Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 1/6/2015 05:12 PM
            2015 MR WSSC-AG January Blitz Distance Meet - 1/2/2015             
                              Sanction #: 150121                               
                                    Results                                    
 
Girls 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:30.49  9-10 ZQ
              6:44.99  9-10 JO
              7:04.99  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sommer, Stefanie M        10 AG-MR                     NT    6:47.73 SILV   
                  35.42     1:15.92 (40.50)     1:58.18 (42.26)     2:39.53 (41.35)
        3:22.55 (43.02)     4:03.62 (41.07)     4:46.99 (43.37)     5:29.81 (42.82)
        6:11.24 (41.43)     6:47.73 (36.49)                                        
  2 Mahin, Anora M            10 WSSC-MR                   NT    8:39.23        
                  43.22     1:33.89 (50.67)     2:27.61 (53.72)     3:21.28 (53.67)
        4:14.47 (53.19)     5:09.01 (54.54)     6:02.74 (53.73)     6:56.47 (53.73)
        7:50.39 (53.92)     8:39.23 (48.84)                                        
  3 Brown, Madison G           9 WSSC-MR                   NT    9:58.43        
                  49.06   1:51.33 (1:02.27)   2:52.38 (1:01.05)   3:56.32 (1:03.94)
      4:58.69 (1:02.37)   6:01.58 (1:02.89)   7:05.17 (1:03.59)   8:05.91 (1:00.74)
        9:04.55 (58.64)     9:58.43 (53.88)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:48.99  10&U ZQ
              2:51.99  10&U JO
              3:13.99  10&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas, Cayla           10 DA-MR                3:23.78    3:11.28 SILV   
                  40.25     1:25.57 (45.32)     2:24.86 (59.29)     3:11.28 (46.42)
  2 Marin, Alyssa A           10 WSSC-MR                   NT    3:31.42        
                  46.92     1:41.48 (54.56)   2:42.43 (1:00.95)     3:31.42 (48.99)
  3 Heroux, Julia E            9 AG-MR                     NT    4:50.27        
                1:05.61   2:20.61 (1:15.00)   3:40.00 (1:19.39)   4:50.27 (1:10.27)
 -- Blanchard, Sasha M         9 AG-MR                     NT         NS        
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:14.99  11-12 METS
              5:57.99  11-12 ZQ
              5:58.99  11-12 JO
              6:20.79  11-12 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Babitz, Haily J           12 AG-MR                     NT    6:15.49 SILV   
                  31.18     1:07.28 (36.10)     1:44.65 (37.37)     2:23.90 (39.25)
        3:02.80 (38.90)     3:42.67 (39.87)     4:22.79 (40.12)     5:02.49 (39.70)
        5:40.36 (37.87)     6:15.49 (35.13)                                        
  2 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                6:40.95    6:34.85        
                  33.89     1:12.63 (38.74)     1:53.12 (40.49)     2:33.37 (40.25)
        3:13.56 (40.19)     3:54.88 (41.32)     4:35.87 (40.99)     5:16.56 (40.69)
        5:56.89 (40.33)     6:34.85 (37.96)                                        
  3 Leger, Adelle J           12 MVA-MR               7:34.01    6:57.57        
                  35.08     1:14.22 (39.14)     1:55.14 (40.92)     2:37.60 (42.46)
        3:20.51 (42.91)     4:04.90 (44.39)     4:48.27 (43.37)     5:32.11 (43.84)
        6:15.58 (43.47)     6:57.57 (41.99)                                        
  4 Beamish, Keegan J         12 MVA-MR                    NT    7:16.45        
                  37.44     1:19.52 (42.08)     2:04.45 (44.93)     2:49.31 (44.86)
        3:34.21 (44.90)     4:19.52 (45.31)     5:05.57 (46.05)     5:52.64 (47.07)
