Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 11/17/2014 01:48 PM
      2014 MR SSC Fall Face Off IMX Challenge - 11/14/2014 to 11/16/2014       
                              Sanction #: 141101                               
                                    Results                                    
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
         IMX: # 31.46  11/15/2014 Jessica Z Chen, SSC  -MR                     
                31.09  ZQ
                32.09  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Jessica Z           10 SSC-MR                 30.95      31.46#JO     
  2 Sommerstad, Kate A        10 Three Village-MR       33.28      33.10 SILV   
  3 Modni, Hanna R            10 BBSC-MR                32.22      33.18 SILV   
  4 Fiore, Bella G            10 SSC-MR                 32.51      33.73 SILV   
  5 Watson, Samantha S        10 SSC-MR                 34.85      33.94 SILV   
  6 Xu, Isabel X               9 Three Village-MR       34.10      34.00 SILV   
  7 Gunn, Faith E             10 BBSC-MR                37.22      34.15 SILV   
  8 Massari, Grace            10 FA-MR                  33.79      34.43 SILV   
  8 Schlegel, Olivia P         9 Three Village-MR       33.34      34.43 SILV   
 10 Dimaculangan, Abigail X    9 Three Village-MR       35.58      35.60        
 11 Monti, AvaGrace *          9 Three Village-MR       36.95      36.02        
 12 Mutarelli, Kiera L        10 Three Village-MR       38.23      36.42        
 13 Veit, Brennyn l           10 Three Village-MR       36.53      36.62        
 14 Nigro, Stephanie L         9 CSC-MR                 36.52      36.66        
 15 Herrera, Ciara E           9 BBSC-MR                41.40      36.82        
 16 McGorry, Kacey B           9 Three Village-MR       37.38      37.14        
 17 Brockman, Hannah G        10 Three Village-MR       37.79      37.24        
 18 Freedman, Lindsay         10 SSC-MR                 39.54      37.35        
 19 Canudas, Emma L           10 Three Village-MR       35.65      37.50        
 20 Johnson, Jenna            10 CSC-MR                 36.96      37.54        
 21 Messina, Adrianna         10 CSC-MR                    NT      38.13        
 22 Drapala, Olivia R          9 CSC-MR                    NT      38.52        
 23 Louser, Sara C             9 Three Village-MR       39.71      39.19        
 24 Andrew, Fiona J            9 FA-MR                  41.75      39.38        
 25 Van Nostrand, Waela M      9 Three Village-MR       40.85      39.84        
 26 Smith, Makaylah K         10 BBSC-MR                38.22      40.16        
 27 Hoffmann, Isabel M         9 Three Village-MR       38.24      41.36        
 28 Maddox, Faith              9 SSC-MR                 39.30      42.49        
 29 Bacani, Mia E              9 BBSC-MR                42.22      43.15        
 30 Talsania, Shyamla P        9 SSC-MR                 43.06      43.22        
 31 Amarando, Farah S          9 CSC-MR                 43.10      43.60        
 32 Micozzi, Samantha N       10 SSC-MR                 46.40      44.64        
 33 Ednie, Corinne M          10 SSC-MR                 40.74      45.15        
 34 Fusaro, Jessie L          10 SSC-MR                 55.00      45.72        
 35 Betner, Olivia            10 SSC-MR                 57.44      47.21        
 36 Rietmann, Morgan J         9 SSC-MR                 42.17      47.27        
 37 Carlson, Kristin           9 SSC-MR                 50.10      48.84        
 38 Valensisi, Alexa J         9 CSC-MR                 49.68      49.52        
 39 Gupta, Swapna             10 SSC-MR                 53.60      54.96        
 -- Pucilowski, Weronika       9 SSC-MR                 55.00         DQ        
      No touch on turn
 -- Meyer, Siobhan            10 SSC-MR                 56.03         DQ        
      No touch on turn
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:28.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Jessica Z           10 SSC-MR               2:29.14    2:26.94 ZQ     
                  32.60     1:09.61 (37.01)     1:49.38 (39.77)     2:26.94 (37.56)
  2 Sommerstad, Kate A        10 Three Village-MR     2:29.99    2:27.17 ZQ     
                  33.65     1:11.56 (37.91)     1:50.47 (38.91)     2:27.17 (36.70)
  3 Shields, Madison B        10 Express Swimming-MR  2:32.73    2:29.32 JO     
  4 Valle, Ashley A           10 Express Swimming-MR  2:41.74    2:32.45 SILV   
                  34.95     1:12.98 (38.03)     1:54.01 (41.03)     2:32.45 (38.44)
  5 Modni, Hanna R            10 BBSC-MR              2:33.22    2:35.09 SILV   
                  33.82     1:12.97 (39.15)     1:54.87 (41.90)     2:35.09 (40.22)
  6 Schlegel, Olivia P         9 Three Village-MR     2:40.00    2:40.82 SILV   
                  35.65     1:15.71 (40.06)     1:58.59 (42.88)     2:40.82 (42.23)
  7 Fiore, Bella G            10 SSC-MR               2:45.00    2:41.79 SILV   
                  34.68     1:16.35 (41.67)     2:00.40 (44.05)     2:41.79 (41.39)
  8 O'Connell, Siobhan B      10 Express Swimming-MR  2:43.18    2:43.15 SILV   
                  36.00     1:17.83 (41.83)     2:01.30 (43.47)     2:43.15 (41.85)
  9 Watson, Samantha S        10 SSC-MR               2:45.00    2:45.31 SILV   
                  37.59     1:21.14 (43.55)     2:05.49 (44.35)     2:45.31 (39.82)
 10 Canty, Katie E            10 Express Swimming-MR  2:57.48    2:46.66 SILV   
                  37.08     1:18.66 (41.58)     2:02.28 (43.62)     2:46.66 (44.38)
 11 Xu, Isabel X               9 Three Village-MR     2:43.00    2:50.27        
                  36.13     1:20.18 (44.05)     2:06.17 (45.99)     2:50.27 (44.10)
 12 Thieke, Bridget M         10 Express Swimming-MR  2:53.90    2:50.74        
                  38.33     1:21.24 (42.91)     2:06.15 (44.91)     2:50.74 (44.59)
 13 Rose, Natalie M           10 Express Swimming-MR  2:55.40    2:50.76        
                  37.81     1:20.74 (42.93)     2:07.55 (46.81)     2:50.76 (43.21)
 14 Fidan, Lara               10 Express Swimming-MR  3:21.97    2:54.72        
                  38.29     1:22.11 (43.82)     2:09.85 (47.74)     2:54.72 (44.87)
 15 Pergan, Karsten E          9 Three Village-MR     3:17.95    2:59.55        
                  40.22     1:27.18 (46.96)     2:13.46 (46.28)     2:59.55 (46.09)
 16 Herrera, Ciara E           9 BBSC-MR              3:36.71    3:00.63        
                  41.26     1:29.35 (48.09)     2:16.73 (47.38)     3:00.63 (43.90)
 17 Louser, Sara C             9 Three Village-MR     2:56.77    3:01.55        
                                1:27.26 ( )     2:16.11 (48.85)     3:01.55 (45.44)
 18 Pavan, Ashley R           10 SSC-MR               3:00.00    3:03.42        
                  40.48     1:28.84 (48.36)     2:18.83 (49.99)     3:03.42 (44.59)
 19 Newmark, Ella M            9 Express Swimming-MR  3:00.00    3:05.06        
                  37.81     1:25.99 (48.18)   3:05.06 (1:39.07)                    
 20 Maddox, Faith              9 SSC-MR               3:00.00    3:19.74        
                  41.39     1:33.38 (51.99)     2:27.73 (54.35)     3:19.74 (52.01)
 21 Freedman, Lindsay         10 SSC-MR               3:00.00    3:24.80        
                  44.04     1:35.43 (51.39)     2:29.87 (54.44)     3:24.80 (54.93)
 22 Rietmann, Morgan J         9 SSC-MR               3:30.00    3:29.18        
                  43.77                             2:35.85 ( )     3:29.18 (53.33)
 23 Ednie, Corinne M          10 SSC-MR               3:30.00    3:30.38        
                  47.52     1:42.50 (54.98)     2:38.76 (56.26)     3:30.38 (51.62)
 24 Drapala, Olivia R          9 CSC-MR                    NT    3:33.44        
                  41.55     1:34.75 (53.20)     2:34.67 (59.92)     3:33.44 (58.77)
 25 Lopez, Cailey A           10 CSC-MR                    NT    3:38.92        
                  44.80     1:42.14 (57.34)     2:41.97 (59.83)     3:38.92 (56.95)
 26 Carlson, Kristin           9 SSC-MR               3:30.00    3:41.51        
                  49.52     1:49.00 (59.48)   2:49.14 (1:00.14)     3:41.51 (52.37)
 27 Betner, Olivia            10 SSC-MR               4:00.00    3:48.39        
                  48.63     1:47.61 (58.98)   2:49.26 (1:01.65)     3:48.39 (59.13)
 28 Micozzi, Samantha N       10 SSC-MR               3:20.00    3:51.96        
                  48.00   1:49.12 (1:01.12)   2:52.05 (1:02.93)     3:51.96 (59.91)
 29 Lopez, Jillian R           9 CSC-MR                    NT    3:53.38        
                  52.51   1:54.41 (1:01.90)   2:55.10 (1:00.69)     3:53.38 (58.28)
 -- Gupta, Swapna             10 SSC-MR               4:15.00         DQ        
      No touch on turn
                  54.74   1:56.47 (1:01.73)   3:04.29 (1:07.82)        DQ (1:04.79)
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Jessica Z           10 SSC-MR                 35.78      35.47 ZQ     
  2 Schlegel, Olivia P         9 Three Village-MR       37.71      35.81 ZQ     
  3 Xu, Isabel X               9 Three Village-MR       38.50      35.84 ZQ     
  4 Sommerstad, Kate A        10 Three Village-MR       36.15      36.10 ZQ     
  5 Fiore, Bella G            10 SSC-MR                 37.32      37.76 SILV   
  6 Farrell, Hope M           10 Three Village-MR       39.92      39.18 SILV   
  7 Watson, Samantha S        10 SSC-MR                 42.70      39.57 SILV   
  8 Veit, Brennyn l           10 Three Village-MR       41.50      40.61 SILV   
  9 Gunn, Faith E             10 BBSC-MR                46.22      40.83 SILV   
 10 Mutarelli, Kiera L        10 Three Village-MR       40.63      41.31 SILV   
 11 McGorry, Kacey B           9 Three Village-MR       44.27      41.39 SILV   
 12 Canudas, Emma L           10 Three Village-MR       45.54      41.80 SILV   
 13 O'Connell, Kaitlyn R      10 BBSC-MR                42.36      41.99 SILV   
 14 Pergan, Karsten E          9 Three Village-MR       37.87      42.49 SILV   
 15 Freedman, Lindsay         10 SSC-MR                 44.45      43.20        
 16 Dimaculangan, Abigail X    9 Three Village-MR       43.51      43.83        
 17 Monti, AvaGrace *          9 Three Village-MR       43.24      44.44        
 18 Van Nostrand, Waela M      9 Three Village-MR       44.94      44.81        
 19 Maddox, Faith              9 SSC-MR                 46.98      45.43        
 20 Nigro, Stephanie L         9 CSC-MR                 51.20      45.51        
 21 Louser, Sara C             9 Three Village-MR       47.83      45.88        
 22 Talsania, Shyamla P        9 SSC-MR                 49.93      46.26        
 23 Hoffmann, Isabel M         9 Three Village-MR       45.78      47.70        
 24 Bacani, Mia E              9 BBSC-MR                49.22      48.48        
 25 Levine, Paige H           10 SSC-MR                 54.01      50.33        
 26 Ednie, Corinne M          10 SSC-MR                 49.91      50.79        
 27 Betner, Olivia            10 SSC-MR                 58.09      51.95        
 28 Zorn, Shannon G            9 BBSC-MR                45.22      52.05        
 29 Fusaro, Jessie L          10 SSC-MR               1:00.00      52.15        
 30 Carlson, Kristin           9 SSC-MR                 55.91      58.06        
 31 Manfredonia, Carly J      10 CSC-MR                 56.69    1:02.08        
 32 Gupta, Swapna             10 SSC-MR               1:06.15    1:05.91        
 -- Drapala, Olivia R          9 CSC-MR                    NT         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Pucilowski, Weronika       9 SSC-MR               1:05.00         DQ        
      Multiple strokes
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
         IMX: # 1:14.77  11/15/2014 Kate A Sommerstad, Three Village           
                1:17.99  ZQ
                1:20.99  JO
                1:37.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sommerstad, Kate A        10 Three Village-MR     1:14.98    1:14.77#ZQ     
                  36.15     1:14.77 (38.62)                                        
  2 Modni, Hanna R            10 BBSC-MR              1:22.22    1:16.82 ZQ     
                  37.75     1:16.82 (39.07)                                        
  3 Chen, Jessica Z           10 SSC-MR               1:18.26    1:17.99 ZQ     
                  37.84     1:17.99 (40.15)                                        
  4 Schlegel, Olivia P         9 Three Village-MR     1:18.86    1:18.09 JO     
                  37.34     1:18.09 (40.75)                                        
  5 Mutarelli, Kiera L        10 Three Village-MR     1:25.50    1:22.73 SILV   
                  39.45     1:22.73 (43.28)                                        
  6 Fiore, Bella G            10 SSC-MR               1:25.63    1:22.87 SILV   
                  40.21     1:22.87 (42.66)                                        
  7 Veit, Brennyn l           10 Three Village-MR     1:23.35    1:22.99 SILV   
                  40.44     1:22.99 (42.55)                                        
  8 Xu, Isabel X               9 Three Village-MR     1:20.00    1:23.15 SILV   
                  40.12     1:23.15 (43.03)                                        
  9 Watson, Samantha S        10 SSC-MR               1:28.91    1:25.18 SILV   
                  41.74     1:25.18 (43.44)                                        
 10 Dimaculangan, Abigail X    9 Three Village-MR     1:30.00    1:29.46 SILV   
                  43.53     1:29.46 (45.93)                                        
 11 Massari, Grace            10 FA-MR                1:35.99    1:30.50 SILV   
                  44.80     1:30.50 (45.70)                                        
 12 Gunn, Faith E             10 BBSC-MR              1:35.22    1:30.93 SILV   
                  45.15     1:30.93 (45.78)                                        
 13 McGorry, Kacey B           9 Three Village-MR     1:31.53    1:31.02 SILV   
                  43.07     1:31.02 (47.95)                                        
 14 Andrew, Fiona J            9 FA-MR                1:36.49    1:31.29 SILV   
                  45.99     1:31.29 (45.30)                                        
 15 Brockman, Hannah G        10 Three Village-MR     1:32.74    1:32.10 SILV   
                  45.50     1:32.10 (46.60)                                        
 16 Nigro, Stephanie L         9 CSC-MR                    NT    1:36.73 SILV   
                  46.72     1:36.73 (50.01)                                        
 17 Monti, AvaGrace *          9 Three Village-MR     1:58.96    1:36.99 SILV   
 18 Canudas, Emma L           10 Three Village-MR     1:48.90    1:37.53        
                  46.05     1:37.53 (51.48)                                        
 19 Maddox, Faith              9 SSC-MR               1:45.00    1:38.19        
                  48.61     1:38.19 (49.58)                                        
 20 Freedman, Lindsay         10 SSC-MR               1:36.72    1:38.37        
 21 Van Nostrand, Waela M      9 Three Village-MR     1:58.77    1:38.39        
                  48.24     1:38.39 (50.15)                                        
 22 Herrera, Ciara E           9 BBSC-MR              2:10.22    1:40.77        
                  50.67     1:40.77 (50.10)                                        
 23 Rietmann, Morgan J         9 SSC-MR               1:37.41    1:40.81        
 24 Louser, Sara C             9 Three Village-MR     1:37.88    1:42.34        
 25 Talsania, Shyamla P        9 SSC-MR               1:50.00    1:42.79        
                  50.24     1:42.79 (52.55)                                        
 26 Hoffmann, Isabel M         9 Three Village-MR     1:56.77    1:43.26        
                  48.47     1:43.26 (54.79)                                        
 27 Bacani, Mia E              9 BBSC-MR              2:02.22    1:44.38        
                  51.27     1:44.38 (53.11)                                        
 28 Micozzi, Samantha N       10 SSC-MR               1:50.00    1:48.83        
                  50.48     1:48.83 (58.35)                                        
 29 Fusaro, Jessie L          10 SSC-MR               2:10.00    1:51.60        
                  54.32     1:51.60 (57.28)                                        
 30 Smith, Makaylah K         10 BBSC-MR              1:37.22    2:05.28        
 31 Gupta, Swapna             10 SSC-MR               2:20.00    2:18.64        
                1:07.62   2:18.64 (1:11.02)                                        
 32 Pucilowski, Weronika       9 SSC-MR               2:15.00    2:24.93        
 -- Drapala, Olivia R          9 CSC-MR                    NT         DQ        
      No touch at turn
 -- Betner, Olivia            10 SSC-MR               2:10.00         DQ        
      No touch at turn
 -- Ednie, Corinne M          10 SSC-MR               1:50.00         DQ        
      No touch at turn
                  52.52          DQ (54.70)                                        
 -- Carlson, Kristin           9 SSC-MR               2:00.00         DQ        
      No touch at turn
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:31.99  ZQ
              1:32.99  JO
              1:48.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fiore, Bella G            10 SSC-MR               1:32.84    1:28.00 ZQ     
                  42.19     1:28.00 (45.81)                                        
  2 Watson, Samantha S        10 SSC-MR               1:41.11    1:34.00 SILV   
                  44.53     1:34.00 (49.47)                                        
  3 Farrell, Hope M           10 Three Village-MR     1:36.10    1:34.47 SILV   
                  44.50     1:34.47 (49.97)                                        
  4 Xu, Isabel X               9 Three Village-MR     1:35.00    1:38.04 SILV   
                  46.13     1:38.04 (51.91)                                        
  5 Monti, AvaGrace *          9 Three Village-MR     1:52.34    1:39.74 SILV   
                  46.41     1:39.74 (53.33)                                        
  6 O'Connell, Kaitlyn R      10 BBSC-MR              1:44.84    1:40.74 SILV   
                  48.36     1:40.74 (52.38)                                        
  7 Bacani, Mia E              9 BBSC-MR              2:02.22    1:41.53 SILV   
                  48.64     1:41.53 (52.89)                                        
  8 Chen, Jessica Z           10 SSC-MR               1:45.00    1:41.84 SILV   
                  48.19     1:41.84 (53.65)                                        
  9 Gunn, Faith E             10 BBSC-MR              1:52.22    1:41.91 SILV   
                  47.99     1:41.91 (53.92)                                        
 10 Schlegel, Olivia P         9 Three Village-MR     1:43.05    1:44.33 SILV   
                  48.60     1:44.33 (55.73)                                        
 11 Nigro, Stephanie L         9 CSC-MR               2:04.52    1:46.70 SILV   
                  50.56     1:46.70 (56.14)                                        
 12 Dimaculangan, Abigail X    9 Three Village-MR     1:43.22    1:46.96 SILV   
                  50.41     1:46.96 (56.55)                                        
 13 Veit, Brennyn l           10 Three Village-MR     1:41.00    1:47.27 SILV   
                  50.92     1:47.27 (56.35)                                        
 14 Talsania, Shyamla P        9 SSC-MR               2:10.00    1:48.43        
                  51.18     1:48.43 (57.25)                                        
 15 Van Nostrand, Waela M      9 Three Village-MR     1:53.33    1:49.19        
                  54.20     1:49.19 (54.99)                                        
 16 Louser, Sara C             9 Three Village-MR     1:45.00    1:52.63        
                  52.00   1:52.63 (1:00.63)                                        
 17 Pergan, Karsten E          9 Three Village-MR     1:45.00    1:53.60        
                  56.31     1:53.60 (57.29)                                        
 18 Levine, Paige H           10 SSC-MR               2:15.00    2:06.51        
                1:01.02   2:06.51 (1:05.49)                                        
 19 Drapala, Olivia R          9 CSC-MR                    NT    2:06.89        
                1:00.16   2:06.89 (1:06.73)                                        
 20 Maddox, Faith              9 SSC-MR               2:10.00    2:07.30        
                1:02.02   2:07.30 (1:05.28)                                        
 21 Pavan, Ashley R           10 SSC-MR               2:10.00    2:08.97        
                1:03.83   2:08.97 (1:05.14)                                        
 22 Manfredonia, Carly J      10 CSC-MR                    NT    2:11.56        
                1:01.08   2:11.56 (1:10.48)                                        
 23 Valensisi, Alexa J         9 CSC-MR               2:40.65    2:14.11        
                1:01.13   2:14.11 (1:12.98)                                        
 24 Carlson, Kristin           9 SSC-MR               2:20.00    2:15.84        
                1:07.86   2:15.84 (1:07.98)                                        
 25 Pucilowski, Weronika       9 SSC-MR               2:30.00    2:17.76        
                1:05.60   2:17.76 (1:12.16)                                        
 25 Fusaro, Jessie L          10 SSC-MR               2:30.00    2:17.76        
                1:06.15   2:17.76 (1:11.61)                                        
 27 Ednie, Corinne M          10 SSC-MR               2:15.00    2:18.53        
                1:07.27   2:18.53 (1:11.26)                                        
 28 Betner, Olivia            10 SSC-MR               2:30.00    2:19.52        
                1:10.39   2:19.52 (1:09.13)                                        
 29 Zorn, Shannon G            9 BBSC-MR              1:50.22    2:39.43        
                1:16.43   2:39.43 (1:23.00)                                        
 -- Canudas, Emma L           10 Three Village-MR     1:59.90         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  56.15        DQ (1:05.30)                                        
 -- Hoffmann, Isabel M         9 Three Village-MR     1:54.33         DQ        
      One hand touch
                  57.09        DQ (1:05.85)                                        
 -- Gupta, Swapna             10 SSC-MR               2:40.00         DQ        
      One hand touch
                1:08.60        DQ (1:10.20)                                        
 -- Sommerstad, Kate A        10 Three Village-MR     1:45.78         DQ        
      Two strokes under water
                  50.29          DQ (53.88)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                57.99  NCSA
              1:01.99  METS
              1:08.99  ZQ
              1:10.99  JO
              1:26.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Jessica Z           10 SSC-MR               1:18.00    1:19.01 SILV   
                  37.65     1:19.01 (41.36)                                        
  2 Xu, Isabel X               9 Three Village-MR     1:20.00    1:24.30 SILV   
                  37.49     1:24.30 (46.81)                                        
  3 Sommerstad, Kate A        10 Three Village-MR     1:29.42    1:27.72        
                  40.92     1:27.72 (46.80)                                        
  4 Mutarelli, Kiera L        10 Three Village-MR     1:56.91    1:29.63        
                  39.70     1:29.63 (49.93)                                        
  5 Schlegel, Olivia P         9 Three Village-MR     1:39.00    1:30.66        
                  41.33     1:30.66 (49.33)                                        
  6 Fiore, Bella G            10 SSC-MR               1:39.37    1:36.64        
                  43.52     1:36.64 (53.12)                                        
  7 Veit, Brennyn l           10 Three Village-MR     1:34.00    1:36.99        
                  45.83     1:36.99 (51.16)                                        
  8 Pergan, Karsten E          9 Three Village-MR     1:40.00    1:37.06        
                  43.95     1:37.06 (53.11)                                        
  9 McGorry, Kacey B           9 Three Village-MR     2:00.00    1:38.22        
                  44.45     1:38.22 (53.77)                                        
 10 Farrell, Hope M           10 Three Village-MR     1:41.12    1:39.23        
                  46.34     1:39.23 (52.89)                                        
 11 Freedman, Lindsay         10 SSC-MR               1:55.00    1:39.40        
                  44.40     1:39.40 (55.00)                                        
 12 Watson, Samantha S        10 SSC-MR               1:35.86    1:40.63        
                  46.66     1:40.63 (53.97)                                        
 13 Dimaculangan, Abigail X    9 Three Village-MR     1:38.88    1:42.49        
                  45.91     1:42.49 (56.58)                                        
 14 O'Connell, Kaitlyn R      10 BBSC-MR              1:42.19    1:44.18        
                  47.94     1:44.18 (56.24)                                        
 15 Gunn, Faith E             10 BBSC-MR              1:45.22    1:46.93        
                  47.50     1:46.93 (59.43)                                        
 16 Louser, Sara C             9 Three Village-MR     1:59.00    1:48.66        
                  49.56     1:48.66 (59.10)                                        
 17 Ednie, Corinne M          10 SSC-MR               2:05.00    2:02.79        
                  56.67   2:02.79 (1:06.12)                                        
 18 Maddox, Faith              9 SSC-MR               2:10.00    2:07.07        
                  58.60   2:07.07 (1:08.47)                                        
 19 Zorn, Shannon G            9 BBSC-MR              1:50.22    2:11.36        
                1:00.20   2:11.36 (1:11.16)                                        
 -- Bacani, Mia E              9 BBSC-MR              1:52.22         DQ        
      Kick breaststroke type
                  55.71        DQ (1:07.06)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
         IMX: # 2:47.77  11/15/2014 Hanna R Modni, BBSC -MR                    
                2:48.99  ZQ
                2:51.99  JO
                3:13.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Modni, Hanna R            10 BBSC-MR              2:40.22    2:47.77#ZQ     
                  36.63     1:18.15 (41.52)     2:08.24 (50.09)     2:47.77 (39.53)
  2 Sommerstad, Kate A        10 Three Village-MR     2:57.00    2:54.25 SILV   
                  40.97     1:21.63 (40.66)     2:17.88 (56.25)     2:54.25 (36.37)
  3 Chen, Jessica Z           10 SSC-MR               2:54.14    2:54.78 SILV   
                  37.20     1:20.29 (43.09)     2:17.30 (57.01)     2:54.78 (37.48)
  4 Watson, Samantha S        10 SSC-MR               3:15.00    3:00.98 SILV   
                  42.44     1:28.34 (45.90)     2:20.41 (52.07)     3:00.98 (40.57)
  5 Fiore, Bella G            10 SSC-MR               3:15.00    3:02.62 SILV   
                  42.60     1:27.86 (45.26)     2:19.92 (52.06)     3:02.62 (42.70)
  6 Xu, Isabel X               9 Three Village-MR     3:10.00    3:04.90 SILV   
                  40.73     1:27.97 (47.24)     2:23.23 (55.26)     3:04.90 (41.67)
  7 Schlegel, Olivia P         9 Three Village-MR     3:15.00    3:07.38 SILV   
                  43.13     1:27.33 (44.20)     2:25.48 (58.15)     3:07.38 (41.90)
  8 Veit, Brennyn l           10 Three Village-MR     3:14.00    3:10.11 SILV   
                  45.72     1:29.75 (44.03)     2:28.68 (58.93)     3:10.11 (41.43)
  9 Dimaculangan, Abigail X    9 Three Village-MR     3:01.22    3:13.32 SILV   
                  45.96     1:33.33 (47.37)     2:32.23 (58.90)     3:13.32 (41.09)
 10 Gunn, Faith E             10 BBSC-MR              3:02.22    3:17.51        
                  47.20     1:37.00 (49.80)     2:32.40 (55.40)     3:17.51 (45.11)
 11 Massari, Grace            10 FA-MR                3:20.99    3:18.33        
                  42.30     1:32.36 (50.06)   2:33.28 (1:00.92)     3:18.33 (45.05)
 12 Andrew, Fiona J            9 FA-MR                3:45.99    3:20.36        
                  52.02     1:40.08 (48.06)     2:37.36 (57.28)     3:20.36 (43.00)
 13 Nigro, Stephanie L         9 CSC-MR                    NT    3:20.79        
                  44.47     1:34.33 (49.86)   2:34.73 (1:00.40)     3:20.79 (46.06)
 14 Louser, Sara C             9 Three Village-MR     3:15.00    3:21.87        
                  48.59     1:37.49 (48.90)     2:34.96 (57.47)     3:21.87 (46.91)
 15 Ednie, Corinne M          10 SSC-MR               3:45.00    4:05.04        
                  58.53     1:56.16 (57.63)   3:13.02 (1:16.86)     4:05.04 (52.02)
 16 Smith, Makaylah K         10 BBSC-MR              3:25.22    4:06.11        
                                1:58.62 ( )   3:15.52 (1:16.90)     4:06.11 (50.59)
 17 Micozzi, Samantha N       10 SSC-MR               3:45.00    4:09.21        
                  59.57     1:59.17 (59.60)   3:11.15 (1:11.98)     4:09.21 (58.06)
 -- Freedman, Lindsay         10 SSC-MR               3:30.00         DQ        
      Scissors kick - fly
                  45.05     1:38.99 (53.94)   2:49.15 (1:10.16)          DQ (50.85)
 -- Rietmann, Morgan J         9 SSC-MR               3:30.00         DQ        
      Scissors kick - breast
                  56.42     1:49.64 (53.22)   3:06.80 (1:17.16)          DQ (55.40)
 -- Johnson, Jenna            10 CSC-MR                    NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  50.24     1:44.84 (54.60)   2:51.97 (1:07.13)          DQ (49.52)
 -- Maddox, Faith              9 SSC-MR               3:45.00         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                1:04.34     1:57.13 (52.79)   3:08.67 (1:11.54)          DQ (46.81)
 -- Bacani, Mia E              9 BBSC-MR              4:22.22         DQ        
      Scissors kick - fly
                  54.32     1:51.38 (57.06)     2:45.74 (54.36)          DQ (47.38)
 -- Herrera, Ciara E           9 BBSC-MR              4:00.55         DQ        
      Delay initiating turn - back
                  46.61     1:38.90 (52.29)   2:44.46 (1:05.56)          DQ (46.08)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.39  NCSA
                25.09  SCS
                25.69  METS
                27.99  ZQ
                28.49  JO
                30.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crane, Rebecca A          12 Three Village-MR       27.93      27.42 ZQ     
  2 Sommerstad, Kyra A        12 Three Village-MR       28.25      27.71 ZQ     
  3 Harris, Angelina L        11 Three Village-MR       28.22      27.97 ZQ     
  4 Velazquez, Gabrielle E    12 SSC-MR                 29.20      28.88 SILV   
  5 Lancellotti, Lily M       12 FA-MR                  29.11      29.40 SILV   
  6 Pellegrino, Francesca     12 Three Village-MR       28.73      29.41 SILV   
  7 Ehlers, Kaitlyn R         11 Three Village-MR       29.98      29.83 SILV   
  8 Cabanillas, Ali           11 CSC-MR                 29.60      29.88 SILV   
  9 Gavigan, Riley N          11 Three Village-MR       31.35      30.31 SILV   
 10 Iaboni, Julia             12 CSC-MR                 30.89      30.45 SILV   
 11 Modni, Josephine A        12 BBSC-MR                33.22      30.79 SILV   
 12 Lin, Erica *              12 Three Village-MR       41.22      30.82 SILV   
 13 Tsybysheva, Julia d       12 Three Village-MR       30.00      30.87 SILV   
 14 Przybylo, Allie           12 SSC-MR                 31.73      30.91 SILV   
 15 Ebenstein, Olivia M       11 Three Village-MR       30.67      30.92 SILV   
 16 Connors, Grace C          12 BBSC-MR                32.22      30.94 SILV   
 17 Grosskopf, Victoria C     11 Three Village-MR       31.78      31.16        
 18 Galiatsatos, Christina    12 BBSC-MR                31.18      31.67        
 19 Creagh, Shannon M         11 BBSC-MR                32.50      32.11        
 20 Rogers, Dayna M           12 FA-MR                  33.21      32.46        
 21 Horne, Siobhan P          12 BBSC-MR                34.34      32.54        
 22 Mond, Jenna               11 Three Village-MR       33.28      32.57        
 23 Kim, Carsi M              12 BBSC-MR                35.80      32.59        
 24 Leathers, Madeline        11 SSC-MR                 33.24      32.74        
 25 McNicholas, Olivia A      12 BBSC-MR                33.34      32.75        
 26 Marone, Isabelle H        11 SSC-MR                 31.41      32.82        
 27 Lee, Marisa               12 SSC-MR                 32.18      32.88        
 28 Valdez, Matiana K         11 BBSC-MR                32.82      32.92        
 29 Raimondi, Ashley J        11 BBSC-MR                34.89      33.04        
 30 Genao, Sophia K           12 Three Village-MR       32.73      33.42        
 31 Cobham, Maleah S          12 Express Swimming-MR    33.64      33.59        
 32 Sobhy, Sabina M           12 BBSC-MR                34.69      33.64        
 33 Libohova, Emma *          11 Three Village-MR       35.64      33.77        
 34 DiGiovanni, Sophia        12 SSC-MR                 35.07      33.97        
 35 Drapala, Jenna M          11 CSC-MR                    NT      34.16        
 36 Renda, Tara L             11 BBSC-MR                34.85      34.40        
 37 O'Leary, Meghan C         12 SSC-MR                 34.47      34.57        
 38 Ferraris, Emily           12 SSC-MR                 35.02      35.47        
 39 Mei, Valerie M            11 SSC-MR                 34.51      35.55        
 40 Cohen, Hannah E           12 BBSC-MR                35.60      35.83        
 41 Pucilowski, Gabriela      11 SSC-MR                 36.66      36.23        
 42 McNamara, Jane            11 BBSC-MR                39.01      36.36        
 43 Raber, Isabella M         11 BBSC-MR                38.22      36.47        
 43 DiPietro, Mia T           11 SSC-MR                 36.74      36.47        
 45 Torre, Samantha R         12 Three Village-MR       37.54      36.64        
 46 Libohova, Anna            11 Three Village-MR       35.08      36.78        
 47 Parrinello, Kaitlyn L     12 FA-MR                  34.69      37.23        
 48 Engels, Leigh A           12 Express Swimming-MR    37.15      38.08        
 49 Ardizzone, Katie R        11 SSC-MR                 39.61      38.47        
 50 Agro, Gabrielle           11 CSC-MR                    NT      39.62        
 51 Bonura, Nicholette        11 SSC-MR                 41.52      41.74        
 52 Trabulsi, Emily           12 SSC-MR                 37.64      42.77        
 53 Laper-Dowling, Jillie     12 SSC-MR                 42.83      43.23        
 54 Wolffer, Christen N       11 SSC-MR                 40.65      43.47        
 55 Argyros, Miranda E        12 SSC-MR               1:00.00      43.98        
 56 Giarmoleo, Madison N      11 SSC-MR                 43.55      46.95        
 57 Kinare, Isha              11 SSC-MR                 59.42      57.96        
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
         IMX: # 5:26.59  11/14/2014 Kyra A Sommerstad, Three Village           
                4:59.99  NCSA
                5:08.79  SCS
                5:14.99  METS
                5:57.99  ZQ
                5:58.99  JO
                6:20.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sommerstad, Kyra A        12 Three Village-MR     5:34.54    5:26.59#ZQ     
                  29.72     1:02.22 (32.50)     1:35.30 (33.08)     2:08.42 (33.12)
        2:41.45 (33.03)     3:14.58 (33.13)     3:48.06 (33.48)     4:21.55 (33.49)
        4:54.46 (32.91)     5:26.59 (32.13)                                        
  2 Harris, Angelina L        11 Three Village-MR     6:14.69    5:44.71 ZQ     
                  30.54     1:04.23 (33.69)     1:39.86 (35.63)     2:15.44 (35.58)
        2:51.33 (35.89)     3:26.76 (35.43)     4:02.09 (35.33)     4:37.12 (35.03)
        5:11.58 (34.46)     5:44.71 (33.13)                                        
  3 Catton, Chloe G           12 Express Swimming-MR  6:17.37    5:57.56 ZQ     
                  30.79     1:04.86 (34.07)     1:39.92 (35.06)     2:15.65 (35.73)
        2:52.49 (36.84)     3:29.45 (36.96)     4:06.36 (36.91)     4:44.05 (37.69)
        5:21.37 (37.32)     5:57.56 (36.19)                                        
  4 Crane, Rebecca A          12 Three Village-MR     6:14.39    6:00.51 SILV   
                  31.79     1:06.37 (34.58)     1:42.61 (36.24)     2:20.11 (37.50)
        2:57.18 (37.07)     3:34.82 (37.64)     4:12.34 (37.52)     4:49.30 (36.96)
        5:25.73 (36.43)     6:00.51 (34.78)                                        
  5 Pellegrino, Francesca     12 Three Village-MR     6:07.49    6:06.54 SILV   
                  31.24     1:07.38 (36.14)     1:44.75 (37.37)     2:22.39 (37.64)
        3:00.73 (38.34)     3:38.94 (38.21)     4:16.83 (37.89)     4:54.64 (37.81)
        5:31.92 (37.28)     6:06.54 (34.62)                                        
  6 Gavigan, Riley N          11 Three Village-MR     6:45.96    6:17.90 SILV   
                  33.03     1:10.34 (37.31)     1:49.30 (38.96)     2:28.24 (38.94)
        3:06.73 (38.49)     3:46.28 (39.55)     4:24.90 (38.62)     5:03.59 (38.69)
        5:41.65 (38.06)     6:17.90 (36.25)                                        
  7 Chernik, Alannah R        12 CSC-MR               6:31.32    6:26.44        
                  34.30     1:12.98 (38.68)     1:53.12 (40.14)     2:32.56 (39.44)
        3:13.26 (40.70)     3:53.24 (39.98)     4:32.42 (39.18)     5:11.91 (39.49)
        5:50.72 (38.81)     6:26.44 (35.72)                                        
  8 Eng, Alina                11 Express Swimming-MR  6:19.48    6:26.51        
                  32.38     1:08.34 (35.96)     1:46.47 (38.13)     2:25.66 (39.19)
        3:05.31 (39.65)     3:45.56 (40.25)     4:26.28 (40.72)     5:07.06 (40.78)
        5:47.69 (40.63)     6:26.51 (38.82)                                        
  9 Grosskopf, Victoria C     11 Three Village-MR     7:17.60    6:27.30        
                  34.11     1:12.08 (37.97)     1:51.59 (39.51)     2:31.48 (39.89)
        3:09.86 (38.38)     3:50.08 (40.22)     4:29.73 (39.65)     5:09.95 (40.22)
        5:49.80 (39.85)     6:27.30 (37.50)                                        
 10 O'Connell, Maggie S       12 Express Swimming-MR  7:30.00    6:29.12        
                  34.06     1:13.44 (39.38)     1:53.60 (40.16)     2:33.73 (40.13)
        3:13.57 (39.84)     3:53.50 (39.93)     4:33.54 (40.04)     5:13.56 (40.02)
        5:52.89 (39.33)     6:29.12 (36.23)                                        
 11 McIntyre, Gaby M          11 Express Swimming-MR  7:40.00    6:31.73        
                  35.03     1:14.49 (39.46)     1:54.27 (39.78)     2:34.16 (39.89)
        3:14.63 (40.47)     3:54.97 (40.34)     4:35.38 (40.41)     5:16.46 (41.08)
        5:56.92 (40.46)     6:31.73 (34.81)                                        
 12 Murphy, Lillian E         11 Express Swimming-MR  7:30.00    6:32.95        
                  35.12     1:14.18 (39.06)     1:53.82 (39.64)     2:33.51 (39.69)
        3:14.00 (40.49)     3:54.34 (40.34)     4:34.64 (40.30)     5:14.84 (40.20)
        5:54.81 (39.97)     6:32.95 (38.14)                                        
 13 Velazquez, Gabrielle E    12 SSC-MR               7:13.18    6:35.41        
                  33.72     1:12.05 (38.33)     1:51.66 (39.61)     2:31.40 (39.74)
        3:12.17 (40.77)     3:53.13 (40.96)     4:34.19 (41.06)     5:16.50 (42.31)
        5:58.17 (41.67)     6:35.41 (37.24)                                        
 14 Russo, Noelle R           11 Express Swimming-MR  7:30.00    6:36.15        
                  36.04     1:15.47 (39.43)     1:55.38 (39.91)     2:36.20 (40.82)
        3:16.23 (40.03)     3:56.99 (40.76)     4:38.32 (41.33)     5:19.60 (41.28)
        6:00.74 (41.14)     6:36.15 (35.41)                                        
 15 Ebenstein, Olivia M       11 Three Village-MR     7:17.60    6:41.41        
                  31.90     1:10.31 (38.41)     1:50.68 (40.37)     2:31.72 (41.04)
        3:13.72 (42.00)     3:55.60 (41.88)     4:37.82 (42.22)     5:19.33 (41.51)
        6:01.99 (42.66)     6:41.41 (39.42)                                        
 16 Modni, Josephine A        12 BBSC-MR              7:02.22    6:44.42        
                  34.99     1:13.22 (38.23)     1:54.35 (41.13)     2:37.49 (43.14)
        3:20.07 (42.58)   5:25.38 (2:05.31)                                        
            6:44.69 ( )         6:44.42 ( )                                        
 17 Sullivan, Lauren G        11 Express Swimming-MR  8:15.00    6:44.50        
                  37.01     1:17.08 (40.07)     1:58.32 (41.24)     2:40.40 (42.08)
        3:21.77 (41.37)     4:03.57 (41.80)     4:45.86 (42.29)     5:27.30 (41.44)
        6:08.41 (41.11)     6:44.50 (36.09)                                        
 18 Tsybysheva, Julia d       12 Three Village-MR     6:54.22    6:50.73        
                  34.54     1:13.37 (38.83)     1:53.74 (40.37)     2:35.40 (41.66)
        3:18.31 (42.91)     4:01.29 (42.98)     4:44.50 (43.21)     5:27.42 (42.92)
        6:10.19 (42.77)     6:50.73 (40.54)                                        
 19 Ehlers, Kaitlyn R         11 Three Village-MR     7:26.91    6:56.32        
                  35.09     1:12.78 (37.69)     1:54.41 (41.63)     2:35.85 (41.44)
        3:20.27 (44.42)     4:05.27 (45.00)     4:49.04 (43.77)     5:34.03 (44.99)
        6:19.16 (45.13)     6:56.32 (37.16)                                        
 20 Quilty, Elizabeth K       11 Express Swimming-MR  7:45.00    6:56.69        
                  35.40     1:15.46 (40.06)     1:56.98 (41.52)     2:39.39 (42.41)
                                                    4:50.09 ( )                    
            6:16.56 ( )     6:56.69 (40.13)                                        
 21 Thieke, Shannon E         12 Express Swimming-MR  8:00.00    6:56.86        
                  35.97     1:16.52 (40.55)     1:58.35 (41.83)     2:41.23 (42.88)
        3:24.23 (43.00)     4:07.19 (42.96)     4:50.23 (43.04)     5:33.77 (43.54)
        6:17.29 (43.52)     6:56.86 (39.57)                                        
 22 McLaughlin, Sophia        12 Express Swimming-MR  7:41.60    6:59.47        
                  36.31     1:17.57 (41.26)     2:00.01 (42.44)     2:42.89 (42.88)
        3:26.70 (43.81)     4:09.51 (42.81)     4:52.02 (42.51)     5:36.05 (44.03)
        6:19.38 (43.33)     6:59.47 (40.09)                                        
 23 Marone, Isabelle H        11 SSC-MR               7:00.00    7:01.38        
                  34.88     1:15.56 (40.68)   2:42.10 (1:26.54)   4:53.68 (2:11.58)
            6:20.72 ( )     7:01.38 (40.66)                                        
 24 Sobhy, Sabina M           12 BBSC-MR              7:26.77    7:02.06        
                  37.21     1:18.89 (41.68)     2:02.10 (43.21)     2:45.34 (43.24)
        3:28.85 (43.51)     4:12.26 (43.41)     4:56.00 (43.74)     5:39.69 (43.69)
        6:22.12 (42.43)     7:02.06 (39.94)                                        
 25 Lee, Marisa               12 SSC-MR               7:10.00    7:03.87        
                  35.95     1:17.11 (41.16)     2:01.02 (43.91)     2:45.07 (44.05)
        3:29.55 (44.48)     4:12.69 (43.14)     4:56.89 (44.20)     5:40.23 (43.34)
        6:23.36 (43.13)     7:03.87 (40.51)                                        
 26 Welsh, Lindsay            11 Express Swimming-MR  7:35.54    7:04.00        
                  36.01     1:17.56 (41.55)                             2:44.26 ( )
        3:29.42 (45.16)     4:13.03 (43.61)     4:56.97 (43.94)     5:41.54 (44.57)
        6:25.63 (44.09)     7:04.00 (38.37)                                        
 27 Suchy, Amanda             12 SSC-MR               7:30.00    7:17.04        
                  35.90     1:17.16 (41.26)     2:00.97 (43.81)     2:46.31 (45.34)
        3:31.63 (45.32)     4:18.32 (46.69)     5:04.72 (46.40)     5:52.56 (47.84)
        6:38.39 (45.83)     7:17.04 (38.65)                                        
 28 Wodicka, Shannon J        11 CSC-MR                    NT    7:17.26        
                  38.41     1:21.65 (43.24)     2:06.28 (44.63)     2:51.23 (44.95)
        3:36.72 (45.49)     4:22.01 (45.29)     5:07.55 (45.54)     5:53.32 (45.77)
        6:39.11 (45.79)     7:17.26 (38.15)                                        
 29 Raber, Isabella M         11 BBSC-MR              8:12.22    7:17.62        
                  39.07     1:24.25 (45.18)     2:08.85 (44.60)     2:55.75 (46.90)
        3:39.30 (43.55)     4:24.19 (44.89)     5:09.77 (45.58)     5:53.85 (44.08)
        6:37.82 (43.97)     7:17.62 (39.80)                                        
 30 Mond, Jenna               11 Three Village-MR     7:31.33    7:21.85        
                  35.78     1:18.81 (43.03)     2:03.40 (44.59)     2:48.41 (45.01)
        3:34.21 (45.80)     4:20.10 (45.89)     5:06.41 (46.31)     5:52.10 (45.69)
        6:37.90 (45.80)     7:21.85 (43.95)                                        
 31 Drapala, Jenna M          11 CSC-MR                    NT    7:31.68        
                  37.40     1:23.72 (46.32)     2:09.59 (45.87)     2:56.62 (47.03)
        3:44.46 (47.84)     4:29.62 (45.16)     5:17.10 (47.48)     6:04.21 (47.11)
        6:50.10 (45.89)     7:31.68 (41.58)                                        
 32 McNamara, Jane            11 BBSC-MR              9:15.99    7:31.92        
                  38.49                             2:09.67 ( )     2:56.26 (46.59)
        3:42.59 (46.33)   7:31.92 (3:49.33)                                        
 33 Schlesinger, Rachel J     12 CSC-MR                    NT    7:34.93        
                  37.75     1:22.81 (45.06)     2:08.87 (46.06)                    
            3:43.39 ( )     4:30.11 (46.72)     5:17.17 (47.06)     6:03.42 (46.25)
        6:52.08 (48.66)     7:34.93 (42.85)                                        
 34 Ferraris, Emily           12 SSC-MR               7:30.00    7:40.35        
                  38.24     1:23.58 (45.34)     2:10.64 (47.06)     2:56.35 (45.71)
        3:44.09 (47.74)     4:32.23 (48.14)     5:21.14 (48.91)     6:10.11 (48.97)
        6:58.86 (48.75)     7:40.35 (41.49)                                        
 35 Renda, Tara L             11 BBSC-MR              8:55.22    7:48.24        
                  38.63     1:24.09 (45.46)     2:12.28 (48.19)     3:01.40 (49.12)
        3:50.76 (49.36)     4:39.32 (48.56)     5:28.23 (48.91)     6:17.13 (48.90)
        7:05.63 (48.50)     7:48.24 (42.61)                                        
 36 Mei, Valerie M            11 SSC-MR               7:00.00    7:49.97        
                  38.52     1:23.98 (45.46)     2:12.64 (48.66)     3:01.91 (49.27)
        3:50.56 (48.65)     4:39.96 (49.40)     5:29.39 (49.43)     6:17.94 (48.55)
        7:06.55 (48.61)     7:49.97 (43.42)                                        
 37 O'Leary, Meghan C         12 SSC-MR               6:45.00    7:51.30        
                  36.52     1:20.46 (43.94)     2:07.68 (47.22)     2:56.34 (48.66)
        3:46.12 (49.78)     4:36.06 (49.94)     5:25.18 (49.12)     6:14.73 (49.55)
        7:04.09 (49.36)     7:51.30 (47.21)                                        
 38 Leathers, Madeline        11 SSC-MR               7:30.00    7:54.57        
                  36.17     1:19.98 (43.81)                             2:56.80 ( )
                                5:29.34 ( )   7:08.59 (1:39.25)     7:54.57 (45.98)
 39 Hommel, Elizabeth G       11 Express Swimming-MR  8:30.00    7:56.25        
                  39.93     1:26.36 (46.43)     2:15.14 (48.78)     3:04.40 (49.26)
        3:53.73 (49.33)     4:43.68 (49.95)     5:34.63 (50.95)     6:23.90 (49.27)
        7:13.59 (49.69)     7:56.25 (42.66)                                        
 40 Pucilowski, Gabriela      11 SSC-MR               7:15.00    8:04.49        
                  39.77     1:24.93 (45.16)                             3:03.91 ( )
      8:04.49 (5:00.58)                                                            
 41 Brennan, Kelly            11 Express Swimming-MR  7:25.00    8:20.12        
                  41.29     1:32.16 (50.87)     2:24.45 (52.29)     3:16.18 (51.73)
        4:07.38 (51.20)     4:58.21 (50.83)     5:49.35 (51.14)     6:42.95 (53.60)
        7:34.40 (51.45)     8:20.12 (45.72)                                        
 42 Lee, Madison S            12 Express Swimming-MR  7:15.00    8:55.14        
                  38.57     1:27.60 (49.03)     2:24.85 (57.25)     3:21.58 (56.73)
        4:18.30 (56.72)     5:15.18 (56.88)     6:12.59 (57.41)     7:09.93 (57.34)
        8:04.38 (54.45)     8:55.14 (50.76)                                        
 43 Laper-Dowling, Jillie     12 SSC-MR               8:45.00   10:02.83        
                  43.04     1:38.53 (55.49)     2:38.20 (59.67)   3:39.34 (1:01.14)
      4:40.40 (1:01.06)   5:41.99 (1:01.59)     6:41.91 (59.92)   7:52.15 (1:10.24)
      9:01.84 (1:09.69)  10:02.83 (1:00.99)                                        
 -- Rappaport, Molly M        11 Express Swimming-MR  8:00.00         DQ        
      False start
                  31.81     1:08.00 (36.19)     1:45.76 (37.76)     2:23.32 (37.56)
        3:00.15 (36.83)     3:37.78 (37.63)     4:15.89 (38.11)     4:53.22 (37.33)
        5:30.63 (37.41)          DQ (33.70)                                        
 -- Brennan, Erin             11 Express Swimming-MR  7:00.00         DQ        
      No touch on turn
                  37.68     1:18.93 (41.25)                             2:42.15 ( )
        3:25.35 (43.20)                             4:52.59 ( )     5:35.34 (42.75)
        6:17.50 (42.16)          DQ (39.20)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.29  ZQ
                32.49  JO
                37.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sommerstad, Kyra A        12 Three Village-MR       30.34      30.48 ZQ     
  2 Lancellotti, Lily M       12 FA-MR                  31.95      31.94 ZQ     
  3 Gavigan, Riley N          11 Three Village-MR       33.45      33.18 SILV   
  4 Harris, Angelina L        11 Three Village-MR       34.54      34.09 SILV   
  5 Pellegrino, Francesca     12 Three Village-MR       34.18      34.22 SILV   
  6 Chernik, Alannah R        12 CSC-MR                 33.50      34.38 SILV   
  7 Velazquez, Gabrielle E    12 SSC-MR                 35.25      35.67 SILV   
  8 Modni, Josephine A        12 BBSC-MR                38.22      36.21 SILV   
  9 McNicholas, Olivia A      12 BBSC-MR                37.31      36.68 SILV   
 10 Sobhy, Sabina M           12 BBSC-MR                38.21      36.86 SILV   
 11 Tsybysheva, Julia d       12 Three Village-MR       35.29      36.88 SILV   
 12 Marone, Isabelle H        11 SSC-MR                 36.26      37.03 SILV   
 13 Genao, Sophia K           12 Three Village-MR       38.87      37.08 SILV   
 14 Kim, Carsi M              12 BBSC-MR                41.42      37.29 SILV   
 15 Leathers, Madeline        11 SSC-MR                 39.47      37.64 SILV   
 16 Galiatsatos, Christina    12 BBSC-MR                37.53      37.71 SILV   
 17 Lee, Marisa               12 SSC-MR                 37.89      37.73 SILV   
 18 Raimondi, Ashley J        11 BBSC-MR                40.75      37.99 SILV   
 19 Lin, Erica *              12 Three Village-MR       47.66      38.05        
 20 Creagh, Shannon M         11 BBSC-MR                40.30      38.15        
 21 Ebenstein, Olivia M       11 Three Village-MR       40.33      38.70        
 22 Connors, Grace C          12 BBSC-MR                39.22      39.18        
 23 O'Leary, Meghan C         12 SSC-MR                 40.93      39.47        
 24 DiGiovanni, Sophia        12 SSC-MR                 41.12      39.52        
 25 Przybylo, Allie           12 SSC-MR                 41.61      39.64        
 26 Calabrese, Faith A        11 CSC-MR                 51.94      39.89        
 27 Libohova, Anna            11 Three Village-MR       39.39      40.01        
 28 Edmonds, Gracie R         12 CSC-MR                 46.87      40.54        
 29 Mond, Jenna               11 Three Village-MR       39.86      40.57        
 30 Renda, Tara L             11 BBSC-MR                42.12      41.07        
 31 Suchy, Amanda             12 SSC-MR                 42.01      41.12        
 32 Drapala, Jenna M          11 CSC-MR                    NT      41.14        
 33 Messina, Gianna           12 CSC-MR                 41.26      41.29        
 34 Mei, Valerie M            11 SSC-MR                 40.85      41.74        
 35 Giambrone, Abigail        12 SSC-MR                 41.92      41.91        
 36 Ferraris, Emily           12 SSC-MR                 43.66      41.97        
 37 Cohen, Hannah E           12 BBSC-MR                42.47      42.30        
 38 Parrinello, Kaitlyn L     12 FA-MR                  49.99      42.42        
 39 McNamara, Jane            11 BBSC-MR                42.00      42.44        
 40 Maio, Kate                11 BBSC-MR                42.41      42.59        
 41 DiPietro, Mia T           11 SSC-MR                 45.54      42.90        
 42 Pereira, Victoria         12 SSC-MR                 41.84      43.36        
 43 Pucilowski, Gabriela      11 SSC-MR                 49.90      43.51        
 44 Libohova, Emma *          11 Three Village-MR       42.33      44.08        
 45 Gupta, Eesha A            12 SSC-MR                 44.80      44.71        
 46 McKenna, Kayla            12 CSC-MR                 43.68      44.90        
 47 Trabulsi, Emily           12 SSC-MR                 45.55      45.82        
 48 Torre, Samantha R         12 Three Village-MR       47.96      46.69        
 49 Cirelli, Lizzy A          12 SSC-MR                 46.12      46.79        
 50 Raber, Isabella M         11 BBSC-MR                54.22      47.19        
 51 Rai, Juhi                 11 Three Village-MR       50.85      48.77        
 52 Laper-Dowling, Jillie     12 SSC-MR                 52.76      50.34        
 53 Giarmoleo, Madison N      11 SSC-MR                 51.77      50.59        
 54 Gaiser, Paige M           11 CSC-MR                 53.57      51.78        
 55 Wolffer, Christen N       11 SSC-MR                 48.80      52.01        
 56 Rea, Amanda               12 SSC-MR                 53.71      54.18        
 -- Agro, Gabrielle           11 CSC-MR                    NT         DQ        
      Multiple strokes
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:00.09  SCS
              1:01.69  METS
              1:09.19  ZQ
              1:09.69  JO
              1:21.99  SILV
              2:05.99  NCSA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sommerstad, Kyra A        12 Three Village-MR     1:03.07    1:04.68 ZQ     
                  31.94     1:04.68 (32.74)                                        
  2 Lancellotti, Lily M       12 FA-MR                1:10.15    1:09.90 SILV   
                  33.98     1:09.90 (35.92)                                        
  3 Gavigan, Riley N          11 Three Village-MR     1:08.45    1:11.35 SILV   
                  34.63     1:11.35 (36.72)                                        
  4 Crane, Rebecca A          12 Three Village-MR     1:12.32    1:12.52 SILV   
                  36.06     1:12.52 (36.46)                                        
  5 Iaboni, Julia             12 CSC-MR               1:13.73    1:13.27 SILV   
                  34.56     1:13.27 (38.71)                                        
  6 Harris, Angelina L        11 Three Village-MR     1:10.95    1:13.73 SILV   
                  36.35     1:13.73 (37.38)                                        
  7 Chernik, Alannah R        12 CSC-MR               1:11.35    1:14.42 SILV   
                  36.21     1:14.42 (38.21)                                        
  8 Pellegrino, Francesca     12 Three Village-MR     1:11.16    1:15.52 SILV   
                  36.05     1:15.52 (39.47)                                        
  9 Velazquez, Gabrielle E    12 SSC-MR               1:16.27    1:16.89 SILV   
                  37.86     1:16.89 (39.03)                                        
 10 Cabanillas, Ali           11 CSC-MR               1:20.83    1:18.32 SILV   
                  38.33     1:18.32 (39.99)                                        
 11 Tsybysheva, Julia d       12 Three Village-MR     1:16.48    1:19.10 SILV   
                  38.93     1:19.10 (40.17)                                        
 12 McNicholas, Olivia A      12 BBSC-MR              1:20.22    1:19.30 SILV   
                  39.47     1:19.30 (39.83)                                        
 13 Horne, Siobhan P          12 BBSC-MR              1:26.11    1:19.58 SILV   
                  39.16     1:19.58 (40.42)                                        
 14 Modni, Josephine A        12 BBSC-MR              1:23.22    1:19.82 SILV   
                  39.15     1:19.82 (40.67)                                        
 15 Kim, Carsi M              12 BBSC-MR              1:30.08    1:20.59 SILV   
                  39.49     1:20.59 (41.10)                                        
 16 Marone, Isabelle H        11 SSC-MR               1:19.14    1:21.14 SILV   
 17 Sobhy, Sabina M           12 BBSC-MR              1:22.80    1:21.29 SILV   
 18 Valdez, Matiana K         11 BBSC-MR              1:20.70    1:21.64 SILV   
                  39.67     1:21.64 (41.97)                                        
 19 Lee, Marisa               12 SSC-MR               1:20.91    1:22.07 NCSA   
                  40.48     1:22.07 (41.59)                                        
 20 Ebenstein, Olivia M       11 Three Village-MR     1:24.78    1:22.81 NCSA   
                  39.54     1:22.81 (43.27)                                        
 21 Creagh, Shannon M         11 BBSC-MR              1:24.89    1:23.12 NCSA   
                  41.54     1:23.12 (41.58)                                        
 22 Galiatsatos, Christina    12 BBSC-MR              1:20.61    1:23.16 NCSA   
                  40.93     1:23.16 (42.23)                                        
 23 Lin, Erica *              12 Three Village-MR     1:34.99    1:23.58 NCSA   
                  39.65     1:23.58 (43.93)                                        
 24 Genao, Sophia K           12 Three Village-MR     1:26.25    1:23.60 NCSA   
                  40.32     1:23.60 (43.28)                                        
 25 Connors, Grace C          12 BBSC-MR              1:28.45    1:23.74 NCSA   
 26 Leathers, Madeline        11 SSC-MR               1:28.51    1:24.22 NCSA   
                  40.08     1:24.22 (44.14)                                        
 27 Drapala, Jenna M          11 CSC-MR                    NT    1:25.03 NCSA   
                  41.04     1:25.03 (43.99)                                        
 28 Przybylo, Allie           12 SSC-MR               1:30.00    1:25.10 NCSA   
                  41.47     1:25.10 (43.63)                                        
 29 Mond, Jenna               11 Three Village-MR     1:27.70    1:25.64 NCSA   
                  41.40     1:25.64 (44.24)                                        
 30 Grosskopf, Victoria C     11 Three Village-MR     1:27.04    1:25.92 NCSA   
                  41.92     1:25.92 (44.00)                                        
 31 Libohova, Anna            11 Three Village-MR     1:30.88    1:26.18 NCSA   
                  42.37     1:26.18 (43.81)                                        
 32 Rogers, Dayna M           12 FA-MR                1:30.99    1:26.21 NCSA   
                  40.57     1:26.21 (45.64)                                        
 33 Raimondi, Ashley J        11 BBSC-MR              1:28.34    1:26.96 NCSA   
 34 O'Leary, Meghan C         12 SSC-MR               1:30.00    1:27.63 NCSA   
 35 DiPietro, Mia T           11 SSC-MR               1:40.00    1:27.67 NCSA   
                  42.55     1:27.67 (45.12)                                        
 36 Libohova, Emma *          11 Three Village-MR     1:31.22    1:30.06 NCSA   
                  43.57     1:30.06 (46.49)                                        
 37 Giambrone, Abigail        12 SSC-MR               1:40.51    1:30.88 NCSA   
                  44.54     1:30.88 (46.34)                                        
 38 Parrinello, Kaitlyn L     12 FA-MR                1:33.04    1:31.90 NCSA   
                  44.58     1:31.90 (47.32)                                        
 39 Mei, Valerie M            11 SSC-MR               1:30.00    1:32.25 NCSA   
                  43.67     1:32.25 (48.58)                                        
 40 Vickers, Julia K          11 CSC-MR               1:44.04    1:32.51 NCSA   
                  43.31     1:32.51 (49.20)                                        
 41 Renda, Tara L             11 BBSC-MR              1:36.58    1:32.59 NCSA   
                  44.51     1:32.59 (48.08)                                        
 42 Ferraris, Emily           12 SSC-MR               1:31.94    1:32.98 NCSA   
                  44.18     1:32.98 (48.80)                                        
 43 McNamara, Jane            11 BBSC-MR              1:29.68    1:33.07 NCSA   
 44 Pucilowski, Gabriela      11 SSC-MR               1:45.00    1:35.08 NCSA   
                  46.72     1:35.08 (48.36)                                        
 45 Cohen, Hannah E           12 BBSC-MR              1:36.21    1:35.43 NCSA   
                  45.89     1:35.43 (49.54)                                        
 46 Ardizzone, Katie R        11 SSC-MR               1:45.00    1:36.70 NCSA   
                  44.76     1:36.70 (51.94)                                        
 47 Bonura, Nicholette        11 SSC-MR               1:50.00    1:40.11 NCSA   
                  48.48     1:40.11 (51.63)                                        
 48 Trabulsi, Emily           12 SSC-MR               1:40.00    1:42.11 NCSA   
                  49.60     1:42.11 (52.51)                                        
 49 Agro, Gabrielle           11 CSC-MR                    NT    1:42.62 NCSA   
                  49.95     1:42.62 (52.67)                                        
 50 Raber, Isabella M         11 BBSC-MR              1:55.22    1:43.35 NCSA   
                  51.01     1:43.35 (52.34)                                        
 51 Torre, Samantha R         12 Three Village-MR     1:49.25    1:44.24 NCSA   
                  50.58     1:44.24 (53.66)                                        
 52 Giarmoleo, Madison N      11 SSC-MR               1:55.00    1:51.37 NCSA   
                  54.54     1:51.37 (56.83)                                        
 53 Laper-Dowling, Jillie     12 SSC-MR               1:50.00    1:51.79 NCSA   
                  53.33     1:51.79 (58.46)                                        
 54 Wolffer, Christen N       11 SSC-MR               1:50.00    1:55.79 NCSA   
 55 Kinare, Isha              11 SSC-MR               2:30.00    2:12.90        
                1:03.79   2:12.90 (1:09.11)                                        
 -- Argyros, Miranda E        12 SSC-MR               2:15.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  54.28        DQ (1:01.69)                                        
 -- Cobham, Maleah S          12 Express Swimming-MR  1:30.00         DQ        
      Multiple strokes
                  43.94          DQ (50.35)                                        
 -- Engels, Leigh A           12 Express Swimming-MR  2:00.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  47.13          DQ (55.74)                                        
 -- DiGiovanni, Sophia        12 SSC-MR               1:45.00         DQ        
      Multiple strokes
                  42.50          DQ (47.80)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:06.39  NCSA
              1:08.59  SCS
              1:11.69  METS
              1:18.59  ZQ
              1:19.19  JO
              1:31.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harris, Angelina L        11 Three Village-MR     1:14.00    1:15.01 ZQ     
                  35.67     1:15.01 (39.34)                                        
  2 Sommerstad, Kyra A        12 Three Village-MR     1:19.76    1:18.46 ZQ     
                  37.46     1:18.46 (41.00)                                        
  3 Gavigan, Riley N          11 Three Village-MR     1:25.39    1:22.26 SILV   
                  38.67     1:22.26 (43.59)                                        
  4 Modni, Josephine A        12 BBSC-MR              1:28.22    1:22.64 SILV   
                  39.30     1:22.64 (43.34)                                        
  5 Lin, Erica *              12 Three Village-MR     1:59.90    1:26.30 SILV   
  6 Lee, Marisa               12 SSC-MR               1:26.63    1:27.15 SILV   
                  40.03     1:27.15 (47.12)                                        
  7 Creagh, Shannon M         11 BBSC-MR              1:34.90    1:27.68 SILV   
                  42.26     1:27.68 (45.42)                                        
  8 McNicholas, Olivia A      12 BBSC-MR              1:36.10    1:28.54 SILV   
                  41.95     1:28.54 (46.59)                                        
  9 Chernik, Alannah R        12 CSC-MR               1:28.59    1:28.82 SILV   
                  41.68     1:28.82 (47.14)                                        
 10 Ebenstein, Olivia M       11 Three Village-MR     1:30.69    1:29.14 SILV   
                  41.73     1:29.14 (47.41)                                        
 11 Sobhy, Sabina M           12 BBSC-MR              1:35.88    1:29.31 SILV   
                  43.15     1:29.31 (46.16)                                        
 12 Connors, Grace C          12 BBSC-MR              1:31.24    1:29.73 SILV   
                  41.69     1:29.73 (48.04)                                        
 13 Genao, Sophia K           12 Three Village-MR     1:33.91    1:29.85 SILV   
                  42.32     1:29.85 (47.53)                                        
 14 Edmonds, Gracie R         12 CSC-MR               1:28.07    1:30.28 SILV   
                  42.67     1:30.28 (47.61)                                        
 15 Tsybysheva, Julia d       12 Three Village-MR     1:27.96    1:30.90 SILV   
                  43.01     1:30.90 (47.89)                                        
 16 Valdez, Matiana K         11 BBSC-MR              1:32.00    1:31.22 SILV   
                  42.39     1:31.22 (48.83)                                        
 17 Velazquez, Gabrielle E    12 SSC-MR               1:34.08    1:31.84        
                  42.93     1:31.84 (48.91)                                        
 18 Amarando, Alanah Y        12 CSC-MR               1:33.67    1:31.98        
                  43.09     1:31.98 (48.89)                                        
 19 Pellegrino, Francesca     12 Three Village-MR     1:31.96    1:33.17        
                  44.11     1:33.17 (49.06)                                        
 20 Przybylo, Allie           12 SSC-MR               1:35.00    1:35.54        
                  43.13     1:35.54 (52.41)                                        
 21 Mei, Valerie M            11 SSC-MR               1:45.00    1:36.99        
                  46.64     1:36.99 (50.35)                                        
 22 Messina, Gianna           12 CSC-MR               1:45.05    1:37.43        
                  45.81     1:37.43 (51.62)                                        
 23 Suchy, Amanda             12 SSC-MR               1:41.29    1:38.90        
                  45.88     1:38.90 (53.02)                                        
 24 O'Leary, Meghan C         12 SSC-MR               1:35.00    1:38.93        
                  46.18     1:38.93 (52.75)                                        
 25 Kim, Carsi M              12 BBSC-MR              1:49.24    1:38.99        
                  47.32     1:38.99 (51.67)                                        
 26 Raimondi, Ashley J        11 BBSC-MR              1:44.01    1:39.01        
                  45.99     1:39.01 (53.02)                                        
 27 Schlesinger, Rachel J     12 CSC-MR               1:42.67    1:39.79        
                  46.01     1:39.79 (53.78)                                        
 28 Mond, Jenna               11 Three Village-MR     1:33.39    1:40.49        
                  48.36     1:40.49 (52.13)                                        
 29 Marone, Isabelle H        11 SSC-MR               1:40.74    1:41.07        
                  46.34     1:41.07 (54.73)                                        
 30 Libohova, Emma *          11 Three Village-MR     1:39.83    1:41.99        
                  49.07     1:41.99 (52.92)                                        
 31 Cohen, Hannah E           12 BBSC-MR              1:50.24    1:42.16        
 32 Cirelli, Lizzy A          12 SSC-MR               1:55.00    1:42.37        
 33 McNamara, Jane            11 BBSC-MR              1:52.32    1:42.87        
 34 Libohova, Anna            11 Three Village-MR     1:46.35    1:43.85        
                  49.63     1:43.85 (54.22)                                        
 35 Gupta, Eesha A            12 SSC-MR               1:50.00    1:44.61        
 36 Rai, Juhi                 11 Three Village-MR     2:03.44    1:45.30        
                  49.78     1:45.30 (55.52)                                        
 37 Drapala, Jenna M          11 CSC-MR                    NT    1:45.45        
                  48.94     1:45.45 (56.51)                                        
 38 Torre, Samantha R         12 Three Village-MR     1:44.05    1:46.12        
                  50.02     1:46.12 (56.10)                                        
 39 Calabrese, Faith A        11 CSC-MR                    NT    1:46.43        
                  50.50     1:46.43 (55.93)                                        
 40 Maio, Kate                11 BBSC-MR              1:58.71    1:46.81        
 41 Pucilowski, Gabriela      11 SSC-MR               1:50.00    1:48.25        
                  50.92     1:48.25 (57.33)                                        
 42 Gaiser, Paige M           11 CSC-MR               1:44.69    1:48.75        
                  49.62     1:48.75 (59.13)                                        
 42 Parrinello, Kaitlyn L     12 FA-MR                2:15.99    1:48.75        
                  51.51     1:48.75 (57.24)                                        
 44 Giambrone, Abigail        12 SSC-MR               1:55.88    1:50.39        
 45 McKenna, Kayla            12 CSC-MR               1:47.19    1:51.00        
                  51.48     1:51.00 (59.52)                                        
 46 Ferraris, Emily           12 SSC-MR               1:53.42    1:51.22        
 47 Galiatsatos, Christina    12 BBSC-MR              1:42.14    1:52.93        
                  54.18     1:52.93 (58.75)                                        
 48 Trabulsi, Emily           12 SSC-MR               1:51.20    1:53.00        
 49 Renda, Tara L             11 BBSC-MR              2:03.86    1:53.02        
                  53.00   1:53.02 (1:00.02)                                        
 50 DiPietro, Mia T           11 SSC-MR               2:00.00    1:54.15        
                  53.86   1:54.15 (1:00.29)                                        
 51 Leathers, Madeline        11 SSC-MR               1:55.00    1:54.23        
 52 Agro, Gabrielle           11 CSC-MR                    NT    1:54.52        
                  53.03   1:54.52 (1:01.49)                                        
 53 Pereira, Victoria         12 SSC-MR               1:50.00    1:54.75        
                  52.24   1:54.75 (1:02.51)                                        
 54 Raber, Isabella M         11 BBSC-MR              1:55.22    1:55.39        
 55 DiGiovanni, Sophia        12 SSC-MR               2:00.00    1:56.72        
                  53.70   1:56.72 (1:03.02)                                        
 56 Laper-Dowling, Jillie     12 SSC-MR               2:00.00    1:58.75        
                  56.14   1:58.75 (1:02.61)                                        
 57 Wolffer, Christen N       11 SSC-MR               2:15.00    2:09.89        
                1:00.24   2:09.89 (1:09.65)                                        
 58 Giarmoleo, Madison N      11 SSC-MR               2:10.00    2:10.73        
                1:01.78   2:10.73 (1:08.95)                                        
 59 Rea, Amanda               12 SSC-MR               2:00.00    2:11.13        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                57.99  NCSA
                59.19  SCS
              1:01.99  METS
              1:08.99  ZQ
              1:10.99  JO
              1:26.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harris, Angelina L        11 Three Village-MR     1:09.49    1:05.89 ZQ     
                  31.18     1:05.89 (34.71)                                        
  2 Sommerstad, Kyra A        12 Three Village-MR     1:08.13    1:06.64 ZQ     
                  32.01     1:06.64 (34.63)                                        
  3 Pellegrino, Francesca     12 Three Village-MR     1:11.21    1:09.58 JO     
                  31.90     1:09.58 (37.68)                                        
  4 Lancellotti, Lily M       12 FA-MR                1:14.04    1:11.17 SILV   
                  31.96     1:11.17 (39.21)                                        
  5 Gavigan, Riley N          11 Three Village-MR     1:21.54    1:17.63 SILV   
                  35.80     1:17.63 (41.83)                                        
  6 Velazquez, Gabrielle E    12 SSC-MR               1:22.39    1:18.82 SILV   
                  34.71     1:18.82 (44.11)                                        
  7 McNicholas, Olivia A      12 BBSC-MR              1:26.81    1:20.17 SILV   
                  35.06     1:20.17 (45.11)                                        
  8 Chernik, Alannah R        12 CSC-MR               1:21.71    1:20.53 SILV   
                  37.44     1:20.53 (43.09)                                        
  9 Modni, Josephine A        12 BBSC-MR              1:48.22    1:20.88 SILV   
                  36.71     1:20.88 (44.17)                                        
 10 Tsybysheva, Julia d       12 Three Village-MR     1:20.13    1:21.49 SILV   
                  36.31     1:21.49 (45.18)                                        
 11 Przybylo, Allie           12 SSC-MR               1:20.00    1:22.91 SILV   
                  36.10     1:22.91 (46.81)                                        
 12 Connors, Grace C          12 BBSC-MR              1:36.36    1:23.01 SILV   
                  36.32     1:23.01 (46.69)                                        
 13 Lin, Erica *              12 Three Village-MR     1:52.33    1:23.08 SILV   
                  37.59     1:23.08 (45.49)                                        
 14 Ebenstein, Olivia M       11 Three Village-MR     1:21.94    1:23.26 SILV   
                  36.85     1:23.26 (46.41)                                        
 15 Sobhy, Sabina M           12 BBSC-MR              1:30.71    1:24.33 SILV   
                  38.99     1:24.33 (45.34)                                        
 16 Marone, Isabelle H        11 SSC-MR               1:27.37    1:25.30 SILV   
                  35.80     1:25.30 (49.50)                                        
 17 Galiatsatos, Christina    12 BBSC-MR              1:26.13    1:26.10 SILV   
                  38.23     1:26.10 (47.87)                                        
 18 Maio, Kate                11 BBSC-MR              1:42.22    1:27.84        
                  39.32     1:27.84 (48.52)                                        
 19 Kim, Carsi M              12 BBSC-MR              2:02.22    1:27.85        
                  40.24     1:27.85 (47.61)                                        
 20 Edmonds, Gracie R         12 CSC-MR                    NT    1:28.37        
                  40.54     1:28.37 (47.83)                                        
 21 Suchy, Amanda             12 SSC-MR               1:30.92    1:28.90        
                  39.46     1:28.90 (49.44)                                        
 22 Lee, Marisa               12 SSC-MR               1:33.54    1:29.02        
                  41.34     1:29.02 (47.68)                                        
 23 Genao, Sophia K           12 Three Village-MR     1:27.21    1:29.09        
                  38.65     1:29.09 (50.44)                                        
 24 Valdez, Matiana K         11 BBSC-MR              1:35.19    1:29.57        
                  38.78     1:29.57 (50.79)                                        
 25 Libohova, Anna            11 Three Village-MR     1:33.12    1:30.16        
                  42.22     1:30.16 (47.94)                                        
 26 Mond, Jenna               11 Three Village-MR     1:26.27    1:30.38        
                  40.62     1:30.38 (49.76)                                        
 27 Parrinello, Kaitlyn L     12 FA-MR                2:25.99    1:33.83        
                  42.37     1:33.83 (51.46)                                        
 28 O'Leary, Meghan C         12 SSC-MR               1:35.00    1:34.01        
                  41.91     1:34.01 (52.10)                                        
 29 Gupta, Eesha A            12 SSC-MR               1:38.34    1:34.34        
                  44.55     1:34.34 (49.79)                                        
 30 Libohova, Emma *          11 Three Village-MR     1:40.00    1:35.36        
                  43.32     1:35.36 (52.04)                                        
 31 Cohen, Hannah E           12 BBSC-MR              1:39.04    1:35.56        
                  43.33     1:35.56 (52.23)                                        
 32 Creagh, Shannon M         11 BBSC-MR              1:34.62    1:36.15        
                  43.10     1:36.15 (53.05)                                        
 33 Raimondi, Ashley J        11 BBSC-MR              1:40.45    1:36.22        
                  43.28     1:36.22 (52.94)                                        
 34 Mei, Valerie M            11 SSC-MR               1:45.00    1:38.16        
                  45.13     1:38.16 (53.03)                                        
 35 Pucilowski, Gabriela      11 SSC-MR               1:50.00    1:39.07        
                  46.52     1:39.07 (52.55)                                        
 36 McNamara, Jane            11 BBSC-MR              1:47.91    1:40.23        
                  45.94     1:40.23 (54.29)                                        
 37 Renda, Tara L             11 BBSC-MR              1:46.00    1:40.36        
                  45.48     1:40.36 (54.88)                                        
 38 Giambrone, Abigail        12 SSC-MR               1:55.00    1:43.97        
                  46.70     1:43.97 (57.27)                                        
 39 Raber, Isabella M         11 BBSC-MR              1:53.22    1:44.22        
                  49.02     1:44.22 (55.20)                                        
 40 Ferraris, Emily           12 SSC-MR               1:55.00    1:45.38        
                  48.93     1:45.38 (56.45)                                        
 41 Trabulsi, Emily           12 SSC-MR               2:00.00    1:46.29        
                  47.08     1:46.29 (59.21)                                        
 42 Leathers, Madeline        11 SSC-MR               1:45.00    1:48.26        
                  50.84     1:48.26 (57.42)                                        
 43 Torre, Samantha R         12 Three Village-MR     1:59.10    1:50.80        
                  48.34   1:50.80 (1:02.46)                                        
 44 Pereira, Victoria         12 SSC-MR               1:55.00    1:58.87        
                  53.95   1:58.87 (1:04.92)                                        
 45 Cirelli, Lizzy A          12 SSC-MR               1:55.00    2:11.37        
                1:01.07   2:11.37 (1:10.30)                                        
 46 Laper-Dowling, Jillie     12 SSC-MR               2:00.00    2:21.93        
                1:02.43   2:21.93 (1:19.50)                                        
 -- Wolffer, Christen N       11 SSC-MR               2:10.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Rea, Amanda               12 SSC-MR               2:00.00         DQ        
      Alternating Kick
                1:00.03        DQ (1:12.71)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:15.99  METS
              2:27.99  ZQ
              2:29.49  JO
              2:48.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sommerstad, Kyra A        12 Three Village-MR     2:20.27    2:20.73 ZQ     
                  32.47     1:05.93 (33.46)     1:49.02 (43.09)     2:20.73 (31.71)
  2 Harris, Angelina L        11 Three Village-MR     2:29.24    2:23.40 ZQ     
                  32.02     1:09.59 (37.57)     1:50.36 (40.77)     2:23.40 (33.04)
  3 Crane, Rebecca A          12 Three Village-MR     2:33.93    2:33.80 SILV   
                  33.86     1:12.65 (38.79)     2:00.19 (47.54)     2:33.80 (33.61)
  4 Pellegrino, Francesca     12 Three Village-MR     2:35.75    2:35.53 SILV   
                  30.41     1:08.28 (37.87)     2:01.32 (53.04)     2:35.53 (34.21)
  5 Lancellotti, Lily M       12 FA-MR                2:33.65    2:36.06 SILV   
                  34.36     1:12.42 (38.06)     2:01.07 (48.65)     2:36.06 (34.99)
  6 Modni, Josephine A        12 BBSC-MR              2:50.22    2:41.10 SILV   
                  36.45     1:17.84 (41.39)     2:05.13 (47.29)     2:41.10 (35.97)
  7 Gavigan, Riley N          11 Three Village-MR     2:40.26    2:41.23 SILV   
                  35.00     1:15.53 (40.53)     2:05.30 (49.77)     2:41.23 (35.93)
  8 Chernik, Alannah R        12 CSC-MR               2:40.47    2:41.57 SILV   
                  36.37     1:17.45 (41.08)     2:05.57 (48.12)     2:41.57 (36.00)
  9 Velazquez, Gabrielle E    12 SSC-MR               2:56.85    2:42.21 SILV   
                  33.52     1:14.41 (40.89)     2:04.69 (50.28)     2:42.21 (37.52)
 10 Cabanillas, Ali           11 CSC-MR               2:58.47    2:45.95 SILV   
                  37.48     1:19.12 (41.64)     2:10.97 (51.85)     2:45.95 (34.98)
 11 Lin, Erica *              12 Three Village-MR     3:06.55    2:46.73 SILV   
                  37.09     1:22.41 (45.32)     2:08.94 (46.53)     2:46.73 (37.79)
 12 McNicholas, Olivia A      12 BBSC-MR              2:56.22    2:48.00 SILV   
                  36.69     1:20.09 (43.40)     2:10.26 (50.17)     2:48.00 (37.74)
 13 Ebenstein, Olivia M       11 Three Village-MR     2:53.17    2:48.80        
                  35.64     1:20.42 (44.78)     2:09.94 (49.52)     2:48.80 (38.86)
 14 Tsybysheva, Julia d       12 Three Village-MR     3:05.92    2:50.06        
                  37.26     1:20.82 (43.56)     2:11.35 (50.53)     2:50.06 (38.71)
 15 Connors, Grace C          12 BBSC-MR              3:14.31    2:50.90        
                                1:21.07 ( )     2:11.76 (50.69)     2:50.90 (39.14)
 16 Galiatsatos, Christina    12 BBSC-MR              2:52.00    2:51.36        
                  36.96     1:18.91 (41.95)     2:12.89 (53.98)     2:51.36 (38.47)
 17 Horne, Siobhan P          12 BBSC-MR              3:23.38    2:51.52        
                  37.43     1:20.16 (42.73)     2:11.93 (51.77)     2:51.52 (39.59)
 18 Sobhy, Sabina M           12 BBSC-MR              3:05.51    2:51.74        
                  37.08     1:22.35 (45.27)     2:12.70 (50.35)     2:51.74 (39.04)
 19 Marone, Isabelle H        11 SSC-MR               3:03.42    2:52.65        
                  36.99     1:19.12 (42.13)     2:13.43 (54.31)     2:52.65 (39.22)
 20 Rogers, Dayna M           12 FA-MR                2:47.99    2:52.94        
                  37.60     1:23.60 (46.00)     2:14.35 (50.75)     2:52.94 (38.59)
 21 Genao, Sophia K           12 Three Village-MR     3:25.00    2:53.47        
                  38.31     1:21.13 (42.82)     2:14.38 (53.25)     2:53.47 (39.09)
 22 Creagh, Shannon M         11 BBSC-MR              2:58.99    2:54.03        
                  41.46     1:24.22 (42.76)     2:14.30 (50.08)     2:54.03 (39.73)
 23 Kim, Carsi M              12 BBSC-MR                   NT    2:54.86        
                  37.94     1:23.28 (45.34)     2:17.25 (53.97)     2:54.86 (37.61)
 24 Lee, Marisa               12 SSC-MR               3:02.22    2:55.20        
                  39.49     1:24.96 (45.47)     2:14.88 (49.92)     2:55.20 (40.32)
 25 Ehlers, Kaitlyn R         11 Three Village-MR     3:15.66    2:55.59        
                  37.10     1:25.24 (48.14)     2:15.69 (50.45)     2:55.59 (39.90)
 26 Mond, Jenna               11 Three Village-MR     3:05.91    2:57.09        
                  38.41     1:24.30 (45.89)     2:16.29 (51.99)     2:57.09 (40.80)
 27 Przybylo, Allie           12 SSC-MR               3:10.00    2:57.24        
                  36.85     1:22.48 (45.63)     2:17.69 (55.21)     2:57.24 (39.55)
 28 Valdez, Matiana K         11 BBSC-MR              2:56.10    2:57.42        
                  40.61     1:23.32 (42.71)     2:16.97 (53.65)     2:57.42 (40.45)
 29 Grosskopf, Victoria C     11 Three Village-MR     3:16.12    3:00.16        
                  42.15     1:27.34 (45.19)     2:21.73 (54.39)     3:00.16 (38.43)
 30 Raimondi, Ashley J        11 BBSC-MR              3:12.56    3:07.49        
                  41.82     1:27.01 (45.19)     2:24.99 (57.98)     3:07.49 (42.50)
 31 Libohova, Anna            11 Three Village-MR     3:20.52    3:09.77        
                  43.45     1:27.75 (44.30)     2:25.55 (57.80)     3:09.77 (44.22)
 32 O'Leary, Meghan C         12 SSC-MR               3:15.00    3:13.79        
                  42.53     1:31.54 (49.01)     2:28.09 (56.55)     3:13.79 (45.70)
 33 Mei, Valerie M            11 SSC-MR               3:15.00    3:14.26        
                  42.21     1:31.63 (49.42)     2:28.77 (57.14)     3:14.26 (45.49)
 34 Cohen, Hannah E           12 BBSC-MR              4:05.22    3:14.46        
                  43.19     1:31.42 (48.23)     2:29.51 (58.09)     3:14.46 (44.95)
 35 Raber, Isabella M         11 BBSC-MR              3:55.22    3:14.83        
                  45.82     1:36.78 (50.96)     2:34.43 (57.65)     3:14.83 (40.40)
 36 McNamara, Jane            11 BBSC-MR              3:26.25    3:14.94        
                  44.79     1:32.28 (47.49)     2:30.90 (58.62)     3:14.94 (44.04)
 37 Renda, Tara L             11 BBSC-MR              3:33.52    3:15.72        
                  42.87     1:29.78 (46.91)   2:33.50 (1:03.72)     3:15.72 (42.22)
 38 Giambrone, Abigail        12 SSC-MR               3:40.00    3:15.91        
                  46.74     1:32.34 (45.60)   2:33.59 (1:01.25)     3:15.91 (42.32)
 39 Schlesinger, Rachel J     12 CSC-MR                    NT    3:17.52        
                  44.88     1:32.61 (47.73)     2:31.15 (58.54)     3:17.52 (46.37)
 40 Ferraris, Emily           12 SSC-MR               3:20.00    3:18.33        
                  50.71     1:36.94 (46.23)     2:36.41 (59.47)     3:18.33 (41.92)
 41 Pucilowski, Gabriela      11 SSC-MR               3:15.00    3:19.49        
                  45.09     1:37.13 (52.04)     2:35.51 (58.38)     3:19.49 (43.98)
 42 Parrinello, Kaitlyn L     12 FA-MR                3:45.99    3:20.15        
                  44.93     1:33.61 (48.68)     2:33.41 (59.80)     3:20.15 (46.74)
 43 Trabulsi, Emily           12 SSC-MR               3:30.00    3:24.81        
                  47.30     1:39.54 (52.24)   2:41.01 (1:01.47)     3:24.81 (43.80)
 44 DiGiovanni, Sophia        12 SSC-MR               3:40.00    3:28.11        
                  46.40     1:39.11 (52.71)   2:42.62 (1:03.51)     3:28.11 (45.49)
 45 Torre, Samantha R         12 Three Village-MR     3:13.90    3:33.80        
                  48.35     1:45.94 (57.59)   2:49.49 (1:03.55)     3:33.80 (44.31)
 46 Laper-Dowling, Jillie     12 SSC-MR               3:30.00    4:08.44        
                1:04.70     2:03.18 (58.48)   3:12.67 (1:09.49)     4:08.44 (55.77)
 -- Libohova, Emma *          11 Three Village-MR          NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  43.45     1:31.58 (48.13)     2:27.84 (56.26)          DQ (41.35)
 -- Wolffer, Christen N       11 SSC-MR               3:45.00         DQ        
      Alternating Kick - fly
                1:00.05   2:05.05 (1:05.00)   3:19.91 (1:14.86)          DQ (51.69)
 -- Leathers, Madeline        11 SSC-MR               3:15.00         DQ        
      Scissors kick - fly
                  47.57     1:31.89 (44.32)   2:38.59 (1:06.70)          DQ (47.23)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
         IMX: # 26.09  11/15/2014 Jessica N Freund, SSC  -MR                   
                24.39  NCSA
                25.09  SCS
                25.69  METS
                26.69  ZQ
                26.69  JO
                28.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freund, Jessica N         14 SSC-MR                 26.40      26.09#ZQ     
  2 Fisher, Jocelyn           13 SSC-MR                 23.40      26.28 ZQ     
  3 Beck, Nicole R            14 SSC-MR                 26.74      26.88 SILV   
  4 Judson, Sidney P          14 Three Village-MR       26.68      26.97 SILV   
  5 Lee, Katherine A          14 BBSC-MR                27.72      27.11 SILV   
  6 Tohill, Natalie A         13 SSC-MR                 27.81      27.70 SILV   
  7 Clancy, Kiersten P        13 Three Village-MR       28.22      27.85 SILV   
  8 Ryan, Shannon E           13 Three Village-MR       28.93      28.32 SILV   
  9 Yang, Emily G             13 Three Village-MR       29.08      28.48 SILV   
 10 Mei, Alyssa M             13 SSC-MR                 29.07      28.55 SILV   
 11 Hamdi, Yasmine            14 Three Village-MR       28.48      28.65 SILV   
 12 DiTolla, Rachel L         14 Three Village-MR       28.00      28.70 SILV   
 13 Kelly, Vivian N           14 CSC-MR                 29.59      28.75 SILV   
 14 Gucciardo, Gianna T       13 FA-MR                  28.75      28.84        
 15 Bogdanski, Victoria H     14 Three Village-MR       28.41      29.01        
 16 Crane, Rachel A           14 Three Village-MR       28.93      29.02        
 17 Kramer, Kylie S           13 Three Village-MR       29.18      29.03        
 18 Azralon, Danielle         13 SSC-MR                 28.50      29.05        
 19 O'Hagan, Alanna N         14 SSC-MR                 29.00      29.12        
 20 Renna, Julia              13 SSC-MR                 29.51      29.13        
 21 Byrne, Shannon M          14 SSC-MR                 29.32      29.19        
 22 Wolffer, Katie P          13 SSC-MR                 29.47      29.23        
 23 Nasta, Gianna N           13 Three Village-MR       30.01      29.45        
 24 Schatz, Sarah A           13 SSC-MR                 28.61      29.55        
 25 Renda, Alicia C           14 BBSC-MR                29.09      29.63        
 26 Sarubbi, Amanda R         14 Three Village-MR       28.55      29.66        
 27 Diers, Rebecca A          14 BBSC-MR                30.22      29.73        
 28 Stampelos, Georgina E     14 Three Village-MR       29.85      30.16        
 29 Nazarov, Lolita           14 SSC-MR                 30.87      30.29        
 30 Marshall, Isabel M        14 Three Village-MR       30.49      30.42        
 31 Chan, Rachel P            13 Three Village-MR       29.94      31.04        
 32 Alvarez, Stephanie R      14 Three Village-MR       31.38      31.13        
 33 Muroff, Rebecca L         13 Three Village-MR       31.37      31.43        
 34 Krolikiewicz, Emma C      13 SSC-MR                 31.62      31.66        
 35 McGee, Mikaela M          14 CSC-MR                 31.90      31.67        
 36 Vega, Sofia V             13 Three Village-MR       31.29      31.78        
 37 Furmanik, Nicole          13 SSC-MR                 32.51      31.79        
 38 Ingraffia, Emily E        13 SSC-MR                 31.50      31.91        
 39 Bernhardt, Sydney C       14 Three Village-MR       30.18      31.94        
 40 Greco, Emma K             13 SSC-MR                 32.53      32.21        
 41 Galloway, Samantha N      14 SSC-MR                 32.00      32.24        
 42 Kohlus, Julianna P        14 Three Village-MR       31.47      32.30        
 43 McKevitt, Katelyn C       14 CSC-MR                 29.95      32.91        
 44 Taylor, Patricia A        14 FA-MR                  32.64      34.51        
 45 Mishra, Shivani           14 FA-MR                  38.99      36.51        
 46 Kinare, Mansi             13 SSC-MR                 45.00      45.18        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
         IMX: # 2:14.40  11/15/2014 Sidney P Judson, Three Village             
                2:01.29  JR'S
                2:05.99  NCSA
                2:10.29  SCS
                2:13.49  METS
                2:21.49  ZQ
                2:21.59  JO
                2:42.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Judson, Sidney P          14 Three Village-MR     2:13.78    2:14.40#ZQ     
                  31.66     1:05.32 (33.66)     1:39.81 (34.49)     2:14.40 (34.59)
  2 Freund, Jessica N         14 SSC-MR               2:20.27    2:18.56 ZQ     
                  32.39     1:06.94 (34.55)     1:42.78 (35.84)     2:18.56 (35.78)
  3 DiTolla, Rachel L         14 Three Village-MR     2:18.41    2:22.61 SILV   
                  34.01     1:10.04 (36.03)     1:46.63 (36.59)     2:22.61 (35.98)
  4 Clancy, Kiersten P        13 Three Village-MR     2:24.23    2:24.17 SILV   
                  33.93     1:10.94 (37.01)     1:48.00 (37.06)     2:24.17 (36.17)
  5 Beck, Nicole R            14 SSC-MR               2:20.00    2:24.56 SILV   
                  33.70     1:10.31 (36.61)     1:48.06 (37.75)     2:24.56 (36.50)
  6 Fisher, Jocelyn           13 SSC-MR               2:20.00    2:25.30 SILV   
                  32.99     1:09.02 (36.03)     1:48.50 (39.48)     2:25.30 (36.80)
  7 Ryan, Shannon E           13 Three Village-MR     2:26.97    2:26.72 SILV   
                  34.31     1:11.59 (37.28)     1:49.69 (38.10)     2:26.72 (37.03)
  8 Bogdanski, Victoria H     14 Three Village-MR     2:24.34    2:30.71 SILV   
                  36.58     1:15.59 (39.01)     1:54.50 (38.91)     2:30.71 (36.21)
  9 Marshall, Isabel M        14 Three Village-MR     2:31.80    2:31.57 SILV   
                  36.06     1:14.54 (38.48)     1:54.16 (39.62)     2:31.57 (37.41)
 10 Azralon, Danielle         13 SSC-MR               2:30.00    2:31.93 SILV   
                  36.22     1:15.24 (39.02)     1:54.97 (39.73)     2:31.93 (36.96)
 11 Kramer, Kylie S           13 Three Village-MR     2:40.12    2:32.99 SILV   
                  37.15     1:16.90 (39.75)     1:56.03 (39.13)     2:32.99 (36.96)
 12 Crane, Rachel A           14 Three Village-MR     2:29.99    2:33.30 SILV   
                  36.70     1:15.45 (38.75)     1:54.76 (39.31)     2:33.30 (38.54)
 13 Yang, Emily G             13 Three Village-MR     2:55.00    2:33.77 SILV   
                  36.77     1:15.67 (38.90)     1:55.87 (40.20)     2:33.77 (37.90)
 14 Renna, Julia              13 SSC-MR               2:43.31    2:35.07 SILV   
                  35.93     1:16.03 (40.10)     1:57.57 (41.54)     2:35.07 (37.50)
 15 O'Hagan, Alanna N         14 SSC-MR               2:40.00    2:36.19 SILV   
                  36.69     1:15.87 (39.18)     1:56.39 (40.52)     2:36.19 (39.80)
 16 Tohill, Natalie A         13 SSC-MR               2:35.00    2:36.84 SILV   
                  37.42   2:36.84 (1:59.42)                                        
 17 Sarubbi, Amanda R         14 Three Village-MR     2:31.60    2:36.97 SILV   
                  37.45     1:17.12 (39.67)     1:57.10 (39.98)     2:36.97 (39.87)
 18 Chan, Rachel P            13 Three Village-MR     2:35.99    2:37.00 SILV   
                  37.46     1:17.52 (40.06)     1:58.49 (40.97)     2:37.00 (38.51)
 19 Byrne, Shannon M          14 SSC-MR               2:39.33    2:37.43 SILV   
                  38.02     1:18.30 (40.28)     1:59.05 (40.75)     2:37.43 (38.38)
 20 Lee, Katherine A          14 BBSC-MR              2:39.96    2:37.52 SILV   
                  36.08     1:16.65 (40.57)     1:57.73 (41.08)     2:37.52 (39.79)
 21 Stampelos, Georgina E     14 Three Village-MR     2:34.45    2:38.25 SILV   
                  39.07     1:19.46 (40.39)     1:59.41 (39.95)     2:38.25 (38.84)
 22 Mei, Alyssa M             13 SSC-MR               2:30.00    2:40.10 SILV   
                  37.20     1:17.15 (39.95)     2:00.17 (43.02)     2:40.10 (39.93)
 23 Bernhardt, Sydney C       14 Three Village-MR     2:40.09    2:41.18 SILV   
                  38.14     1:19.83 (41.69)     2:01.83 (42.00)     2:41.18 (39.35)
 24 Muroff, Rebecca L         13 Three Village-MR     3:00.00    2:41.61 SILV   
                  38.13     1:19.18 (41.05)   2:41.59 (1:22.41)      2:41.61 (0.02)
 25 Krolikiewicz, Emma C      13 SSC-MR               3:00.00    2:43.03        
                  37.33     1:19.06 (41.73)     2:01.92 (42.86)     2:43.03 (41.11)
 26 Nasta, Gianna N           13 Three Village-MR     2:42.99    2:43.18        
                  37.41     1:19.81 (42.40)     2:03.25 (43.44)     2:43.18 (39.93)
 27 Greco, Emma K             13 SSC-MR               2:41.59    2:45.07        
                  38.90     1:21.02 (42.12)     2:04.61 (43.59)     2:45.07 (40.46)
 28 Gucciardo, Gianna T       13 FA-MR                2:55.99    2:46.67        
                                1:21.83 ( )   2:46.67 (1:24.84)                    
 29 Hamdi, Yasmine            14 Three Village-MR     2:42.94    2:46.95        
                  38.28     1:20.89 (42.61)     2:04.15 (43.26)     2:46.95 (42.80)
 30 Vega, Sofia V             13 Three Village-MR     3:20.00    2:49.09        
                  37.76     1:19.16 (41.40)     2:04.25 (45.09)     2:49.09 (44.84)
 31 Nazarov, Lolita           14 SSC-MR               2:55.00    2:51.77        
                  40.65     1:24.34 (43.69)     2:08.76 (44.42)     2:51.77 (43.01)
 32 McGee, Mikaela M          14 CSC-MR                    NT    2:51.92        
                  39.14     1:23.11 (43.97)     2:07.79 (44.68)     2:51.92 (44.13)
 33 Kohlus, Julianna P        14 Three Village-MR     2:46.67    2:52.08        
                  39.98     1:24.78 (44.80)     2:09.18 (44.40)     2:52.08 (42.90)
 34 Schatz, Sarah A           13 SSC-MR               2:50.00    2:52.53        
                  38.91     1:22.41 (43.50)     2:09.38 (46.97)     2:52.53 (43.15)
 35 Wolffer, Katie P          13 SSC-MR               2:56.66    2:54.91        
 36 Renda, Alicia C           14 BBSC-MR              3:00.44    2:55.61        
                  40.35     1:25.03 (44.68)     2:10.60 (45.57)     2:55.61 (45.01)
 37 Alvarez, Stephanie R      14 Three Village-MR     2:53.81    2:55.92        
                  41.54     1:25.94 (44.40)     2:12.27 (46.33)     2:55.92 (43.65)
 38 Furmanik, Nicole          13 SSC-MR               3:05.00    2:57.39        
                  40.18     1:25.29 (45.11)     2:11.52 (46.23)     2:57.39 (45.87)
 39 Taylor, Patricia A        14 FA-MR                2:52.64    2:58.68        
                  42.43     1:27.84 (45.41)     2:14.02 (46.18)     2:58.68 (44.66)
 40 Ingraffia, Emily E        13 SSC-MR               2:52.52    2:58.96        
                  41.64     1:26.80 (45.16)   2:58.96 (1:32.16)                    
 41 Galloway, Samantha N      14 SSC-MR               3:05.00    3:07.39        
                  43.22     1:30.19 (46.97)   3:07.39 (1:37.20)                    
 42 Diers, Rebecca A          14 BBSC-MR              3:15.22    3:10.59        
                  43.66     1:31.65 (47.99)     2:21.62 (49.97)     3:10.59 (48.97)
 -- Kinare, Mansi             13 SSC-MR               3:30.00         DQ        
      Did not finish
                  57.60   2:09.81 (1:12.21)   3:22.90 (1:13.09)          DQ (18.66)
 -- McKevitt, Katelyn C       14 CSC-MR               2:44.01         DQ        
      Other
                  39.12     1:20.17 (41.05)     2:01.40 (41.23)          DQ (42.17)
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:19.79  JR'S
              2:23.29  NCSA
              2:29.39  SCS
              2:35.99  METS
              2:40.59  ZQ
              2:42.99  JO
              2:56.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Jocelyn           13 SSC-MR               2:28.00    2:28.33 SCS    
                  33.46     1:11.18 (37.72)     1:49.47 (38.29)     2:28.33 (38.86)
  2 Freund, Jessica N         14 SSC-MR               2:28.86    2:30.44 METS   
                  34.42     1:12.82 (38.40)     1:51.01 (38.19)     2:30.44 (39.43)
  3 Judson, Sidney P          14 Three Village-MR     2:33.75    2:37.26 ZQ     
                  34.82     1:14.31 (39.49)     1:55.69 (41.38)     2:37.26 (41.57)
  4 Yang, Emily G             13 Three Village-MR     2:45.10    2:44.31 SILV   
                  37.29     1:18.71 (41.42)     2:01.52 (42.81)     2:44.31 (42.79)
  5 Ryan, Shannon E           13 Three Village-MR     3:00.00    2:46.12 SILV   
                  37.42     1:19.39 (41.97)     2:02.85 (43.46)     2:46.12 (43.27)
  6 Beck, Nicole R            14 SSC-MR               3:00.00    2:56.36 SILV   
                  39.89     1:25.17 (45.28)     2:11.11 (45.94)     2:56.36 (45.25)
  7 Azralon, Danielle         13 SSC-MR               2:55.00    2:58.10        
                  40.07     1:25.58 (45.51)     2:12.16 (46.58)     2:58.10 (45.94)
  8 Clancy, Kiersten P        13 Three Village-MR     3:10.00    2:58.78        
                  40.99     1:27.04 (46.05)     2:12.96 (45.92)     2:58.78 (45.82)
  9 Byrne, Shannon M          14 SSC-MR               3:09.53    3:01.07        
                  40.96     1:26.12 (45.16)     2:13.85 (47.73)     3:01.07 (47.22)
 10 Stampelos, Georgina E     14 Three Village-MR     3:01.40    3:01.21        
                  41.13     1:27.20 (46.07)     2:14.28 (47.08)     3:01.21 (46.93)
 11 McKevitt, Katelyn C       14 CSC-MR               3:01.25    3:01.83        
                  40.98     1:27.24 (46.26)     2:14.72 (47.48)     3:01.83 (47.11)
 12 O'Hagan, Alanna N         14 SSC-MR               3:10.00    3:01.95        
                  40.92     1:27.18 (46.26)     2:14.32 (47.14)     3:01.95 (47.63)
 13 Alvarez, Stephanie R      14 Three Village-MR     3:02.62    3:05.44        
                  41.04     1:29.09 (48.05)     2:18.46 (49.37)     3:05.44 (46.98)
 14 Kramer, Kylie S           13 Three Village-MR     3:10.00    3:06.81        
                  43.03     1:30.71 (47.68)     2:19.17 (48.46)     3:06.81 (47.64)
 15 Krolikiewicz, Emma C      13 SSC-MR               3:15.00    3:07.22        
                  41.31     1:30.04 (48.73)     2:20.22 (50.18)     3:07.22 (47.00)
 16 Lee, Katherine A          14 BBSC-MR              3:13.11    3:07.99        
                  41.92     1:30.42 (48.50)     2:19.85 (49.43)     3:07.99 (48.14)
 17 Diers, Rebecca A          14 BBSC-MR              3:20.22    3:08.16        
                  44.21     1:32.57 (48.36)     2:21.05 (48.48)     3:08.16 (47.11)
 18 Bogdanski, Victoria H     14 Three Village-MR     3:02.37    3:08.29        
                  44.44     1:31.88 (47.44)     2:20.66 (48.78)     3:08.29 (47.63)
 19 Muroff, Rebecca L         13 Three Village-MR     3:20.00    3:08.57        
                  42.93     1:31.67 (48.74)     2:20.91 (49.24)     3:08.57 (47.66)
 20 Sarubbi, Amanda R         14 Three Village-MR     3:02.19    3:09.60        
                  43.47     1:31.43 (47.96)     2:20.47 (49.04)     3:09.60 (49.13)
 21 Bernhardt, Sydney C       14 Three Village-MR     3:15.56    3:10.14        
                  43.01     1:31.80 (48.79)     2:20.94 (49.14)     3:10.14 (49.20)
 22 Tohill, Natalie A         13 SSC-MR               3:15.00    3:12.67        
                  43.55     1:32.30 (48.75)     2:22.50 (50.20)     3:12.67 (50.17)
 23 Renna, Julia              13 SSC-MR               3:11.83    3:12.81        
                  43.23     1:33.32 (50.09)     2:24.18 (50.86)     3:12.81 (48.63)
 24 Mei, Alyssa M             13 SSC-MR               3:15.00    3:15.42        
                  43.70     1:33.12 (49.42)     2:24.89 (51.77)     3:15.42 (50.53)
 25 DiTolla, Rachel L         14 Three Village-MR     3:10.29    3:15.79        
                  45.92     1:36.14 (50.22)     2:25.86 (49.72)     3:15.79 (49.93)
 26 Renda, Alicia C           14 BBSC-MR              3:18.95    3:16.84        
                  43.65     1:33.34 (49.69)     2:25.23 (51.89)     3:16.84 (51.61)
 27 Hamdi, Yasmine            14 Three Village-MR     3:06.00    3:19.27        
                  43.11     1:34.47 (51.36)     2:27.50 (53.03)     3:19.27 (51.77)
 28 Marshall, Isabel M        14 Three Village-MR     3:15.95    3:21.91        
                  45.08     1:37.09 (52.01)     2:29.65 (52.56)     3:21.91 (52.26)
 29 Schatz, Sarah A           13 SSC-MR               3:30.00    3:29.24        
                  46.83     1:39.98 (53.15)     2:35.18 (55.20)     3:29.24 (54.06)
 30 Langebek, Madison         13 SSC-MR               4:00.00    3:30.41        
                  46.75     1:40.24 (53.49)     2:36.87 (56.63)     3:30.41 (53.54)
 31 Galloway, Samantha N      14 SSC-MR               3:30.00    3:31.45        
                  47.46     1:42.70 (55.24)     2:37.57 (54.87)     3:31.45 (53.88)
 32 Greco, Emma K             13 SSC-MR               3:30.00    3:32.73        
                  49.36     1:44.54 (55.18)     2:41.64 (57.10)     3:32.73 (51.09)
 33 Taylor, Patricia A        14 FA-MR                3:22.99    3:38.09        
                  48.54     1:45.77 (57.23)     2:43.62 (57.85)     3:38.09 (54.47)
 34 Furmanik, Nicole          13 SSC-MR               3:45.00    3:38.49        
                  48.66     1:44.71 (56.05)     2:41.63 (56.92)     3:38.49 (56.86)
 35 Kohlus, Julianna P        14 Three Village-MR     3:37.39    3:48.60        
                  51.21     1:48.04 (56.83)   2:48.21 (1:00.17)   3:48.60 (1:00.39)
 -- Wolffer, Katie P          13 SSC-MR               3:15.00         DQ        
      Elbows recovered over water
                  39.53     1:26.14 (46.61)     2:15.84 (49.70)          DQ (51.69)
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:06.39  NCSA
              2:12.49  SCS
              2:18.99  METS
              2:25.79  ZQ
              2:30.99  JO
              2:36.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freund, Jessica N         14 SSC-MR               2:10.97    2:13.76 METS   
                  29.69     1:02.62 (32.93)     1:37.33 (34.71)     2:13.76 (36.43)
  2 DiTolla, Rachel L         14 Three Village-MR     2:17.70    2:20.79 ZQ     
                  33.38     1:09.27 (35.89)     1:45.27 (36.00)     2:20.79 (35.52)
  3 Fisher, Jocelyn           13 SSC-MR               2:23.28    2:28.70 JO     
                  30.99     1:07.17 (36.18)     1:48.38 (41.21)     2:28.70 (40.32)
  4 Judson, Sidney P          14 Three Village-MR     2:27.91    2:29.71 JO     
                  31.98     1:09.28 (37.30)     1:49.48 (40.20)     2:29.71 (40.23)
  5 Sarubbi, Amanda R         14 Three Village-MR     2:23.46    2:31.36 SILV   
                  33.04     1:09.74 (36.70)     1:49.77 (40.03)     2:31.36 (41.59)
  6 Yang, Emily G             13 Three Village-MR     2:40.46    2:33.54 SILV   
                  33.28     1:12.31 (39.03)     1:53.58 (41.27)     2:33.54 (39.96)
  7 Beck, Nicole R            14 SSC-MR               2:45.00    2:37.99        
                  32.94     1:12.14 (39.20)     1:54.05 (41.91)     2:37.99 (43.94)
  8 Ryan, Shannon E           13 Three Village-MR     3:10.00    2:38.80        
                  33.41     1:13.96 (40.55)     1:56.27 (42.31)     2:38.80 (42.53)
  9 Krolikiewicz, Emma C      13 SSC-MR               3:00.00    2:43.85        
                  35.12     1:17.12 (42.00)     2:00.32 (43.20)     2:43.85 (43.53)
 10 Clancy, Kiersten P        13 Three Village-MR     2:55.00    2:44.05        
                  35.25     1:16.96 (41.71)     2:00.59 (43.63)     2:44.05 (43.46)
 11 Stampelos, Georgina E     14 Three Village-MR     2:42.96    2:45.13        
                  35.68     1:17.62 (41.94)     2:01.60 (43.98)     2:45.13 (43.53)
 12 Lee, Katherine A          14 BBSC-MR              2:45.19    2:45.97        
                  37.00     1:20.82 (43.82)     2:04.89 (44.07)     2:45.97 (41.08)
 13 Bernhardt, Sydney C       14 Three Village-MR     2:58.47    2:49.40        
                  35.88     1:19.30 (43.42)     2:04.82 (45.52)     2:49.40 (44.58)
 14 Chan, Rachel P            13 Three Village-MR     2:53.04    2:52.65        
                  36.49     1:21.21 (44.72)     2:08.32 (47.11)     2:52.65 (44.33)
 15 Azralon, Danielle         13 SSC-MR               2:50.00    2:53.27        
                  38.60     1:22.56 (43.96)     2:08.96 (46.40)     2:53.27 (44.31)
 16 Byrne, Shannon M          14 SSC-MR               3:10.00    2:54.39        
                  38.23     1:21.01 (42.78)     2:07.51 (46.50)     2:54.39 (46.88)
 17 Muroff, Rebecca L         13 Three Village-MR     3:15.00    2:54.91        
                  34.99     1:18.30 (43.31)     2:06.73 (48.43)     2:54.91 (48.18)
 18 Hamdi, Yasmine            14 Three Village-MR     2:58.81    2:55.04        
                  36.75     1:21.72 (44.97)     2:08.91 (47.19)     2:55.04 (46.13)
 19 Tohill, Natalie A         13 SSC-MR               2:50.00    2:59.39        
                  33.93     1:16.44 (42.51)     2:06.17 (49.73)     2:59.39 (53.22)
 20 Schatz, Sarah A           13 SSC-MR               3:20.00    2:59.56        
                  36.15     1:20.19 (44.04)     2:09.56 (49.37)     2:59.56 (50.00)
 21 Mei, Alyssa M             13 SSC-MR               2:55.00    2:59.69        
                  38.37     1:23.11 (44.74)     2:11.70 (48.59)     2:59.69 (47.99)
 22 Renna, Julia              13 SSC-MR               2:55.00    3:01.18        
                  37.94     1:25.77 (47.83)     2:16.20 (50.43)     3:01.18 (44.98)
 23 Marshall, Isabel M        14 Three Village-MR     3:03.40    3:04.61        
                  39.50     1:27.45 (47.95)     2:15.69 (48.24)     3:04.61 (48.92)
 24 Vega, Sofia V             13 Three Village-MR     3:33.00    3:07.29        
                  36.41     1:22.70 (46.29)     2:14.27 (51.57)     3:07.29 (53.02)
 25 McKevitt, Katelyn C       14 CSC-MR               3:04.69    3:08.63        
                  39.82     1:28.69 (48.87)     2:19.43 (50.74)     3:08.63 (49.20)
 26 Renda, Alicia C           14 BBSC-MR              3:15.90    3:08.73        
                  37.16     1:23.45 (46.29)     2:15.11 (51.66)     3:08.73 (53.62)
 27 Wolffer, Katie P          13 SSC-MR               3:00.00    3:16.60        
                  39.60     1:29.46 (49.86)     2:23.56 (54.10)     3:16.60 (53.04)
 28 Alvarez, Stephanie R      14 Three Village-MR     3:20.00    3:20.41        
                  37.40     1:27.39 (49.99)     2:23.99 (56.60)     3:20.41 (56.42)
 29 Langebek, Madison         13 SSC-MR               4:00.00    3:30.48        
                  43.10     1:36.57 (53.47)     2:32.15 (55.58)     3:30.48 (58.33)
 -- Bogdanski, Victoria H     14 Three Village-MR     3:10.00         DQ        
      Alternating Kick
                  38.69     1:24.68 (45.99)     2:12.27 (47.59)          DQ (45.56)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:03.79  JR'S
              2:08.49  NCSA
              2:11.69  SCS
              2:15.99  METS
              2:21.99  ZQ
              2:22.49  JO
              2:41.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freund, Jessica N         14 SSC-MR               2:12.08    2:13.32 METS   
                  28.85     1:02.32 (33.47)     1:41.48 (39.16)     2:13.32 (31.84)
  2 Fisher, Jocelyn           13 SSC-MR               2:17.22    2:18.70 ZQ     
                  29.95     1:05.87 (35.92)     1:45.41 (39.54)     2:18.70 (33.29)
  3 Judson, Sidney P          14 Three Village-MR     2:16.36    2:19.11 ZQ     
                  30.52     1:04.48 (33.96)     1:46.35 (41.87)     2:19.11 (32.76)
  4 Clancy, Kiersten P        13 Three Village-MR     2:29.70    2:27.96 SILV   
                  31.44     1:07.68 (36.24)     1:55.26 (47.58)     2:27.96 (32.70)
  5 Ryan, Emily R             14 FA-MR                2:23.42    2:27.98 SILV   
                  30.82     1:09.53 (38.71)     1:55.36 (45.83)     2:27.98 (32.62)
  6 Ryan, Shannon E           13 Three Village-MR     2:33.00    2:28.25 SILV   
                  31.89     1:08.35 (36.46)     1:53.64 (45.29)     2:28.25 (34.61)
  7 Yang, Emily G             13 Three Village-MR     2:26.53    2:29.94 SILV   
                  32.85     1:12.89 (40.04)     1:55.44 (42.55)     2:29.94 (34.50)
  8 Beck, Nicole R            14 SSC-MR               2:27.78    2:29.96 SILV   
                  30.96     1:08.34 (37.38)     1:56.37 (48.03)     2:29.96 (33.59)
  9 DiTolla, Rachel L         14 Three Village-MR     2:25.66    2:32.89 SILV   
                  30.76     1:07.68 (36.92)     1:59.85 (52.17)     2:32.89 (33.04)
 10 Tohill, Natalie A         13 SSC-MR               2:38.19    2:35.36 SILV   
                  31.76     1:12.27 (40.51)     2:01.25 (48.98)     2:35.36 (34.11)
 11 Byrne, Shannon M          14 SSC-MR               2:47.39    2:35.83 SILV   
                  35.19     1:15.71 (40.52)     2:00.68 (44.97)     2:35.83 (35.15)
 12 Kramer, Kylie S           13 Three Village-MR     2:45.67    2:36.67 SILV   
                  36.57     1:15.53 (38.96)     2:03.15 (47.62)     2:36.67 (33.52)
 13 Stampelos, Georgina E     14 Three Village-MR     2:37.41    2:37.02 SILV   
                  34.72     1:14.98 (40.26)     2:00.89 (45.91)     2:37.02 (36.13)
 14 Sarubbi, Amanda R         14 Three Village-MR     2:30.20    2:38.90 SILV   
                  33.28     1:14.12 (40.84)     2:03.22 (49.10)     2:38.90 (35.68)
 15 O'Hagan, Alanna N         14 SSC-MR               2:40.00    2:38.97 SILV   
                  35.19     1:13.54 (38.35)     2:02.73 (49.19)     2:38.97 (36.24)
 16 Kelly, Vivian N           14 CSC-MR               2:47.18    2:39.83 SILV   
                  34.19     1:13.85 (39.66)     2:03.10 (49.25)     2:39.83 (36.73)
 17 Renna, Julia              13 SSC-MR               2:43.14    2:41.12 SILV   
                  33.86     1:14.24 (40.38)     2:04.28 (50.04)     2:41.12 (36.84)
 18 McKevitt, Katelyn C       14 CSC-MR               2:42.22    2:41.55 SILV   
                  37.03     1:18.84 (41.81)     2:05.58 (46.74)     2:41.55 (35.97)
 19 Lee, Katherine A          14 BBSC-MR              2:34.64    2:41.92        
                  32.83     1:14.52 (41.69)     2:06.13 (51.61)     2:41.92 (35.79)
 20 Mei, Alyssa M             13 SSC-MR               2:30.00    2:43.20        
                  33.59     1:13.72 (40.13)     2:05.43 (51.71)     2:43.20 (37.77)
 21 Krolikiewicz, Emma C      13 SSC-MR               2:45.81    2:43.27        
                  34.23     1:15.03 (40.80)     2:04.41 (49.38)     2:43.27 (38.86)
 22 Hamdi, Yasmine            14 Three Village-MR     2:41.67    2:44.05        
                  34.17     1:17.23 (43.06)     2:07.99 (50.76)     2:44.05 (36.06)
 23 Bernhardt, Sydney C       14 Three Village-MR     2:45.52    2:44.22        
                  33.80     1:15.31 (41.51)     2:04.73 (49.42)     2:44.22 (39.49)
 24 Marshall, Isabel M        14 Three Village-MR     2:42.18    2:44.28        
                  36.69     1:14.48 (37.79)     2:07.30 (52.82)     2:44.28 (36.98)
 25 Wolffer, Katie P          13 SSC-MR               2:50.46    2:45.01        
                  35.47     1:17.41 (41.94)     2:07.37 (49.96)     2:45.01 (37.64)
 26 Vega, Sofia V             13 Three Village-MR     2:42.36    2:45.83        
                  34.12     1:14.19 (40.07)     2:07.25 (53.06)     2:45.83 (38.58)
 27 Muroff, Rebecca L         13 Three Village-MR     2:46.54    2:46.02        
                  34.96     1:15.55 (40.59)     2:07.33 (51.78)     2:46.02 (38.69)
 27 Chan, Rachel P            13 Three Village-MR     2:36.78    2:46.02        
                  35.62     1:18.13 (42.51)     2:06.56 (48.43)     2:46.02 (39.46)
 29 Alvarez, Stephanie R      14 Three Village-MR     2:44.31    2:46.45        
                  34.31     1:20.53 (46.22)     2:09.48 (48.95)     2:46.45 (36.97)
 30 Schatz, Sarah A           13 SSC-MR               2:50.00    2:49.20        
                  36.36     1:18.50 (42.14)     2:11.30 (52.80)     2:49.20 (37.90)
 31 Renda, Alicia C           14 BBSC-MR              2:53.27    2:51.56        
                  33.81     1:17.44 (43.63)     2:11.63 (54.19)     2:51.56 (39.93)
 32 Greco, Emma K             13 SSC-MR               2:55.40    2:54.04        
                  37.71     1:19.24 (41.53)     2:13.89 (54.65)     2:54.04 (40.15)
 33 Diers, Rebecca A          14 BBSC-MR              2:55.22    2:57.02        
                                1:28.81 ( )     2:18.55 (49.74)     2:57.02 (38.47)
 34 Furmanik, Nicole          13 SSC-MR               3:02.98    2:58.40        
                  39.21     1:24.98 (45.77)     2:19.46 (54.48)     2:58.40 (38.94)
 35 Kohlus, Julianna P        14 Three Village-MR     3:00.41    2:59.00        
                  37.80     1:21.17 (43.37)     2:19.03 (57.86)     2:59.00 (39.97)
 36 Ingraffia, Emily E        13 SSC-MR               2:54.12    2:59.38        
                  42.53     1:27.83 (45.30)     2:18.60 (50.77)     2:59.38 (40.78)
 37 Langebek, Madison         13 SSC-MR               3:30.00    3:05.99        
                  41.65     1:26.26 (44.61)     2:21.02 (54.76)     3:05.99 (44.97)
 38 Galloway, Samantha N      14 SSC-MR               3:10.69    3:07.99        
                  36.02     1:21.15 (45.13)   2:22.92 (1:01.77)     3:07.99 (45.07)
 39 Taylor, Patricia A        14 FA-MR                2:59.82    3:08.65        
                  42.86     1:29.17 (46.31)     2:27.07 (57.90)     3:08.65 (41.58)
 -- Nasta, Gianna N           13 Three Village-MR     2:38.58         DQ        
      Butterfly kick - breast
                  34.27     1:16.38 (42.11)     2:05.52 (49.14)          DQ (35.58)
 -- Bogdanski, Victoria H     14 Three Village-MR     2:35.85         DQ        
      False start - Misc
                  34.40     1:14.05 (39.65)     2:04.21 (50.16)          DQ (33.54)
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
         IMX: # 4:46.57  11/15/2014 Jessica N Freund, SSC  -MR                 
                4:23.69  JR'S
                4:29.99  NCSA
                4:38.39  SCS
                4:47.49  METS
                4:59.99  ZQ
                5:06.99  JO
                5:25.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freund, Jessica N         14 SSC-MR               4:42.42    4:46.57#METS   
                  28.96     1:02.69 (33.73)     1:39.06 (36.37)     2:16.71 (37.65)
        2:58.44 (41.73)     3:40.45 (42.01)     4:14.35 (33.90)     4:46.57 (32.22)
  2 Judson, Sidney P          14 Three Village-MR     4:52.27    4:56.59 ZQ     
                  31.79     1:08.60 (36.81)     1:45.00 (36.40)     2:20.89 (35.89)
        3:04.22 (43.33)     3:47.44 (43.22)     4:22.38 (34.94)     4:56.59 (34.21)
  3 Fisher, Jocelyn           13 SSC-MR               5:22.87    4:57.30 ZQ     
                  30.49     1:06.48 (35.99)     1:45.61 (39.13)     2:24.33 (38.72)
        3:04.86 (40.53)     3:47.28 (42.42)     4:23.60 (36.32)     4:57.30 (33.70)
  4 Ryan, Emily R             14 FA-MR                5:15.99    5:13.25 SILV   
                  32.09     1:13.20 (41.11)     1:55.05 (41.85)     2:34.48 (39.43)
        3:20.46 (45.98)     4:04.92 (44.46)     4:39.81 (34.89)     5:13.25 (33.44)
  5 Clancy, Kiersten P        13 Three Village-MR     6:09.00    5:17.17 SILV   
                  33.53     1:12.98 (39.45)     1:52.37 (39.39)     2:31.68 (39.31)
        3:19.91 (48.23)     4:06.84 (46.93)     4:42.49 (35.65)     5:17.17 (34.68)
  6 DiTolla, Rachel L         14 Three Village-MR     5:06.31    5:17.46 SILV   
                  31.77     1:07.26 (35.49)     1:46.59 (39.33)     2:24.93 (38.34)
        3:16.91 (51.98)     4:08.71 (51.80)     4:43.07 (34.36)     5:17.46 (34.39)
  7 Yang, Emily G             13 Three Village-MR     5:14.79    5:19.71 SILV   
                  34.35     1:15.26 (40.91)     1:57.76 (42.50)     2:40.32 (42.56)
        3:22.58 (42.26)     4:06.96 (44.38)     4:43.68 (36.72)     5:19.71 (36.03)
  8 Beck, Nicole R            14 SSC-MR               5:25.00    5:21.60 SILV   
                  33.53     1:10.91 (37.38)     1:51.96 (41.05)     2:33.15 (41.19)
        3:22.47 (49.32)     4:11.10 (48.63)     4:46.95 (35.85)     5:21.60 (34.65)
  9 Ryan, Shannon E           13 Three Village-MR     6:15.00    5:23.58 SILV   
                  33.81     1:13.49 (39.68)     1:53.39 (39.90)     2:34.53 (41.14)
        3:21.06 (46.53)     4:08.29 (47.23)     4:45.81 (37.52)     5:23.58 (37.77)
 10 Lee, Katherine A          14 BBSC-MR              5:37.68    5:24.65 SILV   
                  34.73     1:14.78 (40.05)     1:57.31 (42.53)     2:38.79 (41.48)
        3:25.64 (46.85)     4:13.08 (47.44)     4:49.40 (36.32)     5:24.65 (35.25)
 11 Sarubbi, Amanda R         14 Three Village-MR     5:20.13    5:26.75        
                  32.68     1:11.83 (39.15)     1:55.16 (43.33)     2:36.49 (41.33)
        3:25.80 (49.31)     4:14.87 (49.07)     4:51.46 (36.59)     5:26.75 (35.29)
 12 Bogdanski, Victoria H     14 Three Village-MR     5:33.41    5:29.07        
                  36.57     1:19.97 (43.40)     1:58.92 (38.95)     2:38.99 (40.07)
        3:30.89 (51.90)     4:20.14 (49.25)     4:54.61 (34.47)     5:29.07 (34.46)
 13 Azralon, Danielle         13 SSC-MR               5:30.00    5:32.39        
                  34.84     1:17.54 (42.70)     1:58.25 (40.71)     2:37.43 (39.18)
        3:28.46 (51.03)     4:18.47 (50.01)     4:57.10 (38.63)     5:32.39 (35.29)
 14 Tohill, Natalie A         13 SSC-MR               5:30.00    5:35.46        
                  32.85     1:14.45 (41.60)                             2:43.13 ( )
        3:32.47 (49.34)     4:23.19 (50.72)   5:35.61 (1:12.42)         5:35.46 ( )
 15 Stampelos, Georgina E     14 Three Village-MR     5:34.48    5:35.85        
                  35.98     1:17.27 (41.29)     1:59.43 (42.16)     2:39.98 (40.55)
        3:27.65 (47.67)     4:16.85 (49.20)     4:57.37 (40.52)     5:35.85 (38.48)
 16 Byrne, Shannon M          14 SSC-MR               6:00.00    5:37.19        
                  37.08                             2:02.58 ( )     2:46.20 (43.62)
        3:32.31 (46.11)     4:20.13 (47.82)     4:58.92 (38.79)     5:37.19 (38.27)
 17 Chan, Rachel P            13 Three Village-MR     6:25.00    5:37.37        
                  35.75     1:19.73 (43.98)     2:03.20 (43.47)     2:44.48 (41.28)
        3:32.38 (47.90)     4:20.06 (47.68)     4:59.59 (39.53)     5:37.37 (37.78)
 18 Krolikiewicz, Emma C      13 SSC-MR               6:00.00    5:43.45        
                  34.62     1:16.08 (41.46)     2:00.60 (44.52)     2:42.93 (42.33)
        3:32.85 (49.92)     4:24.51 (51.66)     5:05.26 (40.75)     5:43.45 (38.19)
 19 Muroff, Rebecca L         13 Three Village-MR     6:50.00    5:45.05        
                  35.39     1:19.27 (43.88)     2:01.84 (42.57)     2:44.13 (42.29)
        3:34.97 (50.84)     4:24.91 (49.94)     5:05.64 (40.73)     5:45.05 (39.41)
 20 Renna, Julia              13 SSC-MR               6:00.00    5:45.83        
                  36.17     1:22.31 (46.14)     2:04.77 (42.46)     2:45.60 (40.83)
        3:34.49 (48.89)     4:26.87 (52.38)     5:08.75 (41.88)     5:45.83 (37.08)
 21 McKevitt, Katelyn C       14 CSC-MR                    NT    5:46.57        
                  38.29     1:24.54 (46.25)     2:07.70 (43.16)     2:51.36 (43.66)
        3:38.97 (47.61)     4:28.74 (49.77)     5:09.51 (40.77)     5:46.57 (37.06)
 22 Marshall, Isabel M        14 Three Village-MR     6:25.00    5:47.16        
                  38.47     1:23.90 (45.43)     2:04.05 (40.15)     2:43.84 (39.79)
        3:35.02 (51.18)     4:26.99 (51.97)     5:07.85 (40.86)     5:47.16 (39.31)
 23 Mei, Alyssa M             13 SSC-MR               5:45.00    5:51.82        
                  36.36     1:21.02 (44.66)     2:03.54 (42.52)     2:46.27 (42.73)
        3:38.50 (52.23)     4:32.18 (53.68)     5:13.06 (40.88)     5:51.82 (38.76)
 24 Bernhardt, Sydney C       14 Three Village-MR     6:08.15    5:52.36        
                  35.24     1:18.91 (43.67)     2:03.98 (45.07)     2:47.29 (43.31)
        3:37.33 (50.04)     4:29.36 (52.03)     5:11.94 (42.58)     5:52.36 (40.42)
 25 Gucciardo, Gianna T       13 FA-MR                6:00.99    5:56.31        
                  35.50     1:17.16 (41.66)                             2:49.18 ( )
        3:41.97 (52.79)     4:34.75 (52.78)     5:16.33 (41.58)     5:56.31 (39.98)
 26 Hamdi, Yasmine            14 Three Village-MR     5:53.84    5:59.36        
                  34.40     1:18.88 (44.48)     2:04.50 (45.62)     2:50.26 (45.76)
        3:44.89 (54.63)     4:40.71 (55.82)     5:19.96 (39.25)     5:59.36 (39.40)
 27 Wolffer, Katie P          13 SSC-MR               6:20.00    6:03.77        
                  36.98     1:27.05 (50.07)                             3:02.56 ( )
        3:52.76 (50.20)     4:44.68 (51.92)   6:03.77 (1:19.09)                    
 28 Alvarez, Stephanie R      14 Three Village-MR     6:50.00    6:06.44        
                  35.45     1:22.03 (46.58)     2:11.20 (49.17)     2:58.45 (47.25)
        3:48.81 (50.36)     4:41.05 (52.24)     5:23.70 (42.65)     6:06.44 (42.74)
 29 Nazarov, Lolita           14 SSC-MR               6:00.00    6:08.63        
                  37.45     1:24.52 (47.07)     2:11.83 (47.31)     2:57.49 (45.66)
        3:48.78 (51.29)     4:41.31 (52.53)   6:08.63 (1:27.32)                    
 30 Schatz, Sarah A           13 SSC-MR               6:15.00    6:13.86        
                  35.96     1:20.55 (44.59)     2:05.00 (44.45)     2:50.30 (45.30)
        3:49.54 (59.24)     4:48.08 (58.54)     5:33.69 (45.61)     6:13.86 (40.17)
 31 Renda, Alicia C           14 BBSC-MR              6:12.22    6:14.39        
                  36.94     1:22.24 (45.30)     2:11.20 (48.96)     3:00.75 (49.55)
        3:55.90 (55.15)     4:50.07 (54.17)     5:34.41 (44.34)     6:14.39 (39.98)
 32 Diers, Rebecca A          14 BBSC-MR              5:40.22    6:21.65        
                  41.01     1:28.09 (47.08)     2:20.74 (52.65)     3:14.27 (53.53)
        4:05.16 (50.89)     4:56.47 (51.31)     5:40.83 (44.36)     6:21.65 (40.82)
 33 Furmanik, Nicole          13 SSC-MR               6:30.00    6:24.63        
                  39.77     1:28.49 (48.72)     2:18.19 (49.70)     3:05.49 (47.30)
        4:02.85 (57.36)     5:00.67 (57.82)     5:43.71 (43.04)     6:24.63 (40.92)
 34 Galloway, Samantha N      14 SSC-MR               6:45.00    6:38.79        
                  41.09     1:31.93 (50.84)     2:21.08 (49.15)     3:10.32 (49.24)
        4:08.78 (58.46)     5:07.44 (58.66)     5:52.96 (45.52)     6:38.79 (45.83)
 35 Taylor, Patricia A        14 FA-MR                6:15.99    6:39.93        
                  44.59     1:38.33 (53.74)     2:26.43 (48.10)     3:12.67 (46.24)
        4:12.34 (59.67)     5:10.61 (58.27)     5:56.52 (45.91)     6:39.93 (43.41)
 -- Crane, Rachel A           14 Three Village-MR     5:22.28         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  35.80     1:17.88 (42.08)     1:58.90 (41.02)     2:39.14 (40.24)
        3:27.50 (48.36)     4:16.81 (49.31)     4:55.64 (38.83)          DQ (36.84)
 -- Ingraffia, Emily E        13 SSC-MR               6:30.00         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  41.75     1:34.75 (53.00)     2:21.08 (46.33)     3:06.25 (45.17)
        3:58.26 (52.01)     4:51.76 (53.50)     5:34.48 (42.72)          DQ (41.60)
 
