Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 12/22/2014 09:03 PM
          2014 MR WEST Holiday Trophy Meet - 12/20/2014 to 12/21/2014          
                              Sanction #: 141207                               
                                    Results                                    
 
Girls 7 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weinstein, Claire J        7 WEST-MR              1:20.32    1:17.57        
                  36.94     1:17.57 (40.63)                                        
  2 Riviello, Cara M           7 WEST-MR              1:25.81    1:20.28        
                  37.57     1:20.28 (42.71)                                        
  3 Bhandari, Adele            7 WEST-MR              1:26.44    1:25.68        
                  40.39     1:25.68 (45.29)                                        
  4 Maierle, Lauren E          7 WEST-MR                   NT    1:29.45        
                  41.26     1:29.45 (48.19)                                        
  5 Harish, Nila               7 HS-MR                1:30.00    1:31.55        
                  42.80     1:31.55 (48.75)                                        
  6 Pusing, Ava Y              7 Twisters-MR          1:35.70    1:32.13        
                  44.20     1:32.13 (47.93)                                        
  7 Ahn, Hailey S              7 Twisters-MR          1:36.62    1:34.89        
                  44.82     1:34.89 (50.07)                                        
  8 Chung, Zoe E               7 WEST-MR                   NT    1:37.79        
                  46.40     1:37.79 (51.39)                                        
  9 Pema, Tenzin               7 Twisters-MR               NT    1:40.73        
                  46.52     1:40.73 (54.21)                                        
 10 Greenberg, Ariel S         6 WEST-MR              1:28.40    1:41.20        
 11 Grasso, Maggie G           7 Storm-MR             1:55.10    1:41.61        
                  48.34     1:41.61 (53.27)                                        
 12 Namdol, Tenzin             7 Twisters-MR               NT    1:48.54        
                  47.67   1:48.54 (1:00.87)                                        
 13 Zamarbide, Alba            7 WEST-MR              1:39.53    1:55.20        
                  52.32   1:55.20 (1:02.88)                                        
 14 Kowalczyk, Vivian          7 Storm-MR             2:35.99    1:58.28        
                  53.67   1:58.28 (1:04.61)                                        
 15 King, Abigail              7 Storm-MR             1:59.99    1:58.57        
                  56.66   1:58.57 (1:01.91)                                        
 16 Richardson, Davia K        6 Storm-MR             2:14.10    2:12.79        
                1:01.02   2:12.79 (1:11.77)                                        
 
Girls 7 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weinstein, Claire J        7 WEST-MR                38.80      37.60        
  2 Riviello, Cara M           7 WEST-MR                42.37      38.76        
  3 Harish, Nila               7 HS-MR                  43.66      42.83        
  4 Bhandari, Adele            7 WEST-MR                43.39      44.85        
  5 Maierle, Lauren E          7 WEST-MR                   NT      46.14        
  6 Pusing, Ava Y              7 Twisters-MR            50.48      47.45        
  7 Ahn, Hailey S              7 Twisters-MR            50.19      47.76        
  8 Chung, Zoe E               7 WEST-MR                48.93      48.43        
  9 Zamarbide, Alba            7 WEST-MR                   NT      50.57        
 10 Greenberg, Ariel S         6 WEST-MR                54.04      50.61        
 11 Bouzarouata, Salma K       7 Twisters-MR               NT      53.79        
 12 King, Abigail              7 Storm-MR               59.13      56.87        
 -- Richardson, Davia K        6 Storm-MR               55.10         DQ        
      Not on back off wall
 
Girls 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weinstein, Claire J        7 WEST-MR                22.70      20.15        
  2 Riviello, Cara M           7 WEST-MR                   NT      21.28        
  3 Maierle, Lauren E          7 WEST-MR                24.23      22.75        
  4 Bhandari, Adele            7 WEST-MR                23.15      23.25        
  5 Harish, Nila               7 HS-MR                  25.00      23.31        
  6 Ahn, Hailey S              7 Twisters-MR               NT      25.34        
  7 Chung, Zoe E               7 WEST-MR                24.96      25.61        
  8 Greenberg, Ariel S         6 WEST-MR                26.91      25.82        
  9 Zamarbide, Alba            7 WEST-MR                27.67      26.28        
 10 Pusing, Ava Y              7 Twisters-MR            31.40      26.45        
 11 Bouzarouata, Salma K       7 Twisters-MR            30.75      26.58        
 12 Richardson, Davia K        6 Storm-MR               26.99      28.67        
 13 King, Abigail              7 Storm-MR               29.99      33.25        
 
Girls 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weinstein, Claire J        7 WEST-MR                19.82      17.82        
  2 Harish, Nila               7 HS-MR                  20.01      18.04        
  3 Bhandari, Adele            7 WEST-MR                22.28      19.39        
  4 Ahn, Hailey S              7 Twisters-MR            21.89      19.44        
  5 Riviello, Cara M           7 WEST-MR                24.37      19.65        
  6 Chung, Zoe E               7 WEST-MR                23.82      21.04        
  7 Maierle, Lauren E          7 WEST-MR                22.35      21.45        
  8 Pusing, Ava Y              7 Twisters-MR            24.78      21.90        
  9 Bouzarouata, Salma K       7 Twisters-MR               NT      22.69        
 10 Greenberg, Ariel S         6 WEST-MR                25.47      22.70        
 11 Zamarbide, Alba            7 WEST-MR                22.97      24.07        
 12 Richardson, Davia K        6 Storm-MR               24.50      26.20        
 13 King, Abigail              7 Storm-MR               22.11      28.11        
 
Girls 7 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weinstein, Claire J        7 WEST-MR              1:31.15    1:29.11        
                  40.99     1:29.11 (48.12)                                        
  2 Riviello, Cara M           7 WEST-MR              1:33.69    1:34.85        
                  44.78     1:34.85 (50.07)                                        
  3 Bhandari, Adele            7 WEST-MR              1:37.99    1:35.96        
                  45.82     1:35.96 (50.14)                                        
  4 Maierle, Lauren E          7 WEST-MR                   NT    1:40.50        
                  48.24     1:40.50 (52.26)                                        
  5 Harish, Nila               7 HS-MR                1:42.00    1:41.41        
                  45.53     1:41.41 (55.88)                                        
  6 Ahn, Hailey S              7 Twisters-MR          1:46.41    1:41.79        
                  49.46     1:41.79 (52.33)                                        
  7 Greenberg, Ariel S         6 WEST-MR              1:50.01    1:51.12        
                  53.73     1:51.12 (57.39)                                        
  8 Zamarbide, Alba            7 WEST-MR              1:55.24    1:57.23        
                  54.10   1:57.23 (1:03.13)                                        
  9 Pema, Tenzin               7 Twisters-MR               NT    2:02.42        
                1:00.72   2:02.42 (1:01.70)                                        
 10 Richardson, Davia K        6 Storm-MR             2:38.84    2:07.95        
                  59.19   2:07.95 (1:08.76)                                        
 11 Kowalczyk, Vivian          7 Storm-MR             2:40.10    2:08.56        
                1:02.53   2:08.56 (1:06.03)                                        
 12 King, Abigail              7 Storm-MR             2:10.50    2:08.94        
                1:05.33   2:08.94 (1:03.61)                                        
 -- Pusing, Ava Y              7 Twisters-MR          1:49.97         DQ        
      One hand touch - breast
                  51.23          DQ (55.75)                                        
 -- Grasso, Maggie G           7 Storm-MR             2:04.20         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  53.82          DQ (58.93)                                        
 -- Namdol, Tenzin             7 Twisters-MR               NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - breast
                1:04.11        DQ (1:04.70)                                        
 -- Chung, Zoe E               7 WEST-MR              1:48.34         DQ        
      One hand touch - breast
                  49.89          DQ (58.41)                                        
 
Girls 8 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Lauren                8 WEST-MR              1:13.60    1:14.46        
                  36.30     1:14.46 (38.16)                                        
  2 Zhang, Alina C             8 WEST-MR              1:15.33    1:14.81        
                  36.29     1:14.81 (38.52)                                        
  3 Lin, Sara S                8 WEST-MR              1:29.31    1:24.61        
                  39.59     1:24.61 (45.02)                                        
  4 Haimson, Emma A            8 Twisters-MR          1:30.57    1:29.77        
                  42.67     1:29.77 (47.10)                                        
  5 Gaza, Bitsy T              8 Storm-MR             2:10.50    1:34.64        
                  45.17     1:34.64 (49.47)                                        
  6 Lateng, Losel L            8 Twisters-MR          1:31.33    1:35.46        
                  45.40     1:35.46 (50.06)                                        
  7 Scala, Molly G             8 WEST-MR              1:32.59    1:36.22        
                  46.67     1:36.22 (49.55)                                        
  8 Chatfield, Elizabeth       8 WEST-MR              1:50.83    1:40.87        
                  45.37     1:40.87 (55.50)                                        
  9 Lenes, Katie S             8 Storm-MR             1:59.99    1:51.60        
                  49.60   1:51.60 (1:02.00)                                        
 10 Micucci, Jillian A         8 Storm-MR             2:09.90    2:00.91        
                  56.63   2:00.91 (1:04.28)                                        
 11 Dziedzic, Daniella         8 Storm-MR             1:55.10    2:03.53        
                  56.07   2:03.53 (1:07.46)                                        
 12 Migden, Piper J            8 Storm-MR             2:05.99    2:18.67        
                1:03.16   2:18.67 (1:15.51)                                        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Alina C             8 WEST-MR                38.26      37.80        
  2 Lee, Lauren                8 WEST-MR                38.48      39.74        
  3 Lin, Sara S                8 WEST-MR                43.55      42.35        
  4 Gaza, Bitsy T              8 Storm-MR               47.27      44.38        
  5 Pfeiffer, Ally T           8 WEST-MR                   NT      46.54        
  6 Haimson, Emma A            8 Twisters-MR            48.38      48.61        
  7 Trinidad, Mianny L         8 RedTails-MR            52.11      50.27        
  8 Lenes, Katie S             8 Storm-MR               48.48      50.54        
  9 Scala, Molly G             8 WEST-MR                51.41      50.80        
 10 Dziedzic, Daniella         8 Storm-MR               51.29      51.13        
 11 Pena, Camila A             8 APEX-MR                53.45      53.26        
 12 Leal, Ashley               8 RedTails-MR            52.88      53.60        
 13 Chatfield, Elizabeth       8 WEST-MR                55.04      55.21        
 14 Migden, Piper J            8 Storm-MR               59.99      59.14        
 15 Zehe, Helene H             8 WEST-MR                53.19    1:00.81        
 16 Micucci, Jillian A         8 Storm-MR               55.57    1:06.59        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Sara S                8 WEST-MR                43.75      43.03        
  2 Zhang, Alina C             8 WEST-MR                46.33      46.38        
  3 Lee, Lauren                8 WEST-MR                51.49      48.11        
  4 Arthurs, Christina         8 MALT-NJ                59.89      55.38        
  5 Scala, Molly G             8 WEST-MR                56.31      56.22        
  6 Haimson, Emma A            8 Twisters-MR            58.97      57.54        
  7 Zehe, Helene H             8 WEST-MR              1:05.49      57.85        
  8 Lenes, Katie S             8 Storm-MR             1:01.50      58.36        
  9 Gaza, Bitsy T              8 Storm-MR             1:16.09      58.49        
 10 Pfeiffer, Ally T           8 WEST-MR                   NT      58.68        
 11 Ha, Kara                   8 MALT-NJ              1:01.89    1:02.03        
 12 Trinidad, Mianny L         8 RedTails-MR          1:06.84    1:04.31        
 13 Leal, Ashley               8 RedTails-MR          1:12.86    1:07.60        
 14 Micucci, Jillian A         8 Storm-MR             1:15.19    1:15.92        
 15 Migden, Piper J            8 Storm-MR             1:09.99    1:21.67        
 -- Chatfield, Elizabeth       8 WEST-MR                55.97         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Pena, Camila A             8 APEX-MR                59.29         DQ        
      One hand touch
 -- Dziedzic, Daniella         8 Storm-MR               59.99         DQ        
      One hand touch
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Lauren                8 WEST-MR                36.27      37.70        
  2 Zhang, Alina C             8 WEST-MR                38.81      40.86        
  3 Lin, Sara S                8 WEST-MR                45.06      44.65        
  4 Chatfield, Elizabeth       8 WEST-MR                53.18      49.52        
  5 Scala, Molly G             8 WEST-MR                55.63      53.03        
  6 Arthurs, Christina         8 MALT-NJ                58.89      53.68        
  7 Haimson, Emma A            8 Twisters-MR            51.94      53.94        
  8 Trinidad, Mianny L         8 RedTails-MR            59.16      57.13        
  9 Pena, Camila A             8 APEX-MR                57.85      59.72        
 10 Lenes, Katie S             8 Storm-MR             1:03.99    1:00.09        
 11 Leal, Ashley               8 RedTails-MR          1:10.09    1:07.94        
 12 Micucci, Jillian A         8 Storm-MR             1:10.02    1:13.27        
 -- Dziedzic, Daniella         8 Storm-MR               57.99         DQ        
      One hand touch
 -- Gaza, Bitsy T              8 Storm-MR             1:03.10         DQ        
      One hand touch
 -- Pfeiffer, Ally T           8 WEST-MR                   NT         DQ        
      No touch
 
Girls 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Alina C             8 WEST-MR              1:24.88    1:23.96        
                  39.71     1:23.96 (44.25)                                        
  2 Lee, Lauren                8 WEST-MR              1:23.59    1:26.71        
                  39.33     1:26.71 (47.38)                                        
  3 Lin, Sara S                8 WEST-MR              1:32.63    1:32.11        
                  43.88     1:32.11 (48.23)                                        
  4 Haimson, Emma A            8 Twisters-MR          1:48.18    1:47.47        
                  53.58     1:47.47 (53.89)                                        
  5 Gaza, Bitsy T              8 Storm-MR             2:39.99    1:48.41        
                  48.60     1:48.41 (59.81)                                        
  6 Scala, Molly G             8 WEST-MR              1:43.05    1:49.83        
                  52.64     1:49.83 (57.19)                                        
  7 Lateng, Losel L            8 Twisters-MR          2:07.57    1:50.10        
  8 Lenes, Katie S             8 Storm-MR             1:57.96    1:54.32        
                  53.92   1:54.32 (1:00.40)                                        
  9 Migden, Piper J            8 Storm-MR             2:20.10    2:31.28        
 -- Micucci, Jillian A         8 Storm-MR             2:20.99         DQ        
      Alternating Kick - fly
                1:15.14        DQ (1:17.37)                                        
 -- Chatfield, Elizabeth       8 WEST-MR              1:58.80         DQ        
      Downward butterfly kick - breast
                  54.45        DQ (1:06.54)                                        
 -- Dziedzic, Daniella         8 Storm-MR             2:19.00         DQ        
      Scissors kick - breast
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Lee, Lauren                8 WEST-MR                   NT      32.45        
 
Girls 7-8 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Sara S                8 WEST-MR                   NT    1:35.32        
                  44.57     1:35.32 (50.75)                                        
 
Girls 8 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Westchester Aquatic Club-MR  'A'                  2:21.38    2:20.12        
     1) Zhang, Alina C 8                2) Weinstein, Claire J 7          
     3) Riviello, Cara M 7              4) Lee, Lauren 8                  
                  34.01     1:10.33 (36.32)     1:47.10 (36.77)     2:20.12 (33.02)
  2 Westchester Aquatic Club-MR  'B'                  2:39.70    2:34.54        
     1) Lin, Sara S 8                   2) Maierle, Lauren E 7            
     3) Scala, Molly G 8                4) Bhandari, Adele 7              
                  37.06     1:16.04 (38.98)     1:59.44 (43.40)     2:34.54 (35.10)
  3 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    2:50.15    2:44.58        
     1) Ahn, Hailey S 7                 2) Bouzarouata, Salma K 7         
     3) Haimson, Emma A 8               4) Pusing, Ava Y 7                
                  41.31     1:25.72 (44.41)     2:03.17 (37.45)     2:44.58 (41.41)
  4 Westchester Aquatic Club-MR  'C'                  3:11.23    3:00.96        
     1) Chung, Zoe E 7                  2) Zamarbide, Alba 7              
     3) Greenberg, Ariel S 6            4) Chatfield, Elizabeth 8         
                  43.10     1:34.07 (50.97)     2:20.47 (46.40)     3:00.96 (40.49)
  5 Storm Aquatics-MR  'B'                            2:45.10    3:19.31        
                  51.11     1:49.08 (57.97)     2:39.85 (50.77)     3:19.31 (39.46)
  6 Storm Aquatics-MR  'A'                            2:32.23    3:20.25        
                  55.94                             2:43.27 ( )     3:20.25 (36.98)
 