        6:36.09 (43.45)     7:16.45 (40.36)                                        
  5 Brown, Olivia F           11 WSSC-MR                   NT    7:24.43        
                  37.10     1:21.52 (44.42)     2:07.32 (45.80)     2:53.35 (46.03)
        3:39.35 (46.00)     4:26.13 (46.78)     5:12.76 (46.63)     5:58.79 (46.03)
        6:43.16 (44.37)     7:24.43 (41.27)                                        
  6 Whitehurst, Gabby M       12 MVA-MR                    NT    7:30.42        
                  38.65     1:23.10 (44.45)     2:07.41 (44.31)     2:51.53 (44.12)
        3:38.85 (47.32)     4:26.43 (47.58)     5:14.39 (47.96)     6:01.36 (46.97)
        6:46.08 (44.72)     7:30.42 (44.34)                                        
  7 Palmer, Kathryn E         12 WSSC-MR              7:21.93    7:32.11        
                  36.51     1:18.81 (42.30)     2:04.00 (45.19)     2:51.08 (47.08)
        3:38.39 (47.31)   5:14.44 (1:36.05)     6:01.58 (47.14)     6:48.83 (47.25)
        7:32.16 (43.33)         7:32.11 ( )                                        
 -- Jones, Kristen L          11 DA-MR                8:33.10         DQ        
      No touch on turn
                  39.00     1:28.80 (49.80)     2:20.45 (51.65)     3:15.48 (55.03)
                                                    5:07.01 ( )   6:57.44 (1:50.43)
           DQ (1:43.19)                                                            
 
Girls 11-12 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Elissa J          12 WSSC-MR                   NT   21:44.41        
                  32.91     1:09.69 (36.78)     1:48.23 (38.54)     2:26.82 (38.59)
        3:05.63 (38.81)     3:44.71 (39.08)     4:23.52 (38.81)     5:03.25 (39.73)
        5:42.17 (38.92)     6:22.19 (40.02)     7:02.21 (40.02)     7:42.46 (40.25)
        8:22.29 (39.83)     9:02.35 (40.06)     9:42.92 (40.57)    10:23.19 (40.27)
       11:03.74 (40.55)    11:44.54 (40.80)    12:24.68 (40.14)    13:04.51 (39.83)
       13:44.70 (40.19)    14:25.30 (40.60)    15:06.00 (40.70)    15:46.59 (40.59)
       16:27.28 (40.69)    17:07.96 (40.68)    17:48.78 (40.82)    18:29.22 (40.44)
       19:09.69 (40.47)    19:49.34 (39.65)    20:27.55 (38.21)    21:05.84 (38.29)
       21:44.41 (38.57)
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:15.99  11-12 METS
              2:27.99  11-12 ZQ
              2:29.49  11-12 JO
              2:48.09  11-12 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Babitz, Haily J           12 AG-MR                2:40.10    2:34.02 SILV   
                  32.26     1:11.63 (39.37)     1:57.17 (45.54)     2:34.02 (36.85)
  2 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                2:46.40    2:42.24 SILV   
                  35.72     1:18.54 (42.82)     2:06.37 (47.83)     2:42.24 (35.87)
  3 Beamish, Keegan J         12 MVA-MR               3:10.96    2:56.21        
                  43.32     1:27.25 (43.93)     2:17.48 (50.23)     2:56.21 (38.73)
  4 Whitehurst, Gabby M       12 MVA-MR               2:59.50    3:04.44        
                  35.40     1:24.26 (48.86)     2:23.07 (58.81)     3:04.44 (41.37)
  5 Mohyla, Aislynn J         12 AG-MR                     NT    3:04.88        
                  38.07     1:25.76 (47.69)     2:20.03 (54.27)     3:04.88 (44.85)
  6 Marin, Briana O           11 WSSC-MR                   NT    3:09.14        
                  42.50     1:25.27 (42.77)     2:23.39 (58.12)     3:09.14 (45.75)
 
Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
              4:47.49  11-12 METS
              5:24.99  11-12 JO
