Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 12/1/2014 10:57 AM
                2014 MR NCAC November Sprint Meet - 11/30/2014                 
                              Sanction #: 141108                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Casellas, Krystin R        8 KB Makos-MR            22.27      21.63        
  2 Alexander, Leaila J        7 SPAR-MR                   NT      22.79        
  3 Vega, Isabella M           8 KB Makos-MR            23.20      23.37        
  4 Ewald, Sydney              8 NCAC-MR                27.00      23.63        
  5 O'Mara, Erin               8 SPAR-MR                   NT      24.05        
  6 Paulino, Janylee           8 KB Makos-MR            24.09      25.55        
  7 Vergara, Sofia             7 SPAR-MR                   NT      27.27        
  8 Kwan, Maggie               8 NCAC-MR                32.00      27.62        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ewald, Sydney              8 NCAC-MR                25.80      27.13        
  2 O'Mara, Erin               8 SPAR-MR                   NT      27.75        
  3 Vega, Isabella M           8 KB Makos-MR               NT      28.42        
  4 Alexander, Leaila J        7 SPAR-MR                   NT      29.13        
  5 Paulino, Janylee           8 KB Makos-MR            25.31      29.93        
  6 Casellas, Krystin R        8 KB Makos-MR            34.00      30.57        
  7 Kwan, Maggie               8 NCAC-MR                30.00      31.55        
  8 Vergara, Sofia             7 SPAR-MR                   NT      33.25        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Casellas, Krystin R        8 KB Makos-MR            20.70      23.74        
  2 Ewald, Sydney              8 NCAC-MR                29.00      25.83        
  3 Paulino, Janylee           8 KB Makos-MR            24.83      27.25        
  4 Alexander, Leaila J        7 SPAR-MR                   NT      27.60        
  5 Vega, Isabella M           8 KB Makos-MR            20.31      29.12        
  6 O'Mara, Erin               8 SPAR-MR                   NT      33.81        
  7 Kwan, Maggie               8 NCAC-MR                35.00      34.01        
  8 Vergara, Sofia             7 SPAR-MR                   NT      34.54        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chavez, Kaetlyn K         10 APEX-MR                38.61      38.28        
  2 Rosario, Tykai N          10 KB Makos-MR            40.97      40.31        
  3 Gomez, Ivonne              9 SPAR-MR                42.79      41.77        
  4 Mulakandov, Raquel        10 NCAC-MR                43.11      42.18        
  5 Tung, Doris L             10 NCAC-MR                39.00      42.47        
  6 Murillo, Lauren S         10 KB Makos-MR            47.78      43.24        
  7 Ge, Xinrui                10 APEX-MR                43.51      43.48        
  8 Wang, Cindy Y              9 APEX-MR                44.05      44.22        
  9 Arevalo, Karla A          10 SPAR-MR                46.92      44.87        
 10 Rivera, Brittany N        10 SPAR-MR                   NT      45.44        
 11 Lamoni, Saniya I          10 KB Makos-MR            45.95      45.87        
 12 Echavarria, Victoria P     9 KB Makos-MR            49.71      47.51        
 13 Hall, Lavinia              9 APEX-MR                46.07      47.60        
 14 Diaz, Briana              10 Tritons-MR             46.94      48.42        
 15 Mulakandov, Leiel         10 NCAC-MR                51.67      51.68        
 16 Baran, Julia               9 NCAC-MR                   NT      52.66        
 17 Rivera, Krisna            10 KB Makos-MR            52.46      52.94        
 18 Soen, Gabrielle           10 NCAC-MR                45.00    1:03.09        
 -- Soen, Jacquelynn           9 NCAC-MR                50.00         DQ        
      Not on back off wall
 -- Montalvo, Laeyah N        10 KB Makos-MR            46.65         DQ        
      Did not finish on back
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tung, Doris L             10 NCAC-MR                47.49      43.42        
  2 Ge, Xinrui                10 APEX-MR                46.63      44.84        
  3 Gomez, Ivonne              9 SPAR-MR                46.74      45.87        
  4 Wang, Cindy Y              9 APEX-MR                46.86      48.20        
  5 Mulakandov, Leiel         10 NCAC-MR                49.52      48.43        
  6 Lamoni, Saniya I          10 KB Makos-MR            49.79      48.84        
  7 Echavarria, Victoria P     9 KB Makos-MR            48.59      50.49        
  8 Rosario, Tykai N          10 KB Makos-MR            54.87      51.37        
  9 Hall, Lavinia              9 APEX-MR                50.31      52.17        
 10 Chavez, Kaetlyn K         10 APEX-MR                54.17      52.51        
 11 Montalvo, Laeyah N        10 KB Makos-MR               NT      52.96        
 12 Arevalo, Karla A          10 SPAR-MR                54.25      53.09        
 13 Rivera, Brittany N        10 SPAR-MR                52.95      54.43        
 14 Murillo, Lauren S         10 KB Makos-MR          1:02.98      55.30        
 15 Soen, Jacquelynn           9 NCAC-MR                57.28      55.49        
 16 Rivera, Krisna            10 KB Makos-MR            54.19      55.86        
 17 Soen, Gabrielle           10 NCAC-MR                52.00      56.75        
 18 Mulakandov, Raquel        10 NCAC-MR                54.19      56.80        
 19 Diaz, Briana              10 Tritons-MR             53.09      56.96        
 20 Baran, Julia               9 NCAC-MR                   NT      59.06        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chavez, Kaetlyn K         10 APEX-MR                36.78      39.04        
  2 Tung, Doris L             10 NCAC-MR                39.00      39.78        
  3 Rosario, Tykai N          10 KB Makos-MR            41.06      42.30        
  4 Gomez, Ivonne              9 SPAR-MR                46.69      43.80        
  5 Ge, Xinrui                10 APEX-MR                44.43      44.03        
  6 Montalvo, Laeyah N        10 KB Makos-MR            54.44      45.27        
  7 Arevalo, Karla A          10 SPAR-MR                53.50      45.99        
  8 Hall, Lavinia              9 APEX-MR                47.43      46.23        
  9 Mulakandov, Raquel        10 NCAC-MR                42.09      46.61        
 10 Wang, Cindy Y              9 APEX-MR                46.29      46.98        
 11 Lamoni, Saniya I          10 KB Makos-MR            46.25      47.74        
 12 Murillo, Lauren S         10 KB Makos-MR            48.75      48.27        
 13 Rivera, Brittany N        10 SPAR-MR                48.32      49.07        
 14 Diaz, Briana              10 Tritons-MR             51.02      49.23        
 15 Mulakandov, Leiel         10 NCAC-MR                53.80      51.33        
 16 Baran, Julia               9 NCAC-MR                   NT      54.80        
 17 Rivera, Krisna            10 KB Makos-MR            52.14      55.64        
 18 Echavarria, Victoria P     9 KB Makos-MR            52.24      57.35        
 19 Soen, Gabrielle           10 NCAC-MR                50.00    1:00.91        
 -- Soen, Jacquelynn           9 NCAC-MR                50.00         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kips Bay Makos-MR  'A'                            2:27.34    2:28.97        
     1) Rosario, Tykai N 10             2) Lamoni, Saniya I 10            
     3) Murillo, Lauren S 10            4) Montalvo, Laeyah N 10          
                  39.69     1:16.51 (36.82)     1:54.13 (37.62)     2:28.97 (34.84)
