Licensed to BGC-N. Westchester Marlins
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 10/23/2014 09:40 AM
      2014 MR RFAC Elizabeth R Miller Memorial - 10/17/2014 to 10/19/2014      
                              Sanction #: 141011                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goldstein, Charley A       8 Rivertown Rays-MR      39.09      36.26        
  2 Bryant, Jordyn M           8 NBS-MR                 36.82      37.29        
  3 Clark, Campbell U          8 HVD-MR                 50.33      37.72        
  4 Solomon, Mirabel K         8 Rivertown Rays-MR      42.74      38.48        
  5 Horgan, Rosemary E         8 HVD-MR                 40.38      39.81        
  6 Dabo, Mariama F            8 HVD-MR                 43.14      40.85        
  7 Paggi, Sofia C             8 LBA-MR                 41.27      40.94        
  8 Jarvis, Cassie D           8 HVD-MR                 46.92      41.50        
  9 Sweeney, Madelyn J         8 HVD-MR                 43.17      42.24        
 10 Panaro, Sadie A            7 PATS-MR                50.40      42.80        
 11 Jarvis, Delaney R          8 HVD-MR                 54.33      43.44        
 11 LiBassi, Carli K           8 LBA-MR                 55.00      43.44        
 13 Brennan, Jane E            7 Rivertown Rays-MR    1:05.00      43.48        
 14 Pearsall, Eloise M         8 PATS-MR                43.68      43.90        
 15 Tassier, Katherine A       8 Rivertown Rays-MR      47.64      43.93        
 16 Oconnor, Ryan E            8 AG-MR                  52.00      44.02        
 17 Penn, Haley J              7 Rivertown Rays-MR      42.56      45.20        
 18 Ormiston, Olivia C         8 LBA-MR                 55.00      45.79        
 19 Li, Sophie                 7 RFAC-MR                59.25      46.22        
 20 Jarvis, Emma M             8 HVD-MR                 51.96      46.62        
 21 Quinlan, Aimee K           8 LBA-MR                 50.40      49.60        
 22 Carr, Arrington A          7 Rivertown Rays-MR    1:01.34      50.56        
 23 Nemeth, Ava E              8 HVD-MR                 50.33      50.77        
 24 O'Connell, Teagan A        8 LBA-MR               1:02.68      51.80        
 25 Carman, Anna D             8 HVD-MR               1:12.33      52.61        
 26 Carousso, Natalie M        7 Rivertown Rays-MR    1:03.46      52.93        
 27 Leonard, Julia E           8 NBS-MR                 46.54      53.89        
 28 Brantman, Caroline         7 Rivertown Rays-MR    1:25.00      56.80        
 29 Bartolacci, Abigail J      7 Rivertown Rays-MR    1:05.00      57.92        
 30 Parsley, Sophia            8 Rivertown Rays-MR    1:05.00    1:00.27        
 31 Leonard, Emily V           7 NBS-MR                 59.58    1:07.59        
 32 Gregersen, Leah            6 Rivertown Rays-MR    1:05.00    1:09.35        
 33 Benjamin, Mia              6 Rivertown Rays-MR    1:05.00    1:26.14        
 -- Sabol, Mackinzie I         6 Rivertown Rays-MR      57.00         DQ        
      No touch on turn
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goldstein, Charley A       8 Rivertown Rays-MR    1:25.63    1:22.95        
                  38.76     1:22.95 (44.19)                                        
  2 Horgan, Rosemary E         8 HVD-MR               1:24.33    1:24.64        
                  37.93     1:24.64 (46.71)                                        
  3 Bryant, Jordyn M           8 NBS-MR               1:36.11    1:24.83        
                  39.41     1:24.83 (45.42)                                        
  4 Clark, Campbell U          8 HVD-MR               1:50.33    1:25.03        
                  40.54     1:25.03 (44.49)                                        
  5 Solomon, Mirabel K         8 Rivertown Rays-MR    1:36.49    1:26.52        
                  40.14     1:26.52 (46.38)                                        
  6 Bilenky, Silvia            8 NBS-MR               1:36.01    1:33.80        
                  44.70     1:33.80 (49.10)                                        
  7 Pearsall, Eloise M         8 PATS-MR              1:31.00    1:35.55        
                  43.10     1:35.55 (52.45)                                        
  8 Brennan, Jane E            7 Rivertown Rays-MR    1:50.00    1:37.16        
                  44.24     1:37.16 (52.92)                                        
  9 Sweeney, Madelyn J         8 HVD-MR               1:37.33    1:37.88        
                  44.18     1:37.88 (53.70)                                        
 10 Panaro, Sadie A            7 PATS-MR              1:55.00    1:39.20        
                  45.39     1:39.20 (53.81)                                        
 11 Penn, Haley J              7 Rivertown Rays-MR    1:39.68    1:42.23        
                  45.14     1:42.23 (57.09)                                        
 12 Ormiston, Olivia C         8 LBA-MR               2:00.00    1:43.85        
                  45.91     1:43.85 (57.94)                                        
 13 Quinlan, Aimee K           8 LBA-MR               1:53.09    1:47.35        
                  47.39     1:47.35 (59.96)                                        
 14 Li, Sophie                 7 RFAC-MR              2:07.94    1:48.26        
                  48.78     1:48.26 (59.48)                                        
 15 Carr, Arrington A          7 Rivertown Rays-MR    2:10.00    1:48.83        
                  51.21     1:48.83 (57.62)                                        
 16 Leonard, Julia E           8 NBS-MR               2:06.57    1:53.41        
                  51.22   1:53.41 (1:02.19)                                        
 17 Carousso, Natalie M        7 Rivertown Rays-MR    2:35.53    1:54.92        
 18 Brantman, Caroline         7 Rivertown Rays-MR    3:00.00    2:05.15        
 19 Leonard, Emily V           7 NBS-MR               2:20.99    2:36.18        
 -- Benjamin, Mia              6 Rivertown Rays-MR    2:35.00         DQ        
      Did not finish
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bryant, Jordyn M           8 NBS-MR                 45.41      44.69        
  2 Penn, Haley J              7 Rivertown Rays-MR      49.65      46.97        
  3 Solomon, Mirabel K         8 Rivertown Rays-MR      48.53      47.86        
  4 Bilenky, Silvia            8 NBS-MR               1:04.01      50.61        
  5 Brennan, Jane E            7 Rivertown Rays-MR    1:15.00      51.55        
  6 Panaro, Sadie A            7 PATS-MR                42.13      52.26        
  7 Pearsall, Eloise M         8 PATS-MR                59.63      52.31        
  8 Leonard, Julia E           8 NBS-MR                 57.34      53.06        
  9 Li, Sophie                 7 RFAC-MR              1:00.62      53.19        
 10 Ormiston, Olivia C         8 LBA-MR               1:00.00      54.88        
 11 Carousso, Natalie M        7 Rivertown Rays-MR    1:06.98      56.58        
 12 Quinlan, Aimee K           8 LBA-MR                 57.79      56.63        
 13 O'Connell, Teagan A        8 LBA-MR               1:03.62      58.38        
 14 Carr, Arrington A          7 Rivertown Rays-MR    1:05.85      59.57        
 15 Leonard, Emily V           7 NBS-MR               1:18.43    1:04.66        
 16 Brantman, Caroline         7 Rivertown Rays-MR    1:25.00    1:04.70        
 17 Benjamin, Mia              6 Rivertown Rays-MR    1:15.00    1:22.46        
 -- Goldstein, Charley A       8 Rivertown Rays-MR      44.47         DQ        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goldstein, Charley A       8 Rivertown Rays-MR      50.83      47.19        
  2 Bryant, Jordyn M           8 NBS-MR                 48.94      48.35        
  3 Horgan, Rosemary E         8 HVD-MR                 52.21      48.87        
  4 Dabo, Mariama F            8 HVD-MR                 59.53      48.89        
  5 Leonard, Julia E           8 NBS-MR                 55.91      50.45        
  6 Sweeney, Madelyn J         8 HVD-MR                 53.17      52.16        
  7 Jarvis, Cassie D           8 HVD-MR               1:01.33      53.85        
  8 Pearsall, Eloise M         8 PATS-MR                57.31      54.45        
  9 LiBassi, Carli K           8 LBA-MR               1:10.00      54.75        
 10 Solomon, Mirabel K         8 Rivertown Rays-MR    1:06.23      55.62        
 11 Oconnor, Ryan E            8 AG-MR                1:09.45      56.51        
 12 Paggi, Sofia C             8 LBA-MR               1:03.60      56.98        
 13 Panaro, Sadie A            7 PATS-MR                43.00      57.81        
 14 Penn, Haley J              7 Rivertown Rays-MR    1:02.71      58.34        
 15 Carr, Arrington A          7 Rivertown Rays-MR    1:19.92      58.43        
 16 Brennan, Jane E            7 Rivertown Rays-MR    1:15.00    1:03.71        
 17 Quinlan, Aimee K           8 LBA-MR               1:09.45    1:06.40        
 18 Sabol, Mackinzie I         6 Rivertown Rays-MR    1:10.00    1:06.59        
 19 Tassier, Katherine A       8 Rivertown Rays-MR    1:21.97    1:09.61        
 20 Parsley, Sophia            8 Rivertown Rays-MR    1:15.00    1:24.98        
 -- O'Connell, Teagan A        8 LBA-MR               1:43.72         DQ        
      Scissors kick
 -- Ormiston, Olivia C         8 LBA-MR               1:15.00         DQ        
      One hand touch
 -- Carman, Anna D             8 HVD-MR               1:00.33         DQ        
      Arms not in same horizontal plane
 -- Nemeth, Ava E              8 HVD-MR               1:02.33         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Li, Sophie                 7 RFAC-MR              1:22.60         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Carousso, Natalie M        7 Rivertown Rays-MR    1:59.00         DQ        
      One hand touch
 -- Gregersen, Leah            6 Rivertown Rays-MR    1:15.00         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Leonard, Emily V           7 NBS-MR               1:22.55         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Bartolacci, Abigail J      7 Rivertown Rays-MR    1:15.00         DQ        
      One hand touch
 -- Brantman, Caroline         7 Rivertown Rays-MR    2:00.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Benjamin, Mia              6 Rivertown Rays-MR    1:15.00         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Campbell U          8 HVD-MR               1:11.33      44.36        
  2 Goldstein, Charley A       8 Rivertown Rays-MR      50.49      44.62        
  3 Paggi, Sofia C             8 LBA-MR                 46.21      48.40        
  4 Solomon, Mirabel K         8 Rivertown Rays-MR      54.21      48.78        
  5 Bryant, Jordyn M           8 NBS-MR                 47.85      51.46        
  6 Panaro, Sadie A            7 PATS-MR                43.00      52.34        
  7 LiBassi, Carli K           8 LBA-MR               1:10.00      55.40        
  8 Brennan, Jane E            7 Rivertown Rays-MR    1:15.00      56.50        
  9 Carr, Arrington A          7 Rivertown Rays-MR    1:15.00      57.94        
 10 Penn, Haley J              7 Rivertown Rays-MR    1:04.19      59.60        
 11 Tassier, Katherine A       8 Rivertown Rays-MR    1:21.20    1:03.50        
 12 Quinlan, Aimee K           8 LBA-MR               1:15.87    1:04.00        
 13 Ormiston, Olivia C         8 LBA-MR               1:15.00    1:04.70        
 14 Sabol, Mackinzie I         6 Rivertown Rays-MR    1:15.00    1:11.60        
 -- Brantman, Caroline         7 Rivertown Rays-MR    1:25.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Gregersen, Leah            6 Rivertown Rays-MR    1:15.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Bartolacci, Abigail J      7 Rivertown Rays-MR    1:05.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Parsley, Sophia            8 Rivertown Rays-MR    1:15.00         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- O'Connell, Teagan A        8 LBA-MR                    NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Pearsall, Eloise M         8 PATS-MR                55.00         DQ        
      One hand touch
 -- Carousso, Natalie M        7 Rivertown Rays-MR    1:35.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Leonard, Julia E           8 NBS-MR               1:01.55         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goldstein, Charley A       8 Rivertown Rays-MR    1:39.68    1:33.58        
                  41.99     1:33.58 (51.59)                                        
  2 Bryant, Jordyn M           8 NBS-MR               1:48.72    1:35.12        
                  45.92     1:35.12 (49.20)                                        
  3 Clark, Campbell U          8 HVD-MR               2:00.33    1:42.66        
                  50.33     1:42.66 (52.33)                                        
  4 Solomon, Mirabel K         8 Rivertown Rays-MR    1:50.03    1:42.80        
                  48.57     1:42.80 (54.23)                                        
  5 Horgan, Rosemary E         8 HVD-MR               1:52.34    1:45.28        
                  52.21     1:45.28 (53.07)                                        
  6 Sweeney, Madelyn J         8 HVD-MR               1:47.02    1:45.31        
                  50.50     1:45.31 (54.81)                                        
  7 Pearsall, Eloise M         8 PATS-MR              2:09.00    1:48.78        
                  51.10     1:48.78 (57.68)                                        
  8 Penn, Haley J              7 Rivertown Rays-MR    2:00.70    1:49.87        
                  50.35     1:49.87 (59.52)                                        
  9 Brennan, Jane E            7 Rivertown Rays-MR    2:05.00    1:50.93        
                  53.38     1:50.93 (57.55)                                        
 10 Ormiston, Olivia C         8 LBA-MR               2:15.00    1:58.81        
                  56.26   1:58.81 (1:02.55)                                        
 11 Leonard, Julia E           8 NBS-MR               2:15.55    1:59.77        
                1:03.16     1:59.77 (56.61)                                        
 12 Carr, Arrington A          7 Rivertown Rays-MR    2:45.00    2:00.67        
                  59.76   2:00.67 (1:00.91)                                        
 13 Quinlan, Aimee K           8 LBA-MR               2:19.93    2:04.42        
                  58.00   2:04.42 (1:06.42)                                        
 -- Bilenky, Silvia            8 NBS-MR               2:12.55         DQ        
      One hand touch - fly
                  55.18          DQ (56.59)                                        
 -- Brantman, Caroline         7 Rivertown Rays-MR    3:00.00         DQ        
      Alternating Kick - fly
                1:14.07        DQ (1:15.94)                                        
 -- Carousso, Natalie M        7 Rivertown Rays-MR    2:47.00         DQ        
      One hand touch - fly
                1:05.10        DQ (1:10.17)                                        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'                   1:21.52    1:13.68        
     1) Penn, Haley J 7                 2) Solomon, Mirabel K 8           
     3) Brennan, Jane E 7               4) Goldstein, Charley A 8         
                  39.89     1:13.68 (33.79)                                        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'                   1:34.00    1:31.48        
     1) Tassier, Katherine A 8          2) Carr, Arrington A 7            
     3) Goldstein, Charley A 8          4) Brennan, Jane E 7              
  2 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       2:00.00    1:38.14        
     1) LiBassi, Carli K 8              2) Quinlan, Aimee K 8             
     3) Paggi, Sofia C 8                4) Ormiston, Olivia C 8           
  3 Rivertown Aquatics Rays-MR  'B'                   1:53.60    1:41.40        
     1) Carousso, Natalie M 7           2) Solomon, Mirabel K 8           
     3) Penn, Haley J 7                 4) Sabol, Mackinzie I 6           
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Howley, Tess O             9 LBA-MR                 31.14      31.02        
  2 McCaffrey, Kimberly E     10 PATS-MR                30.26      31.07        
  3 Hoey, Onagh S             10 LBA-MR                 33.81      31.30        
  4 Quezada, Julia C          10 RFAC-MR                33.26      32.97        
  5 Bunch, Jenna G            10 NBS-MR                 32.68      33.26        
  6 Nicholas, Cayla            9 DA-MR                  33.28      33.96        
  7 Nichtern, Reilly R        10 LBA-MR                 35.40      34.40        
  8 Kennedy, Mikayla J         9 LBA-MR              58:00.00      34.81        
  9 Ullinger, Hannah M         9 RFAC-MR                35.65      35.11        
 10 Greco, Krista M           10 RFAC-MR                37.22      35.16        
 11 Quezada, Vanessa A        10 PATS-MR                34.44      35.21        
 12 Mayerhauser, Leah E       10 DA-MR                  37.38      35.65        
 13 Phillips, Grace M          9 RFAC-MR                41.12      36.17        
 14 Chenski, Emma S           10 HVD-MR                 37.82      36.47        
 15 Rubin, Kendall A          10 LBA-MR                 40.70      36.76        
 16 Ma, Emily W               10 DA-MR                  36.56      37.05        
 17 Shao, Carolyn              9 RFAC-MR                39.95      38.10        
 18 Dean, Catherine A          9 LBA-MR                 42.76      38.13        
 19 Varon, Sophia             10 HVD-MR                 36.54      38.18        
 20 Johnson, Amanda L          9 RFAC-MR                40.14      38.41        
 21 Chen, Amy                  9 HVD-MR                 40.13      39.32        
 22 Esposito, Ava R            9 NBS-MR                 35.12      39.42        
 23 Hogan, Bridget R          10 HVD-MR               1:01.33      40.76        
 24 Nus, Jenna B               9 LBA-MR                 55.00      40.88        
 25 Choi, Skylar              10 HVD-MR                 44.03      42.33        
 26 Moriarty, Margaret A       9 LBA-MR                 43.19      42.55        
 27 Pepe, Gabi O               9 LBA-MR                 45.24      42.76        
 28 Zisa, Sophia R             9 HVD-MR                 47.33      42.89        
 29 O'Connor, Sydney J         9 HVD-MR                 56.57      43.27        
 30 Kavanagh, Sarah M          9 LBA-MR                 44.68      44.81        
 31 Nacianceno, Emily S        9 NBS-MR                 40.16      44.85        
 32 Marx, Saoirse C            9 LBA-MR                 48.84      45.38        
 33 Pethic, Kennedy R         10 NDAC-MR                38.11      45.69        
 34 Posner, Gwendolyn S       10 LBA-MR                 47.13      47.71        
 35 McEnroe, Caroline          9 LBA-MR               1:01.00      50.66        
 36 O'Keefe, Sofia P           9 LBA-MR               1:08.11      51.89        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Howley, Tess O             9 LBA-MR               1:11.08    1:07.76        
                  33.01     1:07.76 (34.75)                                        
  2 McCaffrey, Kimberly E     10 PATS-MR              1:09.92    1:08.07        
                  32.95     1:08.07 (35.12)                                        
  3 Sommer, Stefanie M        10 AG-MR                1:19.33    1:11.00        
                  34.25     1:11.00 (36.75)                                        
  4 Hoey, Onagh S             10 LBA-MR               1:36.52    1:12.56        
                  34.69     1:12.56 (37.87)                                        
  5 Quezada, Julia C          10 RFAC-MR              1:14.26    1:13.68        
                  34.63     1:13.68 (39.05)                                        
  6 Pociask, Brooke A         10 NDAC-MR              1:14.69    1:14.96        
                  34.49     1:14.96 (40.47)                                        
  7 Quezada, Vanessa A        10 PATS-MR              1:14.48    1:15.31        
                  35.63     1:15.31 (39.68)                                        
  8 Nichtern, Reilly R        10 LBA-MR               1:18.84    1:17.10        
                  35.21     1:17.10 (41.89)                                        
  9 Ullinger, Hannah M         9 RFAC-MR              1:19.27    1:17.99        
                  37.56     1:17.99 (40.43)                                        
 10 Nicholas, Cayla            9 DA-MR                1:18.85    1:18.52        
                  35.35     1:18.52 (43.17)                                        
 11 Phillips, Grace M          9 RFAC-MR              1:29.53    1:21.70        
                  39.94     1:21.70 (41.76)                                        
 12 Kennedy, Mikayla J         9 LBA-MR               1:45.00    1:23.21        
                  36.42     1:23.21 (46.79)                                        
 13 Shao, Carolyn              9 RFAC-MR              1:29.59    1:23.87        
                  39.84     1:23.87 (44.03)                                        
 14 Esposito, Ava R            9 NBS-MR               1:23.21    1:25.23        
                  38.59     1:25.23 (46.64)                                        
 15 Rubin, Kendall A          10 LBA-MR               1:29.52    1:25.28        
                  39.12     1:25.28 (46.16)                                        
 16 Johnson, Amanda L          9 RFAC-MR              1:26.30    1:26.56        
                  41.67     1:26.56 (44.89)                                        
 17 Chen, Amy                  9 HVD-MR               1:39.83    1:26.98        
                  41.69     1:26.98 (45.29)                                        
 18 Brennan, Annabel D         9 Rivertown Rays-MR         NT    1:27.29        
                  40.68     1:27.29 (46.61)                                        
 19 Boryk, Molly K            10 NDAC-MR              1:39.11    1:28.72        
                  41.27     1:28.72 (47.45)                                        
 20 Turner, Tess S            10 HVD-MR               1:55.33    1:30.37        
                  42.17     1:30.37 (48.20)                                        
 21 Dean, Catherine A          9 LBA-MR               1:33.75    1:30.45        
                  40.87     1:30.45 (49.58)                                        
 22 Lau, Samantha C           10 HVD-MR               2:00.33    1:32.00        
                  41.89     1:32.00 (50.11)                                        
 23 Russell, Lauretta R       10 NDAC-MR              1:40.11    1:35.49        
                  44.70     1:35.49 (50.79)                                        
 24 Bilenky, Adriana          10 NBS-MR               1:41.86    1:37.14        
                  46.78     1:37.14 (50.36)                                        
 25 Pepe, Gabi O               9 LBA-MR               2:00.00    1:39.23        
                  45.04     1:39.23 (54.19)                                        
 26 Jenkins, Shae K           10 NDAC-MR              1:30.26    1:39.50        
                  45.37     1:39.50 (54.13)                                        
 27 Nacianceno, Emily S        9 NBS-MR               1:39.52    1:39.90        
                  47.41     1:39.90 (52.49)                                        
 28 Green, Molly A             9 LBA-MR               1:40.00    1:40.24        
                  44.25     1:40.24 (55.99)                                        
 29 Kalafala, Alexis C         9 NDAC-MR              1:39.11    1:40.34        
                  48.10     1:40.34 (52.24)                                        
 30 Moriarty, Margaret A       9 LBA-MR               1:41.01    1:42.38        
                  46.91     1:42.38 (55.47)                                        
 31 McEnroe, Caroline          9 LBA-MR               2:00.00    1:44.68        
                  49.11     1:44.68 (55.57)                                        
 32 Marx, Saoirse C            9 LBA-MR               1:50.00    1:46.78        
                  48.55     1:46.78 (58.23)                                        
 33 O'Keefe, Sofia P           9 LBA-MR               2:30.00    1:56.58        
                  54.35   1:56.58 (1:02.23)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Howley, Tess O             9 LBA-MR                 34.92      36.22        
  2 Pociask, Brooke A         10 NDAC-MR                38.50      37.32        
  3 Hoey, Onagh S             10 LBA-MR                 38.59      37.49        
  3 Sommer, Stefanie M        10 AG-MR                  37.90      37.49        
  5 McCaffrey, Kimberly E     10 PATS-MR                35.00      37.55        
  6 Nichtern, Reilly R        10 LBA-MR                 41.48      38.77        
  7 Quezada, Julia C          10 RFAC-MR                40.28      40.03        
  7 Quezada, Vanessa A        10 PATS-MR                39.72      40.03        
  9 Phillips, Grace M          9 RFAC-MR                44.04      40.59        
 10 Varon, Sophia             10 HVD-MR                 46.08      41.04        
 11 Ullinger, Hannah M         9 RFAC-MR                41.94      41.24        
 12 Johnson, Amanda L          9 RFAC-MR                44.33      41.49        
 13 Shao, Carolyn              9 RFAC-MR                43.83      41.94        
 14 Lau, Samantha C           10 HVD-MR                 56.04      42.74        
 15 Nicholas, Cayla            9 DA-MR                  42.14      43.22        
 16 Boryk, Molly K            10 NDAC-MR                45.67      43.86        
 17 Dean, Catherine A          9 LBA-MR                 49.60      44.33        
 18 Rubin, Kendall A          10 LBA-MR                 45.44      44.76        
 19 Choi, Skylar              10 HVD-MR                 51.18      44.81        
 20 DiNardo, Phoebe M         10 HVD-MR               1:15.33      44.98        
 21 Esposito, Ava R            9 NBS-MR                 44.16      45.10        
 22 Greco, Krista M           10 RFAC-MR                47.51      45.80        
 23 Chenski, Emma S           10 HVD-MR                 47.16      47.87        
 24 Russell, Lauretta R       10 NDAC-MR                50.62      48.50        
 25 Nacianceno, Emily S        9 NBS-MR                 47.39      48.71        
 26 Chen, Amy                  9 HVD-MR                 56.02      49.25        
 27 Turner, Tess S            10 HVD-MR                 48.03      49.45        
 28 Jenkins, Shae K           10 NDAC-MR                46.22      51.02        
 29 Bilenky, Adriana          10 NBS-MR               1:00.73      52.22        
 30 Moriarty, Margaret A       9 LBA-MR                 52.06      53.03        
 31 Pepe, Gabi O               9 LBA-MR                 56.42      54.34        
 32 Marx, Saoirse C            9 LBA-MR                 59.23      54.37        
 33 Green, Molly A             9 LBA-MR               1:00.00      55.95        
 34 McEnroe, Caroline          9 LBA-MR              50:00.00    1:00.12        
 35 O'Keefe, Sofia P           9 LBA-MR               1:07.58    1:00.96        
 -- Brennan, Annabel D         9 Rivertown Rays-MR      49.24         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Kalafala, Alexis C         9 NDAC-MR                57.83         DQ        
      Not on back off wall
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Howley, Tess O             9 LBA-MR               1:19.57    1:15.53        
                  37.10     1:15.53 (38.43)                                        
  2 Hoey, Onagh S             10 LBA-MR               1:28.03    1:21.04        
                  39.35     1:21.04 (41.69)                                        
  3 Quezada, Julia C          10 RFAC-MR              1:25.90    1:23.62        
                  41.08     1:23.62 (42.54)                                        
  4 Quezada, Vanessa A        10 PATS-MR              1:27.50    1:25.28        
                  41.50     1:25.28 (43.78)                                        
  5 Nichtern, Reilly R        10 LBA-MR               1:28.90    1:25.59        
                  40.69     1:25.59 (44.90)                                        
  6 Ullinger, Hannah M         9 RFAC-MR              1:30.96    1:26.44        
                  42.45     1:26.44 (43.99)                                        
  7 Bunch, Jenna G            10 NBS-MR               1:27.02    1:28.17        
                  44.26     1:28.17 (43.91)                                        
  8 Phillips, Grace M          9 RFAC-MR              1:31.08    1:29.32        
                  41.79     1:29.32 (47.53)                                        
  9 Mayerhauser, Leah E       10 DA-MR                1:42.04    1:29.64        
                  43.33     1:29.64 (46.31)                                        
 10 Shao, Carolyn              9 RFAC-MR              1:39.53    1:32.12        
 11 Kennedy, Mikayla J         9 LBA-MR               1:50.00    1:32.51        
 12 Johnson, Amanda L          9 RFAC-MR              1:36.07    1:33.16        
                  44.65     1:33.16 (48.51)                                        
 13 Ma, Emily W               10 DA-MR                1:38.64    1:34.84        
                  45.47     1:34.84 (49.37)                                        
 14 Greco, Krista M           10 RFAC-MR              1:34.71    1:38.22        
 15 Esposito, Ava R            9 NBS-MR               1:38.82    1:40.75        
                  49.24     1:40.75 (51.51)                                        
 16 Chen, Amy                  9 HVD-MR               2:06.73    1:42.52        
                  50.54     1:42.52 (51.98)                                        
 17 Dean, Catherine A          9 LBA-MR               1:52.00    1:42.88        
                  49.45     1:42.88 (53.43)                                        
 18 Moriarty, Margaret A       9 LBA-MR               1:57.47    1:53.15        
                  54.98     1:53.15 (58.17)                                        
 19 Kavanagh, Sarah M          9 LBA-MR               1:55.80    2:05.17        
 20 Posner, Gwendolyn S       10 LBA-MR               2:08.63    2:13.27        
 -- McEnroe, Caroline          9 LBA-MR               2:00.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  59.74        DQ (1:06.72)                                        
 -- Marx, Saoirse C            9 LBA-MR               2:10.00         DQ        
                  54.92        DQ (1:05.20)                                        
 -- Nicholas, Cayla            9 DA-MR                1:30.26         DQ        
      Completely submerged prior to turn or finish
                  43.94          DQ (47.78)                                        
 -- Nacianceno, Emily S        9 NBS-MR               1:40.83         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  50.09          DQ (54.79)                                        
 -- Rubin, Kendall A          10 LBA-MR               1:51.74         DQ        
      No touch at turn
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoey, Onagh S             10 LBA-MR                 42.38      41.24        
  2 Ma, Emily W               10 DA-MR                  49.10      43.84        
  3 McCaffrey, Kimberly E     10 PATS-MR                43.96      44.06        
  4 Quezada, Julia C          10 RFAC-MR                46.14      44.37        
  5 Shao, Carolyn              9 RFAC-MR                46.92      44.61        
  6 Howley, Tess O             9 LBA-MR                 52.27      45.57        
  7 Phillips, Grace M          9 RFAC-MR                49.82      46.51        
  8 Ullinger, Hannah M         9 RFAC-MR                50.64      47.11        
  9 Nicholas, Cayla            9 DA-MR                  45.41      47.38        
 10 Greco, Krista M           10 RFAC-MR                46.15      48.13        
 11 Chenski, Emma S           10 HVD-MR                 53.67      48.46        
 12 Quezada, Vanessa A        10 PATS-MR                49.94      48.64        
 13 Varon, Sophia             10 HVD-MR                 51.94      49.66        
 14 Mayerhauser, Leah E       10 DA-MR                  53.70      49.96        
 15 Chen, Amy                  9 HVD-MR               1:02.98      51.18        
 16 Choi, Skylar              10 HVD-MR               1:01.21      53.20        
 17 Nus, Jenna B               9 LBA-MR               1:00.00      53.27        
 18 Esposito, Ava R            9 NBS-MR                 54.31      53.59        
 19 Bunch, Jenna G            10 NBS-MR                 50.53      53.76        
 20 Dean, Catherine A          9 LBA-MR               1:05.52      53.94        
 21 Hogan, Bridget R          10 HVD-MR               1:13.33      54.28        
 22 Rubin, Kendall A          10 LBA-MR               1:00.37      54.66        
 23 Nacianceno, Emily S        9 NBS-MR                 54.80      55.58        
 24 Pepe, Gabi O               9 LBA-MR               1:02.00      58.31        
 25 Pethic, Kennedy R         10 NDAC-MR                52.11      58.86        
 26 Zisa, Sophia R             9 HVD-MR               1:01.33      58.89        
 27 Kavanagh, Sarah M          9 LBA-MR               1:06.50    1:01.15        
 28 Marx, Saoirse C            9 LBA-MR               1:00.00    1:05.09        
 29 McEnroe, Caroline          9 LBA-MR               1:15.00    1:08.80        
 30 O'Keefe, Sofia P           9 LBA-MR               1:19.20    1:09.21        
 -- Moriarty, Margaret A       9 LBA-MR               1:05.56         DQ        
      One hand touch
 -- Posner, Gwendolyn S       10 LBA-MR               1:15.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Johnson, Amanda L          9 RFAC-MR                56.07         DQ        
      One hand touch
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoey, Onagh S             10 LBA-MR               1:30.96    1:27.74        
                  41.09     1:27.74 (46.65)                                        
  2 Shao, Carolyn              9 RFAC-MR              1:42.77    1:35.07        
                  45.13     1:35.07 (49.94)                                        
  3 Sommer, Stefanie M        10 AG-MR                1:50.42    1:37.76        
                  45.27     1:37.76 (52.49)                                        
  4 Greco, Krista M           10 RFAC-MR              1:45.91    1:41.58        
                  48.90     1:41.58 (52.68)                                        
  5 Phillips, Grace M          9 RFAC-MR              1:50.80    1:42.11        
                  49.46     1:42.11 (52.65)                                        
  6 Howley, Tess O             9 LBA-MR               1:48.24    1:42.38        
                  49.25     1:42.38 (53.13)                                        
  7 Ullinger, Hannah M         9 RFAC-MR              1:49.44    1:42.63        
  8 Nicholas, Cayla            9 DA-MR                1:46.55    1:48.18        
                  50.11     1:48.18 (58.07)                                        
  9 Johnson, Amanda L          9 RFAC-MR              2:00.46    1:48.59        
                  52.73     1:48.59 (55.86)                                        
 10 Russell, Lauretta R       10 NDAC-MR              2:34.11    1:52.98        
                  54.86     1:52.98 (58.12)                                        
 11 Dean, Catherine A          9 LBA-MR               2:00.00    1:53.77        
                  53.80     1:53.77 (59.97)                                        
 12 Jenkins, Shae K           10 NDAC-MR              1:57.21    1:54.39        
                  53.49   1:54.39 (1:00.90)                                        
 13 Brennan, Annabel D         9 Rivertown Rays-MR         NT    1:54.75        
                  55.12     1:54.75 (59.63)                                        
 14 Nacianceno, Emily S        9 NBS-MR               1:57.31    2:01.35        
                  57.78   2:01.35 (1:03.57)                                        
 15 Pepe, Gabi O               9 LBA-MR               2:18.51    2:03.42        
                1:00.57   2:03.42 (1:02.85)                                        
 16 Moriarty, Margaret A       9 LBA-MR               2:15.00    2:11.99        
                1:00.69   2:11.99 (1:11.30)                                        
 17 McEnroe, Caroline          9 LBA-MR               2:15.00    2:21.14        
                1:04.90   2:21.14 (1:16.24)                                        
 -- Esposito, Ava R            9 NBS-MR               1:52.80         DQ        
      Arms two strokes underwater
                  55.14        DQ (1:01.76)                                        
 -- Marx, Saoirse C            9 LBA-MR               2:10.00         DQ        
      Scissors kick
                1:03.20        DQ (1:08.71)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoey, Onagh S             10 LBA-MR                 35.60      33.75        
  2 Howley, Tess O             9 LBA-MR                 36.40      34.43        
  3 Quezada, Julia C          10 RFAC-MR                38.06      36.20        
  4 Quezada, Vanessa A        10 PATS-MR                39.17      38.39        
  5 McCaffrey, Kimberly E     10 PATS-MR                38.06      38.67        
  6 Ullinger, Hannah M         9 RFAC-MR                42.17      38.68        
  7 Kennedy, Mikayla J         9 LBA-MR               1:10.00      39.37        
  8 Nicholas, Cayla            9 DA-MR                  40.36      40.51        
  9 Mayerhauser, Leah E       10 DA-MR                  40.34      41.47        
 10 Greco, Krista M           10 RFAC-MR                46.44      42.64        
 11 Shao, Carolyn              9 RFAC-MR                50.64      43.17        
 12 Ma, Emily W               10 DA-MR                  49.15      44.15        
 13 Johnson, Amanda L          9 RFAC-MR                47.54      45.15        
 14 Bunch, Jenna G            10 NBS-MR                 45.67      45.32        
 15 Phillips, Grace M          9 RFAC-MR                53.03      45.59        
 16 Varon, Sophia             10 HVD-MR                 47.09      46.08        
 17 Hogan, Bridget R          10 HVD-MR               1:07.33      48.26        
 18 Chenski, Emma S           10 HVD-MR                 54.54      49.54        
 19 Zisa, Sophia R             9 HVD-MR                 52.33      49.68        
 20 Chen, Amy                  9 HVD-MR                 53.33      49.75        
 21 Nus, Jenna B               9 LBA-MR               1:15.00      50.93        
 22 Esposito, Ava R            9 NBS-MR                 54.48      51.16        
 23 Pepe, Gabi O               9 LBA-MR               1:03.68      54.51        
 24 Nacianceno, Emily S        9 NBS-MR                 53.07      54.68        
 25 Moriarty, Margaret A       9 LBA-MR                 57.64      58.26        
 26 Kavanagh, Sarah M          9 LBA-MR                 55.90    1:01.88        
 27 Dean, Catherine A          9 LBA-MR                 59.81    1:03.64        
 28 Pethic, Kennedy R         10 NDAC-MR                50.11    1:05.88        
 29 O'Keefe, Sofia P           9 LBA-MR               1:30.00    1:16.65        
 -- McEnroe, Caroline          9 LBA-MR               1:15.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quezada, Julia C          10 RFAC-MR              1:27.50    1:22.66        
                  37.26     1:22.66 (45.40)                                        
  2 Howley, Tess O             9 LBA-MR               1:23.30    1:22.74        
                  38.95     1:22.74 (43.79)                                        
  3 Quezada, Vanessa A        10 PATS-MR              1:31.67    1:30.25        
                  42.34     1:30.25 (47.91)                                        
  4 Kennedy, Mikayla J         9 LBA-MR               2:00.00    1:31.27        
                  40.61     1:31.27 (50.66)                                        
 -- Greco, Krista M           10 RFAC-MR                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery
                  44.75          DQ (52.02)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoey, Onagh S             10 LBA-MR               1:22.80    1:16.75        
                  35.10     1:16.75 (41.65)                                        
  2 Quezada, Julia C          10 RFAC-MR              1:24.84    1:23.10        
                  38.63     1:23.10 (44.47)                                        
  3 Pociask, Brooke A         10 NDAC-MR              1:28.14    1:26.20        
                  38.01     1:26.20 (48.19)                                        
  4 Ullinger, Hannah M         9 RFAC-MR              1:29.38    1:26.22        
                  39.68     1:26.22 (46.54)                                        
  5 Sommer, Stefanie M        10 AG-MR                1:33.22    1:28.16        
                  41.70     1:28.16 (46.46)                                        
  6 Varon, Sophia             10 HVD-MR               1:33.47    1:29.72        
                  40.49     1:29.72 (49.23)                                        
  7 Greco, Krista M           10 RFAC-MR              1:34.07    1:30.72        
                  46.21     1:30.72 (44.51)                                        
  8 Nicholas, Cayla            9 DA-MR                1:38.03    1:31.10        
                  41.28     1:31.10 (49.82)                                        
  9 Kennedy, Mikayla J         9 LBA-MR               2:00.00    1:31.21        
                  41.38     1:31.21 (49.83)                                        
 10 Phillips, Grace M          9 RFAC-MR              1:48.37    1:31.76        
                  44.86     1:31.76 (46.90)                                        
 11 Shao, Carolyn              9 RFAC-MR              1:36.28    1:33.37        
 12 Chenski, Emma S           10 HVD-MR               1:44.52    1:36.53        
                  46.83     1:36.53 (49.70)                                        
 12 Johnson, Amanda L          9 RFAC-MR              1:41.77    1:36.53        
                  45.32     1:36.53 (51.21)                                        
 14 Rubin, Kendall A          10 LBA-MR               1:59.00    1:37.81        
                  47.58     1:37.81 (50.23)                                        
 15 Boryk, Molly K            10 NDAC-MR              1:41.08    1:38.11        
                  47.56     1:38.11 (50.55)                                        
 16 Chen, Amy                  9 HVD-MR               1:48.76    1:38.38        
                  47.80     1:38.38 (50.58)                                        
 17 Brennan, Annabel D         9 Rivertown Rays-MR    1:47.76    1:40.61        
                  48.98     1:40.61 (51.63)                                        
 18 Esposito, Ava R            9 NBS-MR               1:49.11    1:41.63        
                  46.47     1:41.63 (55.16)                                        
 19 Dean, Catherine A          9 LBA-MR               1:55.00    1:47.76        
                  50.91     1:47.76 (56.85)                                        
 20 Kalafala, Alexis C         9 NDAC-MR              1:52.11    1:59.22        
                1:00.94     1:59.22 (58.28)                                        
 21 Green, Molly A             9 LBA-MR               2:00.00    2:07.28        
                  56.88   2:07.28 (1:10.40)                                        
 -- Turner, Tess S            10 HVD-MR               2:01.71         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  52.19        DQ (1:01.24)                                        
 -- DiNardo, Phoebe M         10 HVD-MR               2:00.33         DQ        
      One hand touch - breast
                  47.03          DQ (50.90)                                        
 -- O'Keefe, Sofia P           9 LBA-MR               2:30.00         DQ        
      One hand touch - breast
                1:03.58        DQ (1:09.32)                                        
 -- Nacianceno, Emily S        9 NBS-MR               2:00.29         DQ        
      Did not finish on back - back
                  51.38          DQ (58.60)                                        
 -- McCaffrey, Kimberly E     10 PATS-MR              1:20.70         DQ        
      Did not finish on back - back
                  37.70          DQ (42.87)                                        
 -- Bilenky, Adriana          10 NBS-MR               2:08.12         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  56.79          DQ (58.03)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       2:16.78    2:10.52        
     1) Kennedy, Mikayla J 9            2) Nichtern, Reilly R 10          
     3) Hoey, Onagh S 10                4) Howley, Tess O 9               
                  33.46     1:07.25 (33.79)     1:38.38 (31.13)     2:10.52 (32.14)
  2 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                      2:26.08    2:21.09        
     1) Greco, Krista M 10              2) Phillips, Grace M 9            
     3) Ullinger, Hannah M 9            4) Quezada, Julia C 10            
                  35.90     1:12.16 (36.26)     1:50.61 (38.45)     2:21.09 (30.48)
  3 Long Beach Aquatics-MR  'B'                       2:49.69    2:40.89        
     1) Dean, Catherine A 9             2) Rubin, Kendall A 10            
     3) Pepe, Gabi O 9                  4) Moriarty, Margaret A 9         
                  40.43     1:18.05 (37.62)   2:40.89 (1:22.84)                    
  4 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:36.11    2:50.80        
     1) Jenkins, Shae K 10              2) Kalafala, Alexis C 9           
     3) Boryk, Molly K 10               4) Pociask, Brooke A 10           
                  48.45     1:33.42 (44.97)     2:25.80 (52.38)     2:50.80 (25.00)
 
Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       2:33.86    2:32.31        
     1) Howley, Tess O 9                2) Nichtern, Reilly R 10          
     3) Hoey, Onagh S 10                4) Kennedy, Mikayla J 9           
                  35.99     1:26.85 (50.86)     2:00.99 (34.14)     2:32.31 (31.32)
  2 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                      2:43.69    2:35.30        
     1) Phillips, Grace M 9             2) Shao, Carolyn 9                
     3) Quezada, Julia C 10             4) Ullinger, Hannah M 9           