              5:50.99  11-12 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- lin, Viola J              11 AG-MR                     NT         NS        
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:08.79  13-14 SSEC
              5:14.99  13-14 METS
              5:31.99  13-14 ZQ
              5:35.99  13-14 JO
              5:50.59  13-14 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Regenauer, Christiana M   13 DA-MR                5:26.35    5:30.09 ZQ     
                  29.62     1:02.17 (32.55)     1:35.35 (33.18)     2:08.85 (33.50)
        2:42.31 (33.46)     3:16.45 (34.14)     3:50.37 (33.92)     4:24.12 (33.75)
        4:57.77 (33.65)     5:30.09 (32.32)                                        
  2 Baranowski, Karolina      14 AG-MR                5:49.62    5:46.47 SILV   
                  30.12     1:04.17 (34.05)     1:39.53 (35.36)     2:15.13 (35.60)
        2:50.73 (35.60)     3:26.14 (35.41)     4:01.42 (35.28)     4:37.12 (35.70)
        5:12.64 (35.52)     5:46.47 (33.83)                                        
 
Girls 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
             17:54.39  13-14 SSEC
             18:39.99  13-14 METS
             19:09.99  13-14 ZQ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Alyssa D          13 WSSC-MR                   NT   21:27.88        
                  34.43     1:11.86 (37.43)     1:50.34 (38.48)     2:29.22 (38.88)
        3:07.81 (38.59)     3:46.55 (38.74)     4:24.69 (38.14)     5:03.54 (38.85)
        5:43.42 (39.88)     6:22.58 (39.16)     7:01.58 (39.00)     7:40.96 (39.38)
        8:20.44 (39.48)     9:00.27 (39.83)     9:40.36 (40.09)    10:19.82 (39.46)
       11:00.10 (40.28)    11:40.14 (40.04)    12:20.48 (40.34)    13:01.56 (41.08)
       13:42.01 (40.45)    14:22.35 (40.34)    15:01.92 (39.57)    15:41.85 (39.93)
       16:21.13 (39.28)    17:01.28 (40.15)    17:40.56 (39.28)    18:19.63 (39.07)
       18:58.46 (38.83)    19:36.67 (38.21)    20:14.44 (37.77)    20:52.02 (37.58)
       21:27.88 (35.86)
 
Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:08.79  15&O SSEC
              5:14.99  15&O METS
              5:27.99  15&O ZQ
              5:39.99  15&O SILV
              5:39.99  15&O CHAL
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stangeby, Hailee M        16 AG-MR                5:29.27    5:43.55        
                  29.62     1:02.59 (32.97)     1:36.67 (34.08)     2:10.57 (33.90)
        2:45.39 (34.82)     3:20.63 (35.24)     3:56.27 (35.64)     4:32.13 (35.86)
        5:07.88 (35.75)     5:43.55 (35.67)                                        
  2 Crumm, Jessica A          17 AG-MR                     NT    6:02.97        
                  33.30     1:10.78 (37.48)     1:48.94 (38.16)     2:25.34 (36.40)
        3:01.21 (35.87)     3:37.24 (36.03)     4:13.88 (36.64)     4:50.71 (36.83)
        5:27.56 (36.85)     6:02.97 (35.41)                                        
  3 Regenauer, Emma A         17 DA-MR                5:55.01    6:06.96        
                  33.62     1:11.08 (37.46)     1:48.74 (37.66)     2:25.95 (37.21)
        3:03.62 (37.67)     3:40.76 (37.14)     4:19.38 (38.62)     4:55.37 (35.99)
        5:32.11 (36.74)     6:06.96 (34.85)                                        
  4 Raleigh, Heather C        15 DA-MR                5:48.27    6:26.49        
                  34.04     1:12.76 (38.72)     1:51.04 (38.28)     2:30.10 (39.06)
        3:10.47 (40.37)     3:50.74 (40.27)     4:31.38 (40.64)     5:11.71 (40.33)
        5:50.35 (38.64)     6:26.49 (36.14)                                        
  5 Nowak, Ruth I             15 WSSC-MR                   NT    6:53.88        
