Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 3/22/2015 11:00 PM
      2015 MR Metro Bronze Championship Central - 3/20/2015 to 3/22/2015       
            LEHMAN COLLEGE APEX AQUATIC CENTER, Sanction #: 150305             
                        Time Trials Sanction # 150352-T                        
                                    Results                                    
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                32.09  JO
                35.19  SILV
                35.20  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 35.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Wong, Kristen A           10 APEX-MR                37.34      35.61 BRNZ   
  2 Wang, Cindy Y              9 APEX-MR                35.91      35.85 BRNZ   
  3 Murillo, Lauren S         10 KB Makos-MR            36.53      35.86 BRNZ   
  4 Petricevic, Alyssa         9 WAC-MR                 38.30      36.08 BRNZ   
  5 Anticev, Katherine         9 WAC-MR                 36.49      36.14 BRNZ   
  6 Gonzalez, Imani L         10 KB Makos-MR            36.75      36.39 BRNZ   
  7 Moore, Michaela           10 WAC-MR                 37.24      36.45 BRNZ   
  8 Auquilla, Litsi D          9 RedTails-MR            38.73      36.70 BRNZ   
  9 Dopman, Sofia             10 Manhattan Makos-MR     38.39      36.82 BRNZ   
 10 Aguero, Helen M           10 Twisters-MR            38.33      37.06 BRNZ   
 11 Mullin, Allison B          9 Twisters-MR            39.63      37.17 BRNZ   
 12 Wong, Kelly M             10 APEX-MR                37.33      37.18 BRNZ   
 13 Rojas, Shayla M           10 APEX-MR                41.63      37.81 BRNZ   
 14 Hall, Lavinia              9 APEX-MR                37.97      38.28 BRNZ   
 15 McPartland, Katie          9 Manhattan Makos-MR     39.32      39.22 BRNZ   
 16 Palmer, Avery N           10 RedTails-MR            42.49      39.33 BRNZ   
 17 Isom, Christina M          9 CAS-MR                 38.14      39.81 BRNZ   
 18 Rivera, Krisna            10 KB Makos-MR            39.34      40.00 BRNZ   
 19 Ortiz, Katherine E        10 RedTails-MR            38.39      40.16 BRNZ   
 20 Hsu, Kelly                 9 Manhattan Makos-MR     41.76      40.23 BRNZ   
 21 Perez, Nicole             10 RedTails-MR            39.06      41.26 BRNZ   
 22 Posmentier, Martina S      9 RedTails-MR            40.62      41.90 BRNZ   
 23 Dunbar, Emery             10 Manhattan Makos-MR     43.03      42.46 BRNZ   
 24 Marte, Ashley              9 RedTails-MR            42.10      43.45 BRNZ   
 25 Lane, Jordan               9 CAS-MR                 41.79      43.82 BRNZ   
 26 Musslewhite, Lola          9 RedTails-MR            49.83      44.54 BRNZ   
 27 Hallergard, Greta         10 Manhattan Makos-MR     45.42      44.64 BRNZ   
 28 Hegedas, Leda              9 RedTails-MR            53.12      45.19 BRNZ   
 29 Krop, Ruby C               9 RedTails-MR            46.59      45.66 BRNZ   
 30 Rosario, Michelle D        9 RedTails-MR            45.37      45.68 BRNZ   
 31 Grossman, Sophie           9 Manhattan Makos-MR     47.01      46.35 BRNZ   
 32 Grossman, Sydney           9 Manhattan Makos-MR     48.92      48.19 BRNZ   
 33 Charland, Naia C          10 RedTails-MR            47.95      48.91 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Bacon, Marina S            9 RedTails-MR            35.27      34.36 SILV   
  2 Rodriguez, Esmeralda      10 RedTails-MR            38.64      34.64 SILV   
  3 Wilson, Destiny E         10 RedTails-MR            38.31      35.08 SILV   
  4 Estrada-Nunez, Thais I    10 Twisters-MR            36.00      35.10 SILV   
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:10.99  JO
              1:18.49  SILV
              1:18.50  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:18.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Wong, Kristen A           10 APEX-MR              1:20.99    1:20.20 BRNZ   
                  37.97     1:20.20 (42.23)                                        
  2 Wong, Kelly M             10 APEX-MR              1:25.45    1:21.22 BRNZ   
                  38.35     1:21.22 (42.87)                                        
  3 Feeney, Jordan H           9 HS-MR                1:25.81    1:21.28 BRNZ   
                  39.20     1:21.28 (42.08)                                        
  4 Rodriguez, Esmeralda      10 RedTails-MR          1:23.71    1:21.49 BRNZ   
                  38.92     1:21.49 (42.57)                                        
  5 Dopman, Sofia             10 Manhattan Makos-MR   1:28.50    1:22.24 BRNZ   
                  39.88     1:22.24 (42.36)                                        
  6 Anticev, Katherine         9 WAC-MR               1:22.50    1:22.45 BRNZ   
                  37.54     1:22.45 (44.91)                                        
  7 KU, Jaein                  9 Twisters-MR          1:24.11    1:23.22 BRNZ   
                  37.55     1:23.22 (45.67)                                        
  8 Hall, Lavinia              9 APEX-MR              1:25.16    1:23.42 BRNZ   
                  39.61     1:23.42 (43.81)                                        
  9 Auquilla, Litsi D          9 RedTails-MR          1:25.19    1:23.68 BRNZ   
                  38.45     1:23.68 (45.23)                                        
 10 Aguero, Helen M           10 Twisters-MR          1:30.77    1:23.71 BRNZ   
                  38.61     1:23.71 (45.10)                                        
 11 Wilson, Destiny E         10 RedTails-MR          1:28.48    1:24.11 BRNZ   
                  38.45     1:24.11 (45.66)                                        
 12 Mullin, Allison B          9 Twisters-MR          1:33.00    1:24.29 BRNZ   
                  40.39     1:24.29 (43.90)                                        
 13 Laub, Lindsay             10 WAC-MR               1:27.55    1:25.93 BRNZ   
                  39.89     1:25.93 (46.04)                                        
 13 Chiari, Tessa              9 WAC-MR               1:30.07    1:25.93 BRNZ   
 15 Elmasri, Ruaah            10 WAC-MR               1:28.99    1:27.07 BRNZ   
                  39.55     1:27.07 (47.52)                                        
 16 Polito, Lauren E          10 HS-MR                1:25.70    1:27.75 BRNZ   
                  41.67     1:27.75 (46.08)                                        
 17 Rojas, Shayla M           10 APEX-MR              1:33.34    1:29.50 BRNZ   
                  40.17     1:29.50 (49.33)                                        
 18 Lee, Suah                  9 Twisters-MR          1:25.61    1:31.42 BRNZ   
                  41.49     1:31.42 (49.93)                                        
 19 Ortiz, Katherine E        10 RedTails-MR          1:26.75    1:32.03 BRNZ   
                  43.45     1:32.03 (48.58)                                        
 20 Perez, Nicole             10 RedTails-MR          1:29.36    1:34.09 BRNZ   
                  43.87     1:34.09 (50.22)                                        
 21 Dunbar, Emery             10 Manhattan Makos-MR   1:41.22    1:34.12 BRNZ   
                  44.44     1:34.12 (49.68)                                        
 22 Posmentier, Martina S      9 RedTails-MR          1:32.87    1:35.27 BRNZ   
 23 Palmer, Avery N           10 RedTails-MR          1:35.39    1:36.64 BRNZ   
                  43.65     1:36.64 (52.99)                                        
 24 Musslewhite, Lola          9 RedTails-MR          1:47.55    1:36.68 BRNZ   
                  47.17     1:36.68 (49.51)                                        
 25 Krop, Ruby C               9 RedTails-MR          1:40.79    1:38.12 BRNZ   
                  45.48     1:38.12 (52.64)                                        
 26 Power, Alana L             9 APEX-MR              1:46.91    1:38.75 BRNZ   
                  46.93     1:38.75 (51.82)                                        
 27 Chiari, Milena             9 WAC-MR               1:45.50    1:41.01 BRNZ   
 28 Lane, Jordan               9 CAS-MR               1:29.36    1:46.80 BRNZ   
                  50.08     1:46.80 (56.72)                                        
 29 Charland, Naia C          10 RedTails-MR          1:50.10    1:51.72 BRNZ   
                  50.65   1:51.72 (1:01.07)                                        
 30 Jimenez, Isabella         10 Aquaflames-MR        2:14.37    2:22.86 BRNZ   
                1:01.25   2:22.86 (1:21.61)                                        
Non-Award Division  
  1 Kowalczyk, Julia          10 Twisters-MR          1:19.41    1:14.49 SILV   
                  35.72     1:14.49 (38.77)                                        
  2 Estrada-Nunez, Thais I    10 Twisters-MR          1:24.75    1:14.72 SILV   
                  35.86     1:14.72 (38.86)                                        
  3 Saidel, Vera R            10 HS-MR                1:19.17    1:15.71 SILV   
                  34.95     1:15.71 (40.76)                                        
  4 Carela, Jordyn            10 Unattached           1:26.10    1:16.69 SILV   
                  36.23     1:16.69 (40.46)                                        
  5 Ge, Xinrui                10 APEX-MR              1:19.63    1:18.29 SILV   
                  37.09     1:18.29 (41.20)                                        
 -- Rosario, Michelle D        9 RedTails-MR          1:47.00         DQ        
      Declared false start
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
              2:49.60  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:49.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Carela, Jordyn            10 Unattached           3:12.45    2:51.84 BRNZ   
                  37.58     1:21.07 (43.49)     2:06.39 (45.32)     2:51.84 (45.45)
  2 Bacon, Marina S            9 RedTails-MR          3:12.69    2:54.86 BRNZ   
                  38.09     1:24.32 (46.23)     2:11.17 (46.85)     2:54.86 (43.69)
  3 Rodriguez, Esmeralda      10 RedTails-MR          3:09.93    2:57.04 BRNZ   
                  40.90     1:26.77 (45.87)     2:14.30 (47.53)     2:57.04 (42.74)
  4 Wilson, Destiny E         10 RedTails-MR          3:47.14    3:14.52 BRNZ   
                  41.17     1:31.29 (50.12)     2:23.31 (52.02)     3:14.52 (51.21)
  5 Auquilla, Litsi D          9 RedTails-MR          3:15.30    3:19.29 BRNZ   
                  38.16     1:28.92 (50.76)   2:29.14 (1:00.22)     3:19.29 (50.15)
  6 Perez, Nicole             10 RedTails-MR          3:28.96    3:26.31 BRNZ   
                                1:38.00 ( )     2:32.26 (54.26)     3:26.31 (54.05)
  7 Posmentier, Martina S      9 RedTails-MR          3:22.94    3:30.97 BRNZ   
                  46.50                             2:37.94 ( )     3:30.97 (53.03)
  8 Ortiz, Katherine E        10 RedTails-MR          3:26.20    3:39.42 BRNZ   
                  46.15     1:41.83 (55.68)   2:42.36 (1:00.53)     3:39.42 (57.06)
  9 Marte, Ashley              9 RedTails-MR          4:08.83    3:39.70 BRNZ   
                  45.38     1:41.75 (56.37)     2:40.87 (59.12)     3:39.70 (58.83)
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                37.49  JO
                42.89  SILV
                42.90  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 42.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perez, Nicole             10 RedTails-MR            43.86      43.28 BRNZ   
  2 Aguero, Helen M           10 Twisters-MR            43.91      43.51 BRNZ   
  3 Mullin, Allison B          9 Twisters-MR            45.95      43.64 BRNZ   
  4 Krop, Ruby C               9 RedTails-MR            44.89      44.09 BRNZ   
  5 Isom, Christina M          9 CAS-MR                 46.58      44.27 BRNZ   
  6 Dunbar, Emery             10 Manhattan Makos-MR     47.38      44.98 BRNZ   
  7 Polito, Lauren E          10 HS-MR                  44.43      45.23 BRNZ   
  8 Chiari, Tessa              9 WAC-MR                 47.71      45.29 BRNZ   
  9 Hall, Lavinia              9 APEX-MR                46.07      45.42 BRNZ   
 10 Auquilla, Litsi D          9 RedTails-MR            45.35      45.82 BRNZ   
 11 Petricevic, Alyssa         9 WAC-MR                 46.78      46.32 BRNZ   
 12 Feeney, Jordan H           9 HS-MR                  44.75      46.85 BRNZ   
 13 Wilson, Destiny E         10 RedTails-MR            47.29      46.95 BRNZ   
 14 Hsu, Kelly                 9 Manhattan Makos-MR     52.01      47.08 BRNZ   
 15 McPartland, Katie          9 Manhattan Makos-MR     47.39      47.39 BRNZ   
 16 Rojas, Shayla M           10 APEX-MR                53.48      47.67 BRNZ   
 17 Lee, Suah                  9 Twisters-MR            45.27      48.08 BRNZ   
 18 Posmentier, Martina S      9 RedTails-MR            46.65      48.16 BRNZ   
 19 Palmer, Avery N           10 RedTails-MR            47.63      49.38 BRNZ   
 20 Rosario, Michelle D        9 RedTails-MR            49.71      49.42 BRNZ   
 21 Chiari, Milena             9 WAC-MR                 56.30      50.44 BRNZ   
 22 Lane, Jordan               9 CAS-MR                 51.13      50.60 BRNZ   
 23 Musslewhite, Lola          9 RedTails-MR            53.07      50.62 BRNZ   
 24 Power, Alana L             9 APEX-MR                52.83      52.42 BRNZ   
 25 Charland, Naia C          10 RedTails-MR            52.94      52.64 BRNZ   
 26 Jimenez, Isabella         10 Aquaflames-MR        1:10.18    1:14.89 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Wong, Kristen A           10 APEX-MR                46.68      40.56 SILV   
  2 Wong, Kelly M             10 APEX-MR                43.85      40.65 SILV   
  3 Estrada-Nunez, Thais I    10 Twisters-MR            46.43      40.81 SILV   
  4 Ortiz, Katherine E        10 RedTails-MR            43.99      41.84 SILV   
  5 Wang, Cindy Y              9 APEX-MR                44.05      41.93 SILV   
  6 Dopman, Sofia             10 Manhattan Makos-MR     44.86      42.78 SILV   
 -- Lantiqua- Acosta, Katie    9 RedTails-MR            48.39         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Marte, Ashley              9 RedTails-MR            48.02         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:20.99  JO
              1:37.09  SILV
              1:37.10  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:37.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 McPartland, Katie          9 Manhattan Makos-MR   1:40.61    1:37.39 BRNZ   
                  47.87     1:37.39 (49.52)                                        
  2 Dunbar, Emery             10 Manhattan Makos-MR   1:41.61    1:37.40 BRNZ   
                  46.90     1:37.40 (50.50)                                        
  3 Dopman, Sofia             10 Manhattan Makos-MR   1:45.07    1:38.33 BRNZ   
                  49.65     1:38.33 (48.68)                                        
  4 Murillo, Lauren S         10 KB Makos-MR          1:38.45    1:39.49 BRNZ   
  5 Grossman, Sophie           9 Manhattan Makos-MR   1:48.35    1:42.08 BRNZ   
                  48.42     1:42.08 (53.66)                                        
  6 Hsu, Kelly                 9 Manhattan Makos-MR   1:47.55    1:43.49 BRNZ   
                  49.02     1:43.49 (54.47)                                        
  7 Isom, Christina M          9 CAS-MR               1:45.05    1:43.69 BRNZ   
                  48.64     1:43.69 (55.05)                                        
  8 Posmentier, Martina S      9 RedTails-MR          1:44.43    1:45.61 BRNZ   
  9 Grossman, Sydney           9 Manhattan Makos-MR   1:56.29    1:45.67 BRNZ   
                  50.31     1:45.67 (55.36)                                        
 10 Palmer, Avery N           10 RedTails-MR          1:48.51    1:48.49 BRNZ   
                  53.04     1:48.49 (55.45)                                        
 11 Rivera, Krisna            10 KB Makos-MR          1:47.09    1:49.46 BRNZ   
 12 Hallergard, Greta         10 Manhattan Makos-MR   1:49.34    1:52.84 BRNZ   
                  53.97     1:52.84 (58.87)                                        
 13 Lane, Jordan               9 CAS-MR               1:45.58    1:53.51 BRNZ   
                  54.68     1:53.51 (58.83)                                        
Non-Award Division  
  1 Estrada-Nunez, Thais I    10 Twisters-MR          1:42.78    1:29.68 SILV   
                  43.29     1:29.68 (46.39)                                        
  2 Rodriguez, Esmeralda      10 RedTails-MR          1:38.55    1:33.66 SILV   
                  45.78     1:33.66 (47.88)                                        
  3 Mullin, Allison B          9 Twisters-MR          1:45.23    1:34.69 SILV   
                  46.27     1:34.69 (48.42)                                        
  4 Perez, Nicole             10 RedTails-MR          1:38.00    1:35.05 SILV   
                  44.96     1:35.05 (50.09)                                        
  5 Aguero, Helen M           10 Twisters-MR          1:54.92    1:35.40 SILV   
  6 Wong, Kelly M             10 APEX-MR              1:42.55    1:35.52 SILV   
                  43.65     1:35.52 (51.87)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.99  JO
                48.59  SILV
                48.60  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 48.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Auquilla, Litsi D          9 RedTails-MR            50.08      48.68 BRNZ   
  2 Petricevic, Alyssa         9 WAC-MR                 51.55      48.82 BRNZ   
  3 Estrada-Nunez, Thais I    10 Twisters-MR            52.96      48.89 BRNZ   
  4 Chavez, Kaetlyn K         10 APEX-MR                52.51      49.34 BRNZ   
  5 Murillo, Lauren S         10 KB Makos-MR            55.30      52.03 BRNZ   
  6 Gonzalez, Imani L         10 KB Makos-MR            58.53      52.98 BRNZ   
  7 Mullin, Allison B          9 Twisters-MR            55.55      54.01 BRNZ   
  8 Ortiz, Katherine E        10 RedTails-MR            55.94      54.11 BRNZ   
  9 Krop, Ruby C               9 RedTails-MR            56.99      54.32 BRNZ   
 10 Rivera, Krisna            10 KB Makos-MR            54.19      54.51 BRNZ   
 11 Posmentier, Martina S      9 RedTails-MR            57.89      54.90 BRNZ   
 12 Grossman, Sophie           9 Manhattan Makos-MR     59.35      55.31 BRNZ   
 13 Grossman, Sydney           9 Manhattan Makos-MR     54.21      55.50 BRNZ   
 14 Hegedas, Leda              9 RedTails-MR          1:05.78      55.64 BRNZ   
 15 Hallergard, Greta         10 Manhattan Makos-MR     54.98      55.70 BRNZ   
 16 Dunbar, Emery             10 Manhattan Makos-MR     56.29      55.87 BRNZ   
 17 Marte, Ashley              9 RedTails-MR            57.95      55.95 BRNZ   
 18 Rosario, Michelle D        9 RedTails-MR            57.29      56.36 BRNZ   
 19 Perez, Nicole             10 RedTails-MR          1:00.96      57.08 BRNZ   
 20 Lane, Jordan               9 CAS-MR                 59.02      58.23 BRNZ   
 21 Wilson, Destiny E         10 RedTails-MR          1:09.71    1:01.61 BRNZ   
 22 Charland, Naia C          10 RedTails-MR          1:04.94    1:04.08 BRNZ   
 23 Musslewhite, Lola          9 RedTails-MR          1:04.18    1:05.19 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Dopman, Sofia             10 Manhattan Makos-MR     51.02      45.86 SILV   
  2 Carela, Jordyn            10 Unattached             50.57      46.29 SILV   
  3 Hall, Lavinia              9 APEX-MR                50.31      46.58 SILV   
  4 Isom, Christina M          9 CAS-MR                 50.36      47.12 SILV   
  5 Wong, Kelly M             10 APEX-MR                55.56      48.07 SILV   
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:32.99  JO
              1:48.39  SILV
              1:48.40  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:48.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Chavez, Kaetlyn K         10 APEX-MR                   NT    1:50.57 BRNZ   
                  51.23     1:50.57 (59.34)                                        
  2 Elmasri, Ruaah            10 WAC-MR               1:56.67    1:50.94 BRNZ   
                  51.36     1:50.94 (59.58)                                        
  3 Hsu, Kelly                 9 Manhattan Makos-MR   2:11.63    1:56.03 BRNZ   
                  54.47   1:56.03 (1:01.56)                                        
  4 Dunbar, Emery             10 Manhattan Makos-MR   2:04.41    1:56.85 BRNZ   
                  53.99   1:56.85 (1:02.86)                                        
  5 Lee, Suah                  9 Twisters-MR          1:51.99    1:58.04 BRNZ   
                  55.04   1:58.04 (1:03.00)                                        
  6 Wilson, Destiny E         10 RedTails-MR          2:29.03    2:22.66 BRNZ   
                1:07.13   2:22.66 (1:15.53)                                        
 -- Wong, Kelly M             10 APEX-MR              1:57.35         DQ        
      Butterfly kick
                  52.97          DQ (59.30)                                        
Non-Award Division  
  1 Hall, Lavinia              9 APEX-MR              1:50.16    1:43.98 SILV   
                  49.19     1:43.98 (54.79)                                        
  2 Palmer, Avery N           10 RedTails-MR          1:50.48    1:45.56 SILV   
                  49.73     1:45.56 (55.83)                                        
  3 Isom, Christina M          9 CAS-MR               1:56.53    1:46.07 SILV   
                  50.30     1:46.07 (55.77)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                35.99  JO
                43.89  SILV
                43.90  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 43.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 KU, Jaein                  9 Twisters-MR            46.38      44.46 BRNZ   
  2 Perez, Nicole             10 RedTails-MR            46.09      44.74 BRNZ   
  3 Polito, Lauren E          10 HS-MR                  44.65      45.81 BRNZ   
  4 Dopman, Sofia             10 Manhattan Makos-MR     49.83      46.37 BRNZ   
  5 Wang, Cindy Y              9 APEX-MR                46.29      46.40 BRNZ   
  6 Feeney, Jordan H           9 HS-MR                  45.90      46.72 BRNZ   
  7 Mullin, Allison B          9 Twisters-MR            51.77      47.79 BRNZ   
  8 Isom, Christina M          9 CAS-MR                 52.91      48.25 BRNZ   
  9 Laub, Lindsay             10 WAC-MR                 49.60      50.39 BRNZ   
 10 Auquilla, Litsi D          9 RedTails-MR            48.56      50.49 BRNZ   
 11 Dunbar, Emery             10 Manhattan Makos-MR     53.60      51.64 BRNZ   
 12 Palmer, Avery N           10 RedTails-MR            49.46      51.87 BRNZ   
 13 Ortiz, Katherine E        10 RedTails-MR            53.14      51.92 BRNZ   
 14 Posmentier, Martina S      9 RedTails-MR            51.40      52.10 BRNZ   
 15 Lane, Jordan               9 CAS-MR                 46.91      53.83 BRNZ   
 16 Petricevic, Alyssa         9 WAC-MR                 51.05      55.48 BRNZ   
 17 Krop, Ruby C               9 RedTails-MR          1:03.88    1:00.61 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Wong, Kristen A           10 APEX-MR                46.87      42.58 SILV   
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:25.99  JO
              1:37.99  SILV
              1:38.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:38.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Anticev, Katherine         9 WAC-MR               1:42.13    1:43.22 BRNZ   
                  48.60     1:43.22 (54.62)                                        
  2 McPartland, Katie          9 Manhattan Makos-MR   1:42.58    1:43.59 BRNZ   
                  45.83     1:43.59 (57.76)                                        
  3 Moore, Michaela           10 WAC-MR               1:49.28    1:44.59 BRNZ   
                  47.07     1:44.59 (57.52)                                        
  4 Dunbar, Emery             10 Manhattan Makos-MR   2:06.50    2:03.90 BRNZ   
                  54.50   2:03.90 (1:09.40)                                        
 -- Hsu, Kelly                 9 Manhattan Makos-MR   1:50.51         DQ        
      One hand touch
                  48.95        DQ (1:01.65)                                        
Non-Award Division  
  1 Washington, Madison L      9 CAS-MR               1:38.41    1:34.62 SILV   
                  43.06     1:34.62 (51.56)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:20.99  JO
              1:28.59  SILV
              1:28.60  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:28.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Estrada-Nunez, Thais I    10 Twisters-MR          1:37.09    1:28.85 BRNZ   
                  40.79     1:28.85 (48.06)                                        
  2 Washington, Madison L      9 CAS-MR               1:28.81    1:29.76 BRNZ   
  3 Wang, Cindy Y              9 APEX-MR              1:32.75    1:33.06 BRNZ   
                  45.74     1:33.06 (47.32)                                        
  4 Rodriguez, Esmeralda      10 RedTails-MR          1:41.53    1:33.19 BRNZ   
                  41.48     1:33.19 (51.71)                                        
  5 Hall, Lavinia              9 APEX-MR              1:33.31    1:33.46 BRNZ   
                  44.27     1:33.46 (49.19)                                        
