Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 2/18/2014 09:05 AM
      2014 MR YWCA Middies Founding Fathers Meet - 2/15/2014 to 2/16/2014      
                              Sanction #: 140211                               
                                    Results                                    
 
Girls 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Liu, Ava L           7 NY Sharks-MR           23.50      20.50        
  2 Crane, Jessie A      7 SMC-MR                 23.95      20.60        
  3 Euyoque, Nicole      6 Middies-MR             24.04      23.12        
  4 Valerio, Sara A      6 Middies-MR             27.03      26.06        
  5 Micucci, Jillian A   7 SMC-MR                 29.41      28.14        
  6 Nager, Abigail       6 SMC-MR                 28.41      30.07        
  7 Lee, Madeline        6 Middies-MR                NT      36.38        
 
Girls 7 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Liu, Ava L           7 NY Sharks-MR           45.60      43.65        
  2 Concepcion, Alex P   7 NY Sharks-MR           49.05      47.91        
  3 Euyoque, Nicole      6 Middies-MR             45.36      51.70        
  4 Valerio, Sara A      6 Middies-MR           1:01.32      52.01        
  5 Summers, Katie S     7 Flying Dolphins-MR     59.97    1:02.51        
  6 Barron, Grace E      7 Middies-MR             59.04    1:02.74        
  7 Mlynar, Seraphina    5 SMC-MR                    NT    1:14.14        
 -- Lee, Madeline        6 Middies-MR           1:23.37         NS        
 
Girls 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Crane, Jessie A      7 SMC-MR                 26.51      22.10        
  2 Liu, Ava L           7 NY Sharks-MR           24.66      22.61        
  3 Euyoque, Nicole      6 Middies-MR             26.68      25.11        
  4 Valerio, Sara A      6 Middies-MR             29.34      28.08        
  5 Nager, Abigail       6 SMC-MR                 28.60      30.40        
  6 Micucci, Jillian A   7 SMC-MR                 32.96      31.33        
  7 Lee, Madeline        6 Middies-MR             43.61      32.80        
 
Girls 7 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Liu, Ava L           7 NY Sharks-MR           50.29      46.53        
  2 Concepcion, Alex P   7 NY Sharks-MR           53.56      54.32        
  3 Euyoque, Nicole      6 Middies-MR             58.22      56.79        
  4 Valerio, Sara A      6 Middies-MR           1:08.50    1:01.53        
  5 Barron, Grace E      7 Middies-MR                NT    1:04.61        
  6 Summers, Katie S     7 Flying Dolphins-MR   1:11.60    1:06.21        
  7 Mlynar, Seraphina    5 SMC-MR                    NT    1:10.49        
 -- Lee, Madeline        6 Middies-MR                NT         NS        
 
Girls 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Crane, Jessie A      7 SMC-MR                    NT      28.45        
  2 Liu, Ava L           7 NY Sharks-MR           28.93      28.49        
  3 Euyoque, Nicole      6 Middies-MR             30.64      29.84        
 -- Lee, Madeline        6 Middies-MR                NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Valerio, Sara A      6 Middies-MR             27.84         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 7 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Concepcion, Alex P   7 NY Sharks-MR         1:00.99    1:03.07        
  2 Barron, Grace E      7 Middies-MR                NT    1:19.77        
 -- Summers, Katie S     7 Flying Dolphins-MR   1:24.86         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Euyoque, Nicole      6 Middies-MR           1:04.69         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Lee, Madeline        6 Middies-MR                NT         NS        
 
