Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 11/11/2014 12:58 PM
           2014 MR LIE Fall Mayhem Classic - 11/7/2014 to 11/9/2014            
                              Sanction #: 141120                               
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yildiz, Nicole F          10 MPNY-MR                35.00      32.12        
  2 Zaets, Samantha            9 WAC-MR                 34.03      32.25        
  3 O'Brien, Kate              9 WISC-MR                33.15      32.59        
  4 Broderick, Catherine M     9 Express Swimming-MR    33.86      32.91        
  5 Mroczka, Kiera C           9 WISC-MR                33.62      33.47        
  6 Massari, Grace            10 FA-MR                  34.68      33.79        
  7 Rose, Natalie M           10 Express Swimming-MR    35.01      33.82        
  8 Scanlon, Teagan            9 WISC-MR                35.38      33.92        
  9 Thompson, Caitlyn          9 WAC-MR                 35.00      34.75        
 10 McCafferty, Kathleen      10 WAC-MR                 39.60      34.87        
 11 Mulieri, Kelsey           10 WISC-MR                35.77      35.06        
 12 Cimino, Izabella K         9 FA-MR                  36.03      35.82        
 13 Del Tatto, Olivia M        9 Express Swimming-MR       NT      35.99        
 14 Spottiswood, Marissa      10 Express Swimming-MR    41.21      36.06        
 15 Peckman, Riley E          10 Express Swimming-MR    40.21      36.26        
 16 McCafferty, Siobhan       10 WAC-MR                 40.97      36.33        
 17 Figueroa, Logan           10 WISC-MR                37.30      36.86        
 18 Arrascue, Sofia M         10 FA-MR                  40.06      37.42        
 19 Soberon, Isabelle A        9 Express Swimming-MR    46.85      37.43        
 20 Cepeda, Mariah F           9 FA-MR                  38.87      37.76        
 21 Hyun, Faith                9 GATE-MR                39.92      38.01        
 22 McCafferty, Mary          10 WAC-MR                 41.21      38.23        
 23 Kaps, Martyna              7 MPNY-MR                55.00      38.56        
 24 Singh, Cristina P         10 Express Swimming-MR    38.64      38.62        
 25 Gelfand, Veronica          8 Express Swimming-MR    39.41      38.79        
 26 Elmasri, Ruaah            10 WAC-MR               1:00.00      38.84        
 27 Giordano, Jessica M        9 FA-MR                  39.31      39.01        
 28 Kaping, Brooke E          10 Express Swimming-MR    41.15      39.18        
 29 Rivera, Annalia           10 WAC-MR                 41.28      39.33        
 30 Flottmann-Stehlin, Lily   10 WAC-MR                 39.80      39.53        
 31 Laub, Lindsay             10 WAC-MR                 40.58      39.89        
 32 Barnard, Victoria R        9 Express Swimming-MR    41.22      40.41        
 33 Prieto, Natalie A         10 Express Swimming-MR    41.10      41.90        
 34 Eisenberg, Sarah J        10 Express Swimming-MR    42.48      42.66        
 35 Huang, Amanda z           10 Express Swimming-MR    42.46      42.86        
 36 Allegretti, Anna          10 WAC-MR                 55.58      43.00        
 37 Walsh, Jessica M           8 Express Swimming-MR    43.22      43.15        
 38 McCafferty, Ann            9 WAC-MR                 47.63      43.28        
 39 Mulakandov, Leiel         10 UN-MR                  45.00      43.36        
 40 Law, Brianna               8 MPNY-MR                45.00      43.38        
 41 Mulakandov, Raquel        10 UN-MR                  44.00      43.65        
 42 Sodhi, Malika              9 FA-MR                  43.92      44.22        
 43 Bice, Ciara M              8 Express Swimming-MR    47.01      45.20        
 44 Walsh, Roisin C            8 Express Swimming-MR    46.59      46.23        
 45 Yam, Kelly                 9 Express Swimming-MR    48.63      46.30        
 46 Walsh, Maeve E             8 Express Swimming-MR    54.34      46.55        
 47 Ewald, Sydney              8 NCAC-MR                48.00      47.13        
 48 Illarionova, Ksenya        8 WAC-MR               1:00.00      47.19        
 49 Van Tassel, Avery          7 CSC-MR                 59.56      47.99        
 50 Buscemi, Angela            9 WAC-MR               1:00.00      48.08        
 51 Wisniewski, Hanna J        8 MPNY-MR                45.00      48.61        
 52 Valensisi, Alexa J         9 CSC-MR                 55.44      49.68        
 53 Newcomb, Silvana           7 Express Swimming-MR    52.58      49.70        
 54 DeVELLIS, Gianna           9 Express Swimming-MR       NT      54.58        
 55 Shannon, Casey D           7 Express Swimming-MR  1:03.44      57.39        
 56 Wong, Erin                 7 Express Swimming-MR    56.50      57.68        
 57 Berger, Ashley A          10 Express Swimming-MR       NT    1:01.50        
                  43.46     1:01.50 (18.04)                                        
 58 Duggan, Makeda S          10 Express Swimming-MR       NT    1:02.27        
                  46.16     1:02.27 (16.11)                                        
 59 Yoon, Monica               7 Express Swimming-MR       NT    1:06.89        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zaets, Samantha            9 WAC-MR               1:18.22    1:09.95        
                  33.44     1:09.95 (36.51)                                        
  2 O'Brien, Kate              9 WISC-MR              1:13.82    1:11.56        
                  34.53     1:11.56 (37.03)                                        
  3 Haberman, Ruby M          10 WISC-MR              1:32.93    1:15.32        
                  35.68     1:15.32 (39.64)                                        
  4 McCafferty, Kathleen      10 WAC-MR               1:30.79    1:15.59        
                  36.37     1:15.59 (39.22)                                        
  5 Mroczka, Kiera C           9 WISC-MR              1:18.53    1:16.71        
                  35.42     1:16.71 (41.29)                                        
  6 McCafferty, Siobhan       10 WAC-MR               1:26.60    1:18.33        
                  37.51     1:18.33 (40.82)                                        
  7 Broderick, Catherine M     9 Express Swimming-MR  1:16.90    1:18.42        
                  36.94     1:18.42 (41.48)                                        
  8 Del Tatto, Olivia M        9 Express Swimming-MR       NT    1:19.10        
                  37.87     1:19.10 (41.23)                                        
  9 Thompson, Caitlyn          9 WAC-MR               1:20.00    1:19.29        
                  36.07     1:19.29 (43.22)                                        
 10 Scanlon, Teagan            9 WISC-MR              1:30.53    1:20.21        
                  37.69     1:20.21 (42.52)                                        
 11 Andrew, Fiona J            9 FA-MR                1:29.26    1:21.77        
                  39.90     1:21.77 (41.87)                                        
 12 Williamson, Jaila         10 FA-MR                1:38.56    1:22.38        
                  39.02     1:22.38 (43.36)                                        
 13 Anticev, Katherine         9 WAC-MR               2:00.00    1:22.50        
                  38.35     1:22.50 (44.15)                                        
 14 Graziano, Katie           10 Express Swimming-MR  1:37.65    1:22.79        
                  38.83     1:22.79 (43.96)                                        
 15 Arrascue, Sofia M         10 FA-MR                1:35.99    1:24.16        
                  40.05     1:24.16 (44.11)                                        
 16 McCafferty, Mary          10 WAC-MR               1:33.99    1:24.19        
                  39.12     1:24.19 (45.07)                                        
 17 Shashaty, Kelly            9 WAC-MR               1:36.71    1:24.53        
                  40.36     1:24.53 (44.17)                                        
 18 Spottiswood, Marissa      10 Express Swimming-MR  1:38.76    1:24.94        
                  39.17     1:24.94 (45.77)                                        
 19 Hyun, Faith                9 GATE-MR              1:26.35    1:25.81        
                  40.02     1:25.81 (45.79)                                        
 20 Singh, Cristina P         10 Express Swimming-MR  1:40.11    1:25.91        
                  40.30     1:25.91 (45.61)                                        
 21 Chapman, Linnea            9 WAC-MR               2:00.00    1:26.09        
                  37.88     1:26.09 (48.21)                                        
 22 Soberon, Isabelle A        9 Express Swimming-MR  1:44.48    1:26.48        
                  41.08     1:26.48 (45.40)                                        
 23 McCafferty, Ann            9 WAC-MR               1:44.87    1:27.74        
                  42.57     1:27.74 (45.17)                                        
 24 Moore, Michaela            9 WAC-MR               2:00.00    1:28.00        
                  40.42     1:28.00 (47.58)                                        
 25 Xhari, Emy                10 Unattached-MR             NT    1:28.20        
                  39.90     1:28.20 (48.30)                                        
 26 Elmasri, Ruaah            10 WAC-MR               2:00.00    1:28.99        
                  41.91     1:28.99 (47.08)                                        
 27 Fan, Laura                10 WAC-MR               1:39.62    1:29.25        
                  41.75     1:29.25 (47.50)                                        
 28 Pudova, Victoria           8 Aquaflames-MR        1:48.19    1:29.49        
                  42.30     1:29.49 (47.19)                                        
 29 Eisenberg, Sarah J        10 Express Swimming-MR  1:33.96    1:29.56        
                  41.86     1:29.56 (47.70)                                        
 30 Berger, Ashley A          10 Express Swimming-MR       NT    1:30.60        
                  42.20     1:30.60 (48.40)                                        
 31 Gelfand, Veronica          8 Express Swimming-MR  1:35.64    1:30.68        
                  40.86     1:30.68 (49.82)                                        
 32 Kaps, Martyna              7 MPNY-MR              1:55.00    1:30.72        
                  42.15     1:30.72 (48.57)                                        
 33 Crisano, Nadiya            9 WAC-MR               2:00.00    1:30.93        
                  40.02     1:30.93 (50.91)                                        
 34 Barnard, Victoria R        9 Express Swimming-MR  1:40.69    1:31.81        
                  43.33     1:31.81 (48.48)                                        
 35 Lopez, Cailey A           10 CSC-MR               1:55.93    1:33.38        
                  41.73     1:33.38 (51.65)                                        
 36 Kaping, Brooke E          10 Express Swimming-MR       NT    1:33.78        
                  43.45     1:33.78 (50.33)                                        
 37 Prieto, Natalie A         10 Express Swimming-MR       NT    1:33.90        
                  42.93     1:33.90 (50.97)                                        
 38 Butler, Shannon E         10 Express Swimming-MR  1:37.65    1:36.14        
                  44.30     1:36.14 (51.84)                                        
 39 Chiari, Tessa              9 WAC-MR               2:00.00    1:36.39        
                  44.45     1:36.39 (51.94)                                        
 40 Aranbayev, Giselle         8 Aquaflames-MR        1:58.47    1:36.47        
                  45.48     1:36.47 (50.99)                                        
 41 Urban, Amanda             10 WISC-MR              1:29.99    1:39.68        
                  45.27     1:39.68 (54.41)                                        
 42 Walsh, Jessica M           8 Express Swimming-MR  1:45.43    1:41.38        
                  44.43     1:41.38 (56.95)                                        
 43 Honig, Madison J           9 Express Swimming-MR  1:36.46    1:42.61        
                  46.01     1:42.61 (56.60)                                        
 44 Walsh, Roisin C            8 Express Swimming-MR  1:50.09    1:42.68        
                  48.66     1:42.68 (54.02)                                        
 45 Bice, Ciara M              8 Express Swimming-MR  2:00.12    1:43.90        
                  47.97     1:43.90 (55.93)                                        
 46 Maroney, Amanda            8 Express Swimming-MR  1:43.21    1:44.25        
                  47.71     1:44.25 (56.54)                                        
 47 Virella, Sophia            9 WAC-MR               2:00.00    1:45.18        
                  48.15     1:45.18 (57.03)                                        
 48 Chiari, Milena             9 WAC-MR               2:00.00    1:45.50        
                  49.11     1:45.50 (56.39)                                        
 49 Duggan, Makeda S          10 Express Swimming-MR       NT    1:46.64        
                  46.49   1:46.64 (1:00.15)                                        
 50 Walsh, Maeve E             8 Express Swimming-MR  2:00.01    1:47.28        
                  46.90   1:47.28 (1:00.38)                                        
 51 Horan, Kylie M            10 Express Swimming-MR  2:02.13    1:47.40        
                  49.19     1:47.40 (58.21)                                        
 52 Yam, Kelly                 9 Express Swimming-MR  1:53.21    1:49.16        
                  48.87   1:49.16 (1:00.29)                                        
 53 Honig, Sydney M            8 Express Swimming-MR       NT    1:49.77        
                  52.07     1:49.77 (57.70)                                        
 54 Krall, Brianna             8 CSC-MR                    NT    1:51.19        
                  53.25     1:51.19 (57.94)                                        
 55 Nabatkhorian, Chloe       10 Express Swimming-MR  1:45.34    1:52.27        
                  53.15     1:52.27 (59.12)                                        
 56 Wong, Vicky                8 Aquaflames-MR             NT    1:54.91        
                  56.61     1:54.91 (58.30)                                        
 57 Illarionova, Ksenya        8 WAC-MR               2:00.00    1:58.10        
                  53.44   1:58.10 (1:04.66)                                        
 58 Sharma, Rhea              10 Express Swimming-MR       NT    1:59.92        
                  54.30   1:59.92 (1:05.62)                                        
 59 Thomas, Emilie             9 Aquaflames-MR             NT    2:03.56        
                  55.30   2:03.56 (1:08.26)                                        
 60 Jimenez, Isabella         10 Aquaflames-MR             NT    2:40.99        
                1:14.15   2:40.99 (1:26.84)                                        
 61 Liu, Catherine             7 Aquaflames-MR             NT    2:44.93        
                1:16.68   2:44.93 (1:28.25)                                        
 -- Shen, Alivia               8 Aquaflames-MR             NT         DQ        
      No touch on turn
 -- Muir, Heather              9 WAC-MR               2:00.00        DNF        
      Did not finish
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shields, Madison B        10 Express Swimming-MR       NT    2:32.73        
                  34.94     1:13.78 (38.84)     1:53.88 (40.10)     2:32.73 (38.85)
  2 O'Brien, Kate              9 WISC-MR                   NT    2:35.97        
                  35.61     1:15.08 (39.47)     1:56.13 (41.05)     2:35.97 (39.84)
  3 Valle, Ashley A           10 Express Swimming-MR  2:43.61    2:41.74        
                  34.71     1:15.26 (40.55)     1:57.45 (42.19)     2:41.74 (44.29)
  4 Mulholland, Kasey         10 Express Swimming-MR  2:45.21    2:43.04        
                  36.26     1:17.50 (41.24)     1:55.82 (38.32)     2:43.04 (47.22)
  5 O'Connell, Siobhan B      10 Express Swimming-MR  2:51.50    2:43.18        
                  36.05     1:18.77 (42.72)     2:02.18 (43.41)     2:43.18 (41.00)
  6 Catalano, Farrah L        10 Express Swimming-MR  3:16.40    2:45.70        
                  38.13     1:21.25 (43.12)     2:05.27 (44.02)     2:45.70 (40.43)
  7 Mulieri, Kelsey           10 WISC-MR              3:01.99    2:51.37        
                  38.70     1:22.76 (44.06)     2:08.61 (45.85)     2:51.37 (42.76)
  8 Thieke, Bridget M         10 Express Swimming-MR  3:03.77    2:53.90        
                  38.34     1:23.11 (44.77)     2:19.87 (56.76)     2:53.90 (34.03)
  9 Anticev, Katherine         9 WAC-MR               4:00.00    2:54.80        
                  37.48     1:21.95 (44.47)     2:08.68 (46.73)     2:54.80 (46.12)
 10 Rose, Natalie M           10 Express Swimming-MR  3:05.23    2:55.40        
                  38.99     1:24.03 (45.04)     2:11.75 (47.72)     2:55.40 (43.65)
 11 Scanlon, Teagan            9 WISC-MR              3:20.12    2:59.92        
                  40.92     1:27.68 (46.76)     2:16.60 (48.92)     2:59.92 (43.32)
 12 Shashaty, Kelly            9 WAC-MR               3:27.39    3:01.76        
                  40.23     1:28.03 (47.80)     2:15.33 (47.30)     3:01.76 (46.43)
 13 Gaiser, Paige M           10 CSC-MR               3:17.07    3:14.66        
                  41.41     1:30.45 (49.04)     2:22.72 (52.27)     3:14.66 (51.94)
 14 Davi, Sarah                9 WISC-MR              3:29.78    3:21.88        
                  41.73     1:31.72 (49.99)     2:27.90 (56.18)     3:21.88 (53.98)
 15 Eisenberg, Sarah J        10 Express Swimming-MR  3:23.11    3:25.53        
                  43.73     1:38.81 (55.08)     2:35.43 (56.62)     3:25.53 (50.10)
 16 Huang, Amanda z           10 Express Swimming-MR       NT    3:32.80        
                  45.82     1:40.67 (54.85)     2:38.71 (58.04)     3:32.80 (54.09)
 17 Wisniewski, Hanna J        8 MPNY-MR              3:45.00    3:50.01        
                  47.23     1:46.87 (59.64)     2:39.67 (52.80)   3:50.01 (1:10.34)
 18 Illarionova, Ksenya        8 WAC-MR               4:00.00    3:55.40        
                  47.68   1:47.98 (1:00.30)   2:53.16 (1:05.18)   3:55.40 (1:02.24)
 
Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Kate              9 WISC-MR              7:52.99    6:57.76        
                  36.87     1:17.75 (40.88)     2:00.20 (42.45)     2:42.75 (42.55)
        3:26.24 (43.49)     4:09.63 (43.39)     4:53.03 (43.40)     5:36.89 (43.86)
        6:19.67 (42.78)     6:57.76 (38.09)                                        
  2 Mroczka, Kiera C           9 WISC-MR              9:10.00    7:40.25        
                  36.45     1:18.62 (42.17)     2:03.04 (44.42)     2:51.15 (48.11)
        3:39.82 (48.67)     4:28.77 (48.95)     5:17.39 (48.62)     6:07.02 (49.63)
        6:53.81 (46.79)     7:40.25 (46.44)                                        
  3 Scanlon, Teagan            9 WISC-MR              8:25.99    8:14.70        
                  40.79     1:28.94 (48.15)     2:19.85 (50.91)     3:11.27 (51.42)
        4:01.94 (50.67)     4:53.20 (51.26)     5:44.62 (51.42)     6:37.12 (52.50)
        7:28.00 (50.88)     8:14.70 (46.70)                                        
  4 Davi, Sarah                9 WISC-MR              9:28.46    8:48.41        
                  42.06     1:32.87 (50.81)     2:26.64 (53.77)     3:21.04 (54.40)
        4:17.61 (56.57)     5:13.09 (55.48)     6:09.26 (56.17)     7:04.49 (55.23)
        7:59.14 (54.65)     8:48.41 (49.27)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zaets, Samantha            9 WAC-MR                 39.61      36.92        
  2 O'Brien, Kate              9 WISC-MR                39.40      37.61        
  3 Williamson, Jaila         10 FA-MR                  39.41      38.60        
  4 Mroczka, Kiera C           9 WISC-MR                39.75      39.02        
  5 Haberman, Ruby M          10 WISC-MR                42.01      40.04        
  6 McCafferty, Siobhan       10 WAC-MR                 49.58      41.25        
  7 Scanlon, Teagan            9 WISC-MR                40.23      41.27        
  8 Broderick, Catherine M     9 Express Swimming-MR    42.31      41.29        
  9 Thompson, Caitlyn          9 WAC-MR                 40.00      41.44        
 10 Chapman, Linnea            9 WAC-MR                 45.62      41.72        
 11 Fan, Laura                10 WAC-MR                 49.14      42.76        
 12 Anticev, Katherine         9 WAC-MR                 48.08      42.89        
 13 Andrew, Fiona J            9 FA-MR                  50.66      42.93        
 13 Xhari, Emy                10 Unattached-MR             NT      42.93        
 15 Arrascue, Sofia M         10 FA-MR                  45.43      42.94        
 16 Mulakandov, Raquel        10 UN-MR                  59.00      43.11        
 17 McCafferty, Kathleen      10 WAC-MR                 50.96      44.23        
 18 Hyun, Faith                9 GATE-MR                44.65      44.28        
 19 Shashaty, Kelly            9 WAC-MR                 51.86      45.23        
 20 Gelfand, Veronica          8 Express Swimming-MR    50.02      45.60        
 21 Soberon, Isabelle A        9 Express Swimming-MR    48.24      45.78        
 22 Davi, Sarah                9 WISC-MR                47.66      45.83        
 23 Singh, Cristina P         10 Express Swimming-MR    47.09      45.88        
 24 Moore, Michaela            9 WAC-MR                 49.55      45.98        
 25 Del Tatto, Olivia M        9 Express Swimming-MR       NT      46.01        
 26 Allegretti, Anna          10 WAC-MR                 56.78      46.39        
 27 Roberts, Salena           10 WISC-MR                48.04      46.51        
 28 Spottiswood, Marissa      10 Express Swimming-MR    54.68      47.14        
 29 McCafferty, Ann            9 WAC-MR                 55.57      47.52        
 30 Chiari, Tessa              9 WAC-MR               1:00.00      47.71        
 31 Eisenberg, Sarah J        10 Express Swimming-MR    55.65      47.82        
 32 Kaps, Martyna              7 MPNY-MR                59.00      48.11        
 33 Barnard, Victoria R        9 Express Swimming-MR    51.99      48.27        
 34 Pudova, Victoria           8 Aquaflames-MR          50.35      48.93        
 35 Lopez, Cailey A           10 CSC-MR                    NT      49.16        
 36 Elmasri, Ruaah            10 WAC-MR               1:00.00      49.41        
 37 Muir, Heather              9 WAC-MR                 59.99      49.52        
 38 Kaping, Brooke E          10 Express Swimming-MR       NT      49.53        
 39 Eldredge, Alexandra T     10 Express Swimming-MR    50.07      50.26        
 40 Prieto, Natalie A         10 Express Swimming-MR    49.85      50.31        
 41 Walsh, Jessica M           8 Express Swimming-MR    49.20      50.56        
 42 Virella, Sophia            9 WAC-MR                 55.63      50.99        
 43 Illarionova, Ksenya        8 WAC-MR               1:00.00      51.04        
 44 Crisano, Nadiya            9 WAC-MR               1:00.00      51.31        
 45 Mulakandov, Leiel         10 UN-MR                  59.00      51.67        
 46 Urban, Amanda             10 WISC-MR                51.63      51.82        
 47 Aranbayev, Giselle         8 Aquaflames-MR             NT      52.50        
                  53.27           52.50 ( )                                        
 48 DeVELLIS, Gianna           9 Express Swimming-MR       NT      53.75        
 48 Yam, Kelly                 9 Express Swimming-MR    54.82      53.75        
 50 Bice, Ciara M              8 Express Swimming-MR    53.70      54.39        
 51 Butler, Shannon E         10 Express Swimming-MR    54.12      54.55        
 52 Graziano, Katie           10 Express Swimming-MR    56.27      55.18        
 53 Horan, Kylie M            10 Express Swimming-MR    53.66      55.83        
 54 Chiari, Milena             9 WAC-MR               1:00.00      56.30        
 55 Sharma, Rhea              10 Express Swimming-MR       NT      56.32        
 56 Valensisi, Alexa J         9 CSC-MR               1:04.22      56.33        
 57 Walsh, Roisin C            8 Express Swimming-MR  1:03.98      56.44        
 58 Maroney, Amanda            8 Express Swimming-MR    51.09      57.00        
 59 Honig, Madison J           9 Express Swimming-MR    53.15      57.21        
 60 Duggan, Makeda S          10 Express Swimming-MR       NT      57.47        
 61 Krall, Brianna             8 CSC-MR                 57.34      57.76        
 62 Manfredonia, Carly J      10 CSC-MR                 56.69      57.83        
 63 Shen, Alivia               8 Aquaflames-MR             NT      57.89        
                1:00.16           57.89 ( )                                        
 64 Thomas, Emilie             9 Aquaflames-MR             NT      57.90        
 65 Walsh, Maeve E             8 Express Swimming-MR  1:07.43      58.71        
 66 Newcomb, Silvana           7 Express Swimming-MR    59.87      59.11        
 67 Honig, Sydney M            8 Express Swimming-MR  1:09.74      59.44        
 68 Nabatkhorian, Chloe       10 Express Swimming-MR    47.65      59.82        
 69 Afif, Selena               7 WAC-MR               1:00.00    1:00.34        
 70 Ewald, Sydney              8 NCAC-MR                56.00    1:01.75        
 71 Silecchia, Julia A         8 Express Swimming-MR       NT    1:02.30        
                1:06.48         1:02.30 ( )                                        
 72 Berger, Ashley A          10 Express Swimming-MR       NT    1:03.31        
 73 Yoon, Monica               7 Express Swimming-MR       NT    1:04.65        
                1:08.04         1:04.65 ( )                                        
 74 Konar, Ria                 8 Aquaflames-MR             NT    1:08.80        
                1:11.90         1:08.80 ( )                                        
 75 Liu, Catherine             7 Aquaflames-MR             NT    1:10.81        
                1:11.21         1:10.81 ( )                                        
 -- Jimenez, Isabella         10 Aquaflames-MR             NT         DQ        
 -- Wong, Vicky                8 Aquaflames-MR             NT         DQ        
      Did not finish on back
                  54.26              DQ ( )                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Kate              9 WISC-MR              1:23.41    1:18.88        
                  38.85     1:18.88 (40.03)                                        
  2 Zaets, Samantha            9 WAC-MR               1:27.31    1:21.33        
                  39.61     1:21.33 (41.72)                                        
  3 Yildiz, Nicole F          10 MPNY-MR              1:28.00    1:21.88        
                  39.72     1:21.88 (42.16)                                        
  4 Mulieri, Kelsey           10 WISC-MR              1:23.43    1:22.15        
                  41.04     1:22.15 (41.11)                                        
  5 Williamson, Jaila         10 FA-MR                1:33.51    1:26.89        
                  41.51     1:26.89 (45.38)                                        
  6 Mroczka, Kiera C           9 WISC-MR              1:25.86    1:27.23        
                  42.21     1:27.23 (45.02)                                        
  7 Rose, Natalie M           10 Express Swimming-MR  1:30.40    1:28.37        
                  42.66     1:28.37 (45.71)                                        
  8 Cimino, Izabella K         9 FA-MR                1:28.18    1:28.97        
                  42.11     1:28.97 (46.86)                                        
  9 Scanlon, Teagan            9 WISC-MR              1:42.18    1:29.05        
                  44.73     1:29.05 (44.32)                                        
 10 Thompson, Caitlyn          9 WAC-MR               1:30.00    1:29.65        
                  41.83     1:29.65 (47.82)                                        
 11 Flottmann-Stehlin, Lily   10 WAC-MR               1:40.12    1:29.79        
                  42.87     1:29.79 (46.92)                                        
 12 Massari, Grace            10 FA-MR                1:40.99    1:31.47        
                  44.03     1:31.47 (47.44)                                        
 13 Broderick, Catherine M     9 Express Swimming-MR  1:33.83    1:31.78        
                  43.89     1:31.78 (47.89)                                        
 14 Figueroa, Logan           10 WISC-MR              1:34.81    1:33.60        
                  45.93     1:33.60 (47.67)                                        
 15 Ruiz, Mahjazee            10 WAC-MR               1:40.35    1:34.03        
                  45.81     1:34.03 (48.22)                                        
 16 Arrascue, Sofia M         10 FA-MR                2:00.99    1:36.58        
                  48.28     1:36.58 (48.30)                                        
 17 Kaps, Martyna              7 MPNY-MR              2:05.00    1:37.73        
                  48.32     1:37.73 (49.41)                                        
 18 Rivera, Annalia           10 WAC-MR               1:39.37    1:38.07        
                  48.01     1:38.07 (50.06)                                        
 19 McCafferty, Ann            9 WAC-MR               2:04.99    1:39.98        
                  49.78     1:39.98 (50.20)                                        
 20 Peckman, Riley E          10 Express Swimming-MR  1:55.22    1:40.14        
                  47.35     1:40.14 (52.79)                                        
 21 Spottiswood, Marissa      10 Express Swimming-MR  2:12.11    1:41.31        
                  43.67     1:41.31 (57.64)                                        
 22 Elmasri, Ruaah            10 WAC-MR               2:00.00    1:43.09        
                  50.86     1:43.09 (52.23)                                        
 23 Allegretti, Anna          10 WAC-MR               2:00.00    1:43.12        
                  49.10     1:43.12 (54.02)                                        
 24 Singh, Cristina P         10 Express Swimming-MR  1:58.97    1:44.81        
                  48.95     1:44.81 (55.86)                                        
 25 Cepeda, Mariah F           9 FA-MR                2:08.92    1:45.98        
                  52.03     1:45.98 (53.95)                                        
 26 Walsh, Jessica M           8 Express Swimming-MR  1:51.31    1:46.76        
                  50.44     1:46.76 (56.32)                                        
 27 Del Tatto, Olivia M        9 Express Swimming-MR       NT    1:47.74        
                  52.84     1:47.74 (54.90)                                        
 28 Sodhi, Malika              9 FA-MR                2:07.41    1:48.21        
                  55.00     1:48.21 (53.21)                                        
 29 Eisenberg, Sarah J        10 Express Swimming-MR  2:10.97    1:48.79        
                  52.33     1:48.79 (56.46)                                        
 30 Barnard, Victoria R        9 Express Swimming-MR  1:58.98    1:48.88        
                  52.60     1:48.88 (56.28)                                        
 31 Kaping, Brooke E          10 Express Swimming-MR       NT    1:52.14        
                  53.50     1:52.14 (58.64)                                        
 32 Law, Brianna               8 MPNY-MR                49.00    1:52.18        
                  54.92     1:52.18 (57.26)                                        
 33 Wisniewski, Hanna J        8 MPNY-MR              2:05.00    1:55.78        
                  57.95     1:55.78 (57.83)                                        
 34 Prieto, Natalie A         10 Express Swimming-MR       NT    1:56.27        
                  51.23   1:56.27 (1:05.04)                                        
 35 Illarionova, Ksenya        8 WAC-MR               2:00.00    1:58.22        
                  55.15   1:58.22 (1:03.07)                                        
 36 Huang, Amanda z           10 Express Swimming-MR       NT    1:59.86        
                  55.49   1:59.86 (1:04.37)                                        
 37 Yam, Kelly                 9 Express Swimming-MR  2:11.21    2:01.07        
                  58.76   2:01.07 (1:02.31)                                        
 38 Van Tassel, Avery          7 CSC-MR                    NT    2:03.43        
                1:01.05   2:03.43 (1:02.38)                                        
 39 Buscemi, Angela            9 WAC-MR               2:00.00    2:09.90        
                1:01.52   2:09.90 (1:08.38)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eldredge, Alexandra T     10 Express Swimming-MR    40.83      41.55        
  2 Shashaty, Kelly            9 WAC-MR                 50.58      43.62        
  3 McCafferty, Kathleen      10 WAC-MR                 51.22      44.24        
  4 Scanlon, Teagan            9 WISC-MR                47.81      44.55        
  5 McCafferty, Siobhan       10 WAC-MR                 46.71      45.06        
  6 Zaets, Samantha            9 WAC-MR                 49.83      45.65        
  7 O'Brien, Kate              9 WISC-MR                45.56      45.89        
  8 Williamson, Jaila         10 FA-MR                1:01.20      45.95        
  9 Broderick, Catherine M     9 Express Swimming-MR    46.82      46.27        
 10 McCafferty, Mary          10 WAC-MR                 50.83      46.76        
 11 Tung, Doris L             10 NCAC-MR                43.00      47.49        
 12 Eisenberg, Sarah J        10 Express Swimming-MR    47.99      47.57        
 13 Haberman, Ruby M          10 WISC-MR                49.89      47.90        
 14 Mroczka, Kiera C           9 WISC-MR                50.44      48.15        
 15 Fan, Laura                10 WAC-MR               1:10.00      48.20        
 16 Soberon, Isabelle A        9 Express Swimming-MR    55.87      49.37        
 17 Mulakandov, Leiel         10 UN-MR                  59.00      49.52        
 18 Kaping, Brooke E          10 Express Swimming-MR    51.91      50.23        
 19 Del Tatto, Olivia M        9 Express Swimming-MR       NT      50.70        
 20 Duggan, Makeda S          10 Express Swimming-MR       NT      50.90        
 21 Butler, Shannon E         10 Express Swimming-MR    52.51      50.96        
 22 Kaps, Martyna              7 MPNY-MR              1:03.00      51.39        
 23 Hyun, Faith                9 GATE-MR                52.52      51.75        
 24 Anticev, Katherine         9 WAC-MR                 53.68      51.85        
 24 Thompson, Caitlyn          9 WAC-MR                 47.00      51.85        
 26 Barnard, Victoria R        9 Express Swimming-MR    54.03      51.91        
 27 Honig, Madison J           9 Express Swimming-MR    50.67      52.09        
 28 Roberts, Salena           10 WISC-MR                54.12      52.19        
 29 Spottiswood, Marissa      10 Express Swimming-MR  1:03.21      52.23        
 30 McCafferty, Ann            9 WAC-MR                 59.60      52.26        
 31 Andrew, Fiona J            9 FA-MR                  50.40      52.33        
 32 Yam, Kelly                 9 Express Swimming-MR    55.08      52.60        
 33 Crisano, Nadiya            9 WAC-MR               1:10.00      52.72        
 34 Muir, Heather              9 WAC-MR               1:04.16      52.97        
 35 Illarionova, Ksenya        8 WAC-MR               1:00.00      53.15        
 36 Davi, Sarah                9 WISC-MR                51.00      53.45        
 37 Mulakandov, Raquel        10 UN-MR                  59.00      54.19        
 38 Prieto, Natalie A         10 Express Swimming-MR       NT      54.82        
 39 Elmasri, Ruaah            10 WAC-MR               1:00.00      55.22        
 40 Singh, Cristina P         10 Express Swimming-MR    57.77      56.55        
 41 Bice, Ciara M              8 Express Swimming-MR  1:07.65      56.86        
 42 Allegretti, Anna          10 WAC-MR               1:03.72      57.17        
 43 Virella, Sophia            9 WAC-MR               1:04.20      57.42        
 44 Manfredonia, Carly J      10 CSC-MR               1:06.73      57.55        
 45 Valensisi, Alexa J         9 CSC-MR               1:05.85      57.66        
 46 Gelfand, Veronica          8 Express Swimming-MR    55.34      57.78        
 47 Ewald, Sydney              8 NCAC-MR                57.00      57.81        
 48 Lopez, Cailey A           10 CSC-MR               1:06.47      58.08        
 49 Graziano, Katie           10 Express Swimming-MR  1:04.54      58.24        
 50 Nabatkhorian, Chloe       10 Express Swimming-MR    53.43      59.00        
 51 Urban, Amanda             10 WISC-MR                59.42      59.29        
 52 Berger, Ashley A          10 Express Swimming-MR       NT      59.33        
 53 Maroney, Amanda            8 Express Swimming-MR  1:07.63    1:00.09        
 54 Honig, Sydney M            8 Express Swimming-MR  1:00.79    1:00.19        
 55 Chiari, Milena             9 WAC-MR               1:00.00    1:00.21        
 56 Chiari, Tessa              9 WAC-MR               1:10.00    1:01.29        
 57 Walsh, Jessica M           8 Express Swimming-MR  1:01.47    1:02.31        
 58 Walsh, Maeve E             8 Express Swimming-MR       NT    1:04.68        
 59 Horan, Kylie M            10 Express Swimming-MR  1:02.32    1:05.78        
 60 Afif, Selena               7 WAC-MR               1:10.00    1:06.38        
 61 Walsh, Roisin C            8 Express Swimming-MR  1:23.85    1:12.21        
 62 Krall, Brianna             8 CSC-MR                    NT    1:14.48        
 63 DeVELLIS, Gianna           9 Express Swimming-MR       NT    1:15.67        
 64 Newcomb, Silvana           7 Express Swimming-MR       NT    1:16.68        
 -- Sharma, Rhea              10 Express Swimming-MR       NT         DQ        
 -- Silecchia, Julia A         8 Express Swimming-MR       NT         DQ        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yildiz, Nicole F          10 MPNY-MR              1:39.00    1:31.15        
                  42.86     1:31.15 (48.29)                                        
  2 Williamson, Jaila         10 FA-MR                1:34.69    1:34.02        
                  43.92     1:34.02 (50.10)                                        
  3 Shashaty, Kelly            9 WAC-MR               1:53.44    1:35.66        
                  45.93     1:35.66 (49.73)                                        
  4 McCafferty, Kathleen      10 WAC-MR               1:51.19    1:36.06        
                  45.85     1:36.06 (50.21)                                        
  5 McCafferty, Siobhan       10 WAC-MR               1:41.41    1:38.30        
                  46.58     1:38.30 (51.72)                                        
  6 Scanlon, Teagan            9 WISC-MR              1:38.85    1:39.18        
                  46.91     1:39.18 (52.27)                                        
  7 Mulieri, Kelsey           10 WISC-MR              1:42.49    1:42.47        
                  33.46   1:42.47 (1:09.01)                                        
  8 McCafferty, Mary          10 WAC-MR               1:54.56    1:43.48        
                  49.38     1:43.48 (54.10)                                        
  9 Soberon, Isabelle A        9 Express Swimming-MR  1:59.97    1:44.75        
                  48.84     1:44.75 (55.91)                                        
 10 Massari, Grace            10 FA-MR                1:43.55    1:45.13        
                  50.12     1:45.13 (55.01)                                        
 11 Eisenberg, Sarah J        10 Express Swimming-MR  1:45.71    1:45.81        
                  50.93     1:45.81 (54.88)                                        
 12 Figueroa, Logan           10 WISC-MR              1:44.75    1:46.29        
                  50.10     1:46.29 (56.19)                                        
 13 Broderick, Catherine M     9 Express Swimming-MR  1:44.65    1:46.43        
                  50.65     1:46.43 (55.78)                                        
 14 Del Tatto, Olivia M        9 Express Swimming-MR       NT    1:47.35        
 15 Cimino, Izabella K         9 FA-MR                2:00.99    1:48.33        
                  52.45     1:48.33 (55.88)                                        
 16 Huang, Amanda z           10 Express Swimming-MR       NT    1:49.94        
                  53.20     1:49.94 (56.74)                                        
 17 Thompson, Caitlyn          9 WAC-MR               1:40.00    1:50.78        
                  51.39     1:50.78 (59.39)                                        
 18 Spottiswood, Marissa      10 Express Swimming-MR  2:06.11    1:52.29        
                  52.19   1:52.29 (1:00.10)                                        
 19 Giordano, Jessica M        9 FA-MR                2:29.95    1:52.98        
                  53.15     1:52.98 (59.83)                                        
 20 Barnard, Victoria R        9 Express Swimming-MR  2:05.06    1:58.59        
                  57.55   1:58.59 (1:01.04)                                        
 21 Elmasri, Ruaah            10 WAC-MR               2:00.00    1:59.15        
                  56.75   1:59.15 (1:02.40)                                        
 22 Law, Brianna               8 MPNY-MR              1:59.00    1:59.60        
                  58.68   1:59.60 (1:00.92)                                        
 23 Sodhi, Malika              9 FA-MR                1:55.01    1:59.92        
                  57.14   1:59.92 (1:02.78)                                        
 24 Illarionova, Ksenya        8 WAC-MR               2:10.00    2:00.69        
                  32.21   2:00.69 (1:28.48)                                        
 25 Yam, Kelly                 9 Express Swimming-MR  2:12.11    2:01.08        
                  55.97   2:01.08 (1:05.11)                                        
 26 Cepeda, Mariah F           9 FA-MR                2:27.67    2:03.62        
                  57.59   2:03.62 (1:06.03)                                        
 27 Gelfand, Veronica          8 Express Swimming-MR  1:52.12    2:07.88        
                  59.98   2:07.88 (1:07.90)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Kate              9 WISC-MR                35.45      35.39        
  2 Zaets, Samantha            9 WAC-MR                 42.41      35.59        
  2 Rose, Natalie M           10 Express Swimming-MR    37.51      35.59        
  4 Williamson, Jaila         10 FA-MR                  47.99      40.42        
  5 Mroczka, Kiera C           9 WISC-MR                39.99      40.66        
  6 McCafferty, Mary          10 WAC-MR                 45.22      41.15        
  7 Broderick, Catherine M     9 Express Swimming-MR    41.12      41.60        
  8 McCafferty, Kathleen      10 WAC-MR                 45.60      42.05        
  9 Mulakandov, Raquel        10 UN-MR                  59.00      42.09        
 10 Massari, Grace            10 FA-MR                  49.99      43.18        
 10 Arrascue, Sofia M         10 FA-MR                  49.40      43.18        
 12 Mulieri, Kelsey           10 WISC-MR                42.57      43.23        
 13 McCafferty, Siobhan       10 WAC-MR                 48.17      43.52        
 14 Figueroa, Logan           10 WISC-MR                44.37      43.82        
 15 Ruiz, Mahjazee            10 WAC-MR                 52.73      44.32        
 16 Shashaty, Kelly            9 WAC-MR                 57.94      44.39        
 17 Thompson, Caitlyn          9 WAC-MR                 45.00      44.65        
 18 Hyun, Faith                9 GATE-MR                45.71      44.94        
 19 Peckman, Riley E          10 Express Swimming-MR    49.96      44.95        
 19 Kaps, Martyna              7 MPNY-MR                59.00      44.95        
 21 Del Tatto, Olivia M        9 Express Swimming-MR       NT      45.40        
 22 Soberon, Isabelle A        9 Express Swimming-MR  1:05.42      46.95        
 23 Kaping, Brooke E          10 Express Swimming-MR       NT      47.55        
 24 Spottiswood, Marissa      10 Express Swimming-MR  1:03.14      48.11        
 25 Walsh, Jessica M           8 Express Swimming-MR    48.76      48.42        
 26 Cepeda, Mariah F           9 FA-MR                  58.48      49.15        
 27 Giordano, Jessica M        9 FA-MR                  55.99      49.75        
 28 Laub, Lindsay             10 WAC-MR                 50.78      50.56        
 29 Elmasri, Ruaah            10 WAC-MR               1:00.00      51.53        
 30 Gelfand, Veronica          8 Express Swimming-MR    48.76      51.85        
 31 Eisenberg, Sarah J        10 Express Swimming-MR    50.33      53.79        
 32 Berger, Ashley A          10 Express Swimming-MR       NT      54.09        
 33 Rivera, Annalia           10 WAC-MR               1:02.25      55.64        
 34 Huang, Amanda z           10 Express Swimming-MR    52.51      55.65        
 35 McCafferty, Ann            9 WAC-MR               1:05.33      55.83        
 36 Duggan, Makeda S          10 Express Swimming-MR       NT      56.35        
 37 Wisniewski, Hanna J        8 MPNY-MR                58.00      56.74        
 38 Bice, Ciara M              8 Express Swimming-MR    58.91      57.11        
 39 Mulakandov, Leiel         10 UN-MR                  59.00      57.12        
 40 Sodhi, Malika              9 FA-MR                1:11.53      57.29        
 41 Singh, Cristina P         10 Express Swimming-MR    57.79      57.43        
 42 Ewald, Sydney              8 NCAC-MR                56.00      58.59        
 43 Prieto, Natalie A         10 Express Swimming-MR    57.15      58.69        
 44 Allegretti, Anna          10 WAC-MR               1:00.00      58.82        
 45 Newcomb, Silvana           7 Express Swimming-MR       NT    1:01.05        
 46 DeVELLIS, Gianna           9 Express Swimming-MR       NT    1:03.41        
 47 Walsh, Maeve E             8 Express Swimming-MR       NT    1:03.83        
 48 Law, Brianna               8 MPNY-MR                52.00    1:05.01        
 49 Walsh, Roisin C            8 Express Swimming-MR       NT    1:10.38        
 50 Wong, Erin                 7 Express Swimming-MR       NT    1:21.21        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCafferty, Mary          10 WAC-MR               1:43.07    1:32.12        
                  43.67     1:32.12 (48.45)                                        
  2 McCafferty, Siobhan       10 WAC-MR               2:00.00    1:36.82        
                  45.02     1:36.82 (51.80)                                        
  3 Hyun, Faith                9 GATE-MR                   NT    1:40.48        
                  47.30     1:40.48 (53.18)                                        
  4 Anticev, Katherine         9 WAC-MR               2:00.00    1:43.92        
  5 Moore, Michaela            9 WAC-MR               2:00.00    1:49.28        
                  49.44     1:49.28 (59.84)                                        
  6 Chapman, Linnea            9 WAC-MR               2:00.00    1:49.96        
                  49.97     1:49.96 (59.99)                                        
  7 Elmasri, Ruaah            10 WAC-MR               2:00.00    1:54.40        
                  53.32   1:54.40 (1:01.08)                                        
  8 Andrew, Fiona J            9 FA-MR                2:20.99    2:02.24        
                  57.04   2:02.24 (1:05.20)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yildiz, Nicole F          10 MPNY-MR              1:28.00    1:19.82        
                  37.56     1:19.82 (42.26)                                        
  2 O'Brien, Kate              9 WISC-MR              1:26.61    1:21.42        
                  37.76     1:21.42 (43.66)                                        
  3 Zaets, Samantha            9 WAC-MR               1:40.01    1:21.52        
                  37.39     1:21.52 (44.13)                                        
  4 McCafferty, Kathleen      10 WAC-MR               1:43.92    1:28.91        
                  43.59     1:28.91 (45.32)                                        
  5 McCafferty, Siobhan       10 WAC-MR               1:36.19    1:29.56        
                  41.35     1:29.56 (48.21)                                        
  6 Massari, Grace            10 FA-MR                1:31.83    1:29.78        
                  43.49     1:29.78 (46.29)                                        
  7 Mroczka, Kiera C           9 WISC-MR              1:27.29    1:30.35        
                  40.13     1:30.35 (50.22)                                        
  8 Broderick, Catherine M     9 Express Swimming-MR  1:28.18    1:30.73        
                  41.65     1:30.73 (49.08)                                        
  9 Scanlon, Teagan            9 WISC-MR              1:36.31    1:30.96        
                  42.63     1:30.96 (48.33)                                        
 10 Shashaty, Kelly            9 WAC-MR               1:49.33    1:31.30        
 11 Cimino, Izabella K         9 FA-MR                1:55.65    1:33.26        
                  44.93     1:33.26 (48.33)                                        
 12 Williamson, Jaila         10 FA-MR                2:06.89    1:33.32        
                  35.72     1:33.32 (57.60)                                        
 13 McCafferty, Mary          10 WAC-MR               1:41.32    1:33.41        
                  44.45     1:33.41 (48.96)                                        
 14 Hyun, Faith                9 GATE-MR              1:57.05    1:33.68        
 15 Ruiz, Mahjazee            10 WAC-MR               2:29.56    1:34.02        
                  44.20     1:34.02 (49.82)                                        
 16 Peckman, Riley E          10 Express Swimming-MR  1:51.21    1:34.10        
                  43.05     1:34.10 (51.05)                                        
 17 Arrascue, Sofia M         10 FA-MR                2:15.99    1:36.25        
                  44.54     1:36.25 (51.71)                                        
 18 Mulakandov, Raquel        10 UN-MR                1:59.00    1:37.76        
                  43.47     1:37.76 (54.29)                                        
 19 Spottiswood, Marissa      10 Express Swimming-MR       NT    1:37.87        
                  46.76     1:37.87 (51.11)                                        
 20 Soberon, Isabelle A        9 Express Swimming-MR  1:56.45    1:39.61        
                  46.12     1:39.61 (53.49)                                        
 21 Kaping, Brooke E          10 Express Swimming-MR       NT    1:40.00        
                  46.58     1:40.00 (53.42)                                        
 22 Kaps, Martyna              7 MPNY-MR              1:59.00    1:41.27        
                  48.34     1:41.27 (52.93)                                        
 23 Flottmann-Stehlin, Lily   10 WAC-MR               1:44.11    1:43.92        
                  45.91     1:43.92 (58.01)                                        
 24 Singh, Cristina P         10 Express Swimming-MR  2:15.43    1:44.14        
                  48.07     1:44.14 (56.07)                                        
 25 Cepeda, Mariah F           9 FA-MR                1:46.99    1:44.50        
                  49.25     1:44.50 (55.25)                                        
 26 Giordano, Jessica M        9 FA-MR                1:48.65    1:45.23        
                  52.30     1:45.23 (52.93)                                        
 27 Laub, Lindsay             10 WAC-MR               2:00.00    1:45.84        
                  49.80     1:45.84 (56.04)                                        
 28 Eisenberg, Sarah J        10 Express Swimming-MR  2:18.96    1:46.76        
                  52.91     1:46.76 (53.85)                                        
 29 Mulakandov, Leiel         10 UN-MR                2:00.00    1:49.15        
                  53.85     1:49.15 (55.30)                                        
 30 Huang, Amanda z           10 Express Swimming-MR       NT    1:50.57        
                  55.67     1:50.57 (54.90)                                        
 31 Barnard, Victoria R        9 Express Swimming-MR  1:56.56    1:50.93        
 32 Bice, Ciara M              8 Express Swimming-MR       NT    1:53.15        
                  54.85     1:53.15 (58.30)                                        
 33 Wisniewski, Hanna J        8 MPNY-MR              1:58.00    1:54.61        
                  54.21   1:54.61 (1:00.40)                                        
 34 Sodhi, Malika              9 FA-MR                1:50.48    1:57.22        
                  57.87     1:57.22 (59.35)                                        
 35 Prieto, Natalie A         10 Express Swimming-MR  1:54.49    1:57.26        
                  54.96   1:57.26 (1:02.30)                                        
 36 Yam, Kelly                 9 Express Swimming-MR  2:15.32    1:58.81        
                  58.76   1:58.81 (1:00.05)                                        
 37 Buscemi, Angela            9 WAC-MR               2:00.00    1:59.65        
                  53.12   1:59.65 (1:06.53)                                        
 38 Ewald, Sydney              8 NCAC-MR              1:59.00    1:59.88        
                  57.98   1:59.88 (1:01.90)                                        
 39 Van Tassel, Avery          7 CSC-MR                    NT    2:03.53        
                1:00.05   2:03.53 (1:03.48)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Kate              9 WISC-MR                   NT    2:53.06        
                  38.28     1:20.20 (41.92)     2:14.65 (54.45)     2:53.06 (38.41)
  2 Valle, Ashley A           10 Express Swimming-MR  3:10.14    2:59.89        
                  40.50     1:25.63 (45.13)     2:21.51 (55.88)     2:59.89 (38.38)
  3 Shields, Madison B        10 Express Swimming-MR       NT    2:59.90        
                  39.62     1:24.62 (45.00)     2:18.93 (54.31)     2:59.90 (40.97)
  4 Mulholland, Kasey         10 Express Swimming-MR  3:21.21    3:06.82        
                  42.33     1:31.82 (49.49)     2:24.63 (52.81)     3:06.82 (42.19)
  5 Thieke, Bridget M         10 Express Swimming-MR  3:36.26    3:08.15        
                  42.41     1:32.85 (50.44)     2:27.38 (54.53)     3:08.15 (40.77)
  6 Mulieri, Kelsey           10 WISC-MR              3:28.88    3:09.29        
                  45.01     1:30.08 (45.07)     2:27.65 (57.57)     3:09.29 (41.64)
  7 Catalano, Farrah L        10 Express Swimming-MR  3:42.12    3:11.04        
                  44.57     1:32.41 (47.84)     2:29.42 (57.01)     3:11.04 (41.62)
  8 Rose, Natalie M           10 Express Swimming-MR  3:35.23    3:11.43        
                  43.87     1:32.43 (48.56)     2:29.94 (57.51)     3:11.43 (41.49)
  9 Scanlon, Teagan            9 WISC-MR              3:30.21    3:15.97        
                  45.89     1:32.34 (46.45)     2:29.75 (57.41)     3:15.97 (46.22)
 10 Anticev, Katherine         9 WAC-MR               4:10.00    3:21.41        
                  46.88     1:39.02 (52.14)     2:37.89 (58.87)     3:21.41 (43.52)
 11 Gaiser, Paige M           10 CSC-MR                    NT    3:38.86        
                  51.53     1:49.37 (57.84)   2:50.20 (1:00.83)     3:38.86 (48.66)
 12 Davi, Sarah                9 WISC-MR              3:38.99    3:43.29        
                  54.05     1:49.03 (54.98)   2:53.15 (1:04.12)     3:43.29 (50.14)
 13 Huang, Amanda z           10 Express Swimming-MR       NT    4:01.01        
                  56.06   2:03.90 (1:07.84)   3:06.71 (1:02.81)     4:01.01 (54.30)
 -- Illarionova, Ksenya        8 WAC-MR                    NT         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                1:10.67   2:14.78 (1:04.11)   3:24.63 (1:09.85)        DQ (1:04.97)
 -- Wisniewski, Hanna J        8 MPNY-MR              3:59.00         DQ        
                  56.38   1:58.34 (1:01.96)   3:04.52 (1:06.18)          DQ (55.99)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burtseva, Maria           12 UN-MP-MR               29.60      27.04        
  2 Wilkins, Hazel S          12 Express Swimming-MR    27.68      27.52        
  3 Lew, Katie G              11 Express Swimming-MR    27.72      27.58        
  4 Puentes, Emily            12 WAC-MR                 28.11      27.63        
  5 Saliy, Laura E            12 MPNY-MR                28.65      27.72        
  6 Nyquist, Hailey E         11 WAC-MR                 29.28      28.22        
  7 Jhong, Sara               12 Express Swimming-MR    28.74      28.56        
  8 Chernik, Alannah R        12 CSC-MR                 28.87      28.75        
  9 Yanza, Ayleen             12 Express Swimming-MR    28.75      28.84        
 10 Zimmerman, Marley G       12 Express Swimming-MR    29.23      29.09        
 11 Lancellotti, Lily M       12 FA-MR                  31.22      29.11        
 12 Moane, Courtney           12 WAC-MR                 29.29      29.33        
 13 Eng, Alina                11 Express Swimming-MR    30.24      29.46        
 14 Liew, Briana J            12 GATE-MR                29.60      29.48        
 15 Zhu, Angela               11 NCAC-MR                30.00      29.77        
 16 Shashaty, Kasey           12 WAC-MR                 29.45      29.83        
 17 Valdes, Olivia            12 WAC-MR                 30.75      30.02        
 18 Aclao, Joromya            11 GATE-MR                30.40      30.04        
 19 McIntyre, Gaby M          11 Express Swimming-MR    30.44      30.33        
 20 Iaccino, Grace Anne       11 Express Swimming-MR    30.05      30.40        
 21 Collins, Payton R         11 CSC-MR                 31.99      30.51        
 22 Kropaneva, Alexandra L    11 MPNY-MR                32.00      30.56        
 23 Iaboni, Julia             12 CSC-MR                 33.27      31.06        
 24 Catalan, Kimberly A       11 UN-LI-MR               30.92      31.14        
 25 Stroub, Mia R             11 WISC-MR                32.35      31.15        
 26 Jimenez, Haley            11 GATE-MR                31.44      31.20        
 27 Chavez, Melanie           11 Express Swimming-MR       NT      31.83        
 28 Edmonds, Gracie R         12 CSC-MR                 37.52      32.25        
 29 Tirro, Theresa            12 WAC-MR               1:00.00      32.60        
 30 O'Malley, Kate E          11 WISC-MR                32.83      32.62        
 31 Zaky, Kanzy               12 WAC-MR                 35.11      32.70        
 32 Reich, Elizabeth          11 WAC-MR                 40.75      32.89        
 33 Skala, Sarah M            11 WISC-MR                34.39      33.07        
 34 McGUIRE, Mary C           11 Express Swimming-MR    36.04      33.24        
 35 Louie, Amanda L           12 GATE-MR                33.55      33.25        
 36 Thompson, Carmelarose     11 WAC-MR                 48.12      33.26        
 37 Cabusay, Christine F      11 WAC-MR                 35.67      33.49        
 38 Thoms, Julia D            11 Express Swimming-MR    34.32      33.58        
 39 Commike, Samantha N       11 FA-MR                  32.99      33.59        
 40 Horacek, Julia E          11 Express Swimming-MR    35.93      33.61        
 41 Stylianou, Helena         12 UN-WA-MR               40.00      33.65        
 42 Platt, Claire             11 MPNY-MR                36.17      33.73        
 43 Choung, Ally Y            12 Express Swimming-MR    34.76      34.26        
 44 Li, Kaitlin               11 GATE-MR                35.15      34.35        
 45 Sweeney, Olivia           12 WAC-MR                 40.01      34.57        
 46 Priola, Kate              12 CSC-MR                 35.63      34.62        
 47 Parrinello, Kaitlyn L     12 FA-MR                  35.27      34.69        
 47 Greene, Emily M           11 FA-MR                  35.86      34.69        
 49 Kovacs, Bella M           11 GATE-MR                35.30      34.95        
 50 Mchugh, Madison           11 WAC-MR                 44.56      34.98        
 51 Wang, Laurie              11 GATE-MR                34.91      35.05        
 52 Walter, Sophia            12 WAC-MR                 36.94      35.06        
 53 Hou, Isabelle             11 Express Swimming-MR    36.73      35.23        
 54 Barbaro, Alexandra        11 WAC-MR                 39.44      35.24        
 55 Beqaj, Emma R             12 FA-MR                  36.99      35.74        
 56 Ferrick, Maggie R         11 Express Swimming-MR       NT      35.95        
 57 Keiser, Abigail           11 WAC-MR                 41.17      36.23        
 58 Castagnetti, Emily        11 WAC-MR                 38.84      36.76        
 59 Rose, Lauren A            12 Express Swimming-MR    39.28      37.07        
 60 Engels, Leigh A           12 UN-LI-MR               38.49      37.15        
 61 Murphy, Anne C            12 Express Swimming-MR       NT      37.78        
 62 Ortega, Meghan            11 WAC-MR                 41.34      38.19        
 63 Panchal, Jadyn            12 Express Swimming-MR       NT      40.27        
 64 Akselrod, Abigail         12 Express Swimming-MR    48.24      40.88        
 65 Pillitteri, Gianna        11 WISC-MR                42.25      42.43        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burtseva, Maria           12 UN-MP-MR             1:04.10      59.41        
                  28.06       59.41 (31.35)                                        
  2 Puentes, Emily            12 WAC-MR               1:00.64    1:00.42        
                  29.09     1:00.42 (31.33)                                        
