Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 12/7/2014 09:03 PM
             2014 MR NYSA Holiday Classic - 12/5/2014 to 12/7/2014             
                              Sanction #: 141203                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Lauren                8 WEST-MR                33.25      34.58        
  2 Zhang, Alina C             8 WEST-MR                35.76      35.41        
  3 Weinstein, Claire J        7 WEST-MR                35.48      35.50        
  4 Liu, Ava L                 8 NYSA-MR                35.65      37.23        
  5 Riviello, Cara M           7 WEST-MR                37.24      37.74        
  6 Bhandari, Adele            7 WEST-MR                38.97      38.19        
  7 Concepcion, Alex P         8 NYSA-MR                38.32      39.02        
  8 Fenton, Sofia M            8 NYSA-MR                38.57      39.29        
  9 Nordstrom, Isabella N      8 NYSA-MR                   NT      42.87        
 10 Robinson, Tabitha          8 MALT-NJ                45.89      45.07        
 11 Chung, Zoe E               7 WEST-MR                45.68      46.42        
 12 Nordstrom, Savannah S      6 NYSA-MR                   NT      47.16        
 13 O'Mara, Erin               8 SPAR-MR                49.32      49.51        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Alina C             8 WEST-MR              1:16.75    1:15.33        
                  35.79     1:15.33 (39.54)                                        
  2 Weinstein, Claire J        7 WEST-MR              1:21.60    1:20.32        
                  37.90     1:20.32 (42.42)                                        
  3 Liu, Ava L                 8 NYSA-MR              1:19.49    1:23.73        
                  39.36     1:23.73 (44.37)                                        
  4 Bhandari, Adele            7 WEST-MR              1:31.41    1:26.44        
                  40.82     1:26.44 (45.62)                                        
  5 Concepcion, Alex P         8 NYSA-MR              1:26.46    1:30.66        
                  43.10     1:30.66 (47.56)                                        
  6 Fenton, Sofia M            8 NYSA-MR              1:35.97    1:31.17        
                  42.05     1:31.17 (49.12)                                        
  7 Robinson, Tabitha          8 MALT-NJ              1:50.89    1:43.83        
                  48.18     1:43.83 (55.65)                                        
  8 Deftereos, Ria             8 NYSA-MR              1:43.16    1:50.26        
                  50.98     1:50.26 (59.28)                                        
 
Girls 8 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fenton, Sofia M            8 NYSA-MR                   NT    3:17.43        
                  41.93     1:33.82 (51.89)     2:27.54 (53.72)     3:17.43 (49.89)
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Alina C             8 WEST-MR                39.24      38.26        
  2 Weinstein, Claire J        7 WEST-MR                39.81      38.80        
  3 Liu, Ava L                 8 NYSA-MR                44.72      43.10        
  4 Lin, Sara S                8 WEST-MR                45.21      43.55        
  5 Bhandari, Adele            7 WEST-MR                43.39      43.68        
  6 Cekic, Kiara               8 SPAR-MR                59.23      48.25        
  7 Chung, Zoe E               7 WEST-MR                52.92      48.93        
  8 Fenton, Sofia M            8 NYSA-MR                   NT      49.14        
  9 Deftereos, Ria             8 NYSA-MR                49.99      51.79        
 10 Alexander, Leaila J        7 SPAR-MR                59.23      52.43        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weinstein, Claire J        7 WEST-MR              1:22.69    1:21.03        
  2 Zhang, Alina C             8 WEST-MR              1:29.22    1:21.07        
                  39.61     1:21.07 (41.46)                                        
  3 Riviello, Cara M           7 WEST-MR              1:34.60    1:27.53        
                  40.69     1:27.53 (46.84)                                        
  4 Bhandari, Adele            7 WEST-MR              1:45.32    1:31.58        
                  43.29     1:31.58 (48.29)                                        
  5 Liu, Ava L                 8 NYSA-MR              1:33.47    1:34.36        
                  45.10     1:34.36 (49.26)                                        
  6 Concepcion, Alex P         8 NYSA-MR              1:55.00    1:35.47        
                  45.74     1:35.47 (49.73)                                        
  7 Fenton, Sofia M            8 NYSA-MR                   NT    1:47.06        
                  48.35     1:47.06 (58.71)                                        
  8 O'Mara, Erin               8 SPAR-MR              1:59.32    1:51.71        
                  53.41     1:51.71 (58.30)                                        
  9 Robinson, Tabitha          8 MALT-NJ              2:10.89    2:11.25        
                1:01.47   2:11.25 (1:09.78)                                        
 -- Alexander, Leaila J        7 SPAR-MR              1:58.23         DQ        
      No touch at turn
 -- Lee, Lauren                8 WEST-MR              1:25.45         DQ        
      Completely submerged prior to turn or finish
                  40.35          DQ (43.78)                                        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Sara S                8 WEST-MR                47.20      43.75        
  2 Zhang, Alina C             8 WEST-MR                46.59      46.33        
  3 Weinstein, Claire J        7 WEST-MR                47.72      48.25        
  4 Bhandari, Adele            7 WEST-MR                51.48      49.82        
  5 Cekic, Kiara               8 SPAR-MR              1:02.32      51.45        
  6 Concepcion, Alex P         8 NYSA-MR                51.29      51.71        
  7 Chung, Zoe E               7 WEST-MR                57.90      58.59        
  8 Alexander, Leaila J        7 SPAR-MR              1:05.32      58.93        
  9 Deftereos, Ria             8 NYSA-MR              1:02.04    1:00.64        
 10 Robinson, Tabitha          8 MALT-NJ                50.89    1:05.64        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weinstein, Claire J        7 WEST-MR              1:41.15    1:41.01        
                  48.39     1:41.01 (52.62)                                        
  2 Concepcion, Alex P         8 NYSA-MR              1:53.90    1:52.98        
                  53.34     1:52.98 (59.64)                                        
  3 O'Mara, Erin               8 SPAR-MR              2:06.32    1:58.53        
                  57.97   1:58.53 (1:00.56)                                        
  4 Chung, Zoe E               7 WEST-MR              2:10.55    2:01.03        
                  57.61   2:01.03 (1:03.42)                                        
 -- Lin, Sara S                8 WEST-MR              2:05.44         DQ        
      False start
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Lauren                8 WEST-MR                40.61      37.07        
  2 Zhang, Alina C             8 WEST-MR                41.43      38.81        
  3 Lin, Sara S                8 WEST-MR                45.06      45.10        
  4 Bhandari, Adele            7 WEST-MR                49.60      45.28        
  5 Riviello, Cara M           7 WEST-MR                48.77      46.19        
  6 Liu, Ava L                 8 NYSA-MR                46.56      47.07        
  7 Chung, Zoe E               7 WEST-MR                55.99      51.11        
 -- Robinson, Tabitha          8 MALT-NJ                45.89         DQ        
      Non-simultaneous touch
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Sara S                8 WEST-MR              1:35.01    1:32.63        
                  43.66     1:32.63 (48.97)                                        
  2 Liu, Ava L                 8 NYSA-MR              1:35.22    1:35.37        
                  45.37     1:35.37 (50.00)                                        
  3 Concepcion, Alex P         8 NYSA-MR              1:40.49    1:39.67        
                  48.34     1:39.67 (51.33)                                        
  4 Fenton, Sofia M            8 NYSA-MR                   NT    1:48.07        
  5 Chung, Zoe E               7 WEST-MR              2:05.88    1:48.34        
                  49.97     1:48.34 (58.37)                                        
  6 Robinson, Tabitha          8 MALT-NJ              1:30.89    2:09.28        
                1:03.23   2:09.28 (1:06.05)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collmar, Yilinna Y        10 WEST-MR                26.97      27.78        
  2 Lin, Esther Y             10 WEST-MR                29.34      28.33        
  3 Tsai, Sarah Y             10 WEST-MR                29.39      29.28        
  4 Pryne, Jenna M            10 NYSA-MR                29.60      29.31        
  5 Lopez-Ryan, Brooklyn L    10 WEST-MR                29.99      29.79        
  6 Zhu, Emma                 10 Marlins Bgnw-MR        33.00      30.54        
  7 Bastone, Alexandra A       9 WEST-MR                32.00      30.90        
  8 St. Jean, Ryann A         10 Agua Swim Team-MR      31.60      31.54        
  9 Tan, Marisol N             9 Marlins Bgnw-MR        30.27      32.02        
 10 Chang, Cara               10 Agua Swim Team-MR      33.36      32.07        
 11 Condon, Daniella M         9 WEST-MR                33.01      32.63        
 12 Nadecki, Grace K          10 Marlins Bgnw-MR        33.40      32.84        
 13 Slive, Ellie R             9 Marlins Bgnw-MR        35.74      33.71        
 14 Breitman, Juliet R        10 Agua Swim Team-MR      32.28      33.73        
 15 Mustacciuolo, Ava          9 MALT-NJ                38.73      33.92        
 16 Riordan, Caitlyn E         9 Tmsuffolk-MR           33.81      34.32        
 17 Tackney, Sophia H          9 Agua Swim Team-MR      35.79      34.35        
 17 St. Jean, Ryleigh A       10 Agua Swim Team-MR      32.79      34.35        
 19 Lorch, Grace O            10 Agua Swim Team-MR      33.80      34.45        
 20 Chen, Bessie               9 Agua Swim Team-MR      34.53      34.50        
 21 Rawlings, Ava L           10 Agua Swim Team-MR      34.69      34.89        
 22 Liu, Chloe J              10 NYSA-MR                37.07      35.45        
 23 Vitti, Alexa A             9 Marlins Bgnw-MR        38.02      35.89        
 24 Smith, Maya L             10 Agua Swim Team-MR      36.05      35.92        
 25 Ford, Mary                10 SPAR-MR                37.82      36.09        
 26 Pergan, Karsten E          9 Three Village-MR       39.54      36.20        
 27 Arevalo, Karla A          10 SPAR-MR                37.88      36.33        
 28 Cameron, Megan G          10 NYSA-MR                35.64      36.55        
 29 Stoll, Olivia P           10 Storm-MR               38.81      36.70        
 30 Holman, Sofia E            9 Agua Swim Team-MR      35.68      37.00        
 31 Johnson, Lily R            9 Agua Swim Team-MR      37.89      37.06        
 32 Gerosa, Nicole C           9 Marlins Bgnw-MR        37.99      37.11        
 33 Byrne, Kelly P             9 WEST-MR                36.36      37.33        
 34 Hermann, Anna             10 Agua Swim Team-MR      37.63      37.39        
 35 Rahni, Soraya E            9 Marlins Bgnw-MR        36.87      37.42        
 36 Greenberg, Abigail I       9 Agua Swim Team-MR      34.90      37.54        
 37 Guzzino, Mary Grace S      9 NYSA-MR                40.07      37.57        
 38 Krishnamurthy, Isha T      9 Agua Swim Team-MR      36.43      37.60        
 39 Lin, Katrina               9 Agua Swim Team-MR      37.03      37.63        
 40 Asch, Lexi                 9 Agua Swim Team-MR      35.95      37.65        
 41 Convery, Sarah A           9 Marlins Bgnw-MR        36.56      37.89        
 42 Lien, Zoe H                9 WEST-MR                40.06      38.13        
 43 Chenski, Emma S           10 HVD-MR                 36.47      38.35        
 44 Hadlock, Hailey N          9 Storm-MR               40.74      38.49        
 45 Riolo, Lexi M             10 Storm-MR               39.77      39.10        
 46 Chen, Amy                 10 HVD-MR                 37.64      39.15        
 47 Andrews, Olivia A         10 Marlins Bgnw-MR        38.94      39.20        
 48 Williams, Laura A          9 Marlins Bgnw-MR        42.79      39.75        
 49 Magee, Campbell S          9 Marlins Bgnw-MR        40.91      39.81        
 50 Scarano, Marissa           9 NYSA-MR                   NT      39.91        
 51 Dillane, Chloe J          10 Marlins Bgnw-MR        38.45      39.97        
 52 Chen, Joyce W              9 Marlins Bgnw-MR        41.50      40.19        
 53 Godwin, Sabine             9 SPAR-MR                50.84      40.25        
 53 Porteus, Mckenzie J        9 Marlins Bgnw-MR        41.41      40.25        
 55 Nettles, Molly S          10 Agua Swim Team-MR      40.12      41.91        
 56 Seth, Amalie R             9 Agua Swim Team-MR      40.85      42.12        
 57 Manny, Eliza R            10 Agua Swim Team-MR      39.37      42.28        
 58 DeGeorges, Katie R         9 Marlins Bgnw-MR        41.50      42.83        
 59 Cole, Emily F              9 Marlins Bgnw-MR        42.34      43.22        
 60 Whelley, Maddy M           9 Marlins Bgnw-MR        45.89      43.62        
 61 Padovani, Maddy G          9 Storm-MR               43.99      43.72        
 62 Yang, Aimee R              9 Marlins Bgnw-MR        48.55      44.61        
 62 Carey, Hannah             10 Storm-MR               45.96      44.61        
 64 Lichtenthal, Jordana B     9 Storm-MR               43.23      44.66        
 65 Gagliardi, Gianna G        9 Storm-MR               46.15      44.86        
 66 Reddy, Elisabeth A        10 Marlins Bgnw-MR        39.06      45.80        
 67 Lubinsky, Jordan A         9 Storm-MR               48.10      46.87        
 68 Chung, TingTing           10 Marlins Bgnw-MR        47.07      54.69        
 -- Smith, Lexi K             10 Marlins Bgnw-MR        35.38         DQ        
      False start
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collmar, Yilinna Y        10 WEST-MR                58.40    1:00.08        
                  29.07     1:00.08 (31.01)                                        
  2 Tsai, Sarah Y             10 WEST-MR              1:03.69    1:03.57        
                  31.08     1:03.57 (32.49)                                        
  3 Chen, Kira                10 WEST-MR              1:03.70    1:04.29        
                  31.46     1:04.29 (32.83)                                        
  4 Bastone, Alexandra A       9 WEST-MR              1:06.68    1:06.38        
                  32.14     1:06.38 (34.24)                                        
  5 Zhu, Emma                 10 Marlins Bgnw-MR      1:13.07    1:07.62        
                  32.80     1:07.62 (34.82)                                        
  6 Lopez-Ryan, Brooklyn L    10 WEST-MR              1:10.05    1:08.95        
                  31.68     1:08.95 (37.27)                                        
  7 Tan, Marisol N             9 Marlins Bgnw-MR      1:11.14    1:10.33        
                  34.15     1:10.33 (36.18)                                        
  8 Rossi, Elena              10 WEST-MR              1:11.72    1:10.68        
                  34.41     1:10.68 (36.27)                                        
  9 Pryne, Jenna M            10 NYSA-MR              1:07.15    1:11.77        
                  32.56     1:11.77 (39.21)                                        
 10 Riordan, Caitlyn E         9 Tmsuffolk-MR         1:17.97    1:14.82        
                  37.17     1:14.82 (37.65)                                        
 11 Blythe, Karenna G         10 Agua Swim Team-MR    1:16.50    1:15.52        
                  37.55     1:15.52 (37.97)                                        
 12 Breitman, Juliet R        10 Agua Swim Team-MR    1:14.54    1:15.91        
                  36.68     1:15.91 (39.23)                                        
 13 Veit, Brennyn l           10 Three Village-MR     1:17.46    1:16.98        
                  36.71     1:16.98 (40.27)                                        
 14 Grefski, Emma M           10 Tmsuffolk-MR         1:21.30    1:17.33        
                  36.24     1:17.33 (41.09)                                        
 15 Slive, Ellie R             9 Marlins Bgnw-MR      1:20.98    1:17.99        
                  36.74     1:17.99 (41.25)                                        
 16 Nadecki, Grace K          10 Marlins Bgnw-MR      1:13.74    1:18.10        
                  36.58     1:18.10 (41.52)                                        
 17 Hussain, Sana              9 Agua Swim Team-MR    1:16.98    1:18.18        
                  38.29     1:18.18 (39.89)                                        
 18 Chen, Bessie               9 Agua Swim Team-MR    1:18.81    1:18.63        
                  38.43     1:18.63 (40.20)                                        
 19 Smith, Lexi K             10 Marlins Bgnw-MR      1:22.57    1:19.30        
                  37.90     1:19.30 (41.40)                                        
 20 Lorch, Grace O            10 Agua Swim Team-MR    1:16.58    1:20.00        
                  39.52     1:20.00 (40.48)                                        
 21 Tackney, Sophia H          9 Agua Swim Team-MR    1:23.55    1:20.04        
                  38.30     1:20.04 (41.74)                                        
 22 Pergan, Karsten E          9 Three Village-MR     1:23.30    1:20.40        
                  38.74     1:20.40 (41.66)                                        
 23 Stoll, Olivia P           10 Storm-MR             1:35.60    1:21.81        
                  40.53     1:21.81 (41.28)                                        
 24 Thumser, Anastasia G      10 WEST-MR              1:45.52    1:22.03        
                  38.81     1:22.03 (43.22)                                        
 25 van Wijnen, Alice R       10 Storm-MR             1:25.10    1:22.20        
                  39.63     1:22.20 (42.57)                                        
 26 Liu, Chloe J              10 NYSA-MR              1:22.95    1:23.05        
                  40.17     1:23.05 (42.88)                                        
 27 Kujawski, Dylan A         10 WEST-MR              1:23.48    1:23.46        
                  38.97     1:23.46 (44.49)                                        
 28 Johnson, Lily R            9 Agua Swim Team-MR    1:22.47    1:23.96        
                  39.38     1:23.96 (44.58)                                        
 29 Chen, Amy                 10 HVD-MR               1:26.98    1:24.05        
                  39.92     1:24.05 (44.13)                                        
 30 Asch, Lexi                 9 Agua Swim Team-MR    1:24.00    1:24.18        
                  41.36     1:24.18 (42.82)                                        
 31 Convery, Sarah A           9 Marlins Bgnw-MR      1:29.02    1:25.55        
                  41.54     1:25.55 (44.01)                                        
 32 Rawlings, Ava L           10 Agua Swim Team-MR    1:22.72    1:26.39        
                  40.43     1:26.39 (45.96)                                        
 33 Riolo, Lexi M             10 Storm-MR             1:33.18    1:26.74        
                  43.24     1:26.74 (43.50)                                        
 34 Dillane, Chloe J          10 Marlins Bgnw-MR      1:30.00    1:27.17        
                  41.38     1:27.17 (45.79)                                        
 35 Fried, Bailey E            9 Agua Swim Team-MR    1:20.49    1:27.43        
                  41.29     1:27.43 (46.14)                                        
 36 Richman, Emma              9 Storm-MR             1:40.67    1:28.95        
                  43.92     1:28.95 (45.03)                                        
 37 Turner, Tess S            10 HVD-MR               1:40.33    1:28.97        
                  41.52     1:28.97 (47.45)                                        
 38 Taipale, Alina H           9 Agua Swim Team-MR    1:23.57    1:29.00        
                  43.48     1:29.00 (45.52)                                        
 39 Phadnis, Aneeka V         10 NYSA-MR              1:30.83    1:29.91        
                  42.07     1:29.91 (47.84)                                        
 40 Magee, Campbell S          9 Marlins Bgnw-MR      1:28.32    1:33.22        
                  45.76     1:33.22 (47.46)                                        
 41 Miller, Maddie            10 Storm-MR                  NT    1:35.44        
                  44.14     1:35.44 (51.30)                                        
 42 Williams, Laura A          9 Marlins Bgnw-MR      1:34.40    1:35.63        
                  45.09     1:35.63 (50.54)                                        
 43 Chen, Joyce W              9 Marlins Bgnw-MR      1:33.40    1:35.69        
                  45.28     1:35.69 (50.41)                                        
 44 Beicke, Jordan G           9 Marlins Bgnw-MR      1:35.26    1:36.22        
                  44.62     1:36.22 (51.60)                                        
 45 DeGeorges, Katie R         9 Marlins Bgnw-MR      1:39.40    1:36.64        
                  44.69     1:36.64 (51.95)                                        
 46 Whelley, Maddy M           9 Marlins Bgnw-MR      1:45.95    1:36.65        
                  45.92     1:36.65 (50.73)                                        
 47 Deftereos, Georgia        10 NYSA-MR              1:42.40    1:36.95        
                  45.32     1:36.95 (51.63)                                        
 48 Carey, Hannah             10 Storm-MR             1:35.77    1:37.54        
                1:37.54         1:37.54 ( )                                        
 49 Coburn, Gianna M          10 NYSA-MR              1:31.49    1:38.28        
 50 Nguyen, Olivia R           9 HVD-MR               1:28.33    1:41.22        
                  47.62     1:41.22 (53.60)                                        
 51 Gagliardi, Gianna G        9 Storm-MR             1:48.75    1:43.01        
                  47.78     1:43.01 (55.23)                                        
 52 Yang, Aimee R              9 Marlins Bgnw-MR      1:57.22    1:43.39        
                  49.82     1:43.39 (53.57)                                        
 53 Castro, Miranda R         10 NYSA-MR                   NT    1:45.97        
                  48.65     1:45.97 (57.32)                                        
 54 Chung, TingTing           10 Marlins Bgnw-MR      1:52.72    1:55.11        
                  54.39   1:55.11 (1:00.72)                                        
 -- Andrews, Olivia A         10 Marlins Bgnw-MR      1:26.11        XDQ        
      False start
                  40.08          DQ (45.36)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collmar, Yilinna Y        10 WEST-MR              2:08.16    2:08.83        
                  29.47     1:02.62 (33.15)     1:35.94 (33.32)     2:08.83 (32.89)
  2 Chen, Kira                10 WEST-MR              2:17.76    2:18.24        
                  31.13     1:05.33 (34.20)     1:42.08 (36.75)     2:18.24 (36.16)
  3 Rossi, Elena              10 WEST-MR              2:30.93    2:29.40        
                  34.79     1:13.12 (38.33)     1:52.31 (39.19)     2:29.40 (37.09)
  4 Sommer, Stefanie M        10 AG-MR                2:40.00    2:29.65        
                  34.11     1:12.05 (37.94)     1:52.28 (40.23)     2:29.65 (37.37)
  5 Pryne, Jenna M            10 NYSA-MR              2:38.18    2:34.94        
                  32.94     1:12.43 (39.49)     1:54.23 (41.80)     2:34.94 (40.71)
  6 Gaza, Claire              10 Storm-MR             2:44.09    2:37.41        
                  37.30     1:19.05 (41.75)     2:00.24 (41.19)     2:37.41 (37.17)
  7 Buckley, Kate F           10 Storm-MR             2:39.18    2:38.11        
                  35.30     1:15.37 (40.07)     1:56.78 (41.41)     2:38.11 (41.33)
  8 Chang, Jasmine J          10 Storm-MR             2:49.24    2:47.46        
                  37.39     1:21.40 (44.01)     2:04.85 (43.45)     2:47.46 (42.61)
  9 Hussain, Sana              9 Agua Swim Team-MR    2:35.99    2:48.08        
                  38.23     1:21.82 (43.59)     2:06.26 (44.44)     2:48.08 (41.82)
 10 Veit, Brennyn l           10 Three Village-MR     3:00.24    2:49.25        
                  37.84     1:21.24 (43.40)     2:05.29 (44.05)     2:49.25 (43.96)
 11 Grefski, Emma M           10 Tmsuffolk-MR         3:06.95    2:49.66        
                  37.17     1:20.60 (43.43)     2:05.51 (44.91)     2:49.66 (44.15)
 12 Chen, Bessie               9 Agua Swim Team-MR    2:35.99    2:52.36        
                  39.05     1:22.69 (43.64)     2:07.68 (44.99)     2:52.36 (44.68)
 13 Zamarbide, Sol            10 WEST-MR              2:58.24    2:53.11        
                  38.29     1:22.67 (44.38)     2:08.53 (45.86)     2:53.11 (44.58)
 14 Chang, Mia                10 Agua Swim Team-MR    2:45.76    2:53.35        
                  36.42     1:20.40 (43.98)     2:07.05 (46.65)     2:53.35 (46.30)
 15 Liu, Chloe J              10 NYSA-MR              3:16.66    2:53.43        
                  38.76     1:23.39 (44.63)     2:09.43 (46.04)     2:53.43 (44.00)
 16 Smith, Maya L             10 Agua Swim Team-MR    2:40.99    2:53.83        
                  38.92     1:24.50 (45.58)     2:11.08 (46.58)     2:53.83 (42.75)
 17 Greenberg, Abigail I       9 Agua Swim Team-MR    2:47.88    2:54.04        
                  39.62     1:26.10 (46.48)     2:11.56 (45.46)     2:54.04 (42.48)
 18 van Wijnen, Alice R       10 Storm-MR             2:49.99    3:03.12        
                  40.50     1:26.19 (45.69)     2:15.35 (49.16)     3:03.12 (47.77)
 19 Gomez, Ivonne              9 SPAR-MR              3:07.41    3:04.97        
                  38.20     1:25.79 (47.59)     2:15.63 (49.84)     3:04.97 (49.34)
 20 Richman, Emma              9 Storm-MR             3:20.10    3:05.80        
                  43.07     1:31.25 (48.18)     2:19.72 (48.47)     3:05.80 (46.08)
 21 Andrews, Olivia A         10 Marlins Bgnw-MR      3:09.63    3:06.67        
                  40.99     1:29.26 (48.27)     2:19.87 (50.61)     3:06.67 (46.80)
 22 Hadlock, Hailey N          9 Storm-MR             3:35.10    3:15.51        
                  43.38     1:35.00 (51.62)     2:28.11 (53.11)     3:15.51 (47.40)
 23 Rahni, Soraya E            9 Marlins Bgnw-MR      3:09.04    3:15.99        
                  41.15     1:32.76 (51.61)     2:25.31 (52.55)     3:15.99 (50.68)
 24 Bolon, Isabella M          9 Agua Swim Team-MR    3:00.99    3:19.23        
                  45.03     1:37.95 (52.92)     2:32.69 (54.74)     3:19.23 (46.54)
 25 Chen, Joyce W              9 Marlins Bgnw-MR      3:30.00    3:21.74        
                  46.30     1:41.52 (55.22)     2:35.90 (54.38)     3:21.74 (45.84)
 26 Dillane, Chloe J          10 Marlins Bgnw-MR      3:00.00    3:22.20        
                  42.42                             2:29.07 ( )     3:22.20 (53.13)
 27 Scarano, Marissa           9 NYSA-MR                   NT    3:22.49        
                  41.65     1:33.23 (51.58)     2:29.79 (56.56)     3:22.49 (52.70)
 -- Breitman, Juliet R        10 Agua Swim Team-MR    2:45.28         DQ        
      False start
                  38.13     1:22.92 (44.79)     2:09.22 (46.30)          DQ (42.11)
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collmar, Yilinna Y        10 WEST-MR                31.79      31.45        
  2 Zhu, Emma                 10 Marlins Bgnw-MR        34.64      33.33        
  3 Lopez-Ryan, Brooklyn L    10 WEST-MR                33.21      33.44        
  4 Lin, Esther Y             10 WEST-MR                36.62      36.73        
  5 Stewart, Lexi R           10 Agua Swim Team-MR      36.97      37.11        
  6 Tan, Marisol N             9 Marlins Bgnw-MR        37.01      37.31        
  7 Miller, Maddie            10 Storm-MR               39.06      38.80        
  8 Lorch, Grace O            10 Agua Swim Team-MR      37.49      38.98        
  9 Breitman, Juliet R        10 Agua Swim Team-MR      40.73      40.44        
 10 Byrne, Kelly P             9 WEST-MR                38.93      40.95        
 11 St. Jean, Ryleigh A       10 Agua Swim Team-MR      39.35      41.10        
 12 Asch, Lexi                 9 Agua Swim Team-MR      40.71      41.12        
 13 Tackney, Sophia H          9 Agua Swim Team-MR      42.56      41.25        
 14 St. Jean, Ryann A         10 Agua Swim Team-MR      38.85      41.32        
 15 Veit, Brennyn l           10 Three Village-MR       40.04      41.33        
 16 Slive, Ellie R             9 Marlins Bgnw-MR        42.73      41.35        
 17 Greenberg, Abigail I       9 Agua Swim Team-MR      40.35      41.85        
 18 Mustacciuolo, Ava          9 MALT-NJ                46.90      41.91        
 19 Kujawski, Dylan A         10 WEST-MR                43.06      42.20        
 20 Grefski, Emma M           10 Tmsuffolk-MR           45.04      42.22        
 21 Gerosa, Nicole C           9 Marlins Bgnw-MR        43.89      42.23        
 22 Holman, Sofia E            9 Agua Swim Team-MR      41.39      42.60        
 23 Vitti, Alexa A             9 Marlins Bgnw-MR        44.92      43.15        
 24 Krishnamurthy, Isha T      9 Agua Swim Team-MR      43.04      43.25        
 25 Hermann, Anna             10 Agua Swim Team-MR      43.45      43.35        
 26 Isabella, Molly           10 Storm-MR               45.89      43.79        
 27 Thumser, Anastasia G      10 WEST-MR                44.54      43.81        
 28 Johnson, Lily R            9 Agua Swim Team-MR      42.34      43.84        
 29 Liu, Chloe J              10 NYSA-MR                42.99      44.12        
 30 Rahni, Soraya E            9 Marlins Bgnw-MR        43.83      44.55        
 31 Brahmadesam, Ritika C     10 SPAR-MR                50.18      44.66        
 32 Chenski, Emma S           10 HVD-MR                 47.16      44.76        
 33 Cole, Emily F              9 Marlins Bgnw-MR        42.27      44.77        
 34 Fried, Bailey E            9 Agua Swim Team-MR      43.23      45.01        
 35 Varon, Sophia             10 HVD-MR                 41.04      45.14        
 36 Godwin, Sabine             9 SPAR-MR              1:06.70      45.20        
 37 Williams, Laura A          9 Marlins Bgnw-MR        47.71      45.24        
 38 Magee, Campbell S          9 Marlins Bgnw-MR        45.75      45.74        
 39 Rivera, Brittany N        10 SPAR-MR                49.32      45.83        
 40 Cameron, Megan G          10 NYSA-MR                45.52      45.85        
 41 Rawlings, Ava L           10 Agua Swim Team-MR      42.12      46.08        
 42 Fiorillo, Sabrina R       10 SPAR-MR                47.32      46.12        
 43 Manny, Eliza R            10 Agua Swim Team-MR      42.34      46.18        
 44 Richman, Emma              9 Storm-MR               49.80      46.25        
 45 Coburn, Gianna M          10 NYSA-MR                43.77      46.77        
 46 Porteus, Mckenzie J        9 Marlins Bgnw-MR        48.51      46.97        
 47 Chen, Amy                 10 HVD-MR                 49.25      47.12        
 48 Nettles, Molly S          10 Agua Swim Team-MR      44.26      47.24        
 49 Turner, Tess S            10 HVD-MR                 48.03      47.58        
 50 Lubinsky, Jordan A         9 Storm-MR               52.37      47.97        
 51 Chen, Joyce W              9 Marlins Bgnw-MR        48.22      48.37        
 52 Cunha, Sofia               9 SPAR-MR                51.75      48.98        
 53 Whelley, Maddy M           9 Marlins Bgnw-MR        52.41      49.21        
 54 DeGeorges, Katie R         9 Marlins Bgnw-MR        51.03      49.80        
 55 Yang, Aimee R              9 Marlins Bgnw-MR        54.12      49.86        
 56 Lichtenthal, Jordana B     9 Storm-MR               48.47      50.21        
 57 Inirio, Isabella          10 Agua Swim Team-MR      48.16      50.25        
 58 Phadnis, Aneeka V         10 NYSA-MR                47.74      50.69        
 59 Langford, Elisabeth A      9 Agua Swim Team-MR      45.00      52.77        
 60 Deftereos, Georgia        10 NYSA-MR                49.59      52.97        
 61 Carey, Hannah             10 Storm-MR               52.60      53.15        
 62 Castro, Miranda R         10 NYSA-MR                   NT      57.00        
 63 Beicke, Jordan G           9 Marlins Bgnw-MR        47.48      57.42        
 64 Nguyen, Olivia R           9 HVD-MR                 41.33      59.34        
 -- Chang, Mia                10 Agua Swim Team-MR      39.00         DQ        
      Toes curled over gutter after the start
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsai, Sarah Y             10 WEST-MR              1:14.76    1:10.64        
                  34.22     1:10.64 (36.42)                                        
  1 Chen, Kira                10 WEST-MR              1:09.89    1:10.64        
                  34.38     1:10.64 (36.26)                                        
  3 Lopez-Ryan, Brooklyn L    10 WEST-MR              1:13.95    1:14.81        
                  34.92     1:14.81 (39.89)                                        
  4 Rossi, Elena              10 WEST-MR              1:19.20    1:17.09        
                  38.04     1:17.09 (39.05)                                        
  5 Sommer, Stefanie M        10 AG-MR                1:29.06    1:17.10        
                  37.48     1:17.10 (39.62)                                        
  6 Buckley, Kate F           10 Storm-MR             1:19.66    1:20.25        
                  39.49     1:20.25 (40.76)                                        
  7 Miller, Maddie            10 Storm-MR             1:27.32    1:22.75        
                  39.57     1:22.75 (43.18)                                        
  8 Riordan, Caitlyn E         9 Tmsuffolk-MR         1:28.17    1:23.41        
                  41.14     1:23.41 (42.27)                                        
  9 Chang, Jasmine J          10 Storm-MR             1:26.94    1:23.45        
                  40.37     1:23.45 (43.08)                                        
 10 Lorch, Grace O            10 Agua Swim Team-MR    1:21.66    1:23.46        
                  40.14     1:23.46 (43.32)                                        
 11 Leonard, Penelope K       10 Agua Swim Team-MR    1:26.96    1:23.78        
                  41.01     1:23.78 (42.77)                                        
 12 Veit, Brennyn l           10 Three Village-MR     1:22.99    1:25.27        
                  42.29     1:25.27 (42.98)                                        
 13 Breitman, Juliet R        10 Agua Swim Team-MR    1:26.75    1:25.46        
                  42.34     1:25.46 (43.12)                                        
 14 Blythe, Karenna G         10 Agua Swim Team-MR    1:31.10    1:26.51        
                  42.06     1:26.51 (44.45)                                        
 15 Condon, Daniella M         9 WEST-MR              1:31.64    1:27.30        
                  41.40     1:27.30 (45.90)                                        
 16 St. Jean, Ryleigh A       10 Agua Swim Team-MR    1:23.00    1:28.43        
                  42.13     1:28.43 (46.30)                                        
 17 Byrne, Kelly P             9 WEST-MR              1:30.66    1:28.74        
                  43.32     1:28.74 (45.42)                                        
 18 St. Jean, Ryann A         10 Agua Swim Team-MR    1:23.00    1:28.84        
                  41.84     1:28.84 (47.00)                                        
 19 Asch, Lexi                 9 Agua Swim Team-MR    1:31.94    1:29.67        
                  42.93     1:29.67 (46.74)                                        
 20 van Wijnen, Alice R       10 Storm-MR             1:31.99    1:30.01        
                  44.33     1:30.01 (45.68)                                        
 21 Chang, Mia                10 Agua Swim Team-MR    1:28.00    1:30.23        
                  42.83     1:30.23 (47.40)                                        
 22 Pergan, Karsten E          9 Three Village-MR     1:26.67    1:30.42        
                  44.58     1:30.42 (45.84)                                        
 23 Vitti, Alexa A             9 Marlins Bgnw-MR      1:33.80    1:30.83        
                  44.78     1:30.83 (46.05)                                        
 24 Stoll, Olivia P           10 Storm-MR             1:30.99    1:31.72        
                  45.32     1:31.72 (46.40)                                        
 25 Lin, Katrina               9 Agua Swim Team-MR    1:30.19    1:31.81        
                  44.39     1:31.81 (47.42)                                        
 26 Liu, Chloe J              10 NYSA-MR              1:36.28    1:31.84        
                  43.98     1:31.84 (47.86)                                        
 27 Tackney, Sophia H          9 Agua Swim Team-MR    1:30.00    1:32.05        
                  46.09     1:32.05 (45.96)                                        
 28 Convery, Sarah A           9 Marlins Bgnw-MR      1:36.58    1:32.10        
                  44.35     1:32.10 (47.75)                                        
 29 Smith, Lexi K             10 Marlins Bgnw-MR      1:35.26    1:32.44        
                  43.84     1:32.44 (48.60)                                        
 30 Hermann, Anna             10 Agua Swim Team-MR    1:34.42    1:33.10        
                  42.65     1:33.10 (50.45)                                        
 31 Johnson, Lily R            9 Agua Swim Team-MR    1:30.30    1:33.20        
                  45.20     1:33.20 (48.00)                                        
 32 Cole, Emily F              9 Marlins Bgnw-MR      1:38.71    1:35.01        
                  46.90     1:35.01 (48.11)                                        
 33 Gomez, Ivonne              9 SPAR-MR              1:35.33    1:35.05        
                  44.86     1:35.05 (50.19)                                        
 34 Cameron, Megan G          10 NYSA-MR              1:39.15    1:35.37        
                  46.58     1:35.37 (48.79)                                        
 35 Rawlings, Ava L           10 Agua Swim Team-MR    1:38.34    1:35.49        
                  46.53     1:35.49 (48.96)                                        
 36 Guzzino, Mary Grace S      9 NYSA-MR              1:45.84    1:35.68        
 37 Porteus, Mckenzie J        9 Marlins Bgnw-MR      1:44.21    1:38.03        
                  47.08     1:38.03 (50.95)                                        
 38 Scarano, Marissa           9 NYSA-MR                   NT    1:39.61        
                  46.83     1:39.61 (52.78)                                        
 39 Hadlock, Hailey N          9 Storm-MR             1:38.65    1:39.89        
 40 Lubinsky, Jordan A         9 Storm-MR             2:01.99    1:40.50        
                  49.55     1:40.50 (50.95)                                        
 41 Reddy, Elisabeth A        10 Marlins Bgnw-MR      1:41.74    1:40.77        
                  48.51     1:40.77 (52.26)                                        
 42 Williams, Laura A          9 Marlins Bgnw-MR      1:50.00    1:42.44        
                  48.27     1:42.44 (54.17)                                        
 43 Arevalo, Karla A          10 SPAR-MR              2:09.72    1:43.59        
                  50.50     1:43.59 (53.09)                                        
 44 Richman, Emma              9 Storm-MR             1:45.10    1:45.65        
                  51.22     1:45.65 (54.43)                                        
 45 Manny, Eliza R            10 Agua Swim Team-MR    1:44.31    1:47.82        
                  51.62     1:47.82 (56.20)                                        
 46 Whelley, Maddy M           9 Marlins Bgnw-MR      2:00.00    1:48.14        
                  51.11     1:48.14 (57.03)                                        
 47 Gagliardi, Gianna G        9 Storm-MR             2:30.99    1:48.56        
                  53.62     1:48.56 (54.94)                                        
 48 DeGeorges, Katie R         9 Marlins Bgnw-MR      1:54.38    1:50.35        
                  51.54     1:50.35 (58.81)                                        
 49 Carey, Hannah             10 Storm-MR             2:00.00    1:55.69        
 50 Chung, TingTing           10 Marlins Bgnw-MR      2:05.00    1:56.40        
                  56.02   1:56.40 (1:00.38)                                        
 -- Chang, Cara               10 Agua Swim Team-MR    1:25.00         DQ        
      Did not finish on back
                  41.70          DQ (45.46)                                        
 -- Bolon, Isabella M          9 Agua Swim Team-MR    1:45.00         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  53.92        DQ (1:00.79)                                        
 -- Nettles, Molly S          10 Agua Swim Team-MR    1:39.47         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  51.21          DQ (51.11)                                        
 -- Isabella, Molly           10 Storm-MR             1:39.00         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  44.26          DQ (47.36)                                        
 -- Godwin, Sabine             9 SPAR-MR              1:55.32         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  48.37          DQ (49.12)                                        
 -- Yang, Aimee R              9 Marlins Bgnw-MR      2:10.00         DQ        
      No touch at turn
 -- Inirio, Isabella          10 Agua Swim Team-MR    1:46.32         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  53.16                                                            
 -- Riolo, Lexi M             10 Storm-MR             1:50.99         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nadecki, Grace K          10 Marlins Bgnw-MR        40.30      38.80        
  2 St. Jean, Ryleigh A       10 Agua Swim Team-MR      42.12      41.91        
  3 St. Jean, Ryann A         10 Agua Swim Team-MR      42.69      42.08        
  4 Stewart, Lexi R           10 Agua Swim Team-MR      43.18      42.33        
  5 Blythe, Karenna G         10 Agua Swim Team-MR      43.86      42.35        
  6 Brahmadesam, Ritika C     10 SPAR-MR                50.23      42.71        
  7 Chen, Bessie               9 Agua Swim Team-MR      42.92      44.71        
  8 Krishnamurthy, Isha T      9 Agua Swim Team-MR      43.24      44.75        
  9 Isabella, Molly           10 Storm-MR               44.24      44.80        
 10 Andrews, Olivia A         10 Marlins Bgnw-MR        47.24      45.15        
 11 Chang, Mia                10 Agua Swim Team-MR      44.64      45.56        
 12 Holman, Sofia E            9 Agua Swim Team-MR      45.55      45.68        
 13 Smith, Lexi K             10 Marlins Bgnw-MR        45.47      46.07        
 14 Greenberg, Abigail I       9 Agua Swim Team-MR      46.36      46.09        
 15 Kujawski, Dylan A         10 WEST-MR                48.59      46.30        
 16 Riordan, Caitlyn E         9 Tmsuffolk-MR           47.53      46.37        
 17 Miller, Maddie            10 Storm-MR               46.80      46.60        
 18 Chang, Cara               10 Agua Swim Team-MR      46.60      46.67        
 19 Leonard, Penelope K       10 Agua Swim Team-MR      46.43      47.01        
 20 Vitti, Alexa A             9 Marlins Bgnw-MR        51.20      47.35        
 21 van Wijnen, Alice R       10 Storm-MR               46.65      47.76        
 22 Hermann, Anna             10 Agua Swim Team-MR      46.59      48.08        
 23 Taipale, Alina H           9 Agua Swim Team-MR      48.00      48.13        
 24 Grefski, Emma M           10 Tmsuffolk-MR           53.33      48.17        
 25 Dillane, Chloe J          10 Marlins Bgnw-MR        51.41      48.29        
 26 Cameron, Megan G          10 NYSA-MR                46.54      48.91        
 27 Gerosa, Nicole C           9 Marlins Bgnw-MR        48.63      49.14        
 28 Byrne, Kelly P             9 WEST-MR                49.61      49.80        
 29 Mustacciuolo, Ava          9 MALT-NJ                55.66      50.04        
 30 Chung, TingTing           10 Marlins Bgnw-MR        49.75      50.33        
 31 Convery, Sarah A           9 Marlins Bgnw-MR        54.05      51.36        
 32 Pergan, Karsten E          9 Three Village-MR       53.54      51.86        
 33 Nettles, Molly S          10 Agua Swim Team-MR      51.97      52.31        
 34 Whelley, Maddy M           9 Marlins Bgnw-MR        54.62      53.25        
 35 Beicke, Jordan G           9 Marlins Bgnw-MR        54.76      53.44        
 36 Fiorillo, Sabrina R       10 SPAR-MR                53.23      53.48        
 37 Porteus, Mckenzie J        9 Marlins Bgnw-MR        56.04      53.51        
 38 Rivera, Brittany N        10 SPAR-MR                55.32      54.50        
 39 Rahni, Soraya E            9 Marlins Bgnw-MR        51.58      54.53        
 40 Godwin, Sabine             9 SPAR-MR                55.32      54.73        
 41 Cole, Emily F              9 Marlins Bgnw-MR        53.81      55.02        
 42 Nguyen, Olivia R           9 HVD-MR                 49.33      55.04        
 43 Lichtenthal, Jordana B     9 Storm-MR               54.33      55.99        
 44 Yang, Aimee R              9 Marlins Bgnw-MR        52.31      56.41        
 44 Langford, Elisabeth A      9 Agua Swim Team-MR      50.00      56.41        
 46 Stoll, Olivia P           10 Storm-MR               57.36      57.10        
 47 Richman, Emma              9 Storm-MR               58.53      57.34        
 48 Phadnis, Aneeka V         10 NYSA-MR                57.46      57.81        
 49 Turner, Tess S            10 HVD-MR               1:06.52      58.08        
 50 Cunha, Sofia               9 SPAR-MR              1:04.44      58.32        
 51 Gagliardi, Gianna G        9 Storm-MR             1:02.99      58.72        
 -- Lubinsky, Jordan A         9 Storm-MR             1:01.46         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Lin, Esther Y             10 WEST-MR                37.96         DQ        
      False start
 -- Chenski, Emma S           10 HVD-MR                 48.46         DQ        
      False start
 -- Castro, Miranda R         10 NYSA-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Deftereos, Georgia        10 NYSA-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Inirio, Isabella          10 Agua Swim Team-MR      53.78         DQ        
      One hand touch
 -- Varon, Sophia             10 HVD-MR                 49.66         DQ        
      Arms two strokes underwater
 -- Johnson, Lily R            9 Agua Swim Team-MR      53.72         DQ        
      Head under for 2 or more strokes
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Esther Y             10 WEST-MR              1:24.87    1:18.40        
                  37.12     1:18.40 (41.28)                                        
  2 Chen, Kira                10 WEST-MR              1:23.03    1:23.69        
                  39.92     1:23.69 (43.77)                                        
  3 Nadecki, Grace K          10 Marlins Bgnw-MR      1:29.62    1:24.85        
                  41.47     1:24.85 (43.38)                                        
  4 Lopez-Ryan, Brooklyn L    10 WEST-MR              1:26.16    1:25.38        
                  41.00     1:25.38 (44.38)                                        
  5 Bastone, Alexandra A       9 WEST-MR              1:28.70    1:29.21        
                  43.33     1:29.21 (45.88)                                        
  6 St. Jean, Ryleigh A       10 Agua Swim Team-MR    1:36.14    1:31.67        
                  44.22     1:31.67 (47.45)                                        
  7 St. Jean, Ryann A         10 Agua Swim Team-MR    1:36.00    1:32.09        
                  43.48     1:32.09 (48.61)                                        
  8 Zhu, Emma                 10 Marlins Bgnw-MR      1:40.59    1:32.27        
                  42.98     1:32.27 (49.29)                                        
  9 Rossi, Elena              10 WEST-MR              1:31.06    1:33.21        
                  45.45     1:33.21 (47.76)                                        
 10 Isabella, Molly           10 Storm-MR             1:41.56    1:33.48        
                  45.05     1:33.48 (48.43)                                        
 11 Tan, Marisol N             9 Marlins Bgnw-MR      1:31.28    1:33.77        
                  45.74     1:33.77 (48.03)                                        
 12 Chang, Mia                10 Agua Swim Team-MR    1:35.00    1:35.28        
                  44.01     1:35.28 (51.27)                                        
 13 Blythe, Karenna G         10 Agua Swim Team-MR    1:37.63    1:35.38        
                  45.26     1:35.38 (50.12)                                        
 14 Chen, Bessie               9 Agua Swim Team-MR    1:34.42    1:35.67        
                  46.54     1:35.67 (49.13)                                        
 15 Krishnamurthy, Isha T      9 Agua Swim Team-MR    1:31.65    1:36.06        
                  45.33     1:36.06 (50.73)                                        
 16 Holman, Sofia E            9 Agua Swim Team-MR    1:38.19    1:36.44        
                  46.04     1:36.44 (50.40)                                        
 17 Slive, Ellie R             9 Marlins Bgnw-MR      1:44.66    1:40.40        
                  48.69     1:40.40 (51.71)                                        
 18 Andrews, Olivia A         10 Marlins Bgnw-MR      1:42.85    1:40.53        
                  49.14     1:40.53 (51.39)                                        
 19 Zamarbide, Sol            10 WEST-MR              1:51.91    1:40.85        
                  48.27     1:40.85 (52.58)                                        
 20 Gerosa, Nicole C           9 Marlins Bgnw-MR      1:43.38    1:40.98        
                  49.88     1:40.98 (51.10)                                        
 21 Ford, Mary                10 SPAR-MR              1:51.83    1:42.12        
                  48.59     1:42.12 (53.53)                                        
 22 Greenberg, Abigail I       9 Agua Swim Team-MR    1:39.54    1:42.15        
                  49.15     1:42.15 (53.00)                                        
 23 Miller, Maddie            10 Storm-MR             1:48.56    1:42.82        
                  50.06     1:42.82 (52.76)                                        
 23 Leonard, Penelope K       10 Agua Swim Team-MR    1:40.88    1:42.82        
                  49.23     1:42.82 (53.59)                                        
 25 van Wijnen, Alice R       10 Storm-MR             1:45.55    1:43.24        
                  49.95     1:43.24 (53.29)                                        
 26 Gomez, Ivonne              9 SPAR-MR              1:55.33    1:44.01        
                  51.61     1:44.01 (52.40)                                        
 27 Hussain, Sana              9 Agua Swim Team-MR    1:46.84    1:44.47        
                  50.40     1:44.47 (54.07)                                        
 27 Cameron, Megan G          10 NYSA-MR              1:45.46    1:44.47        
                  49.13     1:44.47 (55.34)                                        
 29 Smith, Maya L             10 Agua Swim Team-MR    1:41.09    1:45.01        
                  49.54     1:45.01 (55.47)                                        
 30 Grefski, Emma M           10 Tmsuffolk-MR         1:49.45    1:45.93        
                  49.94     1:45.93 (55.99)                                        
 31 Chang, Jasmine J          10 Storm-MR             1:47.65    1:46.16        
                  50.71     1:46.16 (55.45)                                        
 32 Chenski, Emma S           10 HVD-MR               1:59.33    1:47.07        
                  51.86     1:47.07 (55.21)                                        
 33 Byrne, Kelly P             9 WEST-MR              1:55.65    1:47.46        
                  52.33     1:47.46 (55.13)                                        
 34 Chen, Amy                 10 HVD-MR               1:48.83    1:47.72        
                  50.68     1:47.72 (57.04)                                        
 35 Hermann, Anna             10 Agua Swim Team-MR    1:42.77    1:47.73        
                  49.95     1:47.73 (57.78)                                        
 36 Magee, Campbell S          9 Marlins Bgnw-MR      1:49.36    1:47.99        
                  53.56     1:47.99 (54.43)                                        
 37 Nettles, Molly S          10 Agua Swim Team-MR    1:49.09    1:48.28        
                  52.53     1:48.28 (55.75)                                        
 38 Gaza, Claire              10 Storm-MR             1:51.78    1:48.35        
                  51.40     1:48.35 (56.95)                                        
 39 Dillane, Chloe J          10 Marlins Bgnw-MR      1:47.75    1:48.38        
                  52.54     1:48.38 (55.84)                                        
 40 Pergan, Karsten E          9 Three Village-MR     1:45.00    1:49.82        
                  54.34     1:49.82 (55.48)                                        
 41 Riolo, Lexi M             10 Storm-MR             1:53.93    1:50.63        
                  55.46     1:50.63 (55.17)                                        
 42 Johnson, Lily R            9 Agua Swim Team-MR    1:57.78    1:54.55        
                  55.03     1:54.55 (59.52)                                        
 43 Lichtenthal, Jordana B     9 Storm-MR             1:54.07    1:56.72        
                  56.28   1:56.72 (1:00.44)                                        
 44 Richman, Emma              9 Storm-MR             2:10.00    2:01.74        
                  59.61   2:01.74 (1:02.13)                                        
 45 Seth, Amalie R             9 Agua Swim Team-MR    1:49.42    2:01.78        
                  59.07   2:01.78 (1:02.71)                                        
 46 Stoll, Olivia P           10 Storm-MR             2:20.10    2:01.88        
                  59.74   2:01.88 (1:02.14)                                        
 47 Williams, Laura A          9 Marlins Bgnw-MR      2:05.00    2:03.14        
                1:00.00   2:03.14 (1:03.14)                                        
 48 Lubinsky, Jordan A         9 Storm-MR             2:08.78    2:06.98        
                1:02.18   2:06.98 (1:04.80)                                        
 -- Padovani, Maddy G          9 Storm-MR             2:30.99         DQ        
      Scissors kick
                1:05.34        DQ (1:14.05)                                        
 -- Carey, Hannah             10 Storm-MR             2:00.66         DQ        
      Non-simultaneous kick
                  56.07          DQ (59.69)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collmar, Yilinna Y        10 WEST-MR                30.70      29.84        
  2 Pryne, Jenna M            10 NYSA-MR                32.60      30.96        
  3 Tsai, Sarah Y             10 WEST-MR                33.51      33.25        
  4 Zhu, Emma                 10 Marlins Bgnw-MR        35.12      33.26        
  5 Lin, Esther Y             10 WEST-MR                36.01      34.09        
  6 Ford, Mary                10 SPAR-MR                57.32      36.90        
  7 Leonard, Penelope K       10 Agua Swim Team-MR      36.95      37.05        
  8 Riordan, Caitlyn E         9 Tmsuffolk-MR           38.07      37.78        
  9 Nadecki, Grace K          10 Marlins Bgnw-MR        38.67      37.94        
 10 Tan, Marisol N             9 Marlins Bgnw-MR        35.46      38.80        
 11 Asch, Lexi                 9 Agua Swim Team-MR      39.22      39.45        
 12 Buckley, Kate F           10 Storm-MR               40.67      39.66        
 13 Grefski, Emma M           10 Tmsuffolk-MR           43.95      39.93        
 14 Lorch, Grace O            10 Agua Swim Team-MR      42.89      40.20        
 15 Blythe, Karenna G         10 Agua Swim Team-MR      40.74      40.90        
 16 Gaza, Claire              10 Storm-MR               43.12      41.01        
 17 Vitti, Alexa A             9 Marlins Bgnw-MR        42.13      41.26        
 18 Hussain, Sana              9 Agua Swim Team-MR      39.08      41.47        
 19 Isabella, Molly           10 Storm-MR               42.37      42.70        
 20 Tackney, Sophia H          9 Agua Swim Team-MR      46.41      42.73        
 21 Miller, Maddie            10 Storm-MR               44.19      43.22        
 22 Convery, Sarah A           9 Marlins Bgnw-MR        44.19      43.88        
 23 Condon, Daniella M         9 WEST-MR                43.12      43.96        
 24 Slive, Ellie R             9 Marlins Bgnw-MR        39.46      44.33        
 25 Smith, Lexi K             10 Marlins Bgnw-MR        42.58      44.40        
 26 Porteus, Mckenzie J        9 Marlins Bgnw-MR        53.60      44.53        
 27 Lin, Katrina               9 Agua Swim Team-MR      58.04      44.89        
 28 Rawlings, Ava L           10 Agua Swim Team-MR      52.36      45.33        
 29 Arevalo, Karla A          10 SPAR-MR                49.23      45.63        
 30 Chen, Amy                 10 HVD-MR                 48.33      46.51        
 31 Seth, Amalie R             9 Agua Swim Team-MR      45.02      46.68        
 32 Chenski, Emma S           10 HVD-MR                 49.54      46.83        
 33 Rahni, Soraya E            9 Marlins Bgnw-MR        43.77      47.34        
 34 Holman, Sofia E            9 Agua Swim Team-MR      47.35      47.60        
 35 Krishnamurthy, Isha T      9 Agua Swim Team-MR      45.88      48.51        
 36 Veit, Brennyn l           10 Three Village-MR       44.68      48.57        
 37 Gerosa, Nicole C           9 Marlins Bgnw-MR        46.39      48.81        
 38 Richman, Emma              9 Storm-MR               57.18      49.83        
 39 Reddy, Elisabeth A        10 Marlins Bgnw-MR        47.64      50.94        
 40 Chen, Joyce W              9 Marlins Bgnw-MR        52.09      51.24        
 41 Magee, Campbell S          9 Marlins Bgnw-MR        48.25      51.95        
 42 Chung, TingTing           10 Marlins Bgnw-MR        50.37      52.47        
 43 Cole, Emily F              9 Marlins Bgnw-MR        47.53      52.92        
 44 Lichtenthal, Jordana B     9 Storm-MR               51.44      53.67        
 45 Yang, Aimee R              9 Marlins Bgnw-MR        55.62      54.37        
 46 Godwin, Sabine             9 SPAR-MR                52.32      56.25        
 47 Gagliardi, Gianna G        9 Storm-MR             1:05.99      57.23        
                  57.33           57.23 ( )                                        
 48 DeGeorges, Katie R         9 Marlins Bgnw-MR        54.88      57.41        
 49 Bolon, Isabella M          9 Agua Swim Team-MR      46.00      57.90        
 50 Manny, Eliza R            10 Agua Swim Team-MR      45.04      58.79        
 -- Padovani, Maddy G          9 Storm-MR               55.39         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Inirio, Isabella          10 Agua Swim Team-MR    1:01.41         DQ        
      Alternating Kick
 -- Whelley, Maddy M           9 Marlins Bgnw-MR      1:03.26         DQ        
      Alternating Kick
 -- Guzzino, Mary Grace S      9 NYSA-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  45.68     1:08.43 (22.75)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collmar, Yilinna Y        10 WEST-MR              1:05.11    1:06.63        
                  31.04     1:06.63 (35.59)                                        
  2 Chen, Kira                10 WEST-MR              1:09.18    1:07.97        
                  32.92     1:07.97 (35.05)                                        
  3 Tsai, Sarah Y             10 WEST-MR              1:21.19    1:16.96        
                  35.70     1:16.96 (41.26)                                        
  4 Pryne, Jenna M            10 NYSA-MR              1:22.01    1:19.25        
                  34.92     1:19.25 (44.33)                                        
  5 Rossi, Elena              10 WEST-MR              1:21.30    1:19.78        
                  38.76     1:19.78 (41.02)                                        
  6 Bastone, Alexandra A       9 WEST-MR              1:24.01    1:23.32        
                  40.14     1:23.32 (43.18)                                        
  7 Leonard, Penelope K       10 Agua Swim Team-MR    1:39.00    1:29.20        
                  39.51     1:29.20 (49.69)                                        
  8 Chang, Cara               10 Agua Swim Team-MR    1:26.00    1:30.09        
                  40.76     1:30.09 (49.33)                                        
  9 Hussain, Sana              9 Agua Swim Team-MR    1:28.00    1:33.13        
                  43.85     1:33.13 (49.28)                                        
 10 Slive, Ellie R             9 Marlins Bgnw-MR      1:42.31    1:40.52        
                  45.23     1:40.52 (55.29)                                        
 11 Riolo, Lexi M             10 Storm-MR             2:10.99    1:46.41        
                  50.36     1:46.41 (56.05)                                        
 12 Gerosa, Nicole C           9 Marlins Bgnw-MR      1:53.05    1:47.91        
                  50.07     1:47.91 (57.84)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Kira                10 WEST-MR              1:10.61    1:11.21        
                  32.39     1:11.21 (38.82)                                        
  2 Lin, Esther Y             10 WEST-MR              1:17.56    1:13.03        
                  35.23     1:13.03 (37.80)                                        
  3 Tsai, Sarah Y             10 WEST-MR              1:14.62    1:15.02        
                  33.77     1:15.02 (41.25)                                        
  4 Lopez-Ryan, Brooklyn L    10 WEST-MR              1:19.64    1:15.48        
                  34.15     1:15.48 (41.33)                                        
  5 Bastone, Alexandra A       9 WEST-MR              1:17.17    1:17.10        
                  37.00     1:17.10 (40.10)                                        
  6 Zhu, Emma                 10 Marlins Bgnw-MR      1:31.84    1:17.95        
                  34.87     1:17.95 (43.08)                                        