Girls 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Liu, Ava L           7 NY Sharks-MR           26.08      27.23        
  2 Nager, Abigail       6 SMC-MR                    NT      37.22        
  3 Micucci, Jillian A   7 SMC-MR                 42.54      37.48        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Jaelynn M    8 Middies-MR             16.18      18.14        
  2 Hill, Sasha          8 Middies-MR             20.02      18.88        
  3 Chaudhary, Richa     8 Middies-MR             22.18      20.71        
  4 Lin, Hannah          8 Middies-MR             20.82      20.73        
  5 Mejia, Jazmine       8 Middies-MR             19.12      21.03        
  6 Padovani, Maddy G    8 SMC-MR                 21.77      21.71        
  7 Reyna, Alexa         8 Middies-MR             21.00      22.27        
  8 Wang, Natalie S      8 Middies-MR             29.86      25.88        
 -- Gagliardi, Gianna    8 SMC-MR                    NT         NS        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Jaelynn M    8 Middies-MR             40.97      40.64        
  2 Hadlock, Hailey N    8 SMC-MR                 40.74      40.77        
  3 Chaudhary, Richa     8 Middies-MR             47.27      43.83        
  4 Lin, Hannah          8 Middies-MR             47.84      43.87        
  5 Reyna, Alexa         8 Middies-MR             49.14      44.17        
  6 Mejia, Jazmine       8 Middies-MR             44.77      44.24        
  7 Hill, Sasha          8 Middies-MR             44.33      44.37        
  8 Wang, Natalie S      8 Middies-MR                NT      56.31        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Jaelynn M    8 Middies-MR             20.70      20.15        
  2 Hadlock, Hailey N    8 SMC-MR                 21.99      20.18        
  3 Lin, Hannah          8 Middies-MR             23.55      22.18        
  4 Reyna, Alexa         8 Middies-MR             26.20      22.40        
  5 Hill, Sasha          8 Middies-MR             23.13      22.50        
  6 Mejia, Jazmine       8 Middies-MR             22.48      22.54        
  7 Chaudhary, Richa     8 Middies-MR             23.76      24.00        
  8 Wang, Natalie S      8 Middies-MR             33.50      27.52        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Reyna, Alexa         8 Middies-MR             53.76      49.95        
  2 Lin, Hannah          8 Middies-MR             50.18      49.97        
  3 Hill, Sasha          8 Middies-MR             53.30      51.75        
  4 Padovani, Maddy G    8 SMC-MR                    NT      56.45        
  5 Wang, Natalie S      8 Middies-MR                NT    1:00.03        
 -- Chaudhary, Richa     8 Middies-MR             53.67         NS        
 -- Gagliardi, Gianna    8 SMC-MR                 55.81         NS        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hill, Sasha          8 Middies-MR             24.78      26.67        
  2 Taylor, Jaelynn M    8 Middies-MR             25.03      26.83        
  3 Lin, Hannah          8 Middies-MR             28.85      27.82        
  4 Wang, Natalie S      8 Middies-MR             52.58      38.54        
 -- Chaudhary, Richa     8 Middies-MR             32.16         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 -- Reyna, Alexa         8 Middies-MR             34.08         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Jaelynn M    8 Middies-MR             21.86      19.35        
  2 Mejia, Jazmine       8 Middies-MR             24.67      22.19        
  3 Lin, Hannah          8 Middies-MR             27.14      24.82        
  4 Padovani, Maddy G    8 SMC-MR                 29.38      28.69        
  5 Wang, Natalie S      8 Middies-MR                NT      38.23        
 -- Gagliardi, Gianna    8 SMC-MR                    NT         NS        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hadlock, Hailey N    8 SMC-MR                 50.86      50.99        
 -- Mejia, Jazmine       8 Middies-MR             48.30         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Jaelynn M    8 Middies-MR           1:33.22    1:32.45        
                  34.09     1:32.45 (58.36)                                        
  2 Mejia, Jazmine       8 Middies-MR           1:42.24    1:36.04        
  3 Chaudhary, Richa     8 Middies-MR           1:37.01    1:39.52        
                  34.25   1:39.52 (1:05.27)                                        
  4 Hill, Sasha          8 Middies-MR           1:44.62    1:43.74        
  5 Reyna, Alexa         8 Middies-MR           1:43.36    1:52.06        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mejia, Stephani     10 Middies-MR             32.67      33.35        
  2 Luongo, Maya        10 SMC-MR                 34.93      33.75        
  3 Piacentino, Ashley   9 SMC-MR                 34.55      35.66        
  4 Hodor, Lily         10 SMC-MR                 34.52      35.82        
  5 Minotti, Katherine  10 SMC-MR                 35.90      36.13        
  6 Reyna, Salma         9 Middies-MR             36.56      36.41        
  7 Odell, Samantha     10 SMC-MR                 41.07      39.32        
  8 Whyte, Kirsten      10 SMC-MR                 42.21      39.69        
  9 Isabella, Molly      9 SMC-MR                 39.45      40.39        
 10 Knox, Thandiwe N    10 CSD-MR                 45.99      40.61        
 11 Gomprecht, Kristin   9 Middies-MR             40.40      40.64        
 12 Liu, Chloe J         9 NY Sharks-MR           41.18      41.67        
 13 Burke, Tierney R     9 Middies-MR             41.05      42.01        
 14 Clott, Zara         10 SMC-MR                 42.80      43.97        
 15 Mangum, Waverly R   10 Middies-MR             47.01      45.26        
 16 Minchala, Kimberly   9 Middies-MR             46.47      46.97        
 17 Cabrera, Izabela M  10 Middies-MR             48.80      48.68        
 18 Fabry, Emma E       10 SMC-MR                    NT      49.19        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mejia, Stephani     10 Middies-MR           1:18.90    1:13.95        
                  33.88     1:13.95 (40.07)                                        
  2 Shopovick, Sophia   10 Middies-MR           1:14.10    1:16.66        
                  35.32     1:16.66 (41.34)                                        
  3 Azoff, Madison      10 CSD-MR               1:21.61    1:19.17        
                  35.71     1:19.17 (43.46)                                        
  4 Hodor, Lily         10 SMC-MR               1:22.43    1:19.48        
                  37.94     1:19.48 (41.54)                                        
  5 Reyna, Salma         9 Middies-MR           1:21.00    1:21.54        
                  38.30     1:21.54 (43.24)                                        
  6 Zhang, Catherine X  10 Middies-MR           1:18.82    1:21.77        
                  38.13     1:21.77 (43.64)                                        
  7 Cort-grasso, Genev  10 Flying Dolphins-MR   1:21.72    1:24.05        
                  38.72     1:24.05 (45.33)                                        
  8 Zhu, Kailing         9 Middies-MR           1:38.41    1:30.11        
                  41.90     1:30.11 (48.21)                                        
  9 Modugno, Teresa M    9 CSD-MR               1:35.29    1:32.26        
                  43.24     1:32.26 (49.02)                                        
 10 Liu, Chloe J         9 NY Sharks-MR         1:33.33    1:33.33        
                  43.85     1:33.33 (49.48)                                        
 11 Gomprecht, Kristin   9 Middies-MR           1:34.37    1:35.67        
                  44.73     1:35.67 (50.94)                                        
 12 Minchala, Kimberly   9 Middies-MR           1:43.90    1:42.84        
                  46.51     1:42.84 (56.33)                                        
 13 Zelman, Alexandra   10 Middies-MR           1:48.49    1:48.47        
                  50.69     1:48.47 (57.78)                                        
 -- Cappello, Marilisa  10 Middies-MR           2:02.98         NS        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Luongo, Maya        10 SMC-MR                 39.44      38.97        
  2 Mejia, Stephani     10 Middies-MR             39.09      39.16        
  3 Zhang, Catherine X  10 Middies-MR             39.51      39.37        
  4 Shopovick, Sophia   10 Middies-MR             41.25      39.90        
  5 Reyna, Salma         9 Middies-MR             40.79      40.31        
  6 Hodor, Lily         10 SMC-MR                 41.31      40.38        
  7 Zhu, Kailing         9 Middies-MR             44.65      42.70        
  8 Cort-grasso, Genev  10 Flying Dolphins-MR     44.70      43.35        
  9 Minchala, Kimberly   9 Middies-MR             53.33      48.00        
 10 Liu, Chloe J         9 NY Sharks-MR           50.47      49.61        
 11 Zelman, Alexandra   10 Middies-MR             50.88      49.99        
 -- Gomprecht, Kristin   9 Middies-MR             45.85         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Cappello, Marilisa  10 Middies-MR             54.84         NS        
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Luongo, Maya        10 SMC-MR               1:22.32    1:21.86        
                  39.32     1:21.86 (42.54)                                        
  2 Shopovick, Sophia   10 Middies-MR           1:29.82    1:27.82        
                  41.50     1:27.82 (46.32)                                        
  3 Reyna, Salma         9 Middies-MR           1:29.72    1:28.02        
                  43.04     1:28.02 (44.98)                                        
  4 Whyte, Kirsten      10 SMC-MR               1:42.95    1:38.60        
                  49.23     1:38.60 (49.37)                                        
  5 Odell, Samantha     10 SMC-MR               1:37.56    1:39.29        
                  47.17     1:39.29 (52.12)                                        
  6 Burke, Tierney R     9 Middies-MR           1:46.25    1:42.01        
                  48.78     1:42.01 (53.23)                                        
  7 Clott, Zara         10 SMC-MR               1:47.54    1:45.74        
                  49.84     1:45.74 (55.90)                                        
  8 Zelman, Alexandra   10 Middies-MR           1:51.81    1:51.56        
  9 Minchala, Kimberly   9 Middies-MR           1:58.45    1:57.71        
 10 Cabrera, Izabela M  10 Middies-MR           2:00.55    1:57.96        
                  56.30   1:57.96 (1:01.66)                                        
 11 Mangum, Waverly R   10 Middies-MR           2:03.19    2:00.51        
                  56.13   2:00.51 (1:04.38)                                        
 -- Knox, Thandiwe N    10 CSD-MR               2:05.18         DQ        
      Non-continuous turning action
                  52.75        DQ (1:04.74)                                        
 -- Gomprecht, Kristin   9 Middies-MR           1:41.62         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  46.78          DQ (51.22)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Quadrato, Anna Mei  10 CSD-MR                 44.28      45.61        
  2 Hodor, Lily         10 SMC-MR                 44.89      45.66        
  3 Zhang, Catherine X  10 Middies-MR             49.94      48.36        
  4 Zhu, Kailing         9 Middies-MR             52.49      49.72        
  5 Azoff, Madison      10 CSD-MR                 50.32      50.10        
  6 Reyna, Salma         9 Middies-MR             50.87      50.73        
  7 Modugno, Teresa M    9 CSD-MR                 50.78      52.35        
  8 Liu, Chloe J         9 NY Sharks-MR           58.78      56.71        
  9 Gomprecht, Kristin   9 Middies-MR           1:05.10    1:01.32        
 10 Zelman, Alexandra   10 Middies-MR                NT    1:02.74        
 11 Minchala, Kimberly   9 Middies-MR           1:05.21    1:09.88        
 -- Cort-grasso, Genev  10 Flying Dolphins-MR     45.96         DQ        
      Arms two strokes underwater
 -- Cappello, Marilisa  10 Middies-MR           1:22.00         NS        
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Quadrato, Anna Mei  10 CSD-MR               1:37.24    1:36.53        
                  45.73     1:36.53 (50.80)                                        
  2 Hodor, Lily         10 SMC-MR               1:39.89    1:37.43        
                  46.15     1:37.43 (51.28)                                        
  3 Pryne, Jenna M       9 CSD-MR               1:42.83    1:38.46        
                  45.97     1:38.46 (52.49)                                        
  4 Isabella, Molly      9 SMC-MR               1:41.91    1:41.56        
                  49.42     1:41.56 (52.14)                                        
  5 Zhang, Catherine X  10 Middies-MR           1:43.33    1:41.82        
                  49.51     1:41.82 (52.31)                                        
  6 Shopovick, Sophia   10 Middies-MR           1:42.70    1:42.24        
  7 Whyte, Kirsten      10 SMC-MR               1:47.24    1:45.02        
                  50.96     1:45.02 (54.06)                                        
  8 Fabry, Emma E       10 SMC-MR                    NT    2:00.39        
                  56.72   2:00.39 (1:03.67)                                        
  9 Liu, Chloe J         9 NY Sharks-MR         2:21.26    2:03.92        
                  58.45   2:03.92 (1:05.47)                                        
 10 Zelman, Alexandra   10 Middies-MR           2:07.18    2:09.15        
 11 Cabrera, Izabela M  10 Middies-MR                NT    2:09.34        
                  59.26   2:09.34 (1:10.08)                                        
 12 Minchala, Kimberly   9 Middies-MR                NT    2:40.03        
                1:14.54   2:40.03 (1:25.49)                                        
 -- Mangum, Waverly R   10 Middies-MR           2:23.55         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Clott, Zara         10 SMC-MR               1:59.35         DQ        
      Elbows recovered over water
                  52.40        DQ (1:06.93)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mejia, Stephani     10 Middies-MR             36.16      37.07        
  2 Luongo, Maya        10 SMC-MR                 37.44      37.15        
  3 Hodor, Lily         10 SMC-MR                    NT      39.12        
  4 Piacentino, Ashley   9 SMC-MR                 39.73      39.27        
  5 Minotti, Katherine  10 SMC-MR                 42.93      41.22        
  6 Isabella, Molly      9 SMC-MR                 47.54      48.46        
  7 Odell, Samantha     10 SMC-MR                    NT      50.54        
  8 Knox, Thandiwe N    10 CSD-MR                 53.24      54.96        
 -- Zelman, Alexandra   10 Middies-MR                NT         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Luongo, Maya        10 SMC-MR               1:28.23    1:28.92        
                  39.31     1:28.92 (49.61)                                        
  2 Quadrato, Anna Mei  10 CSD-MR               1:41.67    1:37.77        
                  43.80     1:37.77 (53.97)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pryne, Jenna M       9 CSD-MR               1:23.56    1:25.88        
  2 Zhang, Catherine X  10 Middies-MR           1:28.99    1:26.31        
  3 Burke, Tierney R     9 Middies-MR           1:43.00    1:43.30        
  4 Piacentino, Ashley   9 SMC-MR               1:33.76    1:43.51        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mejia, Stephani     10 Middies-MR           2:39.01    2:39.93        
                  34.05     1:13.59 (39.54)     1:56.62 (43.03)     2:39.93 (43.31)
  2 Quadrato, Anna Mei  10 CSD-MR               2:56.64    2:44.39        
                  35.16     1:16.43 (41.27)     2:01.45 (45.02)     2:44.39 (42.94)
  3 Pryne, Jenna M       9 CSD-MR               2:52.23    2:48.41        
                  34.45     1:17.01 (42.56)     2:03.58 (46.57)     2:48.41 (44.83)
  3 Shopovick, Sophia   10 Middies-MR           2:39.95    2:48.41        
                  34.97     1:19.47 (44.50)     2:04.82 (45.35)     2:48.41 (43.59)
  5 Reyna, Salma         9 Middies-MR           2:55.14    2:51.70        
                  37.08     1:20.65 (43.57)     2:06.93 (46.28)     2:51.70 (44.77)
  6 Zhang, Catherine X  10 Middies-MR           2:59.48    2:54.44        
                  37.86     1:22.12 (44.26)     2:08.80 (46.68)     2:54.44 (45.64)
  7 Liu, Chloe J         9 NY Sharks-MR         3:21.83    3:16.66        
                  44.10     1:35.07 (50.97)     2:27.88 (52.81)     3:16.66 (48.78)
  8 Gomprecht, Kristin   9 Middies-MR           3:18.98    3:19.11        
                  41.04     1:33.67 (52.63)     2:28.15 (54.48)     3:19.11 (50.96)
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mejia, Stephani     10 Middies-MR           3:00.42    2:56.02        
                  37.35     1:21.55 (44.20)     2:16.00 (54.45)     2:56.02 (40.02)
  2 Luongo, Maya        10 SMC-MR                    NT    2:57.22        
                  38.54     1:23.75 (45.21)     2:16.67 (52.92)     2:57.22 (40.55)
  3 Shopovick, Sophia   10 Middies-MR           3:07.86    3:06.31        
                  38.29     1:25.93 (47.64)     2:23.10 (57.17)     3:06.31 (43.21)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pryne, Jess L       11 CSD-MR                 27.99      28.91        
  2 Brew, Maggie C      12 Middies-MR             29.77      29.68        
  3 Pastor, Selena      12 CSD-MR                 29.35      30.29        
  4 Frey, Katie M       12 CSD-MR                 31.46      30.44        
  5 Whyte, Rhiannon     12 SMC-MR                 31.03      30.61        
  6 Wang, Katie         11 Middies-MR             30.33      30.64        
  7 Hoffman, Taylor     11 SMC-MR                 31.11      31.57        
  8 Driesen, Bella      12 SMC-MR                 30.93      32.01        
  9 Piacentino, Isabel  12 SMC-MR                 30.97      32.08        
 10 May, Kailen         11 SMC-MR                 33.11      32.41        
 11 Walsh, Maggie       11 SMC-MR                 32.04      32.49        
 12 Reilly, Courtney    11 SMC-MR                 32.67      32.90        
 13 Ehnes, Symantha A   11 SMC-MR                 35.05      33.48        
 14 Hill, Arissa A      11 Middies-MR             32.88      33.95        
 15 Carolan, Emma M     11 NY Sharks-MR           34.62      34.60        
 16 Ashman, Olivia R    11 Middies-MR             34.14      34.76        
 17 Dhallu, Gurveen K   11 Middies-MR             33.89      35.52        
 18 Mulder, Sophie      11 Middies-MR             38.51      37.13        
 19 Weitzen, Shana      11 SMC-MR                 38.60      37.28        
 20 Driesen, Allie      11 SMC-MR                 38.54      37.70        
 21 Knox, Monifa        12 CSD-MR                 43.10      42.39        
 22 Meiselman, Rachel   11 Middies-MR             41.10      44.32        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brew, Maggie C      12 Middies-MR           1:03.44    1:04.86        
                  31.61     1:04.86 (33.25)                                        
  2 Labita, Julia       11 NY Sharks-MR         1:06.90    1:07.06        
                  32.10     1:07.06 (34.96)                                        
  3 Pastor, Selena      12 CSD-MR               1:05.55    1:08.07        
                  32.51     1:08.07 (35.56)                                        
  4 Cahaly, Emma E      12 Middies-MR           1:07.34    1:09.66        
                  33.03     1:09.66 (36.63)                                        
  5 Whyte, Rhiannon     12 SMC-MR                    NT    1:09.75        
                  32.52     1:09.75 (37.23)                                        
  6 Smith, Catherine M  11 NY Sharks-MR         1:09.64    1:10.05        
                  34.22     1:10.05 (35.83)                                        
  7 Wang, Katie         11 Middies-MR           1:06.67    1:10.47        
                  33.13     1:10.47 (37.34)                                        
  8 Modugno, Sabina T   12 CSD-MR               1:10.49    1:10.72        
                  33.88     1:10.72 (36.84)                                        
  9 Carolan, Emma M     11 NY Sharks-MR         1:17.28    1:11.95        
                  34.22     1:11.95 (37.73)                                        
 10 Hoffman, Taylor     11 SMC-MR               1:12.42    1:12.49        
                  34.37     1:12.49 (38.12)                                        
 11 Lin, Erica          11 Middies-MR           1:13.12    1:12.55        
                  34.49     1:12.55 (38.06)                                        
 12 Ehnes, Symantha A   11 SMC-MR               1:16.27    1:12.70        
                  34.93     1:12.70 (37.77)                                        
 13 Reilly, Courtney    11 SMC-MR               1:11.20    1:12.83        
                  34.66     1:12.83 (38.17)                                        
 14 Hill, Arissa A      11 Middies-MR           1:15.10    1:13.49        
                  35.25     1:13.49 (38.24)                                        
 15 Piacentino, Isabel  12 SMC-MR               1:12.27    1:14.17        
                  36.32     1:14.17 (37.85)                                        
 16 Schweitzer, Claire  12 Flying Dolphins-MR   1:44.07    1:18.57        
                  36.12     1:18.57 (42.45)                                        
 17 Ashman, Olivia R    11 Middies-MR           1:20.71    1:19.60        
                  36.23     1:19.60 (43.37)                                        
 18 Dhallu, Gurveen K   11 Middies-MR           1:31.92    1:24.35        
                  39.64     1:24.35 (44.71)                                        
 19 Mulder, Sophie      11 Middies-MR                NT    1:24.49        
                  39.45     1:24.49 (45.04)                                        
 20 Weitzen, Shana      11 SMC-MR               1:33.19    1:30.33        
                  42.07     1:30.33 (48.26)                                        
 -- Dhuri, Anika S      11 Middies-MR                NT         NS        
 -- Meiselman, Rachel   11 Middies-MR           1:17.82         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brew, Maggie C      12 Middies-MR           2:17.94    2:18.23        
                  32.44     1:09.01 (36.57)     1:44.51 (35.50)     2:18.23 (33.72)
  2 Labita, Julia       11 NY Sharks-MR         2:26.78    2:24.89        
                  32.92     1:10.26 (37.34)     1:47.94 (37.68)     2:24.89 (36.95)
  3 Green, Ella R       11 Flying Dolphins-MR      1.03    2:26.39        
                  33.14     1:11.29 (38.15)     1:50.09 (38.80)     2:26.39 (36.30)
  4 Chan, Rachel H      12 Middies-MR           2:38.14    2:26.67        
                  34.09     1:11.34 (37.25)     1:50.13 (38.79)     2:26.67 (36.54)
  5 Smith, Catherine M  11 NY Sharks-MR         2:27.22    2:27.75        
                  35.34     1:13.34 (38.00)     1:51.56 (38.22)     2:27.75 (36.19)
  6 Pastor, Selena      12 CSD-MR               2:24.49    2:28.35        
                  33.50     1:11.56 (38.06)     1:51.98 (40.42)     2:28.35 (36.37)
  7 Frey, Katie M       12 CSD-MR               2:27.75    2:31.39        
                  32.13     1:11.03 (38.90)     1:52.03 (41.00)     2:31.39 (39.36)
  8 Valerio, Sofia A    12 Middies-MR           2:33.57    2:31.77        
                  33.98     1:13.18 (39.20)     1:52.71 (39.53)     2:31.77 (39.06)
  9 Walsh, Maggie       11 SMC-MR                    NT    2:31.80        
                  34.85     1:13.83 (38.98)     1:53.98 (40.15)     2:31.80 (37.82)
 10 Driesen, Bella      12 SMC-MR               2:33.29    2:33.38        
                  34.79     1:14.41 (39.62)     1:55.41 (41.00)     2:33.38 (37.97)
 11 Piacentino, Isabel  12 SMC-MR                    NT    2:34.54        
                  35.27     1:15.21 (39.94)     1:55.63 (40.42)     2:34.54 (38.91)
 12 Cahaly, Emma E      12 Middies-MR           2:42.18    2:35.80        
                  34.72     1:16.17 (41.45)     1:57.58 (41.41)     2:35.80 (38.22)
 13 Modugno, Sabina T   12 CSD-MR               2:34.00    2:36.95        
                  34.74     1:15.06 (40.32)     1:57.00 (41.94)     2:36.95 (39.95)
 14 Radomisli, Julia M  12 Flying Dolphins-MR   2:35.20    2:38.30        
                  35.70     1:16.53 (40.83)     1:58.35 (41.82)     2:38.30 (39.95)
 15 Hill, Arissa A      11 Middies-MR           2:40.78    2:43.62        
                  35.78     1:18.13 (42.35)     2:02.53 (44.40)     2:43.62 (41.09)
 16 Victor, Melanie     11 Flying Dolphins-MR   2:50.74    2:43.99        
                  37.50     1:20.57 (43.07)     2:04.88 (44.31)     2:43.99 (39.11)
 17 Carolan, Emma M     11 NY Sharks-MR         2:47.88    2:46.08        
                  37.94     1:20.36 (42.42)     2:04.26 (43.90)     2:46.08 (41.82)
 18 May, Kailen         11 SMC-MR               2:50.53    2:46.69        
                  38.27     1:21.81 (43.54)     2:05.68 (43.87)     2:46.69 (41.01)
 19 Lin, Erica          11 Middies-MR           2:34.62    2:47.16        
                  35.79     1:18.91 (43.12)     2:05.09 (46.18)     2:47.16 (42.07)
 20 Ashman, Olivia R    11 Middies-MR           2:48.94    2:53.76        
                  35.71     1:19.77 (44.06)     2:07.63 (47.86)     2:53.76 (46.13)
 21 Schweitzer, Claire  12 Flying Dolphins-MR   3:00.15    2:57.26        
                  37.22                             2:11.15 ( )     2:57.26 (46.11)
 22 Dhallu, Gurveen K   11 Middies-MR           3:04.43    3:07.45        
                  39.99     1:24.85 (44.86)     2:15.37 (50.52)     3:07.45 (52.08)
 23 Wang, May           11 Flying Dolphins-MR   3:45.32    3:18.84        
                  44.24     1:34.37 (50.13)     2:27.79 (53.42)     3:18.84 (51.05)
 -- Meiselman, Rachel   11 Middies-MR           3:22.49         NS        
 -- Dhuri, Anika S      11 Middies-MR                NT         NS        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brew, Maggie C      12 Middies-MR             33.63      34.43        
  2 Valerio, Sofia A    12 Middies-MR             34.32      35.65        
  3 Wang, Katie         11 Middies-MR             35.33      36.31        
  4 Green, Ella R       11 Flying Dolphins-MR     33.00      36.33        
  5 Whyte, Rhiannon     12 SMC-MR                 36.36      36.49        
  6 Schweitzer, Claire  12 Flying Dolphins-MR     41.82      36.66        
  7 Cahaly, Emma E      12 Middies-MR                NT      36.75        
  8 Frey, Katie M       12 CSD-MR                 35.57      36.85        
  9 Chan, Rachel H      12 Middies-MR             35.91      37.71        
 10 Carolan, Emma M     11 NY Sharks-MR           39.35      38.73        
 11 Silver, Lauryn O    12 Middies-MR             39.52      39.64        
 12 Victor, Melanie     11 Flying Dolphins-MR     39.33      39.83        
 13 Reilly, Courtney    11 SMC-MR                 39.36      39.85        
 14 Piacentino, Isabel  12 SMC-MR                 38.90      39.92        
 15 Driesen, Bella      12 SMC-MR                 38.91      40.39        
 16 Wang, May           11 Flying Dolphins-MR     39.90      40.82        
 17 Hill, Arissa A      11 Middies-MR             39.41      41.52        
 18 Tanjeloff, Chloe C  11 Flying Dolphins-MR     42.11      42.34        
 19 Mulder, Sophie      11 Middies-MR             47.08      44.50        
 20 Ashman, Olivia R    11 Middies-MR             41.83      44.96        
 21 Weitzen, Shana      11 SMC-MR                 49.68      49.11        
 -- Walsh, Maggie       11 SMC-MR                 37.17         NS        
 -- Meiselman, Rachel   11 Middies-MR             53.52         NS        
 -- Dhuri, Anika S      11 Middies-MR                NT         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Valerio, Sofia A    12 Middies-MR           1:12.11    1:16.04        
  2 Cahaly, Emma E      12 Middies-MR           1:17.21    1:18.04        
  3 Chan, Rachel H      12 Middies-MR           1:18.59    1:18.38        
  4 Zhu, Kelly H        12 Middies-MR           1:19.97    1:19.64        
  4 Dhallu, Gurveen K   11 Middies-MR           1:43.29    1:19.64        
                  45.57     1:19.64 (34.07)                                        
  6 Smith, Catherine M  11 NY Sharks-MR         1:17.30    1:20.12        
  7 Carolan, Emma M     11 NY Sharks-MR         1:23.02    1:22.06        
  8 Reilly, Courtney    11 SMC-MR               1:24.17    1:22.56        
  9 Piacentino, Isabel  12 SMC-MR               1:23.17    1:22.93        
 10 Driesen, Bella      12 SMC-MR               1:22.13    1:24.71        
 11 Hill, Arissa A      11 Middies-MR           1:27.58    1:30.70        
 12 Mulder, Sophie      11 Middies-MR           1:37.32    1:37.15        
 13 Knox, Monifa        12 CSD-MR               2:15.67    1:47.40        
                  50.82     1:47.40 (56.58)                                        
 -- Meiselman, Rachel   11 Middies-MR           1:54.92         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brew, Maggie C      12 Middies-MR           2:35.19    2:33.01        
                  36.66     1:16.03 (39.37)     1:55.56 (39.53)     2:33.01 (37.45)
  2 Pryne, Jess L       11 CSD-MR                    NT    2:33.47        
                  35.38     1:15.32 (39.94)     1:55.65 (40.33)     2:33.47 (37.82)
  3 Valerio, Sofia A    12 Middies-MR           2:45.89    2:43.14        
                  37.05     1:18.31 (41.26)     2:01.52 (43.21)     2:43.14 (41.62)
  4 Pastor, Selena      12 CSD-MR                    NT    2:43.97        
                  37.07     1:18.33 (41.26)     2:01.83 (43.50)     2:43.97 (42.14)
  5 Carolan, Emma M     11 NY Sharks-MR         3:01.26    2:53.48        
                  41.21     1:26.05 (44.84)     2:10.29 (44.24)     2:53.48 (43.19)
  6 Piacentino, Isabel  12 SMC-MR               2:58.50    2:55.35        
                  42.92       58.71 (15.79)   2:14.98 (1:16.27)     2:55.35 (40.37)
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Whyte, Rhiannon     12 SMC-MR                    NT      40.82        
  2 Victor, Melanie     11 Flying Dolphins-MR     41.24      42.39        
  3 Walsh, Maggie       11 SMC-MR                 42.76      42.66        
  4 Green, Ella R       11 Flying Dolphins-MR        NT      42.88        
  5 Lin, Erica          11 Middies-MR             42.64      43.08        
  6 Driesen, Bella      12 SMC-MR                 40.32      43.12        
  7 May, Kailen         11 SMC-MR                 42.49      43.59        
  8 Hoffman, Taylor     11 SMC-MR                 43.01      43.62        
  9 Tanjeloff, Chloe C  11 Flying Dolphins-MR     43.30      44.51        
 10 Ehnes, Symantha A   11 SMC-MR                 45.35      45.20        
 11 Reilly, Courtney    11 SMC-MR                 42.74      45.69        
 12 Mulder, Sophie      11 Middies-MR             48.39      47.51        
 13 Weitzen, Shana      11 SMC-MR                 50.56      50.06        
 14 Wang, May           11 Flying Dolphins-MR     48.07      50.43        
 15 Dhallu, Gurveen K   11 Middies-MR             51.13      52.97        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chan, Rachel H      12 Middies-MR           1:27.26    1:23.81        
                  39.76     1:23.81 (44.05)                                        
  2 Zhu, Kelly H        12 Middies-MR           1:27.93    1:29.01        
                  41.86     1:29.01 (47.15)                                        
  3 Walsh, Maggie       11 SMC-MR               1:32.57    1:29.47        
                  42.82     1:29.47 (46.65)                                        
  4 Smith, Catherine M  11 NY Sharks-MR         1:31.36    1:30.40        
                  42.45     1:30.40 (47.95)                                        
  5 Whyte, Rhiannon     12 SMC-MR               1:30.40    1:34.18        
                  44.16     1:34.18 (50.02)                                        
  6 May, Kailen         11 SMC-MR               1:35.51    1:36.33        
                  44.46     1:36.33 (51.87)                                        
  7 Lin, Erica          11 Middies-MR           1:32.22    1:36.87        
                  45.21     1:36.87 (51.66)                                        
  8 Walklet, Lizzy C    11 CSD-MR               1:37.35    1:37.46        
                  46.19     1:37.46 (51.27)                                        
  9 Ehnes, Symantha A   11 SMC-MR               1:39.72    1:40.51        
                  47.52     1:40.51 (52.99)                                        
 10 Silver, Lauryn O    12 Middies-MR           1:40.88    1:41.08        
                  45.57     1:41.08 (55.51)                                        
 11 Mulder, Sophie      11 Middies-MR           1:44.49    1:42.01        
                  48.24     1:42.01 (53.77)                                        
 12 Driesen, Allie      11 SMC-MR               1:51.05    1:45.35        
                  49.88     1:45.35 (55.47)                                        
 13 Meiselman, Rachel   11 Middies-MR           1:50.65    1:46.20        
                  50.18     1:46.20 (56.02)                                        
 14 Weitzen, Shana      11 SMC-MR               1:48.08    1:51.34        
                  51.92     1:51.34 (59.42)                                        
 15 Dhallu, Gurveen K   11 Middies-MR           1:51.04    1:55.53        
                  52.79   1:55.53 (1:02.74)                                        
 -- Cahaly, Emma E      12 Middies-MR           1:35.26         DQ        
      Head under for 2 or more strokes
                  42.07          DQ (48.55)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Labita, Julia       11 NY Sharks-MR         3:10.19    3:09.45        
                  43.24     1:30.98 (47.74)     2:20.63 (49.65)     3:09.45 (48.82)
  2 Pastor, Selena      12 CSD-MR               3:19.72    3:15.36        
                  42.79     1:32.31 (49.52)     2:24.22 (51.91)     3:15.36 (51.14)
  3 Radomisli, Julia M  12 Flying Dolphins-MR   3:00.00    3:15.76        
                  46.47     1:36.63 (50.16)     2:26.93 (50.30)     3:15.76 (48.83)
  4 Tanjeloff, Chloe C  11 Flying Dolphins-MR   3:30.00    3:22.51        
                  44.94     1:35.34 (50.40)     2:28.66 (53.32)     3:22.51 (53.85)
  5 May, Kailen         11 SMC-MR                    NT    3:26.27        
                  47.59     1:40.87 (53.28)     2:30.48 (49.61)     3:26.27 (55.79)
 -- Geelen, Lara        11 2013/2014-MR         3:08.50         NS        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Frey, Katie M       12 CSD-MR                 32.00      32.42        
  2 Whyte, Rhiannon     12 SMC-MR                 35.39      33.97        
  3 Valerio, Sofia A    12 Middies-MR             34.39      34.30        
  4 Wang, Katie         11 Middies-MR             35.79      35.17        
  5 Hoffman, Taylor     11 SMC-MR                 37.40      36.42        
  6 Reilly, Courtney    11 SMC-MR                 39.19      36.78        
  7 Walklet, Lizzy C    11 CSD-MR                 37.00      37.22        
  8 May, Kailen         11 SMC-MR                 41.54      38.22        
  9 Driesen, Bella      12 SMC-MR                 39.28      39.33        
 10 Ehnes, Symantha A   11 SMC-MR                    NT      40.89        
 11 Driesen, Allie      11 SMC-MR                 50.40      45.97        
 12 Knox, Monifa        12 CSD-MR                 49.70      47.44        
 13 Weitzen, Shana      11 SMC-MR                 52.51      55.51        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Frey, Katie M       12 CSD-MR               1:12.52    1:13.88        
                  34.86     1:13.88 (39.02)                                        
  2 Modugno, Sabina T   12 CSD-MR               1:18.05    1:20.72        
                  37.07     1:20.72 (43.65)                                        
  3 Wang, Katie         11 Middies-MR           1:21.65    1:23.70        
                  38.53     1:23.70 (45.17)                                        
  4 Valerio, Sofia A    12 Middies-MR           1:19.08    1:26.32        
                  37.53     1:26.32 (48.79)                                        
  5 Chan, Rachel H      12 Middies-MR           1:33.08    1:26.82        
                  39.13     1:26.82 (47.69)                                        
  6 Hoffman, Taylor     11 SMC-MR               1:35.99    1:27.56        
                  40.52     1:27.56 (47.04)                                        
  7 Smith, Catherine M  11 NY Sharks-MR         1:35.06    1:30.95        
                  41.85     1:30.95 (49.10)                                        
  8 Ehnes, Symantha A   11 SMC-MR                    NT    1:36.33        
                  44.82     1:36.33 (51.51)                                        
 -- Geelen, Lara        11 2013/2014-MR         1:20.70         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pryne, Jess L       11 CSD-MR               2:42.54    2:40.76        
                  33.89     1:15.19 (41.30)     2:05.32 (50.13)     2:40.76 (35.44)
  2 Frey, Katie M       12 CSD-MR               2:52.91    2:47.46        
                  34.06     1:16.30 (42.24)     2:09.75 (53.45)     2:47.46 (37.71)
  3 Pastor, Selena      12 CSD-MR               2:44.58    2:47.62        
                  37.58     1:19.36 (41.78)     2:09.84 (50.48)     2:47.62 (37.78)
  4 Walsh, Maggie       11 SMC-MR               2:45.74    2:51.16        
                  39.33     1:24.03 (44.70)     2:12.58 (48.55)     2:51.16 (38.58)
  5 Smith, Catherine M  11 NY Sharks-MR         2:55.01    2:56.83        
                  43.01     1:25.96 (42.95)     2:18.15 (52.19)     2:56.83 (38.68)
  6 Walklet, Lizzy C    11 CSD-MR               3:05.38    2:57.68        
                  38.40     1:24.66 (46.26)     2:18.30 (53.64)     2:57.68 (39.38)
  7 Hoffman, Taylor     11 SMC-MR               3:23.53    2:58.19        
                                1:26.69 ( )     2:20.91 (54.22)     2:58.19 (37.28)
  8 Lin, Erica          11 Middies-MR           2:59.51    3:08.10        
                  42.66     1:34.18 (51.52)     2:27.33 (53.15)     3:08.10 (40.77)
  9 Silver, Lauryn O    12 Middies-MR           3:07.23    3:15.67        
                  43.88     1:34.49 (50.61)     2:32.26 (57.77)     3:15.67 (43.41)
 10 Ashman, Olivia R    11 Middies-MR           3:27.67    3:30.28        
                  51.81     1:42.61 (50.80)   2:45.84 (1:03.23)     3:30.28 (44.44)
 