  3 Saliy, Laura E            12 MPNY-MR              1:07.87    1:00.59        
                  28.93     1:00.59 (31.66)                                        
  4 Nyquist, Hailey E         11 WAC-MR               1:04.22    1:00.95        
                  29.41     1:00.95 (31.54)                                        
  5 Zimmerman, Marley G       12 Express Swimming-MR  1:01.38    1:01.84        
                  29.95     1:01.84 (31.89)                                        
  6 Jhong, Sara               12 Express Swimming-MR  1:02.06    1:01.96        
                  28.54     1:01.96 (33.42)                                        
  7 Lew, Katie G              11 Express Swimming-MR  1:00.59    1:02.16        
                  29.54     1:02.16 (32.62)                                        
  8 Walsh, Stephanie M        12 Express Swimming-MR  1:01.73    1:02.58        
                  30.57     1:02.58 (32.01)                                        
  9 Yanza, Ayleen             12 Express Swimming-MR  1:02.80    1:02.68        
                  29.93     1:02.68 (32.75)                                        
 10 Eng, Alina                11 Express Swimming-MR  1:05.22    1:04.16        
                  30.47     1:04.16 (33.69)                                        
 11 Lancellotti, Lily M       12 FA-MR                1:14.30    1:04.21        
                  30.93     1:04.21 (33.28)                                        
 12 Moane, Courtney           12 WAC-MR               1:06.10    1:04.80        
                  31.08     1:04.80 (33.72)                                        
 13 Shashaty, Kasey           12 WAC-MR               1:05.04    1:05.00        
                  31.10     1:05.00 (33.90)                                        
 14 Wilkins, Hazel S          12 Express Swimming-MR  1:01.79    1:05.23        
                  31.18     1:05.23 (34.05)                                        
 15 McIntyre, Gaby M          11 Express Swimming-MR  1:07.92    1:05.85        
                  31.17     1:05.85 (34.68)                                        
 16 Iaccino, Grace Anne       11 Express Swimming-MR  1:06.00    1:05.95        
                  31.84     1:05.95 (34.11)                                        
 17 Aclao, Joromya            11 GATE-MR              1:06.32    1:06.21        
                  31.84     1:06.21 (34.37)                                        
 18 Kuzma, Lauren E           11 Express Swimming-MR  1:10.51    1:06.45        
                  32.06     1:06.45 (34.39)                                        
 19 Liew, Briana J            12 GATE-MR              1:07.65    1:06.75        
                  31.05     1:06.75 (35.70)                                        
 20 Collins, Payton R         11 CSC-MR               1:09.96    1:07.07        
                  31.01     1:07.07 (36.06)                                        
 21 Tafe, Madison E           12 CSC-MR               1:12.53    1:07.24        
                  31.65     1:07.24 (35.59)                                        
 22 Jimenez, Haley            11 GATE-MR              1:10.20    1:07.96        
                  33.46     1:07.96 (34.50)                                        
 23 Catalan, Kimberly A       11 UN-LI-MR             1:07.73    1:08.36        
                  32.63     1:08.36 (35.73)                                        
 24 Calabrese, Victoria       12 Express Swimming-MR  1:12.60    1:08.72        
                  33.05     1:08.72 (35.67)                                        
 25 Stroub, Mia R             11 WISC-MR              1:11.37    1:10.35        
                  33.52     1:10.35 (36.83)                                        
 26 Callaghan, Kaitlin        11 WAC-MR               1:16.09    1:10.64        
                  34.22     1:10.64 (36.42)                                        
 27 Commike, Samantha N       11 FA-MR                1:24.20    1:11.81        
                  33.91     1:11.81 (37.90)                                        
 28 Zaky, Kanzy               12 WAC-MR               1:25.11    1:12.12        
                  34.06     1:12.12 (38.06)                                        
 29 Causin, Hannah D          12 CSC-MR               1:17.18    1:12.63        
                  34.28     1:12.63 (38.35)                                        
 30 Gullo, Olivia             12 WAC-MR               1:19.36    1:13.56        
                  34.72     1:13.56 (38.84)                                        
 31 Cabusay, Christine F      11 WAC-MR               1:23.35    1:14.70        
                  34.43     1:14.70 (40.27)                                        
 32 Li, Kaitlin               11 GATE-MR              1:18.77    1:15.34        
                  36.08     1:15.34 (39.26)                                        
 33 Chavez, Melanie           11 Express Swimming-MR       NT    1:15.43        
                  35.70     1:15.43 (39.73)                                        
 34 Kovacs, Bella M           11 GATE-MR              1:19.32    1:15.75        
                  36.28     1:15.75 (39.47)                                        
 35 Platt, Claire             11 MPNY-MR              1:15.00    1:16.10        
                  35.10     1:16.10 (41.00)                                        
 36 Thompson, Carmelarose     11 WAC-MR               1:57.87    1:16.26        
                  36.87     1:16.26 (39.39)                                        
 37 McGUIRE, Mary C           11 Express Swimming-MR  1:22.82    1:16.50        
                  35.75     1:16.50 (40.75)                                        
 38 Horacek, Julia E          11 Express Swimming-MR  1:22.65    1:16.78        
                  35.45     1:16.78 (41.33)                                        
 39 Wang, Laurie              11 GATE-MR              1:23.90    1:16.88        
                  36.86     1:16.88 (40.02)                                        
 40 Choung, Ally Y            12 Express Swimming-MR  1:41.14    1:18.38        
                  36.78     1:18.38 (41.60)                                        
 41 Louie, Amanda L           12 GATE-MR              1:21.72    1:18.84        
                  36.26     1:18.84 (42.58)                                        
 42 Mchugh, Madison           11 WAC-MR               2:00.00    1:19.03        
                  37.13     1:19.03 (41.90)                                        
 43 Ferrick, Maggie R         11 Express Swimming-MR       NT    1:19.76        
                  38.80     1:19.76 (40.96)                                        
 44 Hou, Isabelle             11 Express Swimming-MR  1:30.23    1:20.12        
                  37.49     1:20.12 (42.63)                                        
 45 Vickers, Julia K          11 CSC-MR               1:29.29    1:20.99        
                  37.86     1:20.99 (43.13)                                        
 46 Engels, Leigh A           12 UN-LI-MR                  NT    1:25.59        
                  40.00     1:25.59 (45.59)                                        
 47 McKenna, Kayla            11 UN-CS-MR             1:21.97    1:27.82        
                  40.56     1:27.82 (47.26)                                        
 48 Cantwell, Karalynn E      12 WISC-MR              1:24.88    1:30.66        
                  41.11     1:30.66 (49.55)                                        
 49 Anderson, Thea            12 Aquaflames-MR             NT    1:45.50        
                  46.03     1:45.50 (59.47)                                        
 50 Caspare, Victoria G       11 Aquaflames-MR        1:40.16    1:46.64        
                  49.02     1:46.64 (57.62)                                        
 51 Kothari, Simrun           11 Aquaflames-MR             NT    2:00.23        
                  51.23   2:00.23 (1:09.00)                                        
 52 Rimsky, Sophia            11 Aquaflames-MR             NT    2:00.43        
                  52.02   2:00.43 (1:08.41)                                        
 53 Khaimchayev, Rachel       11 GATE-MR              2:11.32    2:10.42        
                  54.42   2:10.42 (1:16.00)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saliy, Laura E            12 MPNY-MR              2:19.38    2:11.41        
                  31.36     1:05.08 (33.72)     1:39.46 (34.38)     2:11.41 (31.95)
  2 Lew, Katie G              11 Express Swimming-MR  2:16.61    2:12.07        
                  30.26     1:03.94 (33.68)     1:39.17 (35.23)     2:12.07 (32.90)
  3 Bice, Casey C             11 Express Swimming-MR  2:18.34    2:12.99        
                  29.83     1:03.66 (33.83)     1:38.37 (34.71)     2:12.99 (34.62)
  4 Jhong, Sara               12 Express Swimming-MR  2:24.85    2:13.15        
                  30.00     1:03.55 (33.55)     1:38.41 (34.86)     2:13.15 (34.74)
  5 Catton, Chloe G           12 Express Swimming-MR  2:19.26    2:14.60        
                  30.06     1:04.46 (34.40)     1:40.45 (35.99)     2:14.60 (34.15)
  6 Lancellotti, Lily M       12 FA-MR                2:55.99    2:17.51        
                  32.13     1:07.09 (34.96)     1:43.17 (36.08)     2:17.51 (34.34)
  7 Eng, Alina                11 Express Swimming-MR  2:23.36    2:17.81        
                  31.24     1:06.30 (35.06)     1:41.97 (35.67)     2:17.81 (35.84)
  8 Rappaport, Molly M        11 Express Swimming-MR  2:29.14    2:19.48        
                  31.75     1:07.50 (35.75)     1:44.17 (36.67)     2:19.48 (35.31)
  9 Chernik, Alannah R        12 CSC-MR               2:21.87    2:20.56        
                  32.04     1:07.95 (35.91)     1:44.77 (36.82)     2:20.56 (35.79)
 10 Shashaty, Kasey           12 WAC-MR               2:18.17    2:20.82        
                  32.58     1:08.73 (36.15)     1:45.36 (36.63)     2:20.82 (35.46)
 11 Catalan, Kimberly A       11 UN-LI-MR             2:29.35    2:24.26        
                  33.00     1:09.77 (36.77)     1:47.87 (38.10)     2:24.26 (36.39)
 12 O'Connell, Maggie S       12 Express Swimming-MR  2:31.51    2:24.56        
                  32.25     1:09.56 (37.31)     1:47.87 (38.31)     2:24.56 (36.69)
 13 McIntyre, Gaby M          11 Express Swimming-MR  2:24.54    2:26.02        
                  33.69     1:10.87 (37.18)     1:49.87 (39.00)     2:26.02 (36.15)
 14 Murphy, Lillian E         11 Express Swimming-MR  2:37.92    2:26.28        
                  32.83     1:09.65 (36.82)     1:48.13 (38.48)     2:26.28 (38.15)
 15 Russo, Noelle R           11 Express Swimming-MR  2:37.51    2:26.85        
                  33.11     1:11.05 (37.94)     1:50.17 (39.12)     2:26.85 (36.68)
 16 Collins, Payton R         11 CSC-MR               3:00.00    2:28.92        
                  32.42     1:10.24 (37.82)     1:50.73 (40.49)     2:28.92 (38.19)
 17 Kuzma, Lauren E           11 Express Swimming-MR       NT    2:29.80        
                  34.21     1:12.55 (38.34)     1:51.85 (39.30)     2:29.80 (37.95)
 18 Sullivan, Lauren G        11 Express Swimming-MR  2:42.14    2:30.08        
                  35.52     1:13.60 (38.08)     1:52.28 (38.68)     2:30.08 (37.80)
 19 Iaccino, Grace Anne       11 Express Swimming-MR  2:28.18    2:30.29        
                  33.16     1:11.53 (38.37)     1:50.87 (39.34)     2:30.29 (39.42)
 20 Nakken, Lena              11 WISC-MR              2:41.67    2:32.97        
                  34.06     1:13.66 (39.60)     1:54.46 (40.80)     2:32.97 (38.51)
 21 Stroub, Mia R             11 WISC-MR              2:30.11    2:33.49        
                  34.13     1:13.64 (39.51)     1:54.90 (41.26)     2:33.49 (38.59)
 22 O'Malley, Kate E          11 WISC-MR              2:40.24    2:34.76        
                  35.58     1:14.98 (39.40)     1:56.50 (41.52)     2:34.76 (38.26)
 23 Quilty, Elizabeth K       11 Express Swimming-MR  2:44.27    2:36.48        
                  33.17     1:12.94 (39.77)     1:54.59 (41.65)     2:36.48 (41.89)
 24 McLaughlin, Sophia        12 Express Swimming-MR  2:42.40    2:36.84        
                  34.03     1:14.36 (40.33)     1:56.59 (42.23)     2:36.84 (40.25)
 25 Soberon, Sophia E         11 Express Swimming-MR  3:03.85    2:37.21        
                  35.13     1:14.35 (39.22)     1:55.89 (41.54)     2:37.21 (41.32)
 26 Rasquinha, Rhea D         11 Express Swimming-MR  3:02.23    2:37.65        
                  33.85     1:14.67 (40.82)     1:57.74 (43.07)     2:37.65 (39.91)
 27 Sinconegui, Victoria N    11 Express Swimming-MR       NT    2:38.47        
                  36.45     1:16.01 (39.56)     1:57.59 (41.58)     2:38.47 (40.88)
 28 Skala, Sarah M            11 WISC-MR              2:52.69    2:39.37        
                  35.70     1:17.05 (41.35)     2:00.22 (43.17)     2:39.37 (39.15)
 29 Spottiswood, Maya N       11 Express Swimming-MR  2:46.34    2:40.46        
                  35.78     1:17.20 (41.42)     1:59.41 (42.21)     2:40.46 (41.05)
 30 Matarazzo, Paige M        11 Express Swimming-MR  2:32.11    2:40.62        
                  37.50     1:18.73 (41.23)     2:00.97 (42.24)     2:40.62 (39.65)
 31 Welsh, Lindsay            11 Express Swimming-MR  2:51.53    2:40.82        
                  36.04     1:17.51 (41.47)     1:59.77 (42.26)     2:40.82 (41.05)
 32 Brennan, Erin             11 Express Swimming-MR  2:55.45    2:42.68        
                  37.24     1:18.91 (41.67)     2:01.58 (42.67)     2:42.68 (41.10)
 33 Beqaj, Emma R             12 FA-MR                3:10.99    2:52.11        
                  37.31     1:20.45 (43.14)     2:06.53 (46.08)     2:52.11 (45.58)
 34 McGUIRE, Mary C           11 Express Swimming-MR  2:55.34    2:53.20        
                  36.48     1:20.56 (44.08)     2:06.45 (45.89)     2:53.20 (46.75)
 35 Hou, Isabelle             11 Express Swimming-MR  3:00.43    2:57.24        
                  38.75     1:24.92 (46.17)     2:11.82 (46.90)     2:57.24 (45.42)
 36 Hommel, Elizabeth G       11 Express Swimming-MR  3:10.79    2:58.10        
                  37.77     1:23.06 (45.29)     2:12.85 (49.79)     2:58.10 (45.25)
 37 Perrino, Julia E          11 Express Swimming-MR       NT    2:58.55        
                  38.83     1:24.14 (45.31)     2:12.59 (48.45)     2:58.55 (45.96)
 38 Lerner, Ayla P            12 Express Swimming-MR  3:00.13    3:05.58        
                  37.17     1:23.34 (46.17)     2:13.64 (50.30)     3:05.58 (51.94)
 39 Rose, Lauren A            12 Express Swimming-MR  3:11.21    3:09.74        
                  42.47     1:29.97 (47.50)     2:21.07 (51.10)     3:09.74 (48.67)
 40 Brennan, Kelly            11 Express Swimming-MR  3:21.86    3:10.33        
                  42.67     1:32.83 (50.16)     2:23.44 (50.61)     3:10.33 (46.89)
 41 Pallas, Morgan            11 WISC-MR              3:19.20    3:15.94        
                  43.61   3:15.94 (2:32.33)                                        
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zimmerman, Marley G       12 Express Swimming-MR  6:02.66    5:52.06        
                  31.70     1:06.53 (34.83)     1:42.08 (35.55)     2:17.99 (35.91)
        2:54.27 (36.28)     3:30.34 (36.07)     4:06.79 (36.45)     4:43.19 (36.40)
        5:18.70 (35.51)     5:52.06 (33.36)                                        
  2 Saliy, Laura E            12 MPNY-MR              5:59.00    5:57.10        
                  31.73     1:07.70 (35.97)     1:44.37 (36.67)     2:20.82 (36.45)
        2:57.46 (36.64)     3:34.10 (36.64)     4:10.11 (36.01)     4:47.11 (37.00)
        5:22.91 (35.80)     5:57.10 (34.19)                                        
  3 Jhong, Sara               12 Express Swimming-MR  6:17.65    5:57.77        
                  31.98     1:07.27 (35.29)     1:42.42 (35.15)     2:18.19 (35.77)
        2:55.04 (36.85)     3:32.20 (37.16)     4:09.44 (37.24)     4:46.64 (37.20)
        5:23.45 (36.81)     5:57.77 (34.32)                                        
  4 Wilkins, Hazel S          12 Express Swimming-MR  6:20.32    5:59.41        
                  31.62     1:08.32 (36.70)     1:45.02 (36.70)     2:21.82 (36.80)
        2:58.82 (37.00)     3:36.07 (37.25)     4:13.08 (37.01)     4:49.61 (36.53)
        5:25.97 (36.36)     5:59.41 (33.44)                                        
  5 Bice, Casey C             11 Express Swimming-MR  6:13.81    6:02.96        
                  31.91     1:07.53 (35.62)     1:43.64 (36.11)     2:20.57 (36.93)
        2:57.78 (37.21)     3:34.71 (36.93)     4:12.62 (37.91)     4:49.84 (37.22)
        5:27.14 (37.30)     6:02.96 (35.82)                                        
  6 Burtseva, Maria           12 UN-MP-MR             5:59.00    6:03.70        
                  32.05     1:08.70 (36.65)     1:46.77 (38.07)     2:24.12 (37.35)
        3:02.11 (37.99)     3:40.16 (38.05)     4:17.58 (37.42)     4:52.86 (35.28)
        5:29.12 (36.26)     6:03.70 (34.58)                                        
  7 Lew, Katie G              11 Express Swimming-MR  6:17.60    6:04.04        
                  32.69     1:09.69 (37.00)     1:46.90 (37.21)     2:24.19 (37.29)
        3:01.40 (37.21)     3:38.15 (36.75)     4:15.48 (37.33)     4:52.31 (36.83)
        5:29.93 (37.62)     6:04.04 (34.11)                                        
  8 Walsh, Stephanie M        12 Express Swimming-MR  6:31.21    6:09.98        
                  31.89     1:08.00 (36.11)     1:46.02 (38.02)     2:25.30 (39.28)
        3:03.51 (38.21)     3:41.04 (37.53)     4:18.85 (37.81)     4:56.96 (38.11)
        5:34.49 (37.53)     6:09.98 (35.49)                                        
  9 Nyquist, Hailey E         11 WAC-MR               6:27.72    6:10.30        
                  32.83     1:09.60 (36.77)     1:47.15 (37.55)     2:25.52 (38.37)
        3:03.61 (38.09)     3:41.97 (38.36)     4:20.02 (38.05)     4:57.41 (37.39)
        5:35.02 (37.61)     6:10.30 (35.28)                                        
 10 Lancellotti, Lily M       12 FA-MR                6:45.99    6:18.46        
                  34.28     1:11.69 (37.41)     1:50.39 (38.70)     2:29.58 (39.19)
        3:08.78 (39.20)     3:47.96 (39.18)     4:26.27 (38.31)     5:04.94 (38.67)
        5:43.17 (38.23)     6:18.46 (35.29)                                        
 11 Moane, Courtney           12 WAC-MR               6:30.00    6:32.20        
                  34.30     1:12.15 (37.85)     1:51.97 (39.82)     2:31.71 (39.74)
        3:12.13 (40.42)     3:52.74 (40.61)     4:33.72 (40.98)     5:14.00 (40.28)
        5:53.78 (39.78)     6:32.20 (38.42)                                        
 12 Iaccino, Grace Anne       11 Express Swimming-MR  6:41.20    6:37.54        
                  34.99     1:13.75 (38.76)     1:54.48 (40.73)     2:35.08 (40.60)
        3:15.65 (40.57)     3:55.71 (40.06)     4:36.92 (41.21)     5:17.93 (41.01)
        5:57.97 (40.04)     6:37.54 (39.57)                                        
 13 Nakken, Lena              11 WISC-MR              7:34.01    6:49.62        
                  35.87     1:16.19 (40.32)     1:56.88 (40.69)     2:39.20 (42.32)
        3:21.29 (42.09)     4:03.22 (41.93)     4:45.89 (42.67)     5:28.39 (42.50)
        6:10.62 (42.23)     6:49.62 (39.00)                                        
 14 Stroub, Mia R             11 WISC-MR              7:45.77    6:50.52        
                  36.83     1:17.45 (40.62)     1:58.44 (40.99)     2:40.59 (42.15)
        3:22.83 (42.24)     4:05.96 (43.13)     4:47.58 (41.62)     5:30.05 (42.47)
        6:12.28 (42.23)     6:50.52 (38.24)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burtseva, Maria           12 UN-MP-MR               30.43      29.25        
  2 Lew, Katie G              11 Express Swimming-MR    30.18      31.04        
  3 Lancellotti, Lily M       12 FA-MR                  34.17      31.95        
  4 Wilkins, Hazel S          12 Express Swimming-MR    31.42      32.04        
  5 Jhong, Sara               12 Express Swimming-MR    31.64      32.19        
  6 Iaccino, Grace Anne       11 Express Swimming-MR    34.23      32.52        
  7 Liew, Briana J            12 GATE-MR                33.59      32.88        
  8 Walsh, Stephanie M        12 Express Swimming-MR    32.85      33.49        
  9 Puentes, Emily            12 WAC-MR                 32.09      33.82        
 10 Aclao, Joromya            11 GATE-MR                34.73      34.63        
 11 Eng, Alina                11 Express Swimming-MR    34.88      34.70        
 12 Yanza, Ayleen             12 Express Swimming-MR    35.56      35.12        
 13 Collins, Payton R         11 CSC-MR                 36.77      35.47        
 14 Choung, Ally Y            12 Express Swimming-MR    37.30      35.84        
 15 Catalan, Kimberly A       11 UN-LI-MR               35.58      36.03        
 16 Stroub, Mia R             11 WISC-MR                37.50      36.38        
 17 Callaghan, Kaitlin        11 WAC-MR                 39.28      36.94        
 18 Zimmerman, Marley G       12 Express Swimming-MR    35.43      37.00        
 19 Calabrese, Victoria       12 Express Swimming-MR    38.00      37.38        
 20 Platt, Claire             11 MPNY-MR                42.00      37.85        
 21 Jimenez, Haley            11 GATE-MR                38.31      38.12        
 22 Tafe, Madison E           12 CSC-MR                    NT      38.63        
 23 Thompson, Carmelarose     11 WAC-MR                 57.43      38.89        
 24 Hou, Isabelle             11 Express Swimming-MR    42.21      40.13        
 25 Kovacs, Bella M           11 GATE-MR                41.99      40.20        
 26 Chavez, Melanie           11 Express Swimming-MR       NT      41.32        
 27 Causin, Hannah D          12 CSC-MR                 43.03      41.65        
 28 Louie, Amanda L           12 GATE-MR                41.89      41.76        
 29 Wang, Laurie              11 GATE-MR                42.99      42.06        
 30 Li, Kaitlin               11 GATE-MR                43.14      42.09        
 31 McGUIRE, Mary C           11 Express Swimming-MR    46.22      42.22        
 32 Gullo, Olivia             12 WAC-MR                 43.37      42.41        
 33 Cabusay, Christine F      11 WAC-MR                 48.11      42.58        
 34 Zaky, Kanzy               12 WAC-MR                 45.00      42.82        
 35 Commike, Samantha N       11 FA-MR                  43.63      43.09        
 36 Mchugh, Madison           11 WAC-MR                 52.81      43.53        
 37 Vickers, Julia K          11 CSC-MR                 45.09      43.69        
 38 Ortega, Meghan            11 WAC-MR               1:00.00      46.35        
 39 McKenna, Kayla            11 UN-CS-MR               43.68      47.35        
 40 Engels, Leigh A           12 UN-LI-MR               48.66      47.94        
 41 Horacek, Julia E          11 Express Swimming-MR    48.25      48.22        
 42 Ferrick, Maggie R         11 Express Swimming-MR       NT      48.27        
 43 Khaimchayev, Rachel       11 GATE-MR                49.95      48.87        
 44 Caspare, Victoria G       11 Aquaflames-MR             NT      52.26        
 45 Anderson, Thea            12 Aquaflames-MR             NT      56.13        
 46 Rimsky, Sophia            11 Aquaflames-MR             NT      57.71        
 47 Kothari, Simrun           11 Aquaflames-MR             NT      58.12        
 -- Cantwell, Karalynn E      12 WISC-MR                50.99         DQ        
      Non-continuous turning action
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burtseva, Maria           12 UN-MP-MR             1:07.64    1:02.93        
                  30.34     1:02.93 (32.59)                                        
  2 Lew, Katie G              11 Express Swimming-MR  1:05.73    1:06.12        
                  32.30     1:06.12 (33.82)                                        
  3 Jhong, Sara               12 Express Swimming-MR  1:08.17    1:07.96        
                  32.67     1:07.96 (35.29)                                        
  4 Wilkins, Hazel S          12 Express Swimming-MR  1:08.82    1:09.23        
                  34.21     1:09.23 (35.02)                                        
  5 Nyquist, Hailey E         11 WAC-MR               1:10.58    1:09.97        
                  34.43     1:09.97 (35.54)                                        
  6 Lancellotti, Lily M       12 FA-MR                1:14.02    1:10.15        
                  34.29     1:10.15 (35.86)                                        
  7 Puentes, Emily            12 WAC-MR               1:12.24    1:10.84        
                  34.32     1:10.84 (36.52)                                        
  8 Chernik, Alannah R        12 CSC-MR               1:12.08    1:11.35        
                  34.61     1:11.35 (36.74)                                        
  9 Iaccino, Grace Anne       11 Express Swimming-MR  1:15.28    1:13.04        
                  35.19     1:13.04 (37.85)                                        
 10 Liew, Briana J            12 GATE-MR              1:13.92    1:13.13        
                  35.27     1:13.13 (37.86)                                        
 11 Iaboni, Julia             12 CSC-MR               1:30.07    1:13.73        
                  35.26     1:13.73 (38.47)                                        
 12 Catalan, Kimberly A       11 UN-LI-MR             1:16.59    1:14.74        
                  37.03     1:14.74 (37.71)                                        
 13 Zimmerman, Marley G       12 Express Swimming-MR  1:16.03    1:15.61        
                  37.32     1:15.61 (38.29)                                        
 14 Aclao, Joromya            11 GATE-MR              1:16.37    1:15.91        
                  37.01     1:15.91 (38.90)                                        
 15 Collins, Payton R         11 CSC-MR               1:26.11    1:16.13        
                  36.12     1:16.13 (40.01)                                        
 16 Eng, Alina                11 Express Swimming-MR  1:16.30    1:16.42        
                  37.03     1:16.42 (39.39)                                        
 17 Stroub, Mia R             11 WISC-MR              1:22.21    1:18.05        
                  37.68     1:18.05 (40.37)                                        
 18 Choung, Ally Y            12 Express Swimming-MR  1:38.76    1:18.83        
                  38.92     1:18.83 (39.91)                                        
 19 Jimenez, Haley            11 GATE-MR              1:21.93    1:18.95        
                  39.64     1:18.95 (39.31)                                        
 20 Callaghan, Kaitlin        11 WAC-MR               1:35.00    1:19.40        
                  39.09     1:19.40 (40.31)                                        
 21 Valdes, Olivia            12 WAC-MR               1:23.87    1:19.56        
                  38.26     1:19.56 (41.30)                                        
 22 Kuzma, Lauren E           11 Express Swimming-MR  1:24.71    1:20.43        
                  39.48     1:20.43 (40.95)                                        
 23 Skala, Sarah M            11 WISC-MR              1:21.92    1:21.14        
                  39.13     1:21.14 (42.01)                                        
 24 Thompson, Carmelarose     11 WAC-MR               1:50.00    1:23.14        
                  40.56     1:23.14 (42.58)                                        
 25 Reich, Elizabeth          11 WAC-MR               1:33.22    1:26.61        
                  42.27     1:26.61 (44.34)                                        
 26 Sweeney, Olivia           12 WAC-MR                    NT    1:27.56        
                1:27.56         1:27.56 ( )                                        
 27 Thoms, Julia D            11 Express Swimming-MR  1:35.43    1:29.33        
                  42.31     1:29.33 (47.02)                                        
 28 Tirro, Theresa            12 WAC-MR               2:00.00    1:30.39        
                  42.60     1:30.39 (47.79)                                        
 29 Zaky, Kanzy               12 WAC-MR               1:35.00    1:30.93        
                  44.69     1:30.93 (46.24)                                        
 30 Louie, Amanda L           12 GATE-MR              1:30.98    1:32.10        
                  44.80     1:32.10 (47.30)                                        
 31 Wang, Laurie              11 GATE-MR                   NT    1:32.15        
                  45.56     1:32.15 (46.59)                                        
 32 Cabusay, Christine F      11 WAC-MR               1:48.37    1:32.32        
                  44.35     1:32.32 (47.97)                                        
 33 Parrinello, Kaitlyn L     12 FA-MR                1:37.66    1:33.04        
                  45.01     1:33.04 (48.03)                                        
 34 Beqaj, Emma R             12 FA-MR                1:32.99    1:33.07        
                  45.27     1:33.07 (47.80)                                        
 35 Commike, Samantha N       11 FA-MR                1:55.99    1:35.34        
                  44.38     1:35.34 (50.96)                                        
 36 Keiser, Abigail           11 WAC-MR               1:46.27    1:36.58        
                  45.21     1:36.58 (51.37)                                        
 37 Horacek, Julia E          11 Express Swimming-MR  1:43.72    1:41.11        
                  48.67     1:41.11 (52.44)                                        
 38 Akselrod, Abigail         12 Express Swimming-MR  1:58.98    1:48.30        
                  51.23     1:48.30 (57.07)                                        
 39 Ferrick, Maggie R         11 Express Swimming-MR       NT    1:48.36        
                  51.16     1:48.36 (57.20)                                        
 40 Panchal, Jadyn            12 Express Swimming-MR       NT    1:57.49        
                  56.21   1:57.49 (1:01.28)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Stephanie M        12 Express Swimming-MR    33.24      35.57        
  2 Wilkins, Hazel S          12 Express Swimming-MR    36.88      36.24        
  3 Moane, Courtney           12 WAC-MR                 37.17      36.48        
  4 McIntyre, Gaby M          11 Express Swimming-MR    36.12      36.52        
  5 Liew, Briana J            12 GATE-MR                37.37      36.69        
  6 Lew, Katie G              11 Express Swimming-MR    37.01      37.03        
  7 Zimmerman, Marley G       12 Express Swimming-MR    37.61      37.47        
  8 Aclao, Joromya            11 GATE-MR                37.79      37.64        
  9 Saliy, Laura E            12 MPNY-MR                37.78      37.75        
 10 Kuzma, Lauren E           11 Express Swimming-MR    38.83      37.90        
 11 Yanza, Ayleen             12 Express Swimming-MR    38.61      39.12        
 12 Jhong, Sara               12 Express Swimming-MR    41.91      39.87        
 13 Lancellotti, Lily M       12 FA-MR                  41.13      39.89        
 14 Eng, Alina                11 Express Swimming-MR    45.13      40.22        
 15 Cabusay, Christine F      11 WAC-MR                 43.27      41.00        
 16 Jimenez, Haley            11 GATE-MR                42.80      41.41        
 17 Iaccino, Grace Anne       11 Express Swimming-MR    39.97      41.50        
 18 Callaghan, Kaitlin        11 WAC-MR                 45.16      41.78        
 19 Li, Kaitlin               11 GATE-MR                42.56      42.13        
 20 Hou, Isabelle             11 Express Swimming-MR    43.51      42.67        
 21 Tafe, Madison E           12 CSC-MR                 43.98      42.92        
 22 Collins, Payton R         11 CSC-MR                 50.02      43.15        
 23 Nakken, Lena              11 WISC-MR                43.17      43.33        
 24 Zaky, Kanzy               12 WAC-MR                 50.90      43.36        
 25 Choung, Ally Y            12 Express Swimming-MR    45.25      43.86        
 26 Kovacs, Bella M           11 GATE-MR                43.66      44.22        
 27 Engels, Leigh A           12 UN-LI-MR               46.33      44.23        
 28 Louie, Amanda L           12 GATE-MR                47.29      44.50        
 29 Platt, Claire             11 MPNY-MR                45.00      44.71        
 30 Wang, Laurie              11 GATE-MR                45.54      44.81        
 31 Horacek, Julia E          11 Express Swimming-MR    46.03      45.06        
 32 Gullo, Olivia             12 WAC-MR                 51.89      45.55        
 33 Catalan, Kimberly A       11 UN-LI-MR               46.80      45.61        
 34 Calabrese, Victoria       12 Express Swimming-MR    44.97      46.41        
 35 Khaimchayev, Rachel       11 GATE-MR                51.13      48.50        
 36 Commike, Samantha N       11 FA-MR                  50.36      49.21        
 37 Causin, Hannah D          12 CSC-MR                 50.20      49.29        
 38 Thompson, Carmelarose     11 WAC-MR               1:22.06      49.30        
 39 McGUIRE, Mary C           11 Express Swimming-MR    57.03      50.42        
 40 Mchugh, Madison           11 WAC-MR                 58.78      51.40        
 41 McKenna, Kayla            11 UN-CS-MR               50.05      51.45        
 42 Cantwell, Karalynn E      12 WISC-MR                55.44      52.66        
 43 Ortega, Meghan            11 WAC-MR               1:10.00      53.78        
 44 Vickers, Julia K          11 CSC-MR                 54.39      53.79        
 45 Ferrick, Maggie R         11 Express Swimming-MR       NT      53.90        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lew, Katie G              11 Express Swimming-MR  1:17.66    1:17.71        
                  36.74     1:17.71 (40.97)                                        
  2 Shashaty, Kasey           12 WAC-MR               1:16.70    1:19.00        
                  37.80     1:19.00 (41.20)                                        
  3 Wilkins, Hazel S          12 Express Swimming-MR  1:18.70    1:19.15        
                  37.58     1:19.15 (41.57)                                        
  4 Zimmerman, Marley G       12 Express Swimming-MR  1:20.29    1:19.56        
                  38.77     1:19.56 (40.79)                                        
  5 Saliy, Laura E            12 MPNY-MR              1:22.75    1:19.73        
                  37.72     1:19.73 (42.01)                                        
  6 Liew, Briana J            12 GATE-MR              1:21.88    1:20.02        
                  38.34     1:20.02 (41.68)                                        
  7 Suteja, Kezia S           11 NCAC-MR              1:20.00    1:20.57        
                  38.24     1:20.57 (42.33)                                        
  8 Moane, Courtney           12 WAC-MR               1:19.49    1:21.13        
                  39.07     1:21.13 (42.06)                                        
  9 McIntyre, Gaby M          11 Express Swimming-MR  1:23.71    1:23.01        
                  40.05     1:23.01 (42.96)                                        
 10 Aclao, Joromya            11 GATE-MR              1:23.13    1:23.58        
                  39.13     1:23.58 (44.45)                                        
 11 Jhong, Sara               12 Express Swimming-MR  1:36.34    1:24.16        
                  39.67     1:24.16 (44.49)                                        
 12 Zhu, Angela               11 NCAC-MR              1:22.00    1:24.33        
                  40.02     1:24.33 (44.31)                                        
 13 Yanza, Ayleen             12 Express Swimming-MR  1:21.56    1:25.64        
                  40.97     1:25.64 (44.67)                                        
 14 Kropaneva, Alexandra L    11 MPNY-MR              1:32.00    1:26.38        
                  40.75     1:26.38 (45.63)                                        
 15 Iaboni, Julia             12 CSC-MR               1:32.32    1:26.99        
                  41.38     1:26.99 (45.61)                                        
 16 Edmonds, Gracie R         12 CSC-MR               1:39.83    1:28.07        
                  42.76     1:28.07 (45.31)                                        
 17 Chernik, Alannah R        12 CSC-MR               1:30.42    1:28.59        
                  42.03     1:28.59 (46.56)                                        
 18 Jimenez, Haley            11 GATE-MR              1:32.62    1:28.73        
                  42.28     1:28.73 (46.45)                                        
 19 Hunt, Emma                12 WAC-MR               1:35.53    1:29.26        
                  42.15     1:29.26 (47.11)                                        
 20 Cabusay, Christine F      11 WAC-MR               1:36.34    1:29.91        
                  42.98     1:29.91 (46.93)                                        
 21 Li, Kaitlin               11 GATE-MR              1:32.02    1:30.24        
                  43.44     1:30.24 (46.80)                                        
 22 Iaccino, Grace Anne       11 Express Swimming-MR  1:27.86    1:31.36        
                  44.26     1:31.36 (47.10)                                        
 23 Callaghan, Kaitlin        11 WAC-MR               1:35.19    1:32.29        
                  43.90     1:32.29 (48.39)                                        
 24 Kovacs, Bella M           11 GATE-MR              1:36.69    1:32.82        
                  44.14     1:32.82 (48.68)                                        
 25 Hou, Isabelle             11 Express Swimming-MR  1:32.31    1:33.17        
                  44.09     1:33.17 (49.08)                                        
 26 Tirro, Theresa            12 WAC-MR               2:10.00    1:34.68        
                  44.58     1:34.68 (50.10)                                        
 27 Choung, Ally Y            12 Express Swimming-MR  1:45.43    1:35.03        
                  45.57     1:35.03 (49.46)                                        
 28 Platt, Claire             11 MPNY-MR              1:35.00    1:35.16        
                  45.60     1:35.16 (49.56)                                        
 29 Wang, Laurie              11 GATE-MR              1:38.29    1:35.76        
                  45.80     1:35.76 (49.96)                                        
 30 Stylianou, Helena         12 UN-WA-MR             1:50.00    1:36.06        
                  42.15     1:36.06 (53.91)                                        
 31 Catalan, Kimberly A       11 UN-LI-MR             1:36.59    1:37.36        
                  46.34     1:37.36 (51.02)                                        
 32 Horacek, Julia E          11 Express Swimming-MR  1:39.83    1:38.81        
                  45.84     1:38.81 (52.97)                                        
 33 Engels, Leigh A           12 UN-LI-MR                  NT    1:39.79        
                  46.47     1:39.79 (53.32)                                        
 34 Rose, Lauren A            12 Express Swimming-MR  1:40.54    1:40.92        
                  47.07     1:40.92 (53.85)                                        
 35 Michell, Isabella         12 WAC-MR               1:58.14    1:41.83        
                  47.61     1:41.83 (54.22)                                        
 36 Greene, Emily M           11 FA-MR                1:44.38    1:42.37        
                  48.94     1:42.37 (53.43)                                        
 37 Castagnetti, Emily        11 WAC-MR               1:50.29    1:42.66        
                  49.33     1:42.66 (53.33)                                        
 38 Skala, Sarah M            11 WISC-MR              1:44.13    1:43.69        
                  48.55     1:43.69 (55.14)                                        
 39 Pillitteri, Gianna        11 WISC-MR              1:48.08    1:48.56        
                  51.04     1:48.56 (57.52)                                        
 40 McGUIRE, Mary C           11 Express Swimming-MR  2:03.58    1:50.19        
                  52.87     1:50.19 (57.32)                                        
 41 Ferrick, Maggie R         11 Express Swimming-MR       NT    2:11.87        
                1:02.30   2:11.87 (1:09.57)                                        
 42 Panchal, Jadyn            12 Express Swimming-MR       NT    2:21.56        
                1:02.04   2:21.56 (1:19.52)                                        
 -- Zaky, Kanzy               12 WAC-MR               1:45.00         DQ        
                  38.10          DQ (55.98)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burtseva, Maria           12 UN-MP-MR               31.00      28.51        
  2 Wilkins, Hazel S          12 Express Swimming-MR    29.73      29.07        
  3 Suteja, Kezia S           11 NCAC-MR                31.00      30.88        
  4 Yanza, Ayleen             12 Express Swimming-MR    30.12      30.94        
  5 Iaccino, Grace Anne       11 Express Swimming-MR    31.23      31.34        
  6 Zhu, Angela               11 NCAC-MR                31.00      31.41        
  7 Lancellotti, Lily M       12 FA-MR                  34.83      31.59        
  8 Lew, Katie G              11 Express Swimming-MR    30.73      31.72        
  9 Jhong, Sara               12 Express Swimming-MR    33.34      32.02        
 10 Liew, Briana J            12 GATE-MR                32.63      32.46        
 11 Puentes, Emily            12 WAC-MR                 33.23      32.75        
 12 Iaboni, Julia             12 CSC-MR                 36.05      32.78        
 13 Zimmerman, Marley G       12 Express Swimming-MR    31.84      32.81        
 14 McIntyre, Gaby M          11 Express Swimming-MR    34.23      32.84        
 15 Saliy, Laura E            12 MPNY-MR                32.00      33.03        
 16 Shashaty, Kasey           12 WAC-MR                 32.86      33.29        
 17 Eng, Alina                11 Express Swimming-MR    33.87      33.35        
 18 Jimenez, Haley            11 GATE-MR                35.27      34.48        
 19 Callaghan, Kaitlin        11 WAC-MR                 37.90      34.84        
 20 Valdes, Olivia            12 WAC-MR                 43.46      35.23        
 21 Kuzma, Lauren E           11 Express Swimming-MR    37.82      35.49        
 21 Catalan, Kimberly A       11 UN-LI-MR               35.26      35.49        
 23 Kropaneva, Alexandra L    11 MPNY-MR                36.00      35.85        
 24 Collins, Payton R         11 CSC-MR                 39.27      36.49        
 25 Stroub, Mia R             11 WISC-MR                36.89      36.71        
 26 Platt, Claire             11 MPNY-MR                42.45      37.12        
 27 Choung, Ally Y            12 Express Swimming-MR    39.37      37.31        
 28 Thoms, Julia D            11 Express Swimming-MR    38.76      37.53        
 29 Hunt, Emma                12 WAC-MR                 44.97      38.53        
 30 Thompson, Carmelarose     11 WAC-MR                 55.00      38.94        
 31 Stickelman, Kayla Marie   12 CSC-MR                 41.20      39.16        
 32 O'Malley, Kate E          11 WISC-MR                39.40      39.29        
 33 Li, Kaitlin               11 GATE-MR                40.85      40.05        
 34 Ortega, Meghan            11 WAC-MR               1:00.00      40.28        
 35 Kovacs, Bella M           11 GATE-MR                41.88      40.54        
 36 McGUIRE, Mary C           11 Express Swimming-MR    48.90      40.57        
 37 Reich, Elizabeth          11 WAC-MR                 43.14      40.63        
 38 Louie, Amanda L           12 GATE-MR                39.56      40.91        
 39 Chavez, Melanie           11 Express Swimming-MR       NT      41.02        
 40 Hou, Isabelle             11 Express Swimming-MR    39.85      42.35        
 41 Priola, Kate              12 CSC-MR                 45.82      42.82        
 42 Barbaro, Alexandra        11 WAC-MR                 52.15      43.36        
 43 Parrinello, Kaitlyn L     12 FA-MR                  55.99      43.84        
 44 Wang, Laurie              11 GATE-MR                45.90      43.85        
 45 Walter, Sophia            12 WAC-MR                 47.88      44.18        
 46 Murphy, Anne C            12 Express Swimming-MR       NT      45.02        
 47 Beqaj, Emma R             12 FA-MR                  43.14      45.03        
 48 Michell, Isabella         12 WAC-MR                 57.42      45.25        
 49 Engels, Leigh A           12 UN-LI-MR               49.15      45.66        
 50 Commike, Samantha N       11 FA-MR                  45.24      45.92        
 51 Mchugh, Madison           11 WAC-MR               1:00.00      47.21        
 52 Keiser, Abigail           11 WAC-MR                 59.61      48.11        
 53 Akselrod, Abigail         12 Express Swimming-MR  1:05.02      49.92        
 54 Pillitteri, Gianna        11 WISC-MR                48.99      49.94        
 55 Horacek, Julia E          11 Express Swimming-MR    48.07      50.48        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burtseva, Maria           12 UN-MP-MR             1:10.38    1:05.03        
                  30.60     1:05.03 (34.43)                                        
  2 Wilkins, Hazel S          12 Express Swimming-MR  1:05.09    1:05.92        
                  31.10     1:05.92 (34.82)                                        
  3 Nyquist, Hailey E         11 WAC-MR               1:12.00    1:09.64        
                  32.10     1:09.64 (37.54)                                        
  4 Yanza, Ayleen             12 Express Swimming-MR  1:11.58    1:11.02        
                  33.53     1:11.02 (37.49)                                        
  5 Lew, Katie G              11 Express Swimming-MR  1:08.91    1:11.26        
                  33.55     1:11.26 (37.71)                                        
  6 Iaccino, Grace Anne       11 Express Swimming-MR  1:14.35    1:12.25        
                  34.52     1:12.25 (37.73)                                        
  7 Liew, Briana J            12 GATE-MR              1:16.44    1:12.90        
                  34.10     1:12.90 (38.80)                                        
  8 Saliy, Laura E            12 MPNY-MR              1:11.00    1:12.96        
                  33.74     1:12.96 (39.22)                                        
  9 Lancellotti, Lily M       12 FA-MR                1:17.68    1:14.04        
                  35.20     1:14.04 (38.84)                                        
 10 Walsh, Stephanie M        12 Express Swimming-MR  1:20.50    1:14.61        
                  34.40     1:14.61 (40.21)                                        
 11 Zimmerman, Marley G       12 Express Swimming-MR  1:10.92    1:15.21        
                  34.99     1:15.21 (40.22)                                        
 12 Eng, Alina                11 Express Swimming-MR  1:16.06    1:16.51        
                  34.09     1:16.51 (42.42)                                        
 13 Puentes, Emily            12 WAC-MR               1:16.96    1:16.82        
                  35.37     1:16.82 (41.45)                                        
 14 Aclao, Joromya            11 GATE-MR              1:18.26    1:17.67        
                  36.03     1:17.67 (41.64)                                        
 15 McIntyre, Gaby M          11 Express Swimming-MR  1:20.82    1:18.05        
                  35.91     1:18.05 (42.14)                                        
 16 Jimenez, Haley            11 GATE-MR              1:23.67    1:18.82        
                  37.22     1:18.82 (41.60)                                        
 17 Shashaty, Kasey           12 WAC-MR               1:39.97    1:18.90        
                  36.53     1:18.90 (42.37)                                        
 18 Catalan, Kimberly A       11 UN-LI-MR             1:23.73    1:22.81        
                  38.39     1:22.81 (44.42)                                        
 19 Stroub, Mia R             11 WISC-MR              1:25.00    1:24.40        
                  38.20     1:24.40 (46.20)                                        
 20 Platt, Claire             11 MPNY-MR              1:32.00    1:27.60        
                  39.06     1:27.60 (48.54)                                        
 21 Thompson, Carmelarose     11 WAC-MR               1:30.00    1:31.29        
                  43.13     1:31.29 (48.16)                                        
 22 Kovacs, Bella M           11 GATE-MR              1:35.00    1:31.38        
                  42.16     1:31.38 (49.22)                                        
 23 Ortega, Meghan            11 WAC-MR               2:00.00    1:32.25        
                  43.18     1:32.25 (49.07)                                        
 24 Li, Kaitlin               11 GATE-MR              1:34.32    1:32.55        
                  42.19     1:32.55 (50.36)                                        
 25 Wang, Laurie              11 GATE-MR              1:38.19    1:35.89        
                  45.65     1:35.89 (50.24)                                        
 26 Zaky, Kanzy               12 WAC-MR               1:45.11    1:39.43        
                  45.60     1:39.43 (53.83)                                        
 27 Louie, Amanda L           12 GATE-MR              1:36.90    1:40.15        
                  44.31     1:40.15 (55.84)                                        
 28 McKenna, Kayla            11 UN-CS-MR             1:53.14    1:47.43        
                  50.93     1:47.43 (56.50)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burtseva, Maria           12 UN-MP-MR             1:12.00    1:05.44        
                  28.87     1:05.44 (36.57)                                        
  2 Wilkins, Hazel S          12 Express Swimming-MR  1:09.50    1:07.27        
                  30.84     1:07.27 (36.43)                                        
  3 Lew, Katie G              11 Express Swimming-MR  1:09.71    1:08.72        
                  32.13     1:08.72 (36.59)                                        
  4 Saliy, Laura E            12 MPNY-MR              1:14.00    1:09.41        
                  33.03     1:09.41 (36.38)                                        
  5 Jhong, Sara               12 Express Swimming-MR  1:14.38    1:09.75        
                  31.84     1:09.75 (37.91)                                        
  6 Zimmerman, Marley G       12 Express Swimming-MR  1:12.05    1:10.50        
                  33.84     1:10.50 (36.66)                                        
  7 Yanza, Ayleen             12 Express Swimming-MR  1:12.36    1:12.76        
                  33.40     1:12.76 (39.36)                                        
  8 Lancellotti, Lily M       12 FA-MR                1:23.49    1:12.79        
                  32.65     1:12.79 (40.14)                                        
  9 Nyquist, Hailey E         11 WAC-MR               1:13.96    1:12.80        
                  33.67     1:12.80 (39.13)                                        
 10 Zhu, Angela               11 NCAC-MR              1:13.00    1:13.66        
                  33.61     1:13.66 (40.05)                                        
 11 Iaccino, Grace Anne       11 Express Swimming-MR  1:14.50    1:14.19        
                  33.42     1:14.19 (40.77)                                        
 12 Moane, Courtney           12 WAC-MR               1:16.22    1:14.22        
                  34.72     1:14.22 (39.50)                                        
 13 Eng, Alina                11 Express Swimming-MR  1:17.40    1:14.69        
                  34.36     1:14.69 (40.33)                                        
 14 Suteja, Kezia S           11 NCAC-MR              1:14.00    1:14.75        
                  34.38     1:14.75 (40.37)                                        
 15 Iaboni, Julia             12 CSC-MR               1:21.37    1:14.86        
                  34.89     1:14.86 (39.97)                                        
 16 Aclao, Joromya            11 GATE-MR              1:21.83    1:15.59        
                  36.15     1:15.59 (39.44)                                        
 17 Chernik, Alannah R        12 CSC-MR               1:16.79    1:16.30        
                  34.67     1:16.30 (41.63)                                        
 18 Kropaneva, Alexandra L    11 MPNY-MR              1:22.00    1:16.98        
                  37.04     1:16.98 (39.94)                                        
 19 Catalan, Kimberly A       11 UN-LI-MR             1:21.39    1:18.75        
                  34.70     1:18.75 (44.05)                                        
 20 McIntyre, Gaby M          11 Express Swimming-MR  1:20.41    1:19.16        
                  37.45     1:19.16 (41.71)                                        
 21 Choung, Ally Y            12 Express Swimming-MR  1:23.68    1:20.96        
                  35.97     1:20.96 (44.99)                                        
 22 Hunt, Emma                12 WAC-MR               1:31.65    1:22.12        
                  39.35     1:22.12 (42.77)                                        
 23 Stroub, Mia R             11 WISC-MR              1:20.57    1:22.15        
                  37.35     1:22.15 (44.80)                                        
 24 Edmonds, Gracie R         12 CSC-MR               1:34.79    1:23.69        
                  40.14     1:23.69 (43.55)                                        
 25 Platt, Claire             11 MPNY-MR              1:19.00    1:24.35        
                  38.06     1:24.35 (46.29)                                        
 26 Li, Kaitlin               11 GATE-MR              1:32.20    1:24.99        
                  42.32     1:24.99 (42.67)                                        
 27 Kovacs, Bella M           11 GATE-MR              1:32.00    1:25.55        
                  42.21     1:25.55 (43.34)                                        
 28 O'Malley, Kate E          11 WISC-MR              1:29.93    1:25.70        
                  40.78     1:25.70 (44.92)                                        
 29 Skala, Sarah M            11 WISC-MR              1:28.98    1:26.09        
                  40.09     1:26.09 (46.00)                                        
 30 Thoms, Julia D            11 Express Swimming-MR  1:40.08    1:27.04        
                  40.89     1:27.04 (46.15)                                        
 31 Thompson, Carmelarose     11 WAC-MR               1:45.00    1:27.48        
                  38.77     1:27.48 (48.71)                                        
 32 Hou, Isabelle             11 Express Swimming-MR  1:30.01    1:29.55        
                  42.01     1:29.55 (47.54)                                        
 33 Louie, Amanda L           12 GATE-MR              1:32.18    1:30.17        
                  41.58     1:30.17 (48.59)                                        
 34 Walter, Sophia            12 WAC-MR               2:00.00    1:30.37        
                  41.95     1:30.37 (48.42)                                        
 35 Barbaro, Alexandra        11 WAC-MR               2:00.00    1:31.38        
                  44.22     1:31.38 (47.16)                                        
 36 Sweeney, Olivia           12 WAC-MR               1:38.75    1:31.56        
                  40.89     1:31.56 (50.67)                                        
 37 Castagnetti, Emily        11 WAC-MR               1:42.27    1:32.29        
                  45.00     1:32.29 (47.29)                                        
 38 McGUIRE, Mary C           11 Express Swimming-MR  1:34.10    1:32.37        
                  40.45     1:32.37 (51.92)                                        
 39 Stylianou, Helena         12 UN-WA-MR             1:40.00    1:32.70        
                  43.58     1:32.70 (49.12)                                        
 40 Commike, Samantha N       11 FA-MR                1:30.77    1:33.10        
                  43.32     1:33.10 (49.78)                                        
 41 Greene, Emily M           11 FA-MR                1:35.05    1:33.95        
                  44.48     1:33.95 (49.47)                                        
 42 Ortega, Meghan            11 WAC-MR               2:00.00    1:34.65        
                  43.98     1:34.65 (50.67)                                        
 43 Engels, Leigh A           12 UN-LI-MR                  NT    1:35.28        
                  45.42     1:35.28 (49.86)                                        
 44 Priola, Kate              12 CSC-MR               1:40.72    1:35.91        
                  42.66     1:35.91 (53.25)                                        
 45 Parrinello, Kaitlyn L     12 FA-MR                1:45.99    1:36.46        
                  45.82     1:36.46 (50.64)                                        
 46 Horacek, Julia E          11 Express Swimming-MR  1:37.97    1:36.57        
                  49.96     1:36.57 (46.61)                                        
 47 Beqaj, Emma R             12 FA-MR                1:42.99    1:37.33        
                  43.28     1:37.33 (54.05)                                        
 48 Michell, Isabella         12 WAC-MR               2:00.00    1:37.51        
                  48.40     1:37.51 (49.11)                                        
 49 Mchugh, Madison           11 WAC-MR               2:00.00    1:39.01        
                  45.78     1:39.01 (53.23)                                        
 50 Ferrick, Maggie R         11 Express Swimming-MR       NT    1:42.06        
                  49.04     1:42.06 (53.02)                                        
 51 Pillitteri, Gianna        11 WISC-MR              1:42.33    1:42.60        
                  51.35     1:42.60 (51.25)                                        
 52 Akselrod, Abigail         12 Express Swimming-MR  2:11.21    1:46.26        
                  47.78     1:46.26 (58.48)                                        
 53 Panchal, Jadyn            12 Express Swimming-MR       NT    2:00.01        
                  53.48   2:00.01 (1:06.53)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saliy, Laura E            12 MPNY-MR              2:36.66    2:28.41        
                  34.14     1:12.31 (38.17)     1:55.41 (43.10)     2:28.41 (33.00)
  2 Jhong, Sara               12 Express Swimming-MR  2:39.54    2:31.34        
                  33.13     1:10.15 (37.02)     1:57.01 (46.86)     2:31.34 (34.33)
  3 Bice, Casey C             11 Express Swimming-MR  2:36.14    2:32.23        
                  33.87     1:11.92 (38.05)     1:56.80 (44.88)     2:32.23 (35.43)
  4 Catton, Chloe G           12 Express Swimming-MR  2:40.82    2:33.53        
                  34.39     1:12.72 (38.33)     1:58.62 (45.90)     2:33.53 (34.91)
  5 Lancellotti, Lily M       12 FA-MR                2:42.04    2:33.65        
                  33.03     1:11.42 (38.39)     1:58.04 (46.62)     2:33.65 (35.61)
  6 Rappaport, Molly M        11 Express Swimming-MR  2:39.30    2:37.57        
                  34.11     1:15.72 (41.61)     2:02.05 (46.33)     2:37.57 (35.52)
  7 Nyquist, Hailey E         11 WAC-MR               2:43.11    2:38.21        
                  33.74     1:13.97 (40.23)     2:02.67 (48.70)     2:38.21 (35.54)
  8 Iaccino, Grace Anne       11 Express Swimming-MR  2:43.67    2:40.14        
                  34.58     1:15.18 (40.60)     2:04.02 (48.84)     2:40.14 (36.12)
  9 Eng, Alina                11 Express Swimming-MR  2:42.30    2:40.26        
                  34.73     1:14.81 (40.08)     2:03.52 (48.71)     2:40.26 (36.74)
 10 Kuzma, Lauren E           11 Express Swimming-MR       NT    2:46.03        
                  36.26     1:19.32 (43.06)     2:07.49 (48.17)     2:46.03 (38.54)
 11 Soberon, Sophia E         11 Express Swimming-MR  3:33.21    2:48.68        
                  41.04     1:21.52 (40.48)     2:09.15 (47.63)     2:48.68 (39.53)
 12 Catalan, Kimberly A       11 UN-LI-MR             2:53.92    2:48.78        
                  37.46     1:17.17 (39.71)     2:10.75 (53.58)     2:48.78 (38.03)
 13 McIntyre, Gaby M          11 Express Swimming-MR  2:54.32    2:48.88        
                  35.88     1:21.42 (45.54)     2:11.56 (50.14)     2:48.88 (37.32)
 14 Russo, Noelle R           11 Express Swimming-MR  2:58.14    2:49.16        
                  35.81     1:18.51 (42.70)     2:12.46 (53.95)     2:49.16 (36.70)
 15 Murphy, Lillian E         11 Express Swimming-MR  3:10.73    2:49.86        
                  41.82     1:23.19 (41.37)     2:10.92 (47.73)     2:49.86 (38.94)
 16 Sullivan, Lauren G        11 Express Swimming-MR       NT    2:51.78        
                  37.59     1:19.68 (42.09)     2:14.50 (54.82)     2:51.78 (37.28)
 17 Sinconegui, Victoria N    11 Express Swimming-MR       NT    2:51.87        
                  38.02     1:19.42 (41.40)     2:10.80 (51.38)     2:51.87 (41.07)
 18 Stroub, Mia R             11 WISC-MR              2:49.21    2:52.07        
                  37.62     1:19.98 (42.36)     2:13.74 (53.76)     2:52.07 (38.33)
 19 Welsh, Lindsay            11 Express Swimming-MR  3:22.12    2:55.80        
                  41.01     1:23.86 (42.85)     2:15.79 (51.93)     2:55.80 (40.01)
 20 Rasquinha, Rhea D         11 Express Swimming-MR  3:20.48    2:57.18        
                  38.52     1:24.94 (46.42)     2:18.86 (53.92)     2:57.18 (38.32)
 21 Matarazzo, Paige M        11 Express Swimming-MR  2:57.65    2:57.67        
                  38.33     1:23.25 (44.92)     2:17.87 (54.62)     2:57.67 (39.80)
 22 McLaughlin, Sophia        12 Express Swimming-MR  3:15.34    3:02.11        
