Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 3/23/2015 12:32 PM
       2015 MR Metro Bronze Championship North - 3/20/2015 to 3/22/2015        
                              Sanction #: 150306                               
                                    Results                                    
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                32.09  JO
                35.19  SILV
                35.20  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 35.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Pondok, Katie I           10 Marlins Bgnw-MR        36.16      35.67 BRNZ   
  2 Melnick, Hannah D         10 Rivertown Rays-MR      36.07      35.93 BRNZ   
  3 Liu, Chloe J              10 NYSA-MR                35.45      36.00 BRNZ   
  4 Fourie, Trinity C         10 COND-MR                36.31      36.09 BRNZ   
  5 Gordon, Jessica B          9 Rivertown Rays-MR      35.57      36.40 BRNZ   
  6 Skoglund, Kyra P           9 SSL-MR                 35.74      36.58 BRNZ   
  7 Murphy, Belle M            9 Rivertown Rays-MR      38.50      36.71 BRNZ   
  8 Dillane, Chloe J          10 Marlins Bgnw-MR        38.31      36.90 BRNZ   
  9 Andrews, Olivia A         10 Marlins Bgnw-MR        37.10      37.08 BRNZ   
 10 Riolo, Lexi M             10 Storm-MR               37.70      37.23 BRNZ   
 11 Mahin, Anora M            10 WSSC-MR                37.32      37.37 BRNZ   
 12 Czerniewski, Emma R        9 Empire-MR              37.32      37.43 BRNZ   
 13 Ellenberg, Jordan R       10 Empire-MR              39.10      37.66 BRNZ   
 14 Gomez, Alyssa E            9 Barracudas-MR          36.45      37.68 BRNZ   
 15 Lynch, Katherine H         9 Rivertown Rays-MR      37.56      37.75 BRNZ   
 16 Rahni, Soraya E           10 Marlins Bgnw-MR        36.87      38.05 BRNZ   
 17 Marin, Alyssa A           10 WSSC-MR                36.67      38.34 BRNZ   
 18 Becerra, Taryn L          10 Empire-MR              39.54      38.36 BRNZ   
 19 Manger, Olivia M           9 Empire-MR              38.84      38.39 BRNZ   
 20 Magee, Campbell S          9 Marlins Bgnw-MR        39.81      38.40 BRNZ   
 21 Chicaiza, Natali           9 CFJV-MR                37.74      38.45 BRNZ   
 22 Varcadipane, Lilly J      10 MWSC-MR                42.68      38.51 BRNZ   
 23 Carolan, Ciara J          10 COND-MR                39.46      38.59 BRNZ   
 24 Rocchio, Grace A          10 Barracudas-MR          43.95      38.69 BRNZ   
 25 Richman, Emma              9 Storm-MR               39.20      38.83 BRNZ   
 26 Nacianceno, Emily S       10 NBS-MR                 37.94      39.08 BRNZ   
 27 Tuncoglu, Sophie           9 Marlins Bgnw-MR        36.65      39.19 BRNZ   
 28 Ryder, Johannah C         10 Empire-MR              39.43      39.25 BRNZ   
 29 Bahadur, Isha             10 Empire-MR              40.43      39.32 BRNZ   
 29 Obrien-Bruno, Ella E       9 Barracudas-MR          39.39      39.32 BRNZ   
 31 Burriss, Shayna E          9 Empire-MR              39.58      39.34 BRNZ   
 32 Kropp, Kyla A              9 Barracudas-MR          39.35      39.38 BRNZ   
 33 Gatterdam, Lyla            9 Silver Streaks-MR      38.78      39.54 BRNZ   
 34 Williams, Laura A         10 Marlins Bgnw-MR        39.75      39.55 BRNZ   
 35 Reeves, Malia              9 Empire-MR              42.44      39.62 BRNZ   
 36 Dixon, Mati D              9 COND-MR                39.56      39.71 BRNZ   
 37 Anguerthal, Tatum         10 CFJV-MR                41.69      40.30 BRNZ   
 38 Sterling, Lindsay M        9 SSL-MR                 40.37      40.52 BRNZ   
 39 Porteus, Mckenzie J        9 Marlins Bgnw-MR        40.25      40.60 BRNZ   
 40 Kempf, Jane M              9 SSL-MR                 41.34      40.64 BRNZ   
 41 Mathews, Abigail           9 DA-MR                  44.70      40.66 BRNZ   
 42 Dwyer, Krista A            9 COND-MR                41.15      40.99 BRNZ   
 43 Pastor, Lorena            10 NYSA-MR                41.43      41.02 BRNZ   
 44 Butkevich, Alexandra R     9 MWSC-MR                42.40      41.48 BRNZ   
 45 Yang, Aimee R              9 Marlins Bgnw-MR        41.72      41.56 BRNZ   
 46 Bensabeur, Sidney          9 CFJV-MR                41.35      41.63 BRNZ   
 47 Cohen, Stephanie          10 MVA-MR                 42.70      42.00 BRNZ   
 48 Chen, Joyce W              9 Marlins Bgnw-MR        40.19      42.04 BRNZ   
 49 Fisher, Alice M           10 Empire-MR              38.72      42.13 BRNZ   
 50 Muscarella, Katrina L     10 Barracudas-MR          39.49      42.41 BRNZ   
 51 Mischka, Camilla E         9 Silver Streaks-MR      44.18      42.58 BRNZ   
 51 Higgins, Callie W          9 Rivertown Rays-MR      43.02      42.58 BRNZ   
 53 Sussner, Ella M            9 MWSC-MR                43.13      42.62 BRNZ   
 54 Reddy, Elisabeth A        10 Marlins Bgnw-MR        43.55      42.66 BRNZ   
 55 Haverkamp, Emma G         10 RFAC-MR                43.30      42.90 BRNZ   
 56 Zucchi, Mia               10 CFJV-MR                46.62      43.04 BRNZ   
 57 Ring, Lydia E             10 WSSC-MR                46.68      43.23 BRNZ   
 58 Gagliardi, Gianna G        9 Storm-MR               42.26      44.28 BRNZ   
 59 Lichtenthal, Jordana B     9 Storm-MR               43.23      44.67 BRNZ   
 60 Miller, Sophie H          10 COND-MR                47.40      44.95 BRNZ   
 61 El-Rayess, Jannah S       10 COND-MR                48.90      45.03 BRNZ   
 62 Armstrong, Cassie         10 MWSC-MR                46.05      45.26 BRNZ   
 63 Kablaoui, Yasmeen         10 RFAC-MR                47.58      45.95 BRNZ   
 64 Mosca, Katie J            10 COND-MR                47.83      45.99 BRNZ   
 65 Dickson, Finola R         10 SSL-MR                 42.49      46.12 BRNZ   
 66 Covino, Julia C            9 COND-MR                44.44      46.73 BRNZ   
 67 Lee, Jasmine K             9 COND-MR                47.91      47.17 BRNZ   
 68 Kupinski, Genevieve        9 Barracudas-MR          53.56      47.80 BRNZ   
 69 Donovan, Ciara C          10 Barracudas-MR          49.62      48.25 BRNZ   
 70 Field, Beke (Becky) F      9 COND-MR                58.75      48.60 BRNZ   
 71 Meyer, Kaylee M            9 RFAC-MR                52.52      49.48 BRNZ   
 72 Ford, Calleigh             9 MVA-MR                 50.10      49.79 BRNZ   
 73 Donovan, Erin D           10 Barracudas-MR          49.12      56.39 BRNZ   
 74 Turner, Julia C           10 PATS-MR                56.83    1:00.27 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Antman, Sabrina L         10 Rivertown Rays-MR      35.28      34.16 SILV   
  2 Liu, Ava L                 9 NYSA-MR                35.65      34.26 SILV   
  2 Wright, Hannah E          10 WSSC-MR                36.88      34.26 SILV   
  4 Bryant, Jordyn M           9 NBS-MR                 35.54      34.69 SILV   
  4 Vitti, Alexa A             9 Marlins Bgnw-MR        35.31      34.69 SILV   
  6 Guzzino, Mary Grace S     10 NYSA-MR                36.06      34.73 SILV   
  7 MacDonald, Laura           9 CFJV-MR                35.35      34.91 SILV   
  8 Gerosa, Nicole C           9 Marlins Bgnw-MR        37.11      35.16 SILV   
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:10.99  JO
              1:18.49  SILV
              1:18.50  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:18.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Vitti, Alexa A             9 Marlins Bgnw-MR      1:21.25    1:19.10 BRNZ   
                  37.13     1:19.10 (41.97)                                        
  2 Pondok, Katie I           10 Marlins Bgnw-MR      1:19.95    1:20.11 BRNZ   
                  38.04     1:20.11 (42.07)                                        
  3 O'Shaughnessy, Lily A      9 Empire-MR            1:21.51    1:20.39 BRNZ   
                  38.22     1:20.39 (42.17)                                        
  4 Bryant, Jordyn M           9 NBS-MR               1:20.88    1:20.53 BRNZ   
                  36.59     1:20.53 (43.94)                                        
  5 Mahin, Anora M            10 WSSC-MR              1:21.45    1:20.93 BRNZ   
                  38.91     1:20.93 (42.02)                                        
  6 Murphy, Belle M            9 Rivertown Rays-MR    1:24.98    1:22.26 BRNZ   
                  39.35     1:22.26 (42.91)                                        
  7 Varcadipane, Lilly J      10 MWSC-MR              1:26.66    1:22.44 BRNZ   
                  38.95     1:22.44 (43.49)                                        
  8 Hadlock, Hailey N          9 Storm-MR             1:27.60    1:22.48 BRNZ   
                  39.83     1:22.48 (42.65)                                        
  9 Czerniewski, Emma R        9 Empire-MR            1:22.27    1:23.10 BRNZ   
                  39.95     1:23.10 (43.15)                                        
 10 Fourie, Trinity C         10 COND-MR              1:22.02    1:23.99 BRNZ   
                  39.38     1:23.99 (44.61)                                        
 11 Becerra, Taryn L          10 Empire-MR            1:24.81    1:24.02 BRNZ   
                  39.36     1:24.02 (44.66)                                        
 12 Manger, Olivia M           9 Empire-MR            1:24.90    1:24.12 BRNZ   
                  39.10     1:24.12 (45.02)                                        
 13 Andrews, Olivia A         10 Marlins Bgnw-MR      1:26.11    1:24.56 BRNZ   
                  39.29     1:24.56 (45.27)                                        
 14 Melnick, Hannah D         10 Rivertown Rays-MR    1:26.80    1:25.33 BRNZ   
                  39.74     1:25.33 (45.59)                                        
 15 Ellenberg, Jordan R       10 Empire-MR            1:29.12    1:25.36 BRNZ   
                  40.98     1:25.36 (44.38)                                        
 16 Magee, Campbell S          9 Marlins Bgnw-MR      1:28.32    1:25.38 BRNZ   
                  40.42     1:25.38 (44.96)                                        
 17 Gatterdam, Lyla            9 Silver Streaks-MR    1:28.92    1:25.77 BRNZ   
                  40.84     1:25.77 (44.93)                                        
 18 Lynch, Katherine H         9 Rivertown Rays-MR    1:30.75    1:26.17 BRNZ   
                  40.82     1:26.17 (45.35)                                        
 19 Chen, Joyce W              9 Marlins Bgnw-MR      1:33.40    1:27.12 BRNZ   
                  41.72     1:27.12 (45.40)                                        
 20 Chicaiza, Natali           9 CFJV-MR              1:28.75    1:27.40 BRNZ   
                  40.52     1:27.40 (46.88)                                        
 21 Carolan, Ciara J          10 COND-MR              1:34.26    1:27.55 BRNZ   
                  42.16     1:27.55 (45.39)                                        
 22 Rocchio, Grace A          10 Barracudas-MR        1:36.54    1:27.70 BRNZ   
                  41.73     1:27.70 (45.97)                                        
 23 Naughton, Kiera H          9 COND-MR              1:31.11    1:27.77 BRNZ   
                  40.78     1:27.77 (46.99)                                        
 24 Bahadur, Isha             10 Empire-MR            1:36.12    1:27.83 BRNZ   
                  40.02     1:27.83 (47.81)                                        
 25 Mathews, Abigail           9 DA-MR                1:35.94    1:27.95 BRNZ   
                  41.93     1:27.95 (46.02)                                        
 26 Angerthal, Tatum          10 CFJV-MR              1:43.06    1:29.29 BRNZ   
                  41.88     1:29.29 (47.41)                                        
 27 Monfredo, Olivia *        10 COND-MR              1:29.03    1:29.32 BRNZ   
                  41.69     1:29.32 (47.63)                                        
 28 Ramkissoon, Amiya M        9 Barracudas-MR        1:30.61    1:29.68 BRNZ   
                  41.63     1:29.68 (48.05)                                        
 29 Kennedy, Kate E            9 WSSC-MR              1:39.04    1:30.22 BRNZ   
                  41.48     1:30.22 (48.74)                                        
 30 Burriss, Shayna E          9 Empire-MR            1:27.11    1:31.90 BRNZ   
                  42.40     1:31.90 (49.50)                                        
 31 Bensabeur, Sidney          9 CFJV-MR              1:29.48    1:32.57 BRNZ   
                  42.87     1:32.57 (49.70)                                        
 32 Mischka, Camilla E         9 Silver Streaks-MR    1:41.93    1:33.48 BRNZ   
                  45.18     1:33.48 (48.30)                                        
 33 Ryder, Johannah C         10 Empire-MR            1:33.29    1:33.51 BRNZ   
                  40.97     1:33.51 (52.54)                                        
 34 Sussner, Ella M            9 MWSC-MR              1:36.42    1:34.20 BRNZ   
                  43.40     1:34.20 (50.80)                                        
 35 Patterson, Leigh Anne A    9 DA-MR                1:38.96    1:34.76 BRNZ   
                  44.43     1:34.76 (50.33)                                        
 36 Bascon, Jaden R           10 COND-MR              1:34.95    1:35.12 BRNZ   
                  44.14     1:35.12 (50.98)                                        
 37 Lichtenthal, Jordana B     9 Storm-MR             1:46.64    1:35.32 BRNZ   
                  45.86     1:35.32 (49.46)                                        
 38 Muscarella, Katrina L     10 Barracudas-MR        1:41.66    1:35.68 BRNZ   
                  44.66     1:35.68 (51.02)                                        
 39 Reeves, Malia              9 Empire-MR            1:43.60    1:35.82 BRNZ   
                  43.90     1:35.82 (51.92)                                        
 40 Dixon, Mati D              9 COND-MR              1:29.70    1:36.50 BRNZ   
                  45.87     1:36.50 (50.63)                                        
 41 Yang, Aimee R              9 Marlins Bgnw-MR      1:43.39    1:36.70 BRNZ   
                  46.77     1:36.70 (49.93)                                        
 42 Peng, Stephanie W         10 MWSC-MR              1:51.50    1:37.38 BRNZ   
                  45.28     1:37.38 (52.10)                                        
 43 Gagliardi, Gianna G        9 Storm-MR             1:40.05    1:37.56 BRNZ   
                  47.35     1:37.56 (50.21)                                        
 44 Dwyer, Krista A            9 COND-MR              1:43.23    1:37.91 BRNZ   
 45 Zucchi, Mia               10 CFJV-MR              1:44.33    1:41.04 BRNZ   
                  46.42     1:41.04 (54.62)                                        
 46 Miller, Sophie H          10 COND-MR              1:46.06    1:42.26 BRNZ   
                  48.09     1:42.26 (54.17)                                        
 47 Lee, Jasmine K             9 COND-MR              1:40.50    1:43.08 BRNZ   
                  49.24     1:43.08 (53.84)                                        
 48 Lockward, Rebeca P        10 Barracudas-MR        1:51.06    1:43.87 BRNZ   
                  48.46     1:43.87 (55.41)                                        
 49 El-Rayess, Jannah S       10 COND-MR              1:52.20    1:44.24 BRNZ   
 50 Barry, Jilly P             9 MWSC-MR              1:53.62    1:49.85 BRNZ   
                  53.32     1:49.85 (56.53)                                        
 51 Donovan, Ciara C          10 Barracudas-MR        1:53.00    1:51.72 BRNZ   
                  51.64   1:51.72 (1:00.08)                                        
 52 Evans, Danae A             9 Barracudas-MR        2:13.63    1:53.05 BRNZ   
                  50.48   1:53.05 (1:02.57)                                        
 53 Meyer, Kaylee M            9 RFAC-MR              2:04.78    1:56.78 BRNZ   
                  51.22   1:56.78 (1:05.56)                                        
 54 Nanartowicz, Emily        10 MVA-MR               1:59.93    2:03.47 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Liu, Ava L                 9 NYSA-MR              1:19.49    1:15.49 SILV   
                  35.56     1:15.49 (39.93)                                        
  2 Cameron, Megan G          10 NYSA-MR              1:20.82    1:16.22 SILV   
                  35.85     1:16.22 (40.37)                                        
  3 Goldstein, Charley A       9 Rivertown Rays-MR    1:20.19    1:16.68 SILV   
                  35.79     1:16.68 (40.89)                                        
  4 Guzzino, Mary Grace S     10 NYSA-MR              1:22.08    1:17.15 SILV   
                  37.00     1:17.15 (40.15)                                        
  5 Kiesel, Avery T            9 Empire-MR            1:20.84    1:18.03 SILV   
                  35.20     1:18.03 (42.83)                                        
  6 Gerosa, Nicole C           9 Marlins Bgnw-MR      1:21.36    1:18.05 SILV   
                  35.45     1:18.05 (42.60)                                        
  7 Liu, Chloe J              10 NYSA-MR              1:21.08    1:18.17 SILV   
                  36.98     1:18.17 (41.19)                                        
  8 MacDonald, Laura           9 CFJV-MR              1:24.31    1:18.43 SILV   
                  37.21     1:18.43 (41.22)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
              2:49.60  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:49.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Guzzino, Mary Grace S     10 NYSA-MR              2:58.46    2:51.08 BRNZ   
                  38.40     1:23.81 (45.41)     2:09.10 (45.29)     2:51.08 (41.98)
  2 Liu, Ava L                 9 NYSA-MR              3:01.54    2:51.36 BRNZ   
                  40.11     1:26.17 (46.06)     2:10.87 (44.70)     2:51.36 (40.49)
  3 MacDonald, Laura           9 CFJV-MR              2:53.19    2:52.94 BRNZ   
                  39.52     1:25.13 (45.61)     2:10.25 (45.12)     2:52.94 (42.69)
  4 Gatterdam, Lyla            9 Silver Streaks-MR    3:09.35    3:05.71 BRNZ   
                  42.95     1:30.73 (47.78)     2:20.80 (50.07)     3:05.71 (44.91)
  5 Chen, Joyce W              9 Marlins Bgnw-MR      3:21.74    3:14.64 BRNZ   
                  42.37     1:33.07 (50.70)     2:26.04 (52.97)     3:14.64 (48.60)
  6 Chicaiza, Natali           9 CFJV-MR              3:25.07    3:15.78 BRNZ   
                  43.83     1:36.31 (52.48)     2:27.02 (50.71)     3:15.78 (48.76)
  7 Bensabeur, Sidney          9 CFJV-MR              3:26.38    3:17.44 BRNZ   
                  44.85     1:36.75 (51.90)     2:28.81 (52.06)     3:17.44 (48.63)
  8 Mathews, Abigail           9 DA-MR                3:18.99    3:19.62 BRNZ   
                  46.26     1:37.48 (51.22)     2:31.19 (53.71)     3:19.62 (48.43)
  9 Dixon, Mati D              9 COND-MR              3:35.99    3:28.30 BRNZ   
                  47.75     1:40.87 (53.12)     2:36.03 (55.16)     3:28.30 (52.27)
 10 Lee, Jasmine K             9 COND-MR              3:42.24    3:41.61 BRNZ   
                  49.28     1:45.21 (55.93)   2:45.28 (1:00.07)     3:41.61 (56.33)
Non-Award Division  
  1 Antman, Sabrina L         10 Rivertown Rays-MR    3:07.78    2:47.73 SILV   
                  38.52   2:47.73 (2:09.21)                                        
  2 Liu, Chloe J              10 NYSA-MR              2:53.43    2:48.86 SILV   
                  39.20     1:22.96 (43.76)     2:07.67 (44.71)     2:48.86 (41.19)
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                37.49  JO
                42.89  SILV
                42.90  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 42.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Rocchio, Grace A          10 Barracudas-MR          43.17      43.33 BRNZ   
  2 Varcadipane, Lilly J      10 MWSC-MR                46.06      43.45 BRNZ   
  2 Mahin, Anora M            10 WSSC-MR                43.25      43.45 BRNZ   
  4 Chicaiza, Natali           9 CFJV-MR                48.24      43.74 BRNZ   
  5 Naughton, Kiera H          9 COND-MR                43.24      43.83 BRNZ   
  6 Bascon, Jaden R           10 COND-MR                44.75      44.25 BRNZ   
  7 Carolan, Ciara J          10 COND-MR                43.98      44.26 BRNZ   
  8 Chen, Joyce W              9 Marlins Bgnw-MR        45.50      44.35 BRNZ   
  9 Becerra, Taryn L          10 Empire-MR              46.36      44.74 BRNZ   
 10 Melnick, Hannah D         10 Rivertown Rays-MR      43.38      44.75 BRNZ   
 11 Dwyer, Krista A            9 COND-MR                46.72      44.94 BRNZ   
 12 Bryant, Jordyn M           9 NBS-MR                 44.69      45.02 BRNZ   
 13 Cameron, Megan G          10 NYSA-MR                45.52      45.52 BRNZ   
 14 Lee, Jasmine K             9 COND-MR                45.84      45.53 BRNZ   
 15 Czerniewski, Emma R        9 Empire-MR              47.39      45.56 BRNZ   
 16 Ellenberg, Jordan R       10 Empire-MR              46.88      45.67 BRNZ   
 17 Reddy, Elisabeth A        10 Marlins Bgnw-MR        46.78      45.70 BRNZ   
 18 Porteus, Mckenzie J        9 Marlins Bgnw-MR        45.57      45.84 BRNZ   
 19 Gatterdam, Lyla            9 Silver Streaks-MR      46.82      45.95 BRNZ   
 20 Bahadur, Isha             10 Empire-MR              46.93      45.96 BRNZ   
 21 Bensabeur, Sidney          9 CFJV-MR                48.80      47.44 BRNZ   
 22 Lichtenthal, Jordana B     9 Storm-MR               48.47      47.45 BRNZ   
 23 Monfredo, Olivia *        10 COND-MR                46.67      47.46 BRNZ   
 24 Chin, Grace E              9 WSSC-MR                46.93      47.81 BRNZ   
 25 Angerthal, Tatum          10 CFJV-MR                49.48      48.18 BRNZ   
 26 Reeves, Malia              9 Empire-MR              54.24      49.19 BRNZ   
 27 Gagliardi, Gianna G        9 Storm-MR               50.24      49.58 BRNZ   
 28 Zucchi, Mia               10 CFJV-MR                53.00      49.69 BRNZ   
 29 Yang, Aimee R              9 Marlins Bgnw-MR        49.86      49.87 BRNZ   
 30 Ford, Calleigh             9 MVA-MR               1:02.29      49.94 BRNZ   
 31 Peng, Stephanie W         10 MWSC-MR                54.55      50.54 BRNZ   
 32 Miller, Sophie H          10 COND-MR                53.84      50.78 BRNZ   
 33 Mathews, Abigail           9 DA-MR                  51.45      50.84 BRNZ   
 34 Mastandrea, Amanda         9 MVA-MR                 54.23      51.03 BRNZ   
 35 Donovan, Ciara C          10 Barracudas-MR          52.06      51.89 BRNZ   
 36 Mischka, Camilla E         9 Silver Streaks-MR      51.46      52.81 BRNZ   
 37 Patterson, Leigh Anne A    9 DA-MR                  52.81      52.98 BRNZ   
 38 Muscarella, Katrina L     10 Barracudas-MR          52.94      53.16 BRNZ   
 39 Sussner, Ella M            9 MWSC-MR                58.55      54.33 BRNZ   
 40 Barry, Jilly P             9 MWSC-MR                57.70      55.26 BRNZ   
 41 Lockward, Rebeca P        10 Barracudas-MR          50.64      56.47 BRNZ   
 42 Evans, Danae A             9 Barracudas-MR          55.12      56.60 BRNZ   
 43 Donovan, Erin D           10 Barracudas-MR          55.61      58.70 BRNZ   
 44 Piscitelli, Danielle m     9 COND-MR                59.26    1:00.18 BRNZ   
 45 Meyer, Kaylee M            9 RFAC-MR                57.67    1:01.51 BRNZ   
 46 Turner, Julia C           10 PATS-MR              1:06.15    1:04.75 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Riolo, Lexi M             10 Storm-MR               46.34      41.09 SILV   
  2 Hadlock, Hailey N          9 Storm-MR               49.10      41.16 SILV   
  3 Guzzino, Mary Grace S     10 NYSA-MR                44.15      42.27 SILV   
  4 Pondok, Katie I           10 Marlins Bgnw-MR        43.37      42.64 SILV   
  5 Magee, Campbell S          9 Marlins Bgnw-MR        45.74      42.85 SILV   
 -- Nanartowicz, Emily        10 MVA-MR               1:05.94         DQ        
      No touch at turn
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:20.99  JO
              1:37.09  SILV
              1:37.10  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:37.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Becerra, Taryn L          10 Empire-MR            1:38.53    1:38.02 BRNZ   
                  47.31     1:38.02 (50.71)                                        
  2 Gatterdam, Lyla            9 Silver Streaks-MR    1:40.47    1:38.04 BRNZ   
                  47.58     1:38.04 (50.46)                                        
  3 Bensabeur, Sidney          9 CFJV-MR              1:42.36    1:38.15 BRNZ   
                  46.95     1:38.15 (51.20)                                        
  4 Melnick, Hannah D         10 Rivertown Rays-MR    1:42.65    1:38.54 BRNZ   
                  48.88     1:38.54 (49.66)                                        
  5 Gordon, Jessica B          9 Rivertown Rays-MR    1:38.04    1:39.17 BRNZ   
                  46.05     1:39.17 (53.12)                                        
  5 Czerniewski, Emma R        9 Empire-MR            1:43.86    1:39.17 BRNZ   
                  50.18     1:39.17 (48.99)                                        
  7 Chen, Joyce W              9 Marlins Bgnw-MR      1:40.85    1:39.21 BRNZ   
  8 Richman, Emma              9 Storm-MR             1:43.82    1:40.82 BRNZ   
                  50.39     1:40.82 (50.43)                                        
  9 Lichtenthal, Jordana B     9 Storm-MR             1:47.77    1:42.86 BRNZ   
                  51.53     1:42.86 (51.33)                                        
 10 Obrien-Bruno, Ella E       9 Barracudas-MR        1:54.97    1:42.99 BRNZ   
 11 Reddy, Elisabeth A        10 Marlins Bgnw-MR      1:40.77    1:43.92 BRNZ   
                  49.67     1:43.92 (54.25)                                        
 12 Ellenberg, Jordan R       10 Empire-MR            1:39.12    1:44.14 BRNZ   
                  50.11     1:44.14 (54.03)                                        
 12 Ring, Lydia E             10 WSSC-MR              1:44.73    1:44.14 BRNZ   
                  51.27     1:44.14 (52.87)                                        
 14 Dwyer, Krista A            9 COND-MR              1:42.34    1:44.18 BRNZ   
                  48.98     1:44.18 (55.20)                                        
 15 Gagliardi, Gianna G        9 Storm-MR             1:48.56    1:44.38 BRNZ   
                  50.57     1:44.38 (53.81)                                        
 16 Anguerthal, Tatum         10 CFJV-MR              1:47.65    1:45.93 BRNZ   
                  52.82     1:45.93 (53.11)                                        
 17 Kempf, Jane M              9 SSL-MR               1:49.33    1:45.99 BRNZ   
                  50.88     1:45.99 (55.11)                                        
 18 Mathews, Abigail           9 DA-MR                1:49.51    1:47.14 BRNZ   
                  52.55     1:47.14 (54.59)                                        
 19 Fisher, Alice M           10 Empire-MR            1:40.89    1:47.40 BRNZ   
 20 Armstrong, Cassie         10 MWSC-MR                   NT    1:47.72 BRNZ   
 21 Dixon, Mati D              9 COND-MR              1:43.47    1:49.14 BRNZ   
                  52.88     1:49.14 (56.26)                                        
 22 Haverkamp, Emma G         10 RFAC-MR              1:53.21    1:49.77 BRNZ   
                  52.98     1:49.77 (56.79)                                        
 23 Sterling, Lindsay M        9 SSL-MR               1:47.09    1:50.17 BRNZ   
 24 Miller, Sophie H          10 COND-MR              1:49.31    1:51.73 BRNZ   
                  52.79     1:51.73 (58.94)                                        
 25 Kropp, Kyla A              9 Barracudas-MR        1:53.26    1:52.12 BRNZ   
 26 Mischka, Camilla E         9 Silver Streaks-MR    1:47.71    1:53.72 BRNZ   
                  55.94     1:53.72 (57.78)                                        
 27 Mosca, Katie J            10 COND-MR              1:52.00    1:58.47 BRNZ   
                  56.46   1:58.47 (1:02.01)                                        
 28 Dickson, Finola R         10 SSL-MR               1:57.60    2:01.75 BRNZ   
 -- Higgins, Callie W          9 Rivertown Rays-MR         NT   X1:43.33 BRNZ   
                  49.56     1:43.33 (53.77)                                        
Non-Award Division  
  1 Chambers, Chloe E         10 MWSC-MR                   NT    1:25.54 SILV   
                  40.97     1:25.54 (44.57)                                        
  2 Andrews, Olivia A         10 Marlins Bgnw-MR      1:41.28    1:30.93 SILV   
                  43.49     1:30.93 (47.44)                                        
  3 Dillane, Chloe J          10 Marlins Bgnw-MR      1:43.77    1:31.78 SILV   
  4 Gomez, Alyssa E            9 Barracudas-MR        1:38.11    1:34.23 SILV   
                  46.31     1:34.23 (47.92)                                        
  5 Chicaiza, Natali           9 CFJV-MR              1:39.33    1:34.95 SILV   
  6 Porteus, Mckenzie J        9 Marlins Bgnw-MR      1:38.03    1:34.97 SILV   
                  45.87     1:34.97 (49.10)                                        
  7 Rocchio, Grace A          10 Barracudas-MR        1:41.75    1:35.55 SILV   
                  47.67     1:35.55 (47.88)                                        
  8 Williams, Laura A         10 Marlins Bgnw-MR      1:42.44    1:36.31 SILV   
      No touch at turn
  9 Varcadipane, Lilly J      10 MWSC-MR              1:43.95    1:36.32 SILV   
                  45.95     1:36.32 (50.37)                                        
 10 Lee, Jasmine K             9 COND-MR              1:44.19    1:36.71 SILV   
                  46.65     1:36.71 (50.06)                                        
 -- Meyer, Kaylee M            9 RFAC-MR              2:13.55         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                1:05.85        DQ (1:06.78)                                        
 -- Ford, Calleigh             9 MVA-MR               2:06.29         DQ        
      Did not finish on back
 -- Butkevich, Alexandra R     9 MWSC-MR              1:50.05         DQ        
      Did not finish on back
                  56.81          DQ (56.28)                                        
 -- Kupinski, Genevieve        9 Barracudas-MR        2:05.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                1:02.72        DQ (1:08.52)                                        
 -- Donovan, Erin D           10 Barracudas-MR        2:06.49         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                1:05.79        DQ (1:07.31)                                        
 -- Donovan, Ciara C          10 Barracudas-MR        1:59.18         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  53.59          DQ (56.09)                                        
 -- Zucchi, Mia               10 CFJV-MR              2:03.69         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Rahni, Soraya E           10 Marlins Bgnw-MR      1:44.73         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  45.62          DQ (51.61)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.99  JO
                48.59  SILV
                48.60  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 48.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 MacDonald, Laura           9 CFJV-MR                50.66      48.87 BRNZ   
  2 Skoglund, Kyra P           9 SSL-MR                 50.06      49.03 BRNZ   
  3 Rahni, Soraya E           10 Marlins Bgnw-MR        51.58      49.24 BRNZ   
  4 Gordon, Jessica B          9 Rivertown Rays-MR      50.71      49.51 BRNZ   
  5 Anguerthal, Tatum         10 CFJV-MR                55.14      49.74 BRNZ   
  6 Liu, Chloe J              10 NYSA-MR                50.60      49.85 BRNZ   
  7 Varcadipane, Lilly J      10 MWSC-MR                53.42      50.20 BRNZ   
  8 Marin, Alyssa A           10 WSSC-MR                51.73      50.27 BRNZ   
  9 Tuncoglu, Sophie           9 Marlins Bgnw-MR        50.42      50.54 BRNZ   
 10 Gatterdam, Lyla            9 Silver Streaks-MR      54.59      50.70 BRNZ   
 11 Dickson, Finola R         10 SSL-MR                 50.43      50.86 BRNZ   
 12 Wright, Hannah E          10 WSSC-MR                51.41      50.91 BRNZ   
 13 Magee, Campbell S          9 Marlins Bgnw-MR        50.28      50.98 BRNZ   
 14 Richman, Emma              9 Storm-MR               53.74      51.58 BRNZ   
 15 Gomez, Alyssa E            9 Barracudas-MR          53.85      51.59 BRNZ   
 15 Butkevich, Alexandra R     9 MWSC-MR                54.17      51.59 BRNZ   
 17 Burriss, Shayna E          9 Empire-MR              53.21      51.80 BRNZ   
 18 Yang, Aimee R              9 Marlins Bgnw-MR        52.31      51.90 BRNZ   
 19 Ellenberg, Jordan R       10 Empire-MR              54.02      52.04 BRNZ   
 20 Porteus, Mckenzie J        9 Marlins Bgnw-MR        53.51      52.14 BRNZ   
 21 Chen, Joyce W              9 Marlins Bgnw-MR        53.40      52.27 BRNZ   
 22 Higgins, Callie W          9 Rivertown Rays-MR      52.20      52.49 BRNZ   
 23 Bensabeur, Sidney          9 CFJV-MR                53.13      52.82 BRNZ   
 24 Williams, Laura A         10 Marlins Bgnw-MR        55.03      53.13 BRNZ   
 25 Czerniewski, Emma R        9 Empire-MR              53.77      53.40 BRNZ   
 26 Lichtenthal, Jordana B     9 Storm-MR               52.64      53.68 BRNZ   
 27 Gagliardi, Gianna G        9 Storm-MR               55.31      54.05 BRNZ   
 28 Reeves, Malia              9 Empire-MR              56.70      54.42 BRNZ   
 29 Mathews, Abigail           9 DA-MR                  59.10      54.49 BRNZ   
 30 Sussner, Ella M            9 MWSC-MR                59.06      54.52 BRNZ   
 31 Mischka, Camilla E         9 Silver Streaks-MR      56.39      55.54 BRNZ   
 31 Dwyer, Krista A            9 COND-MR              1:02.07      55.54 BRNZ   
 33 Fisher, Alice M           10 Empire-MR              54.29      55.56 BRNZ   
 34 Turner, Julia C           10 PATS-MR                58.77      55.64 BRNZ   
 35 Obrien-Bruno, Ella E       9 Barracudas-MR          58.17      55.65 BRNZ   
 36 El-Rayess, Jannah S       10 COND-MR              1:01.96      55.72 BRNZ   
 36 Carolan, Ciara J          10 COND-MR              1:02.00      55.72 BRNZ   
 38 Armstrong, Cassie         10 MWSC-MR              1:42.00      57.01 BRNZ   
 39 Chicaiza, Natali           9 CFJV-MR                59.01      57.09 BRNZ   
 40 Ryder, Johannah C         10 Empire-MR              59.00      57.57 BRNZ   
 41 Ring, Lydia E             10 WSSC-MR              1:02.19      57.62 BRNZ   
 42 Mosca, Katie J            10 COND-MR              1:02.25      57.86 BRNZ   
 43 Sterling, Lindsay M        9 SSL-MR               1:01.82      57.96 BRNZ   
 44 Reddy, Elisabeth A        10 Marlins Bgnw-MR        57.11      58.25 BRNZ   
 45 Kempf, Jane M              9 SSL-MR                 58.12      58.98 BRNZ   
 46 Ford, Calleigh             9 MVA-MR               1:00.47    1:00.55 BRNZ   
 47 Dixon, Mati D              9 COND-MR                59.68    1:00.60 BRNZ   
 48 Pastor, Lorena            10 NYSA-MR              1:03.25    1:02.44 BRNZ   
 49 Miller, Sophie H          10 COND-MR              1:14.49    1:03.45 BRNZ   
 50 Donovan, Ciara C          10 Barracudas-MR        1:17.57    1:03.91 BRNZ   
 51 Muscarella, Katrina L     10 Barracudas-MR          58.70    1:04.58 BRNZ   
 52 Donovan, Erin D           10 Barracudas-MR        1:05.94    1:04.65 BRNZ   
 53 Kupinski, Genevieve        9 Barracudas-MR        1:04.95    1:05.41 BRNZ   
 -- Guzzino, Mary Grace S     10 NYSA-MR                   NT     X52.20 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Gerosa, Nicole C           9 Marlins Bgnw-MR        48.63      45.48 SILV   
  2 Lynch, Katherine H         9 Rivertown Rays-MR      48.79      46.45 SILV   
  3 Becerra, Taryn L          10 Empire-MR              49.10      47.13 SILV   
  4 Lind, Sophia H            10 Empire-MR              49.95      47.41 SILV   
  5 Rocchio, Grace A          10 Barracudas-MR          49.71      47.42 SILV   
  6 Riolo, Lexi M             10 Storm-MR               50.28      47.75 SILV   
  7 Murphy, Belle M            9 Rivertown Rays-MR      50.47      48.14 SILV   
 -- Manger, Olivia M           9 Empire-MR              58.38         DQ        
      One hand touch
 -- Cohen, Stephanie          10 MVA-MR                 58.31         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Kropp, Kyla A              9 Barracudas-MR          54.97         DQ        
      One hand touch
 -- Melnick, Hannah D         10 Rivertown Rays-MR      50.33         DQ        
      Scissors kick
 -- Field, Beke (Becky) F      9 COND-MR              1:16.50         DQ        
      One hand touch
 -- Bahadur, Isha             10 Empire-MR              50.16         DQ        
      Arms two strokes underwater
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:32.99  JO
              1:48.39  SILV
              1:48.40  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:48.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Bahadur, Isha             10 Empire-MR            1:51.81    1:48.96 BRNZ   
                  50.42     1:48.96 (58.54)                                        
  2 Melnick, Hannah D         10 Rivertown Rays-MR    1:53.57    1:49.51 BRNZ   
                  52.13     1:49.51 (57.38)                                        
  3 Angerthal, Tatum          10 CFJV-MR              2:03.09    1:49.57 BRNZ   
                  52.37     1:49.57 (57.20)                                        
  4 Liu, Chloe J              10 NYSA-MR              1:54.91    1:49.65 BRNZ   
                  52.72     1:49.65 (56.93)                                        
  5 Chen, Joyce W              9 Marlins Bgnw-MR      1:51.28    1:52.11 BRNZ   