Girls 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shen, Karen         17 NY Sharks-MR           27.48      27.66        
  2 Dubick, Allison     14 CSD-MR                 27.01      27.86        
  3 Wheeler, Cescily    15 SMC-MR                 27.35      28.08        
  4 Piacentino, Victor  13 SMC-MR                 27.59      28.12        
  5 Wang, Chloe         15 Middies-MR             27.48      28.53        
  6 Labita, Victoria    14 NY Sharks-MR           27.73      28.88        
  7 Gallagher, Kathlee  17 NY Sharks-MR           28.71      29.11        
  8 Szpynda, Emily      14 SMC-MR                 29.44      29.23        
  9 Annar-Brady, Morga  13 SMC-MR                 28.36      29.39        
 10 Harshbarger, Adele  13 2013/2014-MR           29.32      29.44        
 11 Christensen, Marce  13 CSD-MR                 29.90      29.61        
 12 Leishman, Maiya J   15 CSD-MR                 29.83      29.69        
 13 Szpynda, Adriana    14 SMC-MR                 29.61      29.73        
 14 DeStaebler, Alex S  13 2013/2014-MR           29.60      29.78        
 15 Shopovick, Olivia   13 Middies-MR             30.79      30.23        
 16 Choksi, Nikita S    13 Middies-MR             31.46      30.47        
 17 Cartularo, Morgan   14 SMC-MR                 30.91      30.56        
 18 Siebes, Sarah       15 Middies-MR             30.74      30.93        
 19 O'Brien, Megan      14 NY Sharks-MR           31.99      31.00        
 20 Reyna, Margaux      13 Middies-MR             31.54      31.03        
 21 Leishman, Belle E   13 CSD-MR                 31.74      31.88        
 22 Siegel, Molly E     13 SMC-MR                 32.92      32.19        
 23 Cartularo, Madison  14 SMC-MR                 32.15      32.36        
 24 Wang, Grace S       13 Middies-MR             31.67      32.54        
 25 Galeano, Sam R      13 CSD-MR                 31.97      32.72        
 26 Kass, Gabby         14 Middies-MR             31.92      32.75        
 27 Giannelli, Sophia   14 SMC-MR                 31.95      32.89        
 28 Carman, Sarah       13 NY Sharks-MR           34.98      36.36        
 29 Castro, Kristin     13 CSD-MR                 37.87      36.37        
 30 Ochoa, Lydia S      13 Middies-MR                NT      44.37        
 31 Hall, Emma M        15 Middies-MR             43.25      44.80        
 -- Caoili, Kayla M     13 CSD-MR                 30.82         NS        
 
