Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 2/10/2014 12:13 PM
              2014 MR WSSC/DA Sink or Swim - 2/8/2014 to 2/9/2014              
                              Sanction #: 140202                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ullinger, Hannah M   8 RFAC-MR                38.20      35.65         20  
  2 Schlifkin, Marissa   8 MWSC-MR                35.55      36.77         17  
  3 Kearl, Ava M         8 BB-NJ                  42.78      39.94         16  
  4 Johnson, Amanda L    8 RFAC-MR                41.67      40.30         15  
  5 Shao, Carolyn        8 RFAC-MR                39.95      40.49         14  
  6 Catletti, Gianna M   8 MVA-MR                 41.76      40.55         13  
  7 Kearney, Hallman F   8 UNRF-MR                41.57      40.96         12  
  8 Bryant, Jordyn M     7 DA-MR                  41.39      42.28         11  
  9 Schlifkin, Emma      8 MWSC-MR                43.47      43.60          9  
 10 Brown, Madison G     8 WSSC-MR                45.99      44.87          7  
 11 Regenauer, Magdale   7 WSSC-MR                47.93      46.73          6  
 12 Leduc, Ella N        8 DA-MR                  49.10      47.72          5  
 13 Keys, Halle A        7 MVA-MR                 45.90      47.73          4  
 14 Kline, Madeline A    7 WSSC-MR                48.91      47.84          3  
 15 Weight, Shaylee      8 BB-NJ                  42.61      48.00          2  
 16 Kayal, Ellie         8 BB-NJ                  47.96      50.94          1  
 17 Sarpong, Afia        7 DA-MR                  52.29      51.87        
 18 Patterson, Leigh A   8 DA-MR                  50.27      52.22        
 19 Jaros, Sammy R       8 DA-MR                  52.77      52.40        
 20 Leonard, Julia E     7 NBS-MR               1:01.38      56.35        
 21 Luo, Karen T         8 DA-MR                  58.08    1:02.18        
 22 McEvoy, Kiera L      7 MVA-MR                 56.27    1:02.38        
 -- Evans, Kylie J       7 MWSC-MR              1:05.89         DQ        
      False start
 -- Conti, Giannamarie   7 BB-NJ                1:00.44         NS        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ullinger, Hannah M   8 RFAC-MR              1:22.34    1:19.27         20  
                  38.38     1:19.27 (40.89)                                        
  2 Schlifkin, Marissa   8 MWSC-MR                   NT    1:29.83         17  
                  40.17     1:29.83 (49.66)                                        
  3 Johnson, Amanda L    8 RFAC-MR              1:30.24    1:33.07         16  
                  43.98     1:33.07 (49.09)                                        
  4 Catletti, Gianna M   8 MVA-MR               1:36.09    1:33.25         15  
                  44.88     1:33.25 (48.37)                                        
  5 Shao, Carolyn        8 RFAC-MR              1:29.59    1:34.01         14  
                  43.47     1:34.01 (50.54)                                        
  6 Schlifkin, Emma      8 MWSC-MR                   NT    1:36.18         13  
                  44.78     1:36.18 (51.40)                                        
  7 Bryant, Jordyn M     7 DA-MR                1:36.11    1:37.97         12  
                  45.03     1:37.97 (52.94)                                        
  8 Brown, Madison G     8 WSSC-MR              1:42.64    1:40.31         11  
                  48.20     1:40.31 (52.11)                                        
  9 Kearney, Hallman F   8 UNRF-MR              1:34.98    1:42.20          9  
 10 Regenauer, Magdale   7 WSSC-MR                   NT    1:46.43          7  
 11 Leduc, Ella N        8 DA-MR                1:54.65    1:49.29          6  
                  50.62     1:49.29 (58.67)                                        
 12 Patterson, Leigh A   8 DA-MR                1:57.57    1:55.54          5  
 13 Coley, Madeline D    7 WSSC-MR              2:04.26    2:01.09          4  
                  52.14   2:01.09 (1:08.95)                                        
 14 Sarpong, Afia        7 DA-MR                     NT    2:03.97          3  
                  53.62   2:03.97 (1:10.35)                                        
 15 Jaros, Sammy R       8 DA-MR                2:02.59    2:04.91          2  
 16 Li, Sophie           7 RFAC-MR              2:08.01    2:07.94          1  
                  59.57   2:07.94 (1:08.37)                                        
 17 Leonard, Julia E     7 NBS-MR               2:06.57    2:11.26        
                1:03.48   2:11.26 (1:07.78)                                        
 18 Donovan, Ciara C     8 Barracudas-MR             NT    2:11.70        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ullinger, Hannah M   8 RFAC-MR                43.45      42.92         20  
  2 Shao, Carolyn        8 RFAC-MR                43.83      44.42         17  
  3 Tauber, Kayla        8 MWSC-MR                49.00      44.76         16  
  4 Schlifkin, Marissa   8 MWSC-MR                45.25      45.15         15  
  5 Johnson, Amanda L    8 RFAC-MR                44.33      45.39         14  
  6 Schlifkin, Emma      8 MWSC-MR                52.11      48.92         13  
  7 Bryant, Jordyn M     7 DA-MR                  47.11      49.93         12  
  8 Kearney, Hallman F   8 UNRF-MR                47.49      52.37         11  
  9 Keys, Halle A        7 MVA-MR                 54.81      53.33          9  
 10 Brown, Madison G     8 WSSC-MR                57.99      55.84          7  
 11 Leonard, Julia E     7 NBS-MR                 57.34      57.40          6  
 12 Coley, Madeline D    7 WSSC-MR                57.48      57.97          5  
 13 Regenauer, Magdale   7 WSSC-MR                53.84      58.22          4  
 14 D'Attolico, Clairi   8 AG-MR                     NT      58.84          3  
 15 Donovan, Ciara C     8 Barracudas-MR             NT      59.52          2  
 16 Kline, Madeline A    7 WSSC-MR              1:06.27    1:00.03          1  
 17 Leduc, Ella N        8 DA-MR                  55.46    1:00.83        
 18 Patterson, Leigh A   8 DA-MR                  56.58    1:00.92        
 19 Li, Sophie           7 RFAC-MR              1:00.62    1:01.78        
 20 Jaros, Sammy R       8 DA-MR                     NT    1:02.86        
 21 Evans, Kylie J       7 MWSC-MR              1:10.89    1:11.23        
 -- McKenna, Grace A     6 MWSC-MR              1:20.89         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Kennedy, Kate E      8 WSSC-MR                54.94         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Sarpong, Afia        7 DA-MR                     NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ullinger, Hannah M   8 RFAC-MR              1:35.92    1:30.96         20  
                  44.58     1:30.96 (46.38)                                        
  2 Johnson, Amanda L    8 RFAC-MR              1:37.16    1:36.07         17  
                  46.62     1:36.07 (49.45)                                        
  3 Shao, Carolyn        8 RFAC-MR              1:41.49    1:39.53         16  
                  45.75     1:39.53 (53.78)                                        
  4 Kearney, Hallman F   8 UNRF-MR              1:57.12    1:54.15         15  
  5 Weight, Shaylee      8 BB-NJ                     NT    1:57.47         14  
                  58.00     1:57.47 (59.47)                                        
  6 Leonard, Julia E     7 NBS-MR               2:08.32    2:02.20         13  
                  58.08   2:02.20 (1:04.12)                                        
  7 Kayal, Ellie         8 BB-NJ                     NT    2:09.37         12  
  8 Patterson, Leigh A   8 DA-MR                     NT    2:11.38         11  
                1:00.37   2:11.38 (1:11.01)                                        
  9 McEvoy, Kiera L      7 MVA-MR               2:03.00    2:27.44          9  
 -- Jaros, Sammy R       8 DA-MR                     NT         DQ        
      No touch at turn
 -- Luo, Karen T         8 DA-MR                2:52.41         DQ        
      Did not finish on back
 -- Sarpong, Afia        7 DA-MR                2:12.99         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Kearl, Ava M         8 BB-NJ                     NT         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Conti, Giannamarie   7 BB-NJ                     NT         NS        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shao, Carolyn        8 RFAC-MR                49.60      46.92         20  
  2 Ullinger, Hannah M   8 RFAC-MR                51.34      50.64         17  
  3 Schlifkin, Marissa   8 MWSC-MR                   NT      52.88         16  
  4 Brown, Madison G     8 WSSC-MR                53.84      53.39         15  
  5 Keys, Halle A        7 MVA-MR                 53.31      53.97         14  
  6 Johnson, Amanda L    8 RFAC-MR                58.12      56.07         13  
  7 Leonard, Julia E     7 NBS-MR               1:02.61      58.88         12  
  8 Bryant, Jordyn M     7 DA-MR                  57.69    1:01.12         11  
  9 Patterson, Leigh A   8 DA-MR                  44.96    1:01.52          9  
 10 Tauber, Kayla        8 MWSC-MR                   NT    1:05.18          7  
 11 Kennedy, Kate E      8 WSSC-MR              1:10.04    1:05.78          6  
 12 Evans, Kylie J       7 MWSC-MR              1:15.89    1:12.08          5  
 13 Leduc, Ella N        8 DA-MR                1:18.00    1:14.51          4  
 -- Donovan, Ciara C     8 Barracudas-MR        1:17.57         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- D'Attolico, Clairi   8 AG-MR                     NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Li, Sophie           7 RFAC-MR              1:22.01         DQ        
      Alternating Kick
 -- Sarpong, Afia        7 DA-MR                     NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Kearney, Hallman F   8 UNRF-MR              1:10.01         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Coley, Madeline D    7 WSSC-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Jaros, Sammy R       8 DA-MR                     NT         DQ        
      One hand touch
 
Girls 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shao, Carolyn        8 RFAC-MR              1:45.95    1:43.55         20  
                  49.67     1:43.55 (53.88)                                        
  2 Ullinger, Hannah M   8 RFAC-MR              1:53.02    1:49.44         17  
                  52.91     1:49.44 (56.53)                                        
  3 Brown, Madison G     8 WSSC-MR              1:57.03    1:58.70         16  
                  57.00   1:58.70 (1:01.70)                                        
  4 Keys, Halle A        7 MVA-MR               1:58.71    1:59.69         15  
                  55.46   1:59.69 (1:04.23)                                        
  5 Johnson, Amanda L    8 RFAC-MR              2:02.80    2:00.46         14  
                  58.84   2:00.46 (1:01.62)                                        
  6 Bryant, Jordyn M     7 DA-MR                2:17.96    2:04.61         13  
                  57.65   2:04.61 (1:06.96)                                        
 -- Luo, Karen T         8 DA-MR                     NT         DQ        
      One hand touch
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ullinger, Hannah M   8 RFAC-MR                45.40      42.17         20  
  2 Schlifkin, Marissa   8 MWSC-MR                44.74      47.23         17  
  3 Catletti, Gianna M   8 MVA-MR                 52.97      49.04         16  
  4 Schlifkin, Emma      8 MWSC-MR                50.52      50.80         15  
  5 Johnson, Amanda L    8 RFAC-MR                52.81      51.01         14  
  6 Shao, Carolyn        8 RFAC-MR                50.64      51.75         13  
  7 Kearl, Ava M         8 BB-NJ                1:02.07      53.99         12  
  8 Kearney, Hallman F   8 UNRF-MR              1:07.90      54.64         11  
  9 Brown, Madison G     8 WSSC-MR              1:08.17      59.51          9  
 10 Bryant, Jordyn M     7 DA-MR                  54.14      59.95          7  
 11 Keys, Halle A        7 MVA-MR               1:05.23    1:01.57          6  
 12 Kayal, Ellie         8 BB-NJ                1:03.64    1:02.57          5  
 13 Leduc, Ella N        8 DA-MR                1:14.44    1:05.36          4  
 14 Kline, Madeline A    7 WSSC-MR                   NT    1:12.44          3  
 15 Jaros, Sammy R       8 DA-MR                     NT    1:13.00          2  
 -- Luo, Karen T         8 DA-MR                     NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Weight, Shaylee      8 BB-NJ                     NT         DQ        
      One hand touch
 -- Conti, Giannamarie   7 BB-NJ                     NT         NS        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Catletti, Gianna M   8 MVA-MR                    NT    1:53.57         20  
                  53.58     1:53.57 (59.99)                                        
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ullinger, Hannah M   8 RFAC-MR              1:35.02    1:31.44         20  
                  43.25     1:31.44 (48.19)                                        
  2 Shao, Carolyn        8 RFAC-MR              1:38.39    1:40.65         17  
  3 Catletti, Gianna M   8 MVA-MR               1:43.14    1:41.45         16  
                  49.99     1:41.45 (51.46)                                        
  4 Johnson, Amanda L    8 RFAC-MR              1:47.06    1:41.77         15  
                  48.96     1:41.77 (52.81)                                        
  5 Schlifkin, Marissa   8 MWSC-MR                   NT    1:44.76         14  
                  43.71   1:44.76 (1:01.05)                                        
  6 Brown, Madison G     8 WSSC-MR              1:57.46    1:49.57         13  
                  52.00     1:49.57 (57.57)                                        
  7 Schlifkin, Emma      8 MWSC-MR                   NT    1:50.24         12  
                  49.62   1:50.24 (1:00.62)                                        
  8 Keys, Halle A        7 MVA-MR               1:49.18    1:52.48         11  
                  56.57     1:52.48 (55.91)                                        
  9 Kearney, Hallman F   8 UNRF-MR              2:00.01    2:01.81          9  
                  55.14   2:01.81 (1:06.67)                                        
 10 Bryant, Jordyn M     7 DA-MR                1:48.72    2:02.02          7  
                  57.08   2:02.02 (1:04.94)                                        
 11 Leduc, Ella N        8 DA-MR                2:15.72    2:13.74          6  
 12 Donovan, Ciara C     8 Barracudas-MR             NT    2:15.28          5  
 -- Leonard, Julia E     7 NBS-MR               2:03.55         DQ        
      Alternating Kick - fly
 -- Tauber, Kayla        8 MWSC-MR                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
 
Girls 8 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                2:24.33    2:18.65         40  
     1) Greco, Krista M 10              2) Quezada, Julia C 10            
     3) Doran, Jordyn M 10              4) Ball, Parker N 10              
                  37.37     1:12.15 (34.78)     1:45.45 (33.30)     2:18.65 (33.20)
  2 Devilfish Aquatics-MR  'A'                  2:23.99    2:30.64         34  
     1) Nicholas, Cayla 9               2) Jones, Kristen L 10            
     3) Mayerhauser, Leah E 10          4) Vallamattam, Annie 9           
                  37.45     1:14.84 (37.39)     1:53.63 (38.79)     2:30.64 (37.01)
  3 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'A'            NT    2:30.93         32  
     1) DiLiberto, Samantha F 9         2) Wilson, Corinne L 10           
     3) Kline, Katherine A 10           4) Brown, Olivia F 10             
                  46.55     1:19.44 (32.89)     1:55.73 (36.29)     2:30.93 (35.20)
  4 Red Fox Aquatic Club-MR  'B'                     NT    2:39.20         30  
     1) Ullinger, Hannah M 8            2) Shao, Carolyn 8                
     3) Phillips, Grace M 9             4) Johnson, Amanda L 8            
                  36.59     1:25.75 (49.16)     1:58.50 (32.75)     2:39.20 (40.70)
  5 Devilfish Aquatics-MR  'B'                  2:33.99    2:42.09         28  
     1) Mayen, Savannah R 10            2) Sehgal, Garima 10              
     3) Repke, Emma M 10                4) Ma, Emily W 10                 
                  46.10     1:22.02 (35.92)     2:06.97 (44.95)     2:42.09 (35.12)
  6 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'B'            NT    3:10.47         26  
     1) Coley, Madeline D 7             2) Kennedy, Kate E 8              
     3) Regenauer, Magdalena G 7        4) Brown, Madison G 8             
                  51.00     1:12.01 (21.01)     1:37.60 (25.59)   3:10.47 (1:32.87)
  7 Devilfish Aquatics-MR  'C'                  2:40.99    3:12.57         24  
     1) Rattan, Udaya 10                2) Jaros, Sammy R 8               
     3) Leduc, Ella N 8                 4) Bryant, Jordyn M 7             
                  43.26     1:39.50 (56.24)     2:28.96 (49.46)     3:12.57 (43.61)
 
Girls 8 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                2:49.18    2:45.32         40  
     1) Quezada, Julia C 10             2) McNamara, Emily F 10           
     3) Ball, Parker N 10               4) Doran, Jordyn M 10             
                  41.59     1:30.77 (49.18)     2:10.87 (40.10)     2:45.32 (34.45)
 -- Monroe-Woodbury Swim Club, Inc-MR  'A'      2:48.23         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #2
     1) Beezer, Kristina G 10           2) Weiner, Allison 10             
     3) Sheerin, Megan 9                4) Proscia, Emily R 10            
                  39.40   1:49.91 (1:10.51)     2:30.69 (40.78)          DQ (39.11)
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Narayanan, Nisha    10 BB-NJ                  30.99      29.85         20  
  2 Caceres, Deanna R   10 PBAC-MR                30.09      30.20         17  
  3 McIntyre, Emma L    10 BB-NJ                  32.80      32.76         16  
  4 Quezada, Julia C    10 RFAC-MR                34.11      33.26         15  
  5 Beezer, Kristina G  10 MWSC-MR                34.22      33.47         14  
  6 Evans, Sage E        9 PBAC-MR                33.30      33.84         13  
  7 Doran, Jordyn M     10 RFAC-MR                34.14      34.16         12  
  8 Bunch, Jenna G       9 NBS-MR                 34.41      34.31         11  
  9 Blum, Tori A        10 Barracudas-MR          34.09      34.59          9  
 10 Ball, Parker N      10 RFAC-MR                33.76      34.88          7  
 11 Kline, Katherine A  10 WSSC-MR                34.08      34.93          6  
 12 Wilson, Corinne L   10 WSSC-MR                37.70      34.97          5  
 13 Kim, Noelle         10 BB-NJ                  36.71      35.04          4  
 14 MacHugh, Grace A    10 NBS-MR                 34.72      35.43          3  
 15 Vallamattam, Annie   9 DA-MR                  35.05      35.68          2  
 16 Brown, Olivia F     10 WSSC-MR                35.46      35.69          1  
 17 Nasser, Anna I      10 Barracudas-MR          35.11      35.88        
 18 Nicholas, Cayla      9 DA-MR                  35.92      36.00        
 19 Sheerin, Megan       9 MWSC-MR                36.90      36.47        
 20 Ippolito, Sara       9 PBAC-MR                36.26      36.55        
 21 Rodriguez, Ava V    10 Barracudas-MR          36.59      36.94        
 22 Greco, Krista M     10 RFAC-MR                39.11      37.22        
 23 Mayerhauser, Leah   10 DA-MR                  37.97      37.38        
 24 Wong, Erin O         9 BB-NJ                  37.60      37.56        
 25 Murray, Gabriella   10 RFAC-MR                37.98      37.68        
 26 Sehgal, Garima      10 DA-MR                  37.54      38.19        
 27 Regenauer, Katarin  10 WSSC-MR                37.39      38.53        
 28 McNamara, Emily F   10 RFAC-MR                38.93      38.74        
 29 Ma, Emily W         10 DA-MR                  38.26      39.47        
 30 Repke, Emma M       10 DA-MR                  40.71      40.06        
 31 Rattan, Udaya       10 DA-MR                  41.33      40.23        
 32 Proscia, Emily R    10 MWSC-MR                41.50      40.32        
 33 Shoenholz, Vanessa  10 BB-NJ                  38.95      40.63        
 34 Swofford, Kilee M   10 BB-NJ                  40.31      41.08        
 35 Nam, Yujin          10 BB-NJ                  43.98      41.34        
 36 Phillips, Grace M    9 RFAC-MR                41.12      41.38        
 37 Dickman, Rian        9 VAC-MR                 37.55      41.39        
 38 Burmaster, Carolin   9 BB-NJ                  42.51      41.43        
 39 Boardman, Alexandr   9 BB-NJ                  41.33      42.20        
 40 Weiner, Sydney K    10 BB-NJ                  42.09      42.87        
 41 Mozer, Freja M      10 DA-MR                  42.77      43.14        
 42 Mayen, Savannah R   10 DA-MR                  44.55      43.47        
 43 DeGennaro, Jianna    9 MVA-MR                 41.69      43.65        
 44 Massaro, Samantha   10 BB-NJ                  45.43      44.75        
 45 Ercolani, Bryn R    10 DA-MR                   1.00      46.35        
 46 Weiner, Allison     10 MWSC-MR                49.13      48.40        
 47 McCord, Nicole       9 PBAC-MR                48.44      49.37        
 48 Kaplan, Jessie E    10 BB-NJ                  50.16      50.50        
 49 Perez, Zohary D      9 DA-MR                  51.10      51.76        
 -- Conti, Gabriella A   9 BB-NJ                  39.39         NS        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McIntyre, Emma L    10 BB-NJ                1:10.46    1:10.43         20  
                  33.67     1:10.43 (36.76)                                        
  2 Doran, Jordyn M     10 RFAC-MR              1:14.61    1:14.59         17  
                  35.78     1:14.59 (38.81)                                        
  3 Waldner, Sydney     10 MWSC-MR              1:13.29    1:14.78         16  
                  34.39     1:14.78 (40.39)                                        
  4 Ball, Parker N      10 RFAC-MR              1:14.08    1:15.02         15  
                  35.02     1:15.02 (40.00)                                        
  5 Evans, Sage E        9 PBAC-MR                   NT    1:15.14         14  
                  36.35     1:15.14 (38.79)                                        
  6 Beezer, Kristina G  10 MWSC-MR              1:19.27    1:15.28         13  
  7 O'Brien, Kelsey R    9 MWSC-MR              1:24.03    1:17.45         12  
                  35.81     1:17.45 (41.64)                                        
  8 Blum, Tori A        10 Barracudas-MR        1:15.49    1:17.85         11  
                  37.24     1:17.85 (40.61)                                        
  9 Bunch, Jenna G       9 NBS-MR               1:20.49    1:19.75          9  
                  37.99     1:19.75 (41.76)                                        
 10 Kline, Katherine A  10 WSSC-MR              1:18.50    1:19.78          7  
                  37.68     1:19.78 (42.10)                                        
 11 MacHugh, Grace A    10 NBS-MR               1:20.35    1:19.93          6  
                  38.49     1:19.93 (41.44)                                        
 12 Quezada, Julia C    10 RFAC-MR              1:14.26    1:20.12          5  
                  37.48     1:20.12 (42.64)                                        
 13 Vallamattam, Annie   9 DA-MR                1:22.58    1:20.21          4  
                  36.85     1:20.21 (43.36)                                        
 14 Sommer, Stefanie M   9 AG-MR                1:19.33    1:20.43          3  
                  37.43     1:20.43 (43.00)                                        
 15 Brown, Olivia F     10 WSSC-MR              1:21.17    1:21.22          2  
                  36.87     1:21.22 (44.35)                                        
 16 Nasser, Anna I      10 Barracudas-MR        1:24.73    1:21.40          1  
                  39.91     1:21.40 (41.49)                                        
 17 Greco, Krista M     10 RFAC-MR              1:26.42    1:21.44        
                  39.86     1:21.44 (41.58)                                        
 18 Lambert, Kenzie     10 BB-NJ                     NT    1:22.08        
                  39.54     1:22.08 (42.54)                                        
 19 Wong, Erin O         9 BB-NJ                1:22.75    1:22.38        
                  38.40     1:22.38 (43.98)                                        
 20 McLaughlin, Casey    9 BB-NJ                1:21.24    1:22.59        
                  40.21     1:22.59 (42.38)                                        
 21 Mayerhauser, Leah   10 DA-MR                1:28.78    1:22.66        
 22 Nicholas, Cayla      9 DA-MR                1:26.37    1:22.78        
                  38.94     1:22.78 (43.84)                                        
 23 Rodriguez, Ava V    10 Barracudas-MR        1:22.07    1:23.03        
                  39.66     1:23.03 (43.37)                                        
 24 Jones, Kristen L    10 DA-MR                1:25.69    1:23.11        
                  40.37     1:23.11 (42.74)                                        
 25 Guglielmello, Soph  10 MWSC-MR              1:37.00    1:24.38        
                  41.64     1:24.38 (42.74)                                        
 26 Sheerin, Megan       9 MWSC-MR              1:28.89    1:24.61        
                  38.95     1:24.61 (45.66)                                        
 27 Li, Amanda          10 RFAC-MR              1:26.26    1:25.94        
                  40.43     1:25.94 (45.51)                                        
 28 McNamara, Emily F   10 RFAC-MR              1:27.82    1:28.59        
                  41.12     1:28.59 (47.47)                                        
 29 Robinson, Anna M     9 MWSC-MR              1:31.90    1:29.11        
                  40.60     1:29.11 (48.51)                                        
 30 Phillips, Grace M    9 RFAC-MR              1:31.59    1:29.53        
                  42.69     1:29.53 (46.84)                                        
 31 Burmaster, Carolin   9 BB-NJ                     NT    1:29.94        
                  43.23     1:29.94 (46.71)                                        
 32 Proscia, Emily R    10 MWSC-MR              1:47.99    1:30.18        
 33 Rattan, Udaya       10 DA-MR                1:33.42    1:30.61        
                  43.68     1:30.61 (46.93)                                        
 34 DiLiberto, Samanth   9 WSSC-MR              1:35.38    1:30.71        
                  42.22     1:30.71 (48.49)                                        
 35 Murray, Gabriella   10 RFAC-MR              1:28.02    1:30.81        
                  42.62     1:30.81 (48.19)                                        
 36 Sehgal, Garima      10 DA-MR                1:31.55    1:31.50        
                  42.00     1:31.50 (49.50)                                        
 37 Ma, Emily W         10 DA-MR                1:30.52    1:34.36        
                  44.54     1:34.36 (49.82)                                        
 38 Repke, Emma M       10 DA-MR                1:34.82    1:34.62        
                  44.97     1:34.62 (49.65)                                        
 39 Weiner, Sydney K    10 BB-NJ                1:42.77    1:36.30        
                  45.51     1:36.30 (50.79)                                        
 40 Varcadipane, Lilly   9 MWSC-MR              1:48.39    1:36.82        
 41 Mozer, Freja M      10 DA-MR                1:43.34    1:36.95        
                  45.63     1:36.95 (51.32)                                        
 42 Mayen, Savannah R   10 DA-MR                     NT    1:43.95        
                  50.64     1:43.95 (53.31)                                        
 43 Massaro, Samantha   10 BB-NJ                1:45.34    1:46.78        
                  51.41     1:46.78 (55.37)                                        
 44 Kaplan, Jessie E    10 BB-NJ                1:52.58    1:54.37        
 45 Perez, Zohary D      9 DA-MR                2:00.27    1:56.72        
                  51.33   1:56.72 (1:05.39)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Narayanan, Nisha    10 BB-NJ                  37.56      36.18         20  
  2 Murray, Gabriella   10 RFAC-MR                38.37      38.88         17  
  3 Beezer, Kristina G  10 MWSC-MR                40.03      39.13         16  
  4 Ball, Parker N      10 RFAC-MR                42.54      39.35         15  
  5 Quezada, Julia C    10 RFAC-MR                40.75      40.65         14  
  6 Doran, Jordyn M     10 RFAC-MR                40.80      41.03         13  
  7 Sommer, Stefanie M   9 AG-MR                  40.94      41.21         12  
  8 Waldner, Sydney     10 MWSC-MR                42.87      41.37         11  
  9 Blum, Tori A        10 Barracudas-MR          41.97      41.44          9  
 10 MacHugh, Grace A    10 NBS-MR                 42.87      41.70          7  
 11 Vallamattam, Annie   9 DA-MR                  41.15      41.72          5.5
 11 Bunch, Jenna G       9 NBS-MR                 43.01      41.72          5.5
 13 Brown, Olivia F     10 WSSC-MR                42.84      42.93          4  
 14 McLaughlin, Casey    9 BB-NJ                  45.54      42.98          3  
 15 O'Brien, Kelsey R    9 MWSC-MR                43.63      43.16          2  
 16 Sheerin, Megan       9 MWSC-MR                47.04      43.26          1  
 17 Guglielmello, Soph  10 MWSC-MR                47.42      43.29        
 18 Ma, Emily W         10 DA-MR                  43.99      43.74        
 19 Phillips, Grace M    9 RFAC-MR                46.09      44.04        
 20 Wilson, Corinne L   10 WSSC-MR                42.62      44.78        
 21 Nasser, Anna I      10 Barracudas-MR          44.14      44.99        
 22 Kline, Katherine A  10 WSSC-MR                44.87      45.54        
 23 McNamara, Emily F   10 RFAC-MR                46.24      45.55        
 24 Boardman, Alexandr   9 BB-NJ                  45.61      45.83        
 25 Weeks, Kelly         9 MWSC-MR                44.98      45.91        
 26 Mayerhauser, Leah   10 DA-MR                  47.22      45.99        
 27 Proscia, Emily R    10 MWSC-MR                46.58      46.16        
 28 Kim, Noelle         10 BB-NJ                  47.91      46.67        
 29 Greco, Krista M     10 RFAC-MR                48.05      47.51        
 29 DiLiberto, Samanth   9 WSSC-MR                45.51      47.51        
 31 Mayen, Savannah R   10 DA-MR                  51.59      47.96        
 31 Sehgal, Garima      10 DA-MR                  47.79      47.96        
 33 Repke, Emma M       10 DA-MR                  49.31      49.26        
 34 Weiner, Sydney K    10 BB-NJ                  50.66      49.61        
 35 DeGennaro, Jianna    9 MVA-MR                 50.85      51.07        
 36 Robinson, Anna M     9 MWSC-MR                58.10      51.40        
 37 Burmaster, Carolin   9 BB-NJ                  48.08      51.54        
 38 Varcadipane, Lilly   9 MWSC-MR                51.17      51.68        
 39 Elgayar, Lili        9 AG-MR                  50.91      52.03        
 40 Rattan, Udaya       10 DA-MR                     NT      53.11        
 41 Kaplan, Jessie E    10 BB-NJ                  54.19      56.52        
 42 Perez, Zohary D      9 DA-MR                  58.52      59.10        
 -- Li, Amanda          10 RFAC-MR                46.01         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Mozer, Freja M      10 DA-MR                  55.92         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Massaro, Samantha   10 BB-NJ                  50.30         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McIntyre, Emma L    10 BB-NJ                1:22.41    1:22.08         20  
                  40.11     1:22.08 (41.97)                                        
  2 Doran, Jordyn M     10 RFAC-MR              1:24.24    1:24.57         17  
                  41.45     1:24.57 (43.12)                                        
  3 Ball, Parker N      10 RFAC-MR              1:28.24    1:25.22         16  
                  40.96     1:25.22 (44.26)                                        
  4 Quezada, Julia C    10 RFAC-MR              1:26.79    1:25.90         15  
                  42.05     1:25.90 (43.85)                                        
  5 Beezer, Kristina G  10 MWSC-MR              1:33.74    1:27.82         14  
                  41.78     1:27.82 (46.04)                                        
  6 MacHugh, Grace A    10 NBS-MR               1:26.73    1:27.98         13  
                  43.97     1:27.98 (44.01)                                        
  7 Vallamattam, Annie   9 DA-MR                1:34.73    1:28.85         12  
  8 Bunch, Jenna G       9 NBS-MR               1:30.24    1:30.53         11  
                  44.61     1:30.53 (45.92)                                        
  9 Dickman, Rian        9 VAC-MR               1:34.53    1:31.47          9  
                  44.17     1:31.47 (47.30)                                        
 10 Brown, Olivia F     10 WSSC-MR              1:30.54    1:33.09          7  
 11 Greco, Krista M     10 RFAC-MR              1:41.56    1:34.71          6  
                  45.60     1:34.71 (49.11)                                        
 12 Murray, Gabriella   10 RFAC-MR              1:33.83    1:35.64          5  
 13 Phillips, Grace M    9 RFAC-MR              1:41.11    1:36.43          4  
                  46.32     1:36.43 (50.11)                                        
 14 Nasser, Anna I      10 Barracudas-MR        1:36.06    1:37.40          3  
                  47.87     1:37.40 (49.53)                                        
 15 Regenauer, Katarin  10 WSSC-MR                   NT    1:38.54          2  
                  47.20     1:38.54 (51.34)                                        
 16 Nicholas, Cayla      9 DA-MR                1:40.48    1:38.77          1  
                  46.77     1:38.77 (52.00)                                        
 17 Boardman, Alexandr   9 BB-NJ                1:42.41    1:39.68        
                  47.60     1:39.68 (52.08)                                        
 18 McNamara, Emily F   10 RFAC-MR              1:38.77    1:39.86        
 19 Proscia, Emily R    10 MWSC-MR              1:48.89    1:41.88        
 20 Massaro, Samantha   10 BB-NJ                1:49.89    1:42.64        
 21 Sehgal, Garima      10 DA-MR                1:53.65    1:47.10        
 22 Repke, Emma M       10 DA-MR                1:47.63    1:49.79        
 23 Weiner, Sydney K    10 BB-NJ                1:45.92    1:50.00        
                  53.20     1:50.00 (56.80)                                        
 24 Burmaster, Carolin   9 BB-NJ                1:54.45    1:51.16        
 25 Rattan, Udaya       10 DA-MR                     NT    1:52.01        
                  53.55     1:52.01 (58.46)                                        
 26 Mozer, Freja M      10 DA-MR                2:00.93    1:54.57        
                  56.50     1:54.57 (58.07)                                        
 27 Nam, Yujin          10 BB-NJ                     NT    2:01.74        
                  57.91   2:01.74 (1:03.83)                                        
 28 Shoenholz, Vanessa  10 BB-NJ                     NT    2:07.85        
                  58.01   2:07.85 (1:09.84)                                        
 29 Perez, Zohary D      9 DA-MR                     NT    2:14.30        
                1:03.66   2:14.30 (1:10.64)                                        
 -- Mayerhauser, Leah   10 DA-MR                1:42.04         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Ercolani, Bryn R    10 DA-MR                   2.00         DQ        
      No touch at turn
 -- Kaplan, Jessie E    10 BB-NJ                2:03.74         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Swofford, Kilee M   10 BB-NJ                1:55.09         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Ma, Emily W         10 DA-MR                1:38.64         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kim, Noelle         10 BB-NJ                  41.69      41.69         20  
  2 Narayanan, Nisha    10 BB-NJ                  42.85      42.14         17  
  3 Beezer, Kristina G  10 MWSC-MR                46.47      45.63         16  
  4 Brown, Olivia F     10 WSSC-MR                46.00      45.85         15  
  5 Ball, Parker N      10 RFAC-MR                47.36      46.44         14  
  6 Waldner, Sydney     10 MWSC-MR                45.22      46.77         13  
  7 O'Brien, Kelsey R    9 MWSC-MR                47.25      46.83         11.5
  7 Quezada, Julia C    10 RFAC-MR                46.14      46.83         11.5
  9 Blum, Tori A        10 Barracudas-MR          47.51      47.40          9  
 10 Greco, Krista M     10 RFAC-MR                46.15      48.00          7  
 11 Vallamattam, Annie   9 DA-MR                  49.07      48.23          6  
 12 Evans, Sage E        9 PBAC-MR                   NT      48.32          5  
 13 Doran, Jordyn M     10 RFAC-MR                48.04      48.93          4  
 14 Li, Amanda          10 RFAC-MR                50.01      49.01          3  
 15 Sommer, Stefanie M   9 AG-MR                  49.82      49.29          2  
 16 Lambert, Kenzie     10 BB-NJ                  53.61      49.37          1  
 17 Aniello, Ivy M       9 PBAC-MR                54.33      49.53        
 18 Ma, Emily W         10 DA-MR                  49.10      49.78        
 19 Phillips, Grace M    9 RFAC-MR                51.92      49.82        
 20 Rodriguez, Ava V    10 Barracudas-MR          48.84      49.86        
 21 Sehgal, Garima      10 DA-MR                  49.62      50.06        
 22 Nasser, Anna I      10 Barracudas-MR          48.65      50.27        
 22 Mayen, Savannah R   10 DA-MR                1:00.11      50.27        
 24 Murray, Gabriella   10 RFAC-MR                50.09      50.43        
 25 MacHugh, Grace A    10 NBS-MR                 50.69      50.71        
 26 Wilson, Corinne L   10 WSSC-MR                52.51      51.00        
 27 Wong, Erin O         9 BB-NJ                  51.51      51.27        
 28 McLaughlin, Casey    9 BB-NJ                  48.93      51.42        
 29 Guglielmello, Soph  10 MWSC-MR                48.74      52.05        
 30 Bunch, Jenna G       9 NBS-MR                 52.52      52.57        
 31 McNamara, Emily F   10 RFAC-MR                55.48      53.16        
 32 Boardman, Alexandr   9 BB-NJ                  53.30      53.17        
 33 Robinson, Anna M     9 MWSC-MR                53.13      53.42        
 34 Proscia, Emily R    10 MWSC-MR                53.90      53.47        
 35 Sheerin, Megan       9 MWSC-MR                55.26      53.95        
 36 Elgayar, Lili        9 AG-MR                  57.22      55.48        
 37 DeGennaro, Jianna    9 MVA-MR                 53.50      55.66        
 38 Weeks, Kelly         9 MWSC-MR                57.44      55.93        
 39 Repke, Emma M       10 DA-MR                  57.32      56.60        
 40 Burmaster, Carolin   9 BB-NJ                  54.76      56.77        
 41 Jones, Kristen L    10 DA-MR                  57.01      57.47        
 42 Rattan, Udaya       10 DA-MR                1:02.38    1:00.83        
 43 DiLiberto, Samanth   9 WSSC-MR                58.29    1:00.97        
 44 Kaplan, Jessie E    10 BB-NJ                1:08.04    1:02.51        
 45 Varcadipane, Lilly   9 MWSC-MR                   NT    1:05.20        
 46 Mozer, Freja M      10 DA-MR                1:05.09    1:06.15        
 47 Perez, Zohary D      9 DA-MR                     NT    1:10.23        
 -- Weiner, Sydney K    10 BB-NJ                1:04.03         DQ        
      Alternating Kick
 -- Mayerhauser, Leah   10 DA-MR                  53.70         DQ        
      Non-simultaneous kick
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kim, Noelle         10 BB-NJ                1:32.43    1:29.85         20  
                  41.93     1:29.85 (47.92)                                        
  2 Narayanan, Nisha    10 BB-NJ                1:33.28    1:32.35         17  
                  43.57     1:32.35 (48.78)                                        
  3 Ball, Parker N      10 RFAC-MR              1:35.93    1:38.29         16  
                  45.62     1:38.29 (52.67)                                        
  4 Brown, Olivia F     10 WSSC-MR              1:38.01    1:39.94         15  
                  46.75     1:39.94 (53.19)                                        
  5 Beezer, Kristina G  10 MWSC-MR              1:59.56    1:40.27         14  
                  46.09     1:40.27 (54.18)                                        
  6 Blum, Tori A        10 Barracudas-MR        1:50.67    1:41.90         13  
                  48.36     1:41.90 (53.54)                                        
  7 Quezada, Julia C    10 RFAC-MR              1:39.35    1:44.03         12  
                  49.00     1:44.03 (55.03)                                        
  8 Ma, Emily W         10 DA-MR                1:43.90    1:44.67         11  
                  50.50     1:44.67 (54.17)                                        
  9 Wong, Erin O         9 BB-NJ                     NT    1:45.32          9  
                  50.33     1:45.32 (54.99)                                        
 10 Greco, Krista M     10 RFAC-MR              1:58.93    1:46.55          7  
                  51.42     1:46.55 (55.13)                                        
 11 Vallamattam, Annie   9 DA-MR                1:45.31    1:46.61          6  
                  51.18     1:46.61 (55.43)                                        
 12 Doran, Jordyn M     10 RFAC-MR              1:43.12    1:46.89          5  
                  50.84     1:46.89 (56.05)                                        
 13 MacHugh, Grace A    10 NBS-MR               1:45.79    1:46.92          4  
                  50.73     1:46.92 (56.19)                                        
 14 Nasser, Anna I      10 Barracudas-MR        1:48.54    1:47.34          3  