Girls 8 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Westchester Aquatic Club-MR  'A'                  2:33.60    2:33.21        
     1) Weinstein, Claire J 7           2) Lin, Sara S 8                  
     3) Zhang, Alina C 8                4) Lee, Lauren 8                  
                  38.06     1:20.70 (42.64)     1:59.55 (38.85)     2:33.21 (33.66)
  2 Westchester Aquatic Club-MR  'B'                  3:01.95    3:01.86        
     1) Riviello, Cara M 7              2) Zamarbide, Alba 7              
     3) Bhandari, Adele 7               4) Maierle, Lauren E 7            
                  39.26   1:39.29 (1:00.03)     2:23.28 (43.99)     3:01.86 (38.58)
  3 Storm Aquatics-MR  'A'                            2:53.24    3:30.50        
     1) King, Abigail 7                 2) Richardson, Davia K 6          
     3) Lenes, Katie S 8                4) Gaza, Bitsy T 8                
                  53.93     1:53.84 (59.91)     2:50.43 (56.59)     3:30.50 (40.07)
 -- Westchester Aquatic Club-MR  'C'                  3:22.14         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #1: Non-continuous turning action - back
     1) Zehe, Helene H 8                2) Chung, Zoe E 7                 
     3) Chatfield, Elizabeth 8          4) Scala, Molly G 8               
                1:01.03     1:52.15 (51.12)     2:41.60 (49.45)          DQ (40.88)
 -- LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    2:14.46         DQ        
      Interfered with another swimmer - Misc
     1) Ahn, Hailey S 7                 2) Haimson, Emma A 8              
     3) Pusing, Ava Y 7                 4) Bouzarouata, Salma K 7         
                  47.80     1:44.20 (56.40)     2:32.23 (48.03)          DQ (13.19)
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Esther Y             10 WEST-MR                36.62      35.84        
  2 Hanna, Elizabeth T        10 Twisters-MR            36.07      36.84        
  3 Lei, Anya                 10 Twisters-MR            37.60      37.44        
  4 Bastone, Alexandra A       9 WEST-MR                36.44      37.60        
  5 Pusing, Aizel G            9 Twisters-MR            38.48      37.90        
  6 Condon, Daniella M         9 WEST-MR                39.11      38.75        
  7 Kowalczyk, Julia          10 Twisters-MR               NT      39.26        
  8 Brennan, Caroline G       10 HS-MR                  41.46      39.66        
  9 Barber, Alexis G          10 Twisters-MR            39.26      39.68        
 10 Hanin, Katherine P        10 HS-MR                  41.48      39.88        
 11 Zamarbide, Sol            10 WEST-MR                40.16      40.66        
 12 Bacon, Marina S            9 RedTails-MR            42.55      40.85        
 13 Byrne, Kelly P             9 WEST-MR                38.93      41.98        
 14 Brennan, Maeve T          10 HS-MR                  43.97      43.34        
 15 Ortiz, Katherine E         9 RedTails-MR            46.28      44.36        
 16 Lee, Suah                  9 Twisters-MR            46.30      45.52        
 17 Krop, Ruby C               9 RedTails-MR            44.89      45.75        
 18 Motta, Gabriela           10 WEST-MR                47.22      45.90        
 19 Wong, Kelly M             10 APEX-MR                   NT      45.95        
 20 Rodriguez, Esmeralda      10 RedTails-MR            47.65      46.14        
 21 Perez, Nicole              9 RedTails-MR            51.23      46.29        
 22 Verastegui, Rosario A      9 Twisters-MR            47.76      46.72        
 23 Lantiqua- Acosta, Katie    9 RedTails-MR            52.99      49.19        
 24 Strez, Emily K            10 Twisters-MR            47.18      49.53        
 25 Aranbayev, Giselle         9 UNLGA-MR                  NT      50.27        
 26 Wilson, Destiny E         10 RedTails-MR            52.96      51.35        
 27 Auquilla, Litsi D          9 RedTails-MR            46.85      51.84        
 28 Posmentier, Martina S      9 RedTails-MR            51.86      51.86        
 29 Kleinman, Lior             9 MALT-NJ              1:01.23    1:01.29        
 -- Wong, Kristen A           10 APEX-MR                   NT         DQ        
      Did not finish on back
 -- Stroka, Greta             10 Twisters-MR               NT         DQ        
      Did not finish on back
 -- Marte, Ashley              9 RedTails-MR            48.02         DQ        
      Non-continuous turning action
 -- Zucker, Petra              9 MALT-NJ                52.83         DQ        
      No touch at turn
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Kira                10 WEST-MR              1:09.89    1:10.25        
                  35.17     1:10.25 (35.08)                                        
  2 Vega, Kayla C             10 Unhes-Mr-MR          1:15.06    1:13.33        
                  35.67     1:13.33 (37.66)                                        
  3 Peng, Natalie             10 WEST-MR              1:13.39    1:13.71        
                  36.30     1:13.71 (37.41)                                        
  4 Nada, Sama                10 Twisters-MR          1:21.28    1:20.63        
                  40.31     1:20.63 (40.32)                                        
  5 Chavez, Kaetlyn K         10 APEX-MR              1:33.39    1:22.79        
                  40.00     1:22.79 (42.79)                                        
  6 Yaremenko, Isabelle       10 Shy-Mr-MR                 NT    1:27.64        
                  41.94     1:27.64 (45.70)                                        
  7 Ge, Xinrui                10 APEX-MR              1:36.28    1:28.75        
                  43.77     1:28.75 (44.98)                                        
  8 Wang, Cindy Y              9 APEX-MR              1:38.44    1:29.90        
                  43.49     1:29.90 (46.41)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Esther Y             10 WEST-MR                35.57      38.99        
  2 Bastone, Alexandra A       9 WEST-MR                41.04      41.61        
  3 Pusing, Aizel G            9 Twisters-MR            44.96      44.93        
  4 Hanin, Katherine P        10 HS-MR                  47.01      45.27        
  5 Zamarbide, Sol            10 WEST-MR                48.03      45.48        
  6 Kowalczyk, Julia          10 Twisters-MR               NT      46.40        
  7 Hanna, Elizabeth T        10 Twisters-MR            46.05      46.59        
  8 Bacon, Marina S            9 RedTails-MR            44.99      46.63        
  9 Barber, Alexis G          10 Twisters-MR            46.69      47.34        
 10 Brennan, Maeve T          10 HS-MR                  54.31      47.40        
 11 Condon, Daniella M         9 WEST-MR                55.16      48.71        
 12 Brennan, Caroline G       10 HS-MR                  47.16      48.72        
 13 Byrne, Kelly P             9 WEST-MR                49.61      48.82        
 14 Stroka, Greta             10 Twisters-MR               NT      49.73        
 15 Thumser, Anastasia G      10 WEST-MR                53.72      50.63        
 16 Motta, Gabriela           10 WEST-MR                50.72      51.36        
 17 Auquilla, Litsi D          9 RedTails-MR            54.35      52.50        
 18 Nikoghosyan, Ani A         9 Twisters-MR            53.86      52.96        
 19 Chavez, Kaetlyn K         10 APEX-MR                54.17      53.71        
 20 Lee, Suah                  9 Twisters-MR            54.15      54.52        
 21 Strez, Emily K            10 Twisters-MR            51.16      55.19        
 22 Lei, Anya                 10 Twisters-MR            54.79      55.24        
 23 Zucker, Petra              9 MALT-NJ                57.95      56.46        
 24 Krop, Ruby C               9 RedTails-MR            58.22      57.04        
 25 Ortiz, Katherine E         9 RedTails-MR          1:00.78      57.05        
 26 Aranbayev, Giselle         9 UNLGA-MR                  NT      57.60        
 27 Rodriguez, Esmeralda      10 RedTails-MR            59.79      58.79        
 28 Wong, Kristen A           10 APEX-MR                   NT      59.36        
 29 Marte, Ashley              9 RedTails-MR          1:00.84    1:00.49        
 30 Posmentier, Martina S      9 RedTails-MR          1:02.98    1:01.51        
 31 Perez, Nicole              9 RedTails-MR          1:07.89    1:02.01        
 32 Wilson, Destiny E         10 RedTails-MR          1:13.10    1:09.71        
 -- Kleinman, Lior             9 MALT-NJ                59.89         DQ        
      Alternating Kick
 -- Verastegui, Rosario A      9 Twisters-MR            58.72         DQ        
      Alternating Kick
 -- Lantiqua- Acosta, Katie    9 RedTails-MR          1:00.09         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Wong, Kelly M             10 APEX-MR                   NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Lin, Esther Y             10 WEST-MR                   NT    1:23.33        
                  38.86     1:23.33 (44.47)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Kira                10 WEST-MR              1:23.03    1:22.44        
                  40.02     1:22.44 (42.42)                                        
  2 Vega, Kayla C             10 Unhes-Mr-MR          1:26.63    1:23.29        
                  39.32     1:23.29 (43.97)                                        
  3 Peng, Natalie             10 WEST-MR              1:25.37    1:24.36        
                  40.84     1:24.36 (43.52)                                        
  4 Nada, Sama                10 Twisters-MR          1:34.98    1:34.40        
                  44.90     1:34.40 (49.50)                                        
  5 Ge, Xinrui                10 APEX-MR              1:44.63    1:36.45        
                  46.08     1:36.45 (50.37)                                        
  6 Nikoghosyan, Ani A         9 Twisters-MR          1:52.54    1:51.85        
                  53.83     1:51.85 (58.02)                                        
  7 Zucker, Petra              9 MALT-NJ              1:58.82    1:59.44        
                  57.17   1:59.44 (1:02.27)                                        
  8 Yaremenko, Isabelle       10 Shy-Mr-MR                 NT    2:00.00        
                  56.08   2:00.00 (1:03.92)                                        
 -- Wang, Cindy Y              9 APEX-MR              1:45.96         DQ        
      One hand touch
                  49.77          DQ (56.20)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Esther Y             10 WEST-MR                34.09      34.55        
  2 Bastone, Alexandra A       9 WEST-MR                35.37      36.43        
  3 Hanna, Elizabeth T        10 Twisters-MR            40.04      39.63        
  4 Brennan, Maeve T          10 HS-MR                  42.78      40.12        
  5 Barber, Alexis G          10 Twisters-MR            39.75      40.21        
  6 Brennan, Caroline G       10 HS-MR                  38.84      40.36        
  7 Stroka, Greta             10 Twisters-MR            40.94      40.89        
  8 Hanin, Katherine P        10 HS-MR                  46.65      41.38        
  9 Ge, Xinrui                10 APEX-MR                44.43      41.39        
 10 Bacon, Marina S            9 RedTails-MR            43.00      41.45        
 11 Condon, Daniella M         9 WEST-MR                43.12      41.59        
 12 Pusing, Aizel G            9 Twisters-MR            39.21      41.73        
 13 Kowalczyk, Julia          10 Twisters-MR               NT      42.03        
 14 Zamarbide, Sol            10 WEST-MR                44.60      42.08        
 15 Lei, Anya                 10 Twisters-MR            39.47      42.09        
 16 Lee, Suah                  9 Twisters-MR            44.22      42.54        
 17 Thumser, Anastasia G      10 WEST-MR                41.64      44.59        
 18 Wang, Cindy Y              9 APEX-MR                46.29      47.10        
 19 Verastegui, Rosario A      9 Twisters-MR            49.07      47.30        
 20 Rodriguez, Esmeralda      10 RedTails-MR            58.05      47.63        
 21 Perez, Nicole              9 RedTails-MR            46.09      47.67        
 22 Wilson, Destiny E         10 RedTails-MR            55.71      48.44        
 23 Wong, Kristen A           10 APEX-MR                   NT      48.65        
 24 Posmentier, Martina S      9 RedTails-MR            55.99      54.65        
 25 Auquilla, Litsi D          9 RedTails-MR          1:02.21      55.64        
 26 Ortiz, Katherine E         9 RedTails-MR          1:10.09      55.94        
 27 Krop, Ruby C               9 RedTails-MR          1:07.43    1:04.02        
 28 Lantiqua- Acosta, Katie    9 RedTails-MR          1:00.09    1:05.53        
 -- Aranbayev, Giselle         9 UNLGA-MR                  NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Strez, Emily K            10 Twisters-MR               NT         DQ        
      One hand touch
 -- Marte, Ashley              9 RedTails-MR          1:00.09         DQ        
      Alternating Kick
 -- Wong, Kelly M             10 APEX-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Kira                10 WEST-MR              1:07.97    1:08.84        
                  32.85     1:08.84 (35.99)                                        
  2 Vega, Kayla C             10 Unhes-Mr-MR          1:27.16    1:16.50        
                  35.09     1:16.50 (41.41)                                        
  3 Peng, Natalie             10 WEST-MR              1:17.84    1:16.87        
                  35.70     1:16.87 (41.17)                                        
  4 Chavez, Kaetlyn K         10 APEX-MR              1:35.55    1:27.87        
                  39.00     1:27.87 (48.87)                                        
  5 Nada, Sama                10 Twisters-MR          1:38.37    1:29.52        
                  40.80     1:29.52 (48.72)                                        
  6 Yaremenko, Isabelle       10 Shy-Mr-MR                 NT    1:30.03        
                  41.01     1:30.03 (49.02)                                        
  7 Thumser, Anastasia G      10 WEST-MR              1:50.09    1:39.96        
                  44.04     1:39.96 (55.92)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Kira                10 WEST-MR              1:10.61    1:11.41        
                  32.87     1:11.41 (38.54)                                        
  2 Vega, Kayla C             10 Unhes-Mr-MR          1:16.05    1:13.06        
                  35.00     1:13.06 (38.06)                                        
  3 Peng, Natalie             10 WEST-MR              1:12.56    1:14.59        
                  34.66     1:14.59 (39.93)                                        
  4 Lin, Esther Y             10 WEST-MR              1:13.03    1:14.91        
                  36.50     1:14.91 (38.41)                                        
  5 Bastone, Alexandra A       9 WEST-MR              1:15.89    1:18.71        
                  37.99     1:18.71 (40.72)                                        
  6 Nada, Sama                10 Twisters-MR          1:24.79    1:21.68        
                  38.59     1:21.68 (43.09)                                        
  7 Pusing, Aizel G            9 Twisters-MR          1:25.59    1:24.05        
                  39.31     1:24.05 (44.74)                                        
  8 Barber, Alexis G          10 Twisters-MR          1:25.65    1:24.10        
                  39.80     1:24.10 (44.30)                                        
  9 Hanna, Elizabeth T        10 Twisters-MR          1:26.72    1:25.45        
                  41.24     1:25.45 (44.21)                                        
 10 Zamarbide, Sol            10 WEST-MR                   NT    1:28.39        
                  41.23     1:28.39 (47.16)                                        
 11 Gurden, Abigail S          9 WEST-MR              1:25.20    1:28.57        
                  42.44     1:28.57 (46.13)                                        
 12 Lei, Anya                 10 Twisters-MR          1:27.48    1:28.74        
                  38.32     1:28.74 (50.42)                                        
 13 Condon, Daniella M         9 WEST-MR              1:34.39    1:29.43        
                  41.18     1:29.43 (48.25)                                        
 14 Hanin, Katherine P        10 HS-MR                1:31.38    1:30.34        
                  43.51     1:30.34 (46.83)                                        
 15 Strez, Emily K            10 Twisters-MR               NT    1:41.17        
                  48.77     1:41.17 (52.40)                                        
 16 Feeney, Jordan H           9 HS-MR                1:47.00    1:45.87        
                  49.33     1:45.87 (56.54)                                        
 17 Nassar, Salma              9 Twisters-MR          1:43.61    1:46.70        
 18 Aranbayev, Giselle         9 UNLGA-MR                  NT    1:55.81        
                  55.50   1:55.81 (1:00.31)                                        
 -- Verastegui, Rosario A      9 Twisters-MR          2:00.18         DQ        
      Non-simultaneous touch - breast
                  47.16          DQ (49.47)                                        
 -- Byrne, Kelly P             9 WEST-MR              1:34.07         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  43.56          DQ (54.01)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Kira                10 WEST-MR              1:03.69    1:03.09        
                  30.60     1:03.09 (32.49)                                        
  2 Lin, Esther Y             10 WEST-MR              1:03.35    1:03.82        
                  30.85     1:03.82 (32.97)                                        
  3 Vega, Kayla C             10 Unhes-Mr-MR          1:05.76    1:05.05        
                  30.67     1:05.05 (34.38)                                        
  4 Bastone, Alexandra A       9 WEST-MR              1:06.13    1:07.71        
                  32.91     1:07.71 (34.80)                                        
  5 Peng, Natalie             10 WEST-MR              1:07.64    1:08.03        
                  32.38     1:08.03 (35.65)                                        
  6 Nada, Sama                10 Twisters-MR          1:12.85    1:11.39        
                  34.41     1:11.39 (36.98)                                        
  7 Condon, Daniella M         9 WEST-MR              1:17.41    1:11.82        
                  33.76     1:11.82 (38.06)                                        
  8 Barber, Alexis G          10 Twisters-MR          1:13.25    1:12.12        
                  34.28     1:12.12 (37.84)                                        
  9 Lei, Anya                 10 Twisters-MR          1:14.17    1:13.57        
                  35.10     1:13.57 (38.47)                                        
 10 Hanna, Elizabeth T        10 Twisters-MR          1:13.79    1:14.25        
                  35.36     1:14.25 (38.89)                                        
 11 Gurden, Abigail S          9 WEST-MR              1:12.90    1:15.70        
                  36.83     1:15.70 (38.87)                                        
 12 Zamarbide, Sol            10 WEST-MR              1:22.60    1:17.30        
                  36.83     1:17.30 (40.47)                                        
 13 Pusing, Aizel G            9 Twisters-MR          1:17.43    1:17.37        
                  35.90     1:17.37 (41.47)                                        
 14 Hanin, Katherine P        10 HS-MR                1:19.89    1:20.62        
                  36.07     1:20.62 (44.55)                                        
 15 Stroka, Greta             10 Twisters-MR          1:17.92    1:23.13        
                  37.98     1:23.13 (45.15)                                        
 16 Verastegui, Rosario A      9 Twisters-MR          1:34.32    1:24.92        
 17 Byrne, Kelly P             9 WEST-MR              1:22.28    1:25.33        
                  38.18     1:25.33 (47.15)                                        
 18 Strez, Emily K            10 Twisters-MR               NT    1:27.38        
                  42.83     1:27.38 (44.55)                                        
 19 Feeney, Jordan H           9 HS-MR                1:35.00    1:28.09        
                  42.24     1:28.09 (45.85)                                        
 20 Nikoghosyan, Ani A         9 Twisters-MR               NT    1:36.83        
                  44.48     1:36.83 (52.35)                                        
 21 Aranbayev, Giselle         9 UNLGA-MR                  NT    1:40.29        
                  47.86     1:40.29 (52.43)                                        
 22 Nassar, Salma              9 Twisters-MR          1:40.21    1:44.24        
                  49.24     1:44.24 (55.00)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Westchester Aquatic Club-MR  'A'                  1:54.13    2:00.09        
     1) Lin, Esther Y 10                2) Peng, Natalie 10               
     3) Bastone, Alexandra A 9          4) Chen, Kira 10                  
                  29.66       59.86 (30.20)     1:30.96 (31.10)     2:00.09 (29.13)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    2:10.60    2:10.67        
     1) Barber, Alexis G 10             2) Lei, Anya 10                   
     3) Pusing, Aizel G 9               4) Nada, Sama 10                  
                  32.85     1:06.02 (33.17)     1:38.95 (32.93)     2:10.67 (31.72)
  3 Westchester Aquatic Club-MR  'B'                  2:08.29    2:18.04        
     1) Zamarbide, Sol 10               2) Byrne, Kelly P 9               
     3) Gurden, Abigail S 9             4) Condon, Daniella M 9           
                  34.38     1:10.39 (36.01)     1:45.16 (34.77)     2:18.04 (32.88)
  4 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'                    2:30.02    2:28.01        
     1) Stroka, Greta 10                2) Strez, Emily K 10              
     3) Verastegui, Rosario A 9         4) Hanna, Elizabeth T 10          
                  36.69     1:13.80 (37.11)     2:01.51 (47.71)     2:28.01 (26.50)
 
Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Westchester Aquatic Club-MR  'A'                  2:06.36    2:13.97        
     1) Peng, Natalie 10                2) Lin, Esther Y 10               
     3) Chen, Kira 10                   4) Bastone, Alexandra A 9         
                  34.27     1:12.44 (38.17)     1:43.80 (31.36)     2:13.97 (30.17)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    2:31.80    2:31.65        
     1) Hanna, Elizabeth T 10           2) Nada, Sama 10                  
     3) Pusing, Aizel G 9               4) Barber, Alexis G 10            
                  37.52     1:18.77 (41.25)     1:59.05 (40.28)     2:31.65 (32.60)
  3 Westchester Aquatic Club-MR  'B'                  2:26.73    2:39.09        
     1) Byrne, Kelly P 9                2) Zamarbide, Sol 10              
     3) Thumser, Anastasia G 10         4) Condon, Daniella M 9           
                  44.38     1:23.76 (39.38)     2:06.44 (42.68)     2:39.09 (32.65)
  4 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'                    2:48.10    2:46.87        
     1) Lei, Anya 10                    2) Strez, Emily K 10              
     3) Stroka, Greta 10                4) Verastegui, Rosario A 9        
                  36.48     1:29.45 (52.97)     2:08.52 (39.07)     2:46.87 (38.35)
  5 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'A'              2:54.28    2:58.98        
     1) Krop, Ruby C 9                  2) Bacon, Marina S 9              
     3) Perez, Nicole 9                 4) Wilson, Destiny E 10           
                  46.53     1:32.05 (45.52)     2:18.29 (46.24)     2:58.98 (40.69)
  6 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'B'              3:18.09    3:09.60        
     1) Ortiz, Katherine E 9            2) Auquilla, Litsi D 9            
     3) Posmentier, Martina S 9         4) Rodriguez, Esmeralda 10        
                  44.00     1:36.68 (52.68)     2:30.06 (53.38)     3:09.60 (39.54)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Lopez-Ryan, Brooklyn L    11 WEST-MR                   NT      29.36        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jiang, Joy                11 WEST-MR              2:04.07    2:03.68        
                  30.02     1:01.56 (31.54)     1:32.83 (31.27)     2:03.68 (30.85)
  2 Chong, Vanessa            11 Twisters-MR          2:11.72    2:06.01        
                  29.82     1:02.18 (32.36)     1:34.76 (32.58)     2:06.01 (31.25)
  3 Rodriguez, Emily M        12 Twisters-MR          2:07.86    2:06.11        
                  29.64     1:01.65 (32.01)     1:33.93 (32.28)     2:06.11 (32.18)
  4 Fan, Catherine            12 Twisters-MR          2:06.62    2:07.61        
                  29.11     1:00.48 (31.37)     1:33.86 (33.38)     2:07.61 (33.75)
  5 Milio, Theresa A          12 WEST-MR              2:11.56    2:11.18        
                  30.35     1:03.93 (33.58)     1:37.45 (33.52)     2:11.18 (33.73)
  6 Youssef, Lara S           12 Twisters-MR          2:08.99    2:11.27        
                  30.06     1:02.30 (32.24)     1:37.27 (34.97)     2:11.27 (34.00)
  7 Gjertsen, Emily A         12 WEST-MR              2:09.66    2:11.85        
                  31.01     1:04.45 (33.44)     1:38.53 (34.08)     2:11.85 (33.32)
  8 Lee, Megan C              11 WEST-MR              2:11.18    2:12.60        
                  30.82     1:04.66 (33.84)     1:38.85 (34.19)     2:12.60 (33.75)
  9 Langaman, Jolina M        12 HS-MR                2:10.87    2:13.66        
                  31.14     1:04.55 (33.41)     1:39.36 (34.81)     2:13.66 (34.30)
 10 Capuano, Caroline R       12 WEST-MR              2:12.12    2:14.40        
                  30.98     1:05.36 (34.38)     1:40.26 (34.90)     2:14.40 (34.14)
 11 Lovasz, Isabella H        12 Twisters-MR          2:11.15    2:14.59        
                  31.54     1:05.76 (34.22)     1:41.00 (35.24)     2:14.59 (33.59)
 12 Egan, Orla M              11 Twisters-MR          2:18.63    2:15.59        
                  32.51     1:07.34 (34.83)     1:42.86 (35.52)     2:15.59 (32.73)
 13 Chan, Mandy               12 Twisters-MR          2:13.00    2:16.27        
                  32.02     1:05.71 (33.69)     1:40.59 (34.88)     2:16.27 (35.68)
 14 Lim, Jessica G            12 Twisters-MR          2:21.96    2:17.74        
                  31.31     1:06.06 (34.75)     1:42.26 (36.20)     2:17.74 (35.48)
 15 Ramirez, Pamela           12 WEST-MR              2:16.35    2:18.18        
                  32.55     1:08.01 (35.46)     1:44.14 (36.13)     2:18.18 (34.04)
 16 Muszynski, Amanda         12 HS-MR                2:14.10    2:20.34        
                  32.00     1:07.17 (35.17)     1:44.24 (37.07)     2:20.34 (36.10)
 17 Yuen, Valerie A           12 Twisters-MR          2:22.78    2:20.55        
                  32.08     1:07.88 (35.80)     1:44.36 (36.48)     2:20.55 (36.19)
 18 Gurden, Julia             11 WEST-MR              2:11.86    2:21.08        
                  32.58     1:07.94 (35.36)     1:44.55 (36.61)     2:21.08 (36.53)
 19 Sandoval, Candela         11 Twisters-MR          2:24.11    2:22.33        
                  33.13     1:09.61 (36.48)     1:47.00 (37.39)     2:22.33 (35.33)
 20 Lippolis, Isabella C      11 WEST-MR              2:25.90    2:24.52        
                  33.28     1:11.54 (38.26)     1:49.59 (38.05)     2:24.52 (34.93)
 21 Soltanova, Stephanie      12 HS-MR                2:31.34    2:25.07        
                  33.38     1:10.97 (37.59)     1:49.81 (38.84)     2:25.07 (35.26)
 22 Langaman, Jenna T         11 HS-MR                2:40.36    2:25.33        
                  33.93     1:11.40 (37.47)     1:50.14 (38.74)     2:25.33 (35.19)
 23 Springer, Fawziyyah       11 Unhes-Mr-MR          2:31.08    2:26.69        
                  33.51     1:11.14 (37.63)     1:50.28 (39.14)     2:26.69 (36.41)
 24 Camperlengo, Gillian R    11 WEST-MR              2:34.93    2:27.25        
                  32.21     1:09.48 (37.27)     1:49.48 (40.00)     2:27.25 (37.77)
 25 Gonciarz, Isabella        11 Twisters-MR          2:22.97    2:30.53        
                  34.06     1:12.48 (38.42)     1:51.95 (39.47)     2:30.53 (38.58)
 26 Wang, Abigail J           12 WEST-MR              2:31.18    2:30.66        
                  34.05     1:13.38 (39.33)     1:53.55 (40.17)     2:30.66 (37.11)
 27 Coughlin, Caroline E      11 WEST-MR              2:45.16    2:31.06        
                  33.98     1:12.48 (38.50)     1:53.21 (40.73)     2:31.06 (37.85)
 28 Zarazua, Jennifer         11 Twisters-MR               NT    2:33.59        
                  34.26     1:13.57 (39.31)     1:56.49 (42.92)     2:33.59 (37.10)
 29 Gjertsen, Allison C       11 WEST-MR              2:41.19    2:34.04        
                  36.00     1:15.04 (39.04)     1:54.79 (39.75)     2:34.04 (39.25)
 30 Scala, Elizabeth M        11 WEST-MR              2:43.45    2:34.21        
                  33.69     1:12.67 (38.98)     1:54.42 (41.75)     2:34.21 (39.79)
 31 Lopez-Ryan, Brooklyn L    11 WEST-MR              2:29.83    2:35.30        
                  33.78     1:13.22 (39.44)     1:54.35 (41.13)     2:35.30 (40.95)
 32 Carabasu, Helen N         12 Twisters-MR          2:28.71    2:36.33        
                  34.79     1:14.31 (39.52)     1:55.40 (41.09)     2:36.33 (40.93)
 33 Wangmo, Yeshi             11 Twisters-MR               NT    2:57.60        
                  37.90     1:23.86 (45.96)     2:11.74 (47.88)     2:57.60 (45.86)
 34 Gambino, Maria            12 Shy-Mr-MR                 NT    3:01.28        
                  40.21     1:25.68 (45.47)     2:15.70 (50.02)     3:01.28 (45.58)
 35 Deteskey, Jaclyn          12 Shy-Mr-MR                 NT    3:07.49        
                  40.87     1:29.07 (48.20)     2:19.51 (50.44)     3:07.49 (47.98)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Mandy               12 Twisters-MR            31.53      31.84        
  2 Suzana, Arlene            12 RedTails-MR            32.87      32.33        
  3 Lovasz, Isabella H        12 Twisters-MR            31.56      33.07        
  4 Sandoval, Candela         11 Twisters-MR            34.74      34.13        
  5 Ramirez, Pamela           12 WEST-MR                34.07      34.15        
  6 Langaman, Jenna T         11 HS-MR                  34.22      34.17        
  7 Scala, Elizabeth M        11 WEST-MR                35.77      34.29        
  8 Lim, Jessica G            12 Twisters-MR            34.84      34.74        
  9 Camperlengo, Gillian R    11 WEST-MR                32.90      34.91        
 10 Lopez-Ryan, Brooklyn L    11 WEST-MR                33.21      34.99        
 10 Yuen, Valerie A           12 Twisters-MR            35.46      34.99        
 12 Wang, Abigail J           12 WEST-MR                36.20      35.35        
 13 Leal, Nancy               12 RedTails-MR            34.74      35.43        
 14 Springer, Fawziyyah       11 Unhes-Mr-MR            36.28      35.62        
 15 Coughlin, Caroline E      11 WEST-MR                36.69      35.63        
 16 Egan, Orla M              11 Twisters-MR            35.34      35.76        
 17 Zarazua, Jennifer         11 Twisters-MR            35.51      35.95        
 18 Wilen, Gianna             11 Unhes-Mr-MR            35.44      36.06        
 19 Lee, Jenny                12 Twisters-MR            36.52      36.24        
 20 Gonciarz, Isabella        11 Twisters-MR            37.60      36.40        
 21 Hon, Fion                 11 HS-MR                  37.47      36.74        
 22 Carabasu, Helen N         12 Twisters-MR            36.57      36.87        
 23 Gutierrez, Stephanie      12 RedTails-MR            35.28      37.09        
 24 LePique, Maya F           11 RedTails-MR            38.04      37.14        
 25 Blizzard, Autumn          12 UNHES-MR               38.00      37.67        
 26 Wong, Joyce H             11 HS-MR                  38.27      38.52        
 27 Gjertsen, Allison C       11 WEST-MR                38.20      38.67        
 28 Orris- Maitland, Alicia   11 RedTails-MR            37.22      38.83        
 29 Pfortmiller, Alana        12 RedTails-MR            38.95      40.00        
 30 Martinez, Xitlali E       12 RedTails-MR            40.20      40.10        
 31 Zhao, Joanna J            11 APEX-MR                45.00      40.33        
 32 Clark, Emma R             11 WEST-MR                41.79      41.64        
 33 Portoviejo, Nicole N      12 RedTails-MR            41.70      42.53        
 34 Rodriguez Andersen, Caro  11 Twisters-MR            43.34      42.56        
 35 Leonard, Kaicey L         12 APEX-MR                47.51      47.92        
 36 Bussey, Genesis S         12 APEX-MR                53.70      50.87        
 -- Mellos, Ana C             11 APEX-MR                45.25         DQ        
      Did not finish on back
 -- Adrea, Tahina L           11 UNHES-MR               43.00         DQ        
      Did not finish on back
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fan, Catherine            12 Twisters-MR          1:00.55    1:00.82        
                  29.81     1:00.82 (31.01)                                        
  2 Jiang, Joy                11 WEST-MR              1:00.35    1:02.86        
                  31.12     1:02.86 (31.74)                                        
  3 Rodriguez, Emily M        12 Twisters-MR          1:02.62    1:04.17        
                  32.05     1:04.17 (32.12)                                        
  4 Chong, Vanessa            11 Twisters-MR          1:04.27    1:04.95        
                  31.85     1:04.95 (33.10)                                        
  5 Munday, Jessica L         12 Unhes-Mr-MR          1:06.42    1:05.31        
                  32.39     1:05.31 (32.92)                                        
  6 Langaman, Jolina M        12 HS-MR                1:07.47    1:06.29        
                  32.41     1:06.29 (33.88)                                        
  7 Milio, Theresa A          12 WEST-MR                   NT    1:06.66        
                  32.68     1:06.66 (33.98)                                        
  8 Youssef, Lara S           12 Twisters-MR          1:05.96    1:07.51        
                  33.39     1:07.51 (34.12)                                        
  9 Lippolis, Isabella C      11 WEST-MR              1:13.27    1:12.79        
                  36.26     1:12.79 (36.53)                                        
 10 Hyndman, Kailah           11 UNHES-MR             1:14.89    1:13.33        
                  36.01     1:13.33 (37.32)                                        
 11 Lee, Megan C              11 WEST-MR              1:14.12    1:13.94        
                  36.10     1:13.94 (37.84)                                        
 12 Gjertsen, Emily A         12 WEST-MR              1:10.45    1:14.07        
                  36.48     1:14.07 (37.59)                                        
 13 Capuano, Caroline R       12 WEST-MR              1:15.42    1:14.28        
                  36.34     1:14.28 (37.94)                                        
 14 Mottura, Sofia L          12 WEST-MR              1:21.07    1:18.77        
                  38.15     1:18.77 (40.62)                                        
 15 Javier, Chrisabella K     11 APEX-MR              1:22.75    1:22.30        
                  40.48     1:22.30 (41.82)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Camperlengo, Gillian R    11 WEST-MR                34.16      35.59        
  2 Munday, Jessica L         12 Unhes-Mr-MR            36.19      36.36        
  3 Lim, Jessica G            12 Twisters-MR            36.28      36.46        
  4 Coughlin, Caroline E      11 WEST-MR                38.48      37.73        
  5 Yuen, Valerie A           12 Twisters-MR            38.01      38.32        
  6 Ramirez, Pamela           12 WEST-MR                39.72      38.52        
  7 Springer, Fawziyyah       11 Unhes-Mr-MR            40.96      38.76        
  8 Gutierrez, Stephanie      12 RedTails-MR            39.05      39.35        
  9 Chan, Mandy               12 Twisters-MR            43.85      39.55        
  9 Lopez-Ryan, Brooklyn L    11 WEST-MR                39.46      39.55        
 11 Scala, Elizabeth M        11 WEST-MR                38.74      39.77        
 12 Wong, Joyce H             11 HS-MR                  40.91      40.06        
 13 Sandoval, Candela         11 Twisters-MR            41.29      40.27        
 14 Blizzard, Autumn          12 UNHES-MR               42.00      40.44        
 15 Carabasu, Helen N         12 Twisters-MR            40.92      40.54        
 16 Zarazua, Jennifer         11 Twisters-MR            41.81      40.57        
 17 Egan, Orla M              11 Twisters-MR            38.62      40.98        
 18 Lee, Jenny                12 Twisters-MR            39.86      41.20        
 19 Suzana, Arlene            12 RedTails-MR            39.68      41.50        
 20 Martinez, Xitlali E       12 RedTails-MR            40.92      41.53        
 21 Lippolis, Isabella C      11 WEST-MR                41.51      41.55        
 22 Lovasz, Isabella H        12 Twisters-MR            39.07      41.61        
 23 Langaman, Jenna T         11 HS-MR                  43.09      41.81        
 24 LePique, Maya F           11 RedTails-MR            42.59      41.82        
 25 Wang, Abigail J           12 WEST-MR                42.29      41.86        
 26 Adrea, Tahina L           11 UNHES-MR               47.00      41.93        
 27 Pfortmiller, Alana        12 RedTails-MR            43.60      41.96        
 28 Wilen, Gianna             11 Unhes-Mr-MR            43.50      42.00        
 29 Leal, Nancy               12 RedTails-MR            43.19      42.03        
 30 Gonciarz, Isabella        11 Twisters-MR            41.78      42.16        
 31 Orris- Maitland, Alicia   11 RedTails-MR            42.89      42.98        
 32 Gjertsen, Allison C       11 WEST-MR                42.52      43.27        
 33 Hon, Fion                 11 HS-MR                  44.34      44.02        
 34 Javier, Chrisabella K     11 APEX-MR                48.12      44.49        
 35 Rodriguez Andersen, Caro  11 Twisters-MR            46.53      45.44        
 36 Portoviejo, Nicole N      12 RedTails-MR            49.14      47.93        
 37 Bussey, Genesis S         12 APEX-MR                57.23      49.15        
 38 Loor- Steinberg, Thalia   12 MALT-NJ                42.79      49.68        
 39 Lee, Jasmin               11 Twisters-MR            47.96      50.60        
 40 Leonard, Kaicey L         12 APEX-MR                53.97      53.43        
 41 Mellos, Ana C             11 APEX-MR                50.15      53.94        
 -- Zhao, Joanna J            11 APEX-MR                50.00         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Clark, Emma R             11 WEST-MR                55.32         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fan, Catherine            12 Twisters-MR          1:10.22    1:11.26        
                  33.95     1:11.26 (37.31)                                        
  2 Milio, Theresa A          12 WEST-MR              1:08.44    1:12.08        
                  34.03     1:12.08 (38.05)                                        
  3 Chong, Vanessa            11 Twisters-MR          1:15.93    1:14.47        
                  35.67     1:14.47 (38.80)                                        
  4 Jiang, Joy                11 WEST-MR              1:14.20    1:14.56        
                  36.25     1:14.56 (38.31)                                        
  5 Rodriguez, Emily M        12 Twisters-MR          1:13.83    1:16.38        
                  35.89     1:16.38 (40.49)                                        
  6 Gjertsen, Emily A         12 WEST-MR              1:16.30    1:18.54        
                  37.72     1:18.54 (40.82)                                        
  7 Capuano, Caroline R       12 WEST-MR              1:19.88    1:19.78        
                  38.30     1:19.78 (41.48)                                        
  8 Youssef, Lara S           12 Twisters-MR          1:25.00    1:20.05        
                  38.39     1:20.05 (41.66)                                        
  9 Langaman, Jolina M        12 HS-MR                1:23.76    1:20.40        
                  39.05     1:20.40 (41.35)                                        
 10 Lee, Megan C              11 WEST-MR              1:18.05    1:20.99        
                  38.32     1:20.99 (42.67)                                        
 11 Hyndman, Kailah           11 UNHES-MR             1:39.49    1:25.60        
                  41.51     1:25.60 (44.09)                                        
 12 Lee, Jenny                12 Twisters-MR          1:26.76    1:26.71        
                  41.76     1:26.71 (44.95)                                        
 13 LePique, Maya F           11 RedTails-MR          1:51.38    1:29.80        
                  42.57     1:29.80 (47.23)                                        
 14 Rodriguez Andersen, Caro  11 Twisters-MR          1:40.08    1:35.45        
                  45.52     1:35.45 (49.93)                                        
 15 Orris- Maitland, Alicia   11 RedTails-MR          1:32.04    1:36.94        
                  45.82     1:36.94 (51.12)                                        
 16 Lopez, Isabella S         11 PATS-MR              1:38.37    1:38.05        
                  45.85     1:38.05 (52.20)                                        
 17 Loor- Steinberg, Thalia   12 MALT-NJ              1:31.58    1:48.74        
                  51.68     1:48.74 (57.06)                                        
 18 Lee, Jasmin               11 Twisters-MR          1:47.43    1:49.02        
                  52.41     1:49.02 (56.61)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Munday, Jessica L         12 Unhes-Mr-MR            30.00      29.38        
  2 Chan, Mandy               12 Twisters-MR            30.25      29.85        
  3 Hyndman, Kailah           11 UNHES-MR               31.33      30.86        
  4 Lovasz, Isabella H        12 Twisters-MR            30.51      30.95        
  5 Camperlengo, Gillian R    11 WEST-MR                30.50      31.06        
  6 Suzana, Arlene            12 RedTails-MR            33.13      32.15        
  7 Springer, Fawziyyah       11 Unhes-Mr-MR            33.79      32.32        
  8 Zarazua, Jennifer         11 Twisters-MR            32.86      32.42        
  9 Yuen, Valerie A           12 Twisters-MR            33.33      32.53        
 10 Scala, Elizabeth M        11 WEST-MR                34.24      32.83        
 11 Sandoval, Candela         11 Twisters-MR            32.27      32.97        
 12 Ramirez, Pamela           12 WEST-MR                35.95      33.13        
 13 Gonciarz, Isabella        11 Twisters-MR            33.71      33.48        
 14 Wang, Abigail J           12 WEST-MR                34.85      34.09        
 15 Wilen, Gianna             11 Unhes-Mr-MR            36.56      34.55        
 16 Gutierrez, Stephanie      12 RedTails-MR            34.06      34.65        
 17 Lopez-Ryan, Brooklyn L    11 WEST-MR                34.56      34.75        
 18 Soltanova, Stephanie      12 HS-MR                  35.75      34.83        
 19 Lim, Jessica G            12 Twisters-MR            35.97      34.88        
 20 Coughlin, Caroline E      11 WEST-MR                37.09      35.31        
 21 Egan, Orla M              11 Twisters-MR            35.61      35.36        
 22 Mottura, Sofia L          12 WEST-MR                40.17      35.54        
 23 Carabasu, Helen N         12 Twisters-MR            39.01      35.88        
 24 Langaman, Jenna T         11 HS-MR                  35.84      36.00        
 25 Blizzard, Autumn          12 UNHES-MR               40.00      36.57        
 26 Hon, Fion                 11 HS-MR                  38.74      36.98        
 27 Adrea, Tahina L           11 UNHES-MR               45.00      37.87        
 28 Martinez, Xitlali E       12 RedTails-MR            37.85      39.02        
 29 Wong, Joyce H             11 HS-MR                  41.30      39.31        
 30 Clark, Emma R             11 WEST-MR                44.67      39.40        
 31 Gjertsen, Allison C       11 WEST-MR                40.51      39.49        
 32 Pfortmiller, Alana        12 RedTails-MR            44.61      41.64        
 33 Portoviejo, Nicole N      12 RedTails-MR            45.55      45.67        
 34 Leonard, Kaicey L         12 APEX-MR                52.69      50.43        
 -- Mellos, Ana C             11 APEX-MR                49.98         DQ        
      One hand touch
 -- Bussey, Genesis S         12 APEX-MR                55.75         DQ        
      One hand touch
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chong, Vanessa            11 Twisters-MR          1:01.01    1:00.20        
                  28.35     1:00.20 (31.85)                                        
  2 Jiang, Joy                11 WEST-MR              1:00.63    1:01.81        
                  29.03     1:01.81 (32.78)                                        
  3 Rodriguez, Emily M        12 Twisters-MR          1:01.27    1:02.44        
                  29.51     1:02.44 (32.93)                                        
  4 Youssef, Lara S           12 Twisters-MR          1:03.87    1:02.66        
                  29.53     1:02.66 (33.13)                                        
  5 Fan, Catherine            12 Twisters-MR          1:05.48    1:04.39        
                  29.73     1:04.39 (34.66)                                        
  6 Capuano, Caroline R       12 WEST-MR              1:06.49    1:06.16        
                  31.30     1:06.16 (34.86)                                        
  7 Langaman, Jolina M        12 HS-MR                1:09.33    1:06.71        
                  31.81     1:06.71 (34.90)                                        
  8 Leal, Nancy               12 RedTails-MR          1:14.31    1:12.55        
                  34.23     1:12.55 (38.32)                                        
  9 Lee, Megan C              11 WEST-MR              1:12.40    1:13.01        
                  35.37     1:13.01 (37.64)                                        
 10 Gjertsen, Emily A         12 WEST-MR              1:11.51    1:13.06        
                  34.50     1:13.06 (38.56)                                        
 11 Lippolis, Isabella C      11 WEST-MR              1:14.01    1:13.73        
                  34.79     1:13.73 (38.94)                                        
 12 Mottura, Sofia L          12 WEST-MR              1:18.90    1:19.22        
                  36.70     1:19.22 (42.52)                                        
 13 Javier, Chrisabella K     11 APEX-MR              1:23.50    1:21.43        
                  38.38     1:21.43 (43.05)                                        
 14 Milio, Theresa A          12 WEST-MR              1:22.24    1:21.49        
                  36.27     1:21.49 (45.22)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chong, Vanessa            11 Twisters-MR          2:16.17    2:15.51        
                  29.88     1:04.31 (34.43)     1:44.51 (40.20)     2:15.51 (31.00)
  2 Jiang, Joy                11 WEST-MR              2:12.18    2:16.82        
                  30.03     1:04.27 (34.24)     1:44.93 (40.66)     2:16.82 (31.89)
  3 Rodriguez, Emily M        12 Twisters-MR          2:14.02    2:19.34        
                  30.22     1:04.97 (34.75)     1:47.24 (42.27)     2:19.34 (32.10)
  4 Fan, Catherine            12 Twisters-MR          2:20.49    2:21.78        
                  30.33     1:05.13 (34.80)     1:47.07 (41.94)     2:21.78 (34.71)
  5 Langaman, Jolina M        12 HS-MR                2:27.67    2:25.29        
                  31.28     1:06.46 (35.18)     1:51.95 (45.49)     2:25.29 (33.34)
  6 Milio, Theresa A          12 WEST-MR              2:17.80    2:26.35        
                  34.36     1:10.42 (36.06)     1:51.49 (41.07)     2:26.35 (34.86)
  7 Gjertsen, Emily A         12 WEST-MR              2:28.30    2:28.12        
                  33.44     1:11.30 (37.86)     1:54.68 (43.38)     2:28.12 (33.44)
  8 Youssef, Lara S           12 Twisters-MR          2:27.40    2:28.21        
                  29.99     1:06.10 (36.11)     1:52.81 (46.71)     2:28.21 (35.40)
  9 Capuano, Caroline R       12 WEST-MR              2:29.16    2:28.53        
                  32.31     1:11.23 (38.92)     1:55.55 (44.32)     2:28.53 (32.98)
 10 Lee, Megan C              11 WEST-MR              2:30.52    2:31.18        
                  34.94     1:15.64 (40.70)     1:57.79 (42.15)     2:31.18 (33.39)
 11 Lovasz, Isabella H        12 Twisters-MR          2:31.69    2:31.69        
                  31.68     1:10.23 (38.55)     1:57.41 (47.18)     2:31.69 (34.28)
 12 Chan, Mandy               12 Twisters-MR          2:33.23    2:32.23        
                  31.27     1:10.50 (39.23)     1:56.92 (46.42)     2:32.23 (35.31)
 13 Camperlengo, Gillian R    11 WEST-MR              2:36.89    2:33.88        
                  32.42     1:10.62 (38.20)     1:56.06 (45.44)     2:33.88 (37.82)
 14 Yuen, Valerie A           12 Twisters-MR          2:37.80    2:34.43        
                  34.40     1:14.55 (40.15)     1:58.35 (43.80)     2:34.43 (36.08)
 15 Ramirez, Pamela           12 WEST-MR              2:35.65    2:34.50        
                  33.73     1:13.53 (39.80)     1:59.76 (46.23)     2:34.50 (34.74)
 16 Egan, Orla M              11 Twisters-MR          2:37.50    2:34.96        
                  36.41     1:14.85 (38.44)     2:01.98 (47.13)     2:34.96 (32.98)
 17 Gurden, Julia             11 WEST-MR              2:29.15    2:35.19        
                  32.24     1:09.67 (37.43)     1:56.73 (47.06)     2:35.19 (38.46)
 18 Muszynski, Amanda         12 HS-MR                2:38.02    2:35.71        
                  33.96     1:12.27 (38.31)     1:59.60 (47.33)     2:35.71 (36.11)
 19 Lippolis, Isabella C      11 WEST-MR              2:42.05    2:36.33        
                  34.72     1:13.60 (38.88)     2:02.94 (49.34)     2:36.33 (33.39)
 20 Springer, Fawziyyah       11 Unhes-Mr-MR          2:29.00    2:36.48        
                  33.88     1:13.02 (39.14)     2:00.20 (47.18)     2:36.48 (36.28)
 21 Hyndman, Kailah           11 UNHES-MR             2:38.08    2:36.82        
                  32.74     1:13.15 (40.41)     2:00.62 (47.47)     2:36.82 (36.20)
 22 Lim, Jessica G            12 Twisters-MR          2:50.67    2:36.89        
                  36.87     1:16.74 (39.87)     2:00.71 (43.97)     2:36.89 (36.18)
 23 Langaman, Jenna T         11 HS-MR                2:43.08    2:39.07        
                  36.45     1:16.90 (40.45)     2:04.23 (47.33)     2:39.07 (34.84)
 24 Gonciarz, Isabella        11 Twisters-MR          2:40.36    2:40.28        
                  35.39     1:15.96 (40.57)     2:04.25 (48.29)     2:40.28 (36.03)
 24 Sandoval, Candela         11 Twisters-MR          2:51.15    2:40.28        
                  35.36     1:16.21 (40.85)     2:05.02 (48.81)     2:40.28 (35.26)
 26 Scala, Elizabeth M        11 WEST-MR              2:37.19    2:40.44        
                  35.53     1:15.87 (40.34)     2:03.12 (47.25)     2:40.44 (37.32)
 27 Zarazua, Jennifer         11 Twisters-MR          2:51.76    2:40.60        
                  34.94     1:16.08 (41.14)     2:03.36 (47.28)     2:40.60 (37.24)
 28 Wang, Abigail J           12 WEST-MR              2:48.36    2:43.77        
                  36.53     1:18.45 (41.92)     2:07.86 (49.41)     2:43.77 (35.91)
 29 Soltanova, Stephanie      12 HS-MR                2:48.78    2:43.93        
                  36.32     1:18.89 (42.57)     2:05.48 (46.59)     2:43.93 (38.45)
 30 Coughlin, Caroline E      11 WEST-MR              2:48.60    2:44.83        
                  37.19     1:19.82 (42.63)     2:08.36 (48.54)     2:44.83 (36.47)
 31 Carabasu, Helen N         12 Twisters-MR          2:47.66    2:49.14        
                  35.24     1:18.94 (43.70)     2:07.62 (48.68)     2:49.14 (41.52)
 32 Gjertsen, Allison C       11 WEST-MR              2:52.95    2:49.17        
                  40.90     1:23.35 (42.45)     2:11.51 (48.16)     2:49.17 (37.66)
 33 Lopez-Ryan, Brooklyn L    11 WEST-MR              2:45.72    2:49.80        
                  38.75     1:20.23 (41.48)     2:10.62 (50.39)     2:49.80 (39.18)
 34 Gambino, Maria            12 Shy-Mr-MR                 NT    3:16.37        
                  44.40     1:33.67 (49.27)     2:33.20 (59.53)     3:16.37 (43.17)
 35 Deteskey, Jaclyn          12 Shy-Mr-MR                 NT    3:17.92        
                  45.88     1:37.16 (51.28)     2:33.85 (56.69)     3:17.92 (44.07)
 -- Wangmo, Yeshi             11 Twisters-MR               NT         DQ        
      Strokes out of sequence - IM
                  41.99     1:38.33 (56.34)     2:36.95 (58.62)          DQ (48.69)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    1:46.49    1:46.26        
     1) Rodriguez, Emily M 12           2) Youssef, Lara S 12             
     3) Fan, Catherine 12               4) Chong, Vanessa 11              
                  26.92       53.20 (26.28)     1:20.13 (26.93)     1:46.26 (26.13)
  2 Westchester Aquatic Club-MR  'A'                  1:51.22    1:51.01        
     1) Milio, Theresa A 12             2) Gjertsen, Emily A 12           
     3) Ramirez, Pamela 12              4) Jiang, Joy 11                  
                  27.03       55.93 (28.90)     1:24.42 (28.49)     1:51.01 (26.59)
  3 Westchester Aquatic Club-MR  'B'                  1:57.12    1:55.78        
     1) Lee, Megan C 11                 2) Lopez-Ryan, Brooklyn L 11      
     3) Gurden, Julia 11                4) Capuano, Caroline R 12         
                  29.04       58.17 (29.13)     1:27.47 (29.30)     1:55.78 (28.31)
  4 Westchester Aquatic Club-MR  'C'                  1:59.38    1:56.47        
     1) Scala, Elizabeth M 11           2) Lippolis, Isabella C 11        
     3) Wang, Abigail J 12              4) Camperlengo, Gillian R 11      
                  29.70       58.51 (28.81)     1:28.87 (30.36)     1:56.47 (27.60)
  5 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'                    1:54.36    1:56.58        
     1) Chan, Mandy 12                  2) Lim, Jessica G 12              
     3) Egan, Orla M 11                 4) Lovasz, Isabella H 12          
                  28.81       57.51 (28.70)     1:28.27 (30.76)     1:56.58 (28.31)
  6 Harbor Seals-MR  'A'                              1:57.31    1:57.06        
     1) Langaman, Jolina M 12           2) Soltanova, Stephanie 12        
     3) Langaman, Jenna T 11            4) Muszynski, Amanda 12           
                  29.04       59.63 (30.59)     1:29.84 (30.21)     1:57.06 (27.22)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Westchester Aquatic Club-MR  'A'                  2:01.32    2:00.52        
     1) Jiang, Joy 11                   2) Milio, Theresa A 12            
     3) Capuano, Caroline R 12          4) Camperlengo, Gillian R 11      
                  29.93     1:02.40 (32.47)     1:32.21 (29.81)     2:00.52 (28.31)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'                    2:06.85    2:08.18        
     1) Lovasz, Isabella H 12           2) Lim, Jessica G 12              
     3) Chan, Mandy 12                  4) Sandoval, Candela 11           
                  34.33     1:09.88 (35.55)     1:38.83 (28.95)     2:08.18 (29.35)
  3 Hurricanes-MR  'A'                                     NT    2:09.78        
     1) Munday, Jessica L 12            2) Springer, Fawziyyah 11         
     3)                                 4) Wilen, Gianna 11               
                  29.84     1:08.35 (38.51)     1:39.43 (31.08)     2:09.78 (30.35)
  4 Westchester Aquatic Club-MR  'B'                  2:10.94    2:12.58        
     1) Lopez-Ryan, Brooklyn L 11       2) Lee, Megan C 11                
     3) Lippolis, Isabella C 11         4) Gjertsen, Emily A 12           
                  34.71     1:11.50 (36.79)     1:43.82 (32.32)     2:12.58 (28.76)
  5 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'B'              2:33.37    2:12.67        
     1) Pfortmiller, Alana 12           2) LePique, Maya F 11             
     3) Martinez, Xitlali E 12          4) Portoviejo, Neyda X 12         
                  32.61     1:11.62 (39.01)     1:41.90 (30.28)     2:12.67 (30.77)
  6 Westchester Aquatic Club-MR  'C'                  2:16.97    2:13.41        
     1) Wang, Abigail J 12              2) Scala, Elizabeth M 11          
     3) Ramirez, Pamela 12              4) Coughlin, Caroline E 11        
                  34.86     1:12.82 (37.96)     1:43.77 (30.95)     2:13.41 (29.64)
  7 Harbor Seals-MR  'A'                              2:11.59    2:15.37        
     1) Langaman, Jenna T 11            2) Wong, Joyce H 11               
     3) Langaman, Jolina M 12           4) Hon, Fion 11                   
                  34.59     1:14.21 (39.62)     1:44.14 (29.93)     2:15.37 (31.23)
 -- LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    1:57.74         DQ        
      Early take-off swimmer #3
     1) Chong, Vanessa 11               2) Fan, Catherine 12              
     3) Rodriguez, Emily M 12           4) Youssef, Lara S 12             
                  28.64     1:02.92 (34.28)     1:30.14 (27.22)          DQ (25.98)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Chamberlin, Zoe T         14 WEST-MR                   NT    1:15.90        
                  36.14     1:15.90 (39.76)                                        
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Kate C          13 WEST-MR              1:57.32    1:54.37        
                  26.61       55.52 (28.91)     1:25.15 (29.63)     1:54.37 (29.22)
  2 Bouzarouata, Jasmin C     14 Twisters-MR          2:01.31    2:03.22        
                  28.55       59.99 (31.44)     1:31.75 (31.76)     2:03.22 (31.47)
  3 Falcao, Nicole            15 Twisters-MR          2:00.72    2:04.73        
                  28.40     1:00.21 (31.81)     1:32.54 (32.33)     2:04.73 (32.19)
  4 Montgomery, Bridget       13 WEST-MR                   NT    2:07.87        
                  29.72     1:02.39 (32.67)     1:35.84 (33.45)     2:07.87 (32.03)
  5 Tillman, Victoria M       13 WEST-MR              2:03.91    2:10.27        
                  30.05     1:03.12 (33.07)     1:36.86 (33.74)     2:10.27 (33.41)
  6 Vumbacco, Sabrina S       13 WEST-MR                   NT    2:11.88        
  7 Bischof, Lucy M           13 WEST-MR              2:13.76    2:13.00        
                  30.89     1:04.50 (33.61)     1:38.64 (34.14)     2:13.00 (34.36)
  8 Rivera, Hannah            13 Twisters-MR          2:09.29    2:14.64        
                  30.26     1:04.19 (33.93)     1:39.82 (35.63)     2:14.64 (34.82)
  9 Scala, Maggie A           13 WEST-MR              2:11.41    2:14.88        
                  30.21     1:03.62 (33.41)     1:39.67 (36.05)     2:14.88 (35.21)
 10 Townsend, Dayna p         13 Twisters-MR          2:08.44    2:14.91        
                  29.31     1:02.42 (33.11)     1:38.53 (36.11)     2:14.91 (36.38)
 11 Gonciarz, Zuzanna L       14 Twisters-MR          2:13.94    2:18.57        
                  32.50     1:07.82 (35.32)     1:44.06 (36.24)     2:18.57 (34.51)
 12 Martinovic, Nadja         14 Twisters-MR          2:19.11    2:19.32        
                  32.88     1:08.01 (35.13)     1:44.51 (36.50)     2:19.32 (34.81)
 13 Grygorczuk, Julia         13 Twisters-MR          2:19.91    2:26.42        
                  33.40     1:09.92 (36.52)     1:47.96 (38.04)     2:26.42 (38.46)
 14 Hyndman, Kailah           11 UNHES-MR             2:28.12    2:26.87        
                  33.88     1:11.61 (37.73)     1:50.70 (39.09)     2:26.87 (36.17)
 15 LU, Helen                 14 Twisters-MR          2:34.05    2:28.02        
                  33.32     1:10.56 (37.24)     1:50.19 (39.63)     2:28.02 (37.83)
 