  7 Pryne, Jenna M            10 NYSA-MR              1:18.31    1:18.07        
                  33.85     1:18.07 (44.22)                                        
  8 Rossi, Elena              10 WEST-MR              1:20.37    1:18.19        
                  35.72     1:18.19 (42.47)                                        
  9 Tan, Marisol N             9 Marlins Bgnw-MR      1:20.68    1:20.61        
                  36.30     1:20.61 (44.31)                                        
 10 Stewart, Lexi R           10 Agua Swim Team-MR    1:29.77    1:20.78        
                  38.27     1:20.78 (42.51)                                        
 11 Nadecki, Grace K          10 Marlins Bgnw-MR      1:25.12    1:22.59        
                  40.27     1:22.59 (42.32)                                        
 12 St. Jean, Ryann A         10 Agua Swim Team-MR    1:30.00    1:23.25        
                  38.64     1:23.25 (44.61)                                        
 13 Chang, Cara               10 Agua Swim Team-MR    1:23.75    1:23.94        
                  38.21     1:23.94 (45.73)                                        
 14 Leonard, Penelope K       10 Agua Swim Team-MR    1:25.48    1:24.07        
                  37.67     1:24.07 (46.40)                                        
 15 St. Jean, Ryleigh A       10 Agua Swim Team-MR    1:29.21    1:24.15        
                  40.13     1:24.15 (44.02)                                        
 16 Riordan, Caitlyn E         9 Tmsuffolk-MR         1:27.25    1:25.00        
                  38.75     1:25.00 (46.25)                                        
 17 Blythe, Karenna G         10 Agua Swim Team-MR    1:28.91    1:25.63        
                  39.99     1:25.63 (45.64)                                        
 18 Chang, Mia                10 Agua Swim Team-MR    1:22.07    1:25.91        
                  39.29     1:25.91 (46.62)                                        
 19 Chen, Bessie               9 Agua Swim Team-MR    1:29.35    1:26.39        
                  40.91     1:26.39 (45.48)                                        
 20 Miller, Maddie            10 Storm-MR             1:30.47    1:26.40        
                  41.21     1:26.40 (45.19)                                        
 21 Lorch, Grace O            10 Agua Swim Team-MR    1:27.59    1:26.70        
                  39.78     1:26.70 (46.92)                                        
 22 Breitman, Juliet R        10 Agua Swim Team-MR    1:33.35    1:27.09        
                  38.53     1:27.09 (48.56)                                        
 23 Tackney, Sophia H          9 Agua Swim Team-MR    1:38.06    1:27.70        
                  43.06     1:27.70 (44.64)                                        
 24 Varon, Sophia             10 HVD-MR               1:29.72    1:27.72        
                  40.79     1:27.72 (46.93)                                        
 25 Greenberg, Abigail I       9 Agua Swim Team-MR    1:32.11    1:27.73        
                  40.10     1:27.73 (47.63)                                        
 25 Hussain, Sana              9 Agua Swim Team-MR    1:29.27    1:27.73        
                  40.87     1:27.73 (46.86)                                        
 27 Isabella, Molly           10 Storm-MR             1:29.99    1:28.00        
                  43.82     1:28.00 (44.18)                                        
 28 Andrews, Olivia A         10 Marlins Bgnw-MR      1:40.61    1:29.20        
                  42.93     1:29.20 (46.27)                                        
 29 Holman, Sofia E            9 Agua Swim Team-MR    1:38.00    1:30.41        
                  43.63     1:30.41 (46.78)                                        
 30 Hermann, Anna             10 Agua Swim Team-MR    1:31.58    1:30.50        
                  40.93     1:30.50 (49.57)                                        
 31 Smith, Lexi K             10 Marlins Bgnw-MR      1:30.38    1:30.56        
                  43.37     1:30.56 (47.19)                                        
 32 Veit, Brennyn l           10 Three Village-MR     1:27.87    1:30.91        
                  42.77     1:30.91 (48.14)                                        
 33 Asch, Lexi                 9 Agua Swim Team-MR    1:34.56    1:31.15        
                  41.72     1:31.15 (49.43)                                        
 34 Krishnamurthy, Isha T      9 Agua Swim Team-MR    1:29.16    1:31.47        
                  43.16     1:31.47 (48.31)                                        
 35 Pergan, Karsten E          9 Three Village-MR     1:32.70    1:31.96        
                  42.70     1:31.96 (49.26)                                        
 36 Brahmadesam, Ritika C     10 SPAR-MR              1:50.32    1:32.06        
                  45.23     1:32.06 (46.83)                                        
 37 Thumser, Anastasia G      10 WEST-MR              1:38.76    1:32.69        
                  41.06     1:32.69 (51.63)                                        
 38 Chenski, Emma S           10 HVD-MR               1:36.53    1:33.07        
                  44.78     1:33.07 (48.29)                                        
 39 Cameron, Megan G          10 NYSA-MR                   NT    1:33.66        
                  45.39     1:33.66 (48.27)                                        
 40 Taipale, Alina H           9 Agua Swim Team-MR    1:36.00    1:34.34        
                  45.73     1:34.34 (48.61)                                        
 41 van Wijnen, Alice R       10 Storm-MR             1:35.77    1:34.51        
                  44.77     1:34.51 (49.74)                                        
 42 Fried, Bailey E            9 Agua Swim Team-MR    1:33.45    1:35.44        
                  43.91     1:35.44 (51.53)                                        
 43 Vitti, Alexa A             9 Marlins Bgnw-MR      1:40.03    1:35.88        
                  46.19     1:35.88 (49.69)                                        
 44 Riolo, Lexi M             10 Storm-MR             1:41.92    1:36.40        
                  46.17     1:36.40 (50.23)                                        
 45 Chen, Amy                 10 HVD-MR               1:38.38    1:36.73        
                  46.54     1:36.73 (50.19)                                        
 46 Cole, Emily F              9 Marlins Bgnw-MR      1:42.89    1:37.75        
                  45.29     1:37.75 (52.46)                                        
 47 Fiorillo, Sabrina R       10 SPAR-MR              1:59.23    1:38.02        
                  43.43     1:38.02 (54.59)                                        
 48 Liu, Chloe J              10 NYSA-MR              1:39.01    1:38.34        
                  47.94     1:38.34 (50.40)                                        
 49 Dillane, Chloe J          10 Marlins Bgnw-MR      1:35.00    1:38.60        
                  49.26     1:38.60 (49.34)                                        
 50 Rahni, Soraya E            9 Marlins Bgnw-MR      1:39.29    1:38.75        
                  45.49     1:38.75 (53.26)                                        
 51 Convery, Sarah A           9 Marlins Bgnw-MR      1:36.45    1:39.02        
                  46.35     1:39.02 (52.67)                                        
 52 Rivera, Brittany N        10 SPAR-MR              1:55.32    1:39.17        
                  46.87     1:39.17 (52.30)                                        
 53 Williams, Laura A          9 Marlins Bgnw-MR      1:48.28    1:41.69        
                  47.39     1:41.69 (54.30)                                        
 54 Porteus, Mckenzie J        9 Marlins Bgnw-MR      1:42.95    1:41.99        
                  46.67     1:41.99 (55.32)                                        
 55 Magee, Campbell S          9 Marlins Bgnw-MR      1:41.24    1:42.30        
                  49.88     1:42.30 (52.42)                                        
 56 Nettles, Molly S          10 Agua Swim Team-MR    1:30.17    1:42.58        
                  48.40     1:42.58 (54.18)                                        
 57 Manny, Eliza R            10 Agua Swim Team-MR    2:10.12    1:44.05        
                  48.94     1:44.05 (55.11)                                        
 58 Chen, Joyce W              9 Marlins Bgnw-MR      1:48.37    1:44.58        
                  49.99     1:44.58 (54.59)                                        
 59 Godwin, Sabine             9 SPAR-MR              1:50.32    1:45.49        
                  50.79     1:45.49 (54.70)                                        
 60 Lichtenthal, Jordana B     9 Storm-MR             1:53.21    1:45.81        
                  52.46     1:45.81 (53.35)                                        
 61 Cunha, Sofia               9 SPAR-MR              2:05.32    1:47.08        
                  49.33     1:47.08 (57.75)                                        
 62 DeGeorges, Katie R         9 Marlins Bgnw-MR      1:51.43    1:47.77        
                  49.72     1:47.77 (58.05)                                        
 63 Lubinsky, Jordan A         9 Storm-MR             2:00.00    1:48.82        
                  50.16     1:48.82 (58.66)                                        
 64 Langford, Elisabeth A      9 Agua Swim Team-MR    1:45.00    1:49.23        
                  53.49     1:49.23 (55.74)                                        
 65 Carey, Hannah             10 Storm-MR             2:10.99    1:50.82        
                  55.42     1:50.82 (55.40)                                        
 66 Gagliardi, Gianna G        9 Storm-MR             2:03.00    1:54.12        
                  54.86     1:54.12 (59.26)                                        
 67 Chung, TingTing           10 Marlins Bgnw-MR      1:53.98    1:54.47        
                  53.32   1:54.47 (1:01.15)                                        
 -- Byrne, Kelly P             9 WEST-MR              1:34.07         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  42.73          DQ (51.49)                                        
 -- Rawlings, Ava L           10 Agua Swim Team-MR    1:33.62         DQ        
      One hand touch - breast
                  45.10          DQ (48.92)                                        
 -- Stoll, Olivia P           10 Storm-MR             1:40.49         DQ        
      False start - Misc
                  45.27          DQ (53.14)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.99  ZQ
                28.49  JO
                30.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyerhoeffer, Stella M    12 SPAR-MR                26.72      26.67 ZQ     
  2 Tan, Samantha N           11 Marlins Bgnw-MR        27.30      27.32 ZQ     
  3 Alexander, Sinceraty D    11 SPAR-MR                29.88      28.25 JO     
  4 Messado, Taiis            12 SPAR-MR                27.76      28.27 JO     
  5 Gjertsen, Emily A         12 WEST-MR                28.03      28.29 JO     
  6 Kujawski, Grace E         12 WEST-MR                28.56      28.88 SILV   
  7 Garofolo, Brianna B       12 Marlins Bgnw-MR        29.74      29.01 SILV   
  8 Weller, Clara O           11 WEST-MR                29.97      29.30 SILV   
  9 Camperlengo, Gillian R    11 WEST-MR                30.09      29.59 SILV   
 10 Reynoso, Jennifer A       11 Agua Swim Team-MR      29.88      29.69 SILV   
 11 Lippolis, Isabella C      11 WEST-MR                30.06      29.78 SILV   
 12 May, Kailen               12 Storm-MR               31.32      29.98 SILV   
 13 Edwards, Madison          11 Storm-MR               31.58      30.07 SILV   
 14 Robinson, Sabrina         11 MALT-NJ                31.32      30.08 SILV   
 15 Conlin, Bridget R         12 Tmsuffolk-MR           29.94      30.10 SILV   
 16 Moschetta, Maggie         11 WEST-MR                31.62      30.14 SILV   
 17 Weiss, Tallisker L        12 Agua Swim Team-MR      30.48      30.35 SILV   
 18 Farrell, Sarah Jean       11 Tmsuffolk-MR           29.88      30.42 SILV   
 19 Smith, Katie M            12 NYSA-MR                30.49      30.54 SILV   
 20 Kamal, Sarah M            12 Marlins Bgnw-MR        30.93      30.56 SILV   
 21 Norton, Electa            12 Agua Swim Team-MR      29.90      30.98 SILV   
 22 Carolan, Emma M           11 NYSA-MR                31.97      31.04        
 23 Mohyla, Aislynn J         12 AG-MR                  33.28      31.05        
 24 Pawliczak, Lily S         11 Marlins Bgnw-MR        31.17      31.10        
 25 Kazibwe, Marie N          12 Marlins Bgnw-MR        31.47      31.20        
 26 Jones, Ella L             12 Marlins Bgnw-MR        33.01      31.29        
 27 Grosskopf, Victoria C     11 Three Village-MR       31.16      32.11        
 28 Casey, Carolyn T          11 Agua Swim Team-MR      32.00      32.40        
 29 Galpotthawela, Mythri L   12 Marlins Bgnw-MR        30.91      32.46        
 30 Gjertsen, Allison C       11 WEST-MR                31.13      32.75        
 31 Roberts, Madison B        11 Agua Swim Team-MR      32.50      32.93        
 32 Kaminski, Aine            11 Storm-MR               32.82      32.95        
 33 Anton, Olivia             11 Agua Swim Team-MR      32.94      33.03        
 34 Bauer, Demi J             11 SPAR-MR                32.61      33.11        
 35 Hallac, Anna C            11 Marlins Bgnw-MR        32.89      33.46        
 36 Chin, Samantha            11 MALT-NJ                39.88      33.81        
 37 Grizzaffi, Carly          11 Storm-MR               33.75      34.12        
 38 Lachman, Katherine        11 Agua Swim Team-MR      33.77      34.36        
 39 Shimek, Kaitlin N         12 MALT-NJ                37.68      34.37        
 40 Libohova, Emma *          11 Three Village-MR       33.77      34.51        
 41 Kyin, Sheldi              11 Agua Swim Team-MR      34.51      34.64        
 42 Mannion, Kristin          12 Storm-MR               36.00      34.77        
 43 Westenra, Nastya          11 Agua Swim Team-MR      33.00      35.11        
 44 Froehlich, Abby J         11 HVD-MR                 34.94      35.29        
 45 Chin, Olivia              11 MALT-NJ                38.88      35.62        
 46 Paruvangada, Ananya K     11 Marlins Bgnw-MR        34.99      35.68        
 47 O'Mara, Brigid            11 SPAR-MR                37.23      38.53        
 48 McBride, Olivia C         11 Three Village-MR       39.08      38.90        
 49 Torre, Samantha R         12 Three Village-MR       36.64      39.11        
 50 Kivlehan, Danielle B      11 NYSA-MR                40.14      39.17        
 51 Cordeiro, Alex I          11 HVD-MR                 39.08      39.80        
 52 Stuhlweissenburg, Lorela  11 NYSA-MR                37.70      43.03        
 53 Boozang-Hill, Molly M     12 SPAR-MR                45.23      43.39        
 54 Donovan, Mary             11 NYSA-MR                   NT      43.90        
 55 Johansson, Linnea         11 MALT-NJ                44.89      51.21        
 56 Scrima, Melissa M         11 NYSA-MR                   NT      56.78        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:00.29  ZQ
              1:01.19  JO
              1:08.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Samantha N           11 Marlins Bgnw-MR      1:00.43      59.59 ZQ     
                  29.24       59.59 (30.35)                                        
  2 Gjertsen, Emily A         12 WEST-MR              1:00.71      59.68 ZQ     
                  29.33       59.68 (30.35)                                        
  3 Iannetta, Ava L           11 SPAR-MR              1:05.30    1:00.70 JO     
                  29.18     1:00.70 (31.52)                                        
  4 Capuano, Caroline R       12 WEST-MR              1:02.82    1:01.47 SILV   
                  29.73     1:01.47 (31.74)                                        
  5 Kujawski, Grace E         12 WEST-MR              1:01.72    1:02.03 SILV   
                  30.29     1:02.03 (31.74)                                        
  6 Weller, Clara O           11 WEST-MR              1:05.78    1:04.10 SILV   
                  30.84     1:04.10 (33.26)                                        
  7 Camperlengo, Gillian R    11 WEST-MR              1:07.59    1:04.37 SILV   
                  30.88     1:04.37 (33.49)                                        
  8 Garofolo, Brianna B       12 Marlins Bgnw-MR      1:05.96    1:05.04 SILV   
                  31.52     1:05.04 (33.52)                                        
  9 Norton, Electa            12 Agua Swim Team-MR    1:04.66    1:05.17 SILV   
                  31.70     1:05.17 (33.47)                                        
 10 Farrell, Sarah Jean       11 Tmsuffolk-MR         1:04.47    1:05.52 SILV   
                  31.25     1:05.52 (34.27)                                        
 11 Foley, Lola G             11 Tmsuffolk-MR         1:04.63    1:05.59 SILV   
                  31.44     1:05.59 (34.15)                                        
 12 Shanahan, Maggie E        12 Agua Swim Team-MR    1:07.43    1:05.73 SILV   
                  32.11     1:05.73 (33.62)                                        
 13 NG, Chloe N               12 Agua Swim Team-MR    1:06.40    1:06.08 SILV   
                  31.48     1:06.08 (34.60)                                        
 14 Kamal, Sarah M            12 Marlins Bgnw-MR      1:07.65    1:06.69 SILV   
                  32.35     1:06.69 (34.34)                                        
 15 Coughlin, Caroline E      11 WEST-MR              1:10.66    1:06.80 SILV   
                  32.44     1:06.80 (34.36)                                        
 16 Smith, Katie M            12 NYSA-MR              1:06.96    1:06.96 SILV   
                  32.02     1:06.96 (34.94)                                        
 17 Galpotthawela, Mythri L   12 Marlins Bgnw-MR      1:11.67    1:06.97 SILV   
                  31.88     1:06.97 (35.09)                                        
 18 Weglarz, Juliet R         12 SPAR-MR              1:07.52    1:07.04 SILV   
                  32.02     1:07.04 (35.02)                                        
 19 Gerber, Maya              11 Tmsuffolk-MR         1:09.99    1:07.20 SILV   
                  32.48     1:07.20 (34.72)                                        
 20 Robinson, Sabrina         11 MALT-NJ              1:13.15    1:07.27 SILV   
                  31.96     1:07.27 (35.31)                                        
 21 Franco, Michelle          12 Tmsuffolk-MR         1:06.03    1:07.28 SILV   
                  32.21     1:07.28 (35.07)                                        
 22 Jones, Ella L             12 Marlins Bgnw-MR      1:09.98    1:07.35 SILV   
                  32.40     1:07.35 (34.95)                                        
 23 Conlin, Bridget R         12 Tmsuffolk-MR         1:11.95    1:07.38 SILV   
                  32.38     1:07.38 (35.00)                                        
 24 Lemieux, Robyn B          12 HVD-MR               1:10.05    1:07.54 SILV   
                  32.39     1:07.54 (35.15)                                        
 25 Rodriguez, Danielle M     12 Agua Swim Team-MR    1:08.71    1:07.55 SILV   
                  32.72     1:07.55 (34.83)                                        
 26 Pawliczak, Lily S         11 Marlins Bgnw-MR      1:12.24    1:07.83 SILV   
                  32.97     1:07.83 (34.86)                                        
 27 Fulcher, Madison          12 Tmsuffolk-MR         1:08.08    1:07.95 SILV   
                  32.55     1:07.95 (35.40)                                        
 28 Calle, Nicole G           12 SPAR-MR              1:08.34    1:08.20 SILV   
                  33.18     1:08.20 (35.02)                                        
 29 Grosskopf, Victoria C     11 Three Village-MR     1:08.93    1:08.44        
                  32.58     1:08.44 (35.86)                                        
 30 Weiss, Tallisker L        12 Agua Swim Team-MR    1:05.72    1:08.52        
                  32.51     1:08.52 (36.01)                                        
 31 Carolan, Emma M           11 NYSA-MR              1:08.99    1:08.73        
                  32.89     1:08.73 (35.84)                                        
 32 DuFord, Olivia P          12 Agua Swim Team-MR    1:10.70    1:09.49        
                  33.51     1:09.49 (35.98)                                        
 33 Smith, Meghan E           11 Tmsuffolk-MR         1:09.23    1:09.69        
                  33.53     1:09.69 (36.16)                                        
 34 Quadrato, Anna Mei K      11 NYSA-MR              1:09.74    1:09.85        
                  33.32     1:09.85 (36.53)                                        
 35 Casey, Carolyn T          11 Agua Swim Team-MR    1:10.29    1:10.38        
                  34.11     1:10.38 (36.27)                                        
 36 Keogler, Dana R           12 Tmsuffolk-MR         1:08.47    1:10.50        
                  33.45     1:10.50 (37.05)                                        
 37 Dhanikonda, Sriya         11 Tmsuffolk-MR         1:06.57    1:10.62        
                  33.12     1:10.62 (37.50)                                        
 38 Anton, Olivia             11 Agua Swim Team-MR    1:10.52    1:11.07        
                  34.09     1:11.07 (36.98)                                        
 39 Kaminski, Aine            11 Storm-MR             1:19.81    1:11.14        
                  33.81     1:11.14 (37.33)                                        
 40 Reilly, Courtney          12 Storm-MR             1:11.20    1:11.52        
                  34.17     1:11.52 (37.35)                                        
 41 Gjertsen, Allison C       11 WEST-MR              1:10.73    1:11.65        
                  34.81     1:11.65 (36.84)                                        
 42 Bauer, Demi J             11 SPAR-MR              1:15.60    1:11.83        
                  33.34     1:11.83 (38.49)                                        
 43 Luongo, Maya              11 Storm-MR             1:14.60    1:12.10        
                  34.16     1:12.10 (37.94)                                        
 44 Teplansky, Emily L        11 Tmsuffolk-MR         1:10.95    1:12.87        
                  34.57     1:12.87 (38.30)                                        
 45 Angelino, Adeline         12 Storm-MR             1:16.46    1:13.18        
                  34.77     1:13.18 (38.41)                                        
 46 Chin, Samantha            11 MALT-NJ              1:17.00    1:13.34        
                  35.32     1:13.34 (38.02)                                        
 47 Roberts, Madison B        11 Agua Swim Team-MR    1:12.92    1:14.13        
                  35.28     1:14.13 (38.85)                                        
 48 Lussen, Katie T           12 NYSA-MR              1:15.99    1:15.11        
                  35.90     1:15.11 (39.21)                                        
 49 Iorio, Catherine T        11 Tmsuffolk-MR         1:13.69    1:15.26        
                  35.82     1:15.26 (39.44)                                        
 50 Libohova, Emma *          11 Three Village-MR     1:18.71    1:15.47        
                  35.80     1:15.47 (39.67)                                        
 51 Libohova, Anna            11 Three Village-MR     1:18.52    1:16.39        
                  36.02     1:16.39 (40.37)                                        
 52 Grizzaffi, Carly          11 Storm-MR             1:24.07    1:17.85        
                  36.18     1:17.85 (41.67)                                        
 53 Javaheri, Arian C         11 Agua Swim Team-MR    1:21.16    1:18.40        
                  37.53     1:18.40 (40.87)                                        
 54 Chin, Olivia              11 MALT-NJ              1:20.52    1:19.50        
                  38.40     1:19.50 (41.10)                                        
 55 Sirota, Eliana C          11 Agua Swim Team-MR    1:25.44    1:21.42        
                  38.89     1:21.42 (42.53)                                        
 56 Paruvangada, Ananya K     11 Marlins Bgnw-MR      1:22.78    1:23.22        
                  39.82     1:23.22 (43.40)                                        
 57 Torre, Samantha R         12 Three Village-MR     1:22.03    1:24.82        
                  40.61     1:24.82 (44.21)                                        
 58 Camo, Maddy N             11 NYSA-MR              1:22.44    1:25.24        
                  40.18     1:25.24 (45.06)                                        
 59 McBride, Olivia C         11 Three Village-MR     1:28.99    1:25.73        
                  39.59     1:25.73 (46.14)                                        
 60 Goni, Nadia M             11 SPAR-MR              1:40.32    1:33.69        
                  43.30     1:33.69 (50.39)                                        
 61 Donovan, Mary             11 NYSA-MR              1:40.96    1:38.17        
                  46.97     1:38.17 (51.20)                                        
 62 Johansson, Linnea         11 MALT-NJ              2:10.89    1:56.34        
                  58.72     1:56.34 (57.62)                                        
 63 Scrima, Melissa M         11 NYSA-MR                   NT    1:58.12        
                  57.59   1:58.12 (1:00.53)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.99  ZQ
              2:12.99  JO
              2:25.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pryne, Jess L             12 NYSA-MR              2:07.44    2:07.11 ZQ     
                  28.26       59.58 (31.32)     1:33.17 (33.59)     2:07.11 (33.94)
  2 Meyerhoeffer, Stella M    12 SPAR-MR              2:08.23    2:08.18 ZQ     
                  28.52     1:00.66 (32.14)     1:34.58 (33.92)     2:08.18 (33.60)
  3 Tan, Samantha N           11 Marlins Bgnw-MR      2:14.94    2:08.96 ZQ     
                  29.86     1:02.32 (32.46)     1:35.78 (33.46)     2:08.96 (33.18)
  4 Capuano, Caroline R       12 WEST-MR              2:17.93    2:12.12 JO     
                  30.48     1:03.46 (32.98)     1:37.95 (34.49)     2:12.12 (34.17)
  5 Ramirez, Pamela           12 WEST-MR              2:16.55    2:16.35 SILV   
                  31.72     1:06.77 (35.05)     1:42.99 (36.22)     2:16.35 (33.36)
  6 Norton, Electa            12 Agua Swim Team-MR    2:21.79    2:16.46 SILV   
                  31.89     1:06.34 (34.45)     1:41.93 (35.59)     2:16.46 (34.53)
  7 Culhane, Dana             11 Storm-MR             2:18.49    2:16.52 SILV   
                  31.89     1:06.59 (34.70)     1:41.46 (34.87)     2:16.52 (35.06)
  8 Kujawski, Grace E         12 WEST-MR              2:21.80    2:17.10 SILV   
                  32.25     1:06.95 (34.70)     1:42.23 (35.28)     2:17.10 (34.87)
  9 Jiang, Claire             12 Agua Swim Team-MR    2:27.97    2:19.63 SILV   
                  31.89     1:08.12 (36.23)     1:44.36 (36.24)     2:19.63 (35.27)
 10 Foley, Lola G             11 Tmsuffolk-MR         2:24.49    2:20.61 SILV   
                  31.58     1:07.45 (35.87)     1:44.37 (36.92)     2:20.61 (36.24)
 11 Gerber, Maya              11 Tmsuffolk-MR         2:33.25    2:20.83 SILV   
                  32.10     1:07.34 (35.24)     1:44.41 (37.07)     2:20.83 (36.42)
 12 Messado, Taiis            12 SPAR-MR              2:38.86    2:22.39 SILV   
                  30.30     1:06.03 (35.73)     1:44.74 (38.71)     2:22.39 (37.65)
 13 French, Makayla J         11 Tmsuffolk-MR         2:24.09    2:23.18 SILV   
                  33.22     1:10.04 (36.82)     1:47.56 (37.52)     2:23.18 (35.62)
 14 Jones, Ella L             12 Marlins Bgnw-MR      2:31.86    2:26.04        
                  32.92     1:09.54 (36.62)     1:48.63 (39.09)     2:26.04 (37.41)
 15 DiMarco, Tyler M          11 Agua Swim Team-MR    2:28.00    2:26.08        
                  33.68     1:10.91 (37.23)     1:49.22 (38.31)     2:26.08 (36.86)
 16 Grosskopf, Victoria C     11 Three Village-MR     2:27.96    2:27.65        
                  33.59     1:11.18 (37.59)     1:49.72 (38.54)     2:27.65 (37.93)
 17 Walsh, Maggie             12 Storm-MR             2:31.80    2:27.85        
                  33.19     1:11.13 (37.94)     1:50.61 (39.48)     2:27.85 (37.24)
 18 DuFord, Olivia P          12 Agua Swim Team-MR    2:35.66    2:28.45        
                  34.06     1:12.22 (38.16)     1:51.65 (39.43)     2:28.45 (36.80)
 19 Reynoso, Jennifer A       11 Agua Swim Team-MR    2:34.66    2:28.69        
                  34.68     1:13.58 (38.90)     1:52.81 (39.23)     2:28.69 (35.88)
 20 Wedlick, Elly             11 NYSA-MR              2:28.73    2:28.75        
                  33.78     1:12.09 (38.31)     1:51.65 (39.56)     2:28.75 (37.10)
 21 Weiss, Tallisker L        12 Agua Swim Team-MR    2:25.23    2:29.14        
                  33.65     1:11.43 (37.78)     1:50.35 (38.92)     2:29.14 (38.79)
 22 McGowan, Sofia M          12 Agua Swim Team-MR    2:42.23    2:30.12        
                  34.62     1:13.55 (38.93)     1:53.16 (39.61)     2:30.12 (36.96)
 23 Ehlers, Kaitlyn R         11 Three Village-MR     2:27.06    2:30.17        
                  32.57     1:10.72 (38.15)     1:52.36 (41.64)     2:30.17 (37.81)
 24 Kazibwe, Marie N          12 Marlins Bgnw-MR      2:31.86    2:30.69        
                  33.46     1:12.37 (38.91)     1:52.06 (39.69)     2:30.69 (38.63)
 25 Luongo, Maya              11 Storm-MR             2:34.98    2:31.15        
                  33.79     1:13.13 (39.34)     1:52.78 (39.65)     2:31.15 (38.37)
 26 Calle, Nicole G           12 SPAR-MR              3:26.28    2:31.23        
                  34.86     1:14.50 (39.64)     1:54.30 (39.80)     2:31.23 (36.93)
 27 Reilly, Courtney          12 Storm-MR             2:29.99    2:31.83        
                  34.47     1:12.72 (38.25)     1:52.86 (40.14)     2:31.83 (38.97)
 28 Dhanikonda, Sriya         11 Tmsuffolk-MR         2:30.75    2:32.40        
                  33.94     1:12.66 (38.72)     1:52.67 (40.01)     2:32.40 (39.73)
 29 Keogler, Dana R           12 Tmsuffolk-MR         2:31.25    2:32.92        
                  34.82     1:13.55 (38.73)     1:54.50 (40.95)     2:32.92 (38.42)
 30 DiMarco, AnnaLynn         11 SPAR-MR              3:05.32    2:33.66        
                  33.85     1:12.39 (38.54)     1:53.02 (40.63)     2:33.66 (40.64)
 31 May, Kailen               12 Storm-MR             2:46.69    2:34.25        
                  35.30     1:14.94 (39.64)     1:55.29 (40.35)     2:34.25 (38.96)
 32 Teplansky, Emily L        11 Tmsuffolk-MR         2:48.15    2:34.45        
                  34.39     1:14.57 (40.18)     1:55.97 (41.40)     2:34.45 (38.48)
 33 Grasso, Emily             11 Storm-MR             2:40.99    2:34.88        
                  34.74     1:14.25 (39.51)     1:55.54 (41.29)     2:34.88 (39.34)
 34 Anton, Olivia             11 Agua Swim Team-MR    2:41.14    2:35.38        
                  35.64     1:14.87 (39.23)     1:56.70 (41.83)     2:35.38 (38.68)
 35 Roberts, Madison B        11 Agua Swim Team-MR    2:43.07    2:36.70        
                  34.05     1:14.26 (40.21)     1:55.86 (41.60)     2:36.70 (40.84)
 36 Iorio, Catherine T        11 Tmsuffolk-MR         2:48.39    2:37.68        
                  35.65     1:15.70 (40.05)     1:57.36 (41.66)     2:37.68 (40.32)
 37 Libohova, Emma *          11 Three Village-MR     2:49.67    2:38.28        
                  36.00     1:15.71 (39.71)     1:58.33 (42.62)     2:38.28 (39.95)
 38 Mond, Jenna               11 Three Village-MR     2:51.52    2:38.44        
                  34.86     1:15.12 (40.26)     1:57.71 (42.59)     2:38.44 (40.73)
 39 Genao, Sophia K           12 Three Village-MR     2:45.00    2:39.09        
                  33.89     1:14.64 (40.75)     1:58.20 (43.56)     2:39.09 (40.89)
 40 Galpotthawela, Mythri L   12 Marlins Bgnw-MR      2:35.20    2:39.61        
                  34.80     1:15.24 (40.44)     1:57.78 (42.54)     2:39.61 (41.83)
 41 Hallac, Anna C            11 Marlins Bgnw-MR      2:44.81    2:44.21        
                  35.51     1:16.49 (40.98)     2:00.15 (43.66)     2:44.21 (44.06)
 42 Libohova, Anna            11 Three Village-MR     2:53.53    2:47.09        
                  36.25     1:19.82 (43.57)     2:03.73 (43.91)     2:47.09 (43.36)
 43 Angelino, Adeline         12 Storm-MR             2:52.18    2:47.14        
                  37.25     1:19.65 (42.40)   2:47.14 (1:27.49)         2:47.14 ( )
 44 Chin, Samantha            11 MALT-NJ              2:40.32    2:49.68        
                  35.76     1:17.03 (41.27)     2:03.17 (46.14)     2:49.68 (46.51)
 45 Shimek, Kaitlin N         12 MALT-NJ              3:00.89    2:55.17        
                  36.27     1:20.63 (44.36)     2:07.58 (46.95)     2:55.17 (47.59)
 46 Getman, Maddie G          11 Storm-MR             3:01.99    2:56.09        
                  37.40     1:24.88 (47.48)     2:12.83 (47.95)     2:56.09 (43.26)
 47 Amici, Angelina R         11 NYSA-MR              2:51.96    2:56.94        
                  38.85     1:24.10 (45.25)     2:12.25 (48.15)     2:56.94 (44.69)
 48 Torre, Samantha R         12 Three Village-MR     2:57.81    3:03.87        
                  40.29     1:27.06 (46.77)     2:15.99 (48.93)     3:03.87 (47.88)
 49 McBride, Olivia C         11 Three Village-MR     3:10.71    3:07.50        
                  39.77     1:26.26 (46.49)     2:17.00 (50.74)     3:07.50 (50.50)
 50 Sirota, Eliana C          11 Agua Swim Team-MR    2:50.00    3:11.08        
                  44.57     1:33.22 (48.65)     2:23.14 (49.92)     3:11.08 (47.94)
 51 Kivlehan, Danielle B      11 NYSA-MR                   NT    3:13.49        
                  40.63     1:29.12 (48.49)     2:21.64 (52.52)     3:13.49 (51.85)
 52 Clott, Zara               11 Storm-MR             3:45.99    3:41.29        
                  42.88     1:36.93 (54.05)   2:39.67 (1:02.74)   3:41.29 (1:01.62)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.29  ZQ
                32.49  JO
                37.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pryne, Jess L             12 NYSA-MR                30.59      30.86 ZQ     
  2 Tan, Samantha N           11 Marlins Bgnw-MR        32.57      31.25 ZQ     
  3 Alexander, Sinceraty D    11 SPAR-MR                36.10      32.84 SILV   
  4 Camperlengo, Gillian R    11 WEST-MR                34.26      33.77 SILV   
  5 Lippolis, Isabella C      11 WEST-MR                35.33      34.12 SILV   
  6 Kujawski, Grace E         12 WEST-MR                34.69      34.14 SILV   
  7 Farrell, Sarah Jean       11 Tmsuffolk-MR           35.30      34.21 SILV   
  8 Culhane, Dana             11 Storm-MR               33.58      34.29 SILV   
  9 Shanahan, Maggie E        12 Agua Swim Team-MR      35.62      34.33 SILV   
 10 Ramirez, Pamela           12 WEST-MR                34.07      34.88 SILV   
 11 Carolan, Emma M           11 NYSA-MR                35.14      35.07 SILV   
 12 Keogler, Dana R           12 Tmsuffolk-MR           34.66      35.09 SILV   
 13 Kazibwe, Marie N          12 Marlins Bgnw-MR        35.70      35.24 SILV   
 14 Smith, Katie M            12 NYSA-MR                35.43      35.28 SILV   
 15 Hoffman, Taylor           12 Storm-MR               36.16      35.57 SILV   
 16 Grasso, Emily             11 Storm-MR               37.40      35.77 SILV   
 17 McGowan, Sofia M          12 Agua Swim Team-MR      35.42      35.79 SILV   
 18 Walsh, Maggie             12 Storm-MR               35.70      36.09 SILV   
 19 Gerber, Maya              11 Tmsuffolk-MR           39.28      36.14 SILV   
 20 Galpotthawela, Mythri L   12 Marlins Bgnw-MR        36.20      36.22 SILV   
 21 Dhanikonda, Sriya         11 Tmsuffolk-MR           38.51      36.34 SILV   
 22 Krishna, Nayesha          11 Agua Swim Team-MR      37.37      36.65 SILV   
 23 Angelino, Adeline         12 Storm-MR               39.27      36.98 SILV   
 24 Reynoso, Jennifer A       11 Agua Swim Team-MR      35.46      37.00 SILV   
 24 Robinson, Sabrina         11 MALT-NJ                41.21      37.00 SILV   
 26 Wedlick, Elly             11 NYSA-MR                37.29      37.21 SILV   
 27 Labita, Julia             11 NYSA-MR                38.74      37.48 SILV   
 28 Fulcher, Madison          12 Tmsuffolk-MR           37.99      37.49 SILV   
 29 Anton, Olivia             11 Agua Swim Team-MR      38.04      37.54 SILV   
 30 Greenstein, Jessie B      11 Marlins Bgnw-MR        37.60      38.14        
 31 French, Makayla J         11 Tmsuffolk-MR           38.73      38.34        
 32 Gjertsen, Allison C       11 WEST-MR                38.20      38.46        
 33 Grosskopf, Victoria C     11 Three Village-MR       40.12      38.50        
 34 Bauer, Demi J             11 SPAR-MR                42.13      39.09        
 35 Lachman, Katherine        11 Agua Swim Team-MR      38.29      39.18        
 36 Reilly, Courtney          12 Storm-MR               39.18      39.22        
 37 DiMarco, Tyler M          11 Agua Swim Team-MR      38.17      39.27        
 38 May, Kailen               12 Storm-MR               38.29      39.56        
 39 Teplansky, Emily L        11 Tmsuffolk-MR           39.76      39.57        
 40 Chin, Samantha            11 MALT-NJ                50.78      39.85        
 41 Hallac, Anna C            11 Marlins Bgnw-MR        40.95      40.58        
 42 Mond, Jenna               11 Three Village-MR       39.86      40.60        
 43 Paruvangada, Ananya K     11 Marlins Bgnw-MR        41.41      40.95        
 44 Getman, Maddie G          11 Storm-MR               43.38      40.99        
 45 Mannion, Kristin          12 Storm-MR               39.10      41.41        
 46 DiMarco, AnnaLynn         11 SPAR-MR                43.58      41.42        
 47 Sirota, Eliana C          11 Agua Swim Team-MR      42.63      41.55        
 48 McBride, Olivia C         11 Three Village-MR       44.29      44.97        
 49 Chin, Olivia              11 MALT-NJ                50.88      45.52        
 50 Kyin, Sheldi              11 Agua Swim Team-MR      45.32      46.51        
 51 Szpynda, Victoria         12 Storm-MR               52.00      46.54        
 52 Camo, Maddy N             11 NYSA-MR                46.36      47.60        
 53 Goni, Nadia M             11 SPAR-MR                58.23      54.44        
 54 Johansson, Linnea         11 MALT-NJ              1:00.89      59.05        
 55 Scrima, Melissa M         11 NYSA-MR                   NT    1:05.27        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:09.19  ZQ
              1:09.69  JO
              1:21.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pryne, Jess L             12 NYSA-MR              1:03.68    1:05.08 ZQ     
                  31.54     1:05.08 (33.54)                                        
  2 Tan, Samantha N           11 Marlins Bgnw-MR      1:08.65    1:08.33 ZQ     
                  33.43     1:08.33 (34.90)                                        
  3 Alexander, Sinceraty D    11 SPAR-MR              1:24.13    1:10.79 SILV   
                  32.88     1:10.79 (37.91)                                        
  4 Gjertsen, Emily A         12 WEST-MR              1:10.45    1:11.80 SILV   
                  34.86     1:11.80 (36.94)                                        
  5 Camperlengo, Gillian R    11 WEST-MR              1:14.12    1:12.25 SILV   
                  35.70     1:12.25 (36.55)                                        
  6 Carolan, Emma M           11 NYSA-MR              1:13.42    1:12.91 SILV   
                  35.12     1:12.91 (37.79)                                        
  7 Farrell, Sarah Jean       11 Tmsuffolk-MR         1:15.48    1:13.07 SILV   
                  35.38     1:13.07 (37.69)                                        
  8 Lippolis, Isabella C      11 WEST-MR              1:16.69    1:13.27 SILV   
                  36.15     1:13.27 (37.12)                                        
  9 Culhane, Dana             11 Storm-MR             1:14.16    1:13.38 SILV   
                  35.57     1:13.38 (37.81)                                        
 10 Edwards, Madison          11 Storm-MR             1:15.79    1:14.07 SILV   
                  35.65     1:14.07 (38.42)                                        
 11 Jiang, Claire             12 Agua Swim Team-MR    1:17.28    1:14.08 SILV   
                  36.57     1:14.08 (37.51)                                        
 12 Conlin, Bridget R         12 Tmsuffolk-MR         1:19.90    1:14.11 SILV   
                  36.19     1:14.11 (37.92)                                        
 13 Kujawski, Grace E         12 WEST-MR              1:10.95    1:14.67 SILV   
                  36.40     1:14.67 (38.27)                                        
 14 Smith, Katie M            12 NYSA-MR              1:14.83    1:14.90 SILV   
                  36.39     1:14.90 (38.51)                                        
 15 Grasso, Emily             11 Storm-MR             1:20.52    1:15.60 SILV   
                  37.40     1:15.60 (38.20)                                        
 16 Garofolo, Brianna B       12 Marlins Bgnw-MR      1:15.00    1:15.75 SILV   
                  35.34     1:15.75 (40.41)                                        
 17 Casey, Carolyn T          11 Agua Swim Team-MR    1:14.33    1:16.15 SILV   
                  37.20     1:16.15 (38.95)                                        
 18 Hoffman, Taylor           12 Storm-MR             1:18.35    1:16.18 SILV   
                  36.96     1:16.18 (39.22)                                        
 19 Smith, Meghan E           11 Tmsuffolk-MR         1:17.64    1:16.29 SILV   
                  37.37     1:16.29 (38.92)                                        
 20 Keogler, Dana R           12 Tmsuffolk-MR         1:16.62    1:16.49 SILV   
                  38.04     1:16.49 (38.45)                                        
 21 McGowan, Sofia M          12 Agua Swim Team-MR    1:16.67    1:16.76 SILV   
                  37.43     1:16.76 (39.33)                                        
 22 Franco, Michelle          12 Tmsuffolk-MR         1:28.90    1:16.93 SILV   
                  37.12     1:16.93 (39.81)                                        
 23 Foley, Lola G             11 Tmsuffolk-MR         1:16.90    1:17.59 SILV   
                  37.54     1:17.59 (40.05)                                        
 24 Walsh, Maggie             12 Storm-MR             1:18.03    1:17.79 SILV   
                  37.80     1:17.79 (39.99)                                        
 25 Gerber, Maya              11 Tmsuffolk-MR         1:19.94    1:19.24 SILV   
                  38.19     1:19.24 (41.05)                                        
 26 Kamal, Sarah M            12 Marlins Bgnw-MR      1:20.17    1:19.26 SILV   
                  37.88     1:19.26 (41.38)                                        
 27 Luongo, Maya              11 Storm-MR             1:18.69    1:19.35 SILV   
                  38.43     1:19.35 (40.92)                                        
 28 Labita, Julia             11 NYSA-MR              1:18.74    1:19.80 SILV   
                  38.94     1:19.80 (40.86)                                        
 29 Fulcher, Madison          12 Tmsuffolk-MR         1:18.40    1:19.88 SILV   
                  39.46     1:19.88 (40.42)                                        
 30 Calle, Nicole G           12 SPAR-MR              1:29.75    1:20.05 SILV   
                  39.61     1:20.05 (40.44)                                        
 31 French, Makayla J         11 Tmsuffolk-MR         1:19.02    1:20.18 SILV   
                  38.55     1:20.18 (41.63)                                        
 32 Galpotthawela, Mythri L   12 Marlins Bgnw-MR      1:19.15    1:20.30 SILV   
                  38.85     1:20.30 (41.45)                                        
 32 Rodriguez, Danielle M     12 Agua Swim Team-MR    1:20.85    1:20.30 SILV   
                  39.09     1:20.30 (41.21)                                        
 34 Gjertsen, Allison C       11 WEST-MR              1:22.21    1:20.86 SILV   
                  39.26     1:20.86 (41.60)                                        
 35 Genao, Sophia K           12 Three Village-MR     1:20.78    1:22.12        
                  40.01     1:22.12 (42.11)                                        
 36 Anton, Olivia             11 Agua Swim Team-MR    1:20.97    1:22.40        
                  40.21     1:22.40 (42.19)                                        
 37 Lachman, Katherine        11 Agua Swim Team-MR    1:25.36    1:22.48        
                  39.89     1:22.48 (42.59)                                        
 38 Tam, Caitlin M            11 Agua Swim Team-MR    1:25.91    1:22.99        
                  40.64     1:22.99 (42.35)                                        
 39 Libohova, Anna            11 Three Village-MR     1:26.18    1:24.26        
                  40.08     1:24.26 (44.18)                                        
 40 Reilly, Courtney          12 Storm-MR             1:21.23    1:24.32        
                  41.55     1:24.32 (42.77)                                        
 41 Angelino, Adeline         12 Storm-MR             1:25.23    1:25.97        
                  41.50     1:25.97 (44.47)                                        
 42 Kaminski, Aine            11 Storm-MR             1:25.81    1:26.63        
                  42.12     1:26.63 (44.51)                                        
 43 Mond, Jenna               11 Three Village-MR     1:25.64    1:27.07        
                  41.85     1:27.07 (45.22)                                        
 44 Teplansky, Emily L        11 Tmsuffolk-MR         1:34.39    1:28.50        
                  43.45     1:28.50 (45.05)                                        
 45 Paruvangada, Ananya K     11 Marlins Bgnw-MR      1:30.51    1:29.00        
                  43.46     1:29.00 (45.54)                                        
 46 Javaheri, Arian C         11 Agua Swim Team-MR    1:30.77    1:29.88        
                  43.39     1:29.88 (46.49)                                        
 47 Getman, Maddie G          11 Storm-MR             1:29.99    1:29.95        
                  43.08     1:29.95 (46.87)                                        
 48 Goldleaf, Peyton F        11 HVD-MR               1:30.33    1:30.61        
                  45.15     1:30.61 (45.46)                                        
 49 Amici, Angelina R         11 NYSA-MR                   NT    1:30.69        
 50 Shimek, Kaitlin N         12 MALT-NJ              2:05.89    1:32.12        
                  43.58     1:32.12 (48.54)                                        
 51 Grizzaffi, Carly          11 Storm-MR             1:32.16    1:34.16        
                  43.41     1:34.16 (50.75)                                        
 52 Szpynda, Victoria         12 Storm-MR             1:55.99    1:35.18        
                  45.82     1:35.18 (49.36)                                        
 53 Donovan, Mary             11 NYSA-MR                   NT    1:35.20        
                  46.85     1:35.20 (48.35)                                        
 54 Froehlich, Abby J         11 HVD-MR               1:38.33    1:35.82        
                  45.73     1:35.82 (50.09)                                        
 55 McBride, Olivia C         11 Three Village-MR     1:41.21    1:38.98        
                  46.90     1:38.98 (52.08)                                        
 56 Clott, Zara               11 Storm-MR             1:45.74    1:39.75        
                  47.73     1:39.75 (52.02)                                        
 57 O'Mara, Brigid            11 SPAR-MR              1:53.23    1:41.35        
                  47.79     1:41.35 (53.56)                                        
 58 Kivlehan, Danielle B      11 NYSA-MR                   NT    1:42.47        
                  49.90     1:42.47 (52.57)                                        
 59 Stuhlweissenburg, Lorela  11 NYSA-MR                   NT    1:44.06        
                  50.58     1:44.06 (53.48)                                        
 60 Torre, Samantha R         12 Three Village-MR     1:44.24    1:44.87        
                  49.88     1:44.87 (54.99)                                        
 61 Boozang-Hill, Molly M     12 SPAR-MR              1:45.32    1:53.89        
                  54.22     1:53.89 (59.67)                                        
 -- Ramirez, Pamela           12 WEST-MR              1:14.77         DQ        
      Completely submerged prior to turn or finish
                  36.76          DQ (37.27)                                        
 -- Scrima, Melissa M         11 NYSA-MR                   NT         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                1:03.40        DQ (1:08.05)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                37.19  JO
                42.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyerhoeffer, Stella M    12 SPAR-MR                36.21      34.22 ZQ     
  2 Garofolo, Brianna B       12 Marlins Bgnw-MR        36.17      35.19 ZQ     
  3 Kamal, Sarah M            12 Marlins Bgnw-MR        36.07      35.20 ZQ     
  4 Kujawski, Grace E         12 WEST-MR                36.37      35.44 ZQ     
  5 DuFord, Olivia P          12 Agua Swim Team-MR      36.79      36.67 JO     
  6 Capuano, Caroline R       12 WEST-MR                38.21      36.75 JO     
  7 Pryne, Jess L             12 NYSA-MR                39.52      37.05 JO     
  8 Iannetta, Ava L           11 SPAR-MR                38.76      37.43 SILV   
  9 Grasso, Emily             11 Storm-MR               37.89      37.91 SILV   
 10 Dhanikonda, Sriya         11 Tmsuffolk-MR           39.08      38.29 SILV   
 11 Norton, Electa            12 Agua Swim Team-MR      39.27      38.40 SILV   
 12 Coughlin, Caroline E      11 WEST-MR                39.18      38.48 SILV   
 13 Mannion, Kristin          12 Storm-MR               39.64      38.98 SILV   
 14 Reynoso, Jennifer A       11 Agua Swim Team-MR      40.42      39.37 SILV   
 15 Farrell, Sarah Jean       11 Tmsuffolk-MR           42.40      39.64 SILV   
 16 Alexander, Sinceraty D    11 SPAR-MR                42.54      39.66 SILV   
 17 Ramirez, Pamela           12 WEST-MR                41.45      39.72 SILV   
 18 Roberts, Madison B        11 Agua Swim Team-MR      40.57      39.74 SILV   
 19 Krishna, Nayesha          11 Agua Swim Team-MR      38.80      39.81 SILV   
 20 Jiang, Claire             12 Agua Swim Team-MR      41.21      39.89 SILV   
 21 Kazibwe, Marie N          12 Marlins Bgnw-MR        41.82      40.01 SILV   
 22 Weller, Clara O           11 WEST-MR                40.37      40.17 SILV   
 23 Lemieux, Robyn B          12 HVD-MR                 44.74      40.75 SILV   
 24 McGowan, Sofia M          12 Agua Swim Team-MR      48.02      40.79 SILV   
 25 Walsh, Maggie             12 Storm-MR               40.54      40.89 SILV   
 26 Pawliczak, Lily S         11 Marlins Bgnw-MR        42.37      41.50 SILV   
 27 May, Kailen               12 Storm-MR               42.29      41.79 SILV   
 28 Hoffman, Taylor           12 Storm-MR               42.67      41.89 SILV   
 29 Jones, Ella L             12 Marlins Bgnw-MR        42.11      41.91 SILV   
 30 Genao, Sophia K           12 Three Village-MR       42.03      41.98 SILV   
 31 Hallac, Anna C            11 Marlins Bgnw-MR        41.88      42.07 SILV   
 32 Robinson, Sabrina         11 MALT-NJ                44.21      42.20 SILV   
 33 Smith, Meghan E           11 Tmsuffolk-MR           42.88      42.23 SILV   
 34 Kyin, Sheldi              11 Agua Swim Team-MR      42.01      42.36 SILV   
 35 Rodriguez, Danielle M     12 Agua Swim Team-MR      42.94      42.49 SILV   
 36 Luongo, Maya              11 Storm-MR               43.20      42.65 SILV   
 37 Quadrato, Anna Mei K      11 NYSA-MR                42.63      42.74 SILV   
 38 Gjertsen, Allison C       11 WEST-MR                42.52      42.80        
 39 DiMarco, AnnaLynn         11 SPAR-MR                46.44      42.89        
 40 Wedlick, Elly             11 NYSA-MR                42.93      43.10        
 41 Casey, Carolyn T          11 Agua Swim Team-MR      44.47      43.49        
 42 Galpotthawela, Mythri L   12 Marlins Bgnw-MR        43.91      43.53        
 43 Libohova, Emma *          11 Three Village-MR       45.54      43.81        
 44 Bauer, Demi J             11 SPAR-MR                46.19      43.88        
 45 Kaminski, Aine            11 Storm-MR               48.97      44.29        
 46 Tam, Caitlin M            11 Agua Swim Team-MR      45.46      44.73        
 47 Getman, Maddie G          11 Storm-MR               47.59      44.76        
 48 Greenstein, Jessie B      11 Marlins Bgnw-MR        43.89      44.99        
 49 DiMarco, Tyler M          11 Agua Swim Team-MR      46.05      45.64        
 50 Weiss, Tallisker L        12 Agua Swim Team-MR      46.14      45.67        
 51 Chin, Samantha            11 MALT-NJ                50.88      45.74        
 52 Lussen, Katie T           12 NYSA-MR                46.10      46.02        
 53 Iorio, Catherine T        11 Tmsuffolk-MR           45.69      46.08        
 54 Paruvangada, Ananya K     11 Marlins Bgnw-MR        45.77      46.60        
 55 Chin, Olivia              11 MALT-NJ                52.89      47.11        
 56 Javaheri, Arian C         11 Agua Swim Team-MR      46.84      47.33        
 57 Grizzaffi, Carly          11 Storm-MR               47.42      47.70        
 58 Torre, Samantha R         12 Three Village-MR       48.06      47.94        
 59 Lachman, Katherine        11 Agua Swim Team-MR      48.31      48.41        
 60 Libohova, Anna            11 Three Village-MR       47.75      49.07        
 61 Camo, Maddy N             11 NYSA-MR                47.68      50.07        
 62 McBride, Olivia C         11 Three Village-MR       52.26      50.95        
 63 Szpynda, Victoria         12 Storm-MR               59.99      56.11        
 64 Donovan, Mary             11 NYSA-MR              1:01.27      59.50        
 65 Johansson, Linnea         11 MALT-NJ              1:30.89    1:17.82        
 -- Goni, Nadia M             11 SPAR-MR              1:02.23         DQ        
      One hand touch
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:19.19  JO
              1:31.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gjertsen, Emily A         12 WEST-MR              1:16.95    1:16.30 ZQ     
                  36.26     1:16.30 (40.04)                                        
  2 Meyerhoeffer, Stella M    12 SPAR-MR              1:19.43    1:16.47 ZQ     
                  36.17     1:16.47 (40.30)                                        
  3 Garofolo, Brianna B       12 Marlins Bgnw-MR      1:17.73    1:18.58 ZQ     
                  36.87     1:18.58 (41.71)                                        
  4 Capuano, Caroline R       12 WEST-MR              1:20.49    1:19.88 SILV   
                  37.60     1:19.88 (42.28)                                        
  5 Kamal, Sarah M            12 Marlins Bgnw-MR      1:16.94    1:20.08 SILV   
                  38.07     1:20.08 (42.01)                                        
  6 Messado, Taiis            12 SPAR-MR              1:25.54    1:20.32 SILV   
                  37.65     1:20.32 (42.67)                                        
  7 DuFord, Olivia P          12 Agua Swim Team-MR    1:20.92    1:21.53 SILV   
                  38.66     1:21.53 (42.87)                                        
  8 Grasso, Emily             11 Storm-MR             1:21.90    1:22.43 SILV   
                  39.90     1:22.43 (42.53)                                        
  9 Ramirez, Pamela           12 WEST-MR              1:24.03    1:23.55 SILV   
                  40.22     1:23.55 (43.33)                                        
 10 Shanahan, Maggie E        12 Agua Swim Team-MR    1:20.85    1:24.74 SILV   
                  39.39     1:24.74 (45.35)                                        
 11 Dhanikonda, Sriya         11 Tmsuffolk-MR         1:24.28    1:25.15 SILV   
                  40.39     1:25.15 (44.76)                                        
 12 Krishna, Nayesha          11 Agua Swim Team-MR    1:28.91    1:25.76 SILV   
                  39.92     1:25.76 (45.84)                                        
 13 Mannion, Kristin          12 Storm-MR             1:28.25    1:26.12 SILV   
                  40.97     1:26.12 (45.15)                                        
 14 Ehlers, Kaitlyn R         11 Three Village-MR     1:43.00    1:26.74 SILV   
                  40.40     1:26.74 (46.34)                                        
 15 Moschetta, Maggie         11 WEST-MR              1:37.40    1:27.08 SILV   
                  41.65     1:27.08 (45.43)                                        
 16 Pawliczak, Lily S         11 Marlins Bgnw-MR      1:31.78    1:28.07 SILV   
                  41.78     1:28.07 (46.29)                                        
 17 Foley, Lola G             11 Tmsuffolk-MR         1:26.24    1:28.37 SILV   
                  42.55     1:28.37 (45.82)                                        
 18 Weller, Clara O           11 WEST-MR              1:27.50    1:28.68 SILV   
                  41.42     1:28.68 (47.26)                                        
 19 Reynoso, Jennifer A       11 Agua Swim Team-MR    1:26.32    1:28.73 SILV   
                  41.36     1:28.73 (47.37)                                        
 20 Smith, Katie M            12 NYSA-MR              1:23.31    1:29.24 SILV   
                  40.69     1:29.24 (48.55)                                        
 21 French, Makayla J         11 Tmsuffolk-MR         1:29.15    1:29.47 SILV   
                  42.24     1:29.47 (47.23)                                        
 22 Angelino, Adeline         12 Storm-MR             1:27.72    1:29.71 SILV   
                  43.83     1:29.71 (45.88)                                        
 23 Hallac, Anna C            11 Marlins Bgnw-MR      1:28.44    1:29.99 SILV   
                  43.00     1:29.99 (46.99)                                        
 24 DiMarco, AnnaLynn         11 SPAR-MR              1:35.32    1:30.30 SILV   
                  43.22     1:30.30 (47.08)                                        
 25 Gjertsen, Allison C       11 WEST-MR              1:32.57    1:30.49 SILV   
                  44.03     1:30.49 (46.46)                                        
 26 Kyin, Sheldi              11 Agua Swim Team-MR    1:30.65    1:30.87 SILV   
                  42.50     1:30.87 (48.37)                                        
 27 Mohyla, Aislynn J         12 AG-MR                1:30.45    1:30.99 SILV   
                  43.05     1:30.99 (47.94)                                        
 28 Keogler, Dana R           12 Tmsuffolk-MR         1:34.71    1:31.23 SILV   
                  42.97     1:31.23 (48.26)                                        
 29 Franco, Michelle          12 Tmsuffolk-MR         1:42.85    1:31.68        
                  43.73     1:31.68 (47.95)                                        
 30 Hoffman, Taylor           12 Storm-MR             1:33.16    1:32.46        
                  44.24     1:32.46 (48.22)                                        
 31 Smith, Meghan E           11 Tmsuffolk-MR         1:38.35    1:33.17        
                  44.47     1:33.17 (48.70)                                        
 32 May, Kailen               12 Storm-MR             1:34.26    1:33.62        
                  44.63     1:33.62 (48.99)                                        
 33 Conlin, Bridget R         12 Tmsuffolk-MR         1:21.95    1:33.99        
                  44.39     1:33.99 (49.60)                                        
 34 Robinson, Sabrina         11 MALT-NJ              1:50.89    1:34.45        
                  42.63     1:34.45 (51.82)                                        
 35 Weiss, Tallisker L        12 Agua Swim Team-MR    1:37.94    1:34.79        
                  46.17     1:34.79 (48.62)                                        
 36 Calle, Nicole G           12 SPAR-MR              1:39.52    1:36.01        
                  45.97     1:36.01 (50.04)                                        
 37 Carolan, Emma M           11 NYSA-MR                   NT    1:36.08        
                  45.56     1:36.08 (50.52)                                        
 38 Fulcher, Madison          12 Tmsuffolk-MR         1:44.27    1:36.45        
                  45.88     1:36.45 (50.57)                                        
 39 Tam, Caitlin M            11 Agua Swim Team-MR    1:36.11    1:36.94        
                  45.20     1:36.94 (51.74)                                        
 40 Bauer, Demi J             11 SPAR-MR              1:39.46    1:37.11        
                  46.12     1:37.11 (50.99)                                        
 41 Iorio, Catherine T        11 Tmsuffolk-MR         1:41.78    1:37.50        
                  46.63     1:37.50 (50.87)                                        
 42 Gerber, Maya              11 Tmsuffolk-MR         1:35.46    1:38.70        
                  46.79     1:38.70 (51.91)                                        
 43 Getman, Maddie G          11 Storm-MR             1:43.83    1:39.84        
                  45.96     1:39.84 (53.88)                                        
 44 Javaheri, Arian C         11 Agua Swim Team-MR    1:39.14    1:40.89        
                  49.23     1:40.89 (51.66)                                        
 45 Chin, Samantha            11 MALT-NJ              1:48.10    1:41.26        
                  47.75     1:41.26 (53.51)                                        
 46 Paruvangada, Ananya K     11 Marlins Bgnw-MR      1:42.31    1:41.30        
                  47.86     1:41.30 (53.44)                                        
 47 Chin, Olivia              11 MALT-NJ              1:50.89    1:41.91        
                  50.02     1:41.91 (51.89)                                        
 48 Lachman, Katherine        11 Agua Swim Team-MR    1:43.54    1:42.78        
                  49.26     1:42.78 (53.52)                                        
 49 Goldleaf, Peyton F        11 HVD-MR               1:40.33    1:42.98        
                  47.83     1:42.98 (55.15)                                        
 50 Grizzaffi, Carly          11 Storm-MR             1:43.96    1:47.29        
                  51.11     1:47.29 (56.18)                                        
 51 Clott, Zara               11 Storm-MR             1:59.35    1:50.73        
                  52.22     1:50.73 (58.51)                                        
 52 Boozang-Hill, Molly M     12 SPAR-MR              1:45.32    1:56.35        