                  38.50     1:26.35 (47.85)     2:21.33 (54.98)     3:02.11 (40.78)
 23 Brennan, Erin             11 Express Swimming-MR  3:28.76    3:08.13        
                  46.07     1:31.92 (45.85)     2:26.67 (54.75)     3:08.13 (41.46)
 24 Spottiswood, Maya N       11 Express Swimming-MR  3:16.82    3:15.88        
                  46.53     1:40.60 (54.07)     2:35.44 (54.84)     3:15.88 (40.44)
 25 Hou, Isabelle             11 Express Swimming-MR  3:15.21    3:16.20        
                  44.97     1:36.09 (51.12)     2:31.34 (55.25)     3:16.20 (44.86)
 26 Lerner, Ayla P            12 Express Swimming-MR  3:05.47    3:16.50        
                  41.02     1:32.19 (51.17)     2:26.21 (54.02)     3:16.50 (50.29)
 27 Rose, Lauren A            12 Express Swimming-MR  3:41.21    3:18.45        
                  48.81     1:40.78 (51.97)     2:32.79 (52.01)     3:18.45 (45.66)
 28 Perrino, Julia E          11 Express Swimming-MR       NT    3:18.67        
                  42.91     1:36.29 (53.38)     2:32.39 (56.10)     3:18.67 (46.28)
 29 Brennan, Kelly            11 Express Swimming-MR  3:52.32    3:22.12        
                  46.06     1:36.72 (50.66)   2:37.38 (1:00.66)     3:22.12 (44.74)
 30 McGUIRE, Mary C           11 Express Swimming-MR  3:21.11    3:23.49        
                  42.36     1:34.12 (51.76)   2:36.48 (1:02.36)     3:23.49 (47.01)
 31 Pallas, Morgan            11 WISC-MR              3:43.99    3:25.58        
                  48.76     1:43.07 (54.31)     2:40.94 (57.87)     3:25.58 (44.64)
 32 Beqaj, Emma R             12 FA-MR                3:25.99    3:27.70        
                  44.26     1:35.93 (51.67)   2:41.61 (1:05.68)     3:27.70 (46.09)
 -- Hommel, Elizabeth G       11 Express Swimming-MR  3:36.78         DQ        
      Not on back off wall - back
                  45.79     1:37.07 (51.28)     2:34.46 (57.39)          DQ (45.42)
 -- Quilty, Elizabeth K       11 Express Swimming-MR  3:15.12         DQ        
      Non-simultaneous touch - fly
                  41.02     1:27.02 (46.00)     2:24.77 (57.75)          DQ (41.49)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wootton, Michelle N       14 CSC-MR                 25.39      25.07        
  2 Corcoran, Annabelle G     14 Express Swimming-MR    25.07      25.88        
  3 Rappaport, Caitlin M      13 Express Swimming-MR    26.20      26.00        
  4 Ragusa, Olivia            13 Express Swimming-MR    26.51      26.48        
  5 Russell, Leah C           14 CSC-MR                 25.80      26.53        
  6 Welcome, Shannon R        13 UN-LI-MR               26.18      26.67        
  7 Ryan, Emily R             14 FA-MR                  26.97      26.80        
  8 Rinn, Morgan              13 Express Swimming-MR    26.72      27.18        
  9 Callaghan, Alexa          14 WAC-MR                 27.30      27.22        
 10 Lee, Sophia M             14 CSC-MR                 28.18      27.36        
 11 Whang, Jessica            13 Express Swimming-MR    27.69      27.37        
 12 Colefield, Sarah B        14 CSC-MR                 27.30      27.62        
 13 Babel, Kristen M          13 Express Swimming-MR    27.63      27.67        
 14 Nyquist, Hannah M         13 WAC-MR                 27.61      27.84        
 15 Walsh, Fiona M            13 Express Swimming-MR    27.50      27.87        
 16 Penny, Jessica E          14 Express Swimming-MR       NT      27.98        
 17 Antonopoulos, Francesca   13 Express Swimming-MR    27.21      28.04        
 18 Burns, Emily F            14 Express Swimming-MR    28.17      28.47        
 19 Gucciardo, Gianna T       13 FA-MR                  29.68      28.75        
 20 Sinconegui, Emilia R      13 Express Swimming-MR    27.73      28.78        
 21 Warner, Breanna           13 NCAC-MR                28.00      28.88        
 22 Goodstone, Zoe K          13 Express Swimming-MR    30.08      28.97        
 23 Sheinberg, Faith R        13 Express Swimming-MR    27.85      29.04        
 24 Liebowitz, Arianna        13 WISC-MR                29.55      29.14        
 25 Delmonico, Daria J        14 WISC-MR                28.93      29.23        
 26 Dunster, Maggie S         13 Express Swimming-MR    29.52      29.30        
 27 Fetherston, Elizabeth P   13 Express Swimming-MR    28.54      29.56        
 28 Woodiwiss, Rachel M       13 Express Swimming-MR    29.44      29.66        
 29 Vanella, Nicolette L      14 Express Swimming-MR    28.61      29.84        
 30 McKevitt, Katelyn C       14 CSC-MR                 30.09      29.95        
 31 Shields, Carter I         13 Express Swimming-MR    29.63      30.01        
 32 Huang, Amanda             13 Express Swimming-MR    28.95      30.15        
 33 McCUSKER, Lara N          13 Express Swimming-MR    30.41      30.42        
 34 Chen, Elizabeth           13 NCAC-MR                30.00      30.46        
 35 Brita, Abigail E          13 Express Swimming-MR    29.75      30.58        
 36 Cassetta, Jamie L         14 Express Swimming-MR    32.74      30.91        
 37 Kang, Kelly               13 GATE-MR                   NT      31.08        
 38 Rinaldi, Emily K          13 WAC-MR                 33.67      31.33        
 39 Lettieri, Emma            13 CSC-MR                 31.65      31.55        
 40 Moss, Rachel L            14 Express Swimming-MR    31.10      31.63        
 40 Morvillo, Catie E         13 Express Swimming-MR    32.23      31.63        
 42 Horan, Kristina E         14 Express Swimming-MR    33.39      31.70        
 43 Campbell, Sarah B         13 Express Swimming-MR    31.70      32.29        
 44 Taylor, Patricia A        13 FA-MR                  32.67      32.64        
 45 Crimmins, Caroline A      14 Express Swimming-MR    36.12      33.73        
 46 Feron, Ciara A            13 Express Swimming-MR       NT      34.88        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ostensen, Sara            14 WAC-MR                 56.16      55.92        
                  26.75       55.92 (29.17)                                        
  2 Welcome, Shannon R        13 UN-LI-MR               56.30      57.20        
                  27.58       57.20 (29.62)                                        
  3 Gullickson, Kristen       13 WAC-MR                 58.33      57.53        
                  27.97       57.53 (29.56)                                        
  4 Rinn, Morgan              13 Express Swimming-MR    58.91      57.71        
                  27.54       57.71 (30.17)                                        
  5 Ryan, Emily R             14 FA-MR                  57.76      57.80        
                  27.58       57.80 (30.22)                                        
  6 Walsh, Fiona M            13 Express Swimming-MR    58.90      57.95        
                  28.17       57.95 (29.78)                                        
  7 Flagiello, Olivia         14 WAC-MR                 57.54      58.64        
                  27.96       58.64 (30.68)                                        
  8 Callaghan, Alexa          14 WAC-MR                 59.80      59.66        
                  27.93       59.66 (31.73)                                        
  9 Nyquist, Hannah M         13 WAC-MR               1:01.45    1:00.62        
                  29.33     1:00.62 (31.29)                                        
 10 McCafferty, Deirdre       13 WAC-MR               1:03.48    1:01.34        
                  29.75     1:01.34 (31.59)                                        
 11 Liebowitz, Arianna        13 WISC-MR              1:02.81    1:02.00        
                  29.37     1:02.00 (32.63)                                        
 12 Delmonico, Daria J        14 WISC-MR              1:03.08    1:02.03        
                  29.84     1:02.03 (32.19)                                        
 13 Dunster, Maggie S         13 Express Swimming-MR  1:01.71    1:02.18        
                  29.69     1:02.18 (32.49)                                        
 14 Tiburzi, Hallie           14 WAC-MR               1:03.29    1:02.89        
                  29.86     1:02.89 (33.03)                                        
 15 Davi, Julia G             14 WISC-MR              1:02.00    1:02.94        
                  30.00     1:02.94 (32.94)                                        
 16 Penny, Jessica E          14 Express Swimming-MR       NT    1:03.07        
                  29.87     1:03.07 (33.20)                                        
 17 Hoge, Maggie M            13 WISC-MR              1:02.46    1:03.12        
                  30.21     1:03.12 (32.91)                                        
 18 Gonzalez, Angelina        14 MPNY-MR              1:10.00    1:03.56        
                  29.79     1:03.56 (33.77)                                        
 19 Bridgman, Kathleen        14 WAC-MR               1:06.43    1:04.48        
                  31.17     1:04.48 (33.31)                                        
 20 Warner, Breanna           13 NCAC-MR              1:05.00    1:04.55        
                  30.92     1:04.55 (33.63)                                        
 21 McCUSKER, Lara N          13 Express Swimming-MR  1:06.98    1:05.42        
                  31.62     1:05.42 (33.80)                                        
 22 Huang, Amanda             13 Express Swimming-MR  1:04.59    1:05.77        
                  31.23     1:05.77 (34.54)                                        
 23 McKevitt, Katelyn C       14 CSC-MR               1:04.43    1:06.20        
                  31.06     1:06.20 (35.14)                                        
 24 Goodstone, Zoe K          13 Express Swimming-MR  1:06.79    1:06.82        
                  30.98     1:06.82 (35.84)                                        
 25 Cassetta, Jamie L         14 Express Swimming-MR  1:10.66    1:07.68        
                  32.30     1:07.68 (35.38)                                        
 26 Campbell, Sarah B         13 Express Swimming-MR  1:09.69    1:07.94        
                  32.79     1:07.94 (35.15)                                        
 27 Morvillo, Catie E         13 Express Swimming-MR  1:09.91    1:08.57        
                  33.25     1:08.57 (35.32)                                        
 28 Rinaldi, Emily K          13 WAC-MR               1:07.03    1:09.46        
                  32.81     1:09.46 (36.65)                                        
 29 Kayku, Melinda            13 WISC-MR              1:13.13    1:09.51        
                  32.50     1:09.51 (37.01)                                        
 30 Moss, Rachel L            14 Express Swimming-MR  1:07.39    1:10.56        
                  32.75     1:10.56 (37.81)                                        
 31 Ng, Lauren K              13 GATE-MR              1:12.23    1:10.97        
                  33.53     1:10.97 (37.44)                                        
 32 Taylor, Patricia A        13 FA-MR                1:11.61    1:11.74        
                  33.73     1:11.74 (38.01)                                        
 33 Horan, Kristina E         14 Express Swimming-MR  1:15.05    1:11.92        
                  34.11     1:11.92 (37.81)                                        
 34 Lashinsky, Abigail        13 WISC-MR              1:15.75    1:12.49        
                  34.67     1:12.49 (37.82)                                        
 35 Gorman, Madison           13 WAC-MR               1:24.00    1:13.60        
                  35.03     1:13.60 (38.57)                                        
 36 Danzy, Jezmyne-Elise J    13 CSC-MR               1:26.23    1:14.78        
                  34.82     1:14.78 (39.96)                                        
 37 Feron, Ciara A            13 Express Swimming-MR       NT    1:15.76        
                  36.38     1:15.76 (39.38)                                        
 38 Schwetz, Danielle C       13 Express Swimming-MR  1:16.26    1:16.03        
                  35.80     1:16.03 (40.23)                                        
 39 Schiro, Avery             13 WAC-MR               1:30.00    1:18.58        
                  35.49     1:18.58 (43.09)                                        
 40 Crimmins, Caroline A      14 Express Swimming-MR  1:24.43    1:20.41        
                  36.96     1:20.41 (43.45)                                        
 41 Fishler, Arielle E        13 Express Swimming-MR  1:28.00    1:24.80        
                  38.61     1:24.80 (46.19)                                        
 42 Mishra, Shivani           14 FA-MR                  36.99    1:25.40        
                  40.20     1:25.40 (45.20)                                        
 43 Kang, Kelly               13 GATE-MR                   NT    1:30.29        
                  42.56     1:30.29 (47.73)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ostensen, Sara            14 WAC-MR               1:57.00    1:59.27        
                  27.32       57.04 (29.72)     1:28.21 (31.17)     1:59.27 (31.06)
  2 Wootton, Michelle N       14 CSC-MR               2:04.54    2:01.75        
                  27.21       57.60 (30.39)     1:29.34 (31.74)     2:01.75 (32.41)
  3 Rappaport, Caitlin M      13 Express Swimming-MR  2:03.01    2:04.72        
                  27.98       59.12 (31.14)     1:31.85 (32.73)     2:04.72 (32.87)
  4 Walsh, Fiona M            13 Express Swimming-MR  2:09.70    2:05.13        
                  29.09     1:00.73 (31.64)     1:33.30 (32.57)     2:05.13 (31.83)
  5 Russell, Leah C           14 CSC-MR               2:04.14    2:05.46        
                  29.18     1:01.69 (32.51)     1:34.22 (32.53)     2:05.46 (31.24)
  6 Gullickson, Kristen       13 WAC-MR               2:08.47    2:05.49        
                  28.98     1:00.98 (32.00)     1:33.59 (32.61)     2:05.49 (31.90)
  7 Babel, Kristen M          13 Express Swimming-MR  2:03.81    2:05.68        
                  28.90     1:01.15 (32.25)     1:33.99 (32.84)     2:05.68 (31.69)
  8 Welcome, Shannon R        13 UN-LI-MR             2:04.33    2:06.03        
                  29.33     1:01.18 (31.85)     1:33.98 (32.80)     2:06.03 (32.05)
  9 Ragusa, Olivia            13 Express Swimming-MR  2:05.80    2:06.73        
                  29.24     1:01.41 (32.17)     1:34.65 (33.24)     2:06.73 (32.08)
 10 Ryan, Emily R             14 FA-MR                2:05.08    2:07.57        
                  28.99     1:01.62 (32.63)     1:35.32 (33.70)     2:07.57 (32.25)
 11 Fetherston, Elizabeth P   13 Express Swimming-MR  2:07.29    2:08.30        
                  30.10     1:02.89 (32.79)     1:35.73 (32.84)     2:08.30 (32.57)
 12 Burns, Emily F            14 Express Swimming-MR  2:09.18    2:09.21        
                  30.55     1:03.71 (33.16)     1:36.44 (32.73)     2:09.21 (32.77)
 13 Kraff, Allyson R          13 Express Swimming-MR  2:08.54    2:09.28        
                  30.49     1:03.00 (32.51)     1:36.62 (33.62)     2:09.28 (32.66)
 14 McCafferty, Deirdre       13 WAC-MR               2:14.17    2:10.56        
                  30.89     1:04.42 (33.53)     1:37.96 (33.54)     2:10.56 (32.60)
 15 Nyquist, Hannah M         13 WAC-MR               2:16.95    2:10.97        
                  31.02     1:04.37 (33.35)     1:37.99 (33.62)     2:10.97 (32.98)
 16 Sheinberg, Faith R        13 Express Swimming-MR  2:08.69    2:12.36        
                  29.45     1:02.95 (33.50)     1:37.56 (34.61)     2:12.36 (34.80)
 17 Liebowitz, Arianna        13 WISC-MR              2:17.14    2:12.59        
                  30.32     1:03.83 (33.51)     1:38.81 (34.98)     2:12.59 (33.78)
 18 Rinn, Morgan              13 Express Swimming-MR  2:07.72    2:13.06        
                  29.63     1:03.48 (33.85)     1:38.26 (34.78)     2:13.06 (34.80)
 19 Whang, Jessica            13 Express Swimming-MR  2:06.54    2:13.13        
                  29.66     1:03.54 (33.88)     1:38.61 (35.07)     2:13.13 (34.52)
 20 Sinconegui, Emilia R      13 Express Swimming-MR  2:08.63    2:14.07        
                  30.31     1:04.65 (34.34)     1:39.42 (34.77)     2:14.07 (34.65)
 21 Colefield, Sarah B        14 CSC-MR               2:07.40    2:14.92        
                  29.86     1:03.50 (33.64)     1:39.37 (35.87)     2:14.92 (35.55)
 22 Delmonico, Daria J        14 WISC-MR              2:16.99    2:15.10        
                  30.60     1:04.53 (33.93)     1:40.47 (35.94)     2:15.10 (34.63)
 23 Antonopoulos, Francesca   13 Express Swimming-MR  2:10.92    2:16.27        
                  31.10     1:05.76 (34.66)     1:41.29 (35.53)     2:16.27 (34.98)
 24 Callaghan, Alexa          14 WAC-MR               2:15.57    2:16.48        
                  30.45     1:04.29 (33.84)     1:40.67 (36.38)     2:16.48 (35.81)
 25 Perez, Meadow A           13 Express Swimming-MR  2:20.76    2:16.88        
                  31.14     1:06.05 (34.91)     1:43.41 (37.36)     2:16.88 (33.47)
 26 Lee, Sophia M             14 CSC-MR               2:21.78    2:17.14        
                  29.83     1:04.41 (34.58)     1:42.25 (37.84)     2:17.14 (34.89)
 27 Gucciardo, Gianna T       13 FA-MR                2:32.99    2:19.18        
                  32.24     1:07.49 (35.25)     1:44.01 (36.52)     2:19.18 (35.17)
 28 Dunster, Maggie S         13 Express Swimming-MR  2:23.35    2:19.36        
                  32.20     1:08.27 (36.07)     1:44.83 (36.56)     2:19.36 (34.53)
 29 Shields, Carter I         13 Express Swimming-MR  2:16.47    2:20.77        
                  32.96     1:09.11 (36.15)     1:45.88 (36.77)     2:20.77 (34.89)
 30 Warner, Breanna           13 NCAC-MR              2:20.00    2:22.01        
                  31.80     1:08.14 (36.34)     1:46.36 (38.22)     2:22.01 (35.65)
 31 Woodiwiss, Rachel M       13 Express Swimming-MR  2:23.25    2:22.87        
                  33.59     1:09.59 (36.00)     1:46.28 (36.69)     2:22.87 (36.59)
 32 Vanella, Nicolette L      14 Express Swimming-MR  2:18.27    2:22.93        
                  32.90     1:08.99 (36.09)     1:46.22 (37.23)     2:22.93 (36.71)
 33 Campbell, Sarah B         13 Express Swimming-MR  2:24.67    2:23.03        
                  34.18     1:11.62 (37.44)     1:48.52 (36.90)     2:23.03 (34.51)
 34 McCUSKER, Lara N          13 Express Swimming-MR  2:23.74    2:23.10        
                  33.81     1:10.23 (36.42)     1:46.75 (36.52)     2:23.10 (36.35)
 35 Huang, Amanda             13 Express Swimming-MR  2:21.20    2:23.31        
                  33.00     1:10.17 (37.17)     1:47.94 (37.77)     2:23.31 (35.37)
 36 Penny, Jessica E          14 Express Swimming-MR       NT    2:23.65        
                  30.89     1:07.23 (36.34)     1:45.45 (38.22)     2:23.65 (38.20)
 37 Lettieri, Emma            13 CSC-MR               2:37.24    2:27.12        
                  34.67     1:12.53 (37.86)     1:50.60 (38.07)     2:27.12 (36.52)
 38 Cassetta, Jamie L         14 Express Swimming-MR  2:35.05    2:27.36        
                  32.95     1:10.43 (37.48)     1:49.36 (38.93)     2:27.36 (38.00)
 39 Brita, Abigail E          13 Express Swimming-MR  2:23.15    2:27.54        
                  33.04     1:10.81 (37.77)     1:50.27 (39.46)     2:27.54 (37.27)
 40 McKevitt, Katelyn C       14 CSC-MR               2:24.42    2:27.77        
                  32.90     1:10.99 (38.09)     1:49.16 (38.17)     2:27.77 (38.61)
 41 Morvillo, Catie E         13 Express Swimming-MR  2:39.88    2:28.41        
                  33.23     1:12.45 (39.22)     1:50.09 (37.64)     2:28.41 (38.32)
 42 Sang, Catherine           13 Express Swimming-MR  2:28.76    2:31.55        
                  34.18     1:12.62 (38.44)     1:52.23 (39.61)     2:31.55 (39.32)
 43 Rinaldi, Emily K          13 WAC-MR               2:59.11    2:32.28        
                  35.48     1:15.23 (39.75)     1:55.16 (39.93)     2:32.28 (37.12)
 44 Taylor, Patricia A        13 FA-MR                2:32.69    2:36.78        
                  34.65     1:14.74 (40.09)     1:56.01 (41.27)     2:36.78 (40.77)
 45 Moss, Rachel L            14 Express Swimming-MR  2:26.83    2:39.25        
                  36.43     1:17.70 (41.27)     1:59.66 (41.96)     2:39.25 (39.59)
 46 Horan, Kristina E         14 Express Swimming-MR  2:45.64    2:40.32        
                  36.29     1:16.45 (40.16)     1:58.85 (42.40)     2:40.32 (41.47)
 47 Feron, Ciara A            13 Express Swimming-MR       NT    2:47.08        
                  38.64     1:22.09 (43.45)     2:04.56 (42.47)     2:47.08 (42.52)
 48 Crimmins, Caroline A      14 Express Swimming-MR  3:08.08    2:52.38        
                  34.88     1:19.87 (44.99)     2:06.12 (46.25)     2:52.38 (46.26)
 49 Yacovone, Lauren E        13 Express Swimming-MR  2:48.76    2:52.39        
                  39.47     1:24.59 (45.12)     2:10.86 (46.27)     2:52.39 (41.53)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ostensen, Sara            14 WAC-MR               5:13.21    5:15.84        
                  27.93       58.87 (30.94)     1:30.35 (31.48)     2:02.52 (32.17)
        2:34.93 (32.41)     3:07.04 (32.11)     3:39.46 (32.42)     4:12.24 (32.78)
        4:44.67 (32.43)     5:15.84 (31.17)                                        
  2 Welcome, Shannon R        13 UN-LI-MR             5:40.17    5:27.55        
                  28.96     1:00.54 (31.58)     1:32.89 (32.35)     2:06.05 (33.16)
        2:39.80 (33.75)     3:13.46 (33.66)     3:46.98 (33.52)     4:21.22 (34.24)
        4:55.30 (34.08)     5:27.55 (32.25)                                        
  3 Gullickson, Kristen       13 WAC-MR               5:41.68    5:27.96        
                  28.77     1:00.95 (32.18)     1:33.82 (32.87)     2:06.99 (33.17)
        2:40.75 (33.76)     3:14.35 (33.60)     3:48.29 (33.94)     4:22.33 (34.04)
        4:55.92 (33.59)     5:27.96 (32.04)                                        
  4 Walsh, Fiona M            13 Express Swimming-MR  6:07.60    5:31.53        
                  31.75     1:05.31 (33.56)     1:39.36 (34.05)     2:13.84 (34.48)
        2:47.95 (34.11)     3:21.04 (33.09)     3:54.11 (33.07)     4:27.47 (33.36)
        5:00.54 (33.07)     5:31.53 (30.99)                                        
  5 Ryan, Emily R             14 FA-MR                5:34.32    5:36.69        
                  28.48     1:00.71 (32.23)     1:34.35 (33.64)     2:07.98 (33.63)
        2:42.55 (34.57)     3:17.52 (34.97)     3:52.63 (35.11)     4:28.31 (35.68)
        5:03.55 (35.24)     5:36.69 (33.14)                                        
  6 Rinn, Morgan              13 Express Swimming-MR  5:54.34    5:37.47        
                  30.64     1:04.68 (34.04)     1:39.07 (34.39)     2:13.91 (34.84)
        2:48.21 (34.30)     3:23.09 (34.88)     3:57.41 (34.32)     4:31.67 (34.26)
        5:05.59 (33.92)     5:37.47 (31.88)                                        
  7 McCafferty, Deirdre       13 WAC-MR               5:57.99    5:39.75        
                  30.16     1:03.32 (33.16)     1:37.76 (34.44)     2:12.35 (34.59)
        2:47.33 (34.98)     3:21.58 (34.25)     3:56.32 (34.74)     4:30.89 (34.57)
        5:06.00 (35.11)     5:39.75 (33.75)                                        
  8 Liebowitz, Arianna        13 WISC-MR              6:10.69    5:42.76        
                  30.55     1:03.98 (33.43)     1:38.03 (34.05)     2:12.95 (34.92)
        2:47.78 (34.83)     3:22.60 (34.82)     3:57.97 (35.37)     4:33.65 (35.68)
        5:09.13 (35.48)     5:42.76 (33.63)                                        
  9 Compton, Julie A          14 Express Swimming-MR  5:45.72    5:44.60        
                  30.83     1:05.22 (34.39)     1:39.98 (34.76)     2:14.29 (34.31)
        2:48.85 (34.56)     3:24.33 (35.48)     3:59.65 (35.32)     4:35.79 (36.14)
        5:10.60 (34.81)     5:44.60 (34.00)                                        
 10 Guo, Eva J                13 Express Swimming-MR  6:20.58    5:47.14        
                  30.72     1:04.94 (34.22)     1:40.32 (35.38)     2:16.22 (35.90)
        2:51.76 (35.54)     3:27.51 (35.75)     4:03.43 (35.92)     4:38.80 (35.37)
        5:13.69 (34.89)     5:47.14 (33.45)                                        
 11 Nyquist, Hannah M         13 WAC-MR               6:34.60    5:47.90        
                  31.46     1:06.29 (34.83)     1:41.44 (35.15)     2:16.99 (35.55)
        2:52.40 (35.41)     3:27.46 (35.06)     4:03.12 (35.66)     4:38.80 (35.68)
        5:13.89 (35.09)     5:47.90 (34.01)                                        
 12 Flagiello, Olivia         14 WAC-MR               5:43.24    5:48.16        
                  30.31     1:03.49 (33.18)     1:38.01 (34.52)     2:12.79 (34.78)
        2:48.19 (35.40)     3:23.77 (35.58)     3:59.76 (35.99)     4:36.29 (36.53)
        5:12.67 (36.38)     5:48.16 (35.49)                                        
 13 Perez, Meadow A           13 Express Swimming-MR  6:42.64    6:03.30        
                  32.88     1:09.51 (36.63)     1:46.79 (37.28)     2:24.86 (38.07)
        3:00.45 (35.59)     3:37.48 (37.03)     4:14.31 (36.83)     4:51.11 (36.80)
        5:28.69 (37.58)     6:03.30 (34.61)                                        
 14 Davi, Julia G             14 WISC-MR              5:55.25    6:03.47        
                  31.42     1:06.45 (35.03)     1:42.51 (36.06)     2:19.62 (37.11)
        2:57.07 (37.45)     3:35.04 (37.97)     4:12.65 (37.61)     4:50.40 (37.75)
        5:27.59 (37.19)     6:03.47 (35.88)                                        
 15 McCUSKER, Lara N          13 Express Swimming-MR  6:14.23    6:05.72        
                  33.91     1:10.31 (36.40)     1:47.16 (36.85)     2:24.98 (37.82)
        3:02.91 (37.93)     3:39.96 (37.05)     4:17.31 (37.35)     4:54.46 (37.15)
        5:30.77 (36.31)     6:05.72 (34.95)                                        
 16 Campbell, Sarah B         13 Express Swimming-MR  6:28.85    6:12.88        
                  33.65     1:09.95 (36.30)     1:46.77 (36.82)     2:24.68 (37.91)
        3:02.33 (37.65)     3:41.00 (38.67)     4:19.15 (38.15)     4:57.18 (38.03)
        5:35.61 (38.43)     6:12.88 (37.27)                                        
 17 Goodstone, Zoe K          13 Express Swimming-MR  6:48.26    6:25.98        
                  33.63     1:12.63 (39.00)     1:51.76 (39.13)     2:31.69 (39.93)
        3:11.20 (39.51)     3:52.04 (40.84)     4:31.01 (38.97)     5:10.78 (39.77)
        5:49.69 (38.91)     6:25.98 (36.29)                                        
 18 Rinaldi, Emily K          13 WAC-MR               7:05.04    6:40.63        
                  34.60     1:14.36 (39.76)     1:55.06 (40.70)     2:36.67 (41.61)
        3:18.15 (41.48)     3:59.55 (41.40)     4:41.07 (41.52)     5:21.62 (40.55)
        6:02.65 (41.03)     6:40.63 (37.98)                                        
 19 Cassetta, Jamie L         14 Express Swimming-MR  7:00.00    6:54.94        
                  34.42     1:13.31 (38.89)     1:55.83 (42.52)     2:38.45 (42.62)
        3:20.32 (41.87)     4:03.71 (43.39)     4:49.59 (45.88)     5:32.13 (42.54)
        6:16.48 (44.35)     6:54.94 (38.46)                                        
 20 Taylor, Patricia A        13 FA-MR                7:19.09    7:10.93        
                  37.88     1:20.64 (42.76)     2:04.90 (44.26)     2:48.87 (43.97)
        3:32.66 (43.79)     4:16.36 (43.70)     5:02.20 (45.84)     5:46.44 (44.24)
        6:29.25 (42.81)     7:10.93 (41.68)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Corcoran, Annabelle G     14 Express Swimming-MR  1:02.18    1:04.46        
                  31.24     1:04.46 (33.22)                                        
  2 Rappaport, Caitlin M      13 Express Swimming-MR  1:06.59    1:06.81        
                  32.83     1:06.81 (33.98)                                        
  3 Liebowitz, Arianna        13 WISC-MR              1:09.54    1:06.95        
                  33.35     1:06.95 (33.60)                                        
  4 Ragusa, Olivia            13 Express Swimming-MR  1:06.03    1:06.98        
                  33.21     1:06.98 (33.77)                                        
  5 Wootton, Michelle N       14 CSC-MR               1:07.80    1:07.11        
                  32.10     1:07.11 (35.01)                                        
  6 Russell, Leah C           14 CSC-MR               1:05.12    1:07.33        
                  33.96     1:07.33 (33.37)                                        
  7 Babel, Kristen M          13 Express Swimming-MR  1:07.02    1:07.52        
                  33.05     1:07.52 (34.47)                                        
  8 Ryan, Emily R             14 FA-MR                1:06.99    1:08.20        
                  32.44     1:08.20 (35.76)                                        
  9 Welcome, Shannon R        13 UN-LI-MR             1:05.92    1:08.36        
                  32.99     1:08.36 (35.37)                                        
 10 Burns, Emily F            14 Express Swimming-MR  1:08.59    1:08.63        
                  33.75     1:08.63 (34.88)                                        
 11 Sinconegui, Emilia R      13 Express Swimming-MR  1:07.99    1:09.13        
                  33.46     1:09.13 (35.67)                                        
 12 Antonopoulos, Francesca   13 Express Swimming-MR  1:06.53    1:09.65        
                  33.56     1:09.65 (36.09)                                        
 13 Walsh, Fiona M            13 Express Swimming-MR  1:07.76    1:10.22        
                  34.10     1:10.22 (36.12)                                        
 14 Callaghan, Alexa          14 WAC-MR               1:10.44    1:10.33        
                  33.49     1:10.33 (36.84)                                        
 15 Whang, Jessica            13 Express Swimming-MR  1:09.67    1:10.75        
                  34.33     1:10.75 (36.42)                                        
 16 Delmonico, Daria J        14 WISC-MR              1:10.94    1:10.79        
                  35.08     1:10.79 (35.71)                                        
 17 Vanella, Nicolette L      14 Express Swimming-MR  1:11.37    1:11.86        
                  35.68     1:11.86 (36.18)                                        
 18 Shields, Carter I         13 Express Swimming-MR  1:07.57    1:12.46        
                  35.44     1:12.46 (37.02)                                        
 19 Goodstone, Zoe K          13 Express Swimming-MR  1:14.16    1:12.97        
                  35.43     1:12.97 (37.54)                                        
 20 Fetherston, Elizabeth P   13 Express Swimming-MR  1:10.64    1:13.46        
                  36.31     1:13.46 (37.15)                                        
 21 Huang, Amanda             13 Express Swimming-MR  1:11.30    1:13.62        
                  35.94     1:13.62 (37.68)                                        
 22 Perez, Meadow A           13 Express Swimming-MR  1:15.45    1:13.78        
                  36.05     1:13.78 (37.73)                                        
 23 Chen, Elizabeth           13 NCAC-MR              1:17.00    1:13.81        
                  35.55     1:13.81 (38.26)                                        
 24 Colefield, Sarah B        14 CSC-MR               1:12.81    1:14.34        
                  35.88     1:14.34 (38.46)                                        
 25 Brita, Abigail E          13 Express Swimming-MR  1:12.76    1:15.02        
                  37.38     1:15.02 (37.64)                                        
 26 Sheinberg, Faith R        13 Express Swimming-MR  1:11.44    1:15.15        
                  36.98     1:15.15 (38.17)                                        
 27 Gucciardo, Gianna T       13 FA-MR                1:21.74    1:16.29        
                  36.77     1:16.29 (39.52)                                        
 28 Woodiwiss, Rachel M       13 Express Swimming-MR  1:17.53    1:16.34        
                  37.03     1:16.34 (39.31)                                        
 29 Penny, Jessica E          14 Express Swimming-MR       NT    1:16.36        
                  34.87     1:16.36 (41.49)                                        
 30 Campbell, Sarah B         13 Express Swimming-MR  1:18.52    1:16.67        
                  38.00     1:16.67 (38.67)                                        
 31 McKevitt, Katelyn C       14 CSC-MR               1:17.38    1:16.78        
                  37.48     1:16.78 (39.30)                                        
 32 Kraff, Allyson R          13 Express Swimming-MR  1:14.83    1:17.38        
                  37.89     1:17.38 (39.49)                                        
 33 Dunster, Maggie S         13 Express Swimming-MR  1:15.71    1:17.65        
                  38.29     1:17.65 (39.36)                                        
 34 Cassetta, Jamie L         14 Express Swimming-MR  1:29.88    1:18.55        
                  37.93     1:18.55 (40.62)                                        
 35 Taylor, Patricia A        13 FA-MR                1:18.72    1:18.67        
                  38.86     1:18.67 (39.81)                                        
 36 Kayku, Melinda            13 WISC-MR              1:30.43    1:18.74        
                  37.65     1:18.74 (41.09)                                        
 37 Morvillo, Catie E         13 Express Swimming-MR  1:19.67    1:19.81        
                  40.00     1:19.81 (39.81)                                        
 38 Moss, Rachel L            14 Express Swimming-MR  1:19.21    1:21.16        
                  39.08     1:21.16 (42.08)                                        
 39 McCUSKER, Lara N          13 Express Swimming-MR  1:22.46    1:21.74        
                  40.10     1:21.74 (41.64)                                        
 40 Crimmins, Caroline A      14 Express Swimming-MR  1:32.14    1:25.35        
                  41.02     1:25.35 (44.33)                                        
 41 Lettieri, Emma            13 CSC-MR               1:29.48    1:25.63        
                  42.00     1:25.63 (43.63)                                        
 42 Horan, Kristina E         14 Express Swimming-MR  1:43.43    1:25.65        
                  41.03     1:25.65 (44.62)                                        
 43 Feron, Ciara A            13 Express Swimming-MR       NT    1:36.74        
                  48.12     1:36.74 (48.62)                                        
 44 Kang, Kelly               13 GATE-MR                   NT    1:39.16        
                  48.13     1:39.16 (51.03)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flagiello, Mia            14 WAC-MR               2:18.89    2:20.63        
                  32.47     1:07.77 (35.30)     1:44.43 (36.66)     2:20.63 (36.20)
  2 Walsh, Fiona M            13 Express Swimming-MR  2:28.76    2:24.53        
                  34.19     1:10.92 (36.73)     1:48.64 (37.72)     2:24.53 (35.89)
  3 Rinn, Morgan              13 Express Swimming-MR  2:25.04    2:26.55        
                  35.28     1:12.62 (37.34)     1:50.41 (37.79)     2:26.55 (36.14)
  4 Liebowitz, Arianna        13 WISC-MR              2:29.54    2:28.13        
                  36.49     1:13.72 (37.23)     1:51.79 (38.07)     2:28.13 (36.34)
  5 Perez, Meadow A           13 Express Swimming-MR  2:34.06    2:32.24        
                  35.59     1:13.86 (38.27)     1:53.03 (39.17)     2:32.24 (39.21)
  6 Delmonico, Daria J        14 WISC-MR              2:29.99    2:33.06        
                  34.98     1:12.83 (37.85)     1:54.09 (41.26)     2:33.06 (38.97)
  7 Huang, Amanda             13 Express Swimming-MR  2:38.03    2:37.75        
                  38.29     1:19.71 (41.42)     2:00.17 (40.46)     2:37.75 (37.58)
  8 Hoge, Maggie M            13 WISC-MR              2:35.56    2:41.99        
                  38.54     1:20.06 (41.52)     2:02.41 (42.35)     2:41.99 (39.58)
  9 Goodstone, Zoe K          13 Express Swimming-MR       NT    2:42.94        
                  38.06     1:19.19 (41.13)     2:01.66 (42.47)     2:42.94 (41.28)
 10 Dunster, Maggie S         13 Express Swimming-MR  2:44.35    2:44.37        
                  40.54     1:23.02 (42.48)     2:05.35 (42.33)     2:44.37 (39.02)
 11 Campbell, Sarah B         13 Express Swimming-MR  2:41.43    2:46.21        
                  40.69     1:22.60 (41.91)     2:05.14 (42.54)     2:46.21 (41.07)
 12 Chen, Elizabeth           13 NCAC-MR              2:40.00    2:47.52        
                  38.27   2:47.52 (2:09.25)                                        
 13 McCUSKER, Lara N          13 Express Swimming-MR  2:48.76    2:50.94        
                  42.04     1:26.07 (44.03)     2:09.53 (43.46)     2:50.94 (41.41)
 14 Taylor, Patricia A        13 FA-MR                2:58.14    2:52.64        
                  42.29     1:26.36 (44.07)     2:10.51 (44.15)     2:52.64 (42.13)
 15 Cassetta, Jamie L         14 Express Swimming-MR  1:50.08    2:54.20        
                  40.73     1:23.84 (43.11)     2:09.92 (46.08)     2:54.20 (44.28)
 16 Kayku, Melinda            13 WISC-MR              3:01.11    2:57.19        
                  41.23     1:26.67 (45.44)     2:12.09 (45.42)     2:57.19 (45.10)
 17 Lashinsky, Abigail        13 WISC-MR              3:32.99    3:09.65        
                  42.89     1:30.18 (47.29)     2:20.15 (49.97)     3:09.65 (49.50)
 18 Fishler, Arielle E        13 Express Swimming-MR  3:15.34    3:30.32        
                  49.87     1:43.42 (53.55)     2:36.19 (52.77)     3:30.32 (54.13)
 -- Moss, Rachel L            14 Express Swimming-MR  2:51.23         DQ        
      Not on back off wall
                  43.23     1:29.73 (46.50)     2:18.36 (48.63)          DQ (45.21)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flagiello, Mia            14 WAC-MR               1:09.38    1:11.18        
                  33.70     1:11.18 (37.48)                                        
  2 Gullickson, Kristen       13 WAC-MR               1:16.07    1:15.88        
                  36.52     1:15.88 (39.36)                                        
  3 Ryan, Emily R             14 FA-MR                1:15.49    1:16.63        
                  36.28     1:16.63 (40.35)                                        
  4 Flagiello, Olivia         14 WAC-MR               1:17.14    1:17.89        
                  36.68     1:17.89 (41.21)                                        
  5 McCafferty, Deirdre       13 WAC-MR               1:19.32    1:18.99        
                  38.19     1:18.99 (40.80)                                        
  6 Morvillo, Catie E         13 Express Swimming-MR  1:20.64    1:19.53        
                  37.93     1:19.53 (41.60)                                        
  7 Perez, Meadow A           13 Express Swimming-MR  1:22.52    1:19.63        
                  37.69     1:19.63 (41.94)                                        
  8 Callaghan, Alexa          14 WAC-MR               1:22.61    1:20.71        
                  38.85     1:20.71 (41.86)                                        
  9 McCUSKER, Lara N          13 Express Swimming-MR  1:20.85    1:21.38        
                  38.75     1:21.38 (42.63)                                        
 10 Welcome, Shannon R        13 UN-LI-MR             1:20.94    1:21.65        
                  39.46     1:21.65 (42.19)                                        
 11 Warner, Breanna           13 NCAC-MR              1:24.00    1:23.04        
                  37.87     1:23.04 (45.17)                                        
 12 Rinaldi, Emily K          13 WAC-MR               1:25.79    1:23.87        
                  40.16     1:23.87 (43.71)                                        
 13 Campbell, Sarah B         13 Express Swimming-MR  1:25.32    1:23.97        
                  39.75     1:23.97 (44.22)                                        
 14 Davi, Julia G             14 WISC-MR              1:23.35    1:24.51        
                  40.01     1:24.51 (44.50)                                        
 15 Ng, Lauren K              13 GATE-MR              1:24.23    1:25.41        
                  40.01     1:25.41 (45.40)                                        
 16 Gonzalez, Angelina        14 MPNY-MR              1:34.00    1:25.52        
                  39.59     1:25.52 (45.93)                                        
 17 McKevitt, Katelyn C       14 CSC-MR               1:26.33    1:27.01        
                  41.65     1:27.01 (45.36)                                        
 18 Kayku, Melinda            13 WISC-MR              1:26.68    1:27.65        
                  41.32     1:27.65 (46.33)                                        
 19 Bridgman, Kathleen        14 WAC-MR               1:28.30    1:28.52        
                  41.29     1:28.52 (47.23)                                        
 20 Hoge, Maggie M            13 WISC-MR              1:29.42    1:31.42        
                  42.96     1:31.42 (48.46)                                        
 21 Kang, Kelly               13 GATE-MR              1:34.87    1:31.57        
                  44.08     1:31.57 (47.49)                                        
 22 Penny, Jessica E          14 Express Swimming-MR       NT    1:31.70        
                  43.10     1:31.70 (48.60)                                        
 23 Tiburzi, Hallie           14 WAC-MR               1:32.16    1:33.21        
                  43.74     1:33.21 (49.47)                                        
 24 Chen, Elizabeth           13 NCAC-MR              1:27.00    1:33.60        
                  43.56     1:33.60 (50.04)                                        
 25 Lashinsky, Abigail        13 WISC-MR              1:40.18    1:37.54        
                  46.44     1:37.54 (51.10)                                        
 26 Crimmins, Caroline A      14 Express Swimming-MR  1:48.03    1:38.94        
                  46.53     1:38.94 (52.41)                                        
 27 Gorman, Madison           13 WAC-MR               1:40.10    1:41.82        
                  47.99     1:41.82 (53.83)                                        
 28 Schiro, Avery             13 WAC-MR               1:50.00    1:42.55        
                  45.73     1:42.55 (56.82)                                        
 29 Taylor, Patricia A        13 FA-MR                1:37.72    1:42.84        
                  49.03     1:42.84 (53.81)                                        
 30 Schwetz, Danielle C       13 Express Swimming-MR  1:35.00    1:43.69        
                  49.98     1:43.69 (53.71)                                        
 31 Mishra, Shivani           14 FA-MR                1:45.99    1:44.52        
                  49.51     1:44.52 (55.01)                                        
 32 Feron, Ciara A            13 Express Swimming-MR       NT    1:49.88        
                  51.95     1:49.88 (57.93)                                        
 33 Fishler, Arielle E        13 Express Swimming-MR  1:35.34    1:51.74        
                  52.50     1:51.74 (59.24)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Jessica            13 Express Swimming-MR  2:32.89    2:33.24        
                  34.44     1:13.03 (38.59)     1:52.99 (39.96)     2:33.24 (40.25)
  2 Rappaport, Caitlin M      13 Express Swimming-MR  2:38.36    2:35.12        
                  35.21     1:14.39 (39.18)     1:55.16 (40.77)     2:35.12 (39.96)
  3 Gullickson, Kristen       13 WAC-MR               2:50.00    2:41.57        
                  37.18     1:18.46 (41.28)     2:00.02 (41.56)     2:41.57 (41.55)
  4 McCafferty, Deirdre       13 WAC-MR               3:10.00    2:47.07        
                  38.71     1:21.34 (42.63)     2:04.63 (43.29)     2:47.07 (42.44)
  5 Rinn, Morgan              13 Express Swimming-MR  2:50.08    2:47.56        
                  37.95     1:21.45 (43.50)     2:05.28 (43.83)     2:47.56 (42.28)
  6 Antonopoulos, Francesca   13 Express Swimming-MR  2:49.87    2:48.37        
                  38.87     1:22.20 (43.33)     2:06.81 (44.61)     2:48.37 (41.56)
  7 Shields, Carter I         13 Express Swimming-MR  2:47.80    2:48.51        
                  39.78     1:21.66 (41.88)     2:05.92 (44.26)     2:48.51 (42.59)
  8 Babel, Kristen M          13 Express Swimming-MR  2:44.61    2:48.54        
                  38.06     1:21.18 (43.12)     2:05.30 (44.12)     2:48.54 (43.24)
  9 Corcoran, Annabelle G     14 Express Swimming-MR  2:44.75    2:48.65        
                  37.73     1:20.64 (42.91)     2:04.87 (44.23)     2:48.65 (43.78)
 10 Huang, Amanda             13 Express Swimming-MR  2:53.21    2:50.46        
                  39.18     1:23.07 (43.89)     2:07.17 (44.10)     2:50.46 (43.29)
 11 Perez, Meadow A           13 Express Swimming-MR  2:54.34    2:52.15        
                  39.58     1:24.07 (44.49)     2:08.85 (44.78)     2:52.15 (43.30)
 12 Morvillo, Catie E         13 Express Swimming-MR  2:56.63    2:52.36        
                  39.69     1:23.98 (44.29)     2:10.14 (46.16)     2:52.36 (42.22)
 13 Vanella, Nicolette L      14 Express Swimming-MR  2:51.23    2:53.84        
                  40.28     1:23.26 (42.98)     2:08.84 (45.58)     2:53.84 (45.00)
 14 McCUSKER, Lara N          13 Express Swimming-MR  2:53.13    2:57.32        
                  41.69     1:26.97 (45.28)     2:12.66 (45.69)     2:57.32 (44.66)
 15 Burns, Emily F            14 Express Swimming-MR  2:53.84    2:57.63        
                  40.90     1:26.57 (45.67)     2:12.65 (46.08)     2:57.63 (44.98)
 16 Campbell, Sarah B         13 Express Swimming-MR  3:14.53    3:00.20        
                  41.77     1:28.46 (46.69)     2:15.68 (47.22)     3:00.20 (44.52)
 17 Fetherston, Elizabeth P   13 Express Swimming-MR  3:21.11    3:00.95        
                  42.27     1:28.68 (46.41)     2:15.98 (47.30)     3:00.95 (44.97)
 18 McKevitt, Katelyn C       14 CSC-MR               3:11.17    3:01.25        
                  40.97     1:26.99 (46.02)     2:14.45 (47.46)     3:01.25 (46.80)
 19 Warner, Breanna           13 NCAC-MR              2:56.76    3:01.85        
                  39.60     1:25.30 (45.70)     2:14.08 (48.78)     3:01.85 (47.77)
 20 Rinaldi, Emily K          13 WAC-MR               3:10.00    3:02.14        
                  42.45     1:29.09 (46.64)     2:16.66 (47.57)     3:02.14 (45.48)
 21 Woodiwiss, Rachel M       13 Express Swimming-MR  3:06.54    3:02.69        
                  41.59     1:27.75 (46.16)     2:14.98 (47.23)     3:02.69 (47.71)
 22 Brita, Abigail E          13 Express Swimming-MR  3:05.43    3:03.69        
                  42.36     1:29.30 (46.94)     2:17.00 (47.70)     3:03.69 (46.69)
 23 Gucciardo, Gianna T       13 FA-MR                3:06.53    3:03.89        
                  41.98     1:28.42 (46.44)     2:16.60 (48.18)     3:03.89 (47.29)
 24 Dunster, Maggie S         13 Express Swimming-MR  3:25.45    3:06.18        
                  43.81     1:31.23 (47.42)     2:19.57 (48.34)     3:06.18 (46.61)
 25 Kayku, Melinda            13 WISC-MR              3:15.55    3:09.70        
                  42.11     1:29.06 (46.95)     2:19.14 (50.08)     3:09.70 (50.56)
 26 Kang, Kelly               13 GATE-MR                   NT    3:22.14        
                  46.61     1:37.60 (50.99)     2:30.27 (52.67)     3:22.14 (51.87)
 -- Yacovone, Lauren E        13 Express Swimming-MR  3:32.11         DQ        
                  45.44     1:38.01 (52.57)     2:31.41 (53.40)          DQ (52.37)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gullickson, Kristen       13 WAC-MR               1:04.86    1:03.54        
                  29.46     1:03.54 (34.08)                                        
  2 Welcome, Shannon R        13 UN-LI-MR             1:02.20    1:03.58        
                  30.63     1:03.58 (32.95)                                        
  3 Ostensen, Sara            14 WAC-MR               1:04.58    1:04.29        
                  30.39     1:04.29 (33.90)                                        
  4 Nyquist, Hannah M         13 WAC-MR               1:05.00    1:04.39        
                  30.48     1:04.39 (33.91)                                        
  5 Walsh, Fiona M            13 Express Swimming-MR  1:05.01    1:04.78        
                  31.66     1:04.78 (33.12)                                        
  6 Rinn, Morgan              13 Express Swimming-MR  1:05.92    1:06.07        
                  30.87     1:06.07 (35.20)                                        
  7 Ryan, Emily R             14 FA-MR                1:09.62    1:06.71        
                  30.66     1:06.71 (36.05)                                        
  8 Callaghan, Alexa          14 WAC-MR               1:08.14    1:08.72        
                  31.69     1:08.72 (37.03)                                        
  9 Huang, Amanda             13 Express Swimming-MR       NT    1:12.68        
                  34.25     1:12.68 (38.43)                                        
 10 Perez, Meadow A           13 Express Swimming-MR  1:14.29    1:12.69        
                  34.07     1:12.69 (38.62)                                        
 11 Delmonico, Daria J        14 WISC-MR              1:10.99    1:14.13        
                  34.24     1:14.13 (39.89)                                        
 12 Warner, Breanna           13 NCAC-MR              1:16.00    1:16.68        
                  34.60     1:16.68 (42.08)                                        
 13 Campbell, Sarah B         13 Express Swimming-MR  1:24.20    1:22.31        
                  39.00     1:22.31 (43.31)                                        
 14 Ng, Lauren K              13 GATE-MR              1:25.55    1:22.60        
                  38.50     1:22.60 (44.10)                                        
 15 Gonzalez, Angelina        14 MPNY-MR              1:19.00    1:23.23        
                  37.25     1:23.23 (45.98)                                        
 16 Goodstone, Zoe K          13 Express Swimming-MR  1:22.53    1:23.39        
                  38.65     1:23.39 (44.74)                                        
 17 Cassetta, Jamie L         14 Express Swimming-MR  1:19.82    1:23.77        
                  38.11     1:23.77 (45.66)                                        
 18 Morvillo, Catie E         13 Express Swimming-MR  1:20.95    1:24.61        
                  37.91     1:24.61 (46.70)                                        
 19 Horan, Kristina E         14 Express Swimming-MR  1:40.01    1:24.74        
                  36.83     1:24.74 (47.91)                                        
 20 Gorman, Madison           13 WAC-MR               1:53.81    1:38.36        
                  44.78     1:38.36 (53.58)                                        
 -- Dunster, Maggie S         13 Express Swimming-MR  1:10.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  37.29          DQ (48.47)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ostensen, Sara            14 WAC-MR               2:15.52    2:19.21        
                  31.65     1:06.59 (34.94)     1:42.65 (36.06)     2:19.21 (36.56)
  2 Gullickson, Kristen       13 WAC-MR               2:51.97    2:20.97        
                  31.73     1:07.01 (35.28)     1:43.96 (36.95)     2:20.97 (37.01)
  3 Welcome, Shannon R        13 UN-LI-MR             2:20.83    2:22.60        
                  32.96     1:09.10 (36.14)     1:45.52 (36.42)     2:22.60 (37.08)
  4 Ragusa, Olivia            13 Express Swimming-MR  2:22.23    2:23.31        
                  32.04     1:08.43 (36.39)     1:45.96 (37.53)     2:23.31 (37.35)
  5 Rinn, Morgan              13 Express Swimming-MR  2:30.08    2:25.52        
                  32.38     1:09.99 (37.61)     1:48.50 (38.51)     2:25.52 (37.02)
  6 Nyquist, Hannah M         13 WAC-MR               2:50.00    2:27.23        
                  33.43     1:09.79 (36.36)     1:48.27 (38.48)     2:27.23 (38.96)
  7 McCafferty, Deirdre       13 WAC-MR               3:00.00    2:28.92        
                  20.09     1:12.19 (52.10)     1:50.60 (38.41)     2:28.92 (38.32)
  8 Corcoran, Annabelle G     14 Express Swimming-MR  2:22.12    2:30.14        
                  32.41     1:09.85 (37.44)     1:49.48 (39.63)     2:30.14 (40.66)
  9 Walsh, Fiona M            13 Express Swimming-MR  2:26.86    2:33.28        
                  33.75     1:12.08 (38.33)     1:52.47 (40.39)     2:33.28 (40.81)
 10 Sheinberg, Faith R        13 Express Swimming-MR  2:32.29    2:35.46        
                  34.63     1:14.76 (40.13)     1:54.86 (40.10)     2:35.46 (40.60)
 11 Perez, Meadow A           13 Express Swimming-MR  2:38.34    2:42.43        
                  34.59     1:15.62 (41.03)     1:59.94 (44.32)     2:42.43 (42.49)
 12 Delmonico, Daria J        14 WISC-MR              2:43.90    2:45.68        
                  35.43     1:19.12 (43.69)     2:03.60 (44.48)     2:45.68 (42.08)
 13 Kraff, Allyson R          13 Express Swimming-MR  2:37.68    2:45.73        
                  37.56     1:19.54 (41.98)     2:03.19 (43.65)     2:45.73 (42.54)
 14 Goodstone, Zoe K          13 Express Swimming-MR  2:55.34    3:12.03        
                  40.38     1:30.46 (50.08)     2:23.40 (52.94)     3:12.03 (48.63)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ostensen, Sara            14 WAC-MR               2:18.67    2:17.67        
                  30.57     1:04.62 (34.05)     1:47.30 (42.68)     2:17.67 (30.37)
  2 Gullickson, Kristen       13 WAC-MR               2:24.79    2:19.58        
                  30.38     1:06.47 (36.09)     1:47.25 (40.78)     2:19.58 (32.33)
  3 Flagiello, Mia            14 WAC-MR               2:19.86    2:20.29        
                  31.97     1:06.47 (34.50)     1:46.69 (40.22)     2:20.29 (33.60)
  4 Walsh, Fiona M            13 Express Swimming-MR  2:24.84    2:22.41        
                  31.14     1:06.42 (35.28)     1:51.43 (45.01)     2:22.41 (30.98)
  5 Rinn, Morgan              13 Express Swimming-MR  2:22.01    2:22.53        
                  30.85     1:08.65 (37.80)     1:50.48 (41.83)     2:22.53 (32.05)
  6 Welcome, Shannon R        13 UN-LI-MR             2:19.95    2:24.34        
                  31.24     1:06.34 (35.10)     1:51.89 (45.55)     2:24.34 (32.45)
  7 Nyquist, Hannah M         13 WAC-MR               2:28.70    2:24.51        
                  29.98     1:05.44 (35.46)     1:49.85 (44.41)     2:24.51 (34.66)
  8 McCafferty, Deirdre       13 WAC-MR               2:30.80    2:27.51        
                  33.09     1:11.69 (38.60)     1:54.43 (42.74)     2:27.51 (33.08)
  9 Flagiello, Olivia         14 WAC-MR               2:26.58    2:31.38        
                  33.68     1:12.58 (38.90)     1:56.72 (44.14)     2:31.38 (34.66)
 10 Perez, Meadow A           13 Express Swimming-MR  2:36.72    2:35.37        
                  34.64     1:14.38 (39.74)     1:58.98 (44.60)     2:35.37 (36.39)
 11 Liebowitz, Arianna        13 WISC-MR              2:44.97    2:38.37        
                  34.18     1:12.20 (38.02)     2:04.13 (51.93)     2:38.37 (34.24)
 12 Davi, Julia G             14 WISC-MR              2:36.09    2:40.08        
                  37.07     1:18.73 (41.66)     2:05.97 (47.24)     2:40.08 (34.11)
 13 McCUSKER, Lara N          13 Express Swimming-MR  2:39.94    2:40.48        
                  36.72     1:19.99 (43.27)     2:05.57 (45.58)     2:40.48 (34.91)
 14 Delmonico, Daria J        14 WISC-MR              2:29.99    2:41.12        
                  35.32     1:15.04 (39.72)     2:05.40 (50.36)     2:41.12 (35.72)
 15 Campbell, Sarah B         13 Express Swimming-MR  2:47.42    2:42.26        
                  37.84     1:21.46 (43.62)     2:06.30 (44.84)     2:42.26 (35.96)
 16 Bridgman, Kathleen        14 WAC-MR               2:42.48    2:43.90        
                  36.60     1:18.66 (42.06)     2:07.45 (48.79)     2:43.90 (36.45)
 17 McKevitt, Katelyn C       14 CSC-MR               2:44.30    2:43.97        
                  37.72     1:18.04 (40.32)     2:07.01 (48.97)     2:43.97 (36.96)
 18 Morvillo, Catie E         13 Express Swimming-MR  3:01.46    2:44.33        
                  38.68     1:22.19 (43.51)     2:08.99 (46.80)     2:44.33 (35.34)
 19 Rinaldi, Emily K          13 WAC-MR               3:00.00    2:44.34        
                  37.98     1:20.73 (42.75)     2:06.98 (46.25)     2:44.34 (37.36)
 20 Dunster, Maggie S         13 Express Swimming-MR  3:08.78    2:45.57        
                  37.94     1:20.02 (42.08)     2:09.54 (49.52)     2:45.57 (36.03)
 21 Goodstone, Zoe K          13 Express Swimming-MR  2:49.26    2:46.87        
                  36.58     1:16.10 (39.52)     2:09.99 (53.89)     2:46.87 (36.88)
 22 Tiburzi, Hallie           14 WAC-MR               3:30.00    2:47.55        
                  36.60     1:18.70 (42.10)     2:12.50 (53.80)     2:47.55 (35.05)
 23 Gonzalez, Angelina        14 MPNY-MR              2:59.00    2:48.25        
                  37.76     1:22.17 (44.41)     2:12.70 (50.53)     2:48.25 (35.55)
 24 Cassetta, Jamie L         14 Express Swimming-MR  2:51.52    2:54.26        
                  38.54     1:22.37 (43.83)     2:15.71 (53.34)     2:54.26 (38.55)
 25 Ng, Lauren K              13 GATE-MR              2:51.35    2:54.64        
                  37.86     1:23.08 (45.22)     2:11.86 (48.78)     2:54.64 (42.78)
 26 Moss, Rachel L            14 Express Swimming-MR  2:51.05    2:57.95        
                  39.63     1:24.89 (45.26)     2:17.70 (52.81)     2:57.95 (40.25)
 27 Horan, Kristina E         14 Express Swimming-MR  3:01.21    3:07.07        
                  37.46     1:26.97 (49.51)     2:23.98 (57.01)     3:07.07 (43.09)
 28 Schwetz, Danielle C       13 Express Swimming-MR  3:00.00    3:08.28        
                  40.09     1:24.60 (44.51)   2:25.38 (1:00.78)     3:08.28 (42.90)
 29 Crimmins, Caroline A      14 Express Swimming-MR  3:23.20    3:10.75        
                  39.18     1:26.86 (47.68)     2:25.43 (58.57)     3:10.75 (45.32)
 30 Taylor, Patricia A        13 FA-MR                2:59.82    3:11.59        
                  43.09     1:29.20 (46.11)   2:29.54 (1:00.34)     3:11.59 (42.05)
 31 Gorman, Madison           13 WAC-MR               3:30.00    3:12.87        
                  44.08     1:34.82 (50.74)     2:32.32 (57.50)     3:12.87 (40.55)
 -- Penny, Jessica E          14 Express Swimming-MR       NT         DQ        
                  32.28     1:13.73 (41.45)     2:09.12 (55.39)          DQ (40.26)
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Welcome, Shannon R        13 UN-LI-MR             5:02.97    4:54.33        
                  30.20     1:06.43 (36.23)     1:43.11 (36.68)     2:21.64 (38.53)
        3:04.44 (42.80)     3:50.17 (45.73)     4:22.87 (32.70)     4:54.33 (31.46)
  2 Zhang, Angelina           13 GATE-MR              4:46.69    4:54.54        
                  30.11     1:06.44 (36.33)     1:43.69 (37.25)     2:20.67 (36.98)
        3:04.01 (43.34)     3:47.38 (43.37)     4:21.90 (34.52)     4:54.54 (32.64)
  3 Flagiello, Mia            14 WAC-MR               4:59.04    4:54.69        
                  31.83     1:08.03 (36.20)     1:45.17 (37.14)     2:22.27 (37.10)
        3:03.60 (41.33)     3:45.46 (41.86)     4:21.04 (35.58)     4:54.69 (33.65)
  4 Rinn, Morgan              13 Express Swimming-MR  5:11.21    4:58.74        
                  31.36     1:07.60 (36.24)     1:47.76 (40.16)     2:25.64 (37.88)
        3:08.77 (43.13)     3:51.52 (42.75)     4:25.95 (34.43)     4:58.74 (32.79)
  5 Walsh, Fiona M            13 Express Swimming-MR  5:09.87    5:00.55        
                  32.64     1:08.93 (36.29)     1:46.50 (37.57)     2:24.07 (37.57)
        3:09.36 (45.29)     3:55.75 (46.39)     4:28.46 (32.71)     5:00.55 (32.09)
  6 Guo, Eva J                13 Express Swimming-MR  5:35.42    5:04.78        
                  33.37     1:11.86 (38.49)     1:51.71 (39.85)     2:30.39 (38.68)
        3:11.50 (41.11)     3:54.39 (42.89)     4:29.81 (35.42)     5:04.78 (34.97)
  7 Perez, Meadow A           13 Express Swimming-MR  5:45.21    5:14.92        
                  34.99     1:14.63 (39.64)     1:56.10 (41.47)     2:35.33 (39.23)
        3:21.67 (46.34)     4:06.06 (44.39)     4:41.65 (35.59)     5:14.92 (33.27)
  8 Compton, Julie A          14 Express Swimming-MR  5:40.09    5:29.66        
                  38.05     1:26.63 (48.58)     2:07.82 (41.19)     2:47.33 (39.51)
        3:34.03 (46.70)     4:20.85 (46.82)     4:55.58 (34.73)     5:29.66 (34.08)
  9 Delmonico, Daria J        14 WISC-MR              6:06.66    5:30.12        
                  34.24     1:16.50 (42.26)     1:56.89 (40.39)     2:36.63 (39.74)
        3:26.97 (50.34)     4:17.69 (50.72)     4:54.27 (36.58)     5:30.12 (35.85)
 10 Goodstone, Zoe K          13 Express Swimming-MR  6:00.21    5:53.97        
                  38.39     1:26.56 (48.17)     2:10.31 (43.75)     2:53.71 (43.40)
        3:47.06 (53.35)     4:39.28 (52.22)     5:16.72 (37.44)     5:53.97 (37.25)
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kopp, Emma J              14 CSC-MR                    NT      24.96        
  2 LU, Elizabeth J           15 Express Swimming-MR    25.40      25.35        
  3 Koehler, Sierra M         15 CSC-MR                 25.26      25.76        
  4 Zimmerman, Georgeanne A   14 Express Swimming-MR    26.19      26.07        
  5 London, Katherine         15 WAC-MR                 25.46      26.29        
  6 Rice, Natasha L           15 UN-CS-MR               25.88      26.38        
  7 Johnson, Meredith         16 Express Swimming-MR    26.09      26.54        
  8 Garvey, Olivia A          15 Express Swimming-MR    26.61      26.79        
  9 Woll, Samantha M          16 Express Swimming-MR       NT      26.85        
 10 Flagiello, Olivia         14 WAC-MR                 26.34      26.93        