                  34.56     1:13.77 (39.21)     1:54.67 (40.90)     2:36.07 (41.40)
        3:18.38 (42.31)     4:00.99 (42.61)     4:44.07 (43.08)     5:27.78 (43.71)
        6:10.92 (43.14)     6:53.88 (42.96)                                        
 
Girls 15 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
             17:54.39  15&O SSEC
             18:39.99  15&O METS
             19:09.99  15&O ZQ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smolar, Kaitlyn           15 WSSC-MR             18:17.00   18:31.88 METS   
                  29.26     1:01.13 (31.87)     1:33.81 (32.68)     2:07.17 (33.36)
        2:40.19 (33.02)     3:13.71 (33.52)     3:47.65 (33.94)     4:21.31 (33.66)
        4:55.32 (34.01)     5:28.95 (33.63)     6:02.80 (33.85)     6:36.74 (33.94)
        7:10.95 (34.21)     7:45.12 (34.17)     8:19.42 (34.30)     8:53.57 (34.15)
        9:27.71 (34.14)    10:01.90 (34.19)    10:36.40 (34.50)    11:10.16 (33.76)
       11:44.30 (34.14)    12:18.45 (34.15)    12:52.50 (34.05)    13:26.59 (34.09)
       14:00.79 (34.20)    14:34.68 (33.89)    15:08.27 (33.59)    15:42.53 (34.26)
       16:16.79 (34.26)    16:51.16 (34.37)    17:25.15 (33.99)    17:59.06 (33.91)
       18:31.88 (32.82)
  2 Thompson, Jordan L        15 AG-MR               18:49.00   19:13.22        
                  30.24     1:03.02 (32.78)     1:36.55 (33.53)     2:10.34 (33.79)
        2:44.82 (34.48)     3:19.46 (34.64)     3:54.21 (34.75)     4:28.95 (34.74)
        5:03.94 (34.99)     5:38.87 (34.93)     6:14.13 (35.26)     6:49.84 (35.71)
        7:25.01 (35.17)     8:00.49 (35.48)     8:36.10 (35.61)     9:11.98 (35.88)
        9:47.25 (35.27)    10:23.12 (35.87)    10:58.47 (35.35)    11:34.21 (35.74)
       12:09.82 (35.61)    12:45.49 (35.67)    13:21.13 (35.64)    13:56.74 (35.61)
       14:32.79 (36.05)    15:08.42 (35.63)    15:43.04 (34.62)    16:18.34 (35.30)
       16:54.34 (36.00)    17:29.34 (35.00)    18:04.71 (35.37)    18:39.70 (34.99)
       19:13.22 (33.52)
  3 Miller, Molly A           15 WSSC-MR             19:00.00   19:57.73        
                  29.12     1:00.77 (31.65)     1:35.13 (34.36)     2:10.57 (35.44)
        2:46.20 (35.63)     3:22.15 (35.95)     3:58.47 (36.32)     4:35.17 (36.70)
        5:11.46 (36.29)     5:47.91 (36.45)     6:24.81 (36.90)     7:01.95 (37.14)
        7:39.44 (37.49)     8:16.52 (37.08)     8:53.62 (37.10)     9:30.22 (36.60)
       10:07.81 (37.59)    10:45.14 (37.33)    11:23.06 (37.92)    12:00.70 (37.64)
       12:38.66 (37.96)    13:15.42 (36.76)    13:52.74 (37.32)    14:28.25 (35.51)
       15:06.41 (38.16)    15:44.10 (37.69)    16:20.85 (36.75)    16:58.38 (37.53)
       17:35.18 (36.80)    18:11.77 (36.59)    18:49.02 (37.25)    19:23.56 (34.54)
       19:57.73 (34.17)
  4 Feely, Kayleigh E         16 AG-MR                  22.30   22:53.92        
                  34.07     1:13.85 (39.78)     1:55.00 (41.15)     2:36.86 (41.86)
        3:17.81 (40.95)     3:59.78 (41.97)     4:41.91 (42.13)     5:24.41 (42.50)
        6:06.62 (42.21)     6:48.96 (42.34)     7:30.74 (41.78)     8:12.81 (42.07)
        8:55.43 (42.62)     9:37.68 (42.25)    10:20.04 (42.36)    11:02.80 (42.76)
       11:45.64 (42.84)    12:26.57 (40.93)    13:09.52 (42.95)    13:51.25 (41.73)
       14:33.70 (42.45)    15:16.11 (42.41)    15:58.15 (42.04)    16:40.31 (42.16)
       17:21.61 (41.30)    18:03.27 (41.66)    18:45.62 (42.35)    19:28.20 (42.58)
       20:09.47 (41.27)    20:50.95 (41.48)    21:32.80 (41.85)    22:13.48 (40.68)
       22:53.92 (40.44)
  5 Pietraszka, Sarah G       15 MVA-MR                    NT   24:13.42        
                  36.26     1:17.97 (41.71)     2:00.79 (42.82)     2:44.08 (43.29)