Girls 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shen, Karen         17 NY Sharks-MR           58.96    1:00.51        
                  29.72     1:00.51 (30.79)                                        
  2 Johnson, Anna B     16 Middies-MR           1:00.00    1:00.87        
                  29.46     1:00.87 (31.41)                                        
  3 Piacentino, Victor  13 SMC-MR               1:00.46    1:01.20        
                  29.68     1:01.20 (31.52)                                        
  4 Wheeler, Cescily    15 SMC-MR               1:01.61    1:02.14        
                  29.62     1:02.14 (32.52)                                        
  5 Labita, Victoria    14 NY Sharks-MR           59.70    1:02.55        
                  29.92     1:02.55 (32.63)                                        
  6 Annar-Brady, Morga  13 SMC-MR               1:03.05    1:03.27        
                  30.85     1:03.27 (32.42)                                        
  7 Szpynda, Emily      14 SMC-MR               1:01.79    1:03.72        
                  30.68     1:03.72 (33.04)                                        
  8 Szpynda, Adriana    14 SMC-MR               1:04.64    1:03.94        
                  31.09     1:03.94 (32.85)                                        
  9 DeStaebler, Alex S  13 2013/2014-MR         1:04.20    1:04.58        
                  31.58     1:04.58 (33.00)                                        
 10 Gabriel, Tara       14 Middies-MR           1:04.00    1:04.66        
                  31.15     1:04.66 (33.51)                                        
 11 Dubick, Allison     14 CSD-MR               1:00.48    1:04.67        
                  29.62     1:04.67 (35.05)                                        
 12 Leishman, Maiya J   15 CSD-MR               1:06.14    1:05.54        
                  31.21     1:05.54 (34.33)                                        
 13 Bergin, Melissa J   13 2013/2014-MR         1:04.30    1:07.28        
                  32.23     1:07.28 (35.05)                                        
 14 Choksi, Nikita S    13 Middies-MR           1:10.45    1:08.47        
                  33.19     1:08.47 (35.28)                                        
 15 Cartularo, Morgan   14 SMC-MR               1:08.33    1:08.79        
                  32.86     1:08.79 (35.93)                                        
 16 Siebes, Sarah       15 Middies-MR           1:06.59    1:09.75        
                  32.63     1:09.75 (37.12)                                        
 17 O'Brien, Megan      14 NY Sharks-MR         1:09.31    1:11.00        
                  33.23     1:11.00 (37.77)                                        
 18 Siegel, Molly E     13 SMC-MR               1:13.04    1:11.02        
                  33.51     1:11.02 (37.51)                                        
 19 Shopovick, Olivia   13 Middies-MR           1:10.94    1:11.25        
                  33.32     1:11.25 (37.93)                                        
 20 Reyna, Margaux      13 Middies-MR           1:11.56    1:11.61        
                  34.09     1:11.61 (37.52)                                        
 21 Cartularo, Madison  14 SMC-MR               1:09.60    1:11.87        
                  34.05     1:11.87 (37.82)                                        
 22 Kass, Gabby         14 Middies-MR           1:11.53    1:11.96        
                  33.95     1:11.96 (38.01)                                        
 23 Giannelli, Sophia   14 SMC-MR               1:09.80    1:12.58        
                  34.94     1:12.58 (37.64)                                        
 24 Leishman, Belle E   13 CSD-MR               1:10.75    1:12.66        
                  34.16     1:12.66 (38.50)                                        
 25 Galeano, Sam R      13 CSD-MR               1:10.88    1:13.34        
                  34.39     1:13.34 (38.95)                                        
 26 Wang, Grace S       13 Middies-MR                NT    1:14.31        
                  35.09     1:14.31 (39.22)                                        
 27 Castro, Kristin     13 CSD-MR               1:21.67    1:24.64        
                  38.50     1:24.64 (46.14)                                        
 28 Hall, Emma M        15 Middies-MR           1:40.20    1:47.04        
                  48.85     1:47.04 (58.19)                                        
 -- Ochoa, Lydia S      13 Middies-MR                NT         NS        
 -- Caoili, Kayla M     13 CSD-MR               1:08.17         NS        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Piacentino, Victor  13 SMC-MR               2:26.54    2:14.06        
                  30.98     1:05.65 (34.67)     1:41.01 (35.36)     2:14.06 (33.05)
  2 Johnson, Anna B     16 Middies-MR           2:13.11    2:14.49        
                  31.08     1:06.11 (35.03)     1:41.47 (35.36)     2:14.49 (33.02)
  3 DeStaebler, Alex S  13 2013/2014-MR         2:20.88    2:19.67        
                  32.41     1:07.45 (35.04)     1:43.93 (36.48)     2:19.67 (35.74)
  4 Szpynda, Adriana    14 SMC-MR                    NT    2:21.73        
                  32.04     1:08.25 (36.21)     1:45.16 (36.91)     2:21.73 (36.57)
  5 Christensen, Marce  13 CSD-MR               2:31.44    2:34.86        
                  33.09     1:11.20 (38.11)     1:52.92 (41.72)     2:34.86 (41.94)
  6 Caoili, Kayla M     13 CSD-MR                    NT    2:35.08        
                  34.31     1:13.53 (39.22)     1:55.13 (41.60)     2:35.08 (39.95)
  7 Kass, Gabby         14 Middies-MR           2:30.34    2:37.28        
                  35.03     1:15.45 (40.42)     1:57.17 (41.72)     2:37.28 (40.11)
  8 Siegel, Molly E     13 SMC-MR               2:36.08    2:41.38        
                  35.94     1:17.71 (41.77)     2:01.53 (43.82)     2:41.38 (39.85)
  9 Hall, Emma M        15 Middies-MR           3:41.10    3:48.43        
                  49.79     1:49.10 (59.31)   2:49.59 (1:00.49)     3:48.43 (58.84)
 10 Ochoa, Lydia S      13 Middies-MR                NT    3:49.90        
                  51.54     1:50.09 (58.55)   3:49.90 (1:59.81)                    
 -- Wheeler, Cescily    15 SMC-MR               2:20.44         NS        
 