 11 Klicpera, Samantha K      16 Express Swimming-MR    27.21      27.27        
 12 Kiernan, Emily            15 FA-MR                  28.18      27.55        
 13 Gullickson, Lauren        17 WAC-MR                 27.67      27.77        
 14 Duval, Rachelle R         17 MPNY-MR                28.00      27.89        
 15 Flagiello, Mia            14 WAC-MR                 26.99      28.03        
 16 Moeslinger, Natasha V     12 GATE-MR                28.05      28.34        
 17 Lettieri, Samantha H      15 CSC-MR                 28.34      28.42        
 18 Guo, Eva J                13 Express Swimming-MR    28.81      28.43        
 19 Catizone, Victoria        16 CSC-MR                 28.70      28.56        
 20 Ibrahim, Zahrah A         15 Express Swimming-MR    28.57      28.70        
 21 Haynos, Mary A            16 FA-MR                  29.21      28.83        
 22 Rullo, Allyssa K          15 Express Swimming-MR    28.68      28.99        
 23 Barrett, Emma R           16 Express Swimming-MR       NT      29.29        
 24 Henn, Isabel R            15 Express Swimming-MR    29.53      29.93        
 25 O'Connell, Maggie S       12 Express Swimming-MR    30.36      29.98        
 26 Pyros, Jonna D            15 FA-MR                  31.99      30.10        
 27 Guariglia, Amanda         15 Express Swimming-MR    28.35      30.41        
 27 Pyros, Lola-Marie         15 FA-MR                  32.99      30.41        
 29 Afif, Sarah               11 WAC-MR                 32.70      30.99        
 30 Tung, Michelle L          12 NCAC-MR                37.00      31.43        
 31 Sevely, Dana              17 Express Swimming-MR    34.02      32.88        
 32 Scala, Claudia C          12 Express Swimming-MR    32.60      33.21        
 33 George, Malena            15 Express Swimming-MR    34.54      33.95        
 34 Gorodetskiy, Ada          16 WAC-MR                 33.46      34.51        
 35 Lopez, Cailey A           10 CSC-MR                 47.34      40.55        
 36 Allegretti, Anna          10 WAC-MR                 55.58      43.22        
 37 Manfredonia, Carly J      10 CSC-MR                 50.73      47.93        
 38 Afif, Selena               7 WAC-MR               1:00.00    1:02.32        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weaver, Joanie M          23 NYAC-MR                53.51      55.43        
                  26.61       55.43 (28.82)                                        
  2 London, Katherine         15 WAC-MR                 54.99      56.56        
                  27.51       56.56 (29.05)                                        
  3 Van Tassell, Gabrielle A  15 WAC-MR                 57.42      57.84        
                  28.26       57.84 (29.58)                                        
  4 Gullickson, Lauren        17 WAC-MR                 58.35      58.83        
                  28.53       58.83 (30.30)                                        
  5 Kiernan, Emily            15 FA-MR                1:00.19      59.11        
                  28.75       59.11 (30.36)                                        
  6 Moeslinger, Natasha V     12 GATE-MR              1:04.85    1:00.84        
                  28.77     1:00.84 (32.07)                                        
  7 Guo, Eva J                13 Express Swimming-MR  1:02.21    1:01.25        
                  29.33     1:01.25 (31.92)                                        
  8 Guariglia, Amanda         15 Express Swimming-MR  1:01.85    1:01.79        
                  29.26     1:01.79 (32.53)                                        
  9 Cabanillas, Kim           15 CSC-MR               1:03.98    1:01.86        
                  29.61     1:01.86 (32.25)                                        
 10 Duval, Rachelle R         17 MPNY-MR              1:05.00    1:02.22        
                  29.34     1:02.22 (32.88)                                        
 11 Giordano, Amanda M        16 FA-MR                1:04.13    1:03.29        
                  29.92     1:03.29 (33.37)                                        
 12 Cheung, Emily C           16 Express Swimming-MR  1:07.00    1:05.12        
                  30.93     1:05.12 (34.19)                                        
 13 Smith, Courtney N         15 CSC-MR               1:09.76    1:09.01        
                  33.41     1:09.01 (35.60)                                        
 14 Rogers, Dayna M           12 FA-MR                1:16.70    1:11.69        
                  33.28     1:11.69 (38.41)                                        
 15 Sevely, Dana              17 Express Swimming-MR  1:16.73    1:14.34        
                  35.27     1:14.34 (39.07)                                        
 16 Ruiz, Mahjazee            10 WAC-MR               1:29.05    1:24.18        
                  39.08     1:24.18 (45.10)                                        
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Tassell, Gabrielle A  15 WAC-MR               1:58.92    1:59.81        
                  28.77       59.17 (30.40)     1:29.66 (30.49)     1:59.81 (30.15)
  2 Schubert, Olivia C        16 WAC-MR               1:59.89    2:01.05        
                  28.04       59.15 (31.11)     1:30.51 (31.36)     2:01.05 (30.54)
  3 London, Katherine         15 WAC-MR               2:02.03    2:02.79        
                  28.67       59.93 (31.26)     1:31.44 (31.51)     2:02.79 (31.35)
  4 Koehler, Sierra M         15 CSC-MR               1:59.34    2:04.86        
                  28.38       59.47 (31.09)     1:31.95 (32.48)     2:04.86 (32.91)
  5 Gullickson, Lauren        17 WAC-MR               2:05.59    2:07.13        
                  29.91     1:01.92 (32.01)     1:34.51 (32.59)     2:07.13 (32.62)
  6 Zhang, Angelina           13 GATE-MR              2:08.21    2:09.25        
                  29.54     1:02.27 (32.73)     1:35.92 (33.65)     2:09.25 (33.33)
  7 Klicpera, Samantha K      16 Express Swimming-MR  2:11.03    2:09.93        
                  29.27     1:00.75 (31.48)     1:35.14 (34.39)     2:09.93 (34.79)
  8 Yang, Kristen A           12 Express Swimming-MR  2:13.02    2:10.43        
                  28.75     1:01.60 (32.85)     1:36.37 (34.77)     2:10.43 (34.06)
  9 Moeslinger, Natasha V     12 GATE-MR              2:11.26    2:11.25        
                  28.98     1:01.55 (32.57)     1:36.50 (34.95)     2:11.25 (34.75)
 10 Ibrahim, Zahrah A         15 Express Swimming-MR  2:11.43    2:12.56        
                  30.09     1:03.88 (33.79)     1:38.90 (35.02)     2:12.56 (33.66)
 11 Guo, Eva J                13 Express Swimming-MR  2:13.39    2:13.16        
                  30.10     1:03.74 (33.64)     1:39.28 (35.54)     2:13.16 (33.88)
 12 Haynos, Mary A            16 FA-MR                2:15.32    2:13.44        
                  30.51     1:04.02 (33.51)     1:39.07 (35.05)     2:13.44 (34.37)
 13 Woll, Samantha M          16 Express Swimming-MR       NT    2:15.82        
                  29.74     1:04.48 (34.74)     1:40.32 (35.84)     2:15.82 (35.50)
 14 Guariglia, Amanda         15 Express Swimming-MR  2:19.05    2:16.63        
                  32.31     1:07.10 (34.79)     1:42.20 (35.10)     2:16.63 (34.43)
 15 Barrett, Emma R           16 Express Swimming-MR  2:18.44    2:17.15        
                  31.27     1:06.46 (35.19)     1:42.61 (36.15)     2:17.15 (34.54)
 16 Duval, Rachelle R         17 MPNY-MR              2:20.00    2:17.94        
                  30.34     1:04.45 (34.11)     1:41.29 (36.84)     2:17.94 (36.65)
 17 Henn, Isabel R            15 Express Swimming-MR  2:26.98    2:19.16        
                  31.97     1:06.57 (34.60)     1:42.95 (36.38)     2:19.16 (36.21)
 18 Lettieri, Samantha H      15 CSC-MR               2:20.10    2:20.21        
                  32.01     1:08.65 (36.64)     1:45.45 (36.80)     2:20.21 (34.76)
 19 Pyros, Lola-Marie         15 FA-MR                2:25.99    2:21.64        
                  32.47     1:08.18 (35.71)     1:45.33 (37.15)     2:21.64 (36.31)
 20 O'Connor, Bridget K       12 Express Swimming-MR  2:35.42    2:23.15        
                  34.10     1:11.24 (37.14)     1:48.55 (37.31)     2:23.15 (34.60)
 21 Catizone, Victoria        16 CSC-MR                    NT    2:23.35        
                  30.00     1:06.51 (36.51)     1:45.68 (39.17)     2:23.35 (37.67)
 22 Pyros, Jonna D            15 FA-MR                2:21.99    2:23.97        
                  32.36     1:09.12 (36.76)     1:47.35 (38.23)     2:23.97 (36.62)
 23 Rullo, Allyssa K          15 Express Swimming-MR  2:18.76    2:28.01        
                  32.61     1:08.97 (36.36)     1:48.18 (39.21)     2:28.01 (39.83)
 24 Cheung, Emily C           16 Express Swimming-MR  2:33.23    2:28.41        
                  33.97     1:10.78 (36.81)     1:49.54 (38.76)     2:28.41 (38.87)
 25 Scala, Claudia C          12 Express Swimming-MR  2:31.90    2:32.28        
                  34.70     1:12.91 (38.21)     1:53.31 (40.40)     2:32.28 (38.97)
 26 Afif, Sarah               11 WAC-MR               3:00.00    2:33.59        
                  34.30     1:13.60 (39.30)     1:54.98 (41.38)     2:33.59 (38.61)
 27 Haberman, Anais L         16 WISC-MR              2:30.89    2:35.94        
                  35.11     1:14.47 (39.36)     1:55.26 (40.79)     2:35.94 (40.68)
 28 Sevely, Dana              17 Express Swimming-MR  2:40.09    2:43.42        
                  36.32     1:17.81 (41.49)     2:00.95 (43.14)     2:43.42 (42.47)
 29 George, Malena            15 Express Swimming-MR  2:45.34    2:43.89        
                  36.09     1:18.12 (42.03)     2:02.09 (43.97)     2:43.89 (41.80)
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schubert, Olivia C        16 WAC-MR               5:11.98    5:10.28        
                  28.32       59.31 (30.99)     1:30.16 (30.85)     2:01.62 (31.46)
        2:33.16 (31.54)     3:05.04 (31.88)     3:36.45 (31.41)     4:08.08 (31.63)
        4:39.54 (31.46)     5:10.28 (30.74)                                        
  2 Van Tassell, Gabrielle A  15 WAC-MR               5:07.34    5:13.06        
                  29.34     1:00.44 (31.10)     1:31.82 (31.38)     2:03.26 (31.44)
        2:34.98 (31.72)     3:06.68 (31.70)     3:38.65 (31.97)     4:10.39 (31.74)
        4:42.10 (31.71)     5:13.06 (30.96)                                        
  3 London, Katherine         15 WAC-MR               5:27.26    5:26.71        
                  29.28     1:00.97 (31.69)     1:33.15 (32.18)     2:05.80 (32.65)
        2:39.60 (33.80)     3:12.76 (33.16)     3:46.62 (33.86)     4:20.87 (34.25)
        4:54.50 (33.63)     5:26.71 (32.21)                                        
  4 Gonzalez, Miranda R       15 Express Swimming-MR  5:29.86    5:29.97        
                  29.00     1:01.04 (32.04)     1:34.21 (33.17)     2:07.64 (33.43)
        2:41.45 (33.81)     3:15.57 (34.12)     3:49.19 (33.62)     4:23.32 (34.13)
        4:57.45 (34.13)     5:29.97 (32.52)                                        
  5 deFreitas, Emma           15 WAC-MR               5:52.01    5:38.12        
                  31.43     1:04.59 (33.16)     1:38.05 (33.46)     2:12.14 (34.09)
        2:46.55 (34.41)     3:20.97 (34.42)     3:55.51 (34.54)     4:29.82 (34.31)
        5:04.46 (34.64)     5:38.12 (33.66)                                        
  6 O'Brien, Meghan           12 HYB-MR               6:46.21    6:37.44        
                  34.95     1:14.92 (39.97)     1:55.37 (40.45)     2:35.60 (40.23)
        3:16.52 (40.92)     3:57.39 (40.87)     4:38.22 (40.83)     5:18.90 (40.68)
        5:58.73 (39.83)     6:37.44 (38.71)                                        
  7 Clayton, Caelan           10 HYB-MR               6:47.00    6:38.21        
                  33.24     1:12.55 (39.31)     1:54.22 (41.67)     2:35.43 (41.21)
        3:16.19 (40.76)     3:57.34 (41.15)     4:38.19 (40.85)     5:18.68 (40.49)
        5:59.95 (41.27)     6:38.21 (38.26)                                        
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Elizabeth A        14 Express Swimming-MR    59.31      59.84        
                  29.21       59.84 (30.63)                                        
  2 Johnson, Meredith         16 Express Swimming-MR  1:01.46    1:03.27        
                  30.76     1:03.27 (32.51)                                        
  3 Van Tassell, Gabrielle A  15 WAC-MR               1:02.25    1:04.01        
                  31.21     1:04.01 (32.80)                                        
  4 Flagiello, Mia            14 WAC-MR               1:01.20    1:04.37        
                  31.33     1:04.37 (33.04)                                        
  5 Zhang, Angelina           13 GATE-MR              1:01.86    1:04.46        
                  31.09     1:04.46 (33.37)                                        
  6 Rice, Natasha L           15 UN-CS-MR             1:00.29    1:04.50        
                  30.98     1:04.50 (33.52)                                        
  7 Schubert, Olivia C        16 WAC-MR               1:04.20    1:04.87        
                  31.23     1:04.87 (33.64)                                        
  8 Klicpera, Samantha K      16 Express Swimming-MR  1:12.01    1:06.08        
                  32.18     1:06.08 (33.90)                                        
  9 Garvey, Olivia A          15 Express Swimming-MR  1:06.01    1:06.30        
                  31.87     1:06.30 (34.43)                                        
 10 Kiernan, Emily            15 FA-MR                1:09.69    1:06.51        
                  31.98     1:06.51 (34.53)                                        
 11 Kopp, Emma J              14 CSC-MR               1:06.82    1:06.89        
                  31.58     1:06.89 (35.31)                                        
 12 London, Katherine         15 WAC-MR               1:06.33    1:07.11        
                  32.88     1:07.11 (34.23)                                        
 13 Zimmerman, Georgeanne A   14 Express Swimming-MR       NT    1:07.57        
                  32.87     1:07.57 (34.70)                                        
 14 Moeslinger, Natasha V     12 GATE-MR              1:08.70    1:07.58        
                  32.87     1:07.58 (34.71)                                        
 15 Flagiello, Olivia         14 WAC-MR               1:05.27    1:07.86        
                  33.43     1:07.86 (34.43)                                        
 16 Woll, Samantha M          16 Express Swimming-MR  1:08.43    1:09.02        
                  32.77     1:09.02 (36.25)                                        
 17 Henn, Isabel R            15 Express Swimming-MR  1:08.64    1:09.32        
                  33.99     1:09.32 (35.33)                                        
 18 Koehler, Sierra M         15 CSC-MR               1:07.48    1:09.87        
                  33.66     1:09.87 (36.21)                                        
 19 deFreitas, Emma           15 WAC-MR               1:09.17    1:10.44        
                  34.47     1:10.44 (35.97)                                        
 20 Guo, Eva J                13 Express Swimming-MR  1:11.48    1:11.01        
                  34.50     1:11.01 (36.51)                                        
 21 Ibrahim, Zahrah A         15 Express Swimming-MR  1:09.83    1:12.80        
                  34.79     1:12.80 (38.01)                                        
 22 O'Connell, Maggie S       12 Express Swimming-MR  1:15.97    1:13.67        
                  36.02     1:13.67 (37.65)                                        
 23 Guariglia, Amanda         15 Express Swimming-MR  1:11.53    1:14.56        
                  36.66     1:14.56 (37.90)                                        
 24 Duval, Rachelle R         17 MPNY-MR              1:19.00    1:16.00        
                  37.67     1:16.00 (38.33)                                        
 25 Pyros, Lola-Marie         15 FA-MR                1:18.46    1:16.39        
                  38.11     1:16.39 (38.28)                                        
 26 Lettieri, Samantha H      15 CSC-MR               1:13.33    1:16.45        
                  38.18     1:16.45 (38.27)                                        
 27 Rullo, Allyssa K          15 Express Swimming-MR  1:19.08    1:17.61        
                  37.98     1:17.61 (39.63)                                        
 28 Pyros, Jonna D            15 FA-MR                1:21.00    1:18.66        
                  38.33     1:18.66 (40.33)                                        
 29 Afif, Sarah               11 WAC-MR               1:22.03    1:20.24        
                  38.10     1:20.24 (42.14)                                        
 30 Tung, Michelle L          12 NCAC-MR              1:35.00    1:21.20        
                  38.03     1:21.20 (43.17)                                        
 31 Scala, Claudia C          12 Express Swimming-MR  1:23.02    1:21.69        
                  39.70     1:21.69 (41.99)                                        
 32 Sevely, Dana              17 Express Swimming-MR  1:28.76    1:26.95        
                  42.38     1:26.95 (44.57)                                        
 33 Gorodetskiy, Ada          16 WAC-MR               1:29.01    1:30.89        
                  44.35     1:30.89 (46.54)                                        
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Tassell, Gabrielle A  15 WAC-MR               2:09.61    2:13.85        
                  32.49     1:06.40 (33.91)     1:40.22 (33.82)     2:13.85 (33.63)
  2 Schubert, Olivia C        16 WAC-MR               2:19.78    2:16.94        
                  32.03     1:06.54 (34.51)     1:42.18 (35.64)     2:16.94 (34.76)
  3 Zhang, Angelina           13 GATE-MR              2:14.69    2:17.35        
                  32.19     1:06.73 (34.54)     1:42.66 (35.93)     2:17.35 (34.69)
  4 Yang, Kristen A           12 Express Swimming-MR  2:25.89    2:20.12        
                  32.17     1:06.99 (34.82)     1:43.51 (36.52)     2:20.12 (36.61)
  5 Moeslinger, Natasha V     12 GATE-MR              2:25.37    2:27.15        
                  34.64     1:12.11 (37.47)     1:49.92 (37.81)     2:27.15 (37.23)
  6 Guo, Eva J                13 Express Swimming-MR  2:30.03    2:28.42        
                  35.56     1:13.10 (37.54)     1:51.63 (38.53)     2:28.42 (36.79)
  7 Catton, Chloe G           12 Express Swimming-MR  2:44.32    2:29.43        
                  34.68     1:13.55 (38.87)     1:52.44 (38.89)     2:29.43 (36.99)
  8 Bice, Casey C             11 Express Swimming-MR  2:44.93    2:29.84        
                  35.15     1:13.19 (38.04)     1:51.83 (38.64)     2:29.84 (38.01)
  9 Cabanillas, Kim           15 CSC-MR               2:41.36    2:32.10        
                  36.11     1:15.12 (39.01)     1:53.78 (38.66)     2:32.10 (38.32)
 10 Eng, Alina                11 Express Swimming-MR  2:48.76    2:33.77        
                  35.84     1:14.75 (38.91)     1:54.96 (40.21)     2:33.77 (38.81)
 11 O'Connell, Maggie S       12 Express Swimming-MR  2:46.54    2:41.15        
                  38.58     1:19.83 (41.25)     2:01.28 (41.45)     2:41.15 (39.87)
 12 Guariglia, Amanda         15 Express Swimming-MR  2:41.99    2:43.54        
                  38.76     1:19.11 (40.35)     2:01.58 (42.47)     2:43.54 (41.96)
 13 Murphy, Lillian E         11 Express Swimming-MR  2:52.11    2:44.21        
                  39.40     1:21.13 (41.73)     2:03.22 (42.09)     2:44.21 (40.99)
 14 Russo, Noelle R           11 Express Swimming-MR  2:53.43    2:44.47        
                  38.89     1:20.60 (41.71)     2:03.39 (42.79)     2:44.47 (41.08)
 15 Soberon, Sophia E         11 Express Swimming-MR  3:03.23    2:45.46        
                  39.06     1:22.03 (42.97)     2:05.04 (43.01)     2:45.46 (40.42)
 16 Rappaport, Molly M        11 Express Swimming-MR  3:04.33    2:46.22        
                  38.60     1:21.61 (43.01)     2:05.02 (43.41)     2:46.22 (41.20)
 17 Welsh, Lindsay            11 Express Swimming-MR  2:56.43    2:50.24        
                  39.71     1:23.06 (43.35)     2:07.18 (44.12)     2:50.24 (43.06)
 18 Bravo, Paula              11 Express Swimming-MR  3:12.12    2:57.05        
                  38.83     1:23.50 (44.67)     2:10.43 (46.93)     2:57.05 (46.62)
 19 Catalano, Farrah L        10 Express Swimming-MR  3:12.11    3:06.65        
                  41.83     1:32.60 (50.77)     2:23.30 (50.70)     3:06.65 (43.35)
 20 Eisenberg, Helen I        13 Express Swimming-MR  3:34.23    3:07.08        
                  43.27     1:31.68 (48.41)     2:20.53 (48.85)     3:07.08 (46.55)
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gullickson, Lauren        17 WAC-MR               1:09.56    1:11.86        
                  33.89     1:11.86 (37.97)                                        
  2 Guo, Eva J                13 Express Swimming-MR  1:13.45    1:14.05        
                  34.73     1:14.05 (39.32)                                        
  3 London, Katherine         15 WAC-MR               1:14.90    1:16.19        
                  36.23     1:16.19 (39.96)                                        
  4 Moeslinger, Natasha V     12 GATE-MR              1:16.63    1:17.66        
                  36.78     1:17.66 (40.88)                                        
  5 deFreitas, Emma           15 WAC-MR               1:17.17    1:18.76        
                  37.31     1:18.76 (41.45)                                        
  6 Guariglia, Amanda         15 Express Swimming-MR  1:17.56    1:18.87        
                  37.68     1:18.87 (41.19)                                        
  7 Duval, Rachelle R         17 MPNY-MR              1:28.00    1:21.53        
                  38.95     1:21.53 (42.58)                                        
  8 Kiernan, Emily            15 FA-MR                1:26.99    1:21.58        
                  38.57     1:21.58 (43.01)                                        
  9 O'Connell, Maggie S       12 Express Swimming-MR  1:23.64    1:21.60        
                  38.62     1:21.60 (42.98)                                        
 10 Giordano, Amanda M        16 FA-MR                1:23.48    1:22.55        
                  38.29     1:22.55 (44.26)                                        
 11 Cabanillas, Kim           15 CSC-MR               1:32.83    1:26.40        
                  40.97     1:26.40 (45.43)                                        
 12 Cheung, Emily C           16 Express Swimming-MR  1:30.00    1:26.92        
                  41.05     1:26.92 (45.87)                                        
 13 Smith, Courtney N         15 CSC-MR               1:34.52    1:35.28        
                  45.25     1:35.28 (50.03)                                        
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gullickson, Lauren        17 WAC-MR               2:29.61    2:33.38        
                  34.98     1:13.20 (38.22)     1:52.53 (39.33)     2:33.38 (40.85)
  2 Zhang, Angelina           13 GATE-MR              2:30.72    2:34.07        
                  35.66     1:14.92 (39.26)     1:55.05 (40.13)     2:34.07 (39.02)
  3 Guo, Eva J                13 Express Swimming-MR  2:35.84    2:34.88        
                  35.43     1:14.92 (39.49)     1:55.51 (40.59)     2:34.88 (39.37)
  4 Flagiello, Mia            14 WAC-MR               2:34.12    2:36.36        
                  35.22     1:13.83 (38.61)     1:54.14 (40.31)     2:36.36 (42.22)
  5 Moeslinger, Natasha V     12 GATE-MR              2:43.77    2:40.57        
                  35.95     1:16.82 (40.87)     1:58.84 (42.02)     2:40.57 (41.73)
  6 Klicpera, Samantha K      16 Express Swimming-MR  2:50.45    2:43.23        
                  35.87     1:16.44 (40.57)     1:59.09 (42.65)     2:43.23 (44.14)
  7 Johnson, Meredith         16 Express Swimming-MR  2:51.10    2:43.70        
                  37.60     1:19.11 (41.51)     2:01.32 (42.21)     2:43.70 (42.38)
  8 Yang, Kristen A           12 Express Swimming-MR  2:43.38    2:46.93        
                  36.43     1:18.80 (42.37)     2:02.68 (43.88)     2:46.93 (44.25)
  9 Shashaty, Kasey           12 WAC-MR               2:48.41    2:49.34        
                  38.80     1:22.49 (43.69)     2:06.19 (43.70)     2:49.34 (43.15)
 10 Guariglia, Amanda         15 Express Swimming-MR  2:48.44    2:52.20        
                  38.54     1:20.97 (42.43)     2:07.25 (46.28)     2:52.20 (44.95)
 11 O'Connell, Maggie S       12 Express Swimming-MR  3:08.65    2:53.96        
                  40.81     1:25.95 (45.14)     2:11.23 (45.28)     2:53.96 (42.73)
 12 Bice, Casey C             11 Express Swimming-MR  2:58.45    2:55.66        
                  37.95     1:22.31 (44.36)     2:08.80 (46.49)     2:55.66 (46.86)
 13 Soberon, Sophia E         11 Express Swimming-MR  3:32.11    2:58.94        
                  41.34     1:26.43 (45.09)     2:12.90 (46.47)     2:58.94 (46.04)
 14 Kiernan, Emily            15 FA-MR                2:58.77    2:59.05        
                  41.16     1:26.99 (45.83)     2:12.99 (46.00)     2:59.05 (46.06)
 15 Rappaport, Molly M        11 Express Swimming-MR  3:09.89    3:00.07        
                  40.94     1:27.08 (46.14)     2:14.56 (47.48)     3:00.07 (45.51)
 16 O'Connor, Bridget K       12 Express Swimming-MR  3:15.34    3:03.07        
                  42.86     1:29.97 (47.11)     2:17.93 (47.96)     3:03.07 (45.14)
 17 Rasquinha, Rhea D         11 Express Swimming-MR  3:40.09    3:04.76        
                  42.32     1:30.23 (47.91)     2:18.52 (48.29)     3:04.76 (46.24)
 18 Scala, Claudia C          12 Express Swimming-MR  3:27.65    3:07.14        
                  42.59     1:30.16 (47.57)     2:19.20 (49.04)     3:07.14 (47.94)
 19 Duval, Rachelle R         17 MPNY-MR              3:10.00    3:07.32        
                  39.73     1:27.62 (47.89)     2:17.74 (50.12)     3:07.32 (49.58)
 20 Ibrahim, Zahrah A         15 Express Swimming-MR  3:07.86    3:07.60        
                  43.41     1:30.22 (46.81)     2:18.78 (48.56)     3:07.60 (48.82)
 21 Schlusselberg, Rachel     13 Express Swimming-MR  3:16.54    3:15.87        
                  45.15     1:35.12 (49.97)     2:26.07 (50.95)     3:15.87 (49.80)
 22 Eisenberg, Helen I        13 Express Swimming-MR  3:15.36    3:16.73        
                  43.42     1:33.65 (50.23)     2:25.80 (52.15)     3:16.73 (50.93)
 23 Lerner, Ayla P            12 Express Swimming-MR  3:23.11    3:19.91        
                  44.31     1:35.35 (51.04)     2:27.14 (51.79)     3:19.91 (52.77)
 24 Quilty, Elizabeth K       11 Express Swimming-MR  3:32.12    3:22.72        
                  46.13     1:37.85 (51.72)     2:30.41 (52.56)     3:22.72 (52.31)
 25 Gorodetskiy, Ada          16 WAC-MR               3:17.63    3:24.27        
                  46.67     1:39.28 (52.61)     2:32.98 (53.70)     3:24.27 (51.29)
 26 Catalano, Farrah L        10 Express Swimming-MR  3:29.09    3:32.77        
                  47.62     1:43.64 (56.02)     2:40.64 (57.00)     3:32.77 (52.13)
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schubert, Olivia C        16 WAC-MR               1:00.97    1:03.39        
                  29.39     1:03.39 (34.00)                                        
  2 deFreitas, Emma           15 WAC-MR               1:02.55    1:03.95        
                  29.92     1:03.95 (34.03)                                        
  3 Zhang, Angelina           13 GATE-MR              1:03.25    1:05.29        
                  31.26     1:05.29 (34.03)                                        
  4 Duval, Rachelle R         17 MPNY-MR              1:10.00    1:12.13        
                  33.13     1:12.13 (39.00)                                        
  5 Cabanillas, Kim           15 CSC-MR               1:21.26    1:16.03        
                  34.45     1:16.03 (41.58)                                        
  6 Smith, Courtney N         15 CSC-MR               1:20.00    1:20.74        
                  37.12     1:20.74 (43.62)                                        
  7 Sevely, Dana              17 Express Swimming-MR  1:17.65    1:22.73        
                  37.85     1:22.73 (44.88)                                        
  8 Cheung, Emily C           16 Express Swimming-MR  1:28.00    1:24.48        
                  38.18     1:24.48 (46.30)                                        
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Megan E            15 Express Swimming-MR  2:11.37    2:08.56        
                  28.77     1:01.25 (32.48)     1:34.54 (33.29)     2:08.56 (34.02)
  2 Walsh, Elizabeth A        14 Express Swimming-MR  2:10.14    2:10.69        
                  29.25     1:02.34 (33.09)     1:36.73 (34.39)     2:10.69 (33.96)
  3 Collyer, Courtney L       24 NYAC-MR              2:07.65    2:13.62        
                  30.26     1:04.36 (34.10)     1:39.11 (34.75)     2:13.62 (34.51)
  4 deFreitas, Emma           15 WAC-MR               2:16.95    2:19.52        
                  31.41     1:07.53 (36.12)     1:43.67 (36.14)     2:19.52 (35.85)
  5 Van Tassell, Gabrielle A  15 WAC-MR               2:20.72    2:20.45        
                  32.78     1:08.70 (35.92)     1:45.13 (36.43)     2:20.45 (35.32)
  6 Zimmerman, Georgeanne A   14 Express Swimming-MR  2:21.33    2:20.66        
                  31.46     1:07.47 (36.01)     1:43.72 (36.25)     2:20.66 (36.94)
  7 Schubert, Olivia C        16 WAC-MR               2:19.26    2:22.51        
                  31.41     1:07.98 (36.57)     1:45.20 (37.22)     2:22.51 (37.31)
  8 Johnson, Meredith         16 Express Swimming-MR  2:27.98    2:26.89        
                  31.74     1:09.01 (37.27)     1:47.87 (38.86)     2:26.89 (39.02)
  9 Haynos, Mary A            16 FA-MR                2:32.99    2:37.21        
                  34.27     1:13.51 (39.24)     1:55.57 (42.06)     2:37.21 (41.64)
 10 LU, Elizabeth J           15 Express Swimming-MR  2:45.85    2:38.15        
                  33.04     1:12.45 (39.41)     1:55.08 (42.63)     2:38.15 (43.07)
 11 Ibrahim, Zahrah A         15 Express Swimming-MR  2:35.89    2:40.85        
                  34.07     1:14.63 (40.56)     1:57.94 (43.31)     2:40.85 (42.91)
 12 Eng, Alina                11 Express Swimming-MR  2:49.76    2:52.42        
                  34.52     1:18.44 (43.92)     2:05.25 (46.81)     2:52.42 (47.17)
 13 Schlusselberg, Rachel     13 Express Swimming-MR  3:12.12    3:18.59        
                  42.29     1:32.55 (50.26)     2:26.42 (53.87)     3:18.59 (52.17)
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Tassell, Gabrielle A  15 WAC-MR               2:15.71    2:16.44        
                  30.98     1:05.07 (34.09)     1:45.96 (40.89)     2:16.44 (30.48)
  2 Zhang, Angelina           13 GATE-MR              2:18.33    2:17.69        
                  30.17     1:05.71 (35.54)     1:45.63 (39.92)     2:17.69 (32.06)
  3 Schubert, Olivia C        16 WAC-MR               2:14.66    2:18.19        
                  29.95     1:05.42 (35.47)     1:46.82 (41.40)     2:18.19 (31.37)
  4 Gullickson, Lauren        17 WAC-MR               2:19.33    2:21.92        
                  32.86     1:10.37 (37.51)     1:49.25 (38.88)     2:21.92 (32.67)
  5 Yang, Kristen A           12 Express Swimming-MR  2:26.67    2:25.16        
                  32.34     1:08.83 (36.49)     1:52.01 (43.18)     2:25.16 (33.15)
  6 Moeslinger, Natasha V     12 GATE-MR              2:29.31    2:25.22        
                  31.29     1:08.82 (37.53)     1:50.83 (42.01)     2:25.22 (34.39)
  7 London, Katherine         15 WAC-MR               2:20.70    2:25.34        
                  31.15     1:09.61 (38.46)     1:52.48 (42.87)     2:25.34 (32.86)
  8 Guo, Eva J                13 Express Swimming-MR  2:25.64    2:25.45        
                                1:12.41 ( )     1:52.36 (39.95)     2:25.45 (33.09)
  9 Kiernan, Emily            15 FA-MR                2:33.47    2:27.72        
                  31.39     1:08.64 (37.25)     1:54.92 (46.28)     2:27.72 (32.80)
 10 deFreitas, Emma           15 WAC-MR               2:27.25    2:28.22        
                  31.19     1:11.10 (39.91)     1:54.44 (43.34)     2:28.22 (33.78)
 11 Guariglia, Amanda         15 Express Swimming-MR  2:39.82    2:39.90        
                  37.72     1:20.80 (43.08)     2:03.59 (42.79)     2:39.90 (36.31)
 12 Giordano, Amanda M        16 FA-MR                2:48.75    2:42.78        
                  36.20     1:18.67 (42.47)     2:05.99 (47.32)     2:42.78 (36.79)
 13 Rogers, Dayna M           12 FA-MR                3:20.99    2:54.80        
                  39.07     1:27.02 (47.95)     2:17.56 (50.54)     2:54.80 (37.24)
 14 Cheung, Emily C           16 Express Swimming-MR  3:00.12    2:58.89        
                  39.11     1:28.23 (49.12)     2:18.75 (50.52)     2:58.89 (40.14)
 15 Sevely, Dana              17 Express Swimming-MR  3:00.09    3:08.43        
                  38.10     1:14.15 (36.05)   2:26.26 (1:12.11)     3:08.43 (42.17)
 
Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guo, Jenna J              15 Express Swimming-MR  4:46.45    4:56.86        
                  30.92     1:06.16 (35.24)     1:45.03 (38.87)     2:21.80 (36.77)
        3:06.27 (44.47)     3:50.31 (44.04)     4:23.83 (33.52)     4:56.86 (33.03)
  2 Gullickson, Lauren        17 WAC-MR               5:00.68    4:59.04        
                  32.52     1:09.64 (37.12)     1:48.58 (38.94)     2:27.28 (38.70)
        3:09.11 (41.83)     3:51.29 (42.18)     4:25.75 (34.46)     4:59.04 (33.29)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piutchouk, Max            10 WAC-MR                 33.50      29.22        
  2 DiMaggio, John P           9 UN-MP-MR               32.30      29.60        
  3 Kostin, Nikita            10 UN-MP-MR               35.77      31.77        
  4 Eckstein, Michael L       10 CSC-MR                 32.00      32.05        
  4 Goncharuk, Samuel G       10 WAC-MR                 34.58      32.05        
  6 Zhang, John                9 NCAC-MR                34.00      32.39        
  7 Ivatorov, Adam            10 UN-MP-MR               33.00      32.53        
  8 Rasquinha, Rohit A         9 Express Swimming-MR    34.45      32.88        
  9 Cherny, Eric              10 UN-MP-MR               39.00      33.00        
 10 Rasquinha, Ranjan J        9 Express Swimming-MR    34.74      33.04        
 11 DU, Ethan                  9 NCAC-MR                33.90      33.20        
 12 Diano, Andrew J           10 FA-MR                  39.05      33.23        
 13 Maloney, Connor J         10 FA-MR                  33.76      33.51        
 14 Iannone, Caleb            10 WISC-MR                36.30      34.57        
 15 Mahan, Nicholas C          9 FA-MR                  32.16      34.75        
 16 Kapinos, Arthur           10 Express Swimming-MR       NT      34.78        
 17 Salas, Stefanos H          8 NCAC-MR                36.00      34.86        
 18 Kaps, Piotr               10 MPNY-MR                49.00      34.87        
 19 Zammit, Michael C         10 Express Swimming-MR    36.11      35.03        
 20 Lebedinets, Ruslan        10 MPNY-MR                42.00      35.12        
 21 Geller, Russell            9 WAC-MR                 39.03      35.37        
 22 Laskey, Ian                9 WAC-MR                 34.48      35.52        
 23 Rappaport, Sean E          9 Express Swimming-MR    37.45      35.62        
 24 Lugo, Aron R               9 Express Swimming-MR    34.89      35.77        
 25 Nunez, Ryan                9 Express Swimming-MR    34.76      35.85        
 26 Benedyk, Alex             10 MPNY-MR                39.00      35.94        
 27 Broderick, Patrick V       9 Express Swimming-MR    38.29      36.02        
 28 Hunt, Tate J              10 WAC-MR                 44.44      36.04        
 29 Hoge, Jack                10 WISC-MR                38.51      36.65        
 30 Nemirovsky, Michael       10 MPNY-MR                38.00      36.71        
 31 Santoro, Colby             9 Express Swimming-MR    48.76      37.81        
 32 Salas, Alejandro H         8 NCAC-MR                38.00      38.35        
 33 Penny, Matthew J          10 Express Swimming-MR    39.99      38.65        
 34 Landgraf, Tim              9 MPNY-MR                47.00      38.89        
 35 Baranov, Edward            8 MPNY-MR                45.00      39.13        
 36 Wantowski, Jacob           9 WAC-MR                 40.19      39.30        
 37 Raykis, Sean               8 MPNY-MR                55.00      39.47        
 38 Ladyzhensky, Michael       7 UN-MP-MR               42.00      39.49        
 39 Filimonov, Mykhaylo        8 MPNY-MR                43.00      39.65        
 40 Harrilal, Ayden B          9 Express Swimming-MR    40.12      40.01        
 41 Taufiq, Zyan              10 CSC-MR                 42.99      40.38        
 42 German, Daniel N          10 Express Swimming-MR    42.02      40.55        
 43 Saturchenko, Eugene       10 WAC-MR               1:00.00      40.76        
 44 Salas, Dimitris           10 NCAC-MR                40.00      40.83        
 45 Wisniewski, John T        10 MPNY-MR                42.00      41.57        
 46 Jhong, Ethan               8 Express Swimming-MR    46.68      42.44        
 47 Bevacqua, Jared           10 WAC-MR               1:00.00      42.84        
 48 O'Leary, Ryan M           10 Express Swimming-MR    47.22      43.50        
 49 Ortof, Max L              10 Express Swimming-MR    45.87      43.55        
 50 Kozlovsky, Zachary L       7 MPNY-MR                53.00      43.56        
 51 Lavrov, Artem             10 WAC-MR                 55.81      43.65        
 52 Haedrich, James F          9 Express Swimming-MR    52.55      45.16        
 53 Calabrese, Matthew J       8 Express Swimming-MR    43.02      45.59        
 54 Decicco, Jonathan P        9 Express Swimming-MR    46.14      45.96        
 55 Kayku, Mehmet              8 WISC-MR              1:00.87      46.91        
 56 Ng, Ryan                   8 GATE-MR                   NT      48.64        
 57 Tang, Richard              7 Express Swimming-MR       NT      48.80        
 58 Delacy, Shane              9 WAC-MR               1:00.00      50.43        
 59 Voelker, Timothy O         8 Express Swimming-MR       NT      52.55        
 60 Chang, Henry               7 Express Swimming-MR    55.73      53.37        
 61 Holmes, James P            8 CSC-MR                    NT      55.30        
 62 Mulakandov, Ariel         10 UN-MR                  43.00      57.29        
 63 Singer, Connor            10 WAC-MR               1:00.00    1:00.42        
 64 Shannon, Dylan M           8 Express Swimming-MR       NT    1:01.10        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piutchouk, Max            10 WAC-MR               1:21.90    1:05.31        
                  31.15     1:05.31 (34.16)                                        
  2 DiMaggio, John P           9 UN-MP-MR             1:17.30    1:05.56        
                  31.13     1:05.56 (34.43)                                        
  3 Peng, David               10 UN-MP-MR             1:06.00    1:05.96        
                  32.00     1:05.96 (33.96)                                        
  4 Hyacinthe (Nguyen), Just   9 WAC-MR               1:29.59    1:10.18        
                  33.76     1:10.18 (36.42)                                        
  5 Rikic, Aidan              10 WAC-MR               1:15.34    1:10.41        
                  33.77     1:10.41 (36.64)                                        
  6 Goncharuk, Samuel G       10 WAC-MR               1:14.58    1:10.72        
                  33.07     1:10.72 (37.65)                                        
  7 Rasquinha, Rohit A         9 Express Swimming-MR  1:17.34    1:11.27        
                  33.95     1:11.27 (37.32)                                        
  8 Diano, Andrew J           10 FA-MR                1:26.02    1:11.31        
                  33.80     1:11.31 (37.51)                                        
  9 Ivatorov, Adam            10 UN-MP-MR             1:12.00    1:12.53        
                  34.19     1:12.53 (38.34)                                        
 10 Rasquinha, Ranjan J        9 Express Swimming-MR  1:20.26    1:15.16        
                  35.71     1:15.16 (39.45)                                        
 11 Kostin, Nikita            10 UN-MP-MR             1:20.60    1:17.71        
                  35.16     1:17.71 (42.55)                                        
 12 Lebedinets, Ruslan        10 MPNY-MR              1:35.00    1:18.02        
                  36.89     1:18.02 (41.13)                                        
 13 Zammit, Michael C         10 Express Swimming-MR       NT    1:18.11        
                  38.02     1:18.11 (40.09)                                        
 14 Maroney, John P           10 Express Swimming-MR  1:18.52    1:19.23        
                  36.85     1:19.23 (42.38)                                        
 15 Laskey, Ian                9 WAC-MR               1:18.31    1:19.48        
                  36.97     1:19.48 (42.51)                                        
 16 Davi, William M           10 WISC-MR              1:22.79    1:19.77        
                  37.11     1:19.77 (42.66)                                        
 17 Kwan, William             10 WAC-MR               1:26.42    1:20.19        
                  35.77     1:20.19 (44.42)                                        
 18 Broderick, Patrick V       9 Express Swimming-MR  1:20.76    1:20.99        
                  37.98     1:20.99 (43.01)                                        
 19 Rivkind, Philipp           9 MPNY-MR              1:35.00    1:21.28        
                  39.32     1:21.28 (41.96)                                        
 20 Lugo, Aron R               9 Express Swimming-MR       NT    1:21.51        
                  38.80     1:21.51 (42.71)                                        
 21 Penny, Matthew J          10 Express Swimming-MR       NT    1:22.04        
                  39.41     1:22.04 (42.63)                                        
 22 Preobrazhensky, Daniel     8 MPNY-MR              1:28.00    1:22.28        
                  39.01     1:22.28 (43.27)                                        
 23 Nemirovsky, Michael       10 MPNY-MR              1:22.00    1:22.54        
                  38.81     1:22.54 (43.73)                                        
 24 Kaps, Piotr               10 MPNY-MR              1:50.00    1:22.62        
                  38.97     1:22.62 (43.65)                                        
 25 Bedell, Quinn              9 WISC-MR              1:40.99    1:23.68        
                  39.63     1:23.68 (44.05)                                        
 26 Santoro, Colby             9 Express Swimming-MR  1:40.98    1:23.84        
                  39.73     1:23.84 (44.11)                                        
 27 Benedyk, Alex             10 MPNY-MR              1:29.00    1:24.58        
                  39.34     1:24.58 (45.24)                                        
 28 Aquilino, Lorenzo A        7 FA-MR                1:28.99    1:25.11        
                  40.31     1:25.11 (44.80)                                        
 29 Rappaport, Sean E          9 Express Swimming-MR  1:24.11    1:25.12        
                  40.23     1:25.12 (44.89)                                        
 30 Rinaldi, Daniel           10 WAC-MR               1:30.00    1:25.62        
                  39.78     1:25.62 (45.84)                                        
 31 Hoge, Jack                10 WISC-MR              1:25.26    1:26.07        
                  39.91     1:26.07 (46.16)                                        
 32 Landgraf, Tim              9 MPNY-MR              1:39.00    1:26.67        
                  40.97     1:26.67 (45.70)                                        
 33 Moane, Thomas              9 WAC-MR               1:40.76    1:27.44        
                  41.25     1:27.44 (46.19)                                        
 34 Mavashev, Michael L        9 Aquaflames-MR             NT    1:30.97        
                  40.11     1:30.97 (50.86)                                        
 35 Baranov, Edward            8 MPNY-MR              1:50.00    1:32.22        
                  43.41     1:32.22 (48.81)                                        
 36 Jauhar, Mohan             10 Express Swimming-MR       NT    1:32.26        
                  43.23     1:32.26 (49.03)                                        
 37 Rinaldi, Jack              8 WAC-MR               1:44.97    1:33.19        
                  43.56     1:33.19 (49.63)                                        
 38 Harrilal, Ayden B          9 Express Swimming-MR  1:43.21    1:33.33        
                  45.06     1:33.33 (48.27)                                        
 39 German, Daniel N          10 Express Swimming-MR  1:40.88    1:34.65        
                  43.23     1:34.65 (51.42)                                        
 40 Raykis, Sean               8 MPNY-MR              1:59.00    1:36.62        
                  44.15     1:36.62 (52.47)                                        
 41 Olsen, Luke D              9 CSC-MR               1:29.72    1:38.28        
                  46.36     1:38.28 (51.92)                                        
 42 Ng, Ryan                   8 GATE-MR                   NT    1:39.31        
                  47.73     1:39.31 (51.58)                                        
 43 Feuer, David               9 Express Swimming-MR       NT    1:39.49        
                  45.33     1:39.49 (54.16)                                        
 44 Filimonov, Mykhaylo        8 MPNY-MR              1:39.00    1:40.21        
                  46.43     1:40.21 (53.78)                                        
 45 Dewan, Advik              10 Aquaflames-MR             NT    1:41.86        
                  46.61     1:41.86 (55.25)                                        
 46 Ortof, Max L              10 Express Swimming-MR  1:43.41    1:42.92        
                  50.07     1:42.92 (52.85)                                        
 47 Haedrich, James F          9 Express Swimming-MR  2:15.43    1:43.08        
                  49.98     1:43.08 (53.10)                                        
 48 Jhong, Ethan               8 Express Swimming-MR  2:06.24    1:43.80        
                  43.36   1:43.80 (1:00.44)                                        
 49 Plaza, Sebastian T        10 Express Swimming-MR  2:00.12    1:46.00        
                  51.58     1:46.00 (54.42)                                        
 50 Distephano, Paul          10 WAC-MR               2:00.00    1:55.01        
                  54.64   1:55.01 (1:00.37)                                        
 51 Li, Wilson                 8 Aquaflames-MR             NT    1:55.79        
                  54.34   1:55.79 (1:01.45)                                        
 52 Apat, Joseph R             8 Express Swimming-MR  1:50.12    1:56.58        
                  54.26   1:56.58 (1:02.32)                                        
 53 Davydov, Samuel           10 Aquaflames-MR             NT    2:00.61        
                  56.32   2:00.61 (1:04.29)                                        
 54 Yin, William              10 Aquaflames-MR             NT    2:02.38        
                  58.79   2:02.38 (1:03.59)                                        
 55 Borukhov, Elan             6 Aquaflames-MR             NT    2:04.88        
                  59.48   2:04.88 (1:05.40)                                        
 56 Liu, Brandon               9 Aquaflames-MR             NT    2:05.89        
                  19.51   2:05.89 (1:46.38)                                        
 57 Holmes, James P            8 CSC-MR                    NT    2:13.72        
 58 Mullokandov, David         9 Aquaflames-MR             NT    2:20.02        
                1:07.98   2:20.02 (1:12.04)                                        
 59 Sacilowski, Oskar          8 Aquaflames-MR             NT    2:21.79        
                1:05.17   2:21.79 (1:16.62)                                        
 60 Liu, Justin                8 Aquaflames-MR             NT    2:23.28        
                1:07.89   2:23.28 (1:15.39)                                        
 61 Mirgorodskiy, Allen        6 Aquaflames-MR             NT    2:24.59        
                1:04.27   2:24.59 (1:20.32)                                        
 62 Singer, Connor            10 WAC-MR               2:00.00    2:31.86        
                1:08.71   2:31.86 (1:23.15)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yasinov, Zachary          10 Express Swimming-MR  2:22.47    2:14.25        
                  31.36     1:05.91 (34.55)     1:40.86 (34.95)     2:14.25 (33.39)
  2 Chang, Matthew            10 Express Swimming-MR  2:17.11    2:14.42        
                  31.56     1:06.04 (34.48)     1:41.82 (35.78)     2:14.42 (32.60)
  3 Chen, Joseph              10 Express Swimming-MR       NT    2:19.90        
                  32.45     1:08.12 (35.67)     1:44.05 (35.93)     2:19.90 (35.85)
  4 LU, Michael D             10 Express Swimming-MR  2:51.12    2:24.65        
                  33.42     1:10.94 (37.52)     1:48.02 (37.08)     2:24.65 (36.63)
  5 Rubin, Spencer C          10 Express Swimming-MR  2:45.20    2:32.22        
                  33.54     1:11.50 (37.96)     1:51.72 (40.22)     2:32.22 (40.50)
  6 Diano, Andrew J           10 FA-MR                2:57.82    2:35.89        
                  34.80     1:14.66 (39.86)     1:56.03 (41.37)     2:35.89 (39.86)
  7 Rasquinha, Rohit A         9 Express Swimming-MR  3:05.71    2:35.99        
                  35.13     1:15.63 (40.50)     1:57.46 (41.83)     2:35.99 (38.53)
  8 Goncharuk, Samuel G       10 WAC-MR               3:30.00    2:38.00        
                  34.96     1:15.41 (40.45)     1:57.51 (42.10)     2:38.00 (40.49)
  9 Eckstein, Michael L       10 CSC-MR               2:43.95    2:38.07        
                  34.06     1:14.54 (40.48)     1:57.73 (43.19)     2:38.07 (40.34)
 10 Newcomb, Nicolas          10 Express Swimming-MR  2:51.23    2:38.31        
                  36.42     1:16.55 (40.13)     1:58.23 (41.68)     2:38.31 (40.08)
 11 Yoon, Henri               10 Express Swimming-MR       NT    2:38.81        
                  37.03     1:18.78 (41.75)     1:59.75 (40.97)     2:38.81 (39.06)
 12 Mahan, Nicholas C          9 FA-MR                2:50.07    2:47.42        
                  36.54     1:21.23 (44.69)     2:04.56 (43.33)     2:47.42 (42.86)
 13 Rasquinha, Ranjan J        9 Express Swimming-MR  3:14.24    2:48.12        
                  37.21     1:22.32 (45.11)     2:05.01 (42.69)     2:48.12 (43.11)
 14 Chen, Ethan               10 Express Swimming-MR       NT    2:48.40        
                  34.81     1:19.05 (44.24)     2:04.28 (45.23)     2:48.40 (44.12)
 15 Lebedinets, Ruslan        10 MPNY-MR              3:40.00    2:54.60        
                  38.71     1:23.74 (45.03)     2:10.25 (46.51)     2:54.60 (44.35)
 16 Iannone, Caleb            10 WISC-MR              3:11.47    2:54.65        
                  38.55     1:22.45 (43.90)     2:07.40 (44.95)     2:54.65 (47.25)
 17 Cao, Brandon              10 Express Swimming-MR  2:57.95    2:56.34        
                  39.51     1:25.75 (46.24)     2:14.02 (48.27)     2:56.34 (42.32)
 18 Davi, William M           10 WISC-MR              3:09.99    3:04.04        
                  38.01     1:25.26 (47.25)     2:18.87 (53.61)     3:04.04 (45.17)
 19 Svetlov, Russel           10 MPNY-MR              3:20.00    3:24.01        
                  42.32     1:34.56 (52.24)     2:22.11 (47.55)   3:24.01 (1:01.90)
 20 German, Daniel N          10 Express Swimming-MR  4:05.25    3:25.43        
                  44.54     1:37.15 (52.61)     2:31.89 (54.74)     3:25.43 (53.54)
 21 Olsen, Luke D              9 CSC-MR                    NT    3:35.50        
                  49.12     1:44.94 (55.82)     2:40.74 (55.80)     3:35.50 (54.76)
 22 Ortof, Max L              10 Express Swimming-MR  4:00.12    3:40.78        
                  52.33     1:50.06 (57.73)     2:46.08 (56.02)     3:40.78 (54.70)
 
Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Matthew            10 Express Swimming-MR  6:04.65    6:00.41        
                  32.30     1:08.68 (36.38)     1:45.30 (36.62)     2:21.95 (36.65)
        2:59.58 (37.63)     3:37.61 (38.03)     4:14.80 (37.19)     4:50.84 (36.04)
        5:26.79 (35.95)     6:00.41 (33.62)                                        
  2 Yasinov, Zachary          10 Express Swimming-MR  6:33.23    6:06.54        
                  32.32     1:10.42 (38.10)     1:47.54 (37.12)     2:25.38 (37.84)
        3:03.40 (38.02)     3:40.67 (37.27)     4:17.50 (36.83)     4:54.58 (37.08)
        5:30.60 (36.02)     6:06.54 (35.94)                                        
  3 Peng, David               10 UN-MP-MR             6:40.00    6:09.12        
                  34.67     1:12.98 (38.31)     1:52.11 (39.13)     2:27.67 (35.56)
        3:03.98 (36.31)     3:40.76 (36.78)     4:17.87 (37.11)     4:55.34 (37.47)
        5:32.83 (37.49)     6:09.12 (36.29)                                        
  4 Chen, Joseph              10 Express Swimming-MR  6:35.43    6:12.81        
                  34.82     1:12.71 (37.89)     1:50.58 (37.87)     2:28.50 (37.92)
        3:06.76 (38.26)     3:44.76 (38.00)     4:22.71 (37.95)     5:00.38 (37.67)
        5:37.20 (36.82)     6:12.81 (35.61)                                        
  5 LU, Michael D             10 Express Swimming-MR  6:45.32    6:25.76        
                  34.71     1:13.78 (39.07)     1:53.37 (39.59)     2:33.10 (39.73)
        3:11.79 (38.69)     3:51.81 (40.02)     4:31.69 (39.88)     5:11.43 (39.74)
        5:49.97 (38.54)     6:25.76 (35.79)                                        
  6 Diano, Andrew J           10 FA-MR                7:49.99    6:57.39        
                  36.21     1:17.10 (40.89)     1:59.86 (42.76)     2:42.85 (42.99)
        3:25.84 (42.99)     4:09.45 (43.61)     4:52.32 (42.87)     5:35.04 (42.72)
        6:18.18 (43.14)     6:57.39 (39.21)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiMaggio, John P           9 UN-MP-MR               35.68      33.53        
  2 Piutchouk, Max            10 WAC-MR                 39.61      35.37        
  3 Konviser, Eric L          10 WAC-MR                 38.77      36.10        
  4 Rikic, Aidan              10 WAC-MR                 39.37      36.52        
  5 Diano, Andrew J           10 FA-MR                  43.01      38.43        
  6 Goncharuk, Samuel G       10 WAC-MR                 42.18      39.51        
  7 Rasquinha, Rohit A         9 Express Swimming-MR    41.79      40.07        
  8 Ivatorov, Adam            10 UN-MP-MR               38.00      40.75        
  9 Nemirovsky, Michael       10 MPNY-MR                44.00      41.12        
 10 Hoge, Jack                10 WISC-MR                42.00      41.38        
 11 Kwan, William             10 WAC-MR                 46.65      41.47        
 12 Kostin, Nikita            10 UN-MP-MR               42.05      41.48        
 13 Kaps, Piotr               10 MPNY-MR                57.00      41.63        
 14 Preobrazhensky, Daniel     8 MPNY-MR                58.00      42.92        
 15 Laskey, Ian                9 WAC-MR                 42.43      42.95        
 16 Harrilal, Ayden B          9 Express Swimming-MR    48.53      43.03        
 17 Aquilino, Lorenzo A        7 FA-MR                  49.05      43.55        
 18 Rappaport, Sean E          9 Express Swimming-MR    49.69      43.98        
 18 Lebedinets, Ruslan        10 MPNY-MR                49.00      43.98        
 20 Salas, Stefanos H          8 NCAC-MR                47.00      44.23        
 21 Bedell, Quinn              9 WISC-MR                54.88      44.25        
 22 Landgraf, Tim              9 MPNY-MR                53.00      44.52        
 23 Rasquinha, Ranjan J        9 Express Swimming-MR    44.36      44.53        
 24 Zammit, Michael C         10 Express Swimming-MR    45.48      44.72        
 25 Broderick, Patrick V       9 Express Swimming-MR    51.00      44.88        
 26 Penny, Matthew J          10 Express Swimming-MR    48.11      44.99        
 27 Dewan, Advik              10 Aquaflames-MR             NT      45.50        
 28 Rivkind, Philipp           9 MPNY-MR                43.00      46.13        
 29 Davi, William M           10 WISC-MR                48.44      46.68        
 30 Mavashev, Michael L        9 Aquaflames-MR          50.60      47.08        
 31 Lugo, Aron R               9 Express Swimming-MR    48.76      47.12        
 31 Maroney, John P           10 Express Swimming-MR    47.35      47.12        
 33 Benedyk, Alex             10 MPNY-MR                47.00      47.23        
 34 Salas, Dimitris           10 NCAC-MR                   NT      47.44        
 35 Santoro, Colby             9 Express Swimming-MR    49.87      48.16        
 36 Shablovsky, Brian          9 WAC-MR               1:00.92      48.29        
 37 Baranov, Edward            8 MPNY-MR                51.00      48.90        
 38 Salas, Alejandro H         8 NCAC-MR                50.00      49.90        
 39 Rinaldi, Jack              8 WAC-MR               1:03.15      49.98        
 40 Ng, Ryan                   8 GATE-MR                   NT      50.07        
 41 Feuer, David               9 Express Swimming-MR       NT      50.18        
 42 Jauhar, Mohan             10 Express Swimming-MR       NT      50.29        
 43 Filimonov, Mykhaylo        8 MPNY-MR                53.00      50.83        
 44 Moane, Thomas              9 WAC-MR                 57.40      51.59        
 45 Jhong, Ethan               8 Express Swimming-MR    50.20      52.29        
 46 German, Daniel N          10 Express Swimming-MR    58.94      53.80        
 47 Mulakandov, Ariel         10 UN-MR                  56.00      54.58        
 48 Haedrich, James F          9 Express Swimming-MR  1:01.01      55.09        
 49 Plaza, Sebastian T        10 Express Swimming-MR       NT      56.60        
 50 Distephano, Paul          10 WAC-MR               1:00.00      58.43        
 51 Sacilowski, Oskar          8 Aquaflames-MR             NT      58.74        
 52 Olsen, Luke D              9 CSC-MR                 57.85      58.96        
 53 Yin, William              10 Aquaflames-MR             NT      59.10        
 54 Li, Wilson                 8 Aquaflames-MR        1:04.01      59.39        
 55 Borukhov, Elan             6 Aquaflames-MR             NT      59.48        
 56 Ortof, Max L              10 Express Swimming-MR    57.96      59.62        
 57 Davydov, Samuel           10 Aquaflames-MR             NT    1:01.58        
 58 Mullokandov, David         9 Aquaflames-MR             NT    1:05.74        
 59 Singer, Connor            10 WAC-MR               1:00.00    1:07.33        
 60 Liu, Justin                8 Aquaflames-MR             NT    1:07.34        
 61 Chang, Henry               7 Express Swimming-MR  1:05.62    1:07.91        
 62 Apat, Joseph R             8 Express Swimming-MR  1:14.10    1:09.31        
 63 Liu, Brandon               9 Aquaflames-MR             NT    1:14.23        
 64 Mirgorodskiy, Allen        6 Aquaflames-MR             NT    1:16.11        
 -- Raykis, Sean               8 MPNY-MR                59.00         DQ        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rikic, Aidan              10 WAC-MR               1:24.37    1:15.66        
                  36.59     1:15.66 (39.07)                                        
  2 Piutchouk, Max            10 WAC-MR               1:22.93    1:17.55        
                  38.16     1:17.55 (39.39)                                        
  3 Ivatorov, Adam            10 UN-MP-MR             1:24.00    1:22.50        
                  39.64     1:22.50 (42.86)                                        
  4 Zhang, John                9 NCAC-MR              1:37.00    1:23.84        
                  40.18     1:23.84 (43.66)                                        
  5 Goncharuk, Samuel G       10 WAC-MR               1:27.37    1:25.16        
                  41.34     1:25.16 (43.82)                                        
  6 Diano, Andrew J           10 FA-MR                1:40.42    1:25.63        
                  41.57     1:25.63 (44.06)                                        
  7 Eckstein, Michael L       10 CSC-MR               1:27.63    1:25.89        
                  40.12     1:25.89 (45.77)                                        
  8 Kwan, William             10 WAC-MR               1:43.30    1:26.61        
                  41.82     1:26.61 (44.79)                                        
  9 Kostin, Nikita            10 UN-MP-MR             1:32.00    1:28.52        
                  43.31     1:28.52 (45.21)                                        
 10 Rasquinha, Rohit A         9 Express Swimming-MR  1:37.88    1:29.13        
                  42.92     1:29.13 (46.21)                                        
 11 Nemirovsky, Michael       10 MPNY-MR              1:39.00    1:29.27        
                  44.38     1:29.27 (44.89)                                        
 12 Hoge, Jack                10 WISC-MR              1:31.82    1:31.70        
                  43.43     1:31.70 (48.27)                                        
 13 Laskey, Ian                9 WAC-MR               2:00.00    1:32.12        
                  44.61     1:32.12 (47.51)                                        