                  54.26     1:52.11 (57.85)                                        
  6 Gatterdam, Lyla            9 Silver Streaks-MR    1:57.76    1:53.22 BRNZ   
                  54.56     1:53.22 (58.66)                                        
  7 Bensabeur, Sidney          9 CFJV-MR              1:52.75    1:53.38 BRNZ   
                  55.59     1:53.38 (57.79)                                        
  8 Yang, Aimee R              9 Marlins Bgnw-MR      1:51.62    1:53.66 BRNZ   
                  55.52     1:53.66 (58.14)                                        
  9 Varcadipane, Lilly J      10 MWSC-MR              2:16.21    1:55.62 BRNZ   
                  53.90   1:55.62 (1:01.72)                                        
 10 Czerniewski, Emma R        9 Empire-MR            1:57.17    1:56.58 BRNZ   
                  55.12   1:56.58 (1:01.46)                                        
 11 Manger, Olivia M           9 Empire-MR            2:05.28    1:56.73 BRNZ   
                  55.26   1:56.73 (1:01.47)                                        
 12 Ramkissoon, Amiya M        9 Barracudas-MR        2:08.69    1:57.47 BRNZ   
                  55.85   1:57.47 (1:01.62)                                        
 13 Porteus, Mckenzie J        9 Marlins Bgnw-MR      2:01.55    1:58.75 BRNZ   
                  55.48   1:58.75 (1:03.27)                                        
 14 Gagliardi, Gianna G        9 Storm-MR             2:01.91    1:58.89 BRNZ   
                  55.78   1:58.89 (1:03.11)                                        
 15 Peng, Stephanie W         10 MWSC-MR              1:54.43    1:58.96 BRNZ   
                  54.70   1:58.96 (1:04.26)                                        
 16 Dwyer, Krista A            9 COND-MR              2:18.50    2:00.08 BRNZ   
                  58.99   2:00.08 (1:01.09)                                        
 17 Turner, Julia C           10 PATS-MR              2:13.22    2:00.43 BRNZ   
                  59.22   2:00.43 (1:01.21)                                        
 18 Mathews, Abigail           9 DA-MR                2:07.68    2:00.68 BRNZ   
                  58.07   2:00.68 (1:02.61)                                        
 19 Ryder, Johannah C         10 Empire-MR            2:07.31    2:05.35 BRNZ   
                  58.35   2:05.35 (1:07.00)                                        
 20 Mastandrea, Amanda         9 MVA-MR               2:03.46    2:07.64 BRNZ   
                  58.33   2:07.64 (1:09.31)                                        
 21 Sussner, Ella M            9 MWSC-MR              2:07.66    2:07.95 BRNZ   
                  59.12   2:07.95 (1:08.83)                                        
 22 Reddy, Elisabeth A        10 Marlins Bgnw-MR      2:08.47    2:09.86 BRNZ   
                1:01.69   2:09.86 (1:08.17)                                        
 23 Ford, Calleigh             9 MVA-MR               2:06.48    2:12.13 BRNZ   
                1:00.05   2:12.13 (1:12.08)                                        
 24 Barry, Jilly P             9 MWSC-MR              2:21.80    2:13.37 BRNZ   
                1:04.10   2:13.37 (1:09.27)                                        
 25 Dixon, Mati D              9 COND-MR              2:12.43    2:16.45 BRNZ   
                1:02.57   2:16.45 (1:13.88)                                        
 26 Miller, Sophie H          10 COND-MR              2:46.61    2:27.76 BRNZ   
                1:09.66   2:27.76 (1:18.10)                                        
 27 Bascon, Jaden R           10 COND-MR              2:08.31    2:36.60 BRNZ   
                1:17.88   2:36.60 (1:18.72)                                        
Non-Award Division  
  1 Chambers, Chloe E         10 MWSC-MR              1:54.80    1:40.04 SILV   
                  47.64     1:40.04 (52.40)                                        
  2 Murphy, Belle M            9 Rivertown Rays-MR    1:48.55    1:43.85 SILV   
                  49.88     1:43.85 (53.97)                                        
  3 Lind, Sophia H            10 Empire-MR            1:50.63    1:45.04 SILV   
                  49.51     1:45.04 (55.53)                                        
  4 Riolo, Lexi M             10 Storm-MR             1:50.63    1:46.15 SILV   
                  51.18     1:46.15 (54.97)                                        
  5 Lichtenthal, Jordana B     9 Storm-MR             1:48.43    1:47.10 SILV   
                  51.14     1:47.10 (55.96)                                        
  6 Becerra, Taryn L          10 Empire-MR            1:49.95    1:47.26 SILV   
                  50.81     1:47.26 (56.45)                                        
 -- Mischka, Camilla E         9 Silver Streaks-MR    2:04.25         DQ        
      Arms two strokes underwater
                1:00.34        DQ (1:04.54)                                        
 -- Burriss, Shayna E          9 Empire-MR            1:52.91         DQ        
      One hand touch
                  55.18          DQ (58.30)                                        
 -- Donovan, Erin D           10 Barracudas-MR        2:24.80         DQ        
      Head under for 2 or more strokes
                1:07.72        DQ (1:15.98)                                        
 -- Patterson, Leigh Anne A    9 DA-MR                2:02.98         DQ        
      Downward butterfly kick
                  58.57        DQ (1:02.77)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                35.99  JO
                43.89  SILV
                43.90  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 43.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Murphy, Belle M            9 Rivertown Rays-MR      43.95      43.94 BRNZ   
  2 Lynch, Katherine H         9 Rivertown Rays-MR      50.42      44.28 BRNZ   
  3 Hadlock, Hailey N          9 Storm-MR               47.68      44.78 BRNZ   
  4 Varcadipane, Lilly J      10 MWSC-MR                48.61      44.93 BRNZ   
  5 MacDonald, Laura           9 CFJV-MR                46.18      45.04 BRNZ   
  6 Ramkissoon, Amiya M        9 Barracudas-MR          45.12      45.68 BRNZ   
  7 Bascon, Jaden R           10 COND-MR                47.17      45.91 BRNZ   
  8 Chicaiza, Natali           9 CFJV-MR                44.51      46.18 BRNZ   
  9 Angerthal, Tatum          10 CFJV-MR                57.78      47.14 BRNZ   
 10 Kennedy, Kate E            9 WSSC-MR                49.14      47.70 BRNZ   
 11 Carolan, Ciara J          10 COND-MR                53.36      47.72 BRNZ   
 12 Bryant, Jordyn M           9 NBS-MR                 46.06      47.94 BRNZ   
 13 Czerniewski, Emma R        9 Empire-MR              45.37      48.09 BRNZ   
 14 Chin, Grace E              9 WSSC-MR                46.24      48.20 BRNZ   
 15 Manger, Olivia M           9 Empire-MR              48.76      48.68 BRNZ   
 16 Magee, Campbell S          9 Marlins Bgnw-MR        48.25      49.16 BRNZ   
 17 Melnick, Hannah D         10 Rivertown Rays-MR      49.94      50.40 BRNZ   
 18 Porteus, Mckenzie J        9 Marlins Bgnw-MR        44.53      50.96 BRNZ   
 19 Zucchi, Mia               10 CFJV-MR              1:03.00      51.37 BRNZ   
 20 Bahadur, Isha             10 Empire-MR              51.29      51.44 BRNZ   
 21 Ryder, Johannah C         10 Empire-MR              48.82      51.84 BRNZ   
 22 Reddy, Elisabeth A        10 Marlins Bgnw-MR        47.64      52.65 BRNZ   
 23 Donovan, Ciara C          10 Barracudas-MR          49.43      53.31 BRNZ   
 24 Naughton, Kiera H          9 COND-MR                51.53      53.96 BRNZ   
 25 Reeves, Malia              9 Empire-MR              53.42      54.12 BRNZ   
 26 Ellenberg, Jordan R       10 Empire-MR              50.23      54.35 BRNZ   
 27 Monfredo, Olivia *        10 COND-MR                57.81      54.82 BRNZ   
 28 Muscarella, Katrina L     10 Barracudas-MR          47.98      54.87 BRNZ   
 29 Mastandrea, Amanda         9 MVA-MR                 55.88      55.09 BRNZ   
 30 Dixon, Mati D              9 COND-MR                54.52      55.71 BRNZ   
 31 Rocchio, Grace A          10 Barracudas-MR          53.79      56.36 BRNZ   
 32 Lockward, Rebeca P        10 Barracudas-MR        1:08.28      58.03 BRNZ   
 33 Gagliardi, Gianna G        9 Storm-MR               57.23      58.91 BRNZ   
 34 Ford, Calleigh             9 MVA-MR               1:02.89    1:00.66 BRNZ   
 35 Evans, Danae A             9 Barracudas-MR          55.00    1:02.07 BRNZ   
 36 Lee, Jasmine K             9 COND-MR              1:02.62    1:06.94 BRNZ   
 37 Piscitelli, Danielle m     9 COND-MR              1:06.94    1:07.95 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Andrews, Olivia A         10 Marlins Bgnw-MR        44.34      40.16 SILV   
  2 Kiesel, Avery T            9 Empire-MR              44.25      43.48 SILV   
  3 Becerra, Taryn L          10 Empire-MR              46.98      43.58 SILV   
 -- Burriss, Shayna E          9 Empire-MR              52.54         DQ        
      False start
 -- Lichtenthal, Jordana B     9 Storm-MR               51.44         DQ        
      One hand touch
 -- Donovan, Erin D           10 Barracudas-MR        1:13.84         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:25.99  JO
              1:37.99  SILV
              1:38.00  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:38.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Chambers, Chloe E         10 MWSC-MR              2:02.75    1:38.34 BRNZ   
                  42.45     1:38.34 (55.89)                                        
  2 Vitti, Alexa A             9 Marlins Bgnw-MR      1:54.29    1:39.17 BRNZ   
                  43.72     1:39.17 (55.45)                                        
  3 Riolo, Lexi M             10 Storm-MR             1:46.41    1:42.26 BRNZ   
                  47.42     1:42.26 (54.84)                                        
  4 Liu, Ava L                 9 NYSA-MR              1:59.49    1:44.97 BRNZ   
                  46.74     1:44.97 (58.23)                                        
  5 MacDonald, Laura           9 CFJV-MR              1:42.99    1:45.31 BRNZ   
                  46.56     1:45.31 (58.75)                                        
  6 Lind, Sophia H            10 Empire-MR            1:44.89    1:46.40 BRNZ   
                  46.09   1:46.40 (1:00.31)                                        
  7 Czerniewski, Emma R        9 Empire-MR            1:46.71    1:48.16 BRNZ   
                  49.80     1:48.16 (58.36)                                        
  8 Rahni, Soraya E           10 Marlins Bgnw-MR      1:55.87    1:50.37 BRNZ   
                  50.13   1:50.37 (1:00.24)                                        
  9 Bryant, Jordyn M           9 NBS-MR               1:48.65    1:51.82 BRNZ   
                  48.27   1:51.82 (1:03.55)                                        
 10 Chicaiza, Natali           9 CFJV-MR              1:44.71    1:52.10 BRNZ   
                  50.92   1:52.10 (1:01.18)                                        
 11 Lynch, Katherine H         9 Rivertown Rays-MR    2:06.90    1:54.10 BRNZ   
                  52.37   1:54.10 (1:01.73)                                        
 12 Anguerthal, Tatum         10 CFJV-MR              2:35.16    1:55.97 BRNZ   
                  53.73   1:55.97 (1:02.24)                                        
 13 Ryder, Johannah C         10 Empire-MR            2:03.09    1:56.36 BRNZ   
                  50.77   1:56.36 (1:05.59)                                        
 14 Skoglund, Kyra P           9 SSL-MR               1:48.94    1:56.57 BRNZ   
                  51.14   1:56.57 (1:05.43)                                        
 15 Liu, Chloe J              10 NYSA-MR              1:58.49    1:57.68 BRNZ   
                  55.17   1:57.68 (1:02.51)                                        
 16 Zucchi, Mia               10 CFJV-MR              2:04.42    1:59.89 BRNZ   
                  53.89   1:59.89 (1:06.00)                                        
 17 Mathews, Abigail           9 DA-MR                2:05.99    2:02.69 BRNZ   
                  56.28   2:02.69 (1:06.41)                                        
 18 Burriss, Shayna E          9 Empire-MR            2:10.23    2:03.55 BRNZ   
                  54.81   2:03.55 (1:08.74)                                        
 19 Miller, Sophie H          10 COND-MR              2:20.68    2:03.94 BRNZ   
                  56.81   2:03.94 (1:07.13)                                        
 20 Mosca, Katie J            10 COND-MR              2:31.44    2:15.04 BRNZ   
                  59.85   2:15.04 (1:15.19)                                        
Non-Award Division  
  1 Antman, Sabrina L         10 Rivertown Rays-MR    1:42.38    1:36.38 SILV   
                  44.17     1:36.38 (52.21)                                        
  2 Andrews, Olivia A         10 Marlins Bgnw-MR      2:06.09    1:37.27 SILV   
                  42.51     1:37.27 (54.76)                                        
  3 Becerra, Taryn L          10 Empire-MR            1:49.32    1:37.69 SILV   
                  44.58     1:37.69 (53.11)                                        
  4 Murphy, Belle M            9 Rivertown Rays-MR    1:46.10    1:37.93 SILV   
                  45.64     1:37.93 (52.29)                                        
 -- Higgins, Callie W          9 Rivertown Rays-MR         NT        XDQ        
      Kick breaststroke type
                  58.89        DQ (1:06.52)                                        
 -- Bensabeur, Sidney          9 CFJV-MR              1:57.06         DQ        
                  56.95                                                            
 -- Porteus, Mckenzie J        9 Marlins Bgnw-MR      1:46.23         DQ        
                  52.10        DQ (1:04.88)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:20.99  JO
              1:28.59  SILV
              1:28.60  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:28.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Fourie, Trinity C         10 COND-MR              1:31.30    1:29.62 BRNZ   
                  41.97     1:29.62 (47.65)                                        
  2 Goldstein, Charley A       9 Rivertown Rays-MR    1:29.22    1:30.01 BRNZ   
                  41.69     1:30.01 (48.32)                                        
  3 MacDonald, Laura           9 CFJV-MR              1:30.14    1:31.36 BRNZ   
                  44.77     1:31.36 (46.59)                                        
  4 Riolo, Lexi M             10 Storm-MR             1:36.40    1:32.48 BRNZ   
                  43.51     1:32.48 (48.97)                                        
  5 Murphy, Belle M            9 Rivertown Rays-MR    1:33.68    1:32.56 BRNZ   
                  42.53     1:32.56 (50.03)                                        
  6 Mahin, Anora M            10 WSSC-MR              1:31.86    1:34.01 BRNZ   
                  43.36     1:34.01 (50.65)                                        
  7 Lynch, Katherine H         9 Rivertown Rays-MR    1:34.39    1:35.64 BRNZ   
                  45.11     1:35.64 (50.53)                                        
  8 Hadlock, Hailey N          9 Storm-MR             1:55.61    1:36.15 BRNZ   
                  45.47     1:36.15 (50.68)                                        
  9 Bryant, Jordyn M           9 NBS-MR               1:35.12    1:36.46 BRNZ   
                  44.01     1:36.46 (52.45)                                        
 10 Liu, Chloe J              10 NYSA-MR              1:37.30    1:36.68 BRNZ   
                  47.02     1:36.68 (49.66)                                        
 11 Manger, Olivia M           9 Empire-MR            1:40.87    1:36.85 BRNZ   
                  45.25     1:36.85 (51.60)                                        
 12 Naughton, Kiera H          9 COND-MR              1:37.87    1:38.08 BRNZ   
                  48.85     1:38.08 (49.23)                                        
 13 Magee, Campbell S          9 Marlins Bgnw-MR      1:41.24    1:38.62 BRNZ   
 14 Chen, Joyce W              9 Marlins Bgnw-MR      1:37.27    1:39.70 BRNZ   
                  45.73     1:39.70 (53.97)                                        
 15 Kennedy, Kate E            9 WSSC-MR              1:40.57    1:40.15 BRNZ   
                  47.42     1:40.15 (52.73)                                        
 16 Ramkissoon, Amiya M        9 Barracudas-MR        1:41.38    1:40.17 BRNZ   
                  43.40     1:40.17 (56.77)                                        
 17 Gatterdam, Lyla            9 Silver Streaks-MR    1:45.87    1:40.37 BRNZ   
                  48.50     1:40.37 (51.87)                                        
 18 Rocchio, Grace A          10 Barracudas-MR        1:43.26    1:40.38 BRNZ   
                  48.14     1:40.38 (52.24)                                        
 19 Cerutti, Elizabeth        10 MVA-MR               1:56.21    1:42.13 BRNZ   
                  48.81     1:42.13 (53.32)                                        
 20 Chicaiza, Natali           9 CFJV-MR              1:39.69    1:42.17 BRNZ   
                  44.22     1:42.17 (57.95)                                        
 21 Bensabeur, Sidney          9 CFJV-MR              1:42.01    1:43.03 BRNZ   
                  51.34     1:43.03 (51.69)                                        
 22 Ryder, Johannah C         10 Empire-MR            1:42.67    1:44.04 BRNZ   
                  46.18     1:44.04 (57.86)                                        
 23 Reddy, Elisabeth A        10 Marlins Bgnw-MR      1:45.30    1:46.33 BRNZ   
                  49.61     1:46.33 (56.72)                                        
 24 Porteus, Mckenzie J        9 Marlins Bgnw-MR      1:41.99    1:46.84 BRNZ   
                  49.41     1:46.84 (57.43)                                        
 25 Reeves, Malia              9 Empire-MR            1:53.54    1:47.07 BRNZ   
                  48.85     1:47.07 (58.22)                                        
 26 Mathews, Abigail           9 DA-MR                1:48.90    1:47.14 BRNZ   
                  52.39     1:47.14 (54.75)                                        
 27 Ellenberg, Jordan R       10 Empire-MR            1:43.44    1:48.31 BRNZ   
                  52.46     1:48.31 (55.85)                                        
 28 Yang, Aimee R              9 Marlins Bgnw-MR      1:47.07    1:49.30 BRNZ   
                  53.92     1:49.30 (55.38)                                        
 29 Monfredo, Olivia *        10 COND-MR              1:51.00    1:49.47 BRNZ   
                  52.42     1:49.47 (57.05)                                        
 30 Dwyer, Krista A            9 COND-MR              2:03.05    1:50.09 BRNZ   
                  51.47     1:50.09 (58.62)                                        
 31 Chin, Grace E              9 WSSC-MR              1:47.07    1:50.72 BRNZ   
                  50.01   1:50.72 (1:00.71)                                        
 32 Mastandrea, Amanda         9 MVA-MR               1:51.55    1:51.42 BRNZ   
                  53.11     1:51.42 (58.31)                                        
 33 Dixon, Mati D              9 COND-MR              1:54.14    1:53.40 BRNZ   
                  51.70   1:53.40 (1:01.70)                                        
 34 Muscarella, Katrina L     10 Barracudas-MR        1:49.91    1:56.83 BRNZ   
                  52.10   1:56.83 (1:04.73)                                        
 35 Donovan, Ciara C          10 Barracudas-MR        1:55.13    1:58.15 BRNZ   
                  51.41   1:58.15 (1:06.74)                                        
 36 Miller, Sophie H          10 COND-MR              2:05.15    1:58.49 BRNZ   
                  52.74   1:58.49 (1:05.75)                                        
 37 Ford, Calleigh             9 MVA-MR               2:01.59    2:01.76 BRNZ   
                  55.83   2:01.76 (1:05.93)                                        
 38 Evans, Danae A             9 Barracudas-MR        2:13.25    2:05.00 BRNZ   
                  59.57   2:05.00 (1:05.43)                                        
 39 Lockward, Rebeca P        10 Barracudas-MR        2:11.36    2:05.78 BRNZ   
                1:00.00   2:05.78 (1:05.78)                                        
 -- Guzzino, Mary Grace S     10 NYSA-MR                   NT   X1:34.30 BRNZ   
                  42.53     1:34.30 (51.77)                                        
 -- Peng, Stephanie W         10 MWSC-MR                   NT   X1:48.02 BRNZ   
                  52.65     1:48.02 (55.37)                                        
Non-Award Division  
  1 Andrews, Olivia A         10 Marlins Bgnw-MR      1:29.20    1:27.04 SILV   
                  39.75     1:27.04 (47.29)                                        
  2 Gerosa, Nicole C           9 Marlins Bgnw-MR      1:33.28    1:27.25 SILV   
                  40.85     1:27.25 (46.40)                                        
  3 Lind, Sophia H            10 Empire-MR            1:30.21    1:27.57 SILV   
                  39.92     1:27.57 (47.65)                                        
  4 Liu, Ava L                 9 NYSA-MR              1:31.88    1:27.83 SILV   
                  40.15     1:27.83 (47.68)                                        
  5 O'Shaughnessy, Lily A      9 Empire-MR            1:29.08    1:27.95 SILV   
                  41.53     1:27.95 (46.42)                                        
  6 Vitti, Alexa A             9 Marlins Bgnw-MR      1:35.88    1:28.19 SILV   
                  42.42     1:28.19 (45.77)                                        
  7 Pondok, Katie I           10 Marlins Bgnw-MR      1:31.95    1:28.21 SILV   
                  42.06     1:28.21 (46.15)                                        
  8 Cameron, Megan G          10 NYSA-MR              1:27.78    1:35.05 BRNZ   
                  45.52     1:35.05 (49.53)                                        
 -- Zucchi, Mia               10 CFJV-MR              2:03.00         DQ        
      Did not finish on back - back
                  53.65        DQ (1:03.12)                                        
 -- Burriss, Shayna E          9 Empire-MR            1:43.78         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish - back
                  49.39          DQ (55.49)                                        
 -- Donovan, Erin D           10 Barracudas-MR        1:58.00         DQ        
      Non-simultaneous arms - breast
                1:04.27        DQ (1:08.98)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
              2:51.99  JO
              3:13.99  SILV
              3:14.00  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 3:14.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Vitti, Alexa A             9 Marlins Bgnw-MR      3:29.85    3:14.96 BRNZ   
                                1:33.74 ( )     2:31.82 (58.08)     3:14.96 (43.14)
  2 Liu, Chloe J              10 NYSA-MR              3:14.85    3:20.13 BRNZ   
                  50.00     1:41.22 (51.22)     2:38.01 (56.79)     3:20.13 (42.12)
  3 MacDonald, Laura           9 CFJV-MR              3:18.18    3:23.42 BRNZ   
                  47.94     1:40.27 (52.33)     2:38.66 (58.39)     3:23.42 (44.76)
  4 Chen, Joyce W              9 Marlins Bgnw-MR      3:43.33    3:28.95 BRNZ   
                  49.03     1:39.61 (50.58)   2:42.68 (1:03.07)     3:28.95 (46.27)
  5 Porteus, Mckenzie J        9 Marlins Bgnw-MR      3:47.41    3:31.95 BRNZ   
                  51.09     1:45.71 (54.62)   2:46.78 (1:01.07)     3:31.95 (45.17)
  6 Mathews, Abigail           9 DA-MR                3:46.82    3:49.53 BRNZ   
                  57.37     1:54.05 (56.68)   2:58.58 (1:04.53)     3:49.53 (50.95)
  7 Chicaiza, Natali           9 CFJV-MR              3:34.37    3:58.34 BRNZ   
                  51.64                             2:58.83 ( )     3:58.34 (59.51)
  8 Dixon, Mati D              9 COND-MR              4:03.78    4:00.53 BRNZ   
                  56.54     1:56.49 (59.95)   3:08.40 (1:11.91)     4:00.53 (52.13)
Non-Award Division  
 -- Angerthal, Tatum          10 CFJV-MR              3:53.90         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  51.67     1:50.48 (58.81)     2:47.07 (56.59)          DQ (47.61)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                28.49  JO
                30.99  SILV
                31.00  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 31.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Reilly, Courtney          12 Storm-MR               31.23      31.32 BRNZ   
  2 Aery, Christine           11 CFJV-MR                32.00      31.50 BRNZ   
  3 Murray, Gabriella R       11 RFAC-MR                31.90      31.66 BRNZ   
  4 Kawai, Julia F            12 Empire-MR              31.76      31.69 BRNZ   
  5 Whitehurst, Gabby M       12 MVA-MR                 31.50      32.35 BRNZ   
  6 Cook, April M             12 RFAC-MR                31.96      32.38 BRNZ   
  7 Rabasco, Sara E           11 Rivertown Rays-MR      32.80      32.45 BRNZ   
  8 Meyer, Julia F            12 Empire-MR              31.76      32.54 BRNZ   
  9 Gazzara, Kaitlyn M        11 COND-MR                32.79      32.66 BRNZ   
  9 Getman, Maddie G          11 Storm-MR               33.93      32.66 BRNZ   
 11 Mayerhauser, Leah E       11 DA-MR                  32.96      32.73 BRNZ   
 12 Ashley, Rachel            12 CFJV-MR                32.41      32.78 BRNZ   
 13 Fourie, Danae *           12 COND-MR                32.62      32.87 BRNZ   
 14 Quezada, Julia C          11 RFAC-MR                32.17      32.99 BRNZ   
 15 MacDonald, Kate           11 CFJV-MR                32.57      33.11 BRNZ   
 16 Magee, Reed               11 Marlins Bgnw-MR        32.05      33.33 BRNZ   
 17 Donaldson, Savannah A     12 Barracudas-MR          32.65      33.35 BRNZ   
 18 Trieff, Lily S            11 Silver Streaks-MR      35.38      33.54 BRNZ   
 18 Evans, Emily R            12 MVA-MR                 34.28      33.54 BRNZ   
 20 Quezada, Vanessa A        11 PATS-MR                33.39      33.55 BRNZ   
 21 Kuduk, Norah              11 Rivertown Rays-MR      33.00      33.59 BRNZ   
 22 Quinn, Chloe L            12 WSSC-MR                33.78      33.72 BRNZ   
 23 Thakur, Kerishma *        12 COND-MR                33.40      33.91 BRNZ   
 24 McNamara, Emily F         11 RFAC-MR                35.43      34.05 BRNZ   
 25 Marin, Briana O           12 WSSC-MR                34.06      34.18 BRNZ   
 26 Silver, Christina M       11 Silver Streaks-MR      36.54      34.35 BRNZ   
 27 DiLiberto, Samantha F     11 WSSC-MR                33.14      34.45 BRNZ   
 28 Austin, Jessica R         11 Rivertown Rays-MR      35.04      34.51 BRNZ   
 29 Tyberg, Alexa             11 CFJV-MR                34.96      34.69 BRNZ   
 30 Abrams, Anna M            12 PATS-MR                35.74      35.03 BRNZ   
 31 Suri, Navya               12 NYSA-MR                34.49      35.05 BRNZ   
 32 Williams, Catherine G     11 WSSC-MR                34.31      35.07 BRNZ   
 33 Runolfsson, Johanna a     12 COND-MR                33.09      35.16 BRNZ   
 34 Starikovsky, Marina N     12 COND-MR                36.71      35.52 BRNZ   
 35 Melley, Emma G            12 Barracudas-MR          36.57      35.55 BRNZ   
 36 Proscia, Emily R          11 WSSC-MR                33.85      35.64 BRNZ   
 37 Clott, Zara               11 Storm-MR               39.19      35.79 BRNZ   
 38 Guglielmello, Sophia      11 MWSC-MR                35.85      35.80 BRNZ   
 39 Clark, Emma A             12 DA-MR                  34.70      35.82 BRNZ   
 40 Miriyagalla, Vaishali     11 CFJV-MR                35.89      35.89 BRNZ   
 41 Stoll, Olivia P           11 Storm-MR               36.70      36.01 BRNZ   
 42 Lieberman, Rena M         11 Empire-MR              37.57      36.38 BRNZ   
 43 DeLuca, Tola G            12 PATS-MR                37.44      36.49 BRNZ   
 44 Rabinowitz, Alana         12 CFJV-MR                38.48      36.65 BRNZ   
 45 Li, Amanda                11 RFAC-MR                39.33      37.16 BRNZ   
 46 Vonderhorst, Dylan P      11 COND-MR                39.50      37.95 BRNZ   
 47 Mendoza, Emily            11 NBS-MR                 41.88      38.02 BRNZ   
 48 Phadnis, Aneeka V         11 NYSA-MR                39.95      38.06 BRNZ   
 49 Kivlehan, Danielle B      11 NYSA-MR                37.71      38.28 BRNZ   
 50 Shpak, Olivia G           12 Rivertown Rays-MR      38.24      38.48 BRNZ   
 51 Jackman, Anayah M         12 Barracudas-MR          35.53      38.62 BRNZ   
 52 Duffy, Emma L             11 COND-MR                46.88      38.96 BRNZ   
 53 Chambers, Olivia G        12 Empire-MR              39.44      39.12 BRNZ   
 54 Huggins, Kathleen         11 MVA-MR                 42.38      39.50 BRNZ   
 54 Jean, Christina           11 DA-MR                  45.99      39.50 BRNZ   
 56 Venezia, Madelyn S        11 Rivertown Rays-MR      42.82      42.16 BRNZ   
 57 Axton, Lilian D           11 WSSC-MR                44.32      42.22 BRNZ   
 58 Higgins, Caitlin n        11 COND-MR                49.07      42.37 BRNZ   
 59 D'Agostino, Lauren        11 CFJV-MR                44.49      44.13 BRNZ   
 60 Rix, Madelyn              11 MVA-MR                 58.81      47.81 BRNZ   
 61 LaFollette, Estella       11 MVA-MR                 59.05      52.19 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Pawliczak, Lily S         11 Marlins Bgnw-MR        31.10      30.27 SILV   
  2 Luongo, Maya              11 Storm-MR               31.17      30.92 SILV   
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:01.19  JO
              1:08.39  SILV
              1:08.40  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:08.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Pittignano, Kate M        12 COND-MR              1:10.36    1:09.39 BRNZ   
                  33.24     1:09.39 (36.15)                                        
  2 Ashley, Rachel            12 CFJV-MR              1:11.69    1:09.41 BRNZ   
                  32.31     1:09.41 (37.10)                                        
  3 Reilly, Courtney          12 Storm-MR             1:11.14    1:09.54 BRNZ   
                  33.24     1:09.54 (36.30)                                        
  4 Loughran, Megan R         12 RFAC-MR              1:10.02    1:09.70 BRNZ   
                  33.56     1:09.70 (36.14)                                        
  5 Cook, April M             12 RFAC-MR              1:10.37    1:10.94 BRNZ   
                  34.47     1:10.94 (36.47)                                        
  6 Rabasco, Sara E           11 Rivertown Rays-MR    1:13.38    1:11.24 BRNZ   
                  34.50     1:11.24 (36.74)                                        
  7 Barnes, Alex S            12 Barracudas-MR        1:09.71    1:11.46 BRNZ   
                  34.78     1:11.46 (36.68)                                        
  8 Gazzara, Kaitlyn M        11 COND-MR              1:11.72    1:11.51 BRNZ   
                  34.58     1:11.51 (36.93)                                        
  9 Evans, Emily R            12 MVA-MR               1:15.00    1:11.54 BRNZ   
                  34.95     1:11.54 (36.59)                                        
 10 Meyer, Julia F            12 Empire-MR            1:10.18    1:12.09 BRNZ   
                  34.20     1:12.09 (37.89)                                        
 11 Aery, Christine           11 CFJV-MR              1:14.36    1:12.33 BRNZ   
                  34.43     1:12.33 (37.90)                                        
 12 Mayerhauser, Leah E       11 DA-MR                1:11.93    1:12.39 BRNZ   
                  34.51     1:12.39 (37.88)                                        
 13 MacDonald, Kate           11 CFJV-MR              1:13.42    1:12.64 BRNZ   
                  34.62     1:12.64 (38.02)                                        
 14 Quezada, Vanessa A        11 PATS-MR              1:13.07    1:12.66 BRNZ   
                  34.81     1:12.66 (37.85)                                        
 15 Quezada, Julia C          11 RFAC-MR              1:13.68    1:12.72 BRNZ   
                  34.11     1:12.72 (38.61)                                        
 16 Rodriguez, Ava V          11 Barracudas-MR        1:14.86    1:12.95 BRNZ   
                  35.21     1:12.95 (37.74)                                        
 17 Getman, Maddie G          11 Storm-MR             1:18.54    1:13.21 BRNZ   
                  35.17     1:13.21 (38.04)                                        
 18 Kuduk, Norah              11 Rivertown Rays-MR    1:12.82    1:14.08 BRNZ   
                  34.35     1:14.08 (39.73)                                        
 19 Fourie, Danae *           12 COND-MR              1:14.55    1:14.21 BRNZ   
                  34.36     1:14.21 (39.85)                                        
 20 Murray, Gabriella R       11 RFAC-MR              1:15.72    1:14.44 BRNZ   
                  36.06     1:14.44 (38.38)                                        
 21 Thakur, Kerishma *        12 COND-MR              1:16.62    1:14.66 BRNZ   
                  36.23     1:14.66 (38.43)                                        
 22 Hill, Yasmin S            11 Marlins Bgnw-MR      1:11.69    1:15.11 BRNZ   
                  34.19     1:15.11 (40.92)                                        
 23 Mainiero, Sophia L        11 Silver Streaks-MR    1:10.66    1:15.68 BRNZ   
                  36.10     1:15.68 (39.58)                                        
 24 Marin, Briana O           12 WSSC-MR              1:16.92    1:15.71 BRNZ   
                  35.97     1:15.71 (39.74)                                        
 25 Grizzaffi, Carly          12 Storm-MR             1:14.65    1:15.96 BRNZ   
                  35.32     1:15.96 (40.64)                                        
 26 Bean, Erin R              11 COND-MR              1:15.01    1:16.13 BRNZ   
                  37.59     1:16.13 (38.54)                                        
 27 Evans, Amelia J           12 Rivertown Rays-MR    1:18.21    1:16.41 BRNZ   
                  37.89     1:16.41 (38.52)                                        
 28 McNamara, Emily F         11 RFAC-MR              1:20.34    1:16.43 BRNZ   
                  35.04     1:16.43 (41.39)                                        
 29 Trieff, Lily S            11 Silver Streaks-MR    1:18.62    1:16.67 BRNZ   
                  36.07     1:16.67 (40.60)                                        
 30 Tyberg, Alexa             11 CFJV-MR              1:17.00    1:16.70 BRNZ   
                  36.79     1:16.70 (39.91)                                        
 31 Austin, Jessica R         11 Rivertown Rays-MR    1:19.69    1:16.93 BRNZ   
                  36.38     1:16.93 (40.55)                                        
 32 Guglielmello, Sophia      11 MWSC-MR              1:19.87    1:18.37 BRNZ   
                  37.83     1:18.37 (40.54)                                        
 33 Miriyagalla, Vaishali     11 CFJV-MR              1:18.63    1:18.59 BRNZ   
                  37.33     1:18.59 (41.26)                                        
 34 Abrams, Anna M            12 PATS-MR              1:20.45    1:19.68 BRNZ   
                  37.39     1:19.68 (42.29)                                        
 35 Povill, Abigail E         12 MVA-MR               1:24.92    1:20.07 BRNZ   
                  38.62     1:20.07 (41.45)                                        
 36 Stoll, Olivia P           11 Storm-MR             1:21.81    1:20.58 BRNZ   
                  39.40     1:20.58 (41.18)                                        
 37 Melley, Emma G            12 Barracudas-MR        1:27.01    1:21.05 BRNZ   
                  40.40     1:21.05 (40.65)                                        
 38 Jones, Kristen L          11 DA-MR                1:21.82    1:21.11 BRNZ   
 39 Starikovsky, Marina N     12 COND-MR              1:33.65    1:22.16 BRNZ   
                  38.11     1:22.16 (44.05)                                        
 40 Clark, Emma A             12 DA-MR                1:20.34    1:22.57 BRNZ   
                  38.52     1:22.57 (44.05)                                        
 41 O'Brien, Shannon          12 MVA-MR               1:27.25    1:23.74 BRNZ   
                  40.37     1:23.74 (43.37)                                        
 42 Kivlehan, Danielle B      11 NYSA-MR              1:24.87    1:24.32 BRNZ   
                  39.67     1:24.32 (44.65)                                        
 43 Silver, Christina M       11 Silver Streaks-MR    1:26.56    1:24.89 BRNZ   
                  40.15     1:24.89 (44.74)                                        
 44 Huggins, Kathleen         11 MVA-MR               1:30.73    1:25.94 BRNZ   
                  40.31     1:25.94 (45.63)                                        
 45 Li, Amanda                11 RFAC-MR              1:25.94    1:26.55 BRNZ   
                  39.58     1:26.55 (46.97)                                        
 46 Vonderhorst, Dylan P      11 COND-MR              1:27.67    1:26.57 BRNZ   
                  40.47     1:26.57 (46.10)                                        
 47 Biondollilo, Talia E      11 MVA-MR               1:34.66    1:27.56 BRNZ   
                  40.93     1:27.56 (46.63)                                        
 48 Shpak, Olivia G           12 Rivertown Rays-MR    1:24.51    1:28.05 BRNZ   
                  40.83     1:28.05 (47.22)                                        
 49 Evans, Simone M           12 Barracudas-MR        1:26.58    1:28.48 BRNZ   
                  42.01     1:28.48 (46.47)                                        
