Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 1/21/2014 02:42 PM
            2014 MR LIE Winterfest Classic - 1/17/2014 to 1/19/2014            
                              Sanction #: 140122                               
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Harris, Angelina L  10 Three Village-MR       28.96      28.22        
  2 Tsai, Sarah Y        9 NCAC-MR                29.00      29.65        
  3 Nyquist, Hailey E   10 WAC-MR                 31.00      29.88        
  4 Iaccino, Grace Ann  10 Express Swimming-MR    30.05      30.07        
  5 Boccio, Sophia I    10 Express Swimming-MR    29.72      30.11        
  6 Lewis, Amaya        10 WAC-MR                 31.12      31.38        
  7 Eng, Alina          10 Express Swimming-MR    31.45      31.63        
  8 Kuzma, Lauren E     10 Express Swimming-MR    32.36      32.21        
  8 Rappaport, Molly M  10 Express Swimming-MR    32.75      32.21        
 10 Creagh, Shannon M   10 BBSC-MR                34.30      32.50        
 11 Afif, Sarah         10 WAC-MR                 34.44      32.70        
 12 Suteja, Kezia S     10 NCAC-MR                32.00      32.71        
 13 Vega, Kayla C       10 Unhes-Mr-MR            33.88      33.02        
 14 Sommerstad, Kate A   9 Three Village-MR       35.33      33.28        
 15 Sullivan, Lauren G  10 Express Swimming-MR    33.29      33.30        
 16 Hyndman, Kailah     10 Unhes-Mr-MR            32.32      33.41        
 17 Pompay, Arabella F   9 Express Swimming-MR    33.11      33.48        
 18 Lai, Reyna          10 Express Swimming-MR    34.09      33.93        
 19 Valle, Ashley A      9 Express Swimming-MR    34.75      34.02        
 20 Zaets, Samantha      8 WAC-MR                 34.26      34.03        
 21 Wojciechowski, Nat   9 Lindy-MR               36.02      34.22        
 22 Herrera, Ava K      10 Express Swimming-MR    33.23      34.27        
 23 Mond, Jenna         10 Three Village-MR       33.58      34.48        
 24 Rowan, Paige V      10 Lindy-MR               34.95      34.57        
 25 Cassell, Gretel      9 Express Swimming-MR    33.60      34.68        
 26 Murphy, Lillian E   10 Express Swimming-MR    38.91      34.70        
 27 Celli, Leah N        8 HAA-MR                 35.49      34.71        
 28 Spottiswood, Maya   10 Express Swimming-MR    35.60      34.77        
 29 Renda, Tara L       10 BBSC-MR                37.13      34.85        
 30 O'Connell, Siobhan   9 Express Swimming-MR    37.64      35.51        
 31 Samuels, Sophia E   10 Express Swimming-MR    34.15      35.55        
 32 Catalano, Farrah     9 BBSC-MR                41.11      35.67        
 33 Decicco, Sarah G    10 Express Swimming-MR    36.66      35.68        
 34 Corradini, Julia    10 NCAC-MR                36.00      35.72        
 35 Welsh, Lindsay      10 Express Swimming-MR    36.92      35.83        
 36 Atassi, Emily       10 WAC-MR                 55.40      35.90        
 37 O'Connell, Kaitlyn   9 BBSC-MR                38.08      36.15        
 38 Davis, Angel         9 Unhes-Mr-MR            37.98      36.31        
 39 Soberon, Sophia E   10 Express Swimming-MR    37.47      36.33        
 39 Kazlauskas, Saige   10 HAA-MR                 37.95      36.33        
 41 Sadowski, Maura      9 WAC-MR                 37.72      36.59        
 42 Chen, Emily         10 MALT-NJ                47.55      36.72        
 43 Eldredge, Alexandr   9 Express Swimming-MR    35.64      36.80        
 44 Brennan, Erin       10 Express Swimming-MR    37.37      36.85        
 45 Horacek, Julia E    10 Express Swimming-MR    35.93      37.00        
 46 Gallagher, Kaylee   10 HAA-MR                 38.49      37.26        
 47 Munday, Isabella A   8 Unhes-Mr-MR            37.80      37.31        
 48 Manning, Brooke      9 WAC-MR                 40.61      37.82        
 49 Byrne, Gianna R     10 HAA-MR                 39.27      38.36        
 50 Canty, Katie E       9 Express Swimming-MR    38.98      38.41        
 51 Eng, Amelie R        7 BBSC-MR                38.67      38.90        
 52 Castano, Tara M      8 BBSC-MR                39.02      39.55        
 53 McCafferty, Kathle  10 WAC-MR                 40.63      39.60        
 54 Hidajat, Felicia    10 NCAC-MR                40.00      39.77        
 55 Flottmann-Stehlin,   9 WAC-MR                 43.86      39.80        
 56 Laub, Lindsay        9 WAC-MR                 43.66      40.58        
 57 Brennan, Kelly      10 Express Swimming-MR    40.31      40.72        
 58 Perrino, Julia E    10 Express Swimming-MR    40.14      40.83        
 59 McCafferty, Siobha  10 WAC-MR                 43.16      40.97        
 60 Keiser, Abigail     10 WAC-MR                 43.04      41.17        
 61 McCafferty, Mary    10 WAC-MR                 41.64      41.21        
 62 Rivera, Annalia      9 WAC-MR                 45.10      41.28        
 63 Ortega, Meghan      10 WAC-MR               1:00.00      41.34        
 64 Han, Abigail         7 MALT-NJ                49.33      41.44        
 65 Ruiz, Mahjazee       9 WAC-MR                 41.31      41.49        
 66 Troy, Emily         10 WAC-MR                 46.96      42.21        
 67 Shashaty, Kelly      8 WAC-MR                 44.38      42.64        
 68 Einsetler, Morgan    8 Lindy-MR               45.15      42.91        
 69 Herrera, Ciara E     8 BBSC-MR                47.31      43.21        
 70 Dobles, Daya         7 Lindy-MR               42.19      43.28        
 71 McKenna, Mary K      8 BBSC-MR                44.19      43.68        
 72 McCafferty, Ann      8 WAC-MR                 48.60      47.63        
 73 Nikon-Chatfield, L   7 FAST-MR                53.57      49.83        
 74 Diffendale, Ashley   8 BBSC-MR                49.58      49.87        
 75 Zeman, Talia S       7 Lindy-MR               50.28      52.53        
 76 Driscoll, Amanda     8 WAC-MR               1:07.09    1:00.52        
 -- Tan, Sayjel E        7 BBSC-MR                40.54         NS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Harris, Angelina L  10 Three Village-MR     1:02.24    1:01.66        
                  29.66     1:01.66 (32.00)                                        
  2 Tsai, Sarah Y        9 NCAC-MR              1:04.00    1:05.84        
                  31.10     1:05.84 (34.74)                                        
  3 Iaccino, Grace Ann  10 Express Swimming-MR  1:07.78    1:06.61        
                  31.33     1:06.61 (35.28)                                        
  4 Boccio, Sophia I    10 Express Swimming-MR  1:07.01    1:07.29        
                  31.12     1:07.29 (36.17)                                        
  5 Eng, Alina          10 Express Swimming-MR  1:10.16    1:08.96        
                  32.52     1:08.96 (36.44)                                        
  6 Lewis, Amaya        10 WAC-MR               1:09.66    1:09.63        
                  32.06     1:09.63 (37.57)                                        
  7 Ebenstein, Olivia   10 Three Village-MR     1:12.08    1:09.90        
                  32.88     1:09.90 (37.02)                                        
  8 Rappaport, Molly M  10 Express Swimming-MR  1:11.91    1:10.23        
                  33.39     1:10.23 (36.84)                                        
  9 Kuzma, Lauren E     10 Express Swimming-MR  1:13.09    1:10.51        
                  34.37     1:10.51 (36.14)                                        
 10 Afif, Sarah         10 WAC-MR               1:14.93    1:11.17        
                  34.01     1:11.17 (37.16)                                        
 11 Safovich, Agnessa    9 Unhes-Mr-MR          1:12.76    1:11.92        
                  33.98     1:11.92 (37.94)                                        
 12 Hyndman, Kailah     10 Unhes-Mr-MR          1:11.04    1:12.01        
                  33.08     1:12.01 (38.93)                                        
 13 Sommerstad, Kate A   9 Three Village-MR     1:16.82    1:12.21        
                  34.74     1:12.21 (37.47)                                        
 14 Valdez, Matiana K   10 BBSC-MR              1:11.73    1:12.48        
                  34.10     1:12.48 (38.38)                                        
 15 Vega, Kayla C       10 Unhes-Mr-MR          1:15.17    1:13.12        
                  34.09     1:13.12 (39.03)                                        
 16 Herrera, Ava K      10 Express Swimming-MR  1:13.07    1:13.17        
                  34.94     1:13.17 (38.23)                                        
 17 Wilen, Gianna       10 Unhes-Mr-MR          1:13.03    1:13.28        
                  35.33     1:13.28 (37.95)                                        
 18 Murphy, Lillian E   10 Express Swimming-MR  1:18.00    1:14.15        
                  35.42     1:14.15 (38.73)                                        
 19 Sullivan, Lauren G  10 Express Swimming-MR  1:14.25    1:14.43        
                  35.69     1:14.43 (38.74)                                        
 20 Pompay, Arabella F   9 Express Swimming-MR  1:13.33    1:16.21        
                  35.37     1:16.21 (40.84)                                        
 21 Valle, Ashley A      9 Express Swimming-MR  1:14.80    1:16.88        
                  35.91     1:16.88 (40.97)                                        
 22 Broderick, Catheri   8 Express Swimming-MR  1:22.07    1:17.79        
                  37.04     1:17.79 (40.75)                                        
 23 Zaets, Samantha      8 WAC-MR               1:20.89    1:18.22        
                  36.52     1:18.22 (41.70)                                        
 24 Mond, Jenna         10 Three Village-MR     1:16.68    1:18.35        
                  36.23     1:18.35 (42.12)                                        
 25 Lai, Reyna          10 Express Swimming-MR  1:18.87    1:18.51        
                  36.20     1:18.51 (42.31)                                        
 26 Renda, Tara L       10 BBSC-MR              1:24.38    1:18.64        
                  37.48     1:18.64 (41.16)                                        
 27 O'Connell, Siobhan   9 Express Swimming-MR  1:20.02    1:19.03        
                  37.31     1:19.03 (41.72)                                        
 28 Maio, Kate          10 BBSC-MR              1:20.88    1:19.41        
                  37.62     1:19.41 (41.79)                                        
 29 O'Connell, Kaitlyn   9 BBSC-MR              1:24.46    1:19.51        
                  38.17     1:19.51 (41.34)                                        
 30 Samuels, Sophia E   10 Express Swimming-MR  1:17.35    1:19.62        
                  37.04     1:19.62 (42.58)                                        
 31 Welsh, Lindsay      10 Express Swimming-MR  1:20.22    1:20.06        
                  38.10     1:20.06 (41.96)                                        
 32 Decicco, Sarah G    10 Express Swimming-MR  1:20.18    1:21.08        
                  37.51     1:21.08 (43.57)                                        
 33 Chen, Emily         10 MALT-NJ              1:45.76    1:21.77        
                  38.50     1:21.77 (43.27)                                        
 34 Bies, Dehlia E      10 HAA-MR               1:33.75    1:21.78        
                  39.39     1:21.78 (42.39)                                        
 35 Lombardo, Jade      10 WAC-MR               1:27.31    1:22.32        
                  37.24     1:22.32 (45.08)                                        
 36 Soberon, Sophia E   10 Express Swimming-MR  1:22.61    1:22.83        
                  40.12     1:22.83 (42.71)                                        
 37 Manning, Brooke      9 WAC-MR               1:26.46    1:23.09        
                  38.15     1:23.09 (44.94)                                        
 38 Fisher, Mary Y       9 Three Village-MR     1:26.36    1:23.62        
                  39.85     1:23.62 (43.77)                                        
 39 Brennan, Erin       10 Express Swimming-MR  1:26.20    1:24.11        
                  40.28     1:24.11 (43.83)                                        
 40 Davis, Angel         9 Unhes-Mr-MR          1:31.33    1:24.31        
                  39.21     1:24.31 (45.10)                                        
 41 Castagnetti, Emily  10 WAC-MR               1:27.33    1:24.67        
                  40.55     1:24.67 (44.12)                                        
 42 Canty, Katie E       9 Express Swimming-MR  1:26.40    1:25.11        
                  40.37     1:25.11 (44.74)                                        
 43 McCafferty, Siobha  10 WAC-MR               1:32.32    1:26.60        
                  42.11     1:26.60 (44.49)                                        
 44 McNamara, Jane      10 BBSC-MR              1:29.46    1:26.92        
                  40.12     1:26.92 (46.80)                                        
 45 Eng, Amelie R        7 BBSC-MR              1:27.43    1:28.03        
                  41.01     1:28.03 (47.02)                                        
 46 Perrino, Julia E    10 Express Swimming-MR  1:31.41    1:28.52        
                  40.83     1:28.52 (47.69)                                        
 47 Catalano, Farrah     9 BBSC-MR              1:26.09    1:29.42        
                  40.20     1:29.42 (49.22)                                        
 48 Gallagher, Kaylee   10 HAA-MR               1:32.82    1:29.59        
                  39.85     1:29.59 (49.74)                                        
 49 Tadross, Veronica   10 Express Swimming-MR  1:33.04    1:29.62        
                  40.74     1:29.62 (48.88)                                        
 50 Byrne, Gianna R     10 HAA-MR               1:36.05    1:29.63        
                  41.15     1:29.63 (48.48)                                        
 51 Dobles, Daya         7 Lindy-MR             1:24.99    1:29.83        
                  43.47     1:29.83 (46.36)                                        
 52 McCafferty, Kathle  10 WAC-MR               1:39.36    1:30.79        
                  43.20     1:30.79 (47.59)                                        
 53 Castano, Tara M      8 BBSC-MR              1:33.55    1:31.09        
                  42.23     1:31.09 (48.86)                                        
 54 McKenna, Mary K      8 BBSC-MR              1:32.77    1:32.20        
                  45.56     1:32.20 (46.64)                                        
 55 Han, Abigail         7 MALT-NJ              1:50.65    1:32.66        
                  43.18     1:32.66 (49.48)                                        
 56 Huang, Emily         8 MALT-NJ              1:50.65    1:32.71        
                  42.91     1:32.71 (49.80)                                        
 57 McCafferty, Mary    10 WAC-MR               1:37.09    1:33.99        
                  44.51     1:33.99 (49.48)                                        
 58 Brennan, Kelly      10 Express Swimming-MR  1:34.02    1:34.64        
                  44.76     1:34.64 (49.88)                                        
 59 Shashaty, Kelly      8 WAC-MR               1:41.83    1:36.71        
                  46.28     1:36.71 (50.43)                                        
 60 Chen, Emmi           8 WAC-MR               2:03.40    1:42.02        
                  47.38     1:42.02 (54.64)                                        
 61 McCafferty, Ann      8 WAC-MR               1:50.28    1:44.87        
                  48.07     1:44.87 (56.80)                                        
 62 Zeman, Talia S       7 Lindy-MR             1:44.99    1:47.93        
                  51.91     1:47.93 (56.02)                                        
 63 Nikon-Chatfield, L   7 FAST-MR              1:57.85    1:57.38        
                  52.37   1:57.38 (1:05.01)                                        
 64 Griffin, Amelia      6 HAA-MR                    NT    1:58.21        
                  53.98   1:58.21 (1:04.23)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Eng, Alina          10 Express Swimming-MR  2:28.28    2:25.29        
                  32.66     1:09.19 (36.53)     1:47.58 (38.39)     2:25.29 (37.71)
  2 Iaccino, Grace Ann  10 Express Swimming-MR  2:30.83    2:29.09        
                  33.36     1:11.63 (38.27)     1:50.87 (39.24)     2:29.09 (38.22)
  3 Rappaport, Molly M  10 Express Swimming-MR  2:40.08    2:32.89        
                  34.57     1:14.32 (39.75)     1:55.02 (40.70)     2:32.89 (37.87)
  4 Boccio, Sophia I    10 Express Swimming-MR  2:34.75    2:33.73        
                  34.13     1:13.45 (39.32)     1:54.49 (41.04)     2:33.73 (39.24)
  5 Valdez, Matiana K   10 BBSC-MR              2:45.65    2:39.31        
                  34.72     1:14.76 (40.04)     1:57.69 (42.93)     2:39.31 (41.62)
  6 Safovich, Agnessa    9 Unhes-Mr-MR          2:41.96    2:40.03        
                  18.84       35.40 (16.56)     1:16.43 (41.03)   2:40.03 (1:23.60)
  7 Murphy, Lillian E   10 Express Swimming-MR  2:50.08    2:42.11        
                  37.35     1:18.44 (41.09)     2:00.19 (41.75)     2:42.11 (41.92)
  8 Sullivan, Lauren G  10 Express Swimming-MR  2:45.18    2:42.14        
                  37.11     1:18.48 (41.37)     2:01.21 (42.73)     2:42.14 (40.93)
  9 Mulholland, Kasey   10 Express Swimming-MR  3:06.79    2:45.21        
                  35.32     1:17.36 (42.04)     2:01.68 (44.32)     2:45.21 (43.53)
 10 Spottiswood, Maya   10 Express Swimming-MR  2:55.60    2:46.70        
                  36.63     1:19.18 (42.55)     2:04.05 (44.87)     2:46.70 (42.65)
 11 Pompay, Arabella F   9 Express Swimming-MR  3:06.51    2:47.38        
                  36.64     1:19.45 (42.81)     2:04.34 (44.89)     2:47.38 (43.04)
 12 Valle, Ashley A      9 Express Swimming-MR  2:55.75    2:48.39        
                  37.87     1:19.62 (41.75)     2:04.27 (44.65)     2:48.39 (44.12)
 13 Lai, Reyna          10 Express Swimming-MR  2:52.37    2:49.15        
                  36.62     1:20.10 (43.48)     2:05.11 (45.01)     2:49.15 (44.04)
 14 Welsh, Lindsay      10 Express Swimming-MR  3:22.11    2:51.53        
                  38.09     1:22.81 (44.72)     2:09.73 (46.92)     2:51.53 (41.80)
 15 Decicco, Sarah G    10 Express Swimming-MR  3:12.11    2:53.27        
                  38.58     1:23.66 (45.08)     2:09.66 (46.00)     2:53.27 (43.61)
 16 Brennan, Erin       10 Express Swimming-MR  3:01.29    2:55.45        
                  40.66     1:25.16 (44.50)     2:10.51 (45.35)     2:55.45 (44.94)
 17 Canty, Katie E       9 Express Swimming-MR  3:10.84    3:01.31        
                  39.90     1:25.37 (45.47)     2:13.46 (48.09)     3:01.31 (47.85)
 18 Renda, Tara L       10 BBSC-MR              3:02.44    3:03.52        
                  39.86     1:25.82 (45.96)     2:15.08 (49.26)     3:03.52 (48.44)
 19 Horacek, Julia E    10 Express Swimming-MR  3:00.41    3:08.21        
                  40.34     1:30.21 (49.87)     2:22.20 (51.99)     3:08.21 (46.01)
 20 Eng, Amelie R        7 BBSC-MR              3:23.62    3:13.43        
                  41.39     1:32.24 (50.85)     2:23.55 (51.31)     3:13.43 (49.88)
 21 Catalano, Farrah     9 BBSC-MR              3:05.44    3:16.40        
                  38.98     1:28.35 (49.37)     2:21.17 (52.82)     3:16.40 (55.23)
 22 Castano, Tara M      8 BBSC-MR              3:39.58    3:20.12        
                  43.28     1:35.45 (52.17)     2:27.67 (52.22)     3:20.12 (52.45)
 23 Brennan, Kelly      10 Express Swimming-MR  3:21.86    3:27.28        
                  46.64     1:41.59 (54.95)     2:37.70 (56.11)     3:27.28 (49.58)
 24 Shashaty, Kelly      8 WAC-MR               4:00.00    3:27.39        
                  44.12     1:36.78 (52.66)     2:32.11 (55.33)     3:27.39 (55.28)
 25 Diffendale, Ashley   8 BBSC-MR              4:15.44    3:51.46        
                  49.76   1:49.78 (1:00.02)   2:50.87 (1:01.09)   3:51.46 (1:00.59)
 
Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nyquist, Hailey E   10 WAC-MR               6:30.20    6:27.72        
                  34.96     1:13.88 (38.92)     1:53.35 (39.47)     2:33.82 (40.47)
        3:13.85 (40.03)     3:54.57 (40.72)     4:33.50 (38.93)     5:13.57 (40.07)
        5:51.27 (37.70)     6:27.72 (36.45)                                        
  2 Sommerstad, Kate A   9 Three Village-MR     8:00.40    6:36.58        
                  36.65     1:15.92 (39.27)     1:56.12 (40.20)     2:36.49 (40.37)
        3:17.05 (40.56)     3:58.06 (41.01)     4:38.19 (40.13)     5:18.49 (40.30)
        5:57.91 (39.42)     6:36.58 (38.67)                                        
  3 Tsai, Sarah Y        9 NCAC-MR              6:10.00    6:37.80        
                  34.40     1:14.55 (40.15)     1:55.02 (40.47)     2:36.59 (41.57)
        3:18.75 (42.16)     3:59.73 (40.98)     4:41.18 (41.45)     5:22.10 (40.92)
        6:02.28 (40.18)     6:37.80 (35.52)                                        
  4 Eng, Alina          10 Express Swimming-MR  6:46.46    6:48.85        
                  35.87     1:17.49 (41.62)     2:00.28 (42.79)     2:41.64 (41.36)
        3:23.90 (42.26)     4:06.32 (42.42)     4:47.94 (41.62)     5:29.50 (41.56)
        6:09.69 (40.19)     6:48.85 (39.16)                                        
  5 Boccio, Sophia I    10 Express Swimming-MR  6:00.10    6:49.69        
                  36.03     1:17.89 (41.86)     1:59.34 (41.45)     2:41.01 (41.67)
        3:22.82 (41.81)     4:04.88 (42.06)     4:47.00 (42.12)     5:29.05 (42.05)
        6:10.85 (41.80)     6:49.69 (38.84)                                        
  6 Lai, Reyna          10 Express Swimming-MR  6:58.76    7:18.34        
                  37.36     1:20.87 (43.51)     2:06.27 (45.40)     2:51.59 (45.32)
        3:37.11 (45.52)     4:22.79 (45.68)     5:07.49 (44.70)     5:53.00 (45.51)
        6:37.81 (44.81)     7:18.34 (40.53)                                        
  7 Vega, Kayla C       10 Unhes-Mr-MR               NT    7:42.51        
                  37.53     1:23.50 (45.97)     2:10.90 (47.40)     2:58.03 (47.13)
        3:45.41 (47.38)     4:34.68 (49.27)     5:22.71 (48.03)     6:10.95 (48.24)
        7:00.26 (49.31)     7:42.51 (42.25)                                        
 -- McCafferty, Siobha  10 WAC-MR               8:00.00        DNF        
      Did not finish
                  41.92     1:28.44 (46.52)     2:16.86 (48.42)     3:06.42 (49.56)
        3:55.46 (49.04)     4:44.84 (49.38)     5:35.18 (50.34)     6:25.63 (50.45)
        7:15.86 (50.23)                                                            
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tsai, Sarah Y        9 NCAC-MR                33.00      34.15        
  2 Iaccino, Grace Ann  10 Express Swimming-MR    34.23      34.28        
  3 Nyquist, Hailey E   10 WAC-MR                 33.79      34.53        
  4 Hyndman, Kailah     10 Unhes-Mr-MR            37.31      35.60        
  5 Boccio, Sophia I    10 Express Swimming-MR    35.47      36.78        
  6 Sommerstad, Kate A   9 Three Village-MR       37.13      36.81        
  7 Afif, Sarah         10 WAC-MR                 39.77      36.90        
  8 Safovich, Agnessa    9 Unhes-Mr-MR            37.29      37.36        
  9 Pompay, Arabella F   9 Express Swimming-MR    37.41      37.50        
 10 Rappaport, Molly M  10 Express Swimming-MR    38.06      37.52        
 11 Eng, Alina          10 Express Swimming-MR    39.15      37.74        
 12 Vega, Kayla C       10 Unhes-Mr-MR            39.83      38.36        
 13 Fisher, Mary Y       9 Three Village-MR       39.07      38.82        
 14 Valdez, Matiana K   10 BBSC-MR                40.55      39.05        
 15 Herrera, Ava K      10 Express Swimming-MR    38.16      39.06        
 16 Kuzma, Lauren E     10 Express Swimming-MR    39.64      39.12        
 17 Lewis, Amaya        10 WAC-MR                 40.20      39.18        
 18 Soberon, Sophia E   10 Express Swimming-MR    40.16      39.40        
 19 Zaets, Samantha      8 WAC-MR                 41.88      39.61        
 20 Valle, Ashley A      9 Express Swimming-MR    38.49      39.86        
 21 Murphy, Lillian E   10 Express Swimming-MR    40.53      40.01        
 22 Lai, Reyna          10 Express Swimming-MR    40.36      40.11        
 23 Sullivan, Lauren G  10 Express Swimming-MR    39.93      40.14        
 24 Canty, Katie E       9 Express Swimming-MR    45.17      40.56        
 25 Brennan, Erin       10 Express Swimming-MR    42.09      40.83        
 26 Samuels, Sophia E   10 Express Swimming-MR    42.90      41.07        
 27 Decicco, Sarah G    10 Express Swimming-MR    40.27      41.49        
 28 Mond, Jenna         10 Three Village-MR       41.79      41.98        
 29 O'Connell, Siobhan   9 Express Swimming-MR    42.51      42.23        
 30 Welsh, Lindsay      10 Express Swimming-MR    42.33      42.24        
 31 Broderick, Catheri   8 Express Swimming-MR    42.32      42.51        
 32 Chen, Emily         10 MALT-NJ                54.45      42.98        
 33 Huang, Emily         8 MALT-NJ                54.45      43.78        
 34 Renda, Tara L       10 BBSC-MR                46.76      43.79        
 35 Maio, Kate          10 BBSC-MR                47.80      43.80        
 36 McNamara, Jane      10 BBSC-MR                45.75      43.94        
 37 O'Connell, Kaitlyn   9 BBSC-MR                48.19      44.36        
 38 Castano, Tara M      8 BBSC-MR                43.45      45.09        
 39 Eng, Amelie R        7 BBSC-MR                44.61      45.19        
 40 Gallagher, Kaylee   10 HAA-MR                 46.24      45.23        
 41 Catalano, Farrah     9 BBSC-MR                46.76      45.61        
 42 Manning, Brooke      9 WAC-MR                 52.48      45.87        
 43 Brennan, Kelly      10 Express Swimming-MR    46.95      46.08        
 44 Byrne, Gianna R     10 HAA-MR                 48.61      46.35        
 45 Tadross, Veronica   10 Express Swimming-MR    47.60      47.06        
 46 Bies, Dehlia E      10 HAA-MR                 47.23      47.36        
 47 Lombardo, Jade      10 WAC-MR               1:09.81      47.82        
 48 Castagnetti, Emily  10 WAC-MR                 48.97      49.93        
 49 Han, Abigail         7 MALT-NJ                54.45      50.05        
 50 Chen, Emmi           8 WAC-MR               1:05.90      50.34        
 51 McCafferty, Kathle  10 WAC-MR                 52.19      50.96        
 52 Perrino, Julia E    10 Express Swimming-MR    51.92      51.44        
 53 McKenna, Mary K      8 BBSC-MR                48.81      52.14        
 54 Paroly, Sarah        7 Sachem-MR            1:03.74      52.49        
 55 Dobles, Daya         7 Lindy-MR               55.99      54.21        
 56 Shashaty, Kelly      8 WAC-MR                 51.86      54.51        
 57 Zeman, Talia S       7 Lindy-MR               57.18      55.07        
 58 Virella, Sophia      9 WAC-MR                 56.89      55.63        
 59 Davis, Ava R         8 Sachem-MR            1:05.00      56.12        
 60 Allegretti, Anna     9 WAC-MR                 58.70      56.78        
 61 McCafferty, Ann      8 WAC-MR                 55.57      59.42        
 62 Nikon-Chatfield, L   7 FAST-MR              1:03.76      59.72        
 63 Griffin, Amelia      6 HAA-MR                 59.39    1:00.48        
 -- Wilen, Gianna       10 Unhes-Mr-MR            36.60         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Davis, Angel         9 Unhes-Mr-MR            47.10         DQ        
      Non-continuous turning action
 -- Dominger, Madison    7 HAA-MR               1:04.75         NS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tsai, Sarah Y        9 NCAC-MR              1:13.00    1:15.28        
                  36.70     1:15.28 (38.58)                                        
  2 Harris, Angelina L  10 Three Village-MR     1:21.50    1:16.52        
                  37.06     1:16.52 (39.46)                                        
  3 Iaccino, Grace Ann  10 Express Swimming-MR  1:19.87    1:17.31        
                  37.82     1:17.31 (39.49)                                        
  4 Eng, Alina          10 Express Swimming-MR  1:21.23    1:18.24        
                  38.20     1:18.24 (40.04)                                        
  5 Sommerstad, Kate A   9 Three Village-MR     1:18.03    1:18.46        
                  38.81     1:18.46 (39.65)                                        
  6 Boccio, Sophia I    10 Express Swimming-MR  1:18.65    1:18.66        
                  38.49     1:18.66 (40.17)                                        
  7 Pompay, Arabella F   9 Express Swimming-MR  1:19.86    1:20.19        
                  38.67     1:20.19 (41.52)                                        
  8 Zhu, Angela         10 NCAC-MR              1:16.00    1:20.25        
                  39.18     1:20.25 (41.07)                                        
  9 Hyndman, Kailah     10 Unhes-Mr-MR          1:20.46    1:20.47        
                  38.59     1:20.47 (41.88)                                        
 10 Wilen, Gianna       10 Unhes-Mr-MR          1:23.00    1:20.78        
                  40.43     1:20.78 (40.35)                                        
 11 Vega, Kayla C       10 Unhes-Mr-MR          1:25.96    1:21.55        
                  39.60     1:21.55 (41.95)                                        
 12 Afif, Sarah         10 WAC-MR               1:24.75    1:22.03        
                  38.45     1:22.03 (43.58)                                        
 13 Herrera, Ava K      10 Express Swimming-MR  1:21.84    1:22.44        
                  40.45     1:22.44 (41.99)                                        
 14 Lewis, Amaya        10 WAC-MR               1:26.58    1:23.02        
                  40.52     1:23.02 (42.50)                                        
 15 Sullivan, Lauren G  10 Express Swimming-MR  1:27.98    1:23.89        
                  41.70     1:23.89 (42.19)                                        
 16 Rappaport, Molly M  10 Express Swimming-MR       NT    1:24.16        
                  39.56     1:24.16 (44.60)                                        
 17 Fisher, Mary Y       9 Three Village-MR     1:25.64    1:24.40        
                  41.07     1:24.40 (43.33)                                        
 18 Murphy, Lillian E   10 Express Swimming-MR  1:31.23    1:24.56        
                  41.64     1:24.56 (42.92)                                        
 19 Creagh, Shannon M   10 BBSC-MR              1:25.85    1:24.89        
                  41.79     1:24.89 (43.10)                                        
 20 Kuzma, Lauren E     10 Express Swimming-MR  1:24.71    1:25.29        
                  41.70     1:25.29 (43.59)                                        
 21 Valle, Ashley A      9 Express Swimming-MR  1:24.49    1:25.31        
                  42.29     1:25.31 (43.02)                                        
 22 Soberon, Sophia E   10 Express Swimming-MR  1:28.14    1:26.36        
                  42.18     1:26.36 (44.18)                                        
 23 Lai, Reyna          10 Express Swimming-MR  1:27.74    1:26.97        
                  42.07     1:26.97 (44.90)                                        
 24 Decicco, Sarah G    10 Express Swimming-MR  1:25.41    1:27.61        
                  42.21     1:27.61 (45.40)                                        
 25 Cassell, Gretel      9 Express Swimming-MR  1:32.29    1:27.73        
                  43.04     1:27.73 (44.69)                                        
 26 O'Connell, Siobhan   9 Express Swimming-MR  1:33.38    1:28.84        
                  43.68     1:28.84 (45.16)                                        
 27 Zaets, Samantha      8 WAC-MR               1:33.27    1:29.51        
                  43.42     1:29.51 (46.09)                                        
 28 Celli, Leah N        8 HAA-MR               1:41.99    1:29.85        
                  43.15     1:29.85 (46.70)                                        
 29 Sadowski, Maura      9 WAC-MR               1:38.01    1:30.11        
                  44.50     1:30.11 (45.61)                                        
 30 Welsh, Lindsay      10 Express Swimming-MR  1:31.63    1:30.35        
                  45.20     1:30.35 (45.15)                                        
 31 Mond, Jenna         10 Three Village-MR     1:30.76    1:31.03        
                  44.39     1:31.03 (46.64)                                        
 32 Canty, Katie E       9 Express Swimming-MR  1:33.20    1:31.90        
 33 Wojciechowski, Nat   9 Lindy-MR             1:20.99    1:31.93        
                  44.02     1:31.93 (47.91)                                        
 34 Samuels, Sophia E   10 Express Swimming-MR  1:33.44    1:32.43        
                  44.62     1:32.43 (47.81)                                        
 35 Reich, Elizabeth    10 WAC-MR               1:36.23    1:33.22        
                  44.54     1:33.22 (48.68)                                        
 36 Spottiswood, Maya   10 Express Swimming-MR  1:35.98    1:34.71        
                  46.26     1:34.71 (48.45)                                        
 37 Kazlauskas, Saige   10 HAA-MR                    NT    1:35.29        
                  46.80     1:35.29 (48.49)                                        
 38 O'Connell, Kaitlyn   9 BBSC-MR              1:38.54    1:35.31        
                  47.96     1:35.31 (47.35)                                        
 39 Chen, Emily         10 MALT-NJ              1:56.45    1:35.58        
                  46.34     1:35.58 (49.24)                                        
 40 Renda, Tara L       10 BBSC-MR              1:39.06    1:36.77        
                  46.67     1:36.77 (50.10)                                        
 41 Brennan, Kelly      10 Express Swimming-MR  1:39.56    1:37.21        
                  47.43     1:37.21 (49.78)                                        
 42 Castagnetti, Emily  10 WAC-MR               1:43.61    1:37.33        
                  46.34     1:37.33 (50.99)                                        
 43 Hidajat, Felicia    10 NCAC-MR              1:40.00    1:37.72        
                  46.63     1:37.72 (51.09)                                        
 44 Rowan, Paige V      10 Lindy-MR             1:18.99    1:38.72        
                  46.03     1:38.72 (52.69)                                        
 45 Gallagher, Kaylee   10 HAA-MR               1:49.95    1:39.31        
                  48.15     1:39.31 (51.16)                                        
 46 Rivera, Annalia      9 WAC-MR               1:46.38    1:39.37        
                  47.60     1:39.37 (51.77)                                        
 47 Flottmann-Stehlin,   9 WAC-MR               1:43.52    1:40.12        
                  48.26     1:40.12 (51.86)                                        
 48 Catalano, Farrah     9 BBSC-MR              1:37.44    1:40.24        
                  46.59     1:40.24 (53.65)                                        
 49 Ruiz, Mahjazee       9 WAC-MR               1:46.18    1:40.35        
                  48.43     1:40.35 (51.92)                                        
 50 Davis, Angel         9 Unhes-Mr-MR          1:41.16    1:40.44        
                  47.10     1:40.44 (53.34)                                        
 51 McNamara, Jane      10 BBSC-MR              1:36.17    1:41.13        
                  49.96     1:41.13 (51.17)                                        
 52 Munday, Isabella A   8 Unhes-Mr-MR          1:50.00    1:41.34        
                  51.60     1:41.34 (49.74)                                        
 53 Han, Abigail         7 MALT-NJ              1:56.45    1:41.71        
                  48.76     1:41.71 (52.95)                                        
 54 Anticev, Katherine   8 WAC-MR               2:00.00    1:42.10        
                  48.81     1:42.10 (53.29)                                        
 55 Byrne, Gianna R     10 HAA-MR               1:47.63    1:42.64        
                  48.98     1:42.64 (53.66)                                        
 56 Horacek, Julia E    10 Express Swimming-MR  1:52.64    1:43.72        
                  50.43     1:43.72 (53.29)                                        
 57 Keiser, Abigail     10 WAC-MR               2:35.65    1:46.27        
                  50.27     1:46.27 (56.00)                                        
 58 Eldredge, Alexandr   9 Express Swimming-MR  1:50.75    1:52.52        
                  53.23     1:52.52 (59.29)                                        
 59 Einsetler, Morgan    8 Lindy-MR                  NT    2:00.43        
                  57.34   2:00.43 (1:03.09)                                        
 60 McCafferty, Ann      8 WAC-MR               2:00.00    2:04.99        
                1:00.29   2:04.99 (1:04.70)                                        
 -- Perrino, Julia E    10 Express Swimming-MR  1:50.49         DQ        
                  52.39          DQ (57.41)                                        
 -- Dobles, Daya         7 Lindy-MR             1:35.00         DQ        
                  58.13          DQ (57.80)                                        
 -- Zeman, Talia S       7 Lindy-MR             1:29.00         DQ        
                  57.68          DQ (59.35)                                        
 -- Shashaty, Kelly      8 WAC-MR               1:58.96         DQ        
                  58.55        DQ (1:03.20)                                        
 -- Ortega, Meghan      10 WAC-MR               2:00.00         DQ        
                  48.63          DQ (53.67)                                        
 -- Nikon-Chatfield, L   7 FAST-MR                   NT         DQ        
                1:07.63        DQ (1:13.84)                                        
 -- Driscoll, Amanda     8 WAC-MR               2:24.86         DQ        
                1:13.61        DQ (1:19.54)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Harris, Angelina L  10 Three Village-MR       38.06      38.33        
  2 Kuzma, Lauren E     10 Express Swimming-MR    40.38      39.16        
  3 Rappaport, Molly M  10 Express Swimming-MR    39.51      40.23        
  4 Iaccino, Grace Ann  10 Express Swimming-MR    41.83      41.68        
  5 Valdez, Matiana K   10 BBSC-MR                42.48      41.70        
  6 Ebenstein, Olivia   10 Three Village-MR       43.17      42.06        
  7 Boccio, Sophia I    10 Express Swimming-MR    42.63      43.13        
  8 Murphy, Lillian E   10 Express Swimming-MR    46.19      44.47        
  9 Wilen, Gianna       10 Unhes-Mr-MR            45.85      44.73        
 10 Pompay, Arabella F   9 Express Swimming-MR    46.54      44.92        
 11 Hyndman, Kailah     10 Unhes-Mr-MR            45.87      45.00        
 12 Afif, Sarah         10 WAC-MR                    NT      45.35        
 13 Eng, Alina          10 Express Swimming-MR    45.13      45.56        
 14 Samuels, Sophia E   10 Express Swimming-MR    49.73      47.02        
 15 Catalano, Farrah     9 BBSC-MR                49.07      47.33        
 16 Soberon, Sophia E   10 Express Swimming-MR    46.10      47.47        
 17 Lai, Reyna          10 Express Swimming-MR    49.03      47.70        
 18 Broderick, Catheri   8 Express Swimming-MR    50.20      47.93        
 19 Perrino, Julia E    10 Express Swimming-MR    52.04      48.16        
 20 Brennan, Erin       10 Express Swimming-MR    49.30      48.28        
 21 Welsh, Lindsay      10 Express Swimming-MR    49.39      49.02        
 22 McCafferty, Siobha  10 WAC-MR                 47.23      49.32        
 22 Davis, Angel         9 Unhes-Mr-MR            50.39      49.32        
 24 Fisher, Mary Y       9 Three Village-MR       48.23      49.80        
 25 Zaets, Samantha      8 WAC-MR                 53.66      49.83        
 26 Lombardo, Jade      10 WAC-MR                 55.73      50.21        
 27 Canty, Katie E       9 Express Swimming-MR    47.71      50.44        
 28 Shashaty, Kelly      8 WAC-MR                 52.16      50.58        
 29 McNamara, Jane      10 BBSC-MR                53.56      50.66        
 30 Manning, Brooke      9 WAC-MR                 52.50      50.73        
 31 McCafferty, Mary    10 WAC-MR                 54.20      50.83        
 32 Bies, Dehlia E      10 HAA-MR                 51.91      51.10        
 33 McCafferty, Kathle  10 WAC-MR                 53.24      51.22        
 34 Sommerstad, Kate A   9 Three Village-MR       54.35      51.44        
 35 O'Connell, Siobhan   9 Express Swimming-MR    54.08      51.48        
 35 Valle, Ashley A      9 Express Swimming-MR    50.72      51.48        
 37 Chen, Emily         10 MALT-NJ                53.66      51.53        
 38 Renda, Tara L       10 BBSC-MR                58.89      51.70        
 39 Castano, Tara M      8 BBSC-MR                54.29      52.12        
 40 Huang, Emily         8 MALT-NJ                53.66      52.25        
 41 Maio, Kate          10 BBSC-MR                54.81      52.26        
 42 Decicco, Sarah G    10 Express Swimming-MR    50.43      52.87        
 43 Castagnetti, Emily  10 WAC-MR                 54.89      53.09        
 44 Gallagher, Kaylee   10 HAA-MR                 54.24      53.80        
 45 Eng, Amelie R        7 BBSC-MR                56.75      54.23        
 46 Dobles, Daya         7 Lindy-MR               58.99      55.29        
 47 Chen, Emmi           8 WAC-MR                 56.27      56.17        
 48 Brennan, Kelly      10 Express Swimming-MR    57.85      56.30        
 49 McCafferty, Ann      8 WAC-MR                 59.71      59.60        
 50 Allegretti, Anna     9 WAC-MR               1:05.22    1:03.72        
 51 Virella, Sophia      9 WAC-MR               1:00.00    1:04.20        
 52 Han, Abigail         7 MALT-NJ                53.66    1:04.82        
 53 Nikon-Chatfield, L   7 FAST-MR                   NT    1:06.80        
 54 Davis, Ava R         8 Sachem-MR            1:15.00    1:07.31        
 55 Zeman, Talia S       7 Lindy-MR             1:04.97    1:08.15        
 56 McKenna, Mary K      8 BBSC-MR              1:12.28    1:12.59        
 -- Griffin, Amelia      6 HAA-MR               1:06.91         DQ        
 -- Tadross, Veronica   10 Express Swimming-MR    49.79         DQ        
      One hand touch
 -- Sullivan, Lauren G  10 Express Swimming-MR    48.40         NS        
 -- Dominger, Madison    7 HAA-MR               1:13.77         NS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhu, Angela         10 NCAC-MR              1:21.00    1:23.66        
                  39.53     1:23.66 (44.13)                                        
  2 Suteja, Kezia S     10 NCAC-MR              1:24.00    1:24.00        
                  41.21     1:24.00 (42.79)                                        
  3 Rappaport, Molly M  10 Express Swimming-MR  1:27.68    1:28.52        
                  42.29     1:28.52 (46.23)                                        
  4 Iaccino, Grace Ann  10 Express Swimming-MR  1:31.26    1:30.82        
                  43.78     1:30.82 (47.04)                                        
  5 Kuzma, Lauren E     10 Express Swimming-MR  1:28.48    1:31.19        
                  43.14     1:31.19 (48.05)                                        
  6 Ebenstein, Olivia   10 Three Village-MR     1:34.10    1:33.42        
                  44.58     1:33.42 (48.84)                                        
  7 Eng, Alina          10 Express Swimming-MR  1:54.68    1:34.08        
                  44.49     1:34.08 (49.59)                                        
  8 Boccio, Sophia I    10 Express Swimming-MR  1:35.19    1:34.27        
                  45.21     1:34.27 (49.06)                                        
  9 Murphy, Lillian E   10 Express Swimming-MR  1:45.88    1:35.20        
                  46.31     1:35.20 (48.89)                                        
 10 Lewis, Amaya        10 WAC-MR               1:56.08    1:36.48        
                  44.58     1:36.48 (51.90)                                        
 11 Creagh, Shannon M   10 BBSC-MR              1:41.14    1:36.64        
                  46.76     1:36.64 (49.88)                                        
 12 Eldredge, Alexandr   9 Express Swimming-MR  1:35.02    1:37.02        
                  46.54     1:37.02 (50.48)                                        
 13 Atassi, Emily       10 WAC-MR               1:43.29    1:37.24        
                  47.74     1:37.24 (49.50)                                        
 14 Corradini, Julia    10 NCAC-MR              1:40.00    1:39.48        
                  46.98     1:39.48 (52.50)                                        
 15 Hyndman, Kailah     10 Unhes-Mr-MR               NT    1:39.49        
                  48.10     1:39.49 (51.39)                                        
 16 Wilen, Gianna       10 Unhes-Mr-MR          1:37.83    1:39.56        
                  48.54     1:39.56 (51.02)                                        
 17 Soberon, Sophia E   10 Express Swimming-MR  1:37.23    1:40.01        
                  48.12     1:40.01 (51.89)                                        
 18 Afif, Sarah         10 WAC-MR               1:44.57    1:41.90        
                  49.51     1:41.90 (52.39)                                        
 19 Cassell, Gretel      9 Express Swimming-MR  1:38.73    1:44.29        
                  47.88     1:44.29 (56.41)                                        
 20 McCafferty, Siobha  10 WAC-MR               1:44.28    1:45.16        
                  50.26     1:45.16 (54.90)                                        
 21 Perrino, Julia E    10 Express Swimming-MR  1:51.08    1:46.20        
                  50.92     1:46.20 (55.28)                                        
 22 Sadowski, Maura      9 WAC-MR               2:00.00    1:46.62        
                  50.87     1:46.62 (55.75)                                        
 23 Spottiswood, Maya   10 Express Swimming-MR  1:48.19    1:47.02        
                  50.45     1:47.02 (56.57)                                        
 24 Rowan, Paige V      10 Lindy-MR             1:22.00    1:47.43        
                  52.04     1:47.43 (55.39)                                        
 25 Lai, Reyna          10 Express Swimming-MR  1:47.58    1:47.51        
                  50.51     1:47.51 (57.00)                                        
 26 Horacek, Julia E    10 Express Swimming-MR  1:39.83    1:48.69        
                  51.69     1:48.69 (57.00)                                        
 27 Canty, Katie E       9 Express Swimming-MR  2:07.68    1:49.16        
                  51.53     1:49.16 (57.63)                                        
 28 Zaets, Samantha      8 WAC-MR               1:49.38    1:49.57        
                  51.75     1:49.57 (57.82)                                        
 29 Wojciechowski, Nat   9 Lindy-MR             1:26.99    1:49.68        
                  53.33     1:49.68 (56.35)                                        
 30 Castagnetti, Emily  10 WAC-MR               1:51.57    1:50.29        
                  53.18     1:50.29 (57.11)                                        
 31 Anticev, Katherine   8 WAC-MR               2:14.20    1:50.74        
                  52.93     1:50.74 (57.81)                                        
 32 Manning, Brooke      9 WAC-MR               1:57.14    1:50.77        
                  50.85     1:50.77 (59.92)                                        
 33 Reich, Elizabeth    10 WAC-MR               1:49.68    1:51.09        
                  51.20     1:51.09 (59.89)                                        
 34 McCafferty, Kathle  10 WAC-MR               1:54.77    1:51.19        
                  52.10     1:51.19 (59.09)                                        
 35 Shashaty, Kelly      8 WAC-MR               1:58.56    1:53.44        
                  54.41     1:53.44 (59.03)                                        
 36 McCafferty, Mary    10 WAC-MR               1:55.01    1:54.56        
                  54.26   1:54.56 (1:00.30)                                        
 37 Chen, Emily         10 MALT-NJ              1:56.33    1:54.62        
                  54.73     1:54.62 (59.89)                                        
 38 Davis, Angel         9 Unhes-Mr-MR          1:56.31    1:55.02        
                  53.50   1:55.02 (1:01.52)                                        
 39 Munday, Isabella A   8 Unhes-Mr-MR               NT    1:56.09        
                  54.90   1:56.09 (1:01.19)                                        
 40 Kazlauskas, Saige   10 HAA-MR                    NT    1:59.41        
                  55.91   1:59.41 (1:03.50)                                        
 41 Troy, Emily         10 WAC-MR               2:13.47    2:04.60        
                  57.61   2:04.60 (1:06.99)                                        
 42 Han, Abigail         7 MALT-NJ              1:57.88    2:15.60        
                1:03.33   2:15.60 (1:12.27)                                        
 43 McCafferty, Ann      8 WAC-MR               2:15.16    2:18.67        
                1:03.03   2:18.67 (1:15.64)                                        
 44 Einsetler, Morgan    8 Lindy-MR                  NT    3:00.37        
                1:27.85   3:00.37 (1:32.52)                                        
 -- Zeman, Talia S       7 Lindy-MR             1:59.00         DQ        
                1:10.97        DQ (1:13.49)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhu, Angela         10 NCAC-MR                32.00      31.72        
  2 Nyquist, Hailey E   10 WAC-MR                 32.57      31.79        
  3 Iaccino, Grace Ann  10 Express Swimming-MR    32.13      33.31        
  4 Suteja, Kezia S     10 NCAC-MR                33.00      33.41        
  5 Harris, Angelina L  10 Three Village-MR       34.46      34.08        
  6 Boccio, Sophia I    10 Express Swimming-MR    33.91      34.23        
  7 Ebenstein, Olivia   10 Three Village-MR       36.06      34.70        
  7 Tsai, Sarah Y        9 NCAC-MR                34.00      34.70        
  9 Hyndman, Kailah     10 Unhes-Mr-MR            33.89      35.79        
 10 Afif, Sarah         10 WAC-MR                 45.00      36.60        
 11 Sullivan, Lauren G  10 Express Swimming-MR    38.27      36.88        
 12 Vega, Kayla C       10 Unhes-Mr-MR            38.15      36.93        
 13 Eng, Alina          10 Express Swimming-MR    37.20      37.07        
 14 Rappaport, Molly M  10 Express Swimming-MR    38.10      37.18        
 15 Samuels, Sophia E   10 Express Swimming-MR    38.46      37.48        
 16 Wilen, Gianna       10 Unhes-Mr-MR            36.79      38.43        
 17 Pompay, Arabella F   9 Express Swimming-MR    39.74      38.71        
 18 Fisher, Mary Y       9 Three Village-MR       40.75      39.36        
 19 Cassell, Gretel      9 Express Swimming-MR    36.25      40.76        
 20 O'Connell, Siobhan   9 Express Swimming-MR    40.22      40.78        
 21 Decicco, Sarah G    10 Express Swimming-MR    41.59      41.46        
 22 Castano, Tara M      8 BBSC-MR                45.77      41.48        
 23 Eng, Amelie R        7 BBSC-MR                43.36      41.69        
 24 Sommerstad, Kate A   9 Three Village-MR       41.39      41.70        
 25 Kuzma, Lauren E     10 Express Swimming-MR    39.50      41.80        
 26 Celli, Leah N        8 HAA-MR                 38.53      42.36        
 27 Reich, Elizabeth    10 WAC-MR                 44.02      43.14        
 28 Eldredge, Alexandr   9 Express Swimming-MR    43.40      43.17        
 29 Rowan, Paige V      10 Lindy-MR               43.00      44.28        
 30 Kazlauskas, Saige   10 HAA-MR                 46.05      44.38        
 31 McCafferty, Mary    10 WAC-MR                 46.23      45.22        
 32 Spottiswood, Maya   10 Express Swimming-MR    42.40      45.48        
 33 Valle, Ashley A      9 Express Swimming-MR    46.01      45.50        
 34 McCafferty, Kathle  10 WAC-MR                 55.79      45.60        
 35 McNamara, Jane      10 BBSC-MR                49.26      45.73        
 36 Wojciechowski, Nat   9 Lindy-MR               48.07      46.21        
 37 Canty, Katie E       9 Express Swimming-MR    45.04      46.61        
 38 Renda, Tara L       10 BBSC-MR                49.93      46.67        
 39 Davis, Angel         9 Unhes-Mr-MR               NT      46.75        
 40 O'Connell, Kaitlyn   9 BBSC-MR                48.30      47.16        
 41 Brennan, Erin       10 Express Swimming-MR    51.60      47.37        
 42 Mond, Jenna         10 Three Village-MR       41.26      47.76        
 43 Horacek, Julia E    10 Express Swimming-MR    48.43      48.07        
 44 McCafferty, Siobha  10 WAC-MR                 49.86      48.17        
 45 Munday, Isabella A   8 Unhes-Mr-MR            50.73      49.52        
 46 Flottmann-Stehlin,   9 WAC-MR                 55.96      49.55        
 47 Gallagher, Kaylee   10 HAA-MR                 51.19      49.85        
 48 Byrne, Gianna R     10 HAA-MR                 53.57      50.70        
 49 Laub, Lindsay        9 WAC-MR                 53.87      50.78        
 50 Herrera, Ciara E     8 BBSC-MR                54.45      51.79        
 51 Brennan, Kelly      10 Express Swimming-MR    52.41      52.48        
 52 McKenna, Mary K      8 BBSC-MR                48.85      55.11        
 53 Troy, Emily         10 WAC-MR               1:00.00      55.12        
 54 Diffendale, Ashley   8 BBSC-MR              1:00.67      56.60        
 55 Ruiz, Mahjazee       9 WAC-MR                 52.73      57.08        
 56 Einsetler, Morgan    8 Lindy-MR               48.32      58.31        
 57 Keiser, Abigail     10 WAC-MR               1:00.00      59.61        
 58 Rivera, Annalia      9 WAC-MR               1:04.23    1:02.25        
 59 Zeman, Talia S       7 Lindy-MR             1:03.99    1:05.98        
 60 Dobles, Daya         7 Lindy-MR               53.99    1:06.62        
 -- Nikon-Chatfield, L   7 FAST-MR              1:03.42         DQ        
 -- Welsh, Lindsay      10 Express Swimming-MR    46.22         NS        
 -- Tan, Sayjel E        7 BBSC-MR                52.05         NS        
 -- Fidan, Lara          9 Express Swimming-MR    56.65         NS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Harris, Angelina L  10 Three Village-MR     1:15.75    1:16.58        
                  35.70     1:16.58 (40.88)                                        
  2 Sullivan, Lauren G  10 Express Swimming-MR  1:25.59    1:19.89        
                  37.65     1:19.89 (42.24)                                        
  3 Tsai, Sarah Y        9 NCAC-MR              1:18.00    1:20.87        
                  36.75     1:20.87 (44.12)                                        
  4 Hyndman, Kailah     10 Unhes-Mr-MR          1:26.00    1:23.58        
                  38.95     1:23.58 (44.63)                                        
  5 Iaccino, Grace Ann  10 Express Swimming-MR  1:20.33    1:23.61        
                  38.33     1:23.61 (45.28)                                        
  6 Wilen, Gianna       10 Unhes-Mr-MR          1:24.00    1:24.32        
                  40.22     1:24.32 (44.10)                                        
  7 Eng, Alina          10 Express Swimming-MR       NT    1:24.40        
                  38.11     1:24.40 (46.29)                                        
  8 Ebenstein, Olivia   10 Three Village-MR     1:29.22    1:24.96        
                  38.22     1:24.96 (46.74)                                        
  9 Afif, Sarah         10 WAC-MR               1:33.65    1:25.31        
                  38.72     1:25.31 (46.59)                                        
 10 Vega, Kayla C       10 Unhes-Mr-MR          1:29.77    1:27.16        
                  39.87     1:27.16 (47.29)                                        
 11 Pompay, Arabella F   9 Express Swimming-MR  1:32.11    1:30.16        
                  41.68     1:30.16 (48.48)                                        
 12 Rappaport, Molly M  10 Express Swimming-MR       NT    1:31.51        
                  41.17     1:31.51 (50.34)                                        
 13 Boccio, Sophia I    10 Express Swimming-MR  1:33.53    1:33.22        
                  41.39     1:33.22 (51.83)                                        
 14 Lewis, Amaya        10 WAC-MR               1:35.00    1:33.40        
                  43.31     1:33.40 (50.09)                                        
 15 Decicco, Sarah G    10 Express Swimming-MR  1:53.07    1:34.47        
                  44.65     1:34.47 (49.82)                                        
 16 O'Connell, Siobhan   9 Express Swimming-MR  1:33.62    1:35.21        
                  44.25     1:35.21 (50.96)                                        
 17 Canty, Katie E       9 Express Swimming-MR  1:44.57    1:36.32        
                  41.87     1:36.32 (54.45)                                        
 18 Kuzma, Lauren E     10 Express Swimming-MR  1:38.59    1:39.91        
                  44.35     1:39.91 (55.56)                                        
 19 Valle, Ashley A      9 Express Swimming-MR  1:41.88    1:41.77        
                  48.03     1:41.77 (53.74)                                        
 20 O'Connell, Kaitlyn   9 BBSC-MR              1:42.68    1:42.91        
                  47.58     1:42.91 (55.33)                                        
 21 McCafferty, Mary    10 WAC-MR               2:00.00    1:43.07        
                  47.20     1:43.07 (55.87)                                        
 22 Mond, Jenna         10 Three Village-MR     1:40.81    1:47.28        
                  48.15     1:47.28 (59.13)                                        
 -- Lombardo, Jade      10 WAC-MR               2:10.00         DQ        
                  47.02          DQ (59.19)                                        
 -- Zeman, Talia S       7 Lindy-MR             1:50.99         DQ        
                1:08.03        DQ (1:15.87)                                        
 -- Byrne, Gianna R     10 HAA-MR                    NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  47.01        DQ (1:01.28)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tsai, Sarah Y        9 NCAC-MR              1:18.00    1:16.19        
                  35.46     1:16.19 (40.73)                                        
  2 Zhu, Angela         10 NCAC-MR              1:15.00    1:16.37        
                  35.69     1:16.37 (40.68)                                        