 14 Nunez, Ryan                9 Express Swimming-MR  1:48.76    1:32.51        
                  45.73     1:32.51 (46.78)                                        
 15 Lebedinets, Ruslan        10 MPNY-MR              1:52.00    1:32.91        
                  45.46     1:32.91 (47.45)                                        
 16 Kaps, Piotr               10 MPNY-MR              1:58.00    1:33.41        
                  45.43     1:33.41 (47.98)                                        
 17 Rasquinha, Ranjan J        9 Express Swimming-MR  1:41.72    1:34.08        
                  46.09     1:34.08 (47.99)                                        
 18 Landgraf, Tim              9 MPNY-MR              1:49.00    1:34.59        
                  46.65     1:34.59 (47.94)                                        
 19 Maloney, Connor J         10 FA-MR                2:35.99    1:35.37        
                  44.45     1:35.37 (50.92)                                        
 20 Broderick, Patrick V       9 Express Swimming-MR  1:54.32    1:36.37        
                  47.06     1:36.37 (49.31)                                        
 21 Lugo, Aron R               9 Express Swimming-MR       NT    1:39.54        
                  47.21     1:39.54 (52.33)                                        
 22 Rappaport, Sean E          9 Express Swimming-MR       NT    1:39.66        
                  47.52     1:39.66 (52.14)                                        
 23 Ladyzhensky, Michael       7 UN-MP-MR             1:53.00    1:40.18        
                  48.92     1:40.18 (51.26)                                        
 24 Baranov, Edward            8 MPNY-MR              1:57.00    1:41.83        
                  50.02     1:41.83 (51.81)                                        
 25 Filimonov, Mykhaylo        8 MPNY-MR              1:55.00    1:42.86        
                  48.65     1:42.86 (54.21)                                        
 26 Raykis, Sean               8 MPNY-MR              1:59.00    1:43.62        
                  48.71     1:43.62 (54.91)                                        
 27 Harrilal, Ayden B          9 Express Swimming-MR  2:05.43    1:44.31        
                  48.12     1:44.31 (56.19)                                        
 28 Saturchenko, Eugene       10 WAC-MR               2:00.00    1:44.58        
                  49.12     1:44.58 (55.46)                                        
 29 Taufiq, Zyan              10 CSC-MR               1:53.90    1:46.18        
                  50.32     1:46.18 (55.86)                                        
 30 Calabrese, Matthew J       8 Express Swimming-MR  1:55.43    1:46.37        
                  51.06     1:46.37 (55.31)                                        
 31 Kozlovsky, Zachary L       7 MPNY-MR              1:59.00    1:48.81        
                  53.39     1:48.81 (55.42)                                        
 32 Decicco, Jonathan P        9 Express Swimming-MR  1:48.12    1:49.26        
                  51.54     1:49.26 (57.72)                                        
 33 Lavrov, Artem             10 WAC-MR               2:00.00    1:49.27        
                  52.32     1:49.27 (56.95)                                        
 34 Wisniewski, John T        10 MPNY-MR              1:55.00    1:52.03        
                  57.19     1:52.03 (54.84)                                        
 35 Jhong, Ethan               8 Express Swimming-MR  1:50.34    1:54.03        
                  49.21   1:54.03 (1:04.82)                                        
 36 O'Leary, Ryan M           10 Express Swimming-MR  2:16.56    1:54.64        
                  54.93     1:54.64 (59.71)                                        
 37 Delacy, Shane              9 WAC-MR               2:00.00    1:58.45        
                  54.90   1:58.45 (1:03.55)                                        
 38 German, Daniel N          10 Express Swimming-MR  2:05.51    1:58.72        
                  55.82   1:58.72 (1:02.90)                                        
 39 Kayku, Mehmet              8 WISC-MR              2:01.11    2:03.65        
                1:00.11   2:03.65 (1:03.54)                                        
 40 Singer, Connor            10 WAC-MR               2:00.00    2:15.68        
                1:06.92   2:15.68 (1:08.76)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Konviser, Eric L          10 WAC-MR                 40.08      39.78        
  2 Peng, David               10 UN-MP-MR               41.00      40.59        
  3 Piutchouk, Max            10 WAC-MR                 44.63      40.92        
  4 Kostin, Nikita            10 UN-MP-MR               42.91      43.09        
  5 Hyacinthe (Nguyen), Just   9 WAC-MR                 49.18      43.60        
  6 Goncharuk, Samuel G       10 WAC-MR                 45.95      43.98        
  7 DiMaggio, John P           9 UN-MP-MR               41.00      44.64        
  8 Rasquinha, Ranjan J        9 Express Swimming-MR    46.31      44.82        
  9 Rasquinha, Rohit A         9 Express Swimming-MR    48.53      44.85        
 10 Baranov, Edward            8 MPNY-MR                55.00      47.66        
 11 Ivatorov, Adam            10 UN-MP-MR               43.00      47.74        
 12 Laskey, Ian                9 WAC-MR                 45.59      47.76        
 13 Hoge, Jack                10 WISC-MR                46.91      47.91        
 14 Zammit, Michael C         10 Express Swimming-MR    48.93      48.42        
 15 Salas, Stefanos H          8 NCAC-MR                50.00      48.88        
 16 Nemirovsky, Michael       10 MPNY-MR                52.00      48.96        
 17 Lugo, Aron R               9 Express Swimming-MR    50.48      49.25        
 18 Rappaport, Sean E          9 Express Swimming-MR    53.43      49.53        
 19 Broderick, Patrick V       9 Express Swimming-MR    52.04      49.80        
 20 German, Daniel N          10 Express Swimming-MR    54.26      49.89        
 21 Lebedinets, Ruslan        10 MPNY-MR                52.00      50.02        
 22 Rinaldi, Jack              8 WAC-MR               1:01.25      50.40        
 23 Benedyk, Alex             10 MPNY-MR                56.00      50.65        
 24 Kaps, Piotr               10 MPNY-MR              1:03.00      51.16        
 25 Rinaldi, Daniel           10 WAC-MR                 58.10      51.98        
 26 Salas, Alejandro H         8 NCAC-MR                50.00      52.04        
 27 Preobrazhensky, Daniel     8 MPNY-MR                58.00      52.05        
 28 Santoro, Colby             9 Express Swimming-MR    54.34      52.38        
 29 Raykis, Sean               8 MPNY-MR              1:01.00      52.72        
 30 Ortof, Max L              10 Express Swimming-MR    53.87      52.79        
 31 Davi, William M           10 WISC-MR                51.64      52.82        
 32 Moane, Thomas              9 WAC-MR               1:01.42      53.39        
 33 Rivkind, Philipp           9 MPNY-MR                55.00      54.76        
 34 Salas, Dimitris           10 NCAC-MR                50.00      54.80        
 35 Bedell, Quinn              9 WISC-MR                59.99      55.26        
 36 Aquilino, Lorenzo A        7 FA-MR                  56.75      56.32        
 37 Landgraf, Tim              9 MPNY-MR                58.00      57.35        
 38 Ng, Ryan                   8 GATE-MR                   NT      57.76        
 39 Jhong, Ethan               8 Express Swimming-MR    58.90      58.04        
 40 Harrilal, Ayden B          9 Express Swimming-MR    59.81      58.88        
 41 Filimonov, Mykhaylo        8 MPNY-MR                57.00      59.21        
 42 Mulakandov, Ariel         10 UN-MR                  58.00    1:00.10        
 43 Haedrich, James F          9 Express Swimming-MR    58.97    1:00.23        
 44 Apat, Joseph R             8 Express Swimming-MR  1:24.34    1:01.93        
 45 Holmes, James P            8 CSC-MR                    NT    1:04.68        
 46 Penny, Matthew J          10 Express Swimming-MR       NT    1:04.92        
 47 Jauhar, Mohan             10 Express Swimming-MR       NT    1:06.34        
 48 Singer, Connor            10 WAC-MR               1:00.00    1:06.69        
 49 Chang, Henry               7 Express Swimming-MR       NT    1:16.58        
 -- Shablovsky, Brian          9 WAC-MR               1:00.00         DQ        
 -- Plaza, Sebastian T        10 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      One hand touch
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Konviser, Eric L          10 WAC-MR               1:29.58    1:25.23        
                  40.93     1:25.23 (44.30)                                        
  2 Piutchouk, Max            10 WAC-MR               1:37.85    1:30.96        
                  42.87     1:30.96 (48.09)                                        
  3 Hyacinthe (Nguyen), Just   9 WAC-MR               1:38.89    1:31.13        
                  43.46     1:31.13 (47.67)                                        
  4 Zhang, John                9 NCAC-MR              1:44.00    1:32.19        
                  44.66     1:32.19 (47.53)                                        
  5 DiMaggio, John P           9 UN-MP-MR             1:32.00    1:37.18        
                  46.27     1:37.18 (50.91)                                        
  6 DU, Ethan                  9 NCAC-MR              1:36.00    1:37.31        
                  45.68     1:37.31 (51.63)                                        
  7 Rasquinha, Ranjan J        9 Express Swimming-MR  1:42.03    1:38.23        
                  47.06     1:38.23 (51.17)                                        
  8 Rasquinha, Rohit A         9 Express Swimming-MR  1:48.76    1:38.37        
                  47.87     1:38.37 (50.50)                                        
  9 Kapinos, Arthur           10 Express Swimming-MR  1:55.43    1:38.42        
                  46.85     1:38.42 (51.57)                                        
 10 Maloney, Connor J         10 FA-MR                1:49.35    1:39.61        
                  46.29     1:39.61 (53.32)                                        
 11 Iannone, Caleb            10 WISC-MR              1:42.97    1:40.86        
                  47.90     1:40.86 (52.96)                                        
 12 Goncharuk, Samuel G       10 WAC-MR               1:42.05    1:41.18        
                  47.89     1:41.18 (53.29)                                        
 13 Diano, Andrew J           10 FA-MR                1:39.05    1:42.68        
                  48.70     1:42.68 (53.98)                                        
 14 Nemirovsky, Michael       10 MPNY-MR              1:54.00    1:42.81        
                  49.75     1:42.81 (53.06)                                        
 15 Zammit, Michael C         10 Express Swimming-MR       NT    1:42.86        
                  50.67     1:42.86 (52.19)                                        
 16 Cherny, Eric              10 UN-MP-MR             1:54.00    1:43.62        
                  50.36     1:43.62 (53.26)                                        
 17 Hoge, Jack                10 WISC-MR              1:41.25    1:44.46        
                  50.34     1:44.46 (54.12)                                        
 18 Geller, Russell            9 WAC-MR                    NT    1:45.12        
                  50.77     1:45.12 (54.35)                                        
 19 Finn, Liam                10 WAC-MR               2:05.97    1:46.31        
                1:46.31         1:46.31 ( )                                        
 20 Broderick, Patrick V       9 Express Swimming-MR  2:02.42    1:47.41        
                  51.76     1:47.41 (55.65)                                        
 21 Rappaport, Sean E          9 Express Swimming-MR  1:47.18    1:48.37        
                  50.25     1:48.37 (58.12)                                        
 22 Ortof, Max L              10 Express Swimming-MR  1:53.08    1:49.47        
                  52.01     1:49.47 (57.46)                                        
 23 Lavrov, Artem             10 WAC-MR               2:00.00    1:52.47        
                  53.49     1:52.47 (58.98)                                        
 24 Taufiq, Zyan              10 CSC-MR               1:52.88    1:52.73        
                  51.18   1:52.73 (1:01.55)                                        
 25 Benedyk, Alex             10 MPNY-MR              1:55.00    1:53.71        
                  54.61     1:53.71 (59.10)                                        
 26 German, Daniel N          10 Express Swimming-MR  1:57.81    1:53.90        
                  54.24     1:53.90 (59.66)                                        
 26 Santoro, Colby             9 Express Swimming-MR  1:53.43    1:53.90        
                  53.71   1:53.90 (1:00.19)                                        
 28 Nunez, Ryan                9 Express Swimming-MR  2:14.53    1:57.75        
                  55.20   1:57.75 (1:02.55)                                        
 29 Ladyzhensky, Michael       7 UN-MP-MR             1:56.00    2:00.89        
                  58.62   2:00.89 (1:02.27)                                        
 30 Raykis, Sean               8 MPNY-MR              2:05.00    2:03.48        
                  58.87   2:03.48 (1:04.61)                                        
 31 Kayku, Mehmet              8 WISC-MR              1:56.90    2:05.02        
                1:01.15   2:05.02 (1:03.87)                                        
 32 Kozlovsky, Zachary L       7 MPNY-MR              2:05.00    2:05.42        
                  56.75   2:05.42 (1:08.67)                                        
 33 Bevacqua, Jared           10 WAC-MR               2:10.00    2:16.33        
                1:03.65   2:16.33 (1:12.68)                                        
 34 Singer, Connor            10 WAC-MR               2:10.00    2:24.44        
                1:10.48   2:24.44 (1:13.96)                                        
 35 Delacy, Shane              9 WAC-MR               2:00.00    2:26.97        
                1:07.70   2:26.97 (1:19.27)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiMaggio, John P           9 UN-MP-MR               33.28      31.93        
  2 Konviser, Eric L          10 WAC-MR                 35.33      33.02        
  3 Ivatorov, Adam            10 UN-MP-MR               34.00      35.00        
  4 Rikic, Aidan              10 WAC-MR                 40.52      35.16        
  5 Rasquinha, Rohit A         9 Express Swimming-MR    38.29      35.70        
  6 Hyacinthe (Nguyen), Just   9 WAC-MR                 41.47      36.29        
  7 Rasquinha, Ranjan J        9 Express Swimming-MR    38.70      36.62        
  8 Piutchouk, Max            10 WAC-MR                 44.69      37.28        
  9 Kostin, Nikita            10 UN-MP-MR               39.00      37.55        
 10 Iannone, Caleb            10 WISC-MR                41.31      38.04        
 11 Kapinos, Arthur           10 Express Swimming-MR    41.48      38.64        
 12 DU, Ethan                  9 NCAC-MR                39.00      39.86        
 13 Maloney, Connor J         10 FA-MR                  40.97      40.07        
 14 Nunez, Ryan                9 Express Swimming-MR    44.08      41.64        
 15 Hunt, Tate J              10 WAC-MR                 55.50      42.58        
 16 Laskey, Ian                9 WAC-MR                 41.49      43.19        
 17 Lugo, Aron R               9 Express Swimming-MR    45.02      43.66        
 18 Cherny, Eric              10 UN-MP-MR               48.00      43.79        
 19 Salas, Stefanos H          8 NCAC-MR                48.00      43.97        
 20 Mahan, Nicholas C          9 FA-MR                  43.97      44.18        
 21 Lebedinets, Ruslan        10 MPNY-MR                48.00      44.90        
 22 Benedyk, Alex             10 MPNY-MR                47.00      44.94        
 23 Landgraf, Tim              9 MPNY-MR                52.00      45.59        
 24 Wantowski, Jacob           9 WAC-MR                 53.87      45.62        
 25 Ladyzhensky, Michael       7 UN-MP-MR               48.00      46.17        
 26 Geller, Russell            9 WAC-MR               1:00.00      46.24        
 27 Decicco, Jonathan P        9 Express Swimming-MR    56.54      46.79        
 28 Baranov, Edward            8 MPNY-MR                49.00      46.94        
 29 Penny, Matthew J          10 Express Swimming-MR    50.22      47.05        
 30 Goncharuk, Samuel G       10 WAC-MR                 56.64      47.14        
 31 Saturchenko, Eugene       10 WAC-MR               1:00.00      48.27        
 32 O'Leary, Ryan M           10 Express Swimming-MR       NT      49.17        
 33 Finn, Liam                10 WAC-MR                 56.18      50.13        
 34 Salas, Alejandro H         8 NCAC-MR                50.00      50.54        
 35 Kaps, Piotr               10 MPNY-MR                55.00      50.61        
 36 Rappaport, Sean E          9 Express Swimming-MR    49.92      52.08        
 37 Harrilal, Ayden B          9 Express Swimming-MR    51.11      52.89        
 38 Ortof, Max L              10 Express Swimming-MR    54.89      53.65        
 39 Wisniewski, John T        10 MPNY-MR                55.00      53.76        
 40 Ng, Ryan                   8 GATE-MR                   NT      54.78        
 41 German, Daniel N          10 Express Swimming-MR    56.37      55.31        
 42 Raykis, Sean               8 MPNY-MR                58.00      56.52        
 43 Calabrese, Matthew J       8 Express Swimming-MR    57.99      57.13        
 44 Filimonov, Mykhaylo        8 MPNY-MR                49.00      59.06        
 45 Kozlovsky, Zachary L       7 MPNY-MR                59.00    1:01.49        
 46 Haedrich, James F          9 Express Swimming-MR  1:04.32    1:01.55        
 47 Olsen, Luke D              9 CSC-MR                    NT    1:02.08        
 48 Bevacqua, Jared           10 WAC-MR               1:00.00    1:02.67        
 49 Jhong, Ethan               8 Express Swimming-MR  1:09.82    1:04.49        
 50 Mulakandov, Ariel         10 UN-MR                  56.00    1:06.86        
 51 Chang, Henry               7 Express Swimming-MR       NT    1:19.45        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiMaggio, John P           9 UN-MP-MR             1:19.00    1:10.40        
                  32.65     1:10.40 (37.75)                                        
  2 Peng, David               10 UN-MP-MR             1:17.00    1:16.29        
                  35.06     1:16.29 (41.23)                                        
  3 Ivatorov, Adam            10 UN-MP-MR             1:22.00    1:20.61        
                  38.43     1:20.61 (42.18)                                        
  4 Rikic, Aidan              10 WAC-MR               2:00.00    1:21.19        
                  37.98     1:21.19 (43.21)                                        
  5 Konviser, Eric L          10 WAC-MR               1:23.31    1:22.10        
                  35.67     1:22.10 (46.43)                                        
  6 Diano, Andrew J           10 FA-MR                1:37.39    1:24.35        
                  39.56     1:24.35 (44.79)                                        
  7 Hyacinthe (Nguyen), Just   9 WAC-MR               1:50.00    1:24.92        
                  39.25     1:24.92 (45.67)                                        
  8 Rasquinha, Rohit A         9 Express Swimming-MR  1:28.75    1:25.37        
                  39.24     1:25.37 (46.13)                                        
  9 Rasquinha, Ranjan J        9 Express Swimming-MR  1:56.98    1:26.42        
                  39.52     1:26.42 (46.90)                                        
 10 Nemirovsky, Michael       10 MPNY-MR              1:40.00    1:34.78        
                  43.69     1:34.78 (51.09)                                        
 11 Kostin, Nikita            10 UN-MP-MR             1:38.00    1:37.69        
                  41.24     1:37.69 (56.45)                                        
 12 Laskey, Ian                9 WAC-MR               1:35.40    1:39.85        
                  45.71     1:39.85 (54.14)                                        
 12 Davi, William M           10 WISC-MR              1:45.76    1:39.85        
                  45.14     1:39.85 (54.71)                                        
 14 Lebedinets, Ruslan        10 MPNY-MR              1:58.00    1:42.27        
                  45.93     1:42.27 (56.34)                                        
 15 Benedyk, Alex             10 MPNY-MR              1:47.00    1:44.94        
                  47.26     1:44.94 (57.68)                                        
 16 Aquilino, Lorenzo A        7 FA-MR                3:45.99    1:51.55        
                  53.11     1:51.55 (58.44)                                        
 17 Rivkind, Philipp           9 MPNY-MR              1:49.00    1:51.74        
                  50.50   1:51.74 (1:01.24)                                        
 18 Baranov, Edward            8 MPNY-MR              1:59.00    1:54.12        
                  51.32   1:54.12 (1:02.80)                                        
 19 Rinaldi, Daniel           10 WAC-MR               2:00.00    1:56.09        
                  52.21   1:56.09 (1:03.88)                                        
 20 Preobrazhensky, Daniel     8 MPNY-MR              2:05.00    1:59.39        
                  52.88   1:59.39 (1:06.51)                                        
 21 Rappaport, Sean E          9 Express Swimming-MR  2:00.12    2:18.25        
                1:02.25   2:18.25 (1:16.00)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Matthew            10 Express Swimming-MR  1:14.23    1:12.57        
                  35.10     1:12.57 (37.47)                                        
  2 Yasinov, Zachary          10 Express Swimming-MR  1:16.03    1:13.29        
                  34.07     1:13.29 (39.22)                                        
  3 Konviser, Eric L          10 WAC-MR               1:18.96    1:15.21        
                  35.51     1:15.21 (39.70)                                        
  4 DiMaggio, John P           9 UN-MP-MR             1:22.00    1:17.00        
                  32.73     1:17.00 (44.27)                                        
  5 Rikic, Aidan              10 WAC-MR               1:28.96    1:21.66        
                  36.97     1:21.66 (44.69)                                        
  6 Ivatorov, Adam            10 UN-MP-MR             1:23.00    1:21.98        
                  36.78     1:21.98 (45.20)                                        
  7 Rasquinha, Rohit A         9 Express Swimming-MR  1:29.24    1:23.90        
                  40.21     1:23.90 (43.69)                                        
  8 Hyacinthe (Nguyen), Just   9 WAC-MR                    NT    1:24.60        
                  40.39     1:24.60 (44.21)                                        
  9 Rasquinha, Ranjan J        9 Express Swimming-MR  1:31.51    1:24.61        
                  38.95     1:24.61 (45.66)                                        
 10 Diano, Andrew J           10 FA-MR                1:24.06    1:25.23        
                  40.84     1:25.23 (44.39)                                        
 11 Kapinos, Arthur           10 Express Swimming-MR       NT    1:26.63        
                  41.13     1:26.63 (45.50)                                        
 12 DU, Ethan                  9 NCAC-MR              1:26.00    1:26.83        
                  41.50     1:26.83 (45.33)                                        
 13 Goncharuk, Samuel G       10 WAC-MR               1:32.74    1:27.86        
                  42.37     1:27.86 (45.49)                                        
 14 Iannone, Caleb            10 WISC-MR              1:32.85    1:28.11        
                  41.02     1:28.11 (47.09)                                        
 15 Laskey, Ian                9 WAC-MR               1:27.18    1:30.99        
                  42.59     1:30.99 (48.40)                                        
 16 Maloney, Connor J         10 FA-MR                1:27.85    1:31.25        
                  43.92     1:31.25 (47.33)                                        
 17 Nemirovsky, Michael       10 MPNY-MR              1:38.00    1:31.59        
                  41.92     1:31.59 (49.67)                                        
 18 Hoge, Jack                10 WISC-MR              1:36.24    1:32.35        
                  44.89     1:32.35 (47.46)                                        
 19 Salas, Stefanos H          8 NCAC-MR              1:33.00    1:32.58        
                  42.62     1:32.58 (49.96)                                        
 20 Cherny, Eric              10 UN-MP-MR             1:48.00    1:32.78        
                  46.53     1:32.78 (46.25)                                        
 21 Zammit, Michael C         10 Express Swimming-MR       NT    1:34.17        
                  46.25     1:34.17 (47.92)                                        
 22 Mahan, Nicholas C          9 FA-MR                1:29.61    1:35.67        
                  45.88     1:35.67 (49.79)                                        
 23 Lebedinets, Ruslan        10 MPNY-MR              1:49.00    1:35.83        
                  45.92     1:35.83 (49.91)                                        
 24 Broderick, Patrick V       9 Express Swimming-MR  1:44.16    1:35.95        
                  43.01     1:35.95 (52.94)                                        
 25 Nunez, Ryan                9 Express Swimming-MR  1:33.56    1:36.20        
                  43.25     1:36.20 (52.95)                                        
 26 Lugo, Aron R               9 Express Swimming-MR  1:31.79    1:36.51        
                  45.31     1:36.51 (51.20)                                        
 27 Hunt, Tate J              10 WAC-MR               2:00.00    1:37.41        
                  44.25     1:37.41 (53.16)                                        
 28 Benedyk, Alex             10 MPNY-MR              1:39.00    1:38.39        
                  48.08     1:38.39 (50.31)                                        
 29 Wantowski, Jacob           9 WAC-MR               2:00.00    1:38.42        
                  46.20     1:38.42 (52.22)                                        
 30 Baranov, Edward            8 MPNY-MR              1:59.00    1:38.57        
                  49.54     1:38.57 (49.03)                                        
 31 Kaps, Piotr               10 MPNY-MR              2:02.00    1:39.62        
                  45.04     1:39.62 (54.58)                                        
 32 Landgraf, Tim              9 MPNY-MR              1:55.00    1:40.89        
                  44.86     1:40.89 (56.03)                                        
 33 Rappaport, Sean E          9 Express Swimming-MR       NT    1:43.60        
                  52.26     1:43.60 (51.34)                                        
 34 Saturchenko, Eugene       10 WAC-MR               2:00.00    1:44.63        
                  48.26     1:44.63 (56.37)                                        
 35 Finn, Liam                10 WAC-MR               1:53.68    1:45.12        
                  47.65     1:45.12 (57.47)                                        
 36 Filimonov, Mykhaylo        8 MPNY-MR              1:55.00    1:48.37        
                  49.04     1:48.37 (59.33)                                        
 37 Harrilal, Ayden B          9 Express Swimming-MR  1:57.65    1:48.90        
                  48.89   1:48.90 (1:00.01)                                        
 38 Ortof, Max L              10 Express Swimming-MR  2:02.34    1:51.99        
                  55.32     1:51.99 (56.67)                                        
 39 Wisniewski, John T        10 MPNY-MR              1:55.00    1:52.47        
                  53.27     1:52.47 (59.20)                                        
 40 Kozlovsky, Zachary L       7 MPNY-MR                   NT    1:53.09        
                  57.82     1:53.09 (55.27)                                        
 41 German, Daniel N          10 Express Swimming-MR  2:08.73    1:55.18        
                  55.81     1:55.18 (59.37)                                        
 42 Calabrese, Matthew J       8 Express Swimming-MR  1:48.54    1:57.79        
                  57.81     1:57.79 (59.98)                                        
 43 Bevacqua, Jared           10 WAC-MR                    NT    1:59.09        
                  58.52   1:59.09 (1:00.57)                                        
 44 Mulakandov, Ariel         10 UN-MR                1:56.00    2:12.18        
                1:01.73   2:12.18 (1:10.45)                                        
 45 Holmes, James P            8 CSC-MR                    NT    2:13.38        
                1:05.15   2:13.38 (1:08.23)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Matthew            10 Express Swimming-MR  2:39.03    2:34.41        
                  35.02     1:15.37 (40.35)     1:59.76 (44.39)     2:34.41 (34.65)
  2 LU, Michael D             10 Express Swimming-MR       NT    2:37.89        
                  36.98     1:18.23 (41.25)     2:02.91 (44.68)     2:37.89 (34.98)
  3 Chen, Joseph              10 Express Swimming-MR       NT    2:38.89        
                  35.22     1:14.92 (39.70)     2:03.73 (48.81)     2:38.89 (35.16)
  4 Yasinov, Zachary          10 Express Swimming-MR  2:45.89    2:40.29        
                  37.58     1:18.02 (40.44)     2:05.90 (47.88)     2:40.29 (34.39)
  5 Rubin, Spencer C          10 Express Swimming-MR  3:15.23    2:56.16        
                  42.04     1:25.40 (43.36)     2:17.72 (52.32)     2:56.16 (38.44)
  6 Newcomb, Nicolas          10 Express Swimming-MR  3:21.21    2:56.21        
                  40.95     1:24.26 (43.31)     2:17.02 (52.76)     2:56.21 (39.19)
  7 Chen, Ethan               10 Express Swimming-MR       NT    2:56.56        
                  39.05     1:22.65 (43.60)     2:15.54 (52.89)     2:56.56 (41.02)
  8 Diano, Andrew J           10 FA-MR                3:15.79    3:01.24        
                  40.50     1:26.77 (46.27)     2:22.40 (55.63)     3:01.24 (38.84)
  9 Yoon, Henri               10 Express Swimming-MR       NT    3:01.26        
                  47.96     1:32.52 (44.56)     2:22.91 (50.39)     3:01.26 (38.35)
 10 Eckstein, Michael L       10 CSC-MR                    NT    3:01.85        
                  40.30     1:25.72 (45.42)     2:22.09 (56.37)     3:01.85 (39.76)
 11 Rasquinha, Rohit A         9 Express Swimming-MR  3:34.32    3:03.70        
                  41.41     1:29.35 (47.94)     2:22.83 (53.48)     3:03.70 (40.87)
 12 Iannone, Caleb            10 WISC-MR              3:17.22    3:05.82        
                  41.19     1:28.57 (47.38)     2:23.34 (54.77)     3:05.82 (42.48)
 13 Rasquinha, Ranjan J        9 Express Swimming-MR  3:21.21    3:06.58        
                  38.99     1:30.95 (51.96)     2:26.52 (55.57)     3:06.58 (40.06)
 14 Cao, Brandon              10 Express Swimming-MR  3:27.65    3:16.93        
                  45.85     1:38.03 (52.18)     2:33.43 (55.40)     3:16.93 (43.50)
 15 Mahan, Nicholas C          9 FA-MR                3:32.27    3:21.39        
                  42.40     1:36.16 (53.76)   2:40.54 (1:04.38)     3:21.39 (40.85)
 16 Lebedinets, Ruslan        10 MPNY-MR              3:55.00    3:22.21        
                  46.91     1:40.11 (53.20)     2:39.77 (59.66)     3:22.21 (42.44)
 17 Davi, William M           10 WISC-MR              3:34.44    3:33.22        
                  48.04     1:42.43 (54.39)   2:48.36 (1:05.93)     3:33.22 (44.86)
 18 Ortof, Max L              10 Express Swimming-MR  4:38.76    3:47.05        
                  55.65     1:55.45 (59.80)   2:55.87 (1:00.42)     3:47.05 (51.18)
 19 Svetlov, Russel           10 MPNY-MR              3:40.00    3:51.69        
                  52.07                             3:00.45 ( )     3:51.69 (51.24)
 20 German, Daniel N          10 Express Swimming-MR  4:33.44    4:03.70        
                  56.75   2:02.11 (1:05.36)   3:07.06 (1:04.95)     4:03.70 (56.64)
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay Time Trial
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Long Island Express-MR  'A'                            NT    1:58.31        
     1) Yasinov, Zachary 10             2) LU, Michael D 10               
     3) Chen, Joseph 10                 4) Chang, Matthew 10              
                  29.15       58.56 (29.41)     1:28.09 (29.53)     1:58.31 (30.22)
 
Boys 10 & Under 400 Yard Freestyle Relay Time Trial
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Island Express-MR  'A'                            NT    4:19.41        
     1) Chang, Matthew 10               2) Chen, Joseph 10                
     3) LU, Michael D 10                4) Yasinov, Zachary 10            
                  30.74   1:03.66 (1:03.66)     1:34.90 (31.24)   2:08.74 (1:05.08)
        2:25.25 (16.51)   3:15.75 (1:07.01)     3:46.13 (30.38)   4:19.41 (1:03.66)
 
Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay Time Trial
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Island Express-MR  'A'                            NT    2:14.97        
     1) LU, Michael D 10                2) Chang, Matthew 10              
     3) Chen, Joseph 10                 4) Yasinov, Zachary 10            
                  35.08     1:12.76 (37.68)     1:28.67 (15.91)     2:14.97 (46.30)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Radkov, Nick S            11 UN-MP-MR               26.04      25.77        
  2 Swartwout, William H      12 Express Swimming-MR    26.12      25.85        
  3 Griffin, Trevor T         12 Express Swimming-MR    26.65      26.11        
  4 Olsen, Grady I            12 CSC-MR                 27.74      26.71        
  5 Dowd, Mike R              12 CSC-MR                 27.31      26.73        
  6 Afifi, Omar               12 NCAC-MR                28.00      27.22        
  7 Whang, Justin             11 Express Swimming-MR    28.32      28.35        
  8 Zhang, Ryan F             11 GATE-MR                27.90      28.44        
  9 Chen, Wellington H        12 Express Swimming-MR    31.44      28.96        
 10 Chia, Derrick             11 NCAC-MR                28.50      29.33        
 11 Ramnauth, Paul A          12 GATE-MR                29.63      29.40        
 12 Chen, Darian              11 NCAC-MR                30.00      29.45        
 13 Walsh, Patrick C          11 Express Swimming-MR    29.37      29.51        
 14 Chu, Princeton            12 GATE-MR                29.82      29.67        
 15 Meringolo, Eric           12 CSC-MR                 30.55      29.84        
 16 Wilson, Elijah A          12 WISC-MR                31.38      30.27        
 17 Kroon, Eric               12 WAC-MR                 36.23      30.48        
 18 Ye, Jun Sheng             11 GATE-MR                   NT      30.70        
 19 Neugebauer, Caleb D       11 Express Swimming-MR    30.87      30.78        
 20 Sheinberg, Ryan P         12 Express Swimming-MR    31.27      30.97        
 21 Figueroa, Spencer         12 WISC-MR                34.26      31.02        
 22 Boyd, Andrew R            12 WAC-MR                 33.37      31.15        
 23 Powell, Brett             11 WISC-MR                31.59      31.25        
 24 Bzikot, Konrad            11 NCAC-MR                31.00      31.28        
 25 Kvasnitskiy, Nikita       11 UN-MP-MR               32.32      31.34        
 26 Kain, Garrett             11 CSC-MR                 30.92      31.64        
 26 Abela, George             11 GATE-MR                34.60      31.64        
 28 Cusumano, Charlie         11 WAC-MR                 33.02      31.94        
 28 Golin, Jacob              12 MPNY-MR                31.00      31.94        
 30 Makhanbetov, Yerlan       12 Express Swimming-MR    33.21      31.98        
 31 Lurvey, Jacob             12 Express Swimming-MR       NT      32.15        
 32 Jardeleza, Gerard         12 WISC-MR                32.47      32.19        
 33 Rozenfeld, Samuel         12 WAC-MR                 34.17      32.21        
 34 Kain, Gavin C             12 CSC-MR                 32.50      32.54        
 35 Lue, Tyler                12 GATE-MR                31.75      32.59        
 36 Greenberg, Michael        11 WAC-MR                 32.89      32.97        
 37 Cordaro, Christopher J    12 FA-MR                  34.96      33.22        
 38 Wo, Ryan                  11 GATE-MR                40.53      33.37        
 38 Wankowicz, Daniel         12 WAC-MR                 45.00      33.37        
 40 Eckstein, Nicholas L      12 CSC-MR                 33.96      33.50        
 41 Olson, James J            12 FA-MR                  26.61      33.74        
 42 Gorinshteyn, Ethan        11 WAC-MR                 38.92      34.01        
 43 Goldberg, Harrison P      12 Express Swimming-MR    42.15      34.25        
 44 Zhang, David              11 GATE-MR                35.09      34.37        
 45 Lau, Marcus               11 GATE-MR                34.25      34.51        
 46 Fonseca, Casey            11 WISC-MR                33.75      34.61        
 47 Polley, Aidan J           11 UN-CS-MR                  NT      34.92        
 48 Kurlatnik, Edward         11 Express Swimming-MR    35.60      35.21        
 49 Blazhkevych, Bogdan       11 MPNY-MR                33.50      35.34        
 50 Tobin, Vincent            11 WAC-MR               1:00.00      35.49        
 51 Kuznetsov, Gregory        11 MPNY-MR                37.00      35.52        
 52 Tang, Erik                11 Express Swimming-MR       NT      36.24        
 52 Galeto, Jason T           11 CSC-MR                 37.23      36.24        
 54 Gillen, Peter             12 WISC-MR                37.94      36.75        
 55 Arens, Jacob J            11 CSC-MR                 44.11      36.85        
 56 Reisert, Justin P         12 Express Swimming-MR    43.64      37.59        
 57 Roberts, Antonio          11 WISC-MR                43.71      39.28        
 58 Koutin, Gabriel           11 WAC-MR               1:00.00      40.43        
 59 Pattay, Joseph J          12 FA-MR                  45.45      41.02        
 60 McGoldrick, Kevin X       12 Express Swimming-MR       NT      42.92        
 61 Redfearn, Cameron J       11 Express Swimming-MR    43.71      43.23        
 62 Carrube, AJ               11 WAC-MR               1:00.00      51.78        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Watson, Anthony C         12 MPNY-MR                58.65      54.65        
                  26.30       54.65 (28.35)                                        
  2 Swartwout, William H      12 Express Swimming-MR    56.11      56.45        
                  27.27       56.45 (29.18)                                        
  3 Griffin, Trevor T         12 Express Swimming-MR    57.12      57.18        
                  27.56       57.18 (29.62)                                        
  4 Dowd, Mike R              12 CSC-MR                 57.90      57.88        
                  27.69       57.88 (30.19)                                        
  5 Zametko, Nikita           12 MPNY-MR              1:06.30    1:01.30        
                  29.14     1:01.30 (32.16)                                        
  6 Whang, Justin             11 Express Swimming-MR  1:02.01    1:02.44        
                  30.07     1:02.44 (32.37)                                        
  7 Chu, Princeton            12 GATE-MR              1:05.87    1:03.20        
                  30.40     1:03.20 (32.80)                                        
  8 Zhang, Ryan F             11 GATE-MR              1:02.47    1:03.78        
                  30.87     1:03.78 (32.91)                                        
  9 Brewster, Justin M        12 MPNY-MR              1:09.00    1:03.93        
                  30.95     1:03.93 (32.98)                                        
 10 Chen, Darian              11 NCAC-MR              1:09.00    1:04.93        
                  31.52     1:04.93 (33.41)                                        
 11 Ramnauth, Paul A          12 GATE-MR              1:06.24    1:04.94        
                  31.50     1:04.94 (33.44)                                        
 12 Chia, Derrick             11 NCAC-MR              1:05.00    1:06.01        
                  30.55     1:06.01 (35.46)                                        
 13 Ye, Jun Sheng             11 GATE-MR                   NT    1:06.77        
                  32.04     1:06.77 (34.73)                                        
 14 Chen, Wellington H        12 Express Swimming-MR  1:10.09    1:06.97        
                  31.37     1:06.97 (35.60)                                        
 15 Walsh, Patrick C          11 Express Swimming-MR  1:05.70    1:07.65        
                  32.04     1:07.65 (35.61)                                        
 15 Camaev, Sasha V           11 MPNY-MR              1:07.00    1:07.65        
                  32.78     1:07.65 (34.87)                                        
 17 Kvasnitskiy, Nikita       11 UN-MP-MR             1:09.00    1:07.70        
                  32.17     1:07.70 (35.53)                                        
 18 Tirado, Robert            11 CSC-MR               1:10.15    1:08.56        
                  32.18     1:08.56 (36.38)                                        
 19 Wilson, Elijah A          12 WISC-MR              1:10.34    1:08.62        
                  33.34     1:08.62 (35.28)                                        
 20 Cusumano, Charlie         11 WAC-MR               1:13.44    1:09.21        
                  33.17     1:09.21 (36.04)                                        
 21 Jardeleza, Gerard         12 WISC-MR              1:10.59    1:09.42        
                  33.49     1:09.42 (35.93)                                        
 22 Makhanbetov, Yerlan       12 Express Swimming-MR  1:14.17    1:09.44        
                  33.84     1:09.44 (35.60)                                        
 23 Gotlib, Steven            12 WAC-MR               1:11.62    1:09.65        
                  32.98     1:09.65 (36.67)                                        
 24 Neugebauer, Caleb D       11 Express Swimming-MR  1:10.31    1:09.92        
                  32.85     1:09.92 (37.07)                                        
 25 Rice, Maverick D          11 UN-CS-MR             1:18.77    1:10.09        
                  34.65     1:10.09 (35.44)                                        
 26 Lue, Tyler                12 GATE-MR              1:13.40    1:10.47        
                  33.39     1:10.47 (37.08)                                        
 27 Bzikot, Konrad            11 NCAC-MR              1:12.00    1:11.02        
                  33.93     1:11.02 (37.09)                                        
 28 Hwang, Alex               11 GATE-MR              1:16.19    1:11.47        
                  34.10     1:11.47 (37.37)                                        
 29 Wozniak, Robert G         11 Aquaflames-MR        1:12.38    1:12.24        
                  33.34     1:12.24 (38.90)                                        
 30 Zhang, David              11 GATE-MR              1:14.59    1:12.42        
                  35.47     1:12.42 (36.95)                                        
 31 DiMaggio, Giuseppe R      11 UN-MP-MR             1:11.00    1:12.83        
                  35.74     1:12.83 (37.09)                                        
 32 Greenberg, Michael        11 WAC-MR               1:14.38    1:12.90        
                  35.29     1:12.90 (37.61)                                        
 33 Wankowicz, Daniel         12 WAC-MR               1:30.00    1:13.40        
                  35.73     1:13.40 (37.67)                                        
 34 Gribulis, Zachary M       12 FA-MR                1:25.09    1:14.10        
                  33.75     1:14.10 (40.35)                                        
 35 Blazhkevych, Bogdan       11 MPNY-MR              1:20.00    1:15.41        
                  35.06     1:15.41 (40.35)                                        
 36 Suau, Anthony M           11 Express Swimming-MR  1:16.15    1:15.89        
                  34.52     1:15.89 (41.37)                                        
 37 Polley, Aidan J           11 UN-CS-MR                  NT    1:16.13        
                  35.33     1:16.13 (40.80)                                        
 38 Joshi, Jai                12 Express Swimming-MR  1:49.14    1:16.50        
                  35.95     1:16.50 (40.55)                                        
 39 Russell, Nolan J          11 CSC-MR               1:20.23    1:16.55        
                  34.43     1:16.55 (42.12)                                        
 40 Lau, Marcus               11 GATE-MR              1:17.65    1:18.44        
                  36.65     1:18.44 (41.79)                                        
 41 Fonseca, Casey            11 WISC-MR              1:15.17    1:18.60        
                  35.24     1:18.60 (43.36)                                        
 42 Pinkhasov, David          12 Aquaflames-MR        1:17.86    1:18.63        
                  34.56     1:18.63 (44.07)                                        
 43 Tobin, Vincent            11 WAC-MR               2:00.00    1:18.72        
                  38.74     1:18.72 (39.98)                                        
 44 Lurvey, Jacob             12 Express Swimming-MR       NT    1:18.87        
                  36.22     1:18.87 (42.65)                                        
 45 Wo, Ryan                  11 GATE-MR              1:38.93    1:20.10        
                  36.01     1:20.10 (44.09)                                        
 46 Kurlatnik, Edward         11 Express Swimming-MR  1:23.66    1:20.35        
                  37.21     1:20.35 (43.14)                                        
 47 Tyka, Philip              12 GATE-MR              1:21.60    1:20.56        
                  39.74     1:20.56 (40.82)                                        
 48 Galeto, Jason T           11 CSC-MR                    NT    1:20.88        
                  37.94     1:20.88 (42.94)                                        
 49 Gorinshteyn, Ethan        11 WAC-MR               1:30.20    1:21.11        
                  37.46     1:21.11 (43.65)                                        
 50 Kuznetsov, Gregory        11 MPNY-MR              1:20.00    1:21.88        
                  39.21     1:21.88 (42.67)                                        
 51 Tang, Erik                11 Express Swimming-MR       NT    1:23.62        
                  37.58     1:23.62 (46.04)                                        
 52 Reisert, Justin P         12 Express Swimming-MR  1:32.22    1:23.83        
                  38.58     1:23.83 (45.25)                                        
 53 Skorupa, Sebastian        11 WAC-MR               2:10.00    1:23.96        
                  38.62     1:23.96 (45.34)                                        
 54 Goldberg, Harrison P      12 Express Swimming-MR  1:31.72    1:24.28        
                  38.04     1:24.28 (46.24)                                        
 55 Lempert, Benjamin         11 Aquaflames-MR        1:31.35    1:27.71        
                  38.07     1:27.71 (49.64)                                        
 56 Rowan, Thomas S           11 Express Swimming-MR  1:32.85    1:30.68        
                  41.96     1:30.68 (48.72)                                        
 57 Redfearn, Cameron J       11 Express Swimming-MR  1:45.43    1:31.60        
                  41.66     1:31.60 (49.94)                                        
 58 Bast, Michael             12 Aquaflames-MR             NT    1:33.75        
                  42.23     1:33.75 (51.52)                                        
 59 Pattay, Joseph J          12 FA-MR                1:15.62    1:33.92        
                  42.40     1:33.92 (51.52)                                        
 60 Morrissey, Andrew C       12 Express Swimming-MR       NT    1:35.03        
                  41.57     1:35.03 (53.46)                                        
 61 McGoldrick, Kevin X       12 Express Swimming-MR       NT    1:35.90        
                  44.68     1:35.90 (51.22)                                        
 62 Belenkiy, Michael         11 MPNY-MR              1:30.00    1:38.94        
 63 Gandras, Lukas H          11 Express Swimming-MR  2:05.65    1:39.15        
                  44.19     1:39.15 (54.96)                                        
 64 Shaw, Kevin               11 Aquaflames-MR             NT    1:42.31        
                  44.86     1:42.31 (57.45)                                        
 65 Scheur, Dylan             11 Aquaflames-MR             NT    1:43.26        
                  46.89     1:43.26 (56.37)                                        
 66 Konar, Sachin             11 Aquaflames-MR             NT    2:02.31        
                  55.60   2:02.31 (1:06.71)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Watson, Anthony C         12 MPNY-MR              2:09.28    2:00.94        
                  27.95       58.70 (30.75)     1:29.97 (31.27)     2:00.94 (30.97)
  2 Radkov, Nick S            11 UN-MP-MR             2:03.87    2:01.66        
                  27.60       59.06 (31.46)     1:30.59 (31.53)     2:01.66 (31.07)
  3 Griffin, Trevor T         12 Express Swimming-MR  2:18.84    2:05.04        
                  28.65     1:00.76 (32.11)     1:33.12 (32.36)     2:05.04 (31.92)
  4 Dowd, Mike R              12 CSC-MR               2:07.48    2:06.80        
                  28.29     1:00.43 (32.14)     1:33.91 (33.48)     2:06.80 (32.89)
  5 Ang, Jake                 11 Express Swimming-MR  2:25.35    2:13.29        
                  30.34     1:03.15 (32.81)     1:38.57 (35.42)     2:13.29 (34.72)
  6 Whang, Justin             11 Express Swimming-MR  2:16.28    2:17.08        
                  31.70     1:05.64 (33.94)     1:41.46 (35.82)     2:17.08 (35.62)
  7 Shannon, Ryan J           11 Express Swimming-MR  2:31.96    2:17.53        
                  30.60     1:06.02 (35.42)     1:42.10 (36.08)     2:17.53 (35.43)
  8 Sheinberg, Ryan P         12 Express Swimming-MR  2:23.23    2:20.69        
                  33.41     1:09.37 (35.96)     1:45.46 (36.09)     2:20.69 (35.23)
  9 Walsh, Patrick C          11 Express Swimming-MR  2:20.14    2:21.69        
                  32.29     1:09.37 (37.08)     1:43.86 (34.49)     2:21.69 (37.83)
 10 Murray, Ryan R            12 Express Swimming-MR  2:35.46    2:22.02        
                  32.56     1:08.91 (36.35)     1:45.45 (36.54)     2:22.02 (36.57)
 11 Weber, Christopher R      12 Express Swimming-MR  2:32.10    2:22.42        
                  30.92     1:06.75 (35.83)     1:45.32 (38.57)     2:22.42 (37.10)
 12 Goodman, Jonah B          11 Express Swimming-MR  2:33.69    2:24.92        
                  33.05     1:10.32 (37.27)     1:48.69 (38.37)     2:24.92 (36.23)
 13 Liu, Timothy C            11 Express Swimming-MR  2:32.11    2:25.91        
                  32.81     1:09.59 (36.78)     1:48.03 (38.44)     2:25.91 (37.88)
 14 Kvasnitskiy, Nikita       11 UN-MP-MR             2:26.00    2:27.38        
                  32.95     1:11.41 (38.46)     1:50.21 (38.80)     2:27.38 (37.17)
 15 MO, David                 11 Express Swimming-MR  2:35.53    2:28.55        
                  33.38     1:11.88 (38.50)     1:50.48 (38.60)     2:28.55 (38.07)
 16 Wilson, Elijah A          12 WISC-MR              2:40.99    2:31.76        
                  34.98     1:14.02 (39.04)     1:54.06 (40.04)     2:31.76 (37.70)
 17 Makhanbetov, Yerlan       12 Express Swimming-MR  2:45.11    2:32.27        
                  35.59     1:14.26 (38.67)     1:53.93 (39.67)     2:32.27 (38.34)
 18 Perpall, Tyler H          12 Express Swimming-MR  2:33.43    2:35.16        
                  32.99     1:11.08 (38.09)     1:53.40 (42.32)     2:35.16 (41.76)
 19 Chen, Wellington H        12 Express Swimming-MR  2:45.32    2:36.79        
                  35.63     1:13.84 (38.21)     1:56.19 (42.35)     2:36.79 (40.60)
 20 Eckstein, Nicholas L      12 CSC-MR               2:49.63    2:44.81        
                  38.69     1:21.17 (42.48)     2:05.03 (43.86)     2:44.81 (39.78)
 21 Fischer, Kenny S          11 Express Swimming-MR  2:38.98    2:46.88        
                  36.87     1:19.01 (42.14)     2:03.52 (44.51)     2:46.88 (43.36)
 22 Iannone, Luke             11 WISC-MR              2:40.98    2:48.08        
                  35.97     1:18.62 (42.65)     2:04.41 (45.79)     2:48.08 (43.67)
 23 Cordaro, Christopher J    12 FA-MR                3:19.99    2:51.02        
                  38.20     1:20.25 (42.05)     2:06.51 (46.26)     2:51.02 (44.51)
 24 Pattay, Joseph J          12 FA-MR                2:55.99    3:24.77        
                  45.10     1:38.58 (53.48)     2:32.07 (53.49)     3:24.77 (52.70)
 -- Ganguli, Rajesh           11 Express Swimming-MR       NT         DQ        
                                  42.97 ( )                                        
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Radkov, Nick S            11 UN-MP-MR             5:30.21    5:22.88        
                  27.82       59.68 (31.86)     1:32.32 (32.64)     2:05.17 (32.85)
        2:38.10 (32.93)     3:11.04 (32.94)     3:44.40 (33.36)     4:17.62 (33.22)
        4:51.30 (33.68)     5:22.88 (31.58)                                        
  2 Watson, Anthony C         12 MPNY-MR              5:46.77    5:31.94        
                  28.17     1:00.33 (32.16)     1:34.94 (34.61)     2:08.89 (33.95)
        2:43.60 (34.71)     3:17.99 (34.39)     3:52.48 (34.49)     4:26.67 (34.19)
        4:59.96 (33.29)     5:31.94 (31.98)                                        
  3 Dowd, Mike R              12 CSC-MR               5:44.48    5:39.20        
                  29.79     1:03.28 (33.49)     1:38.16 (34.88)     2:12.95 (34.79)
        2:47.75 (34.80)     3:22.90 (35.15)     3:57.84 (34.94)     4:32.02 (34.18)
        5:06.40 (34.38)     5:39.20 (32.80)                                        
  4 Griffin, Trevor T         12 Express Swimming-MR  6:10.93    5:45.20        
                                1:03.65 ( )   5:45.20 (4:41.55)                    
  5 Zhang, Ryan F             11 GATE-MR              6:30.66    6:11.76        
                  32.96     1:11.20 (38.24)     1:49.43 (38.23)     2:27.24 (37.81)
        3:05.12 (37.88)     3:42.39 (37.27)     4:21.88 (39.49)     4:59.10 (37.22)
        5:37.24 (38.14)     6:11.76 (34.52)                                        
  6 Zametko, Nikita           12 MPNY-MR              6:10.00    6:15.42        
                  32.91     1:10.15 (37.24)     1:48.30 (38.15)     2:27.29 (38.99)
        3:06.09 (38.80)     3:44.13 (38.04)     4:22.61 (38.48)     5:00.59 (37.98)
        5:38.64 (38.05)     6:15.42 (36.78)                                        
  7 Whang, Justin             11 Express Swimming-MR  6:14.74    6:16.48        
                  33.67     1:11.66 (37.99)     1:50.51 (38.85)     2:29.20 (38.69)
        3:08.52 (39.32)     3:48.68 (40.16)     4:25.64 (36.96)     5:04.44 (38.80)
        5:42.23 (37.79)     6:16.48 (34.25)                                        
  8 Ramnauth, Paul A          12 GATE-MR              7:10.50    6:30.71        
                  34.47     1:13.32 (38.85)     1:53.40 (40.08)     2:32.10 (38.70)
        3:12.47 (40.37)     3:51.55 (39.08)     4:33.88 (42.33)     5:15.04 (41.16)
        5:55.15 (40.11)     6:30.71 (35.56)                                        
  9 Jardeleza, Gerard         12 WISC-MR                   NT    6:50.02        
                  36.33     1:16.70 (40.37)     1:58.62 (41.92)     2:40.78 (42.16)
        3:23.19 (42.41)     4:05.65 (42.46)     4:47.86 (42.21)     5:30.23 (42.37)
        6:11.63 (41.40)     6:50.02 (38.39)                                        
 10 Powell, Brett             11 WISC-MR              6:58.83    6:51.67        
                  35.91     1:16.51 (40.60)     1:58.67 (42.16)     2:41.16 (42.49)
        3:24.73 (43.57)     4:07.30 (42.57)     4:50.40 (43.10)     5:31.49 (41.09)
        6:12.82 (41.33)     6:51.67 (38.85)                                        
 11 Greenberg, Michael        11 WAC-MR                    NT    7:04.18        
                  37.89     1:20.35 (42.46)     2:02.87 (42.52)     2:45.95 (43.08)
        3:29.16 (43.21)     4:12.80 (43.64)     4:57.76 (44.96)     5:40.50 (42.74)
        6:23.01 (42.51)     7:04.18 (41.17)                                        
 12 Wilson, Elijah A          12 WISC-MR              7:56.66    7:09.35        
                  36.90     1:19.81 (42.91)     2:03.26 (43.45)     2:47.58 (44.32)
        3:31.28 (43.70)     4:16.57 (45.29)     5:00.57 (44.00)     5:44.57 (44.00)
        6:27.25 (42.68)     7:09.35 (42.10)                                        
 13 Olson, James J            12 FA-MR                7:58.99    7:10.35        
                  37.30     1:21.07 (43.77)     2:05.85 (44.78)     2:50.31 (44.46)
        3:37.10 (46.79)     4:21.63 (44.53)     5:05.22 (43.59)     5:48.58 (43.36)
        6:30.87 (42.29)     7:10.35 (39.48)                                        
 14 Gribulis, Zachary M       12 FA-MR                7:59.99    8:20.59        
                  40.76     1:30.78 (50.02)     1:49.87 (19.09)   2:52.34 (1:02.47)
        3:38.23 (45.89)     4:23.89 (45.66)   5:50.65 (1:26.76)     6:42.04 (51.39)
        7:32.54 (50.50)     8:20.59 (48.05)                                        
 15 Pattay, Joseph J          12 FA-MR                8:00.99    8:53.49        
                  43.62     1:36.97 (53.35)     2:30.63 (53.66)     3:25.67 (55.04)
        4:21.16 (55.49)     5:16.79 (55.63)     6:11.82 (55.03)     7:05.03 (53.21)
        7:58.76 (53.73)     8:53.49 (54.73)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Radkov, Nick S            11 UN-MP-MR               29.90      29.78        
  2 Watson, Anthony C         12 MPNY-MR                32.52      29.92        
  3 Swartwout, William H      12 Express Swimming-MR    31.06      30.13        
  4 Griffin, Trevor T         12 Express Swimming-MR    31.89      31.71        
  5 Zhang, Ryan F             11 GATE-MR                32.77      32.50        
  6 Zametko, Nikita           12 MPNY-MR                34.00      32.51        
  7 Dowd, Mike R              12 CSC-MR                 33.26      32.80        
  8 Brewster, Justin M        12 MPNY-MR                33.00      33.00        
  9 Whang, Justin             11 Express Swimming-MR    33.58      33.27        
 10 Walsh, Patrick C          11 Express Swimming-MR    34.46      34.39        
 11 Chu, Princeton            12 GATE-MR                37.97      34.61        
 12 DiMaggio, Giuseppe R      11 UN-MP-MR               35.62      34.70        
 13 Chia, Derrick             11 NCAC-MR                35.00      35.01        
 14 Lue, Tyler                12 GATE-MR                39.16      36.22        
 15 Wozniak, Robert G         11 Aquaflames-MR          35.44      36.23        
 16 Hwang, Alex               11 GATE-MR                41.47      36.37        
 17 Camaev, Sasha V           11 MPNY-MR                37.00      36.66        
 18 Ramnauth, Paul A          12 GATE-MR                37.99      36.80        
 19 Ye, Jun Sheng             11 GATE-MR                   NT      36.87        
 20 Kvasnitskiy, Nikita       11 UN-MP-MR               35.00      37.03        
 21 Gotlib, Steven            12 WAC-MR                 36.95      37.23        
 22 Wilson, Elijah A          12 WISC-MR                38.18      37.28        
 23 Makhanbetov, Yerlan       12 Express Swimming-MR    40.09      37.49        
 24 Jardeleza, Gerard         12 WISC-MR                38.45      37.68        
 25 Wankowicz, Daniel         12 WAC-MR                 45.00      37.75        
 26 Chen, Wellington H        12 Express Swimming-MR    38.76      38.41        
 27 Blazhkevych, Bogdan       11 MPNY-MR                39.00      38.42        
 28 Rozenfeld, Samuel         12 WAC-MR                 41.39      38.44        
 29 Powell, Brett             11 WISC-MR                37.22      38.75        
 30 Chen, Darian              11 NCAC-MR                40.00      38.85        
 31 Tirado, Robert            11 CSC-MR                 37.92      39.92        
 31 Cusumano, Charlie         11 WAC-MR                 44.18      39.92        
 33 Neugebauer, Caleb D       11 Express Swimming-MR    39.71      40.04        
 34 Tyka, Philip              12 GATE-MR                41.76      40.05        
 35 Lau, Marcus               11 GATE-MR                41.14      40.25        
 36 Suau, Anthony M           11 Express Swimming-MR    40.30      40.29        
 37 Zhang, David              11 GATE-MR                41.00      40.97        
 38 Fonseca, Casey            11 WISC-MR                38.25      41.09        
 39 Olson, James J            12 FA-MR                  41.77      41.51        
 40 Joshi, Jai                12 Express Swimming-MR    52.27      41.83        
 41 Wo, Ryan                  11 GATE-MR                49.68      41.93        
 42 Gribulis, Zachary M       12 FA-MR                  49.75      42.05        
 43 Skorupa, Sebastian        11 WAC-MR               1:00.00      42.21        
 44 Kurlatnik, Edward         11 Express Swimming-MR    45.30      42.45        
 45 Pinkhasov, David          12 Aquaflames-MR          48.65      42.88        