Girls 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Donabie, Alana R          16 PATS-MR                   NT    5:53.73        
                  29.45     1:02.23 (32.78)     1:37.29 (35.06)     2:13.24 (35.95)
        2:49.51 (36.27)     3:25.54 (36.03)     4:02.22 (36.68)     4:39.34 (37.12)
        5:16.79 (37.45)     5:53.73 (36.94)     6:30.37 (36.64)     7:08.12 (37.75)
        7:45.58 (37.46)     8:22.53 (36.95)     9:00.50 (37.97)     9:37.61 (37.11)
       10:14.91 (37.30)    10:51.99 (37.08)    11:28.84 (36.85)         5:53.73 ( )
  2 Lopez, Ariana M           13 PATS-MR                   NT    6:10.63        
                  32.24     1:08.14 (35.90)     1:45.70 (37.56)     2:23.35 (37.65)
        3:01.28 (37.93)     3:38.60 (37.32)     4:17.12 (38.52)     4:55.51 (38.39)
        5:33.68 (38.17)     6:10.63 (36.95)     6:52.11 (41.48)     7:32.33 (40.22)
        8:11.66 (39.33)     8:50.91 (39.25)     9:29.04 (38.13)    10:07.88 (38.84)
       10:47.20 (39.32)    11:25.74 (38.54)    12:03.24 (37.50)         6:10.63 ( )
  3 Lopez, Isabella S         11 PATS-MR                   NT    6:35.52        
                  34.09     1:13.56 (39.47)     1:54.11 (40.55)     2:35.31 (41.20)
        3:15.74 (40.43)     3:55.86 (40.12)     4:35.86 (40.00)     5:15.29 (39.43)
        5:55.54 (40.25)     6:35.52 (39.98)     7:16.72 (41.20)     7:58.38 (41.66)
        8:39.08 (40.70)     9:20.54 (41.46)    10:02.91 (42.37)    10:44.84 (41.93)
       11:25.78 (40.94)    12:06.67 (40.89)    12:48.81 (42.14)         6:35.52 ( )
 
Girls 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vumbacco, Sabrina S       13 WEST-MR             11:25.55   11:09.21        
                  29.83     1:02.80 (32.97)     1:36.92 (34.12)     2:11.18 (34.26)
        2:44.97 (33.79)     3:18.54 (33.57)     3:52.39 (33.85)     4:26.30 (33.91)
        4:59.93 (33.63)     5:34.11 (34.18)     6:08.21 (34.10)     6:42.01 (33.80)
        7:15.36 (33.35)     7:49.26 (33.90)     8:23.36 (34.10)     8:57.31 (33.95)
        9:30.26 (32.95)    10:04.00 (33.74)    10:37.48 (33.48)    11:09.21 (31.73)
  2 Bay, Alexandria M         16 Twisters-MR         11:25.72   11:27.52        
                  32.09     1:05.64 (33.55)     1:40.30 (34.66)     2:14.53 (34.23)
        2:48.59 (34.06)     3:23.01 (34.42)     3:58.21 (35.20)     4:32.83 (34.62)
        5:07.76 (34.93)     5:42.91 (35.15)     6:18.37 (35.46)     6:52.96 (34.59)
        7:26.92 (33.96)     8:01.06 (34.14)     8:35.89 (34.83)     9:10.13 (34.24)
        9:44.48 (34.35)    10:19.26 (34.78)    10:53.51 (34.25)    11:27.52 (34.01)
  3 Jiang, Joy                11 WEST-MR             11:20.55   11:30.57        
                  31.90     1:05.92 (34.02)     1:40.64 (34.72)     2:15.27 (34.63)
        2:49.74 (34.47)     3:23.97 (34.23)     3:58.72 (34.75)     4:33.69 (34.97)
        5:08.51 (34.82)     5:43.33 (34.82)     6:18.74 (35.41)     6:54.09 (35.35)
        7:28.97 (34.88)     8:03.44 (34.47)     8:37.98 (34.54)     9:12.77 (34.79)
        9:47.82 (35.05)    10:22.91 (35.09)    10:57.86 (34.95)    11:30.57 (32.71)
  4 Tillman, Victoria M       13 WEST-MR                   NT   11:39.17        
                  31.32     1:06.03 (34.71)     1:41.43 (35.40)     2:16.73 (35.30)
        2:51.76 (35.03)     3:27.09 (35.33)     4:02.11 (35.02)     4:37.82 (35.71)
        5:13.17 (35.35)     5:48.26 (35.09)     6:23.26 (35.00)     6:58.99 (35.73)
        7:34.20 (35.21)     8:09.44 (35.24)     8:44.13 (34.69)     9:19.27 (35.14)
        9:54.68 (35.41)    10:30.33 (35.65)    11:05.01 (34.68)    11:39.17 (34.16)
  5 Gjertsen, Emily A         12 WEST-MR                   NT   11:44.28        
                  32.63     1:07.84 (35.21)     1:43.12 (35.28)     2:18.97 (35.85)
        2:54.40 (35.43)     3:30.38 (35.98)     4:06.16 (35.78)     4:41.88 (35.72)
        5:17.66 (35.78)     5:53.95 (36.29)     6:29.64 (35.69)     7:05.45 (35.81)
        7:41.32 (35.87)     8:17.13 (35.81)     8:52.82 (35.69)     9:27.44 (34.62)
       10:02.46 (35.02)    10:37.37 (34.91)    11:11.69 (34.32)    11:44.28 (32.59)
  6 Montgomery, Bridget       13 WEST-MR             11:14.96   11:45.34        
                  30.64     1:03.78 (33.14)     1:37.50 (33.72)     2:11.49 (33.99)
        2:45.42 (33.93)     3:19.34 (33.92)     3:53.51 (34.17)     4:27.83 (34.32)
        5:02.22 (34.39)     5:37.10 (34.88)     6:12.30 (35.20)     6:48.14 (35.84)
        7:25.31 (37.17)     8:00.23 (34.92)     8:36.62 (36.39)     9:15.53 (38.91)
        9:55.13 (39.60)    10:33.38 (38.25)    11:10.23 (36.85)    11:45.34 (35.11)
  7 Lee, Megan C              11 WEST-MR             11:55.44   11:53.36        
                  31.84     1:06.58 (34.74)     1:42.31 (35.73)     2:17.71 (35.40)
        2:53.81 (36.10)     3:29.66 (35.85)     4:05.51 (35.85)     4:41.71 (36.20)
        5:17.50 (35.79)     5:53.50 (36.00)     6:29.42 (35.92)     7:05.79 (36.37)
        7:42.00 (36.21)     8:18.08 (36.08)     8:54.24 (36.16)     9:30.24 (36.00)
       10:06.18 (35.94)    10:42.71 (36.53)    11:18.58 (35.87)    11:53.36 (34.78)
  8 Rohan, Julia R            15 WEST-MR                   NT   11:53.93        
                  33.00     1:08.35 (35.35)     1:44.68 (36.33)     2:20.55 (35.87)
        2:56.77 (36.22)     3:32.88 (36.11)     4:09.34 (36.46)     4:45.42 (36.08)
        5:21.44 (36.02)     5:57.38 (35.94)     6:33.09 (35.71)     7:09.13 (36.04)
        7:45.16 (36.03)     8:20.58 (35.42)     8:56.25 (35.67)     9:31.75 (35.50)
       10:07.45 (35.70)    10:43.80 (36.35)    11:19.66 (35.86)    11:53.93 (34.27)
  9 Donabie, Alana R          16 PATS-MR             12:09.40   12:03.71        
                  29.45     1:02.23 (32.78)     1:37.29 (35.06)     2:13.24 (35.95)
        2:49.51 (36.27)     3:25.54 (36.03)     4:02.22 (36.68)     4:39.34 (37.12)
        5:16.79 (37.45)     5:53.73 (36.94)     6:30.37 (36.64)     7:08.12 (37.75)
        7:45.58 (37.46)     8:22.53 (36.95)     9:00.50 (37.97)     9:37.61 (37.11)
       10:14.91 (37.30)    10:51.99 (37.08)    11:28.84 (36.85)    12:03.71 (34.87)
 10 Lopez, Ariana M           13 PATS-MR             13:15.70   12:40.32        
                  32.24     1:08.14 (35.90)     1:45.70 (37.56)     2:23.35 (37.65)
        3:01.28 (37.93)     3:38.60 (37.32)     4:17.12 (38.52)     4:55.51 (38.39)
        5:33.68 (38.17)     6:10.63 (36.95)     6:52.11 (41.48)     7:32.33 (40.22)
        8:11.66 (39.33)     8:50.91 (39.25)     9:29.04 (38.13)    10:07.88 (38.84)
       10:47.20 (39.32)    11:25.74 (38.54)    12:03.24 (37.50)    12:40.32 (37.08)
 11 Townsend, Dayna p         13 Twisters-MR         12:58.92   12:42.07        
                  32.83     1:09.21 (36.38)     1:47.25 (38.04)     2:25.16 (37.91)
        3:03.37 (38.21)     3:42.21 (38.84)     4:21.12 (38.91)     5:00.07 (38.95)
        5:38.85 (38.78)     6:17.92 (39.07)     6:55.90 (37.98)     7:34.51 (38.61)
        8:13.07 (38.56)     8:51.71 (38.64)     9:29.64 (37.93)    10:08.50 (38.86)
       10:47.44 (38.94)    11:26.23 (38.79)    12:05.21 (38.98)    12:42.07 (36.86)
 12 Lopez, Isabella S         11 PATS-MR                   NT   13:27.60        
                  34.09     1:13.56 (39.47)     1:54.11 (40.55)     2:35.31 (41.20)
        3:15.74 (40.43)     3:55.86 (40.12)     4:35.86 (40.00)     5:15.29 (39.43)
        5:55.54 (40.25)     6:35.52 (39.98)     7:16.72 (41.20)     7:58.38 (41.66)
        8:39.08 (40.70)     9:20.54 (41.46)    10:02.91 (42.37)    10:44.84 (41.93)
       11:25.78 (40.94)    12:06.67 (40.89)    12:48.81 (42.14)    13:27.60 (38.79)
 13 Grygorczuk, Julia         13 Twisters-MR               NT   13:43.52        
                  34.81     1:13.22 (38.41)     1:52.91 (39.69)     2:32.64 (39.73)
        3:13.16 (40.52)     3:54.61 (41.45)     4:35.55 (40.94)     5:17.05 (41.50)
        5:59.44 (42.39)     6:41.21 (41.77)     7:23.20 (41.99)     8:05.66 (42.46)
        8:48.61 (42.95)     9:31.12 (42.51)    10:14.49 (43.37)    10:56.93 (42.44)
       11:39.53 (42.60)    12:21.99 (42.46)    13:03.82 (41.83)    13:43.52 (39.70)
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bouzarouata, Jasmin C     14 Twisters-MR          1:01.53    1:02.45        
                  30.38     1:02.45 (32.07)                                        
  2 Vumbacco, Sabrina S       13 WEST-MR              1:04.17    1:04.39        
                  31.60     1:04.39 (32.79)                                        
  3 Paolicelli, Kendall E     15 Twisters-MR          1:02.03    1:05.96        
                  32.55     1:05.96 (33.41)                                        
  4 Scala, Maggie A           13 WEST-MR              1:06.37    1:07.54        
                  33.39     1:07.54 (34.15)                                        
  5 Bianco, Sara E            17 HS-MR                1:05.05    1:07.94        
                  32.76     1:07.94 (35.18)                                        
  6 Bischof, Lucy M           13 WEST-MR              1:09.95    1:08.02        
                  34.09     1:08.02 (33.93)                                        
  7 Salcedo, Bianca M         14 Unhes-Mr-MR          1:08.23    1:08.52        
                  33.25     1:08.52 (35.27)                                        
  8 Starzyk, Suzanne          13 Twisters-MR          1:05.73    1:08.59        
                  34.01     1:08.59 (34.58)                                        
  9 Rohan, Julia R            15 WEST-MR              1:09.06    1:09.47        
                  34.41     1:09.47 (35.06)                                        
 10 Montgomery, Bridget       13 WEST-MR              1:11.80    1:10.33        
                  34.95     1:10.33 (35.38)                                        
 11 Townsend, Dayna p         13 Twisters-MR          1:08.81    1:10.39        
                  34.40     1:10.39 (35.99)                                        
 12 Starzyk, Stephany         15 Twisters-MR          1:06.35    1:10.51        
                  34.34     1:10.51 (36.17)                                        
 13 Thomas, Raina W           13 PATS-MR              1:09.67    1:10.58        
                  34.09     1:10.58 (36.49)                                        
 14 Lin, Iris Q               14 Twisters-MR          1:05.74    1:11.13        
                  33.62     1:11.13 (37.51)                                        
 15 Lavery, Maeve E           14 APEX-MR              1:09.32    1:11.49        
                  34.84     1:11.49 (36.65)                                        
 16 Rivera, Hannah            13 Twisters-MR          1:10.21    1:11.87        
                  35.14     1:11.87 (36.73)                                        
 17 Grygorczuk, Julia         13 Twisters-MR          1:14.13    1:13.41        
                  36.41     1:13.41 (37.00)                                        
 18 Neuman, Samantha E        13 WEST-MR              1:14.91    1:13.60        
                  36.45     1:13.60 (37.15)                                        
 19 O'Meara, Lauren E         14 WEST-MR                   NT    1:14.48        
                  35.78     1:14.48 (38.70)                                        
 20 Hafez, Liela A            16 HS-MR                1:12.36    1:14.50        
                  36.18     1:14.50 (38.32)                                        
 21 Hon, Gi Gi                15 HS-MR                1:10.09    1:14.78        
                  36.84     1:14.78 (37.94)                                        
 22 Chamberlin, Zoe T         14 WEST-MR              1:18.49    1:14.82        
 23 Brydon, Maia              13 RedTails-MR          1:20.17    1:14.99        
                  37.07     1:14.99 (37.92)                                        
 24 Cole, Mikaela G           16 APEX-MR              1:15.00    1:15.13        
                  36.53     1:15.13 (38.60)                                        
 25 Keane, Nicole E           17 WEST-MR              1:11.45    1:16.06        
                  37.74     1:16.06 (38.32)                                        
 26 Ambrosio, Wendy J         17 RedTails-MR          1:11.31    1:16.63        
                  36.41     1:16.63 (40.22)                                        
 27 Martinovic, Nadja         14 Twisters-MR          1:15.95    1:18.67        
                  38.55     1:18.67 (40.12)                                        
 28 Wong, Samantha H          15 HS-MR                1:14.98    1:19.16        
                  38.67     1:19.16 (40.49)                                        
 29 Perez, Clara A            15 RedTails-MR          1:20.06    1:19.31        
                  39.19     1:19.31 (40.12)                                        
 30 Hill, Eleanor J           15 RedTails-MR          1:16.94    1:19.78        
                  39.04     1:19.78 (40.74)                                        
 31 Stevens, Riley E          16 WEST-MR              1:42.06    1:21.78        
                  39.42     1:21.78 (42.36)                                        
 32 Murillo, Lindsay J        14 APEX-MR              1:21.23    1:21.99        
 33 Leonard, Caitlin M        16 APEX-MR              1:23.93    1:25.05        
                  41.65     1:25.05 (43.40)                                        
 34 Blake, Mauricia J         13 APEX-MR              1:33.92    1:27.22        
 35 Price, Jordin C           14 RedTails-MR          1:33.74    1:27.72        
                  41.76     1:27.72 (45.96)                                        
 36 Pardo, Shamira L          14 APEX-MR              1:25.96    1:28.05        
                  42.88     1:28.05 (45.17)                                        
 37 DelValle, Bianca C        13 RedTails-MR          1:25.09    1:28.26        
                  42.47     1:28.26 (45.79)                                        
 38 Krzystyniak, Joanna       13 Twisters-MR               NT    1:34.66        
 -- Rodriguez, Sophia M       14 RedTails-MR          1:35.38         DQ        
      Non-continuous turning action
                  44.78          DQ (47.00)                                        
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Kate C          13 WEST-MR              2:10.87    2:07.15        
                  29.60     1:01.97 (32.37)     1:35.24 (33.27)     2:07.15 (31.91)
  2 Guglielmi, Gabriella      15 WEST-MR              2:26.90    2:22.09        
                  34.22     1:09.97 (35.75)     1:45.97 (36.00)     2:22.09 (36.12)
  3 Bay, Alexandria M         16 Twisters-MR          2:24.44    2:29.52        
                  35.52     1:13.47 (37.95)     1:51.54 (38.07)     2:29.52 (37.98)
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vumbacco, Sabrina S       13 WEST-MR              1:09.33    1:10.94        
                  33.87     1:10.94 (37.07)                                        
  2 Starzyk, Suzanne          13 Twisters-MR          1:11.72    1:11.52        
                  33.85     1:11.52 (37.67)                                        
  3 Paolicelli, Kendall E     15 Twisters-MR          1:08.85    1:11.84        
                  34.37     1:11.84 (37.47)                                        
  4 Neuman, Samantha E        13 WEST-MR              1:15.84    1:14.50        
                  35.30     1:14.50 (39.20)                                        
  5 Rohan, Julia R            15 WEST-MR              1:16.31    1:15.35        
                  36.24     1:15.35 (39.11)                                        
  6 Scala, Maggie A           13 WEST-MR              1:15.34    1:15.69        
                  35.71     1:15.69 (39.98)                                        
  7 Bouzarouata, Jasmin C     14 Twisters-MR          1:13.33    1:16.68        
                  36.69     1:16.68 (39.99)                                        
  8 Chamberlin, Zoe T         14 WEST-MR              1:16.44    1:16.99        
                  37.89     1:16.99 (39.10)                                        
  9 Townsend, Dayna p         13 Twisters-MR          1:17.26    1:17.99        
                  36.37     1:17.99 (41.62)                                        
 10 Lin, Iris Q               14 Twisters-MR          1:16.04    1:18.53        
                  36.97     1:18.53 (41.56)                                        
 11 Montgomery, Bridget       13 WEST-MR              1:19.14    1:18.56        
                  37.45     1:18.56 (41.11)                                        
 12 Keane, Nicole E           17 WEST-MR              1:17.35    1:18.98        
                  38.24     1:18.98 (40.74)                                        
 13 Salcedo, Bianca M         14 Unhes-Mr-MR          1:18.00    1:19.05        
                  37.61     1:19.05 (41.44)                                        
 14 Guglielmi, Gabriella      15 WEST-MR              1:21.89    1:19.14        
                  37.87     1:19.14 (41.27)                                        
 15 Starzyk, Stephany         15 Twisters-MR          1:16.31    1:20.89        
                  37.25     1:20.89 (43.64)                                        
 16 Hafez, Liela A            16 HS-MR                1:21.86    1:21.17        
                  38.87     1:21.17 (42.30)                                        
 17 Bianco, Sara E            17 HS-MR                1:17.57    1:21.99        
                  37.87     1:21.99 (44.12)                                        
 18 Hon, Gi Gi                15 HS-MR                1:18.41    1:22.26        
                  38.90     1:22.26 (43.36)                                        
 19 Rivera, Hannah            13 Twisters-MR          1:23.16    1:23.05        
                  39.73     1:23.05 (43.32)                                        
 20 Lavery, Maeve E           14 APEX-MR              1:24.47    1:23.87        
                  40.48     1:23.87 (43.39)                                        
 21 Stevens, Riley E          16 WEST-MR              1:25.71    1:23.93        
                  39.86     1:23.93 (44.07)                                        
 22 Bischof, Lucy M           13 WEST-MR              1:26.54    1:24.19        
                  40.02     1:24.19 (44.17)                                        
 23 Soltanova, Stephanie      12 HS-MR                1:41.07    1:24.92        
                  40.06     1:24.92 (44.86)                                        
 24 Hill, Eleanor J           15 RedTails-MR          1:25.03    1:25.24        
                  40.64     1:25.24 (44.60)                                        
 25 Martinovic, Nadja         14 Twisters-MR          1:24.89    1:26.36        
                  41.45     1:26.36 (44.91)                                        
 26 Brydon, Maia              13 RedTails-MR          1:26.80    1:26.42        
                  41.18     1:26.42 (45.24)                                        
 27 Leonard, Caitlin M        16 APEX-MR              1:27.29    1:27.25        
                  40.86     1:27.25 (46.39)                                        
 28 Wong, Samantha H          15 HS-MR                1:24.01    1:29.52        
                  42.14     1:29.52 (47.38)                                        
 29 Murillo, Lindsay J        14 APEX-MR              1:30.68    1:29.67        
                  42.60     1:29.67 (47.07)                                        
 30 Perez, Clara A            15 RedTails-MR          1:33.15    1:31.12        
                  43.96     1:31.12 (47.16)                                        
 31 Grygorczuk, Julia         13 Twisters-MR          1:29.83    1:31.19        
                  42.32     1:31.19 (48.87)                                        
 32 Price, Jordin C           14 RedTails-MR          1:33.97    1:31.68        
                  43.18     1:31.68 (48.50)                                        
 33 Portoviejo, Salma O       16 RedTails-MR          1:32.90    1:33.82        
                  45.11     1:33.82 (48.71)                                        
 34 O'Meara, Lauren E         14 WEST-MR                   NT    1:33.83        
                  43.53     1:33.83 (50.30)                                        
 35 Krzystyniak, Joanna       13 Twisters-MR               NT    1:35.80        
                  45.12     1:35.80 (50.68)                                        
 36 DelValle, Bianca C        13 RedTails-MR          1:30.09    1:42.12        
                  47.08     1:42.12 (55.04)                                        
 37 Blake, Mauricia J         13 APEX-MR              1:54.40    1:45.76        
                  48.41     1:45.76 (57.35)                                        
 38 Rodriguez, Sophia M       14 RedTails-MR          1:54.01    1:47.90        
                  49.50     1:47.90 (58.40)                                        
 39 Pardo, Shamira L          14 APEX-MR              1:49.32    1:48.49        
                  51.27     1:48.49 (57.22)                                        
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Milio, Theresa A          12 WEST-MR              2:29.56    2:34.12        
                  35.43     1:14.79 (39.36)     1:54.75 (39.96)     2:34.12 (39.37)
  2 Paolicelli, Kendall E     15 Twisters-MR          2:29.18    2:34.37        
                  35.79     1:14.86 (39.07)     1:54.46 (39.60)     2:34.37 (39.91)
  3 Bay, Alexandria M         16 Twisters-MR          2:50.73    2:56.16        
                  40.74     1:25.02 (44.28)     2:10.58 (45.56)     2:56.16 (45.58)
  4 Lopez, Ariana M           13 PATS-MR              3:06.18    3:10.19        
                  41.41     1:29.44 (48.03)     2:19.56 (50.12)     3:10.19 (50.63)
 -- Krzystyniak, Joanna       13 Twisters-MR               NT         DQ        
      One hand touch
                  45.81     1:39.78 (53.97)     2:37.42 (57.64)          DQ (54.64)
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Kate C          13 WEST-MR                57.08      58.76        
                  27.26       58.76 (31.50)                                        
  2 Vumbacco, Sabrina S       13 WEST-MR              1:02.15    1:03.18        
                  28.98     1:03.18 (34.20)                                        
  3 Bouzarouata, Jasmin C     14 Twisters-MR          1:02.02    1:05.53        
                  30.50     1:05.53 (35.03)                                        
  4 Guglielmi, Gabriella      15 WEST-MR              1:05.71    1:05.91        
                  30.39     1:05.91 (35.52)                                        
  5 Montgomery, Bridget       13 WEST-MR              1:06.09    1:06.17        
                  31.02     1:06.17 (35.15)                                        
  6 Scala, Maggie A           13 WEST-MR              1:05.33    1:06.26        
                  31.56     1:06.26 (34.70)                                        
  7 Bischof, Lucy M           13 WEST-MR              1:08.15    1:06.33        
                  31.48     1:06.33 (34.85)                                        
  8 Hon, Gi Gi                15 HS-MR                1:03.92    1:07.79        
                  31.60     1:07.79 (36.19)                                        
  9 Salcedo, Bianca M         14 Unhes-Mr-MR          1:06.62    1:08.54        
                  32.04     1:08.54 (36.50)                                        
 10 Hafez, Liela A            16 HS-MR                1:04.84    1:09.11        
                  32.34     1:09.11 (36.77)                                        
 11 Ambrosio, Wendy J         17 RedTails-MR          1:13.11    1:09.39        
                  32.10     1:09.39 (37.29)                                        
 12 Neuman, Samantha E        13 WEST-MR              1:09.32    1:09.60        
                  32.21     1:09.60 (37.39)                                        
 13 Starzyk, Suzanne          13 Twisters-MR          1:10.64    1:11.23        
                  33.01     1:11.23 (38.22)                                        
 14 Starzyk, Stephany         15 Twisters-MR          1:08.42    1:11.68        
                  32.70     1:11.68 (38.98)                                        
 15 Perez, Clara A            15 RedTails-MR          1:12.12    1:11.85        
                  33.67     1:11.85 (38.18)                                        
 16 Rivera, Hannah            13 Twisters-MR          1:11.22    1:11.95        
                  33.43     1:11.95 (38.52)                                        
 17 Bianco, Sara E            17 HS-MR                1:08.42    1:13.26        
                  33.63     1:13.26 (39.63)                                        
 18 Cole, Mikaela G           16 APEX-MR              1:12.99    1:14.12        
                  32.87     1:14.12 (41.25)                                        
 19 Lavery, Maeve E           14 APEX-MR              1:14.19    1:15.43        
                  34.45     1:15.43 (40.98)                                        
 20 Grygorczuk, Julia         13 Twisters-MR          1:17.59    1:16.27        
                  34.68     1:16.27 (41.59)                                        
 21 Martinovic, Nadja         14 Twisters-MR          1:17.66    1:16.39        
                  35.41     1:16.39 (40.98)                                        
 22 Chamberlin, Zoe T         14 WEST-MR              1:18.73    1:16.43        
                  35.21     1:16.43 (41.22)                                        
 23 Townsend, Dayna p         13 Twisters-MR          1:17.16    1:16.68        
                  33.71     1:16.68 (42.97)                                        
 24 Wong, Samantha H          15 HS-MR                1:17.47    1:22.99        
                  36.65     1:22.99 (46.34)                                        
 25 O'Meara, Lauren E         14 WEST-MR                   NT    1:24.04        
                  35.50     1:24.04 (48.54)                                        
 26 Portoviejo, Salma O       16 RedTails-MR          1:21.23    1:25.89        
                  39.23     1:25.89 (46.66)                                        
 27 Brydon, Maia              13 RedTails-MR          1:25.94    1:27.06        
                  37.57     1:27.06 (49.49)                                        
 28 Pardo, Shamira L          14 APEX-MR              1:34.36    1:28.71        
                  40.60     1:28.71 (48.11)                                        
 29 Leonard, Caitlin M        16 APEX-MR              1:25.65    1:29.84        
                  39.59     1:29.84 (50.25)                                        
 30 Murillo, Lindsay J        14 APEX-MR              1:26.33    1:31.21        
                  40.29     1:31.21 (50.92)                                        
 31 DelValle, Bianca C        13 RedTails-MR          1:25.09    1:32.69        
                  40.36     1:32.69 (52.33)                                        
 32 Blake, Mauricia J         13 APEX-MR              1:35.45    1:36.25        
                  41.54     1:36.25 (54.71)                                        
 33 Hill, Eleanor J           15 RedTails-MR          1:31.85    1:36.78        
                  42.49     1:36.78 (54.29)                                        
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bay, Alexandria M         16 Twisters-MR          2:14.08    2:17.62        
                  30.26     1:04.80 (34.54)     1:40.92 (36.12)     2:17.62 (36.70)
  2 Donabie, Alana R          16 PATS-MR              2:32.84    2:38.89        
                  30.45     1:09.67 (39.22)     1:53.91 (44.24)     2:38.89 (44.98)
  3 Lopez, Ariana M           13 PATS-MR              2:42.66    2:42.78        
                  34.64     1:15.85 (41.21)     1:59.51 (43.66)     2:42.78 (43.27)
  4 Lin, Iris Q               14 Twisters-MR          2:42.86    2:44.49        
                  35.49     1:18.82 (43.33)     2:02.71 (43.89)     2:44.49 (41.78)
  5 Thomas, Raina W           13 PATS-MR              2:40.07    2:44.66        
                  33.26     1:14.08 (40.82)     1:58.77 (44.69)     2:44.66 (45.89)
  6 Lopez, Isabella S         11 PATS-MR                   NT    3:01.57        
                  38.10     1:24.91 (46.81)     2:14.87 (49.96)     3:01.57 (46.70)
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vumbacco, Sabrina S       13 WEST-MR              2:13.51    2:16.47        
                  29.25     1:04.09 (34.84)     1:44.77 (40.68)     2:16.47 (31.70)
  2 Bouzarouata, Jasmin C     14 Twisters-MR          2:16.03    2:17.65        
                  30.61     1:04.35 (33.74)     1:46.21 (41.86)     2:17.65 (31.44)
  3 Falcao, Nicole            15 Twisters-MR          2:18.99    2:21.30        
                  29.99     1:06.24 (36.25)     1:49.58 (43.34)     2:21.30 (31.72)
  4 Tillman, Victoria M       13 WEST-MR              2:19.28    2:22.47        
                  30.93     1:07.58 (36.65)     1:49.66 (42.08)     2:22.47 (32.81)
  5 Scala, Maggie A           13 WEST-MR              2:22.09    2:23.83        
                  31.31     1:08.58 (37.27)     1:50.77 (42.19)     2:23.83 (33.06)
  6 Rohan, Julia R            15 WEST-MR              2:25.55    2:24.96        
                  32.04     1:09.52 (37.48)     1:51.14 (41.62)     2:24.96 (33.82)
  7 Bay, Alexandria M         16 Twisters-MR          2:22.72    2:25.79        
                  30.92     1:08.55 (37.63)     1:52.97 (44.42)     2:25.79 (32.82)
  8 Montgomery, Bridget       13 WEST-MR              2:23.21    2:27.66        
                  31.82     1:10.34 (38.52)     1:54.26 (43.92)     2:27.66 (33.40)
  9 Rivera, Hannah            13 Twisters-MR          2:28.84    2:29.91        
                  32.01     1:09.08 (37.07)     1:54.88 (45.80)     2:29.91 (35.03)
 10 Bischof, Lucy M           13 WEST-MR              2:33.33    2:31.56        
                  31.02     1:09.85 (38.83)     1:57.35 (47.50)     2:31.56 (34.21)
 11 Townsend, Dayna p         13 Twisters-MR          2:30.17    2:32.59        
                  33.07     1:12.01 (38.94)     1:57.25 (45.24)     2:32.59 (35.34)
 12 Gonciarz, Zuzanna L       14 Twisters-MR          2:31.27    2:37.02        
                  35.38     1:15.88 (40.50)     2:01.17 (45.29)     2:37.02 (35.85)
 13 Martinovic, Nadja         14 Twisters-MR          2:41.36    2:39.42        
                  34.45     1:16.13 (41.68)     2:04.23 (48.10)     2:39.42 (35.19)
 14 Grygorczuk, Julia         13 Twisters-MR          2:43.81    2:43.35        
                  35.54     1:15.62 (40.08)     2:06.24 (50.62)     2:43.35 (37.11)
 15 LU, Helen                 14 Twisters-MR          2:53.21    2:48.55        
                  36.41     1:19.23 (42.82)     2:09.09 (49.86)     2:48.55 (39.46)
 
Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Westchester Aquatic Club-MR  'A'                  1:44.47    1:44.41        
     1) Scala, Maggie A 13              2) Tillman, Victoria M 13         
     3) Vumbacco, Sabrina S 13          4) Douglass, Kate C 13            
                  27.28       54.28 (27.00)     1:20.45 (26.17)     1:44.41 (23.96)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    1:44.85    1:47.98        
     1) Falcao, Nicole 15               2) Townsend, Dayna p 13           
     3) Bouzarouata, Jasmin C 14        4) Bay, Alexandria M 16           
                  26.68       53.54 (26.86)     1:19.74 (26.20)     1:47.98 (28.24)
 
Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Westchester Aquatic Club-MR  'A'                  1:57.40    1:56.39        
     1) Douglass, Kate C 13             2) Vumbacco, Sabrina S 13         
     3) Montgomery, Bridget 13          4) Scala, Maggie A 13             
                  27.33     1:00.41 (33.08)     1:30.80 (30.39)     1:56.39 (25.59)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    1:57.35    1:59.88        
     1) Bouzarouata, Jasmin C 14        2) Paolicelli, Kendall E 15       
     3) Bay, Alexandria M 16            4) Starzyk, Stephany 15           
                  28.97     1:01.90 (32.93)     1:32.32 (30.42)     1:59.88 (27.56)
  3 Westchester Aquatic Club-MR  'B'                  2:05.70    2:01.83        
     1) Guglielmi, Gabriella 15         2) Neuman, Samantha E 13          
     3) Bischof, Lucy M 13              4) Chamberlin, Zoe T 14           
                  30.88     1:05.71 (34.83)     1:34.45 (28.74)     2:01.83 (27.38)
  4 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'                    2:01.84    2:03.18        
     1) Lin, Iris Q 14                  2) Starzyk, Suzanne 13            
     3) Townsend, Dayna p 13            4) Rivera, Hannah 13              
                  31.61     1:04.75 (33.14)     1:36.36 (31.61)     2:03.18 (26.82)
  5 Harbor Seals-MR  'A'                              2:07.95    2:07.06        
     1) Hafez, Liela A 16               2) Wong, Samantha H 15            
     3) Hon, Gi Gi 15                   4) Bianco, Sara E 17              
                  33.64     1:09.74 (36.10)     1:39.06 (29.32)     2:07.06 (28.00)
  6 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'A'              2:09.21    2:13.41        
                  33.86     1:13.58 (39.72)     1:46.82 (33.24)     2:13.41 (26.59)
  7 Apex Swim Club-MR  'A'                                 NT    2:15.13        
     1) Lavery, Maeve E 14              2) Leonard, Caitlin M 16          
     3) Cole, Mikaela G 16              4) Murillo, Lindsay J 14          
                  33.78     1:13.27 (39.49)     1:44.80 (31.53)     2:15.13 (30.33)
  8 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'B'              2:22.09    2:40.95        
                  41.45     1:30.24 (48.79)     2:06.72 (36.48)     2:40.95 (34.23)
 
Boys 7 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Noah D            7 WEST-MR                   NT    1:28.13        
                  39.91     1:28.13 (48.22)                                        
  2 Lee, Kieran T              6 WEST-MR              2:39.80    1:34.76        
                  42.28     1:34.76 (52.48)                                        
  3 Chariah, Joshua S          7 Twisters-MR               NT    1:45.13        
                  51.12     1:45.13 (54.01)                                        
  4 Brown, Thomas J            7 Storm-MR             1:50.99    1:50.03        
  5 Wang, Adrian Y             6 WEST-MR                   NT    2:23.12        
  6 Fishman, Matthew           6 Storm-MR             2:09.99    2:24.84        
                1:11.65   2:24.84 (1:13.19)                                        
 
Boys 7 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peng, Thomas F             7 APEX-MR                45.88      44.77        
  2 Lee, Kieran T              6 WEST-MR                50.71      49.98        
  3 Brown, Thomas J            7 Storm-MR               52.99      52.19        
  4 Arthurs, Aidan             6 MALT-NJ              1:03.89      53.69        
  5 Chariah, Joshua S          7 Twisters-MR            54.14      54.31        
  6 Barrett, Noah D            7 WEST-MR                   NT      55.11        
  7 Thumser, Nathaniel J       6 WEST-MR                   NT    1:01.92        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Kieran T              6 WEST-MR                25.28      24.70        
  2 Peng, Thomas F             7 APEX-MR                25.48      26.01        
  3 Barrett, Noah D            7 WEST-MR                   NT      26.35        
  4 Gutin, David S             7 Shy-Mr-MR                 NT      26.85        
  5 Chariah, Joshua S          7 Twisters-MR            27.39      28.16        
  6 Brown, Thomas J            7 Storm-MR               47.74      34.65        
  7 Thumser, Nathaniel J       6 WEST-MR                42.76      41.08        
 -- Arthurs, Aidan             6 MALT-NJ                29.94         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 
Boys 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peng, Thomas F             7 APEX-MR                23.85      21.47        
  2 Lee, Kieran T              6 WEST-MR                22.41      22.22        
  3 Brown, Thomas J            7 Storm-MR               33.15      23.34        
  4 Gutin, David S             7 Shy-Mr-MR                 NT      23.98        
  5 Barrett, Noah D            7 WEST-MR                   NT      25.20        
 -- Thumser, Nathaniel J       6 WEST-MR                36.06         DQ        
      Alternating Kick
 -- Chariah, Joshua S          7 Twisters-MR               NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 7 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Kieran T              6 WEST-MR              2:11.72    1:47.51        
                  53.07     1:47.51 (54.44)                                        
  2 Barrett, Noah D            7 WEST-MR                   NT    1:47.61        
                  52.60     1:47.61 (55.01)                                        
  3 Chariah, Joshua S          7 Twisters-MR               NT    2:04.19        
                1:02.77   2:04.19 (1:01.42)                                        
  4 Brown, Thomas J            7 Storm-MR             2:10.99    2:04.37        
                1:01.93   2:04.37 (1:02.44)                                        
 -- Fishman, Matthew           6 Storm-MR             2:30.10         DQ        
      Alternating Kick - fly
                1:17.95        DQ (1:19.69)                                        
 -- Wang, Adrian Y             6 WEST-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
                1:23.10        DQ (1:34.12)                                        
 
Boys 8 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Youssef, Mohamed S         8 Twisters-MR          1:10.80    1:12.04        
                  34.25     1:12.04 (37.79)                                        
  2 Camperlengo, Andrew M      8 WEST-MR              1:34.86    1:27.96        
                  40.07     1:27.96 (47.89)                                        
  3 Pique, Yahro D             8 Twisters-MR               NT    1:28.04        
                  40.16     1:28.04 (47.88)                                        
  4 O'Connor, Rory T           8 Storm-MR             2:07.10    1:29.32        
                  41.66     1:29.32 (47.66)                                        
  5 Fishlin, Oliver H          8 Storm-MR             1:56.20    1:43.12        
                  47.41     1:43.12 (55.71)                                        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Youssef, Mohamed S         8 Twisters-MR            37.56      36.84        
  2 Diaz, Adam C               8 RedTails-MR            45.71      44.86        
  3 Camperlengo, Andrew M      8 WEST-MR                55.49      44.98        
  4 Peng, Nicholas             8 WEST-MR                46.82      47.49        
  5 O'Connor, Rory T           8 Storm-MR             1:01.50      50.74        
  6 DaSilva, David             8 WEST-MR                57.68      51.35        
  7 Thumser, Luke P            8 WEST-MR                56.03      51.54        
  8 Fishlin, Oliver H          8 Storm-MR               51.90      52.44        
  9 Ehrenfeld, Addison A       8 WEST-MR                58.87      59.62        
 -- Tatarka, Joey A            8 WEST-MR              1:01.22         DQ        
      Non-continuous turning action
 -- Pepper, Hudson M           8 HS-MR                  44.85         DQ        
      Non-continuous turning action
 -- Polese, Patrick L          8 Storm-MR               49.93         DQ        
      Not on back off wall
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Youssef, Mohamed S         8 Twisters-MR            44.18      43.02        
  2 Peng, Nicholas             8 WEST-MR                49.01      47.52        
  3 Diaz, Adam C               8 RedTails-MR            50.02      50.21        
  4 Pepper, Hudson M           8 HS-MR                  57.94      53.78        
  5 Camperlengo, Andrew M      8 WEST-MR                56.49      55.31        
  6 O'Connor, Rory T           8 Storm-MR             1:18.30      56.70        
  7 Thumser, Luke P            8 WEST-MR                59.90      56.74        
  8 Tatarka, Joey A            8 WEST-MR              1:04.65    1:06.80        
  9 DaSilva, David             8 WEST-MR                   NT    1:12.78        
 -- Polese, Patrick L          8 Storm-MR               59.99         DQ        
      Arms two strokes underwater
 -- Fishlin, Oliver H          8 Storm-MR               59.99         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Youssef, Mohamed S         8 Twisters-MR            33.90      34.64        
  2 Pepper, Hudson M           8 HS-MR                  48.20      45.49        
  3 Camperlengo, Andrew M      8 WEST-MR                   NT      47.17        
  4 DaSilva, David             8 WEST-MR              1:18.99      47.19        
  5 O'Connor, Rory T           8 Storm-MR             1:16.50      52.18        
  6 Peng, Nicholas             8 WEST-MR                46.15      53.89        
  7 Diaz, Adam C               8 RedTails-MR          1:05.09      54.76        
  8 Thumser, Luke P            8 WEST-MR                57.33      58.22        
  9 Fishlin, Oliver H          8 Storm-MR               57.50    1:00.21        
 -- Polese, Patrick L          8 Storm-MR               57.50         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Youssef, Mohamed S         8 Twisters-MR          1:21.05    1:19.71        
                  37.77     1:19.71 (41.94)                                        
  2 Peng, Nicholas             8 WEST-MR                   NT    1:37.60        
                  46.66     1:37.60 (50.94)                                        
  3 Pique, Yahro D             8 Twisters-MR               NT    1:44.24        
                  46.55     1:44.24 (57.69)                                        
  4 Camperlengo, Andrew M      8 WEST-MR              1:53.42    1:48.88        
                  51.62     1:48.88 (57.26)                                        
  5 O'Connor, Rory T           8 Storm-MR             2:20.99    1:49.14        
                  52.99     1:49.14 (56.15)                                        
 -- Fishlin, Oliver H          8 Storm-MR             2:04.84         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                  55.80        DQ (1:11.07)                                        
 
Boys 8 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Westchester Aquatic Club-MR  'A'                  2:34.95    2:38.68        
     1) Peng, Nicholas 8                2) Camperlengo, Andrew M 8        
     3) Barrett, Noah D 7               4) Jiang, Kevin 8                 
                  38.13     1:16.66 (38.53)     1:58.17 (41.51)     2:38.68 (40.51)
  2 Storm Aquatics-MR  'A'                            2:51.18    3:22.40        
                  39.65   1:49.48 (1:09.83)     2:33.31 (43.83)     3:22.40 (49.09)
 