  6 Saidel, Vera R            10 HS-MR                1:43.93    1:34.10 BRNZ   
                  42.86     1:34.10 (51.24)                                        
  7 Polito, Lauren E          10 HS-MR                1:31.60    1:35.52 BRNZ   
                  46.35     1:35.52 (49.17)                                        
  8 Feeney, Jordan H           9 HS-MR                1:45.87    1:39.07 BRNZ   
                  49.15     1:39.07 (49.92)                                        
  9 Wilson, Destiny E         10 RedTails-MR          1:45.93    1:39.59 BRNZ   
                  45.95     1:39.59 (53.64)                                        
 10 Isom, Christina M          9 CAS-MR               1:48.59    1:40.62 BRNZ   
                  47.91     1:40.62 (52.71)                                        
 11 McPartland, Katie          9 Manhattan Makos-MR   1:51.96    1:41.03 BRNZ   
                  44.15     1:41.03 (56.88)                                        
 12 Perez, Nicole             10 RedTails-MR          1:45.94    1:41.79 BRNZ   
                  45.44     1:41.79 (56.35)                                        
 13 Ortiz, Katherine E        10 RedTails-MR          1:41.28    1:42.16 BRNZ   
                  47.00     1:42.16 (55.16)                                        
 14 Auquilla, Litsi D          9 RedTails-MR          1:42.21    1:42.26 BRNZ   
                  49.92     1:42.26 (52.34)                                        
 15 Laub, Lindsay             10 WAC-MR               1:42.08    1:43.87 BRNZ   
                  48.22     1:43.87 (55.65)                                        
 16 Posmentier, Martina S      9 RedTails-MR          1:47.38    1:47.08 BRNZ   
                  53.65     1:47.08 (53.43)                                        
 17 Lee, Suah                  9 Twisters-MR          1:38.87    1:48.87 BRNZ   
                  49.37     1:48.87 (59.50)                                        
 18 Krop, Ruby C               9 RedTails-MR          1:53.99    1:49.87 BRNZ   
                  53.52     1:49.87 (56.35)                                        
 19 Lane, Jordan               9 CAS-MR               1:57.95    1:54.77 BRNZ   
                  53.71   1:54.77 (1:01.06)                                        
 20 Musslewhite, Lola          9 RedTails-MR          2:12.90    1:58.39 BRNZ   
                  59.43     1:58.39 (58.96)                                        
 -- KU, Jaein                  9 Twisters-MR          1:34.17         DQ        
      Scissors kick - fly
                  44.42          DQ (47.55)                                        
Non-Award Division  
  1 Ge, Xinrui                10 APEX-MR              1:30.69    1:23.88 SILV   
                  41.23     1:23.88 (42.65)                                        
  2 Chavez, Kaetlyn K         10 APEX-MR              1:34.38    1:25.15 SILV   
                  36.05     1:25.15 (49.10)                                        
  3 Carela, Jordyn            10 Unattached           1:31.26    1:27.04 SILV   
                  40.53     1:27.04 (46.51)                                        
  4 Bacon, Marina S            9 RedTails-MR          1:32.21    1:28.32 SILV   
                  43.02     1:28.32 (45.30)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
              2:51.99  JO
              3:13.99  SILV
              3:14.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 3:14.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Wang, Cindy Y              9 APEX-MR              3:28.84    3:16.88 BRNZ   
                  46.48     1:36.77 (50.29)     2:32.47 (55.70)     3:16.88 (44.41)
Non-Award Division  
  1 Chavez, Kaetlyn K         10 APEX-MR              3:17.02    3:03.67 SILV   
                  38.14     1:23.12 (44.98)     2:21.55 (58.43)     3:03.67 (42.12)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                28.49  JO
                30.99  SILV
                31.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 31.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Roche, Kayla M            12 Twisters-MR            31.49      31.55 BRNZ   
  2 Gullo, Olivia             12 WAC-MR                 31.88      31.83 BRNZ   
  3 Zhao, Joanna J            12 APEX-MR                33.09      31.90 BRNZ   
  4 Chukwulozie, Stella       12 Manhattan Makos-MR     32.04      31.95 BRNZ   
  5 Martinez, Xitlali E       12 RedTails-MR            33.15      32.83 BRNZ   
  6 Javier, Chrisabella K     12 APEX-MR                33.49      32.96 BRNZ   
  7 Hui, Jing Z               11 Twisters-MR            35.30      33.98 BRNZ   
  8 McCafferty, Kathleen      11 WAC-MR                 34.32      34.00 BRNZ   
  9 Pfortmiller, Alana        12 RedTails-MR            33.84      34.01 BRNZ   
 10 Corradini, Julia          11 Twisters-MR            34.12      34.52 BRNZ   
 10 Wangmo, Yeshi             11 Twisters-MR            34.14      34.52 BRNZ   
 12 Burris, Helen             11 Manhattan Makos-MR     35.33      34.77 BRNZ   
 13 Bromberg, Stephanie       11 Manhattan Makos-MR     35.86      34.97 BRNZ   
 14 Castagnetti, Emily        12 WAC-MR                 36.76      35.07 BRNZ   
 15 McCafferty, Siobhan       11 WAC-MR                 36.17      35.24 BRNZ   
 16 Hafizov, Evelyn           12 WAC-MR                 38.02      35.38 BRNZ   
 16 Moya-Jones, Anais         11 Manhattan Makos-MR     36.96      35.38 BRNZ   
 18 Rodriguez Andersen, Caro  12 Twisters-MR            35.80      35.40 BRNZ   
 19 Ruiz, Mahjazee            11 WAC-MR                 34.98      35.53 BRNZ   
 20 Mchugh, Madison           12 WAC-MR                 33.90      35.77 BRNZ   
 21 McCafferty, Mary          11 WAC-MR                 36.96      35.83 BRNZ   
 22 Walter, Sophia            12 WAC-MR                 35.06      36.20 BRNZ   
 23 Logar, Katina             11 Manhattan Makos-MR     43.26      37.11 BRNZ   
 24 Khaimova, Annie           11 RedTails-MR            38.97      37.39 BRNZ   
 25 Mellos, Ana C             11 APEX-MR                42.45      40.21 BRNZ   
 26 Dacy, Danyella J          12 RedTails-MR            40.69      41.50 BRNZ   
 27 Allegretti, Anna          11 WAC-MR                 40.18      42.73 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 LePique, Maya F           12 RedTails-MR            31.64      30.85 SILV   
 -- Portoviejo, Nicole N      12 RedTails-MR            34.73         DQ        
      Declared false start
 -- Ramos, Samantha           12 KB Makos-MR            35.82         DQ        
      Declared false start
 -- Wynn, Tiana D             11 CAS-MR                 33.89         DQ        
      Declared false start
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:01.19  JO
              1:08.39  SILV
              1:08.40  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:08.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 LePique, Maya F           12 RedTails-MR          1:10.43    1:08.73 BRNZ   
                  32.95     1:08.73 (35.78)                                        
  2 Horn, Ursula              11 Manhattan Makos-MR   1:13.70    1:08.99 BRNZ   
                  32.62     1:08.99 (36.37)                                        
  3 Quiles, Jade A            12 Unhes-Mr-MR          1:10.59    1:09.16 BRNZ   
                  33.18     1:09.16 (35.98)                                        
  4 Gnad, Julia M             12 HS-MR                1:10.56    1:09.32 BRNZ   
                  33.63     1:09.32 (35.69)                                        
  5 Gullo, Olivia             12 WAC-MR               1:10.82    1:09.92 BRNZ   
                  34.20     1:09.92 (35.72)                                        
  6 Roche, Kayla M            12 Twisters-MR          1:12.24    1:10.65 BRNZ   
                  33.66     1:10.65 (36.99)                                        
  7 Hon, Fion                 12 HS-MR                1:10.34    1:11.24 BRNZ   
                  34.42     1:11.24 (36.82)                                        
  8 Finn, Molly K             11 HS-MR                1:14.38    1:12.69 BRNZ   
                  34.71     1:12.69 (37.98)                                        
  9 Javier, Chrisabella K     12 APEX-MR              1:12.00    1:12.91 BRNZ   
                  35.03     1:12.91 (37.88)                                        
 10 LU, Katie                 11 Twisters-MR          1:13.76    1:13.25 BRNZ   
                  34.86     1:13.25 (38.39)                                        
 11 Martinez, Xitlali E       12 RedTails-MR          1:11.37    1:13.33 BRNZ   
                  33.52     1:13.33 (39.81)                                        
 12 Gnad, Jamie L             11 HS-MR                1:16.00    1:13.42 BRNZ   
                  35.21     1:13.42 (38.21)                                        
 13 Wynn, Tiana D             11 CAS-MR               1:16.40    1:14.97 BRNZ   
                  35.10     1:14.97 (39.87)                                        
 14 Field, Skylar             12 Manhattan Makos-MR   1:13.89    1:15.04 BRNZ   
                  34.98     1:15.04 (40.06)                                        
 15 Barbaro, Alexandra        12 WAC-MR               1:18.72    1:15.52 BRNZ   
                  37.67     1:15.52 (37.85)                                        
 16 Burris, Helen             11 Manhattan Makos-MR   1:17.71    1:15.61 BRNZ   
                  35.95     1:15.61 (39.66)                                        
 17 Zaky, Kanzy               12 WAC-MR               1:12.12    1:15.70 BRNZ   
                  35.86     1:15.70 (39.84)                                        
 18 Wangmo, Yeshi             11 Twisters-MR          1:17.69    1:16.00 BRNZ   
                  35.84     1:16.00 (40.16)                                        
 19 Wong, Joyce H             11 HS-MR                1:16.00    1:16.06 BRNZ   
                  36.46     1:16.06 (39.60)                                        
 20 Hui, Jing Z               11 Twisters-MR          1:17.56    1:16.59 BRNZ   
                  37.00     1:16.59 (39.59)                                        
 21 Chukwulozie, Stella       12 Manhattan Makos-MR   1:16.79    1:16.87 BRNZ   
                  35.76     1:16.87 (41.11)                                        
 22 Bromberg, Stephanie       11 Manhattan Makos-MR   1:17.70    1:17.11 BRNZ   
                  37.68     1:17.11 (39.43)                                        
 23 Pfortmiller, Alana        12 RedTails-MR          1:15.19    1:17.16 BRNZ   
                  35.86     1:17.16 (41.30)                                        
 24 Corradini, Julia          11 Twisters-MR          1:13.73    1:17.76 BRNZ   
                  37.21     1:17.76 (40.55)                                        
 25 Moya-Jones, Anais         11 Manhattan Makos-MR   1:23.27    1:17.97 BRNZ   
                  36.68     1:17.97 (41.29)                                        
 26 Rodriguez Andersen, Caro  12 Twisters-MR          1:19.38    1:20.05 BRNZ   
                  38.38     1:20.05 (41.67)                                        
 27 Winters, Mia E            11 HS-MR                1:19.06    1:20.63 BRNZ   
                  37.68     1:20.63 (42.95)                                        
 28 Bussey, Genesis S         12 APEX-MR              1:23.28    1:20.74 BRNZ   
                  36.53     1:20.74 (44.21)                                        
 29 Mchugh, Madison           12 WAC-MR               1:19.03    1:20.91 BRNZ   
                  37.98     1:20.91 (42.93)                                        
 30 Portoviejo, Nicole N      12 RedTails-MR          1:19.34    1:21.58 BRNZ   
                  37.36     1:21.58 (44.22)                                        
 31 Portoviejo, Neyda X       12 RedTails-MR          1:18.43    1:22.14 BRNZ   
                  38.10     1:22.14 (44.04)                                        
 32 Hepburn, Nyah             12 Unhes-Mr-MR          1:24.99    1:22.57 BRNZ   
 33 Khaimova, Annie           11 RedTails-MR          1:41.76    1:26.02 BRNZ   
                  38.38     1:26.02 (47.64)                                        
 34 Adegoke, Tomi             11 Unattached           1:38.60    1:26.29 BRNZ   
                  39.73     1:26.29 (46.56)                                        
 35 Driscoll, Jennifer        12 WAC-MR               1:32.09    1:27.37 BRNZ   
                  42.16     1:27.37 (45.21)                                        
 36 Logar, Katina             11 Manhattan Makos-MR   1:48.20    1:27.97 BRNZ   
                  40.14     1:27.97 (47.83)                                        
 37 Mellos, Ana C             11 APEX-MR              1:29.38    1:29.08 BRNZ   
                  42.85     1:29.08 (46.23)                                        
 38 Lu, Erxi                  12 APEX-MR              1:37.60    1:35.37 BRNZ   
                  44.62     1:35.37 (50.75)                                        
 39 Rimsky, Sophia            12 Aquaflames-MR        1:35.68    1:35.40 BRNZ   
                  43.25     1:35.40 (52.15)                                        
 40 Allegretti, Anna          11 WAC-MR               1:29.59    1:36.52 BRNZ   
                  45.02     1:36.52 (51.50)                                        
 41 Dacy, Danyella J          12 RedTails-MR          1:35.07    1:40.65 BRNZ   
                  51.76     1:40.65 (48.89)                                        
 42 Alifonso, Allin R         11 APEX-MR              1:57.54    1:45.47 BRNZ   
                  48.13     1:45.47 (57.34)                                        
Non-Award Division  
  1 Reyl, Margaux             12 Manhattan Makos-MR   1:08.62    1:06.91 SILV   
                  31.59     1:06.91 (35.32)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:12.99  JO
              2:25.89  SILV
              2:25.90  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:25.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Horn, Ursula              11 Manhattan Makos-MR   2:39.26    2:29.10 BRNZ   
                  32.93     1:11.76 (38.83)     1:51.71 (39.95)     2:29.10 (37.39)
  2 Orris- Maitland, Alicia   11 RedTails-MR          2:45.90    2:29.21 BRNZ   
                  32.35     1:10.53 (38.18)     1:50.65 (40.12)     2:29.21 (38.56)
  3 Guerrero, Jasmine         12 Unattached           2:34.28    2:31.52 BRNZ   
                  34.70     1:13.80 (39.10)     1:53.32 (39.52)     2:31.52 (38.20)
  4 McCafferty, Kathleen      11 WAC-MR               2:45.33    2:37.47 BRNZ   
                  34.38     1:14.75 (40.37)     1:56.87 (42.12)     2:37.47 (40.60)
  5 Castagnetti, Emily        12 WAC-MR               2:45.61    2:37.96 BRNZ   
                  36.65     1:17.21 (40.56)     1:58.60 (41.39)     2:37.96 (39.36)
  6 Javier, Chrisabella K     12 APEX-MR              2:39.09    2:38.24 BRNZ   
                  35.88     1:16.19 (40.31)     1:56.89 (40.70)     2:38.24 (41.35)
  7 McCafferty, Siobhan       11 WAC-MR               2:49.69    2:44.75 BRNZ   
                  37.68     1:20.19 (42.51)     2:03.59 (43.40)     2:44.75 (41.16)
  8 Wangmo, Yeshi             11 Twisters-MR          2:57.60    2:52.79 BRNZ   
                  36.22   2:52.79 (2:16.57)                                        
  9 Adegoke, Tomi             11 Unattached           3:49.03    3:18.52 BRNZ   
                  42.05     1:32.55 (50.50)     2:26.71 (54.16)     3:18.52 (51.81)
Non-Award Division  
  1 Reyl, Margaux             12 Manhattan Makos-MR   2:36.75    2:23.66 SILV   
                  32.51     1:09.83 (37.32)     1:46.21 (36.38)     2:23.66 (37.45)
 -- Corradini, Julia          11 Twisters-MR          2:43.80        DFS        
      Declared false start
 -- Gutierrez, Stephanie      12 RedTails-MR          2:35.01        DFS        
      Declared false start
 -- Ramos, Samantha           12 KB Makos-MR          3:11.90        DFS        
      Declared false start
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:58.99  JO
              6:20.79  SILV
              6:20.80  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 6:20.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Suzana, Arlene            12 RedTails-MR          6:55.58    6:33.96 BRNZ   
                  31.79     1:09.36 (37.57)     1:47.98 (38.62)     2:27.97 (39.99)
        3:08.83 (40.86)     3:49.18 (40.35)     4:30.08 (40.90)     5:10.64 (40.56)
        5:52.66 (42.02)     6:33.96 (41.30)                                        
Non-Award Division  
  1 Leal, Nancy               12 RedTails-MR          6:26.06    5:55.70 JO     
                  30.42     1:06.00 (35.58)     1:42.13 (36.13)     2:18.59 (36.46)
        2:55.10 (36.51)     3:32.11 (37.01)     4:09.17 (37.06)     4:46.66 (37.49)
        5:21.84 (35.18)     5:55.70 (33.86)                                        
  2 Gutierrez, Stephanie      12 RedTails-MR          7:02.15    6:19.54 SILV   
                  31.07     1:07.59 (36.52)     1:45.77 (38.18)     2:24.19 (38.42)
        3:03.01 (38.82)     3:42.65 (39.64)     4:22.54 (39.89)     5:02.72 (40.18)
        5:42.77 (40.05)     6:19.54 (36.77)                                        
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
              5:58.99  11-12 JO
              6:20.79  11-12 SILV
              6:20.80  11-12 QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  11-12 BRNZ
 Meet Qualifying 11-12:  Slower than 6:20.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 LePique, Maya F           12 RedTails-MR               NT    7:18.84 BRNZ   
                  35.79     1:16.72 (40.93)     1:59.73 (43.01)     2:45.05 (45.32)
        3:30.23 (45.18)     4:15.98 (45.75)     5:01.83 (45.85)     5:47.69 (45.86)
        6:34.52 (46.83)     7:18.84 (44.32)                                        
  2 Martinez, Xitlali E       12 RedTails-MR               NT    7:36.77 BRNZ   
                  33.79     1:15.29 (41.50)     2:00.24 (44.95)     2:44.71 (44.47)
        3:35.15 (50.44)     4:21.84 (46.69)     5:12.05 (50.21)     5:59.51 (47.46)
        6:50.08 (50.57)     7:36.77 (46.69)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.49  JO
                37.99  SILV
                38.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 38.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Gnad, Jamie L             11 HS-MR                  38.47      38.61 BRNZ   
  2 Guerrero, Jasmine         12 Unattached             40.10      38.62 BRNZ   
  3 LU, Katie                 11 Twisters-MR            39.43      39.07 BRNZ   
  4 Chukwulozie, Stella       12 Manhattan Makos-MR     39.00      39.24 BRNZ   
  5 Field, Skylar             12 Manhattan Makos-MR     38.42      39.36 BRNZ   
  6 Burris, Helen             11 Manhattan Makos-MR     38.98      39.58 BRNZ   
  7 Wangmo, Yeshi             11 Twisters-MR            39.02      39.72 BRNZ   
  8 Pfortmiller, Alana        12 RedTails-MR            38.95      39.77 BRNZ   
  9 Winters, Mia E            11 HS-MR                  38.71      40.20 BRNZ   
 10 Sjolander, Kathryn        11 WAC-MR                 40.37      40.23 BRNZ   
 11 McCafferty, Siobhan       11 WAC-MR                 39.83      40.34 BRNZ   
 12 Portoviejo, Neyda X       12 RedTails-MR            38.39      40.67 BRNZ   
 13 Khaimova, Annie           11 RedTails-MR            45.83      40.84 BRNZ   
 14 Bromberg, Stephanie       11 Manhattan Makos-MR     42.25      41.00 BRNZ   
 15 Martinez, Xitlali E       12 RedTails-MR            39.82      41.15 BRNZ   
 16 Lee, Jasmin               11 Twisters-MR            40.99      41.33 BRNZ   
 17 Corradini, Julia          11 Twisters-MR            41.63      41.37 BRNZ   
 18 Rodriguez Andersen, Caro  12 Twisters-MR            41.58      41.45 BRNZ   
 19 Zaky, Kanzy               12 WAC-MR                 41.18      41.90 BRNZ   
 19 Wynn, Tiana D             11 CAS-MR                 38.71      41.90 BRNZ   
 21 Portoviejo, Nicole N      12 RedTails-MR            40.90      42.48 BRNZ   
 22 McCafferty, Kathleen      11 WAC-MR                 43.01      43.09 BRNZ   
 23 Moya-Jones, Anais         11 Manhattan Makos-MR     43.67      43.23 BRNZ   
 24 Brennan, Maeve T          11 HS-MR                  42.46      43.85 BRNZ   
 25 Rimsky, Sophia            12 Aquaflames-MR          47.17      44.00 BRNZ   
 26 Mchugh, Madison           12 WAC-MR                 40.91      44.18 BRNZ   
 27 McCafferty, Mary          11 WAC-MR                 45.10      45.33 BRNZ   
 28 Driscoll, Jennifer        12 WAC-MR                 49.11      46.36 BRNZ   
 29 Allegretti, Anna          11 WAC-MR                 45.48      47.98 BRNZ   
 30 Logar, Katina             11 Manhattan Makos-MR     51.69      49.71 BRNZ   
 31 Bussey, Genesis S         12 APEX-MR                46.94      51.42 BRNZ   
 32 Dacy, Danyella J          12 RedTails-MR            50.20      52.32 BRNZ   
 33 Mellos, Ana C             11 APEX-MR                52.97      52.94 BRNZ   
 -- Hui, Jing Z               11 Twisters-MR            43.03         DQ        
      Re-Submerged
Non-Award Division  
  1 Javier, Chrisabella K     12 APEX-MR                38.50      37.96 SILV   
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:09.69  JO
              1:21.99  SILV
              1:22.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:22.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Guerrero, Jasmine         12 Unattached           1:25.24    1:22.06 BRNZ   
                  40.29     1:22.06 (41.77)                                        
  2 Martinez, Xitlali E       12 RedTails-MR          1:23.71    1:22.07 BRNZ   
                  38.98     1:22.07 (43.09)                                        
  3 Gullo, Olivia             12 WAC-MR               1:24.61    1:22.55 BRNZ   
                  39.10     1:22.55 (43.45)                                        
  4 Sjolander, Kathryn        11 WAC-MR               1:25.48    1:23.27 BRNZ   
                  39.41     1:23.27 (43.86)                                        
  5 Corradini, Julia          11 Twisters-MR          1:25.63    1:23.44 BRNZ   
                  41.14     1:23.44 (42.30)                                        
  6 Zhao, Joanna J            12 APEX-MR              1:26.81    1:24.27 BRNZ   
                  39.10     1:24.27 (45.17)                                        
  7 Burris, Helen             11 Manhattan Makos-MR   1:24.88    1:24.73 BRNZ   
                  41.09     1:24.73 (43.64)                                        
  8 Chukwulozie, Stella       12 Manhattan Makos-MR   1:23.02    1:25.98 BRNZ   
  9 Bromberg, Stephanie       11 Manhattan Makos-MR   1:30.21    1:26.69 BRNZ   
                  42.63     1:26.69 (44.06)                                        
 10 Mchugh, Madison           12 WAC-MR               1:29.51    1:27.68 BRNZ   
                  41.47     1:27.68 (46.21)                                        
 11 Wangmo, Yeshi             11 Twisters-MR          1:26.85    1:27.95 BRNZ   
                  42.38     1:27.95 (45.57)                                        
 12 Hui, Jing Z               11 Twisters-MR          1:34.87    1:28.17 BRNZ   
                  43.42     1:28.17 (44.75)                                        
 13 Castagnetti, Emily        12 WAC-MR               1:31.03    1:30.65 BRNZ   
                  45.40     1:30.65 (45.25)                                        
 14 Ruiz, Mahjazee            11 WAC-MR               1:33.67    1:32.04 BRNZ   
                  44.01     1:32.04 (48.03)                                        
 15 Hafizov, Evelyn           12 WAC-MR               1:42.72    1:34.58 BRNZ   
                  44.68     1:34.58 (49.90)                                        
 16 Adegoke, Tomi             11 Unattached           1:39.34    1:36.08 BRNZ   
                  46.81     1:36.08 (49.27)                                        
 17 Logar, Katina             11 Manhattan Makos-MR   1:53.51    1:41.13 BRNZ   
                  47.95     1:41.13 (53.18)                                        
 18 Dacy, Danyella J          12 RedTails-MR          1:56.60    1:52.25 BRNZ   
                  52.81     1:52.25 (59.44)                                        
 19 Sepulveda, Jaylene        11 KB Makos-MR          2:05.69    1:56.38 BRNZ   
                  55.94   1:56.38 (1:00.44)                                        
 -- Moya-Jones, Anais         11 Manhattan Makos-MR   1:46.05         DQ        
      Not on back off wall
                  46.24          DQ (48.69)                                        
 -- Allegretti, Anna          11 WAC-MR               1:36.48         DQ        
      Delay initiating turn
                  47.36          DQ (49.83)                                        
Non-Award Division  
  1 Pfortmiller, Alana        12 RedTails-MR          1:25.68    1:21.46 SILV   
                  39.52     1:21.46 (41.94)                                        
 -- Wynn, Tiana D             11 CAS-MR               1:24.99         DQ        
      Declared false start
 -- Portoviejo, Nicole N      12 RedTails-MR          1:30.64         DQ        
      Declared false start
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Sponsor: The Hutton Family
 Swim fast RJ 

 We are so proud of you.