 46 Gorinshteyn, Ethan        11 WAC-MR                 49.95      44.16        
 47 Lempert, Benjamin         11 Aquaflames-MR          43.60      44.29        
 48 Lurvey, Jacob             12 Express Swimming-MR       NT      44.34        
 49 Kuznetsov, Gregory        11 MPNY-MR                45.00      44.38        
 50 Galeto, Jason T           11 CSC-MR                 46.33      45.12        
 51 Russell, Nolan J          11 CSC-MR                 44.59      45.56        
 52 Polley, Aidan J           11 UN-CS-MR                  NT      46.32        
 53 Goldberg, Harrison P      12 Express Swimming-MR    45.25      46.97        
 54 Bast, Michael             12 Aquaflames-MR             NT      47.78        
 55 Rowan, Thomas S           11 Express Swimming-MR    53.68      48.55        
 56 Gandras, Lukas H          11 Express Swimming-MR    48.00      48.56        
 57 Reisert, Justin P         12 Express Swimming-MR    49.99      48.60        
 58 Tang, Erik                11 Express Swimming-MR       NT      49.25        
 59 Redfearn, Cameron J       11 Express Swimming-MR    55.05      50.06        
 60 Tobin, Vincent            11 WAC-MR               1:00.00      50.33        
 61 Shaw, Kevin               11 Aquaflames-MR             NT      50.88        
 62 Heilemann, Joseph P       11 CSC-MR                 58.01      51.75        
 63 Pattay, Joseph J          12 FA-MR                  50.90      52.20        
 64 Scheur, Dylan             11 Aquaflames-MR             NT      53.43        
 65 Belenkiy, Michael         11 MPNY-MR                55.00      53.62        
 66 McGoldrick, Kevin X       12 Express Swimming-MR       NT      53.68        
 67 Konar, Sachin             11 Aquaflames-MR             NT    1:05.75        
 -- Morrissey, Andrew C       12 Express Swimming-MR  1:01.86         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Radkov, Nick S            11 UN-MP-MR             1:03.09    1:04.43        
                  31.54     1:04.43 (32.89)                                        
  2 Swartwout, William H      12 Express Swimming-MR  1:08.18    1:05.02        
                  32.54     1:05.02 (32.48)                                        
  3 Olsen, Grady I            12 CSC-MR               1:09.21    1:05.14        
                  31.87     1:05.14 (33.27)                                        
  4 Watson, Anthony C         12 MPNY-MR              1:09.96    1:05.62        
                  32.61     1:05.62 (33.01)                                        
  5 Griffin, Trevor T         12 Express Swimming-MR  1:07.88    1:07.66        
                  32.55     1:07.66 (35.11)                                        
  6 Dowd, Mike R              12 CSC-MR               1:08.32    1:09.19        
                  34.00     1:09.19 (35.19)                                        
  7 Whang, Justin             11 Express Swimming-MR  1:11.49    1:10.31        
                  34.24     1:10.31 (36.07)                                        
  8 Walsh, Patrick C          11 Express Swimming-MR  1:15.71    1:12.45        
                  35.17     1:12.45 (37.28)                                        
  9 Ye, Jun Sheng             11 GATE-MR                   NT    1:17.87        
                  37.29     1:17.87 (40.58)                                        
 10 Boyd, Andrew R            12 WAC-MR               1:20.91    1:18.45        
                  38.36     1:18.45 (40.09)                                        
 11 Wilson, Elijah A          12 WISC-MR              1:21.35    1:18.69        
                  39.01     1:18.69 (39.68)                                        
 12 Makhanbetov, Yerlan       12 Express Swimming-MR  1:21.21    1:19.05        
                  39.16     1:19.05 (39.89)                                        
 13 Iannone, Luke             11 WISC-MR              1:20.60    1:19.21        
                  37.39     1:19.21 (41.82)                                        
 14 Sheinberg, Ryan P         12 Express Swimming-MR  1:20.22    1:19.24        
                  38.88     1:19.24 (40.36)                                        
 15 DiMaggio, Giuseppe R      11 UN-MP-MR             1:20.25    1:19.29        
                  38.41     1:19.29 (40.88)                                        
 16 Ramnauth, Paul A          12 GATE-MR              1:20.43    1:19.89        
                  39.15     1:19.89 (40.74)                                        
 17 Kain, Garrett             11 CSC-MR               1:21.23    1:20.19        
                  38.43     1:20.19 (41.76)                                        
 18 Law, Ethan                11 MPNY-MR                36.00    1:20.56        
                  38.77     1:20.56 (41.79)                                        
 19 Golin, Jacob              12 MPNY-MR              1:22.00    1:20.71        
                  39.54     1:20.71 (41.17)                                        
 20 Figueroa, Spencer         12 WISC-MR              1:20.71    1:21.08        
                  39.09     1:21.08 (41.99)                                        
 21 Jardeleza, Gerard         12 WISC-MR              1:24.07    1:23.63        
                  40.47     1:23.63 (43.16)                                        
 22 Chen, Wellington H        12 Express Swimming-MR  1:26.77    1:24.45        
                  41.36     1:24.45 (43.09)                                        
 23 Powell, Brett             11 WISC-MR              1:21.09    1:25.14        
                  41.82     1:25.14 (43.32)                                        
 24 Kvasnitskiy, Nikita       11 UN-MP-MR             1:20.20    1:25.70        
                  40.53     1:25.70 (45.17)                                        
 25 Eckstein, Nicholas L      12 CSC-MR               1:22.60    1:25.82        
                  41.63     1:25.82 (44.19)                                        
 26 Fonseca, Casey            11 WISC-MR              1:26.50    1:26.17        
                  42.74     1:26.17 (43.43)                                        
 27 Neugebauer, Caleb D       11 Express Swimming-MR  1:27.07    1:26.38        
                  41.19     1:26.38 (45.19)                                        
 28 Greenberg, Michael        11 WAC-MR               2:00.00    1:26.64        
                  42.20     1:26.64 (44.44)                                        
 29 Lau, Marcus               11 GATE-MR              1:24.84    1:26.66        
                  41.64     1:26.66 (45.02)                                        
 30 Olson, James J            12 FA-MR                1:29.05    1:27.07        
                  42.71     1:27.07 (44.36)                                        
 31 Blazhkevych, Bogdan       11 MPNY-MR              1:22.37    1:27.34        
                  42.79     1:27.34 (44.55)                                        
 32 Zhang, David              11 GATE-MR              1:30.30    1:27.54        
                  42.70     1:27.54 (44.84)                                        
 33 Kain, Gavin C             12 CSC-MR               1:22.29    1:28.74        
 34 Kurlatnik, Edward         11 Express Swimming-MR  1:34.99    1:31.74        
                  45.33     1:31.74 (46.41)                                        
 35 Gillen, Peter             12 WISC-MR              1:35.39    1:32.38        
                  45.98     1:32.38 (46.40)                                        
 36 Lurvey, Jacob             12 Express Swimming-MR       NT    1:33.95        
                  43.26     1:33.95 (50.69)                                        
 37 Wo, Ryan                  11 GATE-MR              1:51.18    1:35.78        
                  43.29     1:35.78 (52.49)                                        
 38 Kuznetsov, Gregory        11 MPNY-MR              1:35.00    1:35.80        
                  47.77     1:35.80 (48.03)                                        
 39 Galeto, Jason T           11 CSC-MR               1:30.06    1:38.05        
                  47.59     1:38.05 (50.46)                                        
 40 Cordaro, Christopher J    12 FA-MR                1:45.99    1:41.92        
                  49.05     1:41.92 (52.87)                                        
 41 Arens, Jacob J            11 CSC-MR                    NT    1:41.96        
                  48.98     1:41.96 (52.98)                                        
 42 Reisert, Justin P         12 Express Swimming-MR  2:05.65    1:46.65        
                  51.11     1:46.65 (55.54)                                        
 43 McGoldrick, Kevin X       12 Express Swimming-MR       NT    1:51.77        
                  54.56     1:51.77 (57.21)                                        
 44 Tobin, Vincent            11 WAC-MR               2:00.00    1:54.81        
                  54.61   1:54.81 (1:00.20)                                        
 45 Pattay, Joseph J          12 FA-MR                1:32.99    1:56.33        
                  51.35   1:56.33 (1:04.98)                                        
 46 Redfearn, Cameron J       11 Express Swimming-MR  2:11.23    1:57.14        
                  52.74   1:57.14 (1:04.40)                                        
 -- Roberts, Antonio          11 WISC-MR              1:45.93         DQ        
      Non-continuous turning action
                  46.23          DQ (51.62)                                        
 -- Wankowicz, Daniel         12 WAC-MR               1:45.00         DQ        
      Not on back off wall
                  38.30          DQ (42.38)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chu, Princeton            12 GATE-MR                36.95      35.32        
  2 Radkov, Nick S            11 UN-MP-MR               37.97      35.37        
  3 Griffin, Trevor T         12 Express Swimming-MR    36.31      35.62        
  4 Whang, Justin             11 Express Swimming-MR    36.40      36.11        
  5 Swartwout, William H      12 Express Swimming-MR    39.41      38.12        
  6 Chen, Darian              11 NCAC-MR                42.00      38.56        
  7 Zametko, Nikita           12 MPNY-MR                41.00      38.69        
  8 Goldberg, Harrison P      12 Express Swimming-MR    40.08      39.13        
  9 Chen, Wellington H        12 Express Swimming-MR    44.54      39.70        
 10 Wankowicz, Daniel         12 WAC-MR                 55.00      40.12        
 11 Chia, Derrick             11 NCAC-MR                41.00      40.64        
 12 Gotlib, Steven            12 WAC-MR                 41.12      40.98        
 13 Brewster, Justin M        12 MPNY-MR                41.00      41.53        
 14 Kvasnitskiy, Nikita       11 UN-MP-MR               44.00      41.56        
 15 Bzikot, Konrad            11 NCAC-MR                44.00      41.63        
 16 Camaev, Sasha V           11 MPNY-MR                42.00      41.86        
 17 DiMaggio, Giuseppe R      11 UN-MP-MR               42.00      42.08        
 18 Gribulis, Zachary M       12 FA-MR                  42.65      42.64        
 19 Makhanbetov, Yerlan       12 Express Swimming-MR    40.09      42.67        
 20 Polley, Aidan J           11 UN-CS-MR                  NT      42.79        
 21 Lue, Tyler                12 GATE-MR                43.02      42.81        
 21 Kurlatnik, Edward         11 Express Swimming-MR    43.31      42.81        
 23 Hwang, Alex               11 GATE-MR                42.55      42.93        
 24 Lau, Marcus               11 GATE-MR                43.82      43.07        
 25 Powell, Brett             11 WISC-MR                43.60      43.80        
 26 Jardeleza, Gerard         12 WISC-MR                43.98      43.81        
 27 Tafe, John D              12 CSC-MR                    NT      44.64        
 28 Wilson, Elijah A          12 WISC-MR                44.54      44.85        
 29 Ye, Jun Sheng             11 GATE-MR                   NT      45.42        
 30 Galeto, Jason T           11 CSC-MR                    NT      45.61        
 31 Rozenfeld, Samuel         12 WAC-MR                 47.89      45.80        
 32 Kuznetsov, Gregory        11 MPNY-MR                47.00      46.42        
 33 Gorinshteyn, Ethan        11 WAC-MR                 55.26      46.47        
 34 Greenberg, Michael        11 WAC-MR                 48.71      46.59        
 35 Cusumano, Charlie         11 WAC-MR               1:00.00      46.77        
 36 Tirado, Robert            11 CSC-MR                 50.31      47.11        
 37 Pattay, Joseph J          12 FA-MR                  47.96      47.18        
 38 Olson, James J            12 FA-MR                  47.43      47.37        
 39 Rowan, Thomas S           11 Express Swimming-MR    49.19      47.38        
 39 Zhang, David              11 GATE-MR                48.65      47.38        
 41 Wo, Ryan                  11 GATE-MR                   NT      47.46        
 42 Fonseca, Casey            11 WISC-MR                45.94      48.22        
 43 Joshi, Jai                12 Express Swimming-MR    46.53      48.72        
 44 Blazhkevych, Bogdan       11 MPNY-MR                45.00      48.78        
 45 Neugebauer, Caleb D       11 Express Swimming-MR    47.30      49.04        
 46 Tyka, Philip              12 GATE-MR                48.04      49.83        
 47 Wozniak, Robert G         11 Aquaflames-MR          50.77      50.87        
 48 Reisert, Justin P         12 Express Swimming-MR       NT      51.17        
 49 Tang, Erik                11 Express Swimming-MR       NT      51.57        
 50 Skorupa, Sebastian        11 WAC-MR               1:00.00      52.21        
 51 Gandras, Lukas H          11 Express Swimming-MR    53.40      52.49        
 52 Tobin, Vincent            11 WAC-MR               1:00.00      52.56        
 53 Belenkiy, Michael         11 MPNY-MR                55.00      53.53        
 54 McGoldrick, Kevin X       12 Express Swimming-MR       NT      54.98        
 55 Heilemann, Joseph P       11 CSC-MR                    NT    1:10.47        
 56 Redfearn, Cameron J       11 Express Swimming-MR  1:10.21    1:18.44        
 -- Morrissey, Andrew C       12 Express Swimming-MR       NT         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Watson, Anthony C         12 MPNY-MR              1:13.79    1:11.18        
                  33.79     1:11.18 (37.39)                                        
  2 Griffin, Trevor T         12 Express Swimming-MR  1:18.96    1:17.75        
                  36.45     1:17.75 (41.30)                                        
  2 Radkov, Nick S            11 UN-MP-MR             1:23.35    1:17.75        
                  36.97     1:17.75 (40.78)                                        
  4 Chu, Princeton            12 GATE-MR              1:21.20    1:17.93        
                  36.97     1:17.93 (40.96)                                        
  5 Zhang, Ryan F             11 GATE-MR              1:24.51    1:22.01        
                  39.12     1:22.01 (42.89)                                        
  6 Whang, Justin             11 Express Swimming-MR  1:21.65    1:22.57        
                  38.96     1:22.57 (43.61)                                        
  7 Swartwout, William H      12 Express Swimming-MR  1:18.84    1:22.75        
                  39.25     1:22.75 (43.50)                                        
  8 Chen, Darian              11 NCAC-MR              1:26.00    1:23.92        
                  39.52     1:23.92 (44.40)                                        
  9 Law, Ethan                11 MPNY-MR              1:29.00    1:24.54        
                  40.85     1:24.54 (43.69)                                        
 10 Goldberg, Harrison P      12 Express Swimming-MR  1:40.89    1:25.48        
                  40.92     1:25.48 (44.56)                                        
 11 Ramnauth, Paul A          12 GATE-MR              1:24.36    1:27.19        
                  41.22     1:27.19 (45.97)                                        
 12 Chen, Wellington H        12 Express Swimming-MR  1:35.00    1:27.58        
                  41.36     1:27.58 (46.22)                                        
 13 Meringolo, Eric           12 CSC-MR               1:23.54    1:27.66        
                  41.24     1:27.66 (46.42)                                        
 14 Abela, George             11 GATE-MR              1:32.30    1:30.56        
                  42.34     1:30.56 (48.22)                                        
 15 Sheinberg, Ryan P         12 Express Swimming-MR  1:40.24    1:31.24        
                  44.37     1:31.24 (46.87)                                        
 16 Wilson, Elijah A          12 WISC-MR              1:34.07    1:33.72        
                  45.04     1:33.72 (48.68)                                        
 17 Kvasnitskiy, Nikita       11 UN-MP-MR             1:39.00    1:33.91        
                  45.00     1:33.91 (48.91)                                        
 18 Iannone, Luke             11 WISC-MR              1:33.84    1:34.06        
                  44.44     1:34.06 (49.62)                                        
 19 Kurlatnik, Edward         11 Express Swimming-MR  1:44.41    1:34.77        
                  44.76     1:34.77 (50.01)                                        
 20 Lau, Marcus               11 GATE-MR              1:35.03    1:34.92        
                  46.40     1:34.92 (48.52)                                        
 21 Kain, Gavin C             12 CSC-MR               1:34.39    1:35.12        
                  43.59     1:35.12 (51.53)                                        
 22 Polley, Aidan J           11 UN-CS-MR                  NT    1:35.49        
                  43.67     1:35.49 (51.82)                                        
 23 Golin, Jacob              12 MPNY-MR              1:45.00    1:37.40        
                  47.70     1:37.40 (49.70)                                        
 24 Powell, Brett             11 WISC-MR              1:36.16    1:37.67        
                  45.85     1:37.67 (51.82)                                        
 25 DiMaggio, Giuseppe R      11 UN-MP-MR             1:34.00    1:38.40        
                  46.34     1:38.40 (52.06)                                        
 26 Kuznetsov, Gregory        11 MPNY-MR              1:45.00    1:39.97        
                  47.89     1:39.97 (52.08)                                        
 27 Fonseca, Casey            11 WISC-MR              1:40.43    1:40.49        
                  48.58     1:40.49 (51.91)                                        
 28 Arens, Jacob J            11 CSC-MR                    NT    1:41.21        
                  46.30     1:41.21 (54.91)                                        
 29 Lurvey, Jacob             12 Express Swimming-MR       NT    1:41.59        
                  48.96     1:41.59 (52.63)                                        
 30 Zhang, David              11 GATE-MR              1:44.82    1:42.62        
                  49.95     1:42.62 (52.67)                                        
 31 Gorinshteyn, Ethan        11 WAC-MR               2:06.81    1:42.93        
                  46.68     1:42.93 (56.25)                                        
 32 Neugebauer, Caleb D       11 Express Swimming-MR  1:42.94    1:45.70        
                  48.22     1:45.70 (57.48)                                        
 33 Blazhkevych, Bogdan       11 MPNY-MR              1:39.00    1:45.76        
                  50.68     1:45.76 (55.08)                                        
 34 Olson, James J            12 FA-MR                1:46.43    1:46.65        
                  50.07     1:46.65 (56.58)                                        
 35 Cordaro, Christopher J    12 FA-MR                1:55.99    1:47.41        
                  18.03   1:47.41 (1:29.38)                                        
 36 Wo, Ryan                  11 GATE-MR                   NT    1:47.43        
                  50.42     1:47.43 (57.01)                                        
 37 Pattay, Joseph J          12 FA-MR                1:46.54    1:47.48        
                  51.32     1:47.48 (56.16)                                        
 38 McGoldrick, Kevin X       12 Express Swimming-MR       NT    1:50.59        
                  50.82     1:50.59 (59.77)                                        
 39 Koutin, Gabriel           11 WAC-MR               2:00.00    2:22.01        
                1:06.03   2:22.01 (1:15.98)                                        
 40 Redfearn, Cameron J       11 Express Swimming-MR  2:46.77    2:35.32        
                1:15.38   2:35.32 (1:19.94)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Watson, Anthony C         12 MPNY-MR                29.03      27.96        
  2 Swartwout, William H      12 Express Swimming-MR    29.20      29.34        
  3 Olsen, Grady I            12 CSC-MR                 30.48      29.71        
  4 Whang, Justin             11 Express Swimming-MR    29.93      30.18        
  5 Zhang, Ryan F             11 GATE-MR                30.35      30.62        
  6 Griffin, Trevor T         12 Express Swimming-MR    30.38      31.10        
  7 Dowd, Mike R              12 CSC-MR                 32.55      31.97        
  8 Chia, Derrick             11 NCAC-MR                32.00      32.68        
  9 Bzikot, Konrad            11 NCAC-MR                33.00      33.26        
 10 Ramnauth, Paul A          12 GATE-MR                33.69      33.31        
 11 Chen, Darian              11 NCAC-MR                33.00      33.61        
 12 DiMaggio, Giuseppe R      11 UN-MP-MR               34.00      33.82        
 13 Walsh, Patrick C          11 Express Swimming-MR    33.69      33.92        
 14 Chu, Princeton            12 GATE-MR                34.76      34.00        
 15 Meringolo, Eric           12 CSC-MR                 35.40      34.07        
 16 Lue, Tyler                12 GATE-MR                34.27      34.58        
 17 Figueroa, Spencer         12 WISC-MR                40.19      35.20        
 18 Sheinberg, Ryan P         12 Express Swimming-MR    35.92      35.67        
 19 Makhanbetov, Yerlan       12 Express Swimming-MR    38.28      36.36        
 20 Jardeleza, Gerard         12 WISC-MR                35.59      36.47        
 21 Cusumano, Charlie         11 WAC-MR                 40.01      36.67        
 22 Iannone, Luke             11 WISC-MR                40.66      36.76        
 23 Ye, Jun Sheng             11 GATE-MR                   NT      37.31        
 24 Powell, Brett             11 WISC-MR                38.14      38.27        
 25 Greenberg, Michael        11 WAC-MR                 40.41      38.33        
 26 Kurlatnik, Edward         11 Express Swimming-MR    49.96      38.89        
 27 Kroon, Eric               12 WAC-MR               1:00.00      39.13        
 28 Fonseca, Casey            11 WISC-MR                41.33      39.40        
 29 Abela, George             11 GATE-MR                42.10      39.45        
 30 Rozenfeld, Samuel         12 WAC-MR                 42.79      40.38        
 31 Goldberg, Harrison P      12 Express Swimming-MR    42.93      40.72        
 32 Wankowicz, Daniel         12 WAC-MR                 50.00      41.72        
 33 Lau, Marcus               11 GATE-MR                41.18      41.76        
 34 Zhang, David              11 GATE-MR                   NT      41.82        
 35 Cordaro, Christopher J    12 FA-MR                  43.78      41.87        
 36 Gillen, Peter             12 WISC-MR                45.73      45.28        
 37 Gorinshteyn, Ethan        11 WAC-MR                 53.26      45.80        
 38 Wo, Ryan                  11 GATE-MR                   NT      45.97        
 39 Pattay, Joseph J          12 FA-MR                  55.28      46.90        
 40 Tobin, Vincent            11 WAC-MR               1:00.00      47.52        
 41 Koutin, Gabriel           11 WAC-MR               1:00.00      48.72        
 42 Kain, Garrett             11 CSC-MR                 39.71      49.56        
 43 Tang, Erik                11 Express Swimming-MR       NT      52.81        
 44 Roberts, Antonio          11 WISC-MR                49.88      56.79        
 45 Redfearn, Cameron J       11 Express Swimming-MR    59.36    1:01.84        
 46 Carrube, AJ               11 WAC-MR               1:00.00    1:05.02        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Watson, Anthony C         12 MPNY-MR              1:06.56    1:02.55        
                  29.23     1:02.55 (33.32)                                        
  2 Swartwout, William H      12 Express Swimming-MR  1:04.21    1:03.02        
                  30.08     1:03.02 (32.94)                                        
  3 Radkov, Nick S            11 UN-MP-MR             1:07.80    1:07.51        
                  31.31     1:07.51 (36.20)                                        
  4 Zhang, Ryan F             11 GATE-MR              1:08.70    1:08.83        
                  32.61     1:08.83 (36.22)                                        
  5 Griffin, Trevor T         12 Express Swimming-MR  1:12.03    1:10.90        
                  32.83     1:10.90 (38.07)                                        
  6 Whang, Justin             11 Express Swimming-MR  1:10.05    1:11.69        
                  33.30     1:11.69 (38.39)                                        
  7 Brewster, Justin M        12 MPNY-MR              1:18.00    1:14.80        
                  35.04     1:14.80 (39.76)                                        
  8 Chu, Princeton            12 GATE-MR              1:25.13    1:15.85        
                  34.81     1:15.85 (41.04)                                        
  9 Ramnauth, Paul A          12 GATE-MR              1:19.80    1:17.39        
                  36.49     1:17.39 (40.90)                                        
 10 Lue, Tyler                12 GATE-MR              1:19.58    1:19.82        
                  36.40     1:19.82 (43.42)                                        
 11 Jardeleza, Gerard         12 WISC-MR              1:19.87    1:21.08        
                  38.90     1:21.08 (42.18)                                        
 12 DiMaggio, Giuseppe R      11 UN-MP-MR             1:20.00    1:22.16        
                  39.31     1:22.16 (42.85)                                        
 13 Blazhkevych, Bogdan       11 MPNY-MR              1:27.00    1:23.83        
                  40.76     1:23.83 (43.07)                                        
 14 Powell, Brett             11 WISC-MR              1:30.58    1:24.39        
                  39.78     1:24.39 (44.61)                                        
 15 Walsh, Patrick C          11 Express Swimming-MR  1:18.68    1:25.08        
                  37.24     1:25.08 (47.84)                                        
 16 Greenberg, Michael        11 WAC-MR                    NT    1:25.57        
                  39.31     1:25.57 (46.26)                                        
 17 Hwang, Alex               11 GATE-MR              1:34.83    1:26.63        
                  39.81     1:26.63 (46.82)                                        
 18 Kvasnitskiy, Nikita       11 UN-MP-MR             1:24.00    1:27.23        
                  39.75     1:27.23 (47.48)                                        
 19 Camaev, Sasha V           11 MPNY-MR              1:23.00    1:31.85        
                  43.95     1:31.85 (47.90)                                        
 20 Rozenfeld, Samuel         12 WAC-MR               2:00.00    1:32.36        
                  42.53     1:32.36 (49.83)                                        
 21 Lau, Marcus               11 GATE-MR              1:34.22    1:32.85        
                  44.20     1:32.85 (48.65)                                        
 22 Neugebauer, Caleb D       11 Express Swimming-MR  1:54.00    1:33.05        
                  42.15     1:33.05 (50.90)                                        
 23 Zhang, David              11 GATE-MR              1:51.90    1:35.20        
                  43.17     1:35.20 (52.03)                                        
 24 Kuznetsov, Gregory        11 MPNY-MR              1:39.00    1:35.66        
                  44.29     1:35.66 (51.37)                                        
 25 Tirado, Robert            11 CSC-MR               1:34.68    1:35.99        
                  45.16     1:35.99 (50.83)                                        
 26 Rice, Maverick D          11 UN-CS-MR             1:41.94    1:36.15        
                  42.73     1:36.15 (53.42)                                        
 27 Olson, James J            12 FA-MR                1:45.99    1:36.19        
                  45.06     1:36.19 (51.13)                                        
 28 Tyka, Philip              12 GATE-MR              1:39.20    1:42.29        
                  47.51     1:42.29 (54.78)                                        
 29 Russell, Nolan J          11 CSC-MR               1:45.88    1:46.03        
                  45.74   1:46.03 (1:00.29)                                        
 30 Belenkiy, Michael         11 MPNY-MR              1:59.00    2:03.80        
                  55.87   2:03.80 (1:07.93)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Watson, Anthony C         12 MPNY-MR              1:05.51    1:03.10        
                  29.80     1:03.10 (33.30)                                        
  2 Radkov, Nick S            11 UN-MP-MR             1:07.54    1:06.53        
                  30.20     1:06.53 (36.33)                                        
  3 Swartwout, William H      12 Express Swimming-MR  1:08.75    1:07.43        
                  31.33     1:07.43 (36.10)                                        
  4 Griffin, Trevor T         12 Express Swimming-MR  1:13.04    1:07.99        
                  31.82     1:07.99 (36.17)                                        
  5 Zhang, Ryan F             11 GATE-MR              1:24.00    1:09.64        
                  30.99     1:09.64 (38.65)                                        
  6 Whang, Justin             11 Express Swimming-MR  1:08.97    1:12.39        
                  33.04     1:12.39 (39.35)                                        
  7 Dowd, Mike R              12 CSC-MR               1:12.61    1:13.60        
                  32.60     1:13.60 (41.00)                                        
  8 Afifi, Omar               12 NCAC-MR              1:15.00    1:13.61        
                  34.10     1:13.61 (39.51)                                        
  9 Chu, Princeton            12 GATE-MR              1:15.76    1:13.86        
                  35.70     1:13.86 (38.16)                                        
 10 Law, Ethan                11 MPNY-MR              1:25.00    1:15.62        
                  35.29     1:15.62 (40.33)                                        
 11 Chia, Derrick             11 NCAC-MR              1:12.00    1:16.20        
                  34.45     1:16.20 (41.75)                                        
 12 Walsh, Patrick C          11 Express Swimming-MR  1:18.64    1:17.65        
                  34.56     1:17.65 (43.09)                                        
 13 Meringolo, Eric           12 CSC-MR               1:16.26    1:19.16        
                  39.19     1:19.16 (39.97)                                        
 14 Chen, Wellington H        12 Express Swimming-MR  1:22.88    1:19.46        
                  39.14     1:19.46 (40.32)                                        
 14 Bzikot, Konrad            11 NCAC-MR              1:20.00    1:19.46        
                  37.17     1:19.46 (42.29)                                        
 16 Sheinberg, Ryan P         12 Express Swimming-MR  1:20.36    1:19.55        
                  38.11     1:19.55 (41.44)                                        
 17 Makhanbetov, Yerlan       12 Express Swimming-MR  1:22.42    1:20.39        
                  37.11     1:20.39 (43.28)                                        
 18 Wilson, Elijah A          12 WISC-MR              1:22.08    1:20.70        
                  38.12     1:20.70 (42.58)                                        
 19 Lue, Tyler                12 GATE-MR              1:31.74    1:20.89        
                  37.61     1:20.89 (43.28)                                        
 20 Jardeleza, Gerard         12 WISC-MR              1:24.59    1:20.91        
                  38.94     1:20.91 (41.97)                                        
 21 Golin, Jacob              12 MPNY-MR              1:22.00    1:21.01        
                  37.65     1:21.01 (43.36)                                        
 22 DiMaggio, Giuseppe R      11 UN-MP-MR             1:22.00    1:21.28        
                  38.57     1:21.28 (42.71)                                        
 23 Boyd, Andrew R            12 WAC-MR               1:50.00    1:21.57        
                  39.42     1:21.57 (42.15)                                        
 24 Figueroa, Spencer         12 WISC-MR              1:25.08    1:23.10        
 25 Cusumano, Charlie         11 WAC-MR               1:35.89    1:23.56        
                  38.39     1:23.56 (45.17)                                        
 26 Kvasnitskiy, Nikita       11 UN-MP-MR             1:23.00    1:23.92        
                  40.55     1:23.92 (43.37)                                        
 27 Greenberg, Michael        11 WAC-MR               2:00.00    1:25.13        
                  40.12     1:25.13 (45.01)                                        
 28 Rozenfeld, Samuel         12 WAC-MR               1:30.85    1:25.90        
                  40.59     1:25.90 (45.31)                                        
 29 Neugebauer, Caleb D       11 Express Swimming-MR  1:43.23    1:26.86        
                  38.97     1:26.86 (47.89)                                        
 30 Kurlatnik, Edward         11 Express Swimming-MR  1:39.87    1:27.58        
                  41.26     1:27.58 (46.32)                                        
 31 Kain, Gavin C             12 CSC-MR               1:25.40    1:28.09        
                  41.58     1:28.09 (46.51)                                        
 32 Olson, James J            12 FA-MR                1:30.99    1:28.84        
                  41.81     1:28.84 (47.03)                                        
 33 Cordaro, Christopher J    12 FA-MR                1:33.41    1:29.50        
                  43.92     1:29.50 (45.58)                                        
 34 Goldberg, Harrison P      12 Express Swimming-MR  1:31.14    1:30.10        
                  45.29     1:30.10 (44.81)                                        
 35 Lurvey, Jacob             12 Express Swimming-MR       NT    1:31.72        
                  41.86     1:31.72 (49.86)                                        
 36 Kuznetsov, Gregory        11 MPNY-MR              1:35.00    1:32.91        
                  44.97     1:32.91 (47.94)                                        
 37 Gillen, Peter             12 WISC-MR              1:36.24    1:33.39        
                  43.36     1:33.39 (50.03)                                        
 38 Polley, Aidan J           11 UN-CS-MR                  NT    1:33.88        
                  48.02     1:33.88 (45.86)                                        
 39 Reisert, Justin P         12 Express Swimming-MR  1:59.87    1:41.54        
                  47.87     1:41.54 (53.67)                                        
 40 Carrube, AJ               11 WAC-MR               2:10.00    2:19.08        
                1:07.21   2:19.08 (1:11.87)                                        
 -- Blazhkevych, Bogdan       11 MPNY-MR              1:25.00         DQ        
                  43.53          DQ (50.83)                                        
 -- Kain, Garrett             11 CSC-MR               1:22.39         DQ        
                  45.24          DQ (50.23)                                        
 -- McGoldrick, Kevin X       12 Express Swimming-MR       NT         DQ        
                  51.95          DQ (53.72)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Trevor T         12 Express Swimming-MR  2:32.18    2:24.22        
                  31.97     1:09.24 (37.27)     1:53.17 (43.93)     2:24.22 (31.05)
  2 Whang, Justin             11 Express Swimming-MR  2:31.73    2:30.51        
                  32.64     1:11.22 (38.58)     1:56.87 (45.65)     2:30.51 (33.64)
  3 Ang, Jake                 11 Express Swimming-MR  2:38.28    2:34.39        
                  33.57     1:14.91 (41.34)     1:59.85 (44.94)     2:34.39 (34.54)
  4 Shannon, Ryan J           11 Express Swimming-MR  3:12.11    2:41.14        
                  37.24     1:17.27 (40.03)     2:07.13 (49.86)     2:41.14 (34.01)
  5 Goodman, Jonah B          11 Express Swimming-MR  2:58.78    2:41.25        
                  35.71     1:14.87 (39.16)     2:06.44 (51.57)     2:41.25 (34.81)
  6 Sheinberg, Ryan P         12 Express Swimming-MR  2:47.30    2:43.27        
                  35.81     1:19.74 (43.93)     2:08.37 (48.63)     2:43.27 (34.90)
  7 Weber, Christopher R      12 Express Swimming-MR  2:45.59    2:44.84        
                  34.81     1:17.33 (42.52)     2:07.19 (49.86)     2:44.84 (37.65)
  8 MO, David                 11 Express Swimming-MR  2:45.73    2:44.98        
                  37.67     1:22.54 (44.87)     2:09.51 (46.97)     2:44.98 (35.47)
  9 Walsh, Patrick C          11 Express Swimming-MR  2:44.40    2:46.21        
                  37.81     1:18.00 (40.19)     2:12.07 (54.07)     2:46.21 (34.14)
 10 Liu, Timothy C            11 Express Swimming-MR  2:56.43    2:46.78        
                  42.00     1:26.11 (44.11)     2:10.15 (44.04)     2:46.78 (36.63)
 11 Makhanbetov, Yerlan       12 Express Swimming-MR  3:15.23    2:52.10        
                  37.19     1:19.65 (42.46)     2:11.54 (51.89)     2:52.10 (40.56)
 12 Kvasnitskiy, Nikita       11 UN-MP-MR             2:55.00    2:52.70        
                  40.23     1:24.51 (44.28)     2:14.02 (49.51)     2:52.70 (38.68)
 13 Chen, Wellington H        12 Express Swimming-MR  3:15.34    2:55.92        
                  40.72     1:28.35 (47.63)     2:18.05 (49.70)     2:55.92 (37.87)
 14 Iannone, Luke             11 WISC-MR              2:53.69    2:58.51        
                  39.28     1:24.00 (44.72)     2:18.21 (54.21)     2:58.51 (40.30)
 15 Murray, Ryan R            12 Express Swimming-MR  3:15.94    3:00.20        
                  40.11     1:19.89 (39.78)   2:22.02 (1:02.13)     3:00.20 (38.18)
 16 Cordaro, Christopher J    12 FA-MR                3:55.99    3:08.09        
                  41.41     1:31.07 (49.66)     2:29.72 (58.65)     3:08.09 (38.37)
 17 Ganguli, Rajesh           11 Express Swimming-MR       NT    3:16.65        
                  46.95     1:35.73 (48.78)     2:34.30 (58.57)     3:16.65 (42.35)
 18 Eckstein, Nicholas L      12 CSC-MR               3:24.80    3:20.40        
                  47.73     1:36.29 (48.56)   2:38.17 (1:01.88)     3:20.40 (42.23)
 19 Pattay, Joseph J          12 FA-MR                1:52.99    3:39.72        
                  49.78   1:50.10 (1:00.32)     2:48.81 (58.71)     3:39.72 (50.91)
 -- Perpall, Tyler H          12 Express Swimming-MR  2:57.67         DQ        
      One hand touch - breast
                  38.10     1:23.34 (45.24)     2:15.81 (52.47)          DQ (40.35)
 -- Fischer, Kenny S          11 Express Swimming-MR  3:00.87         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  44.74     1:34.89 (50.15)     2:30.05 (55.16)          DQ (43.77)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jiang, Michael            13 Express Swimming-MR    25.29      24.77        
  2 Loos, Thomas J            14 CSC-MR                 26.48      24.99        
  3 Fargo, Jordan K           14 Express Swimming-MR    24.94      25.33        
  4 Cusack-McPartlin, Timoth  14 WAC-MR                 29.80      26.30        
  5 Spade, John               13 WAC-MR                 29.38      26.33        
  6 Cheung, Cyrus H           13 GATE-MR                27.07      26.35        
  7 Kinkel, William G         14 GATE-MR                26.03      26.39        
  8 Sansiviero, Burke C       14 Express Swimming-MR    26.85      26.66        
  9 Tolpina, Axel             13 MPNY-MR                27.30      26.94        
 10 Geddes, Sean A            14 FA-MR                  27.30      27.01        
 11 Broderick, Thomas G       13 Express Swimming-MR    27.11      27.13        
 12 Jozkowski, Evan H         14 Express Swimming-MR    28.56      27.50        
 13 Gamboa, Nathaniel         14 Express Swimming-MR    27.17      27.51        
 14 Towse, Eric               13 WAC-MR                 28.97      27.67        
 15 Hwang, Austin             14 GATE-MR                28.02      27.69        
 16 Chan, Kurtis              14 GATE-MR                27.42      27.80        
 17 Keane, Konall             13 CSC-MR                 28.11      28.00        
 18 Hou, Logan                13 Express Swimming-MR    32.11      28.16        
 19 Zarrelli, Michael         13 WAC-MR                 30.02      28.48        
 20 O'Gara, Kieran C          13 Express Swimming-MR    32.45      28.81        
 21 Chow, Brandon             13 Express Swimming-MR    29.86      28.83        
 22 Grobshteyn, Mark P        13 UN-MP-MR               29.00      28.99        
 23 Li, Tyler                 13 GATE-MR                29.03      29.17        
 24 Geddes, Tommy F           14 FA-MR                  30.01      29.73        
 25 Pierce, Zhenya R          13 FA-MR                  29.13      29.91        
 26 Earley, Liam P            13 Express Swimming-MR    31.74      30.03        
 27 Sallusto, Andrew J        13 UN-LI-MR               29.28      30.36        
 28 Binetti, Brian S          13 FA-MR                  34.99      30.98        
 29 Shelvin, Robert J         13 Express Swimming-MR    34.98      31.39        
 30 Phelps, Brad              14 Express Swimming-MR    31.44      31.47        
 31 Satti, Siem               13 Express Swimming-MR       NT      31.92        
 32 Gurevich, Brendan         13 Express Swimming-MR    33.56      31.94        
 33 Thompson, Richard A       13 WAC-MR                 33.09      32.02        
 34 Walter, Brendan E         13 Express Swimming-MR    32.43      32.41        
 35 Lee, Aidan                14 GATE-MR                31.91      32.45        
 36 Guariglia, Andrew M       13 Express Swimming-MR    32.09      32.56        
 37 Caillias, Sean R          14 FA-MR                  34.75      34.82        
 38 Burbano, Alexander R      13 FA-MR                  39.42      35.45        
 39 Maina, Robert             13 Express Swimming-MR       NT      35.59        
 40 Nabatkhorian, Matthew     13 Express Swimming-MR    34.23      35.61        
 41 Hourani, Luke             13 Express Swimming-MR    52.56      42.51        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Orobinsky, Christopher    14 UN-MP-MR               53.30      50.99        
                  24.59       50.99 (26.40)                                        
  2 Fargo, Jordan K           14 Express Swimming-MR    53.78      53.54        
                  25.95       53.54 (27.59)                                        
  3 Loos, Thomas J            14 CSC-MR                 58.78      54.87        
                  26.33       54.87 (28.54)                                        
  4 Jiang, Michael            13 Express Swimming-MR    56.17      55.61        
                  27.21       55.61 (28.40)                                        
  5 Arkhangelskiy, Michael    14 MPNY-MR                59.00      55.96        
                  27.46       55.96 (28.50)                                        
  6 Tolpina, Axel             13 MPNY-MR              1:01.41      56.43        
                  27.19       56.43 (29.24)                                        
  7 Kinkel, William G         14 GATE-MR                57.05      56.48        
                  27.09       56.48 (29.39)                                        
  8 Sansiviero, Burke C       14 Express Swimming-MR    58.92      57.64        
                  27.57       57.64 (30.07)                                        
  9 Callaghan, Ryan           14 WAC-MR               1:03.25      57.80        
                  27.79       57.80 (30.01)                                        
 10 Macejko, Dylan M          13 CSC-MR                 57.90      58.05        
                  27.55       58.05 (30.50)                                        
 11 Vincent, Thomas N         13 Express Swimming-MR    57.23      58.07        
                  27.89       58.07 (30.18)                                        
 12 Broderick, Thomas G       13 Express Swimming-MR    59.49      58.33        
                  28.29       58.33 (30.04)                                        
 13 Spade, John               13 WAC-MR               1:02.55      58.67        
                  28.06       58.67 (30.61)                                        
 14 Giardinelli, Josh R       13 Express Swimming-MR    59.46      59.39        
                  27.84       59.39 (31.55)                                        
 15 Cheung, Cyrus H           13 GATE-MR              1:00.72      59.56        
                  28.35       59.56 (31.21)                                        
 16 Jozkowski, Evan H         14 Express Swimming-MR  1:02.88    1:00.96        
 17 Keane, Konall             13 CSC-MR               1:03.39    1:01.13        
                  28.58     1:01.13 (32.55)                                        
 18 Hoey, JP                  13 WAC-MR               1:09.64    1:01.52        
                  29.30     1:01.52 (32.22)                                        
 19 Chow, Brandon             13 Express Swimming-MR  1:07.03    1:01.99        
                  29.37     1:01.99 (32.62)                                        
 20 Zarrelli, Michael         13 WAC-MR               1:06.65    1:02.01        
                  29.52     1:02.01 (32.49)                                        
 21 Grobshteyn, Mark P        13 UN-MP-MR             1:02.64    1:02.02        
                  29.80     1:02.02 (32.22)                                        
 22 Lopez, Louis              13 WAC-MR               1:22.23    1:02.17        
                  29.84     1:02.17 (32.33)                                        
 23 Li, Tyler                 13 GATE-MR              1:03.39    1:02.96        
                  30.18     1:02.96 (32.78)                                        
 24 Zabatta, Matthew J        14 FA-MR                1:06.84    1:04.15        
                  30.47     1:04.15 (33.68)                                        
 25 Chan, Kurtis              14 GATE-MR              1:10.24    1:04.22        
                  31.13     1:04.22 (33.09)                                        
 26 Sallusto, Andrew J        13 UN-LI-MR             1:04.72    1:04.77        
                  31.25     1:04.77 (33.52)                                        
 27 Hou, Logan                13 Express Swimming-MR  1:08.27    1:04.82        
                  30.82     1:04.82 (34.00)                                        
 28 Duval, Jesse L            13 WAC-MR               1:06.25    1:05.65        
                  30.37     1:05.65 (35.28)                                        
 29 Monaco, Nicholas          13 WISC-MR              1:06.58    1:05.95        
                  31.23     1:05.95 (34.72)                                        
 30 Pierce, Zhenya R          13 FA-MR                1:04.02    1:06.04        
                  30.87     1:06.04 (35.17)                                        
 31 Stora, Michael            14 WAC-MR               1:13.67    1:06.57        
                  31.07     1:06.57 (35.50)                                        
 32 O'Gara, Kieran C          13 Express Swimming-MR  1:10.87    1:07.64        
                  30.29     1:07.64 (37.35)                                        
 33 Guariglia, Andrew M       13 Express Swimming-MR  1:09.21    1:08.16        
                  32.38     1:08.16 (35.78)                                        
 34 Thompson, Richard A       13 WAC-MR               1:18.65    1:08.79        
                  32.87     1:08.79 (35.92)                                        
 35 Sloane, Adam              13 WISC-MR              1:11.66    1:09.33        
                  31.92     1:09.33 (37.41)                                        
 36 Kroon, Jonathan           13 WAC-MR               1:21.32    1:10.40        
                  32.71     1:10.40 (37.69)                                        
 37 Walter, Brendan E         13 Express Swimming-MR  1:12.35    1:11.25        
                  33.75     1:11.25 (37.50)                                        
 38 Lee, Aidan                14 GATE-MR              1:15.30    1:12.07        
                  33.70     1:12.07 (38.37)                                        
 39 O'Brien, Justin W         13 FA-MR                1:15.02    1:12.34        
                  33.56     1:12.34 (38.78)                                        
 40 Phelps, Brad              14 Express Swimming-MR  1:11.29    1:12.63        
                  32.80     1:12.63 (39.83)                                        
 41 Shelvin, Robert J         13 Express Swimming-MR  1:28.78    1:12.72        
                  33.42     1:12.72 (39.30)                                        
 42 Park, In-Wook             14 GATE-MR                   NT    1:13.07        
                  35.35     1:13.07 (37.72)                                        
 43 Gough, Ryan               14 WAC-MR               2:00.00    1:13.69        
                  35.14     1:13.69 (38.55)                                        
 44 Cardona, Christopher J    13 FA-MR                1:18.99    1:16.93        
                  36.33     1:16.93 (40.60)                                        
 45 Burgos, William           14 GATE-MR                   NT    1:17.76        
                  36.20     1:17.76 (41.56)                                        
 46 Wo, Dylan                 14 GATE-MR              1:23.19    1:18.77        
                  35.53     1:18.77 (43.24)                                        
 47 Satti, Siem               13 Express Swimming-MR       NT    1:19.06        
                  35.29     1:19.06 (43.77)                                        
 48 Maina, Robert             13 Express Swimming-MR       NT    1:23.16        
                  38.25     1:23.16 (44.91)                                        
 49 Hourani, Luke             13 Express Swimming-MR  1:48.63    1:29.02        
                  42.23     1:29.02 (46.79)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Orobinsky, Christopher    14 UN-MP-MR             1:55.00    1:50.75        
                  25.09       53.00 (27.91)     1:21.97 (28.97)     1:50.75 (28.78)
  2 Fargo, Jordan K           14 Express Swimming-MR  1:56.16    1:55.36        
                  25.79       54.26 (28.47)     1:24.96 (30.70)     1:55.36 (30.40)
  3 Cusack-McPartlin, Timoth  14 WAC-MR               2:07.62    2:01.94        
                  28.10       59.27 (31.17)     1:31.07 (31.80)     2:01.94 (30.87)
  4 Jiang, Michael            13 Express Swimming-MR  2:05.06    2:02.26        
                  27.85       58.88 (31.03)     1:30.48 (31.60)     2:02.26 (31.78)
  5 Tolpina, Axel             13 MPNY-MR              2:11.00    2:03.55        
                  27.92       59.05 (31.13)     1:32.01 (32.96)     2:03.55 (31.54)
  6 Broderick, Thomas G       13 Express Swimming-MR  2:06.49    2:03.98        
                  28.21       59.62 (31.41)     1:32.42 (32.80)     2:03.98 (31.56)
  7 Loos, Thomas J            14 CSC-MR               2:13.78    2:04.53        
                  28.16       59.39 (31.23)     1:32.02 (32.63)     2:04.53 (32.51)
  8 Sansiviero, Burke C       14 Express Swimming-MR  2:07.77    2:06.55        
                  28.53       59.48 (30.95)     1:32.06 (32.58)     2:06.55 (34.49)
  9 Callaghan, Ryan           14 WAC-MR               2:18.43    2:06.70        
                  29.13     1:01.62 (32.49)     1:34.87 (33.25)     2:06.70 (31.83)
 10 Gamboa, Nathaniel         14 Express Swimming-MR  2:07.83    2:07.58        
                  28.65     1:00.94 (32.29)     1:34.22 (33.28)     2:07.58 (33.36)
 11 Lombardo, Nicholas        14 WAC-MR               2:40.00    2:07.80        
                  29.01     1:01.27 (32.26)     1:35.01 (33.74)     2:07.80 (32.79)
 12 Spade, John               13 WAC-MR               2:22.75    2:08.00        
                  28.98     1:02.25 (33.27)     1:35.47 (33.22)     2:08.00 (32.53)
 13 Kinkel, William G         14 GATE-MR              2:11.03    2:11.43        
                  29.27     1:03.44 (34.17)     1:38.39 (34.95)     2:11.43 (33.04)
 14 Grobshteyn, Mark P        13 UN-MP-MR             2:15.58    2:12.27        
                  30.48     1:04.63 (34.15)     1:38.99 (34.36)     2:12.27 (33.28)
 15 Cheung, Cyrus H           13 GATE-MR              2:13.20    2:14.06        
                  29.08     1:03.11 (34.03)     1:39.36 (36.25)     2:14.06 (34.70)
 16 Hwang, Austin             14 GATE-MR              2:19.88    2:16.27        
                  29.85     1:04.13 (34.28)     1:41.76 (37.63)     2:16.27 (34.51)
 17 Lopez, Louis              13 WAC-MR               2:25.06    2:17.62        
                  31.20     1:06.69 (35.49)     1:43.18 (36.49)     2:17.62 (34.44)
 18 Chow, Brandon             13 Express Swimming-MR  2:32.27    2:17.87        
                  29.63     1:04.54 (34.91)     1:40.97 (36.43)     2:17.87 (36.90)
 19 Tan, Jerry                14 GATE-MR              2:20.82    2:19.80        
                  31.36     1:06.94 (35.58)     1:44.08 (37.14)     2:19.80 (35.72)
 20 Jozkowski, Evan H         14 Express Swimming-MR  2:16.54    2:20.04        
                  31.29     1:06.54 (35.25)     1:43.23 (36.69)     2:20.04 (36.81)
 21 Geddes, Tommy F           14 FA-MR                2:26.11    2:20.06        
                  31.61     1:06.34 (34.73)     1:43.98 (37.64)     2:20.06 (36.08)
 22 Sallusto, Andrew J        13 UN-LI-MR             2:17.30    2:20.17        
                  32.11     1:06.44 (34.33)     1:43.83 (37.39)     2:20.17 (36.34)
 23 Li, Tyler                 13 GATE-MR              2:32.43    2:21.14        
                  31.26     1:07.22 (35.96)     1:44.91 (37.69)     2:21.14 (36.23)
 24 Zabatta, Matthew J        14 FA-MR                2:24.09    2:23.14        
                  31.82     1:08.36 (36.54)   2:23.14 (1:14.78)                    
 25 Keane, Konall             13 CSC-MR                    NT    2:23.95        
                  31.13     1:07.07 (35.94)     1:46.06 (38.99)     2:23.95 (37.89)
 26 Earley, Liam P            13 Express Swimming-MR  2:34.30    2:26.70        
                  32.58     1:09.02 (36.44)     1:47.87 (38.85)     2:26.70 (38.83)
 27 Pierce, Zhenya R          13 FA-MR                2:18.98    2:27.20        
                  31.40     1:09.10 (37.70)     1:49.57 (40.47)     2:27.20 (37.63)
 28 Guariglia, Andrew M       13 Express Swimming-MR  2:29.15    2:27.93        
                  32.99     1:10.24 (37.25)     1:48.85 (38.61)     2:27.93 (39.08)
 29 Thompson, Richard A       13 WAC-MR               3:18.46    2:29.99        
                  34.56     1:13.27 (38.71)     1:52.14 (38.87)     2:29.99 (37.85)
 30 Hou, Logan                13 Express Swimming-MR  2:30.08    2:31.64        
                  32.42     1:11.08 (38.66)     1:51.60 (40.52)     2:31.64 (40.04)
 31 Zabatta, Andrew J         14 FA-MR                2:47.29    2:33.99        
                  34.77     1:14.09 (39.32)     1:54.68 (40.59)     2:33.99 (39.31)
 32 Walter, Brendan E         13 Express Swimming-MR  2:40.61    2:35.88        
                  35.77     1:15.24 (39.47)     1:35.40 (20.16)   2:35.88 (1:00.48)
 33 O'Gara, Kieran C          13 Express Swimming-MR  2:41.66    2:37.21        
                  31.92     1:13.80 (41.88)     1:55.77 (41.97)     2:37.21 (41.44)
 34 Gurevich, Brendan         13 Express Swimming-MR  2:50.56    2:40.65        
                  34.38     1:15.98 (41.60)     1:58.64 (42.66)     2:40.65 (42.01)
 35 Caillias, Sean R          14 FA-MR                2:27.99    2:44.23        
                  36.55     1:17.93 (41.38)     2:01.72 (43.79)     2:44.23 (42.51)
 36 Maina, Robert             13 Express Swimming-MR       NT    3:03.82        
                  38.87     1:25.85 (46.98)     2:15.73 (49.88)     3:03.82 (48.09)
 37 Nabatkhorian, Matthew     13 Express Swimming-MR  2:42.12    3:09.97        
                  38.90     1:25.49 (46.59)     2:16.52 (51.03)     3:09.97 (53.45)
 38 Satti, Siem               13 Express Swimming-MR       NT    3:12.46        
                  35.36     1:22.21 (46.85)     2:11.34 (49.13)   3:12.46 (1:01.12)
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Orobinsky, Christopher    14 UN-MP-MR             5:12.87    4:59.82        
                  26.13       55.37 (29.24)     1:24.87 (29.50)     1:55.20 (30.33)
        2:25.94 (30.74)     2:56.34 (30.40)     3:27.15 (30.81)     3:58.37 (31.22)
        4:29.79 (31.42)     4:59.82 (30.03)                                        
  2 Chang, Michael            13 Express Swimming-MR  5:16.54    5:08.56        
                  28.02       58.56 (30.54)     1:29.71 (31.15)     2:01.41 (31.70)
        2:33.24 (31.83)     3:04.90 (31.66)     3:36.47 (31.57)     4:07.48 (31.01)
        4:38.33 (30.85)     5:08.56 (30.23)                                        
  3 Fargo, Jordan K           14 Express Swimming-MR  5:15.91    5:12.61        
                  26.98       56.43 (29.45)     1:26.78 (30.35)     1:58.00 (31.22)
        2:30.15 (32.15)     3:02.84 (32.69)     3:35.04 (32.20)     4:07.67 (32.63)
        4:40.46 (32.79)     5:12.61 (32.15)                                        
  4 Vincent, Thomas N         13 Express Swimming-MR  5:24.55    5:21.29        
                  28.64       59.83 (31.19)     1:31.92 (32.09)     2:04.74 (32.82)
        2:38.00 (33.26)     3:10.91 (32.91)     3:43.98 (33.07)     4:16.81 (32.83)
        4:49.74 (32.93)     5:21.29 (31.55)                                        
  5 Broderick, Thomas G       13 Express Swimming-MR  5:30.88    5:28.49        
                  29.04     1:01.33 (32.29)     1:34.45 (33.12)     2:08.13 (33.68)
        2:41.72 (33.59)     3:15.51 (33.79)     3:49.20 (33.69)     4:22.67 (33.47)
        4:56.61 (33.94)     5:28.49 (31.88)                                        
  6 Sansiviero, Burke C       14 Express Swimming-MR  5:52.73    5:37.72        
                  29.41     1:02.08 (32.67)     1:35.61 (33.53)     2:09.59 (33.98)
        2:43.93 (34.34)     3:18.58 (34.65)     3:53.58 (35.00)     4:28.91 (35.33)
        5:03.74 (34.83)     5:37.72 (33.98)                                        
  7 Gamboa, Nathaniel         14 Express Swimming-MR  5:39.14    5:38.75        
                  29.60     1:02.12 (32.52)     1:36.25 (34.13)     2:11.21 (34.96)
        2:45.85 (34.64)     3:20.85 (35.00)     3:56.04 (35.19)     4:30.83 (34.79)
        5:05.56 (34.73)     5:38.75 (33.19)                                        
  8 Towse, Eric               13 WAC-MR               5:59.00    5:41.35        
                  30.18     1:03.12 (32.94)     1:37.71 (34.59)     2:12.93 (35.22)
        2:48.43 (35.50)     3:23.62 (35.19)     3:58.78 (35.16)     4:34.38 (35.60)
        5:09.35 (34.97)     5:41.35 (32.00)                                        
  9 Callaghan, Ryan           14 WAC-MR               5:50.00    5:42.11        
                  29.31     1:01.79 (32.48)     1:35.76 (33.97)     2:10.35 (34.59)
        2:45.53 (35.18)     3:20.83 (35.30)     3:56.13 (35.30)     4:31.90 (35.77)
        5:07.82 (35.92)     5:42.11 (34.29)                                        
 10 Giardinelli, Josh R       13 Express Swimming-MR  6:41.45    5:50.32        
                  28.78     1:02.20 (33.42)     1:37.49 (35.29)     2:13.48 (35.99)
        2:49.19 (35.71)     3:25.66 (36.47)     4:02.49 (36.83)     4:39.73 (37.24)
        5:16.06 (36.33)     5:50.32 (34.26)                                        
 11 Grobshteyn, Mark P        13 UN-MP-MR             6:00.80    5:56.17        
                  30.62     1:05.75 (35.13)     1:41.99 (36.24)     2:18.29 (36.30)
        2:54.23 (35.94)     3:30.57 (36.34)     4:07.85 (37.28)     4:44.59 (36.74)
        5:21.17 (36.58)     5:56.17 (35.00)                                        
 12 Pierce, Zhenya R          13 FA-MR                6:06.83    6:40.57        
                  33.46     1:12.19 (38.73)     1:53.54 (41.35)     2:35.32 (41.78)
        3:16.84 (41.52)     3:58.80 (41.96)     4:40.27 (41.47)     5:22.63 (42.36)
        6:03.65 (41.02)     6:40.57 (36.92)                                        
 13 Hou, Logan                13 Express Swimming-MR  6:58.76    6:55.91        
                  33.30     1:11.26 (37.96)     1:53.33 (42.07)     2:35.24 (41.91)
        3:19.05 (43.81)     4:03.15 (44.10)   5:32.95 (1:29.80)     6:15.46 (42.51)
        6:55.91 (40.45)                                                            
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Orobinsky, Christopher    14 UN-MP-MR             1:00.48      57.90        
                  28.49       57.90 (29.41)                                        
  2 Fargo, Jordan K           14 Express Swimming-MR  1:00.38      59.82        