  3 Nyquist, Hailey E   10 WAC-MR               1:18.33    1:17.94        
                  35.41     1:17.94 (42.53)                                        
  4 Iaccino, Grace Ann  10 Express Swimming-MR  1:16.95    1:18.21        
                  38.05     1:18.21 (40.16)                                        
  5 Suteja, Kezia S     10 NCAC-MR              1:19.00    1:18.22        
                  36.92     1:18.22 (41.30)                                        
  6 Vega, Kayla C       10 Unhes-Mr-MR          1:22.99    1:19.94        
                  39.02     1:19.94 (40.92)                                        
  7 Ebenstein, Olivia   10 Three Village-MR     1:22.75    1:20.36        
                  37.38     1:20.36 (42.98)                                        
  8 Eng, Alina          10 Express Swimming-MR  1:20.59    1:21.32        
                  37.63     1:21.32 (43.69)                                        
  9 Boccio, Sophia I    10 Express Swimming-MR  1:19.93    1:23.06        
                  37.86     1:23.06 (45.20)                                        
 10 Sullivan, Lauren G  10 Express Swimming-MR  1:25.45    1:23.65        
                  37.80     1:23.65 (45.85)                                        
 11 Pompay, Arabella F   9 Express Swimming-MR  1:24.70    1:23.68        
                  38.88     1:23.68 (44.80)                                        
 12 Wilen, Gianna       10 Unhes-Mr-MR          1:22.45    1:24.01        
                  36.99     1:24.01 (47.02)                                        
 13 Murphy, Lillian E   10 Express Swimming-MR  1:38.64    1:28.80        
                  43.08     1:28.80 (45.72)                                        
 14 Cassell, Gretel      9 Express Swimming-MR  1:34.15    1:28.88        
                  42.83     1:28.88 (46.05)                                        
 15 Lai, Reyna          10 Express Swimming-MR  1:28.69    1:29.60        
                  41.24     1:29.60 (48.36)                                        
 16 Valle, Ashley A      9 Express Swimming-MR  1:30.41    1:30.24        
                  40.71     1:30.24 (49.53)                                        
 17 Soberon, Sophia E   10 Express Swimming-MR  1:30.39    1:30.49        
                  43.67     1:30.49 (46.82)                                        
 18 Samuels, Sophia E   10 Express Swimming-MR  1:31.30    1:31.04        
                  40.76     1:31.04 (50.28)                                        
 19 Corradini, Julia    10 NCAC-MR              1:32.00    1:32.11        
                  43.64     1:32.11 (48.47)                                        
 20 Decicco, Sarah G    10 Express Swimming-MR  1:33.98    1:32.15        
                  42.22     1:32.15 (49.93)                                        
 21 O'Connell, Siobhan   9 Express Swimming-MR  1:48.72    1:32.16        
                  41.81     1:32.16 (50.35)                                        
 22 Welsh, Lindsay      10 Express Swimming-MR  1:42.11    1:32.91        
                  41.75     1:32.91 (51.16)                                        
 23 Brennan, Erin       10 Express Swimming-MR       NT    1:33.80        
                  44.32     1:33.80 (49.48)                                        
 24 Catalano, Farrah     9 BBSC-MR              1:38.44    1:34.22        
                  42.61     1:34.22 (51.61)                                        
 25 Canty, Katie E       9 Express Swimming-MR  1:39.57    1:35.08        
                  42.47     1:35.08 (52.61)                                        
 26 Eng, Amelie R        7 BBSC-MR              1:38.57    1:36.45        
                  44.55     1:36.45 (51.90)                                        
 27 McCafferty, Siobha  10 WAC-MR               1:36.19    1:37.77        
                  47.25     1:37.77 (50.52)                                        
 28 Eldredge, Alexandr   9 Express Swimming-MR  1:32.80    1:38.31        
                  50.58     1:38.31 (47.73)                                        
 29 Castano, Tara M      8 BBSC-MR              1:38.90    1:38.60        
                  44.24     1:38.60 (54.36)                                        
 30 McNamara, Jane      10 BBSC-MR              1:49.73    1:39.00        
                  45.20     1:39.00 (53.80)                                        
 31 Sadowski, Maura      9 WAC-MR               1:38.50    1:39.10        
                  45.43     1:39.10 (53.67)                                        
 32 Manning, Brooke      9 WAC-MR               1:50.00    1:40.93        
                  47.62     1:40.93 (53.31)                                        
 33 McCafferty, Mary    10 WAC-MR               1:42.16    1:41.32        
                  48.28     1:41.32 (53.04)                                        
 34 Fidan, Lara          9 Express Swimming-MR       NT    1:41.86        
                  48.81     1:41.86 (53.05)                                        
 35 Castagnetti, Emily  10 WAC-MR               1:43.97    1:42.27        
                  50.14     1:42.27 (52.13)                                        
 36 Munday, Isabella A   8 Unhes-Mr-MR          1:37.55    1:42.63        
                  48.90     1:42.63 (53.73)                                        
 37 McCafferty, Kathle  10 WAC-MR               1:46.23    1:43.92        
                  51.74     1:43.92 (52.18)                                        
 38 Flottmann-Stehlin,   9 WAC-MR               1:44.33    1:44.11        
                  46.24     1:44.11 (57.87)                                        
 39 Shashaty, Kelly      8 WAC-MR               1:49.33    1:51.18        
                  56.14     1:51.18 (55.04)                                        
 40 Herrera, Ciara E     8 BBSC-MR              1:55.44    1:55.65        
                  55.93     1:55.65 (59.72)                                        
 41 Rivera, Annalia      9 WAC-MR               2:10.00    1:59.41        
                  54.08   1:59.41 (1:05.33)                                        
 42 McKenna, Mary K      8 BBSC-MR              1:57.44    1:59.42        
                  55.70   1:59.42 (1:03.72)                                        
 43 Diffendale, Ashley   8 BBSC-MR              2:06.45    2:05.47        
                  57.04   2:05.47 (1:08.43)                                        
 -- Anticev, Katherine   8 WAC-MR               1:50.15         DQ        
      One hand touch - breast
                  52.93          DQ (52.90)                                        
 -- Laub, Lindsay        9 WAC-MR               2:00.00         DQ        
                  52.49          DQ (53.18)                                        
 -- Celli, Leah N        8 HAA-MR               1:31.59         NS        
 -- Horacek, Julia E    10 Express Swimming-MR  1:37.97         NS        
 -- Tan, Sayjel E        7 BBSC-MR              1:51.89         NS        
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nyquist, Hailey E   10 WAC-MR               3:00.00    2:43.11        
                  35.83     1:17.27 (41.44)     2:08.81 (51.54)     2:43.11 (34.30)
  2 Iaccino, Grace Ann  10 Express Swimming-MR  2:44.81    2:48.08        
                  36.70     1:19.23 (42.53)     2:11.27 (52.04)     2:48.08 (36.81)
  3 Eng, Alina          10 Express Swimming-MR  2:54.74    2:49.22        
                  38.09     1:19.16 (41.07)     2:11.26 (52.10)     2:49.22 (37.96)
  4 Boccio, Sophia I    10 Express Swimming-MR  2:51.52    2:56.22        
                  39.56     1:24.01 (44.45)     2:17.70 (53.69)     2:56.22 (38.52)
  5 Valdez, Matiana K   10 BBSC-MR              3:01.90    2:57.11        
                  40.10     1:25.55 (45.45)     2:17.13 (51.58)     2:57.11 (39.98)
  6 Safovich, Agnessa    9 Unhes-Mr-MR          3:01.68    3:00.73        
                  37.46     1:20.98 (43.52)     2:17.93 (56.95)     3:00.73 (42.80)
  7 Lai, Reyna          10 Express Swimming-MR  3:12.10    3:05.07        
                  43.19     1:28.17 (44.98)     2:24.79 (56.62)     3:05.07 (40.28)
  8 Murphy, Lillian E   10 Express Swimming-MR  3:11.86    3:10.73        
                  49.84     1:34.65 (44.81)     2:27.62 (52.97)     3:10.73 (43.11)
  9 Valle, Ashley A      9 Express Swimming-MR  3:16.70    3:18.56        
                  45.89     1:36.28 (50.39)     2:32.94 (56.66)     3:18.56 (45.62)
 10 McNamara, Jane      10 BBSC-MR              3:27.61    3:28.33        
                  47.37     1:37.92 (50.55)   2:42.20 (1:04.28)     3:28.33 (46.13)
 11 McCafferty, Mary    10 WAC-MR               3:20.00    3:32.46        
                  46.66     1:42.62 (55.96)     2:42.44 (59.82)     3:32.46 (50.02)
 -- Rappaport, Molly M  10 Express Swimming-MR  3:12.21         DQ        
                  41.22     1:27.84 (46.62)     2:17.89 (50.05)          DQ (39.67)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rappaport, Caitlin  12 Express Swimming-MR    27.21      26.84        
  2 Gullickson, Kriste  12 WAC-MR                 27.80      27.41        
  3 Antonopoulos, Fran  12 Express Swimming-MR    27.21      27.52        
  4 Nyquist, Hannah M   12 WAC-MR                 27.91      27.61        
  5 Rinn, Morgan        12 Express Swimming-MR    27.54      27.81        
  6 Bonvissuto, Mia D   11 Express Swimming-MR    27.90      27.97        
  7 Crane, Rebecca A    11 Three Village-MR       28.94      28.09        
  8 Puentes, Emily      11 WAC-MR                 29.15      28.11        
  9 Sommerstad, Kyra A  11 Three Village-MR       28.25      28.36        
 10 Walsh, Fiona M      12 Express Swimming-MR    28.34      28.45        
 11 Azralon, Danielle   12 Sachem-MR              29.27      28.50        
 12 Saliy, Laura E      12 Unhes-Mr-MR            29.57      28.65        
 13 Tohill, Natalie A   12 Sachem-MR              28.68      28.72        
 14 Clancy, Kiersten P  12 Three Village-MR       29.50      28.74        
 15 Pellegrino, France  11 Three Village-MR       29.23      28.86        
 16 Lew, Katie G        11 Express Swimming-MR    28.96      28.87        
 17 Whang, Jessica      12 Express Swimming-MR    28.68      28.89        
 18 Wilkins, Hazel S    11 Express Swimming-MR    29.10      29.09        
 19 Munday, Jessica L   11 Unhes-Mr-MR            29.81      29.40        
 20 Ahmed, Emily        11 Sachem-MR              30.21      29.41        
 21 Ryan, Shannon E     12 Three Village-MR       31.01      29.71        
 22 Dunster, Maggie S   12 Express Swimming-MR    31.38      29.72        
 23 Murphy, Caitlin E   12 Express Swimming-MR    30.22      29.80        
 24 LePore, Natalie E   12 Three Village-MR       30.55      29.81        
 25 Guo, Eva J          12 Express Swimming-MR    29.84      29.83        
 26 Levanti, Danielle   11 HAA-MR                 30.09      29.87        
 27 Chan, Rachel P      12 Three Village-MR       30.25      29.94        
 27 Walsh, Stephanie M  11 Express Swimming-MR    29.88      29.94        
 29 Catton, Chloe G     11 Express Swimming-MR    30.29      30.19        
 30 Warner, Breanna     12 NCAC-MR                29.30      30.20        
 31 Fetherston, Elizab  12 Express Swimming-MR    29.68      30.23        
 32 Huang, Amanda       12 Express Swimming-MR    31.91      30.29        
 33 Shashaty, Kasey     12 WAC-MR                 29.94      30.36        
 34 Moane, Courtney     11 WAC-MR                 30.24      30.62        
 35 Bice, Casey C       11 Express Swimming-MR    29.57      30.70        
 36 Velazquez, Gabriel  11 Sachem-MR              31.15      30.77        
 37 McKenna, Grace A    12 BBSC-MR                30.91      30.94        
 38 Shields, Carter I   12 Express Swimming-MR    29.94      30.96        
 39 Jhong, Sara         12 Express Swimming-MR    29.99      31.20        
 40 Vega, Sofia V       12 Three Village-MR       31.29      31.31        
 41 Gavigan, Riley N    11 Three Village-MR       31.35      31.45        
 42 Bourquin, Alyssa R  11 BBSC-MR                32.25      31.53        
 43 Perez, Meadow A     12 Express Swimming-MR    31.79      31.60        
 44 Chen, Sydney S      12 Express Swimming-MR    32.08      31.61        
 45 Galiatsatos, Chris  11 BBSC-MR                31.18      31.67        
 45 Tsybysheva, Julia   12 Three Village-MR       31.39      31.67        
 47 Brita, Abigail E    12 Express Swimming-MR    31.76      31.68        
 48 Manning, Tara       11 WAC-MR                 33.13      31.80        
 49 Eterno, Olivia J    11 HAA-MR                 32.31      31.96        
 50 Clarkson, Laura A   11 Express Swimming-MR    33.40      32.01        
 51 Russo, Noelle R     11 Express Swimming-MR    32.03      32.11        
 52 Campbell, Sarah B   12 Express Swimming-MR    32.22      32.23        
 53 O'Connell, Maggie   11 Express Swimming-MR    32.61      32.30        
 54 Rocano, Kayla D     11 FAST-MR                32.44      32.42        
 55 O'Connor, Bridget   11 Express Swimming-MR    33.43      32.45        
 56 Callaghan, Kaitlin  11 WAC-MR                 34.62      32.47        
 57 Chen, Zoe           12 NCAC-MR                32.00      32.90        
 58 Yacovone, Lauren E  12 Express Swimming-MR    34.06      32.95        
 59 Muroff, Rebecca L   12 Three Village-MR       34.17      33.01        
 60 Morvillo, Catie E   12 Express Swimming-MR    33.49      33.04        
 61 Shatz, Lindsay J    11 Express Swimming-MR    33.52      33.06        
 62 Chia, Molly         11 FAST-MR                32.65      33.13        
 63 Quiles, Jade A      11 Unhes-Mr-MR            34.86      33.15        
 64 Connors, Grace C    11 BBSC-MR                34.67      33.19        
 65 McNicholas, Olivia  11 BBSC-MR                33.34      33.34        
 66 Infranco, Molly A   11 Three Village-MR       34.98      33.46        
 67 Laurenceau, Alyssa  11 FAST-MR                32.10      33.65        
 68 Parise, Liliana E   12 Express Swimming-MR    37.82      33.85        
 69 Binkis, Elaina V    11 Express Swimming-MR    35.28      33.86        
 70 Scala, Claudia C    11 Express Swimming-MR    35.21      33.95        
 71 Quilty, Elizabeth   11 Express Swimming-MR    34.18      34.05        
 72 Gullo, Olivia       11 WAC-MR                 37.02      34.46        
 73 Schlusselberg, Rac  12 Express Swimming-MR    34.56      34.48        
 74 McLaughlin, Sophia  11 Express Swimming-MR    34.29      34.64        
 75 Gorman, Madison     12 WAC-MR                 34.17      34.66        
 76 Horne, Siobhan P    11 BBSC-MR                35.24      35.46        
 77 Hunt, Emma          11 WAC-MR                 37.93      36.16        
 78 Lerner, Ayla P      11 Express Swimming-MR    36.63      36.29        
 78 Cohen, Hannah E     11 BBSC-MR                37.01      36.29        
 80 Platt, Claire J     11 Unhes-Mr-MR            36.17      36.83        
 81 Saggio, Emma R      12 Three Village-MR       38.66      37.22        
 82 Walter, Sophia      11 WAC-MR                 36.94      37.33        
 83 Hafizov, Evelyn     11 WAC-MR                 41.14      39.24        
 84 Zara, Angelica M    11 HAA-MR                 38.62      40.27        
 85 Toscano, Isabella   11 MALT-NJ                46.56      42.50        
 86 Mchugh, Madison     11 WAC-MR                 45.29      44.56        
 -- Kostyukov, Sasha    12 WAC-MR                 45.00         NS        
 -- Driscoll, Jennifer  11 WAC-MR                 45.45         NS        
 -- Tan, Leilani        11 WAC-MR                 40.00         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rappaport, Caitlin  12 Express Swimming-MR    58.54      57.92        
                  27.70       57.92 (30.22)                                        
  2 Gullickson, Kriste  12 WAC-MR                 58.83      58.33        
                  28.31       58.33 (30.02)                                        
  3 Bonvissuto, Mia D   11 Express Swimming-MR    59.57      59.71        
                  28.54       59.71 (31.17)                                        
  4 Sommerstad, Kyra A  11 Three Village-MR     1:00.10      59.96        
                  29.12       59.96 (30.84)                                        
  5 Antonopoulos, Fran  12 Express Swimming-MR  1:01.20      59.98        
                  28.53       59.98 (31.45)                                        
  6 Claps, Emma         11 HAA-MR               1:02.47    1:00.51        
                  28.82     1:00.51 (31.69)                                        
  7 Puentes, Emily      11 WAC-MR               1:03.04    1:00.64        
                  28.91     1:00.64 (31.73)                                        
  8 Rinn, Morgan        12 Express Swimming-MR  1:01.96    1:00.86        
                  29.03     1:00.86 (31.83)                                        
  9 Walsh, Fiona M      12 Express Swimming-MR  1:02.26    1:01.25        
                  30.15     1:01.25 (31.10)                                        
 10 Ragusa, Olivia      12 Express Swimming-MR  1:02.40    1:01.69        
                  30.92     1:01.69 (30.77)                                        
 11 Nyquist, Hannah M   12 WAC-MR               1:01.45    1:01.87        
                  29.68     1:01.87 (32.19)                                        
 12 Clancy, Kiersten P  12 Three Village-MR     1:03.82    1:02.21        
                  29.50     1:02.21 (32.71)                                        
 13 Tohill, Natalie A   12 Sachem-MR            1:02.30    1:02.30        
                  30.00     1:02.30 (32.30)                                        
 14 Pellegrino, France  11 Three Village-MR     1:05.31    1:02.83        
                  29.88     1:02.83 (32.95)                                        
 15 Crane, Rebecca A    11 Three Village-MR     1:04.22    1:03.20        
                  30.27     1:03.20 (32.93)                                        
 16 Whang, Jessica      12 Express Swimming-MR  1:02.70    1:03.32        
                  30.45     1:03.32 (32.87)                                        
 17 Lew, Katie G        11 Express Swimming-MR  1:02.36    1:03.36        
                  30.53     1:03.36 (32.83)                                        
 18 McCafferty, Deirdr  12 WAC-MR               1:06.38    1:03.48        
                  31.20     1:03.48 (32.28)                                        
 19 Ahmed, Emily        11 Sachem-MR            1:04.72    1:03.92        
                  30.10     1:03.92 (33.82)                                        
 20 Fetherston, Elizab  12 Express Swimming-MR  1:04.95    1:04.12        
                  31.28     1:04.12 (32.84)                                        
 21 Guo, Eva J          12 Express Swimming-MR  1:04.57    1:04.34        
                  30.10     1:04.34 (34.24)                                        
 22 Munday, Jessica L   11 Unhes-Mr-MR          1:04.74    1:04.37        
                  31.87     1:04.37 (32.50)                                        
 23 Bice, Casey C       11 Express Swimming-MR  1:03.82    1:04.80        
                  31.00     1:04.80 (33.80)                                        
 24 Wilkins, Hazel S    11 Express Swimming-MR  1:04.88    1:05.04        
                  30.64     1:05.04 (34.40)                                        
 24 Shashaty, Kasey     12 WAC-MR               1:05.10    1:05.04        
                  31.35     1:05.04 (33.69)                                        
 26 Catton, Chloe G     11 Express Swimming-MR  1:06.44    1:05.09        
                  30.85     1:05.09 (34.24)                                        
 27 LePore, Natalie E   12 Three Village-MR     1:06.70    1:05.51        
                  31.44     1:05.51 (34.07)                                        
 28 Dunster, Maggie S   12 Express Swimming-MR  1:09.49    1:05.88        
                  31.59     1:05.88 (34.29)                                        
 29 Warner, Breanna     12 NCAC-MR              1:06.00    1:05.99        
                  30.87     1:05.99 (35.12)                                        
 30 Murphy, Caitlin E   12 Express Swimming-MR  1:08.04    1:06.33        
                  31.76     1:06.33 (34.57)                                        
 31 Dominger, Alexa N   12 HAA-MR               1:03.86    1:06.34        
                  31.54     1:06.34 (34.80)                                        
 32 Chan, Rachel P      12 Three Village-MR     1:04.53    1:06.93        
                  31.51     1:06.93 (35.42)                                        
 33 Shields, Carter I   12 Express Swimming-MR  1:04.41    1:07.14        
                  32.29     1:07.14 (34.85)                                        
 34 Galiatsatos, Chris  11 BBSC-MR              1:09.32    1:07.35        
                  32.56     1:07.35 (34.79)                                        
 35 Jhong, Sara         12 Express Swimming-MR  1:09.21    1:07.41        
                  33.14     1:07.41 (34.27)                                        
 36 Gavigan, Riley N    11 Three Village-MR     1:09.66    1:07.47        
                  32.31     1:07.47 (35.16)                                        
 36 Moane, Courtney     11 WAC-MR               1:08.58    1:07.47        
                  32.44     1:07.47 (35.03)                                        
 38 Perez, Meadow A     12 Express Swimming-MR  1:09.94    1:07.53        
                  32.08     1:07.53 (35.45)                                        
 39 Huang, Amanda       12 Express Swimming-MR  1:12.72    1:07.55        
                  32.78     1:07.55 (34.77)                                        
 40 McKenna, Grace A    12 BBSC-MR              1:09.10    1:07.59        
                  32.39     1:07.59 (35.20)                                        
 41 Rinaldi, Emily K    12 WAC-MR               1:09.70    1:07.85        
                  32.69     1:07.85 (35.16)                                        
 42 Walsh, Stephanie M  11 Express Swimming-MR  1:09.10    1:08.55        
                  32.43     1:08.55 (36.12)                                        
 43 Vega, Sofia V       12 Three Village-MR     1:07.89    1:09.22        
                  32.70     1:09.22 (36.52)                                        
 44 O'Connell, Maggie   11 Express Swimming-MR  1:11.67    1:09.96        
                  33.81     1:09.96 (36.15)                                        
 45 Tsybysheva, Julia   12 Three Village-MR     1:10.48    1:10.13        
                  33.00     1:10.13 (37.13)                                        
 46 Goodstone, Zoe K    12 Express Swimming-MR  1:10.19    1:10.76        
                  33.92     1:10.76 (36.84)                                        
 47 Chen, Sydney S      12 Express Swimming-MR  1:11.92    1:11.16        
                  33.10     1:11.16 (38.06)                                        
 48 Campbell, Sarah B   12 Express Swimming-MR  1:12.34    1:11.47        
                  34.76     1:11.47 (36.71)                                        
 49 Morvillo, Catie E   12 Express Swimming-MR  1:13.69    1:11.78        
                  33.76     1:11.78 (38.02)                                        
 50 Tirro, Theresa      11 WAC-MR               1:16.92    1:11.90        
                  33.71     1:11.90 (38.19)                                        
 51 Clarkson, Laura A   11 Express Swimming-MR  1:16.23    1:11.99        
                  33.66     1:11.99 (38.33)                                        
 52 Rocano, Kayla D     11 FAST-MR              1:10.86    1:12.09        
                  34.34     1:12.09 (37.75)                                        
 53 Russo, Noelle R     11 Express Swimming-MR  1:12.91    1:12.78        
                  34.52     1:12.78 (38.26)                                        
 54 Laurenceau, Alyssa  11 FAST-MR              1:12.26    1:12.83        
                  34.48     1:12.83 (38.35)                                        
 55 Brita, Abigail E    12 Express Swimming-MR  1:10.81    1:13.60        
                  33.84     1:13.60 (39.76)                                        
 56 Bourquin, Alyssa R  11 BBSC-MR              1:12.12    1:13.65        
                  34.24     1:13.65 (39.41)                                        
 57 Connors, Grace C    11 BBSC-MR              1:14.86    1:14.15        
                  35.05     1:14.15 (39.10)                                        
 58 Quilty, Elizabeth   11 Express Swimming-MR  1:14.80    1:14.62        
                  35.08     1:14.62 (39.54)                                        
 59 Muroff, Rebecca L   12 Three Village-MR     1:21.82    1:14.99        
                  35.83     1:14.99 (39.16)                                        
 60 Infranco, Molly A   11 Three Village-MR     1:19.68    1:15.74        
                  37.39     1:15.74 (38.35)                                        
 61 Callaghan, Kaitlin  11 WAC-MR               1:18.56    1:16.09        
                  36.41     1:16.09 (39.68)                                        
 62 Yacovone, Lauren E  12 Express Swimming-MR  1:21.28    1:17.08        
                  36.29     1:17.08 (40.79)                                        
 63 Binkis, Elaina V    11 Express Swimming-MR  1:16.01    1:17.15        
                  35.67     1:17.15 (41.48)                                        
 64 Knapp, Morgan A     11 Three Village-MR     1:19.78    1:17.48        
                  36.35     1:17.48 (41.13)                                        
 65 McLaughlin, Sophia  11 Express Swimming-MR  1:16.68    1:17.69        
                  36.98     1:17.69 (40.71)                                        
 66 Matarazzo, Paige M  11 Express Swimming-MR  1:16.60    1:18.13        
                  37.49     1:18.13 (40.64)                                        
 66 Schlusselberg, Rac  12 Express Swimming-MR  1:16.98    1:18.13        
                  36.03     1:18.13 (42.10)                                        
 68 Raimondi, Ashley J  11 BBSC-MR              1:21.02    1:18.51        
                  37.49     1:18.51 (41.02)                                        
 69 Quiles, Jade A      11 Unhes-Mr-MR          1:17.81    1:19.22        
                  36.32     1:19.22 (42.90)                                        
 70 Laudani, Elizabeth  12 WAC-MR               1:20.77    1:19.25        
                  37.34     1:19.25 (41.91)                                        
 71 Sobhy, Sabina M     11 BBSC-MR              1:17.97    1:19.67        
                  38.58     1:19.67 (41.09)                                        
 72 McDonald, Kaleigh   12 WAC-MR               1:39.43    1:20.59        
                  38.25     1:20.59 (42.34)                                        
 73 Lerner, Ayla P      11 Express Swimming-MR  1:23.18    1:22.29        
                  38.71     1:22.29 (43.58)                                        
 74 Ferraris, Emily     11 Sachem-MR            1:24.67    1:22.32        
                  37.86     1:22.32 (44.46)                                        
 75 Saggio, Emma R      12 Three Village-MR     1:24.07    1:23.19        
                  40.12     1:23.19 (43.07)                                        
 76 Platt, Claire J     11 Unhes-Mr-MR          1:23.47    1:25.66        
                  39.17     1:25.66 (46.49)                                        
 77 Sweeney, Olivia     11 WAC-MR               1:39.86    1:25.80        
                  38.55     1:25.80 (47.25)                                        
 78 Hunt, Emma          11 WAC-MR               1:28.24    1:26.98        
                  40.63     1:26.98 (46.35)                                        
 79 Zara, Angelica M    11 HAA-MR               2:04.63    1:34.47        
                  42.01     1:34.47 (52.46)                                        
 80 Toscano, Isabella   11 MALT-NJ              1:39.44    1:39.21        
                  46.44     1:39.21 (52.77)                                        
 -- McLoughlin, Kelly   12 HAA-MR               1:15.28         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bonvissuto, Mia D   11 Express Swimming-MR  2:05.22    2:07.16        
                  30.04     1:01.76 (31.72)     1:34.65 (32.89)     2:07.16 (32.51)
  2 Rappaport, Caitlin  12 Express Swimming-MR  2:10.43    2:12.08        
                  29.16     1:02.34 (33.18)     1:37.39 (35.05)     2:12.08 (34.69)
  3 Walsh, Fiona M      12 Express Swimming-MR  2:13.92    2:13.34        
                  30.68     1:04.47 (33.79)     1:39.34 (34.87)     2:13.34 (34.00)
  4 Azralon, Danielle   12 Sachem-MR            2:19.71    2:13.89        
                  32.00     1:06.38 (34.38)     1:40.77 (34.39)     2:13.89 (33.12)
  5 McCafferty, Deirdr  12 WAC-MR               2:21.87    2:14.17        
                  31.42     1:04.97 (33.55)     1:39.79 (34.82)     2:14.17 (34.38)
  6 Whang, Jessica      12 Express Swimming-MR  2:17.09    2:14.25        
                  31.19     1:05.85 (34.66)     1:40.67 (34.82)     2:14.25 (33.58)
  7 Rinn, Morgan        12 Express Swimming-MR  2:17.11    2:16.87        
                  30.29     1:04.98 (34.69)     1:41.66 (36.68)     2:16.87 (35.21)
  8 Lew, Katie G        11 Express Swimming-MR  2:17.55    2:17.13        
                  31.33     1:05.99 (34.66)     1:41.74 (35.75)     2:17.13 (35.39)
  9 Zimmerman, Marley   11 Express Swimming-MR  2:21.92    2:17.22        
                  31.44     1:06.31 (34.87)     1:42.43 (36.12)     2:17.22 (34.79)
 10 Claps, Emma         11 HAA-MR               2:14.44    2:17.86        
                  31.10     1:07.10 (36.00)     1:43.43 (36.33)     2:17.86 (34.43)
 11 Shashaty, Kasey     12 WAC-MR               2:24.11    2:18.17        
                  31.86     1:07.25 (35.39)     1:42.89 (35.64)     2:18.17 (35.28)
 12 Antonopoulos, Fran  12 Express Swimming-MR  2:14.63    2:18.35        
                  30.45     1:05.26 (34.81)     1:42.16 (36.90)     2:18.35 (36.19)
 13 Tohill, Natalie A   12 Sachem-MR            2:16.86    2:18.45        
                  31.14     1:06.66 (35.52)     1:43.47 (36.81)     2:18.45 (34.98)
 14 Fetherston, Elizab  12 Express Swimming-MR  2:23.23    2:18.89        
                  32.01     1:07.67 (35.66)     1:43.79 (36.12)     2:18.89 (35.10)
 14 Wilkins, Hazel S    11 Express Swimming-MR  2:22.10    2:18.89        
                  31.93     1:07.52 (35.59)     1:44.14 (36.62)     2:18.89 (34.75)
 16 Saliy, Laura E      12 Unhes-Mr-MR          2:23.70    2:19.38        
                  32.42     1:07.81 (35.39)     1:44.53 (36.72)     2:19.38 (34.85)
 17 Guo, Eva J          12 Express Swimming-MR  2:21.46    2:20.01        
                  31.33     1:06.14 (34.81)     1:42.42 (36.28)     2:20.01 (37.59)
 18 Catton, Chloe G     11 Express Swimming-MR  2:24.82    2:22.35        
                  31.74     1:08.20 (36.46)     1:45.85 (37.65)     2:22.35 (36.50)
 19 Bice, Casey C       11 Express Swimming-MR  2:18.34    2:23.04        
                  31.61     1:07.83 (36.22)     1:45.41 (37.58)     2:23.04 (37.63)
 20 Dunster, Maggie S   12 Express Swimming-MR  2:32.01    2:23.35        
                  31.62     1:07.22 (35.60)     1:46.09 (38.87)     2:23.35 (37.26)
 21 Galiatsatos, Chris  11 BBSC-MR              2:28.55    2:24.19        
                  32.46     1:09.34 (36.88)     1:47.97 (38.63)     2:24.19 (36.22)
 22 Shields, Carter I   12 Express Swimming-MR  2:24.36    2:24.57        
                  32.54     1:09.06 (36.52)     1:46.71 (37.65)     2:24.57 (37.86)
 23 Murphy, Caitlin E   12 Express Swimming-MR  2:26.43    2:25.24        
                  33.41     1:10.34 (36.93)     1:48.25 (37.91)     2:25.24 (36.99)
 24 Huang, Amanda       12 Express Swimming-MR  2:34.32    2:25.73        
                  33.39     1:11.24 (37.85)     1:49.68 (38.44)     2:25.73 (36.05)
 25 Walsh, Stephanie M  11 Express Swimming-MR  2:29.59    2:26.52        
                  33.12     1:11.12 (38.00)     1:49.78 (38.66)     2:26.52 (36.74)
 26 Jhong, Sara         12 Express Swimming-MR  2:31.40    2:26.64        
                  33.76     1:11.15 (37.39)     1:50.09 (38.94)     2:26.64 (36.55)
 27 Campbell, Sarah B   12 Express Swimming-MR  2:31.93    2:30.05        
                  34.56     1:12.88 (38.32)     1:51.75 (38.87)     2:30.05 (38.30)
 28 McKenna, Grace A    12 BBSC-MR              2:33.89    2:32.24        
                  34.79     1:13.44 (38.65)     1:53.45 (40.01)     2:32.24 (38.79)
 29 Shatz, Lindsay J    11 Express Swimming-MR  2:34.28    2:33.51        
                  35.42     1:14.54 (39.12)     1:54.32 (39.78)     2:33.51 (39.19)
 30 Perez, Meadow A     12 Express Swimming-MR  2:32.07    2:34.77        
                  34.53     1:14.30 (39.77)     1:55.71 (41.41)     2:34.77 (39.06)
 31 Brita, Abigail E    12 Express Swimming-MR  2:40.09    2:39.59        
                  34.78     1:16.10 (41.32)     1:58.72 (42.62)     2:39.59 (40.87)
 32 Russo, Noelle R     11 Express Swimming-MR  2:46.17    2:39.65        
                  36.24     1:18.35 (42.11)     1:59.90 (41.55)     2:39.65 (39.75)
 33 McNicholas, Olivia  11 BBSC-MR              2:48.10    2:40.57        
                  36.03     1:17.03 (41.00)     2:00.06 (43.03)     2:40.57 (40.51)
 34 Quilty, Elizabeth   11 Express Swimming-MR  2:48.95    2:44.27        
                  35.69     1:16.24 (40.55)     2:01.03 (44.79)     2:44.27 (43.24)
 35 McLaughlin, Sophia  11 Express Swimming-MR  2:53.43    2:44.75        
                  37.88     1:21.40 (43.52)     2:06.19 (44.79)     2:44.75 (38.56)
 36 Calabrese, Victori  11 Express Swimming-MR  2:35.43    2:44.76        
                  36.27     1:18.38 (42.11)     2:02.35 (43.97)     2:44.76 (42.41)
 37 Connors, Grace C    11 BBSC-MR              2:39.72    2:50.76        
                  37.97     1:21.02 (43.05)     2:06.16 (45.14)     2:50.76 (44.60)
 -- Sobhy, Sabina M     11 BBSC-MR              2:52.46         NS        
 -- Munday, Jessica L   11 Unhes-Mr-MR          2:25.20         NS        
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bonvissuto, Mia D   11 Express Swimming-MR  5:31.17    5:30.94        
                  30.06     1:02.70 (32.64)     1:36.12 (33.42)     2:09.58 (33.46)
        2:42.85 (33.27)     3:16.52 (33.67)     3:50.49 (33.97)     4:24.54 (34.05)
        4:58.38 (33.84)     5:30.94 (32.56)                                        
  2 Sommerstad, Kyra A  11 Three Village-MR     5:51.83    5:37.79        
                  30.84     1:04.15 (33.31)     1:38.34 (34.19)     2:12.53 (34.19)
        2:46.98 (34.45)     3:21.80 (34.82)     3:56.22 (34.42)     4:30.38 (34.16)
        5:04.49 (34.11)     5:37.79 (33.30)                                        
  3 Rappaport, Caitlin  12 Express Swimming-MR  5:46.45    5:41.52        
                  30.61     1:04.26 (33.65)     1:39.19 (34.93)     2:13.94 (34.75)
        2:48.97 (35.03)     3:24.42 (35.45)     3:59.45 (35.03)     4:34.55 (35.10)
        5:08.22 (33.67)     5:41.52 (33.30)                                        
  4 Gullickson, Kriste  12 WAC-MR               5:46.45    5:41.68        
                  30.84     1:04.97 (34.13)     1:39.45 (34.48)     2:14.51 (35.06)
        2:49.71 (35.20)     3:24.95 (35.24)     3:59.52 (34.57)     4:34.44 (34.92)
        5:08.80 (34.36)     5:41.68 (32.88)                                        
  5 McCafferty, Deirdr  12 WAC-MR               6:05.90    5:57.99        
                  31.65     1:06.14 (34.49)     1:41.38 (35.24)     2:17.56 (36.18)
        2:54.14 (36.58)     3:31.13 (36.99)     4:08.37 (37.24)     4:45.52 (37.15)
        5:21.95 (36.43)     5:57.99 (36.04)                                        
  6 Whang, Jessica      12 Express Swimming-MR  6:09.92    6:03.22        
                  32.53     1:09.02 (36.49)     1:46.01 (36.99)     2:23.33 (37.32)
        2:59.93 (36.60)     3:36.80 (36.87)     4:14.92 (38.12)     4:51.76 (36.84)
        5:28.01 (36.25)     6:03.22 (35.21)                                        
  7 Antonopoulos, Fran  12 Express Swimming-MR  6:04.97    6:03.55        
                  31.52     1:06.80 (35.28)     1:43.29 (36.49)     2:20.61 (37.32)
        2:58.00 (37.39)     3:35.60 (37.60)     4:13.18 (37.58)     4:51.29 (38.11)
        5:27.83 (36.54)     6:03.55 (35.72)                                        
  8 Rinn, Morgan        12 Express Swimming-MR  6:20.82    6:05.27        
                  32.24     1:08.61 (36.37)     1:45.90 (37.29)     2:23.63 (37.73)
        3:01.31 (37.68)     3:38.66 (37.35)     4:16.61 (37.95)     4:53.83 (37.22)
        5:31.53 (37.70)     6:05.27 (33.74)                                        
  9 Walsh, Fiona M      12 Express Swimming-MR  6:14.62    6:08.51        
                  33.44     1:10.25 (36.81)     1:47.80 (37.55)     2:25.35 (37.55)
        3:03.07 (37.72)     3:40.04 (36.97)     4:18.30 (38.26)     4:56.51 (38.21)
        5:34.19 (37.68)     6:08.51 (34.32)                                        
 10 Ragusa, Olivia      12 Express Swimming-MR  5:51.23    6:17.36        
                  33.91     1:10.81 (36.90)     1:48.46 (37.65)     2:27.68 (39.22)
        3:06.47 (38.79)     3:45.66 (39.19)     4:24.17 (38.51)     5:02.86 (38.69)
        5:41.43 (38.57)     6:17.36 (35.93)                                        
 11 Lew, Katie G        11 Express Swimming-MR  6:20.33    6:17.60        
                  33.73     1:11.14 (37.41)     1:49.73 (38.59)     2:29.03 (39.30)
        3:07.62 (38.59)     3:45.94 (38.32)     4:24.85 (38.91)     5:03.08 (38.23)
        5:41.00 (37.92)     6:17.60 (36.60)                                        
 12 Saliy, Laura E      12 Unhes-Mr-MR               NT    6:18.11        
                  32.95     1:10.90 (37.95)     1:48.94 (38.04)     2:27.89 (38.95)
        3:06.51 (38.62)     3:45.39 (38.88)     4:24.24 (38.85)     5:02.92 (38.68)
        5:41.56 (38.64)     6:18.11 (36.55)                                        
 13 Wilkins, Hazel S    11 Express Swimming-MR  6:26.19    6:20.32        
                  32.81     1:10.29 (37.48)     1:48.79 (38.50)     2:28.17 (39.38)
        3:07.99 (39.82)     3:46.73 (38.74)     4:26.06 (39.33)     5:04.58 (38.52)
        5:42.73 (38.15)     6:20.32 (37.59)                                        
 14 Guo, Eva J          12 Express Swimming-MR  5:50.09    6:20.58        
                  31.60     1:07.25 (35.65)     1:45.44 (38.19)     2:24.48 (39.04)
        3:04.37 (39.89)     3:43.71 (39.34)     4:23.75 (40.04)     5:03.14 (39.39)
        5:42.82 (39.68)     6:20.58 (37.76)                                        
 15 Catton, Chloe G     11 Express Swimming-MR  6:39.32    6:23.65        
                  32.88     1:10.25 (37.37)     1:50.13 (39.88)     2:29.34 (39.21)
        3:10.07 (40.73)     3:49.81 (39.74)     4:30.35 (40.54)     5:09.52 (39.17)
        5:47.76 (38.24)     6:23.65 (35.89)                                        
 16 Shields, Carter I   12 Express Swimming-MR  6:26.08    6:26.98        
                  33.27     1:10.27 (37.00)     1:48.78 (38.51)     2:28.60 (39.82)
        3:07.70 (39.10)     3:47.03 (39.33)     4:26.98 (39.95)     5:07.12 (40.14)
        5:47.44 (40.32)     6:26.98 (39.54)                                        
 17 Dunster, Maggie S   12 Express Swimming-MR  6:30.09    6:37.08        
                  36.57     1:14.42 (37.85)     1:54.07 (39.65)     2:34.00 (39.93)
        3:14.71 (40.71)     3:55.35 (40.64)     4:36.53 (41.18)     5:17.95 (41.42)
        5:58.36 (40.41)     6:37.08 (38.72)                                        
 18 Murphy, Caitlin E   12 Express Swimming-MR  6:20.08    6:39.41        
                  34.38     1:13.20 (38.82)     1:53.13 (39.93)     2:34.17 (41.04)
        3:15.51 (41.34)     3:56.92 (41.41)     4:38.74 (41.82)     5:20.88 (42.14)
        6:01.70 (40.82)     6:39.41 (37.71)                                        
 19 Perez, Meadow A     12 Express Swimming-MR  6:52.26    6:42.64        
                  34.05     1:13.48 (39.43)     1:54.51 (41.03)     2:36.71 (42.20)
        3:18.17 (41.46)     4:00.01 (41.84)     4:41.40 (41.39)     5:22.82 (41.42)
        6:03.26 (40.44)     6:42.64 (39.38)                                        
 20 Goodstone, Zoe K    12 Express Swimming-MR  7:11.42    6:54.55        
                  35.06     1:15.51 (40.45)     1:57.42 (41.91)     2:39.89 (42.47)
        3:23.89 (44.00)     4:06.37 (42.48)     4:49.07 (42.70)     5:31.95 (42.88)
        6:13.79 (41.84)     6:54.55 (40.76)                                        
 -- Brita, Abigail E    12 Express Swimming-MR  6:58.16         NS        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Antonopoulos, Fran  12 Express Swimming-MR    30.51      30.82        
  2 Nyquist, Hannah M   12 WAC-MR                 31.90      31.69        
  3 Wilkins, Hazel S    11 Express Swimming-MR    32.25      31.88        
  4 Walsh, Fiona M      12 Express Swimming-MR    33.57      31.98        
  5 Puentes, Emily      11 WAC-MR                 33.36      32.09        
  6 Ragusa, Olivia      12 Express Swimming-MR    32.74      32.11        
  7 Lew, Katie G        11 Express Swimming-MR    32.38      32.41        
  8 Shields, Carter I   12 Express Swimming-MR    32.94      32.50        
  8 Munday, Jessica L   11 Unhes-Mr-MR            33.38      32.50        
 10 Ryan, Shannon E     12 Three Village-MR       32.81      32.59        
 11 Claps, Emma         11 HAA-MR                 33.06      33.18        
 12 Jhong, Sara         12 Express Swimming-MR    34.70      33.29        
 13 Saliy, Laura E      12 Unhes-Mr-MR            33.97      33.41        
 14 Clancy, Kiersten P  12 Three Village-MR       33.14      33.43        
 15 Gavigan, Riley N    11 Three Village-MR       34.31      34.00        
 16 Crane, Rebecca A    11 Three Village-MR       35.10      34.11        
 17 Catton, Chloe G     11 Express Swimming-MR    34.75      34.12        
 18 Pellegrino, France  11 Three Village-MR       35.24      34.33        
 19 Dominger, Alexa N   12 HAA-MR                 34.16      34.34        
 20 Walsh, Stephanie M  11 Express Swimming-MR    34.29      34.37        
 21 Whang, Jessica      12 Express Swimming-MR    34.72      34.54        
 22 Huang, Amanda       12 Express Swimming-MR    35.57      34.61        
 23 Guo, Eva J          12 Express Swimming-MR    35.54      34.83        
 24 Tohill, Natalie A   12 Sachem-MR              34.03      34.96        
 25 Bice, Casey C       11 Express Swimming-MR    35.25      35.07        
 26 Fetherston, Elizab  12 Express Swimming-MR    35.41      35.12        
 27 Perez, Meadow A     12 Express Swimming-MR    35.09      35.15        
 28 Rinn, Morgan        12 Express Swimming-MR    36.66      35.62        
 29 O'Connell, Maggie   11 Express Swimming-MR    36.68      35.70        
 30 Shashaty, Kasey     12 WAC-MR                 36.14      35.94        
 31 Brita, Abigail E    12 Express Swimming-MR    35.81      36.10        
 32 Chen, Sydney S      12 Express Swimming-MR    36.90      36.44        
 33 Goodstone, Zoe K    12 Express Swimming-MR    35.34      37.15        
 34 Clarkson, Laura A   11 Express Swimming-MR    38.10      37.21        
 35 Tsybysheva, Julia   12 Three Village-MR       38.36      37.70        
 36 Campbell, Sarah B   12 Express Swimming-MR    37.43      37.95        
 37 McNicholas, Olivia  11 BBSC-MR                38.19      37.97        
 38 Willie, Madeline M  12 Three Village-MR       40.69      38.03        
 39 Rinaldi, Emily K    12 WAC-MR                 38.76      38.08        
 40 Moane, Courtney     11 WAC-MR                 38.09      38.10        
 41 Galiatsatos, Chris  11 BBSC-MR                38.01      38.18        
 42 Russo, Noelle R     11 Express Swimming-MR    38.92      38.52        
 43 Matarazzo, Paige M  11 Express Swimming-MR    39.13      38.93        
 44 Sobhy, Sabina M     11 BBSC-MR                38.21      38.97        
 45 Rocano, Kayla D     11 FAST-MR                37.47      39.09        
 46 Dunster, Maggie S   12 Express Swimming-MR    39.60      39.15        
 47 Callaghan, Kaitlin  11 WAC-MR                 41.00      39.28        
 48 Morvillo, Catie E   12 Express Swimming-MR    39.06      39.29        
 49 Yacovone, Lauren E  12 Express Swimming-MR    42.27      39.32        
 50 Infranco, Molly A   11 Three Village-MR       40.78      39.51        
 51 Quilty, Elizabeth   11 Express Swimming-MR    40.48      39.65        
 52 Bourquin, Alyssa R  11 BBSC-MR                42.24      40.06        
 53 Laurenceau, Alyssa  11 FAST-MR                37.50      40.07        
 54 Knapp, Morgan A     11 Three Village-MR       41.43      40.11        
 55 Connors, Grace C    11 BBSC-MR                45.44      40.21        
 56 Chia, Molly         11 FAST-MR                40.12      40.45        
 57 Laudani, Elizabeth  12 WAC-MR                 41.08      40.85        
 58 McKenna, Grace A    12 BBSC-MR                41.58      41.42        
 59 Quiles, Jade A      11 Unhes-Mr-MR            43.36      41.78        
 60 Platt, Claire J     11 Unhes-Mr-MR            42.16      41.97        
 61 Sweeney, Olivia     11 WAC-MR                 43.87      42.87        
 62 Ferraris, Emily     11 Sachem-MR              45.68      43.66        
 63 Lerner, Ayla P      11 Express Swimming-MR    43.50      44.40        
 64 McLaughlin, Sophia  11 Express Swimming-MR    46.83      44.57        
 65 Deignan, Anna E     11 BBSC-MR                43.17      44.59        
 66 Binkis, Elaina V    11 Express Swimming-MR    46.66      44.61        
 67 Tirro, Theresa      11 WAC-MR                 44.11      44.72        
 68 Hunt, Emma          11 WAC-MR                 42.79      44.86        
 69 Schlusselberg, Rac  12 Express Swimming-MR    43.45      45.13        
 70 Saggio, Emma R      12 Three Village-MR       51.51      45.93        
 71 McDonald, Kaleigh   12 WAC-MR                 44.25      45.96        
 72 Zara, Angelica M    11 HAA-MR                 48.08      53.10        
 73 Mchugh, Madison     11 WAC-MR                 52.81      54.33        
 74 Toscano, Isabella   11 MALT-NJ                46.66      58.50        
 -- Raimondi, Ashley J  11 BBSC-MR                42.85         NS        
 -- McLoughlin, Kelly   12 HAA-MR                 39.55         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sommerstad, Kyra A  11 Three Village-MR     1:04.49    1:05.22        
                  32.02     1:05.22 (33.20)                                        
  2 Antonopoulos, Fran  12 Express Swimming-MR  1:07.16    1:08.00        
                  32.55     1:08.00 (35.45)                                        
  3 Nyquist, Hannah M   12 WAC-MR               1:07.53    1:08.66        
                  33.35     1:08.66 (35.31)                                        
  4 Shields, Carter I   12 Express Swimming-MR  1:10.30    1:09.90        
                  34.55     1:09.90 (35.35)                                        
  5 Lew, Katie G        11 Express Swimming-MR  1:09.55    1:10.00        
                  34.48     1:10.00 (35.52)                                        
  6 Rappaport, Caitlin  12 Express Swimming-MR  1:16.40    1:10.17        
                  34.91     1:10.17 (35.26)                                        
  7 Wilkins, Hazel S    11 Express Swimming-MR  1:12.24    1:10.65        
                  34.45     1:10.65 (36.20)                                        
  8 Azralon, Danielle   12 Sachem-MR            1:12.64    1:10.76        
                  35.56     1:10.76 (35.20)                                        
  9 Bonvissuto, Mia D   11 Express Swimming-MR  1:13.42    1:11.18        
                  34.77     1:11.18 (36.41)                                        
 10 Ryan, Shannon E     12 Three Village-MR     1:11.29    1:11.57        
                  34.63     1:11.57 (36.94)                                        
 11 Munday, Jessica L   11 Unhes-Mr-MR          1:15.06    1:11.85        
                  36.06     1:11.85 (35.79)                                        
 12 Puentes, Emily      11 WAC-MR               1:14.02    1:12.24        
                  34.35     1:12.24 (37.89)                                        
 13 Saliy, Laura E      12 Unhes-Mr-MR          1:13.24    1:12.61        
                  35.09     1:12.61 (37.52)                                        
 14 Ahmed, Emily        11 Sachem-MR            1:12.81    1:12.69        
                  35.23     1:12.69 (37.46)                                        
 15 Whang, Jessica      12 Express Swimming-MR  1:11.90    1:12.97        
                  34.75     1:12.97 (38.22)                                        
 16 Dominger, Alexa N   12 HAA-MR               1:13.93    1:13.93        
                  35.47     1:13.93 (38.46)                                        
 17 Guo, Eva J          12 Express Swimming-MR  1:13.86    1:14.33        
                  35.74     1:14.33 (38.59)                                        
 18 Huang, Amanda       12 Express Swimming-MR  1:15.21    1:14.71        
                  36.44     1:14.71 (38.27)                                        
 19 Jhong, Sara         12 Express Swimming-MR  1:16.06    1:14.91        
                  37.01     1:14.91 (37.90)                                        
 20 Catton, Chloe G     11 Express Swimming-MR  1:16.53    1:14.93        
                  36.21     1:14.93 (38.72)                                        
 21 Shashaty, Kasey     12 WAC-MR               1:17.47    1:15.15        
                  37.19     1:15.15 (37.96)                                        
 22 Fetherston, Elizab  12 Express Swimming-MR  1:13.82    1:15.36        
                  38.09     1:15.36 (37.27)                                        
 23 Perez, Meadow A     12 Express Swimming-MR  1:17.22    1:15.45        
                  36.79     1:15.45 (38.66)                                        
 24 Crane, Rebecca A    11 Three Village-MR     1:15.57    1:15.70        
                  37.37     1:15.70 (38.33)                                        
 25 Bice, Casey C       11 Express Swimming-MR  1:14.83    1:15.75        
                  36.83     1:15.75 (38.92)                                        
 26 O'Connell, Maggie   11 Express Swimming-MR  1:21.51    1:19.41        
                  39.36     1:19.41 (40.05)                                        
 27 Velazquez, Gabriel  11 Sachem-MR            1:25.19    1:19.79        
                  39.11     1:19.79 (40.68)                                        
 28 Chen, Sydney S      12 Express Swimming-MR  1:21.66    1:20.01        
                  37.45     1:20.01 (42.56)                                        
 29 Brita, Abigail E    12 Express Swimming-MR  1:23.36    1:20.36        
                  39.15     1:20.36 (41.21)                                        
 30 LePore, Natalie E   12 Three Village-MR     1:20.32    1:20.48        
                  39.32     1:20.48 (41.16)                                        
 31 McNicholas, Olivia  11 BBSC-MR              1:21.91    1:21.21        
                  39.46     1:21.21 (41.75)                                        
 32 Campbell, Sarah B   12 Express Swimming-MR  1:22.76    1:21.38        
                  40.87     1:21.38 (40.51)                                        
 33 Murphy, Caitlin E   12 Express Swimming-MR  1:24.61    1:21.97        
                  41.23     1:21.97 (40.74)                                        
 34 O'Connor, Bridget   11 Express Swimming-MR  1:29.87    1:22.17        
                  42.31     1:22.17 (39.86)                                        
 35 Tsybysheva, Julia   12 Three Village-MR     1:25.16    1:22.55        
                  41.13     1:22.55 (41.42)                                        
 36 Russo, Noelle R     11 Express Swimming-MR  1:31.40    1:22.99        
                  40.49     1:22.99 (42.50)                                        
 37 Dunster, Maggie S   12 Express Swimming-MR  1:25.35    1:23.03        
                  39.97     1:23.03 (43.06)                                        
 38 Clarkson, Laura A   11 Express Swimming-MR  1:24.86    1:23.07        
                  40.57     1:23.07 (42.50)                                        
 39 Eterno, Olivia J    11 HAA-MR               1:28.05    1:24.20        
                  40.46     1:24.20 (43.74)                                        
 40 Morvillo, Catie E   12 Express Swimming-MR  1:24.86    1:24.27        
                  40.45     1:24.27 (43.82)                                        
 41 Rocano, Kayla D     11 FAST-MR              1:18.98    1:24.41        
                  40.19     1:24.41 (44.22)                                        
 42 Matarazzo, Paige M  11 Express Swimming-MR  1:25.50    1:24.88        
                  41.42     1:24.88 (43.46)                                        
 43 Sobhy, Sabina M     11 BBSC-MR              1:24.22    1:25.15        
                  41.76     1:25.15 (43.39)                                        
 44 Scala, Claudia C    11 Express Swimming-MR  1:24.49    1:25.58        
                  40.71     1:25.58 (44.87)                                        
 45 Knapp, Morgan A     11 Three Village-MR     1:29.33    1:26.54        
                  41.46     1:26.54 (45.08)                                        
 46 Chia, Molly         11 FAST-MR              1:24.55    1:26.71        
                  42.17     1:26.71 (44.54)                                        
 47 Shatz, Lindsay J    11 Express Swimming-MR  1:29.56    1:27.33        
                  42.93     1:27.33 (44.40)                                        
 48 Laurenceau, Alyssa  11 FAST-MR              1:20.25    1:27.49        
                  42.29     1:27.49 (45.20)                                        
 49 Yacovone, Lauren E  12 Express Swimming-MR  1:32.31    1:29.21        
                  42.70     1:29.21 (46.51)                                        
 50 Platt, Claire J     11 Unhes-Mr-MR               NT    1:29.76        
                  42.64     1:29.76 (47.12)                                        
 51 Quiles, Jade A      11 Unhes-Mr-MR          1:37.33    1:30.52        
                  42.95     1:30.52 (47.57)                                        
 52 Quilty, Elizabeth   11 Express Swimming-MR  1:30.43    1:30.75        
                  43.53     1:30.75 (47.22)                                        
 53 Raimondi, Ashley J  11 BBSC-MR              1:28.34    1:30.91        
                  44.70     1:30.91 (46.21)                                        
 54 Ferraris, Emily     11 Sachem-MR            1:38.63    1:31.94        
                  43.47     1:31.94 (48.47)                                        
 55 Horne, Siobhan P    11 BBSC-MR              1:34.36    1:32.46        
                  45.49     1:32.46 (46.97)                                        
 56 Lerner, Ayla P      11 Express Swimming-MR  1:38.98    1:33.26        
                  44.94     1:33.26 (48.32)                                        
 57 Parise, Liliana E   12 Express Swimming-MR  1:58.64    1:34.06        
                  43.86     1:34.06 (50.20)                                        
 58 Deignan, Anna E     11 BBSC-MR              1:34.90    1:34.11        
                  45.94     1:34.11 (48.17)                                        
 59 Gullo, Olivia       11 WAC-MR               1:34.14    1:34.52        
                  45.21     1:34.52 (49.31)                                        
 60 Binkis, Elaina V    11 Express Swimming-MR  1:32.93    1:36.44        
                  45.72     1:36.44 (50.72)                                        
 61 McLaughlin, Sophia  11 Express Swimming-MR  1:38.74    1:40.21        
                1:40.21         1:40.21 ( )                                        
 62 Hafizov, Evelyn     11 WAC-MR               1:49.52    1:42.72        
                  47.76     1:42.72 (54.96)                                        
 63 Zara, Angelica M    11 HAA-MR                    NT    1:45.24        
                  49.98     1:45.24 (55.26)                                        
 64 Driscoll, Jennifer  11 WAC-MR               1:52.12    1:54.43        
                  54.59     1:54.43 (59.84)                                        
 65 Toscano, Isabella   11 MALT-NJ              1:47.22    2:05.11        
                  59.95   2:05.11 (1:05.16)                                        
 66 Mchugh, Madison     11 WAC-MR               1:58.64    2:05.74        
                  59.98   2:05.74 (1:05.76)                                        
 -- Walsh, Fiona M      12 Express Swimming-MR  1:12.14         NS        
 -- Tan, Leilani        11 WAC-MR               1:50.00         NS        
 -- Kostyukov, Sasha    12 WAC-MR               1:45.45         NS        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Whang, Jessica      12 Express Swimming-MR    32.88      33.67        
  2 Rappaport, Caitlin  12 Express Swimming-MR    33.90      34.16        
  3 Walsh, Stephanie M  11 Express Swimming-MR    35.18      34.37        
  4 Guo, Eva J          12 Express Swimming-MR    35.10      35.36        
  5 Antonopoulos, Fran  12 Express Swimming-MR    38.67      35.69        
  6 Ragusa, Olivia      12 Express Swimming-MR    35.79      36.25        
  7 Bonvissuto, Mia D   11 Express Swimming-MR    35.61      36.39        
  8 Rinn, Morgan        12 Express Swimming-MR    37.38      36.61        
  9 Shashaty, Kasey     12 WAC-MR                 37.11      36.93        
 10 Wilkins, Hazel S    11 Express Swimming-MR    38.90      37.16        
 11 Morvillo, Catie E   12 Express Swimming-MR    37.83      37.60        
 12 McCafferty, Deirdr  12 WAC-MR                 38.18      37.70        
 13 Saliy, Laura E      12 Unhes-Mr-MR            38.35      37.78        
 14 Huang, Amanda       12 Express Swimming-MR    39.83      37.81        
 15 Murphy, Caitlin E   12 Express Swimming-MR    37.91      37.88        
 16 O'Connell, Maggie   11 Express Swimming-MR    39.78      37.93        
 17 Lew, Katie G        11 Express Swimming-MR    38.76      38.13        
 18 Warner, Breanna     12 NCAC-MR                38.00      38.42        
 19 Ahmed, Emily        11 Sachem-MR              37.94      38.45        
 20 Bice, Casey C       11 Express Swimming-MR    37.33      38.55        
 21 Sommerstad, Kyra A  11 Three Village-MR       42.03      38.68        
 22 Shields, Carter I   12 Express Swimming-MR    39.17      38.84        