                  42.38       57.37 (14.99)   2:35.30 (1:37.93)                    
  3 Long Beach Aquatics-MR  'B'                       3:21.55    3:13.52        
     1) Rubin, Kendall A 10             2) Nus, Jenna B 9                 
     3) Pepe, Gabi O 9                  4) Dean, Catherine A 9            
                  46.85     1:39.43 (52.58)     2:34.94 (55.51)     3:13.52 (38.58)
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCaffrey, Kimberly E     10 PATS-MR              2:31.98    2:25.70        
                  32.44     1:10.16 (37.72)     1:51.00 (40.84)     2:25.70 (34.70)
  2 Howley, Tess O             9 LBA-MR               2:39.74    2:25.86        
                  33.06     1:09.58 (36.52)     1:49.39 (39.81)     2:25.86 (36.47)
  3 Bunch, Jenna G            10 NBS-MR               2:56.49    2:43.19        
                  36.74     1:20.39 (43.65)     2:04.39 (44.00)     2:43.19 (38.80)
  4 Quezada, Julia C          10 RFAC-MR              2:52.68    2:44.66        
                  34.75     1:16.51 (41.76)     2:02.97 (46.46)     2:44.66 (41.69)
  5 Goldleaf, Peyton F        10 HVD-MR               3:01.33    2:48.58        
                  38.12     1:21.15 (43.03)     2:05.51 (44.36)     2:48.58 (43.07)
  6 Greco, Krista M           10 RFAC-MR              2:55.48    2:48.73        
                  36.94     1:21.15 (44.21)   2:48.73 (1:27.58)                    
  7 Ullinger, Hannah M         9 RFAC-MR              3:04.85    2:49.19        
                  37.08     1:20.49 (43.41)     2:06.25 (45.76)     2:49.19 (42.94)
  8 Goldstein, Charley A       8 Rivertown Rays-MR    3:17.92    2:55.03        
                  37.55     1:21.49 (43.94)     2:08.80 (47.31)     2:55.03 (46.23)
  9 Chen, Amy                  9 HVD-MR               3:43.33    2:59.03        
                  39.99     1:27.20 (47.21)     2:15.07 (47.87)     2:59.03 (43.96)
 10 Phillips, Grace M          9 RFAC-MR              3:18.23    3:00.61        
                  38.85     1:23.94 (45.09)     2:12.68 (48.74)     3:00.61 (47.93)
 11 Nicholas, Cayla            9 DA-MR                3:08.99    3:01.91        
                  36.72     1:25.42 (48.70)     2:15.92 (50.50)     3:01.91 (45.99)
 12 Bryant, Jordyn M           8 NBS-MR               3:22.45    3:14.02        
                  39.54     1:30.19 (50.65)     2:22.83 (52.64)     3:14.02 (51.19)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schwab, Carly A           12 Rivertown Rays-MR      25.82      26.23        
  2 Stanford, Catherine M     12 LBA-MR                 26.82      26.61        
  3 Skarren, Kaley L          12 LBA-MR                 27.69      27.02        
  4 Vitale, Miya N            11 PATS-MR                27.80      28.63        
  5 Ponnaiya, Claire I        12 Rivertown Rays-MR      28.47      28.78        
  6 Ramon, Amy Y              12 LBA-MR                 31.05      28.88        
  7 Yen, Becca                12 RFAC-MR                29.36      29.26        
  8 Guarnieri, Emma F         12 Rivertown Rays-MR      30.48      29.31        
  9 Nunez, Gabby B            11 RFAC-MR                30.66      29.46        
 10 Low, Kaylee P             11 LBA-MR                 29.86      29.55        
 11 Ruhl, Sophie A            12 Rivertown Rays-MR      30.31      29.79        
 12 Scoppetta, Carolyn R      12 Rivertown Rays-MR      30.55      29.91        
 13 Amaro, Isabella L         12 NDAC-MR                30.76      30.11        
 14 Cohen, Emily Z            11 RFAC-MR                30.61      30.19        
 15 Hayes, Alana S            11 PATS-MR                29.89      30.35        
 16 Nellis, Anna-Mae J        12 DA-MR                  30.02      30.42        
 17 Chu, Kelsey G             11 HVD-MR                 31.57      30.43        
 18 Ramirez, Nicole           11 Rivertown Rays-MR      30.36      30.55        
 19 Krouse, Hana N            12 Rivertown Rays-MR      32.19      31.20        
 20 Freedhand, Malia J        12 LBA-MR                 30.90      31.25        
 20 Oconnor, Jordan K         12 AG-MR                  31.43      31.25        
 22 Mogan, emi H              11 HVD-MR                 32.97      31.30        
 23 Loughran, Megan R         11 RFAC-MR                32.43      31.33        
 24 Gehrlein, Sarah           12 HVD-MR                 31.74      31.41        
 25 Davis, Bella              11 LBA-MR                 32.19      31.89        
 26 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                  32.34      32.12        
 27 Lopez, Isabella S         11 PATS-MR                32.31      32.28        
 28 McCabe, Jillian A         12 LBA-MR                 33.29      32.44        
 29 Quinlan, Erin E           11 LBA-MR                 34.51      32.56        
 30 Wurster, Meghan K         11 NBS-MR                 33.21      32.89        
 31 Allen, Madeline B         12 LBA-MR                 33.47      33.51        
 32 MacHugh, Grace A          11 NBS-MR                 32.38      33.74        
 33 Murray, Gabriella R       11 RFAC-MR                37.68      33.87        
 34 Trevena, Olivia E         12 NDAC-MR                33.51      33.92        
 35 Cook, April M             12 RFAC-MR                35.76      33.95        
 36 Anderson, Emma R          12 LBA-MR                 36.20      33.97        
 37 Doran, Jordyn M           11 RFAC-MR                34.14      34.23        
 38 Dean, Lauren E            11 LBA-MR                 37.28      34.69        
 39 Froehlich, Abby J         11 HVD-MR                 34.94      35.16        
 40 O'Hara, Lily B            12 DA-MR                  33.56      35.30        
 41 McNamara, Emily F         11 RFAC-MR                38.74      35.43        
 42 Boyle, Julia T            11 NBS-MR                 35.36      36.27        
 43 Khitrov, Sammy            12 Rivertown Rays-MR      34.00      36.44        
 44 Clark, Emma A             12 DA-MR                  37.62      36.46        
 45 Sciano, Amanda M          11 LBA-MR                 37.98      36.75        
 46 Abrams, Anna M            11 PATS-MR                38.75      38.21        
 47 Cordeiro, Alex I          11 HVD-MR               1:01.33      39.08        
 48 Collazo, Daniele V        12 HVD-MR                 45.33      39.42        
 49 Li, Amanda                11 RFAC-MR                39.33      39.43        
 50 Bergin, Emily             11 LBA-MR                 44.46      41.21        
 51 Quimby, Annabelle M       11 HVD-MR                 41.81      43.46        
 52 Chigounis, Sophia E       11 LBA-MR                 44.89      44.44        
 53 Martin, Anjoule L         12 NBS-MR                 53.35      47.46        
 54 Hatch, Evie A             11 RFAC-MR                   NT      56.67        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skarren, Kaley L          12 LBA-MR                 57.29      57.06        
                  27.76       57.06 (29.30)                                        
  2 Schwab, Carly A           12 Rivertown Rays-MR      57.24      57.21        
                  27.88       57.21 (29.33)                                        
  3 Stanford, Catherine M     12 LBA-MR                 59.05      57.89        
                  27.99       57.89 (29.90)                                        
  4 Ponnaiya, Claire I        12 Rivertown Rays-MR    1:01.70    1:01.40        
                  29.26     1:01.40 (32.14)                                        
  5 Vitale, Miya N            11 PATS-MR              1:01.52    1:02.72        
                  30.14     1:02.72 (32.58)                                        
  6 Gualtiere, Isabella K     12 Rivertown Rays-MR    1:05.93    1:03.56        
                  30.26     1:03.56 (33.30)                                        
  7 Ramon, Amy Y              12 LBA-MR               1:06.98    1:03.60        
                  30.87     1:03.60 (32.73)                                        
  8 Guarnieri, Emma F         12 Rivertown Rays-MR    1:06.49    1:04.00        
                  30.90     1:04.00 (33.10)                                        
  9 Defonte, Isabella         12 LBA-MR               1:06.84    1:04.12        
                  30.67     1:04.12 (33.45)                                        
 10 Hayes, Alana S            11 PATS-MR              1:11.60    1:04.44        
                  30.69     1:04.44 (33.75)                                        
 11 Yen, Becca                12 RFAC-MR              1:05.24    1:04.93        
                  31.65     1:04.93 (33.28)                                        
 12 Ruhl, Sophie A            12 Rivertown Rays-MR    1:09.01    1:06.11        
                  30.86     1:06.11 (35.25)                                        
 13 Ramirez, Nicole           11 Rivertown Rays-MR    1:06.09    1:06.20        
                  31.90     1:06.20 (34.30)                                        
 14 Scoppetta, Carolyn R      12 Rivertown Rays-MR    1:07.09    1:07.06        
                  32.44     1:07.06 (34.62)                                        
 15 Davis, Bella              11 LBA-MR               1:08.36    1:07.43        
                  32.77     1:07.43 (34.66)                                        
 16 Krouse, Hana N            12 Rivertown Rays-MR    1:12.73    1:09.14        
                  32.15     1:09.14 (36.99)                                        
 17 Gehrlein, Sarah           12 HVD-MR               1:14.67    1:09.37        
                  33.20     1:09.37 (36.17)                                        
 18 Nellis, Anna-Mae J        12 DA-MR                1:07.97    1:09.55        
                  32.94     1:09.55 (36.61)                                        
 19 Cohen, Emily Z            11 RFAC-MR              1:10.94    1:09.58        
                  32.88     1:09.58 (36.70)                                        
 20 Chu, Kelsey G             11 HVD-MR               1:11.16    1:10.20        
                  33.33     1:10.20 (36.87)                                        
 21 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                1:11.30    1:11.36        
                  34.29     1:11.36 (37.07)                                        
 22 Mogan, emi H              11 HVD-MR               1:24.25    1:11.46        
                  33.86     1:11.46 (37.60)                                        
 23 Kocik, Jacqueline B       12 NDAC-MR              1:09.71    1:11.62        
                  35.37     1:11.62 (36.25)                                        
 24 Lopez, Isabella S         11 PATS-MR              1:16.22    1:12.17        
                  33.58     1:12.17 (38.59)                                        
 25 Storrs, Mackenzie E       12 NDAC-MR              1:13.49    1:12.77        
                  35.41     1:12.77 (37.36)                                        
 26 Doran, Jordyn M           11 RFAC-MR              1:14.59    1:12.83        
                  35.49     1:12.83 (37.34)                                        
 27 McCabe, Jillian A         12 LBA-MR               1:14.15    1:13.62        
                  34.76     1:13.62 (38.86)                                        
 28 Loughran, Megan R         11 RFAC-MR              1:16.33    1:14.48        
                  35.17     1:14.48 (39.31)                                        
 29 Cook, April M             12 RFAC-MR              1:16.49    1:14.63        
                  36.82     1:14.63 (37.81)                                        
 30 MacHugh, Grace A          11 NBS-MR               1:11.50    1:14.77        
                  35.39     1:14.77 (39.38)                                        
 31 Wurster, Meghan K         11 NBS-MR               1:13.03    1:14.87        
                  35.40     1:14.87 (39.47)                                        
 32 Quinlan, Erin E           11 LBA-MR               1:19.34    1:14.94        
                  35.72     1:14.94 (39.22)                                        
 33 Allen, Madeline B         12 LBA-MR               1:17.12    1:15.74        
                  37.08     1:15.74 (38.66)                                        
 34 Trevena, Olivia E         12 NDAC-MR              1:13.29    1:15.88        
                  36.25     1:15.88 (39.63)                                        
 35 Kubsch, Sadie P           12 NDAC-MR              1:14.30    1:15.92        
                  36.49     1:15.92 (39.43)                                        
 36 Devaney, Kaitlyn A        11 LBA-MR               1:20.59    1:16.32        
                  35.99     1:16.32 (40.33)                                        
 37 Anderson, Emma R          12 LBA-MR               1:22.03    1:16.93        
                  36.84     1:16.93 (40.09)                                        
 38 O'Hara, Lily B            12 DA-MR                1:12.97    1:17.35        
                  36.99     1:17.35 (40.36)                                        
 39 Dean, Lauren E            11 LBA-MR               1:23.60    1:17.98        
                  36.86     1:17.98 (41.12)                                        
 40 Boyle, Julia T            11 NBS-MR               1:17.79    1:18.05        
                  37.32     1:18.05 (40.73)                                        
 41 Murray, Gabriella R       11 RFAC-MR              1:28.02    1:18.81        
                  37.51     1:18.81 (41.30)                                        
 42 Williams, Grace K         11 NBS-MR               1:14.95    1:20.61        
                  39.57     1:20.61 (41.04)                                        
 43 Clark, Emma A             12 DA-MR                1:24.72    1:21.80        
                  38.63     1:21.80 (43.17)                                        
 44 McNamara, Emily F         11 RFAC-MR              1:27.82    1:23.54        
 45 Wendling, Cece R          11 HVD-MR               1:32.57    1:24.28        
                  40.15     1:24.28 (44.13)                                        
 46 Arroyo, Tori E            11 HVD-MR               1:49.40    1:25.33        
                  42.21     1:25.33 (43.12)                                        
 47 Abrams, Anna M            11 PATS-MR              1:27.20    1:25.57        
                  40.45     1:25.57 (45.12)                                        
 48 Sciano, Amanda M          11 LBA-MR               1:29.44    1:26.41        
                  31.75     1:26.41 (54.66)                                        
 49 D'Andrea, Grace O         11 LBA-MR               1:35.77    1:27.07        
                  34.65     1:27.07 (52.42)                                        
 50 Khitrov, Sammy            12 Rivertown Rays-MR    1:10.00    1:27.77        
                  40.29     1:27.77 (47.48)                                        
 51 Li, Amanda                11 RFAC-MR              1:25.94    1:28.30        
                  41.42     1:28.30 (46.88)                                        
 52 Staubi, Emma S            11 NDAC-MR              1:37.64    1:42.33        
                  44.42     1:42.33 (57.91)                                        
 53 Mendoza, Emily            11 NBS-MR               1:48.55    1:43.55        
                  45.90     1:43.55 (57.65)                                        
 54 Hatch, Evie A             11 RFAC-MR                   NT    2:12.95        
 -- Schulte, Amanda G         12 HVD-MR               1:16.33         DQ        
      False start
                  38.35          DQ (39.85)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skarren, Kaley L          12 LBA-MR               2:02.65    2:01.08        
                  27.83       58.50 (30.67)     1:29.74 (31.24)     2:01.08 (31.34)
  2 Schwab, Carly A           12 Rivertown Rays-MR    2:07.37    2:04.01        
                  27.83       58.88 (31.05)     1:31.30 (32.42)     2:04.01 (32.71)
  3 Stanford, Catherine M     12 LBA-MR               2:07.77    2:06.99        
                  29.29     1:01.17 (31.88)     1:34.35 (33.18)     2:06.99 (32.64)
  4 Ponnaiya, Claire I        12 Rivertown Rays-MR    2:12.49    2:11.11        
                  29.72     1:03.60 (33.88)     1:38.18 (34.58)     2:11.11 (32.93)
  5 Guarnieri, Emma F         12 Rivertown Rays-MR    2:23.07    2:14.93        
                  30.72     1:04.91 (34.19)     1:40.26 (35.35)     2:14.93 (34.67)
  6 Maher, Mary K             12 LBA-MR               2:07.05    2:17.28        
                  30.46     1:04.66 (34.20)     1:40.73 (36.07)     2:17.28 (36.55)
  7 Yen, Becca                12 RFAC-MR              2:27.73    2:20.18        
                  31.48     1:07.43 (35.95)     1:45.17 (37.74)     2:20.18 (35.01)
  8 Gualtiere, Isabella K     12 Rivertown Rays-MR    2:21.48    2:20.68        
                  30.82     1:05.78 (34.96)     1:43.46 (37.68)     2:20.68 (37.22)
  9 Nunez, Gabby B            11 RFAC-MR              2:27.56    2:21.93        
                  31.70     1:07.76 (36.06)     1:45.97 (38.21)     2:21.93 (35.96)
 10 Ramirez, Nicole           11 Rivertown Rays-MR    2:29.37    2:22.23        
                  32.65     1:08.82 (36.17)     1:45.95 (37.13)     2:22.23 (36.28)
 11 Davis, Bella              11 LBA-MR               2:26.08    2:22.80        
                  32.25     1:08.54 (36.29)     1:45.97 (37.43)     2:22.80 (36.83)
 12 Cohen, Emily Z            11 RFAC-MR              2:36.60    2:28.31        
                  33.33     1:10.59 (37.26)     1:49.78 (39.19)     2:28.31 (38.53)
 13 Scoppetta, Carolyn R      12 Rivertown Rays-MR         NT    2:30.03        
                  33.05     1:10.94 (37.89)     1:50.72 (39.78)     2:30.03 (39.31)
 14 MacHugh, Grace A          11 NBS-MR               2:55.58    2:36.56        
                  35.34     1:14.75 (39.41)     1:55.82 (41.07)     2:36.56 (40.74)
 15 Wurster, Meghan K         11 NBS-MR               2:48.21    2:36.76        
                  34.50     1:14.37 (39.87)     1:55.91 (41.54)     2:36.76 (40.85)
 16 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                2:31.24    2:36.84        
                  35.74     1:16.74 (41.00)     1:57.55 (40.81)     2:36.84 (39.29)
 17 Quinlan, Erin E           11 LBA-MR               2:48.56    2:39.03        
                  34.68     1:15.67 (40.99)     1:58.55 (42.88)     2:39.03 (40.48)
 18 Loughran, Megan R         11 RFAC-MR              2:54.54    2:40.10        
                  35.51     1:15.66 (40.15)     1:59.77 (44.11)     2:40.10 (40.33)
 19 Cook, April M             12 RFAC-MR              2:45.69    2:46.39        
                  37.61     1:20.97 (43.36)     2:05.03 (44.06)     2:46.39 (41.36)
 20 Williams, Grace K         11 NBS-MR               2:54.84    2:55.55        
                  39.64     1:23.14 (43.50)     2:09.49 (46.35)     2:55.55 (46.06)
 21 Murray, Gabriella R       11 RFAC-MR              3:17.99    2:56.29        
                  38.72     1:24.49 (45.77)     2:11.34 (46.85)     2:56.29 (44.95)
 22 McNamara, Emily F         11 RFAC-MR              3:05.96    2:59.59        
                  39.64     1:27.19 (47.55)     2:14.79 (47.60)     2:59.59 (44.80)
 23 Krouse, Hana N            12 Rivertown Rays-MR    2:42.96    3:03.51        
                  32.55     1:10.57 (38.02)   2:31.57 (1:21.00)     3:03.51 (31.94)
 24 Abrams, Anna M            11 PATS-MR              3:05.65    3:08.00        
                  42.54     1:31.53 (48.99)     2:21.89 (50.36)     3:08.00 (46.11)
 25 Li, Amanda                11 RFAC-MR              3:13.62    3:20.63        
                  41.72     1:34.21 (52.49)     2:30.18 (55.97)     3:20.63 (50.45)
 26 Quimby, Annabelle M       11 HVD-MR               3:45.33    3:27.13        
                  45.74     1:38.63 (52.89)     2:34.01 (55.38)     3:27.13 (53.12)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schwab, Carly A           12 Rivertown Rays-MR      32.54      32.38        
  2 Vitale, Miya N            11 PATS-MR                31.20      32.39        
  3 Defonte, Isabella         12 LBA-MR                 34.26      32.46        
  4 Gualtiere, Isabella K     12 Rivertown Rays-MR      32.58      32.59        
  5 Ponnaiya, Claire I        12 Rivertown Rays-MR      33.09      33.48        
  6 Maher, Mary K             12 LBA-MR                 34.00      34.38        
  7 Oconnor, Jordan K         12 AG-MR                  36.43      35.17        
  8 Nellis, Anna-Mae J        12 DA-MR                  35.11      35.18        
  9 Gehrlein, Sarah           12 HVD-MR                 37.71      35.34        
 10 Ruhl, Sophie A            12 Rivertown Rays-MR      33.43      35.75        
 11 Low, Kaylee P             11 LBA-MR                 37.91      35.87        
 12 Ramirez, Nicole           11 Rivertown Rays-MR      36.52      36.35        
 13 Cohen, Emily Z            11 RFAC-MR                35.39      37.06        
 14 Davis, Bella              11 LBA-MR                 38.37      37.41        
 15 Murray, Gabriella R       11 RFAC-MR                38.37      37.92        
 16 Ramon, Amy Y              12 LBA-MR                 39.83      38.11        
 17 Trevena, Olivia E         12 NDAC-MR                40.48      38.27        
 18 Quinlan, Erin E           11 LBA-MR                 39.29      38.48        
 19 Loughran, Megan R         11 RFAC-MR                41.87      38.55        
 20 Allen, Madeline B         12 LBA-MR                 39.44      38.70        
 21 Lopez, Isabella S         11 PATS-MR                38.45      38.78        
 22 Chu, Kelsey G             11 HVD-MR                 38.34      38.82        
 23 Mogan, emi H              11 HVD-MR                 46.35      38.83        
 24 MacHugh, Grace A          11 NBS-MR                 41.52      39.50        
 25 McCabe, Jillian A         12 LBA-MR                 40.18      39.68        
 26 O'Hara, Lily B            12 DA-MR                  36.93      39.86        
 27 Wurster, Meghan K         11 NBS-MR                 39.86      40.04        
 28 Doran, Jordyn M           11 RFAC-MR                40.80      40.07        
 29 Cook, April M             12 RFAC-MR                41.09      40.08        
 30 Li, Amanda                11 RFAC-MR                40.66      41.08        
 31 Dean, Lauren E            11 LBA-MR                 45.11      41.31        
 32 Boyle, Julia T            11 NBS-MR                 40.90      41.92        
 33 McNamara, Emily F         11 RFAC-MR                45.55      44.07        
 34 Williams, Grace K         11 NBS-MR                 43.48      44.13        
 35 Anderson, Emma R          12 LBA-MR                 46.74      44.36        
 36 Clark, Emma A             12 DA-MR                  45.09      44.85        
 37 D'Andrea, Grace O         11 LBA-MR                 48.63      46.98        
 38 Quimby, Annabelle M       11 HVD-MR                 50.63      47.74        
 39 Chigounis, Sophia E       11 LBA-MR                 48.17      49.13        
 40 Collazo, Daniele V        12 HVD-MR                 52.33      54.49        
 41 Hatch, Evie A             11 RFAC-MR                   NT      55.53        
 42 Martin, Anjoule L         12 NBS-MR               1:09.84      58.09        
 -- Khitrov, Sammy            12 Rivertown Rays-MR      41.00         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Cordeiro, Alex I          11 HVD-MR               1:03.33         DQ        
      Not on back off wall
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skarren, Kaley L          12 LBA-MR               1:07.18    1:05.46        
                  31.97     1:05.46 (33.49)                                        
  2 Defonte, Isabella         12 LBA-MR               1:12.36    1:09.12        
                  33.70     1:09.12 (35.42)                                        
  3 Stanford, Catherine M     12 LBA-MR               1:11.55    1:10.19        
                  34.75     1:10.19 (35.44)                                        
  4 Gualtiere, Isabella K     12 Rivertown Rays-MR    1:11.61    1:10.96        
                  34.46     1:10.96 (36.50)                                        
  5 Ponnaiya, Claire I        12 Rivertown Rays-MR    1:11.09    1:11.69        
                  34.99     1:11.69 (36.70)                                        
  6 Vitale, Miya N            11 PATS-MR              1:09.54    1:11.82        
                  35.50     1:11.82 (36.32)                                        
  7 Schwab, Carly A           12 Rivertown Rays-MR    1:09.97    1:12.45        
                  35.35     1:12.45 (37.10)                                        
  8 Guarnieri, Emma F         12 Rivertown Rays-MR    1:12.82    1:15.49        
                  36.97     1:15.49 (38.52)                                        
  9 Ramirez, Nicole           11 Rivertown Rays-MR    1:15.13    1:16.58        
                  37.41     1:16.58 (39.17)                                        
 10 Hayes, Alana S            11 PATS-MR              1:17.15    1:16.97        
                  37.32     1:16.97 (39.65)                                        
 11 Scoppetta, Carolyn R      12 Rivertown Rays-MR    1:15.52    1:17.45        
                  38.27     1:17.45 (39.18)                                        
 12 Ruhl, Sophie A            12 Rivertown Rays-MR    1:18.45    1:17.50        
                  37.55     1:17.50 (39.95)                                        
 13 Yen, Becca                12 RFAC-MR              1:15.02    1:17.91        
                  37.77     1:17.91 (40.14)                                        
 14 Nellis, Anna-Mae J        12 DA-MR                1:17.81    1:18.31        
                  38.33     1:18.31 (39.98)                                        
 15 Davis, Bella              11 LBA-MR               1:21.72    1:18.72        
                  38.82     1:18.72 (39.90)                                        
 16 Ramon, Amy Y              12 LBA-MR               1:22.41    1:19.59        
                  39.22     1:19.59 (40.37)                                        
 17 Krouse, Hana N            12 Rivertown Rays-MR    1:21.88    1:20.19        
                  38.94     1:20.19 (41.25)                                        
 18 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                1:18.47    1:20.50        
                  38.92     1:20.50 (41.58)                                        
 19 Quinlan, Erin E           11 LBA-MR               1:27.94    1:21.49        
                  39.73     1:21.49 (41.76)                                        
 20 Cohen, Emily Z            11 RFAC-MR              1:20.18    1:22.04        
                  39.77     1:22.04 (42.27)                                        
 21 MacHugh, Grace A          11 NBS-MR               1:23.52    1:24.11        
                  40.98     1:24.11 (43.13)                                        
 22 Murray, Gabriella R       11 RFAC-MR              1:27.68    1:24.97        
                  41.02     1:24.97 (43.95)                                        
 23 Kocik, Jacqueline B       12 NDAC-MR              1:22.11    1:25.31        
                  42.16     1:25.31 (43.15)                                        
 24 Cook, April M             12 RFAC-MR              1:25.48    1:26.49        
                  43.67     1:26.49 (42.82)                                        
 25 Storrs, Mackenzie E       12 NDAC-MR              1:33.24    1:27.79        
                  42.99     1:27.79 (44.80)                                        
 26 Devaney, Kaitlyn A        11 LBA-MR               1:36.75    1:27.93        
                  42.77     1:27.93 (45.16)                                        
 27 Loughran, Megan R         11 RFAC-MR              1:34.41    1:28.88        
                  42.15     1:28.88 (46.73)                                        
 28 Chu, Kelsey G             11 HVD-MR               1:23.15    1:29.08        
                  43.66     1:29.08 (45.42)                                        
 29 Li, Amanda                11 RFAC-MR              1:29.60    1:29.29        
                  43.71     1:29.29 (45.58)                                        
 30 Wurster, Meghan K         11 NBS-MR               1:25.59    1:29.76        
                  43.46     1:29.76 (46.30)                                        
 31 Dean, Lauren E            11 LBA-MR               1:41.35    1:29.78        
                  43.19     1:29.78 (46.59)                                        
 32 Boyle, Julia T            11 NBS-MR               1:29.89    1:30.44        
                  45.58     1:30.44 (44.86)                                        
 33 McNamara, Emily F         11 RFAC-MR              1:38.77    1:33.74        
                  44.96     1:33.74 (48.78)                                        
 34 Williams, Grace K         11 NBS-MR               1:33.56    1:33.99        
                  46.38     1:33.99 (47.61)                                        
 35 Clark, Emma A             12 DA-MR                1:34.06    1:35.01        
 36 Anderson, Emma R          12 LBA-MR               1:41.70    1:36.73        
 37 Khitrov, Sammy            12 Rivertown Rays-MR    1:15.00    1:39.68        
 38 D'Andrea, Grace O         11 LBA-MR               1:44.42    1:41.52        
                  50.10     1:41.52 (51.42)                                        
 39 Arroyo, Tori E            11 HVD-MR               2:03.33    1:43.38        
                  50.59     1:43.38 (52.79)                                        
 40 Bergin, Emily             11 LBA-MR               2:12.65    2:18.28        
                1:04.53   2:18.28 (1:13.75)                                        
 41 Hatch, Evie A             11 RFAC-MR                   NT    2:23.55        
                1:06.10   2:23.55 (1:17.45)                                        
 -- Mogan, emi H              11 HVD-MR               1:38.05         DQ        
      No touch at turn
 -- Doran, Jordyn M           11 RFAC-MR              1:22.88         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- O'Hara, Lily B            12 DA-MR                1:07.28         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  40.20          DQ (42.77)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ponnaiya, Claire I        12 Rivertown Rays-MR      36.73      36.11        
  2 Guarnieri, Emma F         12 Rivertown Rays-MR      37.70      36.71        
  3 Freedhand, Malia J        12 LBA-MR                 37.74      37.56        
  4 Ramirez, Nicole           11 Rivertown Rays-MR      40.14      38.98        
  5 Yen, Becca                12 RFAC-MR                39.22      39.24        
  6 Ruhl, Sophie A            12 Rivertown Rays-MR      39.00      39.33        
  7 Trevena, Olivia E         12 NDAC-MR                40.40      39.74        
  8 Davis, Bella              11 LBA-MR                 40.00      40.16        
  9 Cohen, Emily Z            11 RFAC-MR                40.90      40.32        
 10 Kocik, Jacqueline B       12 NDAC-MR                40.40      41.11        
 11 Scoppetta, Carolyn R      12 Rivertown Rays-MR      41.85      41.54        
 12 Storrs, Mackenzie E       12 NDAC-MR                42.15      41.57        
 13 Loughran, Megan R         11 RFAC-MR                43.37      41.97        
 14 Gualtiere, Isabella K     12 Rivertown Rays-MR      44.69      43.05        
 15 McCabe, Jillian A         12 LBA-MR                 42.05      43.23        
 16 Dean, Lauren E            11 LBA-MR                 44.87      43.26        
 17 Nellis, Anna-Mae J        12 DA-MR                  42.30      43.28        
 18 Anderson, Emma R          12 LBA-MR                 45.56      43.91        
 19 Ramon, Amy Y              12 LBA-MR                 44.63      44.10        
 20 Krouse, Hana N            12 Rivertown Rays-MR      46.51      44.42        
 21 O'Hara, Lily B            12 DA-MR                  43.47      44.94        
 22 Williams, Grace K         11 NBS-MR                 44.05      45.13        
 23 Chu, Kelsey G             11 HVD-MR                 44.68      45.38        
 24 Li, Amanda                11 RFAC-MR                49.00      45.66        
 25 Boyle, Julia T            11 NBS-MR                 46.11      46.52        
 26 Quinlan, Erin E           11 LBA-MR                 47.80      46.57        
 27 Schulte, Amanda G         12 HVD-MR                 48.28      47.04        
 28 Cook, April M             12 RFAC-MR                48.33      47.05        
 29 Kubsch, Sadie P           12 NDAC-MR                47.85      47.45        
 30 Murray, Gabriella R       11 RFAC-MR                50.09      47.48        
 31 Mogan, emi H              11 HVD-MR                 51.57      47.67        
 32 Doran, Jordyn M           11 RFAC-MR                48.04      47.87        
 33 Lopez, Isabella S         11 PATS-MR                50.87      48.02        
 34 Wurster, Meghan K         11 NBS-MR                 47.82      48.45        
 35 McNamara, Emily F         11 RFAC-MR                53.16      50.78        
 36 Arroyo, Tori E            11 HVD-MR                 56.62      51.93        
 37 Khitrov, Sammy            12 Rivertown Rays-MR      57.00      53.58        
 38 Sciano, Amanda M          11 LBA-MR                 52.33      53.68        
 39 Hatch, Evie A             11 RFAC-MR                   NT    1:01.81        
 -- Wendling, Cece R          11 HVD-MR               1:10.18         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Staubi, Emma S            11 NDAC-MR                50.49         DQ        
      Alternating Kick
 -- Clark, Emma A             12 DA-MR                  50.89         DQ        
      False start
 -- MacHugh, Grace A          11 NBS-MR                 45.10         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Allen, Madeline B         12 LBA-MR                 47.24         DQ        
      Alternating Kick
 -- D'Andrea, Grace O         11 LBA-MR                 55.11         DQ        
      False start
 -- Bergin, Emily             11 LBA-MR                 53.20         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schwab, Carly A           12 Rivertown Rays-MR    1:09.48    1:09.60        
                  33.31     1:09.60 (36.29)                                        
  2 Stanford, Catherine M     12 LBA-MR               1:13.82    1:12.31        
                  34.89     1:12.31 (37.42)                                        
  3 Guarnieri, Emma F         12 Rivertown Rays-MR    1:21.73    1:18.86        
                  37.14     1:18.86 (41.72)                                        
  4 Freedhand, Malia J        12 LBA-MR               1:23.91    1:19.26        
                  37.58     1:19.26 (41.68)                                        
  5 Ponnaiya, Claire I        12 Rivertown Rays-MR    1:20.15    1:19.59        
                  37.66     1:19.59 (41.93)                                        
  6 Yen, Becca                12 RFAC-MR              1:21.16    1:20.26        
                  38.10     1:20.26 (42.16)                                        
  7 Oconnor, Jordan K         12 AG-MR                1:32.07    1:21.04        
                  37.81     1:21.04 (43.23)                                        
  8 Maher, Mary K             12 LBA-MR               1:18.37    1:21.66        
                  38.12     1:21.66 (43.54)                                        
  9 Ramirez, Nicole           11 Rivertown Rays-MR    1:26.59    1:23.19        
                  39.75     1:23.19 (43.44)                                        
 10 Low, Kaylee P             11 LBA-MR               1:44.76    1:24.30        
                  39.92     1:24.30 (44.38)                                        
 11 Davis, Bella              11 LBA-MR               1:27.37    1:25.74        
                  40.85     1:25.74 (44.89)                                        
 12 Amaro, Isabella L         12 NDAC-MR              1:27.40    1:25.77        
                  39.82     1:25.77 (45.95)                                        
 13 Cohen, Emily Z            11 RFAC-MR              1:30.07    1:25.81        
                  41.13     1:25.81 (44.68)                                        
 14 Defonte, Isabella         12 LBA-MR               1:30.62    1:25.88        
                  41.11     1:25.88 (44.77)                                        
 15 Nunez, Gabby B            11 RFAC-MR              1:31.81    1:27.06        
                  41.45     1:27.06 (45.61)                                        
 16 Ruhl, Sophie A            12 Rivertown Rays-MR    1:28.05    1:28.33        
                  40.69     1:28.33 (47.64)                                        
 17 Trevena, Olivia E         12 NDAC-MR              1:31.20    1:29.38        
                  41.44     1:29.38 (47.94)                                        
 18 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                1:27.26    1:30.12        
                  44.51     1:30.12 (45.61)                                        
 19 Scoppetta, Carolyn R      12 Rivertown Rays-MR    1:32.14    1:31.15        
                  42.78     1:31.15 (48.37)                                        
 20 Gualtiere, Isabella K     12 Rivertown Rays-MR    1:34.74    1:31.88        
                  43.75     1:31.88 (48.13)                                        
 21 McCabe, Jillian A         12 LBA-MR               1:32.47    1:32.74        
                  42.78     1:32.74 (49.96)                                        
 22 Loughran, Megan R         11 RFAC-MR              1:38.69    1:32.79        
                  44.65     1:32.79 (48.14)                                        
 23 Krouse, Hana N            12 Rivertown Rays-MR    1:45.99    1:34.28        
                  44.26     1:34.28 (50.02)                                        
 24 O'Hara, Lily B            12 DA-MR                1:35.75    1:36.26        
                  45.63     1:36.26 (50.63)                                        
 25 Williams, Grace K         11 NBS-MR               1:43.02    1:37.46        
                  47.00     1:37.46 (50.46)                                        
 26 Dean, Lauren E            11 LBA-MR               1:48.00    1:38.61        
                  47.64     1:38.61 (50.97)                                        
 27 Anderson, Emma R          12 LBA-MR               1:45.26    1:38.85        
                  46.64     1:38.85 (52.21)                                        
 28 Boyle, Julia T            11 NBS-MR               1:38.09    1:39.48        
                  48.16     1:39.48 (51.32)                                        
 29 Li, Amanda                11 RFAC-MR              1:47.02    1:39.75        
 30 Cook, April M             12 RFAC-MR              1:47.46    1:39.83        
                  47.53     1:39.83 (52.30)                                        
 31 Allen, Madeline B         12 LBA-MR               1:43.42    1:41.70        
                  48.59     1:41.70 (53.11)                                        
 32 Murray, Gabriella R       11 RFAC-MR              1:52.58    1:43.63        
                  48.69     1:43.63 (54.94)                                        
 33 D'Andrea, Grace O         11 LBA-MR               1:56.30    1:47.90        
                  51.74     1:47.90 (56.16)                                        
 34 Bergin, Emily             11 LBA-MR               1:56.91    1:48.88        
 35 Sciano, Amanda M          11 LBA-MR               1:50.46    1:50.65        
                  53.30     1:50.65 (57.35)                                        
 36 McNamara, Emily F         11 RFAC-MR              1:56.67    1:52.66        
                  52.94     1:52.66 (59.72)                                        
 37 Clark, Emma A             12 DA-MR                1:52.78    1:53.95        
                  54.48     1:53.95 (59.47)                                        
 38 Chigounis, Sophia E       11 LBA-MR               1:56.00    2:00.77        
                  58.17   2:00.77 (1:02.60)                                        
 39 Hatch, Evie A             11 RFAC-MR                   NT    2:13.42        
 -- Froehlich, Abby J         11 HVD-MR               1:46.33         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  50.93          DQ (58.72)                                        
 -- Doran, Jordyn M           11 RFAC-MR              1:43.12         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  46.76          DQ (55.25)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stanford, Catherine M     12 LBA-MR                 29.55      29.25        
  2 Schwab, Carly A           12 Rivertown Rays-MR      29.10      29.35        
  3 Ponnaiya, Claire I        12 Rivertown Rays-MR      30.07      29.94        
  4 Guarnieri, Emma F         12 Rivertown Rays-MR      32.24      30.85        
  5 Defonte, Isabella         12 LBA-MR                 33.73      31.75        
  6 Hayes, Alana S            11 PATS-MR                38.25      33.36        
  7 Nellis, Anna-Mae J        12 DA-MR                  33.30      33.62        
  8 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                  34.16      33.64        
  9 Quinlan, Erin E           11 LBA-MR                 35.64      33.80        
 10 Vitale, Miya N            11 PATS-MR                32.31      33.85        
 11 Ramirez, Nicole           11 Rivertown Rays-MR      34.96      34.56        
 12 Trevena, Olivia E         12 NDAC-MR                36.02      35.98        
 13 Cohen, Emily Z            11 RFAC-MR                38.34      36.21        
 14 Murray, Gabriella R       11 RFAC-MR                40.20      36.27        
 15 Ruhl, Sophie A            12 Rivertown Rays-MR      39.22      36.46        
 16 Mogan, emi H              11 HVD-MR                 35.58      36.49        
 17 Loughran, Megan R         11 RFAC-MR                38.63      37.16        
 18 Gualtiere, Isabella K     12 Rivertown Rays-MR      37.52      37.73        
 19 Scoppetta, Carolyn R      12 Rivertown Rays-MR      37.10      37.93        
 20 Lopez, Isabella S         11 PATS-MR                37.52      38.49        
 21 Chu, Kelsey G             11 HVD-MR                 36.51      38.73        
 22 Cook, April M             12 RFAC-MR                39.96      38.87        
 23 Abrams, Anna M            11 PATS-MR                42.63      38.95        
 24 MacHugh, Grace A          11 NBS-MR                 37.37      38.97        
 25 Davis, Bella              11 LBA-MR                 40.68      39.18        
 26 Doran, Jordyn M           11 RFAC-MR                40.55      39.55        
 27 McNamara, Emily F         11 RFAC-MR                40.25      40.45        
 28 Krouse, Hana N            12 Rivertown Rays-MR      41.24      41.27        
 29 Allen, Madeline B         12 LBA-MR                 44.56      41.95        
 30 Sciano, Amanda M          11 LBA-MR                 46.58      42.01        
 31 Wurster, Meghan K         11 NBS-MR                 45.24      44.37        
 32 Williams, Grace K         11 NBS-MR                 45.11      44.44        
 33 Li, Amanda                11 RFAC-MR                46.63      44.59        
 34 Kubsch, Sadie P           12 NDAC-MR                43.77      44.79        
 35 Boyle, Julia T            11 NBS-MR                 42.87      44.98        
 36 Clark, Emma A             12 DA-MR                  49.59      45.88        
 37 Staubi, Emma S            11 NDAC-MR                50.91      50.04        
 38 Khitrov, Sammy            12 Rivertown Rays-MR      45.00      52.58        
 39 Dean, Lauren E            11 LBA-MR                 48.37      53.57        
 40 Bergin, Emily             11 LBA-MR               1:00.67      56.01        
 -- Hatch, Evie A             11 RFAC-MR                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schwab, Carly A           12 Rivertown Rays-MR    1:09.09    1:06.29        
                  30.91     1:06.29 (35.38)                                        
  2 Ponnaiya, Claire I        12 Rivertown Rays-MR    1:05.72    1:07.53        
                  31.45     1:07.53 (36.08)                                        
  3 Guarnieri, Emma F         12 Rivertown Rays-MR    1:13.18    1:08.20        
                  31.76     1:08.20 (36.44)                                        
  4 Hayes, Alana S            11 PATS-MR              1:18.31    1:14.41        
                  34.98     1:14.41 (39.43)                                        
  5 Yen, Becca                12 RFAC-MR              1:18.96    1:17.39        
                  36.60     1:17.39 (40.79)                                        
  6 Nunez, Gabby B            11 RFAC-MR              1:15.91    1:17.41        
                  36.04     1:17.41 (41.37)                                        
  7 Ramirez, Nicole           11 Rivertown Rays-MR    1:17.81    1:17.90        
                  37.02     1:17.90 (40.88)                                        
  8 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                1:20.31    1:19.85        
                  37.61     1:19.85 (42.24)                                        
  9 Mogan, emi H              11 HVD-MR               1:19.60    1:20.61        
                  36.46     1:20.61 (44.15)                                        
 10 Nellis, Anna-Mae J        12 DA-MR                1:17.56    1:21.04        
                  36.71     1:21.04 (44.33)                                        
 11 Freedhand, Malia J        12 LBA-MR               1:20.67    1:21.88        
                  39.09     1:21.88 (42.79)                                        
 12 Quinlan, Erin E           11 LBA-MR               1:22.90    1:23.18        
                  38.22     1:23.18 (44.96)                                        
 13 Gualtiere, Isabella K     12 Rivertown Rays-MR    1:26.99    1:26.06        
                  39.41     1:26.06 (46.65)                                        
 14 Murray, Gabriella R       11 RFAC-MR              1:32.65    1:30.07        
                  39.93     1:30.07 (50.14)                                        
 15 Scoppetta, Carolyn R      12 Rivertown Rays-MR    1:27.77    1:31.40        
                  41.72     1:31.40 (49.68)                                        
 16 MacHugh, Grace A          11 NBS-MR               1:29.34    1:31.82        
