22)                                        
 38 Merone, Ali M             10 COND-MR              2:04.98    2:21.82        
                1:06.15   2:21.82 (1:15.67)                                        
 39 Dooley, Emma C             8 MALT-NJ              2:45.89    2:22.17        
                1:09.07   2:22.17 (1:13.10)                                        
 40 Perillo, Giovanna          9 CFJV-MR              2:20.00    2:22.40        
                1:07.68   2:22.40 (1:14.72)                                        
 41 Kohli, Diya               10 Tmsuffolk-MR         2:21.95    2:23.11        
                1:08.15   2:23.11 (1:14.96)                                        
 42 Damore, Nicole A          10 COND-MR              3:02.09    2:24.66        
                1:11.21   2:24.66 (1:13.45)                                        
 43 Wong, Taylor               8 MALT-NJ              2:30.89    2:29.07        
                1:10.36   2:29.07 (1:18.71)                                        
 -- Minchala, Kimberly N      10 Middies-MR           2:09.00         DQ        
      Arms two strokes underwater
                1:01.19                                                            
 -- Chin, Katherine P          9 COND-MR                   NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Lo, Olivia A               9 Tmsuffolk-MR         2:24.95         DQ        
      Scissors kick
 -- Benefield, Madison M       8 MALT-NJ              3:00.89         DQ        
      One hand touch
                1:06.87                                                            
 -- Czeremcha, Erica           8 Tmsuffolk-MR         2:14.95         DQ        
      One hand touch
                1:10.02                                                            
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Emily               10 Morris County-NJ     3:17.93    3:08.40        
                  43.95     1:33.02 (49.07)     2:21.48 (48.46)     3:08.40 (46.92)
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                36.99  ZONE LC Eastern Zones
                42.99  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Emily               10 Morris County-NJ       35.83      33.83 ZONE   
  2 Vandermel, Jackie A       10 COND-MR                34.65      34.02 ZONE   
  3 Anselmi, D'Arcy J         10 COND-MR                38.75      36.84 ZONE   
  4 Webber, Molly M           10 Morris County-NJ       37.06      38.44 JO     
  5 Rosenberg, Sky S          10 COND-MR                38.98      39.13 JO     
  6 Batelli, Brooke E         10 COND-MR                40.44      40.61 JO     
  7 Tan, Marisol N            10 Marlins Bgnw-MR        40.28      40.88 JO     
  8 Rosenfeld, Jill J         10 Morris County-NJ       40.73      41.18 JO     
  9 Milla, Madison I          10 DESC-NJ                43.61      41.34 JO     
 10 Yildiz, Nicole F          10 MPNY-MR                41.53      41.52 JO     
 11 Webber, Cora R             9 Morris County-NJ       42.69      41.93 JO     
 12 Kim, Lynne H              10 COND-MR                42.14      42.00 JO     
 13 Zhao, Sophia              10 Tmsuffolk-MR           42.20      42.77 JO     
 14 Vitti, Alexa A             9 Marlins Bgnw-MR        41.10      43.56        
 15 Lawson, Olivia C          10 COND-MR                45.24      43.57        
 16 Kaps, Martyna              7 MPNY-MR                45.69      43.65        
 17 Sun, Julia                 9 Marlins Bgnw-MR        44.21      43.70        
 18 Harish, Nila               8 MPNY-MR                47.58      44.27        
 19 McLaughlin, Faith B       10 Marlins Bgnw-MR        43.93      44.34        
 20 Valerio, Sara A            7 Middies-MR             48.82      45.07        
 21 Fourie, Trinity C         10 COND-MR                48.20      45.30        
 22 Reyna, Alexa               9 Middies-MR             47.48      45.40        
 23 Brown, Olivia              8 Tmsuffolk-MR           52.54      46.09        
 24 Bruff, Alexandra I         9 Middies-MR             45.41      46.58        
 25 Mack, Abby F              10 COND-MR                48.80      47.37        
 26 Mejia, Jazmine             9 Middies-MR             49.74      48.17        
 27 Carley, Olina              8 CFJV-MR                50.70      48.44        
 28 Bascon, Jaden R           10 COND-MR                49.55      48.88        
 29 Rahni, Soraya E           10 Marlins Bgnw-MR        52.37      49.21        
 30 MacDonald, Laura           9 CFJV-MR              1:00.00      49.65        
 31 Minchala, Kimberly N      10 Middies-MR             50.27      51.73        
 32 Chicaiza, Natali          10 CFJV-MR                47.78      51.74        
 33 Hill, Sasha                9 Middies-MR             48.82      51.87        
 34 Wilkinson, Julia           8 CFJV-MR                59.16      52.39        
 35 Perkins, Tristan H        10 MALT-NJ              1:04.44      52.49        
 36 Gomerman, Raquel E        10 Tmsuffolk-MR           55.26      52.93        
 37 Zucchi, Mia               10 CFJV-MR                55.72      53.26        
 38 Risbud, Madeline          10 MALT-NJ                48.89      53.47        
 39 Wisniewski, Hanna J        9 MPNY-MR                53.96      53.76        
 40 Dalton, Ashlin S           8 Marlins Bgnw-MR        54.77      54.77        
 41 Chen, Joyce W             10 Marlins Bgnw-MR        59.00      55.49        
 42 O'Brien, Makenna B         9 Tmsuffolk-MR           59.57      55.57        
 43 Yang, Aimee R              9 Marlins Bgnw-MR        55.83      56.11        
 44 Hallac, Sophia R           7 Marlins Bgnw-MR      1:05.00      56.95        
 45 Reddy, Elisabeth A        10 Marlins Bgnw-MR        57.02      57.63        
 46 Wong, Claire               8 MALT-NJ                58.89      58.46        
 47 McGourty, Molly F          8 COND-MR              1:08.29      59.43        
 48 Monfredo, Olivia *        10 COND-MR              1:02.10      59.45        
 49 Naughton, Kiera H          9 COND-MR                57.90      59.50        
 50 Rezler, Kristina           9 Tmsuffolk-MR         1:16.95    1:00.08        
 51 Sanchez, Jayleen S         8 DESC-NJ              1:30.02    1:01.84        
 52 Euyoque, Nicole            8 Middies-MR             56.13    1:01.92        
 53 Plataroti, Ava             9 Tmsuffolk-MR         1:03.28    1:02.53        
 54 Damore, Nicole A          10 COND-MR              1:10.47    1:05.01        
 55 Lee, Jasmine K            10 COND-MR              1:03.69    1:05.83        
 56 O'Sullivan, Niamh I        9 MALT-NJ                53.89    1:06.39        
 57 Gagliardi, Gianna G       10 Storm-MR             1:09.08    1:09.87        
 58 Merone, Tricia A          10 COND-MR              1:16.29    1:10.13        
 59 Oberoi, Kamal             10 Tmsuffolk-MR         1:20.84    1:12.96        
 60 Field, Beke (Becky) F     10 COND-MR              1:15.75    1:26.20        
 -- Gazzara, Kristen E         7 COND-MR              1:30.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:25.69  ZONE LC Eastern Zones
              1:39.99  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vandermel, Jackie A       10 COND-MR              1:22.05    1:17.70 ZONE   
                  37.20     1:17.70 (40.50)                                        
  2 Tan, Marisol N            10 Marlins Bgnw-MR      1:42.00    1:34.40 JO     
                  43.18     1:34.40 (51.22)                                        
  3 Milla, Madison I          10 DESC-NJ              1:48.92    1:35.45 JO     
                  44.65     1:35.45 (50.80)                                        
  4 Barreto, Zoe A            10 DESC-NJ              1:43.77    1:36.93 JO     
                  47.39     1:36.93 (49.54)                                        
  5 Kaps, Martyna              7 MPNY-MR              1:41.00    1:37.90 JO     
                  46.52     1:37.90 (51.38)                                        
  6 Yildiz, Nicole F          10 MPNY-MR              1:36.68    1:39.98 JO     
                  44.09     1:39.98 (55.89)                                        
  7 Rosenberg, Sky S          10 COND-MR              1:40.67    1:41.09        
                  44.27     1:41.09 (56.82)                                        
  8 Kim, Lynne H              10 COND-MR              1:40.61    1:42.47        
                  44.26     1:42.47 (58.21)                                        
  9 Arciniegas, Laura          9 COND-MR              1:43.65    1:42.84        
                  47.51     1:42.84 (55.33)                                        
 10 Szczepanski, Genna D      10 COND-MR              1:48.17    1:48.07        
                  50.77     1:48.07 (57.30)                                        
 11 Reyna, Alexa               9 Middies-MR                NT    1:50.70        
                  51.25     1:50.70 (59.45)                                        
 12 Carley, Olina              8 CFJV-MR              2:40.00    1:56.68        
                  54.48   1:56.68 (1:02.20)                                        
 13 Bascon, Jaden R           10 COND-MR              1:56.79    1:56.82        
                  53.60   1:56.82 (1:03.22)                                        
 14 Naughton, Kiera H          9 COND-MR              2:10.43    2:11.62        
                1:03.66   2:11.62 (1:07.96)                                        
 15 McGourty, Molly F          8 COND-MR              2:21.33    2:12.00        
                1:00.67   2:12.00 (1:11.33)                                        
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anselmi, D'Arcy J         10 COND-MR              3:15.00    3:19.54        
                  40.15     1:31.49 (51.34)     2:25.71 (54.22)     3:19.54 (53.83)
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:58.09  10&U ZONE LC Eastern Zones
              3:22.99  10&U JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vandermel, Jackie A       10 COND-MR              3:02.24    2:57.46 ZONE   
                  40.26     1:24.50 (44.24)   2:57.46 (1:32.96)                    
  2 Anselmi, D'Arcy J         10 COND-MR              3:06.74    2:58.43 JO     
                  37.53     1:23.19 (45.66)     2:17.83 (54.64)     2:58.43 (40.60)
  3 Molinaro, Madi R          10 Morris County-NJ     3:24.59    3:20.20 JO     
                  46.00     1:36.78 (50.78)   2:37.37 (1:00.59)     3:20.20 (42.83)
  4 Fourie, Trinity C         10 COND-MR              3:47.72    3:28.64        
                  49.54     1:42.32 (52.78)     2:41.48 (59.16)     3:28.64 (47.16)
  5 McGourty, Molly F          8 COND-MR              4:04.57    4:02.52        
                1:00.58     1:57.40 (56.82)   3:08.40 (1:11.00)     4:02.52 (54.12)
 -- Kim, Lynne H              10 COND-MR              3:31.60         DQ        
      False start - Misc
                  45.50     1:35.67 (50.17)   2:38.74 (1:03.07)                    
 -- Naughton, Kiera H          9 COND-MR              4:40.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                1:01.71     1:58.50 (56.79)                                        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                29.69  METS LC Senior Mets
                30.29  ZONE LC Eastern Zones
                32.19  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyerhoeffer, Stella M    12 SPAR-MR                29.72      29.85 ZONE   
  2 Iannetta, Ava L           12 SPAR-MR                29.62      29.90 ZONE   
  3 Rocco, Emily A            12 Marlins Bgnw-MR        31.38      30.49 JO     
  4 Halderman, Emma           12 CFJV-MR                30.47      30.65 JO     
  5 Johnston, Sabrina K       11 Marlins Bgnw-MR        30.85      30.68 JO     
  6 Doller, Miranda T         12 Morris County-NJ       30.47      30.76 JO     
  7 Tan, Samantha N           12 Marlins Bgnw-MR        30.74      30.78 JO     
  8 Organista, Kristina B     12 COND-MR                30.99      31.03 JO     
  9 Mora-Castillo, Isabella   11 Marlins Bgnw-MR        32.42      31.11 JO     
 10 Alexander, Sinceraty D    12 SPAR-MR                31.08      31.24 JO     
 11 Cornish, Kristin A        11 Marlins Bgnw-MR        32.31      31.30 JO     
 12 Dwyer, Grace V            11 COND-MR                31.55      31.32 JO     
 13 Taps, Dani E              12 Marlins Bgnw-MR        31.70      31.51 JO     
 14 Posner, Kathryn G         12 Marlins Bgnw-MR        30.95      31.74 JO     
 15 Jocelyn, Laura            12 CFJV-MR                31.97      31.90 JO     
 16 Arnold, Lauren R          11 Marlins Bgnw-MR        31.79      31.97 JO     
 17 Sanchez, Melanie B        11 COND-MR                32.91      31.99 JO     
 18 Nierhoff, Luisa           11 Marlins Bgnw-MR        32.15      32.06 JO     
 19 Arturi, Arianna N         12 Morris County-NJ       33.08      32.84        
 20 Wohl, Kate A              12 Marlins Bgnw-MR        34.11      32.88        
 21 Leonard, Delaney          11 CFJV-MR                34.63      32.92        
 22 Negast, Taylor N          12 COND-MR                33.51      33.10        
 23 Clemente, Emily A         12 COND-MR                32.74      33.11        
 24 Mejia, Stephani           11 Middies-MR             34.31      33.15        
 25 Kelly, Colleen            12 CFJV-MR                33.00      33.54        
 26 Reyna, Salma              11 Middies-MR             34.22      33.96        
 27 Grizzetti, Cami L         12 Morris County-NJ       33.43      34.19        
 28 Dillon, Grace             12 CFJV-MR                35.72      34.81        
 29 Callaghan, Anna           12 CFJV-MR                34.89      35.06        
 30 Chung, Katherine J        12 COND-MR                34.89      35.31        
 31 Park, Hannah *            11 COND-MR                36.38      35.47        
 32 Nagle, Jennifer A         12 Tmsuffolk-MR           57.95      35.53        
 33 Curry, Ava E              11 Morris County-NJ       36.49      35.84        
 34 Mccarthy, Lauren M        12 COND-MR                45.00      36.34        
 35 Smith, Piper A            11 Marlins Bgnw-MR        36.48      36.49        
 36 Thakur, Kerishma *        12 COND-MR                36.95      36.51        
 37 MacDonald, Kate           11 CFJV-MR                36.98      36.59        
 38 Gazzara, Kaitlyn M        11 COND-MR                35.05      36.81        
 39 Tyberg, Alexa             11 CFJV-MR                38.53      36.95        
 40 Ashley, Rachel            12 CFJV-MR                34.78      37.16        
 41 Freeman, Cori S           11 COND-MR                36.83      37.39        
 42 Kelly, Katie              11 CFJV-MR                38.54      38.07        
 43 Pondok, Katie I           11 Marlins Bgnw-MR        45.56      38.13        
 44 Chang, Jasmine J          11 Storm-MR               37.84      38.78        
 45 Starikovsky, Marina N     12 COND-MR                38.58      38.82        
 46 Vonderhorst, Dylan P      12 COND-MR                42.60      38.86        
 47 Carolan, Ciara J          11 COND-MR                38.00      39.00        
 48 Stoll, Olivia P           11 Storm-MR               39.70      39.53        
 49 Espino, Justine D         12 COND-MR                40.70      39.88        
 50 Thomas, Sasha G           11 DESC-NJ                42.47      40.02        
 51 Madden, Caroline G        12 COND-MR                39.97      40.25        
 52 Tatar, Sophie E           12 COND-MR                39.98      40.49        
 53 Lastras-Castrejon, Danie  12 CFJV-MR                41.44      42.08        
 54 Lee, Ester E              11 Tmsuffolk-MR         1:04.95      52.08        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:03.99  METS LC Senior Mets
              1:05.89  ZONE LC Eastern Zones
              1:09.49  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Halderman, Emma           12 CFJV-MR              1:06.06    1:05.75 ZONE   
                  31.75     1:05.75 (34.00)                                        
  2 Johnston, Sabrina K       11 Marlins Bgnw-MR      1:07.25    1:06.94 JO     
                  32.87     1:06.94 (34.07)                                        
  3 Taps, Dani E              12 Marlins Bgnw-MR      1:06.00    1:07.05 JO     
                  32.12     1:07.05 (34.93)                                        
  4 Doller, Miranda T         12 Morris County-NJ     1:06.89    1:07.51 JO     
                  32.39     1:07.51 (35.12)                                        
  5 Dwyer, Grace V            11 COND-MR              1:09.63    1:07.66 JO     
                  32.30     1:07.66 (35.36)                                        
  6 Tan, Samantha N           12 Marlins Bgnw-MR      1:07.02    1:08.06 JO     
                  32.19     1:08.06 (35.87)                                        
  7 Organista, Kristina B     12 COND-MR              1:08.28    1:08.19 JO     
                  32.69     1:08.19 (35.50)                                        
  8 Iannetta, Ava L           12 SPAR-MR              1:07.72    1:08.22 JO     
                  32.56     1:08.22 (35.66)                                        
  9 Arnold, Lauren R          11 Marlins Bgnw-MR      1:08.83    1:08.78 JO     
                  33.35     1:08.78 (35.43)                                        
 10 Sanchez, Melanie B        11 COND-MR              1:10.45    1:08.97 JO     
                  33.55     1:08.97 (35.42)                                        
 11 Arciniegas, Francesca     11 COND-MR              1:10.81    1:09.02 JO     
                  33.10     1:09.02 (35.92)                                        
 12 Paez, Isabella S          11 Marlins Bgnw-MR      1:12.18    1:10.51        
                  35.04     1:10.51 (35.47)                                        
 13 Posner, Kathryn G         12 Marlins Bgnw-MR      1:09.00    1:10.81        
                  33.08     1:10.81 (37.73)                                        
 14 Nierhoff, Luisa           11 Marlins Bgnw-MR      1:13.33    1:11.74        
                  34.71     1:11.74 (37.03)                                        
 15 Negast, Taylor N          12 COND-MR              1:11.82    1:12.56        
                  34.84     1:12.56 (37.72)                                        
 16 Clemente, Emily A         12 COND-MR              1:13.01    1:12.82        
                  34.87     1:12.82 (37.95)                                        
 17 Reyna, Salma              11 Middies-MR           1:13.55    1:12.93        
                  35.35     1:12.93 (37.58)                                        
 18 Wohl, Kate A              12 Marlins Bgnw-MR      1:13.43    1:13.22        
                  35.08     1:13.22 (38.14)                                        
 19 Kamal, Sarah M            12 Marlins Bgnw-MR      1:15.39    1:13.84        
                  35.89     1:13.84 (37.95)                                        
 20 Kazibwe, Marie N          12 Marlins Bgnw-MR      1:19.72    1:15.01        
                  34.92     1:15.01 (40.09)                                        
 21 Tirado, Elizabeth R       11 Middies-MR           1:16.33    1:15.53        
                  35.98     1:15.53 (39.55)                                        
 22 Grizzetti, Cami L         12 Morris County-NJ     1:13.77    1:15.79        
                  35.04     1:15.79 (40.75)                                        
 23 Chung, Katherine J        12 COND-MR              1:16.19    1:16.35        
                  37.15     1:16.35 (39.20)                                        
 24 Balachandran, Isabelle P  11 Middies-MR           1:15.29    1:16.54        
                  36.54     1:16.54 (40.00)                                        
 24 Callaghan, Anna           12 CFJV-MR              1:15.70    1:16.54        
                  36.62     1:16.54 (39.92)                                        
 26 Grasso, Emily             11 Storm-MR             1:16.50    1:16.63        
                  36.46     1:16.63 (40.17)                                        
 27 Pittignano, Kate M        12 COND-MR              1:17.37    1:17.02        
                  37.12     1:17.02 (39.90)                                        
 28 Dillon, Grace             12 CFJV-MR              1:17.20    1:17.24        
                  36.18     1:17.24 (41.06)                                        
 29 Arturi, Arianna N         12 Morris County-NJ     1:16.06    1:17.53        
                  32.73     1:17.53 (44.80)                                        
 30 Leonard, Delaney          11 CFJV-MR              1:17.98    1:18.02        
                  36.54     1:18.02 (41.48)                                        
 31 Nagle, Jennifer A         12 Tmsuffolk-MR         1:56.90    1:19.55        
                  37.57     1:19.55 (41.98)                                        
 32 Curry, Ava E              11 Morris County-NJ     1:20.54    1:19.97        
                  38.45     1:19.97 (41.52)                                        
 33 Park, Hannah *            11 COND-MR              1:22.07    1:20.00        
                  37.42     1:20.00 (42.58)                                        
 34 Hill, Arissa A            12 Middies-MR           1:19.19    1:20.58        
                  38.64     1:20.58 (41.94)                                        
 35 Freeman, Cori S           11 COND-MR              1:24.19    1:20.97        
                  39.06     1:20.97 (41.91)                                        
 36 Thakur, Kerishma *        12 COND-MR              1:22.02    1:21.21        
                  38.62     1:21.21 (42.59)                                        
 37 Hallac, Anna C            12 Marlins Bgnw-MR      1:28.74    1:21.25        
                  37.51     1:21.25 (43.74)                                        
 38 Pondok, Katie I           11 Marlins Bgnw-MR      1:28.09    1:22.76        
                  38.43     1:22.76 (44.33)                                        
 39 Loos, Emma K              12 COND-MR              1:26.60    1:23.61        
                  40.11     1:23.61 (43.50)                                        
 40 Mccarthy, Lauren M        12 COND-MR              1:40.00    1:23.89        
                  39.81     1:23.89 (44.08)                                        
 41 Morris Exeter, Maya       11 Middies-MR           1:22.53    1:24.48        
                  39.51     1:24.48 (44.97)                                        
 42 Tyberg, Alexa             11 CFJV-MR              1:24.54    1:25.09        
                  41.82     1:25.09 (43.27)                                        
 43 Carolan, Ciara J          11 COND-MR              1:23.44    1:26.51        
 44 Starikovsky, Marina N     12 COND-MR              1:27.54    1:27.16        
                  42.74     1:27.16 (44.42)                                        
 45 Tatar, Sophie E           12 COND-MR              1:30.05    1:27.40        
 46 Schivel, Gabriela M       11 DESC-NJ              1:29.04    1:30.93        
                  41.77     1:30.93 (49.16)                                        
 47 Ugalde, Adriana M         12 Middies-MR           1:34.60    1:32.70        
 48 Madden, Caroline G        12 COND-MR              1:28.19    1:33.49        
                  44.03     1:33.49 (49.46)                                        
 49 Ryan, Brooke              11 CFJV-MR              1:31.98    1:34.96        
                  44.95     1:34.96 (50.01)                                        
 50 Thomas, Sasha G           11 DESC-NJ              1:44.60    1:35.11        
                  42.91     1:35.11 (52.20)                                        
 51 Chung, TingTing           11 Marlins Bgnw-MR      2:00.75    1:53.93        
                  52.84   1:53.93 (1:01.09)                                        
 52 Lee, Ester E              11 Tmsuffolk-MR         2:19.79    2:02.53        
 -- Schivel, Tatyanne N       11 DESC-NJ              1:32.76         DQ        
      Did not finish
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:17.99  11-12 METS LC Senior Mets
              2:21.29  11-12 ZONE LC Eastern Zones
              2:31.99  11-12 JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Samantha N           12 Marlins Bgnw-MR      2:24.00    2:23.73 JO     
                1:09.49   2:23.73 (1:14.24)                                        
  2 Taps, Dani E              12 Marlins Bgnw-MR      2:24.00    2:23.75 JO     
                1:09.70   2:23.75 (1:14.05)                                        
  3 Sanchez, Melanie B        11 COND-MR              2:28.00    2:25.46 JO     
                1:11.51   2:25.46 (1:13.95)                                        
  4 Dwyer, Grace V            11 COND-MR              2:33.26    2:26.85 JO     
                1:10.61   2:26.85 (1:16.24)                                        
  5 Halderman, Emma           12 CFJV-MR              2:28.74    2:28.16 JO     
  6 Wohl, Kate A              12 Marlins Bgnw-MR      2:37.48    2:33.74        
                1:13.53   2:33.74 (1:20.21)                                        
  7 Paez, Isabella S          11 Marlins Bgnw-MR      2:45.34    2:35.45        
                1:15.67   2:35.45 (1:19.78)                                        
  8 Posner, Kathryn G         12 Marlins Bgnw-MR      2:34.60    2:36.51        
                1:14.69   2:36.51 (1:21.82)                                        
  9 Organista, Kristina B     12 COND-MR              2:34.78    2:36.72        
                1:14.30   2:36.72 (1:22.42)                                        
 10 Negast, Taylor N          12 COND-MR              2:41.96    2:37.23        
                1:16.97   2:37.23 (1:20.26)                                        
 11 Clemente, Emily A         12 COND-MR              2:40.26    2:42.32        
                1:20.49   2:42.32 (1:21.83)                                        
 12 Dillon, Grace             12 CFJV-MR              2:48.00    2:43.96        
                1:20.72   2:43.96 (1:23.24)                                        
 13 Callaghan, Anna           12 CFJV-MR              2:48.48    2:44.07        
                1:20.23   2:44.07 (1:23.84)                                        
 14 Arturi, Arianna N         12 Morris County-NJ     2:51.52    2:45.40        
                1:18.58   2:45.40 (1:26.82)                                        
 15 Aery, Christine           11 CFJV-MR              3:13.20    2:46.78        
                1:21.26   2:46.78 (1:25.52)                                        
 16 Tavlarakis, Christina D   12 Marlins Bgnw-MR      2:48.19    2:48.73        
                1:19.03   2:48.73 (1:29.70)                                        
 17 Nadecki, Grace K          11 Marlins Bgnw-MR      3:22.59    2:53.75        
 18 DiMarco, AnnaLynn         11 SPAR-MR              2:53.64    2:54.31        
                1:22.72   2:54.31 (1:31.59)                                        
 19 Mccarthy, Lauren M        12 COND-MR              3:20.00    3:07.07        
 
Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              4:49.99  11-12 METS LC Senior Mets
              4:58.29  11-12 ZONE LC Eastern Zones
              5:21.99  11-12 JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doller, Miranda T         12 Morris County-NJ     5:03.44    4:55.74 ZONE   
                  32.54     1:09.02 (36.48)     1:46.31 (37.29)     2:24.30 (37.99)
        3:02.76 (38.46)     3:41.25 (38.49)     4:19.10 (37.85)     4:55.74 (36.64)
  2 Johnston, Sabrina K       11 Marlins Bgnw-MR      5:14.73    5:07.06 JO     
                  34.71     1:13.39 (38.68)     1:52.30 (38.91)     2:31.26 (38.96)
        3:10.56 (39.30)     3:50.62 (40.06)     4:29.78 (39.16)     5:07.06 (37.28)
  3 Cornish, Kristin A        11 Marlins Bgnw-MR      5:19.49    5:09.40 JO     
                  34.40     1:13.36 (38.96)     1:52.91 (39.55)     2:32.32 (39.41)
        3:12.11 (39.79)     3:51.65 (39.54)     4:31.60 (39.95)     5:09.40 (37.80)
  4 Reyna, Salma              11 Middies-MR           5:26.83    5:18.35 JO     
                  36.47     1:16.19 (39.72)     1:56.61 (40.42)     2:37.41 (40.80)
        3:17.66 (40.25)     3:58.36 (40.70)     4:39.07 (40.71)     5:18.35 (39.28)
  5 Arnold, Lauren R          11 Marlins Bgnw-MR      5:15.13    5:20.03 JO     
                  36.03     1:16.29 (40.26)     1:57.27 (40.98)     2:37.81 (40.54)
        3:17.78 (39.97)     3:58.76 (40.98)     4:39.88 (41.12)     5:20.03 (40.15)
  6 Pittignano, Kate M        12 COND-MR              5:37.36    5:31.78        
                  36.67     1:18.16 (41.49)     2:01.02 (42.86)     2:43.19 (42.17)
        3:26.19 (43.00)     4:08.97 (42.78)     4:52.40 (43.43)     5:31.78 (39.38)
  7 Mejia, Stephani           11 Middies-MR           5:45.31    5:37.46        
                  36.26     1:17.86 (41.60)     2:00.84 (42.98)     2:43.96 (43.12)
        3:27.34 (43.38)     4:11.39 (44.05)     4:55.29 (43.90)     5:37.46 (42.17)
  8 Leonard, Delaney          11 CFJV-MR              6:00.00    6:06.67        
                  37.84     1:23.10 (45.26)     2:10.66 (47.56)     2:59.42 (48.76)
        3:46.94 (47.52)     4:35.35 (48.41)     5:23.03 (47.68)     6:06.67 (43.64)
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                35.49  ZONE LC Eastern Zones
                37.59  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jocelyn, Laura            12 CFJV-MR                34.48      34.03 ZONE   
  2 Halderman, Emma           12 CFJV-MR                34.30      35.37 ZONE   
  3 Arciniegas, Francesca     11 COND-MR                35.89      35.78 JO     
  4 Tan, Samantha N           12 Marlins Bgnw-MR        35.85      36.19 JO     
  5 Organista, Kristina B     12 COND-MR                37.15      36.53 JO     
  6 Cornish, Kristin A        11 Marlins Bgnw-MR        37.14      36.83 JO     
  6 Ng, Trystan S             12 COND-MR                36.39      36.83 JO     
  8 Reyna, Salma              11 Middies-MR             37.87      37.25 JO     
  9 Clemente, Emily A         12 COND-MR                36.43      37.41 JO     
 10 Doller, Miranda T         12 Morris County-NJ       37.55      37.48 JO     
 11 Dwyer, Grace V            11 COND-MR                37.26      37.52 JO     
 12 Mora-Castillo, Isabella   11 Marlins Bgnw-MR        37.62      37.84        
 13 Nierhoff, Luisa           11 Marlins Bgnw-MR        38.51      37.91        
 14 Mejia, Stephani           11 Middies-MR             38.67      38.44        
 15 Zhou, Katherine *         12 COND-MR                40.43      38.48        
 16 Sanchez, Melanie B        11 COND-MR                41.00      38.74        
 17 Callaghan, Anna           12 CFJV-MR                39.60      38.79        
 18 Balachandran, Isabelle P  11 Middies-MR             38.71      38.91        
 19 Posner, Kathryn G         12 Marlins Bgnw-MR        39.80      38.97        
 20 Arturi, Arianna N         12 Morris County-NJ       40.38      39.04        
 21 Gazzara, Kaitlyn M        11 COND-MR                40.85      39.33        
 22 Wohl, Kate A              12 Marlins Bgnw-MR        40.28      39.55        
 23 Vandermel, Katherine E    12 COND-MR                39.76      39.62        
 24 Kelly, Colleen            12 CFJV-MR                43.44      40.41        
 25 Aery, Christine           11 CFJV-MR                39.96      40.49        
 26 Kazibwe, Marie N          12 Marlins Bgnw-MR        41.07      40.79        
 27 Grasso, Emily             11 Storm-MR               40.27      40.80        
 28 Leonard, Delaney          11 CFJV-MR                40.90      41.82        
 29 Noboa, Krystal S          12 DESC-NJ                43.48      42.47        
 30 Curry, Ava E              11 Morris County-NJ       41.30      42.48        
 31 Tavlarakis, Christina D   12 Marlins Bgnw-MR        39.55      42.60        
 32 Dillon, Grace             12 CFJV-MR                43.44      42.64        
 33 Grizzetti, Cami L         12 Morris County-NJ       42.05      42.99        
 34 Chung, Katherine J        12 COND-MR                44.46      43.02        
 35 Morris Exeter, Maya       11 Middies-MR             44.63      43.43        
 36 Tyberg, Alexa             11 CFJV-MR                45.35      43.71        
 36 Carolan, Ciara J          11 COND-MR                45.40      43.71        
 38 Kirsis, Nikoleta N        11 COND-MR                42.12      43.75        
 39 Nagle, Jennifer A         12 Tmsuffolk-MR           59.95      43.83        
 40 Hill, Arissa A            12 Middies-MR             42.57      43.97        
 41 Hallac, Anna C            12 Marlins Bgnw-MR        46.37      44.79        
 42 Mccarthy, Lauren M        12 COND-MR                55.00      45.24        
 43 Schivel, Gabriela M       11 DESC-NJ                47.38      45.81        
 44 Kelly, Katie              11 CFJV-MR                46.61      46.10        
 45 Madden, Caroline G        12 COND-MR                45.13      46.53        
 46 Loos, Emma K              12 COND-MR                44.94      46.68        
 47 Starikovsky, Marina N     12 COND-MR                46.26      46.75        
 48 Tatar, Sophie E           12 COND-MR                47.86      47.33        
 49 Pondok, Katie I           11 Marlins Bgnw-MR        50.74      47.61        
 50 Schivel, Tatyanne N       11 DESC-NJ                47.35      48.14        
 51 Ugalde, Adriana M         12 Middies-MR             50.80      49.07        
 52 Chung, TingTing           11 Marlins Bgnw-MR        55.16      53.51        
 53 Lee, Ester E              11 Tmsuffolk-MR         1:04.94      59.74        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:12.99  METS LC Senior Mets
              1:15.19  ZONE LC Eastern Zones
              1:20.49  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jocelyn, Laura            12 CFJV-MR              1:14.55    1:14.85 ZONE   
                  35.76     1:14.85 (39.09)                                        
  2 Tan, Samantha N           12 Marlins Bgnw-MR      1:15.61    1:15.23 JO     
                  36.30     1:15.23 (38.93)                                        
  3 Rocco, Emily A            12 Marlins Bgnw-MR      1:14.91    1:17.26 JO     
                  37.38     1:17.26 (39.88)                                        
  4 Taps, Dani E              12 Marlins Bgnw-MR      1:17.97    1:17.80 JO     
                  37.76     1:17.80 (40.04)                                        
  5 Arciniegas, Francesca     11 COND-MR              1:18.13    1:17.88 JO     
                  37.84     1:17.88 (40.04)                                        
  6 Nierhoff, Luisa           11 Marlins Bgnw-MR      1:19.88    1:18.30 JO     
                  38.59     1:18.30 (39.71)                                        
  7 Dwyer, Grace V            11 COND-MR              1:18.91    1:19.13 JO     
                  38.42     1:19.13 (40.71)                                        
  8 Ng, Trystan S             12 COND-MR              1:17.69    1:19.43 JO     
                  38.61     1:19.43 (40.82)                                        
  9 Organista, Kristina B     12 COND-MR              1:20.32    1:19.57 JO     
                  38.74     1:19.57 (40.83)                                        
 10 Reyna, Salma              11 Middies-MR           1:19.75    1:19.83 JO     
                  39.13     1:19.83 (40.70)                                        
 10 Arnold, Lauren R          11 Marlins Bgnw-MR      1:18.08    1:19.83 JO     
                  38.92     1:19.83 (40.91)                                        
 12 Mora-Castillo, Isabella   11 Marlins Bgnw-MR      1:22.76    1:20.36 JO     
                  38.27     1:20.36 (42.09)                                        
 13 Clemente, Emily A         12 COND-MR              1:19.87    1:21.62        
                  40.46     1:21.62 (41.16)                                        
 14 Arturi, Arianna N         12 Morris County-NJ     1:25.74    1:23.18        
                  40.05     1:23.18 (43.13)                                        
 15 Mejia, Stephani           11 Middies-MR           1:21.10    1:23.31        
                  40.36     1:23.31 (42.95)                                        
 16 Wohl, Kate A              12 Marlins Bgnw-MR      1:24.67    1:23.71        
                  40.35     1:23.71 (43.36)                                        
 17 Posner, Kathryn G         12 Marlins Bgnw-MR      1:26.20    1:24.44        
                  41.57     1:24.44 (42.87)                                        
 18 Ashley, Rachel            12 CFJV-MR              1:23.66    1:26.93        
                  42.49     1:26.93 (44.44)                                        
 19 Callaghan, Anna           12 CFJV-MR              1:27.11    1:27.53        
                  42.27     1:27.53 (45.26)                                        
 20 Pittignano, Kate M        12 COND-MR              1:25.99    1:27.80        
                  42.75     1:27.80 (45.05)                                        
 21 Freeman, Cori S           11 COND-MR              1:28.93    1:27.88        
                  43.05     1:27.88 (44.83)                                        
 22 Tavlarakis, Christina D   12 Marlins Bgnw-MR      1:24.84    1:29.33        
                  42.68     1:29.33 (46.65)                                        
 23 Kamal, Sarah M            12 Marlins Bgnw-MR      1:26.36    1:29.35        
                  43.99     1:29.35 (45.36)                                        
 24 Grasso, Emily             11 Storm-MR             1:25.52    1:29.52        
                  43.03     1:29.52 (46.49)                                        
 25 MacDonald, Kate           11 CFJV-MR              1:35.40    1:29.53        
                  43.29     1:29.53 (46.24)                                        
 26 Smith, Piper A            11 Marlins Bgnw-MR      1:29.37    1:29.96        
                  44.62     1:29.96 (45.34)                                        
 26 Aery, Christine           11 CFJV-MR              1:29.03    1:29.96        
                  43.59     1:29.96 (46.37)                                        
 28 Curry, Ava E              11 Morris County-NJ     1:28.73    1:30.77        
 29 Leonard, Delaney          11 CFJV-MR              1:27.37    1:30.98        
                  44.52     1:30.98 (46.46)                                        
 30 Kirsis, Nikoleta N        11 COND-MR              1:28.84    1:31.67        
                  44.68     1:31.67 (46.99)                                        
 31 Nadecki, Grace K          11 Marlins Bgnw-MR      1:32.07    1:32.42        
                  44.27     1:32.42 (48.15)                                        
 32 Tyberg, Alexa             11 CFJV-MR              1:35.18    1:33.66        
                  44.93     1:33.66 (48.73)                                        
 33 Chang, Jasmine J          11 Storm-MR             1:35.05    1:34.79        
                  46.97     1:34.79 (47.82)                                        
 34 Hallac, Anna C            12 Marlins Bgnw-MR      1:48.21    1:35.99        
                  47.19     1:35.99 (48.80)                                        
 35 Hill, Arissa A            12 Middies-MR           1:33.70    1:36.37        
                  46.78     1:36.37 (49.59)                                        
 36 Stoll, Olivia P           11 Storm-MR             1:38.34    1:36.55        
                  47.20     1:36.55 (49.35)                                        
 37 Carolan, Ciara J          11 COND-MR              1:36.10    1:37.65        
                  46.70     1:37.65 (50.95)                                        
 38 Kelly, Katie              11 CFJV-MR              1:37.95    1:37.88        
                  48.15     1:37.88 (49.73)                                        
 39 Nagle, Jennifer A         12 Tmsuffolk-MR         2:02.90    1:37.98        
                  47.14     1:37.98 (50.84)                                        
 40 Mccarthy, Lauren M        12 COND-MR              1:50.00    1:38.27        
 41 Starikovsky, Marina N     12 COND-MR              1:42.13    1:40.83        
                  49.06     1:40.83 (51.77)                                        
 42 Vega, Melanie J           11 DESC-NJ              1:45.75    1:42.40        
                  49.89     1:42.40 (52.51)                                        
 43 Pondok, Katie I           11 Marlins Bgnw-MR      1:47.00    1:42.43        
                  50.11     1:42.43 (52.32)                                        
 44 Tatar, Sophie E           12 COND-MR              1:43.09    1:42.66        
                  49.27     1:42.66 (53.39)                                        
 45 Espino, Justine D         12 COND-MR              1:44.60    1:42.95        
                  48.43     1:42.95 (54.52)                                        
 46 Thakur, Kerishma *        12 COND-MR              1:44.78    1:45.34        
                  52.03     1:45.34 (53.31)                                        
 47 Thomas, Sasha G           11 DESC-NJ              2:06.59    1:46.58        
 48 Lastras-Castrejon, Danie  12 CFJV-MR              2:00.00    1:52.71        
                  55.22     1:52.71 (57.49)                                        
 49 Lee, Ester E              11 Tmsuffolk-MR         2:25.95    2:11.08        
                1:03.36   2:11.08 (1:07.72)                                        
 