 23 Ryan, Shannon E     12 Three Village-MR       42.11      38.99        
 24 Rinaldi, Emily K    12 WAC-MR                 42.50      39.16        
 25 Perez, Meadow A     12 Express Swimming-MR    40.05      39.72        
 26 Willie, Madeline M  12 Three Village-MR       40.21      39.73        
 27 Claps, Emma         11 HAA-MR                 38.13      39.84        
 28 Vega, Sofia V       12 Three Village-MR       45.11      40.38        
 29 Campbell, Sarah B   12 Express Swimming-MR    39.85      40.57        
 29 Munday, Jessica L   11 Unhes-Mr-MR            41.84      40.57        
 31 Tohill, Natalie A   12 Sachem-MR              42.57      40.64        
 32 McKenna, Grace A    12 BBSC-MR                43.69      40.94        
 33 Catton, Chloe G     11 Express Swimming-MR    42.28      41.02        
 34 Fetherston, Elizab  12 Express Swimming-MR    43.02      41.12        
 35 Dunster, Maggie S   12 Express Swimming-MR    42.24      41.13        
 36 Tsybysheva, Julia   12 Three Village-MR       43.30      41.27        
 37 Brita, Abigail E    12 Express Swimming-MR    42.03      41.43        
 38 Chan, Rachel P      12 Three Village-MR       40.73      41.60        
 39 Yacovone, Lauren E  12 Express Swimming-MR    42.31      41.61        
 40 Lerner, Ayla P      11 Express Swimming-MR    42.35      42.06        
 41 Muroff, Rebecca L   12 Three Village-MR       48.52      42.94        
 42 LePore, Natalie E   12 Three Village-MR       43.39      43.03        
 43 Jhong, Sara         12 Express Swimming-MR    41.91      43.27        
 44 Connors, Grace C    11 BBSC-MR                43.82      43.35        
 45 Goodstone, Zoe K    12 Express Swimming-MR    41.79      43.49        
 46 Binkis, Elaina V    11 Express Swimming-MR    41.10      43.68        
 47 Laurenceau, Alyssa  11 FAST-MR                41.98      43.81        
 48 Clarkson, Laura A   11 Express Swimming-MR    43.72      43.88        
 49 Hunt, Emma          11 WAC-MR                 43.62      44.19        
 50 Tirro, Theresa      11 WAC-MR                 44.46      44.31        
 51 Chen, Sydney S      12 Express Swimming-MR    45.12      44.62        
 52 Chia, Molly         11 FAST-MR                44.45      45.93        
 53 Schlusselberg, Rac  12 Express Swimming-MR    44.30      46.65        
 54 Platt, Claire J     11 Unhes-Mr-MR            47.63      47.48        
 55 Laudani, Elizabeth  12 WAC-MR                 47.80      47.54        
 56 Saggio, Emma R      12 Three Village-MR       46.93      47.70        
 57 Knapp, Morgan A     11 Three Village-MR       50.27      48.12        
 58 Galiatsatos, Chris  11 BBSC-MR                48.70      48.13        
 59 Deignan, Anna E     11 BBSC-MR                47.86      48.22        
 60 Matarazzo, Paige M  11 Express Swimming-MR    47.51      48.84        
 61 Quilty, Elizabeth   11 Express Swimming-MR    47.12      49.29        
 62 Zara, Angelica M    11 HAA-MR                 50.03      49.99        
 63 McLaughlin, Sophia  11 Express Swimming-MR    49.74      50.61        
 64 Bourquin, Alyssa R  11 BBSC-MR                49.85      51.91        
 65 McDonald, Kaleigh   12 WAC-MR               1:00.00      53.13        
 66 Quiles, Jade A      11 Unhes-Mr-MR            51.93      53.30        
 67 Ferraris, Emily     11 Sachem-MR              54.35      53.38        
 68 Sweeney, Olivia     11 WAC-MR                 55.07      55.50        
 69 Toscano, Isabella   11 MALT-NJ                54.06    1:06.10        
 -- Russo, Noelle R     11 Express Swimming-MR    52.71         DQ        
 -- Mchugh, Madison     11 WAC-MR                 58.78         DQ        
 -- Walsh, Fiona M      12 Express Swimming-MR    41.00         NS        
 -- Raimondi, Ashley J  11 BBSC-MR                47.87         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Whang, Jessica      12 Express Swimming-MR  1:12.91    1:12.43        
                  34.30     1:12.43 (38.13)                                        
  2 Rappaport, Caitlin  12 Express Swimming-MR  1:12.44    1:13.14        
                  34.81     1:13.14 (38.33)                                        
  3 Gullickson, Kriste  12 WAC-MR               1:17.58    1:16.07        
                  35.96     1:16.07 (40.11)                                        
  4 Guo, Eva J          12 Express Swimming-MR  1:16.78    1:16.42        
                  36.46     1:16.42 (39.96)                                        
  5 Bonvissuto, Mia D   11 Express Swimming-MR  1:15.54    1:17.18        
                  36.72     1:17.18 (40.46)                                        
  6 Walsh, Stephanie M  11 Express Swimming-MR  1:19.37    1:18.22        
                  36.44     1:18.22 (41.78)                                        
  7 Shashaty, Kasey     12 WAC-MR               1:21.49    1:18.85        
                  37.65     1:18.85 (41.20)                                        
  8 Levanti, Danielle   11 HAA-MR               1:29.73    1:20.32        
                  38.14     1:20.32 (42.18)                                        
  9 McCafferty, Deirdr  12 WAC-MR               1:20.65    1:20.49        
                  38.32     1:20.49 (42.17)                                        
 10 Wilkins, Hazel S    11 Express Swimming-MR  1:26.76    1:20.54        
                  38.05     1:20.54 (42.49)                                        
 11 Rinn, Morgan        12 Express Swimming-MR  1:24.36    1:20.70        
                  38.29     1:20.70 (42.41)                                        
 12 Ryan, Shannon E     12 Three Village-MR     1:24.41    1:21.38        
                  39.84     1:21.38 (41.54)                                        
 13 Azralon, Danielle   12 Sachem-MR            1:27.25    1:21.72        
                  38.28     1:21.72 (43.44)                                        
 14 Huang, Amanda       12 Express Swimming-MR  1:24.79    1:22.96        
                  39.68     1:22.96 (43.28)                                        
 15 Morvillo, Catie E   12 Express Swimming-MR  1:22.79    1:23.01        
                  38.79     1:23.01 (44.22)                                        
 16 Lew, Katie G        11 Express Swimming-MR  1:23.41    1:23.24        
                  40.17     1:23.24 (43.07)                                        
 17 Moane, Courtney     11 WAC-MR               1:22.98    1:23.50        
                  39.02     1:23.50 (44.48)                                        
 18 Nyquist, Hannah M   12 WAC-MR               1:25.00    1:23.69        
                  40.42     1:23.69 (43.27)                                        
 19 Saliy, Laura E      12 Unhes-Mr-MR          1:24.74    1:23.97        
                  40.30     1:23.97 (43.67)                                        
 20 Murphy, Caitlin E   12 Express Swimming-MR  1:25.33    1:24.12        
                  40.15     1:24.12 (43.97)                                        
 21 Warner, Breanna     12 NCAC-MR              1:30.00    1:24.36        
                  38.18     1:24.36 (46.18)                                        
 22 Shields, Carter I   12 Express Swimming-MR  1:25.34    1:24.79        
                  40.26     1:24.79 (44.53)                                        
 23 Perez, Meadow A     12 Express Swimming-MR  1:25.68    1:25.98        
                  41.27     1:25.98 (44.71)                                        
 23 Bice, Casey C       11 Express Swimming-MR  1:24.61    1:25.98        
                  41.00     1:25.98 (44.98)                                        
 25 Walsh, Fiona M      12 Express Swimming-MR  1:32.59    1:26.06        
                  40.69     1:26.06 (45.37)                                        
 26 McKenna, Grace A    12 BBSC-MR              1:29.58    1:26.70        
                  41.58     1:26.70 (45.12)                                        
 27 Dominger, Alexa N   12 HAA-MR               1:23.58    1:26.73        
                  40.99     1:26.73 (45.74)                                        
 28 O'Connell, Maggie   11 Express Swimming-MR  1:27.11    1:26.86        
                  43.15     1:26.86 (43.71)                                        
 29 Gavigan, Riley N    11 Three Village-MR     1:27.08    1:27.51        
                  40.87     1:27.51 (46.64)                                        
 30 Chan, Rachel P      12 Three Village-MR     1:28.41    1:28.39        
                  42.47     1:28.39 (45.92)                                        
 31 Clancy, Kiersten P  12 Three Village-MR     1:28.34    1:29.25        
                  42.88     1:29.25 (46.37)                                        
 32 Dunster, Maggie S   12 Express Swimming-MR  1:34.59    1:30.05        
                  42.63     1:30.05 (47.42)                                        
 33 Muroff, Rebecca L   12 Three Village-MR     1:39.76    1:30.08        
                  43.19     1:30.08 (46.89)                                        
 34 Chen, Zoe           12 NCAC-MR              1:27.00    1:30.35        
                  41.89     1:30.35 (48.46)                                        
 35 Shatz, Lindsay J    11 Express Swimming-MR  1:28.08    1:30.48        
                  43.54     1:30.48 (46.94)                                        
 36 Catton, Chloe G     11 Express Swimming-MR  1:32.56    1:31.20        
                  43.12     1:31.20 (48.08)                                        
 37 Manning, Tara       11 WAC-MR               1:45.00    1:31.46        
                  41.24     1:31.46 (50.22)                                        
 38 Scala, Claudia C    11 Express Swimming-MR  1:36.29    1:31.91        
                  44.07     1:31.91 (47.84)                                        
 39 Campbell, Sarah B   12 Express Swimming-MR  1:27.39    1:31.96        
                  43.98     1:31.96 (47.98)                                        
 40 Brita, Abigail E    12 Express Swimming-MR  1:30.53    1:32.08        
                  43.27     1:32.08 (48.81)                                        
 41 Connors, Grace C    11 BBSC-MR              1:34.37    1:32.34        
                  44.12     1:32.34 (48.22)                                        
 42 Fetherston, Elizab  12 Express Swimming-MR  1:33.55    1:32.73        
                  44.35     1:32.73 (48.38)                                        
 43 Binkis, Elaina V    11 Express Swimming-MR  1:34.15    1:32.82        
                  42.92     1:32.82 (49.90)                                        
 44 Tohill, Natalie A   12 Sachem-MR            1:32.36    1:33.22        
                  43.03     1:33.22 (50.19)                                        
 45 Vega, Sofia V       12 Three Village-MR     1:31.18    1:33.29        
                  42.51     1:33.29 (50.78)                                        
 46 Yacovone, Lauren E  12 Express Swimming-MR  1:36.20    1:33.85        
                  43.43     1:33.85 (50.42)                                        
 47 O'Connor, Bridget   11 Express Swimming-MR  1:36.06    1:33.93        
                  43.97     1:33.93 (49.96)                                        
 48 Lerner, Ayla P      11 Express Swimming-MR  1:32.29    1:33.97        
                  44.58     1:33.97 (49.39)                                        
 49 Velazquez, Gabriel  11 Sachem-MR            1:43.42    1:35.33        
                  44.34     1:35.33 (50.99)                                        
 50 Hunt, Emma          11 WAC-MR               1:35.66    1:35.53        
                  45.00     1:35.53 (50.53)                                        
 51 Callaghan, Kaitlin  11 WAC-MR               1:35.19    1:35.71        
                  45.24     1:35.71 (50.47)                                        
 52 McNicholas, Olivia  11 BBSC-MR              1:38.52    1:36.69        
                  46.45     1:36.69 (50.24)                                        
 53 Clarkson, Laura A   11 Express Swimming-MR  1:41.75    1:37.10        
                  45.72     1:37.10 (51.38)                                        
 54 Chen, Sydney S      12 Express Swimming-MR  1:46.39    1:37.50        
                  46.88     1:37.50 (50.62)                                        
 55 Pellegrino, France  11 Three Village-MR     1:37.58    1:38.06        
                  46.70     1:38.06 (51.36)                                        
 56 Eterno, Olivia J    11 HAA-MR               1:43.45    1:39.02        
                  46.53     1:39.02 (52.49)                                        
 57 Hafizov, Evelyn     11 WAC-MR               1:40.12    1:39.03        
                  46.13     1:39.03 (52.90)                                        
 58 Schlusselberg, Rac  12 Express Swimming-MR  1:38.77    1:39.30        
                  48.28     1:39.30 (51.02)                                        
 59 Infranco, Molly A   11 Three Village-MR     1:37.67    1:39.47        
                  47.32     1:39.47 (52.15)                                        
 60 Sobhy, Sabina M     11 BBSC-MR              1:37.37    1:39.99        
                  46.70     1:39.99 (53.29)                                        
 61 Deignan, Anna E     11 BBSC-MR              1:41.82    1:42.89        
                  48.99     1:42.89 (53.90)                                        
 62 Matarazzo, Paige M  11 Express Swimming-MR  1:45.92    1:43.31        
                  49.82     1:43.31 (53.49)                                        
 63 McLaughlin, Sophia  11 Express Swimming-MR  1:48.43    1:44.03        
                  49.77     1:44.03 (54.26)                                        
 64 Platt, Claire J     11 Unhes-Mr-MR          1:45.39    1:44.33        
                  49.77     1:44.33 (54.56)                                        
 65 Knapp, Morgan A     11 Three Village-MR     1:44.64    1:45.04        
                  49.74     1:45.04 (55.30)                                        
 66 Russo, Noelle R     11 Express Swimming-MR  1:57.29    1:47.49        
                  51.40     1:47.49 (56.09)                                        
 67 Quilty, Elizabeth   11 Express Swimming-MR  1:58.15    1:47.60        
                  50.27     1:47.60 (57.33)                                        
 68 Zara, Angelica M    11 HAA-MR                    NT    1:53.13        
                  50.37   1:53.13 (1:02.76)                                        
 69 Toscano, Isabella   11 MALT-NJ              1:50.77    2:17.14        
                1:05.41   2:17.14 (1:11.73)                                        
 -- Gorman, Madison     12 WAC-MR               1:40.10         DQ        
                  49.87          DQ (53.50)                                        
 -- Raimondi, Ashley J  11 BBSC-MR              1:44.18         DQ        
                  47.44          DQ (55.59)                                        
 -- Kostyukov, Sasha    12 WAC-MR               1:55.00         NS        
 -- Tan, Leilani        11 WAC-MR               1:42.80         NS        
 -- Antonopoulos, Fran  12 Express Swimming-MR  1:19.58         NS        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Fiona M      12 Express Swimming-MR    30.61      29.96        
  2 Wilkins, Hazel S    11 Express Swimming-MR    30.85      30.33        
  3 Antonopoulos, Fran  12 Express Swimming-MR       NT      30.91        
  4 Tohill, Natalie A   12 Sachem-MR              32.90      31.58        
  5 Lew, Katie G        11 Express Swimming-MR    31.23      31.70        
  6 Munday, Jessica L   11 Unhes-Mr-MR            32.39      31.86        
  7 Rinn, Morgan        12 Express Swimming-MR    33.74      32.38        
  8 Pellegrino, France  11 Three Village-MR       31.52      32.42        
  9 Dominger, Alexa N   12 HAA-MR                 34.01      32.44        
 10 Levanti, Danielle   11 HAA-MR                 34.01      32.52        
 11 Clancy, Kiersten P  12 Three Village-MR       34.53      32.63        
 12 McCafferty, Deirdr  12 WAC-MR                 33.43      32.90        
 13 Vega, Sofia V       12 Three Village-MR       34.51      32.92        
 14 Huang, Amanda       12 Express Swimming-MR    34.22      33.23        
 15 Walsh, Stephanie M  11 Express Swimming-MR    36.94      33.27        
 16 Puentes, Emily      11 WAC-MR                 34.99      33.89        
 17 Jhong, Sara         12 Express Swimming-MR    35.48      34.18        
 18 Russo, Noelle R     11 Express Swimming-MR    34.12      34.22        
 19 Azralon, Danielle   12 Sachem-MR              36.35      34.47        
 20 Chan, Rachel P      12 Three Village-MR       33.93      34.51        
 20 Gavigan, Riley N    11 Three Village-MR       34.87      34.51        
 22 Moane, Courtney     11 WAC-MR                 39.42      34.64        
 23 Perez, Meadow A     12 Express Swimming-MR    42.35      35.52        
 24 Bice, Casey C       11 Express Swimming-MR    37.34      36.47        
 25 Campbell, Sarah B   12 Express Swimming-MR    41.34      37.01        
 26 Bourquin, Alyssa R  11 BBSC-MR                40.68      37.12        
 27 McKenna, Grace A    12 BBSC-MR                39.40      37.31        
 28 Chen, Zoe           12 NCAC-MR                35.00      37.56        
 29 Rocano, Kayla D     11 FAST-MR                36.51      37.71        
 30 Callaghan, Kaitlin  11 WAC-MR                 39.57      37.90        
 31 Velazquez, Gabriel  11 Sachem-MR              39.33      38.21        
 32 Chia, Molly         11 FAST-MR                36.87      38.32        
 33 Brita, Abigail E    12 Express Swimming-MR    37.52      38.71        
 34 O'Connell, Maggie   11 Express Swimming-MR    37.56      38.77        
 35 Infranco, Molly A   11 Three Village-MR       41.96      38.79        
 36 Tsybysheva, Julia   12 Three Village-MR       43.86      39.38        
 37 Matarazzo, Paige M  11 Express Swimming-MR    40.30      39.58        
 38 Lerner, Ayla P      11 Express Swimming-MR    39.10      40.40        
 39 Eterno, Olivia J    11 HAA-MR                 43.36      41.48        
 40 Schlusselberg, Rac  12 Express Swimming-MR    43.09      41.87        
 41 Connors, Grace C    11 BBSC-MR                43.20      42.93        
 42 Cohen, Hannah E     11 BBSC-MR                44.06      42.99        
 43 McLaughlin, Sophia  11 Express Swimming-MR    47.18      43.26        
 44 Gorman, Madison     12 WAC-MR                 45.96      43.37        
 45 Quiles, Jade A      11 Unhes-Mr-MR            45.53      43.54        
 46 Saggio, Emma R      12 Three Village-MR       47.00      44.91        
 47 Quilty, Elizabeth   11 Express Swimming-MR    41.60      44.98        
 48 Binkis, Elaina V    11 Express Swimming-MR    45.36      45.38        
 49 Ferraris, Emily     11 Sachem-MR              48.19      47.46        
 50 Walter, Sophia      11 WAC-MR                 47.91      47.88        
 -- Driscoll, Jennifer  11 WAC-MR               1:00.00         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gullickson, Kriste  12 WAC-MR               1:04.86    1:06.31        
                  31.35     1:06.31 (34.96)                                        
  2 Ragusa, Olivia      12 Express Swimming-MR  1:08.04    1:07.63        
                  32.64     1:07.63 (34.99)                                        
  3 Nyquist, Hannah M   12 WAC-MR               1:05.81    1:08.04        
                  31.75     1:08.04 (36.29)                                        
  4 Walsh, Fiona M      12 Express Swimming-MR  1:09.59    1:08.70        
                  32.21     1:08.70 (36.49)                                        
  5 Bonvissuto, Mia D   11 Express Swimming-MR  1:11.73    1:09.91        
                  32.08     1:09.91 (37.83)                                        
  6 Munday, Jessica L   11 Unhes-Mr-MR          1:12.72    1:11.04        
                  33.78     1:11.04 (37.26)                                        
  7 Lew, Katie G        11 Express Swimming-MR  1:13.49    1:11.10        
                  32.68     1:11.10 (38.42)                                        
  8 McCafferty, Deirdr  12 WAC-MR               1:13.39    1:11.34        
                  33.58     1:11.34 (37.76)                                        
  9 Claps, Emma         11 HAA-MR               1:14.61    1:12.36        
                  34.50     1:12.36 (37.86)                                        
 10 Ahmed, Emily        11 Sachem-MR            1:16.29    1:13.00        
                  33.56     1:13.00 (39.44)                                        
 11 Crane, Rebecca A    11 Three Village-MR     1:21.92    1:13.60        
                  33.54     1:13.60 (40.06)                                        
 12 Vega, Sofia V       12 Three Village-MR     1:15.29    1:13.77        
                  34.02     1:13.77 (39.75)                                        
 13 Huang, Amanda       12 Express Swimming-MR  1:17.13    1:15.45        
                  35.64     1:15.45 (39.81)                                        
 14 Puentes, Emily      11 WAC-MR               1:18.01    1:16.96        
                  35.33     1:16.96 (41.63)                                        
 15 Ryan, Shannon E     12 Three Village-MR     1:18.52    1:17.16        
                  36.33     1:17.16 (40.83)                                        
 16 Dominger, Alexa N   12 HAA-MR               1:16.29    1:17.81        
                  35.57     1:17.81 (42.24)                                        
 17 Jhong, Sara         12 Express Swimming-MR  1:19.06    1:18.90        
                  38.56     1:18.90 (40.34)                                        
 18 Azralon, Danielle   12 Sachem-MR            1:24.27    1:19.09        
                  36.04     1:19.09 (43.05)                                        
 19 Perez, Meadow A     12 Express Swimming-MR  1:19.71    1:19.13        
                  36.06     1:19.13 (43.07)                                        
 20 Warner, Breanna     12 NCAC-MR              1:18.00    1:19.39        
                  34.71     1:19.39 (44.68)                                        
 21 Pellegrino, France  11 Three Village-MR     1:16.26    1:19.41        
                  35.52     1:19.41 (43.89)                                        
 22 Murphy, Caitlin E   12 Express Swimming-MR  1:27.53    1:19.93        
                  37.23     1:19.93 (42.70)                                        
 23 Chan, Rachel P      12 Three Village-MR     1:16.97    1:20.42        
                  35.74     1:20.42 (44.68)                                        
 24 Clancy, Kiersten P  12 Three Village-MR     1:17.04    1:20.52        
                  37.51     1:20.52 (43.01)                                        
 25 Muroff, Rebecca L   12 Three Village-MR     1:26.85    1:23.73        
                  39.62     1:23.73 (44.11)                                        
 26 Goodstone, Zoe K    12 Express Swimming-MR  1:26.95    1:25.93        
                  39.19     1:25.93 (46.74)                                        
 27 Gavigan, Riley N    11 Three Village-MR     1:21.54    1:27.77        
                  38.63     1:27.77 (49.14)                                        
 28 Russo, Noelle R     11 Express Swimming-MR  1:25.03    1:27.78        
                  39.96     1:27.78 (47.82)                                        
 29 Campbell, Sarah B   12 Express Swimming-MR  1:24.20    1:27.88        
                  41.29     1:27.88 (46.59)                                        
 30 LePore, Natalie E   12 Three Village-MR     1:28.91    1:29.09        
                  41.33     1:29.09 (47.76)                                        
 31 Chia, Molly         11 FAST-MR              1:27.13    1:29.19        
                  40.48     1:29.19 (48.71)                                        
 32 McNicholas, Olivia  11 BBSC-MR              1:28.19    1:29.82        
                  41.25     1:29.82 (48.57)                                        
 33 Lerner, Ayla P      11 Express Swimming-MR  1:32.04    1:30.11        
                  41.22     1:30.11 (48.89)                                        
 34 Callaghan, Kaitlin  11 WAC-MR               1:30.55    1:30.51        
                  43.04     1:30.51 (47.47)                                        
 35 Willie, Madeline M  12 Three Village-MR     1:27.40    1:31.01        
                  39.93     1:31.01 (51.08)                                        
 36 Infranco, Molly A   11 Three Village-MR     1:43.77    1:32.62        
                  42.68     1:32.62 (49.94)                                        
 37 Matarazzo, Paige M  11 Express Swimming-MR  1:36.58    1:33.49        
                  43.38     1:33.49 (50.11)                                        
 38 Catton, Chloe G     11 Express Swimming-MR  1:25.45    1:34.10        
                  38.38     1:34.10 (55.72)                                        
 39 Sobhy, Sabina M     11 BBSC-MR              1:38.85    1:34.32        
                  43.40     1:34.32 (50.92)                                        
 40 Rocano, Kayla D     11 FAST-MR              1:27.40    1:34.61        
                  42.99     1:34.61 (51.62)                                        
 41 Quilty, Elizabeth   11 Express Swimming-MR  1:44.90    1:47.94        
                  48.91     1:47.94 (59.03)                                        
 42 Quiles, Jade A      11 Unhes-Mr-MR               NT    1:48.01        
                  47.06   1:48.01 (1:00.95)                                        
 43 Binkis, Elaina V    11 Express Swimming-MR  1:58.60    1:49.94        
                  47.47   1:49.94 (1:02.47)                                        
 -- O'Connell, Maggie   11 Express Swimming-MR  1:31.23         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rappaport, Caitlin  12 Express Swimming-MR  1:06.79    1:07.50        
                  32.34     1:07.50 (35.16)                                        
  2 Gullickson, Kriste  12 WAC-MR               1:08.26    1:08.41        
                  32.75     1:08.41 (35.66)                                        
  3 Bonvissuto, Mia D   11 Express Swimming-MR  1:07.54    1:08.47        
                  32.37     1:08.47 (36.10)                                        
  4 Antonopoulos, Fran  12 Express Swimming-MR  1:08.29    1:08.95        
                  31.90     1:08.95 (37.05)                                        
  5 Whang, Jessica      12 Express Swimming-MR  1:10.96    1:09.32        
                  33.67     1:09.32 (35.65)                                        
  6 Walsh, Fiona M      12 Express Swimming-MR  1:09.47    1:09.48        
                  32.11     1:09.48 (37.37)                                        
  7 Sommerstad, Kyra A  11 Three Village-MR     1:09.27    1:09.78        
                  32.06     1:09.78 (37.72)                                        
  8 Lew, Katie G        11 Express Swimming-MR  1:15.27    1:10.91        
                  32.81     1:10.91 (38.10)                                        
  9 Guo, Eva J          12 Express Swimming-MR  1:12.30    1:11.14        
                  34.56     1:11.14 (36.58)                                        
 10 Wilkins, Hazel S    11 Express Swimming-MR  1:11.60    1:11.21        
                  33.13     1:11.21 (38.08)                                        
 11 McCafferty, Deirdr  12 WAC-MR               1:13.02    1:11.40        
                  35.34     1:11.40 (36.06)                                        
 12 Rinn, Morgan        12 Express Swimming-MR  1:13.60    1:11.73        
                  34.00     1:11.73 (37.73)                                        
 13 Saliy, Laura E      12 Unhes-Mr-MR          1:14.11    1:12.74        
                  34.17     1:12.74 (38.57)                                        
 14 Munday, Jessica L   11 Unhes-Mr-MR          1:14.22    1:13.18        
                  33.77     1:13.18 (39.41)                                        
 15 Ahmed, Emily        11 Sachem-MR            1:13.41    1:13.28        
                  34.13     1:13.28 (39.15)                                        
 16 Azralon, Danielle   12 Sachem-MR            1:13.56    1:13.48        
                  34.53     1:13.48 (38.95)                                        
 17 Shields, Carter I   12 Express Swimming-MR  1:15.72    1:14.36        
                  35.46     1:14.36 (38.90)                                        
 18 Jhong, Sara         12 Express Swimming-MR  1:17.25    1:14.38        
                  33.61     1:14.38 (40.77)                                        
 19 Huang, Amanda       12 Express Swimming-MR  1:18.85    1:14.63        
                  34.84     1:14.63 (39.79)                                        
 20 Levanti, Danielle   11 HAA-MR               1:16.32    1:14.69        
                  36.36     1:14.69 (38.33)                                        
 21 Shashaty, Kasey     12 WAC-MR               1:15.07    1:15.13        
                  35.60     1:15.13 (39.53)                                        
 22 Walsh, Stephanie M  11 Express Swimming-MR  1:14.11    1:15.22        
                  35.73     1:15.22 (39.49)                                        
 23 Tohill, Natalie A   12 Sachem-MR            1:16.90    1:15.35        
                  35.10     1:15.35 (40.25)                                        
 24 Crane, Rebecca A    11 Three Village-MR     1:16.15    1:15.59        
                  35.48     1:15.59 (40.11)                                        
 25 Bice, Casey C       11 Express Swimming-MR  1:14.95    1:16.52        
                  35.98     1:16.52 (40.54)                                        
 26 Perez, Meadow A     12 Express Swimming-MR  1:18.54    1:16.79        
                  35.89     1:16.79 (40.90)                                        
 27 Catton, Chloe G     11 Express Swimming-MR  1:18.71    1:17.30        
                  34.96     1:17.30 (42.34)                                        
 28 Warner, Breanna     12 NCAC-MR              1:15.00    1:17.72        
                  35.84     1:17.72 (41.88)                                        
 29 Moane, Courtney     11 WAC-MR               1:17.39    1:18.19        
                  37.89     1:18.19 (40.30)                                        
 30 LePore, Natalie E   12 Three Village-MR     1:18.60    1:19.16        
                  36.91     1:19.16 (42.25)                                        
 31 Fetherston, Elizab  12 Express Swimming-MR  1:26.90    1:19.28        
                  37.10     1:19.28 (42.18)                                        
 32 O'Connell, Maggie   11 Express Swimming-MR  1:19.27    1:19.78        
                  38.14     1:19.78 (41.64)                                        
 33 Campbell, Sarah B   12 Express Swimming-MR  1:20.85    1:21.01        
                  39.14     1:21.01 (41.87)                                        
 34 Brita, Abigail E    12 Express Swimming-MR  1:20.91    1:21.02        
                  37.88     1:21.02 (43.14)                                        
 35 McKenna, Grace A    12 BBSC-MR              1:27.44    1:21.16        
                  40.48     1:21.16 (40.68)                                        
 36 Morvillo, Catie E   12 Express Swimming-MR  1:21.81    1:21.21        
                  40.51     1:21.21 (40.70)                                        
 37 Shatz, Lindsay J    11 Express Swimming-MR  1:29.59    1:22.62        
                  39.47     1:22.62 (43.15)                                        
 38 Galiatsatos, Chris  11 BBSC-MR              1:43.37    1:23.25        
                  38.97     1:23.25 (44.28)                                        
 39 Chen, Sydney S      12 Express Swimming-MR  1:23.60    1:23.57        
                  37.58     1:23.57 (45.99)                                        
 40 Manning, Tara       11 WAC-MR               1:22.75    1:23.58        
                  38.96     1:23.58 (44.62)                                        
 41 Muroff, Rebecca L   12 Three Village-MR     1:25.94    1:23.66        
                  39.67     1:23.66 (43.99)                                        
 42 Laurenceau, Alyssa  11 FAST-MR              1:23.06    1:24.69        
                  40.85     1:24.69 (43.84)                                        
 43 Scala, Claudia C    11 Express Swimming-MR  1:27.76    1:25.99        
                  41.38     1:25.99 (44.61)                                        
 44 Sobhy, Sabina M     11 BBSC-MR              1:25.31    1:26.20        
                  41.24     1:26.20 (44.96)                                        
 45 Matarazzo, Paige M  11 Express Swimming-MR  1:26.81    1:26.68        
                  40.33     1:26.68 (46.35)                                        
 46 Eterno, Olivia J    11 HAA-MR               1:34.79    1:26.86        
                  38.66     1:26.86 (48.20)                                        
 47 Russo, Noelle R     11 Express Swimming-MR  1:29.12    1:28.24        
                  40.28     1:28.24 (47.96)                                        
 48 Bourquin, Alyssa R  11 BBSC-MR              1:35.44    1:28.33        
                  40.99     1:28.33 (47.34)                                        
 49 O'Connor, Bridget   11 Express Swimming-MR  1:28.75    1:28.48        
                  44.90     1:28.48 (43.58)                                        
 50 Lerner, Ayla P      11 Express Swimming-MR  1:26.36    1:28.63        
                  42.80     1:28.63 (45.83)                                        
 51 Schlusselberg, Rac  12 Express Swimming-MR  1:33.23    1:29.64        
                  43.38     1:29.64 (46.26)                                        
 52 Horne, Siobhan P    11 BBSC-MR              1:38.44    1:29.74        
                  42.82     1:29.74 (46.92)                                        
 53 Quiles, Jade A      11 Unhes-Mr-MR          1:46.48    1:30.95        
                  43.03     1:30.95 (47.92)                                        
 54 Quilty, Elizabeth   11 Express Swimming-MR  1:28.92    1:31.02        
                  42.51     1:31.02 (48.51)                                        
 55 Binkis, Elaina V    11 Express Swimming-MR  1:27.38    1:31.03        
                  44.61     1:31.03 (46.42)                                        
 56 Knapp, Morgan A     11 Three Village-MR     1:27.59    1:31.17        
                  43.66     1:31.17 (47.51)                                        
 57 Hunt, Emma          11 WAC-MR               1:31.65    1:31.99        
                  43.97     1:31.99 (48.02)                                        
 58 Deignan, Anna E     11 BBSC-MR              1:33.24    1:32.20        
                  43.89     1:32.20 (48.31)                                        
 59 Saggio, Emma R      12 Three Village-MR     1:36.16    1:33.51        
                  46.94     1:33.51 (46.57)                                        
 60 Raimondi, Ashley J  11 BBSC-MR              1:38.44    1:34.04        
                  44.13     1:34.04 (49.91)                                        
 61 Cohen, Hannah E     11 BBSC-MR              1:40.44    1:34.15        
                  46.08     1:34.15 (48.07)                                        
 62 Platt, Claire J     11 Unhes-Mr-MR          1:29.71    1:34.67        
                  43.66     1:34.67 (51.01)                                        
 63 Ferraris, Emily     11 Sachem-MR            1:36.69    1:34.97        
                  45.28     1:34.97 (49.69)                                        
 64 Gullo, Olivia       11 WAC-MR               1:41.59    1:36.23        
                  43.90     1:36.23 (52.33)                                        
 -- Dunster, Maggie S   12 Express Swimming-MR  1:25.06         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gullickson, Kriste  12 WAC-MR               2:39.89    2:24.79        
                  31.62     1:10.42 (38.80)     1:51.61 (41.19)     2:24.79 (33.18)
  2 Bonvissuto, Mia D   11 Express Swimming-MR  2:25.51    2:25.44        
                  31.91     1:10.69 (38.78)     1:52.70 (42.01)     2:25.44 (32.74)
  3 Rappaport, Caitlin  12 Express Swimming-MR  2:25.11    2:29.14        
                  34.52     1:13.58 (39.06)     1:54.18 (40.60)     2:29.14 (34.96)
  4 Rinn, Morgan        12 Express Swimming-MR  2:36.04    2:29.39        
                  33.25     1:13.79 (40.54)     1:56.44 (42.65)     2:29.39 (32.95)
  5 Lew, Katie G        11 Express Swimming-MR  2:34.05    2:29.55        
                  32.50     1:10.96 (38.46)     1:55.08 (44.12)     2:29.55 (34.47)
  6 Nyquist, Hannah M   12 WAC-MR               2:28.59    2:30.12        
                  31.41     1:08.92 (37.51)     1:55.06 (46.14)     2:30.12 (35.06)
  7 Whang, Jessica      12 Express Swimming-MR  2:32.08    2:30.73        
                  35.45     1:13.62 (38.17)     1:55.13 (41.51)     2:30.73 (35.60)
  8 Antonopoulos, Fran  12 Express Swimming-MR  2:32.71    2:30.79        
                  32.23     1:11.42 (39.19)     1:56.25 (44.83)     2:30.79 (34.54)
  9 Walsh, Fiona M      12 Express Swimming-MR  2:30.30    2:30.84        
                  31.52     1:10.57 (39.05)     1:58.13 (47.56)     2:30.84 (32.71)
 10 McCafferty, Deirdr  12 WAC-MR               2:31.66    2:31.65        
                  33.72     1:14.85 (41.13)     1:56.86 (42.01)     2:31.65 (34.79)
 11 Guo, Eva J          12 Express Swimming-MR  2:32.45    2:32.50        
                  35.06     1:14.71 (39.65)     1:56.88 (42.17)     2:32.50 (35.62)
 12 Zimmerman, Marley   11 Express Swimming-MR  2:43.09    2:33.66        
                  35.45     1:13.43 (37.98)     1:58.89 (45.46)     2:33.66 (34.77)
 13 Azralon, Danielle   12 Sachem-MR            2:39.54    2:36.61        
                  36.55     1:15.32 (38.77)     2:02.50 (47.18)     2:36.61 (34.11)
 14 Wilkins, Hazel S    11 Express Swimming-MR  2:35.76    2:37.42        
                  34.19     1:14.36 (40.17)     2:00.47 (46.11)     2:37.42 (36.95)
 15 Shields, Carter I   12 Express Swimming-MR  2:37.69    2:37.65        
                  36.48     1:13.42 (36.94)     2:00.65 (47.23)     2:37.65 (37.00)
 16 Saliy, Laura E      12 Unhes-Mr-MR          2:36.66    2:38.90        
                  36.69     1:16.76 (40.07)     2:03.35 (46.59)     2:38.90 (35.55)
 17 Bice, Casey C       11 Express Swimming-MR  2:40.16    2:39.58        
                  37.45     1:17.78 (40.33)     2:04.65 (46.87)     2:39.58 (34.93)
 18 Huang, Amanda       12 Express Swimming-MR  2:44.89    2:42.04        
                  33.54     1:14.62 (41.08)     2:03.00 (48.38)     2:42.04 (39.04)
 19 Jhong, Sara         12 Express Swimming-MR  2:43.70    2:42.59        
                  36.87     1:16.62 (39.75)     2:06.02 (49.40)     2:42.59 (36.57)
 20 Walsh, Stephanie M  11 Express Swimming-MR  2:43.64    2:43.44        
                  35.91     1:18.06 (42.15)     2:04.69 (46.63)     2:43.44 (38.75)
 21 Murphy, Caitlin E   12 Express Swimming-MR  3:09.08    2:45.24        
                  37.68     1:20.79 (43.11)     2:10.64 (49.85)     2:45.24 (34.60)
 22 Perez, Meadow A     12 Express Swimming-MR  2:47.96    2:45.44        
                  37.33     1:20.06 (42.73)     2:07.50 (47.44)     2:45.44 (37.94)
 23 Catton, Chloe G     11 Express Swimming-MR  2:58.78    2:45.89        
                  36.93     1:18.19 (41.26)     2:09.49 (51.30)     2:45.89 (36.40)
 24 Campbell, Sarah B   12 Express Swimming-MR  3:00.80    2:51.16        
                  39.70     1:24.26 (44.56)     2:12.58 (48.32)     2:51.16 (38.58)
 25 Galiatsatos, Chris  11 BBSC-MR              2:53.21    2:52.00        
                  37.34     1:20.46 (43.12)     2:14.88 (54.42)     2:52.00 (37.12)
 26 Brita, Abigail E    12 Express Swimming-MR  2:53.36    2:53.84        
                  37.18     1:21.25 (44.07)     2:12.15 (50.90)     2:53.84 (41.69)
 27 Shatz, Lindsay J    11 Express Swimming-MR  2:59.95    2:57.99        
                  42.53     1:28.38 (45.85)     2:19.76 (51.38)     2:57.99 (38.23)
 28 McKenna, Grace A    12 BBSC-MR              2:59.25    2:58.34        
                  41.97     1:28.78 (46.81)     2:20.16 (51.38)     2:58.34 (38.18)
 29 McNicholas, Olivia  11 BBSC-MR              2:56.22    2:59.42        
                  40.98     1:26.19 (45.21)     2:20.23 (54.04)     2:59.42 (39.19)
 30 Russo, Noelle R     11 Express Swimming-MR  3:15.46    3:04.02        
                  37.83     1:26.74 (48.91)     2:25.54 (58.80)     3:04.02 (38.48)
 31 Quilty, Elizabeth   11 Express Swimming-MR  3:15.12    3:17.18        
                  44.11     1:33.23 (49.12)   2:34.48 (1:01.25)     3:17.18 (42.70)
 -- Munday, Jessica L   11 Unhes-Mr-MR          2:42.75         NS        
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kang, Madeline J    14 Express Swimming-MR    25.19      25.71        
  1 LU, Elizabeth J     14 Express Swimming-MR    25.71      25.71        
  3 Corcoran, Annabell  13 Express Swimming-MR    25.80      26.05        
  4 Walsh, Elizabeth A  13 Express Swimming-MR    25.41      26.06        
  5 Gallagher, Liz P    14 HAA-MR                 25.96      26.08        
  5 London, Katherine   14 WAC-MR                 25.82      26.08        
  7 Salcedo, Bianca M   13 Unhes-Mr-MR            25.69      26.16        
  8 Zimmerman, Georgea  14 Express Swimming-MR    26.19      26.30        
  9 Kelly, Rose E       13 Express Swimming-MR    26.14      26.49        
 10 Miou, Grace         14 NCAC-MR                25.62      26.53        
 11 Ostensen, Sara      14 WAC-MR                 26.92      26.73        
 12 Beck, Nicole R      13 Sachem-MR              27.07      26.80        
 13 MO, Wendy           13 Express Swimming-MR    26.72      26.88        
 14 Cassell, Sigrid G   13 Express Swimming-MR    26.45      26.89        
 15 Meringolo, Gabriel  14 Express Swimming-MR    26.61      27.02        
 16 Freund, Jessica N   13 Sachem-MR              26.41      27.04        
 17 Conte, Katie M      14 Express Swimming-MR    27.66      27.05        
 18 Garvey, Olivia A    14 Express Swimming-MR    26.82      27.06        
 19 Gonzalez, Miranda   14 Express Swimming-MR    26.56      27.19        
 20 Callaghan, Alexa    13 WAC-MR                 27.60      27.30        
 20 Pompay, Melody R    13 Express Swimming-MR    27.82      27.30        
 20 LI, Sandra          14 Express Swimming-MR    26.56      27.30        
 23 Tucker, Alina S     14 BBSC-MR                26.95      27.41        
 24 Smith, Megan E      14 Express Swimming-MR    26.99      27.42        
 25 Fleischer, Lindsay  14 HAA-MR                 27.98      27.51        
 26 DU, Maritha L       14 Express Swimming-MR    26.92      27.52        
 27 Giordano, Julia L   14 Express Swimming-MR    27.47      27.56        
 28 Hongamata, Petra    13 NCAC-MR                27.50      27.65        
 29 Kuester, Garrity A  13 Express Swimming-MR    27.01      27.73        
 30 Gan, Emma           13 Express Swimming-MR    27.80      27.79        
 31 McNair, Meaghan F   14 Three Village-MR       28.49      28.01        
 32 Compton, Julie A    13 Express Swimming-MR    28.53      28.11        
 33 DiTolla, Rachel L   14 Three Village-MR       28.00      28.15        
 33 Lee, Katherine A    13 BBSC-MR                28.74      28.15        
 35 Mattei, Monica A    14 BBSC-MR                28.51      28.16        
 35 McLoughlin, Molly   13 Express Swimming-MR    27.84      28.16        
 37 Souza, Monique      13 BBSC-MR                28.11      28.18        
 38 Rogan, Emily E      14 Express Swimming-MR    28.59      28.21        
 39 Heaney, Cara G      13 Express Swimming-MR    27.60      28.25        
 40 Thompson, Anna M    13 Express Swimming-MR    28.76      28.38        
 41 Parkinson, Bri G    14 FAST-MR                27.63      28.40        
 42 Catalano, Valerie   13 BBSC-MR                28.84      28.41        
 43 Friberg, Keelyn G   14 Three Village-MR       29.02      28.44        
 44 Babel, Kristen M    13 Express Swimming-MR    28.34      28.55        
 44 Sarubbi, Amanda R   14 Three Village-MR       29.48      28.55        
 46 Ibrahim, Zahrah A   14 Express Swimming-MR    28.85      28.57        
 47 Hamdi, Yasmine      13 Three Village-MR       28.48      28.61        
 48 SU, Rachael         14 NCAC-MR                28.30      28.64        
 49 Guariglia, Amanda   14 Express Swimming-MR    28.35      28.70        
 50 Burns, Emily F      14 Express Swimming-MR    29.28      28.76        
 51 Veras, Adelyn       13 Lindy-MR               28.81      28.83        
 52 DiMarinis, Hannah   13 BBSC-MR                29.35      29.19        
 53 Pasion, Valerie B   13 Express Swimming-MR    28.94      29.31        
 54 Cushmore, Blaze     14 BBSC-MR                30.54      29.42        
 55 Woodiwiss, Rachel   13 Express Swimming-MR    30.48      29.44        
 56 Renda, Alicia C     13 BBSC-MR                29.45      29.60        
 57 Kurianowicz, Anna   14 Lindy-MR               28.99      29.72        
 58 Brogan, Maggie C    14 Express Swimming-MR       NT      29.73        
 59 Bogdanski, Victori  13 Three Village-MR       29.33      29.84        
 60 Vanella, Nicolette  13 Express Swimming-MR    30.28      30.05        
 61 Guida, Emily L      14 BBSC-MR                29.78      30.16        
 62 Liang, Emily        13 BBSC-MR                29.28      30.17        
 63 Schelchere, Montan  14 Unhes-Mr-MR            30.84      30.28        
 64 Chen, Luola         13 NCAC-MR                30.00      30.70        
 65 Abbas, Rewan        13 WAC-MR                 31.21      30.71        
 66 Signorelli, Jaclyn  14 BBSC-MR                30.44      30.74        
 67 Arias, Emely        14 Express Swimming-MR    30.12      30.91        
 68 Moss, Rachel L      13 Express Swimming-MR    31.18      31.10        
 69 McCabe, Danielle M  14 HAA-MR                 30.99      31.25        
 70 King, Kristin C     13 Unhes-Mr-MR            30.55      31.32        
 71 Kohlus, Julianna P  13 Three Village-MR       32.71      31.52        
 72 Bernhardt, Sydney   13 Three Village-MR       31.71      31.62        
 73 Marshall, Isabel M  13 Three Village-MR       31.11      31.74        
 74 Yurchenko, Jasmine  13 Unhes-Mr-MR            31.60      31.89        
 75 Alvarez, Stephanie  13 Three Village-MR       31.74      32.08        
 76 Camacho, Kaitlin G  13 Express Swimming-MR    32.49      32.17        
 77 Chen, Elizabeth     13 NCAC-MR                31.00      32.39        
 78 Albanese, Alexa     13 WAC-MR                 31.71      32.56        
 79 Kraff, Allyson R    13 Express Swimming-MR    29.60      32.59        
 80 Heslin, Meghan      13 HAA-MR                 34.13      32.66        
 81 Noone, Elizabeth G  14 FAST-MR                32.52      32.91        
 82 Penha, Sachi C      14 FAST-MR                33.83      34.28        
 83 Brancaccio, Colett  13 Express Swimming-MR    35.17      35.15        
 84 Alam, Afrida        13 Express Swimming-MR       NT      36.11        
 85 Schwetz, Danielle   13 Express Swimming-MR    38.63      36.52        
 86 Siddiqui, Asheena   13 Express Swimming-MR    39.35      37.92        
 87 Mills, Emma M       14 Express Swimming-MR    36.11      37.94        
 -- Byrne, Bianca M     13 HAA-MR                 35.10         NS        
 -- Pritchett, Juliann  13 WAC-MR                 31.91         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Rose E       13 Express Swimming-MR    55.36      55.31        
                  26.45       55.31 (28.86)                                        
  2 LU, Elizabeth J     14 Express Swimming-MR    55.73      55.83        
                  27.10       55.83 (28.73)                                        
  3 Freund, Jessica N   13 Sachem-MR              55.29      55.93        
                  27.12       55.93 (28.81)                                        
  4 Ostensen, Sara      14 WAC-MR                 56.26      56.16        
                  27.25       56.16 (28.91)                                        
  5 Corcoran, Annabell  13 Express Swimming-MR    55.85      56.50        
                  27.37       56.50 (29.13)                                        
  6 Zimmerman, Georgea  14 Express Swimming-MR    56.43      56.54        
                  27.42       56.54 (29.12)                                        
  7 Gallagher, Liz P    14 HAA-MR                 57.28      56.61        
                  26.96       56.61 (29.65)                                        
  8 London, Katherine   14 WAC-MR                 54.99      56.69        
                  26.92       56.69 (29.77)                                        
  9 Cassell, Sigrid G   13 Express Swimming-MR    57.17      56.98        
                  26.69       56.98 (30.29)                                        
 10 Kang, Madeline J    14 Express Swimming-MR    56.71      57.26        
                  28.22       57.26 (29.04)                                        
 11 Meringolo, Gabriel  14 Express Swimming-MR    57.48      57.49        
                  27.55       57.49 (29.94)                                        
 12 Gonzalez, Miranda   14 Express Swimming-MR    58.36      57.57        
                  27.88       57.57 (29.69)                                        
 13 Conte, Katie M      14 Express Swimming-MR    57.10      57.59        
                  27.89       57.59 (29.70)                                        
 14 Flagiello, Olivia   13 WAC-MR                 57.54      58.24        
                  27.88       58.24 (30.36)                                        
 15 Bardak, Emily E     13 Three Village-MR       56.44      58.28        
                  28.47       58.28 (29.81)                                        
 16 Miou, Grace         14 NCAC-MR                57.00      58.61        
                  28.13       58.61 (30.48)                                        
 17 Bonneville, Alyssa  14 Three Village-MR       58.67      58.75        
                  28.01       58.75 (30.74)                                        
 18 Smith, Megan E      14 Express Swimming-MR    57.59      58.78        
                  28.47       58.78 (30.31)                                        
 19 Fleischer, Lindsay  14 HAA-MR               1:00.02      58.90        
                  28.47       58.90 (30.43)                                        
 19 Garvey, Olivia A    14 Express Swimming-MR    57.94      58.90        
                  28.36       58.90 (30.54)                                        
 21 LI, Sandra          14 Express Swimming-MR    57.03      59.24        
                  28.17       59.24 (31.07)                                        
 22 Salcedo, Bianca M   13 Unhes-Mr-MR          1:01.39      59.34        
                  27.21       59.34 (32.13)                                        
 23 Giordano, Julia L   14 Express Swimming-MR    59.98      59.55        
                  28.78       59.55 (30.77)                                        
 24 Babel, Kristen M    13 Express Swimming-MR  1:00.43      59.76        
                  28.87       59.76 (30.89)                                        
 25 Tucker, Alina S     14 BBSC-MR                58.97      59.77        
                  28.88       59.77 (30.89)                                        
 26 Callaghan, Alexa    13 WAC-MR                 59.93      59.80        
                  28.18       59.80 (31.62)                                        
 27 McNally, Lauren E   14 Express Swimming-MR    57.78      59.91        
                  28.81       59.91 (31.10)                                        
 28 Hummel, Christina   14 HAA-MR                 59.06    1:00.08        
                  28.72     1:00.08 (31.36)                                        
 29 Flagiello, Mia      13 WAC-MR               1:00.50    1:00.25        
                  28.98     1:00.25 (31.27)                                        
 30 Pompay, Melody R    13 Express Swimming-MR  1:01.07    1:00.26        
                  28.71     1:00.26 (31.55)                                        
 31 DU, Maritha L       14 Express Swimming-MR    58.12    1:00.28        
                  28.79     1:00.28 (31.49)                                        
 32 DiTolla, Rachel L   14 Three Village-MR       58.05    1:00.33        
                  29.07     1:00.33 (31.26)                                        
 33 Beck, Nicole R      13 Sachem-MR              58.77    1:00.34        
                  29.10     1:00.34 (31.24)                                        
 34 Heaney, Cara G      13 Express Swimming-MR  1:01.45    1:00.39        
                  28.66     1:00.39 (31.73)                                        
 35 Giunta, Natalia L   14 Three Village-MR     1:00.56    1:00.48        
                  28.97     1:00.48 (31.51)                                        
 36 Hongamata, Petra    13 NCAC-MR              1:00.00    1:00.57        
                  28.95     1:00.57 (31.62)                                        
 37 McLoughlin, Molly   13 Express Swimming-MR  1:00.98    1:00.66        
                  28.78     1:00.66 (31.88)                                        
 38 Adams, Hayley N     14 Three Village-MR     1:01.27    1:00.85        
                  29.30     1:00.85 (31.55)                                        
 39 Kuester, Garrity A  13 Express Swimming-MR  1:00.45    1:01.29        
                  29.09     1:01.29 (32.20)                                        
 40 Bogdanski, Victori  13 Three Village-MR     1:02.01    1:01.33        
                  29.52     1:01.33 (31.81)                                        
 41 Burns, Emily F      14 Express Swimming-MR  1:02.24    1:01.45        
                  29.62     1:01.45 (31.83)                                        
 42 Gan, Emma           13 Express Swimming-MR  1:01.84    1:01.46        
                  29.32     1:01.46 (32.14)                                        
 43 Ibrahim, Zahrah A   14 Express Swimming-MR  1:02.34    1:01.58        
                  29.57     1:01.58 (32.01)                                        
 44 Compton, Julie A    13 Express Swimming-MR  1:02.75    1:01.79        
                  29.59     1:01.79 (32.20)                                        
 45 McNair, Meaghan F   14 Three Village-MR     1:02.19    1:01.87        
                  29.85     1:01.87 (32.02)                                        
 46 Chirico, Kasidy A   14 Three Village-MR       59.39    1:01.92        
                  30.01     1:01.92 (31.91)                                        
 47 Mattei, Monica A    14 BBSC-MR              1:01.91    1:02.00        
                  30.28     1:02.00 (31.72)                                        
 48 Yang, Emily G       13 Three Village-MR     1:03.76    1:02.04        
                  29.42     1:02.04 (32.62)                                        
 49 Veras, Adelyn       13 Lindy-MR             1:04.29    1:02.21        
                  29.53     1:02.21 (32.68)                                        
 50 Thompson, Anna M    13 Express Swimming-MR  1:03.47    1:02.52        
                  30.12     1:02.52 (32.40)                                        
 51 Lee, Katherine A    13 BBSC-MR              1:04.58    1:02.62        
                  29.44     1:02.62 (33.18)                                        
 52 Achil, Shabie J     14 Express Swimming-MR  1:02.39    1:02.64        
                  29.53     1:02.64 (33.11)                                        
 53 Hamdi, Yasmine      13 Three Village-MR     1:02.59    1:02.71        
                  30.20     1:02.71 (32.51)                                        
 54 Sarubbi, Amanda R   14 Three Village-MR     1:03.23    1:02.99        
                  30.19     1:02.99 (32.80)                                        
 55 Guariglia, Amanda   14 Express Swimming-MR  1:02.23    1:03.08        
                  30.53     1:03.08 (32.55)                                        
 56 Parkinson, Bri G    14 FAST-MR              1:01.53    1:03.12        
                  29.90     1:03.12 (33.22)                                        
 57 Souza, Monique      13 BBSC-MR              1:01.65    1:03.16        
                  30.83     1:03.16 (32.33)                                        
 58 Crane, Rachel A     13 Three Village-MR     1:04.02    1:03.51        
                  30.53     1:03.51 (32.98)                                        
 59 Friberg, Keelyn G   14 Three Village-MR     1:03.65    1:03.84        
                  30.64     1:03.84 (33.20)                                        
 60 Pasion, Valerie B   13 Express Swimming-MR  1:03.93    1:04.23        
                  30.41     1:04.23 (33.82)                                        
 61 Rogan, Emily E      14 Express Swimming-MR  1:03.78    1:04.31        
                  29.90     1:04.31 (34.41)                                        
 62 Catalano, Valerie   13 BBSC-MR              1:08.44    1:04.84        
                  31.38     1:04.84 (33.46)                                        
 63 DiMarinis, Hannah   13 BBSC-MR              1:04.14    1:05.13        
                  30.61     1:05.13 (34.52)                                        
 64 Del Monico, Daria   13 Lindy-MR             1:05.75    1:05.49        
                  31.42     1:05.49 (34.07)                                        
 65 Renda, Alicia C     13 BBSC-MR              1:03.91    1:05.50        
                  31.11     1:05.50 (34.39)                                        
 66 Kurianowicz, Anna   14 Lindy-MR             1:06.99    1:05.52        
                  31.25     1:05.52 (34.27)                                        
 67 Cushmore, Blaze     14 BBSC-MR              1:07.53    1:05.56        
                  30.68     1:05.56 (34.88)                                        
 68 Arias, Emely        14 Express Swimming-MR  1:06.66    1:05.76        
                  30.90     1:05.76 (34.86)                                        
 69 Vanella, Nicolette  13 Express Swimming-MR  1:06.42    1:05.81        
                  32.08     1:05.81 (33.73)                                        
 70 Stampelos, Georgin  14 Three Village-MR     1:05.98    1:06.00        
                  31.92     1:06.00 (34.08)                                        
 71 McCabe, Danielle M  14 HAA-MR               1:10.11    1:06.38        