                  42.24     1:31.82 (49.58)                                        
 17 Abrams, Anna M            11 PATS-MR              1:37.41    1:32.09        
                  41.41     1:32.09 (50.68)                                        
 18 Krouse, Hana N            12 Rivertown Rays-MR    1:35.51    1:32.74        
                  41.74     1:32.74 (51.00)                                        
 19 Cook, April M             12 RFAC-MR              1:35.53    1:34.56        
                  43.33     1:34.56 (51.23)                                        
 20 Williams, Grace K         11 NBS-MR               1:43.26    1:44.35        
                  49.64     1:44.35 (54.71)                                        
 21 Chigounis, Sophia E       11 LBA-MR               2:00.00    2:03.52        
                  55.07   2:03.52 (1:08.45)                                        
 -- Khitrov, Sammy            12 Rivertown Rays-MR    1:20.00         DQ        
      Alternating Kick
                  52.10        DQ (1:18.81)                                        
 -- Low, Kaylee P             11 LBA-MR               1:19.42         DQ        
      One hand touch
                  34.28          DQ (37.33)                                        
 -- Wurster, Meghan K         11 NBS-MR               1:46.45         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  45.50          DQ (53.61)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schwab, Carly A           12 Rivertown Rays-MR    1:06.81    1:05.17        
                  31.71     1:05.17 (33.46)                                        
  2 Stanford, Catherine M     12 LBA-MR               1:08.03    1:05.92        
                  31.31     1:05.92 (34.61)                                        
  3 Ponnaiya, Claire I        12 Rivertown Rays-MR    1:10.21    1:10.32        
                  31.83     1:10.32 (38.49)                                        
  4 Defonte, Isabella         12 LBA-MR               1:15.47    1:11.35        
                  32.58     1:11.35 (38.77)                                        
  5 Guarnieri, Emma F         12 Rivertown Rays-MR    1:13.23    1:11.64        
                  34.53     1:11.64 (37.11)                                        
  6 Yen, Becca                12 RFAC-MR              1:13.84    1:12.65        
                  35.08     1:12.65 (37.57)                                        
  7 Nunez, Gabby B            11 RFAC-MR              1:17.73    1:13.60        
                  34.37     1:13.60 (39.23)                                        
  8 Maher, Mary K             12 LBA-MR               1:09.28    1:13.62        
                  33.22     1:13.62 (40.40)                                        
  9 Ramirez, Nicole           11 Rivertown Rays-MR    1:18.55    1:13.82        
                  35.26     1:13.82 (38.56)                                        
 10 Hayes, Alana S            11 PATS-MR              1:41.19    1:14.48        
                  33.62     1:14.48 (40.86)                                        
 11 Vitale, Miya N            11 PATS-MR              1:13.28    1:14.60        
                  34.39     1:14.60 (40.21)                                        
 12 Amaro, Isabella L         12 NDAC-MR              1:16.11    1:14.84        
                  35.06     1:14.84 (39.78)                                        
 13 Oconnor, Jordan K         12 AG-MR                1:19.43    1:17.78        
                  37.11     1:17.78 (40.67)                                        
 14 Ruhl, Sophie A            12 Rivertown Rays-MR    1:31.18    1:18.33        
                  35.89     1:18.33 (42.44)                                        
 15 Gualtiere, Isabella K     12 Rivertown Rays-MR    1:16.80    1:18.42        
                  36.31     1:18.42 (42.11)                                        
 16 Cohen, Emily Z            11 RFAC-MR              1:20.29    1:19.04        
                  38.24     1:19.04 (40.80)                                        
 17 Scoppetta, Carolyn R      12 Rivertown Rays-MR    1:18.81    1:19.09        
                  38.41     1:19.09 (40.68)                                        
 18 Ramon, Amy Y              12 LBA-MR               1:23.67    1:19.52        
                  38.09     1:19.52 (41.43)                                        
 19 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                1:19.10    1:20.12        
                  37.87     1:20.12 (42.25)                                        
 20 Nellis, Anna-Mae J        12 DA-MR                1:17.57    1:20.40        
                  36.02     1:20.40 (44.38)                                        
 21 Krouse, Hana N            12 Rivertown Rays-MR    1:25.85    1:20.75        
                  37.94     1:20.75 (42.81)                                        
 22 McCabe, Jillian A         12 LBA-MR               1:25.18    1:23.09        
                  37.98     1:23.09 (45.11)                                        
 23 Chu, Kelsey G             11 HVD-MR               1:20.60    1:23.45        
                  38.33     1:23.45 (45.12)                                        
 24 Mogan, emi H              11 HVD-MR               1:30.91    1:23.74        
                  37.56     1:23.74 (46.18)                                        
 25 Loughran, Megan R         11 RFAC-MR              1:29.01    1:24.26        
                  38.17     1:24.26 (46.09)                                        
 26 Quinlan, Erin E           11 LBA-MR               1:27.41    1:24.44        
                  40.19     1:24.44 (44.25)                                        
 27 Doran, Jordyn M           11 RFAC-MR              1:27.95    1:24.48        
                  38.61     1:24.48 (45.87)                                        
 28 MacHugh, Grace A          11 NBS-MR               1:29.53    1:25.85        
                  39.94     1:25.85 (45.91)                                        
 29 Lopez, Isabella S         11 PATS-MR              1:26.74    1:27.97        
                  38.57     1:27.97 (49.40)                                        
 30 Wurster, Meghan K         11 NBS-MR               1:30.54    1:29.65        
                  43.60     1:29.65 (46.05)                                        
 31 Boyle, Julia T            11 NBS-MR               1:33.77    1:30.44        
                  42.48     1:30.44 (47.96)                                        
 32 Williams, Grace K         11 NBS-MR               1:36.06    1:32.50        
                  45.53     1:32.50 (46.97)                                        
 33 Li, Amanda                11 RFAC-MR              1:34.09    1:32.55        
                  41.94     1:32.55 (50.61)                                        
 34 Clark, Emma A             12 DA-MR                1:44.81    1:32.65        
                  42.09     1:32.65 (50.56)                                        
 35 Dean, Lauren E            11 LBA-MR               1:50.00    1:33.04        
                  46.21     1:33.04 (46.83)                                        
 36 McNamara, Emily F         11 RFAC-MR              1:38.52    1:35.13        
                  41.92     1:35.13 (53.21)                                        
 37 Abrams, Anna M            11 PATS-MR              1:36.07    1:35.58        
                  41.34     1:35.58 (54.24)                                        
 38 Sciano, Amanda M          11 LBA-MR               1:40.99    1:36.20        
                  44.66     1:36.20 (51.54)                                        
 39 Froehlich, Abby J         11 HVD-MR               1:42.30    1:36.76        
                  46.56     1:36.76 (50.20)                                        
 40 Khitrov, Sammy            12 Rivertown Rays-MR    1:15.00    1:41.45        
                  46.56     1:41.45 (54.89)                                        
 41 D'Andrea, Grace O         11 LBA-MR               1:45.98    1:42.10        
 42 Bergin, Emily             11 LBA-MR               1:54.64    1:49.52        
                  54.72     1:49.52 (54.80)                                        
 43 Quimby, Annabelle M       11 HVD-MR               1:54.86    1:51.87        
                  54.44     1:51.87 (57.43)                                        
 -- Hatch, Evie A             11 RFAC-MR                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schwab, Carly A           12 Rivertown Rays-MR    2:25.14    2:19.80        
                  30.65     1:07.83 (37.18)     1:48.46 (40.63)     2:19.80 (31.34)
  2 Stanford, Catherine M     12 LBA-MR               2:23.07    2:21.27        
                  30.26     1:07.30 (37.04)     1:49.38 (42.08)     2:21.27 (31.89)
  3 Guarnieri, Emma F         12 Rivertown Rays-MR    2:35.67    2:27.58        
                  31.78     1:11.69 (39.91)     1:53.50 (41.81)     2:27.58 (34.08)
  4 Ponnaiya, Claire I        12 Rivertown Rays-MR    2:28.67    2:29.26        
                  31.76     1:11.82 (40.06)     1:57.35 (45.53)     2:29.26 (31.91)
  5 Maher, Mary K             12 LBA-MR               2:25.75    2:34.60        
                  33.30     1:11.35 (38.05)     1:58.10 (46.75)     2:34.60 (36.50)
  6 Ramirez, Nicole           11 Rivertown Rays-MR    2:42.17    2:37.00        
                  35.05     1:14.53 (39.48)     2:00.40 (45.87)     2:37.00 (36.60)
  7 Yen, Becca                12 RFAC-MR              2:39.03    2:37.90        
                  34.62     1:15.91 (41.29)     2:02.45 (46.54)     2:37.90 (35.45)
  8 Nunez, Gabby B            11 RFAC-MR              2:44.06    2:39.91        
                  34.34     1:14.70 (40.36)     2:04.97 (50.27)     2:39.91 (34.94)
  9 Gualtiere, Isabella K     12 Rivertown Rays-MR    2:45.07    2:40.30        
                  37.78     1:15.58 (37.80)     2:05.54 (49.96)     2:40.30 (34.76)
 10 Davis, Bella              11 LBA-MR               2:49.11    2:46.48        
                  39.80     1:22.50 (42.70)     2:10.08 (47.58)     2:46.48 (36.40)
 11 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                2:46.40    2:49.55        
                  36.42     1:22.73 (46.31)     2:12.28 (49.55)     2:49.55 (37.27)
 12 Cohen, Emily Z            11 RFAC-MR              2:54.79    2:54.19        
                  38.55     1:23.11 (44.56)     2:12.42 (49.31)     2:54.19 (41.77)
 13 Krouse, Hana N            12 Rivertown Rays-MR    3:04.74    2:57.11        
                  42.39     1:25.02 (42.63)     2:20.03 (55.01)     2:57.11 (37.08)
 14 MacHugh, Grace A          11 NBS-MR               3:09.12    2:57.55        
                  41.68     1:26.41 (44.73)     2:17.77 (51.36)     2:57.55 (39.78)
 15 Loughran, Megan R         11 RFAC-MR              3:09.59    3:00.72        
                  40.48     1:28.88 (48.40)     2:20.04 (51.16)     3:00.72 (40.68)
 16 Doran, Jordyn M           11 RFAC-MR              3:14.65    3:04.49        
                  39.93     1:24.68 (44.75)     2:22.81 (58.13)     3:04.49 (41.68)
 17 Wurster, Meghan K         11 NBS-MR               3:15.17    3:06.71        
                  45.15     1:32.18 (47.03)     2:27.50 (55.32)     3:06.71 (39.21)
 18 Murray, Gabriella R       11 RFAC-MR              3:35.86    3:09.60        
                  40.36     1:26.20 (45.84)     2:25.44 (59.24)     3:09.60 (44.16)
 19 Cook, April M             12 RFAC-MR              3:12.37    3:12.30        
                  45.14     1:32.09 (46.95)     2:29.60 (57.51)     3:12.30 (42.70)
 20 Williams, Grace K         11 NBS-MR               3:31.22    3:14.03        
                  47.56     1:39.40 (51.84)     2:31.60 (52.20)     3:14.03 (42.43)
 21 Abrams, Anna M            11 PATS-MR              3:22.57    3:23.96        
                                1:32.68 ( )   2:37.16 (1:04.48)     3:23.96 (46.80)
 22 McNamara, Emily F         11 RFAC-MR              3:35.25    3:27.98        
                  46.65     1:40.23 (53.58)   2:40.81 (1:00.58)     3:27.98 (47.17)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       1:52.76    1:50.73        
     1) Defonte, Isabella 12            2) Skarren, Kaley L 12            
     3) Ramon, Amy Y 12                 4) Stanford, Catherine M 12       
                  29.08       55.81 (26.73)     1:24.57 (28.76)     1:50.73 (26.16)
  2 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'                   1:55.08    1:52.71        
     1) Ponnaiya, Claire I 12           2) Guarnieri, Emma F 12           
     3) Gualtiere, Isabella K 12        4) Schwab, Carly A 12             
                  27.85       57.09 (29.24)     1:26.85 (29.76)     1:52.71 (25.86)
  3 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                      2:03.06    2:03.29        
     1) Loughran, Megan R 11            2) Murray, Gabriella R 11         
     3) Cohen, Emily Z 11               4) Yen, Becca 12                  
                  31.79     1:04.64 (32.85)     1:34.27 (29.63)     2:03.29 (29.02)
  4 Devilfish Aquatics-MR  'A'                             NT    2:09.07        
     1) Dewhurst, Julia J 12            2) Clark, Emma A 12               
     3) O'Hara, Lily B 12               4) Nellis, Anna-Mae J 12          
                  31.67     1:07.00 (35.33)     1:39.40 (32.40)     2:09.07 (29.67)
  5 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:10.11    2:11.13        
     1) Storrs, Mackenzie E 12          2) Kubsch, Sadie P 12             
     3) Trevena, Olivia E 12            4) Kocik, Jacqueline B 12         
                  33.21     1:07.59 (34.38)     1:40.55 (32.96)     2:11.13 (30.58)
  6 Newburgh Sharks-MR  'A'                           2:20.97    2:21.21        
     1) MacHugh, Grace A 11             2) Williams, Grace K 11           
     3) Boyle, Julia T 11               4) Wurster, Meghan K 11           
                                1:11.12 ( )     1:47.16 (36.04)     2:21.21 (34.05)
  7 Red Fox Aquatic Club-MR  'B'                           NT    2:21.29        
     1) McNamara, Emily F 11            2) Li, Amanda 11                  
     3) Doran, Jordyn M 11              4) Cook, April M 12               
                  35.65     1:14.78 (39.13)     1:48.08 (33.30)     2:21.29 (33.21)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       2:06.57    2:03.83        
     1) Defonte, Isabella 12            2) Freedhand, Malia J 12          
     3) Stanford, Catherine M 12        4) Skarren, Kaley L 12            
                  32.20     1:08.78 (36.58)     1:37.79 (29.01)     2:03.83 (26.04)
  2 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'                   2:04.14    2:05.13        
     1) Gualtiere, Isabella K 12        2) Schwab, Carly A 12             
     3) Ponnaiya, Claire I 12           4) Ramirez, Nicole 11             
                  33.80     1:06.31 (32.51)     1:36.00 (29.69)     2:05.13 (29.13)
  3 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                      2:21.16    2:16.71        
     1) Murray, Gabriella R 11          2) Yen, Becca 12                  
     3) Nunez, Gabby B 11               4) Cohen, Emily Z 11              
                  37.28     1:14.53 (37.25)     1:47.45 (32.92)     2:16.71 (29.26)
  4 Long Beach Aquatics-MR  'B'                       2:19.20    2:18.26        
     1) Low, Kaylee P 11                2) Davis, Bella 11                
     3) Quinlan, Erin E 11              4) Ramon, Amy Y 12                
                  35.71     1:14.61 (38.90)     1:49.41 (34.80)     2:18.26 (28.85)
  5 Rivertown Aquatics Rays-MR  'B'                        NT    2:20.65        
     1) Scoppetta, Carolyn R 12         2) Krouse, Hana N 12              
     3) Guarnieri, Emma F 12            4) Ruhl, Sophie A 12              
                  37.07     1:20.50 (43.43)     1:51.22 (30.72)     2:20.65 (29.43)
  6 Devilfish Aquatics-MR  'A'                             NT    2:32.88        
     1) O'Hara, Lily B 12               2) Clark, Emma A 12               
     3) Dewhurst, Julia J 12            4) Nellis, Anna-Mae J 12          
                  39.69     1:29.78 (50.09)     2:03.11 (33.33)     2:32.88 (29.77)
  7 Newburgh Sharks-MR  'A'                           2:42.25    2:38.88        
     1) Wurster, Meghan K 11            2) Williams, Grace K 11           
     3) MacHugh, Grace A 11             4) Boyle, Julia T 11              
                  40.09     1:30.19 (50.10)     2:03.96 (33.77)     2:38.88 (34.92)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Graham, Kendra S          14 PATS-MR                25.17      25.58        
  2 Cudney, Jillian J         13 PATS-MR                25.51      26.20        
  3 Bosse, Clare M            13 NBS-MR                 25.77      26.26        
  4 Quezada, Fuego V          13 PATS-MR                25.78      26.39        
  5 Modafferi, Mia            14 NDAC-MR                26.47      27.14        
  6 Bacigal, Paige M          13 NBS-MR                 26.94      27.22        
  7 Pence, Emily A            13 UNAT-MR                27.28      27.25        
  8 Nichols, Mary H           13 Rivertown Rays-MR      26.61      27.40        
  9 Cohen, Jessica Z          14 RFAC-MR                26.00      27.53        
 10 Wang, Kristina H          13 Rivertown Rays-MR      27.21      27.59        
 11 Vela, Allie J             14 NBS-MR                 27.85      27.74        
 12 Harkins, Hannah J         13 LBA-MR                 28.84      27.77        
 13 Donoghue, Megan M         14 Rivertown Rays-MR      27.36      27.80        
 14 Baranowski, Karolina      14 AG-MR                  28.43      27.83        
 15 Makovic, Vanessa          14 Rivertown Rays-MR      26.43      27.90        
 16 Holman, Josie M           13 PATS-MR                28.02      28.02        
 17 Stapleton, Siobhan D      13 LBA-MR                 28.36      28.42        
 18 Yen, Amanda C             14 RFAC-MR                28.14      28.48        
 19 Walsh, Katelyn K          14 RFAC-MR                27.27      28.50        
 20 McDonnell, Emily A        13 LBA-MR                 28.41      28.56        
 21 Sharabun, Christine       14 Rivertown Rays-MR      28.19      28.60        
 22 Finkelberg, Abigail R     14 Rivertown Rays-MR      26.71      28.61        
 23 Courtney, Rian O          13 LBA-MR                 28.71      28.63        
 24 Andrejczuk, Alexandra     13 LBA-MR                 28.83      28.64        
 24 Gaudet, Sarah M           13 LBA-MR                 27.89      28.64        
 26 Ayala, Ashley N           13 UNAT-MR                28.75      28.68        
 27 Thomas, Raina W           13 PATS-MR                28.06      28.85        
 28 German, Ashley E          14 NBS-MR                 28.95      28.87        
 29 Lee, Evelyn B             13 Rivertown Rays-MR      30.21      28.89        
 30 Chase, Samantha R         14 LBA-MR                 28.39      28.90        
 31 Zoeller, Kate R           14 HVD-MR                 28.74      29.30        
 32 Hayes, Brenna A           13 PATS-MR                29.83      29.40        
 33 Reede, Sydney A           13 NBS-MR                 29.38      29.50        
 34 Behrens, Erin N           14 NDAC-MR                29.51      29.55        
 35 Kavanagh, Anna K          13 LBA-MR                 29.64      29.56        
 36 Souidi, Suraya N          14 LBA-MR                 29.50      29.57        
 37 Campagna, Hannah M        13 NDAC-MR                29.44      29.60        
 38 Lopez, Iliana L           13 NBS-MR                 30.71      29.81        
 39 Dolan, Caroline A         14 LBA-MR                 30.86      30.00        
 40 Conforti, Nicole M        14 PATS-MR                31.30      30.14        
 41 Schweppe, Reagan K        13 NDAC-MR                29.49      30.21        
 41 Peratikos, Heidi E        13 HVD-MR                 31.66      30.21        
 43 Oldiges, Pearl A          14 HVD-MR                 30.57      30.32        
 44 Gibson, Grace M           13 LBA-MR                 31.24      30.39        
 45 Notis, Dahlia J           14 UN-PA-MR               29.80      30.42        
 46 Bubel, Emily T            14 UNAT-MR                31.00      30.53        
 47 Singer, Quinn A           13 Rivertown Rays-MR      32.72      30.59        
 48 Batista, Alyscia C        13 LBA-MR                 30.36      30.65        
 49 Forbes, Jamie E           13 NBS-MR                 30.33      31.16        
 50 Traut, Erin O             14 HVD-MR                 32.50      31.38        
 51 Anderson, Kate M          13 LBA-MR                 32.06      31.40        
 52 Abouezzi, Alexandra       14 HVD-MR                 32.77      31.71        
 53 De Cordova, Claire L      13 HVD-MR                 33.11      31.73        
 54 Schulkind, Casey L        14 NDAC-MR                32.16      32.15        
 55 Abouezzi, Tiffany         13 HVD-MR                 31.50      32.25        
 56 Monica, Amelia C          13 Rivertown Rays-MR      32.55      32.48        
 57 Perez, Kate A             13 NBS-MR                 32.87      33.02        
 58 Wiehe, Lauren E           13 HVD-MR                 33.51      33.15        
 59 Murray, Olivia G          13 LBA-MR                 33.59      34.44        
 60 Gaskill, Sierra D         13 RFAC-MR                   NT      34.70        
 61 Kaiser, Holley M          14 NDAC-MR                34.11      35.41        
 -- Moriarty, Maeve F         13 LBA-MR                 34.86         DQ        
      False start
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bosse, Clare M            13 NBS-MR                 55.43      56.22        
                  27.16       56.22 (29.06)                                        
  2 Quezada, Fuego V          13 PATS-MR                56.03      56.95        
                  27.46       56.95 (29.49)                                        
  3 Sullivan, Emily R         14 Rivertown Rays-MR      55.40      56.98        
                  27.51       56.98 (29.47)                                        
  4 Cudney, Jillian J         13 PATS-MR                56.47      58.26        
                  27.92       58.26 (30.34)                                        
  5 Graham, Kendra S          14 PATS-MR                56.15      58.49        
                  28.23       58.49 (30.26)                                        
  6 Nichols, Mary H           13 Rivertown Rays-MR      57.06      58.64        
                  28.35       58.64 (30.29)                                        
  7 Cohen, Jessica Z          14 RFAC-MR                55.95      59.12        
                  28.61       59.12 (30.51)                                        
  8 Wang, Kristina H          13 Rivertown Rays-MR      59.91      59.29        
                  28.58       59.29 (30.71)                                        
  9 Pence, Emily A            13 UNAT-MR                59.87      59.30        
                  28.48       59.30 (30.82)                                        
 10 Donoghue, Megan M         14 Rivertown Rays-MR      58.59      59.71        
                  28.71       59.71 (31.00)                                        
 11 McDonnell, Emily A        13 LBA-MR               1:01.89    1:00.32        
                  29.06     1:00.32 (31.26)                                        
 12 Holman, Josie M           13 PATS-MR              1:00.54    1:00.74        
                  29.15     1:00.74 (31.59)                                        
 13 Yen, Amanda C             14 RFAC-MR              1:00.69    1:01.01        
                  29.02     1:01.01 (31.99)                                        
 14 Sharabun, Christine       14 Rivertown Rays-MR    1:01.79    1:01.29        
                  29.49     1:01.29 (31.80)                                        
 15 Gaudet, Sarah M           13 LBA-MR               1:02.11    1:01.38        
                  29.61     1:01.38 (31.77)                                        
 16 Andrejczuk, Alexandra     13 LBA-MR               1:03.14    1:01.65        
                  29.86     1:01.65 (31.79)                                        
 17 Harkins, Hannah J         13 LBA-MR               1:03.16    1:01.69        
                  29.11     1:01.69 (32.58)                                        
 18 Stapleton, Siobhan D      13 LBA-MR               1:01.28    1:02.01        
                  29.95     1:02.01 (32.06)                                        
 19 Lopez, Ariana M           13 PATS-MR              1:01.80    1:02.42        
                  29.93     1:02.42 (32.49)                                        
 20 Chase, Samantha R         14 LBA-MR               1:02.00    1:02.92        
                  30.19     1:02.92 (32.73)                                        
 21 Simpfenderfer, Kimberly   13 RFAC-MR              1:02.53    1:03.11        
                  30.13     1:03.11 (32.98)                                        
 22 Souidi, Suraya N          14 LBA-MR               1:05.10    1:03.67        
                  30.42     1:03.67 (33.25)                                        
 23 Hayes, Brenna A           13 PATS-MR              1:04.88    1:03.89        
                  30.36     1:03.89 (33.53)                                        
 24 Thomas, Raina W           13 PATS-MR              1:03.38    1:04.44        
                  30.52     1:04.44 (33.92)                                        
 25 Oldiges, Pearl A          14 HVD-MR               1:06.52    1:04.63        
                  31.30     1:04.63 (33.33)                                        
 26 Conforti, Nicole M        14 PATS-MR              1:06.90    1:04.79        
                  31.30     1:04.79 (33.49)                                        
 27 Zoeller, Kate R           14 HVD-MR               1:04.90    1:05.98        
                  31.64     1:05.98 (34.34)                                        
 28 Eckhardt, Maddie R        14 HVD-MR               1:06.19    1:06.10        
                  31.63     1:06.10 (34.47)                                        
 29 Singer, Quinn A           13 Rivertown Rays-MR    1:12.58    1:06.62        
                  31.90     1:06.62 (34.72)                                        
 30 Peratikos, Heidi E        13 HVD-MR               1:09.08    1:06.70        
                  32.19     1:06.70 (34.51)                                        
 31 Batista, Alyscia C        13 LBA-MR               1:06.98    1:06.85        
                  31.99     1:06.85 (34.86)                                        
 32 Lee, Evelyn B             13 Rivertown Rays-MR    1:10.33    1:06.93        
                  30.39     1:06.93 (36.54)                                        
 33 Gibson, Grace M           13 LBA-MR               1:08.03    1:07.44        
                  32.08     1:07.44 (35.36)                                        
 34 Rivera, Anna C            14 PATS-MR              1:09.18    1:08.32        
                  32.46     1:08.32 (35.86)                                        
 35 Meier, MaryBeth X         13 PATS-MR              1:07.00    1:10.32        
                  33.33     1:10.32 (36.99)                                        
 36 Anderson, Kate M          13 LBA-MR               1:15.83    1:11.85        
                  34.62     1:11.85 (37.23)                                        
 37 Wiehe, Lauren E           13 HVD-MR               1:15.67    1:12.00        
                  34.35     1:12.00 (37.65)                                        
 38 Maresca, Amanda C         13 RFAC-MR              1:18.84    1:16.82        
                  36.84     1:16.82 (39.98)                                        
 39 Murray, Olivia G          13 LBA-MR               1:10.00    1:17.11        
                  35.83     1:17.11 (41.28)                                        
 40 Gaskill, Sierra D         13 RFAC-MR                   NT    1:17.66        
                  37.10     1:17.66 (40.56)                                        
 41 Moriarty, Maeve F         13 LBA-MR               1:19.67    1:19.98        
                  36.77     1:19.98 (43.21)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sullivan, Emily R         14 Rivertown Rays-MR    1:58.84    2:02.21        
                  28.59       59.68 (31.09)     1:31.29 (31.61)     2:02.21 (30.92)
  2 Bosse, Clare M            13 NBS-MR               2:02.89    2:03.16        
                  29.67     1:01.62 (31.95)     1:32.59 (30.97)     2:03.16 (30.57)
  3 Walsh, Katelyn K          14 RFAC-MR              2:01.48    2:04.98        
                  29.36     1:01.03 (31.67)     1:33.20 (32.17)     2:04.98 (31.78)
  4 Nichols, Mary H           13 Rivertown Rays-MR    2:05.95    2:07.28        
                  29.69     1:01.98 (32.29)     1:35.38 (33.40)     2:07.28 (31.90)
  5 Cohen, Jessica Z          14 RFAC-MR              2:02.09    2:07.44        
                  29.39     1:01.66 (32.27)     1:34.96 (33.30)     2:07.44 (32.48)
  6 Wang, Kristina H          13 Rivertown Rays-MR    2:11.99    2:09.43        
                  29.68     1:02.69 (33.01)     1:37.05 (34.36)     2:09.43 (32.38)
  7 Pence, Emily A            13 UNAT-MR              2:14.86    2:10.35        
                  28.62     1:00.79 (32.17)     1:35.47 (34.68)     2:10.35 (34.88)
  8 Gaudet, Sarah M           13 LBA-MR               2:17.57    2:11.39        
                  30.46     1:04.12 (33.66)     1:37.98 (33.86)     2:11.39 (33.41)
  9 Stapleton, Siobhan D      13 LBA-MR               2:11.92    2:11.75        
                  29.95     1:03.64 (33.69)     1:38.50 (34.86)     2:11.75 (33.25)
 10 Yen, Amanda C             14 RFAC-MR              2:11.77    2:12.38        
                  30.70     1:03.98 (33.28)     1:38.18 (34.20)     2:12.38 (34.20)
 11 Harkins, Hannah J         13 LBA-MR               2:21.12    2:16.52        
                  30.85     1:05.97 (35.12)   2:16.52 (1:10.55)                    
 12 Dolan, Caroline A         14 LBA-MR               2:58.77    2:16.98        
                  31.63     1:06.36 (34.73)     1:42.23 (35.87)     2:16.98 (34.75)
 13 Simpfenderfer, Kimberly   13 RFAC-MR              2:17.79    2:18.19        
                  30.60     1:05.27 (34.67)     1:42.24 (36.97)     2:18.19 (35.95)
 14 Singer, Quinn A           13 Rivertown Rays-MR    2:32.55    2:21.96        
                  32.47     1:09.17 (36.70)     1:46.34 (37.17)     2:21.96 (35.62)
 15 Oldiges, Pearl A          14 HVD-MR               2:39.92    2:24.80        
                  32.99     1:10.34 (37.35)     1:48.72 (38.38)     2:24.80 (36.08)
 16 Notis, Dahlia J           14 UN-PA-MR             2:31.66    2:32.27        
                  33.39     1:11.68 (38.29)     1:52.02 (40.34)     2:32.27 (40.25)
 17 Lee, Evelyn B             13 Rivertown Rays-MR    2:37.08    2:34.44        
                  32.99     1:11.85 (38.86)     1:53.93 (42.08)     2:34.44 (40.51)
 18 Peratikos, Heidi E        13 HVD-MR               2:39.81    2:36.24        
                  34.38     1:13.75 (39.37)     1:56.11 (42.36)     2:36.24 (40.13)
 19 Perez, Kate A             13 NBS-MR               2:47.81    2:36.86        
                  34.87     1:14.90 (40.03)     1:55.85 (40.95)     2:36.86 (41.01)
 20 Maresca, Amanda C         13 RFAC-MR              2:53.64    2:46.97        
                  37.08     1:19.71 (42.63)     2:04.25 (44.54)     2:46.97 (42.72)
 21 Rouse, Ceanna             13 HVD-MR               3:05.33    2:51.23        
                  35.35     1:18.56 (43.21)   2:51.23 (1:32.67)                    
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Regenauer, Christiana M   13 DA-MR                5:29.27    5:26.35        
                  28.43       59.88 (31.45)     1:31.87 (31.99)     2:04.47 (32.60)
        2:38.67 (34.20)     3:12.88 (34.21)     3:47.32 (34.44)     4:22.03 (34.71)
        4:55.81 (33.78)     5:26.35 (30.54)                                        
  2 Sullivan, Emily R         14 Rivertown Rays-MR    5:20.13    5:29.54        
                  28.45       59.36 (30.91)     1:31.34 (31.98)     2:04.11 (32.77)
        2:37.84 (33.73)     3:12.24 (34.40)     3:46.82 (34.58)     4:21.43 (34.61)
        4:55.50 (34.07)     5:29.54 (34.04)                                        
  3 Bosse, Clare M            13 NBS-MR               5:51.96    5:32.86        
                  30.11     1:02.90 (32.79)     1:36.22 (33.32)     2:09.72 (33.50)
        2:43.53 (33.81)     3:17.46 (33.93)     3:51.77 (34.31)     4:26.35 (34.58)
        5:00.31 (33.96)     5:32.86 (32.55)                                        
  4 Walsh, Katelyn K          14 RFAC-MR              5:37.93    5:36.71        
                  29.99     1:03.18 (33.19)     1:37.18 (34.00)     2:11.07 (33.89)
        2:45.28 (34.21)     3:19.76 (34.48)     3:54.40 (34.64)     4:28.99 (34.59)
        5:03.33 (34.34)     5:36.71 (33.38)                                        
  5 Nichols, Mary H           13 Rivertown Rays-MR    5:40.42    5:41.85        
                  30.56     1:03.71 (33.15)     1:37.49 (33.78)     2:11.80 (34.31)
        2:46.32 (34.52)     3:21.25 (34.93)     3:56.84 (35.59)     4:32.54 (35.70)
        5:07.98 (35.44)     5:41.85 (33.87)                                        
  6 Vela, Allie J             14 NBS-MR               5:52.55    5:45.40        
                  31.71     1:06.60 (34.89)     1:42.32 (35.72)     2:17.97 (35.65)
        2:53.63 (35.66)     3:29.34 (35.71)     4:04.22 (34.88)     4:38.96 (34.74)
        5:13.35 (34.39)     5:45.40 (32.05)                                        
  7 German, Ashley E          14 NBS-MR               5:54.74    5:47.07        
                  31.64     1:06.59 (34.95)     1:42.12 (35.53)     2:17.88 (35.76)
        2:53.35 (35.47)     3:29.30 (35.95)     4:04.68 (35.38)     4:39.72 (35.04)
        5:14.06 (34.34)     5:47.07 (33.01)                                        
  8 Ayala, Ashley N           13 UNAT-MR              5:48.30    5:51.12        
                  31.22     1:06.11 (34.89)     1:41.76 (35.65)     2:17.94 (36.18)
        2:54.41 (36.47)     3:30.69 (36.28)     4:06.08 (35.39)     4:41.38 (35.30)
        5:17.43 (36.05)     5:51.12 (33.69)                                        
  9 Gaudet, Sarah M           13 LBA-MR               6:05.74    5:53.44        
                  32.08     1:07.38 (35.30)     1:43.19 (35.81)     2:18.75 (35.56)
        2:54.13 (35.38)     3:29.74 (35.61)     4:05.20 (35.46)     4:41.60 (36.40)
        5:17.91 (36.31)     5:53.44 (35.53)                                        
 10 Stapleton, Siobhan D      13 LBA-MR               5:55.54    5:54.83        
                  32.07     1:07.72 (35.65)     1:43.98 (36.26)     2:19.69 (35.71)
        2:55.06 (35.37)     3:31.35 (36.29)     4:07.24 (35.89)     4:43.84 (36.60)
        5:19.90 (36.06)     5:54.83 (34.93)                                        
 11 Wang, Kristina H          13 Rivertown Rays-MR    6:26.42    5:55.18        
                  30.03     1:04.88 (34.85)     1:40.83 (35.95)     2:17.47 (36.64)
        2:54.15 (36.68)     3:31.07 (36.92)     4:08.12 (37.05)     4:44.77 (36.65)
        5:20.91 (36.14)     5:55.18 (34.27)                                        
 12 Yen, Amanda C             14 RFAC-MR              5:57.82    5:56.66        
                  31.39     1:05.89 (34.50)     1:41.56 (35.67)     2:17.81 (36.25)
        2:53.88 (36.07)     3:30.11 (36.23)     4:06.84 (36.73)     4:43.68 (36.84)
        5:20.43 (36.75)     5:56.66 (36.23)                                        
 13 Pence, Emily A            13 UNAT-MR              6:13.93    6:05.53        
                  30.60     1:06.22 (35.62)     1:43.36 (37.14)     2:21.20 (37.84)
        2:59.28 (38.08)     3:37.13 (37.85)     4:15.12 (37.99)     4:53.09 (37.97)
        5:31.04 (37.95)     6:05.53 (34.49)                                        
 14 Singer, Quinn A           13 Rivertown Rays-MR    6:41.94    6:16.26        
                  32.40     1:09.80 (37.40)     1:48.59 (38.79)     2:27.09 (38.50)
        3:05.74 (38.65)     3:44.39 (38.65)     4:22.61 (38.22)     5:01.80 (39.19)
        5:39.76 (37.96)     6:16.26 (36.50)                                        
 15 Reede, Sydney A           13 NBS-MR               6:28.23    6:38.59        
                  33.63     1:13.00 (39.37)     1:53.60 (40.60)     2:34.16 (40.56)
        3:16.11 (41.95)     3:56.19 (40.08)     4:37.68 (41.49)     5:18.75 (41.07)
        5:59.03 (40.28)     6:38.59 (39.56)                                        
 16 Notis, Dahlia J           14 UN-PA-MR             6:51.05    7:03.91        
                  35.17     1:15.58 (40.41)     1:58.06 (42.48)     2:42.16 (44.10)
        3:25.01 (42.85)     4:09.55 (44.54)     4:54.32 (44.77)     5:38.66 (44.34)
        6:22.71 (44.05)     7:03.91 (41.20)                                        
 17 Lee, Evelyn B             13 Rivertown Rays-MR    5:57.00    7:08.70        
                  35.66     1:17.52 (41.86)     2:02.35 (44.83)     2:46.21 (43.86)
        3:30.80 (44.59)     4:15.70 (44.90)     4:59.25 (43.55)     5:44.38 (45.13)
        6:28.73 (44.35)     7:08.70 (39.97)                                        
 18 Maresca, Amanda C         13 RFAC-MR                   NT    7:31.19        
                  38.66     1:23.20 (44.54)     2:09.02 (45.82)     2:55.91 (46.89)
        3:42.41 (46.50)     4:28.49 (46.08)     5:15.93 (47.44)     6:03.07 (47.14)
        6:49.13 (46.06)     7:31.19 (42.06)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sullivan, Emily R         14 Rivertown Rays-MR    1:01.03    1:03.45        
                  31.24     1:03.45 (32.21)                                        
  2 Bosse, Clare M            13 NBS-MR               1:01.89    1:04.56        
                  31.36     1:04.56 (33.20)                                        
  3 Quezada, Fuego V          13 PATS-MR              1:01.46    1:05.17        
                  30.87     1:05.17 (34.30)                                        
  4 McDonnell, Emily A        13 LBA-MR               1:06.73    1:06.11        
                  32.45     1:06.11 (33.66)                                        
  5 Nichols, Mary H           13 Rivertown Rays-MR    1:06.39    1:06.77        
                  32.50     1:06.77 (34.27)                                        
  6 Pence, Emily A            13 UNAT-MR              1:08.53    1:07.09        
                  32.64     1:07.09 (34.45)                                        
  7 Graham, Kendra S          14 PATS-MR              1:06.77    1:07.23        
                  33.10     1:07.23 (34.13)                                        
  8 Cudney, Jillian J         13 PATS-MR              1:06.69    1:08.75        
                  33.53     1:08.75 (35.22)                                        
  9 Simpfenderfer, Kimberly   13 RFAC-MR              1:09.79    1:08.84        
                  33.09     1:08.84 (35.75)                                        
 10 Thomas, Raina W           13 PATS-MR              1:11.62    1:09.67        
                  33.45     1:09.67 (36.22)                                        
 11 Wang, Kristina H          13 Rivertown Rays-MR    1:08.64    1:09.86        
                  33.60     1:09.86 (36.26)                                        
 12 Cohen, Jessica Z          14 RFAC-MR              1:07.75    1:09.88        
                  34.38     1:09.88 (35.50)                                        
 13 Holman, Josie M           13 PATS-MR              1:11.21    1:10.00        
                  34.40     1:10.00 (35.60)                                        
 14 Chase, Samantha R         14 LBA-MR               1:10.01    1:11.21        
                  34.56     1:11.21 (36.65)                                        
 15 Yen, Amanda C             14 RFAC-MR              1:10.73    1:11.30        
                  35.13     1:11.30 (36.17)                                        
 16 Andrejczuk, Alexandra     13 LBA-MR               1:12.25    1:11.59        
                  35.28     1:11.59 (36.31)                                        
 17 Donoghue, Megan M         14 Rivertown Rays-MR    1:09.82    1:12.49        
                  35.63     1:12.49 (36.86)                                        
 18 Stapleton, Siobhan D      13 LBA-MR               1:12.71    1:13.09        
                  36.52     1:13.09 (36.57)                                        
 19 Gibson, Grace M           13 LBA-MR               1:12.92    1:13.60        
                  36.15     1:13.60 (37.45)                                        
 20 Hayes, Brenna A           13 PATS-MR              1:17.82    1:14.00        
                  36.44     1:14.00 (37.56)                                        
 21 Gaudet, Sarah M           13 LBA-MR               1:22.84    1:14.01        
                  36.24     1:14.01 (37.77)                                        
 22 Sharabun, Christine       14 Rivertown Rays-MR    1:10.60    1:14.73        
                  35.50     1:14.73 (39.23)                                        
 23 Harkins, Hannah J         13 LBA-MR               1:14.88    1:15.17        
                  36.97     1:15.17 (38.20)                                        
 24 Lopez, Ariana M           13 PATS-MR              1:16.43    1:15.30        
                  37.19     1:15.30 (38.11)                                        
 25 Souidi, Suraya N          14 LBA-MR               1:20.00    1:15.90        
                  36.67     1:15.90 (39.23)                                        
 26 Singer, Quinn A           13 Rivertown Rays-MR    1:26.70    1:16.22        
                  36.91     1:16.22 (39.31)                                        
 27 Conforti, Nicole M        14 PATS-MR              1:21.86    1:16.61        
                  37.29     1:16.61 (39.32)                                        
 28 Rivera, Anna C            14 PATS-MR              1:15.68    1:17.17        
                  37.34     1:17.17 (39.83)                                        
 29 Batista, Alyscia C        13 LBA-MR               1:15.98    1:17.57        
                  37.37     1:17.57 (40.20)                                        
 30 Lee, Evelyn B             13 Rivertown Rays-MR    1:21.82    1:17.61        
                  37.23     1:17.61 (40.38)                                        
 31 Eckhardt, Maddie R        14 HVD-MR               1:17.74    1:17.75        
                  37.96     1:17.75 (39.79)                                        
 32 Murray, Olivia G          13 LBA-MR               1:27.81    1:20.97        
                  39.33     1:20.97 (41.64)                                        
 33 Oldiges, Pearl A          14 HVD-MR               1:20.72    1:21.71        
                  40.16     1:21.71 (41.55)                                        
 34 Meier, MaryBeth X         13 PATS-MR              1:29.60    1:24.68        
 35 Maresca, Amanda C         13 RFAC-MR              1:31.47    1:25.20        
                  42.04     1:25.20 (43.16)                                        
 36 Anderson, Kate M          13 LBA-MR               1:20.00    1:29.34        
                  44.34     1:29.34 (45.00)                                        
 37 Moriarty, Maeve F         13 LBA-MR               1:32.36    1:31.21        
                  43.25     1:31.21 (47.96)                                        
 -- Gaskill, Sierra D         13 RFAC-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  45.35          DQ (47.64)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Graham, Kendra S          14 PATS-MR              1:09.17    1:10.20        
                  33.28     1:10.20 (36.92)                                        
  2 Walsh, Katelyn K          14 RFAC-MR              1:08.60    1:12.43        
                  34.01     1:12.43 (38.42)                                        
  3 Pence, Emily A            13 UNAT-MR              1:17.20    1:12.90        
                  33.69     1:12.90 (39.21)                                        
  4 Nichols, Mary H           13 Rivertown Rays-MR    1:14.96    1:13.86        
                  34.92     1:13.86 (38.94)                                        
  4 Bosse, Clare M            13 NBS-MR               1:14.10    1:13.86        
                  35.23     1:13.86 (38.63)                                        
  6 McDonnell, Emily A        13 LBA-MR               1:15.59    1:16.24        
                  36.68     1:16.24 (39.56)                                        
  7 Cudney, Jillian J         13 PATS-MR              1:16.57    1:16.53        
                  36.09     1:16.53 (40.44)                                        
  8 Quezada, Fuego V          13 PATS-MR              1:16.26    1:16.81        
                  35.93     1:16.81 (40.88)                                        
  9 Modafferi, Mia            14 NDAC-MR              1:18.01    1:16.85        
                  37.00     1:16.85 (39.85)                                        
 10 Baranowski, Karolina      14 AG-MR                1:17.41    1:17.37        
                  35.97     1:17.37 (41.40)                                        
 11 Yen, Amanda C             14 RFAC-MR              1:16.96    1:17.72        
                  37.45     1:17.72 (40.27)                                        
 12 Gaudet, Sarah M           13 LBA-MR               1:20.55    1:18.37        
                  37.43     1:18.37 (40.94)                                        
 13 Andrejczuk, Alexandra     13 LBA-MR               1:19.43    1:19.21        
                  37.50     1:19.21 (41.71)                                        
 14 Campagna, Hannah M        13 NDAC-MR              1:19.27    1:19.35        
                  37.28     1:19.35 (42.07)                                        
 15 Harkins, Hannah J         13 LBA-MR               1:22.49    1:19.61        
                  37.48     1:19.61 (42.13)                                        
 16 Donoghue, Megan M         14 Rivertown Rays-MR    1:15.79    1:19.64        
                  37.30     1:19.64 (42.34)                                        
 17 Dolan, Caroline A         14 LBA-MR               1:23.46    1:19.77        
                  38.39     1:19.77 (41.38)                                        
 18 Conforti, Nicole M        14 PATS-MR              1:22.73    1:20.23        