Girls 14 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
         IMX: # 5:17.63  11/14/2014 Jocelyn Fisher, SSC  -MR                   
                4:59.99  14&U NCSA
                5:08.79  14&U SCS
                5:14.99  14&U METS
                5:31.99  14&U ZQ
                5:35.99  14&U JO
                5:50.59  14&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Jocelyn           13 SSC-MR               5:29.57    5:17.63#ZQ     
                  27.63       59.65 (32.02)     1:32.01 (32.36)     2:03.97 (31.96)
        2:36.37 (32.40)     3:09.02 (32.65)     3:41.75 (32.73)     4:14.73 (32.98)
        4:47.35 (32.62)     5:17.63 (30.28)                                        
  2 Freund, Jessica N         14 SSC-MR               5:20.70    5:26.99 ZQ     
                  27.73       59.41 (31.68)     1:32.44 (33.03)     2:05.41 (32.97)
        2:38.46 (33.05)     3:12.36 (33.90)     3:45.85 (33.49)     4:20.10 (34.25)
        4:52.78 (32.68)     5:26.99 (34.21)                                        
  3 Beck, Nicole R            14 SSC-MR               6:19.61    6:00.56        
                  29.76     1:04.53 (34.77)     1:41.40 (36.87)     2:18.08 (36.68)
        2:55.04 (36.96)     3:32.26 (37.22)     4:09.66 (37.40)     4:47.10 (37.44)
        5:24.36 (37.26)     6:00.56 (36.20)                                        
  4 Lee, Katherine A          14 BBSC-MR              6:06.35    6:01.29        
                  31.72     1:08.70 (36.98)     1:44.80 (36.10)     2:21.68 (36.88)
        2:59.21 (37.53)     3:36.93 (37.72)     4:15.28 (38.35)     4:52.73 (37.45)
        5:28.57 (35.84)     6:01.29 (32.72)                                        
  5 Tohill, Natalie A         13 SSC-MR               6:05.02    6:10.02        
                                                    1:49.79 ( )     2:27.00 (37.21)
      6:10.02 (3:43.02)                                                            
  6 Azralon, Danielle         13 SSC-MR               6:06.15    6:14.59        
                  32.38     1:09.19 (36.81)     1:46.37 (37.18)     2:25.39 (39.02)
        3:04.26 (38.87)     3:42.79 (38.53)     4:22.44 (39.65)     5:02.17 (39.73)
        5:39.57 (37.40)     6:14.59 (35.02)                                        
  7 Renna, Julia              13 SSC-MR               7:11.14    6:22.73        
                  32.33     1:10.02 (37.69)     1:49.34 (39.32)     2:29.22 (39.88)
        3:08.95 (39.73)     3:48.87 (39.92)     4:29.46 (40.59)     5:09.43 (39.97)
        5:48.33 (38.90)     6:22.73 (34.40)                                        
  8 Byrne, Shannon M          14 SSC-MR               6:15.00    6:23.43        
                  33.43     1:10.21 (36.78)     1:48.67 (38.46)     2:27.80 (39.13)
        3:07.32 (39.52)     3:46.51 (39.19)     4:26.14 (39.63)     5:06.05 (39.91)
        5:45.35 (39.30)     6:23.43 (38.08)                                        
  9 Mei, Alyssa M             13 SSC-MR               6:30.00    6:25.01        
                  32.87     1:09.23 (36.36)     1:47.12 (37.89)     2:26.98 (39.86)
        3:06.86 (39.88)     3:47.72 (40.86)     4:29.30 (41.58)     5:10.31 (41.01)
        5:48.74 (38.43)     6:25.01 (36.27)                                        
 10 Chan, Rachel P            13 Three Village-MR     6:26.63    6:25.21        
                  33.75     1:11.66 (37.91)     1:50.98 (39.32)     2:30.95 (39.97)
        3:10.81 (39.86)     3:49.75 (38.94)     4:28.46 (38.71)     5:08.33 (39.87)
        5:48.15 (39.82)     6:25.21 (37.06)                                        
 11 Krolikiewicz, Emma C      13 SSC-MR               6:36.02    6:29.80        
                  33.12     1:11.71 (38.59)     1:51.30 (39.59)     2:30.77 (39.47)
        3:09.79 (39.02)     3:50.84 (41.05)     4:30.91 (40.07)     5:11.98 (41.07)
        5:51.78 (39.80)     6:29.80 (38.02)                                        
 12 Wolffer, Katie P          13 SSC-MR               6:39.24    6:33.72        
                                                    4:44.03 ( )   6:33.72 (1:49.69)
 13 O'Hagan, Alanna N         14 SSC-MR               6:30.00    6:33.96        
                  34.54     1:13.60 (39.06)     1:54.12 (40.52)     2:35.31 (41.19)
        3:16.80 (41.49)     3:57.29 (40.49)     4:37.57 (40.28)     5:17.95 (40.38)
        5:57.65 (39.70)     6:33.96 (36.31)                                        
 14 Ingraffia, Emily E        13 SSC-MR               6:23.46    6:39.77        
                  34.28     1:13.16 (38.88)     1:53.49 (40.33)     2:34.60 (41.11)
        3:16.14 (41.54)     3:57.21 (41.07)     4:38.90 (41.69)     5:20.24 (41.34)
        6:00.66 (40.42)     6:39.77 (39.11)                                        
 15 Schlusselberg, Rachel     13 Express Swimming-MR  7:02.69    6:46.25        
                  34.63     1:14.34 (39.71)     1:55.41 (41.07)     2:37.13 (41.72)
        3:19.60 (42.47)     4:01.80 (42.20)     4:43.73 (41.93)     5:25.22 (41.49)
        6:06.60 (41.38)     6:46.25 (39.65)                                        
 16 Schatz, Sarah A           13 SSC-MR               7:00.00    6:46.68        
                  34.28     1:12.56 (38.28)     1:52.85 (40.29)     2:34.45 (41.60)
        3:15.83 (41.38)     3:58.84 (43.01)     4:41.59 (42.75)     5:24.78 (43.19)
        6:08.34 (43.56)     6:46.68 (38.34)                                        
 17 Greco, Emma K             13 SSC-MR               7:18.10    6:48.74        
                  35.96     1:17.55 (41.59)     1:59.14 (41.59)     2:41.18 (42.04)
        3:23.53 (42.35)     4:04.78 (41.25)     4:46.21 (41.43)     5:28.15 (41.94)
        6:09.72 (41.57)     6:48.74 (39.02)                                        
 18 Renda, Alicia C           14 BBSC-MR              6:39.27    6:49.99        
                  32.13     1:09.75 (37.62)     1:48.74 (38.99)     2:29.28 (40.54)
        3:11.63 (42.35)     3:54.93 (43.30)     4:39.18 (44.25)     5:23.17 (43.99)
        6:08.51 (45.34)     6:49.99 (41.48)                                        
 19 Nazarov, Lolita           14 SSC-MR               6:45.00    6:59.75        
                  34.61     1:14.94 (40.33)                             2:38.61 ( )
        3:22.05 (43.44)     4:06.23 (44.18)                             5:34.61 ( )
        6:18.19 (43.58)     6:59.75 (41.56)                                        
 20 Furmanik, Nicole          13 SSC-MR               7:00.00    7:05.20        
                  34.69     1:14.94 (40.25)     1:56.62 (41.68)     2:40.14 (43.52)
        3:23.91 (43.77)     4:08.68 (44.77)     4:53.28 (44.60)     5:38.14 (44.86)
        6:22.71 (44.57)     7:05.20 (42.49)                                        
 21 Yacovone, Lauren E        13 Express Swimming-MR  8:15.00    7:26.32        
                  37.76     1:22.00 (44.24)     2:08.05 (46.05)     2:53.92 (45.87)
        3:39.46 (45.54)     4:25.64 (46.18)     5:11.91 (46.27)     5:57.19 (45.28)
        6:42.74 (45.55)     7:26.32 (43.58)                                        
 22 Eisenberg, Helen I        13 Express Swimming-MR  8:39.08    7:26.61        
                  39.86     1:25.17 (45.31)     2:10.86 (45.69)     2:57.25 (46.39)
        3:44.76 (47.51)     4:30.36 (45.60)     5:16.54 (46.18)     6:02.10 (45.56)
        6:46.11 (44.01)     7:26.61 (40.50)                                        
 23 Galloway, Samantha N      14 SSC-MR               7:15.00    7:30.98        
                  37.47     1:20.98 (43.51)     2:06.74 (45.76)     2:53.27 (46.53)
        3:39.94 (46.67)     4:26.30 (46.36)     5:13.44 (47.14)     6:01.05 (47.61)
        6:47.58 (46.53)     7:30.98 (43.40)                                        
 
Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
         IMX: # 5:36.28  11/14/2014 Alyssa N Bonneville, Three Village         
                4:59.99  15&O NCSA
                5:08.79  15&O SCS
                5:14.99  15&O METS
                5:27.99  15&O ZQ
                5:39.99  15&O AGTC
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonneville, Alyssa N      15 Three Village-MR     5:41.93    5:36.28#AGTC   
                  28.67     1:01.74 (33.07)     1:36.17 (34.43)     2:10.37 (34.20)
        2:45.20 (34.83)     3:19.85 (34.65)     3:54.32 (34.47)     4:28.52 (34.20)
        5:03.06 (34.54)     5:36.28 (33.22)                                        
  2 Lee, Nicole E             17 BBSC-MR              5:45.17    5:39.61 AGTC   
                  29.58     1:03.17 (33.59)     1:37.65 (34.48)     2:12.75 (35.10)
        2:46.96 (34.21)     3:22.05 (35.09)     3:56.77 (34.72)     4:32.31 (35.54)
        5:06.62 (34.31)     5:39.61 (32.99)                                        
  3 Schoenfeld, Sarah L       17 Three Village-MR     5:40.41    5:39.66 AGTC   
                  28.74     1:01.22 (32.48)     1:35.17 (33.95)     2:09.71 (34.54)
        2:44.67 (34.96)     3:20.01 (35.34)     3:55.41 (35.40)     4:30.62 (35.21)
        5:05.23 (34.61)     5:39.66 (34.43)                                        
  4 Reid, Veronica N          21 SSC-MR               5:41.23    5:39.86 AGTC   
                  29.78     1:02.31 (32.53)     1:36.05 (33.74)     2:10.71 (34.66)
        2:45.31 (34.60)     3:20.21 (34.90)     3:55.40 (35.19)     4:30.81 (35.41)
        5:06.07 (35.26)     5:39.86 (33.79)                                        
  5 McNamara, Samantha        16 BBSC-MR              5:46.57    5:40.99        
                  31.03     1:05.24 (34.21)     1:39.63 (34.39)     2:14.01 (34.38)
        2:48.48 (34.47)     3:23.37 (34.89)     3:58.57 (35.20)     4:33.67 (35.10)
        5:07.64 (33.97)     5:40.99 (33.35)                                        
  6 Koehler, Sierra M         15 CSC-MR               5:31.56    5:46.43        
                  28.44     1:00.98 (32.54)     1:35.71 (34.73)     2:11.31 (35.60)
        2:47.58 (36.27)     3:23.62 (36.04)     3:59.86 (36.24)     4:36.26 (36.40)
        5:12.11 (35.85)     5:46.43 (34.32)                                        
  7 Adams, Hayley N           15 Three Village-MR     5:43.23    5:46.47        
                  30.89     1:05.02 (34.13)     1:40.42 (35.40)     2:15.74 (35.32)
        2:51.12 (35.38)     3:26.28 (35.16)     4:01.58 (35.30)     4:37.07 (35.49)
        5:12.33 (35.26)     5:46.47 (34.14)                                        
  8 Tucker, Alina S           15 BBSC-MR              5:42.35    5:50.56        
                  30.71     1:05.14 (34.43)     1:40.36 (35.22)     2:15.48 (35.12)
        2:50.55 (35.07)     3:26.88 (36.33)     4:03.11 (36.23)     4:39.88 (36.77)
        5:16.18 (36.30)     5:50.56 (34.38)                                        
  9 Chan, Sarah P             16 Three Village-MR     5:47.45    5:51.72        
                  30.67     1:05.02 (34.35)     1:40.86 (35.84)     2:17.12 (36.26)
        2:53.41 (36.29)     3:29.63 (36.22)     4:06.38 (36.75)     4:42.83 (36.45)
        5:18.14 (35.31)     5:51.72 (33.58)                                        
 10 Friberg, Keelyn G         15 Three Village-MR     5:48.13    5:52.24        
                  30.97     1:05.61 (34.64)     1:40.99 (35.38)     2:16.97 (35.98)
        2:52.85 (35.88)     3:28.88 (36.03)     4:05.51 (36.63)     4:41.75 (36.24)
        5:17.61 (35.86)     5:52.24 (34.63)                                        
 11 Mattei, Theresa M         16 BBSC-MR              6:03.41    6:00.33        
                  31.12     1:06.11 (34.99)     1:41.76 (35.65)     2:17.92 (36.16)
        2:54.37 (36.45)     3:31.46 (37.09)     4:08.81 (37.35)     4:46.87 (38.06)
        5:23.96 (37.09)     6:00.33 (36.37)                                        
 12 Giuliani, Jessica H       16 BBSC-MR              5:55.19    6:01.79        
                  31.84     1:07.80 (35.96)     1:44.33 (36.53)     2:21.42 (37.09)
        2:58.75 (37.33)     3:35.55 (36.80)     4:12.19 (36.64)     4:49.41 (37.22)
        5:26.63 (37.22)     6:01.79 (35.16)                                        
 13 Ramirez, Claire R         15 SSC-MR               6:06.91    6:01.97        
                  31.36     1:07.06 (35.70)     1:43.58 (36.52)     2:20.34 (36.76)
        2:57.08 (36.74)     3:34.40 (37.32)     4:12.43 (38.03)     4:49.96 (37.53)
        5:27.02 (37.06)     6:01.97 (34.95)                                        
 14 Loscalzo, Annie M         16 Three Village-MR     6:04.17    6:04.07        
                  33.00     1:08.94 (35.94)     1:45.57 (36.63)     2:23.26 (37.69)
        3:00.32 (37.06)     3:37.57 (37.25)                             4:52.46 ( )
        5:28.96 (36.50)     6:04.07 (35.11)                                        
 15 McNair, Meaghan F         15 Three Village-MR     6:06.92    6:04.66        
                  32.15     1:07.56 (35.41)     1:43.94 (36.38)     2:21.13 (37.19)
        2:57.68 (36.55)     3:35.47 (37.79)     4:13.46 (37.99)     4:51.27 (37.81)
        5:28.88 (37.61)     6:04.66 (35.78)                                        
 16 Visintin, Nichole A       15 Three Village-MR     5:51.62    6:05.91        
                  31.76     1:07.70 (35.94)     1:45.17 (37.47)     2:22.04 (36.87)
        2:59.37 (37.33)     3:36.47 (37.10)     4:14.25 (37.78)     4:52.55 (38.30)
        5:29.61 (37.06)     6:05.91 (36.30)                                        
 17 Giunta, Natalia L         15 Three Village-MR     5:48.32    6:06.40        
                  32.58     1:08.28 (35.70)     1:44.97 (36.69)     2:21.81 (36.84)
        2:58.75 (36.94)     3:35.94 (37.19)     4:13.08 (37.14)     4:51.32 (38.24)
        5:29.30 (37.98)     6:06.40 (37.10)                                        
 18 Mattei, Monica A          15 BBSC-MR              6:16.92    6:11.81        
                  32.55                                                 2:24.56 ( )
        3:01.91 (37.35)     3:39.36 (37.45)     4:17.60 (38.24)     4:56.32 (38.72)
        5:34.78 (38.46)     6:11.81 (37.03)                                        
 19 Baker, Aileen G           16 SSC-MR               6:12.51    6:13.63        
                  31.93     1:08.08 (36.15)     1:45.21 (37.13)     2:23.54 (38.33)
        3:02.16 (38.62)     3:40.78 (38.62)     4:19.85 (39.07)     4:59.36 (39.51)
        5:37.77 (38.41)     6:13.63 (35.86)                                        
 20 Suchy, Morgan T           15 SSC-MR               6:18.49    6:19.23        
                  32.95     1:09.57 (36.62)     1:47.81 (38.24)     2:25.98 (38.17)
        3:04.66 (38.68)     3:43.76 (39.10)     4:23.25 (39.49)     5:02.86 (39.61)
        5:41.49 (38.63)     6:19.23 (37.74)                                        
 21 Devlin, Molly G           17 BBSC-MR              6:56.66    6:19.80        
                  33.05     1:10.06 (37.01)     1:47.76 (37.70)     2:25.70 (37.94)
        3:03.61 (37.91)     3:42.49 (38.88)     4:21.73 (39.24)     5:01.48 (39.75)
        5:41.13 (39.65)     6:19.80 (38.67)                                        
 22 Klett, Daron H            16 SSC-MR               6:22.54    6:27.25        
                  32.60     1:08.90 (36.30)     1:47.98 (39.08)     2:27.25 (39.27)
        3:07.30 (40.05)     3:48.08 (40.78)     4:28.48 (40.40)     5:09.28 (40.80)
        5:49.12 (39.84)     6:27.25 (38.13)                                        
 23 Green, Jayne              17 SSC-MR               6:19.10    6:28.41        
                  32.85     1:10.27 (37.42)     1:49.21 (38.94)     2:28.66 (39.45)
        3:08.53 (39.87)     3:48.82 (40.29)     4:29.52 (40.70)     5:10.13 (40.61)
        5:50.40 (40.27)     6:28.41 (38.01)                                        
 24 Diehl, Michelle M         15 SSC-MR               7:05.12    6:57.68        
                  36.85     1:17.39 (40.54)     2:00.11 (42.72)     2:43.58 (43.47)
        3:27.03 (43.45)     4:09.36 (42.33)     4:53.20 (43.84)     5:35.96 (42.76)
        6:16.97 (41.01)     6:57.68 (40.71)                                        
 25 DeRose, Gia               15 SSC-MR               6:58.16    7:00.84        
                  36.61     1:16.76 (40.15)     1:58.49 (41.73)     2:40.93 (42.44)
        3:23.86 (42.93)     4:08.24 (44.38)     4:52.36 (44.12)     5:37.07 (44.71)
        6:21.51 (44.44)     7:00.84 (39.33)                                        
 26 DeSantis, Adrianna R      15 SSC-MR               6:45.00    7:11.86        
                  34.49     1:15.06 (40.57)     1:59.94 (44.88)     2:44.81 (44.87)
        3:30.23 (45.42)     4:14.79 (44.56)     4:59.64 (44.85)     5:44.95 (45.31)
        6:30.23 (45.28)     7:11.86 (41.63)                                        
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.49  JR'S
                24.39  NCSA
                25.09  SCS
                25.69  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Nicole E             17 BBSC-MR                26.33      26.41        
  2 Reid, Veronica N          21 SSC-MR                 26.19      26.69        
  3 Rice, Natasha L           15 CSC-MR                 25.88      26.73        
  4 Crespo, Sarah M           16 BBSC-MR                26.14      26.84        
  5 Bonneville, Alyssa N      15 Three Village-MR       27.45      27.04        
  6 Tsai, Alice Y             15 SSC-MR                 27.33      27.21        
  7 Ramirez, Claire R         15 SSC-MR                 27.26      27.24        
  8 Breiner, Emma             16 CSC-MR                 27.80      27.45        
  9 Baker, Aileen G           16 SSC-MR                 27.79      27.89        
 10 Tucker, Alina S           15 BBSC-MR                26.95      27.91        
 11 Mattei, Theresa M         16 BBSC-MR                27.40      28.00        
 12 Adams, Hayley N           15 Three Village-MR       28.28      28.13        
 13 Catizone, Victoria        16 CSC-MR                 28.56      28.15        
 14 McNamara, Samantha        16 BBSC-MR                28.42      28.30        
 15 McNair, Meaghan F         15 Three Village-MR       27.47      28.34        
 16 Friberg, Keelyn G         15 Three Village-MR       28.13      28.38        
 17 Mattei, Monica A          15 BBSC-MR                28.16      28.51        
 18 Betterbed, Dominique R    16 Three Village-MR       28.74      28.61        
 19 Giunta, Natalia L         15 Three Village-MR       27.91      28.69        
 20 Visintin, Nichole A       15 Three Village-MR       27.05      28.80        
 21 Klett, Daron H            16 SSC-MR                 29.14      28.91        
 22 Balling, Kayla M          17 BBSC-MR                28.67      29.13        
 23 Chirico, Kasidy A         15 Three Village-MR       28.25      29.19        
 24 Giuliani, Jessica H       16 BBSC-MR                28.15      29.22        
 25 Dantuono, Dana            17 SSC-MR                 29.38      29.50        
 26 Brunquell, Mackenzie      16 SSC-MR                 29.31      30.14        
 27 Green, Jayne              17 SSC-MR                 29.07      30.26        
 28 Devlin, Molly G           17 BBSC-MR                29.85      30.43        
 29 DeSantis, Adrianna R      15 SSC-MR                 31.40      30.83        
 30 Ballon, Carmen D          17 BBSC-MR                30.00      30.86        
 31 DeRose, Gia               15 SSC-MR                 30.77      31.49        
 32 Diehl, Michelle M         15 SSC-MR                 32.23      33.96        
 33 Vickers, Julia K          11 CSC-MR                 35.97      35.84        
 34 Schlesinger, Rachel J     12 CSC-MR                 36.78      36.61        
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:01.29  JR'S
              2:05.99  NCSA
              2:10.29  SCS
              2:13.49  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Nicole E             17 BBSC-MR              2:20.33    2:18.88        
                  32.55     1:08.18 (35.63)     1:44.06 (35.88)     2:18.88 (34.82)
  2 Tsai, Alice Y             15 SSC-MR               2:27.28    2:19.48        
                  32.59     1:07.33 (34.74)     1:43.51 (36.18)     2:19.48 (35.97)
  3 Bonneville, Alyssa N      15 Three Village-MR     2:24.32    2:22.09        
                  34.21     1:11.15 (36.94)     1:47.22 (36.07)     2:22.09 (34.87)
  4 Giunta, Natalia L         15 Three Village-MR     2:17.01    2:25.83        
                  34.24     1:10.80 (36.56)     1:48.35 (37.55)     2:25.83 (37.48)
  5 Reid, Veronica N          21 SSC-MR               2:25.00    2:27.57        
                  36.46     1:13.54 (37.08)     1:51.07 (37.53)     2:27.57 (36.50)
  6 Friberg, Keelyn G         15 Three Village-MR     2:28.37    2:27.78        
                  35.04     1:13.19 (38.15)     1:51.10 (37.91)     2:27.78 (36.68)
  7 Adams, Hayley N           15 Three Village-MR     2:27.51    2:27.82        
                  35.72     1:12.97 (37.25)     1:50.83 (37.86)     2:27.82 (36.99)
  8 Balling, Kayla M          17 BBSC-MR              2:30.97    2:28.89        
                  34.34     1:11.99 (37.65)     1:50.38 (38.39)     2:28.89 (38.51)
  9 Mattei, Monica A          15 BBSC-MR              2:28.94    2:29.32        
                  35.69     1:13.80 (38.11)     1:51.89 (38.09)     2:29.32 (37.43)
 10 McNamara, Samantha        16 BBSC-MR              2:26.70    2:29.33        
                  35.24     1:12.64 (37.40)     1:51.25 (38.61)     2:29.33 (38.08)
 11 Betterbed, Dominique R    16 Three Village-MR     2:24.29    2:30.08        
                  35.72     1:13.24 (37.52)     1:51.59 (38.35)     2:30.08 (38.49)
 12 Giuliani, Jessica H       16 BBSC-MR              2:27.61    2:30.13        
                  35.02     1:13.15 (38.13)     1:51.90 (38.75)     2:30.13 (38.23)
 13 Crespo, Sarah M           16 BBSC-MR              2:28.08    2:30.59        
                  34.41     1:11.45 (37.04)     1:51.07 (39.62)     2:30.59 (39.52)
 14 Tucker, Alina S           15 BBSC-MR              2:29.59    2:30.94        
                  36.08     1:14.46 (38.38)     1:53.24 (38.78)     2:30.94 (37.70)
 15 Chirico, Kasidy A         15 Three Village-MR     2:30.91    2:31.82        
                  36.42     1:14.80 (38.38)     1:52.84 (38.04)     2:31.82 (38.98)
 16 Klett, Daron H            16 SSC-MR               2:33.00    2:32.92        
                  35.75     1:13.63 (37.88)     1:53.87 (40.24)     2:32.92 (39.05)
 17 Visintin, Nichole A       15 Three Village-MR     2:27.55    2:34.35        
                  35.79     1:14.41 (38.62)     1:54.37 (39.96)     2:34.35 (39.98)
 18 Ramirez, Claire R         15 SSC-MR               2:31.10    2:34.36        
                  37.42     1:16.50 (39.08)     1:56.17 (39.67)     2:34.36 (38.19)
 19 Baker, Aileen G           16 SSC-MR               2:45.00    2:35.65        
                  37.00     1:16.92 (39.92)     1:57.83 (40.91)     2:35.65 (37.82)
 20 McNair, Meaghan F         15 Three Village-MR     2:36.16    2:38.76        
                  36.96     1:17.17 (40.21)     1:58.37 (41.20)     2:38.76 (40.39)
 21 Green, Jayne              17 SSC-MR               2:33.53    2:39.59        
                  35.98     1:16.10 (40.12)     1:58.18 (42.08)     2:39.59 (41.41)
 22 Mattei, Theresa M         16 BBSC-MR              2:40.76    2:39.89        
                  38.55     1:19.06 (40.51)     1:59.63 (40.57)     2:39.89 (40.26)
 23 Dantuono, Dana            17 SSC-MR               2:55.00    2:47.23        
                  39.40     1:21.74 (42.34)     2:04.88 (43.14)     2:47.23 (42.35)
 24 Devlin, Molly G           17 BBSC-MR              3:16.45    2:56.56        
                  40.41     1:24.04 (43.63)     2:10.49 (46.45)     2:56.56 (46.07)
 25 Brunquell, Mackenzie      16 SSC-MR               2:55.00    2:57.20        
                  41.98     1:26.73 (44.75)     2:12.47 (45.74)     2:57.20 (44.73)
 26 Diehl, Michelle M         15 SSC-MR               3:15.00    2:59.61        
                  41.39     1:26.45 (45.06)     2:13.73 (47.28)     2:59.61 (45.88)
 27 DeSantis, Adrianna R      15 SSC-MR               3:00.00    3:01.53        
                  42.18     1:29.23 (47.05)     2:16.83 (47.60)     3:01.53 (44.70)
 28 Ballon, Carmen D          17 BBSC-MR              2:51.53    3:03.19        
                  42.38     1:27.87 (45.49)     2:15.18 (47.31)     3:03.19 (48.01)
 -- DeRose, Gia               15 SSC-MR               3:00.00         DQ        
                                1:29.83 ( )     2:16.79 (46.96)          DQ (46.67)
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:19.79  JR'S
              2:23.29  NCSA
              2:29.39  SCS
              2:35.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reid, Veronica N          21 SSC-MR               2:30.11    2:34.95 METS   
                  35.37     1:14.79 (39.42)     1:54.97 (40.18)     2:34.95 (39.98)
  2 Bonneville, Alyssa N      15 Three Village-MR     2:41.72    2:39.37        
                  35.39     1:15.66 (40.27)     1:56.78 (41.12)     2:39.37 (42.59)
  3 Mattei, Theresa M         16 BBSC-MR              2:44.65    2:44.84        
                  36.62     1:17.67 (41.05)     2:00.69 (43.02)     2:44.84 (44.15)
  4 Tucker, Alina S           15 BBSC-MR              2:43.30    2:46.97        
                  38.26     1:19.83 (41.57)     2:03.47 (43.64)     2:46.97 (43.50)
  5 Koehler, Sierra M         15 CSC-MR               2:46.93    2:48.37        
                  37.36     1:20.00 (42.64)     2:03.81 (43.81)     2:48.37 (44.56)
  6 McNamara, Samantha        16 BBSC-MR              2:57.27    2:49.66        
                  38.12     1:22.31 (44.19)     2:06.16 (43.85)     2:49.66 (43.50)
  7 Orski, Emily M            15 CSC-MR               2:51.27    2:52.94        
                  38.66     1:22.56 (43.90)     2:07.26 (44.70)     2:52.94 (45.68)
  8 Giunta, Natalia L         15 Three Village-MR     2:45.08    2:53.47        
                  39.31     1:23.16 (43.85)     2:08.73 (45.57)     2:53.47 (44.74)
  9 Giuliani, Jessica H       16 BBSC-MR              2:55.02    2:53.70        
                  39.22     1:22.84 (43.62)     2:08.32 (45.48)     2:53.70 (45.38)
 10 Colefield, Sarah B        14 CSC-MR                    NT    2:55.95        
                  40.57     1:25.63 (45.06)     2:10.73 (45.10)     2:55.95 (45.22)
 11 Lee, Nicole E             17 BBSC-MR              3:02.18    2:56.28        
                  40.07     1:25.14 (45.07)     2:11.16 (46.02)     2:56.28 (45.12)
 12 Balling, Kayla M          17 BBSC-MR              2:57.22    2:56.62        
                  39.71     1:24.54 (44.83)     2:11.39 (46.85)     2:56.62 (45.23)
 13 Haynos, Mary A            16 FA-MR                3:02.99    2:57.30        
                  40.23     1:25.27 (45.04)     2:11.20 (45.93)     2:57.30 (46.10)
 14 Chan, Sarah P             16 Three Village-MR     2:51.31    2:57.42        
                  40.28     1:25.78 (45.50)     2:11.60 (45.82)     2:57.42 (45.82)
 15 Lettieri, Samantha H      15 CSC-MR               3:08.62    2:57.98        
                  40.69     1:28.15 (47.46)     2:14.08 (45.93)     2:57.98 (43.90)
 16 Adams, Hayley N           15 Three Village-MR     2:52.48    2:58.08        
                  40.19     1:25.23 (45.04)     2:12.08 (46.85)     2:58.08 (46.00)
 17 Friberg, Keelyn G         15 Three Village-MR     2:59.52    2:58.24        
                  39.82     1:25.59 (45.77)     2:11.98 (46.39)     2:58.24 (46.26)
 18 McNair, Meaghan F         15 Three Village-MR     3:05.68    2:58.74        
                  40.47     1:26.04 (45.57)     2:11.92 (45.88)     2:58.74 (46.82)
 19 Ramirez, Claire R         15 SSC-MR               3:08.02    2:58.94        
                  41.19     1:27.27 (46.08)     2:13.96 (46.69)     2:58.94 (44.98)
 20 Mattei, Monica A          15 BBSC-MR              3:01.73    2:59.47        
                  41.12     1:26.80 (45.68)     2:13.06 (46.26)     2:59.47 (46.41)
 21 Visintin, Nichole A       15 Three Village-MR     2:55.56    3:00.52        
                  40.03     1:25.20 (45.17)     2:12.22 (47.02)     3:00.52 (48.30)
 22 Chirico, Kasidy A         15 Three Village-MR     2:57.64    3:00.86        
                  42.19     1:28.18 (45.99)     2:14.30 (46.12)     3:00.86 (46.56)
 23 Devlin, Molly G           17 BBSC-MR              3:04.10    3:03.68        
                  41.68     1:27.91 (46.23)     2:15.14 (47.23)     3:03.68 (48.54)
 24 Tsai, Alice Y             15 SSC-MR               3:13.80    3:03.72        
                  40.73     1:27.25 (46.52)     2:15.28 (48.03)     3:03.72 (48.44)
 25 Loscalzo, Annie M         16 Three Village-MR     2:59.12    3:04.01        
                  41.65     1:28.35 (46.70)     2:16.01 (47.66)     3:04.01 (48.00)
 26 Schuppert, Christina M    15 CSC-MR               2:52.53    3:08.68        
                  43.52     1:32.53 (49.01)     2:21.53 (49.00)     3:08.68 (47.15)
 27 Suchy, Morgan T           15 SSC-MR               3:15.16    3:09.50        
                  42.31     1:29.40 (47.09)     2:19.47 (50.07)     3:09.50 (50.03)
 28 DeSantis, Adrianna R      15 SSC-MR               3:20.00    3:10.89        
                  41.31     1:29.88 (48.57)     2:20.04 (50.16)     3:10.89 (50.85)
 29 Klett, Daron H            16 SSC-MR               3:05.00    3:10.98        
                  43.09     1:31.53 (48.44)     2:21.29 (49.76)     3:10.98 (49.69)
 30 Ballon, Carmen D          17 BBSC-MR              3:11.66    3:18.26        
                  44.14     1:34.24 (50.10)     2:25.80 (51.56)     3:18.26 (52.46)
 31 Crespo, Sarah M           16 BBSC-MR              3:16.39    3:27.51        
                  43.83     1:36.36 (52.53)     2:30.72 (54.36)     3:27.51 (56.79)
 32 Diehl, Michelle M         15 SSC-MR               3:40.00    3:28.66        
                  46.69     1:40.03 (53.34)     2:34.04 (54.01)     3:28.66 (54.62)
 33 Brunquell, Mackenzie      16 SSC-MR               3:25.00    3:44.71        
                  46.07     1:42.27 (56.20)   2:43.05 (1:00.78)   3:44.71 (1:01.66)
 