                  31.26     1:06.38 (35.12)                                        
 72 Schelchere, Montan  14 Unhes-Mr-MR          1:08.34    1:06.72        
                  31.00     1:06.72 (35.72)                                        
 73 Varone, Nicole      14 HAA-MR               1:06.80    1:06.80        
                  31.37     1:06.80 (35.43)                                        
 74 Signorelli, Jaclyn  14 BBSC-MR              1:08.44    1:07.12        
                  33.27     1:07.12 (33.85)                                        
 74 Woodiwiss, Rachel   13 Express Swimming-MR  1:08.20    1:07.12        
                  31.93     1:07.12 (35.19)                                        
 76 Guida, Emily L      14 BBSC-MR              1:05.86    1:07.19        
                  31.75     1:07.19 (35.44)                                        
 77 Skakandi, Meghan    13 HAA-MR               1:07.70    1:07.25        
                  32.11     1:07.25 (35.14)                                        
 78 SU, Rachael         14 NCAC-MR              1:04.00    1:07.36        
                  31.54     1:07.36 (35.82)                                        
 79 Moss, Rachel L      13 Express Swimming-MR  1:07.47    1:07.39        
                  31.97     1:07.39 (35.42)                                        
 80 Casey, Emma P       13 HAA-MR               1:09.17    1:07.66        
                  32.56     1:07.66 (35.10)                                        
 81 Abbas, Rewan        13 WAC-MR               1:11.11    1:07.75        
                  31.99     1:07.75 (35.76)                                        
 82 Brogan, Maggie C    14 Express Swimming-MR       NT    1:08.34        
                  33.09     1:08.34 (35.25)                                        
 83 Lennon, Amanda G    14 Express Swimming-MR  1:16.69    1:09.15        
                  32.95     1:09.15 (36.20)                                        
 84 Kilgallen, Kristen  13 Express Swimming-MR  1:07.58    1:09.26        
                  33.36     1:09.26 (35.90)                                        
 85 King, Kristin C     13 Unhes-Mr-MR          1:10.31    1:09.90        
                  33.00     1:09.90 (36.90)                                        
 86 Kraff, Allyson R    13 Express Swimming-MR  1:03.21    1:10.13        
                  33.71     1:10.13 (36.42)                                        
 87 Alvarez, Stephanie  13 Three Village-MR     1:09.81    1:10.19        
                  33.13     1:10.19 (37.06)                                        
 88 Marshall, Isabel M  13 Three Village-MR     1:10.10    1:10.54        
                  33.87     1:10.54 (36.67)                                        
 89 Yurchenko, Jasmine  13 Unhes-Mr-MR          1:09.19    1:10.58        
 90 Cassetta, Jamie L   14 Express Swimming-MR  1:12.03    1:11.40        
                  33.98     1:11.40 (37.42)                                        
 91 Jung, Grace         14 FAST-MR              1:12.67    1:11.76        
                  33.94     1:11.76 (37.82)                                        
 92 Bernhardt, Sydney   13 Three Village-MR     1:10.90    1:11.94        
                  34.55     1:11.94 (37.39)                                        
 93 Gillin, Elizabeth   13 HAA-MR               1:12.83    1:12.34        
                  33.10     1:12.34 (39.24)                                        
 94 Sergi, Sofia G      14 BBSC-MR              1:10.40    1:12.56        
                  34.52     1:12.56 (38.04)                                        
 95 Kohlus, Julianna P  13 Three Village-MR     1:11.42    1:12.70        
                  36.04     1:12.70 (36.66)                                        
 96 Albanese, Alexa     13 WAC-MR               1:14.95    1:13.65        
                  34.15     1:13.65 (39.50)                                        
 97 Camacho, Kaitlin G  13 Express Swimming-MR  1:14.61    1:14.31        
                  35.16     1:14.31 (39.15)                                        
 98 Noone, Elizabeth G  14 FAST-MR              1:12.76    1:14.38        
                  36.27     1:14.38 (38.11)                                        
 99 Harder, Lauren M    13 Lindy-MR                  NT    1:15.00        
                  36.81     1:15.00 (38.19)                                        
100 Brancaccio, Colett  13 Express Swimming-MR       NT    1:15.55        
                  36.49     1:15.55 (39.06)                                        
101 Heslin, Meghan      13 HAA-MR               1:21.52    1:16.76        
                  35.70     1:16.76 (41.06)                                        
102 Carter, Ximena      13 Unhes-Mr-MR          1:21.18    1:17.42        
                  37.23     1:17.42 (40.19)                                        
103 Byrne, Bianca M     13 HAA-MR               1:20.06    1:18.29        
                  36.82     1:18.29 (41.47)                                        
104 Penha, Sachi C      14 FAST-MR              1:17.62    1:19.57        
                  38.27     1:19.57 (41.30)                                        
105 Alam, Afrida        13 Express Swimming-MR       NT    1:23.32        
                  38.90     1:23.32 (44.42)                                        
 -- Siddiqui, Asheena   13 Express Swimming-MR  1:29.71         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Elizabeth A  13 Express Swimming-MR  1:58.31    1:59.07        
                  27.64       57.72 (30.08)     1:28.48 (30.76)     1:59.07 (30.59)
  2 Ostensen, Sara      14 WAC-MR               2:02.30    2:00.43        
                  27.49       57.73 (30.24)     1:28.95 (31.22)     2:00.43 (31.48)
  3 Corcoran, Annabell  13 Express Swimming-MR  1:59.93    2:01.22        
                  28.12       58.64 (30.52)     1:29.90 (31.26)     2:01.22 (31.32)
  4 Conte, Katie M      14 Express Swimming-MR  2:02.67    2:02.42        
                  27.42       57.77 (30.35)     1:29.88 (32.11)     2:02.42 (32.54)
  5 Meringolo, Gabriel  14 Express Swimming-MR  2:01.29    2:02.85        
                  28.39       59.82 (31.43)     1:31.53 (31.71)     2:02.85 (31.32)
  6 LU, Elizabeth J     14 Express Swimming-MR  2:03.25    2:02.90        
                  28.14       59.04 (30.90)     1:30.74 (31.70)     2:02.90 (32.16)
  7 London, Katherine   14 WAC-MR               2:03.33    2:02.94        
                  28.07       59.59 (31.52)     1:31.44 (31.85)     2:02.94 (31.50)
  8 Zimmerman, Georgea  14 Express Swimming-MR  2:02.91    2:02.97        
                  28.24       59.37 (31.13)     1:31.53 (32.16)     2:02.97 (31.44)
  9 Kelly, Rose E       13 Express Swimming-MR  2:00.67    2:03.35        
                  27.98       58.37 (30.39)     1:30.58 (32.21)     2:03.35 (32.77)
 10 Smith, Megan E      14 Express Swimming-MR  2:03.70    2:03.73        
                  28.53       59.72 (31.19)     1:31.91 (32.19)     2:03.73 (31.82)
 11 Kang, Madeline J    14 Express Swimming-MR  2:05.53    2:04.70        
                  29.34     1:00.70 (31.36)     1:32.89 (32.19)     2:04.70 (31.81)
 12 LI, Sandra          14 Express Swimming-MR  2:02.01    2:05.30        
                  28.69     1:00.41 (31.72)     1:32.88 (32.47)     2:05.30 (32.42)
 13 Bonneville, Alyssa  14 Three Village-MR     2:08.38    2:05.56        
                  29.23     1:01.43 (32.20)     1:33.84 (32.41)     2:05.56 (31.72)
 14 Gallagher, Liz P    14 HAA-MR               2:07.98    2:06.80        
                  28.36     1:02.15 (33.79)     1:34.11 (31.96)     2:06.80 (32.69)
 15 Judson, Sidney P    13 Three Village-MR     2:04.09    2:06.98        
                  28.75     1:00.45 (31.70)     1:33.47 (33.02)     2:06.98 (33.51)
 16 Gonzalez, Miranda   14 Express Swimming-MR  2:06.72    2:07.16        
                  28.95     1:00.74 (31.79)     1:33.86 (33.12)     2:07.16 (33.30)
 17 Babel, Kristen M    13 Express Swimming-MR  2:07.62    2:07.22        
                  29.64     1:01.98 (32.34)     1:34.87 (32.89)     2:07.22 (32.35)
 18 MO, Wendy           13 Express Swimming-MR  2:09.05    2:08.88        
                  28.95     1:01.34 (32.39)     1:35.38 (34.04)     2:08.88 (33.50)
 19 Fleischer, Lindsay  14 HAA-MR               2:10.04    2:08.91        
                  29.53     1:01.84 (32.31)     1:35.73 (33.89)     2:08.91 (33.18)
 20 Garvey, Olivia A    14 Express Swimming-MR  2:08.60    2:08.94        
                  29.68     1:02.63 (32.95)     1:36.65 (34.02)     2:08.94 (32.29)
 21 DiTolla, Rachel L   14 Three Village-MR     2:08.20    2:10.10        
                  30.69     1:03.46 (32.77)     1:36.90 (33.44)     2:10.10 (33.20)
 22 Tucker, Alina S     14 BBSC-MR              2:12.30    2:11.32        
                  30.88     1:05.39 (34.51)     1:39.52 (34.13)     2:11.32 (31.80)
 23 Ibrahim, Zahrah A   14 Express Swimming-MR  2:12.72    2:11.43        
                  30.20     1:03.92 (33.72)     1:38.60 (34.68)     2:11.43 (32.83)
 24 Heaney, Cara G      13 Express Swimming-MR  2:12.78    2:11.63        
                  29.33     1:02.35 (33.02)     1:37.09 (34.74)     2:11.63 (34.54)
 25 McLoughlin, Molly   13 Express Swimming-MR  2:11.64    2:11.91        
                  29.85     1:03.50 (33.65)     1:38.09 (34.59)     2:11.91 (33.82)
 26 Compton, Julie A    13 Express Swimming-MR  2:16.03    2:12.19        
                  30.32     1:03.37 (33.05)     1:38.26 (34.89)     2:12.19 (33.93)
 27 Adams, Hayley N     14 Three Village-MR     2:12.69    2:12.60        
                  30.62     1:03.89 (33.27)     1:38.50 (34.61)     2:12.60 (34.10)
 28 Giordano, Julia L   14 Express Swimming-MR  2:17.72    2:13.23        
                  30.32     1:04.38 (34.06)     1:39.47 (35.09)     2:13.23 (33.76)
 29 McNair, Meaghan F   14 Three Village-MR     2:20.84    2:13.66        
                  30.58     1:04.59 (34.01)     1:39.16 (34.57)     2:13.66 (34.50)
 30 Pompay, Melody R    13 Express Swimming-MR  2:15.59    2:13.88        
                  30.50     1:05.06 (34.56)     1:40.03 (34.97)     2:13.88 (33.85)
 31 Giunta, Natalia L   14 Three Village-MR     2:11.18    2:14.19        
                  30.32     1:03.95 (33.63)     1:39.09 (35.14)     2:14.19 (35.10)
 32 Burns, Emily F      14 Express Swimming-MR  2:14.70    2:14.59        
                  31.66     1:06.46 (34.80)     1:41.26 (34.80)     2:14.59 (33.33)
 33 Crane, Rachel A     13 Three Village-MR     2:14.39    2:14.79        
                  31.09     1:05.14 (34.05)     1:40.93 (35.79)     2:14.79 (33.86)
 34 Beck, Nicole R      13 Sachem-MR            2:11.06    2:14.83        
                  29.86     1:03.54 (33.68)     1:38.77 (35.23)     2:14.83 (36.06)
 35 Friberg, Keelyn G   14 Three Village-MR     2:15.43    2:15.54        
                  30.26     1:04.68 (34.42)     1:40.85 (36.17)     2:15.54 (34.69)
 36 Callaghan, Alexa    13 WAC-MR               2:20.06    2:15.57        
                  30.45     1:05.23 (34.78)     1:41.85 (36.62)     2:15.57 (33.72)
 37 Sarubbi, Amanda R   14 Three Village-MR     2:13.82    2:16.68        
                  31.52     1:06.79 (35.27)     1:43.00 (36.21)     2:16.68 (33.68)
 38 Kuester, Garrity A  13 Express Swimming-MR  2:16.13    2:17.05        
                  30.42     1:05.05 (34.63)     1:41.13 (36.08)     2:17.05 (35.92)
 39 Hamdi, Yasmine      13 Three Village-MR     2:20.71    2:17.45        
                  31.05     1:05.66 (34.61)     1:42.25 (36.59)     2:17.45 (35.20)
 40 Mattei, Monica A    14 BBSC-MR              2:19.20    2:17.63        
                  30.74     1:05.68 (34.94)     1:42.39 (36.71)     2:17.63 (35.24)
 41 Souza, Monique      13 BBSC-MR              2:16.13    2:18.11        
                  31.80     1:06.43 (34.63)     1:42.97 (36.54)     2:18.11 (35.14)
 42 Veras, Adelyn       13 Lindy-MR             2:11.97    2:18.23        
                  30.91     1:05.87 (34.96)     1:42.15 (36.28)     2:18.23 (36.08)
 43 Liang, Emily        13 BBSC-MR              2:15.94    2:19.21        
                  31.71     1:06.52 (34.81)     1:42.90 (36.38)     2:19.21 (36.31)
 44 Thompson, Anna M    13 Express Swimming-MR  2:19.87    2:19.62        
                  31.80     1:07.61 (35.81)     1:44.26 (36.65)     2:19.62 (35.36)
 45 DU, Maritha L       14 Express Swimming-MR  2:16.09    2:19.69        
                  30.22     1:04.52 (34.30)     1:41.72 (37.20)     2:19.69 (37.97)
 46 Gan, Emma           13 Express Swimming-MR  2:15.37    2:20.45        
                  30.56     1:05.92 (35.36)     1:42.75 (36.83)     2:20.45 (37.70)
 47 Catalano, Valerie   13 BBSC-MR              2:24.34    2:21.96        
                  32.25     1:08.40 (36.15)     1:46.17 (37.77)     2:21.96 (35.79)
 48 Pasion, Valerie B   13 Express Swimming-MR  2:21.82    2:22.31        
                  32.36     1:08.27 (35.91)     1:45.73 (37.46)     2:22.31 (36.58)
 49 Salcedo, Bianca M   13 Unhes-Mr-MR          2:17.66    2:22.62        
                  31.77     1:08.93 (37.16)     1:46.81 (37.88)     2:22.62 (35.81)
 50 Bridgman, Kathleen  13 WAC-MR               2:20.94    2:22.96        
                  32.61     1:08.10 (35.49)     1:45.49 (37.39)     2:22.96 (37.47)
 51 Signorelli, Jaclyn  14 BBSC-MR              2:26.44    2:23.05        
                  34.04     1:11.02 (36.98)     1:47.96 (36.94)     2:23.05 (35.09)
 52 Lee, Katherine A    13 BBSC-MR              2:21.26    2:23.09        
                  31.39     1:07.68 (36.29)     1:46.47 (38.79)     2:23.09 (36.62)
 53 Kurianowicz, Anna   14 Lindy-MR             2:18.77    2:23.57        
                  32.44     1:09.01 (36.57)     1:47.03 (38.02)     2:23.57 (36.54)
 54 Vanella, Nicolette  13 Express Swimming-MR  2:25.38    2:23.83        
                  33.33     1:09.08 (35.75)     1:47.43 (38.35)     2:23.83 (36.40)
 55 Del Monico, Daria   13 Lindy-MR             2:17.65    2:24.16        
                  32.01     1:09.28 (37.27)     1:48.07 (38.79)     2:24.16 (36.09)
 56 Christie, Ryann     13 WAC-MR               2:26.34    2:24.38        
                  33.84     1:10.97 (37.13)     1:48.60 (37.63)     2:24.38 (35.78)
 57 Kraff, Allyson R    13 Express Swimming-MR  2:12.81    2:25.90        
                  33.09     1:10.41 (37.32)     1:48.97 (38.56)     2:25.90 (36.93)
 58 Renda, Alicia C     13 BBSC-MR              2:26.74    2:26.05        
                  32.96     1:09.62 (36.66)     1:47.29 (37.67)     2:26.05 (38.76)
 59 DiMarinis, Hannah   13 BBSC-MR              2:24.67    2:26.17        
                  32.47     1:10.66 (38.19)     1:49.82 (39.16)     2:26.17 (36.35)
 60 Rogan, Emily E      14 Express Swimming-MR  2:24.35    2:26.71        
                  31.61     1:08.80 (37.19)     1:47.83 (39.03)     2:26.71 (38.88)
 61 Moss, Rachel L      13 Express Swimming-MR  2:35.63    2:26.83        
                  33.29     1:10.88 (37.59)     1:49.55 (38.67)     2:26.83 (37.28)
 62 Woodiwiss, Rachel   13 Express Swimming-MR  2:29.13    2:26.95        
                  32.98     1:09.45 (36.47)     1:48.73 (39.28)     2:26.95 (38.22)
 63 Guida, Emily L      14 BBSC-MR              2:22.53    2:27.07        
                  32.73     1:09.54 (36.81)     1:48.53 (38.99)     2:27.07 (38.54)
 64 Brogan, Maggie C    14 Express Swimming-MR       NT    2:27.42        
                  33.60     1:11.00 (37.40)     1:49.32 (38.32)     2:27.42 (38.10)
 65 Abbas, Rewan        13 WAC-MR               2:30.94    2:27.91        
 66 Cushmore, Blaze     14 BBSC-MR              2:26.22    2:28.73        
                  32.68     1:10.49 (37.81)     1:49.49 (39.00)     2:28.73 (39.24)
 67 Varone, Nicole      14 HAA-MR               2:27.05    2:30.04        
                  32.69     1:10.12 (37.43)     1:49.40 (39.28)     2:30.04 (40.64)
 68 Kilgallen, Kristen  13 Express Swimming-MR  2:29.73    2:30.66        
                  34.75     1:13.31 (38.56)     1:52.90 (39.59)     2:30.66 (37.76)
 69 Arias, Emely        14 Express Swimming-MR  2:33.15    2:33.33        
                  35.15     1:14.74 (39.59)     1:55.06 (40.32)     2:33.33 (38.27)
 70 Alvarez, Stephanie  13 Three Village-MR     2:39.15    2:33.37        
                  33.68     1:12.48 (38.80)     1:53.06 (40.58)     2:33.37 (40.31)
 71 Marshall, Isabel M  13 Three Village-MR     2:31.92    2:34.24        
                  33.97     1:13.82 (39.85)     1:55.21 (41.39)     2:34.24 (39.03)
 72 Bernhardt, Sydney   13 Three Village-MR     2:37.96    2:34.64        
                  34.49     1:13.55 (39.06)     1:54.68 (41.13)     2:34.64 (39.96)
 73 Chen, Luola         13 NCAC-MR              2:28.00    2:34.72        
                  35.21     1:14.86 (39.65)     1:55.75 (40.89)     2:34.72 (38.97)
 74 Schelchere, Montan  14 Unhes-Mr-MR               NT    2:35.57        
                  32.18     1:10.30 (38.12)     1:52.75 (42.45)     2:35.57 (42.82)
 75 Kohlus, Julianna P  13 Three Village-MR     3:13.54    2:36.73        
                  35.96     1:16.52 (40.56)     1:57.75 (41.23)     2:36.73 (38.98)
 76 Albanese, Alexa     13 WAC-MR               3:00.00    2:42.28        
                  36.00     1:17.95 (41.95)     2:00.36 (42.41)     2:42.28 (41.92)
 77 Brancaccio, Colett  13 Express Swimming-MR  3:10.12    2:44.62        
                  38.31     1:20.14 (41.83)     2:02.14 (42.00)     2:44.62 (42.48)
 78 Noone, Elizabeth G  14 FAST-MR              2:39.91    2:46.04        
                  37.89     1:19.81 (41.92)     2:03.23 (43.42)     2:46.04 (42.81)
 79 Byrne, Bianca M     13 HAA-MR               2:59.33    2:55.33        
                  36.88     1:22.62 (45.74)     2:09.53 (46.91)     2:55.33 (45.80)
 -- Chen, Elizabeth     13 NCAC-MR              2:36.00         NS        
 -- Pritchett, Juliann  13 WAC-MR               2:49.77         NS        
 -- Heslin, Meghan      13 HAA-MR               3:04.54         NS        
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ostensen, Sara      14 WAC-MR               5:25.29    5:17.13        
                  28.17       59.04 (30.87)     1:30.71 (31.67)     2:03.00 (32.29)
        2:35.48 (32.48)     3:08.01 (32.53)     3:40.69 (32.68)     4:13.16 (32.47)
        4:45.90 (32.74)     5:17.13 (31.23)                                        
  2 Walsh, Elizabeth A  13 Express Swimming-MR  5:14.86    5:21.64        
                  29.12     1:01.27 (32.15)     1:33.61 (32.34)     2:06.17 (32.56)
        2:39.10 (32.93)     3:11.93 (32.83)     3:44.84 (32.91)     4:17.65 (32.81)
        4:50.27 (32.62)     5:21.64 (31.37)                                        
  3 Conte, Katie M      14 Express Swimming-MR  5:20.58    5:21.78        
                  29.42     1:01.21 (31.79)     1:33.36 (32.15)     2:06.58 (33.22)
        2:39.19 (32.61)     3:12.50 (33.31)     3:45.79 (33.29)     4:18.78 (32.99)
        4:51.30 (32.52)     5:21.78 (30.48)                                        
  4 Meringolo, Gabriel  14 Express Swimming-MR  5:22.59    5:24.18        
                  30.03     1:02.72 (32.69)     1:35.40 (32.68)     2:08.59 (33.19)
        2:41.33 (32.74)     3:14.71 (33.38)     3:47.39 (32.68)     4:20.39 (33.00)
        4:52.96 (32.57)     5:24.18 (31.22)                                        
  5 Corcoran, Annabell  13 Express Swimming-MR  5:19.46    5:24.72        
                  29.25     1:01.25 (32.00)     1:34.03 (32.78)     2:06.83 (32.80)
        2:39.91 (33.08)     3:13.09 (33.18)     3:46.44 (33.35)     4:19.89 (33.45)
        4:53.06 (33.17)     5:24.72 (31.66)                                        
  6 Reynolds, Kerryann  13 HAA-MR               5:23.94    5:25.10        
                  29.57     1:02.08 (32.51)     1:35.15 (33.07)     2:08.23 (33.08)
        2:41.29 (33.06)     3:14.51 (33.22)     3:47.49 (32.98)     4:20.68 (33.19)
        4:53.72 (33.04)     5:25.10 (31.38)                                        
  7 Guo, Jenna J        14 Express Swimming-MR  5:25.24    5:25.34        
                  29.51     1:01.49 (31.98)     1:34.25 (32.76)     2:07.49 (33.24)
        2:40.73 (33.24)     3:13.91 (33.18)     3:47.13 (33.22)     4:20.71 (33.58)
        4:53.93 (33.22)     5:25.34 (31.41)                                        
  8 Zimmerman, Georgea  14 Express Swimming-MR  5:24.57    5:25.50        
                  29.06     1:00.96 (31.90)     1:33.71 (32.75)     2:06.98 (33.27)
        2:40.62 (33.64)     3:13.70 (33.08)     3:47.02 (33.32)     4:20.44 (33.42)
        4:53.67 (33.23)     5:25.50 (31.83)                                        
  9 LI, Sandra          14 Express Swimming-MR  5:19.49    5:28.98        
                  29.94     1:02.74 (32.80)     1:35.96 (33.22)     2:09.30 (33.34)
        2:42.52 (33.22)     3:16.02 (33.50)     3:49.51 (33.49)     4:23.10 (33.59)
        4:56.40 (33.30)     5:28.98 (32.58)                                        
 10 Smith, Megan E      14 Express Swimming-MR  5:22.98    5:32.35        
                  30.23     1:03.22 (32.99)     1:36.37 (33.15)     2:10.13 (33.76)
        2:44.03 (33.90)     3:17.71 (33.68)     3:51.44 (33.73)     4:25.38 (33.94)
        4:59.33 (33.95)     5:32.35 (33.02)                                        
 11 London, Katherine   14 WAC-MR               5:27.18    5:32.94        
                  28.74     1:01.60 (32.86)     1:34.95 (33.35)     2:08.53 (33.58)
        2:42.64 (34.11)     3:16.00 (33.36)     3:50.68 (34.68)     4:25.45 (34.77)
        4:59.91 (34.46)     5:32.94 (33.03)                                        
 12 McNally, Lauren E   14 Express Swimming-MR  5:18.80    5:33.51        
                  29.91     1:02.96 (33.05)     1:36.34 (33.38)     2:09.97 (33.63)
        2:44.19 (34.22)     3:18.40 (34.21)     3:52.15 (33.75)     4:26.56 (34.41)
        5:00.11 (33.55)     5:33.51 (33.40)                                        
 13 Babel, Kristen M    13 Express Swimming-MR  5:37.34    5:34.48        
                  29.97     1:02.74 (32.77)     1:36.43 (33.69)     2:10.59 (34.16)
        2:44.48 (33.89)     3:18.74 (34.26)     3:53.54 (34.80)     4:28.12 (34.58)
        5:01.97 (33.85)     5:34.48 (32.51)                                        
 14 LU, Elizabeth J     14 Express Swimming-MR  5:36.98    5:37.99        
                  29.83     1:02.41 (32.58)     1:36.51 (34.10)     2:10.84 (34.33)
        2:45.60 (34.76)     3:20.24 (34.64)     3:55.27 (35.03)     4:30.08 (34.81)
        5:04.39 (34.31)     5:37.99 (33.60)                                        
 15 Adams, Hayley N     14 Three Village-MR     5:54.07    5:43.23        
                  31.33     1:05.58 (34.25)     1:40.15 (34.57)     2:15.40 (35.25)
        2:50.33 (34.93)     3:24.72 (34.39)     3:59.67 (34.95)     4:34.81 (35.14)
        5:09.57 (34.76)     5:43.23 (33.66)                                        
 16 Flagiello, Olivia   13 WAC-MR               5:43.92    5:43.24        
                  30.87     1:05.03 (34.16)     1:39.57 (34.54)     2:14.79 (35.22)
        2:49.44 (34.65)     3:24.49 (35.05)     3:59.35 (34.86)     4:34.49 (35.14)
        5:09.52 (35.03)     5:43.24 (33.72)                                        
 17 Gonzalez, Miranda   14 Express Swimming-MR  5:50.91    5:44.02        
                  31.06     1:04.94 (33.88)     1:39.90 (34.96)     2:15.66 (35.76)
        2:50.73 (35.07)     3:25.91 (35.18)     4:01.58 (35.67)     4:36.82 (35.24)
        5:11.32 (34.50)     5:44.02 (32.70)                                        
 18 Flagiello, Mia      13 WAC-MR               6:07.87    5:44.05        
                  31.96     1:06.80 (34.84)     1:42.08 (35.28)     2:17.69 (35.61)
        2:52.27 (34.58)     3:27.43 (35.16)     4:02.75 (35.32)     4:37.49 (34.74)
        5:11.71 (34.22)     5:44.05 (32.34)                                        
 19 Garvey, Olivia A    14 Express Swimming-MR  5:42.31    5:44.61        
                  30.36     1:04.01 (33.65)     1:38.68 (34.67)     2:13.33 (34.65)
        2:48.21 (34.88)     3:23.54 (35.33)     3:59.24 (35.70)     4:34.97 (35.73)
        5:10.97 (36.00)     5:44.61 (33.64)                                        
 20 Ibrahim, Zahrah A   14 Express Swimming-MR  5:48.87    5:45.68        
                  31.05     1:04.62 (33.57)     1:39.52 (34.90)     2:14.29 (34.77)
        2:49.51 (35.22)     3:24.91 (35.40)     4:00.52 (35.61)     4:35.80 (35.28)
        5:11.50 (35.70)     5:45.68 (34.18)                                        
 21 Fleischer, Lindsay  14 HAA-MR               5:53.49    5:49.93        
                  29.72     1:02.87 (33.15)     1:38.19 (35.32)     2:14.23 (36.04)
        2:50.64 (36.41)     3:26.61 (35.97)     4:03.30 (36.69)     4:40.00 (36.70)
        5:16.19 (36.19)     5:49.93 (33.74)                                        
 22 Burns, Emily F      14 Express Swimming-MR  5:48.55    5:52.31        
                  31.98     1:07.08 (35.10)     1:43.14 (36.06)     2:19.13 (35.99)
        2:54.78 (35.65)     3:30.39 (35.61)     4:06.39 (36.00)     4:42.35 (35.96)
        5:18.24 (35.89)     5:52.31 (34.07)                                        
 23 Heaney, Cara G      13 Express Swimming-MR  6:01.20    5:52.36        
                  31.08     1:05.74 (34.66)     1:41.02 (35.28)     2:17.25 (36.23)
        2:52.79 (35.54)     3:28.82 (36.03)     4:04.99 (36.17)     4:40.63 (35.64)
        5:17.27 (36.64)     5:52.36 (35.09)                                        
 24 Tucker, Alina S     14 BBSC-MR              5:42.35    5:52.55        
                  31.26     1:07.24 (35.98)     1:43.07 (35.83)     2:19.17 (36.10)
        2:55.04 (35.87)     3:30.89 (35.85)     4:07.63 (36.74)     4:43.50 (35.87)
        5:19.28 (35.78)     5:52.55 (33.27)                                        
 25 Hall, Corrine F     14 Express Swimming-MR  5:57.06    5:55.77        
                  31.77     1:06.58 (34.81)     1:42.35 (35.77)     2:18.44 (36.09)
        2:54.93 (36.49)     3:31.40 (36.47)     4:07.69 (36.29)     4:44.63 (36.94)
        5:20.82 (36.19)     5:55.77 (34.95)                                        
 26 Pompay, Melody R    13 Express Swimming-MR  6:01.53    5:57.09        
                  30.92     1:06.03 (35.11)     1:42.06 (36.03)     2:18.60 (36.54)
        2:55.07 (36.47)     3:32.24 (37.17)     4:08.78 (36.54)     4:45.99 (37.21)
        5:22.65 (36.66)     5:57.09 (34.44)                                        
 27 Giunta, Natalia L   14 Three Village-MR     5:55.51    5:57.21        
                  31.68     1:06.12 (34.44)     1:41.64 (35.52)     2:17.70 (36.06)
        2:53.80 (36.10)     3:30.43 (36.63)     4:07.34 (36.91)     4:44.32 (36.98)
        5:21.37 (37.05)     5:57.21 (35.84)                                        
 28 Giordano, Julia L   14 Express Swimming-MR  6:16.04    5:58.73        
                  31.47     1:06.72 (35.25)     1:42.83 (36.11)     2:20.12 (37.29)
        2:56.98 (36.86)     3:33.63 (36.65)     4:10.69 (37.06)     4:47.62 (36.93)
        5:23.86 (36.24)     5:58.73 (34.87)                                        
 29 Compton, Julie A    13 Express Swimming-MR  6:06.35    6:02.37        
                  30.90     1:06.00 (35.10)     1:41.97 (35.97)     2:18.06 (36.09)
        2:54.90 (36.84)     3:32.51 (37.61)     4:10.76 (38.25)     4:48.10 (37.34)
        5:27.12 (39.02)     6:02.37 (35.25)                                        
 30 Kuester, Garrity A  13 Express Swimming-MR  6:24.32    6:10.00        
                  32.78     1:09.02 (36.24)     1:46.18 (37.16)     2:23.30 (37.12)
        3:01.42 (38.12)     3:39.39 (37.97)     4:18.01 (38.62)     4:56.90 (38.89)
        5:34.04 (37.14)     6:10.00 (35.96)                                        
 31 Gan, Emma           13 Express Swimming-MR  6:09.78    6:14.04        
                  31.14     1:06.62 (35.48)     1:43.47 (36.85)     2:21.17 (37.70)
        3:00.04 (38.87)     3:39.86 (39.82)     4:17.41 (37.55)     4:56.58 (39.17)
        5:35.30 (38.72)     6:14.04 (38.74)                                        
 32 Thompson, Anna M    13 Express Swimming-MR  6:11.14    6:16.12        
                  32.53     1:08.01 (35.48)     1:45.16 (37.15)     2:22.92 (37.76)
        3:01.16 (38.24)     3:40.41 (39.25)     4:19.71 (39.30)     4:59.09 (39.38)
        5:38.35 (39.26)     6:16.12 (37.77)                                        
 33 Kraff, Allyson R    13 Express Swimming-MR  5:39.60    6:17.34        
                  34.21     1:11.65 (37.44)     1:50.01 (38.36)     2:28.85 (38.84)
        3:07.86 (39.01)     3:46.79 (38.93)     4:25.49 (38.70)     5:04.19 (38.70)
        5:43.01 (38.82)     6:17.34 (34.33)                                        
 34 Lee, Katherine A    13 BBSC-MR              6:54.45    6:20.26        
                  32.64     1:10.63 (37.99)     1:50.53 (39.90)     2:30.18 (39.65)
        3:10.46 (40.28)     3:51.34 (40.88)     4:30.92 (39.58)     5:09.47 (38.55)
        5:47.64 (38.17)     6:20.26 (32.62)                                        
 35 Catalano, Valerie   13 BBSC-MR              6:50.44    6:25.27        
                  34.66     1:12.37 (37.71)     1:52.14 (39.77)     2:32.22 (40.08)
        3:11.78 (39.56)     3:51.06 (39.28)     4:30.32 (39.26)     5:09.37 (39.05)
        5:48.27 (38.90)     6:25.27 (37.00)                                        
 36 DiMarinis, Hannah   13 BBSC-MR              6:27.77    6:31.80        
                  32.80     1:10.21 (37.41)     1:50.54 (40.33)     2:30.62 (40.08)
        3:12.52 (41.90)     3:53.11 (40.59)     4:33.79 (40.68)     5:14.45 (40.66)
        5:55.29 (40.84)     6:31.80 (36.51)                                        
 37 Guida, Emily L      14 BBSC-MR              6:21.43    6:32.05        
                  33.06     1:10.29 (37.23)     1:49.87 (39.58)     2:30.11 (40.24)
        3:10.02 (39.91)     3:50.73 (40.71)     4:31.57 (40.84)     5:12.48 (40.91)
        5:53.08 (40.60)     6:32.05 (38.97)                                        
 38 Achil, Shabie J     14 Express Swimming-MR  6:38.55    6:32.72        
                  32.96     1:10.64 (37.68)     1:49.79 (39.15)     2:29.84 (40.05)
        3:10.73 (40.89)     3:51.95 (41.22)     4:33.02 (41.07)     5:13.89 (40.87)
        5:54.75 (40.86)     6:32.72 (37.97)                                        
 39 Cushmore, Blaze     14 BBSC-MR              7:30.44    6:36.52        
                  33.38     1:12.01 (38.63)     1:51.73 (39.72)     2:31.56 (39.83)
        3:12.02 (40.46)     3:53.22 (41.20)     4:35.48 (42.26)     5:16.86 (41.38)
        5:57.74 (40.88)     6:36.52 (38.78)                                        
 40 Abbas, Rewan        13 WAC-MR               7:00.00    6:38.02        
                                1:14.45 ( )                             2:36.84 ( )
                                                    5:21.12 ( )     6:01.06 (39.94)
        6:38.01 (36.95)      6:38.02 (0.01)                                        
 41 Renda, Alicia C     13 BBSC-MR              7:00.42    6:39.27        
                  33.03     1:10.09 (37.06)     1:50.35 (40.26)     2:30.23 (39.88)
        3:11.59 (41.36)     3:53.73 (42.14)     4:36.48 (42.75)     5:19.36 (42.88)
        6:01.53 (42.17)     6:39.27 (37.74)                                        
 42 Moss, Rachel L      13 Express Swimming-MR  6:56.36    6:41.52        
                  34.03     1:13.32 (39.29)     1:54.79 (41.47)     2:36.30 (41.51)
        3:18.29 (41.99)     3:59.00 (40.71)     4:41.38 (42.38)     5:21.76 (40.38)
        6:02.92 (41.16)     6:41.52 (38.60)                                        
 43 Rogan, Emily E      14 Express Swimming-MR  6:29.91    6:45.96        
                  31.79     1:09.62 (37.83)     1:50.31 (40.69)     2:31.37 (41.06)
        3:12.94 (41.57)     3:55.25 (42.31)     4:39.45 (44.20)     5:22.34 (42.89)
        6:04.82 (42.48)     6:45.96 (41.14)                                        
 44 Lennon, Amanda G    14 Express Swimming-MR  7:26.70    7:10.84        
                  37.71     1:19.65 (41.94)     2:03.51 (43.86)     2:47.64 (44.13)
        3:31.97 (44.33)     4:16.51 (44.54)     5:01.30 (44.79)     5:45.24 (43.94)
        6:29.53 (44.29)     7:10.84 (41.31)                                        
 -- MO, Wendy           13 Express Swimming-MR  5:50.83         NS        
 -- Signorelli, Jaclyn  14 BBSC-MR              6:52.44         NS        
 -- Pasion, Valerie B   13 Express Swimming-MR  6:22.70         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Elizabeth A  13 Express Swimming-MR    59.44    1:01.59        
                  30.24     1:01.59 (31.35)                                        
  2 Judson, Sidney P    13 Three Village-MR     1:02.78    1:02.80        
                  30.23     1:02.80 (32.57)                                        
  3 Corcoran, Annabell  13 Express Swimming-MR  1:03.26    1:03.20        
                  30.85     1:03.20 (32.35)                                        
  4 Cassell, Sigrid G   13 Express Swimming-MR  1:04.49    1:04.28        
                  31.11     1:04.28 (33.17)                                        
  5 Meringolo, Gabriel  14 Express Swimming-MR  1:05.45    1:05.21        
                  32.07     1:05.21 (33.14)                                        
  6 Guo, Jenna J        14 Express Swimming-MR  1:06.96    1:05.36        
                  31.77     1:05.36 (33.59)                                        
  7 Fleischer, Lindsay  14 HAA-MR               1:06.82    1:05.51        
                  31.49     1:05.51 (34.02)                                        
  8 Kelly, Rose E       13 Express Swimming-MR  1:05.09    1:05.65        
                  32.04     1:05.65 (33.61)                                        
  9 Giunta, Natalia L   14 Three Village-MR     1:04.15    1:06.04        
                  31.98     1:06.04 (34.06)                                        
 10 Freund, Jessica N   13 Sachem-MR            1:06.18    1:06.06        
                  32.23     1:06.06 (33.83)                                        
 11 Beck, Nicole R      13 Sachem-MR            1:04.40    1:06.55        
                  32.42     1:06.55 (34.13)                                        
 12 McLoughlin, Molly   13 Express Swimming-MR  1:07.90    1:06.71        
                  32.17     1:06.71 (34.54)                                        
 13 LU, Elizabeth J     14 Express Swimming-MR  1:08.41    1:07.76        
                  33.28     1:07.76 (34.48)                                        
 14 Garvey, Olivia A    14 Express Swimming-MR  1:06.01    1:07.90        
                  33.30     1:07.90 (34.60)                                        
 15 Conte, Katie M      14 Express Swimming-MR  1:06.54    1:08.08        
                  33.51     1:08.08 (34.57)                                        
 16 LI, Sandra          14 Express Swimming-MR  1:06.28    1:08.15        
                  33.62     1:08.15 (34.53)                                        
 17 DU, Maritha L       14 Express Swimming-MR  1:05.60    1:08.21        
                  32.98     1:08.21 (35.23)                                        
 18 Salcedo, Bianca M   13 Unhes-Mr-MR          1:06.82    1:08.23        
                  32.29     1:08.23 (35.94)                                        
 19 Zimmerman, Georgea  14 Express Swimming-MR  1:09.87    1:08.31        
                  33.59     1:08.31 (34.72)                                        
 20 London, Katherine   14 WAC-MR               1:09.02    1:08.51        
                  32.72     1:08.51 (35.79)                                        
 21 Mattei, Monica A    14 BBSC-MR              1:06.91    1:08.64        
                  33.24     1:08.64 (35.40)                                        
 22 Bonneville, Alyssa  14 Three Village-MR     1:05.79    1:08.74        
                  33.67     1:08.74 (35.07)                                        
 23 Kang, Madeline J    14 Express Swimming-MR  1:05.29    1:08.83        
                  34.28     1:08.83 (34.55)                                        
 24 Gonzalez, Miranda   14 Express Swimming-MR  1:09.41    1:08.94        
                  33.88     1:08.94 (35.06)                                        
 25 Babel, Kristen M    13 Express Swimming-MR  1:08.71    1:08.96        
                  33.88     1:08.96 (35.08)                                        
 26 Giordano, Julia L   14 Express Swimming-MR  1:09.23    1:09.16        
                  33.99     1:09.16 (35.17)                                        
 27 Bogdanski, Victori  13 Three Village-MR     1:13.17    1:09.22        
                  33.39     1:09.22 (35.83)                                        
 28 Crane, Rachel A     13 Three Village-MR     1:13.91    1:10.00        
                  35.22     1:10.00 (34.78)                                        
 29 Pompay, Melody R    13 Express Swimming-MR  1:10.12    1:10.24        
                  34.51     1:10.24 (35.73)                                        
 30 Tucker, Alina S     14 BBSC-MR              1:09.40    1:11.06        
                  34.98     1:11.06 (36.08)                                        
 30 Heaney, Cara G      13 Express Swimming-MR  1:12.94    1:11.06        
                  34.34     1:11.06 (36.72)                                        
 32 Friberg, Keelyn G   14 Three Village-MR     1:10.77    1:11.32        
                  34.27     1:11.32 (37.05)                                        
 33 Vanella, Nicolette  13 Express Swimming-MR  1:13.36    1:11.45        
                  36.28     1:11.45 (35.17)                                        
 34 Callaghan, Alexa    13 WAC-MR               1:12.70    1:11.53        
                  34.33     1:11.53 (37.20)                                        
 35 Guariglia, Amanda   14 Express Swimming-MR  1:11.53    1:11.90        
                  35.05     1:11.90 (36.85)                                        
 35 McNair, Meaghan F   14 Three Village-MR     1:11.38    1:11.90        
                  35.13     1:11.90 (36.77)                                        
 37 Kuester, Garrity A  13 Express Swimming-MR  1:08.83    1:12.03        
                  34.60     1:12.03 (37.43)                                        
 38 Parkinson, Bri G    14 FAST-MR              1:14.49    1:12.63        
                  35.66     1:12.63 (36.97)                                        
 39 Sarubbi, Amanda R   14 Three Village-MR     1:13.79    1:12.73        
                  35.00     1:12.73 (37.73)                                        
 40 Veras, Adelyn       13 Lindy-MR             1:15.02    1:12.87        
                  35.59     1:12.87 (37.28)                                        
 41 Thompson, Anna M    13 Express Swimming-MR  1:12.33    1:13.05        
                  35.40     1:13.05 (37.65)                                        
 42 Burns, Emily F      14 Express Swimming-MR  1:11.01    1:13.13        
                  35.87     1:13.13 (37.26)                                        
 43 Pasion, Valerie B   13 Express Swimming-MR  1:11.13    1:13.28        
                  34.93     1:13.28 (38.35)                                        
 44 Ibrahim, Zahrah A   14 Express Swimming-MR  1:14.10    1:13.32        
                  35.28     1:13.32 (38.04)                                        
 45 Liang, Emily        13 BBSC-MR              1:12.68    1:13.49        
                  35.69     1:13.49 (37.80)                                        
 46 Rogan, Emily E      14 Express Swimming-MR  1:13.76    1:13.91        
                  35.80     1:13.91 (38.11)                                        
 47 Marshall, Isabel M  13 Three Village-MR     1:14.24    1:15.04        
                  36.33     1:15.04 (38.71)                                        
 48 Cushmore, Blaze     14 BBSC-MR              1:13.23    1:15.20        
                  36.18     1:15.20 (39.02)                                        
 49 King, Kristin C     13 Unhes-Mr-MR          1:21.66    1:15.94        
                  37.94     1:15.94 (38.00)                                        
 50 Lee, Katherine A    13 BBSC-MR              1:17.40    1:15.99        
                  36.53     1:15.99 (39.46)                                        
 51 McCabe, Danielle M  14 HAA-MR               1:20.14    1:16.21        
                  36.65     1:16.21 (39.56)                                        
 52 Guida, Emily L      14 BBSC-MR              1:16.43    1:16.56        
                  36.67     1:16.56 (39.89)                                        
 53 Alvarez, Stephanie  13 Three Village-MR     1:20.43    1:16.96        
                  37.81     1:16.96 (39.15)                                        
 54 SU, Rachael         14 NCAC-MR              1:15.00    1:17.19        
                  36.77     1:17.19 (40.42)                                        
 55 Bernhardt, Sydney   13 Three Village-MR     1:18.48    1:17.20        
                  37.95     1:17.20 (39.25)                                        
 56 Schelchere, Montan  14 Unhes-Mr-MR          1:23.22    1:17.68        
                  37.59     1:17.68 (40.09)                                        
 57 Del Monico, Daria   13 Lindy-MR             1:16.72    1:17.93        
                  38.76     1:17.93 (39.17)                                        
 58 Souza, Monique      13 BBSC-MR              1:17.04    1:18.28        
                  38.87     1:18.28 (39.41)                                        
 59 Chen, Luola         13 NCAC-MR              1:16.00    1:18.49        
                  39.34     1:18.49 (39.15)                                        
 60 Catalano, Valerie   13 BBSC-MR              1:21.67    1:18.63        
                  38.24     1:18.63 (40.39)                                        
 61 Bridgman, Kathleen  13 WAC-MR               1:18.53    1:18.99        
                  38.44     1:18.99 (40.55)                                        
 62 Christie, Ryann     13 WAC-MR               1:19.95    1:19.12        
                  39.45     1:19.12 (39.67)                                        
 63 Woodiwiss, Rachel   13 Express Swimming-MR  1:19.58    1:19.17        
                  38.61     1:19.17 (40.56)                                        
 64 Moss, Rachel L      13 Express Swimming-MR  1:22.72    1:19.21        
                  38.42     1:19.21 (40.79)                                        
 65 Kilgallen, Kristen  13 Express Swimming-MR  1:20.10    1:19.32        
                  38.85     1:19.32 (40.47)                                        
 66 DiMarinis, Hannah   13 BBSC-MR              1:19.32    1:19.49        
                  39.26     1:19.49 (40.23)                                        
 67 Renda, Alicia C     13 BBSC-MR              1:20.32    1:19.84        
                  38.43     1:19.84 (41.41)                                        
 68 Abbas, Rewan        13 WAC-MR               1:20.70    1:19.92        
                  39.87     1:19.92 (40.05)                                        
 69 Compton, Julie A    13 Express Swimming-MR  1:18.55    1:19.99        
                  39.48     1:19.99 (40.51)                                        
 70 Signorelli, Jaclyn  14 BBSC-MR              1:20.44    1:20.16        
                  40.50     1:20.16 (39.66)                                        
 71 Camacho, Kaitlin G  13 Express Swimming-MR  1:21.69    1:20.34        
                  38.75     1:20.34 (41.59)                                        
 72 Kohlus, Julianna P  13 Three Village-MR     1:18.89    1:20.36        
                  39.64     1:20.36 (40.72)                                        
 73 Kraff, Allyson R    13 Express Swimming-MR  1:27.65    1:21.96        
                  40.22     1:21.96 (41.74)                                        
 74 Brogan, Maggie C    14 Express Swimming-MR       NT    1:22.12        
                  40.68     1:22.12 (41.44)                                        
 75 Heslin, Meghan      13 HAA-MR               1:22.40    1:22.57        
                  39.90     1:22.57 (42.67)                                        
 76 Varone, Nicole      14 HAA-MR               1:20.72    1:22.66        
                  41.16     1:22.66 (41.50)                                        
 77 Gillin, Elizabeth   13 HAA-MR               1:24.86    1:23.16        
                  39.37     1:23.16 (43.79)                                        
 78 Yurchenko, Jasmine  13 Unhes-Mr-MR          1:27.56    1:26.50        
                  42.63     1:26.50 (43.87)                                        
 79 Albanese, Alexa     13 WAC-MR               1:24.39    1:27.06        
                  41.30     1:27.06 (45.76)                                        
 80 Kurianowicz, Anna   14 Lindy-MR             1:17.99    1:27.46        
                  41.61     1:27.46 (45.85)                                        
 81 Noone, Elizabeth G  14 FAST-MR              1:26.83    1:28.52        
                  43.11     1:28.52 (45.41)                                        
 82 Penha, Sachi C      14 FAST-MR              1:29.38    1:29.03        
                  43.55     1:29.03 (45.48)                                        
 83 Schwetz, Danielle   13 Express Swimming-MR  1:56.54    1:29.31        
                  42.61     1:29.31 (46.70)                                        
 84 Brancaccio, Colett  13 Express Swimming-MR  1:32.21    1:31.51        
                  44.23     1:31.51 (47.28)                                        
 85 Byrne, Bianca M     13 HAA-MR               1:31.77    1:35.63        
                  47.29     1:35.63 (48.34)                                        
 86 Alam, Afrida        13 Express Swimming-MR       NT    1:36.27        
                  46.31     1:36.27 (49.96)                                        
 -- Mills, Emma M       14 Express Swimming-MR       NT         DQ        
                  49.00          DQ (52.77)                                        
 -- Siddiqui, Asheena   13 Express Swimming-MR  1:25.34         DQ        
      Non-continuous turning action
                  47.50          DQ (51.66)                                        
 -- Chen, Elizabeth     13 NCAC-MR              1:17.00         DQ        
      Non-continuous turning action
                  38.70          DQ (45.20)                                        
 -- Pritchett, Juliann  13 WAC-MR               1:29.22         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Elizabeth A  13 Express Swimming-MR  2:10.37    2:11.23        
                  31.31     1:04.48 (33.17)     1:38.02 (33.54)     2:11.23 (33.21)
  2 Judson, Sidney P    13 Three Village-MR     2:15.53    2:15.40        
                  31.34     1:04.96 (33.62)     1:39.98 (35.02)     2:15.40 (35.42)
  3 Corcoran, Annabell  13 Express Swimming-MR  2:14.06    2:16.21        
                  31.50     1:05.80 (34.30)     1:41.28 (35.48)     2:16.21 (34.93)
  4 Guo, Jenna J        14 Express Swimming-MR  2:22.76    2:18.70        
                  32.24     1:07.04 (34.80)     1:43.06 (36.02)     2:18.70 (35.64)
  5 Meringolo, Gabriel  14 Express Swimming-MR  2:17.87    2:18.84        
                  33.08     1:07.84 (34.76)     1:43.73 (35.89)     2:18.84 (35.11)
  6 McNally, Lauren E   14 Express Swimming-MR  2:18.26    2:19.15        
                  32.97     1:08.21 (35.24)     1:44.08 (35.87)     2:19.15 (35.07)
  7 Flagiello, Mia      13 WAC-MR               2:18.85    2:19.93        
                  33.47     1:08.68 (35.21)     1:43.99 (35.31)     2:19.93 (35.94)
  8 LI, Sandra          14 Express Swimming-MR  2:22.21    2:20.92        
                  33.98     1:09.73 (35.75)     1:45.70 (35.97)     2:20.92 (35.22)
  9 Freund, Jessica N   13 Sachem-MR            2:20.92    2:21.49        
                  34.24     1:09.83 (35.59)     1:46.49 (36.66)     2:21.49 (35.00)
 10 Giunta, Natalia L   14 Three Village-MR     2:20.07    2:24.01        
                  33.75     1:09.75 (36.00)     1:46.57 (36.82)     2:24.01 (37.44)
 11 Conte, Katie M      14 Express Swimming-MR  2:23.28    2:24.04        
                  34.06     1:10.15 (36.09)     1:47.56 (37.41)     2:24.04 (36.48)
 12 Fleischer, Lindsay  14 HAA-MR               2:27.59    2:24.15        
                  33.08     1:09.23 (36.15)     1:47.08 (37.85)     2:24.15 (37.07)
 13 LU, Elizabeth J     14 Express Swimming-MR  2:24.03    2:24.46        
                  34.68     1:11.33 (36.65)     1:48.58 (37.25)     2:24.46 (35.88)
 14 McLoughlin, Molly   13 Express Swimming-MR  2:26.43    2:24.95        
                  34.03     1:10.95 (36.92)     1:48.74 (37.79)     2:24.95 (36.21)
 15 Babel, Kristen M    13 Express Swimming-MR  2:28.78    2:25.77        
                  35.00     1:12.62 (37.62)     1:49.87 (37.25)     2:25.77 (35.90)
 16 Gan, Emma           13 Express Swimming-MR  2:30.10    2:27.80        
                  34.42     1:11.68 (37.26)     1:49.68 (38.00)     2:27.80 (38.12)
 17 Garvey, Olivia A    14 Express Swimming-MR  2:24.63    2:27.86        
                  34.99     1:12.63 (37.64)     1:51.07 (38.44)     2:27.86 (36.79)
 18 Gonzalez, Miranda   14 Express Swimming-MR  2:29.12    2:28.60        
                  35.41     1:12.93 (37.52)     1:51.18 (38.25)     2:28.60 (37.42)
 19 Bonneville, Alyssa  14 Three Village-MR     2:25.58    2:28.98        
                  35.77     1:13.18 (37.41)     1:51.61 (38.43)     2:28.98 (37.37)
 20 Hummel, Christina   14 HAA-MR               2:23.90    2:31.77        
                  36.22     1:14.03 (37.81)     1:53.20 (39.17)     2:31.77 (38.57)
 21 Mattei, Monica A    14 BBSC-MR              2:31.71    2:32.56        
                  35.20     1:13.04 (37.84)     1:52.57 (39.53)     2:32.56 (39.99)
 22 Tucker, Alina S     14 BBSC-MR              2:29.59    2:33.34        
                  36.96     1:15.60 (38.64)     1:54.64 (39.04)     2:33.34 (38.70)
 23 DU, Maritha L       14 Express Swimming-MR  2:29.45    2:34.74        
                  36.12     1:13.85 (37.73)     1:53.29 (39.44)     2:34.74 (41.45)
 24 Sarubbi, Amanda R   14 Three Village-MR     2:36.60    2:36.20        
                  37.17     1:17.28 (40.11)     1:57.81 (40.53)     2:36.20 (38.39)
 25 McNair, Meaghan F   14 Three Village-MR     2:39.50    2:39.76        
                  38.16     1:17.81 (39.65)     1:58.94 (41.13)     2:39.76 (40.82)
 26 Kuester, Garrity A  13 Express Swimming-MR  2:48.76    2:40.20        
                  36.48     1:16.50 (40.02)     1:58.46 (41.96)     2:40.20 (41.74)
 27 Bogdanski, Victori  13 Three Village-MR     2:36.98    2:40.57        
                  37.29     1:18.69 (41.40)     2:00.08 (41.39)     2:40.57 (40.49)
 28 Rogan, Emily E      14 Express Swimming-MR  2:45.33    2:42.52        
                  35.93     1:15.98 (40.05)     1:56.34 (40.36)     2:42.52 (46.18)
 29 McCabe, Danielle M  14 HAA-MR               2:50.43    2:45.13        
                  37.37     1:18.58 (41.21)     2:02.59 (44.01)     2:45.13 (42.54)
 30 Bernhardt, Sydney   13 Three Village-MR     2:45.89    2:46.12        
                  38.86     1:21.11 (42.25)     2:04.06 (42.95)     2:46.12 (42.06)
 31 Souza, Monique      13 BBSC-MR              2:44.44    2:47.22        
                  39.88     1:21.62 (41.74)     2:04.82 (43.20)     2:47.22 (42.40)
 32 Cushmore, Blaze     14 BBSC-MR              2:38.31    2:47.35        
                  36.98     1:19.63 (42.65)     2:03.34 (43.71)     2:47.35 (44.01)
 33 Lee, Katherine A    13 BBSC-MR              2:52.33    2:49.68        
                  39.09     1:23.03 (43.94)     2:08.13 (45.10)     2:49.68 (41.55)
 34 Guida, Emily L      14 BBSC-MR              2:44.41    2:50.06        
                  38.39     1:20.47 (42.08)     2:05.12 (44.65)     2:50.06 (44.94)
 35 Kilgallen, Kristen  13 Express Swimming-MR  2:48.73    2:50.51        
                  41.44     1:25.20 (43.76)     2:08.88 (43.68)     2:50.51 (41.63)
 36 SU, Rachael         14 NCAC-MR              2:43.00    2:52.73        
                  39.99     1:23.02 (43.03)     2:08.37 (45.35)     2:52.73 (44.36)
 37 Brogan, Maggie C    14 Express Swimming-MR       NT    2:58.50        
                  42.20     1:28.45 (46.25)     2:13.58 (45.13)     2:58.50 (44.92)
 38 Sergi, Sofia G      14 BBSC-MR              2:56.42    2:59.29        
                  40.48     1:24.90 (44.42)     2:11.23 (46.33)     2:59.29 (48.06)
 39 Gillin, Elizabeth   13 HAA-MR               2:53.56    3:02.04        
                  43.02     1:28.97 (45.95)     2:16.01 (47.04)     3:02.04 (46.03)
 40 Noone, Elizabeth G  14 FAST-MR              3:04.10    3:03.82        
                  43.89     1:29.71 (45.82)     2:17.41 (47.70)     3:03.82 (46.41)
 41 Brancaccio, Colett  13 Express Swimming-MR       NT    3:17.51        
                  45.98     1:36.10 (50.12)     2:25.81 (49.71)     3:17.51 (51.70)
 -- Kurianowicz, Anna   14 Lindy-MR             2:28.99        DFS        
      Declared false start
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zimmerman, Georgea  14 Express Swimming-MR  1:08.97    1:10.24        
                  33.26     1:10.24 (36.98)                                        
  2 Smith, Megan E      14 Express Swimming-MR  1:07.49    1:10.57        
                  33.81     1:10.57 (36.76)                                        
  3 Miou, Grace         14 NCAC-MR              1:08.00    1:10.89        
                  33.52     1:10.89 (37.37)                                        
  4 Giordano, Julia L   14 Express Swimming-MR  1:11.62    1:11.13        
                  33.80     1:11.13 (37.33)                                        
  5 Kang, Madeline J    14 Express Swimming-MR  1:15.13    1:13.48        
                  35.40     1:13.48 (38.08)                                        
  6 Cassell, Sigrid G   13 Express Swimming-MR  1:11.97    1:13.60        
                  34.06     1:13.60 (39.54)                                        
  7 Walsh, Elizabeth A  13 Express Swimming-MR  1:11.66    1:14.03        
                  35.69     1:14.03 (38.34)                                        
  8 Hongamata, Petra    13 NCAC-MR              1:14.00    1:14.24        
                  35.13     1:14.24 (39.11)                                        
  9 Judson, Sidney P    13 Three Village-MR     1:13.06    1:14.52        
                  35.22     1:14.52 (39.30)                                        
 10 Kelly, Rose E       13 Express Swimming-MR  1:25.34    1:15.21        
                  34.96     1:15.21 (40.25)                                        
 11 McNally, Lauren E   14 Express Swimming-MR  1:13.29    1:16.29        
                  36.01     1:16.29 (40.28)                                        
 12 McLoughlin, Molly   13 Express Swimming-MR  1:16.75    1:16.32        
                  35.97     1:16.32 (40.35)                                        
 13 Kuester, Garrity A  13 Express Swimming-MR  1:15.56    1:16.82        
                  36.48     1:16.82 (40.34)                                        
 14 Bonneville, Alyssa  14 Three Village-MR     1:14.84    1:16.96        
                  36.04     1:16.96 (40.92)                                        
 15 Corcoran, Annabell  13 Express Swimming-MR  1:18.78    1:17.51        
                  36.35     1:17.51 (41.16)                                        
 16 Guariglia, Amanda   14 Express Swimming-MR  1:18.43    1:17.56        
                  36.88     1:17.56 (40.68)                                        
 17 LU, Elizabeth J     14 Express Swimming-MR  1:15.40    1:17.64        
                  36.76     1:17.64 (40.88)                                        
 18 Heaney, Cara G      13 Express Swimming-MR  1:16.51    1:17.73        
                  36.50     1:17.73 (41.23)                                        
 19 London, Katherine   14 WAC-MR               1:20.33    1:17.87        
                  36.66     1:17.87 (41.21)                                        
 20 Yang, Emily G       13 Three Village-MR     1:17.84    1:18.05        
                  37.26     1:18.05 (40.79)                                        
 21 Tucker, Alina S     14 BBSC-MR              1:18.62    1:18.72        
                  38.71     1:18.72 (40.01)                                        
 22 Skakandi, Meghan    13 HAA-MR               1:22.06    1:20.21        
                  38.15     1:20.21 (42.06)                                        
 23 DU, Maritha L       14 Express Swimming-MR  1:28.78    1:20.42        
                  38.06     1:20.42 (42.36)                                        
 24 Gonzalez, Miranda   14 Express Swimming-MR  1:23.08    1:20.50        
                  38.34     1:20.50 (42.16)                                        
 25 Vanella, Nicolette  13 Express Swimming-MR  1:24.69    1:21.17        
                  39.60     1:21.17 (41.57)                                        
 26 Pasion, Valerie B   13 Express Swimming-MR  1:22.39    1:21.31        
                  39.58     1:21.31 (41.73)                                        
 27 Achil, Shabie J     14 Express Swimming-MR  1:23.36    1:21.83        
                  38.55     1:21.83 (43.28)                                        
 28 Casey, Emma P       13 HAA-MR               1:24.80    1:22.08        
                  37.48     1:22.08 (44.60)                                        
 29 Thompson, Anna M    13 Express Swimming-MR  1:24.60    1:22.49        
                  40.48     1:22.49 (42.01)                                        
 30 Compton, Julie A    13 Express Swimming-MR  1:25.22    1:22.69        
                  39.72     1:22.69 (42.97)                                        
 31 Kurianowicz, Anna   14 Lindy-MR             1:22.99    1:22.72        
                  38.84     1:22.72 (43.88)                                        
 32 Adams, Hayley N     14 Three Village-MR     1:21.35    1:23.17        
                  39.02     1:23.17 (44.15)                                        
 33 Rogan, Emily E      14 Express Swimming-MR  1:23.00    1:23.50        
                  39.03     1:23.50 (44.47)                                        
 34 Kilgallen, Kristen  13 Express Swimming-MR  1:21.52    1:23.59        
                  39.54     1:23.59 (44.05)                                        
 35 DiMarinis, Hannah   13 BBSC-MR              1:22.39    1:24.72        
                  39.91     1:24.72 (44.81)                                        
 36 Burns, Emily F      14 Express Swimming-MR  1:22.12    1:24.86        