 50 Mendoza, Emily            11 NBS-MR               1:39.57    1:31.02 BRNZ   
                  45.26     1:31.02 (45.76)                                        
 51 Venezia, Madelyn S        11 Rivertown Rays-MR    1:39.20    1:31.39 BRNZ   
                  41.87     1:31.39 (49.52)                                        
 52 Chambers, Olivia G        12 Empire-MR            1:30.73    1:31.48 BRNZ   
                  43.22     1:31.48 (48.26)                                        
 53 Jean, Christina           11 DA-MR                1:40.99    1:37.45 BRNZ   
 54 Povill, Rebecca S         11 MVA-MR               1:34.01    1:38.47 BRNZ   
                  46.76     1:38.47 (51.71)                                        
 55 Lieberman, Rena M         11 Empire-MR            1:29.00    1:38.71 BRNZ   
                  43.71     1:38.71 (55.00)                                        
 56 Rix, Madelyn              11 MVA-MR               2:00.34    1:44.88 BRNZ   
                  49.13     1:44.88 (55.75)                                        
 57 Scrima, Melissa M         12 NYSA-MR              1:58.12    1:46.74 BRNZ   
                  49.54     1:46.74 (57.20)                                        
 58 Murphy, Daniella          11 PATS-MR              1:52.90    1:50.23 BRNZ   
                  50.20   1:50.23 (1:00.03)                                        
Non-Award Division  
  1 May, Kailen               12 Storm-MR             1:11.70    1:05.93 SILV   
                  31.53     1:05.93 (34.40)                                        
  2 Miriyagalla, Amaavi       12 CFJV-MR              1:08.60    1:07.25 SILV   
                  32.01     1:07.25 (35.24)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:12.99  JO
              2:25.89  SILV
              2:25.90  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:25.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Callaghan, Anna           12 CFJV-MR              2:28.97    2:26.32 BRNZ   
                  34.26     1:12.19 (37.93)     1:51.05 (38.86)     2:26.32 (35.27)
  2 May, Kailen               12 Storm-MR             2:29.88    2:26.64 BRNZ   
                  33.98     1:11.84 (37.86)     1:50.62 (38.78)     2:26.64 (36.02)
  3 Pittignano, Kate M        12 COND-MR              2:33.64    2:27.60 BRNZ   
                  33.72     1:12.43 (38.71)     1:51.41 (38.98)     2:27.60 (36.19)
  4 Luongo, Maya              11 Storm-MR             2:31.13    2:28.17 BRNZ   
                  34.14     1:12.72 (38.58)     1:51.84 (39.12)     2:28.17 (36.33)
  5 Miriyagalla, Amaavi       12 CFJV-MR              2:35.61    2:29.78 BRNZ   
                  33.75     1:12.21 (38.46)     1:52.33 (40.12)     2:29.78 (37.45)
  6 Leger, Adelle J           12 MVA-MR               2:33.29    2:30.99 BRNZ   
                  33.82     1:11.93 (38.11)     1:51.56 (39.63)     2:30.99 (39.43)
  7 Reilly, Courtney          12 Storm-MR             2:31.83    2:31.83 BRNZ   
                  34.43     1:12.80 (38.37)     1:52.66 (39.86)     2:31.83 (39.17)
  8 Meyer, Julia F            12 Empire-MR            2:33.85    2:31.98 BRNZ   
                  34.09     1:12.99 (38.90)     1:52.37 (39.38)     2:31.98 (39.61)
  9 Gazzara, Kaitlyn M        11 COND-MR              2:45.86    2:32.36 BRNZ   
                  35.55     1:13.75 (38.20)     1:53.94 (40.19)     2:32.36 (38.42)
 10 Loughran, Megan R         12 RFAC-MR              2:37.71    2:32.93 BRNZ   
                  35.00     1:14.89 (39.89)     1:56.57 (41.68)     2:32.93 (36.36)
 11 Ashley, Rachel            12 CFJV-MR              2:44.07    2:35.91 BRNZ   
                  33.60     1:13.35 (39.75)     1:54.71 (41.36)     2:35.91 (41.20)
 12 MacDonald, Kate           11 CFJV-MR              2:46.12    2:36.20 BRNZ   
                  35.39     1:15.70 (40.31)     1:57.56 (41.86)     2:36.20 (38.64)
 13 Barnes, Alex S            12 Barracudas-MR        2:40.49    2:36.52 BRNZ   
                  35.62     1:14.55 (38.93)     1:56.03 (41.48)     2:36.52 (40.49)
 14 Aery, Christine           11 CFJV-MR              2:45.10    2:37.32 BRNZ   
                  35.09     1:16.45 (41.36)     1:58.60 (42.15)     2:37.32 (38.72)
 15 Magee, Reed               11 Marlins Bgnw-MR      2:43.85    2:38.30 BRNZ   
                  35.55     1:17.34 (41.79)     1:59.41 (42.07)     2:38.30 (38.89)
 16 Fourie, Danae *           12 COND-MR              2:43.26    2:38.81 BRNZ   
                  35.22     1:16.76 (41.54)     1:58.36 (41.60)     2:38.81 (40.45)
 17 Austin, Jessica R         11 Rivertown Rays-MR    2:46.56    2:41.34 BRNZ   
                  35.56     1:17.12 (41.56)     2:00.06 (42.94)     2:41.34 (41.28)
 18 Getman, Maddie G          11 Storm-MR             2:56.09    2:42.18 BRNZ   
                  36.71     1:19.56 (42.85)     2:04.69 (45.13)     2:42.18 (37.49)
 19 Tyberg, Alexa             11 CFJV-MR              2:49.72    2:42.87 BRNZ   
                  37.71     1:19.49 (41.78)     2:03.81 (44.32)     2:42.87 (39.06)
 20 Murray, Gabriella R       11 RFAC-MR              2:56.29    2:43.00 BRNZ   
                  35.48     1:17.34 (41.86)     2:01.77 (44.43)     2:43.00 (41.23)
 21 Mayerhauser, Leah E       11 DA-MR                2:38.46    2:43.68 BRNZ   
                  35.43     1:16.03 (40.60)     2:00.09 (44.06)     2:43.68 (43.59)
 22 Williams, Catherine G     11 WSSC-MR              3:08.74    2:46.91 BRNZ   
                  35.29     1:16.68 (41.39)     2:02.16 (45.48)     2:46.91 (44.75)
 23 Grizzaffi, Carly          12 Storm-MR             2:56.03    2:47.81 BRNZ   
                  36.30     1:21.29 (44.99)     2:05.40 (44.11)     2:47.81 (42.41)
 24 Quezada, Julia C          11 RFAC-MR              2:36.59    2:50.50 BRNZ   
                  35.70     1:18.47 (42.77)     2:06.12 (47.65)     2:50.50 (44.38)
 25 Abrams, Anna M            12 PATS-MR              2:54.69    2:51.20 BRNZ   
                  38.08     1:22.74 (44.66)     2:08.82 (46.08)     2:51.20 (42.38)
 26 Runolfsson, Johanna a     12 COND-MR              2:53.74    2:51.64 BRNZ   
                  38.36     1:22.85 (44.49)     2:08.67 (45.82)     2:51.64 (42.97)
 27 McNamara, Emily F         11 RFAC-MR              2:54.65    2:51.74 BRNZ   
                  37.18     1:21.82 (44.64)     2:08.04 (46.22)     2:51.74 (43.70)
 28 Miriyagalla, Vaishali     11 CFJV-MR              2:56.35    2:51.94 BRNZ   
                  39.17     1:23.19 (44.02)     2:08.78 (45.59)     2:51.94 (43.16)
 29 Donaldson, Savannah A     12 Barracudas-MR        2:46.72    2:53.54 BRNZ   
                  37.80     1:21.17 (43.37)     2:07.48 (46.31)     2:53.54 (46.06)
 30 Stoll, Olivia P           11 Storm-MR             2:56.49    2:56.06 BRNZ   
                  40.46     1:28.00 (47.54)     2:15.45 (47.45)     2:56.06 (40.61)
 31 Clark, Emma A             12 DA-MR                3:10.85    2:58.97 BRNZ   
                  39.43                             2:13.78 ( )     2:58.97 (45.19)
 32 Melley, Emma G            12 Barracudas-MR        3:09.33    3:00.40 BRNZ   
                  41.28     1:28.39 (47.11)     2:15.77 (47.38)     3:00.40 (44.63)
 33 Shpak, Olivia G           12 Rivertown Rays-MR    3:01.90    3:03.44 BRNZ   
 34 DeLuca, Tola G            12 PATS-MR              3:19.05    3:13.80 BRNZ   
                  41.16     1:30.14 (48.98)     2:22.13 (51.99)     3:13.80 (51.67)
 35 Venezia, Madelyn S        11 Rivertown Rays-MR    3:37.68    3:24.48 BRNZ   
                  41.59     1:32.26 (50.67)   3:24.48 (1:52.22)                    
Non-Award Division  
  1 Scoppetta, Carolyn        12 Rivertown Rays-MR    2:28.73    2:22.55 SILV   
                  33.15     1:09.09 (35.94)     1:46.41 (37.32)     2:22.55 (36.14)
  2 Pawliczak, Lily S         11 Marlins Bgnw-MR      2:32.96    2:25.06 SILV   
                  32.91     1:09.01 (36.10)     1:47.68 (38.67)     2:25.06 (37.38)
  3 Doran, Jordyn M           12 RFAC-MR              2:30.19    2:25.52 SILV   
                  33.44     1:09.16 (35.72)     1:47.54 (38.38)     2:25.52 (37.98)
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:58.99  JO
              6:20.79  SILV
              6:20.80  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 6:20.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                6:26.42    6:23.36 BRNZ   
                  32.55     1:10.36 (37.81)     1:48.79 (38.43)     2:27.58 (38.79)
        3:07.18 (39.60)     3:46.74 (39.56)     4:26.44 (39.70)     5:06.10 (39.66)
        5:46.03 (39.93)     6:23.36 (37.33)                                        
  2 Scoppetta, Carolyn        12 Rivertown Rays-MR    6:37.33    6:31.29 BRNZ   
                  34.35     1:13.08 (38.73)     1:53.56 (40.48)     2:34.47 (40.91)
        3:14.95 (40.48)     3:55.12 (40.17)     4:34.60 (39.48)     5:14.67 (40.07)
        5:54.22 (39.55)     6:31.29 (37.07)                                        
  3 Miriyagalla, Amaavi       12 CFJV-MR              7:08.27    6:46.61 BRNZ   
                  34.36     1:14.08 (39.72)     1:55.05 (40.97)     2:36.09 (41.04)
        3:17.48 (41.39)     3:59.14 (41.66)     4:41.55 (42.41)     5:24.47 (42.92)
        6:06.60 (42.13)     6:46.61 (40.01)                                        
  4 Cook, April M             12 RFAC-MR              6:50.32    6:46.88 BRNZ   
                  37.56     1:18.30 (40.74)     2:00.15 (41.85)     2:42.36 (42.21)
        3:24.14 (41.78)     4:05.56 (41.42)     4:47.10 (41.54)     5:28.13 (41.03)
        6:08.40 (40.27)     6:46.88 (38.48)                                        
  5 Loughran, Megan R         12 RFAC-MR              6:48.33    6:51.21 BRNZ   
                  36.93     1:19.26 (42.33)     2:00.86 (41.60)     2:42.68 (41.82)
        3:24.96 (42.28)     4:07.05 (42.09)     4:48.71 (41.66)     5:31.58 (42.87)
        6:13.92 (42.34)     6:51.21 (37.29)                                        
  6 MacDonald, Kate           11 CFJV-MR              7:12.53    7:00.64 BRNZ   
                  35.82     1:16.76 (40.94)     1:58.64 (41.88)     2:41.05 (42.41)
        3:25.95 (44.90)     4:09.92 (43.97)     4:53.55 (43.63)     5:36.39 (42.84)
        6:19.55 (43.16)     7:00.64 (41.09)                                        
  7 Aery, Christine           11 CFJV-MR              6:59.58    7:05.19 BRNZ   
                  37.75     1:20.67 (42.92)     2:05.06 (44.39)     2:48.61 (43.55)
        3:30.74 (42.13)     4:15.43 (44.69)     4:59.29 (43.86)     5:42.72 (43.43)
        6:25.49 (42.77)     7:05.19 (39.70)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.49  JO
                37.99  SILV
                38.00  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 38.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Julia F            12 Empire-MR              38.48      38.09 BRNZ   
  2 Magee, Reed               11 Marlins Bgnw-MR        38.76      38.22 BRNZ   
  3 Quezada, Vanessa A        11 PATS-MR                38.09      38.39 BRNZ   
  4 Fourie, Danae *           12 COND-MR                40.03      38.65 BRNZ   
  5 Reilly, Courtney          12 Storm-MR               38.71      38.96 BRNZ   
  6 Grizzaffi, Carly          12 Storm-MR               40.14      39.34 BRNZ   
  7 Evans, Emily R            12 MVA-MR                 40.16      39.49 BRNZ   
  8 Li, Amanda                11 RFAC-MR                40.66      39.57 BRNZ   
  9 Quezada, Julia C          11 RFAC-MR                38.84      39.72 BRNZ   
 10 Guglielmello, Sophia      11 MWSC-MR                41.31      39.76 BRNZ   
 11 Rabasco, Sara E           11 Rivertown Rays-MR      38.66      39.80 BRNZ   
 12 Loughran, Megan R         12 RFAC-MR                38.04      39.84 BRNZ   
 13 Miriyagalla, Vaishali     11 CFJV-MR                41.58      40.28 BRNZ   
 14 Stoll, Olivia P           11 Storm-MR               42.88      40.93 BRNZ   
 15 Getman, Maddie G          11 Storm-MR               40.99      41.11 BRNZ   
 16 Runolfsson, Johanna a     12 COND-MR                42.03      41.49 BRNZ   
 17 Abrams, Anna M            12 PATS-MR                44.09      41.71 BRNZ   
 18 Evans, Amelia J           12 Rivertown Rays-MR      40.51      42.09 BRNZ   
 19 Jones, Kristen L          11 DA-MR                  43.01      42.15 BRNZ   
 20 Jackman, Anayah M         12 Barracudas-MR          42.87      42.24 BRNZ   
 21 Rabinowitz, Alana         12 CFJV-MR                42.80      42.27 BRNZ   
 22 Silver, Christina M       11 Silver Streaks-MR      45.53      42.29 BRNZ   
 23 Bean, Erin R              11 COND-MR                41.29      42.53 BRNZ   
 24 Starikovsky, Marina N     12 COND-MR                43.90      43.30 BRNZ   
 25 Clark, Emma A             12 DA-MR                  42.94      43.74 BRNZ   
 26 McNamara, Emily F         11 RFAC-MR                42.84      44.08 BRNZ   
 27 Melley, Emma G            12 Barracudas-MR          48.45      45.10 BRNZ   
 28 Kivlehan, Danielle B      11 NYSA-MR                43.17      45.20 BRNZ   
 29 Jean, Christina           11 DA-MR                  48.99      45.31 BRNZ   
 30 Povill, Abigail E         12 MVA-MR                 44.75      45.35 BRNZ   
 31 Vonderhorst, Dylan P      11 COND-MR                44.07      45.72 BRNZ   
 32 Shpak, Olivia G           12 Rivertown Rays-MR      44.70      45.86 BRNZ   
 33 Huggins, Kathleen         11 MVA-MR                 47.83      45.97 BRNZ   
 34 O'Brien, Shannon          12 MVA-MR                 49.70      46.29 BRNZ   
 35 Biondollilo, Talia E      11 MVA-MR                 52.32      46.99 BRNZ   
 36 Venezia, Madelyn S        11 Rivertown Rays-MR      51.43      47.53 BRNZ   
 37 Lieberman, Rena M         11 Empire-MR              44.71      47.90 BRNZ   
 38 Chambers, Olivia G        12 Empire-MR              45.72      48.05 BRNZ   
 39 Evans, Simone M           12 Barracudas-MR          47.14      48.19 BRNZ   
 40 Higgins, Caitlin n        11 COND-MR              1:01.27      49.95 BRNZ   
 41 Mendoza, Emily            11 NBS-MR                 59.21      54.14 BRNZ   
 42 Rix, Madelyn              11 MVA-MR               1:00.66      56.28 BRNZ   
 43 Gottschall, Sydney        11 Rivertown Rays-MR      51.41      57.92 BRNZ   
 44 Murphy, Daniella          11 PATS-MR                54.68      58.63 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 May, Kailen               12 Storm-MR               38.29      37.64 SILV   
  2 Trieff, Lily S            11 Silver Streaks-MR      38.84      37.93 SILV   
 -- Scrima, Melissa M         12 NYSA-MR              1:05.27         DQ        
      Not on back off wall
 -- Duffy, Emma L             11 COND-MR                58.46         DQ        
      Did not finish on back
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:09.69  JO
              1:21.99  SILV
              1:22.00  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:22.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Marin, Briana O           12 WSSC-MR              1:23.15    1:22.54 BRNZ   
                  40.11     1:22.54 (42.43)                                        
  2 Rabasco, Sara E           11 Rivertown Rays-MR    1:22.22    1:22.86 BRNZ   
                  40.55     1:22.86 (42.31)                                        
  3 Evans, Emily R            12 MVA-MR               1:24.62    1:22.91 BRNZ   
                  40.80     1:22.91 (42.11)                                        
  4 Quezada, Julia C          11 RFAC-MR              1:22.44    1:23.71 BRNZ   
                  40.01     1:23.71 (43.70)                                        
  5 Tyberg, Alexa             11 CFJV-MR              1:27.20    1:24.06 BRNZ   
                  40.51     1:24.06 (43.55)                                        
  6 Guglielmello, Sophia      11 MWSC-MR              1:27.87    1:24.31 BRNZ   
                  42.83     1:24.31 (41.48)                                        
  7 Whitehurst, Gabby M       12 MVA-MR               1:22.09    1:24.59 BRNZ   
                  40.39     1:24.59 (44.20)                                        
  8 Trieff, Lily S            11 Silver Streaks-MR    1:25.06    1:25.75 BRNZ   
                  40.40     1:25.75 (45.35)                                        
  9 Li, Amanda                11 RFAC-MR              1:27.20    1:25.89 BRNZ   
                  41.08     1:25.89 (44.81)                                        
 10 Suri, Navya               12 NYSA-MR              1:39.46    1:26.06 BRNZ   
                  41.72     1:26.06 (44.34)                                        
 11 DiLiberto, Samantha F     11 WSSC-MR              1:25.07    1:26.36 BRNZ   
                  42.01     1:26.36 (44.35)                                        
 12 Williams, Catherine G     11 WSSC-MR              1:36.53    1:26.41 BRNZ   
                  39.72     1:26.41 (46.69)                                        
 13 Silver, Christina M       11 Silver Streaks-MR    1:35.73    1:28.07 BRNZ   
                  42.50     1:28.07 (45.57)                                        
 14 Proscia, Emily R          11 WSSC-MR              1:30.64    1:28.28 BRNZ   
 15 Runolfsson, Johanna a     12 COND-MR              1:29.52    1:31.14 BRNZ   
 16 Loughran, Megan R         12 RFAC-MR              1:24.99    1:31.19 BRNZ   
                  43.75     1:31.19 (47.44)                                        
 17 Rabinowitz, Alana         12 CFJV-MR              1:41.25    1:32.04 BRNZ   
                  43.91     1:32.04 (48.13)                                        
 18 Grizzaffi, Carly          12 Storm-MR             1:27.19    1:32.59 BRNZ   
 19 Stoll, Olivia P           11 Storm-MR             1:31.72    1:33.03 BRNZ   
                  45.40     1:33.03 (47.63)                                        
 20 McNamara, Emily F         11 RFAC-MR              1:33.23    1:34.00 BRNZ   
                  45.57     1:34.00 (48.43)                                        
 21 Thakur, Kerishma *        12 COND-MR              1:33.82    1:34.08 BRNZ   
                  46.82     1:34.08 (47.26)                                        
 22 Clark, Emma A             12 DA-MR                1:33.02    1:34.61 BRNZ   
 23 Jackman, Anayah M         12 Barracudas-MR        1:35.79    1:34.70 BRNZ   
 24 Kivlehan, Danielle B      11 NYSA-MR              1:38.79    1:35.10 BRNZ   
                  46.74     1:35.10 (48.36)                                        
 25 Clott, Zara               11 Storm-MR             1:37.22    1:36.35 BRNZ   
                  46.51     1:36.35 (49.84)                                        
 26 Lieberman, Rena M         11 Empire-MR            1:38.60    1:37.79 BRNZ   
 27 Vonderhorst, Dylan P      11 COND-MR              1:38.95    1:38.28 BRNZ   
                  48.55     1:38.28 (49.73)                                        
 28 Shpak, Olivia G           12 Rivertown Rays-MR    1:36.96    1:41.55 BRNZ   
 29 Phadnis, Aneeka V         11 NYSA-MR              1:40.66    1:43.36 BRNZ   
                  50.89     1:43.36 (52.47)                                        
 30 D'Agostino, Lauren        11 CFJV-MR              2:02.24    1:48.13 BRNZ   
                  51.25     1:48.13 (56.88)                                        
 31 Rix, Madelyn              11 MVA-MR               2:05.75    2:00.27 BRNZ   
                  55.63   2:00.27 (1:04.64)                                        
Non-Award Division  
  1 Quezada, Vanessa A        11 PATS-MR              1:22.68    1:19.72 SILV   
                  38.95     1:19.72 (40.77)                                        
  2 Magee, Reed               11 Marlins Bgnw-MR      1:22.01    1:20.14 SILV   
                  38.86     1:20.14 (41.28)                                        
  3 Cook, April M             12 RFAC-MR              1:24.91    1:21.05 SILV   
                  40.14     1:21.05 (40.91)                                        
  4 Meyer, Julia F            12 Empire-MR            1:22.27    1:21.38 SILV   
                  40.27     1:21.38 (41.11)                                        
  5 Barnes, Alex S            12 Barracudas-MR        1:22.39    1:21.78 SILV   
  6 Kuduk, Norah              11 Rivertown Rays-MR    1:22.30    1:21.90 SILV   
                  39.24     1:21.90 (42.66)                                        
  7 Huggins, Kathleen         11 MVA-MR               1:21.99    1:36.18 BRNZ   
 -- Wheeler, Marina           11 CFJV-MR              1:39.18         DQ        
      False start
 -- Chambers, Olivia G        12 Empire-MR            1:40.51         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  47.24          DQ (53.87)                                        
 -- Venezia, Madelyn S        11 Rivertown Rays-MR    1:56.62         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  49.29          DQ (52.45)                                        
 -- Melley, Emma G            12 Barracudas-MR        1:38.00         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  51.07          DQ (49.30)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:30.99  JO
              2:55.99  SILV
              2:56.00  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:56.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Tyberg, Alexa             11 CFJV-MR              3:13.22    3:01.33 BRNZ   
                  43.27     1:30.38 (47.11)     2:16.74 (46.36)     3:01.33 (44.59)
  2 Grizzaffi, Carly          12 Storm-MR             3:17.03    3:07.72 BRNZ   
                  43.41   3:07.72 (2:24.31)                                        
  3 Miriyagalla, Vaishali     11 CFJV-MR              3:13.22    3:10.87 BRNZ   
                  45.02     1:33.80 (48.78)     2:22.95 (49.15)     3:10.87 (47.92)
Non-Award Division  
  1 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                2:57.99    2:37.75 SILV   
                  37.12     1:16.97 (39.85)     1:57.28 (40.31)     2:37.75 (40.47)
  2 Scoppetta, Carly          12 Rivertown Rays-MR    3:02.45    2:44.76 SILV   
                  39.45     1:22.69 (43.24)     2:05.59 (42.90)     2:44.76 (39.17)
  3 Miriyagalla, Amaavi       12 CFJV-MR              2:57.79    2:45.01 SILV   
                  38.44   2:04.73 (1:26.29)     2:45.30 (40.57)         2:45.01 ( )
  4 MacDonald, Kate           11 CFJV-MR              3:03.22    2:50.70 SILV   
                  40.29     1:25.81 (45.52)     2:08.51 (42.70)     2:50.70 (42.19)
  5 Aery, Christine           11 CFJV-MR              3:03.00    2:53.54 SILV   
                  41.71     1:27.38 (45.67)     2:12.05 (44.67)     2:53.54 (41.49)
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.19  JO
                42.79  SILV
                42.80  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 42.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Pittignano, Kate M        12 COND-MR                44.77      43.33 BRNZ   
  2 MacDonald, Kate           11 CFJV-MR                44.57      43.65 BRNZ   
  3 Kuduk, Norah              11 Rivertown Rays-MR      43.13      44.27 BRNZ   
  4 Rabinowitz, Alana         12 CFJV-MR                43.80      44.34 BRNZ   
  5 Li, Amanda                11 RFAC-MR                44.43      44.38 BRNZ   
  6 Rodriguez, Ava V          11 Barracudas-MR          44.90      44.47 BRNZ   
  7 Vonderhorst, Dylan P      11 COND-MR                45.91      44.65 BRNZ   
  8 Quezada, Julia C          11 RFAC-MR                43.24      45.40 BRNZ   
  9 Tyberg, Alexa             11 CFJV-MR                45.35      45.64 BRNZ   
  9 Trieff, Lily S            11 Silver Streaks-MR      45.86      45.64 BRNZ   
 11 O'Brien, Shannon          12 MVA-MR                 45.76      45.65 BRNZ   
 12 Runolfsson, Johanna a     12 COND-MR                45.06      45.99 BRNZ   
 13 Mainiero, Sophia L        11 Silver Streaks-MR      47.17      46.09 BRNZ   
 14 McNamara, Emily F         11 RFAC-MR                46.58      46.32 BRNZ   
 15 Grizzaffi, Carly          12 Storm-MR               47.42      46.46 BRNZ   
 16 Chambers, Olivia G        12 Empire-MR              47.80      46.66 BRNZ   
 17 Cook, April M             12 RFAC-MR                44.94      46.70 BRNZ   
 18 Murray, Gabriella R       11 RFAC-MR                46.55      46.75 BRNZ   
 19 Silver, Christina M       11 Silver Streaks-MR      48.57      46.91 BRNZ   
 20 Austin, Jessica R         11 Rivertown Rays-MR      46.03      46.94 BRNZ   
 21 Barnes, Alex S            12 Barracudas-MR          48.72      47.08 BRNZ   
 22 Melley, Emma G            12 Barracudas-MR          43.32      47.17 BRNZ   
 23 Biondollilo, Talia E      11 MVA-MR                 50.09      48.35 BRNZ   
 24 Evans, Simone M           12 Barracudas-MR          48.44      48.58 BRNZ   
 25 Mayerhauser, Leah E       11 DA-MR                  46.99      48.61 BRNZ   
 26 Ashley, Rachel            12 CFJV-MR                48.42      48.86 BRNZ   
 27 Guglielmello, Sophia      11 MWSC-MR                49.21      49.21 BRNZ   
 28 Povill, Rebecca S         11 MVA-MR                 49.05      49.83 BRNZ   
 29 Povill, Abigail E         12 MVA-MR                 49.27      50.06 BRNZ   
 30 Venezia, Madelyn S        11 Rivertown Rays-MR      54.80      50.75 BRNZ   
 31 Thakur, Kerishma *        12 COND-MR                48.56      50.92 BRNZ   
 32 Jackman, Anayah M         12 Barracudas-MR          51.68      51.83 BRNZ   
 33 Abrams, Anna M            12 PATS-MR                51.75      52.45 BRNZ   
 34 Gottschall, Sydney        11 Rivertown Rays-MR      51.69      53.05 BRNZ   
 35 Clark, Emma A             12 DA-MR                  50.89      53.76 BRNZ   
 36 Lieberman, Rena M         11 Empire-MR              49.83      54.83 BRNZ   
 37 Jean, Christina           11 DA-MR                  52.99      55.24 BRNZ   
 38 Jones, Kristen L          11 DA-MR                  53.32      55.37 BRNZ   
 39 Starikovsky, Marina N     12 COND-MR                54.09      55.57 BRNZ   
 40 Murphy, Daniella          11 PATS-MR                   NT      58.80 BRNZ   
 41 Shpak, Olivia G           12 Rivertown Rays-MR      59.78      59.46 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Gualtiere, Isabella K     12 Rivertown Rays-MR      43.04      39.90 SILV   
  2 Miriyagalla, Vaishali     11 CFJV-MR                42.89      41.71 SILV   
  3 Magee, Reed               11 Marlins Bgnw-MR        43.04      42.31 SILV   
 -- Huggins, Kathleen         11 MVA-MR                 53.49         DQ        
      Head under for 2 or more strokes
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:19.19  JO
              1:31.59  SILV
              1:31.60  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:31.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Marin, Briana O           12 WSSC-MR              1:33.25    1:32.10 BRNZ   
                  44.10     1:32.10 (48.00)                                        
  2 Magee, Reed               11 Marlins Bgnw-MR      1:35.39    1:33.26 BRNZ   
                  44.25     1:33.26 (49.01)                                        
  3 MacDonald, Kate           11 CFJV-MR              1:36.02    1:34.20 BRNZ   
                  45.13     1:34.20 (49.07)                                        
  4 Fourie, Danae *           12 COND-MR              1:33.78    1:34.56 BRNZ   
                  44.64     1:34.56 (49.92)                                        
  5 Reilly, Courtney          12 Storm-MR             1:35.56    1:34.62 BRNZ   
                  45.32     1:34.62 (49.30)                                        
  6 Miriyagalla, Vaishali     11 CFJV-MR              1:33.65    1:35.06 BRNZ   
                  45.28     1:35.06 (49.78)                                        
  7 Getman, Maddie G          11 Storm-MR             1:36.03    1:35.57 BRNZ   
                  45.38     1:35.57 (50.19)                                        
  8 Li, Amanda                11 RFAC-MR              1:39.75    1:35.94 BRNZ   
                  45.99     1:35.94 (49.95)                                        
  9 Donaldson, Savannah A     12 Barracudas-MR        1:35.37    1:36.22 BRNZ   
                  44.97     1:36.22 (51.25)                                        
 10 Luongo, Maya              11 Storm-MR             1:31.99    1:36.30 BRNZ   
                  45.12     1:36.30 (51.18)                                        
 11 Callaghan, Anna           12 CFJV-MR              1:34.53    1:36.39 BRNZ   
                  45.14     1:36.39 (51.25)                                        
 12 Vonderhorst, Dylan P      11 COND-MR              1:37.16    1:36.69 BRNZ   
                  45.61     1:36.69 (51.08)                                        
 13 Austin, Jessica R         11 Rivertown Rays-MR    1:36.81    1:37.98 BRNZ   
                  47.29     1:37.98 (50.69)                                        
 14 Tyberg, Alexa             11 CFJV-MR              1:38.16    1:38.02 BRNZ   
                  46.78     1:38.02 (51.24)                                        
 15 Rabinowitz, Alana         12 CFJV-MR              1:37.32    1:38.21 BRNZ   
                  46.49     1:38.21 (51.72)                                        
 16 Kuduk, Norah              11 Rivertown Rays-MR    1:37.98    1:38.38 BRNZ   
                  45.96     1:38.38 (52.42)                                        
 17 Suri, Navya               12 NYSA-MR              1:41.21    1:38.85 BRNZ   
                  47.42     1:38.85 (51.43)                                        
 18 Quinn, Chloe L            12 WSSC-MR              1:38.42    1:39.13 BRNZ   
                  46.66     1:39.13 (52.47)                                        
 19 Cook, April M             12 RFAC-MR              1:39.83    1:39.17 BRNZ   
                  47.49     1:39.17 (51.68)                                        
 20 Melley, Emma G            12 Barracudas-MR        1:43.51    1:40.05 BRNZ   
                  47.45     1:40.05 (52.60)                                        
 21 Quezada, Julia C          11 RFAC-MR              1:32.78    1:40.25 BRNZ   
                  47.62     1:40.25 (52.63)                                        
 22 Runolfsson, Johanna a     12 COND-MR              1:32.98    1:40.29 BRNZ   
                  47.75     1:40.29 (52.54)                                        
 23 Silver, Christina M       11 Silver Streaks-MR    1:52.33    1:41.77 BRNZ   
                  47.71     1:41.77 (54.06)                                        
 24 Grizzaffi, Carly          12 Storm-MR             1:43.92    1:41.93 BRNZ   
                  48.15     1:41.93 (53.78)                                        
 25 Murray, Gabriella R       11 RFAC-MR              1:42.79    1:42.04 BRNZ   
                  49.43     1:42.04 (52.61)                                        
 26 Kawai, Julia F            12 Empire-MR            1:49.46    1:42.29 BRNZ   
 27 Trieff, Lily S            11 Silver Streaks-MR    1:40.51    1:42.76 BRNZ   
                  47.85     1:42.76 (54.91)                                        
 28 Guglielmello, Sophia      11 MWSC-MR              1:45.51    1:42.98 BRNZ   
                  50.65     1:42.98 (52.33)                                        
 29 Mayerhauser, Leah E       11 DA-MR                1:40.93    1:43.27 BRNZ   
                  48.66     1:43.27 (54.61)                                        
 30 DiLiberto, Samantha F     11 WSSC-MR              1:45.41    1:44.56 BRNZ   
                  51.70     1:44.56 (52.86)                                        
 31 Ashley, Rachel            12 CFJV-MR              1:50.12    1:45.63 BRNZ   
                  50.04     1:45.63 (55.59)                                        
 32 Proscia, Emily R          11 WSSC-MR              1:42.32    1:46.32 BRNZ   
                  50.06     1:46.32 (56.26)                                        
 33 Barnes, Alex S            12 Barracudas-MR        1:41.94    1:46.66 BRNZ   
                  50.01     1:46.66 (56.65)                                        
 34 Venezia, Madelyn S        11 Rivertown Rays-MR    1:49.36    1:47.13 BRNZ   
                  52.20     1:47.13 (54.93)                                        
 35 Clott, Zara               11 Storm-MR             1:40.86    1:47.39 BRNZ   
                  49.57     1:47.39 (57.82)                                        
 36 Evangelidis, Ala D        12 COND-MR              1:50.38    1:47.52 BRNZ   
                  51.37     1:47.52 (56.15)                                        
 37 Thakur, Kerishma *        12 COND-MR              1:44.86    1:49.32 BRNZ   
                  53.93     1:49.32 (55.39)                                        
 38 Lieberman, Rena M         11 Empire-MR            2:10.12    1:54.08 BRNZ   
                  53.61   1:54.08 (1:00.47)                                        
 39 DeLuca, Tola G            12 PATS-MR              1:54.18    1:54.29 BRNZ   
                  53.91   1:54.29 (1:00.38)                                        
 40 Jackman, Anayah M         12 Barracudas-MR        1:47.49    1:58.48 BRNZ   
                  55.75   1:58.48 (1:02.73)                                        
 41 Jean, Christina           11 DA-MR                2:05.99    1:59.36 BRNZ   
                  57.65   1:59.36 (1:01.71)                                        
Non-Award Division  
  1 May, Kailen               12 Storm-MR             1:32.21    1:30.55 SILV   
                  42.88     1:30.55 (47.67)                                        
  2 Loughran, Megan R         12 RFAC-MR              1:31.83    1:31.06 SILV   
                  43.15     1:31.06 (47.91)                                        
 -- Wheeler, Marina           11 CFJV-MR              1:52.47        DFS        
      Declared false start
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:53.99  JO
              3:15.99  SILV
              3:16.00  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 3:16.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Fourie, Danae *           12 COND-MR              3:24.02    3:22.29 BRNZ   
                  46.35     1:39.82 (53.47)     2:31.86 (52.04)     3:22.29 (50.43)
  2 Loughran, Megan R         12 RFAC-MR              3:18.25    3:22.96 BRNZ   
                  46.25     1:38.94 (52.69)     2:32.64 (53.70)     3:22.96 (50.32)
  3 Tyberg, Alexa             11 CFJV-MR              3:33.22    3:30.18 BRNZ   
                  48.34     1:44.03 (55.69)     2:38.35 (54.32)     3:30.18 (51.83)
Non-Award Division  
  1 Scoppetta, Carolyn        12 Rivertown Rays-MR    3:28.99    3:01.02 SILV   
  2 Bean, Erin R              11 COND-MR              3:17.15    3:11.92 SILV   
                  44.23     1:33.92 (49.69)     2:23.28 (49.36)     3:11.92 (48.64)
  3 Aery, Christine           11 CFJV-MR              3:20.85    3:13.59 SILV   
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                31.09  JO
                35.69  SILV
                35.70  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 35.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Abrams, Anna M            12 PATS-MR                35.91      35.85 BRNZ   
  2 Ashley, Rachel            12 CFJV-MR                36.91      36.48 BRNZ   
  3 Cook, April M             12 RFAC-MR                36.31      36.50 BRNZ   
  4 Gazzara, Kaitlyn M        11 COND-MR                38.00      37.36 BRNZ   
  5 Aery, Christine           11 CFJV-MR                39.31      37.68 BRNZ   
  6 Quezada, Vanessa A        11 PATS-MR                38.22      37.87 BRNZ   
  7 MacDonald, Kate           11 CFJV-MR                37.28      38.03 BRNZ   
  8 May, Kailen               12 Storm-MR               36.78      38.40 BRNZ   
  9 Mayerhauser, Leah E       11 DA-MR                  38.00      40.08 BRNZ   
 10 Suri, Navya               12 NYSA-MR                40.72      40.41 BRNZ   
 11 Rabasco, Sara E           11 Rivertown Rays-MR      43.73      40.42 BRNZ   
 12 Austin, Jessica R         11 Rivertown Rays-MR      39.88      40.84 BRNZ   
 13 Fourie, Danae *           12 COND-MR                41.06      41.52 BRNZ   
 14 Donaldson, Savannah A     12 Barracudas-MR          39.83      41.55 BRNZ   
 15 Marin, Briana O           12 WSSC-MR                43.48      41.62 BRNZ   
 16 McNamara, Emily F         11 RFAC-MR                40.25      41.81 BRNZ   
 17 Williams, Catherine G     11 WSSC-MR                45.21      42.55 BRNZ   
 18 Kuduk, Norah              11 Rivertown Rays-MR      39.43      43.07 BRNZ   
 19 Quinn, Chloe L            12 WSSC-MR                40.74      43.14 BRNZ   
 20 Trieff, Lily S            11 Silver Streaks-MR      42.53      43.18 BRNZ   
 21 Miriyagalla, Vaishali     11 CFJV-MR                43.66      43.37 BRNZ   
 22 DiLiberto, Samantha F     11 WSSC-MR                40.43      43.68 BRNZ   
 23 Li, Amanda                11 RFAC-MR                44.59      44.13 BRNZ   
 24 Proscia, Emily R          11 WSSC-MR                44.32      44.78 BRNZ   
 25 Thakur, Kerishma *        12 COND-MR                41.28      45.94 BRNZ   
 26 Rabinowitz, Alana         12 CFJV-MR              1:03.00      46.50 BRNZ   
 27 Jackman, Anayah M         12 Barracudas-MR          46.54      46.55 BRNZ   
 28 DeLuca, Tola G            12 PATS-MR                46.99      46.56 BRNZ   
 29 Kawai, Julia F            12 Empire-MR              46.34      46.65 BRNZ   
 30 Clark, Emma A             12 DA-MR                  45.88      46.98 BRNZ   
 31 Silver, Christina M       11 Silver Streaks-MR      53.23      47.41 BRNZ   
 32 Shpak, Olivia G           12 Rivertown Rays-MR      51.87      50.09 BRNZ   
 33 Lieberman, Rena M         11 Empire-MR              45.55      50.95 BRNZ   
 34 Vonderhorst, Dylan P      11 COND-MR                59.49      51.08 BRNZ   
 35 D'Agostino, Lauren        11 CFJV-MR                58.75      52.30 BRNZ   
