Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 3/4/2014 10:55 AM
       2014 MR Metro Silver South Championships - 2/28/2014 to 3/2/2014        
                              Sanction #: 140214                               
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  ZQ
                32.09  JO
                32.10  SMAX
                35.19  SILV
 Meet Qualifying:  32.10 - 35.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Brown, Caroline           10 EHY-MR                 32.86      32.33 SILV   
  2 Clayton, Caelan            9 HYB-MR                 33.23      32.34 SILV   
  3 Collins, Payton R         10 CSC-MR                 32.55      32.79 SILV   
  4 Pearce, Makayla E         10 LBA-MR                 33.48      32.80 SILV   
  5 So, Madison B              9 LIAC-MR                32.19      32.91 SILV   
  5 Creagh, Shannon M         10 BBSC-MR                32.50      32.91 SILV   
  7 McKee, Jesse A             9 IA-MR                  32.79      33.12 SILV   
  8 O'Hagan, Ciara E          10 LIAC-MR                33.22      33.15 SILV   
  9 Anderson, Emma R           9 LIAC-MR                34.80      33.36 SILV   
 10 Davis, Caroline            9 LBA-MR                 33.13      33.46 SILV   
 11 Marone, Isabelle H        10 Sachem-MR              33.53      33.80 SILV   
 12 Medina, Andee             10 LIAC-MR                33.97      33.87 SILV   
 12 Bolotova, Nicole          10 IA-MR                  34.68      33.87 SILV   
 14 Hoey, Onagh S             10 LBA-MR                 33.81      33.88 SILV   
 15 Smith, Meghan E           10 Tmsuffolk-MR           34.37      34.03 SILV   
 16 Li, Harmony Y              9 LIAC-MR                33.97      34.05 SILV   
 17 Stroub, Mia R             10 WISC-MR                33.43      34.09 SILV   
 18 Mond, Jenna               10 Three Village-MR       33.58      34.12 SILV   
 19 Nakken, Lena              10 WISC-MR                34.05      34.17 SILV   
 20 Grosskopf, Victoria C     10 Three Village-MR       34.22      34.21 SILV   
 21 Londono, Isabela          10 IA-MR                  33.73      34.28 SILV   
 22 Sommerstad, Kate A        10 Three Village-MR       33.28      34.37 SILV   
 23 Leng, Claire               9 LIAC-MR                34.13      34.61 SILV   
 24 Rodgers, Victoria          9 HYB-MR                 34.95      34.65 SILV   
 25 Teplansky, Emily L        10 Tmsuffolk-MR           33.94      34.73 SILV   
 26 Commike, Samantha N       10 FA-MR                  34.85      34.82 SILV   
 27 Garra, Gabrielle M         9 HYB-MR                 34.03      34.86 SILV   
 28 Dzieciolowski, Sophie L   10 LIAC-MR                34.83      34.89 SILV   
 29 Yi, Kathryn               10 LIAC-MR                35.13      34.99 SILV   
 30 Kazlauskas, Saige         10 HAA-MR                 34.88      35.02 SILV   
 31 Wojciechowski, Natalia     9 Lind-MR                34.22      35.15 SILV   
Non-Award Division  
  1 Howley, Tess O             9 LBA-MR                 32.11      31.14 JO     
  2 Dhanikonda, Sriya         10 Tmsuffolk-MR           33.31      31.32 JO     
  3 Carbone, Ella S            9 IA-MR                  32.11      31.92 JO     
  4 Bailey Williams, Kiara    10 EHY-MR                 32.67      32.07 JO     
  5 Celli, Leah N              8 HAA-MR                 33.62      35.27        
  6 Renda, Tara L             10 BBSC-MR                34.85      35.35        
  7 Ingrassia, Danielle        9 HAA-MR                 35.08      35.43        
  8 Dimaria, Jennifer A        9 Tmsuffolk-MR           34.68      36.61        
  9 Fried, Riley L             8 LIAC-MR                35.17      36.96        
 10 Filagrossi, Isabella I    10 FA-MR                  34.92      38.75        
 -- Ebenstein, Olivia M       10 Three Village-MR       32.83         DQ        
      False start
 -- Hennessy, Amanda K        10 HAA-MR                 33.53         NS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.09  ZQ
              1:10.99  JO
              1:11.00  SMAX
              1:18.49  SILV
 Meet Qualifying:  1:11.00 - 1:18.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Howley, Tess O             9 LBA-MR               1:11.37    1:11.08 SILV   
                  34.35     1:11.08 (36.73)                                        
  2 So, Madison B              9 LIAC-MR              1:12.91    1:11.33 SILV   
                  33.40     1:11.33 (37.93)                                        
  3 Dhanikonda, Sriya         10 Tmsuffolk-MR         1:13.09    1:12.16 SILV   
                  34.43     1:12.16 (37.73)                                        
  4 McKee, Jesse A             9 IA-MR                1:15.66    1:12.39 SILV   
                  34.97     1:12.39 (37.42)                                        
  5 Sommerstad, Kate A        10 Three Village-MR     1:12.21    1:13.04 SILV   
                  35.11     1:13.04 (37.93)                                        
  6 Stroub, Mia R             10 WISC-MR              1:14.54    1:13.10 SILV   
                  34.83     1:13.10 (38.27)                                        
  7 Davis, Caroline            9 LBA-MR               1:12.73    1:13.14 SILV   
                  35.04     1:13.14 (38.10)                                        
  8 Elsasser, Caitlin         10 LIAC-MR              1:16.10    1:13.92 SILV   
                  35.51     1:13.92 (38.41)                                        
  9 Medina, Andee             10 LIAC-MR              1:18.32    1:14.12 SILV   
                  35.34     1:14.12 (38.78)                                        
 10 Horan, Brenna N           10 IA-MR                1:16.20    1:14.17 SILV   
                  35.73     1:14.17 (38.44)                                        
 11 Anderson, Emma R           9 LIAC-MR              1:15.52    1:14.41 SILV   
                  35.31     1:14.41 (39.10)                                        
 12 Nakkab, Gabrielle N       10 LIAC-MR              1:13.34    1:14.43 SILV   
                  34.39     1:14.43 (40.04)                                        
 13 O'Hagan, Ciara E          10 LIAC-MR              1:14.71    1:15.08 SILV   
                  36.31     1:15.08 (38.77)                                        
 14 Creagh, Shannon M         10 BBSC-MR              1:13.54    1:15.10 SILV   
                  35.97     1:15.10 (39.13)                                        
 15 Leng, Claire               9 LIAC-MR              1:14.69    1:15.18 SILV   
                  35.33     1:15.18 (39.85)                                        
 16 Bensen, Kendall L         10 Tmsuffolk-MR         1:17.35    1:15.30 SILV   
                  36.65     1:15.30 (38.65)                                        
 17 O'Malley, Kate E          10 WISC-MR              1:17.11    1:15.33 SILV   
                  36.40     1:15.33 (38.93)                                        
 18 McNulty, Emma G           10 LIAC-MR              1:16.18    1:15.39 SILV   
                  36.38     1:15.39 (39.01)                                        
 19 Nakken, Lena              10 WISC-MR              1:14.43    1:15.45 SILV   
                  36.17     1:15.45 (39.28)                                        
 20 Grosskopf, Victoria C     10 Three Village-MR     1:16.89    1:15.85 SILV   
                  36.21     1:15.85 (39.64)                                        
 21 Mond, Jenna               10 Three Village-MR     1:16.68    1:15.99 SILV   
                  35.45     1:15.99 (40.54)                                        
 22 Raimondi, Francesca D     10 LIAC-MR              1:17.07    1:16.51 SILV   
                  37.44     1:16.51 (39.07)                                        
 23 Maio, Kate                10 BBSC-MR              1:17.11    1:16.60 SILV   
                  37.24     1:16.60 (39.36)                                        
 24 Marone, Isabelle H        10 Sachem-MR            1:17.68    1:16.68 SILV   
                  36.03     1:16.68 (40.65)                                        
 25 Londono, Isabela          10 IA-MR                1:15.06    1:16.78 SILV   
                  35.56     1:16.78 (41.22)                                        
 26 Li, Harmony Y              9 LIAC-MR              1:18.32    1:17.34 SILV   
                  35.75     1:17.34 (41.59)                                        
 27 Beleznay, Flora           10 LIAC-MR              1:17.28    1:17.41 SILV   
                  38.21     1:17.41 (39.20)                                        
 28 Yi, Kathryn               10 LIAC-MR              1:18.06    1:17.73 SILV   
                  36.91     1:17.73 (40.82)                                        
Non-Award Division  
  1 Low, Kaylee P             10 LBA-MR               1:14.03    1:06.78 ZQ     
                  31.88     1:06.78 (34.90)                                        
  2 Bailey Williams, Kiara    10 EHY-MR               1:11.47    1:08.24 JO     
  3 Collins, Payton R         10 CSC-MR               1:15.42    1:09.96 JO     
                  33.12     1:09.96 (36.84)                                        
  4 Pearce, Makayla E         10 LBA-MR               1:16.30    1:19.70        
                  38.85     1:19.70 (40.85)                                        
  5 Bolotova, Nicole          10 IA-MR                1:16.47    1:19.86        
                  37.42     1:19.86 (42.44)                                        
  6 Kamor, Adriana T          10 LIAC-MR              1:17.57    1:21.23        
                  37.26     1:21.23 (43.97)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:28.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:32.00  SMAX
              2:49.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:32.00 - 2:49.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Yu, Julianna S            10 LIAC-MR              2:33.12    2:32.03 SILV   
                  34.06   2:32.03 (1:57.97)                                        
  2 Clayton, Caelan            9 HYB-MR               2:38.93    2:32.86 SILV   
                  34.05     1:13.35 (39.30)     1:53.71 (40.36)     2:32.86 (39.15)
  3 Ebenstein, Olivia M       10 Three Village-MR     2:36.17    2:33.59 SILV   
                  32.91     1:12.89 (39.98)     1:54.46 (41.57)     2:33.59 (39.13)
  4 So, Madison B              9 LIAC-MR              2:38.69    2:33.84 SILV   
                  34.87     1:14.44 (39.57)     1:56.14 (41.70)     2:33.84 (37.70)
  5 O'Hagan, Ciara E          10 LIAC-MR              2:40.56    2:35.29 SILV   
                  35.77     1:16.43 (40.66)     1:57.89 (41.46)     2:35.29 (37.40)
  6 Brown, Caroline           10 EHY-MR               2:35.25    2:36.01 SILV   
                  34.40     1:14.27 (39.87)     1:56.32 (42.05)     2:36.01 (39.69)
  7 McNulty, Emma G           10 LIAC-MR              2:40.34    2:36.36 SILV   
                  37.12     1:17.35 (40.23)     1:57.41 (40.06)     2:36.36 (38.95)
  8 Toback, Miranda P         10 LIAC-MR              2:35.08    2:38.14 SILV   
                  35.46     1:15.40 (39.94)     1:57.72 (42.32)     2:38.14 (40.42)
  9 O'Malley, Kate E          10 WISC-MR              2:44.45    2:40.24 SILV   
                  36.48     1:17.81 (41.33)     2:00.97 (43.16)     2:40.24 (39.27)
 10 Leng, Claire               9 LIAC-MR              2:44.51    2:40.50 SILV   
                  36.71     1:17.44 (40.73)     2:00.34 (42.90)     2:40.50 (40.16)
 11 Howley, Tess O             9 LBA-MR               2:39.74    2:40.57 SILV   
                  36.02     1:17.28 (41.26)   2:40.57 (1:23.29)                    
 12 Grosskopf, Victoria C     10 Three Village-MR     2:39.00    2:40.79 SILV   
                  36.58     1:17.66 (41.08)     1:59.79 (42.13)     2:40.79 (41.00)
 13 Horan, Brenna N           10 IA-MR                2:48.91    2:42.74 SILV   
                  37.94     1:20.00 (42.06)     2:02.97 (42.97)     2:42.74 (39.77)
 14 Davis, Caroline            9 LBA-MR               2:40.59    2:42.80 SILV   
                  37.45     1:19.68 (42.23)     2:03.06 (43.38)     2:42.80 (39.74)
 15 Garra, Gabrielle M         9 HYB-MR               2:45.74    2:43.49 SILV   
                  37.19     1:20.01 (42.82)     2:02.49 (42.48)     2:43.49 (41.00)
 16 Yi, Kathryn               10 LIAC-MR              2:46.10    2:43.70 SILV   
                  36.92     1:18.05 (41.13)     2:01.92 (43.87)     2:43.70 (41.78)
 17 Beleznay, Flora           10 LIAC-MR              2:45.63    2:43.81 SILV   
                  37.46     1:19.78 (42.32)     2:02.84 (43.06)     2:43.81 (40.97)
 18 Clark, Leilah T           10 LIAC-MR              2:48.92    2:43.83 SILV   
                  37.43     1:19.62 (42.19)   2:43.83 (1:24.21)                    
 19 Elsasser, Caitlin         10 LIAC-MR              2:42.45    2:43.96 SILV   
                  37.91     1:20.10 (42.19)     2:03.03 (42.93)     2:43.96 (40.93)
 20 Anderson, Emma R           9 LIAC-MR              2:42.49    2:44.05 SILV   
                  37.16     1:18.82 (41.66)     2:02.62 (43.80)     2:44.05 (41.43)
 21 Medina, Andee             10 LIAC-MR              2:48.03    2:44.74 SILV   
                  36.64     1:18.89 (42.25)     2:03.26 (44.37)     2:44.74 (41.48)
 22 Nakkab, Gabrielle N       10 LIAC-MR              2:39.71    2:44.80 SILV   
                  35.90     1:17.30 (41.40)     2:00.65 (43.35)     2:44.80 (44.15)
 23 Creagh, Shannon M         10 BBSC-MR              2:47.92    2:45.67 SILV   
                  37.52     1:20.34 (42.82)     2:04.29 (43.95)     2:45.67 (41.38)
 24 Kamor, Adriana T          10 LIAC-MR              2:43.60    2:47.70 SILV   
                  38.07     1:21.97 (43.90)     2:05.30 (43.33)     2:47.70 (42.40)
 25 Dzieciolowski, Sophie L   10 LIAC-MR              2:45.98    2:48.91 SILV   
                  38.15     1:21.77 (43.62)     2:06.30 (44.53)     2:48.91 (42.61)
 -- Raimondi, Francesca D     10 LIAC-MR              2:46.44         DQ        
      False start
                  38.75     1:21.35 (42.60)     2:05.16 (43.81)          DQ (41.05)
Non-Award Division  
  1 Schneider, Alexandra G     9 LIAC-MR              2:32.61    2:24.61 ZQ     
                  33.39     1:11.04 (37.65)     1:49.06 (38.02)     2:24.61 (35.55)
  2 Chen, Jessica Z            9 Sachem-MR            2:33.41    2:29.76 JO     
                  34.35     1:12.43 (38.08)     1:52.41 (39.98)     2:29.76 (37.35)
  3 Bailey Williams, Kiara    10 EHY-MR               2:35.47    2:30.64 JO     
                                1:14.88 ( )   2:30.64 (1:15.76)                    
 
Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:30.49  ZQ
              6:44.99  JO
              6:45.00  SMAX
              7:04.99  SILV
 Meet Qualifying:  6:45.00 - 7:04.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Brown, Caroline           10 EHY-MR               6:51.46    6:57.77 SILV   
                  34.07     1:13.00 (38.93)     1:54.48 (41.48)     2:37.24 (42.76)
        3:19.74 (42.50)     4:04.85 (45.11)     4:48.52 (43.67)     5:32.77 (44.25)
        6:16.84 (44.07)     6:57.77 (40.93)                                        
Non-Award Division  
  1 Cash, Joanie              10 LIAC-MR              6:51.34    6:29.56 ZQ     
                  33.63     1:12.01 (38.38)     1:52.02 (40.01)     2:32.17 (40.15)
        3:12.19 (40.02)     3:52.65 (40.46)     4:33.34 (40.69)     5:12.93 (39.59)
        5:52.77 (39.84)     6:29.56 (36.79)                                        
  2 Kern, Margo M             10 LIAC-MR              6:45.23    6:39.28 JO     
                  33.05     1:12.49 (39.44)     1:53.24 (40.75)     2:34.62 (41.38)
        3:15.40 (40.78)     3:57.50 (42.10)     4:38.49 (40.99)     5:18.87 (40.38)
        5:59.53 (40.66)     6:39.28 (39.75)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ
                37.49  JO
                37.50  SMAX
                42.89  SILV
 Meet Qualifying:  37.50 - 42.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Carbone, Ella S            9 IA-MR                  37.92      37.54 SILV   
  2 Cabanillas, Ali           10 CSC-MR                 38.70      37.71 SILV   
  3 Smith, Meghan E           10 Tmsuffolk-MR           38.57      37.73 SILV   
  4 Stroub, Mia R             10 WISC-MR                38.61      37.91 SILV   
  4 Low, Kaylee P             10 LBA-MR                 39.29      37.91 SILV   
  6 Nakkab, Gabrielle N       10 LIAC-MR                37.66      37.94 SILV   
  7 Skala, Sarah M            10 WISC-MR                39.31      38.29 SILV   
  8 Leng, Claire               9 LIAC-MR                38.01      38.39 SILV   
  9 Collins, Payton R         10 CSC-MR                 40.90      38.59 SILV   
  9 Medina, Andee             10 LIAC-MR                39.18      38.59 SILV   
 11 Clark, Leilah T           10 LIAC-MR                41.58      38.83 SILV   
 12 So, Madison B              9 LIAC-MR                38.19      38.92 SILV   
 13 Garra, Gabrielle M         9 HYB-MR                 40.16      38.99 SILV   
 14 Li, Harmony Y              9 LIAC-MR                38.60      39.12 SILV   
 15 Elsasser, Caitlin         10 LIAC-MR                39.10      39.18 SILV   
 16 Xu, Isabel *               8 Three Village-MR       42.81      39.33 SILV   
 17 Dhanikonda, Sriya         10 Tmsuffolk-MR           38.51      39.36 SILV   
 18 Dyner, Emily C             9 EHY-MR                 39.18      39.64 SILV   
 19 Mond, Jenna               10 Three Village-MR       41.79      39.86 SILV   
 20 Bolotova, Nicole          10 IA-MR                  39.78      39.89 SILV   
 21 Londono, Isabela          10 IA-MR                  40.32      39.93 SILV   
 22 Hoey, Onagh S             10 LBA-MR                 38.59      39.94 SILV   
 22 Brady, Kathryn A          10 IA-MR                  39.70      39.94 SILV   
 24 McKee, Jesse A             9 IA-MR                  40.56      39.95 SILV   
 25 Bensen, Kendall L         10 Tmsuffolk-MR           42.17      40.04 SILV   
 26 Schlegel, Olivia P         8 Three Village-MR       41.70      40.24 SILV   
 27 Celli, Leah N              8 HAA-MR                 42.26      40.28 SILV   
 28 Creagh, Shannon M         10 BBSC-MR                42.63      40.30 SILV   
 29 Dimaria, Jennifer A        9 Tmsuffolk-MR           41.14      40.31 SILV   
 30 Ebenstein, Olivia M       10 Three Village-MR       41.20      40.33 SILV   
 31 Dzieciolowski, Sophie L   10 LIAC-MR                40.82      40.54 SILV   
 32 Mutarelli, Kiera L         9 Three Village-MR       42.51      40.63 SILV   
 33 Phelan, Denise G           9 Tmsuffolk-MR           42.42      40.81 SILV   
 34 Beleznay, Flora           10 LIAC-MR                40.76      41.05 SILV   
 35 Fiore, Bella G            10 Sachem-MR              40.80      41.13 SILV   
 36 Farrell, Hope M           10 Three Village-MR       39.92      41.26 SILV   
 37 Nakken, Lena              10 WISC-MR                41.42      41.33 SILV   
 38 O'Hagan, Ciara E          10 LIAC-MR                41.90      41.44 SILV   
 39 Libohova, Anna            10 Three Village-MR       41.43      41.47 SILV   
 40 Anderson, Emma R           9 LIAC-MR                40.47      41.48 SILV   
 40 Nichtern, Reilly R         9 LBA-MR                 41.80      41.48 SILV   
 42 Hwee, Melia M              9 LIAC-MR                42.42      41.49 SILV   
 43 Spillane, Ashley M        10 CSC-MR                 42.29      41.52 SILV   
 44 Melgar, Noelle R           9 LIAC-MR                42.01      41.59 SILV   
 45 LaRegina, Elizabeth        9 HYB-MR                 39.94      41.74 SILV   
 46 Lagattolla, Kendyll J     10 IA-MR                  41.86      41.75 SILV   
 47 Fried, Riley L             8 LIAC-MR                41.35      42.15 SILV   
 48 O'Brien, Kate              8 WISC-MR                40.45      42.31 SILV   
 49 Mulieri, Kelsey            9 WISC-MR                41.11      42.32 SILV   
 49 Figueroa, Logan            9 WISC-MR                42.01      42.32 SILV   
 51 Scala, Melissa R           9 LIAC-MR                41.86      42.44 SILV   
 -- Rodgers, Victoria          9 HYB-MR                 38.32         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
Non-Award Division  
  1 Pearce, Makayla E         10 LBA-MR                 37.51      36.48 ZQ     
  2 Clayton, Caelan            9 HYB-MR                 38.11      36.89 JO     
  3 Gormsen, Cavan V           8 LIAC-MR                42.80      43.42        
  4 Kamor, Adriana T          10 LIAC-MR                42.10      43.55        
  5 Gaspard, Hailey R          8 LIAC-MR                42.69      43.77        
  6 Renda, Tara L             10 BBSC-MR                42.12      43.91        
  7 Somma, Angelina           10 LIAC-MR                42.48      43.98        
  8 Haag, Brooke N             9 LIAC-MR                42.38      44.23        
 -- Jordan, Noelle R           8 IA-MR                  41.73      44.08        
      Declared false start
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:21.00  SMAX
              1:37.09  SILV
 Meet Qualifying:  1:21.00 - 1:37.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Elsasser, Caitlin         10 LIAC-MR              1:22.48    1:21.62 SILV   
                  39.27     1:21.62 (42.35)                                        
  2 Smith, Meghan E           10 Tmsuffolk-MR         1:24.94    1:21.65 SILV   
                  39.79     1:21.65 (41.86)                                        
  3 Cabanillas, Ali           10 CSC-MR               1:24.13    1:21.81 SILV   
                  40.30     1:21.81 (41.51)                                        
  4 Skala, Sarah M            10 WISC-MR              1:25.57    1:21.92 SILV   
                  39.57     1:21.92 (42.35)                                        
  5 So, Madison B              9 LIAC-MR              1:22.97    1:22.14 SILV   
                  39.57     1:22.14 (42.57)                                        
  6 Carbone, Ella S            9 IA-MR                1:25.84    1:22.19 SILV   
                  38.52     1:22.19 (43.67)                                        
  7 Stroub, Mia R             10 WISC-MR              1:22.21    1:22.29 SILV   
                  39.65     1:22.29 (42.64)                                        
  8 McKee, Jesse A             9 IA-MR                1:23.98    1:23.43 SILV   
                  41.03     1:23.43 (42.40)                                        
  9 Nakkab, Gabrielle N       10 LIAC-MR              1:23.19    1:23.72 SILV   
                  39.88     1:23.72 (43.84)                                        
 10 Dhanikonda, Sriya         10 Tmsuffolk-MR         1:25.39    1:23.85 SILV   
                  40.08     1:23.85 (43.77)                                        
 11 Pearce, Makayla E         10 LBA-MR               1:25.44    1:23.89 SILV   
                  40.37     1:23.89 (43.52)                                        
 12 Dzieciolowski, Sophie L   10 LIAC-MR              1:25.28    1:24.52 SILV   
                  41.76     1:24.52 (42.76)                                        
 13 Yi, Kathryn               10 LIAC-MR              1:25.76    1:24.98 SILV   
                  40.80     1:24.98 (44.18)                                        
 14 Bensen, Kendall L         10 Tmsuffolk-MR         1:30.57    1:25.35 SILV   
                  41.79     1:25.35 (43.56)                                        
 15 Medina, Andee             10 LIAC-MR              1:24.89    1:25.67 SILV   
                  41.91     1:25.67 (43.76)                                        
 16 Ebenstein, Olivia M       10 Three Village-MR     1:24.78    1:26.27 SILV   
                  40.48     1:26.27 (45.79)                                        
 17 Li, Harmony Y              9 LIAC-MR              1:23.90    1:26.32 SILV   
                  41.43     1:26.32 (44.89)                                        
 18 Low, Kaylee P             10 LBA-MR               1:31.00    1:26.51 SILV   
 19 Schlegel, Olivia P         8 Three Village-MR     1:34.37    1:26.56 SILV   
                  41.90     1:26.56 (44.66)                                        
 20 McNulty, Emma G           10 LIAC-MR              1:22.83    1:26.59 SILV   
                  42.70     1:26.59 (43.89)                                        
 21 Londono, Isabela          10 IA-MR                1:30.92    1:26.72 SILV   
                  41.79     1:26.72 (44.93)                                        
 22 Anderson, Emma R           9 LIAC-MR              1:27.63    1:26.74 SILV   
                  43.16     1:26.74 (43.58)                                        
 23 Xu, Isabel *               8 Three Village-MR     1:34.92    1:26.80 SILV   
                  40.12     1:26.80 (46.68)                                        
 24 LaRegina, Elizabeth        9 HYB-MR               1:27.43    1:26.89 SILV   
                  42.05     1:26.89 (44.84)                                        
 25 Farrell, Hope M           10 Three Village-MR     1:28.20    1:27.11 SILV   
                  42.89     1:27.11 (44.22)                                        
 26 Beleznay, Flora           10 LIAC-MR              1:28.38    1:27.17 SILV   
                  43.68     1:27.17 (43.49)                                        
 27 Dimaria, Jennifer A        9 Tmsuffolk-MR         1:34.52    1:27.53 SILV   
                  42.97     1:27.53 (44.56)                                        
 28 Creagh, Shannon M         10 BBSC-MR              1:24.89    1:27.67 SILV   
                  43.70     1:27.67 (43.97)                                        
 29 Mond, Jenna               10 Three Village-MR     1:27.70    1:27.71 SILV   
                  42.60     1:27.71 (45.11)                                        
 30 Hoey, Onagh S             10 LBA-MR               1:35.00    1:28.03 SILV   
 31 Goldaber, Sarah K         10 LIAC-MR              1:35.48    1:28.04 SILV   
                  41.80     1:28.04 (46.24)                                        
 32 Phelan, Denise G           9 Tmsuffolk-MR         1:29.31    1:28.19 SILV   
 33 Hwee, Melia M              9 LIAC-MR              1:32.35    1:28.21 SILV   
                  42.70     1:28.21 (45.51)                                        
 34 Kazlauskas, Saige         10 HAA-MR               1:33.73    1:28.37 SILV   
                  43.29     1:28.37 (45.08)                                        
 35 Nakken, Lena              10 WISC-MR              1:28.54    1:28.61 SILV   
                  43.17     1:28.61 (45.44)                                        
 36 Collins, Payton R         10 CSC-MR               1:26.11    1:28.65 SILV   
                  41.72     1:28.65 (46.93)                                        
 37 Celli, Leah N              8 HAA-MR               1:29.85    1:29.61 SILV   
                  43.37     1:29.61 (46.24)                                        
 38 McNamara, Jane            10 BBSC-MR              1:36.17    1:29.68 SILV   
 39 O'Hagan, Ciara E          10 LIAC-MR              1:28.04    1:29.70 SILV   
                  43.54     1:29.70 (46.16)                                        
 40 Mutarelli, Kiera L         9 Three Village-MR     1:36.46    1:30.00 SILV   
                  43.03     1:30.00 (46.97)                                        
 41 Dring, Samantha R          8 LIAC-MR              1:32.34    1:30.04 SILV   
                  43.37     1:30.04 (46.67)                                        
 42 Fried, Riley L             8 LIAC-MR              1:31.90    1:30.30 SILV   
                  42.54     1:30.30 (47.76)                                        
 43 O'Brien, Kate              8 WISC-MR              1:27.51    1:30.43 SILV   
                  44.62     1:30.43 (45.81)                                        
 44 Lagattolla, Kendyll J     10 IA-MR                1:32.98    1:30.70 SILV   
 45 Veit, Brennyn l            9 Three Village-MR     1:33.89    1:30.81 SILV   
                  44.77     1:30.81 (46.04)                                        
 45 Somma, Angelina           10 LIAC-MR              1:33.01    1:30.81 SILV   
                  43.38     1:30.81 (47.43)                                        
 47 Libohova, Anna            10 Three Village-MR     1:31.84    1:30.88 SILV   
                  43.15     1:30.88 (47.73)                                        
 47 Bolotova, Nicole          10 IA-MR                1:31.20    1:30.88 SILV   
 49 Nichtern, Reilly R         9 LBA-MR               1:28.90    1:30.92 SILV   
                  42.99     1:30.92 (47.93)                                        
 50 Raimondi, Francesca D     10 LIAC-MR              1:29.38    1:31.00 SILV   
 51 Wojciechowski, Natalia     9 Lind-MR              1:31.93    1:31.12 SILV   
                  44.45     1:31.12 (46.67)                                        
 52 Walker, Abigail E         10 Three Village-MR     1:31.73    1:31.57 SILV   
                  44.20     1:31.57 (47.37)                                        
 53 O'Connell, Kaitlyn R       9 BBSC-MR              1:33.91    1:31.64 SILV   
                  45.12     1:31.64 (46.52)                                        
 54 Mulieri, Kelsey            9 WISC-MR              1:29.59    1:31.91 SILV   
                  44.31     1:31.91 (47.60)                                        
 55 Catalano, Farrah          10 BBSC-MR              1:36.95    1:32.12 SILV   
                  43.35     1:32.12 (48.77)                                        
 56 Scala, Melissa R           9 LIAC-MR              1:35.04    1:33.52 SILV   
                  45.00     1:33.52 (48.52)                                        
 57 Gaspard, Hailey R          8 LIAC-MR              1:32.90    1:33.56 SILV   
                  44.43     1:33.56 (49.13)                                        
 58 Grosskopf, Victoria C     10 Three Village-MR     1:30.46    1:34.14 SILV   
                  46.17     1:34.14 (47.97)                                        
 59 Profeta, Jordan T          8 IA-MR                1:34.54    1:34.20 SILV   
                  46.03     1:34.20 (48.17)                                        
 60 Teplansky, Emily L        10 Tmsuffolk-MR         1:34.54    1:34.39 SILV   
                  45.73     1:34.39 (48.66)                                        
 61 Eng, Amelie R              8 BBSC-MR              1:35.92    1:34.77 SILV   
                  46.07     1:34.77 (48.70)                                        
 62 Melgar, Noelle R           9 LIAC-MR              1:32.92    1:35.59 SILV   
 63 Yang, Claire W             9 Three Village-MR     1:33.89    1:36.50 SILV   
                  46.35     1:36.50 (50.15)                                        
 64 Renda, Tara L             10 BBSC-MR              1:36.77    1:36.58 SILV   
                  46.62     1:36.58 (49.96)                                        
 65 Governali, Johanna R       9 IA-MR                1:35.57    1:37.09 SILV   
                  46.65     1:37.09 (50.44)                                        
Non-Award Division  
  1 Karras, Sophia O          10 LIAC-MR              1:22.28    1:18.24 JO     
                  38.46     1:18.24 (39.78)                                        
  2 Marone, Isabelle H        10 Sachem-MR            1:21.35    1:19.14 JO     
                  38.07     1:19.14 (41.07)                                        
  3 Clayton, Caelan            9 HYB-MR               1:21.64    1:19.85 JO     
                  38.42     1:19.85 (41.43)                                        
  4 Clark, Leilah T           10 LIAC-MR              1:26.42    1:20.80 JO     
                  39.64     1:20.80 (41.16)                                        
  5 Casalaina, Livia E        10 LBA-MR               1:36.75    1:37.60        
                  47.45     1:37.60 (50.15)                                        
  6 Figueroa, Logan            9 WISC-MR              1:34.81    1:39.00        
  7 Devaney, Kaitlyn A        10 LBA-MR               1:36.75    1:40.25        
                  47.69     1:40.25 (52.56)                                        
  8 Haag, Brooke N             9 LIAC-MR              1:31.31    1:42.25        
                  49.86     1:42.25 (52.39)                                        
 -- Hennessy, Amanda K        10 HAA-MR               1:30.29         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  ZQ
                42.99  JO
                43.00  SMAX
                48.59  SILV
 Meet Qualifying:  43.00 - 48.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Anderson, Emma R           9 LIAC-MR                45.33      43.11 SILV   
  2 So, Madison B              9 LIAC-MR                43.93      43.22 SILV   
  3 Ingrassia, Danielle        9 HAA-MR                 46.32      43.60 SILV   
  3 Bailey Williams, Kiara    10 EHY-MR                 44.44      43.60 SILV   
  3 O'Hagan, Ciara E          10 LIAC-MR                45.49      43.60 SILV   
  6 Clayton, Caelan            9 HYB-MR                 43.94      43.71 SILV   
  7 Medina, Andee             10 LIAC-MR                43.51      43.78 SILV   
  8 Elsasser, Caitlin         10 LIAC-MR                44.01      44.09 SILV   
  9 Grosskopf, Victoria C     10 Three Village-MR       46.05      44.40 SILV   
 10 Kreuscher, Kyra A          9 IA-MR                  47.62      44.89 SILV   
 11 Shaw, Kate L              10 LIAC-MR                47.47      44.95 SILV   
 12 Karras, Sophia O          10 LIAC-MR                46.27      45.16 SILV   
 13 Yi, Kathryn               10 LIAC-MR                47.98      45.28 SILV   
 14 Londono, Isabela          10 IA-MR                  45.68      45.47 SILV   
 15 Mei, Valerie M            10 Sachem-MR              46.88      45.74 SILV   
 16 Mond, Jenna               10 Three Village-MR       46.46      45.77 SILV   
 17 LaRegina, Elizabeth        9 HYB-MR                 45.41      45.78 SILV   
 18 Nakken, Lena              10 WISC-MR                45.20      45.93 SILV   
 19 Stroub, Mia R             10 WISC-MR                47.24      46.12 SILV   
 20 Libohova, Emma *          10 Three Village-MR       47.97      46.27 SILV   
 21 Bensen, Kendall L         10 Tmsuffolk-MR           46.02      46.37 SILV   
 22 Yang, Claire W             9 Three Village-MR       45.99      46.57 SILV   
 23 Catalano, Farrah          10 BBSC-MR                47.33      46.74 SILV   
 24 Phelan, Denise G           9 Tmsuffolk-MR           46.36      46.88 SILV   
 25 McNulty, Emma G           10 LIAC-MR                47.77      46.97 SILV   
 26 Leng, Claire               9 LIAC-MR                47.73      47.14 SILV   
 27 Figueroa, Logan            9 WISC-MR                46.14      47.25 SILV   
 27 Boudreau, Shannon         10 HAA-MR                 47.35      47.25 SILV   
 29 Profeta, Jordan T          8 IA-MR                  46.52      47.43 SILV   
 30 Raimondi, Francesca D     10 LIAC-MR                46.13      47.48 SILV   
 31 Ramos, Olivia R           10 FA-MR                  48.55      47.49 SILV   
 32 Dimaria, Jennifer A        9 Tmsuffolk-MR           48.04      47.55 SILV   
 33 Gaudet, Isabelle M        10 LBA-MR                 47.07      47.63 SILV   
 34 O'Brien, Kate              8 WISC-MR                48.41      47.67 SILV   
 35 Teplansky, Emily L        10 Tmsuffolk-MR           47.99      47.97 SILV   
 36 Johnson, Rylee B          10 LIAC-MR                48.51      48.09 SILV   
 37 Beleznay, Flora           10 LIAC-MR                48.45      48.11 SILV   
 38 Bolotova, Nicole          10 IA-MR                  47.80      48.40 SILV   
Non-Award Division  
  1 Hennessy, Amanda K        10 HAA-MR                 43.72      42.77 JO     
  2 Creagh, Shannon M         10 BBSC-MR                44.94      42.96 JO     
  3 Dean, Lauren E            10 LBA-MR                 44.87      48.67        
  4 Zhang, Michelle M         10 LIAC-MR                46.85      49.00        
  5 Li, Harmony Y              9 LIAC-MR                47.72      49.06        
  6 Chen, Jessica Z            9 Sachem-MR              47.78      49.29        
  7 Mulieri, Kelsey            9 WISC-MR                44.63      50.37        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:31.99  ZQ
              1:32.99  JO
              1:33.00  SMAX
              1:48.39  SILV
 Meet Qualifying:  1:33.00 - 1:48.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Bailey Williams, Kiara    10 EHY-MR               1:35.35    1:33.02 SILV   
                  44.15     1:33.02 (48.87)                                        
  2 McKee, Jesse A             9 IA-MR                1:33.96    1:33.21 SILV   
                  44.29     1:33.21 (48.92)                                        
  3 Nakkab, Gabrielle N       10 LIAC-MR              1:33.82    1:33.80 SILV   
                  43.35     1:33.80 (50.45)                                        
  4 Carbone, Ella S            9 IA-MR                1:36.20    1:33.98 SILV   
                  43.76     1:33.98 (50.22)                                        
  5 Schneider, Alexandra G     9 LIAC-MR              1:35.98    1:34.20 SILV   
                  44.50     1:34.20 (49.70)                                        
  6 Clayton, Caelan            9 HYB-MR               1:36.08    1:34.78 SILV   
                  44.83     1:34.78 (49.95)                                        
  7 Anderson, Emma R           9 LIAC-MR              1:36.08    1:34.85 SILV   
                  44.60     1:34.85 (50.25)                                        
  8 Creagh, Shannon M         10 BBSC-MR              1:36.64    1:34.90 SILV   
                  45.33     1:34.90 (49.57)                                        
  9 Yu, Julianna S            10 LIAC-MR              1:35.06    1:35.72 SILV   
                  45.59     1:35.72 (50.13)                                        
 10 Cabanillas, Ali           10 CSC-MR               1:38.38    1:36.46 SILV   
                  46.75     1:36.46 (49.71)                                        
 11 O'Hagan, Ciara E          10 LIAC-MR              1:40.16    1:36.63 SILV   
                  46.95     1:36.63 (49.68)                                        
 12 Horan, Brenna N           10 IA-MR                1:38.95    1:37.01 SILV   
                  47.29     1:37.01 (49.72)                                        
 13 Elsasser, Caitlin         10 LIAC-MR              1:35.87    1:37.18 SILV   
                  48.01     1:37.18 (49.17)                                        
 14 Yang, Claire W             9 Three Village-MR     1:36.10    1:37.90 SILV   
                  47.24     1:37.90 (50.66)                                        
 15 Brady, Kathryn A          10 IA-MR                1:39.12    1:38.04 SILV   
                  47.34     1:38.04 (50.70)                                        
 16 Grosskopf, Victoria C     10 Three Village-MR     1:42.48    1:38.13 SILV   
                  46.38     1:38.13 (51.75)                                        
 17 Smith, Meghan E           10 Tmsuffolk-MR         1:40.33    1:38.35 SILV   
                  47.34     1:38.35 (51.01)                                        
 18 Londono, Isabela          10 IA-MR                1:37.61    1:38.42 SILV   
                  46.17     1:38.42 (52.25)                                        
 19 Bensen, Kendall L         10 Tmsuffolk-MR         1:39.25    1:38.54 SILV   
                  47.09     1:38.54 (51.45)                                        
 20 Phelan, Denise G           9 Tmsuffolk-MR         1:40.53    1:38.70 SILV   
                  48.68     1:38.70 (50.02)                                        
 21 Shaw, Kate L              10 LIAC-MR              1:41.82    1:38.75 SILV   
                  45.61     1:38.75 (53.14)                                        
 22 LaRegina, Elizabeth        9 HYB-MR               1:39.87    1:38.81 SILV   
                  47.52     1:38.81 (51.29)                                        
 23 Medina, Andee             10 LIAC-MR              1:37.81    1:39.00 SILV   
 24 Yi, Kathryn               10 LIAC-MR              1:37.17    1:39.20 SILV   
                  46.99     1:39.20 (52.21)                                        
 25 Leng, Claire               9 LIAC-MR              1:43.74    1:40.75 SILV   
                  48.18     1:40.75 (52.57)                                        
 26 Nakken, Lena              10 WISC-MR              1:40.00    1:40.86 SILV   
                  47.30     1:40.86 (53.56)                                        
 27 Raimondi, Francesca D     10 LIAC-MR              1:42.42    1:41.86 SILV   
                  49.64     1:41.86 (52.22)                                        
 28 Casalaina, Livia E        10 LBA-MR               1:46.12    1:42.26 SILV   
                  50.24     1:42.26 (52.02)                                        
 29 Kamor, Adriana T          10 LIAC-MR              1:35.28    1:42.51 SILV   
                  49.82     1:42.51 (52.69)                                        
 30 Fiore, Bella G            10 Sachem-MR            1:42.17    1:42.69 SILV   
                  48.69     1:42.69 (54.00)                                        
 31 Johnson, Rylee B          10 LIAC-MR              1:43.48    1:42.79 SILV   
                  51.49     1:42.79 (51.30)                                        
 32 Gaudet, Isabelle M        10 LBA-MR               1:43.93    1:42.90 SILV   
                  49.64     1:42.90 (53.26)                                        
 33 Teplansky, Emily L        10 Tmsuffolk-MR         1:47.64    1:43.96 SILV   
                  50.27     1:43.96 (53.69)                                        
 34 Farrell, Hope M           10 Three Village-MR     1:47.95    1:43.97 SILV   
                  49.25     1:43.97 (54.72)                                        
 35 Beleznay, Flora           10 LIAC-MR              1:47.47    1:44.50 SILV   
                  50.72     1:44.50 (53.78)                                        
 36 Figueroa, Logan            9 WISC-MR              1:47.61    1:44.75 SILV   
                  49.55     1:44.75 (55.20)                                        
 37 O'Connell, Kaitlyn R       9 BBSC-MR              1:44.97    1:44.84 SILV   
                  50.57     1:44.84 (54.27)                                        
 38 Vitale, Megan T            9 LBA-MR               1:47.15    1:45.45 SILV   
                  50.25     1:45.45 (55.20)                                        
 39 Profeta, Jordan T          8 IA-MR                1:42.59    1:45.96 SILV   
 40 Hwee, Melia M              9 LIAC-MR              1:47.70    1:46.37 SILV   
                  50.09     1:46.37 (56.28)                                        
 41 Li, Harmony Y              9 LIAC-MR              1:46.22    1:46.77 SILV   
                  50.44     1:46.77 (56.33)                                        
 42 Zhang, Michelle M         10 LIAC-MR              1:42.99    1:46.94 SILV   
 43 Sommerstad, Kate A        10 Three Village-MR     1:45.78    1:47.50 SILV   
                  51.31     1:47.50 (56.19)                                        
 -- Ramos, Olivia R           10 FA-MR                1:45.20         DQ        
      Downward butterfly kick
                  48.16          DQ (57.44)                                        
 -- Ingrassia, Danielle        9 HAA-MR               1:42.55         DQ        
      Scissors kick
                  45.18          DQ (53.51)                                        
Non-Award Division  
  1 Pearce, Makayla E         10 LBA-MR               1:45.61    1:48.42        
                  51.16     1:48.42 (57.26)                                        
  2 Dring, Samantha R          8 LIAC-MR              1:48.08    1:49.22        
                  52.22     1:49.22 (57.00)                                        
  3 Mulieri, Kelsey            9 WISC-MR              1:47.11    1:51.62        
                  54.31     1:51.62 (57.31)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  ZQ
                35.99  JO
                36.00  SMAX
                43.89  SILV
 Meet Qualifying:  36.00 - 43.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Dhanikonda, Sriya         10 Tmsuffolk-MR           38.93      36.07 SILV   
  2 So, Madison B              9 LIAC-MR                39.10      36.14 SILV   
  3 Howley, Tess O             9 LBA-MR                 36.40      36.47 SILV   
  4 Nakkab, Gabrielle N       10 LIAC-MR                36.52      36.51 SILV   
  5 Xu, Isabel *               8 Three Village-MR       40.43      38.20 SILV   
  6 Hennessy, Amanda K        10 HAA-MR                 40.63      38.26 SILV   
  7 Stroub, Mia R             10 WISC-MR                37.60      38.35 SILV   
  8 Brown, Caroline           10 EHY-MR                 37.12      38.37 SILV   
  9 Knutson, Sophia            9 HYB-MR                 41.62      38.54 SILV   
 10 Clark, Leilah T           10 LIAC-MR                40.01      38.65 SILV   
 11 Cabanillas, Ali           10 CSC-MR                 40.04      38.71 SILV   
 12 Medina, Andee             10 LIAC-MR                41.09      38.89 SILV   
 13 Walker, Abigail E         10 Three Village-MR       41.53      39.06 SILV   
 14 Elsasser, Caitlin         10 LIAC-MR                38.79      39.23 SILV   
 15 Leng, Claire               9 LIAC-MR                38.34      39.25 SILV   
 16 O'Brien, Kate              8 WISC-MR                42.40      39.37 SILV   
 17 Castano, Tara M            8 BBSC-MR                41.48      39.46 SILV   
 18 Davis, Caroline            9 LBA-MR                 38.04      39.54 SILV   
 19 Jordan, Noelle R           8 IA-MR                  43.72      39.59 SILV   
 20 O'Hagan, Ciara E          10 LIAC-MR                40.51      39.66 SILV   
 21 Celli, Leah N              8 HAA-MR                 38.53      39.79 SILV   
 22 Pette, Alexandra           8 HAA-MR                 41.72      39.80 SILV   
 23 O'Malley, Kate E          10 WISC-MR                42.45      39.82 SILV   
 24 Nakken, Lena              10 WISC-MR                40.52      39.84 SILV   
 25 McNulty, Emma G           10 LIAC-MR                39.85      39.95 SILV   
 26 Smith, Meghan E           10 Tmsuffolk-MR           42.41      40.26 SILV   
 27 Collins, Payton R         10 CSC-MR                 39.78      40.30 SILV   
 27 Garra, Gabrielle M         9 HYB-MR                 41.76      40.30 SILV   
 29 Bolotova, Nicole          10 IA-MR                  38.06      40.69 SILV   
 30 Anderson, Emma R           9 LIAC-MR                42.33      40.80 SILV   
 31 Sommerstad, Kate A        10 Three Village-MR       41.39      40.91 SILV   
 32 Rodgers, Victoria          9 HYB-MR                 39.54      40.95 SILV   
 33 McKee, Jesse A             9 IA-MR                  41.91      40.99 SILV   
 34 Kazlauskas, Saige         10 HAA-MR                 42.62      41.00 SILV   
 35 Bensen, Kendall L         10 Tmsuffolk-MR           43.36      41.04 SILV   
 36 Londono, Isabela          10 IA-MR                  39.30      41.08 SILV   
 37 Eng, Amelie R              8 BBSC-MR                41.69      41.20 SILV   
 38 Dring, Samantha R          8 LIAC-MR                41.89      41.22 SILV   
 39 Yi, Kathryn               10 LIAC-MR                41.62      41.24 SILV   
 40 Foley, Maya R              8 Tmsuffolk-MR           39.50      41.26 SILV   
 41 Yang, Claire W             9 Three Village-MR       40.00      41.96 SILV   
 42 Fried, Riley L             8 LIAC-MR                42.42      42.06 SILV   
 43 Creagh, Shannon M         10 BBSC-MR                42.14      42.11 SILV   
 44 Marone, Isabelle H        10 Sachem-MR              40.51      42.14 SILV   
 45 Sheehan, Fainne N          9 IA-MR                  39.85      42.18 SILV   
 46 Gormsen, Cavan V           8 LIAC-MR                41.53      42.22 SILV   
 47 Libohova, Anna            10 Three Village-MR       40.26      42.52 SILV   
 48 Dzieciolowski, Sophie L   10 LIAC-MR                41.59      42.80 SILV   
 49 Riordan, Caitlyn E         8 Tmsuffolk-MR           43.61      43.45 SILV   
Non-Award Division  
  1 LaRegina, Elizabeth        9 HYB-MR                 43.85      44.15        
  2 Casalaina, Livia E        10 LBA-MR                 43.07      45.82        
  3 Farrell, Hope M           10 Three Village-MR       43.54      46.36        
  4 Thomas, Asha J             9 Sachem-MR              43.14      47.21        
 -- Kreuscher, Kyra A          9 IA-MR                  42.52         NS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:25.99  JO
              1:26.00  SMAX
              1:37.99  SILV
 Meet Qualifying:  1:26.00 - 1:37.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Mond, Jenna               10 Three Village-MR     1:37.90    1:26.27 SILV   
                  41.20     1:26.27 (45.07)                                        
  2 Dhanikonda, Sriya         10 Tmsuffolk-MR         1:33.42    1:26.67 SILV   
                  38.09     1:26.67 (48.58)                                        
  3 Schneider, Alexandra G     9 LIAC-MR              1:29.73    1:28.46 SILV   
                  41.55     1:28.46 (46.91)                                        
  4 Davis, Caroline            9 LBA-MR               1:30.11    1:29.44 SILV   
                  43.57     1:29.44 (45.87)                                        
  5 Brown, Caroline           10 EHY-MR               1:28.91    1:30.41 SILV   
                  39.93     1:30.41 (50.48)                                        
  6 Smith, Meghan E           10 Tmsuffolk-MR         1:35.53    1:30.43 SILV   
                  43.34     1:30.43 (47.09)                                        
  7 Marone, Isabelle H        10 Sachem-MR            1:27.90    1:30.73 SILV   
                  39.37     1:30.73 (51.36)                                        
  8 Sommerstad, Kate A        10 Three Village-MR     1:32.03    1:32.57 SILV   
                  42.96     1:32.57 (49.61)                                        
  9 Bensen, Kendall L         10 Tmsuffolk-MR         1:31.01    1:33.02 SILV   
                  44.22     1:33.02 (48.80)                                        
 10 Libohova, Anna            10 Three Village-MR     1:34.58    1:33.12 SILV   
                  42.56     1:33.12 (50.56)                                        
 11 Creagh, Shannon M         10 BBSC-MR              1:36.54    1:34.62 SILV   
 12 Yang, Claire W             9 Three Village-MR     1:35.76    1:35.37 SILV   
                  45.06     1:35.37 (50.31)                                        
 13 Celli, Leah N              8 HAA-MR               1:30.38    1:35.45 SILV   
 14 Yi, Kathryn               10 LIAC-MR              1:32.81    1:35.52 SILV   
                  44.01     1:35.52 (51.51)                                        
 -- Raimondi, Francesca D     10 LIAC-MR              1:35.39         DQ        
      Non-simultaneous touch
                  46.81          DQ (48.80)                                        
Non-Award Division  
  1 Low, Kaylee P             10 LBA-MR               1:28.57    1:21.73 ZQ     
                  38.41     1:21.73 (43.32)                                        
  2 McNulty, Emma G           10 LIAC-MR              1:29.30    1:24.63 JO     
                  39.59     1:24.63 (45.04)                                        
  2 Clark, Leilah T           10 LIAC-MR              1:29.37    1:24.63 JO     
                  38.67     1:24.63 (45.96)                                        
  4 Sheehan, Fainne N          9 IA-MR                1:37.18    1:40.37        
                  45.92     1:40.37 (54.45)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:21.00  SMAX
              1:28.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:21.00 - 1:28.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Cabanillas, Ali           10 CSC-MR               1:21.44    1:21.13 SILV   
                  37.92     1:21.13 (43.21)                                        
  2 Nakkab, Gabrielle N       10 LIAC-MR              1:21.63    1:22.38 SILV   
                  38.73     1:22.38 (43.65)                                        
  3 So, Madison B              9 LIAC-MR              1:22.88    1:22.57 SILV   
                  37.41     1:22.57 (45.16)                                        
  4 Brown, Caroline           10 EHY-MR               1:24.80    1:23.11 SILV   
                  38.61     1:23.11 (44.50)                                        
  5 Stroub, Mia R             10 WISC-MR              1:27.66    1:23.35 SILV   
                  37.52     1:23.35 (45.83)                                        
  6 Carbone, Ella S            9 IA-MR                1:26.71    1:23.39 SILV   
                  37.99     1:23.39 (45.40)                                        
  7 Mond, Jenna               10 Three Village-MR     1:27.47    1:23.65 SILV   
                  39.63     1:23.65 (44.02)                                        
  8 Toback, Miranda P         10 LIAC-MR              1:25.80    1:24.06 SILV   
                  38.27     1:24.06 (45.79)                                        
  9 Leng, Claire               9 LIAC-MR              1:26.52    1:24.28 SILV   
                  38.67     1:24.28 (45.61)                                        
 10 McKee, Jesse A             9 IA-MR                1:26.32    1:24.55 SILV   
                  41.49     1:24.55 (43.06)                                        
 11 Hoey, Onagh S             10 LBA-MR               1:22.80    1:24.61 SILV   
                  41.49     1:24.61 (43.12)                                        
 12 O'Hagan, Ciara E          10 LIAC-MR              1:26.05    1:24.79 SILV   
                  40.08     1:24.79 (44.71)                                        
 13 Smith, Meghan E           10 Tmsuffolk-MR         1:24.56    1:24.95 SILV   
                  40.67     1:24.95 (44.28)                                        
 14 Anderson, Emma R           9 LIAC-MR              1:25.97    1:25.01 SILV   
                  42.65     1:25.01 (42.36)                                        
 15 Elsasser, Caitlin         10 LIAC-MR              1:27.58    1:25.40 SILV   
                  40.09     1:25.40 (45.31)                                        
 16 Horan, Brenna N           10 IA-MR                1:27.49    1:25.55 SILV   
                  41.99     1:25.55 (43.56)                                        
 17 Dzieciolowski, Sophie L   10 LIAC-MR              1:24.45    1:25.64 SILV   
                  41.26     1:25.64 (44.38)                                        
 18 McNulty, Emma G           10 LIAC-MR              1:25.89    1:26.01 SILV   
                  40.81     1:26.01 (45.20)                                        
 19 Marone, Isabelle H        10 Sachem-MR            1:28.24    1:26.32 SILV   
                  38.45     1:26.32 (47.87)                                        
 20 Londono, Isabela          10 IA-MR                1:27.07    1:26.50 SILV   
                  39.41     1:26.50 (47.09)                                        
 21 Howley, Tess O             9 LBA-MR               1:26.90    1:27.18 SILV   
                  38.69     1:27.18 (48.49)                                        
 21 Nakken, Lena              10 WISC-MR              1:27.30    1:27.18 SILV   
                  40.38     1:27.18 (46.80)                                        
 23 Yi, Kathryn               10 LIAC-MR              1:25.33    1:27.19 SILV   
                  42.12     1:27.19 (45.07)                                        
 24 Medina, Andee             10 LIAC-MR              1:26.57    1:27.20 SILV   
 25 Brady, Kathryn A          10 IA-MR                1:28.12    1:27.77 SILV   
                  40.44     1:27.77 (47.33)                                        
Non-Award Division  
  1 Dhanikonda, Sriya         10 Tmsuffolk-MR         1:21.91    1:18.98 JO     
                  36.17     1:18.98 (42.81)                                        
  2 Chen, Jessica Z            9 Sachem-MR            1:23.20    1:20.53 JO     
                  36.04     1:20.53 (44.49)                                        
  3 Clayton, Caelan            9 HYB-MR               1:22.20    1:20.87 JO     
                  36.71     1:20.87 (44.16)                                        
  4 Farrell, Hope M           10 Three Village-MR     1:27.15    1:31.15        
                  42.77     1:31.15 (48.38)                                        
  5 Kamor, Adriana T          10 LIAC-MR              1:27.38    1:32.30        
                  43.58     1:32.30 (48.72)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:48.99  ZQ
              2:51.99  JO
              2:52.00  SMAX
              3:13.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:52.00 - 3:13.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Ebenstein, Olivia M       10 Three Village-MR     2:53.17    2:53.30 SILV   
                  35.49     1:21.87 (46.38)     2:13.71 (51.84)     2:53.30 (39.59)
  2 Chen, Jessica Z            9 Sachem-MR            2:55.86    2:54.14 SILV   
                  36.23     1:18.67 (42.44)     2:15.75 (57.08)     2:54.14 (38.39)
  3 So, Madison B              9 LIAC-MR              3:08.97    2:54.53 SILV   
                  38.86     1:23.21 (44.35)     2:16.21 (53.00)     2:54.53 (38.32)
  4 Dhanikonda, Sriya         10 Tmsuffolk-MR         2:58.11    2:55.48 SILV   
                  37.63     1:23.49 (45.86)     2:14.70 (51.21)     2:55.48 (40.78)
  5 McNulty, Emma G           10 LIAC-MR              3:05.91    2:56.13 SILV   
                  42.05     1:26.24 (44.19)     2:18.46 (52.22)     2:56.13 (37.67)
  6 Bailey Williams, Kiara    10 EHY-MR               3:06.93    2:56.31 SILV   
                  45.24     1:29.47 (44.23)     2:20.19 (50.72)     2:56.31 (36.12)
  7 Smith, Meghan E           10 Tmsuffolk-MR         2:58.70    2:56.75 SILV   
                  40.46     1:24.41 (43.95)     2:19.02 (54.61)     2:56.75 (37.73)
  8 Sommerstad, Kate A        10 Three Village-MR     3:00.97    2:57.97 SILV   
                  43.99     1:25.55 (41.56)     2:20.31 (54.76)     2:57.97 (37.66)
  9 Elsasser, Caitlin         10 LIAC-MR              2:58.94    2:58.10 SILV   
                  40.88     1:24.78 (43.90)     2:18.25 (53.47)     2:58.10 (39.85)
  9 Howley, Tess O             9 LBA-MR               3:04.80    2:58.10 SILV   
                  38.72     1:22.18 (43.46)     2:21.21 (59.03)     2:58.10 (36.89)
 11 Cabanillas, Ali           10 CSC-MR               3:02.01    2:58.47 SILV   
                  43.34     1:27.82 (44.48)     2:21.42 (53.60)     2:58.47 (37.05)
 12 Carbone, Ella S            9 IA-MR                3:04.18    2:58.80 SILV   
                  41.40     1:27.80 (46.40)     2:19.25 (51.45)     2:58.80 (39.55)
 13 Creagh, Shannon M         10 BBSC-MR              3:04.37    2:58.99 SILV   
                  43.45     1:28.77 (45.32)     2:22.29 (53.52)     2:58.99 (36.70)
 14 Nakkab, Gabrielle N       10 LIAC-MR              2:58.46    2:59.06 SILV   
                  37.98     1:25.65 (47.67)     2:17.97 (52.32)     2:59.06 (41.09)
 15 Brown, Caroline           10 EHY-MR               2:56.27    2:59.11 SILV   
                  39.25     1:25.84 (46.59)     2:20.68 (54.84)     2:59.11 (38.43)
 16 Bensen, Kendall L         10 Tmsuffolk-MR         3:04.39    2:59.65 SILV   
                  42.69     1:28.09 (45.40)     2:20.80 (52.71)     2:59.65 (38.85)
 17 O'Hagan, Ciara E          10 LIAC-MR              3:09.25    3:03.39 SILV   
                  42.30     1:29.74 (47.44)     2:24.32 (54.58)     3:03.39 (39.07)
 18 Mond, Jenna               10 Three Village-MR     3:06.08    3:05.91 SILV   
                  42.07     1:29.86 (47.79)     2:25.05 (55.19)     3:05.91 (40.86)
 19 Dzieciolowski, Sophie L   10 LIAC-MR              3:06.34    3:06.81 SILV   
                  45.51     1:33.14 (47.63)     2:22.53 (49.39)     3:06.81 (44.28)
 20 Davis, Caroline            9 LBA-MR               3:08.43    3:09.59 SILV   
                  44.95     1:34.88 (49.93)     2:32.16 (57.28)     3:09.59 (37.43)
 21 Marone, Isabelle H        10 Sachem-MR            3:03.42    3:10.56 SILV   
                  43.98     1:28.61 (44.63)     2:27.32 (58.71)     3:10.56 (43.24)
 -- Yi, Kathryn               10 LIAC-MR              3:01.28         DQ        
      Arms two strokes underwater - breast
                  44.24     1:28.54 (44.30)     2:21.29 (52.75)          DQ (40.83)
Non-Award Division  
  1 Karras, Sophia O          10 LIAC-MR              2:53.43    2:47.41 ZQ     
                  37.07     1:20.39 (43.32)     2:11.68 (51.29)     2:47.41 (35.73)
  2 Teplansky, Emily L        10 Tmsuffolk-MR         3:12.12    3:14.28        
                  44.29     1:34.43 (50.14)     2:29.33 (54.90)     3:14.28 (44.95)
  3 Walker, Abigail E         10 Three Village-MR     3:12.90    3:16.65        
                  42.69     1:34.22 (51.53)     2:33.74 (59.52)     3:16.65 (42.91)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.99  ZQ
                28.49  JO
                28.50  SMAX
                30.99  SILV
 Meet Qualifying:  28.50 - 30.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Osborn, Gabby I           11 EHY-MR                 29.98      28.52 SILV   
  2 Kreuscher, Camryn M       12 IA-MR                  29.40      28.58 SILV   
  3 Griskie, Chloe            11 HYB-MR                 29.37      28.82 SILV   
  4 Courtney, Rian O          12 LBA-MR                 28.71      28.83 SILV   
  5 McNamara, Maggie P        12 LIAC-MR                29.04      28.84 SILV   
  6 DeFranco, Carolyn G       12 LIAC-MR                29.04      29.00 SILV   
  7 Antoniuk, Isabela S       11 LIAC-MR                28.54      29.02 SILV   
  8 Choa, Kristina S          12 Tmsuffolk-MR           29.02      29.05 SILV   
  9 Cano, Andrea              12 CSC-MR                 28.66      29.08 SILV   
 10 Carbone, Maddie V         12 IA-MR                  29.03      29.14 SILV   
 10 Rogers, Allison           12 Tmsuffolk-MR           28.81      29.14 SILV   
 12 Harkins, Hannah J         12 LBA-MR                 28.84      29.24 SILV   
 13 LePore, Natalie E         12 Three Village-MR       29.81      29.25 SILV   
 14 Beleznay, Maya            12 LIAC-MR                29.45      29.34 SILV   
 15 Hsieh, Kaitlin            11 LIAC-MR                29.31      29.40 SILV   
 16 Andrejczuk, Alxandra      12 LBA-MR                 28.83      29.42 SILV   
 17 Kramer, Kylie S           12 Three Village-MR       29.79      29.48 SILV   
 18 Giovanniello, Kirsten M   12 LIAC-MR                29.24      29.52 SILV   
 18 Kim, Olivia L             11 LIAC-MR                29.09      29.52 SILV   
 20 Hoge, Maggie M            12 WISC-MR                29.22      29.54 SILV   
 21 Cohen, Danielle V         12 LIAC-MR                29.13      29.57 SILV   
 22 Ryan, Shannon E           12 Three Village-MR       29.65      29.63 SILV   
 23 Wiltshire, Emma           12 EHY-MR                 29.53      29.64 SILV   
 24 Levanti, Danielle         11 HAA-MR                 29.29      29.69 SILV   
 25 Pellegrino, Francesca     11 Three Village-MR       28.86      29.83 SILV   
 26 Pusateri, Jillian G       12 LIAC-MR                29.28      29.86 SILV   
 27 Chernik, Alannah R        12 CSC-MR                 29.22      29.91 SILV   
 28 Chan, Rachel P            12 Three Village-MR       29.94      30.06 SILV   
 29 Bailin, Hannah            12 HYB-MR                 29.47      30.15 SILV   
 30 VanManen, Hannah          12 LIAC-MR                30.36      30.26 SILV   
 30 Katevatis, Zoe R          11 LIAC-MR                30.07      30.26 SILV   
 32 Wolffer, Katie P          12 Sachem-MR              30.68      30.28 SILV   
 33 Defonte, Isabella         11 LBA-MR                 30.06      30.42 SILV   
 34 Brown, Alana E            11 LIAC-MR                30.43      30.45 SILV   
 35 Nasta, Gianna N           12 Three Village-MR       30.01      30.46 SILV   
 36 Piantanida, Carlotta      11 LIAC-MR                30.31      30.51 SILV   
 37 Liebowitz, Arianna        12 WISC-MR                29.55      30.52 SILV   
 37 Lim, Hyzell C             12 LIAC-MR                29.55      30.52 SILV   
 39 Rogalle, Emily C          12 CSC-MR                 30.54      30.53 SILV   
 40 Schatz, Sarah A           12 Sachem-MR              30.47      30.61 SILV   
 41 Velazquez, Gabrielle E    11 Sachem-MR              29.90      30.66 SILV   
 42 Coloma, Victoria          11 LIAC-MR                30.60      30.72 SILV   
 43 Chu, Sophia W             11 LIAC-MR                30.34      30.80 SILV   
 44 Bradford, Alice           12 HYB-MR                 30.40      30.82 SILV   
 45 Caamano, Angeline         11 LIAC-MR                29.77      30.88 SILV   
 46 Duong, Patricia M         12 LIAC-MR                30.49      30.90 SILV   
 47 Pikulik, Danielle A       12 HAA-MR                 29.96      30.92 SILV   
 48 O'Brien, Meghan           11 HYB-MR                 30.99      30.97 SILV   
Non-Award Division  
  1 Profeta, Noelle C         12 IA-MR                  28.51      28.05 JO     
  2 Klis, Alexandra           11 HAA-MR                 29.34      28.30 JO     
  3 Stapleton, Siobhan D      12 LBA-MR                 28.69      28.36 JO     
  4 McDonnell, Emily A        12 LBA-MR                 28.77      28.41 JO     
  5 Ekstrom, Madison A        12 LBA-MR                 29.90      31.02        
  6 Renna, Julia              12 Sachem-MR              30.97      31.03        
  7 Gucciardo, Gianna T       12 FA-MR                  30.92      31.05        
  8 Fox, Rieley               11 WISC-MR                29.72      31.11        
  9 Duffe, Nicole S           12 HYB-MR                 29.98      31.54        
 10 McKenna, Grace A          12 BBSC-MR                30.91      31.77        
 11 Wong, Lauren S            11 LIAC-MR                30.84      31.95        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:00.29  ZQ
              1:01.79  JO
              1:01.80  SMAX
              1:08.39  SILV
 Meet Qualifying:  1:01.80 - 1:08.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 McDonnell, Emily A        12 LBA-MR               1:01.89    1:01.90 SILV   
                  29.53     1:01.90 (32.37)                                        
  2 Antoniuk, Isabela S       11 LIAC-MR              1:02.99    1:02.01 SILV   
                  29.96     1:02.01 (32.05)                                        
  3 Franco, Vanessa           12 Tmsuffolk-MR         1:01.95    1:02.09 SILV   
                  29.14     1:02.09 (32.95)                                        
  4 Kim, Olivia L             11 LIAC-MR              1:08.14    1:02.61 SILV   
                  29.77     1:02.61 (32.84)                                        
  5 Gaudet, Sarah M           12 LBA-MR               1:02.11    1:02.68 SILV   
                  29.78     1:02.68 (32.90)                                        
  6 Hoge, Maggie M            12 WISC-MR              1:03.65    1:02.88 SILV   
                  30.48     1:02.88 (32.40)                                        
  7 Hsieh, Kaitlin            11 LIAC-MR              1:04.18    1:03.00 SILV   
                  30.18     1:03.00 (32.82)                                        
  8 Kreuscher, Camryn M       12 IA-MR                1:02.88    1:03.01 SILV   
                  30.01     1:03.01 (33.00)                                        
  9 Choa, Kristina S          12 Tmsuffolk-MR         1:03.07    1:03.04 SILV   
                  30.28     1:03.04 (32.76)                                        
 10 Andrejczuk, Alxandra      12 LBA-MR               1:03.49    1:03.14 SILV   
                  30.54     1:03.14 (32.60)                                        
 11 Giovanniello, Kirsten M   12 LIAC-MR              1:02.88    1:03.25 SILV   
                  30.68     1:03.25 (32.57)                                        
 12 Pellegrino, Francesca     11 Three Village-MR     1:02.83    1:03.34 SILV   
                  29.79     1:03.34 (33.55)                                        
 13 Wiltshire, Emma           12 EHY-MR               1:03.18    1:03.49 SILV   
                  30.81     1:03.49 (32.68)                                        
 14 Rogers, Allison           12 Tmsuffolk-MR         1:03.07    1:03.50 SILV   
                  30.53     1:03.50 (32.97)                                        
 15 Beleznay, Maya            12 LIAC-MR              1:04.57    1:03.80 SILV   
                  30.53     1:03.80 (33.27)                                        
 16 Klis, Alexandra           11 HAA-MR               1:04.85    1:03.84 SILV   
                  31.09     1:03.84 (32.75)                                        
 17 Griskie, Chloe            11 HYB-MR               1:05.17    1:03.90 SILV   
                  30.81     1:03.90 (33.09)                                        
 18 Kramer, Kylie S           12 Three Village-MR     1:06.70    1:04.17 SILV   
                  31.01     1:04.17 (33.16)                                        
 19 Azralon, Danielle         12 Sachem-MR            1:05.29    1:04.22 SILV   
                  31.80     1:04.22 (32.42)                                        
 20 Cohen, Danielle V         12 LIAC-MR              1:03.85    1:04.26 SILV   
                  31.09     1:04.26 (33.17)                                        
 21 Harkins, Hannah J         12 LBA-MR               1:03.16    1:04.31 SILV   
                  31.03     1:04.31 (33.28)                                        
 22 Ahmed, Emily              12 Sachem-MR            1:03.92    1:04.35 SILV   
                  31.42     1:04.35 (32.93)                                        
 23 Chan, Rachel P            12 Three Village-MR     1:04.53    1:04.47 SILV   
                  31.12     1:04.47 (33.35)                                        
 24 Clancy, Kiersten P        12 Three Village-MR     1:02.21    1:04.49 SILV   
                  30.90     1:04.49 (33.59)                                        
 25 Pusateri, Jillian G       12 LIAC-MR              1:05.10    1:04.58 SILV   
                  30.92     1:04.58 (33.66)                                        
 26 McFarland, Darcy L        11 EHY-MR               1:05.14    1:04.73 SILV   
                  30.38     1:04.73 (34.35)                                        
 27 LePore, Natalie E         12 Three Village-MR     1:05.51    1:04.85 SILV   
                  31.09     1:04.85 (33.76)                                        
 28 Ryan, Shannon E           12 Three Village-MR     1:04.88    1:05.05 SILV   
                  31.08     1:05.05 (33.97)                                        
 29 Nasta, Gianna N           12 Three Village-MR     1:05.24    1:05.06 SILV   
                  31.38     1:05.06 (33.68)                                        
 30 Cano, Andrea              12 CSC-MR               1:05.36    1:05.11 SILV   
                  31.29     1:05.11 (33.82)                                        
 31 Rogalle, Emily C          12 CSC-MR               1:05.77    1:05.18 SILV   
                  31.11     1:05.18 (34.07)                                        
 32 VanManen, Hannah          12 LIAC-MR              1:04.38    1:05.20 SILV   
                  31.47     1:05.20 (33.73)                                        
 33 Katevatis, Zoe R          11 LIAC-MR              1:05.89    1:05.63 SILV   
                  31.98     1:05.63 (33.65)                                        
 34 Liebowitz, Arianna        12 WISC-MR              1:04.53    1:05.97 SILV   
                  31.61     1:05.97 (34.36)                                        
 34 Bailin, Hannah            12 HYB-MR               1:05.31    1:05.97 SILV   
                  32.02     1:05.97 (33.95)                                        
 36 Ekstrom, Madison A        12 LBA-MR               1:06.55    1:06.14 SILV   
                  31.83     1:06.14 (34.31)                                        
 37 Duong, Patricia M         12 LIAC-MR              1:05.55    1:06.20 SILV   
                  32.18     1:06.20 (34.02)                                        
 38 Piantanida, Carlotta      11 LIAC-MR              1:07.63    1:06.32 SILV   
                  31.71     1:06.32 (34.61)                                        
 39 Vega, Sofia V             12 Three Village-MR     1:06.85    1:06.36 SILV   
                  31.85     1:06.36 (34.51)                                        
 40 Ramon, Amy Y              11 LBA-MR               1:08.03    1:06.98 SILV   
                  31.97     1:06.98 (35.01)                                        
 41 Wolffer, Katie P          12 Sachem-MR            1:07.44    1:07.00 SILV   
                  31.58     1:07.00 (35.42)                                        
 42 Myrianthopoulos, Lina K   11 LIAC-MR              1:08.31    1:07.25 SILV   
                  31.87     1:07.25 (35.38)                                        
 43 Starkey, Brooke           12 HYB-MR               1:06.20    1:07.27 SILV   
                  32.04     1:07.27 (35.23)                                        
 44 Levanti, Danielle         11 HAA-MR               1:07.38    1:07.28 SILV   
                  31.78     1:07.28 (35.50)                                        
 44 Bradford, Alice           12 HYB-MR               1:07.19    1:07.28 SILV   
                  32.30     1:07.28 (34.98)                                        
 46 O'Brien, Meghan           11 HYB-MR               1:07.79    1:07.36 SILV   
                  32.09     1:07.36 (35.27)                                        
 47 Defonte, Isabella         11 LBA-MR               1:06.84    1:07.68 SILV   
                  32.00     1:07.68 (35.68)                                        
 48 Coloma, Victoria          11 LIAC-MR              1:06.44    1:08.06 SILV   
                  32.89     1:08.06 (35.17)                                        
 49 Schatz, Sarah A           12 Sachem-MR            1:07.13    1:08.35 SILV   
                  32.24     1:08.35 (36.11)                                        
Non-Award Division  
  1 DeFranco, Carolyn G       12 LIAC-MR              1:02.80    1:00.73 JO     
                  29.37     1:00.73 (31.36)                                        
  2 McNamara, Maggie P        12 LIAC-MR              1:02.28    1:00.76 JO     
                  29.43     1:00.76 (31.33)                                        
  3 Tohill, Natalie A         12 Sachem-MR            1:02.09    1:01.26 JO     
                  29.61     1:01.26 (31.65)                                        
  4 Velazquez, Gabrielle E    11 Sachem-MR            1:07.13    1:08.50        
                  32.54     1:08.50 (35.96)                                        
  4 Duffe, Nicole S           12 HYB-MR               1:05.37    1:08.50        
                  33.38     1:08.50 (35.12)                                        
  4 Davis, Bella              11 LBA-MR               1:08.36    1:08.50        
                  33.10     1:08.50 (35.40)                                        
  7 Galiatsatos, Christina    11 BBSC-MR              1:07.35    1:08.89        
                  33.15     1:08.89 (35.74)                                        
  8 Chu, Sophia W             11 LIAC-MR              1:07.75    1:08.94        
                  32.27     1:08.94 (36.67)                                        
  9 Gavigan, Riley N          11 Three Village-MR     1:07.47    1:09.00        
                  33.07     1:09.00 (35.93)                                        
 10 McKenna, Grace A          12 BBSC-MR              1:07.59    1:09.17        
                  33.10     1:09.17 (36.07)                                        
 11 Caamano, Angeline         11 LIAC-MR              1:06.58    1:09.71        
                  32.78     1:09.71 (36.93)                                        
 12 Gibson, Grace M           12 LBA-MR               1:08.03    1:10.12        
                  32.76     1:10.12 (37.36)                                        
 -- Courtney, Rian O          12 LBA-MR               1:06.86         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.99  ZQ
              2:13.99  JO
              2:14.00  SMAX
              2:25.89  SILV
 Meet Qualifying:  2:14.00 - 2:25.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kreuscher, Camryn M       12 IA-MR                2:15.26    2:14.87 SILV   
                  30.44     1:04.34 (33.90)     1:39.83 (35.49)     2:14.87 (35.04)
  2 Hoge, Maggie M            12 WISC-MR              2:18.55    2:15.38 SILV   
                  31.20     1:05.85 (34.65)     1:41.23 (35.38)     2:15.38 (34.15)
  3 Clancy, Kiersten P        12 Three Village-MR     2:18.50    2:15.81 SILV   
                  30.87     1:05.94 (35.07)     1:41.70 (35.76)     2:15.81 (34.11)
  4 Franco, Vanessa           12 Tmsuffolk-MR         2:23.64    2:15.88 SILV   
  5 Profeta, Noelle C         12 IA-MR                2:22.44    2:16.41 SILV   
                  30.55     1:05.40 (34.85)     1:41.55 (36.15)     2:16.41 (34.86)
  6 Kim, Olivia L             11 LIAC-MR              2:18.72    2:16.48 SILV   
                  30.90     1:05.93 (35.03)     1:40.87 (34.94)     2:16.48 (35.61)
  7 Andrejczuk, Alxandra      12 LBA-MR               2:16.36    2:16.77 SILV   
                  31.15     1:05.75 (34.60)     1:41.01 (35.26)     2:16.77 (35.76)
  8 Ahmed, Emily              12 Sachem-MR            2:20.86    2:17.05 SILV   
                  31.82     1:07.80 (35.98)     1:43.20 (35.40)     2:17.05 (33.85)
  9 Gaudet, Sarah M           12 LBA-MR               2:20.22    2:17.57 SILV   
                  31.55     1:06.36 (34.81)     1:42.27 (35.91)     2:17.57 (35.30)
 10 Carbone, Maddie V         12 IA-MR                2:23.12    2:18.09 SILV   
                  31.56     1:06.26 (34.70)     1:42.79 (36.53)     2:18.09 (35.30)
 11 Katevatis, Zoe R          11 LIAC-MR              2:24.50    2:18.28 SILV   
                  31.85     1:07.39 (35.54)     1:43.85 (36.46)     2:18.28 (34.43)
 12 Pusateri, Jillian G       12 LIAC-MR              2:16.21    2:18.47 SILV   
                  31.50     1:06.30 (34.80)     1:42.87 (36.57)     2:18.47 (35.60)
 13 VanManen, Hannah          12 LIAC-MR              2:17.50    2:18.95 SILV   
                  31.56     1:06.51 (34.95)     1:43.13 (36.62)     2:18.95 (35.82)
 14 Piantanida, Carlotta      11 LIAC-MR              2:24.22    2:19.13 SILV   
                  31.87     1:07.31 (35.44)     1:44.25 (36.94)     2:19.13 (34.88)
 15 McFarland, Darcy L        11 EHY-MR               2:19.91    2:19.61 SILV   
                  31.50     1:07.54 (36.04)   2:19.61 (1:12.07)                    
 16 Pellegrino, Francesca     11 Three Village-MR     2:18.77    2:20.04 SILV   
                  30.33     1:05.57 (35.24)     1:43.13 (37.56)     2:20.04 (36.91)
 17 Ekstrom, Madison A        12 LBA-MR               2:24.40    2:20.41 SILV   
                  32.33     1:07.79 (35.46)     1:44.07 (36.28)     2:20.41 (36.34)
 18 Cybulski, Brianna R       11 IA-MR                2:25.68    2:21.30 SILV   
                  32.63     1:10.16 (37.53)     1:46.96 (36.80)     2:21.30 (34.34)
 19 Beleznay, Maya            12 LIAC-MR              2:21.55    2:21.60 SILV   
                  31.13     1:06.37 (35.24)     1:43.42 (37.05)     2:21.60 (38.18)
 20 Chernik, Alannah R        12 CSC-MR               2:21.89    2:21.87 SILV   
                  33.53     1:10.06 (36.53)     1:46.17 (36.11)     2:21.87 (35.70)
 21 Liebowitz, Arianna        12 WISC-MR              2:17.14    2:23.01 SILV   
                  31.83     1:07.80 (35.97)     1:45.58 (37.78)     2:23.01 (37.43)
 22 Coloma, Victoria          11 LIAC-MR              2:25.37    2:24.14 SILV   
                  32.87     1:09.54 (36.67)     1:46.94 (37.40)     2:24.14 (37.20)
 23 Galiatsatos, Christina    11 BBSC-MR              2:24.19    2:24.51 SILV   
                  33.18     1:09.73 (36.55)     1:47.81 (38.08)     2:24.51 (36.70)
 24 Chan, Rachel P            12 Three Village-MR     2:22.35    2:24.77 SILV   
                  32.77     1:09.33 (36.56)   2:24.77 (1:15.44)                    
 25 LePore, Natalie E         12 Three Village-MR     2:24.05    2:25.75 SILV   
                  33.07     1:10.57 (37.50)     1:49.98 (39.41)     2:25.75 (35.77)
Non-Award Division  
  1 McNamara, Maggie P        12 LIAC-MR              2:14.04    2:09.32 ZQ     
                  29.23     1:02.31 (33.08)     1:36.47 (34.16)     2:09.32 (32.85)
  2 Claps, Emma               11 HAA-MR               2:14.44    2:10.38 ZQ     
                  29.85     1:03.05 (33.20)     1:37.25 (34.20)     2:10.38 (33.13)
  3 Wiltshire, Emma           12 EHY-MR               2:14.10    2:11.61 ZQ     
                  30.91     1:03.89 (32.98)     1:38.47 (34.58)     2:11.61 (33.14)
  4 Stapleton, Siobhan D      12 LBA-MR               2:14.73    2:11.92 ZQ     
                  30.78     1:04.58 (33.80)     1:38.52 (33.94)     2:11.92 (33.40)
  5 Giovanniello, Kirsten M   12 LIAC-MR              2:14.15    2:12.20 JO     
                  30.68     1:03.97 (33.29)     1:38.24 (34.27)     2:12.20 (33.96)
  6 McDonnell, Emily A        12 LBA-MR               2:15.34    2:12.65 JO     
                  30.90     1:05.22 (34.32)     1:39.10 (33.88)     2:12.65 (33.55)
  7 Choa, Kristina S          12 Tmsuffolk-MR         2:15.42    2:13.19 JO     
                  30.57     1:04.69 (34.12)     1:39.51 (34.82)     2:13.19 (33.68)
  8 Klis, Alexandra           11 HAA-MR               2:20.42    2:13.64 JO     
                  31.02     1:05.17 (34.15)     1:39.76 (34.59)     2:13.64 (33.88)
  9 Brown, Alana E            11 LIAC-MR              2:15.42    2:13.89 JO     
                  30.97     1:05.68 (34.71)     1:40.32 (34.64)     2:13.89 (33.57)
  9 Rogers, Allison           12 Tmsuffolk-MR         2:15.54    2:13.89 JO     
                  30.99     1:05.07 (34.08)     1:39.89 (34.82)     2:13.89 (34.00)
 11 Tohill, Natalie A         12 Sachem-MR            2:16.86    2:13.99 JO     
                  30.86     1:05.48 (34.62)     1:40.55 (35.07)     2:13.99 (33.44)
 12 Carroll, Victoria R       11 LIAC-MR              2:25.46    2:28.02        
                  33.55     1:10.95 (37.40)     1:49.44 (38.49)     2:28.02 (38.58)
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:57.99  ZQ
              6:01.99  JO
              6:02.00  SMAX
              6:20.79  SILV
 Meet Qualifying:  6:02.00 - 6:20.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Klis, Alexandra           11 HAA-MR               6:09.18    6:07.22 SILV   
                  34.01     1:10.86 (36.85)     1:48.20 (37.34)     2:26.13 (37.93)
        3:03.90 (37.77)     3:41.50 (37.60)     4:18.70 (37.20)     4:56.70 (38.00)
        5:34.52 (37.82)     6:07.22 (32.70)                                        
  2 Gaudet, Sarah M           12 LBA-MR               6:05.74    6:07.66 SILV   
                  32.29     1:08.64 (36.35)     1:45.33 (36.69)     2:22.78 (37.45)
        3:00.38 (37.60)     3:37.52 (37.14)     4:15.50 (37.98)     4:53.47 (37.97)
        5:31.04 (37.57)     6:07.66 (36.62)                                        
  3 Piantanida, Carlotta      11 LIAC-MR              6:11.64    6:08.15 SILV   
                  33.42     1:10.10 (36.68)     1:47.29 (37.19)     2:24.03 (36.74)
        3:01.16 (37.13)     3:38.91 (37.75)     4:16.79 (37.88)     4:55.03 (38.24)
        5:32.12 (37.09)     6:08.15 (36.03)                                        
  4 Katevatis, Zoe R          11 LIAC-MR              6:07.52    6:09.33 SILV   
                  33.38     1:10.44 (37.06)     1:48.38 (37.94)     2:26.65 (38.27)
        3:03.98 (37.33)     3:41.16 (37.18)     4:19.00 (37.84)     4:56.87 (37.87)
        5:34.58 (37.71)     6:09.33 (34.75)                                        
  5 VanManen, Hannah          12 LIAC-MR              6:07.43    6:09.52 SILV   
                  32.45     1:08.55 (36.10)     1:45.58 (37.03)     2:22.84 (37.26)
        3:00.24 (37.40)     3:38.16 (37.92)     4:16.05 (37.89)     4:53.97 (37.92)
        5:32.77 (38.80)     6:09.52 (36.75)                                        
  6 Beleznay, Maya            12 LIAC-MR              6:15.97    6:09.98 SILV   
                  31.78     1:07.63 (35.85)     1:44.71 (37.08)     2:22.52 (37.81)
        3:00.40 (37.88)     3:38.80 (38.40)     4:17.30 (38.50)     4:55.58 (38.28)
        5:33.83 (38.25)     6:09.98 (36.15)                                        
  7 Claps, Emma               11 HAA-MR               6:18.81    6:14.15 SILV   
                  31.49     1:07.24 (35.75)     1:45.15 (37.91)     2:23.01 (37.86)
        3:01.48 (38.47)     3:40.65 (39.17)     4:19.98 (39.33)     4:58.46 (38.48)
        5:37.55 (39.09)     6:14.15 (36.60)                                        
  8 Pellegrino, Francesca     11 Three Village-MR     6:07.49    6:15.67 SILV   
                  31.49     1:08.35 (36.86)     1:47.64 (39.29)     2:26.08 (38.44)
        3:04.36 (38.28)     3:43.76 (39.40)     4:22.04 (38.28)     5:00.87 (38.83)
        5:38.87 (38.00)     6:15.67 (36.80)                                        
  9 Carbone, Maddie V         12 IA-MR                6:18.98    6:16.09 SILV   
                  32.03     1:08.35 (36.32)     1:46.41 (38.06)     2:25.17 (38.76)
        3:03.86 (38.69)     3:42.63 (38.77)     4:22.52 (39.89)     5:01.66 (39.14)
      6:16.09 (1:14.43)                                                            
Non-Award Division  
  1 Lagattolla, Emma G        12 IA-MR                6:20.48    5:48.42 ZQ     
                  30.16     1:04.58 (34.42)     1:39.96 (35.38)     2:15.74 (35.78)
        2:51.86 (36.12)     3:27.94 (36.08)     4:03.35 (35.41)     4:39.53 (36.18)
        5:15.46 (35.93)     5:48.42 (32.96)                                        
  2 McDonnell, Emily A        12 LBA-MR               6:06.14    5:53.23 ZQ     
                  30.95     1:05.77 (34.82)     1:41.53 (35.76)     2:17.88 (36.35)
        2:53.90 (36.02)     3:30.19 (36.29)     4:06.67 (36.48)     4:43.17 (36.50)
        5:19.06 (35.89)     5:53.23 (34.17)                                        
  3 Wiltshire, Emma           12 EHY-MR               6:05.06    5:54.54 ZQ     
                  32.06     1:07.22 (35.16)     1:43.38 (36.16)     2:19.68 (36.30)
        2:55.93 (36.25)     3:32.00 (36.07)     4:08.19 (36.19)     4:45.02 (36.83)
        5:21.18 (36.16)     5:54.54 (33.36)                                        
  4 Stapleton, Siobhan D      12 LBA-MR               6:16.41    5:55.54 ZQ     
                  32.92     1:08.79 (35.87)     1:45.56 (36.77)     2:22.95 (37.39)
        2:59.49 (36.54)     3:34.87 (35.38)     4:10.84 (35.97)     4:46.45 (35.61)
        5:21.94 (35.49)     5:55.54 (33.60)                                        
  5 Andrejczuk, Alxandra      12 LBA-MR               6:19.92    5:55.87 ZQ     
                  31.25     1:06.20 (34.95)     1:42.58 (36.38)     2:18.93 (36.35)
        2:55.03 (36.10)     3:31.34 (36.31)     4:08.06 (36.72)     4:44.37 (36.31)
        5:20.42 (36.05)     5:55.87 (35.45)                                        
  6 Pusateri, Jillian G       12 LIAC-MR              6:02.56    5:55.88 ZQ     
                  31.32     1:06.15 (34.83)     1:42.13 (35.98)     2:18.78 (36.65)
        2:55.33 (36.55)     3:32.47 (37.14)     4:08.77 (36.30)     4:45.52 (36.75)
        5:21.91 (36.39)     5:55.88 (33.97)                                        
  7 DeFranco, Carolyn G       12 LIAC-MR              6:09.41    5:56.32 ZQ     
                  31.63     1:07.59 (35.96)     1:43.95 (36.36)     2:21.51 (37.56)
        2:57.31 (35.80)     3:33.46 (36.15)     4:09.82 (36.36)     4:45.33 (35.51)
        5:21.66 (36.33)     5:56.32 (34.66)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.69  ZQ
                32.99  JO
                33.00  SMAX
                37.99  SILV
 Meet Qualifying:  33.00 - 37.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Courtney, Rian O          12 LBA-MR                 33.42      33.07 SILV   
  2 Kavanagh, Anna K          12 LBA-MR                 33.98      33.19 SILV   
  3 Antoniuk, Isabela S       11 LIAC-MR                34.13      33.22 SILV   
  4 Carbone, Maddie V         12 IA-MR                  33.40      33.31 SILV   
  5 Choa, Kristina S          12 Tmsuffolk-MR           34.01      33.41 SILV   
  5 Lim, Hyzell C             12 LIAC-MR                35.46      33.41 SILV   
  7 Stapleton, Siobhan D      12 LBA-MR                 34.40      33.73 SILV   
  7 Chernik, Alannah R        12 CSC-MR                 33.50      33.73 SILV   
  9 Liebowitz, Arianna        12 WISC-MR                33.36      33.93 SILV   
 10 Vega, Sofia V             12 Three Village-MR       34.47      34.06 SILV   
 10 Li, Marguerite            11 LIAC-MR                34.15      34.06 SILV   
 12 Gavigan, Riley N          11 Three Village-MR       34.00      34.07 SILV   
 13 Tohill, Natalie A         12 Sachem-MR              34.03      34.08 SILV   
 14 Rogers, Allison           12 Tmsuffolk-MR           34.50      34.10 SILV   
 15 Crane, Rebecca A          11 Three Village-MR       34.11      34.14 SILV   
 16 Lancellotti, Lily M       11 FA-MR                  34.69      34.17 SILV   
 17 Pellegrino, Francesca     11 Three Village-MR       34.33      34.18 SILV   
 18 Hsieh, Kaitlin            11 LIAC-MR                37.18      34.29 SILV   
 19 Cybulski, Brianna R       11 IA-MR                  34.60      34.31 SILV   
 20 Rogalle, Emily C          12 CSC-MR                 34.71      34.36 SILV   
 20 Andrejczuk, Alxandra      12 LBA-MR                 35.92      34.36 SILV   
 22 Gibson, Grace M           12 LBA-MR                 34.33      34.52 SILV   
 23 Defonte, Isabella         11 LBA-MR                 34.26      34.55 SILV   
 24 Ahmed, Emily              12 Sachem-MR              34.96      34.57 SILV   
 25 Kim, Olivia L             11 LIAC-MR                35.00      34.59 SILV   
 26 Chan, Rachel P            12 Three Village-MR       34.59      34.66 SILV   
 27 Renna, Julia              12 Sachem-MR              36.66      34.67 SILV   
 28 DeFranco, Carolyn G       12 LIAC-MR                34.75      34.68 SILV   
 29 Mei, Alyssa M             12 Sachem-MR              33.59      34.70 SILV   
 29 Harkins, Hannah J         12 LBA-MR                 35.13      34.70 SILV   
 31 Liberato, Natalia         11 IA-MR                  36.39      34.77 SILV   
 32 Chu, Sophia W             11 LIAC-MR                34.69      34.88 SILV   
 33 Brown, Alana E            11 LIAC-MR                36.79      35.01 SILV   
 34 Hoge, Maggie M            12 WISC-MR                34.24      35.08 SILV   
 35 Kramer, Kylie S           12 Three Village-MR       36.84      35.18 SILV   
 36 Tsybysheva, Julia d       12 Three Village-MR       37.70      35.29 SILV   
 36 Keogler, Dana R           12 Tmsuffolk-MR           36.38      35.29 SILV   
 38 Kreuscher, Camryn M       12 IA-MR                  35.10      35.32 SILV   
 39 Osborn, Gabby I           11 EHY-MR                 35.56      35.39 SILV   
 40 Wiltshire, Emma           12 EHY-MR                 34.80      35.43 SILV   
 41 Cohen, Danielle V         12 LIAC-MR                34.75      35.46 SILV   
 42 Freedhand, Malia J        11 LBA-MR                 37.07      35.55 SILV   
 43 Katevatis, Zoe R          11 LIAC-MR                35.82      35.56 SILV   
 44 Bailin, Hannah            12 HYB-MR                 35.38      35.68 SILV   
 45 LePore, Natalie E         12 Three Village-MR       37.61      35.82 SILV   
 46 Schatz, Sarah A           12 Sachem-MR              36.43      35.94 SILV   
 47 Velazquez, Gabrielle E    11 Sachem-MR              35.25      35.98 SILV   
 48 O'Brien, Meghan           11 HYB-MR                 35.46      36.00 SILV   
 49 Greco, Emma K             12 Sachem-MR              35.21      36.05 SILV   
 50 Bradford, Alice           12 HYB-MR                 37.51      36.08 SILV   
 51 Nasta, Gianna N           12 Three Village-MR       36.00      36.11 SILV   
 51 Beleznay, Maya            12 LIAC-MR                36.93      36.11 SILV   
 53 Duffe, Nicole S           12 HYB-MR                 36.19      36.17 SILV   
 54 Levanti, Danielle         11 HAA-MR                 36.44      36.24 SILV   
 55 Wong, Lauren S            11 LIAC-MR                37.97      36.26 SILV   
 56 Duong, Patricia M         12 LIAC-MR                36.45      36.34 SILV   
 57 Giovanniello, Kirsten M   12 LIAC-MR                35.47      36.37 SILV   
 58 Caamano, Angeline         11 LIAC-MR                36.17      36.38 SILV   
 59 Carroll, Victoria R       11 LIAC-MR                37.43      36.54 SILV   
 60 Myrianthopoulos, Lina K   11 LIAC-MR                36.20      36.55 SILV   
 61 Lawlor, Grace             12 HYB-MR                 37.65      36.69 SILV   
 62 Goldaber, Hannah I        11 LIAC-MR                36.82      36.83 SILV   
 63 Valdez, Matiana K         11 BBSC-MR                37.54      37.30 SILV   
 64 McNicholas, Olivia A      11 BBSC-MR                37.97      37.31 SILV   
 65 Chin, Jenna               12 LIAC-MR                37.92      37.62 SILV   
 66 Coloma, Victoria          11 LIAC-MR                36.85      37.65 SILV   
 67 Galiatsatos, Christina    11 BBSC-MR                37.53      37.68 SILV   
 68 Ekstrom, Madison A        12 LBA-MR                 36.79      37.82 SILV   
Non-Award Division  
  1 McNamara, Maggie P        12 LIAC-MR                34.10      32.67 ZQ     
 -- Claps, Emma               11 HAA-MR                 33.06         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:10.49  JO
              1:10.50  SMAX
              1:21.99  SILV
 Meet Qualifying:  1:10.50 - 1:21.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Ahmed, Emily              12 Sachem-MR            1:11.26    1:10.56 SILV   
                  34.88     1:10.56 (35.68)                                        
  2 Griskie, Chloe            11 HYB-MR               1:15.32    1:10.76 SILV   
                  34.27     1:10.76 (36.49)                                        
  3 Pellegrino, Francesca     11 Three Village-MR     1:13.16    1:11.16 SILV   
                  33.70     1:11.16 (37.46)                                        
  4 Liebowitz, Arianna        12 WISC-MR              1:10.81    1:11.36 SILV   
                  34.59     1:11.36 (36.77)                                        
  5 Kavanagh, Anna K          12 LBA-MR               1:11.34    1:11.49 SILV   
                  35.07     1:11.49 (36.42)                                        
  6 Katevatis, Zoe R          11 LIAC-MR              1:13.94    1:11.71 SILV   
                  35.26     1:11.71 (36.45)                                        
  7 Tohill, Natalie A         12 Sachem-MR            1:11.63    1:11.72 SILV   
                  35.32     1:11.72 (36.40)                                        
  8 Gavigan, Riley N          11 Three Village-MR     1:13.90    1:11.89 SILV   
                  34.50     1:11.89 (37.39)                                        
  9 Chernik, Alannah R        12 CSC-MR               1:12.63    1:12.08 SILV   
                  35.67     1:12.08 (36.41)                                        
 10 Andrejczuk, Alxandra      12 LBA-MR               1:14.51    1:12.25 SILV   
                  35.64     1:12.25 (36.61)                                        
 11 Crane, Rebecca A          11 Three Village-MR     1:14.81    1:12.32 SILV   
                  35.64     1:12.32 (36.68)                                        
 12 Chan, Rachel P            12 Three Village-MR     1:12.39    1:12.45 SILV   
                  34.81     1:12.45 (37.64)                                        
 13 Hsieh, Kaitlin            11 LIAC-MR              1:17.05    1:12.90 SILV   
                  35.65     1:12.90 (37.25)                                        
 14 Gibson, Grace M           12 LBA-MR               1:13.33    1:12.92 SILV   
                  35.60     1:12.92 (37.32)                                        
 15 Liberato, Natalia         11 IA-MR                1:17.72    1:13.06 SILV   
                  36.16     1:13.06 (36.90)                                        
 16 Wiltshire, Emma           12 EHY-MR               1:13.29    1:13.08 SILV   
 17 McFarland, Darcy L        11 EHY-MR               1:12.60    1:13.19 SILV   
                  35.01     1:13.19 (38.18)                                        
 17 Kim, Olivia L             11 LIAC-MR              1:13.74    1:13.19 SILV   
                  35.66     1:13.19 (37.53)                                        
 19 Defonte, Isabella         11 LBA-MR               1:12.36    1:13.34 SILV   
                  35.53     1:13.34 (37.81)                                        
 20 Renna, Julia              12 Sachem-MR            1:19.42    1:13.42 SILV   
                  35.86     1:13.42 (37.56)                                        
 21 Hoge, Maggie M            12 WISC-MR              1:12.46    1:13.79 SILV   
 22 Stapleton, Siobhan D      12 LBA-MR               1:12.71    1:13.81 SILV   
                  36.37     1:13.81 (37.44)                                        
 23 Kramer, Kylie S           12 Three Village-MR     1:19.42    1:13.94 SILV   
                  36.88     1:13.94 (37.06)                                        
 24 Chu, Sophia W             11 LIAC-MR              1:15.64    1:14.07 SILV   
                  35.75     1:14.07 (38.32)                                        
 25 Rogalle, Emily C          12 CSC-MR               1:15.50    1:14.43 SILV   
                  35.85     1:14.43 (38.58)                                        
 26 Giovanniello, Kirsten M   12 LIAC-MR              1:12.58    1:14.46 SILV   
                  36.33     1:14.46 (38.13)                                        
 27 Cybulski, Brianna R       11 IA-MR                1:15.66    1:14.94 SILV   
                  36.80     1:14.94 (38.14)                                        
 28 Beleznay, Maya            12 LIAC-MR              1:16.36    1:14.99 SILV   
                  37.09     1:14.99 (37.90)                                        
 29 Bailin, Hannah            12 HYB-MR               1:16.87    1:15.03 SILV   
                  36.73     1:15.03 (38.30)                                        
 30 Greco, Emma K             12 Sachem-MR            1:13.66    1:15.38 SILV   
                  36.97     1:15.38 (38.41)                                        
 31 Nasta, Gianna N           12 Three Village-MR     1:15.72    1:15.45 SILV   
                  36.99     1:15.45 (38.46)                                        
 32 Courtney, Rian O          12 LBA-MR               1:17.39    1:15.48 SILV   
 33 O'Brien, Meghan           11 HYB-MR               1:16.53    1:15.81 SILV   
                  37.27     1:15.81 (38.54)                                        
 34 Li, Marguerite            11 LIAC-MR              1:15.58    1:15.84 SILV   
                  37.09     1:15.84 (38.75)                                        
 35 Vega, Sofia V             12 Three Village-MR     1:16.94    1:15.89 SILV   
                  36.24     1:15.89 (39.65)                                        
 36 Cohen, Danielle V         12 LIAC-MR              1:15.81    1:15.93 SILV   
                  37.11     1:15.93 (38.82)                                        
 37 Mei, Alyssa M             12 Sachem-MR            1:16.69    1:16.01 SILV   
                  36.46     1:16.01 (39.55)                                        
 38 Pikulik, Danielle A       12 HAA-MR               1:17.20    1:16.22 SILV   
                  36.97     1:16.22 (39.25)                                        
 39 Lim, Hyzell C             12 LIAC-MR              1:19.83    1:16.23 SILV   
                  36.88     1:16.23 (39.35)                                        
 40 Myrianthopoulos, Lina K   11 LIAC-MR              1:18.89    1:16.45 SILV   
                  37.37     1:16.45 (39.08)                                        
 41 LePore, Natalie E         12 Three Village-MR     1:20.32    1:16.58 SILV   
                  36.91     1:16.58 (39.67)                                        
 42 Duffe, Nicole S           12 HYB-MR               1:18.52    1:16.90 SILV   
                  38.52     1:16.90 (38.38)                                        
 43 Keogler, Dana R           12 Tmsuffolk-MR         1:21.78    1:16.96 SILV   
                  37.37     1:16.96 (39.59)                                        
 44 Brown, Alana E            11 LIAC-MR              1:15.98    1:17.07 SILV   
                  38.10     1:17.07 (38.97)                                        
 45 Carroll, Victoria R       11 LIAC-MR              1:19.23    1:17.08 SILV   
                  37.27     1:17.08 (39.81)                                        
 46 Ekstrom, Madison A        12 LBA-MR               1:18.38    1:17.81 SILV   
                  37.91     1:17.81 (39.90)                                        
 47 Fox, Rieley               11 WISC-MR              1:16.30    1:17.84 SILV   
                  37.12     1:17.84 (40.72)                                        
 48 Bradford, Alice           12 HYB-MR               1:20.38    1:18.14 SILV   
                  38.13     1:18.14 (40.01)                                        
 49 Tsybysheva, Julia d       12 Three Village-MR     1:20.20    1:18.31 SILV   
                  38.34     1:18.31 (39.97)                                        
 50 Schatz, Sarah A           12 Sachem-MR            1:18.40    1:18.46 SILV   
                  37.23     1:18.46 (41.23)                                        
 51 Velazquez, Gabrielle E    11 Sachem-MR            1:18.34    1:18.47 SILV   
                  38.23     1:18.47 (40.24)                                        
 52 Levanti, Danielle         11 HAA-MR               1:21.63    1:18.53 SILV   
                  38.94     1:18.53 (39.59)                                        
 53 Caamano, Angeline         11 LIAC-MR              1:18.04    1:18.76 SILV   
                  37.96     1:18.76 (40.80)                                        
 54 Coloma, Victoria          11 LIAC-MR              1:19.18    1:19.04 SILV   
                  38.76     1:19.04 (40.28)                                        
 55 Prabhakaran, Akanksha     11 LIAC-MR              1:21.45    1:19.44 SILV   
                  37.51     1:19.44 (41.93)                                        
 56 Goldaber, Hannah I        11 LIAC-MR              1:18.93    1:20.04 SILV   
                  38.71     1:20.04 (41.33)                                        
 57 McNicholas, Olivia A      11 BBSC-MR              1:21.21    1:20.22 SILV   
                  39.04     1:20.22 (41.18)                                        
 58 Bowers, Brooke H          11 WISC-MR              1:20.74    1:20.26 SILV   
                  39.14     1:20.26 (41.12)                                        
 59 Feigenbaum, Emily B       12 Tmsuffolk-MR         1:21.36    1:20.43 SILV   
                  40.18     1:20.43 (40.25)                                        
 60 Wong, Lauren S            11 LIAC-MR              1:21.23    1:20.45 SILV   
                  39.67     1:20.45 (40.78)                                        
 61 Galiatsatos, Christina    11 BBSC-MR              1:20.87    1:20.61 SILV   
                  39.18     1:20.61 (41.43)                                        
 62 Valdez, Matiana K         11 BBSC-MR              1:21.57    1:20.70 SILV   
                  38.54     1:20.70 (42.16)                                        
 63 Hwee, Kiele S             11 LIAC-MR              1:21.92    1:21.09 SILV   
                  39.23     1:21.09 (41.86)                                        
Non-Award Division  
  1 Claps, Emma               11 HAA-MR               1:10.62    1:07.80 ZQ     
                  33.26     1:07.80 (34.54)                                        
  2 Tanaka, Moca              12 LIAC-MR              1:11.28    1:08.45 ZQ     
                  33.61     1:08.45 (34.84)                                        
  3 Wetherbee, Hailey M       12 IA-MR                1:10.80    1:09.77 JO     
                  33.32     1:09.77 (36.45)                                        
  4 DeFranco, Carolyn G       12 LIAC-MR              1:15.82    1:10.15 JO     
                  34.39     1:10.15 (35.76)                                        
  4 McNamara, Maggie P        12 LIAC-MR              1:11.37    1:10.15 JO     
                  34.49     1:10.15 (35.66)                                        
  6 Rogers, Allison           12 Tmsuffolk-MR         1:10.94    1:10.26 JO     
                  34.78     1:10.26 (35.48)                                        
  7 Davis, Bella              11 LBA-MR               1:21.72    1:22.10        
                  40.13     1:22.10 (41.97)                                        
  8 Gerber, Maya              11 Tmsuffolk-MR         1:21.27    1:22.77        
                  40.23     1:22.77 (42.54)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:30.59  ZQ
              2:32.99  JO
              2:33.00  SMAX
              2:55.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:33.00 - 2:55.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Ryan, Shannon E           12 Three Village-MR     2:44.50    2:33.18 SILV   
                  35.58     1:14.61 (39.03)     1:54.57 (39.96)     2:33.18 (38.61)
  2 Gavigan, Riley N          11 Three Village-MR     2:41.29    2:36.12 SILV   
                  36.53     1:17.62 (41.09)     1:58.21 (40.59)     2:36.12 (37.91)
  3 Duong, Patricia M         12 LIAC-MR              2:38.24    2:36.52 SILV   
                  37.72     1:17.28 (39.56)     1:57.84 (40.56)     2:36.52 (38.68)
  4 Cybulski, Brianna R       11 IA-MR                2:39.03    2:36.63 SILV   
                  37.58     1:17.58 (40.00)     1:58.79 (41.21)     2:36.63 (37.84)
  5 Liebowitz, Arianna        12 WISC-MR              2:33.01    2:36.66 SILV   
                  35.81     1:15.35 (39.54)     1:56.83 (41.48)     2:36.66 (39.83)
  6 McFarland, Darcy L        11 EHY-MR               2:36.57    2:37.32 SILV   
                  36.38     1:16.83 (40.45)     1:58.56 (41.73)     2:37.32 (38.76)
  7 Giovanniello, Kirsten M   12 LIAC-MR              2:35.23    2:37.75 SILV   
                  37.56     1:17.92 (40.36)     1:58.23 (40.31)     2:37.75 (39.52)
  8 Pellegrino, Francesca     11 Three Village-MR     2:40.44    2:38.15 SILV   
                  36.56     1:17.02 (40.46)     1:58.51 (41.49)     2:38.15 (39.64)
  9 Franco, Vanessa           12 Tmsuffolk-MR         2:35.35    2:38.74 SILV   
 10 Carroll, Victoria R       11 LIAC-MR              2:43.92    2:43.78 SILV   
                  38.30     1:20.04 (41.74)     2:02.43 (42.39)     2:43.78 (41.35)
 11 Piantanida, Carlotta      11 LIAC-MR              2:44.25    2:43.97 SILV   
                  38.04     1:19.91 (41.87)     2:02.52 (42.61)     2:43.97 (41.45)
 12 Greco, Emma K             12 Sachem-MR            2:41.59    2:43.99 SILV   
                  38.76     1:21.08 (42.32)     2:03.40 (42.32)     2:43.99 (40.59)
 13 O'Brien, Meghan           11 HYB-MR               2:42.56    2:44.41 SILV   
                  38.51     1:20.42 (41.91)     2:03.73 (43.31)     2:44.41 (40.68)
 14 Li, Marguerite            11 LIAC-MR              2:39.17    2:45.06 SILV   
                  39.23     1:20.86 (41.63)     2:03.70 (42.84)     2:45.06 (41.36)
 15 Nasta, Gianna N           12 Three Village-MR     2:42.99    2:45.86 SILV   
                  38.95     1:21.08 (42.13)     2:04.11 (43.03)     2:45.86 (41.75)
 16 Galiatsatos, Christina    11 BBSC-MR              2:55.01    2:47.45 SILV   
                  39.91     1:22.85 (42.94)     2:06.09 (43.24)     2:47.45 (41.36)
 17 Martinez, Mia N           11 LIAC-MR              2:52.73    2:47.55 SILV   
                  40.31     1:22.59 (42.28)     2:05.15 (42.56)     2:47.55 (42.40)
 18 Coloma, Victoria          11 LIAC-MR              2:49.21    2:51.77 SILV   
                  39.96     1:22.75 (42.79)     2:07.91 (45.16)     2:51.77 (43.86)
Non-Award Division  
  1 Tanaka, Moca              12 LIAC-MR              2:37.33    2:23.28 ZQ     
                  33.64     1:09.34 (35.70)     1:46.41 (37.07)     2:23.28 (36.87)
  2 Claps, Emma               11 HAA-MR               2:43.62    2:29.53 ZQ     
                  34.42     1:12.00 (37.58)     1:51.07 (39.07)     2:29.53 (38.46)
  3 Carbone, Maddie V         12 IA-MR                2:33.53    2:29.73 ZQ     
                  35.04     1:12.55 (37.51)     1:51.89 (39.34)     2:29.73 (37.84)
  4 Gibson, Grace M           12 LBA-MR               2:36.68    2:30.72 JO     
                  34.65     1:12.61 (37.96)     1:52.11 (39.50)     2:30.72 (38.61)
  5 Kaufman, Lexi A           11 Tmsuffolk-MR         2:38.95    2:31.45 JO     
                  35.19     1:14.04 (38.85)     1:53.11 (39.07)     2:31.45 (38.34)
  6 Kavanagh, Anna K          12 LBA-MR               2:44.54    2:31.99 JO     
                  35.51     1:13.88 (38.37)     1:53.12 (39.24)     2:31.99 (38.87)
  7 Bingham, Anna G           11 LIAC-MR              2:55.17    2:57.52        
                  41.92     1:27.36 (45.44)     2:12.70 (45.34)     2:57.52 (44.82)
 -- Ahmed, Emily              12 Sachem-MR            2:34.93         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  36.09     1:13.98 (37.89)     1:52.32 (38.34)          DQ (38.95)
 -- Brown, Alana E            11 LIAC-MR              2:42.16         NS        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                37.19  JO
                37.20  SMAX
                42.79  SILV
 Meet Qualifying:  37.20 - 42.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Claps, Emma               11 HAA-MR                 37.62      37.70 SILV   
  2 Gaudet, Sarah M           12 LBA-MR                 37.64      37.76 SILV   
  3 Klis, Alexandra           11 HAA-MR                 39.25      37.79 SILV   
  4 Kreuscher, Camryn M       12 IA-MR                  39.55      37.93 SILV   
  5 Duong, Patricia M         12 LIAC-MR                37.44      37.96 SILV   
  6 VanManen, Hannah          12 LIAC-MR                38.67      38.04 SILV   
  6 Wu, Asheley               12 LIAC-MR                38.57      38.04 SILV   
  8 Kirkland, Tiffany J       12 LIAC-MR                39.48      38.08 SILV   
  9 Azralon, Danielle         12 Sachem-MR              38.47      38.10 SILV   
 10 Hsieh, Kaitlin            11 LIAC-MR                37.66      38.26 SILV   
 11 Ryan, Shannon E           12 Three Village-MR       38.99      38.43 SILV   
 12 Freedhand, Malia J        11 LBA-MR                 37.74      38.53 SILV   
 13 Franco, Vanessa           12 Tmsuffolk-MR           37.99      38.97 SILV   
 14 Sommerstad, Kyra A        11 Three Village-MR       38.68      39.00 SILV   
 15 Ahmed, Emily              12 Sachem-MR              37.94      39.27 SILV   
 16 Beleznay, Maya            12 LIAC-MR                38.44      39.36 SILV   
 17 McNamara, Maggie P        12 LIAC-MR                40.37      39.47 SILV   
 18 Willie, Madeline M        12 Three Village-MR       38.88      39.49 SILV   
 19 Gavigan, Riley N          11 Three Village-MR       38.90      39.62 SILV   
 20 Chu, Sophia W             11 LIAC-MR                41.48      39.89 SILV   
 21 Cybulski, Brianna R       11 IA-MR                  40.60      40.22 SILV   
 22 Davis, Bella              11 LBA-MR                 41.65      40.42 SILV   
 23 Lee, Marisa               11 Sachem-MR              40.97      40.44 SILV   
 24 Lawlor, Grace             12 HYB-MR                 39.63      40.53 SILV   
 25 Crane, Rebecca A          11 Three Village-MR       41.52      40.65 SILV   
 26 Kim, Olivia L             11 LIAC-MR                40.56      40.78 SILV   
 27 Connors, Grace C          11 BBSC-MR                42.17      40.84 SILV   
 28 Heath, Zoe R              12 LIAC-MR                41.67      40.87 SILV   
 29 Keogler, Dana R           12 Tmsuffolk-MR           40.93      41.27 SILV   
 30 Wolffer, Katie P          12 Sachem-MR              42.35      41.38 SILV   
 31 Gucciardo, Gianna T       12 FA-MR                  41.79      41.40 SILV   
 31 Carpenter, Paige L        12 LBA-MR                 42.23      41.40 SILV   
 33 Mei, Alyssa M             12 Sachem-MR              42.00      41.52 SILV   
 34 Valdez, Matiana K         11 BBSC-MR                41.68      41.64 SILV   
 35 Tsybysheva, Julia d       12 Three Village-MR       41.27      41.77 SILV   
 36 Krolikiewicz, Emma C      12 Sachem-MR              41.89      41.83 SILV   
 37 Chan, Rachel P            12 Three Village-MR       40.73      42.02 SILV   
 38 Piantanida, Carlotta      11 LIAC-MR                41.73      42.10 SILV   
 39 McKenna, Grace A          12 BBSC-MR                40.94      42.24 SILV   
 40 Moore, Carolyn            12 LBA-MR                 41.76      42.36 SILV   
 41 Hoge, Maggie M            12 WISC-MR                42.27      42.49 SILV   
 42 Vega, Sofia V             12 Three Village-MR       40.38      42.56 SILV   
 43 Gibson, Grace M           12 LBA-MR                 42.15      42.65 SILV   
 44 Myrianthopoulos, Lina K   11 LIAC-MR                42.65      42.73 SILV   
 -- Harkins, Hannah J         12 LBA-MR                 37.61         DQ        
      False start
Non-Award Division  
  1 Fox, Rieley               11 WISC-MR                40.88      42.80        
  2 Prabhakaran, Akanksha     11 LIAC-MR                42.33      42.82        
  3 Bowers, Brooke H          11 WISC-MR                42.73      43.10        
  4 Tohill, Natalie A         12 Sachem-MR              40.64      43.20        
  5 Li, Marguerite            11 LIAC-MR                42.26      43.85        
  6 Velazquez, Gabrielle E    11 Sachem-MR              41.55      44.33        
  7 Katevatis, Zoe R          11 LIAC-MR                42.47      44.47        
 -- Wiltshire, Emma           12 EHY-MR                 42.45         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.99  ZQ
              1:20.49  JO
              1:20.50  SMAX
              1:31.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:20.50 - 1:31.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Starkey, Brooke           12 HYB-MR               1:23.07    1:20.97 SILV   
                  38.24     1:20.97 (42.73)                                        
  2 Kaufman, Lexi A           11 Tmsuffolk-MR         1:25.86    1:21.41 SILV   
                  39.22     1:21.41 (42.19)                                        
  3 Choa, Kristina S          12 Tmsuffolk-MR         1:20.73    1:21.78 SILV   
                  38.53     1:21.78 (43.25)                                        
  4 Gaudet, Sarah M           12 LBA-MR               1:20.55    1:21.82 SILV   
                  39.34     1:21.82 (42.48)                                        
  5 Azralon, Danielle         12 Sachem-MR            1:21.72    1:22.32 SILV   
                  39.58     1:22.32 (42.74)                                        
  6 Sommerstad, Kyra A        11 Three Village-MR     1:24.36    1:22.46 SILV   
                  39.50     1:22.46 (42.96)                                        
  7 Harkins, Hannah J         12 LBA-MR               1:24.22    1:22.49 SILV   
                  37.81     1:22.49 (44.68)                                        
  8 Ryan, Shannon E           12 Three Village-MR     1:21.38    1:22.61 SILV   
                  38.71     1:22.61 (43.90)                                        
  9 VanManen, Hannah          12 LIAC-MR              1:23.46    1:22.76 SILV   
                  39.60     1:22.76 (43.16)                                        
 10 Pusateri, Jillian G       12 LIAC-MR              1:24.02    1:22.93 SILV   
                  39.52     1:22.93 (43.41)                                        
 11 Hsieh, Kaitlin            11 LIAC-MR              1:21.34    1:23.09 SILV   
                  40.12     1:23.09 (42.97)                                        
 12 Franco, Vanessa           12 Tmsuffolk-MR         1:22.30    1:23.43 SILV   
                  39.20     1:23.43 (44.23)                                        
 13 Duong, Patricia M         12 LIAC-MR              1:22.74    1:23.60 SILV   
                  38.80     1:23.60 (44.80)                                        
 14 Freedhand, Malia J        11 LBA-MR               1:25.86    1:23.91 SILV   
                  40.06     1:23.91 (43.85)                                        
 15 Klis, Alexandra           11 HAA-MR               1:24.58    1:24.21 SILV   
                  39.88     1:24.21 (44.33)                                        
 15 Kirkland, Tiffany J       12 LIAC-MR              1:24.86    1:24.21 SILV   
                  39.59     1:24.21 (44.62)                                        
 17 Crane, Rebecca A          11 Three Village-MR     1:26.04    1:25.17 SILV   
                  40.66     1:25.17 (44.51)                                        
 18 McNamara, Maggie P        12 LIAC-MR              1:26.61    1:25.39 SILV   
                  41.54     1:25.39 (43.85)                                        
 19 Cybulski, Brianna R       11 IA-MR                1:27.56    1:26.09 SILV   
                  40.55     1:26.09 (45.54)                                        
 20 Beleznay, Maya            12 LIAC-MR              1:25.06    1:26.30 SILV   
                  40.78     1:26.30 (45.52)                                        
 21 Chu, Sophia W             11 LIAC-MR              1:27.44    1:26.63 SILV   
                  41.53     1:26.63 (45.10)                                        
 22 Davis, Bella              11 LBA-MR               1:29.69    1:27.37 SILV   
                  42.63     1:27.37 (44.74)                                        
 23 Muroff, Rebecca L         12 Three Village-MR     1:30.08    1:27.91 SILV   
                  41.97     1:27.91 (45.94)                                        
 24 Tsybysheva, Julia d       12 Three Village-MR     1:28.20    1:28.05 SILV   
                  41.08     1:28.05 (46.97)                                        
 25 Willie, Madeline M        12 Three Village-MR     1:27.81    1:28.06 SILV   
                  42.79     1:28.06 (45.27)                                        
 26 Lee, Marisa               11 Sachem-MR            1:31.51    1:28.37 SILV   
                  41.41     1:28.37 (46.96)                                        
 27 Courtney, Rian O          12 LBA-MR               1:31.10    1:28.66 SILV   
                  42.64     1:28.66 (46.02)                                        
 28 Lawlor, Grace             12 HYB-MR               1:30.68    1:28.90 SILV   
                  42.68     1:28.90 (46.22)                                        
 29 Moore, Carolyn            12 LBA-MR               1:30.45    1:29.64 SILV   
                  42.98     1:29.64 (46.66)                                        
 30 Gavigan, Riley N          11 Three Village-MR     1:27.08    1:30.02 SILV   
                  43.25     1:30.02 (46.77)                                        
 30 Kim, Olivia L             11 LIAC-MR              1:26.67    1:30.02 SILV   
 32 Hoge, Maggie M            12 WISC-MR              1:31.13    1:30.50 SILV   
                  43.52     1:30.50 (46.98)                                        
 33 Heath, Zoe R              12 LIAC-MR              1:29.63    1:30.53 SILV   
                  42.85     1:30.53 (47.68)                                        
 34 Krolikiewicz, Emma C      12 Sachem-MR            1:29.90    1:30.58 SILV   
                  42.67     1:30.58 (47.91)                                        
 35 McKenna, Grace A          12 BBSC-MR              1:26.70    1:30.88 SILV   
                  42.53     1:30.88 (48.35)                                        
 36 Piantanida, Carlotta      11 LIAC-MR              1:29.91    1:31.25 SILV   
                  43.99     1:31.25 (47.26)                                        
 37 Gibson, Grace M           12 LBA-MR               1:29.41    1:31.59 SILV   
                  43.98     1:31.59 (47.61)                                        
Non-Award Division  
  1 Rogers, Allison           12 Tmsuffolk-MR         1:29.75    1:32.18        
                  42.87     1:32.18 (49.31)                                        
  2 Vega, Sofia V             12 Three Village-MR     1:29.27    1:32.34        
                  44.93     1:32.34 (47.41)                                        
  3 Prabhakaran, Akanksha     11 LIAC-MR              1:31.45    1:32.35        
                  42.40     1:32.35 (49.95)                                        
  4 Chernik, Alannah R        12 CSC-MR               1:30.42    1:32.40        
                  43.72     1:32.40 (48.68)                                        
 -- Clancy, Kiersten P        12 Three Village-MR     1:28.34         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:50.59  ZQ
              2:55.99  JO
              2:56.00  SMAX
              3:15.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:56.00 - 3:15.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 VanManen, Hannah          12 LIAC-MR              2:57.52    2:56.28 SILV   
                  40.20     1:25.24 (45.04)     2:10.08 (44.84)     2:56.28 (46.20)
  2 Davis, Bella              11 LBA-MR               3:09.68    2:58.93 SILV   
                  40.83     1:26.35 (45.52)     2:12.89 (46.54)     2:58.93 (46.04)
  3 Cybulski, Brianna R       11 IA-MR                3:04.74    2:59.45 SILV   
                  41.28     1:27.28 (46.00)     2:14.33 (47.05)     2:59.45 (45.12)
  4 Tsybysheva, Julia d       12 Three Village-MR     3:10.78    3:10.17 SILV   
                  41.51     1:31.82 (50.31)     2:21.16 (49.34)     3:10.17 (49.01)
  5 McKenna, Grace A          12 BBSC-MR              3:10.85    3:12.13 SILV   
                  44.20     1:32.58 (48.38)     2:23.89 (51.31)     3:12.13 (48.24)
Non-Award Division  
  1 Pikulik, Danielle A       12 HAA-MR               3:01.33    2:48.46 ZQ     
                  38.41     1:22.23 (43.82)     2:05.35 (43.12)     2:48.46 (43.11)
  2 Harkins, Hannah J         12 LBA-MR               3:03.63    2:53.24 JO     
                  38.62     1:22.83 (44.21)     2:09.78 (46.95)     2:53.24 (43.46)
  3 Claps, Emma               11 HAA-MR               3:13.88    2:53.59 JO     
                  39.79     1:23.23 (43.44)     2:09.51 (46.28)     2:53.59 (44.08)
  4 Freedhand, Malia J        11 LBA-MR               2:59.85    2:53.62 JO     
                  38.57     1:23.44 (44.87)     2:08.14 (44.70)     2:53.62 (45.48)
  5 McNamara, Maggie P        12 LIAC-MR              2:58.42    2:54.46 JO     
                  40.43     1:25.99 (45.56)     2:11.50 (45.51)     2:54.46 (42.96)
  6 Duong, Patricia M         12 LIAC-MR              2:56.52    2:54.68 JO     
                  38.57     1:22.81 (44.24)     2:09.23 (46.42)     2:54.68 (45.45)
  7 Sommerstad, Kyra A        11 Three Village-MR     2:59.50    2:54.74 JO     
                  40.49     1:24.72 (44.23)     2:09.91 (45.19)     2:54.74 (44.83)
  8 Pusateri, Jillian G       12 LIAC-MR              2:56.12    2:55.41 JO     
                  39.62     1:23.59 (43.97)     2:11.26 (47.67)     2:55.41 (44.15)
  9 Levanti, Danielle         11 HAA-MR               2:56.27    2:55.47 JO     
                  39.88     1:24.98 (45.10)     2:11.43 (46.45)     2:55.47 (44.04)
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.89  ZQ
                31.59  JO
                31.60  SMAX
                35.69  SILV
 Meet Qualifying:  31.60 - 35.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Tanaka, Moca              12 LIAC-MR                31.82      31.68 SILV   
  2 Crane, Rebecca A          11 Three Village-MR       32.44      31.78 SILV   
  3 Griskie, Chloe            11 HYB-MR                 32.90      31.82 SILV   
  4 Choa, Kristina S          12 Tmsuffolk-MR           32.13      32.08 SILV   
  5 Wetherbee, Hailey M       12 IA-MR                  33.52      32.12 SILV   
  6 Sommerstad, Kyra A        11 Three Village-MR       32.87      32.30 SILV   
  7 DeFranco, Carolyn G       12 LIAC-MR                32.90      32.56 SILV   
  8 Levanti, Danielle         11 HAA-MR                 32.52      32.89 SILV   
  9 Kirkland, Tiffany J       12 LIAC-MR                32.30      32.92 SILV   
 10 Duffe, Nicole S           12 HYB-MR                 33.12      33.01 SILV   
 11 Kreuscher, Camryn M       12 IA-MR                  33.10      33.03 SILV   
 12 Bailin, Hannah            12 HYB-MR                 33.35      33.10 SILV   
 12 Kavanagh, Anna K          12 LBA-MR                 32.08      33.10 SILV   
 14 Ekstrom, Madison A        12 LBA-MR                 33.73      33.24 SILV   
 15 Rogers, Allison           12 Tmsuffolk-MR           32.68      33.29 SILV   
 16 Giovanniello, Kirsten M   12 LIAC-MR                32.61      33.33 SILV   
 17 Caamano, Angeline         11 LIAC-MR                32.61      33.37 SILV   
 18 Ryan, Shannon E           12 Three Village-MR       33.99      33.45 SILV   
 19 Pusateri, Jillian G       12 LIAC-MR                32.24      33.50 SILV   
 20 Hsieh, Kaitlin            11 LIAC-MR                33.17      33.66 SILV   
 21 Vega, Sofia V             12 Three Village-MR       32.92      33.68 SILV   
 22 Defonte, Isabella         11 LBA-MR                 34.69      33.73 SILV   
 23 Martinez, Mia N           11 LIAC-MR                34.94      33.76 SILV   
 24 Liberato, Natalia         11 IA-MR                  33.88      33.98 SILV   
 25 Katevatis, Zoe R          11 LIAC-MR                33.28      34.05 SILV   
 26 Courtney, Rian O          12 LBA-MR                 33.24      34.09 SILV   
 27 Antoniuk, Isabela S       11 LIAC-MR                33.98      34.11 SILV   
 28 Piantanida, Carlotta      11 LIAC-MR                34.24      34.12 SILV   
 29 Azralon, Danielle         12 Sachem-MR              34.47      34.88 SILV   
 30 O'Brien, Meghan           11 HYB-MR                 35.45      34.91 SILV   
 31 Gavigan, Riley N          11 Three Village-MR       34.51      35.19 SILV   
 32 Galiatsatos, Christina    11 BBSC-MR                34.61      35.22 SILV   
 33 Cano, Andrea              12 CSC-MR                 34.47      35.37 SILV   
 34 Cybulski, Brianna R       11 IA-MR                  34.57      35.45 SILV   
 35 Carroll, Victoria R       11 LIAC-MR                35.37      35.51 SILV   
 36 Mei, Alyssa M             12 Sachem-MR              34.08      35.63 SILV   
 37 Quinlan, Erin E           11 LBA-MR                 35.23      35.64 SILV   
 -- Chu, Sophia W             11 LIAC-MR                35.45         DQ        
      One hand touch
Non-Award Division  
  1 Claps, Emma               11 HAA-MR                 31.78      30.63 ZQ     
  2 Klis, Alexandra           11 HAA-MR                 33.16      31.51 JO     
  3 Krolikiewicz, Emma C      12 Sachem-MR              35.06      35.85        
  4 Nasta, Gianna N           12 Three Village-MR       35.62      35.88        
  5 Greco, Emma K             12 Sachem-MR              35.25      35.99        
  6 Coloma, Victoria          11 LIAC-MR                35.22      36.05        
  7 Schatz, Sarah A           12 Sachem-MR              35.61      36.12        
  8 Liebowitz, Arianna        12 WISC-MR                35.04      36.58        
  9 Bowers, Brooke H          11 WISC-MR                35.53      37.14        
 10 Li, Marguerite            11 LIAC-MR                35.61      37.16        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:12.09  JO
              1:12.10  SMAX
              1:26.19  SILV
 Meet Qualifying:  1:12.10 - 1:26.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Griskie, Chloe            11 HYB-MR               1:16.01    1:12.45 SILV   
                  32.92     1:12.45 (39.53)                                        
  2 Pellegrino, Francesca     11 Three Village-MR     1:13.59    1:12.60 SILV   
                  31.99     1:12.60 (40.61)                                        
  3 Wetherbee, Hailey M       12 IA-MR                1:17.07    1:13.27 SILV   
                  33.34     1:13.27 (39.93)                                        
  4 Liberato, Natalia         11 IA-MR                1:18.42    1:14.27 SILV   
                  34.34     1:14.27 (39.93)                                        
  5 Crane, Rebecca A          11 Three Village-MR     1:13.60    1:14.64 SILV   
                  35.02     1:14.64 (39.62)                                        
  6 Klis, Alexandra           11 HAA-MR               1:13.33    1:14.87 SILV   
                  34.93     1:14.87 (39.94)                                        
  7 Ahmed, Emily              12 Sachem-MR            1:12.96    1:15.17 SILV   
                  34.37     1:15.17 (40.80)                                        
  8 Ekstrom, Madison A        12 LBA-MR               1:17.94    1:15.33 SILV   
                  34.37     1:15.33 (40.96)                                        
  9 Martinez, Mia N           11 LIAC-MR              1:17.06    1:15.85 SILV   
                  35.30     1:15.85 (40.55)                                        
 10 Kavanagh, Anna K          12 LBA-MR               1:15.22    1:16.05 SILV   
                  34.87     1:16.05 (41.18)                                        
 11 Kreuscher, Camryn M       12 IA-MR                1:17.97    1:16.09 SILV   
                  34.32     1:16.09 (41.77)                                        
 12 Chan, Rachel P            12 Three Village-MR     1:14.60    1:16.11 SILV   
                  35.21     1:16.11 (40.90)                                        
 13 Kirkland, Tiffany J       12 LIAC-MR              1:15.77    1:16.23 SILV   
                  35.12     1:16.23 (41.11)                                        
 14 Bailin, Hannah            12 HYB-MR               1:23.91    1:16.56 SILV   
                  34.16     1:16.56 (42.40)                                        
 15 Antoniuk, Isabela S       11 LIAC-MR              1:14.60    1:16.73 SILV   
                  35.68     1:16.73 (41.05)                                        
 16 Tohill, Natalie A         12 Sachem-MR            1:13.07    1:16.88 SILV   
                  35.10     1:16.88 (41.78)                                        
 17 Ryan, Shannon E           12 Three Village-MR     1:15.65    1:16.94 SILV   
                  35.97     1:16.94 (40.97)                                        
 18 McFarland, Darcy L        11 EHY-MR               1:18.04    1:17.25 SILV   
                  36.66     1:17.25 (40.59)                                        
 19 Katevatis, Zoe R          11 LIAC-MR              1:22.61    1:17.29 SILV   
                  36.06     1:17.29 (41.23)                                        
 20 Lim, Hyzell C             12 LIAC-MR              1:25.98    1:17.69 SILV   
                  34.21     1:17.69 (43.48)                                        
 21 Nasta, Gianna N           12 Three Village-MR     1:22.93    1:18.09 SILV   
                  36.70     1:18.09 (41.39)                                        
 22 Duffe, Nicole S           12 HYB-MR               1:18.81    1:18.38 SILV   
                  35.51     1:18.38 (42.87)                                        
 23 Coloma, Victoria          11 LIAC-MR              1:16.50    1:18.53 SILV   
                  36.14     1:18.53 (42.39)                                        
 24 Caamano, Angeline         11 LIAC-MR              1:19.44    1:19.28 SILV   
                  33.97     1:19.28 (45.31)                                        
 25 Gucciardo, Gianna T       12 FA-MR                1:22.85    1:19.73 SILV   
                  35.99     1:19.73 (43.74)                                        
 26 Levanti, Danielle         11 HAA-MR               1:20.54    1:20.08 SILV   
                  36.15     1:20.08 (43.93)                                        
 27 Lancellotti, Lily M       11 FA-MR                1:22.87    1:20.12 SILV   
                  37.55     1:20.12 (42.57)                                        
 28 O'Brien, Meghan           11 HYB-MR               1:23.10    1:20.80 SILV   
                  37.90     1:20.80 (42.90)                                        
 29 Muroff, Rebecca L         12 Three Village-MR     1:23.73    1:21.83 SILV   
                  38.13     1:21.83 (43.70)                                        
 30 Roth, Olena L             11 CSC-MR               1:23.58    1:21.94 SILV   
                  37.99     1:21.94 (43.95)                                        
 31 Carroll, Victoria R       11 LIAC-MR              1:20.15    1:22.80 SILV   
                  38.20     1:22.80 (44.60)                                        
 32 Amato, Caroline           11 LIAC-MR              1:23.76    1:23.12 SILV   
                  37.80     1:23.12 (45.32)                                        
 33 Li, Marguerite            11 LIAC-MR              1:23.26    1:23.64 SILV   
                  37.32     1:23.64 (46.32)                                        
 34 Goldaber, Hannah I        11 LIAC-MR              1:23.86    1:24.55 SILV   
 35 Greco, Emma K             12 Sachem-MR            1:22.31    1:24.70 SILV   
                  40.44     1:24.70 (44.26)                                        
 36 Chu, Sophia W             11 LIAC-MR              1:22.61    1:24.93 SILV   
                  37.64     1:24.93 (47.29)                                        
 37 Quinlan, Erin E           11 LBA-MR               1:22.90    1:25.88 SILV   
                  38.24     1:25.88 (47.64)                                        
 -- Krolikiewicz, Emma C      12 Sachem-MR            1:24.21         DQ        
      Alternating Kick
                  37.94          DQ (43.53)                                        
 -- Vega, Sofia V             12 Three Village-MR     1:13.77         DQ        
      False start
                  33.78          DQ (40.65)                                        
 -- Franco, Vanessa           12 Tmsuffolk-MR         1:19.76         DQ        
      False start
                  34.82          DQ (41.65)                                        
Non-Award Division  
  1 Giovanniello, Kirsten M   12 LIAC-MR              1:13.01    1:10.06 JO     
                  34.17     1:10.06 (35.89)                                        
  2 Galiatsatos, Christina    11 BBSC-MR              1:26.13    1:26.84        
                  38.03     1:26.84 (48.81)                                        
  3 Wong, Lauren S            11 LIAC-MR              1:23.59    1:26.86        
  4 Schneider, Stephanie P    12 LIAC-MR              1:25.23    1:31.10        
                  42.76     1:31.10 (48.34)                                        
 -- Clancy, Kiersten P        12 Three Village-MR     1:17.04         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:37.99  ZQ
              2:39.99  JO
              2:40.00  SMAX
              2:55.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:40.00 - 2:55.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Crane, Rebecca A          11 Three Village-MR     2:47.94    2:40.36 SILV   
                  34.85     1:15.19 (40.34)     1:58.19 (43.00)     2:40.36 (42.17)
  2 Coloma, Victoria          11 LIAC-MR              2:52.22    2:55.54 SILV   
                  36.74     1:20.03 (43.29)     2:08.34 (48.31)     2:55.54 (47.20)
Non-Award Division  
  1 Profeta, Noelle C         12 IA-MR                2:40.66    2:37.05 ZQ     
                  33.48     1:12.45 (38.97)     1:54.22 (41.77)     2:37.05 (42.83)
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:10.49  ZQ
              1:11.29  JO
              1:11.30  SMAX
              1:18.69  SILV
 Meet Qualifying:  1:11.30 - 1:18.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 McNamara, Maggie P        12 LIAC-MR              1:14.75    1:11.45 SILV   
  2 Ryan, Shannon E           12 Three Village-MR     1:15.95    1:12.30 SILV   
                  33.52     1:12.30 (38.78)                                        
  3 Stapleton, Siobhan D      12 LBA-MR               1:12.21    1:12.40 SILV   
                  33.46     1:12.40 (38.94)                                        
  4 Kavanagh, Anna K          12 LBA-MR               1:12.03    1:13.26 SILV   
                  33.69     1:13.26 (39.57)                                        
  5 Hsieh, Kaitlin            11 LIAC-MR              1:15.02    1:13.29 SILV   
                  34.91     1:13.29 (38.38)                                        
  6 Carbone, Maddie V         12 IA-MR                1:14.19    1:13.67 SILV   
                  33.53     1:13.67 (40.14)                                        
  7 Giovanniello, Kirsten M   12 LIAC-MR              1:14.12    1:13.82 SILV   
  8 Antoniuk, Isabela S       11 LIAC-MR              1:14.26    1:13.94 SILV   
                  34.67     1:13.94 (39.27)                                        
  9 Pusateri, Jillian G       12 LIAC-MR              1:12.36    1:14.02 SILV   
                  34.95     1:14.02 (39.07)                                        
 10 Kreuscher, Camryn M       12 IA-MR                1:16.67    1:14.05 SILV   
                  34.03     1:14.05 (40.02)                                        
 11 Rogers, Allison           12 Tmsuffolk-MR         1:13.72    1:14.10 SILV   
 12 Kim, Olivia L             11 LIAC-MR              1:12.94    1:14.19 SILV   
 13 Azralon, Danielle         12 Sachem-MR            1:13.48    1:15.04 SILV   
 14 McFarland, Darcy L        11 EHY-MR               1:18.15    1:15.37 SILV   
                  34.65     1:15.37 (40.72)                                        
 15 Defonte, Isabella         11 LBA-MR               1:16.04    1:15.47 SILV   
                  34.65     1:15.47 (40.82)                                        
 16 Levanti, Danielle         11 HAA-MR               1:14.69    1:15.75 SILV   
                  36.26     1:15.75 (39.49)                                        
 17 VanManen, Hannah          12 LIAC-MR              1:14.30    1:16.30 SILV   
                  35.98     1:16.30 (40.32)                                        
 18 Ahmed, Emily              12 Sachem-MR            1:13.28    1:16.35 SILV   
 19 LePore, Natalie E         12 Three Village-MR     1:18.60    1:16.36 SILV   
                  34.79     1:16.36 (41.57)                                        
 20 Chan, Rachel P            12 Three Village-MR     1:14.66    1:16.39 SILV   
                  35.44     1:16.39 (40.95)                                        
 21 Beleznay, Maya            12 LIAC-MR              1:15.88    1:16.57 SILV   
                  36.68     1:16.57 (39.89)                                        
 22 Tohill, Natalie A         12 Sachem-MR            1:15.35    1:16.66 SILV   
                  35.20     1:16.66 (41.46)                                        
 23 Nasta, Gianna N           12 Three Village-MR     1:17.72    1:16.81 SILV   
                  35.87     1:16.81 (40.94)                                        
 24 Duong, Patricia M         12 LIAC-MR              1:15.98    1:16.83 SILV   
                  36.92     1:16.83 (39.91)                                        
 25 Kramer, Kylie S           12 Three Village-MR     1:17.96    1:16.85 SILV   
                  36.41     1:16.85 (40.44)                                        
 26 Chu, Sophia W             11 LIAC-MR              1:18.01    1:16.86 SILV   
                  35.50     1:16.86 (41.36)                                        
 27 Pellegrino, Francesca     11 Three Village-MR     1:16.24    1:17.42 SILV   
                  35.57     1:17.42 (41.85)                                        
 28 Hoge, Maggie M            12 WISC-MR              1:17.70    1:17.95 SILV   
                  37.36     1:17.95 (40.59)                                        
 29 Mei, Alyssa M             12 Sachem-MR            1:17.23    1:18.04 SILV   
                  35.03     1:18.04 (43.01)                                        
 30 Cybulski, Brianna R       11 IA-MR                1:16.15    1:18.12 SILV   
                  36.53     1:18.12 (41.59)                                        
 31 Piantanida, Carlotta      11 LIAC-MR              1:18.34    1:18.40 SILV   
                  36.62     1:18.40 (41.78)                                        
 32 Li, Marguerite            11 LIAC-MR              1:18.28    1:18.54 SILV   
                  35.29     1:18.54 (43.25)                                        
 33 Gavigan, Riley N          11 Three Village-MR     1:15.29    1:18.63 SILV   
                  35.40     1:18.63 (43.23)                                        
Non-Award Division  
  1 Claps, Emma               11 HAA-MR               1:12.20    1:08.55 ZQ     
                  31.77     1:08.55 (36.78)                                        
  2 DeFranco, Carolyn G       12 LIAC-MR              1:11.31    1:09.05 ZQ     
                  32.47     1:09.05 (36.58)                                        
  3 Kirkland, Tiffany J       12 LIAC-MR              1:11.63    1:10.19 ZQ     
                  32.14     1:10.19 (38.05)                                        
  4 Klis, Alexandra           11 HAA-MR               1:17.11    1:11.05 JO     
                  33.03     1:11.05 (38.02)                                        
  5 Liebowitz, Arianna        12 WISC-MR              1:16.36    1:22.24        
                  36.57     1:22.24 (45.67)                                        
 -- Clancy, Kiersten P        12 Three Village-MR     1:12.75         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:29.69  ZQ
              2:30.49  JO
              2:30.50  SMAX
              2:48.09  SILV
 Meet Qualifying:  2:30.50 - 2:48.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Stapleton, Siobhan D      12 LBA-MR               2:30.51    2:30.68 SILV   
                  32.86     1:12.34 (39.48)     1:59.09 (46.75)     2:30.68 (31.59)
  2 Klis, Alexandra           11 HAA-MR               2:36.46    2:31.22 SILV   
                  34.30     1:11.75 (37.45)     1:56.06 (44.31)     2:31.22 (35.16)
  3 Andrejczuk, Alxandra      12 LBA-MR               2:31.46    2:31.38 SILV   
                  33.12     1:12.40 (39.28)     1:57.16 (44.76)     2:31.38 (34.22)
  4 Ahmed, Emily              12 Sachem-MR            2:31.78    2:31.85 SILV   
                  33.58     1:11.46 (37.88)     1:58.06 (46.60)     2:31.85 (33.79)
  5 Kirkland, Tiffany J       12 LIAC-MR              2:33.87    2:32.17 SILV   
                  33.57     1:12.22 (38.65)     1:58.77 (46.55)     2:32.17 (33.40)
  6 DeFranco, Carolyn G       12 LIAC-MR              2:33.67    2:32.28 SILV   
                  34.26     1:12.65 (38.39)     1:57.33 (44.68)     2:32.28 (34.95)
  7 Azralon, Danielle         12 Sachem-MR            2:36.17    2:33.44 SILV   
                  35.22     1:12.68 (37.46)     1:59.20 (46.52)     2:33.44 (34.24)
  8 Gaudet, Sarah M           12 LBA-MR               2:34.09    2:33.98 SILV   
                  31.34     1:12.32 (40.98)     1:58.82 (46.50)     2:33.98 (35.16)
  9 Rogers, Allison           12 Tmsuffolk-MR         2:42.11    2:35.71 SILV   
                  34.70     1:13.30 (38.60)     2:02.13 (48.83)     2:35.71 (33.58)
 10 Kim, Olivia L             11 LIAC-MR              2:39.21    2:36.26 SILV   
                  32.40     1:13.21 (40.81)     2:02.77 (49.56)     2:36.26 (33.49)
 11 Antoniuk, Isabela S       11 LIAC-MR              2:36.54    2:36.39 SILV   
                  35.60     1:14.78 (39.18)     2:03.36 (48.58)     2:36.39 (33.03)
 12 Giovanniello, Kirsten M   12 LIAC-MR              2:34.98    2:37.40 SILV   
                  34.38     1:15.55 (41.17)     2:02.45 (46.90)     2:37.40 (34.95)
 13 Hsieh, Kaitlin            11 LIAC-MR              2:41.05    2:37.81 SILV   
                  35.09     1:15.17 (40.08)     2:02.11 (46.94)     2:37.81 (35.70)
 14 Franco, Vanessa           12 Tmsuffolk-MR         2:35.00    2:38.22 SILV   
                  34.70     1:12.70 (38.00)     2:02.27 (49.57)     2:38.22 (35.95)
 15 Chan, Rachel P            12 Three Village-MR     2:36.78    2:38.41 SILV   
                  34.97     1:15.90 (40.93)     2:02.90 (47.00)     2:38.41 (35.51)
 16 Pellegrino, Francesca     11 Three Village-MR     2:40.17    2:38.92 SILV   
                  32.08     1:11.97 (39.89)     2:03.82 (51.85)     2:38.92 (35.10)
 17 Pusateri, Jillian G       12 LIAC-MR              2:37.40    2:39.22 SILV   
                  35.87     1:17.08 (41.21)     2:05.13 (48.05)     2:39.22 (34.09)
 18 VanManen, Hannah          12 LIAC-MR              2:37.56    2:41.57 SILV   
                  35.60     1:19.03 (43.43)     2:04.19 (45.16)     2:41.57 (37.38)
 19 McFarland, Darcy L        11 EHY-MR               2:44.98    2:42.10 SILV   
                  34.49     1:14.79 (40.30)     2:06.38 (51.59)     2:42.10 (35.72)
 20 Tohill, Natalie A         12 Sachem-MR            2:38.19    2:42.61 SILV   
                  35.16     1:16.01 (40.85)     2:09.90 (53.89)     2:42.61 (32.71)
 21 Brown, Alana E            11 LIAC-MR              2:46.50    2:43.02 SILV   
                  37.33     1:17.81 (40.48)     2:09.62 (51.81)     2:43.02 (33.40)
 22 Martinez, Mia N           11 LIAC-MR              2:46.63    2:43.81 SILV   
                  36.12     1:17.39 (41.27)     2:05.64 (48.25)     2:43.81 (38.17)
 23 Beleznay, Maya            12 LIAC-MR              2:45.73    2:44.80 SILV   
                  39.38     1:19.99 (40.61)     2:08.07 (48.08)     2:44.80 (36.73)
 24 Freedhand, Malia J        11 LBA-MR               2:47.90    2:46.09 SILV   
                  37.08     1:21.34 (44.26)     2:07.96 (46.62)     2:46.09 (38.13)
 25 Levanti, Danielle         11 HAA-MR               2:45.20    2:47.43 SILV   
                  36.39     1:22.26 (45.87)   2:47.43 (1:25.17)                    
 26 Chu, Sophia W             11 LIAC-MR              2:47.81    2:47.95 SILV   
                  36.41     1:20.28 (43.87)     2:07.73 (47.45)     2:47.95 (40.22)
 -- Kramer, Kylie S           12 Three Village-MR     2:45.67         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  38.16     1:18.56 (40.40)     2:09.46 (50.90)          DQ (36.58)
Non-Award Division  
  1 Choa, Kristina S          12 Tmsuffolk-MR         2:31.94    2:29.04 ZQ     
                  32.90     1:10.03 (37.13)     1:54.78 (44.75)     2:29.04 (34.26)
  2 Profeta, Noelle C         12 IA-MR                2:33.59    2:29.84 JO     
                  32.38     1:09.89 (37.51)     1:54.05 (44.16)     2:29.84 (35.79)
  3 Kaufman, Lexi A           11 Tmsuffolk-MR         2:34.40    2:30.36 JO     
                  31.79     1:10.38 (38.59)     1:56.27 (45.89)     2:30.36 (34.09)
  4 Katevatis, Zoe R          11 LIAC-MR              2:44.75    2:48.12        
                  37.17     1:19.58 (42.41)     2:11.68 (52.10)     2:48.12 (36.44)
  5 Krolikiewicz, Emma C      12 Sachem-MR            2:45.81    2:49.89        
                  38.33     1:21.24 (42.91)     2:10.97 (49.73)     2:49.89 (38.92)
  6 Vega, Sofia V             12 Three Village-MR     2:42.92    2:51.30        
                  34.81     1:15.34 (40.53)     2:08.21 (52.87)     2:51.30 (43.09)
 
Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
              5:27.99  JO
              5:28.00  SMAX
              5:50.99  SILV
 Meet Qualifying:  5:28.00 - 5:50.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Hsieh, Kaitlin            11 LIAC-MR              5:35.26    5:30.65 SILV   
                  33.72     1:16.06 (42.34)     1:58.67 (42.61)     2:41.20 (42.53)
        3:28.27 (47.07)     4:15.92 (47.65)     4:53.14 (37.22)     5:30.65 (37.51)
  2 Gaudet, Sarah M           12 LBA-MR               5:30.73    5:31.82 SILV   
                  33.39     1:13.18 (39.79)     1:57.91 (44.73)     2:41.51 (43.60)
        3:29.40 (47.89)     4:16.99 (47.59)     4:54.43 (37.44)     5:31.82 (37.39)
  3 Duong, Patricia M         12 LIAC-MR              5:34.04    5:37.64 SILV   
                  37.12     1:23.06 (45.94)     2:05.01 (41.95)     2:46.62 (41.61)
        3:32.95 (46.33)     4:20.52 (47.57)     4:59.87 (39.35)     5:37.64 (37.77)
Non-Award Division  
  1 Antoniuk, Isabela S       11 LIAC-MR              5:35.48    5:17.60 JO     
                  34.27     1:14.41 (40.14)     1:54.45 (40.04)     2:32.43 (37.98)
        3:20.81 (48.38)     4:09.46 (48.65)     4:44.13 (34.67)     5:17.60 (33.47)
  2 Stapleton, Siobhan D      12 LBA-MR               5:35.85    5:19.85 JO     
                  36.54     1:16.54 (40.00)     1:57.71 (41.17)     2:37.84 (40.13)
        3:24.57 (46.73)     4:11.79 (47.22)     4:46.80 (35.01)     5:19.85 (33.05)
  3 Andrejczuk, Alxandra      12 LBA-MR               5:44.42    5:20.07 JO     
                  33.99     1:13.93 (39.94)     1:55.49 (41.56)     2:35.73 (40.24)
        3:21.51 (45.78)     4:06.29 (44.78)     4:43.52 (37.23)     5:20.07 (36.55)
  4 Kavanagh, Anna K          12 LBA-MR               5:32.27    5:26.54 JO     
                  35.74     1:17.15 (41.41)     1:58.87 (41.72)     2:40.70 (41.83)
        3:26.57 (45.87)     4:11.91 (45.34)     4:50.07 (38.16)     5:26.54 (36.47)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.69  JO
                26.69  ZQ
                26.70  SMAX
                28.79  SILV
 Meet Qualifying:  26.70 - 28.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Beck, Nicole R            13 Sachem-MR              26.71      26.74 SILV   
  2 Ryan, Emily R             13 FA-MR                  27.10      26.97 SILV   
  3 Alliegro, Alexandra M     14 IA-MR                  26.97      27.20 SILV   
  4 Truter, Samantha N        14 LIAC-MR                27.32      27.32 SILV   
  5 Bonneville, Alyssa N      14 Three Village-MR       27.62      27.45 SILV   
  6 Tucker, Alina S           14 BBSC-MR                26.95      27.46 SILV   
  7 Kudla, Brittney T         14 IA-MR                  27.29      27.57 SILV   
  8 Fung, Emily W             13 Tmsuffolk-MR           27.35      27.58 SILV   
  9 Kryger, Lauren P          14 IA-MR                  27.01      27.60 SILV   
 10 Palmer, Pleasant D        13 LIAC-MR                27.47      27.61 SILV   
 11 Tsai, Alice Y             14 Sachem-MR              27.18      27.63 SILV   
 12 Gabinoff, Katherine       14 Tmsuffolk-MR           27.82      27.64 SILV   
 12 Llewellyn, Christine L    14 CSC-MR                 28.12      27.64 SILV   
 14 Lee, Katherine A          13 BBSC-MR                27.98      27.72 SILV   
 15 Osmun, Heather A          14 HYB-MR                 27.13      27.75 SILV   
 16 Ramirez, Claire R         14 Sachem-MR              27.59      27.81 SILV   
 16 Colefield, Sarah B        13 CSC-MR                 27.90      27.81 SILV   
 18 McKenna, Casey            14 Tmsuffolk-MR           27.23      27.88 SILV   
 19 Dauz, Aleksandra N        13 LIAC-MR                28.78      27.93 SILV   
 20 Jerolimov, Leanna M       14 LIAC-MR                28.31      28.03 SILV   
 21 Mink, Emily Q             13 LIAC-MR                27.94      28.05 SILV   
 22 Hummel, Christina D       14 HAA-MR                 27.63      28.21 SILV   
 23 Solis, Gabriela           14 LBA-MR                 28.46      28.22 SILV   
 24 Mattei, Monica A          14 BBSC-MR                28.16      28.31 SILV   
 25 Waller, Brooke S          13 LBA-MR                 28.06      28.32 SILV   
 26 Shiebler, Tricia E        14 IA-MR                  27.67      28.37 SILV   
 27 Giunta, Natalia L         14 Three Village-MR       27.91      28.39 SILV   
 28 Falletta, Arianna         13 Tmsuffolk-MR           28.56      28.49 SILV   
 29 Catalano, Valerie         13 BBSC-MR                28.41      28.58 SILV   
 30 DiTolla, Rachel L         14 Three Village-MR       28.00      28.65 SILV   
 31 Souza, Monique            13 BBSC-MR                28.18      28.66 SILV   
 32 DePhillips, Michaela C    13 LIAC-MR                28.51      28.73 SILV   
 33 Friberg, Keelyn G         14 Three Village-MR       28.44      28.75 SILV   
 34 Cody, Rachel A            13 IA-MR                  28.16      28.79 SILV   
 -- Hamdi, Yasmine            13 Three Village-MR       28.48         DQ        
      False start
Non-Award Division  
  1 Magee, Brianna R          14 HAA-MR                 27.20      26.60 JO     
  2 Mullery, Erin N           13 Sachem-MR              28.10      28.82        
  3 Jannsen, Cassandra G      14 IA-MR                  28.50      28.86        
  4 Wong, Amanda L            14 LIAC-MR                28.34      28.95        
  5 Davi, Julia G             14 WISC-MR                28.52      28.96        
  6 Chirico, Kasidy A         14 Three Village-MR       28.25      29.01        
  7 Steinberg, Alyssa         14 HYB-MR                 28.41      29.21        
  8 DiMarinis, Hannah N       13 BBSC-MR                28.75      29.23        
  9 Palazzo, Gianna M         14 HAA-MR                 28.47      29.62        
 10 Kavanagh, Ellie M         13 LBA-MR                 28.37      30.60        
 -- Lee, Sophia M             14 CSC-MR                 28.18         DQ        
      False start
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.99  JO
                57.99  ZQ
                58.00  SMAX
              1:03.09  SILV
 Meet Qualifying:  58.00 - 1:03.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kryger, Lauren P          14 IA-MR                  58.64      58.09 SILV   
                  27.92       58.09 (30.17)                                        
  2 Palmer, Pleasant D        13 LIAC-MR                58.98      58.82 SILV   
                  28.53       58.82 (30.29)                                        
  3 Harrington, Brooke F      14 LBA-MR                 59.36      59.15 SILV   
                  28.89       59.15 (30.26)                                        
  4 Gabinoff, Katherine       14 Tmsuffolk-MR           58.91      59.20 SILV   
                  28.27       59.20 (30.93)                                        
  5 Alliegro, Alexandra M     14 IA-MR                  58.96      59.45 SILV   
                  28.38       59.45 (31.07)                                        
  6 Bonneville, Alyssa N      14 Three Village-MR       58.67      59.47 SILV   
                  28.29       59.47 (31.18)                                        
  7 Falletta, Arianna         13 Tmsuffolk-MR           59.55      59.49 SILV   
                  28.75       59.49 (30.74)                                        
  8 Mink, Emily Q             13 LIAC-MR              1:00.18      59.50 SILV   
                  28.59       59.50 (30.91)                                        
  9 Llewellyn, Christine L    14 CSC-MR                 59.02      59.66 SILV   
                  28.65       59.66 (31.01)                                        
 10 Fleischer, Lindsay        14 HAA-MR                 58.90      59.84 SILV   
                  28.78       59.84 (31.06)                                        
 11 Ramirez, Claire R         14 Sachem-MR              59.23      59.85 SILV   
                  29.00       59.85 (30.85)                                        
 11 Fung, Emily W             13 Tmsuffolk-MR         1:00.25      59.85 SILV   
                  28.35       59.85 (31.50)                                        
 13 McKenna, Casey            14 Tmsuffolk-MR           59.99      59.96 SILV   
                  28.76       59.96 (31.20)                                        
 14 Jerolimov, Leanna M       14 LIAC-MR              1:02.37    1:00.01 SILV   
                  28.86     1:00.01 (31.15)                                        
 15 DiTolla, Rachel L         14 Three Village-MR       58.05    1:00.37 SILV   
                  29.26     1:00.37 (31.11)                                        
 16 Adams, Hayley N           14 Three Village-MR     1:00.76    1:00.46 SILV   
                  29.21     1:00.46 (31.25)                                        
 17 Truter, Samantha N        14 LIAC-MR              1:00.48    1:00.54 SILV   
                  28.76     1:00.54 (31.78)                                        
 18 Mattei, Monica A          14 BBSC-MR              1:01.91    1:00.58 SILV   
                  29.71     1:00.58 (30.87)                                        
 19 Magee, Brianna R          14 HAA-MR               1:01.32    1:00.60 SILV   
                  28.16     1:00.60 (32.44)                                        
 20 Hummel, Christina D       14 HAA-MR                 59.06    1:00.76 SILV   
                  29.22     1:00.76 (31.54)                                        
 21 Tucker, Alina S           14 BBSC-MR                58.97    1:00.85 SILV   
                  29.31     1:00.85 (31.54)                                        
 22 Shiebler, Tricia E        14 IA-MR                  58.99    1:01.05 SILV   
                  29.45     1:01.05 (31.60)                                        
 23 DePhillips, Michaela C    13 LIAC-MR              1:02.82    1:01.06 SILV   
                  29.15     1:01.06 (31.91)                                        
 24 Tsai, Alice Y             14 Sachem-MR              59.45    1:01.12 SILV   
                  29.11     1:01.12 (32.01)                                        
 25 Levin, Emma M             14 LBA-MR               1:01.67    1:01.15 SILV   
                  29.96     1:01.15 (31.19)                                        
 26 Giunta, Natalia L         14 Three Village-MR     1:00.48    1:01.18 SILV   
                  29.12     1:01.18 (32.06)                                        
 27 Colefield, Sarah B        13 CSC-MR                 59.43    1:01.26 SILV   
                  29.14     1:01.26 (32.12)                                        
 28 Sheinberg, Faith          13 LBA-MR               1:00.48    1:01.54 SILV   
                  29.67     1:01.54 (31.87)                                        
 29 Jannsen, Cassandra G      14 IA-MR                1:00.54    1:01.85 SILV   
                  29.95     1:01.85 (31.90)                                        
 30 Randhawa, Rhea            14 Tmsuffolk-MR         1:01.54    1:01.96 SILV   
                  29.92     1:01.96 (32.04)                                        
 31 Davi, Julia G             14 WISC-MR              1:03.01    1:02.00 SILV   
                  30.22     1:02.00 (31.78)                                        
 32 Chase, Samantha R         14 LBA-MR               1:02.22    1:02.14 SILV   
                  29.86     1:02.14 (32.28)                                        
 33 Bogdanski, Victoria H     13 Three Village-MR     1:01.33    1:02.15 SILV   
                  29.27     1:02.15 (32.88)                                        
 34 Dauz, Aleksandra N        13 LIAC-MR              1:01.46    1:02.24 SILV   
                  29.50     1:02.24 (32.74)                                        
 35 Caraher, Meghan R         13 IA-MR                1:00.27    1:02.41 SILV   
                  29.88     1:02.41 (32.53)                                        
 36 Spallone, Carly N         14 LIAC-MR              1:03.07    1:02.45 SILV   
 37 Souza, Monique            13 BBSC-MR              1:01.65    1:02.54 SILV   
                  29.94     1:02.54 (32.60)                                        
 38 Lettieri, Samantha H      14 CSC-MR               1:02.54    1:02.59 SILV   
                  29.61     1:02.59 (32.98)                                        
 39 Solis, Gabriela           14 LBA-MR               1:02.01    1:02.76 SILV   
                  30.29     1:02.76 (32.47)                                        
 40 Darling, Samantha N       14 LIAC-MR              1:02.69    1:02.78 SILV   
                  30.29     1:02.78 (32.49)                                        
 41 Veras, Adelyn             13 Lind-MR              1:02.21    1:02.82 SILV   
                  29.57     1:02.82 (33.25)                                        
 42 Yang, Emily G             13 Three Village-MR     1:02.04    1:02.92 SILV   
                  30.15     1:02.92 (32.77)                                        
 43 Hamdi, Yasmine            13 Three Village-MR     1:02.59    1:02.93 SILV   
                  30.01     1:02.93 (32.92)                                        
 44 Mullery, Erin N           13 Sachem-MR            1:02.78    1:02.96 SILV   
                  30.05     1:02.96 (32.91)                                        
 45 Martinez, Marisa C        13 LIAC-MR              1:01.43    1:03.01 SILV   
                  30.32     1:03.01 (32.69)                                        
Non-Award Division  
  1 Waller, Brooke S          13 LBA-MR               1:02.37    1:03.17        
                  29.92     1:03.17 (33.25)                                        
  2 Duffe, Michelle E         14 HYB-MR               1:02.06    1:03.18        
                  30.12     1:03.18 (33.06)                                        
  3 Antoniuk, Sandra m        14 LIAC-MR              1:02.02    1:03.22        
                  30.80     1:03.22 (32.42)                                        
  4 Catalano, Valerie         13 BBSC-MR              1:02.11    1:03.24        
                  30.24     1:03.24 (33.00)                                        
  5 Lee, Sophia M             14 CSC-MR               1:01.78    1:03.30        
                  30.06     1:03.30 (33.24)                                        
  6 Donnelly, Megan H         13 IA-MR                1:01.83    1:03.41        
                  30.51     1:03.41 (32.90)                                        
  7 Standel, Sassy G          14 IA-MR                1:02.76    1:03.55        
                  30.53     1:03.55 (33.02)                                        
  8 Liang, Emily              13 BBSC-MR              1:02.87    1:03.71        
                  30.71     1:03.71 (33.00)                                        
  9 Lee, Katherine A          13 BBSC-MR              1:02.62    1:03.97        
                  30.22     1:03.97 (33.75)                                        
 10 Palazzo, Gianna M         14 HAA-MR               1:02.74    1:04.32        
                  16.96     1:04.32 (47.36)                                        
 11 Sarubbi, Amanda R         14 Three Village-MR     1:00.23    1:04.34        
                  30.45     1:04.34 (33.89)                                        
 12 Stevens, Jenna P          14 LBA-MR               1:03.07    1:05.10        
                  30.76     1:05.10 (34.34)                                        
 13 Kavanagh, Ellie M         13 LBA-MR               1:01.99    1:07.16        
                  32.34     1:07.16 (34.82)                                        
 -- Ryan, Emily R             13 FA-MR                  58.54         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:06.49  ZQ
              2:06.99  JO
              2:07.00  SMAX
              2:16.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:07.00 - 2:16.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Alliegro, Alexandra M     14 IA-MR                2:07.80    2:08.11 SILV   
                  29.93     1:02.64 (32.71)     1:35.71 (33.07)     2:08.11 (32.40)
  2 Kryger, Lauren P          14 IA-MR                2:08.38    2:08.13 SILV   
                  28.42     1:00.55 (32.13)     1:34.64 (34.09)     2:08.13 (33.49)
  3 Falletta, Arianna         13 Tmsuffolk-MR         2:08.28    2:09.22 SILV   
                  29.50     1:01.86 (32.36)     1:35.53 (33.67)     2:09.22 (33.69)
  4 Llewellyn, Christine L    14 CSC-MR               2:13.78    2:10.31 SILV   
                  30.01     1:03.89 (33.88)     1:38.74 (34.85)     2:10.31 (31.57)
  5 DiTolla, Rachel L         14 Three Village-MR     2:08.20    2:10.46 SILV   
                  30.19     1:02.74 (32.55)     1:36.45 (33.71)     2:10.46 (34.01)
  6 Tucker, Alina S           14 BBSC-MR              2:11.32    2:10.51 SILV   
                  30.12     1:03.59 (33.47)     1:37.14 (33.55)     2:10.51 (33.37)
  7 Truter, Samantha N        14 LIAC-MR              2:12.17    2:10.92 SILV   
                  29.93     1:02.72 (32.79)     1:36.92 (34.20)     2:10.92 (34.00)
  8 Levin, Emma M             14 LBA-MR               2:14.18    2:11.14 SILV   
                  31.02     1:04.91 (33.89)     1:37.77 (32.86)     2:11.14 (33.37)
  9 Adams, Hayley N           14 Three Village-MR     2:12.60    2:11.76 SILV   
                  30.59     1:03.69 (33.10)     1:37.82 (34.13)     2:11.76 (33.94)
 10 McKenna, Casey            14 Tmsuffolk-MR         2:13.09    2:12.05 SILV   
                  30.20     1:03.80 (33.60)     1:38.60 (34.80)     2:12.05 (33.45)
 11 Hummel, Christina D       14 HAA-MR               2:09.80    2:12.15 SILV   
                  29.55     1:02.25 (32.70)     1:36.87 (34.62)     2:12.15 (35.28)
 12 Jerolimov, Leanna M       14 LIAC-MR              2:16.45    2:12.18 SILV   
                  28.53     1:01.20 (32.67)     1:36.16 (34.96)     2:12.18 (36.02)
 13 Colefield, Sarah B        13 CSC-MR               2:07.40    2:12.35 SILV   
                  29.64     1:03.28 (33.64)     1:38.10 (34.82)     2:12.35 (34.25)
 14 Shiebler, Tricia E        14 IA-MR                2:07.99    2:12.63 SILV   
                  29.78     1:02.76 (32.98)     1:37.72 (34.96)     2:12.63 (34.91)
 15 Chase, Samantha R         14 LBA-MR               2:14.23    2:12.91 SILV   
                  30.89     1:04.53 (33.64)     1:38.35 (33.82)     2:12.91 (34.56)
 16 Randhawa, Rhea            14 Tmsuffolk-MR         2:11.40    2:13.43 SILV   
                  30.52     1:04.25 (33.73)     1:39.05 (34.80)     2:13.43 (34.38)
 17 Caraher, Meghan R         13 IA-MR                2:12.36    2:13.44 SILV   
                  30.16     1:03.83 (33.67)     1:38.45 (34.62)     2:13.44 (34.99)
 18 DePhillips, Michaela C    13 LIAC-MR              2:12.29    2:13.64 SILV   
                  30.14     1:04.33 (34.19)     1:39.38 (35.05)     2:13.64 (34.26)
 19 Sheinberg, Faith          13 LBA-MR               2:11.57    2:13.97 SILV   
                  30.71     1:04.75 (34.04)     1:39.61 (34.86)     2:13.97 (34.36)
 20 Ramirez, Claire R         14 Sachem-MR            2:15.20    2:14.69 SILV   
                  30.85     1:04.80 (33.95)     1:39.78 (34.98)     2:14.69 (34.91)
 21 Dauz, Aleksandra N        13 LIAC-MR              2:10.92    2:14.74 SILV   
                  29.60     1:02.60 (33.00)     1:38.28 (35.68)     2:14.74 (36.46)
 22 Osmun, Heather A          14 HYB-MR               2:11.84    2:15.21 SILV   
                  30.22     1:04.00 (33.78)     1:39.60 (35.60)     2:15.21 (35.61)
 23 Chirico, Kasidy A         14 Three Village-MR     2:12.52    2:15.32 SILV   
                  30.67     1:04.81 (34.14)     1:40.52 (35.71)     2:15.32 (34.80)
 24 Souza, Monique            13 BBSC-MR              2:16.13    2:15.37 SILV   
                  31.33     1:05.34 (34.01)     1:40.71 (35.37)     2:15.37 (34.66)
 25 Jannsen, Cassandra G      14 IA-MR                2:14.01    2:15.48 SILV   
                  31.04     1:05.33 (34.29)     1:40.65 (35.32)     2:15.48 (34.83)
 26 Antoniuk, Sandra m        14 LIAC-MR              2:14.19    2:15.55 SILV   
                  31.54     1:06.42 (34.88)     1:41.44 (35.02)     2:15.55 (34.11)
 27 Davi, Julia G             14 WISC-MR              2:16.22    2:15.60 SILV   
                  30.25     1:04.33 (34.08)     1:39.54 (35.21)     2:15.60 (36.06)
 28 Martinez, Marisa C        13 LIAC-MR              2:15.24    2:15.78 SILV   
                  31.33     1:05.48 (34.15)     1:41.38 (35.90)     2:15.78 (34.40)
 29 Friberg, Keelyn G         14 Three Village-MR     2:15.43    2:15.99 SILV   
                  30.92     1:05.58 (34.66)     1:41.11 (35.53)     2:15.99 (34.88)
 30 Sarubbi, Amanda R         14 Three Village-MR     2:13.82    2:16.30 SILV   
                  31.80     1:07.37 (35.57)     1:43.65 (36.28)     2:16.30 (32.65)
 31 Spallone, Carly N         14 LIAC-MR              2:15.76    2:16.94 SILV   
                  30.95     1:05.97 (35.02)     1:41.18 (35.21)     2:16.94 (35.76)
 32 Cody, Rachel A            13 IA-MR                2:15.78    2:16.98 SILV   
                  32.00     1:06.40 (34.40)     1:42.20 (35.80)     2:16.98 (34.78)
 -- Spencer, Hannah           13 HYB-MR               2:09.62         DQ        
      False start
                  28.57     1:02.01 (33.44)     1:37.41 (35.40)          DQ (34.83)
Non-Award Division  
  1 Harrington, Brooke F      14 LBA-MR               2:08.59    2:05.63 ZQ     
                  28.85     1:00.57 (31.72)     1:33.26 (32.69)     2:05.63 (32.37)
  2 Mink, Emily Q             13 LIAC-MR              2:08.29    2:05.80 ZQ     
                  28.63     1:00.07 (31.44)     1:32.97 (32.90)     2:05.80 (32.83)
  3 Darling, Samantha N       14 LIAC-MR              2:13.25    2:17.52        
                  31.50     1:06.46 (34.96)     1:43.04 (36.58)     2:17.52 (34.48)
  4 Crane, Rachel A           13 Three Village-MR     2:14.39    2:17.55        
                  32.86     1:07.78 (34.92)     1:42.71 (34.93)     2:17.55 (34.84)
  5 Liang, Emily              13 BBSC-MR              2:15.94    2:18.62        
                  31.26     1:05.37 (34.11)     1:41.91 (36.54)     2:18.62 (36.71)
  6 Duffe, Michelle E         14 HYB-MR               2:16.33    2:20.81        
                  31.25     1:06.65 (35.40)     1:43.78 (37.13)     2:20.81 (37.03)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:31.99  ZQ
              5:35.99  JO
              5:36.00  SMAX
              5:50.59  SILV
 Meet Qualifying:  5:36.00 - 5:50.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Scharf, Baylee F          14 HYB-MR               5:43.98    5:36.36 SILV   
                  29.42     1:02.55 (33.13)     1:36.90 (34.35)     2:11.85 (34.95)
        2:46.55 (34.70)     3:20.86 (34.31)     3:55.51 (34.65)     4:30.67 (35.16)
        5:04.36 (33.69)     5:36.36 (32.00)                                        
  2 Bonneville, Alyssa N      14 Three Village-MR     5:41.93    5:43.27 SILV   
                  29.69     1:03.05 (33.36)     1:37.75 (34.70)     2:13.39 (35.64)
        2:49.08 (35.69)     3:25.78 (36.70)     4:01.51 (35.73)     4:36.43 (34.92)
        5:10.66 (34.23)     5:43.27 (32.61)                                        
  3 Kryger, Lauren P          14 IA-MR                5:43.00    5:44.63 SILV   
                  29.04     1:01.30 (32.26)     1:35.07 (33.77)     2:10.01 (34.94)
        2:45.86 (35.85)     3:22.02 (36.16)     3:57.86 (35.84)     4:33.92 (36.06)
        5:10.30 (36.38)     5:44.63 (34.33)                                        
  4 Gallagher, Liz P          14 HAA-MR               5:44.37    5:47.46 SILV   
                  31.00     1:04.93 (33.93)     1:39.78 (34.85)     2:15.12 (35.34)
        2:50.63 (35.51)     3:26.11 (35.48)     4:02.43 (36.32)     4:38.72 (36.29)
        5:13.79 (35.07)     5:47.46 (33.67)                                        
  5 Adams, Hayley N           14 Three Village-MR     5:43.23    5:47.52 SILV   
                  31.35     1:05.04 (33.69)     1:40.05 (35.01)     2:15.35 (35.30)
        2:50.65 (35.30)     3:25.93 (35.28)     4:01.28 (35.35)     4:37.38 (36.10)
        5:12.46 (35.08)     5:47.52 (35.06)                                        
  6 Sheinberg, Faith          13 LBA-MR               5:43.61    5:48.28 SILV   
                  30.37     1:04.38 (34.01)     1:39.57 (35.19)     2:15.14 (35.57)
        2:50.05 (34.91)     3:25.61 (35.56)     4:01.73 (36.12)     4:38.11 (36.38)
        5:13.53 (35.42)     5:48.28 (34.75)                                        
Non-Award Division  
  1 Falletta, Arianna         13 Tmsuffolk-MR         5:37.30    5:32.46 JO     
                  29.90     1:02.52 (32.62)     1:35.93 (33.41)     2:09.83 (33.90)
        2:43.81 (33.98)     3:17.92 (34.11)     3:51.87 (33.95)     4:25.92 (34.05)
        4:59.79 (33.87)     5:32.46 (32.67)                                        
  2 Mink, Emily Q             13 LIAC-MR              5:42.80    5:33.62 JO     
                  29.82     1:02.97 (33.15)     1:36.39 (33.42)     2:10.16 (33.77)
        2:44.52 (34.36)     3:18.72 (34.20)     3:52.68 (33.96)     4:27.13 (34.45)
        5:00.81 (33.68)     5:33.62 (32.81)                                        
  3 Sarubbi, Amanda R         14 Three Village-MR     5:41.12    5:51.75        
                  31.15     1:04.61 (33.46)     1:38.87 (34.26)     2:14.65 (35.78)
        2:50.46 (35.81)     3:26.38 (35.92)     4:03.10 (36.72)     4:39.74 (36.64)
        5:16.31 (36.57)     5:51.75 (35.44)                                        
  4 Shiebler, Tricia E        14 IA-MR                5:43.48    5:52.93        
                  29.58     1:02.83 (33.25)     1:37.56 (34.73)     2:13.94 (36.38)
        2:50.06 (36.12)     3:26.98 (36.92)     4:03.72 (36.74)     4:40.97 (37.25)
        5:17.79 (36.82)     5:52.93 (35.14)                                        
  5 Darling, Samantha N       14 LIAC-MR              5:48.16    5:54.45        
                  30.84     1:05.81 (34.97)     1:42.10 (36.29)     2:18.09 (35.99)
        2:54.44 (36.35)     3:30.36 (35.92)     4:06.65 (36.29)     4:43.30 (36.65)
        5:19.59 (36.29)     5:54.45 (34.86)                                        
  6 Antoniuk, Sandra m        14 LIAC-MR              5:50.09    5:55.12        
                  31.95     1:07.14 (35.19)     1:42.72 (35.58)     2:18.82 (36.10)
        2:55.08 (36.26)     3:30.68 (35.60)     4:07.59 (36.91)     4:44.40 (36.81)
        5:20.62 (36.22)     5:55.12 (34.50)                                        
  7 Fleischer, Lindsay        14 HAA-MR               5:49.93    6:00.35        
                  31.27     1:06.77 (35.50)     1:43.51 (36.74)     2:20.72 (37.21)
        2:57.87 (37.15)     3:35.48 (37.61)     4:12.89 (37.41)     4:49.92 (37.03)
        5:25.81 (35.89)     6:00.35 (34.54)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.99  ZQ
              1:06.59  JO
              1:06.60  SMAX
              1:15.29  SILV
 Meet Qualifying:  1:06.60 - 1:15.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Randhawa, Rhea            14 Tmsuffolk-MR         1:09.66    1:06.99 SILV   
                  33.03     1:06.99 (33.96)                                        
  2 Kryger, Lauren P          14 IA-MR                1:07.38    1:07.16 SILV   
                  32.76     1:07.16 (34.40)                                        
  3 Ryan, Emily R             13 FA-MR                1:07.85    1:07.20 SILV   
                  32.16     1:07.20 (35.04)                                        
  4 Harrington, Brooke F      14 LBA-MR               1:08.82    1:07.53 SILV   
                  33.20     1:07.53 (34.33)                                        
  5 Osmun, Heather A          14 HYB-MR               1:06.84    1:07.64 SILV   
                  32.83     1:07.64 (34.81)                                        
  6 Mattei, Monica A          14 BBSC-MR              1:06.91    1:07.65 SILV   
                  32.80     1:07.65 (34.85)                                        
  7 Tsai, Alice Y             14 Sachem-MR            1:06.75    1:07.66 SILV   
                  32.57     1:07.66 (35.09)                                        
  8 Dauz, Aleksandra N        13 LIAC-MR              1:07.98    1:07.72 SILV   
                  33.27     1:07.72 (34.45)                                        
  9 Mink, Emily Q             13 LIAC-MR              1:07.42    1:07.94 SILV   
                  32.53     1:07.94 (35.41)                                        
 10 Solis, Gabriela           14 LBA-MR               1:08.55    1:08.84 SILV   
                  33.87     1:08.84 (34.97)                                        
 11 Truter, Samantha N        14 LIAC-MR              1:08.24    1:08.94 SILV   
                  33.40     1:08.94 (35.54)                                        
 12 Jerolimov, Leanna M       14 LIAC-MR              1:11.40    1:09.02 SILV   
                  33.11     1:09.02 (35.91)                                        
 13 McKenna, Casey            14 Tmsuffolk-MR         1:08.75    1:09.48 SILV   
                  34.23     1:09.48 (35.25)                                        
 14 Hummel, Christina D       14 HAA-MR               1:08.15    1:09.52 SILV   
                  34.06     1:09.52 (35.46)                                        
 15 Jannsen, Cassandra G      14 IA-MR                1:08.59    1:09.63 SILV   
                  34.17     1:09.63 (35.46)                                        
 16 Kortright, Amber M        14 WISC-MR              1:10.43    1:09.69 SILV   
                  34.21     1:09.69 (35.48)                                        
 17 Kudla, Brittney T         14 IA-MR                1:08.49    1:09.73 SILV   
                  34.11     1:09.73 (35.62)                                        
 18 Steinberg, Alyssa         14 HYB-MR               1:09.01    1:09.77 SILV   
                  33.79     1:09.77 (35.98)                                        
 19 Ramirez, Claire R         14 Sachem-MR            1:09.81    1:09.81 SILV   
                  34.83     1:09.81 (34.98)                                        
 20 Llewellyn, Christine L    14 CSC-MR               1:09.37    1:09.85 SILV   
                  34.10     1:09.85 (35.75)                                        
 21 Adams, Hayley N           14 Three Village-MR     1:08.47    1:09.89 SILV   
                  34.26     1:09.89 (35.63)                                        
 22 Chase, Samantha R         14 LBA-MR               1:11.25    1:10.01 SILV   
                  34.06     1:10.01 (35.95)                                        
 23 Levin, Emma M             14 LBA-MR               1:10.81    1:10.20 SILV   
                  34.43     1:10.20 (35.77)                                        
 24 Tucker, Alina S           14 BBSC-MR              1:09.40    1:10.86 SILV   
                  34.81     1:10.86 (36.05)                                        
 25 Waller, Brooke S          13 LBA-MR               1:08.46    1:10.88 SILV   
                  34.86     1:10.88 (36.02)                                        
 26 Kontos, Kristina          13 Tmsuffolk-MR         1:12.93    1:10.97 SILV   
                  34.75     1:10.97 (36.22)                                        
 27 Bogdanski, Victoria H     13 Three Village-MR     1:09.22    1:11.39 SILV   
                  34.61     1:11.39 (36.78)                                        
 28 McCabe, Katie             14 UNIA-MR              1:11.83    1:11.55 SILV   
                  34.83     1:11.55 (36.72)                                        
 29 DePalma, Mikaylie         13 Tmsuffolk-MR         1:14.31    1:11.58 SILV   
                  35.11     1:11.58 (36.47)                                        
 30 Neglia, Allegra           13 Tmsuffolk-MR         1:12.32    1:11.93 SILV   
                  34.61     1:11.93 (37.32)                                        
 31 Palmer, Pleasant D        13 LIAC-MR              1:11.50    1:11.94 SILV   
                  34.80     1:11.94 (37.14)                                        
 32 Sheinberg, Faith          13 LBA-MR               1:13.40    1:12.05 SILV   
                  34.94     1:12.05 (37.11)                                        
 33 Friberg, Keelyn G         14 Three Village-MR     1:10.77    1:12.22 SILV   
                  34.94     1:12.22 (37.28)                                        
 33 Gallagher, Liz P          14 HAA-MR               1:10.11    1:12.22 SILV   
                  35.33     1:12.22 (36.89)                                        
 35 Darling, Samantha N       14 LIAC-MR              1:10.98    1:12.24 SILV   
                  35.27     1:12.24 (36.97)                                        
 36 Palazzo, Gianna M         14 HAA-MR               1:09.75    1:12.58 SILV   
                  35.47     1:12.58 (37.11)                                        
 37 Dominger, Alexa N         13 HAA-MR               1:13.93    1:12.64 SILV   
                  34.62     1:12.64 (38.02)                                        
 38 Veras, Adelyn             13 Lind-MR              1:12.87    1:12.66 SILV   
                  35.19     1:12.66 (37.47)                                        
 39 Crane, Rachel A           13 Three Village-MR     1:10.00    1:12.70 SILV   
                  36.20     1:12.70 (36.50)                                        
 40 French, Isabelle          13 Tmsuffolk-MR         1:12.88    1:12.74 SILV   
                  35.94     1:12.74 (36.80)                                        
 41 Mullery, Erin N           13 Sachem-MR            1:13.26    1:12.94 SILV   
                  35.42     1:12.94 (37.52)                                        
 42 Davi, Julia G             14 WISC-MR              1:12.57    1:13.08 SILV   
                  35.47     1:13.08 (37.61)                                        
 43 Tesser, Hayley R          14 LIAC-MR              1:12.92    1:13.49 SILV   
                  35.77     1:13.49 (37.72)                                        
 44 Riley, Emma               13 HYB-MR               1:12.95    1:14.06 SILV   
                  35.44     1:14.06 (38.62)                                        
 45 Vitale, Serafina H        13 LBA-MR               1:13.56    1:14.13 SILV   
                  35.82     1:14.13 (38.31)                                        
 46 Sarubbi, Amanda R         14 Three Village-MR     1:08.57    1:14.21 SILV   
                  35.78     1:14.21 (38.43)                                        
 47 Cushmore, Blaze           14 BBSC-MR              1:13.23    1:14.27 SILV   
                  34.79     1:14.27 (39.48)                                        
 48 Lee, Katherine A          13 BBSC-MR              1:12.72    1:14.38 SILV   
                  36.02     1:14.38 (38.36)                                        
 49 Liang, Emily              13 BBSC-MR              1:12.68    1:14.39 SILV   
                  36.38     1:14.39 (38.01)                                        
 50 Culkin, Shannon M         14 WISC-MR              1:13.63    1:14.59 SILV   
                  36.19     1:14.59 (38.40)                                        
 51 Spallone, Carly N         14 LIAC-MR              1:13.55    1:14.64 SILV   
                  36.66     1:14.64 (37.98)                                        
 52 Cabanillas, Kim           14 CSC-MR               1:15.23    1:14.70 SILV   
                  36.22     1:14.70 (38.48)                                        
 53 Suchy, Morgan T           14 Sachem-MR            1:14.74    1:14.80 SILV   
                  36.41     1:14.80 (38.39)                                        
 54 Byrne, Shannon M          14 Sachem-MR            1:14.64    1:14.83 SILV   
                  36.79     1:14.83 (38.04)                                        
 55 Marshall, Isabel M        13 Three Village-MR     1:14.24    1:14.84 SILV   
 56 Stevens, Jenna P          14 LBA-MR               1:12.40    1:14.88 SILV   
                  35.70     1:14.88 (39.18)                                        
 57 Ebert, Meghan             13 Tmsuffolk-MR         1:14.77    1:15.05 SILV   
                  36.15     1:15.05 (38.90)                                        
 58 Del Monico, Daria J       13 Lind-MR              1:14.67    1:15.06 SILV   
 59 Standel, Sassy G          14 IA-MR                1:13.34    1:15.23 SILV   
                  36.56     1:15.23 (38.67)                                        
Non-Award Division  
  1 Shiebler, Tricia E        14 IA-MR                1:14.05    1:15.44        
                  36.67     1:15.44 (38.77)                                        
  2 Alvarez, Stephanie R      13 Three Village-MR     1:15.12    1:15.68        
                  36.73     1:15.68 (38.95)                                        
  3 Kavanagh, Ellie M         13 LBA-MR               1:12.79    1:17.05        
                  37.37     1:17.05 (39.68)                                        
  4 Stampelos, Georgina E     14 Three Village-MR     1:14.35    1:17.37        
                  37.96     1:17.37 (39.41)                                        
  5 Sergi, Sofia G            14 BBSC-MR              1:15.24    1:18.70        
                  37.34     1:18.70 (41.36)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:21.49  ZQ
              2:22.59  JO
              2:22.60  SMAX
              2:42.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:22.60 - 2:42.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kryger, Lauren P          14 IA-MR                2:24.12    2:23.40 SILV   
                  33.00     1:08.82 (35.82)     1:46.05 (37.23)     2:23.40 (37.35)
  2 Ryan, Emily R             13 FA-MR                2:24.71    2:24.23 SILV   
                  33.29     1:10.13 (36.84)     1:48.01 (37.88)     2:24.23 (36.22)
  3 Harrington, Brooke F      14 LBA-MR               2:24.94    2:24.33 SILV   
                  33.46     1:09.96 (36.50)     1:47.48 (37.52)     2:24.33 (36.85)
  4 Bonneville, Alyssa N      14 Three Village-MR     2:27.18    2:24.57 SILV   
                  34.85     1:10.96 (36.11)     1:48.49 (37.53)     2:24.57 (36.08)
  5 Llewellyn, Christine L    14 CSC-MR               2:31.43    2:25.76 SILV   
                  34.29     1:11.30 (37.01)     1:49.47 (38.17)     2:25.76 (36.29)
  6 Dauz, Aleksandra N        13 LIAC-MR              2:26.29    2:25.79 SILV   
                  34.40     1:10.07 (35.67)     1:47.46 (37.39)     2:25.79 (38.33)
  7 Chase, Samantha R         14 LBA-MR               2:31.81    2:27.66 SILV   
                  34.82     1:12.33 (37.51)     1:49.74 (37.41)     2:27.66 (37.92)
  8 Jerolimov, Leanna M       14 LIAC-MR              2:37.42    2:27.80 SILV   
                  34.45     1:11.72 (37.27)     1:49.42 (37.70)     2:27.80 (38.38)
  9 McKenna, Casey            14 Tmsuffolk-MR         2:26.61    2:28.01 SILV   
                  34.29     1:12.03 (37.74)     1:50.44 (38.41)     2:28.01 (37.57)
 10 Kortright, Amber M        14 WISC-MR              2:32.73    2:28.31 SILV   
                  35.33     1:13.57 (38.24)     1:51.87 (38.30)     2:28.31 (36.44)
 11 Friberg, Keelyn G         14 Three Village-MR     2:33.12    2:28.80 SILV   
                  35.67     1:13.79 (38.12)     1:52.22 (38.43)     2:28.80 (36.58)
 12 Solis, Gabriela           14 LBA-MR               2:28.45    2:28.90 SILV   
                  36.37     1:14.50 (38.13)     1:51.98 (37.48)     2:28.90 (36.92)
 13 Truter, Samantha N        14 LIAC-MR              2:29.63    2:28.92 SILV   
                  35.10     1:12.67 (37.57)     1:51.30 (38.63)     2:28.92 (37.62)
 14 Mattei, Monica A          14 BBSC-MR              2:31.71    2:28.94 SILV   
                  34.93     1:11.96 (37.03)     1:50.09 (38.13)     2:28.94 (38.85)
 15 Kontos, Kristina          13 Tmsuffolk-MR         2:32.37    2:29.28 SILV   
                  35.01     1:13.16 (38.15)     1:52.33 (39.17)     2:29.28 (36.95)
 16 Adams, Hayley N           14 Three Village-MR     2:27.51    2:29.63 SILV   
                  35.19     1:12.07 (36.88)     1:51.01 (38.94)     2:29.63 (38.62)
 17 Tsai, Alice Y             14 Sachem-MR            2:27.28    2:29.73 SILV   
                  33.61     1:11.45 (37.84)     1:51.09 (39.64)     2:29.73 (38.64)
 18 Crane, Rachel A           13 Three Village-MR     2:34.59    2:29.99 SILV   
                  35.24     1:13.79 (38.55)     1:52.65 (38.86)     2:29.99 (37.34)
 19 Spallone, Carly N         14 LIAC-MR              2:36.32    2:30.05 SILV   
                  35.69     1:13.66 (37.97)     1:52.11 (38.45)     2:30.05 (37.94)
 20 Hummel, Christina D       14 HAA-MR               2:25.48    2:30.27 SILV   
                  35.58     1:12.93 (37.35)     1:51.66 (38.73)     2:30.27 (38.61)
 21 Gallagher, Liz P          14 HAA-MR               2:30.62    2:30.71 SILV   
                  36.02     1:14.89 (38.87)     1:53.78 (38.89)     2:30.71 (36.93)
 22 Jannsen, Cassandra G      14 IA-MR                2:28.01    2:31.20 SILV   
                  35.57     1:14.06 (38.49)     1:52.95 (38.89)     2:31.20 (38.25)
 23 DePalma, Mikaylie         13 Tmsuffolk-MR         2:42.06    2:31.95 SILV   
                  35.91     1:14.78 (38.87)     1:53.78 (39.00)     2:31.95 (38.17)
 24 Tucker, Alina S           14 BBSC-MR              2:29.59    2:32.17 SILV   
                  35.96     1:14.51 (38.55)     1:53.98 (39.47)     2:32.17 (38.19)
 25 McCabe, Katie             14 UNIA-MR              2:32.26    2:32.25 SILV   
                  36.37     1:15.26 (38.89)     1:54.14 (38.88)     2:32.25 (38.11)
 26 Davi, Julia G             14 WISC-MR              2:37.25    2:32.85 SILV   
                  34.98     1:13.87 (38.89)     1:54.58 (40.71)     2:32.85 (38.27)
 27 French, Isabelle          13 Tmsuffolk-MR         2:37.68    2:32.97 SILV   
                  36.98     1:15.59 (38.61)     1:54.68 (39.09)     2:32.97 (38.29)
 28 Ramirez, Claire R         14 Sachem-MR            2:31.10    2:33.40 SILV   
                  37.32     1:16.38 (39.06)     1:55.60 (39.22)     2:33.40 (37.80)
 29 Russell, Leah C           13 CSC-MR               2:30.76    2:33.78 SILV   
                  34.21     1:13.33 (39.12)     1:53.77 (40.44)     2:33.78 (40.01)
 30 Gabinoff, Katherine       14 Tmsuffolk-MR         2:30.21    2:33.88 SILV   
                  36.32     1:15.25 (38.93)     1:55.51 (40.26)     2:33.88 (38.37)
 31 Darling, Samantha N       14 LIAC-MR              2:28.41    2:33.98 SILV   
                  36.28     1:15.06 (38.78)     1:54.51 (39.45)     2:33.98 (39.47)
 32 Stampelos, Georgina E     14 Three Village-MR     2:42.21    2:34.45 SILV   
                  37.07     1:15.86 (38.79)     1:56.10 (40.24)     2:34.45 (38.35)
 33 DePhillips, Michaela C    13 LIAC-MR              2:35.18    2:34.60 SILV   
                  36.98     1:16.51 (39.53)     1:56.31 (39.80)     2:34.60 (38.29)
 34 Waller, Brooke S          13 LBA-MR               2:30.12    2:34.76 SILV   
                  35.97     1:14.91 (38.94)     1:55.39 (40.48)     2:34.76 (39.37)
 35 Sheinberg, Faith          13 LBA-MR               2:32.39    2:34.92 SILV   
                  36.65     1:15.82 (39.17)     1:56.03 (40.21)     2:34.92 (38.89)
 36 Palazzo, Gianna M         14 HAA-MR               2:32.68    2:35.04 SILV   
                  36.57     1:15.74 (39.17)     1:55.40 (39.66)     2:35.04 (39.64)
 37 Liang, Emily              13 BBSC-MR              2:32.74    2:35.61 SILV   
                  36.32     1:14.94 (38.62)     1:55.69 (40.75)     2:35.61 (39.92)
 38 Mullery, Erin N           13 Sachem-MR            2:37.66    2:35.67 SILV   
                  35.78     1:14.86 (39.08)     1:55.97 (41.11)     2:35.67 (39.70)
 39 Tesser, Hayley R          14 LIAC-MR              2:37.30    2:36.13 SILV   
                  37.52     1:16.73 (39.21)     1:56.71 (39.98)     2:36.13 (39.42)
 40 Vitale, Serafina H        13 LBA-MR               2:37.42    2:36.36 SILV   
                  36.00     1:15.49 (39.49)     1:56.63 (41.14)     2:36.36 (39.73)
 41 Marshall, Isabel M        13 Three Village-MR     2:40.65    2:37.15 SILV   
                  36.61                                                 1:57.82 ( )
        2:37.15 (39.33)                                                            
 42 Cushmore, Blaze           14 BBSC-MR              2:38.31    2:38.88 SILV   
                  35.25     1:15.14 (39.89)     1:57.39 (42.25)     2:38.88 (41.49)
 43 Culkin, Shannon M         14 WISC-MR              2:39.91    2:39.18 SILV   
                  36.44     1:16.50 (40.06)     1:58.90 (42.40)     2:39.18 (40.28)
 44 Byrne, Shannon M          14 Sachem-MR            2:41.50    2:39.33 SILV   
                  38.49     1:19.82 (41.33)     2:01.12 (41.30)     2:39.33 (38.21)
 45 Sarubbi, Amanda R         14 Three Village-MR     2:31.60    2:39.76 SILV   
                  37.22     1:17.71 (40.49)     1:59.28 (41.57)     2:39.76 (40.48)
 46 Bogdanski, Victoria H     13 Three Village-MR     2:34.17    2:39.96 SILV   
                  37.26     1:18.59 (41.33)     2:00.47 (41.88)     2:39.96 (39.49)
 47 Veras, Adelyn             13 Lind-MR              2:37.71    2:40.05 SILV   
                  36.52     1:16.00 (39.48)     1:58.51 (42.51)     2:40.05 (41.54)
 48 Suchy, Morgan T           14 Sachem-MR            2:40.80    2:40.37 SILV   
                  38.37     1:19.44 (41.07)     2:00.65 (41.21)     2:40.37 (39.72)
 49 Kavanagh, Ellie M         13 LBA-MR               2:31.83    2:40.59 SILV   
                  38.01     1:18.43 (40.42)     1:59.81 (41.38)     2:40.59 (40.78)
 50 Shiebler, Tricia E        14 IA-MR                2:41.00    2:41.05 SILV   
                  37.21     1:18.60 (41.39)     2:00.75 (42.15)     2:41.05 (40.30)
 51 Del Monico, Daria J       13 Lind-MR              2:39.71    2:42.64 SILV   
                  37.10     1:18.17 (41.07)     2:01.76 (43.59)     2:42.64 (40.88)
 52 Lee, Katherine A          13 BBSC-MR              2:39.96    2:42.92 SILV   
                  36.90     1:19.33 (42.43)     2:02.31 (42.98)     2:42.92 (40.61)
Non-Award Division  
  1 Fung, Emily W             13 Tmsuffolk-MR         2:24.62    2:17.20 ZQ     
                  32.10     1:06.84 (34.74)     1:42.32 (35.48)     2:17.20 (34.88)
  2 Fleischer, Lindsay        14 HAA-MR               2:24.15    2:20.91 ZQ     
                  32.90     1:08.45 (35.55)     1:45.08 (36.63)     2:20.91 (35.83)
  3 Cabanillas, Kim           14 CSC-MR               2:41.36    2:43.54        
                  37.79     1:18.96 (41.17)     2:01.32 (42.36)     2:43.54 (42.22)
  4 Siegel, Blaine L          14 LBA-MR               2:42.76    2:45.07        
                  38.11     1:19.00 (40.89)     2:02.41 (43.41)     2:45.07 (42.66)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:15.49  ZQ
              1:16.49  JO
              1:16.50  SMAX
              1:23.79  SILV
 Meet Qualifying:  1:16.50 - 1:23.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Gabinoff, Katherine       14 Tmsuffolk-MR         1:16.81    1:16.54 SILV   
                  35.02     1:16.54 (41.52)                                        
  2 Tucker, Alina S           14 BBSC-MR              1:17.42    1:16.59 SILV   
                  36.81     1:16.59 (39.78)                                        
  3 Porter, Meagan H          14 IA-MR                1:20.01    1:16.89 SILV   
                  36.33     1:16.89 (40.56)                                        
  4 Orski, Emily M            14 CSC-MR               1:22.08    1:18.28 SILV   
                  37.47     1:18.28 (40.81)                                        
  5 Kudla, Brittney T         14 IA-MR                1:20.03    1:19.50 SILV   
                  38.28     1:19.50 (41.22)                                        
  6 Fung, Emily W             13 Tmsuffolk-MR         1:19.52    1:19.54 SILV   
                  38.22     1:19.54 (41.32)                                        
  7 Mink, Emily Q             13 LIAC-MR              1:21.65    1:19.70 SILV   
                  37.91     1:19.70 (41.79)                                        
  8 Palazzo, Gianna M         14 HAA-MR               1:19.51    1:20.46 SILV   
                  37.28     1:20.46 (43.18)                                        
  9 Vitale, Serafina H        13 LBA-MR               1:22.69    1:20.85 SILV   
                  38.08     1:20.85 (42.77)                                        
 10 Crane, Rachel A           13 Three Village-MR     1:21.89    1:21.00 SILV   
                  38.64     1:21.00 (42.36)                                        
 11 Kortright, Amber M        14 WISC-MR              1:21.97    1:21.37 SILV   
                  38.21     1:21.37 (43.16)                                        
 12 Giunta, Natalia L         14 Three Village-MR     1:19.31    1:21.43 SILV   
                  38.85     1:21.43 (42.58)                                        
 13 Spallone, Carly N         14 LIAC-MR              1:20.71    1:21.53 SILV   
                  38.42     1:21.53 (43.11)                                        
 14 Skakandi, Meghan          13 HAA-MR               1:20.21    1:21.54 SILV   
                  37.99     1:21.54 (43.55)                                        
 15 Dominger, Alexa N         13 HAA-MR               1:23.58    1:21.89 SILV   
                  37.61     1:21.89 (44.28)                                        
 16 Duffe, Michelle E         14 HYB-MR               1:18.47    1:21.95 SILV   
                  39.63     1:21.95 (42.32)                                        
 17 DiMarinis, Hannah N       13 BBSC-MR              1:22.39    1:22.16 SILV   
                  38.25     1:22.16 (43.91)                                        
 18 Adams, Hayley N           14 Three Village-MR     1:21.35    1:22.21 SILV   
                  38.68     1:22.21 (43.53)                                        
 19 DePhillips, Michaela C    13 LIAC-MR              1:20.12    1:22.67 SILV   
                  38.79     1:22.67 (43.88)                                        
 20 Hummel, Christina D       14 HAA-MR               1:21.12    1:23.36 SILV   
                  39.37     1:23.36 (43.99)                                        
 21 Colefield, Sarah B        13 CSC-MR               1:21.71    1:23.50 SILV   
                  39.41     1:23.50 (44.09)                                        
 22 Liang, Emily              13 BBSC-MR              1:23.10    1:23.70 SILV   
                  39.76     1:23.70 (43.94)                                        
Non-Award Division  
  1 Caraher, Meghan R         13 IA-MR                1:17.47    1:16.38 JO     
                  36.37     1:16.38 (40.01)                                        
  2 Cody, Rachel A            13 IA-MR                1:22.19    1:23.93        
                  40.37     1:23.93 (43.56)                                        
  3 Casey, Emma P             13 HAA-MR               1:22.08    1:24.66        
                  39.19     1:24.66 (45.47)                                        
  3 Chirico, Kasidy A         14 Three Village-MR     1:23.77    1:24.66        
                  41.60     1:24.66 (43.06)                                        
  5 Davi, Julia G             14 WISC-MR              1:23.55    1:24.98        
                  40.05     1:24.98 (44.93)                                        
  6 Schuppert, Christina M    14 CSC-MR               1:23.39    1:25.20        
                  40.08     1:25.20 (45.12)                                        
  7 Standel, Sassy G          14 IA-MR                1:22.29    1:27.36        
                  41.33     1:27.36 (46.03)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:40.59  ZQ
              2:42.99  JO
              2:43.00  SMAX
              2:56.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:43.00 - 2:56.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Alliegro, Alexandra M     14 IA-MR                2:43.11    2:43.47 SILV   
                  34.97     1:15.17 (40.20)     1:58.61 (43.44)     2:43.47 (44.86)
  2 Levin, Emma M             14 LBA-MR               2:44.88    2:45.31 SILV   
                  36.58     1:18.14 (41.56)     2:01.81 (43.67)     2:45.31 (43.50)
  3 Gabinoff, Katherine       14 Tmsuffolk-MR         2:46.54    2:45.60 SILV   
                  36.65     1:18.90 (42.25)     2:01.54 (42.64)     2:45.60 (44.06)
  4 Ryan, Emily R             13 FA-MR                2:43.34    2:45.70 SILV   
                  37.26     1:19.75 (42.49)     2:02.89 (43.14)     2:45.70 (42.81)
  5 Tucker, Alina S           14 BBSC-MR              2:43.30    2:45.72 SILV   
                  37.21     1:19.48 (42.27)     2:02.69 (43.21)     2:45.72 (43.03)
  6 Caraher, Meghan R         13 IA-MR                2:44.62    2:46.75 SILV   
                  37.12     1:19.31 (42.19)     2:03.18 (43.87)     2:46.75 (43.57)
  7 Fung, Emily W             13 Tmsuffolk-MR         2:52.12    2:47.08 SILV   
                  38.74     1:20.87 (42.13)     2:04.29 (43.42)     2:47.08 (42.79)
  8 Russell, Leah C           13 CSC-MR               2:46.11    2:47.11 SILV   
                  39.24     1:23.41 (44.17)     2:05.80 (42.39)     2:47.11 (41.31)
  9 Randhawa, Rhea            14 Tmsuffolk-MR         2:46.94    2:47.34 SILV   
                  38.25     1:20.51 (42.26)     2:04.09 (43.58)     2:47.34 (43.25)
 10 Yang, Emily G             13 Three Village-MR     2:47.46    2:48.50 SILV   
                  38.25     1:21.50 (43.25)     2:05.86 (44.36)     2:48.50 (42.64)
 11 Harrington, Brooke F      14 LBA-MR               2:50.84    2:48.66 SILV   
                  38.11     1:21.35 (43.24)     2:05.26 (43.91)     2:48.66 (43.40)
 12 Orski, Emily M            14 CSC-MR               2:54.46    2:51.27 SILV   
                  39.20     1:22.56 (43.36)     2:06.70 (44.14)     2:51.27 (44.57)
 13 Kudla, Brittney T         14 IA-MR                2:48.25    2:52.04 SILV   
                  38.19     1:21.94 (43.75)     2:07.68 (45.74)     2:52.04 (44.36)
 14 Kortright, Amber M        14 WISC-MR              2:56.40    2:53.13 SILV   
                  38.47     1:22.31 (43.84)     2:07.40 (45.09)     2:53.13 (45.73)
 15 Vitale, Serafina H        13 LBA-MR               2:54.96    2:53.89 SILV   
                  39.65     1:24.74 (45.09)     2:10.98 (46.24)     2:53.89 (42.91)
 16 Giunta, Natalia L         14 Three Village-MR     2:45.08    2:54.04 SILV   
                  39.43     1:23.57 (44.14)     2:08.67 (45.10)     2:54.04 (45.37)
 17 Duffe, Michelle E         14 HYB-MR               2:53.46    2:54.85 SILV   
                  40.61     1:25.79 (45.18)     2:10.94 (45.15)     2:54.85 (43.91)
Non-Award Division  
  1 Liang, Emily              13 BBSC-MR              2:55.37    2:57.52        
                  39.78     1:24.33 (44.55)     2:10.24 (45.91)     2:57.52 (47.28)
  2 Spallone, Carly N         14 LIAC-MR              2:54.33    2:58.82        
                  39.88     1:25.68 (45.80)   2:58.82 (1:33.14)                    
  3 Palazzo, Gianna M         14 HAA-MR               2:54.90    2:58.99        
                  40.25     1:25.88 (45.63)     2:13.07 (47.19)     2:58.99 (45.92)
  4 Standel, Sassy G          14 IA-MR                2:56.74    3:04.05        
                  42.03     1:28.34 (46.31)     2:16.41 (48.07)     3:04.05 (47.64)
 -- Mink, Emily Q             13 LIAC-MR              2:51.81         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:05.29  ZQ
              1:05.69  JO
              1:05.70  SMAX
              1:11.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:05.70 - 1:11.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Palmer, Pleasant D        13 LIAC-MR              1:11.16    1:06.28 SILV   
                  30.38     1:06.28 (35.90)                                        
  2 Alliegro, Alexandra M     14 IA-MR                1:06.58    1:07.26 SILV   
                  30.92     1:07.26 (36.34)                                        
  3 Solis, Gabriela           14 LBA-MR               1:07.01    1:07.59 SILV   
                  31.46     1:07.59 (36.13)                                        
  4 Fung, Emily W             13 Tmsuffolk-MR         1:10.42    1:07.82 SILV   
                  30.97     1:07.82 (36.85)                                        
  5 Truter, Samantha N        14 LIAC-MR              1:08.20    1:08.26 SILV   
                  31.68     1:08.26 (36.58)                                        
  5 Bonneville, Alyssa N      14 Three Village-MR     1:09.39    1:08.26 SILV   
                  31.50     1:08.26 (36.76)                                        
  7 French, Isabelle          13 Tmsuffolk-MR         1:08.83    1:08.71 SILV   
                  32.54     1:08.71 (36.17)                                        
  8 Caraher, Meghan R         13 IA-MR                1:10.11    1:08.77 SILV   
                  31.75     1:08.77 (37.02)                                        
  9 Chirico, Kasidy A         14 Three Village-MR     1:06.74    1:09.02 SILV   
                  32.31     1:09.02 (36.71)                                        
 10 Falletta, Arianna         13 Tmsuffolk-MR         1:11.32    1:09.11 SILV   
                  32.01     1:09.11 (37.10)                                        
 11 Martinez, Marisa C        13 LIAC-MR              1:08.94    1:09.15 SILV   
                  32.73     1:09.15 (36.42)                                        
 12 Tsai, Alice Y             14 Sachem-MR            1:06.12    1:09.17 SILV   
                  30.85     1:09.17 (38.32)                                        
 13 Duffe, Michelle E         14 HYB-MR               1:07.62    1:09.40 SILV   
                  31.80     1:09.40 (37.60)                                        
 14 Chase, Samantha R         14 LBA-MR               1:10.96    1:09.63 SILV   
                  32.39     1:09.63 (37.24)                                        
 15 Lee, Katherine A          13 BBSC-MR              1:10.54    1:09.65 SILV   
                  32.33     1:09.65 (37.32)                                        
 16 Levin, Emma M             14 LBA-MR               1:07.19    1:09.95 SILV   
                  32.37     1:09.95 (37.58)                                        
 17 DePhillips, Michaela C    13 LIAC-MR              1:11.58    1:10.07 SILV   
                  32.84     1:10.07 (37.23)                                        
 18 Donnelly, Megan H         13 IA-MR                1:10.11    1:10.35 SILV   
                  32.81     1:10.35 (37.54)                                        
 19 Jerolimov, Leanna M       14 LIAC-MR              1:09.35    1:10.97 SILV   
                  32.27     1:10.97 (38.70)                                        
 20 Liang, Emily              13 BBSC-MR              1:09.57    1:11.23 SILV   
                  33.11     1:11.23 (38.12)                                        
Non-Award Division  
  1 Colefield, Sarah B        13 CSC-MR               1:11.32    1:11.98        
                  32.43     1:11.98 (39.55)                                        
  2 DiMarinis, Hannah N       13 BBSC-MR              1:09.54    1:11.99        
                  32.06     1:11.99 (39.93)                                        
  3 Sheinberg, Faith          13 LBA-MR               1:11.54    1:12.81        
                  34.64     1:12.81 (38.17)                                        
  4 Sarubbi, Amanda R         14 Three Village-MR     1:08.22    1:12.90        
                  33.27     1:12.90 (39.63)                                        
  5 Antoniuk, Sandra m        14 LIAC-MR              1:11.19    1:13.13        
                  34.34     1:13.13 (38.79)                                        
  6 Kavanagh, Ellie M         13 LBA-MR               1:09.70    1:14.66        
                  34.50     1:14.66 (40.16)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:25.79  ZQ
              2:30.99  JO
              2:31.00  SMAX
              2:36.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:31.00 - 2:36.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 French, Isabelle          13 Tmsuffolk-MR         2:32.61    2:32.92 SILV   
                  34.03     1:13.11 (39.08)     1:53.68 (40.57)     2:32.92 (39.24)
  2 Truter, Samantha N        14 LIAC-MR              2:36.43    2:33.05 SILV   
                  32.87     1:11.71 (38.84)     1:52.54 (40.83)     2:33.05 (40.51)
  3 Solis, Gabriela           14 LBA-MR               2:34.42    2:35.08 SILV   
                  33.64     1:13.70 (40.06)     1:54.04 (40.34)     2:35.08 (41.04)
Non-Award Division  
  1 Levin, Emma M             14 LBA-MR               2:35.55    2:37.53        
                  33.32     1:12.21 (38.89)     1:54.35 (42.14)     2:37.53 (43.18)
  2 Fleischer, Lindsay        14 HAA-MR               2:35.31    2:37.65        
                  31.82     1:11.07 (39.25)     1:53.62 (42.55)     2:37.65 (44.03)
  3 DePhillips, Michaela C    13 LIAC-MR              2:34.18    2:38.22        
                  33.86     1:13.93 (40.07)     1:56.29 (42.36)     2:38.22 (41.93)
  4 Giunta, Natalia L         14 Three Village-MR     2:32.23    2:39.69        
                  34.48     1:14.16 (39.68)     1:56.97 (42.81)     2:39.69 (42.72)
  5 Kavanagh, Ellie M         13 LBA-MR               2:33.02    2:42.50        
                  34.83     1:15.06 (40.23)     1:59.73 (44.67)     2:42.50 (42.77)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:21.99  ZQ
              2:23.49  JO
              2:23.50  SMAX
              2:41.79  SILV
 Meet Qualifying:  2:23.50 - 2:41.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Ryan, Emily R             13 FA-MR                2:23.62    2:23.98 SILV   
                  30.58     1:08.18 (37.60)     1:51.86 (43.68)     2:23.98 (32.12)
  2 Gabinoff, Katherine       14 Tmsuffolk-MR         2:26.56    2:24.45 SILV   
                  31.05     1:08.30 (37.25)     1:51.87 (43.57)     2:24.45 (32.58)
  3 Mink, Emily Q             13 LIAC-MR              2:24.20    2:24.52 SILV   
                  30.96                                                 1:52.95 ( )
        2:24.52 (31.57)                                                            
  4 Palmer, Pleasant D        13 LIAC-MR              2:24.87    2:25.00 SILV   
                  30.80     1:08.60 (37.80)     1:51.32 (42.72)     2:25.00 (33.68)
  5 Randhawa, Rhea            14 Tmsuffolk-MR         2:25.18    2:25.03 SILV   
                  31.96     1:07.96 (36.00)     1:52.01 (44.05)     2:25.03 (33.02)
  6 McKenna, Casey            14 Tmsuffolk-MR         2:32.00    2:27.36 SILV   
                  32.46     1:10.26 (37.80)     1:53.64 (43.38)     2:27.36 (33.72)
  7 Kudla, Brittney T         14 IA-MR                2:25.41    2:27.49 SILV   
                  32.38     1:08.41 (36.03)     1:54.66 (46.25)     2:27.49 (32.83)
  7 Tucker, Alina S           14 BBSC-MR              2:29.73    2:27.49 SILV   
                                1:10.76 ( )   2:27.49 (1:16.73)                    
  9 Giunta, Natalia L         14 Three Village-MR     2:24.22    2:28.14 SILV   
                  32.08     1:09.28 (37.20)     1:53.85 (44.57)     2:28.14 (34.29)
 10 Gallagher, Liz P          14 HAA-MR               2:23.70    2:29.15 SILV   
                  31.06     1:10.37 (39.31)     1:56.30 (45.93)     2:29.15 (32.85)
 11 Caraher, Meghan R         13 IA-MR                2:29.33    2:29.25 SILV   
                  33.16     1:12.08 (38.92)     1:55.17 (43.09)     2:29.25 (34.08)
 12 DePhillips, Michaela C    13 LIAC-MR              2:29.86    2:29.71 SILV   
                  32.81     1:11.64 (38.83)     1:56.17 (44.53)     2:29.71 (33.54)
 13 Jannsen, Cassandra G      14 IA-MR                2:32.02    2:31.27 SILV   
                  33.35     1:11.39 (38.04)     1:58.66 (47.27)     2:31.27 (32.61)
 14 Truter, Samantha N        14 LIAC-MR              2:32.38    2:32.01 SILV   
                  31.78     1:09.15 (37.37)     1:57.20 (48.05)     2:32.01 (34.81)
 15 Adams, Hayley N           14 Three Village-MR     2:28.19    2:32.21 SILV   
                  33.93     1:12.06 (38.13)     1:57.84 (45.78)     2:32.21 (34.37)
 16 Friberg, Keelyn G         14 Three Village-MR     2:31.54    2:32.24 SILV   
                  36.00     1:12.91 (36.91)     1:59.48 (46.57)     2:32.24 (32.76)
 17 DiTolla, Rachel L         14 Three Village-MR     2:29.40    2:33.06 SILV   
                  31.63     1:09.44 (37.81)     2:00.24 (50.80)     2:33.06 (32.82)
 18 French, Isabelle          13 Tmsuffolk-MR         2:35.19    2:33.18 SILV   
                  32.49     1:13.06 (40.57)     1:58.77 (45.71)     2:33.18 (34.41)
 19 Chirico, Kasidy A         14 Three Village-MR     2:27.85    2:33.38 SILV   
                  32.76     1:11.26 (38.50)     1:58.92 (47.66)     2:33.38 (34.46)
 20 Dauz, Aleksandra N        13 LIAC-MR              2:35.69    2:33.52 SILV   
                  33.45     1:11.04 (37.59)     1:59.67 (48.63)     2:33.52 (33.85)
 21 Ramirez, Claire R         14 Sachem-MR            2:34.03    2:33.55 SILV   
                  34.64     1:12.17 (37.53)     1:59.26 (47.09)     2:33.55 (34.29)
 22 Dominger, Alexa N         13 HAA-MR               2:34.27    2:33.76 SILV   
                  34.24     1:13.64 (39.40)     1:58.54 (44.90)     2:33.76 (35.22)
 23 Darling, Samantha N       14 LIAC-MR              2:31.64    2:33.79 SILV   
                  33.15     1:11.79 (38.64)     1:59.89 (48.10)     2:33.79 (33.90)
 24 Colefield, Sarah B        13 CSC-MR               2:32.36    2:33.84 SILV   
                  32.59     1:12.43 (39.84)     1:59.33 (46.90)     2:33.84 (34.51)
 25 Jerolimov, Leanna M       14 LIAC-MR              2:36.64    2:33.90 SILV   
                  31.80     1:11.37 (39.57)     1:59.38 (48.01)     2:33.90 (34.52)
 26 Lee, Katherine A          13 BBSC-MR              2:37.10    2:34.64 SILV   
                  33.19     1:14.77 (41.58)     2:01.51 (46.74)     2:34.64 (33.13)
 27 DePalma, Mikaylie         13 Tmsuffolk-MR         2:38.62    2:34.70 SILV   
                  34.21     1:13.83 (39.62)     2:00.66 (46.83)     2:34.70 (34.04)
 28 Mattei, Monica A          14 BBSC-MR              2:35.20    2:34.77 SILV   
                  34.99     1:12.90 (37.91)     1:59.05 (46.15)     2:34.77 (35.72)
 29 Kontos, Kristina          13 Tmsuffolk-MR         2:35.78    2:34.95 SILV   
                  34.35     1:12.31 (37.96)     1:59.57 (47.26)     2:34.95 (35.38)
 30 Vitale, Serafina H        13 LBA-MR               2:36.81    2:35.30 SILV   
                  34.88     1:17.15 (42.27)     2:01.48 (44.33)     2:35.30 (33.82)
 31 Lettieri, Samantha H      14 CSC-MR               2:38.63    2:35.36 SILV   
                  32.99     1:12.71 (39.72)     1:59.70 (46.99)     2:35.36 (35.66)
 32 Spallone, Carly N         14 LIAC-MR              2:31.01    2:35.41 SILV   
                  34.75     1:13.66 (38.91)     1:59.65 (45.99)     2:35.41 (35.76)
 33 Spencer, Hannah           13 HYB-MR               2:39.74    2:35.91 SILV   
                  32.11     1:13.52 (41.41)     2:03.32 (49.80)     2:35.91 (32.59)
 34 Kortright, Amber M        14 WISC-MR              2:37.35    2:35.96 SILV   
                  35.80     1:15.66 (39.86)     1:59.66 (44.00)     2:35.96 (36.30)
 35 Liang, Emily              13 BBSC-MR              2:31.67    2:36.23 SILV   
                  34.11     1:15.30 (41.19)     2:00.17 (44.87)     2:36.23 (36.06)
 36 Steinberg, Alyssa         14 HYB-MR               2:33.54    2:36.48 SILV   
                  33.67     1:11.70 (38.03)     1:59.01 (47.31)     2:36.48 (37.47)
 37 McCabe, Katie             14 UNIA-MR              2:38.08    2:36.72 SILV   
                  33.06     1:11.59 (38.53)     2:01.13 (49.54)     2:36.72 (35.59)
 38 Cody, Rachel A            13 IA-MR                2:34.42    2:37.01 SILV   
                  37.48     1:16.05 (38.57)     2:02.72 (46.67)     2:37.01 (34.29)
 39 Waller, Brooke S          13 LBA-MR               2:34.92    2:37.09 SILV   
                  34.27     1:14.49 (40.22)     2:02.33 (47.84)     2:37.09 (34.76)
 40 Neglia, Allegra           13 Tmsuffolk-MR         2:37.74    2:37.12 SILV   
                  33.49     1:14.21 (40.72)     2:03.18 (48.97)     2:37.12 (33.94)
 41 Davi, Julia G             14 WISC-MR              2:36.09    2:37.13 SILV   
                  35.31     1:18.34 (43.03)     2:04.84 (46.50)     2:37.13 (32.29)
 42 Martinez, Marisa C        13 LIAC-MR              2:36.63    2:37.49 SILV   
                  33.15     1:15.13 (41.98)     2:02.77 (47.64)     2:37.49 (34.72)
 43 Crane, Rachel A           13 Three Village-MR     2:34.08    2:37.73 SILV   
                  37.99     1:15.82 (37.83)     2:02.75 (46.93)     2:37.73 (34.98)
 44 Stampelos, Georgina E     14 Three Village-MR     2:38.68    2:38.09 SILV   
                  34.23     1:13.66 (39.43)     2:00.81 (47.15)     2:38.09 (37.28)
 45 DiMarinis, Hannah N       13 BBSC-MR              2:39.40    2:38.42 SILV   
                  33.49     1:16.46 (42.97)     2:02.34 (45.88)     2:38.42 (36.08)
 46 Llewellyn, Christine L    14 CSC-MR               2:38.51    2:38.82 SILV   
                  33.61     1:13.37 (39.76)     2:05.90 (52.53)     2:38.82 (32.92)
 47 Mullery, Erin N           13 Sachem-MR            2:38.54    2:39.21 SILV   
                  36.45     1:14.41 (37.96)     2:04.42 (50.01)     2:39.21 (34.79)
 48 Souza, Monique            13 BBSC-MR              2:38.08    2:39.29 SILV   
                  33.73     1:14.51 (40.78)     2:03.11 (48.60)     2:39.29 (36.18)
 49 Shiebler, Tricia E        14 IA-MR                2:35.29    2:40.69 SILV   
                  35.22     1:15.68 (40.46)     2:06.43 (50.75)     2:40.69 (34.26)
 50 Standel, Sassy G          14 IA-MR                2:34.21    2:41.13 SILV   
                  34.36     1:16.92 (42.56)     2:05.46 (48.54)     2:41.13 (35.67)
 51 Antoniuk, Sandra m        14 LIAC-MR              2:36.97    2:41.52 SILV   
                  35.78     1:19.55 (43.77)     2:05.80 (46.25)     2:41.52 (35.72)
 52 Sarubbi, Amanda R         14 Three Village-MR     2:30.20    2:41.74 SILV   
                  34.03     1:16.21 (42.18)     2:05.51 (49.30)     2:41.74 (36.23)
Non-Award Division  
  1 Harrington, Brooke F      14 LBA-MR               2:24.95    2:23.02 JO     
                  30.74     1:06.51 (35.77)     1:50.63 (44.12)     2:23.02 (32.39)
  2 Stevens, Jenna P          14 LBA-MR               2:36.06    2:41.82        
                  34.54     1:16.18 (41.64)     2:05.85 (49.67)     2:41.82 (35.97)
  3 Bogdanski, Victoria H     13 Three Village-MR     2:35.85    2:42.44        
                  37.22     1:17.79 (40.57)     2:07.97 (50.18)     2:42.44 (34.47)
  4 Hamdi, Yasmine            13 Three Village-MR     2:41.67    2:43.04        
                  33.78     1:15.14 (41.36)     2:05.48 (50.34)     2:43.04 (37.56)
  5 Riley, Emma               13 HYB-MR               2:40.15    2:43.48        
                  35.71     1:17.52 (41.81)     2:07.17 (49.65)     2:43.48 (36.31)
  6 Veras, Adelyn             13 Lind-MR              2:41.32    2:44.20        
                  32.57     1:12.56 (39.99)     2:05.38 (52.82)     2:44.20 (38.82)
  7 Cushmore, Blaze           14 BBSC-MR              2:39.44    2:45.35        
                  35.12     1:15.82 (40.70)     2:06.57 (50.75)     2:45.35 (38.78)
 -- Kryger, Lauren P          14 IA-MR                2:24.35         DQ        
      Declared false start - Misc
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:59.99  ZQ
              5:06.99  JO
              5:07.00  SMAX
              5:25.99  SILV
 Meet Qualifying:  5:07.00 - 5:25.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Palmer, Pleasant D        13 LIAC-MR              5:07.46    5:09.09 SILV   
                  30.61     1:08.03 (37.42)     1:49.07 (41.04)     2:30.71 (41.64)
        3:14.54 (43.83)     3:58.05 (43.51)     4:34.05 (36.00)     5:09.09 (35.04)
  2 Chase, Samantha R         14 LBA-MR               5:24.60    5:12.85 SILV   
                  32.18     1:10.76 (38.58)     1:49.80 (39.04)     2:27.95 (38.15)
        3:13.23 (45.28)     3:59.65 (46.42)     4:36.44 (36.79)     5:12.85 (36.41)
  3 Yang, Emily G             13 Three Village-MR     5:25.91    5:14.79 SILV   
                  32.52     1:11.51 (38.99)     1:51.18 (39.67)     2:32.12 (40.94)
        3:15.31 (43.19)     4:00.57 (45.26)     4:37.63 (37.06)     5:14.79 (37.16)
  4 DePhillips, Michaela C    13 LIAC-MR              5:14.35    5:15.81 SILV   
                  33.19     1:12.07 (38.88)     1:53.53 (41.46)     2:33.90 (40.37)
        3:19.60 (45.70)     4:05.14 (45.54)     4:41.23 (36.09)     5:15.81 (34.58)
  5 McKenna, Casey            14 Tmsuffolk-MR         5:23.46    5:16.07 SILV   
                  33.15     1:14.52 (41.37)     1:54.98 (40.46)     2:34.68 (39.70)
        3:20.31 (45.63)     4:05.74 (45.43)     4:42.00 (36.26)     5:16.07 (34.07)
  6 French, Isabelle          13 Tmsuffolk-MR         5:21.72    5:17.21 SILV   
                  32.77     1:11.17 (38.40)     1:52.12 (40.95)     2:31.95 (39.83)
        3:18.54 (46.59)     4:04.26 (45.72)     4:41.36 (37.10)     5:17.21 (35.85)
  7 Chirico, Kasidy A         14 Three Village-MR     5:15.77    5:17.33 SILV   
                  32.77     1:11.65 (38.88)     1:50.47 (38.82)     2:30.61 (40.14)
        3:19.30 (48.69)     4:07.83 (48.53)     4:43.42 (35.59)     5:17.33 (33.91)
  8 Gallagher, Liz P          14 HAA-MR               5:13.04    5:17.43 SILV   
                  31.21     1:07.71 (36.50)     1:48.91 (41.20)     2:30.93 (42.02)
        3:16.93 (46.00)     4:05.09 (48.16)     4:42.21 (37.12)     5:17.43 (35.22)
  9 Solis, Gabriela           14 LBA-MR               5:20.76    5:18.17 SILV   
                  32.37     1:10.64 (38.27)     1:50.93 (40.29)     2:30.44 (39.51)
        3:19.18 (48.74)     4:06.91 (47.73)     4:42.94 (36.03)     5:18.17 (35.23)
 10 Fleischer, Lindsay        14 HAA-MR               5:15.50    5:19.36 SILV   
                  31.45     1:10.12 (38.67)     1:48.81 (38.69)     2:27.53 (38.72)
        3:15.82 (48.29)     4:03.92 (48.10)     4:42.09 (38.17)     5:19.36 (37.27)
 11 Hummel, Christina D       14 HAA-MR               5:21.69    5:19.41 SILV   
                  33.31     1:13.88 (40.57)     1:53.21 (39.33)     2:32.79 (39.58)
        3:20.16 (47.37)     4:08.11 (47.95)     4:44.15 (36.04)     5:19.41 (35.26)
 12 Martinez, Marisa C        13 LIAC-MR              5:21.80    5:22.43 SILV   
                  32.62     1:10.89 (38.27)     1:54.67 (43.78)     2:37.48 (42.81)
        3:23.34 (45.86)     4:10.29 (46.95)     4:46.95 (36.66)     5:22.43 (35.48)
 13 Truter, Samantha N        14 LIAC-MR              5:17.80    5:25.73 SILV   
                  31.91     1:09.81 (37.90)     1:50.62 (40.81)     2:31.25 (40.63)
        3:21.23 (49.98)     4:13.97 (52.74)     4:50.15 (36.18)     5:25.73 (35.58)
Non-Award Division  
  1 Harrington, Brooke F      14 LBA-MR               5:07.24    4:57.59 ZQ     
                  30.85     1:06.81 (35.96)     1:44.20 (37.39)     2:22.14 (37.94)
        3:06.90 (44.76)     3:50.65 (43.75)     4:24.53 (33.88)     4:57.59 (33.06)
  2 Fung, Emily W             13 Tmsuffolk-MR         5:10.08    5:04.39 JO     
                  31.18     1:10.05 (38.87)     1:47.86 (37.81)     2:24.34 (36.48)
        3:09.42 (45.08)     3:53.98 (44.56)     4:29.60 (35.62)     5:04.39 (34.79)
  3 Randhawa, Rhea            14 Tmsuffolk-MR         5:09.68    5:04.47 JO     
                  32.72     1:12.17 (39.45)     1:49.24 (37.07)     2:26.72 (37.48)
        3:10.43 (43.71)     3:55.28 (44.85)     4:30.51 (35.23)     5:04.47 (33.96)
  4 Gabinoff, Katherine       14 Tmsuffolk-MR         5:24.68    5:06.30 JO     
                  32.02     1:11.64 (39.62)     1:51.97 (40.33)     2:31.86 (39.89)
        3:14.55 (42.69)     3:58.66 (44.11)     4:32.67 (34.01)     5:06.30 (33.63)
  5 Kavanagh, Ellie M         13 LBA-MR               5:19.91    5:27.21        
                  33.40     1:13.68 (40.28)     1:54.82 (41.14)     2:36.33 (41.51)
        3:23.67 (47.34)     4:12.10 (48.43)     4:49.68 (37.58)     5:27.21 (37.53)
 
Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.29  ZQ
                26.60  SMAX
                28.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Woll, Samantha M          16 LBA-MR                 27.12      26.74 SILV   
  2 Jackson, Devin T          17 Three Village-MR       27.47      26.90 SILV   
  3 Nieves, Daniella M        15 IA-MR                  27.16      26.96 SILV   
  4 Llewellyn, Julia I        16 CSC-MR                 27.03      27.29 SILV   
  5 Soulagnet, Sarah H        17 WISC-MR                26.64      27.36 SILV   
  6 McNair, Meaghan F         15 Three Village-MR       28.01      27.47 SILV   
  7 Gensch, Leighann L        15 IA-MR                  26.66      27.61 SILV   
  8 Grodecki, Natalie         17 IA-MR                  27.46      27.62 SILV   
  9 Mattei, Theresa M         16 BBSC-MR                27.40      27.68 SILV   
 10 Mejia, Nicole             17 IA-MR                  27.11      27.71 SILV   
 11 Brant, Eliza N            16 UNIA-MR                28.04      27.77 SILV   
 12 Baker, Aileen G           15 Sachem-MR              28.06      27.79 SILV   
 13 Pandolfo, Marisa L        17 CSC-MR                 28.15      27.85 SILV   
 14 Flugman, Danielle L       15 HAA-MR                 27.64      27.90 SILV   
 15 Graning, Morgan E         15 IA-MR                  27.71      27.91 SILV   
 16 Kallansrude, Kaitlyn S    17 BBSC-MR                27.24      28.05 SILV   
 17 Broadbent, Charlotte A    17 Three Village-MR       27.02      28.12 SILV   
 18 Chan, Sarah P             15 Three Village-MR       27.23      28.13 SILV   
 19 Visintin, Nichole A       15 Three Village-MR       27.05      28.17 SILV   
 20 McCoy, Tara               15 CSC-MR                 28.24      28.20 SILV   
 21 Tonna, Mary E             15 BBSC-MR                27.76      28.24 SILV   
Non-Award Division  
  1 Breiner, Emma             15 CSC-MR                 28.23      28.50        
  2 Fassett, Brooks C         15 Three Village-MR       28.19      28.52        
  3 Seidman, Jessica A        15 Tmsuffolk-MR           28.22      28.80        
  4 Dabrowski, Olivia         15 Tmsuffolk-MR           27.37      28.83        
  5 Bogdanski, Julia M        17 Three Village-MR       27.43      29.16        
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.19  ZQ
                57.80  SMAX
              1:01.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lee, Nicole E             16 BBSC-MR                58.00      58.24 SILV   
                  27.65       58.24 (30.59)                                        
  2 McNair, Meaghan F         15 Three Village-MR     1:00.70      58.98 SILV   
                  28.37       58.98 (30.61)                                        
  3 Jackson, Devin T          17 Three Village-MR       58.53      59.05 SILV   
                  28.06       59.05 (30.99)                                        
  4 Mattei, Theresa M         16 BBSC-MR                58.64      59.28 SILV   
                  28.21       59.28 (31.07)                                        
  5 Woll, Samantha M          16 LBA-MR                 59.50      59.49 SILV   
                  28.14       59.49 (31.35)                                        
  6 Mejia, Nicole             17 IA-MR                  59.55      59.63 SILV   
                  28.47       59.63 (31.16)                                        
  7 Graning, Morgan E         15 IA-MR                  59.06      59.81 SILV   
                  28.64       59.81 (31.17)                                        
  8 Flugman, Danielle L       15 HAA-MR               1:00.30      59.91 SILV   
                  29.08       59.91 (30.83)                                        
  9 Soulagnet, Sarah H        17 WISC-MR                58.30    1:00.04 SILV   
                  28.61     1:00.04 (31.43)                                        
 10 Tonna, Mary E             15 BBSC-MR              1:00.28    1:00.20 SILV   
                  29.03     1:00.20 (31.17)                                        
 11 DiMarinis, Brooke T       17 BBSC-MR              1:00.71    1:00.51 SILV   
                  29.75     1:00.51 (30.76)                                        
 12 Baker, Aileen G           15 Sachem-MR              59.63    1:00.93 SILV   
                  29.13     1:00.93 (31.80)                                        
 13 Dabrowski, Olivia         15 Tmsuffolk-MR           58.87    1:00.99 SILV   
                  29.21     1:00.99 (31.78)                                        
 -- Nieves, Daniella M        15 IA-MR                  58.09         DQ        
      False start
                  27.62          DQ (31.16)                                        
 -- Pandolfo, Marisa L        17 CSC-MR                 59.91         DQ        
      False start
                  29.05          DQ (30.96)                                        
Non-Award Division  
  1 Jin, Victoria             15 HYB-MR               1:00.49    1:01.41        
                  28.80     1:01.41 (32.61)                                        
  2 Betterbed, Dominique R    16 Three Village-MR     1:00.84    1:01.74        
                  29.57     1:01.74 (32.17)                                        
  3 Seidman, Jessica A        15 Tmsuffolk-MR           59.96    1:01.95        
                  29.61     1:01.95 (32.34)                                        
  4 Bogdanski, Julia M        17 Three Village-MR       58.60    1:02.31        
                  29.50     1:02.31 (32.81)                                        
  5 Visintin, Nichole A       15 Three Village-MR       58.20    1:02.44        
                  29.31     1:02.44 (33.13)                                        
  6 Crosby, Amanda            17 CSC-MR               1:01.01    1:02.71        
                  29.76     1:02.71 (32.95)                                        
 -- Chan, Sarah P             15 Three Village-MR       59.23         DQ        
      False start
                  29.24          DQ (31.87)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:02.49  ZQ
              2:04.50  SMAX
              2:10.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Ripp, Izzy A              15 IA-MR                2:05.08    2:05.25 SILV   
                  28.68     1:00.90 (32.22)     1:33.51 (32.61)     2:05.25 (31.74)
  2 Nieves, Daniella M        15 IA-MR                2:09.50    2:07.45 SILV   
                  28.63     1:00.74 (32.11)     1:33.82 (33.08)     2:07.45 (33.63)
  3 Llewellyn, Julia I        16 CSC-MR               2:07.58    2:07.63 SILV   
                  29.45     1:02.04 (32.59)     1:35.74 (33.70)     2:07.63 (31.89)
  4 Gensch, Leighann L        15 IA-MR                2:04.99    2:08.58 SILV   
                  29.12     1:01.30 (32.18)     1:35.07 (33.77)     2:08.58 (33.51)
  5 Dabrowski, Olivia         15 Tmsuffolk-MR         2:04.71    2:08.70 SILV   
                  29.60     1:01.96 (32.36)     1:35.76 (33.80)     2:08.70 (32.94)
  6 Lee, Nicole E             16 BBSC-MR              2:07.38    2:09.98 SILV   
                  28.76     1:01.35 (32.59)     1:35.26 (33.91)     2:09.98 (34.72)
  7 Chan, Sarah P             15 Three Village-MR     2:09.89    2:10.05 SILV   
                  30.37     1:03.29 (32.92)     1:36.57 (33.28)     2:10.05 (33.48)
  8 Graning, Morgan E         15 IA-MR                2:07.30    2:10.20 SILV   
                  28.92     1:01.24 (32.32)     1:35.39 (34.15)     2:10.20 (34.81)
Non-Award Division  
  1 Slattery, Meghan C        15 IA-MR                2:07.83    2:00.40 ZQ     
                  27.30       59.52 (32.22)     1:30.27 (30.75)     2:00.40 (30.13)
  2 Kanfer, Sarah M           15 IA-MR                2:06.41    2:03.91 SMAX   
                  28.87     1:00.99 (32.12)     1:33.34 (32.35)     2:03.91 (30.57)
  3 DiMarinis, Brooke T       17 BBSC-MR              2:08.96    2:10.87        
                  30.99     1:03.65 (32.66)     1:37.45 (33.80)     2:10.87 (33.42)
  4 Pandolfo, Marisa L        17 CSC-MR               2:10.41    2:11.70        
                  29.72     1:03.35 (33.63)     1:37.57 (34.22)     2:11.70 (34.13)
  5 Mattei, Theresa M         16 BBSC-MR              2:08.21    2:13.21        
                  29.68     1:02.12 (32.44)     1:37.30 (35.18)     2:13.21 (35.91)
  6 Seidman, Jessica A        15 Tmsuffolk-MR         2:09.67    2:14.20        
                  30.34     1:03.90 (33.56)     1:39.00 (35.10)     2:14.20 (35.20)
  7 Bogdanski, Julia M        17 Three Village-MR     2:04.94    2:17.19        
                  31.15     1:05.39 (34.24)     1:41.20 (35.81)     2:17.19 (35.99)
 