                37.19  JO
                42.79  SILV
                42.80  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 42.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Burris, Helen             11 Manhattan Makos-MR     43.56      42.84 BRNZ   
  2 McCafferty, Kathleen      11 WAC-MR                 44.24      42.95 BRNZ   
  3 Hui, Jing Z               11 Twisters-MR            44.22      43.11 BRNZ   
  4 McCafferty, Siobhan       11 WAC-MR                 43.25      43.65 BRNZ   
  5 Hon, Fion                 12 HS-MR                  43.61      44.27 BRNZ   
  6 Bromberg, Stephanie       11 Manhattan Makos-MR     45.80      44.51 BRNZ   
  7 Moya-Jones, Anais         11 Manhattan Makos-MR     45.44      44.55 BRNZ   
  8 LU, Katie                 11 Twisters-MR            44.94      44.63 BRNZ   
  9 Wynn, Tiana D             11 CAS-MR                 45.07      44.68 BRNZ   
 10 Rodriguez Andersen, Caro  12 Twisters-MR            44.94      44.98 BRNZ   
 11 Bolino, Anna C            11 HS-MR                  46.48      45.03 BRNZ   
 12 Sjolander, Kathryn        11 WAC-MR                 45.39      45.11 BRNZ   
 13 Javier, Chrisabella K     12 APEX-MR                46.39      45.57 BRNZ   
 14 Hepburn, Nyah             12 Unhes-Mr-MR            46.01      47.08 BRNZ   
 15 McCafferty, Mary          11 WAC-MR                 46.76      47.54 BRNZ   
 16 Field, Skylar             12 Manhattan Makos-MR     47.06      47.66 BRNZ   
 17 Roche, Kayla M            12 Twisters-MR            47.94      47.81 BRNZ   
 18 Quiles, Jade A            12 Unhes-Mr-MR            48.21      48.15 BRNZ   
 19 Portoviejo, Nicole N      12 RedTails-MR            47.14      48.41 BRNZ   
 20 Adegoke, Tomi             11 Unattached             51.83      49.05 BRNZ   
 21 Lee, Jasmin               11 Twisters-MR            47.96      49.90 BRNZ   
 22 Lu, Erxi                  12 APEX-MR                51.89      50.00 BRNZ   
 23 Khaimova, Annie           11 RedTails-MR            54.39      50.87 BRNZ   
 24 Mellos, Ana C             11 APEX-MR                48.51      51.72 BRNZ   
 25 Logar, Katina             11 Manhattan Makos-MR     53.53      52.12 BRNZ   
 26 Bussey, Genesis S         12 APEX-MR                49.24      52.52 BRNZ   
 27 Dacy, Danyella J          12 RedTails-MR            54.25      53.45 BRNZ   
 28 Allegretti, Anna          11 WAC-MR                 53.43      55.91 BRNZ   
 29 Wangmo, Yeshi             11 Twisters-MR            50.52      57.81 BRNZ   
 30 Driscoll, Jennifer        12 WAC-MR                 59.26      59.94 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Gullo, Olivia             12 WAC-MR                 42.82      42.52 SILV   
  2 Guerrero, Jasmine         12 Unattached             43.30      42.66 SILV   
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:19.19  JO
              1:31.59  SILV
              1:31.60  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:31.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Gullo, Olivia             12 WAC-MR               1:33.03    1:32.28 BRNZ   
                  43.89     1:32.28 (48.39)                                        
  2 Hui, Jing Z               11 Twisters-MR          1:32.72    1:33.25 BRNZ   
                  44.85     1:33.25 (48.40)                                        
  3 Burris, Helen             11 Manhattan Makos-MR   1:33.51    1:34.06 BRNZ   
                  44.77     1:34.06 (49.29)                                        
  4 McCafferty, Siobhan       11 WAC-MR               1:34.54    1:34.64 BRNZ   
                  44.77     1:34.64 (49.87)                                        
  5 Rodriguez Andersen, Caro  12 Twisters-MR          1:35.45    1:35.38 BRNZ   
                  45.21     1:35.38 (50.17)                                        
  6 Sjolander, Kathryn        11 WAC-MR               1:41.41    1:36.46 BRNZ   
                  44.33     1:36.46 (52.13)                                        
  7 Bromberg, Stephanie       11 Manhattan Makos-MR   1:37.54    1:36.84 BRNZ   
                  46.75     1:36.84 (50.09)                                        
  8 Castagnetti, Emily        12 WAC-MR               1:39.47    1:41.24 BRNZ   
                  48.32     1:41.24 (52.92)                                        
  9 McCafferty, Mary          11 WAC-MR               1:40.61    1:41.49 BRNZ   
                  49.81     1:41.49 (51.68)                                        
 10 Ruiz, Mahjazee            11 WAC-MR               1:46.09    1:42.00 BRNZ   
                  48.07     1:42.00 (53.93)                                        
 11 Logar, Katina             11 Manhattan Makos-MR   1:53.75    1:50.89 BRNZ   
                  53.42     1:50.89 (57.47)                                        
 12 Allegretti, Anna          11 WAC-MR               1:59.08    1:57.40 BRNZ   
                  55.14   1:57.40 (1:02.26)                                        
 -- Moya-Jones, Anais         11 Manhattan Makos-MR   1:43.64         DQ        
      Kick before pull during cycle
                  45.28          DQ (51.41)                                        
Non-Award Division  
  1 Leal, Nancy               12 RedTails-MR          1:33.66    1:30.39 SILV   
                  42.27     1:30.39 (48.12)                                        
  2 Orris- Maitland, Alicia   11 RedTails-MR          1:32.04    1:31.24 SILV   
                  41.58     1:31.24 (49.66)                                        
  3 McCafferty, Kathleen      11 WAC-MR               1:34.28    1:31.57 SILV   
                  43.06     1:31.57 (48.51)                                        
 -- Wynn, Tiana D             11 CAS-MR               1:40.32         DQ        
      Declared false start
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:53.99  JO
              3:15.99  SILV
              3:16.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 3:16.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Brennan, Maeve T          11 HS-MR                3:20.00    3:42.87 BRNZ   
                  51.45     1:47.96 (56.51)     2:45.92 (57.96)     3:42.87 (56.95)
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
              2:53.99  11-12 JO
              3:15.99  11-12 SILV
              3:16.00  11-12 QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  11-12 BRNZ
 Meet Qualifying 11-12:  Slower than 3:16.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 LePique, Maya F           12 RedTails-MR               NT    3:07.26 SILV   
                  41.83     1:29.89 (48.06)     2:20.12 (50.23)     3:07.26 (47.14)
  1 Bolino, Anna C            11 HS-MR                     NT    3:26.66 BRNZ   
                  47.63     1:39.95 (52.32)     2:34.73 (54.78)     3:26.66 (51.93)
  2 Wong, Joyce H             11 HS-MR                     NT    3:09.61 SILV   
                  42.44     1:29.96 (47.52)     2:19.57 (49.61)     3:09.61 (50.04)
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                31.09  JO
                35.69  SILV
                35.70  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 35.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Reyl, Margaux             12 Manhattan Makos-MR     37.72      35.88 BRNZ   
  2 Sjolander, Kathryn        11 WAC-MR                 38.94      36.28 BRNZ   
  3 LePique, Maya F           12 RedTails-MR            38.44      36.45 BRNZ   
  4 Martinez, Xitlali E       12 RedTails-MR            36.31      37.80 BRNZ   
  5 Chukwulozie, Stella       12 Manhattan Makos-MR     40.29      38.73 BRNZ   
  6 Bromberg, Stephanie       11 Manhattan Makos-MR     39.69      39.32 BRNZ   
  7 Roche, Kayla M            12 Twisters-MR            37.61      39.57 BRNZ   
  8 McCafferty, Mary          11 WAC-MR                 41.15      39.82 BRNZ   
  9 McCafferty, Siobhan       11 WAC-MR                 40.56      40.61 BRNZ   
 10 Corradini, Julia          11 Twisters-MR            40.81      40.68 BRNZ   
 11 Hui, Jing Z               11 Twisters-MR            40.71      41.03 BRNZ   
 11 Burris, Helen             11 Manhattan Makos-MR     39.58      41.03 BRNZ   
 13 Moya-Jones, Anais         11 Manhattan Makos-MR     48.83      41.60 BRNZ   
 14 Pfortmiller, Alana        12 RedTails-MR            41.64      42.41 BRNZ   
 15 Walter, Sophia            12 WAC-MR                 43.52      42.44 BRNZ   
 16 Rodriguez Andersen, Caro  12 Twisters-MR            42.21      42.68 BRNZ   
 17 Lu, Erxi                  12 APEX-MR                57.52      42.97 BRNZ   
 18 Wangmo, Yeshi             11 Twisters-MR            39.64      43.14 BRNZ   
 19 Ruiz, Mahjazee            11 WAC-MR                 44.27      45.56 BRNZ   
 20 Logar, Katina             11 Manhattan Makos-MR     58.57      45.98 BRNZ   
 21 Mellos, Ana C             11 APEX-MR                54.02      46.73 BRNZ   
 22 Mchugh, Madison           12 WAC-MR                 46.98      48.48 BRNZ   
 23 Khaimova, Annie           11 RedTails-MR          1:00.23      50.46 BRNZ   
 24 Dacy, Danyella J          12 RedTails-MR            55.71      50.56 BRNZ   
 25 Allegretti, Anna          11 WAC-MR                 47.42      51.54 BRNZ   
 26 Sepulveda, Jaylene        11 KB Makos-MR          1:01.61    1:00.28 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Orris- Maitland, Alicia   11 RedTails-MR            37.82      34.58 SILV   
  2 Zhao, Joanna J            12 APEX-MR                39.41      35.36 SILV   
  3 Horn, Ursula              11 Manhattan Makos-MR     37.77      35.68 SILV   
 -- Portoviejo, Nicole N      12 RedTails-MR            44.39         DQ        
      Declared false start
 -- Wynn, Tiana D             11 CAS-MR                 39.49         DQ        
      Declared false start
 -- Ramos, Samantha           12 KB Makos-MR            42.23         DQ        
      Declared false start
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
              1:10.99  11-12 JO
              1:26.19  11-12 SILV
              1:26.20  11-12 QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  11-12 BRNZ
 Meet Qualifying 11-12:  Slower than 1:26.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Field, Skylar             12 Manhattan Makos-MR        NT    1:25.59 SILV   
                  37.87     1:25.59 (47.72)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:10.99  JO
              1:26.19  SILV
              1:26.20  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:26.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Horn, Ursula              11 Manhattan Makos-MR   1:29.70    1:26.37 BRNZ   
                  40.19     1:26.37 (46.18)                                        
  2 Gnad, Julia M             12 HS-MR                1:34.23    1:27.35 BRNZ   
                  41.18     1:27.35 (46.17)                                        
  3 Hon, Fion                 12 HS-MR                1:30.43    1:28.98 BRNZ   
                  40.90     1:28.98 (48.08)                                        
  4 Gnad, Jamie L             11 HS-MR                1:28.16    1:29.99 BRNZ   
                  41.19     1:29.99 (48.80)                                        
  5 Finn, Molly K             11 HS-MR                1:30.70    1:31.47 BRNZ   
                  42.29     1:31.47 (49.18)                                        
  6 McCafferty, Mary          11 WAC-MR               1:32.12    1:31.54 BRNZ   
                  43.13     1:31.54 (48.41)                                        
  7 Quiles, Jade A            12 Unhes-Mr-MR          1:31.20    1:32.19 BRNZ   
                  40.56     1:32.19 (51.63)                                        
  8 Chukwulozie, Stella       12 Manhattan Makos-MR   1:37.53    1:32.35 BRNZ   
                  42.86     1:32.35 (49.49)                                        
  9 Walter, Sophia            12 WAC-MR               1:36.05    1:33.13 BRNZ   
                  42.58     1:33.13 (50.55)                                        
 10 McCafferty, Siobhan       11 WAC-MR               1:36.76    1:33.50 BRNZ   
                  44.99     1:33.50 (48.51)                                        
 11 Wong, Joyce H             11 HS-MR                1:38.71    1:35.68 BRNZ   
                  42.54     1:35.68 (53.14)                                        
 12 Portoviejo, Neyda X       12 RedTails-MR          1:51.75    1:41.33 BRNZ   
                  43.81     1:41.33 (57.52)                                        
 13 Moya-Jones, Anais         11 Manhattan Makos-MR   1:49.48    1:46.44 BRNZ   
                  46.48     1:46.44 (59.96)                                        
 14 Winters, Mia E            11 HS-MR                2:16.47    1:53.45 BRNZ   
                  51.55   1:53.45 (1:01.90)                                        
Non-Award Division  
  1 Bolino, Anna C            11 HS-MR                1:29.63    1:25.42 SILV   
                  38.03     1:25.42 (47.39)                                        
  2 Orris- Maitland, Alicia   11 RedTails-MR          1:48.26    1:25.49 SILV   
                  37.36     1:25.49 (48.13)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:39.99  JO
              2:55.99  SILV
              2:56.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:56.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suzana, Arlene            12 RedTails-MR          3:23.53    2:42.99 SILV   
                  33.05     1:12.41 (39.36)     1:59.33 (46.92)     2:42.99 (43.66)
  2 Leal, Nancy               12 RedTails-MR          3:03.68    2:43.90 SILV   
                  33.62     1:12.76 (39.14)     1:58.96 (46.20)     2:43.90 (44.94)
 -- Gutierrez, Stephanie      12 RedTails-MR          3:57.72         DQ        
      Declared false start
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:10.49  JO
              1:18.69  SILV
              1:18.70  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:18.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Hon, Fion                 12 HS-MR                1:19.11    1:19.21 BRNZ   
                  37.75     1:19.21 (41.46)                                        
  2 Guerrero, Jasmine         12 Unattached           1:21.15    1:19.41 BRNZ   
                  37.09     1:19.41 (42.32)                                        
  3 Wong, Joyce H             11 HS-MR                1:20.52    1:20.34 BRNZ   
                  38.33     1:20.34 (42.01)                                        
  4 Javier, Chrisabella K     12 APEX-MR              1:27.33    1:20.40 BRNZ   
                  37.06     1:20.40 (43.34)                                        
  5 Finn, Molly K             11 HS-MR                1:19.84    1:20.41 BRNZ   
                  38.62     1:20.41 (41.79)                                        
  6 Quiles, Jade A            12 Unhes-Mr-MR          1:24.90    1:21.09 BRNZ   
                  36.77     1:21.09 (44.32)                                        
  7 Gullo, Olivia             12 WAC-MR               1:23.27    1:22.48 BRNZ   
                  38.60     1:22.48 (43.88)                                        
  8 Pfortmiller, Alana        12 RedTails-MR          1:24.79    1:22.65 BRNZ   
                  39.13     1:22.65 (43.52)                                        
  9 Sjolander, Kathryn        11 WAC-MR               1:26.01    1:23.23 BRNZ   
                  37.64     1:23.23 (45.59)                                        
 10 Martinez, Xitlali E       12 RedTails-MR          1:20.35    1:23.31 BRNZ   
                  38.40     1:23.31 (44.91)                                        
 11 Burris, Helen             11 Manhattan Makos-MR   1:37.03    1:23.85 BRNZ   
                  38.89     1:23.85 (44.96)                                        
 12 Field, Skylar             12 Manhattan Makos-MR   1:34.57    1:23.97 BRNZ   
                  38.86     1:23.97 (45.11)                                        
 13 Roche, Kayla M            12 Twisters-MR          1:26.38    1:24.72 BRNZ   
                  38.43     1:24.72 (46.29)                                        
 14 LU, Katie                 11 Twisters-MR          1:25.66    1:24.92 BRNZ   
                  39.75     1:24.92 (45.17)                                        
 14 McCafferty, Kathleen      11 WAC-MR               1:26.87    1:24.92 BRNZ   
                  42.21     1:24.92 (42.71)                                        
 16 Wynn, Tiana D             11 CAS-MR               1:26.14    1:24.98 BRNZ   
                  37.55     1:24.98 (47.43)                                        
 17 Hui, Jing Z               11 Twisters-MR          1:28.69    1:25.20 BRNZ   
                  42.51     1:25.20 (42.69)                                        
 18 Gnad, Jamie L             11 HS-MR                1:22.23    1:25.53 BRNZ   
                  38.57     1:25.53 (46.96)                                        
 19 McCafferty, Siobhan       11 WAC-MR               1:28.00    1:25.85 BRNZ   
                  40.09     1:25.85 (45.76)                                        
 20 Rodriguez Andersen, Caro  12 Twisters-MR          1:29.67    1:26.72 BRNZ   
                  41.87     1:26.72 (44.85)                                        
 21 Barbaro, Alexandra        12 WAC-MR               1:31.38    1:27.72 BRNZ   
                  40.27     1:27.72 (47.45)                                        
 22 Corradini, Julia          11 Twisters-MR          1:28.44    1:27.92 BRNZ   
                  42.44     1:27.92 (45.48)                                        
 23 Winters, Mia E            11 HS-MR                1:29.89    1:28.01 BRNZ   
                  41.08     1:28.01 (46.93)                                        
 24 Walter, Sophia            12 WAC-MR               1:29.67    1:29.30 BRNZ   
                  41.93     1:29.30 (47.37)                                        
 25 Portoviejo, Neyda X       12 RedTails-MR          1:27.08    1:29.67 BRNZ   
                  41.88     1:29.67 (47.79)                                        
 26 McCafferty, Mary          11 WAC-MR               1:32.22    1:29.77 BRNZ   
                  43.38     1:29.77 (46.39)                                        
 27 Portoviejo, Nicole N      12 RedTails-MR          1:30.62    1:29.89 BRNZ   
                  40.01     1:29.89 (49.88)                                        
 28 Lee, Jasmin               11 Twisters-MR          1:31.11    1:31.02 BRNZ   
                  42.00     1:31.02 (49.02)                                        
 29 Brennan, Maeve T          11 HS-MR                1:32.22    1:32.18 BRNZ   
                  41.44     1:32.18 (50.74)                                        
 30 Mchugh, Madison           12 WAC-MR               1:33.58    1:32.49 BRNZ   
                  42.42     1:32.49 (50.07)                                        
 31 Logar, Katina             11 Manhattan Makos-MR   1:43.63    1:39.82 BRNZ   
                  47.51     1:39.82 (52.31)                                        
 32 Allegretti, Anna          11 WAC-MR               1:44.60    1:40.38 BRNZ   
                  48.92     1:40.38 (51.46)                                        
 33 Rimsky, Sophia            12 Aquaflames-MR             NT    1:43.88 BRNZ   
                  48.74     1:43.88 (55.14)                                        
 34 Dacy, Danyella J          12 RedTails-MR          1:49.50    1:45.30 BRNZ   
                  50.16     1:45.30 (55.14)                                        
 -- Wangmo, Yeshi             11 Twisters-MR          1:31.92         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  41.19          DQ (50.93)                                        
 -- Zaky, Kanzy               12 WAC-MR               1:27.33         DQ        
      Not on back off wall - back
                  41.31          DQ (42.22)                                        
Non-Award Division  
  1 Orris- Maitland, Alicia   11 RedTails-MR          1:21.70    1:16.92 SILV   
                  35.43     1:16.92 (41.49)                                        
  2 Horn, Ursula              11 Manhattan Makos-MR   1:28.22    1:17.33 SILV   
                  35.28     1:17.33 (42.05)                                        
  3 LePique, Maya F           12 RedTails-MR          1:19.67    1:17.39 SILV   
                  35.44     1:17.39 (41.95)                                        
  4 Gomez, Nicole             12 Unattached           1:18.74    1:17.52 SILV   
                  36.23     1:17.52 (41.29)                                        
  5 Reyl, Margaux             12 Manhattan Makos-MR   1:24.15    1:17.73 SILV   
                  37.03     1:17.73 (40.70)                                        
  6 Gnad, Julia M             12 HS-MR                1:22.67    1:17.98 SILV   
                  37.10     1:17.98 (40.88)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
              1:10.49  11-12 JO
              1:18.69  11-12 SILV
              1:18.70  11-12 QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  11-12 BRNZ
 Meet Qualifying 11-12:  Slower than 1:18.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Bromberg, Stephanie       11 Manhattan Makos-MR        NT    1:25.75 BRNZ   
                  40.16     1:25.75 (45.59)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
              2:29.49  11-12 JO
              2:48.09  11-12 SILV
              2:48.10  11-12 QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  11-12 BRNZ
 Meet Qualifying 11-12:  Slower than 2:48.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LePique, Maya F           12 RedTails-MR               NT    3:02.31 BRNZ   
                  41.82     1:29.28 (47.46)     2:19.56 (50.28)     3:02.31 (42.75)
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:29.49  JO
              2:48.09  SILV
              2:48.10  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:48.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Javier, Chrisabella K     12 APEX-MR              2:52.66    2:51.33 BRNZ   
                  36.41     1:19.53 (43.12)     2:11.23 (51.70)     2:51.33 (40.10)
  2 Gomez, Nicole             12 Unattached           2:57.49    2:51.87 BRNZ   
                  35.45     1:18.67 (43.22)     2:14.61 (55.94)     2:51.87 (37.26)
  3 Orris- Maitland, Alicia   11 RedTails-MR          3:14.94    2:54.88 BRNZ   
                  35.90     1:20.13 (44.23)     2:14.02 (53.89)     2:54.88 (40.86)
  4 Martinez, Xitlali E       12 RedTails-MR          3:10.59    3:02.52 BRNZ   
                  40.87     1:30.46 (49.59)     2:21.84 (51.38)     3:02.52 (40.68)
  5 Portoviejo, Nicole N      12 RedTails-MR          3:37.24    3:19.25 BRNZ   
                  45.06     1:35.78 (50.72)     2:31.75 (55.97)     3:19.25 (47.50)
Non-Award Division  
  1 Gutierrez, Stephanie      12 RedTails-MR          2:49.81    2:46.30 SILV   
                  32.26     1:15.15 (42.89)     2:03.70 (48.55)     2:46.30 (42.60)
  2 Guerrero, Jasmine         12 Unattached           3:09.23    2:47.65 SILV   
                  34.69     1:17.90 (43.21)     2:09.56 (51.66)     2:47.65 (38.09)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
                26.69  13-14 JO
                28.79  13-14 SILV
                28.80  13-14 QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  13-14 BRNZ
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 28.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Lavery, Maeve E           14 APEX-MR                   NT      26.93 SILV   
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.69  JO
                28.79  SILV
                28.80  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 28.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Sacranie, Jaina A         13 Manhattan Makos-MR     29.15      28.94 BRNZ   
  2 Price, Jordin C           14 RedTails-MR            29.85      29.64 BRNZ   
  3 Oliver, Avery             13 Manhattan Makos-MR     31.75      29.98 BRNZ   
  4 Grygorczuk, Julia         14 Twisters-MR            29.45      30.98 BRNZ   
  5 Krzystyniak, Joanna       13 Twisters-MR            33.91      31.15 BRNZ   
  6 Brandon, Satya            13 Manhattan Makos-MR     32.05      31.42 BRNZ   
  7 Pardo, Shamira L          14 APEX-MR                31.24      32.89 BRNZ   
  8 Blake, Mauricia J         13 APEX-MR                32.37      33.12 BRNZ   
  9 DelValle, Bianca C        13 RedTails-MR            31.83      33.27 BRNZ   
 10 Rodriguez, Sophia M       14 RedTails-MR            33.58      33.59 BRNZ   
 11 Leonard, Kaicey L         13 APEX-MR                35.87      34.52 BRNZ   
 12 Horn, Imogen              13 Manhattan Makos-MR     34.35      34.65 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Martinovic, Nadja         14 Twisters-MR            29.11      28.25 SILV   
  2 Langaman, Jolina M        13 HS-MR                  29.04      28.26 SILV   
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
                26.69  13-14 JO
                28.79  13-14 SILV
                28.80  13-14 QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  13-14 BRNZ
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 28.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Lavery, Maeve E           14 APEX-MR                   NT      27.14 SILV   
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.99  JO
              1:03.09  SILV
              1:03.10  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:03.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Martinovic, Nadja         14 Twisters-MR          1:03.45    1:03.26 BRNZ   
                  30.54     1:03.26 (32.72)                                        
  2 Sacranie, Jaina A         13 Manhattan Makos-MR   1:05.46    1:04.13 BRNZ   
                  31.49     1:04.13 (32.64)                                        
  3 Brydon, Maia              13 RedTails-MR          1:03.65    1:04.67 BRNZ   
                  31.08     1:04.67 (33.59)                                        
  4 Price, Jordin C           14 RedTails-MR          1:06.85    1:06.57 BRNZ   
                  31.67     1:06.57 (34.90)                                        
  5 Grygorczuk, Julia         14 Twisters-MR          1:07.15    1:07.88 BRNZ   
                  32.31     1:07.88 (35.57)                                        
  6 Oliver, Avery             13 Manhattan Makos-MR   1:08.18    1:08.30 BRNZ   
                  32.47     1:08.30 (35.83)                                        
  7 Ketchatcham, Sarah C      13 CAS-MR               1:06.37    1:10.77 BRNZ   
                  31.82     1:10.77 (38.95)                                        
  8 Brandon, Satya            13 Manhattan Makos-MR   1:13.18    1:11.99 BRNZ   