                  38.66     1:20.23 (41.57)                                        
 19 Ayala, Ashley N           13 UNAT-MR              1:22.27    1:20.26        
                  38.09     1:20.26 (42.17)                                        
 20 Hayes, Brenna A           13 PATS-MR              1:26.36    1:20.32        
                  37.95     1:20.32 (42.37)                                        
 21 Zoeller, Kate R           14 HVD-MR               1:19.44    1:21.14        
                  38.30     1:21.14 (42.84)                                        
 22 Chase, Samantha R         14 LBA-MR               1:21.34    1:21.98        
                  38.03     1:21.98 (43.95)                                        
 23 Wang, Kristina H          13 Rivertown Rays-MR    1:21.43    1:22.37        
                  38.89     1:22.37 (43.48)                                        
 24 Lee, Evelyn B             13 Rivertown Rays-MR    1:26.13    1:22.77        
                  38.79     1:22.77 (43.98)                                        
 25 Sharabun, Christine       14 Rivertown Rays-MR    1:19.93    1:23.11        
                  39.42     1:23.11 (43.69)                                        
 26 Bacigal, Paige M          13 NBS-MR               1:23.56    1:23.21        
                  39.66     1:23.21 (43.55)                                        
 27 Vela, Allie J             14 NBS-MR               1:23.41    1:23.23        
                  39.50     1:23.23 (43.73)                                        
 28 Forbes, Jamie E           13 NBS-MR               1:21.21    1:23.99        
                  39.27     1:23.99 (44.72)                                        
 29 Simpfenderfer, Kimberly   13 RFAC-MR              1:26.86    1:24.69        
                  40.51     1:24.69 (44.18)                                        
 30 Notis, Dahlia J           14 UN-PA-MR             1:21.94    1:25.06        
                  40.02     1:25.06 (45.04)                                        
 31 Singer, Quinn A           13 Rivertown Rays-MR    1:37.16    1:25.14        
                  40.03     1:25.14 (45.11)                                        
 32 Stapleton, Siobhan D      13 LBA-MR               1:28.24    1:25.48        
                  40.95     1:25.48 (44.53)                                        
 33 Holman, Josie M           13 PATS-MR              1:29.49    1:25.53        
                  40.34     1:25.53 (45.19)                                        
 34 Thomas, Raina W           13 PATS-MR              1:27.78    1:25.60        
                  41.14     1:25.60 (44.46)                                        
 35 Courtney, Rian O          13 LBA-MR               1:28.66    1:25.88        
                  41.12     1:25.88 (44.76)                                        
 36 Finkelberg, Abigail R     14 Rivertown Rays-MR    1:21.48    1:26.10        
                  41.35     1:26.10 (44.75)                                        
 37 Anderson, Kate M          13 LBA-MR               1:28.29    1:26.12        
                  40.92     1:26.12 (45.20)                                        
 38 Reede, Sydney A           13 NBS-MR               1:27.10    1:26.27        
                  40.24     1:26.27 (46.03)                                        
 39 De Cordova, Claire L      13 HVD-MR               1:29.88    1:26.94        
                  40.57     1:26.94 (46.37)                                        
 40 Gibson, Grace M           13 LBA-MR               1:29.41    1:27.33        
                  40.96     1:27.33 (46.37)                                        
 41 Perez, Kate A             13 NBS-MR               1:28.73    1:27.44        
                  41.69     1:27.44 (45.75)                                        
 42 Makovic, Vanessa          14 Rivertown Rays-MR    1:19.94    1:27.76        
                  41.16     1:27.76 (46.60)                                        
 43 Schulkind, Casey L        14 NDAC-MR              1:31.55    1:28.96        
                  42.19     1:28.96 (46.77)                                        
 44 German, Ashley E          14 NBS-MR               1:27.51    1:29.10        
                  42.47     1:29.10 (46.63)                                        
 45 Souidi, Suraya N          14 LBA-MR               1:30.39    1:29.18        
                  41.54     1:29.18 (47.64)                                        
 46 Wiehe, Lauren E           13 HVD-MR               1:30.69    1:30.15        
                  42.84     1:30.15 (47.31)                                        
 47 Abouezzi, Alexandra       14 HVD-MR               1:34.02    1:30.24        
                  43.22     1:30.24 (47.02)                                        
 48 Behrens, Erin N           14 NDAC-MR              1:32.49    1:30.30        
                  43.29     1:30.30 (47.01)                                        
 49 Bubel, Emily T            14 UNAT-MR              1:27.55    1:30.61        
                  43.74     1:30.61 (46.87)                                        
 50 Traut, Erin O             14 HVD-MR               1:33.34    1:31.35        
                  42.91     1:31.35 (48.44)                                        
 51 Kaiser, Holley M          14 NDAC-MR              1:29.31    1:31.58        
                  43.24     1:31.58 (48.34)                                        
 52 Oldiges, Pearl A          14 HVD-MR               1:33.10    1:32.41        
                  44.23     1:32.41 (48.18)                                        
 53 Lopez, Iliana L           13 NBS-MR               1:34.06    1:32.43        
                  44.13     1:32.43 (48.30)                                        
 54 Schweppe, Reagan K        13 NDAC-MR              1:36.09    1:32.73        
                  44.00     1:32.73 (48.73)                                        
 55 Gaskill, Sierra D         13 RFAC-MR                   NT    1:33.74        
                  43.89     1:33.74 (49.85)                                        
 56 Monica, Amelia C          13 Rivertown Rays-MR    1:32.26    1:33.95        
                  46.06     1:33.95 (47.89)                                        
 57 Batista, Alyscia C        13 LBA-MR               1:43.43    1:34.83        
                  44.55     1:34.83 (50.28)                                        
 58 Abouezzi, Tiffany         13 HVD-MR               1:36.39    1:36.11        
                  45.91     1:36.11 (50.20)                                        
 59 Murray, Olivia G          13 LBA-MR               1:43.19    1:37.00        
                  47.18     1:37.00 (49.82)                                        
 60 Moriarty, Maeve F         13 LBA-MR               1:46.58    1:48.67        
                  51.27     1:48.67 (57.40)                                        
 -- Kavanagh, Anna K          13 LBA-MR               1:17.77         DQ        
      False start
                  37.62          DQ (42.52)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quezada, Fuego V          13 PATS-MR              1:01.60    1:03.50        
  2 Bosse, Clare M            13 NBS-MR               1:04.09    1:03.97        
  3 Cohen, Jessica Z          14 RFAC-MR              1:00.64    1:04.39        
  4 Vela, Allie J             14 NBS-MR               1:07.13    1:04.80        
  5 Bacigal, Paige M          13 NBS-MR               1:04.05    1:04.96        
  6 Graham, Kendra S          14 PATS-MR              1:02.76    1:05.32        
  7 Gaudet, Sarah M           13 LBA-MR               1:06.50    1:05.50        
  8 Walsh, Katelyn K          14 RFAC-MR              1:02.76    1:06.13        
  9 Makovic, Vanessa          14 Rivertown Rays-MR    1:04.35    1:08.20        
 10 Cudney, Jillian J         13 PATS-MR              1:05.75    1:08.46        
 11 Finkelberg, Abigail R     14 Rivertown Rays-MR    1:02.04    1:08.48        
 12 Stapleton, Siobhan D      13 LBA-MR               1:09.53    1:08.50        
 13 Nichols, Mary H           13 Rivertown Rays-MR    1:05.15    1:08.56        
 14 Sharabun, Christine       14 Rivertown Rays-MR    1:05.73    1:08.71        
 15 Pence, Emily A            13 UNAT-MR              1:11.97    1:09.01        
 16 McDonnell, Emily A        13 LBA-MR               1:07.75    1:09.59        
 17 Lopez, Iliana L           13 NBS-MR               1:11.21    1:09.80        
 18 Chase, Samantha R         14 LBA-MR               1:09.63    1:09.93        
 19 Donoghue, Megan M         14 Rivertown Rays-MR    1:06.47    1:10.15        
 20 Bubel, Emily T            14 UNAT-MR              1:14.96    1:10.88        
 21 Modafferi, Mia            14 NDAC-MR              1:10.88    1:11.23        
 22 Andrejczuk, Alexandra     13 LBA-MR               1:11.23    1:11.71        
 23 Thomas, Raina W           13 PATS-MR              1:10.00    1:12.42        
 24 Yen, Amanda C             14 RFAC-MR              1:13.65    1:12.99        
 25 Behrens, Erin N           14 NDAC-MR              1:13.84    1:13.10        
 26 Singer, Quinn A           13 Rivertown Rays-MR    1:22.27    1:13.52        
 27 German, Ashley E          14 NBS-MR               1:18.60    1:13.56        
 28 Holman, Josie M           13 PATS-MR              1:16.37    1:14.22        
 29 Conforti, Nicole M        14 PATS-MR              1:22.13    1:14.46        
 30 Reede, Sydney A           13 NBS-MR               1:12.78    1:15.32        
 31 Simpfenderfer, Kimberly   13 RFAC-MR              1:14.41    1:15.66        
 32 Kavanagh, Anna K          13 LBA-MR               1:15.22    1:16.87        
 33 Wang, Kristina H          13 Rivertown Rays-MR    1:18.52    1:17.41        
 34 Notis, Dahlia J           14 UN-PA-MR             1:14.39    1:17.60        
 35 Courtney, Rian O          13 LBA-MR               1:30.00    1:17.65        
 36 Harkins, Hannah J         13 LBA-MR               1:17.11    1:18.21        
 37 Batista, Alyscia C        13 LBA-MR               1:18.50    1:18.34        
 38 Campagna, Hannah M        13 NDAC-MR              1:18.86    1:18.49        
 39 Hayes, Brenna A           13 PATS-MR              1:20.15    1:18.60        
 40 Souidi, Suraya N          14 LBA-MR               1:16.91    1:19.00        
 41 Dolan, Caroline A         14 LBA-MR               1:25.00    1:19.80        
 42 Lee, Evelyn B             13 Rivertown Rays-MR    1:26.49    1:20.97        
 43 Gibson, Grace M           13 LBA-MR               1:29.23    1:22.09        
 44 Forbes, Jamie E           13 NBS-MR               1:16.14    1:25.68        
 45 Monica, Amelia C          13 Rivertown Rays-MR    1:22.35    1:27.12        
 46 Peratikos, Heidi E        13 HVD-MR               1:19.33    1:29.90        
 47 Anderson, Kate M          13 LBA-MR               1:30.00    1:30.88        
 48 Perez, Kate A             13 NBS-MR               1:34.64    1:33.70        
 49 Moriarty, Maeve F         13 LBA-MR               1:45.00    1:39.32        
 -- Abouezzi, Tiffany         13 HVD-MR               1:45.46         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sullivan, Emily R         14 Rivertown Rays-MR    2:11.31    2:18.58        
                  30.23     1:05.69 (35.46)     1:46.96 (41.27)     2:18.58 (31.62)
  2 Bosse, Clare M            13 NBS-MR               2:21.07    2:21.71        
                  31.20     1:07.24 (36.04)     1:49.99 (42.75)     2:21.71 (31.72)
  3 McDonnell, Emily A        13 LBA-MR               2:22.48    2:22.01        
                  32.26     1:07.28 (35.02)     1:49.02 (41.74)     2:22.01 (32.99)
  4 Graham, Kendra S          14 PATS-MR              2:19.89    2:22.04        
                  31.09     1:08.72 (37.63)     1:50.28 (41.56)     2:22.04 (31.76)
  5 Nichols, Mary H           13 Rivertown Rays-MR    2:19.94    2:22.35        
                  32.70     1:08.75 (36.05)     1:50.12 (41.37)     2:22.35 (32.23)
  6 Cudney, Jillian J         13 PATS-MR              2:22.54    2:25.44        
                  31.91     1:10.09 (38.18)     1:52.69 (42.60)     2:25.44 (32.75)
  7 Cohen, Jessica Z          14 RFAC-MR              2:23.39    2:25.62        
                  30.62     1:08.75 (38.13)     1:53.93 (45.18)     2:25.62 (31.69)
  8 Pence, Emily A            13 UNAT-MR              2:27.43    2:25.64        
                  32.12     1:09.81 (37.69)     1:51.74 (41.93)     2:25.64 (33.90)
  9 Yen, Amanda C             14 RFAC-MR              2:27.26    2:28.37        
                  33.80     1:10.91 (37.11)     1:54.77 (43.86)     2:28.37 (33.60)
 10 Gaudet, Sarah M           13 LBA-MR               2:33.98    2:30.19        
                  31.71     1:11.81 (40.10)     1:56.17 (44.36)     2:30.19 (34.02)
 11 Stapleton, Siobhan D      13 LBA-MR               2:30.51    2:31.02        
                  31.97     1:11.79 (39.82)     1:59.30 (47.51)     2:31.02 (31.72)
 12 Andrejczuk, Alexandra     13 LBA-MR               2:31.38    2:31.11        
                  33.38     1:11.28 (37.90)     1:57.45 (46.17)     2:31.11 (33.66)
 12 Chase, Samantha R         14 LBA-MR               2:31.50    2:31.11        
                  31.75     1:10.39 (38.64)     1:56.79 (46.40)     2:31.11 (34.32)
 14 Quezada, Fuego V          13 PATS-MR              2:17.62    2:32.50        
                  30.91     1:09.76 (38.85)     1:57.45 (47.69)     2:32.50 (35.05)
 15 Simpfenderfer, Kimberly   13 RFAC-MR              2:31.63    2:33.29        
                  33.72     1:11.56 (37.84)     1:58.95 (47.39)     2:33.29 (34.34)
 16 Wang, Kristina H          13 Rivertown Rays-MR    2:32.86    2:33.56        
                  33.84     1:12.82 (38.98)     1:59.39 (46.57)     2:33.56 (34.17)
 17 Holman, Josie M           13 PATS-MR              2:36.10    2:34.51        
                  33.56     1:11.86 (38.30)     1:59.02 (47.16)     2:34.51 (35.49)
 18 Donoghue, Megan M         14 Rivertown Rays-MR    2:26.77    2:35.12        
                  32.39     1:10.93 (38.54)     1:57.11 (46.18)     2:35.12 (38.01)
 19 Conforti, Nicole M        14 PATS-MR              2:38.39    2:36.62        
                  33.96     1:15.18 (41.22)     2:00.04 (44.86)     2:36.62 (36.58)
 20 Sharabun, Christine       14 Rivertown Rays-MR    2:28.86    2:36.72        
                  33.09     1:14.08 (40.99)     2:00.76 (46.68)     2:36.72 (35.96)
 21 Thomas, Raina W           13 PATS-MR              2:37.80    2:38.04        
                  33.51     1:12.30 (38.79)     2:00.24 (47.94)     2:38.04 (37.80)
 22 Harkins, Hannah J         13 LBA-MR               2:48.10    2:38.12        
                  34.82     1:16.09 (41.27)     2:02.08 (45.99)     2:38.12 (36.04)
 23 Hayes, Brenna A           13 PATS-MR              2:39.43    2:40.81        
                  36.05     1:15.90 (39.85)     2:03.71 (47.81)     2:40.81 (37.10)
 24 Singer, Quinn A           13 Rivertown Rays-MR    2:59.16    2:41.56        
                  34.41     1:18.12 (43.71)     2:05.21 (47.09)     2:41.56 (36.35)
 25 Gibson, Grace M           13 LBA-MR               2:48.17    2:44.22        
                  38.41     1:17.98 (39.57)     2:08.30 (50.32)     2:44.22 (35.92)
 26 Souidi, Suraya N          14 LBA-MR               2:50.00    2:47.99        
                  36.71     1:17.40 (40.69)     2:11.47 (54.07)     2:47.99 (36.52)
 26 Lee, Evelyn B             13 Rivertown Rays-MR    2:51.54    2:47.99        
                  36.45     1:18.23 (41.78)     2:08.05 (49.82)     2:47.99 (39.94)
 28 Batista, Alyscia C        13 LBA-MR               2:48.17    2:48.62        
                  36.03     1:18.72 (42.69)     2:12.45 (53.73)     2:48.62 (36.17)
 29 Oldiges, Pearl A          14 HVD-MR               2:54.37    2:49.38        
                  37.85     1:21.29 (43.44)     2:14.41 (53.12)     2:49.38 (34.97)
 30 Rivera, Anna C            14 PATS-MR              2:54.21    2:51.84        
                  38.00     1:20.52 (42.52)     2:13.50 (52.98)     2:51.84 (38.34)
 31 Anderson, Kate M          13 LBA-MR               3:03.97    3:00.89        
                  40.70                             2:20.07 ( )     3:00.89 (40.82)
 32 Maresca, Amanda C         13 RFAC-MR              3:16.57    3:07.58        
                  44.44     1:29.62 (45.18)     2:24.40 (54.78)     3:07.58 (43.18)
 33 Gaskill, Sierra D         13 RFAC-MR                   NT    3:19.79        
                  44.62     1:34.78 (50.16)   2:35.66 (1:00.88)     3:19.79 (44.13)
 34 Moriarty, Maeve F         13 LBA-MR               3:16.92    3:20.03        
                  45.21     1:36.87 (51.66)   2:36.97 (1:00.10)     3:20.03 (43.06)
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Regenauer, Christiana M   13 DA-MR                4:49.99    4:53.87        
                  30.90     1:07.16 (36.26)     1:44.36 (37.20)     2:20.57 (36.21)
        3:04.16 (43.59)     3:47.49 (43.33)     4:21.50 (34.01)     4:53.87 (32.37)
  2 Walsh, Katelyn K          14 RFAC-MR              4:45.31    4:58.93        
                  31.52     1:07.96 (36.44)     1:47.08 (39.12)     2:25.56 (38.48)
        3:06.62 (41.06)     3:48.41 (41.79)     4:24.37 (35.96)     4:58.93 (34.56)
  3 Bosse, Clare M            13 NBS-MR               5:17.08    5:03.47        
                  32.51     1:09.09 (36.58)     1:45.98 (36.89)     2:23.88 (37.90)
        3:08.20 (44.32)     3:53.57 (45.37)     4:29.44 (35.87)     5:03.47 (34.03)
  4 Cohen, Jessica Z          14 RFAC-MR              4:55.27    5:06.93        
                  30.82     1:05.85 (35.03)     1:45.83 (39.98)     2:25.50 (39.67)
        3:11.89 (46.39)     3:59.04 (47.15)     4:33.44 (34.40)     5:06.93 (33.49)
  5 Yen, Amanda C             14 RFAC-MR              5:26.26    5:17.77        
                  35.41     1:14.53 (39.12)     1:53.77 (39.24)     2:35.41 (41.64)
        3:19.19 (43.78)     4:03.49 (44.30)     4:40.69 (37.20)     5:17.77 (37.08)
  6 Ayala, Ashley N           13 UNAT-MR              5:19.97    5:17.84        
                  32.14     1:10.37 (38.23)     1:52.55 (42.18)     2:33.39 (40.84)
        3:20.25 (46.86)     4:07.33 (47.08)     4:42.96 (35.63)     5:17.84 (34.88)
  7 Simpfenderfer, Kimberly   13 RFAC-MR                   NT    5:24.80        
                  35.10     1:16.59 (41.49)     1:56.32 (39.73)     2:35.46 (39.14)
        3:23.59 (48.13)     4:11.75 (48.16)     4:48.08 (36.33)     5:24.80 (36.72)
  8 Makovic, Vanessa          14 Rivertown Rays-MR    5:09.83    5:25.59        
                  33.07     1:13.88 (40.81)     1:54.27 (40.39)     2:34.67 (40.40)
        3:23.11 (48.44)     4:13.09 (49.98)     4:49.68 (36.59)     5:25.59 (35.91)
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'                   1:45.90    1:46.63        
     1) Sullivan, Emily R 14            2) Donoghue, Megan M 14           
     3) Wang, Kristina H 13             4) Nichols, Mary H 13             
                  27.20       54.84 (27.64)     1:21.86 (27.02)     1:46.63 (24.77)
  2 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       1:52.11    1:50.83        
     1) Harkins, Hannah J 13            2) Gaudet, Sarah M 13             
     3) McDonnell, Emily A 13           4) Stapleton, Siobhan D 13        
                  27.81       55.78 (27.97)     1:23.58 (27.80)     1:50.83 (27.25)
  3 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                      1:51.21    1:55.64        
     1) Maresca, Amanda C 13            2) Simpfenderfer, Kimberly H 13   
     3) Yen, Amanda C 14                4) Cohen, Jessica Z 14            
                  32.92     1:01.45 (28.53)     1:29.09 (27.64)     1:55.64 (26.55)
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       2:03.52    2:04.51        
     1) McDonnell, Emily A 13           2) Harkins, Hannah J 13           
     3) Gaudet, Sarah M 13              4) Stapleton, Siobhan D 13        
  2 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'                   2:00.16    2:05.88        
     1) Nichols, Mary H 13              2) Donoghue, Megan M 14           
     3) Finkelberg, Abigail R 14        4) Makovic, Vanessa 14            
  3 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:06.11    2:07.31        
     1) Modafferi, Mia 14               2) Campagna, Hannah M 13          
     3) Behrens, Erin N 14              4) Schweppe, Reagan K 13          
  4 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                      2:00.67    2:11.10        
     1) Simpfenderfer, Kimberly H 13    2) Yen, Amanda C 14               
     3) Cohen, Jessica Z 14             4) Gaskill, Sierra D 13           
  5 Rivertown Aquatics Rays-MR  'B'                   2:06.40    2:16.68        
     1) Wang, Kristina H 13             2) Singer, Quinn A 13             
     3) Sharabun, Christine 14          4) Monica, Amelia C 13            
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Regenauer, Christiana M   13 DA-MR                  24.28      25.40        
  2 Elcott, Ina M             16 RFAC-MR                25.32      25.79        
  3 Lam, Donna                16 PATS-MR                24.95      25.96        
  4 Baker, Clara N            17 UNAT-MR                25.35      26.01        
  5 McClung, Demi R           15 Rivertown Rays-MR      25.59      26.59        
  6 Oyen-Ustad, Lillian E     17 NDAC-MR                26.01      26.64        
  7 Simpfenderfer, Heidi M    15 RFAC-MR                25.99      26.79        
  8 Morgan, Alice T           16 NBS-MR                 25.67      27.00        
  9 Reining, Emma R           16 RFAC-MR                26.48      27.17        
 10 Kumaran, Maya L           17 PATS-MR                26.65      27.23        
 11 Guarnieri, Sofia          15 Rivertown Rays-MR      26.74      27.51        
 12 Pagano, Megan A           17 PATS-MR                27.42      27.79        
 12 Stangeby, Hailee M        16 AG-MR                  29.07      27.79        
 14 Crocker, Carolyn A        16 LBA-MR                 27.19      27.81        
 15 Fisher, Kristin M         17 NDAC-MR                26.59      28.00        
 16 Mannle, Kathryn L         16 LBA-MR                 28.39      28.01        
 17 Conrad, Alyssa R          15 Rivertown Rays-MR      28.06      28.49        
 17 Makovic, Tiffany          17 Rivertown Rays-MR      27.50      28.49        
 19 Conforti, Samantha M      17 PATS-MR                28.11      28.56        
 20 Abouezzi, Joanna          17 HVD-MR                 28.56      28.63        
 21 Regenauer, Emma A         17 DA-MR                  27.65      28.82        
 22 Newhard, Caitlin M        15 PATS-MR                28.40      29.08        
 23 Seward, Kristen J         15 HVD-MR                 28.23      29.13        
 23 Sistare, Kate M           16 NDAC-MR                28.51      29.13        
 25 McClung, Taylor R         17 Rivertown Rays-MR      26.77      29.15        
 26 Keane, MaryKate           17 PATS-MR                28.38      29.35        
 27 Dewitt, Mercedes C        16 NBS-MR                 28.70      29.38        
 28 Reza, Rita                16 HVD-MR                 32.16      29.76        
 29 Magee, Emma M             17 HVD-MR                 29.41      30.04        
 30 Bruni, Liz J              16 Rivertown Rays-MR      30.42      30.41        
 31 DeBenedictus, Kaylee R    16 NBS-MR                 30.21      30.58        
 32 Schiavi, Guilia           15 PATS-MR                29.40      30.61        
 33 Dolan, Grace E            15 LBA-MR                 30.56      30.76        
 34 MacHugh, Emily H          12 NBS-MR                 30.44      31.31        
 35 Patierno, Katelyn J       16 NDAC-MR                32.13      33.53        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simpfenderfer, Heidi M    15 RFAC-MR                54.72      55.59        
                  26.95       55.59 (28.64)                                        
  2 Regenauer, Christiana M   13 DA-MR                  53.74      55.78        
                  27.49       55.78 (28.29)                                        
  3 Lam, Donna                16 PATS-MR                54.27      55.97        
                  26.79       55.97 (29.18)                                        
  4 Elcott, Ina M             16 RFAC-MR                54.30      56.22        
                  27.33       56.22 (28.89)                                        
  5 Bergin, Kate C            17 RFAC-MR                56.08      56.45        
                  27.68       56.45 (28.77)                                        
  6 McClung, Demi R           15 Rivertown Rays-MR      55.87      57.25        
                  27.75       57.25 (29.50)                                        
  7 Wang, Amanda H            16 Rivertown Rays-MR      55.29      57.46        
                  27.64       57.46 (29.82)                                        
  8 Siegel, Lauren S          15 PATS-MR                55.85      57.74        
                  27.88       57.74 (29.86)                                        
  9 Morgan, Alice T           16 NBS-MR                 56.28      58.55        
                  28.39       58.55 (30.16)                                        
 10 Gonzalez, Kassey          17 PATS-MR                58.27      58.69        
                  28.16       58.69 (30.53)                                        
 11 Palikuca, Emmanuelle      17 PATS-MR                57.97      58.83        
                  27.60       58.83 (31.23)                                        
 12 Donabie, Alana R          15 PATS-MR                57.18      59.19        
                  28.10       59.19 (31.09)                                        
 13 Longo, Caroline E         15 LBA-MR                 58.47      59.35        
                  28.85       59.35 (30.50)                                        
 14 Guarnieri, Sofia          15 Rivertown Rays-MR      56.78      59.36        
                  28.10       59.36 (31.26)                                        
 15 Mannle, Kathryn L         16 LBA-MR                 59.54      59.91        
                  28.83       59.91 (31.08)                                        
 16 Reining, Emma R           16 RFAC-MR                56.90    1:00.16        
                  28.66     1:00.16 (31.50)                                        
 17 Baione, Rebecca K         15 RFAC-MR                59.04    1:00.38        
                  29.22     1:00.38 (31.16)                                        
 18 McClung, Taylor R         17 Rivertown Rays-MR      57.88    1:00.49        
                  29.24     1:00.49 (31.25)                                        
 19 Delisio, Abie L           17 RFAC-MR                57.46    1:00.60        
                  29.18     1:00.60 (31.42)                                        
 20 Karadeniz, Selin          15 RFAC-MR              1:00.43    1:00.61        
                  29.70     1:00.61 (30.91)                                        
 21 Pagano, Megan A           17 PATS-MR                58.95    1:00.85        
                  29.06     1:00.85 (31.79)                                        
 22 Noble, Allison E          15 HVD-MR                 58.29    1:00.98        
                  29.10     1:00.98 (31.88)                                        
 23 Conforti, Samantha M      17 PATS-MR              1:00.11    1:01.24        
                  29.18     1:01.24 (32.06)                                        
 24 Makovic, Tiffany          17 Rivertown Rays-MR      58.75    1:01.31        
                  29.38     1:01.31 (31.93)                                        
 25 Conrad, Alyssa R          15 Rivertown Rays-MR    1:01.98    1:01.56        
                  29.18     1:01.56 (32.38)                                        
 26 Newhard, Caitlin M        15 PATS-MR              1:01.20    1:02.43        
                  30.17     1:02.43 (32.26)                                        
 27 Elwood, Kylie M           15 Rivertown Rays-MR    1:04.56    1:02.72        
                  30.48     1:02.72 (32.24)                                        
 28 Jumpp, Micah B            15 PATS-MR              1:04.37    1:03.13        
                  29.52     1:03.13 (33.61)                                        
 29 Keane, MaryKate           17 PATS-MR              1:01.29    1:04.00        
                  30.12     1:04.00 (33.88)                                        
 30 Seward, Kristen J         15 HVD-MR               1:01.69    1:04.34        
                  30.86     1:04.34 (33.48)                                        
 31 Regenauer, Emma A         17 DA-MR                  59.77    1:04.80        
                  30.97     1:04.80 (33.83)                                        
 32 Reza, Rita                16 HVD-MR               1:14.04    1:05.84        
                  30.91     1:05.84 (34.93)                                        
 33 Jarvis, Kenzie T          15 HVD-MR               1:03.95    1:05.85        
                  30.83     1:05.85 (35.02)                                        
 34 Cacace, Rachel            16 HVD-MR               1:05.33    1:12.48        
                  34.33     1:12.48 (38.15)                                        
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elcott, Ina M             16 RFAC-MR              2:02.95    2:04.15        
                  28.47       58.75 (30.28)     1:30.93 (32.18)     2:04.15 (33.22)
  2 Reining, Emma R           16 RFAC-MR              2:01.13    2:05.47        
                  28.45     1:00.27 (31.82)     1:33.05 (32.78)     2:05.47 (32.42)
  3 Crocker, Carolyn A        16 LBA-MR               2:04.29    2:05.82        
                  29.41     1:01.03 (31.62)     1:33.58 (32.55)     2:05.82 (32.24)
  4 Baione, Rebecca K         15 RFAC-MR              2:08.08    2:07.05        
                  29.74     1:02.52 (32.78)     1:35.50 (32.98)     2:07.05 (31.55)
  5 Caldwell, Julia A         16 RFAC-MR              2:01.91    2:07.59        
                  30.06     1:02.28 (32.22)     1:35.10 (32.82)     2:07.59 (32.49)
  6 Karadeniz, Selin          15 RFAC-MR              2:09.76    2:08.85        
                  29.93     1:02.26 (32.33)     1:35.74 (33.48)     2:08.85 (33.11)
  7 Morgan, Alice T           16 NBS-MR               2:07.69    2:09.46        
                  29.70     1:02.33 (32.63)     1:36.00 (33.67)     2:09.46 (33.46)
  8 Guarnieri, Sofia          15 Rivertown Rays-MR    2:05.22    2:10.71        
                  28.81     1:01.76 (32.95)     1:35.94 (34.18)     2:10.71 (34.77)
  9 Magee, Emma M             17 HVD-MR               2:15.45    2:24.10        
                  31.59     1:07.40 (35.81)     1:45.51 (38.11)     2:24.10 (38.59)
 10 Jarvis, Kenzie T          15 HVD-MR               2:25.63    2:26.31        
                  31.51     1:08.94 (37.43)     1:48.20 (39.26)     2:26.31 (38.11)
 11 Dolan, Grace E            15 LBA-MR               2:49.39    2:26.60        
                  32.07     1:08.93 (36.86)     1:47.58 (38.65)     2:26.60 (39.02)
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bergin, Kate C            17 RFAC-MR              5:03.38    5:16.70        
                  28.99     1:00.46 (31.47)     1:32.45 (31.99)     2:04.50 (32.05)
        2:36.45 (31.95)     3:08.22 (31.77)     3:39.84 (31.62)     4:11.99 (32.15)
        4:44.49 (32.50)     5:16.70 (32.21)                                        
  2 Troy, Kaitlyn E           17 NBS-MR               5:20.12    5:19.77        
                  28.49     1:00.48 (31.99)     1:32.85 (32.37)     2:05.06 (32.21)
        2:37.08 (32.02)     3:09.07 (31.99)     3:42.01 (32.94)     4:15.27 (33.26)
        4:48.12 (32.85)     5:19.77 (31.65)                                        
  3 Longo, Caroline E         15 LBA-MR               5:19.86    5:26.88        
                  29.22     1:01.11 (31.89)     1:33.88 (32.77)     2:06.66 (32.78)
        2:40.20 (33.54)     3:13.81 (33.61)     3:47.70 (33.89)     4:21.73 (34.03)
        4:55.38 (33.65)     5:26.88 (31.50)                                        
  4 Skarren, Kaley L          12 LBA-MR               5:32.71    5:27.61        
                  29.44     1:01.42 (31.98)     1:34.30 (32.88)     2:07.36 (33.06)
        2:40.56 (33.20)     3:13.53 (32.97)     3:47.02 (33.49)     4:21.13 (34.11)
        4:55.11 (33.98)     5:27.61 (32.50)                                        
  5 Baione, Rebecca K         15 RFAC-MR              5:53.91    5:37.55        
                  30.16     1:03.40 (33.24)     1:38.07 (34.67)     2:12.37 (34.30)
        2:46.65 (34.28)     3:21.27 (34.62)     3:55.81 (34.54)     4:30.50 (34.69)
        5:04.62 (34.12)     5:37.55 (32.93)                                        
  6 Elcott, Ina M             16 RFAC-MR              5:42.23    5:45.79        
                  30.67     1:04.34 (33.67)     1:38.81 (34.47)     2:13.16 (34.35)
        2:48.10 (34.94)     3:23.13 (35.03)     3:58.37 (35.24)     4:34.09 (35.72)
        5:09.63 (35.54)     5:45.79 (36.16)                                        
  7 Karadeniz, Selin          15 RFAC-MR              6:13.84    5:46.30        
                  30.61     1:03.76 (33.15)     1:38.23 (34.47)     2:13.08 (34.85)
        2:48.27 (35.19)     3:23.84 (35.57)     3:59.73 (35.89)     4:35.53 (35.80)
        5:11.49 (35.96)     5:46.30 (34.81)                                        
  8 Crocker, Carolyn A        16 LBA-MR               5:26.69    5:47.90        
                  30.50     1:04.48 (33.98)     1:39.44 (34.96)     2:14.53 (35.09)
        2:50.24 (35.71)     3:25.65 (35.41)     4:01.76 (36.11)     4:37.65 (35.89)
        5:12.82 (35.17)     5:47.90 (35.08)                                        
  9 Miller, Rachel A          16 NBS-MR               5:44.04    5:55.32        
                  31.53     1:05.29 (33.76)     1:40.72 (35.43)     2:16.10 (35.38)
        2:51.40 (35.30)     3:28.13 (36.73)     4:05.48 (37.35)     4:42.47 (36.99)
        5:19.17 (36.70)     5:55.32 (36.15)                                        
 10 Guarnieri, Sofia          15 Rivertown Rays-MR    5:49.14    5:59.75        
                  30.18     1:04.85 (34.67)     1:40.69 (35.84)     2:17.45 (36.76)
        2:54.80 (37.35)     3:31.67 (36.87)     4:08.64 (36.97)     4:46.78 (38.14)
        5:23.55 (36.77)     5:59.75 (36.20)                                        
 11 Regenauer, Emma A         17 DA-MR                5:55.01    6:09.95        
                  32.70     1:09.49 (36.79)     1:47.54 (38.05)     2:25.27 (37.73)
        3:03.51 (38.24)     3:42.96 (39.45)     4:19.08 (36.12)     4:57.68 (38.60)
        5:34.84 (37.16)     6:09.95 (35.11)                                        
 12 Dewitt, Mercedes C        16 NBS-MR               6:25.55    6:18.76        
                  32.25     1:08.80 (36.55)     1:46.80 (38.00)     2:25.71 (38.91)
        3:04.70 (38.99)     3:43.80 (39.10)     4:22.83 (39.03)     5:02.38 (39.55)
        5:41.67 (39.29)     6:18.76 (37.09)                                        
 13 MacHugh, Emily H          12 NBS-MR               6:21.05    6:20.85        
                  34.19     1:11.23 (37.04)     1:49.52 (38.29)     2:28.43 (38.91)
        3:07.25 (38.82)     3:46.33 (39.08)     4:25.20 (38.87)     5:04.07 (38.87)
        5:43.52 (39.45)     6:20.85 (37.33)                                        
 14 Seward, Kristen J         15 HVD-MR               7:11.98    6:25.13        
                  33.89     1:12.55 (38.66)     1:51.71 (39.16)     2:31.58 (39.87)
        3:11.07 (39.49)     3:50.31 (39.24)     4:30.31 (40.00)     5:10.01 (39.70)
        5:48.94 (38.93)     6:25.13 (36.19)                                        
 15 Jarvis, Kenzie T          15 HVD-MR               6:49.27    6:30.38        
                  32.79     1:11.13 (38.34)     1:51.40 (40.27)     2:31.51 (40.11)
        3:11.86 (40.35)     3:52.43 (40.57)     4:32.80 (40.37)     5:13.08 (40.28)
        5:52.61 (39.53)     6:30.38 (37.77)                                        
 16 Dolan, Grace E            15 LBA-MR               6:30.00    6:36.61        
                  34.96     1:15.46 (40.50)     1:56.83 (41.37)     2:37.01 (40.18)
        3:17.61 (40.60)     3:58.15 (40.54)     4:38.41 (40.26)     5:18.52 (40.11)
        5:58.12 (39.60)     6:36.61 (38.49)                                        
 17 Doran, Jordyn M           11 RFAC-MR                   NT    7:11.64        
                  35.48     1:17.00 (41.52)     2:00.36 (43.36)     2:44.91 (44.55)
        3:29.63 (44.72)   4:58.00 (1:28.37)     5:43.68 (45.68)     6:28.42 (44.74)
        7:11.91 (43.49)         7:11.64 ( )                                        
 18 Johnson, Amanda L          9 RFAC-MR                   NT    7:55.18        
                  40.67     1:27.24 (46.57)     2:16.77 (49.53)     3:06.37 (49.60)
        3:55.86 (49.49)     4:44.96 (49.10)     5:33.43 (48.47)     6:22.59 (49.16)
        7:10.50 (47.91)     7:55.18 (44.68)                                        
 
Girls 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bergin, Kate C            17 RFAC-MR             10:39.92   10:53.35        
                  30.16     1:02.45 (32.29)     1:34.89 (32.44)     2:07.49 (32.60)
        2:40.39 (32.90)     3:13.12 (32.73)     3:45.84 (32.72)     4:18.57 (32.73)
        4:51.55 (32.98)     5:24.20 (32.65)     5:56.82 (32.62)     6:29.73 (32.91)
        7:02.81 (33.08)     7:35.86 (33.05)     8:09.07 (33.21)     8:41.96 (32.89)
        9:14.94 (32.98)     9:48.14 (33.20)    10:20.92 (32.78)    10:53.35 (32.43)
  2 Longo, Caroline E         15 LBA-MR              11:09.59   11:11.18        
                  30.73     1:03.62 (32.89)     1:36.94 (33.32)     2:10.44 (33.50)
        2:43.68 (33.24)     3:17.34 (33.66)     3:50.84 (33.50)     4:24.55 (33.71)
        4:58.48 (33.93)     5:32.29 (33.81)     6:06.10 (33.81)     6:40.22 (34.12)
        7:14.16 (33.94)     7:48.28 (34.12)     8:22.54 (34.26)     8:56.37 (33.83)
        9:30.63 (34.26)    10:04.23 (33.60)    10:38.30 (34.07)    11:11.18 (32.88)
  3 Simpfenderfer, Heidi M    15 RFAC-MR             11:14.03   11:19.29        
                  30.79     1:04.24 (33.45)     1:38.09 (33.85)     2:12.16 (34.07)
        2:46.26 (34.10)     3:20.18 (33.92)     3:54.16 (33.98)     4:28.32 (34.16)
        5:02.68 (34.36)     5:36.97 (34.29)     6:11.49 (34.52)     6:46.08 (34.59)
        7:20.54 (34.46)     7:55.28 (34.74)     8:29.59 (34.31)     9:03.53 (33.94)
        9:37.62 (34.09)    10:12.16 (34.54)    10:46.16 (34.00)    11:19.29 (33.13)
  4 Delisio, Abie L           17 RFAC-MR             11:08.27   11:19.84        
                  30.93     1:04.15 (33.22)     1:38.03 (33.88)     2:12.09 (34.06)
        2:46.56 (34.47)     3:20.59 (34.03)     3:54.73 (34.14)     4:29.13 (34.40)
        5:03.76 (34.63)     5:37.97 (34.21)     6:12.46 (34.49)     6:47.03 (34.57)
        7:21.69 (34.66)     7:56.13 (34.44)     8:30.36 (34.23)     9:04.58 (34.22)
        9:38.77 (34.19)    10:12.98 (34.21)    10:46.81 (33.83)    11:19.84 (33.03)
  5 Cohen, Jessica Z          14 RFAC-MR                   NT   11:41.23        
                  31.49     1:06.48 (34.99)     1:42.04 (35.56)     2:18.43 (36.39)
        2:54.74 (36.31)     3:30.08 (35.34)     4:05.33 (35.25)     4:40.99 (35.66)
        5:16.20 (35.21)     5:51.44 (35.24)     6:27.35 (35.91)     7:03.05 (35.70)
        7:38.58 (35.53)     8:14.40 (35.82)     8:49.60 (35.20)     9:24.21 (34.61)
        9:58.62 (34.41)    10:33.37 (34.75)    11:08.01 (34.64)    11:41.23 (33.22)
  6 Caldwell, Julia A         16 RFAC-MR             12:27.04   11:44.44        
                  31.91     1:06.15 (34.24)     1:40.84 (34.69)     2:15.90 (35.06)
        2:51.24 (35.34)     3:26.71 (35.47)     4:02.43 (35.72)     4:38.39 (35.96)
        5:14.11 (35.72)     5:49.96 (35.85)     6:25.77 (35.81)     7:01.67 (35.90)
        7:37.33 (35.66)     8:13.09 (35.76)     8:48.60 (35.51)     9:24.18 (35.58)
        9:59.94 (35.76)    10:35.34 (35.40)    11:10.66 (35.32)    11:44.44 (33.78)
  7 Simpfenderfer, Kimberly   13 RFAC-MR                   NT   12:19.66        
                  32.02     1:07.47 (35.45)     1:44.15 (36.68)     2:21.41 (37.26)
        2:58.72 (37.31)     3:36.12 (37.40)     4:14.07 (37.95)     4:51.53 (37.46)
        5:29.65 (38.12)     6:07.22 (37.57)     6:44.38 (37.16)     7:21.87 (37.49)
        7:59.60 (37.73)     8:37.54 (37.94)     9:15.32 (37.78)     9:52.84 (37.52)
       10:29.57 (36.73)    11:06.92 (37.35)    11:44.11 (37.19)    12:19.66 (35.55)
  8 Forbes, Jamie E           13 NBS-MR              13:24.55   12:22.57        
                  33.34     1:09.86 (36.52)     1:47.04 (37.18)     2:25.05 (38.01)
        3:02.66 (37.61)     3:40.29 (37.63)     4:17.57 (37.28)     4:55.62 (38.05)
        5:33.46 (37.84)     6:11.18 (37.72)     6:48.66 (37.48)     7:26.06 (37.40)
        8:03.19 (37.13)     8:41.29 (38.10)     9:19.18 (37.89)     9:56.62 (37.44)
       10:33.83 (37.21)    11:11.21 (37.38)    11:47.78 (36.57)    12:22.57 (34.79)
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elcott, Ina M             16 RFAC-MR                58.79    1:00.61        
                  29.35     1:00.61 (31.26)                                        
  2 Bergin, Kate C            17 RFAC-MR                57.82    1:01.48        
                  30.21     1:01.48 (31.27)                                        
  3 Wang, Amanda H            16 Rivertown Rays-MR      59.27    1:02.95        
                  30.46     1:02.95 (32.49)                                        
  4 Regenauer, Christiana M   13 DA-MR                1:00.87    1:03.52        
                  31.09     1:03.52 (32.43)                                        
  5 Pagano, Megan A           17 PATS-MR              1:01.37    1:03.53        
                  30.82     1:03.53 (32.71)                                        
  6 Siegel, Lauren S          15 PATS-MR              1:00.52    1:03.93        
                  31.41     1:03.93 (32.52)                                        
  7 Baione, Rebecca K         15 RFAC-MR              1:01.51    1:04.91        
                  31.77     1:04.91 (33.14)                                        
  8 Morgan, Alice T           16 NBS-MR               1:01.59    1:05.65        
                  31.64     1:05.65 (34.01)                                        
  9 Reining, Emma R           16 RFAC-MR              1:03.38    1:05.87        
                  31.67     1:05.87 (34.20)                                        
 10 Gonzalez, Kassey          17 PATS-MR              1:04.59    1:05.99        
                  32.16     1:05.99 (33.83)                                        
 11 McClung, Demi R           15 Rivertown Rays-MR    1:03.27    1:06.59        
                  32.62     1:06.59 (33.97)                                        
 12 Simpfenderfer, Heidi M    15 RFAC-MR              1:06.28    1:06.94        
                  32.51     1:06.94 (34.43)                                        
 13 Caldwell, Julia A         16 RFAC-MR              1:03.61    1:07.38        
                  33.80     1:07.38 (33.58)                                        
 14 Lam, Donna                16 PATS-MR              1:03.87    1:07.91        
                  33.21     1:07.91 (34.70)                                        
 15 Longo, Caroline E         15 LBA-MR               1:06.53    1:08.07        
                  33.06     1:08.07 (35.01)                                        
 16 Delisio, Abie L           17 RFAC-MR              1:07.10    1:08.58        
                  33.58     1:08.58 (35.00)                                        
 17 Donabie, Alana R          15 PATS-MR              1:06.98    1:09.53        
                  33.80     1:09.53 (35.73)                                        
 18 Guarnieri, Sofia          15 Rivertown Rays-MR    1:06.27    1:09.86        
                  34.00     1:09.86 (35.86)                                        
 19 Noble, Allison E          15 HVD-MR               1:06.28    1:10.21        
                  33.86     1:10.21 (36.35)                                        
 20 Regenauer, Emma A         17 DA-MR                1:07.98    1:10.45        
                  33.93     1:10.45 (36.52)                                        
 21 Mannle, Kathryn L         16 LBA-MR               1:09.60    1:10.70        
                  34.11     1:10.70 (36.59)                                        
 21 McClung, Taylor R         17 Rivertown Rays-MR    1:07.32    1:10.70        
                  34.55     1:10.70 (36.15)                                        
 23 Jumpp, Micah B            15 PATS-MR              1:10.17    1:10.72        
                  34.01     1:10.72 (36.71)                                        
 24 Palikuca, Emmanuelle      17 PATS-MR              1:10.27    1:10.93        
                  34.73     1:10.93 (36.20)                                        
 25 Karadeniz, Selin          15 RFAC-MR              1:09.89    1:11.10        
                  35.36     1:11.10 (35.74)                                        
 26 Newhard, Caitlin M        15 PATS-MR              1:10.64    1:11.89        
                  35.31     1:11.89 (36.58)                                        
 27 Conforti, Samantha M      17 PATS-MR              1:12.19    1:11.96        
                  35.27     1:11.96 (36.69)                                        
 28 Seward, Kristen J         15 HVD-MR               1:10.06    1:12.40        
                  35.93     1:12.40 (36.47)                                        
 29 Makovic, Tiffany          17 Rivertown Rays-MR    1:07.55    1:13.67        
                  34.91     1:13.67 (38.76)                                        
 30 Keane, MaryKate           17 PATS-MR              1:11.52    1:14.17        
                  35.44     1:14.17 (38.73)                                        
 31 Elwood, Kylie M           15 Rivertown Rays-MR    1:14.62    1:14.95        
                  37.38     1:14.95 (37.57)                                        
 32 Conrad, Alyssa R          15 Rivertown Rays-MR    1:14.69    1:15.57        
                  35.84     1:15.57 (39.73)                                        
 33 Jarvis, Kenzie T          15 HVD-MR               1:18.81    1:22.04        
                  39.37     1:22.04 (42.67)                                        
 34 Reza, Rita                16 HVD-MR               1:35.88    1:25.97        
                  40.68     1:25.97 (45.29)                                        