  2 Apex Swim Club-MR  'A'                                 NT    2:29.75        
     1) Chavez, Kaetlyn K 10            2) Ge, Xinrui 10                  
     3) Hall, Lavinia 9                 4) Wang, Cindy Y 9                
                  36.14     1:11.58 (35.44)     1:57.59 (46.01)     2:29.75 (32.16)
  3 Nile Crocodile Aquatic Club-MR  'A'                    NT    2:44.77        
     1) Mulakandov, Leiel 10            2) Mulakandov, Raquel 10          
     3) Soen, Jacquelynn 9              4) Tung, Doris L 10               
                  37.43       58.77 (21.34)     1:19.76 (20.99)   2:44.77 (1:25.01)
 -- Kips Bay Makos-MR  'B'                            2:39.74         DQ        
      Not enough swimmers
     1) Rivera, Krisna 10               2) Casellas, Krystin R 8          
     3) Echavarria, Victoria P 9        4)                                
                  55.43     1:32.91 (37.48)     2:17.25 (44.34)          DQ (41.55)
 
Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kips Bay Makos-MR  'A'                            2:53.60    2:50.22        
     1) Montalvo, Laeyah N 10           2) Echavarria, Victoria P 9       
     3) Rosario, Tykai N 10             4) Murillo, Lauren S 10           
                  43.62     1:35.96 (52.34)     2:15.21 (39.25)     2:50.22 (35.01)
  2 Nile Crocodile Aquatic Club-MR  'A'               3:00.00    2:58.92        
     1) Tung, Doris L 10                2) Mulakandov, Leiel 10           
     3) Mulakandov, Raquel 10           4) Soen, Jacquelynn 9             
                  42.21     1:33.30 (51.09)     2:20.68 (47.38)     2:58.92 (38.24)
 -- Kips Bay Makos-MR  'B'                            3:06.85         DQ        
      Not enough swimmers
     1) Lamoni, Saniya I 10             2)                                
     3) Casellas, Krystin R 8           4) Rivera, Krisna 10              
                  44.06     1:41.33 (57.27)     2:30.94 (49.61)          DQ (39.02)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyerhoeffer, Stella M    11 SPAR-MR                30.72      31.42        
  2 Alexander, Sinceraty D    11 SPAR-MR                34.54      33.14        
  3 Iannetta, Ava L           11 SPAR-MR                   NT      34.53        
  4 Zhu, Angela               11 NCAC-MR                37.46      35.73        
  5 Suteja, Kezia S           11 NCAC-MR                36.02      35.84        
  6 Weglarz, Juliet R         12 SPAR-MR                36.39      36.60        
  7 Tung, Michelle L          12 NCAC-MR                40.00      37.90        
  8 Javier, Chrisabella K     11 APEX-MR                38.89      38.73        
  9 Bauer, Demi J             11 SPAR-MR                40.74      39.14        
 10 Zhao, Joanna J            11 APEX-MR                   NT      39.36        
 11 Hidajat, Felicia          11 NCAC-MR                39.22      39.99        
 12 Perez, Miranda M          11 KB Makos-MR            41.09      41.77        
 13 DiMarco, AnnaLynn         11 SPAR-MR                42.15      41.90        
 14 Sharpe, Ashley B          11 KB Makos-MR            41.63      42.00        
 15 Ramos, Samantha           12 KB Makos-MR            42.86      43.62        
 16 O'Mara, Brigid            11 SPAR-MR                46.47      45.20        
 17 Vargas, Jadyn S           11 KB Makos-MR            48.66      45.63        
 18 Royal-Smith, Jaisha       12 KB Makos-MR            46.25      47.66        
 19 Bussey, Genesis S         12 APEX-MR              1:04.83      49.82        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyerhoeffer, Stella M    11 SPAR-MR                35.09      35.45        
  2 Suteja, Kezia S           11 NCAC-MR                38.33      37.96        
  3 Zhu, Angela               11 NCAC-MR                38.00      38.07        
  4 Alexander, Sinceraty D    11 SPAR-MR                38.73      38.48        
  5 Iannetta, Ava L           11 SPAR-MR                   NT      38.76        
  6 Weglarz, Juliet R         12 SPAR-MR                41.71      40.07        
  7 Perez, Miranda M          11 KB Makos-MR            40.72      42.33        
  8 DiMarco, AnnaLynn         11 SPAR-MR                42.53      43.88        
  9 Bauer, Demi J             11 SPAR-MR                44.00      44.77        
 10 Javier, Chrisabella K     11 APEX-MR                48.12      46.39        
 11 Royal-Smith, Jaisha       12 KB Makos-MR            48.76      47.29        
 12 Ramos, Samantha           12 KB Makos-MR            50.65      49.04        
 13 Bussey, Genesis S         12 APEX-MR                   NT      49.24        
 14 Sharpe, Ashley B          11 KB Makos-MR            53.50      50.59        
 15 Leonard, Kaicey L         12 APEX-MR                58.63      51.46        
 16 O'Mara, Brigid            11 SPAR-MR                   NT      53.80        
 17 Zhao, Joanna J            11 APEX-MR                   NT      53.85        
 18 Vargas, Jadyn S           11 KB Makos-MR          1:15.36      55.49        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander, Sinceraty D    11 SPAR-MR                30.01      29.57        
  2 Iannetta, Ava L           11 SPAR-MR                33.04      31.47        
  3 Suteja, Kezia S           11 NCAC-MR                30.88      31.73        
  4 Zhu, Angela               11 NCAC-MR                31.41      32.58        
  5 Weglarz, Juliet R         12 SPAR-MR                32.57      32.90        
  6 Javier, Chrisabella K     11 APEX-MR                37.26      37.62        
  7 Bauer, Demi J             11 SPAR-MR                38.55      38.00        
  8 Sharpe, Ashley B          11 KB Makos-MR            39.49      39.43        
  9 Zhao, Joanna J            11 APEX-MR                   NT      40.18        
 10 DiMarco, AnnaLynn         11 SPAR-MR                39.09      40.95        
 11 Perez, Miranda M          11 KB Makos-MR            39.49      42.42        
 12 Ramos, Samantha           12 KB Makos-MR            44.00      45.42        
 13 Vargas, Jadyn S           11 KB Makos-MR            48.24      51.43        
 14 Bussey, Genesis S         12 APEX-MR                   NT      52.48        
 15 Royal-Smith, Jaisha       12 KB Makos-MR            50.84      52.97        
 16 Leonard, Kaicey L         12 APEX-MR                52.69      53.89        
 
Girls 11-12 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Meyerhoeffer, Stella M    11 SPAR-MR                   NT    2:27.69        
                  31.47     1:07.10 (35.63)     1:53.24 (46.14)     2:27.69 (34.45)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spartans Swim Team-MR  'A'                        2:10.23    2:04.29        
                  28.51     1:01.58 (33.07)     1:33.67 (32.09)     2:04.29 (30.62)
  2 Nile Crocodile Aquatic Club-MR  'A'                    NT    2:11.58        
     1) Hidajat, Felicia 11             2) Zhu, Angela 11                 
     3) Suteja, Kezia S 11              4) Tung, Michelle L 12            
                  32.58     1:09.64 (37.06)     1:40.46 (30.82)     2:11.58 (31.12)
  3 Apex Swim Club-MR  'A'                                 NT    2:24.59        
     1) Javier, Chrisabella K 11        2) Bussey, Genesis S 12           
     3) Zhao, Joanna J 11               4) Leonard, Kaicey L 12           
                  33.90     1:13.90 (40.00)     1:46.42 (32.52)     2:24.59 (38.17)
  4 Kips Bay Makos-MR  'A'                            2:17.78    2:31.68        
     1) Sharpe, Ashley B 11             2) Royal-Smith, Jaisha 12         
     3) Ramos, Samantha 12              4) Perez, Miranda M 11            