                  52.52     1:47.34 (54.82)                                        
 15 Ippolito, Sara       9 PBAC-MR                   NT    1:49.36          2  
                  50.94     1:49.36 (58.42)                                        
 16 Phillips, Grace M    9 RFAC-MR              1:52.27    1:50.80          1  
 17 Mayen, Savannah R   10 DA-MR                     NT    1:52.50        
                  52.82     1:52.50 (59.68)                                        
 18 Bunch, Jenna G       9 NBS-MR               1:56.90    1:54.31        
                  54.80     1:54.31 (59.51)                                        
 19 Sehgal, Garima      10 DA-MR                1:49.95    1:55.66        
                  54.59   1:55.66 (1:01.07)                                        
 20 DeGennaro, Jianna    9 MVA-MR               2:13.52    1:56.55        
                  54.83   1:56.55 (1:01.72)                                        
 21 McNamara, Emily F   10 RFAC-MR              2:00.70    1:56.67        
                  54.00   1:56.67 (1:02.67)                                        
 22 Murray, Gabriella   10 RFAC-MR              1:52.58    1:56.99        
                  56.83   1:56.99 (1:00.16)                                        
 23 Repke, Emma M       10 DA-MR                2:08.84    2:01.98        
                  59.53   2:01.98 (1:02.45)                                        
 24 Nicholas, Cayla      9 DA-MR                1:58.35    2:02.44        
 25 Mayerhauser, Leah   10 DA-MR                1:57.97    2:04.88        
                  58.68   2:04.88 (1:06.20)                                        
 26 Regenauer, Katarin  10 WSSC-MR              2:00.93    2:07.56        
 -- Rattan, Udaya       10 DA-MR                     NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Proscia, Emily R    10 MWSC-MR              2:00.22         DQ        
      Alternating Kick
 -- Dickman, Rian        9 VAC-MR                    NT         NS        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Narayanan, Nisha    10 BB-NJ                  36.61      35.74         20  
  2 Blum, Tori A        10 Barracudas-MR          36.65      36.57         17  
  3 Caceres, Deanna R   10 PBAC-MR                39.49      36.59         16  
  4 Ball, Parker N      10 RFAC-MR                39.21      39.19         15  
  5 Evans, Sage E        9 PBAC-MR                38.86      39.41         14  
  6 Kline, Katherine A  10 WSSC-MR                39.37      39.46         13  
  7 Quezada, Julia C    10 RFAC-MR                38.06      39.57         12  
  8 McIntyre, Emma L    10 BB-NJ                  39.06      40.42         11  
  9 Doran, Jordyn M     10 RFAC-MR                40.87      40.55          9  
 10 Murray, Gabriella   10 RFAC-MR                41.05      40.69          7  
 11 MacHugh, Grace A    10 NBS-MR                 39.95      41.07          6  
 12 Sheerin, Megan       9 MWSC-MR                45.04      42.45          5  
 13 Mayerhauser, Leah   10 DA-MR                  40.34      43.04          4  
 14 McNamara, Emily F   10 RFAC-MR                40.25      43.52          3  
 15 Wong, Erin O         9 BB-NJ                  45.44      44.41          2  
 16 Kim, Noelle         10 BB-NJ                  43.87      44.67          1  
 17 Vallamattam, Annie   9 DA-MR                  41.46      44.89        
 18 Rodriguez, Ava V    10 Barracudas-MR          46.28      45.35        
 19 Wilson, Corinne L   10 WSSC-MR                48.13      45.66        
 20 Greco, Krista M     10 RFAC-MR                48.75      46.44        
 21 Burmaster, Carolin   9 BB-NJ                  45.97      47.42        
 22 Bunch, Jenna G       9 NBS-MR                 50.84      47.94        
 23 Ma, Emily W         10 DA-MR                  50.75      49.15        
 24 Sehgal, Garima      10 DA-MR                  51.73      49.88        
 25 Repke, Emma M       10 DA-MR                  55.62      51.53        
 26 Dickman, Rian        9 VAC-MR                 59.97      51.74        
 27 Boardman, Alexandr   9 BB-NJ                  50.04      52.10        
 28 Proscia, Emily R    10 MWSC-MR                57.68      53.91        
 29 Ercolani, Bryn R    10 DA-MR                   1.15      55.12        
 30 Nam, Yujin          10 BB-NJ                     NT      55.52        
 31 Swofford, Kilee M   10 BB-NJ                  56.26      55.54        
 32 Weiner, Sydney K    10 BB-NJ                1:02.20      55.55        
 33 Phillips, Grace M    9 RFAC-MR                53.03      55.78        
 34 Nicholas, Cayla      9 DA-MR                  45.75      56.75        
 35 Weiner, Allison     10 MWSC-MR                   NT      57.59        
 36 DeGennaro, Jianna    9 MVA-MR               1:02.48      59.99        
 37 Kaplan, Jessie E    10 BB-NJ                1:05.31    1:01.58        
 38 Massaro, Samantha   10 BB-NJ                  57.82    1:02.94        
 39 Shoenholz, Vanessa  10 BB-NJ                1:05.75    1:18.32        
 -- Brown, Olivia F     10 WSSC-MR                44.39         DQ        
      False start
 -- McCord, Nicole       9 PBAC-MR              1:03.83         DQ        
      Scissors kick
 -- Li, Amanda          10 RFAC-MR                46.63         NS        
 -- Conti, Gabriella A   9 BB-NJ                  53.63         NS        
 -- Hoffer, Rebecca C    9 BB-NJ                  58.73         NS        
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Narayanan, Nisha    10 BB-NJ                1:30.44    1:24.95         20  
                  39.13     1:24.95 (45.82)                                        
  2 Ball, Parker N      10 RFAC-MR              1:28.80    1:29.72         17  
                  40.60     1:29.72 (49.12)                                        
  3 Quezada, Julia C    10 RFAC-MR              1:35.52    1:29.82         16  
                  39.48     1:29.82 (50.34)                                        
  4 McIntyre, Emma L    10 BB-NJ                1:31.15    1:30.35         15  
                  41.91     1:30.35 (48.44)                                        
  5 MacHugh, Grace A    10 NBS-MR               1:45.46    1:31.80         14  
                  43.76     1:31.80 (48.04)                                        
  6 Doran, Jordyn M     10 RFAC-MR              1:39.32    1:36.18         13  
                  43.20     1:36.18 (52.98)                                        
  7 McNamara, Emily F   10 RFAC-MR              1:38.62    1:38.84         12  
                  44.19     1:38.84 (54.65)                                        
  8 Murray, Gabriella   10 RFAC-MR              1:37.52    1:40.18         11  
                  47.15     1:40.18 (53.03)                                        
  9 O'Brien, Kelsey R    9 MWSC-MR              1:47.09    1:45.85          9  
                  45.30   1:45.85 (1:00.55)                                        
 10 Kline, Katherine A  10 WSSC-MR                   NT    1:47.05          7  
 11 Bunch, Jenna G       9 NBS-MR               2:01.11    1:52.36          6  
                  50.27   1:52.36 (1:02.09)                                        
 12 Nicholas, Cayla      9 DA-MR                1:55.06    1:56.22          5  
                  52.31   1:56.22 (1:03.91)                                        
 13 Jones, Kristen L    10 DA-MR                1:58.72    1:56.97          4  
                  51.11   1:56.97 (1:05.86)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ball, Parker N      10 RFAC-MR              1:25.63    1:23.54         20  
                  40.39     1:23.54 (43.15)                                        
  2 McIntyre, Emma L    10 BB-NJ                1:26.06    1:24.67         17  
                  38.26     1:24.67 (46.41)                                        
  3 Quezada, Julia C    10 RFAC-MR              1:26.65    1:24.84         16  
                  38.96     1:24.84 (45.88)                                        
  4 Blum, Tori A        10 Barracudas-MR        1:23.84    1:24.99         15  
                  38.46     1:24.99 (46.53)                                        
  5 Beezer, Kristina G  10 MWSC-MR              1:26.33    1:26.69         14  
                  40.71     1:26.69 (45.98)                                        
  6 Doran, Jordyn M     10 RFAC-MR              1:28.53    1:28.40         13  
                  40.94     1:28.40 (47.46)                                        
  7 Brown, Olivia F     10 WSSC-MR              1:29.55    1:30.14         12  
                  43.64     1:30.14 (46.50)                                        
  8 MacHugh, Grace A    10 NBS-MR               1:29.53    1:30.48         11  
                  43.89     1:30.48 (46.59)                                        
  9 Kim, Noelle         10 BB-NJ                1:33.55    1:30.92          9  
                  45.60     1:30.92 (45.32)                                        
 10 O'Brien, Kelsey R    9 MWSC-MR              1:34.42    1:31.63          7  
                  43.71     1:31.63 (47.92)                                        
 11 Vallamattam, Annie   9 DA-MR                1:31.63    1:32.33          6  
                  42.95     1:32.33 (49.38)                                        
 12 Nasser, Anna I      10 Barracudas-MR        1:32.51    1:33.40          5  
                  45.91     1:33.40 (47.49)                                        
 13 Sommer, Stefanie M   9 AG-MR                1:38.01    1:33.64          4  
                  44.58     1:33.64 (49.06)                                        
 14 Rodriguez, Ava V    10 Barracudas-MR        1:31.51    1:33.82          3  
                  43.37     1:33.82 (50.45)                                        
 15 Wong, Erin O         9 BB-NJ                1:35.11    1:34.00          2  
                  44.30     1:34.00 (49.70)                                        
 16 Greco, Krista M     10 RFAC-MR              1:37.65    1:34.07          1  
                  47.79     1:34.07 (46.28)                                        
 17 Lambert, Kenzie     10 BB-NJ                1:36.76    1:34.08        
                  46.86     1:34.08 (47.22)                                        
 18 Li, Amanda          10 RFAC-MR              1:45.01    1:34.09        
 19 Murray, Gabriella   10 RFAC-MR              1:40.12    1:34.82        
                  43.99     1:34.82 (50.83)                                        
 20 Sheerin, Megan       9 MWSC-MR              1:54.79    1:35.43        
                  42.41     1:35.43 (53.02)                                        
 21 Bunch, Jenna G       9 NBS-MR               1:36.81    1:36.18        
                  46.11     1:36.18 (50.07)                                        
 22 Wilson, Corinne L   10 WSSC-MR              1:33.32    1:36.20        
                  44.79     1:36.20 (51.41)                                        
 23 Kline, Katherine A  10 WSSC-MR              1:33.79    1:36.67        
                  46.29     1:36.67 (50.38)                                        
 24 Nicholas, Cayla      9 DA-MR                1:38.65    1:38.03        
                  43.62     1:38.03 (54.41)                                        
 25 Ma, Emily W         10 DA-MR                1:36.63    1:38.05        
                  47.04     1:38.05 (51.01)                                        
 26 McNamara, Emily F   10 RFAC-MR              1:41.87    1:38.52        
                  45.16     1:38.52 (53.36)                                        
 27 Jones, Kristen L    10 DA-MR                1:39.87    1:38.98        
                  45.39     1:38.98 (53.59)                                        
 28 Mayerhauser, Leah   10 DA-MR                1:38.13    1:43.43        
                  47.17     1:43.43 (56.26)                                        
 29 Boardman, Alexandr   9 BB-NJ                1:39.89    1:43.44        
                  46.74     1:43.44 (56.70)                                        
 30 Proscia, Emily R    10 MWSC-MR              1:49.48    1:44.80        
                  50.41     1:44.80 (54.39)                                        
 31 Sehgal, Garima      10 DA-MR                1:41.38    1:45.04        
                  48.74     1:45.04 (56.30)                                        
 32 Robinson, Anna M     9 MWSC-MR              2:01.53    1:46.64        
                  51.64     1:46.64 (55.00)                                        
 33 Massaro, Samantha   10 BB-NJ                1:51.41    1:52.37        
 34 Repke, Emma M       10 DA-MR                1:43.83    1:52.61        
                  52.50   1:52.61 (1:00.11)                                        
 35 Elgayar, Lili        9 AG-MR                     NT    1:52.73        
                  52.37   1:52.73 (1:00.36)                                        
 -- Rattan, Udaya       10 DA-MR                     NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 -- Mayen, Savannah R   10 DA-MR                     NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - breast
 -- Phillips, Grace M    9 RFAC-MR              1:48.37         DQ        
      Did not finish on back - back
 -- Mozer, Freja M      10 DA-MR                     NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - breast
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'A'         2:16.46    2:17.86         40  
     1) McIntyre, Emma L 10             2) McLaughlin, Casey J 9          
     3) Lambert, Kenzie 10              4) Narayanan, Nisha 10            
                1:11.72     1:53.49 (41.77)     2:17.86 (24.37)                    
  2 Monroe-Woodbury Swim Club, Inc-MR  'A'      2:18.26    2:27.05         34  
     1) Waldner, Sydney 10              2) O'Brien, Kelsey R 9            
     3) Varcadipane, Lilly J 9          4) Beezer, Kristina G 10          
                  33.14     1:10.72 (37.58)     1:54.02 (43.30)     2:27.05 (33.03)
  3 Monroe-Woodbury Swim Club, Inc-MR  'B'      2:39.70    2:37.52         32  
     1) Guglielmello, Sophia 10         2) Robinson, Anna M 9             
     3) Proscia, Emily R 10             4) Sheerin, Megan 9               
                  38.44     1:19.79 (41.35)     1:59.95 (40.16)     2:37.52 (37.57)
  4 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'C'         2:51.36    3:01.71         30  
     1) Weiner, Sydney K 10             2) Burmaster, Caroline M 9        
     3) Massaro, Samantha K 10          4) Boardman, Alexandra R 9        
                  44.57     1:42.59 (58.02)     2:20.81 (38.22)     3:01.71 (40.90)
 -- Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                2:08.99         NS        
 
Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'A'         2:33.62    2:35.25         40  
     1) Wong, Erin O 9                  2) Kim, Noelle 10                 
     3) Narayanan, Nisha 10             4) McIntyre, Emma L 10            
                  39.38     1:22.17 (42.79)     1:58.01 (35.84)     2:35.25 (37.24)
  2 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'A'       3:00.84    2:51.72         34  
     1) Wilson, Corinne L 10            2) Brown, Olivia F 10             
     3) Kline, Katherine A 10           4) Regenauer, Katarina T 10       
                  44.61     1:31.71 (47.10)     2:14.25 (42.54)     2:51.72 (37.47)
  3 Red Fox Aquatic Club-MR  'B'                     NT    2:59.61         32  
     1) Phillips, Grace M 9             2) Shao, Carolyn 8                
     3) Johnson, Amanda L 8             4) Ullinger, Hannah M 8           
                  44.18     1:36.44 (52.26)     2:24.29 (47.85)     2:59.61 (35.32)
  4 Devilfish Aquatics-MR  'B'                  3:17.90    3:09.95         30  
     1) Rattan, Udaya 10                2) Mayen, Savannah R 10           
     3) Mayerhauser, Leah E 10          4) Repke, Emma M 10               
                  53.90   2:28.94 (1:35.04)     3:09.95 (41.01)                    
  5 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'B'         3:03.98    3:20.34         28  
     1) Kaplan, Jessie E 10             2) Boardman, Alexandra R 9        
     3) Burmaster, Caroline M 9         4) Shoenholz, Vanessa G 10        
                  53.48     1:50.68 (57.20)     2:43.38 (52.70)     3:20.34 (36.96)
  6 Devilfish Aquatics-MR  'C'                  3:33.00    4:05.79         26  
     1) Jaros, Sammy R 8                2) Leduc, Ella N 8                
     3) Bryant, Jordyn M 7              4) Patterson, Leigh Anne A 8      
                1:01.95   2:16.22 (1:14.27)   3:19.06 (1:02.84)     4:05.79 (46.73)
 -- Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'C'         3:28.34         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #2: Hands brought beyond the hipline during stroke - breast
     1) Swofford, Kilee M 10            2) Nam, Yujin 10                  
     3) Massaro, Samantha K 10          4) Weiner, Sydney K 10            
                  48.36   1:55.05 (1:06.69)   2:57.18 (1:02.13)          DQ (37.97)
 -- Devilfish Aquatics-MR  'A'                  2:58.94         DQ        
     1) Ma, Emily W 10                  2) Sehgal, Garima 10              
     3) Vallamattam, Annie 9            4) Nicholas, Cayla 9              
                  44.07     1:34.89 (50.82)     2:21.26 (46.37)          DQ (38.31)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.99  ZQ
                28.49  JO
                30.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tuttle, Mackenzie   12 MWSC-MR                25.73      26.15 ZQ      20  
  2 Bosse, Clare M      12 NBS-MR                 26.79      26.34 ZQ      17  
  3 Bacigal, Paige M    12 NBS-MR                 27.59      27.94 ZQ      16  
  4 Miller, Elissa J    11 WSSC-MR                28.56      28.19 JO      15  
  5 Moore, Korianne M   11 Barracudas-MR          30.23      29.32 SILV    14  
  6 Blum, Madison J     12 Barracudas-MR          29.00      29.51 SILV    13  
  7 Daly, Roisin        12 VAC-MR                 30.40      29.55 SILV    12  
  8 Martin, Alyssa D    12 WSSC-MR                30.13      29.64 SILV    11  
  9 Reede, Sydney A     12 NBS-MR                 30.82      29.77 SILV     9  
 10 Ayala, Ashley N     12 MWSC-MR                30.04      29.92 SILV     7  
 11 Pielka, Chloe E     12 BB-NJ                  30.39      29.93 SILV     6  
 12 Garcia, Naihomy T   11 VAC-MR                 29.72      29.98 SILV     5  
 13 Simpfenderfer, Kim  12 RFAC-MR                29.80      30.11 SILV     3.5
 13 Dembroski, Madison  11 VAC-MR                 29.92      30.11 SILV     3.5
 15 Nellis, Anna-Mae J  11 DA-MR                  30.54      30.16 SILV     2  
 16 Marrone, Samantha   12 WSSC-MR                30.46      30.32 SILV     1  
 17 Forbes, Jamie E     12 NBS-MR                 30.85      30.60 SILV   
 18 Cohen, Emily Z      11 RFAC-MR                30.61      30.76 SILV   
 19 Beckford, Tiffany   12 PBAC-MR                30.45      31.01        
 20 Nunez, Gabby B      11 RFAC-MR                30.76      31.30        
 21 DeGeorge, Sierra    12 PBAC-MR                31.11      31.43        
 22 Hamm, Alexis A      11 BB-NJ                  30.79      31.48        
 23 Laquidara, Julia C  12 WSSC-MR                31.85      31.51        
 24 Armstrong, Claire   11 MWSC-MR                31.86      31.60        
 25 Ciofalo, Angelica   11 BB-NJ                  32.74      31.64        
 26 DiLiberto, Kayla E  12 WSSC-MR                40.59      31.66        
 27 Fisher, Lauren R    12 BB-NJ                  31.46      31.71        
 28 MacHugh, Emily H    12 NBS-MR                 30.62      31.78        
 29 DeTitta, Meg J      11 BB-NJ                  32.35      31.98        
 30 Leger, Adelle J     11 MVA-MR                 31.16      32.05        
 31 Whitehurst, Gabby   11 MVA-MR                 33.48      32.36        
 32 Dewhurst, Julia J   11 DA-MR                  32.34      33.11        
 33 Dickman, Mackenzie  11 VAC-MR                 32.80      33.35        
 34 Regenauer, Hana M   11 WSSC-MR                31.95      33.77        
 35 Strickland, Sidney  12 BB-NJ                  33.73      34.05        
 35 Loughran, Megan R   11 RFAC-MR                32.43      34.05        
 37 Donaldson, Savanna  11 Barracudas-MR          33.45      34.08        
 38 Marker, Sarah A     11 BB-NJ                  34.55      34.11        
 39 Beamish, Keegan J   12 MVA-MR                 34.37      34.34        
 40 O'Hara, Lily B      11 DA-MR                  35.01      34.71        
 41 Kennedy, Kelly R    12 WSSC-MR                34.48      35.12        
 42 Dwyer, Catie R      12 WSSC-MR                   NT      35.32        
 43 Quinn, Chloe L      11 WSSC-MR                33.88      35.51        
 44 Perez, Kate A       12 NBS-MR                 32.87      35.74        
 45 Cook, April M       11 RFAC-MR                35.76      35.78        
 46 Williams, Grace K   11 NBS-MR                 36.29      35.87        
 47 Spina, Vanessa      12 MVA-MR                 38.32      36.16        
 48 Satriano, Delia     11 VAC-MR                 35.45      36.48        
 49 VanDermark, Hae K   12 Barracudas-MR          34.75      36.53        
 50 Edwards, Colleen    12 WSSC-MR                34.98      37.25        
 51 McNerney, Julia P   11 BB-NJ                  35.87      37.35        
 52 Zaglewski, Claudia  11 BB-NJ                  37.43      38.05        
 53 Clark, Emma A       11 DA-MR                  38.21      38.24        
 54 Sheehan, Maura P    11 BB-NJ                  38.88      39.00        
 55 Thompson, Erin S    11 Barracudas-MR          38.46      40.93        
 56 Fernandes, Thea L   12 MWSC-MR                39.13      41.37        
 57 Roach, Naomi D      12 NBS-MR                 39.59      42.41        
 58 Brand, Madeleine G  11 DA-MR                   1.10      42.44        
 59 Field, Meghan F     12 WSSC-MR                41.33      43.33        
 60 Jackman, Anayah     11 Barracudas-MR          40.71      45.00        
 61 Appalaneni, Suma    11 BB-NJ                  45.82      45.13        
 -- Fassbender, Rachel  12 NBS-MR                 45.69         DQ        
      False start
 -- Weisman, Ashley     12 PBAC-MR                28.53         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:00.29  ZQ
              1:01.79  JO
              1:08.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bosse, Clare M      12 NBS-MR                 58.12      56.84 ZQ      20  
                  27.72       56.84 (29.12)                                        
  2 Bacigal, Paige M    12 NBS-MR                 59.79      58.23 ZQ      17  
                  28.35       58.23 (29.88)                                        
  3 Miller, Elissa J    11 WSSC-MR              1:03.45    1:02.60 SILV    16  
                  29.56     1:02.60 (33.04)                                        
  4 Ayala, Ashley N     12 MWSC-MR              1:04.74    1:02.71 SILV    15  
                  30.67     1:02.71 (32.04)                                        
  5 Gibbons, Abigail M  12 AG-MR                1:02.66    1:02.73 SILV    14  
                  29.61     1:02.73 (33.12)                                        
  6 Simpfenderfer, Kim  12 RFAC-MR              1:04.16    1:03.40 SILV    13  
                  30.35     1:03.40 (33.05)                                        
  7 O'Brien, Jessica A  11 MWSC-MR              1:08.24    1:05.52 SILV    12  
                  31.08     1:05.52 (34.44)                                        
  8 Marrone, Samantha   12 WSSC-MR              1:05.88    1:05.65 SILV    11  
                  31.17     1:05.65 (34.48)                                        
  9 MacHugh, Emily H    12 NBS-MR               1:09.75    1:05.78 SILV     9  
                  32.15     1:05.78 (33.63)                                        
 10 Reede, Sydney A     12 NBS-MR               1:07.98    1:06.23 SILV     7  
                  31.26     1:06.23 (34.97)                                        
 11 Forbes, Jamie E     12 NBS-MR               1:08.66    1:06.66 SILV     6  
                  32.08     1:06.66 (34.58)                                        
 12 Moore, Korianne M   11 Barracudas-MR        1:08.82    1:06.67 SILV     5  
                  31.94     1:06.67 (34.73)                                        
 13 Yen, Becca          12 RFAC-MR              1:06.54    1:06.75 SILV     4  
                  32.35     1:06.75 (34.40)                                        
 14 Caceres, Olivia L   12 PBAC-MR              1:07.56    1:06.94 SILV     3  
                  32.42     1:06.94 (34.52)                                        
 15 Nunez, Gabby B      11 RFAC-MR              1:10.29    1:07.26 SILV     2  
                  32.22     1:07.26 (35.04)                                        
 16 Nellis, Anna-Mae J  11 DA-MR                1:08.40    1:08.01 SILV     1  
                  31.75     1:08.01 (36.26)                                        
 17 Laquidara, Julia C  12 WSSC-MR              1:09.49    1:08.25 SILV   
                  32.99     1:08.25 (35.26)                                        
 18 Beckford, Tiffany   12 PBAC-MR              1:11.13    1:08.95        
                  32.85     1:08.95 (36.10)                                        
 19 Destro, Jenna A     12 BB-NJ                1:10.39    1:09.20        
                  33.25     1:09.20 (35.95)                                        
 20 Cally, Anna E       11 BB-NJ                1:11.56    1:09.30        
                  33.19     1:09.30 (36.11)                                        
 21 Fisher, Lauren R    12 BB-NJ                1:10.03    1:09.64        
                  33.48     1:09.64 (36.16)                                        
 22 DiLiberto, Kayla E  12 WSSC-MR              1:14.98    1:09.77        
                  33.44     1:09.77 (36.33)                                        
 23 Armstrong, Claire   11 MWSC-MR              1:13.36    1:10.19        
                  33.09     1:10.19 (37.10)                                        
 24 Caceres, Marcella   12 PBAC-MR              1:10.87    1:10.27        
                  33.54     1:10.27 (36.73)                                        
 25 Ciofalo, Angelica   11 BB-NJ                1:11.87    1:10.47        
                  33.76     1:10.47 (36.71)                                        
 26 Strickland, Sidney  12 BB-NJ                1:13.43    1:10.61        
                  33.85     1:10.61 (36.76)                                        
 27 Beneat, Nicole M    12 MWSC-MR              1:10.40    1:10.62        
                  34.10     1:10.62 (36.52)                                        
 28 Cohen, Emily Z      11 RFAC-MR              1:11.23    1:10.94        
                  33.87     1:10.94 (37.07)                                        
 29 Dewhurst, Julia J   11 DA-MR                1:12.20    1:11.30        
                  33.96     1:11.30 (37.34)                                        
 30 Dwyer, Catie R      12 WSSC-MR              1:11.04    1:11.50        
                  34.29     1:11.50 (37.21)                                        
 31 Whitehurst, Gabby   11 MVA-MR               1:13.87    1:12.07        
                  34.10     1:12.07 (37.97)                                        
 32 Ring, Bianca D      12 WSSC-MR              1:20.20    1:13.41        
                  34.21     1:13.41 (39.20)                                        
 33 Henriques, Julia M  12 MVA-MR               1:18.29    1:14.38        
                  37.25     1:14.38 (37.13)                                        
 34 Palmer, Kathryn E   12 WSSC-MR              1:17.31    1:14.63        
                  34.86     1:14.63 (39.77)                                        
 35 O'Hara, Lily B      11 DA-MR                1:18.99    1:15.09        
                  36.03     1:15.09 (39.06)                                        
 36 Cartwright, Lizzie  12 Barracudas-MR        1:28.07    1:15.32        
                  35.07     1:15.32 (40.25)                                        
 37 Beamish, Keegan J   12 MVA-MR               1:18.70    1:15.38        
                  35.56     1:15.38 (39.82)                                        
 38 Quinn, Chloe L      11 WSSC-MR              1:18.45    1:15.48        
                  35.18     1:15.48 (40.30)                                        
 38 Perez, Kate A       12 NBS-MR               1:15.02    1:15.48        
                  35.75     1:15.48 (39.73)                                        
 40 Donaldson, Savanna  11 Barracudas-MR        1:15.68    1:15.78        
                  35.84     1:15.78 (39.94)                                        
 41 Cook, April M       11 RFAC-MR              1:18.01    1:16.49        
                  36.77     1:16.49 (39.72)                                        
 42 Ebner, Jessica M    12 MWSC-MR              1:17.45    1:17.40        
                  35.80     1:17.40 (41.60)                                        
 43 Edwards, Colleen    12 WSSC-MR              1:21.67    1:17.90        
                  36.83     1:17.90 (41.07)                                        
 44 Loughran, Megan R   11 RFAC-MR              1:16.33    1:20.44        
                  37.99     1:20.44 (42.45)                                        
 45 Elgayar, Jasmine    11 AG-MR                     NT    1:22.20        
                  37.20     1:22.20 (45.00)                                        
 46 VanDermark, Hae K   12 Barracudas-MR        1:19.23    1:22.38        
                  39.42     1:22.38 (42.96)                                        
 47 McNerney, Julia P   11 BB-NJ                1:22.39    1:22.57        
                  39.74     1:22.57 (42.83)                                        
 48 Zaglewski, Claudia  11 BB-NJ                1:24.06    1:23.67        
                  41.01     1:23.67 (42.66)                                        
 49 Bosso, Emily G      12 BB-NJ                1:24.57    1:24.31        
 50 Clark, Emma A       11 DA-MR                1:26.88    1:26.23        
                  40.54     1:26.23 (45.69)                                        
 51 Thompson, Erin S    11 Barracudas-MR        1:32.07    1:31.70        
                  42.82     1:31.70 (48.88)                                        
 52 Field, Meghan F     12 WSSC-MR              1:38.43    1:32.17        
                  42.57     1:32.17 (49.60)                                        
 53 Jackman, Anayah     11 Barracudas-MR        1:24.18    1:32.53        
                  43.92     1:32.53 (48.61)                                        
 54 Fernandes, Thea L   12 MWSC-MR              1:29.36    1:33.62        
 55 Cavlov, Megan E     11 BB-NJ                1:44.02    1:35.13        
                  43.12     1:35.13 (52.01)                                        
 56 Fassbender, Rachel  12 NBS-MR               1:49.10    1:43.93        
                  47.23     1:43.93 (56.70)                                        
 -- Babitz, Haily J     11 AG-MR                1:13.77         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.99  ZQ
              2:13.99  JO
              2:25.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tuttle, Mackenzie   12 MWSC-MR              2:20.88    2:04.61 ZQ      20  
                  28.24     1:00.11 (31.87)     1:33.17 (33.06)     2:04.61 (31.44)
  2 Bosse, Clare M      12 NBS-MR               2:10.27    2:06.42 ZQ      17  
                  30.01     1:02.91 (32.90)     1:34.71 (31.80)     2:06.42 (31.71)
  3 Bacigal, Paige M    12 NBS-MR               2:07.32    2:08.68 ZQ      16  
                  30.29     1:02.95 (32.66)     1:36.05 (33.10)     2:08.68 (32.63)
  4 Ayala, Ashley N     12 MWSC-MR              2:17.52    2:16.16 SILV    15  
                  31.55     1:06.17 (34.62)     1:41.53 (35.36)     2:16.16 (34.63)
  5 Simpfenderfer, Kim  12 RFAC-MR              2:17.79    2:17.99 SILV    14  
                  30.93     1:05.63 (34.70)     1:41.70 (36.07)     2:17.99 (36.29)
  6 Martin, Alyssa D    12 WSSC-MR              2:18.83    2:18.52 SILV    13  
                  31.54     1:06.74 (35.20)     1:42.83 (36.09)     2:18.52 (35.69)
  7 Dembroski, Madison  11 VAC-MR               2:27.46    2:19.07 SILV    12  
                  32.43     1:08.00 (35.57)     1:43.92 (35.92)     2:19.07 (35.15)
  8 Forbes, Jamie E     12 NBS-MR               2:22.53    2:19.75 SILV    11  
                  32.63     1:08.71 (36.08)     1:44.85 (36.14)     2:19.75 (34.90)
  9 MacHugh, Emily H    12 NBS-MR               2:24.81    2:22.22 SILV     9  
                  32.78     1:08.91 (36.13)     1:45.83 (36.92)     2:22.22 (36.39)
 10 Pielka, Chloe E     12 BB-NJ                2:27.75    2:23.41 SILV     7  
                  32.63     1:10.02 (37.39)     1:47.59 (37.57)     2:23.41 (35.82)
 11 Daly, Roisin        12 VAC-MR               2:21.40    2:23.73 SILV     6  
                  32.55     1:08.85 (36.30)     1:46.18 (37.33)     2:23.73 (37.55)
 12 Garcia, Naihomy T   11 VAC-MR               2:28.58    2:25.17 SILV     5  
                  31.78     1:09.95 (38.17)     1:48.79 (38.84)     2:25.17 (36.38)
 13 Reede, Sydney A     12 NBS-MR               2:31.76    2:25.31 SILV     4  
                  32.68     1:10.31 (37.63)     1:49.48 (39.17)     2:25.31 (35.83)
 14 Destro, Jenna A     12 BB-NJ                2:33.48    2:25.39 SILV     3  
                  33.94     1:10.68 (36.74)     1:48.30 (37.62)     2:25.39 (37.09)
 15 Nellis, Anna-Mae J  11 DA-MR                2:38.27    2:28.19          2  
                  32.73     1:10.99 (38.26)     1:50.89 (39.90)     2:28.19 (37.30)
 16 Fisher, Lauren R    12 BB-NJ                2:36.06    2:31.26          1  
                  34.04     1:12.84 (38.80)     1:52.71 (39.87)     2:31.26 (38.55)
 17 Cally, Anna E       11 BB-NJ                2:37.82    2:31.50        
                  34.06     1:13.38 (39.32)     1:52.72 (39.34)     2:31.50 (38.78)
 18 Ciofalo, Angelica   11 BB-NJ                2:36.56    2:33.06        
                  35.51     1:15.26 (39.75)     1:55.31 (40.05)     2:33.06 (37.75)
 19 Nunez, Gabby B      11 RFAC-MR              2:27.56    2:34.96        
                  33.43     1:10.66 (37.23)     1:51.60 (40.94)     2:34.96 (43.36)
 20 Cohen, Emily Z      11 RFAC-MR              2:39.00    2:36.60        
                  34.67     1:15.01 (40.34)     1:56.32 (41.31)     2:36.60 (40.28)
 21 O'Hara, Lily B      11 DA-MR                     NT    2:37.17        
                  37.83     1:19.76 (41.93)     1:59.92 (40.16)     2:37.17 (37.25)
 22 Dwyer, Catie R      12 WSSC-MR              2:36.36    2:38.12        
                  35.91     1:15.27 (39.36)     1:56.39 (41.12)     2:38.12 (41.73)
 23 Satriano, Delia     11 VAC-MR               2:42.08    2:42.55        
                  36.41     1:17.79 (41.38)     2:00.26 (42.47)     2:42.55 (42.29)
 24 Dickman, Mackenzie  11 VAC-MR               2:43.69    2:43.37        
                  35.69     1:18.11 (42.42)     2:00.76 (42.65)     2:43.37 (42.61)
 25 Whitehurst, Gabby   11 MVA-MR               2:45.44    2:46.22        
                  34.02     1:14.92 (40.90)     2:01.36 (46.44)     2:46.22 (44.86)
 26 Perez, Kate A       12 NBS-MR               2:45.26    2:47.81        
                  36.22     1:18.28 (42.06)     2:03.07 (44.79)     2:47.81 (44.74)
 27 Cook, April M       11 RFAC-MR              2:45.69    2:50.25        
                  39.22     1:22.93 (43.71)     2:08.13 (45.20)     2:50.25 (42.12)
 28 DeTitta, Meg J      11 BB-NJ                     NT    2:50.35        
                  38.66     1:23.55 (44.89)     2:08.83 (45.28)     2:50.35 (41.52)
 29 Marker, Sarah A     11 BB-NJ                     NT    2:50.39        
                  40.01     1:24.05 (44.04)     2:09.74 (45.69)     2:50.39 (40.65)
 30 Loughran, Megan R   11 RFAC-MR              2:58.01    2:54.54        
                  39.99     1:24.57 (44.58)     2:11.79 (47.22)     2:54.54 (42.75)
 31 Williams, Grace K   11 NBS-MR               3:15.72    2:54.84        
                  38.69     1:24.20 (45.51)     2:12.20 (48.00)     2:54.84 (42.64)
 32 Kennedy, Kelly R    12 WSSC-MR                   NT    2:58.41        
                  40.69     1:26.83 (46.14)     2:13.21 (46.38)     2:58.41 (45.20)
 33 Bosso, Emily G      12 BB-NJ                3:15.98    3:02.53        
                  41.20     1:28.20 (47.00)     2:16.06 (47.86)     3:02.53 (46.47)
 34 Clark, Emma A       11 DA-MR                     NT    3:10.85        
                  42.36     1:31.83 (49.47)     2:22.51 (50.68)     3:10.85 (48.34)
 35 Kaw, Rhea           11 MWSC-MR              2:55.89    3:23.36        
                  41.03     1:32.25 (51.22)     2:28.62 (56.37)     3:23.36 (54.74)
 36 Kaw, Sheena         11 MWSC-MR              3:05.89    4:03.14        
                  56.20   1:56.85 (1:00.65)   3:03.99 (1:07.14)     4:03.14 (59.15)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.69  ZQ
                32.99  JO
                37.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bosse, Clare M      12 NBS-MR                 30.15      30.00 ZQ      20  
  2 Bacigal, Paige M    12 NBS-MR                 33.72      32.71 JO      17  
  3 Blum, Madison J     12 Barracudas-MR          32.15      33.21 SILV    16  
  4 Miller, Elissa J    11 WSSC-MR                33.96      33.27 SILV    15  
  5 Simpfenderfer, Kim  12 RFAC-MR                31.96      33.29 SILV    14  
  6 Gibbons, Abigail M  12 AG-MR                  33.74      33.32 SILV    13  
  7 Pielka, Chloe E     12 BB-NJ                  34.45      33.79 SILV    12  
  8 Reede, Sydney A     12 NBS-MR                 35.68      34.00 SILV    11  
  9 Martin, Alyssa D    12 WSSC-MR                36.01      34.33 SILV     9  
 10 Ayala, Ashley N     12 MWSC-MR                35.37      34.50 SILV     7  
 11 Hamm, Alexis A      11 BB-NJ                  36.36      35.15 SILV     6  
 12 MacHugh, Emily H    12 NBS-MR                 35.41      35.97 SILV     4.5
 12 Caceres, Olivia L   12 PBAC-MR                35.35      35.97 SILV     4.5
 14 DeTitta, Meg J      11 BB-NJ                  36.41      36.37 SILV     3  
 15 O'Brien, Jessica A  11 MWSC-MR                38.42      36.41 SILV     2  
 16 Yen, Becca          12 RFAC-MR                37.08      36.49 SILV     1  
 17 Forbes, Jamie E     12 NBS-MR                 37.60      36.53 SILV   
 18 Cohen, Emily Z      11 RFAC-MR                35.39      36.83 SILV   
 19 Ciofalo, Angelica   11 BB-NJ                  38.92      37.13 SILV   
 20 Nunez, Gabby B      11 RFAC-MR                34.94      37.31 SILV   
 21 Leger, Adelle J     11 MVA-MR                 36.74      37.33 SILV   
 22 Beneat, Nicole M    12 MWSC-MR                35.85      37.67 SILV   
 23 DiLiberto, Kayla E  12 WSSC-MR                40.59      37.73 SILV   
 24 Armstrong, Claire   11 MWSC-MR                37.42      37.94 SILV   
 25 Caceres, Marcella   12 PBAC-MR                37.07      38.44        
 26 O'Hara, Lily B      11 DA-MR                  39.74      38.48        
 27 Regenauer, Hana M   11 WSSC-MR                36.50      38.58        
 28 Dwyer, Catie R      12 WSSC-MR                36.51      38.79        
 28 Strickland, Sidney  12 BB-NJ                  38.63      38.79        
 30 Cally, Anna E       11 BB-NJ                  39.85      38.92        
 31 Ebner, Jessica M    12 MWSC-MR                40.24      39.75        
 32 Perez, Kate A       12 NBS-MR                 41.82      40.10        
 33 Palmer, Kathryn E   12 WSSC-MR                41.02      40.52        
 34 Bosso, Emily G      12 BB-NJ                  41.96      41.32        
 35 Whitehurst, Gabby   11 MVA-MR                 40.56      41.34        
 36 Cook, April M       11 RFAC-MR                41.09      41.39        
 37 Henriques, Julia M  12 MVA-MR                 40.59      41.49        
 38 McNerney, Julia P   11 BB-NJ                  43.58      42.12        
 39 Beamish, Keegan J   12 MVA-MR                 43.62      42.34        
 40 Loughran, Megan R   11 RFAC-MR                41.87      42.77        
 41 Quinn, Chloe L      11 WSSC-MR                44.28      43.12        
 42 Edwards, Colleen    12 WSSC-MR                42.01      43.19        
 43 Williams, Grace K   11 NBS-MR                    NT      44.01        
 44 Donaldson, Savanna  11 Barracudas-MR          43.17      44.36        
 45 VanDermark, Hae K   12 Barracudas-MR          43.32      44.56        
 46 Thompson, Erin S    11 Barracudas-MR          46.34      45.13        
 47 Zaglewski, Claudia  11 BB-NJ                  44.78      45.71        
 48 Clark, Emma A       11 DA-MR                  46.30      45.82        
 49 Fernandes, Thea L   12 MWSC-MR                44.74      46.08        
 50 Field, Meghan F     12 WSSC-MR                46.98      46.83        
 51 Cavlov, Megan E     11 BB-NJ                  52.14      50.52        
 52 Brand, Madeleine G  11 DA-MR                     NT      51.02        
 53 Jackman, Anayah     11 Barracudas-MR          50.91      53.28        
 54 Fassbender, Rachel  12 NBS-MR                 38.32      53.93        
 -- Elgayar, Jasmine    11 AG-MR                  44.48         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Babitz, Haily J     11 AG-MR                  39.37         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:10.49  JO
              1:21.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Regenauer, Christi  12 DA-MR                1:04.29    1:01.66 ZQ      20  
                  30.06     1:01.66 (31.60)                                        
  2 Bosse, Clare M      12 NBS-MR               1:04.11    1:04.54 ZQ      17  
                  31.42     1:04.54 (33.12)                                        
  3 Tuttle, Mackenzie   12 MWSC-MR              1:09.71    1:07.22 ZQ      16  
                  32.96     1:07.22 (34.26)                                        
  4 Ayala, Ashley N     12 MWSC-MR              1:12.57    1:09.94 JO      15  
                  34.95     1:09.94 (34.99)                                        
  5 Bacigal, Paige M    12 NBS-MR               1:09.78    1:09.98 JO      14  
                  34.17     1:09.98 (35.81)                                        
  6 Simpfenderfer, Kim  12 RFAC-MR              1:09.92    1:10.60 SILV    13  