 35 Cacace, Rachel            16 HVD-MR               1:12.33    1:33.78        
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bergin, Kate C            17 RFAC-MR              2:03.81    2:11.24        
                  30.77     1:03.57 (32.80)     1:37.46 (33.89)     2:11.24 (33.78)
  2 Regenauer, Christiana M   13 DA-MR                2:17.66    2:16.08        
                  31.95     1:06.88 (34.93)     1:41.97 (35.09)     2:16.08 (34.11)
  3 Troy, Kaitlyn E           17 NBS-MR               2:08.60    2:16.48        
                  31.56     1:06.15 (34.59)     1:41.10 (34.95)     2:16.48 (35.38)
  4 Elcott, Ina M             16 RFAC-MR              2:13.87    2:18.83        
                  32.05     1:06.86 (34.81)     1:42.87 (36.01)     2:18.83 (35.96)
  5 Skarren, Kaley L          12 LBA-MR               2:16.01    2:19.05        
                  33.47     1:08.32 (34.85)     1:43.95 (35.63)     2:19.05 (35.10)
  6 Crocker, Carolyn A        16 LBA-MR               2:19.68    2:19.64        
                  33.24     1:07.92 (34.68)     1:43.90 (35.98)     2:19.64 (35.74)
  7 Reining, Emma R           16 RFAC-MR              2:16.11    2:20.70        
                  32.08     1:07.55 (35.47)     1:44.06 (36.51)     2:20.70 (36.64)
  8 Caldwell, Julia A         16 RFAC-MR              2:12.09    2:21.38        
                  34.41     1:09.47 (35.06)     1:45.42 (35.95)     2:21.38 (35.96)
  9 Maher, Mary K             12 LBA-MR               2:20.92    2:24.79        
                  34.38     1:11.01 (36.63)     1:48.09 (37.08)     2:24.79 (36.70)
 10 Delisio, Abie L           17 RFAC-MR              2:23.24    2:25.54        
                  34.44     1:10.98 (36.54)     1:48.50 (37.52)     2:25.54 (37.04)
 11 Simpfenderfer, Kimberly   13 RFAC-MR              2:26.09    2:26.89        
                  33.71     1:10.79 (37.08)     1:49.12 (38.33)     2:26.89 (37.77)
 12 Defonte, Isabella         12 LBA-MR               2:45.00    2:28.45        
                  35.01     1:12.43 (37.42)     1:50.62 (38.19)     2:28.45 (37.83)
 13 Regenauer, Emma A         17 DA-MR                2:21.71    2:32.80        
                  34.50     1:12.94 (38.44)     1:53.55 (40.61)     2:32.80 (39.25)
 14 Seward, Kristen J         15 HVD-MR               2:31.95    2:37.98        
                  38.08     1:18.22 (40.14)     1:59.36 (41.14)     2:37.98 (38.62)
 -- Simpfenderfer, Heidi M    15 RFAC-MR              2:28.15         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
                  33.47     1:08.85 (35.38)     1:45.36 (36.51)          DQ (36.56)
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Troy, Kaitlyn E           17 NBS-MR               1:16.46    1:15.01        
                  35.14     1:15.01 (39.87)                                        
  2 McClung, Demi R           15 Rivertown Rays-MR    1:15.47    1:15.34        
                  35.66     1:15.34 (39.68)                                        
  3 Lam, Donna                16 PATS-MR              1:12.21    1:15.46        
                  35.90     1:15.46 (39.56)                                        
  4 Baione, Rebecca K         15 RFAC-MR              1:10.15    1:15.55        
                  36.25     1:15.55 (39.30)                                        
  5 Mannle, Kathryn L         16 LBA-MR               1:14.74    1:16.24        
                  36.69     1:16.24 (39.55)                                        
  6 Baker, Clara N            17 UNAT-MR              1:16.14    1:16.26        
                  36.43     1:16.26 (39.83)                                        
  7 Stangeby, Hailee M        16 AG-MR                1:16.01    1:16.42        
                  36.15     1:16.42 (40.27)                                        
  8 Karadeniz, Selin          15 RFAC-MR              1:17.05    1:16.64        
                  36.62     1:16.64 (40.02)                                        
  9 Bergin, Kate C            17 RFAC-MR              1:15.49    1:16.75        
                  36.74     1:16.75 (40.01)                                        
 10 Magee, Emma M             17 HVD-MR               1:14.89    1:16.99        
                  36.27     1:16.99 (40.72)                                        
 11 Caldwell, Julia A         16 RFAC-MR              1:13.67    1:17.73        
                  37.28     1:17.73 (40.45)                                        
 11 Oyen-Ustad, Lillian E     17 NDAC-MR              1:12.84    1:17.73        
                  36.39     1:17.73 (41.34)                                        
 13 Sistare, Kate M           16 NDAC-MR              1:12.46    1:18.01        
                  36.71     1:18.01 (41.30)                                        
 14 Delisio, Abie L           17 RFAC-MR              1:13.21    1:18.21        
                  37.18     1:18.21 (41.03)                                        
 15 Guarnieri, Sofia          15 Rivertown Rays-MR    1:11.67    1:19.84        
                  37.21     1:19.84 (42.63)                                        
 16 Morgan, Alice T           16 NBS-MR               1:17.12    1:20.38        
                  37.78     1:20.38 (42.60)                                        
 17 Patierno, Katelyn J       16 NDAC-MR              1:19.49    1:20.69        
                  37.96     1:20.69 (42.73)                                        
 18 Crocker, Carolyn A        16 LBA-MR               1:24.34    1:20.91        
                  38.39     1:20.91 (42.52)                                        
 19 Pagano, Megan A           17 PATS-MR              1:17.68    1:21.27        
                  38.61     1:21.27 (42.66)                                        
 20 Newhard, Caitlin M        15 PATS-MR              1:21.52    1:21.50        
                  39.54     1:21.50 (41.96)                                        
 21 Abouezzi, Joanna          17 HVD-MR               1:18.91    1:21.56        
                  38.97     1:21.56 (42.59)                                        
 22 Fisher, Kristin M         17 NDAC-MR              1:21.47    1:22.01        
                  38.62     1:22.01 (43.39)                                        
 23 Keane, MaryKate           17 PATS-MR              1:17.12    1:22.10        
                  38.02     1:22.10 (44.08)                                        
 24 Dolan, Grace E            15 LBA-MR               1:20.63    1:22.66        
                  39.27     1:22.66 (43.39)                                        
 25 Conforti, Samantha M      17 PATS-MR              1:19.36    1:22.72        
                  39.00     1:22.72 (43.72)                                        
 26 Makovic, Tiffany          17 Rivertown Rays-MR    1:19.96    1:22.80        
                  38.37     1:22.80 (44.43)                                        
 27 Kumaran, Maya L           17 PATS-MR              1:22.92    1:23.73        
                  39.31     1:23.73 (44.42)                                        
 28 Conrad, Alyssa R          15 Rivertown Rays-MR    1:25.82    1:24.82        
                  40.76     1:24.82 (44.06)                                        
 29 MacHugh, Emily H          12 NBS-MR               1:18.80    1:24.98        
                  40.10     1:24.98 (44.88)                                        
 30 Dewitt, Mercedes C        16 NBS-MR               1:24.91    1:26.08        
                  40.69     1:26.08 (45.39)                                        
 31 Bruni, Liz J              16 Rivertown Rays-MR    1:26.70    1:26.75        
                  40.55     1:26.75 (46.20)                                        
 32 McClung, Taylor R         17 Rivertown Rays-MR    1:24.90    1:26.96        
                  40.71     1:26.96 (46.25)                                        
 33 Regenauer, Emma A         17 DA-MR                1:22.60    1:26.99        
                  40.66     1:26.99 (46.33)                                        
 34 Schiavi, Guilia           15 PATS-MR              1:31.34    1:27.82        
                  41.43     1:27.82 (46.39)                                        
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schwab, Carly A           12 Rivertown Rays-MR    2:39.90    2:33.93        
                  34.95     1:14.03 (39.08)     1:54.16 (40.13)     2:33.93 (39.77)
  2 Stanford, Catherine M     12 LBA-MR               2:37.78    2:40.54        
                  36.73     1:17.90 (41.17)     1:59.43 (41.53)     2:40.54 (41.11)
  3 Baione, Rebecca K         15 RFAC-MR              2:30.00    2:40.74        
                  35.99     1:17.08 (41.09)     1:59.48 (42.40)     2:40.74 (41.26)
  4 Longo, Caroline E         15 LBA-MR               2:39.32    2:41.97        
                  36.70     1:17.57 (40.87)     1:59.37 (41.80)     2:41.97 (42.60)
  5 Bergin, Kate C            17 RFAC-MR              2:40.82    2:42.07        
                  37.38     1:18.19 (40.81)     1:59.97 (41.78)     2:42.07 (42.10)
  6 Mannle, Kathryn L         16 LBA-MR               2:39.95    2:42.17        
                  37.21     1:18.12 (40.91)     1:59.62 (41.50)     2:42.17 (42.55)
  7 Caldwell, Julia A         16 RFAC-MR              2:38.01    2:44.62        
                  38.48     1:20.42 (41.94)     2:03.13 (42.71)     2:44.62 (41.49)
  8 Delisio, Abie L           17 RFAC-MR              2:35.68    2:44.65        
                  37.50     1:19.08 (41.58)     2:01.63 (42.55)     2:44.65 (43.02)
  9 Karadeniz, Selin          15 RFAC-MR              2:46.53    2:44.70        
                  37.26     1:18.73 (41.47)     2:01.45 (42.72)     2:44.70 (43.25)
 10 Elcott, Ina M             16 RFAC-MR              2:44.67    2:46.13        
                  37.32     1:18.72 (41.40)     2:01.57 (42.85)     2:46.13 (44.56)
 11 Yen, Amanda C             14 RFAC-MR              2:47.17    2:48.96        
                  39.42     1:21.38 (41.96)     2:04.98 (43.60)     2:48.96 (43.98)
 12 Harkins, Hannah J         13 LBA-MR               2:53.24    2:51.24        
                  38.56     1:22.12 (43.56)     2:06.29 (44.17)     2:51.24 (44.95)
 13 Yen, Becca                12 RFAC-MR                   NT    2:54.55        
                  40.16     1:25.00 (44.84)     2:09.89 (44.89)     2:54.55 (44.66)
 14 Freedhand, Malia J        12 LBA-MR               2:53.62    2:54.82        
                  39.95     1:24.37 (44.42)     2:09.38 (45.01)     2:54.82 (45.44)
 15 Oyen-Ustad, Lillian E     17 NDAC-MR              2:46.34    2:55.33        
                  38.58     1:22.61 (44.03)     2:09.14 (46.53)     2:55.33 (46.19)
 16 Zoeller, Kate R           14 HVD-MR               3:11.23    3:01.77        
                  38.57     1:25.28 (46.71)     2:13.90 (48.62)     3:01.77 (47.87)
 17 Dewhurst, Julia J         12 DA-MR                3:05.30    3:09.17        
                  46.44     1:35.78 (49.34)     2:23.32 (47.54)     3:09.17 (45.85)
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baker, Clara N            17 UNAT-MR                58.51      59.89        
  2 Regenauer, Christiana M   13 DA-MR                1:00.07    1:01.96        
  3 Bergin, Kate C            17 RFAC-MR                58.58    1:02.00        
  4 Lam, Donna                16 PATS-MR              1:00.10    1:02.84        
  5 Reining, Emma R           16 RFAC-MR              1:04.94    1:03.39        
  6 Elcott, Ina M             16 RFAC-MR              1:01.06    1:04.02        
  7 Simpfenderfer, Heidi M    15 RFAC-MR              1:03.05    1:04.80        
  8 Morgan, Alice T           16 NBS-MR               1:01.18    1:05.36        
  9 Conforti, Samantha M      17 PATS-MR              1:06.81    1:06.09        
 10 Baione, Rebecca K         15 RFAC-MR              1:07.95    1:06.23        
 11 McClung, Demi R           15 Rivertown Rays-MR    1:06.30    1:06.49        
 12 Karadeniz, Selin          15 RFAC-MR              1:07.08    1:07.22        
 13 Caldwell, Julia A         16 RFAC-MR              1:05.12    1:07.63        
 14 Conrad, Alyssa R          15 Rivertown Rays-MR    1:10.21    1:08.28        
 15 Stangeby, Hailee M        16 AG-MR                1:08.54    1:09.44        
 16 Crocker, Carolyn A        16 LBA-MR               1:14.35    1:10.40        
 17 Makovic, Tiffany          17 Rivertown Rays-MR    1:07.44    1:11.00        
 18 Jarvis, Kenzie T          15 HVD-MR               1:18.07    1:11.03        
 19 Delisio, Abie L           17 RFAC-MR              1:11.46    1:11.50        
 20 Mannle, Kathryn L         16 LBA-MR               1:12.76    1:11.71        
 21 Guarnieri, Sofia          15 Rivertown Rays-MR    1:07.13    1:12.20        
 22 Sistare, Kate M           16 NDAC-MR              1:11.66    1:13.50        
 23 Kumaran, Maya L           17 PATS-MR              1:13.69    1:14.12        
 24 Newhard, Caitlin M        15 PATS-MR              1:13.71    1:14.54        
 25 Seward, Kristen J         15 HVD-MR               1:19.76    1:15.06        
 26 McClung, Taylor R         17 Rivertown Rays-MR    1:07.29    1:15.91        
 27 Keane, MaryKate           17 PATS-MR              1:12.58    1:18.33        
 28 MacHugh, Emily H          12 NBS-MR               1:16.75    1:18.55        
 29 Fisher, Kristin M         17 NDAC-MR              1:20.74    1:20.18        
 30 Dewitt, Mercedes C        16 NBS-MR               1:23.01    1:21.73        
 31 Dolan, Grace E            15 LBA-MR               1:30.71    1:27.02        
 32 Patierno, Katelyn J       16 NDAC-MR              1:16.80    1:27.44        
 33 Schiavi, Guilia           15 PATS-MR              1:34.97    1:29.42        
 -- Bruni, Liz J              16 Rivertown Rays-MR    1:21.85         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bergin, Kate C            17 RFAC-MR              2:10.46    2:16.46        
                  30.58     1:05.81 (35.23)     1:40.48 (34.67)     2:16.46 (35.98)
  2 Simpfenderfer, Heidi M    15 RFAC-MR              2:14.75    2:21.68        
                  30.91     1:06.31 (35.40)     1:43.07 (36.76)     2:21.68 (38.61)
  3 Cohen, Jessica Z          14 RFAC-MR              2:17.07    2:24.87        
                  31.49     1:08.04 (36.55)     1:46.83 (38.79)     2:24.87 (38.04)
  4 Regenauer, Christiana M   13 DA-MR                2:25.99    2:26.80        
                  31.13     1:07.85 (36.72)     1:47.39 (39.54)     2:26.80 (39.41)
  5 Caldwell, Julia A         16 RFAC-MR                   NT    2:27.92        
  6 Lopez, Ariana M           13 PATS-MR              2:47.83    2:43.40        
                  34.26     1:15.41 (41.15)     1:58.54 (43.13)     2:43.40 (44.86)
  7 Regenauer, Emma A         17 DA-MR                3:35.99    2:47.21        
                  36.29     1:19.57 (43.28)     2:04.67 (45.10)     2:47.21 (42.54)
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Regenauer, Christiana M   13 DA-MR                2:13.16    2:16.26        
                  29.56     1:04.41 (34.85)     1:46.28 (41.87)     2:16.26 (29.98)
  2 Wang, Amanda H            16 Rivertown Rays-MR    2:16.69    2:18.47        
                  29.58     1:03.20 (33.62)     1:46.00 (42.80)     2:18.47 (32.47)
  3 Elcott, Ina M             16 RFAC-MR              2:11.77    2:18.57        
                  30.76     1:04.58 (33.82)     1:46.30 (41.72)     2:18.57 (32.27)
  4 Longo, Caroline E         15 LBA-MR               2:19.74    2:21.09        
                  30.94     1:07.15 (36.21)     1:48.74 (41.59)     2:21.09 (32.35)
  5 Siegel, Lauren S          15 PATS-MR              2:13.42    2:21.17        
                  31.50     1:06.89 (35.39)     1:49.26 (42.37)     2:21.17 (31.91)
  6 Lam, Donna                16 PATS-MR              2:13.40    2:22.44        
                  30.71     1:07.81 (37.10)     1:50.59 (42.78)     2:22.44 (31.85)
  7 Baione, Rebecca K         15 RFAC-MR              2:16.57    2:22.74        
                  31.45     1:08.05 (36.60)     1:50.31 (42.26)     2:22.74 (32.43)
  8 Skarren, Kaley L          12 LBA-MR               2:21.83    2:23.81        
                  31.01     1:06.72 (35.71)     1:50.91 (44.19)     2:23.81 (32.90)
  9 Simpfenderfer, Heidi M    15 RFAC-MR              2:17.21    2:24.16        
                  30.76     1:07.63 (36.87)     1:51.74 (44.11)     2:24.16 (32.42)
 10 Karadeniz, Selin          15 RFAC-MR              2:22.71    2:25.77        
                  31.23     1:09.54 (38.31)     1:52.28 (42.74)     2:25.77 (33.49)
 11 Mannle, Kathryn L         16 LBA-MR               2:25.18    2:26.18        
                  32.96     1:10.15 (37.19)     1:52.91 (42.76)     2:26.18 (33.27)
 12 Caldwell, Julia A         16 RFAC-MR              2:16.44    2:26.50        
                  33.00     1:10.10 (37.10)     1:52.69 (42.59)     2:26.50 (33.81)
 13 Guarnieri, Sofia          15 Rivertown Rays-MR    2:21.78    2:27.92        
                  33.17     1:10.57 (37.40)     1:53.60 (43.03)     2:27.92 (34.32)
 14 Pagano, Megan A           17 PATS-MR              2:16.89    2:27.96        
                  31.63     1:07.55 (35.92)     1:54.78 (47.23)     2:27.96 (33.18)
 15 Morgan, Alice T           16 NBS-MR               2:25.50    2:28.40        
                  29.97     1:08.30 (38.33)     1:54.76 (46.46)     2:28.40 (33.64)
 16 Delisio, Abie L           17 RFAC-MR              2:21.16    2:28.43        
                  33.53     1:10.63 (37.10)     1:54.30 (43.67)     2:28.43 (34.13)
 17 Gonzalez, Kassey          17 PATS-MR              2:25.18    2:28.97        
                  30.48     1:06.64 (36.16)     1:53.21 (46.57)     2:28.97 (35.76)
 18 Conforti, Samantha M      17 PATS-MR              2:29.50    2:31.06        
                  31.44     1:10.31 (38.87)     1:56.61 (46.30)     2:31.06 (34.45)
 19 Palikuca, Emmanuelle      17 PATS-MR              2:24.41    2:31.75        
                  32.90     1:12.26 (39.36)     1:54.96 (42.70)     2:31.75 (36.79)
 20 Reining, Emma R           16 RFAC-MR              2:20.68    2:32.34        
                  31.11     1:08.89 (37.78)     1:58.25 (49.36)     2:32.34 (34.09)
 21 McClung, Taylor R         17 Rivertown Rays-MR    2:25.77    2:32.66        
                  33.71     1:13.05 (39.34)     2:00.41 (47.36)     2:32.66 (32.25)
 22 Makovic, Tiffany          17 Rivertown Rays-MR    2:26.25    2:33.78        
                  32.80     1:12.70 (39.90)     1:59.17 (46.47)     2:33.78 (34.61)
 23 Elwood, Kylie M           15 Rivertown Rays-MR    2:33.92    2:34.35        
                  35.90     1:17.52 (41.62)     2:00.40 (42.88)     2:34.35 (33.95)
 24 Newhard, Caitlin M        15 PATS-MR              2:36.69    2:35.94        
                  33.09     1:13.58 (40.49)     2:00.41 (46.83)     2:35.94 (35.53)
 25 Keane, MaryKate           17 PATS-MR              2:37.15    2:37.57        
                  35.49     1:16.23 (40.74)     2:01.51 (45.28)     2:37.57 (36.06)
 26 Regenauer, Emma A         17 DA-MR                2:27.97    2:38.11        
                  34.61     1:15.72 (41.11)     2:02.39 (46.67)     2:38.11 (35.72)
 27 Conrad, Alyssa R          15 Rivertown Rays-MR    2:39.35    2:39.25        
                  31.23     1:14.46 (43.23)     2:03.20 (48.74)     2:39.25 (36.05)
 28 Seward, Kristen J         15 HVD-MR               2:47.16    2:45.94        
                  34.70     1:15.56 (40.86)     2:09.65 (54.09)     2:45.94 (36.29)
 29 Jumpp, Micah B            15 PATS-MR              2:46.45    2:48.35        
                  35.37     1:16.48 (41.11)     2:11.87 (55.39)     2:48.35 (36.48)
 
Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bergin, Kate C            17 RFAC-MR              4:29.89    4:46.41        
                  30.66     1:04.93 (34.27)     1:40.98 (36.05)     2:16.46 (35.48)
        2:58.53 (42.07)     3:40.99 (42.46)     4:14.08 (33.09)     4:46.41 (32.33)
  2 Troy, Kaitlyn E           17 NBS-MR               4:54.11    4:49.79        
                  30.90     1:07.38 (36.48)     1:44.14 (36.76)     2:19.46 (35.32)
        3:02.47 (43.01)     3:45.39 (42.92)     4:18.68 (33.29)     4:49.79 (31.11)
  3 Simpfenderfer, Heidi M    15 RFAC-MR              4:54.56    4:59.23        
                  32.56     1:09.18 (36.62)     1:47.62 (38.44)     2:24.99 (37.37)
        3:08.29 (43.30)     3:52.69 (44.40)     4:26.67 (33.98)     4:59.23 (32.56)
  4 Caldwell, Julia A         16 RFAC-MR              4:46.11    5:00.99        
                  33.75     1:11.33 (37.58)     1:48.84 (37.51)     2:25.80 (36.96)
        3:09.26 (43.46)     3:52.92 (43.66)     4:27.93 (35.01)     5:00.99 (33.06)
  5 Crocker, Carolyn A        16 LBA-MR               4:57.57    5:04.70        
                  33.24     1:12.22 (38.98)     1:50.32 (38.10)     2:27.70 (37.38)
        3:11.42 (43.72)     3:56.22 (44.80)     4:30.77 (34.55)     5:04.70 (33.93)
  6 Reining, Emma R           16 RFAC-MR              5:08.14    5:09.03        
                  29.93     1:06.62 (36.69)     1:46.48 (39.86)     2:25.08 (38.60)
        3:11.67 (46.59)     3:59.15 (47.48)     4:34.70 (35.55)     5:09.03 (34.33)
  7 Elcott, Ina M             16 RFAC-MR              4:55.43    5:09.33        
                  31.86     1:09.57 (37.71)     1:47.45 (37.88)     2:25.66 (38.21)
        3:10.47 (44.81)     3:57.02 (46.55)     4:34.11 (37.09)     5:09.33 (35.22)
  8 Delisio, Abie L           17 RFAC-MR              4:55.60    5:14.16        
                  34.56     1:13.33 (38.77)     1:53.08 (39.75)     2:33.55 (40.47)
        3:18.48 (44.93)     4:03.28 (44.80)     4:39.52 (36.24)     5:14.16 (34.64)
  9 Makovic, Tiffany          17 Rivertown Rays-MR    5:05.93    5:27.48        
                  32.94     1:12.26 (39.32)     1:53.56 (41.30)     2:34.86 (41.30)
        3:23.48 (48.62)     4:11.63 (48.15)     4:49.81 (38.18)     5:27.48 (37.67)
 10 Regenauer, Emma A         17 DA-MR                5:13.10    5:28.05        
                  35.86     1:18.28 (42.42)     1:59.18 (40.90)     2:40.53 (41.35)
        3:27.26 (46.73)     4:16.06 (48.80)     4:53.19 (37.13)     5:28.05 (34.86)
 
Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                      1:41.95    1:45.22        
     1) Simpfenderfer, Heidi M 15       2) Reining, Emma R 16             
     3) Bergin, Kate C 17               4) Elcott, Ina M 16               
                  26.45       53.16 (26.71)     1:19.46 (26.30)     1:45.22 (25.76)
  2 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'                   1:43.26    1:46.97        
     1) McClung, Demi R 15              2) McClung, Taylor R 17           
     3) Guarnieri, Sofia 15             4) Wang, Amanda H 16              
                  26.63       54.49 (27.86)     1:21.42 (26.93)     1:46.97 (25.55)
  3 Red Fox Aquatic Club-MR  'B'                           NT    1:50.38        
     1) Baione, Rebecca K 15            2) Caldwell, Julia A 16           
     3) Delisio, Abie L 17              4) Karadeniz, Selin 15            
                  27.91       56.51 (28.60)     1:22.92 (26.41)     1:50.38 (27.46)
 
Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                      1:53.51    1:57.02        
     1) Elcott, Ina M 16                2) Walsh, Katelyn K 14            
     3) Bergin, Kate C 17               4) Simpfenderfer, Heidi M 15      
  2 Red Fox Aquatic Club-MR  'B'                      1:58.01    2:02.88        
     1) Baione, Rebecca K 15            2) Delisio, Abie L 17             
     3) Karadeniz, Selin 15             4) Reining, Emma R 16             
  3 Newburgh Sharks-MR  'A'                           2:09.61    2:04.70        
     1) Vela, Allie J 14                2) Bosse, Clare M 13              
     3) Lopez, Iliana L 13              4) Bacigal, Paige M 13            
  4 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'                   1:54.28    2:05.80        
     1) McClung, Demi R 15              2) Guarnieri, Sofia 15            
     3) Conrad, Alyssa R 15             4) McClung, Taylor R 17           
  5 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       2:01.04    2:06.43        
     1) Crocker, Carolyn A 16           2) Mannle, Kathryn L 16           
     3) Chase, Samantha R 14            4) Dolan, Caroline A 14           
  6 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            1:59.05    2:09.09        
     1) Fisher, Kristin M 17            2) Sistare, Kate M 16             
     3) Oyen-Ustad, Lillian E 17        4) Patierno, Katelyn J 16         
  7 Newburgh Sharks-MR  'B'                                NT    2:15.49        
     1) German, Ashley E 14             2) MacHugh, Emily H 12            
     3) Reede, Sydney A 13              4) Forbes, Jamie E 13             
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shi, Jeffery               8 AG-MR                  44.49      37.16        
  2 Minevich, Daniel I         8 DA-MR                  38.81      37.34        
  3 Fayngersh, David           8 LBA-MR                 40.16      38.16        
  4 Domanico, Aidan M          8 NBS-MR                 37.63      38.65        
  5 Fayngersh, Ramiel          8 LBA-MR                 39.07      38.93        
  6 Wu, Brendan S              8 RFAC-MR                41.60      40.68        
  7 Abbruzzese, Matthew J      8 UNAT-MR                   NT      44.51        
  8 Pearsall, Milo J           7 PATS-MR                46.93      45.89        
  9 Nus, Ethan D               7 LBA-MR               1:10.00      45.98        
 10 Hogan, James T             8 HVD-MR               1:01.33      50.17        
 11 Green, Sean T              7 LBA-MR               1:00.00      50.46        
 12 Andrejczuk, Peter          7 LBA-MR               1:05.71      51.18        
 13 Kaplan, Matthew            8 Rivertown Rays-MR    1:00.00      57.84        
 14 Zhu, Alex                  7 RFAC-MR                   NT      59.27        
 15 Locitzer, Thomas B         7 PATS-MR                59.58    1:00.53        
 16 Constancio, Markus A       7 NBS-MR               1:08.68    1:05.58        
 17 Khitrov, Kevin             8 Rivertown Rays-MR      50.00    1:06.84        
 18 Locitzer, Patrick S        7 PATS-MR              1:12.44    1:10.57        
 19 Posner, Owen D             8 LBA-MR               1:10.00    1:25.25        
 20 Quinlan, Daniel R          6 LBA-MR               1:15.00    1:27.21        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fayngersh, Ramiel          8 LBA-MR               1:29.46    1:21.66        
                  38.21     1:21.66 (43.45)                                        
  2 Fayngersh, David           8 LBA-MR               1:32.39    1:23.42        
                  38.94     1:23.42 (44.48)                                        
  3 Minevich, Daniel I         8 DA-MR                1:35.80    1:25.61        
                  39.44     1:25.61 (46.17)                                        
  4 Wu, Brendan S              8 RFAC-MR              1:34.56    1:27.04        
                  41.36     1:27.04 (45.68)                                        
  5 Domanico, Aidan M          8 NBS-MR               1:28.13    1:27.39        
                  38.83     1:27.39 (48.56)                                        
  6 Abbruzzese, Matthew J      8 UNAT-MR                   NT    1:39.51        
                  45.79     1:39.51 (53.72)                                        
  7 Danilov, Alex R            8 PATS-MR              1:29.00    1:45.85        
                  44.28   1:45.85 (1:01.57)                                        
  8 Khitrov, Kevin             8 Rivertown Rays-MR    2:10.00    2:46.80        
                1:12.47   2:46.80 (1:34.33)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Domanico, Aidan M          8 NBS-MR                 44.21      42.09        
  2 Wu, Brendan S              8 RFAC-MR                49.51      43.53        
  3 Fayngersh, David           8 LBA-MR                 45.62      43.72        
  4 Fayngersh, Ramiel          8 LBA-MR                 48.06      45.40        
  5 Minevich, Daniel I         8 DA-MR                  45.05      45.94        
  6 Green, Sean T              7 LBA-MR               1:15.00      57.49        
  7 Andrejczuk, Peter          7 LBA-MR                    NT    1:00.36        
  8 Danilov, Alex R            8 PATS-MR              1:06.77    1:04.29        
  9 Quinlan, Daniel R          6 LBA-MR               1:15.00    1:12.59        
 10 Constancio, Markus A       7 NBS-MR               1:18.90    1:18.84        
 11 Khitrov, Kevin             8 Rivertown Rays-MR    5:53.00    1:19.44        
 -- Abbruzzese, Matthew J      8 UNAT-MR                   NT         DQ        
      Did not finish on back
 -- Garvey, Cole J             7 NBS-MR               1:16.55         DQ        
      Did not finish on back
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fayngersh, David           8 LBA-MR                 48.03      46.38        
  2 Fayngersh, Ramiel          8 LBA-MR                 49.29      46.98        
  3 Wu, Brendan S              8 RFAC-MR                52.66      48.05        
  4 Domanico, Aidan M          8 NBS-MR               1:09.66      54.08        
  5 Minevich, Daniel I         8 DA-MR                  55.15      54.87        
  6 Nus, Ethan D               7 LBA-MR               1:30.00    1:04.30        
  7 Andrejczuk, Peter          7 LBA-MR               1:17.52    1:07.49        
  8 Locitzer, Patrick S        7 PATS-MR              1:09.66    1:08.70        
 -- Khitrov, Kevin             8 Rivertown Rays-MR    1:25.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Locitzer, Thomas B         7 PATS-MR              1:10.00         DQ        
      One hand touch
 -- Pearsall, Milo J           7 PATS-MR              1:03.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Kaplan, Matthew            8 Rivertown Rays-MR    1:35.00         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Posner, Owen D             8 LBA-MR               1:20.00         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Zhu, Alex                  7 RFAC-MR                   NT         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 -- Quinlan, Daniel R          6 LBA-MR               1:30.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Green, Sean T              7 LBA-MR               1:30.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu, Brendan S              8 RFAC-MR                54.75      43.80        
  2 Fayngersh, Ramiel          8 LBA-MR                 46.99      45.31        
  3 Minevich, Daniel I         8 DA-MR                1:00.17      47.67        
  4 Fayngersh, David           8 LBA-MR                 51.97      48.90        
  5 Shi, Jeffery               8 AG-MR                1:01.09      49.07        
  6 Nus, Ethan D               7 LBA-MR               1:15.00      52.00        
  7 Domanico, Aidan M          8 NBS-MR                 59.78    1:02.45        
 -- Kaplan, Matthew            8 Rivertown Rays-MR    1:35.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Khitrov, Kevin             8 Rivertown Rays-MR    1:15.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Abbruzzese, Matthew J      8 UNAT-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fayngersh, Ramiel          8 LBA-MR               1:50.00    1:33.67        
                  46.65     1:33.67 (47.02)                                        
  2 Wu, Brendan S              8 RFAC-MR              1:43.37    1:35.40        
                  46.14     1:35.40 (49.26)                                        
  3 Minevich, Daniel I         8 DA-MR                1:56.14    1:41.00        
                  47.13     1:41.00 (53.87)                                        
  4 Domanico, Aidan M          8 NBS-MR               2:02.33    1:46.36        
                  50.21     1:46.36 (56.15)                                        
  5 Abbruzzese, Matthew J      8 UNAT-MR                   NT    1:53.55        
                  53.96     1:53.55 (59.59)                                        
  6 Green, Sean T              7 LBA-MR               2:15.00    2:18.13        
                1:04.05   2:18.13 (1:14.08)                                        
  7 Andrejczuk, Peter          7 LBA-MR               2:15.00    2:23.31        
                1:06.69   2:23.31 (1:16.62)                                        
 -- Khitrov, Kevin             8 Rivertown Rays-MR    2:30.00         DQ        
      One hand touch - fly
                1:24.15        DQ (1:42.38)                                        
 -- Fayngersh, David           8 LBA-MR               1:45.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  45.36          DQ (49.05)                                        
 -- Danilov, Alex R            8 PATS-MR              1:51.00         DQ        
                1:07.40        DQ (1:02.66)                                        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       1:30.00    1:17.64        
     1) Fayngersh, David 8              2) Andrejczuk, Peter 7            
     3) Green, Sean T 7                 4) Fayngersh, Ramiel 8            
                  46.72     1:17.64 (30.92)                                        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       2:00.00    1:31.00        
     1) Andrejczuk, Peter 7             2) Fayngersh, David 8             
     3) Fayngersh, Ramiel 8             4) Nus, Ethan D 7                 
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Evan M               10 NDAC-MR                29.10      28.82        
  2 Smith, Sebastian L        10 RFAC-MR                30.76      29.63        
  3 Jackson, Flash C          10 PATS-MR                29.26      30.03        
  4 Ramon, Freddy M           10 LBA-MR                 31.80      30.80        
  5 Quested, Finn J            9 RFAC-MR                32.79      31.02        
  6 Horgan, Edward L          10 HVD-MR                 32.73      31.36        
  7 Vitale, Ben G              9 PATS-MR                32.56      32.79        
  8 Sadchikov, Woodchuck O     9 UN-PA-MR               32.56      33.67        
  9 Simpfenderfer, Michael D   9 RFAC-MR                35.13      34.09        
 10 Beehler, Matthew C         9 LBA-MR                 34.00      34.60        
 11 LiBassi, Conner T         10 LBA-MR                 39.53      36.38        
 12 Souidi, Samir M           10 LBA-MR                 36.46      36.78        
 13 Anewalt, Chris S          10 HVD-MR                 43.89      38.70        
 14 Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                  39.44      39.50        
 15 Wu, Patrick               10 RFAC-MR                41.08      39.70        
 16 Numssen, Anthony O         9 NDAC-MR                38.02      40.56        
 17 Vermeulen, Lucas J        10 PATS-MR                48.23      40.57        
 18 Chun, Andrew              10 HVD-MR                 46.16      41.55        
 19 Moriarty, Francis R       10 LBA-MR                 40.93      44.04        
 20 DeLuca, Christian         10 PATS-MR                44.05      45.96        
 21 Beaudoin, Noah S           9 HVD-MR                 42.33      47.43        
 22 Hayden, Killy J           10 PATS-MR                45.00      48.14        
 23 Rider, Sam M              10 NBS-MR               1:08.55      57.33        
 -- Southern, Alex             9 Rivertown Rays-MR      50.00         DQ        
      No touch on turn
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Sebastian L        10 RFAC-MR              1:09.06    1:05.47        
                  31.13     1:05.47 (34.34)                                        
  2 Holan, Steve              10 PATS-MR              1:07.40    1:07.79        
                  32.71     1:07.79 (35.08)                                        
  3 Quested, Finn J            9 RFAC-MR              1:10.79    1:09.24        
                  32.56     1:09.24 (36.68)                                        
  4 Simpfenderfer, Michael D   9 RFAC-MR              1:19.38    1:12.19        
                  34.73     1:12.19 (37.46)                                        
  5 Sadchikov, Woodchuck O     9 UN-PA-MR             1:11.79    1:12.60        
                  34.77     1:12.60 (37.83)                                        
  6 Vitale, Ben G              9 PATS-MR              1:15.00    1:15.43        
                  35.63     1:15.43 (39.80)                                        
  7 Haggerty, Ethan W         10 AG-MR                1:18.05    1:16.51        
                  35.58     1:16.51 (40.93)                                        
  8 Beehler, Matthew C         9 LBA-MR               1:20.00    1:17.67        
                  36.22     1:17.67 (41.45)                                        
  9 Souidi, Samir M           10 LBA-MR               1:19.17    1:18.22        
                  36.40     1:18.22 (41.82)                                        
 10 Tirch, Patrick M           9 HVD-MR               1:24.63    1:21.78        
                  38.57     1:21.78 (43.21)                                        
 11 Ma, Kevin W               10 PATS-MR              1:27.63    1:22.81        
                  39.78     1:22.81 (43.03)                                        
 12 Wu, Patrick               10 RFAC-MR              1:27.38    1:25.82        
                  41.27     1:25.82 (44.55)                                        
 13 LiBassi, Conner T         10 LBA-MR               1:29.59    1:27.67        
                1:27.99         1:27.67 ( )                                        
 14 Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                1:28.51    1:27.98        
                  41.54     1:27.98 (46.44)                                        
 15 Elmassalemah, Iad K       10 NDAC-MR              1:33.11    1:36.13        
                  42.93     1:36.13 (53.20)                                        
 16 Moriarty, Francis R       10 LBA-MR               1:32.80    1:36.60        
                  43.22     1:36.60 (53.38)                                        
 17 Zhu, Robert               10 RFAC-MR              2:00.21    1:41.86        
                  47.64     1:41.86 (54.22)                                        
 -- Southern, Alex             9 Rivertown Rays-MR    1:50.00         DQ        
      No touch on turn
                1:57.47              DQ ( )                                        
 -- Liu, Evan M               10 NDAC-MR              1:07.24         DQ        
      False start
                  30.39          DQ (35.35)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramon, Freddy M           10 LBA-MR                 37.70      35.47        
  2 Beehler, Matthew C         9 LBA-MR                 35.00      35.51        
  3 Liu, Evan M               10 NDAC-MR                36.70      35.79        
  4 Smith, Sebastian L        10 RFAC-MR                37.83      36.22        
  5 Holan, Steve              10 PATS-MR                37.06      36.24        
  6 Jackson, Flash C          10 PATS-MR                36.85      37.09        
  7 Quested, Finn J            9 RFAC-MR                36.69      37.26        
  8 Vitale, Ben G              9 PATS-MR                37.73      37.91        
  9 Sadchikov, Woodchuck O     9 UN-PA-MR               38.46      39.10        
 10 Simpfenderfer, Michael D   9 RFAC-MR                41.10      39.98        
 11 Garcia, Grant E           10 NDAC-MR                40.44      40.00        
 12 Wu, Patrick               10 RFAC-MR                44.02      42.85        
 13 Ma, Kevin W               10 PATS-MR                41.32      43.12        
 14 Souidi, Samir M           10 LBA-MR                 42.75      44.21        
 15 LiBassi, Conner T         10 LBA-MR                 47.25      44.73        
 16 Haggerty, Ethan W         10 AG-MR                  39.32      44.79        
 17 Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                  48.07      46.61        
 18 Moriarty, Francis R       10 LBA-MR                 53.52      51.75        
 19 Elmassalemah, Iad K       10 NDAC-MR                53.19      55.33        
 20 Southern, Alex             9 Rivertown Rays-MR      55.00      57.77        
 21 Rojas, Jeremy A           10 HVD-MR               1:04.20      58.72        
 -- Horgan, Edward L          10 HVD-MR                 42.16         DQ        
      Completely submerged prior to turn or finish
 -- Zhu, Robert               10 RFAC-MR                57.65         DQ        
      Did not finish on back
 -- Tirch, Patrick M           9 HVD-MR                 44.33         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holan, Steve              10 PATS-MR              1:17.14    1:15.81        
                  37.14     1:15.81 (38.67)                                        
  2 Beehler, Matthew C         9 LBA-MR               1:20.00    1:15.94        
  3 Quested, Finn J            9 RFAC-MR              1:20.50    1:17.87        
                  38.22     1:17.87 (39.65)                                        
  4 Smith, Sebastian L        10 RFAC-MR              1:23.83    1:19.55        
                  38.71     1:19.55 (40.84)                                        
  5 Simpfenderfer, Michael D   9 RFAC-MR              1:26.39    1:21.35        
                  40.70     1:21.35 (40.65)                                        
  6 Horgan, Edward L          10 HVD-MR               1:32.33    1:22.63        
                  40.08     1:22.63 (42.55)                                        
  7 Sadchikov, Woodchuck O     9 UN-PA-MR             1:22.10    1:23.83        
                  40.69     1:23.83 (43.14)                                        
  8 Vitale, Ben G              9 PATS-MR              1:24.10    1:23.94        
                  41.45     1:23.94 (42.49)                                        
  9 Ma, Kevin W               10 PATS-MR              1:26.18    1:30.88        
                  43.94     1:30.88 (46.94)                                        
 10 Wu, Patrick               10 RFAC-MR              1:31.79    1:31.84        
                  44.67     1:31.84 (47.17)                                        
 11 Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                1:42.78    1:39.47        
                  48.78     1:39.47 (50.69)                                        
 12 Moriarty, Francis R       10 LBA-MR               1:52.10    1:47.69        
                  51.19     1:47.69 (56.50)                                        
 -- Souidi, Samir M           10 LBA-MR               1:32.65         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- DeLuca, Christian         10 PATS-MR              1:51.10         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
                  55.26          DQ (56.65)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson, Flash C          10 PATS-MR                37.64      36.97        
  2 Liu, Evan M               10 NDAC-MR                40.87      38.44        
  3 Ramon, Freddy M           10 LBA-MR                 42.06      39.87        
  4 LiBassi, Conner T         10 LBA-MR                 44.88      40.29        
  5 Quested, Finn J            9 RFAC-MR                42.05      40.86        
  6 Smith, Sebastian L        10 RFAC-MR                40.33      41.69        
  7 Sadchikov, Woodchuck O     9 UN-PA-MR               46.15      44.03        
  8 Holan, Steve              10 PATS-MR                43.49      44.23        
  9 Horgan, Edward L          10 HVD-MR                 49.06      45.93        
 10 Simpfenderfer, Michael D   9 RFAC-MR                48.83      46.44        
 11 Ma, Kevin W               10 PATS-MR                48.85      48.69        
 12 Chun, Andrew              10 HVD-MR                 57.12      50.93        
 12 Beehler, Matthew C         9 LBA-MR                 50.00      50.93        
 14 Wu, Patrick               10 RFAC-MR                53.65      53.12        
 15 Souidi, Samir M           10 LBA-MR                 53.12      53.23        
 16 DeLuca, Christian         10 PATS-MR                57.54      54.05        
 17 Numssen, Anthony O         9 NDAC-MR                56.72      54.69        
 18 Beaudoin, Noah S           9 HVD-MR                 52.33      55.93        
 19 Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                  59.87      56.69        
 20 Anewalt, Chris S          10 HVD-MR               1:04.33      56.74        
 21 Moriarty, Francis R       10 LBA-MR               1:04.34      58.99        
 22 Southern, Alex             9 Rivertown Rays-MR      55.00    1:02.13        
 -- Vermeulen, Lucas J        10 PATS-MR                55.00         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Rider, Sam M              10 NBS-MR               1:12.95         DQ        
      Arms two strokes underwater
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson, Flash C          10 PATS-MR              1:25.50    1:22.57        
                  38.51     1:22.57 (44.06)                                        
  2 LiBassi, Conner T         10 LBA-MR               1:38.32    1:29.28        
                  42.01     1:29.28 (47.27)                                        
  3 Quested, Finn J            9 RFAC-MR              1:31.77    1:30.70        
                  43.05     1:30.70 (47.65)                                        
  4 Simpfenderfer, Michael D   9 RFAC-MR              1:43.36    1:38.10        
                  46.32     1:38.10 (51.78)                                        
  5 Horgan, Edward L          10 HVD-MR               1:48.04    1:39.19        
                  47.49     1:39.19 (51.70)                                        
  6 Ma, Kevin W               10 PATS-MR              1:42.54    1:39.34        
                  49.02     1:39.34 (50.32)                                        
  7 Garcia, Grant E           10 NDAC-MR              1:44.70    1:47.08        
                  52.01     1:47.08 (55.07)                                        
  8 Beehler, Matthew C         9 LBA-MR               1:50.00    1:51.31        
                  52.46     1:51.31 (58.85)                                        
  9 Wu, Patrick               10 RFAC-MR              1:55.96    1:53.71        
                  53.97     1:53.71 (59.74)                                        
 10 Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                1:59.32    2:01.04        