                  35.92     1:14.73 (38.81)     1:57.57 (42.84)     2:31.68 (34.11)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nile Crocodile Aquatic Club-MR  'A'               2:40.00    2:18.83        
     1) Hidajat, Felicia 11             2) Zhu, Angela 11                 
     3) Suteja, Kezia S 11              4) Tung, Michelle L 12            
                  40.26     1:17.16 (36.90)     1:47.86 (30.70)     2:18.83 (30.97)
  2 Spartans Swim Team-MR  'A'                        2:07.48    2:21.24        
     1) Meyerhoeffer, Stella M 11       2) Messado, Taiis 12              
     3) Alexander, Sinceraty D 11       4) Calle, Nicole G 12             
                  36.83     1:18.75 (41.92)     1:49.86 (31.11)     2:21.24 (31.38)
  3 Kips Bay Makos-MR  'A'                            2:40.13    2:39.60        
     1) Ramos, Samantha 12              2) Perez, Miranda M 11            
     3) Sharpe, Ashley B 11             4) Royal-Smith, Jaisha 12         
                  43.47     1:25.34 (41.87)     1:50.23 (24.89)     2:39.60 (49.37)
 
Girls 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miou, Grace               15 NCAC-MR              1:05.06    1:06.17        
                  32.33     1:06.17 (33.84)                                        
  2 Flynn, Kate E             15 SPAR-MR              1:10.24    1:10.29        
                  34.08     1:10.29 (36.21)                                        
  3 Lavery, Maeve E           13 APEX-MR              1:09.32    1:10.38        
                  33.82     1:10.38 (36.56)                                        
  4 Novo, Samantha G          13 SPAR-MR              1:09.20    1:10.62        
                  33.80     1:10.62 (36.82)                                        
  5 Gonzalez, Angelika        15 KB Makos-MR          1:06.64    1:11.20        
                  35.29     1:11.20 (35.91)                                        
  6 Chen, Elizabeth           13 NCAC-MR              1:13.81    1:13.49        
                  35.95     1:13.49 (37.54)                                        
  7 SU, Rachael               15 NCAC-MR              1:16.11    1:16.53        
                  36.97     1:16.53 (39.56)                                        
  8 Warner, Breanna           13 NCAC-MR              1:17.91    1:17.42        
                  37.13     1:17.42 (40.29)                                        
  9 Cole, Mikaela G           16 APEX-MR              1:10.72    1:17.73        
                  37.85     1:17.73 (39.88)                                        
 10 Olivier, Cherise          16 NCAC-MR              1:20.00    1:17.75        
                  37.98     1:17.75 (39.77)                                        
 11 Rodriguez, Patricia A     14 KB Makos-MR          1:14.29    1:19.10        
                  38.15     1:19.10 (40.95)                                        
 12 Murillo, Lindsay J        14 APEX-MR              1:21.23    1:21.52        
                  39.91     1:21.52 (41.61)                                        
 13 Leonard, Caitlin M        16 APEX-MR              1:23.93    1:21.63        
 14 Martin, Taylor N          14 KB Makos-MR          1:24.29    1:22.25        
                  40.94     1:22.25 (41.31)                                        
 15 Tassio, Tara J            13 SPAR-MR              1:23.69    1:24.92        
                  41.07     1:24.92 (43.85)                                        
 16 Pardo, Shamira L          14 APEX-MR              1:25.96    1:25.03        
                  42.05     1:25.03 (42.98)                                        
 17 Santana, Miabella         15 KB Makos-MR          1:23.22    1:25.16        
                  43.03     1:25.16 (42.13)                                        
 18 Nieves, Yaidee            19 KB Makos-MR          1:25.88    1:28.29        
                  42.21     1:28.29 (46.08)                                        
 19 Blake, Mauricia J         13 APEX-MR                   NT    1:29.04        
 20 Harris, Chienne           17 KB Makos-MR          1:24.11    1:32.47        
                  42.00     1:32.47 (50.47)                                        
 21 Morales, Erika            17 KB Makos-MR          1:36.36    1:40.13        
                  46.31     1:40.13 (53.82)                                        
 22 Worthy, Silvia V          13 KB Makos-MR          1:46.09    1:44.38        
                  49.20     1:44.38 (55.18)                                        
 23 Singhal, Mihika           13 SPAR-MR              1:45.23    1:49.13        
 
Girls 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miou, Grace               15 NCAC-MR              1:09.36    1:12.33        
                  34.13     1:12.33 (38.20)                                        
  2 Hongamata, Petra          14 NCAC-MR              1:12.00    1:15.91        
                  35.36     1:15.91 (40.55)                                        
  3 Novo, Samantha G          13 SPAR-MR              1:16.26    1:18.79        
                  36.96     1:18.79 (41.83)                                        
  4 Hongamata, Lydia          17 NCAC-MR              1:17.00    1:19.54        
                  36.38     1:19.54 (43.16)                                        
  5 Flynn, Kate E             15 SPAR-MR              1:23.52    1:22.07        
                  38.83     1:22.07 (43.24)                                        
  6 Nieves, Yaidee            19 KB Makos-MR          1:21.49    1:24.20        
                  39.52     1:24.20 (44.68)                                        
  7 Murillo, Lindsay J        14 APEX-MR              1:30.68    1:26.25        
                  40.48     1:26.25 (45.77)                                        
  8 Warner, Breanna           13 NCAC-MR              1:23.04    1:26.30        
                  40.04     1:26.30 (46.26)                                        
  9 Lavery, Maeve E           13 APEX-MR              1:24.47    1:28.23        
                  42.02     1:28.23 (46.21)                                        
 10 Gonzalez, Angelika        15 KB Makos-MR          1:29.93    1:28.38        
                  42.34     1:28.38 (46.04)                                        
 11 Martin, Taylor N          14 KB Makos-MR          1:26.00    1:29.67        
                  41.50     1:29.67 (48.17)                                        
 12 Tassio, Tara J            13 SPAR-MR              1:28.18    1:29.76        
                  41.54     1:29.76 (48.22)                                        
 13 Leonard, Caitlin M        16 APEX-MR              1:27.29    1:32.12        
                  43.50     1:32.12 (48.62)                                        
 14 Olivier, Cherise          16 NCAC-MR              1:30.00    1:32.71        
                  43.33     1:32.71 (49.38)                                        
 15 Harris, Chienne           17 KB Makos-MR          1:34.83    1:39.76        
                  45.92     1:39.76 (53.84)                                        
 16 Rodriguez, Patricia A     14 KB Makos-MR          1:35.87    1:42.97        
                  49.44     1:42.97 (53.53)                                        
 17 Blake, Mauricia J         13 APEX-MR              1:54.40    1:43.04        
                  48.75     1:43.04 (54.29)                                        
 18 Pardo, Shamira L          14 APEX-MR              1:49.32    1:47.09        
                  50.17     1:47.09 (56.92)                                        
 19 Morales, Erika            17 KB Makos-MR          1:50.92    1:52.01        