Women 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
              2:19.79  JR'S
              2:23.29  NCSA
              2:29.39  SCS
              2:35.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Renna, Julia              13 SSC-MR                    NT    3:08.76        
                  41.80     1:30.36 (48.56)     2:19.83 (49.47)     3:08.76 (48.93)
  2 Lee, Marisa               12 SSC-MR                    NT    3:09.60        
                  42.11     1:28.57 (46.46)     2:19.78 (51.21)     3:09.60 (49.82)
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:03.29  JR'S
              2:06.39  NCSA
              2:12.49  SCS
              2:18.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giuliani, Jessica H       16 BBSC-MR              2:26.22    2:21.41        
                  30.54     1:05.87 (35.33)     1:43.28 (37.41)     2:21.41 (38.13)
  2 Chirico, Kasidy A         15 Three Village-MR     2:29.37    2:26.00        
                  31.62     1:08.06 (36.44)     1:46.23 (38.17)     2:26.00 (39.77)
  3 Lee, Nicole E             17 BBSC-MR                   NT    2:33.11        
                  32.50     1:12.12 (39.62)     1:52.83 (40.71)     2:33.11 (40.28)
  4 Chan, Sarah P             16 Three Village-MR     2:35.42    2:33.46        
                  33.29     1:12.22 (38.93)     1:52.98 (40.76)     2:33.46 (40.48)
  5 Bonneville, Alyssa N      15 Three Village-MR     2:35.56    2:34.68        
                  32.71     1:12.15 (39.44)     1:54.13 (41.98)     2:34.68 (40.55)
  6 McNamara, Samantha        16 BBSC-MR              2:48.71    2:35.73        
                  35.07     1:15.68 (40.61)     1:55.72 (40.04)     2:35.73 (40.01)
  7 Giunta, Natalia L         15 Three Village-MR     2:32.23    2:38.64        
                  34.67     1:14.47 (39.80)     1:56.46 (41.99)     2:38.64 (42.18)
  8 Reid, Veronica N          21 SSC-MR               2:45.00    2:38.97        
                  35.02     1:14.78 (39.76)     1:57.02 (42.24)     2:38.97 (41.95)
  9 Haynos, Mary A            16 FA-MR                2:37.21    2:39.86        
                  32.80     1:13.50 (40.70)     1:56.55 (43.05)     2:39.86 (43.31)
 10 Mattei, Theresa M         16 BBSC-MR              2:48.20    2:41.11        
                  34.24     1:14.40 (40.16)     1:57.31 (42.91)     2:41.11 (43.80)
 11 McNair, Meaghan F         15 Three Village-MR     2:36.29    2:41.92        
                  34.18     1:15.30 (41.12)     1:59.10 (43.80)     2:41.92 (42.82)
 12 Suchy, Morgan T           15 SSC-MR               2:45.83    2:43.62        
                  35.44     1:16.25 (40.81)     2:00.47 (44.22)     2:43.62 (43.15)
 13 Friberg, Keelyn G         15 Three Village-MR     2:46.89    2:44.30        
                  35.05     1:16.48 (41.43)     2:00.13 (43.65)     2:44.30 (44.17)
 14 Mattei, Monica A          15 BBSC-MR              2:51.39    2:44.66        
                  36.34     1:17.33 (40.99)     2:00.98 (43.65)     2:44.66 (43.68)
 15 Adams, Hayley N           15 Three Village-MR     2:47.15    2:47.36        
                  35.60     1:17.69 (42.09)     2:02.39 (44.70)     2:47.36 (44.97)
 16 Visintin, Nichole A       15 Three Village-MR     2:43.96    2:49.45        
                  34.92     1:18.15 (43.23)     2:04.03 (45.88)     2:49.45 (45.42)
 17 Tucker, Alina S           15 BBSC-MR              2:54.79    2:49.46        
                  37.75     1:21.14 (43.39)     2:05.91 (44.77)     2:49.46 (43.55)
 18 Ramirez, Claire R         15 SSC-MR               2:57.73    2:55.88        
                  38.10     1:21.94 (43.84)     2:08.19 (46.25)     2:55.88 (47.69)
 19 Klett, Daron H            16 SSC-MR               2:45.00    2:57.26        
                  35.68     1:19.21 (43.53)     2:08.01 (48.80)     2:57.26 (49.25)
 20 Diehl, Michelle M         15 SSC-MR               3:18.00    3:14.64        
                  42.22     1:31.79 (49.57)     2:23.19 (51.40)     3:14.64 (51.45)
 21 DeSantis, Adrianna R      15 SSC-MR               3:20.00    3:19.03        
                  40.18     1:29.32 (49.14)     2:23.99 (54.67)     3:19.03 (55.04)
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
              2:03.79  JR'S
              2:08.49  NCSA
              2:11.69  SCS
              2:15.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonneville, Alyssa N      15 Three Village-MR     2:18.04    2:19.01        
                  30.46     1:07.04 (36.58)     1:47.18 (40.14)     2:19.01 (31.83)
  2 Reid, Veronica N          21 SSC-MR               2:21.83    2:19.31        
                  30.89     1:09.16 (38.27)     1:47.09 (37.93)     2:19.31 (32.22)
  3 Koehler, Sierra M         15 CSC-MR               2:18.86    2:21.66        
                  30.13     1:07.51 (37.38)     1:50.48 (42.97)     2:21.66 (31.18)
  4 Tucker, Alina S           15 BBSC-MR              2:27.49    2:26.05        
                  33.63     1:12.23 (38.60)     1:53.90 (41.67)     2:26.05 (32.15)
  5 Mattei, Theresa M         16 BBSC-MR              2:29.64    2:26.27        
                  33.16     1:10.48 (37.32)     1:52.80 (42.32)     2:26.27 (33.47)
  6 McNamara, Samantha        16 BBSC-MR              2:32.16    2:26.73        
                  33.03     1:11.15 (38.12)     1:53.99 (42.84)     2:26.73 (32.74)
  7 Chirico, Kasidy A         15 Three Village-MR     2:26.76    2:26.87        
                  31.50     1:09.21 (37.71)     1:54.59 (45.38)     2:26.87 (32.28)
  8 Giuliani, Jessica H       16 BBSC-MR              2:28.04    2:26.93        
                  30.49     1:07.95 (37.46)     1:53.31 (45.36)     2:26.93 (33.62)
  9 Friberg, Keelyn G         15 Three Village-MR     2:30.78    2:27.55        
                  32.73     1:10.43 (37.70)     1:54.68 (44.25)     2:27.55 (32.87)
 10 Chan, Sarah P             16 Three Village-MR     2:25.99    2:28.65        
                  32.14     1:08.41 (36.27)     1:56.13 (47.72)     2:28.65 (32.52)
 11 Tsai, Alice Y             15 SSC-MR               2:34.00    2:28.69        
                  31.03     1:07.23 (36.20)     1:54.32 (47.09)     2:28.69 (34.37)
 12 Giunta, Natalia L         15 Three Village-MR     2:24.22    2:28.82        
                  32.17     1:08.85 (36.68)     1:54.14 (45.29)     2:28.82 (34.68)
 13 Ramirez, Claire R         15 SSC-MR               2:32.71    2:29.26        
                  32.95     1:10.84 (37.89)     1:56.32 (45.48)     2:29.26 (32.94)
 14 Adams, Hayley N           15 Three Village-MR     2:28.19    2:30.46        
                  33.31     1:10.72 (37.41)     1:56.45 (45.73)     2:30.46 (34.01)
 15 Lee, Nicole E             17 BBSC-MR              2:28.71    2:30.68        
                  30.91     1:06.81 (35.90)     1:55.81 (49.00)     2:30.68 (34.87)
 16 Colefield, Sarah B        14 CSC-MR               2:28.03    2:30.93        
                  31.95     1:10.42 (38.47)     1:57.05 (46.63)     2:30.93 (33.88)
 17 Mattei, Monica A          15 BBSC-MR              2:34.77    2:31.98        
                  33.86     1:11.64 (37.78)     1:58.12 (46.48)     2:31.98 (33.86)
 18 McNair, Meaghan F         15 Three Village-MR     2:31.41    2:32.76        
                  33.07     1:11.98 (38.91)     1:58.14 (46.16)     2:32.76 (34.62)
 19 Balling, Kayla M          17 BBSC-MR              2:34.33    2:33.29        
                  33.12     1:10.74 (37.62)     1:57.81 (47.07)     2:33.29 (35.48)
 20 Haynos, Mary A            16 FA-MR                2:33.23    2:33.88        
                  32.90     1:11.86 (38.96)     1:57.76 (45.90)     2:33.88 (36.12)
 21 Suchy, Morgan T           15 SSC-MR               2:40.15    2:35.54        
                  33.12     1:12.83 (39.71)     1:58.83 (46.00)     2:35.54 (36.71)
 22 Klett, Daron H            16 SSC-MR               2:37.01    2:35.63        
                  34.20     1:12.65 (38.45)     2:00.71 (48.06)     2:35.63 (34.92)
 23 Visintin, Nichole A       15 Three Village-MR     2:26.38    2:36.55        
                  33.35     1:12.32 (38.97)     2:00.65 (48.33)     2:36.55 (35.90)
 24 Lettieri, Samantha H      15 CSC-MR               2:35.36    2:36.74        
                  33.66     1:14.81 (41.15)     2:00.97 (46.16)     2:36.74 (35.77)
 25 Loscalzo, Annie M         16 Three Village-MR     2:38.46    2:37.18        
                  34.29     1:12.79 (38.50)     2:00.69 (47.90)     2:37.18 (36.49)
 26 Orski, Emily M            15 CSC-MR               2:47.60    2:38.33        
                  35.54     1:16.92 (41.38)     2:01.28 (44.36)     2:38.33 (37.05)
 27 Devlin, Molly G           17 BBSC-MR              2:47.33    2:45.47        
                  36.83     1:19.58 (42.75)     2:08.51 (48.93)     2:45.47 (36.96)
 28 Crespo, Sarah M           16 BBSC-MR              2:37.88    2:49.88        
                  37.25     1:17.38 (40.13)     2:10.43 (53.05)     2:49.88 (39.45)
 29 DeSantis, Adrianna R      15 SSC-MR               3:01.45    2:50.77        
                  38.52     1:24.36 (45.84)     2:11.06 (46.70)     2:50.77 (39.71)
 30 Schuppert, Christina M    15 CSC-MR               3:00.11    2:51.28        
                  43.70     1:26.48 (42.78)     2:13.91 (47.43)     2:51.28 (37.37)
 31 Brunquell, Mackenzie      16 SSC-MR               2:50.48    2:51.88        
                  36.99     1:19.37 (42.38)     2:13.09 (53.72)     2:51.88 (38.79)
 32 Ballon, Carmen D          17 BBSC-MR              2:53.08    2:55.23        
                  38.16     1:24.84 (46.68)     2:14.51 (49.67)     2:55.23 (40.72)
 33 Lettieri, Emma            13 CSC-MR               3:03.26    2:56.84        
                  38.99     1:25.22 (46.23)     2:18.72 (53.50)     2:56.84 (38.12)
 34 Diehl, Michelle M         15 SSC-MR               2:55.76    3:00.70        
                  41.61     1:27.06 (45.45)     2:19.73 (52.67)     3:00.70 (40.97)
 -- McKenna, Kayla            12 CSC-MR               3:23.20         DQ        
      One hand touch - breast
                  47.71                             2:46.28 ( )          DQ (45.44)
 
Girls 400 Yard IM
===============================================================================
              4:23.69  JR'S
              4:29.99  NCSA
              4:38.39  SCS
              4:47.49  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonneville, Alyssa N      15 Three Village-MR     5:01.06    4:56.03        
                  31.19     1:09.01 (37.82)     1:48.15 (39.14)     2:25.02 (36.87)
        3:06.25 (41.23)     3:48.27 (42.02)     4:23.39 (35.12)     4:56.03 (32.64)
  2 Reid, Veronica N          21 SSC-MR               5:00.00    5:04.43        
                  33.68     1:12.48 (38.80)     1:53.11 (40.63)     2:32.86 (39.75)
        3:13.21 (40.35)     3:54.55 (41.34)     4:30.30 (35.75)     5:04.43 (34.13)
  3 McNamara, Samantha        16 BBSC-MR              5:28.84    5:10.26        
                  33.84     1:14.37 (40.53)     1:54.31 (39.94)     2:33.68 (39.37)
        3:17.65 (43.97)     4:02.00 (44.35)     4:36.71 (34.71)     5:10.26 (33.55)
  4 Chan, Sarah P             16 Three Village-MR     5:14.70    5:11.37        
                  32.51     1:11.20 (38.69)     1:50.27 (39.07)     2:29.16 (38.89)
        3:16.70 (47.54)     4:04.08 (47.38)     4:38.38 (34.30)     5:11.37 (32.99)
  5 Lee, Nicole E             17 BBSC-MR              5:31.29    5:11.98        
                  31.20     1:09.63 (38.43)     1:47.73 (38.10)     2:26.36 (38.63)
        3:14.29 (47.93)     4:02.40 (48.11)     4:36.76 (34.36)     5:11.98 (35.22)
  6 Tucker, Alina S           15 BBSC-MR              5:17.87    5:13.04        
                  36.20     1:17.64 (41.44)     1:56.55 (38.91)     2:35.85 (39.30)
        3:19.96 (44.11)     4:03.21 (43.25)     4:38.88 (35.67)     5:13.04 (34.16)
  7 Giuliani, Jessica H       16 BBSC-MR              5:09.52    5:14.32        
                  31.63     1:08.05 (36.42)     1:47.82 (39.77)     2:27.17 (39.35)
        3:13.70 (46.53)     4:01.38 (47.68)     4:38.94 (37.56)     5:14.32 (35.38)
  8 Chirico, Kasidy A         15 Three Village-MR     5:15.77    5:14.57        
                  32.82     1:10.77 (37.95)     1:50.94 (40.17)     2:31.04 (40.10)
        3:18.10 (47.06)     4:04.43 (46.33)     4:40.71 (36.28)     5:14.57 (33.86)
  9 Giunta, Natalia L         15 Three Village-MR     5:07.13    5:15.52        
                  34.52     1:14.19 (39.67)     1:53.49 (39.30)     2:31.87 (38.38)
        3:17.78 (45.91)     4:03.71 (45.93)     4:40.38 (36.67)     5:15.52 (35.14)
 10 Friberg, Keelyn G         15 Three Village-MR     5:26.13    5:18.14        
                  35.33     1:15.20 (39.87)     1:53.78 (38.58)     2:32.83 (39.05)
        3:19.39 (46.56)     4:06.39 (47.00)     4:42.44 (36.05)     5:18.14 (35.70)
 11 Adams, Hayley N           15 Three Village-MR     5:21.39    5:20.36        
                  34.39     1:14.96 (40.57)     1:55.44 (40.48)     2:34.21 (38.77)
        3:20.49 (46.28)     4:08.22 (47.73)     4:45.11 (36.89)     5:20.36 (35.25)
 12 Mattei, Theresa M         16 BBSC-MR              5:26.74    5:21.54        
                  33.98     1:14.66 (40.68)     1:56.95 (42.29)     2:39.47 (42.52)
        3:23.55 (44.08)     4:09.38 (45.83)     4:46.77 (37.39)     5:21.54 (34.77)
 13 Ramirez, Claire R         15 SSC-MR               5:25.00    5:22.78        
                  34.69     1:13.48 (38.79)     1:55.57 (42.09)     2:36.64 (41.07)
        3:23.82 (47.18)     4:11.89 (48.07)     4:47.84 (35.95)     5:22.78 (34.94)
 14 McNair, Meaghan F         15 Three Village-MR     5:46.51    5:29.56        
                  34.76     1:16.59 (41.83)     1:57.49 (40.90)     2:39.45 (41.96)
        3:27.78 (48.33)     4:14.97 (47.19)     4:52.24 (37.27)     5:29.56 (37.32)
 15 Visintin, Nichole A       15 Three Village-MR     5:17.93    5:30.37        
                  34.09     1:15.45 (41.36)     1:54.54 (39.09)     2:33.25 (38.71)
        3:22.57 (49.32)     4:13.37 (50.80)     4:51.51 (38.14)     5:30.37 (38.86)
 16 Betterbed, Dominique R    16 Three Village-MR     5:25.13    5:33.00        
                  35.31     1:18.42 (43.11)     1:59.53 (41.11)     2:39.23 (39.70)
        3:26.92 (47.69)     4:16.40 (49.48)     4:54.81 (38.41)     5:33.00 (38.19)
 17 Mattei, Monica A          15 BBSC-MR              5:35.06    5:33.43        
                  35.75     1:16.45 (40.70)     1:57.88 (41.43)     2:38.06 (40.18)
        3:28.02 (49.96)     4:17.80 (49.78)     4:56.49 (38.69)     5:33.43 (36.94)
 18 Dantuono, Dana            17 SSC-MR               5:45.00    5:36.67        
                  35.20     1:15.70 (40.50)     1:59.80 (44.10)     2:44.43 (44.63)
        3:31.58 (47.15)     4:21.10 (49.52)     4:59.91 (38.81)     5:36.67 (36.76)
 19 Klett, Daron H            16 SSC-MR               5:31.15    5:40.41        
                  36.16     1:19.97 (43.81)     2:00.68 (40.71)     2:40.53 (39.85)
        3:34.09 (53.56)     4:24.92 (50.83)     5:02.81 (37.89)     5:40.41 (37.60)
 20 Green, Jayne              17 SSC-MR               5:40.00    5:47.49        
                  36.29     1:19.54 (43.25)     2:02.42 (42.88)     2:45.50 (43.08)
        3:36.59 (51.09)     4:28.13 (51.54)     5:07.85 (39.72)     5:47.49 (39.64)
 21 Diehl, Michelle M         15 SSC-MR               6:14.48    6:13.29        
                  41.93     1:29.99 (48.06)     2:17.94 (47.95)     3:05.66 (47.72)
        3:58.96 (53.30)     4:53.17 (54.21)     5:34.31 (41.14)     6:13.29 (38.98)
 22 DeSantis, Adrianna R      15 SSC-MR               6:25.00    6:14.68        
                  41.27     1:29.77 (48.50)     2:17.61 (47.84)     3:05.19 (47.58)
        3:52.78 (47.59)     4:43.59 (50.81)     5:31.50 (47.91)     6:14.68 (43.18)
 23 Brunquell, Mackenzie      16 SSC-MR               6:00.00    6:23.44        
                  38.81     1:27.06 (48.25)     2:14.89 (47.83)     3:03.59 (48.70)
        4:01.49 (57.90)     5:00.05 (58.56)     5:42.21 (42.16)     6:23.44 (41.23)
 -- DeRose, Gia               15 SSC-MR               6:30.00         DQ        
      Kick breaststroke type - fly
                  41.34     1:29.93 (48.59)     2:16.76 (46.83)     3:03.75 (46.99)
        3:56.98 (53.23)     4:50.11 (53.13)     5:35.00 (44.89)          DQ (43.24)
 