 36 Chambers, Olivia G        12 Empire-MR              50.60      52.89 BRNZ   
 37 Phadnis, Aneeka V         11 NYSA-MR                50.99      53.06 BRNZ   
 38 Clott, Zara               11 Storm-MR               46.45      54.21 BRNZ   
 39 Huggins, Kathleen         11 MVA-MR               1:00.22      55.95 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Murray, Gabriella R       11 RFAC-MR                36.19      34.38 SILV   
 -- Wheeler, Marina           11 CFJV-MR                50.52        DFS        
      Declared false start
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:10.99  JO
              1:26.19  SILV
              1:26.20  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:26.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Mayerhauser, Leah E       11 DA-MR                1:28.71    1:26.70 BRNZ   
                  40.08     1:26.70 (46.62)                                        
  2 Rodriguez, Ava V          11 Barracudas-MR        1:39.00    1:27.42 BRNZ   
                  41.34     1:27.42 (46.08)                                        
  3 Barnes, Alex S            12 Barracudas-MR        1:30.00    1:28.48 BRNZ   
                  39.99     1:28.48 (48.49)                                        
  4 Magee, Reed               11 Marlins Bgnw-MR      1:37.93    1:29.21 BRNZ   
                  39.50     1:29.21 (49.71)                                        
  5 Austin, Jessica R         11 Rivertown Rays-MR    1:29.75    1:31.78 BRNZ   
                  42.43     1:31.78 (49.35)                                        
  6 Getman, Maddie G          11 Storm-MR             1:33.35    1:32.61 BRNZ   
                  41.00     1:32.61 (51.61)                                        
  7 Aery, Christine           11 CFJV-MR              1:40.03    1:34.47 BRNZ   
                  41.77     1:34.47 (52.70)                                        
  8 Runolfsson, Johanna a     12 COND-MR              1:31.66    1:37.10 BRNZ   
                  43.85     1:37.10 (53.25)                                        
  9 Thakur, Kerishma *        12 COND-MR              1:34.42    1:40.90 BRNZ   
                  46.84     1:40.90 (54.06)                                        
 10 Evans, Amelia J           12 Rivertown Rays-MR    1:40.71    1:42.72 BRNZ   
                  45.95     1:42.72 (56.77)                                        
 11 Rabinowitz, Alana         12 CFJV-MR              2:03.00    1:46.17 BRNZ   
                  45.56   1:46.17 (1:00.61)                                        
 12 Miriyagalla, Vaishali     11 CFJV-MR              1:45.44    1:46.31 BRNZ   
                  45.70   1:46.31 (1:00.61)                                        
Non-Award Division  
  1 Leger, Adelle J           12 MVA-MR               1:30.07    1:22.03 SILV   
                  35.62     1:22.03 (46.41)                                        
  2 Murray, Gabriella R       11 RFAC-MR              1:26.98    1:24.62 SILV   
                  38.89     1:24.62 (45.73)                                        
  3 Cook, April M             12 RFAC-MR              1:28.34    1:24.77 SILV   
                  39.74     1:24.77 (45.03)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:39.99  JO
              2:55.99  SILV
              2:56.00  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:56.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Callaghan, Anna           12 CFJV-MR              3:12.99    3:06.82 BRNZ   
                  39.87     1:28.21 (48.34)     2:19.12 (50.91)     3:06.82 (47.70)
  2 Scoppetta, Carolyn        12 Rivertown Rays-MR    3:15.45    3:11.12 BRNZ   
                  40.45     1:31.02 (50.57)     2:22.02 (51.00)     3:11.12 (49.10)
  3 Miriyagalla, Amaavi       12 CFJV-MR              3:03.22    3:18.23 BRNZ   
                  39.98     1:29.27 (49.29)     2:23.76 (54.49)     3:18.23 (54.47)
  4 Starikovsky, Marina N     12 COND-MR              3:29.06    3:46.17 BRNZ   
                  41.84     1:38.13 (56.29)   2:42.27 (1:04.14)   3:46.17 (1:03.90)
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:10.49  JO
              1:18.69  SILV
              1:18.70  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:18.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hill, Yasmin S            11 Marlins Bgnw-MR      1:19.33    1:18.75 BRNZ   
                  35.87     1:18.75 (42.88)                                        
  2 Ashley, Rachel            12 CFJV-MR              1:23.17    1:19.54 BRNZ   
                  35.99     1:19.54 (43.55)                                        
  3 Gazzara, Kaitlyn M        11 COND-MR              1:22.70    1:19.56 BRNZ   
                  36.87     1:19.56 (42.69)                                        
  4 Reilly, Courtney          12 Storm-MR             1:19.73    1:19.60 BRNZ   
                  36.86     1:19.60 (42.74)                                        
  5 May, Kailen               12 Storm-MR             1:20.08    1:19.89 BRNZ   
                  38.36     1:19.89 (41.53)                                        
  6 Quezada, Julia C          11 RFAC-MR              1:20.43    1:20.05 BRNZ   
                  36.37     1:20.05 (43.68)                                        
  7 Rodriguez, Ava V          11 Barracudas-MR        1:26.84    1:20.88 BRNZ   
                  37.19     1:20.88 (43.69)                                        
  8 Barnes, Alex S            12 Barracudas-MR        1:22.13    1:21.22 BRNZ   
                  35.82     1:21.22 (45.40)                                        
  9 Evans, Emily R            12 MVA-MR               1:25.34    1:21.30 BRNZ   
                  37.55     1:21.30 (43.75)                                        
 10 Loughran, Megan R         12 RFAC-MR              1:21.39    1:21.54 BRNZ   
                  37.74     1:21.54 (43.80)                                        
 11 Aery, Christine           11 CFJV-MR              1:24.06    1:21.77 BRNZ   
                  37.48     1:21.77 (44.29)                                        
 11 Rabasco, Sara E           11 Rivertown Rays-MR    1:23.23    1:21.77 BRNZ   
                  40.37     1:21.77 (41.40)                                        
 13 Magee, Reed               11 Marlins Bgnw-MR      1:22.69    1:21.89 BRNZ   
                  37.59     1:21.89 (44.30)                                        
 14 Cook, April M             12 RFAC-MR              1:23.65    1:21.94 BRNZ   
                  37.64     1:21.94 (44.30)                                        
 15 MacDonald, Kate           11 CFJV-MR              1:24.54    1:22.23 BRNZ   
                  37.34     1:22.23 (44.89)                                        
 16 Quezada, Vanessa A        11 PATS-MR              1:24.33    1:22.76 BRNZ   
                  38.26     1:22.76 (44.50)                                        
 17 Mainiero, Sophia L        11 Silver Streaks-MR    1:22.65    1:23.08 BRNZ   
                  38.37     1:23.08 (44.71)                                        
 18 Evans, Amelia J           12 Rivertown Rays-MR    1:23.94    1:23.11 BRNZ   
                  40.33     1:23.11 (42.78)                                        
 19 Fourie, Danae *           12 COND-MR              1:27.14    1:23.31 BRNZ   
                  39.10     1:23.31 (44.21)                                        
 20 Murray, Gabriella R       11 RFAC-MR              1:25.09    1:23.52 BRNZ   
                  36.69     1:23.52 (46.83)                                        
 21 Getman, Maddie G          11 Storm-MR             1:26.01    1:24.02 BRNZ   
                  40.55     1:24.02 (43.47)                                        
 22 Marin, Briana O           12 WSSC-MR              1:24.23    1:24.24 BRNZ   
                  38.60     1:24.24 (45.64)                                        
 23 Kuduk, Norah              11 Rivertown Rays-MR    1:22.41    1:24.34 BRNZ   
                  37.99     1:24.34 (46.35)                                        
 24 Trieff, Lily S            11 Silver Streaks-MR    1:29.32    1:25.92 BRNZ   
                  38.23     1:25.92 (47.69)                                        
 25 Mayerhauser, Leah E       11 DA-MR                1:24.34    1:25.93 BRNZ   
                  38.05     1:25.93 (47.88)                                        
 26 Runolfsson, Johanna a     12 COND-MR              1:28.15    1:26.16 BRNZ   
                  41.05     1:26.16 (45.11)                                        
 27 Austin, Jessica R         11 Rivertown Rays-MR    1:24.48    1:26.25 BRNZ   
                  38.97     1:26.25 (47.28)                                        
 28 Bean, Erin R              11 COND-MR              1:23.58    1:26.92 BRNZ   
                  42.69     1:26.92 (44.23)                                        
 29 Tyberg, Alexa             11 CFJV-MR              1:31.07    1:27.60 BRNZ   
                  40.91     1:27.60 (46.69)                                        
 30 Li, Amanda                11 RFAC-MR              1:31.64    1:27.68 BRNZ   
                  39.21     1:27.68 (48.47)                                        
 31 Abrams, Anna M            12 PATS-MR              1:28.13    1:27.87 BRNZ   
 32 McNamara, Emily F         11 RFAC-MR              1:32.37    1:28.89 BRNZ   
                  39.56     1:28.89 (49.33)                                        
 33 Melley, Emma G            12 Barracudas-MR        1:35.15    1:29.06 BRNZ   
                  43.03     1:29.06 (46.03)                                        
 34 Grizzaffi, Carly          12 Storm-MR             1:27.95    1:29.43 BRNZ   
                  40.36     1:29.43 (49.07)                                        
 35 Thakur, Kerishma *        12 COND-MR              1:29.17    1:30.28 BRNZ   
                  43.85     1:30.28 (46.43)                                        
 36 Rabinowitz, Alana         12 CFJV-MR              1:36.80    1:30.73 BRNZ   
                  42.68     1:30.73 (48.05)                                        
 37 Jones, Kristen L          11 DA-MR                1:38.00    1:34.14 BRNZ   
                  40.97     1:34.14 (53.17)                                        
 38 Clark, Emma A             12 DA-MR                1:32.65    1:34.48 BRNZ   
                  42.35     1:34.48 (52.13)                                        
 39 Jackman, Anayah M         12 Barracudas-MR        1:42.86    1:34.68 BRNZ   
                  44.25     1:34.68 (50.43)                                        
 40 Silver, Christina M       11 Silver Streaks-MR    1:38.89    1:34.91 BRNZ   
                  41.47     1:34.91 (53.44)                                        
 41 Vonderhorst, Dylan P      11 COND-MR              1:35.46    1:35.00 BRNZ   
                  46.66     1:35.00 (48.34)                                        
 42 Povill, Abigail E         12 MVA-MR               1:39.85    1:35.53 BRNZ   
                  46.99     1:35.53 (48.54)                                        
 43 Biondollilo, Talia E      11 MVA-MR               2:00.50    1:35.80 BRNZ   
                  45.35     1:35.80 (50.45)                                        
 44 Venezia, Madelyn S        11 Rivertown Rays-MR    1:46.30    1:35.93 BRNZ   
                  45.02     1:35.93 (50.91)                                        
 45 Evans, Simone M           12 Barracudas-MR        1:38.68    1:38.71 BRNZ   
                  49.11     1:38.71 (49.60)                                        
 46 Shpak, Olivia G           12 Rivertown Rays-MR    1:45.11    1:40.16 BRNZ   
                  45.69     1:40.16 (54.47)                                        
 47 Chambers, Olivia G        12 Empire-MR            1:48.98    1:42.25 BRNZ   
                  50.65     1:42.25 (51.60)                                        
 48 Povill, Rebecca S         11 MVA-MR               1:55.39    1:44.19 BRNZ   
                  50.35     1:44.19 (53.84)                                        
Non-Award Division  
  1 Miriyagalla, Amaavi       12 CFJV-MR              1:18.81    1:15.31 SILV   
                  35.17     1:15.31 (40.14)                                        
  2 Meyer, Julia F            12 Empire-MR            1:20.36    1:18.39 SILV   
                  37.65     1:18.39 (40.74)                                        
 -- Jean, Christina           11 DA-MR                1:50.99         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  53.68          DQ (55.24)                                        
 -- Lieberman, Rena M         11 Empire-MR            1:46.75         DQ        
      Did not finish on back - back
                  50.74          DQ (53.77)                                        
 -- Stoll, Olivia P           11 Storm-MR             1:39.99         DQ        
      Strokes out of sequence - IM
                  43.43          DQ (51.90)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:29.49  JO
              2:48.09  SILV
              2:48.10  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:48.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Gazzara, Kaitlyn M        11 COND-MR              2:55.05    2:48.63 BRNZ   
                  37.59     1:19.38 (41.79)     2:09.25 (49.87)     2:48.63 (39.38)
  2 Ashley, Rachel            12 CFJV-MR              2:58.18    2:52.27 BRNZ   
                  36.60     1:19.24 (42.64)     2:13.24 (54.00)     2:52.27 (39.03)
  3 MacDonald, Kate           11 CFJV-MR              2:57.72    2:54.47 BRNZ   
                  40.34     1:24.10 (43.76)     2:15.55 (51.45)     2:54.47 (38.92)
  4 Mainiero, Sophia L        11 Silver Streaks-MR    2:56.51    3:02.52 BRNZ   
                  39.61     1:26.10 (46.49)     2:20.27 (54.17)     3:02.52 (42.25)
  5 Murray, Gabriella R       11 RFAC-MR              3:00.79    3:06.01 BRNZ   
                  41.75     1:27.24 (45.49)     2:26.02 (58.78)     3:06.01 (39.99)
  6 Abrams, Anna M            12 PATS-MR              3:12.66    3:15.00 BRNZ   
                  40.32     1:29.26 (48.94)   2:30.18 (1:00.92)     3:15.00 (44.82)
  7 McNamara, Emily F         11 RFAC-MR              3:21.97    3:19.80 BRNZ   
                  43.43     1:36.57 (53.14)     2:34.34 (57.77)     3:19.80 (45.46)
  8 Jackman, Anayah M         12 Barracudas-MR        3:30.04    3:33.76 BRNZ   
                  51.06     1:42.88 (51.82)   2:49.10 (1:06.22)     3:33.76 (44.66)
Non-Award Division  
 -- Miriyagalla, Vaishali     11 CFJV-MR              3:10.16         DQ        
      Non-simultaneous arms - breast
                  46.83     1:34.87 (48.04)     2:28.42 (53.55)          DQ (43.68)
 -- Runolfsson, Johanna a     12 COND-MR              3:10.25         DQ        
      Did not finish on back - back
                  44.85     1:36.95 (52.10)     2:34.24 (57.29)          DQ (44.42)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.69  JO
                28.79  SILV
                28.80  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 28.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Schwartz, Alyssa Belle B  13 Empire-MR              29.04      29.30 BRNZ   
  2 Prybylski, Anna           13 CFJV-MR                28.97      29.85 BRNZ   
  3 Cohen, Hannah G           13 Storm-MR               30.47      29.96 BRNZ   
  4 Youngman, Madison L       13 WSSC-MR                28.80      30.00 BRNZ   
  5 Pino, Danyelle D          14 NBS-MR                 29.88      30.22 BRNZ   
  6 Reddy, Margot S           14 Marlins Bgnw-MR        29.34      30.53 BRNZ   
  7 Singer, Quinn A           13 Rivertown Rays-MR      30.07      30.66 BRNZ   
  8 Mark, Meaghan             14 CFJV-MR                30.44      30.79 BRNZ   
  9 Behbehani, Iman           14 Marlins Bgnw-MR        30.25      30.91 BRNZ   
 10 Wilson, Kaitlyn R         14 WSSC-MR                30.41      30.94 BRNZ   
 11 Galler, Adrienne          13 CFJV-MR                29.12      30.95 BRNZ   
 12 Monica, Amelia C          13 Rivertown Rays-MR      30.87      31.19 BRNZ   
 13 Coen, Jenn R              14 Empire-MR              33.32      31.31 BRNZ   
 14 Spina, Vanessa            13 MVA-MR                 30.85      31.40 BRNZ   
 15 Kobolakis, Alexandra Z    14 COND-MR                29.39      31.44 BRNZ   
 16 LoSauro, Kaitlin          14 MVA-MR                 31.09      31.58 BRNZ   
 17 Wu, Katherine A           13 COND-MR                30.88      31.63 BRNZ   
 18 Zhu, Kelly H              13 Empire-MR              31.81      31.69 BRNZ   
 19 Trubiano, Alexa R         13 SSL-MR                 30.67      31.86 BRNZ   
 20 Signore, Maia A           14 SSL-MR                 31.07      31.89 BRNZ   
 21 Adorable, Kylie A         13 COND-MR                32.72      32.08 BRNZ   
 22 Zhou, Amy X               13 PATS-MR                32.61      32.13 BRNZ   
 23 Siegel, Molly E           14 Storm-MR               31.12      32.23 BRNZ   
 24 Rivera, Anna C            14 PATS-MR                31.26      32.44 BRNZ   
 24 O'Brien, Peyton           14 MVA-MR                 36.72      32.44 BRNZ   
 26 Fourie, Arisa *           14 COND-MR                31.93      32.61 BRNZ   
 27 Paz, Cristina             13 Empire-MR              31.33      32.93 BRNZ   
 28 Haber, Sarah E            14 COND-MR                31.67      33.01 BRNZ   
 29 Koestler, Aimee J         14 Marlins Bgnw-MR        32.76      33.05 BRNZ   
 30 Steinhauer, Berkeley L    13 Silver Streaks-MR      32.87      33.10 BRNZ   
 31 Beamish, Keegan J         13 MVA-MR                 32.55      33.58 BRNZ   
 32 Braun, Hannah I           13 MVA-MR                 35.58      34.11 BRNZ   
 33 Nemerever, Hannah         13 CFJV-MR                33.92      34.23 BRNZ   
 34 O'Brien, Emily            14 MVA-MR                 37.09      35.46 BRNZ   
 35 Lofrese, Abigail          13 MVA-MR                 47.22      43.77 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Tuchman, Emily            14 Storm-MR               29.18      27.67 SILV   
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.99  JO
              1:03.09  SILV
              1:03.10  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:03.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Block, Isabella L         13 COND-MR              1:03.87    1:05.76 BRNZ   
                  31.08     1:05.76 (34.68)                                        
  2 Kerrigan, Kayla           14 NYSA-MR              1:08.23    1:05.82 BRNZ   
                  31.81     1:05.82 (34.01)                                        
  3 Reddy, Margot S           14 Marlins Bgnw-MR      1:05.42    1:06.07 BRNZ   
                  31.24     1:06.07 (34.83)                                        
  4 Cohen, Hannah G           13 Storm-MR             1:07.49    1:06.34 BRNZ   
                  31.91     1:06.34 (34.43)                                        
  5 Washington, Michelle G    14 Marlins Bgnw-MR      1:04.21    1:06.37 BRNZ   
                  31.81     1:06.37 (34.56)                                        
  5 Singer, Quinn A           13 Rivertown Rays-MR    1:04.86    1:06.37 BRNZ   
                  32.53     1:06.37 (33.84)                                        
  7 Christensen, Marcella R   14 NYSA-MR              1:04.72    1:06.50 BRNZ   
                  31.76     1:06.50 (34.74)                                        
  8 Davis, Karina C           13 PATS-MR              1:08.13    1:06.87 BRNZ   
                  32.04     1:06.87 (34.83)                                        
  9 Marrone, Samantha R       14 WSSC-MR              1:05.28    1:07.01 BRNZ   
                  31.80     1:07.01 (35.21)                                        
 10 Gallagher, Maddy M        14 Empire-MR            1:04.37    1:07.11 BRNZ   
                  31.62     1:07.11 (35.49)                                        
 11 Mark, Meaghan             14 CFJV-MR              1:05.65    1:07.35 BRNZ   
                  32.78     1:07.35 (34.57)                                        
 12 Zhu, Kelly H              13 Empire-MR            1:08.72    1:08.18 BRNZ   
                  32.45     1:08.18 (35.73)                                        
 13 Schwartz, Alyssa Belle B  13 Empire-MR            1:06.57    1:09.01 BRNZ   
                  32.25     1:09.01 (36.76)                                        
 14 Spina, Vanessa            13 MVA-MR               1:09.64    1:09.44 BRNZ   
                  33.46     1:09.44 (35.98)                                        
 15 Driesen, Bella            13 Storm-MR             1:06.42    1:09.55 BRNZ   
                  33.87     1:09.55 (35.68)                                        
 16 Skoglund, Emma G          13 SSL-MR               1:06.59    1:09.79 BRNZ   
                  32.99     1:09.79 (36.80)                                        
 17 Adorable, Kylie A         13 COND-MR              1:10.32    1:09.89 BRNZ   
                  33.25     1:09.89 (36.64)                                        
 18 Tadbiri, Dina             14 CFJV-MR              1:06.71    1:09.90 BRNZ   
                  33.98     1:09.90 (35.92)                                        
 19 Signore, Maia A           14 SSL-MR               1:10.17    1:09.97 BRNZ   
                  33.64     1:09.97 (36.33)                                        
 20 Monica, Amelia C          13 Rivertown Rays-MR    1:08.33    1:10.20 BRNZ   
                  33.22     1:10.20 (36.98)                                        
 21 Haber, Sarah E            14 COND-MR              1:08.85    1:10.28 BRNZ   
                  33.23     1:10.28 (37.05)                                        
 22 Behbehani, Iman           14 Marlins Bgnw-MR      1:06.06    1:10.35 BRNZ   
                  34.00     1:10.35 (36.35)                                        
 23 Siegel, Molly E           14 Storm-MR             1:09.42    1:10.45 BRNZ   
                  33.79     1:10.45 (36.66)                                        
 24 McAninch, Katherine E     13 MWSC-MR              1:07.76    1:10.77 BRNZ   
                  33.29     1:10.77 (37.48)                                        
 25 Galler, Adrienne          13 CFJV-MR              1:04.27    1:10.99 BRNZ   
                  33.01     1:10.99 (37.98)                                        
 26 Pino, Danyelle D          14 NBS-MR               1:08.19    1:11.55 BRNZ   
                  32.24     1:11.55 (39.31)                                        
 27 Fourie, Arisa *           14 COND-MR              1:10.30    1:12.68 BRNZ   
                  34.46     1:12.68 (38.22)                                        
 27 Ring, Bianca D            13 WSSC-MR              1:11.02    1:12.68 BRNZ   
                  34.99     1:12.68 (37.69)                                        
 29 Kobolakis, Alexandra Z    14 COND-MR              1:06.24    1:13.06 BRNZ   
                  34.14     1:13.06 (38.92)                                        
 30 Paz, Cristina             13 Empire-MR            1:10.01    1:13.20 BRNZ   
                  33.74     1:13.20 (39.46)                                        
 31 Maresca, Amanda C         14 RFAC-MR              1:10.85    1:13.63 BRNZ   
                  35.35     1:13.63 (38.28)                                        
 32 Braun, Hannah I           13 MVA-MR               1:17.34    1:14.60 BRNZ   
                  36.56     1:14.60 (38.04)                                        
 33 Steinhauer, Berkeley L    13 Silver Streaks-MR    1:13.01    1:14.73 BRNZ   
                  36.35     1:14.73 (38.38)                                        
 34 Koestler, Aimee J         14 Marlins Bgnw-MR      1:13.74    1:16.00 BRNZ   
                  35.89     1:16.00 (40.11)                                        
 35 Zhou, Amy X               13 PATS-MR              1:19.79    1:16.02 BRNZ   
                  36.54     1:16.02 (39.48)                                        
 36 Nemerever, Hannah         13 CFJV-MR              1:13.77    1:17.63 BRNZ   
                  37.11     1:17.63 (40.52)                                        
 37 Beamish, Keegan J         13 MVA-MR               1:14.51    1:20.71 BRNZ   
                  38.67     1:20.71 (42.04)                                        
 38 Gwozdz, Veronika I        13 COND-MR              1:23.50    1:24.01 BRNZ   
                  39.49     1:24.01 (44.52)                                        
 39 Fernandes, Thea L         13 MWSC-MR              1:27.13    1:35.95 BRNZ   
                  46.87     1:35.95 (49.08)                                        
 40 Lofrese, Abigail          13 MVA-MR               1:44.26    1:45.03 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Lerner, Charlotte         13 Storm-MR             1:03.41    1:02.92 SILV   
                  30.11     1:02.92 (32.81)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:05.69  JO
              2:16.99  SILV
              2:17.00  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:17.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Lerner, Charlotte         13 Storm-MR             2:20.30    2:18.09 BRNZ   
                  30.50     1:04.90 (34.40)     1:41.42 (36.52)     2:18.09 (36.67)
  2 Gallagher, Maddy M        14 Empire-MR            2:21.50    2:20.55 BRNZ   
                  32.25     1:07.62 (35.37)     1:44.80 (37.18)     2:20.55 (35.75)
  3 Christensen, Marcella R   14 NYSA-MR              2:22.48    2:22.14 BRNZ   
                  32.80     1:09.06 (36.26)     1:46.14 (37.08)     2:22.14 (36.00)
  4 Singer, Quinn A           13 Rivertown Rays-MR    2:20.40    2:22.62 BRNZ   
                  33.21     1:09.69 (36.48)     1:46.52 (36.83)     2:22.62 (36.10)
  5 Mark, Meaghan             14 CFJV-MR              2:19.75    2:25.00 BRNZ   
                  32.25     1:08.91 (36.66)     1:47.68 (38.77)     2:25.00 (37.32)
  6 Block, Isabella L         13 COND-MR              2:24.01    2:26.24 BRNZ   
                  31.84     1:07.95 (36.11)     1:46.63 (38.68)     2:26.24 (39.61)
  7 Cohen, Hannah G           13 Storm-MR             2:28.75    2:26.34 BRNZ   
                  34.35     1:12.27 (37.92)     1:51.07 (38.80)     2:26.34 (35.27)
  8 Washington, Michelle G    14 Marlins Bgnw-MR      2:25.40    2:27.11 BRNZ   
                  33.74     1:09.98 (36.24)     1:49.21 (39.23)     2:27.11 (37.90)
  9 Driesen, Bella            13 Storm-MR             2:23.86    2:27.18 BRNZ   
                  32.38     1:08.87 (36.49)     1:47.89 (39.02)     2:27.18 (39.29)
 10 Kobolakis, Alexandra Z    14 COND-MR              2:27.46    2:27.86 BRNZ   
                  34.83     1:13.21 (38.38)     1:51.76 (38.55)     2:27.86 (36.10)
 11 Haber, Sarah E            14 COND-MR              2:30.68    2:28.32 BRNZ   
                  33.61     1:11.40 (37.79)     1:51.03 (39.63)     2:28.32 (37.29)
 12 Zhu, Kelly H              13 Empire-MR            2:30.71    2:29.11 BRNZ   
                  33.67     1:11.43 (37.76)     1:51.36 (39.93)     2:29.11 (37.75)
 13 Trubiano, Alexa R         13 SSL-MR               2:27.48    2:30.12 BRNZ   
                  34.36     1:13.04 (38.68)     1:52.12 (39.08)     2:30.12 (38.00)
 14 Skoglund, Emma G          13 SSL-MR               2:26.02    2:30.40 BRNZ   
                  34.13     1:12.70 (38.57)     1:52.51 (39.81)     2:30.40 (37.89)
 15 Fourie, Arisa *           14 COND-MR              2:32.46    2:31.56 BRNZ   
                  34.20     1:12.35 (38.15)     1:52.19 (39.84)     2:31.56 (39.37)
 16 Galler, Adrienne          13 CFJV-MR              2:28.51    2:33.54 BRNZ   
                  34.50     1:13.85 (39.35)     1:54.85 (41.00)     2:33.54 (38.69)
 17 Tadbiri, Dina             14 CFJV-MR              2:29.03    2:33.70 BRNZ   
                  35.51     1:14.53 (39.02)     1:55.11 (40.58)     2:33.70 (38.59)
 18 Maresca, Amanda C         14 RFAC-MR              2:37.28    2:34.04 BRNZ   
                  35.59     1:13.80 (38.21)     1:54.27 (40.47)     2:34.04 (39.77)
 19 Spina, Vanessa            13 MVA-MR               2:36.95    2:34.60 BRNZ   
                  35.35     1:15.94 (40.59)     1:55.95 (40.01)     2:34.60 (38.65)
 20 McAninch, Katherine E     13 MWSC-MR                   NT    2:34.63 BRNZ   
                  33.53     1:13.07 (39.54)     1:54.81 (41.74)     2:34.63 (39.82)
 21 Lyko, Angelika            14 MVA-MR               2:20.02    2:34.71 BRNZ   
                  34.36     1:12.55 (38.19)     1:53.42 (40.87)     2:34.71 (41.29)
 22 Schwartz, Alyssa Belle B  13 Empire-MR            2:30.00    2:34.76 BRNZ   
                  33.54     1:12.94 (39.40)     1:54.07 (41.13)     2:34.76 (40.69)
 23 Adorable, Kylie A         13 COND-MR              2:42.25    2:35.47 BRNZ   
                  34.21     1:13.18 (38.97)     1:54.70 (41.52)     2:35.47 (40.77)
 24 Behbehani, Iman           14 Marlins Bgnw-MR      2:24.47    2:35.64 BRNZ   
                  34.68     1:14.93 (40.25)     1:57.10 (42.17)     2:35.64 (38.54)
 25 Paz, Cristina             13 Empire-MR            2:31.24    2:39.25 BRNZ   
                  35.40     1:15.85 (40.45)     1:57.73 (41.88)     2:39.25 (41.52)
 26 Pino, Danyelle D          14 NBS-MR               2:37.87    2:39.88 BRNZ   
                  35.44     1:15.77 (40.33)     1:59.35 (43.58)     2:39.88 (40.53)
 27 Steinhauer, Berkeley L    13 Silver Streaks-MR    2:44.78    2:45.57 BRNZ   
                  36.38     1:18.39 (42.01)   2:45.77 (1:27.38)         2:45.57 ( )
 28 Beamish, Keegan J         13 MVA-MR               2:40.15    2:47.53 BRNZ   
                  38.70     1:21.91 (43.21)     2:06.04 (44.13)     2:47.53 (41.49)
 29 Koestler, Aimee J         14 Marlins Bgnw-MR      2:40.42    2:48.68 BRNZ   
                  35.59     1:18.55 (42.96)   2:48.86 (1:30.31)         2:48.68 ( )
 30 Gwozdz, Veronika I        13 COND-MR              3:21.03    2:55.36 BRNZ   
                  39.98     1:24.88 (44.90)     2:12.18 (47.30)     2:55.36 (43.18)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:35.99  JO
              5:50.59  SILV
              5:50.60  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 5:50.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Remigio, Madison L        13 COND-MR              6:06.18    6:18.59 BRNZ   
                  32.94     1:10.44 (37.50)     1:49.26 (38.82)     2:28.27 (39.01)
        3:07.18 (38.91)     3:46.11 (38.93)     4:24.91 (38.80)     5:04.04 (39.13)
        5:42.89 (38.85)     6:18.59 (35.70)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:06.59  JO
              1:15.29  SILV
              1:15.30  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:15.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivera, Anna C            14 PATS-MR              1:15.54    1:16.12 BRNZ   
                  37.34     1:16.12 (38.78)                                        
  2 Zhu, Kelly H              13 Empire-MR            1:16.56    1:17.23 BRNZ   
                  37.29     1:17.23 (39.94)                                        
  3 Youngman, Madison L       13 WSSC-MR              1:18.57    1:17.71 BRNZ   
                  38.42     1:17.71 (39.29)                                        
  4 Singer, Quinn A           13 Rivertown Rays-MR    1:16.22    1:18.02 BRNZ   
                  38.72     1:18.02 (39.30)                                        
  5 Monica, Amelia C          13 Rivertown Rays-MR    1:15.53    1:18.63 BRNZ   
                  38.44     1:18.63 (40.19)                                        
  6 Galler, Adrienne          13 CFJV-MR              1:16.62    1:19.04 BRNZ   
                  37.89     1:19.04 (41.15)                                        
  7 Washington, Michelle G    14 Marlins Bgnw-MR      1:15.93    1:20.03 BRNZ   
  8 Kobolakis, Alexandra Z    14 COND-MR              1:16.43    1:20.32 BRNZ   
                  38.60     1:20.32 (41.72)                                        
  9 Cohen, Hannah G           13 Storm-MR             1:21.92    1:20.74 BRNZ   
                  39.88     1:20.74 (40.86)                                        
 10 Coen, Jenn R              14 Empire-MR            1:20.84    1:21.19 BRNZ   
                  38.86     1:21.19 (42.33)                                        
 11 Adorable, Kylie A         13 COND-MR              1:21.31    1:21.43 BRNZ   
                  39.75     1:21.43 (41.68)                                        
 12 Behbehani, Iman           14 Marlins Bgnw-MR      1:21.63    1:21.62 BRNZ   
                  39.70     1:21.62 (41.92)                                        
 13 Wu, Katherine A           13 COND-MR              1:22.65    1:22.69 BRNZ   
                  40.94     1:22.69 (41.75)                                        
 14 LoSauro, Kaitlin          14 MVA-MR               1:30.74    1:23.05 BRNZ   
                  39.46     1:23.05 (43.59)                                        
 15 Haber, Sarah E            14 COND-MR              1:22.49    1:23.06 BRNZ   
                  40.66     1:23.06 (42.40)                                        
 16 Steinhauer, Berkeley L    13 Silver Streaks-MR    1:29.56    1:23.32 BRNZ   
 17 Paz, Cristina             13 Empire-MR            1:19.74    1:24.28 BRNZ   
                  41.13     1:24.28 (43.15)                                        
 18 Schwartz, Alyssa Belle B  13 Empire-MR            1:26.05    1:24.29 BRNZ   
                  39.30     1:24.29 (44.99)                                        
 19 Siegel, Molly E           14 Storm-MR             1:18.74    1:24.96 BRNZ   
                  40.95     1:24.96 (44.01)                                        
 20 Spina, Vanessa            13 MVA-MR               1:27.66    1:24.97 BRNZ   
 21 Koestler, Aimee J         14 Marlins Bgnw-MR      1:24.24    1:25.02 BRNZ   
 22 Braun, Hannah I           13 MVA-MR               1:29.78    1:25.62 BRNZ   
                  42.52     1:25.62 (43.10)                                        
 23 Signore, Maia A           14 SSL-MR               1:25.58    1:27.30 BRNZ   
                  42.88     1:27.30 (44.42)                                        
 24 Pino, Danyelle D          14 NBS-MR               1:22.80    1:27.58 BRNZ   
                  42.43     1:27.58 (45.15)                                        
 25 Nemerever, Hannah         13 CFJV-MR              1:23.23    1:28.04 BRNZ   
                  42.45     1:28.04 (45.59)                                        
 26 Beamish, Keegan J         13 MVA-MR               1:23.93    1:30.39 BRNZ   
                  45.01     1:30.39 (45.38)                                        
 27 Lofrese, Abigail          13 MVA-MR               1:48.87    1:51.84 BRNZ   
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:21.59  JO
              2:42.99  SILV
              2:43.00  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:43.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trubiano, Alexa R         13 SSL-MR               2:43.27    2:44.91 BRNZ   
                                1:22.32 ( )     2:05.29 (42.97)     2:44.91 (39.62)
  2 Monica, Amelia C          13 Rivertown Rays-MR    2:43.46    2:45.34 BRNZ   
                  38.58     1:21.54 (42.96)     2:04.96 (43.42)     2:45.34 (40.38)
  3 Maresca, Amanda C         14 RFAC-MR              2:55.88    2:52.85 BRNZ   
                  41.12     1:24.87 (43.75)     2:09.46 (44.59)     2:52.85 (43.39)
  4 Washington, Michelle G    14 Marlins Bgnw-MR      2:54.89    2:54.01 BRNZ   
                                1:24.76 ( )     2:10.25 (45.49)     2:54.01 (43.76)
  5 Cohen, Hannah G           13 Storm-MR             2:51.72    2:54.17 BRNZ   
                  41.26     1:27.06 (45.80)     2:12.44 (45.38)     2:54.17 (41.73)
  6 Behbehani, Iman           14 Marlins Bgnw-MR      2:46.47    2:54.96 BRNZ   
                  41.47     1:25.55 (44.08)     2:11.15 (45.60)     2:54.96 (43.81)
  7 Paz, Cristina             13 Empire-MR            2:51.41    3:01.48 BRNZ   
                  42.14     1:28.08 (45.94)     2:15.59 (47.51)     3:01.48 (45.89)
  8 Nemerever, Hannah         13 CFJV-MR              2:58.14    3:09.17 BRNZ   
                  43.48     1:31.75 (48.27)     2:22.05 (50.30)     3:09.17 (47.12)
  9 Tadbiri, Dina             14 CFJV-MR              2:59.66    3:14.80 BRNZ   
                  45.37     1:35.61 (50.24)     2:25.70 (50.09)     3:14.80 (49.10)
Non-Award Division  
 -- Kerrigan, Kayla           14 NYSA-MR                   NT   X2:37.27 SILV   
                  38.45     1:19.33 (40.88)     1:59.16 (39.83)     2:37.27 (38.11)
 -- Kobolakis, Alexandra Z    14 COND-MR              2:50.17         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  42.46     1:28.17 (45.71)        DQ (1:29.98)                    
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:16.49  JO
              1:23.79  SILV
              1:23.80  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:23.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Siegel, Molly E           14 Storm-MR             1:25.01    1:23.94 BRNZ   
                  40.17     1:23.94 (43.77)                                        
  2 Geis, Taylor              13 CFJV-MR              1:25.05    1:24.83 BRNZ   
                  40.42     1:24.83 (44.41)                                        
  3 Benfante, Alexis T        13 CFJV-MR              1:26.46    1:24.99 BRNZ   
                  39.81     1:24.99 (45.18)                                        
  4 Zhu, Kelly H              13 Empire-MR            1:25.57    1:25.48 BRNZ   
                  41.33     1:25.48 (44.15)                                        
  5 Zhou, Amy X               13 PATS-MR              1:25.59    1:26.61 BRNZ   