                  34.81     1:11.99 (37.18)                                        
  9 Martin, Taylor N          14 KB Makos-MR          1:10.33    1:13.48 BRNZ   
                  36.07     1:13.48 (37.41)                                        
 10 Rodriguez, Patricia A     14 KB Makos-MR          1:10.91    1:14.35 BRNZ   
                  36.31     1:14.35 (38.04)                                        
 11 Rodriguez, Sophia M       14 RedTails-MR          1:15.28    1:15.92 BRNZ   
                  36.38     1:15.92 (39.54)                                        
 12 Horn, Imogen              13 Manhattan Makos-MR   1:14.63    1:18.05 BRNZ   
                  37.03     1:18.05 (41.02)                                        
 13 Blake, Mauricia J         13 APEX-MR              1:13.29    1:19.04 BRNZ   
 14 Leonard, Kaicey L         13 APEX-MR              1:22.37    1:19.51 BRNZ   
                  35.77     1:19.51 (43.74)                                        
 15 DelValle, Bianca C        13 RedTails-MR          1:14.09    1:20.86 BRNZ   
                  36.18     1:20.86 (44.68)                                        
 16 Pineda, Nyah              14 KB Makos-MR          1:20.45    1:20.92 BRNZ   
                  37.78     1:20.92 (43.14)                                        
 17 Mahabir, Nia E            13 Unhes-Mr-MR          1:23.81    1:22.84 BRNZ   
                  38.06     1:22.84 (44.78)                                        
Non-Award Division  
 -- Worthy, Silvia V          14 KB Makos-MR          1:30.62         DQ        
      Declared false start
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:05.69  JO
              2:16.99  SILV
              2:17.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:17.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Sacranie, Jaina A         13 Manhattan Makos-MR   2:26.87    2:19.35 BRNZ   
                  32.54     1:08.70 (36.16)     1:44.58 (35.88)     2:19.35 (34.77)
  2 Brydon, Maia              13 RedTails-MR          2:20.20    2:21.68 BRNZ   
                  31.58     1:07.76 (36.18)     1:44.95 (37.19)     2:21.68 (36.73)
  3 Baker, Zoe A              14 UNAP-MR              2:20.95    2:24.10 BRNZ   
                  32.44     1:08.34 (35.90)     1:45.62 (37.28)     2:24.10 (38.48)
  4 Grygorczuk, Julia         14 Twisters-MR          2:23.32    2:28.67 BRNZ   
                  34.13     1:11.37 (37.24)     1:50.84 (39.47)     2:28.67 (37.83)
  5 Ketchatcham, Sarah C      13 CAS-MR               2:29.53    2:31.74 BRNZ   
                  33.13     1:12.04 (38.91)     1:52.95 (40.91)     2:31.74 (38.79)
  6 Price, Jordin C           14 RedTails-MR          2:30.13    2:34.78 BRNZ   
                  32.96     1:11.22 (38.26)     1:52.19 (40.97)     2:34.78 (42.59)
  7 Oliver, Avery             13 Manhattan Makos-MR   2:38.12    2:37.19 BRNZ   
                  33.94     1:14.42 (40.48)     1:57.60 (43.18)     2:37.19 (39.59)
  8 Rodriguez, Patricia A     14 KB Makos-MR          2:36.08    2:37.65 BRNZ   
                  34.93     1:14.50 (39.57)     1:55.92 (41.42)     2:37.65 (41.73)
  9 Martin, Taylor N          14 KB Makos-MR          2:38.94    2:39.29 BRNZ   
                  37.26     1:18.07 (40.81)     1:59.16 (41.09)     2:39.29 (40.13)
 10 Horn, Imogen              13 Manhattan Makos-MR   2:43.97    2:43.89 BRNZ   
                  36.36     1:18.35 (41.99)     2:01.33 (42.98)     2:43.89 (42.56)
 11 Rodriguez, Sophia M       14 RedTails-MR          2:39.92    2:44.99 BRNZ   
                  36.25     1:17.34 (41.09)     2:01.17 (43.83)     2:44.99 (43.82)
 12 DelValle, Bianca C        13 RedTails-MR          2:46.71    2:53.88 BRNZ   
                  34.61     1:17.65 (43.04)     2:04.89 (47.24)     2:53.88 (48.99)
 13 Pineda, Nyah              14 KB Makos-MR          3:13.03    3:06.02 BRNZ   
                  38.01     1:23.10 (45.09)     2:14.37 (51.27)     3:06.02 (51.65)
 14 Blake, Mauricia J         13 APEX-MR              2:57.78    3:10.65 BRNZ   
                  37.43                             2:12.12 ( )     3:10.65 (58.53)
Non-Award Division  
  1 Martinovic, Nadja         14 Twisters-MR          2:18.93    2:16.39 SILV   
                  30.68     1:04.77 (34.09)     1:41.04 (36.27)     2:16.39 (35.35)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:35.99  JO
              5:50.59  SILV
              5:50.60  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 5:50.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Martinovic, Nadja         14 Twisters-MR          6:10.73    6:04.23 BRNZ   
                  32.53     1:08.25 (35.72)     1:45.16 (36.91)     2:21.79 (36.63)
        2:58.81 (37.02)     3:36.10 (37.29)     4:13.24 (37.14)     4:50.57 (37.33)
        5:27.77 (37.20)     6:04.23 (36.46)                                        
  2 Brydon, Maia              13 RedTails-MR          6:33.33    6:26.42 BRNZ   
                  33.42     1:10.83 (37.41)     1:49.64 (38.81)     2:29.39 (39.75)
        3:09.23 (39.84)     3:49.09 (39.86)     4:28.83 (39.74)     5:08.92 (40.09)
        5:48.63 (39.71)     6:26.42 (37.79)                                        
  3 Rodriguez, Sophia M       14 RedTails-MR          7:45.28    7:32.50 BRNZ   
                  36.06     1:17.38 (41.32)     2:02.95 (45.57)     2:49.09 (46.14)
        3:36.49 (47.40)     4:23.39 (46.90)     5:10.88 (47.49)     5:58.68 (47.80)
        6:45.76 (47.08)     7:32.50 (46.74)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:06.59  JO
              1:15.29  SILV
              1:15.30  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:15.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oliver, Avery             13 Manhattan Makos-MR   1:20.26    1:21.74 BRNZ   
  2 DelValle, Bianca C        13 RedTails-MR          1:23.61    1:23.22 BRNZ   
                  39.65     1:23.22 (43.57)                                        
  3 Krzystyniak, Joanna       13 Twisters-MR          1:34.66    1:23.30 BRNZ   
                  39.72     1:23.30 (43.58)                                        
  4 Blizzard, Autumn          13 Unhes-Mr-MR          1:26.80    1:23.84 BRNZ   
  5 Horn, Imogen              13 Manhattan Makos-MR   1:21.51    1:24.22 BRNZ   
                  42.13     1:24.22 (42.09)                                        
  6 Brandon, Satya            13 Manhattan Makos-MR   1:23.31    1:24.84 BRNZ   
  7 Rodriguez, Sophia M       14 RedTails-MR          1:25.62    1:25.65 BRNZ   
  8 Blake, Mauricia J         13 APEX-MR              1:27.92    1:25.76 BRNZ   
  9 Pardo, Shamira L          14 APEX-MR              1:25.03    1:27.96 BRNZ   
                  43.10     1:27.96 (44.86)                                        
 10 Price, Jordin C           14 RedTails-MR          1:27.72    1:28.18 BRNZ   
                  42.28     1:28.18 (45.90)                                        
 11 Leonard, Kaicey L         13 APEX-MR              1:47.65    1:37.17 BRNZ   
                  46.06     1:37.17 (51.11)                                        
Non-Award Division  
  1 Sacranie, Jaina A         13 Manhattan Makos-MR   1:16.54    1:15.27 SILV   
                  36.39     1:15.27 (38.88)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:21.59  JO
              2:42.99  SILV
              2:43.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:43.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Sacranie, Jaina A         13 Manhattan Makos-MR   2:45.88    2:45.77 BRNZ   
                  39.87     1:22.48 (42.61)     2:05.50 (43.02)     2:45.77 (40.27)
  2 Oliver, Avery             13 Manhattan Makos-MR   3:01.46    2:53.25 BRNZ   
                                                    2:08.79 ( )     2:53.25 (44.46)
  3 Horn, Imogen              13 Manhattan Makos-MR   2:52.97    2:54.05 BRNZ   
                  41.73     1:25.63 (43.90)     2:11.22 (45.59)     2:54.05 (42.83)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:16.49  JO
              1:23.79  SILV
              1:23.80  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:23.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Price, Jordin C           14 RedTails-MR          1:28.88    1:29.25 BRNZ   
                  42.17     1:29.25 (47.08)                                        
  2 Horn, Imogen              13 Manhattan Makos-MR   1:27.62    1:30.15 BRNZ   
                  43.85     1:30.15 (46.30)                                        
  3 Oliver, Avery             13 Manhattan Makos-MR   1:29.24    1:30.21 BRNZ   
                  42.07     1:30.21 (48.14)                                        
  4 Martin, Taylor N          14 KB Makos-MR          1:28.05    1:32.07 BRNZ   
                  43.15     1:32.07 (48.92)                                        
  5 Grygorczuk, Julia         14 Twisters-MR          1:29.83    1:33.04 BRNZ   
                  42.68     1:33.04 (50.36)                                        
  6 Krzystyniak, Joanna       13 Twisters-MR          1:35.80    1:34.41 BRNZ   
                  43.50     1:34.41 (50.91)                                        
  7 Brandon, Satya            13 Manhattan Makos-MR   1:37.57    1:36.29 BRNZ   
                  44.99     1:36.29 (51.30)                                        
  8 Pineda, Nyah              14 KB Makos-MR          1:39.38    1:39.35 BRNZ   
                  46.92     1:39.35 (52.43)                                        
  9 Mahabir, Nia E            13 Unhes-Mr-MR          1:47.99    1:47.14 BRNZ   
                  50.32     1:47.14 (56.82)                                        
 10 Rodriguez, Sophia M       14 RedTails-MR          1:47.90    1:49.88 BRNZ   
                  50.72     1:49.88 (59.16)                                        
Non-Award Division  
  1 Martinovic, Nadja         14 Twisters-MR          1:24.89    1:23.59 SILV   
                  38.80     1:23.59 (44.79)                                        
 -- Blake, Mauricia J         13 APEX-MR              1:40.70         DQ        
      Declared false start
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:42.99  JO
              2:56.99  SILV
              2:57.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:57.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Brydon, Maia              13 RedTails-MR          2:59.05    2:58.27 BRNZ   
                  40.98     1:26.50 (45.52)     2:12.75 (46.25)     2:58.27 (45.52)
  2 Horn, Imogen              13 Manhattan Makos-MR   3:06.20    3:12.16 BRNZ   
                  43.66     1:33.26 (49.60)     2:23.17 (49.91)     3:12.16 (48.99)
  3 Oliver, Avery             13 Manhattan Makos-MR   3:15.68    3:14.73 BRNZ   
                  43.15     1:33.41 (50.26)     2:24.73 (51.32)     3:14.73 (50.00)
  4 Price, Jordin C           14 RedTails-MR          3:17.63    3:18.11 BRNZ   
                  42.82     1:32.72 (49.90)     2:24.79 (52.07)     3:18.11 (53.32)
  5 Grygorczuk, Julia         14 Twisters-MR          3:11.18    3:18.74 BRNZ   
                  44.15     1:34.64 (50.49)     2:26.46 (51.82)     3:18.74 (52.28)
Non-Award Division  
  1 Langaman, Jolina M        13 HS-MR                2:59.23    2:50.84 SILV   
                  38.89     1:22.35 (43.46)     2:07.17 (44.82)     2:50.84 (43.67)
  2 Lavery, Maeve E           14 APEX-MR              3:03.86    2:56.40 SILV   
                  38.75     1:23.60 (44.85)     2:09.33 (45.73)     2:56.40 (47.07)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:05.69  JO
              1:11.59  SILV
              1:11.60  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:11.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Martinovic, Nadja         14 Twisters-MR          1:16.39    1:16.21 BRNZ   
                  36.16     1:16.21 (40.05)                                        
  2 Grygorczuk, Julia         14 Twisters-MR          1:16.27    1:17.63 BRNZ   
                  35.07     1:17.63 (42.56)                                        
  3 Ketchatcham, Sarah C      13 CAS-MR               1:14.44    1:23.07 BRNZ   
                  37.00     1:23.07 (46.07)                                        
  4 Brydon, Maia              13 RedTails-MR          1:27.07    1:25.77 BRNZ   
                  38.77     1:25.77 (47.00)                                        
  5 Rodriguez, Patricia A     14 KB Makos-MR          1:32.69    1:29.81 BRNZ   
                  40.31     1:29.81 (49.50)                                        
  6 DelValle, Bianca C        13 RedTails-MR          1:24.03    1:30.09 BRNZ   
                  39.01     1:30.09 (51.08)                                        
  7 Brandon, Satya            13 Manhattan Makos-MR   1:40.93    1:32.26 BRNZ   
                  40.44     1:32.26 (51.82)                                        
  8 Mahabir, Nia E            13 Unhes-Mr-MR          1:53.83    1:45.01 BRNZ   
                  45.47     1:45.01 (59.54)                                        
Non-Award Division  
  1 Sacranie, Jaina A         13 Manhattan Makos-MR   1:13.20    1:11.33 SILV   
                  33.14     1:11.33 (38.19)                                        
 -- Baker, Zoe A              14 UNAP-MR              1:12.78         DQ        
      Declared false start
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:22.49  JO
              2:41.79  SILV
              2:41.80  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:41.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Grygorczuk, Julia         14 Twisters-MR          2:43.35    2:50.21 BRNZ   
                  36.83     1:19.85 (43.02)     2:12.04 (52.19)     2:50.21 (38.17)
  2 Oliver, Avery             13 Manhattan Makos-MR   2:50.77    2:51.45 BRNZ   
                  37.76     1:19.88 (42.12)     2:10.84 (50.96)     2:51.45 (40.61)
  3 Horn, Imogen              13 Manhattan Makos-MR   2:58.99    2:52.11 BRNZ   
                  40.36     1:21.58 (41.22)     2:10.93 (49.35)     2:52.11 (41.18)
  4 Ketchatcham, Sarah C      13 CAS-MR               2:42.07    2:52.32 BRNZ   
                  36.95     1:20.36 (43.41)     2:13.68 (53.32)     2:52.32 (38.64)
  5 Blizzard, Autumn          13 Unhes-Mr-MR          3:05.08    2:58.89 BRNZ   
                  36.23     1:20.76 (44.53)     2:14.37 (53.61)     2:58.89 (44.52)
  6 Blake, Mauricia J         13 APEX-MR              3:09.93    3:06.36 BRNZ   
                  39.85                             2:21.42 ( )     3:06.36 (44.94)
  7 Brandon, Satya            13 Manhattan Makos-MR   3:14.35    3:08.82 BRNZ   
                  37.72     1:24.17 (46.45)   2:26.87 (1:02.70)     3:08.82 (41.95)
  8 Pardo, Shamira L          14 APEX-MR              3:04.38    3:09.89 BRNZ   
                  39.12     1:28.16 (49.04)   2:28.52 (1:00.36)     3:09.89 (41.37)
Non-Award Division  
  1 Sacranie, Jaina A         13 Manhattan Makos-MR   2:45.15    2:39.65 SILV   
                  32.68     1:12.86 (40.18)     2:03.69 (50.83)     2:39.65 (35.96)
 
Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.49  AGTC
                28.29  SILV
                28.30  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 28.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Oczos, Gabrielle          16 HS-MR                  28.74      28.40 BRNZ   
  2 Rhodd, Holland M          18 Manhattan Makos-MR     28.32      28.43 BRNZ   
  3 Poslednik, Anna Maria     15 Twisters-MR            29.05      28.67 BRNZ   
  4 Horwitz, Rebecca A        15 Manhattan Makos-MR     29.61      28.75 BRNZ   
  5 Bylis, Kathryn A          15 HS-MR                  28.60      28.83 BRNZ   
  6 Perez, Clara A            15 RedTails-MR            28.77      29.03 BRNZ   
  7 Lugo, Sofia               15 CAS-MR                 29.37      29.47 BRNZ   
  8 Gold, Kate R              17 HS-MR                  29.41      29.63 BRNZ   
  9 Schelchere, Montana       15 Unhes-Mr-MR            28.95      29.97 BRNZ   
 10 Canales, Carolyn M        15 HS-MR                  30.51      29.99 BRNZ   
 11 Portoviejo, Salma O       16 RedTails-MR            29.97      30.07 BRNZ   
 12 Leonard, Caitlin M        16 APEX-MR                31.07      30.32 BRNZ   
 13 Murillo, Lindsay J        15 APEX-MR                31.13      30.49 BRNZ   
 14 Duer, Samantha L          15 RedTails-MR            31.47      31.46 BRNZ   
 15 Hill, Eleanor J           15 RedTails-MR            31.85      32.23 BRNZ   
 16 Escobar, Vanessa E        16 TSC-MR                 37.94      37.41 BRNZ   
 17 Gonzales, Patricia        15 TSC-MR                 38.62      38.91 BRNZ   
 18 Gonzales, Paola           15 TSC-MR                 40.77      39.30 BRNZ   
 19 Roman, Shayea             16 TSC-MR                 45.46      42.91 BRNZ   
 20 Rivera, Gelyanne          15 TSC-MR                 48.40      48.29 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Herrera, Elsie            16 RedTails-MR            34.99         DQ        
      Declared false start
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                58.89  AGTC
              1:01.09  SILV
              1:01.10  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:01.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Gonzalez, Angelika        16 KB Makos-MR          1:01.97    1:02.70 BRNZ   
                  29.91     1:02.70 (32.79)                                        
  2 Perez, Clara A            15 RedTails-MR          1:03.30    1:03.17 BRNZ   
                  30.92     1:03.17 (32.25)                                        
  3 Horwitz, Rebecca A        15 Manhattan Makos-MR   1:02.43    1:03.27 BRNZ   
                  30.27     1:03.27 (33.00)                                        
  4 Poslednik, Anna Maria     15 Twisters-MR          1:05.53    1:05.28 BRNZ   
                  31.68     1:05.28 (33.60)                                        
  5 Portoviejo, Salma O       16 RedTails-MR          1:06.83    1:05.80 BRNZ   
                  31.69     1:05.80 (34.11)                                        
  6 Lugo, Sofia               15 CAS-MR               1:06.09    1:06.08 BRNZ   
                  31.55     1:06.08 (34.53)                                        
  7 Murillo, Lindsay J        15 APEX-MR              1:08.83    1:08.81 BRNZ   
                  33.72     1:08.81 (35.09)                                        
  8 Hill, Eleanor J           15 RedTails-MR          1:09.07    1:08.87 BRNZ   
                  33.80     1:08.87 (35.07)                                        
  9 Schelchere, Montana       15 Unhes-Mr-MR          1:05.29    1:08.91 BRNZ   
                  31.80     1:08.91 (37.11)                                        
 10 Leonard, Caitlin M        16 APEX-MR              1:07.50    1:08.99 BRNZ   
                  33.27     1:08.99 (35.72)                                        
 11 Yurchenko, Jasmine V      15 Unhes-Mr-MR          1:09.16    1:11.10 BRNZ   
                  34.91     1:11.10 (36.19)                                        
 12 Velazquez, Jerishka M     16 KB Makos-MR          1:13.03    1:11.14 BRNZ   
                  33.81     1:11.14 (37.33)                                        
 13 Santana, Miabella         15 KB Makos-MR          1:12.79    1:11.46 BRNZ   
                  34.02     1:11.46 (37.44)                                        
 14 Carrasquillo, Ariana M    15 KB Makos-MR          1:12.02    1:12.15 BRNZ   
                  34.52     1:12.15 (37.63)                                        
 15 Duer, Samantha L          15 RedTails-MR          1:10.93    1:12.68 BRNZ   
                  35.63     1:12.68 (37.05)                                        
 16 Herrera, Elsie            16 RedTails-MR          1:18.35    1:23.19 BRNZ   
                  40.23     1:23.19 (42.96)                                        
 17 Gonzales, Patricia        15 TSC-MR               1:31.74    1:29.27 BRNZ   
                  43.24     1:29.27 (46.03)                                        
 18 Gonzales, Paola           15 TSC-MR               1:33.13    1:32.35 BRNZ   
                  44.41     1:32.35 (47.94)                                        
 19 Roman, Shayea             16 TSC-MR               1:44.75    1:42.35 BRNZ   
                  46.07     1:42.35 (56.28)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:09.19  AGTC
              2:10.59  SILV
              2:10.60  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:10.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Amanda S             15 UNAP-MR              2:23.02    2:13.78 BRNZ   
                  30.00     1:04.28 (34.28)     1:39.54 (35.26)     2:13.78 (34.24)
  2 Hunnewell, Skylar S       16 UNAP-MR              2:22.06    2:14.63 BRNZ   
                  30.61     1:04.96 (34.35)     1:40.30 (35.34)     2:14.63 (34.33)
  3 Horwitz, Rebecca A        15 Manhattan Makos-MR   2:12.44    2:15.86 BRNZ   
                  30.39     1:04.56 (34.17)     1:40.15 (35.59)     2:15.86 (35.71)
  4 Perez, Clara A            15 RedTails-MR          2:17.06    2:19.32 BRNZ   
                  31.55     1:06.31 (34.76)     1:43.50 (37.19)     2:19.32 (35.82)
  5 Gonzalez, Angelika        16 KB Makos-MR          2:18.64    2:22.90 BRNZ   
                  31.32     1:06.86 (35.54)     1:44.89 (38.03)     2:22.90 (38.01)
  6 Portoviejo, Salma O       16 RedTails-MR          2:26.19    2:24.37 BRNZ   
                  32.15     1:07.68 (35.53)     1:46.11 (38.43)     2:24.37 (38.26)
  7 Hill, Eleanor J           15 RedTails-MR          2:29.93    2:26.19 BRNZ   
                  33.74     1:10.83 (37.09)     1:48.61 (37.78)     2:26.19 (37.58)
  8 Lugo, Sofia               15 CAS-MR               2:29.82    2:28.21 BRNZ   
                  33.13     1:10.50 (37.37)     1:49.69 (39.19)     2:28.21 (38.52)
  9 Schelchere, Montana       15 Unhes-Mr-MR          2:30.80    2:29.94 BRNZ   
                  32.19     1:09.22 (37.03)     1:48.65 (39.43)     2:29.94 (41.29)
 10 Yurchenko, Jasmine V      15 Unhes-Mr-MR          2:31.09    2:36.90 BRNZ   
                  35.20   2:36.90 (2:01.70)                                        
 11 Velazquez, Jerishka M     16 KB Makos-MR          2:51.79    2:39.97 BRNZ   
                  35.86     1:15.35 (39.49)     1:58.81 (43.46)     2:39.97 (41.16)
 12 Duer, Samantha L          15 RedTails-MR          2:35.15    2:40.63 BRNZ   
                  34.73     1:13.47 (38.74)   2:40.63 (1:27.16)                    
 13 Santana, Miabella         15 KB Makos-MR          2:47.75    2:41.44 BRNZ   
                  33.93     1:14.95 (41.02)     1:59.09 (44.14)     2:41.44 (42.35)
 14 Gonzales, Patricia        15 TSC-MR               3:15.94    3:12.91 BRNZ   
                  41.92     1:28.85 (46.93)     2:20.85 (52.00)     3:12.91 (52.06)
 15 Gonzales, Paola           15 TSC-MR               3:42.51    3:38.69 BRNZ   
                  45.32     1:39.34 (54.02)     2:37.87 (58.53)   3:38.69 (1:00.82)
 16 Roman, Shayea             16 TSC-MR               3:45.97    3:58.60 BRNZ   
                  47.73     1:47.69 (59.96)   2:52.34 (1:04.65)   3:58.60 (1:06.26)
 17 Rivera, Gelyanne          15 TSC-MR               4:02.20    4:02.36 BRNZ   
                  52.79   1:56.93 (1:04.14)   4:02.36 (2:05.43)                    
Non-Award Division  
 -- Starzyk, Stephany         15 Twisters-MR          2:16.81        DFS        
      Declared false start
 
Girls 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:39.99  AGTC
              5:39.99  SILV
              5:40.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 5:40.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Ambrosio, Wendy J         17 RedTails-MR          5:51.12    5:45.98 BRNZ   
                  29.31     1:03.09 (33.78)     1:38.17 (35.08)     2:13.57 (35.40)
        2:49.44 (35.87)     3:25.11 (35.67)     4:01.03 (35.92)     4:36.70 (35.67)
        5:12.20 (35.50)     5:45.98 (33.78)                                        
  2 Cole, Mikaela G           16 APEX-MR              5:52.57    6:07.63 BRNZ   
                  32.31     1:09.12 (36.81)     1:46.35 (37.23)     2:23.94 (37.59)
        3:01.59 (37.65)     3:38.84 (37.25)     4:16.65 (37.81)     4:54.71 (38.06)
        5:31.76 (37.05)     6:07.63 (35.87)                                        
  3 Perez, Clara A            15 RedTails-MR          6:12.85    6:11.03 BRNZ   
                  32.06     1:08.19 (36.13)     1:46.42 (38.23)     2:24.87 (38.45)
        3:02.04 (37.17)     3:41.10 (39.06)     4:20.13 (39.03)     4:58.45 (38.32)
        5:36.27 (37.82)     6:11.03 (34.76)                                        
  4 Hill, Eleanor J           15 RedTails-MR          6:34.10    6:30.68 BRNZ   
                  34.13     1:12.07 (37.94)     1:51.71 (39.64)     2:31.41 (39.70)
        3:10.86 (39.45)     3:51.04 (40.18)     4:31.27 (40.23)     5:11.13 (39.86)
        5:51.24 (40.11)     6:30.68 (39.44)                                        
  5 Portoviejo, Salma O       16 RedTails-MR          6:54.42    6:39.67 BRNZ   
                  32.94     1:09.91 (36.97)     1:48.95 (39.04)     2:29.25 (40.30)
        3:10.00 (40.75)     3:51.81 (41.81)     4:34.11 (42.30)     5:16.78 (42.67)
        5:59.04 (42.26)     6:39.67 (40.63)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:06.99  AGTC
              1:10.09  SILV
              1:10.10  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:10.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Amanda S             15 UNAP-MR              1:11.66    1:10.16 BRNZ   
                  34.05     1:10.16 (36.11)                                        
  2 Cole, Mikaela G           16 APEX-MR              1:11.16    1:10.64 BRNZ   
                  34.53     1:10.64 (36.11)                                        
  3 Ambrosio, Wendy J         17 RedTails-MR          1:13.01    1:11.29 BRNZ   
                  33.96     1:11.29 (37.33)                                        
  4 Schelchere, Montana       15 Unhes-Mr-MR          1:15.48    1:12.54 BRNZ   
                  34.74     1:12.54 (37.80)                                        
  5 Horwitz, Rebecca A        15 Manhattan Makos-MR   1:13.13    1:14.34 BRNZ   
                  35.89     1:14.34 (38.45)                                        
  6 Murillo, Lindsay J        15 APEX-MR              1:17.45    1:15.07 BRNZ   
                  36.84     1:15.07 (38.23)                                        
  7 Hill, Eleanor J           15 RedTails-MR          1:16.69    1:15.53 BRNZ   
                  38.02     1:15.53 (37.51)                                        
  8 Poslednik, Anna Maria     15 Twisters-MR          1:16.08    1:15.68 BRNZ   
                  36.14     1:15.68 (39.54)                                        
  9 Lugo, Sofia               15 CAS-MR               1:15.88    1:16.91 BRNZ   