                  54.68   1:56.35 (1:01.67)                                        
 53 Szpynda, Victoria         12 Storm-MR             2:00.19    1:58.13        
                  56.86   1:58.13 (1:01.27)                                        
 54 Sirota, Eliana C          11 Agua Swim Team-MR    2:01.06    1:58.49        
                  54.86   1:58.49 (1:03.63)                                        
 55 O'Mara, Brigid            11 SPAR-MR              1:54.23    1:59.54        
                  56.49   1:59.54 (1:03.05)                                        
 56 Johansson, Linnea         11 MALT-NJ              2:00.89    2:48.76        
                1:19.07   2:48.76 (1:29.69)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                31.09  JO
                35.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander, Sinceraty D    11 SPAR-MR                32.47      29.17 ZQ     
  2 Pryne, Jess L             12 NYSA-MR                29.30      29.52 ZQ     
  3 Capuano, Caroline R       12 WEST-MR                31.13      30.46 ZQ     
  4 Franco, Michelle          12 Tmsuffolk-MR           31.65      30.54 ZQ     
  5 Camperlengo, Gillian R    11 WEST-MR                32.47      31.39 SILV   
  6 Lippolis, Isabella C      11 WEST-MR                32.54      32.60 SILV   
  7 Jiang, Claire             12 Agua Swim Team-MR      34.70      33.09 SILV   
  8 Weller, Clara O           11 WEST-MR                33.71      33.16 SILV   
  9 Culhane, Dana             11 Storm-MR               32.44      33.35 SILV   
 10 Kazibwe, Marie N          12 Marlins Bgnw-MR        34.98      34.02 SILV   
 11 Moschetta, Maggie         11 WEST-MR                34.94      34.05 SILV   
 12 Mohyla, Aislynn J         12 AG-MR                  34.35      34.07 SILV   
 13 Jones, Ella L             12 Marlins Bgnw-MR        35.43      34.11 SILV   
 14 Pawliczak, Lily S         11 Marlins Bgnw-MR        34.61      34.21 SILV   
 15 Ehlers, Kaitlyn R         11 Three Village-MR       35.13      34.75 SILV   
 16 Edwards, Madison          11 Storm-MR               38.49      35.02 SILV   
 17 Dhanikonda, Sriya         11 Tmsuffolk-MR           35.42      35.12 SILV   
 18 Casey, Carolyn T          11 Agua Swim Team-MR      34.90      35.17 SILV   
 19 Smith, Meghan E           11 Tmsuffolk-MR           35.63      35.35 SILV   
 20 Farrell, Sarah Jean       11 Tmsuffolk-MR           37.43      35.42 SILV   
 21 Luongo, Maya              11 Storm-MR               37.08      35.49 SILV   
 22 Hoffman, Taylor           12 Storm-MR               36.42      35.51 SILV   
 23 Reilly, Courtney          12 Storm-MR               36.78      35.96        
 24 Labita, Julia             11 NYSA-MR                35.22      36.08        
 25 Fulcher, Madison          12 Tmsuffolk-MR           35.90      36.21        
 26 Walsh, Maggie             12 Storm-MR               35.84      36.51        
 27 DiMarco, Tyler M          11 Agua Swim Team-MR      37.20      36.67        
 28 Genao, Sophia K           12 Three Village-MR       35.83      36.79        
 29 Krishna, Nayesha          11 Agua Swim Team-MR      37.71      36.83        
 30 Wedlick, Elly             11 NYSA-MR                36.86      36.87        
 31 DiMarco, AnnaLynn         11 SPAR-MR                45.32      36.90        
 32 Bauer, Demi J             11 SPAR-MR                38.88      37.23        
 33 DuFord, Olivia P          12 Agua Swim Team-MR      35.57      37.52        
 34 McGowan, Sofia M          12 Agua Swim Team-MR      37.74      37.53        
 35 Mond, Jenna               11 Three Village-MR       38.86      37.63        
 36 Teplansky, Emily L        11 Tmsuffolk-MR           37.46      38.10        
 37 Kaminski, Aine            11 Storm-MR               38.02      38.76        
 38 Roberts, Madison B        11 Agua Swim Team-MR      41.94      39.28        
 39 Norton, Electa            12 Agua Swim Team-MR      40.82      40.03        
 40 Amici, Angelina R         11 NYSA-MR                   NT      40.09        
 41 Rodriguez, Danielle M     12 Agua Swim Team-MR      39.90      40.45        
 42 Mannion, Kristin          12 Storm-MR               40.19      40.48        
 43 Libohova, Anna            11 Three Village-MR       40.26      40.51        
 44 Iorio, Catherine T        11 Tmsuffolk-MR           39.30      40.64        
 45 Libohova, Emma *          11 Three Village-MR       41.13      41.01        
 46 Grosskopf, Victoria C     11 Three Village-MR       39.93      41.97        
 47 Chin, Olivia              11 MALT-NJ                48.55      42.44        
 48 Javaheri, Arian C         11 Agua Swim Team-MR      44.07      42.77        
 49 Goldleaf, Peyton F        11 HVD-MR                 38.33      43.55        
 50 Donovan, Mary             11 NYSA-MR                   NT      44.22        
 51 Sirota, Eliana C          11 Agua Swim Team-MR      43.93      45.04        
 52 Stuhlweissenburg, Lorela  11 NYSA-MR                50.75      47.38        
 53 Kyin, Sheldi              11 Agua Swim Team-MR      44.03      47.92        
 54 Szpynda, Victoria         12 Storm-MR               59.99      48.44        
 55 Froehlich, Abby J         11 HVD-MR                 49.64      50.46        
 56 Cordeiro, Alex I          11 HVD-MR                 49.33      51.66        
 57 Johansson, Linnea         11 MALT-NJ              1:00.89    1:13.93        
 -- Shanahan, Maggie E        12 Agua Swim Team-MR      35.14         DQ        
      False start
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:10.99  JO
              1:26.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pryne, Jess L             12 NYSA-MR              1:06.09    1:04.98 ZQ     
                  30.40     1:04.98 (34.58)                                        
  2 Capuano, Caroline R       12 WEST-MR              1:07.65    1:06.49 ZQ     
                  31.51     1:06.49 (34.98)                                        
  3 Meyerhoeffer, Stella M    12 SPAR-MR              1:11.10    1:07.48 ZQ     
                  30.52     1:07.48 (36.96)                                        
  4 Franco, Michelle          12 Tmsuffolk-MR         1:11.42    1:09.42 JO     
                  31.59     1:09.42 (37.83)                                        
  5 NG, Chloe N               12 Agua Swim Team-MR    1:12.73    1:10.25 JO     
                  33.05     1:10.25 (37.20)                                        
  6 Gjertsen, Emily A         12 WEST-MR              1:11.51    1:12.58 SILV   
                  33.77     1:12.58 (38.81)                                        
  7 Iannetta, Ava L           11 SPAR-MR              1:15.32    1:14.47 SILV   
                  33.43     1:14.47 (41.04)                                        
  8 Lippolis, Isabella C      11 WEST-MR              1:14.01    1:14.56 SILV   
                  34.70     1:14.56 (39.86)                                        
  9 Culhane, Dana             11 Storm-MR             1:18.14    1:15.16 SILV   
                  34.45     1:15.16 (40.71)                                        
 10 Foley, Lola G             11 Tmsuffolk-MR         1:15.64    1:15.43 SILV   
                  34.87     1:15.43 (40.56)                                        
 11 Jiang, Claire             12 Agua Swim Team-MR    1:16.59    1:16.33 SILV   
                  35.59     1:16.33 (40.74)                                        
 12 Kazibwe, Marie N          12 Marlins Bgnw-MR      1:21.23    1:17.52 SILV   
                  35.67     1:17.52 (41.85)                                        
 13 Weglarz, Juliet R         12 SPAR-MR              1:49.04    1:18.90 SILV   
                  35.18     1:18.90 (43.72)                                        
 14 Conlin, Bridget R         12 Tmsuffolk-MR         1:24.50    1:19.01 SILV   
                  35.50     1:19.01 (43.51)                                        
 15 Calle, Nicole G           12 SPAR-MR              1:23.42    1:20.02 SILV   
                  37.28     1:20.02 (42.74)                                        
 16 Smith, Meghan E           11 Tmsuffolk-MR         1:23.18    1:20.06 SILV   
                  37.25     1:20.06 (42.81)                                        
 17 Gerber, Maya              11 Tmsuffolk-MR         1:20.03    1:20.69 SILV   
                  36.36     1:20.69 (44.33)                                        
 18 French, Makayla J         11 Tmsuffolk-MR         1:21.19    1:22.38 SILV   
                  38.85     1:22.38 (43.53)                                        
 19 Quadrato, Anna Mei K      11 NYSA-MR                   NT    1:23.87 SILV   
                  37.18     1:23.87 (46.69)                                        
 20 Teplansky, Emily L        11 Tmsuffolk-MR         1:27.08    1:27.63        
                  40.37     1:27.63 (47.26)                                        
 21 Keogler, Dana R           12 Tmsuffolk-MR         1:26.55    1:28.03        
                  39.97     1:28.03 (48.06)                                        
 22 Norton, Electa            12 Agua Swim Team-MR    1:34.31    1:28.48        
                  40.86     1:28.48 (47.62)                                        
 23 Mond, Jenna               11 Three Village-MR     1:26.27    1:30.65        
                  42.05     1:30.65 (48.60)                                        
 24 Javaheri, Arian C         11 Agua Swim Team-MR    1:37.68    1:38.36        
                  44.52     1:38.36 (53.84)                                        
 25 Torre, Samantha R         12 Three Village-MR     1:50.80    1:47.91        
                  48.40     1:47.91 (59.51)                                        
 26 Donovan, Mary             11 NYSA-MR                   NT    1:48.60        
                  47.54   1:48.60 (1:01.06)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  ZQ
              1:10.49  JO
              1:18.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyerhoeffer, Stella M    12 SPAR-MR              1:08.88    1:05.45 ZQ     
                  30.41     1:05.45 (35.04)                                        
  2 Pryne, Jess L             12 NYSA-MR              1:06.58    1:05.77 ZQ     
                  30.87     1:05.77 (34.90)                                        
  3 Tan, Samantha N           11 Marlins Bgnw-MR      1:09.62    1:08.43 ZQ     
                  31.20     1:08.43 (37.23)                                        
  4 Garofolo, Brianna B       12 Marlins Bgnw-MR      1:11.50    1:10.44 JO     
                  33.29     1:10.44 (37.15)                                        
  5 Camperlengo, Gillian R    11 WEST-MR              1:11.34    1:10.50 SILV   
                  32.96     1:10.50 (37.54)                                        
  6 Gjertsen, Emily A         12 WEST-MR              1:10.22    1:10.52 SILV   
                  33.54     1:10.52 (36.98)                                        
  7 Ramirez, Pamela           12 WEST-MR              1:15.68    1:11.34 SILV   
                  32.99     1:11.34 (38.35)                                        
  8 Jiang, Claire             12 Agua Swim Team-MR    1:16.63    1:12.14 SILV   
                  33.59     1:12.14 (38.55)                                        
  9 Shanahan, Maggie E        12 Agua Swim Team-MR    1:16.55    1:12.44 SILV   
                  35.02     1:12.44 (37.42)                                        
 10 NG, Chloe N               12 Agua Swim Team-MR    1:15.03    1:12.48 SILV   
                  33.13     1:12.48 (39.35)                                        
 11 Kamal, Sarah M            12 Marlins Bgnw-MR      1:16.55    1:13.13 SILV   
                  35.56     1:13.13 (37.57)                                        
 12 Reynoso, Jennifer A       11 Agua Swim Team-MR    1:14.38    1:13.45 SILV   
                  35.52     1:13.45 (37.93)                                        
 13 Alexander, Sinceraty D    11 SPAR-MR              1:22.89    1:13.61 SILV   
                  33.04     1:13.61 (40.57)                                        
 14 Weller, Clara O           11 WEST-MR              1:15.26    1:14.05 SILV   
                  34.39     1:14.05 (39.66)                                        
 15 Culhane, Dana             11 Storm-MR             1:13.91    1:14.13 SILV   
                  34.33     1:14.13 (39.80)                                        
 16 Lippolis, Isabella C      11 WEST-MR              1:15.15    1:14.46 SILV   
                  34.31     1:14.46 (40.15)                                        
 17 Smith, Katie M            12 NYSA-MR              1:15.45    1:14.51 SILV   
                  34.28     1:14.51 (40.23)                                        
 18 French, Makayla J         11 Tmsuffolk-MR         1:16.80    1:14.61 SILV   
                  34.72     1:14.61 (39.89)                                        
 19 Foley, Lola G             11 Tmsuffolk-MR         1:14.67    1:15.04 SILV   
                  35.48     1:15.04 (39.56)                                        
 20 DuFord, Olivia P          12 Agua Swim Team-MR    1:16.53    1:15.08 SILV   
                  36.32     1:15.08 (38.76)                                        
 21 Grasso, Emily             11 Storm-MR             1:15.78    1:15.34 SILV   
                  35.20     1:15.34 (40.14)                                        
 22 Coughlin, Caroline E      11 WEST-MR              1:18.06    1:15.62 SILV   
                  35.11     1:15.62 (40.51)                                        
 23 Franco, Michelle          12 Tmsuffolk-MR         1:14.54    1:15.84 SILV   
                  34.20     1:15.84 (41.64)                                        
 24 Pawliczak, Lily S         11 Marlins Bgnw-MR      1:20.74    1:16.10 SILV   
                  34.59     1:16.10 (41.51)                                        
 25 Conlin, Bridget R         12 Tmsuffolk-MR         1:18.90    1:16.23 SILV   
                  33.86     1:16.23 (42.37)                                        
 26 Jones, Ella L             12 Marlins Bgnw-MR      1:16.27    1:16.26 SILV   
                  37.13     1:16.26 (39.13)                                        
 27 Weglarz, Juliet R         12 SPAR-MR              1:20.62    1:16.50 SILV   
                  34.17     1:16.50 (42.33)                                        
 28 Lemieux, Robyn B          12 HVD-MR               1:21.79    1:16.55 SILV   
                  35.38     1:16.55 (41.17)                                        
 29 Walsh, Maggie             12 Storm-MR             1:15.94    1:16.57 SILV   
                  36.98     1:16.57 (39.59)                                        
 30 Labita, Julia             11 NYSA-MR              1:16.84    1:17.78 SILV   
                  37.85     1:17.78 (39.93)                                        
 31 McGowan, Sofia M          12 Agua Swim Team-MR    1:22.51    1:17.88 SILV   
                  36.07     1:17.88 (41.81)                                        
 32 Carolan, Emma M           11 NYSA-MR              1:19.20    1:17.92 SILV   
                  34.59     1:17.92 (43.33)                                        
 33 Hoffman, Taylor           12 Storm-MR             1:20.96    1:18.52 SILV   
                  35.45     1:18.52 (43.07)                                        
 34 Fulcher, Madison          12 Tmsuffolk-MR         1:21.87    1:18.66 SILV   
                  36.10     1:18.66 (42.56)                                        
 35 Krishna, Nayesha          11 Agua Swim Team-MR    1:21.21    1:18.76        
                  37.17     1:18.76 (41.59)                                        
 36 Casey, Carolyn T          11 Agua Swim Team-MR    1:18.78    1:19.04        
                  36.42     1:19.04 (42.62)                                        
 37 Calle, Nicole G           12 SPAR-MR              1:40.94    1:19.06        
                  35.12     1:19.06 (43.94)                                        
 38 Wedlick, Elly             11 NYSA-MR              1:21.73    1:19.18        
                  36.41     1:19.18 (42.77)                                        
 39 Weiss, Tallisker L        12 Agua Swim Team-MR    1:18.24    1:19.31        
                  36.21     1:19.31 (43.10)                                        
 40 Genao, Sophia K           12 Three Village-MR     1:20.74    1:19.89        
                  36.49     1:19.89 (43.40)                                        
 41 Roberts, Madison B        11 Agua Swim Team-MR    1:23.80    1:20.01        
                  35.95     1:20.01 (44.06)                                        
 42 Luongo, Maya              11 Storm-MR             1:18.76    1:20.18        
                  36.41     1:20.18 (43.77)                                        
 43 Rodriguez, Danielle M     12 Agua Swim Team-MR    1:21.82    1:20.56        
                  37.99     1:20.56 (42.57)                                        
 44 May, Kailen               12 Storm-MR             1:20.08    1:20.69        
                  37.24     1:20.69 (43.45)                                        
 45 Greenstein, Jessie B      11 Marlins Bgnw-MR      1:24.03    1:20.86        
                  38.24     1:20.86 (42.62)                                        
 46 DiMarco, Tyler M          11 Agua Swim Team-MR    1:19.20    1:20.91        
                  38.22     1:20.91 (42.69)                                        
 47 Grosskopf, Victoria C     11 Three Village-MR     1:22.15    1:22.20        
                  38.57     1:22.20 (43.63)                                        
 48 Reilly, Courtney          12 Storm-MR             1:21.72    1:22.62        
                  38.43     1:22.62 (44.19)                                        
 49 Angelino, Adeline         12 Storm-MR             1:26.13    1:22.91        
                  39.85     1:22.91 (43.06)                                        
 50 Tam, Caitlin M            11 Agua Swim Team-MR    1:26.03    1:23.05        
                  39.09     1:23.05 (43.96)                                        
 51 DiMarco, AnnaLynn         11 SPAR-MR              1:45.32    1:23.11        
                  39.08     1:23.11 (44.03)                                        
 52 Mannion, Kristin          12 Storm-MR             1:24.91    1:23.36        
                  41.10     1:23.36 (42.26)                                        
 53 Mond, Jenna               11 Three Village-MR     1:23.65    1:23.47        
                  38.12     1:23.47 (45.35)                                        
 54 Iorio, Catherine T        11 Tmsuffolk-MR         1:25.85    1:23.76        
                  39.39     1:23.76 (44.37)                                        
 55 Libohova, Emma *          11 Three Village-MR     1:27.75    1:24.53        
                  41.56     1:24.53 (42.97)                                        
 55 Kaminski, Aine            11 Storm-MR             1:24.63    1:24.53        
                  41.27     1:24.53 (43.26)                                        
 57 Libohova, Anna            11 Three Village-MR     1:31.74    1:25.13        
                  37.96     1:25.13 (47.17)                                        
 58 Anton, Olivia             11 Agua Swim Team-MR    1:27.94    1:25.24        
                  38.68     1:25.24 (46.56)                                        
 59 Getman, Maddie G          11 Storm-MR             1:34.87    1:26.01        
                  40.87     1:26.01 (45.14)                                        
 60 Kyin, Sheldi              11 Agua Swim Team-MR    1:27.55    1:26.16        
                  42.35     1:26.16 (43.81)                                        
 61 Lachman, Katherine        11 Agua Swim Team-MR    1:27.45    1:26.46        
                  40.37     1:26.46 (46.09)                                        
 62 Lussen, Katie T           12 NYSA-MR              1:27.43    1:26.60        
                  40.22     1:26.60 (46.38)                                        
 63 Hallac, Anna C            11 Marlins Bgnw-MR      1:26.36    1:27.91        
                  44.56     1:27.91 (43.35)                                        
 64 Grizzaffi, Carly          11 Storm-MR             1:33.01    1:28.80        
                  38.93     1:28.80 (49.87)                                        
 65 Sirota, Eliana C          11 Agua Swim Team-MR    1:37.71    1:36.08        
                  45.21     1:36.08 (50.87)                                        
 66 Szpynda, Victoria         12 Storm-MR             1:59.99    1:39.75        
                  46.46     1:39.75 (53.29)                                        
 -- Scrima, Melissa M         11 NYSA-MR                   NT         DQ        
      Strokes out of sequence - IM
 
Girls 12 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gjertsen, Emily A         12 WEST-MR              5:39.70    5:45.92        
                  30.53     1:03.93 (33.40)     1:38.92 (34.99)     2:14.17 (35.25)
        2:49.72 (35.55)     3:25.39 (35.67)     4:00.80 (35.41)     4:36.50 (35.70)
        5:12.01 (35.51)     5:45.92 (33.91)                                        
  2 Capuano, Caroline R       12 WEST-MR              6:24.25    5:59.82        
                  31.20     1:06.52 (35.32)     1:42.85 (36.33)     2:19.64 (36.79)
        2:56.42 (36.78)     3:33.42 (37.00)     4:10.76 (37.34)     4:47.82 (37.06)
        5:24.50 (36.68)     5:59.82 (35.32)                                        
  3 Farrell, Sarah Jean       11 Tmsuffolk-MR         6:18.64    6:06.32        
                  32.91     1:10.44 (37.53)     1:47.92 (37.48)     2:25.17 (37.25)
        3:02.75 (37.58)     3:39.63 (36.88)     4:17.09 (37.46)     4:53.95 (36.86)
        5:31.59 (37.64)     6:06.32 (34.73)                                        
  4 Lippolis, Isabella C      11 WEST-MR              6:27.59    6:14.35        
                  34.15     1:13.80 (39.65)     1:52.44 (38.64)     2:29.90 (37.46)
        3:06.81 (36.91)     3:44.78 (37.97)     4:23.82 (39.04)     5:01.97 (38.15)
        5:40.33 (38.36)     6:14.35 (34.02)                                        
  5 Ramirez, Pamela           12 WEST-MR              6:25.44    6:14.37        
                  33.94     1:11.45 (37.51)     1:50.08 (38.63)     2:28.71 (38.63)
        3:06.42 (37.71)     3:44.18 (37.76)     4:22.34 (38.16)     5:00.19 (37.85)
        5:38.57 (38.38)     6:14.37 (35.80)                                        
  6 DiMarco, Tyler M          11 Agua Swim Team-MR    6:15.00    6:22.07        
                  33.20     1:12.36 (39.16)     1:51.34 (38.98)     2:30.93 (39.59)
        3:09.97 (39.04)     3:50.04 (40.07)     4:29.66 (39.62)     5:08.92 (39.26)
        5:47.40 (38.48)     6:22.07 (34.67)                                        
  7 Rodriguez, Danielle M     12 Agua Swim Team-MR    6:44.38    6:27.07        
                  33.79     1:11.08 (37.29)     1:49.43 (38.35)     2:27.77 (38.34)
        3:07.28 (39.51)     3:47.39 (40.11)     4:27.58 (40.19)     5:08.17 (40.59)
        5:47.99 (39.82)     6:27.07 (39.08)                                        
  8 Luongo, Maya              11 Storm-MR             7:45.99    6:34.09        
                  33.40     1:12.12 (38.72)     1:52.14 (40.02)     2:32.90 (40.76)
        3:13.37 (40.47)     3:54.72 (41.35)     4:35.87 (41.15)     5:17.63 (41.76)
        5:57.80 (40.17)     6:34.09 (36.29)                                        
  9 Wedlick, Elly             11 NYSA-MR              6:33.87    6:40.41        
                  35.23     1:13.90 (38.67)     1:54.72 (40.82)     2:36.54 (41.82)
        3:17.98 (41.44)     3:59.40 (41.42)     4:40.48 (41.08)     5:21.91 (41.43)
        6:02.08 (40.17)     6:40.41 (38.33)                                        
 10 Smith, Katie M            12 NYSA-MR              6:47.11    6:41.89        
                  35.12     1:14.64 (39.52)     1:55.65 (41.01)     2:36.96 (41.31)
        3:18.97 (42.01)   4:43.25 (1:24.28)     5:24.94 (41.69)     6:05.40 (40.46)
        6:41.89 (36.49)         6:41.89 ( )                                        
 11 Garofolo, Brianna B       12 Marlins Bgnw-MR      6:29.39    6:41.98        
                  33.64     1:13.42 (39.78)     1:54.41 (40.99)     2:36.06 (41.65)
        3:18.28 (42.22)     3:59.89 (41.61)     4:42.55 (42.66)     5:25.62 (43.07)
        6:07.14 (41.52)     6:41.98 (34.84)                                        
 12 Gjertsen, Allison C       11 WEST-MR              6:41.46    6:42.88        
                  37.02     1:17.71 (40.69)     1:58.92 (41.21)     2:40.68 (41.76)
        3:22.29 (41.61)     4:03.83 (41.54)     4:45.17 (41.34)     5:25.89 (40.72)
        6:06.28 (40.39)     6:42.88 (36.60)                                        
 13 DuFord, Olivia P          12 Agua Swim Team-MR    6:33.32    6:43.22        
                  34.85     1:15.11 (40.26)     1:56.31 (41.20)     2:37.90 (41.59)
        3:19.22 (41.32)     4:01.91 (42.69)     4:43.47 (41.56)     5:24.59 (41.12)
        6:06.25 (41.66)     6:43.22 (36.97)                                        
 14 Edwards, Madison          11 Storm-MR             6:40.99    6:46.44        
                  35.37     1:15.35 (39.98)     1:57.24 (41.89)     2:39.14 (41.90)
        3:20.66 (41.52)     4:02.59 (41.93)     4:44.34 (41.75)     5:26.31 (41.97)
        6:07.37 (41.06)     6:46.44 (39.07)                                        
 15 Dhanikonda, Sriya         11 Tmsuffolk-MR         5:56.90    6:52.40        
                  34.37     1:14.25 (39.88)     1:55.93 (41.68)     2:37.79 (41.86)
        3:20.40 (42.61)     4:03.71 (43.31)     4:46.13 (42.42)     5:28.70 (42.57)
        6:11.12 (42.42)     6:52.40 (41.28)                                        
 16 Reynoso, Jennifer A       11 Agua Swim Team-MR    6:58.79    6:52.42        
                  35.34     1:16.66 (41.32)     1:59.36 (42.70)     2:42.47 (43.11)
        3:25.43 (42.96)     4:07.96 (42.53)     4:50.92 (42.96)     5:33.74 (42.82)
        6:14.63 (40.89)     6:52.42 (37.79)                                        
 17 Kazibwe, Marie N          12 Marlins Bgnw-MR      7:23.64    6:52.79        
                  33.41     1:12.81 (39.40)     1:54.58 (41.77)     2:37.68 (43.10)
        3:20.48 (42.80)     4:03.43 (42.95)     4:46.57 (43.14)     5:30.06 (43.49)
        6:12.23 (42.17)     6:52.79 (40.56)                                        
 18 Pawliczak, Lily S         11 Marlins Bgnw-MR      7:00.00    6:55.05        
                  37.23     1:18.78 (41.55)     2:02.18 (43.40)     2:45.71 (43.53)
        3:29.58 (43.87)     4:11.23 (41.65)     4:54.78 (43.55)     5:36.12 (41.34)
        6:16.69 (40.57)     6:55.05 (38.36)                                        
 19 Hallac, Anna C            11 Marlins Bgnw-MR      7:07.91    7:03.58        
                  35.50     1:16.59 (41.09)     1:58.98 (42.39)     2:42.83 (43.85)
        3:26.24 (43.41)     4:09.79 (43.55)     4:53.40 (43.61)     5:37.51 (44.11)
        6:21.41 (43.90)     7:03.58 (42.17)                                        
 20 Franco, Michelle          12 Tmsuffolk-MR         5:54.95    7:04.46        
                  34.22                             1:56.65 ( )     2:40.40 (43.75)
        3:25.07 (44.67)     4:09.08 (44.01)     4:54.51 (45.43)     5:40.18 (45.67)
      7:04.46 (1:24.28)                                                            
 21 Casey, Carolyn T          11 Agua Swim Team-MR    6:30.00    7:07.14        
                  38.60     1:21.30 (42.70)     2:05.15 (43.85)     2:49.85 (44.70)
        3:34.69 (44.84)     4:19.24 (44.55)     5:03.40 (44.16)     5:47.87 (44.47)
        6:29.01 (41.14)     7:07.14 (38.13)                                        
 22 Kaminski, Aine            11 Storm-MR             7:50.99    7:12.83        
                  35.63     1:17.03 (41.40)     2:01.10 (44.07)     2:45.37 (44.27)
        3:30.20 (44.83)     4:16.07 (45.87)     5:02.20 (46.13)     5:47.99 (45.79)
        6:31.48 (43.49)     7:12.83 (41.35)                                        
 23 Galpotthawela, Mythri L   12 Marlins Bgnw-MR      7:13.96    7:15.10        
                  37.14   3:32.28 (2:55.14)                                        
                                4:15.78 ( )   5:47.81 (1:32.03)     6:32.18 (44.37)
        7:15.10 (42.92)         7:15.10 ( )                                        
 24 Liu, Chloe J              10 NYSA-MR              7:51.15    7:45.42        
                  40.95     1:27.64 (46.69)     2:15.93 (48.29)     3:03.38 (47.45)
        3:50.99 (47.61)     4:38.89 (47.90)     5:27.06 (48.17)     6:14.78 (47.72)
        7:02.23 (47.45)     7:45.42 (43.19)                                        
 -- Shanahan, Maggie E        12 Agua Swim Team-MR    6:42.69         DQ        
      False start
                  35.52     1:16.45 (40.93)     1:57.62 (41.17)     2:40.27 (42.65)
        3:21.42 (41.15)     4:03.63 (42.21)     4:45.38 (41.75)     5:25.24 (39.86)
        6:05.01 (39.77)          DQ (35.21)                                        
 
Girls 12 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Capuano, Caroline R       12 WEST-MR              2:31.49    2:29.16        
                  31.58     1:10.86 (39.28)     1:54.88 (44.02)     2:29.16 (34.28)
  2 Jiang, Claire             12 Agua Swim Team-MR    2:35.76    2:35.48        
                  34.31     1:13.45 (39.14)     1:59.97 (46.52)     2:35.48 (35.51)
  3 Messado, Taiis            12 SPAR-MR              2:46.27    2:36.86        
                  34.23     1:16.90 (42.67)     2:02.71 (45.81)     2:36.86 (34.15)
  4 Norton, Electa            12 Agua Swim Team-MR    2:44.29    2:37.60        
                  39.49     1:19.59 (40.10)     2:03.06 (43.47)     2:37.60 (34.54)
  5 Ramirez, Pamela           12 WEST-MR              2:35.65    2:37.86        
                  35.15     1:16.42 (41.27)     2:03.30 (46.88)     2:37.86 (34.56)
  6 Garofolo, Brianna B       12 Marlins Bgnw-MR      2:44.05    2:38.97        
                  35.28     1:17.67 (42.39)     2:02.20 (44.53)     2:38.97 (36.77)
  7 Smith, Meghan E           11 Tmsuffolk-MR         2:45.56    2:39.17        
                  35.65     1:15.25 (39.60)     2:03.82 (48.57)     2:39.17 (35.35)
  8 Foley, Lola G             11 Tmsuffolk-MR         2:40.64    2:39.33        
                  34.78     1:16.35 (41.57)     2:04.77 (48.42)     2:39.33 (34.56)
  9 Alexander, Sinceraty D    11 SPAR-MR              2:56.29    2:39.48        
                  30.80     1:12.52 (41.72)     2:01.42 (48.90)     2:39.48 (38.06)
 10 Peng, Natalie             10 WEST-MR              2:41.28    2:39.66        
                  35.63     1:15.87 (40.24)     2:05.28 (49.41)     2:39.66 (34.38)
 11 French, Makayla J         11 Tmsuffolk-MR         2:42.91    2:41.63        
                  36.87     1:16.43 (39.56)     2:05.64 (49.21)     2:41.63 (35.99)
 12 Conlin, Bridget R         12 Tmsuffolk-MR         2:55.41    2:43.11        
                  35.28     1:16.26 (40.98)     2:07.04 (50.78)     2:43.11 (36.07)
 13 Jones, Ella L             12 Marlins Bgnw-MR      2:52.59    2:43.41        
                  35.13     1:17.13 (42.00)     2:07.34 (50.21)     2:43.41 (36.07)
 14 Smith, Katie M            12 NYSA-MR              2:44.51    2:43.51        
                  36.34     1:17.26 (40.92)     2:04.19 (46.93)     2:43.51 (39.32)
 15 Zhu, Emma                 10 Marlins Bgnw-MR      3:00.24    2:43.64        
                  35.23     1:15.45 (40.22)     2:07.44 (51.99)     2:43.64 (36.20)
 16 Luongo, Maya              11 Storm-MR             2:48.69    2:44.91        
                  36.76     1:17.23 (40.47)     2:08.45 (51.22)     2:44.91 (36.46)
 17 Moschetta, Maggie         11 WEST-MR              2:48.65    2:45.19        
                  36.24     1:21.86 (45.62)     2:09.48 (47.62)     2:45.19 (35.71)
 18 Lopez-Ryan, Brooklyn L    10 WEST-MR              2:55.80    2:45.72        
                  37.48     1:19.93 (42.45)     2:09.14 (49.21)     2:45.72 (36.58)
 19 Gerber, Maya              11 Tmsuffolk-MR         2:49.40    2:46.61        
                  36.30     1:18.42 (42.12)     2:10.25 (51.83)     2:46.61 (36.36)
 20 Edwards, Madison          11 Storm-MR             2:56.15    2:47.02        
                  37.85     1:18.52 (40.67)     2:10.00 (51.48)     2:47.02 (37.02)
 21 Rossi, Elena              10 WEST-MR              2:49.41    2:47.18        
                  38.27     1:17.93 (39.66)     2:10.22 (52.29)     2:47.18 (36.96)
 22 Pawliczak, Lily S         11 Marlins Bgnw-MR      2:53.58    2:47.80        
                  38.34     1:20.08 (41.74)     2:11.00 (50.92)     2:47.80 (36.80)
 23 Wang, Abigail J           12 WEST-MR              2:48.36    2:49.02        
                  36.25     1:18.98 (42.73)     2:12.21 (53.23)     2:49.02 (36.81)
 24 Wedlick, Elly             11 NYSA-MR              2:51.43    2:49.23        
                  37.01     1:18.41 (41.40)     2:11.68 (53.27)     2:49.23 (37.55)
 25 Robinson, Sabrina         11 MALT-NJ              2:40.89    2:49.99        
                  36.92     1:20.14 (43.22)     2:11.69 (51.55)     2:49.99 (38.30)
 26 Fulcher, Madison          12 Tmsuffolk-MR         2:52.81    2:50.12        
                  35.74     1:17.59 (41.85)     2:11.06 (53.47)     2:50.12 (39.06)
 27 Kazibwe, Marie N          12 Marlins Bgnw-MR      2:52.98    2:50.50        
                  37.30     1:21.30 (44.00)     2:12.37 (51.07)     2:50.50 (38.13)
 28 Calle, Nicole G           12 SPAR-MR              3:00.89    2:50.64        
                  35.94     1:20.68 (44.74)     2:12.12 (51.44)     2:50.64 (38.52)
 29 Gjertsen, Allison C       11 WEST-MR              2:53.83    2:52.95        
                  42.13     1:26.76 (44.63)     2:15.70 (48.94)     2:52.95 (37.25)
 30 Keogler, Dana R           12 Tmsuffolk-MR         2:53.00    2:55.23        
                  38.81     1:21.82 (43.01)     2:15.00 (53.18)     2:55.23 (40.23)
 31 Hallac, Anna C            11 Marlins Bgnw-MR      3:10.53    2:56.12        
                  43.69     1:27.23 (43.54)     2:14.58 (47.35)     2:56.12 (41.54)
 32 Teplansky, Emily L        11 Tmsuffolk-MR         2:58.23    2:57.23        
                  38.92     1:24.53 (45.61)     2:19.28 (54.75)     2:57.23 (37.95)
 33 Iorio, Catherine T        11 Tmsuffolk-MR         2:59.82    2:58.17        
                  42.75     1:25.47 (42.72)     2:19.46 (53.99)     2:58.17 (38.71)
 34 Westenra, Nastya          11 Agua Swim Team-MR    2:59.66    2:58.59        
                  40.83     1:28.05 (47.22)     2:20.78 (52.73)     2:58.59 (37.81)
 35 Nadecki, Grace K          10 Marlins Bgnw-MR      3:08.50    2:58.64        
                  39.32     1:30.23 (50.91)     2:17.99 (47.76)     2:58.64 (40.65)
 36 Kaminski, Aine            11 Storm-MR             3:35.10    2:58.75        
                  39.76     1:25.42 (45.66)     2:15.83 (50.41)     2:58.75 (42.92)
 37 Mond, Jenna               11 Three Village-MR     2:57.09    3:02.84        
                  41.49     1:26.91 (45.42)     2:20.90 (53.99)     3:02.84 (41.94)
 38 Galpotthawela, Mythri L   12 Marlins Bgnw-MR      2:55.97    3:02.94        
                  43.10     1:28.39 (45.29)     2:20.99 (52.60)     3:02.94 (41.95)
 39 Riordan, Caitlyn E         9 Tmsuffolk-MR         3:14.95    3:06.44        
                  42.59     1:29.65 (47.06)     2:24.06 (54.41)     3:06.44 (42.38)
 40 Libohova, Anna            11 Three Village-MR     3:09.77    3:06.92        
                  42.52     1:25.55 (43.03)     2:22.91 (57.36)     3:06.92 (44.01)
 41 Pergan, Karsten E          9 Three Village-MR     3:44.13    3:09.10        
                  45.92     1:30.77 (44.85)     2:28.81 (58.04)     3:09.10 (40.29)
 42 Grefski, Emma M           10 Tmsuffolk-MR         3:34.95    3:09.15        
                  40.31     1:29.46 (49.15)     2:27.35 (57.89)     3:09.15 (41.80)
 43 Greenberg, Abigail I       9 Agua Swim Team-MR    2:55.00    3:09.48        
                  45.54     1:32.57 (47.03)     2:27.04 (54.47)     3:09.48 (42.44)
 44 Javaheri, Arian C         11 Agua Swim Team-MR    2:56.00    3:09.79        
                  43.97     1:31.29 (47.32)     2:26.75 (55.46)     3:09.79 (43.04)
 45 Libohova, Emma *          11 Three Village-MR     3:24.55    3:10.38        
                  46.13     1:34.36 (48.23)     2:27.63 (53.27)     3:10.38 (42.75)
 46 Chang, Jasmine J          10 Storm-MR             3:20.48    3:10.85        
                  45.44     1:31.85 (46.41)     2:29.20 (57.35)     3:10.85 (41.65)
 47 Breitman, Juliet R        10 Agua Swim Team-MR    2:56.00    3:10.97        
                  43.36     1:30.96 (47.60)     2:30.61 (59.65)     3:10.97 (40.36)
 48 Andrews, Olivia A         10 Marlins Bgnw-MR      3:28.24    3:12.51        
                  44.34     1:35.68 (51.34)     2:28.65 (52.97)     3:12.51 (43.86)
 49 Veit, Brennyn l           10 Three Village-MR     3:10.00    3:13.60        
                  50.57     1:34.50 (43.93)     2:30.73 (56.23)     3:13.60 (42.87)
 50 Slive, Ellie R             9 Marlins Bgnw-MR      3:15.54    3:18.55        
                  46.03     1:39.24 (53.21)     2:38.39 (59.15)     3:18.55 (40.16)
 51 Liu, Ava L                 8 NYSA-MR                   NT    3:19.78        
                  45.45     1:35.00 (49.55)   2:36.02 (1:01.02)     3:19.78 (43.76)
 52 Concepcion, Alex P         8 NYSA-MR                   NT    3:36.83        
                  47.55     1:42.55 (55.00)   2:45.69 (1:03.14)     3:36.83 (51.14)
 53 Reddy, Elisabeth A        10 Marlins Bgnw-MR      3:50.90    3:44.45        
                  50.40     1:42.14 (51.74)   2:50.58 (1:08.44)     3:44.45 (53.87)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.69  JO
                26.69  ZQ
                28.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bryce, Jane               14 WEST-MR                25.69      25.28 JO     
  2 Parry, Alexa R            13 WEST-MR                26.39      26.19 JO     
  3 Vumbacco, Sabrina S       13 WEST-MR                26.25      26.31 JO     
  4 Yienger, Maya S           14 Agua Swim Team-MR      27.11      26.51 JO     
  5 Mattutat, Gabriella M     14 Tmsuffolk-MR           27.20      27.26 SILV   
  6 Bischof, Lucy M           13 WEST-MR                27.90      27.39 SILV   
  7 Franco, Vanessa           13 Tmsuffolk-MR           27.89      27.50 SILV   
  8 Clancy, Kiersten P        13 Three Village-MR       27.85      27.68 SILV   
  8 Rogers, Allison           13 Tmsuffolk-MR           28.81      27.68 SILV   
 10 DePalma, Mikaylie         14 Tmsuffolk-MR           27.66      27.79 SILV   
 11 Bartlett, Grace           13 Storm-MR               27.90      27.86 SILV   
 12 Irwin, Amanda P           14 Agua Swim Team-MR      27.27      27.99 SILV   
 13 Neglia, Allegra           14 Tmsuffolk-MR           28.36      28.03 SILV   
 14 Ryan, Shannon E           13 Three Village-MR       28.32      28.16 SILV   
 15 Feigin, Alex M            13 Agua Swim Team-MR      27.01      28.32 SILV   
 15 Dancygier, Emily          13 Storm-MR               28.63      28.32 SILV   
 17 Kontos, Kristina          14 Tmsuffolk-MR           28.53      28.36 SILV   
 18 Mironoff, Claudia M       13 Agua Swim Team-MR      27.94      28.38 SILV   
 19 Novo, Samantha G          13 SPAR-MR                28.25      28.43 SILV   
 20 Kramer, Kylie S           13 Three Village-MR       28.72      28.55 SILV   
 21 Ashikari, Emily           14 Storm-MR               30.21      28.89        
 22 French, Isabelle          14 Tmsuffolk-MR           29.05      28.93        
 23 Lerner, Charlotte         13 Storm-MR               28.79      29.04        
 24 Zhu, Catherine            13 Marlins Bgnw-MR        29.37      29.18        
 25 Roberts, Jasmyne B        13 Agua Swim Team-MR      28.54      29.19        
 26 Simmons, Lauren A         13 Agua Swim Team-MR      27.78      29.22        
 27 Banner, Sylvie C          13 Agua Swim Team-MR      29.79      29.25        
 28 Bogdanski, Victoria H     14 Three Village-MR       28.41      29.26        
 29 Washington, Michelle G    14 Marlins Bgnw-MR        28.58      29.47        
 30 Ebert, Meghan             13 Tmsuffolk-MR           29.81      29.60        
 31 Reddy, Margot S           13 Marlins Bgnw-MR        29.34      29.72        
 32 DeGeorges, Ellie S        13 Marlins Bgnw-MR        30.68      29.80        
 33 Oldiges, Pearl A          14 HVD-MR                 30.32      29.88        
 34 Caoili, Kayla M           14 NYSA-MR                29.23      29.91        
 35 Eckhardt, Maddie R        14 HVD-MR                 29.71      30.03        
 36 Storm, Lauren             13 MALT-NJ                37.22      30.05        
 37 Holub, Emma M             13 Agua Swim Team-MR      30.52      30.21        
 38 Christensen, Marcella R   14 NYSA-MR                29.61      30.39        
 39 Behbehani, Iman           13 Marlins Bgnw-MR        30.25      30.72        
 40 McDermot, Annie E         14 Agua Swim Team-MR      30.32      30.73        
 41 Brennan, Amelia S         13 Agua Swim Team-MR      31.48      30.74        
 42 Chan, Rachel P            13 Three Village-MR       29.94      30.77        
 43 Bernhardt, Sydney C       14 Three Village-MR       30.18      30.78        
 44 Alvarez, Stephanie R      14 Three Village-MR       31.13      30.85        
 45 Feigenbaum, Emily B       13 Tmsuffolk-MR           30.93      30.98        
 46 Cohen, Hannah G           13 Storm-MR               33.10      31.02        
 47 Abouezzi, Tiffany         13 HVD-MR                 30.91      31.11        
 48 Ford, Sydney E            13 Marlins Bgnw-MR        29.37      31.30        
 49 Sidoti, Emma G            14 NYSA-MR                30.27      31.41        
 50 Kerrigan, Kayla M         13 UN Nysa-MR                NT      31.54        
 51 Muroff, Rebecca L         13 Three Village-MR       31.15      32.12        
 52 Cosgrove, MACKENZIE A     13 NYSA-MR                32.24      32.18        
 53 Luzzi, Amanda N           14 HVD-MR                 34.33      32.46        
 54 Najafi, Niaz              13 Tmsuffolk-MR           31.98      32.50        
 55 Pinzon, Sarah A           14 Agua Swim Team-MR      29.81      32.55        
 56 Bernheimer, Rachel M      13 Storm-MR               35.00      32.60        
 57 Tassio, Tara J            13 SPAR-MR                33.05      32.68        
 58 Koestler, Aimee J         14 Marlins Bgnw-MR        32.76      32.89        
 59 Martin, Erin T            13 NYSA-MR                35.00      33.73        
 60 DeGuzman, Jasmine Joyce   13 MALT-NJ                42.88      34.61        
 61 Saggio, Emma R            13 Three Village-MR       35.49      35.48        
 62 Begley, Molly             13 Storm-MR               33.84      35.63        
 63 Singhal, Mihika           13 SPAR-MR                42.66      39.89        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.99  JO
                57.99  ZQ
              1:03.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bryce, Jane               14 WEST-MR                55.26      54.75 JO     
                  26.52       54.75 (28.23)                                        
  2 Yienger, Maya S           14 Agua Swim Team-MR      58.97      57.47 JO     
                  27.34       57.47 (30.13)                                        
  3 Parry, Alexa R            13 WEST-MR                58.05      58.05 SILV   
                  27.63       58.05 (30.42)                                        
  4 Mattutat, Gabriella M     14 Tmsuffolk-MR           57.18      58.32 SILV   
                  28.13       58.32 (30.19)                                        
  5 Dancygier, Emily          13 Storm-MR             1:00.21      59.34 SILV   
                  28.74       59.34 (30.60)                                        
  6 Clancy, Kiersten P        13 Three Village-MR     1:00.69      59.38 SILV   
                  28.84       59.38 (30.54)                                        
  7 Franco, Vanessa           13 Tmsuffolk-MR         1:00.46      59.41 SILV   
                  29.55       59.41 (29.86)                                        
  8 Bischof, Lucy M           13 WEST-MR              1:02.17      59.44 SILV   
                  28.92       59.44 (30.52)                                        
  9 Rosenthal, Molly          13 Storm-MR             1:02.39    1:00.05 SILV   
                  28.97     1:00.05 (31.08)                                        
 10 Irwin, Amanda P           14 Agua Swim Team-MR      59.37    1:00.07 SILV   
                  29.09     1:00.07 (30.98)                                        
 11 DePalma, Mikaylie         14 Tmsuffolk-MR           59.50    1:00.21 SILV   
                  29.16     1:00.21 (31.05)                                        
 12 Rogers, Allison           13 Tmsuffolk-MR         1:01.19    1:00.27 SILV   
                  29.11     1:00.27 (31.16)                                        
 13 Novo, Samantha G          13 SPAR-MR                59.32    1:00.47 SILV   
                  29.27     1:00.47 (31.20)                                        
 14 Neglia, Allegra           14 Tmsuffolk-MR         1:02.53    1:01.01 SILV   
                  29.35     1:01.01 (31.66)                                        
 15 Ryan, Shannon E           13 Three Village-MR     1:02.25    1:01.54 SILV   
                  29.50     1:01.54 (32.04)                                        
 16 Feigin, Alex M            13 Agua Swim Team-MR    1:00.66    1:01.95 SILV   
                  29.73     1:01.95 (32.22)                                        
 17 Kontos, Kristina          14 Tmsuffolk-MR         1:00.65    1:02.43 SILV   
                  29.98     1:02.43 (32.45)                                        
 18 Nikolski, Mary T T        14 HVD-MR               1:01.85    1:02.95 SILV   
                  30.57     1:02.95 (32.38)                                        
 19 Ashikari, Emily           14 Storm-MR             1:07.40    1:03.05 SILV   
                  30.20     1:03.05 (32.85)                                        
 20 Banner, Sylvie C          13 Agua Swim Team-MR    1:06.05    1:03.15        
                  30.42     1:03.15 (32.73)                                        
 21 French, Isabelle          14 Tmsuffolk-MR         1:01.17    1:03.33        
                  30.61     1:03.33 (32.72)                                        
 22 Zhu, Catherine            13 Marlins Bgnw-MR      1:06.84    1:03.60        
                  29.90     1:03.60 (33.70)                                        
 23 Mironoff, Claudia M       13 Agua Swim Team-MR    1:04.09    1:03.61        
                  30.31     1:03.61 (33.30)                                        
 24 Simmons, Lauren A         13 Agua Swim Team-MR    1:02.75    1:03.69        
                  31.20     1:03.69 (32.49)                                        
 25 Holub, Emma M             13 Agua Swim Team-MR    1:06.51    1:04.05        
                  31.19     1:04.05 (32.86)                                        
 26 Washington, Michelle G    14 Marlins Bgnw-MR      1:04.24    1:04.21        
                  30.51     1:04.21 (33.70)                                        
 27 Reddy, Margot S           13 Marlins Bgnw-MR      1:05.42    1:05.74        
                  31.13     1:05.74 (34.61)                                        
 28 Stampelos, Georgina E     14 Three Village-MR     1:05.98    1:06.68        
                  32.11     1:06.68 (34.57)                                        
 29 Brennan, Amelia S         13 Agua Swim Team-MR    1:08.02    1:06.75        
                  32.11     1:06.75 (34.64)                                        
 30 Leishman, Belle           14 NYSA-MR              1:10.55    1:06.99        
                  32.39     1:06.99 (34.60)                                        
 31 Ford, Sydney E            13 Marlins Bgnw-MR      1:04.85    1:07.01        
                  32.00     1:07.01 (35.01)                                        
 32 Roberts, Jasmyne B        13 Agua Swim Team-MR    1:09.49    1:07.09        
                  32.34     1:07.09 (34.75)                                        
 33 McDermot, Annie E         14 Agua Swim Team-MR    1:07.10    1:07.10        
                  32.26     1:07.10 (34.84)                                        
 34 Cohen, Hannah G           13 Storm-MR             1:08.49    1:07.49        
                  32.10     1:07.49 (35.39)                                        
 35 Tassio, Tara J            13 SPAR-MR              1:11.59    1:07.74        
                  32.50     1:07.74 (35.24)                                        
 36 Weitz, Jacqueline D       14 UN Agua-MR           1:10.73    1:08.11        
                  32.52     1:08.11 (35.59)                                        
 37 Alvarez, Stephanie R      14 Three Village-MR     1:06.73    1:08.46        
                  32.61     1:08.46 (35.85)                                        
 38 Bernhardt, Sydney C       14 Three Village-MR     1:07.02    1:08.82        
                  32.73     1:08.82 (36.09)                                        
 38 Behbehani, Iman           13 Marlins Bgnw-MR      1:06.06    1:08.82        
                  33.10     1:08.82 (35.72)                                        
 40 Muroff, Rebecca L         13 Three Village-MR     1:09.14    1:08.84        
                  33.16     1:08.84 (35.68)                                        
 41 Feigenbaum, Emily B       13 Tmsuffolk-MR         1:08.17    1:09.04        
                  32.95     1:09.04 (36.09)                                        
 42 Kerrigan, Kayla M         13 UN Nysa-MR                NT    1:09.71        
                  33.57     1:09.71 (36.14)                                        
 43 Siegel, Molly E           14 Storm-MR             1:11.02    1:09.92        
                  33.64     1:09.92 (36.28)                                        
 44 Pinzon, Sarah A           14 Agua Swim Team-MR    1:04.87    1:10.74        
                  34.02     1:10.74 (36.72)                                        
 45 Storm, Lauren             13 MALT-NJ              1:12.47    1:10.90        
                  32.85     1:10.90 (38.05)                                        
 46 Galeano, Sam R            14 NYSA-MR              1:10.88    1:12.81        
                  34.91     1:12.81 (37.90)                                        
 47 DeGuzman, Jasmine Joyce   13 MALT-NJ              1:18.97    1:16.31        
                  36.25     1:16.31 (40.06)                                        
 48 Saggio, Emma R            13 Three Village-MR     1:16.76    1:16.95        
                  36.27     1:16.95 (40.68)                                        
 49 Foss, Olivia L            14 Agua Swim Team-MR    1:12.00    1:19.09        
                  38.71     1:19.09 (40.38)                                        
 50 Singhal, Mihika           13 SPAR-MR              1:41.44    1:30.18        
                  41.73     1:30.18 (48.45)                                        
 -- Bogdanski, Victoria H     14 Three Village-MR       58.62         DQ        
      False start
                  28.40          DQ (31.38)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:05.69  JO
              2:05.69  ZQ
              2:16.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bryce, Jane               14 WEST-MR              1:58.24    1:57.47 JO     
                  27.16       56.59 (29.43)     1:26.96 (30.37)     1:57.47 (30.51)
  2 Mattutat, Gabriella M     14 Tmsuffolk-MR         2:01.90    2:02.83 JO     
                  28.69       59.69 (31.00)     1:31.43 (31.74)     2:02.83 (31.40)
  3 Tillman, Victoria M       13 WEST-MR              2:06.02    2:03.91 JO     
                  27.76       58.87 (31.11)     1:31.16 (32.29)     2:03.91 (32.75)
  4 Yienger, Maya S           14 Agua Swim Team-MR    2:10.92    2:06.46 SILV   
                  29.93     1:01.81 (31.88)     1:34.41 (32.60)     2:06.46 (32.05)
  5 Bartlett, Grace           13 Storm-MR             2:12.58    2:08.32 SILV   
                  29.50     1:01.89 (32.39)     1:35.79 (33.90)     2:08.32 (32.53)
  6 Dauchez, Alice M          13 Agua Swim Team-MR    2:11.41    2:08.73 SILV   
                  30.41     1:03.23 (32.82)     1:36.42 (33.19)     2:08.73 (32.31)
  7 Phelan, Kaitlyn           13 Storm-MR             2:13.61    2:08.87 SILV   
                  29.50     1:02.39 (32.89)     1:36.36 (33.97)     2:08.87 (32.51)
  8 Dancygier, Emily          13 Storm-MR             2:11.56    2:09.27 SILV   
                  29.13     1:01.27 (32.14)     1:35.33 (34.06)     2:09.27 (33.94)
  9 DePalma, Mikaylie         14 Tmsuffolk-MR         2:09.20    2:09.49 SILV   
                  29.28     1:02.18 (32.90)     1:36.03 (33.85)     2:09.49 (33.46)
 10 Parry, Alexa R            13 WEST-MR              2:13.00    2:10.06 SILV   
                  28.43     1:01.79 (33.36)     1:36.62 (34.83)     2:10.06 (33.44)
 10 Irwin, Amanda P           14 Agua Swim Team-MR    2:11.47    2:10.06 SILV   
                  30.03     1:02.34 (32.31)     1:36.05 (33.71)     2:10.06 (34.01)
 12 Neuman, Samantha E        13 WEST-MR              2:08.37    2:10.08 SILV   
                  29.75     1:02.87 (33.12)     1:36.96 (34.09)     2:10.08 (33.12)
 13 Kontos, Kristina          14 Tmsuffolk-MR         2:12.35    2:10.09 SILV   
                  29.92     1:02.86 (32.94)     1:37.21 (34.35)     2:10.09 (32.88)
 14 Kramer, Kylie S           13 Three Village-MR     2:14.25    2:11.08 SILV   
                  30.39     1:03.88 (33.49)     1:37.54 (33.66)     2:11.08 (33.54)
 15 Clancy, Kiersten P        13 Three Village-MR     2:14.09    2:11.32 SILV   
                  30.46     1:04.01 (33.55)     1:38.35 (34.34)     2:11.32 (32.97)
 16 Rosenthal, Molly          13 Storm-MR             2:20.89    2:11.63 SILV   
                  30.48     1:04.07 (33.59)     1:38.07 (34.00)     2:11.63 (33.56)
 17 Rogers, Allison           13 Tmsuffolk-MR         2:11.54    2:11.95 SILV   
                  31.10     1:04.77 (33.67)     1:39.21 (34.44)     2:11.95 (32.74)
 18 Petersson, Kirsten A      13 Storm-MR             2:20.57    2:13.34 SILV   
                  31.28     1:05.47 (34.19)     1:40.36 (34.89)     2:13.34 (32.98)
 19 Ryan, Shannon E           13 Three Village-MR     2:16.81    2:13.68 SILV   
                  30.10     1:03.28 (33.18)     1:38.09 (34.81)     2:13.68 (35.59)
 20 Bischof, Lucy M           13 WEST-MR              2:19.01    2:13.76 SILV   
                  30.81     1:05.51 (34.70)     1:39.83 (34.32)     2:13.76 (33.93)
 21 Ashikari, Emily           14 Storm-MR             2:21.10    2:13.78 SILV   
                  31.14     1:05.86 (34.72)     1:40.41 (34.55)     2:13.78 (33.37)
 22 Novo, Samantha G          13 SPAR-MR              2:10.70    2:13.89 SILV   
                  30.01     1:03.59 (33.58)     1:38.89 (35.30)     2:13.89 (35.00)
 23 Franco, Vanessa           13 Tmsuffolk-MR         2:15.88    2:15.05 SILV   
                  29.74     1:03.42 (33.68)     1:39.73 (36.31)     2:15.05 (35.32)
 24 Bogdanski, Victoria H     14 Three Village-MR     2:10.80    2:15.74 SILV   
                  31.27     1:05.91 (34.64)     1:41.10 (35.19)     2:15.74 (34.64)
 25 Tuchman, Emily            14 Storm-MR             2:21.24    2:16.10 SILV   
                  32.21     1:07.28 (35.07)     1:42.34 (35.06)     2:16.10 (33.76)
 26 Feigin, Alex M            13 Agua Swim Team-MR    2:11.44    2:18.38        
                  31.53     1:06.80 (35.27)     1:42.85 (36.05)     2:18.38 (35.53)
 27 Holub, Emma M             13 Agua Swim Team-MR    2:21.00    2:18.76        
                  31.89     1:07.86 (35.97)     1:43.51 (35.65)     2:18.76 (35.25)
 28 Banner, Sylvie C          13 Agua Swim Team-MR    2:26.97    2:20.18        
                  31.91     1:07.17 (35.26)     1:43.91 (36.74)     2:20.18 (36.27)
 29 Lerner, Charlotte         13 Storm-MR             2:23.78    2:20.30        
                  31.52     1:06.90 (35.38)     1:43.57 (36.67)     2:20.30 (36.73)
 30 Nikolski, Mary T T        14 HVD-MR               2:19.68    2:20.66        
                  32.96     1:08.44 (35.48)     1:45.04 (36.60)     2:20.66 (35.62)
 31 Mironoff, Claudia M       13 Agua Swim Team-MR    2:21.23    2:21.29        
                  32.46     1:09.28 (36.82)     1:46.20 (36.92)     2:21.29 (35.09)
 32 Ebert, Meghan             13 Tmsuffolk-MR         2:24.20    2:23.13        
                  31.65     1:08.58 (36.93)     1:47.17 (38.59)     2:23.13 (35.96)
 33 Christensen, Marcella R   14 NYSA-MR              2:31.44    2:23.43        
                  32.86     1:08.80 (35.94)     1:46.36 (37.56)     2:23.43 (37.07)
 34 McDermot, Annie E         14 Agua Swim Team-MR    2:26.46    2:24.08        
                  33.40     1:10.67 (37.27)     1:47.72 (37.05)     2:24.08 (36.36)
 35 Stampelos, Georgina E     14 Three Village-MR     2:22.79    2:24.32        
                  33.30     1:10.05 (36.75)     1:47.33 (37.28)     2:24.32 (36.99)
 36 Cohen, Elena S            14 Storm-MR             2:24.28    2:24.86        
                  32.27     1:09.08 (36.81)     1:48.23 (39.15)     2:24.86 (36.63)
 37 Oldiges, Pearl A          14 HVD-MR               2:24.80    2:25.27        
                  32.71     1:10.00 (37.29)     1:48.48 (38.48)     2:25.27 (36.79)
 38 Eckhardt, Maddie R        14 HVD-MR               2:29.21    2:25.40        
                  32.27     1:08.60 (36.33)     1:47.44 (38.84)     2:25.40 (37.96)
 39 Alvarez, Stephanie R      14 Three Village-MR     2:24.87    2:26.48        
                  33.49     1:11.31 (37.82)     1:48.94 (37.63)     2:26.48 (37.54)
 40 Bernhardt, Sydney C       14 Three Village-MR     2:29.64    2:26.93        
                  33.29     1:11.13 (37.84)     1:49.07 (37.94)     2:26.93 (37.86)
 41 Brennan, Amelia S         13 Agua Swim Team-MR    2:36.85    2:27.71        
                  34.06     1:12.26 (38.20)     1:51.54 (39.28)     2:27.71 (36.17)
 42 Reddy, Margot S           13 Marlins Bgnw-MR      2:27.68    2:27.98        
                  32.93     1:10.47 (37.54)     1:49.16 (38.69)     2:27.98 (38.82)
 43 Roberts, Jasmyne B        13 Agua Swim Team-MR    2:32.77    2:28.21        
                  33.75     1:11.33 (37.58)     1:51.68 (40.35)     2:28.21 (36.53)
 44 Cosgrove, MACKENZIE A     13 NYSA-MR              2:31.14    2:28.58        
                  33.93     1:12.76 (38.83)     1:52.29 (39.53)     2:28.58 (36.29)
 44 Feigenbaum, Emily B       13 Tmsuffolk-MR         2:31.05    2:28.58        
                  33.48     1:11.60 (38.12)     1:51.34 (39.74)     2:28.58 (37.24)
 46 Ford, Sydney E            13 Marlins Bgnw-MR      2:26.32    2:29.22        
                  34.59     1:12.98 (38.39)     1:51.68 (38.70)     2:29.22 (37.54)
 47 Cohen, Hannah G           13 Storm-MR             2:40.71    2:29.62        
                  34.39     1:13.94 (39.55)     1:53.22 (39.28)     2:29.62 (36.40)
 48 DeGeorges, Ellie S        13 Marlins Bgnw-MR      2:33.98    2:29.89        
                  33.21     1:10.71 (37.50)     1:50.91 (40.20)     2:29.89 (38.98)
 49 Pinzon, Sarah A           14 Agua Swim Team-MR    2:20.86    2:30.24        
                  34.84     1:13.46 (38.62)     1:52.84 (39.38)     2:30.24 (37.40)
 50 Driesen, Bella            13 Storm-MR             2:23.86    2:30.25        
                  33.59     1:12.17 (38.58)     1:51.54 (39.37)     2:30.25 (38.71)
 51 Siegel, Molly E           14 Storm-MR             2:30.96    2:30.45        
                  35.02     1:13.51 (38.49)     1:53.35 (39.84)     2:30.45 (37.10)
 52 Muroff, Rebecca L         13 Three Village-MR     2:32.34    2:32.58        
                  33.85     1:11.72 (37.87)     1:52.51 (40.79)     2:32.58 (40.07)
 53 Sidoti, Emma G            14 NYSA-MR              3:03.03    2:34.61        
                  32.97     1:12.17 (39.20)     1:53.01 (40.84)     2:34.61 (41.60)
 54 Behbehani, Iman           13 Marlins Bgnw-MR      2:24.47    2:36.16        
                  35.95     1:16.12 (40.17)     1:56.16 (40.04)     2:36.16 (40.00)
 55 Bernheimer, Rachel M      13 Storm-MR             2:59.99    2:40.50        
                  38.28     1:17.90 (39.62)     1:59.33 (41.43)     2:40.50 (41.17)
 56 Najafi, Niaz              13 Tmsuffolk-MR         2:41.00    2:43.67        
                  35.56     1:17.22 (41.66)     2:00.39 (43.17)     2:43.67 (43.28)
 57 Luzzi, Amanda N           14 HVD-MR               3:01.33    2:44.35        
                  37.02     1:19.72 (42.70)     2:03.60 (43.88)     2:44.35 (40.75)
 58 Martin, Erin T            13 NYSA-MR              2:43.51    2:44.58        
                  36.75     1:16.92 (40.17)     1:59.28 (42.36)     2:44.58 (45.30)
 59 Saggio, Emma R            13 Three Village-MR     2:45.93    2:48.57        
                  36.68     1:19.93 (43.25)     2:04.41 (44.48)     2:48.57 (44.16)
 60 Begley, Molly             13 Storm-MR             2:40.50    2:50.92        
                  38.97     1:22.05 (43.08)     2:06.92 (44.87)     2:50.92 (44.00)
 -- Simmons, Lauren A         13 Agua Swim Team-MR    2:24.37         DQ        
      False start
                                1:09.53 ( )     1:45.61 (36.08)          DQ (36.34)
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.99  ZQ
              1:06.59  JO
              1:15.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bryce, Jane               14 WEST-MR              1:00.83    1:01.12 ZQ     
                  30.14     1:01.12 (30.98)                                        
  2 Tillman, Victoria M       13 WEST-MR              1:06.17    1:05.86 ZQ     
                  32.08     1:05.86 (33.78)                                        
  3 Mattutat, Gabriella M     14 Tmsuffolk-MR         1:06.99    1:06.36 JO     
                  32.36     1:06.36 (34.00)                                        
  4 Yienger, Maya S           14 Agua Swim Team-MR    1:08.61    1:06.39 JO     
                  32.14     1:06.39 (34.25)                                        
  5 Ryan, Shannon E           13 Three Village-MR     1:07.56    1:06.76 SILV   
                  32.31     1:06.76 (34.45)                                        
  6 Clancy, Kiersten P        13 Three Village-MR     1:09.67    1:07.07 SILV   
                  33.33     1:07.07 (33.74)                                        
  6 Rosenthal, Molly          13 Storm-MR             1:09.94    1:07.07 SILV   
                  32.91     1:07.07 (34.16)                                        
  8 Franco, Vanessa           13 Tmsuffolk-MR         1:08.55    1:07.27 SILV   
  9 Rogers, Allison           13 Tmsuffolk-MR         1:09.30    1:07.30 SILV   