                  41.67     1:26.61 (44.94)                                        
  6 Lerner, Charlotte         13 Storm-MR             1:28.53    1:28.35 BRNZ   
                  42.67     1:28.35 (45.68)                                        
  7 Singer, Quinn A           13 Rivertown Rays-MR    1:25.14    1:28.42 BRNZ   
                  42.88     1:28.42 (45.54)                                        
  8 Kobolakis, Alexandra Z    14 COND-MR              1:26.77    1:28.59 BRNZ   
                  41.97     1:28.59 (46.62)                                        
  9 Gallagher, Maddy M        14 Empire-MR            1:27.46    1:28.67 BRNZ   
                  42.25     1:28.67 (46.42)                                        
 10 Dancygier, Emily          13 Storm-MR             1:28.15    1:28.94 BRNZ   
                  42.60     1:28.94 (46.34)                                        
 11 Marrone, Samantha R       14 WSSC-MR              1:27.95    1:29.31 BRNZ   
                  41.31     1:29.31 (48.00)                                        
 12 Monica, Amelia C          13 Rivertown Rays-MR    1:30.58    1:29.95 BRNZ   
                  43.07     1:29.95 (46.88)                                        
 13 Lyko, Angelika            14 MVA-MR               1:25.36    1:30.57 BRNZ   
                  43.24     1:30.57 (47.33)                                        
 14 Maresca, Amanda C         14 RFAC-MR              1:30.04    1:31.43 BRNZ   
                  43.23     1:31.43 (48.20)                                        
 15 Signore, Maia A           14 SSL-MR               1:30.53    1:31.72 BRNZ   
                  43.49     1:31.72 (48.23)                                        
 16 Block, Isabella L         13 COND-MR              1:30.39    1:31.87 BRNZ   
                  43.98     1:31.87 (47.89)                                        
 17 Fourie, Arisa *           14 COND-MR              1:31.23    1:32.07 BRNZ   
                  43.59     1:32.07 (48.48)                                        
 18 Driesen, Bella            13 Storm-MR             1:29.98    1:32.30 BRNZ   
                  43.80     1:32.30 (48.50)                                        
 19 McAninch, Katherine E     13 MWSC-MR              1:31.89    1:32.44 BRNZ   
                  43.66     1:32.44 (48.78)                                        
 20 Koestler, Aimee J         14 Marlins Bgnw-MR      1:31.99    1:32.45 BRNZ   
                  43.24     1:32.45 (49.21)                                        
 21 Haber, Sarah E            14 COND-MR              1:30.91    1:32.80 BRNZ   
                  44.03     1:32.80 (48.77)                                        
 22 Reddy, Margot S           14 Marlins Bgnw-MR      1:30.92    1:33.03 BRNZ   
                  44.94     1:33.03 (48.09)                                        
 23 Christensen, Marcella R   14 NYSA-MR              1:30.21    1:33.20 BRNZ   
                  44.71     1:33.20 (48.49)                                        
 24 Ring, Bianca D            13 WSSC-MR              1:35.21    1:33.50 BRNZ   
                  45.35     1:33.50 (48.15)                                        
 25 Pino, Danyelle D          14 NBS-MR               1:29.69    1:33.56 BRNZ   
                  43.93     1:33.56 (49.63)                                        
 26 Cohen, Hannah G           13 Storm-MR             1:32.65    1:33.81 BRNZ   
                  44.39     1:33.81 (49.42)                                        
 27 Beamish, Keegan J         13 MVA-MR               1:29.08    1:33.85 BRNZ   
                  44.61     1:33.85 (49.24)                                        
 28 Jaeger, Caroline O        13 NYSA-MR              1:34.51    1:34.17 BRNZ   
                  44.69     1:34.17 (49.48)                                        
 29 Behbehani, Iman           14 Marlins Bgnw-MR      1:36.58    1:36.34 BRNZ   
                  47.22     1:36.34 (49.12)                                        
 30 Paz, Cristina             13 Empire-MR            1:34.76    1:38.98 BRNZ   
                  47.53     1:38.98 (51.45)                                        
 31 Nemerever, Hannah         13 CFJV-MR              1:41.88    1:40.42 BRNZ   
                  47.90     1:40.42 (52.52)                                        
 32 Schwartz, Alyssa Belle B  13 Empire-MR            1:40.86    1:41.08 BRNZ   
                  47.92     1:41.08 (53.16)                                        
 33 Mark, Meaghan             14 CFJV-MR              1:41.39    1:43.71 BRNZ   
                  49.19     1:43.71 (54.52)                                        
 34 Steinhauer, Berkeley L    13 Silver Streaks-MR    1:42.88    1:45.31 BRNZ   
                  51.15     1:45.31 (54.16)                                        
 35 Gwozdz, Veronika I        13 COND-MR              1:53.21    1:52.75 BRNZ   
                  53.85     1:52.75 (58.90)                                        
 36 Lofrese, Abigail          13 MVA-MR               1:55.35    1:53.31 BRNZ   
                  53.08   1:53.31 (1:00.23)                                        
Non-Award Division  
  1 Kerrigan, Kayla           14 NYSA-MR              1:25.00    1:22.16 SILV   
                  38.82     1:22.16 (43.34)                                        
 -- Fernandes, Thea L         13 MWSC-MR              1:53.46         DQ        
      One hand touch
                  53.82          DQ (59.88)                                        
 -- Braun, Hannah I           13 MVA-MR               1:38.77         DQ        
      Downward butterfly kick
                  46.37                                                            
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:42.99  JO
              2:56.99  SILV
              2:57.00  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:57.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Block, Alexandra V        13 COND-MR              2:59.87    2:58.01 BRNZ   
                  39.22     1:24.64 (45.42)     2:11.59 (46.95)     2:58.01 (46.42)
  2 Siegel, Molly E           14 Storm-MR             2:58.79    2:59.44 BRNZ   
                  40.55     1:25.86 (45.31)     2:13.32 (47.46)     2:59.44 (46.12)
  3 Adorable, Kylie A         13 COND-MR              2:59.22    3:03.00 BRNZ   
                  41.30     1:27.34 (46.04)     2:15.53 (48.19)     3:03.00 (47.47)
  4 Geis, Taylor              13 CFJV-MR              3:07.64    3:05.18 BRNZ   
                  41.14     1:29.53 (48.39)     2:18.77 (49.24)     3:05.18 (46.41)
  5 Tuchman, Emily            14 Storm-MR             3:00.69    3:05.54 BRNZ   
                  44.03     1:30.81 (46.78)     2:18.09 (47.28)     3:05.54 (47.45)
  6 Zhou, Amy X               13 PATS-MR              3:10.59    3:08.30 BRNZ   
                  42.32     1:29.89 (47.57)     2:19.13 (49.24)     3:08.30 (49.17)
  7 Singer, Quinn A           13 Rivertown Rays-MR    3:01.45    3:08.43 BRNZ   
                  43.40     1:33.53 (50.13)     2:21.58 (48.05)     3:08.43 (46.85)
  8 Dancygier, Emily          13 Storm-MR             3:01.00    3:08.54 BRNZ   
                  43.35     1:31.26 (47.91)     2:19.89 (48.63)     3:08.54 (48.65)
  9 Prybylski, Anna           13 CFJV-MR              3:09.60    3:09.60 BRNZ   
                  44.20     1:32.70 (48.50)     2:21.40 (48.70)     3:09.60 (48.20)
 10 Washington, Michelle G    14 Marlins Bgnw-MR      3:02.97    3:10.83 BRNZ   
                  42.00     1:30.54 (48.54)     2:21.08 (50.54)     3:10.83 (49.75)
 11 O'Brien, Emily            14 MVA-MR               3:17.20    3:13.85 BRNZ   
                  43.11     1:32.31 (49.20)     2:23.65 (51.34)     3:13.85 (50.20)
 12 Block, Isabella L         13 COND-MR              3:11.83    3:14.37 BRNZ   
                  43.75     1:31.96 (48.21)     2:23.18 (51.22)     3:14.37 (51.19)
 13 Remigio, Madison L        13 COND-MR              3:14.63    3:15.50 BRNZ   
                  45.84     1:35.50 (49.66)     2:25.97 (50.47)     3:15.50 (49.53)
 14 Trubiano, Alexa R         13 SSL-MR               3:17.74    3:16.11 BRNZ   
                  43.96     1:33.95 (49.99)     2:25.29 (51.34)     3:16.11 (50.82)
 15 Kobolakis, Alexandra Z    14 COND-MR              3:05.69    3:17.94 BRNZ   
                  44.95     1:35.81 (50.86)     2:26.81 (51.00)     3:17.94 (51.13)
 16 Haber, Sarah E            14 COND-MR              3:13.50    3:18.49 BRNZ   
                  45.20     1:36.27 (51.07)     2:27.72 (51.45)     3:18.49 (50.77)
 17 Reddy, Margot S           14 Marlins Bgnw-MR      3:23.85    3:18.82 BRNZ   
                  45.52     1:35.38 (49.86)     2:27.89 (52.51)     3:18.82 (50.93)
 18 Jaeger, Caroline O        13 NYSA-MR                   NT    3:19.26 BRNZ   
                  44.76     1:35.28 (50.52)     2:26.88 (51.60)     3:19.26 (52.38)
 19 Koestler, Aimee J         14 Marlins Bgnw-MR      3:14.87    3:20.37 BRNZ   
                  44.42     1:34.44 (50.02)     2:28.25 (53.81)     3:20.37 (52.12)
 20 Behbehani, Iman           14 Marlins Bgnw-MR      3:19.79    3:20.70 BRNZ   
                  46.41     1:38.21 (51.80)     2:30.17 (51.96)     3:20.70 (50.53)
 21 Fourie, Arisa *           14 COND-MR              3:13.63    3:20.80 BRNZ   
                  44.73     1:35.45 (50.72)     2:28.30 (52.85)     3:20.80 (52.50)
 22 Beamish, Keegan J         13 MVA-MR               3:15.94    3:22.53 BRNZ   
                  46.38     1:38.97 (52.59)     2:32.85 (53.88)     3:22.53 (49.68)
 23 LoSauro, Kaitlin          14 MVA-MR               3:47.64    3:30.53 BRNZ   
                  46.54     1:40.34 (53.80)     2:35.08 (54.74)     3:30.53 (55.45)
 24 Mark, Meaghan             14 CFJV-MR              3:32.62    3:36.73 BRNZ   
                  47.92     1:42.61 (54.69)     2:39.26 (56.65)     3:36.73 (57.47)
 25 Nemerever, Hannah         13 CFJV-MR              3:38.05    3:40.94 BRNZ   
                  49.27     1:45.02 (55.75)     2:43.03 (58.01)     3:40.94 (57.91)
Non-Award Division  
 -- Cohen, Hannah G           13 Storm-MR             3:15.83         DQ        
      False start
                  44.64     1:34.53 (49.89)     2:25.66 (51.13)          DQ (50.98)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:05.69  JO
              1:11.59  SILV
              1:11.60  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:11.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Block, Alexandra V        13 COND-MR              1:13.50    1:12.06 BRNZ   
                  32.98     1:12.06 (39.08)                                        
  2 Singer, Quinn A           13 Rivertown Rays-MR    1:12.08    1:12.21 BRNZ   
                  34.53     1:12.21 (37.68)                                        
  3 Benfante, Alexis T        13 CFJV-MR              1:13.54    1:12.56 BRNZ   
                  34.02     1:12.56 (38.54)                                        
  4 Geis, Taylor              13 CFJV-MR              1:16.79    1:14.25 BRNZ   
                  34.84     1:14.25 (39.41)                                        
  5 Reddy, Margot S           14 Marlins Bgnw-MR      1:16.30    1:14.51 BRNZ   
                  33.24     1:14.51 (41.27)                                        
  6 Gallagher, Maddy M        14 Empire-MR            1:12.69    1:15.16 BRNZ   
                  34.30     1:15.16 (40.86)                                        
  7 Galler, Adrienne          13 CFJV-MR              1:11.66    1:17.32 BRNZ   
                  34.40     1:17.32 (42.92)                                        
  8 Lyko, Angelika            14 MVA-MR               1:16.98    1:17.97 BRNZ   
                  35.85     1:17.97 (42.12)                                        
  9 Mark, Meaghan             14 CFJV-MR              1:16.50    1:18.00 BRNZ   
                  36.48     1:18.00 (41.52)                                        
 10 Davis, Karina C           13 PATS-MR              1:18.49    1:18.13 BRNZ   
                  35.60     1:18.13 (42.53)                                        
 11 Kerrigan, Kayla           14 NYSA-MR              1:17.81    1:18.85 BRNZ   
                  36.09     1:18.85 (42.76)                                        
 12 Signore, Maia A           14 SSL-MR               1:17.71    1:19.00 BRNZ   
                  36.99     1:19.00 (42.01)                                        
 13 Block, Isabella L         13 COND-MR              1:14.73    1:19.98 BRNZ   
                  35.64     1:19.98 (44.34)                                        
 14 Trubiano, Alexa R         13 SSL-MR               1:12.69    1:22.29 BRNZ   
                  36.73     1:22.29 (45.56)                                        
 15 Jaeger, Caroline O        13 NYSA-MR              1:20.76    1:22.96 BRNZ   
                  37.26     1:22.96 (45.70)                                        
 16 Adorable, Kylie A         13 COND-MR              1:25.36    1:24.01 BRNZ   
                  38.11     1:24.01 (45.90)                                        
 17 Haber, Sarah E            14 COND-MR              1:21.52    1:24.10 BRNZ   
                  38.12     1:24.10 (45.98)                                        
 18 Washington, Michelle G    14 Marlins Bgnw-MR      1:20.87    1:24.54 BRNZ   
                  38.11     1:24.54 (46.43)                                        
 19 Tadbiri, Dina             14 CFJV-MR              1:21.00    1:25.69 BRNZ   
                  40.32     1:25.69 (45.37)                                        
 20 Zhu, Kelly H              13 Empire-MR            1:27.83    1:28.10 BRNZ   
                  39.08     1:28.10 (49.02)                                        
 21 Spina, Vanessa            13 MVA-MR               1:28.74    1:29.49 BRNZ   
                  40.35     1:29.49 (49.14)                                        
 22 Schwartz, Alyssa Belle B  13 Empire-MR            1:27.98    1:31.33 BRNZ   
                  40.75     1:31.33 (50.58)                                        
 23 Fourie, Arisa *           14 COND-MR              1:30.99    1:31.99 BRNZ   
                  41.26     1:31.99 (50.73)                                        
 24 Koestler, Aimee J         14 Marlins Bgnw-MR      1:31.38    1:32.65 BRNZ   
                  41.78     1:32.65 (50.87)                                        
 25 Nemerever, Hannah         13 CFJV-MR              1:31.25    1:38.73 BRNZ   
                  45.29     1:38.73 (53.44)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:30.99  JO
              2:36.59  SILV
              2:36.60  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:36.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Singer, Quinn A           13 Rivertown Rays-MR    2:39.07    2:39.39 BRNZ   
                  35.86     1:16.44 (40.58)     1:58.40 (41.96)     2:39.39 (40.99)
  2 Remigio, Madison L        13 COND-MR              2:39.88    2:41.44 BRNZ   
                  36.36     1:17.17 (40.81)     1:59.38 (42.21)     2:41.44 (42.06)
  3 Block, Alexandra V        13 COND-MR              2:49.25    2:47.90 BRNZ   
                  36.77     1:18.36 (41.59)     2:02.87 (44.51)     2:47.90 (45.03)
  4 Geis, Taylor              13 CFJV-MR              3:01.49    2:52.39 BRNZ   
                  36.39     1:19.83 (43.44)     2:06.94 (47.11)     2:52.39 (45.45)
  5 Mark, Meaghan             14 CFJV-MR              2:48.18    2:53.58 BRNZ   
                  37.44     1:22.00 (44.56)     2:09.70 (47.70)     2:53.58 (43.88)
  6 Galler, Adrienne          13 CFJV-MR              2:50.92    3:02.82 BRNZ   
                  37.70     1:23.65 (45.95)     2:14.31 (50.66)     3:02.82 (48.51)
  7 Prybylski, Anna           13 CFJV-MR              2:59.85    3:03.65 BRNZ   
                  36.15     1:20.83 (44.68)     2:12.43 (51.60)     3:03.65 (51.22)
  8 Block, Isabella L         13 COND-MR              2:56.44    3:12.67 BRNZ   
                  39.89     1:26.87 (46.98)     2:17.82 (50.95)     3:12.67 (54.85)
  9 Jaeger, Caroline O        13 NYSA-MR                   NT    3:14.19 BRNZ   
                  38.76     1:29.22 (50.46)     2:21.83 (52.61)     3:14.19 (52.36)
 10 Wu, Katherine A           13 COND-MR              3:13.45    3:20.20 BRNZ   
                  42.05     1:33.11 (51.06)     2:27.56 (54.45)     3:20.20 (52.64)
 11 Fourie, Arisa *           14 COND-MR              3:14.86    3:26.21 BRNZ   
                  44.08     1:36.20 (52.12)     2:30.58 (54.38)     3:26.21 (55.63)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:22.49  JO
              2:41.79  SILV
              2:41.80  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:41.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhu, Kelly H              13 Empire-MR            2:45.55    2:42.54 BRNZ   
                  37.90     1:17.62 (39.72)     2:05.04 (47.42)     2:42.54 (37.50)
  2 Reddy, Margot S           14 Marlins Bgnw-MR      2:41.88    2:43.23 BRNZ   
                  34.32     1:15.07 (40.75)     2:06.55 (51.48)     2:43.23 (36.68)
  3 Kobolakis, Alexandra Z    14 COND-MR              2:46.34    2:45.15 BRNZ   
                  35.87     1:17.81 (41.94)     2:06.47 (48.66)     2:45.15 (38.68)
  4 Cohen, Hannah G           13 Storm-MR             2:49.72    2:46.61 BRNZ   
                  38.18     1:20.66 (42.48)     2:11.56 (50.90)     2:46.61 (35.05)
  5 Block, Isabella L         13 COND-MR              2:43.54    2:47.01 BRNZ   
                  34.62     1:15.89 (41.27)     2:08.94 (53.05)     2:47.01 (38.07)
  6 Washington, Michelle G    14 Marlins Bgnw-MR      2:43.35    2:47.15 BRNZ   
                  38.10     1:22.83 (44.73)     2:10.60 (47.77)     2:47.15 (36.55)
  7 Trubiano, Alexa R         13 SSL-MR               2:45.27    2:47.87 BRNZ   
                  36.53     1:20.70 (44.17)     2:09.69 (48.99)     2:47.87 (38.18)
  8 Adorable, Kylie A         13 COND-MR              2:49.80    2:48.27 BRNZ   
                  37.66     1:21.58 (43.92)     2:08.64 (47.06)     2:48.27 (39.63)
  9 Monica, Amelia C          13 Rivertown Rays-MR    2:43.40    2:49.28 BRNZ   
                  35.74     1:18.28 (42.54)     2:10.33 (52.05)     2:49.28 (38.95)
 10 Fourie, Arisa *           14 COND-MR              2:51.17    2:51.73 BRNZ   
                  40.76     1:22.18 (41.42)     2:11.20 (49.02)     2:51.73 (40.53)
 11 Mark, Meaghan             14 CFJV-MR              2:46.82    2:52.31 BRNZ   
                  36.32     1:16.17 (39.85)     2:13.69 (57.52)     2:52.31 (38.62)
 12 Rivera, Anna C            14 PATS-MR              2:48.35    2:52.67 BRNZ   
                  38.41     1:19.55 (41.14)     2:12.79 (53.24)     2:52.67 (39.88)
 13 Signore, Maia A           14 SSL-MR               2:52.54    2:54.18 BRNZ   
                  37.58     1:23.50 (45.92)     2:15.19 (51.69)     2:54.18 (38.99)
 14 Haber, Sarah E            14 COND-MR              2:52.30    2:56.32 BRNZ   
                  37.06     1:23.47 (46.41)     2:15.44 (51.97)     2:56.32 (40.88)
 15 Nemerever, Hannah         13 CFJV-MR              3:01.41    3:02.29 BRNZ   
                  45.28     1:31.46 (46.18)     2:24.26 (52.80)     3:02.29 (38.03)
 16 Wu, Katherine A           13 COND-MR              2:54.78    3:02.37 BRNZ   
                  38.30     1:23.77 (45.47)     2:20.45 (56.68)     3:02.37 (41.92)
 17 Steinhauer, Berkeley L    13 Silver Streaks-MR    3:08.46    3:03.09 BRNZ   
                  41.18     1:27.11 (45.93)     2:22.92 (55.81)     3:03.09 (40.17)
 18 Pino, Danyelle D          14 NBS-MR               3:04.13    3:03.13 BRNZ   
                  41.16     1:28.58 (47.42)     2:23.88 (55.30)     3:03.13 (39.25)
 19 Spina, Vanessa            13 MVA-MR               3:06.27    3:03.38 BRNZ   
                  41.63     1:28.18 (46.55)     2:23.66 (55.48)     3:03.38 (39.72)
 20 Koestler, Aimee J         14 Marlins Bgnw-MR      2:59.76    3:05.81 BRNZ   
                  42.78     1:29.35 (46.57)     2:24.34 (54.99)     3:05.81 (41.47)
 21 Beamish, Keegan J         13 MVA-MR               3:02.54    3:08.83 BRNZ   
                  44.03     1:32.34 (48.31)     2:26.49 (54.15)     3:08.83 (42.34)
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              5:06.99  JO
              5:25.99  SILV
              5:26.00  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 5:26.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mark, Meaghan             14 CFJV-MR              5:51.31    6:06.43 BRNZ   
                  36.27     1:19.23 (42.96)     2:02.79 (43.56)     2:46.08 (43.29)
        3:44.77 (58.69)     4:44.29 (59.52)   6:06.43 (1:22.14)                    
Non-Award Division  
  1 Geis, Taylor              13 CFJV-MR              5:44.51    5:23.72 SILV   
                  34.14     1:16.33 (42.19)     1:56.73 (40.40)     2:36.47 (39.74)
        3:27.12 (50.65)     4:16.20 (49.08)     4:50.22 (34.02)     5:23.72 (33.50)
 
Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.49  AGTC
                28.29  SILV
                28.30  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 28.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AGTC - Division  
  1 Regenauer, Emma A         17 DA-MR                  27.32      27.34 AGTC   
JO - Division  
  1 O'Brien, Megan A          15 NYSA-MR                29.11      28.53 BRNZ   
  2 Gebhardt, Rose            15 Empire-MR              28.65      28.62 BRNZ   
  3 Mekeel, Presley A         16 CFJV-MR                28.56      29.04 BRNZ   
  4 Costello, Emily C         16 NYSA-MR                29.68      29.52 BRNZ   
  5 Walsh, Meghan C           15 Empire-MR              29.91      29.74 BRNZ   
  6 Leger, Olivia E           15 MVA-MR                 28.75      29.81 BRNZ   
  7 Notis, Dahlia J           15 PATS-MR                29.54      29.89 BRNZ   
  8 Mitzian, Lian F           16 Storm-MR               29.18      30.22 BRNZ   
  9 Armstrong, Dana E         16 NYSA-MR                30.75      30.50 BRNZ   
 10 Quade, Sarah N            17 MVA-MR                 31.55      30.91 BRNZ   
 11 Nunez, Nicole C           16 COND-MR                30.66      31.24 BRNZ   
 12 Salameh, Nadine L         16 Empire-MR              30.89      31.40 BRNZ   
 13 Pietraszka, Sarah G       15 MVA-MR                 32.09      32.12 BRNZ   
 14 Cherciu-Stancov, Alexis   15 CFJV-MR                33.59      34.57 BRNZ   
 15 Brunn, Sam M              15 COND-MR                36.79      36.96 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Khan, Sabeen A            16 Empire-MR              28.44      28.16 SILV   
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                58.89  AGTC
              1:01.09  SILV
              1:01.10  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:01.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 O'Brien, Megan A          15 NYSA-MR              1:04.32    1:01.91 BRNZ   
                  29.96     1:01.91 (31.95)                                        
  2 Khan, Sabeen A            16 Empire-MR            1:02.94    1:02.34 BRNZ   
                  30.07     1:02.34 (32.27)                                        
  3 Byrd, Laura C             15 Empire-MR            1:01.15    1:02.46 BRNZ   
                  29.96     1:02.46 (32.50)                                        
  4 Wolter, Lauren M          16 Empire-MR            1:01.16    1:02.96 BRNZ   
                  30.02     1:02.96 (32.94)                                        
  5 Walsh, Meghan C           15 Empire-MR            1:02.90    1:03.52 BRNZ   
                  31.05     1:03.52 (32.47)                                        
  6 Mekeel, Presley A         16 CFJV-MR              1:02.22    1:03.99 BRNZ   
                  30.63     1:03.99 (33.36)                                        
  7 Leger, Olivia E           15 MVA-MR               1:01.16    1:04.21 BRNZ   
                  29.96     1:04.21 (34.25)                                        
  8 Gebhardt, Rose            15 Empire-MR            1:03.08    1:04.30 BRNZ   
                  31.55     1:04.30 (32.75)                                        
  9 Fonseca, Natasha          16 COND-MR              1:05.70    1:05.82 BRNZ   
                  31.36     1:05.82 (34.46)                                        
 10 Costello, Emily C         16 NYSA-MR              1:06.52    1:07.03 BRNZ   
                  31.06     1:07.03 (35.97)                                        
 11 Armstrong, Dana E         16 NYSA-MR              1:05.51    1:08.02 BRNZ   
                  32.03     1:08.02 (35.99)                                        
 12 DeMarco, Paige E          15 DA-MR                1:07.39    1:08.20 BRNZ   
                  32.39     1:08.20 (35.81)                                        
 13 Nunez, Nicole C           16 COND-MR              1:07.68    1:09.49 BRNZ   
                  33.22     1:09.49 (36.27)                                        
 14 Quade, Sarah N            17 MVA-MR               1:08.20    1:09.50 BRNZ   
                  33.79     1:09.50 (35.71)                                        
 15 Cartularo, Madison        15 Storm-MR             1:09.00    1:10.45 BRNZ   
                  33.78     1:10.45 (36.67)                                        
 16 Pietraszka, Sarah G       15 MVA-MR               1:08.21    1:10.80 BRNZ   
                  34.37     1:10.80 (36.43)                                        
 17 Cartularo, Morgan         15 Storm-MR             1:07.42    1:10.90 BRNZ   
                  33.97     1:10.90 (36.93)                                        
 18 Salameh, Nadine L         16 Empire-MR            1:07.98    1:11.24 BRNZ   
                  33.91     1:11.24 (37.33)                                        
 19 Cherciu-Stancov, Alexis   15 CFJV-MR              1:15.34    1:24.99 BRNZ   
                  39.84     1:24.99 (45.15)                                        
 20 Brunn, Sam M              15 COND-MR              1:28.21    1:25.37 BRNZ   
                  39.80     1:25.37 (45.57)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:09.19  AGTC
              2:10.59  SILV
              2:10.60  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:10.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hamazaki, Sakura          15 Silver Streaks-MR    2:17.01    2:14.38 BRNZ   
                  30.02     1:04.35 (34.33)     1:40.03 (35.68)     2:14.38 (34.35)
  2 Khan, Sabeen A            16 Empire-MR            2:17.05    2:16.19 BRNZ   
                  30.20     1:04.22 (34.02)     1:39.88 (35.66)     2:16.19 (36.31)
  3 Byrd, Laura C             15 Empire-MR            2:14.20    2:16.90 BRNZ   
                  30.64     1:05.45 (34.81)     1:41.50 (36.05)     2:16.90 (35.40)
  4 Gebhardt, Rose            15 Empire-MR            2:16.93    2:17.29 BRNZ   
                  30.98     1:05.79 (34.81)     1:41.80 (36.01)     2:17.29 (35.49)
  5 Zuks, Adelaine *          16 COND-MR              2:14.15    2:18.50 BRNZ   
                  31.23     1:07.08 (35.85)     1:43.42 (36.34)     2:18.50 (35.08)
  6 Wolter, Lauren M          16 Empire-MR            2:15.05    2:19.14 BRNZ   
                  30.58     1:04.64 (34.06)     1:42.15 (37.51)     2:19.14 (36.99)
  7 Fonseca, Natasha          16 COND-MR              2:22.26    2:22.32 BRNZ   
                  31.00     1:06.37 (35.37)     1:44.32 (37.95)     2:22.32 (38.00)
  8 Mekeel, Presley A         16 CFJV-MR              2:40.22    2:23.21 BRNZ   
                  30.12     1:05.71 (35.59)     1:44.54 (38.83)     2:23.21 (38.67)
  9 Costello, Emily C         16 NYSA-MR              2:29.86    2:26.49 BRNZ   
                  31.92     1:09.19 (37.27)     1:47.46 (38.27)     2:26.49 (39.03)
 10 Armstrong, Dana E         16 NYSA-MR              2:24.85    2:27.23 BRNZ   
                  33.68     1:11.53 (37.85)     1:49.98 (38.45)     2:27.23 (37.25)
 11 Nunez, Nicole C           16 COND-MR              2:31.90    2:29.48 BRNZ   
                  34.47     1:12.75 (38.28)     1:52.00 (39.25)     2:29.48 (37.48)
 12 Salameh, Nadine L         16 Empire-MR            2:25.31    2:31.05 BRNZ   
                  34.10     1:13.41 (39.31)     1:52.97 (39.56)     2:31.05 (38.08)
 13 Pietraszka, Sarah G       15 MVA-MR               2:32.10    2:34.59 BRNZ   
                  35.38     1:14.53 (39.15)     1:55.62 (41.09)     2:34.59 (38.97)
 14 Cartularo, Madison        15 Storm-MR             2:36.70    2:39.08 BRNZ   
                  35.61     1:15.74 (40.13)     1:57.88 (42.14)     2:39.08 (41.20)
 15 Cartularo, Morgan         15 Storm-MR             2:35.10    2:39.68 BRNZ   
                  35.83     1:16.04 (40.21)     1:58.58 (42.54)     2:39.68 (41.10)
 16 Cherciu-Stancov, Alexis   15 CFJV-MR              2:48.96    3:00.87 BRNZ   
                  36.32     1:21.71 (45.39)     2:12.02 (50.31)     3:00.87 (48.85)
 17 Brunn, Sam M              15 COND-MR              3:09.98    3:02.26 BRNZ   
                  38.49     1:25.42 (46.93)     2:15.54 (50.12)     3:02.26 (46.72)
Non-Award Division  
  1 Regenauer, Emma A         17 DA-MR                2:12.64    2:08.89 AGTC   
                  29.29     1:02.44 (33.15)     1:36.21 (33.77)     2:08.89 (32.68)
  2 Walsh, Meghan C           15 Empire-MR            2:12.31    2:10.49 SILV   
                  30.37     1:03.53 (33.16)     1:37.65 (34.12)     2:10.49 (32.84)
 
Girls 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:39.99  AGTC
              5:39.99  SILV
              5:40.00  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 5:40.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Walsh, Meghan C           15 Empire-MR            5:45.27    5:43.83 BRNZ   
                  30.97     1:05.07 (34.10)     1:39.98 (34.91)     2:15.07 (35.09)
        2:50.29 (35.22)     3:25.26 (34.97)     4:00.54 (35.28)     4:35.73 (35.19)
        5:10.81 (35.08)     5:43.83 (33.02)                                        
  2 Regenauer, Emma A         17 DA-MR                5:51.78    5:46.21 BRNZ   
                  31.63     1:06.98 (35.35)     1:42.32 (35.34)     2:17.00 (34.68)
        2:51.46 (34.46)     3:25.84 (34.38)     4:01.35 (35.51)     4:36.70 (35.35)
        5:12.00 (35.30)     5:46.21 (34.21)                                        
  3 Pietraszka, Sarah G       15 MVA-MR               6:59.64    6:44.11 BRNZ   
                  35.68     1:15.53 (39.85)     1:55.46 (39.93)     2:36.04 (40.58)
        3:16.59 (40.55)     3:58.07 (41.48)     4:39.58 (41.51)     5:21.92 (42.34)
        6:04.09 (42.17)     6:44.11 (40.02)                                        
  4 Quade, Sarah N            17 MVA-MR               6:42.34    6:55.40 BRNZ   
                  35.45     1:14.45 (39.00)     1:55.65 (41.20)     2:37.89 (42.24)
        3:20.41 (42.52)     4:03.74 (43.33)     4:47.48 (43.74)     5:30.65 (43.17)
        6:13.62 (42.97)     6:55.40 (41.78)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:06.99  AGTC
              1:10.09  SILV
              1:10.10  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:10.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fonseca, Natasha          16 COND-MR              1:11.17    1:12.09 BRNZ   
                  34.29     1:12.09 (37.80)                                        
  2 O'Brien, Megan A          15 NYSA-MR              1:22.33    1:13.16 BRNZ   
                  34.90     1:13.16 (38.26)                                        
  3 DeMarco, Paige E          15 DA-MR                1:16.37    1:13.60 BRNZ   
                  35.29     1:13.60 (38.31)                                        
  4 Gebhardt, Rose            15 Empire-MR            1:12.90    1:13.79 BRNZ   
                  36.40     1:13.79 (37.39)                                        
  5 Walsh, Meghan C           15 Empire-MR            1:13.38    1:14.02 BRNZ   
                  36.31     1:14.02 (37.71)                                        
  6 D'Amico, Nicole M         15 COND-MR              1:10.14    1:14.74 BRNZ   
                  35.27     1:14.74 (39.47)                                        
  7 Nunez, Nicole C           16 COND-MR              1:15.74    1:16.20 BRNZ   
                  36.94     1:16.20 (39.26)                                        
  8 Costello, Emily C         16 NYSA-MR              1:19.45    1:17.73 BRNZ   
                  38.41     1:17.73 (39.32)                                        
  9 Khan, Sabeen A            16 Empire-MR            1:18.58    1:18.31 BRNZ   
                  38.25     1:18.31 (40.06)                                        
 10 Salameh, Nadine L         16 Empire-MR            1:16.55    1:19.14 BRNZ   
                  38.50     1:19.14 (40.64)                                        
 11 Byrd, Laura C             15 Empire-MR            1:14.74    1:19.53 BRNZ   
                  38.79     1:19.53 (40.74)                                        
 12 Pietraszka, Sarah G       15 MVA-MR               1:19.30    1:21.75 BRNZ   
                  39.64     1:21.75 (42.11)                                        
 13 Cartularo, Morgan         15 Storm-MR             1:19.91    1:26.51 BRNZ   
                  41.90     1:26.51 (44.61)                                        
 14 Cherciu-Stancov, Alexis   15 CFJV-MR              1:21.14    1:27.54 BRNZ   
 15 Brunn, Sam M              15 COND-MR              1:43.55    1:44.34 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Wolter, Lauren M          16 Empire-MR            1:10.35    1:09.93 SILV   
                  33.84     1:09.93 (36.09)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:24.99  AGTC
              2:29.29  SILV
              2:29.30  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:29.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Walsh, Meghan C           15 Empire-MR            2:31.30    2:30.25 BRNZ   
                  35.36     1:13.53 (38.17)     1:53.14 (39.61)     2:30.25 (37.11)
  2 Mekeel, Presley A         16 CFJV-MR              2:43.22    2:34.30 BRNZ   
                  35.82     1:14.41 (38.59)     1:54.74 (40.33)     2:34.30 (39.56)
  3 Leger, Olivia E           15 MVA-MR               2:30.07    2:36.27 BRNZ   
                  36.17     1:14.98 (38.81)     1:55.31 (40.33)     2:36.27 (40.96)
  4 Fonseca, Natasha          16 COND-MR              2:31.51    2:38.68 BRNZ   
                  36.17     1:16.08 (39.91)     1:57.48 (41.40)     2:38.68 (41.20)
  5 Nunez, Nicole C           16 COND-MR              2:42.38    2:46.59 BRNZ   
                  38.55     1:20.94 (42.39)     2:04.66 (43.72)     2:46.59 (41.93)
  6 Salameh, Nadine L         16 Empire-MR            2:41.13    2:46.73 BRNZ   
                  38.77     1:21.30 (42.53)     2:04.34 (43.04)     2:46.73 (42.39)
  7 Mitzian, Lian F           16 Storm-MR             2:44.82    2:49.34 BRNZ   
                  38.80     1:22.35 (43.55)     2:06.02 (43.67)     2:49.34 (43.32)
  8 Pietraszka, Sarah G       15 MVA-MR               2:48.90    2:54.68 BRNZ   
                  40.42     1:25.15 (44.73)     2:11.53 (46.38)     2:54.68 (43.15)
  9 Cherciu-Stancov, Alexis   15 CFJV-MR              2:55.45    3:05.41 BRNZ   
                  42.28                             2:18.89 ( )     3:05.41 (46.52)
Non-Award Division  
 -- Morgante, Megan E         15 CFJV-MR              2:48.12         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish
                  40.17     1:22.87 (42.70)     2:06.01 (43.14)          DQ (42.82)
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.99  AGTC
              1:20.89  SILV
              1:20.90  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:20.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Quade, Sarah N            17 MVA-MR               1:25.61    1:24.12 BRNZ   
                  40.19     1:24.12 (43.93)                                        
  2 Notis, Dahlia J           15 PATS-MR              1:22.87    1:25.37 BRNZ   
                  40.58     1:25.37 (44.79)                                        
  3 Leger, Olivia E           15 MVA-MR               1:21.80    1:25.82 BRNZ   
                  40.09     1:25.82 (45.73)                                        
  4 Armstrong, Dana E         16 NYSA-MR              1:22.89    1:25.98 BRNZ   
                  40.45     1:25.98 (45.53)                                        
  5 Gebhardt, Rose            15 Empire-MR            1:24.48    1:26.28 BRNZ   
                  41.05     1:26.28 (45.23)                                        
  6 Fonseca, Natasha          16 COND-MR              1:24.07    1:26.66 BRNZ   
                  39.96     1:26.66 (46.70)                                        
  7 Morgante, Megan E         15 CFJV-MR              1:24.21    1:26.98 BRNZ   
                  41.19     1:26.98 (45.79)                                        
  8 Salameh, Nadine L         16 Empire-MR            1:26.94    1:27.64 BRNZ   
                  41.94     1:27.64 (45.70)                                        
  9 Costello, Emily C         16 NYSA-MR              1:30.90    1:27.73 BRNZ   
                  41.42     1:27.73 (46.31)                                        
 10 Khan, Sabeen A            16 Empire-MR            1:27.33    1:30.03 BRNZ   
                  42.58     1:30.03 (47.45)                                        
 11 Wolter, Lauren M          16 Empire-MR            1:32.59    1:30.63 BRNZ   
                  42.94     1:30.63 (47.69)                                        
 12 Byrd, Laura C             15 Empire-MR            1:30.88    1:31.28 BRNZ   
                  43.05     1:31.28 (48.23)                                        
 13 Nunez, Nicole C           16 COND-MR              1:32.31    1:36.92 BRNZ   
                  46.03     1:36.92 (50.89)                                        