Girls 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:37.49  11-12 METS LC Senior Mets
              2:39.39  11-12 ZONE LC Eastern Zones
              2:54.99  11-12 JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jocelyn, Laura            12 CFJV-MR              2:45.42    2:41.65 JO     
                  38.14     1:20.89 (42.75)     2:03.38 (42.49)     2:41.65 (38.27)
  2 Ng, Trystan S             12 COND-MR              2:46.44    2:45.76 JO     
                  39.30     1:21.81 (42.51)     2:04.76 (42.95)     2:45.76 (41.00)
  3 Tan, Samantha N           12 Marlins Bgnw-MR      2:39.96    2:45.88 JO     
                  37.47     1:19.52 (42.05)     2:03.20 (43.68)     2:45.88 (42.68)
  4 Taps, Dani E              12 Marlins Bgnw-MR      2:49.04    2:46.36 JO     
                  39.23     1:21.29 (42.06)     2:04.39 (43.10)     2:46.36 (41.97)
  5 Reyna, Salma              11 Middies-MR           2:49.03    2:46.86 JO     
                  39.11     1:21.40 (42.29)     2:05.36 (43.96)     2:46.86 (41.50)
  6 Halderman, Emma           12 CFJV-MR              2:50.00    2:47.16 JO     
                  38.12     1:21.35 (43.23)     2:06.04 (44.69)     2:47.16 (41.12)
  7 Arciniegas, Francesca     11 COND-MR              2:51.47    2:47.41 JO     
                  39.44     1:21.83 (42.39)     2:05.81 (43.98)     2:47.41 (41.60)
  8 Cornish, Kristin A        11 Marlins Bgnw-MR      3:10.00    2:51.18 JO     
                  39.98     1:24.84 (44.86)     2:09.01 (44.17)     2:51.18 (42.17)
  9 Mejia, Stephani           11 Middies-MR           2:58.78    2:52.88 JO     
                  40.80     1:24.55 (43.75)     2:09.38 (44.83)     2:52.88 (43.50)
 10 Doller, Miranda T         12 Morris County-NJ     3:05.55    2:53.44 JO     
                  40.41     1:25.08 (44.67)     2:10.31 (45.23)     2:53.44 (43.13)
 11 Arnold, Lauren R          11 Marlins Bgnw-MR      2:52.68    2:53.65 JO     
                  40.72     1:25.03 (44.31)     2:10.13 (45.10)     2:53.65 (43.52)
 12 Negast, Taylor N          12 COND-MR              2:55.30    2:54.00 JO     
                  40.58     1:25.42 (44.84)     2:10.67 (45.25)     2:54.00 (43.33)
 13 Pittignano, Kate M        12 COND-MR              3:01.83    2:58.38        
                  41.85     1:29.14 (47.29)     2:14.61 (45.47)     2:58.38 (43.77)
 14 Zhou, Katherine *         12 COND-MR              3:17.16    3:00.21        
                  41.56     1:27.81 (46.25)     2:14.99 (47.18)     3:00.21 (45.22)
 15 Balachandran, Isabelle P  11 Middies-MR                NT    3:01.74        
                  41.61     1:29.66 (48.05)     2:16.86 (47.20)     3:01.74 (44.88)
 16 Arturi, Arianna N         12 Morris County-NJ     3:06.92    3:03.04        
                  43.22     1:30.50 (47.28)     2:18.66 (48.16)     3:03.04 (44.38)
 17 Callaghan, Anna           12 CFJV-MR              3:05.06    3:03.87        
                  43.53     1:31.38 (47.85)     2:19.54 (48.16)     3:03.87 (44.33)
 18 Kelly, Colleen            12 CFJV-MR              3:00.00    3:04.55        
                  43.99     1:30.95 (46.96)     2:19.72 (48.77)     3:04.55 (44.83)
 19 Ashley, Rachel            12 CFJV-MR              3:00.27    3:06.78        
                  42.45     1:30.87 (48.42)   3:06.78 (1:35.91)                    
 20 Freeman, Cori S           11 COND-MR              3:15.00    3:08.14        
                  45.84     1:34.93 (49.09)     2:22.63 (47.70)     3:08.14 (45.51)
 21 Gazzara, Kaitlyn M        11 COND-MR              3:08.00    3:09.11        
                  46.69     1:34.92 (48.23)   3:09.11 (1:34.19)                    
 22 Curry, Ava E              11 Morris County-NJ     3:07.59    3:10.78        
                  45.32     1:33.77 (48.45)     2:22.99 (49.22)     3:10.78 (47.79)
 23 Tirado, Elizabeth R       11 Middies-MR           3:18.15    3:12.22        
                  47.05     1:36.58 (49.53)     2:25.94 (49.36)     3:12.22 (46.28)
 24 Kirsis, Nikoleta N        11 COND-MR              3:15.00    3:12.36        
                  45.70     1:35.72 (50.02)     2:25.20 (49.48)     3:12.36 (47.16)
 25 Tavlarakis, Christina D   12 Marlins Bgnw-MR      3:01.58    3:12.87        
                  44.88     1:34.60 (49.72)     2:25.23 (50.63)     3:12.87 (47.64)
 26 MacDonald, Kate           11 CFJV-MR              3:10.00    3:13.05        
                  45.70     1:35.97 (50.27)     2:25.91 (49.94)     3:13.05 (47.14)
 27 Tyberg, Alexa             11 CFJV-MR              3:35.00    3:15.59        
                  46.24     1:38.54 (52.30)     2:28.40 (49.86)     3:15.59 (47.19)
 28 Hill, Arissa A            12 Middies-MR                NT    3:28.63        
                  48.39     1:41.91 (53.52)   3:28.63 (1:46.72)                    
 -- Leonard, Delaney          11 CFJV-MR              3:00.00         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
                  45.15     1:33.61 (48.46)     2:23.72 (50.11)                    
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                39.49  ZONE LC Eastern Zones
                43.49  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arciniegas, Francesca     11 COND-MR                40.72      40.11 JO     
  2 Kamal, Sarah M            12 Marlins Bgnw-MR        39.13      40.68 JO     
  3 Ng, Trystan S             12 COND-MR                40.55      41.08 JO     
  4 Johnston, Sabrina K       11 Marlins Bgnw-MR        41.97      41.39 JO     
  5 Kelly, Colleen            12 CFJV-MR                43.14      41.64 JO     
  6 Grasso, Emily             11 Storm-MR               41.56      42.03 JO     
  7 Vandermel, Katherine E    12 COND-MR                41.73      42.70 JO     
  8 Zhou, Katherine *         12 COND-MR                45.05      42.81 JO     
  9 Paez, Isabella S          11 Marlins Bgnw-MR        44.67      43.52        
 10 Dillon, Grace             12 CFJV-MR                43.68      43.58        
 11 Dwyer, Grace V            11 COND-MR                43.51      43.67        
 12 Nadecki, Grace K          11 Marlins Bgnw-MR        43.70      44.14        
 13 Grizzetti, Cami L         12 Morris County-NJ       43.32      44.61        
 14 Sanchez, Melanie B        11 COND-MR                46.62      44.96        
 15 DiMarco, AnnaLynn         11 SPAR-MR                46.38      45.07        
 16 Gazzara, Kaitlyn M        11 COND-MR                44.92      45.59        
 17 Aery, Christine           11 CFJV-MR                45.91      46.56        
 18 Hallac, Anna C            12 Marlins Bgnw-MR        46.98      47.63        
 19 Reyna, Salma              11 Middies-MR             49.20      47.98        
 20 Hill, Arissa A            12 Middies-MR             54.68      48.48        
 21 Tavlarakis, Christina D   12 Marlins Bgnw-MR        48.88      49.02        
 22 MacDonald, Kate           11 CFJV-MR                49.63      49.23        
 23 Kirsis, Nikoleta N        11 COND-MR                47.74      49.58        
 24 Kelly, Katie              11 CFJV-MR                52.92      50.21        
 25 Nagle, Jennifer A         12 Tmsuffolk-MR         1:03.95      50.27        
 26 Vonderhorst, Dylan P      12 COND-MR                49.58      50.29        
 27 Park, Hannah *            11 COND-MR                51.83      51.42        
 28 Thomas, Sasha G           11 DESC-NJ              1:00.82      52.06        
 29 Mccarthy, Lauren M        12 COND-MR              1:15.00      53.50        
 30 Madden, Caroline G        12 COND-MR                56.16      55.46        
 31 Vega, Melanie J           11 DESC-NJ                58.53      58.33        
 32 Lee, Ester E              11 Tmsuffolk-MR         1:26.64    1:19.71        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:24.99  METS LC Senior Mets
              1:25.79  ZONE LC Eastern Zones
              1:32.49  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnston, Sabrina K       11 Marlins Bgnw-MR      1:26.19    1:28.88 JO     
                  41.75     1:28.88 (47.13)                                        
  2 Meyerhoeffer, Stella M    12 SPAR-MR              1:26.41    1:29.63 JO     
                  40.96     1:29.63 (48.67)                                        
  3 Ng, Trystan S             12 COND-MR              1:30.96    1:29.64 JO     
                  42.56     1:29.64 (47.08)                                        
  4 Grasso, Emily             11 Storm-MR             1:29.97    1:30.52 JO     
                  44.23     1:30.52 (46.29)                                        
  5 Kamal, Sarah M            12 Marlins Bgnw-MR      1:27.63    1:31.21 JO     
                  43.55     1:31.21 (47.66)                                        
  6 Kelly, Colleen            12 CFJV-MR              1:40.00    1:31.84 JO     
                  43.19     1:31.84 (48.65)                                        
  7 Zhou, Katherine *         12 COND-MR              1:38.26    1:31.86 JO     
                  43.61     1:31.86 (48.25)                                        
  8 Taps, Dani E              12 Marlins Bgnw-MR      1:30.48    1:32.00 JO     
                  43.68     1:32.00 (48.32)                                        
  9 Vandermel, Katherine E    12 COND-MR              1:33.81    1:33.98        
                  45.11     1:33.98 (48.87)                                        
 10 Paez, Isabella S          11 Marlins Bgnw-MR      1:34.12    1:34.39        
                  45.74     1:34.39 (48.65)                                        
 11 Dwyer, Grace V            11 COND-MR              1:34.99    1:36.23        
                  45.95     1:36.23 (50.28)                                        
 12 DiMarco, AnnaLynn         11 SPAR-MR              1:35.01    1:36.34        
                  45.78     1:36.34 (50.56)                                        
 13 Dillon, Grace             12 CFJV-MR              1:40.07    1:37.34        
                  46.84     1:37.34 (50.50)                                        
 14 Hallac, Anna C            12 Marlins Bgnw-MR      1:38.84    1:38.75        
                  47.32     1:38.75 (51.43)                                        
 15 Gazzara, Kaitlyn M        11 COND-MR              1:39.23    1:39.11        
                  48.32     1:39.11 (50.79)                                        
 16 Grizzetti, Cami L         12 Morris County-NJ     1:34.38    1:39.16        
                  45.10     1:39.16 (54.06)                                        
 17 Sanchez, Melanie B        11 COND-MR              1:40.45    1:39.40        
                  47.44     1:39.40 (51.96)                                        
 18 Chung, Katherine J        12 COND-MR              1:41.32    1:40.05        
                  48.21     1:40.05 (51.84)                                        
 19 Kazibwe, Marie N          12 Marlins Bgnw-MR      1:39.30    1:40.44        
                  47.62     1:40.44 (52.82)                                        
 20 Loos, Emma K              12 COND-MR              1:40.30    1:40.98        
                  48.29     1:40.98 (52.69)                                        
 21 Aery, Christine           11 CFJV-MR              1:40.11    1:43.49        
                  49.94     1:43.49 (53.55)                                        
 22 MacDonald, Kate           11 CFJV-MR              1:43.50    1:44.74        
                  51.13     1:44.74 (53.61)                                        
 23 Kirsis, Nikoleta N        11 COND-MR              1:47.68    1:45.53        
                  50.51     1:45.53 (55.02)                                        
 24 Tavlarakis, Christina D   12 Marlins Bgnw-MR      1:46.81    1:45.75        
                  50.50     1:45.75 (55.25)                                        
 25 Pondok, Katie I           11 Marlins Bgnw-MR      1:50.09    1:46.70        
                  50.71     1:46.70 (55.99)                                        
 26 Nagle, Jennifer A         12 Tmsuffolk-MR         2:09.95    1:47.00        
                  51.37     1:47.00 (55.63)                                        
 27 Park, Hannah *            11 COND-MR              1:53.28    1:48.67        
                  51.78     1:48.67 (56.89)                                        
 28 Noboa, Krystal S          12 DESC-NJ              1:49.12    1:49.03        
                  51.07     1:49.03 (57.96)                                        
 29 Ryan, Brooke              11 CFJV-MR              1:47.85    1:49.15        
                  52.42     1:49.15 (56.73)                                        
 30 Morris Exeter, Maya       11 Middies-MR           1:36.36    1:50.20        
                  52.88     1:50.20 (57.32)                                        
 31 Schivel, Gabriela M       11 DESC-NJ              1:52.23    1:51.67        
                  54.18     1:51.67 (57.49)                                        
 32 Schivel, Tatyanne N       11 DESC-NJ              1:53.45    1:52.01        
                  54.11     1:52.01 (57.90)                                        
 33 Kelly, Katie              11 CFJV-MR              1:50.03    1:52.15        
                  53.91     1:52.15 (58.24)                                        
 34 Ashley, Rachel            12 CFJV-MR              2:03.67    1:52.25        
                  53.66     1:52.25 (58.59)                                        
 35 Chung, TingTing           11 Marlins Bgnw-MR      2:00.06    1:57.65        
 36 Mccarthy, Lauren M        12 COND-MR              2:30.00    1:58.13        
                  57.55   1:58.13 (1:00.58)                                        
 37 Thomas, Sasha G           11 DESC-NJ              2:11.66    1:59.02        
                  57.10   1:59.02 (1:01.92)                                        
 38 Thakur, Kerishma *        12 COND-MR              2:00.90    2:00.47        
                  57.83   2:00.47 (1:02.64)                                        
 39 Tatar, Sophie E           12 COND-MR              2:03.58    2:00.90        
                  57.57   2:00.90 (1:03.33)                                        
 40 Ugalde, Adriana M         12 Middies-MR           1:56.59    2:01.80        
                  55.16   2:01.80 (1:06.64)                                        
 41 Madden, Caroline G        12 COND-MR              2:02.58    2:05.14        
                1:00.03   2:05.14 (1:05.11)                                        
 42 Carolan, Ciara J          11 COND-MR              2:15.00    2:08.92        
                1:01.34   2:08.92 (1:07.58)                                        
 43 Lee, Ester E              11 Tmsuffolk-MR         2:52.95    2:42.64        
                1:16.47   2:42.64 (1:26.17)                                        
 
Girls 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              3:01.69  11-12 ZONE LC Eastern Zones
              3:03.99  11-12 METS LC Senior Mets
              3:21.09  11-12 JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arciniegas, Francesca     11 COND-MR              3:14.79    3:09.67 JO     
                  43.30     1:31.92 (48.62)     2:20.76 (48.84)     3:09.67 (48.91)
  2 Halderman, Emma           12 CFJV-MR              3:15.00    3:13.06 JO     
                  43.69     1:33.43 (49.74)     2:24.61 (51.18)     3:13.06 (48.45)
  3 Kamal, Sarah M            12 Marlins Bgnw-MR      3:13.11    3:13.79 JO     
                  43.56     1:33.27 (49.71)     2:23.13 (49.86)     3:13.79 (50.66)
  4 Johnston, Sabrina K       11 Marlins Bgnw-MR      3:22.00    3:16.06 JO     
                  45.57     1:36.13 (50.56)     2:28.14 (52.01)     3:16.06 (47.92)
  5 Taps, Dani E              12 Marlins Bgnw-MR      3:22.61    3:16.35 JO     
                  44.02     1:33.66 (49.64)     2:24.32 (50.66)     3:16.35 (52.03)
  6 Grasso, Emily             11 Storm-MR             3:13.57    3:16.98 JO     
                  45.89     1:35.48 (49.59)     2:26.20 (50.72)     3:16.98 (50.78)
  7 Cornish, Kristin A        11 Marlins Bgnw-MR      3:20.00    3:17.78 JO     
                  45.72     1:36.31 (50.59)     2:28.15 (51.84)     3:17.78 (49.63)
  8 DiMarco, AnnaLynn         11 SPAR-MR              3:20.68    3:20.49 JO     
                  46.88     1:37.42 (50.54)     2:29.20 (51.78)     3:20.49 (51.29)
  9 Dillon, Grace             12 CFJV-MR              3:45.00    3:22.45        
 10 Zhou, Katherine *         12 COND-MR              3:39.68    3:22.94        
                  43.56     1:33.74 (50.18)     2:28.40 (54.66)     3:22.94 (54.54)
 11 Paez, Isabella S          11 Marlins Bgnw-MR      3:32.00    3:24.62        
                  47.31     1:40.15 (52.84)     2:32.76 (52.61)     3:24.62 (51.86)
 12 Vandermel, Katherine E    12 COND-MR              3:27.87    3:28.98        
                  47.48     1:40.91 (53.43)     2:35.16 (54.25)     3:28.98 (53.82)
 13 Nadecki, Grace K          11 Marlins Bgnw-MR      3:35.00    3:30.78        
                  47.88     1:42.65 (54.77)     2:37.99 (55.34)     3:30.78 (52.79)
 14 Hallac, Anna C            12 Marlins Bgnw-MR      3:25.83    3:31.21        
                  47.45     1:40.30 (52.85)     2:35.88 (55.58)     3:31.21 (55.33)
 15 Aery, Christine           11 CFJV-MR              3:37.17    3:31.97        
                  49.27     1:43.53 (54.26)     2:40.03 (56.50)     3:31.97 (51.94)
 16 Pittignano, Kate M        12 COND-MR              3:40.00    3:32.73        
                  50.49     1:46.22 (55.73)     2:39.53 (53.31)     3:32.73 (53.20)
 17 Grizzetti, Cami L         12 Morris County-NJ     3:26.14    3:33.03        
                  46.83     1:40.95 (54.12)     2:36.78 (55.83)     3:33.03 (56.25)
 18 Gazzara, Kaitlyn M        11 COND-MR              3:36.44    3:33.34        
                  49.72     1:44.91 (55.19)     2:40.22 (55.31)     3:33.34 (53.12)
 19 Chung, Katherine J        12 COND-MR              3:41.85    3:36.85        
                  48.21     1:42.07 (53.86)     2:39.60 (57.53)     3:36.85 (57.25)
 20 Kirsis, Nikoleta N        11 COND-MR              4:00.67    3:44.41        
                  52.09     1:49.56 (57.47)     2:48.93 (59.37)     3:44.41 (55.48)
 21 Curry, Ava E              11 Morris County-NJ     4:09.47    3:50.02        
                  54.33     1:53.64 (59.31)     2:52.86 (59.22)     3:50.02 (57.16)
 22 Vonderhorst, Dylan P      12 COND-MR              3:50.00    3:50.17        
                  54.64     1:52.94 (58.30)   2:53.51 (1:00.57)     3:50.17 (56.66)
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                32.99  ZONE LC Eastern Zones
                35.79  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyerhoeffer, Stella M    12 SPAR-MR                32.60      32.12 ZONE   
  2 Rocco, Emily A            12 Marlins Bgnw-MR        32.58      32.70 ZONE   
  3 Alexander, Sinceraty D    12 SPAR-MR                32.96      32.97 ZONE   
  4 Tan, Samantha N           12 Marlins Bgnw-MR        33.51      33.43 JO     
  5 Doller, Miranda T         12 Morris County-NJ       32.98      33.61 JO     
  6 Cornish, Kristin A        11 Marlins Bgnw-MR        35.07      34.12 JO     
  7 Paez, Isabella S          11 Marlins Bgnw-MR        34.01      34.20 JO     
  8 Halderman, Emma           12 CFJV-MR                32.64      34.23 JO     
  8 Ng, Trystan S             12 COND-MR                34.67      34.23 JO     
 10 Organista, Kristina B     12 COND-MR                33.89      34.33 JO     
 11 Iannetta, Ava L           12 SPAR-MR                32.86      34.80 JO     
 12 Clemente, Emily A         12 COND-MR                34.48      35.17 JO     
 13 Mora-Castillo, Isabella   11 Marlins Bgnw-MR        36.46      35.36 JO     
 14 Negast, Taylor N          12 COND-MR                35.31      36.03        
 15 Mejia, Stephani           11 Middies-MR             37.48      36.09        
 16 Vandermel, Katherine E    12 COND-MR                36.90      36.60        
 17 Sanchez, Melanie B        11 COND-MR                37.30      36.75        
 18 Posner, Kathryn G         12 Marlins Bgnw-MR        35.63      36.76        
 19 Arturi, Arianna N         12 Morris County-NJ       40.53      37.34        
 20 Tirado, Elizabeth R       11 Middies-MR             36.75      37.55        
 21 Leonard, Delaney          11 CFJV-MR                37.83      37.62        
 22 Kazibwe, Marie N          12 Marlins Bgnw-MR        41.15      38.02        
 23 Ashley, Rachel            12 CFJV-MR                38.71      38.47        
 24 Kelly, Colleen            12 CFJV-MR                39.81      38.58        
 25 Callaghan, Anna           12 CFJV-MR                39.25      39.67        
 26 Freeman, Cori S           11 COND-MR                39.38      41.04        
 27 Starikovsky, Marina N     12 COND-MR                42.28      41.17        
 28 DiMarco, AnnaLynn         11 SPAR-MR                42.20      41.74        
 29 Hill, Arissa A            12 Middies-MR             47.05      41.87        
 30 Park, Hannah *            11 COND-MR                41.72      42.68        
 31 Smith, Piper A            11 Marlins Bgnw-MR        46.10      43.16        
 32 Madden, Caroline G        12 COND-MR                44.38      45.69        
 33 Carolan, Ciara J          11 COND-MR                47.47      45.80        
 34 Vega, Melanie J           11 DESC-NJ                47.56      46.44        
 35 Thakur, Kerishma *        12 COND-MR                45.42      46.68        
 36 Pondok, Katie I           11 Marlins Bgnw-MR        48.00      47.17        
 37 Lastras-Castrejon, Danie  12 CFJV-MR              1:00.00      47.32        
 38 Tatar, Sophie E           12 COND-MR                50.62      48.01        
 39 Chang, Jasmine J          11 Storm-MR               45.77      48.20        
 40 Stoll, Olivia P           11 Storm-MR               49.67      50.17        
 41 Espino, Justine D         12 COND-MR                55.00      55.08        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:11.69  METS LC Senior Mets
              1:13.79  ZONE LC Eastern Zones
              1:20.99  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyerhoeffer, Stella M    12 SPAR-MR              1:15.56    1:15.33 JO     
                  33.94     1:15.33 (41.39)                                        
  2 Jocelyn, Laura            12 CFJV-MR              1:20.87    1:17.45 JO     
                  36.87     1:17.45 (40.58)                                        
  3 Organista, Kristina B     12 COND-MR              1:20.34    1:17.90 JO     
                  37.19     1:17.90 (40.71)                                        
  4 Johnston, Sabrina K       11 Marlins Bgnw-MR      1:21.29    1:18.16 JO     
                  36.99     1:18.16 (41.17)                                        
  5 Arnold, Lauren R          11 Marlins Bgnw-MR      1:18.49    1:19.06 JO     
                  35.25     1:19.06 (43.81)                                        
  6 Nierhoff, Luisa           11 Marlins Bgnw-MR      1:17.38    1:19.88 JO     
                  37.21     1:19.88 (42.67)                                        
  7 Cornish, Kristin A        11 Marlins Bgnw-MR      1:21.83    1:20.50 JO     
                  37.63     1:20.50 (42.87)                                        
  8 Iannetta, Ava L           12 SPAR-MR              1:23.65    1:20.51 JO     
                  35.13     1:20.51 (45.38)                                        
  9 Mejia, Stephani           11 Middies-MR           1:22.90    1:21.68        
                  36.44     1:21.68 (45.24)                                        
 10 Negast, Taylor N          12 COND-MR              1:22.69    1:22.28        
                  37.55     1:22.28 (44.73)                                        
 11 Wohl, Kate A              12 Marlins Bgnw-MR      1:24.16    1:23.58        
                  39.10     1:23.58 (44.48)                                        
 12 Clemente, Emily A         12 COND-MR              1:23.09    1:25.27        
                  40.82     1:25.27 (44.45)                                        
 13 Posner, Kathryn G         12 Marlins Bgnw-MR      1:19.63    1:25.62        
 14 Pittignano, Kate M        12 COND-MR              1:26.33    1:26.11        
                  41.66     1:26.11 (44.45)                                        
 15 Tirado, Elizabeth R       11 Middies-MR           1:22.63    1:27.38        
                  37.41     1:27.38 (49.97)                                        
 16 Kamal, Sarah M            12 Marlins Bgnw-MR      1:41.14    1:27.60        
                  40.01     1:27.60 (47.59)                                        
 17 Vandermel, Katherine E    12 COND-MR              1:27.33    1:28.28        
                  40.95     1:28.28 (47.33)                                        
 18 Ashley, Rachel            12 CFJV-MR              1:32.06    1:29.03        
                  39.83     1:29.03 (49.20)                                        
 19 Freeman, Cori S           11 COND-MR              1:37.55    1:33.72        
                  41.71     1:33.72 (52.01)                                        
 20 Noboa, Krystal S          12 DESC-NJ              1:36.38    1:34.31        
                  41.11     1:34.31 (53.20)                                        
 21 Starikovsky, Marina N     12 COND-MR              1:39.81    1:38.66        
                  44.86     1:38.66 (53.80)                                        
 22 MacDonald, Kate           11 CFJV-MR              1:50.00    1:43.39        
                  48.25     1:43.39 (55.14)                                        
 23 Thakur, Kerishma *        12 COND-MR              1:48.50    1:47.41        
                  50.53     1:47.41 (56.88)                                        
 24 Kelly, Katie              11 CFJV-MR              2:00.00    1:54.70        
                  54.09   1:54.70 (1:00.61)                                        
 25 Aery, Christine           11 CFJV-MR              2:00.00    1:55.85        
                  53.47   1:55.85 (1:02.38)                                        
 26 Ryan, Brooke              11 CFJV-MR              2:00.00    2:01.88        
                  54.91   2:01.88 (1:06.97)                                        
 -- Mora-Castillo, Isabella   11 Marlins Bgnw-MR      1:24.76         DQ        
      Declared false start
 
Girls 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:43.99  11-12 METS LC Senior Mets
              2:44.39  11-12 ZONE LC Eastern Zones
              2:59.99  11-12 JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chung, Katherine J        12 COND-MR              2:58.01    2:59.68 JO     
                  38.40     1:23.40 (45.00)     2:10.46 (47.06)     2:59.68 (49.22)
  2 Zhou, Katherine *         12 COND-MR              3:26.93    3:02.16        
                  37.55     1:24.99 (47.44)     2:14.82 (49.83)     3:02.16 (47.34)
  3 Nierhoff, Luisa           11 Marlins Bgnw-MR      3:00.00    3:02.52        
                  39.16     1:27.52 (48.36)     2:15.71 (48.19)     3:02.52 (46.81)
  4 Wohl, Kate A              12 Marlins Bgnw-MR      3:05.00    3:05.41        
                  40.50     1:27.19 (46.69)     2:17.40 (50.21)     3:05.41 (48.01)
  5 Jocelyn, Laura            12 CFJV-MR              3:00.00    3:06.71        
                  40.41     1:28.46 (48.05)     2:19.66 (51.20)     3:06.71 (47.05)
  6 Arnold, Lauren R          11 Marlins Bgnw-MR      3:05.72    3:07.10        
                  40.96     1:28.83 (47.87)     2:18.55 (49.72)     3:07.10 (48.55)
  7 Negast, Taylor N          12 COND-MR              3:11.58    3:10.12        
                  40.10     1:27.80 (47.70)     2:19.86 (52.06)     3:10.12 (50.26)
  8 Pittignano, Kate M        12 COND-MR              3:12.52    3:21.30        
                  45.02     1:37.22 (52.20)     2:30.99 (53.77)     3:21.30 (50.31)
  9 Tyberg, Alexa             11 CFJV-MR                   NT    4:21.94        
                  55.89   2:05.74 (1:09.85)   3:14.32 (1:08.58)   4:21.94 (1:07.62)
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:37.29  11-12 METS LC Senior Mets
              2:40.59  11-12 ZONE LC Eastern Zones
              2:51.19  11-12 JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nierhoff, Luisa           11 Marlins Bgnw-MR      2:42.80    2:39.02 ZONE   
                  35.57     1:17.88 (42.31)     2:02.97 (45.09)     2:39.02 (36.05)
  2 Meyerhoeffer, Stella M    12 SPAR-MR              2:41.45    2:41.61 JO     
                  33.41     1:13.54 (40.13)     2:03.32 (49.78)     2:41.61 (38.29)
  3 Halderman, Emma           12 CFJV-MR              2:42.66    2:44.92 JO     
                  35.24     1:18.29 (43.05)     2:07.91 (49.62)     2:44.92 (37.01)
  4 Ng, Trystan S             12 COND-MR              2:45.35    2:44.94 JO     
                  36.34     1:19.65 (43.31)     2:07.68 (48.03)     2:44.94 (37.26)
  5 Arciniegas, Francesca     11 COND-MR              2:48.50    2:48.00 JO     
                  36.48     1:18.90 (42.42)     2:09.47 (50.57)     2:48.00 (38.53)
  6 Kelly, Colleen            12 CFJV-MR              3:08.29    3:00.42        
                  40.77     1:30.45 (49.68)     2:19.30 (48.85)     3:00.42 (41.12)
  7 Zhou, Katherine *         12 COND-MR              3:00.57    3:01.23        
                  37.78     1:24.95 (47.17)     2:20.95 (56.00)     3:01.23 (40.28)
  8 Vandermel, Katherine E    12 COND-MR              2:57.00    3:02.90        
                  39.72     1:24.17 (44.45)     2:18.46 (54.29)     3:02.90 (44.44)
  9 Ashley, Rachel            12 CFJV-MR              3:20.00    3:10.31        
                  38.43     1:24.10 (45.67)   2:27.44 (1:03.34)     3:10.31 (42.87)
 10 Freeman, Cori S           11 COND-MR              3:16.75    3:14.07        
                  40.84     1:28.97 (48.13)     2:27.41 (58.44)     3:14.07 (46.66)
 11 Kirsis, Nikoleta N        11 COND-MR              3:18.23    3:14.90        
                  44.56     1:32.82 (48.26)     2:29.94 (57.12)     3:14.90 (44.96)
 12 Park, Hannah *            11 COND-MR              3:21.51    3:19.38        
                  44.36     1:33.44 (49.08)     2:32.90 (59.46)     3:19.38 (46.48)
 13 Kelly, Katie              11 CFJV-MR              3:56.76    3:29.29        
                  50.53     1:45.60 (55.07)     2:44.16 (58.56)     3:29.29 (45.13)
 -- Culbertson, Madalyn       11 CFJV-MR              4:00.66         DQ        
      Non-simultaneous arms - breast
                  51.98                             2:48.05 ( )                    
 
Girls 11-12 400 LC Meter IM
===============================================================================
              5:35.99  11-12 METS LC Senior Mets
              6:15.99  11-12 JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jocelyn, Laura            12 CFJV-MR              6:04.91    5:53.42 JO     
                  37.32     1:21.78 (44.46)     2:08.15 (46.37)     2:53.77 (45.62)
        3:45.00 (51.23)     4:37.39 (52.39)     5:16.01 (38.62)     5:53.42 (37.41)
  2 Chung, Katherine J        12 COND-MR              6:20.00    6:30.88        
                  37.59     1:21.04 (43.45)     2:14.22 (53.18)     3:05.13 (50.91)
        4:02.61 (57.48)     4:59.76 (57.15)     5:46.69 (46.93)     6:30.88 (44.19)
 -- Tyberg, Alexa             11 CFJV-MR              6:40.00         DQ        
      False start - Misc
                  52.68   1:58.43 (1:05.75)     2:49.31 (50.88)     3:40.63 (51.32)
      4:41.57 (1:00.94)   5:45.47 (1:03.90)     6:32.40 (46.93)                    
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                26.19  OT Olympic Trials
                26.69  JR.N Junior Nationals
                27.49  FUTR Futures Championship
                28.29  SSEC Super Sectionals
                28.89  SR.Z LC Senior Zones
                29.49  ZONE LC Eastern Zones
                29.69  METS LC Senior Mets
                31.39  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carey, Laurel E           14 Morris County-NJ       28.08      28.83 SR.Z   
  2 Mcardle, Maeve C          14 COND-MR                29.64      29.78 JO     
  3 Ketron, Anna E            13 Marlins Bgnw-MR        29.72      29.91 JO     
  4 Duggan, Sarah             14 CFJV-MR                30.87      30.17 JO     
  5 Nunez, Gabriella A        13 Marlins Bgnw-MR        33.27      31.01 JO     
  6 Pinto, Aidan L            14 Morris County-NJ       30.87      31.05 JO     
  7 Saliy, Laura E            13 MPNY-MR                30.96      31.06 JO     
  8 Geis, Taylor              14 CFJV-MR                30.61      31.37 JO     
  9 Miller, Grace E           13 Morris County-NJ       31.67      31.47        
 10 Remigio, Madison L        13 COND-MR                31.91      31.67        
 11 Redpath, Frances M        13 Marlins Bgnw-MR        29.99      31.77        
 12 Schatz, Brooke J          14 COND-MR                32.07      31.84        
 13 Smith, Samantha K         14 Morris County-NJ       32.16      31.91        
 14 Block, Alexandra V        14 COND-MR                32.50      31.95        
 14 Frenkel, Lea              14 CFJV-MR                32.36      31.95        
 16 Bartlett, Grace           14 Storm-MR               32.07      32.06        
 17 Prybylski, Anna           13 CFJV-MR                32.93      32.26        
 18 Dancygier, Emily          14 Storm-MR               32.12      32.28        
 19 Medina, Priscilla *       14 COND-MR                32.02      32.33        
 20 Kobolakis, Alexandra Z    14 COND-MR                32.52      32.44        
 21 Devaney, Kate E           14 COND-MR                31.67      32.48        
 22 McHugh, Amanda K          14 Marlins Bgnw-MR        30.63      32.61        
 23 Clemson, Abigail M        14 Morris County-NJ       34.91      33.01        
 24 Devaney, Lily K           13 COND-MR                33.12      33.06        
 25 Fu, Emilly                14 Morris County-NJ       32.86      33.26        
 26 Sanchez, Sam M            13 Marlins Bgnw-MR        34.00      33.55        
 27 Block, Isabella L         14 COND-MR                33.50      33.72        
 28 Reyna, Margaux            14 Middies-MR             32.51      34.06        
 29 Razdan, Roma              13 Morris County-NJ       36.78      34.22        
 30 Cao, Allison              14 CFJV-MR                34.96      34.38        
 31 Wu, Katherine A           13 COND-MR                34.80      34.93        
 32 Quan, Eden                13 MALT-NJ                35.44      35.51        
 33 Ascolese, Jenna R         13 Morris County-NJ       36.16      35.80        
 34 Valerio, Sofia A          13 Middies-MR             36.89      36.02        
 35 Vasquez, Patzy            13 DESC-NJ                38.99      36.22        
 36 Adorable, Kylie A         13 COND-MR                36.46      36.39        
 37 Nicoloso, Maria L         14 Morris County-NJ       35.15      36.48        
 38 Nemerever, Hannah         14 CFJV-MR                38.43      36.83        
 39 Rabinowitz, Alana         13 CFJV-MR                37.40      37.05        
 40 Fourie, Danae *           13 COND-MR                36.36      37.18        
 41 Runolfsson, Johanna a     13 COND-MR                38.25      37.34        
 42 Tumibay, Elise C          13 COND-MR                38.19      38.43        
 43 Thomas-Petit, Jasmine R   14 COND-MR                   NT      40.62        
 44 Frascone, Antoinette R    13 COND-MR                48.00      42.27        
 -- Behbehani, Iman           14 Marlins Bgnw-MR        34.65         DQ        
      False start
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                56.49  OT Olympic Trials
                57.79  JR.N Junior Nationals
                59.59  FUTR Futures Championship
              1:01.19  SSEC Super Sectionals
              1:01.79  SR.Z LC Senior Zones
              1:03.29  ZONE LC Eastern Zones
              1:03.99  METS LC Senior Mets
              1:07.29  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carey, Laurel E           14 Morris County-NJ     1:00.62    1:03.06 ZONE   
                  29.83     1:03.06 (33.23)                                        
  2 Skilton, Emily K          13 Morris County-NJ     1:03.93    1:03.99 METS   
                  30.96     1:03.99 (33.03)                                        
  3 Ketron, Anna E            13 Marlins Bgnw-MR      1:04.50    1:04.31 JO     
                  31.16     1:04.31 (33.15)                                        
  4 Dalton, Ciara I           13 Marlins Bgnw-MR      1:04.28    1:04.85 JO     
                  31.44     1:04.85 (33.41)                                        
  5 Mcardle, Maeve C          14 COND-MR              1:04.04    1:05.45 JO     
                  31.12     1:05.45 (34.33)                                        
  6 Duggan, Sarah             14 CFJV-MR              1:06.97    1:06.64 JO     
                  31.71     1:06.64 (34.93)                                        
  7 Pinto, Aidan L            14 Morris County-NJ     1:06.33    1:06.80 JO     
                  32.83     1:06.80 (33.97)                                        
  8 Burtseva, Maria           12 MPNY-MR              1:04.64    1:07.26        
                  32.23     1:07.26 (35.03)                                        
  9 Block, Alexandra V        14 COND-MR              1:09.00    1:07.33        
                  32.35     1:07.33 (34.98)                                        
 10 Saliy, Laura E            13 MPNY-MR              1:06.83    1:08.09        
                  32.37     1:08.09 (35.72)                                        
 11 Webber, Annie F           13 Morris County-NJ     1:08.78    1:08.44        
                  32.90     1:08.44 (35.54)                                        
 12 Schatz, Brooke J          14 COND-MR              1:09.62    1:08.55        
                  32.90     1:08.55 (35.65)                                        
 13 Nunez, Gabriella A        13 Marlins Bgnw-MR      1:10.00    1:08.61        
                  32.78     1:08.61 (35.83)                                        
 14 Medina, Priscilla *       14 COND-MR              1:07.84    1:09.18        
                  33.31     1:09.18 (35.87)                                        
 15 Chan, Mandy               13 MPNY-MR              1:08.02    1:09.36        
                  33.48     1:09.36 (35.88)                                        
 16 Petersson, Kirsten A      14 Storm-MR             1:10.21    1:09.66        
                  33.66     1:09.66 (36.00)                                        
 17 Dancygier, Emily          14 Storm-MR             1:08.41    1:09.91        
                  33.64     1:09.91 (36.27)                                        
 18 Devaney, Kate E           14 COND-MR              1:08.59    1:10.63        
                  34.16     1:10.63 (36.47)                                        
 19 Smith, Samantha K         14 Morris County-NJ     1:08.94    1:10.67        
                  34.47     1:10.67 (36.20)                                        
 20 Clemson, Abigail M        14 Morris County-NJ     1:12.70    1:10.83        
                  33.55     1:10.83 (37.28)                                        
 21 Takiguchi, Sara K         13 COND-MR              1:13.26    1:11.08        
                  34.03     1:11.08 (37.05)                                        
 22 Bartlett, Grace           14 Storm-MR             1:11.24    1:11.11        
                  33.93     1:11.11 (37.18)                                        
 23 Frenkel, Lea              14 CFJV-MR                   NT    1:11.43        
                  33.58     1:11.43 (37.85)                                        
 24 Prybylski, Anna           13 CFJV-MR              1:11.57    1:11.59        
                  33.72     1:11.59 (37.87)                                        
 25 Devaney, Lily K           13 COND-MR              1:12.02    1:11.99        
                  34.29     1:11.99 (37.70)                                        
 26 Fu, Emilly                14 Morris County-NJ     1:13.67    1:12.70        
                  34.93     1:12.70 (37.77)                                        
 27 Liu, Kristen J            14 Morris County-NJ     1:10.00    1:13.16        
                  34.87     1:13.16 (38.29)                                        
 28 Redpath, Frances M        13 Marlins Bgnw-MR      1:04.95    1:13.74        
                  33.80     1:13.74 (39.94)                                        
 29 Block, Isabella L         14 COND-MR              1:13.60    1:14.68        
                  35.77     1:14.68 (38.91)                                        
 30 Hulme, Ella R             13 Marlins Bgnw-MR      1:18.00    1:15.10        
                  37.06     1:15.10 (38.04)                                        
 31 Kobolakis, Alexandra Z    14 COND-MR              1:11.89    1:15.71        
                  36.07     1:15.71 (39.64)                                        
 32 Vasquez, Patzy            13 DESC-NJ              1:22.25    1:17.32        
                  37.47     1:17.32 (39.85)                                        
 33 Behbehani, Iman           14 Marlins Bgnw-MR      1:15.30    1:17.78        
                  36.85     1:17.78 (40.93)                                        
 34 Adorable, Kylie A         13 COND-MR              1:19.23    1:19.48        
                  37.30     1:19.48 (42.18)                                        
 35 Quan, Eden                13 MALT-NJ              1:19.34    1:19.95        
                  37.41     1:19.95 (42.54)                                        
 36 Reddy, Margot S           14 Marlins Bgnw-MR      1:14.80    1:20.07        
                  38.88     1:20.07 (41.19)                                        
 37 Wu, Katherine A           13 COND-MR              1:20.54    1:20.25        
                  37.40     1:20.25 (42.85)                                        
 38 Valerio, Sofia A          13 Middies-MR           1:21.50    1:20.26        
                  38.21     1:20.26 (42.05)                                        
 39 Nicoloso, Maria L         14 Morris County-NJ     1:23.31    1:20.84        
                  39.45     1:20.84 (41.39)                                        
 40 Fourie, Danae *           13 COND-MR              1:24.17    1:24.37        
                  38.68     1:24.37 (45.69)                                        
 41 Rabinowitz, Alana         13 CFJV-MR              1:28.94    1:25.18        
 42 Tumibay, Elise C          13 COND-MR              1:29.92    1:28.30        
                  41.52     1:28.30 (46.78)                                        
 43 Pierre, Dorisse M         13 COND-MR                   NT    1:33.51        
                  42.99     1:33.51 (50.52)                                        
 44 Thomas-Petit, Jasmine R   14 COND-MR                   NT    1:34.65        
                  42.50     1:34.65 (52.15)                                        
 45 Frascone, Antoinette R    13 COND-MR              1:40.91    1:35.54        
 46 Pierre, Clarisse L        13 COND-MR                   NT    1:39.88        
                  48.86     1:39.88 (51.02)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:02.39  OT Olympic Trials
              2:04.69  JR.N Junior Nationals
              2:08.19  FUTR Futures Championship
              2:11.79  SSEC Super Sectionals
              2:12.89  SR.Z LC Senior Zones
              2:15.39  ZONE LC Eastern Zones
              2:17.99  METS LC Senior Mets
              2:26.99  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carey, Laurel E           14 Morris County-NJ     2:13.57    2:17.27 METS   
                  31.00     1:05.42 (34.42)     1:41.64 (36.22)     2:17.27 (35.63)
  2 Pinto, Aidan L            14 Morris County-NJ     2:22.74    2:23.94 JO     
                  32.63     1:08.63 (36.00)     1:46.29 (37.66)     2:23.94 (37.65)
  3 Duggan, Sarah             14 CFJV-MR              2:29.85    2:24.15 JO     
                  32.41     1:08.78 (36.37)     1:46.56 (37.78)     2:24.15 (37.59)
  4 Schatz, Brooke J          14 COND-MR              2:28.71    2:27.58        
                  34.23     1:11.70 (37.47)     1:50.42 (38.72)     2:27.58 (37.16)
  5 Skilton, Emily K          13 Morris County-NJ     2:23.46    2:28.05        
                  33.80     1:13.31 (39.51)     1:52.44 (39.13)     2:28.05 (35.61)
  6 Chan, Mandy               13 MPNY-MR              2:25.56    2:29.00        
                  34.76     1:12.95 (38.19)     1:51.46 (38.51)     2:29.00 (37.54)
  7 Saliy, Laura E            13 MPNY-MR              2:27.81    2:30.15        
                  34.36     1:12.69 (38.33)     1:52.45 (39.76)     2:30.15 (37.70)
  8 Petersson, Kirsten A      14 Storm-MR             2:32.32    2:31.08        
                  35.04     1:13.01 (37.97)     1:51.94 (38.93)     2:31.08 (39.14)
  9 Burtseva, Maria           12 MPNY-MR              2:25.01    2:32.69        
                  34.48     1:13.29 (38.81)     1:53.37 (40.08)     2:32.69 (39.32)
 10 Medina, Priscilla *       14 COND-MR              2:27.90    2:34.27        
                  35.25     1:13.63 (38.38)     1:54.21 (40.58)     2:34.27 (40.06)
 11 Dancygier, Emily          14 Storm-MR             2:30.99    2:34.53        
                  34.96     1:14.00 (39.04)     1:53.88 (39.88)     2:34.53 (40.65)
 12 Smith, Samantha K         14 Morris County-NJ     2:33.72    2:34.69        
                  36.16     1:15.39 (39.23)     1:55.63 (40.24)     2:34.69 (39.06)
 13 Takiguchi, Sara K         13 COND-MR              2:32.95    2:34.88        
                  36.66     1:15.82 (39.16)     1:55.65 (39.83)     2:34.88 (39.23)
 14 Devaney, Lily K           13 COND-MR              2:30.00    2:36.88        
                  35.91     1:16.35 (40.44)     1:57.76 (41.41)     2:36.88 (39.12)
 15 Geis, Taylor              14 CFJV-MR              2:40.11    2:41.31        
                  36.72     1:17.75 (41.03)     1:59.99 (42.24)     2:41.31 (41.32)
 16 Block, Isabella L         14 COND-MR              2:44.15    2:43.75        
                  37.32     1:18.46 (41.14)     2:00.92 (42.46)     2:43.75 (42.83)
 17 Vasquez, Patzy            13 DESC-NJ              2:42.08    2:48.72        
                  38.95     1:23.13 (44.18)     2:06.46 (43.33)     2:48.72 (42.26)
 18 Adorable, Kylie A         13 COND-MR              2:51.56    2:52.81        
                  38.91     1:22.61 (43.70)     2:08.18 (45.57)     2:52.81 (44.63)
 19 Valerio, Sofia A          13 Middies-MR           2:53.21    2:57.67        
                  39.96     1:26.84 (46.88)     2:14.80 (47.96)     2:57.67 (42.87)
 20 Wu, Katherine A           13 COND-MR              3:03.76    2:57.96        
                  38.81     1:23.39 (44.58)     2:10.45 (47.06)     2:57.96 (47.51)
 21 Cao, Allison              14 CFJV-MR              2:50.00    2:58.92        
                  38.92     1:25.00 (46.08)     2:12.81 (47.81)     2:58.92 (46.11)
 22 Razdan, Roma              13 Morris County-NJ     2:59.05    2:58.98        
                                  37.80 ( )   2:58.98 (2:21.18)                    
 23 Quan, Eden                13 MALT-NJ              2:56.53    3:00.62        
                  39.07     1:24.10 (45.03)     2:12.14 (48.04)     3:00.62 (48.48)
 24 Fourie, Danae *           13 COND-MR              3:00.80    3:01.39        
                  39.74     1:27.57 (47.83)     2:16.40 (48.83)     3:01.39 (44.99)
 25 Runolfsson, Johanna a     13 COND-MR              3:12.33    3:10.14        
                  41.63     1:31.10 (49.47)   3:10.14 (1:39.04)                    
 26 Tumibay, Elise C          13 COND-MR              3:22.76    3:17.54        
                  44.09     1:35.90 (51.81)     2:27.91 (52.01)     3:17.54 (49.63)
 27 Frascone, Antoinette R    13 COND-MR              3:20.00    3:22.00        
                  44.33     1:36.56 (52.23)   3:22.00 (1:45.44)                    
 28 Thomas-Petit, Jasmine R   14 COND-MR                   NT    3:47.77        
                  44.22     1:40.65 (56.43)   2:45.47 (1:04.82)   3:47.77 (1:02.30)
 -- Behbehani, Iman           14 Marlins Bgnw-MR      2:49.21         DQ        
      False start
                  39.45     1:23.24 (43.79)     2:06.78 (43.54)                    
 
Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              4:17.99  13-14 OT Olympic Trials
              4:22.19  13-14 JR.N Junior Nationals
              4:28.79  13-14 FUTR Futures Championship
              4:36.99  13-14 SSEC Super Sectionals
              4:41.59  13-14 SR.Z LC Senior Zones
              4:47.29  13-14 ZONE LC Eastern Zones
              4:49.99  13-14 METS LC Senior Mets
              5:05.99  13-14 JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ketron, Anna E            13 Marlins Bgnw-MR      5:07.94    4:58.87 JO     
                  32.89     1:09.41 (36.52)     1:46.81 (37.40)     2:24.46 (37.65)
        3:02.49 (38.03)     3:41.39 (38.90)     4:20.14 (38.75)     4:58.87 (38.73)
  2 Ashikari, Emily           14 Storm-MR             5:14.94    5:01.85 JO     
                  34.49     1:12.04 (37.55)     1:50.87 (38.83)     2:29.84 (38.97)
        3:08.58 (38.74)     3:47.05 (38.47)     4:24.82 (37.77)     5:01.85 (37.03)
  3 Schatz, Brooke J          14 COND-MR              5:15.95    5:08.16        
                  34.44     1:12.09 (37.65)     1:51.66 (39.57)     2:31.04 (39.38)
        3:11.20 (40.16)     3:50.59 (39.39)     4:30.42 (39.83)     5:08.16 (37.74)
  4 Petersson, Kirsten A      14 Storm-MR             5:42.02    5:10.65        
                  34.33     1:12.25 (37.92)     1:50.79 (38.54)     2:30.40 (39.61)
        3:10.16 (39.76)     3:50.81 (40.65)     4:31.12 (40.31)     5:10.65 (39.53)
  5 Nunez, Gabriella A        13 Marlins Bgnw-MR      5:42.00    5:16.44        
                  34.22     1:13.31 (39.09)     1:52.44 (39.13)     2:32.84 (40.40)
        3:12.39 (39.55)     3:53.95 (41.56)     4:35.65 (41.70)     5:16.44 (40.79)
  6 Medina, Priscilla *       14 COND-MR              5:32.97    5:22.34        
                  34.04     1:12.24 (38.20)     1:53.32 (41.08)     2:35.28 (41.96)
        3:17.50 (42.22)     3:59.90 (42.40)     4:42.15 (42.25)     5:22.34 (40.19)
  7 Remigio, Madison L        13 COND-MR              5:30.01    5:23.23        
                  35.66     1:15.77 (40.11)     1:56.49 (40.72)     2:38.92 (42.43)
        3:20.27 (41.35)     4:02.45 (42.18)     4:43.71 (41.26)     5:23.23 (39.52)
  8 Dancygier, Emily          14 Storm-MR             5:25.84    5:30.79        
                  35.47     1:15.46 (39.99)     1:56.85 (41.39)     2:39.56 (42.71)
                                4:05.80 ( )     4:49.18 (43.38)     5:30.79 (41.61)
  9 Prybylski, Anna           13 CFJV-MR              6:00.00    5:39.49        
                  36.69     1:19.99 (43.30)     2:03.45 (43.46)     2:48.33 (44.88)
        3:32.31 (43.98)     4:16.97 (44.66)     5:00.50 (43.53)     5:39.49 (38.99)
 10 Kobolakis, Alexandra Z    14 COND-MR              5:39.47    5:41.76        
                  39.09     1:22.23 (43.14)     2:06.73 (44.50)     2:50.90 (44.17)
        3:35.20 (44.30)     4:18.93 (43.73)     5:01.88 (42.95)     5:41.76 (39.88)
 11 Hulme, Ella R             13 Marlins Bgnw-MR      6:08.00    5:50.37        
                  39.23     1:23.62 (44.39)     2:09.19 (45.57)     2:54.24 (45.05)
        3:39.32 (45.08)     4:24.35 (45.03)     5:08.20 (43.85)     5:50.37 (42.17)
 12 Geis, Taylor              14 CFJV-MR              5:38.28    5:51.10        
                  37.22     1:19.08 (41.86)     2:04.02 (44.94)     2:49.19 (45.17)
        3:35.57 (46.38)     4:21.60 (46.03)     5:07.40 (45.80)     5:51.10 (43.70)
 13 Reyna, Margaux            14 Middies-MR           5:54.76    6:00.32        
                  38.50     1:22.30 (43.80)     2:08.13 (45.83)     2:55.31 (47.18)
        3:42.59 (47.28)     4:30.33 (47.74)     5:17.35 (47.02)     6:00.32 (42.97)
 14 Nicoloso, Maria L         14 Morris County-NJ     6:31.15    6:09.92        
                  41.21     1:28.87 (47.66)     2:17.14 (48.27)     3:04.99 (47.85)
        3:52.64 (47.65)     4:40.24 (47.60)     5:26.98 (46.74)     6:09.92 (42.94)
 15 Runolfsson, Johanna a     13 COND-MR                   NT    6:51.05        
                  42.70     1:33.17 (50.47)                             3:18.95 ( )
        4:12.70 (53.75)   6:51.05 (2:38.35)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:03.39  OT Olympic Trials
              1:04.59  JR.N Junior Nationals
              1:07.29  FUTR Futures Championship
              1:08.29  SSEC Super Sectionals
              1:08.39  SR.Z LC Senior Zones
              1:12.99  ZONE LC Eastern Zones
              1:12.99  METS LC Senior Mets
              1:17.19  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burtseva, Maria           12 MPNY-MR              1:07.86    1:12.52        
                  34.66     1:12.52 (37.86)                                        
  2 Pinto, Aidan L            14 Morris County-NJ     1:12.17    1:13.96 JO     
                  35.61     1:13.96 (38.35)                                        
  3 Kaufmann, Noelle E        13 Marlins Bgnw-MR      1:09.27    1:14.75 JO     
                  36.11     1:14.75 (38.64)                                        
  4 Dalton, Ciara I           13 Marlins Bgnw-MR      1:15.56    1:14.85 JO     
                  36.88     1:14.85 (37.97)                                        
  5 Clemson, Abigail M        14 Morris County-NJ     1:18.68    1:15.09 JO     
                  36.77     1:15.09 (38.32)                                        
  6 Chan, Mandy               13 MPNY-MR              1:16.99    1:15.59 JO     
                  37.25     1:15.59 (38.34)                                        
  7 Phelan, Kaitlyn           14 Storm-MR             1:20.84    1:16.96 JO     
                  37.11     1:16.96 (39.85)                                        
  8 Frenkel, Lea              14 CFJV-MR              1:15.26    1:17.02 JO     
                  37.21     1:17.02 (39.81)                                        
  9 McHugh, Amanda K          14 Marlins Bgnw-MR      1:12.56    1:17.22        
                  37.29     1:17.22 (39.93)                                        
 10 Ketron, Anna E            13 Marlins Bgnw-MR      1:16.67    1:17.38        
                  38.24     1:17.38 (39.14)                                        
 11 Miller, Grace E           13 Morris County-NJ     1:16.19    1:18.03        
                  38.02     1:18.03 (40.01)                                        
 12 Remigio, Madison L        13 COND-MR              1:19.71    1:18.17        
                  38.36     1:18.17 (39.81)                                        
 13 Skilton, Emily K          13 Morris County-NJ     1:15.41    1:19.45        
                  38.47     1:19.45 (40.98)                                        
 14 Sanchez, Sam M            13 Marlins Bgnw-MR      1:18.84    1:19.69        
                  39.18     1:19.69 (40.51)                                        
 15 Devaney, Kate E           14 COND-MR              1:19.98    1:19.95        
                  39.95     1:19.95 (40.00)                                        
 16 Fountain, Isabella I      13 COND-MR              1:20.50    1:19.97        
                  38.74     1:19.97 (41.23)                                        
 17 Prybylski, Anna           13 CFJV-MR              1:20.35    1:20.67        
                  37.73     1:20.67 (42.94)                                        
 18 Schatz, Brooke J          14 COND-MR              1:19.16    1:20.76        
                  39.47     1:20.76 (41.29)                                        
 19 Nunez, Gabriella A        13 Marlins Bgnw-MR      1:24.93    1:20.87        
                  39.20     1:20.87 (41.67)                                        
 20 Petersson, Kirsten A      14 Storm-MR             1:21.32    1:21.64        
                  39.71     1:21.64 (41.93)                                        
 21 Bartlett, Grace           14 Storm-MR             1:22.01    1:22.28        
                  40.07     1:22.28 (42.21)                                        
 22 Wang, Katie               13 Middies-MR           1:14.36    1:22.31        
                  40.47     1:22.31 (41.84)                                        
 23 Block, Alexandra V        14 COND-MR              1:22.37    1:22.38        
                  40.43     1:22.38 (41.95)                                        
 24 Liu, Kristen J            14 Morris County-NJ     1:22.22    1:22.79        
                  40.27     1:22.79 (42.52)                                        
 25 Geis, Taylor              14 CFJV-MR              1:21.10    1:23.07        
                  40.55     1:23.07 (42.52)                                        
 26 Fu, Emilly                14 Morris County-NJ     1:22.91    1:23.18        
                  40.25     1:23.18 (42.93)                                        
 27 Nicoloso, Maria L         14 Morris County-NJ     1:24.47    1:24.36        
                  42.12     1:24.36 (42.24)                                        
 28 Dancygier, Emily          14 Storm-MR             1:22.54    1:24.80        
                  40.61     1:24.80 (44.19)                                        
 29 Takiguchi, Sara K         13 COND-MR              1:23.94    1:24.88        
                  41.10     1:24.88 (43.78)                                        
 30 Devaney, Lily K           13 COND-MR              1:26.49    1:24.91        
                  41.39     1:24.91 (43.52)                                        
 31 Redpath, Frances M        13 Marlins Bgnw-MR      1:23.78    1:25.69        
                  40.74     1:25.69 (44.95)                                        
 32 Vasquez, Patzy            13 DESC-NJ              1:27.34    1:28.49        
                  43.18     1:28.49 (45.31)                                        
 33 Kobolakis, Alexandra Z    14 COND-MR              1:26.01    1:29.55        
 34 Hulme, Ella R             13 Marlins Bgnw-MR      1:30.00    1:30.32        
                  44.12     1:30.32 (46.20)                                        
 35 Behbehani, Iman           14 Marlins Bgnw-MR      1:28.51    1:31.70        
                  44.98     1:31.70 (46.72)                                        
 36 Valerio, Sofia A          13 Middies-MR           1:27.65    1:32.00        
                  44.87     1:32.00 (47.13)                                        
 37 Reyna, Margaux            14 Middies-MR           1:28.21    1:32.68        
                  44.14     1:32.68 (48.54)                                        
 38 Nemerever, Hannah         14 CFJV-MR              1:34.06    1:34.91        
                  46.57     1:34.91 (48.34)                                        
 39 Wu, Katherine A           13 COND-MR              1:33.27    1:34.94        
                  45.90     1:34.94 (49.04)                                        
 40 Ascolese, Jenna R         13 Morris County-NJ     1:32.24    1:37.03        
                  46.28     1:37.03 (50.75)                                        
 41 Rabinowitz, Alana         13 CFJV-MR              1:38.93    1:38.66        
                  47.04     1:38.66 (51.62)                                        
 42 Tumibay, Elise C          13 COND-MR              1:51.43    1:42.84        
                  50.24     1:42.84 (52.60)                                        
 43 Runolfsson, Johanna a     13 COND-MR              1:45.12    1:43.21        
 44 Thomas-Petit, Jasmine R   14 COND-MR                   NT    1:57.67        
                  53.96   1:57.67 (1:03.71)                                        
 45 Frascone, Antoinette R    13 COND-MR              1:50.00    2:00.65        
                  58.55   2:00.65 (1:02.10)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:16.59  OT Olympic Trials
              2:18.69  JR.N Junior Nationals
              2:24.79  FUTR Futures Championship
              2:26.99  SSEC Super Sectionals
              2:27.99  SR.Z LC Senior Zones
              2:34.49  ZONE LC Eastern Zones
              2:37.49  METS LC Senior Mets
              2:45.59  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ketron, Anna E            13 Marlins Bgnw-MR      2:41.17    2:39.81 JO     
                  38.85     1:19.67 (40.82)     1:59.86 (40.19)     2:39.81 (39.95)
  2 Saliy, Laura E            13 MPNY-MR              2:40.74    2:41.86 JO     
                  38.88     1:19.72 (40.84)     2:01.37 (41.65)     2:41.86 (40.49)
  3 Mcardle, Maeve C          14 COND-MR              2:40.79    2:42.20 JO     
                  38.69     1:19.82 (41.13)     2:01.60 (41.78)     2:42.20 (40.60)
  4 Chan, Mandy               13 MPNY-MR              2:42.65    2:45.23 JO     
                  39.39     1:21.06 (41.67)     2:04.05 (42.99)     2:45.23 (41.18)
  5 McHugh, Amanda K          14 Marlins Bgnw-MR      2:32.56    2:46.23        
                  39.74     1:23.63 (43.89)     2:04.85 (41.22)     2:46.23 (41.38)
  6 Devaney, Kate E           14 COND-MR              2:48.70    2:46.53        
                  40.30     1:22.29 (41.99)     2:04.93 (42.64)     2:46.53 (41.60)
  7 Phelan, Kaitlyn           14 Storm-MR             2:50.53    2:46.74        
                  38.44     1:21.24 (42.80)     2:04.89 (43.65)     2:46.74 (41.85)
  8 Sanchez, Sam M            13 Marlins Bgnw-MR      2:46.74    2:48.65        
                  40.50     1:23.23 (42.73)     2:06.39 (43.16)     2:48.65 (42.26)
  9 Wang, Katie               13 Middies-MR           2:42.34    2:51.54        
                  39.27     1:22.47 (43.20)     2:08.09 (45.62)     2:51.54 (43.45)
 10 Clemson, Abigail M        14 Morris County-NJ     2:54.49    2:52.19        
                  35.77     1:15.39 (39.62)     2:05.99 (50.60)     2:52.19 (46.20)
 11 Prybylski, Anna           13 CFJV-MR              2:55.48    2:55.54        
                  39.94     1:24.68 (44.74)     2:11.02 (46.34)     2:55.54 (44.52)
 12 Geis, Taylor              14 CFJV-MR              2:58.30    2:55.95        
                  41.70     1:26.15 (44.45)     2:12.26 (46.11)     2:55.95 (43.69)
 13 Nicoloso, Maria L         14 Morris County-NJ          NT    2:59.25        
                  43.23     1:29.68 (46.45)     2:16.56 (46.88)     2:59.25 (42.69)
 14 Vasquez, Patzy            13 DESC-NJ              2:59.00    3:01.25        
                  43.95     1:29.91 (45.96)     2:16.73 (46.82)     3:01.25 (44.52)
 15 Dancygier, Emily          14 Storm-MR             2:59.44    3:02.24        
                  43.78     1:30.16 (46.38)     2:16.76 (46.60)     3:02.24 (45.48)
 16 Block, Isabella L         14 COND-MR              3:11.82    3:07.12        
                  44.47     1:31.45 (46.98)     2:19.47 (48.02)     3:07.12 (47.65)
 17 Reddy, Margot S           14 Marlins Bgnw-MR      3:02.00    3:09.84        
                  43.72     1:32.05 (48.33)     2:20.99 (48.94)     3:09.84 (48.85)
 18 Behbehani, Iman           14 Marlins Bgnw-MR      3:15.49    3:12.87        
                  46.58     1:35.93 (49.35)     2:25.68 (49.75)     3:12.87 (47.19)
 19 Nemerever, Hannah         14 CFJV-MR              3:22.42    3:19.34        
                  46.88     1:36.73 (49.85)     2:29.16 (52.43)     3:19.34 (50.18)
 20 Wu, Katherine A           13 COND-MR              3:21.57    3:20.18        
                  47.48     1:37.69 (50.21)     2:29.89 (52.20)     3:20.18 (50.29)
 21 Cao, Allison              14 CFJV-MR              3:00.00    3:23.15        
                  47.34     1:39.73 (52.39)     2:32.38 (52.65)     3:23.15 (50.77)
 22 Tumibay, Elise C          13 COND-MR                   NT    3:45.79        
                  52.41     1:49.53 (57.12)   2:51.18 (1:01.65)     3:45.79 (54.61)
 23 Pierre, Dorisse M         13 COND-MR                   NT    4:18.87        
                                2:00.01 ( )   3:07.06 (1:07.05)   4:18.87 (1:11.81)
 24 Pierre, Clarisse L        13 COND-MR                   NT    4:34.20        
                1:01.67   2:10.23 (1:08.56)   3:23.38 (1:13.15)   4:34.20 (1:10.82)
 25 Thomas-Petit, Jasmine R   14 COND-MR                   NT    4:52.19        
                  59.30   2:13.67 (1:14.37)   3:33.48 (1:19.81)   4:52.19 (1:18.71)
 -- Frascone, Antoinette R    13 COND-MR              3:40.00         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  57.10   1:57.20 (1:00.10)                                        
 -- Devaney, Lily K           13 COND-MR              2:42.00        DFS        
      Declared false start
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:11.49  OT Olympic Trials
              1:13.49  JR.N Junior Nationals
              1:16.19  FUTR Futures Championship
              1:18.49  SSEC Super Sectionals
              1:18.59  SR.Z LC Senior Zones
              1:23.59  ZONE LC Eastern Zones
              1:24.99  METS LC Senior Mets
              1:29.99  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dalton, Ciara I           13 Marlins Bgnw-MR      1:20.62    1:23.30 ZONE   
                  39.41     1:23.30 (43.89)                                        
  2 Duggan, Sarah             14 CFJV-MR              1:26.97    1:27.55 JO     
                  41.71     1:27.55 (45.84)                                        
  3 Carey, Laurel E           14 Morris County-NJ     1:21.03    1:27.98 JO     
                  40.97     1:27.98 (47.01)                                        
  4 Frenkel, Lea              14 CFJV-MR              1:28.89    1:27.99 JO     
                  41.14     1:27.99 (46.85)                                        
  5 Phelan, Kaitlyn           14 Storm-MR             1:27.75    1:28.39 JO     
                  42.41     1:28.39 (45.98)                                        
  6 Mcardle, Maeve C          14 COND-MR              1:24.15    1:30.62        
                  42.67     1:30.62 (47.95)                                        
  7 Webber, Annie F           13 Morris County-NJ     1:29.71    1:31.04        
                  42.73     1:31.04 (48.31)                                        
  8 Medina, Priscilla *       14 COND-MR              1:30.28    1:31.84        
                  43.75     1:31.84 (48.09)                                        
  9 Bartlett, Grace           14 Storm-MR             1:29.53    1:32.07        
                  43.36     1:32.07 (48.71)                                        
 10 Skilton, Emily K          13 Morris County-NJ     1:30.88    1:32.33        
                  45.38     1:32.33 (46.95)                                        
 11 Sanchez, Sam M            13 Marlins Bgnw-MR      1:32.07    1:32.59        
                  45.19     1:32.59 (47.40)                                        
 12 Fu, Emilly                14 Morris County-NJ     1:32.03    1:32.68        
                  44.37     1:32.68 (48.31)                                        
 13 Redpath, Frances M        13 Marlins Bgnw-MR      1:21.75    1:33.00        
                  43.59     1:33.00 (49.41)                                        
 14 Nunez, Gabriella A        13 Marlins Bgnw-MR      1:37.27    1:33.62        
                  44.49     1:33.62 (49.13)                                        
 15 Block, Alexandra V        14 COND-MR              1:35.21    1:34.15        
                  44.66     1:34.15 (49.49)                                        
 16 Cao, Allison              14 CFJV-MR              1:36.16    1:35.03        
                  45.48     1:35.03 (49.55)                                        
 17 Wang, Katie               13 Middies-MR           1:30.08    1:35.27        
                  45.98     1:35.27 (49.29)                                        
 18 Smith, Samantha K         14 Morris County-NJ     1:35.00    1:35.52        
                  45.59     1:35.52 (49.93)                                        
 19 Hulme, Ella R             13 Marlins Bgnw-MR      1:34.84    1:35.65        
                  45.77     1:35.65 (49.88)                                        
 20 Burtseva, Maria           12 MPNY-MR              1:28.66    1:36.93        
                  46.09     1:36.93 (50.84)                                        
 21 Geis, Taylor              14 CFJV-MR              1:56.47    1:37.50        
                  47.14     1:37.50 (50.36)                                        
 22 Devaney, Lily K           13 COND-MR              1:40.55    1:39.15        
                  45.98     1:39.15 (53.17)                                        
 23 Quan, Eden                13 MALT-NJ              1:39.60    1:39.56        
                  48.90     1:39.56 (50.66)                                        
 24 Prybylski, Anna           13 CFJV-MR              1:56.91    1:39.81        
                  47.23     1:39.81 (52.58)                                        
 25 Adorable, Kylie A         13 COND-MR              1:37.91    1:39.87        
                  47.90     1:39.87 (51.97)                                        
 26 Liu, Kristen J            14 Morris County-NJ     1:34.91    1:40.63        
                  47.21     1:40.63 (53.42)                                        
 27 Kobolakis, Alexandra Z    14 COND-MR              1:35.52    1:41.29        
                  48.03     1:41.29 (53.26)                                        
 28 Fourie, Danae *           13 COND-MR              1:50.35    1:43.66        
                  48.96     1:43.66 (54.70)                                        
 29 Rabinowitz, Alana         13 CFJV-MR              1:45.49    1:43.85        
                  47.68     1:43.85 (56.17)                                        
 30 Vasquez, Patzy            13 DESC-NJ              1:54.66    1:52.91        
                  53.68     1:52.91 (59.23)                                        
 31 Pierre, Clarisse L        13 COND-MR                   NT    1:57.52        
                  56.44   1:57.52 (1:01.08)                                        
 32 Nemerever, Hannah         14 CFJV-MR              1:59.57    1:57.71        
                  56.38   1:57.71 (1:01.33)                                        
 33 Pierre, Dorisse M         13 COND-MR                   NT    2:02.16        
                  57.06   2:02.16 (1:05.10)                                        
 34 Tumibay, Elise C          13 COND-MR              2:05.75    2:04.41        
                  58.71   2:04.41 (1:05.70)                                        
 35 Thomas-Petit, Jasmine R   14 COND-MR                   NT    2:33.02        
                1:11.67   2:33.02 (1:21.35)                                        
 -- Frascone, Antoinette R    13 COND-MR              1:59.17         DQ        
      One hand touch
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              2:34.99  OT Olympic Trials
              2:38.69  JR.N Junior Nationals
              2:43.79  FUTR Futures Championship
              2:48.89  SSEC Super Sectionals
              2:50.79  SR.Z LC Senior Zones
              2:57.19  ZONE LC Eastern Zones
              3:03.99  METS LC Senior Mets
              3:13.99  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dalton, Ciara I           13 Marlins Bgnw-MR      2:49.77    2:58.34 METS   
                  40.24     1:26.01 (45.77)     2:12.37 (46.36)     2:58.34 (45.97)
  2 Kaufmann, Noelle E        13 Marlins Bgnw-MR      3:10.00    3:05.57 JO     
                  43.00     1:30.15 (47.15)     2:18.34 (48.19)     3:05.57 (47.23)
  3 Duggan, Sarah             14 CFJV-MR              3:05.69    3:06.21 JO     
                  41.91     1:29.41 (47.50)     2:18.00 (48.59)     3:06.21 (48.21)
  4 Carey, Laurel E           14 Morris County-NJ     3:00.30    3:06.28 JO     
                  42.37     1:29.25 (46.88)     2:18.97 (49.72)     3:06.28 (47.31)
  5 Phelan, Kaitlyn           14 Storm-MR             3:07.36    3:10.98 JO     
                  44.98     1:33.19 (48.21)     2:22.70 (49.51)     3:10.98 (48.28)
  6 Fu, Emilly                14 Morris County-NJ     3:17.11    3:15.73        
                  45.72     1:35.21 (49.49)     2:25.23 (50.02)     3:15.73 (50.50)
  7 Smith, Samantha K         14 Morris County-NJ     3:20.26    3:19.33        
                  47.72     1:38.97 (51.25)     2:29.24 (50.27)     3:19.33 (50.09)
  8 Bartlett, Grace           14 Storm-MR             3:11.28    3:19.49        
                  46.96     1:37.19 (50.23)     2:29.06 (51.87)     3:19.49 (50.43)
  9 Wang, Katie               13 Middies-MR           3:17.00    3:20.33        
                  46.44     1:38.10 (51.66)     2:30.46 (52.36)     3:20.33 (49.87)
 10 Skilton, Emily K          13 Morris County-NJ     3:16.97    3:20.78        
                  46.06     1:39.97 (53.91)     2:31.29 (51.32)     3:20.78 (49.49)
 11 Sanchez, Sam M            13 Marlins Bgnw-MR      3:17.83    3:21.42        
                  47.59     1:39.56 (51.97)     2:31.85 (52.29)     3:21.42 (49.57)
 12 Fountain, Isabella I      13 COND-MR              3:26.92    3:24.97        
                  46.17     1:38.07 (51.90)     2:32.80 (54.73)     3:24.97 (52.17)
 13 Hulme, Ella R             13 Marlins Bgnw-MR      3:23.38    3:26.26        
                  48.72     1:41.54 (52.82)     2:35.24 (53.70)     3:26.26 (51.02)
 14 Burtseva, Maria           12 MPNY-MR              3:05.00    3:27.00        
                  45.49     1:39.37 (53.88)   3:27.00 (1:47.63)                    
 15 Adorable, Kylie A         13 COND-MR              3:23.91    3:29.99        
                  47.93     1:41.87 (53.94)     2:36.12 (54.25)     3:29.99 (53.87)
 16 Cao, Allison              14 CFJV-MR              3:36.60    3:33.45        
 17 Liu, Kristen J            14 Morris County-NJ     3:25.83    3:33.57        
                  49.72     1:42.88 (53.16)     2:37.36 (54.48)     3:33.57 (56.21)
 18 Quan, Eden                13 MALT-NJ              3:29.47    3:40.14        
                  48.88     1:42.17 (53.29)     2:40.92 (58.75)     3:40.14 (59.22)
 19 Rabinowitz, Alana         13 CFJV-MR              3:47.80    3:42.23        
 20 Fourie, Danae *           13 COND-MR              3:50.78    3:47.03        
                  50.81     1:48.70 (57.89)   2:49.03 (1:00.33)     3:47.03 (58.00)
 21 Ascolese, Jenna R         13 Morris County-NJ     3:35.42    3:59.14        
                  54.17   1:55.24 (1:01.07)   2:57.10 (1:01.86)   3:59.14 (1:02.04)
 -- Razdan, Roma              13 Morris County-NJ     3:54.39         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
                  53.98     1:53.04 (59.06)     2:50.12 (57.08)                    
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:01.19  OT Olympic Trials
              1:02.59  JR.N Junior Nationals
              1:05.19  FUTR Futures Championship
              1:06.29  SSEC Super Sectionals
              1:07.59  SR.Z LC Senior Zones
              1:10.99  ZONE LC Eastern Zones
              1:11.69  METS LC Senior Mets
              1:15.99  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaufmann, Noelle E        13 Marlins Bgnw-MR      1:08.40    1:10.23 ZONE   
                  33.47     1:10.23 (36.76)                                        
  2 Chan, Mandy               13 MPNY-MR              1:15.04    1:10.51 ZONE   
                  33.35     1:10.51 (37.16)                                        
  3 Mcardle, Maeve C          14 COND-MR              1:11.91    1:10.83 ZONE   
                  32.71     1:10.83 (38.12)                                        
  4 Dalton, Ciara I           13 Marlins Bgnw-MR      1:10.03    1:11.00 METS   
                  33.60     1:11.00 (37.40)                                        
  5 McHugh, Amanda K          14 Marlins Bgnw-MR      1:07.94    1:14.20 JO     
                  34.37     1:14.20 (39.83)                                        
  6 Petersson, Kirsten A      14 Storm-MR             1:16.12    1:15.33 JO     
                  35.24     1:15.33 (40.09)                                        
  7 Devaney, Kate E           14 COND-MR              1:16.70    1:16.75        
                  34.65     1:16.75 (42.10)                                        
  8 Medina, Priscilla *       14 COND-MR              1:19.47    1:16.91        
                  35.32     1:16.91 (41.59)                                        
  9 Phelan, Kaitlyn           14 Storm-MR             1:18.61    1:17.37        
                  36.30     1:17.37 (41.07)                                        
 10 Takiguchi, Sara K         13 COND-MR              1:18.07    1:18.02        
                  35.72     1:18.02 (42.30)                                        
 11 Miller, Grace E           13 Morris County-NJ     1:13.78    1:18.08        
                  36.91     1:18.08 (41.17)                                        
 12 Ketron, Anna E            13 Marlins Bgnw-MR      1:17.70    1:18.70        
                  35.08     1:18.70 (43.62)                                        
 13 Wang, Katie               13 Middies-MR           1:15.45    1:18.80        
                  37.44     1:18.80 (41.36)                                        
 14 Clemson, Abigail M        14 Morris County-NJ     1:28.62    1:19.36        
                  35.76     1:19.36 (43.60)                                        
 15 Remigio, Madison L        13 COND-MR              1:20.01    1:20.75        
                  37.16     1:20.75 (43.59)                                        
 16 Liu, Kristen J            14 Morris County-NJ     1:22.53    1:21.91        
                  37.80     1:21.91 (44.11)                                        
 17 Block, Alexandra V        14 COND-MR              1:22.52    1:22.76        
                  38.21     1:22.76 (44.55)                                        
 18 Saliy, Laura E            13 MPNY-MR              1:22.39    1:23.29        
                  38.92     1:23.29 (44.37)                                        
 19 Fountain, Isabella I      13 COND-MR              1:30.31    1:23.55        
                  36.47     1:23.55 (47.08)                                        
 20 Frenkel, Lea              14 CFJV-MR              1:35.00    1:24.19        
                  39.01     1:24.19 (45.18)                                        
 21 Prybylski, Anna           13 CFJV-MR              1:24.22    1:25.34        
                  38.81     1:25.34 (46.53)                                        
 22 Block, Isabella L         14 COND-MR              1:26.28    1:26.38        
                  39.48     1:26.38 (46.90)                                        
 23 Kobolakis, Alexandra Z    14 COND-MR              1:24.54    1:29.42        
                  40.04     1:29.42 (49.38)                                        
 24 Nicoloso, Maria L         14 Morris County-NJ     1:30.05    1:29.44        
                  42.99     1:29.44 (46.45)                                        
 25 Hulme, Ella R             13 Marlins Bgnw-MR      1:35.00    1:32.45        
                  42.51     1:32.45 (49.94)                                        
 26 Nemerever, Hannah         14 CFJV-MR              2:00.00    1:46.71        
                  48.95     1:46.71 (57.76)                                        
 -- Reyna, Margaux            14 Middies-MR           1:26.60         DQ        
      Alternating Kick
                  38.00                                                            
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:14.99  OT Olympic Trials
              2:17.39  JR.N Junior Nationals
              2:21.89  FUTR Futures Championship
              2:27.39  SSEC Super Sectionals
              2:30.79  SR.Z LC Senior Zones
              2:37.39  ZONE LC Eastern Zones
              2:43.99  METS LC Senior Mets
              2:53.99  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pinto, Aidan L            14 Morris County-NJ     2:40.12    2:41.28 METS   
                  34.57     1:14.36 (39.79)     1:56.80 (42.44)     2:41.28 (44.48)
  2 Petersson, Kirsten A      14 Storm-MR             2:46.10    2:43.93 METS   
                  34.99     1:17.01 (42.02)     2:00.40 (43.39)     2:43.93 (43.53)
  3 McHugh, Amanda K          14 Marlins Bgnw-MR      2:33.24    2:53.67 JO     
                  35.72     1:19.54 (43.82)     2:06.34 (46.80)     2:53.67 (47.33)
  4 Takiguchi, Sara K         13 COND-MR              3:00.48    2:55.00        
                  37.61     1:21.42 (43.81)     2:08.00 (46.58)     2:55.00 (47.00)
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:18.69  OT Olympic Trials
              2:21.39  JR.N Junior Nationals
              2:26.39  FUTR Futures Championship
              2:29.39  SSEC Super Sectionals
              2:30.29  SR.Z LC Senior Zones
              2:34.59  ZONE LC Eastern Zones
              2:37.29  METS LC Senior Mets
              2:44.99  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dalton, Ciara I           13 Marlins Bgnw-MR      2:30.74    2:35.34 METS   
                  32.26     1:11.89 (39.63)     1:58.26 (46.37)     2:35.34 (37.08)
  2 Carey, Laurel E           14 Morris County-NJ     2:34.62    2:37.18 METS   
                  32.57     1:14.65 (42.08)     2:02.08 (47.43)     2:37.18 (35.10)
  3 Chan, Mandy               13 MPNY-MR              2:46.84    2:44.13 JO     
                  32.87     1:16.05 (43.18)     2:05.62 (49.57)     2:44.13 (38.51)
  4 Burtseva, Maria           12 MPNY-MR              2:42.73    2:44.59        
                  34.69     1:15.77 (41.08)     2:05.89 (50.12)     2:44.59 (38.70)
  5 Phelan, Kaitlyn           14 Storm-MR             2:48.79    2:45.04        
                  36.66     1:19.29 (42.63)     2:08.83 (49.54)     2:45.04 (36.21)
  6 Saliy, Laura E            13 MPNY-MR              2:46.25    2:46.17        
                  36.85     1:19.55 (42.70)     2:07.69 (48.14)     2:46.17 (38.48)
  7 Schatz, Brooke J          14 COND-MR              2:48.44    2:46.87        
                  34.95     1:18.49 (43.54)     2:10.80 (52.31)     2:46.87 (36.07)
  8 Ketron, Anna E            13 Marlins Bgnw-MR      2:42.50    2:48.09        
                  35.32     1:18.10 (42.78)     2:10.91 (52.81)     2:48.09 (37.18)
  9 Duggan, Sarah             14 CFJV-MR              3:00.00    2:48.97        
                  39.61     1:22.39 (42.78)     2:11.89 (49.50)     2:48.97 (37.08)
 10 Devaney, Kate E           14 COND-MR              2:46.00    2:49.72        
                  35.50     1:17.86 (42.36)     2:10.88 (53.02)     2:49.72 (38.84)
 11 Block, Alexandra V        14 COND-MR              2:53.41    2:50.30        
                  37.66     1:21.10 (43.44)     2:12.41 (51.31)     2:50.30 (37.89)
 12 Nunez, Gabriella A        13 Marlins Bgnw-MR      3:04.22    2:50.86        
                  37.42     1:23.40 (45.98)     2:13.36 (49.96)     2:50.86 (37.50)
 13 Takiguchi, Sara K         13 COND-MR              3:01.03    2:52.49        
                  35.48     1:18.90 (43.42)     2:13.56 (54.66)     2:52.49 (38.93)
 14 Clemson, Abigail M        14 Morris County-NJ     2:56.96    2:52.99        
                  36.26     1:20.00 (43.74)     2:13.26 (53.26)     2:52.99 (39.73)
 15 Webber, Annie F           13 Morris County-NJ     2:54.38    2:53.26        
                  38.82     1:24.61 (45.79)     2:15.82 (51.21)     2:53.26 (37.44)
 16 Fu, Emilly                14 Morris County-NJ     2:51.49    2:53.54        
                  35.38     1:21.13 (45.75)     2:12.53 (51.40)     2:53.54 (41.01)
 17 Frenkel, Lea              14 CFJV-MR              3:01.63    2:53.76        
                  38.47     1:24.43 (45.96)     2:13.05 (48.62)     2:53.76 (40.71)
 18 McHugh, Amanda K          14 Marlins Bgnw-MR      2:37.66    2:54.90        
                  36.41     1:22.02 (45.61)     2:15.39 (53.37)     2:54.90 (39.51)
 19 Bartlett, Grace           14 Storm-MR             2:56.40    2:56.48        
                  37.93     1:22.84 (44.91)     2:16.96 (54.12)     2:56.48 (39.52)
 20 Liu, Kristen J            14 Morris County-NJ     2:54.88    2:59.22        
                  38.12     1:22.40 (44.28)     2:17.37 (54.97)     2:59.22 (41.85)
 21 Dancygier, Emily          14 Storm-MR             2:56.22    3:01.96        
                  39.55     1:24.89 (45.34)     2:21.81 (56.92)     3:01.96 (40.15)
 22 Geis, Taylor              14 CFJV-MR              3:02.82    3:03.34        
                  41.83     1:29.41 (47.58)     2:24.03 (54.62)     3:03.34 (39.31)
 23 Hulme, Ella R             13 Marlins Bgnw-MR      3:05.00    3:06.01        
                  42.04     1:32.69 (50.65)     2:24.35 (51.66)     3:06.01 (41.66)
 24 Skilton, Emily K          13 Morris County-NJ     2:52.50    3:07.88        
                  41.19     1:29.69 (48.50)     2:28.40 (58.71)     3:07.88 (39.48)
 25 Nicoloso, Maria L         14 Morris County-NJ     3:07.75    3:09.35        
                  41.64     1:31.11 (49.47)     2:24.88 (53.77)     3:09.35 (44.47)
 26 Block, Isabella L         14 COND-MR              3:04.74    3:11.53        
                  40.33     1:29.37 (49.04)     2:28.73 (59.36)     3:11.53 (42.80)
 27 Adorable, Kylie A         13 COND-MR              3:11.25    3:12.71        
                  44.98     1:35.68 (50.70)     2:29.24 (53.56)     3:12.71 (43.47)
 28 Reddy, Margot S           14 Marlins Bgnw-MR      3:08.44    3:12.76        
                  42.99     1:32.43 (49.44)     2:31.59 (59.16)     3:12.76 (41.17)
 29 Behbehani, Iman           14 Marlins Bgnw-MR      3:06.25    3:14.77        
                  43.36     1:33.62 (50.26)     2:33.26 (59.64)     3:14.77 (41.51)
 30 Cao, Allison              14 CFJV-MR              3:15.73    3:15.77        
                  43.28     1:36.34 (53.06)     2:30.11 (53.77)     3:15.77 (45.66)
 31 Quan, Eden                13 MALT-NJ              3:17.65    3:18.98        
                  44.23     1:36.22 (51.99)     2:33.06 (56.84)     3:18.98 (45.92)
 32 Wu, Katherine A           13 COND-MR              3:20.69    3:26.13        
                  41.94     1:32.00 (50.06)   2:40.58 (1:08.58)     3:26.13 (45.55)
 33 Nemerever, Hannah         14 CFJV-MR              3:36.61    3:26.51        
                  50.23     1:41.65 (51.42)   2:42.44 (1:00.79)     3:26.51 (44.07)
 34 Fourie, Danae *           13 COND-MR              3:41.57    3:27.34        
                  49.89     1:42.80 (52.91)     2:40.87 (58.07)     3:27.34 (46.47)
 35 Rabinowitz, Alana         13 CFJV-MR              3:36.34    3:34.89        
                  46.63     1:43.11 (56.48)   2:44.02 (1:00.91)     3:34.89 (50.87)
 -- Medina, Priscilla *       14 COND-MR              2:47.49         DQ        
      Non-simultaneous touch - fly
                  35.67     1:20.06 (44.39)     2:12.87 (52.81)                    
 -- Kobolakis, Alexandra Z    14 COND-MR              3:00.69        DFS        
      Declared false start - Misc
 -- Sanchez, Sam M            13 Marlins Bgnw-MR      2:56.56        DFS        
      Declared false start - Misc
 -- Wang, Katie               13 Middies-MR           2:46.81        DFS        
      Declared false start - Misc
 -- Valerio, Sofia A          13 Middies-MR           3:17.23        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Girls 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
              4:54.99  13-14 OT Olympic Trials
              4:58.09  13-14 JR.N Junior Nationals
              5:07.29  13-14 FUTR Futures Championship
              5:14.69  13-14 SSEC Super Sectionals
              5:17.19  13-14 SR.Z LC Senior Zones
              5:28.59  13-14 ZONE LC Eastern Zones
              5:35.99  13-14 METS LC Senior Mets
              5:54.99  13-14 JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mcardle, Maeve C          14 COND-MR              5:25.42    5:18.67 ZONE   
                  32.22     1:09.84 (37.62)     1:51.69 (41.85)     2:32.56 (40.87)
        3:19.40 (46.84)     4:06.85 (47.45)     4:42.81 (35.96)     5:18.67 (35.86)
  2 Dalton, Ciara I           13 Marlins Bgnw-MR      5:36.20    5:36.05 JO     
                  33.74     1:12.60 (38.86)     1:55.92 (43.32)     2:39.10 (43.18)
        3:28.80 (49.70)     4:18.10 (49.30)     4:58.54 (40.44)     5:36.05 (37.51)
  3 Phelan, Kaitlyn           14 Storm-MR             5:55.03    5:47.88 JO     
                  36.19     1:19.60 (43.41)     2:03.94 (44.34)     2:48.97 (45.03)
        3:37.92 (48.95)     4:29.08 (51.16)     5:08.70 (39.62)     5:47.88 (39.18)
  4 Takiguchi, Sara K         13 COND-MR              6:22.37    6:06.17        
                  37.44     1:21.39 (43.95)     2:08.33 (46.94)     2:54.21 (45.88)
        3:50.61 (56.40)     4:44.52 (53.91)     5:25.82 (41.30)     6:06.17 (40.35)
  5 Adorable, Kylie A         13 COND-MR              6:47.69    6:49.31        
                  45.49     1:39.37 (53.88)     2:32.37 (53.00)     3:25.14 (52.77)
        4:19.44 (54.30)     5:15.81 (56.37)     6:03.35 (47.54)     6:49.31 (45.96)
  6 Fourie, Danae *           13 COND-MR              7:00.00    7:05.54        
                  49.04     1:47.31 (58.27)     2:39.13 (51.82)     3:31.72 (52.59)
        4:29.71 (57.99)     5:28.09 (58.38)     6:18.11 (50.02)     7:05.54 (47.43)
  7 Wu, Katherine A           13 COND-MR              7:09.37    7:24.82        
                  43.41     1:42.19 (58.78)     2:36.93 (54.74)     3:31.89 (54.96)
      4:39.09 (1:07.20)   5:46.22 (1:07.13)     6:36.47 (50.25)     7:24.82 (48.35)
 
Girls 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                26.19  OT Olympic Trials
                26.69  JR.N Junior Nationals
                27.49  FUTR Futures Championship
                28.29  SSEC Super Sectionals
                28.89  ZONE LC Eastern Zones
                28.89  SR.Z LC Senior Zones
                29.69  METS LC Senior Mets
                30.79  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stiles, Jessica W         19 Morris County-NJ       27.18      28.01 SSEC   
  2 Hellman, Rachel E         17 Marlins Bgnw-MR        28.05      28.76 ZONE   
  3 Kenlon, Grace E           17 UN-MR-MR               29.13      29.02 METS   
  4 Stiles, Juliann A         15 Morris County-NJ       30.39      29.52 METS   
  5 Middleton, Grace M        17 HAA-MR                 29.94      29.86 JO     
  6 Messinger, Sophie N       15 COND-MR                30.05      29.94 JO     
  7 Dillon, Claire            18 CFJV-MR                29.99      30.25 JO     
  8 Johnson, Sydni            18 Middies-MR             30.03      30.28 JO     
  9 Adams, Skylar R           17 CFJV-MR                30.54      30.29 JO     
 10 Anacker, Boomie I         16 COND-MR                30.27      30.61 JO     
 11 Adorable, Katie R         16 COND-MR                30.53      30.90        
 12 Abrams, Maria             17 Storm-MR               29.67      31.08        
 13 Duval, Rachelle R         18 MPNY-MR                31.54      31.29        
 14 Kozma, Blanka             16 Middies-MR             30.60      31.43        
 15 Hon, Gi Gi                15 UN-MP-MR               33.00      31.48        
 16 Brewster, Nadine L        16 MPNY-MR                30.79      31.61        
 17 Gonzalez, Angelina        15 MPNY-MR                31.42      31.62        
 18 Wang, Chloe               17 Middies-MR             32.08      31.63        
 19 Zaslaw, Katie S           15 Marlins Bgnw-MR        31.56      31.71        
 20 Sememova, Veronika        16 MPNY-MR                31.07      31.92        
 21 D'Amico, Nicole M         16 COND-MR                30.81      31.93        
 22 Ellis, Rebecca E          17 Storm-MR               31.71      32.54        
 23 Johnson, Anna B           18 Middies-MR             31.44      32.94        
 24 Schiffman, Amara R        15 Marlins Bgnw-MR        34.48      34.14        
 25 Gray, Hope F              16 COND-MR                33.59      34.15        
 26 Fernandes, Lauren P       15 COND-MR                33.32      34.31        
 27 Tran, Julia               15 COND-MR                33.82      34.66        
 28 Haber, Sarah E            15 COND-MR                34.96      34.97        
 29 Escobedo, Emily R         19 COND-MR                32.00      35.48        
 30 Kass, Gabby               15 Middies-MR             36.03      39.06        
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                56.49  OT Olympic Trials
                57.79  JR.N Junior Nationals
                59.59  FUTR Futures Championship
              1:01.19  SSEC Super Sectionals
              1:01.79  SR.Z LC Senior Zones
              1:03.99  METS LC Senior Mets
              1:04.09  ZONE LC Eastern Zones
              1:06.69  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arana, Jess               17 UN-MP-MR             1:08.97    1:03.78 METS   
                  30.51     1:03.78 (33.27)                                        
  2 Stiles, Juliann A         15 Morris County-NJ     1:05.30    1:04.30 JO     
                  31.40     1:04.30 (32.90)                                        
  3 Adorable, Katie R         16 COND-MR              1:06.04    1:04.43 JO     
                  30.65     1:04.43 (33.78)                                        
  4 Sawkins, Cate J           15 Marlins Bgnw-MR      1:02.90    1:04.60 JO     
                  31.25     1:04.60 (33.35)                                        
  5 Hellman, Rachel E         17 Marlins Bgnw-MR      1:02.10    1:04.81 JO     
                  31.16     1:04.81 (33.65)                                        
  6 Kozma, Blanka             16 Middies-MR           1:05.23    1:05.88 JO     
                  31.28     1:05.88 (34.60)                                        
  7 Stiles, Jessica W         19 Morris County-NJ     1:00.58    1:06.16 JO     
                  31.31     1:06.16 (34.85)                                        
  7 Dillon, Claire            18 CFJV-MR              1:06.81    1:06.16 JO     
                  31.35     1:06.16 (34.81)                                        
  9 Adams, Skylar R           17 CFJV-MR              1:06.37    1:06.28 JO     
                  31.12     1:06.28 (35.16)                                        
 10 Weiner, Margaux K         16 Marlins Bgnw-MR      1:05.21    1:07.51        
                  31.63     1:07.51 (35.88)                                        
 11 Hon, Gi Gi                15 UN-MP-MR             1:11.00    1:07.79        
                  31.58     1:07.79 (36.21)                                        
 12 Wang, Chloe               17 Middies-MR           1:06.41    1:08.54        
                  32.36     1:08.54 (36.18)                                        
 13 Duval, Rachelle R         18 MPNY-MR              1:10.49    1:08.61        
                  33.13     1:08.61 (35.48)                                        
 14 Gonzalez, Angelina        15 MPNY-MR              1:09.31    1:08.68        
                  32.83     1:08.68 (35.85)                                        
 15 MacDonald, Sarah A        15 CFJV-MR              1:10.27    1:11.05        
                  33.29     1:11.05 (37.76)                                        
 16 Sememova, Veronika        16 MPNY-MR              1:11.38    1:11.64        
                  33.47     1:11.64 (38.17)                                        
 17 Ellis, Rebecca E          17 Storm-MR             1:14.01    1:12.94        
                  33.39     1:12.94 (39.55)                                        
 18 Fonseca, Natasha          16 COND-MR              1:15.82    1:14.26        
                  35.27     1:14.26 (38.99)                                        
 19 Fernandes, Lauren P       15 COND-MR              1:13.29    1:14.67        
                  35.33     1:14.67 (39.34)                                        
 20 Haber, Sarah E            15 COND-MR              1:15.27    1:15.96        
                  36.66     1:15.96 (39.30)                                        
 21 Gray, Hope F              16 COND-MR              1:16.21    1:17.95        
                  36.56     1:17.95 (41.39)                                        
 22 Kass, Gabby               15 Middies-MR           1:18.51    1:25.72        
                  39.35     1:25.72 (46.37)                                        
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:02.39  OT Olympic Trials
              2:04.69  JR.N Junior Nationals
              2:08.19  FUTR Futures Championship
              2:11.79  SSEC Super Sectionals
              2:12.89  SR.Z LC Senior Zones
              2:16.99  ZONE LC Eastern Zones
              2:17.99  METS LC Senior Mets
              2:24.29  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Messinger, Sophie N       15 COND-MR              2:19.74    2:19.01 JO     
                  31.75     1:06.34 (34.59)     1:42.62 (36.28)     2:19.01 (36.39)
  2 Adorable, Katie R         16 COND-MR              2:23.41    2:19.26 JO     
                  31.86     1:06.61 (34.75)     1:43.42 (36.81)     2:19.26 (35.84)
  3 Hellman, Rachel E         17 Marlins Bgnw-MR      2:19.78    2:22.45 JO     
                  33.16     1:09.09 (35.93)     1:45.92 (36.83)     2:22.45 (36.53)
  4 Stiles, Juliann A         15 Morris County-NJ     2:20.60    2:25.70        
                  32.23     1:08.32 (36.09)     1:47.19 (38.87)     2:25.70 (38.51)
  5 Adams, Skylar R           17 CFJV-MR              2:30.04    2:27.62        
                  32.82     1:09.86 (37.04)     1:49.70 (39.84)     2:27.62 (37.92)
  6 D'Amico, Nicole M         16 COND-MR              2:31.12    2:28.86        
                  33.65     1:11.27 (37.62)     1:50.85 (39.58)     2:28.86 (38.01)
  7 Dillon, Claire            18 CFJV-MR              2:30.92    2:29.08        
                  32.76     1:11.14 (38.38)     1:51.00 (39.86)     2:29.08 (38.08)
  8 Stiles, Jessica W         19 Morris County-NJ     2:15.94    2:29.44        
                  32.60     1:09.60 (37.00)     1:49.77 (40.17)     2:29.44 (39.67)
  9 Kozma, Blanka             16 Middies-MR           2:20.85    2:29.50        
                  34.49     1:12.79 (38.30)     1:52.37 (39.58)     2:29.50 (37.13)
 10 Gonzalez, Angelina        15 MPNY-MR              2:33.04    2:34.52        
                  33.71     1:12.41 (38.70)     1:53.99 (41.58)     2:34.52 (40.53)
 11 Wang, Chloe               17 Middies-MR           2:28.19    2:35.50        
                  35.32     1:14.07 (38.75)     1:55.19 (41.12)     2:35.50 (40.31)
 12 Brewster, Nadine L        16 MPNY-MR              2:34.48    2:36.72        
                  35.51     1:14.42 (38.91)     1:54.83 (40.41)     2:36.72 (41.89)
 13 Hon, Gi Gi                15 UN-MP-MR             2:39.00    2:38.14        
                  35.58     1:15.74 (40.16)     1:57.09 (41.35)     2:38.14 (41.05)
 14 Fonseca, Natasha          16 COND-MR              2:47.17    2:45.39        
                  36.27     1:17.07 (40.80)     2:01.61 (44.54)     2:45.39 (43.78)
 15 Fernandes, Lauren P       15 COND-MR                   NT    2:49.56        
                  37.92     1:21.27 (43.35)     2:06.46 (45.19)     2:49.56 (43.10)
 16 Tran, Julia               15 COND-MR              2:55.64    2:55.33        
                  39.39     1:23.77 (44.38)     2:10.82 (47.05)     2:55.33 (44.51)
 17 Fourie, Arisa *           15 COND-MR              2:51.93    2:58.23        
                  40.46     1:25.20 (44.74)     2:11.63 (46.43)     2:58.23 (46.60)
 18 Kass, Gabby               15 Middies-MR           2:49.21    3:06.35        
                  41.22     1:29.52 (48.30)     2:19.97 (50.45)     3:06.35 (46.38)
 