                  29.27       59.82 (30.55)                                        
  3 Jiang, Michael            13 Express Swimming-MR  1:03.76    1:01.66        
                  30.48     1:01.66 (31.18)                                        
  4 Cusack-McPartlin, Timoth  14 WAC-MR               1:04.59    1:02.59        
                  30.83     1:02.59 (31.76)                                        
  5 Broderick, Thomas G       13 Express Swimming-MR  1:07.28    1:04.77        
                  31.97     1:04.77 (32.80)                                        
  6 Geddes, Sean A            14 FA-MR                1:05.51    1:05.29        
                  31.19     1:05.29 (34.10)                                        
  7 Zarrelli, Michael         13 WAC-MR               1:12.19    1:06.68        
                  32.29     1:06.68 (34.39)                                        
  8 Tolpina, Axel             13 MPNY-MR              1:07.00    1:06.77        
                  33.08     1:06.77 (33.69)                                        
  9 Callaghan, Ryan           14 WAC-MR               1:12.51    1:06.91        
                  32.24     1:06.91 (34.67)                                        
 10 Towse, Eric               13 WAC-MR               1:12.43    1:06.96        
                  33.28     1:06.96 (33.68)                                        
 11 Sansiviero, Burke C       14 Express Swimming-MR  1:08.26    1:07.19        
                  33.46     1:07.19 (33.73)                                        
 12 Gamboa, Nathaniel         14 Express Swimming-MR  1:07.99    1:07.73        
                  33.12     1:07.73 (34.61)                                        
 13 Kinkel, William G         14 GATE-MR              1:08.86    1:08.70        
                  33.62     1:08.70 (35.08)                                        
 14 Spade, John               13 WAC-MR               1:14.75    1:09.84        
                  34.64     1:09.84 (35.20)                                        
 15 Cheung, Cyrus H           13 GATE-MR              1:11.71    1:10.15        
                  34.03     1:10.15 (36.12)                                        
 16 Li, Tyler                 13 GATE-MR              1:13.84    1:12.08        
                  35.72     1:12.08 (36.36)                                        
 17 Chow, Brandon             13 Express Swimming-MR  1:14.53    1:12.14        
                  35.12     1:12.14 (37.02)                                        
 18 Grobshteyn, Mark P        13 UN-MP-MR             1:10.64    1:12.27        
                  35.51     1:12.27 (36.76)                                        
 19 Pierce, Zhenya R          13 FA-MR                1:10.10    1:12.42        
                  35.59     1:12.42 (36.83)                                        
 20 Jozkowski, Evan H         14 Express Swimming-MR  1:12.65    1:13.21        
                  35.79     1:13.21 (37.42)                                        
 21 Hwang, Austin             14 GATE-MR              1:13.13    1:14.49        
                  36.62     1:14.49 (37.87)                                        
 22 Chan, Kurtis              14 GATE-MR              1:15.42    1:15.10        
                  36.32     1:15.10 (38.78)                                        
 23 Lopez, Louis              13 WAC-MR               1:25.38    1:15.24        
                  36.89     1:15.24 (38.35)                                        
 24 Zabatta, Andrew J         14 FA-MR                1:16.33    1:17.56        
                  38.26     1:17.56 (39.30)                                        
 25 Geddes, Tommy F           14 FA-MR                1:19.42    1:17.89        
                  37.71     1:17.89 (40.18)                                        
 26 Sallusto, Andrew J        13 UN-LI-MR             1:17.27    1:18.10        
                  39.00     1:18.10 (39.10)                                        
 27 Gurevich, Brendan         13 Express Swimming-MR  1:25.78    1:18.69        
                  38.44     1:18.69 (40.25)                                        
 28 Thompson, Richard A       13 WAC-MR               1:23.64    1:19.01        
                  39.37     1:19.01 (39.64)                                        
 29 Keane, Konall             13 CSC-MR               1:22.11    1:19.80        
                  39.30     1:19.80 (40.50)                                        
 30 Binetti, Brian S          13 FA-MR                1:25.99    1:20.36        
                  39.24     1:20.36 (41.12)                                        
 31 Phelps, Brad              14 Express Swimming-MR  1:23.75    1:20.79        
                  38.63     1:20.79 (42.16)                                        
 32 Earley, Liam P            13 Express Swimming-MR  1:23.15    1:20.81        
                  38.86     1:20.81 (41.95)                                        
 33 Wo, Dylan                 14 GATE-MR              1:35.54    1:23.21        
                  37.98     1:23.21 (45.23)                                        
 34 Zabatta, Matthew J        14 FA-MR                1:21.65    1:23.29        
 35 Guariglia, Andrew M       13 Express Swimming-MR  1:24.19    1:23.52        
                  40.48     1:23.52 (43.04)                                        
 36 O'Gara, Kieran C          13 Express Swimming-MR  1:30.63    1:24.56        
                  40.03     1:24.56 (44.53)                                        
 37 Hou, Logan                13 Express Swimming-MR  1:29.87    1:26.57        
                  41.76     1:26.57 (44.81)                                        
 38 Shelvin, Robert J         13 Express Swimming-MR  1:49.78    1:29.83        
                  42.92     1:29.83 (46.91)                                        
 39 Burbano, Alexander R      13 FA-MR                1:35.99    1:30.73        
                  44.21     1:30.73 (46.52)                                        
 40 Walter, Brendan E         13 Express Swimming-MR  1:30.86    1:34.03        
                  44.97     1:34.03 (49.06)                                        
 41 Caillias, Sean R          14 FA-MR                1:35.68    1:36.19        
                  46.73     1:36.19 (49.46)                                        
 42 Satti, Siem               13 Express Swimming-MR       NT    1:40.21        
                  46.88     1:40.21 (53.33)                                        
 43 Maina, Robert             13 Express Swimming-MR       NT    1:42.03        
                  50.66     1:42.03 (51.37)                                        
 44 Belenkiy, Eugene          13 MPNY-MR              1:35.00    1:47.16        
                  51.99     1:47.16 (55.17)                                        
 45 Nabatkhorian, Matthew     13 Express Swimming-MR  1:31.21    1:51.63        
                  53.30     1:51.63 (58.33)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Orobinsky, Christopher    14 UN-MP-MR             2:06.60    2:04.02        
                  28.96     1:00.39 (31.43)     1:32.43 (32.04)     2:04.02 (31.59)
  2 Fargo, Jordan K           14 Express Swimming-MR  2:09.47    2:10.00        
                  31.46     1:04.08 (32.62)     1:37.21 (33.13)     2:10.00 (32.79)
  3 Cusack-McPartlin, Timoth  14 WAC-MR               2:18.12    2:10.28        
                  30.81     1:03.93 (33.12)     1:37.63 (33.70)     2:10.28 (32.65)
  4 Arkhangelskiy, Michael    14 MPNY-MR              2:22.00    2:15.45        
                  32.74     1:06.29 (33.55)     1:40.73 (34.44)     2:15.45 (34.72)
  5 Broderick, Thomas G       13 Express Swimming-MR  2:16.72    2:16.82        
                  32.83     1:07.91 (35.08)     1:42.89 (34.98)     2:16.82 (33.93)
  6 Lombardo, Nicholas        14 WAC-MR               2:25.71    2:18.70        
                  33.95     1:09.07 (35.12)     1:44.58 (35.51)     2:18.70 (34.12)
  7 Sansiviero, Burke C       14 Express Swimming-MR  2:19.80    2:19.63        
                  33.60     1:08.85 (35.25)     1:44.51 (35.66)     2:19.63 (35.12)
  8 Towse, Eric               13 WAC-MR                    NT    2:21.40        
                  33.75     1:09.84 (36.09)     1:46.84 (37.00)     2:21.40 (34.56)
  9 Callaghan, Ryan           14 WAC-MR               2:34.99    2:24.49        
                  34.66     1:10.91 (36.25)     1:48.76 (37.85)     2:24.49 (35.73)
 10 Spade, John               13 WAC-MR               3:00.00    2:24.57        
                  35.32     1:12.42 (37.10)     1:49.88 (37.46)     2:24.57 (34.69)
 11 Zarrelli, Michael         13 WAC-MR               3:30.00    2:26.16        
                  34.82     1:11.65 (36.83)     1:49.93 (38.28)     2:26.16 (36.23)
 12 Grobshteyn, Mark P        13 UN-MP-MR             2:29.00    2:31.93        
                  36.78     1:15.26 (38.48)     1:54.47 (39.21)     2:31.93 (37.46)
 13 Hoey, JP                  13 WAC-MR               3:30.00    2:37.77        
                  35.94     1:15.17 (39.23)     1:56.94 (41.77)     2:37.77 (40.83)
 14 Cheung, Cyrus H           13 GATE-MR              2:28.81    2:37.89        
                  34.80     1:13.19 (38.39)     1:54.83 (41.64)     2:37.89 (43.06)
 15 Pierce, Zhenya R          13 FA-MR                2:30.99    2:40.74        
                  38.49     1:20.36 (41.87)     2:02.46 (42.10)     2:40.74 (38.28)
 16 Liu, Joshua A             13 Express Swimming-MR       NT    2:45.34        
                  37.97     1:20.98 (43.01)     2:03.57 (42.59)     2:45.34 (41.77)
 17 Thompson, Richard A       13 WAC-MR               3:00.00    2:49.31        
                  40.66     1:23.82 (43.16)     2:08.15 (44.33)     2:49.31 (41.16)
 18 Monaco, Nicholas          13 WISC-MR              3:01.99    2:54.65        
                  42.94     1:28.03 (45.09)     2:12.04 (44.01)     2:54.65 (42.61)
 19 Guariglia, Andrew M       13 Express Swimming-MR  2:58.76    2:56.53        
                  40.69     1:24.80 (44.11)     2:10.88 (46.08)     2:56.53 (45.65)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Orobinsky, Christopher    14 UN-MP-MR             1:13.19    1:09.05        
                  33.00     1:09.05 (36.05)                                        
  2 Arkhangelskiy, Michael    14 MPNY-MR              1:15.00    1:09.55        
                  33.46     1:09.55 (36.09)                                        
  3 Lombardo, Nicholas        14 WAC-MR               1:12.96    1:10.06        
                  33.55     1:10.06 (36.51)                                        
  4 Jozkowski, Evan H         14 Express Swimming-MR  1:10.02    1:11.38        
                  33.69     1:11.38 (37.69)                                        
  5 Sansiviero, Burke C       14 Express Swimming-MR  1:11.42    1:11.59        
                  34.39     1:11.59 (37.20)                                        
  6 Towse, Eric               13 WAC-MR               1:21.31    1:12.73        
                  34.33     1:12.73 (38.40)                                        
  7 Callaghan, Ryan           14 WAC-MR               1:17.33    1:13.06        
                  35.13     1:13.06 (37.93)                                        
  8 Zarrelli, Michael         13 WAC-MR               1:23.36    1:13.16        
                  34.45     1:13.16 (38.71)                                        
  9 Vincent, Thomas N         13 Express Swimming-MR  1:09.23    1:13.21        
                  34.94     1:13.21 (38.27)                                        
 10 Tolpina, Axel             13 MPNY-MR              1:15.00    1:13.39        
                  34.69     1:13.39 (38.70)                                        
 11 Jiang, Michael            13 Express Swimming-MR  1:15.00    1:13.83        
                  34.78     1:13.83 (39.05)                                        
 12 Cusack-McPartlin, Timoth  14 WAC-MR               1:17.47    1:13.87        
                  35.47     1:13.87 (38.40)                                        
 13 Li, Tyler                 13 GATE-MR              1:15.65    1:15.01        
                  35.89     1:15.01 (39.12)                                        
 14 Tan, Jerry                14 GATE-MR              1:17.16    1:15.75        
                  36.34     1:15.75 (39.41)                                        
 15 Stora, Michael            14 WAC-MR               1:21.11    1:15.84        
                  36.30     1:15.84 (39.54)                                        
 16 Loos, Thomas J            14 CSC-MR               1:20.71    1:17.11        
                  35.92     1:17.11 (41.19)                                        
 17 Broderick, Thomas G       13 Express Swimming-MR       NT    1:18.35        
                  36.50     1:18.35 (41.85)                                        
 18 Sallusto, Andrew J        13 UN-LI-MR             1:17.22    1:19.44        
                  37.42     1:19.44 (42.02)                                        
 19 Hou, Logan                13 Express Swimming-MR  1:28.76    1:19.50        
                  38.51     1:19.50 (40.99)                                        
 20 Kinkel, William G         14 GATE-MR              1:19.97    1:19.68        
                  37.04     1:19.68 (42.64)                                        
 21 Lee, Aidan                14 GATE-MR              1:19.28    1:19.90        
                  36.71     1:19.90 (43.19)                                        
 22 Chan, Kurtis              14 GATE-MR              1:19.15    1:20.17        
                  37.66     1:20.17 (42.51)                                        
 23 Duval, Jesse L            13 WAC-MR               1:26.68    1:21.05        
                  37.36     1:21.05 (43.69)                                        
 24 Macejko, Dylan M          13 CSC-MR               1:23.18    1:21.71        
                  39.22     1:21.71 (42.49)                                        
 25 Chow, Brandon             13 Express Swimming-MR  1:25.86    1:22.45        
                  40.57     1:22.45 (41.88)                                        
 26 Lopez, Louis              13 WAC-MR               1:25.06    1:22.69        
                  40.16     1:22.69 (42.53)                                        
 27 Zabatta, Matthew J        14 FA-MR                1:25.12    1:24.75        
                  39.75     1:24.75 (45.00)                                        
 28 Shen, Matthew             13 GATE-MR              1:28.67    1:25.46        
                  39.92     1:25.46 (45.54)                                        
 29 Wo, Dylan                 14 GATE-MR                   NT    1:25.92        
                  40.37     1:25.92 (45.55)                                        
 30 Guariglia, Andrew M       13 Express Swimming-MR  1:28.19    1:26.42        
                  40.70     1:26.42 (45.72)                                        
 31 Phelps, Brad              14 Express Swimming-MR  1:34.37    1:29.08        
                  41.45     1:29.08 (47.63)                                        
 32 Monaco, Nicholas          13 WISC-MR              1:27.00    1:31.27        
                  43.96     1:31.27 (47.31)                                        
 33 Keane, Konall             13 CSC-MR               1:35.48    1:31.74        
                  43.21     1:31.74 (48.53)                                        
 34 Park, In-Wook             14 GATE-MR                   NT    1:31.96        
                  43.13     1:31.96 (48.83)                                        
 35 Sloane, Adam              13 WISC-MR              1:49.22    1:32.15        
                  43.11     1:32.15 (49.04)                                        
 36 Shelvin, Robert J         13 Express Swimming-MR  1:44.32    1:33.32        
                  43.03     1:33.32 (50.29)                                        
 37 Kroon, Jonathan           13 WAC-MR               1:44.80    1:34.68        
                  42.77     1:34.68 (51.91)                                        
 38 Thompson, Richard A       13 WAC-MR               1:55.33    1:37.30        
                  46.07     1:37.30 (51.23)                                        
 39 Burgos, William           14 GATE-MR                   NT    1:38.50        
                  45.40     1:38.50 (53.10)                                        
 40 Gough, Ryan               14 WAC-MR               2:00.00    1:43.23        
                  50.68     1:43.23 (52.55)                                        
 41 Cardona, Christopher J    13 FA-MR                1:42.99    1:43.72        
                  48.63     1:43.72 (55.09)                                        
 42 Maina, Robert             13 Express Swimming-MR       NT    1:50.64        
                  52.07     1:50.64 (58.57)                                        
 43 O'Gara, Kieran C          13 Express Swimming-MR       NT    1:53.68        
                  49.72   1:53.68 (1:03.96)                                        
 44 Walter, Brendan E         13 Express Swimming-MR  1:50.21    1:56.54        
                  55.39   1:56.54 (1:01.15)                                        
 -- Satti, Siem               13 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      One hand touch
                  52.84        DQ (1:03.84)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Orobinsky, Christopher    14 UN-MP-MR             2:33.16    2:26.03        
                  33.06     1:09.82 (36.76)     1:48.10 (38.28)     2:26.03 (37.93)
  2 Lombardo, Nicholas        14 WAC-MR               2:37.19    2:28.31        
                  34.72     1:12.19 (37.47)     1:51.31 (39.12)     2:28.31 (37.00)
  3 Sansiviero, Burke C       14 Express Swimming-MR  2:33.74    2:33.22        
                  35.10     1:13.66 (38.56)     1:53.34 (39.68)     2:33.22 (39.88)
  4 Gamboa, Nathaniel         14 Express Swimming-MR  2:34.78    2:33.84        
                  34.44     1:12.78 (38.34)     1:53.29 (40.51)     2:33.84 (40.55)
  5 Callaghan, Ryan           14 WAC-MR               2:46.19    2:34.85        
                  35.48     1:15.07 (39.59)     1:55.59 (40.52)     2:34.85 (39.26)
  6 Zarrelli, Michael         13 WAC-MR               3:10.00    2:36.44        
                  35.00     1:15.22 (40.22)     1:55.84 (40.62)     2:36.44 (40.60)
  7 Cusack-McPartlin, Timoth  14 WAC-MR               2:43.00    2:37.34        
                  35.64     1:16.43 (40.79)     1:57.79 (41.36)     2:37.34 (39.55)
  8 Broderick, Thomas G       13 Express Swimming-MR  2:40.74    2:37.53        
                  35.67     1:16.81 (41.14)     1:57.51 (40.70)     2:37.53 (40.02)
  9 Jiang, Michael            13 Express Swimming-MR  2:49.68    2:37.86        
                  36.45     1:17.05 (40.60)     1:58.24 (41.19)     2:37.86 (39.62)
 10 Tolpina, Axel             13 MPNY-MR              2:50.00    2:38.75        
                  35.87     1:16.52 (40.65)     1:58.93 (42.41)     2:38.75 (39.82)
 11 Towse, Eric               13 WAC-MR               3:10.00    2:39.04        
                  35.68     1:16.42 (40.74)     1:57.92 (41.50)     2:39.04 (41.12)
 12 Li, Tyler                 13 GATE-MR              2:59.00    2:39.41        
                  36.82     1:17.07 (40.25)     1:57.83 (40.76)     2:39.41 (41.58)
 13 Jozkowski, Evan H         14 Express Swimming-MR  2:44.64    2:45.96        
                  36.09     1:16.99 (40.90)     2:00.38 (43.39)     2:45.96 (45.58)
 14 Tan, Jerry                14 GATE-MR              2:52.43    2:51.00        
                  38.84     1:22.93 (44.09)     2:08.11 (45.18)     2:51.00 (42.89)
 15 Sallusto, Andrew J        13 UN-LI-MR             2:48.96    2:51.68        
                  39.57     1:23.37 (43.80)     2:09.23 (45.86)     2:51.68 (42.45)
 16 Geddes, Sean A            14 FA-MR                3:00.99    2:51.75        
                  39.97     1:22.61 (42.64)     2:08.07 (45.46)     2:51.75 (43.68)
 17 Hou, Logan                13 Express Swimming-MR  3:11.21    2:53.81        
                  40.30     1:24.54 (44.24)     2:11.03 (46.49)     2:53.81 (42.78)
 18 Chow, Brandon             13 Express Swimming-MR  3:21.21    2:54.05        
                  40.25     1:23.74 (43.49)     2:08.76 (45.02)     2:54.05 (45.29)
 19 Chan, Kurtis              14 GATE-MR              3:04.08    2:56.02        
                  38.95     1:23.54 (44.59)     2:09.69 (46.15)     2:56.02 (46.33)
 20 Lee, Aidan                14 GATE-MR              2:55.72    2:56.14        
                  38.93     1:24.44 (45.51)     2:10.43 (45.99)     2:56.14 (45.71)
 21 Grobshteyn, Mark P        13 UN-MP-MR             2:59.00    2:56.34        
                  40.30     1:25.18 (44.88)     2:12.37 (47.19)     2:56.34 (43.97)
 22 Cheung, Cyrus H           13 GATE-MR                   NT    3:01.16        
                  40.77     1:25.62 (44.85)     2:14.49 (48.87)     3:01.16 (46.67)
 23 Zabatta, Andrew J         14 FA-MR                3:08.80    3:03.51        
                  42.23     1:28.62 (46.39)     2:17.12 (48.50)     3:03.51 (46.39)
 24 Zabatta, Matthew J        14 FA-MR                3:10.99    3:05.05        
                  40.97     1:28.62 (47.65)     2:18.10 (49.48)     3:05.05 (46.95)
 25 Guariglia, Andrew M       13 Express Swimming-MR  3:11.21    3:05.80        
                  40.98     1:28.20 (47.22)     2:18.14 (49.94)     3:05.80 (47.66)
 26 Geddes, Tommy F           14 FA-MR                3:25.00    3:10.41        
                  43.44     1:30.46 (47.02)     2:20.16 (49.70)     3:10.41 (50.25)
 27 Wo, Dylan                 14 GATE-MR                   NT    3:11.30        
                  41.40     1:29.82 (48.42)     2:20.96 (51.14)     3:11.30 (50.34)
 28 Gurevich, Brendan         13 Express Swimming-MR  3:24.87    3:14.82        
                  44.69     1:34.22 (49.53)     2:26.20 (51.98)     3:14.82 (48.62)
 29 Phelps, Brad              14 Express Swimming-MR  3:28.76    3:17.21        
                  44.23     1:36.44 (52.21)     2:28.08 (51.64)     3:17.21 (49.13)
 30 Shelvin, Robert J         13 Express Swimming-MR  3:14.32    3:22.64        
                  45.93     1:37.01 (51.08)     2:29.61 (52.60)     3:22.64 (53.03)
 31 Thompson, Richard A       13 WAC-MR               3:41.49    3:27.49        
                  48.51     1:42.81 (54.30)     2:35.20 (52.39)     3:27.49 (52.29)
 32 Caillias, Sean R          14 FA-MR                3:10.99    3:49.03        
                  51.34     1:50.40 (59.06)     2:50.36 (59.96)     3:49.03 (58.67)
 33 Belenkiy, Eugene          13 MPNY-MR              3:49.00    4:00.23        
                  54.42   1:57.19 (1:02.77)   2:58.90 (1:01.71)   4:00.23 (1:01.33)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fargo, Jordan K           14 Express Swimming-MR  1:00.12      59.99        
                  28.23       59.99 (31.76)                                        
  2 Kinkel, William G         14 GATE-MR              1:02.84    1:01.14        
                  28.60     1:01.14 (32.54)                                        
  3 Jiang, Michael            13 Express Swimming-MR  1:04.70    1:01.99        
                  29.10     1:01.99 (32.89)                                        
  4 Giardinelli, Josh R       13 Express Swimming-MR  1:13.65    1:06.24        
                  30.27     1:06.24 (35.97)                                        
  5 Macejko, Dylan M          13 CSC-MR               1:06.30    1:06.87        
                  30.40     1:06.87 (36.47)                                        
  6 Tolpina, Axel             13 MPNY-MR              1:06.00    1:08.15        
                  31.64     1:08.15 (36.51)                                        
  7 Tan, Jerry                14 GATE-MR              1:20.37    1:09.07        
                  31.62     1:09.07 (37.45)                                        
  8 Sansiviero, Burke C       14 Express Swimming-MR  1:14.34    1:10.39        
                  32.81     1:10.39 (37.58)                                        
  9 Towse, Eric               13 WAC-MR               1:17.02    1:10.54        
                  32.22     1:10.54 (38.32)                                        
 10 Vincent, Thomas N         13 Express Swimming-MR  1:08.01    1:10.64        
                  32.51     1:10.64 (38.13)                                        
 11 Hoey, JP                  13 WAC-MR               1:18.80    1:10.68        
                  32.14     1:10.68 (38.54)                                        
 12 Cheung, Cyrus H           13 GATE-MR              1:12.17    1:11.27        
                  32.70     1:11.27 (38.57)                                        
 13 Keane, Konall             13 CSC-MR               1:17.93    1:11.70        
                  31.30     1:11.70 (40.40)                                        
 14 Lopez, Louis              13 WAC-MR               1:13.64    1:12.09        
                  32.26     1:12.09 (39.83)                                        
 15 Chan, Kurtis              14 GATE-MR              1:23.18    1:12.98        
                  33.95     1:12.98 (39.03)                                        
 16 Li, Tyler                 13 GATE-MR              1:17.88    1:14.61        
                  35.31     1:14.61 (39.30)                                        
 17 Hou, Logan                13 Express Swimming-MR  1:25.34    1:15.81        
                  34.54     1:15.81 (41.27)                                        
 18 Sallusto, Andrew J        13 UN-LI-MR             1:22.41    1:16.33        
                  36.55     1:16.33 (39.78)                                        
 19 Chow, Brandon             13 Express Swimming-MR  1:21.84    1:18.14        
                  34.81     1:18.14 (43.33)                                        
 20 Zabatta, Matthew J        14 FA-MR                1:19.32    1:18.41        
                  35.56     1:18.41 (42.85)                                        
 21 Burgos, William           14 GATE-MR                   NT    1:25.61        
                  39.03     1:25.61 (46.58)                                        
 22 Pierce, Zhenya R          13 FA-MR                1:18.57    1:27.41        
                  39.08     1:27.41 (48.33)                                        
 23 O'Brien, Justin W         13 FA-MR                1:25.99    1:31.11        
                  40.35     1:31.11 (50.76)                                        
 -- Wo, Dylan                 14 GATE-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
                  42.14          DQ (58.36)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Orobinsky, Christopher    14 UN-MP-MR             2:20.00    2:10.54        
                  27.30       59.09 (31.79)     1:33.74 (34.65)     2:10.54 (36.80)
  2 Fargo, Jordan K           14 Express Swimming-MR  2:18.33    2:22.98        
                  30.39     1:06.02 (35.63)     1:44.47 (38.45)     2:22.98 (38.51)
  3 Lombardo, Nicholas        14 WAC-MR               3:00.00    2:28.37        
                  31.99     1:08.78 (36.79)     1:49.23 (40.45)     2:28.37 (39.14)
  4 Kinkel, William G         14 GATE-MR              2:32.63    2:28.61        
                  32.08     1:11.18 (39.10)     1:51.92 (40.74)     2:28.61 (36.69)
  5 Tan, Jerry                14 GATE-MR              2:43.50    2:37.80        
                  33.46     1:12.82 (39.36)     1:56.33 (43.51)     2:37.80 (41.47)
  6 Lopez, Louis              13 WAC-MR               3:00.00    2:42.15        
                  33.06     1:14.36 (41.30)     1:58.55 (44.19)     2:42.15 (43.60)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Orobinsky, Christopher    14 UN-MP-MR             2:11.00    2:06.70        
                  26.51       58.89 (32.38)     1:37.45 (38.56)     2:06.70 (29.25)
  2 Fargo, Jordan K           14 Express Swimming-MR  2:16.36    2:13.77        
                  28.49     1:02.21 (33.72)     1:43.96 (41.75)     2:13.77 (29.81)
  3 Arkhangelskiy, Michael    14 MPNY-MR              2:24.00    2:15.29        
                  30.82     1:06.28 (35.46)     1:44.66 (38.38)     2:15.29 (30.63)
  4 Jiang, Michael            13 Express Swimming-MR  2:18.04    2:17.06        
                  29.89     1:04.12 (34.23)     1:45.52 (41.40)     2:17.06 (31.54)
  5 Cusack-McPartlin, Timoth  14 WAC-MR               2:27.90    2:18.67        
                  31.94     1:05.87 (33.93)     1:46.75 (40.88)     2:18.67 (31.92)
  6 Broderick, Thomas G       13 Express Swimming-MR  2:21.30    2:20.17        
                  31.29     1:07.94 (36.65)     1:49.03 (41.09)     2:20.17 (31.14)
  7 Sansiviero, Burke C       14 Express Swimming-MR  2:21.31    2:21.54        
                  32.21     1:08.56 (36.35)     1:48.86 (40.30)     2:21.54 (32.68)
  8 Lombardo, Nicholas        14 WAC-MR               2:50.00    2:21.61        
                  32.59     1:10.09 (37.50)     1:49.00 (38.91)     2:21.61 (32.61)
  9 Tolpina, Axel             13 MPNY-MR              2:33.00    2:22.25        
                  32.85     1:09.61 (36.76)     1:50.32 (40.71)     2:22.25 (31.93)
 10 Kinkel, William G         14 GATE-MR              2:23.84    2:25.51        
                  29.92     1:07.02 (37.10)     1:52.17 (45.15)     2:25.51 (33.34)
 11 Zarrelli, Michael         13 WAC-MR               3:30.00    2:27.77        
                  33.13     1:10.42 (37.29)     1:52.60 (42.18)     2:27.77 (35.17)
 12 Loos, Thomas J            14 CSC-MR               2:31.47    2:30.77        
                  31.26     1:06.76 (35.50)     1:55.95 (49.19)     2:30.77 (34.82)
 13 Spade, John               13 WAC-MR               2:46.30    2:30.79        
                  33.01     1:13.19 (40.18)     1:58.52 (45.33)     2:30.79 (32.27)
 14 Tan, Jerry                14 GATE-MR              2:40.90    2:31.63        
                  33.47     1:15.87 (42.40)     1:57.40 (41.53)     2:31.63 (34.23)
 15 Grobshteyn, Mark P        13 UN-MP-MR             2:38.02    2:32.29        
                  33.89     1:13.53 (39.64)     1:57.95 (44.42)     2:32.29 (34.34)
 16 Cheung, Cyrus H           13 GATE-MR              2:37.17    2:32.48        
                  32.81     1:10.80 (37.99)     1:57.80 (47.00)     2:32.48 (34.68)
 17 Li, Tyler                 13 GATE-MR              2:42.61    2:33.23        
                  35.65     1:15.78 (40.13)     1:57.61 (41.83)     2:33.23 (35.62)
 18 Sallusto, Andrew J        13 UN-LI-MR             2:35.59    2:35.44        
                  35.76     1:17.28 (41.52)     2:01.65 (44.37)     2:35.44 (33.79)
 19 Giardinelli, Josh R       13 Express Swimming-MR  2:30.00    2:35.96        
                  31.84     1:12.64 (40.80)     2:01.29 (48.65)     2:35.96 (34.67)
 20 Jozkowski, Evan H         14 Express Swimming-MR  2:32.19    2:36.07        
                  33.33     1:13.95 (40.62)     1:57.25 (43.30)     2:36.07 (38.82)
 21 Chow, Brandon             13 Express Swimming-MR  2:55.73    2:37.52        
                  35.91     1:14.37 (38.46)     2:00.91 (46.54)     2:37.52 (36.61)
 22 Hou, Logan                13 Express Swimming-MR  3:00.09    2:46.84        
                  34.77     1:21.57 (46.80)     2:09.56 (47.99)     2:46.84 (37.28)
 23 Stora, Michael            14 WAC-MR               3:05.43    2:47.34        
                  39.22     1:27.30 (48.08)     2:12.64 (45.34)     2:47.34 (34.70)
 24 Monaco, Nicholas          13 WISC-MR              2:40.70    2:48.30        
                  39.50     1:23.42 (43.92)     2:13.02 (49.60)     2:48.30 (35.28)
 25 Phelps, Brad              14 Express Swimming-MR  2:59.89    2:54.34        
                  36.30     1:22.81 (46.51)     2:14.28 (51.47)     2:54.34 (40.06)
 26 Lee, Aidan                14 GATE-MR              2:58.80    2:57.28        
                  36.33     1:23.05 (46.72)     2:12.79 (49.74)     2:57.28 (44.49)
 27 Sloane, Adam              13 WISC-MR              2:41.77    3:01.32        
                  43.07     1:26.90 (43.83)     2:21.85 (54.95)     3:01.32 (39.47)
 28 O'Brien, Justin W         13 FA-MR                3:20.99    3:03.51        
                  38.56     1:30.72 (52.16)     2:21.02 (50.30)     3:03.51 (42.49)
 29 Park, In-Wook             14 GATE-MR                   NT    3:08.93        
                  46.26     1:32.34 (46.08)     2:25.49 (53.15)     3:08.93 (43.44)
 30 Cardona, Christopher J    13 FA-MR                3:22.99    3:14.35        
                  44.66     1:38.70 (54.04)     2:33.37 (54.67)     3:14.35 (40.98)
 31 Gough, Ryan               14 WAC-MR               4:00.00    3:18.26        
                  46.59     1:36.85 (50.26)     2:35.35 (58.50)     3:18.26 (42.91)
 32 Walter, Brendan E         13 Express Swimming-MR  3:31.98    3:22.01        
                  48.26     1:38.01 (49.75)   2:41.92 (1:03.91)     3:22.01 (40.09)
 33 Satti, Siem               13 Express Swimming-MR       NT    3:41.99        
                  48.80     1:44.25 (55.45)   2:53.34 (1:09.09)     3:41.99 (48.65)
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Orobinsky, Christopher    14 UN-MP-MR             4:33.73    4:24.38        
                  27.26       59.24 (31.98)     1:34.38 (35.14)     2:07.99 (33.61)
        2:46.21 (38.22)     3:24.80 (38.59)     3:55.31 (30.51)     4:24.38 (29.07)
  2 Chang, Michael            13 Express Swimming-MR  4:36.45    4:24.51        
                  28.87     1:01.73 (32.86)     1:37.08 (35.35)     2:11.77 (34.69)
        2:47.53 (35.76)     3:24.28 (36.75)     3:56.06 (31.78)     4:24.51 (28.45)
  3 Fargo, Jordan K           14 Express Swimming-MR  4:45.46    4:45.30        
                  28.49     1:02.07 (33.58)     1:38.68 (36.61)     2:14.53 (35.85)
        2:58.93 (44.40)     3:42.69 (43.76)     4:14.45 (31.76)     4:45.30 (30.85)
  4 Cusack-McPartlin, Timoth  14 WAC-MR               5:10.00    4:45.41        
                  30.78     1:07.83 (37.05)     1:41.96 (34.13)     2:16.52 (34.56)
        2:58.76 (42.24)     3:40.67 (41.91)     4:13.95 (33.28)     4:45.41 (31.46)
  5 Lombardo, Nicholas        14 WAC-MR               5:35.00    4:51.04        
                  31.85     1:09.99 (38.14)     1:47.48 (37.49)     2:25.09 (37.61)
        3:03.83 (38.74)     3:43.93 (40.10)     4:18.51 (34.58)     4:51.04 (32.53)
  6 Broderick, Thomas G       13 Express Swimming-MR  4:56.13    4:52.25        
                  31.51     1:09.86 (38.35)     1:46.65 (36.79)     2:23.54 (36.89)
        3:05.22 (41.68)     3:48.01 (42.79)     4:20.92 (32.91)     4:52.25 (31.33)
  7 Vincent, Thomas N         13 Express Swimming-MR  4:52.32    4:55.27        
                  32.88     1:11.63 (38.75)     1:50.28 (38.65)     2:27.70 (37.42)
        3:10.00 (42.30)     3:50.99 (40.99)     4:24.02 (33.03)     4:55.27 (31.25)
  8 Gamboa, Nathaniel         14 Express Swimming-MR  5:01.22    4:59.23        
                  33.74     1:13.47 (39.73)     1:51.16 (37.69)     2:29.14 (37.98)
        3:10.07 (40.93)     3:51.86 (41.79)     4:25.95 (34.09)     4:59.23 (33.28)
  9 Sansiviero, Burke C       14 Express Swimming-MR  5:03.56    4:59.42        
                  32.85     1:10.47 (37.62)     1:48.15 (37.68)     2:26.55 (38.40)
        3:08.35 (41.80)     3:49.80 (41.45)     4:25.06 (35.26)     4:59.42 (34.36)
 10 Grobshteyn, Mark P        13 UN-MP-MR             5:30.00    5:21.64        
                  34.37     1:17.82 (43.45)     1:56.36 (38.54)     2:35.39 (39.03)
        3:21.63 (46.24)     4:08.99 (47.36)     4:45.83 (36.84)     5:21.64 (35.81)
 11 Liu, Joshua A             13 Express Swimming-MR       NT    5:42.88        
                  36.55     1:19.87 (43.32)     2:03.89 (44.02)     2:47.08 (43.19)
        3:35.79 (48.71)     4:25.48 (49.69)     5:03.43 (37.95)     5:42.88 (39.45)
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adayev, Daniel            16 UN-MP-MR               23.80      22.69        
  2 Khrystenko, Anton         16 MPNY-MR                   NT      22.99        
  3 Carney, Colin             16 WISC-MR                23.28      23.23        
  4 Callaghan, John           17 WAC-MR                 23.94      23.25        
  5 Kravetz, Chase H          16 Express Swimming-MR    22.83      23.27        
  6 Buyanov, Pavel            30 MPNY-MR                23.00      23.30        
  7 McDougall, Robert J       17 CSC-MR                 23.61      23.50        
  8 Konovalov, Veniamin       15 MPNY-MR                24.50      23.55        
  9 Wilson, Patrick R         15 Express Swimming-MR    24.38      23.60        
 10 Massa, Alex W             17 Express Swimming-MR    23.69      23.67        
 10 Semak, Bohdan             17 UN-MP-MR               24.32      23.67        
 12 Tellekamp, T.J. J         17 CSC-MR                 24.05      23.70        
 13 Rozenblum, Lawrence       17 MPNY-MR                24.00      23.76        
 14 Mcalpine, Michael A       15 MPNY-MR                24.90      23.79        
 14 Connors, Brian G          16 Express Swimming-MR    24.36      23.79        
 16 Earley, Sean P            17 Express Swimming-MR    23.52      23.83        
 17 Kostynyuk, Dmytro         16 UN-MP-MR               24.06      23.86        
 18 Kain, Ryan M              17 CSC-MR                 24.67      23.88        
 19 Parrinello, Anthony A     15 FA-MR                  24.03      24.03        
 20 Zuelch, Matthew S         17 FA-MR                  25.02      24.18        
 21 Trnka, Nicholas M         17 WISC-MR                24.54      24.22        
 22 Penny, Jeremy S           16 Express Swimming-MR    24.72      24.23        
 23 Chang, Michael            13 Express Swimming-MR    24.27      24.42        
 24 Dorizas, Chris A          16 Express Swimming-MR    24.26      24.57        
 25 Senken, Pierce F          16 Express Swimming-MR    24.40      24.67        
 26 Gantman, Beny J           15 MPNY-MR                25.00      24.75        
 27 Alliano, Douglas G        15 FA-MR                  25.64      24.77        
 28 Perulli, Michael P        16 Express Swimming-MR    24.72      24.84        
 29 Mohlenbrok, Gabriel       16 MPNY-MR                25.86      24.85        
 30 Nussen, Adam K            26 Express Swimming-MR    23.99      24.87        
 31 Kruescher, Kyle J         15 CSC-MR                 27.09      25.09        
 32 Duval, Justin S           15 MPNY-MR                24.71      25.11        
 33 Magliulo, Nicholas R      16 Express Swimming-MR    25.55      25.13        
 34 Sheinberg, Kyle N         15 Express Swimming-MR    25.12      25.18        
 35 Lapikov, Michael          16 MPNY-MR                26.00      25.19        
 36 Afif, John                15 WAC-MR                 25.26      25.33        
 37 Hurley, John R            15 Express Swimming-MR    25.27      25.36        
 38 Lopez, Christopher S      16 CSC-MR                 26.53      25.52        
 39 Lew, Tyler                17 Express Swimming-MR    25.30      25.55        
 40 Walsh, Owen A             16 Express Swimming-MR    25.76      25.59        
 41 Litvinov, George          15 Express Swimming-MR    26.12      25.68        
 42 Gorinshteyn, Jonathan L   17 WAC-MR                 24.80      25.78        
 42 Cevallos, Peter D         16 MPNY-MR                25.00      25.78        
 44 Nisman, Elvin             15 MPNY-MR                26.00      25.79        
 45 Deguzman, Cameron         15 Express Swimming-MR    25.85      25.86        
 46 Shashaty, Jack            15 WAC-MR                 25.85      25.89        
 47 Min, Eddy D               16 Express Swimming-MR    26.21      26.02        
 48 Hansen, Jason M           17 CSC-MR                 25.97      26.06        
 49 Sloane, Max D             16 WISC-MR                28.21      26.12        
 50 McAleer, Ryan M           16 FA-MR                  26.42      26.24        
 51 Ciopyk, Alex              21 Greenfins-NI           26.84      26.31        
 52 O'Connor, James T         17 Express Swimming-MR    26.45      26.37        
 53 Hyer, Robert J            16 Express Swimming-MR    24.54      26.42        
 54 Moeslinger, Erich V       13 GATE-MR                26.27      26.48        
 55 Deguzman, Nathaniel       14 Express Swimming-MR    26.45      26.65        
 56 Raimondi, Biagio J        16 Express Swimming-MR    27.54      26.81        
 57 Lee, Eloery               17 CSC-MR                    NT      27.09        
 58 Hur, Thomas               15 GATE-MR                27.88      27.27        
 59 White, Dylan J            15 Express Swimming-MR    28.76      27.49        
 60 Hidalgo, Ricardo A        15 WAC-MR                 28.94      28.09        
 61 Earley, Ryan C            16 Express Swimming-MR    28.24      28.10        
 62 Ang, Jake                 11 Express Swimming-MR    27.97      28.27        
 63 Thompson, Edward          15 WAC-MR                 31.68      29.06        
 64 Harripersaud, Bhisham     15 GATE-MR                29.43      29.80        
 65 Graham, Joe K             15 Express Swimming-MR    29.97      29.94        
 66 Rumsey, James P           15 Express Swimming-MR    29.33      30.36        
 67 Konviser, Eric L          10 WAC-MR                 30.50      30.58        
 68 Goncharuk, Samuel G       10 WAC-MR                 32.05      32.74        
 69 Shablovsky, Jason         14 WAC-MR                 35.72      34.02        
 70 Rasquinha, Ranjan J        9 Express Swimming-MR    34.74      34.39        
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cannon, Sean D            16 CSC-MR                 47.17      48.04        
                  23.33       48.04 (24.71)                                        
  2 Carney, Colin             16 WISC-MR                49.98      49.42        
                  23.79       49.42 (25.63)                                        
  3 Uszynski, Arthur          17 UN-MR                  46.00      50.10        
                  23.60       50.10 (26.50)                                        
  4 Eng, William a            15 Express Swimming-MR    49.87      50.18        
                  24.26       50.18 (25.92)                                        
  5 Kravetz, Chase H          16 Express Swimming-MR    51.77      50.55        
                  23.95       50.55 (26.60)                                        
  6 Khrystenko, Anton         16 MPNY-MR                51.20      51.18        
                  24.42       51.18 (26.76)                                        
  7 Massa, Alex W             17 Express Swimming-MR    51.42      51.26        
                  24.68       51.26 (26.58)                                        
  8 Callaghan, John           17 WAC-MR                 51.75      51.30        
                  24.85       51.30 (26.45)                                        
  8 Wilson, Patrick R         15 Express Swimming-MR    52.67      51.30        
                  24.54       51.30 (26.76)                                        
 10 Buyanov, Pavel            30 MPNY-MR                52.00      51.41        
                  24.39       51.41 (27.02)                                        
 11 Semak, Bohdan             17 UN-MP-MR               50.44      51.43        
                  25.27       51.43 (26.16)                                        
 12 Tellekamp, T.J. J         17 CSC-MR                 52.25      51.71        
                  24.25       51.71 (27.46)                                        
 13 Rozenblum, Lawrence       17 MPNY-MR                56.00      52.14        
                  24.87       52.14 (27.27)                                        
 14 Prokopiou, Nicos          15 CSC-MR                 52.54      52.27        
                  24.76       52.27 (27.51)                                        
 15 Parrinello, Anthony A     15 FA-MR                  53.55      52.29        
                  24.78       52.29 (27.51)                                        
 16 Battisti, Evan A          17 Express Swimming-MR    51.77      52.32        
                  25.51       52.32 (26.81)                                        
 17 Chernik, Noah             16 CSC-MR                 52.25      52.46        
                  25.53       52.46 (26.93)                                        
 18 Mcalpine, Michael A       15 MPNY-MR                54.00      52.49        
                  24.83       52.49 (27.66)                                        
 19 Konovalov, Veniamin       15 MPNY-MR                53.00      52.50        
                  25.25       52.50 (27.25)                                        
 20 Zuelch, Matthew S         17 FA-MR                  54.87      52.58        
                  25.43       52.58 (27.15)                                        
 21 Chang, Michael            13 Express Swimming-MR    52.03      52.86        
                  25.62       52.86 (27.24)                                        
 22 Maloney, Michael C        15 FA-MR                  53.56      53.20        
                  25.31       53.20 (27.89)                                        
 23 McDougall, Robert J       17 CSC-MR                 52.13      53.59        
                  24.52       53.59 (29.07)                                        
 24 Ortof, Harry C            16 Express Swimming-MR    54.19      53.79        
                  26.15       53.79 (27.64)                                        
 25 Penny, Jeremy S           16 Express Swimming-MR    54.54      53.84        
                  25.02       53.84 (28.82)                                        
 26 White, Darrien S          17 Express Swimming-MR    52.54      53.95        
                  25.60       53.95 (28.35)                                        
 27 Dorizas, Chris A          16 Express Swimming-MR    54.39      54.09        
                  25.98       54.09 (28.11)                                        
 28 Trnka, Nicholas M         17 WISC-MR                52.72      54.19        
                  25.08       54.19 (29.11)                                        
 29 Nussen, Adam K            26 Express Swimming-MR    54.11      54.23        
                  25.70       54.23 (28.53)                                        
 30 Kain, Ryan M              17 CSC-MR                 54.00      54.34        
                  26.22       54.34 (28.12)                                        
 31 Earley, Sean P            17 Express Swimming-MR    51.89      54.37        
                  26.23       54.37 (28.14)                                        
 32 Mowdawalla, Cyrus P       18 NCAC-MR                55.00      54.39        
                  25.81       54.39 (28.58)                                        
 33 Hyer, Robert J            16 Express Swimming-MR    56.23      54.44        
                  26.05       54.44 (28.39)                                        
 34 Perulli, Michael P        16 Express Swimming-MR    53.96      54.51        
                  25.70       54.51 (28.81)                                        
 35 Chan, Brian               15 GATE-MR                56.01      54.69        
                  26.38       54.69 (28.31)                                        
 36 Porras, Sunny A           30 Express Swimming-MR    54.63      54.84        
                  26.05       54.84 (28.79)                                        
 37 Meringolo, Loudon R       15 CSC-MR                 54.85      54.96        
                  26.03       54.96 (28.93)                                        
 38 Jacques, Shamari          16 Express Swimming-MR    57.70      54.97        
                  26.31       54.97 (28.66)                                        
 39 Borghese, Nicholas        17 WAC-MR                 53.72      55.12        
                  26.38       55.12 (28.74)                                        
 40 Shashaty, Jack            15 WAC-MR                 55.20      55.30        
                  26.32       55.30 (28.98)                                        
 41 Gantman, Beny J           15 MPNY-MR                56.00      55.36        
                  26.09       55.36 (29.27)                                        
 42 Duval, Justin S           15 MPNY-MR                56.77      55.38        
                  26.48       55.38 (28.90)                                        
 43 Hansen, Jason M           17 CSC-MR                 55.27      55.65        
                  26.85       55.65 (28.80)                                        
 44 Nisman, Elvin             15 MPNY-MR                58.06      55.79        
                  26.24       55.79 (29.55)                                        
 45 Lapikov, Michael          16 MPNY-MR                59.00      55.81        
                  27.05       55.81 (28.76)                                        
 46 Magliulo, Nicholas R      16 Express Swimming-MR    58.75      56.22        
                  26.71       56.22 (29.51)                                        
 47 Cevallos, Peter D         16 MPNY-MR                56.00      56.43        
                  27.34       56.43 (29.09)                                        
 48 Litvinov, George          15 Express Swimming-MR    58.82      57.03        
                  26.73       57.03 (30.30)                                        
 49 Walsh, Owen A             16 Express Swimming-MR    57.87      57.33        
                  27.07       57.33 (30.26)                                        
 50 Lopez, Christopher S      16 CSC-MR                 58.66      57.37        
                  26.95       57.37 (30.42)                                        
 51 Lew, Tyler                17 Express Swimming-MR    56.99      57.49        
                  27.10       57.49 (30.39)                                        
 52 Thio, Randy M             16 NCAC-MR                57.00      57.53        
                  26.83       57.53 (30.70)                                        
 53 Ciopyk, Alex              21 Greenfins-NI           59.80      57.59        
                  27.78       57.59 (29.81)                                        
 54 Sansiviero, Burke C       14 Express Swimming-MR    57.65      57.89        
                  27.57       57.89 (30.32)                                        
 55 McAleer, Ryan M           16 FA-MR                1:00.31      58.19        
                  26.92       58.19 (31.27)                                        
 56 Cornelia, Dylan T         15 WISC-MR                59.19      58.30        
                  28.21       58.30 (30.09)                                        
 57 Gamboa, Nathaniel         14 Express Swimming-MR    59.62      58.73        
                  28.07       58.73 (30.66)                                        
 58 Marschausen, Patrick      15 Express Swimming-MR    58.76      59.08        
                  28.13       59.08 (30.95)                                        
 59 Graham, Tommy R           16 Express Swimming-MR  1:00.15      59.43        
                  28.60       59.43 (30.83)                                        
 60 Dai, Wesley               15 WAC-MR               1:01.37    1:00.06        
                  28.09     1:00.06 (31.97)                                        
 61 Earley, Ryan C            16 Express Swimming-MR  1:03.10    1:00.17        
                  29.29     1:00.17 (30.88)                                        
 62 Raimondi, Biagio J        16 Express Swimming-MR  1:03.22    1:00.20        
 63 Miranda, Brendan B        15 FA-MR                1:02.96    1:00.54        
                  28.83     1:00.54 (31.71)                                        
 64 Lee, Eloery               17 CSC-MR                    NT    1:00.97        
                  28.71     1:00.97 (32.26)                                        
 65 Hidalgo, Ricardo A        15 WAC-MR               1:02.87    1:01.43        
                  29.49     1:01.43 (31.94)                                        
 66 White, Dylan J            15 Express Swimming-MR  1:02.78    1:01.49        
                  29.35     1:01.49 (32.14)                                        
 67 Urban, Kyle A             15 WISC-MR              1:06.95    1:02.74        
                  29.73     1:02.74 (33.01)                                        
 68 Thompson, Edward          15 WAC-MR               1:06.52    1:03.18        
                  30.56     1:03.18 (32.62)                                        
 69 McGoldrick, Michael I     15 Express Swimming-MR  1:01.54    1:03.27        
                  30.46     1:03.27 (32.81)                                        
 70 Rumsey, James P           15 Express Swimming-MR  1:05.11    1:03.67        
                  30.87     1:03.67 (32.80)                                        
 71 Wisniewski, Robert L      15 MPNY-MR              1:05.00    1:04.92        
                  30.42     1:04.92 (34.50)                                        
 72 Harripersaud, Bhisham     15 GATE-MR              1:05.57    1:06.51        
                  30.57     1:06.51 (35.94)                                        
 73 Reilly, Colin J           15 WISC-MR              1:21.11    1:07.17        
                  31.29     1:07.17 (35.88)                                        
 74 Mahan, Nicholas C          9 FA-MR                1:19.39    1:15.70        
                  35.91     1:15.70 (39.79)                                        
 75 Rosero, Josh              21 Greenfins-NI         1:20.41    1:18.54        
                  37.89     1:18.54 (40.65)                                        
 76 Kwan, William             10 WAC-MR               1:26.42    1:20.48        
                  38.33     1:20.48 (42.15)                                        
 77 Geller, Russell            9 WAC-MR               2:00.00    1:21.19        
                  37.78     1:21.19 (43.41)                                        
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Massa, Alex W             17 Express Swimming-MR  1:49.83    1:48.62        
                  25.27       52.63 (27.36)     1:20.51 (27.88)     1:48.62 (28.11)
  2 Adayev, Daniel            16 UN-MP-MR             1:55.60    1:49.07        
                  24.79       52.38 (27.59)     1:21.50 (29.12)     1:49.07 (27.57)
  3 Carney, Colin             16 WISC-MR              1:50.27    1:49.96        
                  24.31       51.47 (27.16)     1:20.52 (29.05)     1:49.96 (29.44)
  4 Konovalov, Veniamin       15 MPNY-MR              1:51.49    1:50.42        
                  25.94       54.27 (28.33)     1:22.90 (28.63)     1:50.42 (27.52)
  5 Khrystenko, Anton         16 MPNY-MR              1:51.67    1:50.76        
                  25.88       53.76 (27.88)     1:21.29 (27.53)     1:50.76 (29.47)
  6 Battisti, Evan A          17 Express Swimming-MR  1:50.79    1:51.54        
                  25.97       53.88 (27.91)     1:23.03 (29.15)     1:51.54 (28.51)
  7 Chang, Michael            13 Express Swimming-MR  1:51.95    1:52.14        
                  26.36       54.74 (28.38)     1:23.56 (28.82)     1:52.14 (28.58)
  8 Semak, Bohdan             17 UN-MP-MR             1:50.47    1:52.39        
                  25.78       54.21 (28.43)     1:24.03 (29.82)     1:52.39 (28.36)
  9 Wilson, Patrick R         15 Express Swimming-MR  1:54.89    1:52.68        
                  25.27       53.78 (28.51)     1:23.22 (29.44)     1:52.68 (29.46)
 10 Senken, Pierce F          16 Express Swimming-MR  1:51.56    1:52.75        
                  25.71       53.82 (28.11)     1:23.13 (29.31)     1:52.75 (29.62)
 11 Kravetz, Chase H          16 Express Swimming-MR  1:53.35    1:53.15        
                  25.13       53.32 (28.19)     1:23.26 (29.94)     1:53.15 (29.89)
 12 Hurley, John R            15 Express Swimming-MR  1:53.58    1:53.19        
                  26.10       54.80 (28.70)     1:24.15 (29.35)     1:53.19 (29.04)
 13 Ortof, Harry C            16 Express Swimming-MR  1:53.65    1:53.41        
                  26.46       55.30 (28.84)     1:24.91 (29.61)     1:53.41 (28.50)
 14 Tellekamp, T.J. J         17 CSC-MR               1:54.29    1:54.05        
                  26.05       54.88 (28.83)     1:24.67 (29.79)     1:54.05 (29.38)
 15 Connors, Brian G          16 Express Swimming-MR  1:48.09    1:54.31        
                  24.77       52.95 (28.18)     1:23.14 (30.19)     1:54.31 (31.17)
 16 Callaghan, John           17 WAC-MR               1:52.08    1:55.12        
                  26.46       55.30 (28.84)     1:25.37 (30.07)     1:55.12 (29.75)
 17 Zuelch, Matthew S         17 FA-MR                2:01.99    1:56.11        
                  26.62       55.40 (28.78)     1:25.77 (30.37)     1:56.11 (30.34)
 18 Parrinello, Anthony A     15 FA-MR                2:02.70    1:56.36        
                  26.37       55.52 (29.15)     1:26.15 (30.63)     1:56.36 (30.21)
 19 Mcalpine, Michael A       15 MPNY-MR              1:59.00    1:57.45        
                  26.06       55.68 (29.62)     1:26.94 (31.26)     1:57.45 (30.51)
 20 Prokopiou, Nicos          15 CSC-MR               1:54.78    1:57.84        
                  26.37       55.91 (29.54)     1:26.63 (30.72)     1:57.84 (31.21)
 20 Rozenblum, Lawrence       17 MPNY-MR              2:07.00    1:57.84        
                  26.67       56.69 (30.02)     1:27.94 (31.25)     1:57.84 (29.90)
 22 Nussen, Adam K            26 Express Swimming-MR  2:00.12    1:58.40        
                  27.02       56.33 (29.31)     1:26.76 (30.43)     1:58.40 (31.64)
 23 Hansen, Jason M           17 CSC-MR               1:57.80    1:58.62        
                  27.44       57.39 (29.95)     1:28.37 (30.98)     1:58.62 (30.25)
 24 Dorizas, Chris A          16 Express Swimming-MR  1:58.68    1:59.22        
                  27.63       58.29 (30.66)     1:28.92 (30.63)     1:59.22 (30.30)
 25 Shashaty, Jack            15 WAC-MR               1:59.91    1:59.61        
                  27.10       57.23 (30.13)     1:28.32 (31.09)     1:59.61 (31.29)
 26 Deguzman, Cameron         15 Express Swimming-MR  1:59.50    2:00.12        
                  27.88       58.30 (30.42)     1:30.17 (31.87)     2:00.12 (29.95)
 27 Hyer, Robert J            16 Express Swimming-MR  2:01.54    2:00.25        
                  26.51       56.14 (29.63)     1:27.73 (31.59)     2:00.25 (32.52)
 28 McDougall, Robert J       17 CSC-MR               1:58.14    2:00.72        
                  26.03       55.97 (29.94)     1:27.94 (31.97)     2:00.72 (32.78)
 29 Lapikov, Michael          16 MPNY-MR              2:09.00    2:01.07        
                  27.89       58.10 (30.21)     1:29.11 (31.01)     2:01.07 (31.96)
 30 Mohlenbrok, Gabriel       16 MPNY-MR              2:07.99    2:01.45        
                  28.44       59.40 (30.96)     1:30.96 (31.56)     2:01.45 (30.49)
 31 Perulli, Michael P        16 Express Swimming-MR  2:05.62    2:01.98        
                  27.36       57.63 (30.27)     1:29.31 (31.68)     2:01.98 (32.67)
 32 Penny, Jeremy S           16 Express Swimming-MR  2:03.34    2:02.11        
                  28.02       58.01 (29.99)     1:30.14 (32.13)     2:02.11 (31.97)
 33 Trnka, Nicholas M         17 WISC-MR              2:07.31    2:02.68        
                  27.95       57.91 (29.96)     1:29.88 (31.97)     2:02.68 (32.80)
 34 Kruescher, Kyle J         15 CSC-MR               2:12.20    2:02.71        
                  26.58       57.59 (31.01)     1:30.29 (32.70)     2:02.71 (32.42)
 35 Kain, Ryan M              17 CSC-MR               2:03.45    2:03.66        
                  27.43       58.58 (31.15)     1:31.21 (32.63)     2:03.66 (32.45)
 36 Duval, Justin S           15 MPNY-MR              2:07.73    2:03.67        
                  27.61       58.01 (30.40)     1:30.09 (32.08)     2:03.67 (33.58)
 37 Kostynyuk, Dmytro         16 UN-MP-MR             2:08.00    2:03.83        
                  28.71     1:00.50 (31.79)     1:33.15 (32.65)     2:03.83 (30.68)
 38 Afif, John                15 WAC-MR               1:59.21    2:04.47        
                  29.20     1:01.18 (31.98)     1:33.84 (32.66)     2:04.47 (30.63)
 39 Gorinshteyn, Jonathan L   17 WAC-MR               2:03.18    2:05.04        
                  28.45     1:00.27 (31.82)     1:33.69 (33.42)     2:05.04 (31.35)
 40 Gantman, Beny J           15 MPNY-MR              2:02.00    2:05.37        
                  28.01       59.19 (31.18)     1:32.85 (33.66)     2:05.37 (32.52)
 41 Deguzman, Nathaniel       14 Express Swimming-MR  2:08.38    2:05.41        
                  28.56     1:00.33 (31.77)     1:33.13 (32.80)     2:05.41 (32.28)
 42 Min, Eddy D               16 Express Swimming-MR  2:06.40    2:06.23        
                                  59.53 ( )     1:32.82 (33.29)     2:06.23 (33.41)
 43 Nisman, Elvin             15 MPNY-MR              2:09.00    2:06.98        
                  28.61     1:00.56 (31.95)     1:33.41 (32.85)     2:06.98 (33.57)
 44 Litvinov, George          15 Express Swimming-MR  2:06.54    2:08.30        
                  28.13     1:00.03 (31.90)     1:34.32 (34.29)     2:08.30 (33.98)
 45 Cevallos, Peter D         16 MPNY-MR              2:15.00    2:08.61        
                  29.41     1:01.61 (32.20)     1:35.34 (33.73)     2:08.61 (33.27)
 46 Moeslinger, Erich V       13 GATE-MR              2:09.83    2:09.66        
                  29.43     1:01.43 (32.00)     1:35.43 (34.00)     2:09.66 (34.23)
 47 Hidalgo, Ricardo A        15 WAC-MR               2:18.80    2:10.33        
                  30.16     1:03.61 (33.45)     1:37.86 (34.25)     2:10.33 (32.47)
 48 Lopez, Christopher S      16 CSC-MR               2:12.10    2:10.71        