Girls 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shen, Karen         17 NY Sharks-MR         1:05.49    1:06.01        
                  31.35     1:06.01 (34.66)                                        
  2 Wheeler, Cescily    15 SMC-MR               1:08.29    1:09.19        
                  33.11     1:09.19 (36.08)                                        
  3 Szpynda, Emily      14 SMC-MR               1:13.08    1:10.36        
                  34.86     1:10.36 (35.50)                                        
  4 Zaruvinsky, Emily   16 NY Sharks-MR              NT    1:10.89        
                  34.18     1:10.89 (36.71)                                        
  5 Szpynda, Adriana    14 SMC-MR               1:10.84    1:12.53        
                  35.34     1:12.53 (37.19)                                        
  6 Gabriel, Tara       14 Middies-MR                NT    1:12.60        
                  35.26     1:12.60 (37.34)                                        
  7 Harshbarger, Adele  13 2013/2014-MR         1:14.27    1:12.95        
                  35.19     1:12.95 (37.76)                                        
  8 Shopovick, Olivia   13 Middies-MR           1:18.49    1:16.28        
                  36.49     1:16.28 (39.79)                                        
  9 Caoili, Kayla M     13 CSD-MR                    NT    1:16.98        
                  36.81     1:16.98 (40.17)                                        
 10 Armstrong, Dana E   15 NY Sharks-MR         1:18.47    1:17.53        
                  37.86     1:17.53 (39.67)                                        
 11 Christensen, Marce  13 CSD-MR               1:23.99    1:20.27        
                  39.25     1:20.27 (41.02)                                        
 12 Cartularo, Morgan   14 SMC-MR               1:19.91    1:21.90        
                  39.60     1:21.90 (42.30)                                        
 13 Siegel, Molly E     13 SMC-MR               1:20.95    1:24.23        
                  41.03     1:24.23 (43.20)                                        
 14 Kass, Gabby         14 Middies-MR           1:28.87    1:24.25        
                  39.97     1:24.25 (44.28)                                        
 15 Begley, Molly       13 SMC-MR               1:25.79    1:25.07        
                  40.47     1:25.07 (44.60)                                        
 15 Cartularo, Madison  14 SMC-MR               1:24.95    1:25.07        
                  40.96     1:25.07 (44.11)                                        
 17 Giannelli, Sophia   14 SMC-MR               1:25.05    1:27.76        
                  43.81     1:27.76 (43.95)                                        
 18 Hall, Emma M        15 Middies-MR           1:54.98    1:57.07        
                  56.70   1:57.07 (1:00.37)                                        
 -- Reyna, Margaux      13 Middies-MR           1:26.40         DQ        
      Non-continuous turning action
                  39.98          DQ (44.88)                                        
 -- Choksi, Nikita S    13 Middies-MR           1:17.51         DQ        
      Did not finish on back
                  37.30          DQ (39.21)                                        
 -- Ochoa, Lydia S      13 Middies-MR                NT         DQ        
      Non-continuous turning action
                  53.07        DQ (1:04.43)                                        
 -- Carman, Sarah       13 NY Sharks-MR         1:43.13         DQ        
      Non-continuous turning action
                  48.06          DQ (54.37)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Doyle, Bethany E    16 CSD-MR               2:24.74    2:25.96        
                  34.25     1:10.63 (36.38)     1:48.79 (38.16)     2:25.96 (37.17)
  2 Shen, Karen         17 NY Sharks-MR         2:25.49    2:26.76        
                  34.50     1:11.58 (37.08)     1:50.10 (38.52)     2:26.76 (36.66)
  3 Annar-Brady, Morga  13 SMC-MR               2:32.17    2:33.31        
                  35.21     1:13.10 (37.89)     1:53.77 (40.67)     2:33.31 (39.54)
  4 Leishman, Maiya J   15 CSD-MR               2:44.07    2:33.86        
                  35.54     1:14.36 (38.82)     1:54.77 (40.41)     2:33.86 (39.09)
  5 Szpynda, Adriana    14 SMC-MR               2:31.69    2:34.81        
                  37.19     1:16.94 (39.75)     1:57.07 (40.13)     2:34.81 (37.74)
  6 Gallagher, Kathlee  17 NY Sharks-MR         2:39.00    2:36.00        
                  38.40     1:17.65 (39.25)     1:57.07 (39.42)     2:36.00 (38.93)
  7 DeStaebler, Alex S  13 2013/2014-MR         2:35.90    2:37.25        
                  37.77     1:17.96 (40.19)     1:58.42 (40.46)     2:37.25 (38.83)
  8 Gabriel, Tara       14 Middies-MR           2:36.11    2:37.41        
                  37.91     1:17.54 (39.63)     1:58.00 (40.46)     2:37.41 (39.41)
  9 Bayer, Cally        14 Middies-MR           2:42.88    2:42.56        
                  38.32     1:19.23 (40.91)     2:01.55 (42.32)     2:42.56 (41.01)
 10 Choksi, Nikita S    13 Middies-MR           2:47.08    2:44.60        
                  38.76     1:20.17 (41.41)     2:02.82 (42.65)     2:44.60 (41.78)
 11 Wang, Chloe         15 Middies-MR           2:40.34    2:50.78        
                  40.38     1:23.96 (43.58)     2:07.76 (43.80)     2:50.78 (43.02)
 12 Dubick, Allison     14 CSD-MR               2:45.85    2:52.04        
                  37.06     1:20.72 (43.66)     2:06.74 (46.02)     2:52.04 (45.30)
 13 Shopovick, Olivia   13 Middies-MR           2:50.06    2:52.73        
                  39.20     1:22.63 (43.43)     2:08.25 (45.62)     2:52.73 (44.48)
 14 Siegel, Molly E     13 SMC-MR               2:49.68    2:58.55        
                  42.20     1:27.10 (44.90)     2:13.18 (46.08)     2:58.55 (45.37)
 15 Kass, Gabby         14 Middies-MR           2:57.99    2:59.14        
                  42.35     1:28.45 (46.10)     2:13.76 (45.31)     2:59.14 (45.38)
 16 Cartularo, Morgan   14 SMC-MR               3:00.99    3:06.42        
                  41.90     1:28.39 (46.49)     2:17.47 (49.08)     3:06.42 (48.95)
 17 Giannelli, Sophia   14 SMC-MR               2:44.93    3:06.58        
                  44.63     1:31.65 (47.02)     2:19.69 (48.04)     3:06.58 (46.89)
 18 Galeano, Sam R      13 CSD-MR               3:03.13    3:08.56        
                  41.62     1:27.04 (45.42)     2:12.35 (45.31)     3:08.56 (56.21)
 19 Leishman, Belle E   13 CSD-MR               3:07.12    3:09.58        
                  42.49     1:32.03 (49.54)     2:22.56 (50.53)     3:09.58 (47.02)
 20 Carman, Sarah       13 NY Sharks-MR         3:24.82    3:30.27        
                  49.13     1:44.47 (55.34)     2:38.43 (53.96)     3:30.27 (51.84)
 21 Hall, Emma M        15 Middies-MR           3:45.44    4:09.14        
                  59.75                             3:06.65 ( )   4:09.14 (1:02.49)
 -- Reyna, Margaux      13 Middies-MR                NT         DQ        
      Non-continuous turning action
                  41.70     1:30.05 (48.35)     2:21.79 (51.74)          DQ (45.69)
 -- Christensen, Marce  13 CSD-MR               3:01.50         NS        
 
Girls 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shen, Karen         17 NY Sharks-MR         1:19.07    1:19.81        
                  38.86     1:19.81 (40.95)                                        
  2 Cartularo, Madison  14 SMC-MR               1:20.18    1:21.30        
                  40.08     1:21.30 (41.22)                                        
  3 Gallagher, Kathlee  17 NY Sharks-MR         1:18.32    1:21.43        
                  38.22     1:21.43 (43.21)                                        
  4 Zaruvinsky, Emily   16 NY Sharks-MR         1:21.24    1:23.72        
                  39.46     1:23.72 (44.26)                                        
  5 Siebes, Sarah       15 Middies-MR           1:21.46    1:25.22        
                  39.38     1:25.22 (45.84)                                        
  6 Wang, Chloe         15 Middies-MR           1:22.16    1:25.76        
                  40.80     1:25.76 (44.96)                                        
  7 Harshbarger, Adele  13 2013/2014-MR         1:24.63    1:26.25        
                  41.01     1:26.25 (45.24)                                        
  8 Wang, Grace S       13 Middies-MR           1:25.90    1:26.60        
                  41.19     1:26.60 (45.41)                                        
  9 Szpynda, Adriana    14 SMC-MR               1:28.86    1:27.86        
                  42.26     1:27.86 (45.60)                                        
 10 Armstrong, Dana E   15 NY Sharks-MR         1:25.87    1:28.21        
                  43.16     1:28.21 (45.05)                                        
 11 O'Brien, Megan      14 NY Sharks-MR         1:26.96    1:29.71        
                  41.33     1:29.71 (48.38)                                        
 12 Szpynda, Emily      14 SMC-MR               1:29.62    1:29.87        
                  42.99     1:29.87 (46.88)                                        
 13 Cartularo, Morgan   14 SMC-MR               1:29.74    1:31.19        
                  43.61     1:31.19 (47.58)                                        
 14 Choksi, Nikita S    13 Middies-MR           1:36.11    1:33.54        
                  44.08     1:33.54 (49.46)                                        
 15 Christensen, Marce  13 CSD-MR               1:38.02    1:33.59        
                  44.30     1:33.59 (49.29)                                        
 16 Bayer, Cally        14 Middies-MR           1:32.63    1:34.08        
                  44.92     1:34.08 (49.16)                                        
 17 Begley, Molly       13 SMC-MR               1:37.53    1:36.71        
                  45.06     1:36.71 (51.65)                                        
 18 Reyna, Margaux      13 Middies-MR           1:46.49    1:40.53        
                  46.39     1:40.53 (54.14)                                        
 19 Shopovick, Olivia   13 Middies-MR           1:44.70    1:41.53        
                  47.18     1:41.53 (54.35)                                        
 20 Kass, Gabby         14 Middies-MR           1:44.78    1:43.39        
                  48.84     1:43.39 (54.55)                                        
 21 Giannelli, Sophia   14 SMC-MR               1:41.00    1:43.90        
                  49.64     1:43.90 (54.26)                                        
 22 Carman, Sarah       13 NY Sharks-MR         1:42.92    1:44.86        
                  49.35     1:44.86 (55.51)                                        
 23 Hall, Emma M        15 Middies-MR           2:00.60    2:12.67        
                1:00.05   2:12.67 (1:12.62)                                        
 -- Ochoa, Lydia S      13 Middies-MR                NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
                1:06.60        DQ (1:22.59)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gallagher, Kathlee  17 NY Sharks-MR         2:46.16    2:51.03        
                  39.81     1:22.77 (42.96)     2:05.91 (43.14)     2:51.03 (45.12)
  2 Cartularo, Madison  14 SMC-MR               2:54.34    2:58.47        
                  39.76     1:24.39 (44.63)     2:11.60 (47.21)     2:58.47 (46.87)
  3 Wang, Chloe         15 Middies-MR           2:54.87    3:02.56        
                  41.26     1:27.07 (45.81)     2:14.24 (47.17)     3:02.56 (48.32)
  4 Harshbarger, Adele  13 2013/2014-MR         3:00.00    3:10.06        
                  43.48     1:31.21 (47.73)     2:21.25 (50.04)     3:10.06 (48.81)
  5 Bayer, Cally        14 Middies-MR           3:15.15    3:18.79        
                  45.22     1:35.53 (50.31)     2:27.95 (52.42)     3:18.79 (50.84)
 -- Siebes, Sarah       15 Middies-MR           3:04.63         DQ        
      False start
                  40.61     1:28.05 (47.44)     2:16.99 (48.94)          DQ (50.87)
 
Girls 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Doyle, Bethany E    16 CSD-MR               1:05.53    1:06.38        
                  31.41     1:06.38 (34.97)                                        
  2 Gabriel, Tara       14 Middies-MR           1:05.12    1:07.95        
                  32.23     1:07.95 (35.72)                                        
  3 Szpynda, Emily      14 SMC-MR               1:13.28    1:14.32        
                  34.44     1:14.32 (39.88)                                        
  4 Johnson, Anna B     16 Middies-MR           1:14.62    1:14.33        
                  34.86     1:14.33 (39.47)                                        
  5 Wheeler, Cescily    15 SMC-MR               1:10.48    1:16.55        
                  35.01     1:16.55 (41.54)                                        
  6 Bergin, Melissa J   13 2013/2014-MR         1:20.20    1:17.20        
                  34.53     1:17.20 (42.67)                                        
  7 Labita, Victoria    14 NY Sharks-MR         1:10.00    1:17.51        
                  34.86     1:17.51 (42.65)                                        
  8 Wang, Grace S       13 Middies-MR           1:26.25    1:28.61        
                  39.06     1:28.61 (49.55)                                        
  9 Carman, Sarah       13 NY Sharks-MR         1:52.23    1:35.29        
                  42.83     1:35.29 (52.46)                                        
 10 Christensen, Marce  13 CSD-MR                    NT    1:37.28        
                  44.07     1:37.28 (53.21)                                        
 -- Piacentino, Victor  13 SMC-MR               1:08.69         DQ        
      False start
                  32.94          DQ (37.37)                                        
 -- Caoili, Kayla M     13 CSD-MR               1:16.67         NS        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gabriel, Tara       14 Middies-MR                NT    2:38.81        
                  34.75     1:14.03 (39.28)     1:56.04 (42.01)     2:38.81 (42.77)
  2 Piacentino, Victor  13 SMC-MR               2:38.66    2:39.37        
                  34.80     1:15.20 (40.40)     1:57.77 (42.57)     2:39.37 (41.60)
  3 Johnson, Anna B     16 Middies-MR           2:45.12    2:45.04        
                  36.01     1:17.32 (41.31)     2:00.18 (42.86)     2:45.04 (44.86)
 