Boys 9 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emerson, Hunter J          9 Three Village-MR     2:35.00    2:21.08        
                  32.12     1:08.48 (36.36)     1:45.60 (37.12)     2:21.08 (35.48)
  2 Giunta, Noah L             9 Three Village-MR     2:41.00    2:38.53        
                  36.09     1:16.18 (40.09)     1:57.34 (41.16)     2:38.53 (41.19)
  3 Redfield, Jackson          9 SSC-MR               2:45.00    2:45.10        
                  35.77     1:18.03 (42.26)     2:03.03 (45.00)     2:45.10 (42.07)
  4 LaBianca, Jack B           9 BBSC-MR              3:14.00    2:50.83        
                  35.89     1:18.54 (42.65)     2:03.52 (44.98)     2:50.83 (47.31)
  5 Sobhy, Mina-Abanoub M      9 BBSC-MR              3:19.77    2:58.47        
                  40.05     1:27.15 (47.10)     2:14.90 (47.75)     2:58.47 (43.57)
  6 Andersen, Frankie          9 SSC-MR               2:35.00    3:05.18        
                  38.75     1:27.03 (48.28)     2:17.84 (50.81)     3:05.18 (47.34)
  7 Mei, Ian                   9 SSC-MR               3:00.00    3:18.62        
                  42.42     1:34.74 (52.32)   3:18.62 (1:43.88)                    
 
Boys 9 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emerson, Hunter J          9 Three Village-MR     1:12.19    1:15.91        
                  37.35     1:15.91 (38.56)                                        
  2 Barbera, Luke J            9 Three Village-MR     1:17.93    1:16.82        
                  37.87     1:16.82 (38.95)                                        
  3 Giunta, Noah L             9 Three Village-MR     1:21.70    1:20.06        
                  39.17     1:20.06 (40.89)                                        
  4 Nasta, Michael V           9 Three Village-MR     1:54.33    1:29.25        
                  41.98     1:29.25 (47.27)                                        
  5 Redfield, Jackson          9 SSC-MR               1:32.00    1:30.85        
                  44.39     1:30.85 (46.46)                                        
  6 Klaric, Zander W           9 Three Village-MR     1:37.00    1:32.39        
                  44.08     1:32.39 (48.31)                                        
  7 Sobhy, Mina-Abanoub M      9 BBSC-MR              1:35.12    1:33.76        
                  45.69     1:33.76 (48.07)                                        
  8 LaBianca, Jack B           9 BBSC-MR              1:57.20    1:33.94        
                  45.52     1:33.94 (48.42)                                        
  9 Andersen, Frankie          9 SSC-MR               1:40.00    1:35.74        
                  47.97     1:35.74 (47.77)                                        
 10 Mahan, Nicholas C          9 FA-MR                1:36.16    1:36.87        
                  45.52     1:36.87 (51.35)                                        
 11 Mei, Ian                   9 SSC-MR               1:42.00    1:37.27        
                  47.19     1:37.27 (50.08)                                        
 12 Sloniewsky, Peter A        9 Three Village-MR     1:36.71    1:37.77        
 13 Papaccio, Vincent T        9 BBSC-MR              1:57.22    1:44.81        
                  51.22     1:44.81 (53.59)                                        
 14 Kong, Jason                9 BBSC-MR              1:49.82    1:50.79        
                  53.56     1:50.79 (57.23)                                        
 15 Gorman, Sean C             9 BBSC-MR              2:02.22    1:51.74        
                  53.23     1:51.74 (58.51)                                        
 16 Olsen, Luke D              9 CSC-MR                    NT    1:56.29        
                  56.48     1:56.29 (59.81)                                        
 17 Falcone, Christopher J     9 FA-MR                2:15.99    1:57.87        
 18 Hu, James                  9 SSC-MR               2:20.00    2:17.00        
 19 Yilmaz, Erdem              9 SSC-MR               2:30.00    2:33.42        
                1:14.24   2:33.42 (1:19.18)                                        
 
Boys 9 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emerson, Hunter J          9 Three Village-MR     1:40.00    1:35.21        
                  47.04     1:35.21 (48.17)                                        
  2 Giunta, Noah L             9 Three Village-MR     1:45.00    1:37.47        
                  46.66     1:37.47 (50.81)                                        
  3 Barbera, Luke J            9 Three Village-MR     1:46.00    1:38.54        
                  48.04     1:38.54 (50.50)                                        
  4 Redfield, Jackson          9 SSC-MR               1:42.00    1:44.39        
                  49.71     1:44.39 (54.68)                                        
  5 Sobhy, Mina-Abanoub M      9 BBSC-MR              1:58.21    1:46.95        
                  50.46     1:46.95 (56.49)                                        
  6 Mollica, Christian J       9 BBSC-MR              1:52.22    1:48.30        
                  53.08     1:48.30 (55.22)                                        
  7 Papaccio, Vincent T        9 BBSC-MR              1:47.22    1:50.07        
                  51.99     1:50.07 (58.08)                                        
  8 Klaric, Zander W           9 Three Village-MR     1:59.00    1:51.02        
                  52.26     1:51.02 (58.76)                                        
  9 LaBianca, Jack B           9 BBSC-MR              2:36.91    1:54.22        
                  55.73     1:54.22 (58.49)                                        
 10 Kopec, Ernie R             9 BBSC-MR              2:25.22    1:55.88        
                  54.28   1:55.88 (1:01.60)                                        
 11 Mei, Ian                   9 SSC-MR               1:55.00    1:59.46        
                  55.23   1:59.46 (1:04.23)                                        
 12 Kong, Jason                9 BBSC-MR              2:34.37    1:59.54        
                  58.12   1:59.54 (1:01.42)                                        
 13 Sloniewsky, Peter A        9 Three Village-MR     1:59.03    2:00.71        
                  58.22   2:00.71 (1:02.49)                                        
 14 Andersen, Frankie          9 SSC-MR               2:00.00    2:06.56        
                  15.01   2:06.56 (1:51.55)                                        
 15 Nasta, Michael V           9 Three Village-MR     1:56.78    2:08.46        
                1:04.04   2:08.46 (1:04.42)                                        
 
Boys 9 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emerson, Hunter J          9 Three Village-MR     1:13.04    1:16.32        
                  36.29     1:16.32 (40.03)                                        
  2 Giunta, Noah L             9 Three Village-MR     1:48.00    1:20.55        
                  36.43     1:20.55 (44.12)                                        
  3 Redfield, Jackson          9 SSC-MR               1:30.00    1:34.78        
                  43.07     1:34.78 (51.71)                                        
  4 LaBianca, Jack B           9 BBSC-MR              1:54.38    1:37.17        
                  43.37     1:37.17 (53.80)                                        
  5 Papaccio, Vincent T        9 BBSC-MR              2:05.50    1:42.74        
                  48.87     1:42.74 (53.87)                                        
  6 Mahan, Nicholas C          9 FA-MR                2:15.99    1:43.21        
                  44.99     1:43.21 (58.22)                                        
  7 Mei, Ian                   9 SSC-MR               1:40.00    1:47.44        
                  46.29   1:47.44 (1:01.15)                                        
  8 Sobhy, Mina-Abanoub M      9 BBSC-MR              1:49.64    1:48.99        
                  50.37     1:48.99 (58.62)                                        
  9 Kong, Jason                9 BBSC-MR              1:52.54    1:54.06        
                  49.99   1:54.06 (1:04.07)                                        
 10 Falcone, Christopher J     9 FA-MR                2:32.99    2:17.79        
                  59.31   2:17.79 (1:18.48)                                        
 -- Barbera, Luke J            9 Three Village-MR     1:32.00        DNF        
      Did not finish
                  39.31                                                            
 
Boys 9 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emerson, Hunter J          9 Three Village-MR     2:50.00    2:36.76        
                  35.05     1:12.92 (37.87)     2:01.70 (48.78)     2:36.76 (35.06)
  2 Giunta, Noah L             9 Three Village-MR     3:10.00    2:54.03        
                  36.76     1:18.85 (42.09)     2:11.91 (53.06)     2:54.03 (42.12)
  3 Redfield, Jackson          9 SSC-MR               3:15.00    3:09.53        
                  43.00     1:32.53 (49.53)     2:30.25 (57.72)     3:09.53 (39.28)
  4 LaBianca, Jack B           9 BBSC-MR              4:02.22    3:19.14        
                  44.08     1:33.24 (49.16)   2:38.53 (1:05.29)     3:19.14 (40.61)
  5 Klaric, Zander W           9 Three Village-MR     3:15.00    3:22.53        
                  43.73     1:33.14 (49.41)   2:35.66 (1:02.52)     3:22.53 (46.87)
  6 Papaccio, Vincent T        9 BBSC-MR              4:12.22    3:27.15        
                  49.12     1:41.84 (52.72)     2:41.41 (59.57)     3:27.15 (45.74)
  7 Sobhy, Mina-Abanoub M      9 BBSC-MR              3:57.22    3:30.24        
                  50.17     1:42.52 (52.35)   2:45.60 (1:03.08)     3:30.24 (44.64)
  8 Mei, Ian                   9 SSC-MR               3:30.00    3:41.39        
                  48.34     1:39.96 (51.62)   2:48.13 (1:08.17)     3:41.39 (53.26)
  9 Mollica, Christian J       9 BBSC-MR              3:55.22    3:50.72        
                  58.83     1:57.18 (58.35)   2:59.55 (1:02.37)     3:50.72 (51.17)
 -- Kong, Jason                9 BBSC-MR              4:25.22         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  50.17                             3:00.05 ( )          DQ (51.88)
 -- Andersen, Frankie          9 SSC-MR               2:55.00         DQ        
      No touch at turn - back
                  43.38     1:36.27 (52.89)   2:39.99 (1:03.72)          DQ (44.51)
 -- Barbera, Luke J            9 Three Village-MR          NT        DNF        
      Did not finish - Misc
 
Boys 10 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Preston, Liam j           10 Three Village-MR     2:14.00    2:10.52        
                  29.46     1:02.74 (33.28)     1:37.13 (34.39)     2:10.52 (33.39)
  2 Yasinov, Zachary          10 Express Swimming-MR  2:14.25    2:11.96        
                  30.04     1:03.86 (33.82)     1:38.23 (34.37)     2:11.96 (33.73)
  3 Chiarella, Richie J       10 Three Village-MR     2:17.30    2:20.66        
                  31.58     1:08.26 (36.68)     1:45.25 (36.99)     2:20.66 (35.41)
  4 LU, Michael D             10 Express Swimming-MR  2:24.65    2:22.35        
                  32.19     1:10.24 (38.05)     1:47.40 (37.16)     2:22.35 (34.95)
  5 Varrichio, Chris R        10 SSC-MR               2:31.21    2:22.73        
                  31.42     1:07.87 (36.45)     1:46.28 (38.41)     2:22.73 (36.45)
  6 Sforza, Anthony J         10 BBSC-MR              2:32.04    2:24.12        
                  31.32     1:08.36 (37.04)     1:47.35 (38.99)     2:24.12 (36.77)
  7 Byrne, Jaden N            10 BBSC-MR              2:36.22    2:25.11        
                  33.48     1:10.86 (37.38)     1:48.93 (38.07)     2:25.11 (36.18)
  8 Rubin, Spencer C          10 Express Swimming-MR  2:32.22    2:29.80        
                  33.78     1:12.00 (38.22)     1:51.16 (39.16)     2:29.80 (38.64)
  9 Llerena, Derek R          10 SSC-MR               2:45.33    2:34.04        
                  34.73     1:15.17 (40.44)     1:56.33 (41.16)     2:34.04 (37.71)
 10 Shemetov, Daniel B        10 BBSC-MR              2:55.20    2:34.14        
                  34.11     1:13.38 (39.27)     1:54.50 (41.12)     2:34.14 (39.64)
 11 Newcomb, Nicolas          10 Express Swimming-MR  2:38.31    2:38.34        
                  35.21     1:15.17 (39.96)   2:38.34 (1:23.17)                    
 12 Mestres, Matthew R        10 Three Village-MR     2:53.32    2:40.30        
                  36.07     1:16.97 (40.90)     1:59.40 (42.43)     2:40.30 (40.90)
 13 Yoon, Henri               10 Express Swimming-MR  2:38.81    2:41.60        
                  37.95     1:19.80 (41.85)     2:02.30 (42.50)     2:41.60 (39.30)
 14 Gavigan, Owen T           10 Three Village-MR     2:55.79    2:45.18        
                                1:19.05 ( )     2:04.14 (45.09)     2:45.18 (41.04)
 15 Cuevas, Rico G            10 BBSC-MR              2:50.22    2:45.37        
                  40.44     1:22.23 (41.79)     2:05.11 (42.88)     2:45.37 (40.26)
 16 Albert, Adam *            10 Three Village-MR     3:29.92    2:53.54        
                  37.31     1:23.53 (46.22)     2:11.06 (47.53)     2:53.54 (42.48)
 17 Mitchell, Esteban         10 SSC-MR               2:53.38    2:54.08        
                  38.07     1:22.22 (44.15)     2:08.33 (46.11)     2:54.08 (45.75)
 18 Mattei, Joey A            10 BBSC-MR              3:11.91    2:59.34        
                  40.12     1:27.62 (47.50)     2:15.18 (47.56)     2:59.34 (44.16)
 19 Muller, Sean              10 SSC-MR               3:15.00    3:01.04        
                  39.45     1:25.75 (46.30)     2:13.55 (47.80)     3:01.04 (47.49)
 20 Reilly, Jayden T          10 SSC-MR               2:55.00    3:02.99        
                  36.15     1:22.42 (46.27)     2:16.08 (53.66)     3:02.99 (46.91)
 21 Rash, Alex                10 SSC-MR               3:15.00    3:11.55        
                  40.43     1:28.25 (47.82)     2:20.97 (52.72)     3:11.55 (50.58)
 22 Lindoe, Charlie M         10 SSC-MR               3:10.72    3:13.60        
                  42.53     1:31.32 (48.79)     2:22.78 (51.46)     3:13.60 (50.82)
 23 Conway, Anthony J         10 SSC-MR               3:15.00    3:18.59        
                  44.03     1:36.08 (52.05)     2:28.38 (52.30)     3:18.59 (50.21)
 24 Viollis, Michael          10 SSC-MR               3:10.00    3:26.52        
                  44.63     1:37.95 (53.32)     2:32.72 (54.77)     3:26.52 (53.80)
 25 Tanner, Jacob D           10 SSC-MR               3:15.00    3:30.16        
                  44.80     1:40.38 (55.58)     2:36.18 (55.80)     3:30.16 (53.98)
 -- Tsai, Leonardo            10 SSC-MR               2:30.00         DQ        
      No touch on turn
                  35.11     1:16.50 (41.39)     1:59.18 (42.68)          DQ (40.38)
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Preston, Liam j           10 Three Village-MR     1:10.65    1:10.93        
                  35.00     1:10.93 (35.93)                                        
  2 Varrichio, Chris R        10 SSC-MR               1:16.01    1:12.26        
                  35.40     1:12.26 (36.86)                                        
  3 Chiarella, Richie J       10 Three Village-MR     1:15.43    1:16.16        
                  37.94     1:16.16 (38.22)                                        
  4 Llerena, Derek R          10 SSC-MR               1:18.52    1:18.26        
                  38.67     1:18.26 (39.59)                                        
  5 Byrne, Jaden N            10 BBSC-MR              1:26.22    1:18.68        
                  38.34     1:18.68 (40.34)                                        
  6 Glaser, Owen M            10 BBSC-MR              1:23.53    1:19.56        
                  39.63     1:19.56 (39.93)                                        
  7 Sforza, Anthony J         10 BBSC-MR              1:20.66    1:20.93        
                  39.04     1:20.93 (41.89)                                        
  8 Shemetov, Daniel B        10 BBSC-MR              1:25.98    1:21.13        
                  40.67     1:21.13 (40.46)                                        
  9 Diano, Andrew J           10 FA-MR                1:25.63    1:23.32        
                  40.01     1:23.32 (43.31)                                        
 10 Gavigan, Owen T           10 Three Village-MR     1:23.78    1:23.62        
                  41.90     1:23.62 (41.72)                                        
 11 Zeng, Danny S             10 Three Village-MR     1:27.41    1:24.61        
                  41.47     1:24.61 (43.14)                                        
 12 Tsai, Leonardo            10 SSC-MR               1:28.00    1:24.67        
                  41.49     1:24.67 (43.18)                                        
 13 Mestres, Matthew R        10 Three Village-MR     1:27.94    1:26.37        
                  41.61     1:26.37 (44.76)                                        
 14 Freudenberg, Eddie G      10 Three Village-MR     1:27.92    1:27.62        
                  41.45     1:27.62 (46.17)                                        
 15 Matheson, Ryan C          10 Three Village-MR     1:32.55    1:29.89        
                  43.55     1:29.89 (46.34)                                        
 16 Albert, Adam *            10 Three Village-MR     1:34.09    1:30.39        
                  42.21     1:30.39 (48.18)                                        
 17 Goral, Eren F             10 Three Village-MR     1:33.58    1:31.50        
                  43.83     1:31.50 (47.67)                                        
 18 Cuevas, Rico G            10 BBSC-MR              1:38.22    1:31.97        
                  45.00     1:31.97 (46.97)                                        
 19 Mattei, Joey A            10 BBSC-MR              1:45.60    1:33.05        
                  46.62     1:33.05 (46.43)                                        
 20 Mitchell, Esteban         10 SSC-MR               1:33.32    1:34.33        
                  46.80     1:34.33 (47.53)                                        
 21 Oganesian, Andre          10 BBSC-MR              1:43.04    1:34.36        
                  44.84     1:34.36 (49.52)                                        
 22 Muller, Sean              10 SSC-MR               1:40.00    1:36.85        
 23 Lindoe, Charlie M         10 SSC-MR               1:40.44    1:37.30        
                  48.12     1:37.30 (49.18)                                        
 24 Papaccio, Zachary R       10 BBSC-MR              1:42.00    1:37.54        
                  47.65     1:37.54 (49.89)                                        
 25 Viollis, Michael          10 SSC-MR               1:35.00    1:38.46        
                  48.23     1:38.46 (50.23)                                        
 26 Rash, Alex                10 SSC-MR               1:55.00    1:40.30        
                  47.30     1:40.30 (53.00)                                        
 27 Conway, Anthony J         10 SSC-MR               1:40.00    1:41.32        
                  49.71     1:41.32 (51.61)                                        
 28 Tanner, Jacob D           10 SSC-MR               1:55.00    1:50.28        
                  54.97     1:50.28 (55.31)                                        
 29 Stelmashuk, Jason         10 SSC-MR               2:10.00    1:53.17        
                  53.49     1:53.17 (59.68)                                        
 30 Diaz, Anthony M           10 FA-MR                2:10.99    1:53.24        
                  54.80     1:53.24 (58.44)                                        
 31 O'Leary, Gavin W          10 SSC-MR               2:03.74    1:54.67        
                  53.03   1:54.67 (1:01.64)                                        
 -- Eckstein, Michael L       10 CSC-MR               1:25.89         DQ        
      Not on back off wall
                  41.28          DQ (44.80)                                        
 -- Ulloa, Matt X             10 SSC-MR               1:50.00         DQ        
      Multiple strokes
                  45.15          DQ (52.61)                                        
 -- Reilly, Jayden T          10 SSC-MR               1:35.00         DQ        
                  43.64          DQ (49.53)                                        
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sforza, Anthony J         10 BBSC-MR              1:26.76    1:21.60        
                  37.80     1:21.60 (43.80)                                        
  2 Varrichio, Chris R        10 SSC-MR               1:29.68    1:27.45        
                  41.39     1:27.45 (46.06)                                        
  3 Preston, Liam j           10 Three Village-MR     1:29.87    1:28.27        
                  41.48     1:28.27 (46.79)                                        
  4 Tsai, Leonardo            10 SSC-MR               1:40.28    1:35.09        
                  46.45     1:35.09 (48.64)                                        
  5 Glaser, Owen M            10 BBSC-MR              1:35.77    1:35.27        
                  46.04     1:35.27 (49.23)                                        
  6 Papaccio, Zachary R       10 BBSC-MR              1:43.22    1:35.38        
                  47.12     1:35.38 (48.26)                                        
  7 Shemetov, Daniel B        10 BBSC-MR              1:46.19    1:37.54        
                  46.61     1:37.54 (50.93)                                        
  8 Llerena, Derek R          10 SSC-MR               1:39.24    1:37.57        
                  47.21     1:37.57 (50.36)                                        
  9 Mattei, Joey A            10 BBSC-MR              2:05.44    1:38.41        
                  47.39     1:38.41 (51.02)                                        
 10 Chiarella, Richie J       10 Three Village-MR     1:37.18    1:39.50        
                  47.33     1:39.50 (52.17)                                        
 11 Zeng, Danny S             10 Three Village-MR     1:45.99    1:39.94        
                  47.86     1:39.94 (52.08)                                        
 12 Mestres, Matthew R        10 Three Village-MR     1:33.00    1:41.35        
                  47.63     1:41.35 (53.72)                                        
 13 Byrne, Jaden N            10 BBSC-MR              1:47.22    1:41.88        
                  48.76     1:41.88 (53.12)                                        
 14 Cuevas, Rico G            10 BBSC-MR              2:06.22    1:52.56        
                  53.64     1:52.56 (58.92)                                        
 15 Matheson, Ryan C          10 Three Village-MR     1:56.77    1:54.85        
                  53.88   1:54.85 (1:00.97)                                        
 16 Muller, Sean              10 SSC-MR               2:05.00    2:00.89        
                  57.67   2:00.89 (1:03.22)                                        
 17 Saladino, Neverian E      10 CSC-MR                    NT    2:03.16        
                  57.19   2:03.16 (1:05.97)                                        
 18 Reilly, Jayden T          10 SSC-MR               2:30.00    2:04.00        
                  56.80   2:04.00 (1:07.20)                                        
 19 Rash, Alex                10 SSC-MR               2:10.00    2:05.50        
                  57.70   2:05.50 (1:07.80)                                        
 20 Conway, Anthony J         10 SSC-MR               2:00.00    2:07.19        
                1:01.63   2:07.19 (1:05.56)                                        
 21 Viollis, Michael          10 SSC-MR               2:00.00    2:08.62        
                1:00.17   2:08.62 (1:08.45)                                        
 22 Lindoe, Charlie M         10 SSC-MR               2:10.00    2:15.46        
                1:02.83   2:15.46 (1:12.63)                                        
 23 O'Leary, Gavin W          10 SSC-MR               2:20.00    2:15.65        
                1:05.07   2:15.65 (1:10.58)                                        
 24 Tanner, Jacob D           10 SSC-MR               2:31.30    2:18.79        
                1:03.97   2:18.79 (1:14.82)                                        
 -- Freudenberg, Eddie G      10 Three Village-MR     1:41.00         DQ        
      Two strokes under water
                  53.27          DQ (59.93)                                        
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Preston, Liam j           10 Three Village-MR     1:11.36    1:12.29        
                  33.49     1:12.29 (38.80)                                        
  2 Chiarella, Richie J       10 Three Village-MR     1:19.62    1:17.80        
                  35.77     1:17.80 (42.03)                                        
  3 Sforza, Anthony J         10 BBSC-MR              1:25.52    1:17.90        
                  36.07     1:17.90 (41.83)                                        
  4 Varrichio, Chris R        10 SSC-MR               1:30.87    1:22.00        
                  36.69     1:22.00 (45.31)                                        
  5 Diano, Andrew J           10 FA-MR                1:24.35    1:25.50        
                  39.93     1:25.50 (45.57)                                        
  6 Llerena, Derek R          10 SSC-MR               1:29.46    1:26.49        
                  39.20     1:26.49 (47.29)                                        
  7 Byrne, Jaden N            10 BBSC-MR              1:40.22    1:28.24        
                  39.97     1:28.24 (48.27)                                        
  8 Tsai, Leonardo            10 SSC-MR               1:28.00    1:28.66        
                  42.83     1:28.66 (45.83)                                        
  9 Glaser, Owen M            10 BBSC-MR              1:44.20    1:28.99        
                  40.24     1:28.99 (48.75)                                        
 10 Freudenberg, Eddie G      10 Three Village-MR     1:41.00    1:29.11        
                  40.07     1:29.11 (49.04)                                        
 11 Gavigan, Owen T           10 Three Village-MR     1:40.00    1:31.86        
                  40.34     1:31.86 (51.52)                                        
 12 Papaccio, Zachary R       10 BBSC-MR              1:51.09    1:33.50        
                  44.98     1:33.50 (48.52)                                        
 13 Mestres, Matthew R        10 Three Village-MR     1:43.00    1:33.62        
                  40.94     1:33.62 (52.68)                                        
 14 Rubin, Spencer C          10 Express Swimming-MR       NT    1:35.40        
                  42.78     1:35.40 (52.62)                                        
 15 Cuevas, Rico G            10 BBSC-MR              1:44.22    1:35.71        
                  46.33     1:35.71 (49.38)                                        
 16 Shemetov, Daniel B        10 BBSC-MR              1:49.22    1:36.29        
                  41.76     1:36.29 (54.53)                                        
 17 Oganesian, Andre          10 BBSC-MR              1:42.05    1:43.18        
                  46.01     1:43.18 (57.17)                                        
 18 Mitchell, Esteban         10 SSC-MR               1:45.00    1:45.30        
                  45.88     1:45.30 (59.42)                                        
 19 Mattei, Joey A            10 BBSC-MR              2:00.32    1:49.13        
                  49.45     1:49.13 (59.68)                                        
 20 Reilly, Jayden T          10 SSC-MR               2:15.00    1:54.03        
                  50.29   1:54.03 (1:03.74)                                        
 21 Viollis, Michael          10 SSC-MR               1:50.00    1:55.19        
                  52.67   1:55.19 (1:02.52)                                        
 22 Conway, Anthony J         10 SSC-MR               2:00.00    2:05.64        
                  58.65   2:05.64 (1:06.99)                                        
 -- Muller, Sean              10 SSC-MR               1:55.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  52.86        DQ (1:03.14)                                        
 -- Diaz, Anthony M           10 FA-MR                2:30.99         DQ        
      Non-simultaneous touch
                  53.29        DQ (1:03.11)                                        
 -- Lindoe, Charlie M         10 SSC-MR               2:00.00         DQ        
      Arms underwater recovery
                1:01.57        DQ (1:12.53)                                        
 