                  33.07     1:07.30 (34.23)                                        
 10 DePalma, Mikaylie         14 Tmsuffolk-MR         1:11.06    1:07.64 SILV   
                  32.94     1:07.64 (34.70)                                        
 11 Neglia, Allegra           14 Tmsuffolk-MR         1:09.39    1:07.79 SILV   
                  32.68     1:07.79 (35.11)                                        
 12 Bogdanski, Victoria H     14 Three Village-MR     1:09.22    1:08.06 SILV   
                  33.06     1:08.06 (35.00)                                        
 13 Tuchman, Emily            14 Storm-MR             1:12.36    1:09.21 SILV   
                  33.82     1:09.21 (35.39)                                        
 14 Kontos, Kristina          14 Tmsuffolk-MR         1:08.83    1:09.32 SILV   
                  33.82     1:09.32 (35.50)                                        
 15 Lerner, Charlotte         13 Storm-MR             1:11.95    1:09.62 SILV   
                  33.41     1:09.62 (36.21)                                        
 16 Bischof, Lucy M           13 WEST-MR              1:12.19    1:09.95 SILV   
                  34.73     1:09.95 (35.22)                                        
 17 Petersson, Kirsten A      13 Storm-MR             1:11.58    1:10.73 SILV   
                  35.04     1:10.73 (35.69)                                        
 18 Mironoff, Claudia M       13 Agua Swim Team-MR    1:11.28    1:11.16 SILV   
                  34.71     1:11.16 (36.45)                                        
 19 French, Isabelle          14 Tmsuffolk-MR         1:10.01    1:11.33 SILV   
 20 Kramer, Kylie S           13 Three Village-MR     1:12.94    1:12.36 SILV   
                  36.50     1:12.36 (35.86)                                        
 21 Feigin, Alex M            13 Agua Swim Team-MR    1:14.01    1:12.50 SILV   
                  35.30     1:12.50 (37.20)                                        
 22 Banner, Sylvie C          13 Agua Swim Team-MR    1:17.90    1:12.95 SILV   
                  35.48     1:12.95 (37.47)                                        
 23 Chan, Rachel P            13 Three Village-MR     1:12.39    1:13.06 SILV   
                  35.84     1:13.06 (37.22)                                        
 24 Ebert, Meghan             13 Tmsuffolk-MR         1:14.77    1:13.43 SILV   
                  35.66     1:13.43 (37.77)                                        
 25 Reddy, Margot S           13 Marlins Bgnw-MR      1:14.05    1:13.88 SILV   
                  36.59     1:13.88 (37.29)                                        
 26 Cohen, Elena S            14 Storm-MR             1:18.41    1:14.31 SILV   
                  36.20     1:14.31 (38.11)                                        
 27 Bernhardt, Sydney C       14 Three Village-MR     1:15.15    1:14.97 SILV   
                  36.43     1:14.97 (38.54)                                        
 28 Stampelos, Georgina E     14 Three Village-MR     1:14.35    1:15.19 SILV   
                  37.45     1:15.19 (37.74)                                        
 29 Caoili, Kayla M           14 NYSA-MR              1:12.42    1:15.28 SILV   
                  36.81     1:15.28 (38.47)                                        
 30 Neuman, Samantha E        13 WEST-MR              1:14.91    1:15.47        
                  36.81     1:15.47 (38.66)                                        
 31 Irwin, Amanda P           14 Agua Swim Team-MR    1:12.77    1:15.60        
                  37.05     1:15.60 (38.55)                                        
 32 Kerrigan, Kayla M         13 UN Nysa-MR                NT    1:15.69        
                  37.87     1:15.69 (37.82)                                        
 33 Nikolski, Mary T T        14 HVD-MR               1:16.72    1:15.87        
                  37.33     1:15.87 (38.54)                                        
 34 Washington, Michelle G    14 Marlins Bgnw-MR      1:17.60    1:15.93        
 35 DeGeorges, Ellie S        13 Marlins Bgnw-MR      1:18.54    1:16.27        
                  35.87     1:16.27 (40.40)                                        
 36 Abouezzi, Tiffany         13 HVD-MR               1:23.33    1:16.85        
                  37.11     1:16.85 (39.74)                                        
 37 Brennan, Amelia S         13 Agua Swim Team-MR    1:17.94    1:16.89        
                  36.89     1:16.89 (40.00)                                        
 38 Zhu, Catherine            13 Marlins Bgnw-MR      1:17.03    1:16.96        
                  37.26     1:16.96 (39.70)                                        
 39 Feigenbaum, Emily B       13 Tmsuffolk-MR         1:17.03    1:17.27        
                  37.87     1:17.27 (39.40)                                        
 40 Muroff, Rebecca L         13 Three Village-MR     1:18.28    1:17.50        
                  38.57     1:17.50 (38.93)                                        
 41 Eckhardt, Maddie R        14 HVD-MR               1:17.74    1:17.63        
                  37.94     1:17.63 (39.69)                                        
 42 Pinzon, Sarah A           14 Agua Swim Team-MR    1:14.82    1:18.26        
                  38.83     1:18.26 (39.43)                                        
 43 Ashikari, Emily           14 Storm-MR             1:27.09    1:18.73        
                  38.61     1:18.73 (40.12)                                        
 44 Cosgrove, MACKENZIE A     13 NYSA-MR              1:16.86    1:19.19        
                  38.56     1:19.19 (40.63)                                        
 45 Siegel, Molly E           14 Storm-MR             1:20.21    1:19.58        
                  39.72     1:19.58 (39.86)                                        
 46 Roberts, Jasmyne B        13 Agua Swim Team-MR    1:21.75    1:19.92        
                  39.54     1:19.92 (40.38)                                        
 47 Christensen, Marcella R   14 NYSA-MR              1:19.02    1:20.18        
                  39.45     1:20.18 (40.73)                                        
 48 Alvarez, Stephanie R      14 Three Village-MR     1:15.12    1:20.36        
                  39.67     1:20.36 (40.69)                                        
 49 Ford, Sydney E            13 Marlins Bgnw-MR      1:18.00    1:21.37        
                  38.94     1:21.37 (42.43)                                        
 50 Najafi, Niaz              13 Tmsuffolk-MR         1:21.16    1:21.53        
 51 Behbehani, Iman           13 Marlins Bgnw-MR      1:22.54    1:21.70        
                  40.43     1:21.70 (41.27)                                        
 52 Cohen, Hannah G           13 Storm-MR             1:25.55    1:22.12        
                  40.09     1:22.12 (42.03)                                        
 53 Driesen, Bella            13 Storm-MR             1:22.13    1:23.69        
                  40.28     1:23.69 (43.41)                                        
 54 Oldiges, Pearl A          14 HVD-MR               1:20.72    1:23.72        
                  40.98     1:23.72 (42.74)                                        
 55 Koestler, Aimee J         14 Marlins Bgnw-MR      1:24.24    1:24.92        
                  40.53     1:24.92 (44.39)                                        
 56 Tassio, Tara J            13 SPAR-MR              1:23.69    1:27.84        
                  42.87     1:27.84 (44.97)                                        
 57 Bernheimer, Rachel M      13 Storm-MR             2:00.00    1:28.36        
                  44.27     1:28.36 (44.09)                                        
 58 Luzzi, Amanda N           14 HVD-MR               1:28.33    1:28.70        
                  41.92     1:28.70 (46.78)                                        
 59 Saggio, Emma R            13 Three Village-MR     1:29.19    1:29.00        
                  44.50     1:29.00 (44.50)                                        
 60 Storm, Lauren             13 MALT-NJ              1:30.89    1:29.11        
                  41.30     1:29.11 (47.81)                                        
 61 Martin, Erin T            13 NYSA-MR              1:37.57    1:34.65        
                  46.96     1:34.65 (47.69)                                        
 62 Singhal, Mihika           13 SPAR-MR              1:43.32    1:44.65        
 -- Holub, Emma M             13 Agua Swim Team-MR    1:14.08         DQ        
      Completely submerged prior to turn or finish
                  35.95          DQ (37.90)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:21.49  ZQ
              2:21.59  JO
              2:42.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bryce, Jane               14 WEST-MR              2:11.89    2:11.52 ZQ     
                  31.10     1:04.31 (33.21)     1:38.03 (33.72)     2:11.52 (33.49)
  2 Tillman, Victoria M       13 WEST-MR              2:17.96    2:18.74 ZQ     
                  32.72     1:07.42 (34.70)     1:43.14 (35.72)     2:18.74 (35.60)
  3 Kontos, Kristina          14 Tmsuffolk-MR         2:21.74    2:21.93 SILV   
                  33.30     1:08.69 (35.39)     1:45.53 (36.84)     2:21.93 (36.40)
  4 Clancy, Kiersten P        13 Three Village-MR     2:24.17    2:22.18 SILV   
                  33.51     1:09.35 (35.84)     1:45.96 (36.61)     2:22.18 (36.22)
  5 Rogers, Allison           13 Tmsuffolk-MR         2:25.08    2:23.39 SILV   
                  34.95     1:11.00 (36.05)     1:47.83 (36.83)     2:23.39 (35.56)
  6 DePalma, Mikaylie         14 Tmsuffolk-MR         2:24.15    2:24.12 SILV   
                  33.87     1:10.36 (36.49)     1:47.60 (37.24)     2:24.12 (36.52)
  7 Neglia, Allegra           14 Tmsuffolk-MR         2:26.60    2:25.03 SILV   
                  34.22     1:10.89 (36.67)     1:49.42 (38.53)     2:25.03 (35.61)
  8 Ryan, Shannon E           13 Three Village-MR     2:25.33    2:25.12 SILV   
                  33.48     1:10.09 (36.61)     1:47.45 (37.36)     2:25.12 (37.67)
  9 Petersson, Kirsten A      13 Storm-MR             2:32.19    2:25.51 SILV   
                  34.65     1:11.31 (36.66)     1:49.20 (37.89)     2:25.51 (36.31)
 10 Yienger, Maya S           14 Agua Swim Team-MR    2:27.56    2:25.80 SILV   
                  34.00     1:10.38 (36.38)     1:48.08 (37.70)     2:25.80 (37.72)
 11 Tuchman, Emily            14 Storm-MR             2:35.04    2:27.30 SILV   
                  35.43     1:12.41 (36.98)     1:50.16 (37.75)     2:27.30 (37.14)
 12 Bischof, Lucy M           13 WEST-MR              2:32.91    2:27.79 SILV   
                  34.88     1:12.00 (37.12)     1:50.49 (38.49)     2:27.79 (37.30)
 13 Novo, Samantha G          13 SPAR-MR              2:27.25    2:29.74 SILV   
                  34.13     1:11.85 (37.72)     1:50.99 (39.14)     2:29.74 (38.75)
 13 Lerner, Charlotte         13 Storm-MR             2:35.51    2:29.74 SILV   
                  34.58     1:12.22 (37.64)     1:51.57 (39.35)     2:29.74 (38.17)
 15 Neuman, Samantha E        13 WEST-MR              2:42.81    2:36.02 SILV   
                  37.68     1:17.11 (39.43)     1:57.15 (40.04)     2:36.02 (38.87)
 16 Ashikari, Emily           14 Storm-MR             2:53.57    2:44.12        
                  40.03     1:22.67 (42.64)     2:04.15 (41.48)     2:44.12 (39.97)
 17 Alvarez, Stephanie R      14 Three Village-MR     2:48.85    2:48.65        
                  39.06     1:21.65 (42.59)     2:05.50 (43.85)     2:48.65 (43.15)
 18 Ford, Sydney E            13 Marlins Bgnw-MR      2:44.17    2:50.51        
                  40.50     1:23.62 (43.12)     2:08.20 (44.58)     2:50.51 (42.31)
 19 Cohen, Hannah G           13 Storm-MR             2:59.99    2:52.39        
                  39.79     1:24.04 (44.25)     2:09.70 (45.66)     2:52.39 (42.69)
 20 Peris, Sophia             14 Storm-MR             2:57.04    2:53.24        
                  40.98     1:25.29 (44.31)     2:10.64 (45.35)     2:53.24 (42.60)
 21 Driesen, Bella            13 Storm-MR             2:57.25    2:57.07        
                  42.39     1:27.66 (45.27)     2:13.00 (45.34)     2:57.07 (44.07)
 22 Behbehani, Iman           13 Marlins Bgnw-MR      2:46.47    2:57.40        
                  42.55     1:27.90 (45.35)     2:13.33 (45.43)     2:57.40 (44.07)
 23 Storm, Lauren             13 MALT-NJ              3:05.89    3:05.03        
                                1:28.49 ( )     2:15.58 (47.09)     3:05.03 (49.45)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:15.49  ZQ
              1:16.49  JO
              1:23.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tillman, Victoria M       13 WEST-MR              1:15.67    1:12.96 ZQ     
                  33.67     1:12.96 (39.29)                                        
  2 Dauchez, Alice M          13 Agua Swim Team-MR    1:11.86    1:13.00 ZQ     
                  34.22     1:13.00 (38.78)                                        
  3 Parry, Alexa R            13 WEST-MR              1:14.63    1:14.96 ZQ     
                  35.28     1:14.96 (39.68)                                        
  4 Novo, Samantha G          13 SPAR-MR              1:16.26    1:15.41 ZQ     
                  35.75     1:15.41 (39.66)                                        
  5 Phelan, Kaitlyn           13 Storm-MR             1:16.50    1:16.01 JO     
                  36.66     1:16.01 (39.35)                                        
  6 Bartlett, Grace           13 Storm-MR             1:14.94    1:16.51 SILV   
                  35.92     1:16.51 (40.59)                                        
  7 Yang, Emily G             13 Three Village-MR     1:15.85    1:17.47 SILV   
                  37.29     1:17.47 (40.18)                                        
  8 Franco, Vanessa           13 Tmsuffolk-MR         1:19.30    1:18.58 SILV   
                  37.22     1:18.58 (41.36)                                        
  9 Zhu, Catherine            13 Marlins Bgnw-MR      1:19.08    1:18.80 SILV   
                  37.19     1:18.80 (41.61)                                        
 10 Simmons, Lauren A         13 Agua Swim Team-MR    1:19.11    1:21.00 SILV   
                  39.19     1:21.00 (41.81)                                        
 11 Weitz, Jacqueline D       14 UN Agua-MR           1:20.84    1:21.68 SILV   
                  38.21     1:21.68 (43.47)                                        
 12 Rosenthal, Molly          13 Storm-MR             1:39.09    1:21.73 SILV   
                  38.57     1:21.73 (43.16)                                        
 13 Washington, Michelle G    14 Marlins Bgnw-MR      1:23.94    1:22.03 SILV   
                  39.25     1:22.03 (42.78)                                        
 14 Mironoff, Claudia M       13 Agua Swim Team-MR    1:22.46    1:22.91 SILV   
                  39.61     1:22.91 (43.30)                                        
 15 Nikolski, Mary T T        14 HVD-MR               1:20.64    1:23.74 SILV   
                  40.14     1:23.74 (43.60)                                        
 16 Payman, Maya N            13 HVD-MR               1:24.49    1:24.88        
                  40.75     1:24.88 (44.13)                                        
 17 Siegel, Molly E           14 Storm-MR             1:25.62    1:25.01        
                  40.26     1:25.01 (44.75)                                        
 18 Alvarez, Stephanie R      14 Three Village-MR     1:25.90    1:25.27        
                  40.50     1:25.27 (44.77)                                        
 19 Roberts, Jasmyne B        13 Agua Swim Team-MR    1:28.85    1:25.57        
                  42.16     1:25.57 (43.41)                                        
 19 McDermot, Annie E         14 Agua Swim Team-MR    1:22.61    1:25.57        
                  40.28     1:25.57 (45.29)                                        
 21 Cohen, Elena S            14 Storm-MR             1:23.49    1:26.07        
                  40.59     1:26.07 (45.48)                                        
 22 Bogdanski, Victoria H     14 Three Village-MR     1:26.51    1:26.58        
                  41.24     1:26.58 (45.34)                                        
 23 Tuchman, Emily            14 Storm-MR             1:28.08    1:26.69        
                  41.47     1:26.69 (45.22)                                        
 24 Stampelos, Georgina E     14 Three Village-MR     1:25.79    1:27.05        
                  41.52     1:27.05 (45.53)                                        
 25 Chan, Rachel P            13 Three Village-MR     1:26.43    1:27.38        
                  41.59     1:27.38 (45.79)                                        
 26 Ebert, Meghan             13 Tmsuffolk-MR         1:30.87    1:27.59        
                  41.99     1:27.59 (45.60)                                        
 27 Kerrigan, Kayla M         13 UN Nysa-MR                NT    1:27.90        
                  40.61     1:27.90 (47.29)                                        
 28 Tassio, Tara J            13 SPAR-MR              1:32.03    1:28.15        
                  41.31     1:28.15 (46.84)                                        
 29 DeGeorges, Ellie S        13 Marlins Bgnw-MR      1:27.25    1:28.46        
                  41.45     1:28.46 (47.01)                                        
 30 Lerner, Charlotte         13 Storm-MR             1:32.98    1:28.53        
                  41.63     1:28.53 (46.90)                                        
 31 Leishman, Belle           14 NYSA-MR              1:35.55    1:28.90        
                  41.80     1:28.90 (47.10)                                        
 32 Dancygier, Emily          13 Storm-MR             1:28.15    1:29.73        
                  42.41     1:29.73 (47.32)                                        
 33 Muroff, Rebecca L         13 Three Village-MR     1:27.91    1:30.32        
                  42.94     1:30.32 (47.38)                                        
 34 Pinzon, Sarah A           14 Agua Swim Team-MR    1:23.14    1:30.75        
                  42.89     1:30.75 (47.86)                                        
 35 Reddy, Margot S           13 Marlins Bgnw-MR      1:32.64    1:30.92        
                  43.28     1:30.92 (47.64)                                        
 36 Peris, Sophia             14 Storm-MR             1:31.60    1:31.30        
                  43.39     1:31.30 (47.91)                                        
 37 Storm, Lauren             13 MALT-NJ              1:35.89    1:31.40        
                  41.69     1:31.40 (49.71)                                        
 38 Brennan, Amelia S         13 Agua Swim Team-MR    1:32.84    1:32.45        
                  44.16     1:32.45 (48.29)                                        
 39 Banner, Sylvie C          13 Agua Swim Team-MR    1:32.03    1:32.53        
                  43.72     1:32.53 (48.81)                                        
 40 Feigenbaum, Emily B       13 Tmsuffolk-MR         1:34.50    1:34.86        
                  44.80     1:34.86 (50.06)                                        
 41 Foss, Olivia L            14 Agua Swim Team-MR    1:36.17    1:35.40        
                  44.86     1:35.40 (50.54)                                        
 42 Behbehani, Iman           13 Marlins Bgnw-MR      1:36.24    1:36.83        
                  46.21     1:36.83 (50.62)                                        
 43 Saggio, Emma R            13 Three Village-MR     1:35.34    1:39.52        
                  47.59     1:39.52 (51.93)                                        
 44 DeGuzman, Jasmine Joyce   13 MALT-NJ              1:47.09    1:40.13        
                  45.68     1:40.13 (54.45)                                        
 45 Singhal, Mihika           13 SPAR-MR              1:42.41    1:41.95        
                  48.21     1:41.95 (53.74)                                        
 46 Begley, Molly             13 Storm-MR             1:36.71    1:42.60        
                  48.41     1:42.60 (54.19)                                        
 47 Najafi, Niaz              13 Tmsuffolk-MR         1:49.05    1:47.58        
                  50.33     1:47.58 (57.25)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:40.59  ZQ
              2:42.99  JO
              2:56.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vumbacco, Sabrina S       13 WEST-MR              2:28.37    2:30.01 ZQ     
                  35.53     1:13.88 (38.35)     1:51.80 (37.92)     2:30.01 (38.21)
  2 Dauchez, Alice M          13 Agua Swim Team-MR    2:29.48    2:32.72 ZQ     
                  34.72     1:13.78 (39.06)     1:53.52 (39.74)     2:32.72 (39.20)
  3 Tillman, Victoria M       13 WEST-MR              2:41.02    2:39.90 ZQ     
                  35.61     1:15.90 (40.29)     1:57.77 (41.87)     2:39.90 (42.13)
  4 Novo, Samantha G          13 SPAR-MR              2:41.69    2:40.49 ZQ     
                  36.22     1:17.31 (41.09)     1:59.12 (41.81)     2:40.49 (41.37)
  5 Bartlett, Grace           13 Storm-MR             2:47.88    2:42.55 JO     
                  37.33     1:18.30 (40.97)     2:00.70 (42.40)     2:42.55 (41.85)
  6 Eufer, Madison A          14 NYSA-MR              2:37.34    2:44.76 SILV   
                  36.96     1:19.46 (42.50)     2:02.63 (43.17)     2:44.76 (42.13)
  7 Parry, Alexa R            13 WEST-MR              3:08.12    2:45.59 SILV   
                  35.74     1:17.53 (41.79)     2:01.85 (44.32)     2:45.59 (43.74)
  8 Phelan, Kaitlyn           13 Storm-MR             2:46.69    2:45.61 SILV   
                  37.35     1:19.27 (41.92)     2:03.29 (44.02)     2:45.61 (42.32)
  9 Zhu, Catherine            13 Marlins Bgnw-MR      2:51.45    2:48.80 SILV   
                  37.63     1:20.53 (42.90)     2:04.58 (44.05)     2:48.80 (44.22)
 10 Simmons, Lauren A         13 Agua Swim Team-MR    2:55.00    2:54.99 SILV   
                  41.03     1:26.16 (45.13)     2:10.41 (44.25)     2:54.99 (44.58)
 11 Neglia, Allegra           14 Tmsuffolk-MR         3:00.45    2:56.59 SILV   
                  39.74     1:25.56 (45.82)     2:11.90 (46.34)     2:56.59 (44.69)
 12 Rosenthal, Molly          13 Storm-MR             3:20.49    2:57.28        
                  38.93     1:23.49 (44.56)     2:10.50 (47.01)     2:57.28 (46.78)
 13 Siegel, Molly E           14 Storm-MR             3:07.14    3:00.99        
                  41.18     1:27.23 (46.05)     2:14.95 (47.72)     3:00.99 (46.04)
 14 Stampelos, Georgina E     14 Three Village-MR     3:01.21    3:01.98        
                  41.82     1:27.92 (46.10)     2:14.27 (46.35)     3:01.98 (47.71)
 15 McDermot, Annie E         14 Agua Swim Team-MR    2:58.51    3:02.39        
                  41.71     1:27.55 (45.84)     2:14.98 (47.43)     3:02.39 (47.41)
 16 Tuchman, Emily            14 Storm-MR             3:10.03    3:03.96        
                  42.68     1:29.56 (46.88)     2:17.99 (48.43)     3:03.96 (45.97)
 17 Washington, Michelle G    14 Marlins Bgnw-MR      3:01.98    3:03.99        
                  42.17     1:29.02 (46.85)     2:16.92 (47.90)     3:03.99 (47.07)
 18 Cohen, Elena S            14 Storm-MR             3:02.90    3:05.37        
                  42.14     1:29.96 (47.82)     2:18.90 (48.94)     3:05.37 (46.47)
 19 Dancygier, Emily          13 Storm-MR             3:15.51    3:09.90        
                  43.97     1:32.57 (48.60)     2:22.07 (49.50)     3:09.90 (47.83)
 20 Tassio, Tara J            13 SPAR-MR              3:23.32    3:13.36        
                  42.36     1:31.97 (49.61)     2:23.37 (51.40)     3:13.36 (49.99)
 21 Driesen, Bella            13 Storm-MR             3:09.45    3:15.52        
                  44.75     1:35.02 (50.27)     2:25.79 (50.77)     3:15.52 (49.73)
 22 Koestler, Aimee J         14 Marlins Bgnw-MR      3:14.87    3:16.28        
                  44.74     1:36.23 (51.49)     2:26.66 (50.43)     3:16.28 (49.62)
 23 Sidoti, Emma G            14 NYSA-MR              3:55.55    3:26.13        
                  44.75                             2:32.31 ( )     3:26.13 (53.82)
 24 DeGuzman, Jasmine Joyce   13 MALT-NJ              3:45.48    3:31.66        
                  47.82                             2:38.63 ( )     3:31.66 (53.03)
 25 Begley, Molly             13 Storm-MR             3:20.99    3:31.87        
                  48.14     1:41.57 (53.43)     2:37.13 (55.56)     3:31.87 (54.74)
 26 Singhal, Mihika           13 SPAR-MR              3:30.32    3:41.96        
                  49.00                             2:44.21 ( )     3:41.96 (57.75)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:05.29  ZQ
              1:05.69  JO
              1:11.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parry, Alexa R            13 WEST-MR              1:03.17    1:02.53 ZQ     
                  28.33     1:02.53 (34.20)                                        
  2 Mattutat, Gabriella M     14 Tmsuffolk-MR         1:02.32    1:04.55 ZQ     
                  30.12     1:04.55 (34.43)                                        
  3 French, Isabelle          14 Tmsuffolk-MR         1:06.23    1:04.87 ZQ     
                  31.15     1:04.87 (33.72)                                        
  4 Phelan, Kaitlyn           13 Storm-MR             1:10.28    1:06.92 SILV   
                  31.22     1:06.92 (35.70)                                        
  5 Petersson, Kirsten A      13 Storm-MR             1:10.25    1:07.84 SILV   
                  32.17     1:07.84 (35.67)                                        
  6 Bischof, Lucy M           13 WEST-MR              1:10.49    1:08.15 SILV   
                  32.41     1:08.15 (35.74)                                        
  7 Clancy, Kiersten P        13 Three Village-MR     1:10.49    1:09.25 SILV   
                  32.30     1:09.25 (36.95)                                        
  8 Dauchez, Alice M          13 Agua Swim Team-MR    1:10.96    1:09.47 SILV   
                  32.59     1:09.47 (36.88)                                        
  9 Neuman, Samantha E        13 WEST-MR              1:09.32    1:09.58 SILV   
                  32.54     1:09.58 (37.04)                                        
 10 Yang, Emily G             13 Three Village-MR     1:09.39    1:09.77 SILV   
                  32.88     1:09.77 (36.89)                                        
 11 Feigin, Alex M            13 Agua Swim Team-MR    1:12.98    1:09.82 SILV   
                  32.13     1:09.82 (37.69)                                        
 12 DePalma, Mikaylie         14 Tmsuffolk-MR         1:08.25    1:10.16 SILV   
                  32.07     1:10.16 (38.09)                                        
 13 Bartlett, Grace           13 Storm-MR             1:12.04    1:11.01 SILV   
                  32.24     1:11.01 (38.77)                                        
 14 Kontos, Kristina          14 Tmsuffolk-MR         1:09.30    1:11.15 SILV   
                  32.93     1:11.15 (38.22)                                        
 15 Irwin, Amanda P           14 Agua Swim Team-MR    1:10.64    1:11.97        
                  33.29     1:11.97 (38.68)                                        
 16 Zhu, Catherine            13 Marlins Bgnw-MR      1:14.03    1:12.42        
                  33.18     1:12.42 (39.24)                                        
 17 Brennan, Amelia S         13 Agua Swim Team-MR    1:15.08    1:13.42        
                  33.58     1:13.42 (39.84)                                        
 18 Mironoff, Claudia M       13 Agua Swim Team-MR    1:16.13    1:13.92        
                  34.47     1:13.92 (39.45)                                        
 19 Holub, Emma M             13 Agua Swim Team-MR    1:16.37    1:15.18        
                  36.16     1:15.18 (39.02)                                        
 20 Bernhardt, Sydney C       14 Three Village-MR     1:17.43    1:15.54        
                  35.51     1:15.54 (40.03)                                        
 21 Reddy, Margot S           13 Marlins Bgnw-MR      1:16.66    1:16.30        
                  33.62     1:16.30 (42.68)                                        
 22 DeGeorges, Ellie S        13 Marlins Bgnw-MR      1:19.41    1:17.61        
                  34.76     1:17.61 (42.85)                                        
 23 Payman, Maya N            13 HVD-MR               1:38.66    1:17.97        
                  34.10     1:17.97 (43.87)                                        
 24 Cohen, Elena S            14 Storm-MR             1:21.42    1:18.64        
                  36.37     1:18.64 (42.27)                                        
 25 Chan, Rachel P            13 Three Village-MR     1:14.60    1:19.01        
                  35.33     1:19.01 (43.68)                                        
 26 Leishman, Belle           14 NYSA-MR              1:25.55    1:20.22        
                  37.80     1:20.22 (42.42)                                        
 27 Washington, Michelle G    14 Marlins Bgnw-MR      1:21.49    1:20.87        
                  36.07     1:20.87 (44.80)                                        
 28 Ebert, Meghan             13 Tmsuffolk-MR         1:20.82    1:21.71        
                  36.36     1:21.71 (45.35)                                        
 29 Galeano, Sam R            14 NYSA-MR              1:24.22    1:25.72        
                  40.11     1:25.72 (45.61)                                        
 30 Najafi, Niaz              13 Tmsuffolk-MR         1:32.53    1:31.96        
                  40.75     1:31.96 (51.21)                                        
 31 Driesen, Bella            13 Storm-MR             1:37.97    1:32.03        
                  42.19     1:32.03 (49.84)                                        
 32 DeGuzman, Jasmine Joyce   13 MALT-NJ              1:30.89    1:37.49        
                  43.02     1:37.49 (54.47)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:25.79  ZQ
              2:30.99  JO
              2:36.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vumbacco, Sabrina S       13 WEST-MR              2:19.66    2:20.45 ZQ     
                  30.96     1:06.05 (35.09)     1:43.19 (37.14)     2:20.45 (37.26)
  2 French, Isabelle          14 Tmsuffolk-MR         2:29.67    2:24.57 ZQ     
                  31.20     1:07.61 (36.41)     1:45.78 (38.17)     2:24.57 (38.79)
  3 Petersson, Kirsten A      13 Storm-MR             2:41.70    2:28.43 JO     
                  33.36     1:10.96 (37.60)     1:49.59 (38.63)     2:28.43 (38.84)
  4 Dauchez, Alice M          13 Agua Swim Team-MR    2:30.40    2:29.21 JO     
                  32.78     1:11.11 (38.33)     1:50.76 (39.65)     2:29.21 (38.45)
  5 Phelan, Kaitlyn           13 Storm-MR             2:37.36    2:32.95 SILV   
                  33.42     1:11.93 (38.51)     1:53.98 (42.05)     2:32.95 (38.97)
  6 Neuman, Samantha E        13 WEST-MR              2:39.54    2:34.80 SILV   
                  33.78     1:12.56 (38.78)     1:53.90 (41.34)     2:34.80 (40.90)
  7 Eufer, Madison A          14 NYSA-MR              2:21.25    2:35.96 SILV   
                  33.64     1:13.65 (40.01)     1:55.05 (41.40)     2:35.96 (40.91)
  8 Chan, Rachel P            13 Three Village-MR     2:40.43    2:49.54        
                  36.52     1:19.92 (43.40)     2:04.96 (45.04)     2:49.54 (44.58)
  9 Caoili, Kayla M           14 NYSA-MR                   NT    2:54.88        
                  37.47     1:21.54 (44.07)     2:09.15 (47.61)     2:54.88 (45.73)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:21.99  ZQ
              2:22.49  JO
              2:41.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bryce, Jane               14 WEST-MR              2:14.23    2:15.42 ZQ     
                  30.04     1:03.02 (32.98)     1:44.42 (41.40)     2:15.42 (31.00)
  2 Tillman, Victoria M       13 WEST-MR              2:21.16    2:19.28 ZQ     
                  30.98     1:06.25 (35.27)     1:46.94 (40.69)     2:19.28 (32.34)
  3 Mattutat, Gabriella M     14 Tmsuffolk-MR         2:17.36    2:23.16 SILV   
                  30.79     1:06.95 (36.16)     1:50.99 (44.04)     2:23.16 (32.17)
  4 Bartlett, Grace           13 Storm-MR             2:29.41    2:24.16 SILV   
                  31.97     1:08.95 (36.98)     1:50.84 (41.89)     2:24.16 (33.32)
  5 Dauchez, Alice M          13 Agua Swim Team-MR    2:26.51    2:24.73 SILV   
                  31.80     1:09.88 (38.08)     1:51.44 (41.56)     2:24.73 (33.29)
  6 Phelan, Kaitlyn           13 Storm-MR             2:28.70    2:25.32 SILV   
                  31.23     1:08.72 (37.49)     1:52.92 (44.20)     2:25.32 (32.40)
  7 Yienger, Maya S           14 Agua Swim Team-MR    2:24.49    2:25.77 SILV   
                  30.78     1:07.74 (36.96)     1:52.11 (44.37)     2:25.77 (33.66)
  8 Franco, Vanessa           13 Tmsuffolk-MR         2:28.49    2:26.50 SILV   
                  32.52     1:07.65 (35.13)     1:52.33 (44.68)     2:26.50 (34.17)
  9 French, Isabelle          14 Tmsuffolk-MR         2:27.29    2:26.81 SILV   
                  30.52     1:06.86 (36.34)     1:52.52 (45.66)     2:26.81 (34.29)
 10 Petersson, Kirsten A      13 Storm-MR             2:39.98    2:28.38 SILV   
                  31.57     1:08.14 (36.57)     1:54.78 (46.64)     2:28.38 (33.60)
 11 Neglia, Allegra           14 Tmsuffolk-MR         2:29.51    2:29.28 SILV   
                  32.05     1:08.76 (36.71)     1:55.57 (46.81)     2:29.28 (33.71)
 12 Yang, Emily G             13 Three Village-MR     2:26.53    2:29.37 SILV   
                  33.07     1:12.40 (39.33)     1:55.15 (42.75)     2:29.37 (34.22)
 13 Ryan, Shannon E           13 Three Village-MR     2:28.25    2:29.42 SILV   
                  31.96     1:08.97 (37.01)     1:54.25 (45.28)     2:29.42 (35.17)
 14 Rosenthal, Molly          13 Storm-MR             2:42.91    2:30.06 SILV   
                  32.07     1:08.31 (36.24)     1:54.69 (46.38)     2:30.06 (35.37)
 15 Neuman, Samantha E        13 WEST-MR              2:27.56    2:30.16 SILV   
                  34.01     1:13.54 (39.53)     1:56.67 (43.13)     2:30.16 (33.49)
 16 Dancygier, Emily          13 Storm-MR             2:35.68    2:32.54 SILV   
                  32.77     1:08.61 (35.84)     2:00.60 (51.99)     2:32.54 (31.94)
 17 Tuchman, Emily            14 Storm-MR             2:38.85    2:33.26 SILV   
                  34.53     1:13.20 (38.67)     1:59.63 (46.43)     2:33.26 (33.63)
 18 Rogers, Allison           13 Tmsuffolk-MR         2:34.35    2:33.58 SILV   
                  33.14     1:10.23 (37.09)     1:58.54 (48.31)     2:33.58 (35.04)
 19 Feigin, Alex M            13 Agua Swim Team-MR    2:32.42    2:36.09 SILV   
                  33.47     1:12.55 (39.08)     2:00.02 (47.47)     2:36.09 (36.07)
 20 Nikolski, Mary T T        14 HVD-MR               2:32.98    2:38.24 SILV   
                  36.09     1:16.93 (40.84)     2:03.49 (46.56)     2:38.24 (34.75)
 21 Bogdanski, Victoria H     14 Three Village-MR     2:35.85    2:39.19 SILV   
                  35.24     1:14.81 (39.57)     2:05.73 (50.92)     2:39.19 (33.46)
 22 Chan, Rachel P            13 Three Village-MR     2:42.73    2:39.24 SILV   
                  35.62     1:15.17 (39.55)     2:02.30 (47.13)     2:39.24 (36.94)
 23 Lerner, Charlotte         13 Storm-MR             2:45.46    2:39.61 SILV   
                  33.31     1:11.35 (38.04)     2:03.45 (52.10)     2:39.61 (36.16)
 24 Simmons, Lauren A         13 Agua Swim Team-MR    2:35.74    2:40.14 SILV   
                  35.67     1:15.98 (40.31)     2:03.53 (47.55)     2:40.14 (36.61)
 25 Ashikari, Emily           14 Storm-MR             2:50.49    2:40.46 SILV   
                  36.23     1:17.70 (41.47)     2:07.14 (49.44)     2:40.46 (33.32)
 26 Stampelos, Georgina E     14 Three Village-MR     2:37.02    2:40.76 SILV   
                  35.02     1:16.25 (41.23)     2:03.18 (46.93)     2:40.76 (37.58)
 27 Cohen, Elena S            14 Storm-MR             2:44.45    2:41.23 SILV   
                  37.37     1:17.40 (40.03)     2:05.35 (47.95)     2:41.23 (35.88)
 28 Muroff, Rebecca L         13 Three Village-MR     2:46.02    2:41.66 SILV   
                  34.70     1:14.63 (39.93)     2:03.96 (49.33)     2:41.66 (37.70)
 29 Ebert, Meghan             13 Tmsuffolk-MR         2:43.15    2:41.68 SILV   
                  35.35     1:16.35 (41.00)     2:05.84 (49.49)     2:41.68 (35.84)
 30 Bernhardt, Sydney C       14 Three Village-MR     2:44.22    2:42.25        
                  34.79     1:15.73 (40.94)     2:05.22 (49.49)     2:42.25 (37.03)
 31 Banner, Sylvie C          13 Agua Swim Team-MR    2:46.02    2:42.65        
                  35.80     1:15.32 (39.52)     2:06.69 (51.37)     2:42.65 (35.96)
 32 Weitz, Jacqueline D       14 UN Agua-MR           2:48.65    2:43.62        
                  36.52     1:20.80 (44.28)     2:05.36 (44.56)     2:43.62 (38.26)
 33 Ford, Sydney E            13 Marlins Bgnw-MR      2:39.20    2:44.99        
                  34.01     1:15.84 (41.83)     2:04.56 (48.72)     2:44.99 (40.43)
 34 DeGeorges, Ellie S        13 Marlins Bgnw-MR      2:52.08    2:45.28        
                  35.75     1:18.45 (42.70)     2:08.06 (49.61)     2:45.28 (37.22)
 35 Pinzon, Sarah A           14 Agua Swim Team-MR    2:39.09    2:46.13        
                  38.02     1:20.27 (42.25)     2:08.53 (48.26)     2:46.13 (37.60)
 36 Siegel, Molly E           14 Storm-MR             2:47.14    2:46.27        
                  40.65     1:23.22 (42.57)     2:09.38 (46.16)     2:46.27 (36.89)
 37 Peris, Sophia             14 Storm-MR             2:59.71    2:47.19        
                  37.08     1:19.96 (42.88)     2:08.59 (48.63)     2:47.19 (38.60)
 38 Payman, Maya N            13 HVD-MR               2:53.46    2:49.26        
                                1:19.41 ( )     2:07.73 (48.32)     2:49.26 (41.53)
 39 Cohen, Hannah G           13 Storm-MR             2:54.80    2:50.99        
                  39.89     1:23.54 (43.65)     2:15.24 (51.70)     2:50.99 (35.75)
 40 Feigenbaum, Emily B       13 Tmsuffolk-MR         2:51.62    2:51.49        
                  39.86     1:21.17 (41.31)     2:13.90 (52.73)     2:51.49 (37.59)
 41 Driesen, Bella            13 Storm-MR             2:51.34    2:54.41        
                  42.29     1:26.22 (43.93)     2:16.10 (49.88)     2:54.41 (38.31)
 42 Galeano, Sam R            14 NYSA-MR              2:53.94    2:58.67        
                  39.11     1:21.97 (42.86)     2:15.72 (53.75)     2:58.67 (42.95)
 43 Saggio, Emma R            13 Three Village-MR     3:10.00    3:04.87        
                  42.63     1:28.91 (46.28)     2:21.04 (52.13)     3:04.87 (43.83)
 44 Najafi, Niaz              13 Tmsuffolk-MR         3:14.58    3:09.06        
                  40.51     1:25.65 (45.14)     2:24.49 (58.84)     3:09.06 (44.57)
 45 Begley, Molly             13 Storm-MR             3:05.41    3:11.79        
                  45.60     1:32.57 (46.97)     2:27.79 (55.22)     3:11.79 (44.00)
 -- Holub, Emma M             13 Agua Swim Team-MR    2:40.92         DQ        
      False start - Misc
                  35.53     1:15.67 (40.14)     2:05.46 (49.79)          DQ (35.34)
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parry, Nicole A           16 WEST-MR                24.50      25.13        
  2 Moser, Mary C             22 NYAC-MR                26.50      25.20        
  3 Li, Laura Y               16 Marlins Bgnw-MR        25.37      25.64        
  4 Lara, Tiffany A           15 Agua Swim Team-MR      25.27      25.92        
  5 Burns, Catherine C        16 Tmsuffolk-MR           26.25      26.24        
  6 Frey, Sophie G            16 NYSA-MR                26.12      26.28        
  7 Irato, Carmela            15 Agua Swim Team-MR      25.72      26.46        
  8 Gabinoff, Katherine       15 Tmsuffolk-MR           27.28      26.62        
  9 Zahn, Jacqueline          16 Tmsuffolk-MR           26.17      26.67        
 10 Edwards, Georgia          15 Storm-MR               28.57      27.05        
 11 Hunnewell, Skylar S       15 Agua Swim Team-MR      26.78      27.12        
 12 Nikolski, Grace M         16 HVD-MR                 26.21      27.14        
 13 Burke, Jill L             15 Agua Swim Team-MR      27.61      27.15        
 14 Cho, Jessica J            16 Marlins Bgnw-MR        27.22      27.35        
 15 Cullinan, Madison         16 NYSA-MR                26.75      27.39        
 16 Szpynda, Emily            15 Storm-MR               29.23      27.41        
 17 Ellis, Rebecca E          16 Storm-MR               27.19      27.47        
 18 Friberg, Keelyn G         15 Three Village-MR       28.13      27.49        
 19 Lachman, Margaret         15 Agua Swim Team-MR      27.77      27.54        
 20 Erskine, Sage H           25 NYAC-MR                26.01      27.56        
 21 Adams, Hayley N           15 Three Village-MR       28.04      27.59        
 22 Dubick, Allison H         15 NYSA-MR                26.78      27.61        
 23 Pratt, Kristen E          25 NYAC-MR                26.01      27.70        
 24 Hamakiotes, Asimina       16 Agua Swim Team-MR      28.90      27.82        
 25 Guglielmi, Gabriella      15 WEST-MR                28.39      27.96        
 26 McNair, Meaghan F         15 Three Village-MR       27.47      28.02        
 27 Visintin, Nichole A       15 Three Village-MR       27.05      28.11        
 28 Kyin, Leadora A           15 Agua Swim Team-MR      28.23      28.22        
 29 Fassett, Brooks C         16 Three Village-MR       28.19      28.38        
 30 Rota, Kimberly A          18 Marlins Bgnw-MR        27.69      28.40        
 31 Sullivan, Caroline R      17 Marlins Bgnw-MR        27.10      28.52        
 32 Zoeller, Kate R           15 HVD-MR                 28.74      28.67        
 33 Leishman, Maiya J         16 NYSA-MR                28.49      28.76        
 34 Gerber, Marielle          17 Tmsuffolk-MR           28.07      28.97        
 35 Loscalzo, Annie M         16 Three Village-MR       28.35      29.68        
 36 Seward, Kristen J         15 HVD-MR                 28.23      29.73        
 37 Potenza, Giovanna A       16 Marlins Bgnw-MR        29.07      30.36        
 38 Rota, Amanda P            18 Marlins Bgnw-MR        28.88      30.48        
 39 Giannelli, Sophia         15 Storm-MR               31.95      31.41        
 40 Cartularo, Morgan         15 Storm-MR               30.56      31.54        
 41 Cartularo, Madison        15 Storm-MR               32.15      32.34        
 -- Siegel, Lucy              15 Storm-MR               30.07         DQ        
      False start
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parry, Nicole A           16 WEST-MR                52.85      53.73        
                  26.21       53.73 (27.52)                                        
  2 Li, Laura Y               16 Marlins Bgnw-MR        57.26      56.42        
                  26.95       56.42 (29.47)                                        
  3 Frey, Sophie G            16 NYSA-MR                55.87      56.71        
                  27.30       56.71 (29.41)                                        
  4 Edwards, Georgia          15 Storm-MR             1:00.37      56.85        
                  27.28       56.85 (29.57)                                        
  5 Burns, Catherine C        16 Tmsuffolk-MR           56.47      57.10        
                  27.17       57.10 (29.93)                                        
  6 Lara, Tiffany A           15 Agua Swim Team-MR      55.97      57.31        
                  27.37       57.31 (29.94)                                        
  7 Szpynda, Emily            15 Storm-MR             1:00.59      57.42        
                  28.09       57.42 (29.33)                                        
  8 Irato, Carmela            15 Agua Swim Team-MR      57.06      57.44        
                  27.54       57.44 (29.90)                                        
  9 Zahn, Jacqueline          16 Tmsuffolk-MR           57.37      57.72        
                  27.41       57.72 (30.31)                                        
 10 Gabinoff, Katherine       15 Tmsuffolk-MR           58.91      58.00        
                  27.76       58.00 (30.24)                                        
 11 Cho, Jessica J            16 Marlins Bgnw-MR        58.80      58.25        
                  27.98       58.25 (30.27)                                        
 12 Friberg, Keelyn G         15 Three Village-MR     1:01.51      58.37        
                  28.09       58.37 (30.28)                                        
 13 Suarez-Rebling, Mariana   16 Agua Swim Team-MR      57.51      58.40        
                  28.16       58.40 (30.24)                                        
 14 Ellis, Rebecca E          16 Storm-MR               58.81      58.56        
                  27.65       58.56 (30.91)                                        
 15 Flynn, Kate E             15 SPAR-MR                58.76      58.78        
                  28.11       58.78 (30.67)                                        
 16 Burke, Jill L             15 Agua Swim Team-MR      58.93      58.84        
                  28.53       58.84 (30.31)                                        
 17 Lachman, Margaret         15 Agua Swim Team-MR      59.86      59.26        
                  28.73       59.26 (30.53)                                        
 18 Knobler, Sera A           16 Agua Swim Team-MR      59.27      59.98        
                  29.42       59.98 (30.56)                                        
 19 Guglielmi, Gabriella      15 WEST-MR              1:03.05    1:00.44        
                  29.22     1:00.44 (31.22)                                        
 20 Hunnewell, Skylar S       15 Agua Swim Team-MR    1:01.43    1:00.87        
                  28.88     1:00.87 (31.99)                                        
 21 Hamakiotes, Asimina       16 Agua Swim Team-MR    1:06.20    1:01.25        
                  29.08     1:01.25 (32.17)                                        
 22 Kyin, Leadora A           15 Agua Swim Team-MR    1:02.46    1:01.32        
                  29.85     1:01.32 (31.47)                                        
 23 Loscalzo, Annie M         16 Three Village-MR     1:01.78    1:02.03        
                  30.04     1:02.03 (31.99)                                        
 24 McNair, Meaghan F         15 Three Village-MR       58.98    1:02.16        
                  29.31     1:02.16 (32.85)                                        
 25 Dubick, Allison H         15 NYSA-MR              1:00.48    1:02.24        
                  29.80     1:02.24 (32.44)                                        
 26 Leishman, Maiya J         16 NYSA-MR              1:01.99    1:02.25        
                  29.94     1:02.25 (32.31)                                        
 27 Lederer, Genna            17 NYSA-MR                59.46    1:02.33        
                  29.50     1:02.33 (32.83)                                        
 28 Fassett, Brooks C         16 Three Village-MR     1:01.66    1:02.43        
                  29.95     1:02.43 (32.48)                                        
 29 Rota, Kimberly A          18 Marlins Bgnw-MR      1:00.65    1:02.56        
                  29.87     1:02.56 (32.69)                                        
 30 Gerber, Marielle          17 Tmsuffolk-MR           59.17    1:02.87        
                  30.03     1:02.87 (32.84)                                        
 31 Seward, Kristen J         15 HVD-MR               1:01.69    1:04.81        
                  31.18     1:04.81 (33.63)                                        
 32 Jarvis, Kenzie T          15 HVD-MR               1:03.95    1:04.99        
                  30.62     1:04.99 (34.37)                                        
 33 Webb, Rachel M            16 HVD-MR               1:04.47    1:06.17        
                  30.59     1:06.17 (35.58)                                        
 34 Giannelli, Sophia         15 Storm-MR             1:09.56    1:08.75        
                  33.75     1:08.75 (35.00)                                        
 35 Siegel, Lucy              15 Storm-MR             1:07.23    1:09.05        
                  33.37     1:09.05 (35.68)                                        
 36 Potenza, Giovanna A       16 Marlins Bgnw-MR      1:02.61    1:09.12        
                  32.82     1:09.12 (36.30)                                        
 37 Cartularo, Morgan         15 Storm-MR             1:08.33    1:09.31        
                  32.94     1:09.31 (36.37)                                        
 38 Vogel, Morgan             15 Storm-MR             1:10.61    1:09.79        
                  33.05     1:09.79 (36.74)                                        
 39 Cartularo, Madison        15 Storm-MR             1:09.34    1:10.08        
                  33.35     1:10.08 (36.73)                                        
 40 Terilli, Elizabeth T      15 Storm-MR             1:15.83    1:17.31        
                  36.79     1:17.31 (40.52)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parry, Nicole A           16 WEST-MR              1:56.66    1:59.17        
                  28.23       58.39 (30.16)     1:29.16 (30.77)     1:59.17 (30.01)
  2 Weaver, Joanie M          23 NYAC-MR              1:54.13    1:59.59        
                  28.03       57.91 (29.88)     1:28.75 (30.84)     1:59.59 (30.84)
  3 Frey, Sophie G            16 NYSA-MR              2:00.54    2:01.61        
                  28.14       58.22 (30.08)     1:29.60 (31.38)     2:01.61 (32.01)
  4 Suarez-Rebling, Mariana   16 Agua Swim Team-MR    2:02.57    2:03.12        
                  29.22     1:00.25 (31.03)     1:31.83 (31.58)     2:03.12 (31.29)
  5 Irato, Carmela            15 Agua Swim Team-MR    2:04.08    2:03.22        
                  29.32     1:00.87 (31.55)     1:31.75 (30.88)     2:03.22 (31.47)
  6 Liao, Athena S            24 NYAC-MR              2:03.09    2:04.34        
                  29.22     1:00.54 (31.32)     1:31.68 (31.14)     2:04.34 (32.66)
  7 Lara, Tiffany A           15 Agua Swim Team-MR    2:07.95    2:04.87        
                  28.36     1:00.26 (31.90)     1:32.74 (32.48)     2:04.87 (32.13)
  8 Knobler, Sera A           16 Agua Swim Team-MR    2:05.39    2:05.85        
                  29.65     1:01.64 (31.99)     1:33.91 (32.27)     2:05.85 (31.94)
  9 Lachman, Margaret         15 Agua Swim Team-MR    2:07.95    2:05.96        
                  29.66     1:01.44 (31.78)     1:33.87 (32.43)     2:05.96 (32.09)
 10 Stangeby, Hailee M        16 AG-MR                2:05.32    2:07.08        
                  29.09     1:00.79 (31.70)     1:33.63 (32.84)     2:07.08 (33.45)
 11 Burke, Jill L             15 Agua Swim Team-MR    2:10.61    2:07.57        
                  29.50     1:01.92 (32.42)     1:35.33 (33.41)     2:07.57 (32.24)
 12 Cho, Jessica J            16 Marlins Bgnw-MR      2:09.00    2:07.97        
                  29.38     1:01.44 (32.06)     1:34.58 (33.14)     2:07.97 (33.39)
 13 Edwards, Georgia          15 Storm-MR             2:15.99    2:08.16        
                  28.28     1:00.09 (31.81)     1:33.83 (33.74)     2:08.16 (34.33)
 14 Doyle, Bethany E          17 NYSA-MR              2:04.99    2:08.37        
                  28.98     1:01.56 (32.58)     1:34.88 (33.32)     2:08.37 (33.49)
 15 Szpynda, Emily            15 Storm-MR             2:07.99    2:08.47        
                  29.82     1:02.72 (32.90)     1:35.83 (33.11)     2:08.47 (32.64)
 16 Ellis, Rebecca E          16 Storm-MR             2:10.72    2:08.96        
                  29.77     1:02.92 (33.15)     1:36.19 (33.27)     2:08.96 (32.77)
 17 Rohan, Julia R            15 WEST-MR              2:08.20    2:09.04        
                  30.39     1:03.11 (32.72)     1:36.44 (33.33)     2:09.04 (32.60)
 18 Li, Laura Y               16 Marlins Bgnw-MR      2:08.17    2:10.55        
                  29.38     1:02.50 (33.12)     1:36.54 (34.04)     2:10.55 (34.01)
 19 Nikolski, Grace M         16 HVD-MR               2:02.27    2:11.21        
                  29.96     1:02.43 (32.47)     1:36.50 (34.07)     2:11.21 (34.71)
 20 Friberg, Keelyn G         15 Three Village-MR     2:12.67    2:11.79        
                  30.29     1:03.88 (33.59)     1:37.68 (33.80)     2:11.79 (34.11)
 21 Pratt, Kristen E          25 NYAC-MR              2:02.50    2:12.01        
                  29.35     1:02.02 (32.67)     1:36.72 (34.70)     2:12.01 (35.29)
 22 Adams, Hayley N           15 Three Village-MR     2:10.16    2:12.37        
                  30.48     1:03.66 (33.18)     1:38.05 (34.39)     2:12.37 (34.32)
 23 Visintin, Nichole A       15 Three Village-MR     2:10.31    2:12.60        
                  29.85     1:02.82 (32.97)     1:37.34 (34.52)     2:12.60 (35.26)
 24 Gerber, Marielle          17 Tmsuffolk-MR         2:10.68    2:13.16        
                  30.41     1:03.48 (33.07)     1:38.47 (34.99)     2:13.16 (34.69)
 25 Rota, Kimberly A          18 Marlins Bgnw-MR      2:10.56    2:14.71        
                  31.11     1:05.49 (34.38)     1:40.67 (35.18)     2:14.71 (34.04)
 26 McNair, Meaghan F         15 Three Village-MR     2:13.66    2:14.72        
                  29.99     1:04.18 (34.19)     1:39.79 (35.61)     2:14.72 (34.93)
 27 Kyin, Leadora A           15 Agua Swim Team-MR    2:14.01    2:14.87        
                  30.67     1:04.47 (33.80)     1:39.82 (35.35)     2:14.87 (35.05)
 28 Loscalzo, Annie M         16 Three Village-MR     2:12.56    2:16.07        
                  31.64     1:05.45 (33.81)     1:40.69 (35.24)     2:16.07 (35.38)
 29 Sullivan, Caroline R      17 Marlins Bgnw-MR      2:08.88    2:16.53        
                  31.57     1:06.33 (34.76)     1:41.26 (34.93)     2:16.53 (35.27)
 30 Lederer, Genna            17 NYSA-MR              2:13.03    2:17.99        
                  30.43     1:04.66 (34.23)     1:40.93 (36.27)     2:17.99 (37.06)
 31 Fassett, Brooks C         16 Three Village-MR     2:15.87    2:18.42        
                  32.01     1:07.19 (35.18)     1:42.91 (35.72)     2:18.42 (35.51)
 32 Leishman, Maiya J         16 NYSA-MR              2:18.99    2:18.73        
                  30.92     1:06.12 (35.20)     1:42.33 (36.21)     2:18.73 (36.40)
 33 Hamakiotes, Asimina       16 Agua Swim Team-MR    2:24.35    2:20.25        
                  30.80     1:06.33 (35.53)     1:42.72 (36.39)     2:20.25 (37.53)
 34 Dubick, Allison H         15 NYSA-MR              2:18.29    2:20.77        
                  31.20     1:06.51 (35.31)     1:43.24 (36.73)     2:20.77 (37.53)
 35 Seward, Kristen J         15 HVD-MR               2:21.06    2:22.50        
                  32.41     1:07.58 (35.17)     1:44.78 (37.20)     2:22.50 (37.72)
 36 Smith, Gabriella M        17 Agua Swim Team-MR    2:27.59    2:22.68        
                  31.58     1:06.70 (35.12)     1:44.29 (37.59)     2:22.68 (38.39)
 37 Potenza, Giovanna A       16 Marlins Bgnw-MR      2:18.71    2:25.83        
                  32.91     1:10.05 (37.14)     1:48.15 (38.10)     2:25.83 (37.68)
 38 Rota, Amanda P            18 Marlins Bgnw-MR      2:16.59    2:27.55        
                  31.77     1:08.96 (37.19)     1:48.03 (39.07)     2:27.55 (39.52)
 39 Siegel, Lucy              15 Storm-MR             2:22.62    2:27.57        
                  33.42     1:11.20 (37.78)     1:49.65 (38.45)     2:27.57 (37.92)
 40 Giannelli, Sophia         15 Storm-MR             2:35.12    2:28.22        
                  34.61     1:12.77 (38.16)     1:51.58 (38.81)     2:28.22 (36.64)
 41 Vogel, Morgan             15 Storm-MR             2:25.10    2:35.57        
                  34.78     1:14.00 (39.22)     1:53.81 (39.81)     2:35.57 (41.76)
 42 Cartularo, Madison        15 Storm-MR             2:30.00    2:36.70        
                  35.78     1:16.00 (40.22)     1:57.27 (41.27)     2:36.70 (39.43)
 43 Cartularo, Morgan         15 Storm-MR             2:30.99    2:36.76        
                  35.71     1:15.48 (39.77)     1:57.55 (42.07)     2:36.76 (39.21)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irato, Carmela            15 Agua Swim Team-MR    1:03.67    1:03.59        
                  30.76     1:03.59 (32.83)                                        
  2 Parry, Nicole A           16 WEST-MR              1:06.59    1:03.67        
                  31.37     1:03.67 (32.30)                                        
  3 Randhawa, Rhea            15 Tmsuffolk-MR         1:03.63    1:04.14        
                  31.11     1:04.14 (33.03)                                        
  4 Edwards, Georgia          15 Storm-MR             1:08.72    1:04.32        
                  31.30     1:04.32 (33.02)                                        
  5 Burns, Catherine C        16 Tmsuffolk-MR         1:04.47    1:05.09        
                  31.29     1:05.09 (33.80)                                        
  6 Gabinoff, Katherine       15 Tmsuffolk-MR         1:07.38    1:05.59        
                  31.84     1:05.59 (33.75)                                        
  7 Zahn, Jacqueline          16 Tmsuffolk-MR         1:04.47    1:05.62        
                  31.77     1:05.62 (33.85)                                        
  8 Frey, Sophie G            16 NYSA-MR              1:04.81    1:06.12        
                  32.57     1:06.12 (33.55)                                        
  9 Guglielmi, Gabriella      15 WEST-MR              1:08.52    1:06.31        
                  32.64     1:06.31 (33.67)                                        
 10 Lara, Tiffany A           15 Agua Swim Team-MR    1:06.31    1:06.43        
                  32.35     1:06.43 (34.08)                                        
 11 Szpynda, Emily            15 Storm-MR             1:10.36    1:07.43        
                  33.45     1:07.43 (33.98)                                        
 12 Ellis, Rebecca E          16 Storm-MR             1:06.52    1:07.58        
                  32.40     1:07.58 (35.18)                                        
 13 Doyle, Bethany E          17 NYSA-MR              1:06.99    1:08.03        
                  33.36     1:08.03 (34.67)                                        
 14 Leishman, Maiya J         16 NYSA-MR              1:08.99    1:08.45        
                  32.95     1:08.45 (35.50)                                        
 15 Adams, Hayley N           15 Three Village-MR     1:08.47    1:08.48        
                  33.96     1:08.48 (34.52)                                        
 16 Visintin, Nichole A       15 Three Village-MR     1:09.25    1:08.85        
                  33.62     1:08.85 (35.23)                                        
 17 Rohan, Julia R            15 WEST-MR              1:09.93    1:09.06        
                  33.95     1:09.06 (35.11)                                        
 18 Friberg, Keelyn G         15 Three Village-MR     1:10.77    1:09.11        
                  34.21     1:09.11 (34.90)                                        
 19 Kyin, Leadora A           15 Agua Swim Team-MR    1:09.95    1:09.13        
                  33.23     1:09.13 (35.90)                                        
 20 Stangeby, Hailee M        16 AG-MR                1:08.45    1:09.34        
                  34.02     1:09.34 (35.32)                                        
 21 Knobler, Sera A           16 Agua Swim Team-MR    1:06.97    1:09.74        
                  33.76     1:09.74 (35.98)                                        
 22 Conway, Megan F           16 NYSA-MR              1:06.45    1:10.04        
                  34.31     1:10.04 (35.73)                                        
 23 Sullivan, Caroline R      17 Marlins Bgnw-MR      1:08.90    1:11.33        
                  34.36     1:11.33 (36.97)                                        
 24 Gerber, Marielle          17 Tmsuffolk-MR         1:07.97    1:12.39        
                  35.53     1:12.39 (36.86)                                        
 25 Hamakiotes, Asimina       16 Agua Swim Team-MR    1:19.75    1:13.68        
                  35.48     1:13.68 (38.20)                                        
 26 Seward, Kristen J         15 HVD-MR               1:10.06    1:13.78        
                  36.12     1:13.78 (37.66)                                        
 27 Dubick, Allison H         15 NYSA-MR              1:09.70    1:13.92        
                  35.40     1:13.92 (38.52)                                        
 28 Potenza, Giovanna A       16 Marlins Bgnw-MR      1:10.52    1:14.58        
                  36.25     1:14.58 (38.33)                                        
 29 McNair, Meaghan F         15 Three Village-MR     1:07.08    1:15.04        
                  36.44     1:15.04 (38.60)                                        
 30 Hunnewell, Skylar S       15 Agua Swim Team-MR    1:16.84    1:16.30        
                1:16.30         1:16.30 ( )                                        
 31 Loscalzo, Annie M         16 Three Village-MR     1:15.01    1:16.71        
                  37.73     1:16.71 (38.98)                                        
 32 Rota, Amanda P            18 Marlins Bgnw-MR      1:11.66    1:16.85        
                  37.25     1:16.85 (39.60)                                        
 33 Fassett, Brooks C         16 Three Village-MR     1:15.65    1:17.23        
                  38.49     1:17.23 (38.74)                                        
 34 Armstrong, Dana E         16 NYSA-MR              1:17.53    1:19.73        
                  38.92     1:19.73 (40.81)                                        
 35 O'Brien, Megan A          15 NYSA-MR                   NT    1:22.33        
                  39.89     1:22.33 (42.44)                                        
 36 Vogel, Morgan             15 Storm-MR             1:22.56    1:25.35        
                  41.14     1:25.35 (44.21)                                        
 37 Giannelli, Sophia         15 Storm-MR             1:25.05    1:27.63        
                  43.38     1:27.63 (44.25)                                        
 -- Erskine, Sage H           25 NYAC-MR                59.73         DQ        
      Completely submerged prior to turn or finish
                  30.79          DQ (32.34)                                        
 -- Li, Laura Y               16 Marlins Bgnw-MR      1:05.70         DQ        
      Completely submerged prior to turn or finish
                  32.94          DQ (35.02)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irato, Carmela            15 Agua Swim Team-MR    2:14.93    2:15.19        
                  32.51     1:06.96 (34.45)     1:40.81 (33.85)     2:15.19 (34.38)
  2 Randhawa, Rhea            15 Tmsuffolk-MR         2:14.52    2:16.20        