                  57.53   2:01.04 (1:03.51)                                        
 -- Southern, Alex             9 Rivertown Rays-MR    2:05.00         DQ        
      Arms two strokes underwater
                1:02.19        DQ (1:11.32)                                        
 -- Moriarty, Francis R       10 LBA-MR               2:08.54         DQ        
      False start
                  59.13        DQ (1:10.95)                                        
 -- Elmassalemah, Iad K       10 NDAC-MR              2:34.12         DQ        
      Alternating Kick
                  57.87        DQ (1:12.75)                                        
 -- Zhu, Robert               10 RFAC-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous touch
                  54.08        DQ (1:01.27)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Sebastian L        10 RFAC-MR                31.44      31.48        
  2 Holan, Steve              10 PATS-MR                35.05      32.95        
  3 Liu, Evan M               10 NDAC-MR                33.43      33.33        
  4 Ramon, Freddy M           10 LBA-MR                 33.90      33.38        
  5 Quested, Finn J            9 RFAC-MR                35.11      33.48        
  6 Jackson, Flash C          10 PATS-MR                33.67      33.83        
  7 Vitale, Ben G              9 PATS-MR                36.26      35.21        
  8 Sadchikov, Woodchuck O     9 UN-PA-MR               37.17      36.06        
  9 Horgan, Edward L          10 HVD-MR                 40.07      36.13        
 10 Simpfenderfer, Michael D   9 RFAC-MR                39.93      36.46        
 11 Ma, Kevin W               10 PATS-MR                45.18      46.50        
 12 Wu, Patrick               10 RFAC-MR                50.82      47.05        
 13 Souidi, Samir M           10 LBA-MR                 49.10      48.22        
 14 LiBassi, Conner T         10 LBA-MR                 55.76      49.54        
 15 Chun, Andrew              10 HVD-MR               1:00.76      50.75        
 16 Vermeulen, Lucas J        10 PATS-MR                53.00      52.35        
 17 Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                  57.00      53.74        
 18 Numssen, Anthony O         9 NDAC-MR                58.94      55.35        
 19 DeLuca, Christian         10 PATS-MR              1:07.62    1:05.19        
 -- Beaudoin, Noah S           9 HVD-MR                 54.33         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Southern, Alex             9 Rivertown Rays-MR      55.00         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Sebastian L        10 RFAC-MR              1:13.18    1:16.78        
                  36.72     1:16.78 (40.06)                                        
  2 Simpfenderfer, Michael D   9 RFAC-MR              1:39.94    1:27.83        
                  40.10     1:27.83 (47.73)                                        
  3 Sadchikov, Woodchuck O     9 UN-PA-MR             1:29.35    1:35.10        
                  44.13     1:35.10 (50.97)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramon, Freddy M           10 LBA-MR               1:18.57    1:13.43        
                  34.01     1:13.43 (39.42)                                        
  2 Liu, Evan M               10 NDAC-MR              1:20.11    1:14.75        
                  35.30     1:14.75 (39.45)                                        
  3 Jackson, Flash C          10 PATS-MR              1:15.08    1:14.91        
                  35.36     1:14.91 (39.55)                                        
  4 Smith, Sebastian L        10 RFAC-MR              1:19.14    1:18.38        
                  35.12     1:18.38 (43.26)                                        
  5 Quested, Finn J            9 RFAC-MR              1:19.11    1:18.65        
                  36.37     1:18.65 (42.28)                                        
  6 Horgan, Edward L          10 HVD-MR               1:32.17    1:23.97        
                  39.22     1:23.97 (44.75)                                        
  7 Sadchikov, Woodchuck O     9 UN-PA-MR             1:20.00    1:25.72        
                  39.37     1:25.72 (46.35)                                        
  8 Vitale, Ben G              9 PATS-MR              1:26.00    1:25.73        
                  38.96     1:25.73 (46.77)                                        
  9 Beehler, Matthew C         9 LBA-MR               1:30.00    1:25.80        
                  37.42     1:25.80 (48.38)                                        
 10 Garcia, Grant E           10 NDAC-MR              1:33.90    1:29.41        
                  40.52     1:29.41 (48.89)                                        
 11 Wu, Patrick               10 RFAC-MR              1:39.35    1:33.64        
                  42.58     1:33.64 (51.06)                                        
 12 Ma, Kevin W               10 PATS-MR              1:31.96    1:34.83        
                  45.16     1:34.83 (49.67)                                        
 13 Souidi, Samir M           10 LBA-MR               1:50.00    1:36.65        
                  43.49     1:36.65 (53.16)                                        
 14 Tirch, Patrick M           9 HVD-MR               1:32.18    1:38.51        
                  45.91     1:38.51 (52.60)                                        
 15 Haggerty, Ethan W         10 AG-MR                1:38.24    1:38.55        
                  46.73     1:38.55 (51.82)                                        
 16 Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                1:57.58    1:42.44        
                  48.22     1:42.44 (54.22)                                        
 17 Zhu, Robert               10 RFAC-MR                   NT    1:48.13        
                  50.61     1:48.13 (57.52)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                      2:19.76    2:11.87        
     1) Quested, Finn J 9               2) Wu, Patrick 10                 
     3) Simpfenderfer, Michael D 9      4) Smith, Sebastian L 10          
                  32.49     1:08.26 (35.77)     1:41.76 (33.50)     2:11.87 (30.11)
  2 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       2:28.72    2:19.86        
     1) Beehler, Matthew C 9            2) LiBassi, Conner T 10           
     3) Souidi, Samir M 10              4) Ramon, Freddy M 10             
                  35.51     1:12.81 (37.30)     1:51.12 (38.31)     2:19.86 (28.74)
 
Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                      2:32.64    2:24.57        
     1) Wu, Patrick 10                  2) Quested, Finn J 9              
     3) Smith, Sebastian L 10           4) Simpfenderfer, Michael D 9     
                  41.18     1:20.40 (39.22)     1:52.52 (32.12)     2:24.57 (32.05)
  2 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       2:42.46    2:27.40        
     1) Beehler, Matthew C 9            2) LiBassi, Conner T 10           
     3) Ramon, Freddy M 10              4) Souidi, Samir M 10             
                  37.11     1:18.94 (41.83)     1:52.41 (33.47)     2:27.40 (34.99)
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Sebastian L        10 RFAC-MR              2:33.29    2:23.31        
                  31.66     1:09.47 (37.81)     1:47.71 (38.24)     2:23.31 (35.60)
  2 Quested, Finn J            9 RFAC-MR              2:51.23    2:26.25        
                  32.32     1:09.48 (37.16)     1:47.94 (38.46)     2:26.25 (38.31)
  3 Simpfenderfer, Michael D   9 RFAC-MR              2:57.70    2:35.59        
                  34.36     1:14.16 (39.80)     1:54.66 (40.50)     2:35.59 (40.93)
  4 Wu, Patrick               10 RFAC-MR              3:13.51    2:56.68        
                  39.52     1:24.42 (44.90)     2:10.96 (46.54)     2:56.68 (45.72)
  5 Dewhurst, Joey M          10 DA-MR                3:24.99    3:05.99        
                  41.43     1:30.16 (48.73)     2:18.91 (48.75)     3:05.99 (47.08)
  6 Minevich, Daniel I         8 DA-MR                3:11.99    3:06.12        
                  39.39     1:29.43 (50.04)     2:18.92 (49.49)     3:06.12 (47.20)
  7 Wu, Brendan S              8 RFAC-MR                   NT    3:09.99        
                  44.63     1:32.35 (47.72)     2:23.30 (50.95)     3:09.99 (46.69)
  8 Zhu, Robert               10 RFAC-MR                   NT    3:32.70        
                  45.56     1:42.58 (57.02)     2:39.92 (57.34)     3:32.70 (52.78)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Jonathan T         12 PATS-MR                25.51      25.51        
  2 Reining, Robert L         12 RFAC-MR                27.06      25.55        
  3 Fiore, Raymond N          12 Rivertown Rays-MR      27.24      26.40        
  4 Campolong, Hayden F       12 NDAC-MR                28.35      26.87        
  5 Cornish, Kyle F           12 LBA-MR                 28.56      27.01        
  6 Fenlon, Matthew J         11 Rivertown Rays-MR      28.26      27.19        
  7 Xin, Alex                 12 RFAC-MR                29.28      28.30        
  8 Del Rosario, Eric         11 PATS-MR                28.66      28.73        
  9 McGregor, Matt J          12 PATS-MR                28.68      29.28        
 10 McGregor, Kyle T          12 PATS-MR                30.35      29.89        
 11 Abrams, Arty A            12 PATS-MR                29.62      29.96        
 12 Cornish, Danny J          11 LBA-MR                 30.99      30.06        
 13 Goldleaf, Fin K           12 HVD-MR                 36.33      30.17        
 14 D'Amelia, Pete            11 RFAC-MR                33.06      30.22        
 14 Pearce, Stephen P         12 Rivertown Rays-MR      30.27      30.22        
 16 Domanico, Ethan D         11 NBS-MR                 30.19      31.03        
 17 Kaiser, Ethan D           11 NDAC-MR                32.31      31.77        
 18 Calvelli, Samuel          11 RFAC-MR                33.76      31.81        
 19 Ober, Alexander G         11 NDAC-MR                31.21      31.88        
 20 Hally, Seamus             11 NDAC-MR                33.17      33.19        
 21 Brody, Hunter T           12 PATS-MR                33.43      33.52        
 22 Albright, Keane k         11 LBA-MR                 50.00      34.72        
 23 Flynn, Ryan M             11 HVD-MR                 35.73      35.16        
 24 De Cordova, Owen M        11 HVD-MR                 41.47      35.32        
 25 Torri, Daniel P           11 HVD-MR                 48.33      36.08        
 26 Nieves, Andrew J          11 NBS-MR                 37.68      36.34        
 27 Ryan, Connor T            11 HVD-MR                 38.33      36.90        
 28 Hogan, Liam S             11 RFAC-MR                36.61      37.57        
 29 German, Kyle R            11 NBS-MR                 38.20      38.00        
 30 Hoey, Ciaran F            12 LBA-MR                 37.17      39.02        
 31 Monte, Daniel J           11 LBA-MR                 40.00      40.10        
 -- Patel, Kush A             11 HVD-MR                 29.69         DQ        
      False start
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reining, Robert L         12 RFAC-MR                58.33      54.50        
                  26.64       54.50 (27.86)                                        
  2 Nunez, Jonathan T         12 PATS-MR                56.09      56.45        
                  27.15       56.45 (29.30)                                        
  3 Fenlon, Matthew J         11 Rivertown Rays-MR    1:01.16      58.55        
                  28.14       58.55 (30.41)                                        
  4 Fiore, Raymond N          12 Rivertown Rays-MR    1:02.50      59.13        
                  27.97       59.13 (31.16)                                        
  5 Liu, Alex J               12 NDAC-MR                58.98      59.71        
                  28.62       59.71 (31.09)                                        
  6 Sobocinski, Lukas J       12 UNAT-MR              1:06.43      59.97        
                  28.74       59.97 (31.23)                                        
  7 Baranowski, Damian        12 AG-MR                1:04.17    1:00.36        
                  28.83     1:00.36 (31.53)                                        
  8 McGregor, Matt J          12 PATS-MR              1:02.28    1:02.52        
                  30.11     1:02.52 (32.41)                                        
  9 Turner, Cole V            12 HVD-MR               1:15.63    1:03.95        
                  30.70     1:03.95 (33.25)                                        
 10 Del Rosario, Eric         11 PATS-MR              1:03.75    1:04.24        
                  30.60     1:04.24 (33.64)                                        
 11 Staubi, Eli J             11 NDAC-MR              1:06.19    1:04.34        
                  31.14     1:04.34 (33.20)                                        
 12 Abrams, Arty A            12 PATS-MR              1:07.77    1:05.16        
                  31.50     1:05.16 (33.66)                                        
 13 D'Amelia, Pete            11 RFAC-MR              1:11.76    1:05.39        
                  32.42     1:05.39 (32.97)                                        
 14 Patel, Kush A             11 HVD-MR               1:06.51    1:05.57        
                  31.27     1:05.57 (34.30)                                        
 15 Cornish, Danny J          11 LBA-MR               1:07.24    1:06.03        
                  31.47     1:06.03 (34.56)                                        
 16 Halpin, Keagen S          11 AG-MR                1:08.58    1:06.32        
                  31.42     1:06.32 (34.90)                                        
 17 Rizzo, Gio M              11 PATS-MR              1:06.41    1:07.33        
                  32.22     1:07.33 (35.11)                                        
 18 Pearce, Stephen P         12 Rivertown Rays-MR    1:06.77    1:07.60        
                  31.54     1:07.60 (36.06)                                        
 19 Huang, Matthew K          12 PATS-MR              1:06.38    1:07.76        
                  31.39     1:07.76 (36.37)                                        
 20 Hackmeyer, Aidan R        12 NDAC-MR              1:10.17    1:07.91        
                  16.81     1:07.91 (51.10)                                        
 21 McGregor, Kyle T          12 PATS-MR              1:10.05    1:08.55        
                  33.07     1:08.55 (35.48)                                        
 22 Speare, Ryan A            12 NDAC-MR              1:23.85    1:10.89        
                  33.43     1:10.89 (37.46)                                        
 23 Domanico, Ethan D         11 NBS-MR               1:08.24    1:11.27        
                  32.90     1:11.27 (38.37)                                        
 24 Hally, Seamus             11 NDAC-MR              1:12.30    1:11.75        
                  34.46     1:11.75 (37.29)                                        
 25 Calvelli, Samuel          11 RFAC-MR              1:17.04    1:12.10        
                  34.80     1:12.10 (37.30)                                        
 26 Mangan, Kyle D            12 HVD-MR               1:16.37    1:14.38        
                  35.13     1:14.38 (39.25)                                        
 27 Albright, Keane k         11 LBA-MR               2:00.00    1:22.43        
                  36.87     1:22.43 (45.56)                                        
 28 Nieves, Andrew J          11 NBS-MR               1:21.73    1:26.48        
                  40.02     1:26.48 (46.46)                                        
 29 German, Kyle R            11 NBS-MR               1:26.81    1:26.94        
                  42.00     1:26.94 (44.94)                                        
 30 Hogan, Liam S             11 RFAC-MR              1:22.48    1:27.28        
                  40.35     1:27.28 (46.93)                                        
 31 Hoey, Ciaran F            12 LBA-MR               1:21.38    1:28.89        
                  40.23     1:28.89 (48.66)                                        
 32 Safaryan, Levon A         11 NDAC-MR              2:08.65    1:35.43        
                  43.03     1:35.43 (52.40)                                        
 33 Monte, Daniel J           11 LBA-MR               1:30.00    1:35.60        
                  44.11     1:35.60 (51.49)                                        
 34 Barros, Donovan M         11 NDAC-MR              1:52.46    1:50.08        
                  48.98   1:50.08 (1:01.10)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reining, Robert L         12 RFAC-MR              2:03.09    1:59.64        
                  27.52       58.18 (30.66)     1:29.60 (31.42)     1:59.64 (30.04)
  2 Fenlon, Matthew J         11 Rivertown Rays-MR    2:13.62    2:05.13        
                  28.35     1:00.02 (31.67)     1:33.00 (32.98)     2:05.13 (32.13)
  3 Cornish, Kyle F           12 LBA-MR               2:14.81    2:11.20        
                  29.08     1:01.75 (32.67)     1:36.41 (34.66)     2:11.20 (34.79)
  4 Abrams, Arty A            12 PATS-MR              2:17.64    2:14.58        
                  31.18     1:06.00 (34.82)     1:41.16 (35.16)     2:14.58 (33.42)
  5 Xin, Alex                 12 RFAC-MR              2:23.58    2:14.82        
                  30.32     1:05.45 (35.13)     1:41.33 (35.88)     2:14.82 (33.49)
  6 Goldleaf, Fin K           12 HVD-MR               2:33.33    2:15.20        
                  30.16     1:05.92 (35.76)     1:41.54 (35.62)     2:15.20 (33.66)
  7 Sadchikov, Phill O        12 UN-PA-MR             2:22.93    2:17.15        
                  31.03     1:06.17 (35.14)     1:41.86 (35.69)     2:17.15 (35.29)
  8 Fiore, Raymond N          12 Rivertown Rays-MR    2:22.74    2:17.32        
                  28.00     1:01.47 (33.47)     1:39.58 (38.11)     2:17.32 (37.74)
  9 D'Amelia, Pete            11 RFAC-MR              2:41.57    2:20.72        
                  31.81     1:07.55 (35.74)     1:45.24 (37.69)     2:20.72 (35.48)
 10 Cornish, Danny J          11 LBA-MR               2:28.79    2:24.09        
                  31.73     1:07.81 (36.08)     1:45.79 (37.98)     2:24.09 (38.30)
 11 Patel, Kush A             11 HVD-MR               2:41.44    2:25.13        
                  31.16     1:07.05 (35.89)     1:46.02 (38.97)     2:25.13 (39.11)
 12 Pearce, Stephen P         12 Rivertown Rays-MR    2:24.43    2:26.74        
                  31.81     1:09.37 (37.56)     1:48.71 (39.34)     2:26.74 (38.03)
 13 Domanico, Ethan D         11 NBS-MR               2:40.38    2:39.36        
                  33.38     1:13.75 (40.37)     1:58.55 (44.80)     2:39.36 (40.81)
 14 Calvelli, Samuel          11 RFAC-MR              2:53.64    2:39.97        
                  35.36     1:17.60 (42.24)     2:01.85 (44.25)     2:39.97 (38.12)
 15 Brody, Hunter T           12 PATS-MR              2:51.52    2:52.58        
                  34.84   2:07.06 (1:32.22)     2:52.58 (45.52)                    
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reining, Robert L         12 RFAC-MR                35.14      32.00        
  2 Liu, Alex J               12 NDAC-MR                32.32      32.23        
  3 Del Rosario, Eric         11 PATS-MR                31.98      32.54        
  4 Pearce, Stephen P         12 Rivertown Rays-MR      33.43      33.39        
  5 Patel, Kush A             11 HVD-MR                 33.46      34.27        
  6 McGregor, Matt J          12 PATS-MR                34.56      34.71        
  7 Xin, Alex                 12 RFAC-MR                36.06      34.78        
  7 Goldleaf, Fin K           12 HVD-MR                 41.33      34.78        
  9 Campolong, Hayden F       12 NDAC-MR                35.20      34.84        
 10 Domanico, Ethan D         11 NBS-MR                 30.59      35.53        
 11 D'Amelia, Pete            11 RFAC-MR                38.93      36.34        
 12 Calvelli, Samuel          11 RFAC-MR                39.56      38.50        
 13 Turner, Cole V            12 HVD-MR                 39.69      38.58        
 14 Albright, Keane k         11 LBA-MR                 55.00      41.48        
 15 Flynn, Ryan M             11 HVD-MR                 43.95      41.50        
 16 Hogan, Liam S             11 RFAC-MR                48.29      41.62        
 17 Nieves, Andrew J          11 NBS-MR                 42.08      41.99        
 18 German, Kyle R            11 NBS-MR                 43.88      43.04        
 19 Ryan, Connor T            11 HVD-MR                 41.33      43.61        
 20 Kaiser, Ethan D           11 NDAC-MR                43.76      43.80        
 21 Torri, Daniel P           11 HVD-MR                 55.33      45.67        
 22 Hoey, Ciaran F            12 LBA-MR                 46.36      48.86        
 23 Monte, Daniel J           11 LBA-MR                 50.00      50.16        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reining, Robert L         12 RFAC-MR              1:11.87    1:05.58        
                  32.40     1:05.58 (33.18)                                        
  2 Fenlon, Matthew J         11 Rivertown Rays-MR    1:09.59    1:07.09        
                  32.75     1:07.09 (34.34)                                        
  3 Nunez, Jonathan T         12 PATS-MR              1:07.26    1:07.54        
                  33.05     1:07.54 (34.49)                                        
  4 Liu, Alex J               12 NDAC-MR              1:10.06    1:08.66        
                  34.27     1:08.66 (34.39)                                        
  5 Pearce, Stephen P         12 Rivertown Rays-MR    1:11.59    1:10.23        
                  33.91     1:10.23 (36.32)                                        
  6 Schermerhorn, Steven R    11 AG-MR                1:13.49    1:11.46        
                  34.31     1:11.46 (37.15)                                        
  7 McGregor, Matt J          12 PATS-MR              1:13.74    1:12.39        
                  35.98     1:12.39 (36.41)                                        
  8 Del Rosario, Eric         11 PATS-MR              1:12.01    1:12.65        
                  35.20     1:12.65 (37.45)                                        
  9 Baranowski, Damian        12 AG-MR                1:16.23    1:13.64        
                  36.41     1:13.64 (37.23)                                        
 10 Patel, Kush A             11 HVD-MR               1:09.33    1:13.65        
                  35.08     1:13.65 (38.57)                                        
 11 Fiore, Raymond N          12 Rivertown Rays-MR    1:12.13    1:15.77        
                  37.20     1:15.77 (38.57)                                        
 12 Rizzo, Gio M              11 PATS-MR              1:16.79    1:17.04        
                  37.63     1:17.04 (39.41)                                        
 13 McGregor, Kyle T          12 PATS-MR              1:17.39    1:19.70        
                  39.01     1:19.70 (40.69)                                        
 14 D'Amelia, Pete            11 RFAC-MR              1:23.67    1:21.11        
                  39.58     1:21.11 (41.53)                                        
 15 Hally, Seamus             11 NDAC-MR              1:21.02    1:21.44        
                  39.91     1:21.44 (41.53)                                        
 16 Domanico, Ethan D         11 NBS-MR               1:19.88    1:21.98        
                  39.19     1:21.98 (42.79)                                        
 17 Calvelli, Samuel          11 RFAC-MR              1:26.40    1:22.21        
                  40.54     1:22.21 (41.67)                                        
 18 Hackmeyer, Aidan R        12 NDAC-MR              1:20.33    1:23.61        
                  40.96     1:23.61 (42.65)                                        
 19 Mangan, Kyle D            12 HVD-MR               1:26.92    1:24.13        
                  40.67     1:24.13 (43.46)                                        
 20 Nieves, Andrew J          11 NBS-MR               1:36.19    1:32.31        
                  45.11     1:32.31 (47.20)                                        
 21 German, Kyle R            11 NBS-MR               1:31.29    1:32.75        
                  46.93     1:32.75 (45.82)                                        
 22 Speare, Ryan A            12 NDAC-MR              1:35.11    1:33.84        
 23 Hogan, Liam S             11 RFAC-MR                   NT    1:35.33        
                1:35.30      1:35.33 (0.03)                                        
 24 Albright, Keane k         11 LBA-MR               2:00.00    1:42.42        
                  47.43     1:42.42 (54.99)                                        
 25 Monte, Daniel J           11 LBA-MR               1:45.00    2:00.54        
                  57.88   2:00.54 (1:02.66)                                        
 26 Safaryan, Levon A         11 NDAC-MR              2:18.44    2:12.85        
                1:03.27   2:12.85 (1:09.58)                                        
 -- Halpin, Keagen S          11 AG-MR                1:21.12         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  37.69          DQ (39.23)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fiore, Raymond N          12 Rivertown Rays-MR      36.80      33.54        
  2 Reining, Robert L         12 RFAC-MR                41.94      34.20        
  3 Nunez, Jonathan T         12 PATS-MR                37.45      34.55        
  4 Pearce, Stephen P         12 Rivertown Rays-MR      37.23      36.96        
  5 Fenlon, Matthew J         11 Rivertown Rays-MR      40.61      37.41        
  6 Huang, Matthew K          12 PATS-MR                38.73      37.73        
  7 Schermerhorn, Steven R    11 AG-MR                  38.04      37.91        
  8 Abrams, Arty A            12 PATS-MR                37.85      38.64        
  9 Hally, Seamus             11 NDAC-MR                39.00      39.07        
 10 Del Rosario, Eric         11 PATS-MR                40.93      39.24        
 11 Turner, Cole V            12 HVD-MR                 44.48      39.31        
 12 McGregor, Matt J          12 PATS-MR                41.01      39.56        
 13 Cornish, Danny J          11 LBA-MR                 40.82      40.42        
 14 Staubi, Eli J             11 NDAC-MR                41.65      41.16        
 15 Patel, Kush A             11 HVD-MR                 43.71      41.76        
 16 Domanico, Ethan D         11 NBS-MR                 42.13      41.85        
 17 Halpin, Keagen S          11 AG-MR                  44.18      42.08        
 18 Rizzo, Gio M              11 PATS-MR                42.71      42.83        
 19 Speare, Ryan A            12 NDAC-MR                47.20      42.93        
 20 D'Amelia, Pete            11 RFAC-MR                49.31      43.11        
 21 McGregor, Kyle T          12 PATS-MR                49.56      44.65        
 22 Calvelli, Samuel          11 RFAC-MR                53.75      47.45        
 23 Albright, Keane k         11 LBA-MR               1:15.00      49.49        
 24 Hoey, Ciaran F            12 LBA-MR                 53.12      52.12        
 25 Hogan, Liam S             11 RFAC-MR                56.82      52.32        
 26 Nieves, Andrew J          11 NBS-MR                 52.08      52.61        
 27 German, Kyle R            11 NBS-MR                 58.41      55.55        
 28 Monte, Daniel J           11 LBA-MR                 55.00      57.87        
 29 Barros, Donovan M         11 NDAC-MR                57.07      58.30        
 -- Safaryan, Levon A         11 NDAC-MR              1:00.71         DQ        
      Arms two strokes underwater
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Jonathan T         12 PATS-MR              1:17.09    1:14.14        
                  34.76     1:14.14 (39.38)                                        
  2 Fiore, Raymond N          12 Rivertown Rays-MR    1:24.96    1:15.76        
                  35.79     1:15.76 (39.97)                                        
  3 Liu, Alex J               12 NDAC-MR              1:18.32    1:18.70        
                  37.09     1:18.70 (41.61)                                        
  4 Pearce, Stephen P         12 Rivertown Rays-MR    1:19.93    1:19.60        
                  37.91     1:19.60 (41.69)                                        
  5 Fenlon, Matthew J         11 Rivertown Rays-MR    1:29.81    1:20.38        
                  38.54     1:20.38 (41.84)                                        
  6 Campolong, Hayden F       12 NDAC-MR              1:27.56    1:22.53        
                  38.86     1:22.53 (43.67)                                        
  7 Hally, Seamus             11 NDAC-MR              1:25.12    1:24.40        
                  40.15     1:24.40 (44.25)                                        
  8 Brody, Hunter T           12 PATS-MR              1:26.85    1:25.62        
                  39.58     1:25.62 (46.04)                                        
  9 Turner, Cole V            12 HVD-MR               1:26.33    1:26.37        
                  39.74     1:26.37 (46.63)                                        
 10 Cornish, Danny J          11 LBA-MR               1:29.99    1:29.06        
                  41.66     1:29.06 (47.40)                                        
 11 Rizzo, Gio M              11 PATS-MR              1:32.99    1:30.97        
                  43.30     1:30.97 (47.67)                                        
 12 Domanico, Ethan D         11 NBS-MR               1:39.82    1:33.27        
                  43.17     1:33.27 (50.10)                                        
 13 De Cordova, Owen M        11 HVD-MR               1:49.26    1:33.59        
                  46.67     1:33.59 (46.92)                                        
 14 Hogan, Liam S             11 RFAC-MR              2:08.46    1:49.49        
                  51.59     1:49.49 (57.90)                                        
 15 Hoey, Ciaran F            12 LBA-MR               1:55.00    1:52.41        
                  53.53     1:52.41 (58.88)                                        
 16 Nieves, Andrew J          11 NBS-MR               1:59.56    2:01.50        
                  56.72   2:01.50 (1:04.78)                                        
 17 German, Kyle R            11 NBS-MR               2:01.06    2:01.89        
                  58.55   2:01.89 (1:03.34)                                        
 18 Monte, Daniel J           11 LBA-MR               1:50.00    2:09.43        
                  59.60   2:09.43 (1:09.83)                                        
 -- Abrams, Arty A            12 PATS-MR              1:24.26         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  37.93          DQ (41.53)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Jonathan T         12 PATS-MR                29.18      28.16        
  2 Reining, Robert L         12 RFAC-MR                29.47      28.25        
  3 Fiore, Raymond N          12 Rivertown Rays-MR      32.26      28.82        
  4 Sobocinski, Lukas J       12 UNAT-MR                32.17      30.26        
  5 Liu, Alex J               12 NDAC-MR                30.26      30.74        
  6 Fenlon, Matthew J         11 Rivertown Rays-MR      31.46      31.10        
  7 Schermerhorn, Steven R    11 AG-MR                  32.29      31.24        
  8 Rizzo, Gio M              11 PATS-MR                32.69      31.64        
  9 McGregor, Matt J          12 PATS-MR                32.73      32.48        
 10 Pearce, Stephen P         12 Rivertown Rays-MR      33.50      32.80        
 11 Abrams, Arty A            12 PATS-MR                35.12      33.49        
 12 McGregor, Kyle T          12 PATS-MR                36.04      33.55        
 13 Cornish, Danny J          11 LBA-MR                 32.95      33.59        
 14 Del Rosario, Eric         11 PATS-MR                34.00      33.76        
 15 Halpin, Keagen S          11 AG-MR                  35.25      34.51        
 16 Huang, Matthew K          12 PATS-MR                34.21      34.62        
 17 D'Amelia, Pete            11 RFAC-MR                37.44      34.95        
 18 Baranowski, Damian        12 AG-MR                  34.43      35.40        
 19 Domanico, Ethan D         11 NBS-MR                 36.06      36.91        
 20 Calvelli, Samuel          11 RFAC-MR                40.25      36.97        
 21 Mangan, Kyle D            12 HVD-MR                 42.40      42.54        
 22 Nieves, Andrew J          11 NBS-MR                 44.82      44.48        
 23 Hogan, Liam S             11 RFAC-MR                45.00      44.61        
 24 Hoey, Ciaran F            12 LBA-MR                 44.60      48.52        
 25 Monte, Daniel J           11 LBA-MR                 50.00      55.82        
 26 German, Kyle R            11 NBS-MR                 58.15      57.81        
 27 Barros, Donovan M         11 NDAC-MR              1:01.64    1:02.57        
 -- Hackmeyer, Aidan R        12 NDAC-MR                35.00         DQ        
      One hand touch
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reining, Robert L         12 RFAC-MR              1:05.07    1:02.95        
                  29.48     1:02.95 (33.47)                                        
  2 Nunez, Jonathan T         12 PATS-MR              1:03.60    1:04.01        
                  29.87     1:04.01 (34.14)                                        
  3 Fiore, Raymond N          12 Rivertown Rays-MR    1:15.68    1:07.02        
                  30.02     1:07.02 (37.00)                                        
  4 Liu, Alex J               12 NDAC-MR              1:06.41    1:07.34        
                  31.62     1:07.34 (35.72)                                        
  5 Cornish, Kyle F           12 LBA-MR               1:11.14    1:07.93        
                  31.69     1:07.93 (36.24)                                        
  6 Fenlon, Matthew J         11 Rivertown Rays-MR    1:17.76    1:08.83        
                  31.47     1:08.83 (37.36)                                        
  7 Rizzo, Gio M              11 PATS-MR              1:10.07    1:10.88        
                  32.94     1:10.88 (37.94)                                        
  8 McGregor, Matt J          12 PATS-MR              1:12.12    1:13.24        
                  33.39     1:13.24 (39.85)                                        
  9 Xin, Alex                 12 RFAC-MR              1:18.53    1:14.03        
                  33.89     1:14.03 (40.14)                                        
 10 Del Rosario, Eric         11 PATS-MR              1:16.30    1:14.18        
                  35.77     1:14.18 (38.41)                                        
 11 Abrams, Arty A            12 PATS-MR              1:18.14    1:14.22        
                  34.14     1:14.22 (40.08)                                        
 12 D'Amelia, Pete            11 RFAC-MR              1:23.28    1:16.19        
                  16.32     1:16.19 (59.87)                                        
 13 McGregor, Kyle T          12 PATS-MR              1:16.25    1:18.63        
                  37.01     1:18.63 (41.62)                                        
 14 Pearce, Stephen P         12 Rivertown Rays-MR    1:16.93    1:20.44        
                  36.48     1:20.44 (43.96)                                        
 15 Calvelli, Samuel          11 RFAC-MR              1:35.35    1:26.10        
                  39.89     1:26.10 (46.21)                                        
 16 Ober, Alexander G         11 NDAC-MR              1:31.20    1:32.44        
                  40.32     1:32.44 (52.12)                                        
 17 Kaiser, Ethan D           11 NDAC-MR              1:39.51    1:32.88        
                  42.21     1:32.88 (50.67)                                        
 18 Brody, Hunter T           12 PATS-MR              1:48.18    1:48.65        
                  48.36   1:48.65 (1:00.29)                                        
 19 Hoey, Ciaran F            12 LBA-MR               1:43.81    1:51.65        
                  50.38   1:51.65 (1:01.27)                                        
 -- Hally, Seamus             11 NDAC-MR              1:25.39         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Jonathan T         12 PATS-MR              1:05.82    1:05.03        
                  30.61     1:05.03 (34.42)                                        
  2 Reining, Robert L         12 RFAC-MR              1:07.98    1:05.08        
                  31.76     1:05.08 (33.32)                                        
  3 Fiore, Raymond N          12 Rivertown Rays-MR    1:11.12    1:07.14        
                  31.33     1:07.14 (35.81)                                        
  4 Fenlon, Matthew J         11 Rivertown Rays-MR    1:13.73    1:08.74        
                  31.17     1:08.74 (37.57)                                        
  5 Del Rosario, Eric         11 PATS-MR              1:12.95    1:12.41        
                  33.03     1:12.41 (39.38)                                        
  6 Pearce, Stephen P         12 Rivertown Rays-MR    1:13.71    1:12.93        
                  33.20     1:12.93 (39.73)                                        
  7 Abrams, Arty A            12 PATS-MR              1:15.71    1:13.21        
                  34.91     1:13.21 (38.30)                                        
  8 McGregor, Matt J          12 PATS-MR              1:16.25    1:13.23        
                  35.17     1:13.23 (38.06)                                        
  9 Xin, Alex                 12 RFAC-MR              1:15.49    1:13.66        
                  34.67     1:13.66 (38.99)                                        
 10 Cornish, Danny J          11 LBA-MR               1:18.07    1:15.59        
                  35.68     1:15.59 (39.91)                                        
 11 Rizzo, Gio M              11 PATS-MR              1:17.60    1:15.76        
                  34.58     1:15.76 (41.18)                                        
 12 Turner, Cole V            12 HVD-MR               1:35.05    1:16.38        
                  35.98     1:16.38 (40.40)                                        
 13 McGregor, Kyle T          12 PATS-MR              1:25.00    1:16.98        
                  36.07     1:16.98 (40.91)                                        
 14 Patel, Kush A             11 HVD-MR               1:18.67    1:17.66        
                  35.67     1:17.66 (41.99)                                        
 15 D'Amelia, Pete            11 RFAC-MR              1:24.80    1:18.07        
                  35.74     1:18.07 (42.33)                                        
 16 Domanico, Ethan D         11 NBS-MR               1:19.33    1:20.62        
                  37.21     1:20.62 (43.41)                                        
 17 Calvelli, Samuel          11 RFAC-MR              1:34.74    1:26.33        
                  39.51     1:26.33 (46.82)                                        
 18 Ober, Alexander G         11 NDAC-MR              1:25.28    1:27.68        
                  39.25     1:27.68 (48.43)                                        
 19 Flynn, Ryan M             11 HVD-MR               1:31.71    1:29.19        
                  41.45     1:29.19 (47.74)                                        
 20 Brody, Hunter T           12 PATS-MR              1:37.50    1:30.38        
                  44.66     1:30.38 (45.72)                                        
 21 Hogan, Liam S             11 RFAC-MR                   NT    1:32.89        
                  41.59     1:32.89 (51.30)                                        
 22 Albright, Keane k         11 LBA-MR               2:00.00    1:35.20        
                  42.26     1:35.20 (52.94)                                        
 23 De Cordova, Owen M        11 HVD-MR               1:38.19    1:35.24        
                  49.43     1:35.24 (45.81)                                        
 24 Nieves, Andrew J          11 NBS-MR               1:48.55    1:38.91        
                  45.01     1:38.91 (53.90)                                        
 25 German, Kyle R            11 NBS-MR               1:56.21    1:48.57        
                  52.72     1:48.57 (55.85)                                        
 26 Monte, Daniel J           11 LBA-MR               1:55.00    1:58.87        
                  56.22   1:58.87 (1:02.65)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reining, Robert L         12 RFAC-MR              2:36.32    2:21.21        
                  29.33     1:07.13 (37.80)     1:49.87 (42.74)     2:21.21 (31.34)
  2 Fenlon, Matthew J         11 Rivertown Rays-MR    2:33.10    2:23.92        
                  30.63     1:06.22 (35.59)     1:52.57 (46.35)     2:23.92 (31.35)
  3 Cornish, Kyle F           12 LBA-MR               2:32.94    2:24.65        
                  31.28     1:08.41 (37.13)     1:53.00 (44.59)     2:24.65 (31.65)
  4 Fiore, Raymond N          12 Rivertown Rays-MR    2:39.85    2:29.56        
                  29.64     1:10.61 (40.97)     1:57.00 (46.39)     2:29.56 (32.56)
  5 Xin, Alex                 12 RFAC-MR              2:52.14    2:30.64        
                  32.88     1:13.04 (40.16)     1:57.07 (44.03)     2:30.64 (33.57)
  6 Abrams, Arty A            12 PATS-MR              2:33.10    2:31.12        
                  33.77     1:13.40 (39.63)     1:57.86 (44.46)     2:31.12 (33.26)
  7 Goldleaf, Fin K           12 HVD-MR               3:03.33    2:36.36        
                  33.42     1:14.71 (41.29)     2:00.37 (45.66)     2:36.36 (35.99)
  8 Sadchikov, Phill O        12 UN-PA-MR             2:29.00    2:37.38        
                  33.94     1:14.18 (40.24)     2:00.88 (46.70)     2:37.38 (36.50)
  9 Pearce, Stephen P         12 Rivertown Rays-MR    2:37.38    2:38.52        
                  34.14     1:13.82 (39.68)     2:01.37 (47.55)     2:38.52 (37.15)
 10 Cornish, Danny J          11 LBA-MR               2:50.88    2:42.42        
                  35.43     1:17.74 (42.31)     2:05.27 (47.53)     2:42.42 (37.15)
 11 D'Amelia, Pete            11 RFAC-MR              2:58.91    2:42.57        
                  35.22     1:17.62 (42.40)     2:09.14 (51.52)     2:42.57 (33.43)
 12 Domanico, Ethan D         11 NBS-MR               3:28.99    3:02.61        
                  39.79     1:26.69 (46.90)     2:23.49 (56.80)     3:02.61 (39.12)
 13 Calvelli, Samuel          11 RFAC-MR              3:30.64    3:02.81        
                  40.88     1:28.02 (47.14)     2:23.65 (55.63)     3:02.81 (39.16)
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                      2:03.16    2:00.22        
     1) Hogan, Liam S 11                2) Calvelli, Samuel 11            
     3) D'Amelia, Pete 11               4) Reining, Robert L 12           
                  35.07     1:06.36 (31.29)     1:36.98 (30.62)     2:00.22 (23.24)
  2 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            1:57.11    2:03.63        
     1) Staubi, Eli J 11                2) Hally, Seamus 11               
     3) Hackmeyer, Aidan R 12           4) Liu, Alex J 12                 
                  32.18     1:04.32 (32.14)     1:35.77 (31.45)     2:03.63 (27.86)
  3 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       2:30.00    2:23.42        
     1) Albright, Keane k 11            2) Monte, Daniel J 11             
     3) Hoey, Ciaran F 12               4) Cornish, Danny J 11            
                  34.73     1:15.29 (40.56)   2:23.42 (1:08.13)                    
 -- Aqua Gems-MR  'A'                                 1:53.43         DQ        
      Not enough swimmers
     1) Baranowski, Damian 12           2) Schermerhorn, Steven R 11      
     3) Halpin, Keagen S 11             4)                                
                  28.34       57.34 (29.00)     1:27.88 (30.54)          DQ (27.68)
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                      2:20.69    2:13.35        
     1) Reining, Robert L 12            2) Xin, Alex 12                   
     3) D'Amelia, Pete 11               4) Calvelli, Samuel 11            
                  31.43     1:09.63 (38.20)     1:42.56 (32.93)     2:13.35 (30.79)
  2 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'                 NT    2:13.40        
     1) Liu, Alex J 12                  2) Hally, Seamus 11               
     3) Campolong, Hayden F 12          4) Kaiser, Ethan D 11             
                  32.34     1:11.42 (39.08)     1:41.58 (30.16)     2:13.40 (31.82)
 -- Long Beach Aquatics-MR  'A'                       2:45.00         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #2
     1) Cornish, Kyle F 12              2) Monte, Daniel J 11             
     3) Cornish, Danny J 11             4) Albright, Keane k 11           
                  31.46     1:28.65 (57.19)     2:02.37 (33.72)          DQ (35.23)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Michael J            14 NDAC-MR                23.41      23.72        
  2 Bryant, Joshua M          14 NBS-MR                 24.12      24.61        
  3 Sommer, Christopher A     14 AG-MR                  26.03      24.83        
  4 Chen, Ting                14 HVD-MR                 24.72      24.93        
  5 Nicholas, Chauncey        14 DA-MR                  24.27      25.15        
  6 Rizzi, Jarrod R           14 HVD-MR                 24.58      25.19        
  7 Cimorelli, Jack D         13 NDAC-MR                26.90      25.29        
  8 Rawl, Jarek T             14 NDAC-MR                24.75      25.49        
  9 Baione, Michael T         14 RFAC-MR                25.74      25.53        
 10 Staubi, Kyle A            13 NDAC-MR                25.95      25.70        
 11 Domanico, Edward Z        13 NBS-MR                 25.19      25.72        
 12 Markic, Marin             14 PATS-MR                26.20      25.90        
 13 McCaffrey, TC C           14 PATS-MR                26.81      26.04        
 14 Keane, Matt V             13 PATS-MR                25.87      26.11        
 15 Alpay, Zachary M          14 RFAC-MR                25.23      26.20        
 15 Sanchez, Jacob M          13 LBA-MR                 27.20      26.20        
 17 You, Austin A             14 Rivertown Rays-MR      26.58      26.27        
 18 Makarov, Aleksey M        13 DA-MR                  26.45      26.45        