                  34.00     1:10.60 (36.60)                                        
  7 Blum, Madison J     12 Barracudas-MR        1:11.60    1:12.80 SILV    12  
  8 Reede, Sydney A     12 NBS-MR               1:17.43    1:14.44 SILV    11  
                  36.93     1:14.44 (37.51)                                        
  9 Martin, Alyssa D    12 WSSC-MR              1:18.37    1:15.91 SILV     9  
                  37.11     1:15.91 (38.80)                                        
 10 Marrone, Samantha   12 WSSC-MR              1:17.86    1:16.11 SILV     7  
                  37.60     1:16.11 (38.51)                                        
 11 Forbes, Jamie E     12 NBS-MR               1:15.76    1:16.30 SILV     6  
                  36.41     1:16.30 (39.89)                                        
 12 Hamm, Alexis A      11 BB-NJ                1:18.48    1:16.80 SILV     5  
                  37.84     1:16.80 (38.96)                                        
 13 Garcia, Naihomy T   11 VAC-MR               1:16.28    1:17.01 SILV     4  
                  37.75     1:17.01 (39.26)                                        
 14 Laquidara, Julia C  12 WSSC-MR              1:25.99    1:17.29 SILV     3  
 15 MacHugh, Emily H    12 NBS-MR               1:17.28    1:17.42 SILV     2  
                  37.84     1:17.42 (39.58)                                        
 16 Leger, Adelle J     11 MVA-MR               1:22.56    1:17.95 SILV     1  
                  38.28     1:17.95 (39.67)                                        
 17 Daly, Roisin        12 VAC-MR               1:17.03    1:17.98 SILV   
                  37.81     1:17.98 (40.17)                                        
 18 Destro, Jenna A     12 BB-NJ                     NT    1:19.22 SILV   
                  38.81     1:19.22 (40.41)                                        
 19 Strickland, Sidney  12 BB-NJ                1:22.88    1:19.84 SILV   
                  39.15     1:19.84 (40.69)                                        
 20 Nunez, Gabby B      11 RFAC-MR              1:18.41    1:20.36 SILV   
                  38.77     1:20.36 (41.59)                                        
 21 Dembroski, Madison  11 VAC-MR               1:20.59    1:20.78 SILV   
                  38.67     1:20.78 (42.11)                                        
 22 Nellis, Anna-Mae J  11 DA-MR                1:19.69    1:21.15 SILV   
                  39.54     1:21.15 (41.61)                                        
 23 Dewhurst, Julia J   11 DA-MR                1:22.23    1:21.29 SILV   
 24 Cohen, Emily Z      11 RFAC-MR              1:20.18    1:21.71 SILV   
                  39.94     1:21.71 (41.77)                                        
 25 Fisher, Lauren R    12 BB-NJ                1:26.41    1:21.98 SILV   
                  39.44     1:21.98 (42.54)                                        
 26 O'Hara, Lily B      11 DA-MR                1:23.41    1:22.59        
                  40.27     1:22.59 (42.32)                                        
 27 Dickman, Mackenzie  11 VAC-MR               1:22.81    1:22.72        
                  39.72     1:22.72 (43.00)                                        
 28 Cally, Anna E       11 BB-NJ                1:23.76    1:23.42        
                  40.62     1:23.42 (42.80)                                        
 29 Beckford, Tiffany   12 PBAC-MR              1:26.10    1:24.84        
                  42.01     1:24.84 (42.83)                                        
 30 Cook, April M       11 RFAC-MR              1:25.48    1:25.81        
                  43.28     1:25.81 (42.53)                                        
 31 Perez, Kate A       12 NBS-MR               1:29.70    1:26.64        
                  42.14     1:26.64 (44.50)                                        
 32 Whitehurst, Gabby   11 MVA-MR               1:28.05    1:27.35        
                  43.27     1:27.35 (44.08)                                        
 33 Beamish, Keegan J   12 MVA-MR               1:37.71    1:27.43        
                  41.91     1:27.43 (45.52)                                        
 34 Bosso, Emily G      12 BB-NJ                1:33.19    1:30.53        
                  43.47     1:30.53 (47.06)                                        
 35 Peters, Caroline E  12 AG-MR                     NT    1:31.45        
                  43.71     1:31.45 (47.74)                                        
 36 McNerney, Julia P   11 BB-NJ                1:39.15    1:32.54        
                  44.65     1:32.54 (47.89)                                        
 37 Williams, Grace K   11 NBS-MR               1:34.89    1:33.56        
                  46.09     1:33.56 (47.47)                                        
 38 Edwards, Colleen    12 WSSC-MR              1:34.18    1:35.17        
 39 Satriano, Delia     11 VAC-MR                    NT    1:35.79        
                  46.34     1:35.79 (49.45)                                        
 40 Sheehan, Maura P    11 BB-NJ                1:46.72    1:37.64        
                  48.28     1:37.64 (49.36)                                        
 41 Zaglewski, Claudia  11 BB-NJ                1:39.28    1:37.69        
                  48.00     1:37.69 (49.69)                                        
 42 Fernandes, Thea L   12 MWSC-MR              1:38.09    1:38.94        
                  47.61     1:38.94 (51.33)                                        
 43 Loughran, Megan R   11 RFAC-MR              1:34.41    1:39.26        
                  48.90     1:39.26 (50.36)                                        
 44 Thompson, Erin S    11 Barracudas-MR             NT    1:39.64        
                  47.33     1:39.64 (52.31)                                        
 45 VanDermark, Hae K   12 Barracudas-MR        1:40.52    1:39.88        
                  50.35     1:39.88 (49.53)                                        
 46 Field, Meghan F     12 WSSC-MR                   NT    1:43.19        
 47 Spina, Vanessa      12 MVA-MR               1:56.72    1:45.63        
 48 Jackman, Anayah     11 Barracudas-MR        1:49.62    1:45.92        
                  52.96     1:45.92 (52.96)                                        
 49 Roach, Naomi D      12 NBS-MR               1:56.80    1:54.76        
                  53.28   1:54.76 (1:01.48)                                        
 50 Fassbender, Rachel  12 NBS-MR               1:57.07    1:57.78        
                  53.87   1:57.78 (1:03.91)                                        
 -- Dwyer, Catie R      12 WSSC-MR                   NT         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Kaw, Sheena         11 MWSC-MR              1:50.83         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Appalaneni, Suma    11 BB-NJ                     NT         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Donaldson, Savanna  11 Barracudas-MR        1:39.42         DQ        
      Did not finish on back
 -- Kaw, Rhea           11 MWSC-MR              1:41.14         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                37.19  JO
                42.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bosse, Clare M      12 NBS-MR                 37.03      34.83 ZQ      20  
  2 Regenauer, Christi  12 DA-MR                  35.08      35.05 ZQ      17  
  3 Gibbons, Abigail M  12 AG-MR                  38.55      36.64 JO      16  
  4 MacHugh, Emily H    12 NBS-MR                 38.95      37.79 SILV    15  
  5 Martin, Alyssa D    12 WSSC-MR                37.50      38.38 SILV    14  
  6 Bacigal, Paige M    12 NBS-MR                 39.38      39.10 SILV    13  
  7 Forbes, Jamie E     12 NBS-MR                 40.95      39.44 SILV    12  
  8 Moore, Korianne M   11 Barracudas-MR          40.12      39.58 SILV    11  
  9 Reede, Sydney A     12 NBS-MR                 41.39      39.73 SILV     9  
 10 Laquidara, Julia C  12 WSSC-MR                40.78      39.83 SILV     7  
 11 Yen, Becca          12 RFAC-MR                39.22      39.98 SILV     6  
 12 Ayala, Ashley N     12 MWSC-MR                40.71      40.37 SILV     5  
 13 Pielka, Chloe E     12 BB-NJ                  41.31      40.61 SILV     4  
 14 Leger, Adelle J     11 MVA-MR                 39.57      40.70 SILV     3  
 15 O'Brien, Jessica A  11 MWSC-MR                41.41      40.78 SILV     2  
 16 Cohen, Emily Z      11 RFAC-MR                40.90      41.31 SILV     1  
 17 Hamm, Alexis A      11 BB-NJ                  43.69      41.38 SILV   
 18 Simpfenderfer, Kim  12 RFAC-MR                40.48      41.56 SILV   
 19 Nunez, Gabby B      11 RFAC-MR                43.22      42.08 SILV   
 20 Nellis, Anna-Mae J  11 DA-MR                  43.64      42.30 SILV   
 21 Cally, Anna E       11 BB-NJ                  42.40      42.57 SILV   
 22 Strickland, Sidney  12 BB-NJ                  43.43      42.65 SILV   
 23 Fisher, Lauren R    12 BB-NJ                  41.73      42.78 SILV   
 24 Beckford, Tiffany   12 PBAC-MR                43.03      42.92        
 25 Donaldson, Savanna  11 Barracudas-MR          42.48      43.20        
 26 Loughran, Megan R   11 RFAC-MR                44.08      43.37        
 27 Beamish, Keegan J   12 MVA-MR                 45.80      43.66        
 28 Dewhurst, Julia J   11 DA-MR                  42.91      43.81        
 29 Caceres, Olivia L   12 PBAC-MR                43.75      44.44        
 30 Dwyer, Catie R      12 WSSC-MR                43.73      44.49        
 31 Regenauer, Hana M   11 WSSC-MR                44.69      44.76        
 32 Ebner, Jessica M    12 MWSC-MR                46.98      44.99        
 33 Beneat, Nicole M    12 MWSC-MR                46.47      45.14        
 34 O'Hara, Lily B      11 DA-MR                  45.87      45.94        
 35 Palmer, Kathryn E   12 WSSC-MR                46.24      46.32        
 36 Ring, Bianca D      12 WSSC-MR                46.33      46.37        
 37 Cartwright, Lizzie  12 Barracudas-MR          52.25      46.52        
 38 Quinn, Chloe L      11 WSSC-MR                46.59      47.60        
 39 Cook, April M       11 RFAC-MR                49.88      48.33        
 40 Whitehurst, Gabby   11 MVA-MR                 46.47      48.60        
 41 DeTitta, Meg J      11 BB-NJ                  48.42      48.67        
 42 Elgayar, Jasmine    11 AG-MR                     NT      49.16        
 43 Zaglewski, Claudia  11 BB-NJ                  47.96      49.67        
 44 Williams, Grace K   11 NBS-MR                    NT      49.70        
 45 Cavlov, Megan E     11 BB-NJ                  49.95      49.87        
 46 Thompson, Erin S    11 Barracudas-MR          51.48      50.84        
 47 Fernandes, Thea L   12 MWSC-MR                49.88      51.58        
 48 VanDermark, Hae K   12 Barracudas-MR          53.39      52.42        
 49 Edwards, Colleen    12 WSSC-MR                51.30      52.92        
 50 McNerney, Julia P   11 BB-NJ                  54.47      54.06        
 51 Jackman, Anayah     11 Barracudas-MR          56.51      59.21        
 52 Clark, Emma A       11 DA-MR                  58.78    1:00.64        
 53 Brand, Madeleine G  11 DA-MR                     NT    1:05.08        
 54 Fassbender, Rachel  12 NBS-MR               1:01.45    1:08.70        
 -- Caceres, Marcella   12 PBAC-MR                43.74         DQ        
      False start
 -- Perez, Kate A       12 NBS-MR                 43.22         DQ        
 -- Bosso, Emily G      12 BB-NJ                  54.24         DQ        
      Scissors kick
 -- Babitz, Haily J     11 AG-MR                  43.95         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.99  ZQ
              1:20.49  JO
              1:31.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Regenauer, Christi  12 DA-MR                1:17.38    1:16.27 ZQ      20  
                  36.70     1:16.27 (39.57)                                        
  2 Bosse, Clare M      12 NBS-MR               1:17.56    1:16.35 ZQ      17  
                  36.88     1:16.35 (39.47)                                        
  3 Forbes, Jamie E     12 NBS-MR               1:25.54    1:23.50 SILV    15.5
                  39.91     1:23.50 (43.59)                                        
  3 MacHugh, Emily H    12 NBS-MR               1:21.55    1:23.50 SILV    15.5
                  39.74     1:23.50 (43.76)                                        
  5 Bacigal, Paige M    12 NBS-MR               1:23.56    1:24.63 SILV    14  
                  40.11     1:24.63 (44.52)                                        
  6 DeGeorge, Sierra    12 PBAC-MR              1:26.34    1:25.80 SILV    13  
                  41.39     1:25.80 (44.41)                                        
  7 Martin, Alyssa D    12 WSSC-MR              1:28.33    1:25.87 SILV    12  
                  42.14     1:25.87 (43.73)                                        
  8 Simpfenderfer, Kim  12 RFAC-MR              1:26.98    1:27.20 SILV    11  
                  41.44     1:27.20 (45.76)                                        
  9 Moore, Korianne M   11 Barracudas-MR        1:28.67    1:27.29 SILV     9  
                  40.19     1:27.29 (47.10)                                        
 10 Daly, Roisin        12 VAC-MR               1:28.38    1:27.49 SILV     7  
                  41.25     1:27.49 (46.24)                                        
 11 Ayala, Ashley N     12 MWSC-MR              1:25.10    1:28.19 SILV     6  
                  42.13     1:28.19 (46.06)                                        
 12 Dembroski, Madison  11 VAC-MR               1:29.90    1:28.46 SILV     5  
                  42.20     1:28.46 (46.26)                                        
 13 Perez, Kate A       12 NBS-MR               1:29.93    1:28.73 SILV     4  
                  42.74     1:28.73 (45.99)                                        
 14 Leger, Adelle J     11 MVA-MR               1:29.85    1:30.91 SILV     3  
                  43.07     1:30.91 (47.84)                                        
 15 Reede, Sydney A     12 NBS-MR               1:31.80    1:31.44 SILV     2  
                  43.51     1:31.44 (47.93)                                        
 16 Dewhurst, Julia J   11 DA-MR                1:28.64    1:31.50 SILV     1  
                  44.71     1:31.50 (46.79)                                        
 17 Nunez, Gabby B      11 RFAC-MR              1:33.72    1:31.81        
                  44.31     1:31.81 (47.50)                                        
 18 Destro, Jenna A     12 BB-NJ                1:30.23    1:32.86        
                  43.96     1:32.86 (48.90)                                        
 19 Dwyer, Catie R      12 WSSC-MR                   NT    1:33.65        
                  43.80     1:33.65 (49.85)                                        
 20 Cohen, Emily Z      11 RFAC-MR              1:30.07    1:33.77        
                  44.79     1:33.77 (48.98)                                        
 21 Garcia, Naihomy T   11 VAC-MR               1:39.48    1:34.34        
                  44.33     1:34.34 (50.01)                                        
 22 Beamish, Keegan J   12 MVA-MR               1:36.67    1:34.91        
                  44.05     1:34.91 (50.86)                                        
 23 Strickland, Sidney  12 BB-NJ                1:41.60    1:34.92        
                  44.84     1:34.92 (50.08)                                        
 24 Donaldson, Savanna  11 Barracudas-MR        1:30.43    1:35.37        
                  46.71     1:35.37 (48.66)                                        
 25 Nellis, Anna-Mae J  11 DA-MR                1:42.61    1:36.43        
                  45.80     1:36.43 (50.63)                                        
 26 Regenauer, Hana M   11 WSSC-MR              1:38.75    1:37.78        
                  45.79     1:37.78 (51.99)                                        
 27 Loughran, Megan R   11 RFAC-MR              1:38.69    1:41.50        
                  48.06     1:41.50 (53.44)                                        
 28 Kennedy, Kelly R    12 WSSC-MR              1:51.51    1:41.78        
                  48.97     1:41.78 (52.81)                                        
 29 Peters, Caroline E  12 AG-MR                1:43.05    1:42.87        
                  49.60     1:42.87 (53.27)                                        
 30 Williams, Grace K   11 NBS-MR               1:54.50    1:43.02        
                  49.69     1:43.02 (53.33)                                        
 31 Quinn, Chloe L      11 WSSC-MR              1:49.00    1:43.87        
                  47.93     1:43.87 (55.94)                                        
 32 Satriano, Delia     11 VAC-MR               1:47.26    1:45.37        
                  50.37     1:45.37 (55.00)                                        
 33 Cook, April M       11 RFAC-MR              1:47.46    1:51.06        
                  52.98     1:51.06 (58.08)                                        
 34 Thompson, Erin S    11 Barracudas-MR        1:55.22    1:51.71        
                  52.26     1:51.71 (59.45)                                        
 35 Fernandes, Thea L   12 MWSC-MR              1:54.35    1:54.97        
                  53.39   1:54.97 (1:01.58)                                        
 36 Edwards, Colleen    12 WSSC-MR              1:59.63    2:01.16        
                  57.36   2:01.16 (1:03.80)                                        
 37 Fassbender, Rachel  12 NBS-MR               2:16.01    2:27.70        
                1:06.77   2:27.70 (1:20.93)                                        
 -- O'Hara, Lily B      11 DA-MR                1:40.07         DQ        
      False start
 -- Roach, Naomi D      12 NBS-MR               2:52.05         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.89  ZQ
                31.59  JO
                35.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tuttle, Mackenzie   12 MWSC-MR                31.25      29.92 ZQ      20  
  2 Bacigal, Paige M    12 NBS-MR                 30.72      30.06 ZQ      17  
  3 Bosse, Clare M      12 NBS-MR                 31.23      30.35 ZQ      16  
  4 Miller, Elissa J    11 WSSC-MR                32.57      31.24 JO      15  
  5 Ayala, Ashley N     12 MWSC-MR                31.18      31.45 JO      14  
  6 Reede, Sydney A     12 NBS-MR                 33.05      31.74 SILV    13  
  7 Blum, Madison J     12 Barracudas-MR          32.79      31.79 SILV    12  
  8 Simpfenderfer, Kim  12 RFAC-MR                32.91      33.22 SILV    11  
  9 Dembroski, Madison  11 VAC-MR                 33.52      33.79 SILV     9  
 10 Daly, Roisin        12 VAC-MR                 33.83      34.03 SILV     7  
 11 MacHugh, Emily H    12 NBS-MR                 36.37      34.20 SILV     6  
 12 Ciofalo, Angelica   11 BB-NJ                  35.39      34.26 SILV     5  
 13 Marrone, Samantha   12 WSSC-MR                35.18      34.38 SILV     4  
 14 Nunez, Gabby B      11 RFAC-MR                34.12      34.84 SILV     3  
 15 Armstrong, Claire   11 MWSC-MR                36.38      35.16 SILV     2  
 16 Dewhurst, Julia J   11 DA-MR                  34.16      35.25 SILV     1  
 17 Moore, Korianne M   11 Barracudas-MR          35.86      35.70        
 18 Pielka, Chloe E     12 BB-NJ                  36.01      35.90        
 19 Hamm, Alexis A      11 BB-NJ                  35.76      36.01        
 20 Garcia, Naihomy T   11 VAC-MR                 34.87      36.60        
 21 Forbes, Jamie E     12 NBS-MR                 39.00      36.61        
 22 DeGeorge, Sierra    12 PBAC-MR                38.25      36.72        
 23 Dickman, Mackenzie  11 VAC-MR                    NT      37.74        
 24 Leger, Adelle J     11 MVA-MR                 39.56      38.05        
 25 Beckford, Tiffany   12 PBAC-MR                37.88      38.09        
 26 Cohen, Emily Z      11 RFAC-MR                38.40      38.34        
 27 Whitehurst, Gabby   11 MVA-MR                 39.54      38.84        
 28 Cally, Anna E       11 BB-NJ                  39.32      40.58        
 29 DeTitta, Meg J      11 BB-NJ                  41.37      40.90        
 29 Regenauer, Hana M   11 WSSC-MR                39.36      40.90        
 31 Dwyer, Catie R      12 WSSC-MR                   NT      41.07        
 32 VanDermark, Hae K   12 Barracudas-MR          39.12      41.54        
 33 Cook, April M       11 RFAC-MR                39.96      41.88        
 34 Donaldson, Savanna  11 Barracudas-MR          40.67      42.60        
 35 Bosso, Emily G      12 BB-NJ                  44.68      43.05        
 36 Perez, Kate A       12 NBS-MR                 41.49      43.39        
 37 Spina, Vanessa      12 MVA-MR                 44.53      43.62        
 38 Zaglewski, Claudia  11 BB-NJ                  44.68      43.72        
 39 Marker, Sarah A     11 BB-NJ                  45.73      43.97        
 40 Loughran, Megan R   11 RFAC-MR                38.63      44.55        
 41 Quinn, Chloe L      11 WSSC-MR                43.25      45.03        
 42 McNerney, Julia P   11 BB-NJ                  46.83      45.97        
 43 Beamish, Keegan J   12 MVA-MR                 47.00      46.98        
 44 Edwards, Colleen    12 WSSC-MR                48.74      48.87        
 45 Thompson, Erin S    11 Barracudas-MR          50.40      49.61        
 46 Field, Meghan F     12 WSSC-MR                49.50      50.37        
 47 Fernandes, Thea L   12 MWSC-MR                   NT      51.75        
 48 Brand, Madeleine G  11 DA-MR                   1.10      51.76        
 49 Sheehan, Maura P    11 BB-NJ                  52.26      52.84        
 50 Roach, Naomi D      12 NBS-MR               1:01.51      57.31        
 51 Jackman, Anayah     11 Barracudas-MR          56.66    1:01.53        
 52 Appalaneni, Suma    11 BB-NJ                1:01.54    1:01.77        
 -- DiLiberto, Kayla E  12 WSSC-MR                35.49         DQ        
      Scissors kick
 -- Weisman, Ashley     12 PBAC-MR                31.79         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:12.09  JO
              1:26.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bacigal, Paige M    12 NBS-MR               1:04.05    1:06.14 ZQ      20  
                  30.86     1:06.14 (35.28)                                        
  2 Bosse, Clare M      12 NBS-MR               1:08.23    1:07.87 ZQ      17  
                  33.09     1:07.87 (34.78)                                        
  3 Ayala, Ashley N     12 MWSC-MR              1:07.75    1:08.05 ZQ      16  
                  32.31     1:08.05 (35.74)                                        
  4 Gibbons, Abigail M  12 AG-MR                1:17.48    1:13.44 SILV    15  
                  33.05     1:13.44 (40.39)                                        
  5 Simpfenderfer, Kim  12 RFAC-MR              1:14.41    1:15.56 SILV    14  
  6 O'Brien, Jessica A  11 MWSC-MR              1:23.14    1:15.72 SILV    13  
                  34.69     1:15.72 (41.03)                                        
  7 Ciofalo, Angelica   11 BB-NJ                1:22.06    1:18.03 SILV    12  
                  35.99     1:18.03 (42.04)                                        
  8 Reede, Sydney A     12 NBS-MR               1:18.69    1:18.15 SILV    11  
                  35.55     1:18.15 (42.60)                                        
  9 Nellis, Anna-Mae J  11 DA-MR                1:17.65    1:19.73 SILV     9  
                  35.53     1:19.73 (44.20)                                        
 10 Dewhurst, Julia J   11 DA-MR                1:22.63    1:20.72 SILV     7  
                  38.63     1:20.72 (42.09)                                        
 11 Yen, Becca          12 RFAC-MR              1:20.12    1:20.81 SILV     6  
                  38.67     1:20.81 (42.14)                                        
 12 Nunez, Gabby B      11 RFAC-MR              1:17.79    1:20.97 SILV     5  
                  37.03     1:20.97 (43.94)                                        
 13 Marrone, Samantha   12 WSSC-MR              1:23.87    1:23.52 SILV     4  
                  36.95     1:23.52 (46.57)                                        
 14 Forbes, Jamie E     12 NBS-MR               1:25.54    1:24.60 SILV     3  
                  38.36     1:24.60 (46.24)                                        
 15 DiLiberto, Kayla E  12 WSSC-MR              1:27.56    1:25.00 SILV     2  
                  37.71     1:25.00 (47.29)                                        
 16 Destro, Jenna A     12 BB-NJ                1:31.07    1:28.12          1  
                  41.36     1:28.12 (46.76)                                        
 17 Dwyer, Catie R      12 WSSC-MR              1:31.61    1:30.54        
                  40.60     1:30.54 (49.94)                                        
 18 Cohen, Emily Z      11 RFAC-MR              1:28.00    1:34.48        
                  42.22     1:34.48 (52.26)                                        
 19 Elgayar, Jasmine    11 AG-MR                1:40.19    1:34.54        
                  42.26     1:34.54 (52.28)                                        
 20 Henriques, Julia M  12 MVA-MR                    NT    1:35.06        
                  41.53     1:35.06 (53.53)                                        
 21 Cook, April M       11 RFAC-MR              1:35.53    1:38.54        
                  46.70     1:38.54 (51.84)                                        
 22 Perez, Kate A       12 NBS-MR               1:34.64    1:41.48        
                  45.17     1:41.48 (56.31)                                        
 23 Loughran, Megan R   11 RFAC-MR              1:35.55    1:43.25        
                  46.82     1:43.25 (56.43)                                        
 24 Quinn, Chloe L      11 WSSC-MR              1:49.94    1:50.33        
 25 Williams, Grace K   11 NBS-MR                    NT    1:52.11        
                  52.73     1:52.11 (59.38)                                        
 -- MacHugh, Emily H    12 NBS-MR               1:21.08         DQ        
      One hand touch
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:10.49  ZQ
              1:11.29  JO
              1:18.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Regenauer, Christi  12 DA-MR                1:02.44    1:02.44 ZQ      20  
                  28.24     1:02.44 (34.20)                                        
  2 Bosse, Clare M      12 NBS-MR               1:06.90    1:07.06 ZQ      17  
                  30.86     1:07.06 (36.20)                                        
  3 Bacigal, Paige M    12 NBS-MR               1:08.81    1:10.46 ZQ      16  
                  31.92     1:10.46 (38.54)                                        
  4 Ayala, Ashley N     12 MWSC-MR              1:13.86    1:12.31 SILV    15  
                  34.46     1:12.31 (37.85)                                        
  5 Simpfenderfer, Kim  12 RFAC-MR              1:11.17    1:13.62 SILV    14  
                  33.40     1:13.62 (40.22)                                        
  6 Miller, Elissa J    11 WSSC-MR              1:12.97    1:13.72 SILV    13  
                  32.86     1:13.72 (40.86)                                        
  7 Blum, Madison J     12 Barracudas-MR        1:13.40    1:14.12 SILV    12  
                  33.24     1:14.12 (40.88)                                        
  8 Yen, Becca          12 RFAC-MR              1:13.84    1:15.38 SILV    11  
                  35.73     1:15.38 (39.65)                                        
  9 Martin, Alyssa D    12 WSSC-MR              1:16.75    1:15.69 SILV     9  
                  35.06     1:15.69 (40.63)                                        
 10 Reede, Sydney A     12 NBS-MR               1:18.36    1:15.97 SILV     7  
                  33.86     1:15.97 (42.11)                                        
 11 Forbes, Jamie E     12 NBS-MR               1:17.78    1:16.09 SILV     6  
                  36.06     1:16.09 (40.03)                                        
 12 O'Brien, Jessica A  11 MWSC-MR              1:24.74    1:16.34 SILV     5  
                  35.91     1:16.34 (40.43)                                        
 13 Pielka, Chloe E     12 BB-NJ                1:18.83    1:16.98 SILV     4  
                  34.39     1:16.98 (42.59)                                        
 14 MacHugh, Emily H    12 NBS-MR               1:15.45    1:17.28 SILV     3  
                  35.81     1:17.28 (41.47)                                        
 15 Moore, Korianne M   11 Barracudas-MR        1:16.09    1:17.80 SILV     2  
                  35.03     1:17.80 (42.77)                                        
 16 Laquidara, Julia C  12 WSSC-MR              1:18.94    1:17.94 SILV     1  
                  37.43     1:17.94 (40.51)                                        
 17 Hamm, Alexis A      11 BB-NJ                1:18.53    1:18.56 SILV   
 18 Marrone, Samantha   12 WSSC-MR              1:18.92    1:18.69 SILV   
                  36.32     1:18.69 (42.37)                                        
 19 Armstrong, Claire   11 MWSC-MR              1:20.54    1:18.90        
                  36.78     1:18.90 (42.12)                                        
 20 Nunez, Gabby B      11 RFAC-MR              1:17.73    1:19.28        
                  38.49     1:19.28 (40.79)                                        
 21 Destro, Jenna A     12 BB-NJ                1:21.44    1:19.40        
                  37.29     1:19.40 (42.11)                                        
 22 Leger, Adelle J     11 MVA-MR               1:21.92    1:19.42        
                  36.17     1:19.42 (43.25)                                        
 23 Fisher, Lauren R    12 BB-NJ                1:21.88    1:20.34        
                  38.33     1:20.34 (42.01)                                        
 24 Beckford, Tiffany   12 PBAC-MR              1:18.31    1:21.82        
                  37.28     1:21.82 (44.54)                                        
 25 Dewhurst, Julia J   11 DA-MR                1:20.09    1:21.87        
                  38.21     1:21.87 (43.66)                                        
 26 Cohen, Emily Z      11 RFAC-MR              1:20.29    1:22.93        
                  39.16     1:22.93 (43.77)                                        
 27 Regenauer, Hana M   11 WSSC-MR              1:21.38    1:23.45        
                  37.79     1:23.45 (45.66)                                        
 28 Dwyer, Catie R      12 WSSC-MR              1:19.49    1:23.46        
                  38.90     1:23.46 (44.56)                                        
 29 Perez, Kate A       12 NBS-MR               1:24.27    1:26.00        
                  41.21     1:26.00 (44.79)                                        
 30 Ebner, Jessica M    12 MWSC-MR              1:30.35    1:26.24        
                  38.36     1:26.24 (47.88)                                        
 31 O'Hara, Lily B      11 DA-MR                1:28.10    1:26.67        
                  40.65     1:26.67 (46.02)                                        
 32 Donaldson, Savanna  11 Barracudas-MR        1:25.24    1:27.89        
                  41.00     1:27.89 (46.89)                                        
 33 DiLiberto, Kayla E  12 WSSC-MR              1:27.93    1:28.37        
                  40.33     1:28.37 (48.04)                                        
 34 DeTitta, Meg J      11 BB-NJ                1:28.87    1:28.46        
                  38.34     1:28.46 (50.12)                                        
 35 Cartwright, Lizzie  12 Barracudas-MR        1:51.32    1:29.89        
                  43.16     1:29.89 (46.73)                                        
 36 Loughran, Megan R   11 RFAC-MR              1:29.01    1:31.25        
                  43.35     1:31.25 (47.90)                                        
 37 Cook, April M       11 RFAC-MR              1:31.45    1:31.99        
                  45.42     1:31.99 (46.57)                                        
 38 Elgayar, Jasmine    11 AG-MR                1:36.87    1:32.31        
 39 Ring, Bianca D      12 WSSC-MR              1:31.43    1:34.01        
                  43.12     1:34.01 (50.89)                                        
 40 Quinn, Chloe L      11 WSSC-MR              1:29.37    1:34.22        
                  43.08     1:34.22 (51.14)                                        
 41 Edwards, Colleen    12 WSSC-MR              1:34.18    1:35.82        
                  44.91     1:35.82 (50.91)                                        
 42 Williams, Grace K   11 NBS-MR                    NT    1:36.06        
                  47.50     1:36.06 (48.56)                                        
 43 VanDermark, Hae K   12 Barracudas-MR        1:34.91    1:37.12        
                  44.10     1:37.12 (53.02)                                        
 44 Thompson, Erin S    11 Barracudas-MR        1:40.62    1:40.78        
                  48.69     1:40.78 (52.09)                                        
 45 Fernandes, Thea L   12 MWSC-MR                   NT    1:42.36        
                  49.13     1:42.36 (53.23)                                        
 46 Clark, Emma A       11 DA-MR                1:44.81    1:44.83        
                  46.91     1:44.83 (57.92)                                        
 47 Field, Meghan F     12 WSSC-MR              1:52.09    1:46.24        
                  46.19   1:46.24 (1:00.05)                                        
 48 Jackman, Anayah     11 Barracudas-MR        1:49.05    1:50.44        
                  52.30     1:50.44 (58.14)                                        
 -- Henriques, Julia M  12 MVA-MR               1:29.05         DQ        
      Strokes out of sequence - IM
 -- Whitehurst, Gabby   11 MVA-MR               1:27.49         DQ        
      Scissors kick - breast
 -- Nellis, Anna-Mae J  11 DA-MR                1:19.46         DQ        
      Did not finish on back - back
 -- Beamish, Keegan J   12 MVA-MR               1:32.98         DQ        
      False start - Misc
 -- Babitz, Haily J     11 AG-MR                1:19.09         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Newburgh Sharks-MR  'A'                     1:55.87    1:58.53         40  
     1) Bacigal, Paige M 12             2) Forbes, Jamie E 12             
     3) Reede, Sydney A 12              4) Bosse, Clare M 12              
                  26.94     1:03.90 (36.96)     1:32.57 (28.67)     1:58.53 (25.96)
  2 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                1:50.25    2:00.25         34  
     1) Simpfenderfer, Kimberly H 12    2) Cohen, Emily Z 11              
     3) Nunez, Gabby B 11               4) Yen, Becca 12                  
                  29.84     1:00.49 (30.65)     1:31.23 (30.74)     2:00.25 (29.02)
  3 Devilfish Aquatics-MR  'A'                  2:08.99    2:00.94         32  
     1) Nellis, Anna-Mae J 11           2) O'Hara, Lily B 11              
     3) Dewhurst, Julia J 11            4) Regenauer, Christiana M 12     
                  30.34     1:04.09 (33.75)     1:36.59 (32.50)     2:00.94 (24.35)
  4 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'A'       2:01.07    2:02.54         30  
     1) DiLiberto, Kayla E 12           2) Martin, Alyssa D 12            
     3) Dwyer, Catie R 12               4) Miller, Elissa J 11            
                  31.94     1:00.52 (28.58)     1:34.21 (33.69)     2:02.54 (28.33)
  5 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'A'         2:04.33    2:03.71         28  
     1) Hamm, Alexis A 11               2) Fisher, Lauren R 12            
     3) Destro, Jenna A 12              4) Pielka, Chloe E 12             
                  32.38     1:01.95 (29.57)     1:33.35 (31.40)     2:03.71 (30.36)
  6 Monroe-Woodbury Swim Club, Inc-MR  'A'      2:07.07    2:04.97         26  
     1) O'Brien, Jessica A 11           2) Beneat, Nicole M 12            
     3) Ebner, Jessica M 12             4) Ayala, Ashley N 12             
                  30.07     1:01.63 (31.56)     1:36.18 (34.55)     2:04.97 (28.79)
  7 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'B'         2:10.99    2:09.45         24  
     1) DeTitta, Meg J 11               2) Ciofalo, Angelica M 11         
     3) Strickland, Sidney A 12         4) Cally, Anna E 11               
                  32.88     1:04.55 (31.67)     1:37.74 (33.19)     2:09.45 (31.71)
  8 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'B'       2:25.05    2:13.59         22  
     1) Quinn, Chloe L 11               2) Marrone, Samantha R 12         
     3) Palmer, Kathryn E 12            4) Regenauer, Hana M 11           
                  36.19     1:07.35 (31.16)     1:41.63 (34.28)     2:13.59 (31.96)
  9 Minisink Valley Aquatics, Inc.-MR  'A'           NT    2:16.21         18  
     1) Leger, Adelle J 11              2) Beamish, Keegan J 12           
     3) Henriques, Julia M 12           4) Whitehurst, Gabby M 11         
                  33.51     1:09.11 (35.60)     1:44.20 (35.09)     2:16.21 (32.01)
 10 Newburgh Sharks-MR  'B'                     2:29.78    2:27.49         14  
     1) Fassbender, Rachel T 12         2) Williams, Grace K 11           
     3) Perez, Kate A 12                4) MacHugh, Emily H 12            
                  46.45     1:22.90 (36.45)     1:56.06 (33.16)     2:27.49 (31.43)
 11 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'C'         2:29.07    2:32.64         12  
     1) Cavlov, Megan E 11              2) Zaglewski, Claudia 11          
     3) Bosso, Emily G 12               4) McNerney, Julia P 11           
                  41.60     1:17.06 (35.46)     1:56.87 (39.81)     2:32.64 (35.77)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Newburgh Sharks-MR  'A'                     2:12.46    2:08.29         40  
     1) Bosse, Clare M 12               2) MacHugh, Emily H 12            
     3) Bacigal, Paige M 12             4) Reede, Sydney A 12             
                  31.31     1:09.23 (37.92)     1:39.10 (29.87)     2:08.29 (29.19)
  2 Devilfish Aquatics-MR  'A'                  2:20.00    2:20.98         34  
     1) O'Hara, Lily B 11               2) Dewhurst, Julia J 11           
     3) Nellis, Anna-Mae J 11           4) Christiana, Regenauer M 12     
                  38.74     1:22.42 (43.68)     1:55.90 (33.48)     2:20.98 (25.08)
  3 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'A'       2:17.03    2:22.19         32  
     1) Regenauer, Hana M 11            2) Martin, Alyssa D 12            
     3) Marrone, Samantha R 12          4) Miller, Elissa J 11            
                  38.76     1:18.36 (39.60)     1:54.26 (35.90)     2:22.19 (27.93)
  4 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'A'         2:20.91    2:22.25         30  
     1) Pielka, Chloe E 12              2) Destro, Jenna A 12             
     3) Ciofalo, Angelica M 11          4) Fisher, Lauren R 12            
                  33.87     1:16.55 (42.68)     1:50.57 (34.02)     2:22.25 (31.68)
  5 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                2:03.05    2:23.00         28  
     1) Simpfenderfer, Kimberly H 12    2) Cohen, Emily Z 11              
     3) Nunez, Gabby B 11               4) Loughran, Megan R 11           
                  32.73     1:14.78 (42.05)     1:49.22 (34.44)     2:23.00 (33.78)
  6 Monroe-Woodbury Swim Club, Inc-MR  'A'      2:32.05    2:24.79         26  
     1) Tuttle, Mackenzie M 12          2) Fernandes, Thea L 12           
     3) Ayala, Ashley N 12              4) Armstrong, Claire M 11         
                  31.67     1:26.55 (54.88)     1:53.20 (26.65)     2:24.79 (31.59)
  7 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'B'         2:26.03    2:30.42         24  
     1) DeTitta, Meg J 11               2) Cally, Anna E 11               
     3) Hamm, Alexis A 11               4) McNerney, Julia P 11           
                  36.76     1:19.87 (43.11)     1:56.10 (36.23)     2:30.42 (34.32)
  8 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'B'       2:28.90    2:32.84         22  
     1) Dwyer, Catie R 12               2) Laquidara, Julia C 12          
     3) DiLiberto, Kayla E 12           4) Quinn, Chloe L 11              
                  41.68     1:21.91 (40.23)     1:57.59 (35.68)     2:32.84 (35.25)
  9 Minisink Valley Aquatics, Inc.-MR  'A'           NT    2:33.15         18  
     1) Beamish, Keegan J 12            2) Leger, Adelle J 11             
     3) Whitehurst, Gabby M 11          4) Spina, Vanessa 12              
                  36.55     1:20.28 (43.73)     2:04.09 (43.81)     2:33.15 (29.06)
 10 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'C'         2:44.62    2:43.18         14  
     1) Bosso, Emily G 12               2) Strickland, Sidney A 12        
     3) Zaglewski, Claudia 11           4) Marker, Sarah A 11             
                  44.33     1:26.32 (41.99)     2:10.20 (43.88)     2:43.18 (32.98)
 11 Newburgh Sharks-MR  'B'                     2:40.73    2:46.16         12  
     1) Williams, Grace K 11            2) Perez, Kate A 12               
     3) Forbes, Jamie E 12              4) Roach, Naomi D 12              
                  44.21     1:24.95 (40.74)     2:01.69 (36.74)     2:46.16 (44.47)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.69  JO
                26.69  ZQ
                28.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wong, Heather M     14 BB-NJ                  26.69      27.13 SILV    20  
  2 Simpfenderfer, Hei  14 RFAC-MR                26.01      27.18 SILV    17  
  3 Cohen, Jessica Z    13 RFAC-MR                26.61      27.63 SILV    16  
  4 DiBianco, Brianna   13 MWSC-MR                28.28      27.70 SILV    14.5
  4 Baione, Rebecca K   14 RFAC-MR                27.23      27.70 SILV    14.5
  6 Tang, Emily         13 RFAC-MR                26.08      27.75 SILV    13  
  7 Vela, Allie J       13 NBS-MR                 28.64      27.85 SILV    11.5
  7 Boldrin, Emily N    13 VAC-MR                 28.03      27.85 SILV    11.5
  9 Pfeifer, Makayla R  14 PBAC-MR                27.02      27.99 SILV     9  
 10 Bunch, Jillian R    13 NBS-MR                 28.16      28.04 SILV     6.5
 10 Smolar, Kaitlyn     14 WSSC-MR                27.15      28.04 SILV     6.5
 12 McGoldrick, Erin C  14 WSSC-MR                27.95      28.14 SILV     4.5