 10 Perez, Clara A            15 RedTails-MR          1:19.85    1:19.20 BRNZ   
                  39.18     1:19.20 (40.02)                                        
 11 Santana, Miabella         15 KB Makos-MR          1:22.03    1:20.04 BRNZ   
                  39.16     1:20.04 (40.88)                                        
 12 Leonard, Caitlin M        16 APEX-MR              1:21.63    1:21.23 BRNZ   
                  39.08     1:21.23 (42.15)                                        
 13 Duer, Samantha L          15 RedTails-MR          1:22.95    1:23.01 BRNZ   
                  39.83     1:23.01 (43.18)                                        
 14 Carrasquillo, Ariana M    15 KB Makos-MR          1:28.83    1:24.08 BRNZ   
                  41.52     1:24.08 (42.56)                                        
 15 Velazquez, Jerishka M     16 KB Makos-MR          1:27.27    1:24.41 BRNZ   
                  41.06     1:24.41 (43.35)                                        
 16 Yurchenko, Jasmine V      15 Unhes-Mr-MR          1:23.95    1:24.98 BRNZ   
 17 Herrera, Elsie            16 RedTails-MR          1:35.31    1:37.71 BRNZ   
 18 Gonzales, Paola           15 TSC-MR               2:02.57    2:01.30 BRNZ   
                  54.87   2:01.30 (1:06.43)                                        
Non-Award Division  
  1 Hunnewell, Skylar S       16 UNAP-MR              1:12.47    1:08.77 SILV   
                  33.68     1:08.77 (35.09)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Sponsor: The Hutton Family
 In loving memory of our daughter
 Beth Schatkun. To her Swimming was
 a Sport.  All else is just a game
              2:24.99  AGTC
              2:29.29  SILV
              2:29.30  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:29.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Ambrosio, Wendy J         17 RedTails-MR          2:37.63    2:34.69 BRNZ   
                  35.92     1:15.81 (39.89)     1:56.27 (40.46)     2:34.69 (38.42)
  2 Gold, Kate R              17 HS-MR                2:32.12    2:36.23 BRNZ   
                  38.07     1:17.73 (39.66)     1:58.10 (40.37)     2:36.23 (38.13)
  3 Hill, Eleanor J           15 RedTails-MR          2:40.35    2:44.35 BRNZ   
                  38.11     1:19.27 (41.16)     2:02.15 (42.88)     2:44.35 (42.20)
  4 Bylis, Kathryn A          15 HS-MR                2:36.69    2:49.94 BRNZ   
                  39.13     1:21.41 (42.28)     2:06.00 (44.59)     2:49.94 (43.94)
  5 Gnad, Jessie A            16 HS-MR                2:46.21    2:53.98 BRNZ   
                  41.08     1:25.63 (44.55)     2:10.57 (44.94)     2:53.98 (43.41)
  6 Wong, Samantha H          16 HS-MR                2:51.23    3:00.63 BRNZ   
                  40.32     1:25.33 (45.01)     2:12.66 (47.33)     3:00.63 (47.97)
Non-Award Division  
 -- Cole, Mikaela G           16 APEX-MR              2:40.04        DFS        
      Declared false start
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.99  AGTC
              1:20.89  SILV
              1:20.90  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:20.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Li, Dora                  17 Unhes-Mr-MR          1:23.33    1:22.10 BRNZ   
                  40.32     1:22.10 (41.78)                                        
  2 Hill, Eleanor J           15 RedTails-MR          1:23.64    1:22.64 BRNZ   
                  39.38     1:22.64 (43.26)                                        
  3 Poslednik, Anna Maria     15 Twisters-MR          1:24.29    1:23.92 BRNZ   
                  39.86     1:23.92 (44.06)                                        
  4 Lugo, Sofia               15 CAS-MR               1:24.63    1:24.75 BRNZ   
                  40.56     1:24.75 (44.19)                                        
  5 Leonard, Caitlin M        16 APEX-MR              1:27.29    1:27.10 BRNZ   
                  40.45     1:27.10 (46.65)                                        
  6 Murillo, Lindsay J        15 APEX-MR              1:26.25    1:27.94 BRNZ   
                  41.20     1:27.94 (46.74)                                        
  7 Rhodd, Holland M          18 Manhattan Makos-MR   1:29.25    1:29.21 BRNZ   
                  41.47     1:29.21 (47.74)                                        
  8 Schelchere, Montana       15 Unhes-Mr-MR          1:28.13    1:29.76 BRNZ   
                  41.87     1:29.76 (47.89)                                        
  9 Portoviejo, Salma O       16 RedTails-MR          1:33.82    1:31.00 BRNZ   
                  43.81     1:31.00 (47.19)                                        
 10 Oczos, Gabrielle          16 HS-MR                1:31.43    1:33.59 BRNZ   
                  44.08     1:33.59 (49.51)                                        
 11 Duer, Samantha L          15 RedTails-MR          1:37.03    1:37.29 BRNZ   
                  46.33     1:37.29 (50.96)                                        
 12 Gonzales, Paola           15 TSC-MR               2:15.06    2:15.91 BRNZ   
                1:02.32   2:15.91 (1:13.59)                                        
 13 Rivera, Gelyanne          15 TSC-MR               2:36.36    2:47.43 BRNZ   
                1:18.20   2:47.43 (1:29.23)                                        
Non-Award Division  
  1 Horwitz, Rebecca A        15 Manhattan Makos-MR   1:21.41    1:19.44 SILV   
                  37.51     1:19.44 (41.93)                                        
 -- Herrera, Elsie            16 RedTails-MR          1:39.43         DQ        
      Declared false start
 
Girls 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:46.99  AGTC
              2:50.99  SILV
              2:51.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:51.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Horwitz, Rebecca A        15 Manhattan Makos-MR   2:52.58    2:54.80 BRNZ   
                  40.06     1:24.10 (44.04)     2:09.39 (45.29)     2:54.80 (45.41)
  2 Hill, Eleanor J           15 RedTails-MR          2:54.08    2:55.91 BRNZ   
                  40.51     1:24.07 (43.56)     2:10.02 (45.95)     2:55.91 (45.89)
  3 Carrasquillo, Ariana M    15 KB Makos-MR          3:21.24    3:15.40 BRNZ   
                  41.62     1:29.43 (47.81)     2:21.52 (52.09)     3:15.40 (53.88)
  4 Murillo, Lindsay J        15 APEX-MR              3:12.51    3:16.36 BRNZ   
                  43.13     1:33.22 (50.09)     2:25.07 (51.85)     3:16.36 (51.29)
  5 Schelchere, Montana       15 Unhes-Mr-MR          3:11.33    3:24.76 BRNZ   
                  42.65     1:34.14 (51.49)     2:29.74 (55.60)     3:24.76 (55.02)
  6 Leonard, Caitlin M        16 APEX-MR              3:20.31    3:27.05 BRNZ   
                  45.48     1:36.20 (50.72)     2:31.52 (55.32)     3:27.05 (55.53)
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.59  AGTC
              1:09.59  SILV
              1:09.60  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:09.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Canales, Carolyn M        15 HS-MR                1:12.46    1:11.50 BRNZ   
                  33.54     1:11.50 (37.96)                                        
  2 Cole, Mikaela G           16 APEX-MR              1:12.40    1:12.43 BRNZ   
                  32.51     1:12.43 (39.92)                                        
  3 Perez, Clara A            15 RedTails-MR          1:11.83    1:13.14 BRNZ   
                  33.74     1:13.14 (39.40)                                        
  4 Lee, Amanda S             15 UNAP-MR              1:11.75    1:13.66 BRNZ   
                  32.96     1:13.66 (40.70)                                        
  5 Lugo, Sofia               15 CAS-MR               1:13.61    1:13.96 BRNZ   
                  34.42     1:13.96 (39.54)                                        
  6 Rhodd, Holland M          18 Manhattan Makos-MR   1:12.28    1:15.64 BRNZ   
                  33.04     1:15.64 (42.60)                                        
  7 Schelchere, Montana       15 Unhes-Mr-MR          1:17.66    1:17.57 BRNZ   
                  33.23     1:17.57 (44.34)                                        
  8 Gnad, Jessie A            16 HS-MR                1:14.10    1:18.80 BRNZ   
                  36.10     1:18.80 (42.70)                                        
  9 Portoviejo, Salma O       16 RedTails-MR          1:22.56    1:20.32 BRNZ   
                  37.36     1:20.32 (42.96)                                        
 10 Wong, Samantha H          16 HS-MR                1:17.47    1:21.42 BRNZ   
                  35.82     1:21.42 (45.60)                                        
 11 Poslednik, Anna Maria     15 Twisters-MR          1:23.83    1:23.75 BRNZ   
                  37.25     1:23.75 (46.50)                                        
 12 Murillo, Lindsay J        15 APEX-MR              1:30.86    1:28.59 BRNZ   
                  39.77     1:28.59 (48.82)                                        
 13 Li, Dora                  17 Unhes-Mr-MR          1:33.28    1:39.76 BRNZ   
                  45.56     1:39.76 (54.20)                                        
Non-Award Division  
 -- Hunnewell, Skylar S       16 UNAP-MR              1:19.17         DQ        
      Declared false start
 
Girls 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:31.99  AGTC
              2:33.99  SILV
              2:34.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:34.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Ambrosio, Wendy J         17 RedTails-MR          2:51.63    2:43.27 BRNZ   
                  32.99     1:11.90 (38.91)     1:56.71 (44.81)     2:43.27 (46.56)
  2 Perez, Clara A            15 RedTails-MR          2:43.78    2:45.33 BRNZ   
                  34.59     1:16.17 (41.58)     2:02.01 (45.84)     2:45.33 (43.32)
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:26.99  AGTC
              2:29.99  SILV
              2:30.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:30.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Horwitz, Rebecca A        15 Manhattan Makos-MR   2:37.22    2:33.48 BRNZ   
                  32.14     1:11.88 (39.74)     1:58.06 (46.18)     2:33.48 (35.42)
  2 Cole, Mikaela G           16 APEX-MR              2:33.86    2:34.78 BRNZ   
                  31.96     1:10.38 (38.42)     2:03.05 (52.67)     2:34.78 (31.73)
  3 Oczos, Gabrielle          16 HS-MR                2:32.88    2:35.44 BRNZ   
                  31.03     1:08.10 (37.07)   2:35.44 (1:27.34)                    
  4 Hunnewell, Skylar S       16 UNAP-MR              2:41.99    2:37.52 BRNZ   
                  32.33     1:09.54 (37.21)     2:00.87 (51.33)     2:37.52 (36.65)
  5 Lugo, Sofia               15 CAS-MR               2:43.62    2:38.95 BRNZ   
                  33.79     1:14.82 (41.03)     2:01.13 (46.31)     2:38.95 (37.82)
  6 Gnad, Jessie A            16 HS-MR                2:36.73    2:41.49 BRNZ   
                  34.23     1:17.01 (42.78)     2:03.79 (46.78)     2:41.49 (37.70)
  7 Canales, Carolyn M        15 HS-MR                2:41.49    2:43.56 BRNZ   
                  32.35     1:14.39 (42.04)     2:04.75 (50.36)     2:43.56 (38.81)
  8 Gold, Kate R              17 HS-MR                2:42.56    2:43.98 BRNZ   
                  36.72     1:18.14 (41.42)     2:10.10 (51.96)     2:43.98 (33.88)
  9 Schelchere, Montana       15 Unhes-Mr-MR          2:48.55    2:45.84 BRNZ   
                  32.78     1:13.15 (40.37)     2:05.84 (52.69)     2:45.84 (40.00)
 10 Hill, Eleanor J           15 RedTails-MR          2:45.60    2:47.17 BRNZ   
                  40.62     1:20.38 (39.76)     2:06.61 (46.23)     2:47.17 (40.56)
 11 Bylis, Kathryn A          15 HS-MR                2:50.76    2:49.95 BRNZ   
                  34.95     1:17.83 (42.88)     2:10.63 (52.80)     2:49.95 (39.32)
 12 Wong, Samantha H          16 HS-MR                2:47.99    2:54.01 BRNZ   
                  36.91     1:21.83 (44.92)     2:15.51 (53.68)     2:54.01 (38.50)
 13 Leonard, Caitlin M        16 APEX-MR              2:53.86    2:55.48 BRNZ   
                  37.94     1:21.81 (43.87)     2:13.11 (51.30)     2:55.48 (42.37)
 14 Li, Dora                  17 Unhes-Mr-MR          3:01.17    2:59.74 BRNZ   
                  42.07     1:25.99 (43.92)     2:15.81 (49.82)     2:59.74 (43.93)
 15 Escobar, Vanessa E        16 TSC-MR               3:32.18    3:33.12 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Lee, Amanda S             15 UNAP-MR              2:34.24    2:27.91 SILV   
                  32.13     1:10.01 (37.88)     1:53.29 (43.28)     2:27.91 (34.62)
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.99  JO
                35.19  SILV
                35.20  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 35.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Szymczak, Eric             9 Twisters-MR            36.05      35.20 QUAL   
  2 Guzman, Michael A         10 RedTails-MR            36.34      35.86 BRNZ   
  3 Diaz, Adam C               9 RedTails-MR            36.20      36.18 BRNZ   
  3 Poslednik, Antoni N        9 Twisters-MR            40.70      36.18 BRNZ   
  5 Mina, Victor S            10 RedTails-MR            35.58      36.43 BRNZ   
  6 Decasseres, Elijah         9 KB Makos-MR            35.40      36.54 BRNZ   
  7 Stachelberg, Oggie        10 Manhattan Makos-MR     38.21      37.05 BRNZ   
  8 Deguzman, Anthony A       10 Unhes-Mr-MR            37.78      37.28 BRNZ   
  9 Rosado, Fausto X          10 KB Makos-MR            37.69      39.12 BRNZ   
 10 Munoz- Solano, John A     10 RedTails-MR            38.43      39.66 BRNZ   
 11 Karinsky, Parker           9 Unhes-Mr-MR            47.43      40.81 BRNZ   
 12 Yi, Ethan                  9 Manhattan Makos-MR     43.83      40.96 BRNZ   
 13 Blum, Hawke                9 Manhattan Makos-MR     44.95      42.42 BRNZ   
 14 Wang, Andy Y               9 APEX-MR                43.25      43.79 BRNZ   
 15 MacDonald, Kaan            9 Manhattan Makos-MR     49.04      44.02 BRNZ   
 16 Wilson, Chase             10 Manhattan Makos-MR     39.95      44.38 BRNZ   
 17 Nieves, Jayden A          10 CAS-MR                 40.92      44.83 BRNZ   
 18 Sucher, Mattias            9 Manhattan Makos-MR     42.53      45.58 BRNZ   
 19 Pelea, Aidan              10 Twisters-MR            46.93      45.94 BRNZ   
 20 Leonard, Kiel J            9 APEX-MR                43.84      46.73 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Sanchez, Ronald           10 RedTails-MR            36.07      35.09 SILV   
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:11.59  JO
              1:18.49  SILV
              1:18.50  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:18.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 DeWitt, Jasper            10 Manhattan Makos-MR   1:38.43    1:21.21 BRNZ   
                  37.91     1:21.21 (43.30)                                        
  2 Stachelberg, Oggie        10 Manhattan Makos-MR   1:32.36    1:21.91 BRNZ   
                  39.91     1:21.91 (42.00)                                        
  3 Mina, Victor S            10 RedTails-MR          1:23.92    1:23.37 BRNZ   
                  38.27     1:23.37 (45.10)                                        
  4 Guzman, Michael A         10 RedTails-MR          1:20.69    1:23.81 BRNZ   
                  38.26     1:23.81 (45.55)                                        
  5 Munoz- Solano, John A     10 RedTails-MR          1:30.88    1:23.84 BRNZ   
  6 Diaz, Adam C               9 RedTails-MR          1:23.00    1:23.95 BRNZ   
                  38.93     1:23.95 (45.02)                                        
  7 Deguzman, Anthony A       10 Unhes-Mr-MR          1:23.92    1:26.83 BRNZ   
                  39.22     1:26.83 (47.61)                                        
  8 Poslednik, Antoni N        9 Twisters-MR          1:44.59    1:27.61 BRNZ   
                  41.53     1:27.61 (46.08)                                        
  9 Robinson, Will D          10 Twisters-MR          1:30.00    1:29.98 BRNZ   
                  41.11     1:29.98 (48.87)                                        
 10 Mavashev, Michael L        9 Aquaflames-MR        1:30.97    1:30.05 BRNZ   
                  42.09     1:30.05 (47.96)                                        
 11 Weisburg, Alexander L      9 APEX-MR              1:32.24    1:31.15 BRNZ   
                  43.57     1:31.15 (47.58)                                        
 12 Wang, Andy Y               9 APEX-MR              1:29.78    1:31.56 BRNZ   
                  43.53     1:31.56 (48.03)                                        
 13 Gamboa-arzate, ian I       9 Unhes-Mr-MR          1:38.79    1:32.90 BRNZ   
 14 Karinsky, Parker           9 Unhes-Mr-MR          1:46.81    1:34.53 BRNZ   
                  45.13     1:34.53 (49.40)                                        
 15 Leonard, Kiel J            9 APEX-MR              1:39.30    1:35.89 BRNZ   
                  43.76     1:35.89 (52.13)                                        
 16 Nieves, Jayden A          10 CAS-MR               1:38.88    1:38.59 BRNZ   
                  44.23     1:38.59 (54.36)                                        
 17 Bevacqua, Jared           10 WAC-MR               1:36.00    1:41.00 BRNZ   
                  45.97     1:41.00 (55.03)                                        
 18 Wilson, Chase             10 Manhattan Makos-MR   1:45.13    1:41.09 BRNZ   
                  45.20     1:41.09 (55.89)                                        
 19 Distephano, Paul          10 WAC-MR               1:47.35    1:42.73 BRNZ   
                  48.92     1:42.73 (53.81)                                        
 20 Castanos, Kemri           10 APEX-MR              1:39.62    1:44.84 BRNZ   
                  50.12     1:44.84 (54.72)                                        
 21 Pelea, Aidan              10 Twisters-MR          1:49.72    1:47.75 BRNZ   
                  51.43     1:47.75 (56.32)                                        
 22 Li, Wilson                 9 Aquaflames-MR        1:49.68    1:50.43 BRNZ   
                  53.43     1:50.43 (57.00)                                        
Non-Award Division  
  1 Haskins, Alade            10 CAS-MR               1:23.41    1:16.98 SILV   
                  35.46     1:16.98 (41.52)                                        
  2 Chasabenis, Vas A         10 HS-MR                1:19.75    1:17.20 SILV   
                  35.99     1:17.20 (41.21)                                        
  3 Sanchez, Ronald           10 RedTails-MR          1:20.42    1:17.54 SILV   
                  37.96     1:17.54 (39.58)                                        
  4 Iniguez, Javier A         10 RedTails-MR          1:19.63    1:17.83 SILV   
                  36.41     1:17.83 (41.42)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
              2:49.60  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:49.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Sanchez, Ronald           10 RedTails-MR          2:59.71    2:53.01 BRNZ   
                  38.43                             2:08.33 ( )     2:53.01 (44.68)
  2 Guzman, Michael A         10 RedTails-MR          3:05.08    3:05.25 BRNZ   
                  38.09     1:25.70 (47.61)     2:17.93 (52.23)     3:05.25 (47.32)
  3 Diaz, Adam C               9 RedTails-MR          3:04.93    3:06.24 BRNZ   
                  40.58     1:31.16 (50.58)     2:20.96 (49.80)     3:06.24 (45.28)
  4 Munoz- Solano, John A     10 RedTails-MR          3:21.13    3:11.74 BRNZ   
                  38.60     1:27.48 (48.88)     2:20.72 (53.24)     3:11.74 (51.02)
  5 Mina, Victor S            10 RedTails-MR          3:05.60    3:11.85 BRNZ   
                  40.44     1:29.16 (48.72)     2:21.25 (52.09)     3:11.85 (50.60)
  6 Pelea, Aidan              10 Twisters-MR          3:40.54    3:49.40 BRNZ   
                  49.35     1:49.02 (59.67)   2:52.24 (1:03.22)     3:49.40 (57.16)
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                37.49  JO
                42.89  SILV
                42.90  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 42.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Geller, Russell           10 WAC-MR                 44.59      43.94 BRNZ   
  2 Diaz, Adam C               9 RedTails-MR            44.52      44.54 BRNZ   
  3 Sanchez, Ronald           10 RedTails-MR            45.02      45.28 BRNZ   
  4 Mavashev, Michael L        9 Aquaflames-MR          47.08      45.81 BRNZ   
  5 Karinsky, Parker           9 Unhes-Mr-MR            50.99      46.63 BRNZ   
  6 Mina, Victor S            10 RedTails-MR            43.92      46.95 BRNZ   
  7 Poslednik, Antoni N        9 Twisters-MR            47.88      47.89 BRNZ   
  8 Wang, Andy Y               9 APEX-MR                47.30      48.64 BRNZ   
  9 Wilson, Chase             10 Manhattan Makos-MR     50.82      48.69 BRNZ   
 10 Miesegaes, Chrsitian       9 WAC-MR                 54.41      49.05 BRNZ   
 11 Blum, Hawke                9 Manhattan Makos-MR     52.86      50.21 BRNZ   
 12 Sucher, Mattias            9 Manhattan Makos-MR     52.32      50.60 BRNZ   
 13 Gamboa-arzate, ian I       9 Unhes-Mr-MR            51.42      50.63 BRNZ   
 14 Yi, Ethan                  9 Manhattan Makos-MR     51.57      50.73 BRNZ   
 15 MacDonald, Kaan            9 Manhattan Makos-MR     52.20      50.90 BRNZ   
 16 Li, Wilson                 9 Aquaflames-MR          50.98      51.82 BRNZ   
 17 Bevacqua, Jared           10 WAC-MR                 50.51      51.95 BRNZ   
 18 Castanos, Kemri           10 APEX-MR                52.89      52.51 BRNZ   
 19 Distephano, Paul          10 WAC-MR                 53.54      52.91 BRNZ   
 20 Pelea, Aidan              10 Twisters-MR            53.54      53.86 BRNZ   
 21 Nieves, Jayden A          10 CAS-MR                 52.26      55.90 BRNZ   
 22 Leonard, Kiel J            9 APEX-MR                53.64      56.75 BRNZ   
 -- Weisburg, Alexander L      9 APEX-MR                49.58         DQ        
      Multiple strokes
 -- Shih, Lucien               9 Manhattan Makos-MR     57.07         DQ        
      Not on back off wall
Non-Award Division  
  1 Haskins, Alade            10 CAS-MR                 43.84      39.99 SILV   
  2 DeWitt, Jasper            10 Manhattan Makos-MR     45.07      41.88 SILV   
  3 Chasabenis, Vas A         10 HS-MR                  44.28      42.39 SILV   
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:22.19  JO
              1:37.09  SILV
              1:37.10  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:37.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Wang, Andy Y               9 APEX-MR              1:40.01    1:38.11 BRNZ   
                  47.44     1:38.11 (50.67)                                        
  2 Karinsky, Parker           9 Unhes-Mr-MR          2:00.87    1:39.61 BRNZ   
                  49.89     1:39.61 (49.72)                                        
  3 Mina, Victor S            10 RedTails-MR          1:37.37    1:41.31 BRNZ   
                  47.28     1:41.31 (54.03)                                        
  4 Wilson, Chase             10 Manhattan Makos-MR   1:51.72    1:43.94 BRNZ   
                  49.95     1:43.94 (53.99)                                        
  5 Rosado, Fausto X          10 KB Makos-MR          1:45.66    1:44.23 BRNZ   
                  51.18     1:44.23 (53.05)                                        
  6 Sucher, Mattias            9 Manhattan Makos-MR   1:51.52    1:45.92 BRNZ   
                  52.84     1:45.92 (53.08)                                        
  7 Blum, Hawke                9 Manhattan Makos-MR   1:52.78    1:49.67 BRNZ   
                  52.13     1:49.67 (57.54)                                        
  8 Yi, Ethan                  9 Manhattan Makos-MR   1:52.90    1:49.84 BRNZ   
                  53.17     1:49.84 (56.67)                                        
  9 MacDonald, Kaan            9 Manhattan Makos-MR   2:02.18    1:53.98 BRNZ   
                  55.52     1:53.98 (58.46)                                        
 10 Pelea, Aidan              10 Twisters-MR          2:00.79    2:00.26 BRNZ   
                  58.66   2:00.26 (1:01.60)                                        
 11 Nieves, Jayden A          10 CAS-MR               1:53.97    2:00.69 BRNZ   
                  59.22   2:00.69 (1:01.47)                                        
Non-Award Division  
  1 Szymczak, Eric             9 Twisters-MR          1:39.38    1:26.62 SILV   
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                43.49  JO
                48.59  SILV
                48.60  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 48.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Munoz- Solano, John A     10 RedTails-MR            50.17      48.92 BRNZ   
  2 Sanchez, Ronald           10 RedTails-MR            53.50      48.95 BRNZ   
  3 Wang, Andy Y               9 APEX-MR                51.83      49.55 BRNZ   
  4 Guzman, Michael A         10 RedTails-MR            50.50      49.74 BRNZ   
  5 Diaz, Adam C               9 RedTails-MR            49.69      49.90 BRNZ   
  6 Szymczak, Eric             9 Twisters-MR            52.63      50.60 BRNZ   
  7 Yi, Ethan                  9 Manhattan Makos-MR     54.07      52.49 BRNZ   
  8 Pelea, Aidan              10 Twisters-MR            53.00      53.31 BRNZ   
  9 MacDonald, Kaan            9 Manhattan Makos-MR   1:04.99      54.58 BRNZ   
 10 Sucher, Mattias            9 Manhattan Makos-MR     55.70      55.03 BRNZ   
 11 Decasseres, Elijah         9 KB Makos-MR            59.12      55.82 BRNZ   
 12 Deguzman, Anthony A       10 Unhes-Mr-MR            54.99      55.96 BRNZ   
 13 Blum, Hawke                9 Manhattan Makos-MR   1:01.48      56.93 BRNZ   
 14 Mina, Victor S            10 RedTails-MR            54.72      57.68 BRNZ   
 15 Karinsky, Parker           9 Unhes-Mr-MR          1:05.41      58.41 BRNZ   
 16 Leonard, Kiel J            9 APEX-MR              1:06.17    1:05.43 BRNZ   
 -- Castanos, Kemri           10 APEX-MR              1:00.10         DQ        
      Alternating Kick
 -- Nieves, Jayden A          10 CAS-MR                 52.75         DQ        
      Butterfly kick
Non-Award Division  
  1 Stachelberg, Oggie        10 Manhattan Makos-MR     49.04      46.98 SILV   
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:34.59  JO
              1:48.39  SILV
              1:48.40  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:48.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Wang, Andy Y               9 APEX-MR              1:55.56    1:50.80 BRNZ   
                  53.12     1:50.80 (57.68)                                        