                  31.92     1:06.15 (34.23)     1:41.78 (35.63)     2:16.20 (34.42)
  3 Edwards, Georgia          15 Storm-MR             2:20.99    2:17.95        
                  31.56     1:05.47 (33.91)     1:41.86 (36.39)     2:17.95 (36.09)
  4 Knobler, Sera A           16 Agua Swim Team-MR    2:21.07    2:20.90        
                  33.46     1:08.75 (35.29)     1:44.82 (36.07)     2:20.90 (36.08)
  5 Szpynda, Emily            15 Storm-MR             2:32.33    2:21.40        
                  34.56     1:10.44 (35.88)     1:46.71 (36.27)     2:21.40 (34.69)
  6 Lara, Tiffany A           15 Agua Swim Team-MR    2:23.91    2:21.83        
                  33.16     1:09.38 (36.22)     1:46.14 (36.76)     2:21.83 (35.69)
  7 Friberg, Keelyn G         15 Three Village-MR     2:27.78    2:22.67        
                  33.84     1:10.20 (36.36)     1:46.85 (36.65)     2:22.67 (35.82)
  8 Ellis, Rebecca E          16 Storm-MR             2:26.81    2:24.55        
                  33.19     1:10.11 (36.92)     1:47.82 (37.71)     2:24.55 (36.73)
  9 Rohan, Julia R            15 WEST-MR              2:32.80    2:27.83        
                  36.51     1:13.96 (37.45)     1:51.60 (37.64)     2:27.83 (36.23)
 10 Leishman, Maiya J         16 NYSA-MR              2:33.33    2:29.07        
                  34.83     1:11.60 (36.77)     1:50.62 (39.02)     2:29.07 (38.45)
 11 Webb, Rachel M            16 HVD-MR               2:23.33    2:29.52        
                  34.15     1:11.39 (37.24)     1:50.53 (39.14)     2:29.52 (38.99)
 12 Chirico, Kasidy A         15 Three Village-MR     2:30.91    2:33.79        
                  36.92     1:15.27 (38.35)     1:55.17 (39.90)     2:33.79 (38.62)
 13 Labita, Victoria          15 NYSA-MR              2:29.16    2:35.99        
                  37.19     1:16.91 (39.72)     1:56.93 (40.02)     2:35.99 (39.06)
 14 Potenza, Giovanna A       16 Marlins Bgnw-MR      2:31.66    2:39.28        
                  37.18     1:17.08 (39.90)     1:58.18 (41.10)     2:39.28 (41.10)
 15 Seward, Kristen J         15 HVD-MR               2:31.95    2:40.84        
                  37.71     1:17.93 (40.22)     1:59.72 (41.79)     2:40.84 (41.12)
 16 Armstrong, Dana E         16 NYSA-MR              2:48.83    2:43.80        
                  39.96     1:20.66 (40.70)     2:02.39 (41.73)     2:43.80 (41.41)
 17 O'Brien, Megan A          15 NYSA-MR                   NT    2:54.48        
                  41.39     1:26.10 (44.71)     2:12.38 (46.28)     2:54.48 (42.10)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parry, Nicole A           16 WEST-MR              1:08.67    1:11.56        
                  33.90     1:11.56 (37.66)                                        
  2 Li, Laura Y               16 Marlins Bgnw-MR      1:12.83    1:12.53        
                  33.95     1:12.53 (38.58)                                        
  3 Cho, Jessica J            16 Marlins Bgnw-MR      1:13.00    1:12.66        
                  34.03     1:12.66 (38.63)                                        
  4 Randhawa, Rhea            15 Tmsuffolk-MR         1:17.14    1:15.78        
                  36.25     1:15.78 (39.53)                                        
  5 Rohan, Julia R            15 WEST-MR              1:16.55    1:16.31        
                  36.31     1:16.31 (40.00)                                        
  6 Gabinoff, Katherine       15 Tmsuffolk-MR         1:15.86    1:16.67        
                  35.41     1:16.67 (41.26)                                        
  7 Zahn, Jacqueline          16 Tmsuffolk-MR         1:14.14    1:16.86        
                  36.93     1:16.86 (39.93)                                        
  8 Lachman, Margaret         15 Agua Swim Team-MR    1:16.54    1:17.63        
                  37.23     1:17.63 (40.40)                                        
  9 Rota, Kimberly A          18 Marlins Bgnw-MR      1:15.85    1:18.30        
                  36.19     1:18.30 (42.11)                                        
 10 Visintin, Nichole A       15 Three Village-MR     1:19.22    1:21.38        
                  38.03     1:21.38 (43.35)                                        
 11 Adams, Hayley N           15 Three Village-MR     1:20.24    1:21.46        
                  38.48     1:21.46 (42.98)                                        
 12 Gerber, Marielle          17 Tmsuffolk-MR         1:24.90    1:21.87        
                  39.24     1:21.87 (42.63)                                        
 13 Leishman, Maiya J         16 NYSA-MR              1:24.40    1:22.05        
                  39.11     1:22.05 (42.94)                                        
 14 Lederer, Genna            17 NYSA-MR              1:20.57    1:22.40        
                  38.86     1:22.40 (43.54)                                        
 15 Kyin, Leadora A           15 Agua Swim Team-MR    1:23.69    1:22.85        
                  39.17     1:22.85 (43.68)                                        
 16 Loscalzo, Annie M         16 Three Village-MR     1:22.06    1:23.43        
                  39.42     1:23.43 (44.01)                                        
 17 Cartularo, Madison        15 Storm-MR             1:18.37    1:23.71        
                  39.68     1:23.71 (44.03)                                        
 18 Fassett, Brooks C         16 Three Village-MR     1:23.97    1:26.11        
                  40.81     1:26.11 (45.30)                                        
 19 Dubick, Allison H         15 NYSA-MR              1:24.40    1:29.50        
                  40.39     1:29.50 (49.11)                                        
 20 McBrinn, Lauren R         16 NYSA-MR              1:32.38    1:31.43        
                  43.31     1:31.43 (48.12)                                        
 21 Siegel, Lucy              15 Storm-MR             1:30.95    1:32.77        
                  44.33     1:32.77 (48.44)                                        
 22 Cartularo, Morgan         15 Storm-MR             1:29.74    1:32.84        
                  43.52     1:32.84 (49.32)                                        
 23 Giannelli, Sophia         15 Storm-MR             1:41.00    1:39.41        
                  47.53     1:39.41 (51.88)                                        
 24 Terilli, Elizabeth T      15 Storm-MR             1:48.12    1:49.60        
                  51.87     1:49.60 (57.73)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kiernan, Marilee S        27 NYAC-MR              2:24.48    2:36.97        
                  36.38     1:16.07 (39.69)     1:56.54 (40.47)     2:36.97 (40.43)
  2 Randhawa, Rhea            15 Tmsuffolk-MR         2:46.94    2:38.39        
                  36.25     1:16.25 (40.00)     1:57.04 (40.79)     2:38.39 (41.35)
  3 Nikolski, Grace M         16 HVD-MR               2:33.34    2:38.72        
                  36.70     1:17.07 (40.37)     1:58.19 (41.12)     2:38.72 (40.53)
  4 Cho, Jessica J            16 Marlins Bgnw-MR      2:35.01    2:39.33        
                  36.70     1:16.67 (39.97)     1:57.81 (41.14)     2:39.33 (41.52)
  5 Burns, Catherine C        16 Tmsuffolk-MR         2:41.32    2:42.80        
                  36.28     1:17.01 (40.73)     1:59.51 (42.50)     2:42.80 (43.29)
  6 Rohan, Julia R            15 WEST-MR              2:44.19    2:44.13        
                  38.62     1:20.92 (42.30)     2:03.08 (42.16)     2:44.13 (41.05)
  7 Stangeby, Hailee M        16 AG-MR                2:41.30    2:44.54        
                  37.07     1:18.63 (41.56)     2:01.48 (42.85)     2:44.54 (43.06)
  8 Zahn, Jacqueline          16 Tmsuffolk-MR         2:38.21    2:45.28        
                  37.22     1:18.78 (41.56)     2:01.92 (43.14)     2:45.28 (43.36)
  9 Lachman, Margaret         15 Agua Swim Team-MR    2:46.63    2:45.35        
                  38.98     1:20.73 (41.75)     2:03.48 (42.75)     2:45.35 (41.87)
 10 Gabinoff, Katherine       15 Tmsuffolk-MR         2:45.60    2:47.26        
                  36.38     1:18.64 (42.26)     2:02.79 (44.15)     2:47.26 (44.47)
 11 Rota, Kimberly A          18 Marlins Bgnw-MR      2:46.50    2:51.10        
                  37.74     1:20.11 (42.37)     2:04.49 (44.38)     2:51.10 (46.61)
 12 Zoeller, Kate R           15 HVD-MR               2:47.33    2:54.11        
                  39.94     1:24.04 (44.10)     2:09.85 (45.81)     2:54.11 (44.26)
 13 Smith, Gabriella M        17 Agua Swim Team-MR    3:01.62    2:59.54        
                  40.06     1:24.86 (44.80)     2:11.74 (46.88)     2:59.54 (47.80)
 14 Cartularo, Madison        15 Storm-MR             2:53.72    3:01.60        
                  40.11     1:25.62 (45.51)     2:14.00 (48.38)     3:01.60 (47.60)
 15 Lederer, Genna            17 NYSA-MR              3:04.34    3:02.95        
                  40.65     1:27.42 (46.77)     2:15.82 (48.40)     3:02.95 (47.13)
 16 Siegel, Lucy              15 Storm-MR             3:18.47    3:11.61        
                  43.65     1:33.06 (49.41)     2:22.72 (49.66)     3:11.61 (48.89)
 17 Cartularo, Morgan         15 Storm-MR             3:13.53    3:17.85        
                  44.80     1:34.34 (49.54)     2:25.60 (51.26)     3:17.85 (52.25)
 18 Vogel, Morgan             15 Storm-MR             3:21.15    3:21.09        
                  46.34     1:37.35 (51.01)     2:29.97 (52.62)     3:21.09 (51.12)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burns, Catherine C        16 Tmsuffolk-MR         1:02.90    1:01.61        
                  28.51     1:01.61 (33.10)                                        
  2 Burke, Jill L             15 Agua Swim Team-MR    1:05.86    1:02.49        
                  29.43     1:02.49 (33.06)                                        
  3 Suarez-Rebling, Mariana   16 Agua Swim Team-MR    1:03.55    1:03.95        
                  30.47     1:03.95 (33.48)                                        
  4 Frey, Sophie G            16 NYSA-MR              1:03.31    1:04.52        
                  29.65     1:04.52 (34.87)                                        
  5 Flynn, Kate E             15 SPAR-MR              1:06.48    1:05.52        
                  30.75     1:05.52 (34.77)                                        
  6 Guglielmi, Gabriella      15 WEST-MR              1:07.81    1:05.71        
                  30.78     1:05.71 (34.93)                                        
  7 Li, Laura Y               16 Marlins Bgnw-MR      1:14.23    1:06.78        
                  30.15     1:06.78 (36.63)                                        
  8 Chirico, Kasidy A         15 Three Village-MR     1:05.02    1:07.47        
                  31.47     1:07.47 (36.00)                                        
  9 Hamakiotes, Asimina       16 Agua Swim Team-MR    1:12.09    1:07.51        
                  30.92     1:07.51 (36.59)                                        
 10 Rohan, Julia R            15 WEST-MR              1:12.11    1:08.39        
                  32.17     1:08.39 (36.22)                                        
 11 Webb, Rachel M            16 HVD-MR               1:06.20    1:09.41        
                  32.97     1:09.41 (36.44)                                        
 12 McNair, Meaghan F         15 Three Village-MR     1:06.83    1:10.23        
                  31.86     1:10.23 (38.37)                                        
 13 Jarvis, Kenzie T          15 HVD-MR               1:11.03    1:11.16        
                  32.57     1:11.16 (38.59)                                        
 14 Visintin, Nichole A       15 Three Village-MR     1:11.61    1:12.43        
                  32.67     1:12.43 (39.76)                                        
 15 Rota, Kimberly A          18 Marlins Bgnw-MR      1:10.77    1:14.59        
                  33.68     1:14.59 (40.91)                                        
 16 Adams, Hayley N           15 Three Village-MR     1:12.25    1:15.12        
                  34.23     1:15.12 (40.89)                                        
 17 Armstrong, Dana E         16 NYSA-MR              1:19.73    1:17.51        
                  36.21     1:17.51 (41.30)                                        
 18 Potenza, Giovanna A       16 Marlins Bgnw-MR      1:13.31    1:18.47        
                  36.13     1:18.47 (42.34)                                        
 19 McBrinn, Lauren R         16 NYSA-MR                   NT    1:19.29        
                  36.45     1:19.29 (42.84)                                        
 20 O'Brien, Megan A          15 NYSA-MR                   NT    1:23.88        
                  38.10     1:23.88 (45.78)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suarez-Rebling, Mariana   16 Agua Swim Team-MR    2:15.48    2:16.15        
                  30.58     1:05.21 (34.63)     1:40.59 (35.38)     2:16.15 (35.56)
  2 Pratt, Kristen E          25 NYAC-MR              2:06.63    2:16.20        
                  30.85     1:05.41 (34.56)     1:41.10 (35.69)     2:16.20 (35.10)
  3 Doyle, Bethany E          17 NYSA-MR              2:20.99    2:21.03        
                  31.33     1:06.48 (35.15)     1:43.64 (37.16)     2:21.03 (37.39)
  4 Burke, Jill L             15 Agua Swim Team-MR    2:33.43    2:24.77        
                  31.44     1:07.38 (35.94)     1:45.57 (38.19)     2:24.77 (39.20)
  5 Guglielmi, Gabriella      15 WEST-MR              2:37.77    2:26.57        
                  32.06     1:08.50 (36.44)     1:46.53 (38.03)     2:26.57 (40.04)
  6 Randhawa, Rhea            15 Tmsuffolk-MR         2:46.50    2:28.50        
                  32.67     1:09.70 (37.03)     1:49.42 (39.72)     2:28.50 (39.08)
  7 Armstrong, Dana E         16 NYSA-MR              2:57.19    2:56.13        
                  40.09     1:25.44 (45.35)     2:10.87 (45.43)     2:56.13 (45.26)
  8 O'Brien, Megan A          15 NYSA-MR                   NT    3:09.50        
                  39.34     1:28.04 (48.70)     2:18.79 (50.75)     3:09.50 (50.71)
  9 Lederer, Genna            17 NYSA-MR              3:07.07    3:11.89        
                  39.42     1:28.21 (48.79)     2:20.28 (52.07)     3:11.89 (51.61)
 -- Cullinan, Madison         16 NYSA-MR              2:19.99        DFS        
      Declared false start
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burns, Catherine C        16 Tmsuffolk-MR         2:17.98    2:17.18        
                  28.82     1:02.66 (33.84)     1:44.84 (42.18)     2:17.18 (32.34)
  2 Randhawa, Rhea            15 Tmsuffolk-MR         2:19.53    2:17.75        
                  30.41     1:03.99 (33.58)     1:45.25 (41.26)     2:17.75 (32.50)
  3 Frey, Sophie G            16 NYSA-MR              2:13.12    2:18.65        
                  29.53     1:04.23 (34.70)     1:46.05 (41.82)     2:18.65 (32.60)
  4 Irato, Carmela            15 Agua Swim Team-MR    2:21.57    2:20.60        
                  30.28     1:04.47 (34.19)     1:47.49 (43.02)     2:20.60 (33.11)
  5 Suarez-Rebling, Mariana   16 Agua Swim Team-MR    2:19.90    2:20.91        
                  30.34     1:05.83 (35.49)     1:49.53 (43.70)     2:20.91 (31.38)
  6 Burke, Jill L             15 Agua Swim Team-MR    2:26.13    2:21.05        
                  29.63     1:05.19 (35.56)     1:49.01 (43.82)     2:21.05 (32.04)
  7 Gabinoff, Katherine       15 Tmsuffolk-MR         2:24.45    2:21.94        
                  30.65     1:06.37 (35.72)     1:48.63 (42.26)     2:21.94 (33.31)
  8 Cho, Jessica J            16 Marlins Bgnw-MR      2:24.28    2:22.32        
                  31.04     1:08.61 (37.57)     1:49.79 (41.18)     2:22.32 (32.53)
  9 Eaton, Kelly E            26 NYAC-MR              2:17.17    2:22.48        
                  31.27     1:05.87 (34.60)     1:49.40 (43.53)     2:22.48 (33.08)
 10 Edwards, Georgia          15 Storm-MR             2:35.17    2:22.97        
                  30.43     1:05.98 (35.55)     1:49.95 (43.97)     2:22.97 (33.02)
 11 Guglielmi, Gabriella      15 WEST-MR              2:25.58    2:25.17        
                  31.68     1:08.32 (36.64)     1:52.38 (44.06)     2:25.17 (32.79)
 12 Lachman, Margaret         15 Agua Swim Team-MR    2:26.14    2:25.63        
                  32.71     1:10.32 (37.61)     1:53.19 (42.87)     2:25.63 (32.44)
 13 Adams, Hayley N           15 Three Village-MR     2:28.19    2:26.80        
                  33.36     1:11.68 (38.32)     1:53.77 (42.09)     2:26.80 (33.03)
 14 Szpynda, Emily            15 Storm-MR             2:30.37    2:26.95        
                  32.41     1:09.23 (36.82)     1:54.74 (45.51)     2:26.95 (32.21)
 15 Zahn, Jacqueline          16 Tmsuffolk-MR         2:22.95    2:27.78        
                  31.20     1:06.99 (35.79)     1:52.96 (45.97)     2:27.78 (34.82)
 16 Ellis, Rebecca E          16 Storm-MR             2:31.94    2:28.55        
                  32.64     1:09.58 (36.94)     1:55.39 (45.81)     2:28.55 (33.16)
 17 Friberg, Keelyn G         15 Three Village-MR     2:27.55    2:28.79        
                  33.01     1:10.01 (37.00)     1:55.13 (45.12)     2:28.79 (33.66)
 18 Visintin, Nichole A       15 Three Village-MR     2:26.38    2:29.58        
                  32.37     1:09.75 (37.38)     1:56.02 (46.27)     2:29.58 (33.56)
 19 McNair, Meaghan F         15 Three Village-MR     2:31.41    2:35.27        
                  33.03     1:12.51 (39.48)     1:59.96 (47.45)     2:35.27 (35.31)
 20 Chirico, Kasidy A         15 Three Village-MR     2:26.76    2:35.40        
                  33.51     1:13.89 (40.38)     2:01.20 (47.31)     2:35.40 (34.20)
 21 Hamakiotes, Asimina       16 Agua Swim Team-MR    2:42.61    2:37.07        
                  30.99     1:11.13 (40.14)     1:59.99 (48.86)     2:37.07 (37.08)
 22 Loscalzo, Annie M         16 Three Village-MR     2:37.18    2:37.97        
                  35.74     1:15.90 (40.16)     2:03.20 (47.30)     2:37.97 (34.77)
 23 Lederer, Genna            17 NYSA-MR              2:31.15    2:40.32        
                  35.27     1:16.11 (40.84)     2:03.91 (47.80)     2:40.32 (36.41)
 24 Hunnewell, Skylar S       15 Agua Swim Team-MR    2:50.62    2:41.99        
                  32.09     1:12.60 (40.51)     2:03.11 (50.51)     2:41.99 (38.88)
 25 Dubick, Allison H         15 NYSA-MR              2:46.17    2:47.13        
                  33.26     1:15.85 (42.59)     2:07.49 (51.64)     2:47.13 (39.64)
 26 Seward, Kristen J         15 HVD-MR               2:45.94    2:48.94        
                  34.64     1:15.95 (41.31)     2:10.02 (54.07)     2:48.94 (38.92)
 27 Siegel, Lucy              15 Storm-MR             2:48.35    2:52.77        
                  39.44     1:25.86 (46.42)     2:15.98 (50.12)     2:52.77 (36.79)
 28 Cartularo, Morgan         15 Storm-MR             2:53.70    2:53.73        
                  38.72     1:22.46 (43.74)     2:14.97 (52.51)     2:53.73 (38.76)
 29 Vogel, Morgan             15 Storm-MR             2:51.67    2:54.01        
                  39.77     1:25.85 (46.08)     2:16.44 (50.59)     2:54.01 (37.57)
 30 Cartularo, Madison        15 Storm-MR             2:53.65    2:57.21        
                  40.10     1:25.34 (45.24)     2:15.02 (49.68)     2:57.21 (42.19)
 31 Giannelli, Sophia         15 Storm-MR             3:06.06    3:01.49        
                  41.06     1:28.31 (47.25)     2:23.28 (54.97)     3:01.49 (38.21)
 32 Terilli, Elizabeth T      15 Storm-MR             3:13.17    3:13.30        
                  45.93     1:35.05 (49.12)     2:33.13 (58.08)     3:13.30 (40.17)
 
Girls 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suarez-Rebling, Mariana   16 Agua Swim Team-MR    5:23.91    5:23.17        
                  29.61     1:01.77 (32.16)     1:34.22 (32.45)     2:06.97 (32.75)
        2:39.44 (32.47)     3:12.06 (32.62)     3:45.09 (33.03)     4:17.94 (32.85)
        4:51.25 (33.31)     5:23.17 (31.92)                                        
  2 Knobler, Sera A           16 Agua Swim Team-MR    5:27.04    5:23.63        
                  29.73     1:01.78 (32.05)     1:34.61 (32.83)     2:07.55 (32.94)
        2:40.41 (32.86)     3:13.31 (32.90)     3:46.26 (32.95)     4:19.27 (33.01)
        4:52.07 (32.80)     5:23.63 (31.56)                                        
  3 Randhawa, Rhea            15 Tmsuffolk-MR         5:42.91    5:30.27        
                  29.14     1:00.72 (31.58)     1:33.84 (33.12)     2:07.59 (33.75)
        2:41.41 (33.82)     3:15.73 (34.32)     3:49.44 (33.71)     4:23.96 (34.52)
        4:57.83 (33.87)     5:30.27 (32.44)                                        
  4 Lachman, Margaret         15 Agua Swim Team-MR    5:37.40    5:30.69        
                  29.89     1:01.84 (31.95)     1:35.19 (33.35)     2:08.46 (33.27)
        2:41.72 (33.26)     3:15.57 (33.85)     3:49.44 (33.87)     4:23.54 (34.10)
        4:57.59 (34.05)     5:30.69 (33.10)                                        
  5 Burns, Catherine C        16 Tmsuffolk-MR         5:29.46    5:31.98        
                  27.89       59.19 (31.30)     1:31.71 (32.52)     2:05.05 (33.34)
        2:39.13 (34.08)     3:13.55 (34.42)     3:48.14 (34.59)     4:22.80 (34.66)
        4:57.24 (34.44)     5:31.98 (34.74)                                        
  6 Szpynda, Emily            15 Storm-MR             6:15.00    5:33.78        
                  29.76     1:03.04 (33.28)     1:37.35 (34.31)     2:11.93 (34.58)
        2:45.48 (33.55)     3:19.14 (33.66)     3:53.34 (34.20)     4:27.46 (34.12)
        5:01.39 (33.93)     5:33.78 (32.39)                                        
  7 Dancygier, Emily          13 Storm-MR             6:00.74    5:39.75        
                  29.13     1:01.24 (32.11)     1:36.55 (35.31)     2:13.09 (36.54)
        2:47.01 (33.92)     3:21.91 (34.90)     3:57.20 (35.29)     4:32.52 (35.32)
        5:06.58 (34.06)     5:39.75 (33.17)                                        
  8 Doyle, Bethany E          17 NYSA-MR                   NT    5:42.22        
                  29.97     1:03.73 (33.76)     1:38.49 (34.76)     2:13.38 (34.89)
        2:48.43 (35.05)     3:23.41 (34.98)     3:58.75 (35.34)     4:33.56 (34.81)
        5:08.20 (34.64)     5:42.22 (34.02)                                        
  9 Kontos, Kristina          14 Tmsuffolk-MR         5:45.14    5:42.69        
                  29.25     1:01.67 (32.42)     1:35.59 (33.92)     2:10.29 (34.70)
        2:45.16 (34.87)     3:20.47 (35.31)     3:55.78 (35.31)     4:31.57 (35.79)
        5:07.41 (35.84)     5:42.69 (35.28)                                        
 10 Rogers, Allison           13 Tmsuffolk-MR         5:54.83    5:43.63        
                  31.34     1:05.11 (33.77)     1:39.59 (34.48)     2:14.31 (34.72)
        2:49.44 (35.13)     3:25.17 (35.73)     4:00.66 (35.49)     4:35.67 (35.01)
        5:10.51 (34.84)     5:43.63 (33.12)                                        
 11 Gabinoff, Katherine       15 Tmsuffolk-MR         5:51.89    5:44.70        
                  28.52     1:01.53 (33.01)     1:35.94 (34.41)     2:09.85 (33.91)
        2:46.03 (36.18)     3:22.82 (36.79)     3:59.54 (36.72)     4:35.34 (35.80)
        5:11.00 (35.66)     5:44.70 (33.70)                                        
 12 Petersson, Kirsten A      13 Storm-MR             6:14.25    5:48.55        
                  31.37     1:05.83 (34.46)     1:40.86 (35.03)     2:16.50 (35.64)
        2:52.15 (35.65)     3:27.79 (35.64)     4:03.65 (35.86)     4:39.40 (35.75)
        5:14.72 (35.32)     5:48.55 (33.83)                                        
 13 Edwards, Georgia          15 Storm-MR             6:10.35    5:49.38        
                  30.06     1:04.04 (33.98)     1:39.69 (35.65)     2:16.40 (36.71)
        2:51.89 (35.49)     3:27.59 (35.70)     4:03.35 (35.76)     4:39.37 (36.02)
        5:15.18 (35.81)     5:49.38 (34.20)                                        
 14 Clancy, Kiersten P        13 Three Village-MR     6:06.20    5:49.97        
                  30.52     1:05.92 (35.40)     1:41.79 (35.87)     2:17.59 (35.80)
        2:53.61 (36.02)     3:30.02 (36.41)     4:05.68 (35.66)     4:40.78 (35.10)
        5:15.95 (35.17)     5:49.97 (34.02)                                        
 15 Ellis, Rebecca E          16 Storm-MR             5:45.13    5:50.03        
                  29.79     1:04.45 (34.66)     1:40.05 (35.60)     2:15.71 (35.66)
        2:51.36 (35.65)     3:26.72 (35.36)     4:02.59 (35.87)     4:39.26 (36.67)
        5:15.07 (35.81)     5:50.03 (34.96)                                        
 16 Bartlett, Grace           13 Storm-MR             5:50.99    5:50.89        
                  30.89     1:04.71 (33.82)     1:39.92 (35.21)     2:15.97 (36.05)
        2:51.93 (35.96)     3:28.00 (36.07)     4:04.41 (36.41)     4:41.14 (36.73)
        5:16.84 (35.70)     5:50.89 (34.05)                                        
 17 Neglia, Allegra           14 Tmsuffolk-MR         6:11.97    5:53.13        
                  30.01     1:03.91 (33.90)     1:39.56 (35.65)     2:15.57 (36.01)
        2:52.31 (36.74)     3:28.93 (36.62)     4:05.33 (36.40)     4:41.66 (36.33)
        5:18.03 (36.37)     5:53.13 (35.10)                                        
 18 Ashikari, Emily           14 Storm-MR             6:30.00    5:55.13        
                  32.33     1:08.65 (36.32)     1:45.43 (36.78)     2:22.41 (36.98)
        2:59.60 (37.19)     3:35.61 (36.01)     4:10.51 (34.90)     4:46.07 (35.56)
        5:21.20 (35.13)     5:55.13 (33.93)                                        
 19 Bischof, Lucy M           13 WEST-MR              6:06.24    5:56.25        
                  31.75     1:06.66 (34.91)     1:42.07 (35.41)     2:18.72 (36.65)
        2:55.67 (36.95)     3:32.64 (36.97)     4:09.38 (36.74)     4:45.60 (36.22)
        5:20.86 (35.26)     5:56.25 (35.39)                                        
 20 Zahn, Jacqueline          16 Tmsuffolk-MR         5:38.21    5:58.53        
                  29.19     1:03.70 (34.51)     1:40.74 (37.04)     2:18.35 (37.61)
        2:53.22 (34.87)     3:30.85 (37.63)     4:07.70 (36.85)     4:45.43 (37.73)
        5:22.07 (36.64)     5:58.53 (36.46)                                        
 21 Bogdanski, Victoria H     14 Three Village-MR     6:21.39    5:59.87        
                  32.92     1:10.20 (37.28)     1:47.83 (37.63)     2:24.83 (37.00)
        3:01.76 (36.93)     3:38.21 (36.45)     4:14.98 (36.77)     4:51.22 (36.24)
        5:26.23 (35.01)     5:59.87 (33.64)                                        
 22 Kramer, Kylie S           13 Three Village-MR     6:51.96    6:01.79        
                  32.55     1:08.17 (35.62)     1:44.40 (36.23)     2:21.75 (37.35)
        2:59.65 (37.90)     3:37.58 (37.93)     4:15.47 (37.89)     4:53.00 (37.53)
        5:28.83 (35.83)     6:01.79 (32.96)                                        
 23 Franco, Vanessa           13 Tmsuffolk-MR         6:11.76    6:01.96        
                  30.76     1:04.91 (34.15)     1:40.63 (35.72)     2:17.55 (36.92)
        2:54.55 (37.00)     3:31.93 (37.38)     4:09.13 (37.20)     4:47.45 (38.32)
        5:24.67 (37.22)     6:01.96 (37.29)                                        
 24 Sanchez, Sam M            13 Marlins Bgnw-MR      6:29.72    6:06.10        
                  31.81     1:07.97 (36.16)     1:45.32 (37.35)     2:23.05 (37.73)
        3:01.11 (38.06)     3:38.80 (37.69)     4:16.31 (37.51)     4:54.45 (38.14)
        5:31.53 (37.08)     6:06.10 (34.57)                                        
 25 Ryan, Shannon E           13 Three Village-MR     6:24.12    6:08.67        
                  31.63     1:06.69 (35.06)     1:42.82 (36.13)     2:20.22 (37.40)
        2:58.12 (37.90)     3:36.62 (38.50)     4:15.40 (38.78)     4:53.10 (37.70)
        5:31.75 (38.65)     6:08.67 (36.92)                                        
 26 Zaruvinsky, Emily         17 NYSA-MR              6:05.28    6:10.81        
                  32.96     1:09.94 (36.98)     1:47.45 (37.51)     2:24.99 (37.54)
        3:02.73 (37.74)     3:40.14 (37.41)     4:18.53 (38.39)     4:57.24 (38.71)
        5:34.95 (37.71)     6:10.81 (35.86)                                        
 27 Policastro, Gianna N      15 NYSA-MR              6:33.14    6:16.44        
                  32.96     1:09.32 (36.36)     1:46.28 (36.96)     2:23.93 (37.65)
        3:02.54 (38.61)     3:41.52 (38.98)     4:20.42 (38.90)     4:59.39 (38.97)
        5:38.12 (38.73)     6:16.44 (38.32)                                        
 28 Cohen, Elena S            14 Storm-MR             6:15.45    6:19.80        
                  32.89     1:10.34 (37.45)     1:49.53 (39.19)     2:29.16 (39.63)
        3:07.46 (38.30)     3:46.26 (38.80)     4:24.50 (38.24)     5:03.88 (39.38)
        5:42.54 (38.66)     6:19.80 (37.26)                                        
 29 Lederer, Genna            17 NYSA-MR              6:16.44    6:23.91        
                  32.03     1:08.40 (36.37)     1:46.01 (37.61)     2:25.25 (39.24)
        3:05.62 (40.37)     3:45.82 (40.20)     4:26.50 (40.68)     5:07.79 (41.29)
        5:47.39 (39.60)     6:23.91 (36.52)                                        
 30 Ebert, Meghan             13 Tmsuffolk-MR         5:59.95    6:25.71        
                  31.76     1:09.36 (37.60)     1:48.33 (38.97)     2:28.63 (40.30)
        3:08.47 (39.84)     3:48.32 (39.85)     4:28.95 (40.63)     5:09.28 (40.33)
        5:48.75 (39.47)     6:25.71 (36.96)                                        
 31 Zhu, Catherine            13 Marlins Bgnw-MR      6:40.55    6:26.76        
                  31.64     1:08.07 (36.43)     1:46.65 (38.58)     2:26.01 (39.36)
        3:05.86 (39.85)     3:46.49 (40.63)     4:28.05 (41.56)     5:08.74 (40.69)
        5:48.59 (39.85)     6:26.76 (38.17)                                        
 32 Siegel, Lucy              15 Storm-MR             6:30.19    6:27.47        
                  34.60     1:13.00 (38.40)     1:51.69 (38.69)     2:32.06 (40.37)
        3:12.36 (40.30)     3:52.68 (40.32)     4:32.73 (40.05)     5:12.71 (39.98)
        5:51.19 (38.48)     6:27.47 (36.28)                                        
 33 Seward, Kristen J         15 HVD-MR               6:16.96    6:31.34        
                  33.04     1:09.95 (36.91)     1:48.18 (38.23)     2:27.41 (39.23)
        3:06.73 (39.32)     3:46.32 (39.59)     4:26.11 (39.79)   5:50.02 (1:23.91)
        6:31.34 (41.32)         6:31.34 ( )                                        
 34 Simmons, Lauren A         13 Agua Swim Team-MR    6:31.39    6:32.30        
                                                                        6:32.30 ( )
            6:32.30 ( )                                                            
 35 Feigenbaum, Emily B       13 Tmsuffolk-MR         7:00.46    6:32.55        
                  34.33     1:12.80 (38.47)     1:53.10 (40.30)     2:33.48 (40.38)
        3:13.78 (40.30)     3:54.37 (40.59)     4:34.83 (40.46)     5:15.50 (40.67)
        5:55.76 (40.26)     6:32.55 (36.79)                                        
 36 Alvarez, Stephanie R      14 Three Village-MR     6:47.75    6:33.02        
                  33.27     1:10.33 (37.06)     1:48.98 (38.65)     2:28.63 (39.65)
        3:07.95 (39.32)     3:48.85 (40.90)     4:30.18 (41.33)     5:11.34 (41.16)
        5:53.12 (41.78)     6:33.02 (39.90)                                        
 37 Harvey, Megan F           15 NYSA-MR                   NT    6:38.89        
                  33.91     1:12.96 (39.05)     1:53.99 (41.03)     2:35.34 (41.35)
        3:16.01 (40.67)     3:56.93 (40.92)     4:37.57 (40.64)     5:18.77 (41.20)
        5:59.51 (40.74)     6:38.89 (39.38)                                        
 38 Siegel, Molly E           14 Storm-MR             7:20.30    6:41.31        
                  35.32     1:15.41 (40.09)     1:56.44 (41.03)     2:38.00 (41.56)
        3:19.89 (41.89)     4:01.17 (41.28)     4:42.88 (41.71)     5:23.10 (40.22)
        6:02.92 (39.82)     6:41.31 (38.39)                                        
 39 Ford, Sydney E            13 Marlins Bgnw-MR      6:21.08    6:42.05        
                  34.00     1:12.01 (38.01)     1:52.47 (40.46)     2:33.19 (40.72)
        3:14.23 (41.04)     3:56.05 (41.82)     4:37.80 (41.75)     5:20.32 (42.52)
        6:01.03 (40.71)     6:42.05 (41.02)                                        
 40 Driesen, Bella            13 Storm-MR             6:40.99    6:45.80        
                  34.41     1:14.34 (39.93)     1:56.08 (41.74)     2:38.31 (42.23)
        3:20.46 (42.15)     4:01.83 (41.37)     4:44.40 (42.57)     5:26.37 (41.97)
        6:07.40 (41.03)     6:45.80 (38.40)                                        
 41 Washington, Michelle G    14 Marlins Bgnw-MR      6:45.11    6:50.89        
                  34.48     1:13.78 (39.30)     1:55.32 (41.54)     2:37.94 (42.62)
        3:19.77 (41.83)     4:01.94 (42.17)     4:44.92 (42.98)     5:27.83 (42.91)
        6:09.86 (42.03)     6:50.89 (41.03)                                        
 42 Koestler, Aimee J         14 Marlins Bgnw-MR      7:33.73    7:08.67        
                  36.24     1:18.26 (42.02)     2:01.65 (43.39)     2:44.57 (42.92)
        3:28.68 (44.11)     4:13.13 (44.45)     4:57.81 (44.68)     5:41.39 (43.58)
        6:26.17 (44.78)     7:08.67 (42.50)                                        
 43 DeGuzman, Jasmine Joyce   13 MALT-NJ              8:01.88    7:37.56        
                  37.99     1:22.90 (44.91)     2:09.59 (46.69)     2:57.11 (47.52)
        3:43.75 (46.64)     4:32.69 (48.94)     5:20.96 (48.27)     6:08.60 (47.64)
        6:52.14 (43.54)     7:37.56 (45.42)                                        
 
Girls 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tillman, Victoria M       13 WEST-MR              4:56.73    4:52.83        
                  30.20     1:06.24 (36.04)     1:42.12 (35.88)     2:18.29 (36.17)
        3:00.55 (42.26)     3:43.71 (43.16)     4:18.16 (34.45)     4:52.83 (34.67)
  2 Mattutat, Gabriella M     14 Tmsuffolk-MR         5:01.61    4:59.51        
                  30.80     1:06.39 (35.59)     1:45.38 (38.99)     2:23.78 (38.40)
        3:07.94 (44.16)     3:52.35 (44.41)     4:26.39 (34.04)     4:59.51 (33.12)
  3 Edwards, Georgia          15 Storm-MR             5:39.00    5:02.46        
                  30.80     1:07.95 (37.15)     1:44.96 (37.01)     2:23.07 (38.11)
        3:07.52 (44.45)     3:51.82 (44.30)     4:28.43 (36.61)     5:02.46 (34.03)
  4 French, Isabelle          14 Tmsuffolk-MR         5:11.16    5:03.81        
                  30.81     1:06.86 (36.05)     1:46.71 (39.85)     2:24.75 (38.04)
        3:09.61 (44.86)     3:55.44 (45.83)     4:30.57 (35.13)     5:03.81 (33.24)
  5 DePalma, Mikaylie         14 Tmsuffolk-MR         5:14.64    5:03.91        
                  31.98     1:09.90 (37.92)     1:49.11 (39.21)     2:27.89 (38.78)
        3:11.93 (44.04)     3:56.43 (44.50)     4:30.73 (34.30)     5:03.91 (33.18)
  6 Eufer, Madison A          14 NYSA-MR              5:12.00    5:04.72        
                  32.86     1:12.31 (39.45)     1:51.53 (39.22)     2:29.33 (37.80)
        3:12.86 (43.53)     3:56.11 (43.25)     4:31.33 (35.22)     5:04.72 (33.39)
  7 Szpynda, Emily            15 Storm-MR             5:20.50    5:06.64        
                  32.05     1:09.55 (37.50)     1:48.05 (38.50)     2:25.79 (37.74)
        3:13.43 (47.64)     3:59.56 (46.13)     4:33.77 (34.21)     5:06.64 (32.87)
  8 Bartlett, Grace           13 Storm-MR             6:20.99    5:08.32        
                  33.24     1:13.15 (39.91)     1:53.02 (39.87)     2:32.00 (38.98)
        3:15.35 (43.35)     3:59.29 (43.94)     4:34.21 (34.92)     5:08.32 (34.11)
  9 Petersson, Kirsten A      13 Storm-MR             5:34.51    5:13.28        
                  33.57     1:12.56 (38.99)     1:51.13 (38.57)     2:28.84 (37.71)
        3:17.37 (48.53)     4:05.65 (48.28)     4:39.66 (34.01)     5:13.28 (33.62)
 10 Ellis, Rebecca E          16 Storm-MR             5:14.75    5:14.41        
                  32.94     1:14.03 (41.09)     1:53.08 (39.05)     2:31.25 (38.17)
        3:17.33 (46.08)     4:05.03 (47.70)     4:39.95 (34.92)     5:14.41 (34.46)
 11 Labita, Victoria          15 NYSA-MR              5:15.13    5:15.47        
                  34.56     1:13.53 (38.97)     1:54.04 (40.51)     2:33.97 (39.93)
        3:20.49 (46.52)     4:06.81 (46.32)     4:41.91 (35.10)     5:15.47 (33.56)
 12 Dancygier, Emily          13 Storm-MR             5:47.76    5:15.48        
                  33.58     1:12.53 (38.95)     1:52.51 (39.98)     2:31.99 (39.48)
        3:21.69 (49.70)     4:10.53 (48.84)     4:44.38 (33.85)     5:15.48 (31.10)
 13 Chan, Rachel P            13 Three Village-MR     5:37.37    5:30.62        
                  34.59     1:17.94 (43.35)     1:59.50 (41.56)     2:40.01 (40.51)
        3:26.92 (46.91)     4:14.21 (47.29)     4:53.55 (39.34)     5:30.62 (37.07)
 14 Bernhardt, Sydney C       14 Three Village-MR     5:52.36    5:43.50        
                  35.33     1:19.70 (44.37)     2:02.93 (43.23)     2:45.73 (42.80)
        3:34.53 (48.80)     4:23.57 (49.04)     5:03.69 (40.12)     5:43.50 (39.81)
 15 Siegel, Molly E           14 Storm-MR             6:14.53    5:44.56        
                  39.29     1:27.38 (48.09)     2:10.41 (43.03)     2:53.36 (42.95)
        3:40.19 (46.83)     4:27.42 (47.23)     5:06.83 (39.41)     5:44.56 (37.73)
 16 Armstrong, Dana E         16 NYSA-MR              6:09.67    5:44.93        
                  38.84     1:23.03 (44.19)     2:08.45 (45.42)     2:51.91 (43.46)
        3:38.05 (46.14)     4:25.64 (47.59)     5:06.50 (40.86)     5:44.93 (38.43)
 17 Cohen, Elena S            14 Storm-MR             5:53.63    5:50.32        
                  39.91     1:30.08 (50.17)     2:13.83 (43.75)     2:56.74 (42.91)
        3:44.25 (47.51)     4:34.36 (50.11)     5:13.29 (38.93)     5:50.32 (37.03)
 18 Washington, Michelle G    14 Marlins Bgnw-MR      6:03.23    5:52.82        
                  39.46     1:26.33 (46.87)     2:10.00 (43.67)     2:55.93 (45.93)
        3:43.77 (47.84)     4:33.15 (49.38)     5:13.89 (40.74)     5:52.82 (38.93)
 19 Reddy, Margot S           13 Marlins Bgnw-MR      6:16.14    5:53.31        
                  33.97     1:19.76 (45.79)     2:03.79 (44.03)     2:47.79 (44.00)
        3:41.05 (53.26)     4:33.34 (52.29)     5:13.37 (40.03)     5:53.31 (39.94)
 20 Ford, Sydney E            13 Marlins Bgnw-MR      5:55.28    5:54.44        
                  34.71     1:14.89 (40.18)     1:56.68 (41.79)     2:40.61 (43.93)
        3:34.07 (53.46)     4:28.48 (54.41)     5:12.50 (44.02)     5:54.44 (41.94)
 21 Siegel, Lucy              15 Storm-MR             5:40.00    5:59.53        
                  38.48     1:24.33 (45.85)     2:12.99 (48.66)     2:58.10 (45.11)
        3:50.19 (52.09)     4:41.15 (50.96)     5:21.84 (40.69)     5:59.53 (37.69)
 22 Driesen, Bella            13 Storm-MR             6:15.99    6:00.24        
                  42.09     1:32.87 (50.78)     2:17.18 (44.31)     3:01.39 (44.21)
        3:50.73 (49.34)     4:40.16 (49.43)     5:19.68 (39.52)     6:00.24 (40.56)
 23 O'Brien, Megan A          15 NYSA-MR                   NT    6:01.88        
                  38.49     1:26.88 (48.39)     2:15.16 (48.28)     3:00.67 (45.51)
        3:48.59 (47.92)     4:38.76 (50.17)     5:21.01 (42.25)     6:01.88 (40.87)
 24 Koestler, Aimee J         14 Marlins Bgnw-MR      6:35.22    6:29.50        
                  40.49     1:33.97 (53.48)     2:22.54 (48.57)     3:12.11 (49.57)
        4:07.00 (54.89)     5:01.35 (54.35)     5:45.60 (44.25)     6:29.50 (43.90)
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chosed, Maxwell R          8 Agua Swim Team-MR      39.51      40.95        
  2 Garcia, Elias              8 WEST-MR                42.50      41.54        
  3 Tuttle, Peyton J           7 NYSA-MR                40.13      44.06        
  4 Hipol, Andrei              8 MALT-NJ              1:00.89      49.82        
  5 Mendoza, Luca              8 MALT-NJ              1:02.39      51.22        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chosed, Maxwell R          8 Agua Swim Team-MR    1:31.82    1:30.53        
                  43.31     1:30.53 (47.22)                                        
  2 Mendoza, Luca              8 MALT-NJ              2:14.78    1:52.53        
                  50.57   1:52.53 (1:01.96)                                        
 
Boys 8 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tuttle, Peyton J           7 NYSA-MR                   NT    3:31.61        
                  42.77     1:36.98 (54.21)     2:34.25 (57.27)     3:31.61 (57.36)
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greenberg, Aaron           8 WEST-MR                39.77      41.39        
  2 Chosed, Maxwell R          8 Agua Swim Team-MR      44.68      46.29        
  3 Quiros, Martin             7 SPAR-MR                52.12      46.35        
  4 Lemus, Enrique             7 SPAR-MR              1:00.32      50.74        
  5 Puskas, Patrik B           8 NYSA-MR                   NT    1:03.67        
  6 Hipol, Andrei              8 MALT-NJ                50.89    1:08.74        
 -- Garcia, Elias              8 WEST-MR                47.09         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 
Boys 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chosed, Maxwell R          8 Agua Swim Team-MR    1:39.07    1:39.81        
                  49.48     1:39.81 (50.33)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chosed, Maxwell R          8 Agua Swim Team-MR      46.87      47.29        
  2 Greenberg, Aaron           8 WEST-MR                46.29      48.47        
  3 Garcia, Elias              8 WEST-MR                59.68      51.52        
  4 Quiros, Martin             7 SPAR-MR                56.09      55.68        
  5 Puskas, Patrik B           8 NYSA-MR                   NT    1:10.21        
  6 Lemus, Enrique             7 SPAR-MR              1:05.23    1:10.62        
  7 Hipol, Andrei              8 MALT-NJ              1:10.89    1:24.06        
 -- Mendoza, Luca              8 MALT-NJ              1:07.33         DQ        
      One hand touch
 
Boys 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chosed, Maxwell R          8 Agua Swim Team-MR    1:40.31    1:46.37        
                  50.69     1:46.37 (55.68)                                        
  2 Garcia, Elias              8 WEST-MR              1:51.51    1:52.28        
                  53.38     1:52.28 (58.90)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Elias              8 WEST-MR                45.88      47.79        
  2 Tuttle, Peyton J           7 NYSA-MR                57.47      58.63        
  3 Hipol, Andrei              8 MALT-NJ              1:10.89    1:28.61        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Elias              8 WEST-MR              1:50.55    1:49.10        
                  48.60   1:49.10 (1:00.50)                                        
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greenberg, Aaron           8 WEST-MR              1:27.35    1:25.88        
                  39.43     1:25.88 (46.45)                                        
  2 Quiros, Martin             7 SPAR-MR              1:59.51    1:48.52        
                  49.74     1:48.52 (58.78)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sakharuk, Nikita V         9 Marlins Bgnw-MR        30.04      28.73        
  2 Lee, Christian            10 WEST-MR                28.98      28.89        
  3 Chung, Hudson H            9 WEST-MR                29.61      29.86        
  4 Sacca, David J             9 Agua Swim Team-MR      32.72      31.76        
  5 Kamal, Yousef M           10 Marlins Bgnw-MR        31.22      31.81        
  6 Forrester, Connor C       10 WEST-MR                32.99      31.83        
  7 Tirsch, Jack T            10 WEST-MR                32.91      31.90        
  8 Weinstein, Michael H       9 WEST-MR                33.10      32.64        
  9 Haggerty, Ethan           10 AG-MR                  34.19      34.02        
 10 Ren, Matthew L            10 NYSA-MR                40.39      34.08        
 11 Riviello, Joseph C        10 WEST-MR                34.01      34.19        
 12 Garofolo, Gerard           9 Storm-MR               36.55      34.22        
 13 Leishman, Landen T        10 NYSA-MR                36.38      34.39        
 14 Ocken, Wylie              10 Storm-MR               49.99      35.41        
 15 Fagan, Will P              9 Marlins Bgnw-MR        35.57      35.80        
 16 Leishman, Mason T         10 NYSA-MR                36.59      35.98        
 17 Lara, Austin F             9 Agua Swim Team-MR      34.79      36.38        
 18 Ren, Dennis M             10 NYSA-MR                41.84      36.76        
 19 Lipton, Matthew           10 Agua Swim Team-MR      35.31      36.83        
 20 Hiller, Joshua S          10 Storm-MR               36.94      37.03        
 21 Bates, Andrew H            9 Agua Swim Team-MR      35.26      37.26        
 22 Raboy, Asher M            10 Agua Swim Team-MR      36.16      37.47        
 23 Rall, Dan M               10 NYSA-MR                35.61      37.63        
 24 Wasserman, Jared S         9 Marlins Bgnw-MR        35.77      37.83        
 25 Halley, Michael G          9 Marlins Bgnw-MR        43.45      38.05        
 26 Vozzolo, Luke             10 MALT-NJ                45.76      38.06        
 26 Dalton, Sean A             9 Marlins Bgnw-MR        38.09      38.06        
 28 Siegel, Cody              10 Storm-MR               37.12      38.35        
 28 Nager, Noah A              9 Marlins Bgnw-MR        35.67      38.35        
 30 Chang, William            10 Marlins Bgnw-MR        38.85      38.60        
 31 Polo, Matthew A           10 WEST-MR                37.90      38.90        
 32 Zernovak, Alec             9 MALT-NJ                39.32      39.12        
 33 Cosgrove, James T         10 NYSA-MR                38.97      39.16        
 34 Guyder, Max K             10 Storm-MR               38.76      39.17        
 35 Moran, Jack M              9 Marlins Bgnw-MR        37.11      39.23        
 36 Quinde, Nick               9 SPAR-MR                37.32      39.29        
 37 O'Donnell, Michael W       9 Marlins Bgnw-MR        39.14      39.58        
 38 Griffin, Ben J            10 SPAR-MR                42.23      39.82        
 39 Beaudoin, Noah S           9 HVD-MR                 45.83      39.90        
 40 Rall, Aidan W             10 NYSA-MR                38.58      40.10        
 41 Milio, Franco A            9 WEST-MR                41.78      40.34        
 42 Malik, Rohan               9 Marlins Bgnw-MR        42.94      41.13        
 43 Akinla, Sebastian G        9 Storm-MR               42.29      41.20        
 44 Chun, Andrew              10 HVD-MR                 41.55      41.39        
 45 Arevalo, Brayan A         10 SPAR-MR                44.54      42.22        
 46 Paez, Darian F             9 Marlins Bgnw-MR        44.96      42.64        
 47 Iodice, Alex              10 Storm-MR               42.13      42.85        
 48 Yoham, Skylar H            9 Agua Swim Team-MR      40.47      43.21        
 49 Barry, C.J. J              9 NYSA-MR                45.08      46.16        
 50 Chosed, Zachary A         10 Agua Swim Team-MR      40.50      46.43        
 51 Khal-Laayoun, Yannick A   10 Agua Swim Team-MR      36.00      47.49        
 52 Isabella, Ryan J           9 Storm-MR               59.47      52.32        
 53 Abrams, Michael E         10 NYSA-MR              1:06.63      56.65        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sakharuk, Nikita V         9 Marlins Bgnw-MR      1:05.30    1:02.99        
                  30.06     1:02.99 (32.93)                                        
  2 Chung, Hudson H            9 WEST-MR              1:07.14    1:04.73        
                  30.87     1:04.73 (33.86)                                        
  3 Kamal, Yousef M           10 Marlins Bgnw-MR      1:09.12    1:08.45        
                  32.22     1:08.45 (36.23)                                        
  4 Greenberg, Jason          10 WEST-MR              1:09.91    1:09.45        
                  33.26     1:09.45 (36.19)                                        
  5 Barbera, Luke J            9 Three Village-MR     1:10.99    1:10.42        
                  34.18     1:10.42 (36.24)                                        
  6 Mattone, Vincent          10 NYSA-MR              1:13.58    1:11.74        
                  34.56     1:11.74 (37.18)                                        
  7 Sacca, David J             9 Agua Swim Team-MR    1:12.34    1:12.32        
                  33.93     1:12.32 (38.39)                                        
  8 Brown, Kieran             10 Storm-MR             1:13.80    1:12.63        
                  33.97     1:12.63 (38.66)                                        
  9 Rozgonyi, Tommy           10 Storm-MR             1:21.32    1:14.20        
                  35.97     1:14.20 (38.23)                                        
 10 Mestres, Matthew R        10 Three Village-MR     1:14.05    1:14.70        
                  35.39     1:14.70 (39.31)                                        
 11 Weinstein, Michael H       9 WEST-MR              1:19.36    1:16.31        
                  36.13     1:16.31 (40.18)                                        
 12 Leishman, Mason T         10 NYSA-MR              1:19.13    1:18.95        
                  37.95     1:18.95 (41.00)                                        
 13 Leishman, Landen T        10 NYSA-MR              1:17.04    1:19.15        
                  37.38     1:19.15 (41.77)                                        
 14 Dultsin, Daniel           10 Agua Swim Team-MR    1:20.49    1:19.72        
                  40.26     1:19.72 (39.46)                                        
 15 Fagan, Will P              9 Marlins Bgnw-MR      1:23.31    1:22.13        
                  38.93     1:22.13 (43.20)                                        
 16 Raboy, Asher M            10 Agua Swim Team-MR    1:23.18    1:23.51        
                  39.41     1:23.51 (44.10)                                        
 17 Lemus, Leonardo            9 SPAR-MR              1:35.32    1:24.20        
                  40.54     1:24.20 (43.66)                                        
 18 Coolican, Devin J         10 Storm-MR             1:20.83    1:25.00        
                  37.94     1:25.00 (47.06)                                        
 19 Kramer, Jay               10 Storm-MR             1:33.84    1:25.31        
                  40.08     1:25.31 (45.23)                                        
 20 Zernovak, Alec             9 MALT-NJ              1:25.32    1:25.73        
                  40.47     1:25.73 (45.26)                                        
 21 Graullera, Cassiel         9 Agua Swim Team-MR    1:31.32    1:26.92        
                  43.80     1:26.92 (43.12)                                        
 22 Polo, Matthew A           10 WEST-MR              1:26.42    1:27.26        
                  41.17     1:27.26 (46.09)                                        
 23 Lipton, Matthew           10 Agua Swim Team-MR    1:27.15    1:27.28        
                  40.92     1:27.28 (46.36)                                        
 23 Dalton, Sean A             9 Marlins Bgnw-MR      1:28.09    1:27.28        
                  41.59     1:27.28 (45.69)                                        
 25 Chang, William            10 Marlins Bgnw-MR      1:27.51    1:27.54        
                  42.01     1:27.54 (45.53)                                        
 26 Halley, Michael G          9 Marlins Bgnw-MR      1:32.71    1:28.07        
                  42.45     1:28.07 (45.62)                                        
 27 Veillette, Dylan F         9 Marlins Bgnw-MR      1:35.00    1:28.14        
                  41.83     1:28.14 (46.31)                                        
 28 Akinla, Sebastian G        9 Storm-MR             1:33.44    1:29.51        
                  41.03     1:29.51 (48.48)                                        
 29 Vozzolo, Luke             10 MALT-NJ              1:48.76    1:29.83        
                  42.56     1:29.83 (47.27)                                        
 30 Paez, Darian F             9 Marlins Bgnw-MR      1:45.57    1:29.97        
                  42.50     1:29.97 (47.47)                                        
 31 Yoham, Skylar H            9 Agua Swim Team-MR    1:30.99    1:30.14        
                  43.03     1:30.14 (47.11)                                        
 32 Rall, Dan M               10 NYSA-MR              1:20.90    1:30.20        
 33 Rall, Aidan W             10 NYSA-MR              1:43.24    1:30.69        
                  39.96     1:30.69 (50.73)                                        
 34 Morgan, Brendan M          9 Storm-MR             1:40.99    1:30.91        
                  41.47     1:30.91 (49.44)                                        
 35 Beaudoin, Noah S           9 HVD-MR               1:34.23    1:33.33        
                  42.82     1:33.33 (50.51)                                        
 36 Milio, Franco A            9 WEST-MR              1:40.88    1:33.42        
                  43.29     1:33.42 (50.13)                                        
 37 Malik, Rohan               9 Marlins Bgnw-MR      1:38.26    1:35.96        
                  44.69     1:35.96 (51.27)                                        
 38 Iodice, Alex              10 Storm-MR             1:37.79    1:37.47        
                  45.03     1:37.47 (52.44)                                        
 39 Khal-Laayoun, Yannick A   10 Agua Swim Team-MR    1:25.00    1:46.29        
                  50.94     1:46.29 (55.35)                                        
 40 Isabella, Ryan J           9 Storm-MR             1:55.87    1:49.47        
                  53.64     1:49.47 (55.83)                                        
 41 Chosed, Zachary A         10 Agua Swim Team-MR    1:35.14    1:51.29        
                  50.77   1:51.29 (1:00.52)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Christian            10 WEST-MR              2:19.82    2:19.20        
                  31.00     1:06.38 (35.38)     1:43.61 (37.23)     2:19.20 (35.59)
  2 Morgan, Tom               10 Storm-MR             2:41.18    2:27.32        
                  34.10     1:11.76 (37.66)     1:50.33 (38.57)     2:27.32 (36.99)
  3 Brown, Kieran             10 Storm-MR             2:45.99    2:37.57        
                  35.44     1:16.98 (41.54)     1:57.91 (40.93)     2:37.57 (39.66)
  4 Rozgonyi, Tommy           10 Storm-MR             2:55.00    2:43.32        
                  39.07     1:21.57 (42.50)     2:04.02 (42.45)     2:43.32 (39.30)
  5 Mestres, Matthew R        10 Three Village-MR     2:40.30    2:43.89        
                  36.17     1:19.18 (43.01)     2:02.43 (43.25)     2:43.89 (41.46)
  6 Haggerty, Ethan           10 AG-MR                3:01.41    2:44.22        
                  37.56     1:19.94 (42.38)     2:02.95 (43.01)     2:44.22 (41.27)
  7 Leishman, Landen T        10 NYSA-MR                   NT    2:51.69        
                  38.75     1:23.55 (44.80)     2:09.78 (46.23)     2:51.69 (41.91)
  8 Leishman, Mason T         10 NYSA-MR                   NT    2:53.46        
                  40.79     1:24.48 (43.69)     2:10.71 (46.23)     2:53.46 (42.75)
  9 Ren, Dennis M             10 NYSA-MR              3:07.82    2:53.98        
                  38.89     1:23.70 (44.81)     2:10.20 (46.50)     2:53.98 (43.78)
 10 Ren, Matthew L            10 NYSA-MR              3:22.83    2:57.37        
                  39.92                             2:14.38 ( )     2:57.37 (42.99)
 11 Boesch, Alexander J        9 Agua Swim Team-MR    2:45.99    3:00.98        
                  39.34     1:26.20 (46.86)     2:16.44 (50.24)     3:00.98 (44.54)
 12 Polese, Brendan W         10 Storm-MR             3:10.99    3:03.53        
                  39.67     1:26.68 (47.01)     2:17.09 (50.41)     3:03.53 (46.44)
 13 Kramer, Jay               10 Storm-MR             3:05.74    3:04.00        
                  42.15     1:29.45 (47.30)     2:18.46 (49.01)     3:04.00 (45.54)
 14 Hoyt, Charlie P            9 Storm-MR             3:22.99    3:05.54        
                  39.85     1:26.91 (47.06)     2:17.05 (50.14)     3:05.54 (48.49)
 15 Moran, Jack M              9 Marlins Bgnw-MR      3:12.00    3:05.56        
                  42.43     1:31.46 (49.03)     2:20.35 (48.89)     3:05.56 (45.21)
 16 Coolican, Devin J         10 Storm-MR             3:00.10    3:06.59        
                  40.17     1:25.31 (45.14)     2:17.19 (51.88)     3:06.59 (49.40)
 17 Dancygier, Scott          10 Storm-MR             3:08.40    3:08.85        
                  42.34     1:31.13 (48.79)     2:21.13 (50.00)     3:08.85 (47.72)
 18 Lenes, Bruce D            10 Storm-MR             3:49.00    3:15.88        
                  43.52     1:34.59 (51.07)     2:26.54 (51.95)     3:15.88 (49.34)
 19 Guyder, Roan K            10 Storm-MR             3:20.99    3:40.92        
                  46.17     1:42.30 (56.13)     2:41.15 (58.85)     3:40.92 (59.77)
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sakharuk, Nikita V         9 Marlins Bgnw-MR        32.43      32.63        
  2 Huang, Henry              10 NYSA-MR                33.41      33.19        
  3 Chung, Hudson H            9 WEST-MR                33.78      33.52        
  4 Forrester, Connor C       10 WEST-MR                34.81      35.76        
  5 Morgan, Tom               10 Storm-MR               38.62      36.01        
  6 Kamal, Yousef M           10 Marlins Bgnw-MR        36.91      36.89        
  7 Greenberg, Jason          10 WEST-MR                36.58      36.97        
  8 Rozgonyi, Tommy           10 Storm-MR               40.91      37.61        
  9 Leishman, Mason T         10 NYSA-MR                41.49      37.83        
 10 Rall, Dan M               10 NYSA-MR                39.44      39.94        
 11 Brown, Kieran             10 Storm-MR               43.44      40.14        
 12 Bates, Andrew H            9 Agua Swim Team-MR      41.11      40.45        
 13 Leishman, Landen T        10 NYSA-MR                41.83      40.67        
 14 Coolican, Devin J         10 Storm-MR               45.72      41.62        
 15 Esposito, Scott           10 Storm-MR               48.05      41.73        
 16 Yoham, Skylar H            9 Agua Swim Team-MR      44.43      41.80        
 17 Wasserman, Jared S         9 Marlins Bgnw-MR        42.56      42.40        
 18 Cekic, Luka               10 SPAR-MR                47.32      43.05        
 19 Zernovak, Alec             9 MALT-NJ                44.43      44.52        
 20 Polo, Matthew A           10 WEST-MR                44.66      44.64        
 21 Lipton, Matthew           10 Agua Swim Team-MR      42.35      44.98        
 22 Beaudoin, Noah S           9 HVD-MR               1:10.33      45.18        
 23 Fine, Evan                 9 Agua Swim Team-MR      41.00      45.57        
 24 Lemus, Leonardo            9 SPAR-MR                49.53      45.66        
 25 Kramer, Jay               10 Storm-MR               48.06      45.71        
 26 Morgan, Brendan M          9 Storm-MR               51.23      45.80        
 27 Halley, Michael G          9 Marlins Bgnw-MR        47.05      46.09        
 28 Rall, Aidan W             10 NYSA-MR                45.54      46.52        
 28 Moran, Jack M              9 Marlins Bgnw-MR        46.99      46.52        
 30 Akinla, Sebastian G        9 Storm-MR               51.38      46.63        
 31 Malik, Rohan               9 Marlins Bgnw-MR        45.40      46.75        
 32 Paez, Darian F             9 Marlins Bgnw-MR        49.88      46.79        
 33 Dancygier, Scott          10 Storm-MR               45.40      48.01        
 34 Milio, Franco A            9 WEST-MR                49.89      48.17        
 35 Chang, William            10 Marlins Bgnw-MR        50.47      48.71        
 36 Burstein, Dillon S        10 SPAR-MR                47.57      48.85        
 37 Chosed, Zachary A         10 Agua Swim Team-MR      45.49      49.39        
 38 Stewart, Quin              9 Agua Swim Team-MR      49.50      51.13        
 39 Siegel, Cody              10 Storm-MR               50.48      55.48        
 40 Isabella, Ryan J           9 Storm-MR             1:05.10      57.32        
 -- Tirsch, Jack T            10 WEST-MR                38.87         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Lenes, Bruce D            10 Storm-MR               50.79         DQ        
      Completely submerged prior to turn or finish
 -- Fagan, Will P              9 Marlins Bgnw-MR        44.75         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Christian            10 WEST-MR              1:10.36    1:10.18        
                  33.89     1:10.18 (36.29)                                        
  2 Chung, Hudson H            9 WEST-MR              1:13.47    1:13.43        
                  35.15     1:13.43 (38.28)                                        
  3 Forrester, Connor C       10 WEST-MR              1:15.99    1:15.80        
  4 Morgan, Tom               10 Storm-MR             1:20.78    1:17.46        
                  38.39     1:17.46 (39.07)                                        
  5 Sacca, David J             9 Agua Swim Team-MR    1:24.43    1:21.57        
                  38.25     1:21.57 (43.32)                                        
  6 Rozgonyi, Tommy           10 Storm-MR             1:27.25    1:21.58        
                  39.27     1:21.58 (42.31)                                        
  7 Riviello, Joseph C        10 WEST-MR              1:26.84    1:23.92        
                  41.08     1:23.92 (42.84)                                        
  8 Brown, Kieran             10 Storm-MR             1:24.65    1:24.59        
                  40.88     1:24.59 (43.71)                                        
  9 Loughney, Jack C          10 Storm-MR             1:25.27    1:25.75        
                  39.53     1:25.75 (46.22)                                        
 10 Rall, Dan M               10 NYSA-MR              1:28.72    1:27.23        
                  41.71     1:27.23 (45.52)                                        
 11 Esposito, Scott           10 Storm-MR             1:37.28    1:27.80        
                  42.46     1:27.80 (45.34)                                        
 12 Mestres, Matthew R        10 Three Village-MR     1:26.37    1:27.86        
                  42.75     1:27.86 (45.11)                                        
 13 Lara, Austin F             9 Agua Swim Team-MR    1:26.21    1:27.93        
                  42.47     1:27.93 (45.46)                                        