 14 Cherciu-Stancov, Alexis   15 CFJV-MR              1:35.08    1:41.29 BRNZ   
                  46.53     1:41.29 (54.76)                                        
 15 Brunn, Sam M              15 COND-MR              2:02.75    2:01.68 BRNZ   
                  57.13   2:01.68 (1:04.55)                                        
Non-Award Division  
  1 Regenauer, Emma A         17 DA-MR                1:23.48    1:19.44 SILV   
                  37.28     1:19.44 (42.16)                                        
  2 Hamazaki, Sakura          15 Silver Streaks-MR    1:22.25    1:20.44 SILV   
                  37.93     1:20.44 (42.51)                                        
  3 DeMarco, Paige E          15 DA-MR                1:21.29    1:20.46 SILV   
                  38.20     1:20.46 (42.26)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:46.99  AGTC
              2:50.99  SILV
              2:51.00  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:51.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 O'Brien, Megan A          15 NYSA-MR              2:51.58    2:52.87 BRNZ   
                  38.11     1:20.83 (42.72)     2:06.84 (46.01)     2:52.87 (46.03)
  2 Hamazaki, Sakura          15 Silver Streaks-MR    3:00.15    2:57.05 BRNZ   
                  40.03     1:25.69 (45.66)     2:12.14 (46.45)     2:57.05 (44.91)
  3 Cartularo, Madison        15 Storm-MR             2:53.72    3:07.43 BRNZ   
                  41.28     1:28.38 (47.10)     2:18.22 (49.84)     3:07.43 (49.21)
  4 Fonseca, Natasha          16 COND-MR              3:03.56    3:10.10 BRNZ   
                  41.67     1:28.89 (47.22)     2:18.56 (49.67)     3:10.10 (51.54)
  5 Zuks, Adelaine *          16 COND-MR              3:11.92    3:15.11 BRNZ   
                  43.65     1:33.42 (49.77)     2:24.05 (50.63)     3:15.11 (51.06)
  6 Nunez, Nicole C           16 COND-MR              3:26.50    3:21.92 BRNZ   
                  44.31     1:34.82 (50.51)     2:28.05 (53.23)     3:21.92 (53.87)
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.59  AGTC
              1:09.59  SILV
              1:09.60  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:09.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DeMarco, Paige E          15 DA-MR                1:11.42    1:12.71 BRNZ   
                  33.72     1:12.71 (38.99)                                        
  2 D'Amico, Nicole M         15 COND-MR              1:14.96    1:14.74 BRNZ   
                  33.36     1:14.74 (41.38)                                        
  3 Mekeel, Presley A         16 CFJV-MR              1:12.47    1:15.11 BRNZ   
                  34.28     1:15.11 (40.83)                                        
  4 Byrd, Laura C             15 Empire-MR            1:13.23    1:17.06 BRNZ   
                  35.73     1:17.06 (41.33)                                        
  5 Wolter, Lauren M          16 Empire-MR            1:19.84    1:18.14 BRNZ   
                  35.86     1:18.14 (42.28)                                        
  6 Morgante, Megan E         15 CFJV-MR              1:15.49    1:18.20 BRNZ   
                  35.45     1:18.20 (42.75)                                        
  7 Armstrong, Dana E         16 NYSA-MR              1:17.51    1:19.53 BRNZ   
                  36.37     1:19.53 (43.16)                                        
  8 Khan, Sabeen A            16 Empire-MR            1:18.79    1:21.52 BRNZ   
                  37.05     1:21.52 (44.47)                                        
Non-Award Division  
  1 Regenauer, Emma A         17 DA-MR                1:10.42    1:08.42 AGTC   
                  31.84     1:08.42 (36.58)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:31.99  AGTC
              2:33.99  SILV
              2:34.00  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:34.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Hamazaki, Sakura          15 Silver Streaks-MR    2:43.29    2:40.79 BRNZ   
                  32.24     1:11.65 (39.41)     1:54.90 (43.25)     2:40.79 (45.89)
  2 Byrd, Laura C             15 Empire-MR            2:58.09    2:55.15 BRNZ   
                  37.02     1:21.83 (44.81)     2:08.15 (46.32)     2:55.15 (47.00)
  3 D'Amico, Nicole M         15 COND-MR              2:45.28    2:56.43 BRNZ   
                  33.48     1:17.30 (43.82)     2:06.73 (49.43)     2:56.43 (49.70)
  4 Armstrong, Dana E         16 NYSA-MR              2:56.13    3:02.26 BRNZ   
                  40.06     1:25.94 (45.88)     2:14.44 (48.50)     3:02.26 (47.82)
Non-Award Division  
  1 Regenauer, Emma A         17 DA-MR                2:47.21    2:29.86 AGTC   
                  32.96     1:11.26 (38.30)     1:50.13 (38.87)     2:29.86 (39.73)
  2 Zaruvinsky, Emily         17 NYSA-MR              2:41.54    2:33.80 SILV   
                  32.84     1:11.29 (38.45)     1:51.38 (40.09)     2:33.80 (42.42)
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:26.99  AGTC
              2:29.99  SILV
              2:30.00  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:30.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Walsh, Meghan C           15 Empire-MR            2:43.72    2:34.46 BRNZ   
                  35.79     1:15.20 (39.41)     2:01.70 (46.50)     2:34.46 (32.76)
  2 O'Brien, Megan A          15 NYSA-MR              2:37.82    2:35.99 BRNZ   
                  32.57     1:12.82 (40.25)     1:58.80 (45.98)     2:35.99 (37.19)
  3 Wolter, Lauren M          16 Empire-MR            2:40.52    2:37.15 BRNZ   
                  35.36     1:12.99 (37.63)     2:02.99 (50.00)     2:37.15 (34.16)
  4 Byrd, Laura C             15 Empire-MR            2:38.36    2:40.74 BRNZ   
                  34.27     1:15.56 (41.29)     2:07.06 (51.50)     2:40.74 (33.68)
  5 Morgante, Megan E         15 CFJV-MR              2:37.88    2:40.98 BRNZ   
                  34.22     1:16.74 (42.52)     2:03.50 (46.76)     2:40.98 (37.48)
  6 DeMarco, Paige E          15 DA-MR                2:40.68    2:41.34 BRNZ   
                  32.77     1:15.02 (42.25)     2:01.61 (46.59)     2:41.34 (39.73)
  7 Fonseca, Natasha          16 COND-MR              2:39.30    2:41.55 BRNZ   
                  37.72     1:15.67 (37.95)     2:04.41 (48.74)     2:41.55 (37.14)
  8 Salameh, Nadine L         16 Empire-MR            2:42.62    2:42.28 BRNZ   
                  35.10     1:16.44 (41.34)     2:03.37 (46.93)     2:42.28 (38.91)
  9 Armstrong, Dana E         16 NYSA-MR              2:41.25    2:42.54 BRNZ   
                  36.29     1:18.57 (42.28)     2:04.89 (46.32)     2:42.54 (37.65)
 10 Quade, Sarah N            17 MVA-MR               2:45.79    2:43.79 BRNZ   
                  35.50     1:17.16 (41.66)     2:05.01 (47.85)     2:43.79 (38.78)
 11 Costello, Emily C         16 NYSA-MR              2:53.07    2:43.80 BRNZ   
                  36.92     1:17.96 (41.04)     2:06.18 (48.22)     2:43.80 (37.62)
 12 Mitzian, Lian F           16 Storm-MR             2:39.93    2:45.48 BRNZ   
                  38.88     1:19.78 (40.90)     2:05.73 (45.95)     2:45.48 (39.75)
 13 Notis, Dahlia J           15 PATS-MR              2:40.42    2:48.11 BRNZ   
                  34.75     1:19.09 (44.34)     2:07.28 (48.19)     2:48.11 (40.83)
 14 Nunez, Nicole C           16 COND-MR              2:53.16    2:55.16 BRNZ   
                  37.05     1:19.16 (42.11)     2:12.11 (52.95)     2:55.16 (43.05)
 15 Pietraszka, Sarah G       15 MVA-MR               2:50.05    2:59.99 BRNZ   
                  39.51     1:23.75 (44.24)     2:19.37 (55.62)     2:59.99 (40.62)
 16 Brunn, Sam M              15 COND-MR              3:42.32    3:32.14 BRNZ   
                  45.15     1:39.09 (53.94)   2:43.36 (1:04.27)     3:32.14 (48.78)
 -- Gebhardt, Rose            15 Empire-MR            2:38.37   X2:35.46 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Khan, Sabeen A            16 Empire-MR            2:43.64         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish - back
                  36.57     1:18.31 (41.74)     2:08.76 (50.45)          DQ (36.17)
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.99  JO
                35.19  SILV
                35.20  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 35.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 LePage, Henry R           10 Rivertown Rays-MR      35.39      35.30 BRNZ   
  2 Lynch, Jamie M             9 Marlins Bgnw-MR        35.32      35.44 BRNZ   
  3 Wu, Patrick               10 RFAC-MR                35.33      35.73 BRNZ   
  4 Ren, Dennis M             10 NYSA-MR                36.76      35.74 BRNZ   
  5 Hiller, Joshua S          10 Storm-MR               36.32      36.08 BRNZ   
  6 Ma, Kevin W               10 PATS-MR                37.39      36.21 BRNZ   
  7 Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                  35.39      36.40 BRNZ   
  8 Worthington, Griffin R    10 MVA-MR                 37.52      36.89 BRNZ   
  9 Bond, Justin M            10 WSSC-MR                36.28      36.97 BRNZ   
 10 Dalton, Sean A             9 Marlins Bgnw-MR        37.10      37.04 BRNZ   
 11 Blenk, Brandon G           9 Empire-MR              36.63      37.09 BRNZ   
 12 Engel, Oliver K            9 Storm-MR               36.08      37.24 BRNZ   
 13 Hoyt, Charlie P            9 Storm-MR               39.57      37.25 BRNZ   
 14 Dancygier, Scott          10 Storm-MR               38.36      37.49 BRNZ   
 15 Wilkinson, Jay            10 CFJV-MR                38.10      37.77 BRNZ   
 16 Faulkerson, Aero J        10 MVA-MR                 40.97      37.93 BRNZ   
 17 Vermeulen, Lucas J        10 PATS-MR                40.57      38.11 BRNZ   
 18 Mayorov, Peter *           9 COND-MR                38.11      38.33 BRNZ   
 19 Paez, Darian F             9 Marlins Bgnw-MR        41.21      38.47 BRNZ   
 20 Byrd, Nicky G             10 Empire-MR              35.47      38.90 BRNZ   
 21 Iodice, Alex              10 Storm-MR               40.86      39.23 BRNZ   
 22 O'Donnell, Michael W       9 Marlins Bgnw-MR        39.14      39.33 BRNZ   
 23 Malik, Rohan              10 Marlins Bgnw-MR        39.86      39.48 BRNZ   
 24 Agranovich, Jake M        10 COND-MR                37.66      39.60 BRNZ   
 25 Barry, C.J. J             10 NYSA-MR                42.97      40.12 BRNZ   
 26 Perillo, Justin G          9 DA-MR                  39.48      40.15 BRNZ   
 27 Schiz, Corey R            10 Empire-MR              38.92      40.47 BRNZ   
 28 Taranto, John T           10 Barracudas-MR          41.91      40.85 BRNZ   
 29 Stevenson, Harley D       10 Barracudas-MR          40.79      41.12 BRNZ   
 30 Barbulet, David            9 CFJV-MR                43.06      41.17 BRNZ   
 31 Fernandez, Isaiah R        9 COND-MR                40.94      41.40 BRNZ   
 32 Monastersky, Alex J       10 MWSC-MR                41.17      41.98 BRNZ   
 33 Danilov, Alex R            9 PATS-MR                45.80      43.06 BRNZ   
 34 Galler, Aidan             10 CFJV-MR                38.92      43.09 BRNZ   
 35 Southern, Alex            10 Rivertown Rays-MR      46.54      43.78 BRNZ   
 36 DeLuca, Christian         10 PATS-MR                43.53      44.08 BRNZ   
 37 Thayer, Philip *           9 COND-MR                46.12      45.66 BRNZ   
 38 Arthur-Mensah, Kojo E      9 DA-MR                  49.92      46.65 BRNZ   
 39 Wry, Declan J              9 Rivertown Rays-MR      44.74      47.81 BRNZ   
 40 Finnegan, Harry M          9 COND-MR                45.27      48.17 BRNZ   
 41 Dzhigo, Alexander G        9 Empire-MR              44.68      48.31 BRNZ   
 42 Babcock, Bryan            10 WSSC-MR                49.27      48.88 BRNZ   
 43 Ewanciw, Tyler            10 MVA-MR                 54.03      49.00 BRNZ   
 44 Carr, Eoin W              10 Rivertown Rays-MR      52.10      57.97 BRNZ   
 45 Rivera, J.D. D             9 MVA-MR               1:04.08      58.98 BRNZ   
 46 Fairbanks, Gage L          9 NBS-MR               1:01.32    1:16.16 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Zoota, David H            10 Empire-MR              36.23      34.81 SILV   
  2 Fominykh, Maximillian O   10 COND-MR                35.43      35.01 SILV   
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:11.59  JO
              1:18.49  SILV
              1:18.50  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:18.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Worthington, Griffin R    10 MVA-MR               1:24.84    1:19.50 BRNZ   
                  38.44     1:19.50 (41.06)                                        
  2 Ma, Kevin W               10 PATS-MR              1:21.60    1:19.98 BRNZ   
                  37.74     1:19.98 (42.24)                                        
  3 Dancygier, Scott          10 Storm-MR             1:25.85    1:20.64 BRNZ   
                  37.54     1:20.64 (43.10)                                        
  4 Klein, Jonah L            10 Empire-MR            1:24.99    1:20.73 BRNZ   
                  38.22     1:20.73 (42.51)                                        
  5 Kelley, Pavel M           10 COND-MR              1:28.45    1:22.27 BRNZ   
                  38.51     1:22.27 (43.76)                                        
  6 Byrd, Nicky G             10 Empire-MR            1:22.50    1:22.84 BRNZ   
                  39.66     1:22.84 (43.18)                                        
  7 LePage, Henry R           10 Rivertown Rays-MR    1:20.58    1:22.88 BRNZ   
                  38.32     1:22.88 (44.56)                                        
  8 Wu, James X                9 COND-MR              1:27.88    1:23.12 BRNZ   
                  39.76     1:23.12 (43.36)                                        
  9 Blenk, Brandon G           9 Empire-MR            1:28.17    1:23.21 BRNZ   
                  38.02     1:23.21 (45.19)                                        
 10 Veillette, Dylan F         9 Marlins Bgnw-MR      1:26.44    1:23.57 BRNZ   
 11 Hiller, Joshua S          10 Storm-MR             1:23.32    1:23.81 BRNZ   
                  39.41     1:23.81 (44.40)                                        
 12 Lim, Noah B               10 Rivertown Rays-MR    1:24.69    1:25.74 BRNZ   
                  38.99     1:25.74 (46.75)                                        
 13 Wilkinson, Jay            10 CFJV-MR              1:26.94    1:26.17 BRNZ   
                  40.80     1:26.17 (45.37)                                        
 13 Lazarczyk, Andres         10 MVA-MR               1:26.41    1:26.17 BRNZ   
                  39.89     1:26.17 (46.28)                                        
 15 Chang, William            10 Marlins Bgnw-MR      1:24.53    1:26.19 BRNZ   
                  40.21     1:26.19 (45.98)                                        
 16 Abbruzzese, Matthew J      9 RFAC-MR              1:28.27    1:26.97 BRNZ   
                  40.11     1:26.97 (46.86)                                        
 17 Ramos-Roux, Marcel E      10 Empire-MR            1:23.59    1:27.09 BRNZ   
                  40.01     1:27.09 (47.08)                                        
 18 Bond, Justin M            10 WSSC-MR              1:28.65    1:27.79 BRNZ   
                  40.14     1:27.79 (47.65)                                        
 19 Paez, Darian F             9 Marlins Bgnw-MR      1:29.97    1:28.10 BRNZ   
                  39.45     1:28.10 (48.65)                                        
 20 Dalton, Sean A             9 Marlins Bgnw-MR      1:26.74    1:28.72 BRNZ   
                  41.65     1:28.72 (47.07)                                        
 21 Perillo, Justin G          9 DA-MR                1:30.52    1:28.78 BRNZ   
                  41.31     1:28.78 (47.47)                                        
 22 Mayorov, Peter *           9 COND-MR              1:32.14    1:28.90 BRNZ   
 23 Galler, Aidan             10 CFJV-MR              1:37.52    1:30.56 BRNZ   
                  43.04     1:30.56 (47.52)                                        
 24 Albanese, Luke W          10 Barracudas-MR        1:26.05    1:31.00 BRNZ   
                  40.94     1:31.00 (50.06)                                        
 25 Barbulet, David            9 CFJV-MR              1:34.79    1:34.36 BRNZ   
                  44.53     1:34.36 (49.83)                                        
 26 Monastersky, Alex J       10 MWSC-MR              1:35.80    1:35.42 BRNZ   
 27 Fernandez, Isaiah R        9 COND-MR              1:39.67    1:40.66 BRNZ   
 28 Southern, Alex            10 Rivertown Rays-MR    1:46.21    1:41.78 BRNZ   
 29 Finnegan, Harry M          9 COND-MR              1:42.03    1:42.37 BRNZ   
                  49.18     1:42.37 (53.19)                                        
 30 Dzhigo, Alexander G        9 Empire-MR            1:42.99    1:47.28 BRNZ   
                  49.04     1:47.28 (58.24)                                        
 31 Wry, Declan J              9 Rivertown Rays-MR    2:00.75    1:53.50 BRNZ   
                  53.39   1:53.50 (1:00.11)                                        
 32 Arthur-Mensah, Kojo E      9 DA-MR                1:55.43    1:57.61 BRNZ   
                  54.98   1:57.61 (1:02.63)                                        
 33 Rivera, J.D. D             9 MVA-MR               2:29.94    2:09.92 BRNZ   
                  56.94   2:09.92 (1:12.98)                                        
 -- qu, Matthew Y             10 MWSC-MR                   NT   X1:52.37 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Zoota, David H            10 Empire-MR            1:21.49    1:18.10 SILV   
                  35.64     1:18.10 (42.46)                                        
  2 Polese, Brendan W         10 Storm-MR             1:23.24    1:18.27 SILV   
                  36.99     1:18.27 (41.28)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
              2:49.60  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:49.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Dancygier, Scott          10 Storm-MR             3:06.06    2:58.32 BRNZ   
                  38.67     1:24.21 (45.54)     2:12.32 (48.11)     2:58.32 (46.00)
  2 Lynch, Jamie M             9 Marlins Bgnw-MR      2:57.09    3:03.17 BRNZ   
                  39.35     1:29.05 (49.70)     2:17.84 (48.79)     3:03.17 (45.33)
  3 Donaldson, AJ E           10 Barracudas-MR        3:05.00    3:06.23 BRNZ   
                                                    2:17.93 ( )     3:06.23 (48.30)
  4 Agranovich, Jake M        10 COND-MR              3:22.50    3:07.53 BRNZ   
                  41.29     1:30.22 (48.93)     2:20.25 (50.03)     3:07.53 (47.28)
  5 Wilkinson, Jay            10 CFJV-MR              3:05.64    3:10.40 BRNZ   
                  44.79     1:34.84 (50.05)     2:23.14 (48.30)     3:10.40 (47.26)
  6 Perillo, Justin G          9 DA-MR                3:12.99    3:10.60 BRNZ   
                  42.60     1:32.74 (50.14)     2:24.00 (51.26)     3:10.60 (46.60)
  7 Iodice, Alex              10 Storm-MR             3:31.48    3:18.81 BRNZ   
                  42.38                             2:30.85 ( )     3:18.81 (47.96)
  8 Barbulet, David            9 CFJV-MR              3:30.22    3:21.20 BRNZ   
                  46.58     1:40.12 (53.54)     2:33.55 (53.43)     3:21.20 (47.65)
  9 Galler, Aidan             10 CFJV-MR              3:27.86    3:21.42 BRNZ   
                  44.65     1:39.18 (54.53)     2:33.27 (54.09)     3:21.42 (48.15)
 10 O'Donnell, Michael W       9 Marlins Bgnw-MR      3:11.36    3:22.25 BRNZ   
                  46.68   3:22.25 (2:35.57)                                        
 11 Fernandez, Isaiah R        9 COND-MR              3:43.35    3:33.61 BRNZ   
 12 Finnegan, Harry M          9 COND-MR              3:50.89    3:42.33 BRNZ   
                  49.91                             2:43.96 ( )     3:42.33 (58.37)
Non-Award Division  
  1 Ren, Dennis M             10 NYSA-MR              2:51.32    2:46.44 SILV   
                  36.72                             2:01.41 ( )     2:46.44 (45.03)
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                37.49  JO
                42.89  SILV
                42.90  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 42.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Kelley, Pavel M           10 COND-MR                45.63      43.27 BRNZ   
  2 Hoyt, Charlie P            9 Storm-MR               46.64      43.40 BRNZ   
  3 Dancygier, Scott          10 Storm-MR               44.12      43.42 BRNZ   
  4 Veillette, Dylan F         9 Marlins Bgnw-MR        42.96      43.50 BRNZ   
  5 Malik, Rohan              10 Marlins Bgnw-MR        45.40      44.18 BRNZ   
  6 Blenk, Brandon G           9 Empire-MR              43.36      44.41 BRNZ   
  7 Abbruzzese, Matthew J      9 RFAC-MR                46.40      44.83 BRNZ   
  8 Dalton, Sean A             9 Marlins Bgnw-MR        44.78      44.94 BRNZ   
  9 Byrd, Nicky G             10 Empire-MR              45.88      45.05 BRNZ   
 10 Barbulet, David            9 CFJV-MR                48.39      45.32 BRNZ   
 11 Paez, Darian F             9 Marlins Bgnw-MR        46.79      45.78 BRNZ   
 12 Bond, Justin M            10 WSSC-MR                44.87      45.81 BRNZ   
 13 Taranto, John T           10 Barracudas-MR          46.22      45.82 BRNZ   
 14 Wilkinson, Jay            10 CFJV-MR                46.64      46.15 BRNZ   
 15 Iodice, Alex              10 Storm-MR               45.27      46.18 BRNZ   
 16 Lim, Noah B               10 Rivertown Rays-MR      46.70      46.30 BRNZ   
 17 Wu, James X                9 COND-MR                45.70      46.33 BRNZ   
 18 LePage, Henry R           10 Rivertown Rays-MR      43.20      47.06 BRNZ   
 19 Stevenson, Harley D       10 Barracudas-MR          44.86      47.18 BRNZ   
 20 Mayorov, Peter *           9 COND-MR                48.09      47.84 BRNZ   
 21 Albanese, Luke W          10 Barracudas-MR          45.58      48.32 BRNZ   
 22 Monastersky, Alex J       10 MWSC-MR                48.68      49.09 BRNZ   
 23 Chang, William            10 Marlins Bgnw-MR        48.71      49.41 BRNZ   
 24 Fernandez, Isaiah R        9 COND-MR                48.97      49.61 BRNZ   
 25 Finnegan, Harry M          9 COND-MR                50.21      51.08 BRNZ   
 26 Dzhigo, Alexander G        9 Empire-MR              51.86      51.73 BRNZ   
 27 Carr, Eoin W              10 Rivertown Rays-MR      50.11      52.55 BRNZ   
 28 Southern, Alex            10 Rivertown Rays-MR      52.49      53.42 BRNZ   
 29 Arthur-Mensah, Kojo E      9 DA-MR                1:01.31      55.87 BRNZ   
 30 Wry, Declan J              9 Rivertown Rays-MR    1:00.95    1:06.27 BRNZ   
 31 Rivera, J.D. D             9 MVA-MR               1:10.62    1:06.40 BRNZ   
 -- qu, Matthew Y             10 MWSC-MR                   NT   X1:00.51 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                  43.65      42.24 SILV   
  2 Klein, Jonah L            10 Empire-MR              43.11      42.36 SILV   
 -- Faulkerson, Aero J        10 MVA-MR                 55.98         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:22.19  JO
              1:37.09  SILV
              1:37.10  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:37.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Donaldson, AJ E           10 Barracudas-MR        1:39.75    1:37.23 BRNZ   
  2 Wilkinson, Jay            10 CFJV-MR              1:42.76    1:37.79 BRNZ   
                  48.84     1:37.79 (48.95)                                        
  3 Barbulet, David            9 CFJV-MR              2:03.00    1:39.16 BRNZ   
                  48.24     1:39.16 (50.92)                                        
  4 Taranto, John T           10 Barracudas-MR        1:43.61    1:39.19 BRNZ   
                  47.10     1:39.19 (52.09)                                        
  5 Dalton, Sean A             9 Marlins Bgnw-MR      1:41.35    1:39.51 BRNZ   
  6 Bond, Justin M            10 WSSC-MR              1:38.92    1:40.08 BRNZ   
                  46.87     1:40.08 (53.21)                                        
  7 Iodice, Alex              10 Storm-MR             1:39.55    1:40.92 BRNZ   
                  49.24     1:40.92 (51.68)                                        
  8 Faulkerson, Aero J        10 MVA-MR               1:51.36    1:43.42 BRNZ   
                  50.62     1:43.42 (52.80)                                        
  9 Mayorov, Peter *           9 COND-MR              1:46.30    1:46.28 BRNZ   
                  50.45     1:46.28 (55.83)                                        
 10 Galler, Aidan             10 CFJV-MR              1:39.51    1:46.62 BRNZ   
                  52.28     1:46.62 (54.34)                                        
 11 Finnegan, Harry M          9 COND-MR              1:47.69    1:47.60 BRNZ   
                  52.36     1:47.60 (55.24)                                        
 12 O'Donnell, Michael W       9 Marlins Bgnw-MR      1:45.81    1:47.79 BRNZ   
 13 Fernandes, Ethan          10 MWSC-MR              1:50.16    1:48.66 BRNZ   
                  52.61     1:48.66 (56.05)                                        
 14 DeLuca, Christian         10 PATS-MR              1:51.10    1:49.29 BRNZ   
 15 Babcock, Bryan            10 WSSC-MR              2:09.95    1:50.28 BRNZ   
                  52.75     1:50.28 (57.53)                                        
 16 Fernandez, Isaiah R        9 COND-MR              2:03.75    1:52.09 BRNZ   
 17 Southern, Alex            10 Rivertown Rays-MR    1:53.19    1:59.29 BRNZ   
                  58.83   1:59.29 (1:00.46)                                        
 18 Arthur-Mensah, Kojo E      9 DA-MR                2:18.99    2:04.29 BRNZ   
                  58.81   2:04.29 (1:05.48)                                        
 19 Briecke, Koleton          10 MVA-MR               2:12.02    2:07.12 BRNZ   
                  59.98   2:07.12 (1:07.14)                                        
 20 Ewanciw, Tyler            10 MVA-MR               2:12.24    2:12.06 BRNZ   
                1:01.03   2:12.06 (1:11.03)                                        
 -- Vermeulen, Lucas J        10 PATS-MR                   NT   X1:41.79 BRNZ   
                  47.25     1:41.79 (54.54)                                        
Non-Award Division  
  1 Hoyt, Charlie P            9 Storm-MR             1:40.08    1:32.58 SILV   
                  46.35     1:32.58 (46.23)                                        
  2 Malik, Rohan              10 Marlins Bgnw-MR      1:37.99    1:34.68 SILV   
  3 Lynch, Jamie M             9 Marlins Bgnw-MR      1:37.45    1:36.45 SILV   
                  46.72     1:36.45 (49.73)                                        
 -- Carr, Eoin W              10 Rivertown Rays-MR    1:53.97         DQ        
      Did not finish on back
                  56.71        DQ (1:00.55)                                        
 -- Fairbanks, Gage L          9 NBS-MR               2:10.44         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                43.49  JO
                48.59  SILV
                48.60  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 48.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Dalton, Sean A             9 Marlins Bgnw-MR        50.71      48.78 BRNZ   
  2 Wu, Patrick               10 RFAC-MR                49.59      48.93 BRNZ   
  3 Hoyt, Charlie P            9 Storm-MR             1:04.18      49.38 BRNZ   
  4 Galler, Aidan             10 CFJV-MR                51.02      50.03 BRNZ   
  5 Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                  51.69      50.23 BRNZ   
  6 Vermeulen, Lucas J        10 PATS-MR                52.93      50.64 BRNZ   
  7 Byrd, Nicky G             10 Empire-MR              50.65      50.90 BRNZ   
  8 Taranto, John T           10 Barracudas-MR          52.13      50.93 BRNZ   
  9 Ren, Dennis M             10 NYSA-MR                58.27      51.36 BRNZ   
  9 Dillane, Jack C            9 Marlins Bgnw-MR        54.80      51.36 BRNZ   
 11 Iodice, Alex              10 Storm-MR               52.98      52.02 BRNZ   
 12 Lynch, Jamie M             9 Marlins Bgnw-MR        57.18      52.16 BRNZ   
 13 LePage, Henry R           10 Rivertown Rays-MR      51.00      52.33 BRNZ   
 14 Coolican, Devin J         10 Storm-MR               57.44      52.46 BRNZ   
 15 Engel, Oliver K            9 Storm-MR               54.79      52.78 BRNZ   
 16 Malik, Rohan              10 Marlins Bgnw-MR        53.20      52.99 BRNZ   
 17 DeLuca, Christian         10 PATS-MR                54.05      53.05 BRNZ   
 18 Wilkinson, Jay            10 CFJV-MR                57.49      53.52 BRNZ   
 19 Agranovich, Jake M        10 COND-MR                56.97      53.87 BRNZ   
 20 Worthington, Griffin R    10 MVA-MR                 53.07      53.98 BRNZ   
 21 Barbulet, David            9 CFJV-MR                54.43      54.03 BRNZ   
 22 Blenk, Brandon G           9 Empire-MR              53.82      54.50 BRNZ   
 23 Stevenson, Harley D       10 Barracudas-MR        1:06.42      56.06 BRNZ   
 24 Schiz, Corey R            10 Empire-MR              56.27      56.30 BRNZ   
 25 Monastersky, Alex J       10 MWSC-MR                57.14      57.16 BRNZ   
 26 Perillo, Justin G          9 DA-MR                  57.85      57.20 BRNZ   
 27 Carr, Eoin W              10 Rivertown Rays-MR      54.43      58.49 BRNZ   
 28 Mayorov, Peter *           9 COND-MR                56.03      59.49 BRNZ   
 29 Dzhigo, Alexander G        9 Empire-MR            1:03.98      59.87 BRNZ   
 30 Thayer, Philip *           9 COND-MR              1:12.54    1:00.03 BRNZ   
 31 Engel, Eric R              9 Storm-MR             1:08.15    1:00.99 BRNZ   
 32 Southern, Alex            10 Rivertown Rays-MR    1:02.13    1:02.29 BRNZ   
 33 Danilov, Alex R            9 PATS-MR              1:01.00    1:03.26 BRNZ   
 34 Wry, Declan J              9 Rivertown Rays-MR         NT    1:13.10 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Paez, Darian F             9 Marlins Bgnw-MR        49.64      47.46 SILV   
  2 Zoota, David H            10 Empire-MR              48.91      48.20 SILV   
  3 Barry, C.J. J             10 NYSA-MR                49.68      48.41 SILV   
 -- Finnegan, Harry M          9 COND-MR              1:01.21         DQ        
      One hand touch
 -- O'Donnell, Michael W       9 Marlins Bgnw-MR      1:11.16         DQ        
      Arms not in same horizontal plane
 -- Ren, Matthew L            10 NYSA-MR                   NT         DQ        
      Arms two strokes underwater
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:34.59  JO
              1:48.39  SILV
              1:48.40  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:48.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Worthington, Griffin R    10 MVA-MR               2:01.62    1:50.02 BRNZ   
                  52.91     1:50.02 (57.11)                                        
  2 Kelley, Pavel M           10 COND-MR              1:56.24    1:50.99 BRNZ   
                  54.23     1:50.99 (56.76)                                        
  3 Coolican, Devin J         10 Storm-MR             2:08.19    1:51.00 BRNZ   
                  53.07     1:51.00 (57.93)                                        
  4 Taranto, John T           10 Barracudas-MR        1:51.97    1:51.29 BRNZ   
                  54.18     1:51.29 (57.11)                                        
  5 Hoyt, Charlie P            9 Storm-MR             1:51.92    1:52.11 BRNZ   
                  51.56   1:52.11 (1:00.55)                                        
  6 Polese, Brendan W         10 Storm-MR             1:51.37    1:52.41 BRNZ   
                  51.40   1:52.41 (1:01.01)                                        
  7 LePage, Henry R           10 Rivertown Rays-MR    1:52.79    1:54.24 BRNZ   
                  54.05   1:54.24 (1:00.19)                                        
  8 Malik, Rohan              10 Marlins Bgnw-MR      1:57.23    1:55.12 BRNZ   
                  54.91   1:55.12 (1:00.21)                                        
  9 Iodice, Alex              10 Storm-MR             1:57.34    1:56.53 BRNZ   
                  53.97   1:56.53 (1:02.56)                                        
 10 Klein, Jonah L            10 Empire-MR            2:00.01    1:59.42 BRNZ   
                  56.11   1:59.42 (1:03.31)                                        
 11 Stevenson, Harley D       10 Barracudas-MR        2:08.89    2:03.96 BRNZ   
                  58.96   2:03.96 (1:05.00)                                        
 12 Perillo, Justin G          9 DA-MR                2:06.94    2:05.37 BRNZ   
                  59.12   2:05.37 (1:06.25)                                        
 13 Southern, Alex            10 Rivertown Rays-MR    1:50.22    2:17.73 BRNZ   
                1:04.47   2:17.73 (1:13.26)                                        
 14 Carr, Eoin W              10 Rivertown Rays-MR    2:12.94    2:18.56 BRNZ   
                1:04.21   2:18.56 (1:14.35)                                        
Non-Award Division  
  1 Byrd, Nicky G             10 Empire-MR            1:53.29    1:44.87 SILV   
                  50.67     1:44.87 (54.20)                                        
  2 Paez, Darian F             9 Marlins Bgnw-MR      1:50.72    1:46.28 SILV   
                  50.03     1:46.28 (56.25)                                        
  3 Lim, Noah B               10 Rivertown Rays-MR    1:49.20    1:46.57 SILV   
                  50.05     1:46.57 (56.52)                                        
  4 Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                1:53.40    1:47.56 SILV   
                  51.78     1:47.56 (55.78)                                        
  5 Rzezwicki, Gabriel        10 CFJV-MR              1:49.00    1:47.62 SILV   
                  52.05     1:47.62 (55.57)                                        
  6 Fominykh, Maximillian O   10 COND-MR              1:56.37    1:47.84 SILV   
                  52.11     1:47.84 (55.73)                                        
  7 Galler, Aidan             10 CFJV-MR              1:56.03    1:47.97 SILV   
                  52.63     1:47.97 (55.34)                                        
  8 Dalton, Sean A             9 Marlins Bgnw-MR      1:50.82    1:48.02 SILV   
                  51.41     1:48.02 (56.61)                                        
 -- Blenk, Brandon G           9 Empire-MR            2:07.32         DQ        
      One hand touch
                  54.10        DQ (1:04.31)                                        
 -- Fernandez, Isaiah R        9 COND-MR              2:43.60         DQ        
      Head under for 2 or more strokes
                1:06.12                                                            
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                35.99  JO
                43.89  SILV
                43.90  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 43.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Ramos-Roux, Marcel E      10 Empire-MR              47.15      44.02 BRNZ   
  2 Perillo, Justin G          9 DA-MR                  52.58      46.51 BRNZ   
  3 Coolican, Devin J         10 Storm-MR               49.13      46.77 BRNZ   
  4 Wilkinson, Jay            10 CFJV-MR                49.09      47.11 BRNZ   
  5 Worthington, Griffin R    10 MVA-MR                 46.63      47.38 BRNZ   
  6 Byrd, Nicky G             10 Empire-MR              50.09      47.89 BRNZ   
  7 Wu, James X                9 COND-MR                48.66      48.86 BRNZ   
  8 Dancygier, Scott          10 Storm-MR               52.23      49.64 BRNZ   
  9 Chang, William            10 Marlins Bgnw-MR        51.73      50.52 BRNZ   
 10 Albanese, Luke W          10 Barracudas-MR          52.19      50.53 BRNZ   
 11 Barbulet, David            9 CFJV-MR                52.76      52.19 BRNZ   
 12 Galler, Aidan             10 CFJV-MR                55.73      52.69 BRNZ   
 13 Faulkerson, Aero J        10 MVA-MR                 56.26      53.22 BRNZ   
 14 Klein, Jonah L            10 Empire-MR              53.86      53.61 BRNZ   
 15 Stevenson, Harley D       10 Barracudas-MR          54.45      55.29 BRNZ   
 16 Malik, Rohan              10 Marlins Bgnw-MR        51.56      55.42 BRNZ   
 17 Bond, Justin M            10 WSSC-MR                58.85      55.98 BRNZ   
 18 Iodice, Alex              10 Storm-MR               56.37      57.14 BRNZ   
 19 Fernandez, Isaiah R        9 COND-MR              1:09.28    1:03.60 BRNZ   
 20 Dzhigo, Alexander G        9 Empire-MR            1:05.51    1:07.89 BRNZ   
 21 Wry, Declan J              9 Rivertown Rays-MR    1:06.84    1:20.00 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Fominykh, Maximillian O   10 COND-MR                47.46      41.54 SILV   
  2 Dalton, Sean A             9 Marlins Bgnw-MR        45.81      43.45 SILV   
  3 Hiller, Joshua S          10 Storm-MR               44.79      43.52 SILV   
  4 Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                  47.77      43.78 SILV   
 -- qu, Matthew Y             10 MWSC-MR                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Blenk, Brandon G           9 Empire-MR            1:01.87         DQ        
      One hand touch
 -- Abbruzzese, Matthew J      9 RFAC-MR                48.05         DQ        
      One hand touch
 -- Lazarczyk, Andres         10 MVA-MR                 48.63         DQ        
      False start
 -- Taranto, John T           10 Barracudas-MR          54.58         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:27.09  JO
              1:37.99  SILV
              1:38.00  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:38.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Ma, Kevin W               10 PATS-MR              1:39.00    1:39.04 BRNZ   