  2 Yi, Ethan                  9 Manhattan Makos-MR   1:55.23    1:52.07 BRNZ   
  3 Distephano, Paul          10 WAC-MR               1:58.96    1:54.43 BRNZ   
                  53.33   1:54.43 (1:01.10)                                        
  4 MacDonald, Kaan            9 Manhattan Makos-MR   2:02.31    1:57.89 BRNZ   
                  57.16   1:57.89 (1:00.73)                                        
  5 Nieves, Jayden A          10 CAS-MR               2:00.20    1:58.17 BRNZ   
                  55.84   1:58.17 (1:02.33)                                        
  6 Sucher, Mattias            9 Manhattan Makos-MR   2:06.87    1:58.21 BRNZ   
                  57.99   1:58.21 (1:00.22)                                        
  7 Blum, Hawke                9 Manhattan Makos-MR   2:10.73    2:11.50 BRNZ   
                1:02.85   2:11.50 (1:08.65)                                        
  8 Wilson, Chase             10 Manhattan Makos-MR   2:14.63    2:16.88 BRNZ   
                1:05.01   2:16.88 (1:11.87)                                        
 -- Gutman, Ilan B             9 Unhes-Mr-MR          2:17.97         DQ        
      Arms past hipline
                1:04.08        DQ (1:18.06)                                        
 -- Pelea, Aidan              10 Twisters-MR          1:51.07         DQ        
      One hand touch
                  54.17          DQ (59.86)                                        
 -- Shih, Lucien               9 Manhattan Makos-MR   2:26.06         DQ        
      Butterfly kick
                1:06.69        DQ (1:12.64)                                        
Non-Award Division  
  1 Szymczak, Eric             9 Twisters-MR          1:52.99    1:46.15 SILV   
                  51.99     1:46.15 (54.16)                                        
  2 Munoz- Solano, John A     10 RedTails-MR          1:51.09    1:47.29 SILV   
                  51.33     1:47.29 (55.96)                                        
  3 Sanchez, Ronald           10 RedTails-MR          1:52.27    1:48.20 SILV   
                  52.49     1:48.20 (55.71)                                        
 -- DeWitt, Jasper            10 Manhattan Makos-MR   1:57.30         DQ        
      One hand touch
                  49.49          DQ (54.93)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                35.99  JO
                43.89  SILV
                43.90  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 43.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Chasabenis, Vas A         10 HS-MR                  44.92      45.13 BRNZ   
  2 Geller, Russell           10 WAC-MR                 46.24      46.35 BRNZ   
  3 Munoz- Solano, John A     10 RedTails-MR            52.02      47.20 BRNZ   
  4 Mina, Victor S            10 RedTails-MR            47.21      48.18 BRNZ   
  5 Weisburg, Alexander L      9 APEX-MR                45.43      48.36 BRNZ   
  6 Diaz, Adam C               9 RedTails-MR            51.97      48.48 BRNZ   
  7 Karinsky, Parker           9 Unhes-Mr-MR            54.08      48.76 BRNZ   
  8 Sucher, Mattias            9 Manhattan Makos-MR     49.27      50.83 BRNZ   
  9 Yi, Ethan                  9 Manhattan Makos-MR     53.35      52.14 BRNZ   
 10 MacDonald, Kaan            9 Manhattan Makos-MR     54.10      53.07 BRNZ   
 11 Wilson, Chase             10 Manhattan Makos-MR   1:01.99      53.66 BRNZ   
 12 Nieves, Jayden A          10 CAS-MR                 52.50      54.87 BRNZ   
 13 Gutman, Ilan B             9 Unhes-Mr-MR            53.69      55.34 BRNZ   
 14 Shih, Lucien               9 Manhattan Makos-MR   1:06.40      56.93 BRNZ   
 15 Leonard, Kiel J            9 APEX-MR              1:02.88    1:04.42 BRNZ   
 -- Wang, Andy Y               9 APEX-MR                52.82         DQ        
      Non-simultaneous arms
Non-Award Division  
  1 Deguzman, Anthony A       10 Unhes-Mr-MR            50.60      43.72 SILV   
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:27.09  JO
              1:37.99  SILV
              1:38.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:38.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Decasseres, Elijah         9 KB Makos-MR          1:45.43    1:45.13 BRNZ   
                  48.11     1:45.13 (57.02)                                        
  2 Karinsky, Parker           9 Unhes-Mr-MR          2:03.03    1:53.14 BRNZ   
                  51.46   1:53.14 (1:01.68)                                        
  3 Deguzman, Anthony A       10 Unhes-Mr-MR          2:07.12    1:59.05 BRNZ   
                  52.33   1:59.05 (1:06.72)                                        
Non-Award Division  
  1 Stachelberg, Oggie        10 Manhattan Makos-MR   1:40.67    1:37.96 SILV   
                  44.89     1:37.96 (53.07)                                        
 -- Rosado, Fausto X          10 KB Makos-MR          1:44.20        DFS        
      Declared false start
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:21.99  JO
              1:28.59  SILV
              1:28.60  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:28.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Szymczak, Eric             9 Twisters-MR          1:36.25    1:29.08 BRNZ   
                  41.40     1:29.08 (47.68)                                        
  2 Sanchez, Ronald           10 RedTails-MR          1:33.53    1:31.73 BRNZ   
                  43.58     1:31.73 (48.15)                                        
  3 Stachelberg, Oggie        10 Manhattan Makos-MR   1:38.08    1:32.90 BRNZ   
                  45.01     1:32.90 (47.89)                                        
  4 Guzman, Michael A         10 RedTails-MR          1:34.89    1:33.57 BRNZ   
                  42.03     1:33.57 (51.54)                                        
  5 Munoz- Solano, John A     10 RedTails-MR          1:49.87    1:34.87 BRNZ   
                  44.05     1:34.87 (50.82)                                        
  6 Diaz, Adam C               9 RedTails-MR          1:37.49    1:39.47 BRNZ   
                  48.32     1:39.47 (51.15)                                        
  7 Chasabenis, Vas A         10 HS-MR                1:35.16    1:40.28 BRNZ   
                  45.81     1:40.28 (54.47)                                        
  8 Deguzman, Anthony A       10 Unhes-Mr-MR          1:35.78    1:40.71 BRNZ   
                  46.26     1:40.71 (54.45)                                        
  9 Weisburg, Alexander L      9 APEX-MR              1:40.13    1:40.84 BRNZ   
                  50.35     1:40.84 (50.49)                                        
 10 Mina, Victor S            10 RedTails-MR          1:43.72    1:43.97 BRNZ   
                  47.18     1:43.97 (56.79)                                        
 11 Karinsky, Parker           9 Unhes-Mr-MR          1:52.20    1:44.59 BRNZ   
                  48.86     1:44.59 (55.73)                                        
 12 Bevacqua, Jared           10 WAC-MR               1:57.91    2:10.21 BRNZ   
                1:02.17   2:10.21 (1:08.04)                                        
 -- Castanos, Kemri           10 APEX-MR              1:47.80         DQ        
      Scissors kick - fly
                  55.89        DQ (1:04.03)                                        
Non-Award Division  
  1 Kwan, William             10 WAC-MR               1:29.25    1:22.80 SILV   
                  37.97     1:22.80 (44.83)                                        
  2 Bubrowiecki, Sebastian     9 HS-MR                1:31.15    1:24.68 SILV   
                  38.19     1:24.68 (46.49)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                28.29  JO
                31.49  SILV
                31.50  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 31.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Chapski, Kole             12 Manhattan Makos-MR     32.27      31.77 BRNZ   
  2 Deng, Jiachi              12 Twisters-MR            33.57      31.90 BRNZ   
  3 Vizhco, Dexter H          11 CAS-MR                 32.87      31.97 BRNZ   
  4 Brillante, Nicolas        12 Unhes-Mr-MR            33.07      32.02 BRNZ   
  5 Sacranie, Alex            11 Manhattan Makos-MR     31.93      32.25 BRNZ   
  6 Chen, Quentin B           12 Twisters-MR            32.19      32.54 BRNZ   
  7 Oconnell, Ryan            11 WAC-MR                 32.88      32.79 BRNZ   
  8 Collazo, Christopher N    12 APEX-MR                32.64      32.82 BRNZ   
  8 Meade, Henry              12 RedTails-MR            32.92      32.82 BRNZ   
 10 Pique, Ky-mani D          11 Twisters-MR            34.61      33.20 BRNZ   
 11 Guadalupe, Hector         12 CAS-MR                 34.74      33.29 BRNZ   
 12 Margaryan, Avetis         11 Unhes-Mr-MR            33.92      33.33 BRNZ   
 13 Halverstadt, Luke         12 Manhattan Makos-MR     34.21      33.67 BRNZ   
 14 Reynolds, Ben             12 RedTails-MR            34.12      33.99 BRNZ   
 15 Krzystyniak, Patrik       12 Twisters-MR            35.34      34.19 BRNZ   
 16 Jacobson, Luke            11 Manhattan Makos-MR     34.54      34.21 BRNZ   
 17 Allannic, Adrian          11 Manhattan Makos-MR     36.15      34.58 BRNZ   
 18 Fonkach, David            12 Unhes-Mr-MR            34.06      34.81 BRNZ   
 19 Huari, Brennan            11 Unattached             34.81      35.51 BRNZ   
 20 Mary, Tyreece C           11 RedTails-MR            36.09      35.58 BRNZ   
 21 Wang, Harry H             12 APEX-MR                36.95      35.73 BRNZ   
 22 Caumartin, Gabriel        11 Manhattan Makos-MR     37.67      36.40 BRNZ   
 23 Velazquez, Kevin          11 RedTails-MR            38.10      38.02 BRNZ   
 24 Zarrella, Anthony         11 WAC-MR                 37.88      38.96 BRNZ   
 25 Rodriguez, Antonio J      12 KB Makos-MR            40.43      41.46 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Guzman-Reyes, Edgar       11 Unattached             31.69      30.72 SILV   
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:01.59  JO
              1:09.59  SILV
              1:09.60  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:09.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Oconnell, Ryan            11 WAC-MR               1:12.56    1:10.95 BRNZ   
                  34.31     1:10.95 (36.64)                                        
  2 Sacranie, Alex            11 Manhattan Makos-MR   1:15.77    1:11.12 BRNZ   
                  33.27     1:11.12 (37.85)                                        
  3 Deng, Jiachi              12 Twisters-MR          1:15.36    1:11.18 BRNZ   
                  34.65     1:11.18 (36.53)                                        
  4 Wozniak, Robert G         12 Aquaflames-MR        1:11.31    1:11.60 BRNZ   
                  33.92     1:11.60 (37.68)                                        
  5 Posmentier, Lorenzo M     11 RedTails-MR          1:11.27    1:12.09 BRNZ   
                  33.61     1:12.09 (38.48)                                        
  6 Vizhco, Dexter H          11 CAS-MR               1:11.09    1:12.21 BRNZ   
                  33.64     1:12.21 (38.57)                                        
  7 Brillante, Nicolas        12 Unhes-Mr-MR          1:13.45    1:12.29 BRNZ   
                  34.07     1:12.29 (38.22)                                        
  8 Margaryan, Avetis         11 Unhes-Mr-MR          1:16.56    1:12.36 BRNZ   
                  33.96     1:12.36 (38.40)                                        
  9 Iniguez, Daniel S         12 RedTails-MR          1:12.32    1:12.46 BRNZ   
                  34.75     1:12.46 (37.71)                                        
 10 Spektor, Daniel G         11 Unhes-Mr-MR          1:14.90    1:12.54 BRNZ   
                  34.24     1:12.54 (38.30)                                        
 11 Meade, Henry              12 RedTails-MR          1:13.08    1:12.56 BRNZ   
                  35.25     1:12.56 (37.31)                                        
 12 Hu, Kevin                 11 HS-MR                1:12.46    1:13.20 BRNZ   
                  35.19     1:13.20 (38.01)                                        
 13 Polito, Mark A            12 HS-MR                1:12.19    1:14.35 BRNZ   
                  34.88     1:14.35 (39.47)                                        
 14 Reynolds, Ben             12 RedTails-MR          1:15.97    1:15.02 BRNZ   
                  35.31     1:15.02 (39.71)                                        
 15 Pinkhasov, David          12 Aquaflames-MR        1:14.99    1:15.18 BRNZ   
                  32.98     1:15.18 (42.20)                                        
 16 Allannic, Adrian          11 Manhattan Makos-MR   1:15.71    1:15.81 BRNZ   
                  36.69     1:15.81 (39.12)                                        
 17 Halverstadt, Luke         12 Manhattan Makos-MR   1:16.75    1:16.43 BRNZ   
                  34.95     1:16.43 (41.48)                                        
 18 Guadalupe, Hector         12 CAS-MR               1:14.95    1:16.53 BRNZ   
                  35.59     1:16.53 (40.94)                                        
 19 Pena, Becquer D           11 APEX-MR              1:22.44    1:16.79 BRNZ   
                  36.52     1:16.79 (40.27)                                        
 20 Wang, Harry H             12 APEX-MR              1:19.75    1:17.61 BRNZ   
                  36.88     1:17.61 (40.73)                                        
 21 Gangemi, Louis J          12 HS-MR                1:18.63    1:18.35 BRNZ   
 22 Fonkach, David            12 Unhes-Mr-MR          1:17.99    1:19.43 BRNZ   
                  37.51     1:19.43 (41.92)                                        
 23 Caumartin, Gabriel        11 Manhattan Makos-MR   1:22.98    1:19.47 BRNZ   
                  37.33     1:19.47 (42.14)                                        
 24 Mui, Miki                 11 Manhattan Makos-MR   1:24.87    1:20.82 BRNZ   
                  37.48     1:20.82 (43.34)                                        
 25 Scheur, Dylan             11 Aquaflames-MR        1:32.43    1:22.75 BRNZ   
                  39.49     1:22.75 (43.26)                                        
 26 Lempert, Benjamin         11 Aquaflames-MR        1:27.71    1:24.95 BRNZ   
                  37.88     1:24.95 (47.07)                                        
 27 Velazquez, Kevin          11 RedTails-MR          1:30.85    1:25.00 BRNZ   
                  39.06     1:25.00 (45.94)                                        
 28 Shaw, Kevin               12 Aquaflames-MR        1:28.53    1:26.60 BRNZ   
                  40.78     1:26.60 (45.82)                                        
 29 Dewan, Advik              11 Aquaflames-MR        1:34.86    1:30.24 BRNZ   
                  42.38     1:30.24 (47.86)                                        
Non-Award Division  
  1 Kroon, Eric               12 WAC-MR               1:28.57    1:07.14 SILV   
                  31.77     1:07.14 (35.37)                                        
  2 Baldwin, Brian J          11 HS-MR                1:11.05    1:07.72 SILV   
                  31.00     1:07.72 (36.72)                                        
  3 Scarlatos, John W         12 RedTails-MR          1:10.82    1:08.85 SILV   
                  32.43     1:08.85 (36.42)                                        
  4 Collazo, Christopher N    12 APEX-MR              1:09.81    1:09.00 SILV   
                  33.13     1:09.00 (35.87)                                        
 -- Mary, Tyreece C           11 RedTails-MR          1:23.28         DQ        
      Declared false start
 -- Jacobson, Luke            11 Manhattan Makos-MR   1:18.78         DQ        
      Declared false start
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:14.99  JO
              2:28.89  SILV
              2:28.90  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:28.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Scarlatos, John W         12 RedTails-MR          2:36.57    2:30.11 BRNZ   
                  33.11     1:11.60 (38.49)     1:52.56 (40.96)     2:30.11 (37.55)
  2 Goncharuk, Samuel G       11 WAC-MR               2:34.46    2:30.49 BRNZ   
                  32.98     1:10.40 (37.42)     1:50.07 (39.67)     2:30.49 (40.42)
  3 Guzman-Reyes, Edgar       11 Unattached           2:35.60    2:32.32 BRNZ   
                  33.52     1:12.08 (38.56)     1:52.72 (40.64)     2:32.32 (39.60)
  4 Oconnell, Ryan            11 WAC-MR               2:40.23    2:33.33 BRNZ   
                  34.70     1:14.72 (40.02)     1:55.40 (40.68)     2:33.33 (37.93)
  5 Sacranie, Alex            11 Manhattan Makos-MR   2:39.57    2:35.19 BRNZ   
                  33.47     1:13.36 (39.89)     1:54.23 (40.87)     2:35.19 (40.96)
  6 Collazo, Christopher N    12 APEX-MR              2:35.39    2:35.20 BRNZ   
                  36.77     1:15.89 (39.12)     1:56.65 (40.76)     2:35.20 (38.55)
  7 Vizhco, Dexter H          11 CAS-MR               2:47.55    2:35.43 BRNZ   
                  34.26     1:15.19 (40.93)     1:56.58 (41.39)     2:35.43 (38.85)
  8 Posmentier, Lorenzo M     11 RedTails-MR          2:56.01    2:39.84 BRNZ   
                  34.84     1:16.27 (41.43)     1:58.93 (42.66)     2:39.84 (40.91)
  9 Halverstadt, Luke         12 Manhattan Makos-MR   2:51.42    2:50.57 BRNZ   
                  36.85     1:19.53 (42.68)     2:05.82 (46.29)     2:50.57 (44.75)
 10 Rodriguez, Antonio J      12 KB Makos-MR          3:21.42    3:29.01 BRNZ   
                  45.17     1:39.32 (54.15)     2:36.22 (56.90)     3:29.01 (52.79)
Non-Award Division  
  1 Jablonowski, Kristof      11 Manhattan Makos-MR   2:32.05    2:25.04 SILV   
                  33.69     1:11.62 (37.93)     1:49.93 (38.31)     2:25.04 (35.11)
  2 Chapski, Kole             12 Manhattan Makos-MR   2:34.00    2:27.62 SILV   
                  34.69     1:13.09 (38.40)     1:50.85 (37.76)     2:27.62 (36.77)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
              6:01.99  11-12 JO
              6:31.99  11-12 SILV
              6:32.00  11-12 QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  11-12 BRNZ
 Meet Qualifying 11-12:  Slower than 6:32.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Sanchez, Roger            12 RedTails-MR               NT    6:14.82 SILV   
                  31.67     1:06.54 (34.87)     1:43.83 (37.29)     2:22.55 (38.72)
        3:01.89 (39.34)     3:40.58 (38.69)     4:19.66 (39.08)     4:59.08 (39.42)
        5:38.19 (39.11)     6:14.82 (36.63)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.99  JO
                41.19  SILV
                41.20  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 41.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Wozniak, Robert G         12 Aquaflames-MR          34.51      34.68 SILV   
BRNZ - Division  
  1 Huari, Brennan            11 Unattached             42.02      41.68 BRNZ   
  1 Pena, Becquer D           11 APEX-MR                45.61      41.68 BRNZ   
  3 Lempert, Benjamin         11 Aquaflames-MR          41.81      41.94 BRNZ   
  4 Dewan, Advik              11 Aquaflames-MR          44.53      43.31 BRNZ   
  5 Fonkach, David            12 Unhes-Mr-MR            46.33      44.48 BRNZ   
  6 Guadalupe, Hector         12 CAS-MR                 44.61      44.73 BRNZ   
  7 Scheur, Dylan             11 Aquaflames-MR          44.19      44.79 BRNZ   
  8 Shaw, Kevin               12 Aquaflames-MR          47.93      46.29 BRNZ   
  9 Velazquez, Kevin          11 RedTails-MR            47.66      48.96 BRNZ   
 -- Caumartin, Gabriel        11 Manhattan Makos-MR     46.71         DQ        
      Not on back off wall
Non-Award Division  
  1 Margaryan, Avetis         11 Unhes-Mr-MR            41.49      39.43 SILV   
  2 Pinkhasov, David          12 Aquaflames-MR          42.88      41.14 SILV   
 -- Zarrella, Anthony         11 WAC-MR                 49.81         DQ        
      Declared false start
 -- Mary, Tyreece C           11 RedTails-MR            45.89         DQ        
      Declared false start
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:10.69  JO
              1:23.79  SILV
              1:23.80  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:23.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Halverstadt, Luke         12 Manhattan Makos-MR   1:26.97    1:23.87 BRNZ   
                  40.29     1:23.87 (43.58)                                        
  2 Margaryan, Avetis         11 Unhes-Mr-MR          1:27.00    1:24.44 BRNZ   
                  40.41     1:24.44 (44.03)                                        
  3 Reynolds, Ben             12 RedTails-MR          1:28.69    1:27.78 BRNZ   
                  41.83     1:27.78 (45.95)                                        
  4 Mui, Miki                 11 Manhattan Makos-MR   1:28.62    1:30.14 BRNZ   
                  43.67     1:30.14 (46.47)                                        
  5 Collazo, Christopher N    12 APEX-MR              1:28.43    1:30.30 BRNZ   
                  44.05     1:30.30 (46.25)                                        
  6 Caumartin, Gabriel        11 Manhattan Makos-MR   1:38.37    1:34.46 BRNZ   
                  45.48     1:34.46 (48.98)                                        
  7 Fonkach, David            12 Unhes-Mr-MR          1:39.79    1:34.69 BRNZ   
                  47.27     1:34.69 (47.42)                                        
  8 Guadalupe, Hector         12 CAS-MR               1:41.50    1:34.80 BRNZ   
                  45.81     1:34.80 (48.99)                                        
  9 Velazquez, Kevin          11 RedTails-MR          1:44.46    1:39.12 BRNZ   
                  48.16     1:39.12 (50.96)                                        
Non-Award Division  
  1 Kroon, Eric               12 WAC-MR               1:32.26    1:17.79 SILV   
                  36.08     1:17.79 (41.71)                                        
  2 Brillante, Nicolas        12 Unhes-Mr-MR          1:26.48    1:19.68 SILV   
                  38.10     1:19.68 (41.58)                                        
  3 Chen, Quentin B           12 Twisters-MR          1:24.05    1:20.89 SILV   
                  39.17     1:20.89 (41.72)                                        
  4 Allannic, Adrian          11 Manhattan Makos-MR   1:24.39    1:21.93 SILV   
                  40.17     1:21.93 (41.76)                                        
  5 Jacobson, Luke            11 Manhattan Makos-MR   1:25.18    1:21.94 SILV   
  6 Vizhco, Dexter H          11 CAS-MR               1:24.14    1:22.58 SILV   
                  39.99     1:22.58 (42.59)                                        
  7 Wang, Harry H             12 APEX-MR              1:25.65    1:22.73 SILV   
                  39.52     1:22.73 (43.21)                                        
  8 Posmentier, Lorenzo M     11 RedTails-MR          1:24.50    1:23.62 SILV   
                  41.24     1:23.62 (42.38)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.59  JO
                42.79  SILV
                42.80  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 42.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Vizhco, Dexter H          11 CAS-MR                 43.92      43.70 BRNZ   
  2 Brillante, Nicolas        12 Unhes-Mr-MR            43.11      44.03 BRNZ   
  3 Baldwin, Brian J          11 HS-MR                  47.42      44.23 BRNZ   
  4 Jacobson, Luke            11 Manhattan Makos-MR     47.10      44.57 BRNZ   
  5 Chapski, Kole             12 Manhattan Makos-MR     45.10      44.74 BRNZ   
  6 Sandoval, Anthony         12 Unattached             45.56      44.78 BRNZ   
  7 Pena, Becquer D           11 APEX-MR                48.12      44.93 BRNZ   
  8 Allannic, Adrian          11 Manhattan Makos-MR     45.15      45.00 BRNZ   
  9 Scarlatos, John W         12 RedTails-MR            46.01      45.11 BRNZ   
 10 Polito, Mark A            12 HS-MR                  44.46      45.79 BRNZ   
 11 Krzystyniak, Patrik       12 Twisters-MR            43.85      46.44 BRNZ   
 12 Iniguez, Daniel S         12 RedTails-MR            46.82      46.80 BRNZ   
 13 Halverstadt, Luke         12 Manhattan Makos-MR     48.01      47.11 BRNZ   
 14 Hu, Kevin                 11 HS-MR                  50.13      47.17 BRNZ   
 15 Huari, Brennan            11 Unattached             47.31      47.18 BRNZ   
 16 Margaryan, Avetis         11 Unhes-Mr-MR            49.63      48.12 BRNZ   
 17 Fonkach, David            12 Unhes-Mr-MR            50.02      49.92 BRNZ   
 18 Caumartin, Gabriel        11 Manhattan Makos-MR     50.75      51.18 BRNZ   
 19 Zarrella, Anthony         11 WAC-MR               1:02.61      51.72 BRNZ   
 20 Velazquez, Kevin          11 RedTails-MR          1:03.64      59.32 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Kroon, Eric               12 WAC-MR                 47.79      41.49 SILV   
  2 Wang, Harry H             12 APEX-MR                43.46      41.71 SILV   
  3 Guadalupe, Hector         12 CAS-MR                 44.27      42.34 SILV   
  4 Collazo, Christopher N    12 APEX-MR                46.20      42.78 SILV   
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:21.59  JO
              1:29.89  SILV
              1:29.90  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:29.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Deng, Jiachi              12 Twisters-MR          1:30.87    1:31.33 BRNZ   
                  42.60     1:31.33 (48.73)                                        
  2 Chen, Quentin B           12 Twisters-MR          1:31.34    1:32.15 BRNZ   
                  43.49     1:32.15 (48.66)                                        
  3 Goncharuk, Samuel G       11 WAC-MR               1:31.63    1:32.87 BRNZ   
                  43.39     1:32.87 (49.48)                                        
  4 Guadalupe, Hector         12 CAS-MR               1:35.28    1:32.92 BRNZ   
                  42.74     1:32.92 (50.18)                                        
  5 Sacranie, Alex            11 Manhattan Makos-MR   1:31.71    1:33.25 BRNZ   
                  44.49     1:33.25 (48.76)                                        
  6 Allannic, Adrian          11 Manhattan Makos-MR   1:36.61    1:33.45 BRNZ   
                  44.63     1:33.45 (48.82)                                        
  7 Vizhco, Dexter H          11 CAS-MR               1:32.05    1:35.64 BRNZ   
                  44.48     1:35.64 (51.16)                                        
  8 Chapski, Kole             12 Manhattan Makos-MR   1:37.32    1:36.81 BRNZ   
                  45.93     1:36.81 (50.88)                                        
  9 Scarlatos, John W         12 RedTails-MR          1:45.10    1:37.37 BRNZ   
                  45.57     1:37.37 (51.80)                                        