Boys 10 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Preston, Liam j           10 Three Village-MR     2:32.76    2:34.51        
                  33.79     1:11.61 (37.82)     2:01.16 (49.55)     2:34.51 (33.35)
  2 Sforza, Anthony J         10 BBSC-MR              2:47.29    2:40.80        
                  34.37     1:18.70 (44.33)     2:04.06 (45.36)     2:40.80 (36.74)
  3 Varrichio, Chris R        10 SSC-MR               2:51.98    2:41.45        
                  37.91     1:16.24 (38.33)     2:06.12 (49.88)     2:41.45 (35.33)
  4 Chiarella, Richie J       10 Three Village-MR     2:42.18    2:42.76        
                  35.67     1:16.09 (40.42)     2:08.80 (52.71)     2:42.76 (33.96)
  5 Glaser, Owen M            10 BBSC-MR              3:05.03    2:48.66        
                  37.69     1:20.35 (42.66)     2:09.52 (49.17)     2:48.66 (39.14)
  6 Byrne, Jaden N            10 BBSC-MR              3:10.22    2:50.29        
                  38.37     1:19.06 (40.69)     2:13.74 (54.68)     2:50.29 (36.55)
  7 Llerena, Derek R          10 SSC-MR               3:06.84    2:55.27        
                  39.95     1:23.20 (43.25)     2:17.72 (54.52)     2:55.27 (37.55)
  8 Diano, Andrew J           10 FA-MR                3:01.24    2:56.66        
                  37.82     1:23.75 (45.93)     2:17.61 (53.86)     2:56.66 (39.05)
  9 Shemetov, Daniel B        10 BBSC-MR              3:14.32    2:57.21        
                  40.05     1:24.17 (44.12)   2:57.21 (1:33.04)                    
 10 Mestres, Matthew R        10 Three Village-MR     3:15.00    3:05.82        
                  40.45     1:27.95 (47.50)     2:24.19 (56.24)     3:05.82 (41.63)
 11 Tsai, Leonardo            10 SSC-MR               3:07.26    3:06.04        
                  42.16     1:30.07 (47.91)     2:24.06 (53.99)     3:06.04 (41.98)
 12 Papaccio, Zachary R       10 BBSC-MR              3:15.22    3:08.26        
                  47.05     1:37.65 (50.60)     2:30.77 (53.12)     3:08.26 (37.49)
 13 Gavigan, Owen T           10 Three Village-MR     3:10.00    3:11.91        
                  39.90     1:25.80 (45.90)   2:29.75 (1:03.95)     3:11.91 (42.16)
 14 Freudenberg, Eddie G      10 Three Village-MR     3:11.00    3:12.94        
                  40.48     1:27.02 (46.54)   2:31.52 (1:04.50)     3:12.94 (41.42)
 15 Goral, Eren F             10 Three Village-MR     3:00.00    3:13.39        
                  43.92     1:34.13 (50.21)     2:29.56 (55.43)     3:13.39 (43.83)
 16 Cuevas, Rico G            10 BBSC-MR              3:02.22    3:14.95        
                  48.53     1:34.00 (45.47)   2:34.31 (1:00.31)     3:14.95 (40.64)
 17 Mattei, Joey A            10 BBSC-MR              3:36.77    3:17.68        
                  48.52     1:36.49 (47.97)     2:32.22 (55.73)     3:17.68 (45.46)
 18 Muller, Sean              10 SSC-MR               3:30.00    3:30.98        
                  51.90     1:42.05 (50.15)   2:44.90 (1:02.85)     3:30.98 (46.08)
 19 Albert, Adam *            10 Three Village-MR          NT    3:38.45        
                  52.83     1:43.07 (50.24)   2:51.86 (1:08.79)     3:38.45 (46.59)
 20 Conway, Anthony J         10 SSC-MR               3:45.00    3:39.41        
                  54.68     1:43.17 (48.49)   2:53.69 (1:10.52)     3:39.41 (45.72)
 21 Lindoe, Charlie M         10 SSC-MR               3:30.00    3:44.50        
                  58.20     1:51.06 (52.86)   3:00.01 (1:08.95)     3:44.50 (44.49)
 22 Viollis, Michael          10 SSC-MR               3:45.00    3:52.54        
                  53.08     1:46.47 (53.39)   2:58.09 (1:11.62)     3:52.54 (54.45)
 23 Rash, Alex                10 SSC-MR               4:00.00    3:52.59        
                  59.77     1:55.86 (56.09)   3:02.42 (1:06.56)     3:52.59 (50.17)
 -- Reilly, Jayden T          10 SSC-MR               3:25.00         DQ        
      Scissors kick - breast
                  49.16     1:39.50 (50.34)   2:44.95 (1:05.45)          DQ (45.67)
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
         IMX: # 27.62  11/15/2014 Liam j Preston, Three Village                
                30.99  ZQ
                31.99  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Preston, Liam j           10 Three Village-MR       27.90      27.62#ZQ     
  2 Varrichio, Chris R        10 SSC-MR                 29.83      29.55 ZQ     
  3 Sforza, Anthony J         10 BBSC-MR                30.26      29.63 ZQ     
  4 Emerson, Hunter J          9 Three Village-MR       31.42      30.35 ZQ     
  5 Chiarella, Richie J       10 Three Village-MR       30.04      30.38 ZQ     
  6 Byrne, Jaden N            10 BBSC-MR                34.76      31.80 JO     
  7 Barbera, Luke J            9 Three Village-MR       31.88      31.87 JO     
  8 Glaser, Owen M            10 BBSC-MR                34.29      32.10 SILV   
  9 Eckstein, Michael L       10 CSC-MR                 32.00      32.51 SILV   
 10 Shemetov, Daniel B        10 BBSC-MR                34.46      32.65 SILV   
 11 Llerena, Derek R          10 SSC-MR                 32.58      32.87 SILV   
 12 Reilly, Jayden T          10 SSC-MR                 34.65      33.13 SILV   
 13 Redfield, Jackson          9 SSC-MR                 35.64      33.43 SILV   
 14 Freudenberg, Eddie G      10 Three Village-MR       33.80      33.56 SILV   
 15 Andersen, Frankie          9 SSC-MR                 33.75      33.70 SILV   
 16 LaBianca, Jack B           9 BBSC-MR                34.58      33.81 SILV   
 17 Mitchell, Esteban         10 SSC-MR                 34.05      33.82 SILV   
 18 Giunta, Noah L             9 Three Village-MR       33.72      33.89 SILV   
 19 Diano, Andrew J           10 FA-MR                  33.23      33.97 SILV   
 20 Tsai, Leonardo            10 SSC-MR                 33.49      34.27 SILV   
 21 Gavigan, Owen T           10 Three Village-MR       34.64      34.34 SILV   
 22 Albert, Adam *            10 Three Village-MR       35.72      34.38 SILV   
 23 Cuevas, Rico G            10 BBSC-MR                35.22      34.64 SILV   
 24 Mestres, Matthew R        10 Three Village-MR       34.45      34.83 SILV   
 25 Mahan, Nicholas C          9 FA-MR                  32.16      34.98 SILV   
 26 Papaccio, Zachary R       10 BBSC-MR                35.82      35.16 SILV   
 27 Zeng, Danny S             10 Three Village-MR       34.95      35.33        
 28 Matheson, Ryan C          10 Three Village-MR       36.11      36.16        
 29 Goral, Eren F             10 Three Village-MR       37.51      36.53        
 30 Nasta, Michael V           9 Three Village-MR       38.44      37.31        
 31 Mattei, Joey A            10 BBSC-MR                39.71      37.33        
 32 Muller, Sean              10 SSC-MR                 39.10      37.48        
 33 Rash, Alex                10 SSC-MR                 38.53      37.94        
 34 Oganesian, Andre          10 BBSC-MR                37.07      38.04        
 35 Sloniewsky, Peter A        9 Three Village-MR       38.07      38.11        
 36 Sobhy, Mina-Abanoub M      9 BBSC-MR                40.60      38.34        
 37 Klaric, Zander W           9 Three Village-MR       37.08      38.74        
 38 Viollis, Michael          10 SSC-MR                 39.62      39.52        
 39 Papaccio, Vincent T        9 BBSC-MR                41.73      39.54        
 40 Diaz, Anthony M           10 FA-MR                  41.05      39.55        
 41 Ulloa, Matt X             10 SSC-MR                 42.86      39.79        
 42 Lindoe, Charlie M         10 SSC-MR                 40.62      40.50        
 43 Kong, Jason                9 BBSC-MR                41.84      40.54        
 44 Falcone, Christopher J     9 FA-MR                  53.08      40.77        
 45 Mei, Ian                   9 SSC-MR                 41.35      41.26        
 46 Tanner, Jacob D           10 SSC-MR                 41.01      42.68        
 47 Olsen, Luke D              9 CSC-MR                 47.56      42.89        
 48 Conway, Anthony J         10 SSC-MR                 38.78      43.95        
 49 Gorman, Sean C             9 BBSC-MR                47.22      44.56        
 50 O'Leary, Gavin W          10 SSC-MR                 43.22      45.16        
 51 Stelmashuk, Jason         10 SSC-MR                 48.94      46.70        
 52 Yap, Anil C               10 SSC-MR               1:00.00      53.58        
 53 Garrity, Jack J            9 SSC-MR               1:00.00      58.18        
 54 Hu, James                  9 SSC-MR                 54.17    1:01.08        
 55 D'Andrea, Jack             9 SSC-MR                 56.31    1:11.50        
 56 Yilmaz, Erdem              9 SSC-MR               1:00.00    1:12.84        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Preston, Liam j           10 Three Village-MR       32.96      33.08 ZQ     
  2 Barbera, Luke J            9 Three Village-MR       36.10      34.00 ZQ     
  3 Varrichio, Chris R        10 SSC-MR                 34.61      34.26 ZQ     
  4 Emerson, Hunter J          9 Three Village-MR       35.71      35.67 ZQ     
  5 Chiarella, Richie J       10 Three Village-MR       36.55      36.20 ZQ     
  6 Byrne, Jaden N            10 BBSC-MR                40.32      36.27 ZQ     
  7 Llerena, Derek R          10 SSC-MR                 36.33      36.85 JO     
  8 Shemetov, Daniel B        10 BBSC-MR                39.96      37.16 JO     
  9 Glaser, Owen M            10 BBSC-MR                39.91      37.25 JO     
 10 Sforza, Anthony J         10 BBSC-MR                39.71      37.94 SILV   
 11 Giunta, Noah L             9 Three Village-MR       39.54      38.30 SILV   
 12 Diano, Andrew J           10 FA-MR                  38.43      38.34 SILV   
 13 Freudenberg, Eddie G      10 Three Village-MR       41.56      39.85 SILV   
 14 Gavigan, Owen T           10 Three Village-MR       39.97      39.86 SILV   
 15 Tsai, Leonardo            10 SSC-MR                 40.51      39.88 SILV   
 16 Zeng, Danny S             10 Three Village-MR       40.50      39.89 SILV   
 17 Reilly, Jayden T          10 SSC-MR                 43.53      40.34 SILV   
 18 Goral, Eren F             10 Three Village-MR       42.59      40.70 SILV   
 19 LaBianca, Jack B           9 BBSC-MR                48.72      41.13 SILV   
 20 Mestres, Matthew R        10 Three Village-MR       41.52      41.34 SILV   
 21 Nasta, Michael V           9 Three Village-MR       43.21      42.16 SILV   
 22 Albert, Adam *            10 Three Village-MR       41.73      42.31 SILV   
 23 Redfield, Jackson          9 SSC-MR                 42.61      42.53 SILV   
 23 Matheson, Ryan C          10 Three Village-MR       46.35      42.53 SILV   
 25 Sobhy, Mina-Abanoub M      9 BBSC-MR                45.19      42.58 SILV   
 26 Cuevas, Rico G            10 BBSC-MR                46.22      42.89 SILV   
 27 Andersen, Frankie          9 SSC-MR                 41.78      42.92        
 28 Klaric, Zander W           9 Three Village-MR       42.03      44.06        
 29 Mattei, Joey A            10 BBSC-MR                48.91      44.20        
 30 Conway, Anthony J         10 SSC-MR                 45.44      45.29        
 31 Muller, Sean              10 SSC-MR                 46.45      45.62        
 32 Viollis, Michael          10 SSC-MR                 43.46      45.79        
 33 Papaccio, Zachary R       10 BBSC-MR                51.22      45.89        
 34 Mei, Ian                   9 SSC-MR                 47.47      46.17        
 35 Sloniewsky, Peter A        9 Three Village-MR       44.85      47.24        
 36 Rash, Alex                10 SSC-MR                 52.42      47.25        
 37 Lindoe, Charlie M         10 SSC-MR                 48.62      48.14        
 38 Kong, Jason                9 BBSC-MR                52.38      49.95        
 39 Papaccio, Vincent T        9 BBSC-MR                53.22      49.96        
 40 Mollica, Christian J       9 BBSC-MR                56.22      50.38        
 41 Tanner, Jacob D           10 SSC-MR                 51.37      52.14        
 42 Stelmashuk, Jason         10 SSC-MR                 59.31      52.46        
 43 Olsen, Luke D              9 CSC-MR                 57.85      53.13        
 44 O'Leary, Gavin W          10 SSC-MR                 54.15      53.16        
 45 D'Andrea, Jack             9 SSC-MR               1:05.00      54.28        
 46 Saladino, Neverian E      10 CSC-MR                    NT      55.59        
 47 Hu, James                  9 SSC-MR               1:05.03      58.68        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                21.69  NCSA
                22.49  SCS
                23.09  METS
                27.69  ZQ
                28.29  JO
                31.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Owens, Mark               12 SSC-MR                 24.47      24.58 ZQ     
  2 Genna, Frankie            11 BBSC-MR                25.48      24.82 ZQ     
  3 Dong, Ethan S             12 BBSC-MR                27.36      26.38 ZQ     
  4 Williams, Brendan M       12 Three Village-MR       25.86      26.52 ZQ     
  5 Olsen, Grady I            12 CSC-MR                 26.71      26.81 ZQ     
  6 Vecchio, Jake M           12 Three Village-MR       27.62      27.01 ZQ     
  7 Lopez, Justen J           12 BBSC-MR                28.19      27.22 ZQ     
  8 Kipshidze, George         12 SSC-MR                 26.96      27.48 ZQ     
  9 O'Sullivan, Oisin         12 SSC-MR                 27.77      27.79 JO     
 10 Wone, Brandon M           11 SSC-MR                 27.69      27.86 JO     
 11 Dowd, Mike R              12 CSC-MR                 26.73      27.97 JO     
 12 Pergan III, Chester J     12 Three Village-MR       28.70      28.29 JO     
 13 Shemet, Henry M           12 Three Village-MR       28.16      28.52 SILV   
 14 Fisher, Evan E            11 SSC-MR                 28.53      28.83 SILV   
 15 Davis, Avery J            12 SSC-MR                 29.23      29.13 SILV   
 16 Chung, Daniel S           11 BBSC-MR                31.06      29.25 SILV   
 17 Luba, Ryan C              11 SSC-MR                 30.27      29.96 SILV   
 18 Gorman, Connor J          11 BBSC-MR                30.43      30.12 SILV   
 19 Sun, William              11 Three Village-MR       29.73      30.13 SILV   
 20 O'Rourke, Shane           12 SSC-MR                 31.45      30.53 SILV   
 21 Adams, Brett J            11 Three Village-MR       31.08      30.62 SILV   
 22 Tirado, Robert            11 CSC-MR                 32.66      31.05 SILV   
 23 Zhang, Justin T           12 Three Village-MR       32.15      31.10 SILV   
 24 Muller, Shane             12 SSC-MR                 31.64      31.26 SILV   
 25 Rice, Maverick D          11 CSC-MR                 34.80      31.84        
 26 Junior, Colin             11 SSC-MR                 33.15      32.06        
 27 Veit, Brian J             11 Three Village-MR       32.36      32.17        
 28 Falcone, Michael J        11 FA-MR                  34.41      32.60        
 29 Gribulis, Zachary M       12 FA-MR                  33.85      32.81        
 30 Valle, Matthew J          11 BBSC-MR                34.91      33.26        
 31 deBoer, Grant A           12 SSC-MR                 32.25      33.45        
 32 Paroly, Josh G            11 SSC-MR                 32.79      33.88        
 33 Nigro, Chris K            12 CSC-MR                 35.74      34.30        
 34 Genna, Johnny C           11 BBSC-MR                37.08      34.69        
 35 Kubik, Declan S           11 Three Village-MR       35.08      35.13        
 36 Eckstein, Nicholas L      12 CSC-MR                 33.50      35.21        
 37 Cordaro, Christopher J    12 FA-MR                  33.22      35.25        
 38 O'Hagan, Chris J          12 SSC-MR                 38.74      36.00        
 39 Llewellyn, James          11 CSC-MR                 37.09      36.30        
 40 Tomasino, Michael         11 SSC-MR                 35.07      37.84        
 41 Redfearn, Cameron J       11 Express Swimming-MR    43.23      39.93        
 42 Santana, Alex J           11 SSC-MR                 55.00      40.67        
 43 Burke, James C            11 Express Swimming-MR    45.00      42.07        
 44 Lind, Ben G               11 SSC-MR                 44.08      43.03        
 45 Schroeder, Liam T         11 FA-MR                  45.49      43.17        
 46 Vera, David               11 SSC-MR                 42.88      45.11        
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
         IMX: # 5:21.22  11/14/2014 Brendan M Williams, Three Village          
                4:39.59  NCSA
                4:48.39  SCS
                4:56.99  METS
                5:55.99  ZQ
                6:01.99  JO
                6:31.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Brendan M       12 Three Village-MR     5:28.67    5:21.22#ZQ     
                  27.42       58.31 (30.89)     1:30.40 (32.09)     2:03.23 (32.83)
        2:37.03 (33.80)     3:10.71 (33.68)     3:44.21 (33.50)     4:17.09 (32.88)
        4:49.49 (32.40)     5:21.22 (31.73)                                        
  2 Owens, Mark               12 SSC-MR               5:41.19    5:32.78 ZQ     
                  28.64     1:00.41 (31.77)     1:34.21 (33.80)     2:08.21 (34.00)
        2:42.79 (34.58)     3:17.34 (34.55)     3:52.29 (34.95)     4:27.50 (35.21)
        5:01.10 (33.60)     5:32.78 (31.68)                                        
  3 Vecchio, Jake M           12 Three Village-MR     5:43.93    5:33.41 ZQ     
                  28.30     1:00.67 (32.37)     1:34.18 (33.51)     2:08.37 (34.19)
        2:42.49 (34.12)     3:17.17 (34.68)     3:51.83 (34.66)     4:26.81 (34.98)
        5:00.90 (34.09)     5:33.41 (32.51)                                        
  4 Dowd, Mike R              12 CSC-MR               5:39.20    5:39.72 ZQ     
                  29.23     1:02.10 (32.87)     1:36.02 (33.92)     2:10.48 (34.46)
        2:45.23 (34.75)     3:19.91 (34.68)     3:55.22 (35.31)     4:30.78 (35.56)
        5:06.15 (35.37)     5:39.72 (33.57)                                        
  5 Genna, Frankie            11 BBSC-MR              5:41.50    5:39.86 ZQ     
                  28.72     1:01.47 (32.75)     1:35.61 (34.14)     2:10.44 (34.83)
        2:45.64 (35.20)     3:21.08 (35.44)     3:56.48 (35.40)     4:32.00 (35.52)
        5:07.41 (35.41)     5:39.86 (32.45)                                        
  6 Kipshidze, George         12 SSC-MR               5:44.01    5:40.30 ZQ     
                  28.58     1:01.10 (32.52)     1:35.42 (34.32)     2:10.32 (34.90)
        2:45.80 (35.48)     3:21.13 (35.33)     3:56.52 (35.39)     4:32.01 (35.49)
        5:07.32 (35.31)     5:40.30 (32.98)                                        
  7 Pergan III, Chester J     12 Three Village-MR     5:52.67    5:41.23 ZQ     
                  29.59     1:02.58 (32.99)     1:36.60 (34.02)     2:11.75 (35.15)
        2:48.03 (36.28)     3:23.18 (35.15)     3:58.43 (35.25)     4:33.10 (34.67)
        5:08.13 (35.03)     5:41.23 (33.10)                                        
  8 Lopez, Justen J           12 BBSC-MR              5:57.04    5:48.72 ZQ     
                                1:02.83 ( )     1:37.77 (34.94)     2:13.37 (35.60)
        2:49.29 (35.92)     3:25.56 (36.27)     4:02.32 (36.76)     4:38.59 (36.27)
        5:14.82 (36.23)     5:48.72 (33.90)                                        
  9 Dong, Ethan S             12 BBSC-MR              6:02.23    5:50.66 ZQ     
                  30.10     1:03.74 (33.64)     1:39.41 (35.67)     2:15.66 (36.25)
        2:52.09 (36.43)     3:28.03 (35.94)     4:04.28 (36.25)     4:40.44 (36.16)
        5:16.19 (35.75)     5:50.66 (34.47)                                        
 10 Shemet, Henry M           12 Three Village-MR     5:51.72    5:56.09 JO     
                  30.61     1:04.98 (34.37)     1:40.35 (35.37)     2:16.56 (36.21)
        2:52.83 (36.27)     3:29.48 (36.65)     4:06.37 (36.89)     4:43.24 (36.87)
        5:20.19 (36.95)     5:56.09 (35.90)                                        
 11 Newmark, Jake Q           12 Express Swimming-MR  7:40.00    5:56.55 JO     
                  33.30     1:10.32 (37.02)     1:47.48 (37.16)     2:24.43 (36.95)
        3:01.97 (37.54)     3:38.64 (36.67)     4:14.75 (36.11)     4:50.10 (35.35)
        5:24.09 (33.99)     5:56.55 (32.46)                                        
 12 Sun, William              11 Three Village-MR     6:18.26    6:05.09 SILV   
                  32.43     1:07.80 (35.37)     1:43.96 (36.16)     2:20.63 (36.67)
        2:58.05 (37.42)     3:35.96 (37.91)     4:13.99 (38.03)     4:52.21 (38.22)
        5:29.59 (37.38)     6:05.09 (35.50)                                        
 13 Ang, Jake                 11 Express Swimming-MR  6:35.00    6:07.88 SILV   
                  31.61     1:07.72 (36.11)     1:44.72 (37.00)     2:21.86 (37.14)
        2:59.60 (37.74)     3:37.37 (37.77)     4:15.31 (37.94)   5:32.34 (1:17.03)
        6:08.14 (35.80)         6:07.88 ( )                                        
 14 Fisher, Evan E            11 SSC-MR               6:25.08    6:10.10 SILV   
 15 Chen, Joseph              11 Express Swimming-MR  6:12.81    6:12.68 SILV   
                  32.35     1:10.07 (37.72)     1:47.87 (37.80)     2:25.99 (38.12)
        3:04.10 (38.11)     3:42.14 (38.04)     4:20.31 (38.17)     4:58.92 (38.61)
        5:36.23 (37.31)     6:12.68 (36.45)                                        
 16 Walsh, Patrick C          11 Express Swimming-MR  6:18.27    6:14.79 SILV   
                  32.52     1:10.59 (38.07)     1:50.39 (39.80)     2:28.50 (38.11)
        3:08.10 (39.60)     3:46.69 (38.59)     4:25.21 (38.52)     5:02.00 (36.79)
        5:40.22 (38.22)     6:14.79 (34.57)                                        
 17 O'Sullivan, Oisin         12 SSC-MR               6:58.33    6:15.29 SILV   
                  31.67     1:08.52 (36.85)     1:47.61 (39.09)     2:27.25 (39.64)
        3:06.11 (38.86)     3:44.32 (38.21)     4:23.35 (39.03)     5:01.99 (38.64)
        5:39.81 (37.82)     6:15.29 (35.48)                                        
 18 Shannon, Ryan J           11 Express Swimming-MR  7:50.00    6:17.00 SILV   
                  31.12     1:07.35 (36.23)     1:46.43 (39.08)     2:25.44 (39.01)
        3:05.36 (39.92)     3:44.84 (39.48)     4:23.04 (38.20)     5:01.09 (38.05)
        5:40.42 (39.33)     6:17.00 (36.58)                                        
 19 Adams, Brett J            11 Three Village-MR     6:19.17    6:20.95 SILV   
                  32.93     1:09.90 (36.97)     1:48.63 (38.73)     2:27.36 (38.73)
        3:06.98 (39.62)     3:46.37 (39.39)     4:25.54 (39.17)     5:04.34 (38.80)
        5:44.03 (39.69)     6:20.95 (36.92)                                        
 20 Veit, Brian J             11 Three Village-MR     6:34.37    6:24.96 SILV   
                  33.38     1:11.19 (37.81)     1:50.33 (39.14)     2:29.37 (39.04)
        3:08.56 (39.19)     3:48.29 (39.73)     4:27.79 (39.50)     5:07.53 (39.74)
      6:24.96 (1:17.43)                                                            
 21 O'Rourke, Shane           12 SSC-MR               7:15.77    6:24.98 SILV   
                  33.40     1:11.03 (37.63)     1:50.27 (39.24)     2:29.56 (39.29)
        3:09.24 (39.68)     3:48.37 (39.13)     4:27.78 (39.41)     5:07.78 (40.00)
        5:47.42 (39.64)     6:24.98 (37.56)                                        
 22 Barbera, Frank K          11 Three Village-MR     6:32.36    6:29.79 SILV   
                  33.27     1:10.65 (37.38)     1:49.69 (39.04)     2:30.07 (40.38)
        3:10.48 (40.41)     3:50.81 (40.33)     4:31.62 (40.81)     5:12.29 (40.67)
        5:52.93 (40.64)     6:29.79 (36.86)                                        
 23 Weber, Christopher R      12 Express Swimming-MR  6:50.31    6:32.65        
                  32.00     1:10.60 (38.60)     1:51.47 (40.87)     2:31.28 (39.81)
        3:11.02 (39.74)     3:51.51 (40.49)     4:32.22 (40.71)     5:13.61 (41.39)
        5:54.66 (41.05)     6:32.65 (37.99)                                        
 24 Liu, Timothy C            11 Express Swimming-MR  7:40.00    6:34.24        
                  34.83     1:14.06 (39.23)     1:54.10 (40.04)     2:34.74 (40.64)
        3:16.00 (41.26)     3:57.39 (41.39)     4:37.94 (40.55)     5:19.32 (41.38)
        5:58.39 (39.07)     6:34.24 (35.85)                                        
 25 Muller, Shane             12 SSC-MR               6:45.00    6:36.31        
                  33.73     1:12.00 (38.27)     1:52.02 (40.02)     2:32.55 (40.53)
        3:13.68 (41.13)     3:54.77 (41.09)     4:35.40 (40.63)     5:17.13 (41.73)
        5:59.83 (42.70)     6:36.31 (36.48)                                        
 26 Rice, Maverick D          11 CSC-MR                    NT    6:39.39        
                  33.21     1:11.14 (37.93)     1:50.95 (39.81)     2:32.44 (41.49)
        3:14.17 (41.73)     3:55.92 (41.75)     4:37.42 (41.50)     5:19.01 (41.59)
        6:00.49 (41.48)     6:39.39 (38.90)                                        
 27 Tirado, Robert            11 CSC-MR               7:13.77    6:39.53        
                  33.85     1:13.16 (39.31)     1:54.46 (41.30)     2:35.08 (40.62)
        3:15.99 (40.91)     3:58.04 (42.05)     4:40.06 (42.02)     5:22.00 (41.94)
        6:01.93 (39.93)     6:39.53 (37.60)                                        
 28 Davis, Avery J            12 SSC-MR               6:56.81    6:41.76        
                  32.93     1:11.47 (38.54)     1:51.79 (40.32)     2:32.68 (40.89)
        3:14.45 (41.77)     3:56.62 (42.17)     4:38.46 (41.84)     5:20.44 (41.98)
        6:03.30 (42.86)     6:41.76 (38.46)                                        
 29 Luba, Ryan C              11 SSC-MR               6:30.00    6:43.32        
                  33.17     1:11.59 (38.42)     1:52.19 (40.60)     2:32.80 (40.61)
        3:14.02 (41.22)     3:56.92 (42.90)     4:38.68 (41.76)     5:21.23 (42.55)
        6:03.01 (41.78)     6:43.32 (40.31)                                        
 30 Goodman, Jonah B          11 Express Swimming-MR  6:45.00    6:50.11        
                  34.09     1:15.09 (41.00)     1:58.90 (43.81)     2:41.31 (42.41)
        3:23.63 (42.32)     4:06.30 (42.67)     4:48.24 (41.94)     5:30.40 (42.16)
        6:11.89 (41.49)     6:50.11 (38.22)                                        
 31 Zhang, Justin T           12 Three Village-MR     7:50.71    6:57.14        
                  35.02     1:16.10 (41.08)     1:58.34 (42.24)     2:41.50 (43.16)
        3:24.97 (43.47)     4:07.70 (42.73)                                        
            6:17.49 ( )     6:57.14 (39.65)                                        
 32 Paroly, Josh G            11 SSC-MR               7:15.00    7:08.97        
                  34.92     1:15.85 (40.93)     1:58.61 (42.76)     2:42.66 (44.05)
        3:27.21 (44.55)     4:12.37 (45.16)     4:57.95 (45.58)     5:41.94 (43.99)
        6:26.75 (44.81)     7:08.97 (42.22)                                        
 33 deBoer, Grant A           12 SSC-MR               7:15.00    7:13.31        
                  36.98     1:18.29 (41.31)     2:03.12 (44.83)     2:47.48 (44.36)
        3:32.73 (45.25)     4:18.17 (45.44)     5:03.12 (44.95)     5:48.36 (45.24)
        6:31.32 (42.96)     7:13.31 (41.99)                                        
 34 Junior, Colin             11 SSC-MR               7:00.00    7:14.39        
                  35.73     1:17.48 (41.75)     2:02.70 (45.22)     2:48.67 (45.97)
        3:34.86 (46.19)     4:20.66 (45.80)     5:05.96 (45.30)     5:51.70 (45.74)
        6:35.52 (43.82)     7:14.39 (38.87)                                        
 35 Genna, Johnny C           11 BBSC-MR              7:46.63    7:31.88        
                  36.64     1:19.67 (43.03)     2:05.16 (45.49)   3:38.97 (1:33.81)
        4:26.53 (47.56)     5:13.83 (47.30)     6:00.46 (46.63)     6:47.08 (46.62)
        7:31.88 (44.80)                                                            
 36 O'Hagan, Chris J          12 SSC-MR               7:30.00    8:17.11        
                  38.79     1:23.28 (44.49)   3:01.81 (1:38.53)                    
                                5:38.97 ( )     6:33.46 (54.49)     7:26.58 (53.12)
        8:17.21 (50.63)         8:17.11 ( )                                        
 -- Wone, Brandon M           11 SSC-MR               6:38.18         DQ        
      Did not finish
                  31.16     1:07.15 (35.99)     1:44.08 (36.93)     2:21.00 (36.92)
        2:58.54 (37.54)     3:35.93 (37.39)     4:13.60 (37.67)     4:50.31 (36.71)
             DQ (35.11)                                                            
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.49  ZQ
                32.99  JO
                41.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Brendan M       12 Three Village-MR       30.21      29.67 ZQ     
  2 Owens, Mark               12 SSC-MR                 30.56      29.81 ZQ     
  3 Dong, Ethan S             12 BBSC-MR                30.93      29.85 ZQ     
  4 Vecchio, Jake M           12 Three Village-MR       31.40      30.15 ZQ     
  5 Kipshidze, George         12 SSC-MR                 31.84      31.31 ZQ     
  6 Genna, Frankie            11 BBSC-MR                31.96      31.32 ZQ     
  7 Lopez, Justen J           12 BBSC-MR                33.72      32.16 ZQ     
  8 Shemet, Henry M           12 Three Village-MR       31.34      32.73 JO     
  9 Fisher, Evan E            11 SSC-MR                 32.06      32.76 JO     
 10 Davis, Avery J            12 SSC-MR                 33.57      33.14 SILV   
 11 O'Sullivan, Oisin         12 SSC-MR                 34.31      34.08 SILV   
 12 Sun, William              11 Three Village-MR       35.61      34.39 SILV   
 13 Wone, Brandon M           11 SSC-MR                 34.28      34.75 SILV   
 14 Adams, Brett J            11 Three Village-MR       36.09      35.29 SILV   
 15 Gorman, Connor J          11 BBSC-MR                35.46      35.39 SILV   
 16 Luba, Ryan C              11 SSC-MR                 36.23      36.22 SILV   
 17 O'Rourke, Shane           12 SSC-MR                 36.54      37.10 SILV   
 18 Veit, Brian J             11 Three Village-MR       36.82      37.50 SILV   
 19 Zhang, Justin T           12 Three Village-MR       37.81      37.79 SILV   
 20 Muller, Shane             12 SSC-MR                 38.35      38.41 SILV   
 21 deBoer, Grant A           12 SSC-MR                 36.72      38.61 SILV   
 22 Wang, Eric                11 Three Village-MR       48.13      38.68 SILV   
 23 Meringolo, Eric           12 CSC-MR                 37.06      39.25 SILV   
 24 Valle, Matthew J          11 BBSC-MR                41.82      39.94 SILV   
 25 Llewellyn, James          11 CSC-MR                 41.14      39.97 SILV   
 26 Junior, Colin             11 SSC-MR                 39.84      40.11 SILV   
 27 Paroly, Josh G            11 SSC-MR                 39.60      40.20 SILV   
 28 Genna, Johnny C           11 BBSC-MR                41.57      40.60 SILV   
 29 Kubik, Declan S           11 Three Village-MR       41.58      41.42        
 30 Nigro, Chris K            12 CSC-MR                 46.06      43.11        
 31 Galeto, Jason T           11 CSC-MR                 45.12      43.76        
 32 Tomasino, Michael         11 SSC-MR                 43.76      43.89        
 33 Polley, Aidan J           11 CSC-MR                 46.32      45.05        
 34 Vera, David               11 SSC-MR                 49.22      51.25        
 35 Sidito, Austin J          11 SSC-MR                 51.14      51.98        
 36 Heilemann, Joseph P       11 CSC-MR                 51.75      54.04        
 -- Santana, Alex J           11 SSC-MR               1:05.00         DQ        
 -- Stanzione, Jonathan D     11 CSC-MR                 56.74         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                54.89  SCS
                56.99  METS
              1:08.79  ZQ
              1:10.69  JO
              1:23.79  SILV
              1:54.79  NCSA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Brendan M       12 Three Village-MR     1:04.72    1:04.20 ZQ     
                  30.94     1:04.20 (33.26)                                        
  2 Dong, Ethan S             12 BBSC-MR              1:08.91    1:05.08 ZQ     
                  32.11     1:05.08 (32.97)                                        
  3 Olsen, Grady I            12 CSC-MR               1:05.14    1:05.78 ZQ     
                  32.37     1:05.78 (33.41)                                        
  4 Owens, Mark               12 SSC-MR               1:04.15    1:06.12 ZQ     
                  32.20     1:06.12 (33.92)                                        
  5 Vecchio, Jake M           12 Three Village-MR     1:05.98    1:06.63 ZQ     
                  32.35     1:06.63 (34.28)                                        
  6 Kipshidze, George         12 SSC-MR               1:12.97    1:06.87 ZQ     
                  32.32     1:06.87 (34.55)                                        
  7 Pergan III, Chester J     12 Three Village-MR     1:09.15    1:07.18 ZQ     
                  32.93     1:07.18 (34.25)                                        
  8 Lopez, Justen J           12 BBSC-MR              1:10.85    1:07.71 ZQ     
                  33.26     1:07.71 (34.45)                                        
  9 Genna, Frankie            11 BBSC-MR              1:08.71    1:08.21 ZQ     
                  33.42     1:08.21 (34.79)                                        
 10 Shemet, Henry M           12 Three Village-MR     1:07.34    1:08.92 JO     
                  33.74     1:08.92 (35.18)                                        
 11 Fisher, Evan E            11 SSC-MR               1:12.51    1:11.03 SILV   
                  35.27     1:11.03 (35.76)                                        
 12 Davis, Avery J            12 SSC-MR               1:13.51    1:12.71 SILV   
                  36.01     1:12.71 (36.70)                                        
 13 Adams, Brett J            11 Three Village-MR     1:15.19    1:13.74 SILV   
                  36.23     1:13.74 (37.51)                                        
 14 Wone, Brandon M           11 SSC-MR               1:13.60    1:14.15 SILV   
                  35.77     1:14.15 (38.38)                                        
 15 Chung, Daniel S           11 BBSC-MR              1:22.21    1:14.19 SILV   
                  37.79     1:14.19 (36.40)                                        
 15 O'Sullivan, Oisin         12 SSC-MR               1:13.48    1:14.19 SILV   
                  36.47     1:14.19 (37.72)                                        
 17 Luba, Ryan C              11 SSC-MR               1:15.31    1:15.09 SILV   
                  36.63     1:15.09 (38.46)                                        
 18 Gorman, Connor J          11 BBSC-MR              1:21.17    1:17.86 SILV   
                  39.52     1:17.86 (38.34)                                        
 19 O'Rourke, Shane           12 SSC-MR               1:21.00    1:18.95 SILV   
                  38.17     1:18.95 (40.78)                                        
 20 Muller, Shane             12 SSC-MR               1:25.00    1:19.05 SILV   
                  38.87     1:19.05 (40.18)                                        
 21 Veit, Brian J             11 Three Village-MR     1:16.39    1:19.95 SILV   
                  39.52     1:19.95 (40.43)                                        
 22 Tirado, Robert            11 CSC-MR               1:20.68    1:20.48 SILV   
                  39.21     1:20.48 (41.27)                                        
 23 Zhang, Justin T           12 Three Village-MR     1:24.99    1:20.76 SILV   
 24 deBoer, Grant A           12 SSC-MR               1:25.62    1:21.33 SILV   
                  37.56     1:21.33 (43.77)                                        
 25 Paroly, Josh G            11 SSC-MR               1:27.17    1:24.57 NCSA   
                  41.30     1:24.57 (43.27)                                        
 26 Valle, Matthew J          11 BBSC-MR              1:29.68    1:25.34 NCSA   
                  42.08     1:25.34 (43.26)                                        
 27 Eckstein, Nicholas L      12 CSC-MR               1:22.60    1:25.39 NCSA   
                  41.39     1:25.39 (44.00)                                        
 28 Genna, Johnny C           11 BBSC-MR              1:28.67    1:27.10 NCSA   
                  41.92     1:27.10 (45.18)                                        
 29 Junior, Colin             11 SSC-MR               1:30.00    1:27.32 NCSA   
                  41.79     1:27.32 (45.53)                                        
 30 Kubik, Declan S           11 Three Village-MR     1:28.12    1:28.17 NCSA   
                  42.35     1:28.17 (45.82)                                        
 31 Llewellyn, James          11 CSC-MR               1:31.81    1:29.85 NCSA   
                  45.73     1:29.85 (44.12)                                        
 32 Nigro, Chris K            12 CSC-MR               1:41.21    1:30.13 NCSA   
                  43.55     1:30.13 (46.58)                                        
 33 Rice, Maverick D          11 CSC-MR               1:38.49    1:31.05 NCSA   
                  44.84     1:31.05 (46.21)                                        
 34 Falcone, Michael J        11 FA-MR                1:55.47    1:32.04 NCSA   
 35 Gribulis, Zachary M       12 FA-MR                1:41.83    1:33.70 NCSA   
                  46.24     1:33.70 (47.46)                                        
 36 Tomasino, Michael         11 SSC-MR               1:35.00    1:37.80 NCSA   
                  45.46     1:37.80 (52.34)                                        
 37 Cordaro, Christopher J    12 FA-MR                1:45.99    1:45.13 NCSA   
                  54.56     1:45.13 (50.57)                                        
 38 Burke, James C            11 Express Swimming-MR  1:50.00    1:46.88 NCSA   
                  48.76     1:46.88 (58.12)                                        
 39 Redfearn, Cameron J       11 Express Swimming-MR  1:57.14    1:49.49 NCSA   
                  52.53     1:49.49 (56.96)                                        
 40 Schroeder, Liam T         11 FA-MR                1:55.99    1:52.62 NCSA   
 41 Vera, David               11 SSC-MR               1:50.00    1:52.76 NCSA   
                  54.61     1:52.76 (58.15)                                        
 -- Lind, Ben G               11 SSC-MR               1:52.15         DQ        
      Delay initiating turn
                  49.25          DQ (54.85)                                        
 -- Sun, William              11 Three Village-MR     1:14.42         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  36.89          DQ (36.95)                                        
 -- Santana, Alex J           11 SSC-MR               2:20.00         DQ        
      Multiple strokes
                  22.52        DQ (1:39.56)                                        
 -- O'Hagan, Chris J          12 SSC-MR               1:40.00         DQ        
      Not on back off wall
                  49.75          DQ (54.27)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
                59.49  NCSA
              1:02.19  SCS
              1:04.49  METS
              1:20.99  ZQ
              1:21.59  JO
              1:29.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Genna, Frankie            11 BBSC-MR              1:12.38    1:11.56 ZQ     
                  32.99     1:11.56 (38.57)                                        
  2 Lopez, Justen J           12 BBSC-MR              1:15.54    1:13.54 ZQ     
                  34.43     1:13.54 (39.11)                                        
  3 Kipshidze, George         12 SSC-MR               1:15.88    1:13.95 ZQ     
                  35.33     1:13.95 (38.62)                                        
  4 Owens, Mark               12 SSC-MR               1:14.99    1:14.21 ZQ     
                  35.07     1:14.21 (39.14)                                        
  5 Dong, Ethan S             12 BBSC-MR              1:22.37    1:15.62 ZQ     
                  35.74     1:15.62 (39.88)                                        
  6 O'Rourke, Shane           12 SSC-MR               1:22.80    1:20.60 ZQ     
                  38.16     1:20.60 (42.44)                                        
  7 Davis, Avery J            12 SSC-MR               1:22.38    1:22.18 SILV   
                  38.32     1:22.18 (43.86)                                        
  8 O'Sullivan, Oisin         12 SSC-MR               1:26.43    1:22.37 SILV   
                  39.38     1:22.37 (42.99)                                        
  9 Zhang, Justin T           12 Three Village-MR     1:29.82    1:22.92 SILV   
                  40.04     1:22.92 (42.88)                                        
 10 Shemet, Henry M           12 Three Village-MR     1:21.06    1:23.20 SILV   
                  39.03     1:23.20 (44.17)                                        
 11 Williams, Brendan M       12 Three Village-MR     1:26.69    1:23.32 SILV   
                  38.34     1:23.32 (44.98)                                        
 12 Wone, Brandon M           11 SSC-MR               1:22.03    1:26.22 SILV   
                  40.33     1:26.22 (45.89)                                        
 13 Fisher, Evan E            11 SSC-MR               1:39.92    1:26.75 SILV   
                  40.01     1:26.75 (46.74)                                        
 14 Vecchio, Jake M           12 Three Village-MR     1:25.58    1:26.89 SILV   
                  40.49     1:26.89 (46.40)                                        
 15 Sun, William              11 Three Village-MR     1:25.97    1:27.29 SILV   
                  42.37     1:27.29 (44.92)                                        
 16 Meringolo, Eric           12 CSC-MR               1:23.54    1:27.73 SILV   
                  40.68     1:27.73 (47.05)                                        
 17 Luba, Ryan C              11 SSC-MR               1:35.78    1:32.89        
                  43.89     1:32.89 (49.00)                                        
 18 Adams, Brett J            11 Three Village-MR     1:30.45    1:33.95        
                  43.75     1:33.95 (50.20)                                        
 19 Polley, Aidan J           11 CSC-MR               1:35.49    1:35.72        
                  44.51     1:35.72 (51.21)                                        
 20 Muller, Shane             12 SSC-MR               1:45.00    1:35.91        
                  45.51     1:35.91 (50.40)                                        
 21 Paroly, Josh G            11 SSC-MR               1:33.04    1:36.89        
                  46.39     1:36.89 (50.50)                                        
 22 Genna, Johnny C           11 BBSC-MR              1:34.87    1:37.57        
                  45.68     1:37.57 (51.89)                                        
 23 Wang, Eric                11 Three Village-MR     1:38.04    1:38.26        
                  45.36     1:38.26 (52.90)                                        
 24 Junior, Colin             11 SSC-MR               1:42.00    1:40.03        
                  47.69     1:40.03 (52.34)                                        
 25 deBoer, Grant A           12 SSC-MR               1:50.00    1:41.53        
                  47.61     1:41.53 (53.92)                                        
 26 Veit, Brian J             11 Three Village-MR     1:39.00    1:42.96        
                  49.19     1:42.96 (53.77)                                        
 27 Valle, Matthew J          11 BBSC-MR              1:54.61    1:44.65        
                  50.39     1:44.65 (54.26)                                        
 28 Galeto, Jason T           11 CSC-MR               1:51.73    1:45.96        
                  49.04     1:45.96 (56.92)                                        
 29 Nigro, Chris K            12 CSC-MR               1:58.52    1:47.29        
                  49.66     1:47.29 (57.63)                                        
 30 Kubik, Declan S           11 Three Village-MR     1:45.00    1:49.36        
                  52.62     1:49.36 (56.74)                                        
 31 Tomasino, Michael         11 SSC-MR               1:55.00    1:57.02        
                  54.19   1:57.02 (1:02.83)                                        
 32 Santana, Alex J           11 SSC-MR               2:40.00    2:23.46        
                1:09.03   2:23.46 (1:14.43)                                        
 33 Sidito, Austin J          11 SSC-MR               2:10.00    2:24.97        
                1:09.71   2:24.97 (1:15.26)                                        
 -- Gorman, Connor J          11 BBSC-MR              1:40.27         DQ        
      One hand touch
                  43.03          DQ (47.72)                                        
 -- Vera, David               11 SSC-MR               2:20.00         DQ        
      Butterfly kick
                1:12.74        DQ (1:12.37)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                51.89  NCSA
                53.99  SCS
                55.19  METS
              1:09.49  ZQ
              1:12.59  JO
              1:26.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Owens, Mark               12 SSC-MR               1:01.55      59.99 ZQ     
                  27.76       59.99 (32.23)                                        
  2 Vecchio, Jake M           12 Three Village-MR     1:01.93    1:00.73 ZQ     
                  28.28     1:00.73 (32.45)                                        
  3 Genna, Frankie            11 BBSC-MR              1:12.37    1:05.00 ZQ     
                  28.25     1:05.00 (36.75)                                        
  4 Williams, Brendan M       12 Three Village-MR     1:14.41    1:06.81 ZQ     
                  30.15     1:06.81 (36.66)                                        
  5 Olsen, Grady I            12 CSC-MR               1:08.33    1:07.05 ZQ     
                  30.43     1:07.05 (36.62)                                        
  6 Shemet, Henry M           12 Three Village-MR     1:08.66    1:09.57 JO     
                  33.18     1:09.57 (36.39)                                        
  7 Kipshidze, George         12 SSC-MR               1:08.57    1:10.19 JO     
                  32.01     1:10.19 (38.18)                                        
  8 O'Sullivan, Oisin         12 SSC-MR               1:10.79    1:10.74 JO     
                  32.46     1:10.74 (38.28)                                        
  9 Lopez, Justen J           12 BBSC-MR              1:12.88    1:11.17 JO     
                  32.26     1:11.17 (38.91)                                        
 10 Dong, Ethan S             12 BBSC-MR              1:13.78    1:11.88 JO     
                  33.18     1:11.88 (38.70)                                        
 11 Davis, Avery J            12 SSC-MR               1:14.05    1:13.44 SILV   
                  33.33     1:13.44 (40.11)                                        
 12 Chung, Daniel S           11 BBSC-MR              1:24.97    1:15.48 SILV   
                  34.34     1:15.48 (41.14)                                        
 13 Dowd, Mike R              12 CSC-MR               1:14.87    1:16.16 SILV   
                  33.56     1:16.16 (42.60)                                        
 14 Sun, William              11 Three Village-MR     1:18.83    1:18.71 SILV   
                  36.75     1:18.71 (41.96)                                        
 15 Wone, Brandon M           11 SSC-MR               1:15.92    1:19.34 SILV   
                  34.39     1:19.34 (44.95)                                        
 16 Nigro, Chris K            12 CSC-MR               1:34.67    1:20.21 SILV   
                  36.24     1:20.21 (43.97)                                        
 17 Fisher, Evan E            11 SSC-MR               1:38.39    1:21.02 SILV   
                  34.47     1:21.02 (46.55)                                        
 18 O'Rourke, Shane           12 SSC-MR               1:38.68    1:21.28 SILV   
                  37.17     1:21.28 (44.11)                                        
 19 Luba, Ryan C              11 SSC-MR               1:27.58    1:22.87 SILV   
                  34.82     1:22.87 (48.05)                                        
 20 Zhang, Justin T           12 Three Village-MR     1:24.40    1:23.43 SILV   
                  38.73     1:23.43 (44.70)                                        
 21 Muller, Shane             12 SSC-MR               1:20.00    1:24.53 SILV   
                  38.44     1:24.53 (46.09)                                        
 22 Gorman, Connor J          11 BBSC-MR              1:36.22    1:24.88 SILV   
                  37.97     1:24.88 (46.91)                                        
 23 Veit, Brian J             11 Three Village-MR     1:36.00    1:27.61        
                  40.24     1:27.61 (47.37)                                        
 24 Tirado, Robert            11 CSC-MR               1:34.68    1:27.94        
                  40.44     1:27.94 (47.50)                                        
 25 Paroly, Josh G            11 SSC-MR               1:30.00    1:29.80        
                  41.82     1:29.80 (47.98)                                        
 26 deBoer, Grant A           12 SSC-MR               1:30.00    1:30.57        
                  39.76     1:30.57 (50.81)                                        
 27 Adams, Brett J            11 Three Village-MR     1:24.06    1:31.56        
                  38.80     1:31.56 (52.76)                                        
 28 Falcone, Michael J        11 FA-MR                2:15.99    1:31.73        
                  42.73     1:31.73 (49.00)                                        
 29 Rice, Maverick D          11 CSC-MR               1:36.15    1:34.08        
                  40.43     1:34.08 (53.65)                                        
 30 Valle, Matthew J          11 BBSC-MR              1:39.88    1:36.36        
                  43.23     1:36.36 (53.13)                                        
 31 Junior, Colin             11 SSC-MR               1:45.00    1:37.39        
                  42.92     1:37.39 (54.47)                                        
 32 Genna, Johnny C           11 BBSC-MR              1:38.03    1:37.88        
                  43.89     1:37.88 (53.99)                                        
 33 Gribulis, Zachary M       12 FA-MR                1:45.99    1:40.21        
                  44.75     1:40.21 (55.46)                                        
 34 Tomasino, Michael         11 SSC-MR               1:50.00    1:49.72        
                  45.76   1:49.72 (1:03.96)                                        
 35 Vera, David               11 SSC-MR               2:15.00    2:08.05        
                  59.92   2:08.05 (1:08.13)                                        
 36 Santana, Alex J           11 SSC-MR               2:40.00    2:20.75        
                1:04.00   2:20.75 (1:16.75)                                        
 -- Schroeder, Liam T         11 FA-MR                2:15.99         DQ        
      Scissors kick
                  56.69        DQ (1:04.43)                                        
 -- Cordaro, Christopher J    12 FA-MR                2:15.99         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  47.48          DQ (59.01)                                        
 -- Llewellyn, James          11 CSC-MR               1:42.40         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  40.84          DQ (48.32)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              1:56.29  NCSA
              2:03.99  METS
              2:28.59  ZQ
              2:30.49  JO
              2:55.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Owens, Mark               12 SSC-MR               2:11.99    2:15.23 ZQ     
                  28.49     1:02.18 (33.69)     1:44.27 (42.09)     2:15.23 (30.96)
  2 Genna, Frankie            11 BBSC-MR              2:20.83    2:20.49 ZQ     
                  28.61     1:06.15 (37.54)     1:47.46 (41.31)     2:20.49 (33.03)
  3 Dong, Ethan S             12 BBSC-MR              2:29.69    2:21.19 ZQ     
                  32.07     1:07.25 (35.18)     1:48.60 (41.35)     2:21.19 (32.59)
  4 Vecchio, Jake M           12 Three Village-MR     2:27.38    2:22.64 ZQ     
                  28.53     1:03.85 (35.32)     1:50.54 (46.69)     2:22.64 (32.10)
  5 Lopez, Justen J           12 BBSC-MR              2:27.25    2:23.09 ZQ     
                  32.02     1:08.59 (36.57)     1:49.93 (41.34)     2:23.09 (33.16)
  6 Williams, Brendan M       12 Three Village-MR     2:26.95    2:23.33 ZQ     
                  30.22     1:04.96 (34.74)     1:51.43 (46.47)     2:23.33 (31.90)
  7 Shemet, Henry M           12 Three Village-MR     2:25.37    2:31.17 SILV   
                  32.54     1:09.92 (37.38)     1:55.29 (45.37)     2:31.17 (35.88)
  8 Wone, Brandon M           11 SSC-MR               2:33.38    2:35.66 SILV   
                  34.38     1:14.43 (40.05)     2:01.19 (46.76)     2:35.66 (34.47)
  9 Sun, William              11 Three Village-MR     2:42.81    2:35.94 SILV   
                  35.55     1:14.83 (39.28)     2:02.75 (47.92)     2:35.94 (33.19)
 10 O'Rourke, Shane           12 SSC-MR               2:38.53    2:36.80 SILV   
                  35.53     1:15.61 (40.08)     2:00.65 (45.04)     2:36.80 (36.15)
 11 O'Sullivan, Oisin         12 SSC-MR               2:42.99    2:37.99 SILV   
                  31.84     1:13.80 (41.96)     2:02.29 (48.49)     2:37.99 (35.70)
 12 Davis, Avery J            12 SSC-MR               2:40.19    2:41.42 SILV   
                  33.32     1:13.53 (40.21)     2:04.59 (51.06)     2:41.42 (36.83)
 13 Fisher, Evan E            11 SSC-MR               2:58.42    2:41.97 SILV   
                  36.82     1:18.39 (41.57)     2:07.13 (48.74)     2:41.97 (34.84)
 14 Muller, Shane             12 SSC-MR               3:10.00    2:46.44 SILV   
                  36.86     1:18.06 (41.20)     2:09.54 (51.48)     2:46.44 (36.90)
 15 Luba, Ryan C              11 SSC-MR               3:00.94    2:47.53 SILV   
                  35.27     1:16.36 (41.09)     2:09.28 (52.92)     2:47.53 (38.25)
 16 Zhang, Justin T           12 Three Village-MR     2:55.34    2:47.92 SILV   
                  37.99     1:21.46 (43.47)     2:10.62 (49.16)     2:47.92 (37.30)
 17 Gorman, Connor J          11 BBSC-MR              2:58.12    2:48.15 SILV   
                  37.61     1:21.65 (44.04)     2:12.65 (51.00)     2:48.15 (35.50)
 18 Adams, Brett J            11 Three Village-MR     2:46.50    2:48.98 SILV   
                  38.78     1:20.09 (41.31)     2:12.87 (52.78)     2:48.98 (36.11)
 19 Veit, Brian J             11 Three Village-MR     3:12.00    2:53.50 SILV   
                  41.02     1:21.13 (40.11)     2:15.90 (54.77)     2:53.50 (37.60)
 20 Wang, Eric                11 Three Village-MR     3:20.06    2:54.85 SILV   
                  39.73     1:23.32 (43.59)     2:17.50 (54.18)     2:54.85 (37.35)
 21 Paroly, Josh G            11 SSC-MR               3:18.06    2:54.99 SILV   
                  41.80     1:26.27 (44.47)     2:16.20 (49.93)     2:54.99 (38.79)
 22 Nigro, Chris K            12 CSC-MR               3:15.90    2:58.52        
                                1:22.55 ( )     2:18.62 (56.07)     2:58.52 (39.90)
 23 deBoer, Grant A           12 SSC-MR               3:15.00    2:58.69        
                  38.41     1:21.05 (42.64)     2:17.95 (56.90)     2:58.69 (40.74)
 24 Junior, Colin             11 SSC-MR               3:15.23    3:04.17        
                  42.00     1:29.81 (47.81)     2:25.13 (55.32)     3:04.17 (39.04)
 25 Genna, Johnny C           11 BBSC-MR              3:06.48    3:04.45        
                  43.33     1:28.86 (45.53)     2:23.01 (54.15)     3:04.45 (41.44)
 26 Kubik, Declan S           11 Three Village-MR     3:05.31    3:04.57        
                  44.77     1:28.00 (43.23)     2:25.20 (57.20)     3:04.57 (39.37)
 27 Valle, Matthew J          11 BBSC-MR              3:25.11    3:08.83        
                  43.78     1:28.91 (45.13)     2:28.41 (59.50)     3:08.83 (40.42)
 28 Llewellyn, James          11 CSC-MR                    NT    3:11.04        
                  45.62     1:30.24 (44.62)     2:29.16 (58.92)     3:11.04 (41.88)
 29 Tomasino, Michael         11 SSC-MR               3:20.00    3:33.19        
                  45.38     1:36.42 (51.04)   2:44.23 (1:07.81)     3:33.19 (48.96)
 30 Sidito, Austin J          11 SSC-MR               3:45.00    4:15.76        
                                2:04.08 ( )   3:22.27 (1:18.19)     4:15.76 (53.49)
 -- Santana, Alex J           11 SSC-MR               5:00.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                1:02.47   2:05.46 (1:02.99)   3:15.26 (1:09.80)          DQ (49.40)
 -- Kipshidze, George         12 SSC-MR               2:23.84         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  32.15     1:08.71 (36.56)     1:51.06 (42.35)          DQ (31.00)
 -- Vera, David               11 SSC-MR               3:45.00         DQ        
      Butterfly kick - breast
                  57.50     1:55.68 (58.18)   3:09.51 (1:13.83)          DQ (51.74)
 