 12 Yen, Amanda C       13 RFAC-MR                28.63      28.14 SILV     4.5
 14 Lerner, Kate A      14 WSSC-MR                27.12      28.23 SILV     3  
 15 Noncarrow, Katie L  14 BB-NJ                  28.48      28.38 SILV     1.5
 15 Walsh, Katelyn K    13 RFAC-MR                27.27      28.38 SILV     1.5
 17 Caceres, Alexandri  13 PBAC-MR                28.70      28.44 SILV   
 17 Miller, Molly A     14 WSSC-MR                28.14      28.44 SILV   
 19 Karadeniz, Selin    14 RFAC-MR                28.87      28.89        
 20 Lyko, Angelika      13 MVA-MR                 29.80      29.22        
 21 Schlackman, Olivia  14 BB-NJ                  29.00      29.74        
 22 Donlon, Jillian P   14 WSSC-MR                29.64      29.78        
 23 Leger, Olivia E     14 MVA-MR                 28.88      29.80        
 24 Chin, Sam K         14 BB-NJ                  31.22      29.98        
 25 Crump, Tasha S      13 PBAC-MR                29.59      30.04        
 26 Macre, Mary E       13 WSSC-MR                30.11      30.17        
 27 Sanchez, Justine    14 WSSC-MR                30.55      30.23        
 28 Borrero, Andrea M   13 Barracudas-MR          31.25      30.42        
 29 Wilson, Kaitlyn R   13 WSSC-MR                30.16      30.96        
 29 Pino, Danyelle D    13 NBS-MR                 31.62      30.96        
 31 Flynn, Kerry A      14 DA-MR                  31.99      30.98        
 32 Demarco, Paige E    14 DA-MR                  30.99      31.06        
 33 Ryan, Keela P       13 VAC-MR                 30.88      31.13        
 34 Kayal, Maggie E     14 BB-NJ                  30.88      31.27        
 35 Barth, Maya S       14 PBAC-MR                31.35      31.79        
 36 Nowak, Ruth I       14 WSSC-MR                31.94      31.81        
 37 Armstrong, Payton   14 MWSC-MR                31.57      32.07        
 38 LoSauro, Kaitlin N  13 MVA-MR                 32.84      32.63        
 39 Pietraszka, Sarah   14 MVA-MR                 31.90      32.95        
 39 Kivlehan, Mary T    13 MWSC-MR                33.62      32.95        
 41 McCarthy, Maddy G   13 BB-NJ                  33.17      33.18        
 42 Evans, Samantha H   13 MVA-MR                 32.84      33.19        
 43 Sargios, Justina    13 DA-MR                  33.10      33.68        
 44 Scully, Christine   14 MWSC-MR                40.89      33.86        
 45 Hammond, Victoria   13 Barracudas-MR          34.44      34.62        
 46 Corcoran, Ashley M  14 NBS-MR                 34.65      34.82        
 47 Chhabra, Riya R     13 BB-NJ                  36.18      34.90        
 -- Rocks, Gracie E     13 MWSC-MR                29.15         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.99  JO
                57.99  ZQ
              1:03.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Paul, Jennifer      13 NBS-MR                 54.82      56.86 JO      20  
                  27.60       56.86 (29.26)                                        
  2 Simpfenderfer, Hei  14 RFAC-MR                56.71      58.00 SILV    17  
                  28.04       58.00 (29.96)                                        
  3 Smolar, Kaitlyn     14 WSSC-MR                57.63      58.12 SILV    16  
                  28.18       58.12 (29.94)                                        
  4 Cohen, Jessica Z    13 RFAC-MR                56.96      58.29 SILV    15  
                  28.51       58.29 (29.78)                                        
  5 Tang, Emily         13 RFAC-MR                57.70      58.44 SILV    14  
                  28.27       58.44 (30.17)                                        
  6 Wong, Heather M     14 BB-NJ                  58.14      59.04 SILV    12.5
                  28.29       59.04 (30.75)                                        
  6 Baione, Rebecca K   14 RFAC-MR                59.38      59.04 SILV    12.5
                  28.30       59.04 (30.74)                                        
  8 Lerner, Kate A      14 WSSC-MR                56.54    1:00.15 SILV    11  
                  29.05     1:00.15 (31.10)                                        
  9 Noncarrow, Katie L  14 BB-NJ                1:01.20    1:00.27 SILV     9  
                  29.03     1:00.27 (31.24)                                        
 10 Karadeniz, Selin    14 RFAC-MR              1:01.24    1:00.62 SILV     7  
                  28.90     1:00.62 (31.72)                                        
 11 Baranowski, Karoli  13 AG-MR                1:03.02    1:00.66 SILV     6  
                  29.60     1:00.66 (31.06)                                        
 12 Yen, Amanda C       13 RFAC-MR              1:01.27    1:00.81 SILV     5  
                  29.35     1:00.81 (31.46)                                        
 13 Bunch, Jillian R    13 NBS-MR                 59.42    1:01.06 SILV     4  
                  29.41     1:01.06 (31.65)                                        
 14 Beneat, Lauren E    13 MWSC-MR              1:03.43    1:01.16 SILV     3  
                  29.20     1:01.16 (31.96)                                        
 15 Schlackman, Olivia  14 BB-NJ                1:01.79    1:01.73 SILV     2  
                  30.15     1:01.73 (31.58)                                        
 16 Leger, Olivia E     14 MVA-MR               1:02.15    1:03.13          1  
                  30.06     1:03.13 (33.07)                                        
 17 Rocks, Gracie E     13 MWSC-MR              1:01.35    1:03.69        
                  31.10     1:03.69 (32.59)                                        
 18 Vela, Allie J       13 NBS-MR               1:01.83    1:04.39        
                  30.85     1:04.39 (33.54)                                        
 19 Lyko, Angelika      13 MVA-MR               1:05.43    1:04.40        
                  30.72     1:04.40 (33.68)                                        
 20 Donlon, Jillian P   14 WSSC-MR              1:05.28    1:05.31        
                  31.26     1:05.31 (34.05)                                        
 21 Cazzetta, Margueri  14 MVA-MR               1:05.61    1:05.94        
                  31.46     1:05.94 (34.48)                                        
 22 Wilson, Kaitlyn R   13 WSSC-MR              1:06.79    1:07.80        
                  32.51     1:07.80 (35.29)                                        
 23 Bajramovic, Amela   14 WSSC-MR              1:06.03    1:07.82        
                  32.66     1:07.82 (35.16)                                        
 24 Chin, Sam K         14 BB-NJ                1:10.42    1:07.86        
 25 Macre, Mary E       13 WSSC-MR              1:09.81    1:08.38        
 26 Demarco, Paige E    14 DA-MR                1:09.99    1:08.62        
 27 Sanchez, Justine    14 WSSC-MR              1:07.82    1:08.98        
 28 Palughi, Gabriella  13 BB-NJ                1:07.69    1:09.42        
                  32.22     1:09.42 (37.20)                                        
 29 Nowak, Ruth I       14 WSSC-MR              1:08.89    1:10.34        
                  33.51     1:10.34 (36.83)                                        
 30 Kivlehan, Mary T    13 MWSC-MR              1:15.04    1:11.00        
                  34.37     1:11.00 (36.63)                                        
 31 Evans, Samantha H   13 MVA-MR               1:13.52    1:11.40        
                  34.25     1:11.40 (37.15)                                        
 32 McCarthy, Maddy G   13 BB-NJ                1:13.78    1:14.10        
                  36.17     1:14.10 (37.93)                                        
 33 Sargios, Justina    13 DA-MR                1:13.15    1:15.48        
                  36.70     1:15.48 (38.78)                                        
 34 Hammond, Victoria   13 Barracudas-MR        1:16.32    1:17.86        
                  37.62     1:17.86 (40.24)                                        
 35 Corcoran, Ashley M  14 NBS-MR               1:17.59    1:17.98        
                  37.43     1:17.98 (40.55)                                        
 36 Chhabra, Riya R     13 BB-NJ                1:13.05    1:18.22        
                  37.36     1:18.22 (40.86)                                        
 37 Pehush, Elizabeth   14 Barracudas-MR        1:18.89    1:20.30        
                  38.46     1:20.30 (41.84)                                        
 38 Pino, Danyelle D    13 NBS-MR               1:18.01    1:20.33        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:06.49  ZQ
              2:06.99  JO
              2:16.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Simpfenderfer, Hei  14 RFAC-MR              2:00.10    2:03.31 ZQ      20  
                  28.54     1:00.34 (31.80)     1:32.63 (32.29)     2:03.31 (30.68)
  2 Smolar, Kaitlyn     14 WSSC-MR              1:59.46    2:03.91 ZQ      17  
                  28.27       59.32 (31.05)     1:31.95 (32.63)     2:03.91 (31.96)
  3 Walsh, Katelyn K    13 RFAC-MR              2:03.77    2:07.46 SILV    16  
                  30.01     1:02.49 (32.48)     1:34.94 (32.45)     2:07.46 (32.52)
  4 Bunch, Jillian R    13 NBS-MR               2:05.63    2:07.98 SILV    15  
                  29.57     1:02.12 (32.55)     1:35.56 (33.44)     2:07.98 (32.42)
  5 Cohen, Jessica Z    13 RFAC-MR              2:02.09    2:08.10 SILV    14  
                  29.93     1:02.82 (32.89)     1:36.11 (33.29)     2:08.10 (31.99)
  6 Noncarrow, Katie L  14 BB-NJ                2:09.57    2:08.13 SILV    13  
                  29.20     1:01.44 (32.24)     1:34.45 (33.01)     2:08.13 (33.68)
  7 Baione, Rebecca K   14 RFAC-MR              2:08.08    2:08.26 SILV    12  
                  29.24     1:01.69 (32.45)     1:35.43 (33.74)     2:08.26 (32.83)
  8 Tang, Emily         13 RFAC-MR              2:07.69    2:09.29 SILV    11  
                  29.22     1:01.94 (32.72)     1:35.35 (33.41)     2:09.29 (33.94)
  9 Lerner, Kate A      14 WSSC-MR              2:04.99    2:11.33 SILV     9  
                  30.58     1:03.89 (33.31)     1:37.72 (33.83)     2:11.33 (33.61)
 10 Caceres, Alexandri  13 PBAC-MR              2:13.40    2:11.71 SILV     7  
                  30.36     1:04.01 (33.65)     1:38.88 (34.87)     2:11.71 (32.83)
 11 Yen, Amanda C       13 RFAC-MR              2:12.61    2:11.77 SILV     6  
                  30.48     1:03.87 (33.39)     1:37.67 (33.80)     2:11.77 (34.10)
 12 Pfeifer, Makayla R  14 PBAC-MR              2:03.48    2:12.01 SILV     5  
                  30.51     1:04.16 (33.65)     1:38.82 (34.66)     2:12.01 (33.19)
 13 Schlackman, Olivia  14 BB-NJ                2:13.34    2:12.23 SILV     4  
                  30.10     1:03.66 (33.56)     1:38.09 (34.43)     2:12.23 (34.14)
 14 Karadeniz, Selin    14 RFAC-MR              2:10.80    2:13.97 SILV     3  
                  31.10     1:05.12 (34.02)     1:39.70 (34.58)     2:13.97 (34.27)
 15 DiBianco, Brianna   13 MWSC-MR              2:13.11    2:15.12 SILV     2  
                  30.92     1:05.36 (34.44)     1:40.57 (35.21)     2:15.12 (34.55)
 16 Rocks, Gracie E     13 MWSC-MR              2:18.56    2:18.36          1  
                  31.54     1:07.17 (35.63)     1:44.17 (37.00)     2:18.36 (34.19)
 17 Boldrin, Emily N    13 VAC-MR               2:24.22    2:19.78        
                  30.94     1:06.28 (35.34)     1:43.18 (36.90)     2:19.78 (36.60)
 18 McGoldrick, Erin C  14 WSSC-MR              2:26.09    2:20.79        
                  30.12     1:03.97 (33.85)     1:42.06 (38.09)     2:20.79 (38.73)
 19 Chin, Sam K         14 BB-NJ                2:26.28    2:22.93        
                  30.88     1:06.94 (36.06)     1:45.94 (39.00)     2:22.93 (36.99)
 20 Lyko, Angelika      13 MVA-MR               2:25.21    2:24.19        
                  31.89     1:08.46 (36.57)     1:47.11 (38.65)     2:24.19 (37.08)
 21 Vela, Allie J       13 NBS-MR               2:18.13    2:26.09        
                  32.40     1:08.94 (36.54)     1:47.80 (38.86)     2:26.09 (38.29)
 22 Demarco, Paige E    14 DA-MR                2:30.99    2:26.64        
                  33.31     1:10.60 (37.29)     1:48.55 (37.95)     2:26.64 (38.09)
 23 Kayal, Maggie E     14 BB-NJ                2:28.31    2:26.69        
                  33.47     1:10.67 (37.20)     1:49.02 (38.35)     2:26.69 (37.67)
 24 Ryan, Keela P       13 VAC-MR               2:28.04    2:29.25        
                  33.45     1:11.29 (37.84)     1:51.32 (40.03)     2:29.25 (37.93)
 25 Borrero, Andrea M   13 Barracudas-MR        3:09.78    2:30.63        
                  34.78     1:13.26 (38.48)     1:52.81 (39.55)     2:30.63 (37.82)
 26 Pietraszka, Sarah   14 MVA-MR               2:37.13    2:35.26        
                  35.40     1:15.89 (40.49)     1:56.82 (40.93)     2:35.26 (38.44)
 27 Nowak, Ruth I       14 WSSC-MR              2:35.43    2:36.51        
                  35.60     1:16.20 (40.60)     1:57.26 (41.06)     2:36.51 (39.25)
 28 Kivlehan, Mary T    13 MWSC-MR              2:43.68    2:37.61        
                  36.69     1:17.77 (41.08)     2:00.12 (42.35)     2:37.61 (37.49)
 29 McCarthy, Maddy G   13 BB-NJ                2:43.06    2:38.91        
                  36.11     1:16.11 (40.00)     1:57.32 (41.21)     2:38.91 (41.59)
 30 Sargios, Justina    13 DA-MR                2:47.59    2:46.42        
                                1:20.06 ( )   2:46.42 (1:26.36)                    
 31 Hammond, Victoria   13 Barracudas-MR        2:43.30    2:50.19        
                  37.54     1:20.00 (42.46)     2:05.63 (45.63)     2:50.19 (44.56)
 32 Chhabra, Riya R     13 BB-NJ                2:51.56    2:50.65        
                                1:22.40 ( )     2:07.12 (44.72)     2:50.65 (43.53)
 33 Corcoran, Ashley M  14 NBS-MR               2:49.95    2:54.05        
                  37.55     1:22.00 (44.45)     2:09.54 (47.54)     2:54.05 (44.51)
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.99  ZQ
              1:06.59  JO
              1:15.29  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Baione, Rebecca K   14 RFAC-MR              1:02.09    1:05.02 ZQ      20  
                  31.63     1:05.02 (33.39)                                        
  2 Wong, Heather M     14 BB-NJ                1:07.43    1:07.34 SILV    17  
                  32.35     1:07.34 (34.99)                                        
  3 Walsh, Katelyn K    13 RFAC-MR              1:07.65    1:08.46 SILV    16  
                  33.38     1:08.46 (35.08)                                        
  4 Cohen, Jessica Z    13 RFAC-MR              1:07.75    1:08.82 SILV    15  
                  34.05     1:08.82 (34.77)                                        
  5 Noncarrow, Katie L  14 BB-NJ                1:11.20    1:10.26 SILV    14  
                  33.70     1:10.26 (36.56)                                        
  6 Simpfenderfer, Hei  14 RFAC-MR              1:06.28    1:10.34 SILV    13  
  7 Miller, Molly A     14 WSSC-MR              1:11.92    1:10.35 SILV    12  
                  34.81     1:10.35 (35.54)                                        
  8 Tang, Emily         13 RFAC-MR              1:08.73    1:10.84 SILV    11  
                  34.97     1:10.84 (35.87)                                        
  9 Lerner, Kate A      14 WSSC-MR              1:08.98    1:10.87 SILV     9  
                  34.82     1:10.87 (36.05)                                        
 10 Beuchert, Claudia   14 WSSC-MR              1:08.39    1:11.08 SILV     7  
                  34.52     1:11.08 (36.56)                                        
 11 Rocks, Gracie E     13 MWSC-MR              1:13.52    1:11.69 SILV     6  
                  34.86     1:11.69 (36.83)                                        
 12 Yen, Amanda C       13 RFAC-MR              1:10.73    1:11.73 SILV     4.5
                  35.61     1:11.73 (36.12)                                        
 12 Pfeifer, Makayla R  14 PBAC-MR              1:06.67    1:11.73 SILV     4.5
                  34.37     1:11.73 (37.36)                                        
 14 Leger, Olivia E     14 MVA-MR               1:08.14    1:11.87 SILV     3  
                  34.17     1:11.87 (37.70)                                        
 15 McGoldrick, Erin C  14 WSSC-MR              1:09.28    1:12.01 SILV     2  
                  34.49     1:12.01 (37.52)                                        
 16 Karadeniz, Selin    14 RFAC-MR              1:12.21    1:13.31 SILV     1  
                  36.72     1:13.31 (36.59)                                        
 17 Boldrin, Emily N    13 VAC-MR               1:11.91    1:13.37 SILV   
                  35.18     1:13.37 (38.19)                                        
 18 Bunch, Jillian R    13 NBS-MR               1:12.41    1:13.65 SILV   
 19 Lyko, Angelika      13 MVA-MR               1:13.72    1:14.15 SILV   
                  36.21     1:14.15 (37.94)                                        
 20 Vela, Allie J       13 NBS-MR               1:12.21    1:14.35 SILV   
                  35.30     1:14.35 (39.05)                                        
 21 Wilson, Kaitlyn R   13 WSSC-MR              1:14.23    1:14.78 SILV   
                  35.98     1:14.78 (38.80)                                        
 22 Donlon, Jillian P   14 WSSC-MR              1:14.79    1:15.37        
                  36.48     1:15.37 (38.89)                                        
 23 Madsen, Jennifer L  13 WSSC-MR              1:15.67    1:15.78        
                  36.32     1:15.78 (39.46)                                        
 24 Poole, Brianna M    14 WSSC-MR                   NT    1:16.11        
                  37.27     1:16.11 (38.84)                                        
 25 Macre, Mary E       13 WSSC-MR              1:17.74    1:16.12        
 26 Armstrong, Payton   14 MWSC-MR              1:18.18    1:16.38        
                  37.11     1:16.38 (39.27)                                        
 27 DiBianco, Brianna   13 MWSC-MR              1:14.35    1:16.75        
                  37.65     1:16.75 (39.10)                                        
 28 Smolar, Kaitlyn     14 WSSC-MR              1:14.49    1:17.01        
                  37.81     1:17.01 (39.20)                                        
 29 Sanchez, Justine    14 WSSC-MR              1:17.86    1:17.18        
                  38.81     1:17.18 (38.37)                                        
 30 Demarco, Paige E    14 DA-MR                1:18.99    1:17.51        
                  37.24     1:17.51 (40.27)                                        
 31 Crump, Tasha S      13 PBAC-MR              1:24.83    1:18.38        
                  37.49     1:18.38 (40.89)                                        
 32 Kayal, Maggie E     14 BB-NJ                1:18.23    1:18.96        
 33 Borrero, Andrea M   13 Barracudas-MR             NT    1:19.19        
                  39.62     1:19.19 (39.57)                                        
 34 Sargios, Justina    13 DA-MR                1:22.21    1:20.73        
 35 Flynn, Kerry A      14 DA-MR                1:18.99    1:20.77        
                  39.93     1:20.77 (40.84)                                        
 36 Chin, Sam K         14 BB-NJ                1:22.66    1:21.01        
                  39.12     1:21.01 (41.89)                                        
 37 Ryan, Keela P       13 VAC-MR               1:24.27    1:21.86        
                  39.95     1:21.86 (41.91)                                        
 38 Barth, Maya S       14 PBAC-MR              1:20.53    1:22.57        
 39 Kivlehan, Mary T    13 MWSC-MR              1:26.70    1:23.14        
                  40.60     1:23.14 (42.54)                                        
 40 Pietraszka, Sarah   14 MVA-MR               1:25.32    1:26.21        
                  41.35     1:26.21 (44.86)                                        
 41 McCarthy, Maddy G   13 BB-NJ                1:26.03    1:27.13        
 42 Scully, Christine   14 MWSC-MR              1:33.63    1:28.47        
                  40.82     1:28.47 (47.65)                                        
 43 Corcoran, Ashley M  14 NBS-MR               1:30.08    1:29.08        
                  43.84     1:29.08 (45.24)                                        
 44 Chhabra, Riya R     13 BB-NJ                1:31.44    1:30.20        
                  43.22     1:30.20 (46.98)                                        
 45 LoSauro, Kaitlin N  13 MVA-MR               1:31.84    1:30.74        
                  43.53     1:30.74 (47.21)                                        
 46 Hammond, Victoria   13 Barracudas-MR        1:42.12    1:31.97        
                  43.93     1:31.97 (48.04)                                        
 -- Pino, Danyelle D    13 NBS-MR               1:36.37         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:21.49  ZQ
              2:22.59  JO
              2:42.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Baione, Rebecca K   14 RFAC-MR              2:13.68    2:17.09 ZQ      20  
                  32.19     1:06.97 (34.78)     1:42.36 (35.39)     2:17.09 (34.73)
  2 Paul, Jennifer      13 NBS-MR               2:20.25    2:21.96 JO      17  
                  34.29     1:10.56 (36.27)     1:46.55 (35.99)     2:21.96 (35.41)
  3 Cohen, Jessica Z    13 RFAC-MR              2:24.54    2:24.57 SILV    16  
                  34.45     1:10.96 (36.51)     1:48.25 (37.29)     2:24.57 (36.32)
  4 Wong, Heather M     14 BB-NJ                2:35.21    2:26.46 SILV    15  
                  34.31     1:10.89 (36.58)     1:48.64 (37.75)     2:26.46 (37.82)
  5 Noncarrow, Katie L  14 BB-NJ                2:29.95    2:27.09 SILV    14  
                  34.81     1:11.57 (36.76)   2:27.09 (1:15.52)                    
  6 Schlackman, Olivia  14 BB-NJ                2:30.03    2:29.35 SILV    13  
                  34.48     1:12.57 (38.09)     1:51.50 (38.93)     2:29.35 (37.85)
  7 Tang, Emily         13 RFAC-MR              2:29.84    2:29.82 SILV    12  
                  34.75     1:12.49 (37.74)     1:51.60 (39.11)     2:29.82 (38.22)
  8 Lerner, Kate A      14 WSSC-MR              2:25.40    2:30.79 SILV    11  
                  35.97     1:13.76 (37.79)   2:30.79 (1:17.03)                    
  9 Bunch, Jillian R    13 NBS-MR               2:33.52    2:35.50 SILV     9  
                  38.08     1:18.02 (39.94)     1:56.91 (38.89)     2:35.50 (38.59)
 10 Rocks, Gracie E     13 MWSC-MR              2:36.42    2:35.62 SILV     7  
                  37.39     1:17.36 (39.97)     1:58.09 (40.73)     2:35.62 (37.53)
 11 Beuchert, Claudia   14 WSSC-MR              2:30.06    2:36.61 SILV     6  
                  36.15     1:16.07 (39.92)     1:56.85 (40.78)     2:36.61 (39.76)
 12 Bajramovic, Amela   14 WSSC-MR              2:35.25    2:39.70 SILV     5  
                  38.73     1:19.02 (40.29)     2:00.18 (41.16)     2:39.70 (39.52)
 13 Smolar, Kaitlyn     14 WSSC-MR              2:37.98    2:41.32 SILV     4  
                  38.43     1:19.29 (40.86)     2:00.69 (41.40)     2:41.32 (40.63)
 14 Wellington, Olivia  14 PBAC-MR              2:45.12    2:44.87          3  
                  39.22     1:21.01 (41.79)     2:03.94 (42.93)     2:44.87 (40.93)
 15 Palughi, Gabriella  13 BB-NJ                2:53.78    2:46.09          2  
                  37.64     1:20.39 (42.75)     2:04.77 (44.38)     2:46.09 (41.32)
 16 Sargios, Justina    13 DA-MR                3:02.19    2:50.97          1  
                                2:50.97 ( )         2:50.97 ( )                    
 17 Chhabra, Riya R     13 BB-NJ                3:15.55    3:14.24        
                  45.67   3:14.24 (2:28.57)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:15.49  ZQ
              1:16.49  JO
              1:23.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Baranowski, Karoli  13 AG-MR                1:19.41    1:17.41 SILV    20  
                  36.18     1:17.41 (41.23)                                        
  2 Donlon, Jillian P   14 WSSC-MR              1:14.94    1:18.68 SILV    17  
                  36.93     1:18.68 (41.75)                                        
  3 Karadeniz, Selin    14 RFAC-MR              1:17.05    1:18.91 SILV    16  
                  37.01     1:18.91 (41.90)                                        
  4 Simpfenderfer, Hei  14 RFAC-MR              1:18.30    1:19.09 SILV    15  
                  37.59     1:19.09 (41.50)                                        
  5 Yen, Amanda C       13 RFAC-MR              1:16.96    1:19.78 SILV    14  
                  38.29     1:19.78 (41.49)                                        
  6 Smolar, Kaitlyn     14 WSSC-MR              1:17.67    1:21.57 SILV    13  
                  37.74     1:21.57 (43.83)                                        
  7 Paul, Jennifer      13 NBS-MR               1:20.98    1:22.07 SILV    12  
                  39.42     1:22.07 (42.65)                                        
  8 Beneat, Lauren E    13 MWSC-MR              1:22.58    1:22.66 SILV    11  
                  38.81     1:22.66 (43.85)                                        
  9 Lerner, Kate A      14 WSSC-MR              1:17.46    1:23.58 SILV     9  
 10 Demarco, Paige E    14 DA-MR                1:24.22    1:23.86          7  
                  41.07     1:23.86 (42.79)                                        
 11 Rocks, Gracie E     13 MWSC-MR              1:23.93    1:25.60          6  
                  41.84     1:25.60 (43.76)                                        
 12 Wellington, Olivia  14 PBAC-MR              1:18.93    1:26.10          5  
                  40.66     1:26.10 (45.44)                                        
 13 Bajramovic, Amela   14 WSSC-MR              1:24.83    1:26.20          4  
                  42.00     1:26.20 (44.20)                                        
 14 Bunch, Jillian R    13 NBS-MR               1:26.95    1:26.37          3  
                  40.64     1:26.37 (45.73)                                        
 15 Vela, Allie J       13 NBS-MR               1:31.63    1:26.68          2  
                  41.41     1:26.68 (45.27)                                        
 16 Leger, Olivia E     14 MVA-MR               1:22.30    1:27.53          1  
                  40.43     1:27.53 (47.10)                                        
 17 Beuchert, Claudia   14 WSSC-MR              1:23.87    1:28.11        
                  41.66     1:28.11 (46.45)                                        
 18 Macre, Mary E       13 WSSC-MR              1:27.45    1:29.03        
                  42.07     1:29.03 (46.96)                                        
 19 Chin, Sam K         14 BB-NJ                1:30.46    1:30.81        
                  42.17     1:30.81 (48.64)                                        
 20 Sargios, Justina    13 DA-MR                1:30.98    1:31.48        
                  43.79     1:31.48 (47.69)                                        
 21 Nowak, Ruth I       14 WSSC-MR              1:34.03    1:34.84        
                  44.82     1:34.84 (50.02)                                        
 22 Sanchez, Justine    14 WSSC-MR              1:31.72    1:35.28        
                  45.18     1:35.28 (50.10)                                        
 23 Palughi, Gabriella  13 BB-NJ                1:32.85    1:37.97        
                  45.71     1:37.97 (52.26)                                        
 24 McCarthy, Maddy G   13 BB-NJ                1:39.63    1:38.77        
                  47.57     1:38.77 (51.20)                                        
 25 Chhabra, Riya R     13 BB-NJ                1:41.15    1:39.41        
                  47.00     1:39.41 (52.41)                                        
 26 Corcoran, Ashley M  14 NBS-MR               1:44.76    1:39.58        
                  48.61     1:39.58 (50.97)                                        
 27 Hammond, Victoria   13 Barracudas-MR        1:38.25    1:41.76        
                  48.56     1:41.76 (53.20)                                        
 28 Pehush, Elizabeth   14 Barracudas-MR        1:49.53    1:44.40        
                  48.82     1:44.40 (55.58)                                        
 29 Kivlehan, Mary T    13 MWSC-MR              1:43.23    1:47.89        
                  50.37     1:47.89 (57.52)                                        
 30 Pino, Danyelle D    13 NBS-MR               1:48.55    1:48.38        
                  49.58     1:48.38 (58.80)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:40.59  ZQ
              2:42.99  JO
              2:56.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Katelyn K    13 RFAC-MR              2:32.68    2:36.59 ZQ      20  
                  35.32     1:15.27 (39.95)     1:55.77 (40.50)     2:36.59 (40.82)
  2 Baione, Rebecca K   14 RFAC-MR              2:41.33    2:36.99 ZQ      17  
                  36.36     1:16.14 (39.78)     1:57.35 (41.21)     2:36.99 (39.64)
  3 Karadeniz, Selin    14 RFAC-MR              2:46.53    2:53.17 SILV    16  
                  39.74     1:21.86 (42.12)     2:06.98 (45.12)     2:53.17 (46.19)
  4 Donlon, Jillian P   14 WSSC-MR              2:51.55    2:53.25 SILV    15  
                  38.64     1:23.61 (44.97)     2:09.27 (45.66)     2:53.25 (43.98)
  5 Yen, Amanda C       13 RFAC-MR              2:47.17    2:53.48 SILV    14  
                  39.54     1:23.56 (44.02)     2:08.86 (45.30)     2:53.48 (44.62)
  6 Smolar, Kaitlyn     14 WSSC-MR              2:49.35    2:54.71 SILV    13  
                  38.13     1:22.84 (44.71)     2:09.03 (46.19)     2:54.71 (45.68)
  7 Lerner, Kate A      14 WSSC-MR              2:53.59    2:58.70         12  
                  39.05     1:23.61 (44.56)     2:09.66 (46.05)     2:58.70 (49.04)
  8 Rocks, Gracie E     13 MWSC-MR              3:01.42    3:00.67         11  
                  39.85     1:27.54 (47.69)     2:15.37 (47.83)     3:00.67 (45.30)
  9 Borrero, Andrea M   13 Barracudas-MR             NT    3:04.70          9  
                  43.83     1:30.66 (46.83)     2:19.19 (48.53)     3:04.70 (45.51)
 10 Leger, Olivia E     14 MVA-MR               2:59.80    3:07.14          7  
                  40.53     1:28.16 (47.63)     2:17.92 (49.76)     3:07.14 (49.22)
 11 Macre, Mary E       13 WSSC-MR              3:07.09    3:14.59          6  
                  42.14     1:30.61 (48.47)   3:14.59 (1:43.98)                    
 12 Sargios, Justina    13 DA-MR                3:18.02    3:16.91          5  
                  43.99     1:34.53 (50.54)     2:27.20 (52.67)     3:16.91 (49.71)
 13 Evans, Samantha H   13 MVA-MR               3:21.18    3:21.27          4  
                  42.61     1:32.71 (50.10)     2:26.92 (54.21)     3:21.27 (54.35)
 14 Kivlehan, Mary T    13 MWSC-MR              3:39.64    3:40.82          3  
                  50.92     1:48.23 (57.31)     2:46.82 (58.59)     3:40.82 (54.00)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:05.29  ZQ
              1:05.69  JO
              1:11.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Paul, Jennifer      13 NBS-MR               1:01.90    1:03.67 ZQ      20  
                  30.29     1:03.67 (33.38)                                        
  2 Cohen, Jessica Z    13 RFAC-MR              1:02.47    1:03.78 ZQ      17  
                  30.58     1:03.78 (33.20)                                        
  3 Simpfenderfer, Hei  14 RFAC-MR              1:04.19    1:04.59 ZQ      16  
                  30.62     1:04.59 (33.97)                                        
  4 Karadeniz, Selin    14 RFAC-MR              1:08.20    1:07.08 SILV    15  
                  31.06     1:07.08 (36.02)                                        
  5 Baione, Rebecca K   14 RFAC-MR              1:08.10    1:07.95 SILV    14  
                  32.04     1:07.95 (35.91)                                        
  6 Tang, Emily         13 RFAC-MR              1:08.59    1:10.41 SILV    13  
                  32.54     1:10.41 (37.87)                                        
  7 Vela, Allie J       13 NBS-MR               1:07.13    1:10.87 SILV    12  
                  34.05     1:10.87 (36.82)                                        
  8 Cazzetta, Margueri  14 MVA-MR               1:14.98    1:12.03         11  
                  33.26     1:12.03 (38.77)                                        
  9 Yen, Amanda C       13 RFAC-MR              1:15.13    1:13.65          9  
                  35.18     1:13.65 (38.47)                                        
 10 Beuchert, Claudia   14 WSSC-MR              1:07.86    1:13.95          7  
                  33.73     1:13.95 (40.22)                                        
 11 Miller, Molly A     14 WSSC-MR              1:13.60    1:15.88          6  
                  35.31     1:15.88 (40.57)                                        
 12 Bunch, Jillian R    13 NBS-MR               1:12.06    1:16.24          5  
                  34.42     1:16.24 (41.82)                                        
 13 Lyko, Angelika      13 MVA-MR               1:22.04    1:16.98          4  
                  34.46     1:16.98 (42.52)                                        
 14 Wilson, Kaitlyn R   13 WSSC-MR              1:15.36    1:17.64          3  
                  35.44     1:17.64 (42.20)                                        
 15 Demarco, Paige E    14 DA-MR                1:15.64    1:18.49          2  
                  35.67     1:18.49 (42.82)                                        
 16 Nowak, Ruth I       14 WSSC-MR              1:22.45    1:19.68          1  
                  36.57     1:19.68 (43.11)                                        
 17 Rocks, Gracie E     13 MWSC-MR              1:23.14    1:21.78        
                  36.68     1:21.78 (45.10)                                        
 18 Evans, Samantha H   13 MVA-MR               1:32.04    1:23.08        
                  36.33     1:23.08 (46.75)                                        
 19 Sanchez, Justine    14 WSSC-MR              1:27.32    1:28.23        
                  41.05     1:28.23 (47.18)                                        
 20 McCarthy, Maddy G   13 BB-NJ                1:36.00    1:35.42        
                  44.46     1:35.42 (50.96)                                        
 21 Corcoran, Ashley M  14 NBS-MR               1:41.54    1:35.81        
                  42.96     1:35.81 (52.85)                                        
 22 Kivlehan, Mary T    13 MWSC-MR              1:36.56    1:41.68        
                  46.35     1:41.68 (55.33)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:25.79  ZQ
              2:30.99  JO
              2:36.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Simpfenderfer, Hei  14 RFAC-MR              2:18.56    2:21.78 ZQ      20  
                  31.05     1:06.39 (35.34)     1:43.29 (36.90)     2:21.78 (38.49)
  2 Schlackman, Olivia  14 BB-NJ                2:36.58    2:32.90 SILV    17  
                  32.62     1:10.46 (37.84)     1:51.03 (40.57)     2:32.90 (41.87)
  3 Cohen, Jessica Z    13 RFAC-MR              2:17.54    2:33.42 SILV    16  
                  30.79     1:08.05 (37.26)     1:51.98 (43.93)     2:33.42 (41.44)
  4 Beuchert, Claudia   14 WSSC-MR              2:43.69    2:39.34         15  
                  32.62     1:12.75 (40.13)     1:55.12 (42.37)     2:39.34 (44.22)
  5 Tang, Emily         13 RFAC-MR              2:30.01    2:43.07         14  
                  33.47     1:12.28 (38.81)     1:55.29 (43.01)     2:43.07 (47.78)
  6 Bunch, Jillian R    13 NBS-MR               2:37.62    2:47.84         13  
                  34.95     1:17.48 (42.53)     2:02.82 (45.34)     2:47.84 (45.02)
  7 Vela, Allie J       13 NBS-MR               2:50.32    3:00.42         12  
                  37.43     1:22.08 (44.65)     2:12.27 (50.19)     3:00.42 (48.15)
  8 Evans, Samantha H   13 MVA-MR               3:27.45    3:21.90         11  
                  40.51     1:33.41 (52.90)     2:28.71 (55.30)     3:21.90 (53.19)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:21.99  ZQ
              2:23.49  JO
              2:41.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Baione, Rebecca K   14 RFAC-MR              2:18.53    2:19.93 ZQ      20  
                  31.68     1:07.53 (35.85)     1:48.43 (40.90)     2:19.93 (31.50)
  2 Simpfenderfer, Hei  14 RFAC-MR              2:18.25    2:20.35 ZQ      17  
                  31.27     1:07.33 (36.06)     1:49.74 (42.41)     2:20.35 (30.61)
  3 Wong, Heather M     14 BB-NJ                2:20.82    2:20.88 ZQ      16  
                  30.93     1:08.55 (37.62)     1:46.61 (38.06)     2:20.88 (34.27)
  4 Karadeniz, Selin    14 RFAC-MR              2:25.93    2:25.63 SILV    15  
                  31.66     1:09.62 (37.96)     1:51.93 (42.31)     2:25.63 (33.70)
  5 Paul, Jennifer      13 NBS-MR               2:22.53    2:26.44 SILV    14  
                  31.70     1:08.99 (37.29)     1:54.26 (45.27)     2:26.44 (32.18)
  6 Noncarrow, Katie L  14 BB-NJ                2:30.04    2:27.79 SILV    13  
                  33.23     1:10.21 (36.98)     1:54.48 (44.27)     2:27.79 (33.31)
  7 Cohen, Jessica Z    13 RFAC-MR              2:23.39    2:28.74 SILV    12  
                  31.20     1:09.42 (38.22)     1:55.56 (46.14)     2:28.74 (33.18)
  8 Yen, Amanda C       13 RFAC-MR              2:30.80    2:29.86 SILV    11  
                  35.07     1:12.78 (37.71)     1:56.78 (44.00)     2:29.86 (33.08)
  9 Lerner, Kate A      14 WSSC-MR              2:17.48    2:30.14 SILV     9  
                  32.98     1:11.17 (38.19)     1:55.75 (44.58)     2:30.14 (34.39)
 10 Schlackman, Olivia  14 BB-NJ                2:27.54    2:31.30 SILV     7  
                  32.77     1:12.34 (39.57)     1:57.51 (45.17)     2:31.30 (33.79)
 11 Tang, Emily         13 RFAC-MR              2:31.36    2:31.63 SILV     6  
                  32.93     1:11.64 (38.71)     1:58.17 (46.53)     2:31.63 (33.46)
 12 Beneat, Lauren E    13 MWSC-MR              2:37.55    2:33.11 SILV     5  
                  34.15     1:15.09 (40.94)     1:58.85 (43.76)     2:33.11 (34.26)
 13 Smolar, Kaitlyn     14 WSSC-MR              2:27.73    2:35.81 SILV     4  
                  35.32     1:18.46 (43.14)     2:02.64 (44.18)     2:35.81 (33.17)
 14 Bunch, Jillian R    13 NBS-MR               2:27.68    2:37.83 SILV     3  
                  34.27     1:14.07 (39.80)     2:01.36 (47.29)     2:37.83 (36.47)
 15 Lyko, Angelika      13 MVA-MR               2:45.29    2:38.33 SILV     2  
                  34.73     1:13.66 (38.93)     2:03.14 (49.48)     2:38.33 (35.19)
 16 Rocks, Gracie E     13 MWSC-MR              3:05.08    2:38.87 SILV     1  
                  35.29     1:15.91 (40.62)     2:03.98 (48.07)     2:38.87 (34.89)
 17 Donlon, Jillian P   14 WSSC-MR              2:41.80    2:39.30 SILV   
                  35.54     1:18.45 (42.91)     2:01.88 (43.43)     2:39.30 (37.42)
 18 Vela, Allie J       13 NBS-MR               2:35.67    2:39.55 SILV   
                  35.51     1:15.18 (39.67)     2:05.43 (50.25)     2:39.55 (34.12)
 19 Miller, Molly A     14 WSSC-MR              2:35.41    2:40.47 SILV   
                  35.31     1:16.08 (40.77)     2:07.58 (51.50)     2:40.47 (32.89)
 20 Cazzetta, Margueri  14 MVA-MR               2:43.46    2:44.22        
                  34.51     1:15.65 (41.14)     2:06.80 (51.15)     2:44.22 (37.42)
 21 Bajramovic, Amela   14 WSSC-MR              2:45.28    2:44.66        
                  39.51     1:21.13 (41.62)     2:08.06 (46.93)     2:44.66 (36.60)
 22 Demarco, Paige E    14 DA-MR                2:45.99    2:46.16        
                  36.48     1:19.06 (42.58)     2:08.24 (49.18)     2:46.16 (37.92)
 23 Chin, Sam K         14 BB-NJ                2:51.24    2:49.78        
                  41.75     1:23.82 (42.07)     2:13.54 (49.72)     2:49.78 (36.24)
 24 Wellington, Olivia  14 PBAC-MR              2:52.01    2:50.87        
                  37.19     1:21.38 (44.19)     2:11.41 (50.03)     2:50.87 (39.46)
 25 Macre, Mary E       13 WSSC-MR              2:55.59    2:52.70        
                  35.41     1:17.57 (42.16)     2:10.38 (52.81)     2:52.70 (42.32)
 26 Sargios, Justina    13 DA-MR                3:02.70    3:00.39        
                  43.00     1:26.55 (43.55)     2:19.96 (53.41)     3:00.39 (40.43)
 27 Evans, Samantha H   13 MVA-MR               2:59.97    3:05.74        
                  40.69     1:27.96 (47.27)   3:05.74 (1:37.78)                    
 28 Sanchez, Justine    14 WSSC-MR              2:53.08    3:09.15        
                  41.78     1:29.40 (47.62)     2:26.59 (57.19)     3:09.15 (42.56)
 29 Corcoran, Ashley M  14 NBS-MR               3:15.19    3:10.43        
                  44.32     1:33.60 (49.28)     2:26.98 (53.38)     3:10.43 (43.45)
 30 Hammond, Victoria   13 Barracudas-MR        3:25.35    3:14.77        
                  42.60     1:35.02 (52.42)     2:30.15 (55.13)     3:14.77 (44.62)
 31 Kivlehan, Mary T    13 MWSC-MR              3:15.08    3:14.90        
                  47.60     1:36.46 (48.86)     2:36.11 (59.65)     3:14.90 (38.79)
 32 Pehush, Elizabeth   14 Barracudas-MR        3:27.64    3:16.69        
                  41.81     1:30.96 (49.15)     2:30.48 (59.52)     3:16.69 (46.21)
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                1:46.37    1:47.07         40  
     1) Cohen, Jessica Z 13             2) Baione, Rebecca K 14           
     3) Tang, Emily 13                  4) Simpfenderfer, Heidi M 14      
                  27.01       53.49 (26.48)     1:20.69 (27.20)     1:47.07 (26.38)
  2 Newburgh Sharks-MR  'A'                     1:55.22    1:53.85         34  
     1) Pino, Danyelle D 13             2) Bunch, Jillian R 13            
     3) Vela, Allie J 13                4) Paul, Jennifer 13              
                  31.11       59.27 (28.16)     1:27.92 (28.65)     1:53.85 (25.93)
  3 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'A'       1:50.36    1:54.81         32  
     1) Lerner, Kate A 14               2) Miller, Molly A 14             
     3) Beuchert, Claudia 14            4) Smolar, Kaitlyn 14             
                  28.13       56.40 (28.27)     1:28.29 (31.89)     1:54.81 (26.52)
  4 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'B'       2:02.56    2:02.73         30  
     1) Bajramovic, Amela 14            2) Nowak, Ruth I 14               