                  41.56     1:24.86 (43.30)                                        
 37 Abbas, Rewan        13 WAC-MR               1:27.30    1:24.94        
                  40.15     1:24.94 (44.79)                                        
 38 Pompay, Melody R    13 Express Swimming-MR  1:26.03    1:24.98        
                  40.56     1:24.98 (44.42)                                        
 39 Friberg, Keelyn G   14 Three Village-MR     1:27.27    1:25.31        
                  41.10     1:25.31 (44.21)                                        
 40 Varone, Nicole      14 HAA-MR               1:25.36    1:25.64        
                  40.58     1:25.64 (45.06)                                        
 41 Woodiwiss, Rachel   13 Express Swimming-MR  1:28.28    1:25.80        
                  40.31     1:25.80 (45.49)                                        
 42 Stampelos, Georgin  14 Three Village-MR     1:26.01    1:26.17        
                  40.74     1:26.17 (45.43)                                        
 43 Camacho, Kaitlin G  13 Express Swimming-MR  1:27.45    1:26.49        
                  41.54     1:26.49 (44.95)                                        
 44 King, Kristin C     13 Unhes-Mr-MR          1:27.34    1:27.01        
                  41.56     1:27.01 (45.45)                                        
 45 Arias, Emely        14 Express Swimming-MR  1:29.67    1:27.65        
                  41.50     1:27.65 (46.15)                                        
 46 Yurchenko, Jasmine  13 Unhes-Mr-MR          1:28.43    1:27.97        
                  42.07     1:27.97 (45.90)                                        
 47 Alvarez, Stephanie  13 Three Village-MR     1:34.29    1:29.80        
                  42.69     1:29.80 (47.11)                                        
 48 Moss, Rachel L      13 Express Swimming-MR  1:28.50    1:29.90        
                  42.31     1:29.90 (47.59)                                        
 49 Veras, Adelyn       13 Lindy-MR             1:17.25    1:30.53        
                  42.84     1:30.53 (47.69)                                        
 49 Schelchere, Montan  14 Unhes-Mr-MR          1:32.02    1:30.53        
                  42.28     1:30.53 (48.25)                                        
 51 Renda, Alicia C     13 BBSC-MR              1:35.70    1:30.83        
                  43.92     1:30.83 (46.91)                                        
 52 Catalano, Valerie   13 BBSC-MR              1:38.11    1:32.21        
                  42.93     1:32.21 (49.28)                                        
 53 Del Monico, Daria   13 Lindy-MR             1:35.54    1:32.97        
                  44.56     1:32.97 (48.41)                                        
 54 Albanese, Alexa     13 WAC-MR               1:32.34    1:33.25        
                  45.24     1:33.25 (48.01)                                        
 55 Signorelli, Jaclyn  14 BBSC-MR              1:30.44    1:34.81        
                  45.57     1:34.81 (49.24)                                        
 56 Hamdi, Yasmine      13 Three Village-MR     1:34.60    1:34.88        
                  45.43     1:34.88 (49.45)                                        
 57 Heslin, Meghan      13 HAA-MR               1:36.03    1:36.02        
                  44.55     1:36.02 (51.47)                                        
 58 Penha, Sachi C      14 FAST-MR              1:35.16    1:37.11        
                  46.49     1:37.11 (50.62)                                        
 59 Marshall, Isabel M  13 Three Village-MR     1:37.22    1:37.98        
                  46.27     1:37.98 (51.71)                                        
 60 Sergi, Sofia G      14 BBSC-MR              1:42.44    1:43.63        
                  49.15     1:43.63 (54.48)                                        
 61 Jung, Grace         14 FAST-MR              1:39.16    1:44.30        
                  49.96     1:44.30 (54.34)                                        
 62 Kohlus, Julianna P  13 Three Village-MR     1:43.58    1:45.82        
                  50.31     1:45.82 (55.51)                                        
 63 Byrne, Bianca M     13 HAA-MR               1:46.48    1:46.76        
                  47.40     1:46.76 (59.36)                                        
 64 Brancaccio, Colett  13 Express Swimming-MR       NT    1:48.90        
                  50.99     1:48.90 (57.91)                                        
 -- Alam, Afrida        13 Express Swimming-MR       NT         NS        
 -- Hummel, Christina   14 HAA-MR               1:20.10         NS        
 -- Flagiello, Olivia   13 WAC-MR               1:17.74         NS        
 -- Carter, Ximena      13 Unhes-Mr-MR          1:34.98         NS        
 -- Gillin, Elizabeth   13 HAA-MR               1:41.00         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Smith, Megan E      14 Express Swimming-MR  2:28.07    2:31.70        
                  34.14     1:13.31 (39.17)     1:52.69 (39.38)     2:31.70 (39.01)
  2 Freund, Jessica N   13 Sachem-MR            2:30.30    2:31.80        
                  35.78     1:15.21 (39.43)     1:53.61 (38.40)     2:31.80 (38.19)
  3 Miou, Grace         14 NCAC-MR              2:31.00    2:33.02        
                  35.01     1:13.95 (38.94)     1:53.65 (39.70)     2:33.02 (39.37)
  4 Giordano, Julia L   14 Express Swimming-MR  2:38.80    2:35.78        
                  35.24     1:14.94 (39.70)     1:55.43 (40.49)     2:35.78 (40.35)
  5 Zimmerman, Georgea  14 Express Swimming-MR  2:33.94    2:36.35        
                  35.48     1:15.06 (39.58)     1:55.40 (40.34)     2:36.35 (40.95)
  6 Hongamata, Petra    13 NCAC-MR              2:42.00    2:39.28        
                  36.75     1:17.26 (40.51)     1:58.42 (41.16)     2:39.28 (40.86)
  7 Judson, Sidney P    13 Three Village-MR     2:35.69    2:39.54        
                  35.88     1:16.09 (40.21)     1:57.35 (41.26)     2:39.54 (42.19)
  8 Cassell, Sigrid G   13 Express Swimming-MR  2:38.95    2:41.00        
                  35.87     1:15.48 (39.61)     1:57.75 (42.27)     2:41.00 (43.25)
  9 MO, Wendy           13 Express Swimming-MR  2:40.87    2:41.50        
                  36.73     1:17.08 (40.35)     1:59.57 (42.49)     2:41.50 (41.93)
 10 Guo, Jenna J        14 Express Swimming-MR  2:45.01    2:45.14        
                  37.32     1:19.05 (41.73)     2:02.07 (43.02)     2:45.14 (43.07)
 11 McLoughlin, Molly   13 Express Swimming-MR  2:45.40    2:45.15        
                  36.62     1:18.92 (42.30)     2:02.29 (43.37)     2:45.15 (42.86)
 12 Corcoran, Annabell  13 Express Swimming-MR  2:53.23    2:46.47        
                  36.54     1:18.79 (42.25)     2:02.94 (44.15)     2:46.47 (43.53)
 13 Babel, Kristen M    13 Express Swimming-MR  2:54.44    2:47.94        
                  39.14     1:23.00 (43.86)     2:05.76 (42.76)     2:47.94 (42.18)
 14 Conte, Katie M      14 Express Swimming-MR  2:44.47    2:48.94        
                  37.51     1:19.94 (42.43)     2:04.59 (44.65)     2:48.94 (44.35)
 15 Guariglia, Amanda   14 Express Swimming-MR  2:48.44    2:49.05        
                  37.77     1:20.41 (42.64)     2:04.98 (44.57)     2:49.05 (44.07)
 16 LU, Elizabeth J     14 Express Swimming-MR  2:49.06    2:49.10        
                  37.80     1:20.05 (42.25)     2:04.26 (44.21)     2:49.10 (44.84)
 17 Heaney, Cara G      13 Express Swimming-MR  2:47.26    2:49.55        
                  37.81     1:20.29 (42.48)     2:05.08 (44.79)     2:49.55 (44.47)
 18 Kilgallen, Kristen  13 Express Swimming-MR  2:54.13    2:52.58        
                  39.27     1:23.01 (43.74)     2:08.95 (45.94)     2:52.58 (43.63)
 19 Abbas, Rewan        13 WAC-MR               2:57.80    2:58.66        
                  40.57     1:26.02 (45.45)     2:12.46 (46.44)     2:58.66 (46.20)
 20 Crane, Rachel A     13 Three Village-MR     2:58.63    2:59.35        
                  40.02     1:25.78 (45.76)     2:13.31 (47.53)     2:59.35 (46.04)
 21 Adams, Hayley N     14 Three Village-MR     2:57.90    2:59.83        
                  40.22     1:25.81 (45.59)     2:13.45 (47.64)     2:59.83 (46.38)
 22 Rogan, Emily E      14 Express Swimming-MR  3:01.21    3:02.77        
                  40.22     1:26.80 (46.58)     2:14.54 (47.74)     3:02.77 (48.23)
 23 Bogdanski, Victori  13 Three Village-MR     3:02.37    3:04.20        
                  43.21     1:30.81 (47.60)     2:19.10 (48.29)     3:04.20 (45.10)
 24 DiMarinis, Hannah   13 BBSC-MR              3:04.90    3:04.34        
                  41.12     1:28.81 (47.69)     2:18.33 (49.52)     3:04.34 (46.01)
 25 Gan, Emma           13 Express Swimming-MR  3:15.43    3:05.45        
                  42.17     1:29.09 (46.92)     2:18.47 (49.38)     3:05.45 (46.98)
 26 Varone, Nicole      14 HAA-MR               2:58.69    3:06.37        
                  41.97     1:29.42 (47.45)     2:17.99 (48.57)     3:06.37 (48.38)
 27 Bridgman, Kathleen  13 WAC-MR               3:10.00    3:07.47        
                  44.35     1:33.35 (49.00)     2:21.03 (47.68)     3:07.47 (46.44)
 28 Kurianowicz, Anna   14 Lindy-MR             2:46.00    3:07.56        
                  40.50     1:27.66 (47.16)     2:17.98 (50.32)     3:07.56 (49.58)
 29 King, Kristin C     13 Unhes-Mr-MR          3:11.14    3:08.32        
                  41.60     1:30.73 (49.13)     2:20.97 (50.24)     3:08.32 (47.35)
 30 Moss, Rachel L      13 Express Swimming-MR  3:21.21    3:09.49        
                  42.59     1:30.98 (48.39)     2:20.44 (49.46)     3:09.49 (49.05)
 31 Yurchenko, Jasmine  13 Unhes-Mr-MR          3:12.16    3:11.69        
                  43.73     1:33.66 (49.93)     2:24.96 (51.30)     3:11.69 (46.73)
 32 Christie, Ryann     13 WAC-MR               3:20.00    3:13.79        
                  43.25     1:32.80 (49.55)     2:23.69 (50.89)     3:13.79 (50.10)
 33 Camacho, Kaitlin G  13 Express Swimming-MR  3:16.55    3:14.04        
                  42.59     1:32.39 (49.80)     2:23.57 (51.18)     3:14.04 (50.47)
 34 Cushmore, Blaze     14 BBSC-MR              3:11.14    3:18.62        
                  43.31     1:33.69 (50.38)     2:26.13 (52.44)     3:18.62 (52.49)
 35 Del Monico, Daria   13 Lindy-MR             3:45.70    3:21.45        
                  44.54     1:36.33 (51.79)     2:28.71 (52.38)     3:21.45 (52.74)
 36 Catalano, Valerie   13 BBSC-MR              3:21.33    3:24.48        
                  43.10     1:36.82 (53.72)     2:30.58 (53.76)     3:24.48 (53.90)
 37 Parkinson, Bri G    14 FAST-MR              3:13.88    3:24.78        
                  43.80     1:36.07 (52.27)     2:30.63 (54.56)     3:24.78 (54.15)
 38 Penha, Sachi C      14 FAST-MR              3:27.32    3:25.36        
                  47.36     1:39.13 (51.77)     2:33.43 (54.30)     3:25.36 (51.93)
 39 Gillin, Elizabeth   13 HAA-MR                    NT    3:29.01        
                  47.88     1:41.04 (53.16)     2:35.68 (54.64)     3:29.01 (53.33)
 -- Compton, Julie A    13 Express Swimming-MR  3:04.20         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Freund, Jessica N   13 Sachem-MR            1:00.73    1:00.85        
                  28.61     1:00.85 (32.24)                                        
  2 Walsh, Elizabeth A  13 Express Swimming-MR    59.92    1:01.02        
                  29.17     1:01.02 (31.85)                                        
  3 Smith, Megan E      14 Express Swimming-MR    59.98    1:01.66        
                  29.63     1:01.66 (32.03)                                        
  4 Kelly, Rose E       13 Express Swimming-MR  1:01.45    1:02.02        
                  28.77     1:02.02 (33.25)                                        
  5 Bardak, Emily E     13 Three Village-MR       59.70    1:02.71        
                  29.58     1:02.71 (33.13)                                        
  6 Gallagher, Liz P    14 HAA-MR               1:03.07    1:03.38        
                  29.05     1:03.38 (34.33)                                        
  7 Meringolo, Gabriel  14 Express Swimming-MR  1:02.00    1:03.44        
                  29.44     1:03.44 (34.00)                                        
  8 Guo, Jenna J        14 Express Swimming-MR  1:04.81    1:03.67        
                  30.27     1:03.67 (33.40)                                        
  9 LI, Sandra          14 Express Swimming-MR  1:04.57    1:04.13        
                  30.40     1:04.13 (33.73)                                        
 10 Ostensen, Sara      14 WAC-MR               1:04.69    1:04.58        
                  31.04     1:04.58 (33.54)                                        
 11 Fleischer, Lindsay  14 HAA-MR               1:05.88    1:04.99        
                  29.91     1:04.99 (35.08)                                        
 12 Kang, Madeline J    14 Express Swimming-MR  1:03.69    1:05.20        
                  30.96     1:05.20 (34.24)                                        
 13 Zimmerman, Georgea  14 Express Swimming-MR  1:05.08    1:05.65        
                  30.99     1:05.65 (34.66)                                        
 14 Cassell, Sigrid G   13 Express Swimming-MR  1:06.39    1:05.82        
                  29.78     1:05.82 (36.04)                                        
 15 DiTolla, Rachel L   14 Three Village-MR     1:04.78    1:05.92        
                  31.37     1:05.92 (34.55)                                        
 16 Salcedo, Bianca M   13 Unhes-Mr-MR          1:08.89    1:06.62        
                  30.39     1:06.62 (36.23)                                        
 17 Corcoran, Annabell  13 Express Swimming-MR  1:04.96    1:06.83        
                  30.86     1:06.83 (35.97)                                        
 18 Judson, Sidney P    13 Three Village-MR     1:09.67    1:07.07        
                  31.23     1:07.07 (35.84)                                        
 19 Flagiello, Mia      13 WAC-MR               1:05.50    1:07.40        
                  32.49     1:07.40 (34.91)                                        
 20 Conte, Katie M      14 Express Swimming-MR  1:04.43    1:07.52        
                  30.81     1:07.52 (36.71)                                        
 21 McNally, Lauren E   14 Express Swimming-MR  1:05.37    1:07.58        
                  31.78     1:07.58 (35.80)                                        
 22 Beck, Nicole R      13 Sachem-MR            1:05.18    1:08.43        
                  31.67     1:08.43 (36.76)                                        
 23 Pompay, Melody R    13 Express Swimming-MR  1:09.61    1:08.96        
                  31.66     1:08.96 (37.30)                                        
 24 Chirico, Kasidy A   14 Three Village-MR     1:06.74    1:09.26        
                  32.98     1:09.26 (36.28)                                        
 25 Callaghan, Alexa    13 WAC-MR               1:08.14    1:09.50        
                  31.88     1:09.50 (37.62)                                        
 26 Giunta, Natalia L   14 Three Village-MR     1:08.34    1:10.18        
                  33.19     1:10.18 (36.99)                                        
 27 Sarubbi, Amanda R   14 Three Village-MR     1:08.22    1:10.57        
                  32.61     1:10.57 (37.96)                                        
 28 Lee, Katherine A    13 BBSC-MR              1:10.54    1:10.62        
                  31.82     1:10.62 (38.80)                                        
 29 Garvey, Olivia A    14 Express Swimming-MR  1:09.52    1:10.70        
                  32.75     1:10.70 (37.95)                                        
 30 Ibrahim, Zahrah A   14 Express Swimming-MR  1:10.97    1:11.02        
                  32.78     1:11.02 (38.24)                                        
 31 Giordano, Julia L   14 Express Swimming-MR  1:12.74    1:11.25        
                  32.81     1:11.25 (38.44)                                        
 32 Burns, Emily F      14 Express Swimming-MR  1:10.92    1:11.36        
                  33.11     1:11.36 (38.25)                                        
 33 Vanella, Nicolette  13 Express Swimming-MR  1:17.21    1:11.90        
                  35.73     1:11.90 (36.17)                                        
 34 Heaney, Cara G      13 Express Swimming-MR  1:13.91    1:11.91        
                  32.50     1:11.91 (39.41)                                        
 35 Babel, Kristen M    13 Express Swimming-MR  1:11.24    1:12.21        
                  34.14     1:12.21 (38.07)                                        
 36 Stampelos, Georgin  14 Three Village-MR     1:12.82    1:12.81        
                  34.13     1:12.81 (38.68)                                        
 37 DiMarinis, Hannah   13 BBSC-MR              1:15.69    1:13.15        
                  32.67     1:13.15 (40.48)                                        
 38 Cushmore, Blaze     14 BBSC-MR              1:18.00    1:13.54        
                  33.78     1:13.54 (39.76)                                        
 39 McNair, Meaghan F   14 Three Village-MR     1:13.17    1:13.65        
                  34.85     1:13.65 (38.80)                                        
 40 Adams, Hayley N     14 Three Village-MR     1:14.79    1:13.80        
                  34.19     1:13.80 (39.61)                                        
 41 Hamdi, Yasmine      13 Three Village-MR     1:18.17    1:14.12        
                  34.00     1:14.12 (40.12)                                        
 42 Catalano, Valerie   13 BBSC-MR              1:15.06    1:14.48        
                  34.31     1:14.48 (40.17)                                        
 43 Mattei, Monica A    14 BBSC-MR              1:18.32    1:14.57        
                  35.08     1:14.57 (39.49)                                        
 44 Pasion, Valerie B   13 Express Swimming-MR  1:14.62    1:14.68        
                  34.64     1:14.68 (40.04)                                        
 45 Veras, Adelyn       13 Lindy-MR             1:12.55    1:14.96        
                  34.54     1:14.96 (40.42)                                        
 46 Del Monico, Daria   13 Lindy-MR             1:15.18    1:15.00        
                  34.50     1:15.00 (40.50)                                        
 47 Woodiwiss, Rachel   13 Express Swimming-MR  1:15.15    1:15.20        
                  34.20     1:15.20 (41.00)                                        
 48 Crane, Rachel A     13 Three Village-MR     1:19.89    1:15.68        
                  35.82     1:15.68 (39.86)                                        
 49 Lennon, Amanda G    14 Express Swimming-MR  1:35.53    1:16.74        
                  35.97     1:16.74 (40.77)                                        
 50 Renda, Alicia C     13 BBSC-MR              1:20.64    1:17.99        
                  36.05     1:17.99 (41.94)                                        
 51 Schelchere, Montan  14 Unhes-Mr-MR          1:23.48    1:18.29        
                  34.95     1:18.29 (43.34)                                        
 52 Alvarez, Stephanie  13 Three Village-MR     1:24.31    1:18.46        
                  35.36     1:18.46 (43.10)                                        
 53 Abbas, Rewan        13 WAC-MR               1:22.87    1:18.66        
                  36.43     1:18.66 (42.23)                                        
 54 Friberg, Keelyn G   14 Three Village-MR     1:25.67    1:19.83        
                  36.77     1:19.83 (43.06)                                        
 55 Moss, Rachel L      13 Express Swimming-MR  1:24.74    1:21.92        
                  37.41     1:21.92 (44.51)                                        
 56 Varone, Nicole      14 HAA-MR               1:19.00    1:23.40        
                  38.41     1:23.40 (44.99)                                        
 57 Guida, Emily L      14 BBSC-MR              1:16.48    1:24.65        
                  37.69     1:24.65 (46.96)                                        
 58 Marshall, Isabel M  13 Three Village-MR     1:23.22    1:25.13        
                  40.12     1:25.13 (45.01)                                        
 59 Parkinson, Bri G    14 FAST-MR              1:17.02    1:25.15        
                  35.34     1:25.15 (49.81)                                        
 60 King, Kristin C     13 Unhes-Mr-MR          1:25.11    1:26.20        
                  37.47     1:26.20 (48.73)                                        
 61 Kraff, Allyson R    13 Express Swimming-MR  1:14.36    1:30.20        
                  42.19     1:30.20 (48.01)                                        
 62 Cassetta, Jamie L   14 Express Swimming-MR  1:29.31    1:30.35        
                  41.62     1:30.35 (48.73)                                        
 63 Jung, Grace         14 FAST-MR              1:31.75    1:30.70        
                  40.75     1:30.70 (49.95)                                        
 64 Noone, Elizabeth G  14 FAST-MR              1:29.76    1:34.52        
                  43.91     1:34.52 (50.61)                                        
 65 Yurchenko, Jasmine  13 Unhes-Mr-MR          1:39.49    1:36.55        
                  44.67     1:36.55 (51.88)                                        
 66 Penha, Sachi C      14 FAST-MR              1:42.14    1:40.18        
                  45.21     1:40.18 (54.97)                                        
 -- Siddiqui, Asheena   13 Express Swimming-MR  1:48.38         NS        
 -- Gillin, Elizabeth   13 HAA-MR               1:18.30         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Elizabeth A  13 Express Swimming-MR  2:10.48    2:13.09        
                  30.17     1:04.03 (33.86)     1:38.29 (34.26)     2:13.09 (34.80)
  2 Smith, Megan E      14 Express Swimming-MR  2:11.37    2:15.09        
                  30.09     1:04.36 (34.27)     1:38.69 (34.33)     2:15.09 (36.40)
  3 Meringolo, Gabriel  14 Express Swimming-MR  2:16.82    2:19.65        
                  30.45     1:05.71 (35.26)     1:42.17 (36.46)     2:19.65 (37.48)
  4 Guo, Jenna J        14 Express Swimming-MR  2:19.33    2:21.17        
                  31.38     1:06.96 (35.58)     1:43.90 (36.94)     2:21.17 (37.27)
  5 Ostensen, Sara      14 WAC-MR               2:25.33    2:21.52        
                  31.14     1:07.05 (35.91)     1:44.55 (37.50)     2:21.52 (36.97)
  6 Kelly, Rose E       13 Express Swimming-MR  2:17.06    2:22.78        
                  31.13     1:07.98 (36.85)     1:44.64 (36.66)     2:22.78 (38.14)
  7 LI, Sandra          14 Express Swimming-MR  2:18.07    2:22.85        
                  31.74     1:08.00 (36.26)     1:45.34 (37.34)     2:22.85 (37.51)
  8 MO, Wendy           13 Express Swimming-MR  2:34.33    2:24.23        
                  32.10     1:08.68 (36.58)     1:47.02 (38.34)     2:24.23 (37.21)
  9 DiTolla, Rachel L   14 Three Village-MR     2:17.70    2:25.24        
                  33.94     1:11.30 (37.36)     1:48.26 (36.96)     2:25.24 (36.98)
 10 Gallagher, Liz P    14 HAA-MR               2:30.48    2:28.33        
                  31.21     1:07.93 (36.72)     1:48.45 (40.52)     2:28.33 (39.88)
 11 Ibrahim, Zahrah A   14 Express Swimming-MR  2:38.77    2:38.67        
                  33.58     1:13.05 (39.47)     1:56.22 (43.17)     2:38.67 (42.45)
 12 Bonneville, Alyssa  14 Three Village-MR     2:49.24    2:39.33        
                  34.36     1:16.81 (42.45)     1:58.80 (41.99)     2:39.33 (40.53)
 13 Giunta, Natalia L   14 Three Village-MR     2:35.55    2:42.66        
                  35.99     1:16.73 (40.74)     1:59.94 (43.21)     2:42.66 (42.72)
 14 Garvey, Olivia A    14 Express Swimming-MR  2:41.19    2:43.64        
                  34.29     1:15.40 (41.11)     1:59.51 (44.11)     2:43.64 (44.13)
 15 Adams, Hayley N     14 Three Village-MR     2:48.18    2:48.69        
                  35.39     1:17.76 (42.37)     2:02.26 (44.50)     2:48.69 (46.43)
 16 Del Monico, Daria   13 Lindy-MR             2:38.99    2:51.45        
                  36.06     1:20.32 (44.26)     2:06.17 (45.85)     2:51.45 (45.28)
 17 Burns, Emily F      14 Express Swimming-MR  2:54.41    2:53.71        
                  38.98     1:23.80 (44.82)     2:08.75 (44.95)     2:53.71 (44.96)
 18 Hamdi, Yasmine      13 Three Village-MR     3:14.99    3:00.36        
                  38.83     1:24.20 (45.37)     2:12.61 (48.41)     3:00.36 (47.75)
 19 Veras, Adelyn       13 Lindy-MR             2:20.76    3:00.65        
                  37.19     1:22.38 (45.19)     2:11.93 (49.55)     3:00.65 (48.72)
 20 Kuester, Garrity A  13 Express Swimming-MR  2:45.34    3:01.15        
                  37.92     1:26.46 (48.54)     2:14.68 (48.22)     3:01.15 (46.47)
 21 Gillin, Elizabeth   13 HAA-MR                    NT    3:10.69        
                  38.64     1:23.38 (44.74)     2:15.15 (51.77)     3:10.69 (55.54)
 22 Schelchere, Montan  14 Unhes-Mr-MR               NT    3:13.31        
                  40.97     1:28.78 (47.81)     2:20.16 (51.38)     3:13.31 (53.15)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Elizabeth A  13 Express Swimming-MR  2:11.12    2:16.95        
                  30.30     1:04.88 (34.58)     1:46.04 (41.16)     2:16.95 (30.91)
  2 Kelly, Rose E       13 Express Swimming-MR  2:14.86    2:17.53        
                  30.52     1:04.08 (33.56)     1:46.61 (42.53)     2:17.53 (30.92)
  3 Guo, Jenna J        14 Express Swimming-MR  2:20.73    2:17.93        
                  29.85     1:04.74 (34.89)     1:46.38 (41.64)     2:17.93 (31.55)
  4 Zimmerman, Georgea  14 Express Swimming-MR  2:13.92    2:18.57        
                  30.09     1:07.48 (37.39)     1:46.28 (38.80)     2:18.57 (32.29)
  5 Ostensen, Sara      14 WAC-MR               2:18.67    2:19.27        
                  30.72     1:05.92 (35.20)     1:48.72 (42.80)     2:19.27 (30.55)
  6 Smith, Megan E      14 Express Swimming-MR  2:12.65    2:20.27        
                  30.78     1:08.42 (37.64)     1:47.41 (38.99)     2:20.27 (32.86)
  7 Meringolo, Gabriel  14 Express Swimming-MR  2:16.00    2:20.38        
                  29.48     1:06.36 (36.88)     1:48.54 (42.18)     2:20.38 (31.84)
  8 Conte, Katie M      14 Express Swimming-MR  2:19.27    2:20.76        
                  30.07     1:05.19 (35.12)     1:48.58 (43.39)     2:20.76 (32.18)
  9 Bardak, Emily E     13 Three Village-MR     2:13.41    2:21.17        
                  30.57     1:06.78 (36.21)     1:49.28 (42.50)     2:21.17 (31.89)
 10 Kang, Madeline J    14 Express Swimming-MR  2:22.21    2:22.46        
                  32.05     1:08.80 (36.75)     1:49.94 (41.14)     2:22.46 (32.52)
 11 McNally, Lauren E   14 Express Swimming-MR  2:18.75    2:22.82        
                  32.68     1:08.88 (36.20)     1:50.98 (42.10)     2:22.82 (31.84)
 12 LI, Sandra          14 Express Swimming-MR  2:20.69    2:24.26        
                  30.63     1:08.33 (37.70)     1:51.89 (43.56)     2:24.26 (32.37)
 13 LU, Elizabeth J     14 Express Swimming-MR  2:24.42    2:24.34        
                  31.93     1:07.96 (36.03)     1:52.72 (44.76)     2:24.34 (31.62)
 14 London, Katherine   14 WAC-MR               2:20.97    2:25.86        
                  31.97     1:10.77 (38.80)     1:54.02 (43.25)     2:25.86 (31.84)
 15 McLoughlin, Molly   13 Express Swimming-MR  2:27.76    2:26.80        
                  34.06     1:10.91 (36.85)     1:53.58 (42.67)     2:26.80 (33.22)
 16 Giordano, Julia L   14 Express Swimming-MR  2:28.47    2:26.93        
                  33.76     1:12.01 (38.25)     1:53.31 (41.30)     2:26.93 (33.62)
 17 Garvey, Olivia A    14 Express Swimming-MR  2:27.22    2:28.65        
                  32.17     1:10.23 (38.06)     1:56.38 (46.15)     2:28.65 (32.27)
 18 Babel, Kristen M    13 Express Swimming-MR  2:26.18    2:28.87        
                  33.43     1:11.85 (38.42)     1:55.22 (43.37)     2:28.87 (33.65)
 19 Chirico, Kasidy A   14 Three Village-MR     2:29.38    2:29.64        
                  32.95     1:10.72 (37.77)     1:56.81 (46.09)     2:29.64 (32.83)
 20 Gonzalez, Miranda   14 Express Swimming-MR  2:28.39    2:29.76        
                  34.08     1:12.02 (37.94)     1:56.83 (44.81)     2:29.76 (32.93)
 21 Hongamata, Petra    13 NCAC-MR              2:35.00    2:30.20        
                  33.56     1:13.94 (40.38)     1:56.33 (42.39)     2:30.20 (33.87)
 22 Pompay, Melody R    13 Express Swimming-MR  2:32.16    2:30.45        
                  32.60     1:10.81 (38.21)     1:57.95 (47.14)     2:30.45 (32.50)
 23 Burns, Emily F      14 Express Swimming-MR  2:31.02    2:30.90        
                  31.95     1:10.19 (38.24)     1:56.69 (46.50)     2:30.90 (34.21)
 24 Heaney, Cara G      13 Express Swimming-MR  2:30.93    2:30.98        
                  33.11     1:11.73 (38.62)     1:56.68 (44.95)     2:30.98 (34.30)
 25 Salcedo, Bianca M   13 Unhes-Mr-MR          2:30.58    2:31.11        
                  31.05     1:10.81 (39.76)     1:57.26 (46.45)     2:31.11 (33.85)
 26 DiTolla, Rachel L   14 Three Village-MR     2:35.93    2:32.91        
                  32.21     1:09.69 (37.48)     2:01.01 (51.32)     2:32.91 (31.90)
 27 Callaghan, Alexa    13 WAC-MR               2:39.11    2:33.35        
                  32.65     1:11.10 (38.45)     1:58.75 (47.65)     2:33.35 (34.60)
 28 Yang, Emily G       13 Three Village-MR     2:28.23    2:33.51        
                  33.49     1:12.80 (39.31)     1:57.67 (44.87)     2:33.51 (35.84)
 29 Ibrahim, Zahrah A   14 Express Swimming-MR  2:36.43    2:33.91        
                  33.03     1:11.37 (38.34)     1:59.92 (48.55)     2:33.91 (33.99)
 30 Crane, Rachel A     13 Three Village-MR     2:37.26    2:34.18        
                  35.39     1:14.32 (38.93)     2:00.72 (46.40)     2:34.18 (33.46)
 31 Gan, Emma           13 Express Swimming-MR  2:33.54    2:35.21        
                  32.76     1:10.50 (37.74)     1:59.16 (48.66)     2:35.21 (36.05)
 32 Bogdanski, Victori  13 Three Village-MR     2:42.76    2:35.85        
                  35.17     1:13.21 (38.04)     2:02.22 (49.01)     2:35.85 (33.63)
 33 Pasion, Valerie B   13 Express Swimming-MR  2:35.34    2:36.97        
                  34.44     1:14.89 (40.45)     2:02.01 (47.12)     2:36.97 (34.96)
 34 Thompson, Anna M    13 Express Swimming-MR  2:40.75    2:37.42        
                  34.43     1:14.48 (40.05)     2:02.93 (48.45)     2:37.42 (34.49)
 35 Compton, Julie A    13 Express Swimming-MR  2:46.77    2:39.88        
                  38.80     1:21.98 (43.18)     2:06.95 (44.97)     2:39.88 (32.93)
 36 DiMarinis, Hannah   13 BBSC-MR              2:41.34    2:42.16        
                  35.06     1:19.76 (44.70)     2:04.90 (45.14)     2:42.16 (37.26)
 37 Abbas, Rewan        13 WAC-MR               2:48.23    2:42.64        
                  35.78     1:18.42 (42.64)     2:06.11 (47.69)     2:42.64 (36.53)
 38 Lee, Katherine A    13 BBSC-MR              2:39.32    2:42.81        
                  33.49     1:16.73 (43.24)     2:08.74 (52.01)     2:42.81 (34.07)
 39 Skakandi, Meghan    13 HAA-MR               2:54.45    2:43.17        
                  37.68     1:22.78 (45.10)     2:07.72 (44.94)     2:43.17 (35.45)
 40 Souza, Monique      13 BBSC-MR              2:38.08    2:43.77        
                  34.13     1:17.27 (43.14)     2:06.62 (49.35)     2:43.77 (37.15)
 41 Cushmore, Blaze     14 BBSC-MR              2:39.44    2:44.68        
                  34.91     1:15.84 (40.93)     2:06.49 (50.65)     2:44.68 (38.19)
 42 Rogan, Emily E      14 Express Swimming-MR  2:41.01    2:45.47        
                  36.54     1:16.80 (40.26)     2:05.91 (49.11)     2:45.47 (39.56)
 43 Veras, Adelyn       13 Lindy-MR             2:24.99    2:45.50        
                  32.48     1:15.07 (42.59)     2:07.77 (52.70)     2:45.50 (37.73)
 44 Achil, Shabie J     14 Express Swimming-MR  2:46.82    2:47.24        
                  39.28     1:22.13 (42.85)     2:10.89 (48.76)     2:47.24 (36.35)
 45 Catalano, Valerie   13 BBSC-MR              2:50.53    2:48.79        
                  34.91     1:18.49 (43.58)     2:11.13 (52.64)     2:48.79 (37.66)
 46 Parkinson, Bri G    14 FAST-MR              2:44.41    2:50.73        
                  35.32     1:17.26 (41.94)     2:10.57 (53.31)     2:50.73 (40.16)
 47 Kurianowicz, Anna   14 Lindy-MR             2:26.87    2:51.32        
                  35.77     1:23.57 (47.80)     2:12.57 (49.00)     2:51.32 (38.75)
 48 Bernhardt, Sydney   13 Three Village-MR     2:52.99    2:51.34        
                  38.34     1:20.57 (42.23)     2:13.62 (53.05)     2:51.34 (37.72)
 49 Moss, Rachel L      13 Express Swimming-MR  2:51.05    2:51.66        
                  38.61     1:24.09 (45.48)     2:14.08 (49.99)     2:51.66 (37.58)
 50 Signorelli, Jaclyn  14 BBSC-MR              3:00.44    2:54.12        
                  37.11     1:20.98 (43.87)     2:14.77 (53.79)     2:54.12 (39.35)
 51 Camacho, Kaitlin G  13 Express Swimming-MR  3:03.67    2:57.60        
                  39.16     1:25.44 (46.28)     2:17.89 (52.45)     2:57.60 (39.71)
 52 Kraff, Allyson R    13 Express Swimming-MR  2:39.75    2:59.84        
                  42.78     1:28.29 (45.51)     2:23.50 (55.21)     2:59.84 (36.34)
 52 Albanese, Alexa     13 WAC-MR               3:12.95    2:59.84        
                  41.03     1:27.33 (46.30)     2:19.29 (51.96)     2:59.84 (40.55)
 54 Kohlus, Julianna P  13 Three Village-MR     3:01.41    3:00.41        
                  41.05     1:26.14 (45.09)     2:21.94 (55.80)     3:00.41 (38.47)
 55 Cassetta, Jamie L   14 Express Swimming-MR  3:06.89    3:07.72        
                  40.70     1:30.15 (49.45)     2:26.69 (56.54)     3:07.72 (41.03)
 56 Harder, Lauren M    13 Lindy-MR             2:35.69    3:08.20        
                  38.19     1:26.76 (48.57)     2:23.38 (56.62)     3:08.20 (44.82)
 57 Heslin, Meghan      13 HAA-MR               3:12.55    3:08.81        
                  43.65     1:32.60 (48.95)     2:26.20 (53.60)     3:08.81 (42.61)
 -- Byrne, Bianca M     13 HAA-MR                    NT         DQ        
      No touch - breast
                  47.95     1:41.01 (53.06)   2:41.03 (1:00.02)          DQ (44.98)
 -- Cassell, Sigrid G   13 Express Swimming-MR  2:21.19         NS        
 -- Schelchere, Montan  14 Unhes-Mr-MR               NT         NS        
 -- Flagiello, Olivia   13 WAC-MR               2:26.79         NS        
 -- Beck, Nicole R      13 Sachem-MR            2:27.78         NS        
 -- Kuester, Garrity A  13 Express Swimming-MR  2:28.25         NS        
 -- Carter, Ximena      13 Unhes-Mr-MR          3:18.12         NS        
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Elizabeth A  13 Express Swimming-MR  4:43.20    4:41.85        
                  29.78     1:03.49 (33.71)     1:39.34 (35.85)     2:14.69 (35.35)
        2:55.90 (41.21)     3:37.24 (41.34)     4:10.30 (33.06)     4:41.85 (31.55)
  2 Zimmerman, Georgea  14 Express Swimming-MR  4:53.64    4:48.12        
                  30.74     1:05.57 (34.83)     1:42.34 (36.77)     2:20.60 (38.26)
        2:59.80 (39.20)     3:41.09 (41.29)     4:14.81 (33.72)     4:48.12 (33.31)
  3 Meringolo, Gabriel  14 Express Swimming-MR  4:47.91    4:49.05        
                  30.28     1:05.47 (35.19)     1:42.24 (36.77)     2:18.82 (36.58)
        3:00.74 (41.92)     3:43.65 (42.91)     4:16.80 (33.15)     4:49.05 (32.25)
  4 Guo, Jenna J        14 Express Swimming-MR  4:46.51    4:50.25        
                  31.41     1:05.18 (33.77)     1:42.48 (37.30)     2:19.00 (36.52)
        3:02.04 (43.04)     3:45.33 (43.29)     4:18.38 (33.05)     4:50.25 (31.87)
  5 Smith, Megan E      14 Express Swimming-MR  4:43.71    4:51.26        
                  30.18     1:05.25 (35.07)     1:43.92 (38.67)     2:22.87 (38.95)
        3:02.85 (39.98)     3:43.62 (40.77)     4:18.26 (34.64)     4:51.26 (33.00)
  6 McNally, Lauren E   14 Express Swimming-MR  4:46.80    4:51.46        
                  31.96     1:09.09 (37.13)     1:46.08 (36.99)     2:22.57 (36.49)
        3:03.99 (41.42)     3:45.96 (41.97)     4:19.18 (33.22)     4:51.46 (32.28)
  7 Conte, Katie M      14 Express Swimming-MR  4:49.75    4:51.76        
                  30.38     1:05.67 (35.29)     1:43.26 (37.59)     2:20.31 (37.05)
        3:04.78 (44.47)     3:48.48 (43.70)     4:20.72 (32.24)     4:51.76 (31.04)
  8 LI, Sandra          14 Express Swimming-MR  4:55.26    4:52.43        
                  30.66     1:05.16 (34.50)     1:42.89 (37.73)     2:19.46 (36.57)
        3:02.35 (42.89)     3:46.70 (44.35)     4:20.19 (33.49)     4:52.43 (32.24)
  9 Bardak, Emily E     13 Three Village-MR     4:48.46    4:58.61        
                  31.92     1:08.47 (36.55)     1:47.76 (39.29)     2:26.40 (38.64)
        3:09.07 (42.67)     3:52.47 (43.40)     4:25.90 (33.43)     4:58.61 (32.71)
 10 Corcoran, Annabell  13 Express Swimming-MR  5:03.85    5:01.29        
                  32.12     1:09.28 (37.16)     1:44.97 (35.69)     2:21.82 (36.85)
        3:06.76 (44.94)     3:53.03 (46.27)     4:27.72 (34.69)     5:01.29 (33.57)
 11 MO, Wendy           13 Express Swimming-MR  5:05.23    5:02.55        
                  31.65     1:08.27 (36.62)     1:47.32 (39.05)     2:27.58 (40.26)
        3:09.97 (42.39)     3:53.17 (43.20)     4:28.49 (35.32)     5:02.55 (34.06)
 12 Babel, Kristen M    13 Express Swimming-MR  5:26.17    5:06.48        
                  33.40     1:11.36 (37.96)     1:50.02 (38.66)     2:28.42 (38.40)
        3:12.21 (43.79)     3:56.87 (44.66)     4:32.60 (35.73)     5:06.48 (33.88)
 13 Bonneville, Alyssa  14 Three Village-MR     5:04.87    5:07.38        
                  33.73     1:12.78 (39.05)     1:53.42 (40.64)     2:33.21 (39.79)
        3:14.67 (41.46)     3:57.35 (42.68)     4:32.81 (35.46)     5:07.38 (34.57)
 14 McLoughlin, Molly   13 Express Swimming-MR  5:18.76    5:11.54        
                  33.47     1:13.89 (40.42)     1:52.73 (38.84)     2:31.29 (38.56)
        3:15.76 (44.47)     4:01.08 (45.32)     4:37.01 (35.93)     5:11.54 (34.53)
 15 LU, Elizabeth J     14 Express Swimming-MR  5:13.25    5:11.73        
                  32.91     1:12.66 (39.75)     1:51.38 (38.72)     2:29.32 (37.94)
        3:15.81 (46.49)     4:02.27 (46.46)     4:37.85 (35.58)     5:11.73 (33.88)
 16 Burns, Emily F      14 Express Swimming-MR  5:22.44    5:12.84        
                  34.80     1:13.72 (38.92)     1:52.25 (38.53)     2:31.64 (39.39)
        3:16.92 (45.28)     4:03.06 (46.14)     4:38.82 (35.76)     5:12.84 (34.02)
 17 Garvey, Olivia A    14 Express Swimming-MR  5:21.47    5:15.77        
                  33.71     1:13.28 (39.57)     1:52.58 (39.30)     2:31.86 (39.28)
        3:19.33 (47.47)     4:06.57 (47.24)     4:41.50 (34.93)     5:15.77 (34.27)
 18 Heaney, Cara G      13 Express Swimming-MR  5:39.31    5:17.49        
                  33.83     1:14.36 (40.53)     1:55.43 (41.07)     2:34.93 (39.50)
        3:18.98 (44.05)     4:03.96 (44.98)     4:41.11 (37.15)     5:17.49 (36.38)
 19 Ibrahim, Zahrah A   14 Express Swimming-MR  5:25.42    5:24.52        
                  32.60     1:11.30 (38.70)   2:34.75 (1:23.45)     3:24.57 (49.82)
        4:14.16 (49.59)     4:50.79 (36.63)     5:24.52 (33.73)                    
 20 Kuester, Garrity A  13 Express Swimming-MR  5:40.09    5:25.54        
                  35.42     1:18.43 (43.01)     1:59.05 (40.62)     2:40.67 (41.62)
        3:26.04 (45.37)     4:12.19 (46.15)     4:48.66 (36.47)     5:25.54 (36.88)
 21 Gan, Emma           13 Express Swimming-MR  5:33.23    5:36.70        
                  33.64     1:14.61 (40.97)     1:56.52 (41.91)     2:36.98 (40.46)
        3:26.64 (49.66)     4:17.65 (51.01)     4:57.57 (39.92)     5:36.70 (39.13)
 22 Souza, Monique      13 BBSC-MR              5:28.44    5:41.98        
                  35.49     1:18.42 (42.93)     2:03.24 (44.82)     2:47.28 (44.04)
        3:36.34 (49.06)     4:25.54 (49.20)     5:04.79 (39.25)     5:41.98 (37.19)
 23 Cushmore, Blaze     14 BBSC-MR              5:59.44    5:52.94        
                  35.21     1:18.54 (43.33)     2:00.86 (42.32)     2:44.59 (43.73)
        3:36.99 (52.40)     4:30.83 (53.84)     5:11.87 (41.04)     5:52.94 (41.07)
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wong, Natalie L     15 Express Swimming-MR    24.41      24.95        
  2 Preiss, Marina C    17 Unattached-MR          24.21      25.33        
  3 Clarkson, Gabriell  16 Express Swimming-MR    24.54      25.44        
  4 Cushmore, Georgian  16 BBSC-MR                24.98      25.60        
  5 Shemet, Nancy K     16 Three Village-MR       24.73      25.90        
  6 Nembach, Kali T     15 Express Swimming-MR    25.45      25.96        
  7 Quinn, Madeleine J  17 Express Swimming-MR    24.91      25.97        
  8 Crespo, Sarah M     16 BBSC-MR                26.24      26.14        
  9 Kaefer, Jaimie A    16 BBSC-MR                26.19      26.32        
 10 Bertini, Rachael N  17 Three Village-MR       25.16      26.35        
 11 Willie, Cassandra   16 Three Village-MR       25.13      26.39        
 12 Brady, Claudia F    15 Express Swimming-MR    24.78      26.44        
 13 Ren, Isabel T       17 Express Swimming-MR    26.06      26.45        
 14 Sun, Whitney        15 BBSC-MR                26.29      26.53        
 15 Gordon, Shannon E   17 Express Swimming-MR    25.78      26.54        
 16 Bonvissuto, Carrie  15 Express Swimming-MR    25.88      26.56        
 17 DU, Irene           15 NCAC-MR                26.00      26.59        
 18 Lee, Nicole E       16 BBSC-MR                26.98      26.73        
 19 Heaney, Finola M    15 Express Swimming-MR    26.16      26.80        
 20 Mauro, Sabrina      15 Express Swimming-MR    26.43      26.81        
 21 Blum, Alyssa N      15 Express Swimming-MR    25.99      26.89        
 22 Flagiello, Olivia   13 WAC-MR                 26.34      26.92        
 23 Marasco, Rachel J   17 Express Swimming-MR    26.69      26.95        
 24 Fisher, Jocelyn     12 Sachem-MR              26.52      26.98        
 25 Trzeciak, Veronica  16 Express Swimming-MR    26.22      27.01        
 26 Johnson, Meredith   15 Express Swimming-MR    26.09      27.05        
 27 Vassilieva, Valeri  16 Unhes-Mr-MR            26.46      27.41        
 28 Jackson, Devin T    17 Three Village-MR       26.98      27.48        
 29 Chan, Sarah P       15 Three Village-MR       27.23      27.54        
 30 Cohen, Olivia M     16 Express Swimming-MR    26.89      27.58        
 31 Visintin, Nichole   15 Three Village-MR       27.05      27.72        
 32 deFreitas, Emma     15 WAC-MR                 26.89      27.76        
 32 Kallansrude, Kaitl  17 BBSC-MR                27.08      27.76        
 34 Reynolds, Kerryann  13 HAA-MR                 27.21      27.79        
 34 Vani, Jacqueline J  17 Express Swimming-MR    26.87      27.79        
 36 McGrath, Deirdre R  17 Express Swimming-MR    27.02      27.80        
 36 Shkolyar, Megan     15 WAC-MR                 27.13      27.80        
 38 Liu, Serina         15 NCAC-MR                27.30      27.88        
 39 Tonna, Mary E       15 BBSC-MR                27.76      27.91        
 40 Signorelli, Casey   17 BBSC-MR                28.05      27.94        
 41 Chia, Eileen        15 FAST-MR                27.34      27.98        
 42 Gullickson, Lauren  16 WAC-MR                 27.67      28.00        
 43 Walsh, Fiona M      12 Express Swimming-MR    28.78      28.15        
 44 Achil, Shabie J     14 Express Swimming-MR    28.51      28.18        
 45 Klicpera, Samantha  15 Express Swimming-MR    27.21      28.22        
 46 Sarubbi, Lara N     16 Three Village-MR       26.66      28.24        
 47 Bogdanski, Julia M  17 Three Village-MR       26.92      28.26        
 48 Noonan, Kristen N   18 Express Swimming-MR    26.87      28.27        
 49 Flugman, Danielle   15 HAA-MR                 27.52      28.28        
 50 Licausi, Brianna L  16 Unhes-Mr-MR            28.73      28.32        
 51 Mattei, Theresa M   15 BBSC-MR                27.40      28.33        
 52 DiMarinis, Brooke   17 BBSC-MR                28.31      28.54        
 53 Thomas, Danielle J  16 BBSC-MR                27.26      28.59        
 54 Loscalzo, Annie M   15 Three Village-MR       28.88      28.65        
 55 Balling, Kayla M    16 BBSC-MR                28.67      28.70        
 56 Crilly, Nicole M    16 Express Swimming-MR    28.69      28.81        
 57 McNally, Lauren E   14 Express Swimming-MR    27.81      28.93        
 58 Olivier, Cherise    15 NCAC-MR                28.00      29.03        
 59 McNamara, Samantha  15 BBSC-MR                29.95      29.06        
 60 Messinger, Melanie  16 BBSC-MR                27.91      29.12        
 61 Brewster, Nadine L  15 Unhes-Mr-MR            28.08      29.20        
 62 Feminella, Lindsay  17 WAC-MR                 28.64      29.30        
 63 Zaets, Allison M    15 WAC-MR                 28.81      29.39        
 64 Giuliani, Jessica   15 BBSC-MR                28.15      29.45        
 65 Palazzo, Gianna M   14 HAA-MR                 29.32      29.48        
 66 Immitti, Samantha   15 WAC-MR                 29.41      30.21        
 67 Phadael, Lauryn M   16 Express Swimming-MR    30.23      30.23        
 68 Zimmerman, Marley   11 Express Swimming-MR    30.84      30.75        
 69 Shaiman, Samantha   17 BBSC-MR                30.83      31.09        
 70 Damm, Jesse K       15 HAA-MR                 30.52      31.38        
 71 Bice, Casey C       11 Express Swimming-MR       NT      31.39        
 72 Edmondson, Taylor   16 FAST-MR                31.10      32.08        
 73 Celaj, Kaltrina     16 FAST-MR                32.80      32.10        
 74 Safovich, Agnessa    9 Unhes-Mr-MR            33.00      32.66        
 75 Formoso, Sabrina    16 FAST-MR                31.48      33.73        
 76 Shapiro, Samantha   15 BBSC-MR                33.01      34.14        
 77 Gorodetskiy, Ada    15 WAC-MR                 33.46      34.22        
 78 Holler, Erin E      11 HAA-MR                 41.03      39.94        
 79 Paroly, Sarah        7 Sachem-MR              56.15      45.32        
 80 Davis, Ava R         8 Sachem-MR              57.81      46.78        
 -- Chen, Emily         10 MALT-NJ                47.23         NS        
 -- Allegretti, Anna     9 WAC-MR                 55.58         NS        
 -- Schillinger, Ally   15 Express Swimming-MR    26.91         NS        
 -- Abbas, Radwa        15 WAC-MR                 29.35         NS        
 -- Nyquist, Hailey E   10 WAC-MR                 30.50         NS        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Preiss, Marina C    17 Unattached-MR          51.76      53.98        
                  26.14       53.98 (27.84)                                        
  2 Collyer, Courtney   23 NYAC-MR                52.53      54.78        
                  26.54       54.78 (28.24)                                        
  3 Nembach, Kali T     15 Express Swimming-MR    54.40      54.85        
                  26.61       54.85 (28.24)                                        
  4 Dominger, Jacqueli  16 HAA-MR                 54.01      54.91        
                  26.62       54.91 (28.29)                                        
  5 Quinn, Madeleine J  17 Express Swimming-MR    53.70      55.02        
                  26.55       55.02 (28.47)                                        
  6 Wong, Natalie L     15 Express Swimming-MR    54.19      55.27        
                  26.26       55.27 (29.01)                                        
  7 Joseph, Megan P     17 HAA-MR                 53.84      55.43        
                  26.68       55.43 (28.75)                                        
  8 Hutzler, Alexandra  17 Three Village-MR       55.33      55.63        
                  26.69       55.63 (28.94)                                        
  9 Lesser, Nina L      16 HAA-MR                 53.46      55.64        
                  26.24       55.64 (29.40)                                        
 10 Brady, Claudia F    15 Express Swimming-MR    54.79      55.88        
                  26.63       55.88 (29.25)                                        
 11 Kaefer, Jaimie A    16 BBSC-MR                56.26      55.92        
                  26.64       55.92 (29.28)                                        
 12 Ren, Isabel T       17 Express Swimming-MR    56.79      56.04        
                  26.79       56.04 (29.25)                                        
 13 Shemet, Nancy K     16 Three Village-MR       53.97      56.10        
                  27.13       56.10 (28.97)                                        
 14 Bertini, Rachael N  17 Three Village-MR       45.70      56.28        
                  27.27       56.28 (29.01)                                        
 15 Bonvissuto, Carrie  15 Express Swimming-MR    54.89      56.62        
                  27.12       56.62 (29.50)                                        
 16 Gordon, Shannon E   17 Express Swimming-MR    55.29      56.79        
                  27.29       56.79 (29.50)                                        
 17 Johnson, Meredith   15 Express Swimming-MR    57.20      56.90        
                  27.50       56.90 (29.40)                                        
 18 Clarkson, Gabriell  16 Express Swimming-MR    54.18      57.04        
                  26.87       57.04 (30.17)                                        
 19 Cushmore, Georgian  16 BBSC-MR                54.79      57.39        
                  27.24       57.39 (30.15)                                        
 20 Van Tassell, Gabri  15 WAC-MR                 58.24      57.42        
                  27.58       57.42 (29.84)                                        
 21 Blum, Alyssa N      15 Express Swimming-MR    56.07      57.51        
                  27.25       57.51 (30.26)                                        
 22 MO, Wendy           13 Express Swimming-MR    57.99      57.54        
                  27.83       57.54 (29.71)                                        
 23 Heaney, Finola M    15 Express Swimming-MR    57.07      57.55        
                  27.42       57.55 (30.13)                                        
 24 DU, Irene           15 NCAC-MR                57.50      57.77        
                  27.70       57.77 (30.07)                                        
 25 Schillinger, Ally   15 Express Swimming-MR    57.36      57.84        
                  27.90       57.84 (29.94)                                        
 26 Young, Nathalie H   15 Flying Dolphins-MR     59.24      57.88        
                  28.19       57.88 (29.69)                                        
 27 Mulholland, Kylie   15 Express Swimming-MR    56.11      58.11        
                  27.94       58.11 (30.17)                                        
 28 Willie, Cassandra   16 Three Village-MR       54.92      58.12        
                  27.98       58.12 (30.14)                                        
 29 McGrath, Deirdre R  17 Express Swimming-MR    57.57      58.30        
                  28.36       58.30 (29.94)                                        
 30 Trzeciak, Veronica  16 Express Swimming-MR    57.10      58.48        
                  28.03       58.48 (30.45)                                        
 31 Crespo, Sarah M     16 BBSC-MR                56.84      58.55        
                  27.98       58.55 (30.57)                                        
 32 Pozmanter, Kristen  17 Three Village-MR       56.95      58.65        
                  28.06       58.65 (30.59)                                        
 33 Josiah, Katherine   16 Express Swimming-MR    59.26      58.78        
                  27.74       58.78 (31.04)                                        
 34 Gullickson, Lauren  16 WAC-MR                 58.35      58.81        
                  28.35       58.81 (30.46)                                        
 35 deFreitas, Hannah   17 WAC-MR                 56.62      59.05        
                  28.39       59.05 (30.66)                                        
 36 Lee, Nicole E       16 BBSC-MR                58.87      59.22        
                  28.03       59.22 (31.19)                                        
 37 Vani, Jacqueline J  17 Express Swimming-MR    58.36      59.28        
                  28.87       59.28 (30.41)                                        
 38 Palumbo, Jamie N    17 Express Swimming-MR    56.90      59.62        
                  28.42       59.62 (31.20)                                        
 39 Gavigan, Casey L    15 Three Village-MR       57.28      59.64        
                  28.18       59.64 (31.46)                                        
 40 Reynolds, Kerryann  13 HAA-MR                 57.70      59.66        
                  28.64       59.66 (31.02)                                        
 40 Shkolyar, Megan     15 WAC-MR               1:00.35      59.66        
                  28.13       59.66 (31.53)                                        
 42 Mattei, Theresa M   15 BBSC-MR                58.64      59.71        
                  28.74       59.71 (30.97)                                        
 43 Crilly, Nicole M    16 Express Swimming-MR  1:00.69      59.78        
                  28.77       59.78 (31.01)                                        
 44 Chan, Sarah P       15 Three Village-MR       59.23      59.82        
                  29.21       59.82 (30.61)                                        
 45 Sarubbi, Lara N     16 Three Village-MR       57.25      59.85        
                  28.89       59.85 (30.96)                                        
 46 Kallansrude, Kaitl  17 BBSC-MR                58.88      59.86        
                  28.60       59.86 (31.26)                                        
 47 deFreitas, Emma     15 WAC-MR                 59.11    1:00.12        
                  28.96     1:00.12 (31.16)                                        
 47 Liu, Serina         15 NCAC-MR                59.00    1:00.12        
                  28.87     1:00.12 (31.25)                                        
 49 Schoenfeld, Sarah   16 Three Village-MR       57.98    1:00.17        
                  28.88     1:00.17 (31.29)                                        
 50 Signorelli, Casey   17 BBSC-MR              1:05.44    1:00.34        
                  29.02     1:00.34 (31.32)                                        
 51 Brant, Eliza N      16 Three Village-MR     1:01.68    1:00.37        
                  29.04     1:00.37 (31.33)                                        
 52 Klicpera, Samantha  15 Express Swimming-MR  1:01.46    1:00.45        
                  28.98     1:00.45 (31.47)                                        
 53 DiMarinis, Brooke   17 BBSC-MR              1:00.90    1:00.71        
                  29.83     1:00.71 (30.88)                                        
 54 Betterbed, Dominiq  16 Three Village-MR       59.84    1:00.84        
                  29.22     1:00.84 (31.62)                                        
 55 Tonna, Mary E       15 BBSC-MR              1:00.28    1:01.05        
                  29.16     1:01.05 (31.89)                                        
 56 Vassilieva, Valeri  16 Unhes-Mr-MR            59.22    1:01.32        
                  30.21     1:01.32 (31.11)                                        
 57 Noonan, Kristen N   18 Express Swimming-MR  1:00.63    1:01.56        
                  29.74     1:01.56 (31.82)                                        
 58 Balling, Kayla M    16 BBSC-MR              1:02.42    1:01.70        
                  29.33     1:01.70 (32.37)                                        
 59 Loscalzo, Annie M   15 Three Village-MR     1:01.78    1:01.78        
                  29.92     1:01.78 (31.86)                                        
 60 McNamara, Samantha  15 BBSC-MR              1:02.78    1:01.95        
                  29.59     1:01.95 (32.36)                                        
 61 Parbst, Hannah M    16 Three Village-MR     1:00.26    1:02.02        
                  29.96     1:02.02 (32.06)                                        
 62 Feminella, Lindsay  17 WAC-MR                 59.57    1:02.03        
                  29.97     1:02.03 (32.06)                                        
 63 Zaets, Allison M    15 WAC-MR               1:02.57    1:03.23        
                  30.67     1:03.23 (32.56)                                        
 64 Chia, Eileen        15 FAST-MR              1:01.21    1:03.80        
                  30.10     1:03.80 (33.70)                                        
 65 Zimmerman, Marley   11 Express Swimming-MR  1:06.40    1:04.32        
                  30.86     1:04.32 (33.46)                                        
 66 Immitti, Samantha   15 WAC-MR               1:04.60    1:04.89        
                  30.87     1:04.89 (34.02)                                        
 67 Roman, Angelica     16 HAA-MR               1:03.62    1:05.32        
                  31.32     1:05.32 (34.00)                                        
 68 Cavanaugh, Katheri  17 WAC-MR               1:05.18    1:05.59        
                  31.41     1:05.59 (34.18)                                        
 69 Thomas, Danielle J  16 BBSC-MR              1:01.06    1:05.91        
                  31.62     1:05.91 (34.29)                                        
 70 Gardner, Brigit     16 WAC-MR               1:06.67    1:06.52        
                  32.14     1:06.52 (34.38)                                        
 71 Riley, Casey Ann    15 WAC-MR               1:07.29    1:06.55        
                  31.74     1:06.55 (34.81)                                        
 72 Olivier, Cherise    15 NCAC-MR              1:02.00    1:07.06        
                  31.37     1:07.06 (35.69)                                        
 73 Shaiman, Samantha   17 BBSC-MR              1:06.24    1:07.46        
                  32.10     1:07.46 (35.36)                                        
 74 Kim, Hana E         15 FAST-MR              1:07.17    1:09.49        
                  33.28     1:09.49 (36.21)                                        
 75 Hansen, Kayla K     15 HAA-MR               1:10.92    1:09.95        
                  34.80     1:09.95 (35.15)                                        
 76 Edmondson, Taylor   16 FAST-MR              1:10.01    1:10.42        
                  33.56     1:10.42 (36.86)                                        
 77 Shatz, Lindsay J    11 Express Swimming-MR  1:13.12    1:12.56        
                  35.04     1:12.56 (37.52)                                        