 14 Wasserman, Jared S         9 Marlins Bgnw-MR      1:34.41    1:28.64        
                  43.81     1:28.64 (44.83)                                        
 15 Bates, Andrew H            9 Agua Swim Team-MR    1:27.54    1:29.97        
                  44.20     1:29.97 (45.77)                                        
 16 Coolican, Devin J         10 Storm-MR             1:42.76    1:33.79        
                  46.26     1:33.79 (47.53)                                        
 17 Polo, Matthew A           10 WEST-MR              1:57.92    1:34.25        
                  45.33     1:34.25 (48.92)                                        
 18 Lipton, Matthew           10 Agua Swim Team-MR    1:34.46    1:34.57        
                  45.31     1:34.57 (49.26)                                        
 19 Cosgrove, James T         10 NYSA-MR              1:36.10    1:35.50        
                  44.65     1:35.50 (50.85)                                        
 20 Ren, Matthew L            10 NYSA-MR              1:40.74    1:36.49        
                  48.50     1:36.49 (47.99)                                        
 20 Yoham, Skylar H            9 Agua Swim Team-MR    1:40.99    1:36.49        
                  47.72     1:36.49 (48.77)                                        
 22 Dancygier, Scott          10 Storm-MR             1:37.33    1:37.60        
                  47.51     1:37.60 (50.09)                                        
 23 Malik, Rohan               9 Marlins Bgnw-MR      1:38.37    1:37.99        
                  46.51     1:37.99 (51.48)                                        
 24 Quinde, Nick               9 SPAR-MR              1:55.32    1:38.35        
                  48.02     1:38.35 (50.33)                                        
 25 Akinla, Sebastian G        9 Storm-MR             1:59.99    1:38.92        
                  47.72     1:38.92 (51.20)                                        
 26 Fagan, Will P              9 Marlins Bgnw-MR      1:50.00    1:39.38        
                  47.80     1:39.38 (51.58)                                        
 27 Kramer, Jay               10 Storm-MR             1:43.69    1:39.48        
                  48.92     1:39.48 (50.56)                                        
 28 Morgan, Brendan M          9 Storm-MR             1:50.99    1:39.60        
                  46.73     1:39.60 (52.87)                                        
 29 Beaudoin, Noah S           9 HVD-MR               1:45.33    1:40.77        
                  47.51     1:40.77 (53.26)                                        
 30 Dalton, Sean A             9 Marlins Bgnw-MR      1:43.84    1:41.35        
                  51.35     1:41.35 (50.00)                                        
 31 Guyder, Max K             10 Storm-MR             2:08.10    1:41.89        
 32 Moran, Jack M              9 Marlins Bgnw-MR      1:40.00    1:42.37        
                  49.25     1:42.37 (53.12)                                        
 33 Lenes, Bruce D            10 Storm-MR             1:45.99    1:42.41        
                  48.85     1:42.41 (53.56)                                        
 34 Guyder, Roan K            10 Storm-MR             2:12.18    1:43.07        
 35 Khal-Laayoun, Yannick A   10 Agua Swim Team-MR    1:30.00    1:45.37        
                  49.73     1:45.37 (55.64)                                        
 36 O'Donnell, Michael W       9 Marlins Bgnw-MR      1:40.00    1:45.81        
                  51.01     1:45.81 (54.80)                                        
 37 Rall, Aidan W             10 NYSA-MR              1:46.45    1:47.50        
                  48.42     1:47.50 (59.08)                                        
 38 Chosed, Zachary A         10 Agua Swim Team-MR    1:41.10    1:48.47        
                  51.99     1:48.47 (56.48)                                        
 39 Iodice, Alex              10 Storm-MR             1:43.02    1:49.45        
 40 Arevalo, Brayan A         10 SPAR-MR              1:28.23    1:50.04        
                  51.36     1:50.04 (58.68)                                        
 41 Isabella, Ryan J           9 Storm-MR             2:30.99    1:56.81        
                  56.71   1:56.81 (1:00.10)                                        
 -- Ocken, Wylie              10 Storm-MR             2:00.00         DQ        
      Not on back off wall
                  47.09          DQ (57.30)                                        
 -- Polese, Brendan W         10 Storm-MR             1:36.38         DQ        
      False start
                  43.01          DQ (44.07)                                        
 -- Chang, William            10 Marlins Bgnw-MR      1:50.00         DQ        
      False start
                  52.64          DQ (51.91)                                        
 -- Garofolo, Gerard           9 Storm-MR             1:49.99         DQ        
      No touch at turn
 -- Siegel, Cody              10 Storm-MR             1:44.72         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  54.13          DQ (56.61)                                        
 -- Leishman, Landen T        10 NYSA-MR              1:26.26         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  41.24          DQ (43.35)                                        
 -- Vozzolo, Luke             10 MALT-NJ              1:54.43         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  48.56          DQ (55.19)                                        
 -- Sakharuk, Nikita V         9 Marlins Bgnw-MR      1:11.20         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  34.26          DQ (36.01)                                        
 -- Halley, Michael G          9 Marlins Bgnw-MR      1:41.76         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  45.85          DQ (48.41)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weinstein, Michael H       9 WEST-MR                41.43      39.29        
  2 Sacca, David J             9 Agua Swim Team-MR      43.29      41.85        
  3 Forrester, Connor C       10 WEST-MR                44.11      43.20        
  4 Greenberg, Jason          10 WEST-MR                44.61      43.51        
  5 Tirsch, Jack T            10 WEST-MR                46.71      43.59        
  6 Bates, Andrew H            9 Agua Swim Team-MR      45.39      44.21        
  7 Barbera, Luke J            9 Three Village-MR       45.54      44.75        
  8 Griffin, Ben J            10 SPAR-MR                50.32      46.25        
  9 Leishman, Mason T         10 NYSA-MR                46.36      46.90        
 10 Mestres, Matthew R        10 Three Village-MR       47.01      47.22        
 11 Morgan, Tom               10 Storm-MR               56.85      47.54        
 12 Dultsin, Daniel           10 Agua Swim Team-MR      48.90      48.49        
 13 Fine, Evan                 9 Agua Swim Team-MR      50.28      49.54        
 14 Paez, Darian F             9 Marlins Bgnw-MR        52.10      49.64        
 15 Wasserman, Jared S         9 Marlins Bgnw-MR        48.69      50.01        
 16 Zernovak, Alec             9 MALT-NJ                48.84      50.57        
 17 Dalton, Sean A             9 Marlins Bgnw-MR        51.53      50.71        
 18 Graullera, Cassiel         9 Agua Swim Team-MR      57.85      51.11        
 19 Lenes, Bruce D            10 Storm-MR               51.47      51.21        
 20 Siegel, Cody              10 Storm-MR               49.03      51.22        
 21 Dancygier, Scott          10 Storm-MR               48.92      51.32        
 22 Milio, Franco A            9 WEST-MR                57.80      51.38        
 23 Beaudoin, Noah S           9 HVD-MR                 56.33      51.64        
 24 Leishman, Landen T        10 NYSA-MR                50.42      51.72        
 25 Halley, Michael G          9 Marlins Bgnw-MR        57.15      51.90        
 26 Raboy, Asher M            10 Agua Swim Team-MR      51.66      52.90        
 27 Malik, Rohan               9 Marlins Bgnw-MR        53.97      53.20        
 28 Veillette, Dylan F         9 Marlins Bgnw-MR        53.47      54.06        
 29 Burstein, Dillon S        10 SPAR-MR                54.54      54.07        
 30 Iodice, Alex              10 Storm-MR               52.98      54.74        
 31 Chosed, Zachary A         10 Agua Swim Team-MR      50.16      54.88        
 32 Stewart, Quin              9 Agua Swim Team-MR      55.99      55.15        
 33 Polo, Matthew A           10 WEST-MR                59.80      55.22        
 34 Akinla, Sebastian G        9 Storm-MR               59.96      55.33        
 35 Arevalo, Brayan A         10 SPAR-MR              1:04.93      56.47        
 36 Isabella, Ryan J           9 Storm-MR             1:00.84      59.40        
 -- Khal-Laayoun, Yannick A   10 Agua Swim Team-MR      46.00         DQ        
      Arms two strokes underwater
 -- Cekic, Luka               10 SPAR-MR                49.23         DQ        
      False start
 -- Vozzolo, Luke             10 MALT-NJ                48.54         DQ        
      One hand touch
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kamal, Yousef M           10 Marlins Bgnw-MR      1:27.33    1:23.23        
                  40.37     1:23.23 (42.86)                                        
  2 Weinstein, Michael H       9 WEST-MR              1:28.51    1:24.64        
                  39.95     1:24.64 (44.69)                                        
  3 Forrester, Connor C       10 WEST-MR              1:38.15    1:33.59        
                  44.47     1:33.59 (49.12)                                        
  4 Bates, Andrew H            9 Agua Swim Team-MR    1:36.97    1:38.81        
                  47.47     1:38.81 (51.34)                                        
  5 Griffin, Ben J            10 SPAR-MR              1:50.32    1:40.12        
                  46.75     1:40.12 (53.37)                                        
  6 Hiller, Joshua S          10 Storm-MR             1:40.10    1:42.17        
                  48.43     1:42.17 (53.74)                                        
  7 Leishman, Mason T         10 NYSA-MR              1:47.40    1:42.96        
                  49.31     1:42.96 (53.65)                                        
  8 Esposito, Scott           10 Storm-MR             1:53.13    1:44.50        
                  49.17     1:44.50 (55.33)                                        
  9 Kramer, Jay               10 Storm-MR             1:42.92    1:45.29        
                  51.23     1:45.29 (54.06)                                        
 10 Morgan, Tom               10 Storm-MR             1:49.82    1:46.55        
                  51.30     1:46.55 (55.25)                                        
 11 Chun, Andrew              10 HVD-MR               2:12.79    1:47.70        
                  53.14     1:47.70 (54.56)                                        
 12 Dancygier, Scott          10 Storm-MR             1:44.72    1:48.83        
                  51.80     1:48.83 (57.03)                                        
 13 Lenes, Bruce D            10 Storm-MR             1:56.91    1:50.72        
                  52.33     1:50.72 (58.39)                                        
 13 Paez, Darian F             9 Marlins Bgnw-MR      1:50.00    1:50.72        
                  50.67   1:50.72 (1:00.05)                                        
 15 Garofolo, Gerard           9 Storm-MR             1:52.16    1:50.85        
                  54.50     1:50.85 (56.35)                                        
 16 Polese, Brendan W         10 Storm-MR             2:08.42    1:51.37        
                  52.88     1:51.37 (58.49)                                        
 17 Guyder, Max K             10 Storm-MR             2:30.99    1:51.69        
                  51.18   1:51.69 (1:00.51)                                        
 18 Raboy, Asher M            10 Agua Swim Team-MR    1:49.88    1:51.71        
                  54.75     1:51.71 (56.96)                                        
 19 Hoyt, Charlie P            9 Storm-MR             2:04.66    1:51.92        
                  54.45     1:51.92 (57.47)                                        
 20 Nager, Noah A              9 Marlins Bgnw-MR      1:45.00    1:52.00        
                  57.01     1:52.00 (54.99)                                        
 21 Zernovak, Alec             9 MALT-NJ              1:47.79    1:52.11        
                  53.01     1:52.11 (59.10)                                        
 22 Loughney, Jack C          10 Storm-MR             1:58.00    1:52.64        
                  53.43     1:52.64 (59.21)                                        
 23 Siegel, Cody              10 Storm-MR             1:50.06    1:53.55        
                  52.41   1:53.55 (1:01.14)                                        
 24 Boesch, Alexander J        9 Agua Swim Team-MR    2:02.05    1:58.50        
                  57.42   1:58.50 (1:01.08)                                        
 25 Chosed, Zachary A         10 Agua Swim Team-MR    1:51.14    1:59.73        
                  56.88   1:59.73 (1:02.85)                                        
 26 Barry, C.J. J              9 NYSA-MR              2:09.11    2:02.44        
                  56.31   2:02.44 (1:06.13)                                        
 27 Cosgrove, James T         10 NYSA-MR              2:07.97    2:02.83        
                  55.05   2:02.83 (1:07.78)                                        
 28 Iodice, Alex              10 Storm-MR             1:57.34    2:11.12        
                1:00.49   2:11.12 (1:10.63)                                        
 29 Morgan, Brendan M          9 Storm-MR             2:30.99    2:17.32        
                1:05.16   2:17.32 (1:12.16)                                        
 -- Vozzolo, Luke             10 MALT-NJ              1:57.77         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
                1:00.38        DQ (1:13.42)                                        
 -- Lara, Austin F             9 Agua Swim Team-MR    1:37.81         DQ        
      Alternating Kick
                  50.59          DQ (53.66)                                        
 -- Abrams, Michael E         10 NYSA-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
                1:02.68                                                            
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sakharuk, Nikita V         9 Marlins Bgnw-MR        33.16      31.81        
  2 Kamal, Yousef M           10 Marlins Bgnw-MR        34.36      33.06        
  3 Chung, Hudson H            9 WEST-MR                33.35      33.20        
  4 Sacca, David J             9 Agua Swim Team-MR      36.99      35.04        
  5 Tirsch, Jack T            10 WEST-MR                37.09      35.54        
  6 Rozgonyi, Tommy           10 Storm-MR               38.63      38.12        
  7 Wasserman, Jared S         9 Marlins Bgnw-MR        39.59      39.92        
  8 Weinstein, Michael H       9 WEST-MR                40.73      39.93        
  9 Mestres, Matthew R        10 Three Village-MR       39.50      40.08        
 10 Leishman, Mason T         10 NYSA-MR                38.89      40.66        
 11 Brown, Kieran             10 Storm-MR               38.63      41.13        
 12 Leishman, Landen T        10 NYSA-MR                38.89      41.60        
 13 Esposito, Scott           10 Storm-MR               43.98      43.44        
 14 Ocken, Wylie              10 Storm-MR               59.99      43.65        
 15 Raboy, Asher M            10 Agua Swim Team-MR      43.99      43.80        
 16 Riviello, Joseph C        10 WEST-MR                43.83      44.24        
 17 Ren, Dennis M             10 NYSA-MR                47.34      45.83        
 18 Griffin, Ben J            10 SPAR-MR                48.32      46.70        
 19 Hiller, Joshua S          10 Storm-MR               44.79      46.85        
 20 Boesch, Alexander J        9 Agua Swim Team-MR      46.63      47.38        
 21 Dalton, Sean A             9 Marlins Bgnw-MR        46.25      47.57        
 22 Yoham, Skylar H            9 Agua Swim Team-MR      50.99      47.95        
 23 Haggerty, Ethan           10 AG-MR                  47.39      47.96        
 24 Coolican, Devin J         10 Storm-MR               37.99      49.13        
 25 Lipton, Matthew           10 Agua Swim Team-MR      48.06      49.14        
 26 Arevalo, Brayan A         10 SPAR-MR              1:00.04      49.21        
 27 Rall, Aidan W             10 NYSA-MR                   NT      49.29        
 28 Quinde, Nick               9 SPAR-MR                49.32      49.41        
 29 Milio, Franco A            9 WEST-MR                51.48      49.42        
 30 Chun, Andrew              10 HVD-MR                 50.75      49.70        
 31 Morgan, Brendan M          9 Storm-MR             1:15.99      49.95        
 32 Halley, Michael G          9 Marlins Bgnw-MR        50.57      50.27        
 33 Polo, Matthew A           10 WEST-MR                50.16      51.30        
 34 Chang, William            10 Marlins Bgnw-MR        54.08      51.73        
 35 Guyder, Roan K            10 Storm-MR               57.13      53.99        
 36 Malik, Rohan               9 Marlins Bgnw-MR        53.61      54.64        
 37 Paez, Darian F             9 Marlins Bgnw-MR      1:12.00      54.72        
 38 Nager, Noah A              9 Marlins Bgnw-MR        50.00      54.99        
 39 Akinla, Sebastian G        9 Storm-MR               53.18      58.30        
 40 Isabella, Ryan J           9 Storm-MR             1:00.40    1:01.96        
 -- Khal-Laayoun, Yannick A   10 Agua Swim Team-MR      45.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Hoyt, Charlie P            9 Storm-MR               45.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Loughney, Jack C          10 Storm-MR               39.96         DQ        
      Alternating Kick
 -- Beaudoin, Noah S           9 HVD-MR               1:08.33         DQ        
      Alternating Kick
 -- Fagan, Will P              9 Marlins Bgnw-MR        39.94         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- O'Donnell, Michael W       9 Marlins Bgnw-MR        55.40         DQ        
      No touch
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huang, Henry              10 NYSA-MR              1:19.30    1:18.00        
                  34.56     1:18.00 (43.44)                                        
  2 Mattone, Vincent          10 NYSA-MR                   NT    1:22.94        
                  38.53     1:22.94 (44.41)                                        
  3 Esposito, Scott           10 Storm-MR             1:57.57    1:35.29        
                  42.87     1:35.29 (52.42)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sakharuk, Nikita V         9 Marlins Bgnw-MR      1:13.55    1:10.96        
                  31.99     1:10.96 (38.97)                                        
  2 Huang, Henry              10 NYSA-MR              1:13.29    1:12.90        
                  32.82     1:12.90 (40.08)                                        
  3 Chung, Hudson H            9 WEST-MR              1:17.65    1:14.91        
                  34.19     1:14.91 (40.72)                                        
  4 Kamal, Yousef M           10 Marlins Bgnw-MR      1:23.16    1:17.92        
                  36.66     1:17.92 (41.26)                                        
  5 Forrester, Connor C       10 WEST-MR              1:24.94    1:19.22        
                  36.81     1:19.22 (42.41)                                        
  6 Barbera, Luke J            9 Three Village-MR     1:19.55    1:20.31        
                  37.23     1:20.31 (43.08)                                        
  7 Sacca, David J             9 Agua Swim Team-MR    1:22.22    1:21.37        
                  35.83     1:21.37 (45.54)                                        
  8 Morgan, Tom               10 Storm-MR             1:31.69    1:21.56        
                  36.39     1:21.56 (45.17)                                        
  9 Weinstein, Michael H       9 WEST-MR              1:25.40    1:21.83        
                  40.61     1:21.83 (41.22)                                        
 10 Rozgonyi, Tommy           10 Storm-MR             1:25.35    1:22.93        
                  37.95     1:22.93 (44.98)                                        
 11 Mattone, Vincent          10 NYSA-MR              1:27.62    1:25.11        
                  38.23     1:25.11 (46.88)                                        
 12 Mestres, Matthew R        10 Three Village-MR     1:26.58    1:25.88        
                  39.35     1:25.88 (46.53)                                        
 13 Brown, Kieran             10 Storm-MR             1:31.08    1:26.99        
                  39.13     1:26.99 (47.86)                                        
 14 Leishman, Mason T         10 NYSA-MR              1:25.74    1:27.01        
                  40.02     1:27.01 (46.99)                                        
 15 Wasserman, Jared S         9 Marlins Bgnw-MR      1:28.44    1:28.95        
                  41.57     1:28.95 (47.38)                                        
 16 Leishman, Landen T        10 NYSA-MR              1:33.42    1:29.12        
                  39.51     1:29.12 (49.61)                                        
 17 Esposito, Scott           10 Storm-MR             1:32.93    1:29.72        
                  42.98     1:29.72 (46.74)                                        
 18 Cekic, Luka               10 SPAR-MR              1:45.32    1:31.33        
                  42.55     1:31.33 (48.78)                                        
 19 Kramer, Jay               10 Storm-MR             1:36.68    1:32.39        
                  45.45     1:32.39 (46.94)                                        
 20 Fine, Evan                 9 Agua Swim Team-MR    1:46.01    1:33.50        
                  44.90     1:33.50 (48.60)                                        
 21 Raboy, Asher M            10 Agua Swim Team-MR    1:40.00    1:33.81        
                  44.12     1:33.81 (49.69)                                        
 22 Dultsin, Daniel           10 Agua Swim Team-MR    1:40.39    1:34.90        
                  47.33     1:34.90 (47.57)                                        
 23 Fagan, Will P              9 Marlins Bgnw-MR      1:50.00    1:36.42        
                  42.27     1:36.42 (54.15)                                        
 24 Chang, William            10 Marlins Bgnw-MR      2:01.56    1:37.79        
                  49.66     1:37.79 (48.13)                                        
 25 Dalton, Sean A             9 Marlins Bgnw-MR      1:38.32    1:38.30        
                  47.33     1:38.30 (50.97)                                        
 26 Coolican, Devin J         10 Storm-MR             1:34.22    1:38.61        
                  45.20     1:38.61 (53.41)                                        
 27 Lipton, Matthew           10 Agua Swim Team-MR    1:40.60    1:39.25        
                  45.36     1:39.25 (53.89)                                        
 28 Griffin, Ben J            10 SPAR-MR              1:49.32    1:39.35        
                  46.57     1:39.35 (52.78)                                        
 29 Moran, Jack M              9 Marlins Bgnw-MR      1:38.38    1:39.53        
                  46.95     1:39.53 (52.58)                                        
 30 Dancygier, Scott          10 Storm-MR             1:40.10    1:39.79        
                  49.11     1:39.79 (50.68)                                        
 31 Veillette, Dylan F         9 Marlins Bgnw-MR      1:39.89    1:40.29        
                  46.69     1:40.29 (53.60)                                        
 32 Arevalo, Brayan A         10 SPAR-MR              2:02.32    1:44.35        
                  49.51     1:44.35 (54.84)                                        
 33 Khal-Laayoun, Yannick A   10 Agua Swim Team-MR    1:35.00    1:44.63        
                  49.30     1:44.63 (55.33)                                        
 34 Burstein, Dillon S        10 SPAR-MR              1:48.11    1:45.61        
                  51.36     1:45.61 (54.25)                                        
 35 Morgan, Brendan M          9 Storm-MR             2:30.99    1:47.43        
                  49.17     1:47.43 (58.26)                                        
 36 Iodice, Alex              10 Storm-MR             1:46.09    1:53.10        
                  55.19     1:53.10 (57.91)                                        
 37 Stewart, Quin              9 Agua Swim Team-MR    2:00.00    1:54.00        
                  58.84     1:54.00 (55.16)                                        
 -- Rall, Dan M               10 NYSA-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  42.58          DQ (54.20)                                        
 -- Graullera, Cassiel         9 Agua Swim Team-MR    1:50.02         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  46.47          DQ (50.95)                                        
 -- Lemus, Leonardo            9 SPAR-MR              1:55.32         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  45.94          DQ (51.61)                                        
 -- Yoham, Skylar H            9 Agua Swim Team-MR    1:45.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  47.33          DQ (51.22)                                        
 -- Siegel, Cody              10 Storm-MR             1:38.81         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  50.67          DQ (50.99)                                        
 -- Lenes, Bruce D            10 Storm-MR             1:42.18         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                  46.52          DQ (51.88)                                        
 -- Bates, Andrew H            9 Agua Swim Team-MR    1:29.55         DQ        
      Not on back off wall - back
                  42.59          DQ (47.07)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.69  ZQ
                28.29  JO
                31.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pragnell, Tristan Z       11 Agua Swim Team-MR      27.05      26.20 ZQ     
  2 Baranowski, Damian        12 AG-MR                  29.42      27.35 ZQ     
  3 Sobocinski, Lukas J       12 AG-MR                  29.24      27.72 JO     
  4 Turner, Cole V            12 HVD-MR                 27.30      27.91 JO     
  5 Patel, Kush A             11 HVD-MR                 28.16      28.11 JO     
  6 Zahn, Danny               12 Tmsuffolk-MR           28.62      28.30 SILV   
  7 Fernandez, Oliver A       12 Marlins Bgnw-MR        29.59      28.67 SILV   
  8 Franklyn, Narmeri S       11 WEST-MR                29.59      29.38 SILV   
  9 Sun, William              12 Three Village-MR       29.73      30.30 SILV   
 10 Solash, Max A             11 Agua Swim Team-MR      31.62      31.39 SILV   
 11 Yuk, William              11 Tmsuffolk-MR           31.58      31.62        
 12 Sgaglio, Ensen W          12 Marlins Bgnw-MR        31.88      31.81        
 13 Luzzi, Matt N             11 HVD-MR                 35.33      32.58        
 14 Weller, Frederik P        11 WEST-MR                33.51      32.88        
 15 Rocco, Chris M            11 Marlins Bgnw-MR        31.89      32.89        
 16 Cellamare, Dylan          11 Tmsuffolk-MR           33.30      33.26        
 17 Zamarbide, Telmo          12 WEST-MR                34.63      33.76        
 18 Horan, Robert G           11 SPAR-MR                39.13      33.98        
 19 More, Yash B              11 Agua Swim Team-MR      33.55      34.32        
 20 Coffino, Rafe M           11 Marlins Bgnw-MR        33.82      34.39        
 21 Cole, Harrison R          11 Marlins Bgnw-MR        35.05      35.22        
 22 Boes, Rial P              11 SPAR-MR                37.95      35.23        
 23 Grossbard, Emmitt         12 NYSA-MR                34.40      35.47        
 24 Dubovy, Myles P           11 MALT-NJ                40.89      36.81        
 25 Gomez, Mathias            11 SPAR-MR                37.72      37.86        
 26 Zernovak, Andrew          11 MALT-NJ                38.30      38.73        
 27 Ryan, Connor T            11 HVD-MR                 38.33      39.04        
 28 Hanlon, Jack              11 Storm-MR               42.48      39.87        
 29 O'Keefe, Danny P          11 NYSA-MR                39.05      40.45        
 30 White, Rhys               12 HVD-MR                 38.33      40.50        
 31 Blair, Joseph C           11 Marlins Bgnw-MR        40.35      41.35        
 32 Polaner, Tucker           11 Storm-MR               44.86      41.73        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.59  ZQ
              1:01.59  JO
              1:09.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsai, Brian C             12 WEST-MR                57.23      57.15 ZQ     
                  27.19       57.15 (29.96)                                        
  2 Jin, Eddie B              12 WEST-MR                58.21      58.26 ZQ     
                  27.75       58.26 (30.51)                                        
  3 Turner, Cole V            12 HVD-MR               1:03.95    1:02.24 SILV   
                  30.22     1:02.24 (32.02)                                        
  4 Zahn, Danny               12 Tmsuffolk-MR         1:03.78    1:02.65 SILV   
                  29.90     1:02.65 (32.75)                                        
  5 Coleman, Alex M           12 Storm-MR             1:05.40    1:03.41 SILV   
                  30.70     1:03.41 (32.71)                                        
  6 Gagliardi, Alexander      12 Storm-MR             1:07.00    1:03.43 SILV   
                  30.26     1:03.43 (33.17)                                        
  7 Fernandez, Oliver A       12 Marlins Bgnw-MR      1:06.23    1:04.49 SILV   
                  30.80     1:04.49 (33.69)                                        
  8 Chiarella, Richie J       11 Three Village-MR     1:04.90    1:04.83 SILV   
                  30.77     1:04.83 (34.06)                                        
  9 Oberst, Dylan M           11 WEST-MR              1:03.67    1:05.27 SILV   
                  31.03     1:05.27 (34.24)                                        
 10 Weitzen, Zach             11 Storm-MR             1:13.71    1:05.98 SILV   
                  32.15     1:05.98 (33.83)                                        
 11 Greenfield, Aidan         11 Tmsuffolk-MR         1:07.25    1:07.03 SILV   
                  32.13     1:07.03 (34.90)                                        
 12 Kim, Miles                12 Tmsuffolk-MR         1:07.95    1:07.14 SILV   
                  32.46     1:07.14 (34.68)                                        
 13 Adams, Brett J            11 Three Village-MR     1:07.17    1:07.89 SILV   
                  32.48     1:07.89 (35.41)                                        
 14 Solash, Max A             11 Agua Swim Team-MR    1:10.68    1:08.41 SILV   
                  33.21     1:08.41 (35.20)                                        
 15 Sgaglio, Ensen W          12 Marlins Bgnw-MR      1:08.26    1:09.97        
                  33.73     1:09.97 (36.24)                                        
 16 Veit, Brian J             11 Three Village-MR     1:09.85    1:10.08        
                  34.09     1:10.08 (35.99)                                        
 17 Iorio, Jack T             11 Tmsuffolk-MR         1:12.51    1:11.86        
                  34.23     1:11.86 (37.63)                                        
 18 Yuk, William              11 Tmsuffolk-MR         1:10.20    1:12.15        
                  34.57     1:12.15 (37.58)                                        
 19 Weller, Frederik P        11 WEST-MR              1:15.06    1:13.42        
                  33.23     1:13.42 (40.19)                                        
 20 More, Yash B              11 Agua Swim Team-MR    1:13.34    1:14.61        
                  35.54     1:14.61 (39.07)                                        
 21 Stern, Ben S              11 Marlins Bgnw-MR      1:15.89    1:14.64        
                  34.98     1:14.64 (39.66)                                        
 22 Coffino, Rafe M           11 Marlins Bgnw-MR      1:15.03    1:14.76        
                  35.43     1:14.76 (39.33)                                        
 23 Cole, Harrison R          11 Marlins Bgnw-MR      1:15.22    1:14.95        
                  35.64     1:14.95 (39.31)                                        
 24 Kim, Christopher B        11 Agua Swim Team-MR    1:14.99    1:16.75        
                  36.33     1:16.75 (40.42)                                        
 25 Kahn, Jackson             11 Agua Swim Team-MR    1:08.91    1:17.29        
                  37.80     1:17.29 (39.49)                                        
 26 Pilewski, Joseph A        11 Tmsuffolk-MR         1:17.30    1:18.02        
                  37.19     1:18.02 (40.83)                                        
 27 Rocco, Chris M            11 Marlins Bgnw-MR      1:14.06    1:18.86        
                  35.13     1:18.86 (43.73)                                        
 28 Zheng, Young              11 Storm-MR             1:25.10    1:19.39        
                  38.18     1:19.39 (41.21)                                        
 29 Grossbard, Emmitt         12 NYSA-MR              1:20.12    1:21.09        
                  36.89     1:21.09 (44.20)                                        
 30 Castro, Lorenzo M         12 NYSA-MR                   NT    1:21.26        
                  37.91     1:21.26 (43.35)                                        
 31 Gurrieri, Anthony F       12 NYSA-MR              1:23.52    1:21.54        
                  38.88     1:21.54 (42.66)                                        
 32 Zernovak, Andrew          11 MALT-NJ              1:22.70    1:25.05        
                  39.29     1:25.05 (45.76)                                        
 33 Kyritz, Mathew E          12 NYSA-MR                   NT    1:25.12        
                  40.05     1:25.12 (45.07)                                        
 34 Saint-Jacques, Adam       11 Storm-MR             1:35.97    1:27.04        
                  40.17     1:27.04 (46.87)                                        
 35 Blair, Joseph C           11 Marlins Bgnw-MR      1:30.61    1:36.37        
                  45.98     1:36.37 (50.39)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.69  ZQ
              2:14.99  JO
              2:28.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baranowski, Damian        12 AG-MR                2:19.42    2:07.89 ZQ     
                  29.12     1:02.51 (33.39)     1:35.92 (33.41)     2:07.89 (31.97)
  2 Lichtenthal, Jonah G      12 Storm-MR             2:16.40    2:14.23 JO     
                  30.04     1:04.12 (34.08)     1:39.79 (35.67)     2:14.23 (34.44)
  3 Chiarella, Richie J       11 Three Village-MR     2:17.30    2:14.42 JO     
                  30.43     1:05.09 (34.66)     1:40.68 (35.59)     2:14.42 (33.74)
  4 Coleman, Alex M           12 Storm-MR             2:17.36    2:16.20 SILV   
                  31.35     1:05.98 (34.63)     1:41.59 (35.61)     2:16.20 (34.61)
  5 Santry, Emmet P           11 WEST-MR              2:19.07    2:16.65 SILV   
                  30.70     1:05.21 (34.51)     1:41.28 (36.07)     2:16.65 (35.37)
  6 Amato, Jason C            11 WEST-MR              2:19.55    2:16.77 SILV   
                  31.19     1:05.63 (34.44)     1:41.88 (36.25)     2:16.77 (34.89)
  7 Oberst, Dylan M           11 WEST-MR              2:27.02    2:18.67 SILV   
                  30.65     1:05.94 (35.29)     1:43.08 (37.14)     2:18.67 (35.59)
  8 Gagliardi, Alexander      12 Storm-MR             2:25.01    2:20.53 SILV   
                  31.11     1:07.97 (36.86)     1:45.62 (37.65)     2:20.53 (34.91)
  9 Patel, Kush A             11 HVD-MR               2:25.13    2:21.49 SILV   
                  30.66     1:06.04 (35.38)     1:43.95 (37.91)     2:21.49 (37.54)
 10 Barbera, Frank K          11 Three Village-MR     2:23.68    2:22.02 SILV   
                  31.58     1:07.34 (35.76)     1:45.10 (37.76)     2:22.02 (36.92)
 11 Franklyn, Narmeri S       11 WEST-MR              2:50.26    2:22.48 SILV   
                  32.15     1:08.88 (36.73)     1:46.37 (37.49)     2:22.48 (36.11)
 12 Kim, Miles                12 Tmsuffolk-MR         2:27.11    2:22.77 SILV   
                  32.37     1:08.55 (36.18)     1:46.06 (37.51)     2:22.77 (36.71)
 13 Prinzivalli, Peter J      11 Tmsuffolk-MR         2:26.91    2:23.76 SILV   
                  33.19     1:10.58 (37.39)     1:47.89 (37.31)     2:23.76 (35.87)
 14 Greenfield, Aidan         11 Tmsuffolk-MR         2:51.45    2:23.79 SILV   
                  31.89     1:09.33 (37.44)     1:48.00 (38.67)     2:23.79 (35.79)
 15 Weitzen, Zach             11 Storm-MR             2:32.32    2:24.36 SILV   
                  33.74     1:11.07 (37.33)     1:49.28 (38.21)     2:24.36 (35.08)
 16 Falbaum, Noah A           12 Marlins Bgnw-MR      2:21.88    2:25.48 SILV   
                  32.42     1:08.92 (36.50)     1:47.21 (38.29)     2:25.48 (38.27)
 17 Sgaglio, Ensen W          12 Marlins Bgnw-MR      2:30.31    2:25.93 SILV   
                  33.79     1:10.73 (36.94)     1:49.82 (39.09)     2:25.93 (36.11)
 18 Veit, Brian J             11 Three Village-MR     2:27.60    2:26.39 SILV   
                  33.54     1:10.10 (36.56)     1:48.44 (38.34)     2:26.39 (37.95)
 19 Fernandez, Oliver A       12 Marlins Bgnw-MR      2:30.26    2:28.73 SILV   
                  31.72     1:08.76 (37.04)     1:48.62 (39.86)     2:28.73 (40.11)
 20 Adams, Brett J            11 Three Village-MR     2:21.80    2:30.39        
                  33.43     1:11.65 (38.22)     1:51.63 (39.98)     2:30.39 (38.76)
 21 Arbeeny, Ryan             11 Tmsuffolk-MR         2:32.63    2:30.59        
                  33.44     1:11.77 (38.33)     1:51.39 (39.62)     2:30.59 (39.20)
 22 Yuk, William              11 Tmsuffolk-MR         2:40.90    2:31.17        
                  34.26     1:13.44 (39.18)     1:53.59 (40.15)     2:31.17 (37.58)
 23 Iorio, Jack T             11 Tmsuffolk-MR         2:35.69    2:31.35        
                  33.87     1:13.02 (39.15)     1:53.53 (40.51)     2:31.35 (37.82)
 24 Engel, Jack               11 Storm-MR             2:44.00    2:31.64        
                  33.83     1:11.73 (37.90)     1:51.82 (40.09)     2:31.64 (39.82)
 25 Solash, Max A             11 Agua Swim Team-MR    3:02.37    2:34.67        
                  35.29     1:15.49 (40.20)     1:55.04 (39.55)     2:34.67 (39.63)
 26 Doboli, Michael R         11 Tmsuffolk-MR         2:39.99    2:38.71        
                  33.98     1:13.69 (39.71)     1:56.30 (42.61)     2:38.71 (42.41)
 27 Cellamare, Dylan          11 Tmsuffolk-MR         3:00.95    2:39.85        
                  37.78     1:20.44 (42.66)     2:02.61 (42.17)     2:39.85 (37.24)
 28 Zhang, Justin T           12 Three Village-MR     2:55.90    2:39.88        
                  34.85     1:16.71 (41.86)     1:59.74 (43.03)     2:39.88 (40.14)
 29 Luzzi, Matt N             11 HVD-MR               3:11.33    2:40.54        
                  36.00     1:17.03 (41.03)     2:00.06 (43.03)     2:40.54 (40.48)
 30 Pilewski, Joseph A        11 Tmsuffolk-MR         2:54.23    2:40.68        
                  36.07     1:17.78 (41.71)     2:00.50 (42.72)     2:40.68 (40.18)
 31 Groza, Roberto            11 Tmsuffolk-MR         2:47.60    2:41.39        
                  36.81     1:18.47 (41.66)     2:00.38 (41.91)     2:41.39 (41.01)
 32 Kim, Christopher B        11 Agua Swim Team-MR    2:59.19    2:48.60        
                  38.44     1:21.48 (43.04)     2:05.37 (43.89)     2:48.60 (43.23)
 33 Kyritz, Mathew E          12 NYSA-MR                   NT    3:03.19        
                  38.16     1:27.30 (49.14)     2:13.92 (46.62)     3:03.19 (49.27)
 34 White, Rhys               12 HVD-MR               3:30.33    3:26.16        
                  42.94     1:38.49 (55.55)     2:35.65 (57.16)     3:26.16 (50.51)
 35 O'Keefe, Danny P          11 NYSA-MR              4:04.77    3:26.83        
                  44.04     1:39.81 (55.77)     2:35.66 (55.85)     3:26.83 (51.17)
 36 Levin, Jake P             11 Agua Swim Team-MR   24:05.99    3:26.85        
                  40.46     1:27.77 (47.31)     2:15.33 (47.56)   3:26.85 (1:11.52)
 37 Beame, Kyle               11 Storm-MR             4:30.99    4:15.70        
                                                    3:09.69 ( )   4:15.70 (1:06.01)
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.49  ZQ
                32.99  JO
                41.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santry, Emmet P           11 WEST-MR                33.47      33.10 SILV   
  2 Falbaum, Noah A           12 Marlins Bgnw-MR        32.27      33.36 SILV   
  3 Gagliardi, Alexander      12 Storm-MR               36.49      33.78 SILV   
  4 Spencer, Dylan A          11 WEST-MR                35.38      35.41 SILV   
  5 Turner, Cole V            12 HVD-MR                 38.58      36.08 SILV   
  6 Kim, Miles                12 Tmsuffolk-MR           40.62      36.13 SILV   
  7 Kim, Christopher B        11 Agua Swim Team-MR      36.58      36.67 SILV   
  8 Solash, Max A             11 Agua Swim Team-MR      37.70      37.10 SILV   
  9 Engel, Jack               11 Storm-MR               41.04      37.17 SILV   
 10 Iorio, Jack T             11 Tmsuffolk-MR           44.47      37.51 SILV   
 11 Prinzivalli, Peter J      11 Tmsuffolk-MR           38.14      37.71 SILV   
 12 Coffino, Rafe M           11 Marlins Bgnw-MR        37.67      37.74 SILV   
 13 Weller, Frederik P        11 WEST-MR                38.83      38.13 SILV   
 14 Cellamare, Dylan          11 Tmsuffolk-MR           43.38      39.28 SILV   
 15 More, Yash B              11 Agua Swim Team-MR      41.14      40.16 SILV   
 16 Stern, Ben S              11 Marlins Bgnw-MR        43.55      41.50        
 17 Rocco, Chris M            11 Marlins Bgnw-MR        39.52      42.28        
 18 Ryan, Connor T            11 HVD-MR                 53.33      44.06        
 19 Castro, Lorenzo M         12 NYSA-MR                   NT      45.22        
 20 Polaner, Tucker           11 Storm-MR               59.99      45.42        
 21 Blair, Joseph C           11 Marlins Bgnw-MR        46.39      47.27        
 22 Hanlon, Jack              11 Storm-MR               59.94      54.89        
 23 Beame, Kyle               11 Storm-MR               53.75      58.39        
 -- O'Keefe, Danny P          11 NYSA-MR                49.57         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.79  ZQ
              1:10.69  JO
              1:23.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pragnell, Tristan Z       11 Agua Swim Team-MR    1:04.21    1:02.89 ZQ     
                  30.07     1:02.89 (32.82)                                        
  2 Santry, Emmet P           11 WEST-MR              1:11.00    1:09.82 JO     
                  33.98     1:09.82 (35.84)                                        
  3 Schermerhorn, Steven R    11 AG-MR                1:13.49    1:10.05 JO     
                  33.66     1:10.05 (36.39)                                        
  4 Baranowski, Damian        12 AG-MR                1:16.23    1:11.38 SILV   
                  35.37     1:11.38 (36.01)                                        
  5 Falbaum, Noah A           12 Marlins Bgnw-MR      1:10.10    1:11.78 SILV   
                  34.97     1:11.78 (36.81)                                        
  6 Sun, William              12 Three Village-MR     1:12.90    1:12.22 SILV   
                  35.94     1:12.22 (36.28)                                        
  7 Halpin, Keagen S          11 AG-MR                1:21.12    1:12.27 SILV   
                  34.74     1:12.27 (37.53)                                        
  8 Coleman, Alex M           12 Storm-MR             1:14.00    1:12.72 SILV   
                  35.97     1:12.72 (36.75)                                        
  9 Patel, Kush A             11 HVD-MR               1:13.65    1:12.87 SILV   
                  34.85     1:12.87 (38.02)                                        
 10 Gagliardi, Alexander      12 Storm-MR             1:22.51    1:13.10 SILV   
                  35.86     1:13.10 (37.24)                                        
 11 Chiarella, Richie J       11 Three Village-MR     1:13.87    1:13.49 SILV   
                  36.03     1:13.49 (37.46)                                        
 12 Zahn, Danny               12 Tmsuffolk-MR         1:15.02    1:13.92 SILV   
                  36.17     1:13.92 (37.75)                                        
 13 Barbera, Frank K          11 Three Village-MR     1:14.27    1:15.19 SILV   
                  37.02     1:15.19 (38.17)                                        
 14 Lichtenthal, Jonah G      12 Storm-MR             1:13.66    1:15.88 SILV   
                  35.97     1:15.88 (39.91)                                        
 15 Oberst, Dylan M           11 WEST-MR              1:15.52    1:16.74 SILV   
                  37.74     1:16.74 (39.00)                                        
 16 Veit, Brian J             11 Three Village-MR     1:16.39    1:17.90 SILV   
                1:17.90         1:17.90 ( )                                        
 17 Solash, Max A             11 Agua Swim Team-MR    1:21.69    1:18.65 SILV   
                  39.00     1:18.65 (39.65)                                        
 18 Prinzivalli, Peter J      11 Tmsuffolk-MR         1:23.29    1:18.70 SILV   
                  38.76     1:18.70 (39.94)                                        
 19 Arbeeny, Ryan             11 Tmsuffolk-MR         1:20.41    1:18.92 SILV   
                  38.70     1:18.92 (40.22)                                        
 20 Weller, Frederik P        11 WEST-MR              1:24.69    1:20.29 SILV   
                  39.06     1:20.29 (41.23)                                        
 21 Greenfield, Aidan         11 Tmsuffolk-MR         1:19.11    1:20.35 SILV   
                  39.91     1:20.35 (40.44)                                        
 22 Kim, Christopher B        11 Agua Swim Team-MR    1:20.12    1:21.14 SILV   
                  39.25     1:21.14 (41.89)                                        
 23 Engel, Jack               11 Storm-MR             1:24.42    1:21.25 SILV   
                  39.21     1:21.25 (42.04)                                        
 24 Zamarbide, Telmo          12 WEST-MR              1:24.78    1:23.01 SILV   
                  40.57     1:23.01 (42.44)                                        
 25 Weitzen, Zach             11 Storm-MR             1:26.17    1:23.23 SILV   
                  40.69     1:23.23 (42.54)                                        
 26 Doboli, Michael R         11 Tmsuffolk-MR         1:21.29    1:23.56 SILV   
                  39.92     1:23.56 (43.64)                                        
 27 Iorio, Jack T             11 Tmsuffolk-MR         1:23.44    1:23.74 SILV   
                  41.70     1:23.74 (42.04)                                        
 28 Luzzi, Matt N             11 HVD-MR               1:33.33    1:24.85        
 29 Horan, Robert G           11 SPAR-MR              1:41.92    1:24.95        
                  41.49     1:24.95 (43.46)                                        
 30 Groza, Roberto            11 Tmsuffolk-MR         1:25.63    1:25.27        
                  42.45     1:25.27 (42.82)                                        
 31 More, Yash B              11 Agua Swim Team-MR    1:25.91    1:25.98        
                  41.15     1:25.98 (44.83)                                        
 32 Zheng, Young              11 Storm-MR             1:30.54    1:26.76        
                  42.70     1:26.76 (44.06)                                        
 33 Rocco, Chris M            11 Marlins Bgnw-MR      1:28.82    1:27.46        
                  41.30     1:27.46 (46.16)                                        
 34 Cole, Harrison R          11 Marlins Bgnw-MR      1:29.59    1:29.83        
                  44.26     1:29.83 (45.57)                                        
 35 Kahn, Jackson             11 Agua Swim Team-MR    1:23.14    1:29.84        
                  46.58     1:29.84 (43.26)                                        
 36 Zernovak, Andrew          11 MALT-NJ              1:40.82    1:32.73        
                  43.99     1:32.73 (48.74)                                        
 37 Pilewski, Joseph A        11 Tmsuffolk-MR         1:38.61    1:34.60        
                  46.97     1:34.60 (47.63)                                        
 38 Blair, Joseph C           11 Marlins Bgnw-MR      1:42.36    1:36.88        
                  48.05     1:36.88 (48.83)                                        
 39 Boes, Rial P              11 SPAR-MR              2:08.43    1:37.41        
 40 Gomez, Mathias            11 SPAR-MR              1:35.18    1:40.31        
                  49.07     1:40.31 (51.24)                                        
 41 Polaner, Tucker           11 Storm-MR             1:59.99    1:41.05        
                  49.22     1:41.05 (51.83)                                        
 42 Saint-Jacques, Adam       11 Storm-MR             1:45.99    1:45.96        
                  52.27     1:45.96 (53.69)                                        
 43 Hanlon, Jack              11 Storm-MR             2:11.10    1:53.25        
                  57.53     1:53.25 (55.72)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.09  ZQ
                37.59  JO
                42.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pragnell, Tristan Z       11 Agua Swim Team-MR      40.17      37.12 JO     
  2 Zhang, Justin T           12 Three Village-MR       37.83      38.13 SILV   
  3 Turner, Cole V            12 HVD-MR                 39.31      38.24 SILV   
  4 Lichtenthal, Jonah G      12 Storm-MR               40.53      39.19 SILV   
  5 Spencer, Dylan A          11 WEST-MR                39.96      39.38 SILV   
  6 Sun, William              12 Three Village-MR       39.39      39.43 SILV   
  7 Zahn, Danny               12 Tmsuffolk-MR           40.27      39.57 SILV   
  8 Coleman, Alex M           12 Storm-MR               40.88      40.29 SILV   
  9 Cole, Harrison R          11 Marlins Bgnw-MR        41.12      40.76 SILV   
 10 Adams, Brett J            11 Three Village-MR       41.29      40.92 SILV   
 11 Arbeeny, Ryan             11 Tmsuffolk-MR           41.71      41.64 SILV   
 12 Weitzen, Zach             11 Storm-MR               44.98      42.07 SILV   
 13 Prinzivalli, Peter J      11 Tmsuffolk-MR           41.94      42.58 SILV   
 14 De Cordova, Owen M        11 HVD-MR                 43.26      43.02        
 15 Barbera, Frank K          11 Three Village-MR       44.89      44.13        
 16 Zheng, Young              11 Storm-MR               48.60      44.66        
 17 Veit, Brian J             11 Three Village-MR       45.88      46.47        
 18 Grossbard, Emmitt         12 NYSA-MR                47.41      46.61        
 19 Kyritz, Mathew E          12 NYSA-MR                   NT      46.86        
 20 Ryan, Connor T            11 HVD-MR                 47.33      47.52        
 21 Gurrieri, Anthony F       12 NYSA-MR                45.77      47.66        
 22 Zernovak, Andrew          11 MALT-NJ                52.38      48.28        
 23 Kahn, Jackson             11 Agua Swim Team-MR      47.37      48.55        
 24 Pilewski, Joseph A        11 Tmsuffolk-MR           50.65      49.37        
 25 Blair, Joseph C           11 Marlins Bgnw-MR        47.11      49.94        
 26 Hanlon, Jack              11 Storm-MR               56.29      53.18        
 27 Beame, Kyle               11 Storm-MR               55.02      57.40        
 28 O'Keefe, Danny P          11 NYSA-MR                   NT    1:23.25        
 -- Greenfield, Aidan         11 Tmsuffolk-MR           42.53         DQ        
      Arms two strokes underwater
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:20.99  ZQ
              1:21.59  JO
              1:29.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sobocinski, Lukas J       12 AG-MR                1:26.29    1:16.06 ZQ     
                  36.48     1:16.06 (39.58)                                        
  2 Amato, Jason C            11 WEST-MR              1:21.97    1:20.46 ZQ     
                  38.16     1:20.46 (42.30)                                        
  3 Gagliardi, Alexander      12 Storm-MR             1:23.83    1:21.30 JO     
                  38.69     1:21.30 (42.61)                                        
  4 Kim, Miles                12 Tmsuffolk-MR         1:21.01    1:21.57 JO     
                  39.09     1:21.57 (42.48)                                        
  5 Lichtenthal, Jonah G      12 Storm-MR             1:21.57    1:23.13 SILV   
                  39.49     1:23.13 (43.64)                                        
  6 Falbaum, Noah A           12 Marlins Bgnw-MR      1:23.17    1:23.31 SILV   
                  39.88     1:23.31 (43.43)                                        
  7 Turner, Cole V            12 HVD-MR               1:25.87    1:23.81 SILV   
                  39.06     1:23.81 (44.75)                                        
  8 Zhang, Justin T           12 Three Village-MR     1:22.92    1:23.89 SILV   
                  39.76     1:23.89 (44.13)                                        
  9 Schermerhorn, Steven R    11 AG-MR                1:24.86    1:24.22 SILV   
                  40.42     1:24.22 (43.80)                                        
 10 Sun, William              12 Three Village-MR     1:25.97    1:24.53 SILV   
                  41.17     1:24.53 (43.36)                                        
 11 Coleman, Alex M           12 Storm-MR             1:26.84    1:26.06 SILV   
                  41.50     1:26.06 (44.56)                                        
 12 Sgaglio, Ensen W          12 Marlins Bgnw-MR      1:27.49    1:27.31 SILV   
                  41.48     1:27.31 (45.83)                                        
 13 Santry, Emmet P           11 WEST-MR              1:31.00    1:29.23 SILV   
                  43.13     1:29.23 (46.10)                                        
 14 Cole, Harrison R          11 Marlins Bgnw-MR      1:30.21    1:29.31 SILV   
                  42.19     1:29.31 (47.12)                                        
 15 Halpin, Keagen S          11 AG-MR                1:33.43    1:29.37 SILV   
                  41.86     1:29.37 (47.51)                                        
 16 Adams, Brett J            11 Three Village-MR     1:29.01    1:30.97        
                  42.55     1:30.97 (48.42)                                        
 17 Arbeeny, Ryan             11 Tmsuffolk-MR         1:29.48    1:31.36        
                  43.29     1:31.36 (48.07)                                        
 18 Greenfield, Aidan         11 Tmsuffolk-MR         2:16.24    1:32.88        
                  43.78     1:32.88 (49.10)                                        
 19 Doboli, Michael R         11 Tmsuffolk-MR         1:36.60    1:34.79        
                  45.13     1:34.79 (49.66)                                        
 20 Zheng, Young              11 Storm-MR             1:45.56    1:34.90        
                  44.47     1:34.90 (50.43)                                        
 21 Iorio, Jack T             11 Tmsuffolk-MR         1:42.58    1:38.20        
                  46.49     1:38.20 (51.71)                                        
 22 Groza, Roberto            11 Tmsuffolk-MR         1:41.60    1:39.74        
                  46.99     1:39.74 (52.75)                                        
 23 Grossbard, Emmitt         12 NYSA-MR              1:50.33    1:43.06        
                  46.58     1:43.06 (56.48)                                        
 24 Pilewski, Joseph A        11 Tmsuffolk-MR         1:46.65    1:43.08        
                  49.98     1:43.08 (53.10)                                        
 25 Kyritz, Mathew E          12 NYSA-MR                   NT    1:43.20        
                  47.72     1:43.20 (55.48)                                        
 26 Cellamare, Dylan          11 Tmsuffolk-MR         1:47.87    1:46.04        
                  51.76     1:46.04 (54.28)                                        
 27 Ryan, Connor T            11 HVD-MR               1:58.33    1:46.87        
                  50.46     1:46.87 (56.41)                                        
 28 Dubovy, Myles P           11 MALT-NJ              1:40.89    1:47.50        
                  50.07     1:47.50 (57.43)                                        
 29 Blair, Joseph C           11 Marlins Bgnw-MR      1:46.36    1:48.58        
                  51.78     1:48.58 (56.80)                                        
 30 Levin, Jake P             11 Agua Swim Team-MR    1:50.01    1:51.81        
                  52.82     1:51.81 (58.99)                                        
 31 Kahn, Jackson             11 Agua Swim Team-MR    1:43.39    1:52.16        
                  56.41     1:52.16 (55.75)                                        
 32 Saint-Jacques, Adam       11 Storm-MR             1:52.51    1:52.22        
                  52.56     1:52.22 (59.66)                                        
 33 Zernovak, Andrew          11 MALT-NJ              1:47.54    1:52.83        
                  53.61     1:52.83 (59.22)                                        
 34 Polaner, Tucker           11 Storm-MR             2:04.56    1:58.17        
                  58.43     1:58.17 (59.74)                                        
 35 Beame, Kyle               11 Storm-MR             2:03.60    2:07.28        
                1:01.61   2:07.28 (1:05.67)                                        
 -- Coffino, Rafe M           11 Marlins Bgnw-MR      1:43.52         DQ        
      Downward butterfly kick
                  49.93          DQ (53.02)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                31.09  JO
                38.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sobocinski, Lukas J       12 AG-MR                  32.17      28.99 ZQ     
  2 Pragnell, Tristan Z       11 Agua Swim Team-MR      30.63      29.50 ZQ     
  3 Fernandez, Oliver A       12 Marlins Bgnw-MR        30.72      30.32 ZQ     
  4 Schermerhorn, Steven R    11 AG-MR                  32.29      31.93 SILV   
  5 Zahn, Danny               12 Tmsuffolk-MR           35.53      32.38 SILV   
  6 Oberst, Dylan M           11 WEST-MR                33.11      32.40 SILV   
  7 Weitzen, Zach             11 Storm-MR               33.46      32.59 SILV   
  8 Halpin, Keagen S          11 AG-MR                  35.25      32.78 SILV   
  9 Amato, Jason C            11 WEST-MR                33.17      32.95 SILV   
 10 Barbera, Frank K          11 Three Village-MR       34.00      33.10 SILV   
 11 Franklyn, Narmeri S       11 WEST-MR                35.83      33.58 SILV   
 12 Chiarella, Richie J       11 Three Village-MR       34.16      34.82 SILV   
 13 Engel, Jack               11 Storm-MR               37.47      35.02 SILV   
 14 Kim, Miles                12 Tmsuffolk-MR           36.14      35.92 SILV   
 15 Zhang, Justin T           12 Three Village-MR       35.94      35.99 SILV   
 16 Coffino, Rafe M           11 Marlins Bgnw-MR        36.18      36.19 SILV   
 17 Yuk, William              11 Tmsuffolk-MR           38.25      37.28 SILV   
 18 Adams, Brett J            11 Three Village-MR       36.22      37.37 SILV   
 18 Prinzivalli, Peter J      11 Tmsuffolk-MR           38.33      37.37 SILV   
 20 Veit, Brian J             11 Three Village-MR       37.05      38.27 SILV   
 21 More, Yash B              11 Agua Swim Team-MR      38.59      39.52        
 22 Zheng, Young              11 Storm-MR               43.59      39.65        
 23 Kim, Christopher B        11 Agua Swim Team-MR      41.20      39.75        
 24 Horan, Robert G           11 SPAR-MR                53.54      39.77        
 25 Weller, Frederik P        11 WEST-MR                40.99      40.28        
 25 Hanlon, Jack              11 Storm-MR               53.15      40.28        
 27 Rocco, Chris M            11 Marlins Bgnw-MR        40.21      40.37        
 28 Kahn, Jackson             11 Agua Swim Team-MR      37.44      42.52        
 29 Grossbard, Emmitt         12 NYSA-MR                   NT      42.69        
 30 Boes, Rial P              11 SPAR-MR                52.70      44.61        
 31 Kyritz, Mathew E          12 NYSA-MR                   NT      44.78        
 32 Gomez, Mathias            11 SPAR-MR                51.47      47.98        
 33 White, Rhys               12 HVD-MR                 45.33      48.36        
 34 Dubovy, Myles P           11 MALT-NJ                50.89      50.31        
 35 Levin, Jake P             11 Agua Swim Team-MR      56.01      52.33        
 -- Beame, Kyle               11 Storm-MR             1:06.71         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- O'Keefe, Danny P          11 NYSA-MR                53.10         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:12.59  JO
              1:26.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pragnell, Tristan Z       11 Agua Swim Team-MR    1:07.08    1:05.63 ZQ     
                  30.01     1:05.63 (35.62)                                        
  2 Tsai, Brian C             12 WEST-MR              1:08.99    1:07.10 ZQ     
                  30.69     1:07.10 (36.41)                                        
  3 Jin, Eddie B              12 WEST-MR              1:08.30    1:07.62 ZQ     
                  31.02     1:07.62 (36.60)                                        
  4 Falbaum, Noah A           12 Marlins Bgnw-MR      1:19.57    1:11.32 JO     
                  33.29     1:11.32 (38.03)                                        
  5 Fernandez, Oliver A       12 Marlins Bgnw-MR      1:19.88    1:11.69 JO     
                  33.23     1:11.69 (38.46)                                        
  6 Oberst, Dylan M           11 WEST-MR              1:14.34    1:11.73 JO     
                  34.31     1:11.73 (37.42)                                        
  7 Lichtenthal, Jonah G      12 Storm-MR             1:14.95    1:14.44 SILV   
                  34.97     1:14.44 (39.47)                                        
  8 Sun, William              12 Three Village-MR     1:14.31    1:14.76 SILV   
                  35.05     1:14.76 (39.71)                                        