        3:28.62 (44.54)     4:12.44 (43.82)     4:55.70 (43.26)     5:40.33 (44.63)
        6:24.47 (44.14)     7:08.73 (44.26)     7:53.28 (44.55)     8:37.32 (44.04)
        9:21.94 (44.62)    10:06.74 (44.80)    10:52.14 (45.40)    11:36.69 (44.55)
       12:21.67 (44.98)    13:06.94 (45.27)    13:51.42 (44.48)    14:36.88 (45.46)
       15:22.09 (45.21)    16:07.44 (45.35)    16:52.04 (44.60)    17:36.05 (44.01)
       18:20.60 (44.55)    19:05.78 (45.18)    19:50.32 (44.54)    20:34.92 (44.60)
       21:19.16 (44.24)    22:03.14 (43.98)    22:47.14 (44.00)    23:30.57 (43.43)
       24:13.42 (42.85)
 
Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
              4:38.39  15&O SSEC
              4:47.49  15&O METS
              4:59.99  15&O ZQ
              5:13.99  15&O CHAL
              5:23.29  15&O SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Llewellyn, Janel M        17 AG-MR                5:00.22    5:04.65 CHAL   
                  31.81     1:08.84 (37.03)     1:47.90 (39.06)     2:26.42 (38.52)
        3:09.13 (42.71)     3:53.01 (43.88)     4:29.97 (36.96)     5:04.65 (34.68)
  2 Stangeby, Hailee M        16 AG-MR                4:58.17    5:14.95 SILV   
                  33.56     1:13.46 (39.90)     1:54.19 (40.73)     2:34.72 (40.53)
        3:18.97 (44.25)     4:04.39 (45.42)     4:40.23 (35.84)     5:14.95 (34.72)
 
Boys 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:27.99  9-10 ZQ
              6:44.99  9-10 JO
              7:05.99  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kellman, Adam H           10 WSSC-MR                   NT    6:52.07 SILV   
                  34.55     1:14.23 (39.68)     1:56.75 (42.52)     2:39.52 (42.77)
        3:21.11 (41.59)     4:02.86 (41.75)     4:45.86 (43.00)     5:29.10 (43.24)
        6:11.36 (42.26)     6:52.07 (40.71)                                        
 -- Haggerty, Ethan W         10 AG-MR                     NT         NS        
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:45.99  10&U ZQ
              2:51.99  10&U JO
              3:13.99  10&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donkor, Damian            10 AG-MR                     NT    3:10.28 SILV   
                  40.12     1:28.78 (48.66)     2:24.80 (56.02)     3:10.28 (45.48)
  2 Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                3:33.97    3:14.65        
                  47.52     1:36.40 (48.88)     2:34.97 (58.57)     3:14.65 (39.68)
  3 Minevich, Daniel I         8 DA-MR                3:25.70    3:15.15        
                  45.65     1:34.72 (49.07)     2:31.14 (56.42)     3:15.15 (44.01)
  4 Tolis, Alexander B         9 AG-MR                     NT    3:31.78        
                  47.25     1:44.92 (57.67)     2:41.99 (57.07)     3:31.78 (49.79)
  5 Worthington, Griffin R    10 MVA-MR                    NT    3:32.55        
                                1:45.74 ( )   2:47.98 (1:02.24)     3:32.55 (44.57)
  6 Perillo, Justin G          9 DA-MR                     NT    3:56.01        
                                1:53.69 ( )   3:05.88 (1:12.19)     3:56.01 (50.13)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              4:56.99  11-12 METS
              5:55.99  11-12 ZQ
              6:01.99  11-12 JO
              6:31.99  11-12 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baranowski, Damian        12 AG-MR                5:45.07    5:46.53 ZQ     
                  30.27     1:04.97 (34.70)     1:40.31 (35.34)     2:16.25 (35.94)
        2:51.72 (35.47)     3:27.70 (35.98)     4:03.25 (35.55)     4:38.54 (35.29)
