Licensed to BGC-N. Westchester Marlins
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 11/3/2014 08:45 AM
      2014 MR WEST Tina Ficarelli Memorial Meet - 11/1/2014 to 11/2/2014       
                              Sanction #: 141119                               
                                    Results                                    
 
Girls 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Riviello, Cara M     7 WEST-MR                18.56      16.91        
  2 Maierle, Lauren E    7 WEST-MR                18.77      17.10        
  3 Lynton, Mackenzie    7 Agua Swim Team-MR      22.00      18.50        
  4 Klein, Neala J       7 Agua Swim Team-MR      22.00      18.52        
  5 Pusing, Ava Y        7 Twisters-MR            21.77      19.25        
  6 Ahn, Hailey S        7 Twisters-MR            23.64      19.32        
  7 Chung, Zoe E         7 WEST-MR                20.43      20.20        
  8 McGranahan, Kathry   7 WEST-MR                20.34      20.23        
  9 Zamarbide, Alba      7 WEST-MR                21.62      20.42        
 10 Asch, Gillian K      7 Agua Swim Team-MR      22.08      20.52        
 11 Baron, Cristina E    7 Agua Swim Team-MR      20.06      20.58        
 12 Wu, Heidi            7 Agua Swim Team-MR      19.75      20.75        
 13 Hunt, Anna K         7 Agua Swim Team-MR      19.39      20.91        
 14 Benadrete, Talya A   7 Agua Swim Team-MR      24.00      20.93        
 15 MacLennan, Catheri   7 Agua Swim Team-MR      24.58      21.26        
 16 Greenberg, Ariel S   6 WEST-MR                19.69      21.28        
 17 Eizenstat, Julia M   7 Agua Swim Team-MR      24.00      21.49        
 18 Pema, Tenzin         7 Twisters-MR            23.41      22.13        
 19 Bouzarouata, Salma   7 Twisters-MR            26.34      22.44        
 20 Schaepers-Cheu, Sa   7 Agua Swim Team-MR      28.81      23.48        
 21 HO, Rica L           7 Twisters-MR            24.10      24.82        
 
Girls 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Riviello, Cara M     7 WEST-MR                21.23      20.21        
  2 Klein, Neala J       7 Agua Swim Team-MR      23.00      21.34        
  3 Chung, Zoe E         7 WEST-MR                21.60      21.66        
  4 Maierle, Lauren E    7 WEST-MR                23.42      21.84        
  5 Lynton, Mackenzie    7 Agua Swim Team-MR      24.00      22.89        
  6 Hunt, Anna K         7 Agua Swim Team-MR      21.67      22.92        
  7 Pusing, Ava Y        7 Twisters-MR            25.62      23.01        
  8 McGranahan, Kathry   7 WEST-MR                23.61      23.50        
  9 Wu, Heidi            7 Agua Swim Team-MR      21.95      23.74        
 10 Greenberg, Ariel S   6 WEST-MR                24.58      24.13        
 11 Ahn, Hailey S        7 Twisters-MR            27.88      24.18        
 12 Benadrete, Talya A   7 Agua Swim Team-MR      25.00      24.43        
 13 Zamarbide, Alba      7 WEST-MR                26.53      24.69        
 14 MacLennan, Catheri   7 Agua Swim Team-MR      29.34      24.77        
 15 Baron, Cristina E    7 Agua Swim Team-MR      23.37      25.70        
 16 Bouzarouata, Salma   7 Twisters-MR            29.04      26.40        
 17 Schaepers-Cheu, Sa   7 Agua Swim Team-MR      27.85      27.28        
 18 Asch, Gillian K      7 Agua Swim Team-MR      24.39      27.42        
 19 Eizenstat, Julia M   7 Agua Swim Team-MR      25.00      27.90        
 20 Pema, Tenzin         7 Twisters-MR            29.08      32.31        
 21 HO, Rica L           7 Twisters-MR            28.96      33.29        
 
Girls 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hunt, Anna K         7 Agua Swim Team-MR      23.40      23.92        
  2 Maierle, Lauren E    7 WEST-MR                25.60      24.23        
  3 Chung, Zoe E         7 WEST-MR                24.96      26.57        
  4 Greenberg, Ariel S   6 WEST-MR                27.57      26.91        
  5 Baron, Cristina E    7 Agua Swim Team-MR      27.45      27.89        
  6 Bouzarouata, Salma   7 Twisters-MR            32.50      30.75        
  7 Zamarbide, Alba      7 WEST-MR                39.31      31.09        
  8 Pusing, Ava Y        7 Twisters-MR            36.53      31.40        
 -- Jiang, Lori          5 WEST-MR                37.58         DQ        
      Alternating Kick
 -- Ahn, Hailey S        7 Twisters-MR            31.77         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Benadrete, Talya A   7 Agua Swim Team-MR      27.00         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- HO, Rica L           7 Twisters-MR            32.88         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Girls 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Harish, Nila         7 UNHS-MR                22.00      20.01        
  2 Lynton, Mackenzie    7 Agua Swim Team-MR      26.00      20.58        
  3 Klein, Neala J       7 Agua Swim Team-MR      24.00      21.30        
  4 Ahn, Hailey S        7 Twisters-MR            28.12      21.89        
  5 Samko, Clara Mae M   7 HS-MR                  23.00      21.90        
  6 Maierle, Lauren E    7 WEST-MR                30.67      22.35        
  7 Zamarbide, Alba      7 WEST-MR                22.97      23.05        
  8 Chung, Zoe E         7 WEST-MR                   NT      23.82        
  9 McGranahan, Kathry   7 WEST-MR                22.73      24.60        
 10 Pusing, Ava Y        7 Twisters-MR            34.57      24.78        
 11 MacLennan, Catheri   7 Agua Swim Team-MR      33.00      25.10        
 12 Asch, Gillian K      7 Agua Swim Team-MR      22.13      25.42        
 13 Greenberg, Ariel S   6 WEST-MR                26.88      25.47        
 14 Wu, Heidi            7 Agua Swim Team-MR      23.00      27.17        
 15 Eizenstat, Julia M   7 Agua Swim Team-MR      27.00      28.15        
 16 Schaepers-Cheu, Sa   7 Agua Swim Team-MR      30.00      30.73        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sweeney, Kait A      8 WEST-MR                31.33      33.06        
  2 Lee, Lauren          8 WEST-MR                34.79      33.99        
  3 Holman, Sofia E      8 Agua Swim Team-MR      38.20      35.75        
  4 Zhang, Alina C       8 WEST-MR                37.53      35.76        
  5 Bell, Fiona L        8 Agua Swim Team-MR      40.00      36.11        
  6 Riviello, Cara M     7 WEST-MR                43.18      37.24        
  7 Haider, Pierce P     8 Agua Swim Team-MR      43.45      37.65        
  8 Weinstein, Claire    7 WEST-MR                41.42      38.12        
  9 Lin, Sara S          8 WEST-MR                45.94      38.41        
 10 Tyrrell, Lillie J    8 Agua Swim Team-MR      43.00      38.55        
 11 Bhandari, Adele      7 WEST-MR                40.02      38.97        
 12 Harish, Nila         7 UNHS-MR                43.00      39.39        
 13 Mullin, Allison B    8 Twisters-MR            43.52      39.63        
 14 Kim, Kodi K          8 Agua Swim Team-MR      44.15      39.69        
 15 Luan, Ava            8 Agua Swim Team-MR      46.38      39.80        
 16 Rodriguez, Jenna L   8 Twisters-MR            39.57      39.82        
 17 Ott, Ursula J        8 Agua Swim Team-MR      46.84      40.45        
 18 LI, Erica            8 UNLGA-MR               43.21      41.00        
 19 Scala, Molly G       8 WEST-MR                42.30      41.87        
 20 Constantine, Jacqu   8 Agua Swim Team-MR      45.00      42.61        
 21 Samko, Clara Mae M   7 HS-MR                  43.00      43.11        
 22 Haimson, Emma A      8 Twisters-MR            42.13      43.61        
 23 Zacarias-Torres, S   8 Twisters-MR            58.82      45.51        
 24 Nassar, Salma        8 Twisters-MR            46.45      46.04        
 25 Tauras, Natalie A    8 Agua Swim Team-MR      45.00      47.10        
 26 Pema, Tenzin         7 Twisters-MR            42.72      47.80        
 27 Chatfield, Elizabe   8 WEST-MR                   NT      49.65        
 28 McKay, Genevieve R   8 Agua Swim Team-MR      45.00      53.99        
 29 Manzo, Sophia R      8 Agua Swim Team-MR      45.00      54.78        
 30 Zehe, Helene H       8 WEST-MR                53.60      55.27        
 31 Jiang, Lori          5 WEST-MR                   NT    1:02.12        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sweeney, Kait A      8 WEST-MR              1:21.60    1:13.32        
                  35.86     1:13.32 (37.46)                                        
  2 Lee, Lauren          8 WEST-MR              1:22.00    1:14.57        
                  35.13     1:14.57 (39.44)                                        
  3 Ebrahimpour, Beth    8 Agua Swim Team-MR    1:22.21    1:15.03        
                  35.61     1:15.03 (39.42)                                        
  4 Zhang, Alina C       8 WEST-MR              1:21.71    1:16.75        
                  36.27     1:16.75 (40.48)                                        
  5 Holman, Sofia E      8 Agua Swim Team-MR    1:25.68    1:21.53        
                  38.90     1:21.53 (42.63)                                        
  6 Weinstein, Claire    7 WEST-MR              1:36.62    1:21.60        
                  38.14     1:21.60 (43.46)                                        
  7 Haider, Pierce P     8 Agua Swim Team-MR    1:42.32    1:24.90        
                  40.97     1:24.90 (43.93)                                        
  8 Riviello, Cara M     7 WEST-MR                   NT    1:25.81        
                  41.23     1:25.81 (44.58)                                        
  9 Kim, Kodi K          8 Agua Swim Team-MR    1:38.40    1:28.07        
                  43.70     1:28.07 (44.37)                                        
 10 Greenberg, Ariel S   6 WEST-MR                   NT    1:28.40        
                  48.44     1:28.40 (39.96)                                        
 11 Ott, Ursula J        8 Agua Swim Team-MR    1:58.05    1:29.22        
                  41.94     1:29.22 (47.28)                                        
 12 Lin, Sara S          8 WEST-MR                   NT    1:29.31        
                  40.96     1:29.31 (48.35)                                        
 13 LI, Erica            8 UNLGA-MR             1:40.22    1:30.32        
                  43.71     1:30.32 (46.61)                                        
 14 Wu, Heidi            7 Agua Swim Team-MR    2:00.00    1:30.34        
                  47.33     1:30.34 (43.01)                                        
 15 Rodriguez, Jenna L   8 Twisters-MR          1:32.64    1:30.96        
                  51.56     1:30.96 (39.40)                                        
 16 Lateng, Losel L      8 Twisters-MR          1:40.78    1:31.33        
                  42.50     1:31.33 (48.83)                                        
 17 Bhandari, Adele      7 WEST-MR              1:35.92    1:31.41        
                  41.75     1:31.41 (49.66)                                        
 18 Scala, Molly G       8 WEST-MR              1:48.41    1:32.59        
                  42.81     1:32.59 (49.78)                                        
 19 Mullin, Allison B    8 Twisters-MR          1:40.51    1:33.88        
                  45.04     1:33.88 (48.84)                                        
 20 Tyrrell, Lillie J    8 Agua Swim Team-MR    1:58.00    1:34.03        
                  42.00     1:34.03 (52.03)                                        
 21 Klein, Neala J       7 Agua Swim Team-MR    2:00.00    1:34.09        
                  41.70     1:34.09 (52.39)                                        
 22 Neary, Cara J        8 Agua Swim Team-MR    2:00.00    1:36.19        
                  45.39     1:36.19 (50.80)                                        
 23 Haimson, Emma A      8 Twisters-MR          1:48.96    1:36.78        
                  45.88     1:36.78 (50.90)                                        
 24 Pusing, Ava Y        7 Twisters-MR          1:51.96    1:39.32        
                  47.34     1:39.32 (51.98)                                        
 25 Zamarbide, Alba      7 WEST-MR                   NT    1:39.53        
                1:42.14         1:39.53 ( )                                        
 26 Nassar, Salma        8 Twisters-MR          1:49.20    1:40.21        
                  48.55     1:40.21 (51.66)                                        
 27 Constantine, Jacqu   8 Agua Swim Team-MR    2:00.00    1:41.23        
                  43.26     1:41.23 (57.97)                                        
 28 Schwartz, Isabelle   8 Agua Swim Team-MR    1:50.13    1:42.04        
                  47.13     1:42.04 (54.91)                                        
 29 Burger, Helena A     8 Agua Swim Team-MR    2:00.00    1:44.94        
                  48.50     1:44.94 (56.44)                                        
 30 Ahn, Hailey S        7 Twisters-MR          1:39.08    1:45.33        
                  47.17     1:45.33 (58.16)                                        
 31 Hunt, Anna K         7 Agua Swim Team-MR    2:00.00    1:46.51        
                  16.34   1:46.51 (1:30.17)                                        
 32 Leal, Ashley         8 RedTails-MR          1:40.09    1:48.70        
                  45.96   1:48.70 (1:02.74)                                        
 33 Yu, Veronica         8 WEST-MR                   NT    1:49.18        
                  49.03   1:49.18 (1:00.15)                                        
 34 Trinidad, Mianny L   8 RedTails-MR          2:00.09    1:49.37        
                  48.24   1:49.37 (1:01.13)                                        
 35 Jimenez, Mae         8 Agua Swim Team-MR    2:00.00    1:49.63        
                  49.56   1:49.63 (1:00.07)                                        
 36 Chatfield, Elizabe   8 WEST-MR                   NT    1:50.83        
                  48.09   1:50.83 (1:02.74)                                        
 37 Baron, Cristina E    7 Agua Swim Team-MR    2:00.00    1:51.40        
                  53.75     1:51.40 (57.65)                                        
 38 Eizenstat, Julia M   7 Agua Swim Team-MR    2:00.00    1:51.97        
                  48.06   1:51.97 (1:03.91)                                        
 39 Lantiqua- Acosta,    8 RedTails-MR          2:00.09    1:55.68        
                  53.65   1:55.68 (1:02.03)                                        
 40 Benadrete, Talya A   7 Agua Swim Team-MR    2:00.00    1:56.87        
                  55.75   1:56.87 (1:01.12)                                        
 41 McKay, Genevieve R   8 Agua Swim Team-MR    2:00.00    1:58.22        
                  53.74   1:58.22 (1:04.48)                                        
 42 Schaepers-Cheu, Sa   7 Agua Swim Team-MR    2:00.00    2:03.73        
                  15.95   2:03.73 (1:47.78)                                        
 43 Manzo, Sophia R      8 Agua Swim Team-MR    2:00.00    2:15.90        
                1:02.96   2:15.90 (1:12.94)                                        
 44 Vasquez, April C     6 RedTails-MR          2:30.09    2:36.71        
                1:11.07   2:36.71 (1:25.64)                                        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sweeney, Kait A      8 WEST-MR                38.40      39.05        
  2 Zhang, Alina C       8 WEST-MR                39.24      39.47        
  3 Lee, Lauren          8 WEST-MR                41.38      40.23        
  4 Ebrahimpour, Beth    8 Agua Swim Team-MR      43.36      40.99        
  5 Weinstein, Claire    7 WEST-MR                39.86      41.94        
  6 Holman, Sofia E      8 Agua Swim Team-MR      44.82      42.66        
  7 Bhandari, Adele      7 WEST-MR                46.89      43.39        
  8 Kim, Kodi K          8 Agua Swim Team-MR      47.32      43.56        
  9 Harish, Nila         7 UNHS-MR                49.00      43.66        
 10 Riviello, Cara M     7 WEST-MR                55.81      44.15        
 11 Ott, Ursula J        8 Agua Swim Team-MR      48.72      44.21        
 12 Lin, Sara S          8 WEST-MR                50.22      45.21        
 13 Haider, Pierce P     8 Agua Swim Team-MR      45.00      45.60        
 14 Mullin, Allison B    8 Twisters-MR            48.36      45.95        
 15 Tyrrell, Lillie J    8 Agua Swim Team-MR      45.00      46.22        
 16 LI, Erica            8 UNLGA-MR               49.08      47.02        
 17 Rodriguez, Jenna L   8 Twisters-MR            47.23      47.09        
 18 Samko, Clara Mae M   7 HS-MR                  52.00      48.42        
 19 Constantine, Jacqu   8 Agua Swim Team-MR      50.00      48.62        
 20 Bell, Fiona L        8 Agua Swim Team-MR      42.00      49.81        
 21 Haimson, Emma A      8 Twisters-MR            48.09      50.25        
 22 Nassar, Salma        8 Twisters-MR            50.41      50.97        
 23 Scala, Molly G       8 WEST-MR                51.91      51.41        
 24 Zehe, Helene H       8 WEST-MR              1:01.14      53.19        
 25 Jimenez, Mae         8 Agua Swim Team-MR      50.00      53.41        
 26 McKay, Genevieve R   8 Agua Swim Team-MR      50.00      54.24        
 27 Manzo, Sophia R      8 Agua Swim Team-MR      50.00      55.93        
 28 Zacarias-Torres, S   8 Twisters-MR            57.51      57.31        
 29 Pema, Tenzin         7 Twisters-MR            58.94      58.30        
 30 Chatfield, Elizabe   8 WEST-MR                   NT    1:00.92        
 31 Jiang, Lori          5 WEST-MR                   NT    1:21.81        
 -- Tauras, Natalie A    8 Agua Swim Team-MR      50.00         DQ        
      No touch at turn
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ebrahimpour, Beth    8 Agua Swim Team-MR      45.33      41.78        
  2 Zhang, Alina C       8 WEST-MR                46.59      47.56        
  3 Weinstein, Claire    7 WEST-MR                50.21      47.72        
  4 Holman, Sofia E      8 Agua Swim Team-MR      49.71      47.77        
  5 Sweeney, Kait A      8 WEST-MR                50.00      48.62        
  6 Lin, Sara S          8 WEST-MR                47.20      49.30        
  7 LI, Erica            8 UNLGA-MR             1:01.52      51.14        
  8 Bhandari, Adele      7 WEST-MR                53.42      51.48        
  9 Constantine, Jacqu   8 Agua Swim Team-MR    1:00.00      51.84        
 10 Harish, Nila         7 UNHS-MR                55.00      52.12        
 11 Lee, Lauren          8 WEST-MR                55.44      52.32        
 12 Nassar, Salma        8 Twisters-MR            56.44      53.09        
 13 Rodriguez, Jenna L   8 Twisters-MR            55.24      53.83        
 14 Luan, Ava            8 Agua Swim Team-MR      58.82      53.89        
 15 Bell, Fiona L        8 Agua Swim Team-MR      47.00      54.44        
 16 Mullin, Allison B    8 Twisters-MR          1:01.30      55.55        
 17 Tauras, Natalie A    8 Agua Swim Team-MR    1:00.00      55.56        
 18 Chatfield, Elizabe   8 WEST-MR                   NT      55.97        
 19 Scala, Molly G       8 WEST-MR                   NT      56.31        
 20 Jimenez, Mae         8 Agua Swim Team-MR    1:00.00      59.64        
 21 Haimson, Emma A      8 Twisters-MR            56.89      59.88        
 22 Tyrrell, Lillie J    8 Agua Swim Team-MR      56.00    1:01.03        
 23 Zehe, Helene H       8 WEST-MR                   NT    1:05.49        
 24 Manzo, Sophia R      8 Agua Swim Team-MR    1:00.00    1:06.68        
 -- Samko, Clara Mae M   7 HS-MR                1:05.00         DQ        
      Non-simultaneous kick
 -- Zacarias-Torres, S   8 Twisters-MR          1:03.53         DQ        
      One hand touch
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ebrahimpour, Beth    8 Agua Swim Team-MR      46.73      40.09        
  2 Lee, Lauren          8 WEST-MR                42.14      40.61        
  3 Zhang, Alina C       8 WEST-MR                41.43      42.59        
  4 Sweeney, Kait A      8 WEST-MR                57.32      42.89        
  5 Weinstein, Claire    7 WEST-MR                47.18      43.50        
  6 Lin, Sara S          8 WEST-MR                45.06      45.98        
  7 Haider, Pierce P     8 Agua Swim Team-MR      54.40      47.92        
  8 Ott, Ursula J        8 Agua Swim Team-MR      50.00      49.37        
  9 Bhandari, Adele      7 WEST-MR                50.62      49.60        
 10 Nassar, Salma        8 Twisters-MR            52.16      50.12        
 11 LI, Erica            8 UNLGA-MR               50.10      50.40        
 12 Luan, Ava            8 Agua Swim Team-MR    1:04.74      51.68        
 13 Mullin, Allison B    8 Twisters-MR            52.30      51.77        
 14 Rodriguez, Jenna L   8 Twisters-MR            54.27      53.14        
 15 Chatfield, Elizabe   8 WEST-MR                   NT      53.18        
 16 Kim, Kodi K          8 Agua Swim Team-MR      58.08      54.43        
 17 Scala, Molly G       8 WEST-MR                   NT      55.63        
 18 Haimson, Emma A      8 Twisters-MR            52.19      57.46        
 -- McKay, Genevieve R   8 Agua Swim Team-MR      53.00         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ebrahimpour, Beth    8 Agua Swim Team-MR    1:25.66    1:24.84        
  2 Zhang, Alina C       8 WEST-MR              1:25.20    1:25.02        
  3 Sweeney, Kait A      8 WEST-MR              1:33.11    1:29.42        
  4 LI, Erica            8 UNLGA-MR             1:51.21    1:30.42        
  5 Lee, Lauren          8 WEST-MR              1:26.30    1:31.38        
  6 Holman, Sofia E      8 Agua Swim Team-MR    1:30.90    1:32.05        
  7 Weinstein, Claire    7 WEST-MR              1:31.15    1:32.72        
  8 Riviello, Cara M     7 WEST-MR                   NT    1:33.69        
                  42.78     1:33.69 (50.91)                                        
  9 Lin, Sara S          8 WEST-MR              1:38.15    1:35.01        
 10 Ott, Ursula J        8 Agua Swim Team-MR    1:31.56    1:36.45        
 11 Haider, Pierce P     8 Agua Swim Team-MR    1:45.03    1:37.25        
 12 Bhandari, Adele      7 WEST-MR              1:51.12    1:37.99        
 13 Kim, Kodi K          8 Agua Swim Team-MR    1:49.72    1:41.95        
 14 Nassar, Salma        8 Twisters-MR          2:02.47    1:43.61        
 15 Mullin, Allison B    8 Twisters-MR               NT    1:46.43        
                  50.68     1:46.43 (55.75)                                        
 16 Haimson, Emma A      8 Twisters-MR          2:00.84    1:49.17        
 17 Greenberg, Ariel S   6 WEST-MR                   NT    1:50.01        
                  52.58     1:50.01 (57.43)                                        
 18 Rodriguez, Jenna L   8 Twisters-MR          1:48.07    1:50.29        
 19 Neary, Cara J        8 Agua Swim Team-MR    2:10.00    1:51.01        
 20 Hunt, Anna K         7 Agua Swim Team-MR    2:10.00    1:51.61        
 21 Scala, Molly G       8 WEST-MR              1:43.05    1:51.91        
 22 Schwartz, Isabelle   8 Agua Swim Team-MR    2:00.00    1:53.41        
 23 Tyrrell, Lillie J    8 Agua Swim Team-MR    2:05.00    1:54.99        
 24 Zamarbide, Alba      7 WEST-MR              2:20.63    1:55.24        
                  52.62   1:55.24 (1:02.62)                                        
 25 Pusing, Ava Y        7 Twisters-MR          2:13.21    1:57.85        
                  55.38   1:57.85 (1:02.47)                                        
 26 Chatfield, Elizabe   8 WEST-MR                   NT    1:58.80        
                  56.44   1:58.80 (1:02.36)                                        
 27 Trinidad, Mianny L   8 RedTails-MR          2:09.21    1:59.92        
 28 Asch, Gillian K      7 Agua Swim Team-MR    2:05.00    2:01.06        
 29 Burger, Helena A     8 Agua Swim Team-MR    2:10.00    2:01.34        
 30 Jimenez, Mae         8 Agua Swim Team-MR    2:10.00    2:04.34        
 31 Lateng, Losel L      8 Twisters-MR          2:13.19    2:07.57        
                1:04.10   2:07.57 (1:03.47)                                        
 32 Leal, Ashley         8 RedTails-MR          2:10.09    2:08.49        
                  56.58   2:08.49 (1:11.91)                                        
 33 Manzo, Sophia R      8 Agua Swim Team-MR    2:10.00    2:11.12        
                1:01.03   2:11.12 (1:10.09)                                        
 -- McKay, Genevieve R   8 Agua Swim Team-MR    2:10.00         DQ        
 -- Lantiqua- Acosta,    8 RedTails-MR          2:30.09         DQ        
 -- Baron, Cristina E    7 Agua Swim Team-MR    2:10.00         DQ        
                1:02.19                                                            
 -- Yu, Veronica         8 WEST-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  57.28        DQ (1:00.49)                                        
 -- Ahn, Hailey S        7 Twisters-MR          1:44.52         DQ        
      Alternating Kick - fly
 -- Vasquez, April C     6 RedTails-MR          3:00.09         DQ        
      Alternating Kick - fly
                1:29.14        DQ (1:27.41)                                        
 -- Eizenstat, Julia M   7 Agua Swim Team-MR    2:10.00         DQ        
      Alternating Kick - fly
 -- Benadrete, Talya A   7 Agua Swim Team-MR    2:10.00         DQ        
 -- Wu, Heidi            7 Agua Swim Team-MR    2:10.00         DQ        
      Alternating Kick - fly
 -- Schaepers-Cheu, Sa   7 Agua Swim Team-MR    2:10.00         DQ        
 -- Constantine, Jacqu   8 Agua Swim Team-MR    2:10.00         DQ        
                  54.06          DQ (55.19)                                        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Westchester Aquatic Club-MR  'A'            1:04.59    1:04.51        
     1) Zhang, Alina C 8                2) Lee, Lauren 8                  
     3) Weinstein, Claire J 7           4) Sweeney, Kait A 8              
                  33.90     1:04.51 (30.61)                                        
  2 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'      1:07.75    1:06.12        
     1) Ott, Ursula J 8                 2) Holman, Sofia E 8              
     3) Haider, Pierce P 8              4) Ebrahimpour, Beth N 8          
                  34.71     1:06.12 (31.41)                                        
  3 Westchester Aquatic Club-MR  'B'            1:13.71    1:11.06        
     1) Lin, Sara S 8                   2) Scala, Molly G 8               
     3) Riviello, Cara M 7              4) Bhandari, Adele 7              
                  36.59     1:11.06 (34.47)                                        
  4 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              1:20.17    1:16.69        
     1) Mullin, Allison B 8             2) Nassar, Salma 8                
     3) Pusing, Ava Y 7                 4) Rodriguez, Jenna L 8           
                  38.64     1:16.69 (38.05)                                        
  5 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'      1:13.70    1:16.70        
     1) Constantine, Jacqueline M 8     2) Kim, Kodi K 8                  
     3) Tyrrell, Lillie J 8             4) Hunt, Anna K 7                 
                  38.63     1:16.70 (38.07)                                        
  6 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'C'           NT    1:25.03        
     1) Jimenez, Mae 8                  2) Asch, Gillian K 7              
     3) McKay, Genevieve R 8            4) Klein, Neala J 7               
                  43.16     1:25.03 (41.87)                                        
 -- Riverbank RedTails Swim Team-MR  'A'        1:30.09        XDQ        
     1) Trinidad, Mianny L 8            2) Lantiqua- Acosta, Katie 8      
     3) Vasquez, April C 6              4) Leal, Ashley 8                 
                  42.11          DQ (52.78)                                        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'      1:13.83    1:14.30        
     1) Holman, Sofia E 8               2) Ebrahimpour, Beth N 8          
     3) Haider, Pierce P 8              4) Bell, Fiona L 8                
                  39.59     1:14.30 (34.71)                                        
  2 Westchester Aquatic Club-MR  'A'            1:11.87    1:15.58        
     1) Sweeney, Kait A 8               2) Zhang, Alina C 8               
     3) Lee, Lauren 8                   4) Weinstein, Claire J 7          
                  42.02     1:15.58 (33.56)                                        
  3 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'           NT    1:22.09        
     1) Kim, Kodi K 8                   2) Ott, Ursula J 8                
     3) Klein, Neala J 7                4) Luan, Ava 8                    
                  43.04     1:22.09 (39.05)                                        
  4 Westchester Aquatic Club-MR  'B'            1:22.52    1:24.59        
     1) Riviello, Cara M 7              2) Lin, Sara S 8                  
     3) McGranahan, Kathryn S 7         4) Bhandari, Adele 7              
                  43.01     1:24.59 (41.58)                                        
  5 Westchester Aquatic Club-MR  'C'            1:28.11    1:29.85        
     1) Chung, Zoe E 7                  2) Maierle, Lauren E 7            
     3) Zamarbide, Alba 7               4) Scala, Molly G 8               
                  48.26     1:29.85 (41.59)                                        
  6 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'C'           NT    1:29.87        
     1) Hunt, Anna K 7                  2) Wu, Heidi 7                    
     3) Asch, Gillian K 7               4) Constantine, Jacqueline M 8    
                  47.66     1:29.87 (42.21)                                        
  7 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              1:33.83    1:31.73        
     1) Haimson, Emma A 8               2) Rodriguez, Jenna L 8           
     3) Mullin, Allison B 8             4) Pusing, Ava Y 7                
                  48.84     1:31.73 (42.89)                                        
  8 Westchester Aquatic Club-MR  'D'            1:46.69    1:42.38        
     1) Chatfield, Elizabeth 8          2) Zehe, Helene H 8               
     3) Greenberg, Ariel S 6            4) Jiang, Lori 5                  
                  52.22     1:42.38 (50.16)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Collmar, Yilinna Y  10 WEST-MR                26.97      27.01        
  2 Tsai, Sarah Y       10 UNATT-MR               29.39      29.41        
  3 Jones, Lara         10 Agua Swim Team-MR      30.41      29.60        
  4 Lin, Esther Y       10 WEST-MR                   NT      29.67        
  5 Chen, Kira          10 WEST-MR                29.55      29.91        
  6 Lopez-Ryan, Brookl  10 WEST-MR                31.01      30.23        
  7 Wu, Madison         10 Agua Swim Team-MR      32.09      30.72        
  8 Peng, Natalie       10 WEST-MR                31.99      30.74        
  9 Liu, Laura B        10 Twisters-MR            31.54      30.97        
 10 Bastone, Alexandra   9 WEST-MR                31.17      31.17        
 11 Schaepers-Cheu, Ma  10 Agua Swim Team-MR      31.68      31.29        
 12 St. Jean, Ryann A   10 Agua Swim Team-MR      31.60      31.89        
 13 Rossi, Elena        10 WEST-MR                33.18      32.38        
 14 Barber, Alexis G    10 Twisters-MR            33.14      32.57        
 15 St. Jean, Ryleigh   10 Agua Swim Team-MR      34.06      32.79        
 15 Chang, Mia          10 UNAGU-MR               34.20      32.79        
 17 Lei, Anya           10 Twisters-MR            34.05      32.87        
 18 Condon, Daniella M   9 WEST-MR                33.02      33.01        
 19 Krishna, Nayesha    10 Agua Swim Team-MR      34.29      33.15        
 20 Chang, Cara         10 UNAGU-MR                  NT      33.36        
 21 Friedman, Alexandr  10 Agua Swim Team-MR      32.96      33.49        
 22 Sacks, Jaden S      10 Agua Swim Team-MR      34.59      33.66        
 23 Nada, Sama           9 Twisters-MR            32.34      33.93        
 24 Skaistis, Delilah    9 Agua Swim Team-MR      34.44      33.96        
 25 Breitman, Juliet R  10 Agua Swim Team-MR      34.01      34.03        
 26 Winters, Emma C     10 HS-MR                  36.29      34.04        
 27 Pusing, Aizel G      9 Twisters-MR            33.34      34.28        
 28 Winters, Mia E      10 HS-MR                  38.78      34.33        
 29 Lorch, Grace O      10 Agua Swim Team-MR      34.78      34.52        
 30 Chen, Bessie         9 UNAGU-MR               35.00      34.53        
 31 Gurden, Abigail S    9 WEST-MR                34.02      34.63        
 32 Rawlings, Ava L     10 Agua Swim Team-MR      36.41      34.69        
 33 Greenberg, Abigail   9 Agua Swim Team-MR      36.68      34.90        
 34 Hussain, Sana        9 UNAGU-MR               36.43      35.00        
 35 Brennan, Caroline   10 HS-MR                  39.27      35.55        
 36 Hanin, Katherine P  10 HS-MR                  40.61      35.83        
 37 Asch, Lexi           9 Agua Swim Team-MR      37.18      36.24        
 38 Leonard, Penelope   10 Agua Swim Team-MR      35.69      36.39        
 39 Saidel, Vera R       9 HS-MR                  39.00      36.49        
 40 Stewart, Lexi R     10 Agua Swim Team-MR      34.98      36.66        
 41 Hewitt, Makaelah    10 WEST-MR                37.05      36.98        
 42 Lin, Katrina         9 Agua Swim Team-MR      38.09      37.03        
 43 Zamarbide, Sol      10 WEST-MR                35.68      37.25        
 44 KU, Jaein            9 Twisters-MR            36.08      37.50        
 45 Hanna, Elizabeth T  10 Twisters-MR            34.78      37.59        
 46 Thumser, Anastasia  10 WEST-MR                37.40      38.30        
 47 Verastegui, Rosari   9 Twisters-MR            38.40      38.48        
 48 Clark, Emma R       10 WEST-MR                37.16      38.68        
 49 Bolon, Isabella M    9 Agua Swim Team-MR      45.00      38.83        
 50 Taipale, Alina H     9 Agua Swim Team-MR      40.30      38.86        
 51 Byrne, Kelly P       9 WEST-MR                36.36      38.93        
 52 Manny, Eliza R      10 Agua Swim Team-MR      42.22      39.37        
 53 Johnson, Lily R      9 Agua Swim Team-MR      38.93      39.52        
 54 Lee, Suah            9 Twisters-MR            39.55      39.63        
 55 Polito, Lauren E     9 HS-MR                  40.59      39.68        
 56 Lien, Zoe H          9 WEST-MR                   NT      40.06        
 57 McGranahan, Abby S   9 WEST-MR                   NT      40.22        
 58 Cashdollar, Camero   9 Agua Swim Team-MR      44.93      40.48        
 59 Seth, Amalie R       9 Agua Swim Team-MR      41.17      40.85        
 60 Feeney, Jordan H     9 HS-MR                  39.00      41.21        
 61 Inirio, Isabella    10 Agua Swim Team-MR      43.73      41.90        
 62 Blythe, Karenna G   10 Agua Swim Team-MR      37.60      42.13        
 63 Langford, Elisabet   9 Agua Swim Team-MR      43.00      43.67        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Collmar, Yilinna Y  10 WEST-MR                58.40    1:00.33        
                  29.32     1:00.33 (31.01)                                        
  2 Tsai, Sarah Y       10 UNATT-MR             1:07.77    1:03.69        
                  31.18     1:03.69 (32.51)                                        
  3 Chen, Kira          10 WEST-MR              1:04.70    1:03.70        
                  30.98     1:03.70 (32.72)                                        
  4 Jones, Lara         10 Agua Swim Team-MR    1:05.69    1:03.80        
                  31.37     1:03.80 (32.43)                                        
  5 Wu, Madison         10 Agua Swim Team-MR    1:07.84    1:06.76        
                  32.30     1:06.76 (34.46)                                        
  6 Bastone, Alexandra   9 WEST-MR              1:06.68    1:07.19        
                  32.43     1:07.19 (34.76)                                        
  7 Schaepers-Cheu, Ma  10 Agua Swim Team-MR    1:16.98    1:07.69        
                  32.65     1:07.69 (35.04)                                        
  8 Lin, Esther Y       10 WEST-MR              1:12.73    1:07.84        
  9 Peng, Natalie       10 WEST-MR              1:10.03    1:08.26        
                  32.89     1:08.26 (35.37)                                        
 10 Liu, Laura B        10 Twisters-MR          1:16.44    1:09.70        
 11 Lopez-Ryan, Brookl  10 WEST-MR              1:10.88    1:10.05        
                  33.03     1:10.05 (37.02)                                        
 12 Sugiyama, Mao       10 Agua Swim Team-MR    1:14.35    1:11.73        
 13 Rossi, Elena        10 WEST-MR              1:11.72    1:11.97        
                  34.80     1:11.97 (37.17)                                        
 14 Barber, Alexis G    10 Twisters-MR          1:21.75    1:13.25        
                  34.57     1:13.25 (38.68)                                        
 15 Chang, Mia          10 UNAGU-MR                  NT    1:13.30        
                  34.77     1:13.30 (38.53)                                        
 16 Nada, Sama           9 Twisters-MR          1:16.17    1:13.45        
                  35.60     1:13.45 (37.85)                                        
 17 Anton, Olivia       10 Agua Swim Team-MR    1:12.92    1:13.52        
                  35.55     1:13.52 (37.97)                                        
 18 Friedman, Alexandr  10 Agua Swim Team-MR    1:15.66    1:13.59        
                  34.76     1:13.59 (38.83)                                        
 19 Lei, Anya           10 Twisters-MR          1:27.73    1:14.17        
                  36.51     1:14.17 (37.66)                                        
 20 Chang, Cara         10 UNAGU-MR                  NT    1:14.47        
                  34.45     1:14.47 (40.02)                                        
 21 Krishna, Nayesha    10 Agua Swim Team-MR    1:25.19    1:14.48        
                  35.50     1:14.48 (38.98)                                        
 22 St. Jean, Ryann A   10 Agua Swim Team-MR    1:20.45    1:14.49        
                  33.90     1:14.49 (40.59)                                        
 23 Gurden, Abigail S    9 WEST-MR              1:15.72    1:15.26        
                  36.78     1:15.26 (38.48)                                        
 24 Geelen, Lente       10 WEST-MR              1:14.42    1:16.16        
                  36.46     1:16.16 (39.70)                                        
 25 Breitman, Juliet R  10 Agua Swim Team-MR    1:21.37    1:16.46        
                  36.76     1:16.46 (39.70)                                        
 26 Lorch, Grace O      10 Agua Swim Team-MR    1:18.81    1:16.58        
                  36.32     1:16.58 (40.26)                                        
 27 Sacks, Jaden S      10 Agua Swim Team-MR    1:21.70    1:16.82        
                  36.66     1:16.82 (40.16)                                        
 28 Skaistis, Delilah    9 Agua Swim Team-MR    1:20.09    1:16.91        
                  35.66     1:16.91 (41.25)                                        
 29 Hussain, Sana        9 UNAGU-MR             1:18.20    1:16.98        
                  37.77     1:16.98 (39.21)                                        
 30 Condon, Daniella M   9 WEST-MR              1:25.32    1:17.41        
                  36.75     1:17.41 (40.66)                                        
 31 Pusing, Aizel G      9 Twisters-MR          1:21.97    1:17.69        
                  37.32     1:17.69 (40.37)                                        
 32 Greenberg, Abigail   9 Agua Swim Team-MR    1:21.77    1:18.11        
                  36.51     1:18.11 (41.60)                                        
 33 Hanna, Elizabeth T  10 Twisters-MR          1:23.28    1:18.64        
                  39.46     1:18.64 (39.18)                                        
 34 Chen, Bessie         9 UNAGU-MR             1:18.81    1:19.37        
                  37.85     1:19.37 (41.52)                                        
 35 Blythe, Karenna G   10 Agua Swim Team-MR    1:23.30    1:19.76        
                  38.14     1:19.76 (41.62)                                        
 36 Hanin, Katherine P  10 HS-MR                1:25.35    1:19.89        
                  39.30     1:19.89 (40.59)                                        
 37 Leonard, Penelope   10 Agua Swim Team-MR    1:20.46    1:19.99        
                  37.18     1:19.99 (42.81)                                        
 38 Smith, Maya L       10 Agua Swim Team-MR    1:21.97    1:20.01        
                  37.12     1:20.01 (42.89)                                        
 39 Brennan, Caroline   10 HS-MR                1:21.74    1:21.27        
                  38.37     1:21.27 (42.90)                                        
 40 Clark, Emma R       10 WEST-MR                   NT    1:21.80        
                  37.96     1:21.80 (43.84)                                        
 41 Byrne, Kelly P       9 WEST-MR              1:29.33    1:22.28        
                  40.08     1:22.28 (42.20)                                        
 42 Johnson, Lily R      9 Agua Swim Team-MR    1:28.42    1:22.47        
                  39.07     1:22.47 (43.40)                                        
 43 Rawlings, Ava L     10 Agua Swim Team-MR    1:27.14    1:22.72        
                  39.35     1:22.72 (43.37)                                        
 44 St. Jean, Ryleigh   10 Agua Swim Team-MR    1:20.91    1:23.11        
                  37.24     1:23.11 (45.87)                                        
 45 Zamarbide, Sol      10 WEST-MR              1:22.60    1:23.56        
                1:23.56         1:23.56 ( )                                        
 46 Taipale, Alina H     9 Agua Swim Team-MR    1:28.41    1:23.57        
                  40.49     1:23.57 (43.08)                                        
 47 Hermann, Anna       10 Agua Swim Team-MR    1:27.66    1:24.16        
 48 KU, Jaein            9 Twisters-MR          1:25.60    1:24.19        
                  38.89     1:24.19 (45.30)                                        
 49 Krishnamurthy, Ish   9 Agua Swim Team-MR    1:30.68    1:24.91        
                  40.10     1:24.91 (44.81)                                        
 50 Lin, Katrina         9 Agua Swim Team-MR    1:37.08    1:25.78        
                  41.19     1:25.78 (44.59)                                        
 51 Bacon, Marina S      9 RedTails-MR          1:37.67    1:25.90        
                  40.70     1:25.90 (45.20)                                        
 52 Fried, Bailey E      9 Agua Swim Team-MR    1:24.72    1:26.31        
                  40.13     1:26.31 (46.18)                                        
 53 Tackney, Sophia H    9 Agua Swim Team-MR    1:23.55    1:26.57        
                  42.96     1:26.57 (43.61)                                        
 54 Asch, Lexi           9 Agua Swim Team-MR    1:24.00    1:27.56        
                  38.66     1:27.56 (48.90)                                        
 55 Spencer, Skye A      9 WEST-MR              1:29.12    1:28.47        
                  40.13     1:28.47 (48.34)                                        
 56 Nettles, Molly S    10 Agua Swim Team-MR    1:32.06    1:29.47        
                  42.31     1:29.47 (47.16)                                        
 57 Cashdollar, Camero   9 Agua Swim Team-MR    2:02.46    1:29.68        
                  42.01     1:29.68 (47.67)                                        
 58 Manny, Eliza R      10 Agua Swim Team-MR    1:31.19    1:30.75        
                  41.73     1:30.75 (49.02)                                        
 59 Polito, Lauren E     9 HS-MR                1:27.50    1:30.79        
                  44.45     1:30.79 (46.34)                                        
 60 Rodriguez, Esmeral  10 RedTails-MR          1:45.09    1:31.35        
                  43.07     1:31.35 (48.28)                                        
 61 Lee, Suah            9 Twisters-MR          1:25.61    1:32.04        
                  43.44     1:32.04 (48.60)                                        
 62 Perez, Nicole        9 RedTails-MR          1:38.29    1:33.98        
                  42.76     1:33.98 (51.22)                                        
 63 Lien, Zoe H          9 WEST-MR                   NT    1:34.06        
                  41.94     1:34.06 (52.12)                                        
 64 Inirio, Isabella    10 Agua Swim Team-MR    1:40.42    1:34.43        
                  43.39     1:34.43 (51.04)                                        
 65 Posmentier, Martin   9 RedTails-MR          1:50.09    1:40.85        
                  47.18     1:40.85 (53.67)                                        
 66 Wilson, Destiny E   10 RedTails-MR          1:50.09    1:41.44        
                  45.33     1:41.44 (56.11)                                        
 67 Krop, Ruby C         9 RedTails-MR          1:45.09    1:41.92        
                  46.94     1:41.92 (54.98)                                        
 68 Marte, Ashley        9 RedTails-MR          1:50.09    1:43.51        
                  47.21     1:43.51 (56.30)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Collmar, Yilinna Y  10 WEST-MR                32.10      32.79        
  2 Tsai, Sarah Y       10 UNATT-MR               33.71      32.99        
  3 Chen, Kira          10 WEST-MR                33.49      34.12        
  4 Jones, Lara         10 Agua Swim Team-MR      34.93      34.54        
  5 Wu, Madison         10 Agua Swim Team-MR      36.96      35.00        
  6 Lopez-Ryan, Brookl  10 WEST-MR                35.85      35.20        
  7 Peng, Natalie       10 WEST-MR                37.72      36.02        
  8 Liu, Laura B        10 Twisters-MR            37.53      36.58        
  9 Lin, Esther Y       10 WEST-MR                39.03      36.62        
 10 Stewart, Lexi R     10 Agua Swim Team-MR      39.49      36.97        
 11 Rossi, Elena        10 WEST-MR                37.62      37.33        
 12 Lei, Anya           10 Twisters-MR            38.58      37.60        
 13 Schaepers-Cheu, Ma  10 Agua Swim Team-MR      36.54      37.67        
 14 Bastone, Alexandra   9 WEST-MR                36.44      37.68        
 15 Skaistis, Delilah    9 Agua Swim Team-MR      37.57      37.80        
 16 Krishna, Nayesha    10 Agua Swim Team-MR      38.99      38.44        
 17 Pusing, Aizel G      9 Twisters-MR            41.27      38.48        
 18 Lorch, Grace O      10 Agua Swim Team-MR      38.73      38.77        
 19 Barber, Alexis G    10 Twisters-MR            40.97      39.26        
 20 Nada, Sama           9 Twisters-MR            38.39      39.42        
 21 Sacks, Jaden S      10 Agua Swim Team-MR      37.90      39.55        
 22 Chen, Bessie         9 UNAGU-MR               39.69      40.15        
 23 St. Jean, Ryann A   10 Agua Swim Team-MR      38.85      40.29        
 24 Lin, Katrina         9 Agua Swim Team-MR      40.76      40.46        
 25 Breitman, Juliet R  10 Agua Swim Team-MR      41.04      40.81        
 26 Hussain, Sana        9 UNAGU-MR               41.50      40.92        
 27 Gurden, Abigail S    9 WEST-MR                46.07      41.17        
 28 Hanna, Elizabeth T  10 Twisters-MR            40.76      41.38        
 29 Chang, Cara         10 UNAGU-MR                  NT      41.39        
 30 Blythe, Karenna G   10 Agua Swim Team-MR      44.29      41.48        
 30 Hanin, Katherine P  10 HS-MR                  46.12      41.48        
 32 Condon, Daniella M   9 WEST-MR                39.11      41.80        
 33 Brennan, Caroline   10 HS-MR                  42.70      41.98        
 34 Langford, Elisabet   9 Agua Swim Team-MR      45.00      42.08        
 34 Clark, Emma R       10 WEST-MR                43.07      42.08        
 36 Winters, Mia E      10 HS-MR                  39.97      42.09        
 37 St. Jean, Ryleigh   10 Agua Swim Team-MR      39.35      42.19        
 38 Manny, Eliza R      10 Agua Swim Team-MR      45.69      42.34        
 38 Johnson, Lily R      9 Agua Swim Team-MR      42.36      42.34        
 38 Asch, Lexi           9 Agua Swim Team-MR      43.50      42.34        
 41 Chang, Mia          10 UNAGU-MR                  NT      42.36        
 42 Saidel, Vera R       9 HS-MR                  49.00      43.31        
 43 Taipale, Alina H     9 Agua Swim Team-MR      43.98      43.59        
 44 Zamarbide, Sol      10 WEST-MR                41.46      43.67        
 45 Winters, Emma C     10 HS-MR                  40.25      43.75        
 46 Greenberg, Abigail   9 Agua Swim Team-MR      42.62      44.18        
 46 Byrne, Kelly P       9 WEST-MR                44.51      44.18        
 48 KU, Jaein            9 Twisters-MR            42.42      44.88        
 49 Thumser, Anastasia  10 WEST-MR                44.54      44.89        
 50 Cashdollar, Camero   9 Agua Swim Team-MR      49.92      45.67        
 51 Rawlings, Ava L     10 Agua Swim Team-MR      42.12      46.37        
 52 Lee, Suah            9 Twisters-MR            49.90      47.20        
 53 Inirio, Isabella    10 Agua Swim Team-MR      50.30      48.16        
 54 Motta, Gabriela     10 WEST-MR                48.69      48.58        
 55 Lien, Zoe H          9 WEST-MR                   NT      49.17        
 56 Hewitt, Makaelah    10 WEST-MR                50.70      49.97        
 57 Feeney, Jordan H     9 HS-MR                  49.00      50.82        
 58 Verastegui, Rosari   9 Twisters-MR            49.83      51.42        
 59 Bolon, Isabella M    9 Agua Swim Team-MR      51.39      53.75        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Collmar, Yilinna Y  10 WEST-MR                38.62      37.37        
  2 Lin, Esther Y       10 WEST-MR                39.35      37.96        
  3 Chen, Kira          10 WEST-MR                39.97      39.33        
  4 Wu, Madison         10 Agua Swim Team-MR      40.84      39.56        
  5 Krishna, Nayesha    10 Agua Swim Team-MR      41.36      40.02        
  6 Jones, Lara         10 Agua Swim Team-MR      42.39      40.03        
  7 Lopez-Ryan, Brookl  10 WEST-MR                41.45      40.54        
  8 Peng, Natalie       10 WEST-MR                40.16      41.50        
  9 Liu, Laura B        10 Twisters-MR            42.45      41.51        
 10 Tsai, Sarah Y       10 UNATT-MR               41.33      41.58        
 11 Bastone, Alexandra   9 WEST-MR                42.95      42.49        
 12 Schaepers-Cheu, Ma  10 Agua Swim Team-MR      47.54      43.38        
 13 Rossi, Elena        10 WEST-MR                46.65      43.44        
 14 Friedman, Alexandr  10 Agua Swim Team-MR      46.98      44.49        
 15 Blythe, Karenna G   10 Agua Swim Team-MR      47.38      44.59        
 16 Chang, Mia          10 UNAGU-MR               45.35      44.64        
 17 Nada, Sama           9 Twisters-MR            48.52      45.19        
 18 Chen, Bessie         9 UNAGU-MR               42.92      45.21        
 19 Pusing, Aizel G      9 Twisters-MR            48.17      46.04        
 20 Hanna, Elizabeth T  10 Twisters-MR            48.35      46.05        
 21 Greenberg, Abigail   9 Agua Swim Team-MR      48.63      46.36        
 22 Chang, Cara         10 UNAGU-MR               46.83      46.60        
 23 Barber, Alexis G    10 Twisters-MR            50.62      46.69        
 24 Gurden, Abigail S    9 WEST-MR                46.47      46.75        
 25 Hanin, Katherine P  10 HS-MR                  49.47      47.01        
 26 KU, Jaein            9 Twisters-MR            46.53      47.13        
 27 Brennan, Caroline   10 HS-MR                  49.79      47.16        
 28 Sacks, Jaden S      10 Agua Swim Team-MR      47.61      47.32        
 29 Winters, Mia E      10 HS-MR                  52.71      47.55        
 30 Zamarbide, Sol      10 WEST-MR                48.15      48.03        
 31 Leonard, Penelope   10 Agua Swim Team-MR      46.43      48.75        
 32 Lorch, Grace O      10 Agua Swim Team-MR      57.54      49.67        
 33 Byrne, Kelly P       9 WEST-MR                49.61      50.51        
 34 Taipale, Alina H     9 Agua Swim Team-MR      46.00      51.13        
 35 Seth, Amalie R       9 Agua Swim Team-MR      49.75      51.49        
 36 Lien, Zoe H          9 WEST-MR                   NT      51.68        
 37 Lin, Katrina         9 Agua Swim Team-MR      51.62      51.89        
 38 Hussain, Sana        9 UNAGU-MR               45.11      52.27        
 39 Johnson, Lily R      9 Agua Swim Team-MR    1:01.86      53.72        
 40 Motta, Gabriela     10 WEST-MR                   NT      53.75        
 41 Inirio, Isabella    10 Agua Swim Team-MR      59.51      53.78        
 42 Polito, Lauren E     9 HS-MR                1:03.78      54.67        
 43 Rawlings, Ava L     10 Agua Swim Team-MR      58.49      55.04        
 44 Condon, Daniella M   9 WEST-MR                   NT      55.16        
 45 McGranahan, Abby S   9 WEST-MR                   NT      55.31        
 46 Clark, Emma R       10 WEST-MR                   NT      55.32        
 47 Winters, Emma C     10 HS-MR                  58.23      55.41        
 48 Thumser, Anastasia  10 WEST-MR              1:03.63      56.50        
 49 Lee, Suah            9 Twisters-MR            54.15      57.24        
 50 Bolon, Isabella M    9 Agua Swim Team-MR    1:00.00      58.44        
 51 Manny, Eliza R      10 Agua Swim Team-MR      58.50    1:02.54        
 52 Saidel, Vera R       9 HS-MR                  59.00    1:09.94        
 -- Hewitt, Makaelah    10 WEST-MR                   NT         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 -- Feeney, Jordan H     9 HS-MR                1:05.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Langford, Elisabet   9 Agua Swim Team-MR      55.00         DQ        
      One hand touch
 -- Cashdollar, Camero   9 Agua Swim Team-MR      59.41         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Verastegui, Rosari   9 Twisters-MR            58.72         DQ        
      One hand touch
 -- Stewart, Lexi R     10 Agua Swim Team-MR      44.88         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Collmar, Yilinna Y  10 WEST-MR                   NT      30.70        
  2 Chen, Kira          10 WEST-MR                31.93      31.90        
  3 Liu, Laura B        10 Twisters-MR            37.76      33.40        
  4 Tsai, Sarah Y       10 UNATT-MR               33.98      33.51        
  5 Wu, Madison         10 Agua Swim Team-MR      33.49      33.58        
  6 Jones, Lara         10 Agua Swim Team-MR      35.58      33.82        
  7 Lopez-Ryan, Brookl  10 WEST-MR                38.39      34.56        
  8 Schaepers-Cheu, Ma  10 Agua Swim Team-MR      35.59      35.47        
  9 Peng, Natalie       10 WEST-MR                36.28      35.67        
 10 Lin, Esther Y       10 WEST-MR                45.30      36.01        
 11 St. Jean, Ryann A   10 Agua Swim Team-MR      40.00      36.60        
 12 Bastone, Alexandra   9 WEST-MR                35.88      36.67        
 13 Leonard, Penelope   10 Agua Swim Team-MR      37.46      36.95        
 14 Skaistis, Delilah    9 Agua Swim Team-MR      39.33      37.53        
 15 Friedman, Alexandr  10 Agua Swim Team-MR      36.80      37.71        
 15 Krishna, Nayesha    10 Agua Swim Team-MR      38.55      37.71        
 17 Chang, Mia          10 UNAGU-MR               41.59      38.70        
 18 Brennan, Caroline   10 HS-MR                  42.14      38.84        
 19 St. Jean, Ryleigh   10 Agua Swim Team-MR      40.00      39.00        
 20 Lei, Anya           10 Twisters-MR            42.53      39.47        
 21 Barber, Alexis G    10 Twisters-MR            40.49      39.75        
 22 Nada, Sama           9 Twisters-MR            40.95      39.91        
 23 Chen, Bessie         9 UNAGU-MR               39.91      39.93        
 24 Hanna, Elizabeth T  10 Twisters-MR            42.28      40.04        
 25 Gurden, Abigail S    9 WEST-MR                41.72      40.25        
 26 Hussain, Sana        9 UNAGU-MR               39.08      40.33        
 27 Chang, Cara         10 UNAGU-MR               41.81      40.44        
 28 Asch, Lexi           9 Agua Swim Team-MR      39.22      41.18        
 29 Pusing, Aizel G      9 Twisters-MR            41.14      41.21        
 30 Thumser, Anastasia  10 WEST-MR                41.64      42.55        
 31 Breitman, Juliet R  10 Agua Swim Team-MR      41.24      43.55        
 32 Zamarbide, Sol      10 WEST-MR                48.16      44.60        
 33 Seth, Amalie R       9 Agua Swim Team-MR      45.02      45.24        
 34 Hermann, Anna       10 Agua Swim Team-MR      48.24      45.55        
 35 Winters, Emma C     10 HS-MR                  43.12      45.63        
 36 Winters, Mia E      10 HS-MR                  49.88      46.60        
 37 Hanin, Katherine P  10 HS-MR                  49.79      46.65        
 38 Condon, Daniella M   9 WEST-MR                43.12      47.11        
 39 Polito, Lauren E     9 HS-MR                  45.01      47.19        
 40 Lee, Suah            9 Twisters-MR            47.65      47.24        
 41 Clark, Emma R       10 WEST-MR                44.67      48.09        
 42 Verastegui, Rosari   9 Twisters-MR            56.96      49.07        
 43 Byrne, Kelly P       9 WEST-MR                50.35      49.76        
 44 Saidel, Vera R       9 HS-MR                  52.00      49.83        
 45 Lien, Zoe H          9 WEST-MR                   NT      49.87        
 46 Motta, Gabriela     10 WEST-MR                   NT      51.58        
 47 Feeney, Jordan H     9 HS-MR                  52.00      58.69        
 -- Rossi, Elena        10 WEST-MR                36.27         DQ        
 -- KU, Jaein            9 Twisters-MR            50.52         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Hewitt, Makaelah    10 WEST-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous touch
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Collmar, Yilinna Y  10 WEST-MR              1:06.98    1:09.65        
                  32.74     1:09.65 (36.91)                                        
  2 Chen, Kira          10 WEST-MR              1:12.70    1:10.61        
                  33.20     1:10.61 (37.41)                                        
  3 Tsai, Sarah Y       10 UNATT-MR             1:14.31    1:14.62        
                  34.96     1:14.62 (39.66)                                        
  4 Jones, Lara         10 Agua Swim Team-MR    1:14.47    1:15.93        
                  36.21     1:15.93 (39.72)                                        
  5 Peng, Natalie       10 WEST-MR              1:17.60    1:16.58        
                  36.65     1:16.58 (39.93)                                        
  6 Liu, Laura B        10 Twisters-MR          1:23.69    1:17.35        
                  36.12     1:17.35 (41.23)                                        
  7 Lin, Esther Y       10 WEST-MR                   NT    1:17.56        
  8 Schaepers-Cheu, Ma  10 Agua Swim Team-MR    1:18.80    1:18.46        
                  36.57     1:18.46 (41.89)                                        
  9 Lopez-Ryan, Brookl  10 WEST-MR              1:19.64    1:19.65        
                  36.91     1:19.65 (42.74)                                        
 10 Bastone, Alexandra   9 WEST-MR              1:17.17    1:19.86        
                  38.05     1:19.86 (41.81)                                        
 11 Rossi, Elena        10 WEST-MR              1:20.37    1:21.02        
                  37.78     1:21.02 (43.24)                                        
 12 Krishna, Nayesha    10 Agua Swim Team-MR    1:39.41    1:21.21        
 13 Sugiyama, Mao       10 Agua Swim Team-MR    1:20.97    1:21.75        
                  37.98     1:21.75 (43.77)                                        
 14 Chang, Mia          10 UNAGU-MR             1:28.34    1:22.07        
                  38.38     1:22.07 (43.69)                                        
 15 St. Jean, Ryann A   10 Agua Swim Team-MR    1:30.00    1:22.47        
                  17.17   1:22.47 (1:05.30)                                        
 16 Friedman, Alexandr  10 Agua Swim Team-MR    1:26.90    1:23.43        
                  38.48     1:23.43 (44.95)                                        
 17 Chang, Cara         10 UNAGU-MR             1:25.29    1:23.75        
                  38.61     1:23.75 (45.14)                                        
 18 Nada, Sama           9 Twisters-MR          1:29.14    1:24.79        
                  41.71     1:24.79 (43.08)                                        
 19 Leonard, Penelope   10 Agua Swim Team-MR    1:27.78    1:25.48        
                  39.45     1:25.48 (46.03)                                        
 20 Barber, Alexis G    10 Twisters-MR          1:34.62    1:25.65        
 21 Skaistis, Delilah    9 Agua Swim Team-MR    1:26.86    1:26.04        
                  39.09     1:26.04 (46.95)                                        
 22 Geelen, Lente       10 WEST-MR              1:22.45    1:27.24        
                  39.49     1:27.24 (47.75)                                        
 23 Lei, Anya           10 Twisters-MR          1:49.86    1:27.48        
 24 Lorch, Grace O      10 Agua Swim Team-MR    1:35.19    1:27.59        
 25 Anton, Olivia       10 Agua Swim Team-MR    1:29.95    1:27.94        
                  42.35     1:27.94 (45.59)                                        
 26 Pusing, Aizel G      9 Twisters-MR          1:34.44    1:28.16        
                  41.55     1:28.16 (46.61)                                        
 27 Blythe, Karenna G   10 Agua Swim Team-MR    1:40.80    1:28.91        
 28 St. Jean, Ryleigh   10 Agua Swim Team-MR    1:30.00    1:29.21        
                  40.96     1:29.21 (48.25)                                        
 29 Hussain, Sana        9 UNAGU-MR             1:24.00    1:29.27        
                  40.51     1:29.27 (48.76)                                        
 30 Chen, Bessie         9 UNAGU-MR             1:26.00    1:29.35        
                  42.04     1:29.35 (47.31)                                        
 31 Winters, Mia E      10 HS-MR                1:45.85    1:29.89        
 32 Sacks, Jaden S      10 Agua Swim Team-MR    1:35.23    1:30.16        
 33 Gurden, Abigail S    9 WEST-MR              1:25.76    1:30.32        
                  42.87     1:30.32 (47.45)                                        
 34 Hanna, Elizabeth T  10 Twisters-MR          1:32.09    1:30.38        
                  43.55     1:30.38 (46.83)                                        
 35 Hanin, Katherine P  10 HS-MR                1:41.80    1:31.38        
 36 Hermann, Anna       10 Agua Swim Team-MR    1:45.05    1:31.58        
 37 Zamarbide, Sol      10 WEST-MR              1:32.29    1:31.93        
                  45.01     1:31.93 (46.92)                                        
 38 Greenberg, Abigail   9 Agua Swim Team-MR    1:33.96    1:32.11        
                  44.16     1:32.11 (47.95)                                        
 39 Smith, Maya L       10 Agua Swim Team-MR    1:35.00    1:32.21        
 40 Brennan, Caroline   10 HS-MR                1:31.72    1:33.16        
                  41.75     1:33.16 (51.41)                                        
 41 Breitman, Juliet R  10 Agua Swim Team-MR    1:39.56    1:33.35        
 42 Rawlings, Ava L     10 Agua Swim Team-MR    1:40.64    1:33.62        
 43 Bacon, Marina S      9 RedTails-MR          1:41.25    1:33.97        
 44 Byrne, Kelly P       9 WEST-MR              1:38.14    1:34.07        
 45 Winters, Emma C     10 HS-MR                1:36.34    1:34.33        
 46 Condon, Daniella M   9 WEST-MR              1:38.55    1:34.39        
 47 Asch, Lexi           9 Agua Swim Team-MR    1:39.69    1:34.56        
 48 Fried, Bailey E      9 Agua Swim Team-MR    1:33.45    1:35.05        
                  43.52     1:35.05 (51.53)                                        
 49 Taipale, Alina H     9 Agua Swim Team-MR    1:35.00    1:35.12        
 50 Krishnamurthy, Ish   9 Agua Swim Team-MR    1:29.16    1:36.09        
                  45.73     1:36.09 (50.36)                                        
 51 Johnson, Lily R      9 Agua Swim Team-MR    1:49.08    1:39.69        
 52 Lin, Katrina         9 Agua Swim Team-MR    1:45.07    1:40.50        
 53 Nettles, Molly S    10 Agua Swim Team-MR    1:30.17    1:43.04        
                  51.13     1:43.04 (51.91)                                        
 54 Spencer, Skye A      9 WEST-MR              1:40.41    1:43.07        
 55 Polito, Lauren E     9 HS-MR                1:41.25    1:43.20        
 56 Lee, Suah            9 Twisters-MR          1:38.96    1:43.70        
 57 Cashdollar, Camero   9 Agua Swim Team-MR    2:00.36    1:47.09        
 58 Perez, Nicole        9 RedTails-MR          1:54.45    1:47.69        
 59 Lien, Zoe H          9 WEST-MR                   NT    1:47.85        
 60 Rodriguez, Esmeral  10 RedTails-MR          2:00.09    1:51.93        
 61 Krop, Ruby C         9 RedTails-MR          2:20.79    1:53.99        
 62 Posmentier, Martin   9 RedTails-MR          2:00.09    1:54.25        
 -- Wilson, Destiny E   10 RedTails-MR          2:00.09         DQ        
      Scissors kick - fly
 -- KU, Jaein            9 Twisters-MR          1:35.62         DQ        
      Alternating Kick - fly
 -- Tackney, Sophia H    9 Agua Swim Team-MR    1:38.06         DQ        
      Not on back off wall - back
 -- Inirio, Isabella    10 Agua Swim Team-MR    1:50.00         DQ        
 -- Marte, Ashley        9 RedTails-MR          2:00.09         DQ        
 -- Clark, Emma R       10 WEST-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick - fly
 -- Manny, Eliza R      10 Agua Swim Team-MR    2:10.12         DQ        
      One hand touch - fly
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Westchester Aquatic Club-MR  'A'            1:58.54    1:57.16        
     1) Chen, Kira 10                   2) Lopez-Ryan, Brooklyn L 10      
     3) Bastone, Alexandra A 9          4) Collmar, Yilinna Y 10          
                  29.88     1:01.84 (31.96)     1:30.62 (28.78)     1:57.16 (26.54)
  2 Westchester Aquatic Club-MR  'B'            2:06.54    2:05.20        
     1) Lin, Esther Y 10                2) Rossi, Elena 10                
     3) Peng, Natalie 10                4) Geelen, Lente 10               
                  30.37     1:02.57 (32.20)     1:33.03 (30.46)     2:05.20 (32.17)
  3 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              2:17.02    2:09.08        
     1) Nada, Sama 9                    2) Pusing, Aizel G 9              
     3) Barber, Alexis G 10             4) Liu, Laura B 10                
                  32.79     1:05.35 (32.56)     1:38.14 (32.79)     2:09.08 (30.94)
  4 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'      2:05.78    2:10.34        
     1) Jones, Lara 10                  2) St. Jean, Ryann A 10           
     3) Schaepers-Cheu, Mayumi M 10     4) Wu, Madison 10                 
                  31.95     1:05.17 (33.22)     1:36.31 (31.14)     2:10.34 (34.03)
  5 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'           NT    2:14.24        
     1) St. Jean, Ryleigh A 10          2) Breitman, Juliet R 10          
     3) Skaistis, Delilah E 9           4) Krishna, Nayesha 10            
                  35.66     1:08.78 (33.12)     1:42.08 (33.30)     2:14.24 (32.16)
  6 Harbor Seals-MR  'A'                        2:34.93    2:21.18        
     1) Winters, Mia E 10               2) Polito, Lauren E 9             
     3) Brennan, Caroline G 10          4) Winters, Emma C 10             
                  34.30     1:19.28 (44.98)     1:48.17 (28.89)     2:21.18 (33.01)
  7 Westchester Aquatic Club-MR  'C'            2:12.41    2:21.71        
     1) Condon, Daniella M 9            2) Spencer, Skye A 9              
     3) Gurden, Abigail S 9             4) Zamarbide, Sol 10              
                  34.30     1:11.65 (37.35)     1:46.51 (34.86)     2:21.71 (35.20)
  8 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              2:32.29    2:25.16        
     1) KU, Jaein 9                     2) Lee, Suah 9                    
     3) Lei, Anya 10                    4) Hanna, Elizabeth T 10          
                  36.15     1:18.21 (42.06)     1:49.53 (31.32)     2:25.16 (35.63)
  9 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'A'        2:45.95    2:46.55        
     1) Wilson, Destiny E 10            2) Habtu, Lena A 10               
     3) Perez, Nicole 9                 4) Bacon, Marina S 9              
                  40.43     1:25.77 (45.34)     2:09.54 (43.77)     2:46.55 (37.01)
 -- Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'C'           NT         DQ        
      Early take-off swimmer #4
     1) Blythe, Karenna G 10            2) Lorch, Grace O 10              
     3) Leonard, Penelope K 10          4) Sacks, Jaden S 10              
                  34.58     1:09.39 (34.81)     1:43.08 (33.69)          DQ (33.40)
 
Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Westchester Aquatic Club-MR  'A'            2:15.91    2:11.99        
     1) Collmar, Yilinna Y 10           2) Lin, Esther Y 10               
     3) Chen, Kira 10                   4) Bastone, Alexandra A 9         
                  32.52     1:09.88 (37.36)     1:41.58 (31.70)     2:11.99 (30.41)
  2 Westchester Aquatic Club-MR  'B'            2:24.03    2:23.93        
     1) Lopez-Ryan, Brooklyn L 10       2) Peng, Natalie 10               
     3) Rossi, Elena 10                 4) Condon, Daniella M 9           
                  35.17     1:16.34 (41.17)     1:50.33 (33.99)     2:23.93 (33.60)
  3 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'      1:22.67    2:24.32        
     1) Sacks, Jaden S 10               2) Krishna, Nayesha 10            
     3) Friedman, Alexandra E 10        4) St. Jean, Ryann A 10           
                  38.38     1:17.58 (39.20)     1:52.51 (34.93)     2:24.32 (31.81)
  4 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              2:39.48    2:25.01        
     1) Hanna, Elizabeth T 10           2) Liu, Laura B 10                
     3) Pusing, Aizel G 9               4) Nada, Sama 9                   
                  36.07     1:18.87 (42.80)     1:53.01 (34.14)     2:25.01 (32.00)
  5 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'           NT    2:29.07        
     1) Skaistis, Delilah E 9           2) St. Jean, Ryleigh A 10         
     3) Leonard, Penelope K 10          4) Breitman, Juliet R 10          
                  37.23     1:18.05 (40.82)     1:55.67 (37.62)     2:29.07 (33.40)
  6 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'C'           NT    2:34.77        
     1) Lorch, Grace O 10               2) Blythe, Karenna G 10           
     3) Asch, Lexi 9                    4) Greenberg, Abigail I 9         
                  37.49     1:21.24 (43.75)     1:59.91 (38.67)     2:34.77 (34.86)
  7 Harbor Seals-MR  'A'                        2:48.88    2:37.55        
     1) Winters, Mia E 10               2) Hanin, Katherine P 10          
     3) Brennan, Caroline G 10          4) Winters, Emma C 10             
                                1:26.23 ( )     2:04.72 (38.49)     2:37.55 (32.83)
  8 Westchester Aquatic Club-MR  'C'            2:38.29    2:41.56        
     1) Byrne, Kelly P 9                2) Thumser, Anastasia G 10        
     3) Zamarbide, Sol 10               4) Clark, Emma R 10               
                  38.93     1:26.39 (47.46)     2:04.29 (37.90)     2:41.56 (37.27)
  9 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              2:54.87    2:46.40        
     1) Lei, Anya 10                    2) KU, Jaein 9                    
     3) Barber, Alexis G 10             4) Lee, Suah 9                    
                  41.80     1:27.08 (45.28)     2:08.08 (41.00)     2:46.40 (38.32)
 10 Harbor Seals-MR  'B'                             NT    3:01.44        
     1) Saidel, Vera R 9                2) Samko, Clara Mae M 7           
     3) Polito, Lauren E 9              4) Feeney, Jordan H 9             
                  40.90     1:36.65 (55.75)     2:19.50 (42.85)     3:01.44 (41.94)
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Kate C    12 WEST-MR                55.31      52.86        
                  25.73       52.86 (27.13)                                        
  2 Jiang, Joy          11 WEST-MR                57.66      57.22        
                  27.97       57.22 (29.25)                                        
  3 Rodriguez, Emily M  12 Twisters-MR            59.13      57.32        
                  27.71       57.32 (29.61)                                        
  4 Chong, Vanessa      11 Twisters-MR            59.00      57.47        
                  27.81       57.47 (29.66)                                        
  5 Fan, Catherine      12 Twisters-MR          1:00.99      58.26        
                  27.88       58.26 (30.38)                                        
  6 Milio, Theresa A    12 WEST-MR              1:00.06      59.55        
                  28.53       59.55 (31.02)                                        
  7 Youssef, Lara S     12 Twisters-MR          1:01.43      59.71        
                  28.67       59.71 (31.04)                                        
  8 Lovasz, Isabella H  12 Twisters-MR          1:01.17    1:00.33        
                  29.24     1:00.33 (31.09)                                        
  9 Gjertsen, Emily A   12 WEST-MR              1:01.54    1:00.71        
                  29.75     1:00.71 (30.96)                                        
 10 Kujawski, Grace E   12 WEST-MR              1:03.29    1:01.72        
                  29.91     1:01.72 (31.81)                                        
 11 Gurden, Julia       11 WEST-MR              1:02.35    1:01.76        
                  30.33     1:01.76 (31.43)                                        
 12 Capuano, Caroline   12 WEST-MR              1:03.27    1:02.82        
                  30.37     1:02.82 (32.45)                                        
 13 Bates, Diana N      12 Agua Swim Team-MR    1:02.24    1:03.06        
                  30.36     1:03.06 (32.70)                                        
 14 Lee, Megan C        11 WEST-MR              1:03.89    1:03.25        
                  30.77     1:03.25 (32.48)                                        
 15 Dobkin, Gaby F      12 WEST-MR              1:04.85    1:03.26        
                  30.08     1:03.26 (33.18)                                        
 16 Yarsky, Sima G      12 WEST-MR              1:13.02    1:03.36        
                  30.72     1:03.36 (32.64)                                        
 17 Ramirez, Pamela     12 WEST-MR              1:07.25    1:03.57        
                  31.17     1:03.57 (32.40)                                        
 18 Mironoff, Claudia   12 Agua Swim Team-MR    1:04.75    1:04.74        
                  30.62     1:04.74 (34.12)                                        
 19 Ott, Elke L         11 Agua Swim Team-MR    1:03.88    1:05.18        
                  31.96     1:05.18 (33.22)                                        
 20 Geelen, Lara        11 WEST-MR              1:04.13    1:05.45        
                  31.44     1:05.45 (34.01)                                        
 21 Yuen, Valerie A     12 Twisters-MR          1:10.75    1:05.67        
                  30.61     1:05.67 (35.06)                                        
 22 Gutierrez, Stephan  12 RedTails-MR          1:08.18    1:05.69        
                  30.59     1:05.69 (35.10)                                        
 23 Weiss, Tallisker L  11 Agua Swim Team-MR    1:08.01    1:05.72        
                  31.64     1:05.72 (34.08)                                        
 24 Weller, Clara O     11 WEST-MR              1:06.21    1:05.78        
                  31.56     1:05.78 (34.22)                                        
 25 Fernandez, Samanth  11 Twisters-MR          1:07.08    1:05.79        
                  31.56     1:05.79 (34.23)                                        
 26 Suzana, Arlene      12 RedTails-MR          1:04.92    1:05.93        
                  30.72     1:05.93 (35.21)                                        
 27 Egan, Orla M        11 Twisters-MR          1:07.11    1:06.04        
                  32.20     1:06.04 (33.84)                                        
 28 Feagin, Charlotte   12 Agua Swim Team-MR    1:06.20    1:06.11        
                  31.78     1:06.11 (34.33)                                        
 29 Sandoval, Candela   11 Twisters-MR          1:14.19    1:06.42        
                  32.11     1:06.42 (34.31)                                        
 30 Lippolis, Isabella  11 WEST-MR              1:06.96    1:06.64        
                  32.20     1:06.64 (34.44)                                        
 31 Jiang, Claire       12 Agua Swim Team-MR    1:07.26    1:06.83        
                  31.73     1:06.83 (35.10)                                        
 32 Arreaga, Katherine  12 Twisters-MR          1:11.53    1:07.19        
                  32.22     1:07.19 (34.97)                                        
 33 Moschetta, Maggie   11 WEST-MR              1:10.34    1:07.20        
                  32.40     1:07.20 (34.80)                                        
 34 Camperlengo, Gilli  11 WEST-MR              1:09.91    1:07.59        
                  31.40     1:07.59 (36.19)                                        
 35 Sweeney, Klara L    11 WEST-MR              1:12.07    1:07.98        
                  32.79     1:07.98 (35.19)                                        
 36 Orris- Maitland, A  11 RedTails-MR          1:10.63    1:08.09        
                  31.84     1:08.09 (36.25)                                        
 37 Scala, Elizabeth M  11 WEST-MR              1:09.98    1:08.84        
                  32.71     1:08.84 (36.13)                                        
 38 Turk, Caroline M    11 WEST-MR              1:11.29    1:08.92        
                  33.10     1:08.92 (35.82)                                        
 39 Lee, Mariko         12 WEST-MR                   NT    1:08.94        
                  31.74     1:08.94 (37.20)                                        
 40 Wang, Abigail J     12 WEST-MR              1:14.55    1:08.95        
                  33.08     1:08.95 (35.87)                                        
 41 Zarazua, Jennifer   11 Twisters-MR          1:19.03    1:08.96        
                  33.95     1:08.96 (35.01)                                        
 41 Raboy, Ghelila      12 Agua Swim Team-MR    1:08.33    1:08.96        
                  33.18     1:08.96 (35.78)                                        
 43 Lee, Jenny          12 Twisters-MR          1:13.99    1:09.30        
                  32.69     1:09.30 (36.61)                                        
 44 DiMarco, Tyler M    11 Agua Swim Team-MR    1:09.54    1:09.56        
                  33.45     1:09.56 (36.11)                                        
 45 Carabasu, Helen N   12 Twisters-MR          1:12.38    1:09.57        
                  32.43     1:09.57 (37.14)                                        
 46 Gonciarz, Isabella  11 Twisters-MR          1:09.18    1:09.73        
                  33.28     1:09.73 (36.45)                                        
 47 Coughlin, Caroline  11 WEST-MR              1:12.16    1:10.66        
                  32.29     1:10.66 (38.37)                                        
 48 Gjertsen, Allison   11 WEST-MR              1:13.91    1:10.73        
                  33.79     1:10.73 (36.94)                                        
 49 Soltanova, Stephan  12 HS-MR                1:15.39    1:10.93        
                  32.84     1:10.93 (38.09)                                        
 50 Martinez, Xitlali   12 RedTails-MR          1:18.02    1:11.37        
                  33.61     1:11.37 (37.76)                                        
 51 Yu, Wenting         11 WEST-MR              1:19.59    1:12.90        
                  34.90     1:12.90 (38.00)                                        
 52 Roberts, Madison B  11 Agua Swim Team-MR    1:15.85    1:12.92        
                  34.47     1:12.92 (38.45)                                        
 53 LePique, Maya F     11 RedTails-MR          1:24.22    1:14.36        
                  35.18     1:14.36 (39.18)                                        
 54 Westenra, Nastya    11 Agua Swim Team-MR    1:21.23    1:15.40        
                  36.11     1:15.40 (39.29)                                        
 55 Kyin, Sheldi        11 Agua Swim Team-MR    1:21.80    1:15.99        
                  36.19     1:15.99 (39.80)                                        
 56 Baldwin, Kate E     11 HS-MR                1:23.51    1:16.22        
                  36.84     1:16.22 (39.38)                                        
 57 Pfortmiller, Alana  12 RedTails-MR          1:19.65    1:16.56        
                  36.82     1:16.56 (39.74)                                        
 58 Lachman, Katherine  11 Agua Swim Team-MR    1:19.50    1:16.57        
                  35.71     1:16.57 (40.86)                                        
 59 Lee, Jasmin         11 Twisters-MR          1:22.88    1:19.15        
                  37.75     1:19.15 (41.40)                                        
 60 Miccoli, Luna N     11 Agua Swim Team-MR    1:30.36    1:19.20        
                  36.44     1:19.20 (42.76)                                        
 61 Rodriguez Andersen  11 Twisters-MR          1:16.75    1:20.46        
                  37.94     1:20.46 (42.52)                                        
 62 Javaheri, Arian C   11 Agua Swim Team-MR    1:33.06    1:21.16        
                  37.55     1:21.16 (43.61)                                        
 63 Portoviejo, Neyda   12 RedTails-MR          1:26.75    1:21.26        
                  37.34     1:21.26 (43.92)                                        
 64 Sirota, Eliana C    11 Agua Swim Team-MR    1:29.76    1:25.44        
                  39.80     1:25.44 (45.64)                                        
 65 Katagas, Ella       11 Agua Swim Team-MR    1:40.12    1:28.33        
                  39.75     1:28.33 (48.58)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Kate C    12 WEST-MR                27.94      28.18        
  2 Jiang, Joy          11 WEST-MR                28.93      29.64        
  3 Youssef, Lara S     12 Twisters-MR            31.71      32.29        
  4 Gurden, Julia       11 WEST-MR                32.53      32.60        
  5 Lovasz, Isabella H  12 Twisters-MR            31.56      32.84        
  6 Mironoff, Claudia   12 Agua Swim Team-MR      33.32      33.16        
  7 Lamar, Christina L  11 HS-MR                  33.86      33.29        
  8 Ng, Chloe N         12 Agua Swim Team-MR      33.72      33.87        
  9 Gjertsen, Emily A   12 WEST-MR                33.36      34.23        
 10 Skaistis, Talia R   12 Agua Swim Team-MR      34.32      34.33        
 11 Kujawski, Grace E   12 WEST-MR                36.96      34.69        
 12 Sandoval, Candela   11 Twisters-MR            36.32      34.74        
 13 Fernandez, Samanth  11 Twisters-MR            35.72      34.84        
 14 Camperlengo, Gilli  11 WEST-MR                34.26      34.97        
 15 Langaman, Jenna T   11 HS-MR                  37.86      35.24        
 16 Lee, Megan C        11 WEST-MR                35.95      35.29        
 17 Lippolis, Isabella  11 WEST-MR                35.43      35.33        
 18 Egan, Orla M        11 Twisters-MR            36.00      35.34        
 19 Clayton, Jasper A   12 Agua Swim Team-MR      36.32      35.56        
 20 Scala, Elizabeth M  11 WEST-MR                35.96      35.77        
 21 Ramirez, Pamela     12 WEST-MR                37.09      35.78        
 22 Shanahan, Maggie E  11 Agua Swim Team-MR      35.70      35.82        
 23 Yarsky, Sima G      12 WEST-MR                38.41      35.95        
 24 McGowan, Sofia M    12 Agua Swim Team-MR      36.97      36.28        
 25 Weller, Clara O     11 WEST-MR                35.31      36.43        
 26 Lee, Jenny          12 Twisters-MR            40.28      36.52        
 27 Wang, Abigail J     12 WEST-MR                36.77      36.85        
 28 Sweeney, Klara L    11 WEST-MR                39.35      37.13        
 29 Jiang, Claire       12 Agua Swim Team-MR      35.38      37.41        
 30 Gonciarz, Isabella  11 Twisters-MR            37.78      37.60        
 31 Zarazua, Jennifer   11 Twisters-MR            41.32      37.62        
 32 Hon, Fion           11 HS-MR                  37.70      38.00        
 33 Gnad, Julia M       12 HS-MR                  38.18      38.15        
 34 Soltanova, Stephan  12 HS-MR                  39.00      38.16        
 35 Lachman, Katherine  11 Agua Swim Team-MR      39.23      38.29        
 36 Turk, Caroline M    11 WEST-MR                38.43      38.45        
 37 Coughlin, Caroline  11 WEST-MR                   NT      38.56        
 38 Moschetta, Maggie   11 WEST-MR                39.50      38.66        
 39 Choi, Sophia        11 Agua Swim Team-MR      42.12      38.91        
 40 Bolino, Anna C      11 HS-MR                  38.57      39.12        
 40 Gjertsen, Allison   11 WEST-MR                38.20      39.12        
 42 Finn, Molly K       11 HS-MR                  42.19      39.16        
 43 Westenra, Nastya    11 Agua Swim Team-MR      40.52      39.51        
 44 DiMarco, Tyler M    11 Agua Swim Team-MR      45.05      40.51        
 45 Wong, Joyce H       11 HS-MR                  38.49      40.53        
 46 Gnad, Jamie L       11 HS-MR                  40.76      41.23        
 47 Norton, Electa      12 Agua Swim Team-MR      37.91      41.43        
 48 Baldwin, Kate E     11 HS-MR                  39.73      41.91        
 49 Lee, Jasmin         11 Twisters-MR            44.36      42.07        
 50 Rodriguez Andersen  11 Twisters-MR            39.07      43.34        
 51 Sirota, Eliana C    11 Agua Swim Team-MR      42.63      43.86        
 52 Javaheri, Arian C   11 Agua Swim Team-MR      41.38      44.36        
 53 Krzystyniak, Joann  12 Twisters-MR            41.95      44.62        
 54 Kyin, Sheldi        11 Agua Swim Team-MR      45.32      45.90        
 55 Berg, Natalie A     11 Agua Swim Team-MR      51.48      55.12        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Kate C    12 WEST-MR                30.10      30.96        
  2 Fan, Catherine      12 Twisters-MR            33.03      33.70        
  3 Jiang, Joy          11 WEST-MR                34.02      35.84        
  4 Kujawski, Grace E   12 WEST-MR                36.60      36.37        
  5 Gjertsen, Emily A   12 WEST-MR                37.13      36.60        
  6 Camperlengo, Gilli  11 WEST-MR                37.57      36.86        
  7 Lee, Megan C        11 WEST-MR                37.27      37.55        
  8 Yarsky, Sima G      12 WEST-MR                41.09      37.81        
  9 Ott, Elke L         11 Agua Swim Team-MR      37.92      37.86        
 10 Capuano, Caroline   12 WEST-MR                38.21      38.36        
 11 Skaistis, Talia R   12 Agua Swim Team-MR      42.31      38.76        
 12 Coughlin, Caroline  11 WEST-MR                40.00      39.18        
 13 Mironoff, Claudia   12 Agua Swim Team-MR      38.54      39.19        
 14 Youssef, Lara S     12 Twisters-MR            42.38      39.29        
 15 Fernandez, Samanth  11 Twisters-MR            39.00      39.40        
 16 Gurden, Julia       11 WEST-MR                40.91      39.67        
 17 Lee, Jenny          12 Twisters-MR            44.49      39.86        
 18 Scala, Elizabeth M  11 WEST-MR                38.74      39.98        
 19 Egan, Orla M        11 Twisters-MR            40.18      40.74        
 20 Wong, Joyce H       11 HS-MR                  41.96      40.91        
 21 Turk, Caroline M    11 WEST-MR                41.58      40.99        
 22 Soltanova, Stephan  12 HS-MR                  43.11      41.20        
 23 Sandoval, Candela   11 Twisters-MR            46.40      41.29        
 24 Ramirez, Pamela     12 WEST-MR                45.61      41.45        
 25 Lovasz, Isabella H  12 Twisters-MR            39.07      41.47        
 26 Lippolis, Isabella  11 WEST-MR                42.84      41.51        
 27 Weller, Clara O     11 WEST-MR                40.37      41.62        
 28 Kyin, Sheldi        11 Agua Swim Team-MR      42.01      42.05        
 29 McGowan, Sofia M    12 Agua Swim Team-MR      42.49      42.14        
 30 Clayton, Jasper A   12 Agua Swim Team-MR      46.08      42.18        
 31 Wang, Abigail J     12 WEST-MR                44.28      42.29        
 32 Zarazua, Jennifer   11 Twisters-MR            47.82      42.49        
 33 Lamar, Christina L  11 HS-MR                  41.11      42.52        
 34 Sweeney, Klara L    11 WEST-MR                44.78      42.60        
 35 Moschetta, Maggie   11 WEST-MR                43.87      42.87        
 36 Rodriguez, Daniell  12 Agua Swim Team-MR      45.59      42.94        
 37 Langaman, Jenna T   11 HS-MR                  43.57      43.09        
 38 Gnad, Julia M       12 HS-MR                  44.06      43.49        
 39 Gonciarz, Isabella  11 Twisters-MR            42.58      43.74        
 40 Gjertsen, Allison   11 WEST-MR                42.52      43.83        
 41 Hon, Fion           11 HS-MR                  44.96      44.34        
 42 Choi, Sophia        11 Agua Swim Team-MR      46.22      44.46        
 43 Krzystyniak, Joann  12 Twisters-MR            44.53      44.59        
 44 Finn, Molly K       11 HS-MR                  45.67      44.63        
 45 DiMarco, Tyler M    11 Agua Swim Team-MR      46.52      46.05        
 46 Rodriguez Andersen  11 Twisters-MR            44.53      46.53        
 47 Javaheri, Arian C   11 Agua Swim Team-MR      46.84      47.09        
 48 Bolino, Anna C      11 HS-MR                  50.86      47.60        
 49 Lee, Jasmin         11 Twisters-MR            50.25      47.96        
 50 Lachman, Katherine  11 Agua Swim Team-MR      48.31      49.10        
 51 Gnad, Jamie L       11 HS-MR                  51.50      49.37        
 52 Baldwin, Kate E     11 HS-MR                  50.53      51.03        
 53 Berg, Natalie A     11 Agua Swim Team-MR      51.48      53.60        
 54 Sirota, Eliana C    11 Agua Swim Team-MR      56.98      55.42        
 -- Westenra, Nastya    11 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Kate C    12 WEST-MR                25.99      26.46        
  2 Jiang, Joy          11 WEST-MR                28.12      28.28        
  3 Rodriguez, Emily M  12 Twisters-MR            28.34      28.78        
  4 Fan, Catherine      12 Twisters-MR            29.05      29.27        
  5 Youssef, Lara S     12 Twisters-MR            29.50      29.30        
  6 Guarino, Kiana B    11 Agua Swim Team-MR      30.21      29.63        
  7 Lovasz, Isabella H  12 Twisters-MR            30.84      30.99        
  7 Kujawski, Grace E   12 WEST-MR                31.21      30.99        
  9 Gurden, Julia       11 WEST-MR                31.59      31.37        
 10 Yarsky, Sima G      12 WEST-MR                34.98      31.65        
 11 Ng, Chloe N         12 Agua Swim Team-MR      31.86      32.12        
 12 Lee, Megan C        11 WEST-MR                33.52      32.32        
 13 Gjertsen, Emily A   12 WEST-MR                33.64      32.34        
 14 Lippolis, Isabella  11 WEST-MR                33.59      32.54        
 15 Fernandez, Samanth  11 Twisters-MR            33.96      32.77        
 16 Camperlengo, Gilli  11 WEST-MR                32.47      32.85        
 17 Zarazua, Jennifer   11 Twisters-MR            43.19      33.44        
 18 Sandoval, Candela   11 Twisters-MR            33.44      33.64        
 19 Simmons, Lauren A   12 Agua Swim Team-MR      32.54      33.66        
 20 Weller, Clara O     11 WEST-MR                34.21      33.71        
 21 Scala, Elizabeth M  11 WEST-MR                34.36      34.24        
 22 Gonciarz, Isabella  11 Twisters-MR            33.71      34.34        
 23 Lamar, Christina L  11 HS-MR                  35.40      34.50        
 24 Sweeney, Klara L    11 WEST-MR                33.25      34.59        
 24 Lee, Jenny          12 Twisters-MR            42.43      34.59        
 26 Wang, Abigail J     12 WEST-MR                35.71      34.85        
 27 Moschetta, Maggie   11 WEST-MR                39.39      34.94        
 28 Reynoso, Jennifer   11 Agua Swim Team-MR      36.97      35.53        
 29 DuFord, Olivia P    12 Agua Swim Team-MR      36.44      35.57        
 30 Soltanova, Stephan  12 HS-MR                  39.79      35.75        
 31 Egan, Orla M        11 Twisters-MR            37.53      35.78        
 32 Langaman, Jenna T   11 HS-MR                  38.61      35.84        
 33 Ramirez, Pamela     12 WEST-MR                36.31      35.95        
 34 Weiss, Tallisker L  11 Agua Swim Team-MR      36.88      36.94        
 35 Turk, Caroline M    11 WEST-MR                36.16      37.08        
 36 Coughlin, Caroline  11 WEST-MR                   NT      37.09        
 37 McGowan, Sofia M    12 Agua Swim Team-MR      43.23      37.74        
 38 Bolino, Anna C      11 HS-MR                  39.04      37.80        
 39 Hon, Fion           11 HS-MR                  38.96      38.74        
 40 Gnad, Jamie L       11 HS-MR                  38.22      38.82        
 41 Choi, Sophia        11 Agua Swim Team-MR      42.13      39.13        
 42 Gnad, Julia M       12 HS-MR                  42.02      39.29        
 43 Gjertsen, Allison   11 WEST-MR                41.18      40.51        
 44 Clayton, Jasper A   12 Agua Swim Team-MR      43.62      40.79        
 45 Wong, Joyce H       11 HS-MR                  41.76      41.30        
 46 Finn, Molly K       11 HS-MR                  42.03      41.73        
 47 Roberts, Madison B  11 Agua Swim Team-MR      44.96      41.94        
 48 Rodriguez Andersen  11 Twisters-MR            41.87      42.74        
 49 Baldwin, Kate E     11 HS-MR                  43.92      43.63        
 50 Lee, Jasmin         11 Twisters-MR            46.36      43.67        
 51 Sirota, Eliana C    11 Agua Swim Team-MR      49.87      43.93        
 52 Kyin, Sheldi        11 Agua Swim Team-MR      50.51      44.03        
 53 Javaheri, Arian C   11 Agua Swim Team-MR      47.58      44.07        
 53 Lachman, Katherine  11 Agua Swim Team-MR      48.49      44.07        
 55 Berg, Natalie A     11 Agua Swim Team-MR      48.55      49.20        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Kate C    12 WEST-MR                58.64      58.05        
                  27.29       58.05 (30.76)                                        
  2 Jiang, Joy          11 WEST-MR              1:03.90    1:03.79        
                  29.50     1:03.79 (34.29)                                        
  3 Fan, Catherine      12 Twisters-MR          1:06.26    1:04.84        
                  29.71     1:04.84 (35.13)                                        
  4 Youssef, Lara S     12 Twisters-MR          1:11.45    1:08.49        
                  31.53     1:08.49 (36.96)                                        
  5 Gurden, Julia       11 WEST-MR              1:10.13    1:09.62        
                  32.64     1:09.62 (36.98)                                        
  6 Kujawski, Grace E   12 WEST-MR              1:09.50    1:09.83        
                  32.89     1:09.83 (36.94)                                        
  7 Gjertsen, Emily A   12 WEST-MR              1:11.07    1:10.22        
                  33.42     1:10.22 (36.80)                                        
  8 Lovasz, Isabella H  12 Twisters-MR          1:11.36    1:10.50        
                  32.14     1:10.50 (38.36)                                        
  9 Camperlengo, Gilli  11 WEST-MR              1:14.30    1:11.34        
                  33.36     1:11.34 (37.98)                                        
 10 Lee, Megan C        11 WEST-MR              1:11.47    1:11.39        
                  34.53     1:11.39 (36.86)                                        
 11 Simmons, Lauren A   12 Agua Swim Team-MR    1:12.29    1:12.47        
                  33.49     1:12.47 (38.98)                                        
 12 Dobkin, Gaby F      12 WEST-MR              1:16.40    1:12.61        
                  33.81     1:12.61 (38.80)                                        
 13 Capuano, Caroline   12 WEST-MR              1:14.81    1:13.00        
                  34.83     1:13.00 (38.17)                                        
 14 Yarsky, Sima G      12 WEST-MR              1:17.28    1:13.15        
                  34.33     1:13.15 (38.82)                                        
 15 Suzana, Arlene      12 RedTails-MR          1:17.78    1:13.76        
                  33.73     1:13.76 (40.03)                                        
 16 Mironoff, Claudia   12 Agua Swim Team-MR    1:15.23    1:13.91        
                  33.99     1:13.91 (39.92)                                        
 17 Fernandez, Samanth  11 Twisters-MR          1:16.29    1:14.36        
                  34.89     1:14.36 (39.47)                                        
 18 Feagin, Charlotte   12 Agua Swim Team-MR    1:16.58    1:14.37        
                  34.63     1:14.37 (39.74)                                        
 19 Reynoso, Jennifer   11 Agua Swim Team-MR    1:17.48    1:14.38        
                  35.02     1:14.38 (39.36)                                        
 20 Geelen, Lara        11 WEST-MR              1:15.56    1:14.52        
                  35.18     1:14.52 (39.34)                                        
 21 Lippolis, Isabella  11 WEST-MR              1:17.66    1:15.15        
                  34.62     1:15.15 (40.53)                                        
 22 Skaistis, Talia R   12 Agua Swim Team-MR         NT    1:15.29        
                  33.86     1:15.29 (41.43)                                        
 23 Sandoval, Candela   11 Twisters-MR          1:22.99    1:15.32        
                  35.14     1:15.32 (40.18)                                        
 24 Ott, Elke L         11 Agua Swim Team-MR    1:10.55    1:15.61        
                  35.08     1:15.61 (40.53)                                        
 25 Ramirez, Pamela     12 WEST-MR              1:16.98    1:15.68        
                  36.25     1:15.68 (39.43)                                        
 26 Yuen, Valerie A     12 Twisters-MR          1:18.71    1:15.82        
                  35.41     1:15.82 (40.41)                                        
 27 Egan, Orla M        11 Twisters-MR          1:18.52    1:16.15        
                  37.33     1:16.15 (38.82)                                        
 28 Shanahan, Maggie E  11 Agua Swim Team-MR    1:18.68    1:16.55        
                  37.69     1:16.55 (38.86)                                        
 29 Weller, Clara O     11 WEST-MR              1:15.26    1:16.63        
                  34.87     1:16.63 (41.76)                                        
 30 Gutierrez, Stephan  12 RedTails-MR          1:17.54    1:16.75        
                  35.25     1:16.75 (41.50)                                        
 31 Norton, Electa      12 Agua Swim Team-MR    1:15.63    1:16.86        
                  37.56     1:16.86 (39.30)                                        
 32 Scala, Elizabeth M  11 WEST-MR              1:15.74    1:16.95        
                  35.95     1:16.95 (41.00)                                        
 33 Sweeney, Klara L    11 WEST-MR              1:19.02    1:17.03        
                  36.56     1:17.03 (40.47)                                        
 34 Gonciarz, Isabella  11 Twisters-MR          1:18.63    1:17.09        
                  35.30     1:17.09 (41.79)                                        
 35 Coughlin, Caroline  11 WEST-MR              1:20.75    1:18.06        
                  37.00     1:18.06 (41.06)                                        
 36 Weiss, Tallisker L  11 Agua Swim Team-MR    1:21.04    1:18.24        
                  37.39     1:18.24 (40.85)                                        
 37 Zarazua, Jennifer   11 Twisters-MR          1:30.51    1:18.40        
                  36.59     1:18.40 (41.81)                                        
 38 Wang, Abigail J     12 WEST-MR              1:20.11    1:18.43        
                  36.45     1:18.43 (41.98)                                        
 39 Turk, Caroline M    11 WEST-MR              1:19.35    1:18.83        
                  37.43     1:18.83 (41.40)                                        
 40 Soltanova, Stephan  12 HS-MR                1:24.83    1:18.94        
                  37.34     1:18.94 (41.60)                                        
 41 Arreaga, Katherine  12 Twisters-MR          1:28.94    1:19.26        
                  35.67     1:19.26 (43.59)                                        
 42 Lee, Mariko         12 WEST-MR              1:19.62    1:19.66        
                  37.90     1:19.66 (41.76)                                        
 43 Martinez, Xitlali   12 RedTails-MR          1:25.06    1:20.35        
                  37.60     1:20.35 (42.75)                                        
 44 Orris- Maitland, A  11 RedTails-MR          1:24.68    1:21.70        
                  38.41     1:21.70 (43.29)                                        
 45 Yu, Wenting         11 WEST-MR              1:30.44    1:21.72        
                  38.70     1:21.72 (43.02)                                        
 46 Gjertsen, Allison   11 WEST-MR              1:25.87    1:23.26        
                  40.13     1:23.26 (43.13)                                        
 47 Carabasu, Helen N   12 Twisters-MR          1:21.21    1:23.71        
                  38.77     1:23.71 (44.94)                                        
 48 Roberts, Madison B  11 Agua Swim Team-MR    1:23.99    1:23.80        
                  39.71     1:23.80 (44.09)                                        
 49 Rodriguez, Daniell  12 Agua Swim Team-MR    1:21.82    1:24.30        
                  39.90     1:24.30 (44.40)                                        
 50 LePique, Maya F     11 RedTails-MR          1:30.47    1:24.38        
                  41.05     1:24.38 (43.33)                                        
 51 Portoviejo, Neyda   12 RedTails-MR          1:38.23    1:27.08        
                  40.00     1:27.08 (47.08)                                        
 52 Kyin, Sheldi        11 Agua Swim Team-MR    1:33.99    1:27.55        
                  41.89     1:27.55 (45.66)                                        
 53 Lachman, Katherine  11 Agua Swim Team-MR    1:27.45    1:28.72        
                  40.46     1:28.72 (48.26)                                        
 54 Rodriguez Andersen  11 Twisters-MR          1:28.96    1:29.67        
                  42.47     1:29.67 (47.20)                                        
 55 Baldwin, Kate E     11 HS-MR                1:35.59    1:29.95        
                  41.12     1:29.95 (48.83)                                        
 56 Pfortmiller, Alana  12 RedTails-MR          1:30.68    1:30.52        
                  43.99     1:30.52 (46.53)                                        
 57 Portoviejo, Nicole  12 RedTails-MR          1:37.74    1:30.62        
                  41.47     1:30.62 (49.15)                                        
 58 Javaheri, Arian C   11 Agua Swim Team-MR    1:46.72    1:31.65        
                  43.17     1:31.65 (48.48)                                        
 59 Miccoli, Luna N     11 Agua Swim Team-MR    1:45.69    1:32.03        
                  44.77     1:32.03 (47.26)                                        
 60 Lee, Jasmin         11 Twisters-MR          1:35.16    1:34.57        
                  43.65     1:34.57 (50.92)                                        
 61 Katagas, Ella       11 Agua Swim Team-MR    1:50.00    1:37.07        
                  43.88     1:37.07 (53.19)                                        
 62 Sirota, Eliana C    11 Agua Swim Team-MR    1:42.92    1:37.71        
                  45.98     1:37.71 (51.73)                                        
 -- Lee, Jenny          12 Twisters-MR          1:23.42         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  35.84          DQ (39.85)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Westchester Aquatic Club-MR  'A'            1:47.81    1:45.46        
     1) Jiang, Joy 11                   2) Milio, Theresa A 12            
     3) Kujawski, Grace E 12            4) Douglass, Kate C 12            
                  27.65       54.37 (26.72)     1:21.74 (27.37)     1:45.46 (23.72)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              1:50.75    1:45.58        
     1) Fan, Catherine 12               2) Youssef, Lara S 12             
     3) Chong, Vanessa 11               4) Rodriguez, Emily M 12          
                  27.24       54.43 (27.19)     1:19.91 (25.48)     1:45.58 (25.67)
  3 Westchester Aquatic Club-MR  'B'            1:56.68    1:56.22        
     1) Geelen, Lara 11                 2) Dobkin, Gaby F 12              
     3) Capuano, Caroline R 12          4) Gjertsen, Emily A 12           
                  29.20       57.98 (28.78)     1:27.23 (29.25)     1:56.22 (28.99)
  4 Westchester Aquatic Club-MR  'C'            1:59.27    1:56.97        
     1) Yarsky, Sima G 12               2) Weller, Clara O 11             
     3) Lippolis, Isabella C 11         4) Gurden, Julia 11               
                  29.45       59.06 (29.61)     1:28.41 (29.35)     1:56.97 (28.56)
  5 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              2:03.35    1:57.38        
     1) Yuen, Valerie A 12              2) Wang, Kathryn 12               
     3) Egan, Orla M 11                 4) Fernandez, Samantha 11         
                  30.10       59.10 (29.00)     1:29.41 (30.31)     1:57.38 (27.97)
  6 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'A'        2:02.09    1:59.94        
     1) Suzana, Arlene 12               2) Orris- Maitland, Alicia T 11   
     3) Martinez, Xitlali E 12          4) Gutierrez, Stephanie 12        
                  29.33     1:01.07 (31.74)     1:31.97 (30.90)     1:59.94 (27.97)
  7 Westchester Aquatic Club-MR  'D'            2:01.33    2:00.90        
     1) Lee, Megan C 11                 2) Lee, Mariko 12                 
     3) Scala, Elizabeth M 11           4) Camperlengo, Gillian R 11      
                  29.33       59.48 (30.15)     1:29.77 (30.29)     2:00.90 (31.13)
  8 Westchester Aquatic Club-MR  'E'            2:03.27    2:01.23        
     1) Sweeney, Klara L 11             2) Wang, Abigail J 12             
     3) Gjertsen, Allison C 11          4) Ramirez, Pamela 12             
                  31.14     1:03.88 (32.74)     1:33.02 (29.14)     2:01.23 (28.21)
  9 Westchester Aquatic Club-MR  'F'                 NT    2:05.61        
     1) Bonanno, Nicole R 11            2) Turk, Caroline M 11            
     3) Moschetta, Maggie 11            4) Coughlin, Caroline E 11        
                  31.48     1:02.77 (31.29)     1:34.49 (31.72)     2:05.61 (31.12)
 10 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'B'        2:13.09    2:18.20        
     1) Pfortmiller, Alana 12           2) Portoviejo, Neyda X 12         
     3) Habtu, Naomi A 12               4) LePique, Maya F 11             
                  33.84     1:09.39 (35.55)     1:46.49 (37.10)     2:18.20 (31.71)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              2:01.62    1:54.38        
     1) Fan, Catherine 12               2) Rodriguez, Emily M 12          
     3) Youssef, Lara S 12              4) Chong, Vanessa 11              
                  28.51     1:00.87 (32.36)     1:28.66 (27.79)     1:54.38 (25.72)
  2 Westchester Aquatic Club-MR  'A'            1:56.59    1:55.49        
     1) Jiang, Joy 11                   2) Milio, Theresa A 12            
     3) Douglass, Kate C 12             4) Kujawski, Grace E 12           
                  29.42     1:02.09 (32.67)     1:28.47 (26.38)     1:55.49 (27.02)
  3 Westchester Aquatic Club-MR  'B'            2:09.65    2:09.30        
     1) Gurden, Julia 11                2) Lee, Megan C 11                
     3) Capuano, Caroline R 12          4) Gjertsen, Emily A 12           
                  32.56     1:09.34 (36.78)     1:40.81 (31.47)     2:09.30 (28.49)
  4 Harbor Seals-MR  'A'                        2:15.91    2:09.31        
     1) Lamar, Christina L 11           2) Wong, Joyce H 11               
     3) Langaman, Jolina M 12           4) Muszynski, Amanda 12           
                  32.42     1:11.13 (38.71)     1:41.99 (30.86)     2:09.31 (27.32)
  5 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              2:15.47    2:14.27        
     1) Lovasz, Isabella H 12           2) Fernandez, Samantha 11         
     3) Gonciarz, Isabella 11           4) Sandoval, Candela 11           
                  32.91     1:10.22 (37.31)     1:44.62 (34.40)     2:14.27 (29.65)
  6 Westchester Aquatic Club-MR  'C'            2:14.15    2:15.09        
     1) Weller, Clara O 11              2) Camperlengo, Gillian R 11      
     3) Sweeney, Klara L 11             4) Yarsky, Sima G 12              
                  36.13     1:11.66 (35.53)     1:46.72 (35.06)     2:15.09 (28.37)
  7 Westchester Aquatic Club-MR  'D'            2:17.46    2:17.63        
     1) Ramirez, Pamela 12              2) Scala, Elizabeth M 11          
     3) Lippolis, Isabella C 11         4) Coughlin, Caroline E 11        
                  35.35     1:14.60 (39.25)     1:46.81 (32.21)     2:17.63 (30.82)
  8 Harbor Seals-MR  'B'                        2:31.30    2:25.05        
     1) Hon, Fion 11                    2) Soltanova, Stephanie 12        
     3) Langaman, Jenna T 11            4) Bolino, Anna C 11              
                  37.47     1:18.13 (40.66)     1:53.16 (35.03)     2:25.05 (31.89)
  9 Westchester Aquatic Club-MR  'E'            2:23.19    2:29.62        
     1) Gjertsen, Allison C 11          2) Wang, Abigail J 12             
     3) Moschetta, Maggie 11            4) Lee, Mariko 12                 
                  39.10     1:20.14 (41.04)     1:57.31 (37.17)     2:29.62 (32.31)
 