                  50.04   1:52.01 (1:01.97)                                        
 20 Santana, Miabella         15 KB Makos-MR          1:52.80    1:54.63        
                  53.92   1:54.63 (1:00.71)                                        
 21 Worthy, Silvia V          13 KB Makos-MR          2:11.25    2:06.92        
                  58.76   2:06.92 (1:08.16)                                        
 -- Singhal, Mihika           13 SPAR-MR              1:41.71         DQ        
      Downward butterfly kick
                  48.05          DQ (54.17)                                        
 
Girls 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miou, Grace               15 NCAC-MR              1:04.92    1:05.36        
                  30.05     1:05.36 (35.31)                                        
  2 Cole, Mikaela G           16 APEX-MR              1:16.54    1:12.40        
                  33.08     1:12.40 (39.32)                                        
  3 Gonzalez, Angelika        15 KB Makos-MR          1:13.60    1:17.49        
                  35.17     1:17.49 (42.32)                                        
  4 Lavery, Maeve E           13 APEX-MR              1:14.19    1:17.68        
                  34.93     1:17.68 (42.75)                                        
  5 Chen, Elizabeth           13 NCAC-MR              1:15.00    1:18.04        
                  34.52     1:18.04 (43.52)                                        
  6 Warner, Breanna           13 NCAC-MR              1:16.68    1:19.15        
                  36.00     1:19.15 (43.15)                                        
  7 SU, Rachael               15 NCAC-MR              1:15.00    1:21.93        
                  34.66     1:21.93 (47.27)                                        
  8 Martin, Taylor N          14 KB Makos-MR          1:30.46    1:29.90        
                  41.61     1:29.90 (48.29)                                        
  9 Pardo, Shamira L          14 APEX-MR              1:34.36    1:30.02        
                  39.95     1:30.02 (50.07)                                        
 10 Blake, Mauricia J         13 APEX-MR                   NT    1:30.27        
                  40.20     1:30.27 (50.07)                                        
 11 Murillo, Lindsay J        14 APEX-MR                   NT    1:30.86        
 12 Nieves, Yaidee            19 KB Makos-MR          1:25.37    1:32.32        
                  39.17     1:32.32 (53.15)                                        
 13 Rodriguez, Patricia A     14 KB Makos-MR          1:24.30    1:32.94        
                  41.29     1:32.94 (51.65)                                        
 14 Leonard, Caitlin M        16 APEX-MR                   NT    1:35.19        
                  42.02     1:35.19 (53.17)                                        
 15 Santana, Miabella         15 KB Makos-MR          1:33.73    1:35.29        
                  42.76     1:35.29 (52.53)                                        
 16 Worthy, Silvia V          13 KB Makos-MR          1:44.04    1:44.02        
                  47.34     1:44.02 (56.68)                                        
 17 Morales, Erika            17 KB Makos-MR          1:36.67    1:47.56        
                  47.41   1:47.56 (1:00.15)                                        
 18 Harris, Chienne           17 KB Makos-MR          1:35.54    1:49.58        
                  50.00     1:49.58 (59.58)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nile Crocodile Aquatic Club-MR  'A'                    NT    1:50.25        
     1) Miou, Grace 15                  2) Hongamata, Lydia 17            
     3) Hongamata, Petra 14             4) SU, Rachael 15                 
                  28.73       55.91 (27.18)     1:23.72 (27.81)     1:50.25 (26.53)
  2 Apex Swim Club-MR  'A'                                 NT    1:57.93        
     1) Cole, Mikaela G 16              2) Leonard, Caitlin M 16          
     3) Murillo, Lindsay J 14           4) Lavery, Maeve E 13             
                  27.75       58.93 (31.18)     1:29.98 (31.05)     1:57.93 (27.95)
  3 Kips Bay Makos-MR  'B'                            2:06.67    2:08.87        
     1) Rodriguez, Patricia A 14        2) Santana, Miabella 15           
     3) Martin, Taylor N 14             4) Gonzalez, Angelika 15          
                  32.64     1:05.01 (32.37)     1:38.56 (33.55)     2:08.87 (30.31)
 
Girls 13 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nile Crocodile Aquatic Club-MR  'A'               1:57.00    2:03.45        
     1) Miou, Grace 15                  2) Hongamata, Petra 14            
     3) Hongamata, Lydia 17             4) SU, Rachael 15                 
                  30.72                             1:34.46 ( )     2:03.45 (28.99)
  2 Kips Bay Makos-MR  'B'                            2:20.63    2:21.06        
     1) Gonzalez, Angelika 15           2) Nieves, Yaidee 19              
     3) Rodriguez, Patricia A 14        4) Martin, Taylor N 14            
                  33.59     1:10.37 (36.78)     1:48.94 (38.57)     2:21.06 (32.12)
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Salas, Stefanos H          8 NCAC-MR                   NT      14.41        
  2 Salas, Alejandro H         8 NCAC-MR                   NT      16.57        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salas, Stefanos H          8 NCAC-MR                18.00      20.47        
  2 Quiros, Martin             7 SPAR-MR                22.54      21.23        
  3 Lemus, Enrique             7 SPAR-MR                   NT      21.75        
  4 Salas, Alejandro H         8 NCAC-MR                23.00      22.74        
  5 Peng, Thomas F             7 APEX-MR                20.75      22.85        
  6 Cubas, Abner S             8 KB Makos-MR            28.37      24.03        
  7 Rivera, Nikolai            6 KB Makos-MR            29.16      27.97        
  8 Pena, Aidan J              8 APEX-MR                29.41      28.08        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salas, Stefanos H          8 NCAC-MR                20.00      24.81        
  2 Salas, Alejandro H         8 NCAC-MR                22.00      25.34        
  3 Quiros, Martin             7 SPAR-MR                29.20      28.16        
  4 Peng, Thomas F             7 APEX-MR                25.48      29.85        
  5 Rivera, Nikolai            6 KB Makos-MR            30.26      30.73        
  6 Cubas, Abner S             8 KB Makos-MR            29.70      31.43        
  7 Lemus, Enrique             7 SPAR-MR                   NT      32.62        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salas, Stefanos H          8 NCAC-MR                18.00      21.18        
  2 Salas, Alejandro H         8 NCAC-MR                24.00      23.47        
  3 Quiros, Martin             7 SPAR-MR                25.92      24.78        
  4 Lemus, Enrique             7 SPAR-MR                   NT      24.84        
  5 Cubas, Abner S             8 KB Makos-MR            25.16      27.37        
  6 Pena, Aidan J              8 APEX-MR                   NT      28.10        
  7 Peng, Thomas F             7 APEX-MR                23.85      28.16        
  8 Rivera, Nikolai            6 KB Makos-MR               NT      30.96        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DU, Ethan                  9 NCAC-MR                39.61      37.81        
  2 Zhang, John                9 NCAC-MR                39.47      37.89        
  3 Singhal, Tanmay           10 SPAR-MR                41.84      42.91        