        5:13.82 (35.28)     5:46.53 (32.71)                                        
  2 Smolar, Andrew            12 WSSC-MR              6:01.84    5:57.95 JO     
                  32.02     1:08.03 (36.01)     1:44.60 (36.57)     2:21.63 (37.03)
        2:58.80 (37.17)     3:35.17 (36.37)     4:11.78 (36.61)     4:48.67 (36.89)
        5:24.37 (35.70)     5:57.95 (33.58)                                        
  3 Tolis, Christopher P      12 AG-MR                7:01.43    6:49.62        
                  34.44     1:14.69 (40.25)     1:56.14 (41.45)     2:38.83 (42.69)
        3:19.60 (40.77)     4:01.47 (41.87)     4:45.08 (43.61)     5:27.59 (42.51)
        6:07.68 (40.09)     6:49.62 (41.94)                                        
  4 Dwyer, Brayden C          11 WSSC-MR                   NT    7:35.85        
                  37.50     1:20.84 (43.34)     2:06.44 (45.60)     2:53.23 (46.79)
        3:40.60 (47.37)     4:28.77 (48.17)     5:16.60 (47.83)     6:04.89 (48.29)
        6:49.72 (44.83)     7:35.85 (46.13)                                        
 
Boys 11-12 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sobocinski, Lukas J       12 AG-MR                     NT   21:27.37        
                  31.34     1:08.16 (36.82)     1:46.60 (38.44)     2:25.59 (38.99)
        3:05.66 (40.07)     3:45.86 (40.20)     4:26.35 (40.49)     5:06.75 (40.40)
        5:47.20 (40.45)     6:27.98 (40.78)     7:08.52 (40.54)     7:49.23 (40.71)
        8:30.08 (40.85)     9:10.03 (39.95)     9:49.93 (39.90)    10:31.03 (41.10)
       11:11.28 (40.25)    11:51.73 (40.45)    12:30.80 (39.07)    13:09.80 (39.00)
       13:48.80 (39.00)    14:28.14 (39.34)    15:07.74 (39.60)    15:46.83 (39.09)
       16:26.49 (39.66)    17:05.44 (38.95)    17:44.53 (39.09)    18:22.15 (37.62)
       19:01.22 (39.07)    19:39.32 (38.10)    20:17.28 (37.96)    20:54.00 (36.72)
       21:27.37 (33.37)
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:03.99  11-12 METS
              2:28.59  11-12 ZQ
              2:30.49  11-12 JO
              2:55.09  11-12 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donkor, Adrian            12 AG-MR                2:46.69    2:34.56 SILV   
                  33.41     1:12.74 (39.33)     1:57.52 (44.78)     2:34.56 (37.04)
  2 Halpin, Keagen S          11 AG-MR                2:35.49    2:43.28 SILV   
                  34.52     1:17.28 (42.76)     2:07.17 (49.89)     2:43.28 (36.11)
  3 Tolis, Christopher P      12 AG-MR                     NT    2:50.51 SILV   
                  34.97     1:16.35 (41.38)     2:11.14 (54.79)     2:50.51 (39.37)
  4 Rolon, David E            11 MVA-MR                    NT    3:14.27        
                                                    1:37.84 ( )     2:29.33 (51.49)
        3:14.27 (44.94)                                                            
 
Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
              4:25.99  11-12 METS
              5:27.99  11-12 JO
              5:55.99  11-12 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donkor, Adrian            12 AG-MR                     NT    5:29.87 SILV   
                  34.01     1:17.05 (43.04)     1:59.39 (42.34)     2:40.72 (41.33)
        3:26.58 (45.86)     4:11.87 (45.29)     4:50.14 (38.27)     5:29.87 (39.73)
 -- Loeffler, Aidan C         11 AG-MR                     NT         NS        
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              4:48.39  13-14 SSEC
              4:56.99  13-14 METS
              5:21.99  13-14 JO
              5:21.99  13-14 ZQ
              5:50.99  13-14 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sommer, Christopher A     14 AG-MR                5:24.43    5:22.48 SILV   