Girls 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shen, Karen         17 NY Sharks-MR         2:25.19    2:27.59        
                  31.42     1:08.32 (36.90)     1:52.88 (44.56)     2:27.59 (34.71)
  2 Piacentino, Victor  13 SMC-MR               2:31.98    2:30.38        
                  33.26     1:12.28 (39.02)     1:59.44 (47.16)     2:30.38 (30.94)
  3 Szpynda, Emily      14 SMC-MR               2:39.72    2:34.82        
                  34.13     1:12.73 (38.60)     1:59.74 (47.01)     2:34.82 (35.08)
  4 Westbrook, Sarah    17 NY Sharks-MR         2:32.31    2:35.71        
  5 Gabriel, Tara       14 Middies-MR                NT    2:38.86        
                  33.51     1:14.83 (41.32)     2:02.42 (47.59)     2:38.86 (36.44)
  6 Wang, Chloe         15 Middies-MR           2:35.62    2:42.47        
                  35.11     1:19.91 (44.80)     2:05.79 (45.88)     2:42.47 (36.68)
  7 Johnson, Anna B     16 Middies-MR           2:42.00    2:43.37        
                  35.50     1:18.49 (42.99)     2:07.97 (49.48)     2:43.37 (35.40)
  8 Bayer, Cally        14 Middies-MR           2:41.56    2:44.22        
                  37.28     1:17.39 (40.11)     2:08.62 (51.23)     2:44.22 (35.60)
  9 DeStaebler, Alex S  13 2013/2014-MR         2:43.90    2:47.07        
                  38.98     1:20.28 (41.30)     2:11.53 (51.25)     2:47.07 (35.54)
 10 Choksi, Nikita S    13 Middies-MR           2:53.31    2:47.49        
                  36.81     1:18.38 (41.57)     2:09.73 (51.35)     2:47.49 (37.76)
 11 Siebes, Sarah       15 Middies-MR           2:52.13    2:53.14        
                  38.88     1:23.20 (44.32)     2:11.83 (48.63)     2:53.14 (41.31)
 12 Cartularo, Morgan   14 SMC-MR               2:53.70    2:55.30        
                  39.12     1:24.38 (45.26)     2:16.72 (52.34)     2:55.30 (38.58)
 13 Wang, Grace S       13 Middies-MR           2:52.81    2:56.29        
                  40.10     1:25.89 (45.79)     2:14.84 (48.95)     2:56.29 (41.45)
 14 Shopovick, Olivia   13 Middies-MR           2:53.22    2:59.20        
                  36.73     1:21.40 (44.67)     2:16.69 (55.29)     2:59.20 (42.51)
 15 Cartularo, Madison  14 SMC-MR               2:54.55    3:05.69        
                                1:31.64 ( )     2:21.48 (49.84)     3:05.69 (44.21)
 16 Siegel, Molly E     13 SMC-MR               2:55.16    3:06.84        
                  46.16     1:32.37 (46.21)     2:24.89 (52.52)     3:06.84 (41.95)
 17 Reyna, Margaux      13 Middies-MR           3:17.94    3:13.73        
                  40.53     1:31.93 (51.40)     2:31.08 (59.15)     3:13.73 (42.65)
 18 Carman, Sarah       13 NY Sharks-MR         3:42.26    3:25.50        
                  44.78     1:38.18 (53.40)     2:37.12 (58.94)     3:25.50 (48.38)
 -- Wheeler, Cescily    15 SMC-MR               2:29.71         NS        
 -- Gallagher, Kathlee  17 NY Sharks-MR         2:31.15         NS        
 -- Zaruvinsky, Emily   16 NY Sharks-MR         2:30.95         NS        
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brew, Maggie C      12 Middies-MR           6:09.52    6:04.60        
                  33.22     1:10.08 (36.86)     1:47.04 (36.96)     2:24.16 (37.12)
        3:02.32 (38.16)     3:39.81 (37.49)     4:17.70 (37.89)     4:54.42 (36.72)
        5:30.08 (35.66)     6:04.60 (34.52)                                        
  2 Wang, Chloe         15 Middies-MR           5:58.93    6:05.54        
                  33.49     1:09.98 (36.49)     1:46.84 (36.86)     2:24.48 (37.64)
        3:02.52 (38.04)     3:40.47 (37.95)     4:18.02 (37.55)     4:55.37 (37.35)
        5:31.23 (35.86)     6:05.54 (34.31)                                        
  3 Bayer, Cally        14 Middies-MR           6:13.39    6:10.61        
                  33.79     1:10.41 (36.62)     1:48.07 (37.66)     2:26.83 (38.76)
        3:04.44 (37.61)     3:41.33 (36.89)     4:18.51 (37.18)     4:55.48 (36.97)
        5:32.84 (37.36)     6:10.61 (37.77)                                        
  4 Gallagher, Kathlee  17 NY Sharks-MR         6:12.82    6:19.74        
                  34.09     1:11.30 (37.21)     1:49.12 (37.82)     2:26.87 (37.75)
        3:04.90 (38.03)     3:45.47 (40.57)     4:24.71 (39.24)     5:04.13 (39.42)
        5:42.40 (38.27)     6:19.74 (37.34)                                        
  5 DeStaebler, Alex S  13 2013/2014-MR         6:22.10    6:22.15        
                  34.69     1:12.55 (37.86)     1:50.99 (38.44)     2:29.65 (38.66)
        3:09.32 (39.67)     3:48.79 (39.47)     4:28.10 (39.31)     5:07.30 (39.20)
        5:44.98 (37.68)     6:22.15 (37.17)                                        
  6 Chan, Rachel H      12 Middies-MR           6:58.41    6:28.45        
                  34.86     1:14.14 (39.28)     1:54.10 (39.96)     2:34.70 (40.60)
        3:14.21 (39.51)     3:54.24 (40.03)     4:34.30 (40.06)     5:13.02 (38.72)
        5:52.04 (39.02)     6:28.45 (36.41)                                        
  7 Siebes, Sarah       15 Middies-MR           6:47.32    6:29.68        
                  32.53     1:11.40 (38.87)     1:51.80 (40.40)     2:32.04 (40.24)
        3:12.31 (40.27)     3:52.31 (40.00)     4:32.47 (40.16)     5:12.07 (39.60)
        5:51.44 (39.37)     6:29.68 (38.24)                                        
  8 Wang, Katie         11 Middies-MR           6:41.12    6:46.09        
                  33.58     1:14.14 (40.56)     1:55.21 (41.07)     2:37.09 (41.88)
        3:18.96 (41.87)     4:01.11 (42.15)     4:42.70 (41.59)     5:25.42 (42.72)
        6:06.71 (41.29)     6:46.09 (39.38)                                        
  9 Armstrong, Dana E   15 NY Sharks-MR         6:41.73    6:53.45        
                  35.78     1:15.61 (39.83)     1:55.98 (40.37)     2:36.41 (40.43)
        3:18.46 (42.05)     4:00.80 (42.34)     4:44.13 (43.33)     5:27.58 (43.45)
        6:10.77 (43.19)     6:53.45 (42.68)                                        
 10 Cahaly, Emma E      12 Middies-MR           6:55.99    6:54.68        
                  36.32     1:17.67 (41.35)     2:00.00 (42.33)     2:43.11 (43.11)
        3:25.10 (41.99)     4:08.24 (43.14)     4:51.74 (43.50)     5:34.95 (43.21)
        6:16.76 (41.81)     6:54.68 (37.92)                                        
 11 Giannelli, Sophia   14 SMC-MR                    NT    7:04.05        
                  35.47     1:16.71 (41.24)     1:59.14 (42.43)     2:41.62 (42.48)
        3:25.34 (43.72)     4:08.49 (43.15)     4:52.33 (43.84)     5:36.55 (44.22)
        6:20.65 (44.10)     7:04.05 (43.40)                                        
 12 Zhu, Kelly H        12 Middies-MR           7:10.77    7:07.92        
                  37.13     1:18.49 (41.36)     2:02.51 (44.02)     2:46.84 (44.33)
        3:32.13 (45.29)     4:16.63 (44.50)     5:00.22 (43.59)     5:44.06 (43.84)
        6:26.88 (42.82)     7:07.92 (41.04)                                        
 13 Lin, Erica          11 Middies-MR           7:33.83    7:25.04        
                  34.30     1:17.95 (43.65)     2:04.34 (46.39)     2:51.00 (46.66)
        3:38.47 (47.47)     4:25.65 (47.18)     5:11.90 (46.25)     5:57.55 (45.65)
        6:43.21 (45.66)     7:25.04 (41.83)                                        
 14 Wang, Grace S       13 Middies-MR           7:33.61    7:37.17        
                  37.40     1:22.81 (45.41)     2:09.26 (46.45)     2:55.09 (45.83)
        3:42.82 (47.73)     4:30.10 (47.28)     5:18.20 (48.10)     6:06.62 (48.42)
        6:54.41 (47.79)     7:37.17 (42.76)                                        
 15 Silver, Lauryn O    12 Middies-MR                NT    7:37.88        
                  36.78     1:19.59 (42.81)                                        
            7:37.88 ( )         7:37.88 ( )                                        
 -- Ashman, Olivia R    11 Middies-MR           8:03.29         DQ        
      False start
                  37.69     1:22.40 (44.71)     2:10.45 (48.05)     2:59.54 (49.09)
        3:50.50 (50.96)     4:43.21 (52.71)     5:35.18 (51.97)     6:26.67 (51.49)
        7:17.48 (50.81)          DQ (49.36)                                        
 -- Hill, Arissa A      11 Middies-MR                NT         DQ        
      Walking on or springing from bottom
                  36.64     1:18.21 (41.57)     2:00.99 (42.78)     2:41.76 (40.77)
        3:25.22 (43.46)     4:09.75 (44.53)     4:53.94 (44.19)     5:37.10 (43.16)
        6:25.65 (48.55)          DQ (42.44)                                        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tuttle, Peyton J     7 CSD-MR                 19.01      23.26        
  2 Yang, Rick           7 Middies-MR             28.38      24.91        
 -- Fishlin, Oliver H    7 SMC-MR                 22.97         NS        
 
Boys 7 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Barron, Michael L    7 Middies-MR             59.36      54.32        
 -- Wei, Albert M        7 Middies-MR           1:22.06         NS        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fishlin, Oliver H    7 SMC-MR                 24.08      23.71        
  2 Yang, Rick           7 Middies-MR             26.79      25.16        
  3 Tuttle, Peyton J     7 CSD-MR                 25.45      25.79        
  4 Wei, Albert M        7 Middies-MR             43.72      32.84        
 
Boys 7 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Barron, Michael L    7 Middies-MR                NT    1:00.84        
 -- Wei, Albert M        7 Middies-MR                NT         NS        
 -- Yang, Rick           7 Middies-MR                NT         NS        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- Wei, Albert M        7 Middies-MR                NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Yang, Rick           7 Middies-MR             29.89         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 7 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- Barron, Michael L    7 Middies-MR                NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Boys 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fishlin, Oliver H    7 SMC-MR                    NT      31.94        
  2 Tuttle, Peyton J     7 CSD-MR                 31.31      33.72        
 