Girls 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:27.99  ZQ
              5:31.00  SMAX
              5:39.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Boyle, Erin               16 IA-MR                5:37.59    5:38.68 SILV   
                  28.55     1:00.19 (31.64)     1:32.77 (32.58)     2:06.51 (33.74)
        2:41.29 (34.78)     3:16.59 (35.30)     3:51.83 (35.24)     4:27.89 (36.06)
        5:03.53 (35.64)     5:38.68 (35.15)                                        
Non-Award Division  
  1 Dabrowski, Olivia         15 Tmsuffolk-MR         5:36.63    5:46.15        
                  29.90     1:03.87 (33.97)     1:39.21 (35.34)     2:14.70 (35.49)
        2:49.69 (34.99)     3:25.14 (35.45)     4:00.61 (35.47)     4:35.90 (35.29)
        5:11.40 (35.50)     5:46.15 (34.75)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.49  ZQ
              1:05.50  SMAX
              1:10.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Chan, Sarah P             15 Three Village-MR     1:07.73    1:07.84 SILV   
                  33.27     1:07.84 (34.57)                                        
  2 Flugman, Danielle L       15 HAA-MR               1:07.60    1:07.96 SILV   
                  33.07     1:07.96 (34.89)                                        
  3 Woll, Samantha M          16 LBA-MR               1:08.55    1:08.30 SILV   
                  33.27     1:08.30 (35.03)                                        
  4 Seidman, Jessica A        15 Tmsuffolk-MR         1:08.19    1:08.32 SILV   
                  33.46     1:08.32 (34.86)                                        
  5 Li, Karen Z               15 Three Village-MR     1:08.04    1:08.59 SILV   
                  32.69     1:08.59 (35.90)                                        
  6 McNair, Meaghan F         15 Three Village-MR     1:08.14    1:08.72 SILV   
                  33.56     1:08.72 (35.16)                                        
  7 Giuliani, Jessica H       15 BBSC-MR              1:08.79    1:08.79 SILV   
                  33.57     1:08.79 (35.22)                                        
  8 Mejia, Nicole             17 IA-MR                1:06.66    1:09.35 SILV   
                  33.64     1:09.35 (35.71)                                        
  9 Betterbed, Dominique R    16 Three Village-MR     1:06.04    1:09.61 SILV   
                  34.18     1:09.61 (35.43)                                        
 10 Soulagnet, Sarah H        17 WISC-MR              1:08.58    1:09.80 SILV   
                  33.90     1:09.80 (35.90)                                        
 11 Broadbent, Charlotte A    17 Three Village-MR     1:08.77    1:09.85 SILV   
                  33.99     1:09.85 (35.86)                                        
Non-Award Division  
  1 Slattery, Meghan C        15 IA-MR                1:06.59    1:05.29 ZQ     
                  31.83     1:05.29 (33.46)                                        
  2 Nieves, Daniella M        15 IA-MR                1:08.05    1:10.15        
                  33.39     1:10.15 (36.76)                                        
  3 Visintin, Nichole A       15 Three Village-MR     1:09.25    1:10.50        
                  34.66     1:10.50 (35.84)                                        
  4 McCoy, Tara               15 CSC-MR               1:09.92    1:11.23        
                  33.86     1:11.23 (37.37)                                        
  5 Bogdanski, Julia M        17 Three Village-MR     1:09.45    1:11.89        
                  35.61     1:11.89 (36.28)                                        
  6 Tonna, Mary E             15 BBSC-MR              1:09.38    1:13.34        
                  35.93     1:13.34 (37.41)                                        
 -- Smerechniak, Jillian K    15 IA-MR                1:05.93        DFS        
      Declared false start
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:20.99  ZQ
              2:21.00  SMAX
              2:29.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Seidman, Jessica A        15 Tmsuffolk-MR         2:23.63    2:22.90 SILV   
                  33.38     1:08.89 (35.51)     1:45.70 (36.81)     2:22.90 (37.20)
  2 Slattery, Meghan C        15 IA-MR                2:27.25    2:23.35 SILV   
                  32.89     1:09.20 (36.31)     1:46.19 (36.99)     2:23.35 (37.16)
  3 Flugman, Danielle L       15 HAA-MR               2:26.64    2:25.39 SILV   
                  34.07     1:09.90 (35.83)     1:47.76 (37.86)     2:25.39 (37.63)
  4 Giuliani, Jessica H       15 BBSC-MR              2:28.11    2:27.61 SILV   
                  34.07     1:11.39 (37.32)     1:50.09 (38.70)     2:27.61 (37.52)
  5 Broadbent, Charlotte A    17 Three Village-MR     2:27.02    2:28.38 SILV   
                  34.85     1:12.31 (37.46)     1:50.57 (38.26)     2:28.38 (37.81)
  6 Betterbed, Dominique R    16 Three Village-MR     2:24.51    2:28.62 SILV   
                  34.22     1:10.81 (36.59)     1:49.36 (38.55)     2:28.62 (39.26)
  7 Chan, Sarah P             15 Three Village-MR     2:26.98    2:29.01 SILV   
                  35.27     1:13.33 (38.06)     1:51.83 (38.50)     2:29.01 (37.18)
Non-Award Division  
  1 Jackson, Devin T          17 Three Village-MR     2:22.87    2:18.01 ZQ     
                  33.20     1:07.51 (34.31)     1:42.65 (35.14)     2:18.01 (35.36)
  2 Soulagnet, Sarah H        17 WISC-MR              2:27.72    2:30.47        
                  35.53     1:13.41 (37.88)     1:52.41 (39.00)     2:30.47 (38.06)
  3 Visintin, Nichole A       15 Three Village-MR     2:27.55    2:31.59        
                  35.26     1:13.65 (38.39)     1:52.72 (39.07)     2:31.59 (38.87)
  4 Dabrowski, Olivia         15 Tmsuffolk-MR         2:25.90    2:32.05        
                  35.41     1:13.84 (38.43)     1:53.04 (39.20)     2:32.05 (39.01)
  5 McNamara, Samantha        15 BBSC-MR              2:26.70    2:32.26        
                  35.51     1:13.67 (38.16)     1:53.24 (39.57)     2:32.26 (39.02)
 -- Li, Karen Z               15 Three Village-MR     2:25.18         NS        
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:13.99  ZQ
              1:15.20  SMAX
              1:20.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Mejia, Nicole             17 IA-MR                1:16.50    1:16.35 SILV   
                  36.61     1:16.35 (39.74)                                        
  2 DiMarinis, Brooke T       17 BBSC-MR              1:17.00    1:17.13 SILV   
                  37.13     1:17.13 (40.00)                                        
  3 Crosby, Amanda            17 CSC-MR               1:16.71    1:17.83 SILV   
                  36.86     1:17.83 (40.97)                                        
  4 Flugman, Danielle L       15 HAA-MR               1:18.80    1:18.13 SILV   
                  36.88     1:18.13 (41.25)                                        
  5 Tutone, Marisa A          15 IA-MR                1:16.75    1:18.89 SILV   
                  36.79     1:18.89 (42.10)                                        
  6 Soulagnet, Sarah H        17 WISC-MR              1:18.34    1:19.44 SILV   
                  36.79     1:19.44 (42.65)                                        
  7 Williams, Shannon N       16 IA-MR                1:19.58    1:19.85 SILV   
                  36.96     1:19.85 (42.89)                                        
  8 Tonna, Mary E             15 BBSC-MR              1:19.66    1:19.93 SILV   
                  37.58     1:19.93 (42.35)                                        
  9 Betterbed, Dominique R    16 Three Village-MR     1:19.80    1:20.45 SILV   
                  37.64     1:20.45 (42.81)                                        
 10 Gilio, Devin M            15 IA-MR                1:19.83    1:20.53 SILV   
                  37.82     1:20.53 (42.71)                                        
 11 Visintin, Nichole A       15 Three Village-MR     1:19.22    1:20.66 SILV   
                  37.67     1:20.66 (42.99)                                        
Non-Award Division  
  1 McNamara, Samantha        15 BBSC-MR              1:20.44    1:22.35        
                  38.49     1:22.35 (43.86)                                        
  2 Rice, Natasha L           15 IA-MR                1:20.08    1:23.08        
                  38.41     1:23.08 (44.67)                                        
  2 Broadbent, Charlotte A    17 Three Village-MR     1:20.33    1:23.08        
                  39.11     1:23.08 (43.97)                                        
  4 Gensch, Leighann L        15 IA-MR                1:19.17    1:24.38        
                  38.91     1:24.38 (45.47)                                        
 -- Gebbia, Rena M            16 Sachem-MR            1:18.45         NS        
 
Girls 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:37.89  ZQ
              2:43.00  SMAX
              2:50.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 DiMarinis, Brooke T       17 BBSC-MR              2:45.99    2:46.08 SILV   
                  37.64     1:19.46 (41.82)     2:02.65 (43.19)     2:46.08 (43.43)
  2 Crosby, Amanda            17 CSC-MR               2:47.62    2:46.38 SILV   
                  37.91     1:20.46 (42.55)     2:04.23 (43.77)     2:46.38 (42.15)
  3 Jin, Victoria             15 HYB-MR               2:45.07    2:46.54 SILV   
                  37.84     1:20.01 (42.17)     2:04.00 (43.99)     2:46.54 (42.54)
Non-Award Division  
  1 Williams, Shannon N       16 IA-MR                2:49.80    2:54.07        
                  38.56     1:22.44 (43.88)     2:07.67 (45.23)     2:54.07 (46.40)
  2 Mattei, Theresa M         16 BBSC-MR              2:44.65    2:57.16        
                  40.07     1:23.75 (43.68)   2:57.16 (1:33.41)                    
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:04.49  ZQ
              1:05.00  SMAX
              1:09.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Jackson, Devin T          17 Three Village-MR     1:05.58    1:05.51 SILV   
                  30.59     1:05.51 (34.92)                                        
  2 Haynos, Mary A            15 FA-MR                1:08.94    1:07.62 SILV   
                  31.42     1:07.62 (36.20)                                        
  3 Giuliani, Jessica H       15 BBSC-MR              1:06.31    1:07.96 SILV   
                  31.27     1:07.96 (36.69)                                        
  4 Lee, Nicole E             16 BBSC-MR              1:06.29    1:08.25 SILV   
                  30.81     1:08.25 (37.44)                                        
  5 Grodecki, Natalie         17 IA-MR                1:06.43    1:08.47 SILV   
                  30.64     1:08.47 (37.83)                                        
  6 Graning, Morgan E         15 IA-MR                1:08.53    1:09.56 SILV   
                  31.28     1:09.56 (38.28)                                        
Non-Award Division  
  1 Slattery, Meghan C        15 IA-MR                1:07.18    1:03.89 ZQ     
                  30.35     1:03.89 (33.54)                                        
  2 Kallansrude, Kaitlyn S    17 BBSC-MR              1:09.15    1:09.88        
                  32.31     1:09.88 (37.57)                                        
  3 McNair, Meaghan F         15 Three Village-MR     1:07.73    1:10.05        
                  32.68     1:10.05 (37.37)                                        
  4 McCoy, Brianna            17 CSC-MR               1:08.18    1:10.35        
                  31.93     1:10.35 (38.42)                                        
  5 Tonna, Mary E             15 BBSC-MR              1:07.94    1:10.80        
                  32.78     1:10.80 (38.02)                                        
 -- Coleman, Mackenzie        16 IA-MR                1:05.35        DFS        
      Declared false start
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:19.99  ZQ
              2:20.00  SMAX
              2:29.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Jackson, Devin T          17 Three Village-MR     2:26.56    2:22.57 SILV   
                  30.11     1:04.97 (34.86)     1:48.59 (43.62)     2:22.57 (33.98)
  2 Mejia, Nicole             17 IA-MR                2:23.33    2:26.59 SILV   
                  30.64     1:08.85 (38.21)     1:53.05 (44.20)     2:26.59 (33.54)
  3 Lee, Nicole E             16 BBSC-MR              2:28.75    2:28.71 SILV   
                  30.68     1:07.11 (36.43)     1:54.49 (47.38)     2:28.71 (34.22)
  4 Kallansrude, Kaitlyn S    17 BBSC-MR              2:23.99    2:28.77 SILV   
                  32.94     1:11.68 (38.74)     1:53.96 (42.28)     2:28.77 (34.81)
  5 Tonna, Mary E             15 BBSC-MR              2:29.75    2:29.86 SILV   
                  32.50     1:12.59 (40.09)     1:56.30 (43.71)     2:29.86 (33.56)
Non-Award Division  
  1 Slattery, Meghan C        15 IA-MR                2:21.26    2:18.23 ZQ     
                  30.26     1:06.24 (35.98)     1:47.35 (41.11)     2:18.23 (30.88)
  2 Mattei, Theresa M         16 BBSC-MR              2:29.64    2:30.08        
                  33.46     1:11.69 (38.23)     1:56.42 (44.73)     2:30.08 (33.66)
  3 Broadbent, Charlotte A    17 Three Village-MR     2:28.83    2:30.62        
                  33.38     1:10.63 (37.25)     1:57.91 (47.28)     2:30.62 (32.71)
  4 Dabrowski, Olivia         15 Tmsuffolk-MR         2:28.51    2:30.68        
                  32.79     1:10.58 (37.79)     1:56.58 (46.00)     2:30.68 (34.10)
  5 Chan, Sarah P             15 Three Village-MR     2:25.99    2:30.82        
                  32.98     1:10.89 (37.91)     1:57.67 (46.78)     2:30.82 (33.15)
  6 Visintin, Nichole A       15 Three Village-MR     2:26.38    2:30.96        
                  32.87     1:10.78 (37.91)     1:56.26 (45.48)     2:30.96 (34.70)
  7 Giuliani, Jessica H       15 BBSC-MR              2:28.04    2:31.19        
                  32.37     1:09.47 (37.10)     1:56.47 (47.00)     2:31.19 (34.72)
  8 Seidman, Jessica A        15 Tmsuffolk-MR         2:27.84    2:33.91        
                  33.53     1:11.18 (37.65)     1:59.11 (47.93)     2:33.91 (34.80)
 -- Flugman, Danielle L       15 HAA-MR               2:27.23        DFS        
      Declared false start - Misc
 -- Boyle, Erin               16 IA-MR                2:24.76        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Girls 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
              4:59.99  ZQ
              5:05.00  SMAX
              5:23.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Slattery, Meghan C        15 IA-MR                5:16.70    5:05.09 SILV   
                  32.21     1:09.38 (37.17)     1:49.00 (39.62)     2:28.22 (39.22)
        3:13.33 (45.11)     3:56.30 (42.97)     4:32.38 (36.08)     5:05.09 (32.71)
  2 Giuliani, Jessica H       15 BBSC-MR              5:10.23    5:09.52 SILV   
                                1:09.24 ( )     1:47.74 (38.50)     2:26.93 (39.19)
        3:12.93 (46.00)     3:57.85 (44.92)   5:09.52 (1:11.67)                    
  3 Broadbent, Charlotte A    17 Three Village-MR     5:12.67    5:16.92 SILV   
                  34.44     1:15.62 (41.18)     1:54.82 (39.20)     2:33.75 (38.93)
        3:20.78 (47.03)     4:08.53 (47.75)     4:42.20 (33.67)     5:16.92 (34.72)
  4 Seidman, Jessica A        15 Tmsuffolk-MR         5:22.72    5:17.89 SILV   
                  32.93     1:12.68 (39.75)     1:51.90 (39.22)     2:31.24 (39.34)
        3:18.65 (47.41)     4:06.93 (48.28)     4:41.85 (34.92)     5:17.89 (36.04)
  5 Chan, Sarah P             15 Three Village-MR     5:14.70    5:18.13 SILV   
                  32.28     1:12.72 (40.44)     1:52.63 (39.91)     2:32.71 (40.08)
        3:20.65 (47.94)     4:08.95 (48.30)     4:44.57 (35.62)     5:18.13 (33.56)
  6 Visintin, Nichole A       15 Three Village-MR     5:17.93    5:19.33 SILV   
                  32.68     1:14.08 (41.40)     1:52.09 (38.01)     2:30.49 (38.40)
        3:17.64 (47.15)     4:05.65 (48.01)     4:42.49 (36.84)     5:19.33 (36.84)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  ZQ
                31.99  JO
                32.00  SMAX
                35.19  SILV
 Meet Qualifying:  32.00 - 35.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kain, Garrett             10 CSC-MR                 32.40      32.27 SILV   
  2 Fehrenbach, Robby         10 HAA-MR                 32.51      32.53 SILV   
  3 Eckstein, Michael L       10 CSC-MR                 32.32      32.74 SILV   
  4 Veit, Brian J             10 Three Village-MR       33.21      32.89 SILV   
  5 Yan, Patrick              10 LIAC-MR                34.17      33.00 SILV   
  6 Doboli, Michael R         10 Tmsuffolk-MR           34.42      33.12 SILV   
  7 Paroly, Joshua G          10 Sachem-MR              32.79      33.13 SILV   
  8 Cody, Christopher M       10 IA-MR                  32.93      33.18 SILV   
  9 Luba, Ryan C              10 Sachem-MR              32.19      33.45 SILV   
 10 Powell, Brett             10 WISC-MR                32.16      33.46 SILV   
 11 Caraher, Colin J          10 IA-MR                  35.18      33.50 SILV   
 12 Regev, Ari                 9 LIAC-MR                34.33      33.53 SILV   
 13 Barbera, Luke J            8 Three Village-MR       34.22      33.63 SILV   
 14 Maher, Brendan            10 HYB-MR                 33.23      33.65 SILV   
 15 Martinus, Farren M        10 LIAC-MR                34.16      33.70 SILV   
 16 Murugaverl, Aadhithan R   10 LIAC-MR                34.97      33.89 SILV   
 17 Llerena, Derek R          10 Sachem-MR              33.84      33.96 SILV   
 18 Reino, Vincent M          10 HAA-MR                 35.00      34.09 SILV   
 18 Santana, Delwin J          9 LBA-MR                 34.72      34.09 SILV   
 20 McNamara, Luke V           9 LIAC-MR                33.51      34.17 SILV   
 21 DeFranco, Gregory J        9 LIAC-MR                34.23      34.22 SILV   
 22 Skarren, Jack T            9 LBA-MR                 33.45      34.28 SILV   
 23 Byrne, Jaden N             9 BBSC-MR                35.01      34.76 SILV   
 24 Cheng, Michael R           9 Sachem-MR              33.74      34.77 SILV   
 24 Mink, Colin G             10 LIAC-MR                33.91      34.77 SILV   
 26 Junior, Colin             10 Sachem-MR              34.09      34.95 SILV   
 27 Tsai, Leonardo             9 Sachem-MR              34.17      34.97 SILV   
 28 Mahan, Nicholas C          9 FA-MR                  35.01      35.18 SILV   
 -- Prinzivalli, Peter J      10 Tmsuffolk-MR           34.43         DQ        
      False start
Non-Award Division  
  1 Tonna, Joseph             10 Tmsuffolk-MR           32.33      30.94 ZQ     
  2 Badilla, Joey R           10 EHY-MR                 32.58      31.15 JO     
  3 Barragato, Philip N       10 HYB-MR                 32.13      31.38 JO     
  4 Larice, Jonathan           9 HYB-MR                 35.14      35.22        
  5 Monaco, Dylan J            9 LBA-MR                 34.93      35.23        
  6 Glaser, Owen M            10 BBSC-MR                34.29      35.51        
  7 Dunne, Christopher J      10 HYB-MR                 33.91      35.58        
  8 Groza, Roberto            10 Tmsuffolk-MR           35.16      35.80        
  9 Alas, Daniel A            10 IA-MR                  34.51      35.82        
 10 LaBianca, Jack B           9 BBSC-MR                34.58      36.08        
 11 Buchen, Max H              8 LIAC-MR                34.45      36.51        
 12 Shemetov, Daniel B         9 BBSC-MR                34.46      37.69        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:11.59  JO
              1:11.60  SMAX
              1:18.49  SILV
 Meet Qualifying:  1:11.60 - 1:18.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Eckstein, Michael L       10 CSC-MR               1:15.92    1:12.13 SILV   
                  34.41     1:12.13 (37.72)                                        
  1 Paroly, Joshua G          10 Sachem-MR            1:13.88    1:12.13 SILV   
                  33.65     1:12.13 (38.48)                                        
  3 Luba, Ryan C              10 Sachem-MR            1:12.04    1:12.19 SILV   
                  33.38     1:12.19 (38.81)                                        
  3 Barragato, Philip N       10 HYB-MR               1:12.05    1:12.19 SILV   
                  34.09     1:12.19 (38.10)                                        
  5 Prinzivalli, Peter J      10 Tmsuffolk-MR         1:17.72    1:13.08 SILV   
                  35.69     1:13.08 (37.39)                                        
  6 Regev, Ari                 9 LIAC-MR              1:17.92    1:13.34 SILV   
                1:28.18         1:13.34 ( )                                        
  7 Martinus, Farren M        10 LIAC-MR              1:15.31    1:13.60 SILV   
                  35.15     1:13.60 (38.45)                                        
  8 Verma, Austin             10 LIAC-MR              1:17.73    1:13.89 SILV   
                  35.21     1:13.89 (38.68)                                        
  9 Powell, Brett             10 WISC-MR              1:13.05    1:14.03 SILV   
                  35.06     1:14.03 (38.97)                                        
 10 Wang, Eric                10 Three Village-MR     1:13.16    1:14.04 SILV   
                  34.92     1:14.04 (39.12)                                        
 11 Fehrenbach, Robby         10 HAA-MR               1:14.36    1:14.16 SILV   
                  35.90     1:14.16 (38.26)                                        
 12 Cody, Christopher M       10 IA-MR                1:14.79    1:14.17 SILV   
                  35.52     1:14.17 (38.65)                                        
 13 McNamara, Luke V           9 LIAC-MR              1:14.47    1:14.19 SILV   
                  35.71     1:14.19 (38.48)                                        
 14 DeFranco, Gregory J        9 LIAC-MR              1:13.57    1:14.40 SILV   
                  35.30     1:14.40 (39.10)                                        
 15 Cheng, Michael R           9 Sachem-MR            1:16.18    1:14.45 SILV   
                  34.84     1:14.45 (39.61)                                        
 16 Glaser, Owen M            10 BBSC-MR              1:15.31    1:15.52 SILV   
                  37.21     1:15.52 (38.31)                                        
 17 Maher, Brendan            10 HYB-MR               1:15.83    1:16.21 SILV   
                  35.75     1:16.21 (40.46)                                        
 18 Murugaverl, Aadhithan R   10 LIAC-MR              1:16.93    1:16.71 SILV   
                  36.29     1:16.71 (40.42)                                        
 19 Junior, Colin             10 Sachem-MR            1:17.78    1:17.26 SILV   
                  36.66     1:17.26 (40.60)                                        
 20 Carrieri, Nicholas G       9 UN-MR                1:18.04    1:17.60 SILV   
                1:28.08         1:17.60 ( )                                        
 21 Skarren, Jack T            9 LBA-MR               1:16.99    1:18.04 SILV   
                  36.16     1:18.04 (41.88)                                        
 22 Tsai, Leonardo             9 Sachem-MR            1:15.69    1:18.08 SILV   
                  36.47     1:18.08 (41.61)                                        
 23 Santana, Delwin J          9 LBA-MR               1:17.89    1:18.20 SILV   
                   2.64   1:18.20 (1:15.56)                                        
Non-Award Division  
  1 Gorman, Connor J          10 BBSC-MR              1:15.58    1:10.25 JO     
                  34.90     1:10.25 (35.35)                                        
  2 Veit, Brian J             10 Three Village-MR     1:11.93    1:10.57 JO     
                  33.98     1:10.57 (36.59)                                        
  3 Kain, Garrett             10 CSC-MR               1:13.19    1:10.76 JO     
                  34.06     1:10.76 (36.70)                                        
  4 Larice, Jonathan           9 HYB-MR               1:18.12    1:19.22        
                   2.52   1:19.22 (1:16.70)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:27.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:32.00  SMAX
              2:49.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:32.00 - 2:49.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Sforza, Anthony J         10 BBSC-MR              2:32.04    2:36.73 SILV   
                  33.93     1:13.59 (39.66)     1:55.47 (41.88)     2:36.73 (41.26)
  2 Kain, Garrett             10 CSC-MR               2:33.92    2:37.90 SILV   
                  34.40     1:14.77 (40.37)     1:55.94 (41.17)     2:37.90 (41.96)
  3 McNamara, Luke V           9 LIAC-MR              2:43.31    2:39.88 SILV   
                  35.64     1:16.75 (41.11)     1:59.03 (42.28)     2:39.88 (40.85)
  4 Prinzivalli, Peter J      10 Tmsuffolk-MR         2:38.68    2:40.46 SILV   
                  35.54     1:15.80 (40.26)     1:53.96 (38.16)     2:40.46 (46.50)
  5 Regev, Ari                 9 LIAC-MR              2:43.22    2:41.17 SILV   
                  35.48     1:17.29 (41.81)     1:59.84 (42.55)     2:41.17 (41.33)
  5 DeFranco, Gregory J        9 LIAC-MR              2:44.77    2:41.17 SILV   
                  36.16     1:18.13 (41.97)     2:00.97 (42.84)     2:41.17 (40.20)
  7 Martinus, Farren M        10 LIAC-MR              2:46.91    2:41.56 SILV   
                  36.42     1:19.26 (42.84)     2:02.61 (43.35)     2:41.56 (38.95)
  8 Chung, Daniel S           10 LIAC-MR              2:47.47    2:42.31 SILV   
                  35.79     1:17.62 (41.83)     2:00.38 (42.76)     2:42.31 (41.93)
  9 Verma, Austin             10 LIAC-MR              2:45.88    2:43.59 SILV   
                  38.00     1:20.80 (42.80)     2:02.96 (42.16)     2:43.59 (40.63)
 10 Beleznay, Andras           9 LIAC-MR              2:46.07    2:43.85 SILV   
                  38.26     1:20.98 (42.72)     2:02.99 (42.01)     2:43.85 (40.86)
 11 Maher, Brendan            10 HYB-MR               2:49.32    2:44.24 SILV   
                  36.01     1:18.30 (42.29)     1:59.08 (40.78)     2:44.24 (45.16)
 12 Buchen, Max H              8 LIAC-MR              2:44.58    2:44.82 SILV   
                  35.79     1:18.97 (43.18)   2:44.82 (1:25.85)                    
 13 Sherman, Benjammin         9 LIAC-MR              2:36.49    2:48.24 SILV   
                  36.84     1:18.89 (42.05)     2:03.34 (44.45)     2:48.24 (44.90)
 14 Glaser, Owen M            10 BBSC-MR              2:48.87    2:48.72 SILV   
                  39.66     1:23.61 (43.95)     2:08.13 (44.52)     2:48.72 (40.59)
Non-Award Division  
  1 Badilla, Joey R           10 EHY-MR               2:32.45    2:24.30 ZQ     
                  34.63     1:11.98 (37.35)     1:48.79 (36.81)     2:24.30 (35.51)
  2 Cornish, Danny J          10 LBA-MR               2:39.68    2:28.79 JO     
                  33.65     1:11.51 (37.86)     1:50.63 (39.12)     2:28.79 (38.16)
  3 Duryea, Jack R            10 EHY-MR               2:32.42    2:29.80 JO     
                  32.65     1:09.97 (37.32)     1:49.92 (39.95)     2:29.80 (39.88)
  4 Veit, Brian J             10 Three Village-MR     2:34.94    2:30.95 JO     
                  34.31     1:12.43 (38.12)     1:51.63 (39.20)     2:30.95 (39.32)
 -- Ye, Calvin D              10 LIAC-MR              2:36.58        DFS        
      Declared false start
 
Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:27.99  ZQ
              6:44.99  JO
              6:45.00  SMAX
              7:05.99  SILV
 Meet Qualifying:  6:45.00 - 7:05.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kain, Garrett             10 CSC-MR               6:50.69    6:52.31 SILV   
                  35.07     1:15.39 (40.32)     1:57.78 (42.39)     2:39.97 (42.19)
        3:22.45 (42.48)     4:05.65 (43.20)     4:48.80 (43.15)     5:31.63 (42.83)
        6:13.21 (41.58)     6:52.31 (39.10)                                        
  2 Duryea, Jack R            10 EHY-MR               6:55.01    6:52.79 SILV   
                  35.52     1:15.90 (40.38)     1:57.16 (41.26)     2:39.52 (42.36)
        3:22.71 (43.19)     4:07.11 (44.40)     4:50.55 (43.44)     5:33.00 (42.45)
        6:15.65 (42.65)     6:52.79 (37.14)                                        
Non-Award Division  
  1 Preston, Liam j            9 Three Village-MR     6:54.71    6:32.41 JO     
                  35.31     1:15.62 (40.31)     1:57.70 (42.08)     2:37.85 (40.15)
        3:19.61 (41.76)     4:01.91 (42.30)     4:41.45 (39.54)     5:20.37 (38.92)
        5:56.98 (36.61)     6:32.41 (35.43)                                        
  2 Veit, Brian J             10 Three Village-MR     6:59.08    6:34.37 JO     
                  35.38     1:15.02 (39.64)     1:55.75 (40.73)     2:36.35 (40.60)
        3:17.66 (41.31)     3:58.86 (41.20)     4:40.31 (41.45)     5:19.97 (39.66)
        5:58.07 (38.10)     6:34.37 (36.30)                                        
  3 Sforza, Anthony J         10 BBSC-MR              7:04.84    6:42.88 JO     
                  35.95     1:15.66 (39.71)     1:57.64 (41.98)     2:37.91 (40.27)
        3:19.55 (41.64)     4:01.06 (41.51)     4:42.41 (41.35)     5:23.71 (41.30)
        6:04.60 (40.89)     6:42.88 (38.28)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ
                37.49  JO
                37.50  SMAX
                42.89  SILV
 Meet Qualifying:  37.50 - 42.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Ramon, Freddy M           10 LBA-MR                 37.92      37.70 SILV   
                  37.74           37.70 ( )                                        
  2 McNamara, Luke V           9 LIAC-MR                38.54      37.80 SILV   
  3 Chung, Daniel S           10 BBSC-MR                37.89      37.91 SILV   
  4 Prinzivalli, Peter J      10 Tmsuffolk-MR           38.86      38.14 SILV   
  5 Verma, Austin             10 LIAC-MR                38.83      38.27 SILV   
  6 Duryea, Jack R            10 EHY-MR                 40.80      38.65 SILV   
  7 Fehrenbach, Robby         10 HAA-MR                 39.18      38.67 SILV   
  8 Kain, Garrett             10 CSC-MR                 37.73      38.82 SILV   
  9 Powell, Brett             10 WISC-MR                38.36      38.86 SILV   
 10 Arbeeny, Ryan             10 Tmsuffolk-MR           41.87      38.93 SILV   
 11 Chung, Daniel S           10 LIAC-MR                41.50      38.94 SILV   
 12 Sherman, Benjammin         9 LIAC-MR                38.22      39.03 SILV   
 13 Dunne, Christopher J      10 HYB-MR                 40.26      39.11 SILV   
 14 Napolitano, Sean          10 HAA-MR                 41.01      39.46 SILV   
 15 Veit, Brian J             10 Three Village-MR       39.90      39.48 SILV   
 16 Yan, Patrick              10 LIAC-MR                41.36      39.79 SILV   
 17 DeFranco, Gregory J        9 LIAC-MR                41.22      39.83 SILV   
 18 Glaser, Owen M            10 BBSC-MR                40.02      39.91 SILV   
 19 Skarren, Jack T            9 LBA-MR                 40.12      39.93 SILV   
 20 Shemetov, Daniel B         9 BBSC-MR                42.21      39.96 SILV   
 21 Monaco, Dylan J            9 LBA-MR                 40.84      39.97 SILV   
 22 Wun, Chris T              10 LIAC-MR                41.82      40.23 SILV   
 23 Byrne, Jaden N             9 BBSC-MR                42.71      40.32 SILV   
 24 Fonseca, Casey            10 WISC-MR                38.25      40.34 SILV   
 25 Paroly, Joshua G          10 Sachem-MR              40.57      40.47 SILV   
 26 Murugaverl, Aadhithan R   10 LIAC-MR                42.39      40.51 SILV   
 27 Regev, Ari                 9 LIAC-MR                42.53      40.81 SILV   
 28 Martinus, Farren M        10 LIAC-MR                41.08      41.26 SILV   
 29 Granucci, David            8 Sachem-MR              40.72      41.39 SILV   
 30 Genna, Johnny C           10 BBSC-MR                42.83      41.57 SILV   
 31 Castrillon, JuanCarlos C  10 LIAC-MR                41.79      41.59 SILV   
 32 Eckstein, Michael L       10 CSC-MR                 41.03      41.72 SILV   
 33 Greenfield, Aidan         10 Tmsuffolk-MR           41.98      41.80 SILV   
 34 Kim, Gavin J               8 LIAC-MR                42.14      42.02 SILV   
 35 Gavigan, Owen T           10 Three Village-MR       42.39      42.23 SILV   
 36 Llewellyn, James          10 CSC-MR                 41.14      42.68 SILV   
 37 Souidi, Samir M            9 LBA-MR                 42.89      42.75 SILV   
 -- Sforza, Anthony J         10 BBSC-MR                39.71         DQ        
      Completely submerged prior to turn or finish
Non-Award Division  
  1 Gorman, Connor J          10 BBSC-MR                38.83      35.64 ZQ     
  2 Adams, Brett J            10 Three Village-MR       38.88      36.09 ZQ     
  3 Cornish, Danny J          10 LBA-MR                 37.66      36.74 JO     
  4 Junior, Colin             10 Sachem-MR              40.77      42.99        
  5 Tsai, Leonardo             9 Sachem-MR              41.26      43.06        
  6 Cody, Christopher M       10 IA-MR                  42.68      43.11        
  7 Maher, Brendan            10 HYB-MR                 42.39      43.43        
  8 Goral, Eren F             10 Three Village-MR       42.59      43.49        
  9 Cheng, Michael R           9 Sachem-MR              41.66      44.03        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:22.19  JO
              1:22.20  SMAX
              1:37.09  SILV
 Meet Qualifying:  1:22.20 - 1:37.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Chung, Daniel S           10 BBSC-MR              1:27.99    1:22.21 SILV   
                  41.64     1:22.21 (40.57)                                        
  2 Veit, Brian J             10 Three Village-MR     1:24.51    1:22.28 SILV   
  3 Napolitano, Sean          10 HAA-MR               1:28.05    1:23.07 SILV   
                  40.22     1:23.07 (42.85)                                        
  4 Prinzivalli, Peter J      10 Tmsuffolk-MR         1:25.55    1:23.29 SILV   
                  40.80     1:23.29 (42.49)                                        
  5 Glaser, Owen M            10 BBSC-MR              1:27.28    1:23.53 SILV   
  6 Chung, Daniel S           10 LIAC-MR              1:27.45    1:23.92 SILV   
                  42.05     1:23.92 (41.87)                                        
  7 Arbeeny, Ryan             10 Tmsuffolk-MR         1:29.68    1:24.66 SILV   
                  41.34     1:24.66 (43.32)                                        
  8 Shemetov, Daniel B         9 BBSC-MR              1:31.06    1:25.98 SILV   
                  42.01     1:25.98 (43.97)                                        
  9 Barbera, Luke J            8 Three Village-MR     1:29.27    1:26.06 SILV   
 10 DeFranco, Gregory J        9 LIAC-MR              1:26.47    1:26.99 SILV   
 11 Sherman, Benjammin         9 LIAC-MR              1:24.24    1:27.09 SILV   
 12 Vaz, Adam                 10 LIAC-MR              1:29.89    1:27.34 SILV   
 13 Beleznay, Andras           9 LIAC-MR              1:35.64    1:27.54 SILV   
                  44.46     1:27.54 (43.08)                                        
 14 Eckstein, Michael L       10 CSC-MR               1:29.66    1:27.63 SILV   
                  41.79     1:27.63 (45.84)                                        
 15 Badilla, Nicky C           9 EHY-MR               1:36.85    1:27.72 SILV   
                  43.52     1:27.72 (44.20)                                        
 16 Martinus, Farren M        10 LIAC-MR              1:28.73    1:27.86 SILV   
                  42.91     1:27.86 (44.95)                                        
 17 Skarren, Jack T            9 LBA-MR               1:27.53    1:27.95 SILV   
                  42.07     1:27.95 (45.88)                                        
 18 Carrieri, Nicholas G       9 UN-MR                1:33.07    1:27.97 SILV   
 19 Kubik, Declan S           10 Three Village-MR     1:31.62    1:28.12 SILV   
                  43.22     1:28.12 (44.90)                                        
 20 Yan, Patrick              10 LIAC-MR              1:30.45    1:28.14 SILV   
 21 Paroly, Joshua G          10 Sachem-MR            1:27.97    1:28.21 SILV   
                  42.86     1:28.21 (45.35)                                        
 22 Buchen, Max H              8 LIAC-MR              1:32.64    1:28.51 SILV   
                  43.54     1:28.51 (44.97)                                        
 22 Regev, Ari                 9 LIAC-MR              1:31.98    1:28.51 SILV   
                  44.37     1:28.51 (44.14)                                        
 24 Wun, Chris T              10 LIAC-MR              1:31.68    1:28.54 SILV   
                  42.37     1:28.54 (46.17)                                        
 25 Genna, Johnny C           10 BBSC-MR              1:30.24    1:28.67 SILV   
                  43.28     1:28.67 (45.39)                                        
 26 Murugaverl, Aadhithan R   10 LIAC-MR              1:30.74    1:28.95 SILV   
 27 Monaco, Dylan J            9 LBA-MR               1:30.26    1:29.43 SILV   
                  43.21     1:29.43 (46.22)                                        
 28 Park, Jeremy W            10 Tmsuffolk-MR         1:32.56    1:29.46 SILV   
                  43.48     1:29.46 (45.98)                                        
 29 Groza, Roberto            10 Tmsuffolk-MR         1:30.77    1:29.47 SILV   
                  44.00     1:29.47 (45.47)                                        
 30 Kim, Gavin J               8 LIAC-MR              1:31.56    1:30.28 SILV   
                  43.66     1:30.28 (46.62)                                        
 31 Cody, Christopher M       10 IA-MR                1:30.67    1:30.49 SILV   
                  43.75     1:30.49 (46.74)                                        
 32 Yuen, Cameron             10 LIAC-MR              1:34.13    1:30.74 SILV   
                  43.61     1:30.74 (47.13)                                        
 33 Llewellyn, James          10 CSC-MR               1:33.66    1:32.54 SILV   
                  46.62     1:32.54 (45.92)                                        
 34 Souidi, Samir M            9 LBA-MR               1:36.90    1:32.65 SILV   
                  44.14     1:32.65 (48.51)                                        
 35 Caraher, Colin J          10 IA-MR                1:33.88    1:32.94 SILV   
                  44.21     1:32.94 (48.73)                                        
 36 Castrillon, JuanCarlos C  10 LIAC-MR              1:33.43    1:33.11 SILV   
                  44.99     1:33.11 (48.12)                                        
 37 Schimmel, Griffen A       10 LBA-MR               1:35.77    1:33.57 SILV   
                  45.82     1:33.57 (47.75)                                        
 38 Mitchell, Esteban          9 Sachem-MR            1:33.32    1:33.66 SILV   
                  45.41     1:33.66 (48.25)                                        
 39 Granucci, David            8 Sachem-MR            1:36.15    1:33.97 SILV   
                  44.99     1:33.97 (48.98)                                        
 40 Zeng, Danny S             10 Three Village-MR     1:37.02    1:34.10 SILV   
                  45.71     1:34.10 (48.39)                                        
 41 Mink, Colin G             10 LIAC-MR              1:34.93    1:36.06 SILV   
                  46.39     1:36.06 (49.67)                                        
 -- Greenfield, Aidan         10 Tmsuffolk-MR         1:26.85         DQ        
      False start
                  42.54          DQ (46.40)                                        
 -- Eckert, James P            9 LIAC-MR              1:34.26         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
Non-Award Division  
  1 Sforza, Anthony J         10 BBSC-MR              1:33.13    1:20.66 JO     
                  39.15     1:20.66 (41.51)                                        
  2 McNamara, Luke V           9 LIAC-MR              1:22.65    1:20.87 JO     
  3 Ye, Calvin D              10 LIAC-MR              1:22.46    1:20.98 JO     
                  39.13     1:20.98 (41.85)                                        
  4 Gorman, Connor J          10 BBSC-MR              1:26.03    1:21.17 JO     
                  40.05     1:21.17 (41.12)                                        
  5 Kain, Garrett             10 CSC-MR               1:24.06    1:21.23 JO     
                  39.61     1:21.23 (41.62)                                        
  6 Doboli, Michael R         10 Tmsuffolk-MR         1:23.70    1:21.29 JO     
                  39.14     1:21.29 (42.15)                                        
  7 Verma, Austin             10 LIAC-MR              1:24.35    1:21.76 JO     
                  39.98     1:21.76 (41.78)                                        
  8 Zhang, Aaron               9 LIAC-MR              1:33.81    1:39.97        
 -- Reino, Vincent M          10 HAA-MR               1:34.03        DFS        
      Declared false start
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  ZQ
                43.49  JO
                43.50  SMAX
                48.59  SILV
 Meet Qualifying:  43.50 - 48.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Cody, Christopher M       10 IA-MR                  46.97      43.71 SILV   
  2 Doboli, Michael R         10 Tmsuffolk-MR           46.83      43.89 SILV   
  3 Mink, Colin G             10 LIAC-MR                46.76      43.93 SILV   
  4 Luba, Ryan C              10 Sachem-MR              44.07      44.09 SILV   
  5 Junior, Colin             10 Sachem-MR              47.27      44.20 SILV   
  6 Glaser, Owen M            10 BBSC-MR                44.15      44.53 SILV   
  7 Genna, Johnny C           10 BBSC-MR                44.35      44.55 SILV   
  8 Tsai, Leonardo             9 Sachem-MR              45.42      44.67 SILV   
  9 Larice, Jonathan           9 HYB-MR                 45.20      44.84 SILV   
 10 LiBassi, Conner T         10 LBA-MR                 45.77      44.88 SILV   
 11 Papaccio, Zachary R       10 BBSC-MR                46.39      45.06 SILV   
 12 Gorman, Connor J          10 BBSC-MR                46.06      45.20 SILV   
 12 Arbeeny, Ryan             10 Tmsuffolk-MR           46.03      45.20 SILV   
 14 Beleznay, Andras           9 LIAC-MR                48.14      45.23 SILV   
 15 Cheng, Michael R           9 Sachem-MR              46.05      45.26 SILV   
 16 Eckstein, Michael L       10 CSC-MR                 45.30      45.40 SILV   
 17 Chiarella, Richie J       10 Three Village-MR       45.64      45.41 SILV   
 18 Buchen, Max H              8 LIAC-MR                46.82      45.87 SILV   
 19 McNamara, Luke V           9 LIAC-MR                46.34      45.91 SILV   
 20 Emerson, Hunter J          9 Three Village-MR       46.56      46.08 SILV   
 21 Tonna, Joseph             10 Tmsuffolk-MR           45.19      46.12 SILV   
 22 Alas, Daniel A            10 IA-MR                  46.64      46.20 SILV   
 23 Martinus, Farren M        10 LIAC-MR                45.01      46.49 SILV   
 24 Castrillon, JuanCarlos C  10 LIAC-MR                48.13      46.58 SILV   
 25 Park, Jeremy W            10 Tmsuffolk-MR           45.91      46.77 SILV   
 26 Maher, Brendan            10 HYB-MR                 46.13      46.80 SILV   
 27 Kain, Garrett             10 CSC-MR                 46.51      46.89 SILV   
 28 Barragato, Philip N       10 HYB-MR                 46.40      47.15 SILV   
 29 Sherman, Benjammin         9 LIAC-MR                45.84      47.25 SILV   
 30 Monaco, Dylan J            9 LBA-MR                 47.13      47.62 SILV   
 31 Shnayder, Justin D         9 LIAC-MR                48.34      47.65 SILV   
 32 Powell, Brett             10 WISC-MR                47.02      47.72 SILV   
 33 Maloney, Connor J          9 FA-MR                  48.33      47.87 SILV   
 34 Wun, Chris T              10 LIAC-MR                47.34      48.43 SILV   
 35 Yan, Patrick              10 LIAC-MR                47.36      48.48 SILV   
Non-Award Division  
  1 Chung, Daniel S           10 LIAC-MR                43.64      41.35 ZQ     
  2 Varrichio, Chris R         9 Sachem-MR              43.75      41.99 ZQ     
  3 Fehrenbach, Robby         10 HAA-MR                 43.63      42.62 JO     
  4 Verma, Austin             10 LIAC-MR                46.01      42.90 JO     
  5 Dunne, Christopher J      10 HYB-MR                 44.74      42.93 JO     
  6 Preston, Liam j            9 Three Village-MR       47.03      43.29 JO     
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:33.99  ZQ
              1:34.59  JO
              1:34.60  SMAX
              1:48.39  SILV
 Meet Qualifying:  1:34.60 - 1:48.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Cody, Christopher M       10 IA-MR                1:40.50    1:34.80 SILV   
                  46.11     1:34.80 (48.69)                                        
  2 Buchen, Max H              8 LIAC-MR              1:42.61    1:34.86 SILV   
                  45.58     1:34.86 (49.28)                                        
  3 Mink, Colin G             10 LIAC-MR              1:39.86    1:35.12 SILV   
                  45.78     1:35.12 (49.34)                                        
  4 Verma, Austin             10 LIAC-MR              1:37.74    1:35.32 SILV   
                  44.75     1:35.32 (50.57)                                        
  5 McNamara, Luke V           9 LIAC-MR              1:40.75    1:35.65 SILV   
  6 Glaser, Owen M            10 BBSC-MR              1:47.71    1:35.77 SILV   
                  47.81     1:35.77 (47.96)                                        
  7 Genna, Johnny C           10 BBSC-MR              1:34.87    1:36.92 SILV   
                  46.39     1:36.92 (50.53)                                        
  8 Cheng, Michael R           9 Sachem-MR            1:38.36    1:37.40 SILV   
                  46.72     1:37.40 (50.68)                                        
  9 Luba, Ryan C              10 Sachem-MR            1:36.51    1:37.83 SILV   
                  46.07     1:37.83 (51.76)                                        
 10 Arbeeny, Ryan             10 Tmsuffolk-MR         1:43.55    1:37.85 SILV   
                  46.58     1:37.85 (51.27)                                        
 11 Beleznay, Andras           9 LIAC-MR              1:46.98    1:37.93 SILV   
                  46.27     1:37.93 (51.66)                                        
 12 Fehrenbach, Robby         10 HAA-MR               1:40.90    1:37.97 SILV   
                  45.26     1:37.97 (52.71)                                        
 13 Prinzivalli, Peter J      10 Tmsuffolk-MR         1:48.07    1:38.02 SILV   
                  48.79     1:38.02 (49.23)                                        
 14 LiBassi, Conner T         10 LBA-MR               1:41.22    1:38.32 SILV   
 15 Park, Jeremy W            10 Tmsuffolk-MR         1:46.57    1:38.54 SILV   
 16 Chiarella, Richie J       10 Three Village-MR     1:39.35    1:38.71 SILV   
                  47.27     1:38.71 (51.44)                                        
 17 Wang, Eric                10 Three Village-MR     1:41.99    1:39.10 SILV   
 18 Caraher, Colin J          10 IA-MR                1:45.10    1:40.27 SILV   
                  47.83     1:40.27 (52.44)                                        
 18 Gorman, Connor J          10 BBSC-MR              1:40.89    1:40.27 SILV   
                  48.71     1:40.27 (51.56)                                        
 20 Tsai, Leonardo             9 Sachem-MR            1:42.88    1:40.28 SILV   
                  47.03     1:40.28 (53.25)                                        
 21 Eckstein, Michael L       10 CSC-MR               1:39.51    1:40.30 SILV   
                  47.77     1:40.30 (52.53)                                        
 22 Junior, Colin             10 Sachem-MR            1:44.12    1:42.00 SILV   
                  47.38     1:42.00 (54.62)                                        
 23 Wun, Chris T              10 LIAC-MR              1:40.50    1:43.16 SILV   
                  48.53     1:43.16 (54.63)                                        
 24 Schimmel, Griffen A       10 LBA-MR               1:43.18    1:43.22 SILV   
                  48.46     1:43.22 (54.76)                                        
 25 Tonna, Joseph             10 Tmsuffolk-MR         1:41.17    1:43.28 SILV   
 26 Regev, Ari                 9 LIAC-MR              1:48.25    1:44.09 SILV   
                  50.18     1:44.09 (53.91)                                        
 27 Sherman, Benjammin         9 LIAC-MR              1:45.61    1:45.05 SILV   
                  50.15     1:45.05 (54.90)                                        
 28 Hoge, Jack                10 WISC-MR              1:47.44    1:46.46 SILV   
                  51.24     1:46.46 (55.22)                                        
 29 Castrillon, JuanCarlos C  10 LIAC-MR              1:45.56    1:47.16 SILV   
                  51.25     1:47.16 (55.91)                                        
 30 Napolitano, Sean          10 HAA-MR               1:46.66    1:47.55 SILV   
                  49.94     1:47.55 (57.61)                                        
Non-Award Division  
  1 Badilla, Joey R           10 EHY-MR               1:35.70    1:32.36 ZQ     
                  44.13     1:32.36 (48.23)                                        
  2 Preston, Liam j            9 Three Village-MR     1:37.75    1:34.30 JO     
                  45.56     1:34.30 (48.74)                                        
  3 Fonseca, Casey            10 WISC-MR              1:40.43    1:48.42        
                  51.08     1:48.42 (57.34)                                        
  4 Kain, Garrett             10 CSC-MR               1:48.25    1:49.74        
                  51.69     1:49.74 (58.05)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  ZQ
                35.99  JO
                36.00  SMAX
                43.89  SILV
 Meet Qualifying:  36.00 - 43.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Badilla, Joey R           10 EHY-MR                 37.50      36.31 SILV   
  2 Adams, Brett J            10 Three Village-MR       39.32      36.57 SILV   
  3 Tonna, Joseph             10 Tmsuffolk-MR           37.71      36.73 SILV   
  4 Doboli, Michael R         10 Tmsuffolk-MR           40.00      36.86 SILV   
  5 Verma, Austin             10 LIAC-MR                43.07      37.37 SILV   
  6 Fehrenbach, Robby         10 HAA-MR                 40.26      37.72 SILV   
  7 Varrichio, Chris R         9 Sachem-MR              39.81      37.73 SILV   
  8 Chiarella, Richie J       10 Three Village-MR       37.37      37.83 SILV   
  9 McNamara, Luke V           9 LIAC-MR                37.28      37.86 SILV   
 10 Chung, Daniel S           10 BBSC-MR                40.71      37.87 SILV   
 11 Martinus, Farren M        10 LIAC-MR                37.90      38.16 SILV   
 12 Murugaverl, Aadhithan R   10 LIAC-MR                38.16      38.39 SILV   
 13 Junior, Colin             10 Sachem-MR              41.00      38.53 SILV   
 14 Gorman, Connor J          10 BBSC-MR                38.76      38.93 SILV   
 15 Llerena, Derek R          10 Sachem-MR              39.55      38.96 SILV   
 16 Castrillon, JuanCarlos C  10 LIAC-MR                39.71      39.16 SILV   
 17 Yan, Patrick              10 LIAC-MR                41.95      39.28 SILV   
 18 Giunta, Noah L             8 Three Village-MR       40.27      39.46 SILV   
 19 Park, Jeremy W            10 Tmsuffolk-MR           41.63      39.51 SILV   
 20 Luba, Ryan C              10 Sachem-MR              37.96      39.52 SILV   
 21 Tsai, Leonardo             9 Sachem-MR              39.66      39.58 SILV   
 22 Kain, Garrett             10 CSC-MR                 40.59      39.71 SILV   
 23 Barragato, Philip N       10 HYB-MR                 38.89      39.93 SILV   
 24 Barbera, Luke J            8 Three Village-MR       41.63      40.01 SILV   
 25 Veit, Brian J             10 Three Village-MR       39.59      40.02 SILV   
 26 Cheng, Michael R           9 Sachem-MR              37.46      40.13 SILV   
 27 Larice, Jonathan           9 HYB-MR                 40.69      40.69 SILV   
 28 Powell, Brett             10 WISC-MR                40.35      40.70 SILV   
 29 Greenfield, Aidan         10 Tmsuffolk-MR           43.68      41.19 SILV   
 30 Dupree, Ryan C             9 HYB-MR                 41.56      41.30 SILV   
 31 Napolitano, Sean          10 HAA-MR                 42.72      41.48 SILV   
 32 Reino, Vincent M          10 HAA-MR                 41.06      41.80 SILV   
 33 Londono, Nicholas          8 IA-MR                  43.54      41.82 SILV   
 34 Regev, Ari                 9 LIAC-MR                43.86      41.84 SILV   
 35 LaBianca, Jack B           9 BBSC-MR                43.01      42.07 SILV   
 36 Wun, Chris T              10 LIAC-MR                42.67      42.38 SILV   
 37 Alas, Daniel A            10 IA-MR                  41.69      42.67 SILV   
 38 Santana, Delwin J          9 LBA-MR                 42.25      43.03 SILV   
 39 Prinzivalli, Peter J      10 Tmsuffolk-MR           41.81      43.27 SILV   
 40 Zhang, Aaron               9 LIAC-MR                42.70      43.33 SILV   
 41 Buchen, Max H              8 LIAC-MR                43.55      43.50 SILV   
Non-Award Division  
  1 Sforza, Anthony J         10 BBSC-MR                36.39      34.97 ZQ     
  2 Emerson, Hunter J          9 Three Village-MR       36.92      35.56 JO     
  3 Santana, Eduardo J         8 LIAC-MR                43.52      44.22        
  4 Kern, Brian G              8 LIAC-MR                43.17      44.30        
  5 DeFranco, Gregory J        9 LIAC-MR                43.37      44.93        
 -- Shemetov, Daniel B         9 BBSC-MR                42.46         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:27.09  JO
              1:27.10  SMAX
              1:37.99  SILV
 Meet Qualifying:  1:27.10 - 1:37.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Martinus, Farren M        10 LIAC-MR              1:28.87    1:30.46 SILV   
                  42.20     1:30.46 (48.26)                                        
  2 Yan, Patrick              10 LIAC-MR              1:33.85    1:32.56 SILV   
                  41.93     1:32.56 (50.63)                                        
  3 Powell, Brett             10 WISC-MR              1:30.58    1:34.27 SILV   
                  44.14     1:34.27 (50.13)                                        
  4 Wun, Chris T              10 LIAC-MR              1:37.79    1:35.15 SILV   
                  45.83     1:35.15 (49.32)                                        
  5 Castrillon, JuanCarlos C  10 LIAC-MR              1:33.89    1:35.78 SILV   
                  43.01     1:35.78 (52.77)                                        
  6 Fehrenbach, Robby         10 HAA-MR               1:32.67    1:36.81 SILV   
                  42.73     1:36.81 (54.08)                                        
 -- Wang, Eric                10 Three Village-MR     1:31.51         DQ        
      Scissors kick
                  41.79          DQ (51.34)                                        
Non-Award Division  
  1 Monaco, Dylan J            9 LBA-MR               1:27.91    1:22.74 JO     
                  37.67     1:22.74 (45.07)                                        
  2 Murugaverl, Aadhithan R   10 LIAC-MR              1:29.26    1:25.67 JO     
  3 Napolitano, Sean          10 HAA-MR               1:37.83    1:38.68        
                  42.86     1:38.68 (55.82)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.49  ZQ
              1:21.99  JO
              1:22.00  SMAX
              1:28.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:22.00 - 1:28.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 DeFranco, Gregory J        9 LIAC-MR              1:25.34    1:22.21 SILV   
                  40.71     1:22.21 (41.50)                                        
  2 Kain, Garrett             10 CSC-MR               1:23.69    1:22.39 SILV   
                  37.80     1:22.39 (44.59)                                        
  3 McNamara, Luke V           9 LIAC-MR              1:28.30    1:22.88 SILV   
                  38.42     1:22.88 (44.46)                                        
  4 Verma, Austin             10 LIAC-MR              1:26.84    1:24.31 SILV   
                  39.56     1:24.31 (44.75)                                        
  5 Luba, Ryan C              10 Sachem-MR            1:24.37    1:24.41 SILV   
                  40.19     1:24.41 (44.22)                                        
  6 Powell, Brett             10 WISC-MR              1:22.97    1:24.95 SILV   
                  39.71     1:24.95 (45.24)                                        
  7 Sherman, Benjammin         9 LIAC-MR              1:23.47    1:25.95 SILV   
                  40.01     1:25.95 (45.94)                                        
  8 Paroly, Joshua G          10 Sachem-MR            1:27.49    1:26.02 SILV   
                  41.43     1:26.02 (44.59)                                        
  9 Barragato, Philip N       10 HYB-MR               1:26.94    1:26.06 SILV   
                  37.50     1:26.06 (48.56)                                        
 10 Martinus, Farren M        10 LIAC-MR              1:27.20    1:26.55 SILV   
                  40.54     1:26.55 (46.01)                                        
 11 Fehrenbach, Robby         10 HAA-MR               1:26.57    1:26.82 SILV   
                  41.35     1:26.82 (45.47)                                        
 12 Yan, Patrick              10 LIAC-MR              1:28.05    1:26.88 SILV   
 13 Monaco, Dylan J            9 LBA-MR               1:28.44    1:26.93 SILV   
                  39.82     1:26.93 (47.11)                                        
 14 Larice, Jonathan           9 HYB-MR               1:28.49    1:27.09 SILV   
                  43.17     1:27.09 (43.92)                                        
 15 Cheng, Michael R           9 Sachem-MR            1:26.96    1:27.16 SILV   
                  40.27     1:27.16 (46.89)                                        
 16 Tsai, Leonardo             9 Sachem-MR            1:25.99    1:27.90 SILV   
                  42.92     1:27.90 (44.98)                                        
Non-Award Division  
  1 Mink, Colin G             10 LIAC-MR              1:26.41    1:29.39        
                  42.72     1:29.39 (46.67)                                        
  2 Glaser, Owen M            10 BBSC-MR              1:28.12    1:29.54        
                  44.97     1:29.54 (44.57)                                        
  3 Wun, Chris T              10 LIAC-MR              1:27.88    1:32.66        
                  42.56     1:32.66 (50.10)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:45.99  ZQ
              2:51.99  JO
              2:52.00  SMAX
              3:13.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:52.00 - 3:13.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Chung, Daniel S           10 BBSC-MR              2:56.90    2:53.62 SILV   
                  38.39     1:23.88 (45.49)     2:16.44 (52.56)     2:53.62 (37.18)
  2 Tonna, Joseph             10 Tmsuffolk-MR         3:02.47    2:55.05 SILV   
                  38.84     1:23.99 (45.15)     2:18.76 (54.77)     2:55.05 (36.29)
  3 Ye, Calvin D              10 LIAC-MR              2:58.44    2:57.81 SILV   
                                  38.54 ( )   2:57.81 (2:19.27)                    
  4 Gorman, Connor J          10 BBSC-MR              3:02.51    2:58.12 SILV   
                  41.85     1:25.78 (43.93)     2:21.77 (55.99)     2:58.12 (36.35)
  5 McNamara, Luke V           9 LIAC-MR              3:06.64    2:58.32 SILV   
                  40.31     1:25.33 (45.02)     2:18.83 (53.50)     2:58.32 (39.49)
  6 Martinus, Farren M        10 LIAC-MR              3:09.47    3:00.61 SILV   
                  42.10     1:26.94 (44.84)     2:21.64 (54.70)     3:00.61 (38.97)
  7 Powell, Brett             10 WISC-MR              2:58.35    3:02.68 SILV   
                  41.70     1:26.42 (44.72)     2:21.17 (54.75)     3:02.68 (41.51)
  8 Fehrenbach, Robby         10 HAA-MR               3:12.68    3:03.18 SILV   
                  40.92     1:27.41 (46.49)     2:23.33 (55.92)     3:03.18 (39.85)
  9 DeFranco, Gregory J        9 LIAC-MR              3:07.86    3:03.44 SILV   
                  47.13     1:33.29 (46.16)     2:22.99 (49.70)     3:03.44 (40.45)
 10 Chung, Daniel S           10 LIAC-MR              3:12.78    3:03.62 SILV   
                  50.11     1:32.16 (42.05)     2:23.95 (51.79)     3:03.62 (39.67)
 11 Prinzivalli, Peter J      10 Tmsuffolk-MR         3:01.32    3:03.76 SILV   
                  46.21     1:30.84 (44.63)     2:26.39 (55.55)     3:03.76 (37.37)
 12 Glaser, Owen M            10 BBSC-MR              3:08.70    3:05.03 SILV   
                  47.51     1:31.50 (43.99)     2:25.17 (53.67)     3:05.03 (39.86)
 13 Genna, Johnny C           10 BBSC-MR              3:11.56    3:06.48 SILV   
                  44.34     1:31.62 (47.28)     2:24.21 (52.59)     3:06.48 (42.27)
 14 Tsai, Leonardo             9 Sachem-MR            3:07.26    3:09.65 SILV   
                  43.47     1:30.00 (46.53)     2:27.01 (57.01)     3:09.65 (42.64)
 -- Kain, Garrett             10 CSC-MR               3:11.56         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  39.44     1:25.07 (45.63)   2:25.47 (1:00.40)          DQ (38.56)
 -- Llerena, Derek R          10 Sachem-MR            3:06.84         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical - back
                  42.12     1:29.13 (47.01)     2:26.47 (57.34)          DQ (39.43)
Non-Award Division  
  1 Ramon, Freddy M           10 LBA-MR               2:54.70    2:45.16 ZQ     
                  35.21     1:17.69 (42.48)     2:07.22 (49.53)     2:45.16 (37.94)
  2 Sforza, Anthony J         10 BBSC-MR              2:54.40    2:47.29 JO     
                  36.59     1:20.80 (44.21)     2:09.65 (48.85)     2:47.29 (37.64)
  3 Varrichio, Chris R         9 Sachem-MR            2:53.03    2:51.98 JO     
                  40.19     1:22.53 (42.34)     2:15.24 (52.71)     2:51.98 (36.74)
 -- Cheng, Michael R           9 Sachem-MR            3:08.79        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.69  ZQ
                28.29  JO
                28.30  SMAX
                31.49  SILV
 Meet Qualifying:  28.30 - 31.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Lopez, Justen J           11 BBSC-MR                28.30      28.19 JO     
SILV - Division  
  1 Keane, Konall             12 CSC-MR                 28.80      28.40 SILV   
  2 Cornish, Kyle F           12 LBA-MR                 28.77      28.56 SILV   
  3 Louser, Joshua R          12 Three Village-MR       29.14      28.63 SILV   
  4 Klingel, Dean M           12 IA-MR                  28.44      28.69 SILV   
  5 Basak, Ronshekhar         12 LIAC-MR                28.99      28.70 SILV   
  6 Park, Bryan H             11 Tmsuffolk-MR           28.84      28.76 SILV   
  6 Sherman, Corey            12 Tmsuffolk-MR           30.57      28.76 SILV   
  8 Tack, Lucas S             11 Tmsuffolk-MR           29.19      29.09 SILV   
  9 Van, Jacob M              12 LIAC-MR                30.52      29.21 SILV   
 10 Davis, Avery J            12 Sachem-MR              29.31      29.23 SILV   
 11 Muroff, Michael C         12 Three Village-MR       29.34      29.59 SILV   
 12 Barbera, Frank K          11 Three Village-MR       30.70      29.75 SILV   
 13 Karpf, Dylan              12 Tmsuffolk-MR           30.81      29.79 SILV   
 14 Pergan III, Chester J     11 Three Village-MR       30.10      29.80 SILV   
 14 Stoski, Michael J         12 LBA-MR                 29.59      29.80 SILV   
 16 O'Sullivan, Oisin         11 Sachem-MR              30.10      29.84 SILV   
 17 Nazareno, Andrew L        12 BBSC-MR                29.77      29.85 SILV   
 18 Boughal, Ian S            12 IA-MR                  29.19      29.86 SILV   
 19 Lyons, Nick A             12 Sachem-MR              30.31      29.94 SILV   
 20 Marzitello, Vincent M     12 Sachem-MR              29.49      29.96 SILV   
 21 Shopis, Nicholas          11 LIAC-MR                30.17      30.13 SILV   
 22 O'Connor, Ryan M          12 Tmsuffolk-MR           30.44      30.17 SILV   
 23 Buchen, Kasper G          11 LIAC-MR                29.46      30.18 SILV   
 24 Eng, Alec J               12 BBSC-MR                30.81      30.26 SILV   
 25 Wu, Jonathan              11 Tmsuffolk-MR           30.68      30.28 SILV   
 26 Yeung, Timothy            11 LIAC-MR                30.00      30.30 SILV   
 27 Sivasankaran, Dhanush R   11 LIAC-MR                31.13      30.32 SILV   
 28 Forst, Aidan P            12 EHY-MR                 30.64      30.35 SILV   
 29 Sallusto, Andrew J        12 LIAC-MR                30.27      30.40 SILV   
 30 Szekeres, Marcell         12 LIAC-MR                29.77      30.41 SILV   
 31 Kipshidze, George         11 Sachem-MR              30.30      30.44 SILV   
 32 Todd, Ian                 12 HYB-MR                 30.06      30.49 SILV   
 33 Wone, Brandon M           11 Sachem-MR              30.14      30.50 SILV   
 34 Rupnarain, Timothy        11 Tmsuffolk-MR           30.18      30.66 SILV   
 35 Sohn, Tyler M             12 LIAC-MR                31.34      30.68 SILV   
 36 Chun, Min I               11 LIAC-MR                30.61      30.70 SILV   
 37 McCarthy, Neilly          12 LBA-MR                 30.83      30.80 SILV   
 38 Tulloch, Zachary C        12 Three Village-MR       30.93      30.82 SILV   
 39 Hwang, Colin              11 LIAC-MR                31.26      30.92 SILV   
 40 Devine, J.T. T            11 LBA-MR                 30.62      30.94 SILV   
 41 Hunt, Andrew              12 HAA-MR                 30.91      30.97 SILV   
 42 Pineda, kev S             11 EHY-MR                 30.36      30.98 SILV   
 43 Zahn, Danny               11 Tmsuffolk-MR           31.03      31.02 SILV   
 44 Meade, Ryan B             12 LBA-MR                 31.19      31.22 SILV   
 45 Geraghty, Edward T        12 LIAC-MR                31.39      31.44 SILV   
Non-Award Division  
  1 Liberato, Andrew          12 IA-MR                  28.66      26.31 ZQ     
  2 Shemet, Henry M           12 Three Village-MR       28.60      28.16 JO     
  3 Stange, Christopher J     12 Three Village-MR       28.87      28.26 JO     
  4 Quartuccio, Christopher   11 IA-MR                  31.31      31.55        
  5 Lim, Hans C               11 LIAC-MR                31.44      32.90        
  6 Sloane, Adam              12 WISC-MR                31.40      33.39        
 -- Rodgers, C.J.             11 HYB-MR                 29.02         DQ        
      False start
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.59  ZQ
              1:01.59  JO
              1:01.60  SMAX
              1:09.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:01.60 - 1:09.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Sherman, Corey            12 Tmsuffolk-MR         1:05.75    1:01.96 SILV   
                  29.95     1:01.96 (32.01)                                        
  2 Stange, Christopher J     12 Three Village-MR     1:04.33    1:02.16 SILV   
                  29.77     1:02.16 (32.39)                                        
  3 Shemet, Henry M           12 Three Village-MR     1:02.03    1:02.18 SILV   
                  30.07     1:02.18 (32.11)                                        
  4 Park, Bryan H             11 Tmsuffolk-MR         1:03.97    1:02.51 SILV   
                  30.28     1:02.51 (32.23)                                        
  5 Rodgers, C.J.             11 HYB-MR               1:08.48    1:02.96 SILV   
                  29.51     1:02.96 (33.45)                                        
  6 Boughal, Ian S            12 IA-MR                1:02.05    1:03.09 SILV   
                  30.82     1:03.09 (32.27)                                        
  7 Cornish, Kyle F           12 LBA-MR               1:02.71    1:03.14 SILV   
                  29.94     1:03.14 (33.20)                                        
  8 Basak, Ronshekhar         12 LIAC-MR              1:04.80    1:03.15 SILV   
                  30.79     1:03.15 (32.36)                                        
  9 Klingel, Dean M           12 IA-MR                1:02.07    1:03.30 SILV   
                  30.24     1:03.30 (33.06)                                        
 10 Morlock, Tristan M        11 HAA-MR               1:01.86    1:03.34 SILV   
                  30.61     1:03.34 (32.73)                                        
 10 Buchen, Kasper G          11 LIAC-MR              1:03.46    1:03.34 SILV   
                  30.91     1:03.34 (32.43)                                        
 12 Muroff, Michael C         12 Three Village-MR     1:04.89    1:03.69 SILV   
                  30.68     1:03.69 (33.01)                                        
 13 Tack, Lucas S             11 Tmsuffolk-MR         1:03.38    1:03.94 SILV   
                  30.59     1:03.94 (33.35)                                        
 14 Louser, Joshua R          12 Three Village-MR     1:03.73    1:03.96 SILV   
 15 Karpf, Dylan              12 Tmsuffolk-MR         1:07.20    1:04.10 SILV   
                  30.94     1:04.10 (33.16)                                        
 16 Dillon, Jack P            12 Three Village-MR     1:03.34    1:04.13 SILV   
                  30.56     1:04.13 (33.57)                                        
 17 Pergan III, Chester J     11 Three Village-MR     1:02.61    1:04.42 SILV   
                  30.81     1:04.42 (33.61)                                        
 18 O'Connor, Ryan M          12 Tmsuffolk-MR         1:08.30    1:04.71 SILV   
                  30.99     1:04.71 (33.72)                                        
 19 Nazareno, Andrew L        12 BBSC-MR              1:03.60    1:04.75 SILV   
                  31.72     1:04.75 (33.03)                                        
 20 Eng, Alec J               12 BBSC-MR              1:06.57    1:04.90 SILV   
                  31.49     1:04.90 (33.41)                                        
 21 Barbera, Frank K          11 Three Village-MR     1:06.92    1:05.08 SILV   
                  31.33     1:05.08 (33.75)                                        
 22 Yeung, Timothy            11 LIAC-MR              1:04.47    1:05.39 SILV   
                  31.14     1:05.39 (34.25)                                        
 23 Kipshidze, George         11 Sachem-MR            1:07.14    1:05.40 SILV   
                  31.37     1:05.40 (34.03)                                        
 24 O'Sullivan, Oisin         11 Sachem-MR            1:06.94    1:05.56 SILV   
                  31.20     1:05.56 (34.36)                                        
 24 Pineda, kev S             11 EHY-MR               1:05.87    1:05.56 SILV   
                  30.98     1:05.56 (34.58)                                        
 26 Stoski, Michael J         12 LBA-MR               1:07.22    1:05.58 SILV   
                  32.21     1:05.58 (33.37)                                        
 27 Marzitello, Vincent M     12 Sachem-MR            1:07.41    1:05.62 SILV   
                  30.93     1:05.62 (34.69)                                        
 28 Sohn, Tyler M             12 LIAC-MR              1:06.94    1:05.64 SILV   
                  32.15     1:05.64 (33.49)                                        
 29 Keane, Konall             12 CSC-MR               1:07.51    1:05.68 SILV   
                  31.32     1:05.68 (34.36)                                        
 30 Mond, Noah E              12 Three Village-MR     1:03.00    1:05.70 SILV   
                  30.98     1:05.70 (34.72)                                        
 31 Tulloch, Zachary C        12 Three Village-MR     1:07.14    1:05.74 SILV   
                  31.62     1:05.74 (34.12)                                        
 32 Todd, Ian                 12 HYB-MR               1:07.60    1:05.94 SILV   
                  31.38     1:05.94 (34.56)                                        
 33 Rupnarain, Timothy        11 Tmsuffolk-MR         1:08.74    1:05.98 SILV   
                  31.60     1:05.98 (34.38)                                        
 34 Szekeres, Marcell         12 LIAC-MR              1:05.78    1:06.13 SILV   
                  31.69     1:06.13 (34.44)                                        
 35 Forst, Aidan P            12 EHY-MR               1:09.57    1:06.20 SILV   
                  31.42     1:06.20 (34.78)                                        
 36 Chun, Min I               11 LIAC-MR              1:05.34    1:06.39 SILV   
                  32.10     1:06.39 (34.29)                                        
 37 Lyons, Nick A             12 Sachem-MR            1:06.74    1:06.46 SILV   
                  31.75     1:06.46 (34.71)                                        
 38 McCarthy, Neilly          12 LBA-MR               1:06.25    1:06.52 SILV   
                  31.83     1:06.52 (34.69)                                        
 39 Shopis, Nicholas          11 LIAC-MR              1:08.08    1:06.91 SILV   
 40 Wu, Jonathan              11 Tmsuffolk-MR         1:05.94    1:06.96 SILV   
                  32.18     1:06.96 (34.78)                                        
 41 Sallusto, Andrew J        12 LIAC-MR              1:04.72    1:06.98 SILV   
                  32.16     1:06.98 (34.82)                                        
 42 Van, Jacob M              12 LIAC-MR              1:07.73    1:07.06 SILV   
                  32.04     1:07.06 (35.02)                                        
 43 Geraghty, Edward T        12 LIAC-MR              1:07.01    1:07.57 SILV   
                  32.50     1:07.57 (35.07)                                        
 44 Sivasankaran, Dhanush R   11 LIAC-MR              1:08.87    1:08.01 SILV   
                  32.35     1:08.01 (35.66)                                        
 45 Hwang, Colin              11 LIAC-MR              1:09.14    1:08.19 SILV   
                  32.59     1:08.19 (35.60)                                        
 46 Hunt, Andrew              12 HAA-MR               1:07.87    1:08.29 SILV   
                  32.90     1:08.29 (35.39)                                        
 47 Meade, Ryan B             12 LBA-MR               1:08.58    1:08.58 SILV   
                  32.85     1:08.58 (35.73)                                        
 48 Zahn, Danny               11 Tmsuffolk-MR         1:08.93    1:08.82 SILV   
                  32.39     1:08.82 (36.43)                                        
 49 Sheinberg, Ryan           11 LBA-MR               1:09.28    1:09.09 SILV   
                  33.58     1:09.09 (35.51)                                        
 50 Lopez, Andrew             11 WISC-MR              1:09.06    1:09.37 SILV   
                  33.05     1:09.37 (36.32)                                        
 51 Umanskiy, David           12 LIAC-MR              1:08.96    1:09.38 SILV   
                  32.54     1:09.38 (36.84)                                        
Non-Award Division  
  1 Liberato, Andrew          12 IA-MR                1:02.75      56.52 ZQ     
                  26.98       56.52 (29.54)                                        
  2 Melchore, Anthony F       12 LIAC-MR              1:01.89    1:00.91 JO     
                  28.88     1:00.91 (32.03)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.69  ZQ
              2:14.99  JO
              2:15.00  SMAX
              2:28.89  SILV
 Meet Qualifying:  2:15.00 - 2:28.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Stange, Christopher J     12 Three Village-MR     2:16.13    2:15.50 SILV   
                  30.30     1:04.91 (34.61)     1:40.53 (35.62)     2:15.50 (34.97)
  2 Owens, Mark               11 Sachem-MR            2:20.52    2:15.89 SILV   
                  30.22     1:06.02 (35.80)     1:42.68 (36.66)     2:15.89 (33.21)
  3 Melchore, Anthony F       12 LIAC-MR              2:16.49    2:15.90 SILV   
                  29.36     1:03.49 (34.13)     1:39.48 (35.99)     2:15.90 (36.42)
  4 Louser, Joshua R          12 Three Village-MR     2:23.98    2:15.97 SILV   
                  31.40     1:06.89 (35.49)     1:42.51 (35.62)     2:15.97 (33.46)
  5 Klingel, Dean M           12 IA-MR                2:15.63    2:16.08 SILV   
                  30.71     1:05.08 (34.37)     1:40.99 (35.91)     2:16.08 (35.09)
  6 Park, Bryan H             11 Tmsuffolk-MR         2:18.55    2:16.66 SILV   
                  30.88     1:06.02 (35.14)     1:42.06 (36.04)     2:16.66 (34.60)
  7 Nazareno, Andrew L        12 BBSC-MR              2:20.85    2:17.60 SILV   
                  32.45     1:07.27 (34.82)     1:43.78 (36.51)     2:17.60 (33.82)
  8 Yeung, Timothy            11 LIAC-MR              2:16.73    2:18.01 SILV   
                  31.29     1:06.28 (34.99)     1:42.38 (36.10)     2:18.01 (35.63)
  9 Pergan III, Chester J     11 Three Village-MR     2:21.50    2:18.26 SILV   
                  31.20     1:06.56 (35.36)     1:42.83 (36.27)     2:18.26 (35.43)
 10 Chun, Min I               11 LIAC-MR              2:21.61    2:18.63 SILV   
                  32.68     1:08.64 (35.96)     1:44.62 (35.98)     2:18.63 (34.01)
 11 Dillon, Jack P            12 Three Village-MR     2:18.31    2:18.85 SILV   
                  32.70     1:09.38 (36.68)     1:45.48 (36.10)     2:18.85 (33.37)
 12 Tack, Lucas S             11 Tmsuffolk-MR         2:20.14    2:19.33 SILV   
                  33.19     1:08.99 (35.80)     1:44.92 (35.93)     2:19.33 (34.41)
 13 Sallusto, Andrew J        12 LIAC-MR              2:20.13    2:19.61 SILV   
                  32.10     1:08.39 (36.29)     1:45.23 (36.84)     2:19.61 (34.38)
 14 Stoski, Michael J         12 LBA-MR               2:25.94    2:19.99 SILV   
                  31.57     1:08.52 (36.95)     1:46.20 (37.68)     2:19.99 (33.79)
 15 Tulloch, Zachary C        12 Three Village-MR     2:28.03    2:20.06 SILV   
                  31.34     1:06.76 (35.42)     1:44.84 (38.08)     2:20.06 (35.22)
 16 Wu, Jonathan              11 Tmsuffolk-MR         2:24.04    2:20.22 SILV   
                  31.40     1:07.24 (35.84)     1:43.75 (36.51)     2:20.22 (36.47)
 17 Basak, Ronshekhar         12 LIAC-MR              2:17.99    2:20.39 SILV   
                  31.63     1:07.50 (35.87)     1:44.35 (36.85)     2:20.39 (36.04)
 18 McCarthy, Neilly          12 LBA-MR               2:24.95    2:21.96 SILV   
                  32.39     1:08.07 (35.68)     1:45.19 (37.12)     2:21.96 (36.77)
 19 Eng, Alec J               12 BBSC-MR              2:22.91    2:22.29 SILV   
                  31.94     1:08.28 (36.34)     1:45.77 (37.49)     2:22.29 (36.52)
 20 Lyons, Nick A             12 Sachem-MR            2:23.04    2:23.01 SILV   
                  32.11     1:09.06 (36.95)     1:47.32 (38.26)     2:23.01 (35.69)
 21 Sohn, Tyler M             12 LIAC-MR              2:21.82    2:23.23 SILV   
                  32.77     1:09.82 (37.05)     1:47.86 (38.04)     2:23.23 (35.37)
 21 Sheinberg, Ryan           11 LBA-MR               2:25.35    2:23.23 SILV   
                  33.61     1:10.48 (36.87)     1:47.53 (37.05)     2:23.23 (35.70)
 23 Pineda, kev S             11 EHY-MR               2:25.17    2:23.61 SILV   
                  31.18     1:07.66 (36.48)     1:45.94 (38.28)     2:23.61 (37.67)
 24 Kipshidze, George         11 Sachem-MR            2:25.46    2:23.66 SILV   
                  31.32     1:07.85 (36.53)     1:45.97 (38.12)     2:23.66 (37.69)
 25 Barbera, Frank K          11 Three Village-MR     2:26.88    2:23.68 SILV   
                  31.82     1:08.52 (36.70)     1:46.80 (38.28)     2:23.68 (36.88)
 26 Shopis, Nicholas          11 LIAC-MR              2:28.44    2:23.98 SILV   
                  31.26     1:08.10 (36.84)     1:46.19 (38.09)     2:23.98 (37.79)
 27 Van, Jacob M              12 LIAC-MR              2:28.41    2:24.60 SILV   
                  31.54     1:07.90 (36.36)     1:47.23 (39.33)     2:24.60 (37.37)
 28 Sivasankaran, Dhanush R   11 LIAC-MR              2:25.25    2:25.98 SILV   
                  33.36     1:10.09 (36.73)     1:47.80 (37.71)     2:25.98 (38.18)
 29 Geraghty, Edward T        12 LIAC-MR              2:24.68    2:26.25 SILV   
                  33.27     1:09.96 (36.69)     1:48.17 (38.21)     2:26.25 (38.08)
Non-Award Division  
  1 Olsen, Grady I            11 CSC-MR               2:16.40    2:11.62 ZQ     
                  30.07     1:04.03 (33.96)     1:38.63 (34.60)     2:11.62 (32.99)
  2 Walker, TyQuann S         11 LIAC-MR              2:15.78    2:11.64 ZQ     
                  31.21     1:05.31 (34.10)     1:39.60 (34.29)     2:11.64 (32.04)
  3 Walters, Tyler A          11 LIAC-MR              2:16.60    2:12.16 JO     
                  29.91     1:04.06 (34.15)     1:38.68 (34.62)     2:12.16 (33.48)
  4 Shemet, Henry M           12 Three Village-MR     2:15.18    2:13.32 JO     
                  30.84     1:05.35 (34.51)     1:40.21 (34.86)     2:13.32 (33.11)
  5 Sherman, Corey            12 Tmsuffolk-MR         2:28.56    2:13.36 JO     
                  30.61     1:04.65 (34.04)     1:39.66 (35.01)     2:13.36 (33.70)
  6 Cornish, Kyle F           12 LBA-MR               2:17.29    2:14.81 JO     
                  30.58     1:04.67 (34.09)     1:40.72 (36.05)     2:14.81 (34.09)
  7 Boughal, Ian S            12 IA-MR                2:17.89    2:14.90 JO     
                  31.44     1:06.26 (34.82)     1:41.37 (35.11)     2:14.90 (33.53)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:55.99  ZQ
              6:01.99  JO
              6:02.00  SMAX
              6:31.99  SILV
 Meet Qualifying:  6:02.00 - 6:31.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Dong, Ethan S             11 BBSC-MR              6:08.44    6:02.23 SILV   
                  31.46     1:07.14 (35.68)     1:42.89 (35.75)     2:19.82 (36.93)
        2:56.88 (37.06)     3:34.06 (37.18)     4:11.95 (37.89)     4:49.92 (37.97)
        5:27.08 (37.16)     6:02.23 (35.15)                                        
  2 Walters, Tyler A          11 LIAC-MR              6:20.57    6:02.42 SILV   
                  32.34     1:08.34 (36.00)     1:45.39 (37.05)     2:22.31 (36.92)
        2:59.65 (37.34)     3:36.17 (36.52)     4:13.21 (37.04)     4:50.26 (37.05)
        5:27.85 (37.59)     6:02.42 (34.57)                                        
  3 Nazareno, Andrew L        12 BBSC-MR              6:16.73    6:02.51 SILV   
                  33.41     1:10.33 (36.92)     1:47.12 (36.79)     2:24.59 (37.47)
        3:01.73 (37.14)     3:38.47 (36.74)     4:15.19 (36.72)     4:52.07 (36.88)
        5:28.91 (36.84)     6:02.51 (33.60)                                        
  4 Owens, Mark               11 Sachem-MR            6:31.71    6:08.72 SILV   
                  32.18     1:08.59 (36.41)     1:46.31 (37.72)     2:24.96 (38.65)
        3:03.05 (38.09)     3:41.54 (38.49)     4:19.37 (37.83)     4:57.35 (37.98)
        5:33.79 (36.44)     6:08.72 (34.93)                                        
  5 Sallusto, Andrew J        12 LIAC-MR              6:12.84    6:09.06 SILV   
                  32.93     1:09.33 (36.40)     1:46.96 (37.63)     2:24.06 (37.10)
        3:01.70 (37.64)     3:39.82 (38.12)     4:17.08 (37.26)     4:55.39 (38.31)
        5:33.42 (38.03)     6:09.06 (35.64)                                        
  6 Basak, Ronshekhar         12 LIAC-MR              6:14.72    6:12.75 SILV   
                  33.81     1:10.33 (36.52)     1:47.28 (36.95)     2:25.29 (38.01)
        3:04.06 (38.77)     3:42.66 (38.60)     4:19.80 (37.14)     4:58.21 (38.41)
        5:37.78 (39.57)     6:12.75 (34.97)                                        
  7 McCarthy, Neilly          12 LBA-MR               6:15.31    6:13.48 SILV   
                  32.67     1:08.61 (35.94)     1:45.56 (36.95)     2:23.07 (37.51)
        3:00.97 (37.90)     3:39.58 (38.61)     4:18.05 (38.47)     4:56.82 (38.77)
        5:35.61 (38.79)     6:13.48 (37.87)                                        
  8 Sheinberg, Ryan           11 LBA-MR               6:22.18    6:16.09 SILV   
                  34.32     1:12.11 (37.79)     1:50.34 (38.23)     2:28.31 (37.97)
        3:06.26 (37.95)     3:44.17 (37.91)     4:22.31 (38.14)     5:00.62 (38.31)
        5:39.17 (38.55)     6:16.09 (36.92)                                        
  9 Pineda, kev S             11 EHY-MR               6:21.99    6:18.00 SILV   
                  32.34     1:09.52 (37.18)     1:47.88 (38.36)     2:26.01 (38.13)
        3:04.46 (38.45)     3:43.53 (39.07)     4:22.61 (39.08)     5:01.67 (39.06)
        5:40.63 (38.96)     6:18.00 (37.37)                                        
 10 Sivasankaran, Dhanush R   11 LIAC-MR              6:30.90    6:24.03 SILV   
                  34.14     1:10.97 (36.83)     1:48.98 (38.01)     2:27.14 (38.16)
        3:06.03 (38.89)     3:45.67 (39.64)     4:25.98 (40.31)     5:05.03 (39.05)
        5:45.73 (40.70)     6:24.03 (38.30)                                        
 11 Eng, Alec J               12 BBSC-MR              6:27.18    6:24.14 SILV   
                  32.72     1:09.93 (37.21)     1:48.64 (38.71)     2:27.51 (38.87)
        3:05.97 (38.46)     3:46.42 (40.45)     4:26.30 (39.88)     5:06.66 (40.36)
        5:45.92 (39.26)     6:24.14 (38.22)                                        
Non-Award Division  
  1 Shemet, Henry M           12 Three Village-MR     6:05.36    5:51.72 ZQ     
                  31.61     1:06.64 (35.03)     1:42.82 (36.18)     2:19.39 (36.57)
        2:56.26 (36.87)     3:32.02 (35.76)     4:07.90 (35.88)     4:43.74 (35.84)
        5:19.02 (35.28)     5:51.72 (32.70)                                        
  2 Stange, Christopher J     12 Three Village-MR     6:03.27    5:51.79 ZQ     
                  31.35     1:06.47 (35.12)     1:42.97 (36.50)     2:19.57 (36.60)
        2:55.91 (36.34)     3:31.44 (35.53)     4:07.47 (36.03)     4:42.86 (35.39)
        5:18.70 (35.84)     5:51.79 (33.09)                                        
  3 Buchen, Kasper G          11 LIAC-MR              6:12.78    5:59.44 JO     
                  32.98     1:09.30 (36.32)     1:46.38 (37.08)     2:23.49 (37.11)
        2:59.93 (36.44)     3:36.32 (36.39)     4:13.05 (36.73)     4:49.17 (36.12)
        5:24.63 (35.46)     5:59.44 (34.81)                                        
  4 Chun, Min I               11 LIAC-MR              6:06.13    6:00.40 JO     
                  32.63     1:09.47 (36.84)     1:46.54 (37.07)     2:23.32 (36.78)
        2:59.72 (36.40)     3:36.69 (36.97)     4:13.29 (36.60)     4:49.63 (36.34)
        5:26.22 (36.59)     6:00.40 (34.18)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.49  ZQ
                33.29  JO
                33.30  SMAX
                41.19  SILV
 Meet Qualifying:  33.30 - 41.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Rodgers, C.J.             11 HYB-MR                 34.16      33.39 SILV   
  2 Basak, Ronshekhar         12 LIAC-MR                33.78      33.44 SILV   
  3 Cornish, Kyle F           12 LBA-MR                 33.33      33.57 SILV   
  3 Nazareno, Andrew L        12 BBSC-MR                36.84      33.57 SILV   
  5 Stoski, Michael J         12 LBA-MR                 34.20      33.64 SILV   
  6 Lopez, Justen J           11 BBSC-MR                33.72      33.74 SILV   
  7 Walker, TyQuann S         11 LIAC-MR                36.11      33.77 SILV   
  8 Kipshidze, George         11 Sachem-MR              34.54      33.96 SILV   
  9 Marzitello, Vincent M     12 Sachem-MR              34.94      33.98 SILV   
 10 Dillon, Jack P            12 Three Village-MR       34.95      34.06 SILV   
 11 Barbera, Frank K          11 Three Village-MR       35.82      34.08 SILV   
 12 Muroff, Michael C         12 Three Village-MR       35.14      34.41 SILV   
 13 Hunt, Andrew              12 HAA-MR                 33.84      34.51 SILV   
 14 Davis, Avery J            12 Sachem-MR              35.33      34.62 SILV   
 15 Mond, Noah E              12 Three Village-MR       34.21      34.77 SILV   
 16 Walters, Tyler A          11 LIAC-MR                36.94      34.95 SILV   
 17 Sohn, Tyler M             12 LIAC-MR                35.48      35.00 SILV   
 18 Wu, Jonathan              11 Tmsuffolk-MR           35.82      35.04 SILV   
 19 Tack, Lucas S             11 Tmsuffolk-MR           34.47      35.17 SILV   
 20 Van, Jacob M              12 LIAC-MR                36.51      35.34 SILV   
 21 Eng, Alec J               12 BBSC-MR                36.08      35.54 SILV   
 22 Sun, William              11 Three Village-MR       37.18      35.70 SILV   
 23 Forst, Aidan P            12 EHY-MR                 37.76      35.98 SILV   
 24 Chun, Min I               11 LIAC-MR                36.52      36.00 SILV   
 25 Tulloch, Zachary C        12 Three Village-MR       37.14      36.25 SILV   
 26 Ioanitescu, Justin g      12 LIAC-MR                37.27      36.34 SILV   
 27 Rupnarain, Timothy        11 Tmsuffolk-MR           39.59      36.65 SILV   
 28 deBoer, Grant A           11 Sachem-MR              39.77      36.72 SILV   
 29 Heslin, Connor            12 HAA-MR                 37.11      36.75 SILV   
 30 Geraghty, Edward T        12 LIAC-MR                38.65      36.79 SILV   
 31 Sallusto, Andrew J        12 LIAC-MR                37.36      36.97 SILV   
 32 Hwang, Colin              11 LIAC-MR                36.27      37.14 SILV   
 33 Broadbent, Matthew J      12 Three Village-MR       37.40      37.18 SILV   
 34 Iannone, Luke             11 WISC-MR                37.75      37.22 SILV   
 35 Murray, Ryan R            12 LIAC-MR                38.08      37.23 SILV   
 36 Ramirez, Giovanni A       11 LIAC-MR                38.11      37.34 SILV   
 37 Sivasankaran, Dhanush R   11 LIAC-MR                39.00      37.36 SILV   
 38 Orehosky, Bailey T        12 HAA-MR                 38.54      37.48 SILV   
 39 Wone, Brandon M           11 Sachem-MR              37.97      37.51 SILV   
 40 Yeung, Timothy            11 LIAC-MR                38.44      37.52 SILV   
 40 Dugourd, Dylan s          12 Three Village-MR       40.50      37.52 SILV   
 42 Lim, Hans C               11 LIAC-MR                36.60      37.58 SILV   
 43 Figueroa, Spencer         12 WISC-MR                36.97      37.60 SILV   
 43 Shiebler, Andrew J        12 IA-MR                  39.15      37.60 SILV   
 43 Szekeres, Marcell         12 LIAC-MR                38.31      37.60 SILV   
 46 Gingrass, Zachary K       11 LIAC-MR                40.49      37.67 SILV   
 47 Lopez, Andrew             11 WISC-MR                37.42      37.78 SILV   
 48 Sodi, Nicolas M           11 LIAC-MR                37.05      37.83 SILV   
 49 Tirado, Robert            11 CSC-MR                 39.92      37.92 SILV   
 50 Shopis, Nicholas          11 LIAC-MR                39.91      37.97 SILV   
 51 Martinus, Tyler Y         12 LIAC-MR                37.98      38.15 SILV   
 52 Sloane, Adam              12 WISC-MR                37.37      38.16 SILV   
 53 O'Rourke, Shane           11 Sachem-MR              40.37      38.20 SILV   
 54 McMillan, Jayden A        11 LIAC-MR                40.64      38.34 SILV   
 55 McCarthy, Neilly          12 LBA-MR                 39.59      38.45 SILV   
 56 Ormond, Garrett E         12 Three Village-MR       40.65      38.49 SILV   
 57 Tung, Nicholas E          11 LIAC-MR                39.81      38.71 SILV   
 58 Leuly, Shane C            11 IA-MR                  41.12      38.77 SILV   
 59 Constable, Michael P      12 LIAC-MR                38.51      39.05 SILV   
 60 Sheinberg, Ryan           11 LBA-MR                 38.84      39.24 SILV   
 60 Maier, Daniel J           11 HYB-MR                 41.09      39.24 SILV   
 62 Eckstein, Nicholas L      11 CSC-MR                 39.30      39.36 SILV   
 63 Keane, Konall             12 CSC-MR                 39.38      39.74 SILV   
 64 Ortiz, Christian G        11 IA-MR                  39.25      39.81 SILV   
 65 Whitcomb, Charles         11 HYB-MR                 40.87      40.90 SILV   
 66 Umanskiy, David           12 LIAC-MR                40.55      41.09 SILV   
 -- Todd, Ian                 12 HYB-MR                 38.07         DQ        
      Completely submerged prior to turn or finish
 -- Devine, J.T. T            11 LBA-MR                 35.67         DQ        
      Completely submerged prior to turn or finish
 -- O'Sullivan, Oisin         11 Sachem-MR              36.83         DQ        
      Completely submerged prior to turn or finish
 -- Park, Bryan H             11 Tmsuffolk-MR           33.60         DQ        
      Completely submerged prior to turn or finish
 -- Amanatides, Alexander P   12 LIAC-MR                40.02         DQ        
      Completely submerged prior to turn or finish
 -- Karpf, Dylan              12 Tmsuffolk-MR           36.68         DQ        
      False start
 -- Maher, William            12 HYB-MR                 36.96         DQ        
      False start
 -- Konarski, Patrick K       12 Lind-MR                35.73         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
Non-Award Division  
  1 Daly, Nikolas A           12 Tmsuffolk-MR           34.32      30.78 ZQ     
  2 Dagayev, Andrey           12 IA-MR                  36.52      30.99 ZQ     
  3 Vecchio, Jake M           12 Three Village-MR       33.64      31.40 ZQ     
  4 Luo, Felix                12 Tmsuffolk-MR           35.78      31.49 ZQ     
  5 Olsen, Grady I            11 CSC-MR                 34.81      32.78 JO     
  6 O'Connor, Ryan M          12 Tmsuffolk-MR           34.86      32.87 JO     
  7 Sherman, Corey            12 Tmsuffolk-MR           34.65      33.27 JO     
  8 Gaspard, Chad A           11 LIAC-MR                39.98      41.29        
  9 McNicholas, Johnny        11 HYB-MR                 38.08      41.49        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.79  ZQ
              1:11.59  JO
              1:11.60  SMAX
              1:23.79  SILV
 Meet Qualifying:  1:11.60 - 1:23.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Konarski, Patrick K       12 Lind-MR              1:12.43    1:11.65 SILV   
                  34.75     1:11.65 (36.90)                                        
  2 Louser, Joshua R          12 Three Village-MR     1:12.59    1:12.02 SILV   
                  34.26     1:12.02 (37.76)                                        
  3 Cornish, Kyle F           12 LBA-MR               1:13.62    1:12.45 SILV   
                  35.32     1:12.45 (37.13)                                        
  4 Park, Bryan H             11 Tmsuffolk-MR         1:14.55    1:12.62 SILV   
                  35.65     1:12.62 (36.97)                                        
  5 Simpson, Tyler J          11 LIAC-MR              1:18.16    1:12.65 SILV   
                  35.43     1:12.65 (37.22)                                        
  6 Walker, TyQuann S         11 LIAC-MR              1:12.33    1:12.86 SILV   
                  35.70     1:12.86 (37.16)                                        
  7 Kipshidze, George         11 Sachem-MR            1:13.34    1:12.97 SILV   
                  34.83     1:12.97 (38.14)                                        
  8 Wu, Jonathan              11 Tmsuffolk-MR         1:13.28    1:13.02 SILV   
                  35.55     1:13.02 (37.47)                                        
  9 Marzitello, Vincent M     12 Sachem-MR            1:14.67    1:13.27 SILV   
                  35.46     1:13.27 (37.81)                                        
 10 Muroff, Michael C         12 Three Village-MR     1:13.68    1:13.36 SILV   
                  35.17     1:13.36 (38.19)                                        
 11 Hunt, Andrew              12 HAA-MR               1:14.08    1:13.39 SILV   
                  35.82     1:13.39 (37.57)                                        
 12 Stange, Christopher J     12 Three Village-MR     1:13.39    1:13.56 SILV   
                  35.01     1:13.56 (38.55)                                        
 13 Karpf, Dylan              12 Tmsuffolk-MR         1:14.79    1:13.77 SILV   
                  36.12     1:13.77 (37.65)                                        
 14 Walters, Tyler A          11 LIAC-MR              1:17.37    1:14.12 SILV   
                  36.68     1:14.12 (37.44)                                        
 15 Barbera, Frank K          11 Three Village-MR     1:16.70    1:14.27 SILV   
                  36.68     1:14.27 (37.59)                                        
 16 Devine, J.T. T            11 LBA-MR               1:18.42    1:14.59 SILV   
 17 Buchen, Kasper G          11 LIAC-MR              1:14.82    1:14.60 SILV   
                  36.68     1:14.60 (37.92)                                        
 18 Sohn, Tyler M             12 LIAC-MR              1:16.59    1:15.01 SILV   
                  36.14     1:15.01 (38.87)                                        
 19 Forst, Aidan P            12 EHY-MR               1:20.43    1:15.72 SILV   
                  37.06     1:15.72 (38.66)                                        
 20 Davis, Avery J            12 Sachem-MR            1:18.43    1:16.55 SILV   
                  36.44     1:16.55 (40.11)                                        
 21 Eng, Alec J               12 BBSC-MR              1:17.09    1:16.61 SILV   
                  37.19     1:16.61 (39.42)                                        
 22 Chun, Min I               11 LIAC-MR              1:15.53    1:16.78 SILV   
                  37.89     1:16.78 (38.89)                                        
 23 Szekeres, Marcell         12 LIAC-MR              1:19.00    1:16.99 SILV   
                  36.78     1:16.99 (40.21)                                        
 24 Zahn, Danny               11 Tmsuffolk-MR         1:20.73    1:17.46 SILV   
                  37.94     1:17.46 (39.52)                                        
 25 Tulloch, Zachary C        12 Three Village-MR     1:15.74    1:17.57 SILV   
                  38.04     1:17.57 (39.53)                                        
 26 Sun, William              11 Three Village-MR     1:16.48    1:17.98 SILV   
                  38.43     1:17.98 (39.55)                                        
 27 Rupnarain, Timothy        11 Tmsuffolk-MR         1:23.01    1:18.09 SILV   
                  37.74     1:18.09 (40.35)                                        
 28 Murray, Ryan R            12 LIAC-MR              1:20.64    1:18.52 SILV   
                  38.31     1:18.52 (40.21)                                        
 29 Ely, Matthew D            12 Sachem-MR            1:19.07    1:18.68 SILV   
                  38.45     1:18.68 (40.23)                                        
 30 Sallusto, Andrew J        12 LIAC-MR              1:17.27    1:18.84 SILV   
                  38.50     1:18.84 (40.34)                                        
 31 Sloane, Adam              12 WISC-MR              1:22.23    1:18.94 SILV   
                  37.24     1:18.94 (41.70)                                        
 32 O'Sullivan, Oisin         11 Sachem-MR            1:20.66    1:19.10 SILV   
                  37.94     1:19.10 (41.16)                                        
 33 Ramirez, Giovanni A       11 LIAC-MR              1:19.64    1:19.43 SILV   
                  38.29     1:19.43 (41.14)                                        
 34 Dugourd, Dylan s          12 Three Village-MR     1:21.74    1:19.51 SILV   
                  38.34     1:19.51 (41.17)                                        
 35 Hwang, Colin              11 LIAC-MR              1:18.71    1:19.55 SILV   
                  37.94     1:19.55 (41.61)                                        
 36 Chin, Harrison Y          11 LIAC-MR              1:19.01    1:19.59 SILV   
                  39.25     1:19.59 (40.34)                                        
 37 Yeung, Timothy            11 LIAC-MR              1:22.60    1:19.71 SILV   
                  38.75     1:19.71 (40.96)                                        
 38 Shopis, Nicholas          11 LIAC-MR              1:21.52    1:19.73 SILV   
                  39.77     1:19.73 (39.96)                                        
 39 Geraghty, Edward T        12 LIAC-MR              1:18.73    1:19.81 SILV   
                  39.60     1:19.81 (40.21)                                        
 40 Ioanitescu, Justin g      12 LIAC-MR              1:19.45    1:19.96 SILV   
                  38.94     1:19.96 (41.02)                                        
 41 Maher, William            12 HYB-MR               1:20.45    1:20.29 SILV   
                  39.78     1:20.29 (40.51)                                        
 42 Sheinberg, Ryan           11 LBA-MR               1:21.62    1:20.61 SILV   
                  39.35     1:20.61 (41.26)                                        
 43 Lim, Hans C               11 LIAC-MR              1:18.96    1:20.68 SILV   
                  38.91     1:20.68 (41.77)                                        
 44 Broadbent, Matthew J      12 Three Village-MR     1:21.53    1:20.72 SILV   
                  39.26     1:20.72 (41.46)                                        
 45 Heslin, Connor            12 HAA-MR               1:19.59    1:20.76 SILV   
                  39.75     1:20.76 (41.01)                                        
 46 McCarthy, Neilly          12 LBA-MR               1:22.73    1:21.58 SILV   
                  39.70     1:21.58 (41.88)                                        
 47 Orehosky, Bailey T        12 HAA-MR               1:23.57    1:21.87 SILV   
                  40.77     1:21.87 (41.10)                                        
 48 Figueroa, Spencer         12 WISC-MR              1:20.71    1:22.61 SILV   
                  40.29     1:22.61 (42.32)                                        
 -- Van, Jacob M              12 LIAC-MR              1:21.39         DQ        
      Completely submerged prior to turn or finish
                  37.44          DQ (37.65)                                        
 -- Shiebler, Andrew J        12 IA-MR                1:22.70         DQ        
      Not on back off wall
                  40.35          DQ (42.11)                                        
 -- Sodi, Nicolas M           11 LIAC-MR              1:18.12         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  39.06          DQ (42.68)                                        
 -- Pineda, kev S             11 EHY-MR               1:21.55         DQ        
      False start
                  37.70          DQ (40.84)                                        
Non-Award Division  
  1 O'Connor, Ryan M          12 Tmsuffolk-MR         1:11.78    1:08.78 ZQ     
                  33.19     1:08.78 (35.59)                                        
  2 Sherman, Corey            12 Tmsuffolk-MR         1:11.81    1:09.21 JO     
                  33.59     1:09.21 (35.62)                                        
  2 Olsen, Grady I            11 CSC-MR               1:12.48    1:09.21 JO     
                  33.41     1:09.21 (35.80)                                        
  4 Basak, Ronshekhar         12 LIAC-MR              1:15.60    1:11.29 JO     
                  34.52     1:11.29 (36.77)                                        
  5 Nazareno, Andrew L        12 BBSC-MR              1:13.82    1:11.52 JO     
                  34.76     1:11.52 (36.76)                                        
  6 Tung, Nicholas E          11 LIAC-MR              1:23.14    1:23.98        
                  39.79     1:23.98 (44.19)                                        
  7 Amanatides, Alexander P   12 LIAC-MR              1:23.22    1:24.11        
                  41.08     1:24.11 (43.03)                                        
  8 Kain, Gavin C             11 CSC-MR               1:22.29    1:25.08        
  9 Sivasankaran, Dhanush R   11 LIAC-MR              1:21.23    1:25.46        
                  41.33     1:25.46 (44.13)                                        
 10 Mattei, Daniel A          12 BBSC-MR              1:22.68    1:30.41        
                  43.45     1:30.41 (46.96)                                        
 -- Stoski, Michael J         12 LBA-MR               1:17.52         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  34.77          DQ (36.67)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:31.99  ZQ
              2:37.99  JO
              2:38.00  SMAX
              2:57.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:38.00 - 2:57.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Chun, Min I               11 LIAC-MR              2:40.97    2:39.27 SILV   
                  39.76     1:20.33 (40.57)     2:01.47 (41.14)     2:39.27 (37.80)
  2 Buchen, Kasper G          11 LIAC-MR              2:39.21    2:40.08 SILV   
                  39.22     1:20.34 (41.12)     2:00.96 (40.62)     2:40.08 (39.12)
  3 Marzitello, Vincent M     12 Sachem-MR            2:41.86    2:40.72 SILV   
                  37.02     1:17.47 (40.45)     1:59.94 (42.47)     2:40.72 (40.78)
  4 Dugourd, Dylan s          12 Three Village-MR     2:51.04    2:44.64 SILV   
                  39.00     1:20.24 (41.24)     2:02.76 (42.52)     2:44.64 (41.88)
  5 Lyons, Nick A             12 Sachem-MR            2:43.69    2:45.08 SILV   
                  38.52                             2:03.49 ( )     2:45.08 (41.59)
  6 Eng, Alec J               12 BBSC-MR              2:50.40    2:45.46 SILV   
                  38.46     1:20.44 (41.98)     2:04.32 (43.88)     2:45.46 (41.14)
  7 Wone, Brandon M           11 Sachem-MR            2:52.42    2:45.82 SILV   
                  39.21     1:21.21 (42.00)     2:05.26 (44.05)     2:45.82 (40.56)
  8 Maher, William            12 HYB-MR               2:55.26    2:50.13 SILV   
                  39.69     1:23.20 (43.51)     2:06.35 (43.15)     2:50.13 (43.78)
  9 McCarthy, Neilly          12 LBA-MR               2:56.16    2:50.22 SILV   
                  39.33     1:22.76 (43.43)     2:06.25 (43.49)     2:50.22 (43.97)
 10 Sodi, Nicolas M           11 LIAC-MR              2:54.10    2:51.02 SILV   
                  40.12     1:23.63 (43.51)     2:08.75 (45.12)     2:51.02 (42.27)
 11 Orehosky, Bailey T        12 HAA-MR               2:57.60    2:55.56 SILV   
                  42.63     1:28.40 (45.77)     2:13.61 (45.21)     2:55.56 (41.95)
Non-Award Division  
  1 Vecchio, Jake M           12 Three Village-MR     2:38.45    2:27.00 ZQ     
                  34.24     1:11.88 (37.64)     1:50.63 (38.75)     2:27.00 (36.37)
  2 Basak, Ronshekhar         12 LIAC-MR              2:41.01    2:33.78 JO     
                  36.80     1:15.92 (39.12)     1:55.73 (39.81)     2:33.78 (38.05)
  3 Owens, Mark               11 Sachem-MR            2:45.91    2:35.64 JO     
                  35.58     1:15.36 (39.78)     1:55.96 (40.60)     2:35.64 (39.68)
  4 Nazareno, Andrew L        12 BBSC-MR              2:42.28    2:36.19 JO     
                  36.99     1:16.77 (39.78)     1:57.54 (40.77)     2:36.19 (38.65)
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.09  ZQ
                37.59  JO
                37.60  SMAX
                42.79  SILV
 Meet Qualifying:  37.60 - 42.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Basak, Ronshekhar         12 LIAC-MR                38.35      38.47 SILV   
  2 Rupnarain, Timothy        11 Tmsuffolk-MR           42.44      38.65 SILV   
  3 Tack, Lucas S             11 Tmsuffolk-MR           37.83      38.68 SILV   
  4 Gaspard, Chad A           11 LIAC-MR                41.71      39.44 SILV   
  5 Davis, Avery J            12 Sachem-MR              39.80      39.45 SILV   
  6 Lyons, Nick A             12 Sachem-MR              39.09      39.66 SILV   
  7 Boughal, Ian S            12 IA-MR                  40.14      39.69 SILV   
  8 Melchore, Anthony F       12 LIAC-MR                40.98      39.73 SILV   
  9 Buchen, Kasper G          11 LIAC-MR                40.49      39.75 SILV   
 10 Macejko, Dylan M          12 CSC-MR                 39.52      39.76 SILV   
 11 Chun, Min I               11 LIAC-MR                39.96      40.00 SILV   
 12 Muroff, Michael C         12 Three Village-MR       39.83      40.01 SILV   
 13 Todd, Ian                 12 HYB-MR                 41.82      40.32 SILV   
 14 Karpf, Dylan              12 Tmsuffolk-MR           40.68      40.37 SILV   
 15 Walters, Tyler A          11 LIAC-MR                41.15      40.40 SILV   
 16 Hunt, Andrew              12 HAA-MR                 40.12      40.45 SILV   
 17 Ioanitescu, Justin g      12 LIAC-MR                40.21      40.51 SILV   
 18 Zhang, Justin T           11 Three Village-MR       41.88      40.60 SILV   
 19 Olsen, Grady I            11 CSC-MR                 41.47      40.75 SILV   
 20 Sohn, Tyler M             12 LIAC-MR                42.47      41.34 SILV   
 21 Wu, Jonathan              11 Tmsuffolk-MR           41.28      41.62 SILV   
 22 O'Rourke, Shane           11 Sachem-MR              42.13      41.67 SILV   
 23 Meade, Ryan B             12 LBA-MR                 41.75      41.83 SILV   
 24 Sun, William              11 Three Village-MR       41.54      42.17 SILV   
Non-Award Division  
  1 Stange, Christopher J     12 Three Village-MR       37.93      35.99 ZQ     
  2 Shemet, Henry M           12 Three Village-MR       38.87      36.98 ZQ     
  3 Byrne, Alex M             12 BBSC-MR                37.74      37.04 ZQ     
  4 Orehosky, Bailey T        12 HAA-MR                 42.66      42.84        
  5 Lim, Hans C               11 LIAC-MR                41.47      42.88        
  6 Keane, Konall             12 CSC-MR                 42.18      42.92        
  7 Tung, Nicholas E          11 LIAC-MR                42.25      44.05        
  8 Mattei, Daniel A          12 BBSC-MR                42.53      44.10        
  9 Geraghty, Edward T        12 LIAC-MR                42.28      44.37        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:20.99  ZQ
              1:21.59  JO
              1:21.60  SMAX
              1:29.89  SILV
 Meet Qualifying:  1:21.60 - 1:29.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Owens, Mark               11 Sachem-MR            1:25.55    1:21.63 SILV   
                  37.43     1:21.63 (44.20)                                        
  2 Dong, Ethan S             11 BBSC-MR              1:24.10    1:22.37 SILV   
                  39.02     1:22.37 (43.35)                                        
  3 Tack, Lucas S             11 Tmsuffolk-MR         1:22.63    1:22.41 SILV   
                  39.62     1:22.41 (42.79)                                        
  4 Park, Bryan H             11 Tmsuffolk-MR         1:28.21    1:24.82 SILV   
                  40.67     1:24.82 (44.15)                                        
  5 Rupnarain, Timothy        11 Tmsuffolk-MR         1:27.06    1:24.99 SILV   
                  40.82     1:24.99 (44.17)                                        
  6 Buchen, Kasper G          11 LIAC-MR              1:26.68    1:25.60 SILV   
                  40.90     1:25.60 (44.70)                                        
  7 Muroff, Michael C         12 Three Village-MR     1:26.37    1:25.73 SILV   
                  41.03     1:25.73 (44.70)                                        
  8 Hunt, Andrew              12 HAA-MR               1:27.08    1:26.19 SILV   
                  42.15     1:26.19 (44.04)                                        
  9 Van, Jacob M              12 LIAC-MR              1:29.37    1:26.46 SILV   
                  40.72     1:26.46 (45.74)                                        
 10 Dillon, Jack P            12 Three Village-MR     1:25.25    1:26.54 SILV   
                  41.32     1:26.54 (45.22)                                        
 11 Williams, Brendan M       12 Three Village-MR     1:28.55    1:26.69 SILV   
                  40.00     1:26.69 (46.69)                                        
 12 Boughal, Ian S            12 IA-MR                1:26.43    1:27.06 SILV   
                  40.96     1:27.06 (46.10)                                        
 13 Davis, Avery J            12 Sachem-MR            1:27.33    1:27.36 SILV   
                  41.49     1:27.36 (45.87)                                        
 14 Sun, William              11 Three Village-MR     1:27.58    1:27.79 SILV   
                  42.50     1:27.79 (45.29)                                        
 15 Chun, Min I               11 LIAC-MR              1:25.24    1:28.18 SILV   
                  42.05     1:28.18 (46.13)                                        
 16 Ioanitescu, Justin g      12 LIAC-MR              1:25.62    1:28.30 SILV   
                  41.44     1:28.30 (46.86)                                        
 17 Lyons, Nick A             12 Sachem-MR            1:27.72    1:28.49 SILV   
                  41.81     1:28.49 (46.68)                                        
 18 Olsen, Grady I            11 CSC-MR               1:28.45    1:29.44 SILV   
                  42.37     1:29.44 (47.07)                                        
 19 Meade, Ryan B             12 LBA-MR               1:28.48    1:29.55 SILV   
                  42.54     1:29.55 (47.01)                                        
Non-Award Division  
  1 Dagayev, Andrey           12 IA-MR                1:23.35    1:16.37 ZQ     
                  35.54     1:16.37 (40.83)                                        
  2 Stange, Christopher J     12 Three Village-MR     1:22.60    1:17.61 ZQ     
                  36.46     1:17.61 (41.15)                                        
  3 Lim, Hans C               11 LIAC-MR              1:29.34    1:30.27        
                  42.70     1:30.27 (47.57)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:54.99  ZQ
              2:59.99  JO
              3:00.00  SMAX
              3:17.99  SILV
 Meet Qualifying:  3:00.00 - 3:17.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lyons, Nick A             12 Sachem-MR            3:01.82    3:00.68 SILV   
                  40.05     1:26.01 (45.96)     2:13.95 (47.94)     3:00.68 (46.73)
  2 Boughal, Ian S            12 IA-MR                3:05.51    3:00.89 SILV   
                  41.46     1:27.88 (46.42)     2:14.96 (47.08)     3:00.89 (45.93)
  3 Chun, Min I               11 LIAC-MR              3:03.19    3:01.22 SILV   
                  42.01     1:28.15 (46.14)     2:15.24 (47.09)     3:01.22 (45.98)
  4 Sun, William              11 Three Village-MR     3:06.21    3:03.21 SILV   
                  43.01     1:28.71 (45.70)     2:17.21 (48.50)     3:03.21 (46.00)
  5 Ioanitescu, Justin g      12 LIAC-MR              3:03.12    3:04.88 SILV   
                  42.39     1:27.93 (45.54)     2:17.37 (49.44)     3:04.88 (47.51)
  6 O'Rourke, Shane           11 Sachem-MR            3:14.94    3:12.93 SILV   
                  43.15     1:31.84 (48.69)     2:22.42 (50.58)     3:12.93 (50.51)
Non-Award Division  
  1 Luo, Felix                12 Tmsuffolk-MR         3:01.28    2:45.88 ZQ     
                  37.67     1:20.29 (42.62)     2:04.30 (44.01)     2:45.88 (41.58)
  2 Tack, Lucas S             11 Tmsuffolk-MR         3:05.51    2:54.20 ZQ     
                  40.30     1:24.63 (44.33)     2:09.85 (45.22)     2:54.20 (44.35)
  3 Owens, Mark               11 Sachem-MR            3:04.22    2:54.60 ZQ     
                  38.54     1:23.22 (44.68)     2:09.39 (46.17)     2:54.60 (45.21)
  4 Mattei, Daniel A          12 BBSC-MR              3:17.46    3:20.04        
                  44.58     1:36.12 (51.54)     2:28.54 (52.42)     3:20.04 (51.50)
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                31.59  JO
                31.60  SMAX
                38.69  SILV
 Meet Qualifying:  31.60 - 38.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Shemet, Henry M           12 Three Village-MR       31.93      32.09 SILV   
  2 Konarski, Patrick K       12 Lind-MR                32.48      32.29 SILV   
  3 Klingel, Dean M           12 IA-MR                  31.69      32.34 SILV   
  4 Keane, Konall             12 CSC-MR                 33.36      32.36 SILV   
  5 Nazareno, Andrew L        12 BBSC-MR                31.78      32.49 SILV   
  6 Luo, Felix                12 Tmsuffolk-MR           35.32      32.61 SILV   
  7 Louser, Joshua R          12 Three Village-MR       33.08      32.75 SILV   
  7 O'Sullivan, Oisin         11 Sachem-MR              33.17      32.75 SILV   
  9 Lopez, Justen J           11 BBSC-MR                32.50      32.78 SILV   
 10 Basak, Ronshekhar         12 LIAC-MR                32.76      32.90 SILV   
 11 Davis, Avery J            12 Sachem-MR              32.32      32.94 SILV   
 12 Dowd, Mike R              11 CSC-MR                 32.55      33.08 SILV   
 13 Walters, Tyler A          11 LIAC-MR                33.68      33.19 SILV   
 14 Boughal, Ian S            12 IA-MR                  34.05      33.40 SILV   
 15 Marzitello, Vincent M     12 Sachem-MR              34.82      33.48 SILV   
 16 Lim, Hans C               11 LIAC-MR                34.35      33.53 SILV   
 17 Pergan III, Chester J     11 Three Village-MR       34.08      33.85 SILV   
 18 Van, Jacob M              12 LIAC-MR                35.90      33.91 SILV   
 19 Barbera, Frank K          11 Three Village-MR       34.00      34.09 SILV   
 20 Sallusto, Andrew J        12 LIAC-MR                34.87      34.30 SILV   
 21 Rodgers, C.J.             11 HYB-MR                 33.93      34.49 SILV   
 22 Yeung, Timothy            11 LIAC-MR                34.84      34.61 SILV   
 23 Hwang, Colin              11 LIAC-MR                34.95      34.82 SILV   
 24 Szekeres, Marcell         12 LIAC-MR                36.33      35.29 SILV   
 25 Hunt, Andrew              12 HAA-MR                 34.94      35.41 SILV   
 26 Shopis, Nicholas          11 LIAC-MR                34.55      35.45 SILV   
 27 Zahn, Danny               11 Tmsuffolk-MR           36.30      35.53 SILV   
 28 Heslin, Connor            12 HAA-MR                 35.89      35.62 SILV   
 29 Wone, Brandon M           11 Sachem-MR              37.88      35.87 SILV   
 30 Kipshidze, George         11 Sachem-MR              36.92      36.16 SILV   
 31 Eng, Alec J               12 BBSC-MR                35.74      36.22 SILV   
 32 Sun, William              11 Three Village-MR       37.06      36.23 SILV   
 33 Meade, Ryan B             12 LBA-MR                 37.04      36.26 SILV   
 34 Todd, Ian                 12 HYB-MR                 35.19      36.30 SILV   
 35 Devine, J.T. T            11 LBA-MR                 38.09      36.33 SILV   
 36 Lopez, Andrew             11 WISC-MR                38.53      36.41 SILV   
 37 Sivasankaran, Dhanush R   11 LIAC-MR                36.33      36.69 SILV   
 38 Sohn, Tyler M             12 LIAC-MR                37.06      36.70 SILV   
 39 Montreuil, Jake           12 IA-MR                  37.98      36.91 SILV   
 40 Maier, Daniel J           11 HYB-MR                 37.36      37.05 SILV   
 41 Sheinberg, Ryan           11 LBA-MR                 37.16      37.06 SILV   
 42 Ramirez, Giovanni A       11 LIAC-MR                37.68      37.27 SILV   
 43 McNicholas, Johnny        11 HYB-MR                 37.41      37.43 SILV   
 44 Broadbent, Matthew J      12 Three Village-MR       37.12      37.52 SILV   
 45 Ortiz, Christian G        11 IA-MR                  36.16      37.65 SILV   
 46 Ely, Matthew D            12 Sachem-MR              37.86      38.57 SILV   
Non-Award Division  
  1 Liberato, Andrew          12 IA-MR                  32.49      29.70 ZQ     
  2 Macejko, Dylan M          12 CSC-MR                 31.72      30.90 JO     
  3 Sherman, Corey            12 Tmsuffolk-MR           33.48      31.51 JO     
  4 Geraghty, Edward T        12 LIAC-MR                38.53      38.79        
  5 Mattei, Daniel A          12 BBSC-MR                37.96      39.49        
  6 Tung, Nicholas E          11 LIAC-MR                37.33      40.13        
  7 Rice, Maverick D          11 IA-MR                  38.47      40.15        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:12.59  JO
              1:12.60  SMAX
              1:26.99  SILV
 Meet Qualifying:  1:12.60 - 1:26.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lopez, Justen J           11 BBSC-MR              1:12.88    1:12.95 SILV   
                  33.64     1:12.95 (39.31)                                        
  2 Sherman, Corey            12 Tmsuffolk-MR         1:14.67    1:13.13 SILV   
                  33.48     1:13.13 (39.65)                                        
  3 Lim, Hans C               11 LIAC-MR              1:15.64    1:13.70 SILV   
                  34.52     1:13.70 (39.18)                                        
  4 Dong, Ethan S             11 BBSC-MR              1:15.59    1:13.78 SILV   
                  34.49     1:13.78 (39.29)                                        
  5 Louser, Joshua R          12 Three Village-MR     1:15.36    1:14.24 SILV   
                  34.05     1:14.24 (40.19)                                        
  6 O'Sullivan, Oisin         11 Sachem-MR            1:22.20    1:14.87 SILV   
                  33.96     1:14.87 (40.91)                                        
  7 Williams, Brendan M       12 Three Village-MR     1:14.41    1:15.06 SILV   
                  33.84     1:15.06 (41.22)                                        
  7 Klingel, Dean M           12 IA-MR                1:13.15    1:15.06 SILV   
                  34.11     1:15.06 (40.95)                                        
  9 Marzitello, Vincent M     12 Sachem-MR            1:19.41    1:15.26 SILV   
                  34.33     1:15.26 (40.93)                                        
 10 Pergan III, Chester J     11 Three Village-MR     1:15.28    1:15.40 SILV   
                  34.92     1:15.40 (40.48)                                        
 11 Walters, Tyler A          11 LIAC-MR              1:19.51    1:15.61 SILV   
                  35.63     1:15.61 (39.98)                                        
 12 Wu, Jonathan              11 Tmsuffolk-MR         1:19.57    1:15.66 SILV   
                  35.03     1:15.66 (40.63)                                        
 13 Dowd, Mike R              11 CSC-MR               1:16.47    1:16.41 SILV   
                  34.08     1:16.41 (42.33)                                        
 14 Szekeres, Marcell         12 LIAC-MR              1:20.89    1:17.40 SILV   
                  36.07     1:17.40 (41.33)                                        
 15 Konarski, Patrick K       12 Lind-MR              1:18.12    1:17.49 SILV   
                  34.76     1:17.49 (42.73)                                        
 16 Barbera, Frank K          11 Three Village-MR     1:18.51    1:17.84 SILV   
                  35.72     1:17.84 (42.12)                                        
 17 Karpf, Dylan              12 Tmsuffolk-MR         1:16.06    1:18.57 SILV   
                  36.31     1:18.57 (42.26)                                        
 18 Yeung, Timothy            11 LIAC-MR              1:18.30    1:18.60 SILV   
                  35.75     1:18.60 (42.85)                                        
 19 Shopis, Nicholas          11 LIAC-MR              1:20.34    1:18.63 SILV   
                  35.85     1:18.63 (42.78)                                        
 20 Lyons, Nick A             12 Sachem-MR            1:21.83    1:19.03 SILV   
                  35.83     1:19.03 (43.20)                                        
 21 Sohn, Tyler M             12 LIAC-MR              1:22.17    1:19.11 SILV   
                  37.84     1:19.11 (41.27)                                        
 22 Rodgers, C.J.             11 HYB-MR               1:19.19    1:19.18 SILV   
 23 Zahn, Danny               11 Tmsuffolk-MR         1:20.72    1:19.56 SILV   
                  36.43     1:19.56 (43.13)                                        
 24 Sun, William              11 Three Village-MR     1:18.83    1:19.88 SILV   
                  38.98     1:19.88 (40.90)                                        
 25 Hwang, Colin              11 LIAC-MR              1:18.11    1:19.97 SILV   
                  36.35     1:19.97 (43.62)                                        
 26 Todd, Ian                 12 HYB-MR               1:22.74    1:20.25 SILV   
                  36.61     1:20.25 (43.64)                                        
 27 Geraghty, Edward T        12 LIAC-MR              1:24.80    1:21.86 SILV   
                  36.89     1:21.86 (44.97)                                        
 28 Mond, Noah E              12 Three Village-MR     1:21.30    1:22.70 SILV   
                  36.47     1:22.70 (46.23)                                        
 29 Sivasankaran, Dhanush R   11 LIAC-MR              1:22.06    1:23.00 SILV   
                  37.59     1:23.00 (45.41)                                        
 30 Van, Jacob M              12 LIAC-MR              1:24.71    1:24.67 SILV   
                  38.30     1:24.67 (46.37)                                        
 31 Eng, Alec J               12 BBSC-MR              1:21.62    1:24.91 SILV   
                  38.70     1:24.91 (46.21)                                        
 32 Ioanitescu, Justin g      12 LIAC-MR              1:25.76    1:26.07 SILV   
                  39.47     1:26.07 (46.60)                                        
 33 Ramirez, Giovanni A       11 LIAC-MR              1:26.87    1:26.31 SILV   
                  39.49     1:26.31 (46.82)                                        
 -- Heslin, Connor            12 HAA-MR               1:20.29         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  36.47          DQ (42.39)                                        
Non-Award Division  
  1 Nazareno, Andrew L        12 BBSC-MR              1:12.89    1:12.29 JO     
                  33.78     1:12.29 (38.51)                                        
  2 Lopez, Andrew             11 WISC-MR              1:25.81    1:33.57        
                  40.58     1:33.57 (52.99)                                        
 -- McNicholas, Johnny        11 HYB-MR               1:25.33         DQ        
      False start
                  42.36          DQ (51.19)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:36.99  ZQ
              2:39.99  JO
              2:40.00  SMAX
              2:57.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:40.00 - 2:57.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Dillon, Jack P            12 Three Village-MR     2:42.41    2:40.12 SILV   
                  34.95     1:17.50 (42.55)     2:00.60 (43.10)     2:40.12 (39.52)
  2 Pergan III, Chester J     11 Three Village-MR     2:44.47    2:43.84 SILV   
                  34.47     1:16.30 (41.83)     2:00.67 (44.37)     2:43.84 (43.17)
Non-Award Division  
  1 Stoski, Michael J         12 LBA-MR               2:51.59    2:32.86 ZQ     
                  34.03     1:13.15 (39.12)     1:53.30 (40.15)     2:32.86 (39.56)
  2 Morlock, Tristan M        11 HAA-MR               2:43.60    2:33.74 ZQ     
                  34.29     1:14.34 (40.05)     1:55.04 (40.70)     2:33.74 (38.70)
  3 Buchen, Kasper G          11 LIAC-MR              2:43.18    2:35.67 ZQ     
                  35.19     1:16.68 (41.49)     1:56.92 (40.24)     2:35.67 (38.75)
  4 Shemet, Henry M           12 Three Village-MR     2:46.60    2:35.97 ZQ     
                  35.16     1:14.77 (39.61)     1:56.40 (41.63)     2:35.97 (39.57)
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  ZQ
              1:11.99  JO
              1:12.00  SMAX
              1:20.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:12.00 - 1:20.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Melchore, Anthony F       12 LIAC-MR              1:15.54    1:12.02 SILV   
                  32.23     1:12.02 (39.79)                                        
  2 Olsen, Grady I            11 CSC-MR               1:12.66    1:12.09 SILV   
                  32.75     1:12.09 (39.34)                                        
  3 Cornish, Kyle F           12 LBA-MR               1:13.23    1:12.24 SILV   
                  33.34     1:12.24 (38.90)                                        
  4 Tack, Lucas S             11 Tmsuffolk-MR         1:12.73    1:12.52 SILV   
                  33.11     1:12.52 (39.41)                                        
  5 Dowd, Mike R              11 CSC-MR               1:14.34    1:12.61 SILV   
                  32.48     1:12.61 (40.13)                                        
  6 Basak, Ronshekhar         12 LIAC-MR              1:14.36    1:12.69 SILV   
                  34.47     1:12.69 (38.22)                                        
  7 Kipshidze, George         11 Sachem-MR            1:14.47    1:13.07 SILV   
                  33.99     1:13.07 (39.08)                                        
  8 Sherman, Corey            12 Tmsuffolk-MR         1:16.76    1:13.12 SILV   
                  34.91     1:13.12 (38.21)                                        
  9 Dillon, Jack P            12 Three Village-MR     1:13.67    1:13.21 SILV   
                  33.89     1:13.21 (39.32)                                        
 10 Buchen, Kasper G          11 LIAC-MR              1:13.18    1:13.75 SILV   
                  34.55     1:13.75 (39.20)                                        
 11 Sallusto, Andrew J        12 LIAC-MR              1:13.19    1:14.06 SILV   
                  35.65     1:14.06 (38.41)                                        
 12 Marzitello, Vincent M     12 Sachem-MR            1:18.12    1:14.34 SILV   
                  34.27     1:14.34 (40.07)                                        
 13 Wu, Jonathan              11 Tmsuffolk-MR         1:15.95    1:14.51 SILV   
                  34.69     1:14.51 (39.82)                                        
 14 O'Connor, Ryan M          12 Tmsuffolk-MR         1:19.98    1:15.01 SILV   
                  33.91     1:15.01 (41.10)                                        
 15 Karpf, Dylan              12 Tmsuffolk-MR         1:15.62    1:15.19 SILV   
                  34.20     1:15.19 (40.99)                                        
 16 Nazareno, Andrew L        12 BBSC-MR              1:16.76    1:15.33 SILV   
                  33.88     1:15.33 (41.45)                                        
 17 Pergan III, Chester J     11 Three Village-MR     1:17.27    1:15.64 SILV   
                  33.87     1:15.64 (41.77)                                        
 18 Louser, Joshua R          12 Three Village-MR     1:18.26    1:15.92 SILV   
                  34.36     1:15.92 (41.56)                                        
 19 Davis, Avery J            12 Sachem-MR            1:18.98    1:16.16 SILV   
 20 Hunt, Andrew              12 HAA-MR               1:17.47    1:16.25 SILV   
                  34.94     1:16.25 (41.31)                                        
 21 Sun, William              11 Three Village-MR     1:20.42    1:16.56 SILV   
                  36.13     1:16.56 (40.43)                                        
 22 Lyons, Nick A             12 Sachem-MR            1:18.55    1:16.94 SILV   
                  35.97     1:16.94 (40.97)                                        
 23 Walters, Tyler A          11 LIAC-MR              1:18.82    1:17.64 SILV   
                  35.74     1:17.64 (41.90)                                        
 24 Yeung, Timothy            11 LIAC-MR              1:19.03    1:17.85 SILV   
                  38.27     1:17.85 (39.58)                                        
 25 Barbera, Frank K          11 Three Village-MR     1:17.91    1:17.97 SILV   
                  35.19     1:17.97 (42.78)                                        
 26 Sohn, Tyler M             12 LIAC-MR              1:18.32    1:18.42 SILV   
                  37.16     1:18.42 (41.26)                                        
 27 Pineda, kev S             11 EHY-MR               1:20.39    1:18.43 SILV   
                  37.47     1:18.43 (40.96)                                        
 28 Eng, Alec J               12 BBSC-MR              1:19.29    1:19.36 SILV   
                  35.97     1:19.36 (43.39)                                        
 29 Tulloch, Zachary C        12 Three Village-MR     1:19.05    1:19.48 SILV   
                  36.35     1:19.48 (43.13)                                        
 30 Lim, Hans C               11 LIAC-MR              1:16.33    1:19.57 SILV   
                  36.07     1:19.57 (43.50)                                        
 31 Geraghty, Edward T        12 LIAC-MR              1:18.26    1:19.86 SILV   
                  39.29     1:19.86 (40.57)                                        
 32 Ioanitescu, Justin g      12 LIAC-MR              1:19.22    1:20.10 SILV   
                  38.47     1:20.10 (41.63)                                        
 33 Hwang, Colin              11 LIAC-MR              1:19.78    1:20.16 SILV   
                  37.02     1:20.16 (43.14)                                        
 -- Keane, Konall             12 CSC-MR               1:19.82         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  37.03          DQ (43.06)                                        
 -- Rupnarain, Timothy        11 Tmsuffolk-MR         1:18.83         DQ        
      Non-simultaneous touch - fly
                  37.69          DQ (40.34)                                        
Non-Award Division  
  1 Konarski, Patrick K       12 Lind-MR              1:15.28    1:11.26 JO     
                  33.73     1:11.26 (37.53)                                        
  2 Muroff, Michael C         12 Three Village-MR     1:13.21    1:11.99 JO     
                  33.75     1:11.99 (38.24)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:28.59  ZQ
              2:30.49  JO
              2:30.50  SMAX
              2:55.09  SILV
 Meet Qualifying:  2:30.50 - 2:55.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Simpson, Tyler J          11 LIAC-MR              2:32.54    2:31.38 SILV   
                  32.54     1:11.85 (39.31)     1:57.14 (45.29)     2:31.38 (34.24)
  2 Macejko, Dylan M          12 CSC-MR               2:33.35    2:31.67 SILV   
                  31.70     1:09.14 (37.44)     1:57.86 (48.72)     2:31.67 (33.81)
  3 Konarski, Patrick K       12 Lind-MR              2:37.28    2:32.05 SILV   
                  34.95     1:12.81 (37.86)     1:57.79 (44.98)     2:32.05 (34.26)
  4 Park, Bryan H             11 Tmsuffolk-MR         2:31.75    2:32.28 SILV   
                  32.72     1:12.55 (39.83)     1:58.67 (46.12)     2:32.28 (33.61)
  5 Cornish, Kyle F           12 LBA-MR               2:34.55    2:32.94 SILV   
                  33.64     1:12.78 (39.14)     1:58.76 (45.98)     2:32.94 (34.18)
  6 Sherman, Corey            12 Tmsuffolk-MR         2:36.22    2:33.87 SILV   
                  33.12     1:13.47 (40.35)     2:00.95 (47.48)     2:33.87 (32.92)
  7 Rodgers, C.J.             11 HYB-MR               2:41.33    2:34.37 SILV   
                  34.97     1:13.56 (38.59)     1:59.63 (46.07)     2:34.37 (34.74)
  8 Tack, Lucas S             11 Tmsuffolk-MR         2:36.83    2:34.53 SILV   
                  32.50     1:15.96 (43.46)     2:00.70 (44.74)     2:34.53 (33.83)
  9 Olsen, Grady I            11 CSC-MR               2:34.60    2:35.50 SILV   
                  32.89     1:12.75 (39.86)     2:02.14 (49.39)     2:35.50 (33.36)
 10 Melchore, Anthony F       12 LIAC-MR              2:39.46    2:35.85 SILV   
                  33.68     1:11.14 (37.46)   2:35.85 (1:24.71)                    
 11 Muroff, Michael C         12 Three Village-MR     2:35.74    2:36.73 SILV   
                  33.51     1:12.71 (39.20)     2:01.01 (48.30)     2:36.73 (35.72)
 12 Buchen, Kasper G          11 LIAC-MR              2:35.07    2:37.22 SILV   
                  34.52     1:16.00 (41.48)     2:03.18 (47.18)     2:37.22 (34.04)
 13 Louser, Joshua R          12 Three Village-MR     2:37.73    2:37.52 SILV   
                  33.72     1:13.91 (40.19)     2:03.17 (49.26)     2:37.52 (34.35)
 14 Dowd, Mike R              11 CSC-MR               2:38.46    2:37.83 SILV   
                  34.48     1:11.49 (37.01)     2:05.36 (53.87)     2:37.83 (32.47)
 15 Wu, Jonathan              11 Tmsuffolk-MR         2:36.66    2:38.39 SILV   
                  35.22     1:15.69 (40.47)     2:03.06 (47.37)     2:38.39 (35.33)
 16 Sallusto, Andrew J        12 LIAC-MR              2:35.59    2:38.44 SILV   
                  36.45     1:17.51 (41.06)     2:03.28 (45.77)     2:38.44 (35.16)
 17 Stoski, Michael J         12 LBA-MR               2:40.47    2:39.42 SILV   
                  32.72     1:13.33 (40.61)     2:03.10 (49.77)     2:39.42 (36.32)
 18 Pergan III, Chester J     11 Three Village-MR     2:37.37    2:40.82 SILV   
                  34.78     1:13.66 (38.88)     2:05.83 (52.17)     2:40.82 (34.99)
 19 Karpf, Dylan              12 Tmsuffolk-MR         2:34.43    2:41.28 SILV   
                  34.32     1:14.38 (40.06)     2:05.29 (50.91)     2:41.28 (35.99)
 20 Walters, Tyler A          11 LIAC-MR              2:48.05    2:41.55 SILV   
                  35.83     1:16.85 (41.02)     2:06.81 (49.96)     2:41.55 (34.74)
 21 Van, Jacob M              12 LIAC-MR              2:45.23    2:42.24 SILV   
                  38.30     1:18.86 (40.56)     2:07.72 (48.86)     2:42.24 (34.52)
 22 Nazareno, Andrew L        12 BBSC-MR              2:45.02    2:42.39 SILV   
                  35.67     1:14.84 (39.17)     2:06.92 (52.08)     2:42.39 (35.47)
 23 Yeung, Timothy            11 LIAC-MR              2:46.45    2:45.20 SILV   
                  37.55     1:21.54 (43.99)     2:09.89 (48.35)     2:45.20 (35.31)
 24 Sheinberg, Ryan           11 LBA-MR               2:51.01    2:47.30 SILV   
                  39.43     1:22.72 (43.29)     2:11.91 (49.19)     2:47.30 (35.39)
 25 Barbera, Frank K          11 Three Village-MR     2:49.09    2:47.36 SILV   
                  35.30     1:17.40 (42.10)     2:11.20 (53.80)     2:47.36 (36.16)
 26 Rupnarain, Timothy        11 Tmsuffolk-MR         2:50.76    2:47.57 SILV   
                  39.80     1:24.16 (44.36)     2:10.56 (46.40)     2:47.57 (37.01)
 27 Hunt, Andrew              12 HAA-MR               2:44.73    2:47.66 SILV   
                  38.66     1:20.79 (42.13)     2:10.35 (49.56)     2:47.66 (37.31)
 28 Szekeres, Marcell         12 LIAC-MR              2:44.37    2:48.14 SILV   
                  36.66     1:19.31 (42.65)     2:11.63 (52.32)     2:48.14 (36.51)
 29 Lim, Hans C               11 LIAC-MR              2:47.86    2:48.47 SILV   
                  35.07     1:19.13 (44.06)     2:10.03 (50.90)     2:48.47 (38.44)
 30 Tulloch, Zachary C        12 Three Village-MR     2:47.43    2:49.92 SILV   
                  38.57     1:22.67 (44.10)     2:14.29 (51.62)     2:49.92 (35.63)
 30 Pineda, kev S             11 EHY-MR               2:49.87    2:49.92 SILV   
                  40.81     1:22.35 (41.54)     2:13.87 (51.52)     2:49.92 (36.05)
 32 Sohn, Tyler M             12 LIAC-MR              2:46.78    2:50.92 SILV   
                  38.93     1:21.26 (42.33)     2:14.14 (52.88)     2:50.92 (36.78)
 33 Ely, Matthew D            12 Sachem-MR            2:50.76    2:51.07 SILV   
                  41.23     1:23.19 (41.96)     2:11.57 (48.38)     2:51.07 (39.50)
 34 Shopis, Nicholas          11 LIAC-MR              2:49.79    2:51.60 SILV   
                  37.15     1:21.69 (44.54)     2:14.99 (53.30)     2:51.60 (36.61)
 35 Ioanitescu, Justin g      12 LIAC-MR              2:52.85    2:52.03 SILV   
                  40.29     1:25.93 (45.64)     2:13.22 (47.29)     2:52.03 (38.81)
 36 Zahn, Danny               11 Tmsuffolk-MR         2:48.45    2:52.09 SILV   
                  38.47     1:21.93 (43.46)     2:16.17 (54.24)     2:52.09 (35.92)
 37 Eng, Alec J               12 BBSC-MR              2:49.94    2:53.47 SILV   
                  39.02     1:22.08 (43.06)     2:16.66 (54.58)     2:53.47 (36.81)
 38 Hwang, Colin              11 LIAC-MR              2:50.21    2:54.66 SILV   
                  36.71     1:21.10 (44.39)     2:16.99 (55.89)     2:54.66 (37.67)
 -- Kipshidze, George         11 Sachem-MR            2:41.11         DQ        
      Kick breaststroke type - fly
                  37.09     1:16.05 (38.96)     2:04.32 (48.27)          DQ (37.34)
Non-Award Division  
  1 Luo, Felix                12 Tmsuffolk-MR         2:30.62    2:25.98 ZQ     
                  34.21     1:12.18 (37.97)   2:25.98 (1:13.80)                    
  2 Stange, Christopher J     12 Three Village-MR     2:31.18    2:28.00 ZQ     
                  31.80     1:11.23 (39.43)     1:54.75 (43.52)     2:28.00 (33.25)
  3 Vecchio, Jake M           12 Three Village-MR     2:31.28    2:28.94 JO     
                  30.37     1:08.23 (37.86)     1:56.11 (47.88)     2:28.94 (32.83)
  4 Walker, TyQuann S         11 LIAC-MR              2:35.23    2:30.32 JO     
                  33.08     1:12.95 (39.87)     1:58.03 (45.08)     2:30.32 (32.29)
  5 Geraghty, Edward T        12 LIAC-MR              2:50.49    2:56.60        
                  42.01     1:26.16 (44.15)     2:18.21 (52.05)     2:56.60 (38.39)
  6 McNicholas, Johnny        11 HYB-MR               2:54.88    3:05.49        
                  43.66     1:32.85 (49.19)     2:25.23 (52.38)     3:05.49 (40.26)
 
Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
              5:27.99  JO
              5:28.00  SMAX
              5:55.99  SILV
 Meet Qualifying:  5:28.00 - 5:55.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Nazareno, Andrew L        12 BBSC-MR              5:53.75    5:45.54 SILV   
                  35.58     1:15.30 (39.72)     1:56.38 (41.08)     2:37.47 (41.09)
        3:34.26 (56.79)     4:29.91 (55.65)     5:09.45 (39.54)     5:45.54 (36.09)
Non-Award Division  
  1 Muroff, Michael C         12 Three Village-MR     5:34.28    5:25.17 JO     
                  33.45     1:12.83 (39.38)     1:53.57 (40.74)     2:34.65 (41.08)
        3:22.72 (48.07)     4:12.08 (49.36)     4:49.17 (37.09)     5:25.17 (36.00)
  2 Mond, Noah E              12 Three Village-MR     5:30.68    5:25.92 JO     
                  36.90     1:23.07 (46.17)     2:02.82 (39.75)     2:43.57 (40.75)
        3:28.27 (44.70)     4:15.86 (47.59)     4:51.57 (35.71)     5:25.92 (34.35)
  3 Cornish, Kyle F           12 LBA-MR               5:36.92    5:26.22 JO     
                  33.59     1:15.05 (41.46)     1:57.21 (42.16)     2:37.92 (40.71)
        3:26.42 (48.50)     4:15.68 (49.26)     4:52.13 (36.45)     5:26.22 (34.09)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.69  ZQ
                24.99  JO
                25.00  SMAX
                26.79  SILV
 Meet Qualifying:  25.00 - 26.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Sanders, Peter B          14 Three Village-MR       25.03      25.25 SILV   
  2 Huner, Alec E             13 Three Village-MR       25.29      25.75 SILV   
  3 Chirico, Matthew J        14 Three Village-MR       25.59      25.88 SILV   
  4 McNeary, Daniel           13 LIAC-MR                26.07      26.01 SILV   
  5 White, Devin H            13 Lind-MR                26.14      26.03 SILV   
  6 Kubik, Cameron H          13 Three Village-MR       26.26      26.49 SILV   
  7 Coyle, Steven L           14 BBSC-MR                26.56      26.75 SILV   
 -- Casement, Justin          14 LIAC-MR                25.49         DQ        
      False start
Non-Award Division  
  1 Bogush, Nicholas W        14 Three Village-MR       26.75      26.81        
  2 Chang, Oscar              14 HAA-MR                 26.43      26.88        
  3 Wun, James T              13 LIAC-MR                26.44      26.90        
  4 Loos, Thomas J            13 CSC-MR                 26.74      27.01        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.99  JO
                53.99  ZQ
                54.00  SMAX
                59.59  SILV
 Meet Qualifying:  54.00 - 59.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Maloney, Michael C        14 FA-MR                  56.13      54.15 SILV   
                  26.42       54.15 (27.73)                                        
  2 Cheng, Tim A              14 IA-MR                  54.41      54.63 SILV   
                  26.16       54.63 (28.47)                                        
  3 Sanders, Peter B          14 Three Village-MR       54.24      54.79 SILV   
                  26.49       54.79 (28.30)                                        
  4 Huner, Alec E             13 Three Village-MR       54.95      55.32 SILV   
                  26.61       55.32 (28.71)                                        
  5 Casement, Justin          14 LIAC-MR                54.31      55.38 SILV   
                  26.82       55.38 (28.56)                                        
  6 Fisher, Alex              14 HAA-MR                 56.09      56.25 SILV   
                  26.98       56.25 (29.27)                                        
  7 Muniz, Rafael M           13 LIAC-MR                57.80      57.11 SILV   
                  27.80       57.11 (29.31)                                        
  8 Shemet, Charlie F         13 Three Village-MR       58.10      57.38 SILV   
                  27.60       57.38 (29.78)                                        
  9 McNeary, Daniel           13 LIAC-MR                56.94      57.47 SILV   
                  27.36       57.47 (30.11)                                        
 10 Kubik, Cameron H          13 Three Village-MR       57.15      57.64 SILV   
                  27.35       57.64 (30.29)                                        
 11 Chang, Oscar              14 HAA-MR                 57.91      57.71 SILV   
                  27.98       57.71 (29.73)                                        
 12 White, Devin H            13 Lind-MR                59.05      57.79 SILV   
                  28.00       57.79 (29.79)                                        
 13 Corabi, Jagger R          14 UN-HY-MR               57.87      57.87 SILV   
                  27.75       57.87 (30.12)                                        
 14 Polanish, Kevin           13 IA-MR                  58.63      57.97 SILV   
                  27.55       57.97 (30.42)                                        
 15 Greenfield, Ethan M       14 Tmsuffolk-MR           58.35      58.09 SILV   
                  27.65       58.09 (30.44)                                        
 16 Kalletta, George E        13 IA-MR                  58.05      58.11 SILV   
                  28.07       58.11 (30.04)                                        
 17 Bogush, Nicholas W        14 Three Village-MR       59.15      58.24 SILV   
                  28.04       58.24 (30.20)                                        
 18 He, David                 13 Three Village-MR       58.63      58.34 SILV   
                  28.63       58.34 (29.71)                                        
 19 Cellamare, Daniel         14 Tmsuffolk-MR           59.19      58.65 SILV   
                  28.30       58.65 (30.35)                                        
 20 Martusciello, James       14 Tmsuffolk-MR           58.61      58.68 SILV   
                  28.54       58.68 (30.14)                                        
 21 Hawkins, Michael J        13 HAA-MR                 58.60      58.69 SILV   
                  28.09       58.69 (30.60)                                        
 22 Weiner, Luke              13 Tmsuffolk-MR           58.52      59.02 SILV   
                  28.27       59.02 (30.75)                                        
 23 Towers, Connor D          13 Tmsuffolk-MR           58.84      59.17 SILV   
                  28.28       59.17 (30.89)                                        
 24 Chun, Sean M              14 LIAC-MR                59.40      59.20 SILV   
                  28.30       59.20 (30.90)                                        
 25 Coyle, Steven L           14 BBSC-MR                58.84      59.24 SILV   
                  28.07       59.24 (31.17)                                        
 26 Wun, James T              13 LIAC-MR                57.85      59.34 SILV   
                  28.15       59.34 (31.19)                                        
Non-Award Division  
  1 Parrinello, Anthony A     14 FA-MR                  56.14      53.62 JO     
                  25.34       53.62 (28.28)                                        
  2 Loos, Thomas J            13 CSC-MR                 59.18    1:00.89        
                  28.45     1:00.89 (32.44)                                        
  3 Furci, Jack               14 Sachem-MR              59.31    1:01.87        
                  28.97     1:01.87 (32.90)                                        
 -- Yao, Kevin K              14 Tmsuffolk-MR           59.10         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:59.99  JO
              1:59.99  ZQ
              2:00.00  SMAX
              2:18.09  SILV
 Meet Qualifying:  2:00.00 - 2:18.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Huner, Alec E             13 Three Village-MR     2:00.02    2:00.10 SILV   
                  26.68       56.33 (29.65)     1:28.22 (31.89)     2:00.10 (31.88)
  2 Muniz, Rafael M           13 LIAC-MR              2:06.52    2:02.56 SILV   
                  27.47       58.37 (30.90)     1:30.80 (32.43)     2:02.56 (31.76)
  3 Vintis, Matt T            13 Three Village-MR     2:03.30    2:03.50 SILV   
                  27.89       59.28 (31.39)     1:31.61 (32.33)     2:03.50 (31.89)
  4 Millkey, Nicholas W       13 HAA-MR               2:01.13    2:03.62 SILV   
                  28.02       58.99 (30.97)     1:31.43 (32.44)     2:03.62 (32.19)
  5 Kubik, Cameron H          13 Three Village-MR     2:14.75    2:04.32 SILV   
                  27.57       59.04 (31.47)     1:31.65 (32.61)     2:04.32 (32.67)
  6 Kalletta, George E        13 IA-MR                2:05.49    2:04.83 SILV   
                  28.67     1:00.24 (31.57)     1:32.85 (32.61)     2:04.83 (31.98)
  7 Greenfield, Ethan M       14 Tmsuffolk-MR         2:08.58    2:05.47 SILV   
                  28.89     1:00.86 (31.97)     1:33.75 (32.89)     2:05.47 (31.72)
  8 Brown, Colm M             13 Three Village-MR     2:07.94    2:05.50 SILV   
                  29.38     1:01.30 (31.92)     1:34.05 (32.75)     2:05.50 (31.45)
  9 Bogush, Nicholas W        14 Three Village-MR     2:06.79    2:05.63 SILV   
                  28.45     1:00.39 (31.94)     1:33.26 (32.87)     2:05.63 (32.37)
 10 McNeary, Daniel           13 LIAC-MR              2:04.20    2:05.73 SILV   
                  28.46     1:00.04 (31.58)     1:33.01 (32.97)     2:05.73 (32.72)
 11 Zayit, Orry M             13 LIAC-MR              2:10.02    2:05.77 SILV   
                  30.18     1:03.18 (33.00)     1:34.85 (31.67)     2:05.77 (30.92)
 12 Towers, Connor D          13 Tmsuffolk-MR         2:09.83    2:06.42 SILV   
                  29.42     1:01.50 (32.08)     1:34.55 (33.05)     2:06.42 (31.87)
 13 Shemet, Charlie F         13 Three Village-MR     2:10.32    2:06.56 SILV   
                  28.87     1:01.22 (32.35)     1:34.28 (33.06)     2:06.56 (32.28)
 14 Cellamare, Daniel         14 Tmsuffolk-MR         2:09.56    2:07.91 SILV   
                  29.98     1:02.83 (32.85)     1:35.85 (33.02)     2:07.91 (32.06)
 15 Klotsche, Brian P         14 LIAC-MR              2:07.31    2:08.40 SILV   
                  29.30     1:02.02 (32.72)     1:35.68 (33.66)     2:08.40 (32.72)
 16 Wun, James T              13 LIAC-MR              2:07.35    2:08.97 SILV   
                  29.24     1:01.09 (31.85)     1:34.67 (33.58)     2:08.97 (34.30)
 17 Ramirez, Javier A         14 LIAC-MR              2:09.28    2:09.16 SILV   
                  29.12     1:02.64 (33.52)     1:36.73 (34.09)     2:09.16 (32.43)
 18 Hsieh, Dylan              13 LIAC-MR              2:09.31    2:09.43 SILV   
                  29.82     1:02.56 (32.74)     1:36.34 (33.78)     2:09.43 (33.09)
 19 Hawkins, Michael J        13 HAA-MR               2:07.00    2:09.89 SILV   
                  29.29     1:02.04 (32.75)     1:35.72 (33.68)     2:09.89 (34.17)
 20 Brown, Liam K             14 Three Village-MR     2:10.27    2:09.93 SILV   
                  29.79     1:03.35 (33.56)     1:37.75 (34.40)     2:09.93 (32.18)
 21 Weiner, Luke              13 Tmsuffolk-MR         2:08.10    2:10.34 SILV   
                  29.74     1:02.58 (32.84)     1:36.87 (34.29)     2:10.34 (33.47)
 22 Maidhof, Matthew T        13 HAA-MR               2:10.81    2:10.82 SILV   
                  29.52     1:02.75 (33.23)     1:37.58 (34.83)     2:10.82 (33.24)
 23 Coyle, Steven L           14 BBSC-MR              2:11.09    2:11.35 SILV   
                  28.70     1:01.59 (32.89)     1:36.75 (35.16)     2:11.35 (34.60)
 24 Dhir, Varun               13 LIAC-MR              2:09.29    2:11.43 SILV   
                  29.98     1:03.29 (33.31)     1:37.78 (34.49)     2:11.43 (33.65)
 25 Casey, Jack H             13 HAA-MR               2:15.70    2:11.91 SILV   
                  30.20     1:04.25 (34.05)     1:38.95 (34.70)     2:11.91 (32.96)
 26 Chun, Sean M              14 LIAC-MR              2:10.32    2:13.27 SILV   
                  29.41     1:03.06 (33.65)     1:38.07 (35.01)     2:13.27 (35.20)
 27 deBoer, Bradley d         14 Sachem-MR            2:12.15    2:13.70 SILV   
                  30.56   2:13.70 (1:43.14)                                        
 28 Lopez, Jason              13 Sachem-MR            2:10.99    2:13.78 SILV   
                  30.69     1:05.30 (34.61)     1:40.03 (34.73)     2:13.78 (33.75)
 28 Loos, Thomas J            13 CSC-MR               2:16.48    2:13.78 SILV   
                  29.02     1:04.06 (35.04)     1:39.79 (35.73)     2:13.78 (33.99)
 30 Agostino, Vincent J       13 LIAC-MR              2:11.96    2:13.85 SILV   
                  30.82     1:04.82 (34.00)     1:39.77 (34.95)     2:13.85 (34.08)
 31 Bonney, Ethan J           13 LBA-MR               2:14.00    2:14.55 SILV   
                  31.24     1:05.44 (34.20)     1:40.61 (35.17)     2:14.55 (33.94)
 32 Harrington, Dylan         13 LBA-MR               2:15.72    2:14.58 SILV   
                  30.53     1:04.69 (34.16)     1:40.46 (35.77)     2:14.58 (34.12)
 33 Beutel, Brendan M         14 Sachem-MR            2:17.08    2:14.66 SILV   
                  30.18     1:04.71 (34.53)     1:40.79 (36.08)     2:14.66 (33.87)
 34 Oganesian, Mel            13 BBSC-MR              2:17.35    2:15.68 SILV   
                  30.55     1:04.18 (33.63)     1:40.23 (36.05)     2:15.68 (35.45)
 35 Bergin, Kyle              13 LBA-MR               2:17.46    2:15.69 SILV   
                  30.63     1:04.50 (33.87)     1:40.58 (36.08)     2:15.69 (35.11)
 36 Brown, Kieran J           13 LIAC-MR              2:16.46    2:16.21 SILV   
                  31.61     1:06.97 (35.36)     1:42.26 (35.29)     2:16.21 (33.95)
 -- White, Devin H            13 Lind-MR              2:13.87         DQ        
      False start
                  29.39     1:02.21 (32.82)     1:37.13 (34.92)          DQ (34.83)
Non-Award Division  
  1 Maloney, Michael C        14 FA-MR                2:00.27    1:58.59 JO     
                  27.51       57.08 (29.57)     1:28.83 (31.75)     1:58.59 (29.76)
  2 Cheng, Tim A              14 IA-MR                2:00.87    1:59.73 JO     
                  27.49       57.36 (29.87)     1:28.60 (31.24)     1:59.73 (31.13)
  3 Sodi, Luca D              13 LIAC-MR              2:14.65    2:22.85        
                  32.01     1:09.20 (37.19)     1:46.90 (37.70)     2:22.85 (35.95)
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:21.99  JO
              5:21.99  ZQ
              5:22.00  SMAX
              5:50.99  SILV
 Meet Qualifying:  5:22.00 - 5:50.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Vintis, Matt T            13 Three Village-MR     5:26.58    5:24.68 SILV   
                  28.70     1:00.70 (32.00)     1:33.22 (32.52)     2:06.15 (32.93)
        2:39.12 (32.97)     3:12.49 (33.37)     3:45.69 (33.20)     4:19.06 (33.37)
        4:52.14 (33.08)     5:24.68 (32.54)                                        
  2 Muniz, Rafael M           13 LIAC-MR              5:29.35    5:25.26 SILV   
                  28.15       59.93 (31.78)     1:32.58 (32.65)     2:05.68 (33.10)
        2:39.04 (33.36)     3:12.75 (33.71)     3:46.23 (33.48)     4:20.10 (33.87)
        4:53.78 (33.68)     5:25.26 (31.48)                                        
  3 Kubik, Cameron H          13 Three Village-MR     5:34.64    5:25.28 SILV   
                  28.28     1:00.42 (32.14)     1:33.02 (32.60)     2:06.58 (33.56)
        2:40.36 (33.78)     3:14.27 (33.91)     3:47.51 (33.24)     4:20.23 (32.72)
        4:52.91 (32.68)     5:25.28 (32.37)                                        
  4 McNeary, Daniel           13 LIAC-MR              5:28.94    5:31.58 SILV   
                  28.43     1:01.50 (33.07)     1:35.51 (34.01)     2:09.42 (33.91)
        2:43.64 (34.22)     3:18.10 (34.46)     3:52.30 (34.20)     4:26.46 (34.16)
        4:59.59 (33.13)     5:31.58 (31.99)                                        
  5 Klotsche, Brian P         14 LIAC-MR              5:39.54    5:31.68 SILV   
                  29.41     1:01.75 (32.34)     1:34.84 (33.09)     2:08.01 (33.17)
        2:41.45 (33.44)     3:15.13 (33.68)     3:49.52 (34.39)     4:23.71 (34.19)
        4:57.85 (34.14)     5:31.68 (33.83)                                        
  6 Martusciello, James       14 Tmsuffolk-MR         5:25.19    5:31.80 SILV   
                  29.43     1:02.05 (32.62)     1:35.22 (33.17)     2:09.48 (34.26)
        2:43.63 (34.15)     3:18.19 (34.56)     3:52.24 (34.05)     4:26.21 (33.97)
        4:59.82 (33.61)     5:31.80 (31.98)                                        
  7 Bonney, Ethan J           13 LBA-MR               5:49.64    5:34.84 SILV   
                  30.38     1:03.95 (33.57)     1:37.83 (33.88)     2:12.42 (34.59)
        2:46.84 (34.42)     3:20.73 (33.89)     3:55.14 (34.41)     4:28.84 (33.70)
        5:02.95 (34.11)     5:34.84 (31.89)                                        
  8 Bogush, Nicholas W        14 Three Village-MR     5:42.05    5:36.79 SILV   
                  28.85     1:01.03 (32.18)     1:34.45 (33.42)     2:09.12 (34.67)
        2:43.78 (34.66)     3:18.41 (34.63)     3:53.61 (35.20)     4:28.42 (34.81)
        5:03.31 (34.89)     5:36.79 (33.48)                                        
  9 Brown, Colm M             13 Three Village-MR     5:43.84    5:37.62 SILV   
                  30.24     1:02.72 (32.48)     1:36.45 (33.73)     2:10.56 (34.11)
        2:44.87 (34.31)     3:19.76 (34.89)     3:54.72 (34.96)     4:29.56 (34.84)
        5:04.68 (35.12)     5:37.62 (32.94)                                        
 10 Ramirez, Javier A         14 LIAC-MR              5:36.65    5:39.05 SILV   
                  30.30     1:04.41 (34.11)     1:40.00 (35.59)     2:14.75 (34.75)
        2:47.94 (33.19)     3:22.92 (34.98)     3:57.57 (34.65)     4:31.52 (33.95)
        5:05.87 (34.35)     5:39.05 (33.18)                                        
 11 Towers, Connor D          13 Tmsuffolk-MR         5:44.60    5:39.46 SILV   
                  29.18     1:01.56 (32.38)     1:35.28 (33.72)     2:09.65 (34.37)
        2:44.12 (34.47)     3:18.84 (34.72)     3:54.39 (35.55)     4:30.09 (35.70)
        5:05.63 (35.54)     5:39.46 (33.83)                                        
 12 Dhir, Varun               13 LIAC-MR              5:37.79    5:39.73 SILV   
                  30.21     1:04.46 (34.25)     1:40.47 (36.01)     2:15.26 (34.79)
        2:50.09 (34.83)     3:23.97 (33.88)     3:59.30 (35.33)     4:33.49 (34.19)
        5:07.73 (34.24)     5:39.73 (32.00)                                        
 13 Maidhof, Matthew T        13 HAA-MR               5:38.54    5:41.06 SILV   
                  30.54     1:04.08 (33.54)     1:38.76 (34.68)     2:13.66 (34.90)
        2:48.31 (34.65)     3:23.20 (34.89)     3:58.17 (34.97)     4:33.57 (35.40)
        5:08.38 (34.81)     5:41.06 (32.68)                                        
 14 Weiner, Luke              13 Tmsuffolk-MR         5:46.55    5:41.36 SILV   
                  30.46     1:04.39 (33.93)     1:39.02 (34.63)     2:13.45 (34.43)
        2:47.73 (34.28)     3:22.29 (34.56)     3:57.16 (34.87)     4:32.35 (35.19)
        5:07.25 (34.90)     5:41.36 (34.11)                                        
Non-Award Division  
  1 Chirico, Matthew J        14 Three Village-MR     5:24.02    5:19.13 JO     
                  28.73     1:00.17 (31.44)     1:32.16 (31.99)     2:04.42 (32.26)
        2:36.93 (32.51)     3:10.20 (33.27)     3:43.32 (33.12)     4:15.98 (32.66)
        4:48.17 (32.19)     5:19.13 (30.96)                                        
  2 Papsco, Zachary T         13 HAA-MR               5:24.07    5:20.10 JO     
                  29.06     1:00.72 (31.66)     1:32.84 (32.12)     2:05.41 (32.57)
        2:38.45 (33.04)     3:11.40 (32.95)     3:44.38 (32.98)     4:16.97 (32.59)
        4:49.01 (32.04)     5:20.10 (31.09)                                        
  3 Fisher, Alex              14 HAA-MR               5:25.12    5:21.53 JO     
                  28.71     1:00.55 (31.84)     1:32.82 (32.27)     2:05.30 (32.48)
        2:38.52 (33.22)     3:11.40 (32.88)     3:44.12 (32.72)     4:17.29 (33.17)
        4:50.79 (33.50)     5:21.53 (30.74)                                        
  4 Lopez, Jason              13 Sachem-MR            5:50.67    5:59.86        
                  31.31     1:06.14 (34.83)     1:42.35 (36.21)     2:19.01 (36.66)
        2:56.22 (37.21)     3:32.42 (36.20)     4:10.25 (37.83)     4:47.20 (36.95)
        5:24.20 (37.00)     5:59.86 (35.66)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:02.49  ZQ
              1:02.99  JO
              1:03.00  SMAX
              1:16.49  SILV
 Meet Qualifying:  1:03.00 - 1:16.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Huner, Alec E             13 Three Village-MR     1:03.15    1:03.18 SILV   
                  30.93     1:03.18 (32.25)                                        
  2 Maloney, Michael C        14 FA-MR                1:06.30    1:04.23 SILV   
                  30.73     1:04.23 (33.50)                                        
  2 Muniz, Rafael M           13 LIAC-MR              1:07.62    1:04.23 SILV   
                  31.23     1:04.23 (33.00)                                        
  4 Chirico, Matthew J        14 Three Village-MR     1:04.21    1:04.44 SILV   
                  32.13     1:04.44 (32.31)                                        
  5 Shemet, Charlie F         13 Three Village-MR     1:07.76    1:05.67 SILV   
                  32.65     1:05.67 (33.02)                                        
  6 Zayit, Orry M             13 LIAC-MR              1:06.72    1:05.81 SILV   
                  32.24     1:05.81 (33.57)                                        
  7 Wun, James T              13 LIAC-MR              1:06.58    1:06.04 SILV   
                  32.37     1:06.04 (33.67)                                        
  8 Corabi, Jagger R          14 UN-HY-MR             1:08.43    1:06.15 SILV   
                  31.97     1:06.15 (34.18)                                        
  8 Hawkins, Michael J        13 HAA-MR               1:04.75    1:06.15 SILV   
                  32.89     1:06.15 (33.26)                                        
 10 Kanaley, Tim S            13 IA-MR                1:06.65    1:06.23 SILV   
                  31.94     1:06.23 (34.29)                                        
 11 Bogush, Nicholas W        14 Three Village-MR     1:08.12    1:06.40 SILV   
                  32.46     1:06.40 (33.94)                                        
 12 Towers, Connor D          13 Tmsuffolk-MR         1:06.26    1:06.99 SILV   
                  32.77     1:06.99 (34.22)                                        
 13 Martusciello, James       14 Tmsuffolk-MR         1:07.14    1:07.02 SILV   
                  32.72     1:07.02 (34.30)                                        
 14 McNeary, Daniel           13 LIAC-MR              1:07.23    1:07.80 SILV   
                  33.77     1:07.80 (34.03)                                        
 15 Jakubiak, Alex            13 Tmsuffolk-MR         1:04.09    1:08.23 SILV   
                  33.07     1:08.23 (35.16)                                        
 16 Cellamare, Daniel         14 Tmsuffolk-MR         1:11.49    1:08.53 SILV   
                  33.48     1:08.53 (35.05)                                        
 17 Beutel, Brendan M         14 Sachem-MR            1:07.76    1:08.56 SILV   
                  33.44     1:08.56 (35.12)                                        
 18 Harrington, Dylan         13 LBA-MR               1:06.73    1:08.79 SILV   
                  33.38     1:08.79 (35.41)                                        
 18 Greenfield, Ethan M       14 Tmsuffolk-MR         1:07.31    1:08.79 SILV   
                  33.71     1:08.79 (35.08)                                        
 20 Hsieh, Dylan              13 LIAC-MR              1:07.85    1:09.25 SILV   
                  33.53     1:09.25 (35.72)                                        
 21 Weiner, Luke              13 Tmsuffolk-MR         1:06.66    1:09.42 SILV   
                  33.77     1:09.42 (35.65)                                        
 22 Ramirez, Javier A         14 LIAC-MR              1:08.27    1:10.16 SILV   
                  33.72     1:10.16 (36.44)                                        
 23 Santana, Jose R           13 LBA-MR               1:10.32    1:10.36 SILV   
                  33.30     1:10.36 (37.06)                                        
 24 Klotsche, Brian P         14 LIAC-MR              1:10.98    1:10.53 SILV   
                  34.44     1:10.53 (36.09)                                        
 25 Peer, Thomas R            13 HYB-MR               1:08.77    1:10.75 SILV   
 26 Bances, AJ J              13 Three Village-MR     1:14.57    1:11.03 SILV   
                  34.36     1:11.03 (36.67)                                        
 27 Agostino, Vincent J       13 LIAC-MR              1:10.63    1:11.05 SILV   
                  34.29     1:11.05 (36.76)                                        
 28 Hunter, Jack F            13 LBA-MR               1:11.60    1:11.46 SILV   
                  33.97     1:11.46 (37.49)                                        
 29 Brown, Liam K             14 Three Village-MR     1:12.29    1:11.69 SILV   
                  34.89     1:11.69 (36.80)                                        
 30 Sweeney, Joseph T         13 Three Village-MR     1:12.73    1:11.97 SILV   
                  35.38     1:11.97 (36.59)                                        
 31 Steele, Nicholas C        13 LIAC-MR              1:13.07    1:12.36 SILV   
                  35.38     1:12.36 (36.98)                                        
 32 Coyle, Steven L           14 BBSC-MR              1:13.34    1:12.77 SILV   
                  35.52     1:12.77 (37.25)                                        
 33 Brown, Kieran J           13 LIAC-MR              1:15.63    1:12.81 SILV   
                  35.53     1:12.81 (37.28)                                        
 34 Boyd, Gavin W             14 CSC-MR               1:13.36    1:13.09 SILV   
                  36.04     1:13.09 (37.05)                                        
 35 Dhir, Varun               13 LIAC-MR              1:13.78    1:13.31 SILV   
                  35.65     1:13.31 (37.66)                                        
 36 Brown, Colm M             13 Three Village-MR     1:14.44    1:13.75 SILV   
                  36.66     1:13.75 (37.09)                                        
 37 White, Devin H            13 Lind-MR              1:13.21    1:13.90 SILV   
                  36.93     1:13.90 (36.97)                                        
 38 Sodi, Luca D              13 LIAC-MR              1:12.74    1:14.12 SILV   
                  36.45     1:14.12 (37.67)                                        
 39 Oganesian, Mel            13 BBSC-MR              1:14.26    1:14.66 SILV   
                  37.76     1:14.66 (36.90)                                        
 40 Bergin, Kyle              13 LBA-MR               1:14.07    1:14.71 SILV   
                  36.33     1:14.71 (38.38)                                        
 41 Boyle, Patrick J          13 LIAC-MR              1:15.95    1:15.04 SILV   
                  36.80     1:15.04 (38.24)                                        
 42 Lopez, Jason              13 Sachem-MR            1:14.59    1:15.22 SILV   
                  36.96     1:15.22 (38.26)                                        
 43 deBoer, Bradley d         14 Sachem-MR            1:14.52    1:15.82 SILV   
 -- Chun, Sean M              14 LIAC-MR              1:07.35         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  33.69          DQ (35.94)                                        
Non-Award Division  
  1 Parrinello, Anthony A     14 FA-MR                1:03.03    1:00.00 ZQ     
                  28.78     1:00.00 (31.22)                                        
  2 Myrianthopoulos, Vasilis  13 LIAC-MR              1:16.13    1:18.03        
                  37.68     1:18.03 (40.35)                                        
  3 Kain, Patrick L           13 CSC-MR               1:12.07    1:19.24        
                  37.59     1:19.24 (41.65)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:15.99  ZQ
              2:16.99  JO
              2:17.00  SMAX
              2:35.49  SILV
 Meet Qualifying:  2:17.00 - 2:35.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Zayit, Orry M             13 LIAC-MR              2:21.24    2:17.71 SILV   
                  33.58     1:09.34 (35.76)     1:43.96 (34.62)     2:17.71 (33.75)
  2 Jakubiak, Alex            13 Tmsuffolk-MR         2:20.12    2:17.83 SILV   
                  32.66     1:07.76 (35.10)     1:43.80 (36.04)     2:17.83 (34.03)
  3 Maloney, Michael C        14 FA-MR                2:23.26    2:18.48 SILV   
                  33.06     1:08.50 (35.44)     1:45.00 (36.50)     2:18.48 (33.48)
  4 Shemet, Charlie F         13 Three Village-MR     2:22.29    2:18.96 SILV   
                  33.53     1:08.80 (35.27)     1:44.39 (35.59)     2:18.96 (34.57)
  5 Martusciello, James       14 Tmsuffolk-MR         2:21.07    2:19.14 SILV   
                  33.28     1:08.37 (35.09)     1:44.43 (36.06)     2:19.14 (34.71)
  6 Kubik, Cameron H          13 Three Village-MR     2:21.75    2:20.05 SILV   
                  32.97     1:08.62 (35.65)     1:44.56 (35.94)     2:20.05 (35.49)
  7 Hawkins, Michael J        13 HAA-MR               2:21.93    2:20.33 SILV   
                  33.45     1:09.37 (35.92)     1:45.09 (35.72)     2:20.33 (35.24)
  8 Corabi, Jagger R          14 UN-HY-MR             2:25.28    2:21.69 SILV   
                  32.55     1:07.87 (35.32)     1:44.96 (37.09)     2:21.69 (36.73)
  8 Bogush, Nicholas W        14 Three Village-MR     2:22.64    2:21.69 SILV   
                  33.02     1:08.63 (35.61)     1:45.78 (37.15)     2:21.69 (35.91)
 10 Chun, Sean M              14 LIAC-MR              2:20.92    2:22.64 SILV   
                  33.83     1:10.07 (36.24)     1:47.24 (37.17)     2:22.64 (35.40)
 11 He, David                 13 Three Village-MR     2:28.69    2:22.88 SILV   
                  34.79     1:11.11 (36.32)     1:48.35 (37.24)     2:22.88 (34.53)
 12 McNeary, Daniel           13 LIAC-MR              2:21.98    2:23.46 SILV   
                  33.57     1:10.62 (37.05)     1:47.40 (36.78)     2:23.46 (36.06)
 13 Wun, James T              13 LIAC-MR              2:22.94    2:23.72 SILV   
                  33.69     1:09.80 (36.11)     1:47.46 (37.66)     2:23.72 (36.26)
 14 Towers, Connor D          13 Tmsuffolk-MR         2:23.37    2:23.97 SILV   
                  34.51     1:10.90 (36.39)     1:48.27 (37.37)     2:23.97 (35.70)
 15 Beutel, Brendan M         14 Sachem-MR            2:22.90    2:24.31 SILV   
                  32.69     1:10.26 (37.57)     1:48.63 (38.37)     2:24.31 (35.68)
 16 Klotsche, Brian P         14 LIAC-MR              2:28.06    2:24.66 SILV   
                  34.60     1:11.15 (36.55)     1:48.26 (37.11)     2:24.66 (36.40)
 17 Greenfield, Ethan M       14 Tmsuffolk-MR         2:23.39    2:25.35 SILV   
                  34.31     1:10.60 (36.29)     1:48.27 (37.67)     2:25.35 (37.08)
 18 Ramirez, Javier A         14 LIAC-MR              2:27.33    2:26.37 SILV   
                  35.83     1:14.10 (38.27)     1:50.62 (36.52)     2:26.37 (35.75)
 19 Hsieh, Dylan              13 LIAC-MR              2:30.04    2:26.73 SILV   
                  34.13     1:11.04 (36.91)     1:49.17 (38.13)     2:26.73 (37.56)
 20 Weiner, Luke              13 Tmsuffolk-MR         2:27.23    2:27.79 SILV   
                  35.17     1:12.76 (37.59)     1:50.70 (37.94)     2:27.79 (37.09)
 21 Harrington, Dylan         13 LBA-MR               2:30.79    2:29.42 SILV   
                  33.85     1:11.29 (37.44)     1:51.10 (39.81)     2:29.42 (38.32)
 22 Agostino, Vincent J       13 LIAC-MR              2:31.36    2:29.75 SILV   
                  35.33     1:13.33 (38.00)     1:52.20 (38.87)     2:29.75 (37.55)
 23 Dhir, Varun               13 LIAC-MR              2:35.31    2:32.63 SILV   
                  35.57     1:14.84 (39.27)     1:53.92 (39.08)     2:32.63 (38.71)
 24 Coyle, Steven L           14 BBSC-MR              2:34.32    2:32.92 SILV   
                  35.76     1:14.57 (38.81)     1:54.26 (39.69)     2:32.92 (38.66)
 25 Steele, Nicholas C        13 LIAC-MR              2:33.14    2:33.78 SILV   
                  35.16     1:14.18 (39.02)     1:54.56 (40.38)     2:33.78 (39.22)
 26 Bances, AJ J              13 Three Village-MR     2:27.88    2:34.89 SILV   
                  35.45     1:14.95 (39.50)     1:55.50 (40.55)     2:34.89 (39.39)
 27 Sodi, Luca D              13 LIAC-MR              2:33.10    2:35.38 SILV   
                  36.35     1:16.75 (40.40)     1:57.22 (40.47)     2:35.38 (38.16)
Non-Award Division  
  1 Huner, Alec E             13 Three Village-MR     2:17.57    2:13.75 ZQ     
                  31.82     1:05.55 (33.73)     1:39.84 (34.29)     2:13.75 (33.91)
  2 Cheng, Tim A              14 IA-MR                2:19.59    2:16.02 JO     
                  32.30     1:06.79 (34.49)     1:41.94 (35.15)     2:16.02 (34.08)
  3 Fisher, Alex              14 HAA-MR               2:19.94    2:16.49 JO     
                  31.92     1:06.35 (34.43)     1:41.46 (35.11)     2:16.49 (35.03)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.99  JO
              1:10.99  ZQ
              1:11.00  SMAX
              1:21.49  SILV
 Meet Qualifying:  1:11.00 - 1:21.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Maloney, Michael C        14 FA-MR                1:14.27    1:11.75 SILV   
                  33.88     1:11.75 (37.87)                                        
  2 Casement, Justin          14 LIAC-MR              1:12.75    1:12.43 SILV   
                  34.54     1:12.43 (37.89)                                        
  3 Hsieh, Dylan              13 LIAC-MR              1:14.60    1:13.22 SILV   
                  34.84     1:13.22 (38.38)                                        
  4 Boyd, Gavin W             14 CSC-MR               1:15.28    1:13.51 SILV   
                  35.04     1:13.51 (38.47)                                        
  5 Daly, Thomas A            13 Tmsuffolk-MR         1:14.20    1:14.44 SILV   
                  35.06     1:14.44 (39.38)                                        
  6 Peer, Thomas R            13 HYB-MR               1:16.99    1:14.95 SILV   
                  35.52     1:14.95 (39.43)                                        
  7 Millkey, Nicholas W       13 HAA-MR               1:13.29    1:15.13 SILV   
                  36.05     1:15.13 (39.08)                                        
  8 Hawkins, Michael J        13 HAA-MR               1:15.73    1:15.24 SILV   
                  35.75     1:15.24 (39.49)                                        
  9 Coyle, Steven L           14 BBSC-MR              1:19.58    1:15.53 SILV   
                  35.60     1:15.53 (39.93)                                        
 10 Maidhof, Matthew T        13 HAA-MR               1:15.34    1:15.76 SILV   
                  35.88     1:15.76 (39.88)                                        
 11 Kalletta, George E        13 IA-MR                1:14.05    1:16.08 SILV   
                  35.84     1:16.08 (40.24)                                        
 12 Tucker, Chandler J        13 BBSC-MR              1:17.23    1:16.46 SILV   
                  36.12     1:16.46 (40.34)                                        
 13 Chang, Oscar              14 HAA-MR               1:14.88    1:16.99 SILV   
                  36.26     1:16.99 (40.73)                                        
 14 Casey, Jack H             13 HAA-MR               1:15.50    1:17.26 SILV   
                  35.94     1:17.26 (41.32)                                        
 15 Corabi, Jagger R          14 UN-HY-MR             1:17.95    1:17.45 SILV   
                  36.10     1:17.45 (41.35)                                        
 16 Bogush, Nicholas W        14 Three Village-MR     1:20.84    1:18.16 SILV   
                  37.33     1:18.16 (40.83)                                        
 17 Chirico, Matthew J        14 Three Village-MR     1:17.77    1:18.87 SILV   
                  37.40     1:18.87 (41.47)                                        
 18 Sanders, Peter B          14 Three Village-MR     1:19.64    1:18.99 SILV   
                  36.18     1:18.99 (42.81)                                        
 19 Vintis, Matt T            13 Three Village-MR     1:19.78    1:19.13 SILV   
                  37.98     1:19.13 (41.15)                                        
 20 Griffin, Spencer H        13 HAA-MR               1:19.54    1:19.20 SILV   
                  37.10     1:19.20 (42.10)                                        
 21 Chun, Sean M              14 LIAC-MR              1:15.89    1:19.88 SILV   
                  38.25     1:19.88 (41.63)                                        
 22 Brown, Colm M             13 Three Village-MR     1:21.49    1:20.17 SILV   
                  37.95     1:20.17 (42.22)                                        
 23 Cheng, Tim A              14 IA-MR                1:19.11    1:21.23 SILV   
                  38.43     1:21.23 (42.80)                                        
Non-Award Division  
  1 Zayit, Orry M             13 LIAC-MR              1:12.79    1:09.43 JO     
                  33.66     1:09.43 (35.77)                                        
  2 Jakubiak, Alex            13 Tmsuffolk-MR         1:12.37    1:10.65 JO     
                  32.50     1:10.65 (38.15)                                        
  3 McNeary, Daniel           13 LIAC-MR              1:20.74    1:22.40        
                  38.96     1:22.40 (43.44)                                        
  4 Martusciello, James       14 Tmsuffolk-MR         1:20.33    1:22.42        
                  39.05     1:22.42 (43.37)                                        
  5 Loos, Thomas J            13 CSC-MR               1:20.90    1:22.59        
                  39.20     1:22.59 (43.39)                                        
  6 Kain, Patrick L           13 CSC-MR               1:21.28    1:27.51        
                  40.00     1:27.51 (47.51)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.19  JO
              2:35.19  ZQ
              2:35.20  SMAX
              2:53.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:35.20 - 2:53.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Casement, Justin          14 LIAC-MR              2:41.76    2:36.02 SILV   
                  35.35     1:15.31 (39.96)     1:56.00 (40.69)     2:36.02 (40.02)
  2 Jakubiak, Alex            13 Tmsuffolk-MR         2:40.40    2:37.24 SILV   
                  34.50     1:14.52 (40.02)     1:55.87 (41.35)     2:37.24 (41.37)
  3 Tucker, Chandler J        13 BBSC-MR              2:40.37    2:40.70 SILV   
                  36.84     1:17.73 (40.89)     1:59.20 (41.47)     2:40.70 (41.50)
  4 Hsieh, Dylan              13 LIAC-MR              2:43.14    2:40.74 SILV   
                  36.92     1:16.78 (39.86)     1:58.89 (42.11)     2:40.74 (41.85)
  5 Hawkins, Michael J        13 HAA-MR               2:42.66    2:41.00 SILV   
                  36.32     1:17.57 (41.25)     1:59.05 (41.48)     2:41.00 (41.95)
  6 Kubik, Cameron H          13 Three Village-MR     2:46.86    2:41.24 SILV   
                  35.84     1:17.40 (41.56)     1:59.55 (42.15)     2:41.24 (41.69)
  7 Coyle, Steven L           14 BBSC-MR              2:41.62    2:42.73 SILV   
                  35.94     1:16.87 (40.93)     1:59.59 (42.72)     2:42.73 (43.14)
  8 Chun, Sean M              14 LIAC-MR              2:38.61    2:42.92 SILV   
                  37.35     1:19.61 (42.26)     2:02.24 (42.63)     2:42.92 (40.68)
  9 Maloney, Michael C        14 FA-MR                2:38.92    2:44.20 SILV   
                  36.18     1:17.60 (41.42)     2:00.78 (43.18)     2:44.20 (43.42)
 10 Polanish, Kevin           13 IA-MR                2:48.87    2:45.25 SILV   
                  37.12     1:19.42 (42.30)     2:02.88 (43.46)     2:45.25 (42.37)
 11 Towers, Connor D          13 Tmsuffolk-MR         2:48.33    2:46.49 SILV   
                  39.12     1:21.20 (42.08)     2:03.72 (42.52)     2:46.49 (42.77)
 12 Chang, Oscar              14 HAA-MR               2:46.25    2:46.99 SILV   
                  37.60     1:20.17 (42.57)     2:03.90 (43.73)     2:46.99 (43.09)
 13 Brown, Colm M             13 Three Village-MR     2:50.44    2:50.00 SILV   
                  38.68     1:22.51 (43.83)     2:07.95 (45.44)     2:50.00 (42.05)
 14 Griffin, Spencer H        13 HAA-MR               2:53.45    2:51.01 SILV   
                  37.89     1:21.35 (43.46)     2:06.35 (45.00)     2:51.01 (44.66)
 15 Bogush, Nicholas W        14 Three Village-MR     2:42.69    2:52.25 SILV   
                  37.72     1:20.54 (42.82)   2:52.25 (1:31.71)                    
 16 Martusciello, James       14 Tmsuffolk-MR         2:50.59    2:52.73 SILV   
                  40.18     1:24.96 (44.78)     2:09.49 (44.53)     2:52.73 (43.24)
Non-Award Division  
  1 Budke, Vinny C            13 Sachem-MR            2:35.21    2:31.20 JO     
                  34.22     1:13.22 (39.00)     1:52.58 (39.36)     2:31.20 (38.62)
  2 Duryea, Ryan M            13 EHY-MR               2:48.41    2:56.13        
                  39.08     1:24.27 (45.19)     2:10.70 (46.43)     2:56.13 (45.43)
  3 Furci, Jack               14 Sachem-MR            2:51.12    3:03.62        
                  39.20     1:25.90 (46.70)     2:15.15 (49.25)     3:03.62 (48.47)
 -- Zayit, Orry M             13 LIAC-MR              2:37.06         DQ        
      False start
                  35.10     1:13.82 (38.72)     1:52.42 (38.60)          DQ (37.84)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.19  ZQ
              1:01.59  JO
              1:01.60  SMAX
              1:11.99  SILV
 Meet Qualifying:  1:01.60 - 1:11.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Vintis, Matt T            13 Three Village-MR     1:03.00    1:01.81 SILV   
                  28.96     1:01.81 (32.85)                                        
  2 Kalletta, George E        13 IA-MR                1:03.56    1:02.32 SILV   
                  29.48     1:02.32 (32.84)                                        
  3 Cheng, Tim A              14 IA-MR                1:08.99    1:02.80 SILV   
                  29.26     1:02.80 (33.54)                                        
  4 Greenfield, Ethan M       14 Tmsuffolk-MR         1:01.89    1:03.15 SILV   
                  28.87     1:03.15 (34.28)                                        
  5 Martusciello, James       14 Tmsuffolk-MR         1:03.98    1:03.74 SILV   
                  30.06     1:03.74 (33.68)                                        
  6 Muniz, Rafael M           13 LIAC-MR              1:05.42    1:03.82 SILV   
                  30.41     1:03.82 (33.41)                                        
  7 Chang, Oscar              14 HAA-MR               1:04.26    1:04.39 SILV   
                  29.95     1:04.39 (34.44)                                        
  8 Millkey, Nicholas W       13 HAA-MR               1:04.04    1:04.44 SILV   
                  30.37     1:04.44 (34.07)                                        
  9 Cellamare, Daniel         14 Tmsuffolk-MR         1:04.59    1:05.01 SILV   
                  30.55     1:05.01 (34.46)                                        
 10 Parrinello, Anthony A     14 FA-MR                1:06.04    1:05.17 SILV   
                  29.90     1:05.17 (35.27)                                        
 11 Shemet, Charlie F         13 Three Village-MR     1:07.64    1:06.98 SILV   
                  31.31     1:06.98 (35.67)                                        
 12 Corabi, Jagger R          14 UN-HY-MR             1:06.99    1:07.97 SILV   
                  30.99     1:07.97 (36.98)                                        
 13 Agostino, Vincent J       13 LIAC-MR              1:08.32    1:08.28 SILV   
                  32.14     1:08.28 (36.14)                                        
 14 Hsieh, Dylan              13 LIAC-MR              1:09.86    1:08.44 SILV   
                  31.26     1:08.44 (37.18)                                        
 15 Harrington, Dylan         13 LBA-MR               1:06.78    1:08.56 SILV   
                  32.43     1:08.56 (36.13)                                        
 16 Klotsche, Brian P         14 LIAC-MR              1:11.99    1:08.77 SILV   
                  32.16     1:08.77 (36.61)                                        
 17 Ramirez, Javier A         14 LIAC-MR              1:07.58    1:08.84 SILV   
                  32.39     1:08.84 (36.45)                                        
 18 Hawkins, Michael J        13 HAA-MR               1:11.20    1:09.35 SILV   
                  32.26     1:09.35 (37.09)                                        
 19 White, Devin H            13 Lind-MR              1:08.33    1:09.57 SILV   
                  32.21     1:09.57 (37.36)                                        
 20 Chun, Sean M              14 LIAC-MR              1:08.13    1:09.63 SILV   
                  30.98     1:09.63 (38.65)                                        
 21 Maloney, Michael C        14 FA-MR                1:09.80    1:09.79 SILV   
                  29.94     1:09.79 (39.85)                                        
 22 Kanaley, Tim S            13 IA-MR                1:09.26    1:09.90 SILV   
                  31.34     1:09.90 (38.56)                                        
 23 Beutel, Brendan M         14 Sachem-MR            1:10.67    1:10.13 SILV   
                  33.73     1:10.13 (36.40)                                        
 24 Daly, Thomas A            13 Tmsuffolk-MR         1:11.60    1:11.29 SILV   
                  32.39     1:11.29 (38.90)                                        
Non-Award Division  
  1 Zayit, Orry M             13 LIAC-MR              1:01.72    1:00.14 ZQ     
                  28.97     1:00.14 (31.17)                                        
  2 Jakubiak, Alex            13 Tmsuffolk-MR         1:05.34    1:00.73 ZQ     
                  28.11     1:00.73 (32.62)                                        
  3 Kubik, Cameron H          13 Three Village-MR     1:02.65    1:01.26 JO     
                  28.80     1:01.26 (32.46)                                        
  4 Lopez, Jason              13 Sachem-MR            1:10.25    1:12.26        
                  32.87     1:12.26 (39.39)                                        
  5 Coyle, Steven L           14 BBSC-MR              1:10.89    1:12.48        
                  33.29     1:12.48 (39.19)                                        
  6 Dhir, Varun               13 LIAC-MR              1:10.72    1:12.84        
                  33.72     1:12.84 (39.12)                                        
  7 Sanders, Peter B          14 Three Village-MR     1:10.30    1:13.56        
                  33.19     1:13.56 (40.37)                                        
  8 Brown, Liam K             14 Three Village-MR     1:11.99    1:14.47        
                  33.54     1:14.47 (40.93)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:19.99  ZQ
              2:23.99  JO
              2:24.00  SMAX
              2:32.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:24.00 - 2:32.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Shemet, Charlie F         13 Three Village-MR     2:27.52    2:25.92 SILV   
                  31.79     1:08.79 (37.00)     1:47.22 (38.43)     2:25.92 (38.70)
  2 Agostino, Vincent J       13 LIAC-MR              2:28.93    2:27.00 SILV   
                  31.70     1:09.40 (37.70)   2:27.00 (1:17.60)                    
Non-Award Division  
  1 Beutel, Brendan M         14 Sachem-MR            2:27.98    2:32.89        
                  33.57     1:13.60 (40.03)     1:53.44 (39.84)     2:32.89 (39.45)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:13.99  JO
              2:13.99  ZQ
              2:14.00  SMAX
              2:32.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:14.00 - 2:32.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kubik, Cameron H          13 Three Village-MR     2:18.82    2:17.14 SILV   
                  28.92     1:05.33 (36.41)     1:44.39 (39.06)     2:17.14 (32.75)
  2 Cheng, Tim A              14 IA-MR                2:24.33    2:18.92 SILV   
                  29.24     1:04.69 (35.45)     1:48.66 (43.97)     2:18.92 (30.26)
  3 Chirico, Matthew J        14 Three Village-MR     2:21.47    2:19.53 SILV   
                  30.80     1:05.67 (34.87)     1:49.18 (43.51)     2:19.53 (30.35)
  4 Zayit, Orry M             13 LIAC-MR              2:20.48    2:19.55 SILV   
                  30.65     1:07.69 (37.04)     1:48.38 (40.69)     2:19.55 (31.17)
  5 Maloney, Michael C        14 FA-MR                2:18.50    2:19.86 SILV   
                  28.58     1:02.98 (34.40)     1:47.73 (44.75)     2:19.86 (32.13)
  6 Kalletta, George E        13 IA-MR                2:22.01    2:20.46 SILV   
                  32.20     1:08.87 (36.67)     1:49.79 (40.92)     2:20.46 (30.67)
  7 Hsieh, Dylan              13 LIAC-MR              2:26.61    2:23.29 SILV   
                  31.23     1:08.76 (37.53)     1:51.75 (42.99)     2:23.29 (31.54)
  8 Muniz, Rafael M           13 LIAC-MR              2:24.72    2:23.66 SILV   
                  30.25     1:07.00 (36.75)     1:51.27 (44.27)     2:23.66 (32.39)
  9 Bogush, Nicholas W        14 Three Village-MR     2:21.72    2:23.77 SILV   
                  32.09     1:07.62 (35.53)     1:51.14 (43.52)     2:23.77 (32.63)
 10 Sanders, Peter B          14 Three Village-MR     2:20.39    2:24.80 SILV   
                  32.85     1:08.95 (36.10)     1:55.04 (46.09)     2:24.80 (29.76)
 11 Towers, Connor D          13 Tmsuffolk-MR         2:25.94    2:25.48 SILV   
                  33.13     1:09.34 (36.21)     1:54.19 (44.85)     2:25.48 (31.29)
 12 Cellamare, Daniel         14 Tmsuffolk-MR         2:27.05    2:25.49 SILV   
                  30.11     1:08.88 (38.77)     1:52.44 (43.56)     2:25.49 (33.05)
 13 McNeary, Daniel           13 LIAC-MR              2:24.96    2:25.68 SILV   
                  33.45     1:09.47 (36.02)     1:55.02 (45.55)     2:25.68 (30.66)
 14 Kanaley, Tim S            13 IA-MR                2:28.06    2:26.55 SILV   
                  30.67     1:07.75 (37.08)     1:52.62 (44.87)     2:26.55 (33.93)
 15 Maidhof, Matthew T        13 HAA-MR               2:28.59    2:26.58 SILV   
                  33.68     1:14.14 (40.46)     1:53.70 (39.56)     2:26.58 (32.88)
 16 Casey, Jack H             13 HAA-MR               2:29.11    2:26.94 SILV   
                  31.64     1:10.33 (38.69)     1:54.19 (43.86)     2:26.94 (32.75)
 17 Peer, Thomas R            13 HYB-MR               2:29.07    2:27.53 SILV   
                  33.56     1:11.93 (38.37)     1:53.42 (41.49)     2:27.53 (34.11)
 18 Chun, Sean M              14 LIAC-MR              2:24.39    2:27.56 SILV   
                  32.55     1:11.94 (39.39)     1:54.96 (43.02)     2:27.56 (32.60)
 19 Ramirez, Javier A         14 LIAC-MR              2:28.95    2:28.02 SILV   
                  32.07                                                 1:56.12 ( )
        2:28.02 (31.90)                                                            
 20 Wun, James T              13 LIAC-MR              2:24.25    2:28.25 SILV   
                  34.35     1:12.74 (38.39)     1:55.07 (42.33)     2:28.25 (33.18)
 21 Daly, Thomas A            13 Tmsuffolk-MR         2:27.34    2:29.05 SILV   
                  33.74     1:12.14 (38.40)     1:54.66 (42.52)     2:29.05 (34.39)
 22 Brown, Colm M             13 Three Village-MR     2:29.50    2:29.15 SILV   
                  35.49     1:13.85 (38.36)     1:56.85 (43.00)     2:29.15 (32.30)
 23 Weiner, Luke              13 Tmsuffolk-MR         2:24.46    2:30.12 SILV   
                  32.64     1:10.14 (37.50)     1:56.20 (46.06)     2:30.12 (33.92)
 24 Greenfield, Ethan M       14 Tmsuffolk-MR         2:25.86    2:30.20 SILV   
                  29.86     1:08.09 (38.23)     1:56.34 (48.25)     2:30.20 (33.86)
 25 Klotsche, Brian P         14 LIAC-MR              2:30.95    2:30.32 SILV   
 26 Beutel, Brendan M         14 Sachem-MR            2:26.71    2:31.01 SILV   
                  33.27     1:11.07 (37.80)     1:57.37 (46.30)     2:31.01 (33.64)
 27 Agostino, Vincent J       13 LIAC-MR              2:28.94    2:31.71 SILV   
                  32.18     1:14.36 (42.18)     1:57.96 (43.60)     2:31.71 (33.75)
 -- Boyd, Gavin W             14 CSC-MR               2:22.47         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  32.61     1:10.39 (37.78)     1:53.00 (42.61)          DQ (35.24)
Non-Award Division  
  1 Parrinello, Anthony A     14 FA-MR                2:21.00    2:14.00 SMAX   
                  29.12     1:02.99 (33.87)     1:43.34 (40.35)     2:14.00 (30.66)
  2 Lopez, Jason              13 Sachem-MR            2:30.65    2:33.37        
 -- Brown, Liam K             14 Three Village-MR     2:26.59         DQ        
      False start - Misc
                  33.83     1:12.01 (38.18)     2:00.47 (48.46)          DQ (34.55)
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:45.99  JO
              4:45.99  ZQ
              4:46.00  SMAX
              5:09.79  SILV
 Meet Qualifying:  4:46.00 - 5:09.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Jakubiak, Alex            13 Tmsuffolk-MR         5:04.03    4:51.42 SILV   
                  28.85     1:02.58 (33.73)     1:39.69 (37.11)     2:16.76 (37.07)
        2:58.23 (41.47)     3:42.12 (43.89)     4:17.39 (35.27)     4:51.42 (34.03)
  2 Kalletta, George E        13 IA-MR                4:52.27    4:51.47 SILV   
                  29.88     1:04.66 (34.78)     1:42.56 (37.90)     2:20.27 (37.71)
        3:02.81 (42.54)     3:45.17 (42.36)     4:19.26 (34.09)     4:51.47 (32.21)
  3 Sanders, Peter B          14 Three Village-MR     5:03.19    4:57.60 SILV   
                  32.72     1:12.74 (40.02)     1:49.58 (36.84)     2:25.48 (35.90)
        3:11.90 (46.42)     3:57.74 (45.84)     4:26.81 (29.07)     4:57.60 (30.79)
  4 Shemet, Charlie F         13 Three Village-MR     5:03.75    5:06.01 SILV   
                  31.69     1:09.47 (37.78)     1:48.31 (38.84)     2:26.43 (38.12)
        3:11.01 (44.58)     3:56.76 (45.75)     4:31.68 (34.92)     5:06.01 (34.33)
Non-Award Division  
  1 Zayit, Orry M             13 LIAC-MR              4:58.35    4:45.09 JO     
                  29.72     1:05.52 (35.80)     1:44.60 (39.08)     2:22.25 (37.65)
        3:02.13 (39.88)     3:41.84 (39.71)     4:13.71 (31.87)     4:45.09 (31.38)
 
Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.49  ZQ
                23.80  SMAX
                25.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Arcidiacono, Stephen G    17 Sachem-MR              23.88      24.20 SILV   
  2 McCaffery, Kevin T        15 BBSC-MR                24.76      24.28 SILV   
  3 Tack, Harrison M          16 Tmsuffolk-MR           24.13      24.30 SILV   
  4 Galeto, Nicholas          15 CSC-MR                 24.93      24.45 SILV   
  5 Trnka, Nicholas M         17 WISC-MR                24.63      24.54 SILV   
  6 Sims, Mikko               15 Tmsuffolk-MR           24.65      24.57 SILV   
  7 Carney, Colin             16 WISC-MR                25.07      24.59 SILV   
  8 Avila, Derek R            18 IA-MR                  24.84      24.68 SILV   
  9 Camberdella, Griffen J    16 IA-MR                  24.39      24.73 SILV   
 10 Pizzurro, Nick J          17 CSC-MR                 24.34      24.75 SILV   
 11 Wyche, Tyori A            15 Tmsuffolk-MR           24.64      24.81 SILV   
 11 Heepe, Phillip C          17 BBSC-MR                24.46      24.81 SILV   
 13 Black, Gregory            15 HYB-MR                 24.89      24.96 SILV   
 14 Taylor, Harrison J        15 Tmsuffolk-MR           24.89      25.04 SILV   
Non-Award Division  
  1 Chernik, Noah             15 CSC-MR                 24.87      25.27        
  2 Hobbes, Matthew R         15 CSC-MR                 24.88      25.28        
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                51.29  ZQ
                52.00  SMAX
                54.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Tack, Harrison M          16 Tmsuffolk-MR           53.25      52.43 SILV   
                  25.01       52.43 (27.42)                                        
  2 Camberdella, Griffen J    16 IA-MR                  52.14      52.52 SILV   
                  25.51       52.52 (27.01)                                        
  3 Cheng, Dan J              16 IA-MR                  52.97      52.77 SILV   
                  25.23       52.77 (27.54)                                        
  4 Heepe, Phillip C          17 BBSC-MR                54.40      52.81 SILV   
                  25.67       52.81 (27.14)                                        
  5 Cono, Graham J            15 Tmsuffolk-MR           52.96      52.86 SILV   
                  25.23       52.86 (27.63)                                        
  6 McDougall, Robert J       16 CSC-MR                 52.77      53.01 SILV   
                  25.38       53.01 (27.63)                                        
  7 Galeto, Nicholas          15 CSC-MR                 52.62      53.24 SILV   
                  25.33       53.24 (27.91)                                        
  8 Avila, Derek R            18 IA-MR                  53.87      53.30 SILV   
                  25.49       53.30 (27.81)                                        
  9 McCaffery, Kevin T        15 BBSC-MR                54.48      53.37 SILV   
                  25.54       53.37 (27.83)                                        
 10 Sims, Mikko               15 Tmsuffolk-MR           53.33      53.47 SILV   
                  25.89       53.47 (27.58)                                        
 11 LaBianca, Joe J           15 BBSC-MR                54.02      54.20 SILV   
                  26.05       54.20 (28.15)                                        
 12 Taylor, Harrison J        15 Tmsuffolk-MR           54.23      54.41 SILV   
                  26.06       54.41 (28.35)                                        
 13 Pizzurro, Nick J          17 CSC-MR                 54.18      54.49 SILV   
                  26.07       54.49 (28.42)                                        
Non-Award Division  
  1 Arcidiacono, Stephen G    17 Sachem-MR              52.07      51.59 SMAX   
                  24.75       51.59 (26.84)                                        
  2 Baraban, Brandon          15 Tmsuffolk-MR           52.98      54.73        
                  26.16       54.73 (28.57)                                        
  3 Wyche, Tyori A            15 Tmsuffolk-MR           53.19      54.84        
                  26.35       54.84 (28.49)                                        
  4 Mattera, Matthew B        15 Tmsuffolk-MR           54.42      54.93        
                  26.64       54.93 (28.29)                                        
  5 Hildebrandt, Michael A    16 UN-HY-MR               54.37      54.97        
                  26.48       54.97 (28.49)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:53.49  ZQ
              1:54.00  SMAX
              1:57.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Galeto, Nicholas          15 CSC-MR               1:56.95    1:55.40 SILV   
                  26.19       55.79 (29.60)     1:25.68 (29.89)     1:55.40 (29.72)
  2 Sims, Mikko               15 Tmsuffolk-MR         1:57.56    1:55.86 SILV   
                  27.12       56.85 (29.73)     1:26.64 (29.79)     1:55.86 (29.22)
  3 Arcidiacono, Stephen G    17 Sachem-MR            1:57.59    1:55.97 SILV   
                  27.29       57.64 (30.35)     1:27.36 (29.72)     1:55.97 (28.61)
  4 Tack, Harrison M          16 Tmsuffolk-MR         1:56.88    1:57.68 SILV   
                  27.12       57.41 (30.29)     1:28.08 (30.67)     1:57.68 (29.60)
  5 Gilmore, Brandon J        16 IA-MR                1:56.28    1:57.94 SILV   
                  26.76       56.63 (29.87)     1:27.59 (30.96)     1:57.94 (30.35)
Non-Award Division  
  1 Heepe, Phillip C          17 BBSC-MR              1:54.32    1:58.01        
                  26.62       56.40 (29.78)     1:27.15 (30.75)     1:58.01 (30.86)
  2 Chernik, Noah             15 CSC-MR               1:56.32    1:58.34        
                  27.11       56.79 (29.68)     1:27.68 (30.89)     1:58.34 (30.66)
  3 Pizzurro, Nick J          17 CSC-MR               1:57.94    2:00.41        
                  27.48       58.08 (30.60)     1:29.15 (31.07)     2:00.41 (31.26)
  4 Hansen, Jason M           16 CSC-MR               1:57.80    2:02.55        
                  28.00       58.55 (30.55)     1:30.49 (31.94)     2:02.55 (32.06)
 
Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:09.99  ZQ
              5:11.00  SMAX
              5:17.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Sims, Mikko               15 Tmsuffolk-MR         5:16.49    5:13.82 SILV   
                  28.06       59.15 (31.09)     1:30.73 (31.58)     2:02.89 (32.16)
        2:35.34 (32.45)     3:07.86 (32.52)     3:40.58 (32.72)     4:13.03 (32.45)
        4:44.96 (31.93)     5:13.82 (28.86)                                        
  2 Hildebrandt, Michael A    16 UN-HY-MR             5:16.92    5:14.05 SILV   
                  27.83       58.67 (30.84)     1:30.40 (31.73)     2:02.40 (32.00)
        2:34.60 (32.20)     3:07.28 (32.68)     3:39.54 (32.26)     4:11.81 (32.27)
        4:43.74 (31.93)     5:14.05 (30.31)                                        
Non-Award Division  
  1 Mattera, Matthew B        15 Tmsuffolk-MR         5:13.41    5:08.03 ZQ     
                  27.68       58.44 (30.76)     1:29.63 (31.19)     2:01.24 (31.61)
        2:32.33 (31.09)     3:03.54 (31.21)     3:35.10 (31.56)     4:06.88 (31.78)
        4:38.25 (31.37)     5:08.03 (29.78)                                        
  2 Ismailov, Max             15 IA-MR                5:11.84    5:08.19 ZQ     
                  27.79       58.37 (30.58)     1:29.14 (30.77)     2:00.62 (31.48)
        2:31.81 (31.19)     3:03.40 (31.59)     3:35.01 (31.61)     4:06.37 (31.36)
        4:37.79 (31.42)     5:08.19 (30.40)                                        
  3 Tack, Harrison M          16 Tmsuffolk-MR         5:15.26    5:18.07        
                  28.18                             1:31.96 ( )     2:04.13 (32.17)
        2:36.88 (32.75)     3:10.46 (33.58)     3:43.12 (32.66)     4:15.89 (32.77)
        4:47.84 (31.95)     5:18.07 (30.23)                                        
  4 Baraban, Brandon          15 Tmsuffolk-MR         5:14.92    5:20.31        
                  28.57       59.29 (30.72)     1:30.75 (31.46)     2:03.77 (33.02)
        2:37.05 (33.28)     3:10.09 (33.04)     3:43.18 (33.09)     4:16.02 (32.84)
        4:48.75 (32.73)     5:20.31 (31.56)                                        
  5 Wendt, Thomas J           17 HYB-MR               5:17.13    5:35.75        
                  28.71     1:00.06 (31.35)     1:32.73 (32.67)     2:05.83 (33.10)
        2:40.56 (34.73)     3:14.73 (34.17)     3:49.76 (35.03)     4:25.61 (35.85)
        5:01.52 (35.91)     5:35.75 (34.23)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                59.49  ZQ
              1:00.00  SMAX
              1:03.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Mattera, Matthew B        15 Tmsuffolk-MR         1:00.12    1:00.53 SILV   
                  29.28     1:00.53 (31.25)                                        
  2 Mack, Henry               15 HYB-MR               1:01.74    1:01.12 SILV   
                  29.35     1:01.12 (31.77)                                        
  3 Pedisich, Joe M           15 IA-MR                1:03.57    1:01.95 SILV   
                  30.05     1:01.95 (31.90)                                        
  4 Cheng, Dan J              16 IA-MR                1:01.84    1:02.12 SILV   
                  30.36     1:02.12 (31.76)                                        
  5 McCaffery, Kevin T        15 BBSC-MR              1:03.65    1:02.33 SILV   
                  30.17     1:02.33 (32.16)                                        
  6 Sims, Mikko               15 Tmsuffolk-MR         1:02.76    1:02.60 SILV   
                  30.32     1:02.60 (32.28)                                        
  7 Camberdella, Griffen J    16 IA-MR                1:03.55    1:03.18 SILV   
                  31.21     1:03.18 (31.97)                                        
  8 Hildebrandt, Michael A    16 UN-HY-MR             1:03.74    1:03.53 SILV   
                  30.88     1:03.53 (32.65)                                        
  9 Macaluso, Thomas G        16 BBSC-MR              1:03.82    1:03.81 SILV   
                  30.99     1:03.81 (32.82)                                        
Non-Award Division  
  1 Gilmore, Brandon J        16 IA-MR                1:03.42    1:04.51        
                  31.30     1:04.51 (33.21)                                        
  2 Vath, Joseph F            16 IA-MR                1:02.27    1:06.49        
                  31.92     1:06.49 (34.57)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:09.99  ZQ
              2:11.00  SMAX
              2:16.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Wyche, Tyori A            15 Tmsuffolk-MR         2:13.82    2:11.27 SILV   
                  31.07     1:04.46 (33.39)     1:38.15 (33.69)     2:11.27 (33.12)
  2 Avila, Derek R            18 IA-MR                2:12.93    2:11.65 SILV   
                  29.76     1:02.70 (32.94)     1:37.75 (35.05)     2:11.65 (33.90)
  3 Cheng, Dan J              16 IA-MR                2:14.45    2:11.80 SILV   
                  31.40     1:04.74 (33.34)     1:38.41 (33.67)     2:11.80 (33.39)
  4 Mack, Henry               15 HYB-MR               2:15.17    2:12.35 SILV   
                  30.29     1:03.51 (33.22)     1:39.21 (35.70)     2:12.35 (33.14)
  5 Tack, Harrison M          16 Tmsuffolk-MR         2:11.54    2:12.90 SILV   
                  32.59     1:06.40 (33.81)     1:40.39 (33.99)     2:12.90 (32.51)
  6 McCaffery, Kevin T        15 BBSC-MR              2:16.36    2:15.16 SILV   
                  31.95     1:06.29 (34.34)     1:40.82 (34.53)     2:15.16 (34.34)
Non-Award Division  
  1 Arcidiacono, Stephen G    17 Sachem-MR            2:11.45    2:08.96 ZQ     
                  29.99     1:02.38 (32.39)     1:36.08 (33.70)     2:08.96 (32.88)
  2 Hildebrandt, Michael A    16 UN-HY-MR             2:15.94    2:17.20        
                  32.19     1:06.41 (34.22)     1:41.74 (35.33)     2:17.20 (35.46)
  3 Vath, Joseph F            16 IA-MR                2:12.87    2:18.38        
                  31.70     1:06.17 (34.47)     1:42.01 (35.84)     2:18.38 (36.37)
  4 Baraban, Brandon          15 Tmsuffolk-MR         2:12.50    2:18.48        
                  32.19     1:07.83 (35.64)     1:44.00 (36.17)     2:18.48 (34.48)
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:06.49  ZQ
              1:06.50  SMAX
              1:10.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Veccia, James             18 CSC-MR               1:07.76    1:07.23 SILV   
                  31.65     1:07.23 (35.58)                                        
  2 Cheng, Dan J              16 IA-MR                1:08.05    1:07.48 SILV   
                  32.17     1:07.48 (35.31)                                        
  3 McDougall, Robert J       16 CSC-MR               1:09.92    1:08.38 SILV   
                  32.07     1:08.38 (36.31)                                        
  4 Camberdella, Griffen J    16 IA-MR                1:09.86    1:08.55 SILV   
                  32.31     1:08.55 (36.24)                                        
Non-Award Division  
  1 Wyche, Tyori A            15 Tmsuffolk-MR         1:07.28    1:06.47 ZQ     
                  31.48     1:06.47 (34.99)                                        
  2 Distasio, James C         15 IA-MR                1:10.70    1:11.26        
                  33.93     1:11.26 (37.33)                                        
  3 Chernik, Noah             15 CSC-MR               1:08.45    1:12.84        
                  33.80     1:12.84 (39.04)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:29.99  ZQ
              2:30.10  SMAX
              2:36.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 McCaffery, Kevin T        15 BBSC-MR              2:34.51    2:34.06 SILV   
                  34.20     1:12.78 (38.58)     1:53.29 (40.51)     2:34.06 (40.77)
Non-Award Division  
  1 Cassara, Conor V          17 IA-MR                2:32.73    2:25.90 ZQ     
                  30.97     1:06.62 (35.65)     1:45.84 (39.22)     2:25.90 (40.06)
  2 Camberdella, Griffen J    16 IA-MR                2:30.41    2:29.68 ZQ     
                  33.74     1:12.07 (38.33)     1:51.02 (38.95)     2:29.68 (38.66)
  3 Morlock, Kyle W           15 HAA-MR               2:35.97    2:37.26        
                  35.29     1:14.79 (39.50)     1:55.78 (40.99)     2:37.26 (41.48)
  4 Cheng, Dan J              16 IA-MR                2:31.39    2:37.84        
                  35.63     1:15.32 (39.69)     1:57.08 (41.76)     2:37.84 (40.76)
  5 Distasio, James C         15 IA-MR                2:34.59    2:39.06        
                  35.42     1:15.74 (40.32)     1:57.13 (41.39)     2:39.06 (41.93)
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                57.19  ZQ
                58.00  SMAX
              1:02.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Taylor, Harrison J        15 Tmsuffolk-MR           58.25      58.71 SILV   
                  26.90       58.71 (31.81)                                        
  2 Galeto, Nicholas          15 CSC-MR               1:01.24      58.74 SILV   
                  27.79       58.74 (30.95)                                        
  3 Tack, Harrison M          16 Tmsuffolk-MR           59.18      59.86 SILV   
                  28.13       59.86 (31.73)                                        
  4 McDougall, Robert J       16 CSC-MR                 58.64    1:00.23 SILV   
                  27.37     1:00.23 (32.86)                                        
  5 LaBianca, Joe J           15 BBSC-MR              1:01.91    1:00.75 SILV   
                  29.30     1:00.75 (31.45)                                        
  6 Pedisich, Joe M           15 IA-MR                1:01.41    1:01.25 SILV   
                  29.33     1:01.25 (31.92)                                        
  7 Wyche, Tyori A            15 Tmsuffolk-MR         1:01.95    1:01.52 SILV   
                  28.40     1:01.52 (33.12)                                        
  8 McCaffery, Kevin T        15 BBSC-MR              1:02.18    1:01.94 SILV   
                  28.79     1:01.94 (33.15)                                        
  9 Li, Peter Z               16 Three Village-MR     1:01.62    1:02.09 SILV   
                  29.21     1:02.09 (32.88)                                        
 10 Michel, Brad J            17 Sachem-MR            1:02.24    1:02.46 SILV   
                  29.03     1:02.46 (33.43)                                        
 -- Hawkesworth, Cameron d    15 Sachem-MR            1:02.02         DQ        
      False start
                  28.47          DQ (33.67)                                        
Non-Award Division  
  1 Metzger, Alexander        16 Sachem-MR            1:02.18    1:02.83        
                  29.80     1:02.83 (33.03)                                        
  2 Cheng, Dan J              16 IA-MR                1:02.08    1:02.87        
                  29.40     1:02.87 (33.47)                                        
  3 Sims, Mikko               15 Tmsuffolk-MR         1:01.92    1:03.20        
                  29.15     1:03.20 (34.05)                                        
  4 Gursoy, Bogac B           17 Sachem-MR            1:02.21    1:03.24        
                  28.36     1:03.24 (34.88)                                        
  5 Stoller, Jared C          16 CSC-MR               1:02.02    1:03.66        
                  28.92     1:03.66 (34.74)                                        
  6 Heepe, Phillip C          17 BBSC-MR                58.64    1:04.13        
                  28.41     1:04.13 (35.72)                                        
  7 Chernik, Noah             15 CSC-MR               1:01.38    1:04.27        
                  29.73     1:04.27 (34.54)                                        
  8 Vath, Joseph F            16 IA-MR                1:02.56    1:04.88        
                  29.26     1:04.88 (35.62)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:12.49  ZQ
              2:12.50  SMAX
              2:24.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Pedisich, Joe M           15 IA-MR                2:13.72    2:12.84 SILV   
                  29.41     1:04.59 (35.18)     1:38.07 (33.48)     2:12.84 (34.77)
  2 Taylor, Harrison J        15 Tmsuffolk-MR         2:20.79    2:14.14 SILV   
                  28.24     1:02.44 (34.20)     1:37.41 (34.97)     2:14.14 (36.73)
  3 LaBianca, Joe J           15 BBSC-MR              2:17.95    2:17.01 SILV   
                  29.71     1:03.97 (34.26)     1:40.59 (36.62)     2:17.01 (36.42)
  4 Sims, Mikko               15 Tmsuffolk-MR         2:24.00    2:20.24 SILV   
                  29.35     1:03.90 (34.55)     1:41.50 (37.60)     2:20.24 (38.74)
  5 McDougall, Robert J       16 CSC-MR               2:20.40    2:21.84 SILV   
                  29.81     1:05.44 (35.63)     1:42.63 (37.19)     2:21.84 (39.21)
  6 Huner, Jack Z             15 Three Village-MR     2:20.73    2:24.14 SILV   
                  30.04     1:04.96 (34.92)     1:43.49 (38.53)     2:24.14 (40.65)
Non-Award Division  
  1 Vath, Joseph F            16 IA-MR                2:13.55    2:27.22        
                  30.09     1:06.01 (35.92)     1:45.53 (39.52)     2:27.22 (41.69)
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:07.99  ZQ
              2:08.00  SMAX
              2:27.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Arcidiacono, Stephen G    17 Sachem-MR            2:10.37    2:09.72 SILV   
                  26.44       58.11 (31.67)     1:39.81 (41.70)     2:09.72 (29.91)
  2 Mattera, Matthew B        15 Tmsuffolk-MR         2:11.72    2:11.84 SILV   
                  30.06     1:04.33 (34.27)     1:42.00 (37.67)     2:11.84 (29.84)
  3 Ismailov, Max             15 IA-MR                2:14.98    2:12.15 SILV   
                  28.95     1:02.71 (33.76)     1:41.52 (38.81)     2:12.15 (30.63)
  4 Taylor, Harrison J        15 Tmsuffolk-MR         2:13.26    2:14.30 SILV   
                  26.91     1:01.71 (34.80)     1:42.21 (40.50)     2:14.30 (32.09)
  5 McCaffery, Kevin T        15 BBSC-MR              2:13.66    2:14.33 SILV   
                  28.24     1:02.07 (33.83)     1:43.79 (41.72)     2:14.33 (30.54)
  6 Avila, Derek R            18 IA-MR                2:17.73    2:14.78 SILV   
                  26.95     1:00.32 (33.37)     1:43.90 (43.58)     2:14.78 (30.88)
  7 Chernik, Noah             15 CSC-MR               2:11.34    2:15.80 SILV   
                  29.61     1:05.64 (36.03)     1:45.47 (39.83)     2:15.80 (30.33)
  8 Heepe, Phillip C          17 BBSC-MR              2:19.37    2:15.92 SILV   
                  28.72     1:04.04 (35.32)     1:44.97 (40.93)     2:15.92 (30.95)
  9 Distasio, James C         15 IA-MR                2:14.01    2:16.19 SILV   
                  29.17     1:05.50 (36.33)     1:44.61 (39.11)     2:16.19 (31.58)
 10 Linder, Daniel            17 CSC-MR               2:19.11    2:16.51 SILV   
                  30.61     1:07.88 (37.27)     1:44.33 (36.45)     2:16.51 (32.18)
 11 Gilmore, Brandon J        16 IA-MR                2:15.52    2:16.78 SILV   
                  28.48     1:02.25 (33.77)     1:46.60 (44.35)     2:16.78 (30.18)
 12 Pedisich, Joe M           15 IA-MR                2:16.19    2:17.19 SILV   
                  29.09     1:04.73 (35.64)     1:46.21 (41.48)     2:17.19 (30.98)
 13 Hobbes, Matthew R         15 CSC-MR               2:19.05    2:18.47 SILV   
                  30.51     1:04.73 (34.22)     1:46.79 (42.06)     2:18.47 (31.68)
 14 Macaluso, Thomas G        16 BBSC-MR              2:18.64    2:18.62 SILV   
                  29.79     1:04.31 (34.52)     1:46.75 (42.44)     2:18.62 (31.87)
 15 Pizzurro, Nick J          17 CSC-MR               2:18.87    2:19.11 SILV   
                  29.44     1:07.18 (37.74)     1:48.22 (41.04)     2:19.11 (30.89)
 16 Veccia, James             18 CSC-MR               2:25.06    2:19.53 SILV   
                  29.15     1:07.22 (38.07)     1:47.17 (39.95)     2:19.53 (32.36)
 17 Li, Peter Z               16 Three Village-MR     2:17.74    2:19.59 SILV   
                  30.04     1:06.51 (36.47)     1:46.97 (40.46)     2:19.59 (32.62)
 18 Hildebrandt, Michael A    16 UN-HY-MR             2:16.88    2:20.02 SILV   
                  30.70     1:05.53 (34.83)     1:49.48 (43.95)     2:20.02 (30.54)
 19 Metzger, Alexander        16 Sachem-MR            2:16.66    2:20.69 SILV   
                  29.66     1:05.18 (35.52)     1:49.71 (44.53)     2:20.69 (30.98)
 20 LaBianca, Joe J           15 BBSC-MR              2:21.22    2:21.07 SILV   
                  30.51     1:05.13 (34.62)     1:50.20 (45.07)     2:21.07 (30.87)
 21 Hawkesworth, Cameron d    15 Sachem-MR            2:21.85    2:21.83 SILV   
                  29.45     1:06.27 (36.82)     1:48.80 (42.53)     2:21.83 (33.03)
 22 Hoey, Shane F             16 LBA-MR               2:25.01    2:22.60 SILV   
                  31.59     1:08.18 (36.59)     1:49.27 (41.09)     2:22.60 (33.33)
 23 Porterfield, Travis Port  16 IA-MR                2:23.05    2:24.12 SILV   
                  30.04     1:06.46 (36.42)     1:51.38 (44.92)     2:24.12 (32.74)
 24 Gursoy, Bogac B           17 Sachem-MR            2:26.00    2:25.17 SILV   
                  28.58     1:07.57 (38.99)     1:52.60 (45.03)     2:25.17 (32.57)
 25 Michel, Brad J            17 Sachem-MR            2:22.47    2:25.28 SILV   
                  29.47     1:07.88 (38.41)     1:52.50 (44.62)     2:25.28 (32.78)
 -- Black, Gregory            15 HYB-MR               2:27.70         DQ        
                  29.27     1:04.81 (35.54)     1:50.97 (46.16)          DQ (33.52)
Non-Award Division  
  1 Cohen, Emanuel S          15 LIAC-MR              2:23.48    2:28.24        
                  31.81     1:09.88 (38.07)     1:54.28 (44.40)     2:28.24 (33.96)
  2 Stoller, Jared C          16 CSC-MR               2:24.89    2:28.67        
                  29.66     1:10.76 (41.10)     1:54.44 (43.68)     2:28.67 (34.23)
 -- Caraher, Sean P           15 IA-MR                2:15.82         DQ        
      Declared false start - Misc
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Kubik, Cameron H          13 Three Village-MR          NT      26.41        
  2 Truter, Samantha N        14 LIAC-MR                   NT      27.57        
  3 Sherman, Corey            12 Tmsuffolk-MR              NT      27.86        
  4 Keane, Konall             12 CSC-MR                    NT      28.59        
  5 Clancy, Kiersten P        12 Three Village-MR          NT      29.24        
  6 Ebenstein, Olivia M       10 Three Village-MR          NT      31.66        
  7 Mond, Jenna               10 Three Village-MR          NT      33.28        
  8 Paroly, Joshua G          10 Sachem-MR                 NT      33.60        
  9 Rodgers, Victoria          9 HYB-MR                    NT      34.08        
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kramer, Kylie S           12 Three Village-MR          NT      29.23        
  2 Davis, Avery J            12 Sachem-MR                 NT      29.68        
  3 Mond, Noah E              12 Three Village-MR          NT      30.75        
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cohen, Emanuel S          15 LIAC-MR                   NT      25.45        
  2 McFarland, Darcy L        11 EHY-MR                    NT      28.82        
  3 Wiltshire, Emma           12 EHY-MR                    NT      29.00        
  4 Kramer, Kylie S           12 Three Village-MR          NT      29.28        
  5 Pineda, kev S             11 EHY-MR                    NT      29.97        
  6 Forst, Aidan P            12 EHY-MR                    NT      30.18        
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beck, Nicole R            13 Sachem-MR                 NT      26.99        
  2 Llewellyn, Christine L    14 CSC-MR                    NT      27.45        
  3 Ebenstein, Olivia M       10 Three Village-MR          NT      32.13        
  4 Kain, Garrett             10 CSC-MR                    NT      32.21        
  5 Collins, Payton R         10 CSC-MR                    NT      32.63        
  6 Sommerstad, Kate A        10 Three Village-MR          NT      34.68        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boyle, Erin               16 IA-MR                     NT      54.95        
                  26.16       54.95 (28.79)                                        
  2 Osborn, Gabby I           11 EHY-MR                    NT    1:05.06        
                  30.75     1:05.06 (34.31)                                        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bogdanski, Victoria H     13 Three Village-MR          NT    1:01.95        
                  29.68     1:01.95 (32.27)                                        
  2 Hamdi, Yasmine            13 Three Village-MR          NT    1:02.01        
                  29.61     1:02.01 (32.40)                                        
  3 Eckstein, Michael L       10 CSC-MR                    NT    1:11.37        
                  33.80     1:11.37 (37.57)                                        
  4 Badilla, Nicky C           9 EHY-MR                    NT    1:16.14        
                  36.70     1:16.14 (39.44)                                        
  5 Dyner, Emily C             9 EHY-MR                    NT    1:18.14        
                  37.43     1:18.14 (40.71)                                        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Franco, Vanessa           12 Tmsuffolk-MR              NT    1:00.57        
  2 Brown, Alana E            11 LIAC-MR                   NT    1:05.45        
                  31.29     1:05.45 (34.16)                                        
 
Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smerechniak, Jillian K    15 IA-MR                     NT    2:02.84        
                  27.16       57.80 (30.64)     1:30.23 (32.43)     2:02.84 (32.61)
 
Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yu, Julianna S            10 LIAC-MR                   NT    2:27.73        
 
Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mattera, Matthew B        15 Tmsuffolk-MR              NT    1:56.29        
                  26.09       55.49 (29.40)     1:26.14 (30.65)     1:56.29 (30.15)
 
Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Claps, Emma               11 HAA-MR                    NT      31.60        
  2 Courtney, Rian O          12 LBA-MR                    NT      32.86        
  3 Antoniuk, Isabela S       11 LIAC-MR                   NT      33.23        
  4 Hsieh, Kaitlin            11 LIAC-MR                   NT      33.48        
  5 Hunt, Andrew              12 HAA-MR                    NT      33.56        
  6 Basak, Ronshekhar         12 LIAC-MR                   NT      33.63        
  7 Kipshidze, George         11 Sachem-MR                 NT      33.65        
  8 Marzitello, Vincent M     12 Sachem-MR                 NT      33.72        
  9 Lim, Hyzell C             12 LIAC-MR                   NT      33.79        
 10 Bradford, Alice           12 HYB-MR                    NT      35.67        
 11 Sun, William              11 Three Village-MR          NT      35.97        
 
Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badilla, Nicky C           9 EHY-MR                    NT      41.21        
 
Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stroub, Mia R             10 WISC-MR                   NT      37.54        
  2 Powell, Brett             10 WISC-MR                   NT      37.93        
  3 Smith, Meghan E           10 Tmsuffolk-MR              NT      38.21        
  4 Jordan, Noelle R           8 IA-MR                     NT      39.45        
  5 Libohova, Anna            10 Three Village-MR          NT      40.98        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McNair, Meaghan F         15 Three Village-MR          NT    1:07.08        
                  32.93     1:07.08 (34.15)                                        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dauz, Aleksandra N        13 LIAC-MR                   NT    1:06.70        
                  32.21     1:06.70 (34.49)                                        
  2 Mink, Emily Q             13 LIAC-MR                   NT    1:07.95        
                  32.94     1:07.95 (35.01)                                        
  3 Gavigan, Riley N          11 Three Village-MR          NT    1:10.33        
                  33.88     1:10.33 (36.45)                                        
  4 Lettieri, Samantha H      14 CSC-MR                    NT    1:13.33        
                  35.30     1:13.33 (38.03)                                        
  5 Mond, Noah E              12 Three Village-MR          NT    1:13.65        
                  36.25     1:13.65 (37.40)                                        
  6 Lee, Sophia M             14 CSC-MR                    NT    1:16.25        
                  36.63     1:16.25 (39.62)                                        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wyche, Tyori A            15 Tmsuffolk-MR              NT    1:01.23        
                  29.73     1:01.23 (31.50)                                        
  2 Liebowitz, Arianna        12 WISC-MR                   NT    1:09.54        
                  34.07     1:09.54 (35.47)                                        
  3 Cabanillas, Kim           14 CSC-MR                    NT    1:14.84        
                  36.03     1:14.84 (38.81)                                        
  4 Skala, Sarah M            10 WISC-MR                   NT    1:22.58        
                  39.54     1:22.58 (43.04)                                        
  5 Fonseca, Casey            10 WISC-MR                   NT    1:29.38        
                  44.05     1:29.38 (45.33)                                        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tutone, Marisa A          15 IA-MR                     NT    1:03.22        
                  30.43     1:03.22 (32.79)                                        
  2 Louser, Joshua R          12 Three Village-MR          NT    1:09.54        
                  34.10     1:09.54 (35.44)                                        
  3 Stoski, Michael J         12 LBA-MR                    NT    1:10.87        
                  34.58     1:10.87 (36.29)                                        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lettieri, Samantha H      14 CSC-MR                    NT    1:13.85        
                  35.41     1:13.85 (38.44)                                        
  2 Cabanillas, Kim           14 CSC-MR                    NT    1:14.36        
                  36.04     1:14.36 (38.32)                                        
  3 Lee, Sophia M             14 CSC-MR                    NT    1:17.08        
                  37.11     1:17.08 (39.97)                                        
  4 Cabanillas, Ali           10 CSC-MR                    NT    1:20.83        
                  39.53     1:20.83 (41.30)                                        
  5 Veit, Brian J             10 Three Village-MR          NT    1:22.26        
                  40.95     1:22.26 (41.31)                                        
 -- Verma, Austin             10 LIAC-MR                   NT         DQ        
                  40.77          DQ (42.60)                                        
 
Mixed 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shemet, Charlie F         13 Three Village-MR          NT    2:16.93        
                  32.84     1:06.95 (34.11)     1:42.15 (35.20)     2:16.93 (34.78)
  2 Ahmed, Emily              12 Sachem-MR                 NT    2:23.02        
                  34.61     1:11.10 (36.49)     1:47.96 (36.86)     2:23.02 (35.06)
  3 Ryan, Shannon E           12 Three Village-MR          NT    2:32.53        
                  35.42     1:14.36 (38.94)     1:53.67 (39.31)     2:32.53 (38.86)
 
Mixed 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ripp, Izzy A              15 IA-MR                     NT    2:14.90        
                  31.62     1:05.69 (34.07)     1:40.40 (34.71)     2:14.90 (34.50)
  2 Pedisich, Joe M           15 IA-MR                     NT    2:15.20        
                  32.21     1:07.20 (34.99)     1:41.66 (34.46)     2:15.20 (33.54)
 
Mixed 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zayit, Orry M             13 LIAC-MR                   NT    2:18.43        
                  33.76     1:09.63 (35.87)     1:45.02 (35.39)     2:18.43 (33.41)
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cody, Christopher M       10 IA-MR                     NT      43.74        
  2 Grosskopf, Victoria C     10 Three Village-MR          NT      45.18        
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duong, Patricia M         12 LIAC-MR                   NT      37.75        
  2 Willie, Madeline M        12 Three Village-MR          NT      40.61        
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harkins, Hannah J         12 LBA-MR                    NT      36.46        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mattera, Matthew B        15 Tmsuffolk-MR              NT    1:10.43        
                  32.89     1:10.43 (37.54)                                        
  2 Tucker, Alina S           14 BBSC-MR                   NT    1:16.65        
                  37.43     1:16.65 (39.22)                                        
  3 Yang, Emily G             13 Three Village-MR          NT    1:17.25        
                  37.39     1:17.25 (39.86)                                        
  4 Buchen, Max H              8 LIAC-MR                   NT    1:36.31        
                  45.91     1:36.31 (50.40)                                        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gabinoff, Katherine       14 Tmsuffolk-MR              NT    1:18.50        
                  36.55     1:18.50 (41.95)                                        
  2 Orski, Emily M            14 CSC-MR                    NT    1:18.70        
                  37.61     1:18.70 (41.09)                                        
 
Mixed 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zayit, Orry M             13 LIAC-MR                   NT    2:27.83        
                  34.27     1:12.27 (38.00)     1:50.70 (38.43)     2:27.83 (37.13)
 
Mixed 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brant, Eliza N            16 UNIA-MR                   NT    2:28.34        
                  33.83     1:10.94 (37.11)     1:49.13 (38.19)     2:28.34 (39.21)
  2 Coleman, Mackenzie        16 IA-MR                     NT    2:30.91        
                  33.69     1:12.11 (38.42)     1:51.26 (39.15)     2:30.91 (39.65)
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Brendan M       12 Three Village-MR          NT      32.33        
  2 Dowd, Mike R              11 CSC-MR                    NT      32.62        
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaufman, Lexi A           11 Tmsuffolk-MR              NT      30.59        
  2 Keane, Konall             12 CSC-MR                    NT      32.49        
                  32.64           32.49 ( )                                        
  3 Davis, Avery J            12 Sachem-MR                 NT      33.35        
  4 Yu, Julianna S            10 LIAC-MR                   NT      34.18        
  5 So, Madison B              9 LIAC-MR                   NT      36.04        
  6 Chiarella, Richie J       10 Three Village-MR          NT      36.21        
  7 Adams, Brett J            10 Three Village-MR          NT      36.22        
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chiarella, Richie J       10 Three Village-MR          NT      37.11        
  2 Garra, Gabrielle M         9 HYB-MR                    NT      39.30        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arcidiacono, Stephen G    17 Sachem-MR                 NT      55.61        
                  25.48       55.61 (30.13)                                        
  2 Pizzurro, Nick J          17 CSC-MR                    NT    1:01.88        
                  28.85     1:01.88 (33.03)                                        
  3 Palmer, Pleasant D        13 LIAC-MR                   NT    1:05.45        
                  29.93     1:05.45 (35.52)                                        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kanfer, Sarah M           15 IA-MR                     NT    1:01.26        
                  28.56     1:01.26 (32.70)                                        
  2 Rice, Maverick D          11 IA-MR                     NT    1:41.94        
                  41.73   1:41.94 (1:00.21)                                        
 
Mixed 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McNamara, Maggie P        12 LIAC-MR                   NT    1:09.40        
                  31.57     1:09.40 (37.83)                                        
 
Mixed 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cabanillas, Ali           10 CSC-MR                    NT    1:23.41        
                  39.53     1:23.52 (43.99)         1:23.41 ( )                    
 
Mixed 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fung, Emily W             13 Tmsuffolk-MR              NT    2:21.69        
                  30.81     1:05.75 (34.94)     1:49.65 (43.90)     2:21.69 (32.04)