 10 Krzystyniak, Patrik       12 Twisters-MR          1:36.35    1:37.48 BRNZ   
                  46.93     1:37.48 (50.55)                                        
 11 Brillante, Nicolas        12 Unhes-Mr-MR          1:41.39    1:38.53 BRNZ   
                  48.09     1:38.53 (50.44)                                        
 12 Pique, Ky-mani D          11 Twisters-MR          1:41.45    1:40.28 BRNZ   
                  45.96     1:40.28 (54.32)                                        
 13 Jacobson, Luke            11 Manhattan Makos-MR   1:39.99    1:43.68 BRNZ   
                  48.41     1:43.68 (55.27)                                        
 14 Fonkach, David            12 Unhes-Mr-MR          1:43.27    1:46.11 BRNZ   
                  50.07     1:46.11 (56.04)                                        
 15 Margaryan, Avetis         11 Unhes-Mr-MR          1:44.24    1:46.64 BRNZ   
                  50.25     1:46.64 (56.39)                                        
 16 Caumartin, Gabriel        11 Manhattan Makos-MR   1:50.67    1:47.13 BRNZ   
                  50.28     1:47.13 (56.85)                                        
 17 Zarrella, Anthony         11 WAC-MR               1:59.52    1:59.83 BRNZ   
                  53.81   1:59.83 (1:06.02)                                        
Non-Award Division  
  1 Sanchez, Roger            12 RedTails-MR          1:31.05    1:25.50 SILV   
                  39.81     1:25.50 (45.69)                                        
  2 Kroon, Eric               12 WAC-MR               1:31.13    1:26.85 SILV   
                  40.37     1:26.85 (46.48)                                        
  3 Meade, Henry              12 RedTails-MR          1:30.05    1:29.53 SILV   
                  42.10     1:29.53 (47.43)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
              2:59.99  11-12 JO
              3:17.99  11-12 SILV
              3:18.00  11-12 QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  11-12 BRNZ
 Meet Qualifying 11-12:  Slower than 3:18.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Posmentier, Lorenzo M     11 RedTails-MR               NT    3:12.08 SILV   
                  41.77     1:31.43 (49.66)     2:22.99 (51.56)     3:12.08 (49.09)
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                31.09  JO
                38.69  SILV
                38.70  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 38.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Jacobson, Luke            11 Manhattan Makos-MR     38.77      39.57 BRNZ   
  2 Meade, Henry              12 RedTails-MR            40.67      40.14 BRNZ   
  3 Margaryan, Avetis         11 Unhes-Mr-MR            41.40      40.80 BRNZ   
  4 Allannic, Adrian          11 Manhattan Makos-MR     49.79      41.18 BRNZ   
  5 Goncharuk, Samuel G       11 WAC-MR                 41.85      41.47 BRNZ   
  6 Halverstadt, Luke         12 Manhattan Makos-MR     41.69      41.78 BRNZ   
  7 Guadalupe, Hector         12 CAS-MR                 43.70      43.76 BRNZ   
  8 Pique, Ky-mani D          11 Twisters-MR            44.07      44.20 BRNZ   
  9 Fonkach, David            12 Unhes-Mr-MR            44.39      44.56 BRNZ   
 10 Caumartin, Gabriel        11 Manhattan Makos-MR     45.01      45.92 BRNZ   
 11 Velazquez, Kevin          11 RedTails-MR            52.49      49.93 BRNZ   
 12 Mary, Tyreece C           11 RedTails-MR            47.01      50.90 BRNZ   
 13 Rodriguez, Antonio J      12 KB Makos-MR            48.72      55.08 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Kroon, Eric               12 WAC-MR                 39.13      36.20 SILV   
  2 Brillante, Nicolas        12 Unhes-Mr-MR            40.85      38.08 SILV   
  3 Oconnell, Ryan            11 WAC-MR                 56.01      38.33 SILV   
  4 Deng, Jiachi              12 Twisters-MR            39.65      38.43 SILV   
  5 Mui, Miki                 11 Manhattan Makos-MR     40.18      38.58 SILV   
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:12.59  JO
              1:26.99  SILV
              1:27.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:27.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Spektor, Daniel G         11 Unhes-Mr-MR          1:34.02    1:29.66 BRNZ   
                  39.90     1:29.66 (49.76)                                        
  2 Sacranie, Alex            11 Manhattan Makos-MR   1:31.82    1:31.70 BRNZ   
                  43.08     1:31.70 (48.62)                                        
  3 Brillante, Nicolas        12 Unhes-Mr-MR          1:35.87    1:34.12 BRNZ   
                  41.54     1:34.12 (52.58)                                        
  4 Hu, Kevin                 11 HS-MR                1:55.92    1:34.23 BRNZ   
                  43.18     1:34.23 (51.05)                                        
  5 Jacobson, Luke            11 Manhattan Makos-MR   1:32.10    1:41.20 BRNZ   
                  44.10     1:41.20 (57.10)                                        
  6 Caumartin, Gabriel        11 Manhattan Makos-MR   1:47.42    1:42.59 BRNZ   
                  47.95     1:42.59 (54.64)                                        
  7 Allannic, Adrian          11 Manhattan Makos-MR   1:40.48    1:43.69 BRNZ   
                  46.61     1:43.69 (57.08)                                        
  8 Halverstadt, Luke         12 Manhattan Makos-MR   1:38.14    1:46.19 BRNZ   
                  44.65   1:46.19 (1:01.54)                                        
Non-Award Division  
  1 Scarlatos, John W         12 RedTails-MR          1:37.06    1:21.99 SILV   
                  37.96     1:21.99 (44.03)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:11.99  JO
              1:20.59  SILV
              1:20.60  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:20.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Meade, Henry              12 RedTails-MR          1:23.35    1:20.64 BRNZ   
                  37.01     1:20.64 (43.63)                                        
  2 Brillante, Nicolas        12 Unhes-Mr-MR          1:26.14    1:21.00 BRNZ   
                  36.39     1:21.00 (44.61)                                        
  3 Goncharuk, Samuel G       11 WAC-MR               1:21.48    1:21.11 BRNZ   
                  38.42     1:21.11 (42.69)                                        
  4 Vizhco, Dexter H          11 CAS-MR               1:21.86    1:21.49 BRNZ   
                  37.33     1:21.49 (44.16)                                        
  5 Hu, Kevin                 11 HS-MR                1:23.33    1:22.14 BRNZ   
                  38.03     1:22.14 (44.11)                                        
  6 Oconnell, Ryan            11 WAC-MR               1:32.50    1:22.30 BRNZ   
                  37.94     1:22.30 (44.36)                                        
  7 Jacobson, Luke            11 Manhattan Makos-MR   1:33.70    1:22.71 BRNZ   
                  37.32     1:22.71 (45.39)                                        
  8 Iniguez, Daniel S         12 RedTails-MR          1:22.94    1:22.77 BRNZ   
                  36.96     1:22.77 (45.81)                                        
  9 Wozniak, Robert G         12 Aquaflames-MR             NT    1:22.94 BRNZ   
                  36.48     1:22.94 (46.46)                                        
 10 Deng, Jiachi              12 Twisters-MR          1:24.51    1:23.46 BRNZ   
                  39.88     1:23.46 (43.58)                                        
 11 Allannic, Adrian          11 Manhattan Makos-MR   1:34.27    1:24.47 BRNZ   
                  40.94     1:24.47 (43.53)                                        
 12 Reynolds, Ben             12 RedTails-MR          1:27.34    1:25.12 BRNZ   
                  40.22     1:25.12 (44.90)                                        
 13 Margaryan, Avetis         11 Unhes-Mr-MR          1:33.56    1:26.59 BRNZ   
                  39.17     1:26.59 (47.42)                                        
 14 Huari, Brennan            11 Unattached           1:29.61    1:27.60 BRNZ   
                  41.26     1:27.60 (46.34)                                        
 15 Gangemi, Louis J          12 HS-MR                1:28.06    1:27.87 BRNZ   
                  40.18     1:27.87 (47.69)                                        
 16 Guadalupe, Hector         12 CAS-MR               1:29.01    1:27.99 BRNZ   
                  42.12     1:27.99 (45.87)                                        
 17 Scheur, Dylan             11 Aquaflames-MR             NT    1:35.83 BRNZ   
                  45.16     1:35.83 (50.67)                                        
 18 Velazquez, Kevin          11 RedTails-MR          1:44.96    1:40.63 BRNZ   
                  46.58     1:40.63 (54.05)                                        
 -- Fonkach, David            12 Unhes-Mr-MR          1:33.64         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  42.52          DQ (46.97)                                        
 -- Dewan, Advik              11 Aquaflames-MR             NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 -- Polito, Mark A            12 HS-MR                1:22.98         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  42.45          DQ (45.02)                                        
 -- Pinkhasov, David          12 Aquaflames-MR             NT         DQ        
      One hand touch - breast
                  36.94          DQ (43.94)                                        
Non-Award Division  
  1 Kroon, Eric               12 WAC-MR               1:20.78    1:15.71 SILV   
                  35.68     1:15.71 (40.03)                                        
  2 Chapski, Kole             12 Manhattan Makos-MR   1:22.65    1:17.18 SILV   
                  34.70     1:17.18 (42.48)                                        
  3 Posmentier, Lorenzo M     11 RedTails-MR          1:21.14    1:17.85 SILV   
                  38.15     1:17.85 (39.70)                                        
  4 Sacranie, Alex            11 Manhattan Makos-MR   1:27.19    1:18.91 SILV   
                  36.33     1:18.91 (42.58)                                        
  5 Spektor, Daniel G         11 Unhes-Mr-MR          1:26.25    1:19.02 SILV   
                  38.79     1:19.02 (40.23)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:30.49  JO
              2:55.09  SILV
              2:55.10  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:55.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Posmentier, Lorenzo M     11 RedTails-MR          3:09.72    2:56.65 BRNZ   
                  38.56     1:24.92 (46.36)     2:15.42 (50.50)     2:56.65 (41.23)
  2 Wang, Harry H             12 APEX-MR              3:16.60    2:59.72 BRNZ   
                  36.64     1:23.42 (46.78)     2:15.03 (51.61)     2:59.72 (44.69)
Non-Award Division  
  1 Sanchez, Roger            12 RedTails-MR          3:02.61    2:42.02 SILV   
                  34.98     1:16.71 (41.73)     2:06.12 (49.41)     2:42.02 (35.90)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.99  JO
                26.79  SILV
                26.80  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 26.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Celik, Huseyin S          14 Unhes-Mr-MR            28.13      27.24 BRNZ   
  2 Ruf, Jason E              14 HS-MR                  27.05      27.30 BRNZ   
  3 Leal, Johnny              14 RedTails-MR            27.22      27.43 BRNZ   
  4 Elkhouly, Marwan A        14 HS-MR                  27.88      27.73 BRNZ   
  5 Mui, Tiger                14 Manhattan Makos-MR     29.72      27.84 BRNZ   
  6 Ambrosio, Jordan          13 RedTails-MR            28.09      27.97 BRNZ   
  7 Altawab, Mostafa          14 HS-MR                  27.91      28.00 BRNZ   
  8 Baldwin, Sean D           13 HS-MR                  28.26      28.08 BRNZ   
  9 Martinez, Christopher I   14 RedTails-MR            28.71      28.23 BRNZ   
 10 Ebied, Yousef             13 Twisters-MR            29.23      28.25 BRNZ   
 11 Walsh, Liam T             13 HS-MR                  29.71      28.67 BRNZ   
 12 Wong, Kevin               13 HS-MR                  29.92      29.06 BRNZ   
 13 Kroon, Jonathan           14 WAC-MR                 29.94      29.22 BRNZ   
 14 Maloney, Bobby D          14 HS-MR                  27.98      29.27 BRNZ   
 15 Adegoke, Bobola           14 Unattached             29.22      29.57 BRNZ   
 16 Melendez- Munoz, Edyam    13 RedTails-MR            30.40      29.76 BRNZ   
 17 Valenzuela, Andres        13 Unattached             29.78      30.10 BRNZ   
 18 Williams, Jigga           13 CAS-MR                 30.85      30.56 BRNZ   
 19 Drummond, Jared           13 APEX-MR                31.77      30.88 BRNZ   
 20 Dilchand, Sean            14 Unattached             31.22      31.13 BRNZ   
 21 Gonzalez, Marcelo K       14 RedTails-MR            31.28      31.29 BRNZ   
 22 Friedland, Simon A        13 Unhes-Mr-MR            32.58      31.60 BRNZ   
 23 Villalobos, Matt J        13 APEX-MR                29.86      31.98 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Alexandrov, Alexander T   13 APEX-MR                27.19         DQ        
      Declared false start
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.99  JO
                59.59  SILV
                59.60  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 59.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Celik, Huseyin S          14 Unhes-Mr-MR          1:02.94    1:01.12 BRNZ   
                  29.33     1:01.12 (31.79)                                        
  2 Ambrosio, Jordan          13 RedTails-MR          1:00.99    1:01.34 BRNZ   
                  28.41     1:01.34 (32.93)                                        
  3 Leal, Johnny              14 RedTails-MR          1:02.12    1:01.40 BRNZ   
                  28.67     1:01.40 (32.73)                                        
  4 Martinez, Christopher I   14 RedTails-MR          1:05.35    1:02.75 BRNZ   
                  29.88     1:02.75 (32.87)                                        
  5 Mui, Tiger                14 Manhattan Makos-MR   1:04.87    1:04.20 BRNZ   
                  31.00     1:04.20 (33.20)                                        
  6 Yang, Vincent M           14 Twisters-MR          1:09.60    1:05.24 BRNZ   
                  30.27     1:05.24 (34.97)                                        
  7 Miller, Emanuel           13 KB Makos-MR          1:06.35    1:05.81 BRNZ   
                  31.68     1:05.81 (34.13)                                        
  8 Adegoke, Bobola           14 Unattached           1:10.31    1:06.55 BRNZ   
                  32.49     1:06.55 (34.06)                                        
  9 Melendez- Munoz, Edyam    13 RedTails-MR          1:08.31    1:06.67 BRNZ   
                  30.91     1:06.67 (35.76)                                        
 10 Villalobos, Matt J        13 APEX-MR              1:05.57    1:07.33 BRNZ   
                  32.87     1:07.33 (34.46)                                        
 11 Friedland, Simon A        13 Unhes-Mr-MR          1:10.43    1:09.16 BRNZ   
                  32.64     1:09.16 (36.52)                                        
 12 Angles, Lucas J           14 Manhattan Makos-MR   1:12.93    1:09.73 BRNZ   
                  32.64     1:09.73 (37.09)                                        
 13 Gonzalez, Marcelo K       14 RedTails-MR          1:09.40    1:10.22 BRNZ   
                  32.58     1:10.22 (37.64)                                        
 14 Gough, Ryan               14 WAC-MR               1:11.38    1:10.84 BRNZ   
                  35.38     1:10.84 (35.46)                                        
 15 Williams, Jigga           13 CAS-MR               1:09.20    1:12.67 BRNZ   
                  33.45     1:12.67 (39.22)                                        
 16 Drummond, Jared           13 APEX-MR              1:13.92    1:14.24 BRNZ   
                  33.40     1:14.24 (40.84)                                        
 17 Alifonso, Alexis A        13 APEX-MR              1:34.71    1:32.52 BRNZ   
                  41.40     1:32.52 (51.12)                                        
Non-Award Division  
  1 Alexandrov, Alexander T   13 APEX-MR                59.74      58.78 SILV   
                  28.34       58.78 (30.44)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
                53.99  13-14 JO
                59.59  13-14 SILV
                59.60  13-14 QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  13-14 BRNZ
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 59.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Ebied, Yousef             13 Twisters-MR               NT    1:02.09 BRNZ   
                  29.69     1:02.09 (32.40)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:58.49  JO
              2:18.09  SILV
              2:18.10  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:18.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Martinez, Christopher I   14 RedTails-MR          2:19.55    2:19.74 BRNZ   
                  32.55     1:06.81 (34.26)     1:43.43 (36.62)     2:19.74 (36.31)
  2 Dilchand, Sean            14 Unattached           2:35.37    2:25.22 BRNZ   
                  34.64     1:11.79 (37.15)     1:49.23 (37.44)     2:25.22 (35.99)
  3 Mui, Tiger                14 Manhattan Makos-MR   2:26.35    2:25.88 BRNZ   
                  33.70     1:11.16 (37.46)     1:48.85 (37.69)     2:25.88 (37.03)
  4 Miller, Emanuel           13 KB Makos-MR          2:27.06    2:30.70 BRNZ   
                  34.11     1:13.15 (39.04)     1:53.04 (39.89)     2:30.70 (37.66)
  5 Villalobos, Matt J        13 APEX-MR              2:27.51    2:30.87 BRNZ   
                  33.95     1:12.43 (38.48)     1:50.84 (38.41)     2:30.87 (40.03)
  6 Gough, Ryan               14 WAC-MR               2:34.28    2:32.81 BRNZ   
                  33.92     1:11.84 (37.92)     1:52.26 (40.42)     2:32.81 (40.55)
  7 Adegoke, Bobola           14 Unattached           2:36.07    2:34.98 BRNZ   
                  35.79     1:15.53 (39.74)   2:34.98 (1:19.45)                    
  8 Williams, Jigga           13 CAS-MR               2:40.48    2:38.16 BRNZ   
                  35.47   2:38.16 (2:02.69)                                        
  9 Gonzalez, Marcelo K       14 RedTails-MR          2:37.89    2:41.91 BRNZ   
                  35.82     1:16.99 (41.17)     2:00.70 (43.71)     2:41.91 (41.21)
 10 Drummond, Jared           13 APEX-MR              2:54.63    2:43.92 BRNZ   
                  35.11     1:17.41 (42.30)     2:01.05 (43.64)     2:43.92 (42.87)
 11 Velazquez, Jonathan J     13 KB Makos-MR          3:11.69    3:17.05 BRNZ   
                  38.86     1:27.89 (49.03)     2:22.84 (54.95)     3:17.05 (54.21)
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: Swimming with event#15
              5:21.99  JO
              5:50.60  QUAL Bronze Champs Qual.
              5:50.99  SILV
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 5:50.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez, Christopher I   14 RedTails-MR          6:25.24    6:24.23 BRNZ   
                  30.65     1:06.40 (35.75)     1:44.73 (38.33)     2:24.20 (39.47)
        3:04.28 (40.08)     3:44.10 (39.82)     4:24.79 (40.69)     5:05.13 (40.34)
        5:46.45 (41.32)     6:24.23 (37.78)                                        
  2 Leal, Johnny              14 RedTails-MR          6:33.82    6:39.23 BRNZ   
                  32.60     1:08.96 (36.36)     1:48.00 (39.04)     2:28.18 (40.18)
        3:08.25 (40.07)     3:49.74 (41.49)     4:31.48 (41.74)     5:15.13 (43.65)
        5:58.12 (42.99)     6:39.23 (41.11)                                        
Non-Award Division  
  1 Ambrosio, Jordan          13 RedTails-MR          6:33.12    5:50.27 QUAL   
                  30.62     1:05.07 (34.45)     1:41.54 (36.47)     2:18.24 (36.70)
        2:54.61 (36.37)     3:30.37 (35.76)     4:06.68 (36.31)     4:43.42 (36.74)
        5:18.78 (35.36)     5:50.27 (31.49)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:02.49  JO
              1:16.49  SILV
              1:16.50  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:16.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Melendez- Munoz, Edyam    13 RedTails-MR          1:20.67    1:17.18 BRNZ   
                  36.58     1:17.18 (40.60)                                        
  2 Celik, Huseyin S          14 Unhes-Mr-MR          1:16.96    1:17.32 BRNZ   
                  37.25     1:17.32 (40.07)                                        
  3 Wong, Kevin               13 HS-MR                1:22.59    1:17.41 BRNZ   
                  37.50     1:17.41 (39.91)                                        
  4 Gonzalez, Marcelo K       14 RedTails-MR          1:23.03    1:18.16 BRNZ   
  5 Angles, Lucas J           14 Manhattan Makos-MR   1:21.07    1:18.42 BRNZ   
                  38.05     1:18.42 (40.37)                                        
  6 Adegoke, Bobola           14 Unattached           1:23.84    1:21.35 BRNZ   
                  39.88     1:21.35 (41.47)                                        
  7 Kroon, Jonathan           14 WAC-MR               1:42.82    1:23.60 BRNZ   
                  40.70     1:23.60 (42.90)                                        
  8 Williams, Jigga           13 CAS-MR               1:21.14    1:25.04 BRNZ   
  9 Drummond, Jared           13 APEX-MR              1:33.43    1:33.39 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Leal, Johnny              14 RedTails-MR          1:20.44    1:14.75 SILV   
                  35.68     1:14.75 (39.07)                                        
  2 Mui, Tiger                14 Manhattan Makos-MR   1:19.36    1:15.01 SILV   
                  36.94     1:15.01 (38.07)                                        
  3 Walsh, Liam T             13 HS-MR                1:17.39    1:15.34 SILV   
                  37.15     1:15.34 (38.19)                                        
  4 Altawab, Mostafa          14 HS-MR                1:18.20    1:16.11 SILV   
                  37.54     1:16.11 (38.57)                                        
  5 Dilchand, Sean            14 Unattached           1:18.84    1:16.40 SILV   
                  37.66     1:16.40 (38.74)                                        
 -- Alexandrov, Alexander T   13 APEX-MR              1:17.61         DQ        
      Declared false start
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:15.29  JO
              2:35.49  SILV
              2:35.50  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:35.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Alexandrov, Alexander T   13 APEX-MR              2:55.03    2:41.68 BRNZ   
                  38.78     1:19.33 (40.55)     2:01.28 (41.95)     2:41.68 (40.40)
  2 Dilchand, Sean            14 Unattached           2:55.30    2:45.43 BRNZ   
                  40.18     1:23.78 (43.60)     2:05.31 (41.53)     2:45.43 (40.12)
  3 Villalobos, Matt J        13 APEX-MR              2:52.50    2:47.29 BRNZ   
                  39.74     1:21.92 (42.18)     2:03.89 (41.97)     2:47.29 (43.40)
  4 Gough, Ryan               14 WAC-MR               3:08.32    3:08.51 BRNZ   
                  46.07     1:34.18 (48.11)     2:21.53 (47.35)     3:08.51 (46.98)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.99  JO
              1:21.49  SILV
              1:21.50  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:21.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Angles, Lucas J           14 Manhattan Makos-MR   1:25.11    1:23.06 BRNZ   
                  39.21     1:23.06 (43.85)                                        
  2 Celik, Huseyin S          14 Unhes-Mr-MR          1:26.88    1:23.22 BRNZ   
                  39.21     1:23.22 (44.01)                                        
  3 Yang, Vincent M           14 Twisters-MR          1:32.08    1:26.46 BRNZ   
                  39.78     1:26.46 (46.68)                                        
  4 Gough, Ryan               14 WAC-MR               1:35.44    1:31.06 BRNZ   
                  43.37     1:31.06 (47.69)                                        
  5 Williams, Jigga           13 CAS-MR               1:34.42    1:34.63 BRNZ   
                  43.78     1:34.63 (50.85)                                        
  6 Velazquez, Jonathan J     13 KB Makos-MR          2:03.42    2:03.53 BRNZ   
                  56.17   2:03.53 (1:07.36)                                        
Non-Award Division  
  1 Adegoke, Bobola           14 Unattached           1:21.78    1:17.73 SILV   
                  36.75     1:17.73 (40.98)                                        
  2 Dilchand, Sean            14 Unattached           1:26.25    1:20.44 SILV   
                  38.43     1:20.44 (42.01)                                        
  3 Friedland, Simon A        13 Unhes-Mr-MR          1:24.76    1:20.90 SILV   
                  38.37     1:20.90 (42.53)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.19  JO
              2:53.99  SILV
              2:54.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:54.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Ebied, Yousef             13 Twisters-MR          3:02.27    2:55.84 BRNZ   
                  39.82     1:24.47 (44.65)     2:09.52 (45.05)     2:55.84 (46.32)
  2 Friedland, Simon A        13 Unhes-Mr-MR          3:00.57    2:56.69 BRNZ   
                  39.76     1:24.75 (44.99)     2:10.72 (45.97)     2:56.69 (45.97)
  3 Angles, Lucas J           14 Manhattan Makos-MR   2:57.96    3:01.67 BRNZ   
                  41.39     1:28.03 (46.64)     2:15.96 (47.93)     3:01.67 (45.71)
  4 Ruf, Jason E              14 HS-MR                3:28.86    3:05.36 BRNZ   
                  40.80     1:29.13 (48.33)     2:18.64 (49.51)     3:05.36 (46.72)
  5 Maloney, Bobby D          14 HS-MR                3:37.43    3:35.31 BRNZ   
                  48.46     1:43.21 (54.75)     2:40.34 (57.13)     3:35.31 (54.97)
Non-Award Division  
  1 Elkhouly, Marwan A        14 HS-MR                3:00.42    2:48.19 SILV   
                  37.69     1:20.61 (42.92)     2:04.91 (44.30)     2:48.19 (43.28)
  2 Altawab, Mostafa          14 HS-MR                2:55.53    2:48.24 SILV   
                  37.23     1:20.41 (43.18)     2:04.72 (44.31)     2:48.24 (43.52)
  3 Hilario, Dalwin F         13 RedTails-MR          2:56.47    2:49.82 SILV   
                  38.06     1:22.27 (44.21)     2:07.56 (45.29)     2:49.82 (42.26)
  4 Dilchand, Sean            14 Unattached           2:58.49    2:51.01 SILV   
                  40.18     1:25.12 (44.94)     2:07.90 (42.78)     2:51.01 (43.11)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.59  JO
              1:11.60  QUAL Bronze Champs Qual.