  9 Chiarella, Richie J       11 Three Village-MR     1:15.66    1:15.55 SILV   
                  35.22     1:15.55 (40.33)                                        
 10 Zahn, Danny               12 Tmsuffolk-MR         1:17.54    1:16.50 SILV   
                  34.61     1:16.50 (41.89)                                        
 11 Engel, Jack               11 Storm-MR             1:20.11    1:16.90 SILV   
                  35.64     1:16.90 (41.26)                                        
 12 Santry, Emmet P           11 WEST-MR              1:13.62    1:16.96 SILV   
                  34.69     1:16.96 (42.27)                                        
 13 Kim, Miles                12 Tmsuffolk-MR         1:17.95    1:19.08 SILV   
                  36.57     1:19.08 (42.51)                                        
 14 Sgaglio, Ensen W          12 Marlins Bgnw-MR      1:20.08    1:21.06 SILV   
                  38.06     1:21.06 (43.00)                                        
 15 Iorio, Jack T             11 Tmsuffolk-MR         1:24.57    1:23.47 SILV   
                  37.98     1:23.47 (45.49)                                        
 16 Zhang, Justin T           12 Three Village-MR     1:23.43    1:23.81 SILV   
                  38.61     1:23.81 (45.20)                                        
 17 Arbeeny, Ryan             11 Tmsuffolk-MR         1:22.81    1:24.05 SILV   
                  38.55     1:24.05 (45.50)                                        
 18 Yuk, William              11 Tmsuffolk-MR         1:27.80    1:24.21 SILV   
                  39.07     1:24.21 (45.14)                                        
 19 Cellamare, Dylan          11 Tmsuffolk-MR         1:32.47    1:32.15        
                  43.76     1:32.15 (48.39)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  ZQ
              1:11.99  JO
              1:20.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jin, Eddie B              12 WEST-MR              1:05.88    1:05.50 ZQ     
                  30.37     1:05.50 (35.13)                                        
  2 Pragnell, Tristan Z       11 Agua Swim Team-MR    1:10.62    1:06.24 ZQ     
                  30.01     1:06.24 (36.23)                                        
  3 Tsai, Brian C             12 WEST-MR              1:07.03    1:06.26 ZQ     
                  30.64     1:06.26 (35.62)                                        
  4 Fernandez, Oliver A       12 Marlins Bgnw-MR      1:14.63    1:10.26 JO     
                  32.67     1:10.26 (37.59)                                        
  5 Gagliardi, Alexander      12 Storm-MR             1:11.39    1:10.29 JO     
                  32.62     1:10.29 (37.67)                                        
  6 Falbaum, Noah A           12 Marlins Bgnw-MR      1:13.61    1:12.38 SILV   
                  33.09     1:12.38 (39.29)                                        
  7 Lichtenthal, Jonah G      12 Storm-MR             1:15.72    1:12.50 SILV   
                  34.67     1:12.50 (37.83)                                        
  8 Sun, William              12 Three Village-MR     1:14.20    1:12.76 SILV   
                  33.66     1:12.76 (39.10)                                        
  9 Oberst, Dylan M           11 WEST-MR              1:15.07    1:12.94 SILV   
                  34.18     1:12.94 (38.76)                                        
 10 Santry, Emmet P           11 WEST-MR              1:13.98    1:13.38 SILV   
                  34.28     1:13.38 (39.10)                                        
 11 Spencer, Dylan A          11 WEST-MR              1:14.95    1:14.03 SILV   
                  35.05     1:14.03 (38.98)                                        
 12 Greenfield, Aidan         11 Tmsuffolk-MR           37.77    1:14.25 SILV   
                  34.48     1:14.25 (39.77)                                        
 13 Coleman, Alex M           12 Storm-MR             1:22.25    1:14.95 SILV   
                  35.34     1:14.95 (39.61)                                        
 14 Adams, Brett J            11 Three Village-MR     1:17.05    1:16.08 SILV   
                  34.76     1:16.08 (41.32)                                        
 15 Sgaglio, Ensen W          12 Marlins Bgnw-MR      1:23.34    1:16.71 SILV   
                  36.59     1:16.71 (40.12)                                        
 16 Barbera, Frank K          11 Three Village-MR     1:17.15    1:16.75 SILV   
                  34.52     1:16.75 (42.23)                                        
 17 Chiarella, Richie J       11 Three Village-MR     1:17.20    1:16.81 SILV   
                  35.09     1:16.81 (41.72)                                        
 18 Zhang, Justin T           12 Three Village-MR     1:18.55    1:17.22 SILV   
                  35.89     1:17.22 (41.33)                                        
 19 Prinzivalli, Peter J      11 Tmsuffolk-MR         1:21.39    1:17.34 SILV   
                  36.97     1:17.34 (40.37)                                        
 20 Arbeeny, Ryan             11 Tmsuffolk-MR         1:18.92    1:17.73 SILV   
                  36.27     1:17.73 (41.46)                                        
 21 Yuk, William              11 Tmsuffolk-MR         1:19.40    1:18.31 SILV   
                  38.12     1:18.31 (40.19)                                        
 22 Veit, Brian J             11 Three Village-MR     1:20.89    1:18.51 SILV   
                  36.02     1:18.51 (42.49)                                        
 23 Weitzen, Zach             11 Storm-MR             1:21.14    1:19.06 SILV   
                  36.25     1:19.06 (42.81)                                        
 24 Solash, Max A             11 Agua Swim Team-MR    1:23.81    1:20.42 SILV   
                  36.22     1:20.42 (44.20)                                        
 25 Engel, Jack               11 Storm-MR             1:24.86    1:21.78        
                  37.04     1:21.78 (44.74)                                        
 26 More, Yash B              11 Agua Swim Team-MR    1:24.18    1:22.64        
                  39.39     1:22.64 (43.25)                                        
 27 Coffino, Rafe M           11 Marlins Bgnw-MR      1:24.18    1:22.83        
                  36.73     1:22.83 (46.10)                                        
 28 Cole, Harrison R          11 Marlins Bgnw-MR      1:26.52    1:23.98        
                  39.62     1:23.98 (44.36)                                        
 29 Weller, Frederik P        11 WEST-MR              1:28.82    1:24.06        
                  38.90     1:24.06 (45.16)                                        
 30 Kim, Christopher B        11 Agua Swim Team-MR    1:28.25    1:25.48        
                  38.77     1:25.48 (46.71)                                        
 31 Stern, Ben S              11 Marlins Bgnw-MR      1:29.45    1:25.79        
                  41.00     1:25.79 (44.79)                                        
 32 Zheng, Young              11 Storm-MR             1:31.99    1:27.31        
                  40.81     1:27.31 (46.50)                                        
 33 Cellamare, Dylan          11 Tmsuffolk-MR         1:29.87    1:27.41        
                  43.21     1:27.41 (44.20)                                        
 34 Kahn, Jackson             11 Agua Swim Team-MR    1:24.03    1:27.61        
                  41.61     1:27.61 (46.00)                                        
 35 Pilewski, Joseph A        11 Tmsuffolk-MR         1:30.65    1:27.66        
                  42.49     1:27.66 (45.17)                                        
 36 Grossbard, Emmitt         12 NYSA-MR                   NT    1:31.12        
                  40.64     1:31.12 (50.48)                                        
 37 De Cordova, Owen M        11 HVD-MR               1:35.24    1:31.15        
                  45.95     1:31.15 (45.20)                                        
 38 Rocco, Chris M            11 Marlins Bgnw-MR      1:40.00    1:33.12        
                  41.65     1:33.12 (51.47)                                        
 39 Kyritz, Mathew E          12 NYSA-MR                   NT    1:33.57        
                  43.80     1:33.57 (49.77)                                        
 40 Gurrieri, Anthony F       12 NYSA-MR              1:32.97    1:35.49        
                  48.55     1:35.49 (46.94)                                        
 41 Zernovak, Andrew          11 MALT-NJ              1:41.71    1:35.97        
                  44.97     1:35.97 (51.00)                                        
 42 Saint-Jacques, Adam       11 Storm-MR             1:43.65    1:37.74        
                  46.28     1:37.74 (51.46)                                        
 43 Polaner, Tucker           11 Storm-MR             2:01.96    1:41.00        
                  49.14     1:41.00 (51.86)                                        
 44 Hanlon, Jack              11 Storm-MR             2:10.99    1:51.62        
                  55.32     1:51.62 (56.30)                                        
 -- Beame, Kyle               11 Storm-MR             2:30.99         DQ        
      No touch at turn - back
                1:05.45        DQ (1:04.46)                                        
 -- O'Keefe, Danny P          11 NYSA-MR              1:49.83         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  55.53                                                            
 
Boys 12 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jin, Eddie B              12 WEST-MR              5:39.64    5:48.49        
                  29.53     1:03.14 (33.61)     1:38.15 (35.01)     2:13.74 (35.59)
        2:49.40 (35.66)     3:25.24 (35.84)     4:01.65 (36.41)     4:38.74 (37.09)
        5:14.17 (35.43)     5:48.49 (34.32)                                        
  2 Coleman, Alex M           12 Storm-MR             6:01.23    5:57.38        
                  31.88     1:07.13 (35.25)     1:43.13 (36.00)     2:19.63 (36.50)
        2:55.94 (36.31)     3:32.94 (37.00)     4:09.54 (36.60)     4:46.18 (36.64)
        5:22.27 (36.09)     5:57.38 (35.11)                                        
  3 Chiarella, Richie J       11 Three Village-MR     5:58.11    5:59.80        
                  31.13     1:07.25 (36.12)     1:44.44 (37.19)     2:21.86 (37.42)
        2:59.45 (37.59)     3:37.02 (37.57)     4:13.62 (36.60)     4:48.88 (35.26)
        5:25.76 (36.88)     5:59.80 (34.04)                                        
  4 Santry, Emmet P           11 WEST-MR              6:04.21    6:02.60        
                  31.58     1:07.24 (35.66)     1:43.67 (36.43)     2:20.71 (37.04)
        2:58.10 (37.39)     3:35.61 (37.51)     4:12.76 (37.15)     4:49.83 (37.07)
        5:26.63 (36.80)     6:02.60 (35.97)                                        
  5 Sakharuk, Nikita V         9 Marlins Bgnw-MR      6:30.29    6:11.34        
                  33.81     1:11.39 (37.58)     1:49.20 (37.81)     2:26.80 (37.60)
        3:04.85 (38.05)     3:44.51 (39.66)     4:21.14 (36.63)     4:59.19 (38.05)
        5:36.24 (37.05)     6:11.34 (35.10)                                        
  6 Lichtenthal, Jonah G      12 Storm-MR             6:30.37    6:12.08        
                  31.76     1:07.63 (35.87)     1:44.50 (36.87)     2:21.70 (37.20)
        2:59.55 (37.85)     3:37.86 (38.31)     4:16.81 (38.95)     4:56.12 (39.31)
        5:35.45 (39.33)     6:12.08 (36.63)                                        
  7 Falbaum, Noah A           12 Marlins Bgnw-MR      6:15.92    6:17.12        
                  32.71     1:09.18 (36.47)     1:46.95 (37.77)     2:25.43 (38.48)
        3:03.76 (38.33)     3:42.39 (38.63)     4:21.54 (39.15)     5:00.63 (39.09)
        5:39.56 (38.93)     6:17.12 (37.56)                                        
  8 Huang, Henry              10 NYSA-MR                   NT    6:19.26        
                  32.96     1:11.39 (38.43)     1:50.75 (39.36)     2:30.37 (39.62)
        3:09.85 (39.48)     3:47.55 (37.70)     4:26.81 (39.26)     5:05.04 (38.23)
        5:43.06 (38.02)     6:19.26 (36.20)                                        
  9 Gagliardi, Alexander      12 Storm-MR             6:35.99    6:22.65        
                  32.36     1:09.72 (37.36)     1:49.17 (39.45)     2:29.05 (39.88)
        3:09.24 (40.19)     3:49.26 (40.02)     4:29.32 (40.06)     5:09.29 (39.97)
        5:47.21 (37.92)     6:22.65 (35.44)                                        
 10 Patel, Kush A             11 HVD-MR               6:29.33    6:23.42        
                  32.28     1:09.04 (36.76)     1:47.34 (38.30)     2:26.10 (38.76)
        3:05.90 (39.80)     3:45.47 (39.57)     4:25.67 (40.20)     5:05.67 (40.00)
        5:45.38 (39.71)     6:23.42 (38.04)                                        
 11 Veit, Brian J             11 Three Village-MR     6:24.96    6:24.63        
                  33.65   2:29.24 (1:55.59)                                        
            3:08.20 ( )     3:47.41 (39.21)     4:26.83 (39.42)   6:24.68 (1:57.85)
            6:24.63 ( )                                                            
 12 Spencer, Dylan A          11 WEST-MR              6:35.55    6:32.54        
                  32.49     1:11.02 (38.53)     1:51.81 (40.79)     2:32.38 (40.57)
        3:13.00 (40.62)     3:54.12 (41.12)     4:34.88 (40.76)     5:15.65 (40.77)
        5:56.29 (40.64)     6:32.54 (36.25)                                        
 13 Weitzen, Zach             11 Storm-MR             6:48.13    6:35.39        
                  33.97     1:13.32 (39.35)     1:53.95 (40.63)     2:33.88 (39.93)
        3:14.45 (40.57)     3:55.23 (40.78)     4:36.82 (41.59)     5:17.56 (40.74)
        5:57.77 (40.21)     6:35.39 (37.62)                                        
 14 Fernandez, Oliver A       12 Marlins Bgnw-MR      6:47.02    6:42.76        
                  32.89     1:11.21 (38.32)     1:52.35 (41.14)     2:33.53 (41.18)
        3:15.32 (41.79)     3:57.30 (41.98)     4:39.41 (42.11)     5:20.93 (41.52)
        6:02.60 (41.67)     6:42.76 (40.16)                                        
 15 Brown, Kieran             10 Storm-MR             7:35.00    6:48.93        
                  36.34     1:17.72 (41.38)     1:59.49 (41.77)     2:41.38 (41.89)
        3:22.72 (41.34)     4:04.63 (41.91)     4:45.93 (41.30)     5:27.69 (41.76)
        6:09.59 (41.90)     6:48.93 (39.34)                                        
 16 Engel, Jack               11 Storm-MR             7:01.99    6:55.16        
                  35.96     1:16.03 (40.07)     1:58.35 (42.32)     2:41.60 (43.25)
        3:24.85 (43.25)     4:07.90 (43.05)     4:50.73 (42.83)     5:33.16 (42.43)
        6:14.73 (41.57)     6:55.16 (40.43)                                        
 17 More, Yash B              11 Agua Swim Team-MR    7:01.72    7:04.10        
                  35.98     1:18.31 (42.33)     2:02.53 (44.22)     2:45.55 (43.02)
        3:28.49 (42.94)     4:11.57 (43.08)     4:54.58 (43.01)     5:38.03 (43.45)
        6:21.88 (43.85)     7:04.10 (42.22)                                        
 18 Coffino, Rafe M           11 Marlins Bgnw-MR      7:22.33    7:18.93        
                                1:19.79 ( )     2:04.58 (44.79)     2:48.95 (44.37)
        3:34.17 (45.22)     4:19.29 (45.12)     5:04.86 (45.57)     5:50.18 (45.32)
        6:35.95 (45.77)     7:18.93 (42.98)                                        
 19 Kahn, Jackson             11 Agua Swim Team-MR    7:00.00    7:19.67        
                  39.58     1:23.05 (43.47)     2:08.82 (45.77)     2:54.37 (45.55)
        3:38.68 (44.31)     4:24.10 (45.42)     5:08.73 (44.63)     5:52.83 (44.10)
        6:38.13 (45.30)     7:19.67 (41.54)                                        
 20 Ren, Dennis M             10 NYSA-MR              7:53.68    7:53.95        
                  40.50     1:28.52 (48.02)     2:17.64 (49.12)     3:06.42 (48.78)
        3:55.00 (48.58)     4:44.41 (49.41)     5:33.65 (49.24)     6:21.20 (47.55)
        7:09.52 (48.32)     7:53.95 (44.43)                                        
 
Boys 12 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jin, Eddie B              12 WEST-MR              2:22.80    2:20.10        
                  31.01     1:06.67 (35.66)     1:47.61 (40.94)     2:20.10 (32.49)
  2 Falbaum, Noah A           12 Marlins Bgnw-MR      2:33.54    2:31.10        
                  32.49     1:10.84 (38.35)     1:55.98 (45.14)     2:31.10 (35.12)
  3 Gagliardi, Alexander      12 Storm-MR             3:10.16    2:32.08        
                  33.50     1:12.57 (39.07)     1:57.53 (44.96)     2:32.08 (34.55)
  4 Sun, William              12 Three Village-MR     2:35.94    2:33.91        
                  35.92     1:14.81 (38.89)     2:00.80 (45.99)     2:33.91 (33.11)
  5 Sakharuk, Nikita V         9 Marlins Bgnw-MR      2:38.22    2:34.21        
                  33.72     1:13.04 (39.32)     2:00.44 (47.40)     2:34.21 (33.77)
  6 Huang, Henry              10 NYSA-MR                   NT    2:35.08        
                  32.36     1:11.82 (39.46)     1:59.18 (47.36)     2:35.08 (35.90)
  7 Santry, Emmet P           11 WEST-MR              2:39.19    2:35.46        
                  34.34     1:14.17 (39.83)     2:01.41 (47.24)     2:35.46 (34.05)
  8 Fernandez, Oliver A       12 Marlins Bgnw-MR      2:37.38    2:36.04        
                  33.15     1:12.73 (39.58)     2:00.16 (47.43)     2:36.04 (35.88)
  9 Lichtenthal, Jonah G      12 Storm-MR             2:34.19    2:36.26        
                  34.75     1:16.93 (42.18)     2:02.23 (45.30)     2:36.26 (34.03)
 10 Zahn, Danny               12 Tmsuffolk-MR         2:46.98    2:37.02        
                  33.67     1:12.94 (39.27)     2:02.75 (49.81)     2:37.02 (34.27)
 11 Kim, Miles                12 Tmsuffolk-MR         2:37.76    2:37.49        
                  35.84     1:16.35 (40.51)     2:01.16 (44.81)     2:37.49 (36.33)
 12 Coleman, Alex M           12 Storm-MR             2:40.61    2:40.26        
                  37.37     1:17.27 (39.90)     2:05.50 (48.23)     2:40.26 (34.76)
 13 Greenfield, Aidan         11 Tmsuffolk-MR         2:46.47    2:45.16        
                  36.13     1:18.58 (42.45)     2:08.91 (50.33)     2:45.16 (36.25)
 14 Prinzivalli, Peter J      11 Tmsuffolk-MR         2:51.28    2:45.53        
                  39.98     1:20.68 (40.70)     2:10.90 (50.22)     2:45.53 (34.63)
 15 Arbeeny, Ryan             11 Tmsuffolk-MR         2:55.01    2:47.30        
                  37.22     1:19.72 (42.50)     2:09.07 (49.35)     2:47.30 (38.23)
 16 Yuk, William              11 Tmsuffolk-MR         2:51.13    2:49.67        
                  38.42     1:22.95 (44.53)     2:10.02 (47.07)     2:49.67 (39.65)
 17 Weitzen, Zach             11 Storm-MR             3:13.41    2:51.45        
                  34.49   2:14.42 (1:39.93)     2:51.45 (37.03)         2:51.45 ( )
 18 Patel, Kush A             11 HVD-MR               3:09.33    2:51.69        
                  37.24     1:19.92 (42.68)     2:14.55 (54.63)     2:51.69 (37.14)
 19 Iorio, Jack T             11 Tmsuffolk-MR         2:49.99    2:53.37        
                  39.94     1:22.15 (42.21)     2:14.68 (52.53)     2:53.37 (38.69)
 20 Engel, Jack               11 Storm-MR             3:09.10    2:54.86        
                  36.07     1:20.75 (44.68)     2:15.41 (54.66)     2:54.86 (39.45)
 21 Sacca, David J             9 Agua Swim Team-MR    2:54.00    2:57.63        
                  39.01     1:25.50 (46.49)     2:17.47 (51.97)     2:57.63 (40.16)
 22 Coffino, Rafe M           11 Marlins Bgnw-MR      2:58.65    2:58.97        
                  38.93     1:21.43 (42.50)     2:18.89 (57.46)     2:58.97 (40.08)
 23 Brown, Kieran             10 Storm-MR             3:20.99    3:02.44        
                  38.39     1:25.44 (47.05)     2:23.76 (58.32)     3:02.44 (38.68)
 24 Cellamare, Dylan          11 Tmsuffolk-MR         3:19.90    3:14.88        
                  44.70     1:35.90 (51.20)     2:33.14 (57.24)     3:14.88 (41.74)
 25 Chang, William            10 Marlins Bgnw-MR      3:31.15    3:29.57        
                  54.40     1:48.57 (54.17)     2:42.07 (53.50)     3:29.57 (47.50)
 26 Ren, Matthew L            10 NYSA-MR                   NT    3:39.12        
                  51.10     1:42.09 (50.99)   2:55.88 (1:13.79)     3:39.12 (43.24)
 -- Groza, Roberto            11 Tmsuffolk-MR         3:05.45         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn - back
                  42.94     1:28.58 (45.64)     2:23.91 (55.33)          DQ (41.30)
 -- Pilewski, Joseph A        11 Tmsuffolk-MR         3:12.95         DQ        
      One hand touch - breast
                  40.11     1:27.00 (46.89)     2:20.81 (53.81)          DQ (40.11)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.69  ZQ
                24.99  JO
                26.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sakharuk, Daniel V        13 Marlins Bgnw-MR        25.07      24.52 ZQ     
  2 Stukelman, Asher B        13 Agua Swim Team-MR      25.01      24.73 JO     
  3 Maierle, Ryan A           13 WEST-MR                25.25      25.06 SILV   
  4 Wright, Elijah            13 Agua Swim Team-MR      24.00      25.18 SILV   
  5 Robinson, Seth            13 MALT-NJ                27.36      25.43 SILV   
  6 Petrini, Alex D           14 Marlins Bgnw-MR        25.86      25.55 SILV   
  7 Kim, Taz                  13 WEST-MR                25.75      25.68 SILV   
  8 De Jong, Taiyo A          13 Agua Swim Team-MR      26.00      25.70 SILV   
  9 Fernandez, Luciano A      14 Marlins Bgnw-MR        28.07      25.90 SILV   
 10 Alimonti, Lucas V         13 Marlins Bgnw-MR        26.49      26.29 SILV   
 11 Mark, Colin M             14 Agua Swim Team-MR      26.52      26.35 SILV   
 12 Hong, Joesph W            14 Agua Swim Team-MR      23.50      26.42 SILV   
 13 Weiner, Luke              13 Tmsuffolk-MR           26.52      26.59 SILV   
 14 Spencer, Kyle A           13 WEST-MR                26.44      26.78 SILV   
 15 Polaner, Mason            13 Storm-MR               28.03      26.80        
 16 Stern, Marc J             13 Marlins Bgnw-MR        27.04      26.85        
 16 Edwards, Grant            13 Storm-MR               28.11      26.85        
 18 Huang, Nathan C           13 Marlins Bgnw-MR        26.78      26.96        
 19 Louser, Joshua R          13 Three Village-MR       27.21      26.98        
 20 Stangeby, Christian       13 AG-MR                  29.14      27.28        
 21 Sherman, Corey            13 Tmsuffolk-MR           27.55      27.42        
 22 Hernandez, Rene M         13 Agua Swim Team-MR      27.20      27.44        
 23 Coleman, Taylor A         14 Storm-MR               27.83      27.50        
 24 Bances, AJ J              14 Three Village-MR       27.12      27.56        
 25 Stoll, Willem             13 Storm-MR               30.36      27.78        
 26 Sweeney, Joseph T         14 Three Village-MR       27.74      27.79        
 27 Muroff, Michael C         13 Three Village-MR       28.50      28.17        
 28 Dillon, Jack P            13 Three Village-MR       28.88      28.79        
 29 Ryan, Sean P              14 HVD-MR                 30.33      28.87        
 30 Legros, Julien E          13 Marlins Bgnw-MR        27.85      28.92        
 31 Mond, Noah E              13 Three Village-MR       28.86      29.12        
 32 Townsend, AJ J            13 Marlins Bgnw-MR        30.37      30.03        
 33 Blair, Henry M            13 Marlins Bgnw-MR        30.31      30.11        
 34 Kessler, Zachary D        13 Marlins Bgnw-MR        30.71      30.32        
 35 Eichenberger, Zachary G   13 Marlins Bgnw-MR        30.98      30.64        
 36 Case, Aidan               13 SPAR-MR                34.26      31.13        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.99  JO
                53.99  ZQ
                59.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sakharuk, Daniel V        13 Marlins Bgnw-MR        54.03      52.37 JO     
                  25.34       52.37 (27.03)                                        
  2 Wen, Nicholas J           13 Agua Swim Team-MR      53.44      52.89 JO     
                  26.06       52.89 (26.83)                                        
  3 Chen, Ting                14 HVD-MR                 56.14      52.90 JO     
                  25.50       52.90 (27.40)                                        
  4 Maierle, Ryan A           13 WEST-MR                55.05      54.46 SILV   
                  26.36       54.46 (28.10)                                        
  5 Stukelman, Asher B        13 Agua Swim Team-MR      53.41      54.56 SILV   
                  26.69       54.56 (27.87)                                        
  6 Kim, Taz                  13 WEST-MR                56.54      54.68 SILV   
                  26.29       54.68 (28.39)                                        
  7 Overacker, Thomas T       14 SPAR-MR                54.52      55.12 SILV   
                  26.73       55.12 (28.39)                                        
  8 O'Gorman, Ciaran          14 NYSA-MR                54.65      55.18 SILV   
                  26.89       55.18 (28.29)                                        
  9 Petrini, Alex D           14 Marlins Bgnw-MR        56.43      56.04 SILV   
                  26.41       56.04 (29.63)                                        
 10 Lam, Peter                14 Agua Swim Team-MR      55.45      56.26 SILV   
                  27.05       56.26 (29.21)                                        
 11 Polaner, Mason            13 Storm-MR             1:00.46      56.33 SILV   
                  26.96       56.33 (29.37)                                        
 12 Xu, Kevin J               13 Three Village-MR       56.49      56.38 SILV   
                  26.90       56.38 (29.48)                                        
 13 Sullivan, Jack R          14 Marlins Bgnw-MR        57.27      56.74 SILV   
                  27.46       56.74 (29.28)                                        
 14 De Jong, Taiyo A          13 Agua Swim Team-MR      59.02      57.21 SILV   
                  27.91       57.21 (29.30)                                        
 15 Fernandez, Luciano A      14 Marlins Bgnw-MR        58.38      57.47 SILV   
                  27.57       57.47 (29.90)                                        
 16 Stern, Marc J             13 Marlins Bgnw-MR        56.57      57.50 SILV   
                  27.92       57.50 (29.58)                                        
 17 Robinson, Seth            13 MALT-NJ              1:01.50      57.80 SILV   
                  28.17       57.80 (29.63)                                        
 18 Towers, Connor D          14 Tmsuffolk-MR           57.67      57.92 SILV   
                  27.95       57.92 (29.97)                                        
 19 Hernandez, Rene M         13 Agua Swim Team-MR      58.75      58.08 SILV   
                  28.33       58.08 (29.75)                                        
 20 Edwards, Grant            13 Storm-MR             1:01.96      58.09 SILV   
                  28.19       58.09 (29.90)                                        
 21 Gagliardi, Thomas J       14 HVD-MR                 58.70      58.10 SILV   
                  27.57       58.10 (30.53)                                        
 22 Mark, Colin M             14 Agua Swim Team-MR    1:00.49      58.17 SILV   
                  27.58       58.17 (30.59)                                        
 23 Alimonti, Lucas V         13 Marlins Bgnw-MR        59.29      58.23 SILV   
                  27.95       58.23 (30.28)                                        
 23 Song, Roy                 14 SPAR-MR              1:02.38      58.23 SILV   
                  27.90       58.23 (30.33)                                        
 25 Weiner, Luke              13 Tmsuffolk-MR           58.12      58.35 SILV   
                  27.88       58.35 (30.47)                                        
 26 Lionti, Nicholas V        13 Agua Swim Team-MR      59.21      58.77 SILV   
                  28.75       58.77 (30.02)                                        
 26 Sherman, Corey            13 Tmsuffolk-MR           59.21      58.77 SILV   
                  27.89       58.77 (30.88)                                        
 28 Hanchet, Malcolm          14 Storm-MR             1:08.41      59.64        
                  28.60       59.64 (31.04)                                        
 29 O'Connor, Ryan M          13 Tmsuffolk-MR         1:00.25      59.97        
                  28.60       59.97 (31.37)                                        
 30 Huang, Nathan C           13 Marlins Bgnw-MR      1:01.65    1:00.20        
                  28.88     1:00.20 (31.32)                                        
 31 Bances, AJ J              14 Three Village-MR     1:00.22    1:00.94        
                  29.11     1:00.94 (31.83)                                        
 32 Wright, Elijah            13 Agua Swim Team-MR    1:02.58    1:01.13        
                  28.54     1:01.13 (32.59)                                        
 33 Song, Leonard Q           13 Unattached           1:03.90    1:01.16        
                  29.20     1:01.16 (31.96)                                        
 34 Sweeney, Joseph T         14 Three Village-MR     1:01.11    1:02.07        
                  29.56     1:02.07 (32.51)                                        
 35 Legros, Julien E          13 Marlins Bgnw-MR      1:04.14    1:02.74        
                  29.28     1:02.74 (33.46)                                        
 36 Susman, Dan A             13 HVD-MR               1:04.05    1:04.21        
                  30.86     1:04.21 (33.35)                                        
 37 Mond, Noah E              13 Three Village-MR     1:02.90    1:04.58        
                  30.26     1:04.58 (34.32)                                        
 38 Hinckley, Charlie         13 Agua Swim Team-MR    1:04.19    1:05.20        
                  31.02     1:05.20 (34.18)                                        
 39 Romano, Michael J         13 WEST-MR              1:04.75    1:06.27        
                  31.16     1:06.27 (35.11)                                        
 40 Carlos, Brandon A         13 SPAR-MR              1:12.32    1:06.57        
                  32.06     1:06.57 (34.51)                                        
 41 Blair, Henry M            13 Marlins Bgnw-MR      1:08.33    1:06.59        
                  31.86     1:06.59 (34.73)                                        
 42 Townsend, AJ J            13 Marlins Bgnw-MR      1:12.09    1:07.16        
                  32.01     1:07.16 (35.15)                                        
 43 Kessler, Zachary D        13 Marlins Bgnw-MR      1:08.00    1:08.04        
                  32.36     1:08.04 (35.68)                                        
 44 Ahmed, Brendan Y          13 NYSA-MR              1:27.75    1:31.11        
                  42.73     1:31.11 (48.38)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:58.49  JO
              1:58.49  ZQ
              2:18.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wen, Nicholas J           13 Agua Swim Team-MR    1:55.02    1:53.84 JO     
                  26.75       55.72 (28.97)     1:25.27 (29.55)     1:53.84 (28.57)
  2 Sakharuk, Daniel V        13 Marlins Bgnw-MR      1:58.57    1:54.43 JO     
                  26.84       55.94 (29.10)     1:25.50 (29.56)     1:54.43 (28.93)
  3 Maierle, Ryan A           13 WEST-MR              1:59.60    1:56.13 JO     
                  27.10       56.46 (29.36)     1:26.49 (30.03)     1:56.13 (29.64)
  4 Stukelman, Asher B        13 Agua Swim Team-MR    2:00.21    1:57.82 JO     
                  27.14       57.00 (29.86)     1:27.88 (30.88)     1:57.82 (29.94)
  5 Gerken, Jack              14 Storm-MR             2:08.16    2:02.33 SILV   
                  27.83       59.44 (31.61)     1:31.38 (31.94)     2:02.33 (30.95)
  6 Xu, Kevin J               13 Three Village-MR     2:03.59    2:03.25 SILV   
                  28.17       59.43 (31.26)     1:31.61 (32.18)     2:03.25 (31.64)
  7 Polaner, Mason            13 Storm-MR             2:06.28    2:03.69 SILV   
                  28.36       59.99 (31.63)     1:32.21 (32.22)     2:03.69 (31.48)
  8 De Jong, Taiyo A          13 Agua Swim Team-MR    2:12.02    2:04.10 SILV   
                  28.70     1:01.43 (32.73)     1:33.81 (32.38)     2:04.10 (30.29)
  9 Towers, Connor D          14 Tmsuffolk-MR         2:03.93    2:04.16 SILV   
                  28.92     1:00.63 (31.71)     1:33.00 (32.37)     2:04.16 (31.16)
 10 Fernandez, Luciano A      14 Marlins Bgnw-MR      2:20.79    2:05.41 SILV   
                  27.68       58.80 (31.12)     1:32.05 (33.25)     2:05.41 (33.36)
 11 Petrini, Alex D           14 Marlins Bgnw-MR      2:10.80    2:06.69 SILV   
                  28.33     1:00.40 (32.07)     1:34.30 (33.90)     2:06.69 (32.39)
 12 Weiner, Luke              13 Tmsuffolk-MR         2:03.71    2:07.24 SILV   
                  28.63     1:00.29 (31.66)     1:33.71 (33.42)     2:07.24 (33.53)
 13 Sherman, Corey            13 Tmsuffolk-MR         2:10.01    2:07.66 SILV   
                  28.92     1:00.88 (31.96)     1:34.33 (33.45)     2:07.66 (33.33)
 14 Hernandez, Rene M         13 Agua Swim Team-MR    2:05.80    2:07.89 SILV   
                  29.14     1:01.31 (32.17)     1:35.64 (34.33)     2:07.89 (32.25)
 15 Alimonti, Lucas V         13 Marlins Bgnw-MR      2:07.03    2:08.17 SILV   
                  28.59     1:00.80 (32.21)     1:34.73 (33.93)     2:08.17 (33.44)
 16 O'Connor, Ryan M          13 Tmsuffolk-MR         2:11.04    2:08.62 SILV   
                  29.21     1:02.02 (32.81)     1:35.18 (33.16)     2:08.62 (33.44)
 17 Robinson, Seth            13 MALT-NJ              2:18.91    2:08.70 SILV   
                  27.62       59.91 (32.29)     1:34.77 (34.86)     2:08.70 (33.93)
 18 Louser, Joshua R          13 Three Village-MR     2:06.98    2:08.79 SILV   
                  29.12     1:02.15 (33.03)     1:35.89 (33.74)     2:08.79 (32.90)
 19 Coleman, Taylor A         14 Storm-MR             2:14.41    2:09.60 SILV   
                  29.36     1:02.15 (32.79)     1:36.14 (33.99)     2:09.60 (33.46)
 20 Dillon, Jack P            13 Three Village-MR     2:12.05    2:10.24 SILV   
                  30.98     1:04.01 (33.03)     1:37.65 (33.64)     2:10.24 (32.59)
 21 Edwards, Grant            13 Storm-MR             2:10.99    2:11.16 SILV   
                  30.16     1:03.71 (33.55)     1:38.07 (34.36)     2:11.16 (33.09)
 22 Bances, AJ J              14 Three Village-MR     2:10.25    2:11.54 SILV   
                  30.63     1:04.38 (33.75)     1:38.05 (33.67)     2:11.54 (33.49)
 23 Mark, Colin M             14 Agua Swim Team-MR    2:12.30    2:11.83 SILV   
                  29.26     1:01.96 (32.70)     1:36.37 (34.41)     2:11.83 (35.46)
 24 Stange, Christopher J     13 Three Village-MR     2:15.50    2:11.96 SILV   
                  29.09     1:02.77 (33.68)     1:38.54 (35.77)     2:11.96 (33.42)
 25 Spencer, Kyle A           13 WEST-MR              2:11.35    2:12.71 SILV   
                  29.94     1:04.49 (34.55)     1:39.02 (34.53)     2:12.71 (33.69)
 26 Stoll, Willem             13 Storm-MR             2:19.02    2:13.21 SILV   
                  30.45     1:04.68 (34.23)     1:40.27 (35.59)     2:13.21 (32.94)
 27 Hanchet, Malcolm          14 Storm-MR             2:15.99    2:14.26 SILV   
                  30.43     1:04.81 (34.38)     1:40.21 (35.40)     2:14.26 (34.05)
 28 Sweeney, Joseph T         14 Three Village-MR     2:16.03    2:15.84 SILV   
                  30.00     1:04.13 (34.13)     1:40.49 (36.36)     2:15.84 (35.35)
 29 Stangeby, Christian       13 AG-MR                2:33.53    2:16.93 SILV   
                  29.52     1:04.97 (35.45)     1:41.70 (36.73)     2:16.93 (35.23)
 30 Muroff, Michael C         13 Three Village-MR     2:18.23    2:17.00 SILV   
                  30.44     1:05.05 (34.61)     1:41.01 (35.96)     2:17.00 (35.99)
 31 Goldleaf, Fin K           13 HVD-MR               2:15.20    2:17.20 SILV   
                  30.46     1:05.51 (35.05)     1:42.55 (37.04)     2:17.20 (34.65)
 32 Mond, Noah E              13 Three Village-MR     2:13.04    2:17.48 SILV   
                  30.47     1:04.96 (34.49)     1:41.60 (36.64)     2:17.48 (35.88)
 33 Legros, Julien E          13 Marlins Bgnw-MR      2:29.62    2:19.91        
                  31.34     1:08.22 (36.88)     1:45.48 (37.26)     2:19.91 (34.43)
 34 Wright, Elijah            13 Agua Swim Team-MR    2:27.89    2:20.78        
                  28.88     1:03.93 (35.05)     1:43.65 (39.72)     2:20.78 (37.13)
 35 Huang, Nathan C           13 Marlins Bgnw-MR      2:22.76    2:21.21        
                  31.84     1:08.35 (36.51)     1:45.82 (37.47)     2:21.21 (35.39)
 36 Yang, Sean M              13 Agua Swim Team-MR    2:29.93    2:25.38        
                  31.41     1:08.68 (37.27)     1:48.57 (39.89)     2:25.38 (36.81)
 37 Blair, Henry M            13 Marlins Bgnw-MR      2:27.29    2:26.86        
                  33.18     1:10.63 (37.45)     1:49.35 (38.72)     2:26.86 (37.51)
 38 Kessler, Zachary D        13 Marlins Bgnw-MR      2:27.36    2:26.95        
                  33.07     1:10.90 (37.83)     1:50.72 (39.82)     2:26.95 (36.23)
 39 Romano, Michael J         13 WEST-MR              2:25.67    2:28.00        
                  33.15     1:10.80 (37.65)     1:50.99 (40.19)     2:28.00 (37.01)
 40 Rizzi, Matteo D           13 HVD-MR               2:47.17    2:29.36        
                  33.53     1:11.11 (37.58)     1:50.64 (39.53)     2:29.36 (38.72)
 41 Townsend, AJ J            13 Marlins Bgnw-MR      2:43.14    2:32.21        
                  33.23     1:12.31 (39.08)     1:53.84 (41.53)     2:32.21 (38.37)
 42 Finkelman-Mahoney, Josh   13 Storm-MR             2:50.10    2:42.16        
                  33.58     1:14.43 (40.85)     1:58.77 (44.34)     2:42.16 (43.39)
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:02.49  JO
              1:02.49  ZQ
              1:16.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sakharuk, Daniel V        13 Marlins Bgnw-MR      1:01.05      58.90 JO     
                  28.78       58.90 (30.12)                                        
  2 Stukelman, Asher B        13 Agua Swim Team-MR    1:01.30      59.20 JO     
                  29.43       59.20 (29.77)                                        
  3 Wen, Nicholas J           13 Agua Swim Team-MR      59.36      59.73 JO     
                  29.90       59.73 (29.83)                                        
  4 Maierle, Ryan A           13 WEST-MR              1:01.26      59.82 JO     
                  29.58       59.82 (30.24)                                        
  5 Kim, Taz                  13 WEST-MR              1:03.86    1:03.02 SILV   
                  30.42     1:03.02 (32.60)                                        
  6 Towers, Connor D          14 Tmsuffolk-MR         1:05.28    1:04.42 SILV   
                  31.56     1:04.42 (32.86)                                        
  7 Xu, Kevin J               13 Three Village-MR     1:02.71    1:04.82 SILV   
                  31.03     1:04.82 (33.79)                                        
  8 Weiner, Luke              13 Tmsuffolk-MR         1:05.62    1:04.92 SILV   
                  31.45     1:04.92 (33.47)                                        
  9 Fernandez, Luciano A      14 Marlins Bgnw-MR      1:06.60    1:05.05 SILV   
                  31.45     1:05.05 (33.60)                                        
 10 Louser, Joshua R          13 Three Village-MR     1:04.60    1:05.17 SILV   
                  31.72     1:05.17 (33.45)                                        
 11 Gerken, Jack              14 Storm-MR             1:10.84    1:06.40 SILV   
                  32.60     1:06.40 (33.80)                                        
 12 Polaner, Mason            13 Storm-MR             1:06.68    1:06.64 SILV   
                  32.91     1:06.64 (33.73)                                        
 13 Alimonti, Lucas V         13 Marlins Bgnw-MR      1:08.23    1:06.73 SILV   
                  33.02     1:06.73 (33.71)                                        
 14 Coleman, Taylor A         14 Storm-MR             1:10.33    1:07.35 SILV   
                  32.72     1:07.35 (34.63)                                        
 15 O'Connor, Ryan M          13 Tmsuffolk-MR         1:08.04    1:08.04 SILV   
                  33.15     1:08.04 (34.89)                                        
 16 Stern, Marc J             13 Marlins Bgnw-MR      1:10.06    1:08.22 SILV   
                  33.75     1:08.22 (34.47)                                        
 17 Sherman, Corey            13 Tmsuffolk-MR         1:07.22    1:08.46 SILV   
                  33.70     1:08.46 (34.76)                                        
 18 Stangeby, Christian       13 AG-MR                1:15.27    1:09.66 SILV   
                  34.11     1:09.66 (35.55)                                        
 19 Legros, Julien E          13 Marlins Bgnw-MR      1:16.00    1:09.87 SILV   
                  33.86     1:09.87 (36.01)                                        
 20 Hanchet, Malcolm          14 Storm-MR             1:10.09    1:09.88 SILV   
                  34.38     1:09.88 (35.50)                                        
 21 Mond, Noah E              13 Three Village-MR     1:09.71    1:10.25 SILV   
                  34.54     1:10.25 (35.71)                                        
 22 Stoll, Willem             13 Storm-MR             1:11.61    1:10.43 SILV   
                  34.68     1:10.43 (35.75)                                        
 23 Bances, AJ J              14 Three Village-MR     1:09.34    1:10.54 SILV   
                  34.03     1:10.54 (36.51)                                        
 24 Sweeney, Joseph T         14 Three Village-MR     1:11.13    1:10.69 SILV   
                  34.59     1:10.69 (36.10)                                        
 25 Huang, Nathan C           13 Marlins Bgnw-MR      1:10.63    1:10.84 SILV   
                  34.02     1:10.84 (36.82)                                        
 26 Goldleaf, Fin K           13 HVD-MR               1:19.33    1:11.71 SILV   
                  34.79     1:11.71 (36.92)                                        
 27 Muroff, Michael C         13 Three Village-MR     1:13.32    1:12.16 SILV   
                  34.68     1:12.16 (37.48)                                        
 28 Robinson, Seth            13 MALT-NJ              1:15.88    1:12.33 SILV   
                  34.92     1:12.33 (37.41)                                        
 29 Townsend, AJ J            13 Marlins Bgnw-MR      1:14.17    1:13.88 SILV   
                  35.65     1:13.88 (38.23)                                        
 30 Kessler, Zachary D        13 Marlins Bgnw-MR      1:18.97    1:17.88        
                  37.46     1:17.88 (40.42)                                        
 31 Eichenberger, Zachary G   13 Marlins Bgnw-MR      1:19.72    1:18.39        
                  37.38     1:18.39 (41.01)                                        
 32 Case, Aidan               13 SPAR-MR              1:31.25    1:20.52        
                  38.49     1:20.52 (42.03)                                        
 33 Rizzi, Matteo D           13 HVD-MR               1:27.44    1:21.14        
                  39.27     1:21.14 (41.87)                                        
 34 Finkelman-Mahoney, Josh   13 Storm-MR             1:21.24    1:24.61        
 -- De Jong, Taiyo A          13 Agua Swim Team-MR    1:06.04         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  30.90          DQ (32.36)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:15.29  JO
              2:15.29  ZQ
              2:35.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stukelman, Asher B        13 Agua Swim Team-MR    2:11.34    2:08.17 JO     
                  30.87     1:03.22 (32.35)     1:35.83 (32.61)     2:08.17 (32.34)
  2 Lam, Peter                14 Agua Swim Team-MR    2:13.26    2:12.55 JO     
                  30.33     1:02.53 (32.20)     1:36.91 (34.38)     2:12.55 (35.64)
  3 Kim, Taz                  13 WEST-MR              2:14.23    2:14.61 JO     
                  31.14     1:05.15 (34.01)     1:40.10 (34.95)     2:14.61 (34.51)
  4 Sullivan, Jack R          14 Marlins Bgnw-MR      2:22.57    2:16.63 SILV   
                  32.02     1:06.32 (34.30)     1:42.14 (35.82)     2:16.63 (34.49)
  5 Polaner, Mason            13 Storm-MR             2:19.56    2:16.75 SILV   
                  31.98     1:06.97 (34.99)     1:42.85 (35.88)     2:16.75 (33.90)
  6 Louser, Joshua R          13 Three Village-MR     2:17.63    2:18.16 SILV   
                  32.57     1:07.86 (35.29)     1:43.52 (35.66)     2:18.16 (34.64)
  7 Weiner, Luke              13 Tmsuffolk-MR         2:21.31    2:21.27 SILV   
                  32.54     1:07.57 (35.03)     1:44.18 (36.61)     2:21.27 (37.09)
  8 Hong, Joesph W            14 Agua Swim Team-MR    2:26.61    2:23.06 SILV   
                  34.07     1:09.76 (35.69)     1:46.71 (36.95)     2:23.06 (36.35)
  9 Coleman, Taylor A         14 Storm-MR             2:29.28    2:23.51 SILV   
                  34.10     1:10.67 (36.57)     1:47.52 (36.85)     2:23.51 (35.99)
 10 Stoll, Willem             13 Storm-MR             2:33.33    2:24.78 SILV   
                  35.03     1:13.13 (38.10)     1:50.46 (37.33)     2:24.78 (34.32)
 11 Edwards, Grant            13 Storm-MR             2:28.92    2:25.07 SILV   
                  34.73     1:11.49 (36.76)     1:48.68 (37.19)     2:25.07 (36.39)
 12 Sherman, Corey            13 Tmsuffolk-MR         2:25.85    2:25.34 SILV   
                  34.14     1:11.25 (37.11)     1:48.68 (37.43)     2:25.34 (36.66)
 13 Huang, Kevin              13 NYSA-MR              2:28.77    2:25.96 SILV   
                  34.07     1:10.23 (36.16)     1:47.71 (37.48)     2:25.96 (38.25)
 14 Hinckley, Charlie         13 Agua Swim Team-MR    2:31.21    2:31.73 SILV   
                  35.85     1:15.33 (39.48)     1:54.19 (38.86)     2:31.73 (37.54)
 15 Romano, Michael J         13 WEST-MR              2:44.20    2:37.55        
                  37.02     1:17.68 (40.66)     1:58.73 (41.05)     2:37.55 (38.82)
 16 Finkelman-Mahoney, Josh   13 Storm-MR             3:05.10    3:00.01        
                                1:28.80 ( )   3:00.01 (1:31.21)                    
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.99  JO
              1:10.99  ZQ
              1:21.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maierle, Ryan A           13 WEST-MR              1:10.44    1:10.34 JO     
                  33.59     1:10.34 (36.75)                                        
  2 Petrini, Alex D           14 Marlins Bgnw-MR      1:08.12    1:10.38 JO     
                  33.35     1:10.38 (37.03)                                        
  3 Kim, Taz                  13 WEST-MR              1:15.05    1:12.34 SILV   
                  34.20     1:12.34 (38.14)                                        
  4 Fernandez, Luciano A      14 Marlins Bgnw-MR      1:14.54    1:12.57 SILV   
                  34.13     1:12.57 (38.44)                                        
  5 Song, Roy                 14 SPAR-MR              1:16.16    1:14.21 SILV   
                  34.74     1:14.21 (39.47)                                        
  6 Stange, Christopher J     13 Three Village-MR     1:15.10    1:14.24 SILV   
                  34.77     1:14.24 (39.47)                                        
  7 Hong, Joesph W            14 Agua Swim Team-MR    1:13.22    1:14.41 SILV   
                  35.05     1:14.41 (39.36)                                        
  8 Towers, Connor D          14 Tmsuffolk-MR         1:15.00    1:15.51 SILV   
                  35.86     1:15.51 (39.65)                                        
  9 Song, Leonard Q           13 Unattached           1:18.87    1:16.47 SILV   
                  36.16     1:16.47 (40.31)                                        
 10 Hanchet, Malcolm          14 Storm-MR             1:22.63    1:19.26 SILV   
                  37.50     1:19.26 (41.76)                                        
 11 Finkelman-Mahoney, Josh   13 Storm-MR             1:16.85    1:19.44 SILV   
                  37.52     1:19.44 (41.92)                                        
 12 Alimonti, Lucas V         13 Marlins Bgnw-MR      1:21.95    1:19.70 SILV   
                  37.49     1:19.70 (42.21)                                        
 13 Bances, AJ J              14 Three Village-MR     1:20.21    1:20.28 SILV   
                  38.23     1:20.28 (42.05)                                        
 14 Muroff, Michael C         13 Three Village-MR     1:20.54    1:20.57 SILV   
                  38.39     1:20.57 (42.18)                                        
 15 Dillon, Jack P            13 Three Village-MR     1:21.68    1:20.71 SILV   
                  38.33     1:20.71 (42.38)                                        
 16 O'Connor, Ryan M          13 Tmsuffolk-MR         1:26.34    1:21.68        
                  38.69     1:21.68 (42.99)                                        
 17 Sweeney, Joseph T         14 Three Village-MR     1:22.30    1:22.60        
                  39.14     1:22.60 (43.46)                                        
 18 Louser, Joshua R          13 Three Village-MR     1:30.83    1:23.28        
                  39.66     1:23.28 (43.62)                                        
 19 Huang, Nathan C           13 Marlins Bgnw-MR      1:23.16    1:23.72        
                  39.94     1:23.72 (43.78)                                        
 20 Susman, Dan A             13 HVD-MR               1:30.29    1:24.32        
                  39.81     1:24.32 (44.51)                                        
 21 Blair, Henry M            13 Marlins Bgnw-MR      1:21.81    1:24.37        
                  40.54     1:24.37 (43.83)                                        
 22 Townsend, AJ J            13 Marlins Bgnw-MR      1:31.29    1:28.05        
                  41.56     1:28.05 (46.49)                                        
 23 Kessler, Zachary D        13 Marlins Bgnw-MR      1:35.34    1:30.81        
                  43.49     1:30.81 (47.32)                                        
 -- Ahmed, Brendan Y          13 NYSA-MR                   NT         DQ        
      Arms two strokes underwater
                  50.33          DQ (58.89)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.19  JO
              2:35.19  ZQ
              2:53.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Petrini, Alex D           14 Marlins Bgnw-MR      2:34.50    2:36.64 SILV   
                  34.08     1:13.83 (39.75)     1:54.86 (41.03)     2:36.64 (41.78)
  2 Hong, Joesph W            14 Agua Swim Team-MR    2:36.38    2:37.48 SILV   
                  35.65     1:15.40 (39.75)     1:55.84 (40.44)     2:37.48 (41.64)
  3 Gerken, Jack              14 Storm-MR             2:44.04    2:39.08 SILV   
                  36.71     1:17.01 (40.30)     1:58.55 (41.54)     2:39.08 (40.53)
  4 Towers, Connor D          14 Tmsuffolk-MR         2:38.74    2:40.51 SILV   
                  36.35     1:17.18 (40.83)     1:59.40 (42.22)     2:40.51 (41.11)
  5 Spencer, Kyle A           13 WEST-MR              2:43.52    2:40.69 SILV   
                  37.12     1:18.37 (41.25)     2:00.41 (42.04)     2:40.69 (40.28)
  6 Romano, Michael J         13 WEST-MR              2:45.51    2:40.82 SILV   
                  36.65     1:17.70 (41.05)     2:00.27 (42.57)     2:40.82 (40.55)
  7 Mark, Colin M             14 Agua Swim Team-MR    2:45.59    2:44.42 SILV   
                  36.66     1:18.52 (41.86)     2:02.00 (43.48)     2:44.42 (42.42)
  8 Dillon, Jack P            13 Three Village-MR     2:54.33    2:44.52 SILV   
                  38.89     1:20.81 (41.92)     2:02.87 (42.06)     2:44.52 (41.65)
  9 Stange, Christopher J     13 Three Village-MR     2:52.05    2:46.13 SILV   
                  36.68     1:19.33 (42.65)     2:02.92 (43.59)     2:46.13 (43.21)
 10 Edwards, Grant            13 Storm-MR             2:59.99    2:46.71 SILV   
                  39.74     1:22.27 (42.53)     2:05.55 (43.28)     2:46.71 (41.16)
 11 Finkelman-Mahoney, Josh   13 Storm-MR             2:53.99    2:49.67 SILV   
                  38.02     1:20.40 (42.38)     2:05.28 (44.88)     2:49.67 (44.39)
 12 Hanchet, Malcolm          14 Storm-MR             3:00.99    2:53.27 SILV   
                  38.12     1:21.90 (43.78)     2:07.56 (45.66)     2:53.27 (45.71)
 13 Eichenberger, Zachary G   13 Marlins Bgnw-MR      2:55.50    2:54.90        
                  39.62     1:23.99 (44.37)     2:10.51 (46.52)     2:54.90 (44.39)
 14 O'Connor, Ryan M          13 Tmsuffolk-MR         2:55.93    2:56.45        
                  40.34     1:24.98 (44.64)     2:10.66 (45.68)     2:56.45 (45.79)
 15 Blair, Henry M            13 Marlins Bgnw-MR      2:58.32    2:58.45        
                  41.23     1:27.06 (45.83)     2:13.44 (46.38)     2:58.45 (45.01)
 16 Yang, Sean M              13 Agua Swim Team-MR    3:15.54    3:03.57        
                  39.76     1:27.22 (47.46)     2:15.50 (48.28)     3:03.57 (48.07)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.19  ZQ
              1:01.59  JO
              1:11.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Ting                14 HVD-MR                 58.33      56.68 ZQ     
                  26.49       56.68 (30.19)                                        
  2 Sakharuk, Daniel V        13 Marlins Bgnw-MR        59.44      57.04 ZQ     
                  26.54       57.04 (30.50)                                        
  3 Wen, Nicholas J           13 Agua Swim Team-MR      59.56      57.46 ZQ     
                  27.47       57.46 (29.99)                                        
  4 De Jong, Taiyo A          13 Agua Swim Team-MR    1:01.44      59.86 ZQ     
                  27.85       59.86 (32.01)                                        
  5 Stukelman, Asher B        13 Agua Swim Team-MR    1:00.06    1:00.78 ZQ     
                  28.81     1:00.78 (31.97)                                        
  6 Hong, Joesph W            14 Agua Swim Team-MR    1:03.70    1:02.88 SILV   
                  29.37     1:02.88 (33.51)                                        
  7 Xu, Kevin J               13 Three Village-MR     1:03.27    1:03.41 SILV   
                  29.43     1:03.41 (33.98)                                        
  8 Stern, Marc J             13 Marlins Bgnw-MR      1:06.78    1:03.63 SILV   
                  30.32     1:03.63 (33.31)                                        
  9 O'Gorman, Ciaran          14 NYSA-MR              1:04.27    1:04.13 SILV   
                  30.45     1:04.13 (33.68)                                        
 10 Overacker, Thomas T       14 SPAR-MR              1:05.32    1:04.22 SILV   
                  29.33     1:04.22 (34.89)                                        
 11 Mark, Colin M             14 Agua Swim Team-MR    1:07.98    1:04.72 SILV   
                  30.33     1:04.72 (34.39)                                        
 12 Robinson, Seth            13 MALT-NJ              1:06.00    1:04.98 SILV   
                  30.12     1:04.98 (34.86)                                        
 13 Hernandez, Rene M         13 Agua Swim Team-MR    1:06.36    1:05.11 SILV   
                  30.17     1:05.11 (34.94)                                        
 14 Lionti, Nicholas V        13 Agua Swim Team-MR    1:07.74    1:05.66 SILV   
                  30.69     1:05.66 (34.97)                                        
 15 Stange, Christopher J     13 Three Village-MR     1:05.16    1:06.51 SILV   
                  30.29     1:06.51 (36.22)                                        
 16 Sherman, Corey            13 Tmsuffolk-MR         1:06.57    1:06.90 SILV   
                  31.10     1:06.90 (35.80)                                        
 17 Muroff, Michael C         13 Three Village-MR     1:07.28    1:07.17 SILV   
                  31.98     1:07.17 (35.19)                                        
 18 Louser, Joshua R          13 Three Village-MR     1:06.08    1:07.31 SILV   
                  31.69     1:07.31 (35.62)                                        
 19 Gagliardi, Thomas J       14 HVD-MR               1:09.33    1:09.62 SILV   
                  31.71     1:09.62 (37.91)                                        
 20 Coleman, Taylor A         14 Storm-MR             1:16.10    1:09.93 SILV   
                  32.45     1:09.93 (37.48)                                        
 21 Dillon, Jack P            13 Three Village-MR     1:08.55    1:11.22 SILV   
                  34.43     1:11.22 (36.79)                                        
 22 Legros, Julien E          13 Marlins Bgnw-MR      1:12.18    1:11.30 SILV   
                  32.52     1:11.30 (38.78)                                        
 23 O'Connor, Ryan M          13 Tmsuffolk-MR         1:13.09    1:11.39 SILV   
                  33.55     1:11.39 (37.84)                                        
 24 Huang, Kevin              13 NYSA-MR                   NT    1:11.76 SILV   
                  33.64     1:11.76 (38.12)                                        
 25 Stoll, Willem             13 Storm-MR             1:18.08    1:12.13        
                  32.85     1:12.13 (39.28)                                        
 26 Song, Leonard Q           13 Unattached           1:22.28    1:12.95        
                  32.66     1:12.95 (40.29)                                        
 27 Mond, Noah E              13 Three Village-MR     1:16.88    1:20.81        
                  36.06     1:20.81 (44.75)                                        
 28 Kessler, Zachary D        13 Marlins Bgnw-MR      1:23.19    1:22.71        
                  37.07     1:22.71 (45.64)                                        
 29 Townsend, AJ J            13 Marlins Bgnw-MR      1:26.49    1:24.04        
                  38.56     1:24.04 (45.48)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:19.99  JO
              2:19.99  ZQ
              2:32.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wen, Nicholas J           13 Agua Swim Team-MR    2:09.84    2:08.26 JO     
                  28.68     1:01.31 (32.63)     1:34.79 (33.48)     2:08.26 (33.47)
  2 Kim, Taz                  13 WEST-MR              2:16.24    2:18.39 JO     
                  30.29     1:05.09 (34.80)     1:42.06 (36.97)     2:18.39 (36.33)
  3 Xu, Kevin J               13 Three Village-MR     2:23.05    2:20.97 SILV   
                  31.11     1:05.85 (34.74)     1:42.35 (36.50)     2:20.97 (38.62)
  4 Hernandez, Rene M         13 Agua Swim Team-MR    2:26.22    2:27.68 SILV   
                  30.23     1:06.69 (36.46)     1:47.22 (40.53)     2:27.68 (40.46)
  5 Stern, Marc J             13 Marlins Bgnw-MR      2:27.49    2:29.08 SILV   
                  32.91     1:09.82 (36.91)     1:49.32 (39.50)     2:29.08 (39.76)
  6 Stange, Christopher J     13 Three Village-MR     2:33.49    2:32.16 SILV   
                  32.96     1:09.75 (36.79)     1:51.66 (41.91)     2:32.16 (40.50)
  7 Goldleaf, Fin K           13 HVD-MR               2:39.33    2:34.78        
                  33.30     1:13.35 (40.05)     1:54.47 (41.12)     2:34.78 (40.31)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:13.99  JO
              2:13.99  ZQ
              2:32.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sakharuk, Daniel V        13 Marlins Bgnw-MR      2:13.66    2:06.25 JO     
                  27.29       59.79 (32.50)     1:36.94 (37.15)     2:06.25 (29.31)
  2 Wen, Nicholas J           13 Agua Swim Team-MR    2:06.76    2:06.59 JO     
                  28.01       59.33 (31.32)     1:37.74 (38.41)     2:06.59 (28.85)
  3 Stukelman, Asher B        13 Agua Swim Team-MR    2:12.32    2:09.96 JO     
                  27.94     1:00.24 (32.30)     1:40.30 (40.06)     2:09.96 (29.66)
  4 Maierle, Ryan A           13 WEST-MR              2:14.73    2:12.62 JO     
                  29.77     1:02.54 (32.77)     1:42.03 (39.49)     2:12.62 (30.59)
  5 Chen, Ting                14 HVD-MR               2:13.71    2:12.67 JO     
                  27.17     1:02.25 (35.08)     1:41.19 (38.94)     2:12.67 (31.48)
  6 Lam, Peter                14 Agua Swim Team-MR    2:15.86    2:15.21 SILV   
                  28.88     1:02.77 (33.89)     1:44.18 (41.41)     2:15.21 (31.03)
  7 Sullivan, Jack R          14 Marlins Bgnw-MR      2:26.24    2:19.33 SILV   
                  30.40     1:05.16 (34.76)     1:48.56 (43.40)     2:19.33 (30.77)
  8 Xu, Kevin J               13 Three Village-MR     2:20.33    2:20.37 SILV   
                  29.93     1:04.92 (34.99)     1:48.20 (43.28)     2:20.37 (32.17)
  9 De Jong, Taiyo A          13 Agua Swim Team-MR    2:30.00    2:21.04 SILV   
                  28.27     1:05.20 (36.93)     1:49.52 (44.32)     2:21.04 (31.52)
 10 Towers, Connor D          14 Tmsuffolk-MR         2:24.71    2:21.59 SILV   
                  31.94     1:07.66 (35.72)     1:50.41 (42.75)     2:21.59 (31.18)
 11 Stern, Marc J             13 Marlins Bgnw-MR      2:25.84    2:22.31 SILV   
                  31.32     1:09.10 (37.78)     1:52.66 (43.56)     2:22.31 (29.65)
 12 Petrini, Alex D           14 Marlins Bgnw-MR      2:24.53    2:22.35 SILV   
                  30.83     1:07.59 (36.76)     1:49.28 (41.69)     2:22.35 (33.07)
 13 Lionti, Nicholas V        13 Agua Swim Team-MR    2:25.72    2:22.93 SILV   
                  31.84     1:08.60 (36.76)     1:51.72 (43.12)     2:22.93 (31.21)
 14 Hernandez, Rene M         13 Agua Swim Team-MR    2:26.06    2:22.94 SILV   
                  30.64     1:07.20 (36.56)     1:52.07 (44.87)     2:22.94 (30.87)
 15 Polaner, Mason            13 Storm-MR             2:27.62    2:22.96 SILV   
                  30.36     1:06.72 (36.36)     1:50.44 (43.72)     2:22.96 (32.52)
 16 Edwards, Grant            13 Storm-MR             2:29.10    2:23.63 SILV   
                  32.94     1:08.82 (35.88)     1:51.64 (42.82)     2:23.63 (31.99)
 17 Alimonti, Lucas V         13 Marlins Bgnw-MR      2:26.75    2:23.90 SILV   
                  30.79     1:06.61 (35.82)     1:50.99 (44.38)     2:23.90 (32.91)
 18 Weiner, Luke              13 Tmsuffolk-MR         2:22.57    2:23.91 SILV   
                  29.81     1:04.90 (35.09)     1:49.85 (44.95)     2:23.91 (34.06)
 19 Stange, Christopher J     13 Three Village-MR     2:25.43    2:24.38 SILV   
                  30.55     1:08.46 (37.91)     1:50.48 (42.02)     2:24.38 (33.90)
 20 Mark, Colin M             14 Agua Swim Team-MR    2:25.48    2:24.54 SILV   
                  30.36     1:08.12 (37.76)     1:50.96 (42.84)     2:24.54 (33.58)
 21 Fernandez, Luciano A      14 Marlins Bgnw-MR      2:39.73    2:25.20 SILV   