     3) Wilson, Kaitlyn R 13            4) Donlon, Jillian P 14           
                  30.92     1:02.75 (31.83)     1:32.94 (30.19)     2:02.73 (29.79)
  5 Minisink Valley Aquatics, Inc.-MR  'A'           NT    2:03.44         28  
     1) Lyko, Angelika 13               2) Evans, Samantha H 13           
     3) Leger, Olivia E 14              4) Cazzetta, Marguerite J 14      
                  30.05     1:03.31 (33.26)     1:32.94 (29.63)     2:03.44 (30.50)
  6 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'A'         2:06.66    2:09.40         26  
     1) Chin, Sam K 14                  2) Palughi, Gabriella 13          
     3) McCarthy, Maddy G 13            4) Chhabra, Riya R 13             
                  31.13     1:04.64 (33.51)     1:39.47 (34.83)     2:09.40 (29.93)
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                1:58.71    2:00.55         40  
     1) Baione, Rebecca K 14            2) Walsh, Katelyn K 13            
     3) Cohen, Jessica Z 13             4) Simpfenderfer, Heidi M 14      
                  30.55     1:04.59 (34.04)     1:33.99 (29.40)     2:00.55 (26.56)
  2 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'A'       2:07.59    2:10.75         34  
     1) Lerner, Kate A 14               2) Donlon, Jillian P 14           
     3) Wilson, Kaitlyn R 13            4) Smolar, Kaitlyn 14             
                  34.62     1:11.52 (36.90)     1:42.84 (31.32)     2:10.75 (27.91)
  3 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'A'         2:07.04    2:11.77         32  
     1) Kayal, Maggie E 14              2) Wong, Heather M 14             
     3) Schlackman, Olivia C 14         4) Noncarrow, Katie L 14          
                  39.45     1:10.29 (30.84)     1:44.08 (33.79)     2:11.77 (27.69)
  4 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'B'       2:11.48    2:14.43         30  
     1) McGoldrick, Erin C 14           2) Macre, Mary E 13               
     3) Beuchert, Claudia 14            4) Miller, Molly A 14             
                  35.17     1:14.35 (39.18)     1:47.51 (33.16)     2:14.43 (26.92)
  5 Minisink Valley Aquatics, Inc.-MR  'A'           NT    2:26.25         28  
     1) Lyko, Angelika 13               2) Leger, Olivia E 14             
     3) Evans, Samantha H 13            4) Pietraszka, Sarah G 14         
                  36.52     1:15.57 (39.05)     1:52.88 (37.31)     2:26.25 (33.37)
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Elcott, Ina M       15 RFAC-MR                25.39      26.18         20  
  2 Fergus, Danielle M  16 RFAC-MR                24.64      26.46         17  
  3 Spezia, Bernadette  16 BB-NJ                  26.70      26.77         16  
  4 Cole, Caroline M    16 NBS-MR                 26.59      26.87         15  
  5 Morgan, Alice T     15 NBS-MR                 25.67      27.07         14  
  6 Pielka, Gabi L      16 BB-NJ                  26.85      27.29         13  
  7 Twiss, Megan B      16 BB-NJ                  25.99      27.30         12  
  8 Stacey, Sarah E     16 BB-NJ                  27.00      27.55         11  
  9 Reining, Emma R     15 RFAC-MR                26.48      27.93          9  
 10 Guerrieri, Rachel   17 MWSC-MR                26.51      28.01          7  
 11 Stepakoff, Tess F   16 NBS-MR                 27.76      28.02          6  
 12 Regenauer, Emma A   16 DA-MR                  28.19      28.18          5  
 13 Bhanji, Ameera      17 RFAC-MR                26.21      28.25          4  
 14 Delisio, Abie L     16 RFAC-MR                27.37      28.35          3  
 15 Chewcaskie, Briann  17 BB-NJ                  27.99      28.39          2  
 16 Smith, Sabine C     15 RFAC-MR                27.82      28.54          1  
 17 Quezada, Betsy D    17 RFAC-MR                26.81      28.62        
 18 Scholes, Sophia A   15 BB-NJ                  28.91      28.65        
 19 Conde, Lauren M     16 DA-MR                  27.85      28.92        
 20 Cella, Rylee        16 WSSC-MR                28.75      29.01        
 21 Dewitt, Mercedes C  15 NBS-MR                 28.70      29.03        
 22 Moschetta, Gillian  15 BB-NJ                  29.46      29.24        
 23 Raleigh, Heather C  15 DA-MR                  29.47      29.50        
 24 Hoitsma, Madison R  15 BB-NJ                  28.12      29.71        
 25 DeTitta, Delaney F  15 BB-NJ                  30.26      30.02        
 26 Brie, Cayla R       15 BB-NJ                  29.28      30.16        
 27 Sorice, Catarina A  15 Barracudas-MR          31.21      30.38        
 28 Murray, Grace E     15 MVA-MR                 31.20      31.16        
 29 Ustorf, Katharine   16 BB-NJ                  30.38      31.72        
 30 Quade, Sarah N      16 MVA-MR                 31.75      32.77        
 31 Lahiff, Cecelia k   17 MVA-MR                 30.96      33.12        
 32 Collins, Haileigh   17 VAC-MR                 32.25      33.13        
 33 Samuels, Charlotte  16 BB-NJ                  30.84      33.87        
 34 Doherty, Erin M     17 MVA-MR                 34.05      34.61        
 -- Carmody, Erin A     15 VAC-MR                 26.88         NS        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fergus, Danielle M  16 RFAC-MR                54.67      56.40         20  
                  27.07       56.40 (29.33)                                        
  2 Elcott, Ina M       15 RFAC-MR                55.79      56.56         17  
                  27.95       56.56 (28.61)                                        
  3 Bergin, Kate C      16 RFAC-MR                56.08      56.84         16  
                  27.64       56.84 (29.20)                                        
  4 Stalnaker, Taylor   16 AG-MR                  54.22      56.90         15  
                  27.33       56.90 (29.57)                                        
  5 Crumm, Jessica A    17 AG-MR                  56.52      58.65         14  
                  28.01       58.65 (30.64)                                        
  6 Pielka, Gabi L      16 BB-NJ                  58.78      58.70         13  
                  28.10       58.70 (30.60)                                        
  7 Morgan, Alice T     15 NBS-MR                 56.28      59.05         12  
                  28.44       59.05 (30.61)                                        
  8 Spezia, Bernadette  16 BB-NJ                  58.54      59.20         11  
                  27.84       59.20 (31.36)                                        
  9 Stangeby, Hailee M  15 AG-MR                1:00.39      59.58          9  
                  29.07       59.58 (30.51)                                        
 10 Caldwell, Julia A   16 RFAC-MR                58.14      59.82          7  
                  29.44       59.82 (30.38)                                        
 11 Stepakoff, Tess F   16 NBS-MR                 57.36      59.83          6  
                  29.45       59.83 (30.38)                                        
 12 Twiss, Megan B      16 BB-NJ                  56.13      59.97          5  
                  28.48       59.97 (31.49)                                        
 13 Stacey, Sarah E     16 BB-NJ                  58.68    1:00.08          4  
                  28.86     1:00.08 (31.22)                                        
 14 Delisio, Abie L     16 RFAC-MR                58.39    1:00.62          3  
                  28.95     1:00.62 (31.67)                                        
 15 Lillian, Ava S      17 AG-MR                  58.42    1:00.85          2  
                  29.50     1:00.85 (31.35)                                        
 16 Barlao, Charmaine-  16 MWSC-MR                58.12    1:01.00          1  
                  28.86     1:01.00 (32.14)                                        
 17 Regenauer, Emma A   16 DA-MR                1:01.19    1:01.23        
                  29.56     1:01.23 (31.67)                                        
 18 Smith, Sabine C     15 RFAC-MR                58.25    1:01.37        
                  29.27     1:01.37 (32.10)                                        
 19 Chewcaskie, Briann  17 BB-NJ                1:00.54    1:01.39        
                  29.72     1:01.39 (31.67)                                        
 20 Conde, Lauren M     16 DA-MR                1:01.09    1:01.43        
                  29.11     1:01.43 (32.32)                                        
 21 Christman, Samanth  15 MWSC-MR              1:00.24    1:02.41        
                  30.12     1:02.41 (32.29)                                        
 22 Scholes, Sophia A   15 BB-NJ                1:02.70    1:02.75        
                  30.13     1:02.75 (32.62)                                        
 23 Quezada, Betsy D    17 RFAC-MR                58.71    1:03.15        
                  29.88     1:03.15 (33.27)                                        
 24 Bhanji, Ameera      17 RFAC-MR                55.92    1:03.24        
                  30.00     1:03.24 (33.24)                                        
 25 Hoitsma, Madison R  15 BB-NJ                1:04.35    1:04.04        
                  31.10     1:04.04 (32.94)                                        
 26 Christman, Ashley   17 MWSC-MR              1:02.73    1:04.51        
                  30.32     1:04.51 (34.19)                                        
 27 Dewitt, Mercedes C  15 NBS-MR               1:05.24    1:04.97        
                  30.84     1:04.97 (34.13)                                        
 28 Moschetta, Gillian  15 BB-NJ                1:05.99    1:05.28        
                  30.83     1:05.28 (34.45)                                        
 29 Stanisz, Weronika   15 MWSC-MR              1:05.47    1:05.99        
                  31.76     1:05.99 (34.23)                                        
 30 Raleigh, Heather C  15 DA-MR                1:04.71    1:07.00        
                  31.74     1:07.00 (35.26)                                        
 31 DeTitta, Delaney F  15 BB-NJ                1:06.33    1:07.67        
                  33.11     1:07.67 (34.56)                                        
 32 Quade, Sarah N      16 MVA-MR               1:08.20    1:08.77        
                  32.68     1:08.77 (36.09)                                        
 33 Ustorf, Katharine   16 BB-NJ                1:09.24    1:09.70        
                  33.59     1:09.70 (36.11)                                        
 34 Samuels, Charlotte  16 BB-NJ                1:05.36    1:11.50        
                  34.70     1:11.50 (36.80)                                        
 35 Pietraszka, Sarah   14 MVA-MR               1:13.66    1:12.22        
                  34.26     1:12.22 (37.96)                                        
 36 Lahiff, Cecelia k   17 MVA-MR               1:09.51    1:14.40        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bergin, Kate C      16 RFAC-MR              1:55.62    2:00.10         20  
                  28.13       58.20 (30.07)     1:28.88 (30.68)     2:00.10 (31.22)
  2 Delisio, Abie L     16 RFAC-MR              2:00.71    2:01.81         17  
                  28.31       58.71 (30.40)     1:30.12 (31.41)     2:01.81 (31.69)
  3 Cole, Caroline M    16 NBS-MR               2:02.01    2:04.39         16  
                  29.00     1:00.48 (31.48)     1:32.34 (31.86)     2:04.39 (32.05)
  4 Elcott, Ina M       15 RFAC-MR              2:02.95    2:05.39         15  
                  28.65     1:00.43 (31.78)     1:32.68 (32.25)     2:05.39 (32.71)
  5 Pielka, Gabi L      16 BB-NJ                2:06.93    2:05.45         14  
                  28.38       59.15 (30.77)     1:31.83 (32.68)     2:05.45 (33.62)
  6 Caldwell, Julia A   16 RFAC-MR              2:04.20    2:05.54         13  
                  29.68     1:01.20 (31.52)     1:33.56 (32.36)     2:05.54 (31.98)
  7 Reining, Emma R     15 RFAC-MR              2:01.13    2:05.83         12  
                  28.77     1:00.87 (32.10)     1:33.72 (32.85)     2:05.83 (32.11)
  8 Morgan, Alice T     15 NBS-MR               2:08.59    2:09.33         11  
                  29.31     1:01.93 (32.62)     1:35.32 (33.39)     2:09.33 (34.01)
  9 Stepakoff, Tess F   16 NBS-MR               2:04.77    2:09.89          9  
                  29.60     1:02.35 (32.75)     1:36.10 (33.75)     2:09.89 (33.79)
 10 Carmody, Erin A     15 VAC-MR               2:06.28    2:09.98          7  
                  30.25     1:03.24 (32.99)     1:36.79 (33.55)     2:09.98 (33.19)
 11 Fergus, Danielle M  16 RFAC-MR              2:01.08    2:11.05          6  
                  29.34     1:02.06 (32.72)     1:36.81 (34.75)     2:11.05 (34.24)
 12 Smith, Sabine C     15 RFAC-MR              2:10.47    2:11.55          5  
                  29.64     1:03.34 (33.70)     1:37.60 (34.26)     2:11.55 (33.95)
 13 Twiss, Megan B      16 BB-NJ                2:08.62    2:12.52          4  
                  29.72     1:02.51 (32.79)     1:37.18 (34.67)     2:12.52 (35.34)
 14 Spezia, Bernadette  16 BB-NJ                2:09.14    2:12.61          3  
                  29.60     1:02.76 (33.16)     1:38.09 (35.33)     2:12.61 (34.52)
 15 Regenauer, Emma A   16 DA-MR                2:11.81    2:14.66          2  
                  30.23     1:04.68 (34.45)     1:41.01 (36.33)     2:14.66 (33.65)
 16 Stacey, Sarah E     16 BB-NJ                2:08.36    2:14.95          1  
                  30.25     1:04.37 (34.12)     1:40.09 (35.72)     2:14.95 (34.86)
 17 Bhanji, Ameera      17 RFAC-MR              2:02.51    2:14.99        
                  30.75     1:04.68 (33.93)     1:39.65 (34.97)     2:14.99 (35.34)
 18 Guerrieri, Rachel   17 MWSC-MR              2:18.59    2:15.67        
                  30.54     1:04.71 (34.17)     1:40.99 (36.28)     2:15.67 (34.68)
 19 Conde, Lauren M     16 DA-MR                2:15.89    2:15.98        
                  31.70     1:05.66 (33.96)     1:40.88 (35.22)     2:15.98 (35.10)
 20 Chewcaskie, Briann  17 BB-NJ                2:13.06    2:16.00        
                  31.83     1:06.90 (35.07)     1:42.53 (35.63)     2:16.00 (33.47)
 21 Scholes, Sophia A   15 BB-NJ                2:21.99    2:16.65        
                  31.09     1:05.41 (34.32)     1:40.94 (35.53)     2:16.65 (35.71)
 22 Quezada, Betsy D    17 RFAC-MR              2:07.76    2:18.69        
                  31.02     1:05.46 (34.44)     1:41.68 (36.22)     2:18.69 (37.01)
 23 Hoitsma, Madison R  15 BB-NJ                2:17.52    2:19.53        
                  32.56     1:08.34 (35.78)     1:44.82 (36.48)     2:19.53 (34.71)
 24 Raleigh, Heather C  15 DA-MR                2:23.15    2:20.15        
                  31.10     1:06.81 (35.71)     1:43.74 (36.93)     2:20.15 (36.41)
 25 Brie, Cayla R       15 BB-NJ                2:23.00    2:20.17        
                  31.78     1:07.10 (35.32)     1:43.87 (36.77)     2:20.17 (36.30)
 26 Murray, Grace E     15 MVA-MR               2:19.11    2:22.77        
                  32.25     1:08.56 (36.31)     1:46.24 (37.68)     2:22.77 (36.53)
 27 Dewitt, Mercedes C  15 NBS-MR               2:32.53    2:23.58        
                  31.73     1:08.43 (36.70)     1:46.48 (38.05)     2:23.58 (37.10)
 28 Cella, Rylee        16 WSSC-MR              2:23.75    2:24.68        
                  32.45     1:09.54 (37.09)     1:47.93 (38.39)     2:24.68 (36.75)
 29 Sorice, Catarina A  15 Barracudas-MR             NT    2:27.42        
                  33.00     1:10.34 (37.34)     1:49.48 (39.14)     2:27.42 (37.94)
 30 Samuels, Charlotte  16 BB-NJ                2:15.14    2:28.32        
                  34.68     1:12.24 (37.56)     1:50.54 (38.30)     2:28.32 (37.78)
 31 Beuchert, Emily A   17 WSSC-MR              2:21.09    2:31.38        
                  34.66     1:13.25 (38.59)     1:52.72 (39.47)     2:31.38 (38.66)
 32 DeTitta, Delaney F  15 BB-NJ                2:29.99    2:32.95        
                  35.92     1:15.21 (39.29)     1:55.18 (39.97)     2:32.95 (37.77)
 33 Quade, Sarah N      16 MVA-MR               2:26.83    2:33.31        
                  35.12     1:13.98 (38.86)     1:54.07 (40.09)     2:33.31 (39.24)
 34 Ustorf, Katharine   16 BB-NJ                2:34.38    2:40.04        
                  36.16     1:17.14 (40.98)     1:59.80 (42.66)     2:40.04 (40.24)
 35 Collins, Haileigh   17 VAC-MR               2:53.74    2:49.03        
                  35.01     1:15.91 (40.90)     2:01.68 (45.77)     2:49.03 (47.35)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Elcott, Ina M       15 RFAC-MR              1:00.12    1:02.09         20  
                  30.71     1:02.09 (31.38)                                        
  2 Bergin, Kate C      16 RFAC-MR                57.82    1:02.28         17  
                  30.59     1:02.28 (31.69)                                        
  3 Fergus, Danielle M  16 RFAC-MR                59.06    1:02.88         16  
                  30.87     1:02.88 (32.01)                                        
  4 Carmody, Erin A     15 VAC-MR               1:03.72    1:04.84         15  
                  31.40     1:04.84 (33.44)                                        
  5 Morgan, Alice T     15 NBS-MR               1:01.59    1:05.98         14  
                  32.10     1:05.98 (33.88)                                        
  6 Caldwell, Julia A   16 RFAC-MR              1:06.72    1:06.43         13  
                  33.14     1:06.43 (33.29)                                        
  7 Pielka, Gabi L      16 BB-NJ                1:04.90    1:06.56         12  
                  32.63     1:06.56 (33.93)                                        
  8 Cole, Caroline M    16 NBS-MR               1:05.00    1:06.84         11  
                  32.90     1:06.84 (33.94)                                        
  9 Delisio, Abie L     16 RFAC-MR              1:09.52    1:08.14          9  
                  33.19     1:08.14 (34.95)                                        
 10 Reining, Emma R     15 RFAC-MR              1:03.38    1:08.22          7  
                  32.84     1:08.22 (35.38)                                        
 11 Barlao, Charmaine-  16 MWSC-MR              1:06.27    1:08.38          6  
                  32.79     1:08.38 (35.59)                                        
 12 Regenauer, Emma A   16 DA-MR                1:07.98    1:09.43          5  
                  33.24     1:09.43 (36.19)                                        
 13 Quezada, Betsy D    17 RFAC-MR              1:03.89    1:09.58          4  
                  33.88     1:09.58 (35.70)                                        
 14 DeTitta, Delaney F  15 BB-NJ                1:09.12    1:09.74          3  
                  34.69     1:09.74 (35.05)                                        
 15 Spezia, Bernadette  16 BB-NJ                1:08.27    1:10.11          2  
                  34.67     1:10.11 (35.44)                                        
 16 Stepakoff, Tess F   16 NBS-MR               1:12.77    1:10.36          1  
                  34.45     1:10.36 (35.91)                                        
 17 Scholes, Sophia A   15 BB-NJ                1:11.42    1:10.98        
                  34.67     1:10.98 (36.31)                                        
 18 Cella, Rylee        16 WSSC-MR              1:05.26    1:11.61        
                  34.02     1:11.61 (37.59)                                        
 19 Bhanji, Ameera      17 RFAC-MR              1:07.79    1:11.62        
                  34.59     1:11.62 (37.03)                                        
 20 Smith, Sabine C     15 RFAC-MR              1:06.18    1:12.77        
                  35.08     1:12.77 (37.69)                                        
 21 Twiss, Megan B      16 BB-NJ                1:10.36    1:13.00        
                  34.87     1:13.00 (38.13)                                        
 22 Raleigh, Heather C  15 DA-MR                1:08.57    1:13.30        
                  35.05     1:13.30 (38.25)                                        
 23 Chewcaskie, Briann  17 BB-NJ                1:11.17    1:13.76        
                  35.65     1:13.76 (38.11)                                        
 24 Conde, Lauren M     16 DA-MR                1:10.68    1:13.89        
                  35.82     1:13.89 (38.07)                                        
 25 Moschetta, Gillian  15 BB-NJ                1:10.87    1:13.94        
                  34.87     1:13.94 (39.07)                                        
 26 Sorice, Catarina A  15 Barracudas-MR        1:08.61    1:14.54        
                  35.43     1:14.54 (39.11)                                        
 27 Dewitt, Mercedes C  15 NBS-MR               1:14.79    1:16.40        
                  37.01     1:16.40 (39.39)                                        
 28 Beuchert, Emily A   17 WSSC-MR              1:14.80    1:16.76        
                  38.13     1:16.76 (38.63)                                        
 29 Murray, Grace E     15 MVA-MR                    NT    1:18.15        
                  37.32     1:18.15 (40.83)                                        
 30 Brie, Cayla R       15 BB-NJ                1:19.53    1:20.49        
                  38.93     1:20.49 (41.56)                                        
 31 Lahiff, Cecelia k   17 MVA-MR               1:19.84    1:21.60        
                  38.43     1:21.60 (43.17)                                        
 32 Samuels, Charlotte  16 BB-NJ                1:16.92    1:21.86        
                  40.44     1:21.86 (41.42)                                        
 33 Doherty, Erin M     17 MVA-MR               1:40.36    1:40.34        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bergin, Kate C      16 RFAC-MR              2:03.81    2:13.51         20  
                  31.81     1:05.71 (33.90)     1:39.89 (34.18)     2:13.51 (33.62)
  2 Callahan, Madeline  15 AG-MR                2:23.00    2:18.30         17  
                  32.51     1:07.95 (35.44)     1:43.92 (35.97)     2:18.30 (34.38)
  3 Elcott, Ina M       15 RFAC-MR              2:13.87    2:18.86         16  
                  33.22     1:08.70 (35.48)     1:44.16 (35.46)     2:18.86 (34.70)
  4 Caldwell, Julia A   16 RFAC-MR              2:22.02    2:20.08         15  
                  34.30     1:09.36 (35.06)     1:45.17 (35.81)     2:20.08 (34.91)
  5 Fergus, Danielle M  16 RFAC-MR              2:13.22    2:21.96         14  
                  32.81     1:08.73 (35.92)     1:45.40 (36.67)     2:21.96 (36.56)
  6 Morgan, Alice T     15 NBS-MR               2:18.15    2:23.25         13  
                  33.55     1:10.54 (36.99)     1:46.64 (36.10)     2:23.25 (36.61)
  7 Cole, Caroline M    16 NBS-MR               2:19.87    2:24.21         12  
                  34.26     1:10.46 (36.20)     1:47.20 (36.74)     2:24.21 (37.01)
  8 Pielka, Gabi L      16 BB-NJ                2:22.33    2:24.37         11  
                  33.57     1:09.37 (35.80)     1:46.73 (37.36)     2:24.37 (37.64)
  9 Stangeby, Hailee M  15 AG-MR                2:24.08    2:25.61          9  
                  35.06     1:11.45 (36.39)     1:48.83 (37.38)     2:25.61 (36.78)
 10 Scholes, Sophia A   15 BB-NJ                2:34.59    2:30.35          7  
                  35.26     1:12.79 (37.53)     1:51.71 (38.92)     2:30.35 (38.64)
 11 Stepakoff, Tess F   16 NBS-MR               2:35.68    2:30.69          6  
                  34.88     1:12.90 (38.02)     1:52.40 (39.50)     2:30.69 (38.29)
 12 Cella, Rylee        16 WSSC-MR              2:37.99    2:34.44          5  
                  35.71     1:14.80 (39.09)     1:55.80 (41.00)     2:34.44 (38.64)
 13 Conde, Lauren M     16 DA-MR                2:34.44    2:35.73          4  
                  37.56     1:18.01 (40.45)     1:57.92 (39.91)     2:35.73 (37.81)
 14 Quezada, Betsy D    17 RFAC-MR              2:23.83    2:36.81          3  
                  35.59     1:14.59 (39.00)     1:55.68 (41.09)     2:36.81 (41.13)
 15 Twiss, Megan B      16 BB-NJ                2:30.43    2:37.46          2  
                  36.12     1:16.03 (39.91)     1:56.94 (40.91)     2:37.46 (40.52)
 16 Smith, Sabine C     15 RFAC-MR              2:28.29    2:37.92          1  
                  36.77     1:17.18 (40.41)     1:58.04 (40.86)     2:37.92 (39.88)
 17 DeTitta, Delaney F  15 BB-NJ                2:36.23    2:37.97        
                  36.50     1:16.86 (40.36)     1:58.87 (42.01)     2:37.97 (39.10)
 18 Raleigh, Heather C  15 DA-MR                2:35.01    2:38.34        
                  37.36     1:17.48 (40.12)     1:58.82 (41.34)     2:38.34 (39.52)
 19 Chewcaskie, Briann  17 BB-NJ                2:38.52    2:39.87        
                  36.70     1:17.38 (40.68)     1:59.57 (42.19)     2:39.87 (40.30)
 20 Beuchert, Emily A   17 WSSC-MR              2:40.91    2:40.81        
                  38.31     1:18.87 (40.56)     2:00.65 (41.78)     2:40.81 (40.16)
 21 Pietraszka, Sarah   14 MVA-MR                    NT    3:03.95        
                  41.74     1:28.26 (46.52)     2:16.73 (48.47)     3:03.95 (47.22)
 -- Stalnaker, Taylor   16 AG-MR                2:04.60         NS        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Crumm, Jessica A    17 AG-MR                1:07.25    1:08.85         20  
                  31.86     1:08.85 (36.99)                                        
  2 Callahan, Madeline  15 AG-MR                1:14.74    1:14.73         17  
                  35.55     1:14.73 (39.18)                                        
  3 Cole, Caroline M    16 NBS-MR               1:12.84    1:15.84         16  
                  35.81     1:15.84 (40.03)                                        
  4 Stangeby, Hailee M  15 AG-MR                1:16.01    1:16.96         15  
                  36.59     1:16.96 (40.37)                                        
  5 Bergin, Kate C      16 RFAC-MR              1:15.49    1:17.16         14  
                  36.79     1:17.16 (40.37)                                        
  6 Delisio, Abie L     16 RFAC-MR              1:14.31    1:17.43         13  
                  36.86     1:17.43 (40.57)                                        
  7 Barlao, Charmaine-  16 MWSC-MR              1:15.42    1:19.05         12  
                  37.69     1:19.05 (41.36)                                        
  8 Lillian, Ava S      17 AG-MR                1:22.63    1:19.96         11  
                  38.04     1:19.96 (41.92)                                        
  9 Morgan, Alice T     15 NBS-MR               1:19.88    1:21.63          9  
                  38.11     1:21.63 (43.52)                                        
 10 Conde, Lauren M     16 DA-MR                1:20.90    1:22.17          7  
                  39.02     1:22.17 (43.15)                                        
 11 Smith, Sabine C     15 RFAC-MR              1:24.02    1:22.45          6  
                  38.63     1:22.45 (43.82)                                        
 12 Cella, Rylee        16 WSSC-MR              1:24.09    1:22.55          5  
                  37.91     1:22.55 (44.64)                                        
 13 Bhanji, Ameera      17 RFAC-MR              1:17.64    1:22.59          4  
                  39.01     1:22.59 (43.58)                                        
 14 Regenauer, Emma A   16 DA-MR                1:20.89    1:24.15          3  
                  39.97     1:24.15 (44.18)                                        
 15 Stacey, Sarah E     16 BB-NJ                1:26.05    1:24.89          2  
                  40.08     1:24.89 (44.81)                                        
 16 Dewitt, Mercedes C  15 NBS-MR               1:25.69    1:24.91          1  
                  39.73     1:24.91 (45.18)                                        
 17 Christman, Samanth  15 MWSC-MR              1:27.19    1:26.02        
                  41.94     1:26.02 (44.08)                                        
 18 Chewcaskie, Briann  17 BB-NJ                1:26.39    1:27.06        
                  41.44     1:27.06 (45.62)                                        
 19 Stanisz, Weronika   15 MWSC-MR              1:27.02    1:27.77        
                  40.88     1:27.77 (46.89)                                        
 20 Christman, Ashley   17 MWSC-MR              1:30.58    1:28.03        
                  41.57     1:28.03 (46.46)                                        
 21 Quade, Sarah N      16 MVA-MR               1:26.89    1:28.16        
                  42.80     1:28.16 (45.36)                                        
 22 Raleigh, Heather C  15 DA-MR                1:25.26    1:28.93        
                  42.51     1:28.93 (46.42)                                        
 23 Samuels, Charlotte  16 BB-NJ                1:26.19    1:30.72        
                  43.59     1:30.72 (47.13)                                        
 24 Lahiff, Cecelia k   17 MVA-MR               1:29.18    1:32.35        
                  42.34     1:32.35 (50.01)                                        
 25 Ustorf, Katharine   16 BB-NJ                1:30.77    1:33.25        
                  43.57     1:33.25 (49.68)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Delisio, Abie L     16 RFAC-MR              2:37.42    2:37.41         20  
                  35.52     1:15.28 (39.76)     1:56.06 (40.78)     2:37.41 (41.35)
  2 Bergin, Kate C      16 RFAC-MR              2:41.77    2:40.82         17  
                  36.96     1:17.61 (40.65)   2:40.82 (1:23.21)                    
  3 Caldwell, Julia A   16 RFAC-MR              2:43.13    2:44.21         16  
                  37.41     1:18.72 (41.31)     2:01.52 (42.80)     2:44.21 (42.69)
  4 Elcott, Ina M       15 RFAC-MR              2:44.67    2:45.52         15  
                  37.80     1:19.63 (41.83)     2:02.13 (42.50)     2:45.52 (43.39)
  5 Guerrieri, Rachel   17 MWSC-MR              2:43.86    2:47.12         14  
                  36.73     1:18.23 (41.50)     2:02.44 (44.21)     2:47.12 (44.68)
  6 Fergus, Danielle M  16 RFAC-MR              2:47.31    2:52.20         13  
                  37.74     1:21.35 (43.61)     2:06.46 (45.11)     2:52.20 (45.74)
  7 Reining, Emma R     15 RFAC-MR              2:54.15    2:53.27         12  
                  38.67     1:23.54 (44.87)     2:09.30 (45.76)     2:53.27 (43.97)
  8 Regenauer, Emma A   16 DA-MR                2:51.38    2:53.56         11  
                  39.80     1:24.76 (44.96)     2:09.61 (44.85)     2:53.56 (43.95)
  9 Conde, Lauren M     16 DA-MR                2:55.67    2:59.39          9  
                  41.11     1:26.68 (45.57)     2:13.23 (46.55)     2:59.39 (46.16)
 10 Hoitsma, Madison R  15 BB-NJ                2:56.50    3:03.53          7  
                  41.60     1:28.43 (46.83)     2:17.13 (48.70)     3:03.53 (46.40)
 11 Quade, Sarah N      16 MVA-MR               3:09.38    3:07.65          6  
                  42.20     1:30.18 (47.98)     2:19.45 (49.27)     3:07.65 (48.20)
 12 Raleigh, Heather C  15 DA-MR                3:03.43    3:09.26          5  
                  44.18     1:31.40 (47.22)     2:21.82 (50.42)     3:09.26 (47.44)
 13 Dewitt, Mercedes C  15 NBS-MR               3:19.68    3:12.29          4  
                  41.77     1:29.60 (47.83)     2:21.06 (51.46)     3:12.29 (51.23)
 14 Collins, Haileigh   17 VAC-MR               3:23.36    3:16.08          3  
                  43.90     1:33.27 (49.37)     2:23.58 (50.31)     3:16.08 (52.50)
 15 Ustorf, Katharine   16 BB-NJ                3:19.08    3:20.62          2  
                  42.96     1:34.30 (51.34)     2:28.06 (53.76)     3:20.62 (52.56)
 16 Lahiff, Cecelia k   17 MVA-MR                    NT    3:26.84          1  
                  44.60     1:36.36 (51.76)     2:31.27 (54.91)     3:26.84 (55.57)
 17 Doherty, Erin M     17 MVA-MR               3:42.46    3:35.99        
                  48.14     1:42.79 (54.65)   3:35.99 (1:53.20)                    
 -- Stacey, Sarah E     16 BB-NJ                3:05.63         NS        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Elcott, Ina M       15 RFAC-MR              1:01.06    1:04.19         20  
                  30.41     1:04.19 (33.78)                                        
  2 Callahan, Madeline  15 AG-MR                1:03.75    1:05.35         17  
                  30.64     1:05.35 (34.71)                                        
  3 Barlao, Charmaine-  16 MWSC-MR              1:03.36    1:05.81         16  
                  31.07     1:05.81 (34.74)                                        
  4 Bhanji, Ameera      17 RFAC-MR                59.46    1:06.12         15  
                  31.56     1:06.12 (34.56)                                        
  5 Caldwell, Julia A   16 RFAC-MR              1:05.12    1:06.94         14  
                  32.26     1:06.94 (34.68)                                        
  6 Quezada, Betsy D    17 RFAC-MR              1:01.67    1:07.87         13  
                  31.75     1:07.87 (36.12)                                        
  7 Hoitsma, Madison R  15 BB-NJ                1:08.02    1:08.50         12  
                  32.76     1:08.50 (35.74)                                        
  8 Stangeby, Hailee M  15 AG-MR                1:08.97    1:08.54         11  
                  32.25     1:08.54 (36.29)                                        
  9 Fergus, Danielle M  16 RFAC-MR              1:00.26    1:08.87          9  
 10 Delisio, Abie L     16 RFAC-MR              1:11.46    1:11.66          7  
 11 Spezia, Bernadette  16 BB-NJ                1:15.48    1:12.16          6  
                  33.14     1:12.16 (39.02)                                        
 12 Cella, Rylee        16 WSSC-MR              1:06.38    1:13.21          5  
                  33.31     1:13.21 (39.90)                                        
 13 Regenauer, Emma A   16 DA-MR                1:10.89    1:13.34          4  
                  33.68     1:13.34 (39.66)                                        
 14 Stanisz, Weronika   15 MWSC-MR              1:16.61    1:13.56          3  
                  33.90     1:13.56 (39.66)                                        
 15 Moschetta, Gillian  15 BB-NJ                1:12.69    1:16.45          2  
                  33.48     1:16.45 (42.97)                                        
 16 Beuchert, Emily A   17 WSSC-MR              1:22.41    1:25.47          1  
                  39.20     1:25.47 (46.27)                                        
 17 Ustorf, Katharine   16 BB-NJ                1:26.19    1:27.39        
                  38.97     1:27.39 (48.42)                                        
 18 Pietraszka, Sarah   14 MVA-MR               1:32.68    1:32.37        
                  41.39     1:32.37 (50.98)                                        
 -- Stalnaker, Taylor   16 AG-MR                1:02.47         NS        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bergin, Kate C      16 RFAC-MR              2:12.10    2:17.02         20  
                  31.58     1:06.07 (34.49)     1:41.89 (35.82)     2:17.02 (35.13)
  2 Caldwell, Julia A   16 RFAC-MR              2:27.38    2:25.94         17  
                  33.42     1:10.71 (37.29)     1:48.50 (37.79)     2:25.94 (37.44)
  3 Barlao, Charmaine-  16 MWSC-MR              2:18.04    2:26.29         16  
                  32.24     1:07.79 (35.55)     1:46.80 (39.01)     2:26.29 (39.49)
  4 Bhanji, Ameera      17 RFAC-MR              2:12.56    2:27.28         15  
                  33.52     1:10.25 (36.73)     1:49.12 (38.87)     2:27.28 (38.16)
  5 Quezada, Betsy D    17 RFAC-MR              2:26.71    2:43.08         14  
                  33.15     1:11.82 (38.67)     1:56.40 (44.58)     2:43.08 (46.68)
  6 Smith, Sabine C     15 RFAC-MR              2:47.30    2:50.36         13  
                  34.98     1:18.92 (43.94)     2:04.08 (45.16)     2:50.36 (46.28)
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bergin, Kate C      16 RFAC-MR              2:08.07    2:18.55         20  
                  30.31     1:03.91 (33.60)     1:46.33 (42.42)     2:18.55 (32.22)
  2 Elcott, Ina M       15 RFAC-MR              2:15.47    2:21.04         17  
                  30.70     1:05.67 (34.97)     1:47.96 (42.29)     2:21.04 (33.08)
  3 Caldwell, Julia A   16 RFAC-MR              2:22.93    2:23.77         16  
                  32.67     1:09.22 (36.55)     1:51.31 (42.09)     2:23.77 (32.46)
  4 Cole, Caroline M    16 NBS-MR               2:22.41    2:25.48         15  
                  32.65     1:09.68 (37.03)     1:53.21 (43.53)     2:25.48 (32.27)
  5 Callahan, Madeline  15 AG-MR                2:24.45    2:25.75         14  
                  30.33     1:07.24 (36.91)     1:51.52 (44.28)     2:25.75 (34.23)
  6 Stangeby, Hailee M  15 AG-MR                2:23.82    2:26.37         13  
                  32.91     1:11.14 (38.23)     1:54.07 (42.93)     2:26.37 (32.30)
  7 Barlao, Charmaine-  16 MWSC-MR              2:19.57    2:26.94         12  
                  31.69     1:09.18 (37.49)     1:53.45 (44.27)     2:26.94 (33.49)
  8 Fergus, Danielle M  16 RFAC-MR              2:18.16    2:28.25         11  
                  31.77     1:09.25 (37.48)     1:54.32 (45.07)     2:28.25 (33.93)
  9 Delisio, Abie L     16 RFAC-MR              2:25.36    2:28.34          9  
                  33.92     1:12.15 (38.23)     1:54.81 (42.66)     2:28.34 (33.53)
 10 Morgan, Alice T     15 NBS-MR               2:25.50    2:30.08          7  
                                                    1:55.77 ( )     2:30.08 (34.31)
 11 Lillian, Ava S      17 AG-MR                2:28.05    2:31.35          6  
                                                    1:56.38 ( )     2:31.35 (34.97)
 12 Pielka, Gabi L      16 BB-NJ                2:26.06    2:32.21          5  
                                                    1:58.73 ( )     2:32.21 (33.48)
 13 Twiss, Megan B      16 BB-NJ                2:29.33    2:32.98          4  
                                                    1:55.81 ( )     2:32.98 (37.17)
 14 Hoitsma, Madison R  15 BB-NJ                2:31.88    2:33.71          3  
                  31.74     1:12.78 (41.04)     1:57.99 (45.21)     2:33.71 (35.72)
 15 Bhanji, Ameera      17 RFAC-MR              2:23.88    2:35.30          2  
                  32.96     1:14.53 (41.57)     1:58.40 (43.87)     2:35.30 (36.90)
 16 Spezia, Bernadette  16 BB-NJ                2:38.11    2:35.44          1  
                  31.51     1:09.19 (37.68)     1:58.10 (48.91)     2:35.44 (37.34)
 17 Scholes, Sophia A   15 BB-NJ                2:42.48    2:35.78        
                  33.43     1:10.36 (36.93)     2:00.12 (49.76)     2:35.78 (35.66)
 18 Stacey, Sarah E     16 BB-NJ                2:33.02    2:35.91        
                  32.26     1:12.03 (39.77)     2:00.76 (48.73)     2:35.91 (35.15)
 19 Regenauer, Emma A   16 DA-MR                2:28.05    2:36.86        
                                                    2:02.88 ( )     2:36.86 (33.98)
 20 Quezada, Betsy D    17 RFAC-MR              2:23.33    2:37.68        
                  32.90     1:11.81 (38.91)     2:01.39 (49.58)     2:37.68 (36.29)
 21 Smith, Sabine C     15 RFAC-MR              2:29.00    2:37.96        
                                                    2:02.51 ( )     2:37.96 (35.45)
 22 Stepakoff, Tess F   16 NBS-MR               2:37.48    2:38.18        
                  34.83     1:13.79 (38.96)     2:04.98 (51.19)     2:38.18 (33.20)
 23 Christman, Samanth  15 MWSC-MR              2:39.93    2:38.59        
                  35.78     1:15.39 (39.61)     2:03.74 (48.35)     2:38.59 (34.85)
 24 Conde, Lauren M     16 DA-MR                2:35.07    2:39.80        
                  38.17     1:18.69 (40.52)     2:03.77 (45.08)     2:39.80 (36.03)
 25 Raleigh, Heather C  15 DA-MR                2:42.64    2:44.15        
                  37.35     1:18.64 (41.29)     2:07.72 (49.08)     2:44.15 (36.43)
 26 Beuchert, Emily A   17 WSSC-MR              2:43.73    2:46.53        
                  38.55     1:18.01 (39.46)     2:08.58 (50.57)     2:46.53 (37.95)
 27 Dewitt, Mercedes C  15 NBS-MR               2:53.65    2:46.56        
                  38.05     1:17.98 (39.93)     2:08.24 (50.26)     2:46.56 (38.32)
 28 DeTitta, Delaney F  15 BB-NJ                2:48.15    2:48.27        
                  36.22     1:17.50 (41.28)     2:11.02 (53.52)     2:48.27 (37.25)
 29 Quade, Sarah N      16 MVA-MR               2:49.25    2:49.53        
                  37.09     1:20.73 (43.64)     2:09.00 (48.27)     2:49.53 (40.53)
 30 Samuels, Charlotte  16 BB-NJ                2:39.93    2:49.85        
                  40.32     1:23.78 (43.46)     2:11.65 (47.87)     2:49.85 (38.20)
 31 Pietraszka, Sarah   14 MVA-MR               3:02.24    3:07.25        
                  42.95     1:30.17 (47.22)     2:25.96 (55.79)     3:07.25 (41.29)
 -- Christman, Ashley   17 MWSC-MR              2:42.63         DQ        
      One hand touch - breast
 -- Stalnaker, Taylor   16 AG-MR                2:09.31         NS        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Aqua Gems-MR  'A'                           1:48.43    1:49.09         40  
     1) Crumm, Jessica A 17             2) Stangeby, Hailee M 15          
     3) Lillian, Ava S 17               4) Callahan, Madeline 15          
                  26.58       54.31 (27.73)     1:22.21 (27.90)     1:49.09 (26.88)
  2 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'A'         1:46.54    1:49.53         34  
     1) Spezia, Bernadette E 16         2) Pielka, Gabi L 16              
     3) Stacey, Sarah E 16              4) Twiss, Megan B 16              
                  27.26       54.91 (27.65)     1:22.06 (27.15)     1:49.53 (27.47)
  3 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'B'         1:54.30    1:55.54         32  
     1) Hoitsma, Madison R 15           2) Scholes, Sophia A 15           
     3) Moschetta, Gillian A 15         4) Chewcaskie, Brianne M 17       
                  29.90       58.32 (28.42)     1:27.55 (29.23)     1:55.54 (27.99)
  4 Monroe-Woodbury Swim Club, Inc-MR  'A'      1:54.22    1:56.82         30  
     1) Christman, Ashley 17            2) Christman, Samantha 15         
     3) Stanisz, Weronika H 15          4) Barlao, Charmaine-Grace V 16   
                  29.41     1:01.91 (32.50)     1:29.15 (27.24)     1:56.82 (27.67)
