Licensed to BGC-N. Westchester Marlins
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 10/29/2014 06:11 PM
            2014 MR YMID Halloween Havoc - 10/25/2014 to 10/26/2014            
                                    Results                                    
 
Girls 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fedor, Kate O        7 ZEUS-CT                20.00      19.48        
  2 Vega, Isabella M     7 KB Makos-MR            43.11      19.60        
  3 Golab, Sofia I       7 Middies-MR                NT      20.04        
  4 Euyoque, Nicole      7 Middies-MR             21.00      20.29        
  5 Valerio, Sara A      7 Middies-MR             19.43      20.51        
  6 Yang, Sharon Y       7 Middies-MR             21.04      21.68        
  7 Velazquez, Kimberl   7 ZEUS-CT                20.36      22.37        
  8 Vanvelzor, Hannah    7 ZEUS-CT                20.63      23.02        
  9 McCann, Katherine    7 Middies-MR             21.06      23.53        
 10 Richardson, Davia    6 Storm-MR               31.99      25.38        
 11 Migden, Piper J      7 Storm-MR               30.10      26.93        
 12 King, Abigail        6 Storm-MR               30.25      27.33        
 13 Lee, Madeline        7 Middies-MR             36.38      28.01        
 14 Zarrinnegar, Aryan   6 Middies-MR                NT      28.47        
 15 Martinez-Jimenez,    6 Middies-MR                NT      30.51        
 16 Denaro, Lian         7 Middies-MR                NT      30.68        
 17 McCann, Evelyn E     6 Middies-MR             29.67      31.59        
 18 Schiro, Sarina L     6 Storm-MR               34.70      35.52        
 -- Su, Lorian           7 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Mlynar, Seraphina    6 Storm-MR               32.30        SCR        
 -- Kowalczyk, Vivian    7 Storm-MR               32.99        SCR        
 
Girls 7 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fedor, Kate O        7 ZEUS-CT                47.74      42.47        
  2 Valerio, Sara A      7 Middies-MR             43.51      42.91        
  3 LePage, Charlotte    7 Rivertown Rays-MR      41.78      43.18        
  4 Gaza, Bitsy T        7 Storm-MR               51.78      46.08        
  5 Amerson, Sydney      7 CFB-MR                    NT      47.14        
  6 McCann, Katherine    7 Middies-MR             46.18      47.59        
  7 Velazquez, Kimberl   7 ZEUS-CT                53.05      49.08        
  8 Mckibben, Riley P    7 Flying Dolphins-MR     49.75      49.48        
  9 Vanvelzor, Hannah    7 ZEUS-CT                47.70      49.54        
 10 Yang, Sharon Y       7 Middies-MR                NT      49.84        
 11 Costabile, Kylie     7 CFB-MR                 53.52      51.87        
 12 Eng, Avery           7 Flying Dolphins-MR        NT      56.06        
 13 King, Abigail        6 Storm-MR             1:15.99    1:00.28        
 14 Richardson, Davia    6 Storm-MR             1:15.40    1:03.57        
 15 Pinto, Danixza       7 Flying Dolphins-MR        NT    1:05.07        
 16 Martinez-Jimenez,    6 Middies-MR                NT    1:07.69        
 17 McCann, Evelyn E     6 Middies-MR           1:07.76    1:09.40        
 18 Graham, Isa M        6 Flying Dolphins-MR        NT    1:14.50        
 -- Su, Lorian           7 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Penn, Haley J        7 Rivertown Rays-MR      42.56        SCR        
 -- Mlynar, Seraphina    6 Storm-MR             1:14.14        SCR        
 -- Ranjan, Shreya       6 Flying Dolphins-MR        NT        SCR        
 -- Migden, Piper J      7 Storm-MR             1:15.75        SCR        
 -- Golab, Sofia I       7 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Kowalczyk, Vivian    7 Storm-MR             1:15.99        SCR        
 
Girls 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fedor, Kate O        7 ZEUS-CT                22.50      23.01        
  2 Euyoque, Nicole      7 Middies-MR             22.96      23.34        
  3 King, Abigail        6 Storm-MR               33.00      24.67        
  4 Vega, Isabella M     7 KB Makos-MR            27.42      24.73        
  5 Valerio, Sara A      7 Middies-MR             23.09      25.23        
  6 Velazquez, Kimberl   7 ZEUS-CT                24.10      25.69        
  7 McCann, Katherine    7 Middies-MR             25.20      26.00        
  8 Golab, Sofia I       7 Middies-MR                NT      26.76        
  9 Martinez-Jimenez,    6 Middies-MR                NT      27.62        
 10 Migden, Piper J      7 Storm-MR               33.00      27.77        
 11 Richardson, Davia    6 Storm-MR               33.00      27.99        
 12 Yang, Sharon Y       7 Middies-MR             25.16      28.13        
 13 Lee, Madeline        7 Middies-MR             28.68      28.91        
 14 Schiro, Sarina L     6 Storm-MR               35.90      31.36        
 15 Zarrinnegar, Aryan   6 Middies-MR                NT      32.45        
 -- Denaro, Lian         7 Middies-MR                NT         DQ        
 -- McCann, Evelyn E     6 Middies-MR             30.59         DQ        
 -- Su, Lorian           7 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Mlynar, Seraphina    6 Storm-MR               32.39        SCR        
 -- Kowalczyk, Vivian    7 Storm-MR               33.50        SCR        
 
Girls 7 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 LePage, Charlotte    7 Rivertown Rays-MR      47.22      47.27        
  1 Gaza, Bitsy T        7 Storm-MR               58.50      47.27        
  3 Fedor, Kate O        7 ZEUS-CT                   NT      49.32        
  4 Valerio, Sara A      7 Middies-MR             57.73      50.80        
  5 Amerson, Sydney      7 CFB-MR                    NT      52.26        
  6 Costabile, Kylie     7 CFB-MR               1:05.44      53.52        
  7 Velazquez, Kimberl   7 ZEUS-CT                   NT      53.71        
  8 Vanvelzor, Hannah    7 ZEUS-CT                   NT      54.48        
  9 Pinto, Danixza       7 Flying Dolphins-MR        NT      56.00        
 10 McCann, Katherine    7 Middies-MR                NT      57.91        
 11 King, Abigail        6 Storm-MR             1:20.99      59.13        
 12 Yang, Sharon Y       7 Middies-MR           1:08.56    1:01.59        
 13 Martinez-Jimenez,    6 Middies-MR                NT    1:05.00        
 14 Stillman, Alexandr   7 Flying Dolphins-MR        NT    1:09.22        
 15 Eng, Avery           7 Flying Dolphins-MR        NT    1:09.24        
 16 Graham, Isa M        6 Flying Dolphins-MR        NT    1:15.62        
 -- McCann, Evelyn E     6 Middies-MR                NT         DQ        
 -- Mckibben, Riley P    7 Flying Dolphins-MR     55.37         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Schiro, Sarina L     6 Storm-MR             1:35.80         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Su, Lorian           7 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Penn, Haley J        7 Rivertown Rays-MR      49.65        SCR        
 -- Mlynar, Seraphina    6 Storm-MR             1:10.49        SCR        
 -- Ranjan, Shreya       6 Flying Dolphins-MR        NT        SCR        
 -- Migden, Piper J      7 Storm-MR             1:20.99        SCR        
 -- Golab, Sofia I       7 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Kowalczyk, Vivian    7 Storm-MR             1:20.99        SCR        
 
Girls 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Grasso, Maggie G     7 Storm-MR               36.50      30.25        
  2 Velazquez, Kimberl   7 ZEUS-CT                27.63      31.03        
  3 Golab, Sofia I       7 Middies-MR                NT      33.66        
  4 McCann, Katherine    7 Middies-MR                NT      33.82        
  5 Valerio, Sara A      7 Middies-MR             27.84      34.00        
  6 Vanvelzor, Hannah    7 ZEUS-CT                29.43      36.45        
  7 Lee, Madeline        7 Middies-MR                NT      51.80        
 -- Martinez-Jimenez,    6 Middies-MR                NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- McCann, Evelyn E     6 Middies-MR                NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Denaro, Lian         7 Middies-MR                NT         DQ        
 -- Migden, Piper J      7 Storm-MR               36.99         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Schiro, Sarina L     6 Storm-MR               39.55         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Zarrinnegar, Aryan   6 Middies-MR                NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Su, Lorian           7 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Mlynar, Seraphina    6 Storm-MR               36.40        SCR        
 
Girls 7 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Costabile, Kylie     7 CFB-MR               1:12.16      57.18        
  2 Mckibben, Riley P    7 Flying Dolphins-MR        NT    1:00.96        
  3 Velazquez, Kimberl   7 ZEUS-CT                   NT    1:03.52        
  4 McCann, Katherine    7 Middies-MR                NT    1:07.89        
  5 King, Abigail        6 Storm-MR             1:30.99    1:08.15        
  6 Yang, Sharon Y       7 Middies-MR           1:13.50    1:10.30        
  7 Stillman, Alexandr   7 Flying Dolphins-MR        NT    1:10.71        
  8 Richardson, Davia    6 Storm-MR             1:30.99    1:11.58        
 -- Valerio, Sara A      7 Middies-MR                NT         DQ        
 -- McCann, Evelyn E     6 Middies-MR                NT         DQ        
 -- Graham, Isa M        6 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Vanvelzor, Hannah    7 ZEUS-CT                   NT         DQ        
 -- Martinez-Jimenez,    6 Middies-MR                NT         DQ        
 -- Eng, Avery           7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Pinto, Danixza       7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Schiro, Sarina L     6 Storm-MR             1:44.67         DQ        
 -- Gaza, Bitsy T        7 Storm-MR             1:16.09         DQ        
 -- Amerson, Sydney      7 CFB-MR                    NT         DQ        
 -- Mlynar, Seraphina    6 Storm-MR             1:30.99        SCR        
 -- Kowalczyk, Vivian    7 Storm-MR             1:30.99        SCR        
 -- Su, Lorian           7 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Golab, Sofia I       7 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Ranjan, Shreya       6 Flying Dolphins-MR        NT        SCR        
 -- Migden, Piper J      7 Storm-MR             1:30.50        SCR        
 
Girls 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fedor, Kate O        7 ZEUS-CT                26.27      20.28        
  2 Vega, Isabella M     7 KB Makos-MR            26.86      20.31        
  3 King, Abigail        6 Storm-MR               35.50      22.11        
  4 Vanvelzor, Hannah    7 ZEUS-CT                27.30      25.49        
  5 Grasso, Maggie G     7 Storm-MR               35.00      26.00        
 -- Yang, Sharon Y       7 Middies-MR                NT         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Kowalczyk, Vivian    7 Storm-MR               35.99        SCR        
 
Girls 7 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 LePage, Charlotte    7 Rivertown Rays-MR      51.57      51.46        
  2 Richardson, Davia    6 Storm-MR             1:28.60    1:24.52        
 -- Penn, Haley J        7 Rivertown Rays-MR    1:04.19        SCR        
 