Boys 7 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- Yang, Rick           7 Middies-MR                NT         NS        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nager, Noah          8 SMC-MR                 17.69      18.34        
  2 Engel, Eric R        8 SMC-MR                 17.51      19.01        
  3 Engel, Oliver K      8 SMC-MR                 18.47      19.36        
  4 Dennison, Nathanie   8 Middies-MR             24.40      22.30        
  5 Meiselman, Gabriel   8 Middies-MR             22.28      23.44        
 -- Chung, Bryan         8 Middies-MR             31.23         NS        
 -- Zhang, Maxwell W     9 Middies-MR                NT         NS        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nager, Noah          8 SMC-MR                 41.03      40.52        
  2 King, Conor p        8 NY Sharks-MR           52.53      47.35        
  3 Dennison, Nathanie   8 Middies-MR             53.74      53.94        
  4 Mlynar, Aurelius J   8 SMC-MR                    NT    1:08.72        
 -- Meiselman, Gabriel   8 Middies-MR             49.55         NS        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 King, Conor p        8 NY Sharks-MR           24.80      22.66        
  2 Dennison, Nathanie   8 Middies-MR             25.15      24.67        
  3 Nager, Noah          8 SMC-MR                 22.95      24.74        
  4 Mlynar, Aurelius J   8 SMC-MR                 28.17      26.98        
 -- Meiselman, Gabriel   8 Middies-MR             24.31         NS        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Engel, Oliver K      8 SMC-MR                 55.03      45.22        
  2 Engel, Eric R        8 SMC-MR                 55.89      50.71        
  3 Zhang, Maxwell W     9 Middies-MR                NT    1:08.61        
 -- Chung, Bryan         8 Middies-MR                NT         DQ        
      False start
 -- Dennison, Nathanie   8 Middies-MR             56.39         DQ        
      False start
 -- Meiselman, Gabriel   8 Middies-MR             53.62         DQ        
      False start
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nager, Noah          8 SMC-MR                 23.04      26.52        
  2 Dennison, Nathanie   8 Middies-MR                NT      27.63        
 -- King, Conor p        8 NY Sharks-MR              NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Mlynar, Aurelius J   8 SMC-MR                    NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Meiselman, Gabriel   8 Middies-MR                NT         NS        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- Meiselman, Gabriel   8 Middies-MR           1:02.89         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Chung, Bryan         8 Middies-MR                NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Nager, Noah          8 SMC-MR                 52.99         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nager, Noah          8 SMC-MR                 26.55      23.63        
  2 Engel, Oliver K      8 SMC-MR                 25.17      25.27        
  3 Engel, Eric R        8 SMC-MR                 22.88      25.45        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dennison, Nathanie   8 Middies-MR                NT    1:57.49        
                  34.09   1:57.49 (1:23.40)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brown, Kieran        9 SMC-MR                 36.23      34.82        
  2 Engel, Jack         10 SMC-MR                 35.96      36.22        
  3 Rozgonyi, Tommy      9 SMC-MR                 36.54      36.50        
  4 Mattone, Vincent J   9 CSD-MR                 35.65      36.70        
  5 Roychoudhury, Deva   9 Middies-MR             35.00      38.05        
  6 Stoll, Johann       10 Middies-MR             38.36      38.32        
  7 Gebhardt, Ari       10 Middies-MR             37.80      38.78        
  8 Hiller, Joshua S     9 SMC-MR                 39.45      38.94        
  9 O'Keefe, Daniel     10 NY Sharks-MR           42.00      39.05        
  9 Ren, Matthew         9 NY Sharks-MR           40.72      39.05        
 11 Euyoque, Kevin D     9 Middies-MR             38.93      39.64        
 12 Siegel, Cody        10 SMC-MR                 38.02      42.05        
 13 Zhu, Kenneth H       9 Middies-MR             43.10      43.13        
 14 Ren, Dennis          9 NY Sharks-MR           41.84      43.68        
 15 Rios, Jared J        9 Middies-MR             40.42      44.32        
 16 Brew, William F      9 Middies-MR             45.65      48.32        
 17 Lee, Logan          10 Middies-MR             53.91      54.04        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hu, Dylan H          9 Flying Dolphins-MR   1:17.76    1:18.97        
                  36.83     1:18.97 (42.14)                                        
  2 Mattone, Vincent J   9 CSD-MR               1:20.76    1:21.34        
                  39.19     1:21.34 (42.15)                                        
  3 Brown, Kieran        9 SMC-MR               1:20.66    1:21.71        
                  39.31     1:21.71 (42.40)                                        
  4 Leishman, Landon T   9 CSD-MR               1:28.50    1:22.09        
                  39.82     1:22.09 (42.27)                                        
  5 Engel, Jack         10 SMC-MR               1:19.58    1:22.95        
                  39.72     1:22.95 (43.23)                                        
  6 Roychoudhury, Deva   9 Middies-MR           1:24.30    1:25.51        
                  39.92     1:25.51 (45.59)                                        
  7 Euyoque, Kevin D     9 Middies-MR           1:27.86    1:27.72        
                  41.20     1:27.72 (46.52)                                        
  8 Gebhardt, Ari       10 Middies-MR           1:32.81    1:28.36        
                  41.50     1:28.36 (46.86)                                        
  9 O'Keefe, Daniel     10 NY Sharks-MR         1:41.63    1:33.06        
                  43.33     1:33.06 (49.73)                                        
 10 Leishman, Mason T    9 CSD-MR               1:29.09    1:33.37        
                  44.59     1:33.37 (48.78)                                        
 11 Kramer, Jay          9 SMC-MR               1:33.84    1:35.57        
                  45.38     1:35.57 (50.19)                                        
 12 Rios, Jared J        9 Middies-MR           1:40.42    1:40.42        
                  45.75     1:40.42 (54.67)                                        
 13 Brew, William F      9 Middies-MR           1:44.96    1:51.12        
                  50.23   1:51.12 (1:00.89)                                        
 -- Siegel, Cody        10 SMC-MR               1:25.51         DQ        
      No touch on turn
                  44.79          DQ (47.13)                                        
 -- Lee, Logan          10 Middies-MR                NT         NS        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Leishman, Mason T    9 CSD-MR                 42.24      42.05        
  2 Euyoque, Kevin D     9 Middies-MR             42.83      43.79        
  3 Brown, Kieran        9 SMC-MR                 43.46      44.05        
  4 Engel, Jack         10 SMC-MR                 45.14      44.30        
  5 Gebhardt, Ari       10 Middies-MR             44.40      44.40        
  6 Roychoudhury, Deva   9 Middies-MR             46.90      44.92        
  7 Leishman, Landon T   9 CSD-MR                 47.27      45.19        
  8 Rios, Jared J        9 Middies-MR             50.64      52.12        
  9 Brew, William F      9 Middies-MR           1:00.63      56.92        
 -- Kramer, Jay          9 SMC-MR                 48.06         NS        
 -- O'Keefe, Daniel     10 NY Sharks-MR           49.57         NS        
 -- Lee, Logan          10 Middies-MR                NT         NS        
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stoll, Johann       10 Middies-MR           1:46.74    1:29.72        
                  44.42     1:29.72 (45.30)                                        
  2 Rozgonyi, Tommy      9 SMC-MR               1:27.25    1:30.52        
                  42.89     1:30.52 (47.63)                                        
  3 Gebhardt, Ari       10 Middies-MR           1:40.22    1:34.10        
                  46.08     1:34.10 (48.02)                                        
  4 Esposito, Scott      9 SMC-MR               1:40.79    1:37.28        
                  45.31     1:37.28 (51.97)                                        
  5 Loughney, Jack C     9 SMC-MR               1:41.69    1:40.29        
  6 O'Keefe, Daniel     10 NY Sharks-MR         2:00.73    1:50.70        
  7 Brew, William F      9 Middies-MR           2:08.00    2:07.18        
                1:01.13   2:07.18 (1:06.05)                                        
 -- Rios, Jared J        9 Middies-MR                NT         DQ        
      False start
                  51.65          DQ (58.82)                                        
 -- Lee, Logan          10 Middies-MR           2:21.96         DQ        
      Non-continuous turning action
                2:25.67                                                            
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hu, Dylan H          9 Flying Dolphins-MR     45.25      46.72        
  2 Roychoudhury, Deva   9 Middies-MR             47.65      46.82        
  3 Kramer, Jay          9 SMC-MR                 51.28      47.90        
  4 Siegel, Cody        10 SMC-MR                 50.19      49.03        
  5 Gebhardt, Ari       10 Middies-MR             51.45      51.76        
  6 Mattone, Vincent J   9 CSD-MR                 51.99      51.96        
  7 Euyoque, Kevin D     9 Middies-MR                NT      52.47        
  8 Brown, Kieran        9 SMC-MR               1:00.74      52.51        
  9 Leishman, Landon T   9 CSD-MR                 56.25      56.90        
 10 Rios, Jared J        9 Middies-MR           1:01.73    1:02.64        
 -- Leishman, Mason T    9 CSD-MR                 54.87         DQ        
      One hand touch
 -- Brew, William F      9 Middies-MR           1:08.61         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall
 -- Lee, Logan          10 Middies-MR                NT         NS        
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Roychoudhury, Deva   9 Middies-MR                NT    1:45.52        
                  51.08     1:45.52 (54.44)                                        
  2 Siegel, Cody        10 SMC-MR               1:50.06    1:50.19        
                  50.81     1:50.19 (59.38)                                        
  3 Zhu, Kenneth H       9 Middies-MR           1:53.64    2:03.91        
                  59.32   2:03.91 (1:04.59)                                        
 -- Lee, Logan          10 Middies-MR           2:53.80         DQ        
      Scissors kick
                1:14.78                                                            
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Engel, Jack         10 SMC-MR                 37.47      38.33        
  2 Mattone, Vincent J   9 CSD-MR                 39.94      38.87        
  3 Brown, Kieran        9 SMC-MR                 43.64      41.95        
  4 Esposito, Scott      9 SMC-MR                 47.49      46.39        
  5 Euyoque, Kevin D     9 Middies-MR             50.08      47.33        
  6 Loughney, Jack C     9 SMC-MR                 58.75      49.18        
  7 Ren, Matthew         9 NY Sharks-MR              NT      58.58        
  8 Ren, Dennis          9 NY Sharks-MR              NT      59.49        
 -- Siegel, Cody        10 SMC-MR                 45.91         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Brew, William F      9 Middies-MR           1:17.09         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Hiller, Joshua S     9 SMC-MR                 51.93         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mattone, Vincent J   9 CSD-MR               1:41.51    1:33.06        
                  43.06     1:33.06 (50.00)                                        
  2 Engel, Jack         10 SMC-MR                    NT    1:35.20        
                  42.26     1:35.20 (52.94)                                        
  3 Hu, Dylan H          9 Flying Dolphins-MR   1:36.97    1:36.03        
                  41.42     1:36.03 (54.61)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mattone, Vincent J   9 CSD-MR               1:31.50    1:29.60        
                  39.77     1:29.60 (49.83)                                        
  2 Engel, Jack         10 SMC-MR               1:32.60    1:31.75        
                  41.13     1:31.75 (50.62)                                        
  3 Rozgonyi, Tommy      9 SMC-MR               1:32.16    1:34.31        
                  41.40     1:34.31 (52.91)                                        
  4 Brown, Kieran        9 SMC-MR               1:33.76    1:35.77        
                  43.71     1:35.77 (52.06)                                        
  5 Esposito, Scott      9 SMC-MR               1:38.96    1:37.26        
                  47.03     1:37.26 (50.23)                                        
  6 Hiller, Joshua S     9 SMC-MR                    NT    1:42.70        
                  48.08     1:42.70 (54.62)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Roychoudhury, Deva   9 Middies-MR           3:07.63    3:03.88        
                  40.38     1:28.15 (47.77)     2:18.23 (50.08)     3:03.88 (45.65)
  2 Ren, Dennis          9 NY Sharks-MR         3:07.82    3:10.11        
                  42.92     1:31.78 (48.86)     2:22.46 (50.68)     3:10.11 (47.65)
  3 Gebhardt, Ari       10 Middies-MR           3:30.29    3:12.39        
                  43.49     1:34.66 (51.17)     2:26.75 (52.09)     3:12.39 (45.64)
  4 Euyoque, Kevin D     9 Middies-MR                NT    3:12.49        
                  40.38     1:30.53 (50.15)     2:23.21 (52.68)     3:12.49 (49.28)
  5 Stoll, Johann       10 Middies-MR           3:10.38    3:15.43        
                  39.40     1:30.76 (51.36)     2:25.28 (54.52)     3:15.43 (50.15)
  6 Loughney, Jack C     9 SMC-MR               3:24.92    3:20.45        
                  42.83     1:36.71 (53.88)     2:29.74 (53.03)     3:20.45 (50.71)
  7 Ren, Matthew         9 NY Sharks-MR         3:22.83    3:26.84        
                  48.93     1:43.17 (54.24)     2:37.78 (54.61)     3:26.84 (49.06)
  8 O'Keefe, Daniel     10 NY Sharks-MR         4:04.77    3:34.22        
                  45.21     1:43.30 (58.09)   2:43.45 (1:00.15)     3:34.22 (50.77)
  9 Zhu, Kenneth H       9 Middies-MR           3:33.46    3:35.26        
                  47.87     1:46.43 (58.56)     2:44.10 (57.67)     3:35.26 (51.16)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weitzen, Zach       11 SMC-MR                 32.62      31.46        
  1 Gagliardi, Alexand  11 SMC-MR                 31.26      31.46        
  3 Mullings, Kevon R   12 Middies-MR             31.52      32.41        
  4 Levy, Andrew        12 2013/2014-MR           32.40      32.42        
  5 Finkelman-Mahoney,  12 SMC-MR                 35.00      34.47        
  6 Micucci, Zachary J  11 SMC-MR                 35.55      35.17        
  7 Kerwick, Alexandro  12 Middies-MR             40.77      40.31        
  8 Mulder, Samuel E    12 Middies-MR             41.64      42.26        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Young, Goerdie H    12 Flying Dolphins-MR   1:19.24    1:05.41        
                  31.11     1:05.41 (34.30)                                        
  2 Miller, Alex        12 Middies-MR           1:04.57    1:06.21        
                  31.85     1:06.21 (34.36)                                        
  3 Gagnon, Jonathan E  12 CSD-MR               1:04.55    1:06.30        
                  31.66     1:06.30 (34.64)                                        
  4 Weitzen, Zach       11 SMC-MR               1:19.44    1:13.71        
                  36.22     1:13.71 (37.49)                                        
  5 Mullings, Kevon R   12 Middies-MR           1:15.20    1:22.29        
                  36.18     1:22.29 (46.11)                                        
  6 Gurrieri, Anthony   11 CSD-MR               1:26.43    1:27.44        
                  41.22     1:27.44 (46.22)                                        
  7 Mulder, Samuel E    12 Middies-MR           1:42.72    1:43.59        
                  48.15     1:43.59 (55.44)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bellio, Sam J       12 SMC-MR               2:25.01    2:34.47        
                  34.33     1:12.84 (38.51)     1:54.30 (41.46)     2:34.47 (40.17)
  2 Weitzen, Zach       11 SMC-MR               3:00.61    2:41.73        
                  36.85     1:20.15 (43.30)     2:03.73 (43.58)     2:41.73 (38.00)
  3 Gurrieri, Anthony   11 CSD-MR               3:18.96    3:16.42        
                  41.36     1:33.99 (52.63)     2:26.96 (52.97)     3:16.42 (49.46)
 -- Young, Goerdie H    12 Flying Dolphins-MR   2:28.19         DQ        
      False start
                  32.78     1:09.93 (37.15)     1:47.61 (37.68)          DQ (34.10)
 -- Mullings, Kevon R   12 Middies-MR           2:54.56         NS        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gagnon, Jonathan E  12 CSD-MR                 35.92      35.10        
  2 Bellio, Sam J       12 SMC-MR                 35.59      35.64        
  3 Young, Goerdie H    12 Flying Dolphins-MR     36.20      37.28        
  4 Miller, Alex        12 Middies-MR                NT      37.50        
  5 Finkelman-Mahoney,  12 SMC-MR                 42.40      40.36        
  6 Mulder, Samuel E    12 Middies-MR             53.72      52.84        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gagnon, Jonathan E  12 CSD-MR                    NT    1:16.00        
                  36.70     1:16.00 (39.30)                                        
  2 Miller, Alex        12 Middies-MR           1:18.11    1:19.45        
  3 Micucci, Zachary J  11 SMC-MR               1:22.81    1:23.33        
  4 Mullings, Kevon R   12 Middies-MR           1:26.46    1:28.08        
  5 Finkelman-Mahoney,  12 SMC-MR               1:27.64    1:29.89        
  6 Weitzen, Zach       11 SMC-MR               1:27.14    1:31.81        
  7 Kerwick, Alexandro  12 Middies-MR           1:30.24    1:39.72        
                  48.47     1:39.72 (51.25)                                        
  8 Mulder, Samuel E    12 Middies-MR                NT    1:56.53        
                  54.73   1:56.53 (1:01.80)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miller, Alex        12 Middies-MR           2:45.34    2:46.31        
                  39.03     1:21.08 (42.05)     2:04.11 (43.03)     2:46.31 (42.20)
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Finkelman-Mahoney,  12 SMC-MR                 39.61      38.66        
  2 Gagnon, Jonathan E  12 CSD-MR                 37.93      39.03        
  3 Mullings, Kevon R   12 Middies-MR             40.07      40.29        
  4 Weitzen, Zach       11 SMC-MR                 43.75      44.89        
  5 Gurrieri, Anthony   11 CSD-MR                 49.30      48.16        
  6 Mulder, Samuel E    12 Middies-MR                NT    1:04.74        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kwon, Steven        12 Middies-MR           1:17.56    1:13.57        
                  35.14     1:13.57 (38.43)                                        
  2 Miller, Alex        12 Middies-MR           1:23.49    1:23.53        
                  39.06     1:23.53 (44.47)                                        
  3 Finkelman-Mahoney,  12 SMC-MR               1:26.84    1:26.63        
  4 Gagnon, Jonathan E  12 CSD-MR               1:26.03    1:26.71        
                  40.55     1:26.71 (46.16)                                        
  5 Gagliardi, Alexand  11 SMC-MR               1:39.49    1:26.92        
  6 Levy, Andrew        12 2013/2014-MR         1:29.84    1:29.08        
                  41.95     1:29.08 (47.13)                                        
  7 Mullings, Kevon R   12 Middies-MR           1:32.97    1:34.00        
                  44.49     1:34.00 (49.51)                                        
  8 Weitzen, Zach       11 SMC-MR               1:37.01    1:34.84        
                  44.46     1:34.84 (50.38)                                        
 -- Mulder, Samuel E    12 Middies-MR                NT         DQ        
      Downward butterfly kick
                  59.37        DQ (1:14.78)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miller, Alex        12 Middies-MR           3:04.14    2:57.82        
                  39.48     1:24.27 (44.79)     2:11.39 (47.12)     2:57.82 (46.43)
  2 Bellio, Sam J       12 SMC-MR                    NT    3:13.80        
                  44.10     1:33.05 (48.95)     2:24.36 (51.31)     3:13.80 (49.44)
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Micucci, Zachary J  11 SMC-MR                 41.38      41.07        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kwon, Steven        12 Middies-MR           2:25.36    2:23.10        
                  31.77     1:08.19 (36.42)     1:49.20 (41.01)     2:23.10 (33.90)
  2 Gagnon, Jonathan E  12 CSD-MR               2:44.71    2:44.32        
                  37.26     1:19.58 (42.32)     2:07.02 (47.44)     2:44.32 (37.30)
  3 Levy, Andrew        12 2013/2014-MR         2:52.82    2:55.18        
                  42.06     1:29.59 (47.53)     2:17.16 (47.57)     2:55.18 (38.02)
 -- Gagliardi, Alexand  11 SMC-MR               3:10.16         DQ        
      Alternating Kick - fly
 