 78 Formoso, Sabrina    16 FAST-MR              1:10.04    1:14.11        
                  35.13     1:14.11 (38.98)                                        
 79 Celaj, Kaltrina     16 FAST-MR              1:14.38    1:15.05        
                  34.04     1:15.05 (41.01)                                        
 80 Atassi, Emily       10 WAC-MR               2:18.58    1:21.05        
                  37.81     1:21.05 (43.24)                                        
 81 Reich, Elizabeth    10 WAC-MR               1:23.54    1:22.14        
                  38.46     1:22.14 (43.68)                                        
 82 Fisher, Mary Y       9 Three Village-MR     1:26.36    1:23.22        
                  38.92     1:23.22 (44.30)                                        
 83 Holler, Erin E      11 HAA-MR               1:33.32    1:25.41        
                  39.14     1:25.41 (46.27)                                        
 84 Ruiz, Mahjazee       9 WAC-MR               1:35.84    1:29.05        
                  40.89     1:29.05 (48.16)                                        
 -- Phadael, Lauryn M   16 Express Swimming-MR  1:04.58         NS        
 -- Driscoll, Amanda     8 WAC-MR               2:06.01         NS        
 -- Sun, Whitney        15 BBSC-MR                56.82         NS        
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Quinn, Madeleine J  17 Express Swimming-MR  1:54.10    1:57.87        
                  27.24       56.66 (29.42)     1:27.19 (30.53)     1:57.87 (30.68)
  2 Bonvissuto, Carrie  15 Express Swimming-MR  1:55.87    1:58.35        
                  27.86       57.92 (30.06)     1:28.41 (30.49)     1:58.35 (29.94)
  3 Nembach, Kali T     15 Express Swimming-MR  1:58.56    1:58.52        
                  27.86       57.99 (30.13)     1:28.51 (30.52)     1:58.52 (30.01)
  4 Preiss, Marina C    17 Unattached-MR        1:58.38    1:58.91        
                  27.85       58.13 (30.28)     1:29.16 (31.03)     1:58.91 (29.75)
  5 Kaefer, Jaimie A    16 BBSC-MR              2:00.01    2:00.36        
                  27.59       57.84 (30.25)     1:29.18 (31.34)     2:00.36 (31.18)
  6 Clarkson, Gabriell  16 Express Swimming-MR  2:02.12    2:00.38        
                  27.32       58.13 (30.81)     1:29.36 (31.23)     2:00.38 (31.02)
  7 Brady, Claudia F    15 Express Swimming-MR  1:57.80    2:01.01        
                  27.96       58.88 (30.92)     1:29.96 (31.08)     2:01.01 (31.05)
  8 Gordon, Shannon E   17 Express Swimming-MR  1:56.74    2:01.42        
                  27.81       57.98 (30.17)     1:29.46 (31.48)     2:01.42 (31.96)
  9 Van Tassell, Gabri  15 WAC-MR               1:58.92    2:01.73        
                  28.23       58.92 (30.69)     1:30.34 (31.42)     2:01.73 (31.39)
 10 Mulholland, Kylie   15 Express Swimming-MR  1:58.92    2:02.10        
                  28.41       59.14 (30.73)     1:30.72 (31.58)     2:02.10 (31.38)
 11 Sun, Whitney        15 BBSC-MR              2:03.40    2:02.16        
                  28.52       59.71 (31.19)     1:30.74 (31.03)     2:02.16 (31.42)
 12 Schubert, Olivia C  15 WAC-MR               2:01.07    2:02.86        
                  28.14       59.35 (31.21)     1:31.50 (32.15)     2:02.86 (31.36)
 13 Schillinger, Ally   15 Express Swimming-MR  2:01.47    2:02.96        
                  28.55       59.94 (31.39)     1:31.76 (31.82)     2:02.96 (31.20)
 14 Shemet, Nancy K     16 Three Village-MR     1:58.14    2:03.37        
                  28.43       59.79 (31.36)     1:31.73 (31.94)     2:03.37 (31.64)
 15 Cushmore, Georgian  16 BBSC-MR              2:01.86    2:03.44        
                  27.69       58.51 (30.82)     1:30.93 (32.42)     2:03.44 (32.51)
 16 Ren, Isabel T       17 Express Swimming-MR  2:01.32    2:03.66        
                  28.21       59.18 (30.97)     1:31.34 (32.16)     2:03.66 (32.32)
 17 Reynolds, Kerryann  13 HAA-MR               2:02.45    2:04.11        
                  28.31       59.65 (31.34)     1:32.13 (32.48)     2:04.11 (31.98)
 18 Johnson, Meredith   15 Express Swimming-MR  2:12.93    2:04.19        
                  28.95     1:00.18 (31.23)     1:32.00 (31.82)     2:04.19 (32.19)
 19 Lesser, Nina L      16 HAA-MR               2:04.73    2:04.35        
                  27.83       59.69 (31.86)     1:32.23 (32.54)     2:04.35 (32.12)
 20 Heaney, Finola M    15 Express Swimming-MR  2:03.24    2:04.46        
                  28.02       59.63 (31.61)     1:32.45 (32.82)     2:04.46 (32.01)
 21 deFreitas, Hannah   17 WAC-MR               2:04.79    2:05.48        
                  29.85     1:01.62 (31.77)     1:33.86 (32.24)     2:05.48 (31.62)
 22 Young, Nathalie H   15 Flying Dolphins-MR   2:03.12    2:05.66        
                  29.12     1:00.93 (31.81)     1:33.64 (32.71)     2:05.66 (32.02)
 23 Cohen, Olivia M     16 Express Swimming-MR  2:04.23    2:05.99        
                  29.02     1:01.15 (32.13)     1:33.75 (32.60)     2:05.99 (32.24)
 24 McNally, Lauren E   14 Express Swimming-MR  2:03.08    2:06.02        
                  29.13     1:01.36 (32.23)     1:34.15 (32.79)     2:06.02 (31.87)
 25 Gullickson, Lauren  16 WAC-MR               2:05.59    2:06.54        
                  29.99     1:02.25 (32.26)     1:34.48 (32.23)     2:06.54 (32.06)
 26 Trzeciak, Veronica  16 Express Swimming-MR  2:01.71    2:06.78        
                  29.33     1:00.60 (31.27)     1:33.53 (32.93)     2:06.78 (33.25)
 27 Crilly, Nicole M    16 Express Swimming-MR  2:07.45    2:06.91        
                  29.80     1:01.79 (31.99)     1:34.48 (32.69)     2:06.91 (32.43)
 28 Fisher, Jocelyn     12 Sachem-MR            2:03.09    2:07.08        
                  28.52     1:01.50 (32.98)     1:34.95 (33.45)     2:07.08 (32.13)
 29 DU, Irene           15 NCAC-MR              2:05.00    2:07.95        
                  28.95     1:00.74 (31.79)     1:34.01 (33.27)     2:07.95 (33.94)
 30 Vani, Jacqueline J  17 Express Swimming-MR  2:06.20    2:08.05        
                  30.61     1:02.67 (32.06)     1:35.76 (33.09)     2:08.05 (32.29)
 31 Blum, Alyssa N      15 Express Swimming-MR  2:02.34    2:08.53        
                  28.83     1:00.59 (31.76)     1:34.28 (33.69)     2:08.53 (34.25)
 32 Flagiello, Olivia   13 WAC-MR               2:06.45    2:08.59        
                  29.97     1:02.73 (32.76)     1:35.85 (33.12)     2:08.59 (32.74)
 33 Savino, Chloe M     15 Express Swimming-MR  2:06.74    2:08.68        
                  30.08     1:03.19 (33.11)     1:36.37 (33.18)     2:08.68 (32.31)
 34 Crespo, Sarah M     16 BBSC-MR              2:09.55    2:08.90        
                  28.40       59.51 (31.11)     1:33.56 (34.05)     2:08.90 (35.34)
 35 DiMarinis, Brooke   17 BBSC-MR              2:11.30    2:08.96        
                  30.76     1:03.51 (32.75)     1:36.61 (33.10)     2:08.96 (32.35)
 36 Feminella, Lindsay  17 WAC-MR               2:10.94    2:10.38        
                  30.58     1:03.47 (32.89)     1:37.02 (33.55)     2:10.38 (33.36)
 37 Bertini, Rachael N  17 Three Village-MR     1:58.34    2:10.42        
                  29.98     1:03.50 (33.52)     1:37.40 (33.90)     2:10.42 (33.02)
 38 deFreitas, Emma     15 WAC-MR               2:09.05    2:10.77        
                  30.92     1:03.80 (32.88)     1:37.46 (33.66)     2:10.77 (33.31)
 39 Lee, Nicole E       16 BBSC-MR              2:07.38    2:11.11        
                  29.60     1:02.89 (33.29)     1:36.97 (34.08)     2:11.11 (34.14)
 40 Flagiello, Mia      13 WAC-MR               2:10.00    2:11.41        
                  30.97     1:04.71 (33.74)     1:38.03 (33.32)     2:11.41 (33.38)
 41 Kallansrude, Kaitl  17 BBSC-MR              2:12.44    2:11.46        
                  29.66     1:02.41 (32.75)     1:36.98 (34.57)     2:11.46 (34.48)
 42 Sarubbi, Lara N     16 Three Village-MR     2:03.20    2:11.53        
                  30.21     1:03.27 (33.06)     1:37.09 (33.82)     2:11.53 (34.44)
 43 Brant, Eliza N      16 Three Village-MR     2:12.01    2:11.62        
                  30.41     1:03.66 (33.25)     1:38.07 (34.41)     2:11.62 (33.55)
 44 Signorelli, Casey   17 BBSC-MR              2:25.44    2:11.64        
                  30.15     1:03.78 (33.63)     1:38.82 (35.04)     2:11.64 (32.82)
 45 Tonna, Mary E       15 BBSC-MR              2:11.65    2:12.12        
                  29.97     1:02.87 (32.90)     1:37.31 (34.44)     2:12.12 (34.81)
 46 McNamara, Samantha  15 BBSC-MR              2:17.05    2:12.23        
                  29.86     1:03.48 (33.62)     1:38.10 (34.62)     2:12.23 (34.13)
 47 Vassilieva, Valeri  16 Unhes-Mr-MR          2:13.20    2:12.59        
                  31.27     1:05.47 (34.20)     1:40.05 (34.58)     2:12.59 (32.54)
 48 Mattei, Theresa M   15 BBSC-MR              2:08.21    2:12.60        
                  31.05     1:04.06 (33.01)     1:37.87 (33.81)     2:12.60 (34.73)
 49 Licausi, Brianna L  16 Unhes-Mr-MR          2:12.71    2:12.99        
                  29.15     1:01.79 (32.64)     1:37.12 (35.33)     2:12.99 (35.87)
 50 Bogdanski, Julia M  17 Three Village-MR     2:07.19    2:13.58        
                  30.92     1:04.34 (33.42)     1:39.02 (34.68)     2:13.58 (34.56)
 51 Shkolyar, Megan     15 WAC-MR               2:14.05    2:13.63        
                  31.47     1:06.07 (34.60)     1:41.00 (34.93)     2:13.63 (32.63)
 52 Loscalzo, Annie M   15 Three Village-MR     2:12.56    2:13.94        
                  31.24     1:05.27 (34.03)     1:39.76 (34.49)     2:13.94 (34.18)
 53 Noonan, Kristen N   18 Express Swimming-MR  2:08.82    2:14.56        
                  30.58     1:03.89 (33.31)     1:39.43 (35.54)     2:14.56 (35.13)
 54 Klicpera, Samantha  15 Express Swimming-MR  2:11.03    2:15.82        
                  30.11     1:03.01 (32.90)     1:38.75 (35.74)     2:15.82 (37.07)
 55 Zaets, Allison M    15 WAC-MR               2:18.79    2:17.79        
                  31.70     1:07.79 (36.09)     1:44.58 (36.79)     2:17.79 (33.21)
 56 Balling, Kayla M    16 BBSC-MR              2:20.26    2:17.99        
                  30.70     1:05.30 (34.60)     1:42.37 (37.07)     2:17.99 (35.62)
 57 Achil, Shabie J     14 Express Swimming-MR  2:23.55    2:18.13        
                  31.58     1:06.45 (34.87)     1:41.98 (35.53)     2:18.13 (36.15)
 58 Nyquist, Hannah M   12 WAC-MR               2:16.95    2:18.65        
                  32.38     1:07.75 (35.37)     1:44.16 (36.41)     2:18.65 (34.49)
 59 Messinger, Melanie  16 BBSC-MR              2:13.93    2:20.30        
                  31.78     1:06.46 (34.68)     1:43.44 (36.98)     2:20.30 (36.86)
 60 Jackson, Devin T    17 Three Village-MR     2:09.85    2:21.75        
                  32.38     1:08.59 (36.21)     1:45.18 (36.59)     2:21.75 (36.57)
 61 Zimmerman, Marley   11 Express Swimming-MR  2:21.92    2:21.91        
                  32.33     1:08.68 (36.35)     1:45.97 (37.29)     2:21.91 (35.94)
 62 Immitti, Samantha   15 WAC-MR               2:19.44    2:22.42        
                  32.15     1:08.44 (36.29)     1:45.99 (37.55)     2:22.42 (36.43)
 63 Phadael, Lauryn M   16 Express Swimming-MR  2:28.07    2:23.88        
                  32.23     1:07.76 (35.53)     1:45.34 (37.58)     2:23.88 (38.54)
 64 Riley, Casey Ann    15 WAC-MR               2:27.70    2:27.37        
                  32.99     1:09.91 (36.92)     1:48.67 (38.76)     2:27.37 (38.70)
 65 Desio, Claire M     16 HAA-MR               2:21.79    2:27.40        
                  33.62     1:10.91 (37.29)     1:49.52 (38.61)     2:27.40 (37.88)
 66 Shaiman, Samantha   17 BBSC-MR              2:24.54    2:27.90        
                  33.05     1:10.79 (37.74)     1:49.61 (38.82)     2:27.90 (38.29)
 67 Thomas, Danielle J  16 BBSC-MR              2:22.43    2:37.92        
                  40.96     1:17.82 (36.86)     1:57.46 (39.64)     2:37.92 (40.46)
 68 Shapiro, Samantha   15 BBSC-MR              2:36.91    2:41.10        
                  35.36     1:15.23 (39.87)     1:58.11 (42.88)     2:41.10 (42.99)
 -- Chan, Sarah P       15 Three Village-MR     2:09.89         DQ        
                  29.89     1:03.52 (33.63)     1:37.82 (34.30)          DQ (33.38)
 -- Connor, Deirdre A   17 HAA-MR               1:53.84         NS        
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Quinn, Madeleine J  17 Express Swimming-MR  5:04.20    5:10.49        
                  27.90       58.13 (30.23)     1:28.80 (30.67)     2:00.08 (31.28)
        2:31.51 (31.43)     3:03.38 (31.87)     3:35.33 (31.95)     4:07.09 (31.76)
        4:39.29 (32.20)     5:10.49 (31.20)                                        
  2 Bonvissuto, Carrie  15 Express Swimming-MR  5:08.77    5:13.58        
                  28.18       58.64 (30.46)     1:29.57 (30.93)     2:00.95 (31.38)
        2:33.06 (32.11)     3:05.23 (32.17)     3:37.50 (32.27)     4:09.62 (32.12)
        4:41.86 (32.24)     5:13.58 (31.72)                                        
  3 Mulholland, Kylie   15 Express Swimming-MR  5:10.56    5:15.09        
                  28.76     1:00.21 (31.45)     1:31.86 (31.65)     2:03.88 (32.02)
        2:35.97 (32.09)     3:08.02 (32.05)     3:39.89 (31.87)     4:11.50 (31.61)
        4:43.76 (32.26)     5:15.09 (31.33)                                        
  4 Brady, Claudia F    15 Express Swimming-MR  5:10.36    5:17.90        
                  28.28       59.53 (31.25)     1:31.75 (32.22)     2:04.01 (32.26)
        2:36.56 (32.55)     3:09.18 (32.62)     3:40.94 (31.76)     4:13.43 (32.49)
        4:46.11 (32.68)     5:17.90 (31.79)                                        
  5 Nembach, Kali T     15 Express Swimming-MR  5:19.12    5:18.75        
                  28.69       59.92 (31.23)     1:31.95 (32.03)     2:04.40 (32.45)
        2:37.02 (32.62)     3:09.72 (32.70)     3:42.62 (32.90)     4:15.21 (32.59)
        4:47.69 (32.48)     5:18.75 (31.06)                                        
  5 Preiss, Marina C    17 Unattached-MR        5:18.14    5:18.75        
                  28.41       59.65 (31.24)     1:31.24 (31.59)     2:03.55 (32.31)
        2:35.49 (31.94)     3:08.27 (32.78)     3:41.22 (32.95)     4:14.43 (33.21)
        4:47.49 (33.06)     5:18.75 (31.26)                                        
  7 Gordon, Shannon E   17 Express Swimming-MR  5:10.71    5:18.92        
                  28.27       59.34 (31.07)     1:31.09 (31.75)     2:02.93 (31.84)
        2:35.54 (32.61)     3:08.18 (32.64)     3:41.00 (32.82)     4:14.00 (33.00)
        4:47.18 (33.18)     5:18.92 (31.74)                                        
  8 Schillinger, Ally   15 Express Swimming-MR  5:20.08    5:19.03        
                  29.02     1:01.35 (32.33)     1:33.98 (32.63)     2:06.05 (32.07)
        2:38.34 (32.29)     3:10.90 (32.56)     3:43.22 (32.32)     4:16.20 (32.98)
        4:48.29 (32.09)     5:19.03 (30.74)                                        
  9 Crilly, Nicole M    16 Express Swimming-MR  5:27.35    5:28.11        
                  30.63     1:03.72 (33.09)     1:36.10 (32.38)     2:08.67 (32.57)
        2:41.58 (32.91)     3:14.75 (33.17)     3:48.20 (33.45)     4:21.58 (33.38)
        4:55.32 (33.74)     5:28.11 (32.79)                                        
 10 Kaefer, Jaimie A    16 BBSC-MR              5:32.79    5:29.35        
                  28.88     1:01.13 (32.25)     1:34.37 (33.24)     2:07.49 (33.12)
        2:40.68 (33.19)     3:14.18 (33.50)     3:48.39 (34.21)     4:22.69 (34.30)
        4:56.71 (34.02)     5:29.35 (32.64)                                        
 11 Clarkson, Gabriell  16 Express Swimming-MR  5:35.30    5:30.74        
                  28.55     1:00.76 (32.21)     1:34.59 (33.83)     2:08.09 (33.50)
        2:41.85 (33.76)     3:16.05 (34.20)     3:50.06 (34.01)     4:23.78 (33.72)
        4:57.42 (33.64)     5:30.74 (33.32)                                        
 12 Parbst, Hannah M    16 Three Village-MR     5:24.35    5:31.29        
                  30.54     1:03.64 (33.10)     1:37.30 (33.66)     2:11.00 (33.70)
        2:44.48 (33.48)     3:17.95 (33.47)     3:51.47 (33.52)     4:25.31 (33.84)
        4:58.94 (33.63)     5:31.29 (32.35)                                        
 13 Heaney, Finola M    15 Express Swimming-MR  5:29.55    5:33.71        
                  29.63     1:02.61 (32.98)     1:36.31 (33.70)     2:10.37 (34.06)
        2:44.28 (33.91)     3:18.30 (34.02)     3:52.24 (33.94)     4:26.53 (34.29)
        5:00.90 (34.37)     5:33.71 (32.81)                                        
 14 Cohen, Olivia M     16 Express Swimming-MR  5:21.54    5:34.21        
                  30.00     1:03.05 (33.05)     1:36.29 (33.24)     2:10.00 (33.71)
        2:44.33 (34.33)     3:18.57 (34.24)     3:53.02 (34.45)     4:27.18 (34.16)
        5:01.04 (33.86)     5:34.21 (33.17)                                        
 15 Savino, Chloe M     15 Express Swimming-MR  5:28.67    5:37.26        
                  30.55     1:03.26 (32.71)     1:36.61 (33.35)     2:10.43 (33.82)
        2:44.96 (34.53)     3:19.40 (34.44)     3:54.42 (35.02)     4:28.66 (34.24)
        5:03.32 (34.66)     5:37.26 (33.94)                                        
 16 Ren, Isabel T       17 Express Swimming-MR  6:03.27    5:37.45        
                  29.11     1:01.35 (32.24)     1:34.19 (32.84)     2:07.61 (33.42)
        2:41.75 (34.14)     3:16.83 (35.08)     3:52.03 (35.20)     4:27.62 (35.59)
        5:02.77 (35.15)     5:37.45 (34.68)                                        
 17 Schoenfeld, Sarah   16 Three Village-MR     5:40.41    5:42.27        
                  30.04     1:03.63 (33.59)     1:38.40 (34.77)     2:13.13 (34.73)
        2:48.48 (35.35)     3:23.83 (35.35)     3:59.52 (35.69)     4:34.33 (34.81)
        5:08.96 (34.63)     5:42.27 (33.31)                                        
 18 Feminella, Lindsay  17 WAC-MR               5:48.70    5:42.88        
                  31.72     1:06.44 (34.72)     1:42.00 (35.56)     2:17.33 (35.33)
        2:52.55 (35.22)     3:26.96 (34.41)     4:00.81 (33.85)     4:35.14 (34.33)
        5:09.41 (34.27)     5:42.88 (33.47)                                        
 19 Trzeciak, Veronica  16 Express Swimming-MR  5:27.60    5:44.75        
                  29.50     1:01.70 (32.20)     1:35.09 (33.39)     2:09.16 (34.07)
        2:43.93 (34.77)     3:19.32 (35.39)     3:55.45 (36.13)     4:32.00 (36.55)
        5:08.73 (36.73)     5:44.75 (36.02)                                        
 20 Cushmore, Georgian  16 BBSC-MR              5:53.44    5:46.08        
                  29.53     1:03.30 (33.77)     1:38.23 (34.93)     2:13.46 (35.23)
        2:49.19 (35.73)     3:24.95 (35.76)     4:01.04 (36.09)     4:37.15 (36.11)
        5:12.28 (35.13)     5:46.08 (33.80)                                        
 21 DiMarinis, Brooke   17 BBSC-MR              5:51.92    5:46.54        
                  31.65     1:05.92 (34.27)     1:40.44 (34.52)     2:15.19 (34.75)
        2:50.53 (35.34)     3:25.77 (35.24)     4:01.33 (35.56)     4:36.69 (35.36)
        5:12.32 (35.63)     5:46.54 (34.22)                                        
 22 Tonna, Mary E       15 BBSC-MR              5:50.44    5:47.25        
                  29.93     1:02.97 (33.04)     1:36.84 (33.87)     2:11.50 (34.66)
        2:46.63 (35.13)     3:22.66 (36.03)     3:59.19 (36.53)     4:35.55 (36.36)
        5:12.89 (37.34)     5:47.25 (34.36)                                        
 23 Johnson, Meredith   15 Express Swimming-MR  5:58.74    5:50.77        
                  30.50     1:04.97 (34.47)     1:40.35 (35.38)     2:16.54 (36.19)
        2:52.82 (36.28)     3:28.30 (35.48)     4:03.73 (35.43)     4:39.67 (35.94)
        5:16.05 (36.38)     5:50.77 (34.72)                                        
 24 Palumbo, Jamie N    17 Express Swimming-MR  5:28.13    5:52.01        
                  30.78     1:04.47 (33.69)     1:38.07 (33.60)     2:13.00 (34.93)
        2:48.55 (35.55)     3:24.45 (35.90)     4:01.49 (37.04)     4:38.65 (37.16)
        5:15.88 (37.23)     5:52.01 (36.13)                                        
 25 McNamara, Samantha  15 BBSC-MR              6:31.94    5:52.21        
                  30.47     1:04.47 (34.00)     1:39.70 (35.23)     2:15.91 (36.21)
        2:51.63 (35.72)     3:28.14 (36.51)     4:04.60 (36.46)     4:40.87 (36.27)
        5:16.87 (36.00)     5:52.21 (35.34)                                        
 26 Josiah, Katherine   16 Express Swimming-MR  5:28.56    5:53.59        
                  31.51     1:06.12 (34.61)     1:41.92 (35.80)     2:17.87 (35.95)
        2:53.96 (36.09)     3:30.05 (36.09)     4:06.29 (36.24)     4:42.45 (36.16)
        5:18.51 (36.06)     5:53.59 (35.08)                                        
 27 Lee, Nicole E       16 BBSC-MR              5:45.17    5:53.68        
                  30.28     1:04.70 (34.42)     1:40.57 (35.87)     2:16.98 (36.41)
        2:53.42 (36.44)     3:30.40 (36.98)     4:07.05 (36.65)     4:43.39 (36.34)
        5:19.05 (35.66)     5:53.68 (34.63)                                        
 28 Kallansrude, Kaitl  17 BBSC-MR              5:57.96    6:01.59        
                  31.09     1:05.90 (34.81)     1:42.67 (36.77)     2:19.48 (36.81)
        2:56.37 (36.89)     3:33.72 (37.35)     4:10.82 (37.10)     4:48.19 (37.37)
        5:25.29 (37.10)     6:01.59 (36.30)                                        
 29 Signorelli, Casey   17 BBSC-MR              6:45.44    6:01.89        
                  32.10     1:07.26 (35.16)     1:43.21 (35.95)     2:20.24 (37.03)
        2:57.22 (36.98)     3:33.73 (36.51)     4:11.56 (37.83)     4:49.33 (37.77)
        5:26.75 (37.42)     6:01.89 (35.14)                                        
 30 Licausi, Brianna L  16 Unhes-Mr-MR          7:24.25    6:03.72        
                  30.81     1:04.77 (33.96)     1:40.91 (36.14)     2:17.86 (36.95)
        2:56.17 (38.31)     3:34.55 (38.38)     4:12.95 (38.40)     4:51.25 (38.30)
        5:29.13 (37.88)     6:03.72 (34.59)                                        
 31 Immitti, Samantha   15 WAC-MR               6:16.00    6:03.93        
                  32.22     1:07.95 (35.73)     1:44.61 (36.66)     2:22.14 (37.53)
        2:59.33 (37.19)     3:36.60 (37.27)     4:14.10 (37.50)     4:51.24 (37.14)
        5:27.83 (36.59)     6:03.93 (36.10)                                        
 32 Balling, Kayla M    16 BBSC-MR              6:13.75    6:08.65        
                  31.37     1:07.02 (35.65)     1:44.42 (37.40)     2:22.88 (38.46)
        3:01.18 (38.30)     3:39.64 (38.46)     4:17.85 (38.21)     4:55.62 (37.77)
        5:32.50 (36.88)     6:08.65 (36.15)                                        
 33 Fetherston, Elizab  12 Express Swimming-MR  6:07.56    6:09.65        
                  32.61     1:08.68 (36.07)     1:45.61 (36.93)     2:23.09 (37.48)
        3:00.72 (37.63)     3:38.68 (37.96)     4:17.08 (38.40)     4:55.74 (38.66)
        5:33.33 (37.59)     6:09.65 (36.32)                                        
 34 Crespo, Sarah M     16 BBSC-MR              5:43.50    6:12.83        
                  29.67     1:03.68 (34.01)     1:39.09 (35.41)     2:15.67 (36.58)
        2:55.24 (39.57)     3:34.05 (38.81)     4:14.64 (40.59)     4:54.73 (40.09)
        5:34.66 (39.93)     6:12.83 (38.17)                                        
 35 Claps, Emma         11 HAA-MR                    NT    6:20.10        
                  31.42     1:08.05 (36.63)     1:46.18 (38.13)     2:24.43 (38.25)
        3:04.27 (39.84)     3:44.41 (40.14)     4:24.31 (39.90)     5:04.52 (40.21)
        5:44.06 (39.54)     6:20.10 (36.04)                                        
 36 Signorelli, Jaclyn  14 BBSC-MR                   NT    6:33.11        
                  34.18     1:12.40 (38.22)     1:52.34 (39.94)     2:32.45 (40.11)
        3:13.30 (40.85)     3:55.25 (41.95)     4:35.99 (40.74)     5:15.98 (39.99)
        5:56.57 (40.59)     6:33.11 (36.54)                                        
 37 Phadael, Lauryn M   16 Express Swimming-MR  6:46.77    6:38.17        
                  32.65     1:09.13 (36.48)     1:47.60 (38.47)     2:27.82 (40.22)
        3:09.40 (41.58)     3:51.43 (42.03)     4:33.68 (42.25)     5:15.04 (41.36)
        5:57.05 (42.01)     6:38.17 (41.12)                                        
 38 Iaccino, Grace Ann  10 Express Swimming-MR  6:41.20    6:52.87        
                  35.19     1:14.48 (39.29)     1:56.01 (41.53)     2:38.84 (42.83)
        3:20.80 (41.96)     4:03.72 (42.92)     4:46.74 (43.02)     5:29.15 (42.41)
        6:12.06 (42.91)     6:52.87 (40.81)                                        
 -- Lardi, Danielle V   15 BBSC-MR              7:59.98         NS        
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wong, Natalie L     15 Express Swimming-MR  1:00.21    1:01.77        
                  29.92     1:01.77 (31.85)                                        
  2 Ren, Isabel T       17 Express Swimming-MR    59.66    1:02.24        
                  30.23     1:02.24 (32.01)                                        
  3 Preiss, Marina C    17 Unattached-MR          58.52    1:02.55        
                  30.59     1:02.55 (31.96)                                        
  4 Young, Nathalie H   15 Flying Dolphins-MR   1:01.97    1:02.73        
                  30.85     1:02.73 (31.88)                                        
  5 Clarkson, Gabriell  16 Express Swimming-MR  1:02.45    1:02.96        
                  30.54     1:02.96 (32.42)                                        
  6 Johnson, Meredith   15 Express Swimming-MR  1:01.43    1:03.03        
                  30.52     1:03.03 (32.51)                                        
  7 Heaney, Finola M    15 Express Swimming-MR  1:02.65    1:03.49        
                  31.03     1:03.49 (32.46)                                        
  8 Van Tassell, Gabri  15 WAC-MR               1:02.60    1:03.70        
                  31.54     1:03.70 (32.16)                                        
  9 Sun, Whitney        15 BBSC-MR              1:02.95    1:03.85        
                  31.04     1:03.85 (32.81)                                        
 10 Bonvissuto, Carrie  15 Express Swimming-MR  1:05.44    1:04.24        
                  31.47     1:04.24 (32.77)                                        
 11 Shemet, Nancy K     16 Three Village-MR     1:00.45    1:04.35        
                  31.93     1:04.35 (32.42)                                        
 12 Nembach, Kali T     15 Express Swimming-MR  1:05.13    1:04.49        
                  31.72     1:04.49 (32.77)                                        
 13 Mulholland, Kylie   15 Express Swimming-MR  1:07.58    1:04.53        
                  32.05     1:04.53 (32.48)                                        
 14 Marasco, Rachel J   17 Express Swimming-MR  1:01.24    1:04.77        
                  31.69     1:04.77 (33.08)                                        
 15 DU, Irene           15 NCAC-MR              1:03.00    1:04.81        
                  31.48     1:04.81 (33.33)                                        
 16 Noonan, Kristen N   18 Express Swimming-MR  1:02.30    1:05.25        
                  31.91     1:05.25 (33.34)                                        
 17 Flagiello, Mia      13 WAC-MR               1:02.01    1:05.66        
                  32.09     1:05.66 (33.57)                                        
 18 Schubert, Olivia C  15 WAC-MR               1:04.20    1:05.71        
                  31.85     1:05.71 (33.86)                                        
 19 Blum, Alyssa N      15 Express Swimming-MR  1:04.58    1:06.09        
                  32.22     1:06.09 (33.87)                                        
 20 Brady, Claudia F    15 Express Swimming-MR  1:04.38    1:06.24        
                  32.27     1:06.24 (33.97)                                        
 21 Cushmore, Georgian  16 BBSC-MR              1:07.26    1:06.70        
                  33.01     1:06.70 (33.69)                                        
 22 Lee, Nicole E       16 BBSC-MR              1:05.41    1:06.76        
                  31.76     1:06.76 (35.00)                                        
 23 McNally, Lauren E   14 Express Swimming-MR  1:08.03    1:06.91        
                  32.92     1:06.91 (33.99)                                        
 24 Jackson, Devin T    17 Three Village-MR     1:04.48    1:07.03        
                  33.21     1:07.03 (33.82)                                        
 25 Cohen, Olivia M     16 Express Swimming-MR  1:06.38    1:07.10        
                  32.56     1:07.10 (34.54)                                        
 26 Mauro, Sabrina      15 Express Swimming-MR  1:07.67    1:07.29        
                  32.22     1:07.29 (35.07)                                        
 27 Pikulik, Nicole     15 HAA-MR               1:07.84    1:07.35        
                  32.94     1:07.35 (34.41)                                        
 28 Trzeciak, Veronica  16 Express Swimming-MR  1:06.21    1:07.48        
                  32.51     1:07.48 (34.97)                                        
 29 Flugman, Danielle   15 HAA-MR               1:07.65    1:07.60        
                  32.90     1:07.60 (34.70)                                        
 30 Messinger, Melanie  16 BBSC-MR              1:03.26    1:07.82        
                  32.16     1:07.82 (35.66)                                        
 31 Flagiello, Olivia   13 WAC-MR               1:05.39    1:07.85        
                  32.78     1:07.85 (35.07)                                        
 32 Licausi, Brianna L  16 Unhes-Mr-MR          1:12.67    1:08.00        
                  32.96     1:08.00 (35.04)                                        
 33 Brant, Eliza N      16 Three Village-MR     1:09.61    1:08.14        
                  33.31     1:08.14 (34.83)                                        
 34 Sarubbi, Lara N     16 Three Village-MR     1:04.37    1:08.23        
                  33.48     1:08.23 (34.75)                                        
 35 Bertini, Rachael N  17 Three Village-MR     1:01.90    1:08.45        
                  32.96     1:08.45 (35.49)                                        
 36 Crespo, Sarah M     16 BBSC-MR              1:07.11    1:08.47        
                  33.24     1:08.47 (35.23)                                        
 37 Chan, Sarah P       15 Three Village-MR     1:08.04    1:08.83        
                  34.23     1:08.83 (34.60)                                        
 38 Feminella, Lindsay  17 WAC-MR               1:04.68    1:09.01        
                  33.86     1:09.01 (35.15)                                        
 39 Reynolds, Kerryann  13 HAA-MR               1:07.81    1:09.08        
                  34.28     1:09.08 (34.80)                                        
 40 Shkolyar, Megan     15 WAC-MR               1:10.15    1:09.11        
                  33.50     1:09.11 (35.61)                                        
 41 Tonna, Mary E       15 BBSC-MR              1:09.38    1:10.56        
                  34.40     1:10.56 (36.16)                                        
 42 Zaets, Allison M    15 WAC-MR               1:11.52    1:10.72        
                  34.63     1:10.72 (36.09)                                        
 43 Liu, Serina         15 NCAC-MR              1:08.00    1:10.79        
                  34.89     1:10.79 (35.90)                                        
 44 Vassilieva, Valeri  16 Unhes-Mr-MR          1:10.28    1:10.91        
                  35.11     1:10.91 (35.80)                                        
 45 Bogdanski, Julia M  17 Three Village-MR     1:06.07    1:11.20        
                  34.77     1:11.20 (36.43)                                        
 46 Schillinger, Ally   15 Express Swimming-MR  1:05.76    1:11.31        
                  34.85     1:11.31 (36.46)                                        
 47 McNamara, Samantha  15 BBSC-MR              1:14.97    1:11.59        
                  35.66     1:11.59 (35.93)                                        
 48 Balling, Kayla M    16 BBSC-MR              1:09.44    1:11.86        
                  34.54     1:11.86 (37.32)                                        
 49 Abbas, Radwa        15 WAC-MR               1:10.91    1:12.05        
                  34.24     1:12.05 (37.81)                                        
 50 Palazzo, Gianna M   14 HAA-MR               1:09.75    1:12.29        
                  35.37     1:12.29 (36.92)                                        
 51 Visintin, Nichole   15 Three Village-MR     1:10.61    1:12.60        
                  35.66     1:12.60 (36.94)                                        
 52 Chia, Eileen        15 FAST-MR              1:12.47    1:12.77        
                  34.82     1:12.77 (37.95)                                        
 53 Klicpera, Samantha  15 Express Swimming-MR  1:13.51    1:13.57        
                  35.25     1:13.57 (38.32)                                        
 54 Jhong, Sara         12 Express Swimming-MR  1:14.32    1:13.81        
                  36.01     1:13.81 (37.80)                                        
 55 Achil, Shabie J     14 Express Swimming-MR  1:14.57    1:14.07        
                  36.39     1:14.07 (37.68)                                        
 56 Desio, Claire M     16 HAA-MR               1:11.74    1:14.25        
                  36.28     1:14.25 (37.97)                                        
 57 Olivier, Cherise    15 NCAC-MR              1:15.00    1:16.06        
                  37.07     1:16.06 (38.99)                                        
 57 Loscalzo, Annie M   15 Three Village-MR     1:15.01    1:16.06        
                  37.79     1:16.06 (38.27)                                        
 59 Riley, Casey Ann    15 WAC-MR               1:30.00    1:16.21        
                  36.94     1:16.21 (39.27)                                        
 60 Savino, Chloe M     15 Express Swimming-MR  1:09.62    1:16.61        
                  37.42     1:16.61 (39.19)                                        
 61 Damm, Jesse K       15 HAA-MR               1:14.44    1:16.84        
                  36.95     1:16.84 (39.89)                                        
 62 Zimmerman, Marley   11 Express Swimming-MR  1:20.50    1:18.01        
                  39.21     1:18.01 (38.80)                                        
 63 Edmondson, Taylor   16 FAST-MR              1:17.26    1:18.62        
                  37.92     1:18.62 (40.70)                                        
 64 Brewster, Nadine L  15 Unhes-Mr-MR          1:21.03    1:18.90        
                  37.93     1:18.90 (40.97)                                        
 65 Formoso, Sabrina    16 FAST-MR              1:20.63    1:19.99        
                  38.98     1:19.99 (41.01)                                        
 66 Thomas, Danielle J  16 BBSC-MR              1:18.18    1:20.55        
                  39.38     1:20.55 (41.17)                                        
 67 Shapiro, Samantha   15 BBSC-MR              1:24.44    1:25.98        
                  39.90     1:25.98 (46.08)                                        
 68 Gorodetskiy, Ada    15 WAC-MR               1:42.86    1:29.01        
                  44.32     1:29.01 (44.69)                                        
 69 Celaj, Kaltrina     16 FAST-MR              1:30.76    1:30.77        
                  44.78     1:30.77 (45.99)                                        
 70 Holler, Erin E      11 HAA-MR               1:34.16    1:35.04        
                  46.45     1:35.04 (48.59)                                        
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dominger, Jacqueli  16 HAA-MR               2:10.09    2:10.58        
                  30.55     1:03.72 (33.17)     1:37.25 (33.53)     2:10.58 (33.33)
  2 Gavigan, Casey L    15 Three Village-MR     2:06.49    2:12.33        
                  30.90     1:04.86 (33.96)     1:39.17 (34.31)     2:12.33 (33.16)
  3 Preiss, Marina C    17 Unattached-MR        2:08.91    2:13.31        
                  31.45     1:05.31 (33.86)     1:39.83 (34.52)     2:13.31 (33.48)
  4 Young, Nathalie H   15 Flying Dolphins-MR   2:13.82    2:13.51        
                  32.18     1:05.93 (33.75)     1:40.20 (34.27)     2:13.51 (33.31)
  5 Van Tassell, Gabri  15 WAC-MR               2:09.61    2:13.73        
                  32.42     1:05.82 (33.40)     1:39.88 (34.06)     2:13.73 (33.85)
  6 Ren, Isabel T       17 Express Swimming-MR  2:08.87    2:14.18        
                  31.91     1:05.58 (33.67)     1:40.01 (34.43)     2:14.18 (34.17)
  7 Mulholland, Kylie   15 Express Swimming-MR  2:17.54    2:14.79        
                  33.15     1:07.04 (33.89)     1:41.02 (33.98)     2:14.79 (33.77)
  8 Bonvissuto, Carrie  15 Express Swimming-MR  2:18.87    2:15.24        
                  32.40     1:06.33 (33.93)     1:40.89 (34.56)     2:15.24 (34.35)
  9 Shemet, Nancy K     16 Three Village-MR     2:09.38    2:16.10        
                  32.63     1:06.87 (34.24)     1:41.70 (34.83)     2:16.10 (34.40)
 10 Brady, Claudia F    15 Express Swimming-MR  2:20.23    2:16.98        
                  32.57     1:07.74 (35.17)     1:42.75 (35.01)     2:16.98 (34.23)
 11 Heaney, Finola M    15 Express Swimming-MR  2:15.40    2:17.83        
                  31.77     1:06.60 (34.83)     1:42.59 (35.99)     2:17.83 (35.24)
 12 Clarkson, Gabriell  16 Express Swimming-MR  2:15.80    2:18.18        
                  32.23     1:07.30 (35.07)     1:42.47 (35.17)     2:18.18 (35.71)
 13 Noonan, Kristen N   18 Express Swimming-MR  2:12.16    2:18.63        
                  32.20     1:07.17 (34.97)     1:43.21 (36.04)     2:18.63 (35.42)
 14 Nembach, Kali T     15 Express Swimming-MR  2:19.65    2:19.71        
                  33.51     1:08.80 (35.29)     1:44.43 (35.63)     2:19.71 (35.28)
 15 Marasco, Rachel J   17 Express Swimming-MR  2:11.46    2:19.96        
                  32.93     1:07.96 (35.03)     1:44.28 (36.32)     2:19.96 (35.68)
 16 Sun, Whitney        15 BBSC-MR              2:19.67    2:20.64        
                  32.68     1:07.74 (35.06)     1:43.91 (36.17)     2:20.64 (36.73)
 17 DU, Irene           15 NCAC-MR              2:18.00    2:20.70        
                  33.27     1:08.84 (35.57)     1:44.88 (36.04)     2:20.70 (35.82)
 18 Cohen, Olivia M     16 Express Swimming-MR  2:18.84    2:21.29        
                  33.61     1:09.38 (35.77)     1:45.52 (36.14)     2:21.29 (35.77)
 19 Johnson, Meredith   15 Express Swimming-MR  2:15.44    2:21.74        
                  32.63     1:08.52 (35.89)     1:45.05 (36.53)     2:21.74 (36.69)
 20 Sarubbi, Lara N     16 Three Village-MR     2:13.34    2:22.35        
                  34.07     1:09.23 (35.16)     1:45.66 (36.43)     2:22.35 (36.69)
 21 Schillinger, Ally   15 Express Swimming-MR  2:22.32    2:22.75        
                  33.93     1:10.49 (36.56)     1:47.04 (36.55)     2:22.75 (35.71)
 22 Reynolds, Kerryann  13 HAA-MR               2:22.49    2:22.97        
                  33.86     1:10.06 (36.20)     1:46.85 (36.79)     2:22.97 (36.12)
 23 Sommerstad, Kyra A  11 Three Village-MR     2:31.98    2:23.32        
                  33.52     1:09.87 (36.35)     1:46.86 (36.99)     2:23.32 (36.46)
 24 Blum, Alyssa N      15 Express Swimming-MR  2:18.51    2:23.62        
                  33.25     1:08.89 (35.64)     1:46.19 (37.30)     2:23.62 (37.43)
 25 Pikulik, Nicole     15 HAA-MR               2:23.12    2:24.25        
                  33.93     1:10.44 (36.51)     1:47.59 (37.15)     2:24.25 (36.66)
 26 Trzeciak, Veronica  16 Express Swimming-MR  2:21.71    2:25.06        
                  33.15     1:09.30 (36.15)     1:46.97 (37.67)     2:25.06 (38.09)
 27 Lee, Nicole E       16 BBSC-MR              2:22.22    2:25.09        
                  32.36     1:08.77 (36.41)     1:47.23 (38.46)     2:25.09 (37.86)
 28 McGrath, Deirdre R  17 Express Swimming-MR  2:21.70    2:26.61        
                  34.68     1:11.41 (36.73)     1:49.53 (38.12)     2:26.61 (37.08)
 29 Brant, Eliza N      16 Three Village-MR     2:30.36    2:27.36        
                  34.62     1:11.38 (36.76)     1:49.54 (38.16)     2:27.36 (37.82)
 30 Antonopoulos, Fran  12 Express Swimming-MR  2:35.23    2:27.93        
                  34.86     1:12.78 (37.92)     1:51.80 (39.02)     2:27.93 (36.13)
 31 Betterbed, Dominiq  16 Three Village-MR     2:24.29    2:28.09        
                  34.94     1:11.34 (36.40)     1:49.36 (38.02)     2:28.09 (38.73)
 32 Giuliani, Jessica   15 BBSC-MR              2:32.04    2:28.11        
                  34.93     1:12.11 (37.18)     1:50.21 (38.10)     2:28.11 (37.90)
 33 Feminella, Lindsay  17 WAC-MR               2:18.32    2:28.66        
                  34.62     1:11.88 (37.26)     1:50.37 (38.49)     2:28.66 (38.29)
 34 Zaets, Allison M    15 WAC-MR               2:33.63    2:30.46        
                  35.65     1:13.82 (38.17)     1:52.71 (38.89)     2:30.46 (37.75)
 35 Balling, Kayla M    16 BBSC-MR              2:31.19    2:30.97        
                  34.58     1:12.73 (38.15)     1:52.02 (39.29)     2:30.97 (38.95)
 36 Crespo, Sarah M     16 BBSC-MR              2:28.08    2:31.46        
                  34.91     1:11.28 (36.37)     1:50.90 (39.62)     2:31.46 (40.56)
 37 Vani, Jacqueline J  17 Express Swimming-MR       NT    2:32.08        
                  36.54     1:14.58 (38.04)     1:53.59 (39.01)     2:32.08 (38.49)
 38 Tonna, Mary E       15 BBSC-MR              2:25.44    2:34.26        
                  35.36     1:13.50 (38.14)     1:54.00 (40.50)     2:34.26 (40.26)
 39 Cavanaugh, Katheri  17 WAC-MR               2:33.94    2:34.55        
                  36.64     1:15.77 (39.13)     1:55.06 (39.29)     2:34.55 (39.49)
 40 Palumbo, Jamie N    17 Express Swimming-MR  2:25.41    2:34.70        
                  36.47     1:15.59 (39.12)     1:55.63 (40.04)     2:34.70 (39.07)
 41 Desio, Claire M     16 HAA-MR               2:33.63    2:38.26        
                  37.23     1:16.93 (39.70)     1:57.89 (40.96)     2:38.26 (40.37)
 42 Shkolyar, Megan     15 WAC-MR               2:35.00    2:38.92        
                  36.26     1:15.20 (38.94)     1:56.73 (41.53)     2:38.92 (42.19)
 43 Pikulik, Danielle   12 HAA-MR                    NT    2:39.06        
                  37.30     1:17.64 (40.34)     1:58.49 (40.85)     2:39.06 (40.57)
 44 Olivier, Cherise    15 NCAC-MR              2:44.00    2:48.23        
                  40.19     1:24.00 (43.81)     2:07.16 (43.16)     2:48.23 (41.07)
 45 Thomas, Danielle J  16 BBSC-MR              2:47.35    2:53.14        
                  40.81     1:24.50 (43.69)     2:08.82 (44.32)     2:53.14 (44.32)
 46 Hansen, Kayla K     15 HAA-MR               3:00.64    3:00.68        
                  43.16     1:29.97 (46.81)     2:15.53 (45.56)     3:00.68 (45.15)
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Emily N   15 Three Village-MR     1:05.65    1:08.32        
                  32.52     1:08.32 (35.80)                                        
  2 Hutzler, Alexandra  17 Three Village-MR     1:07.13    1:09.40        
                  32.82     1:09.40 (36.58)                                        
  3 McGrath, Deirdre R  17 Express Swimming-MR  1:08.86    1:09.91        
                  32.85     1:09.91 (37.06)                                        
  4 deFreitas, Hannah   17 WAC-MR               1:06.90    1:10.58        
                  33.80     1:10.58 (36.78)                                        
  5 Gullickson, Lauren  16 WAC-MR               1:09.56    1:11.21        
                  34.14     1:11.21 (37.07)                                        
  6 Mulholland, Kylie   15 Express Swimming-MR  1:08.95    1:11.39        
                  33.79     1:11.39 (37.60)                                        
  7 Brant, Eliza N      16 Three Village-MR     1:11.89    1:11.57        
                  34.67     1:11.57 (36.90)                                        
  8 Vani, Jacqueline J  17 Express Swimming-MR  1:10.30    1:13.10        
                  35.33     1:13.10 (37.77)                                        
  9 Coughlin, Brittany  15 Three Village-MR     1:08.89    1:13.20        
                  34.35     1:13.20 (38.85)                                        
 10 MO, Wendy           13 Express Swimming-MR  1:13.25    1:13.23        
                  35.42     1:13.23 (37.81)                                        
 11 Dominger, Jacqueli  16 HAA-MR               1:12.34    1:13.67        
                  35.14     1:13.67 (38.53)                                        
 12 Bonvissuto, Carrie  15 Express Swimming-MR  1:13.67    1:14.69        
                  35.28     1:14.69 (39.41)                                        
 13 Schubert, Olivia C  15 WAC-MR               1:13.31    1:14.88        
                  35.50     1:14.88 (39.38)                                        
 14 Mauro, Sabrina      15 Express Swimming-MR  1:13.31    1:14.89        
                  35.92     1:14.89 (38.97)                                        
 15 Crilly, Nicole M    16 Express Swimming-MR  1:13.96    1:15.37        
                  35.85     1:15.37 (39.52)                                        
 16 Willie, Cassandra   16 Three Village-MR     1:16.22    1:15.70        
                  35.60     1:15.70 (40.10)                                        
 17 Marasco, Rachel J   17 Express Swimming-MR  1:11.14    1:16.06        
                  36.12     1:16.06 (39.94)                                        
 18 Ren, Isabel T       17 Express Swimming-MR  1:16.43    1:16.51        
                  35.97     1:16.51 (40.54)                                        
 19 Blum, Alyssa N      15 Express Swimming-MR  1:16.03    1:17.10        
                  35.93     1:17.10 (41.17)                                        
 20 Pikulik, Nicole     15 HAA-MR               1:18.26    1:17.38        
                  36.45     1:17.38 (40.93)                                        
 21 DiMarinis, Brooke   17 BBSC-MR              1:17.00    1:17.53        
                  37.31     1:17.53 (40.22)                                        
 22 Vassilieva, Valeri  16 Unhes-Mr-MR          1:17.02    1:17.72        
                  37.34     1:17.72 (40.38)                                        
 23 Licausi, Brianna L  16 Unhes-Mr-MR          1:22.11    1:18.20        
                  37.61     1:18.20 (40.59)                                        
 24 Parbst, Hannah M    16 Three Village-MR     1:11.45    1:18.45        
                  36.85     1:18.45 (41.60)                                        
 25 Mattei, Theresa M   15 BBSC-MR              1:14.24    1:18.91        
                  37.19     1:18.91 (41.72)                                        
 26 Immitti, Samantha   15 WAC-MR               1:17.17    1:18.95        
                  37.24     1:18.95 (41.71)                                        
 27 Visintin, Nichole   15 Three Village-MR     1:24.34    1:19.22        
                  37.01     1:19.22 (42.21)                                        
 28 Pozmanter, Kristen  17 Three Village-MR     1:14.60    1:19.37        
                  37.39     1:19.37 (41.98)                                        
 29 Pikulik, Danielle   12 HAA-MR               1:20.18    1:19.66        
                  38.36     1:19.66 (41.30)                                        
 30 Klicpera, Samantha  15 Express Swimming-MR  1:15.13    1:19.78        
                  37.29     1:19.78 (42.49)                                        
 31 Betterbed, Dominiq  16 Three Village-MR     1:18.63    1:19.80        
                  38.14     1:19.80 (41.66)                                        
 32 deFreitas, Emma     15 WAC-MR               1:17.17    1:19.86        
                  37.99     1:19.86 (41.87)                                        
 33 Abbas, Radwa        15 WAC-MR               1:21.06    1:20.42        
                  38.78     1:20.42 (41.64)                                        
 34 Riley, Casey Ann    15 WAC-MR               1:20.56    1:21.41        
                  38.55     1:21.41 (42.86)                                        
 35 Chan, Sarah P       15 Three Village-MR     1:23.49    1:21.92        
                  39.08     1:21.92 (42.84)                                        
 36 Loscalzo, Annie M   15 Three Village-MR     1:22.24    1:22.06        
                  39.25     1:22.06 (42.81)                                        
 37 Chia, Eileen        15 FAST-MR              1:19.49    1:22.27        
                  38.33     1:22.27 (43.94)                                        
 38 Zimmerman, Marley   11 Express Swimming-MR  1:27.01    1:24.38        
                  40.31     1:24.38 (44.07)                                        
 39 Cusumano, Nicole    17 WAC-MR               1:22.97    1:24.58        
                  40.75     1:24.58 (43.83)                                        
 40 Crespo, Sarah M     16 BBSC-MR              1:28.19    1:26.76        
                  40.19     1:26.76 (46.57)                                        
 41 Shaiman, Samantha   17 BBSC-MR              1:28.79    1:28.41        
                  41.74     1:28.41 (46.67)                                        
 42 Zaets, Allison M    15 WAC-MR               1:38.73    1:29.17        
                  43.38     1:29.17 (45.79)                                        
 43 Hansen, Kayla K     15 HAA-MR               1:29.25    1:30.67        
                  43.75     1:30.67 (46.92)                                        
 44 Edmondson, Taylor   16 FAST-MR              1:30.61    1:31.14        
                  42.60     1:31.14 (48.54)                                        
 45 Kim, Hana E         15 FAST-MR              1:36.64    1:32.29        
                  44.80     1:32.29 (47.49)                                        
 46 Formoso, Sabrina    16 FAST-MR              1:25.58    1:32.31        
                  44.42     1:32.31 (47.89)                                        
 46 Roman, Angelica     16 HAA-MR               1:32.10    1:32.31        
                  45.06     1:32.31 (47.25)                                        
 48 Gardner, Brigit     16 WAC-MR               1:32.74    1:34.90        
                  44.65     1:34.90 (50.25)                                        
 49 Celaj, Kaltrina     16 FAST-MR              1:35.36    1:39.76        
                  46.49     1:39.76 (53.27)                                        
 50 Holler, Erin E      11 HAA-MR               1:43.46    1:40.18        
                  45.89     1:40.18 (54.29)                                        
 -- Phadael, Lauryn M   16 Express Swimming-MR  1:19.80         NS        
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mulholland, Kylie   15 Express Swimming-MR  2:27.90    2:30.25        
                  34.48     1:12.47 (37.99)     1:51.47 (39.00)     2:30.25 (38.78)
  2 Fisher, Jocelyn     12 Sachem-MR            2:32.16    2:33.16        
                  32.28     1:11.10 (38.82)     1:52.65 (41.55)     2:33.16 (40.51)
  3 deFreitas, Hannah   17 WAC-MR               2:24.94    2:33.99        
                  35.78     1:15.51 (39.73)     1:54.87 (39.36)     2:33.99 (39.12)
  4 Gullickson, Lauren  16 WAC-MR               2:29.61    2:34.03        
                  34.17     1:12.42 (38.25)     1:52.19 (39.77)     2:34.03 (41.84)
  5 Bonvissuto, Carrie  15 Express Swimming-MR  2:39.72    2:34.41        
                  34.97     1:13.85 (38.88)     1:53.77 (39.92)     2:34.41 (40.64)
  6 Dominger, Jacqueli  16 HAA-MR               2:34.68    2:34.96        
                  36.36     1:15.37 (39.01)     1:55.34 (39.97)     2:34.96 (39.62)
  7 McGrath, Deirdre R  17 Express Swimming-MR  2:33.23    2:35.63        
                  34.90     1:14.23 (39.33)     1:55.24 (41.01)     2:35.63 (40.39)
  8 Brant, Eliza N      16 Three Village-MR     2:37.94    2:37.19        
                  35.58     1:16.07 (40.49)     1:56.48 (40.41)     2:37.19 (40.71)
  9 Nembach, Kali T     15 Express Swimming-MR  2:44.86    2:37.47        
                  35.27     1:15.51 (40.24)     1:56.09 (40.58)     2:37.47 (41.38)
 10 McNally, Lauren E   14 Express Swimming-MR  2:33.81    2:37.96        
                  35.92     1:16.01 (40.09)     1:57.03 (41.02)     2:37.96 (40.93)
 11 Brady, Claudia F    15 Express Swimming-MR  2:31.10    2:38.23        
                  36.16     1:16.63 (40.47)     1:57.54 (40.91)     2:38.23 (40.69)
 12 Vani, Jacqueline J  17 Express Swimming-MR  2:35.70    2:39.62        
                  36.57     1:17.14 (40.57)     1:58.17 (41.03)     2:39.62 (41.45)
 13 Marasco, Rachel J   17 Express Swimming-MR  2:35.77    2:40.54        
                  37.16     1:17.93 (40.77)     1:59.81 (41.88)     2:40.54 (40.73)
 14 Crilly, Nicole M    16 Express Swimming-MR  2:36.52    2:41.31        
                  36.87     1:17.43 (40.56)     1:59.12 (41.69)     2:41.31 (42.19)
 15 Mauro, Sabrina      15 Express Swimming-MR  2:40.91    2:41.42        
                  37.00     1:17.64 (40.64)     1:59.59 (41.95)     2:41.42 (41.83)
 16 Kallansrude, Kaitl  17 BBSC-MR              2:41.20    2:41.95        
                  36.56     1:16.99 (40.43)     1:58.74 (41.75)     2:41.95 (43.21)
 17 Bonvissuto, Mia D   11 Express Swimming-MR  2:43.23    2:42.63        
                  36.89     1:18.06 (41.17)     2:00.83 (42.77)     2:42.63 (41.80)
 18 Guo, Eva J          12 Express Swimming-MR  2:50.08    2:43.72        
                  36.66     1:17.71 (41.05)     2:00.58 (42.87)     2:43.72 (43.14)
 19 Ren, Isabel T       17 Express Swimming-MR  2:44.15    2:45.95        
                  37.52     1:19.43 (41.91)     2:02.67 (43.24)     2:45.95 (43.28)
 20 DiMarinis, Brooke   17 BBSC-MR              2:48.48    2:45.99        
                  37.56     1:19.14 (41.58)     2:02.89 (43.75)     2:45.99 (43.10)
 21 Willie, Cassandra   16 Three Village-MR     2:45.61    2:46.92        
                  38.23     1:21.49 (43.26)     2:05.65 (44.16)     2:46.92 (41.27)
 22 Pikulik, Nicole     15 HAA-MR               2:48.11    2:46.96        
                  37.40     1:19.79 (42.39)     2:03.50 (43.71)     2:46.96 (43.46)
 23 Whang, Jessica      12 Express Swimming-MR  2:34.23    2:47.02        
                  37.61     1:19.29 (41.68)     2:03.14 (43.85)     2:47.02 (43.88)
 24 Licausi, Brianna L  16 Unhes-Mr-MR          2:46.86    2:47.18        
                  37.80     1:19.61 (41.81)     2:03.65 (44.04)     2:47.18 (43.53)
 25 Immitti, Samantha   15 WAC-MR               2:47.21    2:47.48        
                  38.46     1:20.37 (41.91)     2:03.85 (43.48)     2:47.48 (43.63)
 26 Vassilieva, Valeri  16 Unhes-Mr-MR          2:48.89    2:48.38        
                  38.60     1:21.93 (43.33)     2:05.68 (43.75)     2:48.38 (42.70)
 27 Shashaty, Kasey     12 WAC-MR               3:00.48    2:48.41        
                  39.24     1:22.38 (43.14)     2:05.74 (43.36)     2:48.41 (42.67)
 28 Johnson, Meredith   15 Express Swimming-MR       NT    2:51.10        
                  39.41     1:22.73 (43.32)     2:06.67 (43.94)     2:51.10 (44.43)
 29 Riley, Casey Ann    15 WAC-MR               3:00.00    2:53.10        
                  39.62     1:23.54 (43.92)     2:08.17 (44.63)     2:53.10 (44.93)
 30 Mattei, Theresa M   15 BBSC-MR              2:44.65    2:54.89        
                  38.70     1:21.70 (43.00)     2:07.46 (45.76)     2:54.89 (47.43)
 31 Klicpera, Samantha  15 Express Swimming-MR  2:53.58    2:56.55        
                  38.97     1:23.42 (44.45)     2:09.69 (46.27)     2:56.55 (46.86)
 32 Palazzo, Gianna M   14 HAA-MR               2:55.66    2:56.84        
                  38.83     1:24.69 (45.86)     2:10.99 (46.30)     2:56.84 (45.85)
 33 Phadael, Lauryn M   16 Express Swimming-MR  2:55.67    2:57.80        
                  40.80     1:25.32 (44.52)     2:11.55 (46.23)     2:57.80 (46.25)
 34 Chia, Eileen        15 FAST-MR              2:51.14    2:58.86        
                  39.62     1:24.97 (45.35)     2:12.13 (47.16)     2:58.86 (46.73)
 35 Morvillo, Catie E   12 Express Swimming-MR  3:03.92    3:00.22        
                  41.07     1:27.47 (46.40)     2:14.91 (47.44)     3:00.22 (45.31)
 36 Giuliani, Jessica   15 BBSC-MR              3:01.34    3:00.53        
                  41.16     1:26.88 (45.72)     2:14.37 (47.49)     3:00.53 (46.16)
 37 Bice, Casey C       11 Express Swimming-MR  3:20.09    3:03.66        
                  41.92     1:30.17 (48.25)     2:17.33 (47.16)     3:03.66 (46.33)
 38 Achil, Shabie J     14 Express Swimming-MR  2:58.86    3:05.98        
                  41.14     1:27.59 (46.45)     2:16.77 (49.18)     3:05.98 (49.21)
 39 Brewster, Nadine L  15 Unhes-Mr-MR          3:11.46    3:08.42        
                  41.16     1:28.19 (47.03)     2:15.63 (47.44)     3:08.42 (52.79)
 40 Shaiman, Samantha   17 BBSC-MR              3:07.64    3:09.31        
                  42.39     1:30.87 (48.48)     2:20.36 (49.49)     3:09.31 (48.95)
 41 Formoso, Sabrina    16 FAST-MR              3:01.79    3:12.14        
                  44.71     1:33.28 (48.57)     2:23.52 (50.24)     3:12.14 (48.62)
 42 Edmondson, Taylor   16 FAST-MR              3:16.25    3:12.89        
                  42.01     1:30.65 (48.64)     2:23.85 (53.20)     3:12.89 (49.04)
 43 Damm, Jesse K       15 HAA-MR               3:14.69    3:17.23        
                  42.80     1:33.46 (50.66)     2:26.00 (52.54)     3:17.23 (51.23)
 44 Gorodetskiy, Ada    15 WAC-MR               3:17.63    3:22.75        
                  45.37     1:37.29 (51.92)     2:29.80 (52.51)     3:22.75 (52.95)
 45 Celaj, Kaltrina     16 FAST-MR              3:25.03    3:37.67        
                  46.89     1:43.22 (56.33)     2:40.50 (57.28)     3:37.67 (57.17)
 46 Holler, Erin E      11 HAA-MR               3:59.14    3:39.88        
                  47.18     1:42.38 (55.20)     2:40.47 (58.09)     3:39.88 (59.41)
 -- Kaefer, Jaimie A    16 BBSC-MR              2:47.74         NS        
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Modrov, Priscilla   25 HAA-MR               1:00.69      57.52        
                  27.04       57.52 (30.48)                                        
  2 Quinn, Madeleine J  17 Express Swimming-MR    58.62    1:00.53        
                  28.54     1:00.53 (31.99)                                        
  3 Bertini, Rachael N  17 Three Village-MR       57.85    1:00.96        
                  28.71     1:00.96 (32.25)                                        