Girls 7 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Euyoque, Nicole      7 Middies-MR                NT    1:54.74        
                  53.50   1:54.74 (1:01.24)                                        
  2 Grasso, Maggie G     7 Storm-MR             2:45.99    2:04.20        
                1:00.04   2:04.20 (1:04.16)                                        
  3 Richardson, Davia    6 Storm-MR             2:45.10    2:38.84        
                1:13.10   2:38.84 (1:25.74)                                        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Edwards, Hillary A   8 NFS-MR                 19.19      18.55        
  2 Keller, Rory C       8 ZEUS-CT                17.59      18.58        
  3 Bruff, Alexandra I   8 Middies-MR             17.60      19.07        
  4 Stidolph, Julia F    8 ZEUS-CT                16.72      19.25        
  4 Posada, Zenya J      8 Middies-MR             15.95      19.25        
  6 Casellas, Krystin    8 KB Makos-MR            25.90      19.31        
  7 Corbett, Brittany    8 CFB-MR                 18.39      19.81        
  8 Paulino, Janylee     8 UNKB-MR                19.27      20.63        
  9 Lenes, Katie S       8 Storm-MR               31.99      21.06        
 10 Ha, Kara             8 MALT-NJ                36.23      21.31        
 11 Corbett, Allison     8 CFB-MR                 20.36      21.67        
 12 Dziedzic, Daniella   8 Storm-MR               32.99      26.26        
 13 Malone-Johnson, Al   8 Middies-MR             28.94      27.10        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Goldstein, Charley   8 Rivertown Rays-MR      39.09      36.83        
  2 Keller, Rory C       8 ZEUS-CT                51.26      39.24        
  3 Stidolph, Julia F    8 ZEUS-CT                41.20      39.26        
  4 Bruff, Alexandra I   8 Middies-MR             38.84      39.54        
  5 Posada, Zenya J      8 Middies-MR             37.42      39.79        
  6 Hill, Sasha          8 Middies-MR             41.19      39.90        
  7 Robinson, Lindsey    8 Rivertown Rays-MR      42.39      40.22        
  8 Edwards, Hillary A   8 NFS-MR                 41.72      40.80        
  9 Korff, Rose J        8 Flying Dolphins-MR        NT      40.91        
 10 Mejia, Jazmine       8 Middies-MR             44.24      41.41        
 11 D'Alessandro, Lena   8 Rivertown Rays-MR      40.32      42.48        
 12 Quirke, Carolina     8 Flying Dolphins-MR     48.31      42.64        
 13 Robinson, Nicole K   8 Rivertown Rays-MR      43.05      43.32        
 14 Corbett, Brittany    8 CFB-MR                 44.13      44.14        
 15 Collins, Caroline    8 CFB-MR                 50.05      44.19        
 16 Chang, Nicole        8 Flying Dolphins-MR     53.51      46.11        
 17 Yang, Amy Z          8 Storm-MR             1:10.90      46.58        
 18 Solomon, Mirabel K   8 Rivertown Rays-MR      42.74      47.63        
 19 Corbett, Allison     8 CFB-MR                 50.07      52.07        
 20 Pakurar, Lucy W      8 Flying Dolphins-MR        NT      52.44        
 21 Summers, Katie S     8 Flying Dolphins-MR     59.97      55.79        
 22 Micucci, Jillian A   8 Storm-MR             1:02.94      57.69        
 23 Dziedzic, Daniella   8 Storm-MR             1:15.99    1:03.82        
 24 Malone-Johnson, Al   8 Middies-MR                NT    1:18.62        
 -- Andrews, Sophia M    8 Flying Dolphins-MR     46.34        SCR        
 -- Ha, Kara             8 MALT-NJ              1:01.24        SCR        
 -- Soh, Evelyn S        8 Flying Dolphins-MR        NT        SCR        
 -- Lenes, Katie S       8 Storm-MR             1:18.75        SCR        
 -- Goldstein, Ari B     8 Flying Dolphins-MR        NT        SCR        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Goldstein, Charley   8 Rivertown Rays-MR      20.74      19.22        
  2 Solomon, Mirabel K   8 Rivertown Rays-MR      22.60      20.49        
  3 Robinson, Lindsey    8 Rivertown Rays-MR      23.99      21.06        
  4 Bruff, Alexandra I   8 Middies-MR             19.02      21.43        
  5 Edwards, Hillary A   8 NFS-MR                 28.47      21.61        
  6 Mejia, Jazmine       8 Middies-MR             22.48      21.89        
  7 Stidolph, Julia F    8 ZEUS-CT                22.69      22.32        
  8 Quirke, Carolina     8 Flying Dolphins-MR        NT      22.42        
  9 Keller, Rory C       8 ZEUS-CT                22.75      22.49        
 10 Korff, Rose J        8 Flying Dolphins-MR        NT      22.82        
 11 Posada, Zenya J      8 Middies-MR             22.40      23.04        
 12 Corbett, Brittany    8 CFB-MR                 21.81      23.09        
 13 Dziedzic, Daniella   8 Storm-MR               33.10      23.65        
 14 Chang, Nicole        8 Flying Dolphins-MR     26.97      24.17        
 15 Pakurar, Lucy W      8 Flying Dolphins-MR        NT      24.65        
 16 Collins, Caroline    8 CFB-MR                 25.05      24.92        
 17 Corbett, Allison     8 CFB-MR                 24.52      25.02        
 18 Summers, Katie S     8 Flying Dolphins-MR     30.28      27.22        
 19 Micucci, Jillian A   8 Storm-MR               31.33      32.56        
 20 Malone-Johnson, Al   8 Middies-MR             33.97      34.42        
 -- Mack, Shira A        8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Goldstein, Ari B     8 Flying Dolphins-MR        NT        SCR        
 -- Andrews, Sophia M    8 Flying Dolphins-MR        NT        SCR        
 -- Lenes, Katie S       8 Storm-MR               34.90        SCR        
 -- Soh, Evelyn S        8 Flying Dolphins-MR        NT        SCR        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bruff, Alexandra I   8 Middies-MR                NT      44.28        
  2 Hill, Sasha          8 Middies-MR             47.38      45.17        
  3 Mejia, Jazmine       8 Middies-MR             48.40      47.11        
  4 Keller, Rory C       8 ZEUS-CT                   NT      47.41        
  5 Casellas, Krystin    8 KB Makos-MR          1:06.30      48.07        
  6 Edwards, Hillary A   8 NFS-MR                 46.98      48.39        
  7 Posada, Zenya J      8 Middies-MR             51.40      49.31        
  8 Lenes, Katie S       8 Storm-MR             1:21.80      49.96        
  9 Yang, Amy Z          8 Storm-MR             1:19.50      50.26        
 10 Dziedzic, Daniella   8 Storm-MR             1:20.99      51.29        
 11 Corbett, Brittany    8 CFB-MR                 54.86      54.86        
 12 Malone-Johnson, Al   8 Middies-MR                NT    1:20.27        
 -- Corbett, Allison     8 CFB-MR                 59.57         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 D'Alessandro, Lena   8 Rivertown Rays-MR      25.18      25.89        
  2 Hill, Sasha          8 Middies-MR             23.47      26.17        
  3 Chang, Nicole        8 Flying Dolphins-MR     34.15      26.86        
  4 Yang, Amy Z          8 Storm-MR               36.50      27.26        
  5 Ha, Kara             8 MALT-NJ                41.12      27.80        
  6 Quirke, Carolina     8 Flying Dolphins-MR        NT      28.04        
  7 Edwards, Hillary A   8 NFS-MR                 28.00      28.13        
  8 Bruff, Alexandra I   8 Middies-MR                NT      28.32        
  9 Korff, Rose J        8 Flying Dolphins-MR        NT      28.52        
 10 Corbett, Brittany    8 CFB-MR                 42.54      29.00        
 11 Corbett, Allison     8 CFB-MR                 32.36      30.04        
 12 Pakurar, Lucy W      8 Flying Dolphins-MR        NT      30.15        
 13 Robinson, Nicole K   8 Rivertown Rays-MR      29.36      30.31        
 14 Keller, Rory C       8 ZEUS-CT                29.69      31.20        
 15 Collins, Caroline    8 CFB-MR                 27.37      32.46        
 -- Malone-Johnson, Al   8 Middies-MR                NT         DQ        
 -- Mack, Shira A        8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Dziedzic, Daniella   8 Storm-MR               36.50         DQ        
 -- Goldstein, Ari B     8 Flying Dolphins-MR        NT        SCR        
 -- Andrews, Sophia M    8 Flying Dolphins-MR        NT        SCR        
 -- Lenes, Katie S       8 Storm-MR               36.99        SCR        
 -- Soh, Evelyn S        8 Flying Dolphins-MR        NT        SCR        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hill, Sasha          8 Middies-MR             49.80      53.10        
  2 Yang, Amy Z          8 Storm-MR             1:24.00      55.28        
  3 Mejia, Jazmine       8 Middies-MR             55.14      55.32        
  4 Paulino, Janylee     8 UNKB-MR                58.28      58.30        
  5 Bruff, Alexandra I   8 Middies-MR                NT      59.75        
 -- Micucci, Jillian A   8 Storm-MR             1:25.99         DQ        
      Elbows recovered over water
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Edwards, Hillary A   8 NFS-MR                 23.00      20.98        
  2 Stidolph, Julia F    8 ZEUS-CT                18.25      21.13        
  3 Casellas, Krystin    8 KB Makos-MR            33.76      24.74        
  4 Keller, Rory C       8 ZEUS-CT                22.09      26.36        
  5 Paulino, Janylee     8 UNKB-MR                24.83      27.09        
  6 Corbett, Allison     8 CFB-MR                 24.72      28.48        
  7 Micucci, Jillian A   8 Storm-MR               37.48      33.59        
 -- Dziedzic, Daniella   8 Storm-MR               35.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Corbett, Brittany    8 CFB-MR                 24.10         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Goldstein, Charley   8 Rivertown Rays-MR      50.49      43.30        
  2 Robinson, Nicole K   8 Rivertown Rays-MR      44.98      44.54        
  3 Stidolph, Julia F    8 ZEUS-CT                   NT      46.71        
  4 Robinson, Lindsey    8 Rivertown Rays-MR      49.36      47.39        
  5 Solomon, Mirabel K   8 Rivertown Rays-MR      54.21      48.26        
  6 Hill, Sasha          8 Middies-MR             53.66      49.75        
  7 Posada, Zenya J      8 Middies-MR           1:01.31      50.16        
  8 D'Alessandro, Lena   8 Rivertown Rays-MR    1:01.84      50.36        
  9 Mejia, Jazmine       8 Middies-MR             44.65      50.88        
 10 Yang, Amy Z          8 Storm-MR             1:27.99      51.26        
 11 Micucci, Jillian A   8 Storm-MR             1:22.00    1:10.02        
 -- Summers, Katie S     8 Flying Dolphins-MR   1:32.25         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hill, Sasha          8 Middies-MR           1:36.64    1:38.76        
                  45.70     1:38.76 (53.06)                                        
  2 Stidolph, Julia F    8 ZEUS-CT              1:51.47    1:43.59        
                  47.00     1:43.59 (56.59)                                        
  3 Mejia, Jazmine       8 Middies-MR           1:45.33    1:44.81        
                  49.95     1:44.81 (54.86)                                        
  4 Yang, Amy Z          8 Storm-MR             2:40.50    1:48.89        
                  52.22     1:48.89 (56.67)                                        
  5 Lenes, Katie S       8 Storm-MR             2:45.99    2:03.31        
                  58.12   2:03.31 (1:05.19)                                        
 -- Micucci, Jillian A   8 Storm-MR             2:45.50         DQ        
      Scissors kick - fly
                1:06.69        DQ (1:18.63)                                        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Middies Swimming-MR  'A'                    1:11.55    1:11.14        
     1) Bruff, Alexandra I 8            2) Mejia, Jazmine 8               
     3) Hill, Sasha 8                   4) Posada, Zenya J 8              
  2 Zeus Swim Team-CT  'A'                      1:10.28    1:18.18        
     1) Keller, Rory C 8                2) Vanvelzor, Hannah M 7          
     3) Velazquez, Kimberly K 7         4) Stidolph, Julia F 8            
  3 Middies Swimming-MR  'B'                    1:21.33    1:20.59        
     1) Euyoque, Nicole 7               2) McCann, Katherine E 7          
     3) Yang, Sharon Y 7                4) Valerio, Sara A 7              
  4 Storm Aquatics-MR  'A'                      1:55.99    1:28.90        
 -- Storm Aquatics-MR  'B'                      2:01.50        SCR        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Middies Swimming-MR  'A'                    1:20.63    1:25.55        
     1) Bruff, Alexandra I 8            2) Hill, Sasha 8                  
     3) Mejia, Jazmine 8                4) Posada, Zenya J 8              
                  44.96     1:25.55 (40.59)                                        
  2 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'          1:19.81    1:39.12        
     1) Mckibben, Riley P 7             2) Korff, Rose J 8                
     3) Summers, Katie S 8              4) Pakurar, Lucy W 8              
                  49.47     1:39.12 (49.65)                                        
  3 Zeus Swim Team-CT  'A'                      1:24.73    1:43.10        
     1) Fedor, Kate O 7                 2) Velazquez, Kimberly K 7        
     3) Stidolph, Julia F 8             4) Vanvelzor, Hannah M 7          
                  58.79     1:43.10 (44.31)                                        
  4 Storm Aquatics-MR  'A'                      1:50.99    1:46.28        
     1) Gaza, Bitsy T 7                 2) Yang, Amy Z 8                  
     3) Richardson, Davia K 6           4) Micucci, Jillian A 8           
                  48.51     1:46.28 (57.77)                                        
 -- Storm Aquatics-MR  'B'                      2:10.50        SCR        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Balachandran, Isab  10 Middies-MR             32.13      32.75        
  2 Reyna, Salma        10 Middies-MR             31.62      32.77        
  3 Inaba, Kotomi       10 Middies-MR             38.61      33.68        
  4 Yang, Julia Y       10 Middies-MR             32.43      33.75        
  5 Morris Exeter, May  10 Middies-MR             33.23      33.80        
  6 Geraci, Arianna N   10 Middies-MR             35.92      34.05        
  7 Geraci, Catherine   10 Middies-MR             34.70      34.15        
  8 Ferranto, Natalia    9 ZEUS-CT                35.92      34.23        
  9 Horney, Isabel      10 Middies-MR             39.62      34.81        
 10 Rosario, Tykai N    10 KB Makos-MR            41.44      36.80        
 11 Phillip, Danielle   10 NFS-MR                 33.86      37.06        
 12 Chmiel, Zofia F      9 ZEUS-CT                34.85      37.48        
 13 Lamoni, Saniya I    10 KB Makos-MR            40.53      38.66        
 14 Taylor, Jaelynn M    9 Middies-MR             36.29      38.72        
 15 Williams, Nicole M  10 Middies-MR             40.08      39.02        
 16 Montalvo, Laeyah N  10 KB Makos-MR            42.91      39.23        
 17 Reyna, Alexa         9 Middies-MR             38.16      39.89        
 18 Saunders, Morgan M  10 ZEUS-CT                40.45      40.75        
 19 Gonzalez, Imani L    9 KB Makos-MR            41.95      40.82        
 20 Minchala, Kimberly   9 Middies-MR             45.10      42.21        
 21 Rivera, Krisna      10 UNKB-MR                40.25      44.15        
 22 Tsang, Jessica      10 CFB-MR                 42.32      44.29        
 23 Switnicki, Natalie  10 CFB-MR                 39.49      44.54        
 24 Echavarria, Victor   9 KB Makos-MR            43.60      46.00        
 25 Acheson, Gia A       9 Middies-MR             43.05      46.20        
 26 Cristino, Meghan    10 CFB-MR                    NT      51.24        
 27 Ellis, Azaria M     10 NFS-MR                 48.52      51.27        
 28 Hargrove, Alana E    9 NFS-MR                 52.68      57.46        
 29 McCann, Elena B      9 Middies-MR             51.19    1:00.62        
 -- Zucker, Petra        9 MALT-NJ                43.65        SCR        
 -- Gonzalez, Jaliyah    9 ZEUS-CT                40.25        SCR        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Reyna, Salma        10 Middies-MR           1:10.47    1:09.86        
                  33.76     1:09.86 (36.10)                                        
  2 Conrad, Sabrina L   10 Rivertown Rays-MR    1:12.63    1:10.26        
                  33.34     1:10.26 (36.92)                                        
  3 Tirado, Elizabeth   10 Middies-MR           1:10.16    1:10.56        
                  33.77     1:10.56 (36.79)                                        
  4 Morris Exeter, May  10 Middies-MR           1:13.98    1:13.21        
                  35.31     1:13.21 (37.90)                                        
  5 Yang, Julia Y       10 Middies-MR           1:15.88    1:15.01        
                  35.76     1:15.01 (39.25)                                        
  6 Geraci, Catherine   10 Middies-MR           1:17.90    1:16.10        
                  35.86     1:16.10 (40.24)                                        
  7 Rabasco, Sara E     10 Rivertown Rays-MR    1:14.82    1:16.26        
                  35.73     1:16.26 (40.53)                                        
  8 Winthal, Kyla       10 CFB-MR               1:28.21    1:16.44        
                  36.43     1:16.44 (40.01)                                        
  9 Kuduk, Norah        10 Rivertown Rays-MR    1:15.01    1:16.82        
                  35.40     1:16.82 (41.42)                                        
 10 D'Alessandro, Tess   9 Rivertown Rays-MR    1:26.88    1:16.84        
                  38.17     1:16.84 (38.67)                                        
 11 Austin, Jessica R   10 Rivertown Rays-MR    1:19.69    1:20.18        
                  37.86     1:20.18 (42.32)                                        
 12 Remson, Julie R     10 ZEUS-CT              1:22.18    1:21.76        
                  39.54     1:21.76 (42.22)                                        
 13 Geraci, Arianna N   10 Middies-MR           1:20.97    1:21.94        
                  38.57     1:21.94 (43.37)                                        
 14 Shimizu-Bowers, Ha  10 Flying Dolphins-MR        NT    1:22.30        
                  40.74     1:22.30 (41.56)                                        
 15 McKibben, Morgan J  10 Flying Dolphins-MR   1:19.61    1:22.79        
                  38.46     1:22.79 (44.33)                                        
 16 Gardner, Talia A     9 Flying Dolphins-MR   1:23.55    1:23.57        
                  39.00     1:23.57 (44.57)                                        
 17 Brennan, Annabel D   9 Rivertown Rays-MR    1:26.00    1:24.64        
                  39.35     1:24.64 (45.29)                                        
 18 Hermann, Carly M     9 Flying Dolphins-MR        NT    1:25.42        
                  42.48     1:25.42 (42.94)                                        
 19 Antman, Sabrina L   10 UNRA-MR              1:40.00    1:25.73        
                  41.16     1:25.73 (44.57)                                        
 20 Taylor, Jaelynn M    9 Middies-MR           1:26.08    1:26.26        
                  39.79     1:26.26 (46.47)                                        
 21 Burke, Tierney R    10 Middies-MR           1:25.91    1:27.13        
                  41.88     1:27.13 (45.25)                                        
 22 Chmiel, Zofia F      9 ZEUS-CT              1:28.89    1:27.55        
                  41.72     1:27.55 (45.83)                                        
 23 Reyna, Alexa         9 Middies-MR           1:36.06    1:28.43        
                  40.84     1:28.43 (47.59)                                        
 24 Wineski, Nadia       9 Flying Dolphins-MR   1:33.48    1:29.81        
                  44.12     1:29.81 (45.69)                                        
 25 Murphy, Belle M      9 Rivertown Rays-MR    1:29.73    1:30.18        
                  41.21     1:30.18 (48.97)                                        
 26 Brenner, Arianna r   9 Flying Dolphins-MR   1:32.92    1:30.28        
                  42.62     1:30.28 (47.66)                                        
 27 Vaquero, Kelsey A    9 Rivertown Rays-MR    2:45.00    1:33.15        
                  44.05     1:33.15 (49.10)                                        
 28 Phillip, Danielle   10 NFS-MR               1:26.16    1:33.27        
                  43.15     1:33.27 (50.12)                                        
 29 Higgins, Callie W    9 Rivertown Rays-MR    1:49.77    1:34.94        
                  45.88     1:34.94 (49.06)                                        
 30 Gordon, Jessica B    9 Rivertown Rays-MR    1:37.73    1:35.50        
                  42.01     1:35.50 (53.49)                                        
 31 Wasserman, Rebecca  10 Flying Dolphins-MR   1:18.64    1:35.91        
                  45.32     1:35.91 (50.59)                                        
 32 Lynch, Katherine H   9 Rivertown Rays-MR    1:55.00    1:35.95        
                  45.49     1:35.95 (50.46)                                        
 33 Chu, Alexandra M     9 Middies-MR                NT    1:36.02        
                  45.62     1:36.02 (50.40)                                        
 34 Williams, Nicole M  10 Middies-MR           1:33.63    1:36.38        
                  43.16     1:36.38 (53.22)                                        
 35 Kuehne, Zoe A        9 Flying Dolphins-MR        NT    1:36.83        
                  43.75     1:36.83 (53.08)                                        
 36 Cole, Charley J      9 Flying Dolphins-MR        NT    1:37.34        
                  44.79     1:37.34 (52.55)                                        
 37 Melnick, Hannah D    9 Rivertown Rays-MR    1:42.23    1:37.44        
                  45.15     1:37.44 (52.29)                                        
 38 Minchala, Kimberly   9 Middies-MR           1:42.84    1:38.27        
                  46.52     1:38.27 (51.75)                                        
 39 Belostotsky, Hanna   9 Middies-MR                NT    1:42.75        
                  37.21   1:42.75 (1:05.54)                                        
 40 Gurney, Anna G       9 Flying Dolphins-MR        NT    1:42.95        
                  46.20     1:42.95 (56.75)                                        
 41 Zucker, Petra        9 MALT-NJ              1:47.54    1:44.71        
                  50.03     1:44.71 (54.68)                                        
 42 Gottschall, Sydney  10 Rivertown Rays-MR    2:35.00    1:45.62        
                  49.37     1:45.62 (56.25)                                        
 43 Woodside, Jordan     9 NFS-MR               1:43.91    1:59.23        
                  57.99   1:59.23 (1:01.24)                                        
 44 Ellis, Azaria M     10 NFS-MR               2:46.89    2:00.81        
                  51.17   2:00.81 (1:09.64)                                        
 45 Diaz, Heimi         10 ZEUS-CT                   NT    2:01.24        
                  36.32   2:01.24 (1:24.92)                                        
 46 McCann, Elena B      9 Middies-MR                NT    2:09.26        
                  33.59   2:09.26 (1:35.67)                                        
 -- Rackoff, Hallie J   10 Rivertown Rays-MR    1:25.28        SCR        
 -- Olsen, Isabelle J   10 Flying Dolphins-MR        NT        SCR        
 -- Sales, Chloe G       9 Flying Dolphins-MR        NT        SCR        
 -- Johnson, Sophia V    9 Flying Dolphins-MR        NT        SCR        
 -- Farah, Rania Z      10 Flying Dolphins-MR        NT        SCR        
 -- Inaba, Kotomi       10 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Parsley, Ella       10 Rivertown Rays-MR    2:45.00        SCR        
 -- Gonzalez, Jaliyah    9 ZEUS-CT              1:39.51        SCR        
 -- Solano, Zarah R     10 ZEUS-CT                   NT        SCR        
 -- Duncan, Lauren E    10 Rivertown Rays-MR    1:46.00        SCR        
 -- Burner, Sarah L     10 Flying Dolphins-MR        NT        SCR        
 -- Venezia, Madelyn S  10 Rivertown Rays-MR    1:51.60        SCR        
 -- Acheson, Gia A       9 Middies-MR                NT        SCR        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Reyna, Salma        10 Middies-MR             36.71      36.16        
  2 Kuduk, Norah        10 Rivertown Rays-MR      38.80      38.20        
  3 Rabasco, Sara E     10 Rivertown Rays-MR      42.37      38.66        
  4 Winthal, Kyla       10 CFB-MR                 39.52      39.72        
  5 Yang, Julia Y       10 Middies-MR             41.56      40.48        
  6 Tirado, Elizabeth   10 Middies-MR                NT      40.69        
  7 McKibben, Morgan J  10 Flying Dolphins-MR     41.50      40.86        
  8 Geraci, Catherine   10 Middies-MR                NT      40.95        
  9 Taylor, Jaelynn M    9 Middies-MR             43.40      41.62        
 10 Radford, Tess E     10 Flying Dolphins-MR     42.90      42.32        
 11 Chmiel, Zofia F      9 ZEUS-CT                43.40      42.54        
 12 Brenner, Arianna r   9 Flying Dolphins-MR     43.37      42.88        
 13 Reyna, Alexa         9 Middies-MR             48.35      43.01        
 14 Austin, Jessica R   10 Rivertown Rays-MR      39.44      43.32        
 14 Hermann, Carly M     9 Flying Dolphins-MR     45.24      43.32        
 16 Antman, Sabrina L   10 UNRA-MR                42.14      43.38        
 17 Lynch, Katherine H   9 Rivertown Rays-MR      48.30      43.93        
 18 Remson, Julie R     10 ZEUS-CT                44.37      43.97        
 19 Gordon, Jessica B    9 Rivertown Rays-MR      50.43      44.16        
 20 Gardner, Talia A     9 Flying Dolphins-MR     45.87      44.39        
 21 Vaquero, Kelsey A    9 Rivertown Rays-MR      46.09      44.70        
 22 Burke, Tierney R    10 Middies-MR                NT      45.08        
 23 Murphy, Belle M      9 Rivertown Rays-MR      49.95      45.43        
 24 Williams, Nicole M  10 Middies-MR             46.65      45.56        
 25 Phillip, Danielle   10 NFS-MR                 45.70      45.62        
 26 Geraci, Arianna N   10 Middies-MR                NT      46.05        
 27 Brennan, Annabel D   9 Rivertown Rays-MR      44.54      46.46        
 28 Chu, Alexandra M     9 Middies-MR             46.01      46.80        
 29 Minchala, Kimberly   9 Middies-MR             47.49      47.15        
 30 Wasserman, Rebecca  10 Flying Dolphins-MR     45.70      47.49        
 31 Cole, Charley J      9 Flying Dolphins-MR     51.73      48.74        
 32 Higgins, Callie W    9 Rivertown Rays-MR      56.95      48.99        
 33 Kuehne, Zoe A        9 Flying Dolphins-MR        NT      49.49        
 34 Belostotsky, Hanna   9 Middies-MR                NT      50.50        
 35 Wineski, Nadia       9 Flying Dolphins-MR     50.77      50.53        
 36 Melnick, Hannah D    9 Rivertown Rays-MR      52.35      52.53        
 37 Zucker, Petra        9 MALT-NJ                51.65      52.83        
 38 Woodside, Jordan     9 NFS-MR                 55.83      52.96        
 39 McCann, Elena B      9 Middies-MR             57.78      57.52        
 40 Hargrove, Alana E    9 NFS-MR               1:00.22    1:00.75        
 41 Diaz, Heimi         10 ZEUS-CT              1:03.95    1:01.40        
 42 Ellis, Azaria M     10 NFS-MR               1:02.36    1:03.08        
 -- Morris Exeter, May  10 Middies-MR             39.67         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish
 -- Gottschall, Sydney  10 Rivertown Rays-MR    1:05.00         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Gurney, Anna G       9 Flying Dolphins-MR     49.77         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- D'Alessandro, Tess   9 Rivertown Rays-MR      43.36         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Burner, Sarah L     10 Flying Dolphins-MR        NT        SCR        
 -- Shimizu-Bowers, Ha  10 Flying Dolphins-MR     42.87        SCR        
 -- Acheson, Gia A       9 Middies-MR             56.83        SCR        
 -- Inaba, Kotomi       10 Middies-MR             45.49        SCR        
 -- Parsley, Ella       10 Rivertown Rays-MR    1:00.00        SCR        
 -- Gonzalez, Jaliyah    9 ZEUS-CT                47.51        SCR        
 -- Rackoff, Hallie J   10 Rivertown Rays-MR      44.92        SCR        
 -- Duncan, Lauren E    10 Rivertown Rays-MR      54.92        SCR        
 -- Olsen, Isabelle J   10 Flying Dolphins-MR     45.18        SCR        
 -- Solano, Zarah R     10 ZEUS-CT                   NT        SCR        
 -- Johnson, Sophia V    9 Flying Dolphins-MR        NT        SCR        
 -- Farah, Rania Z      10 Flying Dolphins-MR        NT        SCR        
 -- Sales, Chloe G       9 Flying Dolphins-MR     55.43        SCR        
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Balachandran, Isab  10 Middies-MR           1:18.00    1:21.52        
                  39.41     1:21.52 (42.11)                                        
  2 Tirado, Elizabeth   10 Middies-MR           1:36.54    1:25.20        
                  41.06     1:25.20 (44.14)                                        
  3 Yang, Julia Y       10 Middies-MR           1:28.16    1:26.76        
                  41.45     1:26.76 (45.31)                                        
  4 Ferranto, Natalia    9 ZEUS-CT              1:28.10    1:28.34        
                  42.19     1:28.34 (46.15)                                        
  5 Morris Exeter, May  10 Middies-MR                NT    1:28.42        
                  43.63     1:28.42 (44.79)                                        
  6 Inaba, Kotomi       10 Middies-MR           1:56.85    1:28.96        
                  42.22     1:28.96 (46.74)                                        
  7 Chmiel, Zofia F      9 ZEUS-CT              1:35.50    1:32.49        
                  45.10     1:32.49 (47.39)                                        
  8 Taylor, Jaelynn M    9 Middies-MR           1:30.31    1:33.00        
                  44.68     1:33.00 (48.32)                                        
  9 Reyna, Alexa         9 Middies-MR           1:41.75    1:34.71        
                  44.27     1:34.71 (50.44)                                        
 10 Geraci, Arianna N   10 Middies-MR                NT    1:35.31        
                  47.28     1:35.31 (48.03)                                        
 11 Rosario, Tykai N    10 KB Makos-MR          1:28.58    1:35.80        
                  43.52     1:35.80 (52.28)                                        
 12 Tsang, Jessica      10 CFB-MR               1:53.02    1:38.51        
                  46.51     1:38.51 (52.00)                                        
 13 Montalvo, Laeyah N  10 KB Makos-MR          1:51.76    1:43.42        
                  49.65     1:43.42 (53.77)                                        
 14 Echavarria, Victor   9 KB Makos-MR          1:43.59    1:46.36        
                  51.10     1:46.36 (55.26)                                        
 15 Minchala, Kimberly   9 Middies-MR           1:52.41    1:49.12        
                  51.84     1:49.12 (57.28)                                        
 16 Cristino, Meghan    10 CFB-MR                    NT    1:54.71        
                  53.34   1:54.71 (1:01.37)                                        
 17 Williams, Nicole M  10 Middies-MR           1:57.12    2:00.97        
                1:43.86     2:00.97 (17.11)                                        
 18 McCann, Elena B      9 Middies-MR                NT    2:14.80        
                1:00.52   2:14.80 (1:14.28)                                        
 -- Acheson, Gia A       9 Middies-MR           1:56.08         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  54.27        DQ (1:00.77)                                        
 -- Zucker, Petra        9 MALT-NJ              1:54.65        SCR        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Morris Exeter, May  10 Middies-MR             38.77      39.72        
  2 Yang, Julia Y       10 Middies-MR             45.03      42.37        
  3 Rabasco, Sara E     10 Rivertown Rays-MR      41.03      42.63        
  4 Conrad, Sabrina L   10 Rivertown Rays-MR      43.41      42.70        
  5 Phillip, Danielle   10 NFS-MR                 43.17      43.20        
  6 Gardner, Talia A     9 Flying Dolphins-MR     46.71      45.16        
  7 Geraci, Arianna N   10 Middies-MR                NT      45.99        
  8 D'Alessandro, Tess   9 Rivertown Rays-MR      45.14      46.09        
  9 Cole, Charley J      9 Flying Dolphins-MR        NT      46.57        
 10 Remson, Julie R     10 ZEUS-CT                47.01      47.34        
 11 Lynch, Katherine H   9 Rivertown Rays-MR      51.98      48.79        
 12 McKibben, Morgan J  10 Flying Dolphins-MR     49.69      49.78        
 13 Vaquero, Kelsey A    9 Rivertown Rays-MR    1:07.47      49.99        
 14 Chmiel, Zofia F      9 ZEUS-CT                48.61      50.67        
 15 Wasserman, Rebecca  10 Flying Dolphins-MR     48.80      50.71        
 16 Burke, Tierney R    10 Middies-MR                NT      51.26        
 17 Shimizu-Bowers, Ha  10 Flying Dolphins-MR     50.72      51.66        
 18 Brennan, Annabel D   9 Rivertown Rays-MR      52.61      51.87        
 19 Reyna, Alexa         9 Middies-MR           1:01.50      52.10        
 20 Higgins, Callie W    9 Rivertown Rays-MR      57.45      52.20        
 21 Brenner, Arianna r   9 Flying Dolphins-MR     52.20      52.56        
 22 Chu, Alexandra M     9 Middies-MR           1:08.97      53.07        
 23 Gottschall, Sydney  10 Rivertown Rays-MR    1:15.00      53.64        
 24 Ellis, Azaria M     10 NFS-MR                 54.21      53.74        
 25 Gordon, Jessica B    9 Rivertown Rays-MR      55.47      54.28        
 26 Winthal, Kyla       10 CFB-MR                 49.00      55.81        
 27 Williams, Nicole M  10 Middies-MR                NT      56.08        
 28 Hargrove, Alana E    9 NFS-MR               1:07.71      56.12        
 29 Geraci, Catherine   10 Middies-MR                NT      56.79        
 30 Murphy, Belle M      9 Rivertown Rays-MR      52.45      56.86        
 31 Zucker, Petra        9 MALT-NJ                52.54      57.95        
 32 Diaz, Heimi         10 ZEUS-CT                   NT      58.41        
 33 Melnick, Hannah D    9 Rivertown Rays-MR    1:02.71    1:00.02        
 34 McCann, Elena B      9 Middies-MR                NT    1:00.62        
 35 Minchala, Kimberly   9 Middies-MR           1:02.91    1:03.98        
 36 Woodside, Jordan     9 NFS-MR               1:18.77    1:07.24        
 37 Belostotsky, Hanna   9 Middies-MR           1:21.29    1:08.00        
 -- Kuehne, Zoe A        9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Radford, Tess E     10 Flying Dolphins-MR     50.04         DQ        
 -- Gurney, Anna G       9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Acheson, Gia A       9 Middies-MR           1:27.59        SCR        
 -- Burner, Sarah L     10 Flying Dolphins-MR        NT        SCR        
 -- Parsley, Ella       10 Rivertown Rays-MR    1:15.00        SCR        
 -- Duncan, Lauren E    10 Rivertown Rays-MR      54.86        SCR        
 -- Inaba, Kotomi       10 Middies-MR             56.06        SCR        
 -- Rackoff, Hallie J   10 Rivertown Rays-MR      52.52        SCR        
 -- Farah, Rania Z      10 Flying Dolphins-MR        NT        SCR        
 -- Solano, Zarah R     10 ZEUS-CT                   NT        SCR        
 -- Olsen, Isabelle J   10 Flying Dolphins-MR     52.09        SCR        
 -- Johnson, Sophia V    9 Flying Dolphins-MR        NT        SCR        
 -- Gonzalez, Jaliyah    9 ZEUS-CT                59.46        SCR        
 -- Sales, Chloe G       9 Flying Dolphins-MR        NT        SCR        
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Saunders, Morgan M  10 ZEUS-CT              1:35.17    1:34.54        
                  45.22     1:34.54 (49.32)                                        
  2 Yang, Julia Y       10 Middies-MR           1:34.81    1:35.30        
                  44.27     1:35.30 (51.03)                                        
  3 Tirado, Elizabeth   10 Middies-MR           1:40.36    1:36.02        
                  44.81     1:36.02 (51.21)                                        
  4 Phillip, Danielle   10 NFS-MR               1:39.61    1:38.81        
                  45.90     1:38.81 (52.91)                                        
  5 Remson, Julie R     10 ZEUS-CT              1:43.57    1:40.99        
                  48.05     1:40.99 (52.94)                                        
  6 Geraci, Arianna N   10 Middies-MR                NT    1:53.95        
                  54.37     1:53.95 (59.58)                                        
  7 Ellis, Azaria M     10 NFS-MR               2:00.08    1:58.86        
                  54.58   1:58.86 (1:04.28)                                        
  8 Switnicki, Natalie  10 CFB-MR               2:10.77    2:04.03        
                  55.42   2:04.03 (1:08.61)                                        
  9 Cristino, Meghan    10 CFB-MR                    NT    2:04.86        
                  59.72   2:04.86 (1:05.14)                                        
 10 McCann, Elena B      9 Middies-MR                NT    2:18.51        
                1:02.53   2:18.51 (1:15.98)                                        
 -- Minchala, Kimberly   9 Middies-MR           2:40.03         DQ        
      Scissors kick
                1:03.90        DQ (1:16.56)                                        
 -- Williams, Nicole M  10 Middies-MR                NT         DQ        
      Arms two strokes underwater
                  57.86        DQ (1:07.16)                                        
 -- Acheson, Gia A       9 Middies-MR                NT         DQ        
      Alternating Kick
                1:11.86                                                            
 -- Gonzalez, Jaliyah    9 ZEUS-CT              2:10.89        SCR        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ferranto, Natalia    9 ZEUS-CT                38.53      39.47        
  2 Geraci, Catherine   10 Middies-MR                NT      39.61        
  3 Reyna, Salma        10 Middies-MR             41.73      40.42        
  4 Rosario, Tykai N    10 KB Makos-MR            41.42      41.06        
  5 Horney, Isabel      10 Middies-MR             48.13      42.31        
  6 Remson, Julie R     10 ZEUS-CT                48.59      43.46        
  7 Switnicki, Natalie  10 CFB-MR                 45.01      44.29        
  8 Balachandran, Isab  10 Middies-MR             41.00      45.02        
  9 Lamoni, Saniya I    10 KB Makos-MR            49.98      46.25        
 10 Reyna, Alexa         9 Middies-MR             55.87      48.88        
 11 Gonzalez, Imani L    9 KB Makos-MR            51.40      53.25        
 12 Rivera, Krisna      10 UNKB-MR                52.14      53.27        
 13 Echavarria, Victor   9 KB Makos-MR            52.24      54.02        
 14 Montalvo, Laeyah N  10 KB Makos-MR            55.90      54.44        
 15 Tsang, Jessica      10 CFB-MR                    NT      55.50        
 16 Hargrove, Alana E    9 NFS-MR                    NT    1:10.09        
 -- Ellis, Azaria M     10 NFS-MR               1:01.83         DQ        
      One hand touch
 -- Zucker, Petra        9 MALT-NJ                54.54        SCR        
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Conrad, Sabrina L   10 Rivertown Rays-MR    1:31.24    1:22.58        
                  36.55     1:22.58 (46.03)                                        
  2 Tirado, Elizabeth   10 Middies-MR                NT    1:23.74        
                  38.73     1:23.74 (45.01)                                        
  3 Reyna, Salma        10 Middies-MR                NT    1:28.72        
                  41.99     1:28.72 (46.73)                                        
  4 Hermann, Carly M     9 Flying Dolphins-MR        NT    1:34.67        
                  42.95     1:34.67 (51.72)                                        
  5 Radford, Tess E     10 Flying Dolphins-MR   1:31.73    1:34.88        
                  41.59     1:34.88 (53.29)                                        
  6 Kuduk, Norah        10 Rivertown Rays-MR    1:43.96    1:38.05        
                  44.09     1:38.05 (53.96)                                        
  7 Taylor, Jaelynn M    9 Middies-MR                NT    1:40.48        
                  43.27     1:40.48 (57.21)                                        
  8 Austin, Jessica R   10 Rivertown Rays-MR    2:15.00    1:44.59        
                  42.86   1:44.59 (1:01.73)                                        
  9 Antman, Sabrina L   10 UNRA-MR              1:50.00    1:45.79        
                  48.23     1:45.79 (57.56)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Reyna, Salma        10 Middies-MR           1:34.84    1:23.80        
                  38.72     1:23.80 (45.08)                                        
  2 Tirado, Elizabeth   10 Middies-MR                NT    1:24.77        
                  40.50     1:24.77 (44.27)                                        
  3 Morris Exeter, May  10 Middies-MR                NT    1:25.98        
  4 Remson, Julie R     10 ZEUS-CT              1:33.82    1:30.88        
                  44.97     1:30.88 (45.91)                                        
  5 Inaba, Kotomi       10 Middies-MR           1:54.37    1:30.89        
                  41.29     1:30.89 (49.60)                                        
  6 Geraci, Catherine   10 Middies-MR           1:30.84    1:32.46        
                  40.59     1:32.46 (51.87)                                        
  7 Chmiel, Zofia F      9 ZEUS-CT              1:33.77    1:33.91        
                  47.32     1:33.91 (46.59)                                        
  8 Taylor, Jaelynn M    9 Middies-MR           1:37.04    1:38.03        
                  44.49     1:38.03 (53.54)                                        
  9 Horney, Isabel      10 Middies-MR           1:48.32    1:38.68        
                  44.29     1:38.68 (54.39)                                        
 10 Saunders, Morgan M  10 ZEUS-CT              2:02.47    1:39.66        
                  45.74     1:39.66 (53.92)                                        
 11 Phillip, Danielle   10 NFS-MR               1:36.76    1:40.50        
                  49.33     1:40.50 (51.17)                                        
 12 Lamoni, Saniya I    10 KB Makos-MR          1:51.02    1:45.99        
                  47.82     1:45.99 (58.17)                                        
 13 Gonzalez, Imani L    9 KB Makos-MR          1:58.13    1:50.84        
                  48.76   1:50.84 (1:02.08)                                        
 -- Rivera, Krisna      10 UNKB-MR              1:51.00         DQ        
      One hand touch - fly
                  53.51          DQ (57.22)                                        
 -- Gardner, Talia A     9 Flying Dolphins-MR   1:37.93        SCR        
 -- Gonzalez, Jaliyah    9 ZEUS-CT              1:54.63        SCR        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Middies Swimming-MR  'A'                    2:08.15    2:09.86        
     1) Tirado, Elizabeth R 10          2) Yang, Julia Y 10               
     3) Balachandran, Isabelle P 10     4) Reyna, Salma 10                
                  32.73     1:05.78 (33.05)     1:37.78 (32.00)     2:09.86 (32.08)
  2 Middies Swimming-MR  'B'                    2:20.14    2:17.77        
     1) Geraci, Catherine J 10          2) Taylor, Jaelynn M 9            
     3) Geraci, Arianna N 10            4) Morris Exeter, Maya 10         
                  33.78     1:10.58 (36.80)     1:44.75 (34.17)     2:17.77 (33.02)
  3 Zeus Swim Team-CT  'A'                      1:58.97    2:26.83        
     1) Ferranto, Natalia R 9           2) Chmiel, Zofia F 9              
     3) Saunders, Morgan M 10           4) Remson, Julie R 10             
                  33.89     1:15.87 (41.98)     1:52.08 (36.21)     2:26.83 (34.75)
  4 Kips Bay Makos-MR  'A'                      2:41.62    2:37.05        
     1) Rivera, Krisna 10               2) Rosario, Tykai N 10            
     3) Lamoni, Saniya I 10             4) Gonzalez, Imani L 9            
                  40.94     1:22.90 (41.96)     1:56.33 (33.43)     2:37.05 (40.72)
  5 Kips Bay Makos-MR  'B'                      2:52.58    2:49.82        
     1) Montalvo, Laeyah N 10           2) Vega, Isabella M 7             
     3) Echavarria, Victoria P 9        4) Paulino, Janylee 8             
                  37.52     1:24.39 (46.87)     2:06.10 (41.71)     2:49.82 (43.72)
  6 Nu-Finmen Swim Club-MR  'A'                 2:51.64    2:58.42        
     1) Edwards, Hillary A 8            2) Ellis, Azaria M 10             
     3) Hargrove, Alana E 9             4) Phillip, Danielle J 10         
                  43.71     1:26.13 (42.42)     2:23.23 (57.10)     2:58.42 (35.19)
 
Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Middies Swimming-MR  'A'                    2:26.94    2:26.51        
     1) Reyna, Salma 10                 2) Morris Exeter, Maya 10         
     3) Tirado, Elizabeth R 10          4) Yang, Julia Y 10               
                  36.23     1:15.74 (39.51)     1:53.48 (37.74)     2:26.51 (33.03)
  2 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'          2:18.70    2:48.71        
     1) McKibben, Morgan J 10           2) Wasserman, Rebecca I 10        
     3) Radford, Tess E 10              4) Gardner, Talia A 9             
                  41.86     1:32.41 (50.55)     2:12.60 (40.19)     2:48.71 (36.11)
  3 Nu-Finmen Swim Club-MR  'A'                 3:19.52    3:24.90        
     1) Edwards, Hillary A 8            2) Phillip, Danielle J 10         
     3) Ellis, Azaria M 10              4) Woodside, Jordan 9             
                  47.69     1:33.20 (45.51)   2:36.63 (1:03.43)     3:24.90 (48.27)
 -- Zeus Swim Team-CT  'A'                      2:17.74         DQ        
     1) Diaz, Heimi 10                  2) Chmiel, Zofia F 9              
     3) Remson, Julie R 10              4) Keller, Rory C 8               
                  55.97     1:45.92 (49.95)     2:29.38 (43.46)          DQ (40.36)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Calderon, Ashley M  11 ZEUS-CT                28.53      28.08        
  2 Wang, Katie         12 Middies-MR             29.31      29.15        
  3 Stidolph, Katherin  11 ZEUS-CT                31.00      29.72        
  4 Cuevas, Emilia R    12 ZEUS-CT                30.06      29.98        
  5 Popielarz, Victori  12 ZEUS-CT                30.86      30.48        
  6 Cedeno, Sofia M     11 Middies-MR             31.03      31.42        
  7 Hill, Arissa A      11 Middies-MR             31.62      32.24        
  8 Mejia, Stephani     11 Middies-MR             32.67      32.87        
  9 Petropoulos, Carol  12 ZEUS-CT                37.70      33.52        
 10 DePasquale, Jenna   11 ZEUS-CT                34.90      34.06        
 11 Malionek, Zoe M     11 CFB-MR                 35.20      34.95        
 12 Pepper-Jones, BB    11 CFB-MR                 37.41      35.28        
 13 Fedor, Maggie I     11 ZEUS-CT                35.85      35.77        
 14 Sharpe, Ashley B    11 UNKB-MR                32.54      36.22        
 15 Tsang, Jolene       12 CFB-MR                 37.24      36.24        
 16 Ramos, Samantha     12 KB Makos-MR            36.92      38.03        
 17 Ugalde, Adrianna M  11 Middies-MR             37.50      38.72        
 18 Mangum, Waverly R   11 Middies-MR             42.28      39.94        
 19 Vargas, Jadyn S     11 KB Makos-MR            42.32      40.20        
 20 Radick, Susannah    11 CFB-MR                 44.46      42.22        
 21 Mahajan, Khushi     11 Middies-MR                NT      42.88        
 22 Cabrera, Izabela M  11 Middies-MR             43.70      42.95        
 23 Zelman, Alexandra   11 Middies-MR             44.31      45.80        
 -- Royal-Smith, Jaish  12 KB Makos-MR            39.13        SCR        
 -- Casiano, Aaliyah R  12 KB Makos-MR            40.53        SCR        
 -- Christinat, Libby   12 ZEUS-CT                   NT        SCR        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Calderon, Ashley M  11 ZEUS-CT              1:02.01    1:01.98        
  2 Perry, Jada J       12 NFS-MR                 58.85    1:02.55        
                  30.09     1:02.55 (32.46)                                        
  3 Popielarz, Victori  12 ZEUS-CT              1:09.45    1:04.02        
                  27.54     1:04.02 (36.48)                                        
  4 Stidolph, Katherin  11 ZEUS-CT              1:08.13    1:04.69        
                  30.75     1:04.69 (33.94)                                        
  5 Cuevas, Emilia R    12 ZEUS-CT              1:06.38    1:05.29        
                  30.77     1:05.29 (34.52)                                        
  6 Carousso, Melissa   12 Rivertown Rays-MR    1:10.57    1:05.75        
  7 Cedeno, Sofia M     11 Middies-MR           1:07.82    1:08.01        
                  32.02     1:08.01 (35.99)                                        
  8 Levitt, Hannah R    11 ZEUS-CT              1:13.14    1:08.31        
                  31.37     1:08.31 (36.94)                                        
  9 Gilbertson, Rhiann  11 ZEUS-CT              1:12.60    1:08.95        
                  31.11     1:08.95 (37.84)                                        
 10 James, Jessica M    11 Rivertown Rays-MR    1:09.39    1:08.97        
                  32.39     1:08.97 (36.58)                                        
 11 Hill, Arissa A      11 Middies-MR           1:13.14    1:10.18        
                  31.11     1:10.18 (39.07)                                        
 12 Mejia, Stephani     11 Middies-MR           1:11.34    1:12.94        
                  30.56     1:12.94 (42.38)                                        
 13 Petropoulos, Carol  12 ZEUS-CT              1:25.35    1:14.13        
                  35.57     1:14.13 (38.56)                                        
 14 Dhallu, Gurveen K   11 Middies-MR           1:24.35    1:14.57        
                  34.35     1:14.57 (40.22)                                        
 15 Finkelberg, Sydney  11 Rivertown Rays-MR    1:13.95    1:17.25        
                  36.50     1:17.25 (40.75)                                        
 16 Vaughan-Johnson, S  11 Rivertown Rays-MR    1:45.00    1:21.64        
                  37.82     1:21.64 (43.82)                                        
 17 Slattery, Bessie    12 CFB-MR                    NT    1:23.32        
                  39.42     1:23.32 (43.90)                                        
 18 Evans, Amelia J     12 Rivertown Rays-MR    1:26.12    1:24.97        
                  40.90     1:24.97 (44.07)                                        
 19 Khitrov, Sammy      12 Rivertown Rays-MR    1:45.00    1:25.13        
                  39.73     1:25.13 (45.40)                                        
 20 Richards, Aryel N   11 ZEUS-CT              1:31.32    1:27.15        
                  40.15     1:27.15 (47.00)                                        
 21 Fedor, Maggie I     11 ZEUS-CT              1:21.26    1:27.63        
 22 Christinat, Libby   12 ZEUS-CT                   NT    1:29.75        
                  43.02     1:29.75 (46.73)                                        
 23 Shpak, Olivia G     11 Rivertown Rays-MR    1:28.09    1:31.04        
                  43.01     1:31.04 (48.03)                                        
 24 Cappello, Marilisa  11 Middies-MR           2:02.98    1:33.92        
                  41.50     1:33.92 (52.42)                                        
 25 Radick, Susannah    11 CFB-MR               1:42.18    1:38.97        
                  47.64     1:38.97 (51.33)                                        
 26 Farrier, Alexandra  11 ZEUS-CT                   NT    1:39.10        
                  40.25     1:39.10 (58.85)                                        
 27 Cabrera, Izabela M  11 Middies-MR           1:41.05    1:39.71        
 28 Zelman, Alexandra   11 Middies-MR           1:48.47    1:42.87        
                  47.68     1:42.87 (55.19)                                        
 29 Loor- Steinberg, T  12 MALT-NJ              1:47.87    1:43.28        
                  45.83     1:43.28 (57.45)                                        
 -- Mahajan, Khushi     11 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Walsh, Mariah       12 Rivertown Rays-MR    1:45.00        SCR        
 -- Walsh, Kiara        11 Rivertown Rays-MR    1:45.00        SCR        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Calderon, Ashley M  11 ZEUS-CT              2:13.10    2:12.85        
                  31.14     1:05.23 (34.09)     1:40.05 (34.82)     2:12.85 (32.80)
  2 Wang, Katie         12 Middies-MR           2:17.40    2:15.12        
                  30.73     1:05.24 (34.51)     1:40.88 (35.64)     2:15.12 (34.24)
  3 Cuevas, Emilia R    12 ZEUS-CT              2:27.01    2:24.39        
                  32.17     1:08.60 (36.43)     1:47.16 (38.56)     2:24.39 (37.23)
  4 Reinoso, Pamela P   11 ZEUS-CT              2:19.01    2:24.81        
                  32.66     1:09.66 (37.00)     1:47.39 (37.73)     2:24.81 (37.42)
  5 Stidolph, Katherin  11 ZEUS-CT              2:33.50    2:25.45        
                  31.76     1:08.79 (37.03)     1:47.12 (38.33)     2:25.45 (38.33)
  6 James, Jessica M    11 Rivertown Rays-MR    2:28.08    2:30.33        
                  32.72     1:10.73 (38.01)     1:51.16 (40.43)     2:30.33 (39.17)
  7 Popielarz, Victori  12 ZEUS-CT              2:34.56    2:32.51        
                  33.26     1:12.11 (38.85)     1:53.39 (41.28)     2:32.51 (39.12)
  8 Cedeno, Sofia M     11 Middies-MR           2:37.86    2:33.74        
                  34.59     1:14.16 (39.57)     1:56.28 (42.12)     2:33.74 (37.46)
  9 Mejia, Stephani     11 Middies-MR           2:32.25    2:35.76        
                  34.03     1:13.25 (39.22)     1:54.89 (41.64)     2:35.76 (40.87)
 10 Hill, Arissa A      11 Middies-MR           2:40.22    2:37.95        
                  35.26     1:16.22 (40.96)     1:58.69 (42.47)     2:37.95 (39.26)
 11 Gilbertson, Rhiann  11 ZEUS-CT              2:41.59    2:39.34        
                  35.39     1:16.58 (41.19)     1:59.40 (42.82)     2:39.34 (39.94)
 12 Shopovick, Sophia   11 Middies-MR           2:39.95    2:40.34        
                  35.15     1:16.85 (41.70)     2:00.05 (43.20)     2:40.34 (40.29)
 13 Dhallu, Gurveen K   11 Middies-MR           3:04.43    2:44.77        
                  33.99     1:14.54 (40.55)     1:59.50 (44.96)     2:44.77 (45.27)
 14 Vaughan-Johnson, S  11 Rivertown Rays-MR    3:45.00    2:57.66        
                  40.82     1:27.09 (46.27)     2:14.29 (47.20)     2:57.66 (43.37)
 15 Fedor, Maggie I     11 ZEUS-CT              3:14.78    3:05.74        
                  40.95     1:29.71 (48.76)     2:19.03 (49.32)     3:05.74 (46.71)
 16 Shpak, Olivia G     11 Rivertown Rays-MR    3:07.42    3:07.03        
                  42.28     1:31.50 (49.22)     2:20.05 (48.55)     3:07.03 (46.98)
 17 Cabrera, Izabela M  11 Middies-MR                NT    3:29.75        
                  44.21     1:38.29 (54.08)     2:34.89 (56.60)     3:29.75 (54.86)
 -- Loor- Steinberg, T  12 MALT-NJ              3:15.43        SCR        
 -- Walsh, Mariah       12 Rivertown Rays-MR    3:45.00        SCR        
 -- Walsh, Kiara        11 Rivertown Rays-MR    3:15.00        SCR        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Calderon, Ashley M  11 ZEUS-CT                33.58      33.24        
  2 Popielarz, Victori  12 ZEUS-CT                35.22      34.20        
  3 Reinoso, Pamela P   11 ZEUS-CT                34.10      34.53        
  4 Wang, Katie         12 Middies-MR             35.33      34.66        
  5 Cuevas, Emilia R    12 ZEUS-CT                35.64      35.54        
  6 James, Jessica M    11 Rivertown Rays-MR      37.11      36.65        
  7 Levitt, Hannah R    11 ZEUS-CT                36.26      37.84        
  8 Hill, Arissa A      11 Middies-MR             38.18      38.77        
  9 Petropoulos, Carol  12 ZEUS-CT                44.89      39.14        
 10 Carousso, Melissa   12 Rivertown Rays-MR      38.59      39.76        
 11 Slattery, Bessie    12 CFB-MR                 45.93      40.48        
 12 Shopovick, Sophia   11 Middies-MR             39.12      40.91        
 13 Vaughan-Johnson, S  11 Rivertown Rays-MR      50.00      41.62        
 14 Richards, Aryel N   11 ZEUS-CT                43.61      42.85        
 15 Khitrov, Sammy      12 Rivertown Rays-MR      50.00      43.56        
 16 Evans, Amelia J     12 Rivertown Rays-MR      44.35      45.70        
 17 Cappello, Marilisa  11 Middies-MR             54.84      47.06        
 18 Radick, Susannah    11 CFB-MR                 53.66      47.51        
 19 Christinat, Libby   12 ZEUS-CT                   NT      48.30        
 20 Cabrera, Izabela M  11 Middies-MR             46.04      50.18        
 21 Zelman, Alexandra   11 Middies-MR             49.99      51.73        
 22 Farrier, Alexandra  11 ZEUS-CT              1:08.55      52.13        
 -- Walsh, Mariah       12 Rivertown Rays-MR      50.00        SCR        
 -- Mahajan, Khushi     11 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Moy, Xena E         12 ZEUS-CT                   NT        SCR        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Calderon, Ashley M  11 ZEUS-CT              1:07.97    1:08.89        
                  34.44     1:08.89 (34.45)                                        
  2 Reinoso, Pamela P   11 ZEUS-CT              1:12.74    1:11.05        
                  34.76     1:11.05 (36.29)                                        
  3 Popielarz, Victori  12 ZEUS-CT              1:14.26    1:13.60        
                  35.88     1:13.60 (37.72)                                        
  4 Cuevas, Emilia R    12 ZEUS-CT              1:18.67    1:15.00        
                  36.47     1:15.00 (38.53)                                        
  5 Levitt, Hannah R    11 ZEUS-CT              1:18.59    1:20.42        
                  39.19     1:20.42 (41.23)                                        
  6 Mejia, Stephani     11 Middies-MR                NT    1:20.71        
                  38.80     1:20.71 (41.91)                                        
  7 Hill, Arissa A      11 Middies-MR           1:25.23    1:23.33        
                  39.86     1:23.33 (43.47)                                        
  8 Cedeno, Sofia M     11 Middies-MR           1:22.61    1:23.42        
  9 Malionek, Zoe M     11 CFB-MR               1:32.04    1:27.41        
                  41.54     1:27.41 (45.87)                                        
 10 Shopovick, Sophia   11 Middies-MR           1:27.68    1:27.51        
                  41.08     1:27.51 (46.43)                                        
 11 Perez, Miranda M    11 UNKB-MR              1:27.53    1:29.84        
                  43.05     1:29.84 (46.79)                                        
 12 Pepper-Jones, BB    11 CFB-MR               1:41.30    1:30.92        
                  41.78     1:30.92 (49.14)                                        
 13 Tsang, Jolene       12 CFB-MR               1:34.08    1:32.26        
 14 Sharpe, Ashley B    11 UNKB-MR              1:32.39    1:33.39        
 15 Richards, Aryel N   11 ZEUS-CT              1:38.38    1:33.79        
 16 Ramos, Samantha     12 KB Makos-MR          1:37.95    1:36.56        
                  46.28     1:36.56 (50.28)                                        
 17 Mangum, Waverly R   11 Middies-MR           1:56.19    1:41.21        
                  48.95     1:41.21 (52.26)                                        
 18 Zelman, Alexandra   11 Middies-MR           1:51.56    1:44.07        
 19 Vargas, Jadyn S     11 KB Makos-MR          1:50.96    1:45.14        
                  48.03     1:45.14 (57.11)                                        
 20 Cabrera, Izabela M  11 Middies-MR           1:57.96    1:46.86        
                1:55.64         1:46.86 ( )                                        
 21 Ugalde, Adrianna M  11 Middies-MR                NT    1:57.60        
 -- Mahajan, Khushi     11 Middies-MR                NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                1:47.91          DQ (15.81)                                        
 -- Christinat, Libby   12 ZEUS-CT                   NT        SCR        
 -- Ashman, Olivia R    12 Middies-MR           1:31.48        SCR        
 -- Casiano, Aaliyah R  12 KB Makos-MR          1:48.90        SCR        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Perry, Jada J       12 NFS-MR                 37.30      38.69        
  2 Wang, Katie         12 Middies-MR             42.45      38.91        
  3 Reinoso, Pamela P   11 ZEUS-CT                44.92      39.23        
  4 Gilbertson, Rhiann  11 ZEUS-CT                39.91      40.45        
  5 Carousso, Melissa   12 Rivertown Rays-MR      44.74      40.95        
  6 Petropoulos, Carol  12 ZEUS-CT                44.69      42.65        
  7 Cedeno, Sofia M     11 Middies-MR                NT      44.28        
  8 Richards, Aryel N   11 ZEUS-CT                49.84      45.40        
  9 Shopovick, Sophia   11 Middies-MR             45.67      45.64        
 10 Finkelberg, Sydney  11 Rivertown Rays-MR      45.43      45.85        
 11 Slattery, Bessie    12 CFB-MR                 51.67      46.53        
 12 Radick, Susannah    11 CFB-MR                 51.13      47.27        
 13 Farrier, Alexandra  11 ZEUS-CT                   NT      47.29        
 14 Dhallu, Gurveen K   11 Middies-MR             51.13      47.36        
 15 Christinat, Libby   12 ZEUS-CT                   NT      48.54        
 16 Khitrov, Sammy      12 Rivertown Rays-MR      50.00      52.53        
 17 Loor- Steinberg, T  12 MALT-NJ                53.54      52.74        
 18 Fedor, Maggie I     11 ZEUS-CT                51.24      52.95        
 19 Cappello, Marilisa  11 Middies-MR           1:22.00      54.47        
 20 Zelman, Alexandra   11 Middies-MR           1:02.74      55.75        
 -- Mahajan, Khushi     11 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Walsh, Kiara        11 Rivertown Rays-MR      45.00        SCR        
 -- Moy, Xena E         12 ZEUS-CT                   NT        SCR        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Reinoso, Pamela P   11 ZEUS-CT              1:32.96    1:25.25        
                  39.53     1:25.25 (45.72)                                        
  2 Gilbertson, Rhiann  11 ZEUS-CT              1:32.82    1:28.64        
                  42.11     1:28.64 (46.53)                                        
  3 Perez, Miranda M    11 UNKB-MR              1:28.06    1:30.11        
                  41.76     1:30.11 (48.35)                                        
  4 DePasquale, Jenna   11 ZEUS-CT              1:36.41    1:34.50        
                  44.85     1:34.50 (49.65)                                        
  5 Petropoulos, Carol  12 ZEUS-CT              1:57.23    1:39.04        
                  47.15     1:39.04 (51.89)                                        
  6 Shopovick, Sophia   11 Middies-MR           1:40.25    1:39.84        
                  46.21     1:39.84 (53.63)                                        
  7 Reed, Nia N         12 KB Makos-MR          1:40.40    1:40.88        
                  45.63     1:40.88 (55.25)                                        
  8 Tsang, Jolene       12 CFB-MR               1:46.82    1:43.20        
                  47.16     1:43.20 (56.04)                                        
  9 Richards, Aryel N   11 ZEUS-CT              1:53.30    1:45.06        
                  49.20     1:45.06 (55.86)                                        
 10 Radick, Susannah    11 CFB-MR               1:51.89    1:46.15        
                  50.31     1:46.15 (55.84)                                        
 11 Ugalde, Adrianna M  11 Middies-MR                NT    1:46.61        
                  49.50     1:46.61 (57.11)                                        
 12 Fedor, Maggie I     11 ZEUS-CT              1:54.94    1:50.68        
                  51.34     1:50.68 (59.34)                                        
 13 Cabrera, Izabela M  11 Middies-MR           2:01.43    1:51.94        
                  52.54     1:51.94 (59.40)                                        
 14 Zelman, Alexandra   11 Middies-MR           2:07.18    1:57.81        
                  56.72   1:57.81 (1:01.09)                                        
 -- Loor- Steinberg, T  12 MALT-NJ              1:50.32         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
                  54.68        DQ (1:07.29)                                        
 -- Mahajan, Khushi     11 Middies-MR                NT         DQ        
      Scissors kick
                1:02.04        DQ (1:11.69)                                        
 -- Mangum, Waverly R   11 Middies-MR           2:23.55         DQ        
      Arms two strokes underwater
                  51.73          DQ (55.45)                                        
 -- Royal-Smith, Jaish  12 KB Makos-MR          1:50.81        SCR        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wang, Katie         12 Middies-MR             34.14      32.50        
  2 Stidolph, Katherin  11 ZEUS-CT                34.52      32.99        
  3 Gilbertson, Rhiann  11 ZEUS-CT                34.00      34.04        
  4 Levitt, Hannah R    11 ZEUS-CT                36.53      36.32        
  5 Malionek, Zoe M     11 CFB-MR                 38.92      38.26        
  6 Sharpe, Ashley B    11 UNKB-MR                39.49      39.57        
  7 Richards, Aryel N   11 ZEUS-CT                   NT      40.22        
  8 DePasquale, Jenna   11 ZEUS-CT                40.45      42.38        
  9 Fedor, Maggie I     11 ZEUS-CT                44.69      43.65        
 10 Reed, Nia N         12 KB Makos-MR            46.24      45.58        
 11 Pepper-Jones, BB    11 CFB-MR                    NT      46.37        
 12 Ramos, Samantha     12 KB Makos-MR            46.25      47.20        
 13 Vargas, Jadyn S     11 KB Makos-MR            51.74      48.24        
 14 Radick, Susannah    11 CFB-MR                 54.68      48.81        
 -- Popielarz, Victori  12 ZEUS-CT                38.20         DQ        
      One hand touch
 -- Christinat, Libby   12 ZEUS-CT                   NT        SCR        
 -- Casiano, Aaliyah R  12 KB Makos-MR            49.16        SCR        
 -- Royal-Smith, Jaish  12 KB Makos-MR          1:01.24        SCR        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stidolph, Katherin  11 ZEUS-CT              1:19.07    1:15.34        
                  34.52     1:15.34 (40.82)                                        
  2 Perry, Jada J       12 NFS-MR               1:18.37    1:16.77        
                  35.95     1:16.77 (40.82)                                        
  3 Finkelberg, Sydney  11 Rivertown Rays-MR    1:20.26    1:17.83        
                  36.15     1:17.83 (41.68)                                        
  4 Levitt, Hannah R    11 ZEUS-CT              1:23.12    1:20.94        
                  37.36     1:20.94 (43.58)                                        
  5 Mejia, Stephani     11 Middies-MR           1:23.22    1:23.64        
                  36.78     1:23.64 (46.86)                                        
  6 Evans, Amelia J     12 Rivertown Rays-MR    1:49.00    1:44.37        
                  48.24     1:44.37 (56.13)                                        
  7 Shpak, Olivia G     11 Rivertown Rays-MR    1:58.27    1:58.89        
                  53.52   1:58.89 (1:05.37)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Calderon, Ashley M  11 ZEUS-CT              2:31.35    2:30.72        
                  33.11     1:11.55 (38.44)     1:56.70 (45.15)     2:30.72 (34.02)
  2 Reinoso, Pamela P   11 ZEUS-CT              2:36.93    2:37.21        
                  36.00     1:16.02 (40.02)     2:01.12 (45.10)     2:37.21 (36.09)
  3 Wang, Katie         12 Middies-MR           2:40.41    2:38.00        
                  34.92     1:14.93 (40.01)     2:04.44 (49.51)     2:38.00 (33.56)
  4 Stidolph, Katherin  11 ZEUS-CT              2:53.85    2:44.78        
                  35.91     1:16.14 (40.23)     2:08.41 (52.27)     2:44.78 (36.37)
  5 Cuevas, Emilia R    12 ZEUS-CT              2:53.69    2:50.84        
                  39.59     1:21.15 (41.56)     2:12.89 (51.74)     2:50.84 (37.95)
  6 Gilbertson, Rhiann  11 ZEUS-CT              2:56.38    2:55.45        
                  38.50     1:24.08 (45.58)     2:15.39 (51.31)     2:55.45 (40.06)
  7 Mejia, Stephani     11 Middies-MR           2:56.02    2:59.42        
                  39.14     1:23.07 (43.93)     2:19.76 (56.69)     2:59.42 (39.66)
  8 Cedeno, Sofia M     11 Middies-MR           3:07.08    3:01.95        
                  41.39     1:29.06 (47.67)     2:25.27 (56.21)     3:01.95 (36.68)
  9 Levitt, Hannah R    11 ZEUS-CT              3:01.58    3:02.30        
                  40.35     1:25.93 (45.58)     2:25.06 (59.13)     3:02.30 (37.24)
 10 Petropoulos, Carol  12 ZEUS-CT              3:30.00    3:02.79        
                  41.10     1:28.05 (46.95)     2:20.39 (52.34)     3:02.79 (42.40)
 11 Shopovick, Sophia   11 Middies-MR           3:05.19    3:03.25        
                  38.20     1:26.69 (48.49)     2:23.12 (56.43)     3:03.25 (40.13)
 12 Perez, Miranda M    11 UNKB-MR              3:15.00    3:09.26        
                  44.13     1:34.13 (50.00)     2:23.36 (49.23)     3:09.26 (45.90)
 13 Hill, Arissa A      11 Middies-MR           3:12.21    3:09.31        
                  44.10     1:30.89 (46.79)     2:28.10 (57.21)     3:09.31 (41.21)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zeus Swim Team-CT  'A'                      1:47.91    1:56.86        
                  30.38       59.72 (29.34)     1:28.88 (29.16)     1:56.86 (27.98)
  2 Middies Swimming-MR  'A'                    2:04.04    2:00.38        
     1) Cedeno, Sofia M 11              2) Shopovick, Sophia F 11         
     3) Hill, Arissa A 11               4) Wang, Katie 12                 
                  30.50     1:01.11 (30.61)     1:32.68 (31.57)     2:00.38 (27.70)
  3 Zeus Swim Team-CT  'B'                           NT    2:09.46        
                  33.38     1:06.78 (33.40)     1:39.71 (32.93)     2:09.46 (29.75)
  4 Kips Bay Makos-MR  'A'                      2:17.22    2:21.27        
     1) Sharpe, Ashley B 11             2) Ramos, Samantha 12             
     3) Reed, Nia N 12                  4) Perez, Miranda M 11            
                  34.39     1:12.82 (38.43)     1:48.50 (35.68)     2:21.27 (32.77)
 -- Zeus Swim Team-CT  'C'                           NT        SCR        
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zeus Swim Team-CT  'A'                      1:57.55    2:16.37        
     1) Reinoso, Pamela P 11            2) Gilbertson, Rhianna S 11       
     3) Stidolph, Katherine E 11        4) Calderon, Ashley M 11          
                  34.39     1:15.14 (40.75)     1:48.07 (32.93)     2:16.37 (28.30)
  2 Middies Swimming-MR  'A'                    2:25.24    2:20.13        
     1) Wang, Katie 12                  2) Shopovick, Sophia F 11         
     3) Mejia, Stephani 11              4) Cedeno, Sofia M 11             
                  32.75     1:15.98 (43.23)     1:50.56 (34.58)     2:20.13 (29.57)
  3 Zeus Swim Team-CT  'B'                           NT    2:21.43        
     1) Popielarz, Victoria A 12        2) Petropoulos, Caroline A 12     
     3) Levitt, Hannah R 11             4) Cuevas, Emilia R 12            
                  34.15     1:17.00 (42.85)     1:52.18 (35.18)     2:21.43 (29.25)
  4 Zeus Swim Team-CT  'C'                           NT    2:53.02        
     1) Christinat, Libby J 12          2) Richards, Aryel N 11           
     3) Fedor, Maggie I 11              4) Farrier, Alexandra 11          
                  47.91     1:31.30 (43.39)     2:20.94 (49.64)     2:53.02 (32.08)
 