              1:11.99  SILV
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:11.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Hilario, Dalwin F         13 RedTails-MR          1:16.51    1:12.71 BRNZ   
                  32.57     1:12.71 (40.14)                                        
  2 Alexandrov, Alexander T   13 APEX-MR              1:14.21    1:13.45 BRNZ   
                  33.42     1:13.45 (40.03)                                        
  3 Celik, Huseyin S          14 Unhes-Mr-MR          1:18.99    1:16.50 BRNZ   
                  33.87     1:16.50 (42.63)                                        
  4 Martinez, Christopher I   14 RedTails-MR          1:18.62    1:19.65 BRNZ   
                  35.41     1:19.65 (44.24)                                        
  5 Leal, Johnny              14 RedTails-MR          1:16.77    1:20.56 BRNZ   
                  34.99     1:20.56 (45.57)                                        
  6 Dilchand, Sean            14 Unattached           1:22.50    1:21.91 BRNZ   
                  38.42     1:21.91 (43.49)                                        
  7 Adegoke, Bobola           14 Unattached           1:18.60    1:22.79 BRNZ   
                  36.67     1:22.79 (46.12)                                        
  8 Angles, Lucas J           14 Manhattan Makos-MR   1:32.31    1:28.97 BRNZ   
                  40.35     1:28.97 (48.62)                                        
  9 Drummond, Jared           13 APEX-MR              1:28.55    1:32.29 BRNZ   
                  39.41     1:32.29 (52.88)                                        
 10 Williams, Jigga           13 CAS-MR               1:30.25    1:32.82 BRNZ   
                  40.51     1:32.82 (52.31)                                        
 11 Miller, Emanuel           13 KB Makos-MR          1:30.58    1:33.39 BRNZ   
                  40.72     1:33.39 (52.67)                                        
 12 Velazquez, Jonathan J     13 KB Makos-MR          1:46.96    1:50.97 BRNZ   
                  48.63   1:50.97 (1:02.34)                                        
Non-Award Division  
  1 Ambrosio, Jordan          13 RedTails-MR          1:13.06    1:10.09 QUAL   
                  32.45     1:10.09 (37.64)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:19.99  JO
              2:32.59  SILV
              2:32.60  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:32.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Ruf, Jason E              14 HS-MR                2:57.13    2:34.64 BRNZ   
                  34.19     1:14.54 (40.35)     1:56.81 (42.27)     2:34.64 (37.83)
  2 Ambrosio, Jordan          13 RedTails-MR          2:54.29    2:35.65 BRNZ   
                  33.35     1:12.18 (38.83)     1:53.31 (41.13)     2:35.65 (42.34)
  3 Elkhouly, Marwan A        14 HS-MR                3:02.49    2:45.03 BRNZ   
                  34.78     1:15.13 (40.35)     1:58.00 (42.87)     2:45.03 (47.03)
  4 Maloney, Bobby D          14 HS-MR                3:14.88    3:06.53 BRNZ   
                  38.15                             2:15.51 ( )     3:06.53 (51.02)
Non-Award Division  
 -- Alexandrov, Alexander T   13 APEX-MR              2:58.72        DFS        
      Declared false start
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:13.99  JO
              2:32.99  SILV
              2:33.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:33.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Altawab, Mostafa          14 HS-MR                2:36.80    2:36.40 BRNZ   
                  32.07     1:14.53 (42.46)     1:59.89 (45.36)     2:36.40 (36.51)
  2 Dilchand, Sean            14 Unattached           2:41.35    2:37.54 BRNZ   
                  36.59     1:16.96 (40.37)     2:01.76 (44.80)     2:37.54 (35.78)
  3 Wong, Kevin               13 HS-MR                2:34.93    2:39.75 BRNZ   
                  32.57     1:15.93 (43.36)     2:03.62 (47.69)     2:39.75 (36.13)
  4 Adegoke, Bobola           14 Unattached           2:57.15    2:42.78 BRNZ   
                  35.73     1:17.55 (41.82)     2:05.05 (47.50)     2:42.78 (37.73)
  5 Villalobos, Matt J        13 APEX-MR              2:41.81    2:43.19 BRNZ   
                  34.97     1:15.24 (40.27)     2:05.70 (50.46)     2:43.19 (37.49)
  6 Friedland, Simon A        13 Unhes-Mr-MR          2:52.78    2:43.82 BRNZ   
                  39.38     1:20.20 (40.82)     2:05.13 (44.93)     2:43.82 (38.69)
  7 Walsh, Liam T             13 HS-MR                2:51.05    2:47.73 BRNZ   
                  36.17     1:18.20 (42.03)     2:09.66 (51.46)     2:47.73 (38.07)
  8 Maloney, Bobby D          14 HS-MR                2:51.26    2:47.77 BRNZ   
                  36.43     1:17.46 (41.03)     2:12.10 (54.64)     2:47.77 (35.67)
  9 Williams, Jigga           13 CAS-MR               3:00.46    2:56.52 BRNZ   
                  39.14     1:22.88 (43.74)     2:15.80 (52.92)     2:56.52 (40.72)
 -- Celik, Huseyin S          14 Unhes-Mr-MR          2:48.60         DQ        
      Non-simultaneous arms - breast
                  34.27     1:15.00 (40.73)     2:07.78 (52.78)          DQ (34.20)
 -- Baldwin, Sean D           13 HS-MR                2:41.92         DQ        
      One hand touch - breast
                  31.41     1:11.25 (39.84)     1:59.66 (48.41)          DQ (35.82)
Non-Award Division  
  1 Ebied, Yousef             13 Twisters-MR          2:33.90    2:25.48 SILV   
                  30.42     1:06.80 (36.38)     1:51.77 (44.97)     2:25.48 (33.71)
  2 Ambrosio, Jordan          13 RedTails-MR          2:45.00    2:29.86 SILV   
                  33.10     1:10.41 (37.31)     1:55.91 (45.50)     2:29.86 (33.95)
 -- Alexandrov, Alexander T   13 APEX-MR              2:36.44         DQ        
      Declared false start - Misc
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:45.99  JO
              5:09.79  SILV
              5:09.80  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 5:09.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Hilario, Dalwin F         13 RedTails-MR          5:37.30    5:15.96 BRNZ   
                  32.54     1:14.79 (42.25)                             2:34.30 ( )
        3:19.21 (44.91)     4:05.99 (46.78)   5:15.96 (1:09.97)                    
  2 Dilchand, Sean            14 Unattached           5:58.03    5:39.97 BRNZ   
                  38.18     1:23.79 (45.61)     2:07.12 (43.33)     2:50.84 (43.72)
        3:37.27 (46.43)     4:24.49 (47.22)     5:02.67 (38.18)     5:39.97 (37.30)
 
Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.79  AGTC
                25.19  SILV
                25.20  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 25.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Haque, Nayem A            17 APEX-MR                24.95      25.37 BRNZ   
JO - Division  
  1 Shteynberg, Samuel D      16 HS-MR                  25.59      25.44 BRNZ   
  2 Baranov, Lenny            15 HS-MR                  26.01      25.52 BRNZ   
  3 Zhenilenko, Alan P        15 Unhes-Mr-MR            28.18      27.10 BRNZ   
  4 Guzman, Anthony L         16 RedTails-MR            26.78      27.31 BRNZ   
  5 Williams, Jared A         16 CAS-MR                 28.30      28.13 BRNZ   
  6 Ngo, Kevin                15 APEX-MR                28.23      28.23 BRNZ   
  7 Borbon, Andre T           16 TSC-MR                 28.88      28.26 BRNZ   
  8 Cabrera, Steven           17 TSC-MR                 29.13      28.51 BRNZ   
  8 Pena, Michael A           15 APEX-MR                28.73      28.51 BRNZ   
 10 Griffith, Keyshawn I      17 RedTails-MR            28.41      28.76 BRNZ   
 11 Zarzuela, Brian           15 TSC-MR                 27.41      29.52 BRNZ   
 12 Luefoung, Akeem M         17 TSC-MR                 32.69      31.54 BRNZ   
 13 Richiez, Nasser N         16 APEX-MR                30.25      31.60 BRNZ   
 14 Lamagurung, Jitendra      15 TSC-MR                 32.25      32.34 BRNZ   
 15 Pierre, Triston A         17 TSC-MR                 30.72      32.46 BRNZ   
 16 Bellerice, Angeto         15 TSC-MR                 48.43      45.32 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Sanchez, Ryan             18 RedTails-MR            25.53      24.96 SILV   
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.49  AGTC
                54.49  SILV
                54.50  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 54.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Young, Chaz N             17 RedTails-MR            55.89      54.89 BRNZ   
                  26.43       54.89 (28.46)                                        
  2 Streeter, Myles           17 CAS-MR                 55.02      55.13 BRNZ   
                  27.88       55.13 (27.25)                                        
  3 Hernandez, Luis           15 CAS-MR                 56.74      56.12 BRNZ   
                  27.42       56.12 (28.70)                                        
  4 Orman-Kollmar, Max A      17 APEX-MR                55.46      57.34 BRNZ   
                  27.29       57.34 (30.05)                                        
  5 Sanchez, Ryan             18 RedTails-MR            58.72      58.84 BRNZ   
                  27.77       58.84 (31.07)                                        
  6 Diaz, Louis A             18 KB Makos-MR            57.28    1:01.03 BRNZ   
                  28.59     1:01.03 (32.44)                                        
  7 Zhenilenko, Alan P        15 Unhes-Mr-MR          1:01.76    1:01.29 BRNZ   
                  29.59     1:01.29 (31.70)                                        
  8 Hidalgo, Ricardo A        15 WAC-MR                 59.06    1:01.59 BRNZ   
                  29.23     1:01.59 (32.36)                                        
  9 Sanchez, Stallion         16 KB Makos-MR            59.00    1:01.62 BRNZ   
                  29.37     1:01.62 (32.25)                                        
 10 Polanco, Dan              15 KB Makos-MR          1:02.41    1:01.82 BRNZ   
 11 Sanchez, Andersson        16 KB Makos-MR          1:00.49    1:01.93 BRNZ   
                  29.27     1:01.93 (32.66)                                        
 12 Pena, Michael A           15 APEX-MR              1:03.54    1:04.25 BRNZ   
                  30.30     1:04.25 (33.95)                                        
 13 Williams, Jared A         16 CAS-MR               1:04.63    1:06.90 BRNZ   
 14 Cabrera, Steven           17 TSC-MR               1:07.21    1:07.13 BRNZ   
                  32.00     1:07.13 (35.13)                                        
 15 Griffith, Keyshawn I      17 RedTails-MR          1:04.78    1:07.46 BRNZ   
 16 Richiez, Nasser N         16 APEX-MR              1:10.09    1:09.82 BRNZ   
 17 Alexandrov, Nickola T     16 APEX-MR              1:09.14    1:09.86 BRNZ   
                  33.06     1:09.86 (36.80)                                        
 18 Lucas, CJ J               15 APEX-MR              1:16.97    1:10.81 BRNZ   
                  33.73     1:10.81 (37.08)                                        
 19 Luefoung, Akeem M         17 TSC-MR               1:14.94    1:13.77 BRNZ   
                  35.93     1:13.77 (37.84)                                        
 20 Diaby, Pape               16 TSC-MR               1:24.87    1:22.68 BRNZ   
                  37.51     1:22.68 (45.17)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:57.99  AGTC
              1:57.99  SILV
              1:58.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:58.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Young, Chaz N             17 RedTails-MR          2:04.55    2:01.50 BRNZ   
                  27.83       58.00 (30.17)     1:29.51 (31.51)     2:01.50 (31.99)
  2 Hernandez, Luis           15 CAS-MR               2:08.47    2:02.58 BRNZ   
                  28.77     1:00.06 (31.29)     1:31.90 (31.84)     2:02.58 (30.68)
  3 Sanchez, Ryan             18 RedTails-MR          2:13.24    2:06.78 BRNZ   
                  28.68     1:00.79 (32.11)     1:33.36 (32.57)     2:06.78 (33.42)
  4 Diaz, Louis A             18 KB Makos-MR          2:13.03    2:10.94 BRNZ   
                  28.44     1:01.31 (32.87)     1:36.77 (35.46)     2:10.94 (34.17)
  5 Hidalgo, Ricardo A        15 WAC-MR               2:08.73    2:12.04 BRNZ   
                  29.92     1:03.43 (33.51)     1:37.95 (34.52)     2:12.04 (34.09)
  6 Zhenilenko, Alan P        15 Unhes-Mr-MR          2:19.87    2:12.90 BRNZ   
                  28.20     1:00.79 (32.59)     1:36.81 (36.02)     2:12.90 (36.09)
  7 Haque, Nayem A            17 APEX-MR              2:13.73    2:15.10 BRNZ   
                  28.77     1:02.29 (33.52)     1:39.08 (36.79)     2:15.10 (36.02)
  8 Sanchez, Stallion         16 KB Makos-MR          2:15.51    2:15.36 BRNZ   
                  28.65     1:02.41 (33.76)     1:38.64 (36.23)     2:15.36 (36.72)
  9 Sanchez, Andersson        16 KB Makos-MR          2:26.48    2:21.39 BRNZ   
                  30.07     1:05.33 (35.26)     1:44.15 (38.82)     2:21.39 (37.24)
 10 Polanco, Dan              15 KB Makos-MR          2:29.90    2:21.96 BRNZ   
 11 Ngo, Kevin                15 APEX-MR              2:36.41    2:27.62 BRNZ   
                  31.60     1:06.60 (35.00)     1:45.86 (39.26)     2:27.62 (41.76)
 12 Alexandrov, Nickola T     16 APEX-MR              2:30.68    2:32.41 BRNZ   
                  32.60     1:10.82 (38.22)     1:52.23 (41.41)     2:32.41 (40.18)
 13 Griffith, Keyshawn I      17 RedTails-MR          2:33.54    2:32.65 BRNZ   
                  32.32                             1:51.28 ( )     2:32.65 (41.37)
 14 Lucas, CJ J               15 APEX-MR              2:52.00    2:41.75 BRNZ   
                  34.06     1:15.14 (41.08)     1:59.68 (44.54)     2:41.75 (42.07)
 15 Zarzuela, Brian           15 TSC-MR               2:42.49    2:42.37 BRNZ   
                  33.31     1:13.38 (40.07)     1:58.92 (45.54)     2:42.37 (43.45)
 16 Williams, Jared A         16 CAS-MR               2:38.06    2:44.70 BRNZ   
 17 Lamagurung, Jitendra      15 TSC-MR               2:59.81    2:52.89 BRNZ   
                  36.80     1:21.84 (45.04)     2:09.84 (48.00)     2:52.89 (43.05)
 18 Luefoung, Akeem M         17 TSC-MR               3:00.46    2:57.31 BRNZ   
                  37.74     1:22.71 (44.97)     2:10.97 (48.26)     2:57.31 (46.34)
 19 Diaby, Pape               16 TSC-MR               3:14.04    2:58.55 BRNZ   
                  36.75     1:21.87 (45.12)     2:10.94 (49.07)     2:58.55 (47.61)
 
Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:17.99  AGTC
              5:17.99  SILV
              5:18.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 5:18.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Young, Chaz N             17 RedTails-MR          5:47.62    5:38.21 BRNZ   
                  28.54       59.83 (31.29)     1:32.52 (32.69)     2:06.45 (33.93)
        2:40.82 (34.37)     3:16.12 (35.30)     3:51.26 (35.14)     4:27.22 (35.96)
        5:02.81 (35.59)     5:38.21 (35.40)                                        
  2 Guzman, Anthony L         16 RedTails-MR          5:45.83    5:42.75 BRNZ   
                  29.22     1:01.94 (32.72)     1:36.11 (34.17)     2:10.81 (34.70)
        2:45.78 (34.97)     3:21.11 (35.33)     3:56.78 (35.67)     4:32.34 (35.56)
        5:08.20 (35.86)     5:42.75 (34.55)                                        
  3 Sanchez, Ryan             18 RedTails-MR          6:04.21    5:45.27 BRNZ   
                  30.21     1:03.39 (33.18)     1:37.50 (34.11)     2:12.25 (34.75)
        2:47.21 (34.96)     3:22.46 (35.25)     3:58.33 (35.87)     4:33.75 (35.42)
        5:10.36 (36.61)     5:45.27 (34.91)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:01.59  AGTC
              1:03.89  SILV
              1:03.90  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:03.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haque, Nayem A            17 APEX-MR              1:05.92    1:05.45 BRNZ   
  2 Streeter, Myles           17 CAS-MR               1:06.65    1:07.05 BRNZ   
                  31.40     1:07.05 (35.65)                                        
  3 Diaz, Louis A             18 KB Makos-MR          1:08.49    1:07.16 BRNZ   
                  32.78     1:07.16 (34.38)                                        
  4 Young, Chaz N             17 RedTails-MR          1:08.70    1:09.24 BRNZ   
                  33.74     1:09.24 (35.50)                                        
  5 Hernandez, Luis           15 CAS-MR               1:10.88    1:09.37 BRNZ   
                  33.90     1:09.37 (35.47)                                        
  6 Zhenilenko, Alan P        15 Unhes-Mr-MR          1:14.37    1:12.43 BRNZ   
                  36.10     1:12.43 (36.33)                                        
  7 Sanchez, Stallion         16 KB Makos-MR          1:13.11    1:13.24 BRNZ   
                  35.13     1:13.24 (38.11)                                        
  8 Sanchez, Andersson        16 KB Makos-MR          1:11.67    1:13.38 BRNZ   
  9 Williams, Jared A         16 CAS-MR               1:20.46    1:17.57 BRNZ   
                  37.98     1:17.57 (39.59)                                        
 10 Griffith, Keyshawn I      17 RedTails-MR          1:19.57    1:20.31 BRNZ   
 11 Lucas, CJ J               15 APEX-MR              1:30.96    1:24.70 BRNZ   
 12 Alexandrov, Nickola T     16 APEX-MR              1:24.84    1:26.57 BRNZ   
 13 Diaby, Pape               16 TSC-MR               1:37.87    1:27.98 BRNZ   
 14 Richiez, Nasser N         16 APEX-MR              1:31.15    1:35.03 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Sanchez, Ryan             18 RedTails-MR          1:06.04    1:03.49 SILV   
                  30.70     1:03.49 (32.79)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:13.99  AGTC
              2:16.89  SILV
              2:16.90  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:16.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
JO - Division  
  1 Sanchez, Ryan             18 RedTails-MR          2:23.47    2:18.11 BRNZ   
                  31.40     1:06.02 (34.62)     1:41.34 (35.32)     2:18.11 (36.77)
  2 Shteynberg, Samuel D      16 HS-MR                2:23.15    2:21.05 BRNZ   
                  32.82     1:07.69 (34.87)     1:45.16 (37.47)     2:21.05 (35.89)
  3 Orman-Kollmar, Max A      17 APEX-MR              2:20.20    2:23.70 BRNZ   
                  32.24     1:07.34 (35.10)     1:44.96 (37.62)     2:23.70 (38.74)
  4 Hafez, Omar A             15 HS-MR                2:29.19    2:24.03 BRNZ   
                  33.48     1:09.81 (36.33)     1:47.89 (38.08)     2:24.03 (36.14)
  5 Baranov, Lenny            15 HS-MR                2:42.75    2:42.35 BRNZ   
                  37.99     1:18.56 (40.57)     2:01.24 (42.68)     2:42.35 (41.11)
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:09.99  AGTC
              1:10.89  SILV
              1:10.90  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:10.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Streeter, Myles           17 CAS-MR               1:13.89    1:13.74 BRNZ   
                  34.53     1:13.74 (39.21)                                        
  2 Guzman, Anthony L         16 RedTails-MR          1:12.45    1:13.93 BRNZ   
                  34.80     1:13.93 (39.13)                                        
  3 Sanchez, Ryan             18 RedTails-MR          1:15.88    1:15.04 BRNZ   
                  35.92     1:15.04 (39.12)                                        
  4 Hafez, Omar A             15 HS-MR                1:14.83    1:17.12 BRNZ   
                  35.27     1:17.12 (41.85)                                        
  5 Zhenilenko, Alan P        15 Unhes-Mr-MR          1:24.12    1:22.80 BRNZ   
                  38.68     1:22.80 (44.12)                                        
  6 Zarzuela, Brian           15 TSC-MR               1:24.39    1:25.25 BRNZ   
                  39.80     1:25.25 (45.45)                                        
  7 Williams, Jared A         16 CAS-MR               1:26.41    1:28.64 BRNZ   
                  41.10     1:28.64 (47.54)                                        
  8 Griffith, Keyshawn I      17 RedTails-MR          1:33.11    1:32.13 BRNZ   
                  42.58     1:32.13 (49.55)                                        
  9 Lucas, CJ J               15 APEX-MR              1:45.34    1:37.26 BRNZ   
                  45.41     1:37.26 (51.85)                                        
 10 Cabrera, Steven           17 TSC-MR               1:42.10    1:41.23 BRNZ   
                  46.23     1:41.23 (55.00)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:31.99  AGTC
              2:36.79  SILV
              2:36.80  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:36.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Young, Chaz N             17 RedTails-MR          2:44.89    2:36.98 BRNZ   
                  35.63     1:14.63 (39.00)     1:55.82 (41.19)     2:36.98 (41.16)
  2 Polanco, Dan              15 KB Makos-MR          2:59.41    3:04.10 BRNZ   
                  38.72     1:24.49 (45.77)     2:14.68 (50.19)     3:04.10 (49.42)
  3 Zarzuela, Brian           15 TSC-MR               3:12.22    3:09.24 BRNZ   
                  40.62     1:29.56 (48.94)     2:20.07 (50.51)     3:09.24 (49.17)
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                59.99  AGTC
              1:02.59  SILV
              1:02.60  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:02.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hafez, Omar A             15 HS-MR                1:03.73    1:02.91 BRNZ   
                  28.90     1:02.91 (34.01)                                        
  2 Young, Chaz N             17 RedTails-MR          1:03.63    1:02.93 BRNZ   
                  28.59     1:02.93 (34.34)                                        
  3 Streeter, Myles           17 CAS-MR               1:04.38    1:05.10 BRNZ   
                  29.51     1:05.10 (35.59)                                        
  4 Guzman, Anthony L         16 RedTails-MR          1:05.95    1:06.07 BRNZ   
                  30.44     1:06.07 (35.63)                                        
  5 Shteynberg, Samuel D      16 HS-MR                1:06.59    1:07.07 BRNZ   
                  30.31     1:07.07 (36.76)                                        
  6 Sanchez, Ryan             18 RedTails-MR          1:07.90    1:07.76 BRNZ   
                  30.39     1:07.76 (37.37)                                        
  7 Zhenilenko, Alan P        15 Unhes-Mr-MR          1:11.22    1:10.61 BRNZ   
                  31.87     1:10.61 (38.74)                                        
  8 Griffith, Keyshawn I      17 RedTails-MR          1:18.46    1:21.39 BRNZ   
                  36.52     1:21.39 (44.87)                                        
  9 Williams, Jared A         16 CAS-MR               1:23.44    1:25.71 BRNZ   
                  37.23     1:25.71 (48.48)                                        
 10 Lucas, CJ J               15 APEX-MR              1:35.32    1:29.57 BRNZ   
                  40.60     1:29.57 (48.97)                                        
 -- Pierre, Triston A         17 TSC-MR               1:41.63         DQ        
      Non-simultaneous touch
                  43.09        DQ (1:00.40)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:19.99  AGTC
              2:24.99  SILV
              2:25.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:25.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sanchez, Ryan             18 RedTails-MR          2:49.79    2:35.83 BRNZ   
                  31.66     1:08.27 (36.61)     1:50.82 (42.55)     2:35.83 (45.01)
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:14.99  AGTC
              2:27.79  SILV
              2:27.80  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:27.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhenilenko, Alan P        15 Unhes-Mr-MR          2:35.65    2:37.18 BRNZ   
                  31.98     1:11.21 (39.23)     2:01.18 (49.97)     2:37.18 (36.00)
  2 Williams, Jared A         16 CAS-MR               2:52.31    2:45.65 BRNZ   
                  35.08     1:16.66 (41.58)     2:06.75 (50.09)     2:45.65 (38.90)
  3 Borbon, Andre T           16 TSC-MR               2:40.52    2:46.24 BRNZ   
                  34.88     1:17.13 (42.25)     2:06.73 (49.60)     2:46.24 (39.51)
  4 Griffith, Keyshawn I      17 RedTails-MR          2:55.46    2:56.08 BRNZ   
                  34.18     1:16.90 (42.72)     2:12.44 (55.54)     2:56.08 (43.64)
  5 Zarzuela, Brian           15 TSC-MR               3:03.54    2:56.90 BRNZ   
                  37.35     1:28.57 (51.22)     2:19.73 (51.16)     2:56.90 (37.17)
Non-Award Division  
  1 Baranov, Lenny            15 HS-MR                2:28.98    2:21.32 SILV   
                  29.91     1:08.08 (38.17)     1:47.98 (39.90)     2:21.32 (33.34)
  2 Streeter, Myles           17 CAS-MR               2:28.49    2:24.72 SILV   
                  27.86     1:06.35 (38.49)     1:49.11 (42.76)     2:24.72 (35.61)
 
Men 13 & Over 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Hilario, Dalwin F         13 RedTails-MR               NT    5:53.46        
                  29.50     1:03.67 (34.17)     1:40.22 (36.55)     2:17.71 (37.49)
                                3:31.12 ( )                             4:43.47 ( )
        5:19.08 (35.61)     5:53.46 (34.38)