  3 Collyer, Courtney   23 NYAC-MR                56.65    1:00.96        
                  28.56     1:00.96 (32.40)                                        
  5 Kaefer, Jaimie A    16 BBSC-MR              1:04.32    1:01.41        
                  28.89     1:01.41 (32.52)                                        
  6 Cushmore, Georgian  16 BBSC-MR                59.16    1:01.68        
                  28.74     1:01.68 (32.94)                                        
  7 Hutzler, Alexandra  17 Three Village-MR       58.82    1:01.80        
                  29.07     1:01.80 (32.73)                                        
  8 Gavigan, Casey L    15 Three Village-MR     1:00.05    1:01.84        
                  29.32     1:01.84 (32.52)                                        
  9 MO, Wendy           13 Express Swimming-MR  1:03.57    1:02.97        
                  29.20     1:02.97 (33.77)                                        
 10 Wong, Natalie L     15 Express Swimming-MR  1:01.88    1:03.11        
                  29.17     1:03.11 (33.94)                                        
 11 Vani, Jacqueline J  17 Express Swimming-MR  1:01.88    1:03.19        
                  30.62     1:03.19 (32.57)                                        
 12 Cohen, Olivia M     16 Express Swimming-MR  1:01.38    1:03.38        
                  29.69     1:03.38 (33.69)                                        
 13 Sun, Whitney        15 BBSC-MR              1:03.26    1:03.53        
                  30.01     1:03.53 (33.52)                                        
 14 Clarkson, Gabriell  16 Express Swimming-MR  1:04.19    1:03.70        
                  29.70     1:03.70 (34.00)                                        
 15 Marasco, Rachel J   17 Express Swimming-MR  1:01.40    1:03.99        
                  30.25     1:03.99 (33.74)                                        
 16 Schubert, Olivia C  15 WAC-MR               1:01.57    1:04.04        
                  29.60     1:04.04 (34.44)                                        
 17 Lesser, Nina L      16 HAA-MR               1:05.62    1:04.25        
                  29.27     1:04.25 (34.98)                                        
 18 Heaney, Finola M    15 Express Swimming-MR  1:01.40    1:04.36        
                  29.70     1:04.36 (34.66)                                        
 19 Pozmanter, Kristen  17 Three Village-MR     1:02.67    1:04.57        
                  30.97     1:04.57 (33.60)                                        
 20 Coughlin, Brittany  15 Three Village-MR     1:02.65    1:04.95        
                  30.79     1:04.95 (34.16)                                        
 21 deFreitas, Emma     15 WAC-MR               1:02.55    1:04.96        
                  30.46     1:04.96 (34.50)                                        
 22 Signorelli, Casey   17 BBSC-MR              1:03.81    1:05.54        
                  31.24     1:05.54 (34.30)                                        
 23 Mauro, Sabrina      15 Express Swimming-MR  1:05.24    1:05.56        
                  29.95     1:05.56 (35.61)                                        
 24 Johnson, Meredith   15 Express Swimming-MR  1:03.53    1:05.60        
                  31.10     1:05.60 (34.50)                                        
 25 Anderson, Emily N   15 Three Village-MR     1:05.23    1:06.15        
                  31.29     1:06.15 (34.86)                                        
 26 Giuliani, Jessica   15 BBSC-MR              1:06.31    1:07.11        
                  31.32     1:07.11 (35.79)                                        
 27 Trzeciak, Veronica  16 Express Swimming-MR  1:05.37    1:07.26        
                  31.74     1:07.26 (35.52)                                        
 28 Josiah, Katherine   16 Express Swimming-MR  1:08.17    1:07.61        
                  31.01     1:07.61 (36.60)                                        
 29 Nembach, Kali T     15 Express Swimming-MR  1:02.89    1:08.02        
                  32.11     1:08.02 (35.91)                                        
 30 Licausi, Brianna L  16 Unhes-Mr-MR          1:11.52    1:08.82        
                  32.07     1:08.82 (36.75)                                        
 31 Crilly, Nicole M    16 Express Swimming-MR  1:08.66    1:08.89        
                  32.21     1:08.89 (36.68)                                        
 32 Schoenfeld, Sarah   16 Three Village-MR     1:04.94    1:08.93        
                  31.70     1:08.93 (37.23)                                        
 33 Noonan, Kristen N   18 Express Swimming-MR  1:07.17    1:09.08        
                  31.84     1:09.08 (37.24)                                        
 34 Kallansrude, Kaitl  17 BBSC-MR              1:08.93    1:09.15        
                  32.32     1:09.15 (36.83)                                        
 35 Schillinger, Ally   15 Express Swimming-MR  1:08.83    1:09.40        
                  32.48     1:09.40 (36.92)                                        
 36 Chan, Sarah P       15 Three Village-MR     1:07.58    1:09.51        
                  32.30     1:09.51 (37.21)                                        
 37 Palumbo, Jamie N    17 Express Swimming-MR  1:02.37    1:09.64        
                  31.46     1:09.64 (38.18)                                        
 38 Abbas, Radwa        15 WAC-MR               1:10.70    1:09.97        
                  31.86     1:09.97 (38.11)                                        
 39 Tonna, Mary E       15 BBSC-MR              1:07.94    1:10.06        
                  32.31     1:10.06 (37.75)                                        
 40 Balling, Kayla M    16 BBSC-MR              1:10.39    1:11.38        
                  33.44     1:11.38 (37.94)                                        
 41 Visintin, Nichole   15 Three Village-MR     1:12.36    1:11.61        
                  33.37     1:11.61 (38.24)                                        
 42 Cusumano, Nicole    17 WAC-MR               1:06.59    1:11.62        
                  33.62     1:11.62 (38.00)                                        
 43 Vassilieva, Valeri  16 Unhes-Mr-MR          1:10.04    1:12.27        
                  33.53     1:12.27 (38.74)                                        
 44 McNamara, Samantha  15 BBSC-MR              1:18.87    1:13.17        
                  34.16     1:13.17 (39.01)                                        
 45 Nyquist, Hailey E   10 WAC-MR               1:14.89    1:13.29        
                  35.09     1:13.29 (38.20)                                        
 46 DiMarinis, Brooke   17 BBSC-MR              1:14.88    1:13.52        
                  34.27     1:13.52 (39.25)                                        
 47 Mattei, Theresa M   15 BBSC-MR              1:12.51    1:14.31        
                  34.21     1:14.31 (40.10)                                        
 48 Parbst, Hannah M    16 Three Village-MR     1:09.83    1:15.35        
                  34.46     1:15.35 (40.89)                                        
 49 Zimmerman, Marley   11 Express Swimming-MR  1:19.02    1:15.82        
                  36.32     1:15.82 (39.50)                                        
 50 Loscalzo, Annie M   15 Three Village-MR     1:17.32    1:15.85        
                  35.17     1:15.85 (40.68)                                        
 51 Thomas, Danielle J  16 BBSC-MR              1:11.36    1:15.92        
                  34.05     1:15.92 (41.87)                                        
 52 Klicpera, Samantha  15 Express Swimming-MR  1:23.32    1:17.16        
                  34.52     1:17.16 (42.64)                                        
 53 Roman, Angelica     16 HAA-MR               1:20.91    1:20.78        
                  37.40     1:20.78 (43.38)                                        
 54 Zaets, Allison M    15 WAC-MR               1:45.00    1:21.42        
                  37.90     1:21.42 (43.52)                                        
 55 Kim, Hana E         15 FAST-MR              1:20.80    1:21.55        
                  37.62     1:21.55 (43.93)                                        
 56 Edmondson, Taylor   16 FAST-MR              1:22.45    1:25.22        
                  39.04     1:25.22 (46.18)                                        
 57 Formoso, Sabrina    16 FAST-MR              1:27.33    1:29.69        
                  41.62     1:29.69 (48.07)                                        
 58 Shatz, Lindsay J    11 Express Swimming-MR  1:47.23    1:32.81        
                  43.08     1:32.81 (49.73)                                        
 -- Holler, Erin E      11 HAA-MR               1:44.57         NS        
 -- Desio, Claire M     16 HAA-MR               1:12.39         NS        
 -- Phadael, Lauryn M   16 Express Swimming-MR  1:24.34         NS        
 -- Savino, Chloe M     15 Express Swimming-MR  1:06.40         NS        
 
Girls 200 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Babel, Kristen M    13 Express Swimming-MR       NT    2:41.98        
                  35.14     1:14.65 (39.51)     1:57.89 (43.24)     2:41.98 (44.09)
  2 McLoughlin, Molly   13 Express Swimming-MR       NT    2:47.94        
                  34.78     1:16.43 (41.65)     2:02.43 (46.00)     2:47.94 (45.51)
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dominger, Jacqueli  16 HAA-MR               2:06.82    2:06.43        
                  28.58       59.76 (31.18)     1:32.61 (32.85)     2:06.43 (33.82)
  2 Willie, Cassandra   16 Three Village-MR     2:08.60    2:14.33        
                  28.89     1:02.68 (33.79)     1:38.35 (35.67)     2:14.33 (35.98)
  3 Quinn, Madeleine J  17 Express Swimming-MR  2:11.04    2:14.73        
                  29.25     1:02.74 (33.49)     1:38.17 (35.43)     2:14.73 (36.56)
  4 Cohen, Olivia M     16 Express Swimming-MR  2:16.31    2:18.23        
                  30.89     1:05.56 (34.67)     1:41.72 (36.16)     2:18.23 (36.51)
  5 Vani, Jacqueline J  17 Express Swimming-MR  2:18.02    2:19.33        
                  31.47     1:06.36 (34.89)     1:42.06 (35.70)     2:19.33 (37.27)
  6 Van Tassell, Gabri  15 WAC-MR               2:21.83    2:20.72        
                  32.63     1:08.12 (35.49)     1:44.53 (36.41)     2:20.72 (36.19)
  7 Schubert, Olivia C  15 WAC-MR               2:19.26    2:20.93        
                  30.45     1:06.45 (36.00)     1:45.23 (38.78)     2:20.93 (35.70)
  8 deFreitas, Emma     15 WAC-MR               2:16.95    2:21.45        
                  32.16     1:08.58 (36.42)     1:45.11 (36.53)     2:21.45 (36.34)
  9 deFreitas, Hannah   17 WAC-MR               2:33.42    2:22.53        
                  32.52     1:08.79 (36.27)     1:45.63 (36.84)     2:22.53 (36.90)
 10 Marasco, Rachel J   17 Express Swimming-MR  2:21.17    2:23.27        
                  31.61     1:08.64 (37.03)     1:46.74 (38.10)     2:23.27 (36.53)
 11 Signorelli, Casey   17 BBSC-MR              2:15.44    2:27.67        
                  32.30     1:07.69 (35.39)     1:47.46 (39.77)     2:27.67 (40.21)
 12 Heaney, Finola M    15 Express Swimming-MR  2:24.68    2:29.24        
                  31.63     1:08.70 (37.07)     1:48.34 (39.64)     2:29.24 (40.90)
 13 Savino, Chloe M     15 Express Swimming-MR  2:25.77    2:31.12        
                  34.47     1:13.92 (39.45)     1:54.12 (40.20)     2:31.12 (37.00)
 14 Flagiello, Mia      13 WAC-MR               2:30.50    2:31.55        
                  34.33     1:12.55 (38.22)     1:51.66 (39.11)     2:31.55 (39.89)
 15 Giuliani, Jessica   15 BBSC-MR              2:26.22    2:31.86        
                  32.71     1:11.36 (38.65)     1:50.81 (39.45)     2:31.86 (41.05)
 16 Blum, Alyssa N      15 Express Swimming-MR  2:28.56    2:31.97        
                  31.77     1:09.09 (37.32)     1:50.21 (41.12)     2:31.97 (41.76)
 17 Noonan, Kristen N   18 Express Swimming-MR  2:39.49    2:32.46        
                  33.47     1:13.23 (39.76)     1:54.14 (40.91)     2:32.46 (38.32)
 18 Trzeciak, Veronica  16 Express Swimming-MR  2:25.15    2:32.95        
                  33.00     1:11.32 (38.32)     1:51.64 (40.32)     2:32.95 (41.31)
 19 Flugman, Danielle   15 HAA-MR               2:43.55    2:41.16        
                  34.97     1:14.70 (39.73)     1:57.60 (42.90)     2:41.16 (43.56)
 20 Visintin, Nichole   15 Three Village-MR     2:46.84    2:43.96        
                  34.98     1:16.82 (41.84)     2:00.82 (44.00)     2:43.96 (43.14)
 21 Abbas, Radwa        15 WAC-MR               2:48.53    2:47.01        
                  33.29     1:14.20 (40.91)     1:59.59 (45.39)     2:47.01 (47.42)
 22 Gan, Emma           13 Express Swimming-MR  3:15.23    2:51.97        
                  36.58     1:21.88 (45.30)     2:08.93 (47.05)     2:51.97 (43.04)
 -- Johnson, Meredith   15 Express Swimming-MR  2:33.44         NS        
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Quinn, Madeleine J  17 Express Swimming-MR  2:09.15    2:12.37        
                  28.45     1:02.63 (34.18)     1:41.90 (39.27)     2:12.37 (30.47)
  2 Joseph, Megan P     17 HAA-MR               2:12.53    2:15.49        
                  29.50     1:04.67 (35.17)     1:44.64 (39.97)     2:15.49 (30.85)
  3 Mulholland, Kylie   15 Express Swimming-MR  2:11.90    2:16.33        
                  31.40     1:06.78 (35.38)     1:45.16 (38.38)     2:16.33 (31.17)
  4 Brady, Claudia F    15 Express Swimming-MR  2:14.55    2:17.30        
                  30.33     1:05.39 (35.06)     1:45.93 (40.54)     2:17.30 (31.37)
  5 Bonvissuto, Carrie  15 Express Swimming-MR  2:15.14    2:17.31        
                  30.80     1:05.55 (34.75)     1:46.17 (40.62)     2:17.31 (31.14)
  6 Kaefer, Jaimie A    16 BBSC-MR              2:17.98    2:17.34        
                  29.34     1:03.34 (34.00)     1:45.35 (42.01)     2:17.34 (31.99)
  7 Ren, Isabel T       17 Express Swimming-MR  2:18.76    2:18.68        
                  30.75     1:04.69 (33.94)     1:46.67 (41.98)     2:18.68 (32.01)
  8 Willie, Cassandra   16 Three Village-MR     2:14.27    2:19.46        
                  29.23     1:06.58 (37.35)     1:49.32 (42.74)     2:19.46 (30.14)
  9 Wong, Natalie L     15 Express Swimming-MR  2:13.13    2:19.53        
                  29.39     1:04.09 (34.70)     1:46.55 (42.46)     2:19.53 (32.98)
 10 Shemet, Nancy K     16 Three Village-MR     2:13.32    2:19.58        
                  30.21     1:05.28 (35.07)     1:48.44 (43.16)     2:19.58 (31.14)
 11 Van Tassell, Gabri  15 WAC-MR               2:15.71    2:20.19        
                  31.52     1:06.87 (35.35)     1:49.17 (42.30)     2:20.19 (31.02)
 12 Schubert, Olivia C  15 WAC-MR               2:15.57    2:20.57        
                  30.23     1:06.35 (36.12)     1:48.14 (41.79)     2:20.57 (32.43)
 13 Clarkson, Gabriell  16 Express Swimming-MR  2:20.41    2:20.80        
                  29.92     1:05.42 (35.50)     1:48.40 (42.98)     2:20.80 (32.40)
 14 deFreitas, Hannah   17 WAC-MR               2:15.20    2:20.90        
                  31.84     1:09.38 (37.54)     1:48.08 (38.70)     2:20.90 (32.82)
 14 Anderson, Emily N   15 Three Village-MR     2:15.52    2:20.90        
                  32.31     1:08.45 (36.14)     1:48.79 (40.34)     2:20.90 (32.11)
 16 MO, Wendy           13 Express Swimming-MR  2:22.21    2:21.25        
                  30.83     1:06.94 (36.11)     1:48.68 (41.74)     2:21.25 (32.57)
 17 Cohen, Olivia M     16 Express Swimming-MR  2:16.88    2:21.47        
                  30.26     1:06.48 (36.22)     1:48.68 (42.20)     2:21.47 (32.79)
 18 Coughlin, Brittany  15 Three Village-MR     2:14.01    2:21.86        
                  31.68     1:09.05 (37.37)     1:48.67 (39.62)     2:21.86 (33.19)
 19 Reynolds, Kerryann  13 HAA-MR               2:21.25    2:23.02        
                  31.69     1:06.57 (34.88)     1:51.60 (45.03)     2:23.02 (31.42)
 20 Heaney, Finola M    15 Express Swimming-MR  2:19.60    2:23.80        
                  29.62     1:04.51 (34.89)     1:50.28 (45.77)     2:23.80 (33.52)
 21 Cushmore, Georgian  16 BBSC-MR              2:25.44    2:23.83        
                  29.22     1:05.90 (36.68)     1:51.63 (45.73)     2:23.83 (32.20)
 22 Blum, Alyssa N      15 Express Swimming-MR  2:20.00    2:24.29        
                  30.60     1:06.51 (35.91)     1:51.31 (44.80)     2:24.29 (32.98)
 23 Nembach, Kali T     15 Express Swimming-MR  2:15.48    2:24.37        
                  32.17     1:09.56 (37.39)     1:52.06 (42.50)     2:24.37 (32.31)
 24 Mauro, Sabrina      15 Express Swimming-MR  2:23.56    2:24.68        
                  31.53     1:09.00 (37.47)     1:50.90 (41.90)     2:24.68 (33.78)
 25 Gullickson, Lauren  16 WAC-MR               2:19.33    2:25.25        
                  33.03     1:12.28 (39.25)     1:52.51 (40.23)     2:25.25 (32.74)
 25 Trzeciak, Veronica  16 Express Swimming-MR  2:22.66    2:25.25        
                  31.09     1:07.22 (36.13)     1:52.10 (44.88)     2:25.25 (33.15)
 27 Visintin, Nichole   15 Three Village-MR     2:28.73    2:26.38        
                  33.41     1:08.64 (35.23)     1:53.53 (44.89)     2:26.38 (32.85)
 28 DU, Irene           15 NCAC-MR              2:24.00    2:27.11        
                  33.26     1:09.96 (36.70)     1:52.00 (42.04)     2:27.11 (35.11)
 29 Schoenfeld, Sarah   16 Three Village-MR     2:18.02    2:27.57        
                  32.40     1:11.40 (39.00)     1:53.32 (41.92)     2:27.57 (34.25)
 30 Crilly, Nicole M    16 Express Swimming-MR  2:23.51    2:28.35        
                  32.62     1:13.41 (40.79)     1:55.30 (41.89)     2:28.35 (33.05)
 31 Lee, Nicole E       16 BBSC-MR              2:35.79    2:28.85        
                  31.55     1:07.70 (36.15)     1:54.63 (46.93)     2:28.85 (34.22)
 32 Giuliani, Jessica   15 BBSC-MR              2:28.04    2:30.24        
                  32.15     1:10.54 (38.39)     1:56.72 (46.18)     2:30.24 (33.52)
 33 Liu, Serina         15 NCAC-MR              2:26.00    2:30.28        
                  32.89     1:11.12 (38.23)     1:56.10 (44.98)     2:30.28 (34.18)
 34 Abbas, Radwa        15 WAC-MR               2:32.77    2:31.49        
                  31.68     1:09.43 (37.75)     1:54.18 (44.75)     2:31.49 (37.31)
 35 Licausi, Brianna L  16 Unhes-Mr-MR          3:06.56    2:31.58        
                  31.86     1:08.53 (36.67)     1:56.46 (47.93)     2:31.58 (35.12)
 36 Sarubbi, Lara N     16 Three Village-MR     2:23.00    2:32.11        
                  34.18     1:11.09 (36.91)     1:57.71 (46.62)     2:32.11 (34.40)
 37 Pikulik, Nicole     15 HAA-MR               2:28.76    2:32.53        
                  34.49     1:11.51 (37.02)     1:56.31 (44.80)     2:32.53 (36.22)
 38 Feminella, Lindsay  17 WAC-MR               2:30.85    2:34.51        
                  36.11     1:14.24 (38.13)     1:59.53 (45.29)     2:34.51 (34.98)
 39 Vassilieva, Valeri  16 Unhes-Mr-MR          2:32.33    2:34.92        
                  35.34     1:15.57 (40.23)     2:01.30 (45.73)     2:34.92 (33.62)
 40 McNamara, Samantha  15 BBSC-MR              2:43.20    2:35.59        
                  34.21     1:13.58 (39.37)     1:59.99 (46.41)     2:35.59 (35.60)
 41 Signorelli, Casey   17 BBSC-MR              2:37.44    2:35.66        
                  32.02     1:11.72 (39.70)     2:01.47 (49.75)     2:35.66 (34.19)
 42 Immitti, Samantha   15 WAC-MR               2:39.27    2:37.57        
                  34.03     1:18.26 (44.23)     2:01.94 (43.68)     2:37.57 (35.63)
 43 Klicpera, Samantha  15 Express Swimming-MR  2:36.91    2:38.53        
                  35.33     1:15.38 (40.05)     2:01.67 (46.29)     2:38.53 (36.86)
 44 Shkolyar, Megan     15 WAC-MR               2:37.97    2:38.98        
                  33.16     1:13.80 (40.64)     2:03.45 (49.65)     2:38.98 (35.53)
 45 Chia, Eileen        15 FAST-MR              2:36.71    2:40.08        
                  32.04     1:14.51 (42.47)     2:02.64 (48.13)     2:40.08 (37.44)
 46 Cavanaugh, Katheri  17 WAC-MR               2:39.35    2:41.93        
                  35.12     1:15.51 (40.39)     2:03.83 (48.32)     2:41.93 (38.10)
 47 Cusumano, Nicole    17 WAC-MR               2:41.94    2:44.43        
                  34.22     1:18.31 (44.09)     2:06.00 (47.69)     2:44.43 (38.43)
 48 Pikulik, Danielle   12 HAA-MR               2:43.99    2:45.00        
                  38.96     1:21.91 (42.95)     2:07.69 (45.78)     2:45.00 (37.31)
 49 Shaiman, Samantha   17 BBSC-MR              2:45.42    2:47.58        
                  38.17     1:21.32 (43.15)     2:09.94 (48.62)     2:47.58 (37.64)
 50 Rappaport, Molly M  10 Express Swimming-MR  3:21.09    2:54.46        
                  38.26     1:24.37 (46.11)     2:16.20 (51.83)     2:54.46 (38.26)
 51 Gardner, Brigit     16 WAC-MR               2:51.51    2:55.20        
                  40.63     1:24.84 (44.21)     2:16.72 (51.88)     2:55.20 (38.48)
 52 Celaj, Kaltrina     16 FAST-MR              3:10.51    3:13.34        
                  41.97     1:32.37 (50.40)     2:28.65 (56.28)     3:13.34 (44.69)
 -- Bertini, Rachael N  17 Three Village-MR     2:16.77         NS        
 -- Palumbo, Jamie N    17 Express Swimming-MR  2:20.21         NS        
 -- Noonan, Kristen N   18 Express Swimming-MR  2:26.88         NS        
 -- Phadael, Lauryn M   16 Express Swimming-MR  2:46.05         NS        
 -- Vani, Jacqueline J  17 Express Swimming-MR  2:14.74         NS        
 
Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dominger, Jacqueli  16 HAA-MR               4:32.38    4:34.09        
                  28.83       59.76 (30.93)     1:35.33 (35.57)     2:10.20 (34.87)
        2:50.45 (40.25)     3:31.39 (40.94)     4:02.99 (31.60)     4:34.09 (31.10)
  2 Quinn, Madeleine J  17 Express Swimming-MR  4:31.17    4:34.17        
                  28.17     1:00.53 (32.36)     1:36.62 (36.09)     2:12.02 (35.40)
        2:52.03 (40.01)     3:33.30 (41.27)     4:04.71 (31.41)     4:34.17 (29.46)
  3 Mulholland, Kylie   15 Express Swimming-MR  4:38.87    4:43.64        
                  31.14     1:08.06 (36.92)     1:44.21 (36.15)     2:20.02 (35.81)
        2:58.83 (38.81)     3:38.60 (39.77)     4:11.45 (32.85)     4:43.64 (32.19)
  4 Coughlin, Brittany  15 Three Village-MR     4:41.96    4:45.90        
                  31.18     1:06.21 (35.03)     1:43.56 (37.35)     2:20.51 (36.95)
        3:00.14 (39.63)     3:40.47 (40.33)     4:14.15 (33.68)     4:45.90 (31.75)
  4 Van Tassell, Gabri  15 WAC-MR               4:58.32    4:45.90        
                  31.46     1:07.75 (36.29)     1:42.81 (35.06)     2:17.84 (35.03)
        3:00.51 (42.67)     3:43.29 (42.78)     4:15.12 (31.83)     4:45.90 (30.78)
  6 Bonvissuto, Carrie  15 Express Swimming-MR  4:42.17    4:46.52        
                  30.18     1:05.60 (35.42)     1:41.37 (35.77)     2:16.96 (35.59)
        2:58.71 (41.75)     3:41.08 (42.37)     4:14.81 (33.73)     4:46.52 (31.71)
  7 Brady, Claudia F    15 Express Swimming-MR       NT    4:50.02        
                  31.17     1:08.18 (37.01)     1:45.15 (36.97)     2:22.13 (36.98)
        3:02.55 (40.42)     3:43.87 (41.32)     4:17.54 (33.67)     4:50.02 (32.48)
  8 Cohen, Olivia M     16 Express Swimming-MR  4:47.15    4:51.02        
                  30.55     1:05.16 (34.61)     1:42.77 (37.61)     2:20.09 (37.32)
        3:02.12 (42.03)     3:44.44 (42.32)     4:17.82 (33.38)     4:51.02 (33.20)
  9 Schubert, Olivia C  15 WAC-MR               4:48.05    4:52.24        
                  31.02     1:07.43 (36.41)     1:44.42 (36.99)     2:22.41 (37.99)
        3:03.62 (41.21)     3:46.62 (43.00)     4:20.44 (33.82)     4:52.24 (31.80)
 10 McGrath, Deirdre R  17 Express Swimming-MR  5:00.59    4:53.06        
                  31.44     1:08.26 (36.82)     1:45.70 (37.44)     2:23.34 (37.64)
        3:03.76 (40.42)     3:45.64 (41.88)     4:19.98 (34.34)     4:53.06 (33.08)
 11 deFreitas, Hannah   17 WAC-MR               4:41.71    4:53.15        
                  30.95     1:06.11 (35.16)     1:45.69 (39.58)     2:24.17 (38.48)
        3:04.61 (40.44)     3:45.36 (40.75)     4:19.72 (34.36)     4:53.15 (33.43)
 12 Nembach, Kali T     15 Express Swimming-MR  4:47.09    4:54.27        
                  31.78     1:08.09 (36.31)     1:46.18 (38.09)     2:23.76 (37.58)
        3:05.80 (42.04)     3:49.51 (43.71)     4:22.21 (32.70)     4:54.27 (32.06)
 13 Marasco, Rachel J   17 Express Swimming-MR  4:47.34    4:56.12        
                  30.53     1:07.47 (36.94)     1:45.63 (38.16)     2:22.76 (37.13)
        3:06.43 (43.67)     3:50.02 (43.59)     4:23.40 (33.38)     4:56.12 (32.72)
 14 Gullickson, Lauren  16 WAC-MR               5:00.68    5:01.58        
                  32.77     1:10.69 (37.92)     1:50.37 (39.68)     2:29.57 (39.20)
        3:10.62 (41.05)     3:52.45 (41.83)     4:27.63 (35.18)     5:01.58 (33.95)
 15 Reynolds, Margaret  16 HAA-MR               5:06.41    5:09.07        
                  31.83     1:09.45 (37.62)     1:50.30 (40.85)     2:29.03 (38.73)
        3:14.01 (44.98)     3:59.63 (45.62)     4:34.69 (35.06)     5:09.07 (34.38)
 16 Johnson, Meredith   15 Express Swimming-MR  5:13.54    5:09.57        
                  32.21     1:08.63 (36.42)     1:47.15 (38.52)     2:26.10 (38.95)
        3:12.01 (45.91)     3:59.25 (47.24)     4:35.11 (35.86)     5:09.57 (34.46)
 17 Trzeciak, Veronica  16 Express Swimming-MR  5:06.43    5:11.63        
                  31.88     1:08.66 (36.78)     1:46.74 (38.08)     2:24.40 (37.66)
        3:10.80 (46.40)     3:59.53 (48.73)     4:35.77 (36.24)     5:11.63 (35.86)
 18 deFreitas, Emma     15 WAC-MR               5:20.00    5:15.41        
                  31.62     1:08.52 (36.90)     1:50.80 (42.28)     2:32.07 (41.27)
        3:18.03 (45.96)     4:05.61 (47.58)     4:41.11 (35.50)     5:15.41 (34.30)
 19 Giuliani, Jessica   15 BBSC-MR              5:17.08    5:16.32        
                  32.27     1:10.41 (38.14)     1:50.29 (39.88)     2:31.31 (41.02)
        3:15.80 (44.49)     4:02.27 (46.47)     4:40.06 (37.79)     5:16.32 (36.26)
 20 Abbas, Radwa        15 WAC-MR               5:20.00    5:27.41        
                  33.88     1:13.85 (39.97)     1:53.86 (40.01)     2:34.73 (40.87)
        3:22.47 (47.74)     4:10.73 (48.26)     4:48.89 (38.16)     5:27.41 (38.52)
 21 Thomas, Danielle J  16 BBSC-MR              5:52.65    6:05.14        
                  33.61     1:15.99 (42.38)   2:49.73 (1:33.74)                    
            3:42.38 ( )     4:38.09 (55.71)     5:22.36 (44.27)     6:05.14 (42.78)
 -- Ren, Isabel T       17 Express Swimming-MR  5:06.10         NS        
 -- Schillinger, Ally   15 Express Swimming-MR  5:10.22         NS        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Radkov, Nick S      10 Unhes-Mr-MR            26.36      26.54        
  2 Genna, Frankie      10 BBSC-MR                28.89      27.30        
  3 Whang, Justin       10 Express Swimming-MR    28.93      29.15        
  4 Yasinov, Zachary    10 Express Swimming-MR    30.53      30.09        
  5 Preston, Liam j      9 Three Village-MR       31.12      30.18        
  6 Pergan, Cole L      10 Three Village-MR       30.56      30.24        
  7 Walsh, Patrick C    10 Express Swimming-MR    30.66      30.51        
  8 Chang, Matthew       9 Express Swimming-MR    30.73      30.61        
  9 Peng, David         10 Unhes-Mr-MR            32.25      31.08        
 10 Chiarella, Richie   10 Three Village-MR       31.82      31.27        
 11 Maidhof, George     10 HAA-MR                 32.33      31.52        
 12 Adams, Brett J      10 Three Village-MR       31.41      31.55        
 13 Konviser, Eric L     9 WAC-MR                 31.98      31.74        
 14 Shannon, Ryan J     10 Express Swimming-MR    29.66      31.99        
 15 Fleurimont, Justin   9 Unhes-Mr-MR            33.99      32.17        
 16 Goodman, Jonah B    10 Express Swimming-MR    32.86      32.35        
 17 MO, David           10 Express Swimming-MR    32.67      32.58        
 18 Paroly, Joshua G    10 Sachem-MR              33.71      32.79        
 19 Veit, Brian J       10 Three Village-MR       34.41      33.55        
 20 Greenberg, Michael  10 WAC-MR                 34.43      33.67        
 21 Rubin, Spencer C     9 Express Swimming-MR    33.82      34.18        
 22 Cusumano, Charlie   10 WAC-MR                 36.42      34.19        
 23 Laskey, Ian          8 WAC-MR                    NT      34.48        
 24 Verba, Nikita        9 Unhes-Mr-MR            35.87      34.53        
 25 Chen, Joseph        10 Express Swimming-MR    34.00      34.56        
 26 LaBianca, Jack B     8 BBSC-MR                35.42      34.58        
 27 Oconnell, Ryan      10 WAC-MR                 35.87      34.68        
 28 Wehbe, Nicholas R   10 Express Swimming-MR    34.52      34.70        
 28 LU, Michael D       10 Express Swimming-MR    35.89      34.70        
 30 Goncharuk, Samuel    9 WAC-MR                 35.01      34.80        
 31 DU, Ethan            8 NCAC-MR                35.00      34.86        
 32 Wyckoff, Bradley G   8 BBSC-MR                43.72      35.57        
 33 Hyacinthe (Nguyen)   9 WAC-MR                 36.70      35.78        
 34 Fischer, Kenny S    10 Express Swimming-MR    35.76      36.01        
 35 Shemetov, Daniel B   9 BBSC-MR                35.61      36.45        
 36 Suau, Anthony M     10 Express Swimming-MR    34.17      36.56        
 37 Papaccio, Zachary   10 BBSC-MR                39.50      36.61        
 38 Muglia, Nicholas    10 WAC-MR                 38.51      37.02        
 39 Oganesian, Andre     9 BBSC-MR                42.40      37.07        
 40 Genna, Johnny C     10 BBSC-MR                37.73      37.08        
 41 Regev, Ron           9 MALT-NJ                46.33      37.14        
 42 Bonvissuto, Will    10 Express Swimming-MR    38.81      38.51        
 43 Eldredge, Christop   7 Express Swimming-MR    41.46      38.67        
 44 Byrne, Scott P       8 HAA-MR                 40.40      38.77        
 45 Gorinshteyn, Ethan  10 WAC-MR                 42.77      38.92        
 46 Ganguli, Rajesh     10 Express Swimming-MR    40.82      39.91        
 47 Yoon, Henry         10 Express Swimming-MR    40.84      40.04        
 48 Holler, John T       8 HAA-MR                 41.37      40.91        
 49 Diehl, Thomas A     10 Express Swimming-MR    41.08      40.94        
 50 Papaccio, Vincent    8 BBSC-MR                43.22      41.73        
 51 Jerez, Ian           9 FAST-MR                45.65      41.99        
 52 Kong, Jason          8 BBSC-MR                42.46      42.18        
 53 Sobhy, Mina-Abanou   9 BBSC-MR                42.58      42.65        
 54 Myhr, Anderson       9 MALT-NJ                49.22      45.80        
 55 Melloy, Robert       9 WAC-MR                 49.41      47.48        
 56 Reynolds, Ian        9 HAA-MR                 49.10      47.93        
 57 Dobles, Gabriel      6 Lindy-MR               54.56      50.79        
 58 Turnbull, Tyler      8 WAC-MR                 50.11      50.80        
 59 Melloy, Matthew      7 WAC-MR                 49.38      54.33        
 60 Turnbull, Brody      6 WAC-MR               1:00.00    1:37.31        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Genna, Frankie      10 BBSC-MR              1:02.74    1:01.24        
                  28.67     1:01.24 (32.57)                                        
  2 Whang, Justin       10 Express Swimming-MR  1:02.54    1:02.72        
                  30.40     1:02.72 (32.32)                                        
  3 Chang, Matthew       9 Express Swimming-MR  1:04.98    1:05.14        
                  31.61     1:05.14 (33.53)                                        
  4 Walsh, Patrick C    10 Express Swimming-MR  1:06.86    1:05.73        
                  31.88     1:05.73 (33.85)                                        
  5 Pergan, Cole L      10 Three Village-MR     1:07.70    1:05.92        
                  31.47     1:05.92 (34.45)                                        
  6 Preston, Liam j      9 Three Village-MR     1:08.65    1:06.43        
                  31.83     1:06.43 (34.60)                                        
  7 Yasinov, Zachary    10 Express Swimming-MR  1:07.44    1:06.77        
                  32.56     1:06.77 (34.21)                                        
  8 Chiarella, Richie   10 Three Village-MR     1:06.42    1:07.16        
                  31.91     1:07.16 (35.25)                                        
  9 Adams, Brett J      10 Three Village-MR     1:07.46    1:07.88        
                  32.46     1:07.88 (35.42)                                        
 10 Sforza, Anthony J   10 BBSC-MR              1:11.71    1:08.40        
                  32.46     1:08.40 (35.94)                                        
 11 Peng, David         10 Unhes-Mr-MR          1:08.81    1:09.61        
                  33.19     1:09.61 (36.42)                                        
 12 Chung, Daniel S     10 BBSC-MR              1:11.85    1:10.49        
                  33.12     1:10.49 (37.37)                                        
 13 MO, David           10 Express Swimming-MR  1:14.18    1:10.53        
                  32.95     1:10.53 (37.58)                                        
 14 Konviser, Eric L     9 WAC-MR               1:09.95    1:11.49        
                  33.21     1:11.49 (38.28)                                        
 15 Veit, Brian J       10 Three Village-MR     1:17.28    1:11.93        
                  34.05     1:11.93 (37.88)                                        
 16 Shannon, Ryan J     10 Express Swimming-MR  1:09.54    1:12.02        
                  33.95     1:12.02 (38.07)                                        
 17 Goodman, Jonah B    10 Express Swimming-MR  1:11.56    1:12.34        
                  34.33     1:12.34 (38.01)                                        
 18 Paroly, Joshua G    10 Sachem-MR            1:17.59    1:13.88        
 19 Fleurimont, Justin   9 Unhes-Mr-MR          1:16.05    1:14.13        
                  34.42     1:14.13 (39.71)                                        
 20 Greenberg, Michael  10 WAC-MR               1:15.48    1:14.38        
                  34.99     1:14.38 (39.39)                                        
 21 Goncharuk, Samuel    9 WAC-MR               1:17.76    1:14.58        
 22 Fehrenbach, Robby   10 HAA-MR               1:16.68    1:15.03        
                  34.72     1:15.03 (40.31)                                        
 23 Rubin, Spencer C     9 Express Swimming-MR  1:17.57    1:15.70        
 24 DU, Ethan            8 NCAC-MR              1:17.00    1:16.09        
                  35.58     1:16.09 (40.51)                                        
 25 Glaser, Owen M      10 BBSC-MR              1:15.31    1:16.12        
                  36.15     1:16.12 (39.97)                                        
 26 Chen, Joseph        10 Express Swimming-MR  1:15.94    1:16.92        
                  36.03     1:16.92 (40.89)                                        
 27 Aguilar, Humberto   10 FAST-MR              1:26.88    1:17.20        
                  35.69     1:17.20 (41.51)                                        
 28 Newcomb, Nicolas     9 Express Swimming-MR  1:17.33    1:18.28        
                  38.87     1:18.28 (39.41)                                        
 29 LU, Michael D       10 Express Swimming-MR  1:20.44    1:19.21        
 30 Laskey, Ian          8 WAC-MR               1:18.00    1:19.68        
 31 Gates, Liam K       10 WAC-MR               1:23.23    1:19.83        
 32 Fischer, Kenny S    10 Express Swimming-MR  1:18.84    1:20.22        
 33 LaBianca, Jack B     8 BBSC-MR              1:19.72    1:20.32        
 34 Genna, Johnny C     10 BBSC-MR              1:23.36    1:21.27        
                  38.21     1:21.27 (43.06)                                        
 35 Shemetov, Daniel B   9 BBSC-MR              1:25.57    1:22.05        
                  38.35     1:22.05 (43.70)                                        
 36 Bonvissuto, Will    10 Express Swimming-MR  1:27.97    1:26.32        
                  41.14     1:26.32 (45.18)                                        
 37 Regev, Ron           9 MALT-NJ              1:45.76    1:26.33        
                  41.25     1:26.33 (45.08)                                        
 38 Rinaldi, Daniel      9 WAC-MR               2:00.00    1:27.31        
                  42.06     1:27.31 (45.25)                                        
 39 Oganesian, Andre     9 BBSC-MR              1:25.18    1:27.61        
                  40.03     1:27.61 (47.58)                                        
 40 Byrne, Scott P       8 HAA-MR               1:35.57    1:27.73        
                  39.79     1:27.73 (47.94)                                        
 41 Yoon, Henry         10 Express Swimming-MR  1:28.44    1:28.27        
                  41.88     1:28.27 (46.39)                                        
 42 Ganguli, Rajesh     10 Express Swimming-MR  1:33.32    1:29.09        
                  42.27     1:29.09 (46.82)                                        
 43 Gorinshteyn, Ethan  10 WAC-MR               1:36.90    1:30.20        
                  42.70     1:30.20 (47.50)                                        
 44 Holler, John T       8 HAA-MR               1:38.75    1:31.21        
                  44.14     1:31.21 (47.07)                                        
 45 Griffin, Oliver      8 HAA-MR               1:31.56    1:33.01        
                  38.81     1:33.01 (54.20)                                        
 46 Jerez, Ian           9 FAST-MR              1:38.85    1:33.09        
                  44.64     1:33.09 (48.45)                                        
 47 Lombardo, James      9 WAC-MR               1:45.50    1:33.38        
                  44.92     1:33.38 (48.46)                                        
 48 Sobhy, Mina-Abanou   9 BBSC-MR              1:37.27    1:34.28        
                  45.76     1:34.28 (48.52)                                        
 49 Diehl, Thomas A     10 Express Swimming-MR  1:35.28    1:34.77        
                  43.64     1:34.77 (51.13)                                        
 50 Myhr, Anderson       9 MALT-NJ              1:45.76    1:41.01        
                  47.41     1:41.01 (53.60)                                        
 51 Finn, Liam           9 WAC-MR               1:50.00    1:44.42        
                  49.27     1:44.42 (55.15)                                        
 52 Rinaldi, Jack        7 WAC-MR               2:00.00    1:44.97        
                  48.21     1:44.97 (56.76)                                        
 53 Lavrov, Artem        9 WAC-MR               1:57.91    1:46.36        
                  47.84     1:46.36 (58.52)                                        
 54 Reynolds, Ian        9 HAA-MR                    NT    1:47.06        
                  49.59     1:47.06 (57.47)                                        
 55 Margaritis, Andrew   9 MALT-NJ              1:45.76    1:56.39        
                  54.20   1:56.39 (1:02.19)                                        
 56 Dobles, Gabriel      6 Lindy-MR             2:00.99    1:58.02        
                  55.46   1:58.02 (1:02.56)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Radkov, Nick S      10 Unhes-Mr-MR          2:06.01    2:05.23        
                  28.67     1:00.35 (31.68)     1:33.11 (32.76)     2:05.23 (32.12)
  2 Genna, Frankie      10 BBSC-MR              2:21.34    2:16.17        
                  29.60     1:04.09 (34.49)     1:40.51 (36.42)     2:16.17 (35.66)
  3 Whang, Justin       10 Express Swimming-MR  2:20.29    2:17.74        
                  33.09     1:09.06 (35.97)     1:44.42 (35.36)     2:17.74 (33.32)
  4 Chang, Matthew       9 Express Swimming-MR  2:21.73    2:18.94        
                  32.47     1:07.99 (35.52)     1:43.33 (35.34)     2:18.94 (35.61)
  5 Walsh, Patrick C    10 Express Swimming-MR  2:24.14    2:22.07        
                  32.18     1:09.90 (37.72)     1:47.50 (37.60)     2:22.07 (34.57)
  6 Yasinov, Zachary    10 Express Swimming-MR  2:29.16    2:22.47        
                  32.57     1:10.16 (37.59)     1:47.26 (37.10)     2:22.47 (35.21)
  7 Maidhof, George     10 HAA-MR               2:27.19    2:24.46        
                  33.31     1:09.78 (36.47)     1:47.26 (37.48)     2:24.46 (37.20)
  8 Sforza, Anthony J   10 BBSC-MR              2:37.73    2:33.17        
                  33.23     1:12.12 (38.89)     1:53.45 (41.33)     2:33.17 (39.72)
  9 Goodman, Jonah B    10 Express Swimming-MR  2:36.54    2:33.69        
                  35.15     1:15.22 (40.07)     1:56.81 (41.59)     2:33.69 (36.88)
 10 Konviser, Eric L     9 WAC-MR               2:30.00    2:37.25        
                  33.33     1:13.11 (39.78)     1:55.35 (42.24)     2:37.25 (41.90)
 11 MO, David           10 Express Swimming-MR  2:40.16    2:37.45        
                  34.17     1:15.18 (41.01)     1:57.60 (42.42)     2:37.45 (39.85)
 12 Fischer, Kenny S    10 Express Swimming-MR  2:46.91    2:53.36        
                  38.99     1:24.33 (45.34)     2:09.32 (44.99)     2:53.36 (44.04)
 13 Shemetov, Daniel B   9 BBSC-MR              3:09.87    2:57.61        
                  39.61     1:24.18 (44.57)     2:10.28 (46.10)     2:57.61 (47.33)
 14 Gates, Liam K       10 WAC-MR               3:30.00    2:57.92        
                  40.06   2:08.17 (1:28.11)     2:57.92 (49.75)                    
 15 Genna, Johnny C     10 BBSC-MR              3:01.18    2:58.92        
                  39.06     1:24.41 (45.35)     2:12.81 (48.40)     2:58.92 (46.11)
 -- Sobhy, Mina-Abanou   9 BBSC-MR              3:25.32         NS        
 
Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Radkov, Nick S      10 Unhes-Mr-MR          6:00.66    5:34.00        
                  29.87     1:03.68 (33.81)     1:37.57 (33.89)     2:11.87 (34.30)
        2:46.22 (34.35)     3:20.08 (33.86)     3:54.21 (34.13)     4:28.64 (34.43)
        5:02.09 (33.45)     5:34.00 (31.91)                                        
  2 Genna, Frankie      10 BBSC-MR              6:23.62    6:03.44        
                  31.86     1:07.14 (35.28)     1:43.69 (36.55)     2:21.02 (37.33)
        2:58.56 (37.54)     3:36.50 (37.94)     4:14.56 (38.06)     4:52.63 (38.07)
        5:28.91 (36.28)     6:03.44 (34.53)                                        
  3 Chang, Matthew       9 Express Swimming-MR  6:22.11    6:09.46        
                  32.98     1:09.14 (36.16)     1:46.64 (37.50)     2:24.52 (37.88)
        3:02.25 (37.73)     3:40.91 (38.66)     4:18.56 (37.65)     4:56.82 (38.26)
        5:33.28 (36.46)     6:09.46 (36.18)                                        
  4 Whang, Justin       10 Express Swimming-MR  6:25.60    6:14.74        
                  33.57     1:10.36 (36.79)     1:47.90 (37.54)     2:26.90 (39.00)
        3:05.38 (38.48)     3:44.38 (39.00)     4:22.60 (38.22)     5:00.57 (37.97)
        5:38.51 (37.94)     6:14.74 (36.23)                                        
  5 Walsh, Patrick C    10 Express Swimming-MR  6:41.10    6:18.27        
                  32.96     1:10.87 (37.91)     1:48.99 (38.12)     2:27.29 (38.30)
        3:06.11 (38.82)     3:45.19 (39.08)     4:23.31 (38.12)     5:01.98 (38.67)
        5:41.16 (39.18)     6:18.27 (37.11)                                        
  6 Maidhof, George     10 HAA-MR               6:27.67    6:23.66        
                  33.56     1:10.82 (37.26)     1:49.22 (38.40)     2:27.77 (38.55)
        3:07.61 (39.84)     3:47.01 (39.40)     4:26.44 (39.43)     5:05.96 (39.52)
        5:45.54 (39.58)     6:23.66 (38.12)                                        
  7 Peng, David         10 Unhes-Mr-MR               NT    6:35.79        
                  33.57     1:12.02 (38.45)     1:51.29 (39.27)     2:31.84 (40.55)
        3:12.48 (40.64)     3:53.41 (40.93)     4:35.09 (41.68)     5:15.36 (40.27)
        5:57.04 (41.68)     6:35.79 (38.75)                                        
  8 Verba, Nikita        9 Unhes-Mr-MR               NT    7:42.50        
                  38.09     1:24.56 (46.47)     2:11.85 (47.29)     2:58.78 (46.93)
        3:46.80 (48.02)     4:34.24 (47.44)     5:22.36 (48.12)     6:11.21 (48.85)
        6:58.11 (46.90)     7:42.50 (44.39)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Radkov, Nick S      10 Unhes-Mr-MR            31.19      30.45        
  2 Genna, Frankie      10 BBSC-MR                36.95      33.62        
  3 Whang, Justin       10 Express Swimming-MR    33.87      34.43        
  4 Preston, Liam j      9 Three Village-MR       37.02      35.18        
  5 Barbera, Frank K    10 Three Village-MR       39.04      35.82        
  6 Walsh, Patrick C    10 Express Swimming-MR    35.90      35.97        
  7 Goodman, Jonah B    10 Express Swimming-MR    34.73      36.13        
  8 Emerson, Hunter J    9 Three Village-MR       38.51      36.21        
  9 Maidhof, George     10 HAA-MR                 36.59      36.72        
 10 Pergan, Cole L      10 Three Village-MR       35.61      36.94        
 11 Chiarella, Richie   10 Three Village-MR       38.40      37.11        
 12 Yasinov, Zachary    10 Express Swimming-MR    38.02      37.59        
 13 Chang, Matthew       9 Express Swimming-MR    35.61      38.08        
 14 Chung, Daniel S     10 BBSC-MR                44.42      38.66        
 15 Sanchez, Andy J     10 Unhes-Mr-MR            38.52      38.75        
 16 MO, David           10 Express Swimming-MR    39.06      39.30        
 17 Shannon, Ryan J     10 Express Swimming-MR    39.04      39.63        
 18 Rikic, Aidan         9 WAC-MR                 39.94      39.67        
 19 Veit, Brian J       10 Three Village-MR       41.04      39.90        
 20 Konviser, Eric L     9 WAC-MR                 40.06      39.91        
 21 Glaser, Owen M      10 BBSC-MR                46.22      40.02        
 22 Fleurimont, Justin   9 Unhes-Mr-MR            42.29      40.35        
 23 Fehrenbach, Robby   10 HAA-MR                 39.18      40.73        
 24 Verba, Nikita        9 Unhes-Mr-MR            41.26      41.16        
 25 LU, Michael D       10 Express Swimming-MR    41.69      41.38        
 26 Rubin, Spencer C     9 Express Swimming-MR    42.33      41.82        
 27 Paroly, Joshua G    10 Sachem-MR              40.57      42.06        
 28 Gates, Liam K       10 WAC-MR                 45.26      42.14        
 29 Goncharuk, Samuel    9 WAC-MR                 43.94      42.18        
 30 Shemetov, Daniel B   9 BBSC-MR                44.48      42.21        
 31 Newcomb, Nicolas     9 Express Swimming-MR    40.84      42.40        
 32 Laskey, Ian          8 WAC-MR                 44.38      42.44        
 33 Chen, Joseph        10 Express Swimming-MR    39.99      42.49        
 34 Greenberg, Michael  10 WAC-MR                 42.85      42.52        
 35 Genna, Johnny C     10 BBSC-MR                46.20      42.83        
 36 Aguilar, Humberto   10 FAST-MR                44.02      43.86        
 37 Yoon, Henry         10 Express Swimming-MR    46.41      43.92        
 38 DU, Ethan            8 NCAC-MR                40.00      44.31        
 39 Ganguli, Rajesh     10 Express Swimming-MR    45.81      44.90        
 40 Byrne, Scott P       8 HAA-MR                 49.60      45.28        
 41 Fischer, Kenny S    10 Express Swimming-MR    45.07      45.95        
 42 Griffin, Oliver      8 HAA-MR                 56.37      47.13        
 43 Bonvissuto, Will    10 Express Swimming-MR    47.65      47.39        
 44 Kwan, William        8 WAC-MR                 46.65      48.14        
 45 LaBianca, Jack B     8 BBSC-MR                45.44      48.72        
 46 Sobhy, Mina-Abanou   9 BBSC-MR                52.33      48.99        
 47 Rinaldi, Daniel      9 WAC-MR                 48.97      49.05        
 48 Oganesian, Andre     9 BBSC-MR                48.93      49.26        
 49 Hunt, Tate J         9 WAC-MR                 51.40      49.53        
 50 Gorinshteyn, Ethan  10 WAC-MR                 50.04      49.95        
 51 Diehl, Thomas A     10 Express Swimming-MR    51.16      51.21        
 52 Jerez, Ian           9 FAST-MR                52.32      53.59        
 53 Lombardo, James      9 WAC-MR               1:00.00      54.06        
 54 Hunt, Liam           7 WAC-MR                 55.83      54.90        
 55 Finn, Liam           9 WAC-MR                 53.57      55.32        
 56 Lavrov, Artem        9 WAC-MR               1:01.74      55.89        
 57 Holler, John T       8 HAA-MR                 55.60      58.13        
 58 Myhr, Anderson       9 MALT-NJ                56.22      58.71        
 59 Rinaldi, Jack        7 WAC-MR               1:03.88    1:03.15        
 60 Margaritis, Andrew   9 MALT-NJ                48.66    1:03.23        
 -- Dobles, Gabriel      6 Lindy-MR               59.99         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Regev, Ron           9 MALT-NJ                53.33         DQ        
 -- Reynolds, Ian        9 HAA-MR               1:02.76         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Radkov, Nick S      10 Unhes-Mr-MR          1:06.77    1:05.66        
                  32.23     1:05.66 (33.43)                                        
  2 Whang, Justin       10 Express Swimming-MR  1:15.42    1:12.17        
                  35.99     1:12.17 (36.18)                                        
  3 Genna, Frankie      10 BBSC-MR              1:14.92    1:13.48        
                  36.04     1:13.48 (37.44)                                        
  4 Pergan, Cole L      10 Three Village-MR     1:15.86    1:16.13        
                  37.25     1:16.13 (38.88)                                        
  5 Walsh, Patrick C    10 Express Swimming-MR  1:22.16    1:16.67        
                  37.33     1:16.67 (39.34)                                        
  6 Barbera, Frank K    10 Three Village-MR     1:17.46    1:16.70        
                  38.02     1:16.70 (38.68)                                        
  7 Peng, David         10 Unhes-Mr-MR          1:15.34    1:17.79        
                  37.30     1:17.79 (40.49)                                        
  8 Goodman, Jonah B    10 Express Swimming-MR  1:16.41    1:18.32        
                  38.70     1:18.32 (39.62)                                        
  9 Yasinov, Zachary    10 Express Swimming-MR  1:19.31    1:18.38        
                  38.58     1:18.38 (39.80)                                        
 10 Chang, Matthew       9 Express Swimming-MR  1:18.14    1:18.41        
                  38.18     1:18.41 (40.23)                                        
 11 Adams, Brett J      10 Three Village-MR     1:19.00    1:18.95        
                  38.61     1:18.95 (40.34)                                        
 12 Maidhof, George     10 HAA-MR               1:27.62    1:19.09        
                  39.48     1:19.09 (39.61)                                        
 13 Emerson, Hunter J    9 Three Village-MR          NT    1:20.06        
                  39.02     1:20.06 (41.04)                                        
 14 Shannon, Ryan J     10 Express Swimming-MR  1:23.15    1:23.93        
                  40.53     1:23.93 (43.40)                                        
 15 MO, David           10 Express Swimming-MR  1:23.82    1:25.32        
                  39.65     1:25.32 (45.67)                                        
 16 Veit, Brian J       10 Three Village-MR     1:28.36    1:26.95        
                  42.68     1:26.95 (44.27)                                        
 17 Verba, Nikita        9 Unhes-Mr-MR          1:29.06    1:27.18        
                  42.75     1:27.18 (44.43)                                        
 18 Goncharuk, Samuel    9 WAC-MR               1:29.76    1:27.37        
                  42.43     1:27.37 (44.94)                                        
 19 Rikic, Aidan         9 WAC-MR               1:27.25    1:27.46        
                  42.18     1:27.46 (45.28)                                        
 20 Fleurimont, Justin   9 Unhes-Mr-MR               NT    1:27.90        
                  43.34     1:27.90 (44.56)                                        
 21 Paroly, Joshua G    10 Sachem-MR            1:31.81    1:27.97        
                  42.49     1:27.97 (45.48)                                        
 22 LU, Michael D       10 Express Swimming-MR  1:31.93    1:28.33        
                  43.09     1:28.33 (45.24)                                        
 23 Rubin, Spencer C     9 Express Swimming-MR  1:29.31    1:28.99        
                  42.93     1:28.99 (46.06)                                        
 24 Chen, Joseph        10 Express Swimming-MR  1:28.11    1:29.83        
                  44.23     1:29.83 (45.60)                                        
 25 Yoon, Henry         10 Express Swimming-MR  1:46.53    1:31.69        
                  44.98     1:31.69 (46.71)                                        
 26 Oconnell, Ryan      10 WAC-MR               1:32.72    1:31.99        
                  44.73     1:31.99 (47.26)                                        
 27 Shemetov, Daniel B   9 BBSC-MR              1:35.61    1:32.19        
                  46.58     1:32.19 (45.61)                                        
 28 Genna, Johnny C     10 BBSC-MR              1:30.91    1:33.00        
                  45.76     1:33.00 (47.24)                                        
 29 Ganguli, Rajesh     10 Express Swimming-MR  1:36.32    1:34.03        
                  47.81     1:34.03 (46.22)                                        
 30 Fischer, Kenny S    10 Express Swimming-MR  1:35.85    1:35.16        
                  46.84     1:35.16 (48.32)                                        
 31 Wehbe, Nicholas R   10 Express Swimming-MR  1:32.37    1:36.09        
                  45.66     1:36.09 (50.43)                                        
 32 Byrne, Scott P       8 HAA-MR               1:42.87    1:39.80        
 33 Bonvissuto, Will    10 Express Swimming-MR  1:38.53    1:42.21        
                  49.74     1:42.21 (52.47)                                        
 34 Oganesian, Andre     9 BBSC-MR              1:52.56    1:43.04        
                  48.45     1:43.04 (54.59)                                        
 35 Sobhy, Mina-Abanou   9 BBSC-MR              1:45.92    1:48.62        
                  52.80     1:48.62 (55.82)                                        
 36 Diehl, Thomas A     10 Express Swimming-MR  1:53.94    1:51.04        
                  54.90     1:51.04 (56.14)                                        
 37 Holler, John T       8 HAA-MR               1:56.37    1:54.76        
                  55.31     1:54.76 (59.45)                                        
 38 Regev, Ron           9 MALT-NJ              1:56.33    1:55.41        
                  54.91   1:55.41 (1:00.50)                                        
 39 Melloy, Robert       9 WAC-MR               2:00.00    1:59.74        
                  58.98   1:59.74 (1:00.76)                                        
 40 Finn, Liam           9 WAC-MR               1:59.27    2:00.59        
                  59.79   2:00.59 (1:00.80)                                        
 41 Turnbull, Tyler      8 WAC-MR               2:00.00    2:13.45        
                1:04.97   2:13.45 (1:08.48)                                        
 -- Myhr, Anderson       9 MALT-NJ              1:56.33         DQ        
      No touch at turn
                1:00.44        DQ (1:05.97)                                        
 -- Eldredge, Christop   7 Express Swimming-MR  1:43.38         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  48.43          DQ (52.23)                                        
 -- Muglia, Nicholas    10 WAC-MR               1:39.07         DQ        
 -- Suau, Anthony M     10 Express Swimming-MR  1:38.76         NS        
 -- Reynolds, Ian        9 HAA-MR                    NT         NS        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Genna, Frankie      10 BBSC-MR                39.72      37.75        
  2 Whang, Justin       10 Express Swimming-MR    37.17      37.90        
  3 Chang, Matthew       9 Express Swimming-MR    38.39      39.36        
  4 Chung, Daniel S     10 BBSC-MR                41.26      40.56        
  5 MO, David           10 Express Swimming-MR    40.05      41.00        
  6 Sforza, Anthony J   10 BBSC-MR                40.72      41.16        
  7 Maidhof, George     10 HAA-MR                 41.26      41.76        
  8 Konviser, Eric L     9 WAC-MR                 40.08      41.81        
  9 Fisher, Evan E      10 Sachem-MR              43.34      41.89        
 10 Peng, David         10 Unhes-Mr-MR            42.57      42.71        
 11 Paroly, Joshua G    10 Sachem-MR              45.29      43.53        
 12 LU, Michael D       10 Express Swimming-MR    44.28      43.87        
 13 Adams, Brett J      10 Three Village-MR       43.30      44.24        
 14 Yasinov, Zachary    10 Express Swimming-MR    44.17      44.58        
 15 Walsh, Patrick C    10 Express Swimming-MR    47.30      45.19        
 16 Verba, Nikita        9 Unhes-Mr-MR            47.70      45.91        
 17 Genna, Johnny C     10 BBSC-MR                44.35      46.10        
 18 Bonvissuto, Will    10 Express Swimming-MR    46.09      46.15        
 19 Shannon, Ryan J     10 Express Swimming-MR    43.71      46.17        
 20 Glaser, Owen M      10 BBSC-MR                50.65      46.56        
 21 Barbera, Frank K    10 Three Village-MR       47.86      46.63        
 22 DU, Ethan            8 NCAC-MR                47.00      47.31        
 23 Emerson, Hunter J    9 Three Village-MR       48.37      47.49        
 24 Goncharuk, Samuel    9 WAC-MR                 49.21      48.06        
 25 Rubin, Spencer C     9 Express Swimming-MR    49.84      48.11        
 26 Goodman, Jonah B    10 Express Swimming-MR    47.12      48.19        
 27 Newcomb, Nicolas     9 Express Swimming-MR    48.56      48.21        
 28 Yoon, Henry         10 Express Swimming-MR    48.24      48.45        
 29 Laskey, Ian          8 WAC-MR                 45.59      48.53        
 30 Fischer, Kenny S    10 Express Swimming-MR    45.37      48.54        
 31 Greenberg, Michael  10 WAC-MR                 49.65      48.71        
 32 Chen, Joseph        10 Express Swimming-MR    47.54      49.43        
 33 Oganesian, Andre     9 BBSC-MR                55.49      49.91        
 34 Ganguli, Rajesh     10 Express Swimming-MR    53.29      51.87        
 35 Shemetov, Daniel B   9 BBSC-MR                54.24      52.25        