  4 Ortiz, Emauel A           10 KB Makos-MR            42.07      43.66        
  5 Decasseres, Elijah         9 KB Makos-MR            47.03      45.66        
  6 Lemus, Leonardo            9 SPAR-MR                45.99      45.89        
  7 Vu, Andy                  10 NCAC-MR                50.10      46.56        
  8 Wang, Andy Y               9 APEX-MR                50.31      47.30        
  9 Sewell, Jordan             9 NCAC-MR                45.00      47.40        
 10 Rosado, Fausto X          10 KB Makos-MR            48.86      49.67        
 11 Weisburg, Alexander L      9 APEX-MR                49.58      50.28        
 12 Vergara, Alex              9 SPAR-MR                55.80      51.24        
 13 Arevalo, Brayan A         10 SPAR-MR                52.36      51.32        
 14 Leonard, Kiel J            9 APEX-MR                57.24      53.64        
 15 Rivera, Brian              9 SPAR-MR                   NT      53.66        
 16 Dowl, Elijah M            10 KB Makos-MR            51.61      53.80        
 -- Mulakandov, Ariel         10 NCAC-MR                54.58         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Peng, Greg W               9 APEX-MR                40.59         DQ        
      False start
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DU, Ethan                  9 NCAC-MR                42.45      43.29        
  2 Zhang, John                9 NCAC-MR                44.54      43.90        
  3 Peng, Greg W               9 APEX-MR                45.84      45.29        
  4 Singhal, Tanmay           10 SPAR-MR                45.71      45.86        
  5 Weisburg, Alexander L      9 APEX-MR                53.53      50.47        
  6 Dowl, Elijah M            10 KB Makos-MR            58.04      52.02        
  7 Lemus, Leonardo            9 SPAR-MR                55.40      52.47        
  8 Wang, Andy Y               9 APEX-MR                53.14      52.76        
  9 Sewell, Jordan             9 NCAC-MR                45.00      53.78        
 10 Salas, Dimitris           10 NCAC-MR                54.59      54.27        
 11 Ortiz, Emauel A           10 KB Makos-MR            52.46      56.91        
 12 Rosado, Fausto X          10 KB Makos-MR               NT      58.03        
 13 Vu, Andy                  10 NCAC-MR                52.00      58.51        
 14 Arevalo, Brayan A         10 SPAR-MR                59.48      58.62        
 15 Decasseres, Elijah         9 KB Makos-MR          1:01.25      59.12        
 16 Rivera, Brian              9 SPAR-MR                   NT      59.76        
 17 Mulakandov, Ariel         10 NCAC-MR                57.29      59.95        
 18 Leonard, Kiel J            9 APEX-MR              1:12.27    1:06.17        
 19 Vergara, Alex              9 SPAR-MR              1:04.98    1:08.24        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, John                9 NCAC-MR                38.75      38.97        
  2 DU, Ethan                  9 NCAC-MR                39.39      40.13        
  3 Lemus, Leonardo            9 SPAR-MR                40.59      41.36        
  4 Peng, Greg W               9 APEX-MR                49.27      43.16        
  5 Weisburg, Alexander L      9 APEX-MR                50.70      45.43        
  6 Decasseres, Elijah         9 KB Makos-MR            52.16      45.49        
  7 Rosado, Fausto X          10 KB Makos-MR            43.26      45.58        
  8 Dowl, Elijah M            10 KB Makos-MR               NT      45.87        
  9 Ortiz, Emauel A           10 KB Makos-MR            50.51      46.42        
 10 Singhal, Tanmay           10 SPAR-MR                46.65      47.85        
 11 Arevalo, Brayan A         10 SPAR-MR                51.49      49.36        
 12 Sewell, Jordan             9 NCAC-MR                45.00      51.10        
 13 Wang, Andy Y               9 APEX-MR                53.56      53.25        
 14 Vergara, Alex              9 SPAR-MR                   NT    1:01.75        
 15 Leonard, Kiel J            9 APEX-MR                   NT    1:03.87        
 16 Mulakandov, Ariel         10 NCAC-MR              1:00.76    1:05.01        
 17 Rivera, Brian              9 SPAR-MR                   NT    1:09.41        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kips Bay Makos-MR  'A'                            2:30.73    2:31.73        
     1) Decasseres, Elijah 9            2) Dowl, Elijah M 10              
     3) Rosado, Fausto X 10             4) Ortiz, Emauel A 10             
                  38.02     1:16.86 (38.84)     1:55.34 (38.48)     2:31.73 (36.39)
  2 Nile Crocodile Aquatic Club-MR  'A'                    NT    2:35.05        
     1) Zhang, John 9                   2) Salas, Dimitris 10             
     3) DU, Ethan 9                     4) Vu, Andy 10                    
                  38.81     1:10.34 (31.53)     1:52.65 (42.31)     2:35.05 (42.40)
  3 Apex Swim Club-MR  'A'                                 NT    2:38.16        
     1) Peng, Greg W 9                  2) Wang, Andy Y 9                 
     3) Leonard, Kiel J 9               4) Weisburg, Alexander L 9        
                  34.09     1:16.60 (42.51)     1:57.52 (40.92)     2:38.16 (40.64)
 
Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kips Bay Makos-MR  'A'                            3:00.08    2:50.11        
     1) Ortiz, Emauel A 10              2) Dowl, Elijah M 10              
     3) Rosado, Fausto X 10             4) Decasseres, Elijah 9           
                  41.65     1:32.06 (50.41)     2:14.72 (42.66)     2:50.11 (35.39)
  2 Nile Crocodile Aquatic Club-MR  'A'                    NT    2:52.10        
     1) DU, Ethan 9                     2) Zhang, John 9                  
     3) Mulakandov, Ariel 10            4) Salas, Dimitris 10             
                  37.98     1:35.48 (57.50)     2:12.47 (36.99)     2:52.10 (39.63)
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galea, Claudio            12 Tritons-MR             33.89      33.74        
  2 Pena, Matt                12 APEX-MR                34.01      34.12        
  3 Chia, Derrick             11 NCAC-MR                34.31      34.84        
  4 Xia, Alan                 11 NCAC-MR                45.00      37.04        
  5 Chen, Darian              11 NCAC-MR                38.85      37.16        
  6 Wang, Harry H             12 APEX-MR                   NT      37.97        
  7 Bzikot, Konrad            11 NCAC-MR                37.37      38.00        
  8 Chan, Matthew             12 NCAC-MR                42.00      38.23        
  9 Powell, Shamir            12 KB Makos-MR            40.03      39.54        
 10 Yoba, Josiah M            12 KB Makos-MR            44.75      41.32        
 11 Drummond, Jared           12 APEX-MR                   NT      41.61        
 12 Horan, Robert G           11 SPAR-MR                41.88      41.65        
 13 Collazo, Christopher N    12 APEX-MR                44.91      42.32        
 14 Gomez, Mathias            11 SPAR-MR                41.26      45.21        
 15 Rodriguez, Antonio J      12 KB Makos-MR            46.69      48.14        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Darian              11 NCAC-MR                38.56      38.50        
  2 Galea, Claudio            12 Tritons-MR             38.32      38.74        
  3 Pena, Matt                12 APEX-MR                44.18      39.48        
  4 Xia, Alan                 11 NCAC-MR                40.10      39.49        
  5 Powell, Shamir            12 KB Makos-MR            39.63      39.91        
  6 Chan, Matthew             12 NCAC-MR                44.00      40.83        