Boys 12 & Under 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Fisher, Evan E            11 SSC-MR                    NT      34.47        
  2 O'Rourke, Shane           12 SSC-MR                    NT      35.53        
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                21.69  NCSA
                22.49  SCS
                23.09  METS
                24.69  ZQ
                24.99  JO
                26.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Budke, Vinny C            14 SSC-MR                 23.95      24.06 ZQ     
  2 Huner, Alec E             14 Three Village-MR       25.29      24.51 ZQ     
  3 Chan, Matthew S           13 Three Village-MR       25.05      24.92 JO     
  4 Loos, Thomas J            14 CSC-MR                 24.99      25.25 SILV   
  5 Byrne, Alex M             13 BBSC-MR                25.57      25.52 SILV   
  6 Kaplan, Ryan J            14 Three Village-MR       25.45      25.54 SILV   
  7 Kubik, Cameron H          14 Three Village-MR       26.26      25.67 SILV   
  8 Xu, Kevin J               13 Three Village-MR       25.76      25.73 SILV   
  9 Beutel, Brendan M         14 SSC-MR                 26.38      25.94 SILV   
 10 Vintis, Matt T            14 Three Village-MR       25.55      25.96 SILV   
 11 Bogush, Nicholas W        14 Three Village-MR       25.97      26.09 SILV   
 12 Shemet, Charlie F         14 Three Village-MR       26.03      26.19 SILV   
 13 Macejko, Dylan M          13 CSC-MR                 26.51      26.52 SILV   
 14 Louser, Joshua R          13 Three Village-MR       28.63      27.21        
 15 Stanley, Jack N           14 BBSC-MR                27.42      27.35        
 16 Stange, Christopher J     13 Three Village-MR       27.57      27.47        
 17 Furci, Jack               14 SSC-MR                 27.08      27.51        
 18 Sweeney, Joseph T         14 Three Village-MR       28.16      27.74        
 18 Lopez, Jason              14 SSC-MR                 27.48      27.74        
 20 Bances, AJ J              14 Three Village-MR       27.12      27.75        
 21 Young, Austin W           13 SSC-MR                 27.75      27.90        
 22 deBoer, Bradley D         14 SSC-MR                 27.56      28.01        
 23 Marzitello, Vincent M     13 SSC-MR                 29.96      28.11        
 24 Nazareno, Andrew L        13 BBSC-MR                29.77      28.17        
 25 Muroff, Michael C         13 Three Village-MR       28.50      28.61        
 26 Tucker, Chandler J        14 BBSC-MR                28.78      28.67        
 27 Mond, Noah E              13 Three Village-MR       28.99      28.86        
 28 Dillon, Jack P            13 Three Village-MR       29.28      28.88        
 29 Eng, Alec J               13 BBSC-MR                30.26      28.92        
 30 Barry, Coleman D          14 BBSC-MR                31.22      29.51        
 31 Pierce, Zhenya R          13 FA-MR                  29.13      29.78        
 32 Lyons, Nick A             13 SSC-MR                 29.94      29.84        
 33 Combs, Sean A             13 SSC-MR                 31.05      30.45        
 34 Mattei, Daniel A          13 BBSC-MR                31.94      30.90        
 35 Ely, Matt D               13 SSC-MR                 30.23      31.04        
 36 McNamara, William A       13 BBSC-MR                32.50      31.91        
 37 Arcidiacono, Michael T    14 SSC-MR                 33.65      32.35        
 38 Romero, Angel J           14 FA-MR                  35.99      33.22        
 39 Hollander, Ian            13 SSC-MR                 38.04      35.78        
 40 Cardona, Christopher J    13 FA-MR                  37.99      36.32        
 41 Beausoleil, Wesly         13 SSC-MR                 36.50      37.47        
 42 DeLorenzo, Daniel J       14 SSC-MR                 40.39      37.85        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
         IMX: # 2:07.50  11/15/2014 Vinny C Budke, SSC  -MR                    
                1:50.69  JR'S
                1:54.79  NCSA
                1:59.39  SCS
                2:03.99  METS
                2:15.29  JO
                2:15.29  ZQ
                2:35.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Budke, Vinny C            14 SSC-MR               2:11.93    2:07.50#JO     
                  30.22     1:02.74 (32.52)     1:35.34 (32.60)     2:07.50 (32.16)
  2 Kaplan, Ryan J            14 Three Village-MR     2:09.92    2:08.23 JO     
                  31.25     1:03.77 (32.52)     1:36.40 (32.63)     2:08.23 (31.83)
  3 Vintis, Matt T            14 Three Village-MR     2:09.59    2:10.00 JO     
                  30.77     1:03.72 (32.95)     1:37.27 (33.55)     2:10.00 (32.73)
  4 He, David                 14 Three Village-MR     2:14.76    2:16.66 SILV   
                  32.92     1:08.17 (35.25)     1:43.83 (35.66)     2:16.66 (32.83)
  5 Shemet, Charlie F         14 Three Village-MR     2:14.96    2:16.78 SILV   
                  32.87     1:07.14 (34.27)     1:42.29 (35.15)     2:16.78 (34.49)
  6 Louser, Joshua R          13 Three Village-MR     2:17.63    2:18.36 SILV   
                  32.63     1:08.22 (35.59)     1:44.01 (35.79)     2:18.36 (34.35)
  7 Kubik, Cameron H          14 Three Village-MR     2:18.74    2:18.59 SILV   
                  33.49     1:08.45 (34.96)     1:44.64 (36.19)     2:18.59 (33.95)
  8 Huner, Alec E             14 Three Village-MR     2:13.75    2:18.90 SILV   
                  31.83     1:07.13 (35.30)     1:43.72 (36.59)     2:18.90 (35.18)
  9 Beutel, Brendan M         14 SSC-MR               2:19.58    2:20.99 SILV   
                  32.96     1:09.38 (36.42)     1:46.56 (37.18)     2:20.99 (34.43)
 10 Chan, Matthew S           13 Three Village-MR     2:22.06    2:22.43 SILV   
                  35.23     1:11.48 (36.25)     1:47.88 (36.40)     2:22.43 (34.55)
 11 Xu, Kevin J               13 Three Village-MR     2:17.63    2:22.71 SILV   
                  32.59     1:08.63 (36.04)     1:45.46 (36.83)     2:22.71 (37.25)
 12 Bogush, Nicholas W        14 Three Village-MR     2:20.98    2:22.98 SILV   
                  33.45     1:09.17 (35.72)     1:46.19 (37.02)     2:22.98 (36.79)
 13 Mond, Noah E              13 Three Village-MR     2:27.50    2:23.58 SILV   
                  34.74     1:11.02 (36.28)     1:47.73 (36.71)     2:23.58 (35.85)
 14 Macejko, Dylan M          13 CSC-MR               2:26.10    2:25.04 SILV   
                  34.96     1:11.36 (36.40)     1:49.22 (37.86)     2:25.04 (35.82)
 15 Byrne, Alex M             13 BBSC-MR              2:46.22    2:27.47 SILV   
                  35.78     1:13.11 (37.33)     1:51.57 (38.46)     2:27.47 (35.90)
 16 Brown, Colm M             14 Three Village-MR     2:59.00    2:28.93 SILV   
                  35.47     1:12.58 (37.11)     1:51.04 (38.46)     2:28.93 (37.89)
 17 Nazareno, Andrew L        13 BBSC-MR              2:33.72    2:29.77 SILV   
                  35.65     1:13.53 (37.88)     1:52.08 (38.55)     2:29.77 (37.69)
 18 Jordan, Lorenzo A         14 SSC-MR               2:40.00    2:30.59 SILV   
                  34.85     1:14.22 (39.37)     1:53.44 (39.22)     2:30.59 (37.15)
 19 Young, Austin W           13 SSC-MR               2:40.00    2:30.76 SILV   
                  35.45     1:13.85 (38.40)     1:53.63 (39.78)     2:30.76 (37.13)
 20 Sweeney, Joseph T         14 Three Village-MR     2:27.38    2:30.85 SILV   
                  35.07     1:13.51 (38.44)     1:52.59 (39.08)     2:30.85 (38.26)
 21 Dillon, Jack P            13 Three Village-MR     2:29.87    2:31.35 SILV   
                  37.73     1:17.08 (39.35)     1:55.12 (38.04)     2:31.35 (36.23)
 22 Lopez, Jason              14 SSC-MR               2:40.00    2:31.92 SILV   
                  36.37     1:15.33 (38.96)     1:54.66 (39.33)     2:31.92 (37.26)
 23 Marzitello, Vincent M     13 SSC-MR               2:40.72    2:33.67 SILV   
                  36.22     1:15.28 (39.06)     1:56.22 (40.94)     2:33.67 (37.45)
 24 Eng, Alec J               13 BBSC-MR              2:45.46    2:34.94 SILV   
                  35.79     1:15.37 (39.58)     1:56.06 (40.69)     2:34.94 (38.88)
 25 Ely, Matt D               13 SSC-MR               2:34.21    2:35.12 SILV   
                  37.13     1:16.59 (39.46)     1:56.32 (39.73)     2:35.12 (38.80)
 26 Tucker, Chandler J        14 BBSC-MR              2:40.22    2:35.14 SILV   
                  37.50     1:17.72 (40.22)     1:57.97 (40.25)     2:35.14 (37.17)
 26 Muroff, Michael C         13 Three Village-MR     2:55.00    2:35.14 SILV   
                  35.21     1:14.77 (39.56)     1:55.42 (40.65)     2:35.14 (39.72)
 28 Stange, Christopher J     13 Three Village-MR     2:50.68    2:36.84        
                  35.61     1:15.71 (40.10)     1:57.69 (41.98)     2:36.84 (39.15)
 29 deBoer, Bradley D         14 SSC-MR               2:40.00    2:38.46        
                  36.07     1:15.84 (39.77)     1:57.60 (41.76)     2:38.46 (40.86)
 30 Oganesian, Mel            14 BBSC-MR              2:37.87    2:40.14        
                  37.47     1:18.64 (41.17)     1:59.54 (40.90)     2:40.14 (40.60)
 31 McNamara, William A       13 BBSC-MR              2:44.72    2:41.89        
                  38.11     1:19.25 (41.14)     2:01.04 (41.79)     2:41.89 (40.85)
 32 Furci, Jack               14 SSC-MR               2:49.22    2:42.54        
                  37.56     1:18.36 (40.80)     2:00.71 (42.35)     2:42.54 (41.83)
 33 Pierce, Zhenya R          13 FA-MR                2:30.99    2:44.70        
                  39.49     1:22.50 (43.01)     2:04.23 (41.73)     2:44.70 (40.47)
 34 Stanley, Jack N           14 BBSC-MR              2:55.22    2:45.94        
                  39.88                             2:04.99 ( )     2:45.94 (40.95)
 35 Lyons, Nick A             13 SSC-MR               2:43.69    2:46.62        
                  40.58     1:22.67 (42.09)     2:05.64 (42.97)     2:46.62 (40.98)
 36 Combs, Sean A             13 SSC-MR               3:15.00    2:49.01        
 37 Mattei, Daniel A          13 BBSC-MR              2:58.56    2:57.26        
                  41.26                             2:11.71 ( )     2:57.26 (45.55)
 38 Barry, Coleman D          14 BBSC-MR              2:51.22    2:58.58        
                  41.16     1:27.95 (46.79)     2:15.22 (47.27)     2:58.58 (43.36)
 39 Arcidiacono, Michael T    14 SSC-MR               3:20.00    3:13.17        
                  45.18     1:35.94 (50.76)     2:25.93 (49.99)     3:13.17 (47.24)
 40 Smith, Gabriel R          13 CSC-MR                    NT    3:33.79        
                  48.05     1:44.29 (56.24)     2:39.84 (55.55)     3:33.79 (53.95)
 41 Hollander, Ian            13 SSC-MR               4:00.00    3:36.28        
                  50.80     1:46.22 (55.42)     2:43.28 (57.06)     3:36.28 (53.00)
 -- Beausoleil, Wesly         13 SSC-MR               3:20.00         DQ        
                                1:35.85 ( )     2:25.34 (49.49)          DQ (50.97)
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:05.89  JR'S
              2:09.79  NCSA
              2:15.39  SCS
              2:22.99  METS
              2:35.19  JO
              2:35.19  ZQ
              2:53.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huner, Alec E             14 Three Village-MR     2:19.15    2:20.59 METS   
                  31.48     1:06.87 (35.39)     1:43.62 (36.75)     2:20.59 (36.97)
  2 Budke, Vinny C            14 SSC-MR               2:25.81    2:24.68 JO     
                  33.12     1:09.24 (36.12)     1:46.89 (37.65)     2:24.68 (37.79)
  3 He, David                 14 Three Village-MR     3:08.00    2:33.02 JO     
                  35.53     1:15.00 (39.47)     1:54.55 (39.55)     2:33.02 (38.47)
  4 Kaplan, Ryan J            14 Three Village-MR     2:31.29    2:36.17 SILV   
                  34.83     1:15.11 (40.28)     1:55.57 (40.46)     2:36.17 (40.60)
  5 Tucker, Chandler J        14 BBSC-MR              2:40.37    2:39.50 SILV   
                  36.07     1:17.44 (41.37)     1:59.02 (41.58)     2:39.50 (40.48)
  6 Bogush, Nicholas W        14 Three Village-MR     2:41.84    2:41.58 SILV   
                  36.61     1:18.71 (42.10)     2:00.68 (41.97)     2:41.58 (40.90)
  7 Byrne, Alex M             13 BBSC-MR              2:58.22    2:42.75 SILV   
                  35.99     1:17.66 (41.67)     2:00.40 (42.74)     2:42.75 (42.35)
  8 Xu, Kevin J               13 Three Village-MR     2:55.50    2:42.92 SILV   
                  37.75     1:19.01 (41.26)     2:01.04 (42.03)     2:42.92 (41.88)
  9 Kubik, Cameron H          14 Three Village-MR     2:41.24    2:42.98 SILV   
                  36.12     1:17.15 (41.03)     2:00.54 (43.39)     2:42.98 (42.44)
 10 Vintis, Matt T            14 Three Village-MR     2:49.64    2:43.83 SILV   
                  37.32     1:19.31 (41.99)     2:01.80 (42.49)     2:43.83 (42.03)
 11 Beutel, Brendan M         14 SSC-MR               2:54.08    2:45.92 SILV   
                  37.16     1:19.84 (42.68)     2:04.86 (45.02)     2:45.92 (41.06)
 12 Brown, Colm M             14 Three Village-MR     2:50.00    2:46.40 SILV   
                  37.72     1:20.10 (42.38)     2:04.22 (44.12)     2:46.40 (42.18)
 13 Shemet, Charlie F         14 Three Village-MR     2:54.61    2:48.18 SILV   
                  38.76     1:21.98 (43.22)     2:05.18 (43.20)     2:48.18 (43.00)
 14 Bances, AJ J              14 Three Village-MR     3:10.46    2:50.27 SILV   
                  38.33     1:21.75 (43.42)     2:06.44 (44.69)     2:50.27 (43.83)
 15 Sweeney, Joseph T         14 Three Village-MR     3:09.71    2:54.40        
                  39.09     1:23.33 (44.24)     2:09.47 (46.14)     2:54.40 (44.93)
 16 Stange, Christopher J     13 Three Village-MR     2:52.05    2:55.18        
                  36.69     1:21.30 (44.61)     2:08.46 (47.16)     2:55.18 (46.72)
 17 Macejko, Dylan M          13 CSC-MR                    NT    2:55.61        
                  39.05     1:23.57 (44.52)     2:09.80 (46.23)     2:55.61 (45.81)
 18 Marzitello, Vincent M     13 SSC-MR               3:00.00    2:56.42        
                  39.01     1:24.28 (45.27)     2:11.52 (47.24)     2:56.42 (44.90)
 19 Ely, Matt D               13 SSC-MR               2:57.52    2:56.49        
                  40.56     1:25.31 (44.75)     2:11.16 (45.85)     2:56.49 (45.33)
 20 Furci, Jack               14 SSC-MR               2:51.12    2:56.67        
                  37.49     1:21.84 (44.35)     2:09.53 (47.69)     2:56.67 (47.14)
 21 Combs, Sean A             13 SSC-MR               3:13.90    2:57.30        
                  40.38     1:26.24 (45.86)     2:12.58 (46.34)     2:57.30 (44.72)
 22 Muroff, Michael C         13 Three Village-MR     3:15.00    2:57.36        
                  40.31     1:26.10 (45.79)     2:11.88 (45.78)     2:57.36 (45.48)
 23 Louser, Joshua R          13 Three Village-MR     3:10.00    2:57.95        
                  40.05     1:27.55 (47.50)     2:12.98 (45.43)     2:57.95 (44.97)
 24 Mond, Noah E              13 Three Village-MR     2:58.49    2:58.07        
                  39.04     1:25.10 (46.06)     2:11.67 (46.57)     2:58.07 (46.40)
 25 Lopez, Jason              14 SSC-MR               3:06.23    2:58.62        
                  40.09     1:26.00 (45.91)     2:12.54 (46.54)     2:58.62 (46.08)
 26 Lyons, Nick A             13 SSC-MR               3:00.68    3:01.92        
                  40.80     1:27.66 (46.86)     2:15.99 (48.33)     3:01.92 (45.93)
 27 deBoer, Bradley D         14 SSC-MR               3:05.00    3:03.78        
                  40.19     1:26.91 (46.72)     2:15.92 (49.01)     3:03.78 (47.86)
 28 Stanley, Jack N           14 BBSC-MR              3:12.22    3:03.86        
                  40.76     1:27.65 (46.89)     2:17.21 (49.56)     3:03.86 (46.65)
 29 Barry, Coleman D          14 BBSC-MR              3:04.22    3:05.06        
                  41.70     1:28.85 (47.15)     2:17.20 (48.35)     3:05.06 (47.86)
 30 McNamara, William A       13 BBSC-MR              3:12.39    3:05.20        
                  39.98     1:27.67 (47.69)     2:17.64 (49.97)     3:05.20 (47.56)
 31 Young, Austin W           13 SSC-MR               3:20.00    3:07.89        
                  42.46     1:29.73 (47.27)     2:19.16 (49.43)     3:07.89 (48.73)
 32 Nazareno, Andrew L        13 BBSC-MR              3:12.22    3:09.97        
                  43.65     1:31.72 (48.07)     2:21.61 (49.89)     3:09.97 (48.36)
 33 Mattei, Daniel A          13 BBSC-MR              3:17.46    3:16.84        
                  43.83     1:33.92 (50.09)     2:25.01 (51.09)     3:16.84 (51.83)
 34 Eng, Alec J               13 BBSC-MR              3:55.22    3:25.47        
                  45.05     1:38.21 (53.16)     2:33.02 (54.81)     3:25.47 (52.45)
 35 Pierce, Zhenya R          13 FA-MR                2:48.99    3:27.35        
                  47.20     1:41.20 (54.00)     2:34.45 (53.25)     3:27.35 (52.90)
 36 Romero, Angel J           14 FA-MR                3:20.99    3:33.06        
                  44.81     1:39.45 (54.64)     2:38.48 (59.03)     3:33.06 (54.58)
 37 Cardona, Christopher J    13 FA-MR                3:20.99    3:40.42        
                  49.41     1:46.29 (56.88)     2:45.14 (58.85)     3:40.42 (55.28)
 38 Hollander, Ian            13 SSC-MR               4:00.00    3:41.58        
                  51.63     1:48.57 (56.94)     2:46.15 (57.58)     3:41.58 (55.43)
 39 Beausoleil, Wesly         13 SSC-MR               3:40.00    3:42.86        
                  51.60     1:48.28 (56.68)     2:46.37 (58.09)     3:42.86 (56.49)
 -- DeLorenzo, Daniel J       14 SSC-MR               4:30.00         DQ        
      Scissors kick
                1:02.53   2:12.77 (1:10.24)   3:22.78 (1:10.01)        DQ (1:08.37)
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
         IMX: # 2:08.86  11/15/2014 David He, Three Village                    
                1:54.79  NCSA
                2:01.19  SCS
                2:05.99  METS
                2:19.99  ZQ
                2:19.99  JO
                2:32.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 He, David                 14 Three Village-MR     2:55.00    2:08.86#ZQ     
                  28.31     1:01.49 (33.18)     1:35.92 (34.43)     2:08.86 (32.94)
  2 Budke, Vinny C            14 SSC-MR               2:12.49    2:09.98 ZQ     
                  29.01     1:02.30 (33.29)     1:36.42 (34.12)     2:09.98 (33.56)
  3 Huner, Alec E             14 Three Village-MR     2:10.39    2:14.42 ZQ     
                  29.18     1:02.58 (33.40)     1:38.03 (35.45)     2:14.42 (36.39)
  4 Chan, Matthew S           13 Three Village-MR     2:17.93    2:17.45 ZQ     
                  31.32     1:06.01 (34.69)     1:41.21 (35.20)     2:17.45 (36.24)
  5 Kaplan, Ryan J            14 Three Village-MR     2:14.86    2:17.74 ZQ     
                  30.79     1:06.56 (35.77)     1:42.14 (35.58)     2:17.74 (35.60)
  6 Kubik, Cameron H          14 Three Village-MR     2:20.87    2:19.53 ZQ     
                  30.43     1:05.30 (34.87)     1:42.07 (36.77)     2:19.53 (37.46)
  7 Beutel, Brendan M         14 SSC-MR               2:27.98    2:22.79 SILV   
                  30.83     1:08.67 (37.84)     1:46.17 (37.50)     2:22.79 (36.62)
  8 Shemet, Charlie F         14 Three Village-MR     2:21.87    2:23.88 SILV   
                  31.37     1:07.38 (36.01)     1:45.57 (38.19)     2:23.88 (38.31)
  9 Xu, Kevin J               13 Three Village-MR     2:23.05    2:27.99 SILV   
                  32.08     1:09.15 (37.07)     1:48.63 (39.48)     2:27.99 (39.36)
 10 Muroff, Michael C         13 Three Village-MR     3:05.00    2:28.79 SILV   
                  31.76     1:08.76 (37.00)     1:48.25 (39.49)     2:28.79 (40.54)
 11 Lopez, Jason              14 SSC-MR               2:35.73    2:30.75 SILV   
                  33.72     1:12.49 (38.77)     1:51.12 (38.63)     2:30.75 (39.63)
 12 Louser, Joshua R          13 Three Village-MR     2:57.00    2:31.96 SILV   
                  31.96     1:10.89 (38.93)     1:51.83 (40.94)     2:31.96 (40.13)
 13 Dillon, Jack P            13 Three Village-MR     2:38.27    2:33.30        
                  18.02       34.49 (16.47)   1:54.65 (1:20.16)     2:33.30 (38.65)
 14 Nazareno, Andrew L        13 BBSC-MR              2:30.22    2:34.93        
                  32.79     1:11.90 (39.11)     1:53.22 (41.32)     2:34.93 (41.71)
 15 Stange, Christopher J     13 Three Village-MR     2:33.49    2:35.41        
                  31.31     1:10.87 (39.56)     1:53.12 (42.25)     2:35.41 (42.29)
 16 Byrne, Alex M             13 BBSC-MR              2:35.22    2:36.26        
                  32.54     1:12.24 (39.70)     1:55.76 (43.52)     2:36.26 (40.50)
 17 Macejko, Dylan M          13 CSC-MR                    NT    2:36.28        
                  32.11     1:10.66 (38.55)     1:53.12 (42.46)     2:36.28 (43.16)
 18 Bogush, Nicholas W        14 Three Village-MR     2:36.12    2:41.32        
                  33.42     1:14.79 (41.37)     1:57.73 (42.94)     2:41.32 (43.59)
 19 Oganesian, Mel            14 BBSC-MR              2:48.87    2:41.68        
                  36.23     1:17.68 (41.45)     2:01.47 (43.79)     2:41.68 (40.21)
 20 Jordan, Lorenzo A         14 SSC-MR               2:51.28    2:41.75        
                  35.31     1:19.93 (44.62)     2:02.45 (42.52)     2:41.75 (39.30)
 21 Brown, Colm M             14 Three Village-MR     3:08.00    2:44.41        
                  33.38     1:13.72 (40.34)     1:58.99 (45.27)     2:44.41 (45.42)
 22 Ely, Matt D               13 SSC-MR               2:47.38    2:47.06        
                  37.65     1:18.99 (41.34)     2:04.06 (45.07)     2:47.06 (43.00)
 23 Marzitello, Vincent M     13 SSC-MR               2:50.00    2:48.92        
                  34.31     1:16.58 (42.27)     2:02.52 (45.94)     2:48.92 (46.40)
 24 Young, Austin W           13 SSC-MR               3:00.00    2:52.74        
                  34.93     1:17.52 (42.59)     2:06.31 (48.79)     2:52.74 (46.43)
 25 Mond, Noah E              13 Three Village-MR     2:55.00    2:58.93        
                  37.58     1:24.33 (46.75)     2:10.49 (46.16)     2:58.93 (48.44)
 26 deBoer, Bradley D         14 SSC-MR               2:50.00    3:00.09        
                  35.43     1:19.22 (43.79)     2:09.37 (50.15)     3:00.09 (50.72)
 27 Eng, Alec J               13 BBSC-MR              3:10.22    3:02.89        
                  35.43     1:20.98 (45.55)     2:10.89 (49.91)     3:02.89 (52.00)
 28 Lyons, Nick A             13 SSC-MR               3:00.00    3:04.62        
                  40.01     1:30.53 (50.52)     2:19.14 (48.61)     3:04.62 (45.48)
 29 Furci, Jack               14 SSC-MR               3:00.00    3:05.99        
                  34.59     1:19.19 (44.60)     2:15.17 (55.98)     3:05.99 (50.82)
 30 Combs, Sean A             13 SSC-MR               3:45.00    3:23.88        
                  46.47     1:39.11 (52.64)     2:32.32 (53.21)     3:23.88 (51.56)
 31 Beausoleil, Wesly         13 SSC-MR               3:40.00    3:43.39        
                  49.56     1:47.42 (57.86)     2:46.30 (58.88)     3:43.39 (57.09)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
         IMX: # 2:05.30  11/15/2014 Vinny C Budke, SSC  -MR                    
                1:52.49  JR'S
                1:56.29  NCSA
                1:59.79  SCS
                2:03.99  METS
                2:13.99  JO
                2:13.99  ZQ
                2:32.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Budke, Vinny C            14 SSC-MR               2:07.95    2:05.30#JO     
                  28.31     1:00.31 (32.00)     1:36.95 (36.64)     2:05.30 (28.35)
  2 Huner, Alec E             14 Three Village-MR     2:06.81    2:05.31 JO     
                  28.17     1:01.46 (33.29)     1:36.00 (34.54)     2:05.31 (29.31)
  3 Kaplan, Ryan J            14 Three Village-MR     2:11.20    2:10.12 JO     
                  29.40     1:02.76 (33.36)     1:41.42 (38.66)     2:10.12 (28.70)
  4 He, David                 14 Three Village-MR     2:11.68    2:10.43 JO     
                  28.36     1:02.74 (34.38)     1:41.57 (38.83)     2:10.43 (28.86)
  5 Vintis, Matt T            14 Three Village-MR     2:16.71    2:17.79 SILV   
                  29.22     1:04.53 (35.31)     1:46.28 (41.75)     2:17.79 (31.51)
  6 Beutel, Brendan M         14 SSC-MR               2:20.11    2:17.97 SILV   
                  28.34     1:03.24 (34.90)     1:46.56 (43.32)     2:17.97 (31.41)
  7 Shemet, Charlie F         14 Three Village-MR     2:20.28    2:19.90 SILV   
                  30.62     1:06.29 (35.67)     1:49.33 (43.04)     2:19.90 (30.57)
  8 Chan, Matthew S           13 Three Village-MR     2:18.79    2:20.15 SILV   
                  30.25     1:06.37 (36.12)     1:49.57 (43.20)     2:20.15 (30.58)
  9 Bogush, Nicholas W        14 Three Village-MR     2:21.55    2:21.35 SILV   
                  31.09     1:06.12 (35.03)     1:49.43 (43.31)     2:21.35 (31.92)
 10 Kubik, Cameron H          14 Three Village-MR     2:16.63    2:21.42 SILV   
                  28.73     1:03.92 (35.19)     1:48.36 (44.44)     2:21.42 (33.06)
 11 Xu, Kevin J               13 Three Village-MR     2:20.33    2:21.43 SILV   
                  29.76     1:05.55 (35.79)     1:49.44 (43.89)     2:21.43 (31.99)
 12 Byrne, Alex M             13 BBSC-MR              2:22.72    2:21.53 SILV   
                  29.81     1:06.28 (36.47)     1:48.42 (42.14)     2:21.53 (33.11)
 13 Louser, Joshua R          13 Three Village-MR     2:25.66    2:24.61 SILV   
                  31.67     1:08.17 (36.50)     1:53.07 (44.90)     2:24.61 (31.54)
 14 Brown, Colm M             14 Three Village-MR     2:25.09    2:24.75 SILV   
                  31.81     1:09.83 (38.02)     1:53.16 (43.33)     2:24.75 (31.59)
 15 Stange, Christopher J     13 Three Village-MR     2:25.72    2:25.43 SILV   
                  29.95     1:07.42 (37.47)     1:51.33 (43.91)     2:25.43 (34.10)
 16 Lopez, Jason              14 SSC-MR               2:26.78    2:25.47 SILV   
                  32.18     1:08.59 (36.41)     1:53.60 (45.01)     2:25.47 (31.87)
 17 Macejko, Dylan M          13 CSC-MR               2:27.20    2:28.67 SILV   
                  32.28                             1:55.14 ( )     2:28.67 (33.53)
 18 Muroff, Michael C         13 Three Village-MR     2:31.04    2:28.74 SILV   
                  31.62     1:09.43 (37.81)     1:54.67 (45.24)     2:28.74 (34.07)
 19 Marzitello, Vincent M     13 SSC-MR               2:30.71    2:29.59 SILV   
                  32.34     1:10.14 (37.80)     1:55.31 (45.17)     2:29.59 (34.28)
 20 Dillon, Jack P            13 Three Village-MR     2:29.74    2:29.97 SILV   
                  34.28     1:14.73 (40.45)     1:58.34 (43.61)     2:29.97 (31.63)
 21 Oganesian, Mel            14 BBSC-MR              2:39.67    2:30.34 SILV   
                  33.10     1:13.14 (40.04)     1:58.32 (45.18)     2:30.34 (32.02)
 22 Tucker, Chandler J        14 BBSC-MR              2:32.60    2:30.62 SILV   
                  33.55     1:12.65 (39.10)     1:55.50 (42.85)     2:30.62 (35.12)
 23 Jordan, Lorenzo A         14 SSC-MR               2:38.20    2:31.16 SILV   
                  30.43     1:08.75 (38.32)     1:58.36 (49.61)     2:31.16 (32.80)
 24 Sweeney, Joseph T         14 Three Village-MR     2:31.01    2:31.44 SILV   
                  32.39     1:10.88 (38.49)     1:56.31 (45.43)     2:31.44 (35.13)
 25 Mond, Noah E              13 Three Village-MR     2:33.91    2:33.53        
                  34.89     1:12.74 (37.85)     1:58.50 (45.76)     2:33.53 (35.03)
 26 Stanley, Jack N           14 BBSC-MR              2:42.40    2:33.57        
                  32.51     1:13.16 (40.65)     2:00.21 (47.05)     2:33.57 (33.36)
 27 Young, Austin W           13 SSC-MR               2:50.74    2:33.73        
                  32.55     1:11.97 (39.42)     2:00.55 (48.58)     2:33.73 (33.18)
 28 deBoer, Bradley D         14 SSC-MR               2:40.37    2:33.86        
                  32.09     1:11.23 (39.14)     2:00.06 (48.83)     2:33.86 (33.80)
 29 Furci, Jack               14 SSC-MR               2:37.66    2:35.95        
                  31.57     1:12.55 (40.98)     2:00.44 (47.89)     2:35.95 (35.51)
 30 Nazareno, Andrew L        13 BBSC-MR              2:42.39    2:36.49        
                  33.11     1:13.31 (40.20)     2:01.95 (48.64)     2:36.49 (34.54)
 31 Lyons, Nick A             13 SSC-MR               2:38.53    2:41.97        
                  36.96     1:19.03 (42.07)     2:06.68 (47.65)     2:41.97 (35.29)
 32 Mattei, Daniel A          13 BBSC-MR              2:56.33    2:43.63        
                  34.51     1:17.54 (43.03)     2:06.01 (48.47)     2:43.63 (37.62)
 33 Ely, Matt D               13 SSC-MR               2:38.82    2:45.62        
                  35.67     1:17.67 (42.00)     2:05.21 (47.54)     2:45.62 (40.41)
 34 Eng, Alec J               13 BBSC-MR              2:49.94    2:45.80        
                  34.39     1:15.04 (40.65)     2:08.54 (53.50)     2:45.80 (37.26)
 35 Barry, Coleman D          14 BBSC-MR              2:47.22    2:49.82        
                  38.99     1:23.27 (44.28)     2:13.64 (50.37)     2:49.82 (36.18)
 36 Combs, Sean A             13 SSC-MR               3:15.00    2:51.74        
                  41.99     1:24.38 (42.39)     2:11.64 (47.26)     2:51.74 (40.10)
 37 Pierce, Zhenya R          13 FA-MR                2:42.88    2:55.20        
                  38.35     1:20.32 (41.97)     2:18.05 (57.73)     2:55.20 (37.15)
 38 Beausoleil, Wesly         13 SSC-MR               3:20.00    3:20.39        
                  48.78     1:37.56 (48.78)     2:37.27 (59.71)     3:20.39 (43.12)
 39 Arcidiacono, Michael T    14 SSC-MR               3:20.00    3:25.57        
                  43.97     1:35.08 (51.11)   2:42.75 (1:07.67)     3:25.57 (42.82)
 40 Hollander, Ian            13 SSC-MR               4:00.00    3:32.32        
                  49.85     1:48.33 (58.48)     2:45.66 (57.33)     3:32.32 (46.66)
 -- McNamara, William A       13 BBSC-MR              2:54.40         DQ        
      Kick breaststroke type - fly
                  39.49     1:19.64 (40.15)     2:05.91 (46.27)          DQ (38.02)
 -- Smith, Gabriel R          13 CSC-MR                    NT         DQ        
      Scissors kick - breast
                  52.29     1:50.23 (57.94)   3:09.43 (1:19.20)          DQ (46.64)
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:00.19  JR'S
              4:08.09  NCSA
              4:15.09  SCS
              4:45.99  ZQ
              4:45.99  JO
              4:47.49  METS
              5:09.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Budke, Vinny C            14 SSC-MR               4:42.42    4:30.60 ZQ     
                  28.92     1:01.46 (32.54)     1:35.70 (34.24)     2:09.86 (34.16)
        2:49.23 (39.37)     3:28.06 (38.83)     4:00.02 (31.96)     4:30.60 (30.58)
  2 Huner, Alec E             14 Three Village-MR     4:42.30    4:36.13 ZQ     
                  29.24     1:02.81 (33.57)     1:38.88 (36.07)     2:15.14 (36.26)
        2:52.44 (37.30)     3:31.43 (38.99)     4:04.44 (33.01)     4:36.13 (31.69)
  3 Kaplan, Ryan J            14 Three Village-MR     4:52.29    4:40.33 ZQ     
                  31.19     1:06.83 (35.64)     1:41.28 (34.45)     2:15.09 (33.81)
        2:55.95 (40.86)     3:37.48 (41.53)     4:09.47 (31.99)     4:40.33 (30.86)
  4 He, David                 14 Three Village-MR     5:17.84    4:40.39 ZQ     
                  29.76     1:02.64 (32.88)     1:40.49 (37.85)     2:17.42 (36.93)
        2:58.76 (41.34)     3:38.48 (39.72)     4:10.83 (32.35)     4:40.39 (29.56)
  5 Vintis, Matt T            14 Three Village-MR     4:46.16    4:45.33 ZQ     
                  29.01     1:02.42 (33.41)     1:38.47 (36.05)     2:13.27 (34.80)
        2:55.65 (42.38)     3:39.46 (43.81)     4:13.21 (33.75)     4:45.33 (32.12)
  6 Beutel, Brendan M         14 SSC-MR               5:13.14    4:50.95 SILV   
                  28.92     1:03.36 (34.44)     1:41.07 (37.71)     2:17.02 (35.95)
        2:57.96 (40.94)     3:41.61 (43.65)     4:16.46 (34.85)     4:50.95 (34.49)
  7 Kubik, Cameron H          14 Three Village-MR     4:54.16    4:53.04 SILV   
                  29.10     1:03.13 (34.03)     1:40.31 (37.18)     2:17.42 (37.11)
        3:01.81 (44.39)     3:47.03 (45.22)     4:20.38 (33.35)     4:53.04 (32.66)
  8 Shemet, Charlie F         14 Three Village-MR     5:03.75    4:55.79 SILV   
                  31.46     1:07.25 (35.79)     1:44.45 (37.20)     2:20.06 (35.61)
        3:04.53 (44.47)     3:49.25 (44.72)     4:23.20 (33.95)     4:55.79 (32.59)
  9 Chan, Matthew S           13 Three Village-MR     6:01.00    4:57.56 SILV   
                  30.36     1:05.27 (34.91)     1:43.95 (38.68)     2:22.20 (38.25)
        3:07.14 (44.94)     3:52.44 (45.30)     4:25.15 (32.71)     4:57.56 (32.41)
 10 Xu, Kevin J               13 Three Village-MR     5:01.80    5:00.95 SILV   
                  30.49     1:07.59 (37.10)     1:45.91 (38.32)     2:24.07 (38.16)
        3:08.74 (44.67)     3:53.20 (44.46)     4:27.28 (34.08)     5:00.95 (33.67)
 11 Bogush, Nicholas W        14 Three Village-MR     5:01.31    5:04.80 SILV   
                  32.66     1:12.05 (39.39)     1:49.40 (37.35)     2:25.90 (36.50)
        3:11.53 (45.63)     3:56.24 (44.71)     4:30.37 (34.13)     5:04.80 (34.43)
 12 Brown, Colm M             14 Three Village-MR     6:15.00    5:06.67 SILV   
                  32.61     1:10.46 (37.85)     1:50.06 (39.60)     2:28.75 (38.69)
        3:13.28 (44.53)     3:57.12 (43.84)     4:32.55 (35.43)     5:06.67 (34.12)
 13 Stange, Christopher J     13 Three Village-MR     6:00.00    5:08.36 SILV   
                  31.79     1:09.47 (37.68)     1:49.43 (39.96)     2:28.98 (39.55)
        3:12.44 (43.46)     3:56.28 (43.84)     4:32.66 (36.38)     5:08.36 (35.70)
 14 Louser, Joshua R          13 Three Village-MR     6:02.00    5:09.44 SILV   
                  32.92     1:11.69 (38.77)     1:50.13 (38.44)     2:28.05 (37.92)
        3:14.19 (46.14)     4:01.90 (47.71)     4:37.17 (35.27)     5:09.44 (32.27)
 15 Dillon, Jack P            13 Three Village-MR     6:15.00    5:12.67        
                  35.06     1:15.24 (40.18)     1:55.67 (40.43)     2:35.03 (39.36)
        3:19.50 (44.47)     4:04.92 (45.42)     4:39.57 (34.65)     5:12.67 (33.10)
 16 Byrne, Alex M             13 BBSC-MR              5:10.22    5:13.34        
                  31.50     1:08.92 (37.42)     1:48.33 (39.41)     2:27.18 (38.85)
        3:11.33 (44.15)     3:56.70 (45.37)     4:35.14 (38.44)     5:13.34 (38.20)
 17 Muroff, Michael C         13 Three Village-MR     5:25.17    5:15.22        
                  31.99     1:08.75 (36.76)     1:49.38 (40.63)     2:30.26 (40.88)
        3:16.44 (46.18)     4:03.38 (46.94)     4:39.20 (35.82)     5:15.22 (36.02)
 18 Lopez, Jason              14 SSC-MR               5:20.00    5:15.38        
                  32.19     1:11.05 (38.86)     1:51.34 (40.29)     2:31.69 (40.35)
        3:17.98 (46.29)     4:06.00 (48.02)     4:41.12 (35.12)     5:15.38 (34.26)
 19 Tucker, Chandler J        14 BBSC-MR              5:32.38    5:19.07        
                  35.63     1:18.60 (42.97)     1:59.54 (40.94)     2:39.48 (39.94)
        3:22.07 (42.59)     4:05.12 (43.05)     4:43.02 (37.90)     5:19.07 (36.05)
 20 Sweeney, Joseph T         14 Three Village-MR     5:49.19    5:21.83        
                  33.55     1:12.51 (38.96)     1:52.70 (40.19)     2:32.43 (39.73)
        3:19.75 (47.32)     4:07.19 (47.44)     4:45.15 (37.96)     5:21.83 (36.68)
 21 Mond, Noah E              13 Three Village-MR     5:25.92    5:24.45        
                  35.12     1:19.55 (44.43)     1:59.07 (39.52)     2:37.28 (38.21)
        3:23.08 (45.80)     4:10.46 (47.38)     4:47.81 (37.35)     5:24.45 (36.64)
 22 Ely, Matt D               13 SSC-MR               6:00.00    5:28.22        
                  37.27     1:19.13 (41.86)     1:59.11 (39.98)     2:38.81 (39.70)
        3:25.20 (46.39)     4:11.60 (46.40)     4:51.20 (39.60)     5:28.22 (37.02)
 23 Young, Austin W           13 SSC-MR               5:45.00    5:28.43        
                  33.71     1:13.56 (39.85)     1:55.15 (41.59)     2:34.92 (39.77)
        3:24.31 (49.39)     4:13.16 (48.85)     4:51.04 (37.88)     5:28.43 (37.39)
 24 Marzitello, Vincent M     13 SSC-MR               5:30.00    5:29.57        
                  33.54     1:14.92 (41.38)     1:57.31 (42.39)     2:39.46 (42.15)
        3:25.55 (46.09)     4:13.02 (47.47)     4:52.04 (39.02)     5:29.57 (37.53)
 25 deBoer, Bradley D         14 SSC-MR               5:45.00    5:31.59        
                  34.02     1:16.97 (42.95)     2:00.45 (43.48)     2:43.77 (43.32)
        3:33.21 (49.44)     4:21.88 (48.67)   5:31.61 (1:09.73)         5:31.59 ( )
 26 Jordan, Lorenzo A         14 SSC-MR               5:35.14    5:32.24        
                  33.32     1:12.66 (39.34)     1:54.57 (41.91)     2:34.55 (39.98)
        3:27.01 (52.46)     4:17.96 (50.95)     4:56.65 (38.69)     5:32.24 (35.59)
 27 Nazareno, Andrew L        13 BBSC-MR              5:45.54    5:34.42        
                  34.31     1:14.13 (39.82)     1:56.74 (42.61)     2:36.32 (39.58)
        3:29.70 (53.38)     4:21.80 (52.10)     4:59.13 (37.33)     5:34.42 (35.29)
 28 Furci, Jack               14 SSC-MR               5:45.00    5:46.74        
                  33.98     1:19.63 (45.65)     2:05.34 (45.71)     2:49.47 (44.13)
        3:40.07 (50.60)     4:31.52 (51.45)   5:46.88 (1:15.36)         5:46.74 ( )
 29 Eng, Alec J               13 BBSC-MR              6:17.47    5:51.23        
                  36.07     1:21.05 (44.98)     2:04.98 (43.93)     2:47.15 (42.17)
        3:42.45 (55.30)     4:36.60 (54.15)     5:14.87 (38.27)     5:51.23 (36.36)
 30 Combs, Sean A             13 SSC-MR               7:00.00    5:59.22        
                  41.18     1:29.87 (48.69)   2:59.50 (1:29.63)     3:48.53 (49.03)
        4:37.73 (49.20)   5:59.60 (1:21.87)         5:59.22 ( )                    
 31 Pierce, Zhenya R          13 FA-MR                5:35.99    6:00.64        
                  37.89     1:25.70 (47.81)     2:09.25 (43.55)     2:51.80 (42.55)
        3:46.80 (55.00)     4:42.62 (55.82)     5:22.81 (40.19)     6:00.64 (37.83)
 -- Bances, AJ J              14 Three Village-MR     5:33.29         DQ        
      One hand touch - fly
                  35.70     1:18.09 (42.39)     1:57.38 (39.29)     2:36.47 (39.09)
        3:20.34 (43.87)     4:04.82 (44.48)     4:39.46 (34.64)          DQ (33.01)
 -- Beausoleil, Wesly         13 SSC-MR               7:00.00         DQ        
      Multiple strokes - back
                  48.15     1:44.18 (56.03)   3:25.29 (1:41.11)     4:24.92 (59.63)
        5:24.39 (59.47)     6:11.76 (47.37)     6:55.47 (43.71)              DQ ( )
 -- DeLorenzo, Daniel J       14 SSC-MR               8:00.00         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  54.11   1:58.17 (1:04.06)   5:02.55 (3:04.38)   6:12.37 (1:09.82)
        7:05.34 (52.97)     7:53.79 (48.45)              DQ ( )                    
 -- Lyons, Nick A             13 SSC-MR               5:45.00         DQ        
      Scissors kick - fly
                  38.48     1:26.78 (48.30)     2:11.83 (45.05)     2:54.12 (42.29)
        3:42.82 (48.70)     4:30.44 (47.62)     5:09.10 (38.66)          DQ (36.90)
 