Girls 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Tori P      17 NFS-MR                 26.09      27.01        
  2 Kozma, Blanka       15 Middies-MR             27.80      27.80        
  3 Johnson, Anna B     17 Middies-MR             27.60      28.36        
  4 Wang, Chloe         16 Middies-MR             28.61      28.43        
  5 Brew, Maggie C      13 Middies-MR             29.39      29.55        
  5 Becerra, NancyMari  16 Middies-MR             30.00      29.55        
  7 Bayer, Cally        14 Middies-MR             32.12      29.94        
  8 Howard, D'Asia S    13 NFS-MR                 30.47      30.42        
  9 Reyna, Margaux      13 Middies-MR             31.03      30.58        
 10 Mendribil, Mia P    13 ZEUS-CT                32.37      31.59        
 10 Valerio, Sofia A    13 Middies-MR             30.65      31.59        
 12 Cahaly, Emma E      13 Middies-MR             31.30      31.78        
 13 Kass, Gabby         15 Middies-MR             31.92      32.01        
 14 Trujillo, Kate D    15 Middies-MR                NT      32.11        
 15 Dawson, Athena      13 NFS-MR                 29.77      32.24        
 16 Daniel, Alexis      13 Middies-MR             32.42      32.56        
 17 Barrett, Stephanie  13 Middies-MR                NT      34.74        
 18 Hall, Emma M        16 Middies-MR             43.25      43.03        
 19 Denaro, Sarah       13 Middies-MR                NT      43.43        
 -- Chan, Rachel H      13 Middies-MR             30.63        SCR        
 -- Betts, Sarah        16 Middies-MR             28.70        SCR        
 -- Choksi, Nikita S    14 Middies-MR             30.47        SCR        
 -- Ochoa, Lydia S      13 Middies-MR             44.37        SCR        
 -- McClean, Tara K     17 Middies-MR                NT        SCR        
 
Girls 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Tori P      17 NFS-MR                 57.52      58.24        
                  27.85       58.24 (30.39)                                        
  2 Kozma, Blanka       15 Middies-MR             59.90    1:00.04        
                  28.61     1:00.04 (31.43)                                        
  3 Wang, Chloe         16 Middies-MR             59.89    1:00.41        
                  29.14     1:00.41 (31.27)                                        
  4 Gabriel, Tara N     15 Middies-MR           1:02.84    1:03.25        
                  30.01     1:03.25 (33.24)                                        
  5 Johnson, Anna B     17 Middies-MR           1:00.00    1:04.18        
                  30.66     1:04.18 (33.52)                                        
  6 Bayer, Cally        14 Middies-MR           1:10.33    1:05.65        
                  31.55     1:05.65 (34.10)                                        
  7 Becerra, NancyMari  16 Middies-MR           1:06.74    1:07.35        
                  31.58     1:07.35 (35.77)                                        
  8 Mendribil, Mia P    13 ZEUS-CT              1:10.71    1:07.59        
                  31.29     1:07.59 (36.30)                                        
  9 Reyna, Margaux      13 Middies-MR           1:08.32    1:08.37        
                  32.16     1:08.37 (36.21)                                        
 10 Valerio, Sofia A    13 Middies-MR           1:08.37    1:09.07        
                  32.95     1:09.07 (36.12)                                        
 11 Kass, Gabby         15 Middies-MR           1:11.53    1:09.29        
                  31.89     1:09.29 (37.40)                                        
 12 Howard, D'Asia S    13 NFS-MR               1:09.83    1:12.28        
                  33.72     1:12.28 (38.56)                                        
 13 Daniel, Alexis      13 Middies-MR           1:10.29    1:12.91        
                  34.97     1:12.91 (37.94)                                        
 14 Dawson, Athena      13 NFS-MR               1:18.21    1:13.28        
                  32.35     1:13.28 (40.93)                                        
 15 Cahaly, Emma E      13 Middies-MR           1:07.34    1:13.31        
                  34.26     1:13.31 (39.05)                                        
 16 Trujillo, Kate D    15 Middies-MR           1:11.68    1:14.20        
                  33.37     1:14.20 (40.83)                                        
 17 Barrett, Stephanie  13 Middies-MR           1:22.53    1:21.57        
                  37.67     1:21.57 (43.90)                                        
 18 Hall, Emma M        16 Middies-MR           1:40.20    1:34.95        
                  45.33     1:34.95 (49.62)                                        
 19 Denaro, Sarah       13 Middies-MR                NT    1:43.26        
                  46.73     1:43.26 (56.53)                                        
 -- McClean, Tara K     17 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Choksi, Nikita S    14 Middies-MR           1:08.47        SCR        
 -- Betts, Sarah        16 Middies-MR           1:00.30        SCR        
 -- Ochoa, Lydia S      13 Middies-MR                NT        SCR        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gonzalez, Angelika  15 UNKB-MR              2:18.64    2:27.24        
                  33.23     1:10.48 (37.25)     1:48.85 (38.37)     2:27.24 (38.39)
  2 Howard, D'Asia S    13 NFS-MR               2:38.05    2:35.80        
                  34.70     1:14.57 (39.87)     1:55.88 (41.31)     2:35.80 (39.92)
  3 Daniel, Alexis      13 Middies-MR           2:39.25    2:40.89        
                  36.79     1:17.07 (40.28)     1:59.62 (42.55)     2:40.89 (41.27)
  4 Martin, Taylor N    14 UNKB-MR              2:39.99    2:46.14        
                  36.95     1:18.85 (41.90)     2:02.02 (43.17)     2:46.14 (44.12)
  5 Dawson, Athena      13 NFS-MR               3:00.71    2:52.50        
                  37.55     1:21.93 (44.38)     2:08.72 (46.79)     2:52.50 (43.78)
  6 Santana, Miabella   15 UNKB-MR              3:02.89    3:04.50        
                  38.53     1:25.76 (47.23)     2:16.49 (50.73)     3:04.50 (48.01)
  7 Carrasquillo, Aria  15 KB Makos-MR          2:51.76    3:07.15        
                  39.22     1:24.15 (44.93)     2:16.27 (52.12)     3:07.15 (50.88)
  8 Nieves, Yaidee      19 UNKB-MR              2:46.14    3:08.75        
                  40.20     1:25.43 (45.23)     2:15.50 (50.07)     3:08.75 (53.25)
  9 Hall, Emma M        16 Middies-MR           3:41.10    3:30.95        
                  47.57     1:40.12 (52.55)     2:35.16 (55.04)     3:30.95 (55.79)
 -- Perez, Kyara        15 UNKB-MR              2:23.34        SCR        
 -- Arsenault, Julia E  13 ZEUS-CT                   NT        SCR        
 -- Ochoa, Lydia S      13 Middies-MR           3:49.90        SCR        
 -- Morales, Erika      17 UNKB-MR              2:59.58        SCR        
 -- Cuadrado, Katelyn   14 UNKB-MR              2:36.77        SCR        
 -- Rodriguez, Patrici  14 UNKB-MR              2:27.16        SCR        
 
Girls 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gonzalez, Angelika  15 UNKB-MR              1:06.64    1:09.91        
                  33.99     1:09.91 (35.92)                                        
  2 Remson, Sandy K     13 ZEUS-CT              1:20.52    1:12.05        
                  35.29     1:12.05 (36.76)                                        
  3 Brew, Maggie C      13 Middies-MR           1:10.26    1:13.55        
                  36.11     1:13.55 (37.44)                                        
  4 Howard, D'Asia S    13 NFS-MR               1:19.64    1:21.66        
                  39.21     1:21.66 (42.45)                                        
  5 Daniel, Alexis      13 Middies-MR           1:22.90    1:23.86        
                  41.08     1:23.86 (42.78)                                        
  6 Santana, Miabella   15 UNKB-MR              1:23.22    1:26.58        
                  42.82     1:26.58 (43.76)                                        
  7 Carrasquillo, Aria  15 KB Makos-MR          1:27.83    1:30.28        
                  43.34     1:30.28 (46.94)                                        
  8 Dawson, Athena      13 NFS-MR               1:35.27    1:35.21        
                  46.33     1:35.21 (48.88)                                        
  9 Hall, Emma M        16 Middies-MR           1:54.98    1:53.13        
                  54.47     1:53.13 (58.66)                                        
 -- Pineda, Nyah        13 UNKB-MR              1:49.62         DQ        
      Non-continuous turning action
                  49.79          DQ (58.98)                                        
 -- Ochoa, Lydia S      13 Middies-MR                NT        SCR        
 -- McClean, Tara K     17 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Chan, Rachel H      13 Middies-MR           1:15.50        SCR        
 -- Cuadrado, Katelyn   14 UNKB-MR              1:16.84        SCR        
 -- Morales, Erika      17 UNKB-MR              1:36.36        SCR        
 -- Rodriguez, Patrici  14 UNKB-MR              1:14.29        SCR        
 -- Arsenault, Julia E  13 ZEUS-CT                   NT        SCR        
 -- Negron, Luz         17 UNKB-MR              1:19.71        SCR        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Remson, Sandy K     13 ZEUS-CT              2:38.21    2:35.10        
                  36.90     1:16.73 (39.83)     1:56.63 (39.90)     2:35.10 (38.47)
  2 Brew, Maggie C      13 Middies-MR           2:30.98    2:35.97        
                  36.92     1:17.05 (40.13)     1:57.73 (40.68)     2:35.97 (38.24)
  3 Bayer, Cally        14 Middies-MR           2:42.56    2:37.42        
                  37.47     1:17.51 (40.04)     1:58.35 (40.84)     2:37.42 (39.07)
  4 Gabriel, Tara N     15 Middies-MR           2:30.20    2:38.66        
                  36.99     1:17.47 (40.48)     1:58.60 (41.13)     2:38.66 (40.06)
  5 Valerio, Sofia A    13 Middies-MR           2:36.33    2:40.40        
                  37.14     1:18.04 (40.90)     1:59.72 (41.68)     2:40.40 (40.68)
  6 Wang, Chloe         16 Middies-MR           2:40.34    2:46.58        
                  39.42     1:21.11 (41.69)     2:04.30 (43.19)     2:46.58 (42.28)
  7 Johnson, Anna B     17 Middies-MR           2:39.93    2:49.63        
                  38.14     1:21.71 (43.57)     2:06.69 (44.98)     2:49.63 (42.94)
  8 Reyna, Margaux      13 Middies-MR                NT    2:49.87        
                  38.72     1:21.45 (42.73)     2:06.60 (45.15)     2:49.87 (43.27)
  9 Becerra, NancyMari  16 Middies-MR                NT    2:54.32        
                  38.37     1:20.76 (42.39)     2:05.60 (44.84)     2:54.32 (48.72)
 10 Kass, Gabby         15 Middies-MR           2:57.99    2:57.83        
                  40.81     1:26.55 (45.74)     2:13.03 (46.48)     2:57.83 (44.80)
 11 Daniel, Alexis      13 Middies-MR                NT    3:00.05        
                  42.50     1:27.51 (45.01)     2:13.89 (46.38)     3:00.05 (46.16)
 12 Hall, Emma M        16 Middies-MR           3:45.44    4:02.93        
                  56.36   1:57.59 (1:01.23)   3:00.68 (1:03.09)   4:02.93 (1:02.25)
 -- Barrett, Stephanie  13 Middies-MR                NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  54.54   1:54.73 (1:00.19)   2:55.55 (1:00.82)          DQ (58.07)
 -- Denaro, Sarah       13 Middies-MR                NT         DQ        
      No touch at turn
                                2:46.02 ( )        DQ (2:50.28)                    
 -- Chan, Rachel H      13 Middies-MR           2:39.93        SCR        
 