 19 Britt, Nathan             14 NDAC-MR                25.82      26.52        
 20 Ackerman, Ian R           13 UNAT-MR                26.23      26.65        
 21 Vasquez, Brandon          14 RFAC-MR                27.84      26.77        
 22 Ritchie, Ellis M          13 Rivertown Rays-MR      27.70      26.81        
 23 Chang, Alan               13 Rivertown Rays-MR      28.23      27.33        
 24 Rizzo, Antonio S          13 PATS-MR                28.01      27.43        
 25 Stangeby, Chris           13 AG-MR                  29.14      27.83        
 26 Kyaw, Nyi-Rein            14 HVD-MR                 30.29      27.99        
 27 Holman, Thomas S          13 PATS-MR                28.09      28.12        
 28 Stoski, Michael J         13 LBA-MR                 29.59      28.18        
 29 Izzo, Patrick M           14 NDAC-MR                29.02      28.20        
 30 Bonney, Ethan J           14 LBA-MR                 29.92      28.82        
 31 Simao, Michael E          14 LBA-MR                 29.48      29.25        
 32 Lent, Kieran R            14 LBA-MR                 30.02      29.30        
 33 Woods, Thomas O           14 LBA-MR                 29.30      29.78        
 34 Ryan, Sean P              14 HVD-MR                 32.33      30.50        
 35 Greene, Owen A            14 Rivertown Rays-MR      32.71      30.79        
 36 McCarthy, Neilly          13 LBA-MR                 30.80      30.84        
 37 Clark, Noah J             13 DA-MR                  32.28      32.08        
 38 Torri, Andrew P           13 HVD-MR                 33.33      32.20        
 39 Tessler, Jacob N          14 HVD-MR                 41.23      36.64        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bryant, Joshua M          14 NBS-MR                 53.12      52.58        
                  25.26       52.58 (27.32)                                        
  2 Baione, Michael T         14 RFAC-MR                57.26      53.58        
                  25.98       53.58 (27.60)                                        
  3 Chen, Ting                14 HVD-MR                 53.14      54.41        
                  26.03       54.41 (28.38)                                        
  4 Nicholas, Chauncey        14 DA-MR                  55.00      55.18        
                  26.57       55.18 (28.61)                                        
  5 McCaffrey, TC C           14 PATS-MR                55.75      55.46        
                  26.91       55.46 (28.55)                                        
  6 Rizzi, Jarrod R           14 HVD-MR                 52.95      55.98        
                  26.07       55.98 (29.91)                                        
  7 Covello, Ben D            14 Rivertown Rays-MR      56.39      56.59        
                  27.07       56.59 (29.52)                                        
  8 You, Austin A             14 Rivertown Rays-MR      56.72      56.65        
                  27.53       56.65 (29.12)                                        
  9 Domanico, Edward Z        13 NBS-MR                 53.42      56.79        
                  27.16       56.79 (29.63)                                        
 10 Ackerman, Ian R           13 UNAT-MR                57.52      57.30        
                  27.13       57.30 (30.17)                                        
 11 Burns, Rhett J            14 HVD-MR               1:00.53      57.31        
                  27.43       57.31 (29.88)                                        
 12 Makarov, Aleksey M        13 DA-MR                  58.66      57.47        
                  27.17       57.47 (30.30)                                        
 13 Keane, Matt V             13 PATS-MR                58.21      57.80        
                  27.19       57.80 (30.61)                                        
 14 Vasquez, Brandon          14 RFAC-MR                59.83      57.89        
                  28.14       57.89 (29.75)                                        
 15 Holman, Thomas S          13 PATS-MR              1:00.11      58.63        
                  28.55       58.63 (30.08)                                        
 16 Ritchie, Ellis M          13 Rivertown Rays-MR      59.92      59.01        
                  27.64       59.01 (31.37)                                        
 17 Stoski, Michael J         13 LBA-MR               1:05.58      59.39        
                  28.70       59.39 (30.69)                                        
 18 Rizzo, Antonio S          13 PATS-MR                58.83    1:00.04        
                  28.61     1:00.04 (31.43)                                        
 19 Bonney, Ethan J           14 LBA-MR               1:03.18    1:00.34        
                  29.47     1:00.34 (30.87)                                        
 20 Chang, Alan               13 Rivertown Rays-MR    1:03.94    1:00.58        
                  28.65     1:00.58 (31.93)                                        
 21 Huang, Jonathan           13 PATS-MR              1:06.08    1:00.63        
                  29.00     1:00.63 (31.63)                                        
 22 Kyaw, Nyi-Rein            14 HVD-MR               1:08.30    1:01.61        
                  28.93     1:01.61 (32.68)                                        
 23 Simao, Michael E          14 LBA-MR               1:05.45    1:01.98        
                  30.45     1:01.98 (31.53)                                        
 24 Woods, Thomas O           14 LBA-MR               1:03.92    1:03.41        
                  30.33     1:03.41 (33.08)                                        
 25 Maresca, Thomas W         13 RFAC-MR              1:08.96    1:03.52        
                  30.73     1:03.52 (32.79)                                        
 26 Lent, Kieran R            14 LBA-MR               1:05.45    1:03.77        
                  30.37     1:03.77 (33.40)                                        
 27 Susman, Dan A             13 HVD-MR               1:12.34    1:04.05        
                  31.20     1:04.05 (32.85)                                        
 28 Snow, Nathan              14 DA-MR                1:06.48    1:05.14        
                  30.88     1:05.14 (34.26)                                        
 29 Smith, Coleman J          14 Rivertown Rays-MR    1:07.21    1:06.39        
                  31.82     1:06.39 (34.57)                                        
 30 Greene, Owen A            14 Rivertown Rays-MR    1:00.52    1:07.16        
                  32.04     1:07.16 (35.12)                                        
 31 McCarthy, Neilly          13 LBA-MR               1:06.25    1:08.18        
                  32.33     1:08.18 (35.85)                                        
 32 Torri, Andrew P           13 HVD-MR               1:07.33    1:09.11        
                  32.53     1:09.11 (36.58)                                        
 33 Sheridan, Aidan M         13 Rivertown Rays-MR    1:13.05    1:09.77        
                  33.36     1:09.77 (36.41)                                        
 34 Clark, Noah J             13 DA-MR                1:10.80    1:09.91        
                  33.51     1:09.91 (36.40)                                        
 35 Peticco, Martin F         13 NBS-MR               1:13.44    1:11.39        
                  35.88     1:11.39 (35.51)                                        
 36 Maresca, Tito J           13 RFAC-MR              1:20.75    1:12.28        
                  34.72     1:12.28 (37.56)                                        
 37 Tessler, Jacob N          14 HVD-MR               1:36.73    1:22.69        
                  37.64     1:22.69 (45.05)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bryant, Joshua M          14 NBS-MR               1:59.24    1:58.36        
                  26.69       56.28 (29.59)     1:27.29 (31.01)     1:58.36 (31.07)
  2 Alpay, Zachary M          14 RFAC-MR              1:57.40    1:59.00        
                  27.14       57.52 (30.38)     1:29.12 (31.60)     1:59.00 (29.88)
  3 Domanico, Edward Z        13 NBS-MR               1:57.89    1:59.64        
                  27.79       57.96 (30.17)     1:28.90 (30.94)     1:59.64 (30.74)
  4 Baione, Michael T         14 RFAC-MR              2:05.45    2:02.41        
                  28.81       59.21 (30.40)     1:30.95 (31.74)     2:02.41 (31.46)
  5 Ackerman, Ian R           13 UNAT-MR              2:03.09    2:03.64        
                  28.04       58.95 (30.91)     1:31.24 (32.29)     2:03.64 (32.40)
  6 You, Austin A             14 Rivertown Rays-MR    2:01.11    2:03.72        
                  27.90       59.05 (31.15)     1:31.58 (32.53)     2:03.72 (32.14)
  7 Vasquez, Brandon          14 RFAC-MR              2:07.67    2:04.28        
                  28.75     1:00.49 (31.74)     1:32.58 (32.09)     2:04.28 (31.70)
  8 Burns, Rhett J            14 HVD-MR               2:11.46    2:06.34        
                  29.16     1:01.11 (31.95)     1:34.20 (33.09)     2:06.34 (32.14)
  9 Nicholas, Chauncey        14 DA-MR                2:07.79    2:06.45        
                  28.73     1:00.57 (31.84)     1:33.78 (33.21)     2:06.45 (32.67)
 10 Makarov, Aleksey M        13 DA-MR                2:08.01    2:07.70        
                  29.26     1:01.50 (32.24)     1:35.24 (33.74)     2:07.70 (32.46)
 11 Maresca, Thomas W         13 RFAC-MR              2:35.61    2:20.65        
                  32.25     1:09.51 (37.26)     1:47.68 (38.17)     2:20.65 (32.97)
 12 Woods, Thomas O           14 LBA-MR               2:23.20    2:22.39        
                  30.89     1:06.81 (35.92)     1:44.81 (38.00)     2:22.39 (37.58)
 13 Ritchie, Ellis M          13 Rivertown Rays-MR    2:13.81    2:24.50        
                  30.82     1:08.36 (37.54)     1:46.95 (38.59)     2:24.50 (37.55)
 14 Maresca, Tito J           13 RFAC-MR              2:54.16    2:35.96        
                  35.86     1:16.24 (40.38)   2:35.96 (1:19.72)                    
 15 Peticco, Martin F         13 NBS-MR               2:43.02    2:37.54        
                  37.32     1:17.90 (40.58)     1:59.30 (41.40)     2:37.54 (38.24)
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Domanico, Edward Z        13 NBS-MR               5:11.04    5:24.34        
                  28.45     1:00.94 (32.49)     1:33.80 (32.86)     2:07.28 (33.48)
        2:40.46 (33.18)     3:13.59 (33.13)     3:46.40 (32.81)     4:19.46 (33.06)
        4:52.56 (33.10)     5:24.34 (31.78)                                        
  2 Bryant, Joshua M          14 NBS-MR               5:27.80    5:29.07        
                  28.47     1:01.01 (32.54)     1:33.77 (32.76)     2:07.46 (33.69)
        2:40.86 (33.40)     3:14.34 (33.48)     3:47.91 (33.57)     4:22.45 (34.54)
        4:56.31 (33.86)     5:29.07 (32.76)                                        
  3 Bonney, Ethan J           14 LBA-MR               5:34.84    5:29.25        
                  29.54     1:02.49 (32.95)     1:35.87 (33.38)     2:09.29 (33.42)
        2:42.90 (33.61)     3:16.55 (33.65)     3:50.31 (33.76)     4:24.54 (34.23)
        4:58.28 (33.74)     5:29.25 (30.97)                                        
  4 Baione, Michael T         14 RFAC-MR              5:57.29    5:30.52        
                  30.32     1:03.06 (32.74)     1:36.38 (33.32)     2:10.14 (33.76)
        2:43.73 (33.59)     3:17.46 (33.73)     3:51.84 (34.38)     4:25.69 (33.85)
        4:59.31 (33.62)     5:30.52 (31.21)                                        
  5 Ackerman, Ian R           13 UNAT-MR              5:29.60    5:30.73        
                  28.51     1:01.77 (33.26)     1:35.03 (33.26)     2:08.57 (33.54)
        2:42.27 (33.70)     3:15.73 (33.46)     3:50.03 (34.30)     4:24.18 (34.15)
        4:57.66 (33.48)     5:30.73 (33.07)                                        
  6 Burns, Rhett J            14 HVD-MR               6:49.10    5:44.07        
                  30.49     1:04.31 (33.82)     1:39.23 (34.92)     2:14.55 (35.32)
        2:49.81 (35.26)     3:25.23 (35.42)     4:00.84 (35.61)     4:35.95 (35.11)
        5:11.44 (35.49)     5:44.07 (32.63)                                        
  7 Makarov, Aleksey M        13 DA-MR                5:54.05    5:44.95        
                  30.61     1:04.62 (34.01)     1:39.55 (34.93)     2:14.97 (35.42)
        2:50.32 (35.35)     3:25.68 (35.36)     4:01.15 (35.47)     4:36.81 (35.66)
        5:11.80 (34.99)     5:44.95 (33.15)                                        
  8 Woods, Thomas O           14 LBA-MR               6:20.00    6:26.12        
                  33.74     1:11.61 (37.87)     1:50.74 (39.13)     2:30.43 (39.69)
        3:10.09 (39.66)     3:49.64 (39.55)     4:30.12 (40.48)     5:10.06 (39.94)
        5:50.29 (40.23)     6:26.12 (35.83)                                        
  9 Snow, Nathan              14 DA-MR                7:04.99    6:26.79        
                  33.72     1:11.29 (37.57)     1:50.91 (39.62)     2:31.21 (40.30)
        3:10.29 (39.08)     3:50.01 (39.72)     4:30.18 (40.17)     5:11.23 (41.05)
        5:51.90 (40.67)     6:26.79 (34.89)                                        
 10 Maresca, Thomas W         13 RFAC-MR                   NT    6:29.27        
                  35.70     1:15.74 (40.04)     1:56.15 (40.41)     2:37.99 (41.84)
        3:18.37 (40.38)     3:57.62 (39.25)     4:37.18 (39.56)     5:15.87 (38.69)
        5:53.67 (37.80)     6:29.27 (35.60)                                        
 11 Maresca, Tito J           13 RFAC-MR                   NT    6:45.62        
                  36.56     1:17.96 (41.40)     1:59.91 (41.95)     2:41.90 (41.99)
        3:22.10 (40.20)     4:03.82 (41.72)     4:44.71 (40.89)     5:26.42 (41.71)
        6:07.34 (40.92)     6:45.62 (38.28)                                        
 12 Rizzi, Matteo D           13 HVD-MR               8:27.34    6:46.76        
                  35.78     1:16.84 (41.06)     1:58.67 (41.83)     2:40.71 (42.04)
        3:22.68 (41.97)     4:03.94 (41.26)     4:46.68 (42.74)     5:28.35 (41.67)
        6:08.39 (40.04)     6:46.76 (38.37)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCaffrey, TC C           14 PATS-MR              1:02.11    1:00.26        
                  29.68     1:00.26 (30.58)                                        
  2 Domanico, Edward Z        13 NBS-MR                 59.31    1:01.17        
                  29.80     1:01.17 (31.37)                                        
  3 Bryant, Joshua M          14 NBS-MR               1:02.08    1:01.36        
                  29.99     1:01.36 (31.37)                                        
  4 Baione, Michael T         14 RFAC-MR              1:04.31    1:03.04        
                  30.81     1:03.04 (32.23)                                        
  5 You, Austin A             14 Rivertown Rays-MR    1:04.75    1:04.25        
                  32.00     1:04.25 (32.25)                                        
  6 Keane, Matt V             13 PATS-MR              1:08.76    1:04.39        
                  32.44     1:04.39 (31.95)                                        
  7 Chen, Ting                14 HVD-MR               1:04.83    1:04.54        
                  30.92     1:04.54 (33.62)                                        
  8 Rizzi, Jarrod R           14 HVD-MR               1:01.46    1:04.77        
                  30.79     1:04.77 (33.98)                                        
  9 Nicholas, Chauncey        14 DA-MR                1:02.69    1:05.00        
                  31.82     1:05.00 (33.18)                                        
 10 Holman, Thomas S          13 PATS-MR              1:08.65    1:05.16        
                  32.30     1:05.16 (32.86)                                        
 11 Makarov, Aleksey M        13 DA-MR                1:08.82    1:05.80        
                  32.17     1:05.80 (33.63)                                        
 12 Burns, Rhett J            14 HVD-MR               1:07.81    1:06.39        
                  32.15     1:06.39 (34.24)                                        
 13 Vasquez, Brandon          14 RFAC-MR              1:08.13    1:06.98        
                  32.65     1:06.98 (34.33)                                        
 14 Sanchez, Jacob M          13 LBA-MR               1:10.89    1:07.01        
                  32.27     1:07.01 (34.74)                                        
 15 Ritchie, Ellis M          13 Rivertown Rays-MR    1:10.25    1:07.28        
                  32.61     1:07.28 (34.67)                                        
 16 Ackerman, Ian R           13 UNAT-MR              1:08.32    1:08.26        
                  33.20     1:08.26 (35.06)                                        
 17 Covello, Ben D            14 Rivertown Rays-MR    1:07.51    1:08.60        
                  33.05     1:08.60 (35.55)                                        
 18 Chang, Alan               13 Rivertown Rays-MR    1:10.28    1:09.17        
                  33.50     1:09.17 (35.67)                                        
 19 Rizzo, Antonio S          13 PATS-MR              1:09.89    1:09.29        
                  33.37     1:09.29 (35.92)                                        
 20 Stoski, Michael J         13 LBA-MR               1:12.94    1:09.99        
                  34.95     1:09.99 (35.04)                                        
 21 Huang, Jonathan           13 PATS-MR              1:09.78    1:10.75        
                  34.02     1:10.75 (36.73)                                        
 22 Kyaw, Nyi-Rein            14 HVD-MR               1:15.22    1:12.11        
                  34.08     1:12.11 (38.03)                                        
 23 Lent, Kieran R            14 LBA-MR               1:16.16    1:13.27        
                  35.46     1:13.27 (37.81)                                        
 24 Woods, Thomas O           14 LBA-MR               1:13.39    1:13.34        
                  35.58     1:13.34 (37.76)                                        
 25 Bonney, Ethan J           14 LBA-MR               1:16.28    1:15.00        
                  37.00     1:15.00 (38.00)                                        
 26 Susman, Dan A             13 HVD-MR               1:31.33    1:15.08        
                  36.66     1:15.08 (38.42)                                        
 27 Simao, Michael E          14 LBA-MR               1:19.19    1:15.29        
                  37.80     1:15.29 (37.49)                                        
 28 Maresca, Thomas W         13 RFAC-MR              1:23.49    1:15.57        
                  36.73     1:15.57 (38.84)                                        
 29 Greene, Owen A            14 Rivertown Rays-MR    1:18.65    1:16.46        
 30 Smith, Coleman J          14 Rivertown Rays-MR    1:18.13    1:16.58        
                  37.39     1:16.58 (39.19)                                        
 31 Bergin, Kyle              13 LBA-MR               1:14.07    1:16.93        
                  37.84     1:16.93 (39.09)                                        
 32 Clark, Noah J             13 DA-MR                1:18.04    1:20.09        
                  38.97     1:20.09 (41.12)                                        
 33 Snow, Nathan              14 DA-MR                1:22.23    1:21.03        
                  39.65     1:21.03 (41.38)                                        
 34 Sheridan, Aidan M         13 Rivertown Rays-MR    1:21.22    1:21.12        
                  39.36     1:21.12 (41.76)                                        
 35 Peticco, Martin F         13 NBS-MR               1:23.89    1:22.58        
                  41.51     1:22.58 (41.07)                                        
 36 McCarthy, Neilly          13 LBA-MR               1:21.58    1:23.10        
                  40.78     1:23.10 (42.32)                                        
 37 Torri, Andrew P           13 HVD-MR               1:17.33    1:24.55        
                  41.55     1:24.55 (43.00)                                        
 38 Maresca, Tito J           13 RFAC-MR              1:31.56    1:24.93        
                  41.98     1:24.93 (42.95)                                        
 39 Tessler, Jacob N          14 HVD-MR               1:53.96    1:48.33        
                  50.67     1:48.33 (57.66)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bryant, Joshua M          14 NBS-MR               1:06.70    1:06.21        
                  31.15     1:06.21 (35.06)                                        
  2 Britt, Nathan             14 NDAC-MR              1:08.12    1:09.02        
                  32.42     1:09.02 (36.60)                                        
  3 Keane, Matt V             13 PATS-MR              1:09.07    1:09.10        
                  31.86     1:09.10 (37.24)                                        
  4 Nicholas, Chauncey        14 DA-MR                1:10.10    1:09.55        
                  33.13     1:09.55 (36.42)                                        
  5 Liu, Michael J            14 NDAC-MR              1:10.07    1:09.82        
                  32.71     1:09.82 (37.11)                                        
  6 Baione, Michael T         14 RFAC-MR              1:10.04    1:10.01        
                  33.21     1:10.01 (36.80)                                        
  7 Sanchez, Jacob M          13 LBA-MR               1:13.16    1:10.39        
                  33.37     1:10.39 (37.02)                                        
  8 Staubi, Kyle A            13 NDAC-MR              1:12.42    1:11.92        
                  33.84     1:11.92 (38.08)                                        
  9 Chen, Ting                14 HVD-MR               1:09.00    1:12.10        
                  33.53     1:12.10 (38.57)                                        
 10 Cimorelli, Jack D         13 NDAC-MR              1:19.72    1:12.33        
                  33.68     1:12.33 (38.65)                                        
 11 McCaffrey, TC C           14 PATS-MR              1:15.28    1:12.44        
                  34.93     1:12.44 (37.51)                                        
 12 Makarov, Aleksey M        13 DA-MR                1:11.94    1:12.72        
                  33.78     1:12.72 (38.94)                                        
 13 Markic, Marin             14 PATS-MR              1:21.00    1:14.67        
                  35.47     1:14.67 (39.20)                                        
 14 Domanico, Edward Z        13 NBS-MR               1:12.05    1:14.94        
                  34.55     1:14.94 (40.39)                                        
 15 Chang, Alan               13 Rivertown Rays-MR    1:17.54    1:15.04        
                  35.07     1:15.04 (39.97)                                        
 16 Rawl, Jarek T             14 NDAC-MR              1:16.44    1:15.63        
                  35.86     1:15.63 (39.77)                                        
 17 You, Austin A             14 Rivertown Rays-MR    1:16.66    1:15.71        
                  36.50     1:15.71 (39.21)                                        
 18 Alpay, Zachary M          14 RFAC-MR              1:15.48    1:15.85        
                  35.35     1:15.85 (40.50)                                        
 19 Rizzo, Antonio S          13 PATS-MR              1:11.77    1:16.24        
                  36.34     1:16.24 (39.90)                                        
 20 Sommer, Christopher A     14 AG-MR                1:18.33    1:17.22        
                  36.07     1:17.22 (41.15)                                        
 21 Ritchie, Ellis M          13 Rivertown Rays-MR    1:23.10    1:19.15        
                  38.22     1:19.15 (40.93)                                        
 22 Izzo, Patrick M           14 NDAC-MR              1:22.90    1:19.48        
                  37.74     1:19.48 (41.74)                                        
 23 Holman, Thomas S          13 PATS-MR              1:20.63    1:19.66        
                  37.85     1:19.66 (41.81)                                        
 24 Ackerman, Ian R           13 UNAT-MR              1:19.70    1:19.68        
                  36.54     1:19.68 (43.14)                                        
 25 Lent, Kieran R            14 LBA-MR               1:20.82    1:20.60        
                  38.19     1:20.60 (42.41)                                        
 26 Bonney, Ethan J           14 LBA-MR               1:26.17    1:23.40        
                  40.49     1:23.40 (42.91)                                        
 27 Stoski, Michael J         13 LBA-MR               1:29.81    1:23.71        
                  41.11     1:23.71 (42.60)                                        
 28 Stangeby, Chris           13 AG-MR                1:38.70    1:23.75        
                  38.99     1:23.75 (44.76)                                        
 29 Kyaw, Nyi-Rein            14 HVD-MR               1:38.81    1:24.16        
                  40.92     1:24.16 (43.24)                                        
 30 Torri, Andrew P           13 HVD-MR               1:29.33    1:24.45        
                  38.19     1:24.45 (46.26)                                        
 31 Greene, Owen A            14 Rivertown Rays-MR    1:34.81    1:24.86        
                  40.25     1:24.86 (44.61)                                        
 32 Woods, Thomas O           14 LBA-MR               1:22.39    1:25.60        
                  40.50     1:25.60 (45.10)                                        
 33 Clark, Noah J             13 DA-MR                1:32.26    1:29.76        
                  43.46     1:29.76 (46.30)                                        
 34 McCarthy, Neilly          13 LBA-MR               1:35.23    1:32.45        
                  42.53     1:32.45 (49.92)                                        
 35 Tessler, Jacob N          14 HVD-MR               1:41.13    1:34.12        
                  44.02     1:34.12 (50.10)                                        
 36 Simao, Michael E          14 LBA-MR               1:30.00    1:44.57        
                  50.56     1:44.57 (54.01)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas, Chauncey        14 DA-MR                  58.15      58.08        
  2 Chen, Ting                14 HVD-MR               1:00.47      59.20        
  3 Liu, Michael J            14 NDAC-MR                59.48      59.40        
  4 Staubi, Kyle A            13 NDAC-MR              1:02.76    1:00.21        
  5 Bryant, Joshua M          14 NBS-MR                 59.79    1:01.15        
  6 Rawl, Jarek T             14 NDAC-MR                59.92    1:01.63        
  7 Baione, Michael T         14 RFAC-MR              1:07.06    1:02.70        
  8 You, Austin A             14 Rivertown Rays-MR    1:02.28    1:03.47        
  9 Rizzi, Jarrod R           14 HVD-MR               1:05.53    1:03.97        
 10 McCaffrey, TC C           14 PATS-MR              1:05.60    1:04.41        
 11 Sanchez, Jacob M          13 LBA-MR               1:05.40    1:04.59        
 12 Stoski, Michael J         13 LBA-MR               1:08.99    1:04.73        
 13 Rizzo, Antonio S          13 PATS-MR              1:02.53    1:05.70        
 14 Ritchie, Ellis M          13 Rivertown Rays-MR    1:07.03    1:05.75        
 15 Markic, Marin             14 PATS-MR              1:10.24    1:06.10        
 16 Domanico, Edward Z        13 NBS-MR               1:01.35    1:06.21        
 17 Alpay, Zachary M          14 RFAC-MR              1:07.80    1:07.71        
 18 Stangeby, Chris           13 AG-MR                1:11.10    1:07.88        
 19 Keane, Matt V             13 PATS-MR              1:09.05    1:08.10        
 20 Vasquez, Brandon          14 RFAC-MR              1:08.10    1:08.12        
 21 Holman, Thomas S          13 PATS-MR              1:11.99    1:08.69        
 22 Britt, Nathan             14 NDAC-MR              1:14.52    1:08.93        
 23 Bonney, Ethan J           14 LBA-MR               1:15.05    1:09.69        
 24 Cimorelli, Jack D         13 NDAC-MR              1:15.09    1:10.30        
 25 Izzo, Patrick M           14 NDAC-MR              1:17.39    1:10.77        
 26 Ackerman, Ian R           13 UNAT-MR              1:09.63    1:11.13        
 27 Sommer, Christopher A     14 AG-MR                1:09.89    1:12.40        
 28 Simao, Michael E          14 LBA-MR               1:17.66    1:14.71        
 29 Chang, Alan               13 Rivertown Rays-MR    1:20.90    1:15.72        
 30 Woods, Thomas O           14 LBA-MR               1:25.00    1:24.02        
 31 Rizzi, Matteo D           13 HVD-MR               1:20.52    1:24.82        
 -- Greene, Owen A            14 Rivertown Rays-MR    1:22.00         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bryant, Joshua M          14 NBS-MR               2:11.79    2:11.40        
                  28.04     1:02.71 (34.67)     1:42.17 (39.46)     2:11.40 (29.23)
  2 McCaffrey, TC C           14 PATS-MR              2:12.22    2:11.53        
                  30.36     1:02.38 (32.02)     1:42.77 (40.39)     2:11.53 (28.76)
  3 Baione, Michael T         14 RFAC-MR              2:18.93    2:15.08        
                  30.83     1:05.04 (34.21)     1:44.76 (39.72)     2:15.08 (30.32)
  4 You, Austin A             14 Rivertown Rays-MR    2:18.86    2:15.31        
                  29.81     1:03.56 (33.75)     1:44.91 (41.35)     2:15.31 (30.40)
  5 Chen, Ting                14 HVD-MR               2:13.92    2:17.72        
                  27.58     1:03.83 (36.25)     1:45.90 (42.07)     2:17.72 (31.82)
  6 Nicholas, Chauncey        14 DA-MR                2:16.43    2:18.83        
                  29.13     1:05.53 (36.40)     1:45.78 (40.25)     2:18.83 (33.05)
  7 Makarov, Aleksey M        13 DA-MR                2:24.05    2:19.35        
                  30.12     1:07.04 (36.92)     1:47.19 (40.15)     2:19.35 (32.16)
  8 Domanico, Edward Z        13 NBS-MR               2:12.54    2:20.85        
                  29.21     1:05.83 (36.62)     1:48.40 (42.57)     2:20.85 (32.45)
  9 Rizzi, Jarrod R           14 HVD-MR               2:17.20    2:22.42        
                  29.84     1:05.83 (35.99)     1:49.03 (43.20)     2:22.42 (33.39)
 10 Vasquez, Brandon          14 RFAC-MR              2:24.97    2:22.68        
                  31.96     1:06.87 (34.91)     1:50.74 (43.87)     2:22.68 (31.94)
 11 Sanchez, Jacob M          13 LBA-MR               2:23.56    2:23.19        
                  30.84     1:08.82 (37.98)     1:50.23 (41.41)     2:23.19 (32.96)
 12 Keane, Matt V             13 PATS-MR              2:20.78    2:23.38        
                  30.60     1:07.70 (37.10)     1:49.55 (41.85)     2:23.38 (33.83)
 13 Ritchie, Ellis M          13 Rivertown Rays-MR    2:28.66    2:24.38        
                  31.29     1:08.04 (36.75)     1:51.95 (43.91)     2:24.38 (32.43)
 14 Covello, Ben D            14 Rivertown Rays-MR    2:24.69    2:24.90        
                  31.18     1:08.57 (37.39)     1:53.26 (44.69)     2:24.90 (31.64)
 15 Bonney, Ethan J           14 LBA-MR               2:37.67    2:25.05        
                  31.98     1:12.34 (40.36)     1:55.60 (43.26)     2:25.05 (29.45)
 16 Rizzo, Antonio S          13 PATS-MR              2:24.31    2:26.22        
                  30.56     1:08.84 (38.28)     1:52.48 (43.64)     2:26.22 (33.74)
 17 Holman, Thomas S          13 PATS-MR              2:29.59    2:27.13        
                  31.65     1:07.43 (35.78)     1:53.73 (46.30)     2:27.13 (33.40)
 18 Burns, Rhett J            14 HVD-MR               2:55.36    2:27.92        
                  31.00     1:07.89 (36.89)     1:53.98 (46.09)     2:27.92 (33.94)
 19 Ackerman, Ian R           13 UNAT-MR              2:27.78    2:27.99        
                  31.60     1:10.75 (39.15)     1:56.73 (45.98)     2:27.99 (31.26)
 20 Stoski, Michael J         13 LBA-MR               2:39.42    2:28.30        
                  32.20     1:10.01 (37.81)     1:54.82 (44.81)     2:28.30 (33.48)
 21 Huang, Jonathan           13 PATS-MR              2:29.59    2:28.47        
                  33.07     1:11.89 (38.82)     1:55.17 (43.28)     2:28.47 (33.30)
 22 Chang, Alan               13 Rivertown Rays-MR    2:39.87    2:38.39        
                  34.64     1:13.99 (39.35)     2:01.37 (47.38)     2:38.39 (37.02)
 22 Woods, Thomas O           14 LBA-MR               2:41.14    2:38.39        
                  37.66     1:17.68 (40.02)     2:04.08 (46.40)     2:38.39 (34.31)
 24 Susman, Dan A             13 HVD-MR               3:17.33    2:39.79        
                  38.45   2:08.33 (1:29.88)     2:46.97 (38.64)         2:39.79 ( )
 25 Kyaw, Nyi-Rein            14 HVD-MR               3:01.85    2:39.81        
                  34.89     1:16.56 (41.67)     2:03.78 (47.22)     2:39.81 (36.03)
 26 Simao, Michael E          14 LBA-MR               2:53.06    2:42.70        
                  32.69     1:12.87 (40.18)     2:08.72 (55.85)     2:42.70 (33.98)
 27 Lent, Kieran R            14 LBA-MR               3:00.01    2:43.66        
                  38.13     1:19.11 (40.98)     2:06.39 (47.28)     2:43.66 (37.27)
 28 Greene, Owen A            14 Rivertown Rays-MR    2:59.35    2:44.36        
                  35.13     1:15.83 (40.70)     2:04.62 (48.79)     2:44.36 (39.74)
 29 Clark, Noah J             13 DA-MR                2:50.66    2:52.40        
                  37.45     1:21.84 (44.39)     2:13.45 (51.61)     2:52.40 (38.95)
 30 Sheridan, Aidan M         13 Rivertown Rays-MR    2:58.80    2:52.56        
                  36.95     1:20.97 (44.02)     2:13.52 (52.55)     2:52.56 (39.04)
 31 Peticco, Martin F         13 NBS-MR               2:57.95    2:52.66        
                  39.68     1:23.76 (44.08)     2:15.32 (51.56)     2:52.66 (37.34)
 32 McCarthy, Neilly          13 LBA-MR               2:59.83    2:53.71        
                  39.32     1:23.90 (44.58)     2:16.15 (52.25)     2:53.71 (37.56)
 33 Maresca, Thomas W         13 RFAC-MR              3:13.72    2:57.81        
                  39.99     1:20.88 (40.89)   2:57.81 (1:36.93)                    
 34 Maresca, Tito J           13 RFAC-MR              3:20.95    3:05.62        
                  44.65     1:30.39 (45.74)     2:25.07 (54.68)     3:05.62 (40.55)
 -- Snow, Nathan              14 DA-MR                2:50.67         DQ        
      Scissors kick - breast
                  35.05     1:18.18 (43.13)     2:10.27 (52.09)          DQ (34.92)
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Domanico, Edward Z        13 NBS-MR               5:01.16    4:46.26        
                  29.50     1:04.55 (35.05)     1:41.38 (36.83)     2:17.17 (35.79)
        3:00.26 (43.09)     3:43.39 (43.13)     4:15.52 (32.13)     4:46.26 (30.74)
  2 Baione, Michael T         14 RFAC-MR              5:01.39    4:46.48        
                  30.77     1:05.06 (34.29)     1:42.23 (37.17)     2:19.52 (37.29)
        3:00.82 (41.30)     3:41.77 (40.95)     4:15.33 (33.56)     4:46.48 (31.15)
  3 Vasquez, Brandon          14 RFAC-MR              5:12.00    4:56.83        
                  31.64     1:09.51 (37.87)     1:44.98 (35.47)     2:20.41 (35.43)
        3:06.31 (45.90)     3:50.94 (44.63)     4:24.41 (33.47)     4:56.83 (32.42)
  4 Alpay, Zachary M          14 RFAC-MR              5:04.55    4:57.46        
                  30.35     1:07.22 (36.87)     1:45.33 (38.11)     2:23.39 (38.06)
        3:06.04 (42.65)     3:51.18 (45.14)     4:24.39 (33.21)     4:57.46 (33.07)
  5 Makarov, Aleksey M        13 DA-MR                5:17.19    5:01.42        
                  32.58     1:11.95 (39.37)     1:51.01 (39.06)     2:29.42 (38.41)
        3:10.51 (41.09)     3:52.08 (41.57)     4:27.82 (35.74)     5:01.42 (33.60)
  6 Ackerman, Ian R           13 UNAT-MR              5:19.16    5:12.96        
                  32.60     1:13.01 (40.41)     1:54.26 (41.25)     2:33.47 (39.21)
        3:20.37 (46.90)     4:07.47 (47.10)     4:40.95 (33.48)     5:12.96 (32.01)
  7 Stoski, Michael J         13 LBA-MR               5:30.00    5:19.29        
                  31.54     1:08.82 (37.28)     1:50.18 (41.36)     2:30.05 (39.87)
        3:16.00 (45.95)     4:03.89 (47.89)     4:42.45 (38.56)     5:19.29 (36.84)
  8 Greene, Owen A            14 Rivertown Rays-MR    7:00.00    5:57.23        
                  37.38     1:24.78 (47.40)     2:09.06 (44.28)     2:53.31 (44.25)
        3:43.25 (49.94)     4:35.06 (51.81)     5:17.55 (42.49)     5:57.23 (39.68)
  9 Rizzi, Matteo D           13 HVD-MR               6:21.33    5:58.95        
                  37.76     1:22.08 (44.32)     2:07.58 (45.50)     2:53.41 (45.83)
        3:45.22 (51.81)     4:36.68 (51.46)     5:18.15 (41.47)     5:58.95 (40.80)
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 The Dolphins Swim Club-MR  'A'                         NT    1:43.80        
     1) Chen, Ting 14                   2) Rizzi, Jarrod R 14             
     3) Burns, Rhett J 14               4) Kyaw, Nyi-Rein 14              
                  24.49       49.35 (24.86)     1:16.74 (27.39)     1:43.80 (27.06)
  2 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'                   1:48.74    1:44.46        
     1) You, Austin A 14                2) Chang, Alan 13                 
     3) Ritchie, Ellis M 13             4) Covello, Ben D 14              
                  25.99       52.89 (26.90)     1:19.21 (26.32)     1:44.46 (25.25)
  3 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                      1:51.39    1:49.70        
     1) Maresca, Thomas W 13            2) Maresca, Tito J 13             
     3) Vasquez, Brandon 14             4) Baione, Michael T 14           
                  28.14     1:03.14 (35.00)     1:26.03 (22.89)     1:49.70 (23.67)
  4 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       1:54.22    1:49.77        
     1) McCarthy, Neilly 13             2) Bonney, Ethan J 14             
     3) Stoski, Michael J 13            4) Sanchez, Jacob M 13            
                  30.69       58.02 (27.33)     1:24.63 (26.61)     1:49.77 (25.14)
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            1:49.11    1:51.81        
     1) Staubi, Kyle A 13               2) Britt, Nathan 14               
     3) Rawl, Jarek T 14                4) Liu, Michael J 14              
  2 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       2:07.98    2:03.08        
     1) Woods, Thomas O 14              2) Sanchez, Jacob M 13            
     3) Stoski, Michael J 13            4) Bonney, Ethan J 14             
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Winograd, Nick            17 AG-MR                  22.37      22.11        
  2 Deans-Brandt, Collin W    18 AG-MR                  22.28      22.44        
  3 Attile, Trevor A          17 RFAC-MR                22.78      23.13        
  4 Muenkel, Daniel T         17 UNAT-MR                23.07      23.61        
  5 Snyder, Andrew W          16 Rivertown Rays-MR      23.04      23.89        
  6 Thomas, Christian A       15 RFAC-MR                24.40      24.15        
  7 Woods, Brendan T          16 LBA-MR                 24.19      24.20        
  8 Cannon, Matthew           15 LBA-MR                 23.69      24.22        
  9 Jarski, Alex C            15 AG-MR                  24.56      24.28        
 10 Graminski, Thomas F       15 NDAC-MR                24.01      24.50        
 11 Kelleher, Stephen P       16 RFAC-MR                24.40      24.54        
 12 Rawl, Daniel M            16 NDAC-MR                23.80      24.65        
 13 Hutton, RJ J              15 PATS-MR                24.17      24.75        
 14 McLoughlin, Ryan          16 NBS-MR                 25.35      24.82        
 15 Boyko, Jason A            15 RFAC-MR                24.59      24.90        
 16 Emmerich, Lee A           15 AG-MR                  24.77      25.02        
 17 Ferrara, Justin B         15 LBA-MR                 24.60      25.14        
 18 McCarthy, Michael         16 LBA-MR                 25.41      25.26        
 19 Linarello, Mike A         16 HVD-MR                 24.84      25.32        
 20 Gorman, Jack R            17 NDAC-MR                25.31      25.36        
 21 Nicholas, C.J.            15 DA-MR                  25.13      25.37        
 22 Rizzi, Dominic M          17 HVD-MR                 25.28      25.44        
 23 Econopouly, Elias M       15 NDAC-MR                25.00      25.49        
 24 Woolley, Zach E           16 HVD-MR                 25.94      25.50        
 25 Glazowski, Max M          15 DA-MR                  26.08      25.62        
 26 Torri, Christian A        15 HVD-MR                 31.33      25.92        
 27 Rabasco, Christopher M    15 Rivertown Rays-MR      25.35      25.95        
 28 Hollander, Jacob R        17 LBA-MR                 25.88      25.99        
 29 Bulik, Michael A          16 LBA-MR                 25.62      26.00        
 30 Jorge, Dylan E            16 DA-MR                  25.82      26.07        
 31 Castillo Varda, Baltazar  15 HVD-MR                 31.33      26.13        
 32 Ruhl, Matthew J           15 Rivertown Rays-MR      26.51      26.32        
 33 Libsch, Xerxes M          15 Rivertown Rays-MR      25.89      26.39        
 34 Attinger, Evan W          15 PATS-MR                26.34      26.42        
 35 Orientale, Steven D       15 Rivertown Rays-MR      29.06      26.55        
 36 Hoey, Shane F             17 LBA-MR                 27.82      26.73        
 37 Lent, Connor J            15 LBA-MR                 27.16      26.90        
 38 Baker, Stephen A          15 HVD-MR                 25.52      27.03        
 39 Moriarty, Edwin J         16 LBA-MR                 27.46      27.33        
 40 Nikolic, Evan M           15 PATS-MR                26.85      27.56        
 41 Koenig, Ian T             15 HVD-MR                 27.31      27.67        
 42 Hoey, Aidan F             17 LBA-MR                 27.91      28.45        
 43 Gallinger, Matt T         15 PATS-MR                30.00      28.59        
 44 Roth, Kieran P            15 Rivertown Rays-MR      28.65      29.57        
 45 Staubi, Eli J             11 NDAC-MR                29.69      30.13        
 46 Patierno, Joey G          11 NDAC-MR                31.28      32.17        
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Attile, Trevor A          17 RFAC-MR                49.18      50.25        
                  23.96       50.25 (26.29)                                        
  2 Culver, Eric R            23 UNAT-MR                48.90      50.39        
                  24.51       50.39 (25.88)                                        
  3 Snyder, Andrew W          16 Rivertown Rays-MR      49.42      50.81        
                  24.65       50.81 (26.16)                                        
  4 Thomas, Christian A       15 RFAC-MR                52.58      52.12        
                  25.13       52.12 (26.99)                                        
  5 Rabadi, Nicholas          15 Rivertown Rays-MR      53.58      52.41        
                  25.45       52.41 (26.96)                                        
  6 Cannon, Matthew           15 LBA-MR                 52.67      52.51        
                  25.57       52.51 (26.94)                                        
  7 Woods, Brendan T          16 LBA-MR                 52.19      52.76        
                  25.54       52.76 (27.22)                                        
  8 Gagion, Michael V         16 Rivertown Rays-MR      53.04      52.92        
                  25.49       52.92 (27.43)                                        
  9 Kelleher, Stephen P       16 RFAC-MR                51.29      52.93        
                  25.52       52.93 (27.41)                                        
 10 Peticco, Juan P           15 NBS-MR                 51.51      53.22        
                  25.84       53.22 (27.38)                                        
 11 Novitch, Graham S         16 Rivertown Rays-MR      53.13      53.64        
                  25.78       53.64 (27.86)                                        
 12 Broe, Charlie H           16 NBS-MR                 52.77      53.90        
                  25.86       53.90 (28.04)                                        
 13 Nicholas, C.J.            15 DA-MR                  54.78      54.15        
                  26.25       54.15 (27.90)                                        
 14 Ma, Edmond                16 PATS-MR                53.51      54.31        
                  26.19       54.31 (28.12)                                        
 15 Glazowski, Max M          15 DA-MR                  56.32      54.53        
                  26.27       54.53 (28.26)                                        
 16 Hutton, RJ J              15 PATS-MR                52.80      54.69        
                  25.81       54.69 (28.88)                                        
 17 Woolley, Zach E           16 HVD-MR                 54.38      54.74        
                  25.91       54.74 (28.83)                                        
 18 Boyko, Jason A            15 RFAC-MR                54.93      54.90        
                  26.67       54.90 (28.23)                                        
 19 McCarthy, Michael         16 LBA-MR                 52.60      54.96        
                  26.33       54.96 (28.63)                                        
 20 Ferrara, Justin B         15 LBA-MR                 55.30      55.05        
                  26.68       55.05 (28.37)                                        
 21 McLoughlin, Ryan          16 NBS-MR                 55.75      55.26        
                  26.69       55.26 (28.57)                                        
 22 Treanor, Shane P          15 NBS-MR                 54.23      55.67        
                  26.36       55.67 (29.31)                                        
 23 Mangan, Matt J            17 HVD-MR                 54.20      55.86        
                  26.37       55.86 (29.49)                                        
 24 Bulik, Michael A          16 LBA-MR                 55.87      56.10        
                  27.23       56.10 (28.87)                                        
 25 Attinger, Evan W          15 PATS-MR                56.91      57.06        
                  27.75       57.06 (29.31)                                        
 26 Libsch, Xerxes M          15 Rivertown Rays-MR      56.81      57.22        