  7 Chia, Derrick             11 NCAC-MR                40.64      41.36        
  8 Bzikot, Konrad            11 NCAC-MR                41.63      42.86        
  9 Drummond, Jared           12 APEX-MR                   NT      43.98        
 10 Wang, Harry H             12 APEX-MR                   NT      44.54        
 11 Collazo, Christopher N    12 APEX-MR                   NT      46.20        
 12 Yoba, Josiah M            12 KB Makos-MR            48.82      47.42        
 13 Horan, Robert G           11 SPAR-MR                   NT      48.20        
 14 Caicedo, Nicholas A       11 SPAR-MR                50.04      52.38        
 15 Rodriguez, Antonio J      12 KB Makos-MR          1:04.59    1:03.27        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Xia, Alan                 11 NCAC-MR                   NT    1:25.52        
                  40.51     1:25.52 (45.01)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bzikot, Konrad            11 NCAC-MR                   NT      34.29        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galea, Claudio            12 Tritons-MR             31.77      31.34        
  2 Chia, Derrick             11 NCAC-MR                32.15      31.60        
  3 Pena, Matt                12 APEX-MR                   NT      31.71        
  4 Bzikot, Konrad            11 NCAC-MR                33.26      34.50        
  5 Chen, Darian              11 NCAC-MR                33.61      34.92        
  6 Drummond, Jared           12 APEX-MR                37.46      37.33        
  7 Collazo, Christopher N    12 APEX-MR                40.09      37.53        
  8 Wang, Harry H             12 APEX-MR                   NT      38.05        
  9 Chan, Matthew             12 NCAC-MR                39.00      38.09        
 10 Horan, Robert G           11 SPAR-MR                42.01      40.12        
 11 Powell, Shamir            12 KB Makos-MR            41.91      41.16        
 12 Xia, Alan                 11 NCAC-MR                42.00      42.41        
 13 Yoba, Josiah M            12 KB Makos-MR            46.09      46.92        
 14 Gomez, Mathias            11 SPAR-MR                51.47      47.16        
 15 Rodriguez, Antonio J      12 KB Makos-MR            51.15      52.46        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nile Crocodile Aquatic Club-MR  'A'                    NT    2:05.01        
     1) Chia, Derrick 11                2) Xia, Alan 11                   
     3) Bzikot, Konrad 11               4) Chen, Darian 11                
                  29.28     1:04.44 (35.16)     1:35.18 (30.74)     2:05.01 (29.83)
  2 Apex Swim Club-MR  'A'                                 NT    2:10.67        
     1) Drummond, Jared 12              2) Wang, Harry H 12               
     3) Collazo, Christopher N 12       4) Pena, Matt 12                  
                  32.29     1:10.87 (38.58)     1:44.91 (34.04)     2:10.67 (25.76)
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nile Crocodile Aquatic Club-MR  'A'               2:15.00    2:18.77        
     1) Chia, Derrick 11                2) Chen, Darian 11                
     3) Bzikot, Konrad 11               4) Xia, Alan 11                   
                  35.03     1:12.68 (37.65)     1:51.30 (38.62)     2:18.77 (27.47)
 
Boys 15-16 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Belmont, Raynald Chance   16 NCAC-MR                   NT    1:10.13        
                  32.28     1:10.13 (37.85)                                        
  2 Thio, Randy M             16 NCAC-MR                   NT    1:13.91        
                  32.90     1:13.91 (41.01)                                        
 
Boys 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miou, Eric                18 NCAC-MR                53.00      53.32        
                  25.81       53.32 (27.51)                                        
  2 Alers, Louis              19 KB Makos-MR            56.03      56.89        
                  27.80       56.89 (29.09)                                        
  3 Uszynski, Arthur          17 NCAC-MR                54.00      57.31        
                  28.06       57.31 (29.25)                                        
  4 Ramjohn, Jalen K          13 BAD-MR                 56.92      57.53        
                  28.55       57.53 (28.98)                                        
  5 WU, Kevin Z               17 NCAC-MR                53.90      57.61        
                  27.83       57.61 (29.78)                                        
  6 Carey, Liam               16 Phoenix-MR             59.76      59.83        
                  29.06       59.83 (30.77)                                        
  7 Thio, Randy M             16 NCAC-MR              1:04.81    1:04.16        
                  30.95     1:04.16 (33.21)                                        
  8 Orman-Kollmar, Max A      16 APEX-MR              1:00.66    1:06.10        
  9 Yang, Eric                13 NCAC-MR              1:08.00    1:06.24        
                  31.90     1:06.24 (34.34)                                        
 10 Zhu, Beck                 15 NCAC-MR                   NT    1:07.46        
                  32.68     1:07.46 (34.78)                                        
 11 Cevasco, James J          16 SPAR-MR              1:07.62    1:07.75        
                  32.73     1:07.75 (35.02)                                        
 12 Cordero, Justin K         17 KB Makos-MR          1:08.58    1:07.85        
                  33.24     1:07.85 (34.61)                                        
 13 Carbone, Vincent          15 NCAC-MR              1:10.00    1:07.87        
 14 Mashchenko, Andriy        15 APEX-MR                   NT    1:09.33        
                  34.17     1:09.33 (35.16)                                        
 15 Sanchez, Wanderlei        14 KB Makos-MR          1:13.50    1:11.79        
                  34.43     1:11.79 (37.36)                                        
 16 Vazquez, Christian        14 KB Makos-MR          1:11.40    1:11.80        
                  34.54     1:11.80 (37.26)                                        
 17 Diaz, Muppet A            18 KB Makos-MR          1:08.49    1:12.58        
                  35.33     1:12.58 (37.25)                                        
 18 Afifi, Omar               13 NCAC-MR                   NT    1:13.76        
                  36.03     1:13.76 (37.73)                                        
 19 Clark, Kevin              14 KB Makos-MR          1:12.99    1:13.92        
 20 Diaz, Marcus              13 Tritons-MR           1:15.21    1:15.94        
                  37.11     1:15.94 (38.83)                                        
 21 Polanco, Dan              14 KB Makos-MR          1:18.63    1:16.03        
 22 Regis, James Kenneth K    13 NCAC-MR              1:20.00    1:16.59        
                  37.44     1:16.59 (39.15)                                        
 23 Reich, Julian             13 Tritons-MR           1:16.21    1:17.15        
                  37.28     1:17.15 (39.87)                                        
 24 Alexandrov, Alexander T   13 APEX-MR              1:22.16    1:17.61        
                  39.24     1:17.61 (38.37)                                        
 25 Gutierrez, Oman M         14 KB Makos-MR          1:15.68    1:17.75        
                  37.32     1:17.75 (40.43)                                        
 26 Ferran, Raul              14 KB Makos-MR          1:19.12    1:20.56        
                  38.29     1:20.56 (42.27)                                        