                  45.49     1:39.04 (53.55)                                        
  2 Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                1:49.37    1:45.12 BRNZ   
                  48.25     1:45.12 (56.87)                                        
  3 LePage, Henry R           10 Rivertown Rays-MR    1:53.43    1:45.27 BRNZ   
                  46.90     1:45.27 (58.37)                                        
  4 Minevich, Daniel I         9 DA-MR                1:43.05    1:46.23 BRNZ   
                  47.66     1:46.23 (58.57)                                        
  5 Coolican, Devin J         10 Storm-MR             1:49.58    1:46.32 BRNZ   
                  48.82     1:46.32 (57.50)                                        
  6 Hiller, Joshua S          10 Storm-MR             1:44.28    1:46.44 BRNZ   
                  46.89     1:46.44 (59.55)                                        
  7 Worthington, Griffin R    10 MVA-MR               1:57.90    1:48.73 BRNZ   
                  52.15     1:48.73 (56.58)                                        
  8 Dancygier, Scott          10 Storm-MR             2:04.17    1:49.68 BRNZ   
                  50.46     1:49.68 (59.22)                                        
  9 Byrd, Nicky G             10 Empire-MR            1:44.37    1:54.10 BRNZ   
                  54.41     1:54.10 (59.69)                                        
 10 Wilkinson, Jay            10 CFJV-MR              1:56.98    1:56.41 BRNZ   
                  51.38   1:56.41 (1:05.03)                                        
 11 Perillo, Justin G          9 DA-MR                2:00.99    1:56.78 BRNZ   
                  54.01   1:56.78 (1:02.77)                                        
 12 Agranovich, Jake M        10 COND-MR              2:02.36    1:58.26 BRNZ   
                  52.28   1:58.26 (1:05.98)                                        
 13 Schiz, Corey R            10 Empire-MR            2:16.56    2:10.31 BRNZ   
                  55.96   2:10.31 (1:14.35)                                        
 14 Galler, Aidan             10 CFJV-MR              2:07.95    2:12.42 BRNZ   
                1:01.73   2:12.42 (1:10.69)                                        
 -- Ren, Matthew L            10 NYSA-MR                   NT   X1:46.04 BRNZ   
                  47.63     1:46.04 (58.41)                                        
 -- Vermeulen, Lucas J        10 PATS-MR                   NT   X1:56.09 BRNZ   
                  52.35   1:56.09 (1:03.74)                                        
Non-Award Division  
  1 Fominykh, Maximillian O   10 COND-MR              1:42.41    1:37.74 SILV   
                  44.54     1:37.74 (53.20)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:21.99  JO
              1:28.59  SILV
              1:28.60  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:28.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Rzezwicki, Gabriel        10 CFJV-MR              1:31.08    1:29.72 BRNZ   
                  42.60     1:29.72 (47.12)                                        
  2 Coolican, Devin J         10 Storm-MR             1:32.09    1:31.45 BRNZ   
                  43.68     1:31.45 (47.77)                                        
  3 Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                1:31.03    1:32.10 BRNZ   
                  42.89     1:32.10 (49.21)                                        
  4 Hiller, Joshua S          10 Storm-MR             1:31.90    1:32.30 BRNZ   
                  45.02     1:32.30 (47.28)                                        
  5 Polese, Brendan W         10 Storm-MR             1:32.01    1:33.27 BRNZ   
                  45.10     1:33.27 (48.17)                                        
  6 Ramos-Roux, Marcel E      10 Empire-MR            1:33.70    1:33.29 BRNZ   
                  43.44     1:33.29 (49.85)                                        
  7 Worthington, Griffin R    10 MVA-MR               1:37.22    1:34.97 BRNZ   
                  45.22     1:34.97 (49.75)                                        
  8 Dancygier, Scott          10 Storm-MR             1:38.88    1:35.44 BRNZ   
                  46.08     1:35.44 (49.36)                                        
  9 Veillette, Dylan F         9 Marlins Bgnw-MR      1:38.57    1:38.20 BRNZ   
                  44.17     1:38.20 (54.03)                                        
 10 Wu, James X                9 COND-MR              1:36.55    1:38.60 BRNZ   
                  49.88     1:38.60 (48.72)                                        
 11 Paez, Darian F             9 Marlins Bgnw-MR      1:41.85    1:39.25 BRNZ   
                  50.41     1:39.25 (48.84)                                        
 12 Lim, Noah B               10 Rivertown Rays-MR    1:34.59    1:40.35 BRNZ   
 13 Taranto, John T           10 Barracudas-MR        1:47.15    1:40.74 BRNZ   
                  48.11     1:40.74 (52.63)                                        
 14 LePage, Henry R           10 Rivertown Rays-MR    1:36.56    1:41.09 BRNZ   
                  49.53     1:41.09 (51.56)                                        
 15 Wilkinson, Jay            10 CFJV-MR              1:44.22    1:41.37 BRNZ   
                  47.20     1:41.37 (54.17)                                        
 16 Hoyt, Charlie P            9 Storm-MR             1:41.53    1:41.41 BRNZ   
                  47.26     1:41.41 (54.15)                                        
 17 Iodice, Alex              10 Storm-MR             1:44.04    1:42.66 BRNZ   
 18 Albanese, Luke W          10 Barracudas-MR        1:42.20    1:44.77 BRNZ   
                  45.91     1:44.77 (58.86)                                        
 19 Galler, Aidan             10 CFJV-MR              1:48.73    1:45.05 BRNZ   
                  49.96     1:45.05 (55.09)                                        
 20 Perillo, Justin G          9 DA-MR                1:45.33    1:45.28 BRNZ   
                  46.51     1:45.28 (58.77)                                        
 21 Barbulet, David            9 CFJV-MR              1:44.59    1:46.78 BRNZ   
                  49.60     1:46.78 (57.18)                                        
 22 Stevenson, Harley D       10 Barracudas-MR        1:48.00    1:51.54 BRNZ   
                  51.81     1:51.54 (59.73)                                        
 23 Dzhigo, Alexander G        9 Empire-MR            2:01.63    2:08.65 BRNZ   
                1:01.85   2:08.65 (1:06.80)                                        
 24 Carr, Eoin W              10 Rivertown Rays-MR    2:43.18    2:10.44 BRNZ   
                1:01.02   2:10.44 (1:09.42)                                        
 -- Wry, Declan J              9 Rivertown Rays-MR         NT   X2:24.78 BRNZ   
                1:11.31   2:24.78 (1:13.47)                                        
Non-Award Division  
 -- Abbruzzese, Matthew J      9 RFAC-MR              1:36.78         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  51.03          DQ (53.25)                                        
 -- qu, Matthew Y             10 MWSC-MR                   NT        XDQ        
      Arms underwater recovery - fly
                1:11.42                                                            
 -- Kelley, Pavel M           10 COND-MR              1:51.99         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  43.93          DQ (54.22)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
              2:51.99  JO
              3:13.99  SILV
              3:14.00  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 3:14.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Wu, James X                9 COND-MR              3:32.61    3:16.14 BRNZ   
                  45.48     1:36.04 (50.56)     2:30.30 (54.26)     3:16.14 (45.84)
  2 Worthington, Griffin R    10 MVA-MR               3:32.55    3:24.22 BRNZ   
                  56.01     1:41.29 (45.28)   2:43.50 (1:02.21)     3:24.22 (40.72)
  3 Wilkinson, Jay            10 CFJV-MR              3:28.38    3:42.09 BRNZ   
                  49.84     1:47.19 (57.35)   2:52.25 (1:05.06)     3:42.09 (49.84)
  4 Perillo, Justin G          9 DA-MR                3:33.91    3:44.56 BRNZ   
                  57.14     1:47.82 (50.68)   2:58.97 (1:11.15)     3:44.56 (45.59)
  5 Galler, Aidan             10 CFJV-MR              3:49.55    3:47.45 BRNZ   
                  57.29     1:55.75 (58.46)   2:56.08 (1:00.33)     3:47.45 (51.37)
  6 Barbulet, David            9 CFJV-MR              4:02.22    3:48.14 BRNZ   
                  53.58     1:49.01 (55.43)   2:58.03 (1:09.02)     3:48.14 (50.11)
Non-Award Division  
  1 Donaldson, AJ E           10 Barracudas-MR             NT    3:11.75 SILV   
                  44.65     1:34.80 (50.15)     2:30.24 (55.44)     3:11.75 (41.51)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                28.29  JO
                31.49  SILV
                31.50  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 31.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Macaluso, Steven M        11 Rivertown Rays-MR      31.87      31.55 BRNZ   
  2 Kyritz, Mathew            12 NYSA-MR                35.61      33.67 BRNZ   
  3 Nieves, Andrew J          11 NBS-MR                 32.81      33.82 BRNZ   
  4 Carrera, Hank M           12 COND-MR                34.33      33.92 BRNZ   
  5 Park Chenet, Christopher  11 CFJV-MR                33.76      34.61 BRNZ   
  6 Cruz, Daniel J            12 WSSC-MR                33.43      35.07 BRNZ   
  7 Gurrieri, Anthony F       12 NYSA-MR                35.55      35.29 BRNZ   
  8 Gatterdam, Luc L          11 Silver Streaks-MR      35.14      35.79 BRNZ   
  9 Calero, Markus A          12 COND-MR                35.02      35.90 BRNZ   
 10 Anuszkiewicz, Andre J     11 Silver Streaks-MR      38.58      35.97 BRNZ   
 11 Saint-Jacques, Adam       12 Storm-MR               36.45      36.08 BRNZ   
 12 Herbert, Nathaniel        12 MVA-MR                 36.74      36.47 BRNZ   
 13 Mantali, Tony R           12 WSSC-MR                37.12      36.90 BRNZ   
 14 Rolon, David E            11 MVA-MR                 37.77      37.76 BRNZ   
 15 DiStefano, Brendan G      11 COND-MR                36.46      38.36 BRNZ   
 16 Freda, Aidan C            11 MVA-MR                 38.76      39.26 BRNZ   
 17 Wong, Justin              11 Silver Streaks-MR      38.58      40.01 BRNZ   
 18 Melendez, Rayshaun        12 MVA-MR                 40.07      40.11 BRNZ   
 19 Rider, Sam M              11 NBS-MR                 43.18      42.05 BRNZ   
 20 Orruel, Andy              11 Rivertown Rays-MR      42.58      52.37 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Hagan, Michael J          12 PATS-MR                32.48      31.18 SILV   
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:01.59  JO
              1:09.59  SILV
              1:09.60  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:09.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Hagan, Michael J          12 PATS-MR              1:12.04    1:09.99 BRNZ   
                  33.29     1:09.99 (36.70)                                        
  2 Macaluso, Steven M        11 Rivertown Rays-MR    1:10.31    1:11.89 BRNZ   
                  34.13     1:11.89 (37.76)                                        
  3 Moon, Sungjune *          11 COND-MR              1:15.21    1:12.98 BRNZ   
                  33.21     1:12.98 (39.77)                                        
  4 Liu, Charles Y            12 MWSC-MR              1:17.69    1:17.48 BRNZ   
                  37.06     1:17.48 (40.42)                                        
  5 Park Chenet, Christopher  11 CFJV-MR              1:18.77    1:19.07 BRNZ   
                  36.98     1:19.07 (42.09)                                        
  6 Nieves, Andrew J          11 NBS-MR               1:20.07    1:19.35 BRNZ   
                  38.19     1:19.35 (41.16)                                        
  7 Gatterdam, Luc L          11 Silver Streaks-MR    1:21.24    1:19.82 BRNZ   
                  38.34     1:19.82 (41.48)                                        
  8 Kyritz, Mathew            12 NYSA-MR              1:22.53    1:20.46 BRNZ   
                  38.26     1:20.46 (42.20)                                        
  9 Freda, Aidan C            11 MVA-MR               1:22.69    1:21.24 BRNZ   
                  39.66     1:21.24 (41.58)                                        
 10 Khosla, Veer A            11 Empire-MR            1:21.55    1:21.34 BRNZ   
                  37.57     1:21.34 (43.77)                                        
 11 Herbert, Nathaniel        12 MVA-MR               1:29.49    1:24.63 BRNZ   
                  40.75     1:24.63 (43.88)                                        
 12 Melendez, Rayshaun        12 MVA-MR               1:36.04    1:25.20 BRNZ   
                  39.59     1:25.20 (45.61)                                        
 13 Anuszkiewicz, Andre J     11 Silver Streaks-MR    1:34.19    1:25.86 BRNZ   
                  40.81     1:25.86 (45.05)                                        
 14 Saint-Jacques, Adam       12 Storm-MR             1:27.04    1:25.90 BRNZ   
                  41.23     1:25.90 (44.67)                                        
 15 DiStefano, Brendan G      11 COND-MR              1:24.86    1:26.00 BRNZ   
                  41.20     1:26.00 (44.80)                                        
 16 Wong, Justin              11 Silver Streaks-MR    1:26.50    1:26.29 BRNZ   
                  41.21     1:26.29 (45.08)                                        
 17 Orruel, Andy              11 Rivertown Rays-MR    1:35.56    1:33.48 BRNZ   
                  41.43     1:33.48 (52.05)                                        
 18 Sullivan, Jack P          11 WSSC-MR              1:41.55    1:40.18 BRNZ   
                  45.57     1:40.18 (54.61)                                        
 19 Nanartowicz, Ryan A       11 MVA-MR               1:57.12    1:56.85 BRNZ   
                  54.04   1:56.85 (1:02.81)                                        
Non-Award Division  
  1 Ginesin, Zack             12 CFJV-MR              1:13.11    1:08.96 SILV   
                  32.46     1:08.96 (36.50)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:14.99  JO
              2:28.89  SILV
              2:28.90  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:28.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Hagan, Michael J          12 PATS-MR              2:35.42    2:29.77 BRNZ   
                  34.10     1:13.26 (39.16)     1:52.63 (39.37)     2:29.77 (37.14)
  2 Carrera, Hank M           12 COND-MR              2:53.25    2:41.34 BRNZ   
                  36.22     1:17.57 (41.35)     2:00.11 (42.54)     2:41.34 (41.23)
  3 Macaluso, Steven M        11 Rivertown Rays-MR    2:37.48    2:41.76 BRNZ   
                                1:18.81 ( )   2:41.76 (1:22.95)                    
  4 Park Chenet, Christopher  11 CFJV-MR              2:53.28    2:48.15 BRNZ   
                  36.97     1:19.42 (42.45)     2:03.99 (44.57)     2:48.15 (44.16)
  5 DiStefano, Brendan G      11 COND-MR              3:08.71    3:04.86 BRNZ   
                  40.69     1:27.91 (47.22)     2:17.42 (49.51)     3:04.86 (47.44)
  6 Orruel, Andy              11 Rivertown Rays-MR    3:24.48    3:42.32 BRNZ   
                  47.29     1:43.76 (56.47)   2:45.07 (1:01.31)     3:42.32 (57.25)
Non-Award Division  
  1 Bellettiere, Jack T       11 MVA-MR               2:33.58    2:28.63 SILV   
                  33.17     1:11.82 (38.65)     1:51.45 (39.63)     2:28.63 (37.18)
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.99  JO
                41.19  SILV
                41.20  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 41.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Khosla, Veer A            11 Empire-MR              42.57      41.28 BRNZ   
  2 Wong, Justin              11 Silver Streaks-MR      41.44      41.35 BRNZ   
  3 Fominykh, Edward O        12 COND-MR                41.62      41.59 BRNZ   
  4 Liu, Charles Y            12 MWSC-MR                41.56      42.33 BRNZ   
  5 Gatterdam, Luc L          11 Silver Streaks-MR      42.47      43.26 BRNZ   
  6 Rolon, David E            11 MVA-MR                 48.08      43.86 BRNZ   
  7 Anuszkiewicz, Andre J     11 Silver Streaks-MR      44.22      43.96 BRNZ   
  8 DiStefano, Brendan G      11 COND-MR                43.22      44.87 BRNZ   
  9 Melendez, Rayshaun        12 MVA-MR                 49.70      45.43 BRNZ   
 10 Freda, Aidan C            11 MVA-MR                 43.13      45.80 BRNZ   
 11 Saint-Jacques, Adam       12 Storm-MR               47.06      45.94 BRNZ   
 12 Herbert, Nathaniel        12 MVA-MR                 48.30      46.24 BRNZ   
 13 Orruel, Andy              11 Rivertown Rays-MR      50.69      51.83 BRNZ   
 14 Sullivan, Jack P          11 WSSC-MR                52.71      53.65 BRNZ   
 15 Nanartowicz, Ryan A       11 MVA-MR               1:07.81    1:03.42 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Moon, Sungjune *          11 COND-MR                41.70      39.17 SILV   
  2 Cruz, Daniel J            12 WSSC-MR                39.66      41.66 BRNZ   
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:10.69  JO
              1:23.79  SILV
              1:23.80  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:23.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Carrera, Hank M           12 COND-MR              1:25.46    1:24.09 BRNZ   
                  40.52     1:24.09 (43.57)                                        
  2 Gatterdam, Luc L          11 Silver Streaks-MR    1:30.93    1:26.37 BRNZ   
                  42.05     1:26.37 (44.32)                                        
  3 Macaluso, Steven M        11 Rivertown Rays-MR    1:27.06    1:27.59 BRNZ   
  4 Nieves, Andrew J          11 NBS-MR               1:30.23    1:28.23 BRNZ   
                  42.76     1:28.23 (45.47)                                        
  5 Calero, Markus A          12 COND-MR              1:33.08    1:28.61 BRNZ   
                  42.31     1:28.61 (46.30)                                        
  6 Fominykh, Edward O        12 COND-MR              1:34.08    1:33.17 BRNZ   
  7 Anuszkiewicz, Andre J     11 Silver Streaks-MR    1:38.32    1:33.64 BRNZ   
                  46.86     1:33.64 (46.78)                                        
  8 Park Chenet, Christopher  11 CFJV-MR              1:26.82    1:33.80 BRNZ   
                  44.93     1:33.80 (48.87)                                        
  9 Melendez, Rayshaun        12 MVA-MR               1:43.77    1:34.05 BRNZ   
                  45.58     1:34.05 (48.47)                                        
 10 Freda, Aidan C            11 MVA-MR               1:36.48    1:36.18 BRNZ   
                  45.74     1:36.18 (50.44)                                        
 11 DiStefano, Brendan G      11 COND-MR              1:41.26    1:37.06 BRNZ   
                  46.76     1:37.06 (50.30)                                        
 12 Herbert, Nathaniel        12 MVA-MR               1:44.93    1:37.07 BRNZ   
 13 Saint-Jacques, Adam       12 Storm-MR             1:44.29    1:42.14 BRNZ   
                  49.60     1:42.14 (52.54)                                        
 14 Rider, Sam M              11 NBS-MR               2:01.81    1:46.17 BRNZ   
                  49.19     1:46.17 (56.98)                                        
 15 Orruel, Andy              11 Rivertown Rays-MR    1:52.13    1:59.37 BRNZ   
                  57.09   1:59.37 (1:02.28)                                        
Non-Award Division  
  1 Moon, Sungjune *          11 COND-MR              1:26.07    1:23.27 SILV   
                  40.17     1:23.27 (43.10)                                        
 -- Wong, Justin              11 Silver Streaks-MR    1:32.27         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  44.06          DQ (47.37)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:34.99  JO
              2:57.99  SILV
              2:58.00  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:58.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
 -- Orruel, Andy              11 Rivertown Rays-MR         NT   X4:08.41 BRNZ   
                  56.23   2:00.87 (1:04.64)   3:04.01 (1:03.14)   4:08.41 (1:04.40)
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.59  JO
                42.79  SILV
                42.80  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 42.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rolon, David E            11 MVA-MR                 43.80      44.69 BRNZ   
  2 Kyritz, Mathew            12 NYSA-MR                46.26      45.33 BRNZ   
  3 Melendez, Rayshaun        12 MVA-MR                 51.68      45.62 BRNZ   
  4 Park Chenet, Christopher  11 CFJV-MR                46.75      47.08 BRNZ   
  5 Wong, Justin              11 Silver Streaks-MR      47.10      47.30 BRNZ   
  6 Macaluso, Steven M        11 Rivertown Rays-MR      48.11      49.13 BRNZ   
  7 Anuszkiewicz, Andre J     11 Silver Streaks-MR      48.98      49.70 BRNZ   
  8 Freda, Aidan C            11 MVA-MR                 46.96      50.03 BRNZ   
  9 Nieves, Andrew J          11 NBS-MR                 52.08      50.37 BRNZ   
 10 Saint-Jacques, Adam       12 Storm-MR               49.60      50.81 BRNZ   
 11 Gatterdam, Luc L          11 Silver Streaks-MR    1:00.32      50.94 BRNZ   
 12 Khosla, Veer A            11 Empire-MR              53.95      51.18 BRNZ   
 13 Liu, Charles Y            12 MWSC-MR                49.59      51.45 BRNZ   
 14 DiStefano, Brendan G      11 COND-MR                56.00      53.21 BRNZ   
 15 Herbert, Nathaniel        12 MVA-MR               1:05.51      55.35 BRNZ   
 16 Orruel, Andy              11 Rivertown Rays-MR    1:18.18    1:04.23 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Moon, Sungjune *          11 COND-MR                47.66      42.63 SILV   
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:21.59  JO
              1:29.89  SILV
              1:29.90  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:29.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Fominykh, Edward O        12 COND-MR              1:34.08    1:32.93 BRNZ   
                  43.06     1:32.93 (49.87)                                        
  2 Moon, Sungjune *          11 COND-MR              1:38.37    1:34.64 BRNZ   
                  44.49     1:34.64 (50.15)                                        
  3 Rolon, David E            11 MVA-MR               1:36.41    1:34.87 BRNZ   
                  45.78     1:34.87 (49.09)                                        
  4 Kyritz, Mathew            12 NYSA-MR              1:43.20    1:36.96 BRNZ   
                  44.10     1:36.96 (52.86)                                        
  5 Gurrieri, Anthony F       12 NYSA-MR              1:36.81    1:39.80 BRNZ   
                  46.06     1:39.80 (53.74)                                        
  6 Melendez, Rayshaun        12 MVA-MR               1:43.18    1:41.21 BRNZ   
                  48.15     1:41.21 (53.06)                                        
  7 Wong, Justin              11 Silver Streaks-MR    1:44.13    1:43.86 BRNZ   
                  49.51     1:43.86 (54.35)                                        
  8 Macaluso, Steven M        11 Rivertown Rays-MR    1:51.83    1:44.48 BRNZ   
                  50.37     1:44.48 (54.11)                                        
  9 Carrera, Hank M           12 COND-MR              1:45.34    1:44.85 BRNZ   
                  49.49     1:44.85 (55.36)                                        
 10 Nieves, Andrew J          11 NBS-MR               1:48.50    1:49.01 BRNZ   
                  52.49     1:49.01 (56.52)                                        
 11 Saint-Jacques, Adam       12 Storm-MR             1:52.22    1:50.30 BRNZ   
                  53.34     1:50.30 (56.96)                                        
 12 Calero, Markus A          12 COND-MR              2:09.26    1:56.50 BRNZ   
                  54.70   1:56.50 (1:01.80)                                        
 13 Rider, Sam M              11 NBS-MR               2:13.50    2:15.92 BRNZ   
                1:02.65   2:15.92 (1:13.27)                                        
 14 Orruel, Andy              11 Rivertown Rays-MR    2:37.35    2:35.03 BRNZ   
                1:13.64   2:35.03 (1:21.39)                                        
Non-Award Division  
  1 Bellettiere, Jack T       11 MVA-MR               1:30.58    1:26.25 SILV   
                  40.96     1:26.25 (45.29)                                        
  2 Hagan, Michael J          12 PATS-MR              1:31.52    1:28.14 SILV   
                  42.06     1:28.14 (46.08)                                        
 -- Anuszkiewicz, Andre J     11 Silver Streaks-MR    1:52.48         DQ        
      Non-simultaneous kick
                  51.73          DQ (53.09)                                        
 -- Freda, Aidan C            11 MVA-MR               2:14.41         DQ        
      Non-simultaneous kick
                  50.96          DQ (54.90)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:59.99  JO
              3:17.99  SILV
              3:18.00  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 3:18.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hagan, Michael J          12 PATS-MR                   NT    3:08.84 SILV   
                  42.57     1:31.11 (48.54)     2:20.81 (49.70)     3:08.84 (48.03)
  2 Ginesin, Zack             12 CFJV-MR              3:21.16    3:14.09 SILV   
                  42.18     1:32.97 (50.79)     2:24.95 (51.98)     3:14.09 (49.14)
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                31.09  JO
                38.69  SILV
                38.70  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 38.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 DiStefano, Brendan G      11 COND-MR                44.54      43.54 BRNZ   
  2 Nieves, Andrew J          11 NBS-MR                 40.45      43.77 BRNZ   
  3 Anuszkiewicz, Andre J     11 Silver Streaks-MR      48.50      44.80 BRNZ   
  4 Gurrieri, Anthony F       12 NYSA-MR                41.43      44.86 BRNZ   
  5 Kyritz, Mathew            12 NYSA-MR                44.78      44.90 BRNZ   
  6 Park Chenet, Christopher  11 CFJV-MR                42.12      45.20 BRNZ   
  7 Rolon, David E            11 MVA-MR                 44.79      45.60 BRNZ   
  8 Herbert, Nathaniel        12 MVA-MR                 48.86      48.68 BRNZ   
  9 Gatterdam, Luc L          11 Silver Streaks-MR      50.98      49.18 BRNZ   
 10 Mantali, Tony R           12 WSSC-MR              1:05.84      53.50 BRNZ   
 -- Hagan, Michael J          12 PATS-MR                   NT     X38.73 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Pompei, Ryan W            12 COND-MR                39.81      35.91 SILV   
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:12.59  JO
              1:26.99  SILV
              1:27.00  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:27.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Fominykh, Edward O        12 COND-MR              1:36.05    1:35.42 BRNZ   
                  39.14     1:35.42 (56.28)                                        
  2 Nieves, Andrew J          11 NBS-MR               1:40.50    1:40.31 BRNZ   
                  45.03     1:40.31 (55.28)                                        
  3 Park Chenet, Christopher  11 CFJV-MR              1:38.29    1:41.47 BRNZ   
                  45.34     1:41.47 (56.13)                                        
Non-Award Division  
  1 Pompei, Ryan W            12 COND-MR              1:27.06    1:23.98 SILV   
                  36.34     1:23.98 (47.64)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:11.99  JO
              1:20.59  SILV
              1:20.60  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:20.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Moon, Sungjune *          11 COND-MR              1:25.06    1:21.07 BRNZ   
                  37.55     1:21.07 (43.52)                                        
  2 Macaluso, Steven M        11 Rivertown Rays-MR    1:25.84    1:26.07 BRNZ   
                  38.35     1:26.07 (47.72)                                        
  3 Park Chenet, Christopher  11 CFJV-MR              1:31.03    1:29.01 BRNZ   
                  40.50     1:29.01 (48.51)                                        
  4 Nieves, Andrew J          11 NBS-MR               1:38.91    1:29.11 BRNZ   
                  43.27     1:29.11 (45.84)                                        
  5 Wong, Justin              11 Silver Streaks-MR    1:32.66    1:30.30 BRNZ   
                  42.71     1:30.30 (47.59)                                        
  6 Liu, Charles Y            12 MWSC-MR              1:37.61    1:30.86 BRNZ   
                  40.97     1:30.86 (49.89)                                        
  7 Kyritz, Mathew            12 NYSA-MR              1:33.57    1:31.11 BRNZ   
                  44.81     1:31.11 (46.30)                                        
  8 Rolon, David E            11 MVA-MR               1:34.12    1:31.52 BRNZ   
                  43.96     1:31.52 (47.56)                                        
  9 Anuszkiewicz, Andre J     11 Silver Streaks-MR    1:36.88    1:32.16 BRNZ   
                  44.22     1:32.16 (47.94)                                        
 10 Khosla, Veer A            11 Empire-MR            1:38.41    1:32.56 BRNZ   
                  41.49     1:32.56 (51.07)                                        
 11 Saint-Jacques, Adam       12 Storm-MR             1:37.74    1:36.46 BRNZ   
                  44.71     1:36.46 (51.75)                                        
 12 DiStefano, Brendan G      11 COND-MR              1:41.87    1:37.64 BRNZ   
                  42.93     1:37.64 (54.71)                                        
 13 Gatterdam, Luc L          11 Silver Streaks-MR    1:40.42    1:37.67 BRNZ   
                  46.06     1:37.67 (51.61)                                        
 14 Herbert, Nathaniel        12 MVA-MR               1:47.93    1:39.08 BRNZ   
                  47.01     1:39.08 (52.07)                                        
Non-Award Division  
  1 Ginesin, Zack             12 CFJV-MR              1:21.13    1:18.52 SILV   
                  36.51     1:18.52 (42.01)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:30.49  JO
              2:55.09  SILV
              2:55.10  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:55.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ginesin, Zack             12 CFJV-MR              3:01.38    2:54.48 SILV   
                  37.83     1:21.94 (44.11)     2:15.16 (53.22)     2:54.48 (39.32)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.99  JO
                26.79  SILV
                26.80  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 26.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Cohen, Ethan X            14 COND-MR                27.51      26.81 BRNZ   
  2 Tycott, Matthew           13 MWSC-MR                29.31      28.09 BRNZ   
  3 Fonseca, Joshua           13 COND-MR                28.29      28.17 BRNZ   
  4 Peifer, Matthew B         13 MVA-MR                 29.46      28.75 BRNZ   
  5 Pietraszka, Ryan          13 MVA-MR                 29.61      28.77 BRNZ   
  6 Paseltiner, Benjamin G    13 COND-MR                30.04      28.79 BRNZ   
  7 Peticco, Martin F         13 NBS-MR                 29.48      29.15 BRNZ   
  8 Bennett, Brandan R        13 Empire-MR              30.25      29.80 BRNZ   
  9 Kingsbury, Nathaniel J    14 PATS-MR                31.04      30.19 BRNZ   
 10 Eichenberger, Zachary G   13 Marlins Bgnw-MR        30.08      30.22 BRNZ   
 11 Schiele, Billy B          14 MVA-MR                 33.32      30.52 BRNZ   
 12 Lenyszyn, Michael C       13 DA-MR                  30.81      30.99 BRNZ   
 13 Cole, Christian J         14 NBS-MR                 31.00      31.01 BRNZ   
 14 Finkelman-Mahoney, Josh   13 Storm-MR               32.56      31.75 BRNZ   
 14 Jones, Ryan               13 DA-MR                  31.20      31.75 BRNZ   
 16 Darrell, Mikey A          13 Barracudas-MR          32.48      31.81 BRNZ   
 17 LePage, James W           13 Rivertown Rays-MR      30.89      31.84 BRNZ   
 18 Bialik, Richie G          14 COND-MR                33.71      32.93 BRNZ   
 19 Hibbert, Torre G          14 Silver Streaks-MR      34.28      33.22 BRNZ   
 20 Portnoy, Max *            13 COND-MR                33.43      33.25 BRNZ   
 21 Samuel, Jay C             13 MWSC-MR                33.85      34.24 BRNZ   
 22 Chen, Sean y              13 COND-MR                35.34      34.33 BRNZ   
 22 DiPardo, Nick J           13 Barracudas-MR          37.39      34.33 BRNZ   
 24 White, Liam E             13 PATS-MR                38.03      36.67 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Brown, Cameron G          14 DA-MR                  28.37      26.75 SILV   
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.99  JO
                59.59  SILV
                59.60  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 59.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Cohen, Ethan X            14 COND-MR                59.97      59.96 BRNZ   
                  28.88       59.96 (31.08)                                        
  2 Fonseca, Joshua           13 COND-MR              1:00.63    1:00.78 BRNZ   
                  29.26     1:00.78 (31.52)                                        
  3 Pietraszka, Ryan          13 MVA-MR               1:02.86    1:02.12 BRNZ   
                  29.75     1:02.12 (32.37)                                        
  4 Cosme, Bren J             13 Barracudas-MR        1:02.05    1:02.66 BRNZ   
                  30.58     1:02.66 (32.08)                                        
  5 Roman, Marcus A           13 Barracudas-MR        1:00.16    1:02.70 BRNZ   
                  30.01     1:02.70 (32.69)                                        
  6 Tycott, Matthew           13 MWSC-MR              1:04.42    1:03.35 BRNZ   
                  30.32     1:03.35 (33.03)                                        
  7 Rosa, Brandon             14 WSSC-MR              1:01.72    1:05.23 BRNZ   
                  29.55     1:05.23 (35.68)                                        
  8 McGovern, Aidan J         13 COND-MR              1:04.59    1:05.25 BRNZ   
                  32.33     1:05.25 (32.92)                                        
  9 Orlando, Louis A          13 COND-MR              1:05.14    1:05.55 BRNZ   
                  32.02     1:05.55 (33.53)                                        
 10 Peticco, Martin F         13 NBS-MR               1:05.73    1:06.08 BRNZ   
                  32.51     1:06.08 (33.57)                                        
 11 Marrone, AJ J             14 WSSC-MR              1:10.61    1:06.32 BRNZ   
                  31.61     1:06.32 (34.71)                                        
 12 Williams, Ian I           13 WSSC-MR              1:07.96    1:06.33 BRNZ   
                  31.72     1:06.33 (34.61)                                        
 13 Paseltiner, Benjamin G    13 COND-MR              1:06.87    1:06.39 BRNZ   
                  31.47     1:06.39 (34.92)                                        
 14 Bennett, Brandan R        13 Empire-MR            1:08.47    1:07.00 BRNZ   
                  31.42     1:07.00 (35.58)                                        
 15 Maresca, Tito J           14 RFAC-MR              1:09.12    1:08.97 BRNZ   
                  33.17     1:08.97 (35.80)                                        
 16 Cole, Christian J         14 NBS-MR               1:12.46    1:09.43 BRNZ   
                  33.95     1:09.43 (35.48)                                        
 17 LePage, James W           13 Rivertown Rays-MR    1:11.45    1:09.67 BRNZ   
                  32.59     1:09.67 (37.08)                                        
 18 Kim, Benjamin S           13 COND-MR              1:07.75    1:11.15 BRNZ   
                  32.82     1:11.15 (38.33)                                        
 19 Portnoy, Max *            13 COND-MR              1:14.13    1:11.21 BRNZ   
                  34.07     1:11.21 (37.14)                                        
 20 Finkelman-Mahoney, Josh   13 Storm-MR             1:09.91    1:11.53 BRNZ   
                  33.73     1:11.53 (37.80)                                        
 21 Darrell, Mikey A          13 Barracudas-MR        1:11.01    1:11.88 BRNZ   
                  34.00     1:11.88 (37.88)                                        
 22 Bialik, Richie G          14 COND-MR              1:11.97    1:12.21 BRNZ   
                  34.93     1:12.21 (37.28)                                        
 23 Lenyszyn, Michael C       13 DA-MR                1:11.05    1:13.04 BRNZ   
                  35.43     1:13.04 (37.61)                                        
 24 Hibbert, Torre G          14 Silver Streaks-MR    1:29.39    1:22.56 BRNZ   
                  37.31     1:22.56 (45.25)                                        
 25 DiPardo, Nick J           13 Barracudas-MR        1:35.03    1:22.66 BRNZ   
                  40.18     1:22.66 (42.48)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:58.49  JO
              2:18.09  SILV
              2:18.10  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:18.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roman, Marcus A           13 Barracudas-MR        2:21.81    2:19.97 BRNZ   