Girls 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Remson, Sandy K     13 ZEUS-CT              1:19.15    1:20.07        
                  38.07     1:20.07 (42.00)                                        
  2 Nieves, Yaidee      19 UNKB-MR              1:21.49    1:22.92        
                  38.43     1:22.92 (44.49)                                        
  3 Brew, Maggie C      13 Middies-MR           1:26.07    1:26.40        
                  41.37     1:26.40 (45.03)                                        
  4 Martin, Taylor N    14 UNKB-MR              1:26.00    1:28.81        
                  40.54     1:28.81 (48.27)                                        
  5 Carrasquillo, Aria  15 KB Makos-MR          1:27.90    1:33.36        
                  43.92     1:33.36 (49.44)                                        
  6 Dawson, Athena      13 NFS-MR               1:43.17    1:38.34        
                  44.68     1:38.34 (53.66)                                        
  7 Daniel, Alexis      13 Middies-MR           1:46.77    1:45.53        
                  51.05     1:45.53 (54.48)                                        
  8 Pineda, Nyah        13 UNKB-MR              1:42.31    1:48.01        
                  48.43     1:48.01 (59.58)                                        
  9 Hall, Emma M        16 Middies-MR           2:00.60    2:04.04        
                  58.45   2:04.04 (1:05.59)                                        
 -- Chan, Rachel H      13 Middies-MR           1:23.81        SCR        
 -- McClean, Tara K     17 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Perez, Kyara        15 UNKB-MR              1:14.16        SCR        
 -- Arsenault, Julia E  13 ZEUS-CT                   NT        SCR        
 -- Negron, Luz         17 UNKB-MR              1:24.21        SCR        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Remson, Sandy K     13 ZEUS-CT              2:55.07    2:52.16        
                  38.69     1:22.99 (44.30)     2:07.88 (44.89)     2:52.16 (44.28)
  2 Mendribil, Mia P    13 ZEUS-CT              3:03.66    3:07.38        
  3 Dawson, Athena      13 NFS-MR               3:49.07    3:47.36        
                  45.97     1:42.87 (56.90)   2:45.98 (1:03.11)   3:47.36 (1:01.38)
  4 Trujillo, Kate D    15 Middies-MR                NT    3:49.88        
                  49.68     1:47.38 (57.70)   2:48.90 (1:01.52)   3:49.88 (1:00.98)
 -- Chan, Rachel H      13 Middies-MR           3:17.29        SCR        
 
Girls 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gabriel, Tara N     15 Middies-MR           1:06.39    1:08.65        
                  32.04     1:08.65 (36.61)                                        
  2 Kozma, Blanka       15 Middies-MR           1:08.00    1:10.61        
                  33.03     1:10.61 (37.58)                                        
  3 Remson, Sandy K     13 ZEUS-CT              1:19.71    1:16.21        
                  36.05     1:16.21 (40.16)                                        
  4 Brew, Maggie C      13 Middies-MR           1:24.17    1:16.28        
                  34.93     1:16.28 (41.35)                                        
  5 Wilson, Tori P      17 NFS-MR               1:14.31    1:16.52        
                  34.00     1:16.52 (42.52)                                        
  6 Howard, D'Asia S    13 NFS-MR               1:25.00    1:29.21        
                  41.22     1:29.21 (47.99)                                        
 -- Betts, Sarah        16 Middies-MR           1:06.61        SCR        
 -- Choksi, Nikita S    14 Middies-MR           1:27.96        SCR        
 
Girls 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Remson, Sandy K     13 ZEUS-CT              2:39.45    2:35.29        
                                1:16.37 ( )     1:59.99 (43.62)     2:35.29 (35.30)
  2 Brew, Maggie C      13 Middies-MR           2:35.68    2:39.17        
                  34.81     1:14.91 (40.10)     2:02.97 (48.06)     2:39.17 (36.20)
  3 Gonzalez, Angelika  15 UNKB-MR              2:41.44    2:46.54        
                  34.80     1:17.27 (42.47)     2:09.33 (52.06)     2:46.54 (37.21)
  4 Martin, Taylor N    14 UNKB-MR              3:02.08    3:02.70        
                  41.57     1:28.50 (46.93)     2:19.65 (51.15)     3:02.70 (43.05)
  5 Nieves, Yaidee      19 UNKB-MR              2:59.42    3:07.76        
                  38.24     1:27.48 (49.24)     2:17.68 (50.20)     3:07.76 (50.08)
  6 Santana, Miabella   15 UNKB-MR              3:19.44    3:25.37        
                  42.83     1:28.62 (45.79)   2:36.97 (1:08.35)     3:25.37 (48.40)
 -- Negron, Luz         17 UNKB-MR              2:51.29        SCR        
 -- Chan, Rachel H      13 Middies-MR           2:42.70        SCR        
 -- Rodriguez, Patrici  14 UNKB-MR              2:49.15        SCR        
 -- Perez, Kyara        15 UNKB-MR              2:36.21        SCR        
 -- Morales, Erika      17 UNKB-MR              3:26.15        SCR        
 -- Cuadrado, Katelyn   14 UNKB-MR              2:59.40        SCR        
 
Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kips Bay Makos-MR  'B'                      2:11.52    2:07.10        
                  32.15     1:04.24 (32.09)     1:38.43 (34.19)     2:07.10 (28.67)
 
Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Middies Swimming-MR  'A'                         NT    2:10.79        
     1) Brew, Maggie C 13               2) Wang, Chloe 16                 
     3) Kozma, Blanka 15                4) Gabriel, Tara N 15             
                  34.40     1:11.63 (37.23)     1:42.83 (31.20)     2:10.79 (27.96)
  2 Nu-Finmen Swim Club-MR  'A'                 2:10.68    2:14.72        
     1) Howard, D'Asia S 13             2) Wilson, Tori P 17              
     3) Perry, Jada J 12                4) Dawson, Athena 13              
                  36.20     1:12.47 (36.27)     1:44.15 (31.68)     2:14.72 (30.57)
 
Boys 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Halls, Ryan A        7 NFS-MR                 23.29      20.53        
  2 Lu, Alex             5 Rivertown Rays-MR      45.00      21.01        
  3 Brown, Thomas J      7 Storm-MR               22.40      21.25        
  4 Rivera, Nikolai      6 UNKB-MR                42.00      21.54        
  5 Malionek, Elias      6 CFB-MR                 20.92      24.24        
  6 Racz, Gregory        7 CFB-MR                 24.11      26.25        
  7 Fishman, Matthew     6 Storm-MR               32.50      30.29        
 -- Calloway, Micahel    7 MALT-NJ                36.50         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Boys 7 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Halls, Ryan A        7 NFS-MR                 47.80      46.31        
  2 Brown, Thomas J      7 Storm-MR               51.25      47.05        
  3 Chiang, Justin D     7 Flying Dolphins-MR        NT      52.30        
  4 Racz, Gregory        7 CFB-MR               1:07.24      53.42        
  5 Edell, Truman E      6 Flying Dolphins-MR        NT    1:02.65        
  6 Fishman, Matthew     6 Storm-MR             1:15.99    1:12.03        
 -- Lu, Alex             5 Rivertown Rays-MR    1:10.00        SCR        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Halls, Ryan A        7 NFS-MR                 28.14      24.22        
  2 Malionek, Elias      6 CFB-MR                 25.28      26.82        
  3 Brown, Thomas J      7 Storm-MR               27.00      27.04        
  4 Racz, Gregory        7 CFB-MR                 29.83      29.77        
 -- Rivera, Nikolai      6 UNKB-MR                46.00         DQ        
 -- Lu, Alex             5 Rivertown Rays-MR      50.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Fishman, Matthew     6 Storm-MR               34.99         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 7 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brown, Thomas J      7 Storm-MR             1:15.50      52.99        
  2 Chiang, Justin D     7 Flying Dolphins-MR        NT      53.20        
  3 Halls, Ryan A        7 NFS-MR                 59.77      54.09        
  4 Edell, Truman E      6 Flying Dolphins-MR        NT      57.51        
  5 Fishman, Matthew     6 Storm-MR             1:20.99    1:02.92        
  6 Racz, Gregory        7 CFB-MR               1:19.84    1:03.24        
 -- Lu, Alex             5 Rivertown Rays-MR    1:20.00        SCR        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Racz, Gregory        7 CFB-MR                 28.97      33.75        
  2 Fishman, Matthew     6 Storm-MR               37.99      35.73        
  3 Calloway, Micahel    7 MALT-NJ                40.00      46.73        
  4 Brown, Thomas J      7 Storm-MR               36.00      47.74        
 -- Rivera, Nikolai      6 UNKB-MR                48.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Boys 7 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brown, Thomas J      7 Storm-MR             1:28.75    1:35.81        
 -- Fishman, Matthew     6 Storm-MR             1:30.99         DQ        
 -- Edell, Truman E      6 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Chiang, Justin D     7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Lu, Alex             5 Rivertown Rays-MR    1:20.00        SCR        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Halls, Ryan A        7 NFS-MR                 34.00      24.93        
  2 Malionek, Elias      6 CFB-MR                 25.33      26.19        
 -- Calloway, Micahel    7 MALT-NJ                40.00         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Lu, Alex             5 Rivertown Rays-MR      50.00         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Boys 7 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Halls, Ryan A        7 NFS-MR               1:16.87    1:01.28        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Engel, Oliver K      8 Storm-MR               18.44      18.24        
  2 Morgan, Brendan M    8 Storm-MR               20.62      18.63        
  3 Vollaro, Thomas A    8 Middies-MR             20.63      19.44        
  4 Yang, David Y        8 Middies-MR             18.04      19.60        
  5 O'Connor, Rory T     8 Storm-MR               30.50      21.16        
  6 Kwon, Connor         8 Middies-MR             21.84      21.27        
  7 Gilbertson, Quinn    8 ZEUS-CT                20.36      22.01        
  8 Zarrinnegar, Aryan   8 Middies-MR                NT      22.05        
  9 McQuaid, Jaxson G    8 ZEUS-CT                18.94      22.24        
 10 Chung, Bryan         8 Middies-MR             31.23      23.23        
 11 Yang, Rick           8 Middies-MR             24.91      23.45        
 12 Snyder, Samuel L     8 Middies-MR             30.35      30.53        
 13 Wei, Albert M        8 Middies-MR             39.09      30.80        
 14 Kim, James J         8 Middies-MR                NT      34.37        
 -- Rothstein, Samuel    8 Storm-MR               30.10        SCR        
 -- Flores, Kris S       8 ZEUS-CT                17.28        SCR        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Buchanan, Chase C    8 NFS-MR                 33.11      33.34        
  2 Engel, Eric R        8 Storm-MR               39.58      36.29        
  3 Engel, Oliver K      8 Storm-MR               39.40      37.02        
  4 Morgan, Brendan M    8 Storm-MR               45.28      40.86        
  5 Flores, Kris S       8 ZEUS-CT                46.51      41.67        
  6 Yang, David Y        8 Middies-MR             42.27      42.28        
  7 Vollaro, Thomas A    8 Middies-MR             44.02      43.41        
  8 Gilbertson, Quinn    8 ZEUS-CT                58.40      47.68        
  9 Kwon, Connor         8 Middies-MR             48.98      49.09        
 10 O'Connor, Rory T     8 Storm-MR             1:15.30      49.46        
 11 Keimweiss, Charlie   8 Flying Dolphins-MR        NT      52.20        
 12 Dunn, Jack F         8 Flying Dolphins-MR        NT    1:03.15        
 13 Snyder, Samuel L     8 Middies-MR           1:10.17    1:10.57        
 14 Kim, James J         8 Middies-MR                NT    1:13.50        
 -- Ranjan, Ashwin       8 Flying Dolphins-MR        NT        SCR        
 -- Chung, Bryan         8 Middies-MR                NT        SCR        
 -- McQuaid, Jaxson G    8 ZEUS-CT                49.76        SCR        
 -- Rothstein, Samuel    8 Storm-MR             1:15.99        SCR        
 -- Lavender, Michael    8 Rivertown Rays-MR    1:01.37        SCR        
 -- Fishlin, Oliver H    8 Storm-MR               47.14        SCR        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Engel, Eric R        8 Storm-MR               21.73      20.43        
  2 Engel, Oliver K      8 Storm-MR               22.01      21.91        
  3 Vollaro, Thomas A    8 Middies-MR             20.36      22.48        
  4 Kwon, Connor         8 Middies-MR             23.07      23.57        
  5 Flores, Kris S       8 ZEUS-CT                21.62      24.04        
  6 O'Connor, Rory T     8 Storm-MR               33.50      24.21        
  7 Gilbertson, Quinn    8 ZEUS-CT                22.78      24.23        
  8 Yang, David Y        8 Middies-MR             25.44      24.59        
  9 Snyder, Samuel L     8 Middies-MR             29.09      32.31        
 10 Dunn, Jack F         8 Flying Dolphins-MR        NT      35.89        
 11 Keimweiss, Charlie   8 Flying Dolphins-MR        NT      37.16        
 12 Kim, James J         8 Middies-MR                NT      43.00        
 -- Lavender, Michael    8 Rivertown Rays-MR      33.00        SCR        
 -- Rothstein, Samuel    8 Storm-MR               32.99        SCR        
 -- Ranjan, Ashwin       8 Flying Dolphins-MR        NT        SCR        
 -- McQuaid, Jaxson G    8 ZEUS-CT                24.06        SCR        
 -- Chung, Bryan         8 Middies-MR             35.86        SCR        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Engel, Eric R        8 Storm-MR               45.99      43.47        
  2 Polese, Patrick L    8 Storm-MR             1:01.05      49.93        
  3 Vollaro, Thomas A    8 Middies-MR                NT      51.01        
  4 Gilbertson, Quinn    8 ZEUS-CT              1:06.17      51.67        
  5 Kwon, Connor         8 Middies-MR             56.38      52.14        
  6 Yang, David Y        8 Middies-MR             57.28      53.51        
  7 Yang, Rick           8 Middies-MR                NT      53.96        
  8 Zarrinnegar, Aryan   8 Middies-MR                NT      55.10        
  9 McQuaid, Jaxson G    8 ZEUS-CT                55.57      55.62        
 10 Chung, Bryan         8 Middies-MR                NT    1:04.42        
 11 Snyder, Samuel L     8 Middies-MR                NT    1:04.46        
 -- Wei, Albert M        8 Middies-MR                NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Kim, James J         8 Middies-MR                NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Flores, Kris S       8 ZEUS-CT              1:02.11        SCR        
 -- Rothstein, Samuel    8 Storm-MR             1:20.25        SCR        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Buchanan, Chase C    8 NFS-MR                 22.31      22.94        
  2 Gilbertson, Quinn    8 ZEUS-CT                25.75      25.88        
  3 Vollaro, Thomas A    8 Middies-MR                NT      28.10        
  4 Yang, David Y        8 Middies-MR                NT      28.48        
  5 O'Connor, Rory T     8 Storm-MR               35.89      29.86        
  6 Morgan, Brendan M    8 Storm-MR               36.20      30.81        
  7 Kwon, Connor         8 Middies-MR                NT      32.66        
  8 Keimweiss, Charlie   8 Flying Dolphins-MR        NT      36.64        
  9 Snyder, Samuel L     8 Middies-MR                NT      40.62        
 -- Dunn, Jack F         8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Kim, James J         8 Middies-MR                NT         DQ        
 -- Lavender, Michael    8 Rivertown Rays-MR      29.71        SCR        
 -- Rothstein, Samuel    8 Storm-MR               35.10        SCR        
 -- Ranjan, Ashwin       8 Flying Dolphins-MR        NT        SCR        
 -- McQuaid, Jaxson G    8 ZEUS-CT                28.34        SCR        
 -- Chung, Bryan         8 Middies-MR                NT        SCR        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Engel, Oliver K      8 Storm-MR               55.00      54.79        
  2 Gilbertson, Quinn    8 ZEUS-CT              1:11.85      56.29        
  3 Yang, David Y        8 Middies-MR           1:04.95    1:00.14        
  4 Yang, Rick           8 Middies-MR                NT    1:01.50        
  5 Vollaro, Thomas A    8 Middies-MR                NT    1:07.71        
  6 Engel, Eric R        8 Storm-MR               51.00    1:08.15        
  7 Buchanan, Chase C    8 NFS-MR                 46.94    1:12.22        
  8 Chung, Bryan         8 Middies-MR                NT    1:12.50        
  9 Snyder, Samuel L     8 Middies-MR                NT    1:22.66        
 -- Kim, James J         8 Middies-MR                NT         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Zarrinnegar, Aryan   8 Middies-MR                NT         DQ        
      Arms two strokes underwater
 -- Fishlin, Oliver H    8 Storm-MR               57.00        SCR        
 -- Rothstein, Samuel    8 Storm-MR             1:35.00        SCR        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Buchanan, Chase C    8 NFS-MR                 36.91      18.29        
  2 Morgan, Brendan M    8 Storm-MR               26.76      21.16        
  3 McQuaid, Jaxson G    8 ZEUS-CT                22.67      27.04        
  4 Kwon, Connor         8 Middies-MR                NT      30.66        
 -- O'Connor, Rory T     8 Storm-MR               34.99         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Polese, Patrick L    8 Storm-MR               30.99         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Fishlin, Oliver H    8 Storm-MR               31.94        SCR        
 -- Flores, Kris S       8 ZEUS-CT                22.92        SCR        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Buchanan, Chase C    8 NFS-MR                 44.30      41.11        
  2 Engel, Oliver K      8 Storm-MR               51.99      42.12        
  3 Engel, Eric R        8 Storm-MR               49.99      46.59        
  4 Morgan, Brendan M    8 Storm-MR               55.00      46.65        
  5 Flores, Kris S       8 ZEUS-CT              1:13.46      55.82        
 -- Fishlin, Oliver H    8 Storm-MR               59.99        SCR        
 