 27 Reddick-DaCruz, Kamal     16 KB Makos-MR          1:17.73    1:20.62        
                  39.64     1:20.62 (40.98)                                        
 28 Wang, Jeffrey             14 NCAC-MR              1:30.00    1:24.79        
                  39.11     1:24.79 (45.68)                                        
 29 Alexandrov, Nickola T     16 APEX-MR              1:26.22    1:24.84        
 30 Miller, Emanuel           13 KB Makos-MR          1:26.69    1:29.42        
                  43.20     1:29.42 (46.22)                                        
 31 Lucas, CJ J               15 APEX-MR              1:34.70    1:30.96        
 32 Richiez, Nasser N         16 APEX-MR                   NT    1:31.15        
 33 Velazquez, Jonathan J     13 KB Makos-MR          1:37.64    1:34.18        
                  44.91     1:34.18 (49.27)                                        
 34 Petrov, Michail           13 SPAR-MR              1:51.24    1:46.08        
                  49.52     1:46.08 (56.56)                                        
 -- Mayoll, Bonny N           19 KB Makos-MR          1:06.00         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish
                  33.48          DQ (35.26)                                        
 
Boys 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Uszynski, Arthur          17 NCAC-MR              1:03.00    1:04.61        
                  29.87     1:04.61 (34.74)                                        
  2 Ramjohn, Jalen K          13 BAD-MR               1:09.68    1:04.87        
                  30.24     1:04.87 (34.63)                                        
  3 Miou, Eric                18 NCAC-MR              1:03.00    1:06.05        
                  30.82     1:06.05 (35.23)                                        
  4 WU, Kevin Z               17 NCAC-MR              1:00.00    1:06.95        
                  31.25     1:06.95 (35.70)                                        
  5 Carey, Liam               16 Phoenix-MR           1:06.52    1:08.57        
                  32.76     1:08.57 (35.81)                                        
  6 Alers, Louis              19 KB Makos-MR          1:08.26    1:08.69        
                  32.24     1:08.69 (36.45)                                        
  7 Skukauskas, Tomas         18 NCAC-MR              1:12.00    1:10.72        
                  33.47     1:10.72 (37.25)                                        
  8 Thio, Randy M             16 NCAC-MR              1:12.16    1:13.93        
                  34.10     1:13.93 (39.83)                                        
  9 Wong, Jason               17 NCAC-MR              1:12.00    1:14.13        
                  34.99     1:14.13 (39.14)                                        
 10 Zhu, Beck                 15 NCAC-MR                   NT    1:14.32        
                  35.23     1:14.32 (39.09)                                        
 11 Diaz, Muppet A            18 KB Makos-MR          1:09.59    1:14.89        
                  34.72     1:14.89 (40.17)                                        
 12 Mayoll, Bonny N           19 KB Makos-MR          1:09.00    1:16.43        
                  35.88     1:16.43 (40.55)                                        
 13 Polanco, Dan              14 KB Makos-MR          1:13.88    1:16.97        
                  35.85     1:16.97 (41.12)                                        
 14 Belmont, Raynald Chance   16 NCAC-MR              1:17.09    1:17.06        
                  35.92     1:17.06 (41.14)                                        
 15 Yang, Eric                13 NCAC-MR              1:17.00    1:18.47        
                  37.13     1:18.47 (41.34)                                        
 16 Gutierrez, Oman M         14 KB Makos-MR          1:20.73    1:19.77        
                  36.44     1:19.77 (43.33)                                        
 17 Cevasco, James J          16 SPAR-MR              1:22.31    1:20.09        
                  37.27     1:20.09 (42.82)                                        
 18 Vazquez, Christian        14 KB Makos-MR          1:18.64    1:20.82        
                  36.96     1:20.82 (43.86)                                        
 19 Clark, Kevin              14 KB Makos-MR          1:18.72    1:21.51        
                  38.48     1:21.51 (43.03)                                        
 20 Carbone, Vincent          15 NCAC-MR              1:20.00    1:21.71        
                  36.66     1:21.71 (45.05)                                        
 21 Diaz, Marcus              13 Tritons-MR           1:23.02    1:22.24        
                  38.93     1:22.24 (43.31)                                        
 22 Alexandrov, Alexander T   13 APEX-MR              1:22.72    1:22.90        
                  39.49     1:22.90 (43.41)                                        
 23 Sanchez, Wanderlei        14 KB Makos-MR          1:25.64    1:24.67        
                  40.46     1:24.67 (44.21)                                        
 24 Cordero, Justin K         17 KB Makos-MR          1:21.35    1:25.06        
                  40.29     1:25.06 (44.77)                                        
 25 Sanchez, Andersson        15 KB Makos-MR          1:23.57    1:25.34        
                  39.86     1:25.34 (45.48)                                        
 26 Ferran, Raul              14 KB Makos-MR          1:33.25    1:28.06        
                  41.29     1:28.06 (46.77)                                        
 27 Afifi, Omar               13 NCAC-MR              1:20.00    1:28.54        
                  40.38     1:28.54 (48.16)                                        
 28 Reich, Julian             13 Tritons-MR           1:23.98    1:29.53        
                  42.68     1:29.53 (46.85)                                        
 29 Regis, James Kenneth K    13 NCAC-MR              1:30.00    1:34.06        
                  44.17     1:34.06 (49.89)                                        
 30 Alexandrov, Nickola T     16 APEX-MR                   NT    1:35.11        
                  44.51     1:35.11 (50.60)                                        
 31 Reddick-DaCruz, Kamal     16 KB Makos-MR          1:31.18    1:37.22        
                  45.02     1:37.22 (52.20)                                        
 32 Miller, Emanuel           13 KB Makos-MR          1:41.29    1:40.35        
                  45.76     1:40.35 (54.59)                                        
 33 Lucas, CJ J               15 APEX-MR                   NT    1:45.34        
                  48.94     1:45.34 (56.40)                                        
 34 Velazquez, Jonathan J     13 KB Makos-MR          1:49.91    2:03.42        
                  56.39   2:03.42 (1:07.03)                                        
 35 Petrov, Michail           13 SPAR-MR              1:55.23    2:05.39        
                  58.27   2:05.39 (1:07.12)                                        
 
Boys 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miou, Eric                18 NCAC-MR                52.00      53.67        
                  25.14       53.67 (28.53)                                        
  2 WU, Kevin Z               17 NCAC-MR                52.90      54.03        
  3 Alers, Louis              19 KB Makos-MR            52.39      54.09        
                  25.44       54.09 (28.65)                                        
  4 Ramjohn, Jalen K          13 BAD-MR                 55.87      55.87        
                  26.14       55.87 (29.73)                                        