                  28.37       59.65 (31.28)     1:31.85 (32.20)     2:04.47 (32.62)
        2:37.54 (33.07)     3:10.81 (33.27)     3:44.60 (33.79)     4:18.02 (33.42)
        4:50.86 (32.84)     5:22.48 (31.62)                                        
  2 Vreeland, Caleb R         14 MVA-MR               5:42.69    5:43.30 SILV   
                  29.54     1:02.30 (32.76)     1:36.50 (34.20)     2:11.63 (35.13)
        2:47.02 (35.39)     3:22.33 (35.31)     3:58.01 (35.68)     4:34.24 (36.23)
        5:09.21 (34.97)     5:43.30 (34.09)                                        
  3 Pietraszka, Ryan          13 MVA-MR               6:43.94    6:00.87        
                  31.55     1:07.04 (35.49)     1:44.19 (37.15)     2:21.92 (37.73)
                                2:59.03 ( )     3:35.72 (36.69)     4:12.83 (37.11)
        4:50.12 (37.29)     5:27.40 (37.28)     6:00.87 (33.47)                    
  4 Stangeby, Chris           13 AG-MR                6:37.12    6:01.23        
                  31.10     1:06.55 (35.45)     1:43.80 (37.25)     2:21.59 (37.79)
                                2:58.91 ( )     3:35.88 (36.97)     4:12.65 (36.77)
        4:50.15 (37.50)     5:27.39 (37.24)     6:01.23 (33.84)                    
  5 Tawil, Jacob S            13 AG-MR                7:01.70    7:09.45        
                  37.78     1:19.84 (42.06)     2:03.61 (43.77)     2:46.80 (43.19)
                                3:30.20 ( )                                        
            4:57.37 ( )     5:42.27 (44.90)     6:27.65 (45.38)     7:09.45 (41.80)
  6 Jones, Ryan               13 DA-MR                7:33.46    7:24.35        
                  38.08     1:21.43 (43.35)     2:08.02 (46.59)                    
                                3:41.82 ( )                                        
                                                    5:57.63 ( )   7:24.35 (1:26.72)
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:15.09  13-14 SSEC
              4:25.99  13-14 METS
              4:45.99  13-14 JO
              4:45.99  13-14 ZQ
              5:09.79  13-14 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas, Chauncey        14 DA-MR                4:59.71    4:57.25 SILV   
                  30.01     1:04.91 (34.90)     1:42.04 (37.13)     2:19.61 (37.57)
        3:03.18 (43.57)     3:47.27 (44.09)     4:23.07 (35.80)     4:57.25 (34.18)
  2 Stangeby, Chris           13 AG-MR                5:23.84    5:24.18        
                  31.02     1:06.90 (35.88)     1:48.08 (41.18)     2:27.71 (39.63)
        3:15.88 (48.17)     4:04.28 (48.40)     4:45.45 (41.17)     5:24.18 (38.73)
  3 Palmer, Jack N            14 WSSC-MR                   NT    5:40.55        
                  34.96     1:21.01 (46.05)     2:03.05 (42.04)     2:43.65 (40.60)
        3:32.52 (48.87)     4:22.80 (50.28)     5:02.56 (39.76)     5:40.55 (37.99)
 
Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              4:48.39  15&O SSEC
              4:56.99  15&O METS
              5:09.99  15&O ZQ
              5:17.99  15&O SILV
              5:19.99  15&O CHAL
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jarski, Alex C            15 AG-MR                5:17.35    5:26.63        
                  27.97       59.04 (31.07)     1:31.27 (32.23)     2:04.07 (32.80)
        2:36.82 (32.75)     3:10.49 (33.67)     3:44.58 (34.09)     4:20.28 (35.70)
        4:55.14 (34.86)     5:26.63 (31.49)                                        
  2 Santiago, Chris           16 WSSC-MR              5:23.77    5:26.88        
                  28.89     1:00.77 (31.88)     1:33.64 (32.87)     2:07.19 (33.55)