 -- Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                1:48.01         NS        
     1) Bergin, Kate C 16               2) Delisio, Abie L 16             
     3) Elcott, Ina M 15                4) Fergus, Danielle M 16          
 
Girls 15 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                1:57.34    1:58.41         40  
     1) Elcott, Ina M 15                2) Delisio, Abie L 16             
     3) Bergin, Kate C 16               4) Fergus, Danielle M 16          
                  28.75     1:04.28 (35.53)     1:32.62 (28.34)     1:58.41 (25.79)
  2 Red Fox Aquatic Club-MR  'B'                     NT    2:06.18         34  
     1) Reining, Emma R 15              2) Bhanji, Ameera 17              
     3) Quezada, Betsy D 17             4) Smith, Sabine C 15             
                  31.28     1:09.32 (38.04)     1:38.87 (29.55)     2:06.18 (27.31)
  3 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'A'         2:07.43    2:11.92         32  
     1) Pielka, Gabi L 16               2) Chewcaskie, Brianne M 17       
     3) Hoitsma, Madison R 15           4) Twiss, Megan B 16              
                  32.89     1:12.54 (39.65)     1:50.20 (37.66)     2:11.92 (21.72)
  4 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'B'         2:15.95    2:13.26         30  
     1) Stacey, Sarah E 16              2) Samuels, Charlotte 16          
     3) Moschetta, Gillian A 15         4) Spezia, Bernadette E 16        
                  31.70     1:13.51 (41.81)     1:45.94 (32.43)     2:13.26 (27.32)
  5 Minisink Valley Aquatics, Inc.-MR  'A'           NT    2:29.07         28  
     1) Lahiff, Cecelia k 17            2) Quade, Sarah N 16              
     3) Murray, Grace E 15              4) Doherty, Erin M 17             
                  42.52     1:19.92 (37.40)     1:55.20 (35.28)     2:29.07 (33.87)
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Caceres, Lance A     8 PBAC-MR                38.16      37.80         20  
  2 Quinones, Ashton T   8 WSSC-MR                36.83      38.67         17  
  3 Tolis, Alex B        8 Barracudas-MR          39.55      41.11         16  
  4 Wu, Brendan S        7 RFAC-MR                44.47      41.60         15  
  5 Minevich, Daniel I   7 DA-MR                  41.12      42.97         14  
  6 Albanese, Luke W     8 Barracudas-MR          43.40      43.96         13  
  7 Perillo, Justin G    8 DA-MR                  43.41      44.01         12  
  8 Chinigo, Vinny       8 MWSC-MR                49.55      48.69         11  
  9 Parekh, Aayush       8 BB-NJ                  48.47      50.95          9  
 10 Milroy, Ronan        8 DA-MR                1:00.17      56.59          7  
 11 Perillo, Austin J    5 DA-MR                1:12.74    1:10.54          6  
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Quinones, Ashton T   8 WSSC-MR              1:26.92    1:28.52         20  
                  40.52     1:28.52 (48.00)                                        
  2 Tolis, Alex B        8 Barracudas-MR        1:29.37    1:34.15         17  
  3 Wu, Brendan S        7 RFAC-MR              1:37.68    1:35.54         16  
                  43.69     1:35.54 (51.85)                                        
  4 Minevich, Daniel I   7 DA-MR                1:35.80    1:36.31         15  
                  45.53     1:36.31 (50.78)                                        
  5 Perillo, Justin G    8 DA-MR                1:38.41    1:42.55         14  
                  48.20     1:42.55 (54.35)                                        
  6 Martin, Isaiah N     7 WSSC-MR              1:52.44    1:47.22         13  
                  50.90     1:47.22 (56.32)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Quinones, Ashton T   8 WSSC-MR                44.85      45.91         20  
  2 Wu, Brendan S        7 RFAC-MR                50.74      49.51         17  
  3 Albanese, Luke W     8 Barracudas-MR          59.91      49.64         16  
  4 Leung, Andrew J      8 MWSC-MR                59.86      50.19         15  
  5 Perillo, Justin G    8 DA-MR                  50.55      50.39         14  
  6 Minevich, Daniel I   7 DA-MR                  49.27      53.06         13  
  7 Martin, Isaiah N     7 WSSC-MR                57.24      58.79         12  
  8 Milroy, Ronan        8 DA-MR                     NT    1:04.19         11  
  9 Donkor, Kobe         7 AG-MR                1:17.13    1:04.30          9  
 10 Perillo, Austin J    5 DA-MR                  59.98    1:14.50          7  
 -- Chinigo, Vinny       8 MWSC-MR                56.89         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Tolis, Alex B        8 Barracudas-MR          52.59         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 
Boys 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Quinones, Ashton T   8 WSSC-MR              1:39.11    1:37.94         20  
                  47.41     1:37.94 (50.53)                                        
  2 Wu, Brendan S        7 RFAC-MR              1:50.01    1:44.87         17  
  3 Perillo, Justin G    8 DA-MR                2:01.65    1:45.63         16  
                  52.00     1:45.63 (53.63)                                        
 -- Parekh, Aayush       8 BB-NJ                2:08.87         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wu, Brendan S        7 RFAC-MR                56.78      52.66         20  
  2 Tolis, Alex B        8 Barracudas-MR          54.55      53.74         17  
  3 Quinones, Ashton T   8 WSSC-MR              1:00.04      59.67         16  
  4 Albanese, Luke W     8 Barracudas-MR        1:05.11    1:00.69         15  
  5 Perillo, Justin G    8 DA-MR                1:01.93    1:02.87         14  
  6 Martin, Isaiah N     7 WSSC-MR              1:02.55    1:03.36         13  
  7 Chinigo, Vinny       8 MWSC-MR              1:03.46    1:03.67         12  
  8 Donkor, Kobe         7 AG-MR                1:13.47    1:09.36         11  
 -- Minevich, Daniel I   7 DA-MR                1:01.95         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tolis, Alex B        8 Barracudas-MR        1:49.18    1:51.81         20  
                  52.64     1:51.81 (59.17)                                        
  2 Wu, Brendan S        7 RFAC-MR              2:15.99    1:53.69         17  
                  53.56   1:53.69 (1:00.13)                                        
  3 Minevich, Daniel I   7 DA-MR                2:06.07    2:12.91         16  
                1:02.59   2:12.91 (1:10.32)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Caceres, Lance A     8 PBAC-MR                   NT      48.49         20  
  2 Quinones, Ashton T   8 WSSC-MR                47.05      48.66         17  
  3 Tolis, Alex B        8 Barracudas-MR          55.81      53.02         16  
  4 Wu, Brendan S        7 RFAC-MR              1:00.01      54.75         15  
  5 Minevich, Daniel I   7 DA-MR                1:00.17    1:02.80         14  
  6 Parekh, Aayush       8 BB-NJ                     NT    1:03.83         13  
  7 Albanese, Luke W     8 Barracudas-MR             NT    1:04.08         12  
 -- Perillo, Justin G    8 DA-MR                1:06.92         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Chinigo, Vinny       8 MWSC-MR              1:08.16         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Quinones, Ashton T   8 WSSC-MR              1:41.44    1:44.82         20  
                  45.72     1:44.82 (59.10)                                        
  2 Albanese, Luke W     8 Barracudas-MR        2:13.58    1:52.83         17  
                  53.05     1:52.83 (59.78)                                        
  3 Leung, Andrew J      8 MWSC-MR              2:10.89    1:55.64         16  
                  54.15   1:55.64 (1:01.49)                                        
  4 Martin, Isaiah N     7 WSSC-MR              2:00.82    2:06.40         15  
 -- Perillo, Justin G    8 DA-MR                1:56.58         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
 -- Minevich, Daniel I   7 DA-MR                1:56.14         DQ        
      Scissors kick - breast
 -- Tolis, Alex B        8 Barracudas-MR        1:41.75         DQ        
      Strokes out of sequence - IM
 
Boys 8 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'A'            NT    2:27.98         40  
     1) Quinones, Nick A 10             2) Donlon, Jack O 9               
     3) Dwyer, Brayden C 10             4) Kellman, Adam H 9              
                  36.13     1:15.67 (39.54)     1:55.04 (39.37)     2:27.98 (32.94)
  2 Minisink Valley Aquatics, Inc.-MR  'A'           NT    2:49.00         34  
     1) Bellettiere, Jack T 10          2) Rolon, David E 10              
     3) Watson, Max R 9                 4) Worthington, Griffin R 9       
                  35.67     1:20.79 (45.12)     2:08.59 (47.80)     2:49.00 (40.41)
  3 Devilfish Aquatics-MR  'A'                  2:35.99    2:57.62         32  
     1) Minevich, Daniel I 7            2) Perillo, Justin G 8            
     3) Dewhurst, Joseph M 9            4) Milroy, Aidan J 10             
                  44.01     1:29.87 (45.86)     2:12.55 (42.68)     2:57.62 (45.07)
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Park, Edward        10 MWSC-MR                29.28      29.51         20  
  2 Smith, Sebastian L   9 RFAC-MR                31.82      30.76         17  
  3 Halpin, Keagen S    10 Barracudas-MR          31.13      31.04         16  
  4 Cao, James          10 BB-NJ                  31.89      32.84         15  
  5 Quested, Finn J      9 RFAC-MR                33.00      32.95         14  
  6 D'Amelia, Pete      10 RFAC-MR                34.03      33.06         13  
  7 Kellman, Adam H      9 WSSC-MR                32.18      33.44         12  
  8 Samsonov, Luka A     9 NBS-MR                 34.52      33.72         11  
  9 Tuohy, Johnny D      9 RFAC-MR                33.83      33.96          9  
 10 Lerner, Ryan M      10 WSSC-MR                33.62      34.38          7  
 11 Galloway, Jack C    10 Barracudas-MR          34.53      34.75          6  
 12 Liu, Charles Y      10 MWSC-MR                   NT      34.85          5  
 13 Watson, Max R        9 MVA-MR                 33.91      35.04          4  
 14 Simpfenderfer, Mic   9 RFAC-MR                35.95      35.13          3  
 15 Quinones, Nick A    10 WSSC-MR                36.79      35.32          2  
 16 Rowlands, Mason R   10 WSSC-MR                35.60      35.79          1  
 17 Hooda, Pavit M      10 BB-NJ                  38.06      36.26        
 18 Dickman, Kellen      9 VAC-MR                 35.31      36.32        
 19 Espinal, Rey A       9 Barracudas-MR          38.63      36.92        
 20 King, Thomas J      10 BB-NJ                  37.16      37.23        
 21 Zupko, Sean P       10 VAC-MR                 39.73      38.52        
 22 Ockert, Jared J     10 BB-NJ                  39.36      39.20        
 23 Milroy, Aidan J     10 DA-MR                  37.49      39.28        
 24 Hogan, Liam S       10 RFAC-MR                36.61      39.61        
 25 German, Kyle R      10 NBS-MR                 41.32      40.74        
 26 Bassett, Owen A      9 PBAC-MR                41.07      40.83        
 27 Wu, Patrick          9 RFAC-MR                41.20      41.08        
 28 Donaldson, AJ E      9 Barracudas-MR          40.39      41.21        
 29 Scully, Sean J      10 MWSC-MR                43.37      42.49        
 30 Dewhurst, Joseph M   9 DA-MR                  42.42      43.09        
 31 Sequeiros, Noah      9 MWSC-MR                46.19      43.73        
 32 Murray, Tristan D    9 RFAC-MR                45.44      44.33        
 33 Liew, Roy           10 DA-MR                  46.40      44.57        
 34 Rolon, David E      10 MVA-MR                 44.65      46.15        
 35 Fernandes, Ethan A   9 MWSC-MR                54.18      48.91        
 36 Gaglione, Carmine    9 BB-NJ                  57.16      53.98        
 37 Zhu, Robert          9 RFAC-MR                57.31      55.97        
 -- Luna, Gabriel        9 WSSC-MR                44.66         DQ        
      False start
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Park, Edward        10 MWSC-MR              1:07.03    1:04.09         20  
                  31.14     1:04.09 (32.95)                                        
  2 Schermerhorn, Stev  10 AG-MR                1:05.85    1:05.22         17  
                  31.11     1:05.22 (34.11)                                        
  3 Halpin, Keagen S    10 Barracudas-MR        1:08.58    1:09.76         16  
                  33.08     1:09.76 (36.68)                                        
  4 Smith, Sebastian L   9 RFAC-MR              1:09.06    1:10.38         15  
                  33.23     1:10.38 (37.15)                                        
  5 Quested, Finn J      9 RFAC-MR              1:13.23    1:10.79         14  
                  33.53     1:10.79 (37.26)                                        
  6 D'Amelia, Pete      10 RFAC-MR              1:15.91    1:11.76         13  
                  34.23     1:11.76 (37.53)                                        
  7 Kellman, Adam H      9 WSSC-MR              1:13.16    1:14.24         12  
                  34.54     1:14.24 (39.70)                                        
  8 Tuohy, Johnny D      9 RFAC-MR              1:15.60    1:16.85         11  
                  36.51     1:16.85 (40.34)                                        
  9 Samsonov, Luka A     9 NBS-MR               1:20.39    1:17.70          9  
                  36.29     1:17.70 (41.41)                                        
 10 Simpfenderfer, Mic   9 RFAC-MR              1:21.86    1:19.38          7  
                  38.32     1:19.38 (41.06)                                        
 11 Haggerty, Ethan W   10 AG-MR                1:19.65    1:19.57          6  
                  38.64     1:19.57 (40.93)                                        
 12 Galloway, Jack C    10 Barracudas-MR        1:21.90    1:19.64          5  
                  37.66     1:19.64 (41.98)                                        
 13 Dwyer, Brayden C    10 WSSC-MR              1:21.52    1:20.36          4  
                  37.97     1:20.36 (42.39)                                        
 14 Quinones, Nick A    10 WSSC-MR              1:26.35    1:21.89          3  
                  38.08     1:21.89 (43.81)                                        
 15 Hooda, Pavit M      10 BB-NJ                1:21.64    1:22.02          2  
                  38.73     1:22.02 (43.29)                                        
 16 Stratis, Christian   9 BB-NJ                1:24.85    1:23.35          1  
                  40.22     1:23.35 (43.13)                                        
 17 Watson, Max R        9 MVA-MR               1:29.85    1:23.59        
 18 Espinal, Rey A       9 Barracudas-MR        1:31.80    1:24.52        
                  39.87     1:24.52 (44.65)                                        
 19 Donlon, Jack O       9 WSSC-MR              1:29.60    1:27.01        
                  40.09     1:27.01 (46.92)                                        
 20 Wu, Patrick          9 RFAC-MR              1:30.42    1:27.38        
                  42.51     1:27.38 (44.87)                                        
 21 Milroy, Aidan J     10 DA-MR                1:25.44    1:27.46        
                  41.30     1:27.46 (46.16)                                        
 22 Donkor, Damian       9 AG-MR                1:24.21    1:30.37        
                  42.96     1:30.37 (47.41)                                        
 23 German, Kyle R      10 NBS-MR               1:29.24    1:30.68        
                  42.35     1:30.68 (48.33)                                        
 24 Dewhurst, Joseph M   9 DA-MR                1:36.73    1:30.93        
                  42.49     1:30.93 (48.44)                                        
 25 Worthington, Griff   9 MVA-MR               1:50.39    1:34.08        
                  45.42     1:34.08 (48.66)                                        
 26 Donaldson, AJ E      9 Barracudas-MR        1:35.60    1:36.20        
                  45.48     1:36.20 (50.72)                                        
 27 Hooda, Pranav M      9 BB-NJ                1:37.70    1:36.70        
                  46.18     1:36.70 (50.52)                                        
 28 Freda, Aidan C      10 MVA-MR               1:40.14    1:36.87        
 29 Luna, Gabriel        9 WSSC-MR              1:47.49    1:41.15        
                  45.67     1:41.15 (55.48)                                        
 30 Murray, Tristan D    9 RFAC-MR              1:38.41    1:41.69        
 31 Weiss, Ashton        9 DA-MR                2:09.94    2:00.96        
                  54.67   2:00.96 (1:06.29)                                        
 32 Fernandes, Ethan A   9 MWSC-MR              2:00.63    2:02.55        
 33 Zhu, Robert          9 RFAC-MR              2:10.01    2:05.76        
 -- Sequeiros, Noah      9 MWSC-MR              1:36.81         DQ        
      No touch on turn
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Schermerhorn, Stev  10 AG-MR                  34.16      33.24         20  
  2 Park, Edward        10 MWSC-MR                35.74      34.30         17  
  3 Quested, Finn J      9 RFAC-MR                38.49      36.69         16  
  4 Kellman, Adam H      9 WSSC-MR                36.27      37.41         15  
  5 Smith, Sebastian L   9 RFAC-MR                38.96      37.83         14  
  6 Halpin, Keagen S    10 Barracudas-MR          38.29      38.76         13  
  7 D'Amelia, Pete      10 RFAC-MR                39.30      38.96         12  
  8 Tuohy, Johnny D      9 RFAC-MR                39.01      40.00         11  
  9 Bellettiere, Jack   10 MVA-MR                 35.82      40.20          9  
 10 Dwyer, Brayden C    10 WSSC-MR                43.95      40.97          7  
 11 Simpfenderfer, Mic   9 RFAC-MR                41.19      41.10          6  
 12 Hooda, Pavit M      10 BB-NJ                  40.39      41.17          5  
 13 Samsonov, Luka A     9 NBS-MR                 42.99      41.32          4  
 14 Watson, Max R        9 MVA-MR                 45.43      42.58          3  
 15 Quinones, Nick A    10 WSSC-MR                42.56      43.36          2  
 16 Haggerty, Ethan W   10 AG-MR                  43.24      43.54          1  
 17 Stratis, Christian   9 BB-NJ                  42.84      43.55        
 18 Donkor, Damian       9 AG-MR                  43.28      43.98        
 19 Wu, Patrick          9 RFAC-MR                44.02      44.35        
 20 Ockert, Jared J     10 BB-NJ                  46.37      44.59        
 21 Milroy, Aidan J     10 DA-MR                  43.76      45.16        
 22 Worthington, Griff   9 MVA-MR                 50.29      45.24        
 23 Tauber, Jaden       10 MWSC-MR                47.38      46.54        
 24 German, Kyle R      10 NBS-MR                 51.93      46.59        
 25 Galloway, Jack C    10 Barracudas-MR          47.06      46.95        
 26 Stanisz, Adam       10 MWSC-MR                54.81      48.15        
 27 Murray, Tristan D    9 RFAC-MR                52.37      48.47        
 28 Dewhurst, Joseph M   9 DA-MR                  52.78      48.68        
 29 Espinal, Rey A       9 Barracudas-MR          44.64      48.84        
 30 Sequeiros, Noah      9 MWSC-MR                51.04      49.42        
 31 Hooda, Pranav M      9 BB-NJ                  49.52      50.47        
 32 Donlon, Jack O       9 WSSC-MR                46.98      50.50        
 33 Freda, Aidan C      10 MVA-MR                 51.63      52.50        
 34 Rolon, David E      10 MVA-MR                 56.65      53.87        
 35 Donaldson, AJ E      9 Barracudas-MR          56.45      56.76        
 36 Fernandes, Ethan A   9 MWSC-MR              1:06.71      58.45        
 37 Weiss, Ashton        9 DA-MR                1:09.80    1:05.60        
 38 Luna, Gabriel        9 WSSC-MR              1:00.79    1:08.16        
 -- Zhu, Robert          9 RFAC-MR              1:05.01         DQ        
      Did not finish on back
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Park, Edward        10 MWSC-MR              1:15.65    1:14.88         20  
                  35.85     1:14.88 (39.03)                                        
  2 Halpin, Keagen S    10 Barracudas-MR        1:21.17    1:21.12         17  
                  39.40     1:21.12 (41.72)                                        
  3 Quested, Finn J      9 RFAC-MR              1:26.13    1:21.80         16  
                  40.36     1:21.80 (41.44)                                        
  4 D'Amelia, Pete      10 RFAC-MR              1:25.93    1:23.67         15  
                  41.60     1:23.67 (42.07)                                        
  5 Smith, Sebastian L   9 RFAC-MR              1:25.39    1:23.83         14  
                  40.18     1:23.83 (43.65)                                        
  6 Kellman, Adam H      9 WSSC-MR              1:23.45    1:24.47         13  
                  41.36     1:24.47 (43.11)                                        
  7 Tuohy, Johnny D      9 RFAC-MR              1:22.39    1:24.94         12  
                  43.73     1:24.94 (41.21)                                        
  8 Simpfenderfer, Mic   9 RFAC-MR              1:28.75    1:26.39         11  
  9 Hooda, Pavit M      10 BB-NJ                1:25.84    1:27.04          9  
 10 Samsonov, Luka A     9 NBS-MR               1:30.72    1:28.91          7  
                  44.05     1:28.91 (44.86)                                        
 11 Quinones, Nick A    10 WSSC-MR              1:34.25    1:32.03          6  
                  44.23     1:32.03 (47.80)                                        
 12 King, Thomas J      10 BB-NJ                1:45.38    1:32.14          5  
                  45.13     1:32.14 (47.01)                                        
 13 Wu, Patrick          9 RFAC-MR              1:36.63    1:33.81          4  
                  46.98     1:33.81 (46.83)                                        
 14 Dickman, Kellen      9 VAC-MR                    NT    1:34.10          3  
                  44.38     1:34.10 (49.72)                                        
 15 Zupko, Sean P       10 VAC-MR               1:35.30    1:35.38          2  
                  45.75     1:35.38 (49.63)                                        
 16 Ockert, Jared J     10 BB-NJ                1:47.59    1:35.73          1  
                  46.52     1:35.73 (49.21)                                        
 17 German, Kyle R      10 NBS-MR               1:38.88    1:35.92        
                  48.07     1:35.92 (47.85)                                        
 18 Watson, Max R        9 MVA-MR               1:42.42    1:36.42        
 19 Liu, Charles Y      10 MWSC-MR              1:38.54    1:37.04        
 20 Milroy, Aidan J     10 DA-MR                1:35.73    1:37.66        
 21 Sequeiros, Noah      9 MWSC-MR              1:43.47    1:44.63        
 22 Bassett, Owen A      9 PBAC-MR              1:46.25    1:45.43        
 23 Dewhurst, Joseph M   9 DA-MR                1:49.11    1:46.55        
                  52.14     1:46.55 (54.41)                                        
 24 Liew, Roy           10 DA-MR                     NT    1:51.95        
                  53.49     1:51.95 (58.46)                                        
 25 Murray, Tristan D    9 RFAC-MR              1:54.10    1:56.47        
                  55.06   1:56.47 (1:01.41)                                        
 26 Zhu, Robert          9 RFAC-MR              2:05.01    1:56.78        
                  56.29   1:56.78 (1:00.49)                                        
 27 Fernandes, Ethan A   9 MWSC-MR              2:17.89    2:00.57        
 28 Gaglione, Carmine    9 BB-NJ                     NT    2:09.02        
                1:04.23   2:09.02 (1:04.79)                                        
 29 Luna, Gabriel        9 WSSC-MR              2:05.20    2:09.38        
 -- Hogan, Liam S       10 RFAC-MR              2:01.01         DQ        
      Not on back off wall
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Schermerhorn, Stev  10 AG-MR                  38.04      40.01         20  
  2 Park, Edward        10 MWSC-MR                40.96      40.87         17  
  3 Quested, Finn J      9 RFAC-MR                43.10      42.05         16  
  4 Smith, Sebastian L   9 RFAC-MR                40.33      42.13         15  
  5 Bellettiere, Jack   10 MVA-MR                 44.59      43.15         14  
  6 Dwyer, Brayden C    10 WSSC-MR                44.52      44.41         13  
  7 Halpin, Keagen S    10 Barracudas-MR          45.57      45.14         12  
  8 Galloway, Jack C    10 Barracudas-MR          47.29      46.82         11  
  9 Hooda, Pavit M      10 BB-NJ                  45.25      46.90          9  
 10 Milroy, Aidan J     10 DA-MR                  48.66      48.50          7  
 11 Tuohy, Johnny D      9 RFAC-MR                49.56      48.81          6  
 12 Simpfenderfer, Mic   9 RFAC-MR                50.25      48.83          5  
 13 Samsonov, Luka A     9 NBS-MR                 49.63      49.67          4  
 14 Donkor, Damian       9 AG-MR                  48.08      50.57          3  
 15 Donaldson, AJ E      9 Barracudas-MR          56.80      50.96          2  
 16 Rolon, David E      10 MVA-MR                 58.56      51.92          1  
 17 Stanisz, Adam       10 MWSC-MR                57.89      52.19        
 18 Quinones, Nick A    10 WSSC-MR                55.11      52.40        
 19 Espinal, Rey A       9 Barracudas-MR          59.04      52.87        
 20 Hooda, Pranav M      9 BB-NJ                  53.37      54.47        
 21 Wu, Patrick          9 RFAC-MR                53.65      54.68        
 22 Donlon, Jack O       9 WSSC-MR                52.40      55.57        
 23 Stratis, Christian   9 BB-NJ                  53.31      57.37        
 24 Tauber, Jaden       10 MWSC-MR              1:03.28    1:00.19        
 25 Haggerty, Ethan W   10 AG-MR                     NT    1:00.71        
 26 German, Kyle R      10 NBS-MR               1:03.86    1:02.76        
 27 Luna, Gabriel        9 WSSC-MR              1:04.55    1:03.58        
 28 Sequeiros, Noah      9 MWSC-MR              1:00.14    1:06.70        
 29 Zhu, Robert          9 RFAC-MR              1:15.01    1:11.77        
 30 Fernandes, Ethan A   9 MWSC-MR              1:11.21    1:15.09        
 -- Freda, Aidan C      10 MVA-MR               1:02.73         DQ        
      Scissors kick
 -- Dewhurst, Joseph M   9 DA-MR                1:24.57         DQ        
      Scissors kick
 -- Murray, Tristan D    9 RFAC-MR              1:05.01         DQ        
      Scissors kick
 -- Ockert, Jared J     10 BB-NJ                  56.19         DQ        
      Alternating Kick
 -- Worthington, Griff   9 MVA-MR               1:03.24         DQ        
      Alternating Kick
 -- D'Amelia, Pete      10 RFAC-MR                49.31         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Park, Edward        10 MWSC-MR              1:29.87    1:29.85         20  
                  42.14     1:29.85 (47.71)                                        
  2 Quested, Finn J      9 RFAC-MR              1:34.11    1:31.77         17  
                  44.45     1:31.77 (47.32)                                        
  3 Cao, James          10 BB-NJ                1:40.46    1:34.43         16  
                  44.56     1:34.43 (49.87)                                        
  4 Smith, Sebastian L   9 RFAC-MR              1:35.44    1:36.45         15  
                  44.68     1:36.45 (51.77)                                        
  5 Galloway, Jack C    10 Barracudas-MR             NT    1:42.80         14  
                  47.28     1:42.80 (55.52)                                        
  6 Lerner, Ryan M      10 WSSC-MR              1:49.67    1:43.75         13  
                  48.96     1:43.75 (54.79)                                        
  7 Milroy, Aidan J     10 DA-MR                     NT    1:44.06         12  
                  50.13     1:44.06 (53.93)                                        
  8 D'Amelia, Pete      10 RFAC-MR              1:51.99    1:44.37         11  
                  48.23     1:44.37 (56.14)                                        
  9 Simpfenderfer, Mic   9 RFAC-MR              1:47.25    1:44.70          9  
                  48.94     1:44.70 (55.76)                                        
 10 Liew, Roy           10 DA-MR                     NT    1:48.24          7  
                  52.62     1:48.24 (55.62)                                        
 11 Liu, Charles Y      10 MWSC-MR                   NT    1:50.16          6  
 12 Rolon, David E      10 MVA-MR               1:53.49    1:50.28          5  
                  51.55     1:50.28 (58.73)                                        
 13 Tuohy, Johnny D      9 RFAC-MR              1:48.61    1:51.10          4  
                  52.73     1:51.10 (58.37)                                        
 14 Bassett, Owen A      9 PBAC-MR              2:00.13    1:53.80          3  
                  51.93   1:53.80 (1:01.87)                                        
 15 Samsonov, Luka A     9 NBS-MR               1:53.40    1:55.40          2  
                  52.18   1:55.40 (1:03.22)                                        
 16 Wu, Patrick          9 RFAC-MR              2:03.40    1:55.96          1  
                  56.56     1:55.96 (59.40)                                        
 17 German, Kyle R      10 NBS-MR               2:14.69    2:16.12        
                1:04.45   2:16.12 (1:11.67)                                        
 18 Scully, Sean J      10 MWSC-MR              2:45.00    2:19.36        
                1:06.62   2:19.36 (1:12.74)                                        
 19 Fernandes, Ethan A   9 MWSC-MR              2:27.89    2:41.51        
                1:15.59   2:41.51 (1:25.92)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Park, Edward        10 MWSC-MR                35.00      31.76         20  
  2 Smith, Sebastian L   9 RFAC-MR                32.61      33.38         17  
  3 Halpin, Keagen S    10 Barracudas-MR          36.56      35.25         16  
  4 D'Amelia, Pete      10 RFAC-MR                38.85      37.44         15  
  5 Quested, Finn J      9 RFAC-MR                35.11      37.51         14  
  6 Cao, James          10 BB-NJ                  42.99      41.62         13  
  7 Simpfenderfer, Mic   9 RFAC-MR                45.23      42.29         12  
  8 Hooda, Pavit M      10 BB-NJ                  42.18      42.41         11  
  9 Samsonov, Luka A     9 NBS-MR                 44.36      43.35          9  
 10 Galloway, Jack C    10 Barracudas-MR          45.95      44.01          7  
 11 Liu, Charles Y      10 MWSC-MR                48.12      44.05          6  
 12 Kellman, Adam H      9 WSSC-MR                38.27      44.74          5  
 13 Hogan, Liam S       10 RFAC-MR              1:00.01      45.00          4  
 14 Quinones, Nick A    10 WSSC-MR                45.34      45.35          3  
 15 Espinal, Rey A       9 Barracudas-MR          46.65      45.36          2  
 16 King, Thomas J      10 BB-NJ                  46.81      46.71          1  
 17 Tuohy, Johnny D      9 RFAC-MR                44.07      47.50        
 18 Milroy, Aidan J     10 DA-MR                  49.34      49.20        
 19 Wu, Patrick          9 RFAC-MR                59.44      50.82        
 20 Sequeiros, Noah      9 MWSC-MR                59.62      58.75        
 21 Donaldson, AJ E      9 Barracudas-MR        1:05.88      59.92        
 22 Dewhurst, Joseph M   9 DA-MR                1:09.24    1:00.60        
 23 Scully, Sean J      10 MWSC-MR                56.89    1:01.18        
 24 Murray, Tristan D    9 RFAC-MR                56.72    1:04.15        
 25 German, Kyle R      10 NBS-MR               1:04.73    1:05.16        
 26 Fernandes, Ethan A   9 MWSC-MR              1:09.89    1:23.45        
 -- Gaglione, Carmine    9 BB-NJ                1:26.17         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Rolon, David E      10 MVA-MR                    NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Ockert, Jared J     10 BB-NJ                  50.54         DQ        
      False start
 -- Luna, Gabriel        9 WSSC-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Dickman, Kellen      9 VAC-MR                 49.66         DQ        
      Scissors kick
 -- Watson, Max R        9 MVA-MR                 43.71         DQ        
      False start
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Park, Edward        10 MWSC-MR              1:20.69    1:11.37         20  
                  33.71     1:11.37 (37.66)                                        
  2 Schermerhorn, Stev  10 AG-MR                1:14.14    1:15.85         17  
                  34.32     1:15.85 (41.53)                                        
  3 Smith, Sebastian L   9 RFAC-MR              1:15.11    1:18.93         16  
                  36.05     1:18.93 (42.88)                                        
  4 D'Amelia, Pete      10 RFAC-MR              1:29.27    1:23.28         15  
                  38.03     1:23.28 (45.25)                                        
  5 Quested, Finn J      9 RFAC-MR              1:26.85    1:23.87         14  
                  39.28     1:23.87 (44.59)                                        
  6 Donkor, Damian       9 AG-MR                1:49.42    1:55.43         13  
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Schermerhorn, Stev  10 AG-MR                1:15.22    1:14.53         20  
                  33.52     1:14.53 (41.01)                                        
  2 Park, Edward        10 MWSC-MR              1:18.89    1:15.61         17  
                  35.63     1:15.61 (39.98)                                        
  3 Smith, Sebastian L   9 RFAC-MR              1:20.46    1:20.21         16  
                  37.93     1:20.21 (42.28)                                        
  4 Halpin, Keagen S    10 Barracudas-MR        1:21.11    1:20.34         15  
  5 Quested, Finn J      9 RFAC-MR              1:21.73    1:21.21         14  
                  37.56     1:21.21 (43.65)                                        
  6 D'Amelia, Pete      10 RFAC-MR              1:28.11    1:25.77         13  
                  39.30     1:25.77 (46.47)                                        
  7 Bellettiere, Jack   10 MVA-MR               1:26.56    1:26.36         12  
                  41.13     1:26.36 (45.23)                                        
  8 Tuohy, Johnny D      9 RFAC-MR              1:29.04    1:27.40         11  
                  40.38     1:27.40 (47.02)                                        
  9 Samsonov, Luka A     9 NBS-MR               1:38.84    1:28.61          9  
                  41.17     1:28.61 (47.44)                                        
 10 Kellman, Adam H      9 WSSC-MR              1:31.35    1:29.00          7  
                  39.61     1:29.00 (49.39)                                        
 11 Simpfenderfer, Mic   9 RFAC-MR              1:32.20    1:29.13          6  
                  43.24     1:29.13 (45.89)                                        
 12 Galloway, Jack C    10 Barracudas-MR        1:31.74    1:34.49          5  
                  45.77     1:34.49 (48.72)                                        
 13 Milroy, Aidan J     10 DA-MR                1:33.56    1:35.80          4  
                  45.75     1:35.80 (50.05)                                        
 14 Donkor, Damian       9 AG-MR                1:32.79    1:36.10          3  
                  44.29     1:36.10 (51.81)                                        
 15 Quinones, Nick A    10 WSSC-MR              1:35.16    1:36.66          2  
                  44.14     1:36.66 (52.52)                                        
 16 Watson, Max R        9 MVA-MR               1:43.27    1:37.90          1  
                  44.71     1:37.90 (53.19)                                        
 17 Wu, Patrick          9 RFAC-MR              1:55.67    1:39.35        
                  46.98     1:39.35 (52.37)                                        
 18 Haggerty, Ethan W   10 AG-MR                1:38.24    1:40.27        
 19 Espinal, Rey A       9 Barracudas-MR        1:43.92    1:42.33        
                  46.44     1:42.33 (55.89)                                        
 20 Donlon, Jack O       9 WSSC-MR              1:43.72    1:46.11        
                  53.01     1:46.11 (53.10)                                        
 21 Rolon, David E      10 MVA-MR               1:53.27    1:50.62        
                  54.97     1:50.62 (55.65)                                        
 22 Donaldson, AJ E      9 Barracudas-MR             NT    1:53.99        
                1:00.87     1:53.99 (53.12)                                        
 23 Tauber, Jaden       10 MWSC-MR              1:57.89    1:55.07        
                  50.40   1:55.07 (1:04.67)                                        
 24 Dewhurst, Joseph M   9 DA-MR                2:00.29    1:57.58        
                  53.12   1:57.58 (1:04.46)                                        
 25 Worthington, Griff   9 MVA-MR               1:53.07    2:02.13        
                  57.90   2:02.13 (1:04.23)                                        
 -- Fernandes, Ethan A   9 MWSC-MR              2:05.89         DQ        
      Not on back off wall - back
 -- Ockert, Jared J     10 BB-NJ                1:39.49         DQ        
      Scissors kick - breast
 -- German, Kyle R      10 NBS-MR               1:56.21         DQ        
      Scissors kick - fly
 -- Dwyer, Brayden C    10 WSSC-MR              1:30.14         NS        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                2:06.79    2:15.80         40  
     1) Quested, Finn J 9               2) Simpfenderfer, Michael D 9     
     3) D'Amelia, Pete 10               4) Smith, Sebastian L 9           
                  32.79     1:09.32 (36.53)     1:44.34 (35.02)     2:15.80 (31.46)
  2 Monroe-Woodbury Swim Club, Inc-MR  'A'      2:35.51    2:35.86         34  
     1) Stanisz, Adam 10                2) Tauber, Jaden 10               
     3) Sequeiros, Noah 9               4) Park, Edward 10                
                  39.06     1:20.75 (41.69)     2:05.12 (44.37)     2:35.86 (30.74)
  3 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'A'         2:32.00    2:40.53         32  
     1) Hooda, Pavit M 10               2) Ockert, Jared J 10             
     3) Hooda, Pranav M 9               4) Stratis, Christian D 9         
                  39.99     1:28.61 (48.62)     2:04.37 (35.76)     2:40.53 (36.16)
 
Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                2:31.10    2:29.50         40  
     1) Tuohy, Johnny D 9               2) Quested, Finn J 9              
     3) Smith, Sebastian L 9            4) D'Amelia, Pete 10              
                  39.14     1:21.97 (42.83)     1:56.39 (34.42)     2:29.50 (33.11)
  2 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'A'       3:00.84    2:45.12         34  
     1) Kellman, Adam H 9               2) Lerner, Ryan M 10              
     3) Quinones, Nick A 10             4) Quinones, Ashton T 8           
                  37.15     1:23.42 (46.27)     2:08.43 (45.01)     2:45.12 (36.69)
  3 Monroe-Woodbury Swim Club, Inc-MR  'A'      3:20.62    2:58.92         32  
     1) Sequeiros, Noah 9               2) Liu, Charles Y 10              
     3) Park, Edward 10                 4) Scully, Sean J 10              
                  52.64   1:54.48 (1:01.84)     2:15.66 (21.18)     2:58.92 (43.26)
 -- Devilfish Aquatics-MR  'A'                  3:23.16         DQ        
     1) Dewhurst, Joseph M 9            2) Liew, Roy 10                   
     3) Milroy, Aidan J 10              4) Minevich, Daniel I 7           
                  52.61     1:44.86 (52.25)     2:32.64 (47.78)          DQ (38.77)
 -- Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'A'         2:44.72         DQ        
     1) Cao, James 10                   2) Hooda, Pavit M 10              
     3) King, Thomas J 10               4) Ockert, Jared J 10             
                  38.80     1:27.82 (49.02)     2:07.76 (39.94)          DQ (36.86)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.69  ZQ
                28.29  JO
                31.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hoody, Conrad E     12 BB-NJ                     NT      26.75 ZQ      20  
  2 Reining, Robert L   12 RFAC-MR                27.97      27.90 JO      17  
  3 Allen, Liam F       11 MWSC-MR                29.36      27.94 JO      16  
  4 Rowlands, Owen C    12 WSSC-MR                28.42      28.95 SILV    15  
  5 Lang, Colin P       12 PBAC-MR                29.21      29.18 SILV    14  
  6 Albanese, Blake C   11 Barracudas-MR          30.20      29.44 SILV    13  
  7 Ruan, Andrew        12 RFAC-MR                29.57      29.80 SILV    12  
  8 Chan, Alexander L   11 DA-MR                  29.57      30.17 SILV    11  
  9 Roman, Marcus A     12 Barracudas-MR          31.29      30.58 SILV     9  
 10 Zeman, Josh K       12 MWSC-MR                31.88      30.84 SILV     7  
 11 Pietraszka, Ryan    12 MVA-MR                 30.37      30.92 SILV     6  
 12 Twiss, Colin J      11 BB-NJ                  31.41      30.97 SILV     5  
 13 Marrone, AJ J       12 WSSC-MR                31.23      31.91          4  
 14 Cosme, Bren J       12 Barracudas-MR          32.00      32.00          3  
 15 Bruno, Anthony J    11 MWSC-MR                32.63      32.25          2  
 16 Clark, Noah J       12 DA-MR                  32.77      32.28          1  
 17 Semeran, Paul       12 BB-NJ                  32.80      32.33        
 18 Weiner, Elliot L    12 BB-NJ                  33.73      32.60        
 19 Jones, Ryan         12 DA-MR                  32.94      32.66        
 20 McKee, Cameron A    11 PBAC-MR                32.99      32.71        
 21 Tolis, Christopher  11 Barracudas-MR          33.68      33.73        
 22 Smolar, Andrew      11 WSSC-MR                32.59      33.75        
 23 Alicandri, Owen H   11 BB-NJ                  34.82      33.78        
 24 Calvelli, Samuel    11 RFAC-MR                33.76      34.83        