                  29.97     1:05.55 (35.58)     1:45.22 (39.67)     2:19.97 (34.75)
  2 Cosme, Bren J             13 Barracudas-MR        2:20.65    2:20.49 BRNZ   
                  30.31   2:20.49 (1:50.18)                                        
  3 Peticco, Martin F         13 NBS-MR               2:24.65    2:20.96 BRNZ   
                  33.37     1:09.86 (36.49)     1:47.32 (37.46)     2:20.96 (33.64)
  4 Paseltiner, Benjamin G    13 COND-MR              2:40.49    2:22.94 BRNZ   
                  31.40     1:07.68 (36.28)     1:45.94 (38.26)     2:22.94 (37.00)
  5 Rosa, Brandon             14 WSSC-MR              2:37.11    2:25.55 BRNZ   
                  32.49     1:09.31 (36.82)     1:47.55 (38.24)     2:25.55 (38.00)
  6 Maresca, Tito J           14 RFAC-MR              2:26.45    2:26.28 BRNZ   
                  33.48     1:10.65 (37.17)     1:49.21 (38.56)     2:26.28 (37.07)
  7 Williams, Ian I           13 WSSC-MR              2:44.40    2:26.63 BRNZ   
                  31.48     1:08.50 (37.02)   2:26.63 (1:18.13)                    
  8 Bennett, Brandan R        13 Empire-MR            2:33.65    2:30.89 BRNZ   
                  33.47     1:12.50 (39.03)   2:30.89 (1:18.39)                    
  9 Finkelman-Mahoney, Josh   13 Storm-MR             2:33.17    2:31.61 BRNZ   
                  34.04     1:13.09 (39.05)   2:31.61 (1:18.52)                    
 10 Kingsbury, Nathaniel J    14 PATS-MR              2:25.06    2:32.66 BRNZ   
                  34.04     1:13.52 (39.48)     1:54.58 (41.06)     2:32.66 (38.08)
 11 Bialik, Richie G          14 COND-MR              2:39.33    2:34.55 BRNZ   
                  34.10     1:13.22 (39.12)     1:54.44 (41.22)     2:34.55 (40.11)
 12 Portnoy, Max *            13 COND-MR              2:39.82    2:34.67 BRNZ   
                  34.53     1:14.61 (40.08)     1:55.78 (41.17)     2:34.67 (38.89)
 13 Darrell, Mikey A          13 Barracudas-MR        2:34.57    2:39.99 BRNZ   
                  33.71     1:13.94 (40.23)     1:57.84 (43.90)     2:39.99 (42.15)
 14 Cole, Christian J         14 NBS-MR               2:41.54    2:40.18 BRNZ   
                  34.52     1:15.61 (41.09)     1:59.65 (44.04)     2:40.18 (40.53)
 15 Lenyszyn, Michael C       13 DA-MR                2:40.62    2:45.39 BRNZ   
                  34.82     1:15.88 (41.06)   2:45.39 (1:29.51)                    
 16 Kim, Benjamin S           13 COND-MR              2:42.55    2:48.99 BRNZ   
                  35.58     1:17.86 (42.28)     2:03.46 (45.60)     2:48.99 (45.53)
 -- Tycott, Matthew           13 MWSC-MR                   NT   X2:19.83 BRNZ   
                  30.84     1:07.06 (36.22)     1:44.32 (37.26)     2:19.83 (35.51)
Non-Award Division  
 -- DiPardo, Nick J           13 Barracudas-MR        3:12.43         DQ        
      False start
                  38.58     1:24.16 (45.58)     2:14.08 (49.92)          DQ (48.36)
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:21.99  JO
              5:50.60  QUAL
              5:50.99  SILV
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 5:50.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Fonseca, Joshua           13 COND-MR              5:54.69    6:03.26 BRNZ   
                  31.95     1:07.67 (35.72)     1:44.16 (36.49)     2:20.70 (36.54)
        2:58.10 (37.40)     3:35.18 (37.08)     4:12.86 (37.68)     4:49.67 (36.81)
        5:26.91 (37.24)     6:03.26 (36.35)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:02.49  JO
              1:16.49  SILV
              1:16.50  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:16.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eichenberger, Zachary G   13 Marlins Bgnw-MR      1:18.39    1:17.97 BRNZ   
                  37.66     1:17.97 (40.31)                                        
  2 Paseltiner, Benjamin G    13 COND-MR              1:21.26    1:18.82 BRNZ   
                  37.93     1:18.82 (40.89)                                        
  3 Chen, Sean y              13 COND-MR              1:21.83    1:19.61 BRNZ   
                  38.40     1:19.61 (41.21)                                        
  4 Finkelman-Mahoney, Josh   13 Storm-MR             1:18.97    1:20.60 BRNZ   
  5 LePage, James W           13 Rivertown Rays-MR    1:23.66    1:22.12 BRNZ   
                  38.78     1:22.12 (43.34)                                        
  6 Brown, Cameron G          14 DA-MR                1:27.31    1:22.14 BRNZ   
                  39.82     1:22.14 (42.32)                                        
  7 Darrell, Mikey A          13 Barracudas-MR        1:28.76    1:23.70 BRNZ   
                  42.96     1:23.70 (40.74)                                        
  8 Schiele, Billy B          14 MVA-MR               1:28.38    1:24.22 BRNZ   
  9 Portnoy, Max *            13 COND-MR              1:23.27    1:24.52 BRNZ   
                  40.90     1:24.52 (43.62)                                        
 10 Jones, Ryan               13 DA-MR                1:25.81    1:26.35 BRNZ   
                  42.85     1:26.35 (43.50)                                        
 11 Lenyszyn, Michael C       13 DA-MR                1:28.01    1:27.06 BRNZ   
                  42.20     1:27.06 (44.86)                                        
 12 Cole, Christian J         14 NBS-MR               1:28.99    1:30.46 BRNZ   
                  44.65     1:30.46 (45.81)                                        
 13 Bennett, Brandan R        13 Empire-MR            1:25.12    1:31.23 BRNZ   
 14 Bialik, Richie G          14 COND-MR              1:32.75    1:32.59 BRNZ   
                  45.40     1:32.59 (47.19)                                        
 15 DiPardo, Nick J           13 Barracudas-MR        1:51.03    1:40.40 BRNZ   
 -- Samuel, Jay C             13 MWSC-MR                   NT   X1:27.75 BRNZ   
                  41.83     1:27.75 (45.92)                                        
Non-Award Division  
  1 Peticco, Martin F         13 NBS-MR               1:17.44    1:15.55 SILV   
                  38.37     1:15.55 (37.18)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:15.29  JO
              2:35.49  SILV
              2:35.50  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:35.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Tycott, Matthew           13 MWSC-MR              2:42.60    2:36.23 BRNZ   
                1:16.03                             1:57.11 ( )     2:36.23 (39.12)
  2 Orlando, Louis A          13 COND-MR              2:41.06    2:45.82 BRNZ   
                1:23.47                             2:06.40 ( )     2:45.82 (39.42)
  3 Finkelman-Mahoney, Josh   13 Storm-MR             2:46.69    2:53.45 BRNZ   
                                2:53.60 ( )         2:53.45 ( )                    
  4 Cosme, Bren J             13 Barracudas-MR        3:00.93    2:53.69 BRNZ   
                                2:54.02 ( )         2:53.69 ( )                    
  5 Portnoy, Max *            13 COND-MR              2:56.80    2:54.34 BRNZ   
                                1:26.26 ( )     2:11.57 (45.31)     2:54.34 (42.77)
  6 LePage, James W           13 Rivertown Rays-MR    2:51.76    2:56.55 BRNZ   
                1:24.82                             2:56.86 ( )         2:56.55 ( )
  7 Bialik, Richie G          14 COND-MR              3:11.28    3:09.04 BRNZ   
                  44.71     1:31.65 (46.94)     2:20.59 (48.94)     3:09.04 (48.45)
  8 Bennett, Brandan R        13 Empire-MR            3:20.54    3:18.06 BRNZ   
                  45.04                             3:18.28 ( )         3:18.06 ( )
Non-Award Division  
  1 Pietraszka, Ryan          13 MVA-MR               2:36.31    2:32.21 SILV   
                1:13.96                             1:53.85 ( )     2:32.21 (38.36)
 -- McGovern, Aidan J         13 COND-MR              2:36.07        DFS        
      Declared false start
 -- Kim, Benjamin S           13 COND-MR              3:08.80        DFS        
      Declared false start
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.99  JO
              1:21.49  SILV
              1:21.50  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:21.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Cosme, Bren J             13 Barracudas-MR        1:31.74    1:24.96 BRNZ   
                  39.91     1:24.96 (45.05)                                        
  2 Paseltiner, Benjamin G    13 COND-MR              1:27.85    1:26.25 BRNZ   
                  40.58     1:26.25 (45.67)                                        
  3 Roman, Marcus A           13 Barracudas-MR        1:32.08    1:28.08 BRNZ   
                  42.02     1:28.08 (46.06)                                        
  4 Marrone, AJ J             14 WSSC-MR              1:32.86    1:28.57 BRNZ   
                  41.48     1:28.57 (47.09)                                        
  5 Orlando, Louis A          13 COND-MR              1:30.84    1:29.04 BRNZ   
                  41.91     1:29.04 (47.13)                                        
  6 Peticco, Martin F         13 NBS-MR               1:29.37    1:29.36 BRNZ   
                  42.53     1:29.36 (46.83)                                        
  7 Williams, Ian I           13 WSSC-MR              1:37.48    1:30.67 BRNZ   
                  44.26     1:30.67 (46.41)                                        
  8 McGovern, Aidan J         13 COND-MR              1:28.82    1:33.07 BRNZ   
                  44.23     1:33.07 (48.84)                                        
  9 Maresca, Tito J           14 RFAC-MR              1:32.61    1:33.47 BRNZ   
                  44.95     1:33.47 (48.52)                                        
 10 Darrell, Mikey A          13 Barracudas-MR        1:36.85    1:33.56 BRNZ   
                  43.36     1:33.56 (50.20)                                        
 11 Kim, Benjamin S           13 COND-MR              1:30.26    1:33.96 BRNZ   
                  43.25     1:33.96 (50.71)                                        
 12 Portnoy, Max *            13 COND-MR              1:38.41    1:36.28 BRNZ   
                  45.40     1:36.28 (50.88)                                        
 13 LePage, James W           13 Rivertown Rays-MR    1:40.79    1:39.88 BRNZ   
                  46.09     1:39.88 (53.79)                                        
 14 White, Liam E             13 PATS-MR              1:44.28    1:40.27 BRNZ   
                  47.09     1:40.27 (53.18)                                        
 15 Lenyszyn, Michael C       13 DA-MR                1:37.12    1:40.73 BRNZ   
                  46.56     1:40.73 (54.17)                                        
 16 Kingsbury, Nathaniel J    14 PATS-MR                   NT    1:41.55 BRNZ   
                  48.06     1:41.55 (53.49)                                        
 17 Cole, Christian J         14 NBS-MR               1:45.68    1:49.05 BRNZ   
                  51.88     1:49.05 (57.17)                                        
Non-Award Division  
 -- Hibbert, Torre G          14 Silver Streaks-MR    2:01.51         DQ        
      Non-simultaneous touch
                  48.44        DQ (1:02.47)                                        
 -- DiPardo, Nick J           13 Barracudas-MR        1:46.56         DQ        
      Arms two strokes underwater
                  48.52          DQ (51.71)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.19  JO
              2:53.99  SILV
              2:54.00  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:54.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Eichenberger, Zachary G   13 Marlins Bgnw-MR      2:54.90    2:57.16 BRNZ   
                  40.25     1:24.98 (44.73)     2:11.22 (46.24)     2:57.16 (45.94)
  2 Paseltiner, Benjamin G    13 COND-MR              3:15.52    3:05.08 BRNZ   
                  43.05     1:29.67 (46.62)     2:17.90 (48.23)     3:05.08 (47.18)
  3 Darrell, Mikey A          13 Barracudas-MR        3:20.00    3:25.94 BRNZ   
                  44.47     1:37.95 (53.48)     2:32.64 (54.69)     3:25.94 (53.30)
  4 Portnoy, Max *            13 COND-MR              3:23.89    3:31.28 BRNZ   
                  47.66     1:42.39 (54.73)     2:38.26 (55.87)     3:31.28 (53.02)
  5 LePage, James W           13 Rivertown Rays-MR    3:38.42    3:39.69 BRNZ   
                  49.41     1:46.08 (56.67)     2:43.41 (57.33)     3:39.69 (56.28)
  6 Bialik, Richie G          14 COND-MR              4:16.96    4:13.47 BRNZ   
                  55.39   2:01.06 (1:05.67)   3:08.82 (1:07.76)   4:13.47 (1:04.65)
Non-Award Division  
  1 Peifer, Matthew B         13 MVA-MR               2:54.50    2:52.01 SILV   
                  39.85     1:23.22 (43.37)     2:07.92 (44.70)     2:52.01 (44.09)
  2 Tycott, Matthew           13 MWSC-MR              2:57.17    2:52.83 SILV   
                  39.62     1:24.15 (44.53)     2:09.29 (45.14)     2:52.83 (43.54)
 -- Chen, Sean y              13 COND-MR              3:58.99         DQ        
      Head under for 2 or more strokes
                  50.32     1:46.68 (56.36)     2:45.69 (59.01)          DQ (58.01)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.59  JO
              1:11.60  QUAL
              1:11.99  SILV
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:11.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Fonseca, Joshua           13 COND-MR              1:17.66    1:14.84 BRNZ   
                  33.89     1:14.84 (40.95)                                        
  2 Finkelman-Mahoney, Josh   13 Storm-MR             1:25.41    1:19.00 BRNZ   
                  36.79     1:19.00 (42.21)                                        
  3 Orlando, Louis A          13 COND-MR              1:14.65    1:20.69 BRNZ   
                  36.91     1:20.69 (43.78)                                        
  4 Cole, Christian J         14 NBS-MR               1:29.42    1:24.53 BRNZ   
                  39.72     1:24.53 (44.81)                                        
  5 Maresca, Tito J           14 RFAC-MR              1:26.27    1:26.07 BRNZ   
                  40.47     1:26.07 (45.60)                                        
  6 Bialik, Richie G          14 COND-MR              1:36.54    1:38.93 BRNZ   
                  42.90     1:38.93 (56.03)                                        
  7 Darrell, Mikey A          13 Barracudas-MR        1:48.16    1:43.07 BRNZ   
                  47.22     1:43.07 (55.85)                                        
Non-Award Division  
  1 Cohen, Ethan X            14 COND-MR              1:19.86    1:09.20 QUAL   
                  33.00     1:09.20 (36.20)                                        
  2 Roman, Marcus A           13 Barracudas-MR        1:17.41    1:10.32 QUAL   
                  32.03     1:10.32 (38.29)                                        
 -- LePage, James W           13 Rivertown Rays-MR    1:35.14         DQ        
      Arms underwater recovery
                  43.73          DQ (52.63)                                        
 -- Bennett, Brandan R        13 Empire-MR            1:19.97         DQ        
      One hand touch
                  36.54          DQ (51.62)                                        
 -- Kingsbury, Nathaniel J    14 PATS-MR              1:30.46         DQ        
      One hand touch
                  39.76          DQ (47.27)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:19.99  JO
              2:32.59  SILV
              2:32.60  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:32.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Cohen, Ethan X            14 COND-MR              2:56.71    2:36.41 BRNZ   
                  33.44     1:12.33 (38.89)     1:54.35 (42.02)     2:36.41 (42.06)
  2 Fonseca, Joshua           13 COND-MR              2:46.89    2:48.68 BRNZ   
                  34.70     1:17.97 (43.27)     2:02.92 (44.95)     2:48.68 (45.76)
Non-Award Division  
  1 Makarov, Aleksey M        13 DA-MR                2:38.54    2:22.58 SILV   
                  29.03     1:03.73 (34.70)     1:42.35 (38.62)     2:22.58 (40.23)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:13.99  JO
              2:32.99  SILV
              2:33.00  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:33.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Peticco, Martin F         13 NBS-MR               2:47.63    2:37.72 BRNZ   
                  35.80     1:16.70 (40.90)     2:03.76 (47.06)     2:37.72 (33.96)
  2 Peifer, Matthew B         13 MVA-MR               2:43.85    2:38.15 BRNZ   
                  34.11     1:15.45 (41.34)     2:01.90 (46.45)     2:38.15 (36.25)
  3 Finkelman-Mahoney, Josh   13 Storm-MR             2:43.90    2:39.37 BRNZ   
                  36.32     1:18.39 (42.07)     2:02.14 (43.75)     2:39.37 (37.23)
  4 Eichenberger, Zachary G   13 Marlins Bgnw-MR      2:41.14    2:44.11 BRNZ   
                  37.64     1:20.41 (42.77)     2:05.08 (44.67)     2:44.11 (39.03)
  5 Kingsbury, Nathaniel J    14 PATS-MR              2:54.30    2:54.04 BRNZ   
                  40.64     1:19.14 (38.50)     2:17.70 (58.56)     2:54.04 (36.34)
  6 Portnoy, Max *            13 COND-MR              3:02.69    2:55.38 BRNZ   
                  39.43     1:23.96 (44.53)     2:18.46 (54.50)     2:55.38 (36.92)
  7 Brown, Cameron G          14 DA-MR                3:08.97    2:55.57 BRNZ   
                  34.97     1:18.30 (43.33)     2:14.44 (56.14)     2:55.57 (41.13)
  8 Bennett, Brandan R        13 Empire-MR            2:49.78    3:01.60 BRNZ   
                  35.97     1:27.08 (51.11)     2:19.59 (52.51)     3:01.60 (42.01)
  9 Cole, Christian J         14 NBS-MR               3:28.69    3:06.50 BRNZ   
                  40.89     1:29.48 (48.59)     2:27.93 (58.45)     3:06.50 (38.57)
 10 Darrell, Mikey A          13 Barracudas-MR        3:11.87    3:10.42 BRNZ   
                  45.74     1:33.69 (47.95)     2:31.75 (58.06)     3:10.42 (38.67)
 11 Jones, Ryan               13 DA-MR                3:13.90    3:10.98 BRNZ   
                  43.85     1:33.76 (49.91)   2:34.52 (1:00.76)     3:10.98 (36.46)
 12 Bialik, Richie G          14 COND-MR              3:17.44    3:15.06 BRNZ   
                  41.55     1:30.55 (49.00)   2:34.34 (1:03.79)     3:15.06 (40.72)
 13 DiPardo, Nick J           13 Barracudas-MR        3:30.00    3:30.69 BRNZ   
                  47.76     1:39.76 (52.00)   2:44.60 (1:04.84)     3:30.69 (46.09)
Non-Award Division  
  1 Tycott, Matthew           13 MWSC-MR              2:41.52    2:32.73 SILV   
                  34.02     1:13.00 (38.98)     1:58.87 (45.87)     2:32.73 (33.86)
 -- LePage, James W           13 Rivertown Rays-MR    3:00.60         DQ        
      One hand touch - fly
                  41.67     1:25.76 (44.09)     2:21.63 (55.87)          DQ (39.89)
 -- Schiele, Billy B          14 MVA-MR               3:12.77         DQ        
      Scissors kick - breast
                  38.33     1:26.38 (48.05)     2:19.78 (53.40)          DQ (37.83)
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:45.99  JO
              5:09.79  SILV
              5:09.80  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 5:09.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Fonseca, Joshua           13 COND-MR              5:15.92    5:23.84 BRNZ   
                  32.98     1:14.83 (41.85)     1:55.07 (40.24)     2:35.26 (40.19)
        3:22.51 (47.25)     4:09.97 (47.46)     4:47.76 (37.79)     5:23.84 (36.08)
 
Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.79  AGTC
                25.19  SILV
                25.20  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 25.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Nikolic, Evan M           15 PATS-MR                25.68      25.99 BRNZ   
  2 Cerrato, Justin C         17 DA-MR                  26.63      26.20 BRNZ   
  3 Ridge, Liam M             16 COND-MR                26.96      26.56 BRNZ   
  4 Willman, Max              15 CFJV-MR                28.44      26.78 BRNZ   
  5 Metcalf, Max W            16 Storm-MR               26.76      27.01 BRNZ   
  6 Cullen, Gray S            15 Silver Streaks-MR      27.54      27.36 BRNZ   
  7 Kornfeld, Myles A         15 Empire-MR              28.40      27.91 BRNZ   
  8 Norbeck, Kyle             16 CFJV-MR                28.61      29.55 BRNZ   
  9 Brown, Louis C            16 DA-MR                  35.92      30.51 BRNZ   
 10 Whitledge, Jory B         15 MVA-MR                 30.09      30.66 BRNZ   
 11 Cerrato, Alec J           15 DA-MR                  33.27      30.75 BRNZ   
 12 Petrone, Thomas G         15 COND-MR                31.00      31.31 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Neville, Aiden J          16 COND-MR                25.41      24.98 SILV   
  2 Doherty, Garrett J        16 MVA-MR                 25.25      25.03 SILV   
  3 Vela, Evan                15 CFJV-MR                25.80      25.05 SILV   
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.49  AGTC
                54.49  SILV
                54.50  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 54.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Galarza, Matthew G        16 Empire-MR              55.88      55.66 BRNZ   
                  26.25       55.66 (29.41)                                        
  2 Vela, Evan                15 CFJV-MR                54.90      55.86 BRNZ   
                  26.56       55.86 (29.30)                                        
  3 Cerrato, Justin C         17 DA-MR                  55.80      56.39 BRNZ   
                  27.61       56.39 (28.78)                                        
  4 Ridge, Liam M             16 COND-MR                56.62      56.99 BRNZ   
                  27.58       56.99 (29.41)                                        
  5 Nikolic, Evan M           15 PATS-MR                57.30      58.54 BRNZ   
                  28.41       58.54 (30.13)                                        
  6 Metcalf, Max W            16 Storm-MR               58.80      59.97 BRNZ   
                  28.65       59.97 (31.32)                                        
  7 Willman, Max              15 CFJV-MR              1:02.22    1:00.50 BRNZ   
                  29.40     1:00.50 (31.10)                                        
  8 Kornfeld, Myles A         15 Empire-MR              59.73    1:01.00 BRNZ   
                  29.35     1:01.00 (31.65)                                        
  9 Cullen, Gray S            15 Silver Streaks-MR    1:05.23    1:03.68 BRNZ   
                  30.73     1:03.68 (32.95)                                        
 10 Kellman, Alex J           15 WSSC-MR              1:04.29    1:06.27 BRNZ   
                  30.72     1:06.27 (35.55)                                        
 11 Norbeck, Kyle             16 CFJV-MR              1:04.33    1:06.82 BRNZ   
                  31.50     1:06.82 (35.32)                                        
 12 Cerrato, Alec J           15 DA-MR                1:14.21    1:16.80 BRNZ   
                  35.77     1:16.80 (41.03)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:57.99  AGTC
              1:57.99  SILV
              1:58.00  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:58.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cerrato, Justin C         17 DA-MR                1:59.60    1:59.84 BRNZ   
                  27.51       57.60 (30.09)     1:28.75 (31.15)     1:59.84 (31.09)
  2 Ridge, Liam M             16 COND-MR              1:59.96    2:00.30 BRNZ   
                  27.56       58.12 (30.56)     1:29.72 (31.60)     2:00.30 (30.58)
  3 Eckenberg, Steven         16 CFJV-MR              2:03.87    2:02.28 BRNZ   
                  27.82       58.15 (30.33)     1:30.72 (32.57)     2:02.28 (31.56)
  4 Vela, Evan                15 CFJV-MR              2:09.16    2:03.35 BRNZ   
                  26.56       57.56 (31.00)     1:32.05 (34.49)     2:03.35 (31.30)
  5 Galarza, Matthew G        16 Empire-MR            2:03.97    2:04.47 BRNZ   
                  27.73       58.78 (31.05)     1:31.94 (33.16)     2:04.47 (32.53)
  6 Metcalf, Max W            16 Storm-MR             2:08.17    2:08.46 BRNZ   
                  29.53     1:01.71 (32.18)     1:35.01 (33.30)     2:08.46 (33.45)
  7 Kornfeld, Myles A         15 Empire-MR            2:11.47    2:11.10 BRNZ   
                  29.56     1:02.29 (32.73)     1:36.95 (34.66)     2:11.10 (34.15)
  8 Nikolic, Evan M           15 PATS-MR              2:14.66    2:11.65 BRNZ   
                  29.23     1:02.43 (33.20)     1:37.53 (35.10)     2:11.65 (34.12)
  9 Willman, Max              15 CFJV-MR              2:33.22    2:14.02 BRNZ   
                  30.21     1:04.62 (34.41)     1:40.96 (36.34)     2:14.02 (33.06)
 10 Norbeck, Kyle             16 CFJV-MR              2:22.24    2:20.88 BRNZ   
                  29.57     1:05.66 (36.09)     1:42.98 (37.32)     2:20.88 (37.90)
 11 Cullen, Gray S            15 Silver Streaks-MR    2:24.93    2:27.19 BRNZ   
                  32.62     1:11.26 (38.64)     1:50.54 (39.28)     2:27.19 (36.65)
 12 Cerrato, Alec J           15 DA-MR                2:45.99    2:49.39 BRNZ   
                                                    2:04.48 ( )     2:49.39 (44.91)
 
Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:17.99  AGTC
              5:17.99  SILV
              5:18.00  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 5:18.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kellman, Alex J           15 WSSC-MR              6:20.09    6:44.47 BRNZ   
                  34.59     1:15.05 (40.46)     1:56.87 (41.82)     2:38.91 (42.04)
        3:20.60 (41.69)     4:01.96 (41.36)     4:42.93 (40.97)     5:24.41 (41.48)
        6:04.83 (40.42)     6:44.47 (39.64)                                        
 -- Cerrato, Justin C         17 DA-MR                     NT   X5:23.82 BRNZ   
                                1:00.26 ( )     1:32.88 (32.62)     2:05.73 (32.85)
        2:38.99 (33.26)     3:12.31 (33.32)     3:45.77 (33.46)     4:19.48 (33.71)
        4:52.28 (32.80)     5:23.82 (31.54)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:01.59  AGTC
              1:03.89  SILV
              1:03.90  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:03.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neville, Aiden J          16 COND-MR              1:05.44    1:04.33 BRNZ   
                  31.35     1:04.33 (32.98)                                        
  2 Vela, Evan                15 CFJV-MR              1:04.23    1:04.42 BRNZ   
                  31.83     1:04.42 (32.59)                                        
  3 Fusco, Daniel             17 NYSA-MR              1:06.13    1:04.67 BRNZ   
                  31.33     1:04.67 (33.34)                                        
  4 Eckenberg, Steven         16 CFJV-MR              1:09.45    1:04.72 BRNZ   
                  32.05     1:04.72 (32.67)                                        
  5 Nikolic, Evan M           15 PATS-MR              1:06.84    1:08.87 BRNZ   
                  34.26     1:08.87 (34.61)                                        
  6 Willman, Max              15 CFJV-MR              1:23.22    1:09.50 BRNZ   
                  33.70     1:09.50 (35.80)                                        
  7 Cerrato, Justin C         17 DA-MR                1:09.56    1:12.04 BRNZ   
                  35.69     1:12.04 (36.35)                                        
  8 Cullen, Gray S            15 Silver Streaks-MR    1:15.28    1:14.64 BRNZ   
                  37.24     1:14.64 (37.40)                                        
  9 Kellman, Alex J           15 WSSC-MR              1:22.07    1:16.23 BRNZ   
                  36.33     1:16.23 (39.90)                                        
 10 Norbeck, Kyle             16 CFJV-MR              1:16.70    1:16.74 BRNZ   
 11 Cerrato, Alec J           15 DA-MR                1:22.99    1:26.85 BRNZ   
                  41.71     1:26.85 (45.14)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:13.99  AGTC
              2:16.89  SILV
              2:16.90  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:16.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vela, Evan                15 CFJV-MR              2:20.63    2:22.07 BRNZ   
                  32.34     1:08.72 (36.38)     1:46.79 (38.07)     2:22.07 (35.28)
  2 Eckenberg, Steven         16 CFJV-MR              2:30.30    2:25.01 BRNZ   
                  34.69     1:11.64 (36.95)     1:49.37 (37.73)     2:25.01 (35.64)
  3 Willman, Max              15 CFJV-MR              3:03.22    2:25.21 BRNZ   
                  34.11     1:11.61 (37.50)     1:49.27 (37.66)     2:25.21 (35.94)
  4 Cerrato, Justin C         17 DA-MR                2:28.53    2:27.89 BRNZ   
                  34.63     1:12.00 (37.37)     1:50.16 (38.16)     2:27.89 (37.73)
  5 D'Alesio, Mark            18 CFJV-MR              2:29.50    2:27.91 BRNZ   
                  34.95     1:12.75 (37.80)     1:51.31 (38.56)     2:27.91 (36.60)
  6 Jorge, Dylan E            16 DA-MR                2:30.90    2:28.57 BRNZ   
                  34.28     1:11.87 (37.59)     1:51.31 (39.44)     2:28.57 (37.26)
  7 Nikolic, Evan M           15 PATS-MR              2:31.47    2:29.69 BRNZ   
                  35.69     1:13.33 (37.64)     1:52.44 (39.11)     2:29.69 (37.25)
  8 Norbeck, Kyle             16 CFJV-MR              2:37.92    2:43.37 BRNZ   
                  37.69   2:43.37 (2:05.68)                                        
  9 Cullen, Gray S            15 Silver Streaks-MR    2:57.70    2:44.01 BRNZ   
                  37.67   2:44.01 (2:06.34)                                        
 10 Petrone, Thomas G         15 COND-MR              2:59.43    2:59.75 BRNZ   
                  42.19   2:59.75 (2:17.56)                                        
 11 Whitledge, Jory B         15 MVA-MR               2:55.42    3:10.29 BRNZ   
                  42.24     1:30.02 (47.78)     2:20.61 (50.59)     3:10.29 (49.68)
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:09.99  AGTC
              1:10.89  SILV
              1:10.90  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:10.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ridge, Liam M             16 COND-MR              1:11.53    1:11.93 BRNZ   
                  33.75     1:11.93 (38.18)                                        
  2 Doherty, Garrett J        16 MVA-MR               1:12.29    1:13.77 BRNZ   
                  34.06     1:13.77 (39.71)                                        
  3 Kornfeld, Myles A         15 Empire-MR            1:15.43    1:13.94 BRNZ   
                  34.57     1:13.94 (39.37)                                        
  4 Metcalf, Max W            16 Storm-MR             1:14.11    1:14.09 BRNZ   
                  35.60     1:14.09 (38.49)                                        
  5 Ma, Edmond                16 PATS-MR              1:19.68    1:16.23 BRNZ   
                  36.10     1:16.23 (40.13)                                        
  6 Vela, Evan                15 CFJV-MR              1:22.84    1:18.16 BRNZ   
                  37.51     1:18.16 (40.65)                                        
  7 Eckenberg, Steven         16 CFJV-MR              1:18.82    1:18.25 BRNZ   
                  36.60     1:18.25 (41.65)                                        
  8 Nikolic, Evan M           15 PATS-MR              1:19.50    1:19.51 BRNZ   
                  38.62     1:19.51 (40.89)                                        
  9 D'Alesio, Mark            18 CFJV-MR              1:19.61    1:19.62 BRNZ   
                  37.42     1:19.62 (42.20)                                        
 10 Cerrato, Justin C         17 DA-MR                1:26.25    1:22.33 BRNZ   
                  39.31     1:22.33 (43.02)                                        
 11 Willman, Max              15 CFJV-MR              1:43.22    1:23.70 BRNZ   
                  39.52     1:23.70 (44.18)                                        
 12 Neville, Aiden J          16 COND-MR              1:25.48    1:25.12 BRNZ   
                  41.16     1:25.12 (43.96)                                        
 13 Norbeck, Kyle             16 CFJV-MR              1:21.50    1:25.17 BRNZ   
                  39.39     1:25.17 (45.78)                                        
 14 Cerrato, Alec J           15 DA-MR                1:45.99    1:29.21 BRNZ   
                  41.83     1:29.21 (47.38)                                        
 15 Brown, Louis C            16 DA-MR                1:45.99    1:30.81 BRNZ   
                  41.64     1:30.81 (49.17)                                        
 16 Whitledge, Jory B         15 MVA-MR               1:31.59    1:38.62 BRNZ   
                  43.96     1:38.62 (54.66)                                        
 17 Petrone, Thomas G         15 COND-MR              1:39.22    1:38.98 BRNZ   
                  44.79     1:38.98 (54.19)                                        
Non-Award Division  
  1 Erdley, DJ J              16 NYSA-MR              1:13.88    1:10.82 SILV   
                  32.73     1:10.82 (38.09)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:31.99  AGTC
              2:36.79  SILV
              2:36.80  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:36.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Metcalf, Max W            16 Storm-MR             2:40.75    2:38.29 BRNZ   
                  36.54     1:16.47 (39.93)     1:57.41 (40.94)     2:38.29 (40.88)
  2 Kornfeld, Myles A         15 Empire-MR            2:51.27    2:41.75 BRNZ   
                  35.87     1:16.20 (40.33)     1:58.51 (42.31)     2:41.75 (43.24)
  3 Eckenberg, Steven         16 CFJV-MR              2:52.85    2:52.47 BRNZ   
                  37.93     1:21.46 (43.53)     2:07.00 (45.54)     2:52.47 (45.47)
  4 Vela, Evan                15 CFJV-MR              2:47.80    2:54.19 BRNZ   
                  39.29     1:23.62 (44.33)     2:09.85 (46.23)     2:54.19 (44.34)
  5 Norbeck, Kyle             16 CFJV-MR              2:56.07    3:03.83 BRNZ   
                  41.13     1:28.73 (47.60)     2:16.76 (48.03)     3:03.83 (47.07)
  6 Kellman, Alex J           15 WSSC-MR              3:06.44    3:13.85 BRNZ   
                  41.05     1:30.98 (49.93)     2:21.57 (50.59)     3:13.85 (52.28)
Non-Award Division  
  1 Erdley, DJ J              16 NYSA-MR              2:37.62    2:32.65 SILV   
                  33.87     1:12.99 (39.12)     1:52.69 (39.70)     2:32.65 (39.96)
  2 Ridge, Liam M             16 COND-MR              2:37.65    2:33.00 SILV   
                  34.74     1:13.66 (38.92)     1:53.91 (40.25)     2:33.00 (39.09)
 -- Neville, Aiden J          16 COND-MR              3:02.22         DQ        
      Downward butterfly kick
                  40.30     1:25.31 (45.01)     2:11.91 (46.60)          DQ (46.01)
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                59.99  AGTC
              1:02.59  SILV
              1:02.60  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:02.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Metcalf, Max W            16 Storm-MR             1:04.92    1:04.66 BRNZ   
                  30.00     1:04.66 (34.66)                                        
  2 Eckenberg, Steven         16 CFJV-MR              1:09.94    1:05.21 BRNZ   
                  29.72     1:05.21 (35.49)                                        
  3 Ridge, Liam M             16 COND-MR              1:06.88    1:06.24 BRNZ   
                  31.05     1:06.24 (35.19)                                        
  4 Cullen, Gray S            15 Silver Streaks-MR    1:05.85    1:06.34 BRNZ   
                  29.64     1:06.34 (36.70)                                        
  5 D'Alesio, Mark            18 CFJV-MR              1:06.67    1:07.47 BRNZ   
                  31.09     1:07.47 (36.38)                                        
  6 Neville, Aiden J          16 COND-MR              1:10.96    1:10.71 BRNZ   
                  32.52     1:10.71 (38.19)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:19.99  AGTC
              2:24.99  SILV
              2:25.00  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:25.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Cerrato, Justin C         17 DA-MR                2:30.59    2:22.66 SILV   
                  31.75     1:07.97 (36.22)     1:46.04 (38.07)     2:22.66 (36.62)
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:14.99  AGTC
              2:27.79  SILV
              2:27.80  QUAL
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:27.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Kornfeld, Myles A         15 Empire-MR            2:31.51    2:30.62 BRNZ   
                  34.02     1:13.17 (39.15)     1:55.16 (41.99)     2:30.62 (35.46)
  2 Cullen, Gray S            15 Silver Streaks-MR    2:39.67    2:36.52 BRNZ   
                  29.44     1:11.54 (42.10)     2:00.59 (49.05)     2:36.52 (35.93)
  3 Norbeck, Kyle             16 CFJV-MR              2:43.68    2:49.78 BRNZ   
                  39.44     1:20.09 (40.65)     2:09.08 (48.99)     2:49.78 (40.70)
  4 Whitledge, Jory B         15 MVA-MR               3:07.87    2:57.52 BRNZ   
                  38.34     1:23.88 (45.54)     2:16.39 (52.51)     2:57.52 (41.13)
Non-Award Division  
  1 D'Alesio, Mark            18 CFJV-MR              2:29.31    2:26.30 SILV   
                  30.78     1:09.55 (38.77)     1:53.45 (43.90)     2:26.30 (32.85)
  2 Jorge, Dylan E            16 DA-MR                2:30.90    2:26.71 SILV   
                  27.92     1:04.35 (36.43)     1:55.34 (50.99)     2:26.71 (31.37)
 -- Petrone, Thomas G         15 COND-MR              3:16.86         DQ        
                  36.96     1:24.26 (47.30)     2:22.41 (58.15)          DQ (38.35)