Boys 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Buchanan, Chase C    8 NFS-MR               1:37.12    1:26.15        
                  40.60     1:26.15 (45.55)                                        
  2 Engel, Eric R        8 Storm-MR             2:20.99    1:42.91        
                  45.31     1:42.91 (57.60)                                        
  3 Morgan, Brendan M    8 Storm-MR             2:35.00    1:45.85        
                  48.10     1:45.85 (57.75)                                        
 -- Polese, Patrick L    8 Storm-MR             2:34.99         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  56.81        DQ (1:14.29)                                        
 -- Engel, Oliver K      8 Storm-MR             2:20.99         DQ        
      Scissors kick - fly
                  46.99          DQ (55.04)                                        
 -- O'Connor, Rory T     8 Storm-MR             2:45.10         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                1:01.08        DQ (1:08.25)                                        
 -- Fishlin, Oliver H    8 Storm-MR             2:10.63        SCR        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Storm Aquatics-MR  'A'                      1:40.50    1:13.68        
                  38.73     1:13.68 (34.95)                                        
  2 Middies Swimming-MR  'A'                    1:25.42    1:19.22        
     1) Vollaro, Thomas A 8             2) Yang, Rick 8                   
     3) Kwon, Connor 8                  4) Yang, David Y 8                
                  41.58     1:19.22 (37.64)                                        
 -- Storm Aquatics-MR  'B'                      1:55.99        SCR        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Storm Aquatics-MR  'A'                      1:30.50    1:29.58        
     1) Brown, Thomas J 7               2) Morgan, Brendan M 8            
     3) Engel, Eric R 8                 4) Engel, Oliver K 8              
 -- Storm Aquatics-MR  'B'                      1:49.99        SCR        
 -- 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'          1:19.20        SCR        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Halls, Sean C       10 NFS-MR                 29.43      30.08        
  2 Dawson, Xavier       9 NFS-MR                 33.23      34.41        
  3 Padda, Rajkaran S   10 ZEUS-CT                33.90      34.63        
  4 Ertl, Nathan M      10 ZEUS-CT                34.09      34.91        
  5 Daniel, Matthew W   10 Middies-MR             39.51      35.89        
  6 Malionek, Brayden    9 CFB-MR                 39.45      36.96        
  7 Scammell, James     10 MALT-NJ                49.43      38.82        
  8 Ortiz, Emauel A     10 KB Makos-MR            45.42      38.92        
  9 Rios, Jared J        9 Middies-MR             39.24      40.19        
 10 Rosado, Fausto X    10 KB Makos-MR            39.31      40.68        
 11 Conklin, Kenny L    10 Middies-MR             40.84      40.73        
 12 Gutman, Luke M       9 Middies-MR             46.59      41.19        
 13 Yi, Lucas            9 MALT-NJ                45.28      42.58        
 14 Dowl, Elijah M      10 UNKB-MR                46.13      42.90        
 15 Schlomann, Trey      9 CFB-MR                    NT      43.13        
 16 Brew, William F     10 Middies-MR             45.65      43.22        
 17 Decasseres, Elijah   9 UNKB-MR                38.92      43.26        
 18 Lee, Logan          10 Middies-MR             53.91      43.35        
 19 Meiselmen, Gabe T    9 MALT-NJ                48.77      45.80        
 20 Zullo, Lorenzo R    10 ZEUS-CT                41.40      46.51        
 21 Cannone, Jack        9 MALT-NJ                42.00      46.55        
 22 Penot, Louis        10 Middies-MR             44.16      46.72        
 23 Llorente Valin, Ni   9 Middies-MR                NT      49.84        
 -- Najarian, William   10 CFB-MR                 31.97        SCR        
 -- Adelman- Brants, A   9 MALT-NJ                56.43        SCR        
 -- Diao, David          9 Middies-MR                NT        SCR        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green, Gavin M      10 Flying Dolphins-MR   1:02.22    1:04.30        
                  30.15     1:04.30 (34.15)                                        
  2 Halls, Sean C       10 NFS-MR               1:08.54    1:08.73        
                  31.96     1:08.73 (36.77)                                        
  3 Hu, Dylan H         10 Flying Dolphins-MR   1:13.55    1:13.10        
                  34.67     1:13.10 (38.43)                                        
  4 Sellami, Max L      10 Flying Dolphins-MR   1:21.69    1:15.09        
                  35.18     1:15.09 (39.91)                                        
  5 Costabile, Ryan     10 CFB-MR               1:14.58    1:15.25        
                  34.70     1:15.25 (40.55)                                        
  6 Roychoudhury, Deva  10 Middies-MR           1:17.40    1:16.39        
                  36.66     1:16.39 (39.73)                                        
  7 Hahn, Benjamin R    10 Rivertown Rays-MR    1:18.63    1:16.64        
                  35.72     1:16.64 (40.92)                                        
  8 Suh, Jon Y          10 Rivertown Rays-MR    2:45.00    1:18.25        
                  35.82     1:18.25 (42.43)                                        
  9 Bishop, William L   10 Flying Dolphins-MR        NT    1:18.48        
                  37.67     1:18.48 (40.81)                                        
 10 Padda, Rajkaran S   10 ZEUS-CT              1:23.84    1:20.30        
                  37.53     1:20.30 (42.77)                                        
 11 Ertl, Nathan M      10 ZEUS-CT              1:28.88    1:20.35        
                  38.34     1:20.35 (42.01)                                        
 12 Daniel, Matthew W   10 Middies-MR           1:35.09    1:22.67        
                  39.64     1:22.67 (43.03)                                        
 13 LePage, Henry R     10 Rivertown Rays-MR    1:23.88    1:25.14        
                  39.33     1:25.14 (45.81)                                        
 14 Grissinger, John H   9 Flying Dolphins-MR   1:25.12    1:28.93        
                  44.03     1:28.93 (44.90)                                        
 15 Dase, Jonathan w     9 Flying Dolphins-MR   1:23.37    1:29.30        
                  42.72     1:29.30 (46.58)                                        
 16 Schlomann, Trey      9 CFB-MR                    NT    1:33.71        
                  42.37     1:33.71 (51.34)                                        
 17 Trafton, Colby L     9 Rivertown Rays-MR    2:45.00    1:35.28        
                  55.08     1:35.28 (40.20)                                        
 18 Rios, Jared J        9 Middies-MR           1:38.97    1:36.63        
                  43.77     1:36.63 (52.86)                                        
 19 Lascher, Jerry H     9 Flying Dolphins-MR        NT    1:36.71        
                  44.09     1:36.71 (52.62)                                        
 20 Zullo, Lorenzo R    10 ZEUS-CT                   NT    1:38.53        
                  47.36     1:38.53 (51.17)                                        
 21 Cannone, Jack        9 MALT-NJ                   NT    1:41.50        
                  47.40     1:41.50 (54.10)                                        
 22 Shen, Jeremy         9 Flying Dolphins-MR        NT    1:42.91        
                  47.04     1:42.91 (55.87)                                        
 23 Penot, Louis        10 Middies-MR           1:44.30    1:49.35        
                  51.17     1:49.35 (58.18)                                        
 24 Orruel, Andy        10 Rivertown Rays-MR    2:45.00    1:49.48        
                  50.42     1:49.48 (59.06)                                        
 25 Bhargava, Aayush     9 Middies-MR                NT    2:19.40        
 26 Carr, Eoin W         9 Rivertown Rays-MR    2:15.00    2:20.66        
                1:05.12   2:20.66 (1:15.54)                                        
 -- Diao, David          9 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Boder, Jared        10 Rivertown Rays-MR    1:23.41        SCR        
 -- Stoll, Johann       10 Middies-MR           1:26.58        SCR        
 -- Shafiroff, Jackson  10 Rivertown Rays-MR    1:31.96        SCR        
 -- Shapiro, Hudson p    9 Flying Dolphins-MR        NT        SCR        
 -- Euyoque, Kevin D     9 Middies-MR           1:21.77        SCR        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Halls, Sean C       10 NFS-MR                 37.52      34.74        
  2 Green, Gavin M      10 Flying Dolphins-MR     33.70      34.87        
  3 Najarian, William   10 CFB-MR                 37.54      37.01        
  4 Costabile, Ryan     10 CFB-MR                 39.40      39.08        
  5 Hu, Dylan H         10 Flying Dolphins-MR     40.24      39.49        
  6 Roychoudhury, Deva  10 Middies-MR             44.25      40.56        
  7 Suh, Jon Y          10 Rivertown Rays-MR    1:15.00      40.97        
  8 Dawson, Xavier       9 NFS-MR                 41.84      41.24        
  9 Padda, Rajkaran S   10 ZEUS-CT                38.72      41.39        
 10 Dase, Jonathan w     9 Flying Dolphins-MR     43.87      41.91        
 11 Ertl, Nathan M      10 ZEUS-CT                42.46      42.45        
 12 Shapiro, Hudson p    9 Flying Dolphins-MR        NT      42.50        
 13 Sellami, Max L      10 Flying Dolphins-MR     35.89      42.62        
 14 Daniel, Matthew W   10 Middies-MR             48.47      42.84        
 15 Bishop, William L   10 Flying Dolphins-MR        NT      43.23        
 16 Grissinger, John H   9 Flying Dolphins-MR     47.79      46.38        
 17 Lim, Noah B         10 Rivertown Rays-MR      52.44      46.70        
 18 Rios, Jared J        9 Middies-MR             48.98      48.55        
 19 Schlomann, Trey      9 CFB-MR                    NT      48.96        
 20 Lascher, Jerry H     9 Flying Dolphins-MR        NT      49.62        
 21 Cannone, Jack        9 MALT-NJ                   NT      49.93        
 22 LePage, Henry R     10 Rivertown Rays-MR      48.04      50.28        
 23 Shen, Jeremy         9 Flying Dolphins-MR        NT      50.31        
 24 Trafton, Colby L     9 Rivertown Rays-MR      59.56      53.12        
 25 Zullo, Lorenzo R    10 ZEUS-CT                52.75      53.20        
 26 Orruel, Andy        10 Rivertown Rays-MR    1:00.00      55.36        
 27 Carr, Eoin W         9 Rivertown Rays-MR      53.12      56.08        
 28 Penot, Louis        10 Middies-MR             58.97      58.79        
 -- Bhargava, Aayush     9 Middies-MR                NT         DQ        
      No touch at turn
 -- Boder, Jared        10 Rivertown Rays-MR      41.11        SCR        
 -- Diao, David          9 Middies-MR                NT        SCR        
 -- McClung, Max M      10 Rivertown Rays-MR      38.26        SCR        
 -- Stoll, Johann       10 Middies-MR             42.74        SCR        
 -- Shafiroff, Jackson  10 Rivertown Rays-MR      47.44        SCR        
 -- Euyoque, Kevin D     9 Middies-MR             41.81        SCR        
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Najarian, William   10 CFB-MR               1:23.97    1:20.13        
                1:20.92         1:20.13 ( )                                        
  2 Euyoque, Kevin D     9 Middies-MR           1:30.42    1:26.70        
                  42.16     1:26.70 (44.54)                                        
  3 Roychoudhury, Deva  10 Middies-MR           1:33.91    1:27.76        
                  42.53     1:27.76 (45.23)                                        
  4 Stoll, Johann       10 Middies-MR           1:28.09    1:29.72        
                  44.86     1:29.72 (44.86)                                        
  5 Ortiz, Emauel A     10 KB Makos-MR          1:44.13    1:32.54        
                  43.99     1:32.54 (48.55)                                        
  6 Scammell, James     10 MALT-NJ              1:54.43    1:39.53        
                  50.35     1:39.53 (49.18)                                        
  7 Decasseres, Elijah   9 UNKB-MR              1:45.33    1:40.86        
                  49.20     1:40.86 (51.66)                                        
  8 Gutman, Luke M       9 Middies-MR                NT    1:41.81        
                  46.54     1:41.81 (55.27)                                        
  9 Conklin, Kenny L    10 Middies-MR           1:58.00    1:43.96        
                  49.62     1:43.96 (54.34)                                        
 10 Rios, Jared J        9 Middies-MR           1:44.37    1:45.04        
                  50.93     1:45.04 (54.11)                                        
 11 Rosado, Fausto X    10 KB Makos-MR          1:45.66    1:47.16        
                  50.82     1:47.16 (56.34)                                        
 12 Schlomann, Trey      9 CFB-MR                    NT    1:50.39        
                  51.78     1:50.39 (58.61)                                        
 13 Dowl, Elijah M      10 UNKB-MR              1:58.68    1:51.60        
                  50.94   1:51.60 (1:00.66)                                        
 14 Penot, Louis        10 Middies-MR                NT    1:53.31        
                  53.68     1:53.31 (59.63)                                        
 15 Cannone, Jack        9 MALT-NJ              1:50.00    1:53.53        
                  53.36   1:53.53 (1:00.17)                                        
 16 Brew, William F     10 Middies-MR           2:07.18    2:00.20        
                  57.56   2:00.20 (1:02.64)                                        
 17 Llorente Valin, Ni   9 Middies-MR                NT    2:01.26        
                  58.74   2:01.26 (1:02.52)                                        
 18 Meiselmen, Gabe T    9 MALT-NJ              1:50.65    2:11.19        
                  55.70   2:11.19 (1:15.49)                                        
 -- Lee, Logan          10 Middies-MR           2:21.96         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  56.65        DQ (1:03.84)                                        
 -- Diao, David          9 Middies-MR                NT        SCR        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green, Gavin M      10 Flying Dolphins-MR     38.12      39.73        
  2 Dawson, Xavier       9 NFS-MR                 41.61      41.19        
  3 Roychoudhury, Deva  10 Middies-MR             41.87      42.45        
  4 Suh, Jon Y          10 Rivertown Rays-MR    1:15.00      43.10        
  5 Sellami, Max L      10 Flying Dolphins-MR     42.71      43.81        
  6 Grissinger, John H   9 Flying Dolphins-MR     44.02      44.56        
  7 Costabile, Ryan     10 CFB-MR                 43.81      44.67        
  8 Hu, Dylan H         10 Flying Dolphins-MR     43.67      44.76        
  9 Hahn, Benjamin R    10 Rivertown Rays-MR      43.51      46.15        
 10 Najarian, William   10 CFB-MR                 45.98      46.24        
 11 Bishop, William L   10 Flying Dolphins-MR        NT      47.27        
 12 Schlomann, Trey      9 CFB-MR                    NT      50.08        
 13 Zullo, Lorenzo R    10 ZEUS-CT                57.70      50.97        
 14 Cannone, Jack        9 MALT-NJ                   NT      51.44        
 15 Dase, Jonathan w     9 Flying Dolphins-MR     53.20      51.65        
 16 Daniel, Matthew W   10 Middies-MR           1:01.40      54.18        
 17 LePage, Henry R     10 Rivertown Rays-MR      51.00      54.82        
 18 Rios, Jared J        9 Middies-MR             54.05      56.38        
 19 Shapiro, Hudson p    9 Flying Dolphins-MR        NT      56.52        
 20 Lascher, Jerry H     9 Flying Dolphins-MR        NT    1:00.92        
 21 Carr, Eoin W         9 Rivertown Rays-MR      54.85    1:01.60        
 22 Ertl, Nathan M      10 ZEUS-CT                50.99    1:09.59        
 23 Bhargava, Aayush     9 Middies-MR                NT    1:14.81        
 -- Penot, Louis        10 Middies-MR                NT         DQ        
 -- Orruel, Andy        10 Rivertown Rays-MR    1:15.00         DQ        
 -- Trafton, Colby L     9 Rivertown Rays-MR    1:15.00         DQ        
 -- Shen, Jeremy         9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- McClung, Max M      10 Rivertown Rays-MR      50.34        SCR        
 -- Shafiroff, Jackson  10 Rivertown Rays-MR      56.43        SCR        
 -- Adelman- Brants, A   9 MALT-NJ              1:08.24        SCR        
 -- Stoll, Johann       10 Middies-MR             48.92        SCR        
 -- Euyoque, Kevin D     9 Middies-MR             47.07        SCR        
 -- Diao, David          9 Middies-MR                NT        SCR        
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Roychoudhury, Deva  10 Middies-MR           1:36.27    1:30.78        
                  42.93     1:30.78 (47.85)                                        
  2 Stoll, Johann       10 Middies-MR           1:42.30    1:40.24        
                  47.23     1:40.24 (53.01)                                        
  3 Euyoque, Kevin D     9 Middies-MR           1:41.39    1:40.83        
                  47.37     1:40.83 (53.46)                                        
  4 Schlomann, Trey      9 CFB-MR                    NT    1:53.47        
                  53.25   1:53.47 (1:00.22)                                        
  5 Zullo, Lorenzo R    10 ZEUS-CT                   NT    1:55.68        
                  56.19     1:55.68 (59.49)                                        
  6 Cannone, Jack        9 MALT-NJ              1:50.00    1:56.88        
                  53.95   1:56.88 (1:02.93)                                        
  7 Dowl, Elijah M      10 UNKB-MR              1:59.90    2:00.50        
                  54.03   2:00.50 (1:06.47)                                        
  8 Rios, Jared J        9 Middies-MR                NT    2:10.05        
                  59.31   2:10.05 (1:10.74)                                        
  9 Meiselmen, Gabe T    9 MALT-NJ              1:50.65    2:14.52        
                1:01.04   2:14.52 (1:13.48)                                        
 10 Ertl, Nathan M      10 ZEUS-CT              1:40.35    2:24.72        
                1:08.58   2:24.72 (1:16.14)                                        
 11 Conklin, Kenny L    10 Middies-MR                NT    2:27.68        
                1:03.46   2:27.68 (1:24.22)                                        
 -- Llorente Valin, Ni   9 Middies-MR                NT         DQ        
      One hand touch
                1:02.43        DQ (1:15.25)                                        
 -- Penot, Louis        10 Middies-MR                NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
                1:05.28        DQ (1:17.28)                                        
 -- Lee, Logan          10 Middies-MR           2:53.80         DQ        
      One hand touch
                1:08.04        DQ (1:23.23)                                        
 -- Scammell, James     10 MALT-NJ              1:55.76         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
                  55.11        DQ (1:02.57)                                        
 -- Gutman, Luke M       9 Middies-MR                NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
                  56.05        DQ (1:02.86)                                        
 -- Diao, David          9 Middies-MR                NT        SCR        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Halls, Sean C       10 NFS-MR                 33.69      34.62        
  2 Najarian, William   10 CFB-MR                 36.70      37.28        
  3 Padda, Rajkaran S   10 ZEUS-CT                41.44      39.76        
  4 Daniel, Matthew W   10 Middies-MR             47.25      40.61        
  5 Malionek, Brayden    9 CFB-MR                 45.48      42.55        
  6 Dawson, Xavier       9 NFS-MR                 43.56      44.68        
  7 Rosado, Fausto X    10 KB Makos-MR            48.89      47.84        
  8 Ortiz, Emauel A     10 KB Makos-MR            52.98      50.51        
  9 Decasseres, Elijah   9 UNKB-MR                52.28      52.74        
 10 Zullo, Lorenzo R    10 ZEUS-CT                   NT      54.18        
 11 Brew, William F     10 Middies-MR           1:17.09    1:09.26        
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Halls, Sean C       10 NFS-MR               1:32.53    1:25.98        
                  36.68     1:25.98 (49.30)                                        
  2 Padda, Rajkaran S   10 ZEUS-CT              1:50.45    1:37.16        
                  42.95     1:37.16 (54.21)                                        
  3 Hahn, Benjamin R    10 Rivertown Rays-MR    1:37.56    1:38.18        
                  43.17     1:38.18 (55.01)                                        
 -- McClung, Max M      10 Rivertown Rays-MR    1:17.38        SCR        
 -- Boder, Jared        10 Rivertown Rays-MR    1:48.96        SCR        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Halls, Sean C       10 NFS-MR               1:19.62    1:19.21        
                  37.19     1:19.21 (42.02)                                        
  2 Roychoudhury, Deva  10 Middies-MR           1:37.02    1:22.22        
                  40.16     1:22.22 (42.06)                                        
  3 Euyoque, Kevin D     9 Middies-MR           1:29.79    1:28.36        
                  41.66     1:28.36 (46.70)                                        
  4 Stoll, Johann       10 Middies-MR           1:37.23    1:31.31        
                  45.04     1:31.31 (46.27)                                        
  5 Dawson, Xavier       9 NFS-MR               1:32.56    1:31.37        
                  44.31     1:31.37 (47.06)                                        
  6 Padda, Rajkaran S   10 ZEUS-CT                41.62    1:33.07        
                  40.27     1:33.07 (52.80)                                        
  7 Malionek, Brayden    9 CFB-MR               1:52.96    1:34.70        
                  44.92     1:34.70 (49.78)                                        
 -- Daniel, Matthew W   10 Middies-MR           1:46.02         DQ        
      One hand touch - fly
                  43.08          DQ (50.46)                                        
 -- Ertl, Nathan M      10 ZEUS-CT              2:00.01         DQ        
                  44.71          DQ (57.92)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Middies Swimming-MR  'A'                    2:26.25    2:23.39        
     1) Roychoudhury, Devayan 10        2) Stoll, Johann 10               
     3) Gagnon, Alex 10                 4) Euyoque, Kevin D 9             
                  33.39     1:08.17 (34.78)     1:47.68 (39.51)     2:23.39 (35.71)
  2 Kips Bay Makos-MR  'A'                      2:49.78    2:32.18        
     1) Rosado, Fausto X 10             2) Dowl, Elijah M 10              
     3) Ortiz, Emauel A 10              4) Decasseres, Elijah 9           
                  37.69     1:17.28 (39.59)     1:54.03 (36.75)     2:32.18 (38.15)
  3 Zeus Swim Team-CT  'A'                      2:07.05    2:40.55        
     1) Zullo, Lorenzo R 10             2) Ertl, Nathan M 10              
     3) Gilbertson, Quinn C 8           4) Padda, Rajkaran S 10           
                  44.22     1:17.91 (33.69)     1:33.56 (15.65)   2:40.55 (1:06.99)
 -- Club Fit Briarcliff-MR  'A'                 2:23.56        SCR        
     1) Costabile, Ryan 10              2) Malionek, Brayden R 9          
     3) Najarian, William 10            4) Racz, Theodore 9               
 
Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 92nd St. Y Flying Dolphins-MR  'A'          1:55.69    2:36.04        
     1) Sellami, Max L 10               2) Hu, Dylan H 10                 
     3) Green, Gavin M 10               4) Bishop, William L 10           
                  41.40     1:26.31 (44.91)     2:02.68 (36.37)     2:36.04 (33.36)
  2 Nu-Finmen Swim Club-MR  'A'                 2:44.95    2:40.52        
     1) Buchanan, Chase C 8             2) Dawson, Xavier 9               
     3) Halls, Sean C 10                4) Halls, Ryan A 7                
                  40.05     1:23.42 (43.37)     1:56.58 (33.16)     2:40.52 (43.94)
  3 Zeus Swim Team-CT  'A'                      2:01.40    3:03.50        
     1) Ertl, Nathan M 10               2) Zullo, Lorenzo R 10            
     3) Padda, Rajkaran S 10            4) Flores, Kris S 8               
                  43.61     1:38.43 (54.82)     2:21.36 (42.93)     3:03.50 (42.14)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Velazquez, Henry A  12 ZEUS-CT                26.88      27.02        
  2 Chajon, Jorge M     12 ZEUS-CT                29.73      28.46        
  3 Leite, Marcelo      11 ZEUS-CT                30.87      28.80        
  4 Powell, Shamir      12 UNKB-MR                33.37      31.61        
  5 Pysk, Alex          11 ZEUS-CT                34.14      31.97        
  6 Pastore, James V    11 CFB-MR                 33.72      32.81        
  7 Smith, Jabari       11 NFS-MR                 35.75      33.96        
  8 Lovas, Jackson Z    11 ZEUS-CT                32.54      34.36        
  9 Macchetto, Thomas   12 CFB-MR                 33.94      34.39        
 10 Gebhardt, Ari       11 Middies-MR             37.80      35.95        
 11 Scammell, Ben       11 MALT-NJ                45.76      36.00        
 12 Roach, Lawson T     11 Middies-MR             36.11      36.72        
 13 Hong, Alex          11 CFB-MR                    NT      37.07        
 14 Legendre, Malik E   11 NFS-MR                 38.44      37.60        
 15 Ellis, Zion A       12 NFS-MR                 35.82      38.53        
 16 Yoba, Josiah M      12 KB Makos-MR            40.34      40.45        
 17 Martinez-Jimenez,   11 Middies-MR                NT      40.51        
 18 Wu, Steven          12 Middies-MR             41.59      40.80        
 19 Pineda, Dylan       11 UNKB-MR                37.40      41.42        
 20 Rodriguez, Antonio  12 KB Makos-MR            39.49      42.44        
 21 Peng, Ryan          11 Middies-MR                NT      42.79        
 -- Denaro, Victor G    11 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Chalen, Justice I   12 KB Makos-MR            38.63        SCR        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Velazquez, Henry A  12 ZEUS-CT                58.42      58.80        
                  28.77       58.80 (30.03)                                        
  2 Chajon, Jorge M     12 ZEUS-CT              1:05.07    1:01.91        
                  30.48     1:01.91 (31.43)                                        
  2 Dauser, Christophe  12 ZEUS-CT              1:02.77    1:01.91        
                  30.28     1:01.91 (31.63)                                        
  4 Leite, Marcelo      11 ZEUS-CT              1:07.61    1:02.40        
                  29.90     1:02.40 (32.50)                                        
  5 Tuck, Scotty S      12 UNZE-MR              1:06.58    1:08.86        
                  32.67     1:08.86 (36.19)                                        
  6 Pysk, Alex          11 ZEUS-CT              1:12.64    1:10.58        
                  33.67     1:10.58 (36.91)                                        
  7 Johnsen, Darrien    11 CFB-MR               1:13.88    1:11.56        
                  33.20     1:11.56 (38.36)                                        
  8 Pastore, James V    11 CFB-MR               1:16.85    1:16.44        
                  35.15     1:16.44 (41.29)                                        
  9 Macaluso, Steven M  11 Rivertown Rays-MR    1:16.17    1:18.85        
                  37.56     1:18.85 (41.29)                                        
 10 Katz, David         12 Rivertown Rays-MR    1:18.59    1:19.07        
                  37.39     1:19.07 (41.68)                                        
 11 D'Alessandro, Bria  11 Rivertown Rays-MR    1:30.21    1:19.84        
                  37.86     1:19.84 (41.98)                                        
 12 Legendre, Malik E   11 NFS-MR               1:26.61    1:23.07        
                  39.32     1:23.07 (43.75)                                        
 13 Gebhardt, Ari       11 Middies-MR           1:28.36    1:24.51        
                  39.58     1:24.51 (44.93)                                        
 14 Parsley, Sammy      11 Rivertown Rays-MR    2:35.00    1:27.34        
                  41.38     1:27.34 (45.96)                                        
 15 Ellis, Zion A       12 NFS-MR               1:29.45    1:27.73        
                  39.34     1:27.73 (48.39)                                        
 16 Neuberger, Zach     11 CFB-MR               1:35.79    1:30.70        
                  42.89     1:30.70 (47.81)                                        
 17 Talla, Pranay       12 Rivertown Rays-MR    1:36.70    1:33.18        
                  43.97     1:33.18 (49.21)                                        
 18 Lavender, Jason S   11 Rivertown Rays-MR    1:39.00    1:35.44        
                  43.69     1:35.44 (51.75)                                        
 19 Denaro, Victor G    11 Middies-MR                NT    1:42.86        
                  45.91     1:42.86 (56.95)                                        
 -- Martinez-Jimenez,   11 Middies-MR                NT        SCR        
 -- McPhee, Tommy       11 Rivertown Rays-MR    1:09.57        SCR        
 -- Macchetto, Thomas   12 CFB-MR                    NT        SCR        
 -- Hong, Alex          11 CFB-MR                    NT        SCR        
 -- Lovas, Jackson Z    11 ZEUS-CT              1:14.74        SCR        
 -- Smith, Jabari       11 NFS-MR               1:21.26        SCR        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Velazquez, Henry A  12 ZEUS-CT              2:06.68    2:08.15        
                  30.18     1:02.36 (32.18)     1:35.90 (33.54)     2:08.15 (32.25)
  2 Dauser, Christophe  12 ZEUS-CT              2:14.10    2:16.84        
                  31.62     1:06.53 (34.91)     1:42.33 (35.80)     2:16.84 (34.51)
  3 Leite, Marcelo      11 ZEUS-CT              2:26.45    2:19.09        
                  32.03     1:08.38 (36.35)     1:44.66 (36.28)     2:19.09 (34.43)
  4 Chajon, Jorge M     12 ZEUS-CT              2:28.18    2:19.16        
                  32.67     1:09.27 (36.60)     1:45.79 (36.52)     2:19.16 (33.37)
  5 Tuck, Scotty S      12 UNZE-MR              2:25.98    2:27.83        
                  33.75     1:11.70 (37.95)     1:49.82 (38.12)     2:27.83 (38.01)
  6 Macaluso, Steven M  11 Rivertown Rays-MR    2:44.24    2:45.76        
                                1:21.56 ( )     2:04.50 (42.94)     2:45.76 (41.26)
  7 Pysk, Alex          11 ZEUS-CT              2:47.60    2:45.98        
                  35.05     1:18.52 (43.47)     2:03.31 (44.79)     2:45.98 (42.67)
  8 Katz, David         12 Rivertown Rays-MR    3:00.01    2:57.14        
                  37.84     1:23.71 (45.87)     2:10.76 (47.05)     2:57.14 (46.38)
  9 Gebhardt, Ari       11 Middies-MR           3:11.31    2:57.95        
                  40.30     1:26.95 (46.65)     2:14.18 (47.23)     2:57.95 (43.77)
 10 Talla, Pranay       12 Rivertown Rays-MR    3:45.00    3:18.12        
                  43.97     1:34.24 (50.27)     2:27.32 (53.08)     3:18.12 (50.80)
 11 Peng, Ryan          11 Middies-MR                NT    3:40.05        
                  45.14     1:43.11 (57.97)     2:41.30 (58.19)     3:40.05 (58.75)
 -- Martinez-Jimenez,   11 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Hong, Alex          11 CFB-MR                    NT        SCR        
 -- Smith, Jabari       11 NFS-MR               3:10.52        SCR        
 -- Lovas, Jackson Z    11 ZEUS-CT              2:43.51        SCR        
 -- McPhee, Tommy       11 Rivertown Rays-MR    2:29.60        SCR        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Leite, Marcelo      11 ZEUS-CT                34.64      34.12        
  2 Johnsen, Darrien    11 CFB-MR                 40.64      38.99        
  3 Pastore, James V    11 CFB-MR                 40.50      40.33        
  4 D'Alessandro, Bria  11 Rivertown Rays-MR      41.55      42.83        
  5 Legendre, Malik E   11 NFS-MR                 49.11      47.00        
  6 Neuberger, Zach     11 CFB-MR                 53.14      47.14        
  7 Parsley, Sammy      11 Rivertown Rays-MR    1:00.00      49.83        
  8 Ellis, Zion A       12 NFS-MR                 55.85      50.23        
  9 Denaro, Victor G    11 Middies-MR                NT      57.94        
 -- Lavender, Jason S   11 Rivertown Rays-MR      46.10         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Peng, Ryan          11 Middies-MR                NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Martinez-Jimenez,   11 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Adelmann- Brants,   12 MALT-NJ              1:02.34        SCR        
 -- Macchetto, Thomas   12 CFB-MR                    NT        SCR        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Leite, Marcelo      11 ZEUS-CT              1:15.44    1:12.71        
                  34.60     1:12.71 (38.11)                                        
  2 Tuck, Scotty S      12 UNZE-MR              1:19.28    1:16.77        
                  37.53     1:16.77 (39.24)                                        
  3 Pysk, Alex          11 ZEUS-CT              1:24.58    1:21.15        
                  38.97     1:21.15 (42.18)                                        
  4 Pastore, James V    11 CFB-MR               1:30.20    1:21.41        
                  38.32     1:21.41 (43.09)                                        
  5 Lovas, Jackson Z    11 ZEUS-CT              1:27.85    1:23.99        
                  40.18     1:23.99 (43.81)                                        
  6 Macchetto, Thomas   12 CFB-MR               1:30.45    1:28.70        
                  43.04     1:28.70 (45.66)                                        
  7 Hong, Alex          11 CFB-MR                    NT    1:30.17        
                  42.99     1:30.17 (47.18)                                        
  8 Gebhardt, Ari       11 Middies-MR           1:34.10    1:35.46        
                  45.60     1:35.46 (49.86)                                        
  9 Roach, Lawson T     11 Middies-MR                NT    1:39.17        
                  49.13     1:39.17 (50.04)                                        
 10 Rodriguez, Antonio  12 KB Makos-MR          1:47.04    1:42.63        
                  50.36     1:42.63 (52.27)                                        
 11 Wu, Steven          12 Middies-MR                NT    1:42.76        
 12 Peng, Ryan          11 Middies-MR                NT    1:43.92        
                  48.83     1:43.92 (55.09)                                        
 -- Yoba, Josiah M      12 KB Makos-MR          1:56.25         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  46.71          DQ (55.72)                                        
 -- Martinez-Jimenez,   11 Middies-MR                NT         DQ        
      Non-continuous turning action
                  54.47          DQ (59.87)                                        
 -- Denaro, Victor G    11 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Chalen, Justice I   12 KB Makos-MR          1:40.56        SCR        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dauser, Christophe  12 ZEUS-CT                38.11      37.77        
  2 Johnsen, Darrien    11 CFB-MR                 39.07      38.29        
  3 D'Alessandro, Bria  11 Rivertown Rays-MR      42.30      46.46        
  4 Ellis, Zion A       12 NFS-MR                 57.26      47.34        
  5 Lavender, Jason S   11 Rivertown Rays-MR      52.30      50.12        
  6 Neuberger, Zach     11 CFB-MR                 51.73      50.37        
  7 Gebhardt, Ari       11 Middies-MR             51.45      51.31        
  8 Peng, Ryan          11 Middies-MR                NT      52.39        
  9 Parsley, Sammy      11 Rivertown Rays-MR    1:00.00      53.27        
 -- Legendre, Malik E   11 NFS-MR                 44.99         DQ        
      False start
 -- Denaro, Victor G    11 Middies-MR                NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Pastore, James V    11 CFB-MR                 45.14        SCR        
 -- Smith, Jabari       11 NFS-MR                 42.79        SCR        
 -- Adelmann- Brants,   12 MALT-NJ              1:07.56        SCR        
 -- Hong, Alex          11 CFB-MR                    NT        SCR        
 -- Macchetto, Thomas   12 CFB-MR                 45.51        SCR        
 -- Lovas, Jackson Z    11 ZEUS-CT                47.10        SCR        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Johnsen, Darrien    11 CFB-MR               1:29.01    1:23.37        
                  39.21     1:23.37 (44.16)                                        
  2 Powell, Shamir      12 UNKB-MR              1:41.77    1:30.25        
                  40.93     1:30.25 (49.32)                                        
  3 Legendre, Malik E   11 NFS-MR                    NT    1:35.73        
                  45.74     1:35.73 (49.99)                                        
  4 Roach, Lawson T     11 Middies-MR                NT    1:35.88        
                  45.00     1:35.88 (50.88)                                        
  5 Hong, Alex          11 CFB-MR                    NT    1:35.91        
                  45.40     1:35.91 (50.51)                                        
  6 Smith, Jabari       11 NFS-MR               1:40.40    1:36.61        
                  43.14     1:36.61 (53.47)                                        
  7 Pineda, Dylan       11 UNKB-MR              1:39.00    1:41.54        
                  45.95     1:41.54 (55.59)                                        
  8 Lovas, Jackson Z    11 ZEUS-CT              1:49.30    1:41.92        
                  50.21     1:41.92 (51.71)                                        
  9 Wu, Steven          12 Middies-MR           1:45.79    1:49.12        
                  48.72   1:49.12 (1:00.40)                                        
 10 Ellis, Zion A       12 NFS-MR               2:00.34    1:49.75        
                  51.06     1:49.75 (58.69)                                        
 11 Peng, Ryan          11 Middies-MR                NT    1:50.10        
                  51.19     1:50.10 (58.91)                                        
 12 Scammell, Ben       11 MALT-NJ              1:54.54    1:50.71        
                  50.26   1:50.71 (1:00.45)                                        
 13 Martinez-Jimenez,   11 Middies-MR                NT    2:05.31        
                  57.62   2:05.31 (1:07.69)                                        
 -- Denaro, Victor G    11 Middies-MR                NT        SCR        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Velazquez, Henry A  12 ZEUS-CT                29.62      30.40        
  2 Chajon, Jorge M     12 ZEUS-CT                35.37      31.73        
  3 Tuck, Scotty S      12 UNZE-MR                31.20      34.13        
  4 Johnsen, Darrien    11 CFB-MR                 35.86      35.04        
  5 Pastore, James V    11 CFB-MR                 36.08      35.80        
  6 Pysk, Alex          11 ZEUS-CT                35.98      37.46        
  7 Smith, Jabari       11 NFS-MR                 44.91      41.81        
  8 Powell, Shamir      12 UNKB-MR                45.66      41.91        
  9 Ellis, Zion A       12 NFS-MR               1:03.87      44.63        
 10 Yoba, Josiah M      12 KB Makos-MR            46.80      46.09        
 11 Legendre, Malik E   11 NFS-MR                 49.31      47.71        
 12 Rodriguez, Antonio  12 KB Makos-MR            55.14      51.15        
 -- Pineda, Dylan       11 UNKB-MR                46.89         DQ        
      One hand touch
 -- Chalen, Justice I   12 KB Makos-MR            42.35        SCR        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Macaluso, Steven M  11 Rivertown Rays-MR    1:33.90    1:03.79        
                  41.58     1:03.79 (22.21)                                        
  2 Velazquez, Henry A  12 ZEUS-CT              1:07.62    1:09.13        
                  31.88     1:09.13 (37.25)                                        
  3 Chajon, Jorge M     12 ZEUS-CT              1:19.83    1:15.69        
                  35.04     1:15.69 (40.65)                                        
  4 Tuck, Scotty S      12 UNZE-MR              1:14.84    1:17.88        
                  36.43     1:17.88 (41.45)                                        
  5 Pysk, Alex          11 ZEUS-CT              1:25.08    1:24.11        
                  38.55     1:24.11 (45.56)                                        
  6 Pastore, James V    11 CFB-MR               1:30.17    1:26.02        
                  38.18     1:26.02 (47.84)                                        
 -- Talla, Pranay       12 Rivertown Rays-MR    2:01.99   X2:02.04        
                  56.40   2:02.04 (1:05.64)                                        
 -- Katz, David         12 Rivertown Rays-MR    1:55.00         DQ        
      Alternating Kick
                  44.62          DQ (54.61)                                        
 -- D'Alessandro, Bria  11 Rivertown Rays-MR    1:55.00        SCR        
 -- McPhee, Tommy       11 Rivertown Rays-MR    1:30.94        SCR        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Velazquez, Henry A  12 ZEUS-CT              2:31.65    2:30.77        
                  32.83     1:10.40 (37.57)     1:57.30 (46.90)     2:30.77 (33.47)
  2 Chajon, Jorge M     12 ZEUS-CT              2:53.85    2:48.88        
                  33.94     1:16.54 (42.60)     2:13.13 (56.59)     2:48.88 (35.75)
  3 Johnsen, Darrien    11 CFB-MR               2:57.23    2:55.51        
                  38.09     1:23.37 (45.28)     2:12.41 (49.04)     2:55.51 (43.10)
  4 Leite, Marcelo      11 ZEUS-CT              3:06.25    2:58.33        
                  39.40     1:21.43 (42.03)   2:23.18 (1:01.75)     2:58.33 (35.15)
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zeus Swim Team-CT  'A'                      1:52.78    1:52.90        
                  28.08       59.58 (31.50)     1:27.07 (27.49)     1:52.90 (25.83)
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zeus Swim Team-CT  'A'                      2:04.98    2:09.16        
     1) Leite, Marcelo 11               2) Dauser, Christopher M 12       
     3) Chajon, Jorge M 12              4) Velazquez, Henry A 12          
                  33.23     1:11.30 (38.07)     1:42.72 (31.42)     2:09.16 (26.44)
 
Boys 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lawson, Michael     14 Middies-MR             24.13      24.52        
  2 Sokolski, Misha V   17 Middies-MR             24.83      24.98        
  3 Maya, David         15 ZEUS-CT                25.69      25.65        
  4 Bracey, Devin       15 NFS-MR                 25.30      25.67        
  5 Bailey, Nicholas X  16 NFS-MR                 25.57      25.79        
  6 Walsh, Dylan F      15 Middies-MR             25.00      25.87        
  7 Lewis, Garfield     16 Middies-MR                NT      26.24        
  8 Phillip, Bryon J    13 NFS-MR                 25.81      26.36        
  9 Cato, Tyler R       13 NFS-MR                 26.62      27.06        
 10 Wall, Edward F      15 Middies-MR                NT      27.31        
 11 Miller, Alex        13 Middies-MR             28.27      27.94        
 12 Woodside, Jamal K   14 NFS-MR                 27.28      28.39        
 13 Quinones, Christia  15 ZEUS-CT                30.42      28.88        
 14 Fairweather, Sheld  15 Middies-MR             35.09      29.63        
 15 Heisler, Lucky D    17 Middies-MR             30.81      29.68        
 16 Hopkins, Tyreikh    14 NFS-MR                 29.57      29.93        
 17 Buchanan, Brian R   14 NFS-MR                 30.26      30.93        
 18 Casa, Tristan A     14 ZEUS-CT                31.63      30.98        
 19 Walsh, Zachary R    13 Middies-MR             31.17      31.88        
 20 Sternberg, David    14 CFB-MR                 33.18      33.10        
 21 Fedor, AJ J         13 ZEUS-CT                36.64      36.37        
 22 Kerwick, Alexandro  13 Middies-MR             40.31      39.19        
 -- Callender-Williams  16 NFS-MR                 27.86        SCR        
 -- Roberts, Nazir F    16 NFS-MR                 30.48        SCR        
 -- Uriarte, Alvin      14 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Stoll, Niko         16 Middies-MR             25.39        SCR        
 -- Schwarz, Leon       16 Middies-MR             27.76        SCR        
 -- Torres, Cristian A  14 Middies-MR             25.83        SCR        
 
Boys 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lawson, Michael     14 Middies-MR             54.36      52.94        
                  25.62       52.94 (27.32)                                        
  2 Ramos, Alejandro E  17 ZEUS-CT                53.06      53.52        
                  25.83       53.52 (27.69)                                        
  3 Bracey, Devin       15 NFS-MR                 56.41      57.08        
                  27.07       57.08 (30.01)                                        
  4 Walsh, Dylan F      15 Middies-MR             57.00      58.09        
                  28.46       58.09 (29.63)                                        
  5 Cato, Tyler R       13 NFS-MR               1:01.58      58.30        
                  27.83       58.30 (30.47)                                        
  6 Phillip, Bryon J    13 NFS-MR                 58.60      58.50        
                  28.04       58.50 (30.46)                                        
  7 Bailey, Nicholas X  16 NFS-MR                 55.65      58.71        
                  27.67       58.71 (31.04)                                        
  8 Lewis, Garfield     16 Middies-MR           1:00.56      59.98        
                  28.70       59.98 (31.28)                                        
  9 Woodside, Jamal K   14 NFS-MR               1:01.37    1:00.43        
                  29.10     1:00.43 (31.33)                                        
 10 Wall, Edward F      15 Middies-MR           1:02.38    1:02.17        
                  29.06     1:02.17 (33.11)                                        
 11 Hogan, Jamie F      13 UNZE-MR              1:08.69    1:02.29        
                  30.44     1:02.29 (31.85)                                        
 12 Miller, Alex        13 Middies-MR           1:04.57    1:02.73        
                  29.76     1:02.73 (32.97)                                        
 13 Quinones, Christia  15 ZEUS-CT              1:08.70    1:05.24        
                  30.10     1:05.24 (35.14)                                        
 14 Pysk, Adam          14 ZEUS-CT              1:09.67    1:07.45        
                  31.42     1:07.45 (36.03)                                        
 15 Heisler, Lucky D    17 Middies-MR           1:06.82    1:08.92        
                  32.34     1:08.92 (36.58)                                        
 16 Hopkins, Tyreikh    14 NFS-MR               1:08.10    1:09.00        
                  32.09     1:09.00 (36.91)                                        
 17 Buchanan, Brian R   14 NFS-MR               1:11.18    1:09.88        
                  33.31     1:09.88 (36.57)                                        
 18 Fairweather, Sheld  15 Middies-MR           1:13.33    1:10.61        
                  35.22     1:10.61 (35.39)                                        
 19 Walsh, Zachary R    13 Middies-MR           1:10.30    1:12.49        
                  34.54     1:12.49 (37.95)                                        
 20 Sternberg, David    14 CFB-MR               1:14.11    1:13.93        
                  34.57     1:13.93 (39.36)                                        
 21 Fedor, AJ J         13 ZEUS-CT              1:26.80    1:24.37        
                  40.38     1:24.37 (43.99)                                        
 22 Kerwick, Alexandro  13 Middies-MR           1:28.06    1:31.76        
                  42.97     1:31.76 (48.79)                                        
 -- Uriarte, Alvin      14 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Stoll, Niko         16 Middies-MR             55.85        SCR        
 -- Roberts, Nazir F    16 NFS-MR               1:11.76        SCR        
 -- Torres, Cristian A  14 Middies-MR             58.41        SCR        
 -- Callender-Williams  16 NFS-MR               1:03.03        SCR        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dell'Isola, Anthon  17 ZEUS-CT              1:43.85    1:51.64        
                  27.16       55.51 (28.35)     1:23.97 (28.46)     1:51.64 (27.67)
  2 Ramos, Alejandro E  17 ZEUS-CT              1:51.50    1:58.84        
                  27.94       57.89 (29.95)     1:28.66 (30.77)     1:58.84 (30.18)
  3 Lawson, Michael     14 Middies-MR           2:02.50    1:59.37        
                  26.32       56.84 (30.52)     1:28.42 (31.58)     1:59.37 (30.95)
  4 Alers, Louis        19 UNKB-MR              1:53.78    2:00.10        
                  27.28       57.09 (29.81)     1:28.96 (31.87)     2:00.10 (31.14)
  5 Bailey, Nicholas X  16 NFS-MR               2:06.28    2:10.70        
                  29.75     1:01.78 (32.03)     1:35.59 (33.81)     2:10.70 (35.11)
  6 Maya, David         15 ZEUS-CT              2:05.70    2:14.23        
                  29.54     1:02.93 (33.39)     1:38.58 (35.65)     2:14.23 (35.65)
  7 Cato, Tyler R       13 NFS-MR               2:14.15    2:15.46        
                  31.92     1:07.19 (35.27)     1:44.24 (37.05)     2:15.46 (31.22)
  8 Sanchez, Stallion   16 UNKB-MR              2:11.66    2:18.21        
                  29.91   2:18.21 (1:48.30)         2:18.21 ( )                    
  9 Hogan, Jamie F      13 UNZE-MR              2:24.80    2:18.39        
                  32.54     1:07.13 (34.59)     1:42.85 (35.72)     2:18.39 (35.54)
 10 Bracey, Devin       15 NFS-MR               2:11.17    2:19.19        
                  30.93     1:05.83 (34.90)     1:42.99 (37.16)     2:19.19 (36.20)
 11 Satis, Miguel       20 UNKB-MR              2:17.86    2:21.99        
                  31.44     1:06.40 (34.96)     1:44.21 (37.81)     2:21.99 (37.78)
 12 Gutierrez, Oman M   14 UNKB-MR              2:20.38    2:22.30        
                  31.37     1:07.65 (36.28)     1:46.48 (38.83)     2:22.30 (35.82)
 13 Clark, Kevin        14 UNKB-MR              2:21.90    2:27.23        
                  31.75     1:08.38 (36.63)     1:47.29 (38.91)     2:27.23 (39.94)
 14 Heisler, Lucky D    17 Middies-MR           2:30.68    2:27.56        
                  34.39     1:11.97 (37.58)     1:50.32 (38.35)     2:27.56 (37.24)
 15 Buchanan, Brian R   14 NFS-MR               2:28.64    2:28.25        
                  33.61     1:12.21 (38.60)     1:52.09 (39.88)     2:28.25 (36.16)
 16 Quinones, Christia  15 ZEUS-CT              2:34.81    2:31.24        
                  32.57     1:10.61 (38.04)     1:50.82 (40.21)     2:31.24 (40.42)
 17 Polanco, Dan        14 UNKB-MR              2:23.57    2:32.06        
                  34.07   1:52.75 (1:18.68)     2:32.15 (39.40)         2:32.06 ( )
 18 Casa, Tristan A     14 ZEUS-CT              2:32.05    2:33.54        
                  33.76     1:14.80 (41.04)     1:53.88 (39.08)     2:33.54 (39.66)
 19 Reddick-DaCruz, Ka  16 UNKB-MR              2:34.08    2:35.13        
                  34.11     1:13.69 (39.58)     1:54.43 (40.74)     2:35.13 (40.70)
 20 Ferran, Raul        14 UNKB-MR              2:35.14    2:36.26        
                  33.14     1:12.06 (38.92)     1:52.89 (40.83)     2:36.26 (43.37)
 21 Pysk, Adam          14 ZEUS-CT              2:38.83    2:40.84        
                  32.80     1:13.36 (40.56)     1:57.39 (44.03)     2:40.84 (43.45)
 22 Fairweather, Sheld  15 Middies-MR           3:16.55    2:45.97        
                  37.91     1:19.88 (41.97)   2:46.05 (1:26.17)         2:45.97 ( )
 23 Uriarte, Alvin      14 Middies-MR                NT    2:46.14        
                  36.46     1:18.29 (41.83)     2:02.61 (44.32)     2:46.14 (43.53)
 24 Miller, Emanuel     13 UNKB-MR              2:43.21    2:47.71        
                  35.85     1:18.69 (42.84)     2:03.99 (45.30)     2:47.71 (43.72)
 25 Sternberg, David    14 CFB-MR               2:50.81    2:48.76        
                  36.21     1:18.58 (42.37)     2:04.30 (45.72)     2:48.76 (44.46)
 26 Fedor, AJ J         13 ZEUS-CT              3:20.47    2:55.68        
                  40.17     1:26.86 (46.69)     2:12.26 (45.40)     2:55.68 (43.42)
 -- Sokolski, Misha V   17 Middies-MR           1:57.68        SCR        
 -- Cordero, Justin K   17 KB Makos-MR          2:07.38        SCR        
 -- Schwarz, Leon       16 Middies-MR           2:17.50        SCR        
 -- Roberts, Nazir F    16 NFS-MR               2:48.65        SCR        
 -- Barnes, Justin      13 UNKB-MR              2:44.13        SCR        
 -- Sanchez, Andersson  15 UNKB-MR              2:20.05        SCR        
 -- Gonzalez, Solice A  13 KB Makos-MR          2:30.54        SCR        
 