 25 Repke, Jacob T      12 DA-MR                  34.88      34.99        
 26 Messina, Michael A  11 RFAC-MR                34.15      35.29        
 27 Kivlehan, Patrick   11 MWSC-MR                34.95      35.58        
 28 King, Nico A        12 BB-NJ                  36.59      36.76        
 29 Wolff, Oren         12 MWSC-MR                   NT      36.82        
 30 Darrell, Mikey A    11 Barracudas-MR          37.49      36.94        
 31 Rothenberg, Max C   11 WSSC-MR                35.09      36.99        
 32 Lenyszyn, Michael   12 DA-MR                  38.38      37.79        
 33 Nazari, Dylan C     12 WSSC-MR                34.76      37.80        
 34 Kivlehan, Sean      11 MWSC-MR                38.80      39.86        
 35 Mallette, Jack D    12 VAC-MR                 38.68      41.90        
 36 Aman, Enver S       11 BB-NJ                     NT      43.44        
 37 Luna, Jose          11 WSSC-MR                42.14      45.75        
 38 Luo, Daniel T       11 DA-MR                  46.69      46.93        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.59  ZQ
              1:01.59  JO
              1:09.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hoody, Conrad E     12 BB-NJ                  58.53      57.69 ZQ      20  
                  27.75       57.69 (29.94)                                        
  2 Makarov, Aleksey M  12 DA-MR                  59.20      58.66 ZQ      17  
                  28.23       58.66 (30.43)                                        
  3 Young, Justin E     12 BB-NJ                1:01.63    1:00.79 JO      16  
                  29.23     1:00.79 (31.56)                                        
  4 Itman, Sam          12 BB-NJ                1:06.65    1:00.96 JO      15  
                  29.42     1:00.96 (31.54)                                        
  5 Allen, Liam F       11 MWSC-MR              1:03.99    1:01.15 JO      14  
                  28.81     1:01.15 (32.34)                                        
  6 Ruan, Andrew        12 RFAC-MR              1:07.23    1:04.95 SILV    13  
                  31.35     1:04.95 (33.60)                                        
  7 Lang, Colin P       12 PBAC-MR              1:07.35    1:05.51 SILV    12  
                  31.03     1:05.51 (34.48)                                        
  8 Thompson, Kyle B    12 AG-MR                1:07.08    1:06.23 SILV    11  
                  31.99     1:06.23 (34.24)                                        
  9 Albanese, Blake C   11 Barracudas-MR        1:06.80    1:06.27 SILV     9  
                  31.30     1:06.27 (34.97)                                        
 10 Baranowski, Damian  11 AG-MR                     NT    1:06.47 SILV     7  
                  31.77     1:06.47 (34.70)                                        
 11 Twiss, Colin J      11 BB-NJ                1:06.76    1:07.32 SILV     6  
                  31.83     1:07.32 (35.49)                                        
 12 Chan, Alexander L   11 DA-MR                1:09.03    1:07.34 SILV     5  
                  31.44     1:07.34 (35.90)                                        
 13 Roman, Marcus A     12 Barracudas-MR        1:10.78    1:07.66 SILV     4  
                  32.72     1:07.66 (34.94)                                        
 14 Donkor, Adrian      11 AG-MR                1:08.24    1:08.81 SILV     3  
                  31.99     1:08.81 (36.82)                                        
 15 Zeman, Josh K       12 MWSC-MR              1:12.63    1:09.18 SILV     2  
                  33.17     1:09.18 (36.01)                                        
 16 Semeran, Paul       12 BB-NJ                1:13.85    1:09.61          1  
 17 Weiner, Elliot L    12 BB-NJ                1:14.10    1:10.67        
 18 Clark, Noah J       12 DA-MR                1:11.86    1:11.46        
                  34.14     1:11.46 (37.32)                                        
 19 Bruno, Anthony J    11 MWSC-MR              1:13.99    1:11.69        
                  34.06     1:11.69 (37.63)                                        
 20 Jones, Ryan         12 DA-MR                1:12.74    1:11.93        
                  34.98     1:11.93 (36.95)                                        
 20 Burmaster, Christo  11 BB-NJ                1:13.86    1:11.93        
 22 Cosme, Bren J       12 Barracudas-MR        1:12.58    1:12.06        
 23 Peifer, Matthew B   12 MVA-MR               1:15.87    1:12.33        
 24 Smolar, Andrew      11 WSSC-MR              1:13.64    1:13.60        
                  34.84     1:13.60 (38.76)                                        
 25 Kivlehan, Patrick   11 MWSC-MR              1:19.10    1:14.77        
                  36.13     1:14.77 (38.64)                                        
 26 Alicandri, Owen H   11 BB-NJ                1:23.43    1:15.25        
                  35.32     1:15.25 (39.93)                                        
 27 Robinson, Daniel P  12 MWSC-MR              1:17.56    1:15.93        
                  36.08     1:15.93 (39.85)                                        
 28 Tolis, Christopher  11 Barracudas-MR        1:16.71    1:16.47        
 29 Calvelli, Samuel    11 RFAC-MR              1:17.04    1:17.08        
                  36.34     1:17.08 (40.74)                                        
 30 Messina, Michael A  11 RFAC-MR              1:17.69    1:17.44        
                  36.95     1:17.44 (40.49)                                        
 31 Sanchez, Ryan O     11 WSSC-MR              1:19.32    1:21.78        
                  38.02     1:21.78 (43.76)                                        
 32 Rothenberg, Max C   11 WSSC-MR              1:21.59    1:21.92        
                  38.71     1:21.92 (43.21)                                        
 33 Repke, Jacob T      12 DA-MR                1:24.42    1:22.46        
                  38.98     1:22.46 (43.48)                                        
 34 Williams, Ian I     12 WSSC-MR              1:28.16    1:24.94        
                  39.57     1:24.94 (45.37)                                        
 35 Lenyszyn, Michael   12 DA-MR                1:24.85    1:25.47        
                  38.94     1:25.47 (46.53)                                        
 36 Darrell, Mikey A    11 Barracudas-MR        1:27.48    1:25.51        
                  42.95     1:25.51 (42.56)                                        
 37 Kivlehan, Sean      11 MWSC-MR              1:28.70    1:26.10        
                  41.53     1:26.10 (44.57)                                        
 38 Valentin, Joseph B  12 MWSC-MR                   NT    1:30.09        
                  41.05     1:30.09 (49.04)                                        
 -- King, Nico A        12 BB-NJ                1:23.23         DQ        
      False start
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.69  ZQ
              2:14.99  JO
              2:28.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Reining, Robert L   12 RFAC-MR              2:09.94    2:09.34 ZQ      20  
                  30.31     1:03.44 (33.13)     1:36.81 (33.37)     2:09.34 (32.53)
  2 Itman, Sam          12 BB-NJ                2:16.59    2:10.01 ZQ      17  
                  29.88     1:03.44 (33.56)     1:37.14 (33.70)     2:10.01 (32.87)
  3 Young, Justin E     12 BB-NJ                2:18.96    2:12.65 JO      16  
                  30.56     1:04.89 (34.33)     1:39.54 (34.65)     2:12.65 (33.11)
  4 Makarov, Aleksey M  12 DA-MR                2:11.77    2:14.15 JO      15  
                  30.85     1:05.29 (34.44)     1:40.38 (35.09)     2:14.15 (33.77)
  5 Rowlands, Owen C    12 WSSC-MR              2:16.98    2:15.42 SILV    14  
                  30.17     1:04.56 (34.39)     1:40.64 (36.08)     2:15.42 (34.78)
  6 Ruan, Andrew        12 RFAC-MR              2:27.65    2:22.45 SILV    13  
                  32.23     1:09.09 (36.86)     1:46.58 (37.49)     2:22.45 (35.87)
  7 Twiss, Colin J      11 BB-NJ                2:30.82    2:22.50 SILV    12  
                  33.03     1:10.21 (37.18)     1:47.21 (37.00)     2:22.50 (35.29)
  8 Semeran, Paul       12 BB-NJ                2:52.36    2:32.49         11  
                  36.01     1:15.91 (39.90)     1:55.59 (39.68)     2:32.49 (36.90)
  9 Burmaster, Christo  11 BB-NJ                2:49.81    2:32.72          9  
                  35.77     1:15.68 (39.91)     1:55.96 (40.28)     2:32.72 (36.76)
 10 Smolar, Andrew      11 WSSC-MR              2:31.52    2:34.91          7  
                  34.91     1:13.81 (38.90)     1:54.03 (40.22)     2:34.91 (40.88)
 11 Weiner, Elliot L    12 BB-NJ                3:05.94    2:45.61          6  
                  36.89     1:18.73 (41.84)     2:00.63 (41.90)     2:45.61 (44.98)
 12 Kivlehan, Patrick   11 MWSC-MR              2:48.89    2:46.01          5  
                  37.50     1:19.97 (42.47)     2:03.63 (43.66)     2:46.01 (42.38)
 13 Jones, Ryan         12 DA-MR                2:47.36    2:47.05          4  
                  37.67     1:21.69 (44.02)     2:05.79 (44.10)     2:47.05 (41.26)
 14 Messina, Michael A  11 RFAC-MR              2:43.86    2:47.15          3  
                  38.43     1:21.97 (43.54)     2:06.41 (44.44)     2:47.15 (40.74)
 15 Calvelli, Samuel    11 RFAC-MR              3:01.54    2:53.64          2  
                  37.06     1:21.80 (44.74)   2:53.64 (1:31.84)                    
 16 Rothenberg, Max C   11 WSSC-MR              3:06.14    2:57.85          1  
                  38.33     1:24.08 (45.75)     2:11.33 (47.25)     2:57.85 (46.52)
 17 Baldwin, Benjamin   11 BB-NJ                     NT    3:04.15        
                  42.22     1:31.54 (49.32)     2:22.58 (51.04)     3:04.15 (41.57)
 -- Zeman, Josh K       12 MWSC-MR                   NT         DQ        
      Declared false start
 -- Clark, Noah J       12 DA-MR                2:49.90         NS        
 -- Repke, Jacob T      12 DA-MR                3:03.91         NS        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.49  ZQ
                33.29  JO
                41.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Allen, Liam F       11 MWSC-MR                31.23      30.18 ZQ      20  
  2 Itman, Sam          12 BB-NJ                  35.30      31.91 ZQ      17  
  3 Ruan, Andrew        12 RFAC-MR                35.09      33.94 SILV    16  
  4 Baranowski, Damian  11 AG-MR                  36.40      35.01 SILV    15  
  5 Pietraszka, Ryan    12 MVA-MR                 36.46      36.06 SILV    14  
  6 Bruno, Anthony J    11 MWSC-MR                35.78      36.27 SILV    13  
  7 Chan, Alexander L   11 DA-MR                  36.03      36.68 SILV    12  
  8 Zeman, Josh K       12 MWSC-MR                38.55      37.36 SILV    11  
  9 Messina, Michael A  11 RFAC-MR                36.45      37.81 SILV     9  
 10 Thompson, Kyle B    12 AG-MR                  38.26      38.70 SILV     7  
 11 Twiss, Colin J      11 BB-NJ                  38.09      38.74 SILV     6  
 12 Roman, Marcus A     12 Barracudas-MR          41.93      39.16 SILV     5  
 13 Clark, Noah J       12 DA-MR                  38.46      39.26 SILV     4  
 14 Weiner, Elliot L    12 BB-NJ                  40.68      39.54 SILV     3  
 15 Peifer, Matthew B   12 MVA-MR                 41.83      40.25 SILV     2  
 16 Calvelli, Samuel    11 RFAC-MR                39.56      40.70 SILV     1  
 17 Burmaster, Christo  11 BB-NJ                  42.29      40.90 SILV   
 18 Semeran, Paul       12 BB-NJ                  41.79      41.38        
 19 Rothenberg, Max C   11 WSSC-MR                41.42      41.70        
 20 Alicandri, Owen H   11 BB-NJ                  41.38      41.80        
 21 Marrone, AJ J       12 WSSC-MR                41.93      41.87        
 22 Sanchez, Ryan O     11 WSSC-MR                39.95      42.01        
 23 Kivlehan, Patrick   11 MWSC-MR                41.84      42.05        
 24 Robinson, Daniel P  12 MWSC-MR                39.77      42.45        
 25 Repke, Jacob T      12 DA-MR                  41.30      42.52        
 26 Jones, Ryan         12 DA-MR                  42.72      42.61        
 27 Tolis, Christopher  11 Barracudas-MR          40.20      42.80        
 28 Smolar, Andrew      11 WSSC-MR                43.01      43.16        
 29 Baldwin, Benjamin   11 BB-NJ                  43.51      43.42        
 30 Bizub, John F       12 BB-NJ                  46.39      44.72        
 31 Lenyszyn, Michael   12 DA-MR                  49.66      45.16        
 32 Williams, Ian I     12 WSSC-MR                45.93      45.17        
 33 King, Nico A        12 BB-NJ                  47.99      45.55        
 34 Cosme, Bren J       12 Barracudas-MR          42.56      45.75        
 35 Barth, Ian M        11 PBAC-MR                47.17      49.76        
 36 Valentin, Joseph B  12 MWSC-MR                   NT      52.81        
 37 Aman, Enver S       11 BB-NJ                  55.16      55.15        
 -- Donkor, Adrian      11 AG-MR                  34.99         DQ        
 -- Kivlehan, Sean      11 MWSC-MR                51.40         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.79  ZQ
              1:11.59  JO
              1:23.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Allen, Liam F       11 MWSC-MR              1:06.62    1:03.72 ZQ      20  
                  30.79     1:03.72 (32.93)                                        
  2 Hoody, Conrad E     12 BB-NJ                1:09.64    1:06.15 ZQ      17  
                  31.62     1:06.15 (34.53)                                        
  3 Itman, Sam          12 BB-NJ                1:09.81    1:08.06 ZQ      16  
                  33.23     1:08.06 (34.83)                                        
  4 Lambert, Riley P    12 BB-NJ                1:12.85    1:10.66 JO      15  
                  33.91     1:10.66 (36.75)                                        
  5 Reining, Robert L   12 RFAC-MR              1:11.87    1:11.93 SILV    14  
                  35.10     1:11.93 (36.83)                                        
  6 Young, Justin E     12 BB-NJ                1:21.60    1:14.44 SILV    13  
                  35.50     1:14.44 (38.94)                                        
  7 Ruan, Andrew        12 RFAC-MR              1:16.37    1:14.84 SILV    12  
                  36.06     1:14.84 (38.78)                                        
  8 Rowlands, Owen C    12 WSSC-MR              1:22.03    1:15.23 SILV    11  
                  35.44     1:15.23 (39.79)                                        
  9 Albanese, Blake C   11 Barracudas-MR        1:19.21    1:15.67 SILV     9  
                  36.42     1:15.67 (39.25)                                        
 10 Chan, Alexander L   11 DA-MR                1:21.18    1:16.39 SILV     7  
                  37.13     1:16.39 (39.26)                                        
 11 Pietraszka, Ryan    12 MVA-MR               1:17.26    1:16.48 SILV     6  
                  37.17     1:16.48 (39.31)                                        
 12 Bruno, Anthony J    11 MWSC-MR              1:27.44    1:18.54 SILV     5  
                  37.78     1:18.54 (40.76)                                        
 13 Twiss, Colin J      11 BB-NJ                1:21.82    1:20.40 SILV     4  
                  39.44     1:20.40 (40.96)                                        
 14 Zeman, Josh K       12 MWSC-MR              1:27.67    1:22.38 SILV     3  
                  40.10     1:22.38 (42.28)                                        
 15 Messina, Michael A  11 RFAC-MR              1:21.92    1:22.44 SILV     2  
                  39.93     1:22.44 (42.51)                                        
 16 Clark, Noah J       12 DA-MR                1:20.20    1:23.92          1  
                  40.92     1:23.92 (43.00)                                        
 17 Roman, Marcus A     12 Barracudas-MR        1:30.44    1:24.90        
                  41.65     1:24.90 (43.25)                                        
 18 Burmaster, Christo  11 BB-NJ                1:29.87    1:26.53        
                  42.03     1:26.53 (44.50)                                        
 19 Calvelli, Samuel    11 RFAC-MR              1:26.40    1:27.45        
                  41.88     1:27.45 (45.57)                                        
 20 Rothenberg, Max C   11 WSSC-MR              1:28.18    1:28.08        
                  42.64     1:28.08 (45.44)                                        
 21 Tolis, Christopher  11 Barracudas-MR        1:27.38    1:29.56        
                  42.95     1:29.56 (46.61)                                        
 22 Alicandri, Owen H   11 BB-NJ                1:29.64    1:29.76        
 23 Sanchez, Ryan O     11 WSSC-MR              1:26.28    1:30.50        
                  43.18     1:30.50 (47.32)                                        
 24 Repke, Jacob T      12 DA-MR                1:27.10    1:30.97        
                  44.42     1:30.97 (46.55)                                        
 25 Jones, Ryan         12 DA-MR                1:33.84    1:31.38        
                  45.05     1:31.38 (46.33)                                        
 26 Smolar, Andrew      11 WSSC-MR              1:31.78    1:33.40        
                  44.77     1:33.40 (48.63)                                        
 27 Cosme, Bren J       12 Barracudas-MR        1:39.42    1:33.88        
 28 Kivlehan, Patrick   11 MWSC-MR              1:32.66    1:36.09        
                  47.17     1:36.09 (48.92)                                        
 29 Mallette, Jack D    12 VAC-MR                    NT    1:39.16        
                  45.64     1:39.16 (53.52)                                        
 30 Lenyszyn, Michael   12 DA-MR                1:46.49    1:41.39        
                  49.10     1:41.39 (52.29)                                        
 31 Kivlehan, Sean      11 MWSC-MR              1:52.89    1:47.40        
 32 Luo, Daniel T       11 DA-MR                     NT    1:49.92        
                  51.95     1:49.92 (57.97)                                        
 -- Luna, Jose          11 WSSC-MR                   NT         DQ        
      Non-continuous turning action
 -- Darrell, Mikey A    11 Barracudas-MR        1:42.95         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- King, Nico A        12 BB-NJ                1:45.10         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.09  ZQ
                37.59  JO
                42.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hoody, Conrad E     12 BB-NJ                  37.44      34.92 ZQ      20  
  2 Young, Justin E     12 BB-NJ                  34.77      35.20 ZQ      17  
  3 Donkor, Adrian      11 AG-MR                  38.00      37.74 SILV    16  
  4 Thompson, Kyle B    12 AG-MR                  38.16      37.81 SILV    15  
  5 Allen, Liam F       11 MWSC-MR                38.60      37.97 SILV    14  
  6 Albanese, Blake C   11 Barracudas-MR          39.76      38.54 SILV    13  
  7 Itman, Sam          12 BB-NJ                  39.86      39.15 SILV    12  
  8 Baranowski, Damian  11 AG-MR                     NT      40.30 SILV    11  
  9 Ruan, Andrew        12 RFAC-MR                40.67      40.39 SILV     9  
 10 Semeran, Paul       12 BB-NJ                  43.28      40.46 SILV     7  
 11 Chan, Alexander L   11 DA-MR                  40.73      40.53 SILV     6  
 12 Sanchez, Ryan O     11 WSSC-MR                39.76      41.36 SILV     5  
 13 Pietraszka, Ryan    12 MVA-MR                 43.18      42.02 SILV     4  
 14 Robinson, Daniel P  12 MWSC-MR                44.88      42.05 SILV     3  
 15 Bruno, Anthony J    11 MWSC-MR                43.89      43.29          2  
 16 Zeman, Josh K       12 MWSC-MR                44.85      43.35          1  
 17 Clark, Noah J       12 DA-MR                  43.89      43.63        
 18 Alicandri, Owen H   11 BB-NJ                  46.07      45.09        
 19 Marrone, AJ J       12 WSSC-MR                46.00      45.15        
 20 Baldwin, Benjamin   11 BB-NJ                  46.22      46.47        
 21 Repke, Jacob T      12 DA-MR                  44.93      46.53        
 22 Tolis, Christopher  11 Barracudas-MR          45.81      46.76        
 23 Weiner, Elliot L    12 BB-NJ                  47.77      47.28        
 24 Darrell, Mikey A    11 Barracudas-MR          48.22      48.03        
 25 Barth, Ian M        11 PBAC-MR                48.02      49.41        
 26 Burmaster, Christo  11 BB-NJ                  50.43      49.83        
 27 Valentin, Joseph B  12 MWSC-MR                   NT      50.19        
 28 Rothenberg, Max C   11 WSSC-MR                49.69      50.52        
 29 Messina, Michael A  11 RFAC-MR                51.10      51.02        
 30 Bizub, John F       12 BB-NJ                  51.63      51.12        
 31 Cosme, Bren J       12 Barracudas-MR          49.93      51.19        
 32 Williams, Ian I     12 WSSC-MR                51.22      51.76        
 33 Calvelli, Samuel    11 RFAC-MR                56.49      53.75        
 34 Aman, Enver S       11 BB-NJ                  59.01      57.88        
 35 King, Nico A        12 BB-NJ                     NT    1:00.04        
 -- Peifer, Matthew B   12 MVA-MR                 42.21         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Lang, Colin P       12 PBAC-MR                40.96         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 -- Smolar, Andrew      11 WSSC-MR                46.80         DQ        
      Head under for 2 or more strokes
 -- Lenyszyn, Michael   12 DA-MR                  53.45         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Kivlehan, Patrick   11 MWSC-MR                52.19         DQ        
      One hand touch
 -- Roman, Marcus A     12 Barracudas-MR          58.11         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Kivlehan, Sean      11 MWSC-MR              1:08.15         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:20.99  ZQ
              1:21.59  JO
              1:29.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Young, Justin E     12 BB-NJ                1:17.11    1:16.11 ZQ      20  
                  36.71     1:16.11 (39.40)                                        
  2 Hoody, Conrad E     12 BB-NJ                1:21.98    1:16.76 ZQ      17  
                  36.94     1:16.76 (39.82)                                        
  3 Rowlands, Owen C    12 WSSC-MR              1:17.61    1:17.05 ZQ      16  
                  37.00     1:17.05 (40.05)                                        
  4 Allen, Liam F       11 MWSC-MR              1:28.87    1:22.38 SILV    15  
                  38.85     1:22.38 (43.53)                                        
  5 Reining, Robert L   12 RFAC-MR              1:34.26    1:23.22 SILV    14  
                  38.79     1:23.22 (44.43)                                        
  6 Albanese, Blake C   11 Barracudas-MR        1:26.63    1:24.45 SILV    13  
                  40.91     1:24.45 (43.54)                                        
  7 Lambert, Riley P    12 BB-NJ                1:35.87    1:26.72 SILV    12  
                  41.00     1:26.72 (45.72)                                        
  8 Chan, Alexander L   11 DA-MR                1:26.91    1:26.88 SILV    11  
                  41.42     1:26.88 (45.46)                                        
  9 Pietraszka, Ryan    12 MVA-MR               1:32.61    1:30.80          9  
                  43.00     1:30.80 (47.80)                                        
 10 Sanchez, Ryan O     11 WSSC-MR              1:30.86    1:31.61          7  
                  43.14     1:31.61 (48.47)                                        
 11 Ruan, Andrew        12 RFAC-MR              1:32.17    1:31.63          6  
                  42.96     1:31.63 (48.67)                                        
 12 Zeman, Josh K       12 MWSC-MR              1:37.38    1:33.82          5  
                  43.05     1:33.82 (50.77)                                        
 13 Clark, Noah J       12 DA-MR                1:36.05    1:37.63          4  
                  46.32     1:37.63 (51.31)                                        
 14 Repke, Jacob T      12 DA-MR                1:38.09    1:40.33          3  
                  47.59     1:40.33 (52.74)                                        
 15 Tolis, Christopher  11 Barracudas-MR        1:39.98    1:42.00          2  
                  47.89     1:42.00 (54.11)                                        
 16 Nazari, Dylan C     12 WSSC-MR              1:44.70    1:42.62          1  
                  48.27     1:42.62 (54.35)                                        
 17 Smolar, Andrew      11 WSSC-MR              1:40.45    1:46.12        
                  51.78     1:46.12 (54.34)                                        
 18 Messina, Michael A  11 RFAC-MR              1:50.86    1:51.35        
                  53.25     1:51.35 (58.10)                                        
 19 Kivlehan, Patrick   11 MWSC-MR              1:51.53    1:52.18        
                  54.83     1:52.18 (57.35)                                        
 20 Rothenberg, Max C   11 WSSC-MR              1:53.99    1:52.50        
                  54.73     1:52.50 (57.77)                                        
 21 Jones, Ryan         12 DA-MR                1:57.45    1:53.94        
                  54.73     1:53.94 (59.21)                                        
 22 Luo, Daniel T       11 DA-MR                2:27.46    2:11.10        
                1:02.34   2:11.10 (1:08.76)                                        
 23 Kivlehan, Sean      11 MWSC-MR              2:15.58    2:17.01        
                1:05.54   2:17.01 (1:11.47)                                        
 -- Baldwin, Benjamin   11 BB-NJ                1:46.30         DQ        
      One hand touch
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                31.59  JO
                38.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Makarov, Aleksey M  12 DA-MR                  29.69      29.64 ZQ      20  
  2 Reining, Robert L   12 RFAC-MR                30.54      29.77 ZQ      17  
  3 Allen, Liam F       11 MWSC-MR                31.33      30.78 JO      16  
  4 Lambert, Riley P    12 BB-NJ                  32.87      32.32 SILV    15  
  5 Albanese, Blake C   11 Barracudas-MR          33.12      32.33 SILV    14  
  6 Rowlands, Owen C    12 WSSC-MR                   NT      32.37 SILV    13  
  7 Lang, Colin P       12 PBAC-MR                33.92      33.34 SILV    12  
  8 Pietraszka, Ryan    12 MVA-MR                 34.86      33.57 SILV    11  
  9 Ruan, Andrew        12 RFAC-MR                35.99      34.94 SILV     9  
 10 Bruno, Anthony J    11 MWSC-MR                38.62      34.97 SILV     7  
 11 Itman, Sam          12 BB-NJ                  35.90      35.75 SILV     6  
 12 Chan, Alexander L   11 DA-MR                  34.38      35.84 SILV     5  
 13 Weiner, Elliot L    12 BB-NJ                  41.13      36.19 SILV     4  
 14 Cosme, Bren J       12 Barracudas-MR          38.74      36.40 SILV     3  
 15 Roman, Marcus A     12 Barracudas-MR          38.57      37.20 SILV     2  
 16 Clark, Noah J       12 DA-MR                  40.36      38.13 SILV     1  
 17 Burmaster, Christo  11 BB-NJ                  39.49      38.34 SILV   
 18 Semeran, Paul       12 BB-NJ                  40.06      38.73        
 19 Tolis, Christopher  11 Barracudas-MR          36.38      38.90        
 19 Alicandri, Owen H   11 BB-NJ                  40.93      38.90        
 21 Marrone, AJ J       12 WSSC-MR                40.47      39.23        
 22 Zeman, Josh K       12 MWSC-MR                   NT      40.46        
 23 Calvelli, Samuel    11 RFAC-MR                40.25      41.70        
 24 Messina, Michael A  11 RFAC-MR                42.53      41.93        
 25 Kivlehan, Patrick   11 MWSC-MR                44.60      43.30        
 26 McKee, Cameron A    11 PBAC-MR                42.19      43.97        
 27 Rothenberg, Max C   11 WSSC-MR                42.91      44.14        
 28 Kivlehan, Sean      11 MWSC-MR                47.09      46.04        
 29 King, Nico A        12 BB-NJ                  48.91      47.24        
 30 Darrell, Mikey A    11 Barracudas-MR        1:02.59      47.38        
 31 Lenyszyn, Michael   12 DA-MR                     NT      48.03        
 32 Mallette, Jack D    12 VAC-MR                    NT    1:02.10        
 33 Luo, Daniel T       11 DA-MR                     NT    1:03.72        
 -- Aman, Enver S       11 BB-NJ                  56.72         DQ        
      Scissors kick
 -- Luna, Jose          11 WSSC-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Wolff, Oren         12 MWSC-MR                   NT         DQ        
      False start
 -- Baldwin, Benjamin   11 BB-NJ                  49.13         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:12.59  JO
              1:26.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Makarov, Aleksey M  12 DA-MR                1:09.95    1:07.65 ZQ      20  
                  30.79     1:07.65 (36.86)                                        
  2 Young, Justin E     12 BB-NJ                1:09.81    1:08.21 ZQ      17  
                  32.01     1:08.21 (36.20)                                        
  3 Allen, Liam F       11 MWSC-MR              1:10.24    1:09.31 ZQ      16  
                  32.07     1:09.31 (37.24)                                        
  4 Albanese, Blake C   11 Barracudas-MR        1:21.65    1:15.03 SILV    15  
                  34.73     1:15.03 (40.30)                                        
  5 Donkor, Adrian      11 AG-MR                1:16.15    1:20.72 SILV    14  
                  35.68     1:20.72 (45.04)                                        
  6 Ruan, Andrew        12 RFAC-MR              1:24.00    1:24.64 SILV    13  
                  39.32     1:24.64 (45.32)                                        
  7 Rothenberg, Max C   11 WSSC-MR                   NT    1:35.87         12  
                  45.04     1:35.87 (50.83)                                        
  8 Repke, Jacob T      12 DA-MR                1:45.42    1:38.29         11  
                  45.62     1:38.29 (52.67)                                        
  9 Messina, Michael A  11 RFAC-MR              1:35.88    1:38.38          9  
                  44.99     1:38.38 (53.39)                                        
 10 Kivlehan, Patrick   11 MWSC-MR              1:45.48    1:40.80          7  
                  46.30     1:40.80 (54.50)                                        
 11 Calvelli, Samuel    11 RFAC-MR              1:35.35    1:48.79          6  
                  50.59     1:48.79 (58.20)                                        
 12 Jones, Ryan         12 DA-MR                2:04.62    1:54.48          5  
                  51.60   1:54.48 (1:02.88)                                        
 -- Clark, Noah J       12 DA-MR                1:38.27         NS        
 -- Kivlehan, Sean      11 MWSC-MR              1:44.89         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  ZQ
              1:11.99  JO
              1:20.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hoody, Conrad E     12 BB-NJ                1:08.85    1:05.78 ZQ      20  
                  30.41     1:05.78 (35.37)                                        
  2 Allen, Liam F       11 MWSC-MR              1:12.61    1:08.87 ZQ      17  
                  31.37     1:08.87 (37.50)                                        
  3 Ruan, Andrew        12 RFAC-MR              1:18.02    1:15.64 SILV    16  
                  35.23     1:15.64 (40.41)                                        
  4 Thompson, Kyle B    12 AG-MR                1:14.72    1:15.82 SILV    15  
                  36.64     1:15.82 (39.18)                                        
  5 Donkor, Adrian      11 AG-MR                1:14.86    1:16.08 SILV    14  
                  35.40     1:16.08 (40.68)                                        
  6 Chan, Alexander L   11 DA-MR                1:14.92    1:16.65 SILV    13  
                  35.10     1:16.65 (41.55)                                        
  7 Pietraszka, Ryan    12 MVA-MR               1:16.12    1:17.34 SILV    12  
                  35.24     1:17.34 (42.10)                                        
  8 Baranowski, Damian  11 AG-MR                1:21.44    1:19.67 SILV    11  
                  38.81     1:19.67 (40.86)                                        
  9 Clark, Noah J       12 DA-MR                1:23.07    1:20.18 SILV     9  
                  37.77     1:20.18 (42.41)                                        
 10 Bruno, Anthony J    11 MWSC-MR              1:28.23    1:21.64          7  
                  37.96     1:21.64 (43.68)                                        
 11 Peifer, Matthew B   12 MVA-MR               1:23.40    1:23.80          6  
                  40.34     1:23.80 (43.46)                                        
 12 Zeman, Josh K       12 MWSC-MR              1:28.33    1:24.59          5  
                  40.70     1:24.59 (43.89)                                        
 13 Twiss, Colin J      11 BB-NJ                1:22.67    1:24.62          4  
                  38.86     1:24.62 (45.76)                                        
 14 Sanchez, Ryan O     11 WSSC-MR              1:25.19    1:26.82          3  
                  43.89     1:26.82 (42.93)                                        
 15 Tolis, Christopher  11 Barracudas-MR        1:25.69    1:27.09          2  
                  39.46     1:27.09 (47.63)                                        
 16 Smolar, Andrew      11 WSSC-MR              1:24.58    1:29.25          1  
                  41.77     1:29.25 (47.48)                                        
 17 Cosme, Bren J       12 Barracudas-MR        1:32.25    1:30.29        
                  42.82     1:30.29 (47.47)                                        
 18 Rothenberg, Max C   11 WSSC-MR              1:32.72    1:31.22        
                  41.37     1:31.22 (49.85)                                        
 19 Robinson, Daniel P  12 MWSC-MR              1:32.45    1:31.40        
                  44.04     1:31.40 (47.36)                                        
 20 Kivlehan, Patrick   11 MWSC-MR              1:31.66    1:32.04        
                  43.57     1:32.04 (48.47)                                        
 21 Messina, Michael A  11 RFAC-MR              1:30.91    1:33.36        
                  42.43     1:33.36 (50.93)                                        
 22 Calvelli, Samuel    11 RFAC-MR              1:39.01    1:34.74        
                  43.80     1:34.74 (50.94)                                        
 23 Lenyszyn, Michael   12 DA-MR                1:41.81    1:35.36        
                  46.58     1:35.36 (48.78)                                        
 24 Jones, Ryan         12 DA-MR                1:33.75    1:35.85        
                  44.39     1:35.85 (51.46)                                        
 25 Darrell, Mikey A    11 Barracudas-MR        1:40.52    1:36.91        
                  46.72     1:36.91 (50.19)                                        
 26 Williams, Ian I     12 WSSC-MR                   NT    1:39.49        
 27 Barth, Ian M        11 PBAC-MR              1:41.43    1:43.63        
                  52.59     1:43.63 (51.04)                                        
 -- Bizub, John F       12 BB-NJ                1:54.84         DQ        
      Scissors kick - fly
 -- Baldwin, Benjamin   11 BB-NJ                1:32.80         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
 -- Kivlehan, Sean      11 MWSC-MR              1:44.41         DQ        
      Scissors kick - breast
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'A'         1:58.21    1:53.57         40  
     1) Hoody, Conrad E 12              2) Twiss, Colin J 11              
     3) Itman, Sam 12                   4) Young, Justin E 12             
                  27.05       58.50 (31.45)     1:26.74 (28.24)     1:53.57 (26.83)
  2 Devilfish Aquatics-MR  'A'                  2:10.99    2:01.94         34  
     1) Jones, Ryan 12                  2) Chan, Alexander L 11           
     3) Clark, Noah J 12                4) Makarov, Aleksey M 12          
                  32.95     1:06.34 (33.39)     1:35.79 (29.45)     2:01.94 (26.15)
  3 Monroe-Woodbury Swim Club, Inc-MR  'A'      2:00.78    2:06.28         32  
     1) Allen, Liam F 11                2) Zeman, Josh K 12               
     3) Bruno, Anthony J 11             4) Robinson, Daniel P 12          
                  28.86     1:00.77 (31.91)     1:32.91 (32.14)     2:06.28 (33.37)
  4 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'B'         2:14.10    2:15.38         30  
     1) Burmaster, Christopher M 11     2) Weiner, Elliot L 12            
     3) Baldwin, Benjamin G 11          4) Semeran, Paul 12               
                  33.29     1:08.65 (35.36)     1:43.92 (35.27)     2:15.38 (31.46)
  5 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'A'       2:14.48    2:21.74         28  
     1) Sanchez, Ryan O 11              2) Marrone, AJ J 12               
     3) Smolar, Andrew 11               4) Rothenberg, Max C 11           
                  36.65     1:08.20 (31.55)     1:44.12 (35.92)     2:21.74 (37.62)
 -- Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                1:52.48         NS        
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'A'         2:10.89    2:08.69         40  
     1) Hoody, Conrad E 12              2) Young, Justin E 12             
     3) Lambert, Riley P 12             4) Twiss, Colin J 11              
                  32.23     1:05.10 (32.87)     1:37.75 (32.65)     2:08.69 (30.94)
  2 Devilfish Aquatics-MR  'A'                  2:19.34    2:18.82         34  
     1) Clark, Noah J 12                2) Makarov, Aleksey M 12          
     3) Chan, Alexander L 11            4) Jones, Ryan 12                 
                  38.66     1:12.63 (33.97)     1:48.87 (36.24)     2:18.82 (29.95)
  3 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                2:07.57    2:23.42         32  
     1) Messina, Michael A 11           2) Ruan, Andrew 12                
     3) Reining, Robert L 12            4) Calvelli, Samuel 11            
                  39.16     1:19.53 (40.37)     1:49.86 (30.33)     2:23.42 (33.56)
  4 Monroe-Woodbury Swim Club, Inc-MR  'A'      2:18.84    2:25.89         30  
     1) Allen, Liam F 11                2) Kivlehan, Patrick J 11         
     3) Bruno, Anthony J 11             4) Zeman, Josh K 12               
                  30.57     1:26.61 (56.04)     1:56.81 (30.20)     2:25.89 (29.08)
  5 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'B'         2:36.02    2:27.34         28  
     1) Weiner, Elliot L 12             2) Semeran, Paul 12               
     3) Burmaster, Christopher M 11     4) Itman, Sam 12                  
                  38.84     1:20.17 (41.33)     1:59.08 (38.91)     2:27.34 (28.26)
  6 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'A'       2:29.99    2:35.36         26  
     1) Rothenberg, Max C 11            2) Rowlands, Owen C 12            
     3) Marrone, AJ J 12                4) Smolar, Andrew 11              
                  40.82     1:17.87 (37.05)     1:59.46 (41.59)     2:35.36 (35.90)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.69  ZQ
                24.99  JO
                26.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nicholas, Chauncey  13 DA-MR                  25.11      25.12 SILV    20  
  2 Boyko, Jason A      14 RFAC-MR                25.37      25.29 SILV    16.5
  2 Thomas, Christian   14 RFAC-MR                24.40      25.29 SILV    16.5
  4 Alpay, Zachary M    14 RFAC-MR                25.93      25.86 SILV    15  
  5 Baione, Michael T   13 RFAC-MR                25.87      26.40 SILV    14  
  6 Glazowski, Christo  14 DA-MR                  27.47      26.92         13  
  7 Quinones Jr., D J   13 WSSC-MR                26.87      27.10         12  
  8 Bramwell, Luke A    14 RFAC-MR                27.14      27.28         11  
  9 Stewart, Daniel P   13 BB-NJ                  27.15      27.29          9  
 10 Vasquez, Brandon    13 RFAC-MR                27.84      28.50          7  
 11 Vojta, Thomas J     13 WSSC-MR                34.97      29.36          6  
 12 Kellman, Alex J     14 WSSC-MR                30.31      29.76          5  
 13 Rosa, Brandon       13 WSSC-MR                   NT      30.15          4  
 14 Hadid, Amer         13 NBS-MR                 30.83      30.55          3  
 15 Snow, Nathan        13 DA-MR                  31.15      30.68          2  
 16 Bonanno, Joe A      13 BB-NJ                  31.93      30.82          1  
 17 Figueroa, Adrian M  13 Barracudas-MR          33.90      32.11        
 18 Sheehan, Matthew J  13 WSSC-MR                30.31      32.13        
 19 Liew, Sam           13 DA-MR                  31.41      33.00        
 20 Byrne, Liam J       13 VAC-MR                 36.78      35.76        
 21 Whitledge, Jory B   13 MVA-MR                 33.06      36.75        
 22 Wall, Ben L         13 WSSC-MR                40.37      40.13        
 -- Ng, Jeremy M        13 BB-NJ                  28.07         NS        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.99  JO
                53.99  ZQ
                59.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Christian   14 RFAC-MR                53.73      54.57 SILV    20  
                  26.39       54.57 (28.18)                                        
  2 Boyko, Jason A      14 RFAC-MR                55.12      54.93 SILV    17  
                  26.62       54.93 (28.31)                                        
  3 Nicholas, Chauncey  13 DA-MR                  55.62      55.44 SILV    16  
                  27.31       55.44 (28.13)                                        
  4 Alpay, Zachary M    14 RFAC-MR                56.02      55.72 SILV    15  
                  26.88       55.72 (28.84)                                        
  5 Ruiz, Tyler J       14 AG-MR                  57.05      57.15 SILV    14  
                  27.22       57.15 (29.93)                                        
  6 Baione, Michael T   13 RFAC-MR                57.83      58.03 SILV    13  
                  27.77       58.03 (30.26)                                        