                  31.68     1:07.43 (35.75)     1:52.10 (44.67)     2:25.20 (33.10)
 22 Dillon, Jack P            13 Three Village-MR     2:28.35    2:26.81 SILV   
                  33.35     1:11.82 (38.47)     1:54.04 (42.22)     2:26.81 (32.77)
 23 Muroff, Michael C         13 Three Village-MR     2:28.74    2:28.16 SILV   
                  31.16     1:08.72 (37.56)     1:54.36 (45.64)     2:28.16 (33.80)
 24 Coleman, Taylor A         14 Storm-MR             2:37.76    2:29.03 SILV   
                  32.76     1:09.73 (36.97)     1:56.37 (46.64)     2:29.03 (32.66)
 25 Sweeney, Joseph T         14 Three Village-MR     2:31.01    2:30.71 SILV   
                  33.53     1:11.56 (38.03)     1:56.89 (45.33)     2:30.71 (33.82)
 26 Huang, Nathan C           13 Marlins Bgnw-MR      2:39.52    2:31.70 SILV   
                  33.07     1:10.76 (37.69)     1:57.71 (46.95)     2:31.70 (33.99)
 27 Hanchet, Malcolm          14 Storm-MR             2:39.20    2:32.37 SILV   
                  33.49     1:13.79 (40.30)     1:58.85 (45.06)     2:32.37 (33.52)
 28 Bances, AJ J              14 Three Village-MR     2:26.69    2:33.00        
                  34.84     1:13.71 (38.87)     1:59.45 (45.74)     2:33.00 (33.55)
 29 Huang, Kevin              13 NYSA-MR              2:37.01    2:33.30        
                  32.89     1:09.10 (36.21)     1:55.10 (46.00)     2:33.30 (38.20)
 30 Mond, Noah E              13 Three Village-MR     2:33.53    2:33.36        
                  35.29     1:15.05 (39.76)     2:00.12 (45.07)     2:33.36 (33.24)
 31 Gagliardi, Thomas J       14 HVD-MR               2:37.04    2:33.66        
                  30.53     1:11.60 (41.07)     1:59.80 (48.20)     2:33.66 (33.86)
 32 Hinckley, Charlie         13 Agua Swim Team-MR    2:31.97    2:34.84        
                  34.16     1:13.75 (39.59)     2:02.41 (48.66)     2:34.84 (32.43)
 33 Stoll, Willem             13 Storm-MR             2:37.37    2:37.41        
                  32.65     1:12.00 (39.35)     2:03.73 (51.73)     2:37.41 (33.68)
 34 Romano, Michael J         13 WEST-MR              2:37.27    2:39.46        
                  34.59     1:17.13 (42.54)     2:02.86 (45.73)     2:39.46 (36.60)
 35 Susman, Dan A             13 HVD-MR               2:47.33    2:40.26        
                  36.55     1:15.89 (39.34)     2:04.20 (48.31)     2:40.26 (36.06)
 36 Blair, Henry M            13 Marlins Bgnw-MR      2:42.08    2:44.77        
                  38.32     1:21.27 (42.95)     2:07.77 (46.50)     2:44.77 (37.00)
 37 Finkelman-Mahoney, Josh   13 Storm-MR             3:00.00    2:52.88        
                  37.29     1:22.86 (45.57)     2:10.34 (47.48)     2:52.88 (42.54)
 38 Ahmed, Brendan Y          13 NYSA-MR                   NT    3:26.61        
                  49.59     1:41.41 (51.82)     2:40.20 (58.79)     3:26.61 (46.41)
 -- Legros, Julien E          13 Marlins Bgnw-MR      2:36.72         DQ        
      Completely submerged prior to turn or finish - back
                  33.68     1:13.33 (39.65)     2:01.34 (48.01)          DQ (33.50)
 -- O'Gorman, Ciaran          14 NYSA-MR              2:23.10         DQ        
      False start - Misc
                  30.49     1:06.90 (36.41)     1:52.55 (45.65)          DQ (28.94)
 -- Robinson, Seth            13 MALT-NJ              2:45.89         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  30.30     1:09.48 (39.18)     1:58.39 (48.91)          DQ (36.21)
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vernoia, Mike F           24 NYAC-MR                21.50      22.48        
  2 Gutman, Daniel L          16 Agua Swim Team-MR      24.06      22.95        
  3 Tack, Harrison M          17 Tmsuffolk-MR           23.82      23.10        
  4 Yamamoto, Leo             15 Agua Swim Team-MR      23.58      23.35        
  5 Cono, Graham J            16 Tmsuffolk-MR           24.06      23.79        
  6 Baraban, Brandon          16 Tmsuffolk-MR           24.45      23.83        
  7 Wyche, Tyori A            16 Tmsuffolk-MR           24.14      23.99        
  8 Odom, Reginald D          15 Agua Swim Team-MR      25.01      24.05        
  9 Gregory, Logan T          15 Three Village-MR       24.65      24.24        
 10 Jarski, Alec C            15 AG-MR                  24.56      24.38        
 11 Cooney, Hunter C          16 AG-MR                  24.69      24.42        
 12 Echevarria, Javier        16 Agua Swim Team-MR      24.12      24.59        
 13 McKenna, Devlin H         15 Agua Swim Team-MR      25.11      24.60        
 14 Westfall, Thomas J        15 Agua Swim Team-MR      24.90      24.75        
 15 Ford, Wesley A            15 Marlins Bgnw-MR        23.21      24.99        
 16 Rizzi, Jarrod R           15 HVD-MR                 24.58      25.15        
 17 Galeano, Robby A          15 NYSA-MR                24.64      25.16        
 18 Burke, Liam               17 NYSA-MR                25.27      25.38        
 19 Rizzi, Dominic M          17 HVD-MR                 25.28      25.63        
 20 Huner, Jack Z             16 Three Village-MR       25.36      25.65        
 21 Mahabadi, Arya            15 Tmsuffolk-MR           25.68      25.87        
 22 Castillo Varda, Baltazar  15 HVD-MR                 26.13      25.93        
 23 Tirgari, Philippe I       16 Agua Swim Team-MR      24.00      25.97        
 24 Yao, Kevin K              15 Tmsuffolk-MR           25.90      26.05        
 25 Baker, Stephen A          15 HVD-MR                 25.52      26.40        
 26 Cellamare, Daniel         15 Tmsuffolk-MR           25.99      26.49        
 27 Fusco, Daniel             17 NYSA-MR                26.95      26.98        
 28 Eng, Timothy              15 Marlins Bgnw-MR        27.25      27.06        
 29 Metcalf, Max W            16 Storm-MR               26.66      27.12        
 30 Saggio, Christopher F     15 Three Village-MR       27.39      27.29        
 31 Martusciello, James       15 Tmsuffolk-MR           27.71      27.52        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gutman, Daniel L          16 Agua Swim Team-MR      50.32      49.68        
                  24.10       49.68 (25.58)                                        
  2 Zuppone, Michael L        16 Agua Swim Team-MR      50.02      50.62        
                  24.55       50.62 (26.07)                                        
  3 Baraban, Brandon          16 Tmsuffolk-MR           52.98      51.13        
                  24.64       51.13 (26.49)                                        
  4 Yamamoto, Leo             15 Agua Swim Team-MR      52.06      51.40        
                  24.59       51.40 (26.81)                                        
  5 Gregory, Logan T          15 Three Village-MR       52.64      52.01        
                  25.21       52.01 (26.80)                                        
  6 Tack, Harrison M          17 Tmsuffolk-MR           52.43      52.05        
                  24.51       52.05 (27.54)                                        
  7 Wyche, Tyori A            16 Tmsuffolk-MR           53.19      52.08        
                  24.79       52.08 (27.29)                                        
  8 San Martin, Nico G        15 SPAR-MR                52.85      52.20        
                  25.52       52.20 (26.68)                                        
  9 Cono, Graham J            16 Tmsuffolk-MR           52.45      52.90        
                  25.40       52.90 (27.50)                                        
 10 McKenna, Devlin H         15 Agua Swim Team-MR      53.91      53.13        
                  25.68       53.13 (27.45)                                        
 11 Odom, Reginald D          15 Agua Swim Team-MR      54.81      53.18        
                  25.56       53.18 (27.62)                                        
 12 Echevarria, Javier        16 Agua Swim Team-MR      53.95      53.83        
                  25.71       53.83 (28.12)                                        
 13 Velazquez, Esteban E      16 Agua Swim Team-MR      55.13      53.84        
                  25.74       53.84 (28.10)                                        
 14 Ford, Wesley A            15 Marlins Bgnw-MR        52.17      54.24        
                  25.96       54.24 (28.28)                                        
 15 Lama, Dawa                17 Agua Swim Team-MR      58.00      54.55        
                  27.15       54.55 (27.40)                                        
 16 Mercado, David O          17 Agua Swim Team-MR      52.28      54.65        
                  25.70       54.65 (28.95)                                        
 17 Westfall, Thomas J        15 Agua Swim Team-MR      57.32      54.79        
                  26.86       54.79 (27.93)                                        
 18 Yao, Kevin K              15 Tmsuffolk-MR           55.55      55.00        
                  27.08       55.00 (27.92)                                        
 19 Lin, Justin V             16 Agua Swim Team-MR      57.80      55.01        
                  25.87       55.01 (29.14)                                        
 20 Huner, Jack Z             16 Three Village-MR       55.71      55.27        
                  25.95       55.27 (29.32)                                        
 21 Cellamare, Daniel         15 Tmsuffolk-MR           56.78      56.33        
                  27.26       56.33 (29.07)                                        
 22 Cevasco, James J          16 SPAR-MR                57.87      56.73        
                  26.92       56.73 (29.81)                                        
 23 Hutheesing, Remy N        15 Agua Swim Team-MR      56.63      56.79        
                  27.61       56.79 (29.18)                                        
 24 Clark, Liam B             15 Agua Swim Team-MR      57.20      57.18        
                  27.72       57.18 (29.46)                                        
 25 Castillo Varda, Baltazar  15 HVD-MR                 59.33      57.40        
                  27.16       57.40 (30.24)                                        
 26 Lem, Jake O               15 Agua Swim Team-MR      58.87      58.10        
                  28.07       58.10 (30.03)                                        
 27 Koenig, Ian T             15 HVD-MR                 57.16      58.68        
                  28.37       58.68 (30.31)                                        
 28 Fusco, Daniel             17 NYSA-MR                58.32      59.08        
                  27.90       59.08 (31.18)                                        
 29 Metcalf, Max W            16 Storm-MR               57.91      59.11        
                  28.55       59.11 (30.56)                                        
 30 Lister, Davis M           15 Agua Swim Team-MR      59.71      59.23        
                  28.33       59.23 (30.90)                                        
 31 Saggio, Christopher F     15 Three Village-MR       58.68      59.45        
                  28.73       59.45 (30.72)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stange, Andrew R          15 Three Village-MR     1:47.45    1:47.03        
  2 Zuppone, Michael L        16 Agua Swim Team-MR    1:47.53    1:47.77        
  3 Vernoia, Mike F           24 NYAC-MR              1:39.75    1:48.97        
  4 Dent, Roger L             25 NYAC-MR              1:46.00    1:50.64        
  5 Baraban, Brandon          16 Tmsuffolk-MR         1:55.23    1:50.75        
  6 Mattera, Matthew B        15 Tmsuffolk-MR         1:52.99    1:50.77        
  7 Gregory, Logan T          15 Three Village-MR     1:53.21    1:52.13        
  8 Mahabadi, Armin B         17 Tmsuffolk-MR         1:54.65    1:54.69        
  9 Yamamoto, Leo             15 Agua Swim Team-MR    1:58.54    1:55.68        
 10 Gutman, Daniel L          16 Agua Swim Team-MR    1:54.42    1:56.01        
 11 McKenna, Devlin H         15 Agua Swim Team-MR    1:57.31    1:56.95        
 12 Woolley, Zach E           17 HVD-MR               1:56.39    1:57.20        
 13 Erdley, DJ J              16 NYSA-MR              1:59.82    1:58.01        
 14 Ford, Wesley A            15 Marlins Bgnw-MR      1:53.40    1:58.16        
 15 Odom, Reginald D          15 Agua Swim Team-MR    2:01.78    1:58.58        
                  27.77       57.58 (29.81)     1:28.13 (30.55)     1:58.58 (30.45)
 16 Echevarria, Javier        16 Agua Swim Team-MR    2:00.60    1:58.89        
                  27.50       58.12 (30.62)     1:28.22 (30.10)     1:58.89 (30.67)
 17 Yao, Kevin K              15 Tmsuffolk-MR         1:58.89    2:00.77        
 18 Mahabadi, Arya            15 Tmsuffolk-MR         2:01.71    2:01.31        
                  28.47       59.29 (30.82)     1:30.59 (31.30)     2:01.31 (30.72)
 19 Schmitt, Andrew           15 Storm-MR             2:04.57    2:02.29        
                  27.95       59.00 (31.05)     1:30.40 (31.40)     2:02.29 (31.89)
 20 Huner, Jack Z             16 Three Village-MR     2:03.11    2:02.57        
                  27.44       57.76 (30.32)     1:29.85 (32.09)     2:02.57 (32.72)
 21 Martusciello, James       15 Tmsuffolk-MR         2:03.23    2:03.33        
                  28.07       59.12 (31.05)     1:31.26 (32.14)     2:03.33 (32.07)
 22 Jarski, Alec C            15 AG-MR                1:54.70    2:04.47        
 23 Lem, Jake O               15 Agua Swim Team-MR    2:06.28    2:04.49        
                  28.84     1:00.35 (31.51)     1:32.64 (32.29)     2:04.49 (31.85)
 24 Westfall, Thomas J        15 Agua Swim Team-MR    2:09.19    2:05.22        
                  29.21     1:00.78 (31.57)     1:33.21 (32.43)     2:05.22 (32.01)
 25 Hutheesing, Remy N        15 Agua Swim Team-MR    2:05.97    2:05.39        
                  29.03     1:01.25 (32.22)     1:34.13 (32.88)     2:05.39 (31.26)
 26 Rizzi, Jarrod R           15 HVD-MR               2:00.80    2:05.51        
                  26.74       57.49 (30.75)     1:30.52 (33.03)     2:05.51 (34.99)
 27 Townley, Nicholas J       15 WEST-MR              2:10.88    2:05.72        
                  28.76     1:01.26 (32.50)     1:34.38 (33.12)     2:05.72 (31.34)
 28 Lister, Davis M           15 Agua Swim Team-MR    2:03.96    2:06.25        
                  28.74     1:00.38 (31.64)     1:33.25 (32.87)     2:06.25 (33.00)
 29 Baker, Stephen A          15 HVD-MR               2:01.91    2:06.72        
                  29.37     1:00.97 (31.60)     1:34.17 (33.20)     2:06.72 (32.55)
 30 Rizzi, Dominic M          17 HVD-MR               2:16.01    2:07.58        
                  28.01     1:01.12 (33.11)     1:35.59 (34.47)     2:07.58 (31.99)
 31 Tirgari, Philippe I       16 Agua Swim Team-MR    2:13.38    2:09.20        
                  27.82     1:00.05 (32.23)     1:34.75 (34.70)     2:09.20 (34.45)
 32 Saggio, Christopher F     15 Three Village-MR     2:10.29    2:09.58        
                  29.23     1:00.56 (31.33)     1:34.70 (34.14)     2:09.58 (34.88)
 33 Eng, Timothy              15 Marlins Bgnw-MR      2:10.36    2:10.48        
                  28.46     1:01.48 (33.02)     1:36.37 (34.89)     2:10.48 (34.11)
 34 Metcalf, Max W            16 Storm-MR             2:07.87    2:12.81        
                  30.10     1:03.42 (33.32)     1:38.34 (34.92)     2:12.81 (34.47)
 35 Lama, Dawa                17 Agua Swim Team-MR    2:10.00    2:14.77        
                  30.07     1:03.41 (33.34)     1:38.24 (34.83)     2:14.77 (36.53)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mattera, Matthew B        15 Tmsuffolk-MR           57.49      57.09        
                  27.82       57.09 (29.27)                                        
  2 Cooney, Hunter C          16 AG-MR                  57.87      58.10        
                  28.39       58.10 (29.71)                                        
  3 Stange, Andrew R          15 Three Village-MR       58.27      58.33        
                  28.39       58.33 (29.94)                                        
  4 Mahabadi, Armin B         17 Tmsuffolk-MR           58.21      58.55        
                  28.50       58.55 (30.05)                                        
  5 Gregory, Logan T          15 Three Village-MR       59.41      58.87        
                  28.70       58.87 (30.17)                                        
  6 Baraban, Brandon          16 Tmsuffolk-MR         1:01.36      59.15        
                  28.61       59.15 (30.54)                                        
  7 Wyche, Tyori A            16 Tmsuffolk-MR         1:00.70      59.69        
                  28.57       59.69 (31.12)                                        
  8 Cono, Graham J            16 Tmsuffolk-MR         1:06.84    1:00.04        
                  29.21     1:00.04 (30.83)                                        
  9 Tack, Harrison M          17 Tmsuffolk-MR         1:02.84    1:00.33        
                  30.03     1:00.33 (30.30)                                        
 10 Woolley, Zach E           17 HVD-MR               1:01.47    1:01.03        
                  29.63     1:01.03 (31.40)                                        
 11 Erdley, DJ J              16 NYSA-MR              1:00.07    1:01.06        
                  30.27     1:01.06 (30.79)                                        
 12 Jarski, Alec C            15 AG-MR                1:02.10    1:02.04        
                  29.77     1:02.04 (32.27)                                        
 13 Yao, Kevin K              15 Tmsuffolk-MR         1:03.66    1:02.55        
                  30.44     1:02.55 (32.11)                                        
 14 Metcalf, Max W            16 Storm-MR             1:01.63    1:02.91        
                1:02.91         1:02.91 ( )                                        
 15 Townley, Nicholas J       15 WEST-MR              1:06.43    1:04.82        
                  32.04     1:04.82 (32.78)                                        
 16 Cellamare, Daniel         15 Tmsuffolk-MR         1:05.71    1:04.90        
                  32.20     1:04.90 (32.70)                                        
 17 Mesibov, Nicholas         16 NYSA-MR              1:03.50    1:05.07        
                  32.19     1:05.07 (32.88)                                        
 18 Westfall, Thomas J        15 Agua Swim Team-MR    1:08.20    1:05.97        
                  32.09     1:05.97 (33.88)                                        
 19 Martusciello, James       15 Tmsuffolk-MR         1:06.37    1:06.22        
                  32.63     1:06.22 (33.59)                                        
 20 Galeano, Robby A          15 NYSA-MR              1:05.55    1:07.27        
                  32.69     1:07.27 (34.58)                                        
 21 Tirgari, Philippe I       16 Agua Swim Team-MR    1:07.46    1:07.63        
                  32.55     1:07.63 (35.08)                                        
 22 Fusco, Daniel             17 NYSA-MR              1:07.20    1:08.35        
                  32.19     1:08.35 (36.16)                                        
 23 Castillo Varda, Baltazar  15 HVD-MR               1:17.33    1:09.76        
 24 Kim, Preston S            17 Agua Swim Team-MR    1:07.86    1:09.87        
                  32.55     1:09.87 (37.32)                                        
 25 Saggio, Christopher F     15 Three Village-MR     1:11.87    1:10.33        
                  34.46     1:10.33 (35.87)                                        
 26 Lederer, Derek            15 NYSA-MR              1:11.00    1:11.50        
                  34.57     1:11.50 (36.93)                                        
 -- Collier, Cole T           15 Agua Swim Team-MR      56.00         DQ        
      Completely submerged prior to turn or finish
                  27.72          DQ (28.89)                                        
 -- Lister, Davis M           15 Agua Swim Team-MR    1:06.76         DQ        
      Completely submerged prior to turn or finish
                  32.27          DQ (33.44)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Charnin-Aker, Josh S      25 NYAC-MR              1:49.72    2:01.69        
                  28.88     1:00.15 (31.27)     1:32.05 (31.90)     2:01.69 (29.64)
  2 Mattera, Matthew B        15 Tmsuffolk-MR         2:02.31    2:01.79        
                  28.71     1:00.03 (31.32)     1:31.79 (31.76)     2:01.79 (30.00)
  3 Mahabadi, Armin B         17 Tmsuffolk-MR         2:06.29    2:06.19        
                  29.94     1:01.80 (31.86)     1:34.74 (32.94)     2:06.19 (31.45)
  4 Gregory, Logan T          15 Three Village-MR     2:08.95    2:08.35        
                  30.61     1:03.07 (32.46)     1:36.29 (33.22)     2:08.35 (32.06)
  5 Erdley, DJ J              16 NYSA-MR              2:07.75    2:10.04        
                  31.39     1:03.90 (32.51)     1:37.28 (33.38)     2:10.04 (32.76)
  6 Mesibov, Nicholas         16 NYSA-MR              2:16.99    2:14.93        
                  32.08     1:05.85 (33.77)     1:40.53 (34.68)     2:14.93 (34.40)
  7 Metcalf, Max W            16 Storm-MR             2:13.01    2:15.31        
                  31.57     1:05.87 (34.30)   2:15.64 (1:09.77)         2:15.31 ( )
  8 Lister, Davis M           15 Agua Swim Team-MR    2:16.42    2:19.17        
                  32.43     1:07.39 (34.96)     1:43.19 (35.80)     2:19.17 (35.98)
  9 Martusciello, James       15 Tmsuffolk-MR         2:19.14    2:19.58        
                  33.26     1:08.09 (34.83)     1:44.15 (36.06)     2:19.58 (35.43)
 10 Townley, Nicholas J       15 WEST-MR              2:21.07    2:20.88        
                  34.10     1:10.12 (36.02)     1:46.70 (36.58)     2:20.88 (34.18)
 11 Cellamare, Daniel         15 Tmsuffolk-MR         2:21.01    2:22.33        
                  34.21     1:10.50 (36.29)     1:47.02 (36.52)     2:22.33 (35.31)
 12 Westfall, Thomas J        15 Agua Swim Team-MR    2:27.21    2:24.88        
                  34.17     1:11.08 (36.91)     1:48.19 (37.11)     2:24.88 (36.69)
 13 Saggio, Christopher F     15 Three Village-MR     2:31.19    2:26.71        
                  33.84     1:10.14 (36.30)     1:49.04 (38.90)     2:26.71 (37.67)
 14 Hutheesing, Remy N        15 Agua Swim Team-MR    2:28.50    2:30.99        
                  35.42     1:14.13 (38.71)     1:52.45 (38.32)     2:30.99 (38.54)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gutman, Daniel L          16 Agua Swim Team-MR    1:01.97    1:01.43        
                  29.11     1:01.43 (32.32)                                        
  2 Odom, Reginald D          15 Agua Swim Team-MR    1:05.72    1:03.63        
                  30.48     1:03.63 (33.15)                                        
  3 Neuendorf, Reed L         22 NYSA-MR              1:05.50    1:04.19        
                  30.18     1:04.19 (34.01)                                        
  4 Yamamoto, Leo             15 Agua Swim Team-MR    1:05.63    1:04.66        
                  30.91     1:04.66 (33.75)                                        
  5 Cono, Graham J            16 Tmsuffolk-MR         1:04.62    1:05.47        
                  30.55     1:05.47 (34.92)                                        
  6 Stange, Andrew R          15 Three Village-MR     1:04.87    1:06.96        
                  31.32     1:06.96 (35.64)                                        
  7 Mattera, Matthew B        15 Tmsuffolk-MR         1:08.61    1:07.08        
                  32.05     1:07.08 (35.03)                                        
  8 Tack, Harrison M          17 Tmsuffolk-MR         1:11.31    1:07.12        
                  31.07     1:07.12 (36.05)                                        
  9 Collier, Cole T           15 Agua Swim Team-MR    1:07.66    1:07.50        
                  31.67     1:07.50 (35.83)                                        
 10 Baraban, Brandon          16 Tmsuffolk-MR         1:11.32    1:08.12        
                  32.02     1:08.12 (36.10)                                        
 11 Wyche, Tyori A            16 Tmsuffolk-MR         1:04.80    1:08.38        
                  31.83     1:08.38 (36.55)                                        
 12 Ford, Wesley A            15 Marlins Bgnw-MR      1:05.28    1:08.60        
                  32.23     1:08.60 (36.37)                                        
 13 Lin, Justin V             16 Agua Swim Team-MR      11.00    1:08.94        
                  31.70     1:08.94 (37.24)                                        
 14 Echevarria, Javier        16 Agua Swim Team-MR    1:11.52    1:08.95        
                  32.81     1:08.95 (36.14)                                        
 15 Lama, Dawa                17 Agua Swim Team-MR    1:09.31    1:10.00        
                  33.35     1:10.00 (36.65)                                        
 16 Lem, Jake O               15 Agua Swim Team-MR    1:08.98    1:10.16        
                  33.31     1:10.16 (36.85)                                        
 17 Clark, Liam B             15 Agua Swim Team-MR    1:10.11    1:10.54        
                  33.16     1:10.54 (37.38)                                        
 18 Mahabadi, Arya            15 Tmsuffolk-MR         1:10.65    1:11.02        
                  33.70     1:11.02 (37.32)                                        
 19 Eng, Timothy              15 Marlins Bgnw-MR      1:11.69    1:12.41        
                  34.20     1:12.41 (38.21)                                        
 20 Yao, Kevin K              15 Tmsuffolk-MR         1:13.15    1:13.40        
                  35.09     1:13.40 (38.31)                                        
 21 Velazquez, Esteban E      16 Agua Swim Team-MR    1:15.00    1:14.36        
                  34.85     1:14.36 (39.51)                                        
 22 Fusco, Daniel             17 NYSA-MR              1:15.89    1:14.67        
                  35.41     1:14.67 (39.26)                                        
 23 Townley, Nicholas J       15 WEST-MR              1:16.79    1:16.04        
                  35.96     1:16.04 (40.08)                                        
 24 Koenig, Ian T             15 HVD-MR               1:16.46    1:18.76        
                  37.23     1:18.76 (41.53)                                        
 25 Lederer, Derek            15 NYSA-MR              1:19.40    1:21.31        
                  38.35     1:21.31 (42.96)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gutman, Daniel L          16 Agua Swim Team-MR    2:15.28    2:12.93        
                  30.46     1:04.05 (33.59)     1:38.89 (34.84)     2:12.93 (34.04)
  2 Cono, Graham J            16 Tmsuffolk-MR         2:21.53    2:22.00        
                  31.26     1:06.38 (35.12)     1:43.77 (37.39)     2:22.00 (38.23)
  3 Wyche, Tyori A            16 Tmsuffolk-MR         2:28.31    2:22.78        
                  32.79     1:09.36 (36.57)     1:46.24 (36.88)     2:22.78 (36.54)
  4 Mattera, Matthew B        15 Tmsuffolk-MR         2:22.91    2:22.88        
                  32.67     1:08.74 (36.07)     1:46.03 (37.29)     2:22.88 (36.85)
  5 Yamamoto, Leo             15 Agua Swim Team-MR    2:24.13    2:23.21        
                  32.33     1:08.14 (35.81)     1:45.89 (37.75)     2:23.21 (37.32)
  6 Odom, Reginald D          15 Agua Swim Team-MR    2:24.75    2:24.80        
                  33.50     1:09.64 (36.14)     1:46.94 (37.30)     2:24.80 (37.86)
  7 Cooney, Hunter C          16 AG-MR                2:36.43    2:29.36        
                  32.64     1:10.08 (37.44)     1:49.80 (39.72)     2:29.36 (39.56)
  8 Mahabadi, Arya            15 Tmsuffolk-MR         2:33.43    2:31.02        
                  35.15     1:13.73 (38.58)     1:52.66 (38.93)     2:31.02 (38.36)
  9 Schmitt, Andrew           15 Storm-MR             2:32.68    2:31.56        
                  33.57     1:12.28 (38.71)     1:51.60 (39.32)     2:31.56 (39.96)
 10 Lem, Jake O               15 Agua Swim Team-MR    2:28.03    2:31.58        
                  33.78     1:11.42 (37.64)     1:51.16 (39.74)     2:31.58 (40.42)
 11 Ford, Wesley A            15 Marlins Bgnw-MR      2:20.32    2:32.39        
                  34.09     1:12.21 (38.12)     1:51.71 (39.50)     2:32.39 (40.68)
 12 Lama, Dawa                17 Agua Swim Team-MR    2:45.00    2:32.93        
                  34.50     1:12.87 (38.37)     1:52.54 (39.67)     2:32.93 (40.39)
 13 Echevarria, Javier        16 Agua Swim Team-MR    2:36.48    2:33.67        
                  35.20     1:14.95 (39.75)     1:54.45 (39.50)     2:33.67 (39.22)
 14 Cellamare, Daniel         15 Tmsuffolk-MR         2:39.57    2:33.87        
                  35.39     1:14.57 (39.18)     1:53.95 (39.38)     2:33.87 (39.92)
 15 Eng, Timothy              15 Marlins Bgnw-MR      2:35.43    2:36.47        
                  34.91     1:13.93 (39.02)     1:55.57 (41.64)     2:36.47 (40.90)
 16 Rizzi, Jarrod R           15 HVD-MR               2:32.18    2:38.56        
                  35.52     1:15.54 (40.02)     1:56.81 (41.27)     2:38.56 (41.75)
 17 Townley, Nicholas J       15 WEST-MR              2:44.60    2:42.37        
                  37.00     1:18.43 (41.43)     2:01.10 (42.67)     2:42.37 (41.27)
 18 Mahabadi, Armin B         17 Tmsuffolk-MR         2:36.05    2:45.50        
                  36.76     1:18.47 (41.71)     2:02.92 (44.45)     2:45.50 (42.58)
 19 Erdley, DJ J              16 NYSA-MR              2:37.62    2:45.61        
                  37.76     1:19.56 (41.80)     2:02.46 (42.90)     2:45.61 (43.15)
 20 Hutheesing, Remy N        15 Agua Swim Team-MR    2:48.97    2:49.33        
                  38.23     1:20.63 (42.40)     2:04.58 (43.95)     2:49.33 (44.75)
 21 Lederer, Derek            15 NYSA-MR              2:58.27    2:57.33        
                  38.52     1:22.52 (44.00)     2:10.12 (47.60)     2:57.33 (47.21)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Charnin-Aker, Josh S      25 NYAC-MR                50.04      52.20        
                  24.87       52.20 (27.33)                                        
  2 Stange, Andrew R          15 Three Village-MR       53.25      52.21        
                  24.71       52.21 (27.50)                                        
  3 Zuppone, Michael L        16 Agua Swim Team-MR      54.97      55.08        
                  25.76       55.08 (29.32)                                        
  4 McKenna, Devlin H         15 Agua Swim Team-MR      56.85      55.63        
                  26.24       55.63 (29.39)                                        
  5 Collier, Cole T           15 Agua Swim Team-MR      55.08      55.66        
                  26.08       55.66 (29.58)                                        
  6 Cono, Graham J            16 Tmsuffolk-MR           59.02      57.59        
                  26.61       57.59 (30.98)                                        
  7 Odom, Reginald D          15 Agua Swim Team-MR      59.65      58.27        
                  27.34       58.27 (30.93)                                        
  8 Mercado, David O          17 Agua Swim Team-MR      58.02      58.52        
                  26.60       58.52 (31.92)                                        
  9 Tack, Harrison M          17 Tmsuffolk-MR           58.80      58.57        
                  27.03       58.57 (31.54)                                        
 10 Baraban, Brandon          16 Tmsuffolk-MR         1:02.12      59.94        
                  27.42       59.94 (32.52)                                        
 11 Huner, Jack Z             16 Three Village-MR     1:03.02    1:01.53        
                  28.58     1:01.53 (32.95)                                        
 12 San Martin, Nico G        15 SPAR-MR              1:01.06    1:01.77        
                  28.34     1:01.77 (33.43)                                        
 13 Mesibov, Nicholas         16 NYSA-MR              1:01.30    1:01.79        
                  29.00     1:01.79 (32.79)                                        
 14 Lama, Dawa                17 Agua Swim Team-MR    1:02.70    1:01.81        
                  27.90     1:01.81 (33.91)                                        
 15 Yao, Kevin K              15 Tmsuffolk-MR         1:03.02    1:02.04        
                  28.55     1:02.04 (33.49)                                        
 16 Velazquez, Esteban E      16 Agua Swim Team-MR    1:03.30    1:02.13        
                  27.97     1:02.13 (34.16)                                        
 17 Mahabadi, Armin B         17 Tmsuffolk-MR           58.82    1:02.24        
                  28.43     1:02.24 (33.81)                                        
 18 Lederer, Derek            15 NYSA-MR                   NT    1:02.71        
                  28.68     1:02.71 (34.03)                                        
 19 Erdley, DJ J              16 NYSA-MR              1:01.06    1:03.05        
                  30.07     1:03.05 (32.98)                                        
 20 Martusciello, James       15 Tmsuffolk-MR         1:02.45    1:03.12        
                  29.59     1:03.12 (33.53)                                        
 21 Mahabadi, Arya            15 Tmsuffolk-MR         1:03.14    1:03.14        
                  30.04     1:03.14 (33.10)                                        
 22 McCaffrey, Michael J      17 NYSA-MR              1:08.37    1:06.43        
                  30.14     1:06.43 (36.29)                                        
 23 Cevasco, James J          16 SPAR-MR              1:12.07    1:07.81        
                  30.36     1:07.81 (37.45)                                        
 24 Koenig, Ian T             15 HVD-MR               1:12.74    1:10.30        
                  31.61     1:10.30 (38.69)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stange, Andrew R          15 Three Village-MR     1:56.97    1:55.33        
                  25.41       54.41 (29.00)     1:24.41 (30.00)     1:55.33 (30.92)
  2 Zuppone, Michael L        16 Agua Swim Team-MR    2:00.84    2:00.04        
                  26.69       56.79 (30.10)     1:28.07 (31.28)     2:00.04 (31.97)
  3 McKenna, Devlin H         15 Agua Swim Team-MR    2:04.79    2:02.66        
                  27.20       57.94 (30.74)     1:30.03 (32.09)     2:02.66 (32.63)
  4 Collier, Cole T           15 Agua Swim Team-MR    2:06.04    2:04.82        
                  27.29       58.63 (31.34)     1:31.12 (32.49)     2:04.82 (33.70)
  5 Huner, Jack Z             16 Three Village-MR     2:20.73    2:18.36        
                  29.63     1:03.49 (33.86)     1:39.84 (36.35)     2:18.36 (38.52)
  6 Mesibov, Nicholas         16 NYSA-MR              2:50.40    2:18.54        
                  30.93     1:05.34 (34.41)     1:41.76 (36.42)     2:18.54 (36.78)
  7 Woolley, Zach E           17 HVD-MR               2:21.56    2:19.58        
                  29.22     1:02.15 (32.93)     1:38.20 (36.05)     2:19.58 (41.38)
  8 Lama, Dawa                17 Agua Swim Team-MR    2:22.00    2:33.14        
                  32.02     1:10.26 (38.24)     1:51.65 (41.39)     2:33.14 (41.49)
  9 Schmitt, Andrew           15 Storm-MR             3:14.19    2:38.64        
                  33.45     1:12.88 (39.43)     1:56.58 (43.70)     2:38.64 (42.06)
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stange, Andrew R          15 Three Village-MR     1:59.65    2:00.31        
                  24.58       54.54 (29.96)     1:31.22 (36.68)     2:00.31 (29.09)
  2 Collier, Cole T           15 Agua Swim Team-MR    2:03.36    2:03.57        
                  26.57       57.97 (31.40)     1:34.79 (36.82)     2:03.57 (28.78)
  3 Gutman, Daniel L          16 Agua Swim Team-MR    2:05.05    2:03.66        
                  26.85       59.44 (32.59)     1:35.20 (35.76)     2:03.66 (28.46)
  4 Mattera, Matthew B        15 Tmsuffolk-MR         2:06.28    2:04.57        
                  28.55       58.82 (30.27)     1:36.16 (37.34)     2:04.57 (28.41)
  5 Wyche, Tyori A            16 Tmsuffolk-MR         2:07.02    2:07.68        
                  27.06       59.68 (32.62)     1:37.05 (37.37)     2:07.68 (30.63)
  6 Yamamoto, Leo             15 Agua Swim Team-MR    2:10.79    2:08.72        
                  28.17     1:01.85 (33.68)     1:39.52 (37.67)     2:08.72 (29.20)
  7 McKenna, Devlin H         15 Agua Swim Team-MR    2:11.93    2:09.09        
                  26.69     1:00.43 (33.74)     1:40.55 (40.12)     2:09.09 (28.54)
  8 Gregory, Logan T          15 Three Village-MR     2:11.25    2:10.34        
                  27.37       59.35 (31.98)     1:42.06 (42.71)     2:10.34 (28.28)
  9 Ford, Wesley A            15 Marlins Bgnw-MR      2:09.52    2:11.70        
                  27.96     1:01.06 (33.10)     1:40.02 (38.96)     2:11.70 (31.68)
 10 Mahabadi, Armin B         17 Tmsuffolk-MR         2:10.65    2:14.26        
                  30.08     1:01.59 (31.51)     1:43.45 (41.86)     2:14.26 (30.81)
 11 Erdley, DJ J              16 NYSA-MR              2:16.46    2:14.46        
                  30.29     1:04.25 (33.96)     1:45.02 (40.77)     2:14.46 (29.44)
 12 Echevarria, Javier        16 Agua Swim Team-MR    2:17.24    2:15.47        
                  30.06     1:06.33 (36.27)     1:44.98 (38.65)     2:15.47 (30.49)
 13 McCaffrey, Michael J      17 NYSA-MR              2:18.68    2:15.61        
                  29.84     1:05.30 (35.46)     1:45.64 (40.34)     2:15.61 (29.97)
 14 Lem, Jake O               15 Agua Swim Team-MR    2:17.52    2:15.66        
                  30.27     1:05.28 (35.01)     1:44.60 (39.32)     2:15.66 (31.06)
 15 Mahabadi, Arya            15 Tmsuffolk-MR         2:15.41    2:15.67        
                  29.76     1:06.34 (36.58)     1:45.20 (38.86)     2:15.67 (30.47)
 16 Cellamare, Daniel         15 Tmsuffolk-MR         2:19.50    2:17.42        
                  29.13     1:06.25 (37.12)     1:46.18 (39.93)     2:17.42 (31.24)
 17 Lister, Davis M           15 Agua Swim Team-MR    2:18.59    2:19.23        
                  30.95     1:06.58 (35.63)     1:46.49 (39.91)     2:19.23 (32.74)
 18 Mercado, David O          17 Agua Swim Team-MR    2:25.34    2:19.32        
                  27.97     1:04.51 (36.54)     1:45.88 (41.37)     2:19.32 (33.44)
 19 Lin, Justin V             16 Agua Swim Team-MR    2:20.76    2:19.86        
                  28.42     1:04.65 (36.23)     1:45.77 (41.12)     2:19.86 (34.09)
 20 Metcalf, Max W            16 Storm-MR             2:19.19    2:20.11        
                  30.48     1:04.77 (34.29)     1:47.24 (42.47)     2:20.11 (32.87)
 21 Martusciello, James       15 Tmsuffolk-MR         2:23.28    2:20.27        
                  29.14     1:05.14 (36.00)     1:48.56 (43.42)     2:20.27 (31.71)
 22 Huner, Jack Z             16 Three Village-MR     2:22.62    2:20.71        
                  28.97     1:04.92 (35.95)     1:49.00 (44.08)     2:20.71 (31.71)
 23 Eng, Timothy              15 Marlins Bgnw-MR      2:24.19    2:22.28        
                  31.90     1:08.17 (36.27)     1:50.08 (41.91)     2:22.28 (32.20)
 24 Clark, Liam B             15 Agua Swim Team-MR    2:23.77    2:23.02        
                  32.12     1:08.98 (36.86)     1:49.40 (40.42)     2:23.02 (33.62)
 25 Westfall, Thomas J        15 Agua Swim Team-MR    2:24.14    2:23.86        
                  30.85     1:05.73 (34.88)     1:50.15 (44.42)     2:23.86 (33.71)
 26 Hutheesing, Remy N        15 Agua Swim Team-MR    2:23.94    2:26.42        
                  32.17     1:10.58 (38.41)     1:53.17 (42.59)     2:26.42 (33.25)
 27 Townley, Nicholas J       15 WEST-MR              2:33.32    2:26.87        
                  34.74     1:11.99 (37.25)     1:54.58 (42.59)     2:26.87 (32.29)
 28 Lederer, Derek            15 NYSA-MR              2:34.29    2:27.40        
                  30.79     1:10.47 (39.68)     1:56.23 (45.76)     2:27.40 (31.17)
 29 Saggio, Christopher F     15 Three Village-MR     2:35.41    2:31.17        
                  33.46     1:10.32 (36.86)     1:58.41 (48.09)     2:31.17 (32.76)
 
Boys 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zuppone, Michael L        16 Agua Swim Team-MR    4:53.33    4:51.96        
                  26.36       55.49 (29.13)     1:24.54 (29.05)     1:53.57 (29.03)
        2:23.50 (29.93)     2:53.38 (29.88)     3:23.61 (30.23)     3:53.87 (30.26)
        4:23.33 (29.46)     4:51.96 (28.63)                                        
  2 Carvao, Luis-Felipe       16 Storm-MR             5:09.51    4:57.38        
                  26.29       55.21 (28.92)     1:24.93 (29.72)     1:55.02 (30.09)
        2:25.70 (30.68)     2:56.30 (30.60)     3:26.83 (30.53)     3:57.55 (30.72)
        4:27.82 (30.27)     4:57.38 (29.56)                                        
  3 Mattera, Matthew B        15 Tmsuffolk-MR         5:06.29    4:57.94        
                  26.19       56.11 (29.92)     1:26.31 (30.20)     1:56.40 (30.09)
        2:26.27 (29.87)     2:56.88 (30.61)     3:27.75 (30.87)     3:58.35 (30.60)
        4:28.90 (30.55)     4:57.94 (29.04)                                        
  4 Wolfe, Morgan S           15 Agua Swim Team-MR    5:03.46    5:00.21        
                  27.53       56.90 (29.37)     1:26.96 (30.06)     1:57.44 (30.48)
        2:28.22 (30.78)     2:58.66 (30.44)     3:29.43 (30.77)     3:59.92 (30.49)
        4:30.73 (30.81)     5:00.21 (29.48)                                        
  5 Wang, James J             13 WEST-MR              5:02.46    5:00.62        
                  27.24       57.58 (30.34)     1:28.07 (30.49)     1:59.01 (30.94)
        2:29.81 (30.80)     2:59.89 (30.08)     3:30.79 (30.90)     4:01.01 (30.22)
        4:31.57 (30.56)     5:00.62 (29.05)                                        
  6 Wen, Nicholas J           13 Agua Swim Team-MR    5:03.30    5:03.22        
                  27.59       57.66 (30.07)     1:28.39 (30.73)     1:59.25 (30.86)
        2:30.24 (30.99)     3:00.79 (30.55)     3:31.49 (30.70)     4:02.40 (30.91)
        4:33.34 (30.94)     5:03.22 (29.88)                                        
  7 Gregory, Logan T          15 Three Village-MR     5:05.95    5:06.18        
                  27.11       56.30 (29.19)     1:26.36 (30.06)     1:57.06 (30.70)
        2:28.28 (31.22)     2:59.58 (31.30)     3:31.21 (31.63)     4:03.21 (32.00)
        4:35.28 (32.07)     5:06.18 (30.90)                                        
  8 Mahabadi, Armin B         17 Tmsuffolk-MR         5:06.55    5:07.56        
                  27.16       57.27 (30.11)     1:28.47 (31.20)     2:00.00 (31.53)
        2:31.15 (31.15)     3:03.21 (32.06)     3:34.63 (31.42)     4:06.40 (31.77)
        4:37.42 (31.02)     5:07.56 (30.14)                                        
  9 Baraban, Brandon          16 Tmsuffolk-MR         5:12.60    5:11.50        
                  26.68       55.88 (29.20)     1:26.11 (30.23)     1:57.72 (31.61)
        2:29.76 (32.04)     3:02.04 (32.28)     3:34.77 (32.73)     4:07.84 (33.07)
        4:40.48 (32.64)     5:11.50 (31.02)                                        
 10 Ford, Wesley A            15 Marlins Bgnw-MR      5:03.80    5:13.71        
                  27.88       57.97 (30.09)     1:28.82 (30.85)     1:59.80 (30.98)
        2:31.61 (31.81)     3:04.00 (32.39)     3:36.46 (32.46)     4:08.92 (32.46)
        4:41.63 (32.71)     5:13.71 (32.08)                                        
 11 Wyche, Tyori A            16 Tmsuffolk-MR         5:26.29    5:14.26        
                  26.65       57.44 (30.79)     1:29.30 (31.86)     2:01.67 (32.37)
        2:34.06 (32.39)     3:06.37 (32.31)     3:39.00 (32.63)     4:11.00 (32.00)
        4:42.59 (31.59)     5:14.26 (31.67)                                        
 12 Koster, John              15 Storm-MR             5:18.85    5:14.88        
                  27.45       57.59 (30.14)     1:28.90 (31.31)     2:00.93 (32.03)
        2:33.19 (32.26)     3:05.85 (32.66)     3:38.30 (32.45)     4:10.65 (32.35)
        4:43.24 (32.59)     5:14.88 (31.64)                                        
 13 Sakharuk, Daniel V        13 Marlins Bgnw-MR      5:34.54    5:20.24        
                  28.32       59.61 (31.29)     1:31.89 (32.28)     2:04.27 (32.38)
        2:37.18 (32.91)     3:10.29 (33.11)     3:43.36 (33.07)     4:16.46 (33.10)
        4:49.38 (32.92)     5:20.24 (30.86)                                        
 14 Mahabadi, Arya            15 Tmsuffolk-MR         5:25.37    5:21.15        
                  29.55     1:01.52 (31.97)     1:33.76 (32.24)     2:06.35 (32.59)
        2:39.05 (32.70)     3:11.55 (32.50)     3:44.24 (32.69)     4:17.22 (32.98)
        4:49.87 (32.65)     5:21.15 (31.28)                                        
 15 Mesibov, Nicholas         16 NYSA-MR              5:45.98    5:21.86        
                  28.33       59.65 (31.32)     1:32.06 (32.41)     2:04.69 (32.63)
        2:37.72 (33.03)     3:10.80 (33.08)     3:43.92 (33.12)     4:16.91 (32.99)
        4:49.77 (32.86)     5:21.86 (32.09)                                        
 16 Erdley, DJ J              16 NYSA-MR              5:20.00    5:22.61        
                  28.89     1:00.71 (31.82)     1:33.56 (32.85)     2:06.83 (33.27)
        2:39.83 (33.00)     3:12.92 (33.09)     3:45.31 (32.39)     4:18.15 (32.84)
        4:51.24 (33.09)     5:22.61 (31.37)                                        
 17 Yao, Kevin K              15 Tmsuffolk-MR         5:56.94    5:22.91        
                  28.56       59.17 (30.61)     1:30.83 (31.66)     2:03.44 (32.61)
        2:36.24 (32.80)     3:09.92 (33.68)     3:43.52 (33.60)     4:17.08 (33.56)
        4:50.71 (33.63)     5:22.91 (32.20)                                        
 18 Cellamare, Daniel         15 Tmsuffolk-MR         5:21.90    5:24.07        
                  29.73     1:01.77 (32.04)     1:34.10 (32.33)     2:07.05 (32.95)
        2:39.71 (32.66)     3:12.54 (32.83)     3:45.47 (32.93)     4:18.95 (33.48)
        4:51.75 (32.80)     5:24.07 (32.32)                                        
 19 Lister, Davis M           15 Agua Swim Team-MR    5:18.99    5:24.55        
                  29.06     1:00.89 (31.83)     1:33.60 (32.71)     2:06.64 (33.04)
        2:39.73 (33.09)     3:12.54 (32.81)     3:45.48 (32.94)     4:18.73 (33.25)
        4:52.12 (33.39)     5:24.55 (32.43)                                        
 20 Martusciello, James       15 Tmsuffolk-MR         5:25.19    5:25.19        
                  29.43     1:01.23 (31.80)     1:34.04 (32.81)     2:07.15 (33.11)
        2:40.13 (32.98)     3:13.43 (33.30)     3:46.65 (33.22)     4:20.06 (33.41)
        4:53.03 (32.97)     5:25.19 (32.16)                                        
 21 Weiner, Luke              13 Tmsuffolk-MR         5:41.36    5:32.99        
                  29.42     1:01.97 (32.55)     1:35.13 (33.16)     2:08.77 (33.64)
        2:42.58 (33.81)     3:16.50 (33.92)     3:50.92 (34.42)     4:25.40 (34.48)
        4:59.79 (34.39)     5:32.99 (33.20)                                        
 22 Stern, Marc J             13 Marlins Bgnw-MR      5:42.14    5:33.33        
                  30.03     1:03.13 (33.10)     1:37.09 (33.96)     2:11.26 (34.17)
        2:44.93 (33.67)     3:18.37 (33.44)     3:52.44 (34.07)     4:25.86 (33.42)
        5:00.03 (34.17)     5:33.33 (33.30)                                        
 23 Towers, Connor D          14 Tmsuffolk-MR         5:38.41    5:35.45        
                  29.77     1:02.54 (32.77)     1:36.20 (33.66)     2:10.43 (34.23)
        2:44.91 (34.48)     3:19.11 (34.20)     3:53.12 (34.01)     4:27.28 (34.16)
        5:01.47 (34.19)     5:35.45 (33.98)                                        
 24 Townley, Nicholas J       15 WEST-MR              5:43.51    5:36.82        
                  30.37     1:03.57 (33.20)     1:37.33 (33.76)     2:11.09 (33.76)
        2:45.84 (34.75)     3:19.94 (34.10)     3:54.76 (34.82)     4:30.30 (35.54)
        5:03.49 (33.19)     5:36.82 (33.33)                                        
 25 Gerken, Jack              14 Storm-MR             6:30.00    5:38.09        
                  28.31     1:01.17 (32.86)     1:35.74 (34.57)     2:10.17 (34.43)
        2:44.94 (34.77)     3:20.33 (35.39)     3:55.54 (35.21)     4:30.29 (34.75)
        5:04.95 (34.66)     5:38.09 (33.14)                                        
 26 Alimonti, Lucas V         13 Marlins Bgnw-MR      5:51.87    5:39.06        
                  30.10     1:02.90 (32.80)     1:37.14 (34.24)     2:11.64 (34.50)
        2:47.23 (35.59)     3:22.26 (35.03)     3:57.00 (34.74)     4:31.72 (34.72)
        5:05.61 (33.89)     5:39.06 (33.45)                                        
 27 Sherman, Corey            13 Tmsuffolk-MR         5:32.95    5:41.45        
                  29.85     1:03.71 (33.86)     1:38.71 (35.00)     2:13.78 (35.07)
        2:48.52 (34.74)     3:23.30 (34.78)     3:58.29 (34.99)     4:33.25 (34.96)
        5:08.67 (35.42)     5:41.45 (32.78)                                        
 28 Coleman, Taylor A         14 Storm-MR             5:55.48    5:43.71        
                  29.74     1:03.67 (33.93)     1:38.73 (35.06)     2:14.05 (35.32)
        2:49.59 (35.54)     3:24.95 (35.36)     4:00.42 (35.47)     4:35.87 (35.45)
        5:10.60 (34.73)     5:43.71 (33.11)                                        
 29 Polaner, Mason            13 Storm-MR             5:46.15    5:43.78        
                  30.04     1:03.53 (33.49)     1:38.41 (34.88)     2:14.40 (35.99)
        2:50.51 (36.11)     3:26.28 (35.77)     4:01.53 (35.25)     4:36.84 (35.31)
        5:11.31 (34.47)     5:43.78 (32.47)                                        
 30 Rizzi, Jarrod R           15 HVD-MR               5:34.19    5:45.00        
                  28.67     1:01.25 (32.58)     1:35.55 (34.30)     2:10.53 (34.98)
        2:45.26 (34.73)     3:21.00 (35.74)     3:58.11 (37.11)     4:34.89 (36.78)
        5:10.93 (36.04)     5:45.00 (34.07)                                        
 31 Eng, Timothy              15 Marlins Bgnw-MR      5:52.95    5:45.59        
                  29.47     1:03.51 (34.04)     1:38.35 (34.84)     2:13.57 (35.22)
        2:49.65 (36.08)     3:25.07 (35.42)     4:00.70 (35.63)     4:36.45 (35.75)
        5:11.26 (34.81)     5:45.59 (34.33)                                        
 32 Dillon, Jack P            13 Three Village-MR     5:57.25    5:46.55        
                  31.28     1:05.80 (34.52)     1:41.18 (35.38)     2:16.58 (35.40)
        2:52.26 (35.68)     3:28.67 (36.41)     4:03.80 (35.13)     4:39.47 (35.67)
        5:14.26 (34.79)     5:46.55 (32.29)                                        
 33 Schmitt, Andrew           15 Storm-MR             5:54.30    5:46.78        
                  29.20     1:01.86 (32.66)     1:36.38 (34.52)     2:12.38 (36.00)
        2:48.54 (36.16)     3:24.73 (36.19)     4:01.06 (36.33)     4:37.30 (36.24)
        5:12.36 (35.06)     5:46.78 (34.42)                                        
 34 O'Connor, Ryan M          13 Tmsuffolk-MR         7:20.20    5:47.33        
                  31.64     1:06.72 (35.08)     1:42.41 (35.69)     2:18.48 (36.07)
        2:54.30 (35.82)     3:30.57 (36.27)     4:05.78 (35.21)     4:41.19 (35.41)
        5:15.02 (33.83)     5:47.33 (32.31)                                        
 35 Edwards, Grant            13 Storm-MR             6:40.51    5:48.12        
                  30.93     1:05.64 (34.71)     1:42.14 (36.50)     2:17.75 (35.61)
        2:53.70 (35.95)     3:30.05 (36.35)     4:05.75 (35.70)     4:41.44 (35.69)
        5:16.48 (35.04)     5:48.12 (31.64)                                        
 36 Mond, Noah E              13 Three Village-MR     6:01.33    5:50.87        
                  30.44     1:04.81 (34.37)     1:40.67 (35.86)     2:16.24 (35.57)
        2:51.93 (35.69)     3:27.63 (35.70)     4:04.06 (36.43)     4:40.40 (36.34)
        5:16.63 (36.23)     5:50.87 (34.24)                                        
 37 Lederer, Derek            15 NYSA-MR                   NT    5:50.89        
                  30.54     1:05.10 (34.56)     1:40.71 (35.61)     2:16.75 (36.04)
        2:53.45 (36.70)     3:30.09 (36.64)     4:06.47 (36.38)     4:43.70 (37.23)
        5:18.04 (34.34)     5:50.89 (32.85)                                        
 38 Metcalf, Max W            16 Storm-MR             5:57.90    5:51.36        
                  30.60     1:05.27 (34.67)     1:40.68 (35.41)     2:16.12 (35.44)
        2:51.34 (35.22)     3:28.06 (36.72)     4:04.49 (36.43)     4:41.22 (36.73)
        5:17.85 (36.63)     5:51.36 (33.51)                                        
 39 Stoll, Willem             13 Storm-MR             6:40.10    5:52.10        
                  30.77     1:06.04 (35.27)     1:42.82 (36.78)     2:19.82 (37.00)
        2:55.82 (36.00)     3:32.16 (36.34)     4:08.86 (36.70)     4:44.97 (36.11)
        5:21.00 (36.03)     5:52.10 (31.10)                                        
 40 Huang, Nathan C           13 Marlins Bgnw-MR      6:23.45    6:05.87        
                  31.08     1:06.40 (35.32)     1:43.58 (37.18)     2:20.68 (37.10)
        2:58.59 (37.91)     3:37.25 (38.66)     4:14.95 (37.70)     4:51.79 (36.84)
        5:29.06 (37.27)     6:05.87 (36.81)                                        
 41 Sweeney, Joseph T         14 Three Village-MR     6:14.04    6:06.32        
                  30.63     1:05.30 (34.67)     1:41.62 (36.32)     2:18.89 (37.27)
        2:56.42 (37.53)     3:34.01 (37.59)     4:12.24 (38.23)     4:51.23 (38.99)
        5:29.98 (38.75)     6:06.32 (36.34)                                        
 42 Fernandez, Luciano A      14 Marlins Bgnw-MR      7:22.17    6:07.79        
                  31.16     1:05.65 (34.49)     1:42.69 (37.04)     2:20.68 (37.99)
        2:58.64 (37.96)     3:37.45 (38.81)     4:16.95 (39.50)     4:55.63 (38.68)
        5:33.64 (38.01)     6:07.79 (34.15)                                        
 43 Hanchet, Malcolm          14 Storm-MR             5:59.00    6:15.01        
                  31.56     1:06.79 (35.23)     1:44.29 (37.50)     2:23.20 (38.91)
        3:02.11 (38.91)     3:41.43 (39.32)     4:20.73 (39.30)     4:59.95 (39.22)
        5:38.05 (38.10)     6:15.01 (36.96)                                        
 44 Legros, Julien E          13 Marlins Bgnw-MR      6:34.26    6:19.95        
                  32.03     1:09.24 (37.21)     1:47.71 (38.47)     2:26.10 (38.39)
        3:05.92 (39.82)     3:44.78 (38.86)     4:23.95 (39.17)     5:03.52 (39.57)
        5:42.07 (38.55)     6:19.95 (37.88)                                        
 45 Kessler, Zachary D        13 Marlins Bgnw-MR      6:38.01    6:43.48        
                  33.89     1:11.70 (37.81)     1:52.00 (40.30)     2:33.06 (41.06)
        3:14.72 (41.66)     3:56.97 (42.25)     4:39.10 (42.13)     5:21.75 (42.65)
        6:03.49 (41.74)     6:43.48 (39.99)                                        
 46 Eichenberger, Zachary G   13 Marlins Bgnw-MR      7:19.26    7:02.09        
                  33.38     1:13.63 (40.25)     1:56.55 (42.92)     2:41.51 (44.96)
        3:25.51 (44.00)     4:09.58 (44.07)     4:54.16 (44.58)     5:38.57 (44.41)
        6:21.01 (42.44)     7:02.09 (41.08)                                        
 
Boys 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wen, Nicholas J           13 Agua Swim Team-MR    4:28.11    4:24.38        
                  28.19       59.87 (31.68)     1:34.20 (34.33)     2:07.70 (33.50)
        2:46.51 (38.81)     3:25.24 (38.73)     3:55.44 (30.20)     4:24.38 (28.94)
  2 Koster, John              15 Storm-MR             4:33.21    4:27.14        
                  28.35     1:00.35 (32.00)     1:34.61 (34.26)     2:08.50 (33.89)
        2:47.68 (39.18)     3:27.13 (39.45)     3:56.98 (29.85)     4:27.14 (30.16)
  3 Carvao, Luis-Felipe       16 Storm-MR             4:33.58    4:28.43        
                  27.71     1:00.08 (32.37)     1:35.27 (35.19)     2:10.27 (35.00)
        2:49.64 (39.37)     3:29.30 (39.66)     3:59.63 (30.33)     4:28.43 (28.80)
  4 Sakharuk, Daniel V        13 Marlins Bgnw-MR      4:40.43    4:28.59        
                  27.26       59.27 (32.01)     1:34.49 (35.22)     2:09.15 (34.66)
        2:48.49 (39.34)     3:28.13 (39.64)     3:59.18 (31.05)     4:28.59 (29.41)
  5 Stukelman, Asher B        13 Agua Swim Team-MR    4:47.01    4:34.02        
                  29.20     1:02.53 (33.33)     1:37.56 (35.03)     2:11.77 (34.21)
        2:51.92 (40.15)     3:32.53 (40.61)     4:04.00 (31.47)     4:34.02 (30.02)
  6 McKenna, Devlin H         15 Agua Swim Team-MR    4:40.41    4:34.63        
                  27.72       59.64 (31.92)     1:35.21 (35.57)     2:09.87 (34.66)
        2:52.49 (42.62)     3:34.06 (41.57)     4:04.81 (30.75)     4:34.63 (29.82)
  7 Ford, Wesley A            15 Marlins Bgnw-MR      4:30.78    4:41.53        
                  28.93     1:02.92 (33.99)     1:37.34 (34.42)     2:12.43 (35.09)
        2:53.60 (41.17)     3:36.01 (42.41)     4:09.14 (33.13)     4:41.53 (32.39)
  8 Odom, Reginald D          15 Agua Swim Team-MR    4:47.70    4:42.41        
                  29.24     1:03.35 (34.11)     1:40.81 (37.46)     2:18.55 (37.74)
        2:57.19 (38.64)     3:38.00 (40.81)     4:10.03 (32.03)     4:42.41 (32.38)
  9 Lem, Jake O               15 Agua Swim Team-MR    4:48.15    4:45.51        
                  30.57     1:05.58 (35.01)     1:43.00 (37.42)     2:19.78 (36.78)
        2:58.31 (38.53)     3:38.40 (40.09)     4:12.05 (33.65)     4:45.51 (33.46)
 10 Maierle, Ryan A           13 WEST-MR              4:48.35    4:46.02        
                  29.82     1:05.73 (35.91)     1:41.03 (35.30)     2:15.14 (34.11)
        2:57.22 (42.08)     3:40.12 (42.90)     4:14.06 (33.94)     4:46.02 (31.96)
 11 Lister, Davis M           15 Agua Swim Team-MR    4:47.51    4:50.60        
                  31.07     1:07.77 (36.70)     1:44.52 (36.75)     2:21.14 (36.62)
        3:01.02 (39.88)     3:44.55 (43.53)     4:17.26 (32.71)     4:50.60 (33.34)
 12 Gerken, Jack              14 Storm-MR             5:20.99    4:54.50        
                  31.10     1:05.91 (34.81)     1:45.43 (39.52)     2:24.03 (38.60)
        3:06.34 (42.31)     3:48.73 (42.39)     4:22.76 (34.03)     4:54.50 (31.74)
 13 Alimonti, Lucas V         13 Marlins Bgnw-MR      5:10.54    4:57.76        
                  30.67     1:07.25 (36.58)     1:45.05 (37.80)     2:22.39 (37.34)
        3:05.86 (43.47)     3:50.72 (44.86)     4:24.53 (33.81)     4:57.76 (33.23)
 14 Stern, Marc J             13 Marlins Bgnw-MR      5:08.10    4:58.43        
                  31.18     1:06.82 (35.64)     1:47.75 (40.93)     2:25.05 (37.30)
        3:09.89 (44.84)     3:55.35 (45.46)     4:26.73 (31.38)     4:58.43 (31.70)
 15 Xu, Kevin J               13 Three Village-MR     5:00.95    4:58.72        
                  30.03     1:06.66 (36.63)     1:45.14 (38.48)     2:23.77 (38.63)
        3:06.46 (42.69)     3:50.93 (44.47)     4:24.85 (33.92)     4:58.72 (33.87)
 16 Schmitt, Andrew           15 Storm-MR             4:53.58    5:01.88        
                  30.33     1:08.16 (37.83)     1:47.28 (39.12)     2:26.65 (39.37)
        3:09.18 (42.53)     3:51.79 (42.61)     4:28.55 (36.76)     5:01.88 (33.33)
 17 Metcalf, Max W            16 Storm-MR             5:05.79    5:02.22        
                  31.14     1:07.66 (36.52)   2:22.93 (1:15.27)     3:06.45 (43.52)
        3:51.03 (44.58)   5:02.22 (1:11.19)         5:02.22 ( )                    
 18 Edwards, Grant            13 Storm-MR             5:35.99    5:04.17        
                  34.29     1:12.50 (38.21)     1:50.96 (38.46)     2:29.37 (38.41)
        3:14.67 (45.30)     3:57.39 (42.72)     4:32.82 (35.43)     5:04.17 (31.35)
 19 Eng, Timothy              15 Marlins Bgnw-MR      5:07.38    5:08.56        
                  31.49     1:11.73 (40.24)     1:50.39 (38.66)     2:28.81 (38.42)
        3:12.47 (43.66)     3:57.19 (44.72)     4:32.85 (35.66)     5:08.56 (35.71)
 20 Coleman, Taylor A         14 Storm-MR             5:29.09    5:09.38        
                  33.02     1:12.03 (39.01)     1:50.13 (38.10)     2:27.78 (37.65)
        3:13.64 (45.86)     4:00.85 (47.21)     4:35.40 (34.55)     5:09.38 (33.98)
 21 Townley, Nicholas J       15 WEST-MR              5:11.65    5:09.91        
                  35.00     1:17.46 (42.46)     1:56.44 (38.98)     2:32.97 (36.53)
        3:17.47 (44.50)     4:01.92 (44.45)     4:37.42 (35.50)     5:09.91 (32.49)
 22 Spencer, Kyle A           13 WEST-MR              5:19.04    5:10.54        
                  32.73     1:12.45 (39.72)     1:52.81 (40.36)     2:33.30 (40.49)
        3:18.13 (44.83)     4:03.36 (45.23)     4:38.44 (35.08)     5:10.54 (32.10)
 23 Bances, AJ J              14 Three Village-MR     5:33.29    5:12.93        
                  36.50     1:22.54 (46.04)     2:00.35 (37.81)     2:38.28 (37.93)
        3:22.69 (44.41)     4:07.14 (44.45)     4:40.17 (33.03)     5:12.93 (32.76)
 24 Fernandez, Luciano A      14 Marlins Bgnw-MR      5:23.38    5:17.73        
                  34.59     1:16.27 (41.68)     1:57.13 (40.86)     2:36.63 (39.50)
        3:22.08 (45.45)     4:06.49 (44.41)     4:43.38 (36.89)     5:17.73 (34.35)
 25 Huang, Nathan C           13 Marlins Bgnw-MR      5:26.22    5:22.57        
                  31.98     1:10.67 (38.69)     1:52.30 (41.63)     2:32.69 (40.39)
        3:21.91 (49.22)     4:10.47 (48.56)     4:47.66 (37.19)     5:22.57 (34.91)
 26 Legros, Julien E          13 Marlins Bgnw-MR      5:46.33    5:30.69        
                  33.88     1:15.56 (41.68)     1:56.70 (41.14)     2:36.96 (40.26)
        3:25.87 (48.91)     4:15.66 (49.79)     4:54.63 (38.97)     5:30.69 (36.06)
 27 Stoll, Willem             13 Storm-MR             6:01.99    5:31.38        
                  33.46     1:16.74 (43.28)     1:58.58 (41.84)     2:38.92 (40.34)
        3:29.54 (50.62)     4:21.63 (52.09)     4:58.61 (36.98)     5:31.38 (32.77)
 28 Hanchet, Malcolm          14 Storm-MR             5:38.10    5:32.32        
                  34.67     1:18.50 (43.83)     2:01.36 (42.86)     2:43.43 (42.07)
        3:30.21 (46.78)     4:18.38 (48.17)     4:56.15 (37.77)     5:32.32 (36.17)
 29 Eichenberger, Zachary G   13 Marlins Bgnw-MR      5:45.00    5:52.44        
                  36.95     1:21.79 (44.84)     2:06.25 (44.46)     2:54.53 (48.28)
        3:42.36 (47.83)     4:30.27 (47.91)     5:12.03 (41.76)     5:52.44 (40.41)
 30 Rizzi, Matteo D           13 HVD-MR               5:58.95    5:58.80        
                  38.45     1:25.01 (46.56)     2:11.26 (46.25)     2:56.17 (44.91)
        3:46.21 (50.04)     4:36.09 (49.88)     5:17.99 (41.90)     5:58.80 (40.81)
 -- Polaner, Mason            13 Storm-MR             5:20.99         DQ        
      False start - Misc
                  31.58     1:10.39 (38.81)     1:51.04 (40.65)     2:29.27 (38.23)
        3:13.58 (44.31)     3:59.28 (45.70)     4:34.38 (35.10)          DQ (33.58)