  5 Uszynski, Arthur          17 NCAC-MR                54.00      57.33        
                  26.15       57.33 (31.18)                                        
  6 Fischer, Chris J          19 APEX-MR                56.08      57.56        
                  26.52       57.56 (31.04)                                        
  7 Carey, Liam               16 Phoenix-MR             58.49      58.26        
                  27.48       58.26 (30.78)                                        
  8 Khaimov, Roman            16 APEX-MR              1:04.16    1:03.97        
                  28.33     1:03.97 (35.64)                                        
  9 Wong, Jason               17 NCAC-MR              1:05.00    1:04.55        
                  30.05     1:04.55 (34.50)                                        
 10 Mayoll, Bonny N           19 KB Makos-MR          1:04.00    1:04.87        
                  29.26     1:04.87 (35.61)                                        
 11 Cordero, Justin K         17 KB Makos-MR          1:03.10    1:07.66        
                  29.47     1:07.66 (38.19)                                        
 12 Clark, Kevin              14 KB Makos-MR          1:11.72    1:09.03        
                  31.53     1:09.03 (37.50)                                        
 13 Mashchenko, Andriy        15 APEX-MR              1:09.49    1:10.52        
                  32.61     1:10.52 (37.91)                                        
 14 Yang, Eric                13 NCAC-MR              1:10.00    1:12.88        
                  33.24     1:12.88 (39.64)                                        
 15 Sanchez, Andersson        15 KB Makos-MR          1:09.30    1:13.07        
                  29.38     1:13.07 (43.69)                                        
 16 Alexandrov, Alexander T   13 APEX-MR              1:43.49    1:14.21        
                  35.00     1:14.21 (39.21)                                        
 17 Sanchez, Wanderlei        14 KB Makos-MR          1:17.81    1:15.57        
                  34.92     1:15.57 (40.65)                                        
 18 Polanco, Dan              14 KB Makos-MR          1:10.06    1:15.89        
                  34.62     1:15.89 (41.27)                                        
 19 Ferran, Raul              14 KB Makos-MR          1:14.80    1:16.25        
                  33.83     1:16.25 (42.42)                                        
 20 Vazquez, Christian        14 KB Makos-MR          1:15.90    1:16.40        
                  35.18     1:16.40 (41.22)                                        
 21 Diaz, Muppet A            18 KB Makos-MR          1:08.51    1:18.41        
                  33.15     1:18.41 (45.26)                                        
 22 Reich, Julian             13 Tritons-MR           1:26.12    1:19.57        
                  36.69     1:19.57 (42.88)                                        
 23 Diaz, Marcus              13 Tritons-MR           1:12.04    1:20.64        
                  36.26     1:20.64 (44.38)                                        
 24 Reddick-DaCruz, Kamal     16 KB Makos-MR          1:12.57    1:21.21        
                  35.49     1:21.21 (45.72)                                        
 25 Gutierrez, Oman M         14 KB Makos-MR          1:18.82    1:23.09        
                  35.05     1:23.09 (48.04)                                        
 26 Lucas, CJ J               15 APEX-MR                   NT    1:35.32        
                  39.74     1:35.32 (55.58)                                        
 27 Alexandrov, Nickola T     16 APEX-MR                   NT    1:37.28        
                  41.75     1:37.28 (55.53)                                        
 28 Velazquez, Jonathan J     13 KB Makos-MR          1:53.56    1:46.96        
                  47.63     1:46.96 (59.33)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nile Crocodile Aquatic Club-MR  'A'               1:27.00    1:31.34        
     1) Miou, Eric 18                   2) Uszynski, Arthur 17            
     3) WU, Kevin Z 17                  4) Zhu, Beck 15                   
                  23.16       46.86 (23.70)     1:09.15 (22.29)     1:31.34 (22.19)
  2 Nile Crocodile Aquatic Club-MR  'B'               1:34.00    1:40.41        
     1) Belmont, Raynald Chance 16      2) Thio, Randy M 16               
     3) Yang, Eric 13                   4) Skukauskas, Tomas 18           
                  24.06       49.30 (25.24)     1:14.81 (25.51)     1:40.41 (25.60)
  3 Kips Bay Makos-MR  'A'                            1:37.07    1:40.71        
     1) Cordero, Justin K 17            2) Diaz, Muppet A 18              
     3) Sanchez, Andersson 15           4) Alers, Louis 19                
                  24.96       51.52 (26.56)     1:17.72 (26.20)     1:40.71 (22.99)
  4 Apex Swim Club-MR  'A'                                 NT    1:41.65        
     1) Orman-Kollmar, Max A 16         2) Mashchenko, Andriy 15          
     3) Khaimov, Roman 16               4) Fischer, Chris J 19            
                  26.26       51.54 (25.28)     1:17.40 (25.86)     1:41.65 (24.25)
  5 Kips Bay Makos-MR  'B'                            1:45.81    1:51.66        
     1) Vazquez, Christian 14           2) Polanco, Dan 14                
     3) Clark, Kevin 14                 4) Reddick-DaCruz, Kamal 16       
                  29.29       57.59 (28.30)     1:26.20 (28.61)     1:51.66 (25.46)
  6 Nile Crocodile Aquatic Club-MR  'C'               1:42.00    1:52.21        
                  28.05       59.25 (31.20)     1:26.18 (26.93)     1:52.21 (26.03)
 
Boys 13 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nile Crocodile Aquatic Club-MR  'A'               1:36.00    1:44.66        
     1) Uszynski, Arthur 17             2) WU, Kevin Z 17                 
     3) Miou, Eric 18                   4) Zhu, Beck 15                   
                  27.40       56.82 (29.42)     1:20.62 (23.80)     1:44.66 (24.04)
  2 Apex Swim Club-MR  'A'                                 NT    1:51.85        
     1) Orman-Kollmar, Max A 16         2) Fischer, Chris J 19            
     3) Khaimov, Roman 16               4) Mashchenko, Andriy 15          
                  30.27     1:01.44 (31.17)     1:27.00 (25.56)     1:51.85 (24.85)
  3 Nile Crocodile Aquatic Club-MR  'B'               1:46.00    1:53.72        
     1) Thio, Randy M 16                2) Kan, Kevin 17                  
                  29.68     1:02.68 (33.00)     1:30.15 (27.47)     1:53.72 (23.57)
  4 Nile Crocodile Aquatic Club-MR  'C'               1:56.00    2:15.77        
     1) Carbone, Vincent 15             2) Skukauskas, Tomas 18           
     3) Yang, Eric 13                   4) Mowdawalla, Cyrus P 18         
                  31.36     1:12.22 (40.86)     1:45.81 (33.59)     2:15.77 (29.96)
 -- Kips Bay Makos-MR  'B'                            2:05.28         DQ        
      Not enough swimmers
     1)                                 2) Polanco, Dan 14                
     3) Clark, Kevin 14                 4) Vazquez, Christian 14          
                  33.77     1:07.87 (34.10)     1:37.09 (29.22)          DQ (28.71)
 -- Kips Bay Makos-MR  'A'                            1:50.56         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #1: Compeletely submerged prior to turn or finish - back
     1) Alers, Louis 19                 2) Diaz, Muppet A 18              
     3) Cordero, Justin K 17            4) Sanchez, Andersson 15          
                  26.88       58.65 (31.77)     1:25.67 (27.02)          DQ (26.48)