Girls 15 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              4:17.99  15&O OT Olympic Trials
              4:22.19  15&O JR.N Junior Nationals
              4:28.79  15&O FUTR Futures Championship
              4:36.99  15&O SSEC Super Sectionals
              4:41.59  15&O SR.Z LC Senior Zones
              4:46.99  15&O ZONE LC Eastern Zones
              4:49.99  15&O METS LC Senior Mets
              5:03.99  15&O JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stiles, Juliann A         15 Morris County-NJ     5:02.29    4:55.74 JO     
                  32.07     1:08.48 (36.41)     1:46.41 (37.93)     2:24.50 (38.09)
        3:03.19 (38.69)     3:42.45 (39.26)     4:21.17 (38.72)     4:55.74 (34.57)
  2 Adams, Skylar R           17 CFJV-MR              5:21.41    5:13.93        
                  33.00     1:11.66 (38.66)     1:51.96 (40.30)     2:32.89 (40.93)
        3:13.05 (40.16)     3:54.16 (41.11)     4:34.43 (40.27)     5:13.93 (39.50)
  3 Ellis, Rebecca E          17 Storm-MR             5:50.01    5:26.20        
                  34.98     1:15.52 (40.54)     1:57.52 (42.00)     2:40.30 (42.78)
        3:21.16 (40.86)     4:04.29 (43.13)     4:45.18 (40.89)     5:26.20 (41.02)
  4 Haber, Sarah E            15 COND-MR              5:39.73    5:53.34        
                  37.02     1:20.80 (43.78)     2:06.01 (45.21)     2:51.48 (45.47)
        3:37.63 (46.15)     4:22.81 (45.18)     5:08.90 (46.09)     5:53.34 (44.44)
  5 Fernandes, Lauren P       15 COND-MR              5:52.32    6:00.58        
                  39.44     1:23.53 (44.09)     2:09.61 (46.08)     2:55.56 (45.95)
        3:43.05 (47.49)     4:29.48 (46.43)     5:16.34 (46.86)     6:00.58 (44.24)
  6 Tran, Julia               15 COND-MR              6:22.04    6:18.72        
                  39.19     1:25.68 (46.49)     2:13.91 (48.23)     3:04.13 (50.22)
        3:54.72 (50.59)     4:44.71 (49.99)     5:33.83 (49.12)     6:18.72 (44.89)
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:03.39  OT Olympic Trials
              1:04.59  JR.N Junior Nationals
              1:07.29  FUTR Futures Championship
              1:08.29  SSEC Super Sectionals
              1:08.39  SR.Z LC Senior Zones
              1:12.69  ZONE LC Eastern Zones
              1:12.99  METS LC Senior Mets
              1:16.99  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Escobedo, Emily R         19 COND-MR              1:08.00    1:09.30 ZONE   
                  33.91     1:09.30 (35.39)                                        
  2 Kenlon, Grace E           17 UN-MR-MR             1:08.85    1:11.80 ZONE   
                  33.67     1:11.80 (38.13)                                        
  3 Adams, Skylar R           17 CFJV-MR              1:11.38    1:12.55 ZONE   
                  35.48     1:12.55 (37.07)                                        
  4 Adorable, Katie R         16 COND-MR              1:17.20    1:13.80 JO     
                  35.88     1:13.80 (37.92)                                        
  5 Elms, Gaige L             15 Marlins Bgnw-MR      1:08.82    1:14.13 JO     
                  35.98     1:14.13 (38.15)                                        
  6 Anacker, Boomie I         16 COND-MR              1:13.31    1:14.34 JO     
                  36.02     1:14.34 (38.32)                                        
  7 Zaslaw, Katie S           15 Marlins Bgnw-MR      1:17.77    1:18.22        
                  38.46     1:18.22 (39.76)                                        
  8 Dillon, Claire            18 CFJV-MR              1:17.20    1:19.92        
                  38.20     1:19.92 (41.72)                                        
  9 Johnson, Sydni            18 Middies-MR           1:19.21    1:20.04        
                  38.62     1:20.04 (41.42)                                        
 10 Abrams, Maria             17 Storm-MR             1:16.80    1:20.27        
                  38.27     1:20.27 (42.00)                                        
 11 Fernandes, Lauren P       15 COND-MR              1:22.42    1:21.20        
                  39.73     1:21.20 (41.47)                                        
 12 Gonzalez, Angelina        15 MPNY-MR              1:20.65    1:22.55        
                  40.03     1:22.55 (42.52)                                        
 13 Sememova, Veronika        16 MPNY-MR              1:25.90    1:22.99        
                  39.73     1:22.99 (43.26)                                        
 14 Ellis, Rebecca E          17 Storm-MR             1:24.22    1:24.05        
                  39.84     1:24.05 (44.21)                                        
 15 Schiffman, Amara R        15 Marlins Bgnw-MR      1:22.14    1:24.28        
                  41.04     1:24.28 (43.24)                                        
 16 Fonseca, Natasha          16 COND-MR              1:22.48    1:24.36        
                  41.31     1:24.36 (43.05)                                        
 17 Fourie, Arisa *           15 COND-MR              1:26.64    1:26.09        
                  41.83     1:26.09 (44.26)                                        
 18 Duval, Rachelle R         18 MPNY-MR              1:25.56    1:26.69        
                  42.11     1:26.69 (44.58)                                        
 19 Johnson, Anna B           18 Middies-MR           1:21.93    1:28.29        
                  41.86     1:28.29 (46.43)                                        
 20 Gray, Hope F              16 COND-MR              1:30.11    1:29.52        
                  42.41     1:29.52 (47.11)                                        
 21 Wang, Chloe               17 Middies-MR           1:25.29    1:32.87        
                  44.95     1:32.87 (47.92)                                        
 22 Kass, Gabby               15 Middies-MR           1:33.23    1:42.55        
                  50.21     1:42.55 (52.34)                                        
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:16.59  OT Olympic Trials
              2:18.69  JR.N Junior Nationals
              2:24.79  FUTR Futures Championship
              2:26.99  SSEC Super Sectionals
              2:27.99  SR.Z LC Senior Zones
              2:35.49  ZONE LC Eastern Zones
              2:37.49  METS LC Senior Mets
              2:44.99  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arana, Jess               17 UN-MP-MR             2:32.00    2:30.72 ZONE   
                  35.28     1:13.67 (38.39)     1:51.93 (38.26)     2:30.72 (38.79)
  2 Sawkins, Cate J           15 Marlins Bgnw-MR      2:30.98    2:34.97 ZONE   
                  35.64     1:15.10 (39.46)     1:55.01 (39.91)     2:34.97 (39.96)
  3 Adams, Skylar R           17 CFJV-MR              2:34.73    2:36.09 METS   
                  36.03     1:16.49 (40.46)     1:57.49 (41.00)     2:36.09 (38.60)
  4 Adorable, Katie R         16 COND-MR              2:39.01    2:37.38 METS   
                  36.58     1:15.71 (39.13)     1:56.65 (40.94)     2:37.38 (40.73)
  5 Messinger, Sophie N       15 COND-MR              2:41.04    2:38.26 JO     
                  37.01     1:16.51 (39.50)     1:57.73 (41.22)     2:38.26 (40.53)
  6 Zaslaw, Katie S           15 Marlins Bgnw-MR      2:45.25    2:45.00        
                  38.61     1:20.30 (41.69)     2:03.38 (43.08)     2:45.00 (41.62)
  7 Weiner, Margaux K         16 Marlins Bgnw-MR      2:37.74    2:45.82        
                  38.44     1:20.52 (42.08)     2:03.63 (43.11)     2:45.82 (42.19)
  8 O'Sullivan, Marycate A    15 COND-MR              2:43.18    2:48.32        
                  38.73     1:20.23 (41.50)   2:48.32 (1:28.09)                    
  9 Dillon, Claire            18 CFJV-MR              2:52.46    2:50.71        
                  39.12     1:23.07 (43.95)     2:07.63 (44.56)     2:50.71 (43.08)
 10 Kozma, Blanka             16 Middies-MR           2:55.99    2:55.76        
                  41.83     1:27.24 (45.41)     2:13.20 (45.96)     2:55.76 (42.56)
 11 Gonzalez, Angelina        15 MPNY-MR              2:51.74    2:55.83        
                  41.53     1:26.88 (45.35)     2:12.23 (45.35)     2:55.83 (43.60)
 12 Fonseca, Natasha          16 COND-MR              2:58.39    2:56.82        
                  41.12     1:25.09 (43.97)     2:11.64 (46.55)     2:56.82 (45.18)
 13 Fernandes, Lauren P       15 COND-MR              2:51.20    2:58.01        
                  40.70     1:25.66 (44.96)     2:11.88 (46.22)     2:58.01 (46.13)
 14 Fourie, Arisa *           15 COND-MR              3:00.71    2:58.52        
                  42.36     1:27.25 (44.89)     2:13.55 (46.30)     2:58.52 (44.97)
 15 Ellis, Rebecca E          17 Storm-MR             2:58.20    3:00.84        
                  41.33     1:27.72 (46.39)     2:13.91 (46.19)     3:00.84 (46.93)
 16 Sememova, Veronika        16 MPNY-MR              2:59.00    3:03.97        
                  43.82     1:31.08 (47.26)     2:19.08 (48.00)     3:03.97 (44.89)
 17 Gray, Hope F              16 COND-MR              3:32.91    3:22.90        
                                1:37.49 ( )     2:31.23 (53.74)     3:22.90 (51.67)
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:11.49  OT Olympic Trials
              1:13.49  JR.N Junior Nationals
              1:16.19  FUTR Futures Championship
              1:18.49  SSEC Super Sectionals
              1:18.59  SR.Z LC Senior Zones
              1:22.59  ZONE LC Eastern Zones
              1:24.99  METS LC Senior Mets
              1:28.99  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 D'Amico, Nicole M         16 COND-MR              1:27.62    1:26.36 JO     
                  40.19     1:26.36 (46.17)                                        
  2 Hellman, Rachel E         17 Marlins Bgnw-MR      1:24.55    1:26.67 JO     
                  40.81     1:26.67 (45.86)                                        
  3 Anacker, Boomie I         16 COND-MR              1:32.30    1:29.98        
                  43.02     1:29.98 (46.96)                                        
  4 Stiles, Juliann A         15 Morris County-NJ     1:34.81    1:30.97        
                  42.77     1:30.97 (48.20)                                        
  5 O'Sullivan, Marycate A    15 COND-MR              1:32.89    1:33.02        
                  45.33     1:33.02 (47.69)                                        
  6 MacDonald, Sarah A        15 CFJV-MR              1:33.10    1:33.63        
                  45.45     1:33.63 (48.18)                                        
  7 Hon, Gi Gi                15 UN-MP-MR             1:28.00    1:34.12        
                  44.01     1:34.12 (50.11)                                        
  8 Wang, Chloe               17 Middies-MR           1:29.16    1:34.39        
                  44.20     1:34.39 (50.19)                                        
  9 Zaslaw, Katie S           15 Marlins Bgnw-MR      1:33.32    1:35.24        
                  44.68     1:35.24 (50.56)                                        
 10 Dillon, Claire            18 CFJV-MR              1:36.25    1:35.38        
                  43.74     1:35.38 (51.64)                                        
 11 Duval, Rachelle R         18 MPNY-MR              1:32.50    1:39.80        
                  47.40     1:39.80 (52.40)                                        
 12 Sememova, Veronika        16 MPNY-MR              1:40.09    1:41.98        
                  47.96     1:41.98 (54.02)                                        
 13 Haber, Sarah E            15 COND-MR              1:46.70    1:43.25        
                  50.16     1:43.25 (53.09)                                        
 14 Gray, Hope F              16 COND-MR              1:43.32    1:43.83        
                  48.73     1:43.83 (55.10)                                        
 -- Fourie, Arisa *           15 COND-MR              1:47.07         DQ        
      Downward butterfly kick
                  50.99                                                            
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              2:34.99  OT Olympic Trials
              2:38.69  JR.N Junior Nationals
              2:43.79  FUTR Futures Championship
              2:48.89  SSEC Super Sectionals
              2:50.79  SR.Z LC Senior Zones
              2:56.29  ZONE LC Eastern Zones
              3:03.99  METS LC Senior Mets
              3:13.59  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hellman, Rachel E         17 Marlins Bgnw-MR      3:05.09    3:08.43 JO     
                  43.17     1:31.21 (48.04)     2:19.76 (48.55)     3:08.43 (48.67)
  2 D'Amico, Nicole M         16 COND-MR              3:15.64    3:12.32 JO     
                  41.06     1:28.99 (47.93)     2:19.57 (50.58)     3:12.32 (52.75)
  3 Anacker, Boomie I         16 COND-MR              3:15.55    3:12.74 JO     
                  44.58     1:33.80 (49.22)     2:24.28 (50.48)     3:12.74 (48.46)
  4 Zaslaw, Katie S           15 Marlins Bgnw-MR      3:15.00    3:18.52        
                  45.33     1:35.89 (50.56)     2:27.45 (51.56)     3:18.52 (51.07)
  5 Haber, Sarah E            15 COND-MR              3:47.53    3:36.46        
                  50.80     1:46.12 (55.32)     2:42.30 (56.18)     3:36.46 (54.16)
  6 Fonseca, Natasha          16 COND-MR              3:30.73    3:37.18        
                  48.10     1:42.28 (54.18)     2:40.45 (58.17)     3:37.18 (56.73)
  7 Fourie, Arisa *           15 COND-MR              3:41.37    3:44.98        
                  50.60     1:47.51 (56.91)     2:46.90 (59.39)     3:44.98 (58.08)
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:01.19  OT Olympic Trials
              1:02.59  JR.N Junior Nationals
              1:05.19  FUTR Futures Championship
              1:06.29  SSEC Super Sectionals
              1:07.59  SR.Z LC Senior Zones
              1:09.89  ZONE LC Eastern Zones
              1:11.69  METS LC Senior Mets
              1:14.99  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Escobedo, Emily R         19 COND-MR              1:08.00    1:07.54 SR.Z   
                  32.18     1:07.54 (35.36)                                        
  2 Stiles, Juliann A         15 Morris County-NJ     1:10.89    1:09.74 ZONE   
                  32.69     1:09.74 (37.05)                                        
  3 Stiles, Jessica W         19 Morris County-NJ     1:08.77    1:13.52 JO     
                  32.92     1:13.52 (40.60)                                        
  4 Hon, Gi Gi                15 UN-MP-MR             1:12.00    1:15.90        
                  35.27     1:15.90 (40.63)                                        
  5 Elms, Gaige L             15 Marlins Bgnw-MR      1:10.55    1:15.96        
                  35.48     1:15.96 (40.48)                                        
  6 Duval, Rachelle R         18 MPNY-MR              1:20.33    1:21.60        
                  36.73     1:21.60 (44.87)                                        
  7 Brewster, Nadine L        16 MPNY-MR              1:20.82    1:21.93        
                  37.39     1:21.93 (44.54)                                        
  8 Sememova, Veronika        16 MPNY-MR              1:27.76    1:22.68        
                  38.55     1:22.68 (44.13)                                        
  9 Johnson, Anna B           18 Middies-MR           1:23.91    1:28.02        
                  40.33     1:28.02 (47.69)                                        
 10 Schiffman, Amara R        15 Marlins Bgnw-MR      1:26.81    1:29.45        
                  41.71     1:29.45 (47.74)                                        
 11 Ellis, Rebecca E          17 Storm-MR             1:36.01    1:30.88        
                  40.25     1:30.88 (50.63)                                        
 12 Haber, Sarah E            15 COND-MR              1:30.00    1:31.69        
                  41.53     1:31.69 (50.16)                                        
 13 Gray, Hope F              16 COND-MR              1:35.00    1:35.51        
                  42.59     1:35.51 (52.92)                                        
 14 Tran, Julia               15 COND-MR              1:46.53    1:46.03        
                  47.81     1:46.03 (58.22)                                        
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:14.99  OT Olympic Trials
              2:17.39  JR.N Junior Nationals
              2:21.89  FUTR Futures Championship
              2:27.39  SSEC Super Sectionals
              2:30.79  SR.Z LC Senior Zones
              2:31.59  ZONE LC Eastern Zones
              2:43.99  METS LC Senior Mets
              2:49.99  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hon, Gi Gi                15 UN-MP-MR             2:45.00    2:53.63        
                  37.64     1:21.39 (43.75)     2:07.33 (45.94)     2:53.63 (46.30)
  2 D'Amico, Nicole M         16 COND-MR              3:20.83    3:17.70        
                  38.26     1:29.18 (50.92)   3:17.70 (1:48.52)                    
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:18.69  OT Olympic Trials
              2:21.39  JR.N Junior Nationals
              2:26.39  FUTR Futures Championship
              2:29.39  SSEC Super Sectionals
              2:30.29  SR.Z LC Senior Zones
              2:35.89  ZONE LC Eastern Zones
              2:37.29  METS LC Senior Mets
              2:43.99  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arana, Jess               17 UN-MP-MR             2:45.25    2:35.45 ZONE   
                  32.58     1:12.05 (39.47)     1:59.75 (47.70)     2:35.45 (35.70)
  2 Sawkins, Cate J           15 Marlins Bgnw-MR      2:31.91    2:36.16 METS   
                  33.64     1:13.32 (39.68)     2:00.61 (47.29)     2:36.16 (35.55)
  3 Adorable, Katie R         16 COND-MR              2:45.76    2:39.24 JO     
                  32.33     1:12.39 (40.06)     2:03.45 (51.06)     2:39.24 (35.79)
  4 Anacker, Boomie I         16 COND-MR              2:45.76    2:44.25        
                  34.15     1:15.33 (41.18)     2:06.57 (51.24)     2:44.25 (37.68)
  5 Adams, Skylar R           17 CFJV-MR              2:43.71    2:45.75        
                  35.95     1:17.86 (41.91)     2:09.10 (51.24)     2:45.75 (36.65)
  6 Stiles, Juliann A         15 Morris County-NJ     2:47.18    2:46.15        
                  34.58     1:17.48 (42.90)     2:12.58 (55.10)     2:46.15 (33.57)
  7 O'Sullivan, Marycate A    15 COND-MR              2:47.42    2:48.17        
                  34.46     1:18.16 (43.70)     2:09.38 (51.22)     2:48.17 (38.79)
  8 Hellman, Rachel E         17 Marlins Bgnw-MR      2:39.00    2:48.58        
                  35.56     1:22.26 (46.70)     2:10.63 (48.37)     2:48.58 (37.95)
  9 D'Amico, Nicole M         16 COND-MR              2:56.64    2:49.15        
                  36.66     1:22.92 (46.26)     2:12.19 (49.27)     2:49.15 (36.96)
 10 Weiner, Margaux K         16 Marlins Bgnw-MR      2:48.00    2:49.92        
                  36.40     1:19.49 (43.09)     2:11.97 (52.48)     2:49.92 (37.95)
 11 Zaslaw, Katie S           15 Marlins Bgnw-MR      2:48.10    2:50.49        
                  37.60     1:21.04 (43.44)     2:12.71 (51.67)     2:50.49 (37.78)
 12 Messinger, Sophie N       15 COND-MR              2:52.32    2:51.02        
                  36.87     1:17.46 (40.59)     2:16.00 (58.54)     2:51.02 (35.02)
 13 MacDonald, Sarah A        15 CFJV-MR              2:56.54    2:51.35        
                  37.99     1:24.01 (46.02)     2:13.62 (49.61)     2:51.35 (37.73)
 14 Gonzalez, Angelina        15 MPNY-MR              2:52.43    2:51.64        
                  40.62     1:25.31 (44.69)     2:14.37 (49.06)     2:51.64 (37.27)
 15 Stiles, Jessica W         19 Morris County-NJ     2:39.30    2:52.00        
                  33.33     1:19.77 (46.44)     2:10.95 (51.18)     2:52.00 (41.05)
 16 Duval, Rachelle R         18 MPNY-MR              3:01.76    3:00.68        
                  36.59     1:23.57 (46.98)     2:23.24 (59.67)     3:00.68 (37.44)
 17 Fonseca, Natasha          16 COND-MR              3:04.27    3:03.65        
                  40.53     1:25.54 (45.01)     2:21.32 (55.78)     3:03.65 (42.33)
 18 Ellis, Rebecca E          17 Storm-MR             2:59.99    3:04.63        
                  39.93     1:28.79 (48.86)     2:23.41 (54.62)     3:04.63 (41.22)
 19 Fernandes, Lauren P       15 COND-MR              3:01.66    3:11.75        
                  42.94     1:29.05 (46.11)     2:27.48 (58.43)     3:11.75 (44.27)
 20 Haber, Sarah E            15 COND-MR              3:18.33    3:16.73        
                  41.30     1:35.91 (54.61)     2:33.93 (58.02)     3:16.73 (42.80)
 21 Fourie, Arisa *           15 COND-MR              3:21.74    3:22.20        
                  48.82     1:35.74 (46.92)   2:36.50 (1:00.76)     3:22.20 (45.70)
 -- Wang, Chloe               17 Middies-MR           2:52.28        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Girls 15 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
              4:54.99  15&O OT Olympic Trials
              4:58.09  15&O JR.N Junior Nationals
              5:07.29  15&O FUTR Futures Championship
              5:14.69  15&O SSEC Super Sectionals
              5:17.19  15&O SR.Z LC Senior Zones
              5:30.49  15&O ZONE LC Eastern Zones
              5:35.99  15&O METS LC Senior Mets
              5:51.99  15&O JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adorable, Katie R         16 COND-MR              5:59.63    5:36.23 JO     
                  32.68     1:11.08 (38.40)     1:54.46 (43.38)     2:36.11 (41.65)
        3:28.64 (52.53)     4:21.05 (52.41)     5:00.29 (39.24)     5:36.23 (35.94)
  2 D'Amico, Nicole M         16 COND-MR              6:06.28    6:05.71        
                  36.33     1:23.58 (47.25)     2:12.40 (48.82)     2:59.70 (47.30)
        3:51.15 (51.45)     4:43.91 (52.76)     5:25.68 (41.77)     6:05.71 (40.03)
  3 Fonseca, Natasha          16 COND-MR              6:34.14    6:36.01        
                  40.10     1:32.76 (52.66)     2:19.75 (46.99)     3:06.25 (46.50)
        4:04.88 (58.63)     5:04.50 (59.62)     5:51.28 (46.78)     6:36.01 (44.73)
  4 Fourie, Arisa *           15 COND-MR              7:04.68    7:01.56        
                  45.02   1:45.06 (1:00.04)     2:34.88 (49.82)     3:23.75 (48.87)
      4:24.67 (1:00.92)     5:23.31 (58.64)     6:12.81 (49.50)     7:01.56 (48.75)
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                33.39  ZONE LC Eastern Zones
                36.69  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gorzula, Alexander        10 CFJV-MR                33.52      33.14 ZONE   
  2 DiMaggio, John P           9 MPNY-MR                33.08      33.15 ZONE   
  3 Kaps, Piotr               10 MPNY-MR                36.74      36.12 JO     
  4 Rzezwicki, Gabriel        10 CFJV-MR                36.04      36.44 JO     
  5 Wohl, Evan S              10 Marlins Bgnw-MR        37.53      36.66 JO     
  6 Eppner, Remy V            10 Marlins Bgnw-MR        37.61      36.75        
  7 Paraison, Nelson          10 DESC-NJ                37.65      36.92        
  8 Zhao, Matthew *           10 COND-MR                37.97      36.95        
  9 McHugh, Connor J           8 Marlins Bgnw-MR        38.39      37.18        
 10 Belovsky, Adam D          10 COND-MR                36.82      37.27        
 11 Caporaso, Nicholas         9 Morris County-NJ       37.22      37.64        
 12 Kim, Doyee *               9 COND-MR                38.32      37.81        
 13 Wilkinson, Jay            10 CFJV-MR                40.45      38.44        
 14 Terri, Julian, Jules K     9 COND-MR                38.51      38.53        
 15 Wong, William             10 MALT-NJ                43.91      38.56        
 16 Dwyer, Luke N              9 COND-MR                39.48      38.57        
 16 Muroski, Jason             9 CFJV-MR                39.62      38.57        
 18 Euyoque, Kevin D          10 Middies-MR             39.20      38.62        
 19 Sanchez, Erick S           9 COND-MR                39.15      39.03        
 20 Baranov, Edward            8 MPNY-MR                39.38      39.51        
 21 Wu, James X               10 COND-MR                40.50      40.02        
 22 Engel, Eric R              9 Storm-MR               39.22      40.23        
 23 Arnold, Zachary            8 Marlins Bgnw-MR        43.02      40.48        
 24 Agrawal, Alok             10 Tmsuffolk-MR           41.31      40.59        
 25 Nadecki, Erik S            8 Marlins Bgnw-MR        40.48      40.95        
 26 Brita, Vincent M          10 Morris County-NJ       41.84      41.03        
 27 Zernovak, Alec            10 MALT-NJ                40.36      41.40        
 28 Paez, Darian F             9 Marlins Bgnw-MR        45.07      41.80        
 29 Carley, Thomas             8 CFJV-MR                41.45      41.90        
 30 Mayorov, Peter *          10 COND-MR                43.15      41.93        
 31 Kamal, Adam                7 Marlins Bgnw-MR        41.29      42.03        
 32 Thomas, Willem Y          10 COND-MR                40.75      42.11        
 33 Morgan, Brendan M          9 Storm-MR               44.51      42.68        
 34 Barbulet, David            9 CFJV-MR                43.03      42.84        
 35 Castoro, Luke D           10 Tmsuffolk-MR           51.14      42.87        
 36 Chung, Ryan H              9 COND-MR                44.67      43.15        
 37 Thayer, Philip *           9 COND-MR                45.65      43.31        
 38 Cornish, Jack A            8 Marlins Bgnw-MR        42.92      43.77        
 39 Batelli, Dean T            8 COND-MR                48.05      43.78        
 40 Fu, Alex                   8 Morris County-NJ       44.54      43.80        
 41 Iodice, Alex              10 Storm-MR               44.34      43.87        
 41 Thomas, Gavin R           10 COND-MR                54.44      43.87        
 43 Agranovich, Jake M        10 COND-MR                44.66      44.20        
 44 Shieh, Shelton T          10 Morris County-NJ       46.91      44.35        
 45 Raykis, Sean               8 MPNY-MR                43.43      44.45        
 46 McManus, Matthew G        10 Tmsuffolk-MR           41.47      44.50        
 47 Kohli, Arnav               8 Tmsuffolk-MR           46.49      44.64        
 48 Malik, Rohan              10 Marlins Bgnw-MR        47.00      44.80        
 49 Perecinsky, Martin         9 Tmsuffolk-MR           42.55      45.03        
 50 Galler, Aidan             10 CFJV-MR                46.76      45.12        
 51 Park, Timothy              9 Tmsuffolk-MR           43.48      45.74        
 52 Hipol, Andrei              8 MALT-NJ                51.54      45.94        
 53 Chang, Benjamin            8 Marlins Bgnw-MR        48.01      46.19        
 54 Hussein, Amir W            9 Tmsuffolk-MR           53.43      47.04        
 55 Kelly, Sean                9 CFJV-MR                48.38      47.88        
 56 Batheja, Samir            10 Tmsuffolk-MR           52.23      48.30        
 57 Tong, Jacob T             10 COND-MR                   NT      50.65        
 58 Karamanougian, Daniel *   10 COND-MR                52.08      50.88        
 59 Zoccoli, Harrison          8 Tmsuffolk-MR           52.72      50.90        
 60 Thomas, Chase A            8 DESC-NJ                49.22      53.44        
 61 Yu, Steven S              10 COND-MR              1:00.12      55.19        
 62 Ma, Kevin                  9 Tmsuffolk-MR           56.65      57.07        
 63 Wolfe, Austin J            9 Tmsuffolk-MR           57.53      58.66        
 64 Dwyer, Aidan p             6 COND-MR              1:00.72    1:00.77        
 65 Slutsky, Eric A            9 COND-MR                57.50    1:01.20        
 66 Nicolaides, Zachary       10 Tmsuffolk-MR         1:01.58    1:04.88        
 67 Macha, Akash *             9 COND-MR              1:11.80    1:04.89        
 68 Kim, James J               9 Middies-MR             51.37    1:09.91        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:12.49  ZONE LC Eastern Zones
              1:20.39  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Watson, Maxwell R         10 COND-MR              1:13.75    1:12.58 JO     
                  35.28     1:12.58 (37.30)                                        
  2 Gorzula, Alexander        10 CFJV-MR              1:12.52    1:13.24 JO     
                  35.48     1:13.24 (37.76)                                        
  3 Kamal, Yousef M           10 Marlins Bgnw-MR      1:15.44    1:17.91 JO     
                  37.44     1:17.91 (40.47)                                        
  4 Lucchese, Felix B         10 Marlins Bgnw-MR      1:19.95    1:18.16 JO     
                  37.61     1:18.16 (40.55)                                        
  5 Rios, Jared J             10 Middies-MR           1:20.65    1:19.22 JO     
                  39.54     1:19.22 (39.68)                                        
  6 Zhao, Matthew *           10 COND-MR              1:20.79    1:19.90 JO     
                  38.05     1:19.90 (41.85)                                        
  7 Belovsky, Adam D          10 COND-MR              1:21.53    1:19.96 JO     
                  38.19     1:19.96 (41.77)                                        
  8 Paraison, Nelson          10 DESC-NJ              1:25.16    1:21.20        
                  38.33     1:21.20 (42.87)                                        
  9 Terri, Julian, Jules K     9 COND-MR              1:22.90    1:22.66        
                  39.37     1:22.66 (43.29)                                        
 10 Wohl, Evan S              10 Marlins Bgnw-MR      1:23.66    1:23.30        
                  39.88     1:23.30 (43.42)                                        
 11 Kim, Doyee *               9 COND-MR              1:23.80    1:24.12        
                  39.02     1:24.12 (45.10)                                        
 12 Wilkinson, Jay            10 CFJV-MR              1:26.58    1:24.19        
                  40.79     1:24.19 (43.40)                                        
 13 Caporaso, Nicholas         9 Morris County-NJ     1:25.07    1:24.57        
                  40.62     1:24.57 (43.95)                                        
 14 Landgraf, Tim              9 MPNY-MR              1:37.80    1:25.55        
                  40.18     1:25.55 (45.37)                                        
 15 Sanchez, Erick S           9 COND-MR              1:25.71    1:25.58        
                  41.30     1:25.58 (44.28)                                        
 16 Wu, James X               10 COND-MR              1:28.57    1:26.81        
                  42.52     1:26.81 (44.29)                                        
 17 Wong, William             10 MALT-NJ              1:32.02    1:27.32        
                  41.87     1:27.32 (45.45)                                        
 18 Kaps, Piotr               10 MPNY-MR              1:20.56    1:27.59        
                  41.63     1:27.59 (45.96)                                        
 19 Muroski, Jason             9 CFJV-MR              1:33.17    1:27.88        
                  41.53     1:27.88 (46.35)                                        
 20 Carley, Thomas             8 CFJV-MR              1:30.27    1:30.25        
                  41.77     1:30.25 (48.48)                                        
 21 Agrawal, Alok             10 Tmsuffolk-MR         1:31.47    1:31.34        
                  42.19     1:31.34 (49.15)                                        
 22 Dalton, Sean A             9 Marlins Bgnw-MR      1:38.20    1:32.26        
                  43.47     1:32.26 (48.79)                                        
 23 Vollaro, Thomas A          9 Middies-MR           1:34.74    1:33.30        
                  43.79     1:33.30 (49.51)                                        
 24 Raykis, Sean               8 MPNY-MR              1:39.35    1:35.59        
                  45.56     1:35.59 (50.03)                                        
 25 Agranovich, Jake M        10 COND-MR              1:35.77    1:36.11        
                  46.00     1:36.11 (50.11)                                        
 26 Perecinsky, Martin         9 Tmsuffolk-MR         1:37.85    1:36.59        
 27 Chung, Ryan H              9 COND-MR              1:41.07    1:36.70        
                  46.40     1:36.70 (50.30)                                        
 28 Barbulet, David            9 CFJV-MR              1:36.30    1:36.74        
                  47.53     1:36.74 (49.21)                                        
 29 Chang, William            10 Marlins Bgnw-MR      1:40.83    1:37.00        
                  46.27     1:37.00 (50.73)                                        
 30 Galler, Aidan             10 CFJV-MR              1:35.69    1:37.28        
                  47.53     1:37.28 (49.75)                                        
 31 Thayer, Philip *           9 COND-MR              1:43.74    1:37.92        
                  47.00     1:37.92 (50.92)                                        
 32 Mayorov, Peter *          10 COND-MR              1:34.21    1:38.17        
                  45.56     1:38.17 (52.61)                                        
 33 Castoro, Luke D           10 Tmsuffolk-MR         1:47.87    1:38.27        
                  46.31     1:38.27 (51.96)                                        
 34 Zernovak, Alec            10 MALT-NJ              1:30.47    1:38.40        
 35 McManus, Matthew G        10 Tmsuffolk-MR         1:37.39    1:38.43        
                  46.32     1:38.43 (52.11)                                        
 36 Batelli, Dean T            8 COND-MR              1:41.52    1:40.01        
                  46.44     1:40.01 (53.57)                                        
 37 Malik, Rohan              10 Marlins Bgnw-MR      1:50.00    1:40.05        
                  47.02     1:40.05 (53.03)                                        
 38 Kamal, Adam                7 Marlins Bgnw-MR      1:38.01    1:40.10        
                  48.60     1:40.10 (51.50)                                        
 39 Shieh, Shelton T          10 Morris County-NJ     1:44.17    1:40.13        
                  46.81     1:40.13 (53.32)                                        
 40 Park, Timothy              9 Tmsuffolk-MR         1:54.38    1:43.42        
                  47.10     1:43.42 (56.32)                                        
 41 Kohli, Arnav               8 Tmsuffolk-MR         1:48.62    1:44.35        
 42 Kwon, Connor               8 Middies-MR           1:47.68    1:44.70        
                  49.64     1:44.70 (55.06)                                        
 43 Chang, Benjamin            8 Marlins Bgnw-MR      1:46.46    1:44.96        
 44 Kelly, Sean                9 CFJV-MR              1:48.05    1:48.53        
                  50.81     1:48.53 (57.72)                                        
 45 Batheja, Samir            10 Tmsuffolk-MR         1:58.40    1:51.74        
                  52.77     1:51.74 (58.97)                                        
 46 Zoccoli, Harrison          8 Tmsuffolk-MR         2:02.74    1:53.33        
                  52.06   1:53.33 (1:01.27)                                        
 47 Yu, Steven S              10 COND-MR              2:01.21    1:54.70        
                  55.14     1:54.70 (59.56)                                        
 48 Hipol, Andrei              8 MALT-NJ              1:53.55    1:55.05        
 49 Hussein, Amir W            9 Tmsuffolk-MR         1:58.15    1:56.05        
                  55.89   1:56.05 (1:00.16)                                        
 50 Thomas, Chase A            8 DESC-NJ              1:58.15    1:57.03        
                  57.55     1:57.03 (59.48)                                        
 51 Dwyer, Aidan p             6 COND-MR              2:11.37    2:01.50        
                  57.99   2:01.50 (1:03.51)                                        
 52 Fominykh, Harry O          9 COND-MR              1:51.82    2:02.01        
                  54.50   2:02.01 (1:07.51)                                        
 53 Wolfe, Austin J            9 Tmsuffolk-MR         1:55.90    2:04.55        
 54 Slutsky, Eric A            9 COND-MR              2:09.32    2:07.26        
                1:03.63   2:07.26 (1:03.63)                                        
 55 Chung, TingRay             7 Marlins Bgnw-MR      2:26.00    2:14.42        
                1:01.07   2:14.42 (1:13.35)                                        
 56 Nicolaides, Zachary       10 Tmsuffolk-MR         2:34.32    2:25.74        
                1:08.54   2:25.74 (1:17.20)                                        
 57 Macha, Akash *             9 COND-MR              2:37.53    2:27.65        
                1:08.15   2:27.65 (1:19.50)                                        
 
Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:34.09  10&U ZONE LC Eastern Zones
              2:51.99  10&U JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Alex B             10 Marlins Bgnw-MR      2:42.57    2:41.45 JO     
                  36.88     1:18.64 (41.76)     2:00.51 (41.87)     2:41.45 (40.94)
  2 Lucchese, Felix B         10 Marlins Bgnw-MR      2:49.59    2:49.83 JO     
                  39.15     1:24.12 (44.97)     2:09.48 (45.36)     2:49.83 (40.35)
  3 Belovsky, Adam D          10 COND-MR              3:08.56    2:51.92 JO     
                  37.46     1:20.86 (43.40)     2:06.91 (46.05)     2:51.92 (45.01)
  4 Zhao, Matthew *           10 COND-MR              2:56.57    2:53.64        
                  38.91     1:23.43 (44.52)     2:09.12 (45.69)     2:53.64 (44.52)
  5 Wohl, Evan S              10 Marlins Bgnw-MR      3:18.65    2:55.62        
                  38.60     1:25.56 (46.96)     2:12.58 (47.02)     2:55.62 (43.04)
  6 Wilkinson, Jay            10 CFJV-MR              3:30.00    3:01.82        
                                                    2:17.62 ( )     3:01.82 (44.20)
  7 Brita, Vincent M          10 Morris County-NJ     3:13.34    3:05.74        
                  41.17     1:28.47 (47.30)     2:18.23 (49.76)     3:05.74 (47.51)
  8 Eppner, Remy V            10 Marlins Bgnw-MR      3:09.28    3:08.70        
                  41.20     1:30.54 (49.34)     2:19.38 (48.84)     3:08.70 (49.32)
  9 Wu, James X               10 COND-MR              3:51.92    3:08.98        
                1:31.64   3:08.98 (1:37.34)                                        
 10 Engel, Eric R              9 Storm-MR             3:35.99    3:13.61        
                  41.95     1:32.68 (50.73)     2:26.23 (53.55)     3:13.61 (47.38)
 11 Morgan, Brendan M          9 Storm-MR             3:50.99    3:24.81        
                  44.93     1:38.06 (53.13)     2:32.33 (54.27)     3:24.81 (52.48)
 12 Dalton, Sean A             9 Marlins Bgnw-MR      3:35.00    3:29.90        
                  43.34     1:36.53 (53.19)     2:35.23 (58.70)     3:29.90 (54.67)
 13 Galler, Aidan             10 CFJV-MR              3:51.98    3:33.43        
                1:43.86   3:33.43 (1:49.57)                                        
 14 Thayer, Philip *           9 COND-MR              4:00.00    3:33.97        
                1:42.00   3:33.97 (1:51.97)                                        
 15 Hipol, Andrei              8 MALT-NJ              4:14.27    4:01.15        
                1:55.18   4:01.15 (2:05.97)                                        
 