Boys 8 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Westchester Aquatic Club-MR  'A'                  2:55.18    3:15.48        
     1) Lee, Kieran T 6                 2) Thumser, Luke P 8              
     3) Peng, Nicholas 8                4) Barrett, Noah D 7              
                  50.65     1:47.88 (57.23)     2:36.83 (48.95)     3:15.48 (38.65)
  2 Westchester Aquatic Club-MR  'B'                  3:35.40    3:28.74        
     1) Tatarka, Joey A 8               2) Camperlengo, Andrew M 8        
     3) DaSilva, David 8                4) Ehrenfeld, Addison A 8         
                1:06.44     1:59.60 (53.16)     2:41.29 (41.69)     3:28.74 (47.45)
 -- Storm Aquatics-MR  'A'                            3:40.37         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #2: Arms two strokes underwater - breast
     1) Brown, Thomas J 7               2) Fishlin, Oliver H 8            
     3) O'Connor, Rory T 8              4) Polese, Patrick L 8            
                  55.38     1:24.94 (29.56)     1:48.62 (23.68)        DQ (1:19.49)
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greenberg, Jason          10 WEST-MR                36.58      36.01        
  1 Scala, William H           9 WEST-MR                36.98      36.01        
  3 Tsukikawa, Renzo G         9 WEST-MR                   NT      37.95        
  4 Weinstein, Michael H       9 WEST-MR                40.37      38.67        
  5 Verba, Nikita             10 Unhes-Mr-MR            38.78      39.16        
  6 Riviello, Joseph C        10 WEST-MR                38.98      39.36        
  7 Greenberg, Aaron           9 WEST-MR                39.38      39.62        
  8 Khanas, Vladyslav          9 Unhes-Mr-MR            41.00      40.48        
  9 Krayets, Eric              9 Unhes-Mr-MR            44.00      40.52        
 10 Chaston, Gareth J         10 RedTails-MR            40.31      41.40        
 11 Bubrowiecki, Sebastian     9 HS-MR                  43.72      41.47        
 12 Szymczak, Eric             9 Twisters-MR            43.68      41.54        
 13 Polo, Matthew A           10 WEST-MR                44.64      44.52        
 14 Munoz- Solano, John A     10 RedTails-MR            47.91      44.66        
 15 Mina, Victor S            10 RedTails-MR            48.59      45.33        
 16 Guzman, Michael A         10 RedTails-MR            44.79      45.64        
 17 Sanchez, Ronald            9 RedTails-MR            45.02      46.31        
 18 Zehe, Felix H             10 WEST-MR                47.49      47.88        
 19 Wang, Gerald Y            10 WEST-MR                49.73      48.37        
 20 Poslednik, Antoni N        9 Twisters-MR               NT      48.82        
 21 Velazquez, Kevin          10 RedTails-MR            50.65      51.42        
 22 Leonard, Kiel J            9 APEX-MR                57.24      52.13        
 23 Pelea, Aidan              10 Twisters-MR               NT      53.54        
 -- Cabrera, Eddie L          10 Twisters-MR            44.35         DQ        
      Non-continuous turning action
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Christian            10 WEST-MR              1:08.09    1:08.58        
                  34.21     1:08.58 (34.37)                                        
  2 Chung, Hudson H            9 WEST-MR              1:13.43    1:11.54        
                  35.78     1:11.54 (35.76)                                        
  3 Lee, Aidan J               9 WEST-MR              1:12.71    1:12.18        
                  36.00     1:12.18 (36.18)                                        
  4 Egan, Kieran R             9 Twisters-MR          1:11.58    1:12.44        
                  35.57     1:12.44 (36.87)                                        
  5 Bouzarouata, Zacharia M   10 Twisters-MR          1:12.80    1:12.47        
                  36.04     1:12.47 (36.43)                                        
  6 Fleurimont, Justin        10 Unhes-Mr-MR          1:17.86    1:16.29        
                  37.91     1:16.29 (38.38)                                        
  7 Tsukikawa, Renzo G         9 WEST-MR              1:32.00    1:22.96        
                  40.75     1:22.96 (42.21)                                        
  8 Peng, Greg W               9 APEX-MR              1:23.62    1:25.34        
                  41.36     1:25.34 (43.98)                                        
  9 Wang, Andy Y               9 APEX-MR              1:45.31    1:39.01        
 10 Guzman, Michael A         10 RedTails-MR          1:42.44    1:40.70        
                  47.58     1:40.70 (53.12)                                        
 -- Khoruzhik, Denis           9 Shy-Mr-MR                 NT         DQ        
      Non-continuous turning action
                  44.26          DQ (47.71)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weinstein, Michael H       9 WEST-MR                39.29      38.74        
  2 Tsukikawa, Renzo G         9 WEST-MR                38.76      39.09        
  3 Scala, William H           9 WEST-MR                41.59      41.75        
  4 Verba, Nikita             10 Unhes-Mr-MR            43.50      42.36        
  5 Greenberg, Jason          10 WEST-MR                43.41      43.99        
  6 Zehe, Felix H             10 WEST-MR                48.73      46.67        
  7 Khoruzhik, Denis           9 Shy-Mr-MR                 NT      47.33        
  8 Riviello, Joseph C        10 WEST-MR                50.99      47.78        
  9 Greenberg, Aaron           9 WEST-MR                46.29      47.94        
 10 Khanas, Vladyslav          9 Unhes-Mr-MR            47.25      48.17        
 11 Chaston, Gareth J         10 RedTails-MR            49.60      48.41        
 12 Poslednik, Antoni N        9 Twisters-MR               NT      49.43        
 13 Bubrowiecki, Sebastian     9 HS-MR                  51.59      50.85        
 14 Wang, Gerald Y            10 WEST-MR                55.26      51.51        
 15 Pfeiffer, Tyler J         10 WEST-MR                   NT      51.92        
 16 Munoz- Solano, John A     10 RedTails-MR            55.82      52.29        
 17 Pelea, Aidan              10 Twisters-MR               NT      53.00        
 18 Polo, Matthew A           10 WEST-MR                55.22      53.18        
 19 Yi, Lucas                  9 MALT-NJ                52.31      53.38        
 20 Szymczak, Eric             9 Twisters-MR            52.63      53.94        
 21 Sanchez, Ronald            9 RedTails-MR            55.99      54.61        
 22 Cabrera, Eddie L          10 Twisters-MR            52.89      54.78        
 23 Mina, Victor S            10 RedTails-MR          1:01.92      55.49        
 24 Leonard, Kiel J            9 APEX-MR              1:12.27    1:02.91        
 -- Krayets, Eric              9 Unhes-Mr-MR            49.00         DQ        
      One hand touch
 -- Velazquez, Kevin          10 RedTails-MR          1:03.64         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Lee, Christian            10 WEST-MR                   NT      38.49        
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Christian            10 WEST-MR              1:25.80    1:21.84        
                  38.83     1:21.84 (43.01)                                        
  2 Bouzarouata, Zacharia M   10 Twisters-MR          1:26.56    1:23.37        
                  39.83     1:23.37 (43.54)                                        
  3 Lee, Aidan J               9 WEST-MR              1:25.15    1:24.11        
                  41.35     1:24.11 (42.76)                                        
  4 Egan, Kieran R             9 Twisters-MR          1:26.73    1:28.90        
                  42.12     1:28.90 (46.78)                                        
  5 Chung, Hudson H            9 WEST-MR              1:29.98    1:29.75        
                  42.76     1:29.75 (46.99)                                        
  6 Fleurimont, Justin        10 Unhes-Mr-MR          1:36.37    1:35.90        
                  44.31     1:35.90 (51.59)                                        
  7 Peng, Greg W               9 APEX-MR              1:43.71    1:37.22        
                  46.31     1:37.22 (50.91)                                        
  8 Poslednik, Antoni N        9 Twisters-MR               NT    1:47.40        
                  51.89     1:47.40 (55.51)                                        
  9 Wang, Andy Y               9 APEX-MR              1:48.14    1:51.03        
                  52.79     1:51.03 (58.24)                                        
 10 Pelea, Aidan              10 Twisters-MR               NT    1:51.07        
                  52.60     1:51.07 (58.47)                                        
 11 Yi, Lucas                  9 MALT-NJ              1:51.22    1:57.01        
                  55.71   1:57.01 (1:01.30)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scala, William H           9 WEST-MR                34.86      34.94        
  2 Tsukikawa, Renzo G         9 WEST-MR                36.01      34.99        
  3 Greenberg, Jason          10 WEST-MR                37.13      35.28        
  4 Weinstein, Michael H       9 WEST-MR                39.93      38.55        
  5 Verba, Nikita             10 Unhes-Mr-MR            40.53      39.50        
  6 Szymczak, Eric             9 Twisters-MR            41.70      39.98        
  7 Bubrowiecki, Sebastian     9 HS-MR                  40.38      40.63        
  8 Greenberg, Aaron           9 WEST-MR                40.77      41.38        
  9 Khanas, Vladyslav          9 Unhes-Mr-MR            42.38      42.24        
 10 Chaston, Gareth J         10 RedTails-MR            42.59      42.28        
 11 Peng, Greg W               9 APEX-MR                49.27      42.45        
 12 Guzman, Michael A         10 RedTails-MR            46.17      43.00        
 13 Khoruzhik, Denis           9 Shy-Mr-MR                 NT      43.54        
 14 Pfeiffer, Tyler J         10 WEST-MR                   NT      45.19        
 15 Cabrera, Eddie L          10 Twisters-MR            44.33      45.84        
 16 Sanchez, Ronald            9 RedTails-MR            47.86      46.34        
 17 Riviello, Joseph C        10 WEST-MR                43.83      47.15        
 18 Munoz- Solano, John A     10 RedTails-MR          1:09.38      52.02        
 19 Mina, Victor S            10 RedTails-MR            53.14      52.20        
 20 Velazquez, Kevin          10 RedTails-MR          1:07.17      54.25        
 21 Leonard, Kiel J            9 APEX-MR                58.75      57.68        
 -- Wang, Andy Y               9 APEX-MR                53.56         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Krayets, Eric              9 Unhes-Mr-MR            43.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Christian            10 WEST-MR              1:10.63    1:09.39        
                  34.04     1:09.39 (35.35)                                        
  2 Bouzarouata, Zacharia M   10 Twisters-MR          1:09.53    1:11.36        
                  32.88     1:11.36 (38.48)                                        
  3 Egan, Kieran R             9 Twisters-MR          1:25.23    1:16.40        
                  35.50     1:16.40 (40.90)                                        
  4 Chung, Hudson H            9 WEST-MR              1:18.44    1:16.61        
                  36.38     1:16.61 (40.23)                                        
  5 Lee, Aidan J               9 WEST-MR              1:14.18    1:17.25        
                  37.06     1:17.25 (40.19)                                        
  6 Fleurimont, Justin        10 Unhes-Mr-MR          1:18.55    1:24.78        
                  36.77     1:24.78 (48.01)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Christian            10 WEST-MR              1:10.64    1:10.76        
                  33.82     1:10.76 (36.94)                                        
  2 Bouzarouata, Zacharia M   10 Twisters-MR          1:13.73    1:13.64        
                  33.85     1:13.64 (39.79)                                        
  3 Chung, Hudson H            9 WEST-MR              1:14.91    1:14.27        
                  35.60     1:14.27 (38.67)                                        
  4 Egan, Kieran R             9 Twisters-MR          1:14.38    1:14.77        
                  35.26     1:14.77 (39.51)                                        
  5 Lee, Aidan J               9 WEST-MR              1:13.85    1:15.92        
                  36.54     1:15.92 (39.38)                                        
  6 Tsukikawa, Renzo G         9 WEST-MR              1:17.90    1:16.46        
                  36.47     1:16.46 (39.99)                                        
  7 Fleurimont, Justin        10 Unhes-Mr-MR          1:19.56    1:17.41        
                  37.31     1:17.41 (40.10)                                        
  8 Forrester, Connor C       10 WEST-MR              1:19.22    1:17.87        
                  36.42     1:17.87 (41.45)                                        
  9 Scala, William H           9 WEST-MR              1:18.03    1:19.12        
                  37.20     1:19.12 (41.92)                                        
 10 Greenberg, Jason          10 WEST-MR              1:22.30    1:20.15        
                  36.88     1:20.15 (43.27)                                        
 11 Weinstein, Michael H       9 WEST-MR              1:21.83    1:20.89        
                  39.62     1:20.89 (41.27)                                        
 12 Ma, Jared W               10 HS-MR                1:23.05    1:20.92        
                  37.79     1:20.92 (43.13)                                        
 13 Greenberg, Aaron           9 WEST-MR              1:25.88    1:26.05        
                  40.02     1:26.05 (46.03)                                        
 14 Verba, Nikita             10 Unhes-Mr-MR          1:24.48    1:26.09        
                  40.17     1:26.09 (45.92)                                        
 15 Riviello, Joseph C        10 WEST-MR              1:31.75    1:27.64        
                  41.46     1:27.64 (46.18)                                        
 16 Tirsch, Jack T            10 WEST-MR                   NT    1:27.90        
                  38.15     1:27.90 (49.75)                                        
 17 Khoruzhik, Denis           9 Shy-Mr-MR                 NT    1:28.36        
                  42.58     1:28.36 (45.78)                                        
 18 Krayets, Eric              9 Unhes-Mr-MR          1:30.00    1:28.80        
                  39.81     1:28.80 (48.99)                                        
 19 Khanas, Vladyslav          9 Unhes-Mr-MR          1:40.20    1:29.04        
                  42.65     1:29.04 (46.39)                                        
 20 Bubrowiecki, Sebastian     9 HS-MR                1:31.17    1:31.15        
                  42.82     1:31.15 (48.33)                                        
 21 Deguzman, Anthony A       10 Unhes-Mr-MR          1:45.25    1:35.78        
                  44.57     1:35.78 (51.21)                                        
 22 Pfeiffer, Tyler J         10 WEST-MR                   NT    1:36.08        
                  46.39     1:36.08 (49.69)                                        
 23 Szymczak, Eric             9 Twisters-MR               NT    1:36.25        
                  45.52     1:36.25 (50.73)                                        
 24 Milio, Franco A            9 WEST-MR              1:42.86    1:38.19        
                  46.78     1:38.19 (51.41)                                        
 -- Cabrera, Eddie L          10 Twisters-MR          1:35.67         DQ        
      Downward butterfly kick - breast
                  45.28          DQ (50.82)                                        
 -- Polo, Matthew A           10 WEST-MR              1:44.59         DQ        
      Downward butterfly kick - breast
                  49.04          DQ (56.62)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Christian            10 WEST-MR              1:03.49    1:02.64        
                  31.11     1:02.64 (31.53)                                        
  2 Egan, Kieran R             9 Twisters-MR          1:04.64    1:03.37        
                  31.02     1:03.37 (32.35)                                        
  3 Chung, Hudson H            9 WEST-MR              1:04.73    1:05.06        
                  31.76     1:05.06 (33.30)                                        
  4 Bouzarouata, Zacharia M   10 Twisters-MR          1:05.69    1:06.03        
                  31.70     1:06.03 (34.33)                                        
  5 Lee, Aidan J               9 WEST-MR              1:05.59    1:06.21        
                  32.42     1:06.21 (33.79)                                        
  6 Greenberg, Jason          10 WEST-MR              1:09.45    1:07.81        
                  32.85     1:07.81 (34.96)                                        
  7 Fleurimont, Justin        10 Unhes-Mr-MR          1:07.69    1:08.55        
                  31.25     1:08.55 (37.30)                                        
  8 Tsukikawa, Renzo G         9 WEST-MR              1:09.33    1:09.12        
                  33.10     1:09.12 (36.02)                                        
  9 Scala, William H           9 WEST-MR              1:08.18    1:10.04        
                  34.19     1:10.04 (35.85)                                        
 10 Ma, Jared W               10 HS-MR                1:13.83    1:11.44        
                  33.90     1:11.44 (37.54)                                        
 11 Riviello, Joseph C        10 WEST-MR              1:15.03    1:12.13        
                  35.01     1:12.13 (37.12)                                        
 12 Forrester, Connor C       10 WEST-MR              1:12.88    1:12.83        
                  34.70     1:12.83 (38.13)                                        
 13 Verba, Nikita             10 Unhes-Mr-MR          1:13.97    1:13.53        
                  34.34     1:13.53 (39.19)                                        
 14 Tirsch, Jack T            10 WEST-MR                   NT    1:14.42        
                  34.59     1:14.42 (39.83)                                        
 15 Bubrowiecki, Sebastian     9 HS-MR                1:19.19    1:14.83        
                  35.70     1:14.83 (39.13)                                        
 16 Weinstein, Michael H       9 WEST-MR              1:16.31    1:15.87        
                  36.68     1:15.87 (39.19)                                        
 17 Greenberg, Aaron           9 WEST-MR              1:17.44    1:16.59        
                  36.17     1:16.59 (40.42)                                        
 18 Khanas, Vladyslav          9 Unhes-Mr-MR          1:24.86    1:18.40        
                  36.63     1:18.40 (41.77)                                        
 19 Szymczak, Eric             9 Twisters-MR          1:18.33    1:18.77        
                  38.78     1:18.77 (39.99)                                        
 20 Cabrera, Eddie L          10 Twisters-MR          1:19.60    1:19.17        
                  37.00     1:19.17 (42.17)                                        
 21 Khoruzhik, Denis           9 Shy-Mr-MR                 NT    1:24.52        
 22 Deguzman, Anthony A       10 Unhes-Mr-MR          1:27.70    1:27.43        
                  40.35     1:27.43 (47.08)                                        
 23 Krayets, Eric              9 Unhes-Mr-MR          1:20.00    1:28.26        
                  34.57     1:28.26 (53.69)                                        
 24 Polo, Matthew A           10 WEST-MR              1:26.42    1:29.78        
                  42.31     1:29.78 (47.47)                                        
 25 Milio, Franco A            9 WEST-MR              1:33.42    1:32.05        
                  43.47     1:32.05 (48.58)                                        
 26 Wang, Gerald Y            10 WEST-MR                   NT    1:34.45        
                  44.35     1:34.45 (50.10)                                        
 27 Yi, Lucas                  9 MALT-NJ              1:46.28    1:35.22        
                  45.08     1:35.22 (50.14)                                        
 28 Pelea, Aidan              10 Twisters-MR               NT    1:49.72        
                  51.82     1:49.72 (57.90)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Westchester Aquatic Club-MR  'A'                  1:59.62    1:58.78        
     1) Chung, Hudson H 9               2) Lee, Aidan J 9                 
     3) Tsukikawa, Renzo G 9            4) Lee, Christian 10              
                  29.54       59.59 (30.05)     1:30.06 (30.47)     1:58.78 (28.72)
  2 Westchester Aquatic Club-MR  'B'                  2:05.37    2:04.27        
     1) Greenberg, Jason 10             2) Forrester, Connor C 10         
     3) Tirsch, Jack T 10               4) Scala, William H 9             
                  30.91     1:02.16 (31.25)     1:33.97 (31.81)     2:04.27 (30.30)
  3 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    2:00.49    2:10.07        
     1) Bouzarouata, Zacharia M 10      2) Szymczak, Eric 9               
     3) Youssef, Mohamed S 8            4) Egan, Kieran R 9               
                  32.07     1:10.57 (38.50)     1:40.37 (29.80)     2:10.07 (29.70)
  4 Hurricanes-MR  'A'                                     NT    2:14.53        
     1) Verba, Nikita 10                2) Khanas, Vladyslav 9            
     3) Deguzman, Anthony A 10          4) Fleurimont, Justin 10          
                  32.48     1:06.41 (33.93)     1:45.60 (39.19)     2:14.53 (28.93)
  5 Westchester Aquatic Club-MR  'C'                  2:17.72    2:17.60        
     1) Riviello, Joseph C 10           2) Greenberg, Aaron 9             
     3) Polo, Matthew A 10              4) Weinstein, Michael H 9         
                  32.74     1:07.43 (34.69)     1:46.09 (38.66)     2:17.60 (31.51)
 
Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Westchester Aquatic Club-MR  'A'                  2:16.06    2:14.11        
     1) Lee, Aidan J 9                  2) Tsukikawa, Renzo G 9           
     3) Lee, Christian 10               4) Chung, Hudson H 9              
                  34.87     1:13.18 (38.31)     1:44.12 (30.94)     2:14.11 (29.99)
  2 Westchester Aquatic Club-MR  'B'                  2:24.09    2:22.09        
     1) Riviello, Joseph C 10           2) Weinstein, Michael H 9         
     3) Scala, William H 9              4) Greenberg, Jason 10            
                  37.51     1:16.17 (38.66)     1:51.40 (35.23)     2:22.09 (30.69)
  3 Hurricanes-MR  'A'                                     NT    2:29.33        
     1) Khanas, Vladyslav 9             2) Verba, Nikita 10               
     3) Fleurimont, Justin 10           4) Krayets, Eric 9                
                  40.83     1:22.54 (41.71)     1:56.50 (33.96)     2:29.33 (32.83)
  4 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'A'              2:52.33    2:54.96        
     1) Guzman, Michael A 10            2) Diaz, Adam C 8                 
     3) Chaston, Gareth J 10            4) Sanchez, Ronald 9              
                  43.76     1:35.08 (51.32)     2:19.45 (44.37)     2:54.96 (35.51)
 -- LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    2:17.16         DQ        
      Early take-off swimmer #3
     1) Egan, Kieran R 9                2) Youssef, Mohamed S 8           
     3) Bouzarouata, Zacharia M 10      4) Cabrera, Eddie L 10            
                  34.02     1:15.29 (41.27)     1:45.99 (30.70)          DQ (34.96)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Spencer, Dylan A          11 WEST-MR                   NT      28.28        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lai, Christopher B        11 HS-MR                     NT    1:00.78        
                  28.30     1:00.78 (32.48)                                        
  2 Santry, Emmet P           11 WEST-MR                   NT    1:05.08        
                  30.24     1:05.08 (34.84)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Brendan T            12 WEST-MR              2:00.07    2:04.49        
                  29.30     1:00.94 (31.64)     1:33.24 (32.30)     2:04.49 (31.25)
  2 DiSanto, Justin P         12 WEST-MR              2:08.27    2:07.28        
                  29.80     1:02.13 (32.33)     1:34.71 (32.58)     2:07.28 (32.57)
  3 Madden, Sean M            11 Twisters-MR          2:08.61    2:09.26        
                  29.06     1:01.68 (32.62)     1:35.64 (33.96)     2:09.26 (33.62)
  4 Ebied, Omar               11 Twisters-MR          2:11.76    2:11.21        
                  30.80     1:04.21 (33.41)     1:38.24 (34.03)     2:11.21 (32.97)
  5 Dawa, Tenzin T            12 Twisters-MR          2:10.87    2:14.24        
                  30.83     1:04.75 (33.92)     1:40.08 (35.33)     2:14.24 (34.16)
  6 Pas, Sebastian T          12 Twisters-MR          2:25.56    2:15.17        
                  31.00     1:05.06 (34.06)     1:40.59 (35.53)     2:15.17 (34.58)
  7 Lai, Christopher B        11 HS-MR                2:23.82    2:15.21        
                  30.88     1:05.96 (35.08)     1:41.16 (35.20)     2:15.21 (34.05)
  8 Zahariev, Kevin K         11 Twisters-MR          2:16.88    2:17.38        
                  30.87     1:05.29 (34.42)     1:41.37 (36.08)     2:17.38 (36.01)
  9 Amato, Jason C            11 WEST-MR              2:16.77    2:18.49        
                  32.03     1:07.77 (35.74)     1:43.75 (35.98)     2:18.49 (34.74)
 10 Santry, Emmet P           11 WEST-MR              2:16.65    2:19.46        
                  31.35     1:06.54 (35.19)     1:43.89 (37.35)     2:19.46 (35.57)
 11 Oberst, Dylan M           11 WEST-MR              2:18.67    2:20.08        
                  32.51     1:08.71 (36.20)     1:45.42 (36.71)     2:20.08 (34.66)
 12 Bischof, Robert F         11 WEST-MR              2:19.62    2:22.57        
                  34.10     1:11.23 (37.13)     1:47.43 (36.20)     2:22.57 (35.14)
 13 Spencer, Dylan A          11 WEST-MR              2:24.32    2:22.78        
                  33.19     1:10.53 (37.34)     1:48.63 (38.10)     2:22.78 (34.15)
 14 Legall, Elijah            11 Unhes-Mr-MR          2:23.09    2:23.19        
                  33.40     1:10.83 (37.43)     1:49.08 (38.25)     2:23.19 (34.11)
 15 Szymczak, Kevin M         11 Twisters-MR          2:20.05    2:24.18        
                  33.57     1:10.09 (36.52)     1:47.89 (37.80)     2:24.18 (36.29)
 16 Li, Max J                 12 WEST-MR              2:34.95    2:25.72        
                  32.27     1:08.42 (36.15)     1:49.07 (40.65)     2:25.72 (36.65)
 17 Jones, Chapman N          12 WEST-MR              3:00.49    2:28.16        
                  33.49     1:12.72 (39.23)     1:51.73 (39.01)     2:28.16 (36.43)
 18 Cui, Ryan                 11 Twisters-MR          2:30.79    2:29.86        
                  35.33     1:13.77 (38.44)     1:52.74 (38.97)     2:29.86 (37.12)
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pas, Sebastian T          12 Twisters-MR            31.26      30.11        
  2 Tsukikawa, Yugo P         12 WEST-MR                30.39      30.66        
  3 Li, Max J                 12 WEST-MR                31.92      32.38        
  4 Madden, Sean M            11 Twisters-MR            31.83      32.47        
  5 Lai, Christopher B        11 HS-MR                  34.27      33.13        
  6 Elkhouly, Youssef A       11 HS-MR                  34.81      33.31        
  7 Bischof, Robert F         11 WEST-MR                35.39      33.69        
  8 Santry, Emmet P           11 WEST-MR                33.10      33.99        
  9 Szymczak, Kevin M         11 Twisters-MR            33.65      34.98        
 10 Spencer, Dylan A          11 WEST-MR                35.38      35.27        
 11 Sanchez, Roger            12 RedTails-MR            36.58      36.79        
 12 Rivera, Matthew R         11 Twisters-MR               NT      38.59        
 13 Meade, Henry              12 RedTails-MR            40.55      38.82        
 14 Jones, Chapman N          12 WEST-MR                39.43      38.87        
 15 Melendez- Munoz, Edyam    12 RedTails-MR            40.33      38.93        
 16 Scarlatos, John W         12 RedTails-MR            38.93      39.76        
 17 Posmentier, Lorenzo M     11 RedTails-MR            37.96      40.46        
 18 Cui, Ryan                 11 Twisters-MR            40.14      41.13        
 19 Drummond, Jared           12 APEX-MR                45.00      41.20        
 20 Deng, Jiachi              11 Twisters-MR               NT      41.97        
 21 Reynolds, Ben             12 RedTails-MR            41.36      42.27        
 22 Valdez, Xavier W          11 RedTails-MR            43.13      43.21        
 23 Pena, Becquer D           11 APEX-MR                46.49      47.48        
 24 Mary, Tyreece C           11 RedTails-MR            47.66      48.35        
 25 Clark, Aidan G            12 WEST-MR                57.50      54.03        
 -- Krzystyniak, Patrik       11 Twisters-MR            45.66         DQ        
      Non-continuous turning action
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Brendan T            12 WEST-MR              1:02.15    1:03.77        
                  31.18     1:03.77 (32.59)                                        
  2 DiSanto, Justin P         12 WEST-MR              1:06.88    1:06.94        
                  32.41     1:06.94 (34.53)                                        
  3 Torres, Chris J           12 WEST-MR              1:07.71    1:09.03        
                  33.58     1:09.03 (35.45)                                        
  4 Madden, Sean M            11 Twisters-MR          1:08.39    1:09.15        
                  33.44     1:09.15 (35.71)                                        
  5 Ebied, Omar               11 Twisters-MR          1:10.91    1:10.04        
                  34.48     1:10.04 (35.56)                                        
  6 Zahariev, Kevin K         11 Twisters-MR          1:14.68    1:12.96        
                  35.67     1:12.96 (37.29)                                        
  7 Dawa, Tenzin T            12 Twisters-MR          1:11.31    1:13.25        
                  35.96     1:13.25 (37.29)                                        
  8 Amato, Jason C            11 WEST-MR              1:14.60    1:14.88        
                  36.53     1:14.88 (38.35)                                        
  9 Villalobos, Matt J        12 APEX-MR              1:15.81    1:18.37        
                  37.20     1:18.37 (41.17)                                        
 10 Rivera, Matthew R         11 Twisters-MR               NT    1:24.83        
                  41.33     1:24.83 (43.50)                                        
 11 Ehrenfeld, Hayden J       11 WEST-MR              1:26.20    1:26.51        
                  42.42     1:26.51 (44.09)                                        
 12 Collazo, Christopher N    12 APEX-MR              1:32.69    1:30.39        
                  44.18     1:30.39 (46.21)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Bischof, Robert F         11 WEST-MR                   NT    2:27.47        
                  35.42     1:13.46 (38.04)     1:51.09 (37.63)     2:27.47 (36.38)
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsukikawa, Yugo P         12 WEST-MR                33.83      33.58        
  2 Bischof, Robert F         11 WEST-MR                36.62      37.82        
  3 Lai, Christopher B        11 HS-MR                  39.20      37.83        
  4 Pas, Sebastian T          12 Twisters-MR            38.54      38.21        
  5 Spencer, Dylan A          11 WEST-MR                39.38      38.62        
  6 Li, Max J                 12 WEST-MR                39.60      39.88        
  7 Jones, Chapman N          12 WEST-MR                42.88      40.71        
  8 Santry, Emmet P           11 WEST-MR                41.93      40.94        
  9 Villalobos, Matt J        12 APEX-MR                44.08      41.53        
 10 Meade, Henry              12 RedTails-MR            40.93      41.56        
 11 Posmentier, Lorenzo M     11 RedTails-MR            38.66      41.70        
 12 Szymczak, Kevin M         11 Twisters-MR            42.31      41.92        
 13 Deng, Jiachi              11 Twisters-MR            43.64      42.77        
 14 Sanchez, Roger            12 RedTails-MR            43.01      43.81        
 15 Cui, Ryan                 11 Twisters-MR            42.99      44.06        
 16 Valdez, Xavier W          11 RedTails-MR            45.14      44.48        
 17 Krzystyniak, Patrik       11 Twisters-MR            45.74      44.52        
 18 Collazo, Christopher N    12 APEX-MR                45.37      45.29        
 19 Melendez- Munoz, Edyam    12 RedTails-MR            51.65      46.78        
 20 Pique, Ky-Mani D          11 Twisters-MR               NT      47.52        
 21 Reynolds, Ben             12 RedTails-MR            48.97      47.88        
 22 Pena, Becquer D           11 APEX-MR                52.07      48.17        
 23 Mary, Tyreece C           11 RedTails-MR            55.45      48.89        
 24 Scarlatos, John W         12 RedTails-MR            46.94      49.65        
 25 Clark, Aidan G            12 WEST-MR              1:13.32    1:13.16        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Brendan T            12 WEST-MR              1:10.51    1:10.91        
                  33.85     1:10.91 (37.06)                                        
  2 DiSanto, Justin P         12 WEST-MR              1:16.81    1:14.23        
                  35.33     1:14.23 (38.90)                                        
  3 Torres, Chris J           12 WEST-MR              1:17.51    1:17.21        
                  36.95     1:17.21 (40.26)                                        
  4 Madden, Sean M            11 Twisters-MR          1:17.91    1:17.24        
                  36.67     1:17.24 (40.57)                                        
  5 Dawa, Tenzin T            12 Twisters-MR          1:17.81    1:19.37        
                  37.67     1:19.37 (41.70)                                        
  6 Zahariev, Kevin K         11 Twisters-MR          1:18.98    1:20.27        
                  37.34     1:20.27 (42.93)                                        
  7 Amato, Jason C            11 WEST-MR              1:18.47    1:21.04        
                  38.33     1:21.04 (42.71)                                        
  8 Ebied, Omar               11 Twisters-MR          1:24.98    1:22.26        
                  38.84     1:22.26 (43.42)                                        
  9 Deng, Jiachi              11 Twisters-MR               NT    1:30.87        
                  42.59     1:30.87 (48.28)                                        
 10 Cui, Ryan                 11 Twisters-MR          1:31.90    1:34.20        
                  44.85     1:34.20 (49.35)                                        
 11 Ehrenfeld, Hayden J       11 WEST-MR              1:37.92    1:34.43        
                  44.68     1:34.43 (49.75)                                        
 12 Drummond, Jared           12 APEX-MR              1:38.00    1:35.53        
                  45.20     1:35.53 (50.33)                                        
 13 Krzystyniak, Patrik       11 Twisters-MR               NT    1:36.35        
                  45.29     1:36.35 (51.06)                                        
 14 Pique, Ky-Mani D          11 Twisters-MR               NT    1:41.45        
                  47.75     1:41.45 (53.70)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsukikawa, Yugo P         12 WEST-MR                28.64      29.23        
  2 Pas, Sebastian T          12 Twisters-MR            29.94      29.47        
  3 Li, Max J                 12 WEST-MR                29.34      29.54        
  4 Elkhouly, Youssef A       11 HS-MR                  33.79      31.93        
  5 Spencer, Dylan A          11 WEST-MR                33.49      32.43        
  6 Lai, Christopher B        11 HS-MR                  33.00      32.83        
  7 Bischof, Robert F         11 WEST-MR                33.06      34.00        
  8 Santry, Emmet P           11 WEST-MR                32.80      34.04        
  9 Jones, Chapman N          12 WEST-MR                35.67      34.18        
 10 Szymczak, Kevin M         11 Twisters-MR            33.06      34.56        
 11 Sanchez, Roger            12 RedTails-MR            36.63      36.93        
 12 Collazo, Christopher N    12 APEX-MR                40.09      37.06        
 13 Melendez- Munoz, Edyam    12 RedTails-MR            36.97      37.19        
 14 Posmentier, Lorenzo M     11 RedTails-MR            37.55      39.65        
 15 Scarlatos, John W         12 RedTails-MR            41.11      40.04        
 16 Reynolds, Ben             12 RedTails-MR            40.86      40.60        
 17 Pena, Becquer D           11 APEX-MR                50.86      42.19        
 18 Meade, Henry              12 RedTails-MR            42.30      42.54        
 19 Pique, Ky-Mani D          11 Twisters-MR               NT      44.34        
 20 Valdez, Xavier W          11 RedTails-MR            45.60      48.30        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Brendan T            12 WEST-MR              1:04.19    1:04.52        
                  29.96     1:04.52 (34.56)                                        
  2 DiSanto, Justin P         12 WEST-MR              1:05.87    1:04.98        
                  30.23     1:04.98 (34.75)                                        
  3 Torres, Chris J           12 WEST-MR              1:06.56    1:07.37        
                  30.74     1:07.37 (36.63)                                        
  4 Ebied, Omar               11 Twisters-MR          1:12.70    1:11.68        
                  32.71     1:11.68 (38.97)                                        
  5 Zahariev, Kevin K         11 Twisters-MR          1:11.39    1:12.28        
                  32.92     1:12.28 (39.36)                                        
  6 Villalobos, Matt J        12 APEX-MR              1:13.43    1:15.01        
                  34.18     1:15.01 (40.83)                                        
  7 Dawa, Tenzin T            12 Twisters-MR          1:19.24    1:15.31        
                  33.97     1:15.31 (41.34)                                        
  8 Amato, Jason C            11 WEST-MR              1:12.83    1:16.19        
                  34.51     1:16.19 (41.68)                                        
  9 Drummond, Jared           12 APEX-MR              1:20.51    1:27.37        
                  36.29     1:27.37 (51.08)                                        
 -- Ehrenfeld, Hayden J       11 WEST-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  41.94          DQ (51.26)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Brendan T            12 WEST-MR              2:13.85    2:18.06        
                  30.69     1:05.94 (35.25)     1:45.98 (40.04)     2:18.06 (32.08)
  2 DiSanto, Justin P         12 WEST-MR              2:22.51    2:22.63        
                  31.16     1:09.02 (37.86)     1:51.23 (42.21)     2:22.63 (31.40)
  3 Pas, Sebastian T          12 Twisters-MR          2:30.83    2:24.84        
                  31.38     1:08.41 (37.03)     1:51.38 (42.97)     2:24.84 (33.46)
  4 Madden, Sean M            11 Twisters-MR          2:27.50    2:28.04        
                  34.58     1:11.58 (37.00)     1:54.21 (42.63)     2:28.04 (33.83)
  5 Ebied, Omar               11 Twisters-MR          2:31.79    2:29.78        
                  32.70     1:10.05 (37.35)     1:55.65 (45.60)     2:29.78 (34.13)
  6 Lai, Christopher B        11 HS-MR                2:42.14    2:31.01        
                  33.56     1:12.39 (38.83)     1:58.19 (45.80)     2:31.01 (32.82)
  7 Dawa, Tenzin T            12 Twisters-MR          2:28.98    2:31.14        
                  34.30     1:13.95 (39.65)     1:56.66 (42.71)     2:31.14 (34.48)
  8 Amato, Jason C            11 WEST-MR              2:32.44    2:31.15        
                  34.26     1:13.12 (38.86)     1:57.19 (44.07)     2:31.15 (33.96)
  9 Zahariev, Kevin K         11 Twisters-MR          2:32.90    2:32.14        
                  33.66     1:12.79 (39.13)     1:56.65 (43.86)     2:32.14 (35.49)
 10 Bischof, Robert F         11 WEST-MR              2:30.92    2:33.29        
                  34.97     1:13.27 (38.30)     1:57.74 (44.47)     2:33.29 (35.55)
 11 Spencer, Dylan A          11 WEST-MR              2:37.37    2:34.42        
                  34.74     1:14.33 (39.59)     2:00.51 (46.18)     2:34.42 (33.91)
 12 Oberst, Dylan M           11 WEST-MR              2:33.42    2:35.82        
                  33.34     1:13.02 (39.68)     1:59.83 (46.81)     2:35.82 (35.99)
 13 Li, Max J                 12 WEST-MR              2:51.60    2:36.97        
                  30.62     1:10.66 (40.04)     2:00.17 (49.51)     2:36.97 (36.80)
 14 Santry, Emmet P           11 WEST-MR              2:33.49    2:43.00        
                  35.68     1:15.11 (39.43)     2:06.79 (51.68)     2:43.00 (36.21)
 15 Szymczak, Kevin M         11 Twisters-MR          2:49.95    2:45.79        
                  35.70     1:16.72 (41.02)     2:09.09 (52.37)     2:45.79 (36.70)
 16 Jones, Chapman N          12 WEST-MR                   NT    2:50.90        
                  37.36     1:21.66 (44.30)     2:13.08 (51.42)     2:50.90 (37.82)
 17 Cui, Ryan                 11 Twisters-MR          2:52.74    2:54.64        
                  38.66     1:24.92 (46.26)     2:15.95 (51.03)     2:54.64 (38.69)
 -- Legall, Elijah            11 Unhes-Mr-MR          2:42.65         DQ        
      Non-continuous turning action - back
                  35.07     1:17.49 (42.42)     2:05.97 (48.48)          DQ (35.73)
 -- Pique, Ky-Mani D          11 Twisters-MR               NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                                1:34.84 ( )        DQ (1:43.48)                    
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Westchester Aquatic Club-MR  'A'                  1:44.36    1:48.14        
     1) Lee, Brendan T 12               2) DiSanto, Justin P 12           
     3) Kim, Hunter H 12                4) Li, Max J 12                   
                  27.29       54.27 (26.98)     1:20.59 (26.32)     1:48.14 (27.55)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    1:52.64    1:53.41        
     1) Madden, Sean M 11               2) Pas, Sebastian T 12            
     3) Ebied, Omar 11                  4) Zahariev, Kevin K 11           
                  30.20       56.78 (26.58)     1:25.37 (28.59)     1:53.41 (28.04)
  3 Westchester Aquatic Club-MR  'B'                  1:50.63    1:55.79        
     1) Amato, Jason C 11               2) Santry, Emmet P 11             
     3) Bischof, Robert F 11            4) Spencer, Dylan A 11            
                  29.41       58.06 (28.65)     1:27.07 (29.01)     1:55.79 (28.72)
 -- LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'                         NT         DQ        
      Early take-off swimmer #4
     1) Dawa, Tenzin T 12               2) Szymczak, Kevin M 11           
     3) Pique, Ky-Mani D 11             4) Cui, Ryan 11                   
                  28.98       59.25 (30.27)     1:34.98 (35.73)          DQ (32.50)
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Westchester Aquatic Club-MR  'A'                  1:57.83    1:58.49        
     1) Kim, Hunter H 12                2) Lee, Brendan T 12              
     3) Li, Max J 12                    4) Tsukikawa, Yugo P 12           
                  29.95     1:03.35 (33.40)     1:32.66 (29.31)     1:58.49 (25.83)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    2:07.69    2:05.16        
     1) Pas, Sebastian T 12             2) Zahariev, Kevin K 11           
     3) Ebied, Omar 11                  4) Madden, Sean M 11              
                  29.99     1:04.71 (34.72)     1:36.56 (31.85)     2:05.16 (28.60)
  3 Westchester Aquatic Club-MR  'B'                  2:04.50    2:05.21        
     1) DiSanto, Justin P 12            2) Bischof, Robert F 11           
     3) Torres, Chris J 12              4) Spencer, Dylan A 11            
                  30.69     1:07.69 (37.00)     1:37.25 (29.56)     2:05.21 (27.96)
  4 Westchester Aquatic Club-MR  'C'                  2:11.92    2:12.68        
     1) Santry, Emmet P 11              2) Amato, Jason C 11              
     3) Oberst, Dylan M 11              4) Jones, Chapman N 12            
                  33.76     1:11.16 (37.40)     1:43.23 (32.07)     2:12.68 (29.45)
  5 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'                    2:23.83    2:20.95        
     1) Szymczak, Kevin M 11            2) Dawa, Tenzin T 12              
     3) Cui, Ryan 11                    4) Chen, Billy 12                 
                  35.13     1:13.77 (38.64)     1:47.96 (34.19)     2:20.95 (32.99)
  6 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'A'              2:24.61    2:25.12        
     1) Sanchez, Roger 12               2) Posmentier, Lorenzo M 11       
     3) Melendez- Munoz, Edyam 12       4) Scarlatos, John W 12           
                  35.91     1:15.40 (39.49)     1:52.04 (36.64)     2:25.12 (33.08)
  7 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'B'              2:37.28    2:39.75        
     1) Iniguez, Daniel S 12            2) Meade, Henry 12                
     3) Reynolds, Ben 12                4) Valdez, Xavier W 11            
                  38.47     1:27.63 (49.16)     2:08.77 (41.14)     2:39.75 (30.98)
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Spencer, Kyle A           13 WEST-MR                   NT      57.11        
                  27.13       57.11 (29.98)                                        
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zezula, Mateusz           17 Twisters-MR          1:46.39    1:49.25        
                                  54.41 ( )     1:22.10 (27.69)     1:49.25 (27.15)
  2 Verba, Vlad               17 Unhes-Mr-MR          1:49.41    1:52.99        
                  25.56       53.82 (28.26)     1:23.23 (29.41)     1:52.99 (29.76)
  2 Lee, Ryan P               14 WEST-MR              1:53.25    1:52.99        
                  26.40       55.13 (28.73)     1:24.31 (29.18)     1:52.99 (28.68)
  4 Lin, Howard H             13 Twisters-MR          1:56.04    1:55.15        
                  26.83       56.11 (29.28)     1:25.98 (29.87)     1:55.15 (29.17)
  5 Morales, Alexander T      16 Twisters-MR          2:02.26    1:59.18        
                  27.24       57.65 (30.41)     1:28.90 (31.25)     1:59.40 (30.50)
            1:59.18 ( )                                                            
  6 Lin, Thomas               13 WEST-MR              1:59.81    2:00.73        
                  27.42       57.29 (29.87)     1:28.64 (31.35)     2:00.73 (32.09)
  7 Maierle, Ryan A           13 WEST-MR              1:56.13    2:04.26        
                  27.52       58.97 (31.45)     1:31.92 (32.95)     2:04.26 (32.34)
  8 Belozerov, Alex           17 Twisters-MR          2:01.18    2:04.66        
                  27.24       58.70 (31.46)     1:32.68 (33.98)     2:04.66 (31.98)
  9 Townley, Nicholas J       15 WEST-MR              2:05.72    2:07.01        
                  29.48     1:02.35 (32.87)     1:35.29 (32.94)     2:07.16 (31.87)
            2:07.01 ( )                                                            
 10 Spencer, Kyle A           13 WEST-MR              2:11.35    2:07.75        
                  29.24     1:02.77 (33.53)     1:36.67 (33.90)     2:07.87 (31.20)
            2:07.75 ( )                                                            
 11 Kim, Hunter H             12 WEST-MR              2:06.50    2:08.00        
                  29.08     1:01.70 (32.62)     1:35.61 (33.91)     2:08.30 (32.69)
            2:08.00 ( )                                                            
 12 Lim, Jeffrey Jr. K        13 Twisters-MR          2:10.04    2:09.60        
                  30.03     1:03.53 (33.50)     1:36.44 (32.91)     2:09.89 (33.45)
            2:09.60 ( )                                                            
 13 Zhenilenko, Alan P        14 Unhes-Mr-MR          2:20.00    2:19.87        
                  32.02     1:07.95 (35.93)     1:45.00 (37.05)     2:20.00 (35.00)
        2:41.00 (21.00)         2:19.87 ( )                                        
 14 DiSanto, Michael P        13 WEST-MR              2:24.92    2:23.94        
                  33.44     1:10.77 (37.33)     1:47.91 (37.14)     2:24.12 (36.21)
        2:44.88 (20.76)         2:23.94 ( )                                        
 15 Grabov, Edward            13 Shy-Mr-MR                 NT    2:52.81        
                  38.06     1:22.35 (44.29)     2:08.23 (45.88)     2:52.57 (44.34)
         2:52.81 (0.24)                                                            
 