        2:40.84 (33.65)     3:14.67 (33.83)     3:48.78 (34.11)     4:23.06 (34.28)
        4:56.20 (33.14)     5:26.88 (30.68)                                        
  3 Nicholas, C.J.            16 DA-MR                5:45.11    5:39.71        
                  29.15     1:01.97 (32.82)     1:35.81 (33.84)     2:09.47 (33.66)
        2:44.18 (34.71)     3:18.74 (34.56)     3:54.05 (35.31)     4:29.09 (35.04)
        5:04.69 (35.60)     5:39.71 (35.02)                                        
  4 Jorge, Dylan E            16 DA-MR                6:06.77    6:02.99        
                  30.22     1:04.28 (34.06)     1:40.99 (36.71)     2:18.02 (37.03)
        2:55.50 (37.48)     3:33.52 (38.02)     4:11.35 (37.83)     4:49.15 (37.80)
        5:26.95 (37.80)     6:02.99 (36.04)                                        
 
Boys 15 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
             16:43.99  15&O SSEC
             17:49.99  15&O METS
             18:03.49  15&O CHAL
             18:03.49  15&O ZQ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Winograd, Nicholas        17 AG-MR                     NT   17:27.97 METS   
                  27.41       57.93 (30.52)     1:29.69 (31.76)     2:01.51 (31.82)
        2:33.61 (32.10)     3:05.88 (32.27)     3:37.71 (31.83)     4:09.50 (31.79)
        4:41.25 (31.75)     5:13.12 (31.87)     5:45.16 (32.04)     6:17.16 (32.00)
        6:49.13 (31.97)     7:21.65 (32.52)     7:53.66 (32.01)     8:25.80 (32.14)
        8:57.83 (32.03)     9:29.95 (32.12)    10:02.01 (32.06)    10:34.26 (32.25)
       11:06.25 (31.99)    11:38.43 (32.18)    12:10.62 (32.19)    12:42.78 (32.16)
       13:14.71 (31.93)    13:46.61 (31.90)    14:18.59 (31.98)    14:51.21 (32.62)
       15:23.64 (32.43)    15:55.93 (32.29)    16:28.01 (32.08)    16:59.18 (31.17)
       17:27.97 (28.79)
  2 Peticco, Juan P           15 NBS-MR              17:41.12   17:33.59 METS   
                  27.90       59.28 (31.38)     1:31.37 (32.09)     2:03.46 (32.09)
        2:35.83 (32.37)     3:08.59 (32.76)     3:40.24 (31.65)     4:12.35 (32.11)
        4:44.75 (32.40)     5:16.93 (32.18)     5:49.46 (32.53)     6:21.23 (31.77)
        6:53.22 (31.99)     7:25.27 (32.05)     7:57.73 (32.46)     8:29.71 (31.98)
        9:02.00 (32.29)     9:34.47 (32.47)    10:06.86 (32.39)    10:38.75 (31.89)
       11:11.39 (32.64)    11:43.62 (32.23)    12:15.63 (32.01)    12:47.35 (31.72)
       13:19.68 (32.33)    13:51.62 (31.94)    14:24.05 (32.43)    14:56.05 (32.00)
       15:28.24 (32.19)    16:00.51 (32.27)    16:32.43 (31.92)    17:03.93 (31.50)
       17:33.59 (29.66)
 
Boys 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
              4:15.09  15&O SSEC
              4:25.99  15&O METS
              4:41.99  15&O ZQ
              4:45.89  15&O SILV
              4:45.89  15&O CHAL
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cooney, Hunter C          16 AG-MR                4:42.43    4:32.25 ZQ     
                  28.06     1:00.92 (32.86)     1:34.70 (33.78)     2:08.89 (34.19)
        2:48.75 (39.86)     3:28.82 (40.07)     4:00.51 (31.69)     4:32.25 (31.74)
  2 Vreeland, Zack G          16 MVA-MR               4:50.99    4:42.69 SILV   
                  27.74       59.82 (32.08)     1:35.99 (36.17)     2:13.11 (37.12)
        2:55.12 (42.01)     3:37.85 (42.73)     4:10.60 (32.75)     4:42.69 (32.09)
  3 Emmerich, Lee A           15 AG-MR                4:46.57    4:48.33        
                  29.62     1:04.54 (34.92)     1:40.24 (35.70)     2:15.90 (35.66)
        2:58.52 (42.62)     3:42.24 (43.72)     4:15.52 (33.28)     4:48.33 (32.81)