Girls 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bryce, Jane         14 WEST-MR              1:58.85    1:58.24        
                  27.72       57.57 (29.85)     1:28.40 (30.83)     1:58.24 (29.84)
  2 Parry, Nicole A     15 WEST-MR              1:56.66    2:00.11        
                  28.02       58.06 (30.04)     1:29.24 (31.18)     2:00.11 (30.87)
  3 Eng, Lauren *       13 Agua Swim Team-MR    2:07.85    2:02.37        
                  28.07       58.79 (30.72)     1:30.65 (31.86)     2:02.37 (31.72)
  4 Vumbacco, Sabrina   13 WEST-MR              2:12.71    2:03.30        
                  28.15       59.29 (31.14)     1:31.60 (32.31)     2:03.30 (31.70)
  5 Rodriguez, Tina G   16 Twisters-MR          2:01.54    2:03.53        
                  28.13       58.81 (30.68)     1:31.29 (32.48)     2:03.53 (32.24)
  6 Tillman, Victoria   13 WEST-MR              2:08.34    2:06.02        
                  28.26       59.70 (31.44)     1:32.94 (33.24)     2:06.02 (33.08)
  7 Rohan, Julia R      15 WEST-MR              2:11.06    2:08.20        
                  30.28     1:02.62 (32.34)     1:35.79 (33.17)     2:08.20 (32.41)
  8 Scala, Maggie A     13 WEST-MR              2:17.59    2:11.41        
                  30.33     1:03.95 (33.62)     1:37.85 (33.90)     2:11.41 (33.56)
  9 Zezula, Katarzyna   14 Twisters-MR          2:12.72    2:12.83        
                  28.99     1:02.10 (33.11)     1:37.66 (35.56)     2:12.83 (35.17)
 10 Parry, Alexa R      13 WEST-MR              2:30.46    2:13.00        
                  29.31     1:02.38 (33.07)     1:38.57 (36.19)     2:13.00 (34.43)
 11 Montgomery, Bridge  13 WEST-MR              2:13.38    2:13.12        
                  30.00     1:03.73 (33.73)     1:38.86 (35.13)     2:13.12 (34.26)
 12 Burke, Jill L       15 Agua Swim Team-MR    2:10.61    2:13.95        
                  31.51     1:05.33 (33.82)     1:40.39 (35.06)     2:13.95 (33.56)
 13 Kyin, Leadora A     15 Agua Swim Team-MR    2:19.17    2:14.01        
                  30.02     1:02.96 (32.94)     1:38.64 (35.68)     2:14.01 (35.37)
 14 Townsend, Dayna p   13 Twisters-MR          2:08.44    2:14.25        
                  29.27     1:02.03 (32.76)     1:37.80 (35.77)     2:14.25 (36.45)
 15 Chamberlin, Zoe T   14 WEST-MR              2:23.05    2:14.28        
                  31.37     1:05.65 (34.28)     1:40.46 (34.81)     2:14.28 (33.82)
 16 Feigin, Alex M      13 Agua Swim Team-MR    2:11.44    2:15.06        
                  30.45     1:04.92 (34.47)     1:40.45 (35.53)     2:15.06 (34.61)
 17 Ambrosio, Wendy J   17 RedTails-MR          2:08.55    2:15.08        
                  29.83     1:03.62 (33.79)     1:39.76 (36.14)     2:15.08 (35.32)
 18 Swiatowski, Nicole  14 Twisters-MR          2:16.48    2:15.21        
                  29.96     1:03.73 (33.77)     1:39.70 (35.97)     2:15.21 (35.51)
 19 Gonciarz, Zuzanna   14 Twisters-MR          2:20.67    2:16.36        
                  30.96     1:05.88 (34.92)     1:42.01 (36.13)     2:16.36 (34.35)
 20 Irwin, Amanda P     14 Agua Swim Team-MR    2:11.47    2:17.55        
                  31.71     1:05.83 (34.12)     1:41.73 (35.90)     2:17.55 (35.82)
 21 Martinovic, Nadjia  14 Twisters-MR          2:32.03    2:19.11        
                  31.62     1:06.23 (34.61)     1:43.15 (36.92)     2:19.11 (35.96)
 22 Fried, Lexi N       13 Agua Swim Team-MR    2:16.61    2:19.47        
                  31.80     1:06.81 (35.01)     1:42.89 (36.08)     2:19.47 (36.58)
 23 Fong, Samantha      13 Twisters-MR          2:18.13    2:19.60        
                  31.61     1:06.63 (35.02)     1:43.24 (36.61)     2:19.60 (36.36)
 24 Holub, Emma M       13 Agua Swim Team-MR    2:23.60    2:21.00        
                  31.74     1:07.97 (36.23)     1:44.85 (36.88)     2:21.00 (36.15)
 25 Bennett, Betsey I   13 Agua Swim Team-MR    2:25.73    2:22.91        
                  35.62     1:11.83 (36.21)     1:47.74 (35.91)     2:22.91 (35.17)
 26 Grygorczuk, Julia   13 Twisters-MR          2:25.99    2:23.32        
                  32.44     1:08.08 (35.64)     1:45.20 (37.12)     2:23.32 (38.12)
 27 Hamakiotes, Asimin  16 Agua Swim Team-MR         NT    2:24.35        
                  30.35   2:24.35 (1:54.00)                                        
 28 Brydon, Maia        13 RedTails-MR          2:31.62    2:25.83        
                  32.69     1:10.20 (37.51)     1:49.03 (38.83)     2:25.83 (36.80)
 29 Banner, Sylvie C    13 Agua Swim Team-MR    2:31.04    2:26.97        
                  33.15     1:10.80 (37.65)     1:49.50 (38.70)     2:26.97 (37.47)
 30 Perez, Clara A      15 RedTails-MR          2:17.96    2:32.65        
                  32.22     1:10.79 (38.57)     1:52.11 (41.32)     2:32.65 (40.54)
 31 Roberts, Jasmyne B  13 Agua Swim Team-MR         NT    2:32.77        
                  33.23     1:11.81 (38.58)     1:53.33 (41.52)     2:32.77 (39.44)
 32 Hill, Eleanor J     15 RedTails-MR          2:29.93    2:34.03        
                  35.03     1:13.81 (38.78)     1:54.83 (41.02)     2:34.03 (39.20)
 33 Rodriguez, Sophia   13 RedTails-MR          3:12.88    2:56.57        
                  39.87     1:25.35 (45.48)     2:12.05 (46.70)     2:56.57 (44.52)
 34 DelValle, Bianca C  13 RedTails-MR               NT    3:04.63        
                  35.80     1:21.10 (45.30)     2:12.75 (51.65)     3:04.63 (51.88)
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bryce, Jane         14 WEST-MR              5:22.19    5:17.72        
                  28.49       59.62 (31.13)     1:31.23 (31.61)     2:03.16 (31.93)
        2:35.28 (32.12)     3:07.85 (32.57)     3:40.28 (32.43)     4:13.00 (32.72)
        4:45.64 (32.64)     5:17.72 (32.08)                                        
  2 Elmassry, Jasmine   16 Twisters-MR          5:16.89    5:24.11        
                  28.80     1:00.27 (31.47)     1:32.28 (32.01)     2:04.84 (32.56)
        2:37.31 (32.47)     3:10.87 (33.56)     3:45.49 (34.62)     4:19.04 (33.55)
        4:52.13 (33.09)     5:24.11 (31.98)                                        
  3 Gormley, Isabel G   12 Agua Swim Team-MR    5:16.67    5:24.80        
                  29.13     1:01.47 (32.34)     1:35.23 (33.76)     2:08.68 (33.45)
        2:41.63 (32.95)     3:14.93 (33.30)     3:48.39 (33.46)     4:20.45 (32.06)
        4:53.57 (33.12)     5:24.80 (31.23)                                        
  4 Zhang, Sophia       12 Agua Swim Team-MR    5:18.00    5:25.11        
                  29.46     1:02.15 (32.69)     1:35.82 (33.67)     2:09.69 (33.87)
        2:42.10 (32.41)     3:15.31 (33.21)     3:48.51 (33.20)     4:21.19 (32.68)
        4:54.25 (33.06)     5:25.11 (30.86)                                        
  5 Zhang, Crystal      14 Twisters-MR          5:35.59    5:25.17        
                  29.06     1:00.65 (31.59)     1:33.63 (32.98)     2:07.34 (33.71)
        2:41.25 (33.91)     3:15.16 (33.91)     3:49.27 (34.11)     4:23.49 (34.22)
        4:55.48 (31.99)     5:25.17 (29.69)                                        
  6 Polanco, Kayla M    14 Twisters-MR          5:24.29    5:25.30        
                  29.11     1:01.26 (32.15)     1:33.88 (32.62)     2:07.35 (33.47)
        2:40.53 (33.18)     3:14.35 (33.82)     3:47.50 (33.15)     4:22.39 (34.89)
        4:54.30 (31.91)     5:25.30 (31.00)                                        
  7 Bay, Alexandria M   16 Twisters-MR          5:29.94    5:25.78        
                  29.96     1:02.25 (32.29)     1:35.16 (32.91)     2:08.42 (33.26)
        2:41.62 (33.20)     3:15.05 (33.43)     3:47.90 (32.85)     4:20.54 (32.64)
        4:53.56 (33.02)     5:25.78 (32.22)                                        
  8 Tillman, Victoria   13 WEST-MR              5:40.04    5:33.85        
                  29.32     1:01.42 (32.10)     1:34.51 (33.09)     2:08.17 (33.66)
        2:41.89 (33.72)     3:15.98 (34.09)     3:50.44 (34.46)     4:25.34 (34.90)
        5:00.04 (34.70)     5:33.85 (33.81)                                        
  9 Krevitt, Charlotte  12 Agua Swim Team-MR    5:44.68    5:33.99        
                  29.72     1:02.67 (32.95)     1:36.73 (34.06)     2:11.11 (34.38)
        2:45.19 (34.08)     3:19.67 (34.48)     3:53.77 (34.10)     4:28.44 (34.67)
        5:02.12 (33.68)     5:33.99 (31.87)                                        
 10 Rodriguez, Tina G   16 Twisters-MR          5:27.80    5:36.18        
                  29.66     1:02.15 (32.49)     1:35.92 (33.77)     2:10.26 (34.34)
        2:44.55 (34.29)     3:19.25 (34.70)     3:53.69 (34.44)     4:28.51 (34.82)
        5:03.14 (34.63)     5:36.18 (33.04)                                        
 11 Bouzarouata, Jasmi  14 Twisters-MR          5:33.16    5:36.33        
                  29.67     1:02.50 (32.83)     1:36.10 (33.60)     2:09.90 (33.80)
        2:43.97 (34.07)     3:18.17 (34.20)     3:52.76 (34.59)     4:27.68 (34.92)
        5:02.72 (35.04)     5:36.33 (33.61)                                        
 12 Moon, Zoe S         12 Agua Swim Team-MR    5:45.00    5:37.68        
                  30.48     1:04.02 (33.54)     1:38.42 (34.40)     2:12.80 (34.38)
        2:47.12 (34.32)     3:21.77 (34.65)     3:55.75 (33.98)     4:30.44 (34.69)
        5:04.96 (34.52)     5:37.68 (32.72)                                        
 13 Almeida, Gabriela   16 Twisters-MR          5:26.35    5:39.47        
                  30.06     1:03.06 (33.00)     1:36.40 (33.34)     2:10.17 (33.77)
        2:44.05 (33.88)     3:18.92 (34.87)     3:54.14 (35.22)     4:29.76 (35.62)
        5:05.15 (35.39)     5:39.47 (34.32)                                        
 14 Lee, Anna           16 Twisters-MR          5:31.17    5:41.83        
                  29.88     1:02.92 (33.04)     1:36.95 (34.03)     2:11.37 (34.42)
        2:46.04 (34.67)     3:20.91 (34.87)     3:55.73 (34.82)     4:30.45 (34.72)
        5:06.31 (35.86)     5:41.83 (35.52)                                        
 15 Chu, Annie          13 Twisters-MR          5:44.41    5:42.03        
                  30.66     1:04.04 (33.38)     1:38.59 (34.55)     2:13.34 (34.75)
        2:48.10 (34.76)     3:22.91 (34.81)     3:57.96 (35.05)     4:33.26 (35.30)
        5:08.17 (34.91)     5:42.03 (33.86)                                        
 16 Falcao, Nicole      14 Twisters-MR          5:33.59    5:43.04        
                  30.84     1:04.18 (33.34)     1:38.00 (33.82)     2:12.38 (34.38)
        2:46.17 (33.79)     3:21.77 (35.60)     3:56.95 (35.18)     4:33.63 (36.68)
        5:08.12 (34.49)     5:43.04 (34.92)                                        
 17 NG, Jasmine         15 Twisters-MR          5:43.31    5:43.21        
                  30.12     1:03.45 (33.33)     1:38.14 (34.69)     2:12.62 (34.48)
        2:47.22 (34.60)     3:22.45 (35.23)     3:57.55 (35.10)     4:32.94 (35.39)
        5:08.41 (35.47)     5:43.21 (34.80)                                        
 18 Greenberg, Elana M  12 Agua Swim Team-MR    5:42.14    5:43.35        
                  31.09     1:04.71 (33.62)     1:38.85 (34.14)     2:13.72 (34.87)
        2:48.56 (34.84)     3:23.74 (35.18)     3:59.10 (35.36)     4:34.08 (34.98)
        5:09.11 (35.03)     5:43.35 (34.24)                                        
 19 Neuman, Samantha E  13 WEST-MR              5:41.01    5:43.77        
                  30.55     1:03.78 (33.23)     1:38.06 (34.28)     2:13.01 (34.95)
        2:48.14 (35.13)     3:23.37 (35.23)     3:59.03 (35.66)     4:34.20 (35.17)
        5:09.79 (35.59)     5:43.77 (33.98)                                        
 20 Rohan, Julia R      15 WEST-MR              5:54.10    5:44.72        
                  31.90     1:06.53 (34.63)     1:41.93 (35.40)     2:17.17 (35.24)
        2:52.86 (35.69)     3:28.32 (35.46)     4:03.93 (35.61)     4:38.79 (34.86)
        5:12.37 (33.58)     5:44.72 (32.35)                                        
 21 Suarez-Rebling, Ma  16 Agua Swim Team-MR    5:23.91    5:47.92        
                  31.21     1:04.69 (33.48)     1:39.56 (34.87)     2:14.89 (35.33)
        2:50.10 (35.21)     3:25.61 (35.51)     4:01.42 (35.81)     4:37.11 (35.69)
        5:12.81 (35.70)     5:47.92 (35.11)                                        
 22 Zezula, Katarzyna   14 Twisters-MR          5:54.18    5:49.21        
                  29.55     1:03.75 (34.20)     1:39.25 (35.50)     2:15.12 (35.87)
        2:50.76 (35.64)     3:26.00 (35.24)     4:02.07 (36.07)     4:38.70 (36.63)
        5:13.67 (34.97)     5:49.21 (35.54)                                        
 23 Lou, Erica          16 Twisters-MR          5:50.65    5:49.89        
                  30.71     1:05.18 (34.47)     1:40.82 (35.64)     2:17.51 (36.69)
        2:54.40 (36.89)     3:31.11 (36.71)     4:07.73 (36.62)     4:42.58 (34.85)
        5:16.18 (33.60)     5:49.89 (33.71)                                        
 24 Phang, Yee C        17 Twisters-MR          5:44.30    5:50.55        
                  30.89     1:05.11 (34.22)     1:40.74 (35.63)     2:15.98 (35.24)
        2:51.54 (35.56)     3:27.19 (35.65)     4:03.32 (36.13)   5:50.92 (1:47.60)
            5:50.55 ( )                                                            
 25 Milio, Theresa A    12 WEST-MR              5:53.57    5:53.62        
                  31.02     1:05.81 (34.79)     1:41.52 (35.71)     2:16.68 (35.16)
        2:52.31 (35.63)     3:27.79 (35.48)     4:04.02 (36.23)     4:40.34 (36.32)
        5:17.82 (37.48)     5:53.62 (35.80)                                        
 26 Guarino, Kiana B    11 Agua Swim Team-MR    6:19.74    5:53.78        
                  30.49     1:04.86 (34.37)     1:40.79 (35.93)     2:17.28 (36.49)
        2:53.40 (36.12)     3:29.73 (36.33)     4:06.31 (36.58)     4:43.35 (37.04)
        5:19.94 (36.59)     5:53.78 (33.84)                                        
 27 Ambrosio, Wendy J   17 RedTails-MR          5:51.12    5:57.97        
                  29.94     1:04.02 (34.08)     1:39.87 (35.85)     2:17.57 (37.70)
        2:54.71 (37.14)     3:32.12 (37.41)     4:09.83 (37.71)     4:46.57 (36.74)
        5:23.18 (36.61)     5:57.97 (34.79)                                        
 28 Milrod, Maya L      12 Agua Swim Team-MR    5:42.30    5:59.42        
                  31.39     1:06.54 (35.15)     1:43.55 (37.01)     2:20.44 (36.89)
        2:57.35 (36.91)     3:34.36 (37.01)     4:11.28 (36.92)     4:48.06 (36.78)
        5:24.38 (36.32)     5:59.42 (35.04)                                        
 29 Kujawski, Grace E   12 WEST-MR              5:57.01    6:01.33        
                  32.88     1:08.36 (35.48)     1:44.23 (35.87)     2:21.29 (37.06)
        2:57.77 (36.48)     3:34.11 (36.34)     4:11.25 (37.14)     4:48.32 (37.07)
        5:25.21 (36.89)     6:01.33 (36.12)                                        
 30 Townsend, Dayna p   13 Twisters-MR          5:51.17    6:02.03        
                  30.88     1:05.71 (34.83)     1:41.72 (36.01)     2:18.05 (36.33)
        2:54.74 (36.69)     3:31.15 (36.41)     4:08.41 (37.26)     4:46.36 (37.95)
        5:24.71 (38.35)     6:02.03 (37.32)                                        
 31 Gonciarz, Zuzanna   14 Twisters-MR          6:03.29    6:02.40        
                  33.40     1:10.75 (37.35)     1:48.21 (37.46)     2:25.98 (37.77)
        3:03.66 (37.68)     3:40.11 (36.45)     4:16.94 (36.83)     4:53.39 (36.45)
        5:28.99 (35.60)     6:02.40 (33.41)                                        
 32 Bischof, Lucy M     13 WEST-MR              6:11.23    6:06.24        
                  32.24     1:08.00 (35.76)     1:44.72 (36.72)     2:22.55 (37.83)
        3:01.34 (38.79)     3:39.69 (38.35)     4:17.15 (37.46)     4:55.22 (38.07)
        5:32.83 (37.61)     6:06.24 (33.41)                                        
 33 Norton, Electa      12 Agua Swim Team-MR    6:53.79    6:16.61        
                  34.39     1:11.77 (37.38)     1:50.05 (38.28)     2:28.28 (38.23)
        3:06.74 (38.46)     3:45.16 (38.42)     4:25.03 (39.87)     5:05.29 (40.26)
        5:42.01 (36.72)     6:16.61 (34.60)                                        
 34 Skaistis, Talia R   12 Agua Swim Team-MR         NT    6:22.17        
                  33.31     1:10.84 (37.53)     1:49.56 (38.72)     2:29.21 (39.65)
        3:08.46 (39.25)     3:47.80 (39.34)     4:27.74 (39.94)     5:06.68 (38.94)
        5:45.95 (39.27)     6:22.17 (36.22)                                        
 35 Gonciarz, Isabella  11 Twisters-MR          6:11.11    6:24.16        
                  33.82     1:11.92 (38.10)     1:51.31 (39.39)     2:31.39 (40.08)
        3:11.70 (40.31)     3:50.64 (38.94)     4:29.85 (39.21)     5:09.01 (39.16)
        5:47.65 (38.64)     6:24.16 (36.51)                                        
 36 Perez, Clara A      15 RedTails-MR          6:12.85    6:24.54        
                  33.77     1:10.69 (36.92)     1:49.99 (39.30)     2:30.23 (40.24)
        3:10.46 (40.23)     3:49.89 (39.43)     4:29.44 (39.55)     5:08.73 (39.29)
        5:47.89 (39.16)     6:24.54 (36.65)                                        
 37 Lippolis, Isabella  11 WEST-MR                   NT    6:27.59        
                  36.02     1:15.33 (39.31)     1:54.45 (39.12)     2:34.15 (39.70)
        3:13.46 (39.31)     3:53.39 (39.93)     4:33.58 (40.19)     5:12.70 (39.12)
        5:52.44 (39.74)     6:27.59 (35.15)                                        
 38 Fong, Samantha      13 Twisters-MR          5:57.38    6:28.44        
                  32.89     1:10.42 (37.53)     1:49.61 (39.19)     2:29.04 (39.43)
        3:09.18 (40.14)     3:49.30 (40.12)     4:29.54 (40.24)     5:09.47 (39.93)
        5:49.21 (39.74)     6:28.44 (39.23)                                        
 39 Simmons, Lauren A   12 Agua Swim Team-MR    6:44.85    6:31.39        
                                                    1:54.42 ( )                    
            6:31.39 ( )         6:31.39 ( )                                        
 40 DuFord, Olivia P    12 Agua Swim Team-MR         NT    6:33.32        
                  33.88     1:12.57 (38.69)     1:52.68 (40.11)     2:33.75 (41.07)
        3:14.37 (40.62)     3:54.51 (40.14)     4:35.52 (41.01)     5:15.59 (40.07)
        5:55.69 (40.10)     6:33.32 (37.63)                                        
 41 Brydon, Maia        13 RedTails-MR          6:43.72    6:33.33        
                  34.88     1:13.53 (38.65)     1:53.07 (39.54)     2:33.71 (40.64)
        3:14.75 (41.04)     3:55.66 (40.91)     4:36.15 (40.49)     5:16.53 (40.38)
        5:56.59 (40.06)     6:33.33 (36.74)                                        
 42 Hill, Eleanor J     15 RedTails-MR          6:37.32    6:34.10        
                  36.21     1:15.38 (39.17)     1:55.23 (39.85)     2:35.80 (40.57)
        3:16.68 (40.88)     3:56.70 (40.02)     4:37.37 (40.67)     5:17.82 (40.45)
        5:56.79 (38.97)     6:34.10 (37.31)                                        
 43 Grygorczuk, Julia   13 Twisters-MR          6:28.95    6:40.80        
                  33.83     1:10.47 (36.64)     1:48.40 (37.93)     2:27.76 (39.36)
        3:08.20 (40.44)     3:49.72 (41.52)     4:32.52 (42.80)     5:15.87 (43.35)
        5:58.86 (42.99)     6:40.80 (41.94)                                        
 44 Shanahan, Maggie E  11 Agua Swim Team-MR         NT    6:42.69        
                  35.56     1:14.77 (39.21)     1:56.08 (41.31)     2:37.12 (41.04)
        3:18.92 (41.80)     4:00.91 (41.99)     4:42.49 (41.58)     5:23.96 (41.47)
        6:05.00 (41.04)     6:42.69 (37.69)                                        
 45 Rodriguez, Daniell  12 Agua Swim Team-MR    6:58.65    6:44.38        
                  35.01     1:14.73 (39.72)     1:55.70 (40.97)     2:36.62 (40.92)
        3:17.73 (41.11)     3:59.00 (41.27)     4:41.11 (42.11)     5:21.65 (40.54)
        6:04.36 (42.71)     6:44.38 (40.02)                                        
 46 Gjertsen, Allison   11 WEST-MR              6:41.46    6:46.46        
                  36.36     1:15.92 (39.56)     1:57.23 (41.31)     2:38.92 (41.69)
        3:20.41 (41.49)     4:02.99 (42.58)     4:45.05 (42.06)     5:26.74 (41.69)
        6:08.03 (41.29)     6:46.46 (38.43)                                        
 47 Reynoso, Jennifer   11 Agua Swim Team-MR    7:12.47    6:58.79        
                  34.91     1:15.19 (40.28)     1:57.89 (42.70)     2:40.89 (43.00)
        3:23.46 (42.57)     4:07.09 (43.63)     4:50.06 (42.97)     5:32.97 (42.91)
        6:16.39 (43.42)     6:58.79 (42.40)                                        
 48 Price, Jordin C     14 RedTails-MR          7:25.57    7:20.51        
                  35.99     1:16.16 (40.17)     1:58.53 (42.37)     2:41.84 (43.31)
        3:27.00 (45.16)     4:12.60 (45.60)     4:59.78 (47.18)     5:46.69 (46.91)
        6:34.51 (47.82)     7:20.51 (46.00)                                        
 49 Rodriguez, Sophia   13 RedTails-MR          8:00.09    7:45.28        
                  40.55     1:25.87 (45.32)     2:12.92 (47.05)     2:59.90 (46.98)
                                                    5:24.05 ( )     6:12.80 (48.75)
      7:45.28 (1:32.48)                                                            
 50 DelValle, Bianca C  13 RedTails-MR               NT    8:17.04        
                  36.97     1:22.86 (45.89)     2:14.24 (51.38)     3:05.27 (51.03)
        4:00.15 (54.88)     4:52.63 (52.48)     5:44.92 (52.29)     6:38.97 (54.05)
        7:32.54 (53.57)     8:17.04 (44.50)                                        
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bryce, Jane         14 WEST-MR              1:01.13    1:00.83        
                  29.68     1:00.83 (31.15)                                        
  2 Vumbacco, Sabrina   13 WEST-MR              1:06.23    1:04.49        
                  32.06     1:04.49 (32.43)                                        
  3 Milio, Theresa A    12 WEST-MR              1:05.85    1:05.88        
                  32.41     1:05.88 (33.47)                                        
  4 Rodriguez, Tina G   16 Twisters-MR          1:04.42    1:06.04        
                  32.15     1:06.04 (33.89)                                        
  5 Scala, Maggie A     13 WEST-MR              1:07.50    1:06.37        
                  32.73     1:06.37 (33.64)                                        
  6 Parry, Nicole A     15 WEST-MR              1:02.63    1:06.59        
                  32.85     1:06.59 (33.74)                                        
  7 Bianco, Sara E      17 HS-MR                1:05.05    1:06.63        
                  32.63     1:06.63 (34.00)                                        
  8 Tillman, Victoria   13 WEST-MR                   NT    1:06.77        
                  32.64     1:06.77 (34.13)                                        
  9 Hunt, Abigail J     14 Agua Swim Team-MR    1:07.41    1:07.20        
                  33.36     1:07.20 (33.84)                                        
 10 Langaman, Jolina M  12 HS-MR                1:08.01    1:07.47        
                  33.48     1:07.47 (33.99)                                        
 11 Swiatowski, Nicole  14 Twisters-MR          1:09.52    1:07.62        
                  33.05     1:07.62 (34.57)                                        
 12 Youssef, Lara S     12 Twisters-MR          1:11.79    1:08.11        
                  34.38     1:08.11 (33.73)                                        
 13 Yienger, Maya S     14 Agua Swim Team-MR    1:08.61    1:08.95        
                  33.55     1:08.95 (35.40)                                        
 14 Parry, Alexa R      13 WEST-MR              1:10.74    1:09.42        
                  33.73     1:09.42 (35.69)                                        
 15 Fried, Lexi N       13 Agua Swim Team-MR    1:05.82    1:09.66        
                  34.25     1:09.66 (35.41)                                        
 16 Guglielmi, Gabriel  14 WEST-MR              1:08.52    1:10.05        
                  34.31     1:10.05 (35.74)                                        
 17 Burke, Jill L       15 Agua Swim Team-MR    1:07.59    1:10.09        
                  34.73     1:10.09 (35.36)                                        
 18 Kyin, Leadora A     15 Agua Swim Team-MR    1:09.95    1:10.14        
                  34.05     1:10.14 (36.09)                                        
 19 Anderson, Mary Jan  17 HS-MR                1:07.79    1:10.59        
                  34.47     1:10.59 (36.12)                                        
 20 Bischof, Lucy M     13 WEST-MR              1:12.28    1:12.19        
                  35.90     1:12.19 (36.29)                                        
 21 Gonciarz, Zuzanna   14 Twisters-MR          1:13.74    1:12.48        
                  35.86     1:12.48 (36.62)                                        
 22 Montgomery, Bridge  13 WEST-MR              1:11.80    1:12.69        
                  35.43     1:12.69 (37.26)                                        
 23 Bennett, Betsey I   13 Agua Swim Team-MR    1:15.79    1:13.07        
                  36.69     1:13.07 (36.38)                                        
 24 Simmons, Lauren A   12 Agua Swim Team-MR    1:13.95    1:13.27        
                  36.47     1:13.27 (36.80)                                        
 25 Zezula, Katarzyna   14 Twisters-MR          1:15.23    1:13.55        
                  35.68     1:13.55 (37.87)                                        
 26 Townsend, Dayna p   13 Twisters-MR          1:08.81    1:13.67        
                  35.33     1:13.67 (38.34)                                        
 27 Hafez, Liela A      16 HS-MR                1:12.36    1:14.14        
                  35.94     1:14.14 (38.20)                                        
 28 Neuman, Samantha E  13 WEST-MR              1:14.91    1:15.12        
                  37.08     1:15.12 (38.04)                                        
 29 Grygorczuk, Julia   13 Twisters-MR          1:16.63    1:15.21        
                  36.53     1:15.21 (38.68)                                        
 30 Feagin, Charlotte   12 Agua Swim Team-MR    1:13.27    1:15.69        
                  37.47     1:15.69 (38.22)                                        
 31 Ott, Elke L         11 Agua Swim Team-MR    1:14.50    1:15.83        
                  37.19     1:15.83 (38.64)                                        
 32 Martinovic, Nadjia  14 Twisters-MR          1:12.69    1:15.95        
                  37.35     1:15.95 (38.60)                                        
 33 Feigin, Alex M      13 Agua Swim Team-MR    1:14.01    1:16.56        
                  37.44     1:16.56 (39.12)                                        
 34 Raboy, Ghelila      12 Agua Swim Team-MR    1:16.18    1:18.66        
                  39.00     1:18.66 (39.66)                                        
 35 Reynoso, Jennifer   11 Agua Swim Team-MR    1:19.48    1:18.69        
                  39.09     1:18.69 (39.60)                                        
 36 Hamakiotes, Asimin  16 Agua Swim Team-MR         NT    1:19.75        
                  37.43     1:19.75 (42.32)                                        
 37 Irwin, Amanda P     14 Agua Swim Team-MR    1:12.77    1:19.88        
                  39.43     1:19.88 (40.45)                                        
 38 Roberts, Jasmyne B  13 Agua Swim Team-MR    1:22.71    1:21.75        
                  40.00     1:21.75 (41.75)                                        
 39 Roberts, Madison B  11 Agua Swim Team-MR    1:36.32    1:23.25        
                  41.20     1:23.25 (42.05)                                        
 40 Weiss, Tallisker L  11 Agua Swim Team-MR    1:20.36    1:23.56        
                  40.79     1:23.56 (42.77)                                        
 41 Rodriguez, Daniell  12 Agua Swim Team-MR    1:21.77    1:23.79        
                  40.36     1:23.79 (43.43)                                        
 42 Moschetta, Maggie   11 WEST-MR              1:28.35    1:24.68        
                  43.00     1:24.68 (41.68)                                        
 -- Hunnewell, Skylar   15 Agua Swim Team-MR    1:16.84         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Polanco, Kayla M    14 Twisters-MR          2:13.63    2:10.12        
                  30.80     1:03.76 (32.96)     1:38.01 (34.25)     2:10.12 (32.11)
  2 Lou, Erica          16 Twisters-MR          2:16.89    2:14.90        
                  30.85     1:05.18 (34.33)     1:39.97 (34.79)     2:14.90 (34.93)
  3 Jiang, Joy          11 WEST-MR              2:16.92    2:15.41        
                  33.13     1:08.76 (35.63)     1:42.47 (33.71)     2:15.41 (32.94)
  4 Fan, Catherine      12 Twisters-MR          2:17.86    2:16.84        
                  31.82     1:06.31 (34.49)     1:41.76 (35.45)     2:16.84 (35.08)
  5 Moon, Zoe S         12 Agua Swim Team-MR    2:17.42    2:19.02        
                  33.59     1:08.65 (35.06)     1:44.27 (35.62)     2:19.02 (34.75)
  6 Guarino, Kiana B    11 Agua Swim Team-MR    2:23.19    2:19.59        
                  33.51     1:08.88 (35.37)     1:44.82 (35.94)     2:19.59 (34.77)
  7 Rodriguez, Emily M  12 Twisters-MR          2:20.82    2:19.60        
                  33.06     1:08.82 (35.76)     1:45.31 (36.49)     2:19.60 (34.29)
  8 Gormley, Isabel G   12 Agua Swim Team-MR    2:09.28    2:20.12        
                  32.83     1:08.74 (35.91)     1:44.73 (35.99)     2:20.12 (35.39)
  9 Zhang, Crystal      14 Twisters-MR          2:15.17    2:21.08        
                  33.42     1:08.93 (35.51)     1:45.46 (36.53)     2:21.08 (35.62)
 10 Zhang, Sophia       12 Agua Swim Team-MR    2:20.84    2:21.14        
                  34.17     1:10.24 (36.07)     1:46.25 (36.01)     2:21.14 (34.89)
 11 Chong, Vanessa      11 Twisters-MR          2:23.16    2:21.83        
                  34.11     1:10.60 (36.49)     1:46.41 (35.81)     2:21.83 (35.42)
 12 Fried, Lexi N       13 Agua Swim Team-MR    2:19.64    2:23.79        
                  34.52     1:10.78 (36.26)     1:47.77 (36.99)     2:23.79 (36.02)
 13 Chu, Annie          13 Twisters-MR          2:23.64    2:24.36        
                  32.98     1:08.79 (35.81)     1:46.48 (37.69)     2:24.36 (37.88)
 14 Eng, Lauren *       13 Agua Swim Team-MR    2:27.98    2:24.48        
                  34.47     1:11.20 (36.73)     1:48.56 (37.36)     2:24.48 (35.92)
 15 Greenberg, Elana M  12 Agua Swim Team-MR    2:27.96    2:25.52        
                  35.64     1:12.66 (37.02)     1:49.82 (37.16)     2:25.52 (35.70)
 16 Bay, Alexandria M   16 Twisters-MR          2:24.44    2:25.70        
                  35.08     1:11.53 (36.45)     1:49.18 (37.65)     2:25.70 (36.52)
 17 NG, Jasmine         15 Twisters-MR          2:29.43    2:26.23        
                  34.61     1:10.89 (36.28)     1:48.60 (37.71)     2:26.23 (37.63)
 18 Phang, Yee C        17 Twisters-MR          2:23.70    2:27.08        
                  33.99     1:10.93 (36.94)     1:49.56 (38.63)     2:27.08 (37.52)
 19 Bouzarouata, Jasmi  14 Twisters-MR          2:17.08    2:27.17        
                  34.09     1:11.27 (37.18)     1:49.56 (38.29)     2:27.17 (37.61)
 20 Falcao, Nicole      14 Twisters-MR          2:21.17    2:27.27        
                  34.83     1:12.20 (37.37)     1:50.22 (38.02)     2:27.27 (37.05)
 21 Krevitt, Charlotte  12 Agua Swim Team-MR    2:23.53    2:28.12        
                  34.91     1:12.54 (37.63)     1:50.88 (38.34)     2:28.12 (37.24)
 22 Oczos, Gabrielle    15 HS-MR                2:28.88    2:28.89        
                  34.91     1:11.70 (36.79)     1:50.63 (38.93)     2:28.89 (38.26)
 23 Anderson, Mary Jan  17 HS-MR                2:28.26    2:29.52        
                  35.56     1:14.73 (39.17)     1:54.46 (39.73)     2:29.52 (35.06)
 24 Milrod, Maya L      12 Agua Swim Team-MR    2:32.55    2:29.57        
                  36.11     1:14.33 (38.22)     1:52.89 (38.56)     2:29.57 (36.68)
 25 Lee, Anna           16 Twisters-MR          2:23.79    2:30.05        
                  34.26     1:11.62 (37.36)     1:50.86 (39.24)     2:30.05 (39.19)
 26 Almeida, Gabriela   16 Twisters-MR          2:16.68    2:30.60        
                  35.70     1:13.61 (37.91)     1:52.31 (38.70)     2:30.60 (38.29)
 27 Rohan, Julia R      15 WEST-MR              2:33.62    2:32.80        
                  36.47     1:15.21 (38.74)     1:54.66 (39.45)     2:32.80 (38.14)
 28 Bates, Diana N      12 Agua Swim Team-MR    2:25.00    2:32.96        
                  37.00     1:15.55 (38.55)     1:54.75 (39.20)     2:32.96 (38.21)
 29 Holub, Emma M       13 Agua Swim Team-MR    2:34.07    2:32.99        
                  36.54     1:14.61 (38.07)     1:54.74 (40.13)     2:32.99 (38.25)
 30 Elmassry, Jasmine   16 Twisters-MR          2:21.23    2:34.41        
                  36.22     1:16.02 (39.80)     1:56.99 (40.97)     2:34.41 (37.42)
 31 Dauchez, Alice M    13 Agua Swim Team-MR    2:28.00    2:35.10        
                  37.12     1:16.36 (39.24)     1:56.24 (39.88)     2:35.10 (38.86)
 32 Muszynski, Amanda   12 HS-MR                2:28.00    2:35.92        
                  37.44     1:16.98 (39.54)     1:57.59 (40.61)     2:35.92 (38.33)
 33 Monti, Gabrielle R  13 HS-MR                2:30.69    2:37.16        
                  36.66     1:16.61 (39.95)     1:57.85 (41.24)     2:37.16 (39.31)
 34 Bylis, Kathryn A    15 HS-MR                2:37.02    2:38.30        
                  38.11     1:18.04 (39.93)     1:59.41 (41.37)     2:38.30 (38.89)
 35 Gangemi, Samantha   15 HS-MR                2:43.55    2:38.91        
                  37.88     1:18.79 (40.91)     2:00.55 (41.76)     2:38.91 (38.36)
 36 Gold, Kate R        16 HS-MR                2:28.17    2:39.69        
                  38.61     1:20.13 (41.52)     2:01.41 (41.28)     2:39.69 (38.28)
 37 Chamberlin, Zoe T   14 WEST-MR              2:50.14    2:40.78        
                  39.38     1:20.66 (41.28)     2:01.40 (40.74)     2:40.78 (39.38)
 38 Grygorczuk, Julia   13 Twisters-MR          2:43.55    2:42.54        
                  40.19     1:21.38 (41.19)     2:02.54 (41.16)     2:42.54 (40.00)
 39 Owen, Alyssa R      15 HS-MR                2:45.99    2:45.11        
                  38.50     1:19.90 (41.40)     2:02.90 (43.00)     2:45.11 (42.21)
 40 Gnad, Jessie A      16 HS-MR                2:38.42    2:46.21        
                  39.81     1:21.94 (42.13)     2:05.18 (43.24)     2:46.21 (41.03)
 41 Canales, Carolyn M  14 HS-MR                2:52.66    2:47.11        
                  39.52     1:21.01 (41.49)     2:03.96 (42.95)     2:47.11 (43.15)
 42 Kabbez, Renee T     15 HS-MR                2:31.85    2:51.98        
                  39.96     1:24.31 (44.35)     2:08.35 (44.04)     2:51.98 (43.63)
 43 Wong, Samantha H    15 HS-MR                2:50.96    2:53.92        
                  39.32     1:23.47 (44.15)     2:09.21 (45.74)     2:53.92 (44.71)
 44 Shen, Alexandra     15 HS-MR                2:36.87    2:55.21        
                  41.65     1:25.05 (43.40)     2:09.94 (44.89)     2:55.21 (45.27)
 45 DuFord, Olivia P    12 Agua Swim Team-MR         NT    2:56.72        
                  41.03     1:25.64 (44.61)     2:11.30 (45.66)     2:56.72 (45.42)
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vumbacco, Sabrina   13 WEST-MR              1:11.06    1:10.46        
                  33.27     1:10.46 (37.19)                                        
  2 Milio, Theresa A    12 WEST-MR              1:11.04    1:11.77        
                  33.72     1:11.77 (38.05)                                        
  3 Parry, Nicole A     15 WEST-MR              1:08.67    1:12.68        
                  34.69     1:12.68 (37.99)                                        
  4 Bryce, Jane         14 WEST-MR              1:12.78    1:13.56        
                  34.97     1:13.56 (38.59)                                        
  5 Scala, Maggie A     13 WEST-MR              1:15.63    1:15.34        
                  36.06     1:15.34 (39.28)                                        
  6 Tillman, Victoria   13 WEST-MR                   NT    1:16.07        
                  35.07     1:16.07 (41.00)                                        
  7 Neuman, Samantha E  13 WEST-MR              1:15.84    1:16.61        
                  36.41     1:16.61 (40.20)                                        
  8 Chamberlin, Zoe T   14 WEST-MR              1:16.44    1:17.16        
                  36.64     1:17.16 (40.52)                                        
  9 Fong, Samantha      13 Twisters-MR          1:25.71    1:18.20        
                  37.44     1:18.20 (40.76)                                        
 10 Bianco, Sara E      17 HS-MR                1:17.57    1:18.76        
                  37.14     1:18.76 (41.62)                                        
 11 Guarino, Kiana B    11 Agua Swim Team-MR    1:26.51    1:18.97        
                  37.37     1:18.97 (41.60)                                        
 12 Simmons, Lauren A   12 Agua Swim Team-MR    1:21.31    1:19.11        
                  38.23     1:19.11 (40.88)                                        
 13 Montgomery, Bridge  13 WEST-MR              1:23.44    1:19.14        
                  38.17     1:19.14 (40.97)                                        
 14 Fried, Lexi N       13 Agua Swim Team-MR    1:19.08    1:19.43        
                  37.63     1:19.43 (41.80)                                        
 15 Parry, Alexa R      13 WEST-MR              1:14.63    1:19.85        
                  37.34     1:19.85 (42.51)                                        
 16 Moon, Zoe S         12 Agua Swim Team-MR    1:21.26    1:20.48        
                  38.96     1:20.48 (41.52)                                        
 17 Rodriguez, Tina G   16 Twisters-MR          1:19.00    1:20.64        
                  37.98     1:20.64 (42.66)                                        
 18 DuFord, Olivia P    12 Agua Swim Team-MR    1:24.56    1:21.12        
                  38.34     1:21.12 (42.78)                                        
 19 Yienger, Maya S     14 Agua Swim Team-MR    1:27.36    1:21.64        
                  38.74     1:21.64 (42.90)                                        
 20 Hafez, Liela A      16 HS-MR                1:22.72    1:21.86        
                  38.98     1:21.86 (42.88)                                        
 21 Guglielmi, Gabriel  14 WEST-MR              1:21.89    1:21.92        
                  39.45     1:21.92 (42.47)                                        
 22 Kabbez, Renee T     15 HS-MR                1:21.47    1:22.43        
                  39.63     1:22.43 (42.80)                                        
 23 Zezula, Katarzyna   14 Twisters-MR          1:19.15    1:22.84        
                  38.29     1:22.84 (44.55)                                        
 24 Townsend, Dayna p   13 Twisters-MR          1:21.86    1:23.29        
                  39.11     1:23.29 (44.18)                                        
 25 Hon, Gi Gi          15 HS-MR                1:18.41    1:23.90        
                  39.51     1:23.90 (44.39)                                        
 26 Gnad, Jessie A      16 HS-MR                1:21.49    1:24.29        
                  39.72     1:24.29 (44.57)                                        
 27 Kyin, Leadora A     15 Agua Swim Team-MR    1:23.69    1:24.32        
                  40.11     1:24.32 (44.21)                                        
 28 Feigin, Alex M      13 Agua Swim Team-MR    1:27.01    1:24.43        
                  39.50     1:24.43 (44.93)                                        
 29 Gonciarz, Zuzanna   14 Twisters-MR          1:24.25    1:24.61        
                  40.55     1:24.61 (44.06)                                        
 30 Martinovic, Nadjia  14 Twisters-MR          1:26.11    1:26.26        
                  40.59     1:26.26 (45.67)                                        
 31 Bischof, Lucy M     13 WEST-MR              1:29.15    1:26.54        
                  40.57     1:26.54 (45.97)                                        
 32 Wong, Samantha H    15 HS-MR                1:24.01    1:26.63        
                  40.86     1:26.63 (45.77)                                        
 33 Monti, Gabrielle R  13 HS-MR                1:24.00    1:26.64        
                  40.92     1:26.64 (45.72)                                        
 34 Coughlin, Caroline  11 WEST-MR                   NT    1:27.34        
                  40.06     1:27.34 (47.28)                                        
 35 Gangemi, Samantha   15 HS-MR                1:29.20    1:27.78        
                  41.47     1:27.78 (46.31)                                        
 36 Reynoso, Jennifer   11 Agua Swim Team-MR    1:31.87    1:27.82        
                  41.47     1:27.82 (46.35)                                        
 37 Jiang, Claire       12 Agua Swim Team-MR    1:29.69    1:28.10        
                  42.78     1:28.10 (45.32)                                        
 38 Roberts, Madison B  11 Agua Swim Team-MR    1:33.66    1:28.50        
                  41.96     1:28.50 (46.54)                                        
 39 Roberts, Jasmyne B  13 Agua Swim Team-MR         NT    1:28.85        
                  42.00     1:28.85 (46.85)                                        
 40 Holub, Emma M       13 Agua Swim Team-MR    1:33.04    1:29.12        
                  43.19     1:29.12 (45.93)                                        
 41 Swiatowski, Nicole  14 Twisters-MR          1:31.38    1:29.71        
                  43.20     1:29.71 (46.51)                                        
 42 Owen, Alyssa R      15 HS-MR                1:36.97    1:30.61        
                  43.27     1:30.61 (47.34)                                        
 43 Weller, Clara O     11 WEST-MR              1:27.50    1:30.68        
                  42.91     1:30.68 (47.77)                                        
 44 Oczos, Gabrielle    15 HS-MR                1:32.09    1:31.43        
                  43.28     1:31.43 (48.15)                                        
 45 Bylis, Kathryn A    15 HS-MR                1:35.19    1:32.53        
                  43.95     1:32.53 (48.58)                                        
 46 Raboy, Ghelila      12 Agua Swim Team-MR    1:35.20    1:33.98        
                  45.12     1:33.98 (48.86)                                        
 47 Canales, Carolyn M  14 HS-MR                1:27.91    1:35.54        
                  46.15     1:35.54 (49.39)                                        
 48 Weiss, Tallisker L  11 Agua Swim Team-MR    1:39.66    1:37.94        
                  46.56     1:37.94 (51.38)                                        
 49 Gold, Kate R        16 HS-MR                1:36.13    1:39.20        
                  47.13     1:39.20 (52.07)                                        
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Sophia       12 Agua Swim Team-MR    2:28.11    2:30.68        
                  34.98     1:13.97 (38.99)     1:52.72 (38.75)     2:30.68 (37.96)
  2 Lee, Anna           16 Twisters-MR          2:27.40    2:31.14        
                  33.95     1:12.36 (38.41)     1:52.26 (39.90)     2:31.14 (38.88)
  3 Lou, Erica          16 Twisters-MR          2:38.03    2:36.16        
                  35.75     1:15.41 (39.66)     1:55.26 (39.85)     2:36.16 (40.90)
  3 Dauchez, Alice M    13 Agua Swim Team-MR    2:39.08    2:36.16        
                  36.47     1:16.50 (40.03)     1:57.06 (40.56)     2:36.16 (39.10)
  5 Fan, Catherine      12 Twisters-MR          2:39.08    2:37.09        
                  36.58     1:15.47 (38.89)     1:55.60 (40.13)     2:37.09 (41.49)
  6 Elmassry, Jasmine   16 Twisters-MR          2:37.51    2:38.25        
                  36.50     1:16.84 (40.34)     1:57.36 (40.52)     2:38.25 (40.89)
  7 NG, Jasmine         15 Twisters-MR          2:32.17    2:38.61        
                  35.74     1:15.53 (39.79)     1:56.77 (41.24)     2:38.61 (41.84)
  8 Gormley, Isabel G   12 Agua Swim Team-MR    2:45.72    2:38.87        
                  36.64     1:18.35 (41.71)     1:58.39 (40.04)     2:38.87 (40.48)
  9 Bates, Diana N      12 Agua Swim Team-MR    2:34.92    2:39.47        
                  36.55     1:17.10 (40.55)     1:58.53 (41.43)     2:39.47 (40.94)
 10 Rodriguez, Emily M  12 Twisters-MR          2:39.88    2:39.48        
                  36.52     1:16.51 (39.99)     1:57.84 (41.33)     2:39.48 (41.64)
 11 Polanco, Kayla M    14 Twisters-MR          2:36.40    2:42.02        
                  36.10     1:16.61 (40.51)     1:59.33 (42.72)     2:42.02 (42.69)
 12 Neuman, Samantha E  13 WEST-MR              2:42.58    2:44.00        
                  38.17     1:20.29 (42.12)     2:02.81 (42.52)     2:44.00 (41.19)
 13 Rohan, Julia R      15 WEST-MR              2:44.72    2:44.19        
                  37.85     1:19.93 (42.08)     2:02.34 (42.41)     2:44.19 (41.85)
 14 Krevitt, Charlotte  12 Agua Swim Team-MR    2:48.30    2:44.26        
                  37.68     1:19.48 (41.80)     2:02.07 (42.59)     2:44.26 (42.19)
 15 Chong, Vanessa      11 Twisters-MR          2:48.09    2:44.47        
                  37.99     1:19.58 (41.59)     2:02.19 (42.61)     2:44.47 (42.28)
 16 Eng, Lauren *       13 Agua Swim Team-MR    2:47.08    2:44.55        
                  37.65     1:19.42 (41.77)     2:03.32 (43.90)     2:44.55 (41.23)
 17 Phang, Yee C        17 Twisters-MR          2:32.40    2:44.83        
                  36.52     1:18.93 (42.41)     2:02.45 (43.52)     2:44.83 (42.38)
 18 Zhang, Crystal      14 Twisters-MR          2:41.02    2:45.87        
                  37.43     1:19.55 (42.12)     2:02.53 (42.98)     2:45.87 (43.34)
 19 Bennett, Betsey I   13 Agua Swim Team-MR    2:57.31    2:47.12        
                  39.76     1:22.52 (42.76)     2:05.15 (42.63)     2:47.12 (41.97)
 20 Greenberg, Elana M  12 Agua Swim Team-MR    2:50.52    2:47.52        
                  39.52     1:22.45 (42.93)     2:05.64 (43.19)     2:47.52 (41.88)
 21 Gjertsen, Emily A   12 WEST-MR              2:51.79    2:47.64        
                  38.97     1:21.96 (42.99)     2:05.16 (43.20)     2:47.64 (42.48)
 22 Bouzarouata, Jasmi  14 Twisters-MR          2:37.20    2:49.08        
                  37.96     1:20.54 (42.58)     2:05.10 (44.56)     2:49.08 (43.98)
 23 Fong, Samantha      13 Twisters-MR          3:11.97    2:49.21        
                  39.05     1:22.76 (43.71)     2:06.21 (43.45)     2:49.21 (43.00)
 24 Falcao, Nicole      14 Twisters-MR          2:48.65    2:51.85        
                  40.27     1:23.98 (43.71)     2:08.05 (44.07)     2:51.85 (43.80)
 25 Chu, Annie          13 Twisters-MR          2:54.00    2:51.86        
                  39.89     1:23.33 (43.44)     2:07.77 (44.44)     2:51.86 (44.09)
 26 Almeida, Gabriela   16 Twisters-MR          2:48.45    2:52.66        
                  38.02     1:21.19 (43.17)     2:06.70 (45.51)     2:52.66 (45.96)
 27 Bay, Alexandria M   16 Twisters-MR          2:50.73    2:53.44        
                  40.66     1:24.36 (43.70)     2:08.93 (44.57)     2:53.44 (44.51)
 28 Capuano, Caroline   12 WEST-MR              3:03.86    2:54.15        
                  40.55     1:25.12 (44.57)     2:10.32 (45.20)     2:54.15 (43.83)
 29 Mironoff, Claudia   12 Agua Swim Team-MR    3:04.82    2:56.08        
                  40.96     1:26.22 (45.26)     2:11.59 (45.37)     2:56.08 (44.49)
 30 Yarsky, Sima G      12 WEST-MR                   NT    2:56.20        
                  39.06     1:24.27 (45.21)     2:10.83 (46.56)     2:56.20 (45.37)
 31 Ott, Elke L         11 Agua Swim Team-MR    3:00.00    2:58.38        
                  40.75     1:25.45 (44.70)     2:11.79 (46.34)     2:58.38 (46.59)
 32 Shanahan, Maggie E  11 Agua Swim Team-MR         NT    3:00.17        
                  42.00     1:28.53 (46.53)     2:16.01 (47.48)     3:00.17 (44.16)
 33 Norton, Electa      12 Agua Swim Team-MR    3:00.87    3:01.59        
                  41.37     1:29.62 (48.25)     2:16.06 (46.44)     3:01.59 (45.53)
 34 Ng, Chloe N         12 Agua Swim Team-MR         NT    3:03.49        
                  42.04     1:28.75 (46.71)     2:16.79 (48.04)     3:03.49 (46.70)
 35 Egan, Orla M        11 Twisters-MR          3:09.08    3:07.23        
                  43.47     1:30.68 (47.21)     2:20.02 (49.34)     3:07.23 (47.21)
 36 Feagin, Charlotte   12 Agua Swim Team-MR    3:00.00    3:11.33        
                  43.73     1:33.16 (49.43)     2:22.19 (49.03)     3:11.33 (49.14)
 -- Milrod, Maya L      12 Agua Swim Team-MR    3:05.55        XDQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
                  41.12     1:26.55 (45.43)     2:14.05 (47.50)          DQ (46.76)
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bryce, Jane         14 WEST-MR              1:00.89    1:00.81        
                  28.63     1:00.81 (32.18)                                        
  2 Chong, Vanessa      11 Twisters-MR          1:06.81    1:02.83        
                  30.29     1:02.83 (32.54)                                        
  3 Vumbacco, Sabrina   13 WEST-MR              1:03.59    1:02.90        
                  29.47     1:02.90 (33.43)                                        
  4 Rodriguez, Emily M  12 Twisters-MR          1:02.03    1:03.04        
                  29.63     1:03.04 (33.41)                                        
  5 Parry, Alexa R      13 WEST-MR              1:03.17    1:04.44        
                  29.62     1:04.44 (34.82)                                        
  6 Scala, Maggie A     13 WEST-MR              1:06.72    1:05.33        
                  30.13     1:05.33 (35.20)                                        
  7 Hunt, Abigail J     14 Agua Swim Team-MR    1:05.77    1:05.82        
                  30.11     1:05.82 (35.71)                                        
  8 Hon, Gi Gi          15 HS-MR                1:03.92    1:06.59        
                  30.72     1:06.59 (35.87)                                        
  9 Montgomery, Bridge  13 WEST-MR              1:07.56    1:07.78        
                  31.66     1:07.78 (36.12)                                        
 10 Guglielmi, Gabriel  14 WEST-MR              1:07.81    1:08.33        
                  31.98     1:08.33 (36.35)                                        
 11 Yienger, Maya S     14 Agua Swim Team-MR    1:14.41    1:08.35        
                  31.84     1:08.35 (36.51)                                        
 12 Zezula, Katarzyna   14 Twisters-MR          1:09.41    1:09.08        
                  31.48     1:09.08 (37.60)                                        
 13 Neuman, Samantha E  13 WEST-MR              1:09.48    1:09.32        
                  32.42     1:09.32 (36.90)                                        
 14 Langaman, Jolina M  12 HS-MR                1:09.80    1:09.33        
                  33.64     1:09.33 (35.69)                                        
 15 Capuano, Caroline   12 WEST-MR              1:08.88    1:10.09        
                  32.73     1:10.09 (37.36)                                        
 16 Bischof, Lucy M     13 WEST-MR              1:13.80    1:10.49        
                  33.03     1:10.49 (37.46)                                        
 17 Tillman, Victoria   13 WEST-MR                   NT    1:10.94        
                  32.32     1:10.94 (38.62)                                        
 18 Rodriguez, Tina G   16 Twisters-MR          1:06.68    1:11.03        
                  31.69     1:11.03 (39.34)                                        
 19 Bennett, Betsey I   13 Agua Swim Team-MR    1:20.95    1:11.69        
                  34.17     1:11.69 (37.52)                                        
 20 Hamakiotes, Asimin  16 Agua Swim Team-MR    1:13.73    1:12.09        
                  32.35     1:12.09 (39.74)                                        
 20 Swiatowski, Nicole  14 Twisters-MR          1:12.17    1:12.09        
                  33.51     1:12.09 (38.58)                                        
 22 Gonciarz, Zuzanna   14 Twisters-MR          1:19.64    1:12.95        
                  33.24     1:12.95 (39.71)                                        
 23 Fong, Samantha      13 Twisters-MR          1:10.13    1:13.60        
                  33.20     1:13.60 (40.40)                                        
 24 Kyin, Leadora A     15 Agua Swim Team-MR    1:15.96    1:13.70        
                  33.15     1:13.70 (40.55)                                        
 25 Anderson, Mary Jan  17 HS-MR                1:16.87    1:14.93        
                  33.43     1:14.93 (41.50)                                        
 26 Holub, Emma M       13 Agua Swim Team-MR    1:12.00    1:17.36        
                  36.04     1:17.36 (41.32)                                        
 27 Irwin, Amanda P     14 Agua Swim Team-MR    1:10.64    1:18.09        
                  36.04     1:18.09 (42.05)                                        
 28 Grygorczuk, Julia   13 Twisters-MR          1:19.89    1:18.47        
                  35.51     1:18.47 (42.96)                                        
 29 Sweeney, Klara L    11 WEST-MR              1:20.62    1:18.78        
                  36.87     1:18.78 (41.91)                                        
 30 Martinovic, Nadjia  14 Twisters-MR          1:18.01    1:19.00        
                  36.78     1:19.00 (42.22)                                        
 31 Jiang, Claire       12 Agua Swim Team-MR    1:27.95    1:20.41        
                  37.02     1:20.41 (43.39)                                        
 32 Muszynski, Amanda   12 HS-MR                1:18.39    1:20.64        
                  36.06     1:20.64 (44.58)                                        
 33 DiMarco, Tyler M    11 Agua Swim Team-MR         NT    1:20.89        
                  38.17     1:20.89 (42.72)                                        
 34 Milio, Theresa A    12 WEST-MR              1:28.66    1:22.24        
                  36.08     1:22.24 (46.16)                                        
 35 Townsend, Dayna p   13 Twisters-MR          1:17.16    1:24.56        
                  36.83     1:24.56 (47.73)                                        
 36 Shen, Alexandra     15 HS-MR                1:15.00    1:25.38        
                  37.84     1:25.38 (47.54)                                        
 37 Shanahan, Maggie E  11 Agua Swim Team-MR    1:28.21    1:25.52        
                  39.74     1:25.52 (45.78)                                        
 38 Westenra, Nastya    11 Agua Swim Team-MR         NT    1:30.98        
                  41.48     1:30.98 (49.50)                                        
 39 Norton, Electa      12 Agua Swim Team-MR         NT    1:34.31        
                  42.33     1:34.31 (51.98)                                        
 40 Rodriguez, Daniell  12 Agua Swim Team-MR         NT    1:35.65        
                  43.70     1:35.65 (51.95)                                        
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bay, Alexandria M   16 Twisters-MR          2:17.40    2:15.52        
                  30.68     1:04.93 (34.25)     1:39.81 (34.88)     2:15.52 (35.71)
  2 Zhang, Sophia       12 Agua Swim Team-MR    2:30.94    2:18.86        
                  30.72     1:05.75 (35.03)     1:42.00 (36.25)     2:18.86 (36.86)
  3 Moon, Zoe S         12 Agua Swim Team-MR    2:20.38    2:19.08        
                                1:07.34 ( )     1:43.17 (35.83)     2:19.08 (35.91)
  4 Lou, Erica          16 Twisters-MR          2:28.60    2:20.78        
                  30.92     1:06.57 (35.65)     1:43.33 (36.76)     2:20.78 (37.45)
  5 Zhang, Crystal      14 Twisters-MR          2:13.23    2:23.19        
                  31.54     1:07.22 (35.68)     1:45.21 (37.99)     2:23.19 (37.98)
  6 Gormley, Isabel G   12 Agua Swim Team-MR    2:24.55    2:23.78        
                  31.31     1:08.64 (37.33)     1:47.07 (38.43)     2:23.78 (36.71)
  7 NG, Jasmine         15 Twisters-MR          2:25.73    2:25.61        
                  32.52     1:08.38 (35.86)     1:45.93 (37.55)     2:25.61 (39.68)
  8 Phang, Yee C        17 Twisters-MR          2:19.92    2:27.46        
                  31.72     1:08.07 (36.35)     1:47.26 (39.19)     2:27.46 (40.20)
  9 Falcao, Nicole      14 Twisters-MR          2:27.72    2:27.77        
                  33.68     1:11.96 (38.28)     1:49.59 (37.63)     2:27.77 (38.18)
 10 Eng, Lauren *       13 Agua Swim Team-MR    2:41.46    2:28.48        
                  31.65     1:08.74 (37.09)     1:48.23 (39.49)     2:28.48 (40.25)
 11 Almeida, Gabriela   16 Twisters-MR          2:22.67    2:28.82        
                  31.88     1:08.12 (36.24)     1:47.61 (39.49)     2:28.82 (41.21)
 12 Dauchez, Alice M    13 Agua Swim Team-MR    2:30.00    2:30.40        
                  33.74     1:11.74 (38.00)     1:51.94 (40.20)     2:30.40 (38.46)
 13 Elmassry, Jasmine   16 Twisters-MR          2:19.78    2:30.91        
                  31.32     1:07.71 (36.39)     1:48.70 (40.99)     2:30.91 (42.21)
 13 Milrod, Maya L      12 Agua Swim Team-MR    2:20.90    2:30.91        
                  32.84     1:11.17 (38.33)     1:51.49 (40.32)     2:30.91 (39.42)
 15 Krevitt, Charlotte  12 Agua Swim Team-MR    2:35.00    2:30.94        
                  33.36     1:12.52 (39.16)     1:53.14 (40.62)     2:30.94 (37.80)
 16 Greenberg, Elana M  12 Agua Swim Team-MR    2:30.00    2:30.97        
                  33.01     1:10.96 (37.95)     1:50.83 (39.87)     2:30.97 (40.14)
 17 Chu, Annie          13 Twisters-MR          2:34.32    2:31.79        
                  32.49     1:10.26 (37.77)     1:51.07 (40.81)     2:31.79 (40.72)
 18 Bouzarouata, Jasmi  14 Twisters-MR          2:26.18    2:32.31        
                  32.16     1:09.36 (37.20)     1:51.17 (41.81)     2:32.31 (41.14)
 19 Lee, Anna           16 Twisters-MR          2:22.65    2:33.06        
                                1:09.09 ( )     1:50.46 (41.37)     2:33.06 (42.60)
 20 Burke, Jill L       15 Agua Swim Team-MR    2:45.44    2:33.43        
                  34.28     1:13.17 (38.89)     1:53.63 (40.46)     2:33.43 (39.80)
 21 Polanco, Kayla M    14 Twisters-MR          2:30.88    2:35.10        
                  32.90     1:13.15 (40.25)     1:57.32 (44.17)     2:35.10 (37.78)
 22 Feagin, Charlotte   12 Agua Swim Team-MR    2:32.72    2:35.55        
                  34.47     1:14.25 (39.78)     1:55.18 (40.93)     2:35.55 (40.37)
 23 Gurden, Julia       11 WEST-MR                   NT    2:35.83        
                  33.93     1:12.73 (38.80)     1:54.54 (41.81)     2:35.83 (41.29)
 24 Rohan, Julia R      15 WEST-MR              2:36.87    2:36.67        
                  34.63     1:14.44 (39.81)     1:55.47 (41.03)     2:36.67 (41.20)
 25 Bates, Diana N      12 Agua Swim Team-MR    2:25.00    2:37.68        
                                1:12.72 ( )     1:55.27 (42.55)     2:37.68 (42.41)
 26 Canales, Carolyn M  14 HS-MR                2:46.66    2:43.05        
                  36.17     1:16.08 (39.91)     1:59.15 (43.07)     2:43.05 (43.90)
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bryce, Jane         14 WEST-MR              2:14.23    2:16.80        
                  29.13     1:02.31 (33.18)     1:43.93 (41.62)     2:16.80 (32.87)
  2 Guarino, Kiana B    11 Agua Swim Team-MR    2:25.57    2:21.85        
                  30.59     1:06.11 (35.52)     1:48.94 (42.83)     2:21.85 (32.91)
  3 Tillman, Victoria   13 WEST-MR              2:23.54    2:23.63        
                  31.05     1:06.77 (35.72)     1:48.98 (42.21)     2:23.63 (34.65)
  4 Rohan, Julia R      15 WEST-MR              2:27.66    2:26.01        
                  32.33     1:10.06 (37.73)     1:51.97 (41.91)     2:26.01 (34.04)
  5 Bianco, Sara E      17 HS-MR                2:23.85    2:27.20        
                  32.70     1:08.94 (36.24)     1:52.55 (43.61)     2:27.20 (34.65)
  6 Langaman, Jolina M  12 HS-MR                2:30.92    2:27.67        
                  32.95     1:08.53 (35.58)     1:54.47 (45.94)     2:27.67 (33.20)
  7 Guglielmi, Gabriel  14 WEST-MR              2:31.43    2:29.13        
                  32.39     1:09.18 (36.79)     1:54.12 (44.94)     2:29.13 (35.01)
  8 Kujawski, Grace E   12 WEST-MR              2:35.38    2:30.10        
                  32.03     1:11.11 (39.08)     1:55.66 (44.55)     2:30.10 (34.44)
  9 Lee, Megan C        11 WEST-MR              2:35.18    2:30.59        
                  33.97     1:15.13 (41.16)     1:57.86 (42.73)     2:30.59 (32.73)
 10 Hon, Gi Gi          15 HS-MR                2:25.26    2:31.52        
                  31.19     1:10.76 (39.57)     1:55.93 (45.17)     2:31.52 (35.59)
 11 Kyin, Leadora A     15 Agua Swim Team-MR    2:34.47    2:32.51        
                  32.63     1:09.80 (37.17)     1:57.41 (47.61)     2:32.51 (35.10)
 12 Oczos, Gabrielle    15 HS-MR                2:35.77    2:32.88        
                  32.09     1:09.43 (37.34)     1:57.09 (47.66)     2:32.88 (35.79)
 13 Hafez, Liela A      16 HS-MR                2:35.36    2:33.12        
                  32.39     1:11.73 (39.34)     1:56.04 (44.31)     2:33.12 (37.08)
 14 Capuano, Caroline   12 WEST-MR              2:40.20    2:33.55        
                  33.42     1:14.45 (41.03)     1:58.46 (44.01)     2:33.55 (35.09)
 15 Feigin, Alex M      13 Agua Swim Team-MR    2:32.42    2:33.60        
                  32.87                             1:57.67 ( )     2:33.60 (35.93)
 16 Anderson, Mary Jan  17 HS-MR                2:33.60    2:36.02        
                  34.36     1:12.80 (38.44)     2:01.27 (48.47)     2:36.02 (34.75)
 17 Simmons, Lauren A   12 Agua Swim Team-MR    2:37.19    2:36.10        
                  34.15     1:13.85 (39.70)     1:59.86 (46.01)     2:36.10 (36.24)
 18 Townsend, Dayna p   13 Twisters-MR          2:30.17    2:37.94        
                  34.75     1:14.08 (39.33)     2:00.80 (46.72)     2:37.94 (37.14)
 19 Muszynski, Amanda   12 HS-MR                2:41.21    2:38.02        
                  35.13     1:14.84 (39.71)     2:01.88 (47.04)     2:38.02 (36.14)
 20 Ng, Chloe N         12 Agua Swim Team-MR    2:43.83    2:38.86        
                  34.05     1:14.24 (40.19)     2:01.90 (47.66)     2:38.86 (36.96)
 21 Camperlengo, Gilli  11 WEST-MR              2:40.47    2:39.30        
                  33.81     1:14.93 (41.12)     2:00.75 (45.82)     2:39.30 (38.55)
 22 Kabbez, Renee T     15 HS-MR                2:41.62    2:39.55        
                  36.30     1:17.14 (40.84)     2:03.10 (45.96)     2:39.55 (36.45)
 23 Monti, Gabrielle R  13 HS-MR                2:34.33    2:40.57        
                  34.80     1:15.54 (40.74)     2:03.26 (47.72)     2:40.57 (37.31)
 24 Gangemi, Samantha   15 HS-MR                2:42.10    2:40.59        
                  35.26     1:14.69 (39.43)     2:03.70 (49.01)     2:40.59 (36.89)
 25 Owen, Alyssa R      15 HS-MR                2:41.42    2:40.62        
                  36.35     1:16.99 (40.64)     2:05.15 (48.16)     2:40.62 (35.47)
 26 Jiang, Claire       12 Agua Swim Team-MR         NT    2:41.17        
                  34.39     1:16.57 (42.18)     2:02.88 (46.31)     2:41.17 (38.29)
 27 Lippolis, Isabella  11 WEST-MR              2:44.85    2:42.05        
                  35.88     1:18.06 (42.18)     2:08.28 (50.22)     2:42.05 (33.77)
 28 Gnad, Jessie A      16 HS-MR                2:36.62    2:42.29        
                  34.46     1:16.45 (41.99)     2:04.44 (47.99)     2:42.29 (37.85)
 29 Skaistis, Talia R   12 Agua Swim Team-MR    2:47.76    2:42.44        
                  36.51     1:16.97 (40.46)     2:06.33 (49.36)     2:42.44 (36.11)
 30 Reynoso, Jennifer   11 Agua Swim Team-MR    3:00.18    2:45.59        
                  36.61     1:17.87 (41.26)     2:05.33 (47.46)     2:45.59 (40.26)
 31 Norton, Electa      12 Agua Swim Team-MR    2:57.45    2:45.75        
                  39.61     1:23.33 (43.72)     2:09.91 (46.58)     2:45.75 (35.84)
 32 Raboy, Ghelila      12 Agua Swim Team-MR    2:50.83    2:48.92        
                  35.07     1:17.06 (41.99)     2:10.19 (53.13)     2:48.92 (38.73)
 33 Shanahan, Maggie E  11 Agua Swim Team-MR    2:56.36    2:49.31        
                  38.28     1:24.33 (46.05)     2:11.68 (47.35)     2:49.31 (37.63)
 34 Hunnewell, Skylar   15 Agua Swim Team-MR         NT    2:50.62        
                  33.27     1:15.39 (42.12)     2:10.10 (54.71)     2:50.62 (40.52)
 35 Gold, Kate R        16 HS-MR                2:37.33    2:50.72        
                  38.66     1:20.80 (42.14)     2:14.89 (54.09)     2:50.72 (35.83)
 36 Bylis, Kathryn A    15 HS-MR                2:41.80    2:50.76        
                  36.47     1:19.41 (42.94)     2:13.40 (53.99)     2:50.76 (37.36)
 37 McGowan, Sofia M    12 Agua Swim Team-MR    3:05.46    2:55.54        
                  40.58     1:24.55 (43.97)     2:17.24 (52.69)     2:55.54 (38.30)
 38 Rodriguez, Daniell  12 Agua Swim Team-MR    2:53.23    2:55.77        
                  40.80     1:25.22 (44.42)     2:16.66 (51.44)     2:55.77 (39.11)
 38 Weiss, Tallisker L  11 Agua Swim Team-MR    2:55.04    2:55.77        
                  38.17     1:22.53 (44.36)     2:17.07 (54.54)     2:55.77 (38.70)
 40 Wong, Samantha H    15 HS-MR                2:39.78    2:56.76        
                  38.04     1:22.86 (44.82)     2:15.16 (52.30)     2:56.76 (41.60)
 41 Westenra, Nastya    11 Agua Swim Team-MR         NT    2:59.66        
                  39.53     1:26.40 (46.87)     2:19.21 (52.81)     2:59.66 (40.45)
 42 Roberts, Madison B  11 Agua Swim Team-MR         NT    2:59.72        
                  41.69     1:27.33 (45.64)     2:16.36 (49.03)     2:59.72 (43.36)
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lou, Erica          16 Twisters-MR          2:20.46    2:15.57        
                  29.65     1:03.32 (33.67)     1:44.30 (40.98)     2:15.57 (31.27)
  2 Rodriguez, Emily M  12 Twisters-MR          2:20.26    2:16.05        
                  29.59     1:03.33 (33.74)     1:44.44 (41.11)     2:16.05 (31.61)
  3 Polanco, Kayla M    14 Twisters-MR          2:17.32    2:16.16        
                  30.65     1:05.19 (34.54)     1:44.82 (39.63)     2:16.16 (31.34)
  4 Vumbacco, Sabrina   13 WEST-MR              2:22.80    2:16.29        
                  29.55     1:04.57 (35.02)     1:44.57 (40.00)     2:16.29 (31.72)
  5 Elmassry, Jasmine   16 Twisters-MR          2:16.87    2:17.59        
                  30.31     1:06.78 (36.47)     1:47.09 (40.31)     2:17.59 (30.50)
  6 Zhang, Crystal      14 Twisters-MR          2:14.16    2:18.70        
                  29.92     1:05.52 (35.60)     1:46.75 (41.23)     2:18.70 (31.95)
  7 Chong, Vanessa      11 Twisters-MR          2:19.00    2:18.93        
                  30.17     1:06.21 (36.04)     1:47.33 (41.12)     2:18.93 (31.60)
  8 Lee, Anna           16 Twisters-MR          2:14.62    2:19.05        
                  29.74     1:06.47 (36.73)     1:46.86 (40.39)     2:19.05 (32.19)
  9 Bouzarouata, Jasmi  14 Twisters-MR          2:16.03    2:20.09        
                  30.87     1:05.55 (34.68)     1:47.60 (42.05)     2:20.09 (32.49)
 10 Fan, Catherine      12 Twisters-MR          2:28.14    2:21.63        
                  30.87     1:05.49 (34.62)     1:46.75 (41.26)     2:21.63 (34.88)
 11 Rodriguez, Tina G   16 Twisters-MR          2:22.33    2:21.81        
                  30.45     1:05.97 (35.52)     1:51.34 (45.37)     2:21.81 (30.47)
 11 NG, Jasmine         15 Twisters-MR          2:21.65    2:21.81        
                  30.95     1:07.58 (36.63)     1:48.97 (41.39)     2:21.81 (32.84)
 13 Milio, Theresa A    12 WEST-MR              2:26.34    2:22.40        
                  32.63     1:08.65 (36.02)     1:49.25 (40.60)     2:22.40 (33.15)
 14 Scala, Maggie A     13 WEST-MR              2:23.63    2:22.43        
                  30.25     1:05.98 (35.73)     1:49.05 (43.07)     2:22.43 (33.38)
 15 Bay, Alexandria M   16 Twisters-MR          2:25.16    2:23.63        
                  30.72     1:07.72 (37.00)     1:51.94 (44.22)     2:23.63 (31.69)
 16 Chu, Annie          13 Twisters-MR          2:28.95    2:23.79        
                  29.77     1:05.24 (35.47)     1:50.22 (44.98)     2:23.79 (33.57)
 17 Almeida, Gabriela   16 Twisters-MR          2:22.24    2:25.18        
                  29.84     1:05.97 (36.13)     1:50.66 (44.69)     2:25.18 (34.52)
 18 Parry, Alexa R      13 WEST-MR              2:26.13    2:25.29        
                  29.38     1:08.14 (38.76)     1:52.50 (44.36)     2:25.29 (32.79)
 19 Phang, Yee C        17 Twisters-MR          2:19.65    2:25.51        
                  30.84     1:07.56 (36.72)     1:50.36 (42.80)     2:25.51 (35.15)
 20 Falcao, Nicole      14 Twisters-MR          2:19.47    2:25.83        
                  31.05     1:08.68 (37.63)     1:53.42 (44.74)     2:25.83 (32.41)
 21 Dauchez, Alice M    13 Agua Swim Team-MR    2:27.77    2:26.51        
                  33.50     1:12.58 (39.08)     1:53.30 (40.72)     2:26.51 (33.21)
 22 Bates, Diana N      12 Agua Swim Team-MR    2:26.43    2:27.10        
                  32.53     1:11.36 (38.83)     1:53.29 (41.93)     2:27.10 (33.81)
 23 Youssef, Lara S     12 Twisters-MR          2:33.07    2:27.40        
                  30.86     1:07.96 (37.10)     1:53.68 (45.72)     2:27.40 (33.72)
 24 Suarez-Rebling, Ma  16 Agua Swim Team-MR    2:19.90    2:27.98        
                  32.46     1:10.15 (37.69)     1:54.73 (44.58)     2:27.98 (33.25)
 25 Burke, Jill L       15 Agua Swim Team-MR    2:26.13    2:28.06        
                  31.31     1:08.63 (37.32)     1:54.35 (45.72)     2:28.06 (33.71)
 26 Montgomery, Bridge  13 WEST-MR              2:28.80    2:28.14        
                  31.00     1:08.87 (37.87)     1:53.59 (44.72)     2:28.14 (34.55)
 27 Bennett, Betsey I   13 Agua Swim Team-MR    2:31.89    2:30.68        
                  33.96     1:13.64 (39.68)     1:56.44 (42.80)     2:30.68 (34.24)
 28 Gonciarz, Zuzanna   14 Twisters-MR          2:36.10    2:31.27        
                  32.80     1:11.68 (38.88)     1:57.44 (45.76)     2:31.27 (33.83)
 29 Fong, Samantha      13 Twisters-MR          2:35.65    2:32.30        
                  32.35     1:13.68 (41.33)     1:56.25 (42.57)     2:32.30 (36.05)
 30 Zezula, Katarzyna   14 Twisters-MR          2:33.32    2:32.90        
                  32.27     1:12.57 (40.30)     1:58.24 (45.67)     2:32.90 (34.66)
 31 Chamberlin, Zoe T   14 WEST-MR              2:34.94    2:33.68        
                  34.05     1:13.86 (39.81)     1:57.92 (44.06)     2:33.68 (35.76)
 32 Feigin, Alex M      13 Agua Swim Team-MR    2:32.42    2:34.12        
                  32.83   1:59.46 (1:26.63)     2:34.31 (34.85)         2:34.12 ( )
 33 Bischof, Lucy M     13 WEST-MR              2:42.36    2:34.21        
                  31.85     1:12.59 (40.74)     2:00.35 (47.76)     2:34.21 (33.86)
 34 Yarsky, Sima G      12 WEST-MR              2:54.32    2:35.73        
                  33.24     1:15.07 (41.83)     2:00.14 (45.07)     2:35.73 (35.59)
 35 Fried, Lexi N       13 Agua Swim Team-MR    2:33.72    2:36.50        
                  37.29     1:14.88 (37.59)     2:00.72 (45.84)     2:36.50 (35.78)
 36 Swiatowski, Nicole  14 Twisters-MR          2:39.60    2:38.27        
                  33.65     1:11.68 (38.03)     2:02.48 (50.80)     2:38.27 (35.79)
 37 Yuen, Valerie A     12 Twisters-MR          2:51.13    2:40.30        
                  36.15     1:17.50 (41.35)     2:03.90 (46.40)     2:40.30 (36.40)
 38 Martinovic, Nadjia  14 Twisters-MR          2:51.16    2:41.36        
                  36.03     1:15.97 (39.94)     2:05.36 (49.39)     2:41.36 (36.00)
 39 Wu, Madison         10 Agua Swim Team-MR    2:58.21    2:42.13        
                  35.25     1:16.71 (41.46)     2:05.10 (48.39)     2:42.13 (37.03)
 40 Hamakiotes, Asimin  16 Agua Swim Team-MR    2:51.58    2:42.61        
                  31.55     1:14.43 (42.88)     2:04.20 (49.77)     2:42.61 (38.41)
 41 Holub, Emma M       13 Agua Swim Team-MR    2:44.25    2:42.63        
                  36.51     1:16.84 (40.33)     2:05.90 (49.06)     2:42.63 (36.73)
 42 DuFord, Olivia P    12 Agua Swim Team-MR    3:31.58    2:42.73        
                  37.00     1:20.23 (43.23)     2:04.01 (43.78)     2:42.73 (38.72)
 43 Grygorczuk, Julia   13 Twisters-MR          2:45.65    2:43.84        
                  34.32     1:15.04 (40.72)     2:05.42 (50.38)     2:43.84 (38.42)
 44 Banner, Sylvie C    13 Agua Swim Team-MR    2:47.31    2:47.79        
                  37.24     1:18.82 (41.58)     2:10.66 (51.84)     2:47.79 (37.13)
 45 Casey, Carolyn T    11 Agua Swim Team-MR    2:51.52    2:48.11        
                  35.79     1:19.06 (43.27)     2:09.58 (50.52)     2:48.11 (38.53)
 46 Moschetta, Maggie   11 WEST-MR              3:03.69    2:50.13        
                  38.73     1:25.72 (46.99)     2:14.13 (48.41)     2:50.13 (36.00)
 47 DiMarco, Tyler M    11 Agua Swim Team-MR         NT    2:57.48        
                  39.11     1:25.26 (46.15)     2:17.64 (52.38)     2:57.48 (39.84)
 
Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Sophia       12 Agua Swim Team-MR    4:55.14    4:41.87         20  
                  30.23     1:04.59 (34.36)     1:41.46 (36.87)     2:17.55 (36.09)
        2:57.50 (39.95)     3:36.87 (39.37)     4:10.26 (33.39)     4:41.87 (31.61)
  2 Bryce, Jane         14 WEST-MR              4:47.32    4:42.70         17  
                  30.63     1:05.94 (35.31)     1:41.59 (35.65)     2:16.93 (35.34)
        2:58.87 (41.94)     3:40.58 (41.71)     4:12.15 (31.57)     4:42.70 (30.55)
  3 Jiang, Joy          11 WEST-MR              4:58.74    4:46.12         16  
  4 Gormley, Isabel G   12 Agua Swim Team-MR    4:39.98    4:47.01         15  
                  30.28     1:06.56 (36.28)     1:43.54 (36.98)     2:19.06 (35.52)
        2:59.75 (40.69)     3:41.58 (41.83)     4:15.09 (33.51)     4:47.01 (31.92)
  5 Rodriguez, Emily M  12 Twisters-MR          4:54.66    4:47.17         14  
                  30.39     1:04.90 (34.51)     1:41.00 (36.10)     2:16.17 (35.17)
        2:57.57 (41.40)     3:38.93 (41.36)     4:13.51 (34.58)     4:47.17 (33.66)
  6 Chong, Vanessa      11 Twisters-MR          5:03.34    4:51.71         13  
                  31.06     1:06.55 (35.49)     1:44.73 (38.18)     2:21.75 (37.02)
        3:03.23 (41.48)     3:45.18 (41.95)     4:18.46 (33.28)     4:51.71 (33.25)
  7 Elmassry, Jasmine   16 Twisters-MR          4:43.04    4:52.16         12  
                  30.65     1:05.58 (34.93)     1:44.79 (39.21)     2:22.95 (38.16)
        3:03.60 (40.65)     3:45.21 (41.61)     4:18.27 (33.06)     4:52.16 (33.89)
  8 Lou, Erica          16 Twisters-MR          4:54.05    4:52.75         11  
                  31.23     1:07.70 (36.47)     1:45.89 (38.19)     2:23.66 (37.77)
        3:05.62 (41.96)     3:47.45 (41.83)     4:20.37 (32.92)     4:52.75 (32.38)
  9 Polanco, Kayla M    14 Twisters-MR          4:55.95    4:53.21          9  
 10 Zhang, Crystal      14 Twisters-MR          4:55.81    4:57.20          7  
 11 Moon, Zoe S         12 Agua Swim Team-MR    5:03.60    4:58.41          6  
                  31.40     1:06.75 (35.35)     1:45.12 (38.37)     2:20.95 (35.83)
        3:06.41 (45.46)     3:52.25 (45.84)     4:25.75 (33.50)     4:58.41 (32.66)
 12 Dauchez, Alice M    13 Agua Swim Team-MR    5:08.16    4:59.01          5  
                  32.76     1:10.98 (38.22)     1:50.19 (39.21)     2:30.00 (39.81)
        3:10.48 (40.48)     3:52.34 (41.86)     4:26.44 (34.10)     4:59.01 (32.57)
 13 Lee, Anna           16 Twisters-MR          4:51.13    4:59.23          4  
                  30.81     1:06.44 (35.63)     1:45.60 (39.16)     2:25.01 (39.41)
        3:06.59 (41.58)     3:48.28 (41.69)     4:23.80 (35.52)     4:59.23 (35.43)
 14 Almeida, Gabriela   16 Twisters-MR          5:02.61    4:59.91          3  
 15 NG, Jasmine         15 Twisters-MR          4:59.52    5:00.46          2  
 16 Krevitt, Charlotte  12 Agua Swim Team-MR    5:18.44    5:01.06          1  
                  31.85     1:10.28 (38.43)     1:49.41 (39.13)     2:27.88 (38.47)
        3:10.72 (42.84)     3:54.14 (43.42)     4:28.48 (34.34)     5:01.06 (32.58)
 17 Greenberg, Elana M  12 Agua Swim Team-MR    5:14.73    5:01.09        
                  33.03     1:10.05 (37.02)     1:49.99 (39.94)     2:28.30 (38.31)
        3:10.36 (42.06)     3:52.52 (42.16)     4:27.63 (35.11)     5:01.09 (33.46)
 18 Bay, Alexandria M   16 Twisters-MR          4:59.71    5:02.51        
 19 Bouzarouata, Jasmi  14 Twisters-MR          4:55.07    5:03.99        
                  31.94     1:08.64 (36.70)     1:47.58 (38.94)     2:25.90 (38.32)
        3:09.90 (44.00)     3:54.35 (44.45)     4:29.03 (34.68)     5:03.99 (34.96)
 20 Eng, Lauren *       13 Agua Swim Team-MR    5:17.48    5:04.45        
                  32.05     1:09.80 (37.75)     1:49.11 (39.31)     2:28.35 (39.24)
        3:12.74 (44.39)     3:57.88 (45.14)     4:31.83 (33.95)     5:04.45 (32.62)
 21 Chu, Annie          13 Twisters-MR          5:17.79    5:07.06        
                  31.93     1:09.22 (37.29)     1:47.58 (38.36)     2:25.45 (37.87)
        3:10.77 (45.32)     3:57.05 (46.28)     4:32.75 (35.70)     5:07.06 (34.31)
 22 Neuman, Samantha E  13 WEST-MR              5:12.52    5:07.14        
                  33.09     1:10.94 (37.85)     1:52.04 (41.10)     2:32.95 (40.91)
        3:15.44 (42.49)     3:58.72 (43.28)     4:33.88 (35.16)     5:07.14 (33.26)
 23 Phang, Yee C        17 Twisters-MR          4:56.86    5:07.58        
 24 Rohan, Julia R      15 WEST-MR              5:06.17    5:07.96        
                  34.47     1:12.27 (37.80)     1:52.22 (39.95)     2:31.35 (39.13)
        3:13.75 (42.40)     3:56.50 (42.75)     4:32.98 (36.48)     5:07.96 (34.98)
 25 Falcao, Nicole      14 Twisters-MR          5:02.80    5:10.07        
 26 Guarino, Kiana B    11 Agua Swim Team-MR         NT    5:11.53        
 27 Milrod, Maya L      12 Agua Swim Team-MR    5:17.89    5:15.68        
                  32.78     1:10.24 (37.46)     1:51.74 (41.50)     2:31.62 (39.88)
        3:17.30 (45.68)     4:04.88 (47.58)     4:41.53 (36.65)     5:15.68 (34.15)
 28 Bates, Diana N      12 Agua Swim Team-MR    5:11.50    5:17.33        
                  34.66     1:13.94 (39.28)     1:56.27 (42.33)     2:37.62 (41.35)
        3:22.07 (44.45)     4:04.94 (42.87)     4:41.64 (36.70)     5:17.33 (35.69)
 29 Raboy, Ghelila      12 Agua Swim Team-MR         NT    5:51.85        
                  36.46     1:21.87 (45.41)     2:05.82 (43.95)     2:49.35 (43.53)
        3:41.92 (52.57)     4:33.96 (52.04)     5:13.89 (39.93)     5:51.85 (37.96)
 30 Jiang, Claire       12 Agua Swim Team-MR         NT    5:56.61        
 -- Ott, Elke L         11 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical - back
                  36.81     1:20.93 (44.12)     2:05.62 (44.69)     2:49.10 (43.48)
        3:36.21 (47.11)     4:24.41 (48.20)     5:03.96 (39.55)          DQ (37.57)
 
Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Westchester Aquatic Club-MR  'A'            1:43.18    1:42.35        
     1) Bryce, Jane 14                  2) Parry, Alexa R 13              
     3) Scala, Maggie A 13              4) Parry, Nicole A 15             
                  26.32       51.72 (25.40)     1:18.17 (26.45)     1:42.35 (24.18)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              1:42.17    1:44.07        
     1) Lee, Anna 16                    2) Zhang, Crystal 14              
     3) Rodriguez, Tina G 16            4) WU, Samantha 17                
                  26.26       52.05 (25.79)     1:18.03 (25.98)     1:44.07 (26.04)
  3 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              1:44.66    1:47.15        
     1) Bouzarouata, Jasmin C 14        2) Phang, Yee C 17                
     3) Falcao, Nicole 14               4) Wu-Silvera, Caroline K 15      
                  27.53       54.42 (26.89)     1:21.92 (27.50)     1:47.15 (25.23)
  4 Westchester Aquatic Club-MR  'B'            1:48.88    1:48.92        
     1) Tillman, Victoria M 13          2) Montgomery, Bridget 13         
     3) Neuman, Samantha E 13           4) Vumbacco, Sabrina S 13         
                  27.21       55.57 (28.36)     1:23.10 (27.53)     1:48.92 (25.82)
  5 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'A'        1:54.66    1:59.24        
     1) Brydon, Maia 13                 2) Perez, Clara A 15              
     3) Portoviejo, Salma O 16          4) Ambrosio, Wendy J 17           
                  29.05     1:01.06 (32.01)     1:32.57 (31.51)     1:59.24 (26.67)
 
Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Westchester Aquatic Club-MR  'A'            1:55.45    1:54.31        
     1) Bryce, Jane 14                  2) Vumbacco, Sabrina S 13         
     3) Parry, Alexa R 13               4) Parry, Nicole A 15             
                  29.62     1:02.09 (32.47)     1:29.73 (27.64)     1:54.31 (24.58)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              1:51.89    1:55.62        
     1) Lou, Erica 16                   2) Lee, Anna 16                   
     3) Almeida, Gabriela 16            4) Rodriguez, Tina G 16           
                  29.38     1:01.17 (31.79)     1:29.76 (28.59)     1:55.62 (25.86)
  3 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              1:55.88    1:58.72        
     1) Zhang, Crystal 14               2) Polanco, Kayla M 14            
     3) Bouzarouata, Jasmin C 14        4) Falcao, Nicole 14              
                  28.97     1:01.64 (32.67)     1:31.75 (30.11)     1:58.72 (26.97)
  4 LaGuardia Aquatic Club-MR  'C'              1:56.96    2:04.20        
     1) Bay, Alexandria M 16            2) NG, Jasmine 15                 
     3) Phang, Yee C 17                 4) Elmassry, Jasmine 16           
                  34.04     1:09.05 (35.01)     1:37.93 (28.88)     2:04.20 (26.27)
  5 Westchester Aquatic Club-MR  'B'            2:03.81    2:04.44        
     1) Tillman, Victoria M 13          2) Neuman, Samantha E 13          
     3) Guglielmi, Gabriella 14         4) Scala, Maggie A 13             
                  31.61     1:07.30 (35.69)     1:37.66 (30.36)     2:04.44 (26.78)
  6 Harbor Seals-MR  'A'                        2:09.14    2:04.59        
     1) Oczos, Gabrielle 15             2) Bianco, Sara E 17              
     3) Hon, Gi Gi 15                   4) Wong, Samantha H 15            
                  31.88     1:07.37 (35.49)     1:36.53 (29.16)     2:04.59 (28.06)
  7 Westchester Aquatic Club-MR  'C'            2:09.94    2:06.84        
     1) Bischof, Lucy M 13              2) Chamberlin, Zoe T 14           
     3) Montgomery, Bridget 13          4) Rohan, Julia R 15              
                  33.32     1:08.44 (35.12)     1:38.61 (30.17)     2:06.84 (28.23)
  8 Harbor Seals-MR  'B'                        2:19.79    2:14.42        
     1) Anderson, Mary Jane J 17        2) Kabbez, Renee T 15             
     3) Gnad, Jessie A 16               4) Bylis, Kathryn A 15            
                  36.11     1:16.66 (40.55)     1:51.29 (34.63)     2:14.42 (23.13)
  9 Harbor Seals-MR  'C'                        2:23.42    2:19.99        
     1) Gold, Kate R 16                 2) Gangemi, Samantha R 15         
     3) Shen, Alexandra 15              4) Owen, Alyssa R 15              
                  31.94     1:10.60 (38.66)     1:43.45 (32.85)     2:19.99 (36.54)
 10 Harbor Seals-MR  'D'                        2:24.97    2:25.26        
     1) Baldwin, Kate E 11              2) Gnad, Julia M 12               
     3) Monti, Gabrielle R 13           4) Canales, Carolyn M 14          
                1:54.39     2:25.26 (30.87)         2:25.26 ( )                    
 
Boys 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jones, Jake F        6 Agua Swim Team-MR      16.85      16.73        
  2 Beaman, Shawn F      7 Agua Swim Team-MR      18.05      17.17        
  3 Barrett, Noah D      7 WEST-MR                20.60      18.06        
  4 DaSilva, David       7 WEST-MR                18.49      18.37        
  5 Lee, Kieran T        6 WEST-MR                18.11      18.71        
  6 Sacca, Michael A     7 Agua Swim Team-MR      21.08      19.50        
  7 Chariah, Joshua S    7 Twisters-MR            25.63      20.23        
  8 Luan, Nathan U       6 Agua Swim Team-MR      21.12      21.05        
  9 Lee, Joshua          7 Twisters-MR            32.01      23.23        
 10 LI, Bryan            7 Twisters-MR            26.74      23.34        
 11 Gjertsen, Owen G     5 WEST-MR                25.11      24.68        
 12 Carsen, Ryan A       7 WEST-MR                25.55      25.28        
 13 Thumser, Nathaniel   6 WEST-MR                26.00      26.25        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Skaistis, Levi B     6 Agua Swim Team-MR      21.70      20.24        
  2 Beaman, Shawn F      7 Agua Swim Team-MR      21.69      21.38        
  3 Jones, Jake F        6 Agua Swim Team-MR      23.74      21.82        
  4 DaSilva, David       7 WEST-MR                22.22      22.82        
  5 Lee, Kieran T        6 WEST-MR                21.98      22.93        
  6 Fagelman-Walker, J   7 Agua Swim Team-MR      25.66      24.19        
  7 Barrett, Noah D      7 WEST-MR                25.98      24.65        
  8 Luan, Nathan U       6 Agua Swim Team-MR      24.27      25.17        
  9 Sacca, Michael A     7 Agua Swim Team-MR      23.73      25.65        
 10 LI, Bryan            7 Twisters-MR            30.66      26.19        
 11 Lee, Joshua          7 Twisters-MR            32.69      28.49        
 12 Chariah, Joshua S    7 Twisters-MR            28.93      30.36        
 13 Gjertsen, Owen G     5 WEST-MR                28.02      33.01        
 14 Carsen, Ryan A       7 WEST-MR                31.09      33.77        
 15 Thumser, Nathaniel   6 WEST-MR                34.54      34.39        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Skaistis, Levi B     6 Agua Swim Team-MR      25.65      21.69        
  2 Lee, Kieran T        6 WEST-MR                26.31      25.61        
  3 Barrett, Noah D      7 WEST-MR                32.26      26.00        
  4 Luan, Nathan U       6 Agua Swim Team-MR      35.00      27.23        
  5 Chariah, Joshua S    7 Twisters-MR            30.12      27.39        
  6 DaSilva, David       7 WEST-MR                   NT      28.62        
  7 Lee, Joshua          7 Twisters-MR            33.29      32.13        
  8 LI, Bryan            7 Twisters-MR            34.21      34.26        
  9 Gjertsen, Owen G     5 WEST-MR                   NT      40.56        
 10 Thumser, Nathaniel   6 WEST-MR                   NT      42.89        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 DaSilva, David       7 WEST-MR                19.13      19.81        
  2 Jones, Jake F        6 Agua Swim Team-MR      24.23      20.96        
  3 Beaman, Shawn F      7 Agua Swim Team-MR      23.00      21.76        
  4 Lee, Kieran T        6 WEST-MR                22.41      22.59        
  5 Barrett, Noah D      7 WEST-MR                   NT      24.32        
  6 Sacca, Michael A     7 Agua Swim Team-MR      25.00      27.02        
  7 Fagelman-Walker, J   7 Agua Swim Team-MR      29.00      28.09        
  8 Lee, Joshua          7 Twisters-MR            30.22      30.93        
 -- Thumser, Nathaniel   6 WEST-MR                36.06         DQ        
      Alternating Kick
 -- Gjertsen, Owen G     5 WEST-MR                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Youssef, Mohamed S   8 Twisters-MR            32.00      32.43        
  2 Mitnick, Theo M      8 Agua Swim Team-MR      40.03      35.30        
  3 Greenberg, Aaron     8 WEST-MR                37.42      35.43        
  4 Peng, Nicholas       8 WEST-MR                38.51      37.19        
  5 Jiang, Kevin         8 WEST-MR                36.37      37.32        
  6 Pepper, Hudson M     8 HS-MR                  43.00      39.76        
  7 Jones, Ronin         8 Agua Swim Team-MR      43.23      40.01        
  8 Chosed, Maxwell R    8 Agua Swim Team-MR      42.47      40.57        
  9 Lomvardas, Kai G     8 UNAGU-MR               43.00      41.99        
 10 Garcia, Elias        8 WEST-MR                   NT      42.50        
 11 Chariah, Joshua S    7 Twisters-MR            49.07      42.80        
 12 Stern, Charlie I     8 Agua Swim Team-MR      45.00      43.91        
 13 Thumser, Luke P      8 WEST-MR                51.59      45.89        
 14 Steininger, Ethan    8 Agua Swim Team-MR      45.00      47.66        
 15 Nishikawa, Jun       8 Agua Swim Team-MR      45.00      50.28        
 16 Tatarka, Joey A      8 WEST-MR                54.59      56.29        
 17 Ehrenfeld, Addison   8 WEST-MR                59.51      59.21        
 18 Javaheri, Kouros S   8 Agua Swim Team-MR      45.00    1:02.45        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Youssef, Mohamed S   8 Twisters-MR          1:14.98    1:12.05        
  2 Greenberg, Aaron     8 WEST-MR              1:21.10    1:17.44        
                  36.34     1:17.44 (41.10)                                        
  3 Sugiyama, Kotaro     8 Agua Swim Team-MR    1:26.23    1:18.24        
                  36.65     1:18.24 (41.59)                                        
  4 Jones, Jake F        6 Agua Swim Team-MR    1:34.45    1:22.38        
                  39.00     1:22.38 (43.38)                                        
  5 Mitnick, Theo M      8 Agua Swim Team-MR    1:36.08    1:22.95        
                  39.17     1:22.95 (43.78)                                        
  6 Jiang, Kevin         8 WEST-MR              1:28.01    1:24.82        
                  39.32     1:24.82 (45.50)                                        
  7 Peng, Nicholas       8 WEST-MR              1:27.70    1:25.25        
                  39.86     1:25.25 (45.39)                                        
  8 Jones, Ronin         8 Agua Swim Team-MR    1:38.88    1:27.78        
                  40.45     1:27.78 (47.33)                                        
  9 Lomvardas, Kai G     8 UNAGU-MR             1:58.00    1:31.24        
                  44.21     1:31.24 (47.03)                                        
 10 Garcia, Elias        8 WEST-MR                   NT    1:34.25        
                  44.02     1:34.25 (50.23)                                        
 11 Camperlengo, Andre   8 WEST-MR              1:46.78    1:34.86        
                  43.96     1:34.86 (50.90)                                        
 12 Beaman, Shawn F      7 Agua Swim Team-MR    1:52.00    1:41.46        
                  46.85     1:41.46 (54.61)                                        
 13 Chosed, Maxwell R    8 Agua Swim Team-MR    1:31.82    1:41.96        
                  44.99     1:41.96 (56.97)                                        
 14 Stern, Charlie I     8 Agua Swim Team-MR    1:58.00    1:44.37        
                  47.29     1:44.37 (57.08)                                        
 15 Fagelman-Walker, J   7 Agua Swim Team-MR    2:00.00    1:45.91        
                  46.51     1:45.91 (59.40)                                        
 16 Boesch, Oliver L     7 Agua Swim Team-MR    2:00.00    1:59.14        
                  56.96   1:59.14 (1:02.18)                                        
 17 Sacca, Michael A     7 Agua Swim Team-MR    2:00.00    2:00.98        
                  51.26   2:00.98 (1:09.72)                                        
 18 Javaheri, Kouros S   8 Agua Swim Team-MR    2:00.00    2:06.93        
                  59.73   2:06.93 (1:07.20)                                        
 19 Perianu, Nicolas     6 Twisters-MR          1:34.52    2:07.51        
                  58.63   2:07.51 (1:08.88)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Youssef, Mohamed S   8 Twisters-MR            36.50      39.30        
  2 Greenberg, Aaron     8 WEST-MR                41.01      39.77        
  3 Jiang, Kevin         8 WEST-MR                42.30      40.07        
  4 Pepper, Hudson M     8 HS-MR                  45.33      45.37        
  5 Chosed, Maxwell R    8 Agua Swim Team-MR      46.70      45.80        
  6 Jones, Ronin         8 Agua Swim Team-MR      46.67      46.71        
  7 Garcia, Elias        8 WEST-MR                47.50      47.09        
  8 Peng, Nicholas       8 WEST-MR                46.82      48.29        
  9 Lomvardas, Kai G     8 UNAGU-MR               53.00      50.52        
 10 Stern, Charlie I     8 Agua Swim Team-MR      52.00      53.54        
 11 Nishikawa, Jun       8 Agua Swim Team-MR      52.00      54.99        
 12 Thumser, Luke P      8 WEST-MR                59.52      56.03        
 13 Steininger, Ethan    8 Agua Swim Team-MR      52.00      59.96        
 14 Tatarka, Joey A      8 WEST-MR                33.44    1:01.22        
 15 Javaheri, Kouros S   8 Agua Swim Team-MR      52.00    1:02.68        
 -- Ehrenfeld, Addison   8 WEST-MR                55.87         DQ        
      Walking on or springing from bottom
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Youssef, Mohamed S   8 Twisters-MR            44.71      45.49        
  2 Greenberg, Aaron     8 WEST-MR                47.41      46.29        
  3 Jiang, Kevin         8 WEST-MR                47.41      46.61        
  4 Chosed, Maxwell R    8 Agua Swim Team-MR      51.35      46.87        
  5 Mitnick, Theo M      8 Agua Swim Team-MR      54.23      48.80        
  6 Peng, Nicholas       8 WEST-MR                49.79      49.06        
  7 Garcia, Elias        8 WEST-MR                   NT      59.68        
  8 Thumser, Luke P      8 WEST-MR                   NT      59.90        
  9 Pepper, Hudson M     8 HS-MR                  55.00    1:00.12        
 10 Nishikawa, Jun       8 Agua Swim Team-MR    1:00.00    1:03.69        
 11 Tatarka, Joey A      8 WEST-MR                   NT    1:04.65        
 -- Javaheri, Kouros S   8 Agua Swim Team-MR    1:00.00         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 -- Steininger, Ethan    8 Agua Swim Team-MR    1:00.00         DQ        
      One hand touch
 -- Ehrenfeld, Addison   8 WEST-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Stern, Charlie I     8 Agua Swim Team-MR      57.00         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Youssef, Mohamed S   8 Twisters-MR            36.60      37.23        
  2 Greenberg, Aaron     8 WEST-MR                40.77      40.77        
  3 Jiang, Kevin         8 WEST-MR                47.25      44.88        
  4 Garcia, Elias        8 WEST-MR                46.21      45.88        
  5 Pepper, Hudson M     8 HS-MR                  46.00      48.20        
  6 Mitnick, Theo M      8 Agua Swim Team-MR      50.00      48.34        
  7 Jones, Ronin         8 Agua Swim Team-MR      57.64      50.03        
  8 Peng, Nicholas       8 WEST-MR                46.15      51.10        
  9 Lomvardas, Kai G     8 UNAGU-MR               56.00      53.99        
 10 Thumser, Luke P      8 WEST-MR                   NT      57.33        
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Youssef, Mohamed S   8 Twisters-MR          1:26.69    1:21.29        
  2 Greenberg, Aaron     8 WEST-MR              1:28.44    1:27.35        
  3 Sugiyama, Kotaro     8 Agua Swim Team-MR    1:26.90    1:27.51        
  4 Jiang, Kevin         8 WEST-MR              1:35.03    1:34.51        
  5 Jones, Jake F        6 Agua Swim Team-MR    1:35.27    1:35.05        
  6 Jones, Ronin         8 Agua Swim Team-MR    1:33.23    1:35.61        
  7 Mitnick, Theo M      8 Agua Swim Team-MR    1:44.60    1:37.67        
  8 Lomvardas, Kai G     8 UNAGU-MR             2:05.00    1:39.43        
  9 Peng, Nicholas       8 WEST-MR              1:41.87    1:40.52        
 10 Garcia, Elias        8 WEST-MR                   NT    1:44.92        
 11 Camperlengo, Andre   8 WEST-MR              2:03.67    1:53.42        
 12 Stern, Charlie I     8 Agua Swim Team-MR    2:05.00    1:54.14        
 13 Beaman, Shawn F      7 Agua Swim Team-MR    2:00.00    1:54.17        
 14 Sacca, Michael A     7 Agua Swim Team-MR    2:10.00    2:03.71        
 -- Javaheri, Kouros S   8 Agua Swim Team-MR    2:10.00         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
 -- Perianu, Nicolas     6 Twisters-MR          1:50.98         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
 -- Chosed, Maxwell R    8 Agua Swim Team-MR    1:42.00         DQ        
      One hand touch - fly
 -- Fagelman-Walker, J   7 Agua Swim Team-MR    2:10.00         DQ        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'      1:04.46    1:08.17        
     1) Chosed, Maxwell R 8             2) Jones, Jake F 6                
     3) Mitnick, Theo M 8               4) Sugiyama, Kotaro 8             
                  35.39     1:08.17 (32.78)                                        
  2 Westchester Aquatic Club-MR  'A'            1:08.98    1:08.20        
     1) Peng, Nicholas 8                2) Garcia, Elias 8                
     3) Jiang, Kevin 8                  4) Greenberg, Aaron 8             
                  36.81     1:08.20 (31.39)                                        
 -- Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'           NT         DQ        
      Not enough swimmers
     1) Beaman, Shawn F 7               2) Jones, Ronin 8                 
     3) Skaistis, Levi B 6              4) Stern, Charlie I 8             
                  35.31                                                            
 
Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Westchester Aquatic Club-MR  'A'            1:16.34    1:18.24        
     1) Greenberg, Aaron 8              2) Jiang, Kevin 8                 
     3) DaSilva, David 7                4) Peng, Nicholas 8               
                  40.80     1:18.24 (37.44)                                        
  2 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'      1:13.24    1:23.08        
     1) Chosed, Maxwell R 8             2) Mitnick, Theo M 8              
     3) Jones, Ronin 8                  4) Jones, Jake F 6                
                  46.08     1:23.08 (37.00)                                        
  3 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'           NT    1:33.87        
     1) Sacca, Michael A 7              2) Skaistis, Levi B 6             
     3) Luan, Nathan U 6                4) Beaman, Shawn F 7              
                  48.48     1:33.87 (45.39)                                        
  4 Westchester Aquatic Club-MR  'B'            1:25.93    1:35.75        
     1) Lee, Kieran T 6                 2) Thumser, Luke P 8              
     3) Garcia, Elias 8                 4) Tatarka, Joey A 8              
 -- Westchester Aquatic Club-MR  'C'            1:58.07         DQ        
     1) Gjertsen, Owen G 5              2) Ehrenfeld, Addison A 8         
     3) Thumser, Nathaniel J 6          4) Barrett, Noah D 7              
                1:06.31          DQ (53.67)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Christian      10 WEST-MR                29.39      29.40        
  2 Maclennan, Alexand  10 Agua Swim Team-MR      30.72      29.45        
  3 Lomvardas, Akira T  10 UNAGU-MR                  NT      29.54        
  4 Chung, Hudson H      9 WEST-MR                29.61      29.61        
  5 Szymczak, Kevin M   10 Twisters-MR            29.97      29.70        
  6 Lugato, Giacomo S   10 Agua Swim Team-MR      30.41      29.78        
  7 Egan, Kieran R       9 Twisters-MR            31.31      29.79        
  8 Izower, Asher       10 Twisters-MR            30.70      29.94        
  9 Tablev, Edwin J     10 Agua Swim Team-MR      30.62      29.97        
 10 Klein, Evan M       10 Agua Swim Team-MR      32.72      30.52        
 11 Hafez, Yousef A     10 HS-MR                  33.04      30.54        
 12 Lee, Aidan J         9 WEST-MR                30.62      30.96        
 13 Scala, William H     9 WEST-MR                30.68      30.99        
 14 Tsukikawa, Renzo G   9 WEST-MR                   NT      31.21        
 15 Greenberg, Jason    10 WEST-MR                31.80      31.27        
 15 Kostyatnikov, Mich  10 Agua Swim Team-MR      32.52      31.27        
 17 Bouzarouata, Zacha  10 Twisters-MR            30.98      31.36        
 18 Zezula, Patryk      10 Twisters-MR            33.02      32.62        
 19 Ma, Jared W         10 HS-MR                  33.46      32.66        
 20 Sherpa, Nathan D    10 Twisters-MR            35.29      32.76        
 21 Sherpa, Ethan D     10 Twisters-MR            32.03      32.90        
 22 Tirsch, Jack T      10 WEST-MR                35.21      32.91        
 23 Forrester, Connor   10 WEST-MR                33.03      32.99        
 24 Weinstein, Michael   9 WEST-MR                34.00      33.10        
 25 Riviello, Joseph C  10 UNATT-MR               34.01      34.08        
 26 Hu, Kevin           10 HS-MR                  36.03      34.46        
 27 Bubrowiecki, Sebas   9 HS-MR                  37.49      34.90        
 28 Askri, Jason         9 HS-MR                  39.85      34.94        
 29 Dultsin, Daniel     10 Agua Swim Team-MR      37.90      35.03        
 30 McKay, Thomas B     10 Agua Swim Team-MR      40.00      35.60        
 31 Raboy, Asher M      10 Agua Swim Team-MR      37.36      36.16        
 32 Szymczak, Eric       9 Twisters-MR            37.25      36.34        
 33 Bates, Andrew H      9 Agua Swim Team-MR      37.69      36.45        
 34 Fine, Evan           9 Agua Swim Team-MR      37.83      36.48        
 35 Lipton, Matthew     10 Agua Swim Team-MR      37.77      36.63        
 36 Chasabenis, Vas A    9 HS-MR                  39.00      36.67        
 37 Peckett, Nicolas T   9 WEST-MR                35.75      36.93        
 38 Cabrera, Eddie L    10 Twisters-MR               NT      37.07        
 39 Samko, Jack P        9 HS-MR                  37.73      37.16        
 40 Aldridge, Kenneth   10 WEST-MR                36.92      37.94        
 41 Glickman, Lucas S   10 WEST-MR                44.14      38.85        
 42 Polo, Matthew A     10 WEST-MR                37.90      39.31        
 43 Carsen, Jonathan D  10 WEST-MR                39.62      40.03        
 44 Zehe, Felix H       10 WEST-MR                43.15      40.33        
 45 Yoham, Skylar H      9 Agua Swim Team-MR      43.76      40.47        
 46 Milio, Franco A      9 WEST-MR                42.91      41.78        
 47 Stewart, Quin        9 Agua Swim Team-MR      50.83      41.95        
 48 Yong, Ron Z          9 Twisters-MR            40.12      42.18        
 49 Chosed, Zachary A   10 Agua Swim Team-MR      40.50      43.63        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Christian      10 WEST-MR              1:05.03    1:04.32        
                  31.09     1:04.32 (33.23)                                        
  2 Szymczak, Kevin M   10 Twisters-MR          1:10.91    1:04.83        
                  31.71     1:04.83 (33.12)                                        
  3 Lugato, Giacomo S   10 Agua Swim Team-MR    1:09.08    1:06.78        
                  32.67     1:06.78 (34.11)                                        
  4 Chung, Hudson H      9 WEST-MR              1:09.04    1:07.14        
                  32.32     1:07.14 (34.82)                                        
  5 Lee, Aidan J         9 WEST-MR              1:07.91    1:07.36        
                  33.14     1:07.36 (34.22)                                        
  6 Kostyatnikov, Mich  10 Agua Swim Team-MR    1:09.04    1:07.44        
                  32.31     1:07.44 (35.13)                                        
  7 Bouzarouata, Zacha  10 Twisters-MR          1:06.90    1:07.65        
                  32.57     1:07.65 (35.08)                                        
  8 Egan, Kieran R       9 Twisters-MR          1:11.34    1:08.08        
                  32.70     1:08.08 (35.38)                                        
  9 Izower, Asher       10 Twisters-MR          1:16.58    1:08.20        
                  32.51     1:08.20 (35.69)                                        
 10 Tablev, Edwin J     10 Agua Swim Team-MR    1:09.35    1:08.42        
                  31.43     1:08.42 (36.99)                                        
 11 Scala, William H     9 WEST-MR              1:08.18    1:09.19        
                  33.51     1:09.19 (35.68)                                        
 12 Greenberg, Jason    10 WEST-MR              1:11.12    1:09.91        
                  33.53     1:09.91 (36.38)                                        
 13 Tsukikawa, Renzo G   9 WEST-MR              1:09.36    1:10.06        
                  33.25     1:10.06 (36.81)                                        
 14 Zezula, Patryk      10 Twisters-MR          1:13.68    1:10.49        
                  33.63     1:10.49 (36.86)                                        
 15 Sherpa, Ethan D     10 Twisters-MR          1:14.27    1:11.05        
                  33.82     1:11.05 (37.23)                                        
 16 Sacca, David J       9 Agua Swim Team-MR    1:15.09    1:12.34        
                  33.65     1:12.34 (38.69)                                        
 17 Sherpa, Nathan D    10 Twisters-MR          1:16.31    1:12.69        
                  35.16     1:12.69 (37.53)                                        
 18 Forrester, Connor   10 WEST-MR              1:19.31    1:13.74        
                  34.04     1:13.74 (39.70)                                        
 19 Riviello, Joseph C  10 UNATT-MR             1:17.19    1:15.03        
                  35.13     1:15.03 (39.90)                                        
 20 Boesch, Alexander    9 Agua Swim Team-MR    1:21.30    1:18.19        
                  37.51     1:18.19 (40.68)                                        
 21 Chaston, Gareth J   10 RedTails-MR          1:20.92    1:19.24        
                  36.86     1:19.24 (42.38)                                        
 22 Dultsin, Daniel     10 Agua Swim Team-MR    1:25.35    1:20.49        
                  39.72     1:20.49 (40.77)                                        
 23 Szymczak, Eric       9 Twisters-MR          1:29.56    1:20.70        
                  40.01     1:20.70 (40.69)                                        
 24 Weinstein, Michael   9 WEST-MR              1:19.36    1:20.92        
                  38.58     1:20.92 (42.34)                                        
 25 Lara, Austin F       9 Agua Swim Team-MR    1:29.43    1:20.96        
                  38.46     1:20.96 (42.50)                                        
 26 Bates, Andrew H      9 Agua Swim Team-MR    1:26.37    1:21.84        
                  39.92     1:21.84 (41.92)                                        
 27 McKay, Thomas B     10 Agua Swim Team-MR    1:25.33    1:22.52        
                  40.18     1:22.52 (42.34)                                        
 28 Raboy, Asher M      10 Agua Swim Team-MR    1:32.94    1:23.18        
                  40.21     1:23.18 (42.97)                                        
 29 Cabrera, Eddie L    10 Twisters-MR          1:42.46    1:24.12        
                  39.18     1:24.12 (44.94)                                        
 30 Polo, Matthew A     10 WEST-MR              1:34.47    1:26.42        
                  40.55     1:26.42 (45.87)                                        
 31 Sanchez, Ronald      9 RedTails-MR          1:28.60    1:26.61        
 32 Driker, Natan K     10 RedTails-MR          1:38.84    1:26.99        
                  40.71     1:26.99 (46.28)                                        
 33 Guzman, Michael A   10 RedTails-MR          1:29.17    1:27.30        
                  40.03     1:27.30 (47.27)                                        
 34 Mina, Victor S      10 RedTails-MR          1:30.80    1:29.53        
                  41.99     1:29.53 (47.54)                                        
 35 Iniguez, Javier A   10 RedTails-MR          1:29.04    1:32.33        
                  42.10     1:32.33 (50.23)                                        
 36 Lipton, Matthew     10 Agua Swim Team-MR    1:27.15    1:32.58        
 37 Milio, Franco A      9 WEST-MR                   NT    1:36.17        
                  43.38     1:36.17 (52.79)                                        
 38 Munoz- Solano, Joh   9 RedTails-MR          1:45.09    1:40.83        
                  47.56     1:40.83 (53.27)                                        
 39 Chosed, Zachary A   10 Agua Swim Team-MR    1:35.14    1:41.52        
                  46.11     1:41.52 (55.41)                                        
 40 Velazquez, Kevin    10 RedTails-MR          1:45.09    1:44.36        
                  46.16     1:44.36 (58.20)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Szymczak, Kevin M   10 Twisters-MR            33.67      33.69        
  2 Lee, Christian      10 WEST-MR                33.68      33.78        
  2 Chung, Hudson H      9 WEST-MR                34.72      33.78        
  4 Egan, Kieran R       9 Twisters-MR            34.44      34.35        
  5 Bouzarouata, Zacha  10 Twisters-MR            35.07      34.84        
  6 Lee, Aidan J         9 WEST-MR                34.40      35.03        
  7 Lomvardas, Akira T  10 UNAGU-MR                  NT      35.13        
  8 Hafez, Yousef A     10 HS-MR                  38.06      35.69        
  9 Tablev, Edwin J     10 Agua Swim Team-MR      34.20      35.72        
 10 Klein, Evan M       10 Agua Swim Team-MR      37.84      35.78        
 11 Forrester, Connor   10 WEST-MR                37.09      36.03        
 12 Lugato, Giacomo S   10 Agua Swim Team-MR      37.33      36.13        
 13 Izower, Asher       10 Twisters-MR            36.78      36.17        
 14 Scala, William H     9 WEST-MR                37.94      36.98        
 15 Maclennan, Alexand  10 Agua Swim Team-MR      37.02      37.34        
 16 Tsukikawa, Renzo G   9 WEST-MR                38.45      37.40        
 17 Kostyatnikov, Mich  10 Agua Swim Team-MR      37.95      37.41        
 18 Sacca, David J       9 Agua Swim Team-MR      39.17      37.47        
 19 Greenberg, Jason    10 WEST-MR                37.54      37.67        
 20 Sherpa, Ethan D     10 Twisters-MR            37.97      37.89        
 21 Sherpa, Nathan D    10 Twisters-MR            37.84      38.00        
 22 Ma, Jared W         10 HS-MR                  37.22      38.74        
 23 Tirsch, Jack T      10 WEST-MR                40.03      38.87        
 24 Riviello, Joseph C  10 UNATT-MR               39.38      39.07        
 25 Askri, Jason         9 HS-MR                  43.29      39.64        
 26 Hu, Kevin           10 HS-MR                  38.04      39.94        
 27 Weinstein, Michael   9 WEST-MR                41.64      40.83        
 28 Zezula, Patryk      10 Twisters-MR            42.32      41.00        
 29 Bates, Andrew H      9 Agua Swim Team-MR      41.66      41.23        
 30 Peckett, Nicolas T   9 WEST-MR                42.07      42.01        
 31 Samko, Jack P        9 HS-MR                  41.06      42.44        
 32 Dultsin, Daniel     10 Agua Swim Team-MR      43.20      42.83        
 33 McKay, Thomas B     10 Agua Swim Team-MR      42.00      43.24        
 34 Szymczak, Eric       9 Twisters-MR            44.76      44.85        
 35 Bubrowiecki, Sebas   9 HS-MR                  43.72      45.06        
 36 Fine, Evan           9 Agua Swim Team-MR      45.33      45.38        
 37 Aldridge, Kenneth   10 WEST-MR                45.69      45.45        
 38 Carsen, Jonathan D  10 WEST-MR                49.52      45.71        
 39 Lipton, Matthew     10 Agua Swim Team-MR      44.37      45.87        
 40 Polo, Matthew A     10 WEST-MR                48.01      46.15        
 41 Yoham, Skylar H      9 Agua Swim Team-MR      44.43      47.07        
 42 Chasabenis, Vas A    9 HS-MR                  45.00      47.15        
 43 Zehe, Felix H       10 WEST-MR                47.49      47.67        
 44 Chosed, Zachary A   10 Agua Swim Team-MR      45.49      47.93        
 45 Glickman, Lucas S   10 WEST-MR                   NT      49.98        
 46 Milio, Franco A      9 WEST-MR                49.89      54.94        
 47 Yong, Ron Z          9 Twisters-MR            46.90      55.90        
 -- Cabrera, Eddie L    10 Twisters-MR               NT         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kostyatnikov, Mich  10 Agua Swim Team-MR      40.58      39.53        
  2 Tsukikawa, Renzo G   9 WEST-MR                38.89      39.54        
  3 Hafez, Yousef A     10 HS-MR                  43.67      39.74        
  4 Lee, Christian      10 WEST-MR                39.48      40.13        
  5 Lomvardas, Akira T  10 UNAGU-MR                  NT      40.66        
  6 Bouzarouata, Zacha  10 Twisters-MR            42.77      40.80        
  7 Maclennan, Alexand  10 Agua Swim Team-MR      40.72      41.06        
  8 Weinstein, Michael   9 WEST-MR                42.76      41.43        
  9 Scala, William H     9 WEST-MR                42.01      41.59        
 10 Tablev, Edwin J     10 Agua Swim Team-MR      41.15      41.80        
 11 Egan, Kieran R       9 Twisters-MR            51.00      41.99        
 12 Szymczak, Kevin M   10 Twisters-MR            44.33      42.31        
 13 Lee, Aidan J         9 WEST-MR                41.11      42.63        
 14 Izower, Asher       10 Twisters-MR            47.54      42.82        
 15 Chung, Hudson H      9 WEST-MR                43.02      43.03        
 16 Lugato, Giacomo S   10 Agua Swim Team-MR      46.14      43.12        
 17 Sacca, David J       9 Agua Swim Team-MR      43.87      43.29        
 18 Forrester, Connor   10 WEST-MR                45.44      44.11        
 19 Klein, Evan M       10 Agua Swim Team-MR      43.87      44.54        
 20 Greenberg, Jason    10 WEST-MR                44.61      44.69        
 21 Ma, Jared W         10 HS-MR                  45.89      44.84        
 22 Sherpa, Nathan D    10 Twisters-MR            44.04      44.92        
 23 Bates, Andrew H      9 Agua Swim Team-MR      45.88      45.55        
 24 Tirsch, Jack T      10 WEST-MR                49.33      46.71        
 25 McKay, Thomas B     10 Agua Swim Team-MR      46.68      47.24        
 26 Sherpa, Ethan D     10 Twisters-MR            50.02      47.66        
 27 Zehe, Felix H       10 WEST-MR                51.93      48.73        
 28 Samko, Jack P        9 HS-MR                  50.52      48.89        
 29 Dultsin, Daniel     10 Agua Swim Team-MR      49.78      48.90        
 30 Zezula, Patryk      10 Twisters-MR            53.96      49.45        
 31 Peckett, Nicolas T   9 WEST-MR                50.43      49.95        
 32 Hu, Kevin           10 HS-MR                  52.97      50.13        
 33 Fine, Evan           9 Agua Swim Team-MR      50.54      50.28        
 34 Riviello, Joseph C  10 UNATT-MR                  NT      50.99        
 35 Chosed, Zachary A   10 Agua Swim Team-MR      50.16      51.03        
 36 Askri, Jason         9 HS-MR                  55.70      51.53        
 37 Bubrowiecki, Sebas   9 HS-MR                  55.78      51.59        
 38 Szymczak, Eric       9 Twisters-MR          1:03.00      52.63        
 39 Raboy, Asher M      10 Agua Swim Team-MR      53.07      53.59        
 40 Glickman, Lucas S   10 WEST-MR              1:01.27      53.98        
 41 Cabrera, Eddie L    10 Twisters-MR               NT      55.19        
 42 Milio, Franco A      9 WEST-MR                   NT      57.80        
 43 Chasabenis, Vas A    9 HS-MR                  58.00      58.25        
 44 Stewart, Quin        9 Agua Swim Team-MR      58.76      58.79        
 45 Polo, Matthew A     10 WEST-MR              1:01.31      59.80        
 46 Yoham, Skylar H      9 Agua Swim Team-MR      50.00    1:01.13        
 -- Carsen, Jonathan D  10 WEST-MR                59.35         DQ        
      One hand touch
 -- Yong, Ron Z          9 Twisters-MR            52.11         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Izower, Asher       10 Twisters-MR            32.87      31.65        
  2 Bouzarouata, Zacha  10 Twisters-MR            33.11      31.66        
  3 Lomvardas, Akira T  10 UNAGU-MR               32.97      32.20        
  4 Lee, Christian      10 WEST-MR                33.43      32.43        
  5 Klein, Evan M       10 Agua Swim Team-MR      34.83      33.25        
  6 Chung, Hudson H      9 WEST-MR                33.75      33.35        
  7 Hafez, Yousef A     10 HS-MR                  35.28      34.36        
  8 Szymczak, Kevin M   10 Twisters-MR            34.44      34.64        
  9 Lugato, Giacomo S   10 Agua Swim Team-MR      34.99      34.82        
 10 Scala, William H     9 WEST-MR                34.86      35.11        
 11 Tablev, Edwin J     10 Agua Swim Team-MR      34.07      35.18        
 12 Lee, Aidan J         9 WEST-MR                35.94      35.57        
 13 Egan, Kieran R       9 Twisters-MR            34.83      35.62        
 14 Sherpa, Nathan D    10 Twisters-MR            37.41      36.40        
 15 Sacca, David J       9 Agua Swim Team-MR      37.99      36.99        
 16 Tirsch, Jack T      10 WEST-MR                38.82      37.09        
 17 Tsukikawa, Renzo G   9 WEST-MR                37.53      37.20        
 18 Ma, Jared W         10 HS-MR                  37.93      37.44        
 19 Kostyatnikov, Mich  10 Agua Swim Team-MR      43.61      38.12        
 20 Maclennan, Alexand  10 Agua Swim Team-MR      38.19      38.42        
 21 Greenberg, Jason    10 WEST-MR                37.13      38.73        
 22 Forrester, Connor   10 WEST-MR              1:01.19      40.35        
 23 Bubrowiecki, Sebas   9 HS-MR                  40.73      40.38        
 24 Hu, Kevin           10 HS-MR                  40.31      40.99        
 25 Weinstein, Michael   9 WEST-MR                40.73      41.71        
 26 Sherpa, Ethan D     10 Twisters-MR            42.03      41.80        
 27 Szymczak, Eric       9 Twisters-MR            42.51      41.83        
 28 Zezula, Patryk      10 Twisters-MR            41.74      41.98        
 29 Samko, Jack P        9 HS-MR                  41.57      42.20        
 30 Askri, Jason         9 HS-MR                  45.37      42.86        
 31 Raboy, Asher M      10 Agua Swim Team-MR      44.56      43.99        
 32 Aldridge, Kenneth   10 WEST-MR                44.34      44.70        
 33 Riviello, Joseph C  10 UNATT-MR               43.83      46.34        
 34 Cabrera, Eddie L    10 Twisters-MR               NT      47.18        
 35 Polo, Matthew A     10 WEST-MR                50.16      53.22        
 36 Chasabenis, Vas A    9 HS-MR                  48.00      53.73        
 37 Lipton, Matthew     10 Agua Swim Team-MR      48.06      54.34        
 38 Milio, Franco A      9 WEST-MR                51.48      55.46        
 -- Stewart, Quin        9 Agua Swim Team-MR    1:01.78         DQ        
      One hand touch
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Christian      10 WEST-MR              1:13.93    1:12.57        
                  33.12     1:12.57 (39.45)                                        
  2 Bouzarouata, Zacha  10 Twisters-MR          1:16.11    1:14.19        
                  33.94     1:14.19 (40.25)                                        
  3 Lee, Aidan J         9 WEST-MR              1:14.26    1:15.24        
                  36.34     1:15.24 (38.90)                                        
  4 Izower, Asher       10 Twisters-MR          1:25.10    1:17.07        
                  35.67     1:17.07 (41.40)                                        
  5 Egan, Kieran R       9 Twisters-MR          1:23.85    1:17.36        
                  36.17     1:17.36 (41.19)                                        
  6 Kostyatnikov, Mich  10 Agua Swim Team-MR    1:19.20    1:17.50        
                  37.75     1:17.50 (39.75)                                        
  7 Chung, Hudson H      9 WEST-MR              1:17.80    1:17.65        
                  36.64     1:17.65 (41.01)                                        
  8 Szymczak, Kevin M   10 Twisters-MR          1:18.72    1:17.94        
                  35.97     1:17.94 (41.97)                                        
  9 Tsukikawa, Renzo G   9 WEST-MR              1:18.48    1:18.55        
                  38.73     1:18.55 (39.82)                                        
 10 Scala, William H     9 WEST-MR              1:18.03    1:18.80        
                  37.19     1:18.80 (41.61)                                        
 11 Sherpa, Nathan D    10 Twisters-MR          1:25.48    1:20.20        
                  37.57     1:20.20 (42.63)                                        
 12 Tablev, Edwin J     10 Agua Swim Team-MR    1:19.06    1:20.69        
                  36.84     1:20.69 (43.85)                                        
 13 Sacca, David J       9 Agua Swim Team-MR    1:27.79    1:22.22        
                  37.11     1:22.22 (45.11)                                        
 14 Greenberg, Jason    10 WEST-MR              1:22.60    1:22.30        
                  37.95     1:22.30 (44.35)                                        
 15 Sherpa, Ethan D     10 Twisters-MR          1:26.71    1:23.79        
                  39.21     1:23.79 (44.58)                                        
 16 Forrester, Connor   10 WEST-MR              1:25.12    1:24.94        
 17 Weinstein, Michael   9 WEST-MR              1:25.95    1:25.40        
                  42.26     1:25.40 (43.14)                                        
 18 Zezula, Patryk      10 Twisters-MR          1:30.32    1:28.46        
                  41.54     1:28.46 (46.92)                                        
 19 Bates, Andrew H      9 Agua Swim Team-MR    1:33.45    1:29.55        
                  43.26     1:29.55 (46.29)                                        
 20 McKay, Thomas B     10 Agua Swim Team-MR    1:35.00    1:31.46        
                  46.61     1:31.46 (44.85)                                        
 21 Boesch, Alexander    9 Agua Swim Team-MR    1:45.45    1:32.79        
                  43.86     1:32.79 (48.93)                                        
 22 Riviello, Joseph C  10 UNATT-MR             1:31.75    1:33.28        
                  41.76     1:33.28 (51.52)                                        
 23 Raboy, Asher M      10 Agua Swim Team-MR    1:40.00    1:34.74        
                  44.48     1:34.74 (50.26)                                        
 24 Lara, Austin F       9 Agua Swim Team-MR    1:39.09    1:34.91        
                  45.46     1:34.91 (49.45)                                        
 25 Dultsin, Daniel     10 Agua Swim Team-MR    1:40.00    1:40.39        
                  51.50     1:40.39 (48.89)                                        
 26 Lipton, Matthew     10 Agua Swim Team-MR    1:41.85    1:40.60        
                  46.86     1:40.60 (53.74)                                        
 27 Sanchez, Ronald      9 RedTails-MR          1:40.51    1:40.98        
                  47.66     1:40.98 (53.32)                                        
 28 Driker, Natan K     10 RedTails-MR          2:00.09    1:41.36        
                  48.60     1:41.36 (52.76)                                        
 29 Guzman, Michael A   10 RedTails-MR          1:49.59    1:41.47        
                  48.03     1:41.47 (53.44)                                        
 30 Milio, Franco A      9 WEST-MR              1:45.43    1:42.86        
                  48.17     1:42.86 (54.69)                                        
 31 Iniguez, Javier A   10 RedTails-MR          1:50.09    1:45.11        
                  50.98     1:45.11 (54.13)                                        
 32 Polo, Matthew A     10 WEST-MR              1:44.59    1:45.51        
                  48.26     1:45.51 (57.25)                                        
 33 Munoz- Solano, Joh   9 RedTails-MR          2:00.09    1:50.37        
                  51.84     1:50.37 (58.53)                                        
 34 Mina, Victor S      10 RedTails-MR          1:58.75    1:52.53        
                  55.80     1:52.53 (56.73)                                        
 35 Velazquez, Kevin    10 RedTails-MR          2:00.09    2:01.83        
                  57.91   2:01.83 (1:03.92)                                        
 -- Szymczak, Eric       9 Twisters-MR          1:35.67         DQ        
      Did not finish on back - back
                  44.73          DQ (56.10)                                        
 -- Cabrera, Eddie L    10 Twisters-MR          1:50.75         DQ        
      Did not finish on back - back
                  46.99          DQ (54.91)                                        
 -- Chosed, Zachary A   10 Agua Swim Team-MR    1:46.00         DQ        
      Did not finish on back - back
                  56.41          DQ (55.46)                                        
 -- Chaston, Gareth J   10 RedTails-MR          1:36.03         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  46.44          DQ (48.80)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Westchester Aquatic Club-MR  'A'            2:00.30    1:58.47        
     1) Chung, Hudson H 9               2) Lee, Aidan J 9                 
     3) Scala, William H 9              4) Lee, Christian 10              
                  29.82       59.54 (29.72)     1:29.96 (30.42)     1:58.47 (28.51)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              2:06.63    2:01.89        
     1) Izower, Asher 10                2) Egan, Kieran R 9               
     3) Bouzarouata, Zacharia M 10      4) Szymczak, Kevin M 10           
                  31.64     1:01.34 (29.70)     1:32.32 (30.98)     2:01.89 (29.57)
  3 Westchester Aquatic Club-MR  'B'            2:09.79    2:07.68        
     1) Greenberg, Jason 10             2) Forrester, Connor C 10         
     3) Weinstein, Michael H 9          4) Tsukikawa, Renzo G 9           
                  30.96     1:02.60 (31.64)     1:36.91 (34.31)     2:07.68 (30.77)
  4 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              2:16.66    2:12.31        
     1) Sherpa, Ethan D 10              2) Sherpa, Nathan D 10            
     3)                                 4) Youssef, Mohamed S 8           
                  35.13     1:05.66 (30.53)     1:39.58 (33.92)     2:12.31 (32.73)
  5 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'      1:43.25    2:15.33        
     1) Lara, Austin F 9                2) Boesch, Alexander J 9          
     3) Raboy, Asher M 10               4) Sacca, David J 9               
                  34.79     1:09.61 (34.82)     1:43.49 (33.88)     2:15.33 (31.84)
  6 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'           NT    2:24.40        
     1) McKay, Thomas B 10              2) Lipton, Matthew 10             
     3) Dultsin, Daniel 10              4) Bates, Andrew H 9              
                  35.58     1:12.18 (36.60)     1:48.13 (35.95)     2:24.40 (36.27)
  7 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'A'        2:26.69    2:30.11        
     1) Auquilla, Luigi G 10            2) Sanchez, Ronald 9              
     3) Valdez, Xavier W 10             4) Chaston, Gareth J 10           
                  37.50     1:16.85 (39.35)     1:55.37 (38.52)     2:30.11 (34.74)
  8 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'B'        2:35.84    2:46.84        
     1) Guzman, Michael A 10            2) Mina, Victor S 10              
     3) Diaz, Adam C 8                  4) Iniguez, Javier A 10           
                  41.18     1:26.89 (45.71)     2:09.19 (42.30)     2:46.84 (37.65)
 
Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Westchester Aquatic Club-MR  'A'            2:16.33    2:14.07        
     1) Lee, Aidan J 9                  2) Tsukikawa, Renzo G 9           
     3) Lee, Christian 10               4) Chung, Hudson H 9              
                  34.77     1:13.79 (39.02)     1:45.03 (31.24)     2:14.07 (29.04)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              2:23.05    2:14.09        
     1) Egan, Kieran R 9                2) Bouzarouata, Zacharia M 10     
     3) Izower, Asher 10                4) Szymczak, Kevin M 10           
                  34.05       54.33 (20.28)     1:45.49 (51.16)     2:14.09 (28.60)
  3 Westchester Aquatic Club-MR  'B'            2:26.51    2:18.72        
     1) Forrester, Connor C 10          2) Weinstein, Michael H 9         
     3) Scala, William H 9              4) Greenberg, Jason 10            
                  34.81     1:14.51 (39.70)     1:48.59 (34.08)     2:18.72 (30.13)
  4 Harbor Seals-MR  'A'                        2:39.91    2:28.10        
     1) Samko, Jack P 9                 2) Hafez, Yousef A 10             
     3) Ma, Jared W 10                  4) Hu, Kevin 10                   
                  40.87     1:18.19 (37.32)     1:54.12 (35.93)     2:28.10 (33.98)
  5 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              2:38.34    2:30.20        
     1) Sherpa, Ethan D 10              2) Sherpa, Nathan D 10            
     3) Youssef, Mohamed S 8            4) Zezula, Patryk 10              
                                1:21.05 ( )     1:53.85 (32.80)     2:30.20 (36.35)
  6 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'      1:59.58    2:36.33        
     1) Raboy, Asher M 10               2) Bates, Andrew H 9              
     3) Sacca, David J 9                4) Lipton, Matthew 10             
                  41.74     1:24.46 (42.72)     1:59.78 (35.32)     2:36.33 (36.55)
  7 Westchester Aquatic Club-MR  'C'            2:45.53    2:43.20        
     1) Polo, Matthew A 10              2) Aldridge, Kenneth R 10         
     3) Tirsch, Jack T 10               4) Peckett, Nicolas T 9           
                  44.66     1:33.13 (48.47)     2:08.15 (35.02)     2:43.20 (35.05)
  8 Harbor Seals-MR  'B'                             NT    2:53.87        
     1) Askri, Jason 9                  2) Chasabenis, Vas A 9            
     3) Bubrowiecki, Sebastian 9        4) Pepper, Hudson M 8             
                  40.25     1:38.62 (58.37)     2:15.46 (36.84)     2:53.87 (38.41)
 -- Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'           NT         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #4
     1) Dultsin, Daniel 10              2) McKay, Thomas B 10             
     3) Stern, Charlie I 8              4) Fine, Evan 9                   
                  42.25     1:27.11 (44.86)     2:22.45 (55.34)          DQ (30.82)
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Brendan T      12 WEST-MR                57.20      56.31        
                  27.00       56.31 (29.31)                                        
  2 Tsai, Brian C       12 UNATT-MR             1:01.25      57.23        
                  27.23       57.23 (30.00)                                        
  3 Jin, Eddie B        12 WEST-MR                59.36      58.21        
                  27.81       58.21 (30.40)                                        
  4 Kim, Hunter H       12 WEST-MR              1:00.47      58.49        
                  28.87       58.49 (29.62)                                        
  5 Carrenard, Justice  11 Agua Swim Team-MR    1:00.20      58.70        
                  28.16       58.70 (30.54)                                        
  6 Pragnell, Tristan   11 Agua Swim Team-MR    1:00.42      58.96        
                  28.61       58.96 (30.35)                                        
  7 DiSanto, Justin P   11 WEST-MR                58.80      59.03        
                  28.32       59.03 (30.71)                                        
  8 Yamamoto, Kai       12 Agua Swim Team-MR      59.90      59.08        
                  28.86       59.08 (30.22)                                        
  9 Torres, Chris J     12 WEST-MR              1:01.64    1:00.78        
                  29.24     1:00.78 (31.54)                                        
 10 Baldwin, Sean D     12 HS-MR                1:05.64    1:01.01        
                  29.19     1:01.01 (31.82)                                        
 11 Madden, Sean M      11 UNLGA-MR             1:00.72    1:01.62        
                  29.24     1:01.62 (32.38)                                        
 12 Lai, Christopher B  11 HS-MR                1:04.38    1:02.43        
                  29.74     1:02.43 (32.69)                                        
 13 Li, Max J           11 WEST-MR              1:05.63    1:02.84        
                  30.06     1:02.84 (32.78)                                        
 14 Pire, Harrison B    12 Agua Swim Team-MR    1:03.36    1:02.89        
                  30.14     1:02.89 (32.75)                                        
 15 Dawa, Tenzin T      12 Twisters-MR          1:04.82    1:03.02        
                  30.61     1:03.02 (32.41)                                        
 16 Ebied, Omar         11 Twisters-MR          1:00.75    1:03.33        
                  30.38     1:03.33 (32.95)                                        
 17 Zahariev, Kevin K   11 Twisters-MR          1:04.62    1:03.35        
                  30.00     1:03.35 (33.35)                                        
 18 Oberst, Dylan M     11 UNATT-MR             1:08.41    1:03.67        
                  30.34     1:03.67 (33.33)                                        
 19 Santry, Emmet P     11 WEST-MR              1:04.49    1:03.75        
                  30.49     1:03.75 (33.26)                                        
 20 Hinckley, Charlie   12 Agua Swim Team-MR    1:04.64    1:04.77        
                  31.00     1:04.77 (33.77)                                        
 21 Amato, Jason C      11 WEST-MR              1:04.24    1:04.90        
                  30.66     1:04.90 (34.24)                                        
 22 Cassidy, Kerry J    11 Agua Swim Team-MR    1:06.65    1:05.52        
                  31.83     1:05.52 (33.69)                                        
 23 Hyde, Michael J     12 Agua Swim Team-MR    1:05.43    1:05.96        
                  31.80     1:05.96 (34.16)                                        
 24 Bischof, Robert F   11 WEST-MR              1:05.39    1:06.13        
                  31.41     1:06.13 (34.72)                                        
 25 Spencer, Dylan A    11 WEST-MR              1:05.21    1:06.15        
                  31.01     1:06.15 (35.14)                                        
 26 Franklyn, Narmeri   11 WEST-MR                   NT    1:06.63        
                  31.02     1:06.63 (35.61)                                        
 27 Sanchez, Roger      12 RedTails-MR               NT    1:07.54        
 28 Sirkin, Alec W      12 WEST-MR              1:08.82    1:08.21        
                  32.25     1:08.21 (35.96)                                        
 29 Lien, Geoffrey      12 WEST-MR                   NT    1:08.50        
                  32.14     1:08.50 (36.36)                                        
 30 Chiu, Nicholas      12 Agua Swim Team-MR    1:08.25    1:08.75        
                  33.53     1:08.75 (35.22)                                        
 31 Posmentier, Lorenz  11 RedTails-MR          1:16.28    1:11.27        
                  33.83     1:11.27 (37.44)                                        
 32 Solash, Max A       11 Agua Swim Team-MR    1:16.00    1:11.75        
                  34.19     1:11.75 (37.56)                                        
 33 Polito, Mark A      12 HS-MR                1:21.19    1:12.19        
                  35.35     1:12.19 (36.84)                                        
 34 Scarlatos, John W   12 RedTails-MR          1:13.07    1:13.93        
                  34.51     1:13.93 (39.42)                                        
 35 Pagani, Theo G      11 Agua Swim Team-MR    1:29.63    1:14.12        
                  34.68     1:14.12 (39.44)                                        
 36 Baldwin, Brian J    11 HS-MR                1:24.28    1:14.17        
                  34.65     1:14.17 (39.52)                                        
 37 Melendez- Munoz, E  12 RedTails-MR          1:12.34    1:14.73        
                  34.09     1:14.73 (40.64)                                        
 38 Zamarbide, Telmo    12 WEST-MR              1:18.50    1:14.75        
                  35.53     1:14.75 (39.22)                                        
 39 Kim, Christopher B  11 Agua Swim Team-MR    1:19.54    1:15.04        
                  35.75     1:15.04 (39.29)                                        
 39 Meade, Henry        12 RedTails-MR          1:22.30    1:15.04        
                  35.59     1:15.04 (39.45)                                        
 41 Weller, Frederik P  11 WEST-MR              1:15.65    1:15.06        
                  34.43     1:15.06 (40.63)                                        
 42 Deng, Jiachi        11 Twisters-MR          1:16.75    1:15.36        
                  35.16     1:15.36 (40.20)                                        
 43 Tiso, Matthew F     12 WEST-MR              1:15.54    1:17.47        
                  35.59     1:17.47 (41.88)                                        
 44 Iniguez, Daniel S   12 RedTails-MR          1:30.09    1:17.90        
                  36.30     1:17.90 (41.60)                                        
 45 Reynolds, Ben       11 RedTails-MR          1:21.55    1:19.28        
                  37.19     1:19.28 (42.09)                                        
 46 Tiso, Nicholas C    12 WEST-MR              1:18.88    1:20.47        
                  37.80     1:20.47 (42.67)                                        
 47 Levin, Jake P       11 Agua Swim Team-MR    1:25.64    1:26.50        
                  39.72     1:26.50 (46.78)                                        
 48 Mary, Tyreece C     11 RedTails-MR          1:30.09    1:29.92        
                  40.15     1:29.92 (49.77)                                        
 49 Clark, Aidan G      12 WEST-MR                   NT    1:45.65        
                  49.95     1:45.65 (55.70)                                        
 -- Pas, Sebastian T    11 Twisters-MR          1:05.45         DQ        
      False start
                  29.88          DQ (32.91)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Brendan T      12 WEST-MR                30.91      30.22        
  2 Kim, Hunter H       12 WEST-MR                31.24      31.07        
  3 DiSanto, Justin P   11 WEST-MR                31.11      31.26        
  4 Tsai, Brian C       12 UNATT-MR               31.25      31.63        
  5 Torres, Chris J     12 WEST-MR                32.78      31.86        
  6 Pas, Sebastian T    11 Twisters-MR            31.80      31.93        
  7 Jin, Eddie B        12 WEST-MR                33.14      31.99        
  8 Pire, Harrison B    12 Agua Swim Team-MR      34.00      32.47        
  9 Santry, Emmet P     11 WEST-MR                33.49      33.58        
 10 Li, Max J           11 WEST-MR                32.93      33.99        
 11 Amato, Jason C      11 WEST-MR                35.62      34.12        
 12 Ebied, Omar         11 Twisters-MR            34.50      34.59        
 13 Cassidy, Kerry J    11 Agua Swim Team-MR      33.67      34.66        
 14 Baldwin, Sean D     12 HS-MR                  35.87      34.75        
 15 Elkhouly, Youssef   11 HS-MR                  35.56      34.81        
 16 Hyde, Michael J     12 Agua Swim Team-MR      34.30      34.88        
 17 Bischof, Robert F   11 WEST-MR                36.88      35.39        
 18 Zahariev, Kevin K   11 Twisters-MR            34.50      35.59        
 19 Hyde, Andrew J      11 Agua Swim Team-MR      37.53      35.65        
 20 Chiu, Nicholas      12 Agua Swim Team-MR      36.06      35.92        
 21 Spencer, Dylan A    11 WEST-MR                35.38      36.04        
 22 Wong, Kevin         12 HS-MR                  34.64      36.21        
 23 Lien, Geoffrey      12 WEST-MR                36.95      36.44        
 24 Ehrenfeld, Hayden   11 WEST-MR                38.58      38.23        
 25 Solash, Max A       11 Agua Swim Team-MR      37.70      39.05        
 26 Polito, Mark A      12 HS-MR                  41.15      39.56        
 27 Baldwin, Brian J    11 HS-MR                  39.90      39.73        
 28 Jones, Chapman N    12 UNATT-MR               39.43      40.02        
 29 Chapman, Martin D   12 Agua Swim Team-MR      39.25      40.91        
 30 Weller, Frederik P  11 WEST-MR                38.83      41.35        
 31 Gangemi, Louis J    12 HS-MR                  42.00      41.96        
 32 Zamarbide, Telmo    12 WEST-MR                41.04      43.15        
 33 Krzystyniak, Patri  11 Twisters-MR            47.85      45.66        
 -- Deng, Jiachi        11 Twisters-MR            42.98         DQ        
      Did not finish on back
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Brendan T      12 WEST-MR                33.48      33.77        
  2 Jin, Eddie B        12 WEST-MR                34.30      33.99        
  3 Kim, Hunter H       12 WEST-MR                33.61      34.37        
  4 Tsai, Brian C       12 UNATT-MR               42.00      35.06        
  5 DiSanto, Justin P   11 WEST-MR                34.85      35.65        
  6 Chiu, Nicholas      12 Agua Swim Team-MR      37.59      36.91        
  7 Torres, Chris J     12 WEST-MR                37.79      37.12        
  8 Zahariev, Kevin K   11 Twisters-MR            36.78      37.76        
  9 Chapman, Martin D   12 Agua Swim Team-MR      37.95      37.79        
 10 Bischof, Robert F   11 WEST-MR                37.69      38.22        
 11 Wong, Kevin         12 HS-MR                  38.57      38.84        
 12 Ebied, Omar         11 Twisters-MR            39.77      38.88        
 13 Amato, Jason C      11 WEST-MR                38.64      38.96        
 14 Sirkin, Alec W      12 WEST-MR                   NT      38.99        
 15 Hyde, Michael J     12 Agua Swim Team-MR      40.22      39.24        
 16 Oberst, Dylan M     11 UNATT-MR               40.22      39.36        
 17 Li, Max J           11 WEST-MR                43.11      39.60        
 18 Pas, Sebastian T    11 Twisters-MR            44.66      39.90        
 19 Spencer, Dylan A    11 WEST-MR                39.96      40.08        
 20 Santry, Emmet P     11 WEST-MR                42.31      41.93        
 21 Cassidy, Kerry J    11 Agua Swim Team-MR      42.21      42.27        
 22 Jones, Chapman N    12 UNATT-MR               44.09      42.88        
 23 Deng, Jiachi        11 Twisters-MR            46.73      43.64        
 24 Baldwin, Sean D     12 HS-MR                  49.75      43.72        
 25 Polito, Mark A      12 HS-MR                  47.21      44.46        
 26 Lien, Geoffrey      12 WEST-MR                   NT      44.70        
 27 Krzystyniak, Patri  11 Twisters-MR            54.33      46.62        
 28 Zamarbide, Telmo    12 WEST-MR                47.73      46.68        
 29 Weller, Frederik P  11 WEST-MR                46.11      47.83        
 30 Baldwin, Brian J    11 HS-MR                  55.08      48.74        
 31 Gangemi, Louis J    12 HS-MR                  50.00      48.96        
 32 Kahn, Jackson       11 Agua Swim Team-MR      47.97      49.84        
 33 Solash, Max A       11 Agua Swim Team-MR      48.00      50.68        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jin, Eddie B        12 WEST-MR                29.93      29.21        
  2 Li, Max J           11 WEST-MR                31.45      29.34        
  3 Kim, Hunter H       12 WEST-MR                30.21      29.51        
  4 Lee, Brendan T      12 WEST-MR                31.23      29.76        
  5 Pas, Sebastian T    11 Twisters-MR            31.19      29.94        
  6 Torres, Chris J     12 WEST-MR                30.46      30.02        
  7 DiSanto, Justin P   11 WEST-MR                30.52      30.53        
  8 Tsai, Brian C       12 UNATT-MR                  NT      30.66        
  9 Baldwin, Sean D     12 HS-MR                  33.75      31.06        
 10 Sabovic, Adell      12 Agua Swim Team-MR      36.25      31.08        
 11 Zahariev, Kevin K   11 Twisters-MR            32.26      31.55        
 12 Ebied, Omar         11 Twisters-MR            31.11      32.08        
 13 Pire, Harrison B    12 Agua Swim Team-MR      33.00      32.22        
 14 Hyde, Michael J     12 Agua Swim Team-MR      33.40      32.71        
 15 Lai, Christopher B  11 HS-MR                  35.59      33.00        
 16 Oberst, Dylan M     11 UNATT-MR               33.87      33.11        
 17 Amato, Jason C      11 WEST-MR                33.66      33.17        
 18 Madden, Sean M      11 UNLGA-MR               31.05      33.25        
 19 Cassidy, Kerry J    11 Agua Swim Team-MR      31.35      33.50        
 20 Spencer, Dylan A    11 WEST-MR                33.74      33.81        
 21 Santry, Emmet P     11 WEST-MR                32.80      34.13        
 22 Bischof, Robert F   11 WEST-MR                33.82      34.22        
 23 Wong, Kevin         12 HS-MR                  37.88      34.76        
 24 Dawa, Tenzin T      12 Twisters-MR            35.78      34.95        
 25 Jones, Chapman N    12 UNATT-MR               35.93      35.67        
 26 Solash, Max A       11 Agua Swim Team-MR      36.48      36.08        
 27 Sirkin, Alec W      12 WEST-MR                   NT      36.30        
 28 Chiu, Nicholas      12 Agua Swim Team-MR      36.68      36.84        
 29 Baldwin, Brian J    11 HS-MR                  37.55      37.64        
 30 More, Yash B        11 Agua Swim Team-MR      40.12      38.59        
 31 Chapman, Martin D   12 Agua Swim Team-MR      42.30      39.65        
 32 Lien, Geoffrey      12 WEST-MR                   NT      39.81        
 33 Deng, Jiachi        11 Twisters-MR            43.27      40.52        
 34 Polito, Mark A      12 HS-MR                  45.42      41.23        
 35 Weller, Frederik P  11 WEST-MR                40.99      42.02        
 36 Ehrenfeld, Hayden   11 WEST-MR                41.36      42.31        
 37 Gangemi, Louis J    12 HS-MR                  46.00      45.29        
 -- Zamarbide, Telmo    12 WEST-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Brendan T      12 WEST-MR              1:05.03    1:03.06        
                  29.98     1:03.06 (33.08)                                        
  2 Kim, Hunter H       12 WEST-MR              1:05.62    1:03.78        
                  30.10     1:03.78 (33.68)                                        
  3 DiSanto, Justin P   11 WEST-MR              1:06.77    1:05.45        
                  30.57     1:05.45 (34.88)                                        
  4 Jin, Eddie B        12 WEST-MR              1:07.53    1:05.88        
                  30.87     1:05.88 (35.01)                                        
  5 Tsai, Brian C       12 UNATT-MR             1:10.47    1:07.03        
                  31.15     1:07.03 (35.88)                                        
  6 Torres, Chris J     12 WEST-MR              1:08.99    1:07.55        
                  31.75     1:07.55 (35.80)                                        
  7 Madden, Sean M      11 UNLGA-MR             1:10.95    1:09.88        
                  32.51     1:09.88 (37.37)                                        
  8 Zahariev, Kevin K   11 Twisters-MR          1:14.04    1:11.15        
                  33.83     1:11.15 (37.32)                                        
  9 Pire, Harrison B    12 Agua Swim Team-MR    1:11.00    1:11.21        
                  32.76     1:11.21 (38.45)                                        
 10 Li, Max J           11 WEST-MR              1:12.54    1:11.29        
                  31.91     1:11.29 (39.38)                                        
 11 Pas, Sebastian T    11 Twisters-MR          1:16.57    1:11.37        
                  31.46     1:11.37 (39.91)                                        
 12 Izower, Xander      12 Twisters-MR          1:12.30    1:11.55        
                  34.71     1:11.55 (36.84)                                        
 13 Dawa, Tenzin T      12 Twisters-MR          1:16.99    1:11.71        
                  34.36     1:11.71 (37.35)                                        
 14 Lai, Christopher B  11 HS-MR                1:14.84    1:11.78        
                  32.89     1:11.78 (38.89)                                        
 15 Ebied, Omar         11 Twisters-MR          1:11.51    1:11.85        
                  33.80     1:11.85 (38.05)                                        
 16 Hinckley, Charlie   12 Agua Swim Team-MR    1:13.11    1:13.24        
                  33.50     1:13.24 (39.74)                                        
 17 Bischof, Robert F   11 WEST-MR              1:12.77    1:13.34        
                  34.87     1:13.34 (38.47)                                        
 18 Amato, Jason C      11 WEST-MR              1:12.60    1:13.52        
                  34.90     1:13.52 (38.62)                                        
 19 Santry, Emmet P     11 WEST-MR              1:14.41    1:13.98        
                  33.86     1:13.98 (40.12)                                        
 20 Spencer, Dylan A    11 WEST-MR              1:15.10    1:14.95        
                  35.68     1:14.95 (39.27)                                        
 21 Baldwin, Sean D     12 HS-MR                1:21.66    1:15.11        
                  34.16     1:15.11 (40.95)                                        
 22 Franklyn, Narmeri   11 WEST-MR              1:30.81    1:16.31        
                  34.61     1:16.31 (41.70)                                        
 23 Chiu, Nicholas      12 Agua Swim Team-MR    1:15.42    1:16.34        
                  36.40     1:16.34 (39.94)                                        
 24 Sirkin, Alec W      12 WEST-MR              1:16.51    1:16.41        
                  37.28     1:16.41 (39.13)                                        
 25 Chapman, Martin D   12 Agua Swim Team-MR    1:19.28    1:19.20        
                  38.16     1:19.20 (41.04)                                        
 26 Sanchez, Roger      12 RedTails-MR               NT    1:19.73        
                  36.43     1:19.73 (43.30)                                        
 27 Posmentier, Lorenz  11 RedTails-MR          1:23.82    1:21.62        
                  39.95     1:21.62 (41.67)                                        
 28 Lien, Geoffrey      12 WEST-MR              1:24.55    1:21.68        
                  38.54     1:21.68 (43.14)                                        
 29 Polito, Mark A      12 HS-MR                1:28.00    1:22.98        
                  39.66     1:22.98 (43.32)                                        
 30 Baldwin, Brian J    11 HS-MR                1:34.19    1:23.53        
                  37.64     1:23.53 (45.89)                                        
 31 Solash, Max A       11 Agua Swim Team-MR    1:24.91    1:23.81        
                  37.07     1:23.81 (46.74)                                        
 32 Deng, Jiachi        11 Twisters-MR          1:30.66    1:24.51        
                  40.58     1:24.51 (43.93)                                        
 33 Melendez- Munoz, E  12 RedTails-MR          1:38.30    1:24.59        
                  36.71     1:24.59 (47.88)                                        
 34 Scarlatos, John W   12 RedTails-MR          1:23.90    1:26.57        
                  38.38     1:26.57 (48.19)                                        
 35 Meade, Henry        12 RedTails-MR          1:30.09    1:26.77        
                  40.70     1:26.77 (46.07)                                        
 36 Tiso, Matthew F     12 WEST-MR              1:31.60    1:27.03        
 37 Pagani, Theo G      11 Agua Swim Team-MR    1:40.00    1:28.10        
                  40.44     1:28.10 (47.66)                                        
 38 Kim, Christopher B  11 Agua Swim Team-MR    1:28.70    1:28.25        
                  41.96     1:28.25 (46.29)                                        
 39 Weller, Frederik P  11 WEST-MR              1:29.15    1:28.82        
                  41.30     1:28.82 (47.52)                                        
 40 Zamarbide, Telmo    12 WEST-MR              1:31.31    1:29.37        
                  43.51     1:29.37 (45.86)                                        
 41 Reynolds, Ben       11 RedTails-MR          1:31.18    1:32.49        
                  43.13     1:32.49 (49.36)                                        
 42 Iniguez, Daniel S   12 RedTails-MR          1:45.09    1:33.22        
                  42.99     1:33.22 (50.23)                                        
 43 Tiso, Nicholas C    12 WEST-MR              1:40.35    1:37.34        
                  44.59     1:37.34 (52.75)                                        
 44 Levin, Jake P       11 Agua Swim Team-MR    1:35.00    1:44.27        
                  50.75     1:44.27 (53.52)                                        
 -- Mary, Tyreece C     11 RedTails-MR          1:45.09         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  51.59          DQ (57.20)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Westchester Aquatic Club-MR  'A'            1:45.56    1:44.00        
     1) Lee, Brendan T 12               2) Jin, Eddie B 12                
     3) DiSanto, Justin P 11            4) Tsukikawa, Yugo P 12           
                  26.11       52.21 (26.10)     1:18.41 (26.20)     1:44.00 (25.59)
  2 Westchester Aquatic Club-MR  'B'            1:51.81    1:49.37        
     1) Li, Max J 11                    2) Torres, Chris J 12             
     3) Spencer, Dylan A 11             4) Kim, Hunter H 12               
                  27.16       53.62 (26.46)     1:23.00 (29.38)     1:49.37 (26.37)
  3 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              1:56.82    1:55.66        
     1) Zahariev, Kevin K 11            2) Dawa, Tenzin T 12              
     3) Izower, Xander 12               4) Ebied, Omar 11                 
                  28.87       57.22 (28.35)     1:31.34 (34.12)     1:55.66 (24.32)
  4 Westchester Aquatic Club-MR  'C'            1:56.23    1:56.56        
     1) Santry, Emmet P 11              2) Lien, Geoffrey 12              
     3) Bischof, Robert F 11            4) Amato, Jason C 11              
                  28.94       58.99 (30.05)     1:28.01 (29.02)     1:56.56 (28.55)
  5 Harbor Seals-MR  'A'                        2:09.52    2:02.35        
     1) Baldwin, Sean D 12              2) Baldwin, Brian J 11            
     3) Polito, Mark A 12               4) Lai, Christopher B 11          
                  28.89     1:00.91 (32.02)     1:33.55 (32.64)     2:02.35 (28.80)
  6 Westchester Aquatic Club-MR  'F'            2:06.55    2:06.82        
     1) Ehrenfeld, Hayden J 11          2) Franklyn, Narmeri S 11         
     3) Zamarbide, Telmo 12             4) Weller, Frederik P 11          
                  30.68     1:00.27 (29.59)     1:35.13 (34.86)     2:06.82 (31.69)
  7 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'A'        2:08.64    2:08.51        
     1) Posmentier, Lorenzo M 11        2) Scarlatos, John W 12           
     3) Melendez- Munoz, Edyam 12       4) Sanchez, Roger 12              
                  32.24     1:05.40 (33.16)     1:38.05 (32.65)     2:08.51 (30.46)
  8 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'B'        2:22.84    2:23.92        
     1) Iniguez, Daniel S 12            2) Mary, Tyreece C 11             
     3) Reynolds, Ben 11                4) Meade, Henry 12                
                  34.62     1:16.21 (41.59)     1:50.57 (34.36)     2:23.92 (33.35)
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Westchester Aquatic Club-MR  'A'            2:00.05    1:59.11        
     1) Lee, Brendan T 12               2) Kim, Hunter H 12               
     3) Tsukikawa, Yugo P 12            4) Jin, Eddie B 12                
                  30.24     1:03.56 (33.32)     1:32.93 (29.37)     1:59.11 (26.18)
  2 Westchester Aquatic Club-MR  'B'            2:04.50    2:06.94        
     1) Li, Max J 11                    2) DiSanto, Justin P 11           
     3) Torres, Chris J 12              4) Spencer, Dylan A 11            
                  32.68     1:07.47 (34.79)     1:37.27 (29.80)     2:06.94 (29.67)
  3 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              2:11.40    2:09.64        
     1) Dawa, Tenzin T 12               2) Zahariev, Kevin K 11           
     3) Pas, Sebastian T 11             4) Ebied, Omar 11                 
                  34.08     1:11.85 (37.77)     1:41.06 (29.21)     2:09.64 (28.58)
  4 Harbor Seals-MR  'A'                        2:19.47    2:10.71        
     1) Elkhouly, Youssef A 11          2) Wong, Kevin 12                 
     3) Baldwin, Sean D 12              4) Lai, Christopher B 11          
                  34.97     1:12.51 (37.54)     1:42.74 (30.23)     2:10.71 (27.97)
  5 Westchester Aquatic Club-MR  'C'            2:13.55    2:12.73        
     1) Santry, Emmet P 11              2) Bischof, Robert F 11           
     3) Amato, Jason C 11               4) Lien, Geoffrey 12              
                  33.47     1:10.41 (36.94)     1:43.00 (32.59)     2:12.73 (29.73)
  6 Westchester Aquatic Club-MR  'D'            2:22.69    2:31.19        
     1) Weller, Frederik P 11           2) Ehrenfeld, Hayden J 11         
     3) Sirkin, Alec W 12               4) Franklyn, Narmeri S 11         
                  41.07     1:22.60 (41.53)     1:58.18 (35.58)     2:31.19 (33.01)
 