Boys 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Ryan P               14 WEST-MR             10:11.95   10:14.64        
                  27.32       57.42 (30.10)     1:27.96 (30.54)     1:58.59 (30.63)
        2:29.31 (30.72)     3:00.41 (31.10)     3:31.43 (31.02)     4:02.62 (31.19)
        4:34.22 (31.60)     5:05.77 (31.55)     5:36.53 (30.76)     6:07.64 (31.11)
        6:39.06 (31.42)     7:10.50 (31.44)     7:41.65 (31.15)     8:12.17 (30.52)
        8:42.97 (30.80)     9:14.06 (31.09)     9:45.08 (31.02)    10:14.64 (29.56)
  2 Wang, James J             13 WEST-MR                   NT   10:26.93        
                  27.72       57.94 (30.22)     1:29.44 (31.50)     2:01.04 (31.60)
        2:32.71 (31.67)     3:04.50 (31.79)     3:36.45 (31.95)     4:08.76 (32.31)
        4:41.56 (32.80)     5:13.61 (32.05)     5:45.91 (32.30)     6:18.27 (32.36)
        6:50.66 (32.39)     7:22.51 (31.85)     7:53.69 (31.18)     8:25.26 (31.57)
        8:56.18 (30.92)     9:27.25 (31.07)     9:57.68 (30.43)    10:26.93 (29.25)
  3 Maierle, Ryan A           13 WEST-MR             11:13.44   10:52.75        
                  29.77     1:02.43 (32.66)     1:35.50 (33.07)     2:08.51 (33.01)
        2:41.50 (32.99)     3:14.81 (33.31)     3:47.85 (33.04)     4:20.97 (33.12)
        4:53.99 (33.02)     5:27.08 (33.09)     6:00.19 (33.11)     6:33.03 (32.84)
        7:05.97 (32.94)     7:38.91 (32.94)     8:11.80 (32.89)     8:44.64 (32.84)
        9:17.36 (32.72)     9:49.95 (32.59)    10:22.45 (32.50)    10:52.75 (30.30)
  4 Lee, Brendan T            12 WEST-MR             10:55.76   10:56.31        
                  30.27     1:03.08 (32.81)     1:35.89 (32.81)     2:08.97 (33.08)
        2:42.02 (33.05)     3:15.00 (32.98)     3:47.95 (32.95)     4:21.06 (33.11)
        4:53.82 (32.76)     5:26.58 (32.76)     5:59.51 (32.93)     6:32.69 (33.18)
        7:05.59 (32.90)     7:38.53 (32.94)     8:11.81 (33.28)     8:44.78 (32.97)
        9:17.86 (33.08)     9:51.27 (33.41)    10:24.28 (33.01)    10:56.31 (32.03)
  5 Lin, Thomas               13 WEST-MR                   NT   11:20.14        
                  29.11     1:01.85 (32.74)     1:35.52 (33.67)     2:09.69 (34.17)
        2:44.12 (34.43)     3:18.47 (34.35)     3:52.90 (34.43)     4:27.43 (34.53)
        5:01.74 (34.31)     5:36.16 (34.42)     6:10.36 (34.20)     6:44.51 (34.15)
        7:19.02 (34.51)     7:53.39 (34.37)     8:27.25 (33.86)     9:01.42 (34.17)
        9:35.87 (34.45)    10:10.16 (34.29)    10:43.49 (33.33)    11:20.14 (36.65)
  6 Kim, Hunter H             12 WEST-MR             11:00.44   11:31.26        
                  31.07     1:05.31 (34.24)     1:40.14 (34.83)     2:14.76 (34.62)
        2:49.92 (35.16)     3:25.07 (35.15)     4:00.56 (35.49)     4:36.37 (35.81)
        5:12.47 (36.10)     5:48.63 (36.16)     6:21.61 (32.98)     6:56.72 (35.11)
        7:31.46 (34.74)     8:07.37 (35.91)     8:43.39 (36.02)     9:16.40 (33.01)
        9:51.22 (34.82)    10:25.93 (34.71)    10:59.95 (34.02)    11:31.26 (31.31)
  7 Townley, Nicholas J       15 WEST-MR                   NT   11:43.58        
                  31.07     1:06.30 (35.23)     1:41.82 (35.52)     2:17.69 (35.87)
        2:54.14 (36.45)     3:30.16 (36.02)     4:06.42 (36.26)     4:42.14 (35.72)
        5:18.06 (35.92)     5:53.74 (35.68)     6:30.09 (36.35)     7:05.79 (35.70)
        7:41.67 (35.88)     8:17.44 (35.77)     8:53.23 (35.79)     9:27.05 (33.82)
       10:01.73 (34.68)    10:37.61 (35.88)    11:11.04 (33.43)    11:43.58 (32.54)
  8 DiSanto, Justin P         12 WEST-MR             11:40.00   12:05.45        
                  32.11     1:07.48 (35.37)     1:43.78 (36.30)     2:20.69 (36.91)
        2:57.53 (36.84)     3:32.98 (35.45)     4:09.15 (36.17)     4:45.24 (36.09)
        5:22.08 (36.84)     5:58.71 (36.63)     6:35.48 (36.77)     7:13.21 (37.73)
        7:50.39 (37.18)     8:27.42 (37.03)     9:05.45 (38.03)     9:41.52 (36.07)
       10:19.48 (37.96)    10:55.72 (36.24)    11:31.34 (35.62)    12:05.45 (34.11)
  9 Dawa, Tenzin T            12 Twisters-MR         13:18.00   12:21.79        
                  31.74     1:07.32 (35.58)     1:43.68 (36.36)     2:20.93 (37.25)
        2:57.54 (36.61)     3:34.75 (37.21)     4:12.44 (37.69)     4:49.78 (37.34)
        5:27.49 (37.71)     6:05.99 (38.50)     6:43.30 (37.31)     7:21.74 (38.44)
        8:00.06 (38.32)     8:37.71 (37.65)     9:15.25 (37.54)     9:53.52 (38.27)
       10:30.73 (37.21)    11:08.37 (37.64)    11:45.72 (37.35)    12:21.79 (36.07)
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Verba, Vlad               17 Unhes-Mr-MR            56.98      57.57        
                  28.66       57.57 (28.91)                                        
  2 Zezula, Mateusz           17 Twisters-MR            56.00      59.15        
                  29.52       59.15 (29.63)                                        
  3 Amato, Steven A           14 WEST-MR              1:00.59      59.94        
                  29.39       59.94 (30.55)                                        
  4 Belozerov, Alex           17 Twisters-MR          1:00.62    1:01.34        
                  29.70     1:01.34 (31.64)                                        
  5 Maierle, Ryan A           13 WEST-MR                59.82    1:03.49        
                  30.44     1:03.49 (33.05)                                        
  6 Orman-Kollmar, Max A      17 APEX-MR              1:06.45    1:03.67        
                  31.88     1:03.67 (31.79)                                        
  7 Shteynberg, Samuel D      15 HS-MR                1:05.35    1:06.62        
                  32.10     1:06.62 (34.52)                                        
  8 Morales, Alexander T      16 Twisters-MR          1:05.71    1:06.65        
                  32.64     1:06.65 (34.01)                                        
  9 Hafez, Omar A             14 HS-MR                1:07.95    1:07.90        
                  33.11     1:07.90 (34.79)                                        
 10 Horowitz, Thomas R        15 WEST-MR              1:08.64    1:08.08        
                  33.45     1:08.08 (34.63)                                        
 11 Young, Chaz N             17 RedTails-MR          1:09.90    1:08.70        
                  34.28     1:08.70 (34.42)                                        
 12 Spencer, Kyle A           13 WEST-MR              1:08.71    1:08.84        
                  33.52     1:08.84 (35.32)                                        
 13 Lim, Jeffrey Jr. K        13 Twisters-MR          1:10.91    1:09.85        
                  34.51     1:09.85 (35.34)                                        
 14 Elkhouly, Marwan A        13 HS-MR                1:16.30    1:12.53        
                  35.81     1:12.53 (36.72)                                        
 15 Simon, Ernesto G          14 Twisters-MR          1:13.82    1:13.26        
                  35.61     1:13.26 (37.65)                                        
 16 Zhenilenko, Alan P        14 Unhes-Mr-MR          1:14.95    1:14.37        
                  37.66     1:14.37 (36.71)                                        
 17 Martinez, Christopher I   14 RedTails-MR          1:17.48    1:14.44        
                  37.20     1:14.44 (37.24)                                        
 18 Ambrosio, Jordan          13 RedTails-MR          1:19.35    1:15.96        
                  37.15     1:15.96 (38.81)                                        
 19 Oberst, Dylan M           11 WEST-MR              1:15.52    1:17.08        
                  37.58     1:17.08 (39.50)                                        
 20 DiSanto, Michael P        13 WEST-MR              1:14.97    1:17.30        
                  37.38     1:17.30 (39.92)                                        
 21 Belykh, Shawn             13 Unhes-Mr-MR          1:10.00    1:17.85        
                  37.58     1:17.85 (40.27)                                        
 22 Griffith, Keyshawn I      17 RedTails-MR          1:20.09    1:19.57        
                  39.84     1:19.57 (39.73)                                        
 23 Leal, Johnny              14 RedTails-MR          1:26.38    1:20.44        
                  37.86     1:20.44 (42.58)                                        
 24 Ngo, Kevin                15 APEX-MR              1:20.00    1:24.62        
 25 Richiez, Nasser N         16 APEX-MR              1:28.65    1:28.90        
 26 Liu, John                 13 APEX-MR              1:30.25    1:44.23        
                  47.68     1:44.23 (56.55)                                        
 -- Palka, Alex               13 UNHES-MR             1:30.00         DQ        
      Non-continuous turning action
                1:35.63              DQ ( )                                        
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Ryan P               14 WEST-MR              2:00.38    1:59.37        
                  28.50       58.48 (29.98)     1:29.25 (30.77)     1:59.37 (30.12)
  2 Torres, Nick              13 WEST-MR              2:03.11    2:04.08        
                  29.38     1:00.57 (31.19)     1:32.05 (31.48)     2:04.08 (32.03)
  3 Lin, Thomas               13 WEST-MR              2:08.94    2:13.00        
                  30.85     1:04.32 (33.47)     1:38.72 (34.40)     2:13.00 (34.28)
  4 Maierle, Ryan A           13 WEST-MR              2:11.05    2:23.59        
                  34.40     1:11.20 (36.80)     1:47.79 (36.59)     2:23.59 (35.80)
  5 Townley, Nicholas J       15 WEST-MR              2:20.88    2:23.61        
                  34.81     1:11.97 (37.16)     1:48.97 (37.00)     2:23.61 (34.64)
  6 Kim, Hunter H             12 WEST-MR              2:19.37    2:23.86        
                  32.96     1:09.54 (36.58)     1:47.37 (37.83)     2:23.86 (36.49)
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zezula, Mateusz           17 Twisters-MR          1:02.93    1:05.08        
                  30.21     1:05.08 (34.87)                                        
  2 Wang, James J             13 WEST-MR              1:06.73    1:05.16        
                  31.09     1:05.16 (34.07)                                        
  3 Amato, Steven A           14 WEST-MR              1:07.29    1:07.50        
                  32.16     1:07.50 (35.34)                                        
  4 Belozerov, Alex           17 Twisters-MR          1:08.31    1:09.11        
                  32.22     1:09.11 (36.89)                                        
  5 Young, Chaz N             17 RedTails-MR          1:14.07    1:12.33        
                  34.62     1:12.33 (37.71)                                        
  6 Lim, Jeffrey Jr. K        13 Twisters-MR          1:13.84    1:12.43        
                  34.97     1:12.43 (37.46)                                        
  7 Maierle, Ryan A           13 WEST-MR              1:10.34    1:13.51        
                  33.57     1:13.51 (39.94)                                        
  8 Shteynberg, Samuel D      15 HS-MR                1:15.62    1:13.80        
                  34.79     1:13.80 (39.01)                                        
  9 Morales, Alexander T      16 Twisters-MR          1:11.35    1:14.08        
                  35.03     1:14.08 (39.05)                                        
 10 Hafez, Omar A             14 HS-MR                1:15.67    1:14.83        
                  34.56     1:14.83 (40.27)                                        
 11 Spencer, Kyle A           13 WEST-MR              1:15.41    1:15.08        
                  35.95     1:15.08 (39.13)                                        
 12 Townley, Nicholas J       15 WEST-MR              1:16.04    1:15.43        
                  35.89     1:15.43 (39.54)                                        
 13 Horowitz, Thomas R        15 WEST-MR              1:17.74    1:15.66        
                  36.15     1:15.66 (39.51)                                        
 14 Belykh, Shawn             13 Unhes-Mr-MR          1:18.69    1:15.80        
                  36.11     1:15.80 (39.69)                                        
 15 Medina, Milton D          17 APEX-MR              1:17.25    1:16.56        
                  35.64     1:16.56 (40.92)                                        
 16 Martinez, Christopher I   14 RedTails-MR          1:19.61    1:16.78        
                  37.57     1:16.78 (39.21)                                        
 17 Elkhouly, Marwan A        13 HS-MR                1:20.28    1:19.38        
                  37.72     1:19.38 (41.66)                                        
 18 Zhenilenko, Alan P        14 Unhes-Mr-MR          1:25.16    1:24.12        
                  40.05     1:24.12 (44.07)                                        
 19 DiSanto, Michael P        13 WEST-MR              1:21.76    1:24.19        
                  38.83     1:24.19 (45.36)                                        
 20 Ambrosio, Jordan          13 RedTails-MR               NT    1:29.13        
                  42.22     1:29.13 (46.91)                                        
 21 Deng, Justin              14 Twisters-MR          1:28.22    1:30.61        
                  41.58     1:30.61 (49.03)                                        
 22 Griffith, Keyshawn I      17 RedTails-MR          1:30.09    1:33.11        
                  43.92     1:33.11 (49.19)                                        
 23 Palka, Alex               13 UNHES-MR             1:35.00    1:42.35        
                  48.83     1:42.35 (53.52)                                        
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Verba, Vlad               17 Unhes-Mr-MR          2:16.00    2:11.72        
                  29.19     1:02.15 (32.96)     1:36.70 (34.55)     2:11.72 (35.02)
  2 Torres, Nick              13 WEST-MR              2:16.98    2:19.36        
                  30.84     1:06.52 (35.68)     1:43.54 (37.02)     2:19.36 (35.82)
  3 Lee, Ryan P               14 WEST-MR              2:20.22    2:19.63        
                  32.72     1:08.66 (35.94)     1:44.76 (36.10)     2:19.63 (34.87)
  4 Wang, James J             13 WEST-MR              2:19.69    2:30.27        
                  33.63     1:12.52 (38.89)     1:52.07 (39.55)     2:30.27 (38.20)
  5 Lin, Thomas               13 WEST-MR              2:41.89    2:38.52        
                  36.31     1:16.80 (40.49)     1:57.99 (41.19)     2:38.52 (40.53)
  6 Townley, Nicholas J       15 WEST-MR              2:42.37    2:50.75        
                  38.36     1:22.66 (44.30)     2:07.37 (44.71)     2:50.75 (43.38)
  7 Simon, Ernesto G          14 Twisters-MR          3:02.57    2:52.65        
                  37.94     1:21.78 (43.84)     2:07.41 (45.63)     2:52.65 (45.24)
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zezula, Mateusz           17 Twisters-MR            51.12      52.89        
                  24.78       52.89 (28.11)                                        
  2 Verba, Vlad               17 Unhes-Mr-MR            55.00      54.67        
                  25.29       54.67 (29.38)                                        
  3 Wang, James J             13 WEST-MR                59.10      58.77        
                  27.59       58.77 (31.18)                                        
  4 Amato, Steven A           14 WEST-MR                58.98      59.06        
                  28.02       59.06 (31.04)                                        
  5 Morales, Alexander T      16 Twisters-MR          1:00.62    1:00.88        
                  28.68     1:00.88 (32.20)                                        
  6 Horowitz, Thomas R        15 WEST-MR              1:02.90    1:01.46        
                  28.96     1:01.46 (32.50)                                        
  7 Belozerov, Alex           17 Twisters-MR          1:02.35    1:02.40        
                  27.69     1:02.40 (34.71)                                        
  8 Hafez, Omar A             14 HS-MR                1:07.52    1:03.73        
                  29.34     1:03.73 (34.39)                                        
  9 Maierle, Ryan A           13 WEST-MR              1:03.95    1:04.47        
                  29.79     1:04.47 (34.68)                                        
 10 Orman-Kollmar, Max A      17 APEX-MR              1:04.27    1:05.03        
                  30.28     1:05.03 (34.75)                                        
 11 Young, Chaz N             17 RedTails-MR          1:06.58    1:05.36        
                  30.64     1:05.36 (34.72)                                        
 12 Spencer, Kyle A           13 WEST-MR              1:07.17    1:06.90        
                  31.30     1:06.90 (35.60)                                        
 13 Lim, Jeffrey Jr. K        13 Twisters-MR          1:11.38    1:08.57        
                  31.21     1:08.57 (37.36)                                        
 14 Shteynberg, Samuel D      15 HS-MR                1:10.02    1:09.27        
                  31.20     1:09.27 (38.07)                                        
 15 Belykh, Shawn             13 Unhes-Mr-MR          1:11.05    1:09.56        
                  32.44     1:09.56 (37.12)                                        
 16 Elkhouly, Youssef A       11 HS-MR                1:13.81    1:09.61        
                  33.21     1:09.61 (36.40)                                        
 17 Zhenilenko, Alan P        14 Unhes-Mr-MR          1:11.36    1:11.22        
                  32.70     1:11.22 (38.52)                                        
 18 Ambrosio, Jordan          13 RedTails-MR          1:22.32    1:14.21        
                  35.48     1:14.21 (38.73)                                        
 19 Griffith, Keyshawn I      17 RedTails-MR          1:20.09    1:18.46        
                  33.66     1:18.46 (44.80)                                        
 20 DiSanto, Michael P        13 WEST-MR              1:20.75    1:18.47        
                  36.17     1:18.47 (42.30)                                        
 21 Martinez, Christopher I   14 RedTails-MR          1:31.86    1:18.62        
                  36.52     1:18.62 (42.10)                                        
 22 Leal, Johnny              14 RedTails-MR          1:25.88    1:18.93        
                  36.44     1:18.93 (42.49)                                        
 23 Deng, Justin              14 Twisters-MR          1:32.92    1:37.49        
                  41.92     1:37.49 (55.57)                                        
 -- Palka, Alex               13 UNHES-MR             1:37.66         DQ        
      Did not finish
                  49.32          DQ (50.77)                                        
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Ryan P               14 WEST-MR              2:03.39    2:03.84        
                  27.84       59.21 (31.37)     1:31.84 (32.63)     2:03.84 (32.00)
  2 Torres, Nick              13 WEST-MR              2:09.72    2:06.02        
                  26.81       57.23 (30.42)     1:30.49 (33.26)     2:06.02 (35.53)
  3 Lin, Thomas               13 WEST-MR              2:09.54    2:11.42        
                  28.55     1:01.57 (33.02)     1:36.61 (35.04)     2:11.42 (34.81)
  4 Kim, Hunter H             12 WEST-MR              2:27.72    2:25.32        
                  31.56     1:07.50 (35.94)     1:46.52 (39.02)     2:25.32 (38.80)
  5 Oberst, Dylan M           11 WEST-MR              2:40.66    2:39.73        
                  33.94     1:12.79 (38.85)     1:55.69 (42.90)     2:39.73 (44.04)
  6 Simon, Ernesto G          14 Twisters-MR          2:39.09    2:46.17        
                  34.01     1:14.66 (40.65)     1:59.67 (45.01)     2:46.17 (46.50)
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zezula, Mateusz           17 Twisters-MR          1:59.14    2:01.33        
                  25.42       56.48 (31.06)     1:33.47 (36.99)     2:01.33 (27.86)
  2 Lee, Ryan P               14 WEST-MR              2:04.48    2:05.19        
                  27.54       58.66 (31.12)     1:35.78 (37.12)     2:05.19 (29.41)
  3 Verba, Vlad               17 Unhes-Mr-MR          2:02.18    2:06.06        
                  27.29     1:00.60 (33.31)     1:37.25 (36.65)     2:06.06 (28.81)
  4 Lin, Howard H             13 Twisters-MR          2:09.20    2:06.86        
                  28.48     1:00.48 (32.00)     1:37.30 (36.82)     2:06.86 (29.56)
  5 Wang, James J             13 WEST-MR              2:07.62    2:10.19        
                  28.07     1:03.87 (35.80)     1:40.54 (36.67)     2:10.19 (29.65)
  6 Lin, Thomas               13 WEST-MR              2:11.93    2:10.83        
                  28.09     1:01.73 (33.64)     1:41.18 (39.45)     2:10.83 (29.65)
  7 Morales, Alexander T      16 Twisters-MR          2:15.81    2:13.17        
                  27.75     1:04.30 (36.55)     1:43.58 (39.28)     2:13.17 (29.59)
  8 Belozerov, Alex           17 Twisters-MR          2:17.06    2:15.08        
                  27.87     1:02.49 (34.62)     1:43.39 (40.90)     2:15.08 (31.69)
  9 Maierle, Ryan A           13 WEST-MR              2:12.62    2:15.48        
                  29.66     1:03.58 (33.92)     1:43.21 (39.63)     2:15.48 (32.27)
 10 Kim, Hunter H             12 WEST-MR              2:13.74    2:15.93        
                  29.40     1:04.00 (34.60)     1:44.13 (40.13)     2:15.93 (31.80)
 11 Spencer, Kyle A           13 WEST-MR              2:27.59    2:23.67        
                  30.98     1:07.76 (36.78)     1:51.08 (43.32)     2:23.67 (32.59)
 12 Lim, Jeffrey Jr. K        13 Twisters-MR          2:29.27    2:24.09        
                  32.02     1:09.25 (37.23)     1:50.06 (40.81)     2:24.09 (34.03)
 13 Townley, Nicholas J       15 WEST-MR              2:26.87    2:28.35        
                  35.00     1:11.72 (36.72)     1:55.37 (43.65)     2:28.35 (32.98)
 14 Zhenilenko, Alan P        14 Unhes-Mr-MR          2:34.00    2:35.65        
                  32.48     1:12.35 (39.87)     2:00.55 (48.20)     2:35.65 (35.10)
 15 DiSanto, Michael P        13 WEST-MR              2:43.78    2:37.33        
                  35.09     1:15.36 (40.27)     2:00.23 (44.87)     2:37.33 (37.10)
 16 Grabov, Edward            13 Shy-Mr-MR                 NT    3:11.88        
                  43.73     1:33.62 (49.89)     2:28.08 (54.46)     3:11.88 (43.80)
 
Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    1:32.86    1:35.39        
     1) Zezula, Mateusz 17              2) Belozerov, Alex 17             
     3) Morales, Alexander T 16         4) Lin, Howard H 13               
                  22.38       46.44 (24.06)     1:11.02 (24.58)     1:35.39 (24.37)
  2 Westchester Aquatic Club-MR  'A'                  1:35.81    1:39.14        
     1) Wang, James J 13                2) Lee, Ryan P 14                 
     3) Maierle, Ryan A 13              4) Lin, Thomas 13                 
                  24.45       48.32 (23.87)     1:14.01 (25.69)     1:39.14 (25.13)
 
Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Westchester Aquatic Club-MR  'A'                  1:46.89    1:46.04        
     1) Lee, Ryan P 14                  2) Torres, Nick 13                
     3) Lin, Thomas 13                  4) Amato, Steven A 14             
                  26.76       55.82 (29.06)     1:22.39 (26.57)     1:46.04 (23.65)
  2 Westchester Aquatic Club-MR  'B'                  1:56.03    1:56.48        
     1) Horowitz, Thomas R 15           2) Maierle, Ryan A 13             
     3) Spencer, Kyle A 13              4) Wang, James J 13               
                  30.85     1:03.35 (32.50)     1:32.67 (29.32)     1:56.48 (23.81)
  3 Harbor Seals-MR  'A'                              2:09.82    2:01.41        
     1) Shteynberg, Samuel D 15         2) Hafez, Omar A 14               
     3) Elkhouly, Youssef A 11          4) Lai, Christopher B 11          
                  29.56     1:02.62 (33.06)     1:33.86 (31.24)     2:01.41 (27.55)
 -- Riverbank RedTails Swim Team-MR  'B'              2:14.15         DQ        
      Early take-off swimmer #3
     1) Hilario, Dalwin F 13            2) Martinez, Christopher I 14     
     3) Ambrosio, Jordan 13             4) Sanchez, Roger 12              
                  31.62     1:06.81 (35.19)     1:37.04 (30.23)          DQ (28.56)