                  28.00       59.83 (31.83)     1:34.56 (34.73)     2:10.71 (36.15)
 49 Magliulo, Nicholas R      16 Express Swimming-MR  2:14.45    2:10.86        
                  28.95     1:01.35 (32.40)     1:37.03 (35.68)     2:10.86 (33.83)
 50 Ciopyk, Alex              21 Greenfins-NI         2:09.57    2:12.28        
                  28.81     1:01.32 (32.51)     1:36.42 (35.10)     2:12.28 (35.86)
 51 Earley, Ryan C            16 Express Swimming-MR  2:14.61    2:13.14        
                  30.77     1:05.12 (34.35)     1:39.51 (34.39)     2:13.14 (33.63)
 52 O'Connor, James T         17 Express Swimming-MR  2:15.34    2:14.49        
                  30.57     1:04.47 (33.90)     1:39.92 (35.45)     2:14.49 (34.57)
 53 Lee, Eloery               17 CSC-MR                    NT    2:14.82        
                  30.15     1:02.94 (32.79)     1:38.62 (35.68)     2:14.82 (36.20)
 54 White, Dylan J            15 Express Swimming-MR  2:15.34    2:15.28        
                  30.25     1:03.36 (33.11)     1:38.82 (35.46)     2:15.28 (36.46)
 55 McGoldrick, Michael I     15 Express Swimming-MR  2:10.27    2:15.60        
                  31.45     1:05.96 (34.51)     1:41.71 (35.75)     2:15.60 (33.89)
 56 Lew, Tyler                17 Express Swimming-MR  2:12.63    2:15.68        
                  28.63     1:01.20 (32.57)     1:37.16 (35.96)     2:15.68 (38.52)
 57 Jacques, Shamari          16 Express Swimming-MR  2:11.21    2:15.88        
                  27.74       59.80 (32.06)     1:36.75 (36.95)     2:15.88 (39.13)
 58 Sloane, Max D             16 WISC-MR              2:10.99    2:16.68        
                  29.96     1:03.64 (33.68)     1:39.80 (36.16)     2:16.68 (36.88)
 59 Raimondi, Biagio J        16 Express Swimming-MR  2:14.32    2:17.97        
                  32.11     1:07.43 (35.32)     1:41.42 (33.99)     2:17.97 (36.55)
 60 Rumsey, James P           15 Express Swimming-MR  2:23.21    2:18.05        
                                1:06.31 ( )     1:42.69 (36.38)     2:18.05 (35.36)
 61 McAleer, Ryan M           16 FA-MR                2:27.28    2:18.80        
                  30.66     1:05.51 (34.85)     1:42.00 (36.49)     2:18.80 (36.80)
 62 Thompson, Edward          15 WAC-MR               2:27.76    2:19.86        
                  33.04     1:08.92 (35.88)     1:44.95 (36.03)     2:19.86 (34.91)
 63 Murray, Ryan R            12 Express Swimming-MR  2:35.46    2:23.86        
                  34.94     1:12.66 (37.72)     1:49.29 (36.63)     2:23.86 (34.57)
 64 Graham, Joe K             15 Express Swimming-MR  2:32.11    2:24.66        
                  34.84     1:12.54 (37.70)     1:50.99 (38.45)     2:24.66 (33.67)
 65 Liu, Joshua A             13 Express Swimming-MR       NT    2:26.32        
                  32.21     1:09.03 (36.82)     1:48.83 (39.80)     2:26.32 (37.49)
 66 Harripersaud, Bhisham     15 GATE-MR              2:31.58    2:28.91        
                  31.45     1:08.84 (37.39)     1:49.59 (40.75)     2:28.91 (39.32)
 67 Yam, Cody J               13 Express Swimming-MR  2:46.92    2:44.39        
                  35.09     1:17.89 (42.80)     2:02.18 (44.29)     2:44.39 (42.21)
 68 Maroney, John P           10 Express Swimming-MR  3:11.14    2:55.73        
                  40.09     1:25.17 (45.08)     2:12.28 (47.11)     2:55.73 (43.45)
 69 Shablovsky, Jason         14 WAC-MR               3:17.15    3:05.23        
                  36.63     1:21.70 (45.07)     2:11.50 (49.80)     3:05.23 (53.73)
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ortof, Harry C            16 Express Swimming-MR  4:52.76    4:52.09        
                  26.66       55.46 (28.80)     1:25.00 (29.54)     1:54.43 (29.43)
        2:24.02 (29.59)     2:53.85 (29.83)     3:23.54 (29.69)     3:53.38 (29.84)
        4:23.03 (29.65)     4:52.09 (29.06)                                        
  2 Senken, Pierce F          16 Express Swimming-MR  4:56.49    4:58.52        
                  26.78       55.93 (29.15)     1:25.57 (29.64)     1:55.71 (30.14)
        2:26.16 (30.45)     2:56.59 (30.43)     3:26.60 (30.01)     3:57.40 (30.80)
        4:28.37 (30.97)     4:58.52 (30.15)                                        
  3 Konovalov, Veniamin       15 MPNY-MR              4:59.00    5:00.10        
                  26.36       55.66 (29.30)     1:25.61 (29.95)     1:56.22 (30.61)
        2:27.45 (31.23)     2:58.85 (31.40)     3:30.02 (31.17)     4:01.89 (31.87)
        4:31.67 (29.78)     5:00.10 (28.43)                                        
  4 Callaghan, John           17 WAC-MR               5:02.64    5:02.30        
                  26.55       55.54 (28.99)     1:25.28 (29.74)     1:55.59 (30.31)
        2:26.81 (31.22)     2:57.86 (31.05)     3:29.11 (31.25)     4:00.58 (31.47)
        4:31.82 (31.24)     5:02.30 (30.48)                                        
  5 Battisti, Evan A          17 Express Swimming-MR  5:13.43    5:02.84        
                  27.97       57.15 (29.18)     1:26.42 (29.27)     1:57.06 (30.64)
        2:28.26 (31.20)     2:59.10 (30.84)     3:30.36 (31.26)     4:01.88 (31.52)
        4:33.43 (31.55)     5:02.84 (29.41)                                        
  6 Carney, Colin             16 WISC-MR              5:05.99    5:02.88        
                  26.46       55.59 (29.13)     1:25.59 (30.00)     1:55.87 (30.28)
        2:26.83 (30.96)     2:57.74 (30.91)     3:29.40 (31.66)     4:01.06 (31.66)
        4:32.46 (31.40)     5:02.88 (30.42)                                        
  7 Cannon, Sean D            16 CSC-MR               5:13.03    5:08.53        
                  26.54       55.40 (28.86)     1:25.40 (30.00)     1:55.14 (29.74)
        2:25.77 (30.63)     2:57.16 (31.39)     3:29.34 (32.18)     4:02.11 (32.77)
        4:35.80 (33.69)     5:08.53 (32.73)                                        
  8 Sheinberg, Kyle N         15 Express Swimming-MR  5:15.28    5:11.82        
                  28.06       59.02 (30.96)     1:30.67 (31.65)     2:02.75 (32.08)
        2:34.59 (31.84)     3:06.33 (31.74)     3:38.26 (31.93)     4:09.98 (31.72)
        4:41.28 (31.30)     5:11.82 (30.54)                                        
  9 Eng, William a            15 Express Swimming-MR  5:22.33    5:15.22        
                  28.00       59.45 (31.45)     1:31.27 (31.82)     2:03.54 (32.27)
        2:35.68 (32.14)     3:07.66 (31.98)     3:39.92 (32.26)     4:11.93 (32.01)
        4:43.80 (31.87)     5:15.22 (31.42)                                        
 10 Zuelch, Matthew S         17 FA-MR                5:28.99    5:16.26        
                  28.14       58.44 (30.30)     1:29.38 (30.94)     2:00.79 (31.41)
        2:33.09 (32.30)     3:05.59 (32.50)     3:38.69 (33.10)     4:11.96 (33.27)
        4:44.65 (32.69)     5:16.26 (31.61)                                        
 11 Swartwout, William H      12 Express Swimming-MR  5:19.17    5:17.47        
                  28.71     1:00.31 (31.60)     1:32.08 (31.77)     2:04.58 (32.50)
        2:36.42 (31.84)     3:09.40 (32.98)     3:41.96 (32.56)     4:13.92 (31.96)
        4:46.64 (32.72)     5:17.47 (30.83)                                        
 12 Maloney, Michael C        15 FA-MR                5:25.99    5:18.08        
                  27.54       59.03 (31.49)     1:30.99 (31.96)     2:02.60 (31.61)
        2:34.78 (32.18)     3:06.85 (32.07)     3:39.86 (33.01)     4:12.55 (32.69)
        4:44.83 (32.28)     5:18.08 (33.25)                                        
 13 Hansen, Jason M           17 CSC-MR               5:16.36    5:19.08        
                  28.26       59.35 (31.09)     1:31.21 (31.86)     2:03.92 (32.71)
        2:36.47 (32.55)     3:09.14 (32.67)     3:41.67 (32.53)     4:14.63 (32.96)
        4:47.19 (32.56)     5:19.08 (31.89)                                        
 14 Shashaty, Jack            15 WAC-MR               5:22.94    5:20.97        
                  28.58     1:00.04 (31.46)     1:32.42 (32.38)     2:04.90 (32.48)
        2:37.56 (32.66)     3:10.29 (32.73)     3:43.03 (32.74)     4:15.84 (32.81)
        4:48.86 (33.02)     5:20.97 (32.11)                                        
 15 Mohlenbrok, Gabriel       16 MPNY-MR              5:59.00    5:21.97        
                  28.67     1:00.39 (31.72)     1:34.25 (33.86)     2:07.69 (33.44)
        2:41.53 (33.84)     3:15.24 (33.71)     3:48.20 (32.96)     4:21.12 (32.92)
        4:52.57 (31.45)     5:21.97 (29.40)                                        
 16 Nussen, Adam K            26 Express Swimming-MR  5:31.00    5:28.36        
                  28.40       59.94 (31.54)     1:31.85 (31.91)     2:04.37 (32.52)
        2:37.46 (33.09)     3:10.95 (33.49)     3:44.50 (33.55)     4:18.91 (34.41)
        4:53.62 (34.71)     5:28.36 (34.74)                                        
 17 Hyer, Robert J            16 Express Swimming-MR  5:41.06    5:29.85        
                  28.04       59.57 (31.53)     1:32.07 (32.50)     2:05.57 (33.50)
        2:39.71 (34.14)     3:13.40 (33.69)     3:47.80 (34.40)     4:22.24 (34.44)
        4:56.54 (34.30)     5:29.85 (33.31)                                        
 18 Lishnevetsky, Joshua T    15 MPNY-MR              5:15.00    5:37.34        
                  27.18       58.06 (30.88)     1:31.41 (33.35)     2:06.43 (35.02)
        2:41.62 (35.19)     3:16.93 (35.31)     3:52.16 (35.23)     4:27.53 (35.37)
        5:02.77 (35.24)     5:37.34 (34.57)                                        
 19 McGoldrick, Michael I     15 Express Swimming-MR  5:49.43    6:00.93        
                  30.91     1:05.14 (34.23)     1:40.49 (35.35)     2:17.02 (36.53)
        2:53.99 (36.97)     3:30.88 (36.89)     4:09.12 (38.24)     4:47.83 (38.71)
        5:24.92 (37.09)     6:00.93 (36.01)                                        
 20 Miranda, Brendan B        15 FA-MR                6:15.99    6:05.56        
                  30.93     1:04.54 (33.61)     1:40.33 (35.79)     2:17.42 (37.09)
        2:55.52 (38.10)     3:33.81 (38.29)     4:12.54 (38.73)     4:51.23 (38.69)
        5:29.02 (37.79)     6:05.56 (36.54)                                        
 21 Todd, Ian                 13 HYB-MR               6:13.06    6:06.44        
                  31.76     1:07.05 (35.29)     1:43.99 (36.94)     2:21.78 (37.79)
        2:59.14 (37.36)     3:37.11 (37.97)     4:16.20 (39.09)     4:54.12 (37.92)
        5:31.99 (37.87)     6:06.44 (34.45)                                        
 22 White, Dylan J            15 Express Swimming-MR  5:58.76    6:14.72        
                  33.77     1:11.84 (38.07)     1:50.92 (39.08)     2:30.12 (39.20)
        3:09.33 (39.21)     3:49.59 (40.26)     4:30.41 (40.82)     5:09.97 (39.56)
        5:46.50 (36.53)     6:14.72 (28.22)                                        
 23 Wisniewski, Robert L      15 MPNY-MR              6:15.00    6:18.13        
                  31.31     1:08.40 (37.09)     1:47.47 (39.07)     2:26.54 (39.07)
        3:06.07 (39.53)     3:45.77 (39.70)     4:24.44 (38.67)     5:03.67 (39.23)
        5:42.40 (38.73)     6:18.13 (35.73)                                        
 24 Jacques, Shamari          16 Express Swimming-MR       NT    6:28.91        
                  30.02     1:04.00 (33.98)     1:40.70 (36.70)     2:19.82 (39.12)
        2:58.96 (39.14)     3:39.96 (41.00)     4:21.44 (41.48)     5:03.39 (41.95)
        5:45.75 (42.36)     6:28.91 (43.16)                                        
 25 McAleer, Ryan M           16 FA-MR                6:15.99    6:43.84        
                  31.60     1:07.94 (36.34)     1:45.99 (38.05)     2:26.94 (40.95)
        3:08.38 (41.44)     3:51.36 (42.98)     4:35.40 (44.04)     5:19.31 (43.91)
        6:03.45 (44.14)     6:43.84 (40.39)                                        
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adayev, Daniel            16 UN-MP-MR               58.00      54.89        
                  26.89       54.89 (28.00)                                        
  2 Khrystenko, Anton         16 MPNY-MR                55.96      56.71        
                  28.13       56.71 (28.58)                                        
  3 Carney, Colin             16 WISC-MR                57.00      57.48        
                  28.39       57.48 (29.09)                                        
  4 Buyanov, Pavel            30 MPNY-MR                59.00      57.79        
                  27.59       57.79 (30.20)                                        
  5 Prokopiou, Nicos          15 CSC-MR                 56.30      58.58        
                  28.18       58.58 (30.40)                                        
  6 Senken, Pierce F          16 Express Swimming-MR  1:00.18      58.79        
                  28.69       58.79 (30.10)                                        
  7 Konovalov, Veniamin       15 MPNY-MR                59.86      59.53        
                  28.78       59.53 (30.75)                                        
  8 Mcalpine, Michael A       15 MPNY-MR              1:01.00      59.94        
                  28.79       59.94 (31.15)                                        
  9 Tellekamp, T.J. J         17 CSC-MR               1:00.38    1:00.59        
                  29.21     1:00.59 (31.38)                                        
 10 Chang, Michael            13 Express Swimming-MR  1:01.36    1:01.05        
                  30.06     1:01.05 (30.99)                                        
 11 Battisti, Evan A          17 Express Swimming-MR  1:00.65    1:01.20        
                  30.62     1:01.20 (30.58)                                        
 12 Perulli, Michael P        16 Express Swimming-MR  1:00.33    1:02.03        
                  29.72     1:02.03 (32.31)                                        
 13 Semak, Bohdan             17 UN-MP-MR             1:00.39    1:02.04        
                  30.20     1:02.04 (31.84)                                        
 14 Deguzman, Nathaniel       14 Express Swimming-MR  1:03.45    1:02.09        
                  30.49     1:02.09 (31.60)                                        
 15 Min, Eddy D               16 Express Swimming-MR  1:01.58    1:02.42        
                  29.94     1:02.42 (32.48)                                        
 16 Wilson, Patrick R         15 Express Swimming-MR  1:05.28    1:02.69        
                  30.30     1:02.69 (32.39)                                        
 17 Hurley, John R            15 Express Swimming-MR  1:03.57    1:03.10        
                  31.26     1:03.10 (31.84)                                        
 18 Trnka, Nicholas M         17 WISC-MR              1:02.75    1:03.56        
                  30.93     1:03.56 (32.63)                                        
 19 Walsh, Owen A             16 Express Swimming-MR  1:04.34    1:03.66        
                  31.24     1:03.66 (32.42)                                        
 20 Earley, Sean P            17 Express Swimming-MR    59.86    1:04.02        
                  30.64     1:04.02 (33.38)                                        
 21 Penny, Jeremy S           16 Express Swimming-MR  1:03.23    1:04.18        
                  31.44     1:04.18 (32.74)                                        
 22 Moeslinger, Erich V       13 GATE-MR              1:04.65    1:04.57        
                  30.87     1:04.57 (33.70)                                        
 23 Duval, Justin S           15 MPNY-MR              1:12.00    1:04.64        
                  31.17     1:04.64 (33.47)                                        
 24 McDougall, Robert J       17 CSC-MR               1:03.42    1:04.91        
                  31.08     1:04.91 (33.83)                                        
 25 Lapikov, Michael          16 MPNY-MR              1:07.00    1:04.92        
                  31.63     1:04.92 (33.29)                                        
 26 Alliano, Douglas G        15 FA-MR                1:07.43    1:05.12        
                  31.15     1:05.12 (33.97)                                        
 27 Dorizas, Chris A          16 Express Swimming-MR  1:05.48    1:05.16        
                  31.71     1:05.16 (33.45)                                        
 28 Hyer, Robert J            16 Express Swimming-MR  1:09.89    1:05.19        
                  32.42     1:05.19 (32.77)                                        
 29 Rozenblum, Lawrence       17 MPNY-MR              1:07.00    1:05.30        
                  31.10     1:05.30 (34.20)                                        
 30 Kostynyuk, Dmytro         16 UN-MP-MR             1:09.00    1:05.68        
                  32.18     1:05.68 (33.50)                                        
 31 Zuelch, Matthew S         17 FA-MR                1:01.63    1:05.74        
                  32.45     1:05.74 (33.29)                                        
 32 Mohlenbrok, Gabriel       16 MPNY-MR              1:05.00    1:06.28        
                  32.77     1:06.28 (33.51)                                        
 33 Nisman, Elvin             15 MPNY-MR              1:09.00    1:06.40        
                  32.58     1:06.40 (33.82)                                        
 34 Kravetz, Chase H          16 Express Swimming-MR  1:07.29    1:06.43        
                  31.49     1:06.43 (34.94)                                        
 35 Thompson, Edward          15 WAC-MR               1:14.81    1:07.20        
                  32.69     1:07.20 (34.51)                                        
 36 Gantman, Beny J           15 MPNY-MR              1:09.00    1:07.53        
                  32.70     1:07.53 (34.83)                                        
 37 Deguzman, Cameron         15 Express Swimming-MR  1:08.38    1:08.09        
                  34.01     1:08.09 (34.08)                                        
 38 Sloane, Max D             16 WISC-MR              1:10.92    1:08.62        
                  33.98     1:08.62 (34.64)                                        
 39 Jacques, Shamari          16 Express Swimming-MR  1:13.35    1:08.84        
                  34.43     1:08.84 (34.41)                                        
 40 Lew, Tyler                17 Express Swimming-MR  1:10.72    1:09.03        
                  33.06     1:09.03 (35.97)                                        
 41 Magliulo, Nicholas R      16 Express Swimming-MR  1:09.17    1:09.46        
                  33.37     1:09.46 (36.09)                                        
 42 Hansen, Jason M           17 CSC-MR               1:09.05    1:09.84        
                  34.38     1:09.84 (35.46)                                        
 43 Ciopyk, Alex              21 Greenfins-NI         1:09.78    1:10.15        
                  33.61     1:10.15 (36.54)                                        
 44 Lopez, Christopher S      16 CSC-MR               1:09.99    1:10.45        
                  33.97     1:10.45 (36.48)                                        
 45 Cevallos, Peter D         16 MPNY-MR              1:12.00    1:10.57        
                  34.53     1:10.57 (36.04)                                        
 46 McAleer, Ryan M           16 FA-MR                1:14.73    1:12.48        
                  35.61     1:12.48 (36.87)                                        
 47 Ang, Jake                 11 Express Swimming-MR  1:17.22    1:13.48        
                  35.93     1:13.48 (37.55)                                        
 48 Earley, Ryan C            16 Express Swimming-MR  1:16.86    1:15.47        
                  36.98     1:15.47 (38.49)                                        
 49 Walsh, Patrick C          11 Express Swimming-MR  1:16.54    1:15.86        
                  36.23     1:15.86 (39.63)                                        
 50 McGoldrick, Michael I     15 Express Swimming-MR  1:19.60    1:16.07        
                  37.89     1:16.07 (38.18)                                        
 51 Harripersaud, Bhisham     15 GATE-MR              1:15.83    1:16.35        
                  37.52     1:16.35 (38.83)                                        
 52 O'Connor, James T         17 Express Swimming-MR  1:12.34    1:16.74        
                  37.63     1:16.74 (39.11)                                        
 53 Raimondi, Biagio J        16 Express Swimming-MR  1:21.21    1:18.21        
 54 Graham, Joe K             15 Express Swimming-MR  1:25.14    1:23.43        
                  40.23     1:23.43 (43.20)                                        
 55 Kwan, William             10 WAC-MR               1:43.30    1:26.59        
                  42.21     1:26.59 (44.38)                                        
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adayev, Daniel            16 UN-MP-MR             2:07.00    2:02.26        
                  28.96     1:00.18 (31.22)     1:31.56 (31.38)     2:02.26 (30.70)
  2 Prokopiou, Nicos          15 CSC-MR               2:03.44    2:05.76        
                  28.61       59.57 (30.96)     1:32.28 (32.71)     2:05.76 (33.48)
  3 Konovalov, Veniamin       15 MPNY-MR              2:09.45    2:11.79        
                  30.68     1:04.98 (34.30)     1:39.55 (34.57)     2:11.79 (32.24)
  4 Borghese, Nicholas        17 WAC-MR               2:08.21    2:13.05        
                  30.61     1:04.36 (33.75)     1:38.66 (34.30)     2:13.05 (34.39)
  5 Wilson, Patrick R         15 Express Swimming-MR  2:15.51    2:13.20        
                  31.55     1:06.13 (34.58)     1:40.46 (34.33)     2:13.20 (32.74)
  6 Battisti, Evan A          17 Express Swimming-MR  2:12.84    2:13.21        
                  30.91     1:05.51 (34.60)     1:40.21 (34.70)     2:13.21 (33.00)
  7 Eng, William a            15 Express Swimming-MR  2:16.30    2:14.00        
                  31.84     1:05.62 (33.78)     1:40.00 (34.38)     2:14.00 (34.00)
  8 Maloney, Michael C        15 FA-MR                2:18.48    2:14.18        
                  30.91     1:05.81 (34.90)     1:41.14 (35.33)     2:14.18 (33.04)
  9 Tellekamp, T.J. J         17 CSC-MR               2:14.26    2:15.16        
                  32.28     1:05.73 (33.45)     1:40.15 (34.42)     2:15.16 (35.01)
 10 Chan, Brian               15 GATE-MR              2:15.99    2:17.04        
                  33.04     1:07.78 (34.74)     1:43.37 (35.59)     2:17.04 (33.67)
 11 Perulli, Michael P        16 Express Swimming-MR  2:20.94    2:18.72        
                  31.90     1:06.13 (34.23)     1:42.03 (35.90)     2:18.72 (36.69)
 12 Hyer, Robert J            16 Express Swimming-MR  2:24.32    2:20.67        
                  33.64     1:08.82 (35.18)     1:44.72 (35.90)     2:20.67 (35.95)
 13 Kain, Ryan M              17 CSC-MR               2:20.48    2:21.86        
                  32.44     1:07.87 (35.43)     1:45.22 (37.35)     2:21.86 (36.64)
 14 Gamboa, Nathaniel         14 Express Swimming-MR  2:21.64    2:22.99        
                  33.39     1:09.33 (35.94)     1:46.17 (36.84)     2:22.99 (36.82)
 15 Walsh, Owen A             16 Express Swimming-MR  2:25.34    2:23.03        
                  32.81     1:08.81 (36.00)     1:46.31 (37.50)     2:23.03 (36.72)
 16 Lapikov, Michael          16 MPNY-MR              2:25.00    2:24.17        
                  32.73     1:08.58 (35.85)     1:46.95 (38.37)     2:24.17 (37.22)
 17 Earley, Sean P            17 Express Swimming-MR  2:12.52    2:24.36        
                  33.39     1:08.71 (35.32)     1:46.10 (37.39)     2:24.36 (38.26)
 18 Dai, Wesley               15 WAC-MR               2:30.29    2:26.69        
                  34.19     1:11.88 (37.69)     1:49.85 (37.97)     2:26.69 (36.84)
 19 Dorizas, Chris A          16 Express Swimming-MR  2:23.80    2:26.82        
                  36.88     1:13.25 (36.37)     1:50.42 (37.17)     2:26.82 (36.40)
 20 Thompson, Edward          15 WAC-MR               2:42.43    2:27.60        
                  35.34     1:13.55 (38.21)     1:51.64 (38.09)     2:27.60 (35.96)
 21 Nisman, Elvin             15 MPNY-MR              2:29.00    2:29.51        
                  35.93     1:12.44 (36.51)     1:50.94 (38.50)     2:29.51 (38.57)
 22 Magliulo, Nicholas R      16 Express Swimming-MR  2:32.70    2:31.42        
                  35.40     1:13.56 (38.16)     1:53.20 (39.64)     2:31.42 (38.22)
 23 Murray, Ryan R            12 Express Swimming-MR  2:45.45    2:35.23        
                  35.76     1:16.54 (40.78)     1:55.94 (39.40)     2:35.23 (39.29)
 24 Yasinov, Zachary          10 Express Swimming-MR  2:37.65    2:36.98        
                  38.08     1:18.39 (40.31)     1:58.13 (39.74)     2:36.98 (38.85)
 25 Chen, Joseph              10 Express Swimming-MR  2:52.11    2:37.47        
                  38.16     1:18.33 (40.17)     1:58.45 (40.12)     2:37.47 (39.02)
 26 Ang, Jake                 11 Express Swimming-MR  2:48.76    2:37.56        
                  37.72     1:16.67 (38.95)     1:57.98 (41.31)     2:37.56 (39.58)
 27 Lopez, Christopher S      16 CSC-MR               2:33.47    2:37.63        
                  36.54     1:15.86 (39.32)     1:56.25 (40.39)     2:37.63 (41.38)
 28 Jacques, Shamari          16 Express Swimming-MR  2:45.00    2:37.85        
                  37.76     1:16.59 (38.83)     1:58.03 (41.44)     2:37.85 (39.82)
 29 Walsh, Patrick C          11 Express Swimming-MR  2:46.54    2:38.87        
                  38.12     1:20.59 (42.47)     2:01.65 (41.06)     2:38.87 (37.22)
 30 LU, Michael D             10 Express Swimming-MR  2:55.43    2:39.40        
                  38.34     1:19.60 (41.26)     2:00.50 (40.90)     2:39.40 (38.90)
 31 Shannon, Ryan J           11 Express Swimming-MR       NT    2:40.50        
                  36.84     1:18.60 (41.76)     2:01.21 (42.61)     2:40.50 (39.29)
 32 Chang, Matthew            10 Express Swimming-MR  2:37.67    2:41.21        
                  38.51     1:19.79 (41.28)     2:01.10 (41.31)     2:41.21 (40.11)
 33 Graham, Tommy R           16 Express Swimming-MR  2:45.66    2:43.90        
                  38.23     1:20.02 (41.79)     2:01.23 (41.21)     2:43.90 (42.67)
 34 Yam, Cody J               13 Express Swimming-MR  3:10.12    2:49.08        
                  39.01     1:21.95 (42.94)     2:06.26 (44.31)     2:49.08 (42.82)
 35 Liu, Timothy C            11 Express Swimming-MR  3:09.89    2:53.93        
                  41.16     1:25.08 (43.92)     2:09.61 (44.53)     2:53.93 (44.32)
 36 Fischer, Kenny S          11 Express Swimming-MR  3:26.54    3:11.49        
                  45.29     1:34.51 (49.22)     2:23.86 (49.35)     3:11.49 (47.63)
 -- Perpall, Tyler H          12 Express Swimming-MR  3:23.11        DNF        
      Did not finish
                  43.22     1:34.05 (50.83)                                        
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buyanov, Pavel            30 MPNY-MR              1:03.00      56.88        
                  26.64       56.88 (30.24)                                        
  2 Callaghan, John           17 WAC-MR                 59.02    1:01.67        
                  29.29     1:01.67 (32.38)                                        
  3 Wilson, Patrick R         15 Express Swimming-MR  1:03.62    1:02.80        
                  29.81     1:02.80 (32.99)                                        
  4 Chang, Michael            13 Express Swimming-MR  1:03.99    1:03.65        
                  30.35     1:03.65 (33.30)                                        
  5 Duval, Justin S           15 MPNY-MR              1:09.82    1:06.48        
                  31.40     1:06.48 (35.08)                                        
  6 Adayev, Daniel            16 UN-MP-MR             1:09.00    1:06.76        
                  30.64     1:06.76 (36.12)                                        
  7 Massa, Alex W             17 Express Swimming-MR  1:03.31    1:06.78        
                  31.48     1:06.78 (35.30)                                        
  8 Alliano, Douglas G        15 FA-MR                1:11.47    1:07.57        
                  31.72     1:07.57 (35.85)                                        
  9 Prokopiou, Nicos          15 CSC-MR               1:08.00    1:08.01        
                  31.15     1:08.01 (36.86)                                        
 10 Shashaty, Jack            15 WAC-MR               1:07.40    1:08.05        
                  32.38     1:08.05 (35.67)                                        
 11 Maloney, Michael C        15 FA-MR                1:10.14    1:08.24        
                  31.51     1:08.24 (36.73)                                        
 12 Litvinov, George          15 Express Swimming-MR  1:09.68    1:08.68        
                  31.65     1:08.68 (37.03)                                        
 13 Parrinello, Anthony A     15 FA-MR                1:08.57    1:08.90        
                  32.72     1:08.90 (36.18)                                        
 14 Mcalpine, Michael A       15 MPNY-MR              1:11.86    1:08.97        
                  32.26     1:08.97 (36.71)                                        
 15 Chernik, Noah             16 CSC-MR               1:08.45    1:09.20        
                  32.89     1:09.20 (36.31)                                        
 16 McDougall, Robert J       17 CSC-MR               1:08.03    1:09.25        
                  32.03     1:09.25 (37.22)                                        
 17 White, Darrien S          17 Express Swimming-MR  1:06.48    1:09.40        
                  32.47     1:09.40 (36.93)                                        
 18 Nisman, Elvin             15 MPNY-MR              1:10.00    1:10.41        
                  32.48     1:10.41 (37.93)                                        
 19 Min, Eddy D               16 Express Swimming-MR  1:10.24    1:10.75        
                  34.17     1:10.75 (36.58)                                        
 20 Semak, Bohdan             17 UN-MP-MR             1:17.00    1:10.88        
                  33.64     1:10.88 (37.24)                                        
 21 Gamboa, Nathaniel         14 Express Swimming-MR  1:11.48    1:12.21        
                  34.61     1:12.21 (37.60)                                        
 22 Eng, William a            15 Express Swimming-MR  1:15.34    1:12.64        
                  34.75     1:12.64 (37.89)                                        
 23 Thio, Randy M             16 NCAC-MR              1:12.00    1:12.91        
                  33.10     1:12.91 (39.81)                                        
 24 Khrystenko, Anton         16 MPNY-MR              1:16.00    1:13.19        
                  34.46     1:13.19 (38.73)                                        
 25 Penny, Jeremy S           16 Express Swimming-MR  1:10.23    1:13.25        
                  34.09     1:13.25 (39.16)                                        
 26 Trnka, Nicholas M         17 WISC-MR              1:12.21    1:13.29        
                  35.21     1:13.29 (38.08)                                        
 27 Dai, Wesley               15 WAC-MR               1:17.11    1:13.71        
                  34.33     1:13.71 (39.38)                                        
 28 Earley, Sean P            17 Express Swimming-MR  1:09.38    1:14.13        
                  34.27     1:14.13 (39.86)                                        
 29 Cornelia, Dylan T         15 WISC-MR              1:21.38    1:14.69        
                  34.76     1:14.69 (39.93)                                        
 30 Rozenblum, Lawrence       17 MPNY-MR              1:17.00    1:14.95        
                  35.47     1:14.95 (39.48)                                        
 31 Lew, Tyler                17 Express Swimming-MR  1:15.73    1:15.44        
                  34.55     1:15.44 (40.89)                                        
 32 Gantman, Beny J           15 MPNY-MR              1:18.00    1:16.07        
                  35.34     1:16.07 (40.73)                                        
 33 Lee, Eloery               17 CSC-MR                    NT    1:16.32        
 34 Lapikov, Michael          16 MPNY-MR              1:20.00    1:16.79        
                  35.89     1:16.79 (40.90)                                        
 35 Cevallos, Peter D         16 MPNY-MR              1:15.00    1:17.42        
                  36.12     1:17.42 (41.30)                                        
 36 Ciopyk, Alex              21 Greenfins-NI         1:24.31    1:17.60        
                  36.91     1:17.60 (40.69)                                        
 37 Hyer, Robert J            16 Express Swimming-MR  1:36.45    1:17.71        
                  36.93     1:17.71 (40.78)                                        
 38 Raimondi, Biagio J        16 Express Swimming-MR  1:24.15    1:18.71        
                  36.61     1:18.71 (42.10)                                        
 39 Urban, Kyle A             15 WISC-MR              1:20.35    1:19.65        
                  37.67     1:19.65 (41.98)                                        
 40 Hidalgo, Ricardo A        15 WAC-MR               1:24.10    1:19.98        
                  38.10     1:19.98 (41.88)                                        
 41 White, Dylan J            15 Express Swimming-MR       NT    1:20.31        
                  38.27     1:20.31 (42.04)                                        
 42 Ang, Jake                 11 Express Swimming-MR  1:20.81    1:20.68        
                  37.87     1:20.68 (42.81)                                        
 43 Lopez, Christopher S      16 CSC-MR               1:23.51    1:21.47        
                  39.42     1:21.47 (42.05)                                        
 44 Wisniewski, Robert L      15 MPNY-MR              1:25.00    1:22.48        
                  39.13     1:22.48 (43.35)                                        
 45 Earley, Ryan C            16 Express Swimming-MR  1:25.02    1:25.43        
                  40.84     1:25.43 (44.59)                                        
 46 Miranda, Brendan B        15 FA-MR                1:28.72    1:27.83        
                  41.78     1:27.83 (46.05)                                        
 47 Thompson, Edward          15 WAC-MR               1:28.20    1:28.44        
                  41.45     1:28.44 (46.99)                                        
 48 Reilly, Colin J           15 WISC-MR              1:37.99    1:28.57        
                  40.91     1:28.57 (47.66)                                        
 49 Graham, Tommy R           16 Express Swimming-MR  1:31.78    1:29.55        
                  42.71     1:29.55 (46.84)                                        
 50 McGoldrick, Michael I     15 Express Swimming-MR  1:34.09    1:31.90        
                  43.76     1:31.90 (48.14)                                        
 51 Harripersaud, Bhisham     15 GATE-MR              1:41.11    1:34.42        
                  43.67     1:34.42 (50.75)                                        
 52 Kwan, William             10 WAC-MR               2:01.08    1:50.63        
                  52.79     1:50.63 (57.84)                                        
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buyanov, Pavel            30 MPNY-MR              2:15.00    2:09.55        
                  29.20     1:03.72 (34.52)     1:37.78 (34.06)     2:09.55 (31.77)
  2 Callaghan, John           17 WAC-MR               2:06.41    2:12.38        
                  29.89     1:04.06 (34.17)     1:38.26 (34.20)     2:12.38 (34.12)
  3 Hurley, John R            15 Express Swimming-MR  2:15.41    2:14.18        
                  29.90     1:03.56 (33.66)     1:38.93 (35.37)     2:14.18 (35.25)
  4 Valentine, Timothy M      16 Express Swimming-MR  2:18.76    2:16.26        
                  28.87     1:02.40 (33.53)     1:38.66 (36.26)     2:16.26 (37.60)
  5 Wilson, Patrick R         15 Express Swimming-MR  2:19.23    2:16.90        
                  30.29     1:04.65 (34.36)     1:40.37 (35.72)     2:16.90 (36.53)
  6 Chang, Michael            13 Express Swimming-MR  2:15.23    2:19.93        
                  31.97     1:07.57 (35.60)     1:43.79 (36.22)     2:19.93 (36.14)
  7 Shashaty, Jack            15 WAC-MR               2:22.58    2:26.77        
                  33.29     1:10.25 (36.96)     1:47.99 (37.74)     2:26.77 (38.78)
  8 Senken, Pierce F          16 Express Swimming-MR  2:26.94    2:27.32        
                  33.33     1:10.51 (37.18)     1:48.87 (38.36)     2:27.32 (38.45)
  9 Duval, Justin S           15 MPNY-MR              2:33.92    2:28.72        
                  33.31     1:11.35 (38.04)     1:50.21 (38.86)     2:28.72 (38.51)
 10 Gorinshteyn, Jonathan L   17 WAC-MR               2:29.52    2:29.48        
                  33.45     1:11.28 (37.83)     1:50.48 (39.20)     2:29.48 (39.00)
 11 Litvinov, George          15 Express Swimming-MR  2:38.65    2:31.10        
                  34.33     1:12.33 (38.00)     1:51.92 (39.59)     2:31.10 (39.18)
 12 Deguzman, Nathaniel       14 Express Swimming-MR  2:39.28    2:32.99        
                  34.71     1:13.01 (38.30)     1:52.99 (39.98)     2:32.99 (40.00)
 13 Kruescher, Kyle J         15 CSC-MR               2:39.13    2:33.51        
                  33.60     1:12.71 (39.11)     1:53.26 (40.55)     2:33.51 (40.25)
 14 Sheinberg, Kyle N         15 Express Swimming-MR  2:34.06    2:36.13        
                  34.81     1:15.20 (40.39)     1:56.30 (41.10)     2:36.13 (39.83)
 15 Nisman, Elvin             15 MPNY-MR              2:41.30    2:37.41        
                  35.96     1:15.94 (39.98)     1:57.14 (41.20)     2:37.41 (40.27)
 16 Hur, Thomas               15 GATE-MR              2:45.56    2:41.42        
                  37.55     1:18.36 (40.81)     1:59.65 (41.29)     2:41.42 (41.77)
 17 Trnka, Nicholas M         17 WISC-MR              2:33.33    2:41.83        
                  36.17     1:15.91 (39.74)     1:57.65 (41.74)     2:41.83 (44.18)
 18 Lapikov, Michael          16 MPNY-MR              2:55.00    2:45.28        
                  36.96     1:20.42 (43.46)     2:02.74 (42.32)     2:45.28 (42.54)
 19 Hidalgo, Ricardo A        15 WAC-MR               2:55.98    2:45.35        
                  37.52     1:19.25 (41.73)     2:03.06 (43.81)     2:45.35 (42.29)
 20 Lee, Eloery               17 CSC-MR                    NT    2:46.80        
                  36.52     1:16.97 (40.45)     2:01.58 (44.61)     2:46.80 (45.22)
 21 Cevallos, Peter D         16 MPNY-MR              2:49.00    2:49.76        
                  37.42     1:19.39 (41.97)     2:04.79 (45.40)     2:49.76 (44.97)
 22 Chang, Matthew            10 Express Swimming-MR  2:54.32    2:53.16        
                  38.87     1:23.67 (44.80)     2:09.34 (45.67)     2:53.16 (43.82)
 23 Ang, Jake                 11 Express Swimming-MR  2:58.76    2:54.62        
                  38.17     1:22.62 (44.45)     2:08.83 (46.21)     2:54.62 (45.79)
 24 Liu, Timothy C            11 Express Swimming-MR       NT    2:57.75        
                  39.79     1:25.93 (46.14)     2:12.13 (46.20)     2:57.75 (45.62)
 25 Raimondi, Biagio J        16 Express Swimming-MR  3:08.76    2:57.91        
                  40.55     1:25.13 (44.58)     2:12.25 (47.12)     2:57.91 (45.66)
 26 Thompson, Edward          15 WAC-MR               3:10.75    3:02.30        
                  40.63     1:27.36 (46.73)     2:15.46 (48.10)     3:02.30 (46.84)
 27 LU, Michael D             10 Express Swimming-MR  3:28.76    3:03.73        
                  42.37     1:29.56 (47.19)     2:17.14 (47.58)     3:03.73 (46.59)
 28 Liu, Joshua A             13 Express Swimming-MR       NT    3:04.24        
                  39.87     1:27.23 (47.36)     2:17.99 (50.76)     3:04.24 (46.25)
 29 Yam, Cody J               13 Express Swimming-MR  3:12.26    3:10.46        
                  42.31     1:31.52 (49.21)     2:21.44 (49.92)     3:10.46 (49.02)
 30 Yasinov, Zachary          10 Express Swimming-MR  3:18.76    3:14.61        
                  43.50     1:34.47 (50.97)     2:24.46 (49.99)     3:14.61 (50.15)
 31 Chen, Ethan               10 Express Swimming-MR  3:20.09    3:15.58        
                  43.14     1:32.43 (49.29)     2:25.53 (53.10)     3:15.58 (50.05)
 32 Graham, Joe K             15 Express Swimming-MR  3:21.11    3:18.03        
                  45.73     1:36.32 (50.59)     2:27.10 (50.78)     3:18.03 (50.93)
 33 Fischer, Kenny S          11 Express Swimming-MR  3:32.12    3:30.95        
                  47.27     1:41.66 (54.39)     2:38.37 (56.71)     3:30.95 (52.58)
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cannon, Sean D            16 CSC-MR                 51.87      53.38        
                  25.17       53.38 (28.21)                                        
  2 Rosen, Jason Z            15 Express Swimming-MR    53.59      53.72        
                  25.06       53.72 (28.66)                                        
  3 Khrystenko, Anton         16 MPNY-MR                54.40      54.56        
                  25.52       54.56 (29.04)                                        
  4 Buyanov, Pavel            30 MPNY-MR                59.00      55.11        
                  25.73       55.11 (29.38)                                        
  5 Carney, Colin             16 WISC-MR                56.59      56.04        
                  26.03       56.04 (30.01)                                        
  6 Zuelch, Matthew S         17 FA-MR                  58.53      57.25        
                  26.65       57.25 (30.60)                                        
  7 Kravetz, Chase H          16 Express Swimming-MR    59.63      57.34        
                  26.78       57.34 (30.56)                                        
  8 Mcalpine, Michael A       15 MPNY-MR                59.00      57.50        
                  26.82       57.50 (30.68)                                        
  9 Rozenblum, Lawrence       17 MPNY-MR                59.00      57.72        
                  27.02       57.72 (30.70)                                        
 10 Uszynski, Arthur          17 UN-MR                  53.80      57.92        
                  26.05       57.92 (31.87)                                        
 11 Ortof, Harry C            16 Express Swimming-MR    58.50      59.02        
                  28.73       59.02 (30.29)                                        
 12 Konovalov, Veniamin       15 MPNY-MR              1:02.54      59.04        
                  27.25       59.04 (31.79)                                        
 13 Alliano, Douglas G        15 FA-MR                1:02.77      59.43        
                  27.37       59.43 (32.06)                                        
 14 McDougall, Robert J       17 CSC-MR                 58.64      59.70        
                  27.07       59.70 (32.63)                                        
 15 Chernik, Noah             16 CSC-MR                 57.85      59.75        
                  27.76       59.75 (31.99)                                        
 16 Min, Eddy D               16 Express Swimming-MR  1:00.43      59.79        
                  27.47       59.79 (32.32)                                        
 17 Duval, Justin S           15 MPNY-MR              1:10.00      59.87        
                  27.00       59.87 (32.87)                                        
 18 Eng, William a            15 Express Swimming-MR    59.33    1:00.01        
                  28.99     1:00.01 (31.02)                                        
 19 Tellekamp, T.J. J         17 CSC-MR               1:00.03    1:00.64        
                  28.48     1:00.64 (32.16)                                        
 19 Battisti, Evan A          17 Express Swimming-MR  1:00.23    1:00.64        
                  28.42     1:00.64 (32.22)                                        
 21 Chan, Brian               15 GATE-MR              1:02.87    1:01.09        
                  28.62     1:01.09 (32.47)                                        
 22 Adayev, Daniel            16 UN-MP-MR             1:02.00    1:01.32        
                  28.41     1:01.32 (32.91)                                        
 23 Penny, Jeremy S           16 Express Swimming-MR  1:03.45    1:01.88        
                  28.06     1:01.88 (33.82)                                        
 24 Semak, Bohdan             17 UN-MP-MR             1:02.00    1:02.05        
                  28.01     1:02.05 (34.04)                                        
 25 Nussen, Adam K            26 Express Swimming-MR  1:01.21    1:02.38        
                  28.75     1:02.38 (33.63)                                        
 26 Trnka, Nicholas M         17 WISC-MR              1:03.99    1:02.80        
                  28.91     1:02.80 (33.89)                                        
 27 Hansen, Jason M           17 CSC-MR               1:04.96    1:03.42        
                  29.01     1:03.42 (34.41)                                        
 28 Gantman, Beny J           15 MPNY-MR              1:01.00    1:04.27        
                  28.59     1:04.27 (35.68)                                        
 29 Mowdawalla, Cyrus P       18 NCAC-MR              1:03.00    1:04.60        
                  28.77     1:04.60 (35.83)                                        
 30 Magliulo, Nicholas R      16 Express Swimming-MR  1:09.56    1:06.67        
                  30.14     1:06.67 (36.53)                                        
 31 Dorizas, Chris A          16 Express Swimming-MR  1:08.47    1:08.12        
                  31.28     1:08.12 (36.84)                                        
 32 Cevallos, Peter D         16 MPNY-MR              1:08.00    1:08.51        
                  31.76     1:08.51 (36.75)                                        
 33 Lew, Tyler                17 Express Swimming-MR  1:11.57    1:09.60        
                  29.94     1:09.60 (39.66)                                        
 34 Miranda, Brendan B        15 FA-MR                1:11.44    1:09.77        
                  32.32     1:09.77 (37.45)                                        
 35 Marschausen, Patrick      15 Express Swimming-MR  1:02.12    1:09.90        
                  29.80     1:09.90 (40.10)                                        
 35 Ciopyk, Alex              21 Greenfins-NI         1:10.38    1:09.90        
                  31.64     1:09.90 (38.26)                                        
 37 Graham, Tommy R           16 Express Swimming-MR  1:25.43    1:10.02        
                  32.56     1:10.02 (37.46)                                        
 38 McAleer, Ryan M           16 FA-MR                1:09.14    1:10.44        
                  30.19     1:10.44 (40.25)                                        
 39 Hidalgo, Ricardo A        15 WAC-MR               1:19.39    1:11.44        
                  33.44     1:11.44 (38.00)                                        
 40 Nisman, Elvin             15 MPNY-MR              1:09.00    1:11.58        
                  32.07     1:11.58 (39.51)                                        
 41 McGoldrick, Michael I     15 Express Swimming-MR  1:14.82    1:13.08        
                  34.82     1:13.08 (38.26)                                        
 42 Raimondi, Biagio J        16 Express Swimming-MR  1:28.76    1:13.56        
                  34.65     1:13.56 (38.91)                                        
 43 Earley, Ryan C            16 Express Swimming-MR  1:16.74    1:14.87        
                  34.01     1:14.87 (40.86)                                        
 44 Wisniewski, Robert L      15 MPNY-MR              1:15.00    1:17.57        
                  35.02     1:17.57 (42.55)                                        
 45 Jacques, Shamari          16 Express Swimming-MR  1:15.43    1:21.08        
                  35.62     1:21.08 (45.46)                                        
 46 Harripersaud, Bhisham     15 GATE-MR              1:24.02    1:21.98        
                  35.43     1:21.98 (46.55)                                        
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosen, Jason Z            15 Express Swimming-MR  1:59.36    2:00.11        
                  26.04       56.30 (30.26)     1:28.15 (31.85)     2:00.11 (31.96)
  2 Khrystenko, Anton         16 MPNY-MR              2:02.07    2:01.21        
                  26.50       56.49 (29.99)     1:28.19 (31.70)     2:01.21 (33.02)
  3 Ortof, Harry C            16 Express Swimming-MR  2:08.25    2:08.81        
                  29.74     1:01.91 (32.17)     1:36.22 (34.31)     2:08.81 (32.59)
  4 Sheinberg, Kyle N         15 Express Swimming-MR  2:06.88    2:12.87        
                  28.47     1:01.82 (33.35)     1:37.08 (35.26)     2:12.87 (35.79)
  5 Mohlenbrok, Gabriel       16 MPNY-MR              2:22.31    2:15.03        
                  31.28     1:07.25 (35.97)     1:43.36 (36.11)     2:15.03 (31.67)
  6 Konovalov, Veniamin       15 MPNY-MR              2:14.00    2:16.13        
                  29.68     1:04.40 (34.72)     1:40.39 (35.99)     2:16.13 (35.74)
  7 Afif, John                15 WAC-MR               2:21.74    2:18.80        
                  30.29     1:05.92 (35.63)     1:43.73 (37.81)     2:18.80 (35.07)
  8 Adayev, Daniel            16 UN-MP-MR             2:19.00    2:19.22        
                  31.38     1:08.18 (36.80)     1:45.47 (37.29)     2:19.22 (33.75)
  9 Mcalpine, Michael A       15 MPNY-MR              2:15.00    2:19.75        
                  30.17     1:05.04 (34.87)     1:42.11 (37.07)     2:19.75 (37.64)
 10 Rozenblum, Lawrence       17 MPNY-MR              2:19.00    2:20.13        
                  31.84     1:08.12 (36.28)     1:45.31 (37.19)     2:20.13 (34.82)
 11 Semak, Bohdan             17 UN-MP-MR             2:19.00    2:21.08        
                  30.74     1:07.84 (37.10)     1:45.06 (37.22)     2:21.08 (36.02)
 12 Deguzman, Cameron         15 Express Swimming-MR  2:16.55    2:22.11        
                  31.32     1:07.93 (36.61)     1:46.02 (38.09)     2:22.11 (36.09)
 13 Parrinello, Anthony A     15 FA-MR                2:20.99    2:27.49        
                  29.57     1:06.00 (36.43)     1:46.97 (40.97)     2:27.49 (40.52)
 14 Kostynyuk, Dmytro         16 UN-MP-MR             2:27.00    2:33.52        
                  31.94     1:09.74 (37.80)     1:51.47 (41.73)     2:33.52 (42.05)
 15 Gantman, Beny J           15 MPNY-MR              2:28.00    2:36.31        
                  31.77     1:10.96 (39.19)     1:53.33 (42.37)     2:36.31 (42.98)
 16 Liu, Joshua A             13 Express Swimming-MR       NT    2:50.07        
                  38.49     1:21.24 (42.75)     2:07.53 (46.29)     2:50.07 (42.54)
 17 Chen, Joseph              10 Express Swimming-MR  2:50.02    2:51.91        
                  39.47     1:22.68 (43.21)     2:08.36 (45.68)     2:51.91 (43.55)
 18 Yasinov, Zachary          10 Express Swimming-MR  3:31.11    2:59.29        
                  37.05     1:22.39 (45.34)     2:10.59 (48.20)     2:59.29 (48.70)
 19 Liu, Timothy C            11 Express Swimming-MR  3:07.87    3:21.09        
                  43.41     1:33.66 (50.25)     2:27.09 (53.43)     3:21.09 (54.00)
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cannon, Sean D            16 CSC-MR               2:02.09    2:03.29        
                  25.49       58.17 (32.68)     1:35.10 (36.93)     2:03.29 (28.19)
  2 Chang, Michael            13 Express Swimming-MR  2:03.97    2:05.82        
                  27.63     1:00.52 (32.89)     1:36.21 (35.69)     2:05.82 (29.61)
  3 Khrystenko, Anton         16 MPNY-MR              2:15.00    2:08.05        
                  26.58       57.78 (31.20)     1:38.39 (40.61)     2:08.05 (29.66)
  4 Konovalov, Veniamin       15 MPNY-MR              2:10.04    2:08.11        
                  27.67     1:01.09 (33.42)     1:40.05 (38.96)     2:08.11 (28.06)
  4 Rosen, Jason Z            15 Express Swimming-MR       NT    2:08.11        
                  26.23       58.00 (31.77)     1:38.26 (40.26)     2:08.11 (29.85)
  6 Adayev, Daniel            16 UN-MP-MR             2:12.00    2:08.40        
                  29.24     1:00.55 (31.31)     1:40.64 (40.09)     2:08.40 (27.76)
  7 Carney, Colin             16 WISC-MR              2:09.58    2:08.86        
                  26.44       59.85 (33.41)     1:39.43 (39.58)     2:08.86 (29.43)
  8 Callaghan, John           17 WAC-MR               2:04.87    2:09.41        
                  28.51     1:03.18 (34.67)     1:40.04 (36.86)     2:09.41 (29.37)
  9 Wilson, Patrick R         15 Express Swimming-MR  2:10.11    2:09.74        
                  29.21     1:05.04 (35.83)     1:40.27 (35.23)     2:09.74 (29.47)
 10 Mcalpine, Michael A       15 MPNY-MR              2:18.20    2:10.11        
                  26.43       59.73 (33.30)     1:38.44 (38.71)     2:10.11 (31.67)
 11 Prokopiou, Nicos          15 CSC-MR               2:05.69    2:10.64        
                  27.84       59.59 (31.75)     1:39.10 (39.51)     2:10.64 (31.54)
 12 Chernik, Noah             16 CSC-MR               2:05.94    2:11.68        
                  27.69     1:02.08 (34.39)     1:40.48 (38.40)     2:11.68 (31.20)
 13 Battisti, Evan A          17 Express Swimming-MR  2:09.07    2:12.16        
                  28.21     1:02.37 (34.16)     1:42.88 (40.51)     2:12.16 (29.28)
 14 Parrinello, Anthony A     15 FA-MR                2:13.75    2:12.35        
                  28.42     1:01.63 (33.21)     1:41.89 (40.26)     2:12.35 (30.46)
 15 Shashaty, Jack            15 WAC-MR               2:14.32    2:13.75        
                  31.36     1:05.23 (33.87)     1:43.24 (38.01)     2:13.75 (30.51)
 16 Maloney, Michael C        15 FA-MR                2:18.50    2:14.26        
                  28.54     1:04.19 (35.65)     1:44.84 (40.65)     2:14.26 (29.42)
 17 Ortof, Harry C            16 Express Swimming-MR  2:09.64    2:14.37        
                  28.61     1:04.12 (35.51)     1:44.27 (40.15)     2:14.37 (30.10)
 18 Semak, Bohdan             17 UN-MP-MR             2:24.00    2:14.48        
                  28.74     1:04.33 (35.59)     1:44.73 (40.40)     2:14.48 (29.75)
 19 Rozenblum, Lawrence       17 MPNY-MR              2:24.00    2:15.00        
                  27.47     1:03.79 (36.32)     1:45.33 (41.54)     2:15.00 (29.67)
 20 Zuelch, Matthew S         17 FA-MR                2:15.99    2:15.63        
                  26.44     1:04.29 (37.85)     1:42.95 (38.66)     2:15.63 (32.68)
 21 Alliano, Douglas G        15 FA-MR                2:20.73    2:16.07        
                  27.75     1:02.92 (35.17)     1:43.07 (40.15)     2:16.07 (33.00)
 22 Duval, Justin S           15 MPNY-MR              2:23.58    2:16.27        
                  28.49     1:04.43 (35.94)     1:43.30 (38.87)     2:16.27 (32.97)
 23 White, Darrien S          17 Express Swimming-MR  2:09.80    2:16.76        
                  28.61     1:05.11 (36.50)     1:45.04 (39.93)     2:16.76 (31.72)
 24 Borghese, Nicholas        17 WAC-MR               2:14.29    2:17.79        
                  29.92     1:04.11 (34.19)     1:46.37 (42.26)     2:17.79 (31.42)
 25 Min, Eddy D               16 Express Swimming-MR  2:13.44    2:19.01        
                  28.43     1:03.48 (35.05)     1:45.17 (41.69)     2:19.01 (33.84)
 26 Lapikov, Michael          16 MPNY-MR              2:25.00    2:19.09        
                  29.75     1:04.81 (35.06)     1:47.03 (42.22)     2:19.09 (32.06)
 27 Meringolo, Loudon R       15 CSC-MR               2:17.53    2:20.32        
                  29.26     1:05.31 (36.05)     1:48.71 (43.40)     2:20.32 (31.61)
 28 Kravetz, Chase H          16 Express Swimming-MR  2:16.43    2:20.35        
                  27.84     1:03.94 (36.10)     1:47.20 (43.26)     2:20.35 (33.15)
 29 Chan, Brian               15 GATE-MR              2:22.50    2:22.73        
                                1:04.32 ( )     1:50.15 (45.83)     2:22.73 (32.58)
 30 Gamboa, Nathaniel         14 Express Swimming-MR  2:22.23    2:22.80        
                  32.42     1:08.74 (36.32)     1:48.85 (40.11)     2:22.80 (33.95)
 31 Hyer, Robert J            16 Express Swimming-MR  2:27.65    2:23.58        
                  32.74     1:07.84 (35.10)     1:50.81 (42.97)     2:23.58 (32.77)
 32 Cornelia, Dylan T         15 WISC-MR              2:43.55    2:24.44        
                  30.52     1:07.16 (36.64)     1:51.10 (43.94)     2:24.44 (33.34)
 33 Litvinov, George          15 Express Swimming-MR  2:21.21    2:25.00        
                  29.97     1:07.31 (37.34)     1:50.63 (43.32)     2:25.00 (34.37)
 34 Gantman, Beny J           15 MPNY-MR              2:28.00    2:25.46        
                  28.62     1:08.01 (39.39)     1:52.97 (44.96)     2:25.46 (32.49)
 35 Ciopyk, Alex              21 Greenfins-NI         2:35.13    2:29.70        
                  31.33     1:09.80 (38.47)     1:55.17 (45.37)     2:29.70 (34.53)
 36 Cevallos, Peter D         16 MPNY-MR              2:25.00    2:33.43        
                  31.99     1:10.61 (38.62)     1:55.03 (44.42)     2:33.43 (38.40)
 37 Marschausen, Patrick      15 Express Swimming-MR  2:15.43    2:33.83        
                  30.46     1:10.46 (40.00)     1:57.80 (47.34)     2:33.83 (36.03)
 38 Magliulo, Nicholas R      16 Express Swimming-MR  2:41.32    2:35.80        
                  30.18     1:08.65 (38.47)     2:00.76 (52.11)     2:35.80 (35.04)
 39 Lew, Tyler                17 Express Swimming-MR  2:30.44    2:37.71        
                  31.40     1:11.05 (39.65)   2:37.71 (1:26.66)                    
 40 Earley, Ryan C            16 Express Swimming-MR  2:34.86    2:38.47        
                  34.34     1:15.32 (40.98)     2:04.37 (49.05)     2:38.47 (34.10)
 41 Wisniewski, Robert L      15 MPNY-MR              2:45.00    2:40.61        
                  36.67     1:18.89 (42.22)     2:05.12 (46.23)     2:40.61 (35.49)
 42 Raimondi, Biagio J        16 Express Swimming-MR  2:49.87    2:42.61        
                  34.95     1:15.75 (40.80)     2:05.75 (50.00)     2:42.61 (36.86)
 43 McAleer, Ryan M           16 FA-MR                2:39.70    2:43.14        
                  30.03     1:12.60 (42.57)     2:05.45 (52.85)     2:43.14 (37.69)
 44 McGoldrick, Michael I     15 Express Swimming-MR  2:37.96    2:44.61        
                                1:19.03 ( )     2:09.33 (50.30)     2:44.61 (35.28)
 45 Urban, Kyle A             15 WISC-MR              2:49.54    2:48.97        
                  39.79     1:23.15 (43.36)     2:10.45 (47.30)     2:48.97 (38.52)
 
Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hurley, John R            15 Express Swimming-MR  4:20.92    4:17.09        
                  27.88       59.05 (31.17)     1:33.88 (34.83)     2:07.32 (33.44)
        2:41.78 (34.46)     3:17.25 (35.47)     3:48.22 (30.97)     4:17.09 (28.87)
  2 Chernik, Noah             16 CSC-MR               4:29.08    4:29.12        
                  28.29     1:00.53 (32.24)     1:36.49 (35.96)     2:11.67 (35.18)
        2:50.42 (38.75)     3:29.14 (38.72)     3:59.83 (30.69)     4:29.12 (29.29)
  3 Ortof, Harry C            16 Express Swimming-MR  4:30.36    4:32.75        
                  28.70     1:01.88 (33.18)     1:37.72 (35.84)     2:12.20 (34.48)
        2:52.06 (39.86)     3:31.89 (39.83)     4:03.12 (31.23)     4:32.75 (29.63)
  4 Konovalov, Veniamin       15 MPNY-MR              4:42.00    4:37.21        
                  27.97     1:01.30 (33.33)     1:37.40 (36.10)     2:12.32 (34.92)
        2:53.92 (41.60)     3:34.99 (41.07)     4:05.82 (30.83)     4:37.21 (31.39)
  5 Eng, William a            15 Express Swimming-MR  4:45.37    4:40.71        
                  29.12     1:03.01 (33.89)     1:39.27 (36.26)     2:14.57 (35.30)
        2:56.57 (42.00)     3:38.03 (41.46)     4:09.91 (31.88)     4:40.71 (30.80)
  6 Sheinberg, Kyle N         15 Express Swimming-MR  4:39.78    4:41.89        
                  28.82     1:02.03 (33.21)     1:38.75 (36.72)     2:14.51 (35.76)
        2:57.08 (42.57)     3:39.13 (42.05)     4:11.18 (32.05)     4:41.89 (30.71)
  7 Swartwout, William H      12 Express Swimming-MR  5:08.09    4:48.65        
                  31.35     1:06.78 (35.43)     1:43.16 (36.38)     2:20.56 (37.40)
        3:02.22 (41.66)     3:45.07 (42.85)     4:17.77 (32.70)     4:48.65 (30.88)
  8 Lishnevetsky, Joshua T    15 MPNY-MR              4:59.00    4:54.66        
                  29.74     1:03.62 (33.88)     1:40.92 (37.30)     2:17.55 (36.63)
        3:01.47 (43.92)     3:44.88 (43.41)     4:19.62 (34.74)     4:54.66 (35.04)
  9 Watson, Anthony C         12 MPNY-MR              4:59.00    4:56.63        
                  31.16     1:10.68 (39.52)     1:49.65 (38.97)     2:28.66 (39.01)
        3:09.97 (41.31)     3:51.05 (41.08)     4:25.24 (34.19)     4:56.63 (31.39)
 10 Mohlenbrok, Gabriel       16 MPNY-MR              4:59.00    4:57.86        
                  29.20     1:03.80 (34.60)     1:44.20 (40.40)     2:24.40 (40.20)
        3:07.43 (43.03)     3:52.42 (44.99)     4:25.38 (32.96)     4:57.86 (32.48)
 11 Radkov, Nick S            11 UN-MP-MR             5:01.00    5:03.93        
                  31.84     1:11.37 (39.53)     1:49.26 (37.89)     2:26.94 (37.68)
        3:13.33 (46.39)     3:58.11 (44.78)     4:31.83 (33.72)     5:03.93 (32.10)
 12 Ciopyk, Alex              21 Greenfins-NI         5:30.21    5:26.94        
                  33.12     1:14.65 (41.53)     1:54.07 (39.42)     2:34.79 (40.72)
        3:22.25 (47.46)     4:11.91 (49.66)     4:49.22 (37.31)     5:26.94 (37.72)
 13 Wisniewski, Robert L      15 MPNY-MR              5:50.00    5:41.13        
                  36.51     1:21.96 (45.45)     2:06.98 (45.02)     2:50.66 (43.68)
        3:39.06 (48.40)     4:25.52 (46.46)     5:03.96 (38.44)     5:41.13 (37.17)