                  27.66       57.22 (29.56)                                        
 27 Sanchez, Jacob M          13 LBA-MR                 59.52      57.48        
                  28.00       57.48 (29.48)                                        
 28 Ruhl, Matthew J           15 Rivertown Rays-MR      56.55      58.15        
                  27.98       58.15 (30.17)                                        
 29 Jorge, Dylan E            16 DA-MR                  59.04      58.26        
                  27.72       58.26 (30.54)                                        
 30 Cerrato, Justin C         16 DA-MR                  57.09      58.63        
                  28.53       58.63 (30.10)                                        
 31 Lent, Connor J            15 LBA-MR                 57.87      59.07        
                  28.76       59.07 (30.31)                                        
 32 Moriarty, Edwin J         16 LBA-MR                 58.47      59.08        
                  28.19       59.08 (30.89)                                        
 33 Baker, Stephen A          15 HVD-MR                 59.68      59.18        
                  28.47       59.18 (30.71)                                        
 34 Orientale, Steven D       15 Rivertown Rays-MR    1:02.27    1:00.58        
                  28.74     1:00.58 (31.84)                                        
 35 Roth, Kieran P            15 Rivertown Rays-MR    1:06.75    1:02.44        
                  30.04     1:02.44 (32.40)                                        
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Attile, Trevor A          17 RFAC-MR              1:47.32    1:47.73        
                  25.20       52.48 (27.28)     1:19.97 (27.49)     1:47.73 (27.76)
  2 Kelleher, Stephen P       16 RFAC-MR              1:48.92    1:53.40        
                  26.55       54.87 (28.32)     1:24.19 (29.32)     1:53.40 (29.21)
  3 Thomas, Christian A       15 RFAC-MR              1:58.07    1:54.80        
                  26.74       56.55 (29.81)     1:26.79 (30.24)     1:54.80 (28.01)
  4 Cannon, Matthew           15 LBA-MR               1:51.94    1:55.67        
                  27.08       56.68 (29.60)     1:26.42 (29.74)     1:55.67 (29.25)
  5 Woods, Brendan T          16 LBA-MR               1:54.87    1:55.98        
                  26.38       55.98 (29.60)     1:25.92 (29.94)     1:55.98 (30.06)
  6 McLoughlin, Ryan          16 NBS-MR               2:02.03    1:59.20        
                  27.37       57.45 (30.08)     1:28.64 (31.19)     1:59.20 (30.56)
  7 Fay, Timothy A            16 Rivertown Rays-MR    1:56.48    1:59.62        
                  27.44       57.80 (30.36)     1:29.23 (31.43)     1:59.62 (30.39)
  8 Woolley, Zach E           16 HVD-MR               1:56.39    2:00.24        
                  27.43       57.47 (30.04)     1:28.86 (31.39)     2:00.24 (31.38)
  9 Boyko, Jason A            15 RFAC-MR              1:57.87    2:00.40        
                  27.93       58.73 (30.80)     1:30.57 (31.84)     2:00.40 (29.83)
 10 Peticco, Juan P           15 NBS-MR               1:52.36    2:00.41        
                  27.77       58.55 (30.78)     1:30.09 (31.54)     2:00.41 (30.32)
 11 Galante, Joseph M         17 NBS-MR               1:49.94    2:01.43        
                  28.03       59.13 (31.10)     1:30.82 (31.69)     2:01.43 (30.61)
 12 Johnson, Thomas M         17 NBS-MR               1:48.67    2:02.15        
                  27.71       58.48 (30.77)     1:30.97 (32.49)     2:02.15 (31.18)
 13 Glazowski, Max M          15 DA-MR                2:14.99    2:04.93        
                  28.00       59.51 (31.51)     1:32.78 (33.27)     2:04.93 (32.15)
 14 Rabasco, Christopher M    15 Rivertown Rays-MR    2:06.45    2:08.50        
                  27.49       58.53 (31.04)     1:32.74 (34.21)     2:08.50 (35.76)
 15 Ferrara, Justin B         15 LBA-MR               2:00.48    2:09.42        
                  28.35       59.89 (31.54)     1:33.79 (33.90)     2:09.42 (35.63)
 16 Koenig, Ian T             15 HVD-MR               2:19.29    2:15.87        
                  29.81     1:03.93 (34.12)     1:40.28 (36.35)     2:15.87 (35.59)
 17 Roth, Kieran P            15 Rivertown Rays-MR    2:25.84    2:24.39        
                  31.44     1:07.48 (36.04)     1:46.00 (38.52)     2:24.39 (38.39)
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Snyder, Andrew W          16 Rivertown Rays-MR    4:49.90    4:59.34        
                  26.20       55.26 (29.06)     1:25.12 (29.86)     1:55.58 (30.46)
        2:26.39 (30.81)     2:57.06 (30.67)     3:28.01 (30.95)     3:58.77 (30.76)
        4:29.88 (31.11)     4:59.34 (29.46)                                        
  2 Cannon, Matthew           15 LBA-MR               5:08.82    5:14.45        
                  28.77     1:00.92 (32.15)     1:33.24 (32.32)     2:05.47 (32.23)
        2:37.96 (32.49)     3:10.25 (32.29)     3:42.30 (32.05)     4:14.24 (31.94)
        4:45.20 (30.96)     5:14.45 (29.25)                                        
  3 Woods, Brendan T          16 LBA-MR               5:14.98    5:17.51        
                  28.47     1:00.59 (32.12)     1:33.45 (32.86)     2:06.05 (32.60)
        2:38.10 (32.05)     3:10.74 (32.64)     3:42.91 (32.17)     4:15.33 (32.42)
        4:46.85 (31.52)     5:17.51 (30.66)                                        
  4 Peticco, Juan P           15 NBS-MR               5:01.39    5:17.78        
                  27.69       58.79 (31.10)     1:30.70 (31.91)     2:03.34 (32.64)
        2:36.24 (32.90)     3:09.26 (33.02)     3:41.78 (32.52)     4:14.25 (32.47)
        4:46.91 (32.66)     5:17.78 (30.87)                                        
  5 Fay, Timothy A            16 Rivertown Rays-MR         NT    5:21.47        
                  28.17     1:00.55 (32.38)     1:33.14 (32.59)     2:05.75 (32.61)
        2:39.12 (33.37)     3:11.90 (32.78)     3:44.88 (32.98)     4:17.63 (32.75)
        4:49.90 (32.27)     5:21.47 (31.57)                                        
  6 Johnson, Thomas M         17 NBS-MR               5:12.04    5:26.78        
                  28.38       59.31 (30.93)     1:31.68 (32.37)     2:04.31 (32.63)
        2:37.81 (33.50)     3:11.41 (33.60)     3:45.37 (33.96)     4:19.49 (34.12)
        4:53.62 (34.13)     5:26.78 (33.16)                                        
  7 McLoughlin, Ryan          16 NBS-MR               5:37.12    5:27.13        
                  29.90     1:03.08 (33.18)     1:37.36 (34.28)     2:10.94 (33.58)
        2:44.33 (33.39)     3:18.07 (33.74)     3:51.41 (33.34)     4:24.85 (33.44)
        4:57.37 (32.52)     5:27.13 (29.76)                                        
  8 Woolley, Zach E           16 HVD-MR               5:26.13    5:28.23        
                                1:00.10 ( )     1:33.07 (32.97)     2:06.70 (33.63)
        2:40.68 (33.98)                             3:49.14 ( )   5:28.23 (1:39.09)
  9 Galante, Joseph M         17 NBS-MR               4:59.14    5:32.01        
                  29.21     1:01.22 (32.01)     1:35.15 (33.93)     2:08.33 (33.18)
        2:41.93 (33.60)     3:15.54 (33.61)     3:49.63 (34.09)     4:24.33 (34.70)
        4:59.31 (34.98)     5:32.01 (32.70)                                        
 10 Nicholas, C.J.            15 DA-MR                6:08.90    5:45.11        
                  29.19     1:02.46 (33.27)     1:36.49 (34.03)     2:10.82 (34.33)
        2:45.78 (34.96)     3:21.06 (35.28)     3:57.38 (36.32)     4:33.74 (36.36)
        5:09.68 (35.94)     5:45.11 (35.43)                                        
 11 Ferrara, Justin B         15 LBA-MR               5:28.84    5:49.14        
                  31.12     1:04.82 (33.70)     1:39.50 (34.68)     2:15.05 (35.55)
        2:51.63 (36.58)     3:28.13 (36.50)     4:04.76 (36.63)     4:41.08 (36.32)
        5:17.64 (36.56)     5:49.14 (31.50)                                        
 12 Glazowski, Max M          15 DA-MR                6:03.96    5:51.49        
                  30.43     1:05.72 (35.29)     1:41.70 (35.98)     2:17.70 (36.00)
        2:53.66 (35.96)     3:29.83 (36.17)     4:05.71 (35.88)     4:41.03 (35.32)
        5:18.18 (37.15)     5:51.49 (33.31)                                        
 13 Jorge, Dylan E            16 DA-MR                6:29.25    6:06.77        
                  31.94     1:08.51 (36.57)     1:46.09 (37.58)     2:23.15 (37.06)
        3:00.84 (37.69)     3:38.63 (37.79)     4:16.25 (37.62)     4:54.10 (37.85)
        5:31.55 (37.45)     6:06.77 (35.22)                                        
 14 Rabasco, Christopher M    15 Rivertown Rays-MR    6:30.00    6:08.24        
                  30.35     1:04.73 (34.38)     1:41.42 (36.69)     2:19.25 (37.83)
        2:57.58 (38.33)     3:36.41 (38.83)     4:15.47 (39.06)     4:54.17 (38.70)
        5:32.65 (38.48)     6:08.24 (35.59)                                        
 15 Smith, Sebastian L        10 RFAC-MR                   NT    6:29.14        
                  35.19     1:14.23 (39.04)     1:54.41 (40.18)     2:34.69 (40.28)
        3:12.91 (38.22)     3:53.33 (40.42)     4:32.93 (39.60)     5:13.59 (40.66)
        5:53.61 (40.02)     6:29.14 (35.53)                                        
 16 Patel, Kush A             11 HVD-MR               7:30.33    6:29.37        
                  33.88     1:12.63 (38.75)     1:52.88 (40.25)     2:33.39 (40.51)
        3:13.49 (40.10)     3:53.31 (39.82)     4:33.65 (40.34)     5:13.56 (39.91)
        5:54.01 (40.45)     6:29.37 (35.36)                                        
 17 Quested, Finn J            9 RFAC-MR                   NT    6:31.24        
                  34.97     1:14.35 (39.38)     1:54.68 (40.33)     2:34.70 (40.02)
        3:13.86 (39.16)     3:53.34 (39.48)     4:33.37 (40.03)     5:13.83 (40.46)
        5:53.74 (39.91)     6:31.24 (37.50)                                        
 18 Simpfenderfer, Michael D   9 RFAC-MR              7:40.29    6:54.65        
                  35.79     1:17.72 (41.93)     1:59.42 (41.70)     2:41.44 (42.02)
        3:23.42 (41.98)     4:06.50 (43.08)     4:48.22 (41.72)     5:29.83 (41.61)
        6:11.49 (41.66)     6:54.65 (43.16)                                        
 
Boys 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Snyder, Andrew W          16 Rivertown Rays-MR    9:54.86   10:12.08        
                  27.25       57.29 (30.04)     1:27.82 (30.53)     1:58.41 (30.59)
        2:28.76 (30.35)     2:59.22 (30.46)     3:29.77 (30.55)     4:00.04 (30.27)
        4:30.67 (30.63)     5:01.55 (30.88)     5:32.58 (31.03)     6:03.65 (31.07)
        6:35.01 (31.36)     7:06.26 (31.25)     7:37.73 (31.47)     8:09.04 (31.31)
        8:40.32 (31.28)     9:11.29 (30.97)     9:42.25 (30.96)    10:12.08 (29.83)
  2 Kelleher, Stephen P       16 RFAC-MR             10:00.09   10:25.46        
                  27.98       58.39 (30.41)     1:29.17 (30.78)     2:00.36 (31.19)
        2:31.38 (31.02)     3:01.92 (30.54)     3:32.92 (31.00)     4:04.14 (31.22)
        4:35.18 (31.04)     5:07.12 (31.94)     5:39.13 (32.01)     6:10.90 (31.77)
        6:42.89 (31.99)     7:14.86 (31.97)     7:47.30 (32.44)     8:19.63 (32.33)
        8:51.91 (32.28)     9:24.17 (32.26)     9:54.82 (30.65)    10:25.46 (30.64)
  3 Boyko, Jason A            15 RFAC-MR                   NT   11:06.02        
                  31.20     1:04.36 (33.16)     1:38.37 (34.01)     2:11.94 (33.57)
        2:45.49 (33.55)     3:18.36 (32.87)     3:52.47 (34.11)     4:26.22 (33.75)
        4:59.24 (33.02)     5:32.79 (33.55)     6:06.14 (33.35)     6:39.79 (33.65)
        7:12.97 (33.18)     7:45.89 (32.92)     8:20.02 (34.13)     8:53.89 (33.87)
        9:27.83 (33.94)    10:00.74 (32.91)    10:34.25 (33.51)    11:06.02 (31.77)
  4 You, Austin A             14 Rivertown Rays-MR   12:45.00   11:12.85        
                  29.90     1:03.32 (33.42)     1:37.45 (34.13)     2:11.44 (33.99)
        2:45.99 (34.55)     3:20.05 (34.06)     3:54.59 (34.54)     4:28.90 (34.31)
        5:02.89 (33.99)     5:36.99 (34.10)     6:11.32 (34.33)     6:45.44 (34.12)
        7:19.94 (34.50)     7:53.51 (33.57)     8:27.55 (34.04)     9:01.36 (33.81)
        9:34.69 (33.33)    10:08.24 (33.55)    10:41.02 (32.78)    11:12.85 (31.83)
  5 Vasquez, Brandon          14 RFAC-MR                   NT   11:15.67        
                  30.97     1:04.65 (33.68)     1:38.62 (33.97)     2:12.64 (34.02)
        2:46.62 (33.98)     3:19.98 (33.36)     3:53.77 (33.79)     4:27.54 (33.77)
        5:01.58 (34.04)     5:35.20 (33.62)     6:09.53 (34.33)     6:43.33 (33.80)
        7:17.82 (34.49)     7:52.13 (34.31)     8:26.55 (34.42)     9:02.23 (35.68)
        9:35.44 (33.21)    10:09.30 (33.86)    10:43.36 (34.06)    11:15.67 (32.31)
  6 Bonney, Ethan J           14 LBA-MR              11:47.07   11:21.65        
                  30.49     1:03.39 (32.90)     1:37.75 (34.36)     2:12.31 (34.56)
        2:46.91 (34.60)     3:21.47 (34.56)     3:55.85 (34.38)     4:29.85 (34.00)
        5:04.42 (34.57)     5:37.91 (33.49)     6:12.03 (34.12)     6:47.22 (35.19)
        7:21.75 (34.53)     7:57.20 (35.45)     8:31.91 (34.71)     9:07.81 (35.90)
        9:41.07 (33.26)    10:15.48 (34.41)    10:49.92 (34.44)    11:21.65 (31.73)
  7 Alpay, Zachary M          14 RFAC-MR                   NT   11:43.24        
                  29.66     1:02.95 (33.29)     1:36.84 (33.89)     2:11.15 (34.31)
        2:45.81 (34.66)     3:20.04 (34.23)     3:55.10 (35.06)     4:29.65 (34.55)
        5:05.08 (35.43)     5:40.73 (35.65)     6:16.57 (35.84)     6:52.55 (35.98)
        7:28.48 (35.93)     8:05.29 (36.81)     8:42.09 (36.80)     9:18.76 (36.67)
        9:55.53 (36.77)    10:32.96 (37.43)    11:07.76 (34.80)    11:43.24 (35.48)
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Culver, Eric R            23 UNAT-MR                54.00      56.16        
                  27.43       56.16 (28.73)                                        
  2 Gagion, Michael V         16 Rivertown Rays-MR      56.79      57.22        
                  28.41       57.22 (28.81)                                        
  3 Thomas, Christian A       15 RFAC-MR                57.07      57.32        
                  28.06       57.32 (29.26)                                        
  4 Snyder, Andrew W          16 Rivertown Rays-MR      55.15      57.72        
                  28.53       57.72 (29.19)                                        
  5 Cannon, Matthew           15 LBA-MR               1:00.08      58.07        
                  28.64       58.07 (29.43)                                        
  6 Attile, Trevor A          17 RFAC-MR                59.40      58.93        
                  28.63       58.93 (30.30)                                        
  7 Broe, Charlie H           16 NBS-MR                 55.79      59.29        
                  29.13       59.29 (30.16)                                        
  8 Novitch, Graham S         16 Rivertown Rays-MR      58.94      59.37        
                  28.77       59.37 (30.60)                                        
  9 Woods, Brendan T          16 LBA-MR               1:01.50    1:00.23        
                  29.59     1:00.23 (30.64)                                        
 10 Kelleher, Stephen P       16 RFAC-MR              1:00.64    1:00.93        
                  30.15     1:00.93 (30.78)                                        
 11 McCarthy, Michael         16 LBA-MR                 59.55    1:01.07        
                  29.31     1:01.07 (31.76)                                        
 12 Ma, Edmond                16 PATS-MR              1:00.17    1:01.31        
                  29.93     1:01.31 (31.38)                                        
 13 Woolley, Zach E           16 HVD-MR               1:01.47    1:02.42        
                  30.48     1:02.42 (31.94)                                        
 14 Glazowski, Max M          15 DA-MR                1:05.66    1:03.73        
                  30.99     1:03.73 (32.74)                                        
 15 Peticco, Juan P           15 NBS-MR               1:07.64    1:04.10        
                  31.85     1:04.10 (32.25)                                        
 16 Rabadi, Nicholas          15 Rivertown Rays-MR    1:04.00    1:04.26        
                  31.30     1:04.26 (32.96)                                        
 17 Treanor, Shane P          15 NBS-MR               1:00.52    1:04.56        
                  30.75     1:04.56 (33.81)                                        
 18 McLoughlin, Ryan          16 NBS-MR               1:06.45    1:05.68        
                  32.06     1:05.68 (33.62)                                        
 19 Bulik, Michael A          16 LBA-MR               1:04.77    1:05.87        
                  31.95     1:05.87 (33.92)                                        
 20 Ferrara, Justin B         15 LBA-MR               1:04.49    1:06.07        
                  32.18     1:06.07 (33.89)                                        
 21 Libsch, Xerxes M          15 Rivertown Rays-MR    1:05.36    1:06.58        
                  32.49     1:06.58 (34.09)                                        
 22 Mangan, Matt J            17 HVD-MR               1:08.43    1:06.99        
                  32.20     1:06.99 (34.79)                                        
 23 Hutton, RJ J              15 PATS-MR              1:04.48    1:07.07        
                  32.04     1:07.07 (35.03)                                        
 24 Moriarty, Edwin J         16 LBA-MR               1:09.19    1:07.67        
                  32.99     1:07.67 (34.68)                                        
 25 Ruhl, Matthew J           15 Rivertown Rays-MR    1:06.14    1:08.25        
                  33.38     1:08.25 (34.87)                                        
 26 Attinger, Evan W          15 PATS-MR              1:10.44    1:09.36        
                  34.30     1:09.36 (35.06)                                        
 27 Orientale, Steven D       15 Rivertown Rays-MR    1:11.55    1:10.60        
                  32.78     1:10.60 (37.82)                                        
 28 Jorge, Dylan E            16 DA-MR                1:10.22    1:11.30        
                  34.90     1:11.30 (36.40)                                        
 29 Cerrato, Justin C         16 DA-MR                1:09.56    1:11.88        
                  35.05     1:11.88 (36.83)                                        
 30 Lent, Connor J            15 LBA-MR               1:15.47    1:13.15        
                  36.42     1:13.15 (36.73)                                        
 31 Torri, Christian A        15 HVD-MR               1:30.33    1:14.42        
                  35.20     1:14.42 (39.22)                                        
 32 Baker, Stephen A          15 HVD-MR               1:16.37    1:15.33        
                  36.55     1:15.33 (38.78)                                        
 33 Roth, Kieran P            15 Rivertown Rays-MR    1:19.93    1:16.22        
                  36.92     1:16.22 (39.30)                                        
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, Christian A       15 RFAC-MR              2:05.55    2:02.44        
                  28.34       59.43 (31.09)     1:31.41 (31.98)     2:02.44 (31.03)
  2 Cannon, Matthew           15 LBA-MR               2:12.94    2:08.09        
                  30.43     1:02.02 (31.59)     1:34.57 (32.55)     2:08.09 (33.52)
  3 Woods, Brendan T          16 LBA-MR               2:12.80    2:12.74        
                  31.21     1:05.13 (33.92)     1:39.42 (34.29)     2:12.74 (33.32)
  4 Domanico, Edward Z        13 NBS-MR               2:09.88    2:16.83        
                  31.32     1:05.76 (34.44)     1:41.63 (35.87)     2:16.83 (35.20)
  5 Makarov, Aleksey M        13 DA-MR                2:23.37    2:22.53        
                  33.22     1:09.83 (36.61)     1:47.65 (37.82)     2:22.53 (34.88)
  6 Galante, Joseph M         17 NBS-MR               2:12.38    2:23.08        
                  32.83     1:08.71 (35.88)     1:46.35 (37.64)     2:23.08 (36.73)
  7 Ruhl, Matthew J           15 Rivertown Rays-MR    2:21.26    2:26.24        
                  33.74     1:10.26 (36.52)     1:48.64 (38.38)     2:26.24 (37.60)
  8 Cornish, Kyle F           12 LBA-MR               2:35.00    2:29.00        
                  34.93     1:13.12 (38.19)     1:51.42 (38.30)     2:29.00 (37.58)
  9 Bonney, Ethan J           14 LBA-MR               2:43.13    2:32.26        
                  36.33     1:15.99 (39.66)     1:55.47 (39.48)     2:32.26 (36.79)
 10 Holan, Steve              10 PATS-MR              2:46.00    2:41.85        
                  39.28     1:19.77 (40.49)     2:01.38 (41.61)     2:41.85 (40.47)
 11 McGregor, Kyle T          12 PATS-MR              2:31.00    2:43.33        
                  38.92     1:20.52 (41.60)     2:02.41 (41.89)     2:43.33 (40.92)
 12 Clark, Noah J             13 DA-MR                2:50.62    2:49.92        
                  40.73     1:24.13 (43.40)     2:07.39 (43.26)     2:49.92 (42.53)
 -- Rizzo, Gio M              11 PATS-MR                24.00        DFS        
      Declared false start
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Winograd, Nick            17 AG-MR                1:00.84      59.46        
                  27.62       59.46 (31.84)                                        
  2 Graminski, Thomas F       15 NDAC-MR              1:02.73    1:02.56        
                  29.46     1:02.56 (33.10)                                        
  3 Snyder, Andrew W          16 Rivertown Rays-MR    1:04.64    1:06.33        
                  31.53     1:06.33 (34.80)                                        
  4 Econopouly, Elias M       15 NDAC-MR              1:06.37    1:07.12        
                  32.19     1:07.12 (34.93)                                        
  5 Rabasco, Christopher M    15 Rivertown Rays-MR    1:06.15    1:07.28        
                  31.84     1:07.28 (35.44)                                        
  6 Hollander, Jacob R        17 LBA-MR               1:04.06    1:07.76        
                  32.18     1:07.76 (35.58)                                        
  7 Hutton, RJ J              15 PATS-MR              1:07.60    1:08.59        
                  32.66     1:08.59 (35.93)                                        
  8 McLoughlin, Ryan          16 NBS-MR               1:11.05    1:08.99        
                  32.99     1:08.99 (36.00)                                        
  9 Libsch, Xerxes M          15 Rivertown Rays-MR    1:08.76    1:09.10        
                  32.57     1:09.10 (36.53)                                        
 10 Gorman, Jack R            17 NDAC-MR              1:04.58    1:09.13        
                  32.22     1:09.13 (36.91)                                        
 11 Woods, Brendan T          16 LBA-MR               1:10.97    1:09.24        
                  33.13     1:09.24 (36.11)                                        
 12 Emmerich, Lee A           15 AG-MR                1:20.59    1:09.69        
                  32.88     1:09.69 (36.81)                                        
 13 Muenkel, Daniel T         17 UNAT-MR              1:12.21    1:09.78        
                  32.32     1:09.78 (37.46)                                        
 14 Linarello, Mike A         16 HVD-MR               1:11.42    1:10.49        
                  33.27     1:10.49 (37.22)                                        
 15 Nicholas, C.J.            15 DA-MR                1:10.48    1:10.92        
                  33.76     1:10.92 (37.16)                                        
 16 Kelleher, Stephen P       16 RFAC-MR              1:11.74    1:11.31        
                  34.12     1:11.31 (37.19)                                        
 17 McCarthy, Michael         16 LBA-MR               1:09.98    1:12.37        
                  34.10     1:12.37 (38.27)                                        
 18 Jarski, Alex C            15 AG-MR                1:10.55    1:13.24        
                  33.54     1:13.24 (39.70)                                        
 19 Cannon, Matthew           15 LBA-MR               1:14.49    1:13.30        
                  34.51     1:13.30 (38.79)                                        
 20 Roth, Kieran P            15 Rivertown Rays-MR    1:14.53    1:14.01        
                  34.84     1:14.01 (39.17)                                        
 21 Rawl, Daniel M            16 NDAC-MR              1:15.62    1:14.44        
                  34.89     1:14.44 (39.55)                                        
 22 Boyko, Jason A            15 RFAC-MR              1:14.12    1:14.86        
                  35.37     1:14.86 (39.49)                                        
 23 Hoey, Shane F             17 LBA-MR               1:16.24    1:15.43        
                  35.93     1:15.43 (39.50)                                        
 24 Attinger, Evan W          15 PATS-MR              1:18.32    1:15.87        
                  35.76     1:15.87 (40.11)                                        
 25 Woolley, Zach E           16 HVD-MR               1:15.95    1:16.06        
                  35.91     1:16.06 (40.15)                                        
 26 Bulik, Michael A          16 LBA-MR               1:14.67    1:16.25        
                  36.54     1:16.25 (39.71)                                        
 27 Ferrara, Justin B         15 LBA-MR               1:18.37    1:16.93        
                  36.33     1:16.93 (40.60)                                        
 28 Ruhl, Matthew J           15 Rivertown Rays-MR    1:19.57    1:16.96        
                  36.19     1:16.96 (40.77)                                        
 29 Glazowski, Max M          15 DA-MR                1:16.66    1:17.86        
                  36.19     1:17.86 (41.67)                                        
 30 Fay, Timothy A            16 Rivertown Rays-MR    1:18.07    1:18.15        
                  36.46     1:18.15 (41.69)                                        
 31 Moriarty, Edwin J         16 LBA-MR               1:19.13    1:19.02        
                  37.26     1:19.02 (41.76)                                        
 32 Orientale, Steven D       15 Rivertown Rays-MR    1:22.83    1:19.44        
                  37.38     1:19.44 (42.06)                                        
 33 Hoey, Aidan F             17 LBA-MR               1:17.40    1:20.33        
                  37.36     1:20.33 (42.97)                                        
 34 Baker, Stephen A          15 HVD-MR               1:14.13    1:21.24        
                  38.36     1:21.24 (42.88)                                        
 35 Nikolic, Evan M           15 PATS-MR              1:24.51    1:21.85        
                  38.13     1:21.85 (43.72)                                        
 36 Patierno, Joey G          11 NDAC-MR              1:49.02    1:29.75        
                  42.59     1:29.75 (47.16)                                        
 37 Staubi, Eli J             11 NDAC-MR              1:31.83    1:31.24        
                  43.69     1:31.24 (47.55)                                        
 38 Rizzi, Matteo D           13 HVD-MR               1:35.01    1:33.02        
                  44.63     1:33.02 (48.39)                                        
 -- Koenig, Ian T             15 HVD-MR               1:16.46         DQ        
      False start
                  37.21          DQ (43.49)                                        
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hollander, Jacob R        17 LBA-MR               2:21.28    2:24.37        
                  32.67     1:08.45 (35.78)     1:46.34 (37.89)     2:24.37 (38.03)
  2 McLoughlin, Ryan          16 NBS-MR               2:31.58    2:31.46        
                  34.34     1:13.51 (39.17)     1:52.86 (39.35)     2:31.46 (38.60)
  3 Woods, Brendan T          16 LBA-MR               2:39.20    2:31.63        
                  33.69     1:11.58 (37.89)     1:50.96 (39.38)     2:31.63 (40.67)
  4 Makarov, Aleksey M        13 DA-MR                2:33.40    2:34.57        
                  34.19     1:13.33 (39.14)     1:54.30 (40.97)     2:34.57 (40.27)
  5 Baione, Michael T         14 RFAC-MR              2:36.14    2:35.48        
                  34.22     1:13.04 (38.82)     1:53.71 (40.67)     2:35.48 (41.77)
  6 Staubi, Kyle A            13 NDAC-MR              2:52.67    2:36.05        
                  35.61     1:14.17 (38.56)     1:55.29 (41.12)     2:36.05 (40.76)
  7 Sanchez, Jacob M          13 LBA-MR               2:39.31    2:37.27        
                  34.35     1:14.42 (40.07)     1:56.52 (42.10)     2:37.27 (40.75)
  8 Liu, Michael J            14 NDAC-MR              2:29.11    2:39.79        
                  34.06     1:13.57 (39.51)     1:56.29 (42.72)     2:39.79 (43.50)
  9 Boyko, Jason A            15 RFAC-MR              2:39.05    2:40.72        
                  36.45     1:16.91 (40.46)     1:59.33 (42.42)     2:40.72 (41.39)
 10 Hoey, Shane F             17 LBA-MR               2:45.79    2:41.80        
                  37.15     1:16.90 (39.75)     1:59.51 (42.61)     2:41.80 (42.29)
 11 Roth, Kieran P            15 Rivertown Rays-MR    2:42.29    2:43.46        
                  35.51     1:16.18 (40.67)     1:59.57 (43.39)     2:43.46 (43.89)
 12 Jarski, Alex C            15 AG-MR                2:42.43    2:43.82        
                  34.80     1:15.36 (40.56)     1:59.41 (44.05)     2:43.82 (44.41)
 13 Sobocinski, Lukas J       12 UNAT-MR              3:05.74    2:45.61        
                  37.72     1:20.64 (42.92)     2:03.24 (42.60)     2:45.61 (42.37)
 14 Fay, Timothy A            16 Rivertown Rays-MR    2:55.53    2:49.42        
                  37.91     1:21.41 (43.50)     2:05.46 (44.05)     2:49.42 (43.96)
 15 Glazowski, Max M          15 DA-MR                2:57.28    2:49.95        
                  37.88     1:22.79 (44.91)     2:07.68 (44.89)     2:49.95 (42.27)
 16 Alpay, Zachary M          14 RFAC-MR              2:43.49    2:50.24        
                  37.55     1:21.16 (43.61)     2:06.14 (44.98)     2:50.24 (44.10)
 17 Abrams, Arty A            12 PATS-MR              3:08.00    2:51.67        
                  39.77     1:23.15 (43.38)     2:07.84 (44.69)     2:51.67 (43.83)
 18 Vasquez, Brandon          14 RFAC-MR              2:57.58    2:52.50        
                  38.38     1:22.39 (44.01)     2:07.65 (45.26)     2:52.50 (44.85)
 19 Jackson, Flash C          10 PATS-MR              3:25.38    3:03.78        
                  39.46     1:25.10 (45.64)     2:14.04 (48.94)     3:03.78 (49.74)
 20 Ramon, Freddy M           10 LBA-MR               3:20.00    3:15.77        
                  43.02     1:32.87 (49.85)     2:24.16 (51.29)     3:15.77 (51.61)
 -- Castano Jr, Shawn A       15 HVD-MR               3:30.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  44.26     1:36.95 (52.69)   2:37.59 (1:00.64)        DQ (1:00.46)
 -- Hoey, Aidan F             17 LBA-MR               2:55.68         DQ        
      Arms not in same horizontal plane
                  38.67     1:22.69 (44.02)     2:09.62 (46.93)          DQ (47.64)
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Attile, Trevor A          17 RFAC-MR                54.12      54.75        
  2 Deans-Brandt, Collin W    18 AG-MR                  55.76      55.06        
  3 Snyder, Andrew W          16 Rivertown Rays-MR      54.69      56.90        
  4 Graminski, Thomas F       15 NDAC-MR                57.52      57.29        
  4 Nicholas, C.J.            15 DA-MR                  57.88      57.29        
  6 Woods, Brendan T          16 LBA-MR                 55.71      57.47        
  7 Winograd, Nick            17 AG-MR                  58.36      57.90        
  8 Boyko, Jason A            15 RFAC-MR                57.24      58.28        
  9 Kelleher, Stephen P       16 RFAC-MR                59.04      58.58        
 10 Thomas, Christian A       15 RFAC-MR              1:03.27      58.82        
 11 Ferrara, Justin B         15 LBA-MR               1:01.86    1:00.50        
 12 Woolley, Zach E           16 HVD-MR                 59.50    1:01.08        
 13 Hollander, Jacob R        17 LBA-MR               1:03.59    1:01.17        
 14 Muenkel, Daniel T         17 UNAT-MR              1:05.00    1:02.00        
 15 Jorge, Dylan E            16 DA-MR                1:03.70    1:02.20        
 16 Econopouly, Elias M       15 NDAC-MR              1:00.69    1:02.91        
 17 Rawl, Daniel M            16 NDAC-MR                58.43    1:02.93        
 18 McLoughlin, Ryan          16 NBS-MR               1:05.84    1:03.30        
 19 Emmerich, Lee A           15 AG-MR                1:02.92    1:03.55        
 20 Fay, Timothy A            16 Rivertown Rays-MR    1:01.33    1:03.86        
 21 Attinger, Evan W          15 PATS-MR              1:05.46    1:04.06        
 22 Hutton, RJ J              15 PATS-MR              1:02.75    1:04.33        
 23 Libsch, Xerxes M          15 Rivertown Rays-MR    1:01.81    1:05.10        
 24 Cannon, Matthew           15 LBA-MR               1:04.12    1:05.59        
 25 Nikolic, Evan M           15 PATS-MR              1:08.11    1:05.80        
 26 Torri, Christian A        15 HVD-MR               1:30.33    1:06.89        
 27 Gorman, Jack R            17 NDAC-MR              1:08.44    1:07.59        
 28 Ruhl, Matthew J           15 Rivertown Rays-MR    1:05.57    1:07.99        
 29 Rizzi, Dominic M          17 HVD-MR               1:09.65    1:08.26        
 30 Rabasco, Christopher M    15 Rivertown Rays-MR    1:05.40    1:09.08        
 31 Hoey, Shane F             17 LBA-MR               1:14.85    1:09.50        
 32 Bulik, Michael A          16 LBA-MR               1:12.31    1:09.87        
 33 Moriarty, Edwin J         16 LBA-MR               1:15.00    1:11.71        
 34 Orientale, Steven D       15 Rivertown Rays-MR    1:19.72    1:11.92        
 35 Lent, Connor J            15 LBA-MR               1:18.36    1:12.79        
 36 Gallinger, Matt T         15 PATS-MR              1:18.00    1:15.45        
 37 Staubi, Eli J             11 NDAC-MR              1:16.36    1:15.89        
 38 Roth, Kieran P            15 Rivertown Rays-MR    1:19.42    1:17.20        
 39 Baker, Stephen A          15 HVD-MR               1:17.50    1:18.48        
 40 Hoey, Aidan F             17 LBA-MR               1:12.53    1:20.18        
 41 Patierno, Joey G          11 NDAC-MR              1:48.11    1:48.29        
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Culver, Eric R            23 UNAT-MR              1:48.51    1:58.12        
                  26.30       56.43 (30.13)     1:27.01 (30.58)     1:58.12 (31.11)
  2 Boyko, Jason A            15 RFAC-MR              2:11.81    2:10.31        
                  29.82     1:02.92 (33.10)     1:36.76 (33.84)     2:10.31 (33.55)
  3 Thomas, Christian A       15 RFAC-MR              2:13.44    2:11.42        
                  28.96     1:02.29 (33.33)     1:37.23 (34.94)     2:11.42 (34.19)
  4 Kelleher, Stephen P       16 RFAC-MR              2:10.09    2:12.40        
                  28.45     1:01.62 (33.17)     1:36.56 (34.94)     2:12.40 (35.84)
  5 Nicholas, C.J.            15 DA-MR                2:13.73    2:13.25        
                  29.79     1:02.83 (33.04)     1:38.16 (35.33)     2:13.25 (35.09)
  6 Staubi, Kyle A            13 NDAC-MR              2:30.08    2:14.91        
                  29.15     1:03.49 (34.34)     1:38.33 (34.84)     2:14.91 (36.58)
  7 Hollander, Jacob R        17 LBA-MR               2:16.94    2:16.43        
                  30.04     1:04.47 (34.43)     1:40.45 (35.98)     2:16.43 (35.98)
  8 Jorge, Dylan E            16 DA-MR                2:24.88    2:22.56        
                  29.97     1:05.36 (35.39)     1:42.61 (37.25)     2:22.56 (39.95)
  9 McLoughlin, Ryan          16 NBS-MR               2:36.66    2:25.03        
                  31.73     1:08.43 (36.70)     1:48.00 (39.57)     2:25.03 (37.03)
 10 Fay, Timothy A            16 Rivertown Rays-MR    2:29.61    2:28.25        
                  30.60     1:06.32 (35.72)     1:45.85 (39.53)     2:28.25 (42.40)
 11 Bonney, Ethan J           14 LBA-MR               2:41.88    2:32.01        
                  33.28     1:12.42 (39.14)     1:52.41 (39.99)     2:32.01 (39.60)
 12 Nicholas, Chauncey        14 DA-MR                2:29.48    2:34.51        
                  32.31     1:10.45 (38.14)     1:51.56 (41.11)     2:34.51 (42.95)
 13 Sobocinski, Lukas J       12 UNAT-MR              2:33.00    2:34.53        
                  33.95     1:13.78 (39.83)     1:55.20 (41.42)     2:34.53 (39.33)
 14 Cerrato, Justin C         16 DA-MR                2:30.59    2:35.30        
                  33.57     1:13.23 (39.66)     1:54.55 (41.32)     2:35.30 (40.75)
 15 Holan, Steve              10 PATS-MR              2:45.00    2:55.75        
                  37.71     1:20.69 (42.98)     2:08.11 (47.42)     2:55.75 (47.64)
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Culver, Eric R            23 UNAT-MR              1:56.30    2:04.09        
                  26.07       57.81 (31.74)     1:34.59 (36.78)     2:04.09 (29.50)
  2 Snyder, Andrew W          16 Rivertown Rays-MR    2:00.27    2:06.17        
                  27.01       59.15 (32.14)     1:37.30 (38.15)     2:06.17 (28.87)
  3 Woods, Brendan T          16 LBA-MR               2:09.82    2:10.22        
                  27.81     1:01.32 (33.51)     1:40.69 (39.37)     2:10.22 (29.53)
  4 Broe, Charlie H           16 NBS-MR               2:07.41    2:11.49        
                  28.26     1:00.53 (32.27)     1:41.05 (40.52)     2:11.49 (30.44)
  5 Kelleher, Stephen P       16 RFAC-MR              2:08.55    2:11.90        
                  27.86     1:01.85 (33.99)     1:42.06 (40.21)     2:11.90 (29.84)
  6 Novitch, Graham S         16 Rivertown Rays-MR    2:11.53    2:12.09        
                  27.85     1:00.39 (32.54)     1:41.62 (41.23)     2:12.09 (30.47)
  7 McCarthy, Michael         16 LBA-MR               2:06.50    2:12.11        
                  27.73     1:01.49 (33.76)     1:41.72 (40.23)     2:12.11 (30.39)
  8 Thomas, Christian A       15 RFAC-MR              2:10.37    2:14.20        
                  28.55     1:01.49 (32.94)     1:44.57 (43.08)     2:14.20 (29.63)
  9 Nicholas, C.J.            15 DA-MR                2:13.91    2:14.92        
                  28.97     1:03.32 (34.35)     1:44.73 (41.41)     2:14.92 (30.19)
 10 Boyko, Jason A            15 RFAC-MR              2:09.70    2:15.07        
                  27.75     1:04.08 (36.33)     1:45.13 (41.05)     2:15.07 (29.94)
 11 Gagion, Michael V         16 Rivertown Rays-MR    2:08.31    2:15.72        
                  27.17     1:02.41 (35.24)     1:43.44 (41.03)     2:15.72 (32.28)
 12 Treanor, Shane P          15 NBS-MR               2:11.31    2:16.52        
                  30.75     1:06.82 (36.07)     1:46.51 (39.69)     2:16.52 (30.01)
 13 McLoughlin, Ryan          16 NBS-MR               2:17.59    2:16.74        
                  29.46     1:06.00 (36.54)     1:45.91 (39.91)     2:16.74 (30.83)
 14 Hutton, RJ J              15 PATS-MR              2:14.53    2:18.85        
                  30.08     1:07.94 (37.86)     1:48.20 (40.26)     2:18.85 (30.65)
 15 Cannon, Matthew           15 LBA-MR               2:17.66    2:19.25        
                  30.68     1:05.43 (34.75)     1:48.78 (43.35)     2:19.25 (30.47)
 16 Peticco, Juan P           15 NBS-MR               2:13.97    2:19.45        
                  30.64     1:06.46 (35.82)     1:49.62 (43.16)     2:19.45 (29.83)
 17 Ferrara, Justin B         15 LBA-MR               2:19.97    2:20.58        
                  28.38     1:05.82 (37.44)     1:49.66 (43.84)     2:20.58 (30.92)
 18 Rabadi, Nicholas          15 Rivertown Rays-MR    2:16.87    2:20.59        
                  29.01     1:06.52 (37.51)     1:49.91 (43.39)     2:20.59 (30.68)
 19 Woolley, Zach E           16 HVD-MR               2:15.65    2:20.83        
                  28.83     1:04.69 (35.86)     1:49.02 (44.33)     2:20.83 (31.81)
 20 Moriarty, Edwin J         16 LBA-MR               2:26.71    2:21.00        
                  30.86     1:05.83 (34.97)     1:49.20 (43.37)     2:21.00 (31.80)
 21 Ma, Edmond                16 PATS-MR              2:15.20    2:22.16        
                  30.63     1:04.90 (34.27)     1:50.58 (45.68)     2:22.16 (31.58)
 22 Libsch, Xerxes M          15 Rivertown Rays-MR    2:19.33    2:22.27        
                  30.14     1:07.28 (37.14)     1:48.70 (41.42)     2:22.27 (33.57)
 23 Glazowski, Max M          15 DA-MR                2:27.11    2:22.42        
                  30.94     1:06.80 (35.86)     1:50.77 (43.97)     2:22.42 (31.65)
 24 Attinger, Evan W          15 PATS-MR              2:20.67    2:22.70        
                  30.58     1:08.06 (37.48)     1:49.91 (41.85)     2:22.70 (32.79)
 25 Bulik, Michael A          16 LBA-MR               2:23.45    2:23.08        
                  31.66     1:08.14 (36.48)     1:51.70 (43.56)     2:23.08 (31.38)
 26 Ruhl, Matthew J           15 Rivertown Rays-MR    2:25.99    2:26.22        
                  30.56     1:08.75 (38.19)     1:53.17 (44.42)     2:26.22 (33.05)
 27 Mangan, Matt J            17 HVD-MR               2:18.71    2:27.12        
                  28.40     1:04.99 (36.59)     1:51.08 (46.09)     2:27.12 (36.04)
 28 Cerrato, Justin C         16 DA-MR                2:30.90    2:29.81        
                  32.91     1:11.40 (38.49)     1:58.38 (46.98)     2:29.81 (31.43)
 29 Torri, Christian A        15 HVD-MR               3:00.33    2:32.21        
                  30.10     1:11.49 (41.39)     1:57.66 (46.17)     2:32.21 (34.55)
 30 Orientale, Steven D       15 Rivertown Rays-MR    2:42.74    2:32.54        
                  32.85     1:12.26 (39.41)     1:58.24 (45.98)     2:32.54 (34.30)
 31 Smith, Coleman J          14 Rivertown Rays-MR    2:33.91    2:33.04        
                  32.92     1:13.64 (40.72)     1:55.91 (42.27)     2:33.04 (37.13)
 32 Lent, Connor J            15 LBA-MR               2:30.31    2:34.26        
                  33.82     1:14.80 (40.98)     2:00.75 (45.95)     2:34.26 (33.51)
 33 Roth, Kieran P            15 Rivertown Rays-MR    2:43.12    2:36.61        
                  34.98     1:17.48 (42.50)     1:59.93 (42.45)     2:36.61 (36.68)
 34 Baker, Stephen A          15 HVD-MR               2:25.73    2:38.00        
                  33.80     1:16.29 (42.49)     2:01.50 (45.21)     2:38.00 (36.50)
 -- Jorge, Dylan E            16 DA-MR                2:37.59         DQ        
      Downward butterfly kick - breast
                  29.57     1:07.66 (38.09)     1:56.09 (48.43)          DQ (34.40)
 
Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Attile, Trevor A          17 RFAC-MR              4:25.08    4:32.01        
  2 Kelleher, Stephen P       16 RFAC-MR              4:34.77    4:35.45        
  3 Boyko, Jason A            15 RFAC-MR              4:47.76    4:49.77        
  4 Galante, Joseph M         17 NBS-MR               4:30.00    4:54.22        
 
Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                      1:36.17    1:33.72        
     1) Thomas, Christian A 15          2) Boyko, Jason A 15              
     3) Kelleher, Stephen P 16          4) Attile, Trevor A 17            
                  23.83       47.56 (23.73)     1:11.40 (23.84)     1:33.72 (22.32)
  2 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'                   1:37.07    1:36.57        
     1) Gagion, Michael V 16            2) Novitch, Graham S 16           
     3) Libsch, Xerxes M 15             4) Snyder, Andrew W 16            
                  23.91       47.83 (23.92)     1:13.45 (25.62)     1:36.57 (23.12)
  3 Devilfish Aquatics-MR  'A'                        1:41.30    1:38.97        
     1) Glazowski, Max M 15             2) Jorge, Dylan E 16              
     3) Nicholas, C.J. 15               4) Nicholas, Chauncey 14          
                  24.96       50.22 (25.26)     1:14.45 (24.23)     1:38.97 (24.52)
  4 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       1:38.13    1:39.57        
     1) McCarthy, Michael 16            2) Moriarty, Edwin J 16           
     3) Bulik, Michael A 16             4) Ferrara, Justin B 15           
                  25.15       51.00 (25.85)     1:15.11 (24.11)     1:39.57 (24.46)
  5 The Dolphins Swim Club-MR  'A'                         NT    1:41.58        
     1) Woolley, Zach E 16              2) Mangan, Matt J 17              
     3) Baker, Stephen A 15             4) Torri, Christian A 15          
                  25.20       50.72 (25.52)     1:16.76 (26.04)     1:41.58 (24.82)
  6 Devilfish Aquatics-MR  'B'                        1:56.04    1:53.13        
     1) Cerrato, Justin C 16            2) Clark, Noah J 13               
     3) Snow, Nathan 14                 4) Makarov, Aleksey M 13          
                  27.16       58.72 (31.56)     1:27.55 (28.83)     1:53.13 (25.58)
 
Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                      1:55.10    1:44.56        
     1) Thomas, Christian A 15          2) Baione, Michael T 14           
     3) Attile, Trevor A 17             4) Kelleher, Stephen P 16         
  2 Aqua Gems-MR  'A'                                      NT    1:45.15        
     1) Emmerich, Lee A 15              2) Winograd, Nick 17              
     3) Deans-Brandt, Collin W 18       4) Sommer, Christopher A 14       
  3 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       1:58.61    1:49.20        
     1) Cannon, Matthew 15              2) Hollander, Jacob R 17          
     3) McCarthy, Michael 16            4) Woods, Brendan T 16            
  4 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            1:47.00    1:49.90        
     1) Gorman, Jack R 17               2) Graminski, Thomas F 15         
     3) Econopouly, Elias M 15          4) Rawl, Daniel M 16              
  5 Devilfish Aquatics-MR  'A'                        2:02.72    1:53.34        
     1) Glazowski, Max M 15             2) Nicholas, Chauncey 14          
     3) Nicholas, C.J. 15               4) Jorge, Dylan E 16              
  6 Rivertown Aquatics Rays-MR  'A'                   1:43.08    1:53.88        
     1) Fay, Timothy A 16               2) Snyder, Andrew W 16            
     3) Rabasco, Christopher M 15       4) Ruhl, Matthew J 15