Boys 10 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              5:31.49  10&U ZONE LC Eastern Zones
              6:04.99  10&U JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anzalone, Brian           10 Tmsuffolk-MR         5:19.90    5:19.93 ZONE   
                  36.52     1:17.67 (41.15)     1:59.37 (41.70)     2:40.00 (40.63)
        3:21.62 (41.62)     4:02.52 (40.90)     4:42.34 (39.82)     5:19.93 (37.59)
  2 Gorzula, Alexander        10 CFJV-MR              5:39.86    5:43.23 JO     
                  36.51     1:18.48 (41.97)     2:02.08 (43.60)     2:47.18 (45.10)
        3:31.01 (43.83)     4:16.83 (45.82)     5:02.42 (45.59)     5:43.23 (40.81)
  3 Wong, William             10 MALT-NJ              7:01.89    6:22.26        
                  43.25     1:30.08 (46.83)     2:19.29 (49.21)     3:08.67 (49.38)
        3:59.27 (50.60)     4:48.35 (49.08)     5:36.16 (47.81)     6:22.26 (46.10)
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                39.79  ZONE LC Eastern Zones
                43.99  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiMaggio, John P           9 MPNY-MR                37.27      37.14 ZONE   
  2 Watson, Maxwell R         10 COND-MR                39.89      38.55 ZONE   
  3 Dwyer, Luke N              9 COND-MR                40.68      39.38 ZONE   
  4 Gorzula, Alexander        10 CFJV-MR                42.76      41.50 JO     
  5 Wohl, Evan S              10 Marlins Bgnw-MR        43.12      42.04 JO     
  6 Paraison, Nelson          10 DESC-NJ                46.39      42.48 JO     
  7 Eppner, Remy V            10 Marlins Bgnw-MR        48.64      42.75 JO     
  8 Kamal, Yousef M           10 Marlins Bgnw-MR        45.64      42.82 JO     
  9 Lucchese, Felix B         10 Marlins Bgnw-MR        44.30      43.06 JO     
 10 Caporaso, Nicholas         9 Morris County-NJ       44.07      43.34 JO     
 11 Terri, Julian, Jules K     9 COND-MR                45.17      43.72 JO     
 12 Rzezwicki, Gabriel        10 CFJV-MR                42.71      43.75 JO     
 13 Landgraf, Tim              9 MPNY-MR                50.02      43.86 JO     
 14 Belovsky, Adam D          10 COND-MR                44.92      43.96 JO     
 15 Kim, Doyee *               9 COND-MR                42.99      44.16        
 16 Zhao, Matthew *           10 COND-MR                43.56      44.23        
 17 Muroski, Jason             9 CFJV-MR                46.15      44.95        
 18 Rios, Jared J             10 Middies-MR             46.33      45.24        
 19 Kamal, Adam                7 Marlins Bgnw-MR        47.49      45.27        
 20 Kaps, Piotr               10 MPNY-MR                45.03      45.89        
 21 McManus, Matthew G        10 Tmsuffolk-MR           45.51      46.87        
 22 Vollaro, Thomas A          9 Middies-MR             48.10      47.37        
 23 Chang, Benjamin            8 Marlins Bgnw-MR        52.22      47.64        
 24 Arnold, Zachary            8 Marlins Bgnw-MR        47.41      47.65        
 25 Perecinsky, Martin         9 Tmsuffolk-MR           46.70      47.85        
 26 Zernovak, Alec            10 MALT-NJ                50.31      47.90        
 27 Baranov, Edward            8 MPNY-MR                45.32      48.04        
 28 Batelli, Dean T            8 COND-MR                49.08      48.13        
 29 Cornish, Jack A            8 Marlins Bgnw-MR        46.84      48.32        
 30 Fu, Alex                   8 Morris County-NJ       47.36      48.61        
 31 Wu, James X               10 COND-MR                49.53      48.77        
 32 Agrawal, Alok             10 Tmsuffolk-MR           53.23      48.81        
 33 Castoro, Luke D           10 Tmsuffolk-MR           46.91      48.94        
 34 Sanchez, Erick S           9 COND-MR                49.33      49.01        
 35 Thayer, Philip *           9 COND-MR                53.15      49.26        
 36 Dalton, Sean A             9 Marlins Bgnw-MR        50.88      49.70        
 37 Malik, Rohan              10 Marlins Bgnw-MR        53.00      50.07        
 38 Raykis, Sean               8 MPNY-MR                50.06      50.40        
 39 Pourakis, Owen             8 MALT-NJ                53.71      50.50        
 40 Agranovich, Jake M        10 COND-MR                48.95      51.91        
 41 McHugh, Connor J           8 Marlins Bgnw-MR        49.90      52.08        
 42 Galler, Aidan             10 CFJV-MR                51.93      52.10        
 43 Chung, Ryan H              9 COND-MR                55.75      53.01        
 44 Shieh, Shelton T          10 Morris County-NJ       58.46      53.39        
 45 Chang, William            10 Marlins Bgnw-MR        58.20      54.11        
 46 Batheja, Samir            10 Tmsuffolk-MR           57.49      54.18        
 47 Yu, Steven S              10 COND-MR                55.05      54.34        
 48 Mayorov, Peter *          10 COND-MR                53.75      54.45        
 49 Kwon, Connor               8 Middies-MR             52.47      54.82        
 50 Dwyer, Aidan p             6 COND-MR                53.20      54.90        
 51 Park, Timothy              9 Tmsuffolk-MR           54.16      55.97        
 52 Thomas, Chase A            8 DESC-NJ              1:02.23      56.09        
 53 Zoccoli, Harrison          8 Tmsuffolk-MR         1:06.79      57.69        
 54 Hipol, Andrei              8 MALT-NJ              1:05.04      59.47        
 55 Wolfe, Austin J            9 Tmsuffolk-MR         1:01.90    1:00.49        
 56 Hussein, Amir W            9 Tmsuffolk-MR           55.96    1:00.52        
 57 Kohli, Arnav               8 Tmsuffolk-MR           54.13    1:00.62        
 58 Kelly, Sean                9 CFJV-MR                56.28    1:01.98        
 59 Fominykh, Harry O          9 COND-MR              1:01.46    1:02.19        
 60 Slutsky, Eric A            9 COND-MR                59.51    1:02.47        
 61 Chung, TingRay             7 Marlins Bgnw-MR      1:01.03    1:04.26        
 62 Nicolaides, Zachary       10 Tmsuffolk-MR         1:16.41    1:06.69        
 63 Macha, Akash *             9 COND-MR              1:05.87    1:09.08        
                1:09.31         1:09.08 ( )                                        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:24.89  ZONE LC Eastern Zones
              1:32.99  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiMaggio, John P           9 MPNY-MR              1:20.10    1:23.14 ZONE   
                  38.44     1:23.14 (44.70)                                        
  2 Watson, Maxwell R         10 COND-MR              1:22.32    1:25.99 JO     
                  41.70     1:25.99 (44.29)                                        
  3 Dwyer, Luke N              9 COND-MR              1:29.91    1:27.42 JO     
  4 Lucchese, Felix B         10 Marlins Bgnw-MR      1:31.52    1:30.46 JO     
                  45.83     1:30.46 (44.63)                                        
  5 Caporaso, Nicholas         9 Morris County-NJ     1:36.09    1:32.40 JO     
                  44.95     1:32.40 (47.45)                                        
  6 Zhao, Matthew *           10 COND-MR              1:30.67    1:32.50 JO     
                  46.40     1:32.50 (46.10)                                        
  7 Wohl, Evan S              10 Marlins Bgnw-MR      1:32.85    1:32.93 JO     
                  45.98     1:32.93 (46.95)                                        
  8 Kamal, Yousef M           10 Marlins Bgnw-MR      1:31.71    1:33.14        
                  46.31     1:33.14 (46.83)                                        
  9 Terri, Julian, Jules K     9 COND-MR              1:36.55    1:34.18        
                  45.91     1:34.18 (48.27)                                        
 10 Rzezwicki, Gabriel        10 CFJV-MR              1:34.84    1:35.43        
                  46.89     1:35.43 (48.54)                                        
 11 Belovsky, Adam D          10 COND-MR              1:34.52    1:35.71        
 12 Paraison, Nelson          10 DESC-NJ              1:42.02    1:35.88        
                  46.85     1:35.88 (49.03)                                        
 13 Brita, Vincent M          10 Morris County-NJ     1:43.57    1:35.98        
                  47.42     1:35.98 (48.56)                                        
 14 Kaps, Piotr               10 MPNY-MR              1:35.36    1:37.03        
                  47.80     1:37.03 (49.23)                                        
 15 Baranov, Edward            8 MPNY-MR              1:49.26    1:37.93        
                  47.32     1:37.93 (50.61)                                        
 16 Kim, Doyee *               9 COND-MR              1:38.20    1:38.36        
                  47.47     1:38.36 (50.89)                                        
 17 Muroski, Jason             9 CFJV-MR              1:41.50    1:39.58        
                  48.82     1:39.58 (50.76)                                        
 18 McManus, Matthew G        10 Tmsuffolk-MR         1:37.19    1:39.97        
                  47.75     1:39.97 (52.22)                                        
 19 Cornish, Jack A            8 Marlins Bgnw-MR      1:45.00    1:40.02        
                  52.17     1:40.02 (47.85)                                        
 20 Wong, William             10 MALT-NJ              1:58.18    1:42.90        
                  50.73     1:42.90 (52.17)                                        
 21 Fu, Alex                   8 Morris County-NJ     1:41.24    1:43.02        
                  52.46     1:43.02 (50.56)                                        
 22 Engel, Eric R              9 Storm-MR             1:45.47    1:43.56        
                  51.01     1:43.56 (52.55)                                        
 23 Agrawal, Alok             10 Tmsuffolk-MR         1:49.25    1:44.90        
                  52.49     1:44.90 (52.41)                                        
 24 Perecinsky, Martin         9 Tmsuffolk-MR         1:50.40    1:46.78        
 25 Wu, James X               10 COND-MR              1:45.80    1:47.37        
                  51.78     1:47.37 (55.59)                                        
 26 Malik, Rohan              10 Marlins Bgnw-MR      1:55.00    1:47.39        
 27 Iodice, Alex              10 Storm-MR             1:52.17    1:47.54        
                  52.99     1:47.54 (54.55)                                        
 28 Morgan, Brendan M          9 Storm-MR             1:52.85    1:47.55        
                  52.06     1:47.55 (55.49)                                        
 29 Thayer, Philip *           9 COND-MR              1:54.50    1:47.59        
                  52.19     1:47.59 (55.40)                                        
 30 Barbulet, David            9 CFJV-MR              1:50.72    1:49.01        
                  52.59     1:49.01 (56.42)                                        
 31 Thomas, Willem Y          10 COND-MR              1:44.29    1:50.70        
                  54.60     1:50.70 (56.10)                                        
 32 Thomas, Gavin R           10 COND-MR              1:43.86    1:50.74        
 33 Agranovich, Jake M        10 COND-MR              1:50.66    1:50.95        
                  54.93     1:50.95 (56.02)                                        
 34 Dalton, Sean A             9 Marlins Bgnw-MR      1:51.84    1:51.39        
                  53.97     1:51.39 (57.42)                                        
 35 Chung, Ryan H              9 COND-MR              1:54.85    1:52.76        
                  54.75     1:52.76 (58.01)                                        
 36 Castoro, Luke D           10 Tmsuffolk-MR         1:57.64    1:53.96        
                  52.11   1:53.96 (1:01.85)                                        
 37 Chang, William            10 Marlins Bgnw-MR      1:51.99    1:54.59        
                  59.72     1:54.59 (54.87)                                        
 38 Mayorov, Peter *          10 COND-MR              1:54.12    1:56.12        
                  54.11   1:56.12 (1:02.01)                                        
 39 Tong, Jacob T             10 COND-MR                   NT    1:57.06        
                  57.68     1:57.06 (59.38)                                        
 40 Zoccoli, Harrison          8 Tmsuffolk-MR         2:14.95    1:57.83        
                  55.92   1:57.83 (1:01.91)                                        
 41 Dwyer, Aidan p             6 COND-MR              2:04.27    2:01.20        
                  57.04   2:01.20 (1:04.16)                                        
 42 Kohli, Arnav               8 Tmsuffolk-MR         1:53.95    2:01.41        
 43 Park, Timothy              9 Tmsuffolk-MR         2:05.28    2:03.32        
                  59.56   2:03.32 (1:03.76)                                        
 44 Yu, Steven S              10 COND-MR              2:07.00    2:05.06        
                  59.35   2:05.06 (1:05.71)                                        
 45 Hipol, Andrei              8 MALT-NJ              2:30.60    2:06.16        
                  59.83   2:06.16 (1:06.33)                                        
 46 Slutsky, Eric A            9 COND-MR              2:10.46    2:07.81        
                1:02.37   2:07.81 (1:05.44)                                        
 47 Wolfe, Austin J            9 Tmsuffolk-MR         2:14.95    2:09.51        
                1:04.57   2:09.51 (1:04.94)                                        
 48 Kelly, Sean                9 CFJV-MR              2:00.00    2:11.15        
 49 Hussein, Amir W            9 Tmsuffolk-MR         2:05.95    2:13.83        
                1:07.65   2:13.83 (1:06.18)                                        
 50 Ma, Kevin                  9 Tmsuffolk-MR         2:11.90    2:23.66        
                1:07.78   2:23.66 (1:15.88)                                        
 51 Macha, Akash *             9 COND-MR              2:37.99    2:33.42        
 52 Nicolaides, Zachary       10 Tmsuffolk-MR         2:49.31    2:35.40        
                1:12.79   2:35.40 (1:22.61)                                        
 53 Kim, James J               9 Middies-MR                NT    2:57.79        
                1:26.58   2:57.79 (1:31.21)                                        
 -- Batheja, Samir            10 Tmsuffolk-MR         2:10.01         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  59.80                                                            
 
Boys 10 & Under 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiMaggio, John P           9 MPNY-MR              2:52.00    2:55.65        
                  39.57     1:24.59 (45.02)     2:11.34 (46.75)     2:55.65 (44.31)
  2 Wong, William             10 MALT-NJ              2:41.89    3:29.68        
                  50.56     1:43.30 (52.74)     2:37.47 (54.17)     3:29.68 (52.21)
  3 Fu, Alex                   8 Morris County-NJ     3:35.05    3:34.48        
                  51.65     1:46.71 (55.06)     2:41.76 (55.05)     3:34.48 (52.72)
 -- Euyoque, Kevin D          10 Middies-MR                NT         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish
                  48.17     1:38.04 (49.87)     2:27.98 (49.94)                    
 -- Pourakis, Owen             8 MALT-NJ              2:10.89         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
                  55.47   1:55.80 (1:00.33)     2:55.76 (59.96)                    
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                45.49  ZONE LC Eastern Zones
                51.29  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eppner, Remy V            10 Marlins Bgnw-MR        47.37      46.53 JO     
  2 Caporaso, Nicholas         9 Morris County-NJ       48.73      48.67 JO     
  3 Baranov, Edward            8 MPNY-MR                48.50      49.50 JO     
  4 Belovsky, Adam D          10 COND-MR                49.32      49.82 JO     
  5 Shieh, Shelton T          10 Morris County-NJ       53.21      50.31 JO     
  6 Euyoque, Kevin D          10 Middies-MR             48.71      50.47 JO     
  7 Wu, James X               10 COND-MR                49.99      50.79 JO     
  8 Wong, William             10 MALT-NJ                56.75      50.97 JO     
  9 Watson, Maxwell R         10 COND-MR                56.18      52.65        
 10 Kim, Doyee *               9 COND-MR                50.31      53.20        
 11 Paraison, Nelson          10 DESC-NJ                53.82      53.31        
 12 Zhao, Matthew *           10 COND-MR                54.55      53.83        
 13 Dwyer, Luke N              9 COND-MR                55.04      54.19        
 14 Chang, William            10 Marlins Bgnw-MR        58.44      54.50        
 15 Rzezwicki, Gabriel        10 CFJV-MR                55.00      54.75        
 16 Rios, Jared J             10 Middies-MR             51.77      54.79        
 17 Carley, Thomas             8 CFJV-MR                54.40      54.84        
 18 Chang, Benjamin            8 Marlins Bgnw-MR        56.00      55.06        
 19 Raykis, Sean               8 MPNY-MR                53.01      55.71        
 20 Barbulet, David            9 CFJV-MR                56.79      56.54        
 21 Dalton, Sean A             9 Marlins Bgnw-MR        56.56      57.41        
 22 Vollaro, Thomas A          9 Middies-MR             55.78      57.54        
 23 Terri, Julian, Jules K     9 COND-MR                54.69      57.68        
 24 Landgraf, Tim              9 MPNY-MR              1:04.66      57.69        
 25 Sanchez, Erick S           9 COND-MR                57.36      57.90        
 26 Kamal, Adam                7 Marlins Bgnw-MR        58.80      57.93        
 27 Galler, Aidan             10 CFJV-MR                56.05      58.29        
 28 Yu, Steven S              10 COND-MR                59.43      58.31        
 29 Malik, Rohan              10 Marlins Bgnw-MR      1:03.00      58.61        
 30 Pourakis, Owen             8 MALT-NJ              1:06.55      58.64        
 31 Arnold, Zachary            8 Marlins Bgnw-MR      1:00.15      58.84        
 32 Zernovak, Alec            10 MALT-NJ                55.13      59.16        
 33 Kaps, Piotr               10 MPNY-MR                57.64      59.40        
 34 McHugh, Connor J           8 Marlins Bgnw-MR        57.25      59.54        
 35 Muroski, Jason             9 CFJV-MR              1:06.15      59.72        
 36 Kelly, Sean                9 CFJV-MR                59.85    1:00.35        
 37 McManus, Matthew G        10 Tmsuffolk-MR           58.02    1:00.44        
 38 Fu, Alex                   8 Morris County-NJ     1:03.63    1:01.13        
 39 Batelli, Dean T            8 COND-MR              1:03.04    1:01.25        
 40 Park, Timothy              9 Tmsuffolk-MR           58.51    1:01.29        
 41 Wilkinson, Jay            10 CFJV-MR                56.26    1:01.99        
 42 Cornish, Jack A            8 Marlins Bgnw-MR        55.82    1:02.11        
 43 Agrawal, Alok             10 Tmsuffolk-MR         1:07.19    1:02.86        
 44 Chung, Ryan H              9 COND-MR              1:05.91    1:02.89        
 45 Kwon, Connor               8 Middies-MR           1:06.71    1:04.68        
 46 Batheja, Samir            10 Tmsuffolk-MR         1:08.25    1:05.06        
 47 Fominykh, Harry O          9 COND-MR              1:05.23    1:05.44        
 48 Agranovich, Jake M        10 COND-MR              1:02.65    1:07.30        
 49 Perecinsky, Martin         9 Tmsuffolk-MR         1:01.98    1:07.48        
 50 Chung, TingRay             7 Marlins Bgnw-MR      1:22.00    1:10.57        
 51 Hussein, Amir W            9 Tmsuffolk-MR         1:17.32    1:11.20        
 52 Mayorov, Peter *          10 COND-MR              1:10.47    1:13.54        
 53 Zoccoli, Harrison          8 Tmsuffolk-MR         1:11.90    1:14.80        
 54 Kohli, Arnav               8 Tmsuffolk-MR         1:12.61    1:20.58        
 55 Hipol, Andrei              8 MALT-NJ              1:17.39    1:21.10        
 56 Macha, Akash *             9 COND-MR              1:22.66    1:21.68        
 57 Dwyer, Aidan p             6 COND-MR              1:15.00    1:34.70        
 -- Slutsky, Eric A            9 COND-MR              1:30.00         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Wolfe, Austin J            9 Tmsuffolk-MR         1:09.90         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Thomas, Chase A            8 DESC-NJ              1:21.82         DQ        
      Non-simultaneous kick
 -- Nicolaides, Zachary       10 Tmsuffolk-MR         1:32.05         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:37.99  ZONE LC Eastern Zones
              1:49.99  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kamal, Yousef M           10 Marlins Bgnw-MR      1:34.86    1:39.29 JO     
                  47.58     1:39.29 (51.71)                                        
  2 Eppner, Remy V            10 Marlins Bgnw-MR      1:40.77    1:40.04 JO     
                  47.01     1:40.04 (53.03)                                        
  3 Lucchese, Felix B         10 Marlins Bgnw-MR      1:53.18    1:44.38 JO     
                  50.56     1:44.38 (53.82)                                        
  4 Caporaso, Nicholas         9 Morris County-NJ     1:49.24    1:46.40 JO     
                  51.72     1:46.40 (54.68)                                        
  5 Euyoque, Kevin D          10 Middies-MR           1:44.70    1:46.76 JO     
                  51.15     1:46.76 (55.61)                                        
  6 Thomas, Willem Y          10 COND-MR              1:42.27    1:48.77 JO     
                  53.41     1:48.77 (55.36)                                        
  7 Watson, Maxwell R         10 COND-MR              1:53.52    1:49.14 JO     
                  52.27     1:49.14 (56.87)                                        
  8 Gorzula, Alexander        10 CFJV-MR              1:45.26    1:49.21 JO     
                  52.65     1:49.21 (56.56)                                        
  9 Shieh, Shelton T          10 Morris County-NJ     1:54.95    1:52.56        
                  54.52     1:52.56 (58.04)                                        
 10 Chang, William            10 Marlins Bgnw-MR      1:53.74    1:52.59        
                  52.66     1:52.59 (59.93)                                        
 11 Thomas, Gavin R           10 COND-MR              1:51.22    1:52.64        
                  55.43     1:52.64 (57.21)                                        
 12 Dwyer, Luke N              9 COND-MR              1:57.68    1:53.95        
                  55.21     1:53.95 (58.74)                                        
 13 Kim, Doyee *               9 COND-MR              1:44.52    1:54.88        
                  53.68   1:54.88 (1:01.20)                                        
 14 Carley, Thomas             8 CFJV-MR              1:56.07    1:55.12        
                  55.04   1:55.12 (1:00.08)                                        
 15 Dalton, Sean A             9 Marlins Bgnw-MR      2:00.64    2:00.09        
                  56.66   2:00.09 (1:03.43)                                        
 16 Chang, Benjamin            8 Marlins Bgnw-MR      2:05.00    2:01.13        
                  57.39   2:01.13 (1:03.74)                                        
 17 Nadecki, Erik S            8 Marlins Bgnw-MR      2:05.00    2:01.19        
                1:02.23     2:01.19 (58.96)                                        
 18 Sanchez, Erick S           9 COND-MR              2:00.25    2:03.10        
                  58.38   2:03.10 (1:04.72)                                        
 19 Barbulet, David            9 CFJV-MR              2:06.00    2:03.41        
                  59.47   2:03.41 (1:03.94)                                        
 20 Paez, Darian F             9 Marlins Bgnw-MR      2:02.88    2:03.65        
                  59.39   2:03.65 (1:04.26)                                        
 21 Kamal, Adam                7 Marlins Bgnw-MR      2:02.46    2:03.68        
                  59.13   2:03.68 (1:04.55)                                        
 22 Yu, Steven S              10 COND-MR              2:07.37    2:04.15        
                1:00.10   2:04.15 (1:04.05)                                        
 23 Raykis, Sean               8 MPNY-MR              1:59.07    2:04.37        
                  57.77   2:04.37 (1:06.60)                                        
 24 Iodice, Alex              10 Storm-MR             2:09.16    2:04.88        
                  58.61   2:04.88 (1:06.27)                                        
 25 Kelly, Sean                9 CFJV-MR              2:10.54    2:05.27        
                1:01.92   2:05.27 (1:03.35)                                        
 26 Thayer, Philip *           9 COND-MR              2:16.01    2:05.78        
 27 Zernovak, Alec            10 MALT-NJ              2:01.80    2:07.35        
                1:00.89   2:07.35 (1:06.46)                                        
 28 Park, Timothy              9 Tmsuffolk-MR         2:16.18    2:08.49        
                1:01.74   2:08.49 (1:06.75)                                        
 29 Galler, Aidan             10 CFJV-MR              2:03.27    2:09.15        
                  57.93   2:09.15 (1:11.22)                                        
 30 Karamanougian, Daniel *   10 COND-MR              2:18.61    2:10.52        
                1:03.64   2:10.52 (1:06.88)                                        
 31 Batelli, Dean T            8 COND-MR              2:14.84    2:15.51        
 32 Thomas, Chase A            8 DESC-NJ              2:22.53    2:21.73        
                1:08.50   2:21.73 (1:13.23)                                        
 33 Wolfe, Austin J            9 Tmsuffolk-MR         2:25.95    2:33.53        
                1:13.55   2:33.53 (1:19.98)                                        
 34 Ma, Kevin                  9 Tmsuffolk-MR         2:29.90    2:34.50        
                1:16.22   2:34.50 (1:18.28)                                        
 35 Zoccoli, Harrison          8 Tmsuffolk-MR         2:21.95    2:36.66        
                1:12.88   2:36.66 (1:23.78)                                        
 36 Kohli, Arnav               8 Tmsuffolk-MR         2:04.96    2:50.19        
 37 Nicolaides, Zachary       10 Tmsuffolk-MR         2:59.95    2:54.17        
                1:24.84   2:54.17 (1:29.33)                                        
 -- Terri, Julian, Jules K     9 COND-MR              1:56.96         DQ        
      One hand touch
                  56.32                                                            
 -- Wilkinson, Jay            10 CFJV-MR              2:20.00         DQ        
      False start
                1:03.64                                                            
 
Boys 10 & Under 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baranov, Edward            8 MPNY-MR              3:40.00    3:44.76        
                  52.87     1:50.95 (58.08)     2:48.94 (57.99)     3:44.76 (55.82)
  2 Wong, William             10 MALT-NJ              4:15.89    3:52.76        
                  55.79     1:54.90 (59.11)   2:56.18 (1:01.28)     3:52.76 (56.58)
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                37.49  ZONE LC Eastern Zones
                43.99  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiMaggio, John P           9 MPNY-MR                33.35      33.54 ZONE   
  2 Kamal, Yousef M           10 Marlins Bgnw-MR        36.89      36.96 ZONE   
  3 Watson, Maxwell R         10 COND-MR                39.83      38.12 JO     
  4 Lucchese, Felix B         10 Marlins Bgnw-MR        39.47      38.82 JO     
  5 Rzezwicki, Gabriel        10 CFJV-MR                44.79      40.81 JO     
  6 Eppner, Remy V            10 Marlins Bgnw-MR        43.09      42.07 JO     
  7 Gorzula, Alexander        10 CFJV-MR                42.26      43.46 JO     
  8 Belovsky, Adam D          10 COND-MR                50.25      43.57 JO     
  9 Wohl, Evan S              10 Marlins Bgnw-MR        43.52      43.62 JO     
 10 Paraison, Nelson          10 DESC-NJ                42.82      43.80 JO     
 11 Wilkinson, Jay            10 CFJV-MR                44.67      43.96 JO     
 12 Zhao, Matthew *           10 COND-MR                43.59      44.53        
 13 Euyoque, Kevin D          10 Middies-MR             43.44      45.02        
 14 Brita, Vincent M          10 Morris County-NJ       49.82      46.32        
 15 Shieh, Shelton T          10 Morris County-NJ       49.86      46.74        
 16 McHugh, Connor J           8 Marlins Bgnw-MR        46.64      47.08        
 17 Wu, James X               10 COND-MR                50.80      47.59        
 18 Muroski, Jason             9 CFJV-MR              1:00.00      47.99        
 19 Sanchez, Erick S           9 COND-MR                47.77      48.28        
 20 Morgan, Brendan M          9 Storm-MR               50.75      48.74        
 21 Arnold, Zachary            8 Marlins Bgnw-MR      1:02.00      49.75        
 22 Chang, Benjamin            8 Marlins Bgnw-MR        52.53      49.83        
 23 Nadecki, Erik S            8 Marlins Bgnw-MR        47.88      50.09        
 24 Cornish, Jack A            8 Marlins Bgnw-MR        53.66      50.28        
 25 Carley, Thomas             8 CFJV-MR                50.82      50.44        
 26 Batelli, Dean T            8 COND-MR                56.28      50.68        
 27 Engel, Eric R              9 Storm-MR               51.78      50.83        
 28 Chung, Ryan H              9 COND-MR                54.96      50.91        
 29 Perecinsky, Martin         9 Tmsuffolk-MR           48.93      51.24        
 30 Kamal, Adam                7 Marlins Bgnw-MR        55.40      52.25        
 31 Dalton, Sean A             9 Marlins Bgnw-MR        50.98      53.63        
 32 Agrawal, Alok             10 Tmsuffolk-MR         1:19.07      53.78        
 33 Raykis, Sean               8 MPNY-MR                51.78      54.22        
 34 Tong, Jacob T             10 COND-MR                   NT      54.83        
 35 Fu, Alex                   8 Morris County-NJ     1:00.85      55.58        
 36 Kaps, Piotr               10 MPNY-MR                51.18      55.87        
 37 Paez, Darian F             9 Marlins Bgnw-MR        56.90      56.16        
 38 Zernovak, Alec            10 MALT-NJ                49.89      56.45        
 39 Thomas, Chase A            8 DESC-NJ              1:03.92      58.36        
 40 Malik, Rohan              10 Marlins Bgnw-MR      1:00.00      58.51        
 41 Chang, William            10 Marlins Bgnw-MR      1:01.00      59.12        
 42 Agranovich, Jake M        10 COND-MR                50.32      59.13        
 43 McManus, Matthew G        10 Tmsuffolk-MR         1:12.95      59.42        
 44 Galler, Aidan             10 CFJV-MR              1:01.58      59.58        
 45 Castoro, Luke D           10 Tmsuffolk-MR           52.90    1:00.34        
 46 Mayorov, Peter *          10 COND-MR                53.33    1:02.29        
 47 Batheja, Samir            10 Tmsuffolk-MR         1:11.71    1:04.77        
 48 Karamanougian, Daniel *   10 COND-MR              1:04.50    1:09.03        
 49 Macha, Akash *             9 COND-MR              1:25.00    1:37.14        
 50 Dwyer, Aidan p             6 COND-MR              1:34.14    1:37.32        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:24.99  ZONE LC Eastern Zones
              1:40.99  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiMaggio, John P           9 MPNY-MR              1:19.54    1:19.66 ZONE   
  2 Kamal, Yousef M           10 Marlins Bgnw-MR      1:30.58    1:28.41 JO     
                  40.70     1:28.41 (47.71)                                        
  3 Lucchese, Felix B         10 Marlins Bgnw-MR      1:31.81    1:36.51 JO     
                  43.98     1:36.51 (52.53)                                        
  4 Dwyer, Luke N              9 COND-MR              1:41.99    1:38.19 JO     
                  44.46     1:38.19 (53.73)                                        
  5 Wohl, Evan S              10 Marlins Bgnw-MR      1:40.94    1:40.93 JO     
                  46.72     1:40.93 (54.21)                                        
  6 Eppner, Remy V            10 Marlins Bgnw-MR      1:43.71    1:40.96 JO     
                  47.92     1:40.96 (53.04)                                        
  7 Wilkinson, Jay            10 CFJV-MR              1:52.58    1:44.72        
                  48.56     1:44.72 (56.16)                                        
  8 Euyoque, Kevin D          10 Middies-MR                NT    1:44.87        
                  47.00     1:44.87 (57.87)                                        
  9 Rzezwicki, Gabriel        10 CFJV-MR              1:47.78    1:45.63        
                  50.00     1:45.63 (55.63)                                        
 10 Gorzula, Alexander        10 CFJV-MR              1:44.00    1:46.27        
                  47.27     1:46.27 (59.00)                                        
 11 Baranov, Edward            8 MPNY-MR              1:56.33    1:50.28        
                  51.88     1:50.28 (58.40)                                        
 12 Barbulet, David            9 CFJV-MR              2:00.00    1:57.91        
                  54.05   1:57.91 (1:03.86)                                        
 13 Carley, Thomas             8 CFJV-MR              2:00.00    1:59.20        
                  52.48   1:59.20 (1:06.72)                                        
 
Boys 10 & Under 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ivatorov, Adam            10 MPNY-MR              2:59.00    3:25.80        
                  45.73     1:42.60 (56.87)     2:36.82 (54.22)     3:25.80 (48.98)
 
Boys 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:57.09  10&U ZONE LC Eastern Zones
              3:16.99  10&U JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Watson, Maxwell R         10 COND-MR              3:40.13    3:01.91 JO     
                  42.20     1:26.38 (44.18)     2:23.75 (57.37)     3:01.91 (38.16)
  2 Dwyer, Luke N              9 COND-MR              3:22.98    3:16.54 JO     
                  41.39     1:29.76 (48.37)   2:30.03 (1:00.27)     3:16.54 (46.51)
  3 Rzezwicki, Gabriel        10 CFJV-MR              3:24.00    3:24.72        
                  47.95     1:40.16 (52.21)   2:41.52 (1:01.36)     3:24.72 (43.20)
  4 Kim, Doyee *               9 COND-MR              3:33.51    3:26.69        
                  46.37     1:40.40 (54.03)   2:40.66 (1:00.26)     3:26.69 (46.03)
  5 Shieh, Shelton T          10 Morris County-NJ     4:09.32    3:33.92        
                  47.04     1:44.59 (57.55)     2:42.71 (58.12)     3:33.92 (51.21)
  6 Carley, Thomas             8 CFJV-MR              3:45.00    3:36.81        
                  52.01     1:46.15 (54.14)   2:46.81 (1:00.66)     3:36.81 (50.00)
  7 Barbulet, David            9 CFJV-MR              3:50.00    3:44.48        
                  50.28     1:47.29 (57.01)   2:51.19 (1:03.90)     3:44.48 (53.29)
 -- Wilkinson, Jay            10 CFJV-MR              3:40.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  45.14     1:41.61 (56.47)   2:49.92 (1:08.31)                    
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                27.19  METS LC Senior Mets
                29.59  ZONE LC Eastern Zones
                32.49  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsao, Felix J             12 MALT-NJ                30.16      29.47 ZONE   
  2 Shen, Eugene *            12 COND-MR                30.00      29.76 JO     
  3 Kantar, Michael F         12 COND-MR                30.63      30.21 JO     
  4 Wan, Vincent              12 MALT-NJ                31.55      30.52 JO     
  5 Giordano, Sean G          11 Morris County-NJ       31.89      31.06 JO     
  6 Ho, Bryan Y               12 COND-MR                31.06      31.37 JO     
  7 Weiner, Joe L             12 Marlins Bgnw-MR        31.45      31.67 JO     
  8 Jones, Alex               11 MALT-NJ                31.89      31.80 JO     
  9 Merone, Matt F            12 COND-MR                32.52      31.85 JO     
 10 Nepogoda, Zachary M       12 COND-MR                32.65      31.87 JO     
 11 Kantar, David F           12 COND-MR                32.82      31.96 JO     
 12 Yates, Wyatt D            12 Marlins Bgnw-MR        31.98      31.97 JO     
 13 Dwyer, Michael C          12 COND-MR                31.83      32.04 JO     
 14 Trincher, Daniel *        12 COND-MR                32.22      32.06 JO     
 15 Lee, Joseph S             12 COND-MR                31.79      32.23 JO     
 16 Pompei, Ryan W            12 COND-MR                32.56      32.30 JO     
 17 Kvasnitskiy, Nikita       12 MPNY-MR                32.11      32.48 JO     
 18 Singh, Aditya             11 Morris County-NJ       33.40      32.54        
 19 Xie, Leon                 11 Morris County-NJ       33.54      32.92        
 20 Coleman, Alex M           12 Storm-MR               35.11      33.02        
 21 Chen, Stephen *           12 COND-MR                33.52      33.10        
 22 Kostin, Nikita            11 MPNY-MR                34.25      33.18        
 23 Getahoun, Noah            11 Morris County-NJ       33.70      33.32        
 24 Hicks, Charles G          12 COND-MR                33.75      33.34        
 25 Morgan, Tom               11 Storm-MR               33.61      33.43        
 26 Adams, Tanner             12 CFJV-MR                33.86      33.79        
 27 Lu, Justin Y              12 COND-MR                35.25      34.38        
 28 Engel, Jack               11 Storm-MR               33.90      34.43        
 29 Liu, Eric                 11 Morris County-NJ       35.16      34.49        
 30 Moon, Sungjune *          11 COND-MR                35.24      34.71        
 31 Ryu, Jonathan S           11 COND-MR                34.03      34.78        
 32 Desmaras, Juan Carlos C   11 Marlins Bgnw-MR        36.61      35.73        
 33 Desmaras, Mariano A       11 Marlins Bgnw-MR        35.73      35.78        
 34 McGillycuddy, Michael K   11 COND-MR                34.04      35.91        
 35 Brita, Nick B             11 Morris County-NJ       37.51      36.01        
 36 Roychoudhury, Devayan     11 Middies-MR             36.12      36.03        
 37 Ganousei, Mike M          11 COND-MR                36.73      36.58        
 38 Clemson, Eric J           12 Morris County-NJ       36.66      36.80        
 39 Desmaras, Jorge D         11 Marlins Bgnw-MR        37.19      36.85        
 40 Calero, Markus A          12 COND-MR                37.37      37.43        
 41 Moon, Royce *             11 COND-MR                37.77      37.62        
 42 Lee, William G            11 COND-MR                40.85      37.70        
 43 Benedyk, Alex             11 MPNY-MR                40.30      37.77        
 44 Poulos, Michael *         12 COND-MR                   NT      37.85        
 45 Ivatorov, Adam            10 MPNY-MR                36.91      37.91        
 46 Zernovak, Andrew          11 MALT-NJ                41.49      38.65        
 46 Shelia, Giorgi            12 MPNY-MR                40.32      38.65        
 48 Fominykh, Maximillian O   11 COND-MR                39.76      38.95        
 49 Fernandes, Aidan M        11 COND-MR                37.70      39.33        
 50 Hanlon, Jack              11 Storm-MR               55.00      41.02        
 51 Hussein, Yousef W         11 Tmsuffolk-MR           41.55      41.39        
 52 Dancygier, Scott          11 Storm-MR               42.15      41.50        
 53 Benin, Michael H          11 Tmsuffolk-MR           42.74      42.46        
 54 Wisniewski, John T        11 MPNY-MR                43.02      43.83        
 55 Arslanov, Alex R          11 COND-MR                42.50      44.18        
 56 Hao, David H              11 COND-MR                46.16      46.41        
 57 Rivera, Andrew            11 CFJV-MR                43.61      46.72        
 58 Park, Samuel              11 Tmsuffolk-MR           48.50      47.20        
 59 Bernaba, Andrew M         11 COND-MR                50.23      55.23        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                59.19  METS LC Senior Mets
              1:04.59  ZONE LC Eastern Zones
              1:10.49  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Radkov, Nick S            12 MPNY-MR              1:02.82    1:02.54 ZONE   
                  30.05     1:02.54 (32.49)                                        
  2 Tsao, Felix J             12 MALT-NJ              1:03.01    1:06.36 JO     
                  31.16     1:06.36 (35.20)                                        
  3 Delfico, Ryan A           12 Marlins Bgnw-MR      1:06.18    1:06.55 JO     
                  32.15     1:06.55 (34.40)                                        
  4 Law, Ethan                12 MPNY-MR              1:08.18    1:07.09 JO     
                  32.73     1:07.09 (34.36)                                        
  5 McHugh, Luke P            12 Marlins Bgnw-MR      1:09.06    1:07.20 JO     
                  32.65     1:07.20 (34.55)                                        
  6 Wan, Vincent              12 MALT-NJ              1:09.53    1:08.45 JO     
                  32.19     1:08.45 (36.26)                                        
  7 Blair, Thomas             11 Morris County-NJ     1:07.06    1:08.61 JO     
                  33.43     1:08.61 (35.18)                                        
  8 Jones, Alex               11 MALT-NJ              1:08.59    1:08.85 JO     
                  33.12     1:08.85 (35.73)                                        
  9 Weiner, Joe L             12 Marlins Bgnw-MR      1:09.73    1:09.12 JO     
                  32.87     1:09.12 (36.25)                                        
 10 Trincher, Daniel *        12 COND-MR              1:12.14    1:09.84 JO     
                  33.70     1:09.84 (36.14)                                        
 11 Giordano, Sean G          11 Morris County-NJ     1:10.83    1:09.98 JO     
                  33.51     1:09.98 (36.47)                                        
 12 Merone, Matt F            12 COND-MR              1:11.70    1:10.09 JO     
                  33.84     1:10.09 (36.25)                                        
 13 Naughton, Liam A          12 COND-MR              1:10.99    1:10.24 JO     
                  33.94     1:10.24 (36.30)                                        
 14 Hicks, Charles G          12 COND-MR              1:12.07    1:10.87        
                  33.85     1:10.87 (37.02)                                        
 15 Lee, Joseph S             12 COND-MR              1:09.56    1:10.88        
                  33.69     1:10.88 (37.19)                                        
 16 Ho, Bryan Y               12 COND-MR              1:10.95    1:11.14        
                  33.70     1:11.14 (37.44)                                        
 17 Yates, Wyatt D            12 Marlins Bgnw-MR      1:11.73    1:11.26        
                  33.42     1:11.26 (37.84)                                        
 18 Coleman, Alex M           12 Storm-MR             1:10.45    1:11.98        
                  34.85     1:11.98 (37.13)                                        
 19 Getahoun, Noah            11 Morris County-NJ     1:17.25    1:12.67        
                  35.02     1:12.67 (37.65)                                        
 20 Pompei, Ryan W            12 COND-MR              1:13.51    1:13.04        
                  34.36     1:13.04 (38.68)                                        
 21 Morgan, Tom               11 Storm-MR             1:14.71    1:13.64        
                  35.82     1:13.64 (37.82)                                        
 22 DiMaggio, Joe R           11 MPNY-MR              1:13.14    1:14.19        
                  35.95     1:14.19 (38.24)                                        
 23 Falbaum, Noah A           12 Marlins Bgnw-MR      1:14.80    1:15.08        
                  36.00     1:15.08 (39.08)                                        
 24 Kostin, Nikita            11 MPNY-MR              1:19.57    1:16.00        
                  36.76     1:16.00 (39.24)                                        
 25 Chen, Stephen *           12 COND-MR              1:15.47    1:16.01        
                  37.44     1:16.01 (38.57)                                        
 26 Adams, Tanner             12 CFJV-MR              1:17.46    1:16.12        
                  35.69     1:16.12 (40.43)                                        
 27 Xie, Leon                 11 Morris County-NJ     1:16.51    1:16.28        
                  37.11     1:16.28 (39.17)                                        
 28 Ryu, Jonathan S           11 COND-MR              1:15.95    1:16.54        
                  36.75     1:16.54 (39.79)                                        
 29 Nack, Adam N              11 Marlins Bgnw-MR      1:16.53    1:16.57        
                  36.10     1:16.57 (40.47)                                        
 30 Singh, Aditya             11 Morris County-NJ     1:20.05    1:17.69        
                  37.52     1:17.69 (40.17)                                        
 31 Desmaras, Juan Carlos C   11 Marlins Bgnw-MR      1:17.35    1:19.58        
                  38.41     1:19.58 (41.17)                                        
 32 Desmaras, Mariano A       11 Marlins Bgnw-MR      1:18.93    1:20.28        
                  38.68     1:20.28 (41.60)                                        
 33 Moon, Sungjune *          11 COND-MR              1:20.58    1:20.41        
                  37.41     1:20.41 (43.00)                                        
 34 Ivatorov, Adam            10 MPNY-MR              1:19.33    1:21.74        
                  39.64     1:21.74 (42.10)                                        
 35 Desmaras, Jorge D         11 Marlins Bgnw-MR      1:19.82    1:22.40        
                  39.45     1:22.40 (42.95)                                        
 36 Lee, William G            11 COND-MR              1:31.53    1:22.77        
                  38.26     1:22.77 (44.51)                                        
 37 McGillycuddy, Michael K   11 COND-MR              1:16.15    1:23.05        
                  38.26     1:23.05 (44.79)                                        
 38 Tenenboym, Tim            11 MPNY-MR              1:18.00    1:23.54        
                  40.58     1:23.54 (42.96)                                        
 39 Moon, Royce *             11 COND-MR              1:27.98    1:24.27        
                  38.14     1:24.27 (46.13)                                        
 40 Fernandes, Aidan M        11 COND-MR              1:26.13    1:24.68        
                  39.97     1:24.68 (44.71)                                        
 41 Kuznetsov, Gregory F      11 MPNY-MR              1:24.05    1:25.19        
                  41.56     1:25.19 (43.63)                                        
 42 Carrera, Hank M           12 COND-MR              1:27.30    1:26.25        
                  40.57     1:26.25 (45.68)                                        
 43 Calero, Markus A          12 COND-MR              1:25.08    1:26.42        
                  41.30     1:26.42 (45.12)                                        
 44 Zernovak, Andrew          11 MALT-NJ              1:30.61    1:27.60        
                  41.83     1:27.60 (45.77)                                        
 45 Loughney, Jack C          11 Storm-MR             1:36.24    1:29.39        
                  40.65     1:29.39 (48.74)                                        
 46 Poulos, Michael *         12 COND-MR              1:28.62    1:30.48        
                  42.03     1:30.48 (48.45)                                        
 47 Dancygier, Scott          11 Storm-MR             1:34.60    1:31.92        
                  42.71     1:31.92 (49.21)                                        
 48 Arslanov, Alex R          11 COND-MR              1:35.41    1:35.18        
                  44.36     1:35.18 (50.82)                                        
 49 Hanlon, Jack              11 Storm-MR             2:15.00    1:35.54        
                  43.02     1:35.54 (52.52)                                        
 50 Benin, Michael H          11 Tmsuffolk-MR         1:40.76    1:35.63        
                  44.94     1:35.63 (50.69)                                        
 51 Hussein, Yousef W         11 Tmsuffolk-MR         1:37.80    1:38.13        
                  45.59     1:38.13 (52.54)                                        
 52 Fominykh, Maximillian O   11 COND-MR              1:25.08    1:38.31        
 53 Wisniewski, John T        11 MPNY-MR              1:32.35    1:38.50        
                  46.40     1:38.50 (52.10)                                        
 54 Park, Samuel              11 Tmsuffolk-MR         2:03.73    1:51.74        
 55 Bernaba, Andrew M         11 COND-MR              1:54.40    1:54.15        
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:09.49  11-12 METS LC Senior Mets
              2:19.09  11-12 ZONE LC Eastern Zones
              2:32.99  11-12 JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shen, Eugene *            12 COND-MR              2:33.65    2:24.49 JO     
                  32.13     1:09.28 (37.15)     1:47.57 (38.29)     2:24.49 (36.92)
  2 McHugh, Luke P            12 Marlins Bgnw-MR      2:35.90    2:26.37 JO     
                  33.21     1:11.43 (38.22)     1:50.03 (38.60)     2:26.37 (36.34)
  3 Jones, Alex               11 MALT-NJ              2:30.00    2:26.42 JO     
                  33.58     1:11.25 (37.67)     1:50.53 (39.28)     2:26.42 (35.89)
  4 Hicks, Charles G          12 COND-MR              2:35.92    2:34.00        
                  34.14     1:12.77 (38.63)     1:53.28 (40.51)     2:34.00 (40.72)
  5 Skolnick, Avery M         12 Marlins Bgnw-MR      2:43.23    2:35.19        
                  34.97     1:15.21 (40.24)     1:55.68 (40.47)     2:35.19 (39.51)
  6 Falbaum, Noah A           12 Marlins Bgnw-MR      2:41.21    2:39.14        
                  36.17     1:16.10 (39.93)     1:58.61 (42.51)     2:39.14 (40.53)
  7 Adams, Tanner             12 CFJV-MR              2:40.00    2:48.66        
                  36.23     1:18.79 (42.56)     2:04.52 (45.73)     2:48.66 (44.14)
  8 Sgaglio, Ensen W          12 Marlins Bgnw-MR      2:50.00    2:48.72        
                  37.62     1:20.78 (43.16)     2:05.54 (44.76)     2:48.72 (43.18)
  9 Roye, Erick B             12 Marlins Bgnw-MR      2:40.00    2:49.08        
                  36.91     1:19.60 (42.69)     2:04.49 (44.89)     2:49.08 (44.59)
 10 Cawley, Dylan T           11 Morris County-NJ     3:25.49    3:01.22        
                  38.41     1:25.55 (47.14)     2:13.66 (48.11)     3:01.22 (47.56)
 11 Zernovak, Andrew          11 MALT-NJ              3:17.09    3:14.50        
                  43.60     1:33.38 (49.78)     2:24.34 (50.96)     3:14.50 (50.16)
 12 Dancygier, Scott          11 Storm-MR             3:25.76    3:17.34        
                  42.22     1:32.63 (50.41)     2:26.39 (53.76)     3:17.34 (50.95)
 13 Loughney, Jack C          11 Storm-MR             3:24.39    3:30.30        
                  42.68     1:36.13 (53.45)   3:30.30 (1:54.17)                    
 
Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              4:31.99  11-12 METS LC Senior Mets
              4:53.59  11-12 ZONE LC Eastern Zones
              5:26.99  11-12 JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blair, Thomas             11 Morris County-NJ     5:10.64    5:13.63 JO     
                  34.33     1:13.56 (39.23)     1:54.59 (41.03)     2:35.36 (40.77)
        3:14.72 (39.36)     3:55.20 (40.48)     4:35.24 (40.04)     5:13.63 (38.39)
  2 Coleman, Alex M           12 Storm-MR             5:16.49    5:23.07 JO     
                  36.33     1:16.20 (39.87)     1:57.76 (41.56)     2:39.98 (42.22)
        3:22.15 (42.17)     4:03.25 (41.10)     4:44.28 (41.03)     5:23.07 (38.79)
  3 Morgan, Tom               11 Storm-MR             5:34.08    5:23.45 JO     
                  35.91     1:16.21 (40.30)     1:57.71 (41.50)     2:38.96 (41.25)
        3:20.67 (41.71)     4:02.61 (41.94)     4:43.82 (41.21)     5:23.45 (39.63)
  4 Getahoun, Noah            11 Morris County-NJ     5:54.86    5:29.21        
                  37.15     1:19.42 (42.27)     2:01.76 (42.34)     2:44.12 (42.36)
        3:26.33 (42.21)     4:08.04 (41.71)     4:49.58 (41.54)     5:29.21 (39.63)
  5 Brita, Nick B             11 Morris County-NJ     6:16.73    5:56.64        
                  39.03     1:23.67 (44.64)     2:09.69 (46.02)     2:55.67 (45.98)
        3:42.23 (46.56)     4:27.79 (45.56)     5:12.99 (45.20)     5:56.64 (43.65)
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                35.19  ZONE LC Eastern Zones
                38.59  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Radkov, Nick S            12 MPNY-MR                33.44      33.66 ZONE   
  2 Delfico, Ryan A           12 Marlins Bgnw-MR        34.49      34.27 ZONE   
  3 Skolnick, Avery M         12 Marlins Bgnw-MR        35.45      35.15 ZONE   
  4 Dwyer, Michael C          12 COND-MR                35.29      35.24 JO     
  5 Tsao, Felix J             12 MALT-NJ                36.10      35.97 JO     
  6 Adams, Tanner             12 CFJV-MR                36.77      36.53 JO     
  7 Wan, Vincent              12 MALT-NJ                37.31      36.78 JO     
  8 Yates, Wyatt D            12 Marlins Bgnw-MR        37.41      36.84 JO     
  9 Hicks, Charles G          12 COND-MR                37.94      37.02 JO     
 10 Law, Ethan                12 MPNY-MR                37.37      37.25 JO     
 11 Trincher, Daniel *        12 COND-MR                37.25      37.36 JO     
 12 Giordano, Sean G          11 Morris County-NJ       37.40      37.61 JO     
 13 Chen, Stephen *           12 COND-MR                38.87      37.77 JO     
 14 Getahoun, Noah            11 Morris County-NJ       38.30      38.18 JO     
 15 Kvasnitskiy, Nikita       12 MPNY-MR                39.84      38.20 JO     
 16 Singh, Aditya             11 Morris County-NJ       38.84      38.69        
 17 Jones, Alex               11 MALT-NJ                39.15      38.75        
 18 Falbaum, Noah A           12 Marlins Bgnw-MR        38.02      39.12        
 19 Blair, Thomas             11 Morris County-NJ       40.26      39.72        
 20 Ryu, Jonathan S           11 COND-MR                39.67      40.15        
 21 Fernandes, Aidan M        11 COND-MR                41.38      40.31        
 22 Weiner, Joe L             12 Marlins Bgnw-MR        42.00      40.41        
 23 Xie, Leon                 11 Morris County-NJ       41.47      40.70        
 24 Moon, Royce *             11 COND-MR                42.86      40.84        
 25 Pompei, Ryan W            12 COND-MR                42.25      41.13        
 26 Nack, Adam N              11 Marlins Bgnw-MR        43.54      41.76        
 27 Lee, William G            11 COND-MR                46.10      42.08        
 28 Lu, Justin Y              12 COND-MR                48.88      42.52        
 29 Kostin, Nikita            11 MPNY-MR                41.19      42.91        
 30 Moon, Sungjune *          11 COND-MR                45.10      42.96        
 31 Loughney, Jack C          11 Storm-MR               46.54      42.98        
 32 Roychoudhury, Devayan     11 Middies-MR             42.21      43.92        
 33 Carrera, Hank M           12 COND-MR                45.83      44.06        
 34 Tenenboym, Tim            11 MPNY-MR                41.00      45.08        
 35 Ivatorov, Adam            10 MPNY-MR                42.84      45.18        
 36 Calero, Markus A          12 COND-MR                44.26      45.65        
 37 Kuznetsov, Gregory F      11 MPNY-MR                46.74      45.78        
 38 Fominykh, Maximillian O   11 COND-MR                44.83      46.87        
 39 Desmaras, Jorge D         11 Marlins Bgnw-MR        47.78      47.33        
 40 Poulos, Michael *         12 COND-MR                   NT      47.47        
 41 Benin, Michael H          11 Tmsuffolk-MR           49.51      47.52        
 42 Zernovak, Andrew          11 MALT-NJ                48.83      48.31        
 43 Dancygier, Scott          11 Storm-MR               50.01      49.29        
 44 Hussein, Yousef W         11 Tmsuffolk-MR           48.49      50.54        
 45 Wisniewski, John T        11 MPNY-MR                49.79      50.68        
 46 Hanlon, Jack              11 Storm-MR               59.99      50.77        
 47 Park, Samuel              11 Tmsuffolk-MR           55.52      51.06        
 48 Arslanov, Alex R          11 COND-MR                54.66      55.21        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:07.99  METS LC Senior Mets
              1:14.59  ZONE LC Eastern Zones
              1:21.99  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skolnick, Avery M         12 Marlins Bgnw-MR      1:14.98    1:14.25 ZONE   
                  35.75     1:14.25 (38.50)                                        
  2 Dwyer, Michael C          12 COND-MR              1:17.66    1:15.53 JO     
                  36.97     1:15.53 (38.56)                                        
  3 Kantar, Michael F         12 COND-MR              1:17.61    1:15.85 JO     
                  36.94     1:15.85 (38.91)                                        
  4 Wan, Vincent              12 MALT-NJ              1:19.52    1:18.26 JO     
                  37.55     1:18.26 (40.71)                                        
  5 Hicks, Charles G          12 COND-MR              1:20.26    1:18.74 JO     
                  38.74     1:18.74 (40.00)                                        
  6 Giordano, Sean G          11 Morris County-NJ     1:21.36    1:19.30 JO     
                  38.07     1:19.30 (41.23)                                        
  7 Lee, Joseph S             12 COND-MR              1:19.91    1:19.83 JO     
                  39.09     1:19.83 (40.74)                                        
  7 Adams, Tanner             12 CFJV-MR              1:20.80    1:19.83 JO     
                  37.78     1:19.83 (42.05)                                        
  9 Trincher, Daniel *        12 COND-MR              1:19.55    1:19.96 JO     
                  39.24     1:19.96 (40.72)                                        
 10 Jones, Alex               11 MALT-NJ              1:21.72    1:20.03 JO     
                  38.92     1:20.03 (41.11)                                        
 11 Getahoun, Noah            11 Morris County-NJ     1:20.70    1:20.93 JO     
                  39.76     1:20.93 (41.17)                                        
 12 Law, Ethan                12 MPNY-MR              1:21.43    1:21.83 JO     
                  40.07     1:21.83 (41.76)                                        
 13 Falbaum, Noah A           12 Marlins Bgnw-MR      1:21.15    1:21.93 JO     
                  39.61     1:21.93 (42.32)                                        
 14 Ho, Bryan Y               12 COND-MR              1:22.93    1:22.52        
                  40.21     1:22.52 (42.31)                                        
 15 Kantar, David F           12 COND-MR              1:25.88    1:22.75        
                  39.34     1:22.75 (43.41)                                        
 16 Morgan, Tom               11 Storm-MR             1:25.59    1:23.53        
                  40.89     1:23.53 (42.64)                                        
 17 Coleman, Alex M           12 Storm-MR             1:23.84    1:24.08        
                  41.57     1:24.08 (42.51)                                        
 18 McHugh, Luke P            12 Marlins Bgnw-MR      1:30.92    1:24.47        
                  41.09     1:24.47 (43.38)                                        
 19 Weiner, Joe L             12 Marlins Bgnw-MR      1:35.00    1:24.54        
                  40.95     1:24.54 (43.59)                                        
 20 Engel, Jack               11 Storm-MR             1:27.02    1:26.05        
                  41.52     1:26.05 (44.53)                                        
 21 McGillycuddy, Michael K   11 COND-MR              1:24.50    1:27.61        
                  41.54     1:27.61 (46.07)                                        
 22 Singh, Aditya             11 Morris County-NJ     1:32.05    1:28.04        
                  43.48     1:28.04 (44.56)                                        
 23 Fernandes, Aidan M        11 COND-MR              1:29.31    1:29.30        
                  43.50     1:29.30 (45.80)                                        
 24 Moon, Royce *             11 COND-MR              1:35.03    1:29.47        
                  43.95     1:29.47 (45.52)                                        
 25 Nack, Adam N              11 Marlins Bgnw-MR      1:30.53    1:29.97        
                  42.71     1:29.97 (47.26)                                        
 26 Kostin, Nikita            11 MPNY-MR              1:32.78    1:31.03        
 27 Moon, Sungjune *          11 COND-MR              1:34.39    1:32.06        
                  44.84     1:32.06 (47.22)                                        
 28 Brita, Nick B             11 Morris County-NJ     1:37.15    1:33.59        
                  46.22     1:33.59 (47.37)                                        
 29 Sgaglio, Ensen W          12 Marlins Bgnw-MR      1:38.00    1:35.74        
                  47.74     1:35.74 (48.00)                                        
 30 Lee, William G            11 COND-MR              1:43.81    1:35.96        
                  44.68     1:35.96 (51.28)                                        
 31 Desmaras, Juan Carlos C   11 Marlins Bgnw-MR      1:34.15    1:36.56        
                  47.82     1:36.56 (48.74)                                        
 32 Fominykh, Maximillian O   11 COND-MR              1:40.77    1:39.78        
                  48.40     1:39.78 (51.38)                                        
 33 Zernovak, Andrew          11 MALT-NJ              1:43.03    1:40.10        
                  48.89     1:40.10 (51.21)                                        
 34 Benedyk, Alex             11 MPNY-MR              1:50.08    1:41.40        
 35 Hussein, Yousef W         11 Tmsuffolk-MR         1:46.85    1:43.81        
 36 Calero, Markus A          12 COND-MR              1:43.33    1:43.85        
                  49.15     1:43.85 (54.70)                                        
 37 Shelia, Giorgi            12 MPNY-MR              1:41.63    1:45.44        
                  50.97     1:45.44 (54.47)                                        
 38 Benin, Michael H          11 Tmsuffolk-MR         1:47.78    1:46.86        
                  51.91     1:46.86 (54.95)                                        
 39 Dancygier, Scott          11 Storm-MR             1:44.75    1:47.28        
                  51.13     1:47.28 (56.15)                                        
 40 Wisniewski, John T        11 MPNY-MR              1:46.65    1:49.07        
 41 Park, Samuel              11 Tmsuffolk-MR         1:57.97    1:51.11        
                  53.06     1:51.11 (58.05)                                        
 42 Rivera, Andrew            11 CFJV-MR              2:00.00    2:00.17        
                  57.29   2:00.17 (1:02.88)                                        
 43 Arslanov, Alex R          11 COND-MR              1:55.74    2:02.33        
                  59.10   2:02.33 (1:03.23)                                        
 -- Hao, David H              11 COND-MR              1:45.53         DQ        
      False start
                  53.04                                                            
 -- Sanchez, Giancarlos       11 DESC-NJ              1:31.95         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  45.83                                                            
 
Boys 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:27.99  11-12 METS LC Senior Mets
              2:39.19  11-12 ZONE LC Eastern Zones
              2:57.99  11-12 JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Radkov, Nick S            12 MPNY-MR              2:33.23    2:36.37 ZONE   
                  36.59     1:16.79 (40.20)     1:56.98 (40.19)     2:36.37 (39.39)
  2 Shen, Eugene *            12 COND-MR              2:45.85    2:40.95 JO     
                  36.77     1:18.60 (41.83)     2:01.04 (42.44)     2:40.95 (39.91)
  3 Skolnick, Avery M         12 Marlins Bgnw-MR      2:43.28    2:41.56 JO     
                  37.71     1:18.89 (41.18)     2:01.06 (42.17)     2:41.56 (40.50)
  4 Dwyer, Michael C          12 COND-MR              2:47.70    2:42.60 JO     
                  38.81     1:20.54 (41.73)     2:03.13 (42.59)     2:42.60 (39.47)
  5 Lee, Joseph S             12 COND-MR              2:50.03    2:48.50 JO     
                  39.47     1:23.20 (43.73)     2:06.81 (43.61)     2:48.50 (41.69)
  6 Wan, Vincent              12 MALT-NJ              2:49.89    2:48.95 JO     
                  38.63     1:22.00 (43.37)     2:06.02 (44.02)     2:48.95 (42.93)
  7 Adams, Tanner             12 CFJV-MR              2:50.50    2:51.01 JO     
                  40.24     1:25.17 (44.93)     2:09.78 (44.61)     2:51.01 (41.23)
  8 Lichtenthal, Jonah G      12 Storm-MR             3:02.99    2:51.81 JO     
                  38.72     1:23.06 (44.34)     2:08.01 (44.95)     2:51.81 (43.80)
  9 Jones, Alex               11 MALT-NJ              2:50.89    2:54.01 JO     
                  40.50     1:25.96 (45.46)     2:11.46 (45.50)     2:54.01 (42.55)
 10 Ryu, Jonathan S           11 COND-MR              2:57.93    2:54.06 JO     
                  40.49     1:24.71 (44.22)     2:11.41 (46.70)     2:54.06 (42.65)
 11 McHugh, Luke P            12 Marlins Bgnw-MR      3:01.42    2:54.58 JO     
                  40.86     1:25.31 (44.45)     2:10.64 (45.33)     2:54.58 (43.94)
 12 Falbaum, Noah A           12 Marlins Bgnw-MR      2:55.56    2:54.64 JO     
                  41.13     1:25.14 (44.01)     2:10.85 (45.71)     2:54.64 (43.79)
 13 DiMaggio, Joe R           11 MPNY-MR              2:49.00    2:55.41 JO     
                  41.49     1:27.36 (45.87)     2:11.87 (44.51)     2:55.41 (43.54)
 14 Morgan, Tom               11 Storm-MR             3:09.10    2:56.26 JO     
                  42.25     1:27.58 (45.33)     2:13.00 (45.42)     2:56.26 (43.26)
 15 Kvasnitskiy, Nikita       12 MPNY-MR              2:49.00    2:58.12        
                  41.89     1:27.19 (45.30)     2:13.74 (46.55)     2:58.12 (44.38)
 16 Law, Ethan                12 MPNY-MR              2:49.00    2:59.92        
                  42.36     1:27.65 (45.29)     2:14.72 (47.07)     2:59.92 (45.20)
 17 Coleman, Alex M           12 Storm-MR             3:02.64    3:01.65        
                  42.44     1:29.59 (47.15)     2:15.89 (46.30)     3:01.65 (45.76)
 18 Blair, Thomas             11 Morris County-NJ     3:05.05    3:03.08        
                  44.00     1:30.77 (46.77)     2:17.90 (47.13)     3:03.08 (45.18)
 19 Merone, Matt F            12 COND-MR              3:12.11    3:05.67        
                  44.59     1:31.93 (47.34)     2:19.41 (47.48)     3:05.67 (46.26)
 20 McGillycuddy, Michael K   11 COND-MR                   NT    3:06.79        
                  43.80     1:32.52 (48.72)     2:21.78 (49.26)     3:06.79 (45.01)
 21 Fernandes, Aidan M        11 COND-MR              3:15.00    3:07.07        
                  45.40     1:33.91 (48.51)     2:21.92 (48.01)     3:07.07 (45.15)
 22 Roychoudhury, Devayan     11 Middies-MR                NT    3:12.04        
                  46.84     1:35.60 (48.76)     2:25.51 (49.91)     3:12.04 (46.53)
 23 Lu, Justin Y              12 COND-MR              3:49.78    3:16.77        
                  46.24     1:36.17 (49.93)     2:26.50 (50.33)     3:16.77 (50.27)
 24 Desmaras, Mariano A       11 Marlins Bgnw-MR      3:30.00    3:22.46        
                  48.75     1:40.77 (52.02)     2:32.65 (51.88)     3:22.46 (49.81)
 25 Desmaras, Juan Carlos C   11 Marlins Bgnw-MR      3:24.00    3:22.74        
                  48.51     1:40.40 (51.89)     2:32.55 (52.15)     3:22.74 (50.19)
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                39.49  ZONE LC Eastern Zones
                44.59  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yates, Wyatt D            12 Marlins Bgnw-MR        40.67      39.58 JO     
  2 Skolnick, Avery M         12 Marlins Bgnw-MR        39.84      40.32 JO     
  3 Tsao, Felix J             12 MALT-NJ                40.35      40.54 JO     
  4 Pompei, Ryan W            12 COND-MR                39.85      40.75 JO     
  5 Roychoudhury, Devayan     11 Middies-MR             41.89      40.85 JO     
  6 Lu, Justin Y              12 COND-MR                42.04      41.09 JO     
  7 Kim, Christian J          11 COND-MR                40.51      41.92 JO     
  8 Naughton, Liam A          12 COND-MR                45.48      42.10 JO     
  9 Lichtenthal, Jonah G      12 Storm-MR               43.33      42.51 JO     
 10 Falbaum, Noah A           12 Marlins Bgnw-MR        44.86      43.46 JO     
 11 Weiner, Joe L             12 Marlins Bgnw-MR        41.44      43.67 JO     
 12 Xie, Leon                 11 Morris County-NJ       44.09      44.22 JO     
 13 Ho, Bryan Y               12 COND-MR                45.18      44.27 JO     
 14 Desmaras, Jorge D         11 Marlins Bgnw-MR        42.80      44.51 JO     
 15 Coleman, Alex M           12 Storm-MR               44.44      45.09        
 16 Singh, Aditya             11 Morris County-NJ       50.05      45.26        
 17 Lin, Ethan L              11 COND-MR                45.20      45.57        
 18 Sgaglio, Ensen W          12 Marlins Bgnw-MR        57.00      45.67        
 19 Liu, Eric                 11 Morris County-NJ       46.21      46.07        
 20 Adams, Tanner             12 CFJV-MR                48.38      46.87        
 20 Desmaras, Mariano A       11 Marlins Bgnw-MR        46.66      46.87        
 22 Clemson, Eric J           12 Morris County-NJ       45.72      47.11        
 23 Ryu, Jonathan S           11 COND-MR                46.47      47.21        
 24 Sanchez, Giancarlos       11 DESC-NJ                49.54      48.67        
 25 Chen, Stephen *           12 COND-MR                48.34      48.90        
 26 Moon, Royce *             11 COND-MR                51.18      49.29        
 27 Merone, Matt F            12 COND-MR                48.69      49.75        
 28 Nack, Adam N              11 Marlins Bgnw-MR        50.15      50.29        
 29 Fernandes, Aidan M        11 COND-MR                52.01      50.74        
 30 Hussein, Yousef W         11 Tmsuffolk-MR           50.61      51.19        
 31 Ganousei, Mike M          11 COND-MR                51.05      51.75        
 32 Lee, William G            11 COND-MR                57.95      53.81        
 33 Dancygier, Scott          11 Storm-MR               55.60      54.38        
 34 Poulos, Michael *         12 COND-MR                   NT      54.46        
 35 Zernovak, Andrew          11 MALT-NJ                54.56      55.20        
 36 Hanlon, Jack              11 Storm-MR             1:05.00      57.76        
 37 Benin, Michael H          11 Tmsuffolk-MR         1:01.26    1:01.64        
 38 Rivera, Andrew            11 CFJV-MR              1:00.00    1:14.33        
 39 Bernaba, Andrew M         11 COND-MR              1:20.26    1:22.81        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:16.99  METS LC Senior Mets
              1:25.79  ZONE LC Eastern Zones
              1:33.99  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lu, Justin Y              12 COND-MR              1:29.20    1:25.10 ZONE   
                  40.40     1:25.10 (44.70)                                        
  2 Yates, Wyatt D            12 Marlins Bgnw-MR      1:28.59    1:25.85 JO     
                  39.69     1:25.85 (46.16)                                        
  3 Skolnick, Avery M         12 Marlins Bgnw-MR      1:26.68    1:26.19 JO     
                  41.37     1:26.19 (44.82)                                        
  4 Delfico, Ryan A           12 Marlins Bgnw-MR      1:39.42    1:26.40 JO     
  5 Lichtenthal, Jonah G      12 Storm-MR             1:27.77    1:28.57 JO     
                  42.37     1:28.57 (46.20)                                        
  6 Giordano, Sean G          11 Morris County-NJ     1:46.74    1:30.19 JO     
                  42.42     1:30.19 (47.77)                                        
  7 Pompei, Ryan W            12 COND-MR              1:33.05    1:34.32        
                  46.08     1:34.32 (48.24)                                        
  8 Hicks, Charles G          12 COND-MR              1:36.02    1:34.92        
                  45.95     1:34.92 (48.97)                                        
  9 Naughton, Liam A          12 COND-MR              1:38.56    1:35.04        
                  46.01     1:35.04 (49.03)                                        
 10 Desmaras, Jorge D         11 Marlins Bgnw-MR      1:31.27    1:35.76        
                  45.75     1:35.76 (50.01)                                        
 11 Weiner, Joe L             12 Marlins Bgnw-MR      1:33.36    1:36.15        
                  45.45     1:36.15 (50.70)                                        
 12 Xie, Leon                 11 Morris County-NJ     1:40.81    1:36.55        
                  46.79     1:36.55 (49.76)                                        
 13 Ho, Bryan Y               12 COND-MR              1:36.74    1:37.86        
                  45.20     1:37.86 (52.66)                                        
 14 Kostin, Nikita            11 MPNY-MR              1:40.68    1:38.48        
                  48.00     1:38.48 (50.48)                                        
 15 Chen, Stephen *           12 COND-MR              1:39.54    1:41.57        
                  49.08     1:41.57 (52.49)                                        
 16 Merone, Matt F            12 COND-MR              1:41.25    1:42.15        
                  48.83     1:42.15 (53.32)                                        
 17 Desmaras, Mariano A       11 Marlins Bgnw-MR      1:40.17    1:43.26        
                  49.78     1:43.26 (53.48)                                        
 18 Singh, Aditya             11 Morris County-NJ     1:50.05    1:44.25        
                  50.08     1:44.25 (54.17)                                        
 19 Moon, Royce *             11 COND-MR              1:49.02    1:45.27        
                  51.02     1:45.27 (54.25)                                        
 20 Nack, Adam N              11 Marlins Bgnw-MR      1:45.57    1:49.41        
                  51.08     1:49.41 (58.33)                                        
 21 Lee, William G            11 COND-MR              2:00.78    1:53.76        
                  53.83     1:53.76 (59.93)                                        
 22 Poulos, Michael *         12 COND-MR              1:59.21    1:56.82        
                  56.53   1:56.82 (1:00.29)                                        
 23 Zernovak, Andrew          11 MALT-NJ              1:58.09    1:57.93        
                  57.38   1:57.93 (1:00.55)                                        
 24 Wisniewski, John T        11 MPNY-MR              1:58.00    2:00.04        
                  56.78   2:00.04 (1:03.26)                                        
 25 Dancygier, Scott          11 Storm-MR             2:01.03    2:01.99        
                  56.67   2:01.99 (1:05.32)                                        
 26 Carrera, Hank M           12 COND-MR              2:03.48    2:03.22        
                  59.13   2:03.22 (1:04.09)                                        
 27 Hussein, Yousef W         11 Tmsuffolk-MR         1:49.95    2:03.76        
 28 Park, Samuel              11 Tmsuffolk-MR         2:18.48    2:04.49        
                  58.20   2:04.49 (1:06.29)                                        
 29 Hanlon, Jack              11 Storm-MR             2:40.01    2:04.72        
                  59.49   2:04.72 (1:05.23)                                        
 30 Loughney, Jack C          11 Storm-MR             2:05.18    2:09.60        
                1:01.47   2:09.60 (1:08.13)                                        
 31 Benin, Michael H          11 Tmsuffolk-MR         2:25.58    2:12.05        
                1:02.77   2:12.05 (1:09.28)                                        
 -- Arslanov, Alex R          11 COND-MR              2:30.00         DQ        
      Arms two strokes underwater
                1:18.51                                                            
 -- Tenenboym, Tim            11 MPNY-MR              1:49.00         DQ        
      One hand touch
                  52.13                                                            
 
Boys 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              2:49.99  11-12 METS LC Senior Mets
              3:00.99  11-12 ZONE LC Eastern Zones
              3:27.99  11-12 JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trincher, Daniel *        12 COND-MR              3:00.25    2:56.24 ZONE   
                  39.47     1:26.21 (46.74)     2:11.91 (45.70)     2:56.24 (44.33)
  2 Shen, Eugene *            12 COND-MR              3:09.31    2:59.38 ZONE   
                  39.78     1:26.07 (46.29)     2:13.30 (47.23)     2:59.38 (46.08)
  3 Lu, Justin Y              12 COND-MR              3:20.89    3:04.35 JO     
                  42.23     1:29.12 (46.89)     2:16.24 (47.12)     3:04.35 (48.11)
  4 Skolnick, Avery M         12 Marlins Bgnw-MR      3:06.02    3:05.39 JO     
                  42.46     1:29.41 (46.95)     2:16.54 (47.13)     3:05.39 (48.85)
  5 Lichtenthal, Jonah G      12 Storm-MR             3:07.52    3:07.87 JO     
                  42.21     1:30.04 (47.83)     2:19.39 (49.35)     3:07.87 (48.48)
  6 Roychoudhury, Devayan     11 Middies-MR           3:20.74    3:07.88 JO     
                  41.42     1:31.90 (50.48)     2:22.05 (50.15)     3:07.88 (45.83)
  7 Yates, Wyatt D            12 Marlins Bgnw-MR      3:16.12    3:08.73 JO     
                  40.54     1:28.14 (47.60)     2:18.22 (50.08)     3:08.73 (50.51)
  8 Dwyer, Michael C          12 COND-MR              3:12.14    3:09.15 JO     
                  43.98     1:31.33 (47.35)     2:21.53 (50.20)     3:09.15 (47.62)
  9 Giordano, Sean G          11 Morris County-NJ     3:25.05    3:14.10 JO     
                  44.84     1:35.24 (50.40)     2:25.11 (49.87)     3:14.10 (48.99)
 10 Kim, Christian J          11 COND-MR              3:15.00    3:15.19 JO     
                  45.05     1:34.54 (49.49)     2:26.41 (51.87)     3:15.19 (48.78)
 11 Desmaras, Jorge D         11 Marlins Bgnw-MR      3:22.27    3:19.59 JO     
                  45.47     1:36.96 (51.49)     2:29.25 (52.29)     3:19.59 (50.34)
 12 Sgaglio, Ensen W          12 Marlins Bgnw-MR      3:29.00    3:25.45 JO     
                  46.69     1:38.79 (52.10)     2:31.57 (52.78)     3:25.45 (53.88)
 13 Pompei, Ryan W            12 COND-MR              3:15.00    3:25.60 JO     
                  47.47     1:40.01 (52.54)     2:36.03 (56.02)     3:25.60 (49.57)
 14 Law, Ethan                12 MPNY-MR              3:11.00    3:28.15        
                  46.40     1:39.26 (52.86)     2:35.02 (55.76)     3:28.15 (53.13)
 15 Lin, Ethan L              11 COND-MR                   NT    3:32.56        
                  50.37     1:43.99 (53.62)     2:39.75 (55.76)     3:32.56 (52.81)
 16 Ryu, Jonathan S           11 COND-MR              3:40.17    3:32.98        
                  47.52     1:43.39 (55.87)     2:39.03 (55.64)     3:32.98 (53.95)
 17 Desmaras, Mariano A       11 Marlins Bgnw-MR      3:50.00    3:35.80        
                  50.01     1:46.00 (55.99)     2:42.91 (56.91)     3:35.80 (52.89)
 18 Liu, Eric                 11 Morris County-NJ     3:33.10    3:41.79        
                  50.82     1:47.18 (56.36)     2:45.13 (57.95)     3:41.79 (56.66)
 19 Merone, Matt F            12 COND-MR              3:49.55    3:42.92        
                  49.86     1:47.82 (57.96)     2:46.28 (58.46)     3:42.92 (56.64)
 20 Ganousei, Mike M          11 COND-MR              4:05.00    3:58.67        
                  50.84     1:50.36 (59.52)   2:55.52 (1:05.16)   3:58.67 (1:03.15)
 -- Clemson, Eric J           12 Morris County-NJ     3:31.02         DQ        
      Scissors kick
                  50.47     1:45.13 (54.66)     2:40.24 (55.11)                    
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                32.49  ZONE LC Eastern Zones
                36.59  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shen, Eugene *            12 COND-MR                33.18      32.66 JO     
  2 Wan, Vincent              12 MALT-NJ                38.13      34.00 JO     
  2 Tsao, Felix J             12 MALT-NJ                34.25      34.00 JO     
  4 McHugh, Luke P            12 Marlins Bgnw-MR        34.37      34.21 JO     
  5 Falbaum, Noah A           12 Marlins Bgnw-MR        36.11      35.39 JO     
  6 Kantar, Michael F         12 COND-MR                34.31      35.67 JO     
  7 Hicks, Charles G          12 COND-MR                36.91      36.15 JO     
  8 Jones, Alex               11 MALT-NJ                38.31      36.39 JO     
  9 Getahoun, Noah            11 Morris County-NJ       38.62      36.41 JO     
  9 Engel, Jack               11 Storm-MR               36.55      36.41 JO     
 11 Naughton, Liam A          12 COND-MR                37.08      36.98        
 12 Lichtenthal, Jonah G      12 Storm-MR               37.17      37.13        
 13 Kvasnitskiy, Nikita       12 MPNY-MR                35.20      37.19        
 14 Morgan, Tom               11 Storm-MR               38.87      37.47        
 15 Kantar, David F           12 COND-MR                34.94      37.61        
 16 Xie, Leon                 11 Morris County-NJ       40.30      37.94        
 17 Lin, Ethan L              11 COND-MR                37.04      37.97        
 18 McGillycuddy, Michael K   11 COND-MR                38.24      38.96        
 19 Chen, Stephen *           12 COND-MR                39.08      39.12        
 20 Moon, Sungjune *          11 COND-MR                40.55      39.41        
 21 Ivatorov, Adam            10 MPNY-MR                38.93      39.72        
 22 Kim, Christian J          11 COND-MR                40.19      41.19        
 23 Kostin, Nikita            11 MPNY-MR                37.54      41.67        
 24 Sanchez, Giancarlos       11 DESC-NJ              1:00.13      42.26        
 25 Brita, Nick B             11 Morris County-NJ       51.50      43.95        
 26 Nack, Adam N              11 Marlins Bgnw-MR        49.31      44.54        
 27 Poulos, Michael *         12 COND-MR                48.82      47.03        
 28 Desmaras, Juan Carlos C   11 Marlins Bgnw-MR        49.20      48.24        
 29 Hao, David H              11 COND-MR                51.95      50.50        
 30 Wisniewski, John T        11 MPNY-MR                53.77      51.28        
 31 Fominykh, Maximillian O   11 COND-MR                46.47      52.74        
 32 Shelia, Giorgi            12 MPNY-MR                48.31      53.21        
 33 Benedyk, Alex             11 MPNY-MR                50.42      54.50        
 34 Hanlon, Jack              11 Storm-MR             1:05.00      56.85        
 35 Park, Samuel              11 Tmsuffolk-MR         1:06.83      58.02        
 36 Bernaba, Andrew M         11 COND-MR              1:07.66    1:10.38        
 -- Arslanov, Alex R          11 COND-MR                58.90         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:04.49  11-12 METS LC Senior Mets
              1:12.59  11-12 ZONE LC Eastern Zones
              1:22.99  11-12 JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giordano, Sean G          11 Morris County-NJ          NT    1:11.20 ZONE   
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:04.49  METS LC Senior Mets
              1:12.59  ZONE LC Eastern Zones
              1:22.99  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Michael C          12 COND-MR              1:13.21    1:12.00 ZONE   
                  34.36     1:12.00 (37.64)                                        
  2 McHugh, Luke P            12 Marlins Bgnw-MR      1:17.90    1:16.05 JO     
                  35.24     1:16.05 (40.81)                                        
  3 Trincher, Daniel *        12 COND-MR              1:18.35    1:16.19 JO     
                  35.19     1:16.19 (41.00)                                        
  4 Lichtenthal, Jonah G      12 Storm-MR             1:22.53    1:21.22 JO     
                  38.71     1:21.22 (42.51)                                        
  5 DiMaggio, Joe R           11 MPNY-MR              1:24.38    1:22.27 JO     
                  38.69     1:22.27 (43.58)                                        
  6 Lee, Joseph S             12 COND-MR              1:23.29    1:22.59 JO     
  7 Morgan, Tom               11 Storm-MR             1:30.62    1:23.98        
                  39.37     1:23.98 (44.61)                                        
  8 Roychoudhury, Devayan     11 Middies-MR           1:26.02    1:24.80        
                  39.95     1:24.80 (44.85)                                        
  9 Ho, Bryan Y               12 COND-MR              1:26.21    1:25.58        
                  36.67     1:25.58 (48.91)                                        
 10 Kvasnitskiy, Nikita       12 MPNY-MR              1:24.03    1:26.00        
                  40.04     1:26.00 (45.96)                                        
 11 Getahoun, Noah            11 Morris County-NJ     1:32.15    1:26.31        
                  41.01     1:26.31 (45.30)                                        
 12 Ivatorov, Adam            10 MPNY-MR              1:25.26    1:29.16        
                  42.54     1:29.16 (46.62)                                        
 13 Naughton, Liam A          12 COND-MR              1:32.18    1:30.28        
                  39.73     1:30.28 (50.55)                                        
 14 Coleman, Alex M           12 Storm-MR             1:38.35    1:30.54        
                  42.84     1:30.54 (47.70)                                        
 15 Kuznetsov, Gregory F      11 MPNY-MR              1:38.94    1:44.45        
                  46.03     1:44.45 (58.42)                                        
 16 McGillycuddy, Michael K   11 COND-MR              1:35.59    1:47.68        
                  46.04   1:47.68 (1:01.64)                                        
 17 Desmaras, Juan Carlos C   11 Marlins Bgnw-MR      1:57.91    1:52.14        
                  50.18   1:52.14 (1:01.96)                                        
 18 Fominykh, Maximillian O   11 COND-MR              2:01.63    2:11.13        
                  55.90   2:11.13 (1:15.23)                                        
 19 Bernaba, Andrew M         11 COND-MR              2:33.83    2:35.88        
 -- Moon, Sungjune *          11 COND-MR              1:39.72         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  41.99                                                            
 -- Calero, Markus A          12 COND-MR              1:45.00         DQ        
      Alternating Kick
                  45.99                                                            
 
Boys 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:28.99  11-12 METS LC Senior Mets
              2:42.09  11-12 ZONE LC Eastern Zones
              3:02.49  11-12 JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McHugh, Luke P            12 Marlins Bgnw-MR      2:57.33    2:56.75 JO     
                  39.19     1:24.57 (45.38)     2:11.21 (46.64)     2:56.75 (45.54)
  2 Lee, Joseph S             12 COND-MR              2:58.00    3:13.75        
                  38.69     1:29.14 (50.45)     2:21.71 (52.57)     3:13.75 (52.04)
  3 Law, Ethan                12 MPNY-MR              2:52.00    3:14.36        
                  41.63     1:31.58 (49.95)     2:24.46 (52.88)     3:14.36 (49.90)
  4 Naughton, Liam A          12 COND-MR              3:24.00    3:27.82        
                  45.24     1:38.40 (53.16)     2:34.88 (56.48)     3:27.82 (52.94)
  5 Kvasnitskiy, Nikita       12 MPNY-MR              2:59.00    3:38.63        
                  46.13     1:43.70 (57.57)     2:41.71 (58.01)     3:38.63 (56.92)
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:25.49  11-12 METS LC Senior Mets
              2:37.19  11-12 ZONE LC Eastern Zones
              2:52.99  11-12 JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Michael C          12 COND-MR              2:46.19    2:44.26 JO     
                  34.74     1:18.17 (43.43)     2:05.54 (47.37)     2:44.26 (38.72)
  2 Tsao, Felix J             12 MALT-NJ              2:27.89    2:51.74 JO     
                  34.30     1:20.32 (46.02)     2:12.88 (52.56)     2:51.74 (38.86)
  3 Naughton, Liam A          12 COND-MR              3:06.59    2:54.98        
                  39.52     1:22.27 (42.75)     2:17.09 (54.82)     2:54.98 (37.89)
  4 Ho, Bryan Y               12 COND-MR              2:55.00    2:57.44        
                  36.39     1:21.49 (45.10)     2:14.95 (53.46)     2:57.44 (42.49)
  5 Chen, Stephen *           12 COND-MR              3:36.00    3:01.66        
                  42.35     1:24.54 (42.19)     2:21.38 (56.84)     3:01.66 (40.28)
  6 Pompei, Ryan W            12 COND-MR              3:05.00    3:07.07        
                  42.31     1:33.44 (51.13)     2:24.81 (51.37)     3:07.07 (42.26)
  7 McGillycuddy, Michael K   11 COND-MR              3:10.00    3:15.61        
                  44.02     1:32.74 (48.72)     2:32.02 (59.28)     3:15.61 (43.59)
  8 Carrera, Hank M           12 COND-MR              3:29.04    3:26.38        
                  44.66     1:37.21 (52.55)   2:40.46 (1:03.25)     3:26.38 (45.92)
  9 Hao, David H              11 COND-MR              3:50.96    3:47.19        
                                1:45.58 ( )   2:56.34 (1:10.76)     3:47.19 (50.85)
 
Boys 11-12 400 LC Meter IM
===============================================================================
              5:12.99  11-12 METS LC Senior Mets
              6:15.99  11-12 JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trincher, Daniel *        12 COND-MR              5:48.16    5:40.69 JO     
                  35.90     1:18.91 (43.01)     2:04.25 (45.34)     2:48.71 (44.46)
        3:36.27 (47.56)     4:23.68 (47.41)     5:03.66 (39.98)     5:40.69 (37.03)
  2 Lee, Joseph S             12 COND-MR              6:04.59    6:06.25 JO     
                  38.16     1:26.09 (47.93)     2:10.50 (44.41)     2:54.59 (44.09)
        3:48.90 (54.31)     4:46.64 (57.74)     5:28.52 (41.88)     6:06.25 (37.73)
  3 Ryu, Jonathan S           11 COND-MR              6:29.57    6:20.85        
                  40.65     1:34.72 (54.07)     2:19.72 (45.00)     3:05.62 (45.90)
        4:01.55 (55.93)     4:59.04 (57.49)     5:40.09 (41.05)     6:20.85 (40.76)
  4 Kim, Christian J          11 COND-MR              6:25.00    6:26.27        
                  42.02     1:33.42 (51.40)     2:22.30 (48.88)     3:10.49 (48.19)
        4:02.38 (51.89)     4:53.16 (50.78)     5:40.68 (47.52)     6:26.27 (45.59)
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                23.29  OT Olympic Trials
                24.09  JR.N Junior Nationals
                24.89  FUTR Futures Championship
                25.49  SSEC Super Sectionals
                25.99  SR.Z LC Senior Zones
                27.19  METS LC Senior Mets
                27.59  ZONE LC Eastern Zones
                29.19  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Karataev, Temirlan        14 UN-MP-MR               26.00      26.30 METS   
  2 Watson, Anthony C         13 MPNY-MR                28.05      27.69 JO     
  3 Wan, Eddy                 14 MALT-NJ                28.83      28.35 JO     
  4 Mayorov, Nikolai *        14 COND-MR                28.99      28.48 JO     
  5 Zitomer, Josh S           14 Morris County-NJ       28.75      28.97 JO     
  6 Tolpina, Axel             14 MPNY-MR                29.29      29.04 JO     
  7 Kourilov, Yevgeniy        14 UN-MP-MR               29.24      29.13 JO     
  8 Chen, Jonathan E          13 Morris County-NJ       29.37      29.17 JO     
  9 Kwon, Steven              14 Middies-MR             28.94      29.28        
 10 Morena, Matt E            14 Morris County-NJ       29.42      29.32        
 11 Kwan, Matthew             14 Morris County-NJ       29.87      29.54        
 12 Crowe, Zack H             13 Morris County-NJ       30.79      29.87        
 12 Cohen, Ethan X            14 COND-MR                29.68      29.87        
 14 Kantar, Kevin F           14 COND-MR                30.30      29.97        
 15 Gagliardi, Alexander      13 Storm-MR               29.42      30.09        
 16 Bachar, Itay              14 COND-MR                29.44      30.30        
 17 Boiko, Mark G             14 Morris County-NJ       30.95      30.39        
 18 Crimi, Patrick C          13 COND-MR                31.04      30.66        
 19 Bowers, Aidan C           14 Marlins Bgnw-MR        30.26      30.73        
 20 Brewster, Justin M        12 MPNY-MR                31.29      31.11        
 21 Yankelevich, Jacob        14 MPNY-MR                30.73      31.31        
 22 Bromberg, Anthony         13 Morris County-NJ       33.18      31.40        
 23 Zametko, Nikita           13 MPNY-MR                32.37      31.42        
 24 Fonseca, Joshua           14 COND-MR                31.81      31.77        
 25 Morris, Koby K            13 COND-MR                32.78      32.16        
 26 Shieh, Sterling R         14 Morris County-NJ       32.00      32.30        
 27 McGovern, Aidan J         13 COND-MR                33.32      33.12        
 28 Fominykh, Edward O        13 COND-MR                35.42      35.76        
 29 Claudio, Nicholas J       14 COND-MR                40.00      39.08        
 30 Wu, Steven                13 Middies-MR             44.38      40.91        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                50.69  OT Olympic Trials
                52.19  JR.N Junior Nationals
                53.79  FUTR Futures Championship
                54.89  SSEC Super Sectionals
                56.39  SR.Z LC Senior Zones
                59.19  METS LC Senior Mets
                59.79  ZONE LC Eastern Zones
              1:02.89  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Karataev, Temirlan        14 UN-MP-MR               58.00      56.69 METS   
                  26.93       56.69 (29.76)                                        
  2 Watson, Anthony C         13 MPNY-MR              1:00.77    1:00.64 JO     
                  29.11     1:00.64 (31.53)                                        
  3 Wan, Eddy                 14 MALT-NJ              1:03.16    1:01.05 JO     
                  29.42     1:01.05 (31.63)                                        
  4 Mayorov, Nikolai *        14 COND-MR              1:04.13    1:01.24 JO     
                  29.95     1:01.24 (31.29)                                        
  5 DeLargy, Dennis R         13 Morris County-NJ     1:02.73    1:02.26 JO     
                  29.63     1:02.26 (32.63)                                        
  6 Vaynshteyn, Gabriel       14 UN-MP-MR             1:05.00    1:02.39 JO     
                  30.41     1:02.39 (31.98)                                        
  7 Morena, Matt E            14 Morris County-NJ     1:02.50    1:02.96        
                  30.08     1:02.96 (32.88)                                        
  8 Polaner, Mason            14 Storm-MR             1:04.65    1:03.30        
                  30.32     1:03.30 (32.98)                                        
  9 Jung, Min Jun *           13 UNCON-MR             1:03.16    1:03.53        
                  30.91     1:03.53 (32.62)                                        
 10 Tolpina, Axel             14 MPNY-MR              1:03.59    1:04.04        
                  30.98     1:04.04 (33.06)                                        
 11 Chen, Jonathan E          13 Morris County-NJ     1:04.04    1:04.09        
                  30.65     1:04.09 (33.44)                                        
 12 Coleman, Taylor A         14 Storm-MR             1:05.75    1:04.49        
                  30.73     1:04.49 (33.76)                                        
 13 Boiko, Mark G             14 Morris County-NJ     1:07.09    1:05.66        
                  31.68     1:05.66 (33.98)                                        
 14 Stoll, Willem             13 Storm-MR             1:07.65    1:06.04        
                  31.61     1:06.04 (34.43)                                        
 15 Kantar, Kevin F           14 COND-MR              1:05.65    1:06.20        
                  31.75     1:06.20 (34.45)                                        
 16 Bachar, Itay              14 COND-MR              1:05.82    1:06.84        
                  32.65     1:06.84 (34.19)                                        
 17 Bellio, Sam J             13 CFJV-MR                   NT    1:07.28        
                  31.98     1:07.28 (35.30)                                        
 18 Gagliardi, Alexander      13 Storm-MR             1:05.28    1:07.29        
                  31.44     1:07.29 (35.85)                                        
 19 Zametko, Nikita           13 MPNY-MR              1:09.08    1:07.39        
                  32.76     1:07.39 (34.63)                                        
 20 Bowers, Aidan C           14 Marlins Bgnw-MR      1:09.00    1:08.10        
                  32.72     1:08.10 (35.38)                                        
 21 Fonseca, Joshua           14 COND-MR              1:11.15    1:08.49        
                  33.14     1:08.49 (35.35)                                        
 22 Laidlaw, Johnny F         13 Marlins Bgnw-MR      1:10.26    1:08.87        
                  33.30     1:08.87 (35.57)                                        
 23 Bromberg, Anthony         13 Morris County-NJ     1:16.70    1:10.15        
                  33.45     1:10.15 (36.70)                                        
 24 McGovern, Aidan J         13 COND-MR              1:13.28    1:10.33        
                  34.21     1:10.33 (36.12)                                        
 25 Shieh, Sterling R         14 Morris County-NJ     1:11.23    1:12.77        
                  34.03     1:12.77 (38.74)                                        
 26 Paseltiner, Benjamin G    13 COND-MR              1:11.86    1:14.03        
                  35.48     1:14.03 (38.55)                                        
 27 Kim, Benjamin S           14 COND-MR              1:16.21    1:16.16        
                  34.74     1:16.16 (41.42)                                        
 28 Claudio, Nicholas J       14 COND-MR              1:30.59    1:23.58        
                  39.04     1:23.58 (44.54)                                        
 29 Getahoun, Elias           13 Morris County-NJ     1:32.63    1:31.22        
                  42.97     1:31.22 (48.25)                                        
 30 Piccininni, Nicholas L    13 COND-MR              1:37.64    1:34.64        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:51.89  OT Olympic Trials
              1:54.69  JR.N Junior Nationals
              1:58.09  FUTR Futures Championship
              2:00.89  SSEC Super Sectionals
              2:02.29  SR.Z LC Senior Zones
              2:07.89  ZONE LC Eastern Zones
              2:09.49  METS LC Senior Mets
              2:17.99  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Karataev, Temirlan        14 UN-MP-MR             2:05.00    2:08.16 METS   
                  29.25     1:02.14 (32.89)     1:35.75 (33.61)     2:08.16 (32.41)
  2 Watson, Anthony C         13 MPNY-MR              2:14.98    2:14.20 JO     
                  30.76     1:05.69 (34.93)     1:41.14 (35.45)     2:14.20 (33.06)
  3 Wan, Eddy                 14 MALT-NJ              2:15.97    2:15.00 JO     
                  31.09     1:05.68 (34.59)     1:41.36 (35.68)     2:15.00 (33.64)
  4 Morena, Matt E            14 Morris County-NJ     2:17.31    2:15.59 JO     
                  31.55     1:05.80 (34.25)     1:40.47 (34.67)     2:15.59 (35.12)
  5 Polaner, Mason            14 Storm-MR             2:19.71    2:16.16 JO     
                  30.81     1:05.68 (34.87)     1:41.30 (35.62)     2:16.16 (34.86)
  6 Jung, Min Jun *           13 UNCON-MR             2:18.24    2:17.71 JO     
                  31.18     1:06.35 (35.17)     1:43.06 (36.71)     2:17.71 (34.65)
  7 Coleman, Taylor A         14 Storm-MR             2:21.21    2:18.93        
                  31.84     1:06.94 (35.10)     1:43.38 (36.44)     2:18.93 (35.55)
  8 Cohen, Ethan X            14 COND-MR              2:18.39    2:19.27        
                  32.17     1:07.29 (35.12)     1:44.20 (36.91)     2:19.27 (35.07)
  9 Mayorov, Nikolai *        14 COND-MR              2:23.11    2:19.44        
                  32.78     1:08.44 (35.66)     1:45.34 (36.90)     2:19.44 (34.10)
 10 Kantar, Kevin F           14 COND-MR              2:20.75    2:19.60        
                  31.94     1:07.44 (35.50)     1:43.65 (36.21)     2:19.60 (35.95)
 11 DeLargy, Dennis R         13 Morris County-NJ     2:15.05    2:20.20        
                  31.72     1:07.35 (35.63)     1:44.49 (37.14)     2:20.20 (35.71)
 12 Tolpina, Axel             14 MPNY-MR              2:19.22    2:22.34        
                  31.75     1:07.53 (35.78)     1:44.59 (37.06)     2:22.34 (37.75)
 13 Bachar, Itay              14 COND-MR              2:26.66    2:24.60        
                  32.39     1:08.73 (36.34)     1:47.66 (38.93)     2:24.60 (36.94)
 14 Chen, Jonathan E          13 Morris County-NJ     2:17.72    2:25.19        
                  32.89     1:10.06 (37.17)     1:48.30 (38.24)     2:25.19 (36.89)
 15 Gagliardi, Alexander      13 Storm-MR             2:15.01    2:28.40        
                  32.99     1:11.09 (38.10)     1:50.81 (39.72)     2:28.40 (37.59)
 16 Vaynshteyn, Gabriel       14 UN-MP-MR             2:31.21    2:31.93        
                  35.24     1:14.48 (39.24)     1:54.53 (40.05)     2:31.93 (37.40)
 17 Morris, Koby K            13 COND-MR              2:37.34    2:32.70        
                  35.26     1:14.93 (39.67)     1:55.78 (40.85)     2:32.70 (36.92)
 18 Brewster, Justin M        12 MPNY-MR              2:31.51    2:32.80        
                  35.96     1:14.94 (38.98)     1:54.91 (39.97)     2:32.80 (37.89)
 19 Fonseca, Joshua           14 COND-MR              2:32.20    2:35.91        
                  36.12     1:15.87 (39.75)     1:56.49 (40.62)     2:35.91 (39.42)
 20 McGovern, Aidan J         13 COND-MR              2:37.68    2:37.89        
                  36.53     1:17.00 (40.47)     1:58.25 (41.25)     2:37.89 (39.64)
 21 Kourilov, Yevgeniy        14 UN-MP-MR             2:25.00    2:38.25        
                  35.10     1:16.96 (41.86)     1:59.48 (42.52)     2:38.25 (38.77)
 22 Shieh, Sterling R         14 Morris County-NJ     2:47.45    2:40.04        
                  36.07     1:17.10 (41.03)     1:58.91 (41.81)     2:40.04 (41.13)
 23 Yankelevich, Jacob        14 MPNY-MR              2:29.71    2:46.73        
                  36.34     1:18.67 (42.33)     2:03.28 (44.61)     2:46.73 (43.45)
 24 Fominykh, Edward O        13 COND-MR              3:36.72    3:17.25        
                  38.17     1:29.16 (50.99)     2:24.31 (55.15)     3:17.25 (52.94)
 
Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              3:58.69  13-14 OT Olympic Trials
              4:03.59  13-14 JR.N Junior Nationals
              4:09.99  13-14 FUTR Futures Championship
              4:15.79  13-14 SSEC Super Sectionals
              4:23.69  13-14 SR.Z LC Senior Zones
              4:31.99  13-14 METS LC Senior Mets
              4:32.49  13-14 ZONE LC Eastern Zones
              4:50.99  13-14 JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Jimmy C            14 COND-MR              4:49.12    4:39.33 JO     
                  31.67     1:06.59 (34.92)     1:42.94 (36.35)     2:19.51 (36.57)
        2:56.05 (36.54)     3:32.14 (36.09)     4:07.37 (35.23)     4:39.33 (31.96)
  2 Polaner, Mason            14 Storm-MR             4:52.20    4:43.82 JO     
                  31.60     1:06.24 (34.64)     1:42.75 (36.51)     2:19.12 (36.37)
        2:55.83 (36.71)     3:32.54 (36.71)     4:08.73 (36.19)     4:43.82 (35.09)
  3 Wan, Eddy                 14 MALT-NJ              4:46.46    4:44.37 JO     
                  30.99     1:06.20 (35.21)     1:42.65 (36.45)     2:19.68 (37.03)
        2:56.04 (36.36)     3:32.76 (36.72)     4:09.20 (36.44)     4:44.37 (35.17)
  4 Jung, Min Jun *           13 UNCON-MR             5:18.00    4:52.35        
                  33.30     1:10.63 (37.33)     1:48.27 (37.64)     2:26.20 (37.93)
        3:04.43 (38.23)     3:42.99 (38.56)     4:18.74 (35.75)     4:52.35 (33.61)
  5 Coleman, Taylor A         14 Storm-MR             4:57.89    4:52.73        
                  31.74     1:07.93 (36.19)     1:45.27 (37.34)     2:23.59 (38.32)
        3:01.93 (38.34)     3:40.43 (38.50)     4:17.96 (37.53)     4:52.73 (34.77)
  6 Kantar, Kevin F           14 COND-MR                   NT    4:56.33        
                  32.55     1:08.49 (35.94)     1:46.46 (37.97)     2:23.96 (37.50)
        3:02.38 (38.42)     3:40.38 (38.00)     4:18.92 (38.54)     4:56.33 (37.41)
  7 Laidlaw, Johnny F         13 Marlins Bgnw-MR      5:09.07    4:58.81        
                  33.19     1:09.53 (36.34)     1:47.24 (37.71)     2:25.73 (38.49)
        3:03.84 (38.11)     3:42.05 (38.21)     4:21.12 (39.07)     4:58.81 (37.69)
  8 Crimi, Patrick C          13 COND-MR              5:28.02    5:13.90        
                  34.46     1:13.61 (39.15)     1:53.79 (40.18)     2:33.66 (39.87)
        3:14.88 (41.22)     3:55.92 (41.04)     4:35.28 (39.36)     5:13.90 (38.62)
  9 Gagliardi, Alexander      13 Storm-MR             5:07.95    5:18.82        
                  32.32     1:10.96 (38.64)     1:51.78 (40.82)     2:33.73 (41.95)
        3:15.77 (42.04)     3:57.79 (42.02)     4:39.43 (41.64)     5:18.82 (39.39)
 10 Morris, Koby K            13 COND-MR              5:29.94    5:24.46        
                  35.84     1:16.76 (40.92)     1:58.63 (41.87)     2:41.18 (42.55)
        3:23.11 (41.93)     4:05.72 (42.61)     4:46.68 (40.96)     5:24.46 (37.78)
 11 Shieh, Sterling R         14 Morris County-NJ     5:32.96    5:33.52        
                  36.84     1:18.82 (41.98)     2:02.09 (43.27)     2:45.61 (43.52)
        3:27.60 (41.99)     4:09.62 (42.02)     4:52.45 (42.83)     5:33.52 (41.07)
 12 Paseltiner, Benjamin G    13 COND-MR              5:59.11    5:52.63        
                  38.41     1:22.93 (44.52)     2:08.85 (45.92)     2:55.78 (46.93)
        3:42.04 (46.26)     4:28.80 (46.76)     5:12.95 (44.15)     5:52.63 (39.68)
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                57.19  OT Olympic Trials
                58.99  JR.N Junior Nationals
              1:00.79  FUTR Futures Championship
              1:02.59  SR.Z LC Senior Zones
              1:02.89  SSEC Super Sectionals
              1:07.99  METS LC Senior Mets
              1:08.99  ZONE LC Eastern Zones
              1:13.99  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Jonathan E          13 Morris County-NJ     1:08.24    1:09.87 JO     
                  34.09     1:09.87 (35.78)                                        
  2 Crowe, Zack H             13 Morris County-NJ     1:13.20    1:11.84 JO     
                  34.50     1:11.84 (37.34)                                        
  3 Kwan, Matthew             14 Morris County-NJ     1:12.86    1:12.11 JO     
                  35.05     1:12.11 (37.06)                                        
  4 DeLargy, Dennis R         13 Morris County-NJ     1:11.96    1:12.34 JO     
                  34.47     1:12.34 (37.87)                                        
  5 Coleman, Taylor A         14 Storm-MR             1:16.49    1:12.50 JO     
                  35.22     1:12.50 (37.28)                                        
  6 Polaner, Mason            14 Storm-MR             1:15.97    1:13.15 JO     
                  35.19     1:13.15 (37.96)                                        
  7 Kantar, Kevin F           14 COND-MR              1:16.02    1:13.35 JO     
                  35.66     1:13.35 (37.69)                                        
  8 Jung, Min Jun *           13 UNCON-MR             1:15.19    1:13.88 JO     
                  36.28     1:13.88 (37.60)                                        
  9 Curry, Owen R             13 Morris County-NJ     1:15.35    1:15.52        
                  37.00     1:15.52 (38.52)                                        
 10 Kwon, Steven              14 Middies-MR           1:10.93    1:15.98        
                  36.73     1:15.98 (39.25)                                        
 11 Crimi, Patrick C          13 COND-MR              1:18.58    1:16.55        
                  37.89     1:16.55 (38.66)                                        
 12 Zametko, Nikita           13 MPNY-MR              1:15.40    1:17.00        
                  37.35     1:17.00 (39.65)                                        
 13 Vaynshteyn, Gabriel       14 UN-MP-MR             1:20.24    1:19.53        
                  39.92     1:19.53 (39.61)                                        
 14 Zitomer, Josh S           14 Morris County-NJ     1:16.25    1:19.79        
                  39.91     1:19.79 (39.88)                                        
 15 Bowers, Aidan C           14 Marlins Bgnw-MR      1:20.00    1:20.25        
                  39.83     1:20.25 (40.42)                                        
 16 Bromberg, Anthony         13 Morris County-NJ     1:27.86    1:23.96        
                  41.28     1:23.96 (42.68)                                        
 17 McGovern, Aidan J         13 COND-MR              1:25.78    1:25.32        
                  41.68     1:25.32 (43.64)                                        
 18 Morris, Koby K            13 COND-MR              1:25.92    1:27.12        
                  42.03     1:27.12 (45.09)                                        
 19 Fominykh, Edward O        13 COND-MR              1:47.64    1:45.77        
                  50.65     1:45.77 (55.12)                                        
 20 Claudio, Nicholas J       14 COND-MR              2:07.14    1:52.56        
                  51.86   1:52.56 (1:00.70)                                        
 -- Boiko, Mark G             14 Morris County-NJ     1:15.27         DQ        
      Head did not break the surface by 15 meters
                  36.19                                                            
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:03.79  OT Olympic Trials
              2:07.39  JR.N Junior Nationals
              2:11.89  FUTR Futures Championship
              2:15.89  SR.Z LC Senior Zones
              2:16.39  SSEC Super Sectionals
              2:25.09  ZONE LC Eastern Zones
              2:27.99  METS LC Senior Mets
              2:39.99  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Jonathan E          13 Morris County-NJ     2:23.43    2:29.54 JO     
                  34.70     1:12.56 (37.86)     1:50.90 (38.34)     2:29.54 (38.64)
  2 Crowe, Zack H             13 Morris County-NJ     2:34.95    2:33.25 JO     
                  34.33     1:13.66 (39.33)     1:53.82 (40.16)     2:33.25 (39.43)
  3 Curry, Owen R             13 Morris County-NJ     2:39.98    2:34.15 JO     
                  35.89     1:14.91 (39.02)     1:55.32 (40.41)     2:34.15 (38.83)
  4 Kwan, Matthew             14 Morris County-NJ     2:36.58    2:34.22 JO     
                  36.36     1:15.41 (39.05)     1:55.96 (40.55)     2:34.22 (38.26)
  5 Polaner, Mason            14 Storm-MR             2:35.64    2:35.54 JO     
                  36.33     1:15.60 (39.27)     1:56.40 (40.80)     2:35.54 (39.14)
  6 Crimi, Patrick C          13 COND-MR              2:42.68    2:36.68 JO     
                  37.15     1:16.91 (39.76)     1:57.33 (40.42)     2:36.68 (39.35)
  7 Bellio, Sam J             13 CFJV-MR              2:38.50    2:36.80 JO     
                  37.20     1:17.20 (40.00)     1:57.49 (40.29)     2:36.80 (39.31)
  8 Coleman, Taylor A         14 Storm-MR             2:37.10    2:37.41 JO     
                  37.83     1:17.52 (39.69)     1:58.05 (40.53)     2:37.41 (39.36)
  9 Watson, Anthony C         13 MPNY-MR              2:35.80    2:38.30 JO     
                  36.97     1:17.84 (40.87)     1:59.24 (41.40)     2:38.30 (39.06)
 10 Tolpina, Axel             14 MPNY-MR              2:37.17    2:38.64 JO     
                  38.45     1:19.58 (41.13)     1:58.23 (38.65)     2:38.64 (40.41)
 11 Kantar, Kevin F           14 COND-MR              2:36.53    2:39.16 JO     
                  37.74     1:17.86 (40.12)     1:58.72 (40.86)     2:39.16 (40.44)
 12 Stoll, Willem             13 Storm-MR             2:37.61    2:40.99        
                  37.73     1:18.88 (41.15)     2:00.66 (41.78)     2:40.99 (40.33)
 13 Boiko, Mark G             14 Morris County-NJ     2:43.04    2:45.99        
                  38.52     1:20.12 (41.60)     2:03.06 (42.94)     2:45.99 (42.93)
 14 Bachar, Itay              14 COND-MR              2:47.65    2:50.04        
                  39.53     1:22.63 (43.10)     2:07.19 (44.56)     2:50.04 (42.85)
 15 Bowers, Aidan C           14 Marlins Bgnw-MR      2:55.00    2:54.57        
                  40.56     1:25.51 (44.95)     2:12.14 (46.63)     2:54.57 (42.43)
 16 McGovern, Aidan J         13 COND-MR              2:57.81    2:58.96        
                  42.46     1:28.66 (46.20)     2:14.37 (45.71)     2:58.96 (44.59)
 17 Paseltiner, Benjamin G    13 COND-MR              3:07.03    3:16.41        
                  46.00     1:36.11 (50.11)     2:26.79 (50.68)     3:16.41 (49.62)
 -- Getahoun, Elias           13 Morris County-NJ     3:37.69         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
                  46.56     1:39.70 (53.14)     2:32.58 (52.88)                    
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:03.69  OT Olympic Trials
              1:06.29  JR.N Junior Nationals
              1:08.69  FUTR Futures Championship
              1:10.49  SSEC Super Sectionals
              1:11.49  SR.Z LC Senior Zones
              1:16.99  METS LC Senior Mets
              1:17.99  ZONE LC Eastern Zones
              1:26.29  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Karataev, Temirlan        14 UN-MP-MR             1:23.00    1:17.48 ZONE   
                  36.05     1:17.48 (41.43)                                        
  2 Mayorov, Nikolai *        14 COND-MR              1:23.94    1:21.66 JO     
                  39.40     1:21.66 (42.26)                                        
  3 Vaynshteyn, Gabriel       14 UN-MP-MR             1:32.00    1:22.42 JO     
                  38.95     1:22.42 (43.47)                                        
  4 Wan, Eddy                 14 MALT-NJ              1:24.91    1:23.73 JO     
                  39.43     1:23.73 (44.30)                                        
  5 Kwan, Matthew             14 Morris County-NJ     1:27.94    1:25.67 JO     
                  40.55     1:25.67 (45.12)                                        
  6 Morena, Matt E            14 Morris County-NJ     1:24.68    1:26.63        
                  42.07     1:26.63 (44.56)                                        
  7 Gagliardi, Alexander      13 Storm-MR             1:27.31    1:27.24        
                  41.70     1:27.24 (45.54)                                        
  8 DeLargy, Dennis R         13 Morris County-NJ     1:23.25    1:29.16        
                  41.71     1:29.16 (47.45)                                        
  9 Zametko, Nikita           13 MPNY-MR              1:33.41    1:29.80        
                  43.40     1:29.80 (46.40)                                        
 10 Fonseca, Joshua           14 COND-MR              1:33.73    1:31.23        
                  43.33     1:31.23 (47.90)                                        
 11 Laidlaw, Johnny F         13 Marlins Bgnw-MR      1:42.61    1:39.70        
                  47.46     1:39.70 (52.24)                                        
 12 Bromberg, Anthony         13 Morris County-NJ     1:40.25    1:41.24        
                  48.97     1:41.24 (52.27)                                        
 13 Paseltiner, Benjamin G    13 COND-MR              1:38.61    1:43.21        
                  49.46     1:43.21 (53.75)                                        
 14 McGovern, Aidan J         13 COND-MR              1:42.11    1:43.69        
                  51.11     1:43.69 (52.58)                                        
 15 Kim, Benjamin S           14 COND-MR              1:47.53    1:46.78        
                  49.81     1:46.78 (56.97)                                        
 16 Piccininni, Nicholas L    13 COND-MR              1:59.22    1:58.21        
                  54.97   1:58.21 (1:03.24)                                        
 -- Claudio, Nicholas J       14 COND-MR              2:15.00         DQ        
      One hand touch
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              2:18.39  OT Olympic Trials
              2:23.69  JR.N Junior Nationals
              2:29.09  FUTR Futures Championship
              2:35.19  SR.Z LC Senior Zones
              2:35.19  SSEC Super Sectionals
              2:47.59  ZONE LC Eastern Zones
              2:49.99  METS LC Senior Mets
              3:03.99  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Watson, Anthony C         13 MPNY-MR              2:51.62    2:56.18 JO     
                  39.99     1:25.93 (45.94)     2:11.46 (45.53)     2:56.18 (44.72)
  2 Mayorov, Nikolai *        14 COND-MR              2:59.59    2:57.78 JO     
                  41.07     1:26.52 (45.45)     2:13.44 (46.92)     2:57.78 (44.34)
  3 Cohen, Ethan X            14 COND-MR              2:58.32    2:58.28 JO     
                  40.55     1:26.10 (45.55)     2:12.23 (46.13)     2:58.28 (46.05)
  4 Curry, Owen R             13 Morris County-NJ     3:04.86    3:02.97 JO     
                  42.15     1:28.33 (46.18)     2:16.38 (48.05)     3:02.97 (46.59)
  5 Tolpina, Axel             14 MPNY-MR              2:59.24    3:03.23 JO     
                  40.57     1:27.76 (47.19)     2:15.41 (47.65)     3:03.23 (47.82)
  6 Kwon, Steven              14 Middies-MR           2:49.41    3:03.63 JO     
                  40.68     1:26.39 (45.71)     2:14.31 (47.92)     3:03.63 (49.32)
  7 Kwan, Matthew             14 Morris County-NJ     3:06.18    3:05.14        
                  41.96     1:28.93 (46.97)     2:17.67 (48.74)     3:05.14 (47.47)
  8 Coleman, Taylor A         14 Storm-MR             4:01.99    3:07.14        
                  42.89     1:30.46 (47.57)     2:18.70 (48.24)     3:07.14 (48.44)
  9 Gagliardi, Alexander      13 Storm-MR             3:15.74    3:12.06        
                  43.44     1:33.88 (50.44)     2:25.59 (51.71)     3:12.06 (46.47)
 10 Vaynshteyn, Gabriel       14 UN-MP-MR             3:15.85    3:12.94        
                  44.15     1:33.26 (49.11)     2:23.36 (50.10)     3:12.94 (49.58)
 11 Fonseca, Joshua           14 COND-MR              3:18.90    3:18.87        
                  45.74     1:36.06 (50.32)     2:29.35 (53.29)     3:18.87 (49.52)
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                54.79  OT Olympic Trials
                56.69  JR.N Junior Nationals
                58.39  FUTR Futures Championship
                59.79  SSEC Super Sectionals
              1:01.79  SR.Z LC Senior Zones
              1:04.49  METS LC Senior Mets
              1:06.19  ZONE LC Eastern Zones
              1:10.99  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Karataev, Temirlan        14 UN-MP-MR             1:05.00    1:05.11 ZONE   
                  30.17     1:05.11 (34.94)                                        
  2 Crowe, Zack H             13 Morris County-NJ     1:09.49    1:08.86 JO     
                  32.11     1:08.86 (36.75)                                        
  3 Morena, Matt E            14 Morris County-NJ     1:10.55    1:09.46 JO     
                  33.03     1:09.46 (36.43)                                        
  4 Polaner, Mason            14 Storm-MR                  NT    1:12.44        
  5 Boiko, Mark G             14 Morris County-NJ     1:10.32    1:12.64        
                  33.98     1:12.64 (38.66)                                        
  6 Zitomer, Josh S           14 Morris County-NJ     1:13.02    1:14.54        
                  34.72     1:14.54 (39.82)                                        
  7 Zametko, Nikita           13 MPNY-MR              1:18.40    1:16.00        
                  35.97     1:16.00 (40.03)                                        
  8 Shieh, Sterling R         14 Morris County-NJ     1:15.63    1:16.31        
                  36.19     1:16.31 (40.12)                                        
  9 Curry, Owen R             13 Morris County-NJ     1:17.84    1:16.32        
                  35.99     1:16.32 (40.33)                                        
 10 DeLargy, Dennis R         13 Morris County-NJ     1:23.60    1:16.85        
                  35.41     1:16.85 (41.44)                                        
 11 Kourilov, Yevgeniy        14 UN-MP-MR             1:15.00    1:16.86        
 12 Bachar, Itay              14 COND-MR              1:19.89    1:19.44        
                  37.07     1:19.44 (42.37)                                        
 13 Crimi, Patrick C          13 COND-MR              1:25.50    1:19.74        
                  35.36     1:19.74 (44.38)                                        
 14 Yankelevich, Jacob        14 MPNY-MR              1:15.88    1:19.79        
                  35.54     1:19.79 (44.25)                                        
 15 Bowers, Aidan C           14 Marlins Bgnw-MR      1:15.64    1:20.39        
                  36.89     1:20.39 (43.50)                                        
 16 Bromberg, Anthony         13 Morris County-NJ     1:26.98    1:21.42        
                  36.74     1:21.42 (44.68)                                        
 17 Brewster, Justin M        12 MPNY-MR              1:21.02    1:22.99        
                  37.77     1:22.99 (45.22)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:01.99  OT Olympic Trials
              2:05.49  JR.N Junior Nationals
              2:10.19  FUTR Futures Championship
              2:14.19  SSEC Super Sectionals
              2:18.29  SR.Z LC Senior Zones
              2:26.79  ZONE LC Eastern Zones
              2:28.99  METS LC Senior Mets
              2:42.99  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stolarski, Andrew K       13 COND-MR              2:29.10    2:25.84 ZONE   
                  31.14     1:07.39 (36.25)     1:45.68 (38.29)     2:25.84 (40.16)
  2 Crowe, Zack H             13 Morris County-NJ     2:35.30    2:32.56 JO     
                  33.27     1:12.29 (39.02)     1:52.42 (40.13)     2:32.56 (40.14)
  3 Watson, Anthony C         13 MPNY-MR              2:32.00    2:42.74 JO     
                  34.05     1:14.79 (40.74)     1:58.60 (43.81)     2:42.74 (44.14)
  4 Curry, Owen R             13 Morris County-NJ     2:45.40    2:46.24        
                  36.48     1:19.16 (42.68)     2:04.79 (45.63)     2:46.24 (41.45)
  5 Shieh, Sterling R         14 Morris County-NJ     2:49.12    2:46.59        
                  37.37     1:19.49 (42.12)     2:03.22 (43.73)     2:46.59 (43.37)
  6 Crimi, Patrick C          13 COND-MR              3:08.76    3:04.77        
                  39.71     1:26.08 (46.37)     2:16.90 (50.82)     3:04.77 (47.87)
  7 Stoll, Willem             13 Storm-MR             2:45.00    3:08.05        
                  36.95     1:24.38 (47.43)     2:17.09 (52.71)     3:08.05 (50.96)
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:05.09  OT Olympic Trials
              2:08.69  JR.N Junior Nationals
              2:12.79  FUTR Futures Championship
              2:16.39  SSEC Super Sectionals
              2:17.09  SR.Z LC Senior Zones
              2:25.49  METS LC Senior Mets
              2:25.59  ZONE LC Eastern Zones
              2:34.49  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Karataev, Temirlan        14 UN-MP-MR             2:32.00    2:24.18 METS   
                  29.36     1:07.43 (38.07)     1:51.87 (44.44)     2:24.18 (32.31)
  2 Jung, Min Jun *           13 UNCON-MR             2:37.12    2:31.26 JO     
                  33.99     1:12.56 (38.57)     1:57.11 (44.55)     2:31.26 (34.15)
  3 Mayorov, Nikolai *        14 COND-MR              2:40.88    2:35.71        
                  33.72     1:15.60 (41.88)     2:02.00 (46.40)     2:35.71 (33.71)
  4 Polaner, Mason            14 Storm-MR             2:40.26    2:36.20        
                  34.08     1:14.43 (40.35)     2:02.17 (47.74)     2:36.20 (34.03)
  5 Tolpina, Axel             14 MPNY-MR              2:35.56    2:36.89        
                  33.84     1:15.12 (41.28)     2:01.83 (46.71)     2:36.89 (35.06)
  6 DeLargy, Dennis R         13 Morris County-NJ     2:42.37    2:37.20        
                  33.61     1:14.40 (40.79)     2:03.05 (48.65)     2:37.20 (34.15)
  7 Crowe, Zack H             13 Morris County-NJ     2:35.95    2:37.45        
                  33.30     1:12.99 (39.69)     2:01.59 (48.60)     2:37.45 (35.86)
  8 Curry, Owen R             13 Morris County-NJ     2:37.01    2:38.46        
                  34.81     1:14.49 (39.68)     2:02.65 (48.16)     2:38.46 (35.81)
  9 Morena, Matt E            14 Morris County-NJ     2:38.85    2:38.91        
                  34.29     1:15.77 (41.48)     2:04.18 (48.41)     2:38.91 (34.73)
 10 Wan, Eddy                 14 MALT-NJ              2:38.21    2:41.01        
                  34.31     1:15.44 (41.13)     2:03.99 (48.55)     2:41.01 (37.02)
 11 Chen, Jonathan E          13 Morris County-NJ     2:39.86    2:41.10        
                  35.43     1:13.53 (38.10)     2:04.44 (50.91)     2:41.10 (36.66)
 12 Coleman, Taylor A         14 Storm-MR             2:44.03    2:42.43        
                  36.04     1:16.55 (40.51)     2:06.56 (50.01)     2:42.43 (35.87)
 13 Kwan, Matthew             14 Morris County-NJ     2:42.93    2:42.52        
                  34.95     1:18.64 (43.69)     2:04.77 (46.13)     2:42.52 (37.75)
 14 Crimi, Patrick C          13 COND-MR              2:43.47    2:42.74        
                  38.58     1:19.70 (41.12)     2:06.86 (47.16)     2:42.74 (35.88)
 15 Boiko, Mark G             14 Morris County-NJ     2:51.50    2:43.23        
                  33.69     1:15.22 (41.53)     2:05.49 (50.27)     2:43.23 (37.74)
 16 Bachar, Itay              14 COND-MR              2:43.01    2:43.65        
                  35.17     1:18.53 (43.36)     2:06.05 (47.52)     2:43.65 (37.60)
 17 Zametko, Nikita           13 MPNY-MR              2:48.69    2:44.48        
                  35.85     1:18.75 (42.90)     2:08.87 (50.12)     2:44.48 (35.61)
 18 Bellio, Sam J             13 CFJV-MR              2:47.98    2:45.59        
                  35.74     1:16.59 (40.85)     2:08.36 (51.77)     2:45.59 (37.23)
 19 Kantar, Kevin F           14 COND-MR              2:48.00    2:45.65        
                  36.03     1:17.20 (41.17)     2:09.11 (51.91)     2:45.65 (36.54)
 20 Gagliardi, Alexander      13 Storm-MR             2:59.99    2:47.74        
                  37.00     1:22.43 (45.43)     2:11.47 (49.04)     2:47.74 (36.27)
 21 Shieh, Sterling R         14 Morris County-NJ     2:53.20    2:49.45        
                  35.64     1:20.87 (45.23)   2:49.45 (1:28.58)                    
 22 Fonseca, Joshua           14 COND-MR              2:53.46    2:50.28        
                  37.82     1:20.17 (42.35)     2:12.49 (52.32)     2:50.28 (37.79)
 23 Laidlaw, Johnny F         13 Marlins Bgnw-MR      2:51.91    2:52.40        
                  38.20     1:21.31 (43.11)     2:14.55 (53.24)     2:52.40 (37.85)
 24 Bowers, Aidan C           14 Marlins Bgnw-MR      3:00.00    2:55.81        
                  36.97     1:20.96 (43.99)     2:18.71 (57.75)     2:55.81 (37.10)
 25 Bromberg, Anthony         13 Morris County-NJ     3:10.46    2:59.89        
                  36.98     1:25.24 (48.26)     2:19.81 (54.57)     2:59.89 (40.08)
 26 Vaynshteyn, Gabriel       14 UN-MP-MR             2:47.00    3:03.42        
                  38.32     1:28.77 (50.45)     2:21.67 (52.90)     3:03.42 (41.75)
 27 Kim, Benjamin S           14 COND-MR              3:32.18    3:28.30        
                  50.63     1:44.88 (54.25)     2:43.07 (58.19)     3:28.30 (45.23)
 28 Getahoun, Elias           13 Morris County-NJ     3:43.29    3:46.86        
                  52.17     1:46.45 (54.28)   2:57.87 (1:11.42)     3:46.86 (48.99)
 
Boys 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
              4:27.49  13-14 OT Olympic Trials
              4:33.89  13-14 JR.N Junior Nationals
              4:42.39  13-14 FUTR Futures Championship
              4:48.99  13-14 SSEC Super Sectionals
              4:51.39  13-14 SR.Z LC Senior Zones
              5:10.69  13-14 ZONE LC Eastern Zones
              5:12.99  13-14 METS LC Senior Mets
              5:33.99  13-14 JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Edwards, Grant            13 Storm-MR             5:38.37    5:30.31 JO     
                  34.89     1:12.94 (38.05)     1:56.25 (43.31)     2:38.54 (42.29)
        3:27.93 (49.39)     4:16.20 (48.27)     4:53.60 (37.40)     5:30.31 (36.71)
  2 Cohen, Ethan X            14 COND-MR              5:57.52    5:33.35 JO     
                  35.13     1:15.72 (40.59)     1:59.94 (44.22)     2:42.93 (42.99)
        3:29.79 (46.86)     4:18.77 (48.98)     4:57.72 (38.95)     5:33.35 (35.63)
  3 Mayorov, Nikolai *        14 COND-MR              5:28.10    5:40.69        
                  34.27     1:14.24 (39.97)     2:00.52 (46.28)     2:44.88 (44.36)
        3:33.87 (48.99)     4:23.31 (49.44)     5:03.34 (40.03)     5:40.69 (37.35)
  4 Bachar, Itay              14 COND-MR                   NT    5:57.04        
                  38.60     1:25.56 (46.96)     2:10.78 (45.22)     2:55.66 (44.88)
        3:46.64 (50.98)     4:36.42 (49.78)     5:16.96 (40.54)     5:57.04 (40.08)
  5 Fonseca, Joshua           14 COND-MR              5:57.07    6:08.32        
                  37.90     1:23.73 (45.83)     2:07.75 (44.02)     2:52.69 (44.94)
        3:48.70 (56.01)     4:44.94 (56.24)     5:26.87 (41.93)     6:08.32 (41.45)
 
Boys 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                23.29  OT Olympic Trials
                24.09  JR.N Junior Nationals
                24.89  FUTR Futures Championship
                25.49  SSEC Super Sectionals
                25.99  SR.Z LC Senior Zones
                26.99  ZONE LC Eastern Zones
                27.19  METS LC Senior Mets
                27.99  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gu, Kevin *               15 COND-MR                   NT      25.75 SR.Z   
  2 Hill, Tyler S             15 Marlins Bgnw-MR        25.76      26.02 ZONE   
  3 Taboadela, Anthony J      19 Morris County-NJ       26.25      26.44 ZONE   
  4 Elms, River J             17 Marlins Bgnw-MR        28.95      26.60 ZONE   
  5 Stiles, Michael R         17 Morris County-NJ       26.03      26.63 ZONE   
  6 He, Derek Y               16 Morris County-NJ       26.65      27.10 METS   
  7 Jun, David D              15 COND-MR                27.42      27.13 METS   
  8 Bradnock, Reggie N        18 COND-MR                26.64      27.23 JO     
  9 Carey, Matthew J          17 Morris County-NJ       27.19      27.45 JO     
 10 Kohler, Daniel P          16 COND-MR                27.23      27.61 JO     
 11 Blair, Graham R           17 Marlins Bgnw-MR        26.79      27.73 JO     
 12 Shin, Kevin *             15 COND-MR                27.42      27.74 JO     
 13 Glat, Brian S             15 Marlins Bgnw-MR        27.94      28.05        
 14 Cho, Alex j               16 COND-MR                27.81      28.08        
 15 Pacsi, Mauro H            15 COND-MR                27.50      28.09        
 16 Duval, Justin S           16 MPNY-MR                28.14      28.19        
 17 Crimi, Christopher P      15 COND-MR                28.55      28.25        
 18 Eckenberg, Steven         17 CFJV-MR                28.09      28.29        
 19 Ranieri III, Carl A       16 UNSMC-MR               27.88      28.35        
 20 Mohlenbrok, Gabriel       16 MPNY-MR                28.17      28.57        
 21 Draper, Christopher F     15 Marlins Bgnw-MR        28.58      28.70        
 22 Bauer, Patrick J          16 Morris County-NJ       28.52      28.87        
 23 Sweeney, Sam M            15 Marlins Bgnw-MR        30.09      28.93        
 24 Nicoloso, Jeremiah R      17 Morris County-NJ       28.27      28.98        
 25 Schatz, Harry S           17 COND-MR                28.40      29.00        
 26 Kantar, Erik D            16 COND-MR                27.13      29.01        
 27 Chamak, Josh M            15 COND-MR                29.82      29.04        
 28 D'Alesio, Mark            18 CFJV-MR                29.09      29.28        
 29 Viotto, Justin A          15 Morris County-NJ       30.17      29.55        
 30 Rieger, Robby J           15 Morris County-NJ       29.86      30.29        
 31 Wisniewski, Robert L      16 MPNY-MR                30.47      30.57        
 32 Mendoza, Joel D           15 COND-MR                31.38      30.64        
 33 Trackenberg, Ryan J       18 Morris County-NJ       31.30      31.00        
 34 Uriarte, Alvin            15 Middies-MR             31.46      33.00        
 35 Bialik, Richie G          15 COND-MR                36.77      36.86        
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                50.69  OT Olympic Trials
                52.19  JR.N Junior Nationals
                53.79  FUTR Futures Championship
                54.89  SSEC Super Sectionals
                56.39  SR.Z LC Senior Zones
                58.29  ZONE LC Eastern Zones
                59.19  METS LC Senior Mets
              1:00.99  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Okhtenberg, Ariel S       17 MPNY-MR                52.65      53.40 FUTR   
                  25.60       53.40 (27.80)                                        
  2 Adayev, Daniel            16 MPNY-MR                55.67      56.32 SR.Z   
                  26.43       56.32 (29.89)                                        
  3 Orobinsky, Christopher    14 MPNY-MR                57.12      56.85        
                  27.10       56.85 (29.75)                                        
  4 Semak, Bohdan             18 MPNY-MR                57.66      57.12 ZONE   
                  27.41       57.12 (29.71)                                        
  5 Stiles, Michael R         17 Morris County-NJ       57.35      57.67 ZONE   
                  27.51       57.67 (30.16)                                        
  6 Kohler, Daniel P          16 COND-MR                59.90      58.65 METS   
                  28.24       58.65 (30.41)                                        
  7 Jun, David D              15 COND-MR                59.35      59.04 METS   
                  28.71       59.04 (30.33)                                        
  8 Shin, Kevin *             15 COND-MR                59.58      59.34 JO     
                  28.84       59.34 (30.50)                                        
  9 Carvao, Luis-Felipe       17 Storm-MR             1:00.35      59.61 JO     
                  28.69       59.61 (30.92)                                        
 10 Einsidler, Teddy A        17 COND-MR              1:01.49      59.71 JO     
                  28.37       59.71 (31.34)                                        
 11 Mcalpine, Michael A       15 MPNY-MR                59.60    1:00.74 JO     
                  28.86     1:00.74 (31.88)                                        
 12 Lomeyko, Konstantin V     17 MPNY-MR              1:03.00    1:00.81 JO     
                  29.51     1:00.81 (31.30)                                        
 13 Bradnock, Reggie N        18 COND-MR              1:00.49    1:00.87 JO     
                  29.35     1:00.87 (31.52)                                        
 14 Ranieri III, Carl A       16 UNSMC-MR             1:01.15    1:00.95 JO     
                  29.33     1:00.95 (31.62)                                        
 15 Schmitt, Andrew           15 Storm-MR             1:02.57    1:01.22        
                  29.09     1:01.22 (32.13)                                        
 16 Carey, Matthew J          17 Morris County-NJ       58.33    1:01.34        
                  29.17     1:01.34 (32.17)                                        
 17 Cho, Alex j               16 COND-MR                59.39    1:01.37        
                  28.92     1:01.37 (32.45)                                        
 18 Crimi, Christopher P      15 COND-MR              1:01.88    1:01.54        
                  29.74     1:01.54 (31.80)                                        
 19 Schatz, Harry S           17 COND-MR              1:02.35    1:01.68        
                  29.84     1:01.68 (31.84)                                        
 20 Kaufmann, Garrett J       16 Marlins Bgnw-MR        59.75    1:01.83        
                  29.43     1:01.83 (32.40)                                        
 21 He, Derek Y               16 Morris County-NJ       57.86    1:02.19        
                  28.95     1:02.19 (33.24)                                        
 21 Draper, Christopher F     15 Marlins Bgnw-MR      1:02.64    1:02.19        
                  29.82     1:02.19 (32.37)                                        
 23 Viotto, Justin A          15 Morris County-NJ       59.72    1:02.20        
                  29.91     1:02.20 (32.29)                                        
 24 Ahearn, Declan B          15 Marlins Bgnw-MR      1:00.37    1:02.38        
                  29.94     1:02.38 (32.44)                                        
 25 Bauer, Patrick J          16 Morris County-NJ     1:01.82    1:02.39        
                  29.35     1:02.39 (33.04)                                        
 26 Pacsi, Mauro H            15 COND-MR              1:03.26    1:02.51        
                  29.75     1:02.51 (32.76)                                        
 27 Nicoloso, Jeremiah R      17 Morris County-NJ     1:01.82    1:02.60        
                  30.38     1:02.60 (32.22)                                        
 27 Arkhangelskiy, Michael    14 MPNY-MR              1:03.72    1:02.60        
                  30.48     1:02.60 (32.12)                                        
 29 Mohlenbrok, Gabriel       16 MPNY-MR              1:02.22    1:02.69        
                  31.11     1:02.69 (31.58)                                        
 30 O'Malley, Peter J         17 COND-MR              1:03.75    1:03.49        
                  30.49     1:03.49 (33.00)                                        
 31 Duval, Justin S           16 MPNY-MR              1:02.51    1:03.54        
                  29.66     1:03.54 (33.88)                                        
 32 Kantar, Erik D            16 COND-MR              1:03.18    1:03.68        
                  30.53     1:03.68 (33.15)                                        
 33 Chamak, Josh M            15 COND-MR              1:06.85    1:04.49        
                  31.08     1:04.49 (33.41)                                        
 34 Sweeney, Sam M            15 Marlins Bgnw-MR      1:06.39    1:04.63        
                  30.17     1:04.63 (34.46)                                        
 35 Trackenberg, Ryan J       18 Morris County-NJ     1:05.66    1:05.75        
                  31.55     1:05.75 (34.20)                                        
 36 Jamilkowski, Blake M      16 Flying Dolphins-MR   1:03.00    1:05.80        
                  30.21     1:05.80 (35.59)                                        
 37 Rieger, Robby J           15 Morris County-NJ     1:04.42    1:05.88        
                  31.52     1:05.88 (34.36)                                        
 38 Wisniewski, Robert L      16 MPNY-MR              1:08.55    1:08.77        
                  32.10     1:08.77 (36.67)                                        
 39 Mendoza, Joel D           15 COND-MR              1:09.89    1:09.88        
                  32.81     1:09.88 (37.07)                                        
 40 Uriarte, Alvin            15 Middies-MR           1:13.15    1:11.15        
                  34.19     1:11.15 (36.96)                                        
 41 Bialik, Richie G          15 COND-MR              1:18.19    1:20.13        
                  37.82     1:20.13 (42.31)                                        
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:51.89  OT Olympic Trials
              1:54.69  JR.N Junior Nationals
              1:58.09  FUTR Futures Championship
              2:00.89  SSEC Super Sectionals
              2:02.29  SR.Z LC Senior Zones
              2:07.69  ZONE LC Eastern Zones
              2:09.49  METS LC Senior Mets
              2:13.99  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Viotto, Justin A          15 Morris County-NJ     2:06.34    2:06.88 ZONE   
                  29.92     1:02.49 (32.57)     1:34.83 (32.34)     2:06.88 (32.05)
  2 Carey, Matthew J          17 Morris County-NJ     2:06.85    2:08.59 METS   
                  29.59     1:02.45 (32.86)     1:35.40 (32.95)     2:08.59 (33.19)
  3 Kohler, Daniel P          16 COND-MR              2:10.75    2:08.97 METS   
                  29.92     1:02.31 (32.39)     1:36.48 (34.17)     2:08.97 (32.49)
  4 He, Derek Y               16 Morris County-NJ     2:11.18    2:09.31 METS   
                  30.17     1:03.40 (33.23)     1:36.92 (33.52)     2:09.31 (32.39)
  5 Blair, Graham R           17 Marlins Bgnw-MR      2:02.31    2:09.67 JO     
                  29.73     1:02.05 (32.32)     1:35.24 (33.19)     2:09.67 (34.43)
  6 Vindigni, Chris M         16 COND-MR              2:10.61    2:11.88 JO     
                  30.33     1:03.35 (33.02)     1:37.47 (34.12)     2:11.88 (34.41)
  7 Stiles, Michael R         17 Morris County-NJ     2:07.85    2:12.66 JO     
                  29.70     1:02.99 (33.29)     1:38.56 (35.57)     2:12.66 (34.10)
  8 Schatz, Harry S           17 COND-MR              2:14.73    2:13.09 JO     
                  30.62     1:03.96 (33.34)     1:38.77 (34.81)     2:13.09 (34.32)
  9 Cho, Alex j               16 COND-MR              2:10.29    2:13.88 JO     
                  30.65     1:03.73 (33.08)     1:38.49 (34.76)     2:13.88 (35.39)
 10 Ahearn, Declan B          15 Marlins Bgnw-MR      2:12.18    2:13.97 JO     
                  29.77     1:03.34 (33.57)     1:38.98 (35.64)     2:13.97 (34.99)
 11 Bauer, Patrick J          16 Morris County-NJ     2:14.95    2:16.69        
                  30.77     1:05.45 (34.68)     1:41.26 (35.81)     2:16.69 (35.43)
 12 Mohlenbrok, Gabriel       16 MPNY-MR              2:15.00    2:16.76        
                  32.43     1:07.64 (35.21)     1:44.12 (36.48)     2:16.76 (32.64)
 13 Ranieri III, Carl A       16 UNSMC-MR             2:16.06    2:16.87        
                  31.68     1:06.43 (34.75)     1:42.14 (35.71)     2:16.87 (34.73)
 14 Ridge, Liam M             16 COND-MR              2:14.18    2:17.25        
                  30.92     1:06.29 (35.37)     1:43.38 (37.09)     2:17.25 (33.87)
 15 Nicoloso, Jeremiah R      17 Morris County-NJ     2:09.70    2:17.39        
                  30.59     1:04.88 (34.29)     1:41.73 (36.85)     2:17.39 (35.66)
 16 Einsidler, Teddy A        17 COND-MR              2:15.02    2:19.68        
                  30.30     1:05.33 (35.03)     1:42.69 (37.36)     2:19.68 (36.99)
 17 Arkhangelskiy, Michael    14 MPNY-MR              2:19.29    2:19.91        
                  32.22     1:08.64 (36.42)     1:45.71 (37.07)     2:19.91 (34.20)
 18 Schmitt, Andrew           15 Storm-MR             2:18.07    2:20.21        
                  31.19     1:07.44 (36.25)     1:44.66 (37.22)     2:20.21 (35.55)
 19 Rieger, Robby J           15 Morris County-NJ     2:16.72    2:23.01        
                  32.93     1:09.45 (36.52)     1:46.70 (37.25)     2:23.01 (36.31)
 20 Trackenberg, Ryan J       18 Morris County-NJ     2:18.27    2:23.16        
                  33.18     1:09.18 (36.00)     1:46.60 (37.42)     2:23.16 (36.56)
 21 Duval, Justin S           16 MPNY-MR              2:20.47    2:23.47        
                  32.67     1:09.44 (36.77)     1:47.98 (38.54)     2:23.47 (35.49)
 22 Wisniewski, Robert L      16 MPNY-MR              2:30.17    2:33.89        
                  33.57     1:13.01 (39.44)     1:53.61 (40.60)     2:33.89 (40.28)
 23 Uriarte, Alvin            15 Middies-MR           2:40.80    2:42.41        
                  35.87     1:16.72 (40.85)     2:01.01 (44.29)     2:42.41 (41.40)
 24 Bialik, Richie G          15 COND-MR              2:54.27    3:00.51        
                  39.80     1:27.01 (47.21)     2:13.81 (46.80)     3:00.51 (46.70)
 