Boys 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Negron, Nicholas A  16 PATS-MR                23.49      24.24        
  2 Galeano Jr., Robby  14 CSD-MR                 24.95      25.12        
  3 Erdlley, Douglas J  15 CSD-MR                 25.43      25.15        
  4 Lawson, Michael     14 Middies-MR             25.15      25.27        
  5 McCaffrey, Michael  17 NY Sharks-MR           25.19      25.53        
  6 Schmitt, Andrew     14 SMC-MR                 25.12      25.96        
  7 Gerken, Jack        13 SMC-MR                 26.98      26.96        
  8 Gayle, TJ           13 CSD-MR                 27.71      30.30        
  9 Heisler, Lucky D    16 Middies-MR             30.81      31.02        
 10 Gagnon, Justin E    14 CSD-MR                 31.33      31.20        
 11 Cuccia, Ryan        14 NY Sharks-MR           30.83      31.99        
 12 Kalyvas, George     13 Middies-MR                NT      33.32        
 13 Castro, Dylan A     13 Middies-MR                NT      36.70        
 -- Sokolski, Misha V   16 Middies-MR             25.22         NS        
 
Boys 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McCaffrey, Michael  17 NY Sharks-MR           56.15      54.81        
                  26.69       54.81 (28.12)                                        
  2 Erdlley, Douglas J  15 CSD-MR                 55.65      55.09        
                  26.91       55.09 (28.18)                                        
  3 Lawson, Michael     14 Middies-MR             55.07      55.62        
                  26.68       55.62 (28.94)                                        
  4 Galeano Jr., Robby  14 CSD-MR                 56.76      56.07        
                  27.12       56.07 (28.95)                                        
  5 Jamilkowski, Blake  14 Flying Dolphins-MR     57.50      58.79        
                  28.23       58.79 (30.56)                                        
  6 Schmitt, Andrew     14 SMC-MR                 56.88      59.05        
                  28.15       59.05 (30.90)                                        
  7 Gerken, Jack        13 SMC-MR                 58.60    1:00.40        
                  29.07     1:00.40 (31.33)                                        
  8 Metcalf, Max W      15 SMC-MR                 57.91    1:00.49        
                  29.38     1:00.49 (31.11)                                        
  9 DeStaebler, Andrew  16 2013/2014-MR           53.70    1:04.68        
                  30.65     1:04.68 (34.03)                                        
 10 Heisler, Lucky D    16 Middies-MR           1:06.82    1:08.82        
                  33.30     1:08.82 (35.52)                                        
 11 Gagnon, Justin E    14 CSD-MR               1:11.07    1:10.38        
                  33.78     1:10.38 (36.60)                                        
 12 Gayle, TJ           13 CSD-MR               1:10.37    1:11.01        
                  33.49     1:11.01 (37.52)                                        
 13 Cuccia, Ryan        14 NY Sharks-MR         1:12.22    1:11.44        
                  33.92     1:11.44 (37.52)                                        
 14 Kalyvas, George     13 Middies-MR                NT    1:19.08        
                  35.42     1:19.08 (43.66)                                        
 15 Castro, Dylan A     13 Middies-MR                NT    1:28.95        
                  37.81     1:28.95 (51.14)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Erdlley, Douglas J  15 CSD-MR               2:00.87    2:03.08        
                  27.76       59.64 (31.88)     1:32.09 (32.45)     2:03.08 (30.99)
  2 Torres, Cristian A  14 Middies-MR           2:08.99    2:09.76        
                  28.68     1:01.61 (32.93)     1:36.09 (34.48)     2:09.76 (33.67)
  3 Schwarz, Leon       15 Middies-MR           2:39.68    2:27.10        
  4 Heisler, Lucky D    16 Middies-MR           2:33.55    2:30.68        
 -- Perez, Matthew      18 NY Sharks-MR         1:55.95         NS        
 -- Sokolski, Misha V   16 Middies-MR           2:00.53         NS        
 -- Paccione, Sawyer B  14 Middies-MR           2:16.93         NS        
 
Boys 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jamilkowski, Blake  14 Flying Dolphins-MR   1:07.50    1:04.71        
                  31.70     1:04.71 (33.01)                                        
  2 Perez, Matthew      18 NY Sharks-MR         1:01.57    1:05.27        
                  31.09     1:05.27 (34.18)                                        
  3 Kahn, Alec P        14 Flying Dolphins-MR   1:08.00    1:08.18        
                  33.69     1:08.18 (34.49)                                        
  4 Schwarz, Leon       15 Middies-MR           1:22.05    1:16.26        
                  36.81     1:16.26 (39.45)                                        
  5 Heisler, Lucky D    16 Middies-MR           1:15.83    1:19.37        
                  37.77     1:19.37 (41.60)                                        
  6 Gayle, TJ           13 CSD-MR               1:18.79    1:20.46        
                  38.76     1:20.46 (41.70)                                        
  7 Gagnon, Justin E    14 CSD-MR               1:24.84    1:22.55        
                  41.01     1:22.55 (41.54)                                        
  8 Castro, Dylan A     13 Middies-MR                NT    1:42.08        
                  45.11     1:42.08 (56.97)                                        
  9 Kalyvas, George     13 Middies-MR                NT    1:46.80        
 -- Paccione, Sawyer B  14 Middies-MR           1:11.12         DQ        
      Did not finish on back
                  33.82          DQ (37.43)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McCaffrey, Michael  17 NY Sharks-MR         2:18.51    2:18.02        
                  32.62     1:07.58 (34.96)     1:43.32 (35.74)     2:18.02 (34.70)
  2 Metcalf, Max W      15 SMC-MR               2:13.01    2:19.15        
                  32.02     1:06.57 (34.55)     1:43.21 (36.64)     2:19.15 (35.94)
  3 DeStaebler, Andrew  16 2013/2014-MR         2:19.30    2:22.82        
                  32.72     1:08.33 (35.61)     1:46.08 (37.75)     2:22.82 (36.74)
  4 Lawson, Michael     14 Middies-MR           2:20.26    2:25.33        
                  32.70     1:08.24 (35.54)     1:46.95 (38.71)     2:25.33 (38.38)
  5 Galeano Jr., Robby  14 CSD-MR               2:35.24    2:39.47        
                  35.62     1:14.94 (39.32)     1:57.02 (42.08)     2:39.47 (42.45)
  6 Heisler, Lucky D    16 Middies-MR           2:46.32    2:50.69        
                  38.31     1:21.75 (43.44)     2:06.09 (44.34)     2:50.69 (44.60)
  7 Gayle, TJ           13 CSD-MR                    NT    2:57.83        
 -- Sokolski, Misha V   16 Middies-MR           2:22.18         NS        
 
Boys 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jamilkowski, Blake  14 Flying Dolphins-MR   1:08.50    1:12.95        
                  33.60     1:12.95 (39.35)                                        
  2 Kahn, Alec P        14 Flying Dolphins-MR   1:10.99    1:13.13        
                  34.69     1:13.13 (38.44)                                        
  3 Fusco, Daniel       16 NY Sharks-MR         1:15.98    1:15.89        
                  35.05     1:15.89 (40.84)                                        
  4 Schwarz, Leon       15 Middies-MR           1:28.74    1:27.03        
                  40.86     1:27.03 (46.17)                                        
  5 Gayle, TJ           13 CSD-MR               1:27.24    1:28.68        
                  40.77     1:28.68 (47.91)                                        
  6 Gagnon, Justin E    14 CSD-MR               1:29.57    1:32.15        
                  43.84     1:32.15 (48.31)                                        
 -- Castro, Dylan A     13 Middies-MR                NT         DQ        
      False start
                  51.77        DQ (1:03.51)                                        
 -- Kalyvas, George     13 Middies-MR                NT         DQ        
      One hand touch
                  49.33          DQ (56.60)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Schmitt, Andrew     14 SMC-MR               2:35.79    2:37.08        
                  33.26     1:12.69 (39.43)     1:55.10 (42.41)     2:37.08 (41.98)
  2 Jamilkowski, Blake  14 Flying Dolphins-MR   2:38.50    2:45.56        
                  36.07     1:17.05 (40.98)     2:00.71 (43.66)     2:45.56 (44.85)
  3 Gerken, Jack        13 SMC-MR               2:44.57    2:49.06        
                  38.58     1:22.59 (44.01)     2:05.72 (43.13)     2:49.06 (43.34)
  4 Erdlley, Douglas J  15 CSD-MR               2:54.47    2:49.84        
                  36.78     1:19.53 (42.75)     2:04.74 (45.21)     2:49.84 (45.10)
  5 Gagnon, Justin E    14 CSD-MR                    NT    3:15.95        
                  42.93     1:33.56 (50.63)     2:25.04 (51.48)     3:15.95 (50.91)
 -- Cuccia, Ryan        14 NY Sharks-MR         3:19.66         DQ        
      False start
                  47.97     1:42.17 (54.20)     2:36.53 (54.36)          DQ (53.97)
 -- Sokolski, Misha V   16 Middies-MR           2:51.31         NS        
 
Boys 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Negron, Nicholas A  16 PATS-MR                58.80    1:00.93        
                  28.06     1:00.93 (32.87)                                        
  2 Jamilkowski, Blake  14 Flying Dolphins-MR     59.50    1:01.92        
                  27.94     1:01.92 (33.98)                                        
  3 Metcalf, Max W      15 SMC-MR               1:05.19    1:06.64        
                  31.19     1:06.64 (35.45)                                        
  4 DeStaebler, Andrew  16 2013/2014-MR         1:09.40    1:08.03        
                  30.78     1:08.03 (37.25)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Erdlley, Douglas J  15 CSD-MR               2:30.49    2:25.08        
                  31.73     1:09.33 (37.60)     1:47.51 (38.18)     2:25.08 (37.57)
  2 Paccione, Sawyer B  14 Middies-MR           2:47.89    2:50.37        
                  33.00     1:15.66 (42.66)     2:01.19 (45.53)     2:50.37 (49.18)
 -- Sokolski, Misha V   16 Middies-MR           2:19.27         NS        
 
Boys 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jamilkowski, Blake  14 Flying Dolphins-MR   2:17.20    2:19.99        
  2 Torres, Cristian A  14 Middies-MR           2:24.14    2:24.85        
  3 Kahn, Alec P        14 Flying Dolphins-MR   2:23.20    2:25.21        
  4 Fusco, Daniel       16 NY Sharks-MR         2:29.90    2:27.33        
  5 Heisler, Lucky D    16 Middies-MR           2:56.79    2:57.95        
  6 Gayle, TJ           13 CSD-MR                    NT    2:59.57        
 -- Perez, Matthew      18 NY Sharks-MR         2:18.90         NS        
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Targett, Matthew S  28 NYAC-MR              5:30.00    5:28.31        
  2 Erdlley, Douglas J  15 CSD-MR               5:29.20    5:28.39        
                  28.09     1:00.33 (32.24)     1:33.30 (32.97)     2:06.89 (33.59)
        2:41.22 (34.33)     3:15.36 (34.14)     3:49.35 (33.99)     4:23.71 (34.36)
        4:57.85 (34.14)     5:28.39 (30.54)                                        
  3 Torres, Cristian A  14 Middies-MR           5:40.78    5:48.33        
                  30.64       58.44 (27.80)     1:30.70 (32.26)     2:04.69 (33.99)
        2:44.10 (39.41)     3:10.04 (25.94)     3:25.79 (15.75)     3:44.89 (19.10)
        4:00.58 (15.69)   5:48.33 (1:47.75)                                        
  4 Kwon, Steven        12 Middies-MR           5:50.60    5:50.93        
                  30.23     1:04.08 (33.85)     1:39.07 (34.99)     2:14.75 (35.68)
        2:51.85 (37.10)     3:27.80 (35.95)     4:05.81 (38.01)     4:41.40 (35.59)
        5:16.98 (35.58)     5:50.93 (33.95)