Boys 14 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
         IMX: # 4:54.61  11/14/2014 Jason C Louser, Three Village              
                4:39.59  14&U NCSA
                4:48.39  14&U SCS
                4:56.99  14&U METS
                5:21.99  14&U ZQ
                5:21.99  14&U JO
                5:50.99  14&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Louser, Jason C           13 Three Village-MR     5:01.49    4:54.61#METS   
                  26.85       56.34 (29.49)     1:26.12 (29.78)     1:55.75 (29.63)
        2:26.04 (30.29)     2:56.31 (30.27)     3:26.37 (30.06)     3:56.21 (29.84)
        4:25.78 (29.57)     4:54.61 (28.83)                                        
  2 Zuric, Luka D             14 Three Village-MR     4:59.91    4:56.83 METS   
                  25.69       54.66 (28.97)     1:24.10 (29.44)     1:54.17 (30.07)
        2:24.40 (30.23)     2:54.85 (30.45)     3:25.35 (30.50)     3:56.08 (30.73)
        4:26.81 (30.73)     4:56.83 (30.02)                                        
  3 Budke, Vinny C            14 SSC-MR               5:14.14    5:03.49 ZQ     
                  26.16       54.80 (28.64)     1:24.89 (30.09)     1:55.38 (30.49)
        2:26.85 (31.47)     2:58.13 (31.28)     3:30.21 (32.08)     4:01.73 (31.52)
        4:33.14 (31.41)     5:03.49 (30.35)                                        
  4 Kaplan, Ryan J            14 Three Village-MR     5:24.00    5:15.20 ZQ     
                  28.72       59.91 (31.19)     1:31.78 (31.87)     2:03.97 (32.19)
        2:36.39 (32.42)     3:08.79 (32.40)     3:41.02 (32.23)     4:12.42 (31.40)
        4:44.12 (31.70)     5:15.20 (31.08)                                        
  5 Vintis, Matt T            14 Three Village-MR     5:24.68    5:20.53 ZQ     
                  27.95       59.39 (31.44)     1:31.33 (31.94)     2:04.00 (32.67)
        2:37.15 (33.15)     3:09.92 (32.77)     3:42.65 (32.73)     4:16.09 (33.44)
        4:48.53 (32.44)     5:20.53 (32.00)                                        
  6 Huner, Alec E             14 Three Village-MR     5:25.01    5:20.67 ZQ     
                  27.73       58.87 (31.14)     1:31.44 (32.57)     2:04.01 (32.57)
        2:37.39 (33.38)     3:10.32 (32.93)     3:43.56 (33.24)     4:16.43 (32.87)
        4:48.79 (32.36)     5:20.67 (31.88)                                        
  7 Louser, Joshua R          13 Three Village-MR     5:44.50    5:32.83 SILV   
                  28.63     1:01.47 (32.84)     1:35.40 (33.93)     2:09.27 (33.87)
        2:43.31 (34.04)     3:17.54 (34.23)     3:52.33 (34.79)     4:26.44 (34.11)
        5:00.22 (33.78)     5:32.83 (32.61)                                        
  8 Chan, Matthew S           13 Three Village-MR     5:38.95    5:37.52 SILV   
                  30.08     1:03.19 (33.11)     1:37.74 (34.55)     2:12.29 (34.55)
        2:46.66 (34.37)     3:21.28 (34.62)     3:55.75 (34.47)     4:30.80 (35.05)
        5:04.83 (34.03)     5:37.52 (32.69)                                        
  9 Beutel, Brendan M         14 SSC-MR               6:04.22    5:40.14 SILV   
                  29.94     1:03.45 (33.51)     1:38.39 (34.94)     2:12.23 (33.84)
        2:47.38 (35.15)     3:22.49 (35.11)     3:56.87 (34.38)     4:31.44 (34.57)
        5:06.85 (35.41)     5:40.14 (33.29)                                        
 10 Lopez, Jason              14 SSC-MR               5:50.67    5:44.22 SILV   
                  28.90     1:01.93 (33.03)     1:36.51 (34.58)     2:11.55 (35.04)
        2:47.53 (35.98)     3:23.17 (35.64)     3:59.11 (35.94)     4:34.86 (35.75)
        5:10.36 (35.50)     5:44.22 (33.86)                                        
 11 Byrne, Alex M             13 BBSC-MR              6:11.98    5:49.46 SILV   
                  30.24     1:04.65 (34.41)     1:39.63 (34.98)     2:14.91 (35.28)
        2:50.17 (35.26)     3:26.25 (36.08)     4:03.08 (36.83)     4:39.01 (35.93)
        5:15.03 (36.02)     5:49.46 (34.43)                                        
 12 Loos, Thomas J            14 CSC-MR               6:08.76    5:54.56        
                  29.29     1:03.39 (34.10)     1:37.90 (34.51)     2:12.91 (35.01)
        2:47.91 (35.00)     3:24.30 (36.39)     4:02.29 (37.99)     4:42.16 (39.87)
        5:20.56 (38.40)     5:54.56 (34.00)                                        
 13 Tucker, Chandler J        14 BBSC-MR              6:09.82    6:00.06        
                  31.71     1:06.82 (35.11)     1:42.72 (35.90)     2:18.97 (36.25)
        2:56.15 (37.18)     3:32.88 (36.73)     4:09.93 (37.05)     4:47.52 (37.59)
        5:24.41 (36.89)     6:00.06 (35.65)                                        
 14 deBoer, Bradley D         14 SSC-MR               5:57.96    6:02.54        
                  29.95     1:04.13 (34.18)     1:40.53 (36.40)     2:17.95 (37.42)
                                                    4:11.47 ( )     4:50.04 (38.57)
        5:26.91 (36.87)     6:02.54 (35.63)                                        
 15 Eng, Alec J               13 BBSC-MR              6:24.14    6:06.88        
                  31.16     1:06.40 (35.24)     1:43.41 (37.01)     2:20.62 (37.21)
        2:57.81 (37.19)     3:36.09 (38.28)     4:14.34 (38.25)     4:53.05 (38.71)
        5:30.31 (37.26)     6:06.88 (36.57)                                        
 16 Fisher, Evan E            11 SSC-MR               6:25.08    6:10.10        
                  30.85     1:07.56 (36.71)     1:46.56 (39.00)     2:25.65 (39.09)
        3:04.87 (39.22)     3:42.53 (37.66)     4:22.42 (39.89)     5:00.84 (38.42)
        5:38.43 (37.59)     6:10.10 (31.67)                                        
 17 Ely, Matt D               13 SSC-MR               7:05.23    6:11.04        
                  33.36     1:10.30 (36.94)     1:48.39 (38.09)     2:25.92 (37.53)
        3:03.95 (38.03)     3:41.65 (37.70)     4:19.70 (38.05)     4:57.89 (38.19)
        5:35.66 (37.77)     6:11.04 (35.38)                                        
 18 Muroff, Michael C         13 Three Village-MR     6:12.89    6:11.09        
                  30.63     1:06.42 (35.79)     1:44.17 (37.75)     2:22.69 (38.52)
        3:01.30 (38.61)     3:39.55 (38.25)     4:18.35 (38.80)     4:56.53 (38.18)
        5:34.54 (38.01)     6:11.09 (36.55)                                        
 19 Jordan, Lorenzo A         14 SSC-MR               7:14.06    6:16.67        
                  30.09     1:07.70 (37.61)     1:46.74 (39.04)     2:25.84 (39.10)
        3:04.73 (38.89)     3:43.34 (38.61)     4:21.90 (38.56)     5:01.97 (40.07)
        5:42.07 (40.10)     6:16.67 (34.60)                                        
 20 Marzitello, Vincent M     13 SSC-MR               6:30.41    6:17.91        
                  31.28     1:08.13 (36.85)     1:46.89 (38.76)     2:26.39 (39.50)
        3:04.92 (38.53)     3:44.42 (39.50)     4:23.83 (39.41)     5:03.99 (40.16)
        5:42.24 (38.25)     6:17.91 (35.67)                                        
 21 Stanley, Jack N           14 BBSC-MR              7:14.39    6:21.26        
                  33.06     1:10.84 (37.78)     1:50.29 (39.45)     2:28.98 (38.69)
        3:08.48 (39.50)     3:48.00 (39.52)     4:27.96 (39.96)     5:07.14 (39.18)
        5:46.57 (39.43)     6:21.26 (34.69)                                        
 22 Furci, Jack               14 SSC-MR               6:01.39    6:23.84        
                  33.27     1:09.61 (36.34)     2:01.99 (52.38)     2:37.91 (35.92)
        3:15.20 (37.29)     3:53.43 (38.23)     4:32.63 (39.20)     5:11.12 (38.49)
        5:49.40 (38.28)     6:23.84 (34.44)                                        
 23 Lyons, Nick A             13 SSC-MR               6:27.48    6:24.43        
                  32.70     1:10.31 (37.61)     1:50.61 (40.30)     2:31.62 (41.01)
        3:11.36 (39.74)     3:50.47 (39.11)     4:28.78 (38.31)     5:07.28 (38.50)
        5:46.18 (38.90)     6:24.43 (38.25)                                        
 24 Barry, Coleman D          14 BBSC-MR              6:55.22    6:25.91        
                  34.00     1:12.61 (38.61)     1:52.18 (39.57)     2:31.16 (38.98)
        3:10.62 (39.46)     3:50.92 (40.30)     4:29.74 (38.82)     5:08.85 (39.11)
        5:48.45 (39.60)     6:25.91 (37.46)                                        
 25 McNamara, William A       13 BBSC-MR              6:32.62    6:26.38        
                  32.83     1:08.86 (36.03)     1:47.11 (38.25)     2:26.47 (39.36)
        3:06.06 (39.59)     3:46.35 (40.29)     4:26.43 (40.08)     5:07.18 (40.75)
        5:48.13 (40.95)     6:26.38 (38.25)                                        
 26 Mattei, Daniel A          13 BBSC-MR              6:45.13    6:36.86        
                  32.53                             1:50.64 ( )     2:31.92 (41.28)
        3:12.56 (40.64)     3:53.96 (41.40)     4:35.64 (41.68)     5:16.92 (41.28)
        5:58.06 (41.14)     6:36.86 (38.80)                                        
 27 Liu, Joshua A             13 Express Swimming-MR  7:19.00    7:12.20        
                  33.37     1:11.41 (38.04)     1:51.45 (40.04)     2:31.27 (39.82)
        3:11.29 (40.02)   4:35.46 (1:24.17)                             5:15.25 ( )
        5:57.10 (41.85)   7:12.20 (1:15.10)                                        
 28 Arcidiacono, Michael T    14 SSC-MR               7:45.00    7:20.85        
 29 Beausoleil, Wesly         13 SSC-MR               7:45.00    8:00.80        
 30 Hollander, Ian            13 SSC-MR               8:00.00    8:30.18        
 -- Young, Austin W           13 SSC-MR               6:35.22         DQ        
                  29.64     1:03.83 (34.19)     1:40.65 (36.82)     2:18.51 (37.86)
        2:57.17 (38.66)     3:35.36 (38.19)   4:57.33 (1:21.97)     5:37.16 (39.83)
             DQ (37.00)                                                            
 
Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
         IMX: # 4:52.31  11/14/2014 Chris M O'Shea, Three Village              
                4:32.69  15&O JR'S
                4:39.59  15&O NCSA
                4:48.39  15&O SCS
                4:56.99  15&O METS
                5:09.99  15&O ZQ
                5:17.99  15&O AGTC
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Shea, Chris M           15 Three Village-MR     4:50.81    4:52.31#METS   
                  26.61       55.94 (29.33)     1:25.80 (29.86)     1:55.38 (29.58)
        2:24.99 (29.61)     2:54.84 (29.85)     3:24.06 (29.22)     3:53.73 (29.67)
        4:23.29 (29.56)     4:52.31 (29.02)                                        
  2 Gregory, Logan T          15 Three Village-MR     5:05.95    5:06.31 ZQ     
                  27.08       56.42 (29.34)     1:26.61 (30.19)     1:57.17 (30.56)
        2:28.17 (31.00)     2:59.36 (31.19)     3:31.04 (31.68)     4:03.26 (32.22)
        4:35.19 (31.93)     5:06.31 (31.12)                                        
  3 Chernik, Noah             16 CSC-MR               5:03.73    5:12.85 AGTC   
                  27.31       58.10 (30.79)     1:30.02 (31.92)     2:02.26 (32.24)
        2:34.71 (32.45)     3:06.98 (32.27)     3:38.89 (31.91)     4:10.78 (31.89)
        4:42.37 (31.59)     5:12.85 (30.48)                                        
  4 Martusciello, Gerard R    17 SSC-MR               5:32.16    5:17.86 AGTC   
                  26.20       56.41 (30.21)     1:27.44 (31.03)     1:59.34 (31.90)
        2:32.60 (33.26)     3:06.05 (33.45)     3:39.36 (33.31)     4:13.11 (33.75)
        4:46.30 (33.19)     5:17.86 (31.56)                                        
  5 LaBianca, Joe J           15 BBSC-MR              5:25.39    5:19.40        
                  28.94     1:00.70 (31.76)     1:33.27 (32.57)     2:06.19 (32.92)
        2:39.16 (32.97)     3:12.14 (32.98)     3:44.65 (32.51)     4:18.04 (33.39)
        4:49.83 (31.79)     5:19.40 (29.57)                                        
  6 Michel, Jeff R            16 SSC-MR               5:26.86    5:19.59        
                  27.85       59.56 (31.71)     1:31.96 (32.40)     2:05.02 (33.06)
        2:38.05 (33.03)     3:11.18 (33.13)     3:44.86 (33.68)     4:18.30 (33.44)
        4:50.51 (32.21)     5:19.59 (29.08)                                        
  7 Infranco, Daniel S        16 Three Village-MR     5:20.72    5:20.28        
                  27.59       58.74 (31.15)     1:30.83 (32.09)     2:03.84 (33.01)
        2:36.74 (32.90)     3:09.61 (32.87)     3:42.29 (32.68)     4:15.33 (33.04)
        4:48.20 (32.87)     5:20.28 (32.08)                                        
  8 Hansen, Jason M           17 CSC-MR               5:16.36    5:23.92        
                  28.56       59.88 (31.32)     1:32.11 (32.23)     2:04.89 (32.78)
        2:37.59 (32.70)     3:10.78 (33.19)     3:44.25 (33.47)     4:18.05 (33.80)
        4:51.37 (33.32)     5:23.92 (32.55)                                        
  9 Hawkesworth, Cameron D    16 SSC-MR               5:28.47    5:26.39        
                  28.76     1:00.56 (31.80)     1:33.34 (32.78)     2:05.82 (32.48)
        2:39.54 (33.72)     3:13.41 (33.87)     3:47.64 (34.23)     4:21.63 (33.99)
        4:55.12 (33.49)     5:26.39 (31.27)                                        
 10 Huner, Jack Z             16 Three Village-MR     5:39.48    5:38.36        
                  28.93     1:01.09 (32.16)     1:34.30 (33.21)     2:07.99 (33.69)
        2:42.52 (34.53)     3:17.69 (35.17)     3:52.85 (35.16)     4:27.82 (34.97)
        5:03.26 (35.44)     5:38.36 (35.10)                                        
 11 Rastegar, Andre T         17 Three Village-MR     5:35.50    5:41.82        
                  28.86     1:02.56 (33.70)     1:36.99 (34.43)     2:11.64 (34.65)
        2:47.36 (35.72)     3:22.75 (35.39)     3:57.48 (34.73)     4:32.41 (34.93)
        5:08.07 (35.66)     5:41.82 (33.75)                                        
 12 Young, Allen W            16 SSC-MR               6:02.05    5:53.29        
                  29.60     1:03.79 (34.19)     1:39.08 (35.29)     2:15.69 (36.61)
        2:52.27 (36.58)     3:28.63 (36.36)     4:04.80 (36.17)     4:41.47 (36.67)
        5:16.77 (35.30)     5:53.29 (36.52)                                        
 13 Saggio, Christopher F     15 Three Village-MR     6:05.74    5:56.39        
                  29.55     1:02.63 (33.08)     1:37.74 (35.11)     2:14.01 (36.27)
        2:50.84 (36.83)     3:28.09 (37.25)     4:04.68 (36.59)     4:40.58 (35.90)
        5:17.03 (36.45)     5:56.39 (39.36)                                        
 14 Michel, Brad J            18 SSC-MR               5:45.87    5:57.47        
                  30.51     1:05.46 (34.95)     1:41.62 (36.16)     2:18.44 (36.82)
        2:55.49 (37.05)     3:32.43 (36.94)     4:09.72 (37.29)     4:46.66 (36.94)
        5:22.66 (36.00)     5:57.47 (34.81)                                        
 15 deBoer, Skylar A          16 SSC-MR               5:44.15    6:02.04        
                  30.22     1:04.06 (33.84)     1:40.36 (36.30)     2:16.91 (36.55)
        2:54.07 (37.16)     3:31.73 (37.66)     4:09.67 (37.94)     4:48.01 (38.34)
        5:25.74 (37.73)     6:02.04 (36.30)                                        
 16 Biersach, Brett A         16 SSC-MR               5:45.00    6:05.80        
                  28.58     1:01.96 (33.38)     1:37.75 (35.79)     2:15.25 (37.50)
        2:52.80 (37.55)     3:31.47 (38.67)     4:10.34 (38.87)     4:49.26 (38.92)
        5:29.59 (40.33)     6:05.80 (36.21)                                        
 17 Banfi, Justin             15 SSC-MR               6:45.05    6:10.65        
                  31.03     1:06.89 (35.86)     1:44.50 (37.61)     2:22.84 (38.34)
        3:01.55 (38.71)     3:40.06 (38.51)     4:19.34 (39.28)     4:58.65 (39.31)
        5:36.62 (37.97)     6:10.65 (34.03)                                        
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                20.99  JR'S
                21.69  NCSA
                22.49  SCS
                23.09  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martusciello, Gerard R    17 SSC-MR                 23.56      23.02 METS   
  2 Galeto, Nicholas          16 CSC-MR                 23.73      23.62        
  3 McDougall, Robert J       17 CSC-MR                 23.50      23.72        
  4 Parrinello, Anthony A     15 FA-MR                  24.03      24.08        
  5 Chernik, Noah             16 CSC-MR                 24.00      24.40        
  6 LaBianca, Joe J           15 BBSC-MR                25.22      24.59        
  7 Michel, Jeff R            16 SSC-MR                 24.45      24.89        
  8 Sanders, Peter B          15 Three Village-MR       24.33      25.06        
  9 Maloney, Michael C        15 FA-MR                  24.14      25.14        
 10 Infranco, Daniel S        16 Three Village-MR       24.90      25.22        
 11 Hawkesworth, Cameron D    16 SSC-MR                 25.10      25.23        
 12 Kreuscher, Kyle J         15 CSC-MR                 25.09      25.36        
 12 Huner, Jack Z             16 Three Village-MR       25.42      25.36        
 14 Young, Allen W            16 SSC-MR                 24.79      25.50        
 15 Meringolo, Loudon R       15 CSC-MR                 25.87      25.65        
 16 Macaluso, Thomas G        17 BBSC-MR                25.97      25.82        
 17 Lopez, Christopher S      16 CSC-MR                 25.52      26.07        
 18 Biersach, Brett A         16 SSC-MR                 26.72      26.17        
 19 Coyle, Steven L           15 BBSC-MR                26.56      26.31        
 20 Brown, Liam K             15 Three Village-MR       26.80      26.57        
 21 Michel, Brad J            18 SSC-MR                 26.47      26.78        
 22 Lee, Eloery               17 CSC-MR                 27.09      26.90        
 23 deBoer, Skylar A          16 SSC-MR                 27.57      27.75        
 24 Banfi, Justin             15 SSC-MR                 28.00      28.23        
 25 Meringolo, Eric           12 CSC-MR                 29.84      30.56        
 26 Nestasia, Matt A          16 SSC-MR                 29.59      30.60        
 27 Tom, Sam                  16 SSC-MR                 31.91      32.94        
 28 Stanzione, Jonathan D     11 CSC-MR                 46.78      36.03        
 -- Heilemann, Joseph P       11 CSC-MR                 45.60         DQ        
      False start
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:50.69  JR'S
              1:54.79  NCSA
              1:59.39  SCS
              2:03.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galeto, Nicholas          16 CSC-MR               2:08.19    2:05.52        
                  28.49     1:01.59 (33.10)     1:35.23 (33.64)     2:05.52 (30.29)
  2 Martusciello, Gerard R    17 SSC-MR               2:15.96    2:09.18        
                  30.21     1:02.78 (32.57)     1:35.91 (33.13)     2:09.18 (33.27)
  3 Infranco, Daniel S        16 Three Village-MR     2:06.58    2:09.56        
                  31.22     1:04.49 (33.27)     1:37.32 (32.83)     2:09.56 (32.24)
  4 Parrinello, Anthony A     15 FA-MR                2:10.67    2:10.97        
                  30.96     1:03.91 (32.95)     1:37.59 (33.68)     2:10.97 (33.38)
  5 Chernik, Noah             16 CSC-MR               2:06.08    2:12.41        
                  31.21     1:04.85 (33.64)     1:38.78 (33.93)     2:12.41 (33.63)
  6 Michel, Jeff R            16 SSC-MR               2:18.75    2:15.35        
                                1:05.70 ( )   2:15.35 (1:09.65)                    
  7 Hawkesworth, Cameron D    16 SSC-MR               2:15.85    2:17.86        
                  32.89     1:07.50 (34.61)     1:43.14 (35.64)     2:17.86 (34.72)
  8 Maloney, Michael C        15 FA-MR                2:14.18    2:18.91        
                  31.43     1:06.33 (34.90)     1:42.33 (36.00)     2:18.91 (36.58)
  9 Macaluso, Thomas G        17 BBSC-MR              2:20.13    2:20.81        
                  33.01     1:08.86 (35.85)     1:45.38 (36.52)     2:20.81 (35.43)
 10 LaBianca, Joe J           15 BBSC-MR              2:20.70    2:21.37        
                  32.88     1:08.51 (35.63)     1:45.83 (37.32)     2:21.37 (35.54)
 11 Huner, Jack Z             16 Three Village-MR     2:28.42    2:23.12        
                  32.34     1:07.89 (35.55)     1:45.74 (37.85)     2:23.12 (37.38)
 12 Dowd, Mike R              12 CSC-MR               2:25.72    2:26.22        
                  35.28     1:12.08 (36.80)     1:49.98 (37.90)     2:26.22 (36.24)
 13 Alliano, Douglas G        15 FA-MR                2:20.99    2:28.31        
                  34.81     1:11.66 (36.85)     1:50.04 (38.38)     2:28.31 (38.27)
 14 Young, Allen W            16 SSC-MR               2:43.71    2:29.70        
                  35.18     1:12.09 (36.91)     1:50.29 (38.20)     2:29.70 (39.41)
 15 Banfi, Justin             15 SSC-MR               2:30.40    2:32.81        
                  34.95     1:13.86 (38.91)     1:54.82 (40.96)     2:32.81 (37.99)
 16 Brown, Liam K             15 Three Village-MR     2:27.80    2:34.22        
                  36.26     1:15.73 (39.47)     1:55.83 (40.10)     2:34.22 (38.39)
 17 Biersach, Brett A         16 SSC-MR               2:35.00    2:35.89        
                  36.21     1:15.93 (39.72)     1:56.44 (40.51)     2:35.89 (39.45)
 18 Michel, Brad J            18 SSC-MR               2:25.58    2:35.93        
                  36.04     1:15.82 (39.78)     1:56.50 (40.68)     2:35.93 (39.43)
 19 Nestasia, Matt A          16 SSC-MR               3:00.00    3:01.14        
                  41.49     1:27.58 (46.09)     2:14.78 (47.20)     3:01.14 (46.36)
 -- Tom, Sam                  16 SSC-MR               2:55.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                                                    2:05.55 ( )          DQ (52.27)
 -- deBoer, Skylar A          16 SSC-MR               2:29.94        DNF        
      Did not finish
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:05.89  JR'S
              2:09.79  NCSA
              2:15.39  SCS
              2:22.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maloney, Michael C        15 FA-MR                2:38.92    2:26.80        
                  31.87     1:09.83 (37.96)     1:49.41 (39.58)     2:26.80 (37.39)
  2 Chernik, Noah             16 CSC-MR               2:30.64    2:26.88        
                  33.42     1:11.62 (38.20)     1:49.64 (38.02)     2:26.88 (37.24)
  3 Parrinello, Anthony A     15 FA-MR                2:38.51    2:31.48        
                  33.90     1:12.02 (38.12)     1:52.13 (40.11)     2:31.48 (39.35)
  4 Kreuscher, Kyle J         15 CSC-MR               2:33.51    2:31.96        
                  32.87     1:11.78 (38.91)     1:51.84 (40.06)     2:31.96 (40.12)
  5 Hawkesworth, Cameron D    16 SSC-MR               2:38.67    2:34.07        
                  33.49     1:12.09 (38.60)     1:52.53 (40.44)     2:34.07 (41.54)
  6 McDougall, Robert J       17 CSC-MR               2:32.76    2:37.10        
                  33.37     1:12.07 (38.70)     1:53.41 (41.34)     2:37.10 (43.69)
  7 Martusciello, Gerard R    17 SSC-MR               2:40.00    2:37.37        
                  33.60     1:13.73 (40.13)     1:55.20 (41.47)     2:37.37 (42.17)
  8 Infranco, Daniel S        16 Three Village-MR     2:40.31    2:43.12        
                  36.50     1:17.74 (41.24)     2:00.22 (42.48)     2:43.12 (42.90)
  9 Michel, Brad J            18 SSC-MR               2:40.22    2:44.49        
                  36.83     1:18.52 (41.69)     2:01.42 (42.90)     2:44.49 (43.07)
 10 Macaluso, Thomas G        17 BBSC-MR              2:57.59    2:44.93        
                  37.73     1:20.78 (43.05)     2:04.69 (43.91)     2:44.93 (40.24)
 11 Coyle, Steven L           15 BBSC-MR              2:41.62    2:46.50        
                  37.19     1:19.04 (41.85)     2:02.33 (43.29)     2:46.50 (44.17)
 12 Biersach, Brett A         16 SSC-MR               2:45.00    2:50.00        
                  36.19     1:19.67 (43.48)     2:04.79 (45.12)     2:50.00 (45.21)
 13 LaBianca, Joe J           15 BBSC-MR              2:55.43    2:52.04        
                  38.28     1:22.26 (43.98)     2:08.29 (46.03)     2:52.04 (43.75)
 14 Sanders, Peter B          15 Three Village-MR     2:57.76    2:53.62        
                  37.40     1:22.12 (44.72)     2:08.22 (46.10)     2:53.62 (45.40)
 15 Huner, Jack Z             16 Three Village-MR     3:10.00    2:54.37        
                  38.60     1:22.22 (43.62)     2:07.89 (45.67)     2:54.37 (46.48)
 16 Banfi, Justin             15 SSC-MR               3:12.91    3:00.15        
                  40.71     1:28.23 (47.52)     2:15.56 (47.33)     3:00.15 (44.59)
 17 Brown, Liam K             15 Three Village-MR     3:09.08    3:01.66        
                  40.50     1:27.14 (46.64)     2:14.61 (47.47)     3:01.66 (47.05)
 18 Lopez, Christopher S      16 CSC-MR               3:10.82    3:02.23        
                  40.78     1:27.66 (46.88)     2:15.67 (48.01)     3:02.23 (46.56)
 19 Young, Allen W            16 SSC-MR               3:31.63    3:06.69        
                  40.14     1:27.89 (47.75)     2:17.28 (49.39)     3:06.69 (49.41)
 20 Tom, Sam                  16 SSC-MR               3:20.00    3:15.61        
                  42.04     1:32.58 (50.54)     2:24.14 (51.56)     3:15.61 (51.47)
 21 Nestasia, Matt A          16 SSC-MR               3:45.00    4:41.29        
                1:02.56   2:14.02 (1:11.46)   3:27.62 (1:13.60)   4:41.29 (1:13.67)
 -- deBoer, Skylar A          16 SSC-MR               3:20.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  43.47     1:32.98 (49.51)     2:21.03 (48.05)          DQ (47.80)
 -- Lee, Eloery               17 CSC-MR               2:46.80         DQ        
      False start
                  37.10     1:19.62 (42.52)     2:04.73 (45.11)          DQ (45.20)
 -- Michel, Jeff R            16 SSC-MR               2:35.37         DQ        
                  33.69     1:14.15 (40.46)     1:56.12 (41.97)          DQ (40.24)
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:51.59  JR'S
              1:54.89  NCSA
              2:01.19  SCS
              2:05.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stange, Andrew R          15 Three Village-MR     1:56.97    1:58.54 SCS    
                  25.76       55.54 (29.78)     1:26.96 (31.42)     1:58.54 (31.58)
  2 Chernik, Noah             16 CSC-MR               2:26.90    2:13.30        
                  29.69     1:03.92 (34.23)     1:39.07 (35.15)     2:13.30 (34.23)
  3 Infranco, Daniel S        16 Three Village-MR     2:12.92    2:13.76        
                  28.15     1:01.62 (33.47)     1:36.89 (35.27)     2:13.76 (36.87)
  4 LaBianca, Joe J           15 BBSC-MR              2:17.01    2:16.25        
                  29.93     1:05.04 (35.11)     1:40.81 (35.77)     2:16.25 (35.44)
  5 Martusciello, Gerard R    17 SSC-MR               2:25.00    2:21.93        
                  28.89     1:05.66 (36.77)     1:43.53 (37.87)     2:21.93 (38.40)
  6 McDougall, Robert J       17 CSC-MR               2:20.40    2:23.08        
                  29.07     1:02.68 (33.61)     1:41.61 (38.93)     2:23.08 (41.47)
  7 Alliano, Douglas G        15 FA-MR                2:30.99    2:23.87        
                  29.05     1:03.47 (34.42)     1:41.40 (37.93)     2:23.87 (42.47)
  8 Hawkesworth, Cameron D    16 SSC-MR               2:27.40    2:24.46        
                  30.34     1:05.43 (35.09)     1:43.45 (38.02)     2:24.46 (41.01)
  9 Huner, Jack Z             16 Three Village-MR     2:20.73    2:24.55        
                  30.43     1:05.50 (35.07)     1:43.78 (38.28)     2:24.55 (40.77)
 10 Maloney, Michael C        15 FA-MR                2:39.99    2:26.52        
                  29.53     1:05.28 (35.75)     1:46.13 (40.85)     2:26.52 (40.39)
 11 Michel, Jeff R            16 SSC-MR               2:22.85    2:27.09        
                  30.16     1:08.17 (38.01)     1:49.32 (41.15)     2:27.09 (37.77)
 12 Michel, Brad J            18 SSC-MR               2:25.11    2:29.64        
                  29.61     1:06.05 (36.44)     1:47.19 (41.14)     2:29.64 (42.45)
 13 deBoer, Skylar A          16 SSC-MR               2:41.87    2:29.81        
                  30.87     1:08.16 (37.29)     1:47.92 (39.76)     2:29.81 (41.89)
 14 Young, Allen W            16 SSC-MR               2:45.00    2:34.50        
                  32.38     1:11.14 (38.76)     1:52.53 (41.39)     2:34.50 (41.97)
 15 Macaluso, Thomas G        17 BBSC-MR              2:36.79    2:34.65        
                  32.12     1:10.04 (37.92)     1:51.13 (41.09)     2:34.65 (43.52)
 16 Brown, Liam K             15 Three Village-MR     3:07.00    2:43.05        
                  32.68     1:14.41 (41.73)     1:59.25 (44.84)     2:43.05 (43.80)
 17 Biersach, Brett A         16 SSC-MR               2:45.00    2:44.44        
                  32.37     1:13.52 (41.15)     1:58.75 (45.23)     2:44.44 (45.69)
 18 Nestasia, Matt A          16 SSC-MR               2:45.00    3:20.52        
                  37.28     1:26.79 (49.51)     2:24.60 (57.81)     3:20.52 (55.92)
 19 Tom, Sam                  16 SSC-MR               3:20.00    3:32.48        
                  42.64     1:37.30 (54.66)     2:34.53 (57.23)     3:32.48 (57.95)
 -- Banfi, Justin             15 SSC-MR               2:45.37         DQ        
      One hand touch
                  35.73     1:18.19 (42.46)     2:04.44 (46.25)          DQ (41.38)
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
              1:52.49  JR'S
              1:56.29  NCSA
              1:59.79  SCS
              2:03.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stange, Andrew R          15 Three Village-MR     2:00.65    1:59.65 SCS    
                  24.40       54.05 (29.65)     1:30.49 (36.44)     1:59.65 (29.16)
  2 Martusciello, Gerard R    17 SSC-MR               2:11.11    2:06.61        
                  26.11       58.36 (32.25)     1:37.42 (39.06)     2:06.61 (29.19)
  3 Galeto, Nicholas          16 CSC-MR               2:18.01    2:08.52        
                  27.18     1:00.15 (32.97)     1:40.08 (39.93)     2:08.52 (28.44)
  4 Chernik, Noah             16 CSC-MR               2:05.94    2:09.62        
                  27.92     1:02.51 (34.59)     1:40.62 (38.11)     2:09.62 (29.00)
  5 Infranco, Daniel S        16 Three Village-MR     2:10.52    2:12.16        
                  27.61     1:00.27 (32.66)     1:41.57 (41.30)     2:12.16 (30.59)
  6 Hawkesworth, Cameron D    16 SSC-MR               2:16.66    2:13.50        
                  27.64     1:02.71 (35.07)     1:42.16 (39.45)     2:13.50 (31.34)
  7 Maloney, Michael C        15 FA-MR                2:14.26    2:13.80        
                  28.00     1:02.17 (34.17)     1:43.55 (41.38)     2:13.80 (30.25)
  8 Parrinello, Anthony A     15 FA-MR                2:12.35    2:13.85        
                  28.88     1:03.34 (34.46)     1:43.07 (39.73)     2:13.85 (30.78)
  9 Michel, Jeff R            16 SSC-MR               2:17.41    2:15.05        
                  28.70     1:02.75 (34.05)     1:44.33 (41.58)     2:15.05 (30.72)
 10 Macaluso, Thomas G        17 BBSC-MR              2:17.40    2:17.52        
                  28.84     1:03.78 (34.94)     1:45.51 (41.73)     2:17.52 (32.01)
 11 LaBianca, Joe J           15 BBSC-MR              2:18.80    2:20.29        
                  28.48     1:03.21 (34.73)     1:48.85 (45.64)     2:20.29 (31.44)
 12 McDougall, Robert J       17 CSC-MR               2:17.63    2:20.89        
                  28.09     1:05.16 (37.07)     1:48.18 (43.02)     2:20.89 (32.71)
 13 Alliano, Douglas G        15 FA-MR                2:16.07    2:22.86        
                  28.42     1:06.28 (37.86)     1:47.20 (40.92)     2:22.86 (35.66)
 14 Huner, Jack Z             16 Three Village-MR     2:28.15    2:23.75        
                  29.33     1:05.97 (36.64)     1:51.10 (45.13)     2:23.75 (32.65)
 15 Biersach, Brett A         16 SSC-MR               2:30.10    2:24.46        
                  28.51     1:05.32 (36.81)     1:48.83 (43.51)     2:24.46 (35.63)
 16 Olsen, Grady I            12 CSC-MR               2:30.01    2:24.49        
                  30.81     1:05.95 (35.14)     1:53.03 (47.08)     2:24.49 (31.46)
 17 Michel, Brad J            18 SSC-MR               2:22.47    2:25.15        
                  29.05     1:09.26 (40.21)     1:51.97 (42.71)     2:25.15 (33.18)
 18 Pergan III, Chester J     12 Three Village-MR     2:37.24    2:27.97        
                  32.02     1:07.83 (35.81)     1:55.06 (47.23)     2:27.97 (32.91)
 19 Hansen, Jason M           17 CSC-MR               2:24.59    2:28.19        
                  30.24     1:08.59 (38.35)     1:56.70 (48.11)     2:28.19 (31.49)
 20 Brown, Liam K             15 Three Village-MR     2:26.59    2:28.45        
                  31.76     1:09.13 (37.37)     1:55.28 (46.15)     2:28.45 (33.17)
 21 Young, Allen W            16 SSC-MR               2:35.13    2:31.54        
                  29.60     1:09.28 (39.68)     1:59.62 (50.34)     2:31.54 (31.92)
 22 Banfi, Justin             15 SSC-MR               2:45.08    2:33.40        
                  32.13     1:12.56 (40.43)     1:58.46 (45.90)     2:33.40 (34.94)
 23 Lopez, Christopher S      16 CSC-MR               2:30.27    2:34.88        
                  29.90     1:08.92 (39.02)     1:58.56 (49.64)     2:34.88 (36.32)
 24 deBoer, Skylar A          16 SSC-MR               2:31.61    2:35.33        
                  30.66     1:07.88 (37.22)     1:58.98 (51.10)     2:35.33 (36.35)
 25 Gribulis, Zachary M       12 FA-MR                3:40.31    3:04.00        
                  44.18     1:32.44 (48.26)     2:24.50 (52.06)     3:04.00 (39.50)
 26 Nestasia, Matt A          16 SSC-MR               3:00.00    3:08.26        
                  34.56     1:22.10 (47.54)   2:29.20 (1:07.10)     3:08.26 (39.06)
 27 Cordaro, Christopher J    12 FA-MR                3:15.99    3:16.52        
                  44.48     1:39.34 (54.86)     2:36.42 (57.08)     3:16.52 (40.10)
 -- Tom, Sam                  16 SSC-MR               2:56.90         DQ        
                  41.42     1:23.87 (42.45)     2:14.56 (50.69)          DQ (42.37)
 
Boys 400 Yard IM
===============================================================================
              4:00.19  JR'S
              4:08.09  NCSA
              4:15.09  SCS
              4:25.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chernik, Noah             16 CSC-MR               4:29.08    4:30.41        
                  27.93     1:00.37 (32.44)     1:36.14 (35.77)     2:11.67 (35.53)
        2:51.03 (39.36)     3:30.23 (39.20)     4:00.76 (30.53)     4:30.41 (29.65)
  2 Martusciello, Gerard R    17 SSC-MR               4:40.00    4:37.33        
                  26.80     1:00.15 (33.35)     1:35.05 (34.90)     2:08.68 (33.63)
        2:49.56 (40.88)     3:33.24 (43.68)     4:06.28 (33.04)     4:37.33 (31.05)
  3 Galeto, Nicholas          16 CSC-MR               4:50.00    4:38.36        
                  28.64     1:02.68 (34.04)     1:37.85 (35.17)     2:12.61 (34.76)
        2:55.67 (43.06)     3:37.95 (42.28)     4:09.19 (31.24)     4:38.36 (29.17)
  4 Maloney, Michael C        15 FA-MR                5:00.99    4:45.02        
                  30.05     1:05.21 (35.16)     1:43.04 (37.83)     2:18.69 (35.65)
        3:00.27 (41.58)     3:41.70 (41.43)     4:14.06 (32.36)     4:45.02 (30.96)
  5 Parrinello, Anthony A     15 FA-MR                5:01.99    4:45.10        
                  29.40     1:05.62 (36.22)     1:41.98 (36.36)     2:17.64 (35.66)
        2:58.74 (41.10)     3:39.64 (40.90)     4:13.70 (34.06)     4:45.10 (31.40)
  6 Infranco, Daniel S        16 Three Village-MR     4:41.56    4:47.43        
                  28.71     1:02.77 (34.06)     1:37.90 (35.13)     2:12.32 (34.42)
        2:55.49 (43.17)     3:40.37 (44.88)     4:14.33 (33.96)     4:47.43 (33.10)
  7 LaBianca, Joe J           15 BBSC-MR              5:11.40    4:47.61        
                  29.79     1:02.66 (32.87)     1:38.82 (36.16)     2:14.49 (35.67)
        2:57.72 (43.23)     3:42.96 (45.24)     4:16.41 (33.45)     4:47.61 (31.20)
  8 Hawkesworth, Cameron D    16 SSC-MR               4:58.76    4:52.41        
                  29.15     1:04.03 (34.88)     1:41.64 (37.61)     2:19.57 (37.93)
        3:01.82 (42.25)     3:45.90 (44.08)     4:20.76 (34.86)     4:52.41 (31.65)
  9 Michel, Jeff R            16 SSC-MR               4:47.06    4:52.63        
                  28.96     1:04.60 (35.64)   2:19.19 (1:14.59)     3:03.24 (44.05)
        3:47.89 (44.65)   4:52.63 (1:04.74)                                        
 10 Macaluso, Thomas G        17 BBSC-MR              5:15.76    4:55.21        
                  30.72     1:06.42 (35.70)     1:44.44 (38.02)     2:21.35 (36.91)
        3:04.54 (43.19)     3:48.27 (43.73)     4:22.85 (34.58)     4:55.21 (32.36)
 11 Sanders, Peter B          15 Three Village-MR     4:57.60    5:01.13        
                  32.00     1:10.51 (38.51)     1:46.51 (36.00)     2:21.33 (34.82)
        3:09.18 (47.85)     3:55.52 (46.34)     4:28.76 (33.24)     5:01.13 (32.37)
 12 Meringolo, Loudon R       15 CSC-MR               4:58.84    5:02.11        
                  29.92     1:05.25 (35.33)     1:44.88 (39.63)     2:24.57 (39.69)
        3:09.55 (44.98)     3:54.74 (45.19)     4:29.05 (34.31)     5:02.11 (33.06)
 13 Huner, Jack Z             16 Three Village-MR     5:19.52    5:05.42        
                  30.22     1:05.82 (35.60)     1:43.75 (37.93)     2:22.45 (38.70)
        3:09.48 (47.03)     3:57.43 (47.95)     4:31.52 (34.09)     5:05.42 (33.90)
 14 Michel, Brad J            18 SSC-MR               5:08.22    5:12.21        
                  30.00     1:05.57 (35.57)     1:49.15 (43.58)     2:31.63 (42.48)
        3:17.03 (45.40)     4:01.91 (44.88)     4:37.41 (35.50)     5:12.21 (34.80)
 15 Biersach, Brett A         16 SSC-MR               5:20.00    5:25.37        
                  32.12     1:12.82 (40.70)     1:56.29 (43.47)     2:39.30 (43.01)
        3:25.08 (45.78)     4:10.37 (45.29)     4:50.67 (40.30)     5:25.37 (34.70)
 16 Brown, Liam K             15 Three Village-MR     5:12.81    5:25.60        
                  33.45     1:15.32 (41.87)   2:36.55 (1:21.23)     3:25.04 (48.49)
        4:15.10 (50.06)                             4:52.76 ( )     5:25.60 (32.84)
 17 deBoer, Skylar A          16 SSC-MR               5:25.00    5:26.68        
                  31.61     1:08.65 (37.04)     1:50.22 (41.57)     2:30.09 (39.87)
        3:21.86 (51.77)     4:14.54 (52.68)     4:51.64 (37.10)     5:26.68 (35.04)
 18 Young, Allen W            16 SSC-MR               6:05.14    5:28.00        
                  30.13     1:06.79 (36.66)     1:48.34 (41.55)     2:29.44 (41.10)
        3:19.22 (49.78)     4:11.26 (52.04)     4:50.03 (38.77)     5:28.00 (37.97)
 19 Banfi, Justin             15 SSC-MR               6:00.00    5:29.57        
                  32.57     1:14.35 (41.78)     1:55.39 (41.04)     2:35.62 (40.23)
        3:25.68 (50.06)     4:15.10 (49.42)     4:53.83 (38.73)     5:29.57 (35.74)
 20 Coyle, Steven L           15 BBSC-MR              5:20.57    5:30.41        
                  32.02     1:10.15 (38.13)     1:52.48 (42.33)     2:34.00 (41.52)
        3:22.07 (48.07)     4:10.22 (48.15)     4:50.80 (40.58)     5:30.41 (39.61)
 21 Tom, Sam                  16 SSC-MR               6:30.00    6:27.84        
                  42.00     1:35.53 (53.53)     2:21.30 (45.77)     3:07.57 (46.27)
        3:59.45 (51.88)     4:54.33 (54.88)     5:43.61 (49.28)     6:27.84 (44.23)
 22 Nestasia, Matt A          16 SSC-MR               6:15.00    6:56.81        
                  35.46     1:23.91 (48.45)   3:03.55 (1:39.64)   4:16.48 (1:12.93)
      5:32.56 (1:16.08)                             6:13.79 ( )     6:56.81 (43.02)
 
Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
         IMX: # 3:07.12  11/14/2014 Morgan Lee, SSC  -MR                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Michel, Jeff R            16 SSC-MR                    NT    1:59.03#       
  2 Wone, Brandon M           11 SSC-MR                    NT    2:21.00        
  3 Lee, Morgan                8 SSC-MR                    NT    3:07.12        
  4 Lee, Makayla               8 SSC-MR                    NT    3:08.36        
  5 Fiore, Gabby R             8 SSC-MR                    NT    3:27.44        
 
Mixed 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
         IMX: # 5:53.46  11/15/2014 Brandon M Wone, SSC  -MR                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wone, Brandon M           11 SSC-MR                    NT    5:53.46#       
  2 Fiore, Bella G            10 SSC-MR                    NT    7:38.16        
 
Mixed 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
         IMX: # 8:00.28  11/14/2014 Ava R Davis, SSC  -MR                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Ava R               8 SSC-MR                    NT    8:00.28#       
                  41.85     1:32.60 (50.75)     2:22.04 (49.44)     3:11.24 (49.20)
        3:59.20 (47.96)     4:47.01 (47.81)     5:36.51 (49.50)     6:25.64 (49.13)
        7:14.79 (49.15)     8:00.28 (45.49)                                        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reilly, Jayden T          10 SSC-MR                    NT    1:28.05        
  2 Lee, Makayla               8 SSC-MR                    NT    1:35.18        
  3 Lee, Morgan                8 SSC-MR                    NT    1:40.52        
  4 Davis, Ava R               8 SSC-MR                    NT    1:42.09        
 
Mixed 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
         IMX: # 2:40.70  11/15/2014 Katelyn C McKevitt, CSC  -MR               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKevitt, Katelyn C       14 CSC-MR                    NT    2:40.70#       
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Watson, Samantha S        10 SSC-MR                    NT      44.53        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
         IMX: # 1:49.64  11/15/2014 Makayla Lee, SSC  -MR                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Budke, Vinny C            14 SSC-MR                    NT    1:09.24#       
  2 Lee, Makayla               8 SSC-MR                    NT    1:49.64        
  3 Fiore, Gabby R             8 SSC-MR                    NT    1:51.57        
  4 Lee, Morgan                8 SSC-MR                    NT    1:52.84        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Morgan                8 SSC-MR                    NT    1:49.81        
                  47.83   1:49.81 (1:01.98)                                        
  2 Lee, Makayla               8 SSC-MR                    NT    1:49.84        
                  47.80   1:49.84 (1:02.04)                                        
  3 Fiore, Gabby R             8 SSC-MR                    NT    2:14.56        
                  59.39   2:14.56 (1:15.17)                                        
 
Mixed 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
         IMX: # 3:16.66  11/15/2014 Esteban Mitchell, SSC  -MR                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Esteban         10 SSC-MR                    NT    3:16.66#       
                  44.01     1:35.92 (51.91)     2:31.32 (55.40)     3:16.66 (45.34)
  2 Lee, Makayla               8 SSC-MR                    NT    3:23.42        
                  46.79     1:38.48 (51.69)     2:36.52 (58.04)     3:23.42 (46.90)
  3 Davis, Ava R               8 SSC-MR                    NT    3:29.43        
                  48.52     1:43.27 (54.75)   2:45.39 (1:02.12)     3:29.43 (44.04)
  4 Lee, Morgan                8 SSC-MR                    NT    3:29.63        
                  46.23     1:39.10 (52.87)   2:43.32 (1:04.22)     3:29.63 (46.31)
 -- Fiore, Gabby R             8 SSC-MR                    NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  57.77     1:54.39 (56.62)   2:54.76 (1:00.37)          DQ (50.59)
 
Mixed 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kipshidze, George         12 SSC-MR                    NT    2:24.83        
  2 Kopec, Ernie R             9 BBSC-MR                   NT    3:39.57        
 
Mixed 400 Yard IM Time Trial
===============================================================================
         IMX: # 6:21.71  11/14/2014 Emily E Ingraffia, SSC  -MR                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ingraffia, Emily E        13 SSC-MR                    NT    6:21.71#       
 
Mixed 800 Yard Freestyle Relay Time Trial
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sachem Swim Club-MR  'A'                               NT    8:06.76        
     1) Michel, Jeff R M16              2) Michel, Brad J M18             
     3) Hawkesworth, Cameron D M16      4) Martusciello, Gerard R M17     
                  26.55       57.05 (57.05)   1:29.47 (1:29.47)   1:59.03 (1:59.03)
        2:15.54 (16.51)   3:01.98 (1:02.95)   3:36.84 (1:37.81)   4:10.58 (2:11.55)
        4:38.68 (28.10)     5:09.36 (58.78)   5:41.50 (1:30.92)   6:11.59 (2:01.01)
        6:36.57 (24.98)     7:06.02 (54.43)   7:36.65 (1:25.06)   8:06.76 (1:55.17)