Boys 15 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              3:58.69  15&O OT Olympic Trials
              4:03.59  15&O JR.N Junior Nationals
              4:09.99  15&O FUTR Futures Championship
              4:15.79  15&O SSEC Super Sectionals
              4:23.69  15&O SR.Z LC Senior Zones
              4:28.89  15&O ZONE LC Eastern Zones
              4:31.99  15&O METS LC Senior Mets
              4:44.99  15&O JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lastauskas, Nico          17 UN-MA-MA             4:28.03    4:26.00 ZONE   
                                5:11.75 ( )           29.53 ( )     1:02.13 (32.60)
        1:35.42 (33.29)     2:09.66 (34.24)   3:53.06 (1:43.40)     4:26.00 (32.94)
  2 Kohler, Daniel P          16 COND-MR              4:36.25    4:33.46 JO     
                  30.05     1:03.35 (33.30)     1:37.16 (33.81)     2:11.78 (34.62)
                                                    3:58.56 ( )     4:33.46 (34.90)
  3 Shin, Kevin *             15 COND-MR              4:32.19    4:38.11 JO     
                                5:13.19 ( )           31.29 ( )     1:05.69 (34.40)
        1:40.09 (34.40)     2:15.44 (35.35)     2:50.57 (35.13)   4:38.11 (1:47.54)
  4 Vindigni, Chris M         16 COND-MR              4:41.51    4:38.12 JO     
                                   7.23 ( )       30.73 (23.50)     1:04.16 (33.43)
        1:38.83 (34.67)     2:14.00 (35.17)     2:50.08 (36.08)   4:38.12 (1:48.04)
  5 Stiles, Michael R         17 Morris County-NJ     4:41.74    4:38.22 JO     
                  29.62     1:02.77 (33.15)     1:37.88 (35.11)     2:13.61 (35.73)
        2:49.94 (36.33)     3:26.73 (36.79)     4:03.91 (37.18)     4:38.22 (34.31)
  6 Ahearn, Declan B          15 Marlins Bgnw-MR      4:36.62    4:39.03 JO     
                                5:12.89 ( )           30.23 ( )     1:03.90 (33.67)
        1:39.27 (35.37)     2:15.25 (35.98)     2:51.51 (36.26)   4:39.03 (1:47.52)
  7 Blair, Graham R           17 Marlins Bgnw-MR      4:22.83    4:41.40 JO     
                  32.09     1:06.82 (34.73)     1:42.10 (35.28)     2:17.30 (35.20)
        2:52.72 (35.42)     3:28.51 (35.79)     4:04.86 (36.35)     4:41.40 (36.54)
  8 Draper, Christopher F     15 Marlins Bgnw-MR      4:47.48    4:43.66 JO     
                  30.53     1:04.91 (34.38)     1:40.52 (35.61)     2:16.54 (36.02)
        2:52.86 (36.32)     3:30.03 (37.17)     4:06.85 (36.82)     4:43.66 (36.81)
  9 Carvao, Luis-Felipe       17 Storm-MR             4:43.43    4:45.60        
                                   5.03 ( )       31.32 (26.29)     1:05.81 (34.49)
        1:41.83 (36.02)     2:18.27 (36.44)     2:54.90 (36.63)   4:45.60 (1:50.70)
 10 Bauer, Patrick J          16 Morris County-NJ     5:10.85    4:49.79        
                  30.75     1:05.84 (35.09)     1:42.63 (36.79)     2:19.50 (36.87)
        2:57.30 (37.80)     3:35.36 (38.06)     4:13.49 (38.13)     4:49.79 (36.30)
 11 Schmitt, Andrew           15 Storm-MR             4:59.99    4:52.82        
                  32.66     1:08.66 (36.00)     1:45.80 (37.14)     2:23.71 (37.91)
        3:02.59 (38.88)     3:40.79 (38.20)     4:18.54 (37.75)     4:52.82 (34.28)
 12 Rieger, Robby J           15 Morris County-NJ     4:49.43    4:56.63        
                  33.08     1:10.34 (37.26)     1:48.67 (38.33)     2:26.46 (37.79)
        3:04.33 (37.87)     3:42.17 (37.84)     4:20.00 (37.83)     4:56.63 (36.63)
 13 LaPorte, Leo F            16 UNCON-MR                  NT    4:59.10        
                  32.73     1:10.54 (37.81)     1:49.44 (38.90)     2:26.88 (37.44)
        3:05.11 (38.23)     3:43.35 (38.24)     4:21.87 (38.52)     4:59.10 (37.23)
 14 Guerrero, Sean N          15 COND-MR              5:17.14    5:05.96        
                  32.88     1:09.83 (36.95)     1:48.56 (38.73)     2:27.66 (39.10)
        3:07.01 (39.35)     3:46.25 (39.24)     4:27.40 (41.15)     5:05.96 (38.56)
 15 Chamak, Josh M            15 COND-MR              5:23.90    5:06.23        
                  34.35     1:12.23 (37.88)     1:50.77 (38.54)     2:29.96 (39.19)
        3:09.16 (39.20)     3:48.82 (39.66)     4:27.89 (39.07)     5:06.23 (38.34)
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                57.19  OT Olympic Trials
                58.99  JR.N Junior Nationals
              1:00.79  FUTR Futures Championship
              1:02.59  SR.Z LC Senior Zones
              1:02.89  SSEC Super Sectionals
              1:06.69  ZONE LC Eastern Zones
              1:07.99  METS LC Senior Mets
              1:10.99  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glat, Brian S             15 Marlins Bgnw-MR      1:01.49    1:03.16 ZONE   
                  30.59     1:03.16 (32.57)                                        
  2 Taboadela, Anthony J      19 Morris County-NJ     1:01.50    1:04.89 ZONE   
                  31.83     1:04.89 (33.06)                                        
  3 Elms, River J             17 Marlins Bgnw-MR      1:01.71    1:05.38 ZONE   
                  32.10     1:05.38 (33.28)                                        
  3 Hill, Tyler S             15 Marlins Bgnw-MR      1:02.16    1:05.38 ZONE   
                  32.97     1:05.38 (32.41)                                        
  5 Carey, Matthew J          17 Morris County-NJ     1:04.68    1:06.81 METS   
                  32.60     1:06.81 (34.21)                                        
  6 Einsidler, Teddy A        17 COND-MR              1:08.62    1:07.01 METS   
                  33.35     1:07.01 (33.66)                                        
  7 Bradnock, Reggie N        18 COND-MR              1:06.21    1:08.97 JO     
                  33.78     1:08.97 (35.19)                                        
  8 Sweeney, Sam M            15 Marlins Bgnw-MR      1:09.62    1:09.07 JO     
                  33.35     1:09.07 (35.72)                                        
  9 Chamak, Josh M            15 COND-MR              1:11.18    1:09.88 JO     
                  34.34     1:09.88 (35.54)                                        
 10 Draper, Christopher F     15 Marlins Bgnw-MR      1:09.92    1:10.15 JO     
                  34.08     1:10.15 (36.07)                                        
 11 Bauer, Patrick J          16 Morris County-NJ     1:10.45    1:10.60 JO     
                  33.90     1:10.60 (36.70)                                        
 12 Crimi, Christopher P      15 COND-MR              1:11.93    1:10.94 JO     
                  34.97     1:10.94 (35.97)                                        
 13 Schatz, Harry S           17 COND-MR              1:13.48    1:11.57        
                  35.43     1:11.57 (36.14)                                        
 14 Ridge, Liam M             16 COND-MR              1:10.68    1:12.02        
                  35.59     1:12.02 (36.43)                                        
 15 Guerrero, Sean N          15 COND-MR              1:12.65    1:13.69        
                  36.52     1:13.69 (37.17)                                        
 16 He, Derek Y               16 Morris County-NJ     1:08.66    1:13.78        
                  35.15     1:13.78 (38.63)                                        
 17 Rieger, Robby J           15 Morris County-NJ     1:11.98    1:14.27        
                  36.76     1:14.27 (37.51)                                        
 18 Kantar, Erik D            16 COND-MR              1:13.14    1:14.69        
                  36.15     1:14.69 (38.54)                                        
 19 Arkhangelskiy, Michael    14 MPNY-MR              1:12.72    1:16.00        
                  36.88     1:16.00 (39.12)                                        
 20 Schmitt, Andrew           15 Storm-MR             1:18.54    1:16.27        
                  37.48     1:16.27 (38.79)                                        
 21 D'Alesio, Mark            18 CFJV-MR              1:19.48    1:20.85        
                  39.09     1:20.85 (41.76)                                        
 22 Mendoza, Joel D           15 COND-MR              1:24.88    1:23.88        
                  41.22     1:23.88 (42.66)                                        
 23 Uriarte, Alvin            15 Middies-MR           1:24.63    1:27.69        
                  42.83     1:27.69 (44.86)                                        
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:03.79  OT Olympic Trials
              2:07.39  JR.N Junior Nationals
              2:11.89  FUTR Futures Championship
              2:15.89  SR.Z LC Senior Zones
              2:16.39  SSEC Super Sectionals
              2:21.99  ZONE LC Eastern Zones
              2:27.99  METS LC Senior Mets
              2:32.99  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glat, Brian S             15 Marlins Bgnw-MR      2:11.44    2:18.39 ZONE   
                  32.49     1:07.55 (35.06)     1:42.92 (35.37)     2:18.39 (35.47)
  2 Einsidler, Teddy A        17 COND-MR              2:28.47    2:26.77 METS   
                  33.85     1:10.93 (37.08)     1:49.83 (38.90)     2:26.77 (36.94)
  3 Crimi, Christopher P      15 COND-MR              2:30.18    2:27.68 METS   
                  34.84     1:12.05 (37.21)     1:50.36 (38.31)     2:27.68 (37.32)
  4 Schatz, Harry S           17 COND-MR              2:34.55    2:27.82 METS   
                  35.52     1:12.72 (37.20)     1:50.82 (38.10)     2:27.82 (37.00)
  5 Adayev, Daniel            16 MPNY-MR              2:18.11    2:27.88 METS   
                  33.71     1:11.38 (37.67)     1:49.96 (38.58)     2:27.88 (37.92)
  6 Draper, Christopher F     15 Marlins Bgnw-MR      2:30.73    2:30.74 JO     
                  34.87     1:12.97 (38.10)     1:52.69 (39.72)     2:30.74 (38.05)
  7 Rieger, Robby J           15 Morris County-NJ     2:30.09    2:31.89 JO     
                  35.58     1:14.68 (39.10)     1:54.16 (39.48)     2:31.89 (37.73)
  8 Guerrero, Sean N          15 COND-MR              2:35.88    2:32.25 JO     
                  36.33     1:14.91 (38.58)     1:53.81 (38.90)     2:32.25 (38.44)
  9 Sweeney, Sam M            15 Marlins Bgnw-MR      2:31.96    2:32.33 JO     
                  34.81     1:13.77 (38.96)     1:53.40 (39.63)     2:32.33 (38.93)
 10 Chamak, Josh M            15 COND-MR              2:35.59    2:33.28        
                  36.34     1:14.96 (38.62)     1:54.76 (39.80)     2:33.28 (38.52)
 11 Bradnock, Reggie N        18 COND-MR              2:27.00    2:34.30        
                  35.73     1:13.03 (37.30)     1:52.33 (39.30)     2:34.30 (41.97)
 12 Pacsi, Mauro H            15 COND-MR              2:41.47    2:35.34        
                  36.13     1:15.95 (39.82)     1:56.91 (40.96)     2:35.34 (38.43)
 13 Ranieri III, Carl A       16 UNSMC-MR             2:37.37    2:36.20        
                  37.28     1:17.03 (39.75)     1:57.77 (40.74)     2:36.20 (38.43)
 14 Kantar, Erik D            16 COND-MR              2:29.00    2:38.77        
                  36.67     1:16.30 (39.63)     1:57.47 (41.17)     2:38.77 (41.30)
 15 Arkhangelskiy, Michael    14 MPNY-MR              2:32.16    2:41.29        
                  38.42     1:19.40 (40.98)     2:01.32 (41.92)     2:41.29 (39.97)
 16 Trackenberg, Ryan J       18 Morris County-NJ     2:41.65    2:43.35        
                  38.05     1:19.10 (41.05)     2:01.34 (42.24)     2:43.35 (42.01)
 17 Jamilkowski, Blake M      16 Flying Dolphins-MR   2:31.56    2:44.04        
                  37.76     1:19.28 (41.52)     2:02.05 (42.77)     2:44.04 (41.99)
 18 Bialik, Richie G          15 COND-MR              3:40.56    3:41.45        
                  50.16     1:48.15 (57.99)     2:45.81 (57.66)     3:41.45 (55.64)
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:03.69  OT Olympic Trials
              1:06.29  JR.N Junior Nationals
              1:08.69  FUTR Futures Championship
              1:10.49  SSEC Super Sectionals
              1:11.49  SR.Z LC Senior Zones
              1:14.09  ZONE LC Eastern Zones
              1:16.99  METS LC Senior Mets
              1:20.99  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buyanov, Pavel            31 MPNY-MR              1:03.25    1:06.54 FUTR   
                  30.83     1:06.54 (35.71)                                        
  2 Okhtenberg, Ariel S       17 MPNY-MR              1:04.86    1:07.53 FUTR   
                  30.96     1:07.53 (36.57)                                        
  3 Stiles, Michael R         17 Morris County-NJ     1:13.35    1:15.86 METS   
                  34.89     1:15.86 (40.97)                                        
  4 Schmitt, Andrew           15 Storm-MR             1:14.78    1:16.36 METS   
                  35.45     1:16.36 (40.91)                                        
  5 Lomeyko, Konstantin V     17 MPNY-MR              1:25.35    1:17.06 JO     
                  36.50     1:17.06 (40.56)                                        
  6 Bradnock, Reggie N        18 COND-MR              1:11.61    1:17.37 JO     
                  35.34     1:17.37 (42.03)                                        
  7 Orobinsky, Christopher    14 MPNY-MR              1:18.30    1:17.54        
                  36.80     1:17.54 (40.74)                                        
  8 Pacsi, Mauro H            15 COND-MR              1:19.56    1:18.27 JO     
                  36.45     1:18.27 (41.82)                                        
  9 Ahearn, Declan B          15 Marlins Bgnw-MR      1:21.89    1:18.96 JO     
                  37.70     1:18.96 (41.26)                                        
 10 Mcalpine, Michael A       15 MPNY-MR              1:17.95    1:20.72 JO     
                  37.68     1:20.72 (43.04)                                        
 11 Kohler, Daniel P          16 COND-MR              1:22.03    1:20.96 JO     
                  38.57     1:20.96 (42.39)                                        
 12 He, Derek Y               16 Morris County-NJ     1:15.37    1:22.31        
                  37.98     1:22.31 (44.33)                                        
 13 O'Malley, Peter J         17 COND-MR              1:25.07    1:23.03        
                  39.47     1:23.03 (43.56)                                        
 14 Semak, Bohdan             18 MPNY-MR              1:16.23    1:23.32        
                  38.59     1:23.32 (44.73)                                        
 15 Carey, Matthew J          17 Morris County-NJ     1:18.46    1:23.45        
                  39.02     1:23.45 (44.43)                                        
 16 Nicoloso, Jeremiah R      17 Morris County-NJ     1:22.42    1:24.51        
                  39.32     1:24.51 (45.19)                                        
 17 Duval, Justin S           16 MPNY-MR              1:14.97    1:24.70        
                  38.30     1:24.70 (46.40)                                        
 18 Cho, Alex j               16 COND-MR              1:22.92    1:25.09        
                  40.48     1:25.09 (44.61)                                        
 19 Einsidler, Teddy A        17 COND-MR              1:24.46    1:25.50        
                  39.46     1:25.50 (46.04)                                        
 20 Draper, Christopher F     15 Marlins Bgnw-MR      1:30.00    1:26.68        
                  40.38     1:26.68 (46.30)                                        
 21 Wisniewski, Robert L      16 MPNY-MR              1:27.34    1:29.36        
                  42.69     1:29.36 (46.67)                                        
 22 Kaufmann, Garrett J       16 Marlins Bgnw-MR      1:25.00    1:29.79        
                  41.76     1:29.79 (48.03)                                        
 23 Bauer, Patrick J          16 Morris County-NJ     1:28.05    1:30.54        
                  41.50     1:30.54 (49.04)                                        
 24 Uriarte, Alvin            15 Middies-MR                NT    1:35.39        
                  45.50     1:35.39 (49.89)                                        
 25 Mendoza, Joel D           15 COND-MR              1:59.80    1:53.75        
                  52.02   1:53.75 (1:01.73)                                        
 26 Bialik, Richie G          15 COND-MR              2:21.51    2:16.71        
                1:03.89   2:16.71 (1:12.82)                                        
 -- Kantar, Erik D            16 COND-MR              1:12.78         DQ        
      Declared false start
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              2:18.39  OT Olympic Trials
              2:23.69  JR.N Junior Nationals
              2:29.09  FUTR Futures Championship
              2:35.19  SR.Z LC Senior Zones
              2:35.19  SSEC Super Sectionals
              2:40.79  ZONE LC Eastern Zones
              2:49.99  METS LC Senior Mets
              2:54.99  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schmitt, Andrew           15 Storm-MR             2:49.13    2:45.48 METS   
                  36.31     1:19.27 (42.96)     2:03.19 (43.92)     2:45.48 (42.29)
  2 Stiles, Michael R         17 Morris County-NJ     2:39.96    2:46.21 METS   
                  37.29     1:20.15 (42.86)     2:02.97 (42.82)     2:46.21 (43.24)
  3 Pacsi, Mauro H            15 COND-MR              2:54.11    2:47.68 METS   
                  37.63     1:19.70 (42.07)     2:03.82 (44.12)     2:47.68 (43.86)
  4 Ahearn, Declan B          15 Marlins Bgnw-MR      2:46.94    2:50.13 JO     
                  38.71     1:22.27 (43.56)     2:06.63 (44.36)     2:50.13 (43.50)
  5 Arkhangelskiy, Michael    14 MPNY-MR              2:52.07    2:52.31        
                  39.46     1:22.91 (43.45)     2:08.72 (45.81)     2:52.31 (43.59)
  6 Vindigni, Chris M         16 COND-MR              2:52.32    2:52.54 JO     
                  39.02     1:21.76 (42.74)     2:06.91 (45.15)     2:52.54 (45.63)
  7 Cho, Alex j               16 COND-MR              2:55.76    2:57.01        
                  41.00     1:25.49 (44.49)     2:10.96 (45.47)     2:57.01 (46.05)
  8 Guerrero, Sean N          15 COND-MR              2:55.65    2:57.43        
                  39.82     1:24.36 (44.54)     2:11.15 (46.79)     2:57.43 (46.28)
  9 Ridge, Liam M             16 COND-MR              2:57.37    2:57.73        
                  39.44     1:24.93 (45.49)     2:12.67 (47.74)     2:57.73 (45.06)
 10 Eckenberg, Kenny          15 CFJV-MR              3:45.00    3:43.85        
                  51.27     1:48.97 (57.70)     2:47.26 (58.29)     3:43.85 (56.59)
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                54.79  OT Olympic Trials
                56.69  JR.N Junior Nationals
                58.39  FUTR Futures Championship
                59.79  SSEC Super Sectionals
              1:01.79  SR.Z LC Senior Zones
              1:03.69  ZONE LC Eastern Zones
              1:04.49  METS LC Senior Mets
              1:07.49  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Viotto, Justin A          15 Morris County-NJ     1:04.38    1:04.28 METS   
                  30.57     1:04.28 (33.71)                                        
  2 Elms, River J             17 Marlins Bgnw-MR      1:01.08    1:04.31 METS   
                  30.79     1:04.31 (33.52)                                        
  3 Hill, Tyler S             15 Marlins Bgnw-MR      1:04.43    1:04.46 METS   
                  31.07     1:04.46 (33.39)                                        
  4 Kohler, Daniel P          16 COND-MR              1:07.28    1:04.95 JO     
                  29.82     1:04.95 (35.13)                                        
  5 Einsidler, Teddy A        17 COND-MR              1:08.30    1:05.04 JO     
                  30.40     1:05.04 (34.64)                                        
  6 Taboadela, Anthony J      19 Morris County-NJ     1:06.91    1:05.05 JO     
                  29.45     1:05.05 (35.60)                                        
  7 Mohlenbrok, Gabriel       16 MPNY-MR              1:05.14    1:05.60 JO     
                  32.98     1:05.60 (32.62)                                        
  8 Jun, David D              15 COND-MR              1:06.56    1:05.63 JO     
                  31.10     1:05.63 (34.53)                                        
  9 Glat, Brian S             15 Marlins Bgnw-MR      1:02.77    1:06.25 JO     
                  31.35     1:06.25 (34.90)                                        
 10 Bradnock, Reggie N        18 COND-MR              1:05.38    1:07.11 JO     
                  30.42     1:07.11 (36.69)                                        
 11 Duval, Justin S           16 MPNY-MR              1:06.68    1:09.50        
                  31.39     1:09.50 (38.11)                                        
 12 Blair, Graham R           17 Marlins Bgnw-MR      1:03.64    1:09.83        
                  31.98     1:09.83 (37.85)                                        
 13 Guerrero, Sean N          15 COND-MR              1:09.25    1:10.01        
                  32.36     1:10.01 (37.65)                                        
 14 Ahearn, Declan B          15 Marlins Bgnw-MR      1:10.03    1:11.44        
                  33.55     1:11.44 (37.89)                                        
 15 Nicoloso, Jeremiah R      17 Morris County-NJ     1:09.95    1:11.47        
                  33.14     1:11.47 (38.33)                                        
 16 Ranieri III, Carl A       16 UNSMC-MR             1:11.69    1:11.71        
                  33.11     1:11.71 (38.60)                                        
 17 Pacsi, Mauro H            15 COND-MR              1:10.40    1:12.32        
                  33.04     1:12.32 (39.28)                                        
 18 Trackenberg, Ryan J       18 Morris County-NJ     1:10.57    1:12.33        
                  34.14     1:12.33 (38.19)                                        
 19 Sweeney, Sam M            15 Marlins Bgnw-MR      1:12.07    1:12.36        
                  32.81     1:12.36 (39.55)                                        
 20 Chamak, Josh M            15 COND-MR              1:16.16    1:14.44        
                  35.04     1:14.44 (39.40)                                        
 21 Draper, Christopher F     15 Marlins Bgnw-MR      1:12.41    1:14.66        
                  35.14     1:14.66 (39.52)                                        
 22 D'Alesio, Mark            18 CFJV-MR              1:18.63    1:17.93        
                  35.31     1:17.93 (42.62)                                        
 23 Eckenberg, Steven         17 CFJV-MR              1:30.00    1:21.79        
                  37.43     1:21.79 (44.36)                                        
 24 Mendoza, Joel D           15 COND-MR              1:28.91    1:26.62        
                  38.30     1:26.62 (48.32)                                        
 25 Bialik, Richie G          15 COND-MR              1:46.64    1:46.56        
                  47.03     1:46.56 (59.53)                                        
 -- Eckenberg, Kenny          15 CFJV-MR              1:50.00         DQ        
      Arms underwater recovery
                  50.73                                                            
 -- Wisniewski, Robert L      16 MPNY-MR              1:22.90         DQ        
      False start
                  36.46                                                            
 -- Kantar, Erik D            16 COND-MR              1:15.00         DQ        
      Kick breaststroke type
                  33.44                                                            
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:01.99  OT Olympic Trials
              2:05.49  JR.N Junior Nationals
              2:10.19  FUTR Futures Championship
              2:14.19  SSEC Super Sectionals
              2:18.29  SR.Z LC Senior Zones
              2:21.29  ZONE LC Eastern Zones
              2:28.99  METS LC Senior Mets
              2:33.99  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Viotto, Justin A          15 Morris County-NJ     2:17.76    2:20.35 ZONE   
                  31.94     1:07.94 (36.00)     1:44.16 (36.22)     2:20.35 (36.19)
  2 Jun, Yonghoon B           22 COND-MR              2:33.97    2:25.48 METS   
                  31.69     1:07.25 (35.56)     1:46.56 (39.31)     2:25.48 (38.92)
  3 Mohlenbrok, Gabriel       16 MPNY-MR              2:28.03    2:28.14 METS   
                  33.68     1:12.23 (38.55)     1:51.25 (39.02)     2:28.14 (36.89)
  4 Carvao, Luis-Felipe       17 Storm-MR             2:32.14    2:30.53 JO     
                  32.81     1:11.20 (38.39)     1:51.72 (40.52)     2:30.53 (38.81)
  5 Vindigni, Chris M         16 COND-MR              2:30.98    2:32.10 JO     
                  32.37     1:09.06 (36.69)     1:48.81 (39.75)     2:32.10 (43.29)
  6 Guerrero, Sean N          15 COND-MR              2:32.43    2:33.13 JO     
                  33.13     1:11.63 (38.50)     1:52.25 (40.62)     2:33.13 (40.88)
  7 LaPorte, Leo F            16 UNCON-MR             2:34.60    2:33.54 JO     
                  30.75     1:08.70 (37.95)     1:49.90 (41.20)     2:33.54 (43.64)
  8 Trackenberg, Ryan J       18 Morris County-NJ     2:31.75    2:35.59        
                  34.61     1:14.38 (39.77)     1:55.13 (40.75)     2:35.59 (40.46)
  9 Sweeney, Sam M            15 Marlins Bgnw-MR      2:49.27    2:44.00        
                  33.00     1:14.35 (41.35)     1:59.58 (45.23)     2:44.00 (44.42)
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:05.09  OT Olympic Trials
              2:08.69  JR.N Junior Nationals
              2:12.79  FUTR Futures Championship
              2:16.39  SSEC Super Sectionals
              2:17.09  SR.Z LC Senior Zones
              2:24.59  ZONE LC Eastern Zones
              2:25.49  METS LC Senior Mets
              2:31.99  JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Okhtenberg, Ariel S       17 MPNY-MR              2:10.88    2:16.16 SSEC   
                  28.95     1:05.45 (36.50)     1:44.04 (38.59)     2:16.16 (32.12)
  2 Orobinsky, Christopher    14 MPNY-MR              2:19.99    2:20.72        
                  30.28     1:06.07 (35.79)     1:47.76 (41.69)     2:20.72 (32.96)
  3 Carey, Matthew J          17 Morris County-NJ     2:23.69    2:25.23 METS   
                  30.68     1:05.80 (35.12)     1:51.53 (45.73)     2:25.23 (33.70)
  4 Shin, Kevin *             15 COND-MR              2:26.78    2:27.03 JO     
                  30.65     1:07.97 (37.32)     1:54.16 (46.19)     2:27.03 (32.87)
  5 Kohler, Daniel P          16 COND-MR              2:28.92    2:27.63 JO     
                  30.28     1:09.71 (39.43)     1:55.23 (45.52)     2:27.63 (32.40)
  6 Stiles, Michael R         17 Morris County-NJ     2:22.48    2:27.93 JO     
                  30.55     1:10.72 (40.17)     1:55.06 (44.34)     2:27.93 (32.87)
  7 Glat, Brian S             15 Marlins Bgnw-MR      2:20.57    2:28.36 JO     
                  31.95     1:09.87 (37.92)     1:53.95 (44.08)     2:28.36 (34.41)
  8 Carvao, Luis-Felipe       17 Storm-MR             2:29.60    2:28.91 JO     
                  31.73     1:11.20 (39.47)     1:57.36 (46.16)     2:28.91 (31.55)
  9 Ahearn, Declan B          15 Marlins Bgnw-MR      2:27.98    2:29.98 JO     
                  32.90     1:12.65 (39.75)     1:56.32 (43.67)     2:29.98 (33.66)
 10 He, Derek Y               16 Morris County-NJ     2:25.56    2:30.79 JO     
                  31.03     1:11.95 (40.92)     1:54.75 (42.80)     2:30.79 (36.04)
 11 Schatz, Harry S           17 COND-MR              2:33.35    2:30.97 JO     
                  33.27     1:11.51 (38.24)     1:57.76 (46.25)     2:30.97 (33.21)
 12 Lomeyko, Konstantin V     17 MPNY-MR              2:24.06    2:31.16 JO     
                  30.70     1:14.15 (43.45)     1:57.08 (42.93)     2:31.16 (34.08)
 13 Adayev, Daniel            16 MPNY-MR              2:25.72    2:31.66 JO     
                  33.26     1:10.64 (37.38)     1:58.15 (47.51)     2:31.66 (33.51)
 14 Arkhangelskiy, Michael    14 MPNY-MR              2:31.27    2:31.71        
                  32.73     1:13.26 (40.53)     1:57.26 (44.00)     2:31.71 (34.45)
 15 Schmitt, Andrew           15 Storm-MR             2:32.34    2:32.20        
                  32.91     1:16.05 (43.14)     1:58.02 (41.97)     2:32.20 (34.18)
 16 Mohlenbrok, Gabriel       16 MPNY-MR              2:31.92    2:32.81        
                  31.65     1:11.43 (39.78)     1:59.88 (48.45)     2:32.81 (32.93)
 17 Guerrero, Sean N          15 COND-MR              2:35.62    2:32.96        
                  31.92     1:12.17 (40.25)     1:57.98 (45.81)     2:32.96 (34.98)
 18 Cho, Alex j               16 COND-MR              2:29.80    2:34.46        
                  32.84     1:13.37 (40.53)     2:00.58 (47.21)     2:34.46 (33.88)
 19 Semak, Bohdan             18 MPNY-MR              2:24.36    2:35.12        
                  32.02     1:13.26 (41.24)     1:59.93 (46.67)     2:35.12 (35.19)
 20 Ranieri III, Carl A       16 UNSMC-MR             2:38.23    2:35.79        
                  33.42     1:13.86 (40.44)     2:02.59 (48.73)     2:35.79 (33.20)
 21 Nicoloso, Jeremiah R      17 Morris County-NJ     2:32.74    2:36.17        
                  31.40     1:14.23 (42.83)     2:01.66 (47.43)     2:36.17 (34.51)
 22 Chamak, Josh M            15 COND-MR              2:47.88    2:37.83        
                  34.25     1:13.08 (38.83)     2:03.45 (50.37)     2:37.83 (34.38)
 23 Vindigni, Chris M         16 COND-MR              2:30.00    2:41.40        
                  35.16     1:16.51 (41.35)     2:05.99 (49.48)     2:41.40 (35.41)
 24 Rieger, Robby J           15 Morris County-NJ     2:42.17    2:42.39        
                  35.00     1:15.72 (40.72)     2:07.33 (51.61)     2:42.39 (35.06)
 25 Duval, Justin S           16 MPNY-MR              2:33.38    2:44.08        
                  32.62     1:14.19 (41.57)     2:01.35 (47.16)     2:44.08 (42.73)
 26 O'Malley, Peter J         17 COND-MR              2:49.17    2:45.96        
                  35.34     1:18.37 (43.03)     2:07.90 (49.53)     2:45.96 (38.06)
 27 Wisniewski, Robert L      16 MPNY-MR              2:47.51    2:51.07        
                  36.35     1:22.60 (46.25)     2:11.25 (48.65)     2:51.07 (39.82)
 28 Uriarte, Alvin            15 Middies-MR                NT    3:00.80        
                  39.47     1:26.10 (46.63)     2:19.98 (53.88)     3:00.80 (40.82)
 -- Mcalpine, Michael A       15 MPNY-MR              2:25.36         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  31.46     1:12.16 (40.70)     1:57.79 (45.63)          DQ (34.70)
 
Boys 15 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
              4:27.49  15&O OT Olympic Trials
              4:33.89  15&O JR.N Junior Nationals
              4:42.39  15&O FUTR Futures Championship
              4:48.99  15&O SSEC Super Sectionals
              4:51.39  15&O SR.Z LC Senior Zones
              5:07.09  15&O ZONE LC Eastern Zones
              5:12.99  15&O METS LC Senior Mets
              5:24.99  15&O JO LC Junior Olympics
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lastauskas, Nico          17 UN-MA-MA             5:05.05    5:00.48 ZONE   
                  31.47     1:08.28 (36.81)     1:48.24 (39.96)     2:28.23 (39.99)
        3:09.97 (41.74)     3:52.45 (42.48)     4:27.11 (34.66)     5:00.48 (33.37)
  2 Einsidler, Teddy A        17 COND-MR              5:14.96    5:22.05 JO     
                  31.43     1:09.59 (38.16)     1:48.95 (39.36)     2:28.56 (39.61)
        3:16.99 (48.43)     4:07.19 (50.20)     4:44.63 (37.44)     5:22.05 (37.42)
  3 Ridge, Liam M             16 COND-MR              5:52.47    5:23.63 JO     
                  34.94     1:18.47 (43.53)     1:58.73 (40.26)     2:36.17 (37.44)
        3:23.71 (47.54)     4:11.14 (47.43)     4:48.26 (37.12)     5:23.63 (35.37)
  4 Cho, Alex j               16 COND-MR              5:21.08    5:27.65        
                  31.49     1:08.63 (37.14)     1:51.20 (42.57)     2:34.42 (43.22)
        3:22.07 (47.65)     4:11.49 (49.42)     4:48.46 (36.97)     5:27.65 (39.19)
  5 Ranieri III, Carl A       16 UNSMC-MR             5:40.86    5:29.97        
                  33.42     1:13.49 (40.07)     1:54.76 (41.27)     2:35.86 (41.10)
        3:26.67 (50.81)     4:17.50 (50.83)     4:54.25 (36.75)     5:29.97 (35.72)
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Arturi, Arianna N         12 Morris County-NJ          NT      32.76        
  2 Devaney, Sinead M         10 COND-MR                   NT      33.78        
  3 Sanchez, Erick S           9 COND-MR                   NT      37.95        
  4 Merone, Tricia A          10 COND-MR                   NT      40.48        
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dillon, Claire            18 CFJV-MR                   NT      30.12        
  2 Kozma, Blanka             16 Middies-MR                NT      30.36        
  3 Gonzalez, Angelina        15 MPNY-MR                   NT      30.63        
  4 Organista, Kristina B     12 COND-MR                   NT      30.73        
  5 Wang, Chloe               17 Middies-MR                NT      30.77        
  6 Schatz, Brooke J          14 COND-MR                   NT      31.95        
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eckenberg, Steven         17 CFJV-MR                   NT      28.03        
  2 Block, Alexandra V        14 COND-MR                   NT      30.41        
  3 Phelan, Kaitlyn           14 Storm-MR                  NT      30.66        
  4 Remigio, Madison L        13 COND-MR                   NT      31.37        
  5 Eckenberg, Kenny          15 CFJV-MR                   NT      34.86        
 
Mixed 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schmitt, Andrew           15 Storm-MR                  NT    1:00.13        
                  28.68     1:00.13 (31.45)                                        
  2 Polaner, Mason            14 Storm-MR                  NT    1:02.22        
                  30.12     1:02.22 (32.10)                                        
  3 Crowe, Zack H             13 Morris County-NJ          NT    1:05.80        
                  31.44     1:05.80 (34.36)                                        
  4 Wang, Katie               13 Middies-MR                NT    1:06.80        
                  31.81     1:06.80 (34.99)                                        
  5 Block, Alexandra V        14 COND-MR                   NT    1:07.22        
                  32.19     1:07.22 (35.03)                                        
  6 Nunez, Gabriella A        13 Marlins Bgnw-MR           NT    1:08.18        
                  32.26     1:08.18 (35.92)                                        
  7 Haber, Sarah E            15 COND-MR                   NT    1:17.44        
                  37.01     1:17.44 (40.43)                                        
 
Mixed 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doller, Miranda T         12 Morris County-NJ          NT    1:06.08        
                  31.44     1:06.08 (34.64)                                        
  2 Taps, Dani E              12 Marlins Bgnw-MR           NT    1:07.38        
                  32.63     1:07.38 (34.75)                                        
  3 Rocco, Emily A            12 Marlins Bgnw-MR           NT    1:07.45        
                  32.37     1:07.45 (35.08)                                        
  4 Paez, Isabella S          11 Marlins Bgnw-MR           NT    1:10.40        
                  34.42     1:10.40 (35.98)                                        
  5 Ho, Bryan Y               12 COND-MR                   NT    1:10.82        
                  32.90     1:10.82 (37.92)                                        
  6 Hicks, Charles G          12 COND-MR                   NT    1:11.01        
                  34.10     1:11.01 (36.91)                                        
  7 Kantar, David F           12 COND-MR                   NT    1:11.30        
                  33.79     1:11.30 (37.51)                                        
  8 Wohl, Kate A              12 Marlins Bgnw-MR           NT    1:13.25        
                  32.81     1:13.25 (40.44)                                        
  9 Wohl, Evan S              10 Marlins Bgnw-MR           NT    1:20.32        
                  37.38     1:20.32 (42.94)                                        
 10 Fourie, Trinity C         10 COND-MR                   NT    1:25.65        
                  39.26     1:25.65 (46.39)                                        
 
Mixed 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fountain, Isabella I      13 COND-MR                   NT    1:07.01        
                  31.12     1:07.01 (35.89)                                        
 
Mixed 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coleman, Taylor A         14 Storm-MR                  NT    2:19.03        
                  30.68     1:05.89 (35.21)     1:42.48 (36.59)     2:19.03 (36.55)
 
Mixed 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Merone, Matt F            12 COND-MR                   NT    2:37.03        
                  34.13     1:13.72 (39.59)     1:56.26 (42.54)     2:37.03 (40.77)
 
Mixed 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coleman, Taylor A         14 Storm-MR                  NT    2:18.64        
                  31.06     1:06.55 (35.49)     1:43.28 (36.73)     2:18.64 (35.36)
 
Mixed 800 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jun, David D              15 COND-MR                   NT    9:24.69        
                  33.24     1:09.37 (36.13)     1:37.86 (28.49)     2:21.24 (43.38)
        2:56.92 (35.68)     3:33.23 (36.31)     4:09.13 (35.90)     4:45.31 (36.18)
        5:20.13 (34.82)     5:56.14 (36.01)     6:31.55 (35.41)     7:07.33 (35.78)
        7:41.67 (34.34)     8:17.28 (35.61)     8:45.71 (28.43)     9:24.69 (38.98)
  2 Crimi, Christopher P      15 COND-MR                   NT    9:36.37        
                  32.12     1:07.03 (34.91)     1:42.83 (35.80)     2:18.87 (36.04)
        2:54.85 (35.98)     3:31.25 (36.40)     4:07.65 (36.40)     4:43.88 (36.23)
        5:20.06 (36.18)     5:56.51 (36.45)     6:33.19 (36.68)     7:10.22 (37.03)
        7:46.63 (36.41)     8:23.96 (37.33)     9:00.40 (36.44)     9:36.37 (35.97)
  3 Carvao, Luis-Felipe       17 Storm-MR                  NT   10:06.85        
                  34.23     1:12.72 (38.49)     1:51.18 (38.46)     2:29.40 (38.22)
        3:07.28 (37.88)     3:45.66 (38.38)     4:23.24 (37.58)     5:01.83 (38.59)
        5:40.37 (38.54)     6:19.33 (38.96)     6:57.64 (38.31)     7:36.07 (38.43)
        8:13.94 (37.87)     8:51.84 (37.90)     9:30.10 (38.26)    10:06.85 (36.75)
  4 Schmitt, Andrew           15 Storm-MR                  NT   10:27.14        
                  35.38     1:14.70 (39.32)     1:55.22 (40.52)     2:35.40 (40.18)
        3:15.88 (40.48)     3:56.10 (40.22)     4:35.66 (39.56)     5:15.80 (40.14)
        5:56.59 (40.79)     6:36.98 (40.39)     7:17.09 (40.11)     7:55.83 (38.74)
        8:34.98 (39.15)     9:13.38 (38.40)     9:50.68 (37.30)    10:27.14 (36.46)
  5 Petersson, Kirsten A      14 Storm-MR                  NT   10:47.56        
                  36.53     1:16.87 (40.34)     1:57.74 (40.87)     2:38.23 (40.49)
        3:18.94 (40.71)     3:59.85 (40.91)     4:41.14 (41.29)     5:22.24 (41.10)
        6:03.18 (40.94)     6:44.24 (41.06)     7:25.53 (41.29)     8:06.91 (41.38)
        8:47.96 (41.05)     9:28.43 (40.47)    10:08.57 (40.14)    10:47.56 (38.99)
  6 Edwards, Grant            13 Storm-MR                  NT   10:48.61        
                  38.14     1:20.19 (42.05)     2:01.69 (41.50)     2:44.45 (42.76)
        3:27.60 (43.15)     4:10.79 (43.19)     4:52.92 (42.13)     5:34.11 (41.19)
        6:15.14 (41.03)     6:56.15 (41.01)     7:36.67 (40.52)     8:16.59 (39.92)
        8:56.36 (39.77)     9:36.74 (40.38)    10:15.14 (38.40)    10:48.61 (33.47)
  7 Ellis, Rebecca E          17 Storm-MR                  NT   11:31.61        
                  37.19     1:19.54 (42.35)     2:03.60 (44.06)     2:47.17 (43.57)
        3:30.78 (43.61)     4:14.99 (44.21)     4:59.26 (44.27)     5:43.16 (43.90)
        6:27.55 (44.39)     7:11.75 (44.20)     7:55.91 (44.16)     8:39.75 (43.84)
        9:23.06 (43.31)    10:06.55 (43.49)    10:49.06 (42.51)    11:31.61 (42.55)
 
Mixed 1500 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schatz, Harry S           17 COND-MR                   NT   18:24.13        
                  32.75     1:08.67 (35.92)     1:45.39 (36.72)     2:22.91 (37.52)
        3:00.40 (37.49)     3:38.34 (37.94)     4:15.62 (37.28)     4:52.46 (36.84)
        5:29.48 (37.02)     6:07.17 (37.69)     6:43.78 (36.61)     7:20.46 (36.68)
        7:56.99 (36.53)     8:34.20 (37.21)     9:10.75 (36.55)     9:47.71 (36.96)
       10:24.68 (36.97)    11:01.74 (37.06)    11:38.63 (36.89)    12:16.05 (37.42)
       12:53.80 (37.75)    13:30.78 (36.98)    14:07.60 (36.82)    14:44.58 (36.98)
       15:21.60 (37.02)    15:58.74 (37.14)    16:35.80 (37.06)    17:12.39 (36.59)
       17:48.87 (36.48)    18:24.13 (35.26)                                        
  2 Ashikari, Emily           14 Storm-MR                  NT   20:18.71        
                  35.87     1:16.45 (40.58)     1:56.51 (40.06)     2:36.98 (40.47)
        3:17.88 (40.90)     3:58.91 (41.03)     4:39.59 (40.68)     5:21.65 (42.06)
        6:02.46 (40.81)     6:44.15 (41.69)     7:24.76 (40.61)     8:06.43 (41.67)
        8:48.12 (41.69)     9:29.74 (41.62)    10:11.67 (41.93)    10:53.82 (42.15)
       11:34.47 (40.65)    12:16.32 (41.85)    12:57.24 (40.92)    13:37.75 (40.51)
       14:18.90 (41.15)    14:59.36 (40.46)    15:40.29 (40.93)    16:21.34 (41.05)
       16:59.14 (37.80)    17:42.70 (43.56)    18:22.44 (39.74)    19:02.09 (39.65)
       19:41.02 (38.93)    20:18.71 (37.69)                                        
 
Mixed 50 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fourie, Trinity C         10 COND-MR                   NT      42.47        
 
Mixed 50 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Samantha N           12 Marlins Bgnw-MR           NT      35.38        
  2 Lichtenthal, Jonah G      12 Storm-MR                  NT      35.83        
  3 Cornish, Kristin A        11 Marlins Bgnw-MR           NT      35.86        
  4 Nierhoff, Luisa           11 Marlins Bgnw-MR           NT      36.10        
  5 Getahoun, Noah            11 Morris County-NJ          NT      38.78        
  6 Morgan, Tom               11 Storm-MR                  NT      39.13        
  7 Callaghan, Anna           12 CFJV-MR                   NT      40.47        
  8 Devaney, Sinead M         10 COND-MR                   NT      41.20        
 
Mixed 100 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clemson, Abigail M        14 Morris County-NJ          NT    1:15.29        
                  36.49     1:15.29 (38.80)                                        
 
Mixed 100 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anacker, Boomie I         16 COND-MR                   NT    1:11.89        
                  35.11     1:11.89 (36.78)                                        
  2 Zhou, Katherine *         12 COND-MR                   NT    1:24.54        
                  39.62     1:24.54 (44.92)                                        
 
Mixed 200 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sanchez, Sam M            13 Marlins Bgnw-MR           NT    2:47.80        
                  39.88     1:23.04 (43.16)     2:06.22 (43.18)     2:47.80 (41.58)
 
Mixed 200 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pittignano, Kate M        12 COND-MR                   NT    2:56.29        
                  41.61     1:26.67 (45.06)     2:12.90 (46.23)     2:56.29 (43.39)
 
Mixed 50 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gazzara, Kaitlyn M        11 COND-MR                   NT      45.84        
  2 Clemson, Eric J           12 Morris County-NJ          NT      47.86        
  3 Shieh, Shelton T          10 Morris County-NJ          NT      49.23        
  4 Molinaro, Madi R          10 Morris County-NJ          NT      49.47        
  5 Wong, William             10 MALT-NJ                   NT      51.35        
  6 Harish, Nila               8 MPNY-MR                   NT      52.60        
  7 O'Sullivan, Niamh I        9 MALT-NJ                   NT      52.74        
  8 Hill, Sasha                9 Middies-MR                NT      54.58        
 
Mixed 50 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arciniegas, Laura          9 COND-MR                   NT      50.83        
 
Mixed 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pacsi, Mauro H            15 COND-MR                   NT    1:17.89        
                  35.78     1:17.89 (42.11)                                        
  2 Naughton, Liam A          12 COND-MR                   NT    1:32.53        
                  44.18     1:32.53 (48.35)                                        
 
Mixed 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Emily               10 Morris County-NJ          NT    1:28.61        
                  43.05     1:28.61 (45.56)                                        
  2 Skolnick, Avery M         12 Marlins Bgnw-MR           NT    1:28.95        
  3 Xie, Leon                 11 Morris County-NJ          NT    1:33.94        
                  45.46     1:33.94 (48.48)                                        
  4 Vandermel, Katherine E    12 COND-MR                   NT    1:33.95        
                  44.57     1:33.95 (49.38)                                        
 
Mixed 200 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dillon, Grace             12 CFJV-MR                   NT    3:24.87        
                  44.25     1:38.34 (54.09)     2:34.70 (56.36)     3:24.87 (50.17)
 
Mixed 50 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shen, Eugene *            12 COND-MR                   NT      32.42        
  2 Organista, Kristina B     12 COND-MR                   NT      32.64        
  3 Clemente, Emily A         12 COND-MR                   NT      34.96        
  4 Mejia, Stephani           11 Middies-MR                NT      35.63        
  5 Naughton, Liam A          12 COND-MR                   NT      36.12        
  6 Webber, Molly M           10 Morris County-NJ          NT      37.86        
  7 Watson, Maxwell R         10 COND-MR                   NT      38.12        
  8 Webber, Cora R             9 Morris County-NJ          NT      40.87        
  9 Kaps, Martyna              7 MPNY-MR                   NT      42.25        
 
Mixed 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kohler, Daniel P          16 COND-MR                   NT    1:04.60        
                  29.73     1:04.60 (34.87)                                        
 
Mixed 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kohler, Daniel P          16 COND-MR                   NT    1:04.01        
                  29.64     1:04.01 (34.37)                                        
  2 Einsidler, Teddy A        17 COND-MR                   NT    1:05.69        
                  30.05     1:05.69 (35.64)                                        
 
Mixed 200 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Takiguchi, Sara K         13 COND-MR                   NT    2:48.92        
                  36.83     1:19.43 (42.60)     2:03.51 (44.08)     2:48.92 (45.41)
 
Mixed 200 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reyna, Salma              11 Middies-MR                NT    2:59.27        
                  39.01     1:24.68 (45.67)     2:19.83 (55.15)     2:59.27 (39.44)
  2 Gorzula, Alexander        10 CFJV-MR                   NT    3:11.41        
                  45.15     1:34.01 (48.86)     2:30.59 (56.58)     3:11.41 (40.82)
  3 Kim, Lynne H              10 COND-MR                   NT    3:14.00        
                  42.99     1:30.21 (47.22)   2:31.40 (1:01.19)     3:14.00 (42.60)
  4 Wilkinson, Jay            10 CFJV-MR                   NT    3:39.35        
                  48.02     1:44.84 (56.82)   2:53.59 (1:08.75)     3:39.35 (45.76)