Boys 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Amato, Steven A     14 WEST-MR              1:56.42    1:52.35        
                  25.95       54.63 (28.68)     1:23.55 (28.92)     1:52.35 (28.80)
  2 Torres, Nick        13 WEST-MR              1:55.49    1:53.14        
                  26.07       54.62 (28.55)     1:24.94 (30.32)     1:53.14 (28.20)
  3 Lee, Ryan P         14 WEST-MR              1:54.69    1:53.25        
                  26.11       55.05 (28.94)     1:24.54 (29.49)     1:53.25 (28.71)
  4 Vargas, Anthony J   17 RedTails-MR          1:52.08    1:57.14        
                  26.00       54.85 (28.85)     1:25.61 (30.76)     1:57.14 (31.53)
  5 Gray, Stephen F     14 WEST-MR              1:56.99    1:59.11        
                  27.99       58.39 (30.40)     1:29.33 (30.94)     1:59.11 (29.78)
  6 Lin, Thomas         13 WEST-MR              2:04.66    1:59.81        
                  27.65       58.11 (30.46)     1:29.13 (31.02)     1:59.81 (30.68)
  7 Maierle, Ryan A     13 WEST-MR              1:59.60    2:00.40        
                  27.50       57.89 (30.39)     1:29.50 (31.61)     2:00.40 (30.90)
  8 Kim, Taz            13 WEST-MR              2:06.14    2:01.01        
                  27.20       57.64 (30.44)     1:29.86 (32.22)     2:01.01 (31.15)
  9 Hernandez, Rene M   13 Agua Swim Team-MR    2:14.53    2:08.12        
                  29.21     1:01.87 (32.66)     1:36.72 (34.85)     2:08.12 (31.40)
 10 Young, Chaz N       17 RedTails-MR          2:08.49    2:09.09        
                  29.20     1:01.63 (32.43)     1:35.93 (34.30)     2:09.09 (33.16)
 11 Townley, Nicholas   15 WEST-MR              2:13.65    2:10.88        
                  30.08     1:04.09 (34.01)     1:38.81 (34.72)     2:10.88 (32.07)
 12 Spencer, Kyle A     13 WEST-MR              2:21.83    2:11.35        
                  29.93     1:03.82 (33.89)     1:38.31 (34.49)     2:11.35 (33.04)
 13 Mark, Colin M       13 Agua Swim Team-MR    2:18.63    2:12.30        
                  29.16     1:01.43 (32.27)     1:36.74 (35.31)     2:12.30 (35.56)
 14 Lionti, Nicholas V  13 Agua Swim Team-MR    2:12.73    2:13.13        
                  30.53     1:04.70 (34.17)     1:40.13 (35.43)     2:13.13 (33.00)
 15 Tirgari, Philippe   16 Agua Swim Team-MR         NT    2:13.38        
                  28.78     1:01.73 (32.95)     1:37.68 (35.95)     2:13.38 (35.70)
 16 Hilario, Dalwin F   13 RedTails-MR          2:15.09    2:18.99        
                  29.51     1:04.18 (34.67)     1:41.16 (36.98)     2:18.99 (37.83)
 17 Ebied, Yousef       13 Twisters-MR          2:17.70    2:23.86        
                  31.98     1:08.34 (36.36)     1:45.99 (37.65)     2:23.86 (37.87)
 18 DiSanto, Michael P  13 WEST-MR              2:25.01    2:24.92        
                  32.92     1:10.67 (37.75)     1:48.35 (37.68)     2:24.92 (36.57)
 19 Ambrosio, Jordan    13 RedTails-MR          2:26.85    2:24.98        
                  32.48     1:10.57 (38.09)     1:49.27 (38.70)     2:24.98 (35.71)
 20 Romano, Michael J   13 WEST-MR              2:25.67    2:26.76        
                  31.68     1:09.33 (37.65)     1:49.70 (40.37)     2:26.76 (37.06)
 21 Yang, Sean M        13 UNAGU-MR                  NT    2:29.93        
                  31.27     1:08.97 (37.70)     1:49.76 (40.79)     2:29.93 (40.17)
 22 Martinez, Christop  14 RedTails-MR          2:24.52    2:31.38        
                  33.37     1:13.51 (40.14)     1:54.56 (41.05)     2:31.38 (36.82)
 23 Leal, Johnny        13 RedTails-MR          2:42.51    2:36.23        
                  31.64     1:10.82 (39.18)     1:53.67 (42.85)     2:36.23 (42.56)
 -- Guzman, Anthony L   16 RedTails-MR          2:04.98         DQ        
                  28.96     1:03.00 (34.04)     1:38.65 (35.65)          DQ (35.97)
 -- Deng, Justin        14 Twisters-MR          2:18.96        DNF        
      Did not finish
                  34.50     1:16.51 (42.01)     1:59.29 (42.78)                    
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Ryan P         14 WEST-MR              5:00.78    4:57.59        
                  27.19       56.99 (29.80)     1:26.59 (29.60)     1:56.85 (30.26)
        2:27.34 (30.49)     2:57.86 (30.52)     3:28.59 (30.73)     3:59.34 (30.75)
        4:29.62 (30.28)     4:57.59 (27.97)                                        
  2 Zhang, Evan         15 Twisters-MR          5:05.65    4:57.81        
                  27.35       57.49 (30.14)     1:26.95 (29.46)     1:56.76 (29.81)
        2:27.47 (30.71)     2:58.15 (30.68)     3:28.38 (30.23)     3:59.24 (30.86)
        4:30.25 (31.01)     4:57.81 (27.56)                                        
  3 Torres, Nick        13 WEST-MR              5:10.39    4:59.69        
                  26.88       57.04 (30.16)     1:27.39 (30.35)     1:58.82 (31.43)
        2:30.22 (31.40)     3:00.07 (29.85)     3:31.72 (31.65)     4:03.58 (31.86)
        4:31.68 (28.10)     4:59.69 (28.01)                                        
  4 Canaveral, Dylan D  13 Twisters-MR          5:08.09    5:02.23        
                  27.31       57.22 (29.91)     1:27.65 (30.43)     1:57.85 (30.20)
        2:28.34 (30.49)     2:59.05 (30.71)     3:30.01 (30.96)     4:01.17 (31.16)
        4:32.07 (30.90)     5:02.23 (30.16)                                        
  5 Lee, Andy           13 Twisters-MR          5:48.28    5:05.64        
                  27.96       58.55 (30.59)     1:29.64 (31.09)     2:00.93 (31.29)
        2:32.04 (31.11)     3:03.29 (31.25)     3:34.76 (31.47)     4:05.99 (31.23)
        4:37.30 (31.31)     5:05.64 (28.34)                                        
  6 Lin, Howard H       13 Twisters-MR          5:24.35    5:06.76        
                  27.40       58.12 (30.72)     1:29.43 (31.31)     2:00.75 (31.32)
        2:31.81 (31.06)     3:02.50 (30.69)     3:33.81 (31.31)     4:05.22 (31.41)
        4:36.44 (31.22)     5:06.76 (30.32)                                        
  7 Amato, Steven A     14 WEST-MR              5:12.79    5:11.16        
                  27.87       58.48 (30.61)     1:30.17 (31.69)     2:02.34 (32.17)
        2:33.96 (31.62)     3:05.15 (31.19)     3:36.89 (31.74)     4:08.74 (31.85)
        4:40.35 (31.61)     5:11.16 (30.81)                                        
  8 Wang, James J       13 WEST-MR              5:02.46    5:14.42        
                  27.67       58.46 (30.79)     1:29.88 (31.42)     2:01.84 (31.96)
        2:34.24 (32.40)     3:06.13 (31.89)     3:38.91 (32.78)     4:11.71 (32.80)
        4:43.62 (31.91)     5:14.42 (30.80)                                        
  9 Gray, Stephen F     14 WEST-MR              5:13.22    5:15.36        
                  27.88       58.58 (30.70)     1:30.48 (31.90)     2:02.65 (32.17)
        2:34.77 (32.12)     3:06.72 (31.95)     3:38.93 (32.21)     4:11.40 (32.47)
        4:43.36 (31.96)     5:15.36 (32.00)                                        
 10 Tsukikawa, Yugo P   12 WEST-MR              5:14.94    5:16.62        
                  28.47       59.74 (31.27)     1:31.66 (31.92)     2:03.51 (31.85)
        2:35.81 (32.30)     3:07.97 (32.16)     3:40.59 (32.62)     4:12.91 (32.32)
        4:45.39 (32.48)     5:16.62 (31.23)                                        
 11 Mullin, Connor J    15 Twisters-MR          5:07.36    5:17.86        
                  27.21       58.11 (30.90)     1:29.35 (31.24)     2:01.50 (32.15)
        2:34.47 (32.97)     3:06.14 (31.67)     3:39.04 (32.90)     4:12.14 (33.10)
        4:45.36 (33.22)     5:17.86 (32.50)                                        
 12 Cabrera, Nicholas   15 Twisters-MR          5:20.66    5:19.24        
                  28.11       58.65 (30.54)     1:29.76 (31.11)     2:01.17 (31.41)
        2:33.37 (32.20)     3:06.31 (32.94)     3:39.95 (33.64)     4:13.53 (33.58)
        4:47.07 (33.54)     5:19.24 (32.17)                                        
 13 Barboza, Hector E   16 Twisters-MR          5:11.92    5:23.15        
                  27.43       58.31 (30.88)     1:31.08 (32.77)     2:03.53 (32.45)
        2:36.98 (33.45)     3:10.62 (33.64)     3:44.24 (33.62)     4:17.91 (33.67)
        4:51.20 (33.29)     5:23.15 (31.95)                                        
 14 Townsend, Delano r  15 Twisters-MR          5:21.53    5:23.83        
                  27.21       57.48 (30.27)     1:29.36 (31.88)     2:02.47 (33.11)
        2:35.57 (33.10)     3:08.87 (33.30)     3:42.25 (33.38)     4:16.44 (34.19)
        4:50.74 (34.30)     5:23.83 (33.09)                                        
 15 Criollo, John C     15 Twisters-MR          5:15.43    5:24.22        
                  29.00       59.43 (30.43)     1:31.30 (31.87)     2:04.44 (33.14)
        2:37.94 (33.50)     3:11.70 (33.76)     3:45.03 (33.33)     4:18.74 (33.71)
        4:51.18 (32.44)     5:24.22 (33.04)                                        
 16 Zhang, Aron         17 Twisters-MR          5:11.88    5:27.67        
                  27.95       58.02 (30.07)     1:29.45 (31.43)     2:01.87 (32.42)
        2:35.40 (33.53)     3:09.41 (34.01)     3:43.96 (34.55)     4:18.62 (34.66)
        4:54.01 (35.39)     5:27.67 (33.66)                                        
 17 Drallios, Konstant  15 UNLGA-MR             5:18.34    5:29.89        
                  29.40     1:00.83 (31.43)     1:33.82 (32.99)     2:06.76 (32.94)
        2:40.77 (34.01)     3:14.85 (34.08)     3:49.06 (34.21)     4:23.54 (34.48)
        4:57.57 (34.03)     5:29.89 (32.32)                                        
 18 Lin, Max L          13 Twisters-MR          5:40.80    5:34.07        
                  30.24     1:03.80 (33.56)     1:38.31 (34.51)     2:12.80 (34.49)
        2:47.19 (34.39)     3:21.40 (34.21)     3:55.70 (34.30)     4:29.26 (33.56)
        5:02.73 (33.47)     5:34.07 (31.34)                                        
 19 Liu, Lewis B        13 Twisters-MR          5:42.19    5:40.23        
                  29.69     1:02.79 (33.10)     1:37.64 (34.85)     2:12.17 (34.53)
        2:47.37 (35.20)     3:22.18 (34.81)     3:56.90 (34.72)     4:31.59 (34.69)
        5:06.09 (34.50)     5:40.23 (34.14)                                        
 20 Madden, Sean M      11 UNLGA-MR             5:43.67    5:40.89        
                  16.74     1:03.30 (46.56)     1:37.69 (34.39)     2:12.04 (34.35)
        2:46.66 (34.62)     3:21.47 (34.81)     3:56.31 (34.84)     4:31.46 (35.15)
        5:06.77 (35.31)     5:40.89 (34.12)                                        
 21 Lue, Michael        14 UNLGA-MR             5:57.06    5:43.71        
                  28.43     1:01.43 (33.00)     1:36.25 (34.82)     2:10.88 (34.63)
        2:45.48 (34.60)     3:20.75 (35.27)     3:56.65 (35.90)     4:33.13 (36.48)
        5:09.32 (36.19)     5:43.71 (34.39)                                        
 22 Claiborne, Kevin J  13 Twisters-MR          5:39.07    5:49.96        
                  30.19     1:04.00 (33.81)     1:38.58 (34.58)     2:13.73 (35.15)
        2:49.36 (35.63)     3:25.62 (36.26)     4:02.21 (36.59)     4:38.37 (36.16)
        5:14.78 (36.41)     5:49.96 (35.18)                                        
 23 Young, Chaz N       17 RedTails-MR          5:55.24    5:52.60        
                  29.85     1:03.78 (33.93)     1:39.06 (35.28)     2:14.54 (35.48)
        2:50.76 (36.22)     3:27.35 (36.59)     4:03.35 (36.00)     4:40.60 (37.25)
        5:17.22 (36.62)     5:52.60 (35.38)                                        
 24 Dawa, Tenzin T      12 Twisters-MR          5:50.00    5:57.38        
                  30.41     1:04.09 (33.68)     1:39.51 (35.42)     2:15.95 (36.44)
        2:53.03 (37.08)     3:30.20 (37.17)     4:07.48 (37.28)     4:44.68 (37.20)
        5:21.45 (36.77)     5:57.38 (35.93)                                        
 25 Izower, Xander      12 Twisters-MR          6:04.00    6:00.39        
                  32.97     1:08.92 (35.95)     1:44.86 (35.94)     2:21.27 (36.41)
        2:58.52 (37.25)     3:35.53 (37.01)     4:12.97 (37.44)     4:49.42 (36.45)
        5:26.12 (36.70)     6:00.39 (34.27)                                        
 26 Lomvardas, Akira T  10 UNAGU-MR                  NT    6:01.27        
                  32.32     1:08.04 (35.72)     1:44.28 (36.24)     2:21.56 (37.28)
        2:59.09 (37.53)     3:35.70 (36.61)     4:12.80 (37.10)     4:49.80 (37.00)
        5:26.21 (36.41)     6:01.27 (35.06)                                        
 27 Hyde, Andrew J      11 Agua Swim Team-MR         NT    6:06.45        
                  33.60     1:10.55 (36.95)     1:48.36 (37.81)     2:25.73 (37.37)
        3:03.85 (38.12)     3:41.72 (37.87)     4:19.67 (37.95)     4:56.06 (36.39)
        5:32.44 (36.38)     6:06.45 (34.01)                                        
 28 Sabovic, Adell      12 Agua Swim Team-MR         NT    6:12.68        
                  33.70     1:11.22 (37.52)     1:49.30 (38.08)     2:27.62 (38.32)
        3:06.13 (38.51)     3:45.13 (39.00)     4:24.17 (39.04)     5:02.90 (38.73)
        5:41.80 (38.90)     6:12.68 (30.88)                                        
 29 Zhang, Dylan Y       9 Agua Swim Team-MR    7:12.07    6:21.06        
                  33.93     1:10.96 (37.03)     1:49.36 (38.40)     2:27.69 (38.33)
        3:06.75 (39.06)     3:46.19 (39.44)     4:25.68 (39.49)     5:05.04 (39.36)
        5:44.52 (39.48)     6:21.06 (36.54)                                        
 30 Martinez, Christop  14 RedTails-MR          7:15.09    6:25.24        
                  32.43     1:08.75 (36.32)     1:47.07 (38.32)     2:25.88 (38.81)
        3:05.97 (40.09)     3:45.21 (39.24)     4:26.12 (40.91)     5:06.31 (40.19)
        5:47.37 (41.06)     6:25.24 (37.87)                                        
 31 Leal, Johnny        13 RedTails-MR          7:15.09    6:33.82        
                  32.51                             1:50.48 ( )                    
            3:12.01 ( )     3:53.43 (41.42)                             5:16.93 ( )
      6:33.82 (1:16.89)         6:33.82 ( )                                        
 32 Zhang, Eric K        9 Agua Swim Team-MR    7:06.91    6:33.87        
                  33.57     1:11.06 (37.49)     1:50.67 (39.61)     2:31.42 (40.75)
        3:11.99 (40.57)     3:53.46 (41.47)     4:35.19 (41.73)     5:16.57 (41.38)
        5:57.20 (40.63)     6:33.87 (36.67)                                        
 33 Chapman, Martin D   12 Agua Swim Team-MR         NT    6:37.89        
                  34.89     1:14.85 (39.96)     1:54.94 (40.09)     2:36.55 (41.61)
        3:17.45 (40.90)     3:58.07 (40.62)     4:39.58 (41.51)     5:20.18 (40.60)
        5:59.62 (39.44)     6:37.89 (38.27)                                        
 34 More, Yash B        11 Agua Swim Team-MR         NT    7:01.72        
                  37.72     1:19.15 (41.43)     2:01.52 (42.37)     2:43.92 (42.40)
        3:26.82 (42.90)     4:08.28 (41.46)     4:52.12 (43.84)     5:36.00 (43.88)
        6:20.23 (44.23)     7:01.72 (41.49)                                        
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Torres, Nick        13 WEST-MR                56.45      58.85        
                  28.30       58.85 (30.55)                                        
  2 Lin, Thomas         13 WEST-MR              1:01.12    1:00.23        
                  29.75     1:00.23 (30.48)                                        
  3 Maierle, Ryan A     13 WEST-MR              1:02.03    1:01.26        
                  30.33     1:01.26 (30.93)                                        
  4 Barboza, Hector E   16 Twisters-MR          1:03.04    1:02.75        
                  31.12     1:02.75 (31.63)                                        
  5 Criollo, John C     15 Twisters-MR          1:01.49    1:03.14        
                  30.72     1:03.14 (32.42)                                        
  6 Lin, Justin V       16 Agua Swim Team-MR         NT    1:05.12        
                  31.20     1:05.12 (33.92)                                        
  7 Tsukikawa, Yugo P   12 WEST-MR              1:05.20    1:05.54        
                  31.83     1:05.54 (33.71)                                        
  8 Kim, Taz            13 WEST-MR              1:03.86    1:05.76        
                  31.82     1:05.76 (33.94)                                        
  9 Townley, Nicholas   15 WEST-MR              1:06.43    1:06.52        
                  32.67     1:06.52 (33.85)                                        
 10 Lama, Dawa          17 Agua Swim Team-MR         NT    1:10.07        
                  33.68     1:10.07 (36.39)                                        
 11 Spencer, Kyle A     13 WEST-MR              1:08.71    1:10.25        
                  35.01     1:10.25 (35.24)                                        
 12 Madden, Sean M      11 UNLGA-MR             1:08.89    1:10.51        
                  34.82     1:10.51 (35.69)                                        
 13 Ebied, Yousef       13 Twisters-MR          1:09.26    1:10.97        
                  34.93     1:10.97 (36.04)                                        
 14 Lionti, Nicholas V  13 Agua Swim Team-MR    1:20.06    1:12.69        
                  36.05     1:12.69 (36.64)                                        
 15 Dawa, Tenzin T      12 Twisters-MR          1:15.47    1:13.98        
                  36.42     1:13.98 (37.56)                                        
 16 Yang, Sean M        13 UNAGU-MR                  NT    1:14.87        
                1:14.87         1:14.87 ( )                                        
 17 Oberst, Dylan M     11 UNATT-MR             1:18.18    1:15.52        
                  37.28     1:15.52 (38.24)                                        
 18 Romano, Michael J   13 WEST-MR              1:16.82    1:15.66        
                  36.58     1:15.66 (39.08)                                        
 19 DiSanto, Michael P  13 WEST-MR              1:17.56    1:16.96        
                  37.64     1:16.96 (39.32)                                        
 20 More, Yash B        11 Agua Swim Team-MR    1:29.44    1:26.02        
                  42.13     1:26.02 (43.89)                                        
 21 Weller, Frederik P  11 WEST-MR              1:24.69    1:27.16        
                  42.47     1:27.16 (44.69)                                        
 22 Kahn, Jackson       11 Agua Swim Team-MR    1:23.43    1:30.68        
                  45.68     1:30.68 (45.00)                                        
 23 Zamarbide, Telmo    12 WEST-MR              1:24.78    1:31.74        
                  45.82     1:31.74 (45.92)                                        
 -- Deng, Justin        14 Twisters-MR          1:14.53         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  46.03          DQ (52.10)                                        
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Evan         15 Twisters-MR          2:00.07    1:59.75        
                  26.84       55.81 (28.97)     1:27.23 (31.42)     1:59.75 (32.52)
  2 Lee, Ryan P         14 WEST-MR              2:01.00    2:01.70        
                  29.52     1:00.07 (30.55)     1:31.26 (31.19)     2:01.70 (30.44)
  3 Lee, Andy           13 Twisters-MR          2:07.33    2:03.86        
                  28.86       59.93 (31.07)     1:31.98 (32.05)     2:03.86 (31.88)
  4 Lin, Howard H       13 Twisters-MR          2:07.54    2:11.81        
                  31.10     1:04.27 (33.17)     1:38.20 (33.93)     2:11.81 (33.61)
  5 Maierle, Ryan A     13 WEST-MR              2:12.35    2:12.93        
                  31.13     1:04.79 (33.66)     1:39.29 (34.50)     2:12.93 (33.64)
  6 Canaveral, Dylan D  13 Twisters-MR          2:25.90    2:13.46        
                  32.50     1:06.05 (33.55)     1:40.37 (34.32)     2:13.46 (33.09)
  7 Lee, Brendan T      12 WEST-MR              2:18.53    2:15.43        
                  32.75     1:06.98 (34.23)     1:41.47 (34.49)     2:15.43 (33.96)
  7 Lue, Michael        14 UNLGA-MR             2:19.16    2:15.43        
                  31.14     1:05.29 (34.15)     1:40.91 (35.62)     2:15.43 (34.52)
  9 Meyers, Daniel J    16 UNLGA-MR             2:20.79    2:17.09        
                  33.29     1:08.25 (34.96)     1:43.80 (35.55)     2:17.09 (33.29)
 10 Drallios, Konstant  15 UNLGA-MR             2:21.18    2:17.72        
                  32.54     1:08.27 (35.73)     1:43.49 (35.22)     2:17.72 (34.23)
 11 Mullin, Connor J    15 Twisters-MR          2:13.07    2:19.01        
                  32.92     1:07.66 (34.74)     1:43.33 (35.67)     2:19.01 (35.68)
 12 Claiborne, Kevin J  13 Twisters-MR          2:16.70    2:19.24        
                  32.35     1:06.81 (34.46)     1:43.08 (36.27)     2:19.24 (36.16)
 13 Kim, Hunter H       12 WEST-MR              2:20.17    2:19.37        
                  32.93     1:08.33 (35.40)     1:44.74 (36.41)     2:19.37 (34.63)
 14 Lin, Max L          13 Twisters-MR          2:19.25    2:19.50        
                  34.02     1:08.88 (34.86)     1:44.86 (35.98)     2:19.50 (34.64)
 15 Pragnell, Tristan   11 Agua Swim Team-MR    2:24.03    2:20.18        
                  33.59     1:09.03 (35.44)     1:44.90 (35.87)     2:20.18 (35.28)
 16 Wang, James J       13 WEST-MR              2:16.77    2:20.32        
                  34.05     1:09.71 (35.66)     1:45.36 (35.65)     2:20.32 (34.96)
 17 Townsend, Delano r  15 Twisters-MR          2:20.85    2:21.92        
                  33.22     1:09.42 (36.20)     1:45.94 (36.52)     2:21.92 (35.98)
 18 Iocolano, Richard   15 HS-MR                2:29.97    2:24.29        
                  33.74     1:09.55 (35.81)     1:46.68 (37.13)     2:24.29 (37.61)
 19 Madden, Sean M      11 UNLGA-MR             2:23.18    2:24.54        
                  33.85     1:10.46 (36.61)     1:48.04 (37.58)     2:24.54 (36.50)
 20 Carrenard, Justice  11 Agua Swim Team-MR    2:22.00    2:25.09        
                  33.81     1:10.74 (36.93)     1:48.71 (37.97)     2:25.09 (36.38)
 21 Hong, Joesph W      14 Agua Swim Team-MR         NT    2:26.61        
                  35.16     1:11.86 (36.70)     1:49.16 (37.30)     2:26.61 (37.45)
 22 Cabrera, Nicholas   15 Twisters-MR          2:23.04    2:26.78        
                  34.30     1:11.35 (37.05)     1:49.55 (38.20)     2:26.78 (37.23)
 23 Pas, Sebastian T    11 Twisters-MR          2:39.06    2:28.66        
                  35.20     1:13.44 (38.24)     1:52.76 (39.32)     2:28.66 (35.90)
 24 Jin, Eddie B        12 WEST-MR              2:36.95    2:29.11        
                  35.53     1:14.15 (38.62)     1:52.26 (38.11)     2:29.11 (36.85)
 25 Hernandez, Rene M   13 Agua Swim Team-MR    2:44.86    2:29.32        
                  34.09     1:12.22 (38.13)     1:51.65 (39.43)     2:29.32 (37.67)
 26 Pire, Harrison B    12 Agua Swim Team-MR    2:25.00    2:29.33        
                  35.84     1:13.95 (38.11)     1:51.97 (38.02)     2:29.33 (37.36)
 27 Dawa, Tenzin T      12 Twisters-MR          2:41.59    2:30.10        
                  36.28     1:14.85 (38.57)     1:53.51 (38.66)     2:30.10 (36.59)
 27 Hutheesing, Remy N  15 Agua Swim Team-MR    2:28.50    2:30.10        
                  36.08     1:14.10 (38.02)     1:52.78 (38.68)     2:30.10 (37.32)
 29 Yamamoto, Kai       12 Agua Swim Team-MR    2:31.51    2:30.52        
                  35.29     1:12.75 (37.46)     1:52.24 (39.49)     2:30.52 (38.28)
 30 Hinckley, Charlie   12 Agua Swim Team-MR    2:31.21    2:32.10        
                  37.17     1:16.75 (39.58)     1:55.30 (38.55)     2:32.10 (36.80)
 31 Santry, Emmet P     11 WEST-MR              2:34.23    2:32.67        
                  36.23     1:14.89 (38.66)     1:54.43 (39.54)     2:32.67 (38.24)
 32 Ruf, Jason E        14 HS-MR                2:39.20    2:34.91        
                  37.95     1:18.39 (40.44)     1:58.34 (39.95)     2:34.91 (36.57)
 33 Bischof, Robert F   11 WEST-MR                   NT    2:36.40        
                  38.97     1:19.53 (40.56)     1:59.42 (39.89)     2:36.40 (36.98)
 34 Lai, Christopher B  11 HS-MR                2:39.00    2:36.54        
                  36.85     1:16.74 (39.89)     1:57.98 (41.24)     2:36.54 (38.56)
 35 Sabovic, Adell      12 Agua Swim Team-MR         NT    2:38.11        
                  38.41   2:00.39 (1:21.98)     2:38.40 (38.01)         2:38.11 ( )
 36 Hafez, Omar A       14 HS-MR                2:35.39    2:39.36        
                  36.58     1:16.93 (40.35)     1:58.72 (41.79)     2:39.36 (40.64)
 37 Maloney, Bobby D    14 HS-MR                2:48.24    2:41.19        
                  38.95     1:19.70 (40.75)     2:01.40 (41.70)     2:41.19 (39.79)
 38 Elkhouly, Marwan A  13 HS-MR                2:49.00    2:41.92        
                  38.67                             2:42.03 ( )         2:41.92 ( )
 39 Altawab, Mostafa    14 HS-MR                2:52.39    2:46.51        
                  38.23     1:20.74 (42.51)     2:03.57 (42.83)     2:46.51 (42.94)
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Torres, Nick        13 WEST-MR              1:03.23    1:04.74        
                  30.70     1:04.74 (34.04)                                        
  2 Amato, Steven A     14 WEST-MR              1:07.29    1:07.37        
                  32.08     1:07.37 (35.29)                                        
  3 Maierle, Ryan A     13 WEST-MR              1:10.44    1:10.62        
                  33.58     1:10.62 (37.04)                                        
  4 Lama, Dawa          17 Agua Swim Team-MR    1:09.31    1:11.54        
                  33.93     1:11.54 (37.61)                                        
  5 Tsukikawa, Yugo P   12 WEST-MR              1:13.65    1:13.09        
                  34.41     1:13.09 (38.68)                                        
  6 Iocolano, Richard   15 HS-MR                1:11.34    1:16.04        
                  36.27     1:16.04 (39.77)                                        
  7 Kim, Taz            13 WEST-MR              1:15.05    1:16.08        
                  36.34     1:16.08 (39.74)                                        
  8 Lin, Thomas         13 WEST-MR              1:17.13    1:16.10        
                  36.72     1:16.10 (39.38)                                        
  9 Hafez, Omar A       14 HS-MR                1:15.67    1:16.31        
                  35.98     1:16.31 (40.33)                                        
 10 Spencer, Kyle A     13 WEST-MR              1:16.57    1:16.34        
                  37.51     1:16.34 (38.83)                                        
 11 Hutheesing, Remy N  15 Agua Swim Team-MR    1:18.55    1:16.41        
                  36.50     1:16.41 (39.91)                                        
 12 Townley, Nicholas   15 WEST-MR              1:17.80    1:16.79        
                  36.42     1:16.79 (40.37)                                        
 13 Romano, Michael J   13 WEST-MR              1:17.88    1:19.08        
                  37.56     1:19.08 (41.52)                                        
 14 Altawab, Mostafa    14 HS-MR                1:19.44    1:20.10        
                  36.84     1:20.10 (43.26)                                        
 14 Tirgari, Philippe   16 Agua Swim Team-MR         NT    1:20.10        
                  37.84     1:20.10 (42.26)                                        
 16 Elkhouly, Marwan A  13 HS-MR                1:24.25    1:20.28        
                  38.75     1:20.28 (41.53)                                        
 17 Lionti, Nicholas V  13 Agua Swim Team-MR    1:22.27    1:21.57        
                  39.38     1:21.57 (42.19)                                        
 18 Lai, Christopher B  11 HS-MR                1:26.27    1:21.99        
                  38.53     1:21.99 (43.46)                                        
 19 DiSanto, Michael P  13 WEST-MR              1:24.48    1:22.77        
                  38.85     1:22.77 (43.92)                                        
 20 Amato, Jason C      11 WEST-MR              1:23.09    1:23.01        
                  39.81     1:23.01 (43.20)                                        
 21 Pragnell, Tristan   11 Agua Swim Team-MR    1:27.33    1:23.68        
                  39.36     1:23.68 (44.32)                                        
 22 Sabovic, Adell      12 Agua Swim Team-MR    1:31.27    1:23.77        
                  40.19     1:23.77 (43.58)                                        
 23 Ebied, Yousef       13 Twisters-MR          1:27.65    1:25.66        
                  41.06     1:25.66 (44.60)                                        
 24 Deng, Justin        14 Twisters-MR          1:21.67    1:28.22        
                  41.36     1:28.22 (46.86)                                        
 25 More, Yash B        11 Agua Swim Team-MR    1:33.50    1:34.33        
                  45.45     1:34.33 (48.88)                                        
 26 Ruf, Jason E        14 HS-MR                1:31.27    1:37.41        
                  44.67     1:37.41 (52.74)                                        
 27 Maloney, Bobby D    14 HS-MR                1:43.10    1:41.65        
                  47.57     1:41.65 (54.08)                                        
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Evan         15 Twisters-MR          2:03.82    2:14.93        
                  31.01     1:06.09 (35.08)     1:41.78 (35.69)     2:14.93 (33.15)
  2 Lee, Andy           13 Twisters-MR          2:19.87    2:18.13        
                  31.76     1:07.07 (35.31)     1:42.79 (35.72)     2:18.13 (35.34)
  3 Lee, Ryan P         14 WEST-MR              2:20.22    2:20.97        
                  32.50     1:09.24 (36.74)     1:45.20 (35.96)     2:20.97 (35.77)
  4 Wang, James J       13 WEST-MR              2:26.47    2:21.57        
                  33.16     1:09.38 (36.22)     1:45.60 (36.22)     2:21.57 (35.97)
  5 Lin, Howard H       13 Twisters-MR          2:31.31    2:25.09        
                  33.19     1:09.67 (36.48)     1:47.26 (37.59)     2:25.09 (37.83)
  6 Townsend, Delano r  15 Twisters-MR          2:30.39    2:25.16        
                  32.28     1:09.26 (36.98)     1:47.68 (38.42)     2:25.16 (37.48)
  7 Lue, Michael        14 UNLGA-MR             2:27.90    2:30.13        
                  32.76     1:10.63 (37.87)     1:50.09 (39.46)     2:30.13 (40.04)
  8 Cabrera, Nicholas   15 Twisters-MR          2:25.59    2:33.57        
                  34.83     1:13.61 (38.78)     1:53.44 (39.83)     2:33.57 (40.13)
  9 Drallios, Konstant  15 UNLGA-MR             2:28.71    2:34.32        
                  34.82     1:13.49 (38.67)     1:54.00 (40.51)     2:34.32 (40.32)
 10 Canaveral, Dylan D  13 Twisters-MR          2:39.87    2:36.09        
                  34.62     1:14.28 (39.66)     1:55.26 (40.98)     2:36.09 (40.83)
 11 Criollo, John C     15 Twisters-MR          2:29.96    2:36.16        
                  34.72     1:14.40 (39.68)     1:56.07 (41.67)     2:36.16 (40.09)
 12 Barboza, Hector E   16 Twisters-MR          2:36.80    2:36.31        
                  35.34     1:15.58 (40.24)     1:57.11 (41.53)     2:36.31 (39.20)
 13 Hong, Joesph W      14 Agua Swim Team-MR         NT    2:36.38        
                  35.35     1:14.20 (38.85)     1:55.00 (40.80)     2:36.38 (41.38)
 14 Yamamoto, Kai       12 Agua Swim Team-MR    2:44.43    2:40.08        
                  37.43     1:18.22 (40.79)     2:00.10 (41.88)     2:40.08 (39.98)
 15 Claiborne, Kevin J  13 Twisters-MR          2:49.03    2:40.69        
                  36.68     1:17.11 (40.43)     1:59.06 (41.95)     2:40.69 (41.63)
 16 Lin, Max L          13 Twisters-MR          2:41.49    2:41.41        
                  37.36     1:18.07 (40.71)     1:59.85 (41.78)     2:41.41 (41.56)
 17 Mullin, Connor J    15 Twisters-MR          2:45.08    2:41.75        
                  35.93     1:18.06 (42.13)     2:00.84 (42.78)     2:41.75 (40.91)
 18 Madden, Sean M      11 UNLGA-MR             2:57.88    2:47.15        
                  37.94     1:20.29 (42.35)     2:03.58 (43.29)     2:47.15 (43.57)
 19 Townley, Nicholas   15 WEST-MR              2:44.60    2:48.36        
                  37.77     1:20.28 (42.51)     2:04.18 (43.90)     2:48.36 (44.18)
 20 Carrenard, Justice  11 Agua Swim Team-MR    2:45.00    2:49.97        
                  39.32     1:22.90 (43.58)     2:06.91 (44.01)     2:49.97 (43.06)
 21 Hyde, Andrew J      11 Agua Swim Team-MR    2:55.95    2:51.98        
                  38.32     1:21.45 (43.13)     2:07.05 (45.60)     2:51.98 (44.93)
 22 Hinckley, Charlie   12 Agua Swim Team-MR    2:45.00    2:59.15        
                  41.92     1:27.66 (45.74)     2:15.02 (47.36)     2:59.15 (44.13)
 23 Ebied, Omar         11 Twisters-MR          2:38.13    3:01.39        
                  39.55     1:26.03 (46.48)     2:14.04 (48.01)     3:01.39 (47.35)
 24 Zahariev, Kevin K   11 Twisters-MR          3:03.73    3:02.33        
                  40.45     1:26.54 (46.09)     2:14.53 (47.99)     3:02.33 (47.80)
 25 Ehrenfeld, Hayden   11 WEST-MR                   NT    3:20.85        
                  46.23     1:37.64 (51.41)     2:31.29 (53.65)     3:20.85 (49.56)
 -- Meyers, Daniel J    16 UNLGA-MR             2:40.21         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
                  36.25     1:17.88 (41.63)     2:02.51 (44.63)          DQ (45.93)
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Torres, Nick        13 WEST-MR                59.54      56.15        
                  26.76       56.15 (29.39)                                        
  2 Barboza, Hector E   16 Twisters-MR            56.47      56.97        
                  26.99       56.97 (29.98)                                        
  3 Amato, Steven A     14 WEST-MR                59.18      58.98        
                  27.57       58.98 (31.41)                                        
  4 Criollo, John C     15 Twisters-MR            59.97    1:00.40        
                  28.61     1:00.40 (31.79)                                        
  5 Lin, Thomas         13 WEST-MR              1:01.34    1:00.62        
                  28.59     1:00.62 (32.03)                                        
  6 Maierle, Ryan A     13 WEST-MR              1:06.63    1:03.95        
                  29.53     1:03.95 (34.42)                                        
  7 Kim, Taz            13 WEST-MR              1:06.03    1:04.05        
                  29.40     1:04.05 (34.65)                                        
  8 Lama, Dawa          17 Agua Swim Team-MR    1:02.70    1:04.17        
                  28.54     1:04.17 (35.63)                                        
  9 Pragnell, Tristan   11 Agua Swim Team-MR    1:10.70    1:07.08        
                  30.88     1:07.08 (36.20)                                        
 10 Spencer, Kyle A     13 WEST-MR              1:08.08    1:07.17        
                  31.86     1:07.17 (35.31)                                        
 11 Hutheesing, Remy N  15 Agua Swim Team-MR    1:43.90    1:07.88        
                  31.03     1:07.88 (36.85)                                        
 12 Ebied, Yousef       13 Twisters-MR          1:08.85    1:08.97        
                  32.32     1:08.97 (36.65)                                        
 13 Tirgari, Philippe   16 Agua Swim Team-MR         NT    1:10.51        
                  31.34     1:10.51 (39.17)                                        
 14 Yang, Sean M        13 UNAGU-MR                  NT    1:11.26        
                  31.04     1:11.26 (40.22)                                        
 15 Hyde, Andrew J      11 Agua Swim Team-MR    1:11.71    1:12.04        
                  33.68     1:12.04 (38.36)                                        
 16 Townley, Nicholas   15 WEST-MR              1:23.89    1:13.44        
 17 Cassidy, Kerry J    11 Agua Swim Team-MR    1:13.03    1:13.86        
                  34.86     1:13.86 (39.00)                                        
 18 Romano, Michael J   13 WEST-MR              1:13.66    1:14.51        
                  33.98     1:14.51 (40.53)                                        
 19 Elkhouly, Youssef   11 HS-MR                1:13.81    1:15.40        
                  34.10     1:15.40 (41.30)                                        
 20 DiSanto, Michael P  13 WEST-MR              1:28.82    1:20.75        
                  36.54     1:20.75 (44.21)                                        
 21 Jones, Chapman N    12 UNATT-MR                  NT    1:20.77        
                  36.57     1:20.77 (44.20)                                        
 22 Deng, Justin        14 Twisters-MR          1:17.09    1:32.92        
                  41.63     1:32.92 (51.29)                                        
 -- Kahn, Jackson       11 Agua Swim Team-MR    1:26.40         DQ        
      One hand touch
                  44.85          DQ (50.33)                                        
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Evan         15 Twisters-MR          2:04.42    2:02.03        
                  27.34       58.66 (31.32)     1:29.91 (31.25)     2:02.03 (32.12)
  2 Mullin, Connor J    15 Twisters-MR          2:05.28    2:02.91        
                  27.31       58.55 (31.24)     1:30.59 (32.04)     2:02.91 (32.32)
  3 Lee, Ryan P         14 WEST-MR              2:05.13    2:04.34        
                  28.65     1:00.60 (31.95)     1:32.88 (32.28)     2:04.34 (31.46)
  4 Lee, Andy           13 Twisters-MR          2:11.09    2:06.52        
                  27.46       58.99 (31.53)     1:32.09 (33.10)     2:06.52 (34.43)
  5 Criollo, John C     15 Twisters-MR          2:12.72    2:11.17        
                  30.72     1:03.90 (33.18)     1:38.22 (34.32)     2:11.17 (32.95)
  6 Cabrera, Nicholas   15 Twisters-MR          2:15.47    2:11.20        
                  29.55     1:03.06 (33.51)     1:37.52 (34.46)     2:11.20 (33.68)
  7 Canaveral, Dylan D  13 Twisters-MR          2:18.96    2:11.64        
                  28.57     1:01.20 (32.63)     1:36.05 (34.85)     2:11.64 (35.59)
  8 Meyers, Daniel J    16 UNLGA-MR             2:11.78    2:12.94        
                  27.44       59.84 (32.40)     1:34.60 (34.76)     2:12.94 (38.34)
  9 Lin, Thomas         13 WEST-MR              2:16.84    2:13.23        
                  29.96     1:04.63 (34.67)     1:39.20 (34.57)     2:13.23 (34.03)
 10 Wang, James J       13 WEST-MR              2:12.11    2:16.13        
                  29.18     1:03.95 (34.77)     1:40.70 (36.75)     2:16.13 (35.43)
 11 Lin, Howard H       13 Twisters-MR          2:22.99    2:21.00        
                  30.50     1:05.96 (35.46)     1:43.54 (37.58)     2:21.00 (37.46)
 12 Claiborne, Kevin J  13 Twisters-MR          2:26.75    2:21.28        
                  31.38     1:08.07 (36.69)     1:45.37 (37.30)     2:21.28 (35.91)
 13 Yamamoto, Kai       12 Agua Swim Team-MR    2:20.94    2:23.38        
                  32.23     1:06.86 (34.63)     1:45.31 (38.45)     2:23.38 (38.07)
 14 Townsend, Delano r  15 Twisters-MR          2:29.47    2:24.66        
                  29.99     1:06.06 (36.07)     1:44.14 (38.08)     2:24.66 (40.52)
 15 Drallios, Konstant  15 UNLGA-MR             2:17.83    2:25.66        
                  30.24     1:07.02 (36.78)     1:46.68 (39.66)     2:25.66 (38.98)
 16 Hernandez, Rene M   13 Agua Swim Team-MR    2:35.00    2:26.22        
                  30.77     1:08.35 (37.58)     1:46.90 (38.55)     2:26.22 (39.32)
 17 Carrenard, Justice  11 Agua Swim Team-MR    2:25.00    2:26.34        
                  31.77     1:08.71 (36.94)     1:47.34 (38.63)     2:26.34 (39.00)
 18 Lionti, Nicholas V  13 Agua Swim Team-MR         NT    2:32.14        
                  33.74     1:13.44 (39.70)     1:53.63 (40.19)     2:32.14 (38.51)
 19 Lin, Max L          13 Twisters-MR          2:42.30    2:37.51        
                  33.61     1:14.46 (40.85)     1:55.60 (41.14)     2:37.51 (41.91)
 20 Oberst, Dylan M     11 UNATT-MR             2:55.11    2:40.66        
                  34.37     1:14.02 (39.65)     1:58.51 (44.49)     2:40.66 (42.15)
 21 Lue, Michael        14 UNLGA-MR             2:40.45    2:40.79        
                  32.30     1:12.18 (39.88)     1:55.72 (43.54)     2:40.79 (45.07)
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Evan         15 Twisters-MR          1:58.45    1:57.26        
                  27.28       57.85 (30.57)     1:29.43 (31.58)     1:57.26 (27.83)
  2 Lee, Andy           13 Twisters-MR          2:06.85    2:00.96        
                  26.12       57.58 (31.46)     1:32.18 (34.60)     2:00.96 (28.78)
  3 Torres, Nick        13 WEST-MR              2:02.89    2:02.13        
                  27.30       57.59 (30.29)     1:33.67 (36.08)     2:02.13 (28.46)
  4 Zhang, Aron         17 Twisters-MR          1:59.16    2:08.14        
                  26.77       59.74 (32.97)     1:37.59 (37.85)     2:08.14 (30.55)
  5 Vargas, Anthony J   17 RedTails-MR          2:04.30    2:09.10        
                  26.46     1:01.49 (35.03)     1:38.32 (36.83)     2:09.10 (30.78)
  6 Lin, Howard H       13 Twisters-MR          2:13.20    2:09.88        
                  29.39     1:02.72 (33.33)     1:40.19 (37.47)     2:09.88 (29.69)
  7 Amato, Steven A     14 WEST-MR              2:10.20    2:11.03        
                  28.52     1:02.10 (33.58)     1:41.95 (39.85)     2:11.03 (29.08)
  8 Mullin, Connor J    15 Twisters-MR          2:10.56    2:11.19        
                  26.10     1:01.22 (35.12)     1:41.52 (40.30)     2:11.19 (29.67)
  9 Canaveral, Dylan D  13 Twisters-MR          2:12.25    2:11.35        
                  27.77     1:02.39 (34.62)     1:42.74 (40.35)     2:11.35 (28.61)
 10 Criollo, John C     15 Twisters-MR          2:11.71    2:11.57        
                  28.07     1:01.69 (33.62)     1:42.37 (40.68)     2:11.57 (29.20)
 11 Townsend, Delano r  15 Twisters-MR          2:11.75    2:11.65        
                  27.62     1:03.27 (35.65)     1:42.80 (39.53)     2:11.65 (28.85)
 12 Lin, Thomas         13 WEST-MR              2:18.07    2:13.31        
                  28.61     1:03.23 (34.62)     1:43.56 (40.33)     2:13.31 (29.75)
 13 Barboza, Hector E   16 Twisters-MR          2:09.59    2:13.54        
                  27.72     1:02.30 (34.58)     1:43.44 (41.14)     2:13.54 (30.10)
 14 Meyers, Daniel J    16 UNLGA-MR             2:16.77    2:14.00        
                  27.10   1:43.03 (1:15.93)     2:14.25 (31.22)         2:14.00 ( )
 15 Kim, Taz            13 WEST-MR              2:17.88    2:14.83        
                  29.44     1:04.07 (34.63)     1:44.12 (40.05)     2:14.83 (30.71)
 16 Cabrera, Nicholas   15 Twisters-MR          2:13.70    2:14.99        
                  29.40     1:05.10 (35.70)     1:44.28 (39.18)     2:14.99 (30.71)
 17 Maierle, Ryan A     13 WEST-MR              2:14.73    2:15.61        
                  29.72     1:03.90 (34.18)     1:43.42 (39.52)     2:15.61 (32.19)
 18 Lin, Max L          13 Twisters-MR          2:21.78    2:18.50        
                  31.88     1:06.88 (35.00)     1:48.22 (41.34)     2:18.50 (30.28)
 19 Lue, Michael        14 UNLGA-MR             2:13.97    2:18.75        
                  29.44     1:05.07 (35.63)     1:45.55 (40.48)     2:18.75 (33.20)
 20 Drallios, Konstant  15 UNLGA-MR             2:17.17    2:20.10        
                  29.51     1:05.91 (36.40)     1:48.40 (42.49)     2:20.10 (31.70)
 21 Liu, Lewis B        13 Twisters-MR          2:21.91    2:22.18        
                  31.38     1:08.10 (36.72)     1:49.56 (41.46)     2:22.18 (32.62)
 22 Jin, Eddie B        12 WEST-MR              2:31.55    2:22.80        
                  31.23     1:08.61 (37.38)     1:50.37 (41.76)     2:22.80 (32.43)
 23 Claiborne, Kevin J  13 Twisters-MR          2:18.93    2:24.22        
                  29.70     1:06.48 (36.78)     1:49.94 (43.46)     2:24.22 (34.28)
 24 Carrenard, Justice  11 Agua Swim Team-MR    2:28.58    2:25.32        
                  31.24     1:08.48 (37.24)     1:53.51 (45.03)     2:25.32 (31.81)
 25 Mark, Colin M       13 Agua Swim Team-MR    2:25.48    2:26.19        
                  31.32     1:09.38 (38.06)     1:52.08 (42.70)     2:26.19 (34.11)
 26 Pragnell, Tristan   11 Agua Swim Team-MR    2:32.24    2:26.29        
                  30.54     1:06.88 (36.34)     1:53.67 (46.79)     2:26.29 (32.62)
 27 Lionti, Nicholas V  13 Agua Swim Team-MR    2:29.51    2:27.06        
                  32.45     1:11.10 (38.65)     1:55.05 (43.95)     2:27.06 (32.01)
 28 Spencer, Kyle A     13 WEST-MR              2:30.25    2:28.23        
                  32.36     1:12.22 (39.86)     1:56.09 (43.87)     2:28.23 (32.14)
 29 Tirgari, Philippe   16 Agua Swim Team-MR         NT    2:29.76        
 30 Oberst, Dylan M     11 UNATT-MR             2:38.55    2:33.42        
                  32.92     1:12.82 (39.90)     1:58.64 (45.82)     2:33.42 (34.78)
 31 Sabovic, Adell      12 Agua Swim Team-MR         NT    2:34.41        
                  31.73     1:12.91 (41.18)     2:00.97 (48.06)     2:34.41 (33.44)
 32 Ebied, Yousef       13 Twisters-MR          2:33.57    2:34.59        
                  32.46     1:11.46 (39.00)     1:58.52 (47.06)     2:34.59 (36.07)
 33 Hyde, Andrew J      11 Agua Swim Team-MR    2:34.39    2:34.63        
                  33.72     1:14.31 (40.59)     1:59.01 (44.70)     2:34.63 (35.62)
 34 Bischof, Robert F   11 WEST-MR              2:38.19    2:35.76        
                  34.90     1:15.41 (40.51)     2:00.03 (44.62)     2:35.76 (35.73)
 35 Amato, Jason C      11 WEST-MR              2:41.20    2:36.68        
                  34.89     1:14.64 (39.75)     2:02.41 (47.77)     2:36.68 (34.27)
 36 Romano, Michael J   13 WEST-MR              2:37.27    2:40.08        
                                1:16.57 ( )     2:02.45 (45.88)     2:40.08 (37.63)
 37 Hilario, Dalwin F   13 RedTails-MR          2:30.09    2:41.02        
                  32.15     1:13.69 (41.54)     2:04.53 (50.84)     2:41.02 (36.49)
 38 Lai, Christopher B  11 HS-MR                2:43.17    2:42.14        
                  36.22     1:16.38 (40.16)     2:06.46 (50.08)     2:42.14 (35.68)
 39 Cassidy, Kerry J    11 Agua Swim Team-MR    2:51.08    2:42.30        
                  35.61     1:17.41 (41.80)     2:06.77 (49.36)     2:42.30 (35.53)
 40 DiSanto, Michael P  13 WEST-MR              2:44.27    2:43.78        
                  36.17     1:17.67 (41.50)     2:05.72 (48.05)     2:43.78 (38.06)
 41 Baldwin, Sean D     12 HS-MR                3:03.55    2:44.77        
                                1:19.36 ( )     2:10.21 (50.85)     2:44.77 (34.56)
 42 Ambrosio, Jordan    13 RedTails-MR          3:00.00    2:45.00        
                  35.50     1:17.46 (41.96)     2:07.67 (50.21)     2:45.00 (37.33)
 43 Zhang, Dylan Y       9 Agua Swim Team-MR    2:46.87    2:45.54        
                  36.48     1:17.26 (40.78)     2:08.66 (51.40)     2:45.54 (36.88)
 44 Zhang, Eric K        9 Agua Swim Team-MR    2:45.26    2:45.57        
                  36.45     1:17.95 (41.50)     2:07.08 (49.13)     2:45.57 (38.49)
 45 More, Yash B        11 Agua Swim Team-MR    3:05.93    2:55.97        
                  41.39     1:28.09 (46.70)     2:16.51 (48.42)     2:55.97 (39.46)
 46 Baldwin, Brian J    11 HS-MR                3:15.00    3:14.27        
                  41.74     1:29.50 (47.76)   3:14.27 (1:44.77)                    
 -- Deng, Justin        14 Twisters-MR          2:35.72         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn - back
                  43.39     1:37.35 (53.96)     2:29.30 (51.95)          DQ (45.70)
 -- Hernandez, Rene M   13 Agua Swim Team-MR    2:27.47         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  31.00     1:09.19 (38.19)     1:53.17 (43.98)          DQ (32.51)
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Ryan P         14 WEST-MR              2:05.98    2:06.98        
                  28.10       59.33 (31.23)     1:37.79 (38.46)     2:06.98 (29.19)
  2 Wang, James J       13 WEST-MR              2:14.11    2:10.84        
                  28.04     1:05.98 (37.94)     1:42.30 (36.32)     2:10.84 (28.54)
  3 Iocolano, Richard   15 HS-MR                2:20.54    2:17.62        
                  29.45     1:05.74 (36.29)     1:47.54 (41.80)     2:17.62 (30.08)
  4 Tsukikawa, Yugo P   12 WEST-MR              2:16.35    2:18.90        
                  30.74     1:05.62 (34.88)     1:47.77 (42.15)     2:18.90 (31.13)
  5 Hong, Joesph W      14 Agua Swim Team-MR    2:20.72    2:20.40        
                  30.61     1:07.50 (36.89)     1:48.07 (40.57)     2:20.40 (32.33)
  6 Lin, Justin V       16 Agua Swim Team-MR    2:20.76    2:22.51        
                  28.79     1:04.55 (35.76)     1:47.19 (42.64)     2:22.51 (35.32)
  7 Dawa, Tenzin T      12 Twisters-MR          2:38.17    2:31.40        
                  34.69     1:13.78 (39.09)     1:57.82 (44.04)     2:31.40 (33.58)
  8 Hinckley, Charlie   12 Agua Swim Team-MR    2:31.97    2:32.02        
                  34.22     1:12.95 (38.73)     1:58.66 (45.71)     2:32.02 (33.36)
  9 Ruf, Jason E        14 HS-MR                2:31.40    2:32.64        
                  31.22     1:09.45 (38.23)     1:58.85 (49.40)     2:32.64 (33.79)
 10 Hyde, Michael J     12 Agua Swim Team-MR    2:32.02    2:34.25        
                  34.48     1:13.87 (39.39)     1:59.06 (45.19)     2:34.25 (35.19)
 11 Hafez, Omar A       14 HS-MR                2:29.67    2:35.00        
                                1:08.70 ( )     1:55.56 (46.86)     2:35.00 (39.44)
 12 Elkhouly, Marwan A  13 HS-MR                2:41.44    2:36.77        
                  33.07     1:13.10 (40.03)     1:59.98 (46.88)     2:36.77 (36.79)
 13 Altawab, Mostafa    14 HS-MR                2:37.23    2:38.47        
                  31.86     1:14.29 (42.43)     2:00.22 (45.93)     2:38.47 (38.25)
 14 Elkhouly, Youssef   11 HS-MR                2:51.31    2:39.05        
                  33.48     1:13.13 (39.65)     2:02.43 (49.30)     2:39.05 (36.62)
 15 Chiu, Nicholas      12 Agua Swim Team-MR    2:42.96    2:41.17        
                  37.53     1:19.53 (42.00)     2:03.20 (43.67)     2:41.17 (37.97)
 16 Chapman, Martin D   12 Agua Swim Team-MR         NT    2:51.94        
                  40.20     1:24.80 (44.60)     2:12.46 (47.66)     2:51.94 (39.48)
 17 Maloney, Bobby D    14 HS-MR                2:52.59    2:53.59        
                  40.23     1:22.63 (42.40)     2:16.16 (53.53)     2:53.59 (37.43)
 -- Kahn, Jackson       11 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Did not finish on back - back
                  42.14     1:31.04 (48.90)     2:25.74 (54.70)          DQ (37.36)
 
Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Evan         15 Twisters-MR          4:15.78    4:18.43        
                  28.24     1:00.13 (31.89)     1:34.90 (34.77)     2:08.70 (33.80)
        2:42.90 (34.20)     3:17.39 (34.49)     3:48.55 (31.16)     4:18.43 (29.88)
  2 Lee, Ryan P         14 WEST-MR              4:19.87    4:22.83        
                  28.57     1:00.99 (32.42)     1:33.96 (32.97)     2:06.05 (32.09)
        2:44.35 (38.30)     3:22.69 (38.34)     3:53.19 (30.50)     4:22.83 (29.64)
  3 Lee, Andy           13 Twisters-MR          4:26.76    4:25.26        
                  27.52     1:00.07 (32.55)     1:35.56 (35.49)     2:09.80 (34.24)
        2:46.84 (37.04)     3:24.14 (37.30)     3:55.59 (31.45)     4:25.26 (29.67)
  4 Zhang, Aron         17 Twisters-MR          4:29.13    4:28.81        
                                1:00.02 ( )     1:33.33 (33.31)     2:08.08 (34.75)
        2:46.51 (38.43)     3:26.50 (39.99)     3:57.69 (31.19)     4:28.81 (31.12)
  5 Lin, Howard H       13 Twisters-MR          4:41.81    4:31.92        
                  29.78     1:04.08 (34.30)     1:38.91 (34.83)     2:12.46 (33.55)
        2:50.66 (38.20)     3:29.54 (38.88)     4:01.35 (31.81)     4:31.92 (30.57)
  6 Wang, James J       13 WEST-MR              4:36.93    4:38.50        
                  28.68     1:02.73 (34.05)     1:42.72 (39.99)     2:20.17 (37.45)
        2:58.71 (38.54)     3:37.14 (38.43)     4:09.94 (32.80)     4:38.50 (28.56)
  7 Canaveral, Dylan D  13 Twisters-MR          4:38.97    4:39.04        
                  28.52     1:01.95 (33.43)     1:38.55 (36.60)     2:14.08 (35.53)
        2:56.76 (42.68)     3:38.70 (41.94)     4:09.71 (31.01)     4:39.04 (29.33)
  8 Barboza, Hector E   16 Twisters-MR          4:38.77    4:40.51        
                  28.89     1:02.72 (33.83)     1:40.45 (37.73)     2:15.75 (35.30)
        2:58.41 (42.66)     3:40.12 (41.71)     4:11.04 (30.92)     4:40.51 (29.47)
  9 Mullin, Connor J    15 Twisters-MR          4:51.45    4:42.01        
                  27.46       58.99 (31.53)     1:35.90 (36.91)     2:12.04 (36.14)
        2:54.95 (42.91)     3:38.60 (43.65)     4:12.03 (33.43)     4:42.01 (29.98)
 10 Townsend, Delano r  15 Twisters-MR          4:45.14    4:42.09        
                  28.44     1:01.66 (33.22)     1:39.26 (37.60)     2:17.48 (38.22)
        2:58.64 (41.16)     3:40.43 (41.79)     4:11.88 (31.45)     4:42.09 (30.21)
 11 Cabrera, Nicholas   15 Twisters-MR          4:44.12    4:42.23        
                  29.66     1:03.74 (34.08)     1:42.28 (38.54)     2:20.31 (38.03)
        2:59.90 (39.59)     3:39.79 (39.89)     4:12.22 (32.43)     4:42.23 (30.01)
 12 Criollo, John C     15 Twisters-MR          4:39.19    4:46.17        
                  29.91     1:02.79 (32.88)     1:40.54 (37.75)     2:16.22 (35.68)
        2:57.97 (41.75)     3:39.79 (41.82)     4:12.95 (33.16)     4:46.17 (33.22)
 13 Gray, Stephen F     14 WEST-MR              4:44.26    4:48.73        
                  30.17     1:05.35 (35.18)     1:42.13 (36.78)     2:17.61 (35.48)
        3:00.34 (42.73)     3:43.61 (43.27)     4:15.76 (32.15)     4:48.73 (32.97)
 14 Tsukikawa, Yugo P   12 WEST-MR              4:56.01    4:50.24        
                  31.22     1:07.01 (35.79)     1:44.41 (37.40)     2:21.01 (36.60)
        3:03.69 (42.68)     3:46.34 (42.65)     4:19.04 (32.70)     4:50.24 (31.20)
 15 Drallios, Konstant  15 UNLGA-MR             5:05.69    4:52.14        
                  31.09     1:07.56 (36.47)     1:47.64 (40.08)     2:25.79 (38.15)
        3:07.86 (42.07)     3:49.33 (41.47)     4:21.74 (32.41)     4:52.14 (30.40)
 16 Lin, Max L          13 Twisters-MR          5:10.75    4:54.50        
                  32.64     1:12.60 (39.96)     1:49.00 (36.40)     2:25.46 (36.46)
        3:07.22 (41.76)     3:48.56 (41.34)     4:22.23 (33.67)     4:54.50 (32.27)
 17 Claiborne, Kevin J  13 Twisters-MR          5:52.14    5:00.67        
                  30.12     1:05.77 (35.65)     1:43.62 (37.85)     2:20.77 (37.15)
        3:05.13 (44.36)     3:49.56 (44.43)     4:26.28 (36.72)     5:00.67 (34.39)
 18 Yamamoto, Kai       12 Agua Swim Team-MR    5:05.34    5:02.14        
                  32.35     1:08.59 (36.24)     1:48.16 (39.57)     2:27.30 (39.14)
        3:09.81 (42.51)     3:53.28 (43.47)     4:28.60 (35.32)     5:02.14 (33.54)
 19 Meyers, Daniel J    16 UNLGA-MR             4:50.66    5:03.08        
                  29.39     1:03.15 (33.76)     1:40.94 (37.79)     2:18.60 (37.66)
        3:04.75 (46.15)     3:52.52 (47.77)     4:27.38 (34.86)     5:03.08 (35.70)
 20 Lue, Michael        14 UNLGA-MR             5:05.07    5:09.82        
                  31.89     1:11.01 (39.12)     1:51.16 (40.15)     2:30.74 (39.58)
        3:13.89 (43.15)     3:57.97 (44.08)     4:34.71 (36.74)     5:09.82 (35.11)
 21 Townley, Nicholas   15 WEST-MR              5:45.57    5:11.65        
                  35.68     1:18.61 (42.93)     1:58.34 (39.73)     2:35.30 (36.96)
        3:18.79 (43.49)     4:02.72 (43.93)     4:38.79 (36.07)     5:11.65 (32.86)
 22 Carrenard, Justice  11 Agua Swim Team-MR    5:10.00    5:13.60        
                  33.07     1:11.86 (38.79)     1:51.86 (40.00)     2:30.86 (39.00)
        3:16.99 (46.13)     4:03.63 (46.64)     4:38.94 (35.31)     5:13.60 (34.66)
 23 Mark, Colin M       13 Agua Swim Team-MR    5:32.15    5:22.11        
                  32.53     1:11.35 (38.82)     1:54.31 (42.96)     2:34.74 (40.43)
        3:20.23 (45.49)     4:06.62 (46.39)     4:44.85 (38.23)     5:22.11 (37.26)
 24 Liu, Lewis B        13 Twisters-MR          5:19.45    5:23.62        
                  36.38     1:20.34 (43.96)     2:00.67 (40.33)     2:40.67 (40.00)
        3:25.80 (45.13)     4:11.39 (45.59)     4:47.54 (36.15)     5:23.62 (36.08)
 25 Hinckley, Charlie   12 Agua Swim Team-MR    5:35.00    5:25.86        
                  36.96     1:19.78 (42.82)     1:59.95 (40.17)     2:37.85 (37.90)
        3:26.93 (49.08)     4:14.14 (47.21)     4:51.68 (37.54)     5:25.86 (34.18)
 26 Hyde, Michael J     12 Agua Swim Team-MR         NT    5:30.38        
                  35.26     1:14.43 (39.17)     1:57.76 (43.33)     2:39.67 (41.91)
        3:26.91 (47.24)     4:13.15 (46.24)     4:52.36 (39.21)     5:30.38 (38.02)
 
Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              1:29.22    1:29.85        
     1) Zhang, Aron 17                  2) Mullin, Connor J 15            
     3) Townsend, Delano r 15           4) Zezula, Mateusz 17             
                  22.69       45.17 (22.48)     1:07.56 (22.39)     1:29.85 (22.29)
  2 Westchester Aquatic Club-MR  'A'            1:37.16    1:34.75        
     1) Amato, Steven A 14              2) Lee, Ryan P 14                 
     3) Wang, James J 13                4) Torres, Nick 13                
                  24.14       47.69 (23.55)     1:11.86 (24.17)     1:34.75 (22.89)
  3 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              1:34.05    1:36.06        
     1) Canaveral, Dylan D 13           2) Barboza, Hector E 16           
     3) Lee, Andy 13                    4) Zhang, Evan 15                 
                  24.82       47.82 (23.00)     1:12.88 (25.06)     1:36.06 (23.18)
  4 Westchester Aquatic Club-MR  'B'            1:45.33    1:41.53        
     1) Lin, Thomas 13                  2) Gray, Stephen F 14             
     3) Kim, Taz 13                     4) Maierle, Ryan A 13             
                  25.87       51.23 (25.36)     1:16.90 (25.67)     1:41.53 (24.63)
  5 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'A'        1:40.29    1:44.49        
     1) Young, Chaz N 17                2) Guzman, Anthony L 16           
     3) Sanchez, Ryan 18                4) Vargas, Anthony J 17           
                  26.16       52.96 (26.80)     1:19.97 (27.01)     1:44.49 (24.52)
  6 Westchester Aquatic Club-MR  'C'                 NT    1:56.53        
     1) Townley, Nicholas J 15          2) Romano, Michael J 13           
     3) DiSanto, Michael P 13           4) Spencer, Kyle A 13             
                  27.91       58.85 (30.94)     1:29.37 (30.52)     1:56.53 (27.16)
 
Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              1:39.84    1:43.94        
     1) Zhang, Evan 15                  2) Cabrera, Nicholas 15           
     3) Mullin, Connor J 15             4) Townsend, Delano r 15          
                  24.77       57.13 (32.36)     1:21.25 (24.12)     1:43.94 (22.69)
  2 Westchester Aquatic Club-MR  'A'            1:49.25    1:46.86        
     1) Torres, Nick 13                 2) Wang, James J 13               
     3) Lee, Ryan P 14                  4) Amato, Steven A 14             
                  27.09       57.62 (30.53)     1:23.33 (25.71)     1:46.86 (23.53)
  3 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              1:47.38    1:47.30        
     1) Lin, Howard H 13                2) Lee, Andy 13                   
     3) Canaveral, Dylan D 13           4) Lin, Max L 13                  
                  28.22       56.89 (28.67)     1:22.79 (25.90)     1:47.30 (24.51)
  4 Westchester Aquatic Club-MR  'B'            1:55.56    1:56.78        
     1) Lin, Thomas 13                  2) Maierle, Ryan A 13             
     3) Kim, Taz 13                     4) Townley, Nicholas J 15         
                  28.77     1:00.75 (31.98)     1:29.85 (29.10)     1:56.78 (26.93)
  5 Harbor Seals-MR  'A'                        2:11.64    2:01.29        
     1) Hafez, Omar A 14                2) Elkhouly, Marwan A 13          
     3) Ruf, Jason E 14                 4) Iocolano, Richard V 15         
                  32.18     1:08.53 (36.35)     1:36.78 (28.25)     2:01.29 (24.51)
  6 Harbor Seals-MR  'B'                        2:11.68    2:24.05        
     1) Maloney, Bobby D 14             2) Gangemi, Louis J 12            
     3) Altawab, Mostafa 14             4) Baldwin, Brian J 11            
                  36.08     1:23.55 (47.47)     1:52.66 (29.11)     2:24.05 (31.39)