  7 Stewart, Daniel P   13 BB-NJ                  59.05      59.40 SILV    12  
                  28.51       59.40 (30.89)                                        
  8 Vasquez, Brandon    13 RFAC-MR              1:00.39      59.83         11  
                  29.05       59.83 (30.78)                                        
  9 Bramwell, Luke A    14 RFAC-MR              1:01.23      59.84          9  
                  29.05       59.84 (30.79)                                        
 10 Quinones Jr., D J   13 WSSC-MR              1:00.03      59.86          7  
                  28.80       59.86 (31.06)                                        
 11 Glazowski, Christo  14 DA-MR                1:00.81      59.93          6  
                  28.75       59.93 (31.18)                                        
 12 Lang, Timothy A     14 PBAC-MR              1:03.32    1:04.91          5  
                  32.12     1:04.91 (32.79)                                        
 13 Kim, Noah           13 BB-NJ                1:09.70    1:05.85          4  
                  31.59     1:05.85 (34.26)                                        
 14 Snow, Nathan        13 DA-MR                1:10.52    1:06.48          3  
                  31.51     1:06.48 (34.97)                                        
 15 Vojta, Thomas J     13 WSSC-MR              1:05.45    1:07.11          2  
                  31.03     1:07.11 (36.08)                                        
 16 Rosa, Brandon       13 WSSC-MR              1:07.06    1:09.02          1  
                  32.35     1:09.02 (36.67)                                        
 17 Bonanno, Joe A      13 BB-NJ                1:20.72    1:09.37        
                  33.52     1:09.37 (35.85)                                        
 18 Kellman, Alex J     14 WSSC-MR              1:11.33    1:10.36        
                  32.06     1:10.36 (38.30)                                        
 19 Hadid, Amer         13 NBS-MR               1:10.45    1:10.69        
                  33.92     1:10.69 (36.77)                                        
 20 Figueroa, Adrian M  13 Barracudas-MR        1:13.48    1:16.85        
                  35.84     1:16.85 (41.01)                                        
 21 Whitledge, Jory B   13 MVA-MR               1:18.01    1:24.79        
                  39.04     1:24.79 (45.75)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:59.99  JO
              1:59.99  ZQ
              2:18.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Christian   14 RFAC-MR              1:58.07    1:59.57 JO      20  
                  27.27       57.93 (30.66)     1:29.62 (31.69)     1:59.57 (29.95)
  2 Boyko, Jason A      14 RFAC-MR              2:01.03    2:00.00 SILV    17  
                  27.52       58.87 (31.35)     1:30.32 (31.45)     2:00.00 (29.68)
  3 Alpay, Zachary M    14 RFAC-MR              2:02.83    2:00.42 SILV    16  
                  27.09       57.92 (30.83)     1:30.08 (32.16)     2:00.42 (30.34)
  4 Baione, Michael T   13 RFAC-MR              2:09.08    2:07.17 SILV    15  
                  29.23     1:01.42 (32.19)     1:34.59 (33.17)     2:07.17 (32.58)
  5 Quinones Jr., D J   13 WSSC-MR              2:12.17    2:07.65 SILV    14  
                  28.72     1:02.11 (33.39)     1:36.02 (33.91)     2:07.65 (31.63)
  6 Nicholas, Chauncey  13 DA-MR                2:10.41    2:08.11 SILV    13  
                  29.03     1:02.41 (33.38)     1:36.21 (33.80)     2:08.11 (31.90)
  7 Stewart, Daniel P   13 BB-NJ                2:10.26    2:10.31 SILV    12  
                  29.28     1:02.67 (33.39)     1:36.74 (34.07)     2:10.31 (33.57)
  8 Vasquez, Brandon    13 RFAC-MR              2:10.21    2:10.48 SILV    11  
                  29.59     1:03.14 (33.55)     1:37.41 (34.27)     2:10.48 (33.07)
  9 Bramwell, Luke A    14 RFAC-MR              2:20.15    2:15.32 SILV     9  
                  31.43     1:07.34 (35.91)     1:42.63 (35.29)     2:15.32 (32.69)
 10 Bonanno, Joe A      13 BB-NJ                2:36.75    2:30.76          7  
                  33.85     1:11.22 (37.37)     1:51.10 (39.88)     2:30.76 (39.66)
 11 Snow, Nathan        13 DA-MR                2:53.76    2:31.48          6  
                  33.21     1:10.29 (37.08)     1:52.15 (41.86)     2:31.48 (39.33)
 12 Figueroa, Adrian M  13 Barracudas-MR        2:46.29    2:36.19          5  
                  34.70     1:13.98 (39.28)     1:55.48 (41.50)     2:36.19 (40.71)
 13 Rosa, Brandon       13 WSSC-MR                   NT    2:37.11          4  
                  32.89     1:12.80 (39.91)     1:55.34 (42.54)     2:37.11 (41.77)
 14 Hadid, Amer         13 NBS-MR               2:39.20    2:41.38          3  
                  35.00     1:17.00 (42.00)     1:59.59 (42.59)     2:41.38 (41.79)
 15 Liew, Sam           13 DA-MR                     NT    2:44.63          2  
                  37.16     1:20.73 (43.57)     2:03.84 (43.11)     2:44.63 (40.79)
 16 Whitledge, Jory B   13 MVA-MR               3:04.45    3:05.81          1  
                  38.54     1:26.20 (47.66)     2:18.28 (52.08)     3:05.81 (47.53)
 17 Wall, Ben L         13 WSSC-MR              3:20.48    3:17.73        
                  43.38                                                 2:25.81 ( )
        3:17.73 (51.92)                                                            
 -- Glazowski, Christo  14 DA-MR                     NT         NS        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:02.49  ZQ
              1:02.99  JO
              1:16.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Christian   14 RFAC-MR              1:00.37    1:00.91 ZQ      20  
                  29.72     1:00.91 (31.19)                                        
  2 Boyko, Jason A      14 RFAC-MR              1:08.03    1:03.59 SILV    17  
                  31.94     1:03.59 (31.65)                                        
  3 Baione, Michael T   13 RFAC-MR              1:08.87    1:04.31 SILV    16  
                  31.75     1:04.31 (32.56)                                        
  4 Nicholas, Chauncey  13 DA-MR                1:03.70    1:04.48 SILV    15  
                  31.72     1:04.48 (32.76)                                        
  5 Glazowski, Christo  14 DA-MR                1:08.69    1:06.90 SILV    14  
                  31.95     1:06.90 (34.95)                                        
  6 Quinones Jr., D J   13 WSSC-MR              1:08.34    1:08.26 SILV    13  
                  33.11     1:08.26 (35.15)                                        
  7 Vasquez, Brandon    13 RFAC-MR              1:09.15    1:08.64 SILV    12  
                  33.64     1:08.64 (35.00)                                        
  8 Alpay, Zachary M    14 RFAC-MR              1:07.55    1:09.13 SILV    11  
                  33.52     1:09.13 (35.61)                                        
  9 Stewart, Daniel P   13 BB-NJ                1:08.59    1:09.27 SILV     9  
                  33.47     1:09.27 (35.80)                                        
 10 Bramwell, Luke A    14 RFAC-MR              1:10.70    1:10.56 SILV     7  
                  34.87     1:10.56 (35.69)                                        
 11 Ng, Jeremy M        13 BB-NJ                1:15.56    1:10.63 SILV     6  
                  34.05     1:10.63 (36.58)                                        
 12 Hadid, Amer         13 NBS-MR               1:19.57    1:15.77 SILV     5  
                  37.06     1:15.77 (38.71)                                        
 13 Vojta, Thomas J     13 WSSC-MR              1:16.75    1:16.72          4  
                  35.58     1:16.72 (41.14)                                        
 14 Sheehan, Matthew J  13 WSSC-MR              1:19.76    1:20.21          3  
                  38.89     1:20.21 (41.32)                                        
 15 Rosa, Brandon       13 WSSC-MR              1:21.29    1:21.78          2  
                  39.32     1:21.78 (42.46)                                        
 16 Figueroa, Adrian M  13 Barracudas-MR        1:24.70    1:22.35          1  
                  40.38     1:22.35 (41.97)                                        
 17 Kellman, Alex J     14 WSSC-MR              1:25.70    1:22.54        
 18 Liew, Sam           13 DA-MR                1:24.63    1:26.23        
                  41.98     1:26.23 (44.25)                                        
 19 Whitledge, Jory B   13 MVA-MR               1:31.32    1:27.30        
                  43.09     1:27.30 (44.21)                                        
 20 Snow, Nathan        13 DA-MR                1:39.20    1:27.74        
                  41.81     1:27.74 (45.93)                                        
 21 Wall, Ben L         13 WSSC-MR              1:37.52    1:37.58        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:15.99  ZQ
              2:16.99  JO
              2:35.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Christian   14 RFAC-MR              2:10.24    2:11.85 ZQ      20  
                  30.28     1:04.23 (33.95)     1:38.77 (34.54)     2:11.85 (33.08)
  2 Ruiz, Tyler J       14 AG-MR                2:14.36    2:13.07 ZQ      17  
                  30.79     1:04.44 (33.65)     1:39.25 (34.81)     2:13.07 (33.82)
  3 Baione, Michael T   13 RFAC-MR              2:31.28    2:23.16 SILV    16  
                  34.12     1:10.51 (36.39)     1:47.08 (36.57)     2:23.16 (36.08)
  4 Glazowski, Christo  14 DA-MR                2:31.76    2:27.68 SILV    15  
                  33.71     1:11.76 (38.05)   2:27.68 (1:15.92)                    
  5 Bonanno, Joe A      13 BB-NJ                     NT    2:46.68         14  
                  39.00     1:21.56 (42.56)     2:04.73 (43.17)     2:46.68 (41.95)
  6 Kim, Noah           13 BB-NJ                     NT    2:48.49         13  
                  39.50     1:21.27 (41.77)     2:05.35 (44.08)     2:48.49 (43.14)
  7 Snow, Nathan        13 DA-MR                3:11.81    3:07.27         12  
                  40.67     1:26.77 (46.10)     2:14.64 (47.87)     3:07.27 (52.63)
 -- Whitledge, Jory B   13 MVA-MR               2:44.35         DQ        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.99  JO
              1:10.99  ZQ
              1:21.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Baione, Michael T   13 RFAC-MR              1:11.74    1:10.07 JO      20  
                  32.95     1:10.07 (37.12)                                        
  2 Nicholas, Chauncey  13 DA-MR                1:12.32    1:14.81 SILV    17  
                  35.95     1:14.81 (38.86)                                        
  3 Ruiz, Tyler J       14 AG-MR                1:15.06    1:15.33 SILV    16  
                  34.96     1:15.33 (40.37)                                        
  4 Thomas, Christian   14 RFAC-MR              1:18.93    1:15.52 SILV    15  
                  34.51     1:15.52 (41.01)                                        
  5 Alpay, Zachary M    14 RFAC-MR              1:15.48    1:16.85 SILV    14  
                  36.94     1:16.85 (39.91)                                        
  6 Boyko, Jason A      14 RFAC-MR              1:17.04    1:17.56 SILV    13  
                  36.24     1:17.56 (41.32)                                        
  7 Glazowski, Christo  14 DA-MR                1:21.42    1:19.16 SILV    12  
                  37.06     1:19.16 (42.10)                                        
  8 Lang, Timothy A     14 PBAC-MR              1:29.07    1:24.05         11  
                  40.55     1:24.05 (43.50)                                        
  9 Vasquez, Brandon    13 RFAC-MR              1:24.02    1:24.21          9  
                  40.15     1:24.21 (44.06)                                        
 10 Quinones Jr., D J   13 WSSC-MR              1:23.73    1:26.13          7  
                  41.52     1:26.13 (44.61)                                        
 11 Bramwell, Luke A    14 RFAC-MR              1:28.25    1:26.37          6  
                  42.77     1:26.37 (43.60)                                        
 12 Kim, Noah           13 BB-NJ                1:47.19    1:27.73          5  
                  42.28     1:27.73 (45.45)                                        
 13 Kellman, Alex J     14 WSSC-MR              1:31.47    1:31.15          4  
                  43.72     1:31.15 (47.43)                                        
 14 Vojta, Thomas J     13 WSSC-MR              1:31.10    1:32.31          3  
                  42.58     1:32.31 (49.73)                                        
 15 Figueroa, Adrian M  13 Barracudas-MR        1:32.97    1:34.89          2  
                  45.34     1:34.89 (49.55)                                        
 16 Whitledge, Jory B   13 MVA-MR               1:39.92    1:35.77          1  
                  46.38     1:35.77 (49.39)                                        
 17 Rosa, Brandon       13 WSSC-MR              1:33.22    1:36.21        
                  45.26     1:36.21 (50.95)                                        
 18 Hadid, Amer         13 NBS-MR               1:39.41    1:36.78        
                  44.18     1:36.78 (52.60)                                        
 -- Stewart, Daniel P   13 BB-NJ                1:18.18         DQ        
      Non-simultaneous touch
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.19  JO
              2:35.19  ZQ
              2:53.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Baione, Michael T   13 RFAC-MR              2:37.93    2:36.56 SILV    20  
                  35.96     1:13.84 (37.88)     1:55.31 (41.47)     2:36.56 (41.25)
  2 Alpay, Zachary M    14 RFAC-MR              2:43.62    2:49.81 SILV    17  
                  37.41     1:21.54 (44.13)     2:07.07 (45.53)     2:49.81 (42.74)
  3 Vasquez, Brandon    13 RFAC-MR              3:00.22    2:57.58         16  
                  41.06     1:26.19 (45.13)   2:57.58 (1:31.39)                    
  4 Glazowski, Christo  14 DA-MR                3:05.59    2:59.25         15  
                  39.57     1:25.70 (46.13)     2:13.19 (47.49)     2:59.25 (46.06)
  5 Liew, Sam           13 DA-MR                3:15.05    3:10.53         14  
                  42.25     1:31.28 (49.03)     2:21.79 (50.51)     3:10.53 (48.74)
  6 Bramwell, Luke A    14 RFAC-MR              3:07.39    3:12.47         13  
                  44.70     1:36.27 (51.57)     2:26.66 (50.39)     3:12.47 (45.81)
  7 Bonanno, Joe A      13 BB-NJ                     NT    3:27.74         12  
                  48.57     1:42.08 (53.51)   3:27.74 (1:45.66)                    
  8 Whitledge, Jory B   13 MVA-MR               3:33.52    3:28.16         11  
                  46.81     1:42.47 (55.66)     2:36.73 (54.26)     3:28.16 (51.43)
 -- Ng, Jeremy M        13 BB-NJ                     NT         NS        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.19  ZQ
              1:01.59  JO
              1:11.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Boyko, Jason A      14 RFAC-MR                58.29    1:00.25 ZQ      20  
                  27.64     1:00.25 (32.61)                                        
  2 Ruiz, Tyler J       14 AG-MR                1:10.32    1:04.74 SILV    17  
                  29.57     1:04.74 (35.17)                                        
  3 Alpay, Zachary M    14 RFAC-MR              1:09.70    1:07.80 SILV    16  
                  30.39     1:07.80 (37.41)                                        
  4 Quinones Jr., D J   13 WSSC-MR              1:13.87    1:11.64 SILV    15  
                  31.16     1:11.64 (40.48)                                        
  5 Vasquez, Brandon    13 RFAC-MR              1:16.77    1:11.69 SILV    14  
                  34.65     1:11.69 (37.04)                                        
  6 Bramwell, Luke A    14 RFAC-MR              1:17.65    1:12.75         13  
                  36.15     1:12.75 (36.60)                                        
  7 Stewart, Daniel P   13 BB-NJ                1:14.68    1:20.62         12  
                  35.27     1:20.62 (45.35)                                        
  8 Snow, Nathan        13 DA-MR                     NT    1:29.43         11  
                  40.21     1:29.43 (49.22)                                        
  9 Hadid, Amer         13 NBS-MR               1:34.46    1:37.65          9  
                  41.90     1:37.65 (55.75)                                        
 -- Whitledge, Jory B   13 MVA-MR               2:02.83        DFS        
      Declared false start
 -- Nicholas, Chauncey  13 DA-MR                  58.15         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:19.99  ZQ
              2:23.99  JO
              2:32.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Boyko, Jason A      14 RFAC-MR              2:11.81    2:16.56 ZQ      20  
                  29.90     1:05.30 (35.40)     1:41.14 (35.84)     2:16.56 (35.42)
  2 Thomas, Christian   14 RFAC-MR              2:23.50    2:18.43 ZQ      17  
                  29.87     1:06.08 (36.21)     1:42.53 (36.45)     2:18.43 (35.90)
  3 Nicholas, Chauncey  13 DA-MR                2:38.50    2:29.48 SILV    16  
                  33.01     1:10.93 (37.92)     1:50.97 (40.04)     2:29.48 (38.51)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:13.99  JO
              2:13.99  ZQ
              2:32.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Christian   14 RFAC-MR              2:12.64    2:15.58 SILV    20  
                  29.30     1:03.86 (34.56)     1:46.45 (42.59)     2:15.58 (29.13)
  2 Boyko, Jason A      14 RFAC-MR              2:01.59    2:15.68 SILV    17  
                  28.84     1:04.04 (35.20)     1:46.62 (42.58)     2:15.68 (29.06)
  3 Nicholas, Chauncey  13 DA-MR                2:16.43    2:18.63 SILV    16  
                  28.88     1:04.99 (36.11)     1:47.36 (42.37)     2:18.63 (31.27)
  4 Baione, Michael T   13 RFAC-MR              2:18.93    2:24.27 SILV    15  
                  32.68     1:10.33 (37.65)     1:50.52 (40.19)     2:24.27 (33.75)
  5 Alpay, Zachary M    14 RFAC-MR              2:20.05    2:26.81 SILV    14  
                  32.94     1:11.69 (38.75)     1:54.82 (43.13)     2:26.81 (31.99)
  6 Vasquez, Brandon    13 RFAC-MR              2:26.69    2:27.16 SILV    13  
                  33.96     1:10.16 (36.20)     1:54.78 (44.62)     2:27.16 (32.38)
  7 Quinones Jr., D J   13 WSSC-MR              2:25.58    2:32.35 SILV    12  
                  32.86     1:09.11 (36.25)     1:57.91 (48.80)     2:32.35 (34.44)
  8 Glazowski, Christo  14 DA-MR                2:44.19    2:36.05         11  
                  35.55     1:13.75 (38.20)     2:01.66 (47.91)     2:36.05 (34.39)
  9 Bramwell, Luke A    14 RFAC-MR              2:44.40    2:39.89          9  
                  38.11     1:17.14 (39.03)     2:07.22 (50.08)     2:39.89 (32.67)
 10 Figueroa, Adrian M  13 Barracudas-MR        2:57.68    2:55.98          7  
                  39.86     1:23.63 (43.77)     2:12.80 (49.17)     2:55.98 (43.18)
 11 Hadid, Amer         13 NBS-MR               3:08.33    3:03.02          6  
                  42.96     1:25.02 (42.06)     2:22.97 (57.95)     3:03.02 (40.05)
 12 Whitledge, Jory B   13 MVA-MR               3:15.88    3:11.78          5  
                  46.20     1:33.32 (47.12)     2:27.24 (53.92)     3:11.78 (44.54)
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                1:39.14    1:41.34         40  
     1) Alpay, Zachary M 14             2) Boyko, Jason A 14              
     3) Baione, Michael T 13            4) Thomas, Christian A 14         
                  25.68       50.39 (24.71)     1:16.19 (25.80)     1:41.34 (25.15)
 -- Washingtonville Seahawks Swim-MR  'A'            NT         DQ        
      Not enough swimmers
     1) Rosa, Brandon 13                2) Kellman, Alex J 14             
     3) Vojta, Thomas J 13              4) Quinones Jr., D J 13           
                  30.70     1:00.88 (30.18)          DQ (31.34)                    
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                1:47.62    1:53.55         40  
     1) Thomas, Christian A 14          2) Baione, Michael T 13           
     3) Boyko, Jason A 14               4) Alpay, Zachary M 14            
                  28.85     1:01.37 (32.52)     1:28.15 (26.78)     1:53.55 (25.40)
  2 Devilfish Aquatics-MR  'A'                  2:23.99    2:10.37         34  
     1) Glazowski, Christopher M 14     2) Liew, Sam 13                   
     3) Nicholas, Chauncey 13           4) Snow, Nathan 13                
                  31.42     1:11.95 (40.53)     1:39.77 (27.82)     2:10.37 (30.60)
  3 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'A'            NT    2:20.10         32  
     1) Vojta, Thomas J 13              2) Kellman, Alex J 14             
     3) Quinones Jr., D J 13            4) Sheehan, Matthew J 13          
                  37.43     1:20.32 (42.89)     2:20.10 (59.78)                    
 -- Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'A'         2:18.23         NS        
     1) Stewart, Daniel P 13            2) Ng, Jeremy M 13                
     3) Kim, Noah 13                    4) Bonanno, Joe A 13              
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Alpay, Christopher  17 RFAC-MR                21.48      22.35         20  
  2 Rosenkranz, Erik W  18 RFAC-MR                21.95      23.26         17  
  3 Deans-Brandt, Coll  17 AG-MR                  22.28      23.34         16  
  4 Attile, Trevor A    16 RFAC-MR                22.85      23.55         15  
  5 Mackay, Matt J      17 WSSC-MR                24.26      24.19         14  
  6 Rodriguez, Matthew  17 RFAC-MR                24.46      24.27         13  
  7 Pilaar, Brendan M   16 BB-NJ                  24.52      24.29         12  
  8 Kelleher, Stephen   16 RFAC-MR                24.40      24.42         11  
  9 Spichiger, Mike J   16 BB-NJ                  25.48      24.75          9  
 10 Zanki, Tyler N      16 BB-NJ                  25.40      25.33          7  
 11 Migliorato, Shawn   15 DA-MR                  25.76      26.11          6  
 12 Alicandri, John F   16 BB-NJ                  25.89      26.14          5  
 13 Nicholas, Charles   15 DA-MR                  26.10      26.70          4  
 14 Cerrato, Justin C   16 DA-MR                  27.33      27.19          3  
 15 McCormick, Colin    15 WSSC-MR                27.81      27.22          2  
 16 Sanchez, Brandon    17 WSSC-MR                27.65      27.58          1  
 17 Knapp, Dean A       17 Barracudas-MR          26.85      27.64        
 18 Jorge, Dylan E      15 DA-MR                  26.67      28.14        
 -- Zoeller, Charles L  15 BB-NJ                  27.18         DQ        
      False start
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Alpay, Christopher  17 RFAC-MR                47.38      48.28         20  
                  23.81       48.28 (24.47)                                        
  2 Winograd, Nick      16 AG-MR                  49.39      48.55         17  
                  23.17       48.55 (25.38)                                        
  3 Rosenkranz, Erik W  18 RFAC-MR                47.79      50.30         16  
                  24.45       50.30 (25.85)                                        
  4 Naudy, Enrique I    23 MWSC-MR                51.11      50.37         15  
                  23.92       50.37 (26.45)                                        
  5 Pilaar, Brendan M   16 BB-NJ                  52.82      51.66         14  
                  24.89       51.66 (26.77)                                        
  6 Rodriguez, Matthew  17 RFAC-MR                52.41      52.97         13  
                  25.60       52.97 (27.37)                                        
  7 Mackay, Matt J      17 WSSC-MR                54.94      53.62         12  
                  25.13       53.62 (28.49)                                        
  8 Spichiger, Mike J   16 BB-NJ                  54.92      55.14         11  
                  26.34       55.14 (28.80)                                        
  9 Forino, Andrew S    19 AG-MR                  56.58      56.23          9  
                  26.99       56.23 (29.24)                                        
 10 Bough, Matt W       17 BB-NJ                  57.70      56.50          7  
                  27.68       56.50 (28.82)                                        
 11 Nicholas, Charles   15 DA-MR                  57.38      56.57          6  
                  27.26       56.57 (29.31)                                        
 12 Cerrato, Justin C   16 DA-MR                  59.06      57.09          5  
                  27.74       57.09 (29.35)                                        
 13 Alicandri, John F   16 BB-NJ                  56.94      57.32          4  
                  27.69       57.32 (29.63)                                        
 14 Vallamattam, Ashok  16 DA-MR                  56.69      57.51          3  
                  27.20       57.51 (30.31)                                        
 15 Deans-Brandt, Coll  17 AG-MR                  50.26      58.68          2  
                  23.08       58.68 (35.60)                                        
 16 Gubler, Christian   15 BB-NJ                  59.07      58.74          1  
 17 Collins, Danny R    15 MWSC-MR              1:00.79    1:01.03        
                  28.55     1:01.03 (32.48)                                        
 18 Jorge, Dylan E      15 DA-MR                  59.37    1:03.78        
                  29.62     1:03.78 (34.16)                                        
 19 Knapp, Dean A       17 Barracudas-MR        1:03.50    1:04.04        
                  30.02     1:04.04 (34.02)                                        
 20 Sanchez, Brandon    17 WSSC-MR                59.60    1:04.30        
                  30.39     1:04.30 (33.91)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Alpay, Christopher  17 RFAC-MR              1:44.10    1:49.83         20  
                  26.36       54.61 (28.25)     1:22.78 (28.17)     1:49.83 (27.05)
  2 Attile, Trevor A    16 RFAC-MR              1:47.32    1:51.69         17  
                  26.50       55.20 (28.70)     1:24.05 (28.85)     1:51.69 (27.64)
  3 Pilaar, Brendan M   16 BB-NJ                1:54.16    1:52.32         16  
                  25.39       53.32 (27.93)     1:22.86 (29.54)     1:52.32 (29.46)
  4 Rosenkranz, Erik W  18 RFAC-MR              1:46.32    1:52.66         15  
                  26.55       55.13 (28.58)     1:24.08 (28.95)     1:52.66 (28.58)
  5 Kelleher, Stephen   16 RFAC-MR              1:50.68    1:52.88         14  
                  27.01       55.59 (28.58)     1:24.17 (28.58)     1:52.88 (28.71)
  6 Rodriguez, Matthew  17 RFAC-MR              1:57.26    1:55.55         13  
                  27.65       56.80 (29.15)     1:25.86 (29.06)     1:55.55 (29.69)
  7 Spichiger, Mike J   16 BB-NJ                2:01.19    1:57.67         12  
  8 Zanki, Tyler N      16 BB-NJ                2:03.59    1:59.42         11  
                  26.72       56.44 (29.72)   1:59.42 (1:02.98)                    
  9 Alicandri, John F   16 BB-NJ                2:05.36    2:03.02          9  
                  28.32       59.64 (31.32)   2:03.02 (1:03.38)                    
 10 Cerrato, Justin C   16 DA-MR                2:07.64    2:03.52          7  
                  28.74       59.86 (31.12)     1:31.93 (32.07)     2:03.52 (31.59)
 11 Gubler, Christian   15 BB-NJ                2:06.21    2:08.24          6  
                  29.39     1:01.99 (32.60)   2:08.24 (1:06.25)                    
 12 Zoeller, Charles L  15 BB-NJ                2:08.57    2:11.21          5  
                  29.96     1:02.60 (32.64)     1:36.51 (33.91)     2:11.21 (34.70)
 13 Nicholas, Charles   15 DA-MR                2:16.01    2:14.73          4  
                  29.33     1:03.66 (34.33)     1:39.31 (35.65)     2:14.73 (35.42)
 14 Jorge, Dylan E      15 DA-MR                2:16.55    2:21.54          3  
                  30.37     1:07.55 (37.18)     1:45.63 (38.08)     2:21.54 (35.91)
 15 Knapp, Dean A       17 Barracudas-MR        2:43.70    2:34.69          2  
                  32.11     1:09.84 (37.73)   2:34.69 (1:24.85)                    
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rosenkranz, Erik W  18 RFAC-MR                54.88      58.01         20  
                  28.23       58.01 (29.78)                                        
  2 Alpay, Christopher  17 RFAC-MR                56.03      58.02         17  
                  28.94       58.02 (29.08)                                        
  3 Spichiger, Mike J   16 BB-NJ                1:03.14    1:00.40         16  
                  29.18     1:00.40 (31.22)                                        
  4 Attile, Trevor A    16 RFAC-MR                59.40    1:00.68         15  
                  29.44     1:00.68 (31.24)                                        
  5 Kelleher, Stephen   16 RFAC-MR              1:00.64    1:00.89         14  
                  29.87     1:00.89 (31.02)                                        
  6 Zoeller, Charles L  15 BB-NJ                1:02.93    1:01.68         13  
                  30.05     1:01.68 (31.63)                                        
  7 Migliorato, Shawn   15 DA-MR                1:02.45    1:02.50         12  
                  30.22     1:02.50 (32.28)                                        
  8 Rodriguez, Matthew  17 RFAC-MR              1:00.96    1:04.58         11  
                  30.83     1:04.58 (33.75)                                        
  9 Alicandri, John F   16 BB-NJ                1:04.86    1:05.87          9  
                  32.75     1:05.87 (33.12)                                        
 10 Cerrato, Justin C   16 DA-MR                1:12.19    1:09.56          7  
                  33.60     1:09.56 (35.96)                                        
 11 Nicholas, Charles   15 DA-MR                1:08.41    1:09.70          6  
                  33.77     1:09.70 (35.93)                                        
 12 Gubler, Christian   15 BB-NJ                1:12.03    1:10.62          5  
                  34.68     1:10.62 (35.94)                                        
 13 Jorge, Dylan E      15 DA-MR                1:12.42    1:11.39          4  
                  34.46     1:11.39 (36.93)                                        
 14 Sanchez, Brandon    17 WSSC-MR              1:13.21    1:14.14          3  
                  35.68     1:14.14 (38.46)                                        
 15 Knapp, Dean A       17 Barracudas-MR        1:36.24    1:22.47          2  
 -- McCormick, Colin    15 WSSC-MR              1:09.76         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Spichiger, Mike J   16 BB-NJ                2:14.99    2:09.72         20  
                  29.82     1:02.55 (32.73)     1:36.38 (33.83)     2:09.72 (33.34)
  2 Rodriguez, Matthew  17 RFAC-MR              2:10.83    2:15.98         17  
                  33.02     1:07.58 (34.56)     1:42.13 (34.55)     2:15.98 (33.85)
  3 Alicandri, John F   16 BB-NJ                2:23.32    2:19.85         16  
                  33.60     1:08.52 (34.92)     1:44.32 (35.80)     2:19.85 (35.53)
  4 Gubler, Christian   15 BB-NJ                2:31.26    2:29.71         15  
                                1:12.92 ( )     1:52.68 (39.76)     2:29.71 (37.03)
  5 Cerrato, Justin C   16 DA-MR                2:34.81    2:31.04         14  
                  35.91     1:14.89 (38.98)     1:53.84 (38.95)     2:31.04 (37.20)
  6 Nicholas, Charles   15 DA-MR                2:30.04    2:38.34         13  
                  37.50     1:17.46 (39.96)     1:58.07 (40.61)     2:38.34 (40.27)
 -- Jorge, Dylan E      15 DA-MR                2:38.68         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Winograd, Nick      16 AG-MR                1:03.43    1:00.84         20  
                  28.45     1:00.84 (32.39)                                        
  2 Mackay, Matt J      17 WSSC-MR              1:03.22    1:03.87         17  
                  29.47     1:03.87 (34.40)                                        
  3 Alpay, Christopher  17 RFAC-MR              1:04.91    1:04.59         16  
                  30.52     1:04.59 (34.07)                                        
  4 Zanki, Tyler N      16 BB-NJ                1:03.95    1:04.91         15  
                  30.28     1:04.91 (34.63)                                        
  5 Rosenkranz, Erik W  18 RFAC-MR              1:01.06    1:07.72         14  
                  31.46     1:07.72 (36.26)                                        
  6 Deans-Brandt, Coll  17 AG-MR                1:06.97    1:07.77         13  
                  31.85     1:07.77 (35.92)                                        
  7 Rodriguez, Matthew  17 RFAC-MR              1:06.43    1:07.88         12  
                  31.65     1:07.88 (36.23)                                        
  8 Pilaar, Brendan M   16 BB-NJ                1:13.43    1:10.40         11  
                  32.84     1:10.40 (37.56)                                        
  9 Bough, Matt W       17 BB-NJ                1:11.88    1:11.44          9  
                  33.75     1:11.44 (37.69)                                        
 10 Vallamattam, Ashok  16 DA-MR                1:12.15    1:12.25          7  
                  33.73     1:12.25 (38.52)                                        
 11 Nicholas, Charles   15 DA-MR                1:14.42    1:18.02          6  
                  37.40     1:18.02 (40.62)                                        
 12 Sanchez, Brandon    17 WSSC-MR              1:22.65    1:25.83          5  
                  39.07     1:25.83 (46.76)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rodriguez, Matthew  17 RFAC-MR              2:22.18    2:22.88         20  
                  32.56     1:08.82 (36.26)     1:46.04 (37.22)     2:22.88 (36.84)
  2 Mackay, Matt J      17 WSSC-MR              2:20.09    2:24.78         17  
                  29.77     1:05.76 (35.99)     1:44.78 (39.02)     2:24.78 (40.00)
  3 Zanki, Tyler N      16 BB-NJ                2:30.62    2:28.42         16  
                  31.23     1:07.55 (36.32)     1:47.86 (40.31)     2:28.42 (40.56)
  4 Rosenkranz, Erik W  18 RFAC-MR              2:16.53    2:33.22         15  
                  32.81     1:11.04 (38.23)     1:51.71 (40.67)     2:33.22 (41.51)
  5 Pilaar, Brendan M   16 BB-NJ                2:32.82    2:34.97         14  
                  33.54     1:12.43 (38.89)     1:53.77 (41.34)     2:34.97 (41.20)
  6 Kelleher, Stephen   16 RFAC-MR              2:33.71    2:35.23         13  
                  35.13     1:13.94 (38.81)     1:54.66 (40.72)     2:35.23 (40.57)
  7 Migliorato, Shawn   15 DA-MR                2:43.77    2:44.54         12  
                  36.90     1:19.43 (42.53)   2:44.54 (1:25.11)                    
 -- Gubler, Christian   15 BB-NJ                2:58.04         DQ        
      False start
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Alpay, Christopher  17 RFAC-MR                52.86      55.07         20  
                  26.34       55.07 (28.73)                                        
  2 Deans-Brandt, Coll  17 AG-MR                  56.11      57.25         17  
                  26.35       57.25 (30.90)                                        
  3 Rosenkranz, Erik W  18 RFAC-MR                54.91      58.03         16  
                  26.79       58.03 (31.24)                                        
  4 Winograd, Nick      16 AG-MR                1:00.43      58.36         15  
                  26.84       58.36 (31.52)                                        
  5 Nicholas, Charles   15 DA-MR                  58.68      59.73         14  
                  28.74       59.73 (30.99)                                        
  6 Forino, Andrew S    19 AG-MR                1:01.25    1:00.74         13  
                  28.35     1:00.74 (32.39)                                        
  7 Mackay, Matt J      17 WSSC-MR                58.74    1:00.82         12  
                  27.17     1:00.82 (33.65)                                        
  8 Rodriguez, Matthew  17 RFAC-MR              1:02.79    1:01.28         11  
                  28.89     1:01.28 (32.39)                                        
  9 Zanki, Tyler N      16 BB-NJ                1:05.89    1:01.90          9  
                  27.88     1:01.90 (34.02)                                        
 10 Jorge, Dylan E      15 DA-MR                1:06.05    1:05.75          7  
                  30.24     1:05.75 (35.51)                                        
 11 Gubler, Christian   15 BB-NJ                1:09.13    1:05.86          6  
                  30.81     1:05.86 (35.05)                                        
 12 Bough, Matt W       17 BB-NJ                1:07.43    1:06.90          5  
                  31.16     1:06.90 (35.74)                                        
 13 Vallamattam, Ashok  16 DA-MR                1:04.18    1:07.19          4  
                  30.38     1:07.19 (36.81)                                        
 14 Cerrato, Justin C   16 DA-MR                1:06.16    1:07.46          3  
                  31.33     1:07.46 (36.13)                                        
 15 Collins, Danny R    15 MWSC-MR              1:12.52    1:11.20          2  
                  32.13     1:11.20 (39.07)                                        
 16 Knapp, Dean A       17 Barracudas-MR        1:16.60    1:21.50          1  
                  34.59     1:21.50 (46.91)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Alpay, Christopher  17 RFAC-MR              1:57.69    2:06.70         20  
                  28.65     1:00.94 (32.29)     1:33.63 (32.69)     2:06.70 (33.07)
  2 Attile, Trevor A    16 RFAC-MR              2:03.87    2:10.17         17  
                  29.73     1:03.74 (34.01)     1:37.54 (33.80)     2:10.17 (32.63)
  3 Nicholas, Charles   15 DA-MR                2:23.13    2:20.79         16  
                  31.04     1:06.57 (35.53)     1:43.95 (37.38)     2:20.79 (36.84)
  4 Cerrato, Justin C   16 DA-MR                2:32.34    2:30.59         15  
                  33.28     1:11.89 (38.61)     1:51.57 (39.68)     2:30.59 (39.02)
  5 Jorge, Dylan E      15 DA-MR                2:44.30    2:40.54         14  
                  32.53     1:13.04 (40.51)     1:58.18 (45.14)     2:40.54 (42.36)
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Alpay, Christopher  17 RFAC-MR              1:56.00    2:04.68         20  
                  27.01       59.55 (32.54)     1:36.43 (36.88)     2:04.68 (28.25)
  2 Rosenkranz, Erik W  18 RFAC-MR              1:59.70    2:09.74         17  
                  27.64       59.93 (32.29)     1:39.60 (39.67)     2:09.74 (30.14)
  3 Rodriguez, Matthew  17 RFAC-MR              2:08.00    2:11.06         16  
                  28.93     1:02.61 (33.68)     1:41.19 (38.58)     2:11.06 (29.87)
  4 Pilaar, Brendan M   16 BB-NJ                2:12.16    2:11.29         15  
                  27.34     1:00.43 (33.09)     1:41.34 (40.91)     2:11.29 (29.95)
  5 Zanki, Tyler N      16 BB-NJ                2:12.10    2:12.45         14  
                  27.89     1:02.91 (35.02)     1:39.41 (36.50)     2:12.45 (33.04)
  6 Mackay, Matt J      17 WSSC-MR              2:09.87    2:15.62         13  
                  27.73     1:03.03 (35.30)     1:42.46 (39.43)     2:15.62 (33.16)
  7 Spichiger, Mike J   16 BB-NJ                2:17.27    2:17.48         12  
                  28.65     1:02.48 (33.83)     1:45.91 (43.43)     2:17.48 (31.57)
  8 Forino, Andrew S    19 AG-MR                2:18.77    2:20.93         11  
                  29.95     1:07.41 (37.46)     1:48.82 (41.41)     2:20.93 (32.11)
  9 Vallamattam, Ashok  16 DA-MR                2:23.19    2:27.92          9  
                  30.86     1:08.92 (38.06)     1:54.61 (45.69)     2:27.92 (33.31)
 10 Alicandri, John F   16 BB-NJ                2:46.73    2:31.08          7  
                  32.72     1:10.23 (37.51)     1:58.60 (48.37)     2:31.08 (32.48)
 11 Cerrato, Justin C   16 DA-MR                2:32.92    2:33.73          6  
                  32.47     1:11.57 (39.10)     1:59.96 (48.39)     2:33.73 (33.77)
 12 Jorge, Dylan E      15 DA-MR                2:41.15    2:44.99          5  
                  32.58     1:13.61 (41.03)     2:08.13 (54.52)     2:44.99 (36.86)
 13 Knapp, Dean A       17 Barracudas-MR        3:05.67    2:51.91          4  
                  37.90     1:20.84 (42.94)     2:10.16 (49.32)     2:51.91 (41.75)
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'A'         1:37.73    1:40.85         40  
     1) Pilaar, Brendan M 16            2) Zanki, Tyler N 16              
     3) Spichiger, Mike J 16            4) Alicandri, John F 16           
                  25.95       51.41 (25.46)     1:17.17 (25.76)     1:40.85 (23.68)
  2 Devilfish Aquatics-MR  'A'                  1:58.99    1:47.15         34  
     1) Vallamattam, Ashok K 16         2) Jorge, Dylan E 15              
     3) Cerrato, Justin C 16            4) Nicholas, Charles 15           
                  25.63       53.27 (27.64)     1:20.64 (27.37)     1:47.15 (26.51)
 -- Minisink Valley Aquatics, Inc.-MR  'A'           NT         NS        
 -- Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                1:29.23         NS        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                1:39.48    1:46.41         40  
     1) Alpay, Christopher R 17         2) Rosenkranz, Erik W 18          
     3) Attile, Trevor A 16             4) Kelleher, Stephen P 16         
                  27.36       57.41 (30.05)     1:22.55 (25.14)     1:46.41 (23.86)
  2 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'A'         1:50.58    1:55.04         34  
     1) Zoeller, Charles L 15           2) Zanki, Tyler N 16              
     3) Pilaar, Brendan M 16            4) Alicandri, John F 16           
                  31.08     1:02.24 (31.16)     1:29.07 (26.83)     1:55.04 (25.97)
  3 Devilfish Aquatics-MR  'A'                  1:58.99    2:02.47         32  
     1) Migliorato, Shawn P 15          2) Nicholas, Charles 15           
     3) Jorge, Dylan E 15               4) Cerrato, Justin C 16           
                  30.67     1:05.50 (34.83)     1:35.18 (29.68)     2:02.47 (27.29)