Boys 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Alers, Louis        19 UNKB-MR                56.03      57.72        
                  28.13       57.72 (29.59)                                        
  2 Donovan, Eddie R    17 ZEUS-CT                57.87      57.92        
                  28.61       57.92 (29.31)                                        
  3 Ramos, Alejandro E  17 ZEUS-CT                56.12    1:00.61        
                  29.68     1:00.61 (30.93)                                        
  4 Lawson, Michael     14 Middies-MR           1:03.78    1:00.86        
                  30.10     1:00.86 (30.76)                                        
  5 Colleran, Liam J    13 ZEUS-CT              1:01.00    1:01.47        
                  29.77     1:01.47 (31.70)                                        
  6 Gupta, Nikolas K    16 ZEUS-CT                58.73    1:01.70        
                  30.34     1:01.70 (31.36)                                        
  7 Kwon, Steven        13 Middies-MR           1:06.37    1:04.32        
                  31.84     1:04.32 (32.48)                                        
  8 Arbelaez, Andres    14 ZEUS-CT              1:02.69    1:05.46        
                  31.78     1:05.46 (33.68)                                        
  9 Diaz, Muppet A      18 UNKB-MR              1:11.08    1:08.49        
                  33.94     1:08.49 (34.55)                                        
 10 Cato, Tyler R       13 NFS-MR               1:11.16    1:09.20        
                  34.28     1:09.20 (34.92)                                        
 11 Bailey, Nicholas X  16 NFS-MR               1:07.67    1:09.21        
                  33.73     1:09.21 (35.48)                                        
 12 Maya, David         15 ZEUS-CT              1:05.09    1:09.45        
                  33.74     1:09.45 (35.71)                                        
 13 Bracey, Devin       15 NFS-MR               1:08.50    1:09.81        
                  33.52     1:09.81 (36.29)                                        
 14 Quinones, Christia  15 ZEUS-CT              1:11.85    1:10.10        
                  33.91     1:10.10 (36.19)                                        
 15 Clark, Kevin        14 UNKB-MR              1:16.48    1:12.99        
                  35.09     1:12.99 (37.90)                                        
 16 Mayoll, Bonny N     19 UNKB-MR              1:07.88    1:13.47        
                  35.30     1:13.47 (38.17)                                        
 17 Heisler, Lucky D    17 Middies-MR           1:15.83    1:13.68        
                  36.55     1:13.68 (37.13)                                        
 18 Lewis, Garfield     16 Middies-MR                NT    1:14.35        
                  36.04     1:14.35 (38.31)                                        
 19 Miller, Alex        13 Middies-MR           1:18.11    1:16.61        
                  37.68     1:16.61 (38.93)                                        
 20 Buchanan, Brian R   14 NFS-MR               1:14.99    1:16.88        
                  37.15     1:16.88 (39.73)                                        
 21 Sanchez, Stallion   16 UNKB-MR              1:13.65    1:17.32        
                1:17.32         1:17.32 ( )                                        
 22 Pysk, Adam          14 ZEUS-CT              1:20.18    1:17.52        
                  37.14     1:17.52 (40.38)                                        
 23 Reddick-DaCruz, Ka  16 UNKB-MR              1:17.73    1:19.15        
                  39.01     1:19.15 (40.14)                                        
 24 Casa, Tristan A     14 ZEUS-CT              1:20.17    1:19.17        
                  38.40     1:19.17 (40.77)                                        
 25 Ferran, Raul        14 UNKB-MR              1:26.39    1:20.45        
                  37.65     1:20.45 (42.80)                                        
 26 Uriarte, Alvin      14 Middies-MR                NT    1:21.04        
                  38.45     1:21.04 (42.59)                                        
 27 Fairweather, Sheld  15 Middies-MR           1:24.31    1:21.66        
                  40.36     1:21.66 (41.30)                                        
 28 Fedor, AJ J         13 ZEUS-CT              1:46.33    1:25.42        
                  41.79     1:25.42 (43.63)                                        
 29 Miller, Emanuel     13 UNKB-MR              1:29.99    1:26.69        
                1:26.69         1:26.69 ( )                                        
 30 Sternberg, David    14 CFB-MR               1:36.51    1:28.01        
                  42.63     1:28.01 (45.38)                                        
 -- Schwarz, Leon       16 Middies-MR           1:16.26        SCR        
 -- Torres, Cristian A  14 Middies-MR           1:10.85        SCR        
 -- Vazquez, Christian  14 UNKB-MR              1:11.40        SCR        
 -- Barnes, Justin      13 UNKB-MR              1:25.81        SCR        
 -- Stoll, Niko         16 Middies-MR           1:06.13        SCR        
 -- Sanchez, Andersson  15 UNKB-MR              1:11.38        SCR        
 -- Cordero, Justin K   17 KB Makos-MR          1:08.89        SCR        
 -- Gonzalez, Solice A  13 KB Makos-MR          1:11.33        SCR        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Donovan, Eddie R    17 ZEUS-CT              2:09.87    2:09.14        
                  30.77     1:03.69 (32.92)     1:37.42 (33.73)     2:09.14 (31.72)
  2 Ramos, Alejandro E  17 ZEUS-CT              2:03.51    2:10.56        
                  31.27     1:03.94 (32.67)     1:37.12 (33.18)     2:10.56 (33.44)
  3 Dell'Isola, Anthon  17 ZEUS-CT              2:12.39    2:13.46        
                  31.44     1:04.93 (33.49)     1:39.36 (34.43)     2:13.46 (34.10)
  4 Colleran, Liam J    13 ZEUS-CT              2:10.95    2:15.33        
                  31.12     1:05.63 (34.51)     1:40.46 (34.83)     2:15.33 (34.87)
  5 Arbelaez, Andres    14 ZEUS-CT              2:14.67    2:19.21        
                  32.71     1:07.70 (34.99)     1:43.85 (36.15)     2:19.21 (35.36)
  6 Maya, David         15 ZEUS-CT              2:22.82    2:26.13        
                  34.20     1:12.10 (37.90)     1:49.16 (37.06)     2:26.13 (36.97)
  7 Sokolski, Misha V   17 Middies-MR           2:22.18    2:28.74        
                  33.99     1:12.12 (38.13)     1:51.76 (39.64)     2:28.74 (36.98)
  8 Cato, Tyler R       13 NFS-MR               2:51.59    2:31.43        
                  35.68     1:14.85 (39.17)     1:54.33 (39.48)     2:31.43 (37.10)
  9 Bracey, Devin       15 NFS-MR               2:33.00    2:32.71        
                  35.44     1:13.37 (37.93)     1:53.36 (39.99)     2:32.71 (39.35)
 10 Hogan, Jamie F      13 UNZE-MR              3:03.64    2:33.31        
                  36.64     1:15.03 (38.39)     1:54.50 (39.47)     2:33.31 (38.81)
 11 Heisler, Lucky D    17 Middies-MR           2:46.32    2:38.97        
                  36.85     1:16.51 (39.66)     1:58.04 (41.53)     2:38.97 (40.93)
 12 Buchanan, Brian R   14 NFS-MR               2:39.68    2:39.15        
                  37.37     1:17.33 (39.96)     1:58.83 (41.50)     2:39.15 (40.32)
 13 Pysk, Adam          14 ZEUS-CT              2:46.53    2:51.98        
                  39.75     1:23.40 (43.65)     2:08.57 (45.17)     2:51.98 (43.41)
 14 Casa, Tristan A     14 ZEUS-CT              2:52.50    2:54.69        
                  40.88     1:25.77 (44.89)     2:11.69 (45.92)     2:54.69 (43.00)
 15 Kerwick, Alexandro  13 Middies-MR                NT    3:30.86        
                  49.87     1:44.76 (54.89)     2:39.36 (54.60)     3:30.86 (51.50)
 -- Fairweather, Sheld  15 Middies-MR                NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  43.55     1:32.83 (49.28)        DQ (1:41.34)                    
 -- Schwarz, Leon       16 Middies-MR           2:49.88        SCR        
 
Boys 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dell'Isola, Anthon  17 ZEUS-CT                59.77    1:06.46        
                  31.52     1:06.46 (34.94)                                        
  2 Kwon, Steven        13 Middies-MR           1:13.31    1:10.90        
                  33.07     1:10.90 (37.83)                                        
  3 Gupta, Nikolas K    16 ZEUS-CT              1:07.70    1:10.91        
                  33.75     1:10.91 (37.16)                                        
  4 Diaz, Muppet A      18 UNKB-MR              1:09.59    1:13.34        
                  34.79     1:13.34 (38.55)                                        
  5 Satis, Miguel       20 UNKB-MR              1:13.00    1:14.20        
                  34.33     1:14.20 (39.87)                                        
  6 Bracey, Devin       15 NFS-MR               1:15.80    1:16.12        
                  35.45     1:16.12 (40.67)                                        
  7 Lewis, Garfield     16 Middies-MR           1:17.44    1:16.50        
                  35.06     1:16.50 (41.44)                                        
  8 Polanco, Dan        14 UNKB-MR              1:13.88    1:16.93        
                  35.83     1:16.93 (41.10)                                        
  9 Mayoll, Bonny N     19 UNKB-MR              1:12.83    1:17.55        
                  35.77     1:17.55 (41.78)                                        
 10 Miller, Alex        13 Middies-MR           1:22.36    1:18.42        
                  37.17     1:18.42 (41.25)                                        
 11 Cato, Tyler R       13 NFS-MR               1:22.11    1:18.80        
                  37.37     1:18.80 (41.43)                                        
 12 Clark, Kevin        14 UNKB-MR              1:18.72    1:19.40        
                  37.25     1:19.40 (42.15)                                        
 13 Hogan, Jamie F      13 UNZE-MR              1:22.17    1:20.01        
                  37.78     1:20.01 (42.23)                                        
 14 Gutierrez, Oman M   14 UNKB-MR              1:20.73    1:25.34        
                  38.42     1:25.34 (46.92)                                        
 15 Uriarte, Alvin      14 Middies-MR                NT    1:31.23        
                  42.67     1:31.23 (48.56)                                        
 16 Sternberg, David    14 CFB-MR               1:35.68    1:34.07        
                  42.51     1:34.07 (51.56)                                        
 17 Heisler, Lucky D    17 Middies-MR           1:35.51    1:34.27        
                  44.31     1:34.27 (49.96)                                        
 18 Fairweather, Sheld  15 Middies-MR           1:38.64    1:36.26        
                  45.07     1:36.26 (51.19)                                        
 19 Fedor, AJ J         13 ZEUS-CT              2:08.99    1:54.36        
                  55.12     1:54.36 (59.24)                                        
 -- Roberts, Nazir F    16 NFS-MR               1:25.63        SCR        
 -- Torres, Cristian A  14 Middies-MR           1:16.84        SCR        
 -- Vazquez, Christian  14 UNKB-MR              1:18.64        SCR        
 -- Stoll, Niko         16 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Sanchez, Andersson  15 UNKB-MR              1:23.57        SCR        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dell'Isola, Anthon  17 ZEUS-CT              2:13.12    2:19.39        
                  31.79     1:07.13 (35.34)     1:42.76 (35.63)     2:19.39 (36.63)
  2 Donovan, Eddie R    17 ZEUS-CT              2:22.67    2:24.77        
                                  55.86 ( )   2:24.77 (1:28.91)                    
  3 Wall, Edward F      15 Middies-MR                NT    2:45.64        
                  38.30     1:21.49 (43.19)     2:04.51 (43.02)     2:45.64 (41.13)
  4 Woodside, Jamal K   14 NFS-MR               2:44.69    2:47.54        
                  37.07     1:20.37 (43.30)     2:05.14 (44.77)     2:47.54 (42.40)
  5 Hogan, Jamie F      13 UNZE-MR              3:11.15    2:52.50        
  6 Miller, Alex        13 Middies-MR           2:56.83    2:52.95        
                  38.33     1:23.03 (44.70)     2:09.13 (46.10)     2:52.95 (43.82)
  7 Lewis, Garfield     16 Middies-MR                NT    2:53.19        
                  36.53     1:19.14 (42.61)     2:06.11 (46.97)     2:53.19 (47.08)
  8 Colleran, Liam J    13 ZEUS-CT              2:49.26    2:53.44        
                  39.82     1:24.79 (44.97)     2:10.28 (45.49)     2:53.44 (43.16)
  9 Arbelaez, Andres    14 ZEUS-CT              2:55.02    2:56.73        
                  41.68     1:27.38 (45.70)     2:12.07 (44.69)     2:56.73 (44.66)
 10 Hopkins, Tyreikh    14 NFS-MR               3:00.39    2:57.42        
                  39.85     1:24.19 (44.34)     2:11.38 (47.19)     2:57.42 (46.04)
 11 Walsh, Zachary R    13 Middies-MR           3:27.99    3:12.30        
                  42.72     1:31.64 (48.92)     2:22.24 (50.60)     3:12.30 (50.06)
 12 Fedor, AJ J         13 ZEUS-CT              4:05.67    4:00.77        
                  53.78   1:57.35 (1:03.57)   3:00.54 (1:03.19)   4:00.77 (1:00.23)
 -- Schwarz, Leon       16 Middies-MR           3:04.52        SCR        
 -- Uriarte, Alvin      14 Middies-MR                NT        SCR        
 -- Roberts, Nazir F    16 NFS-MR               3:07.28        SCR        
 -- Stoll, Niko         16 Middies-MR           2:47.65        SCR        
 
Boys 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Donovan, Eddie R    17 ZEUS-CT                52.23      54.24        
                  25.64       54.24 (28.60)                                        
  2 Dell'Isola, Anthon  17 ZEUS-CT                55.44      56.85        
                  26.38       56.85 (30.47)                                        
  3 Sokolski, Misha V   17 Middies-MR             59.03    1:00.68        
                  28.38     1:00.68 (32.30)                                        
  4 Lawson, Michael     14 Middies-MR           1:02.32    1:01.92        
                  29.31     1:01.92 (32.61)                                        
  5 Ramos, Alejandro E  17 ZEUS-CT              1:02.28    1:02.19        
                  28.47     1:02.19 (33.72)                                        
  6 Walsh, Dylan F      15 Middies-MR           1:03.00    1:03.39        
                  29.66     1:03.39 (33.73)                                        
  7 Arbelaez, Andres    14 ZEUS-CT              1:02.66    1:03.77        
                  29.80     1:03.77 (33.97)                                        
  8 Colleran, Liam J    13 ZEUS-CT              1:11.62    1:04.13        
                  30.01     1:04.13 (34.12)                                        
  9 Bailey, Nicholas X  16 NFS-MR               1:07.71    1:08.37        
                  30.90     1:08.37 (37.47)                                        
 10 Maya, David         15 ZEUS-CT              1:08.34    1:08.51        
                  30.11     1:08.51 (38.40)                                        
 11 Phillip, Bryon J    13 NFS-MR               1:14.48    1:16.63        
                  32.92     1:16.63 (43.71)                                        
 12 Quinones, Christia  15 ZEUS-CT              1:20.53    1:21.41        
                  33.87     1:21.41 (47.54)                                        
 13 Pysk, Adam          14 ZEUS-CT              1:27.51    1:25.85        
                  35.57     1:25.85 (50.28)                                        
 14 Casa, Tristan A     14 ZEUS-CT              1:26.30    1:34.13        
                  38.64     1:34.13 (55.49)                                        
 -- Torres, Cristian A  14 Middies-MR           1:03.60        SCR        
 -- Callender-Williams  16 NFS-MR               1:16.19        SCR        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Donovan, Eddie R    17 ZEUS-CT              1:54.04    2:01.83        
                  26.81       57.26 (30.45)     1:29.30 (32.04)     2:01.83 (32.53)
  2 Arbelaez, Andres    14 ZEUS-CT              1:04.25    2:27.00        
                  31.62     1:08.32 (36.70)     1:47.84 (39.52)     2:27.00 (39.16)
  3 Ramos, Alejandro E  17 ZEUS-CT              2:13.59    2:36.01        
                  34.73     1:14.04 (39.31)     1:54.90 (40.86)     2:36.01 (41.11)
  4 Colleran, Liam J    13 ZEUS-CT              2:42.61    2:36.02        
                  30.85     1:11.15 (40.30)     1:54.67 (43.52)     2:36.02 (41.35)
 -- Sokolski, Misha V   17 Middies-MR           2:19.27        SCR        
 
Boys 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Donovan, Eddie R    17 ZEUS-CT              1:58.41    2:03.31        
                  26.55       58.65 (32.10)     1:35.99 (37.34)     2:03.31 (27.32)
  2 Dell'Isola, Anthon  17 ZEUS-CT              1:56.20    2:03.51        
                  26.61       59.61 (33.00)     1:36.35 (36.74)     2:03.51 (27.16)
  3 Alers, Louis        19 UNKB-MR              2:04.75    2:09.06        
                  25.79       58.49 (32.70)     1:38.03 (39.54)     2:09.06 (31.03)
  4 Lawson, Michael     14 Middies-MR           2:23.11    2:16.62        
                  28.37     1:02.27 (33.90)     1:45.57 (43.30)     2:16.62 (31.05)
  5 Gupta, Nikolas K    16 ZEUS-CT              2:03.64    2:18.51        
                  28.68     1:05.31 (36.63)     1:45.17 (39.86)     2:18.51 (33.34)
  6 Kwon, Steven        13 Middies-MR           2:18.38    2:20.46        
                  30.69     1:05.42 (34.73)     1:46.98 (41.56)     2:20.46 (33.48)
  7 Colleran, Liam J    13 ZEUS-CT              2:24.65    2:23.12        
                  31.45     1:06.84 (35.39)     1:51.03 (44.19)     2:23.12 (32.09)
  8 Maya, David         15 ZEUS-CT              2:21.05    2:24.26        
                  30.41     1:08.07 (37.66)     1:51.06 (42.99)     2:24.26 (33.20)
  9 Arbelaez, Andres    14 ZEUS-CT              2:22.88    2:24.40        
                  31.73     1:07.21 (35.48)     1:52.27 (45.06)     2:24.40 (32.13)
 10 Mayoll, Bonny N     19 UNKB-MR              2:32.09    2:32.95        
                  29.78     1:10.12 (40.34)     1:54.14 (44.02)     2:32.95 (38.81)
 11 Bailey, Nicholas X  16 NFS-MR               2:26.10    2:33.85        
                  32.49     1:10.61 (38.12)     1:58.50 (47.89)     2:33.85 (35.35)
 12 Hogan, Jamie F      13 UNZE-MR              2:54.68    2:35.15        
                  36.63     1:14.86 (38.23)     1:59.05 (44.19)     2:35.15 (36.10)
 13 Diaz, Muppet A      18 UNKB-MR              2:26.66    2:37.44        
                  33.58     1:15.08 (41.50)     1:59.24 (44.16)     2:37.44 (38.20)
 14 Satis, Miguel       20 UNKB-MR              2:32.91    2:37.56        
                  30.31     1:12.64 (42.33)     1:58.10 (45.46)     2:37.56 (39.46)
 15 Miller, Alex        13 Middies-MR           2:42.49    2:42.70        
                  37.13     1:20.68 (43.55)     2:08.08 (47.40)     2:42.70 (34.62)
 16 Sanchez, Stallion   16 UNKB-MR              2:37.33    2:42.81        
                  32.60     1:16.94 (44.34)     2:07.54 (50.60)     2:42.81 (35.27)
 17 Quinones, Christia  15 ZEUS-CT              2:48.32    2:44.35        
                  35.30     1:14.16 (38.86)     2:05.11 (50.95)     2:44.35 (39.24)
 18 Ferran, Raul        14 UNKB-MR              2:56.41    2:47.26        
                  34.34     1:19.75 (45.41)     2:08.08 (48.33)     2:47.26 (39.18)
 19 Lewis, Garfield     16 Middies-MR                NT    2:47.59        
                  34.56     1:15.79 (41.23)     2:05.72 (49.93)     2:47.59 (41.87)
 20 Gutierrez, Oman M   14 UNKB-MR              2:34.29    2:48.60        
                  34.47     1:21.27 (46.80)     2:09.13 (47.86)     2:48.60 (39.47)
 21 Pysk, Adam          14 ZEUS-CT              2:55.24    2:49.28        
                  33.86     1:18.10 (44.24)     2:11.45 (53.35)     2:49.28 (37.83)
 22 Polanco, Dan        14 UNKB-MR              2:41.62    2:52.56        
                  37.04     1:23.14 (46.10)     2:13.24 (50.10)     2:52.56 (39.32)
 23 Reddick-DaCruz, Ka  16 UNKB-MR              3:01.68    3:10.23        
                  34.79     1:19.06 (44.27)   2:21.88 (1:02.82)     3:10.23 (48.35)
 24 Casa, Tristan A     14 ZEUS-CT              3:01.44    3:11.73        
                  44.07     1:30.22 (46.15)   2:30.43 (1:00.21)     3:11.73 (41.30)
 -- Miller, Emanuel     13 UNKB-MR              3:12.12         DQ        
      Scissors kick - fly
                  44.49     1:36.17 (51.68)     2:35.47 (59.30)          DQ (47.50)
 -- Torres, Cristian A  14 Middies-MR           2:23.95        SCR        
 -- Barnes, Justin      13 UNKB-MR              2:16.74        SCR        
 -- Schwarz, Leon       16 Middies-MR           2:40.68        SCR        
 -- Vazquez, Christian  14 UNKB-MR              2:39.63        SCR        
 -- Gonzalez, Solice A  13 KB Makos-MR          2:42.86        SCR        
 -- Cordero, Justin K   17 KB Makos-MR          2:25.45        SCR        
 -- Sokolski, Misha V   17 Middies-MR           2:18.49        SCR        
 
Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zeus Swim Team-CT  'A'                      1:34.00    1:36.75        
                  23.90       47.15 (23.25)     1:11.58 (24.43)     1:36.75 (25.17)
  2 Kips Bay Makos-MR  'A'                      1:37.65    1:41.22        
                  26.29       53.14 (26.85)     1:18.71 (25.57)     1:41.22 (22.51)
  3 Middies Swimming-MR  'A'                    1:36.82    1:42.06        
     1) Lawson, Michael 14              2) Kwon, Steven 13                
     3) Lewis, Garfield 16              4) Miller, Alex 13                
                  23.94       48.63 (24.69)     1:14.47 (25.84)     1:42.06 (27.59)
  4 Kips Bay Makos-MR  'C'                      1:52.20    1:46.77        
     1) Gutierrez, Oman M 14            2) Barnes, Justin 13              
     3) Reddick-DaCruz, Kamal 16        4) Polanco, Dan 14                
                  27.45       54.21 (26.76)     1:21.35 (27.14)     1:46.77 (25.42)
 -- Zeus Swim Team-CT  'B'                      1:50.00         DQ        
      False start
                  36.28     1:06.90 (30.62)     1:34.61 (27.71)          DQ (28.53)
 
Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Middies Swimming-MR  'A'                         NT    1:55.68        
     1) Lawson, Michael 14              2) Lewis, Garfield 16             
     3) Sokolski, Misha V 17            4) Miller, Alex 13                
                  28.59     1:01.48 (32.89)     1:28.28 (26.80)     1:55.68 (27.40)
  2 Zeus Swim Team-CT  'B'                      2:11.00    1:57.87        
     1) Ramos, Alejandro E 17           2) Maya, David 15                 
     3) Arbelaez, Andres 14             4) Colleran, Liam J 13            
                  28.98     1:03.66 (34.68)     1:32.72 (29.06)     1:57.87 (25.15)
  3 Nu-Finmen Swim Club-MR  'A'                 2:07.00    1:59.71        
     1) Cato, Tyler R 13                2) Bracey, Devin 15               
     3) Bailey, Nicholas X 16           4) Phillip, Bryon J 13            
                  32.37     1:05.08 (32.71)     1:34.01 (28.93)     1:59.71 (25.70)
  4 Zeus Swim Team-CT  'A'                      1:58.00    2:00.46        
     1) Donovan, Eddie R 17             2) Dell'Isola, Anthony J 17       
     3) Quinones, Christian T 15        4) Casa, Tristan A 14             
                  28.24       58.68 (30.44)     1:30.95 (32.27)     2:00.46 (29.51)