 36 Holler, John T       8 HAA-MR                 53.28      53.43        
 37 Kwan, William        8 WAC-MR               1:00.00      55.03        
 38 Finn, Liam           9 WAC-MR                 56.89      55.99        
 39 Sobhy, Mina-Abanou   9 BBSC-MR                56.02      56.38        
 40 Lombardo, James      9 WAC-MR               1:00.00      56.77        
 41 Griffin, Oliver      8 HAA-MR               1:01.89      56.78        
 42 Hunt, Tate J         9 WAC-MR               1:04.24      56.81        
 43 Jerez, Ian           9 FAST-MR              1:00.01      57.68        
 44 Lavrov, Artem        9 WAC-MR                 56.13      58.90        
 45 Rinaldi, Daniel      9 WAC-MR                 58.10      58.98        
 46 Gorinshteyn, Ethan  10 WAC-MR                 55.26    1:00.13        
 47 LaBianca, Jack B     8 BBSC-MR              1:00.99    1:00.29        
 48 Regev, Ron           9 MALT-NJ                54.56    1:00.68        
 49 Rinaldi, Jack        7 WAC-MR               1:07.05    1:01.25        
 50 Diehl, Thomas A     10 Express Swimming-MR  1:01.13    1:02.86        
 51 Myhr, Anderson       9 MALT-NJ                54.56    1:03.27        
 52 Dobles, Gabriel      6 Lindy-MR             1:03.99    1:03.42        
 53 Margaritis, Andrew   9 MALT-NJ                50.33    1:03.61        
 -- Hunt, Liam           7 WAC-MR               1:16.11         DQ        
      Alternating Kick
 -- Fleurimont, Justin   9 Unhes-Mr-MR            49.64         DQ        
      One hand touch
 -- Fehrenbach, Robby   10 HAA-MR                 46.36         NS        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Whang, Justin       10 Express Swimming-MR  1:26.52    1:22.90        
                  40.05     1:22.90 (42.85)                                        
  2 Chang, Matthew       9 Express Swimming-MR  1:25.07    1:23.56        
                  40.03     1:23.56 (43.53)                                        
  3 MO, David           10 Express Swimming-MR  1:27.00    1:27.51        
                  42.34     1:27.51 (45.17)                                        
  4 Maidhof, George     10 HAA-MR               1:28.11    1:28.94        
                  42.02     1:28.94 (46.92)                                        
  5 Konviser, Eric L     9 WAC-MR               1:29.70    1:30.80        
                  42.97     1:30.80 (47.83)                                        
  6 Adams, Brett J      10 Three Village-MR     1:39.21    1:32.95        
                  44.05     1:32.95 (48.90)                                        
  7 Paroly, Joshua G    10 Sachem-MR            1:44.43    1:34.32        
                  45.57     1:34.32 (48.75)                                        
  8 Yasinov, Zachary    10 Express Swimming-MR  1:38.72    1:35.65        
                  46.04     1:35.65 (49.61)                                        
  9 LU, Michael D       10 Express Swimming-MR  1:40.08    1:35.81        
                  45.69     1:35.81 (50.12)                                        
 10 Walsh, Patrick C    10 Express Swimming-MR  1:47.70    1:35.82        
                  45.84     1:35.82 (49.98)                                        
 11 Genna, Johnny C     10 BBSC-MR              1:36.79    1:36.18        
                  46.53     1:36.18 (49.65)                                        
 12 Verba, Nikita        9 Unhes-Mr-MR          1:44.04    1:37.72        
                  47.61     1:37.72 (50.11)                                        
 13 Hyacinthe (Nguyen)   9 WAC-MR               1:43.44    1:38.89        
                  48.04     1:38.89 (50.85)                                        
 14 Chiarella, Richie   10 Three Village-MR     1:39.35    1:41.11        
                  48.90     1:41.11 (52.21)                                        
 15 Shannon, Ryan J     10 Express Swimming-MR  1:35.93    1:41.78        
                  48.43     1:41.78 (53.35)                                        
 16 Laskey, Ian          8 WAC-MR               1:41.71    1:42.06        
                  48.92     1:42.06 (53.14)                                        
 17 Bonvissuto, Will    10 Express Swimming-MR  1:41.97    1:42.17        
                  48.90     1:42.17 (53.27)                                        
 18 Fleurimont, Justin   9 Unhes-Mr-MR          1:51.50    1:42.37        
                  50.63     1:42.37 (51.74)                                        
 19 Fischer, Kenny S    10 Express Swimming-MR  1:46.19    1:42.70        
                  49.43     1:42.70 (53.27)                                        
 20 Goncharuk, Samuel    9 WAC-MR               1:47.23    1:42.73        
                  49.03     1:42.73 (53.70)                                        
 21 Barbera, Frank K    10 Three Village-MR     1:48.86    1:42.87        
                  50.56     1:42.87 (52.31)                                        
 22 Yoon, Henry         10 Express Swimming-MR  1:48.21    1:42.88        
                  49.18     1:42.88 (53.70)                                        
 23 Greenberg, Michael  10 WAC-MR               1:35.08    1:45.08        
                  50.37     1:45.08 (54.71)                                        
 24 Goodman, Jonah B    10 Express Swimming-MR  1:39.02    1:45.32        
                  49.53     1:45.32 (55.79)                                        
 25 Melloy, Robert       9 WAC-MR               2:00.00    1:59.85        
                  58.10   1:59.85 (1:01.75)                                        
 26 Melloy, Matthew      7 WAC-MR               2:10.00    2:07.62        
                1:02.07   2:07.62 (1:05.55)                                        
 27 Regev, Ron           9 MALT-NJ              1:54.55    2:09.44        
                1:00.77   2:09.44 (1:08.67)                                        
 28 Finn, Liam           9 WAC-MR               2:05.97    2:09.60        
                1:03.33   2:09.60 (1:06.27)                                        
 29 Diehl, Thomas A     10 Express Swimming-MR  2:14.74    2:11.76        
                1:05.22   2:11.76 (1:06.54)                                        
 -- Ganguli, Rajesh     10 Express Swimming-MR  1:48.77         DQ        
                  51.71          DQ (53.74)                                        
 -- Myhr, Anderson       9 MALT-NJ              1:56.33         DQ        
                1:10.51        DQ (1:13.92)                                        
 -- Holler, John T       8 HAA-MR                    NT         DQ        
                1:02.77        DQ (1:03.33)                                        
 -- Suau, Anthony M     10 Express Swimming-MR  1:48.51         NS        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Radkov, Nick S      10 Unhes-Mr-MR            30.01      29.95        
  2 Whang, Justin       10 Express Swimming-MR    31.05      31.58        
  3 Genna, Frankie      10 BBSC-MR                34.31      32.15        
  4 Peng, David         10 Unhes-Mr-MR            35.84      35.22        
  5 Walsh, Patrick C    10 Express Swimming-MR    35.83      36.31        
  6 MO, David           10 Express Swimming-MR    37.37      36.51        
  7 Konviser, Eric L     9 WAC-MR                 36.77      36.52        
  8 Pergan, Cole L      10 Three Village-MR       34.87      36.54        
  9 Maidhof, George     10 HAA-MR                 35.36      36.61        
 10 Chen, Joseph        10 Express Swimming-MR    37.57      36.82        
 11 Preston, Liam j      9 Three Village-MR       35.41      37.15        
 12 Chang, Matthew       9 Express Swimming-MR    36.95      37.18        
 13 Chiarella, Richie   10 Three Village-MR       37.37      37.67        
 14 Emerson, Hunter J    9 Three Village-MR       37.67      37.75        
 15 Fleurimont, Justin   9 Unhes-Mr-MR            41.38      38.11        
 16 Goodman, Jonah B    10 Express Swimming-MR    37.09      38.70        
 17 LU, Michael D       10 Express Swimming-MR    39.96      39.70        
 18 Greenberg, Michael  10 WAC-MR                 42.84      40.41        
 19 Rikic, Aidan         9 WAC-MR                 41.78      40.52        
 20 Cusumano, Charlie   10 WAC-MR                 41.06      40.96        
 21 Hyacinthe (Nguyen)   9 WAC-MR                 49.01      41.47        
 22 Shannon, Ryan J     10 Express Swimming-MR    37.67      42.11        
 23 LaBianca, Jack B     8 BBSC-MR                47.09      43.01        
 24 DU, Ethan            8 NCAC-MR                41.00      44.71        
 25 Muglia, Nicholas    10 WAC-MR                 51.64      44.90        
 26 Byrne, Scott P       8 HAA-MR                 48.17      45.00        
 27 Wyckoff, Bradley G   8 BBSC-MR                46.44      45.20        
 28 Paroly, Joshua G    10 Sachem-MR              44.48      45.93        
 29 Shemetov, Daniel B   9 BBSC-MR                50.34      47.02        
 30 Oganesian, Andre     9 BBSC-MR                47.69      47.69        
 31 Papaccio, Zachary   10 BBSC-MR                52.50      49.11        
 32 Jerez, Ian           9 FAST-MR                55.09      51.81        
 33 Kong, Jason          8 BBSC-MR                49.47      53.13        
 34 Gorinshteyn, Ethan  10 WAC-MR               1:00.00      53.26        
 35 Rubin, Spencer C     9 Express Swimming-MR    54.44      55.27        
 36 Oconnell, Ryan      10 WAC-MR                 55.00      56.01        
 37 Diehl, Thomas A     10 Express Swimming-MR    56.94      57.29        
 38 Papaccio, Vincent    8 BBSC-MR                55.66    1:00.31        
 39 Finn, Liam           9 WAC-MR                 56.18    1:00.71        
 40 Dobles, Gabriel      6 Lindy-MR             1:01.99    1:08.60        
 -- Veit, Brian J       10 Three Village-MR       41.98         NS        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Radkov, Nick S      10 Unhes-Mr-MR          1:08.19    1:07.80        
                  32.20     1:07.80 (35.60)                                        
  2 Whang, Justin       10 Express Swimming-MR  1:14.94    1:14.95        
                  34.44     1:14.95 (40.51)                                        
  3 MO, David           10 Express Swimming-MR  1:25.40    1:18.13        
                  35.97     1:18.13 (42.16)                                        
  4 Walsh, Patrick C    10 Express Swimming-MR  1:28.90    1:18.68        
                  37.08     1:18.68 (41.60)                                        
  5 Emerson, Hunter J    9 Three Village-MR     1:20.90    1:19.21        
                  36.89     1:19.21 (42.32)                                        
  6 Chiarella, Richie   10 Three Village-MR     1:20.84    1:20.15        
                  38.07     1:20.15 (42.08)                                        
  7 Barbera, Frank K    10 Three Village-MR     1:18.51    1:20.43        
                  36.50     1:20.43 (43.93)                                        
  8 Chen, Joseph        10 Express Swimming-MR  1:25.34    1:23.02        
                  38.85     1:23.02 (44.17)                                        
  9 Konviser, Eric L     9 WAC-MR               1:20.00    1:23.31        
                  38.43     1:23.31 (44.88)                                        
 10 Sforza, Anthony J   10 BBSC-MR              1:31.54    1:25.52        
                  40.82     1:25.52 (44.70)                                        
 11 Fleurimont, Justin   9 Unhes-Mr-MR               NT    1:26.25        
                  40.95     1:26.25 (45.30)                                        
 12 Preston, Liam j      9 Three Village-MR     1:24.73    1:30.71        
                  42.49     1:30.71 (48.22)                                        
 13 Adams, Brett J      10 Three Village-MR     1:35.94    1:34.23        
                  42.22     1:34.23 (52.01)                                        
 14 Yasinov, Zachary    10 Express Swimming-MR  1:38.45    1:36.08        
                  43.85     1:36.08 (52.23)                                        
 15 Fehrenbach, Robby   10 HAA-MR               1:35.68    1:36.39        
                  44.68     1:36.39 (51.71)                                        
 16 Laskey, Ian          8 WAC-MR               1:35.40    1:37.53        
                  44.09     1:37.53 (53.44)                                        
 17 Goodman, Jonah B    10 Express Swimming-MR  1:26.02    1:38.85        
                  44.97     1:38.85 (53.88)                                        
 18 Verba, Nikita        9 Unhes-Mr-MR               NT    1:38.92        
                  46.17     1:38.92 (52.75)                                        
 19 Byrne, Scott P       8 HAA-MR                    NT    1:42.13        
                  45.02     1:42.13 (57.11)                                        
 20 Margaritis, Andrew   9 MALT-NJ              1:56.76    2:33.72        
                1:12.58   2:33.72 (1:21.14)                                        
 -- Lombardo, James      9 WAC-MR               2:10.00         DQ        
      Alternating Kick
                1:03.38        DQ (1:18.42)                                        
 -- Sanchez, Andy J     10 Unhes-Mr-MR          1:40.39         DQ        
      One hand touch
                  41.43          DQ (47.91)                                        
 -- Pergan, Cole L      10 Three Village-MR     1:25.75         NS        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Radkov, Nick S      10 Unhes-Mr-MR          1:08.17    1:07.99        
                  31.41     1:07.99 (36.58)                                        
  2 Genna, Frankie      10 BBSC-MR              1:28.74    1:13.49        
                  33.52     1:13.49 (39.97)                                        
  3 Whang, Justin       10 Express Swimming-MR  1:11.12    1:13.56        
                  33.98     1:13.56 (39.58)                                        
  4 Chang, Matthew       9 Express Swimming-MR  1:16.93    1:16.95        
                  37.16     1:16.95 (39.79)                                        
  5 Peng, David         10 Unhes-Mr-MR          1:19.14    1:17.53        
                  35.25     1:17.53 (42.28)                                        
  6 Walsh, Patrick C    10 Express Swimming-MR  1:18.64    1:19.17        
                  35.52     1:19.17 (43.65)                                        
  7 Barbera, Frank K    10 Three Village-MR     1:17.91    1:19.48        
                  37.09     1:19.48 (42.39)                                        
  8 Preston, Liam j      9 Three Village-MR     1:20.93    1:19.80        
                  36.95     1:19.80 (42.85)                                        
  9 MO, David           10 Express Swimming-MR  1:21.97    1:19.82        
                  39.34     1:19.82 (40.48)                                        
 10 Emerson, Hunter J    9 Three Village-MR     1:24.52    1:20.89        
                  37.63     1:20.89 (43.26)                                        
 11 Yasinov, Zachary    10 Express Swimming-MR  1:21.09    1:21.17        
                  38.39     1:21.17 (42.78)                                        
 12 Konviser, Eric L     9 WAC-MR               1:19.51    1:22.81        
                  40.31     1:22.81 (42.50)                                        
 13 Chen, Joseph        10 Express Swimming-MR  1:40.01    1:24.41        
                  38.54     1:24.41 (45.87)                                        
 14 Veit, Brian J       10 Three Village-MR     1:39.60    1:28.63        
                  40.74     1:28.63 (47.89)                                        
 15 Rikic, Aidan         9 WAC-MR               1:33.33    1:28.96        
                  40.04     1:28.96 (48.92)                                        
 16 Verba, Nikita        9 Unhes-Mr-MR          1:33.06    1:29.74        
                  18.01   1:29.74 (1:11.73)                                        
 17 Laskey, Ian          8 WAC-MR               1:27.45    1:30.16        
                  42.00     1:30.16 (48.16)                                        
 18 Oconnell, Ryan      10 WAC-MR               1:34.68    1:32.50        
                  42.64     1:32.50 (49.86)                                        
 19 Goncharuk, Samuel    9 WAC-MR               1:34.62    1:32.74        
                  43.52     1:32.74 (49.22)                                        
 20 Fischer, Kenny S    10 Express Swimming-MR  1:37.33    1:33.07        
                  45.61     1:33.07 (47.46)                                        
 21 Papaccio, Zachary   10 BBSC-MR              2:00.44    1:36.06        
                  49.32     1:36.06 (46.74)                                        
 22 LaBianca, Jack B     8 BBSC-MR              1:52.59    1:36.10        
                  45.03     1:36.10 (51.07)                                        
 23 Cusumano, Charlie   10 WAC-MR               1:35.89    1:36.23        
                  43.57     1:36.23 (52.66)                                        
 24 Wyckoff, Bradley G   8 BBSC-MR              1:50.44    1:36.67        
                  45.75     1:36.67 (50.92)                                        
 25 Sobhy, Mina-Abanou   9 BBSC-MR              1:45.24    1:46.73        
                  51.29     1:46.73 (55.44)                                        
 26 Jerez, Ian           9 FAST-MR              1:52.27    1:47.98        
                  52.31     1:47.98 (55.67)                                        
 27 Gorinshteyn, Ethan  10 WAC-MR               2:00.00    1:52.23        
                  54.01     1:52.23 (58.22)                                        
 28 Kong, Jason          8 BBSC-MR              2:06.81    1:53.11        
                  56.30     1:53.11 (56.81)                                        
 29 Papaccio, Vincent    8 BBSC-MR              2:10.44    1:56.33        
                  59.88     1:56.33 (56.45)                                        
 -- DU, Ethan            8 NCAC-MR              1:28.00         DQ        
      One hand touch - breast
                  43.40          DQ (46.86)                                        
 -- Rubin, Spencer C     9 Express Swimming-MR  1:30.23         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  42.03          DQ (47.92)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Radkov, Nick S      10 Unhes-Mr-MR          2:27.01    2:25.57        
                  31.95     1:08.81 (36.86)     1:52.73 (43.92)     2:25.57 (32.84)
  2 Whang, Justin       10 Express Swimming-MR  2:35.50    2:36.67        
                  34.88     1:17.95 (43.07)     2:04.77 (46.82)     2:36.67 (31.90)
  3 Chang, Matthew       9 Express Swimming-MR  2:44.22    2:44.73        
                  38.21     1:22.59 (44.38)     2:07.69 (45.10)     2:44.73 (37.04)
  4 Walsh, Patrick C    10 Express Swimming-MR  2:48.02    2:47.58        
                  37.12     1:19.16 (42.04)     2:12.07 (52.91)     2:47.58 (35.51)
  5 Barbera, Frank K    10 Three Village-MR     3:01.61    2:49.79        
                  38.87     1:20.06 (41.19)     2:14.84 (54.78)     2:49.79 (34.95)
  6 MO, David           10 Express Swimming-MR  2:53.08    2:52.89        
                  38.52     1:25.22 (46.70)     2:13.69 (48.47)     2:52.89 (39.20)
  7 Sforza, Anthony J   10 BBSC-MR              3:00.38    2:54.40        
                  39.84     1:25.72 (45.88)     2:17.29 (51.57)     2:54.40 (37.11)
  8 Preston, Liam j      9 Three Village-MR     2:55.89    2:54.78        
                  43.60     1:24.69 (41.09)     2:19.08 (54.39)     2:54.78 (35.70)
  9 Konviser, Eric L     9 WAC-MR               2:45.00    2:56.70        
                  40.42     1:26.87 (46.45)     2:16.40 (49.53)     2:56.70 (40.30)
 10 Laskey, Ian          8 WAC-MR               3:05.02    3:04.66        
                  42.70     1:27.16 (44.46)     2:22.76 (55.60)     3:04.66 (41.90)
 11 Genna, Johnny C     10 BBSC-MR              3:15.61    3:11.56        
                  46.62     1:34.27 (47.65)     2:27.61 (53.34)     3:11.56 (43.95)
 12 Gates, Liam K       10 WAC-MR               3:45.45    3:20.22        
                  51.95     1:38.83 (46.88)     2:36.03 (57.20)     3:20.22 (44.19)
 -- Yasinov, Zachary    10 Express Swimming-MR  2:57.31         DQ        
                  41.40     1:24.90 (43.50)     2:16.79 (51.89)          DQ (38.59)
 -- Genna, Frankie      10 BBSC-MR              2:39.49         DQ        
                  36.06     1:15.97 (39.91)     2:02.52 (46.55)          DQ (34.56)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Louser, Jason C     12 Three Village-MR       25.45      25.38        
  2 Byrne, Alex M       12 BBSC-MR                25.99      25.84        
  3 Owens, Mark         11 Sachem-MR              26.34      26.48        
  4 Claiborne, Kevin G  12 NCAC-MR                26.60      26.95        
  5 Swartwout, William  11 Express Swimming-MR    26.84      27.10        
  5 Ganguli, Nilesh     12 Express Swimming-MR    27.41      27.10        
  7 Broderick, Thomas   12 Express Swimming-MR    27.25      27.11        
  8 Dong, Ethan S       11 BBSC-MR                28.23      27.36        
  9 Konarski, Patrick   12 Lindy-MR               28.34      27.50        
 10 Tolpina, Axel       12 Unhes-Mr-MR            28.24      27.61        
 11 Vecchio, Jake M     12 Three Village-MR       27.62      27.85        
 12 Williams, Brendan   12 Three Village-MR       27.80      28.00        
 13 Morlock, Tristan M  11 HAA-MR                 27.66      28.01        
 14 Lopez, Justen J     11 BBSC-MR                29.09      28.32        
 15 Lopez, Louis        12 WAC-MR                 29.17      28.46        
 16 Shemet, Henry M     12 Three Village-MR       28.60      28.70        
 17 Ang, Jake           11 Express Swimming-MR    30.02      28.71        
 18 Giardinelli, Josh   12 Express Swimming-MR    28.91      28.74        
 19 Stange, Christophe  12 Three Village-MR       29.38      28.87        
 20 Mond, Noah E        12 Three Village-MR       29.12      28.99        
 21 Louser, Joshua R    12 Three Village-MR       30.69      29.14        
 22 Dillon, Jack P      12 Three Village-MR       29.76      29.28        
 23 Afifi, Omar         12 NCAC-MR                30.00      29.31        
 24 Muroff, Michael C   12 Three Village-MR       30.52      29.34        
 25 Belykh, Shawn       12 Unhes-Mr-MR            31.87      29.49        
 26 Kang, Matthew       12 Express Swimming-MR    28.69      29.63        
 27 Spade, John         12 WAC-MR                 30.86      29.69        
 28 Hoey, JP            12 WAC-MR                 30.63      29.82        
 29 Chow, Brandon       12 Express Swimming-MR    30.33      29.86        
 30 Pergan III, Cheste  11 Three Village-MR       31.56      30.10        
 30 O'Sullivan, Oisin   11 Sachem-MR              30.41      30.10        
 32 Nazareno, Andrew L  12 BBSC-MR                30.19      30.11        
 33 Zarrelli, Michael   12 WAC-MR                 31.01      30.16        
 34 Duval, Jesse L      12 WAC-MR                 31.06      30.29        
 35 Chen, Billy         11 NCAC-MR                32.00      30.52        
 36 Kipshidze, George   11 Sachem-MR              30.92      30.70        
 37 Eng, Alec J         12 BBSC-MR                31.59      30.81        
 37 Vileshin, Kevin J   12 Unhes-Mr-MR            33.17      30.81        
 39 Graca, Antonio      12 HAA-MR                 33.12      30.88        
 40 Tulloch, Zachary C  12 Three Village-MR       31.99      30.93        
 41 Brewster, Justin M  11 Unhes-Mr-MR            31.00      30.98        
 42 Regis, James K      12 NCAC-MR                31.00      31.10        
 43 Celaj, IIirian      11 FAST-MR                31.67      31.42        
 44 Sun, William        11 Three Village-MR       31.81      31.53        
 45 Orehosky, Bailey T  12 HAA-MR                 32.49      31.70        
 46 Earley, Liam P      12 Express Swimming-MR    31.74      31.76        
 47 Mattei, Daniel A    12 BBSC-MR                31.94      32.04        
 48 Heslin, Connor      11 HAA-MR                 32.51      32.08        
 49 Guariglia, Andrew   12 Express Swimming-MR    32.82      32.09        
 50 Krozer, Matthew     12 HAA-MR                 32.38      32.22        
 51 Golin, Jacob        11 Unhes-Mr-MR            32.30      32.27        
 52 Ormond, Garrett E   12 Three Village-MR       33.39      32.60        
 53 McLaughlin, Joseph  11 BBSC-MR                32.86      32.61        
 54 O'Rourke, Shane     11 Sachem-MR              32.74      33.07        
 55 Sadowski, Aidan     11 WAC-MR                 35.88      34.15        
 56 Liu, Kenneth        12 MALT-NJ                45.76      34.55        
 57 Jung, Jesse         11 FAST-MR                33.87      34.61        
 58 Rozenfeld, Samuel   11 WAC-MR                 34.17      35.24        
 59 Chen, Patrick       11 MALT-NJ                45.77      35.67        
 60 Meron, Eli          11 MALT-NJ                45.76      35.96        
 61 Alizio, Anthony F   12 Express Swimming-MR    36.31      36.02        
 62 Kroon, Eric         11 WAC-MR                 37.54      36.23        
 63 Kroon, Jonathan     12 WAC-MR                 36.37      36.36        
 64 Wedner, Jaden       11 MALT-NJ                38.88      36.65        
 65 Jerez, Lucas        11 FAST-MR                37.93      37.10        
 66 Vine, Thomas J      11 Lindy-MR               36.57      37.89        
 67 Monteagudo, Steven  12 WAC-MR                 45.00      38.87        
 68 Kim, Jed S          12 FAST-MR                38.58      40.64        
 69 Cullen, Timothy P   12 HAA-MR                 40.58      41.23        
 70 Saenz, max          11 WAC-MR                 49.37      50.01        
 71 Racz, Charles       11 MALT-NJ                40.23    1:00.59        
 -- Pigott, Nicholas    12 Unhes-Mr-MR            38.10         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Louser, Jason C     12 Three Village-MR       55.33      54.79        
                  26.61       54.79 (28.18)                                        
  2 Byrne, Alex M       12 BBSC-MR                58.50      58.18        
                  27.00       58.18 (31.18)                                        
  3 Ganguli, Nilesh     12 Express Swimming-MR    59.70      58.66        
                  27.58       58.66 (31.08)                                        
  4 Swartwout, William  11 Express Swimming-MR    57.77      58.76        
                  28.20       58.76 (30.56)                                        
  5 Claiborne, Kevin G  12 NCAC-MR                57.50      58.95        
                  28.04       58.95 (30.91)                                        
  6 Williams, Brendan   12 Three Village-MR     1:01.90      59.58        
                  28.52       59.58 (31.06)                                        
  7 Owens, Mark         11 Sachem-MR            1:00.96      59.88        
                  28.46       59.88 (31.42)                                        
  8 Dong, Ethan S       11 BBSC-MR              1:01.27    1:00.06        
                  29.12     1:00.06 (30.94)                                        
  9 Vecchio, Jake M     12 Three Village-MR     1:00.93    1:00.32        
                  28.84     1:00.32 (31.48)                                        
 10 Broderick, Thomas   12 Express Swimming-MR    59.49    1:00.44        
                  28.64     1:00.44 (31.80)                                        
 11 Tsai, Brian C       11 NCAC-MR              1:01.00    1:01.25        
                  28.90     1:01.25 (32.35)                                        
 12 Lopez, Justen J     11 BBSC-MR              1:02.49    1:01.74        
                  29.75     1:01.74 (31.99)                                        
 13 Shemet, Henry M     12 Three Village-MR     1:02.57    1:02.03        
                  29.97     1:02.03 (32.06)                                        
 14 Pergan III, Cheste  11 Three Village-MR     1:06.06    1:02.61        
                  30.28     1:02.61 (32.33)                                        
 15 Mond, Noah E        12 Three Village-MR     1:04.07    1:03.00        
                  29.98     1:03.00 (33.02)                                        
 16 Dillon, Jack P      12 Three Village-MR     1:05.34    1:03.34        
                  31.32     1:03.34 (32.02)                                        
 17 Nazareno, Andrew L  12 BBSC-MR              1:04.45    1:03.90        
                  31.29     1:03.90 (32.61)                                        
 18 Giardinelli, Josh   12 Express Swimming-MR  1:05.59    1:03.98        
                  30.15     1:03.98 (33.83)                                        
 19 Kang, Matthew       12 Express Swimming-MR  1:08.04    1:04.46        
                  31.33     1:04.46 (33.13)                                        
 20 Stange, Christophe  12 Three Village-MR     1:04.33    1:04.54        
                  30.74     1:04.54 (33.80)                                        
 21 Muroff, Michael C   12 Three Village-MR     1:07.82    1:05.02        
                  31.57     1:05.02 (33.45)                                        
 22 Ang, Jake           11 Express Swimming-MR  1:06.37    1:05.41        
                  31.78     1:05.41 (33.63)                                        
 23 Spade, John         12 WAC-MR               1:08.29    1:05.51        
                  31.91     1:05.51 (33.60)                                        
 24 Duval, Jesse L      12 WAC-MR               1:09.75    1:06.25        
                  31.25     1:06.25 (35.00)                                        
 25 Eng, Alec J         12 BBSC-MR              1:07.86    1:06.57        
                  31.69     1:06.57 (34.88)                                        
 26 Afifi, Omar         12 NCAC-MR              1:05.00    1:06.73        
                  31.59     1:06.73 (35.14)                                        
 27 Zarrelli, Michael   12 WAC-MR               1:08.01    1:06.80        
                  32.00     1:06.80 (34.80)                                        
 28 O'Sullivan, Oisin   11 Sachem-MR            1:09.03    1:06.94        
                  32.72     1:06.94 (34.22)                                        
 29 Tulloch, Zachary C  12 Three Village-MR     1:10.46    1:07.14        
                  31.93     1:07.14 (35.21)                                        
 30 Chow, Brandon       12 Express Swimming-MR  1:07.03    1:07.41        
                  31.97     1:07.41 (35.44)                                        
 31 Sun, William        11 Three Village-MR     1:09.06    1:07.42        
                  32.79     1:07.42 (34.63)                                        
 32 Huang, Ean          11 MALT-NJ              1:40.92    1:07.76        
                  30.57     1:07.76 (37.19)                                        
 33 Vileshin, Kevin J   12 Unhes-Mr-MR          1:12.19    1:08.03        
                  32.04     1:08.03 (35.99)                                        
 34 Regis, James K      12 NCAC-MR              1:06.00    1:08.21        
                  32.18     1:08.21 (36.03)                                        
 35 Brewster, Justin M  11 Unhes-Mr-MR          1:08.77    1:08.39        
                  32.49     1:08.39 (35.90)                                        
 36 Guariglia, Andrew   12 Express Swimming-MR  1:10.54    1:09.21        
                  33.29     1:09.21 (35.92)                                        
 37 Wone, Brandon M     11 Sachem-MR            1:10.22    1:10.55        
                  32.72     1:10.55 (37.83)                                        
 38 Earley, Liam P      12 Express Swimming-MR  1:09.35    1:10.58        
                  33.23     1:10.58 (37.35)                                        
 39 Ormond, Garrett E   12 Three Village-MR     1:16.42    1:10.68        
                  33.67     1:10.68 (37.01)                                        
 40 Heslin, Connor      11 HAA-MR               1:13.92    1:10.72        
                  33.79     1:10.72 (36.93)                                        
 41 Weber, Christopher  11 Express Swimming-MR  1:11.50    1:11.20        
                  33.38     1:11.20 (37.82)                                        
 42 Celaj, IIirian      11 FAST-MR              1:09.57    1:11.41        
                  33.85     1:11.41 (37.56)                                        
 43 Gotlib, Steven      11 WAC-MR               1:12.89    1:11.62        
                  34.91     1:11.62 (36.71)                                        
 44 Mattei, Daniel A    12 BBSC-MR              1:09.65    1:11.93        
                  34.49     1:11.93 (37.44)                                        
 45 Krozer, Matthew     12 HAA-MR               1:12.72    1:12.47        
                  33.64     1:12.47 (38.83)                                        
 46 Camaev, Alexander   11 Unhes-Mr-MR          1:12.71    1:12.74        
                  33.91     1:12.74 (38.83)                                        
 47 Rozenfeld, Samuel   11 WAC-MR               1:18.97    1:14.62        
                  36.70     1:14.62 (37.92)                                        
 48 Boyd, Andrew R      11 WAC-MR               1:20.20    1:14.65        
                  35.42     1:14.65 (39.23)                                        
 49 Graca, Antonio      12 HAA-MR               1:17.91    1:14.71        
                  36.57     1:14.71 (38.14)                                        
 50 Liu, Kenneth        12 MALT-NJ              1:34.34    1:15.82        
                  36.62     1:15.82 (39.20)                                        
 51 Yam, Cody J         12 Express Swimming-MR  1:17.64    1:19.57        
                  36.93     1:19.57 (42.64)                                        
 52 McCafferty, John    12 WAC-MR               1:22.31    1:19.88        
                  37.36     1:19.88 (42.52)                                        
 53 Valle, Matthew J    11 BBSC-MR              1:20.53    1:20.35        
                  38.87     1:20.35 (41.48)                                        
 54 Alizio, Anthony F   12 Express Swimming-MR  1:22.59    1:20.48        
                  37.21     1:20.48 (43.27)                                        
 55 Wedner, Jaden       11 MALT-NJ              1:44.77    1:20.86        
                  37.43     1:20.86 (43.43)                                        
 56 Kroon, Jonathan     12 WAC-MR               2:00.00    1:21.32        
                  36.89     1:21.32 (44.43)                                        
 57 Meron, Eli          11 MALT-NJ              1:40.92    1:21.68        
                  38.21     1:21.68 (43.47)                                        
 58 Jerez, Lucas        11 FAST-MR              1:25.38    1:23.32        
                  38.45     1:23.32 (44.87)                                        
 59 Chen, Patrick       11 MALT-NJ              1:48.66    1:25.07        
                  41.15     1:25.07 (43.92)                                        
 60 Kroon, Eric         11 WAC-MR               2:00.00    1:28.57        
                  40.17     1:28.57 (48.40)                                        
 61 Gaider, Daniel      11 WAC-MR               1:48.68    1:31.18        
                  40.88     1:31.18 (50.30)                                        
 62 Nielsen, Jordan     11 HAA-MR                    NT    1:37.42        
                  42.65     1:37.42 (54.77)                                        
 63 Racz, Charles       11 MALT-NJ              1:40.92    2:19.69        
                1:01.64   2:19.69 (1:18.05)                                        
 -- Belykh, Shawn       12 Unhes-Mr-MR          1:05.76         NS        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Swartwout, William  11 Express Swimming-MR  2:06.02    2:05.01        
                  28.53     1:00.58 (32.05)     1:33.85 (33.27)     2:05.01 (31.16)
  2 Ganguli, Nilesh     12 Express Swimming-MR  2:08.90    2:06.26        
                  28.91     1:01.53 (32.62)     1:33.96 (32.43)     2:06.26 (32.30)
  3 Dong, Ethan S       11 BBSC-MR              2:13.68    2:10.58        
                  30.12     1:03.40 (33.28)     1:37.82 (34.42)     2:10.58 (32.76)
  4 Byrne, Alex M       12 BBSC-MR              2:18.62    2:10.59        
                  27.74     1:00.30 (32.56)     1:35.80 (35.50)     2:10.59 (34.79)
  5 Morlock, Tristan M  11 HAA-MR               2:12.47    2:10.97        
                  30.17     1:03.72 (33.55)     1:37.98 (34.26)     2:10.97 (32.99)
  6 Lopez, Justen J     11 BBSC-MR              2:13.53    2:11.90        
                  30.41     1:03.74 (33.33)     1:38.06 (34.32)     2:11.90 (33.84)
  7 Tolpina, Axel       12 Unhes-Mr-MR          2:15.84    2:12.10        
                  30.30     1:03.35 (33.05)     1:38.36 (35.01)     2:12.10 (33.74)
  8 Kang, Matthew       12 Express Swimming-MR  2:25.43    2:22.60        
                  32.87     1:10.36 (37.49)     1:49.46 (39.10)     2:22.60 (33.14)
  9 Spade, John         12 WAC-MR               2:23.62    2:22.75        
                  32.53     1:09.63 (37.10)     1:47.45 (37.82)     2:22.75 (35.30)
 10 Eng, Alec J         12 BBSC-MR              2:35.05    2:22.91        
                  32.55     1:08.99 (36.44)     1:46.62 (37.63)     2:22.91 (36.29)
 11 Weber, Christopher  11 Express Swimming-MR  2:37.44    2:33.11        
                  33.47     1:12.50 (39.03)     1:53.54 (41.04)     2:33.11 (39.57)
 12 Earley, Liam P      12 Express Swimming-MR  2:28.76    2:34.30        
                  34.25     1:13.15 (38.90)     1:53.87 (40.72)     2:34.30 (40.43)
 13 Wone, Brandon M     11 Sachem-MR            2:34.44    2:36.73        
                  35.05     1:15.62 (40.57)     1:58.27 (42.65)     2:36.73 (38.46)
 14 Camaev, Alexander   11 Unhes-Mr-MR               NT    2:40.16        
                  36.27     1:16.86 (40.59)     1:59.22 (42.36)     2:40.16 (40.94)
 15 Golin, Jacob        11 Unhes-Mr-MR          2:39.63    2:40.19        
                  35.93     1:17.43 (41.50)     2:00.79 (43.36)     2:40.19 (39.40)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Swartwout, William  11 Express Swimming-MR  5:37.70    5:42.36        
                  31.37     1:05.90 (34.53)     1:41.36 (35.46)     2:15.62 (34.26)
        2:51.52 (35.90)     3:26.38 (34.86)     4:01.80 (35.42)     4:36.00 (34.20)
        5:10.14 (34.14)     5:42.36 (32.22)                                        
  2 Broderick, Thomas   12 Express Swimming-MR  5:44.61    5:52.47        
                  31.41     1:06.91 (35.50)     1:42.99 (36.08)     2:19.34 (36.35)
        2:55.88 (36.54)     3:32.23 (36.35)     4:06.77 (34.54)     4:42.89 (36.12)
        5:18.61 (35.72)     5:52.47 (33.86)                                        
  3 Claiborne, Kevin G  12 NCAC-MR              5:50.00    5:57.53        
                  31.46     1:06.13 (34.67)     1:42.04 (35.91)     2:18.06 (36.02)
        2:55.12 (37.06)     3:32.21 (37.09)     4:09.02 (36.81)     4:46.70 (37.68)
        5:22.42 (35.72)     5:57.53 (35.11)                                        
  4 Lopez, Justen J     11 BBSC-MR              5:57.64    5:59.79        
                  31.48     1:06.64 (35.16)     1:43.98 (37.34)     2:21.27 (37.29)
        2:57.85 (36.58)     3:34.66 (36.81)     4:11.84 (37.18)     4:48.51 (36.67)
        5:25.05 (36.54)     5:59.79 (34.74)                                        
  5 Louser, Joshua R    12 Three Village-MR     6:13.64    6:01.03        
                  31.60     1:07.38 (35.78)     1:44.49 (37.11)     2:21.38 (36.89)
        2:58.20 (36.82)     3:35.85 (37.65)     4:12.61 (36.76)     4:49.65 (37.04)
        5:26.49 (36.84)     6:01.03 (34.54)                                        
  6 Tolpina, Axel       12 Unhes-Mr-MR               NT    6:01.83        
                  31.93     1:07.30 (35.37)     1:45.01 (37.71)     2:22.08 (37.07)
        2:59.86 (37.78)     3:36.05 (36.19)     4:12.11 (36.06)     4:47.64 (35.53)
        5:25.36 (37.72)     6:01.83 (36.47)                                        
  7 Dong, Ethan S       11 BBSC-MR              6:08.44    6:11.02        
                  32.39     1:08.42 (36.03)     1:45.14 (36.72)     2:22.92 (37.78)
        3:02.21 (39.29)     3:42.31 (40.10)     4:21.91 (39.60)     5:01.44 (39.53)
        5:37.74 (36.30)     6:11.02 (33.28)                                        
  8 Spade, John         12 WAC-MR               6:41.36    6:20.12        
                  34.00     1:12.33 (38.33)     1:51.42 (39.09)     2:29.80 (38.38)
        3:08.79 (38.99)     3:48.84 (40.05)     4:27.45 (38.61)     5:06.95 (39.50)
        5:43.86 (36.91)     6:20.12 (36.26)                                        
  9 Weber, Christopher  11 Express Swimming-MR  6:45.32    6:50.31        
                  35.11     1:16.32 (41.21)     1:58.00 (41.68)     2:38.76 (40.76)
        3:20.68 (41.92)     4:02.73 (42.05)     4:45.85 (43.12)     5:29.34 (43.49)
        6:10.90 (41.56)     6:50.31 (39.41)                                        
 10 Davis, Avery J      12 Sachem-MR            7:14.56    6:56.81        
                                                    1:59.20 ( )                    
            3:24.95 ( )     4:08.39 (43.44)     4:52.19 (43.80)     5:36.20 (44.01)
        6:19.56 (43.36)     6:56.81 (37.25)                                        
 11 McCafferty, John    12 WAC-MR               8:00.00    7:24.70        
                  37.85     1:20.95 (43.10)     2:04.36 (43.41)     2:48.93 (44.57)
        3:35.26 (46.33)     4:22.46 (47.20)     5:09.68 (47.22)     5:54.86 (45.18)
        6:40.60 (45.74)     7:24.70 (44.10)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Byrne, Alex M       12 BBSC-MR                34.86      30.58        
  2 Chan, Matthew S     12 Three Village-MR       29.91      30.84        
  3 Ganguli, Nilesh     12 Express Swimming-MR    30.66      30.86        
  4 Dong, Ethan S       11 BBSC-MR                33.30      31.68        
  5 Tsai, Brian C       11 NCAC-MR                32.00      32.14        
  6 Swartwout, William  11 Express Swimming-MR    31.49      32.17        
  7 Broderick, Thomas   12 Express Swimming-MR    32.43      32.42        
  8 Williams, Brendan   12 Three Village-MR       32.92      32.87        
  9 Shemet, Henry M     12 Three Village-MR       31.34      33.08        
 10 Louser, Joshua R    12 Three Village-MR       33.13      33.19        
 11 Owens, Mark         11 Sachem-MR              32.43      33.23        
 12 Pergan III, Cheste  11 Three Village-MR       33.35      33.39        
 13 Tolpina, Axel       12 Unhes-Mr-MR            33.52      33.70        
 14 Lopez, Justen J     11 BBSC-MR                34.61      33.72        
 15 Zarrelli, Michael   12 WAC-MR                 33.70      34.15        
 16 Dillon, Jack P      12 Three Village-MR       34.95      35.00        
 17 Mond, Noah E        12 Three Village-MR       34.21      35.23        
 18 Huang, Ean          11 MALT-NJ                49.87      35.27        
 19 Afifi, Omar         12 NCAC-MR                35.00      35.59        
 20 Duval, Jesse L      12 WAC-MR                 36.17      35.82        
 21 Eng, Alec J         12 BBSC-MR                38.08      36.08        
 22 O'Sullivan, Oisin   11 Sachem-MR              37.13      36.83        
 23 Heslin, Connor      11 HAA-MR                 37.92      37.11        
 24 Tulloch, Zachary C  12 Three Village-MR       37.61      37.14        
 25 Chow, Brandon       12 Express Swimming-MR    36.62      37.43        
 26 Spade, John         12 WAC-MR                 36.78      37.54        
 27 Gotlib, Steven      11 WAC-MR                 37.96      37.55        
 28 Giardinelli, Josh   12 Express Swimming-MR    37.49      37.80        
 29 Brewster, Justin M  11 Unhes-Mr-MR            37.70      38.08        
 30 Ang, Jake           11 Express Swimming-MR    35.84      38.25        
 31 Camaev, Alexander   11 Unhes-Mr-MR            39.36      38.38        
 32 Kang, Matthew       12 Express Swimming-MR    38.74      38.39        
 33 Boyd, Andrew R      11 WAC-MR                 39.57      38.76        
 34 Celaj, IIirian      11 FAST-MR                37.91      38.92        
 35 Earley, Liam P      12 Express Swimming-MR    39.57      39.25        
 36 Yam, Cody J         12 Express Swimming-MR    39.25      39.38        
 37 Vileshin, Kevin J   12 Unhes-Mr-MR            39.83      39.65        
 38 Wone, Brandon M     11 Sachem-MR              37.97      40.16        
 39 Ormond, Garrett E   12 Three Village-MR       45.44      40.65        
 40 Guariglia, Andrew   12 Express Swimming-MR    40.34      41.12        
 41 Krozer, Matthew     12 HAA-MR                 41.61      41.27        
 42 McCafferty, John    12 WAC-MR                 41.56      41.80        
 43 Rozenfeld, Samuel   11 WAC-MR                 41.39      41.84        
 44 Wedner, Jaden       11 MALT-NJ                52.44      42.36        
 45 Kroon, Eric         11 WAC-MR               1:00.00      42.88        
 46 Valle, Matthew J    11 BBSC-MR                44.35      43.69        
 47 Liu, Kenneth        12 MALT-NJ                44.54      44.59        
 48 Alizio, Anthony F   12 Express Swimming-MR    45.08      44.97        
 49 Chen, Patrick       11 MALT-NJ                44.54      48.55        
 50 Gaider, Daniel      11 WAC-MR                 56.76      49.21        
 51 Nielsen, Jordan     11 HAA-MR                 53.64      50.21        
 -- Kroon, Jonathan     12 WAC-MR               1:00.00         DQ        
 -- Belykh, Shawn       12 Unhes-Mr-MR            41.12         NS        
 -- Mattei, Daniel A    12 BBSC-MR                40.15         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Claiborne, Kevin G  12 NCAC-MR              1:04.00    1:04.78        
                  31.72     1:04.78 (33.06)                                        
  2 Chan, Matthew S     12 Three Village-MR     1:06.97    1:05.62        
                  32.45     1:05.62 (33.17)                                        
  3 Ganguli, Nilesh     12 Express Swimming-MR  1:08.14    1:06.51        
                  32.89     1:06.51 (33.62)                                        
  4 Broderick, Thomas   12 Express Swimming-MR  1:08.21    1:08.21        
                  32.87     1:08.21 (35.34)                                        
  5 Dong, Ethan S       11 BBSC-MR              1:11.86    1:09.02        
                  33.78     1:09.02 (35.24)                                        
  6 Tolpina, Axel       12 Unhes-Mr-MR          1:12.34    1:09.62        
                  34.43     1:09.62 (35.19)                                        
  7 Williams, Brendan   12 Three Village-MR     1:13.46    1:10.30        
                  34.65     1:10.30 (35.65)                                        
  8 Swartwout, William  11 Express Swimming-MR  1:08.82    1:10.33        
                  34.61     1:10.33 (35.72)                                        
  9 Lopez, Justen J     11 BBSC-MR              1:12.76    1:10.85        
                  34.93     1:10.85 (35.92)                                        
 10 Morlock, Tristan M  11 HAA-MR               1:11.39    1:11.90        
                  35.61     1:11.90 (36.29)                                        
 11 Konarski, Patrick   12 Lindy-MR             1:00.00    1:12.43        
                  35.07     1:12.43 (37.36)                                        
 12 Louser, Joshua R    12 Three Village-MR     1:15.20    1:12.59        
                  35.09     1:12.59 (37.50)                                        
 13 Nazareno, Andrew L  12 BBSC-MR              1:15.08    1:13.82        
                  36.16     1:13.82 (37.66)                                        
 14 Zarrelli, Michael   12 WAC-MR               1:12.19    1:14.44        
                  36.36     1:14.44 (38.08)                                        
 15 Kipshidze, George   11 Sachem-MR            1:16.14    1:15.41        
                  37.04     1:15.41 (38.37)                                        
 16 Tulloch, Zachary C  12 Three Village-MR     1:21.02    1:15.74        
                  36.92     1:15.74 (38.82)                                        
 17 Duval, Jesse L      12 WAC-MR               1:18.30    1:17.00        
                  37.49     1:17.00 (39.51)                                        
 18 Eng, Alec J         12 BBSC-MR              1:20.04    1:17.09        
                  37.13     1:17.09 (39.96)                                        
 19 Chow, Brandon       12 Express Swimming-MR  1:17.73    1:18.00        
                  37.83     1:18.00 (40.17)                                        
 20 Davis, Avery J      12 Sachem-MR            1:19.72    1:18.88        
                  38.21     1:18.88 (40.67)                                        
 21 Ang, Jake           11 Express Swimming-MR  1:18.56    1:19.18        
                  38.23     1:19.18 (40.95)                                        
 22 Heslin, Connor      11 HAA-MR               1:26.37    1:19.59        
                  39.16     1:19.59 (40.43)                                        
 23 Giardinelli, Josh   12 Express Swimming-MR  1:22.06    1:20.44        
                  38.66     1:20.44 (41.78)                                        
 24 Brewster, Justin M  11 Unhes-Mr-MR          1:22.00    1:20.78        
                  39.12     1:20.78 (41.66)                                        
 25 Vileshin, Kevin J   12 Unhes-Mr-MR          1:29.99    1:21.33        
                  38.66     1:21.33 (42.67)                                        
 26 Owens, Mark         11 Sachem-MR            1:13.80    1:22.84        
                  40.14     1:22.84 (42.70)                                        
 27 Golin, Jacob        11 Unhes-Mr-MR          1:32.05    1:23.62        
                  40.54     1:23.62 (43.08)                                        
 28 Weber, Christopher  11 Express Swimming-MR  1:26.97    1:24.03        
                  39.62     1:24.03 (44.41)                                        
 29 Guariglia, Andrew   12 Express Swimming-MR  1:26.18    1:24.19        
                  44.07     1:24.19 (40.12)                                        
 30 O'Sullivan, Oisin   11 Sachem-MR            1:28.98    1:24.57        
                  40.62     1:24.57 (43.95)                                        
 31 Orehosky, Bailey T  12 HAA-MR               1:26.26    1:24.75        
                  41.42     1:24.75 (43.33)                                        
 32 Ormond, Garrett E   12 Three Village-MR     1:33.13    1:25.37        
                  43.23     1:25.37 (42.14)                                        
 33 Earley, Liam P      12 Express Swimming-MR  1:23.15    1:25.85        
                  41.73     1:25.85 (44.12)                                        
 34 Kang, Matthew       12 Express Swimming-MR  1:24.89    1:27.46        
                  44.20     1:27.46 (43.26)                                        
 35 Sadowski, Aidan     11 WAC-MR               1:32.81    1:28.64        
                  42.90     1:28.64 (45.74)                                        
 36 Jung, Jesse         11 FAST-MR              1:21.55    1:29.47        
                  41.45     1:29.47 (48.02)                                        
 37 Krozer, Matthew     12 HAA-MR               1:32.29    1:31.10        
                  43.10     1:31.10 (48.00)                                        
 38 Valle, Matthew J    11 BBSC-MR              1:32.73    1:31.76        
                  45.58     1:31.76 (46.18)                                        
 39 Kroon, Eric         11 WAC-MR               1:33.77    1:32.26        
                  42.77     1:32.26 (49.49)                                        
 40 Liu, Kenneth        12 MALT-NJ              1:47.54    1:33.31        
                  45.44     1:33.31 (47.87)                                        
 41 Kim, Jed S          12 FAST-MR              1:39.72    1:34.46        
                  45.29     1:34.46 (49.17)                                        
 42 Monteagudo, Steven  12 WAC-MR               1:45.45    1:35.52        
                  42.59     1:35.52 (52.93)                                        
 43 Alizio, Anthony F   12 Express Swimming-MR  1:41.67    1:36.64        
                  47.51     1:36.64 (49.13)                                        
 44 Cullen, Timothy P   12 HAA-MR               1:45.43    1:36.80        
                  47.78     1:36.80 (49.02)                                        
 45 Kroon, Jonathan     12 WAC-MR               2:00.00    1:42.82        
 46 Chen, Patrick       11 MALT-NJ              1:50.88    1:45.05        
 -- McCafferty, John    12 WAC-MR               1:27.59         DQ        
      Did not finish on back
                  42.69          DQ (46.31)                                        
 -- Combs, Sean A       12 Sachem-MR            1:40.00         DQ        
 -- Saenz, max          11 WAC-MR               2:10.00         DQ        
 -- Vine, Thomas J      11 Lindy-MR             1:42.05         DQ        
                  51.04          DQ (53.02)                                        
 -- O'Rourke, Shane     11 Sachem-MR            1:29.58         NS        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Louser, Jason C     12 Three Village-MR       32.01      31.88        
  2 Tolpina, Axel       12 Unhes-Mr-MR            35.37      36.21        
  3 Ganguli, Nilesh     12 Express Swimming-MR    37.96      36.43        
  4 Broderick, Thomas   12 Express Swimming-MR    37.35      37.07        
  5 Dong, Ethan S       11 BBSC-MR                41.58      37.26        
  6 Zarrelli, Michael   12 WAC-MR                 38.06      37.31        
  7 Byrne, Alex M       12 BBSC-MR                37.44      37.74        
  8 Tsai, Brian C       11 NCAC-MR                36.00      37.79        
  9 Stange, Christophe  12 Three Village-MR       38.06      37.93        
 10 Ang, Jake           11 Express Swimming-MR    39.80      38.79        
 11 Shemet, Henry M     12 Three Village-MR       40.14      38.87        
 12 Swartwout, William  11 Express Swimming-MR    39.42      39.41        
 13 Chan, Matthew S     12 Three Village-MR       57.41      39.49        
 14 Muroff, Michael C   12 Three Village-MR       44.70      39.83        
 15 Williams, Brendan   12 Three Village-MR       41.01      39.96        
 16 Owens, Mark         11 Sachem-MR              38.73      40.29        
 17 Duval, Jesse L      12 WAC-MR                 41.92      40.34        
 18 Afifi, Omar         12 NCAC-MR                38.00      40.73        
 19 Gotlib, Steven      11 WAC-MR                 41.50      41.12        
 20 Sun, William        11 Three Village-MR       41.98      41.54        
 21 Vileshin, Kevin J   12 Unhes-Mr-MR            43.38      41.68        
 22 Chow, Brandon       12 Express Swimming-MR    43.53      42.52        
 23 Guariglia, Andrew   12 Express Swimming-MR    42.05      42.60        
 24 Earley, Liam P      12 Express Swimming-MR    42.01      42.82        
 25 Graca, Antonio      12 HAA-MR                 42.34      43.11        
 26 Camaev, Alexander   11 Unhes-Mr-MR            43.85      43.55        
 27 Alizio, Anthony F   12 Express Swimming-MR    45.03      43.88        
 28 Vecchio, Jake M     12 Three Village-MR       44.61      43.90        
 29 Giardinelli, Josh   12 Express Swimming-MR    45.21      43.91        
 30 Ormond, Garrett E   12 Three Village-MR       47.55      43.99        
 31 Yam, Cody J         12 Express Swimming-MR    43.75      44.03        
 32 Brewster, Justin M  11 Unhes-Mr-MR            48.72      45.01        
 33 Liu, Kenneth        12 MALT-NJ                49.54      45.03        
 34 Celaj, IIirian      11 FAST-MR                45.11      45.05        
 35 Tulloch, Zachary C  12 Three Village-MR       46.94      45.26        
 36 Pergan III, Cheste  11 Three Village-MR       45.31      45.32        
 37 Regis, James K      12 NCAC-MR                42.00      45.54        
 38 Jerez, Lucas        11 FAST-MR                48.81      46.38        
 39 Wone, Brandon M     11 Sachem-MR              44.79      47.11        
 40 Boyd, Andrew R      11 WAC-MR                 50.90      47.20        
 41 Kroon, Eric         11 WAC-MR               1:00.00      47.79        
 42 Nazareno, Andrew L  12 BBSC-MR                49.44      47.88        
 43 Rozenfeld, Samuel   11 WAC-MR                 48.30      47.89        
 44 Kroon, Jonathan     12 WAC-MR               1:00.00      48.61        
 45 Wedner, Jaden       11 MALT-NJ                48.33      52.40        
 46 Nielsen, Jordan     11 HAA-MR                 55.86      52.50        
 47 Gaider, Daniel      11 WAC-MR               1:00.94      55.13        
 48 Chen, Patrick       11 MALT-NJ                50.33    1:01.12        
 -- Kang, Matthew       12 Express Swimming-MR    42.97         DQ        
 -- Belykh, Shawn       12 Unhes-Mr-MR            35.07         NS        
 -- Mattei, Daniel A    12 BBSC-MR                43.48         NS        
 -- Racz, Charles       11 MALT-NJ                48.33         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Louser, Jason C     12 Three Village-MR     1:08.07    1:08.26        
                  32.75     1:08.26 (35.51)                                        
  2 Lopez, Justen J     11 BBSC-MR              1:15.98    1:15.74        
                  35.79     1:15.74 (39.95)                                        
  3 Claiborne, Kevin G  12 NCAC-MR              1:24.00    1:17.99        
                  37.00     1:17.99 (40.99)                                        
  4 Konarski, Patrick   12 Lindy-MR             1:14.99    1:18.31        
                  36.88     1:18.31 (41.43)                                        
  5 Belykh, Shawn       12 Unhes-Mr-MR          1:24.41    1:18.69        
                  36.81     1:18.69 (41.88)                                        
  6 Ganguli, Nilesh     12 Express Swimming-MR  1:28.04    1:18.96        
                  37.27     1:18.96 (41.69)                                        
  7 Tolpina, Axel       12 Unhes-Mr-MR          1:19.17    1:19.17        
                  37.44     1:19.17 (41.73)                                        
  8 Byrne, Alex M       12 BBSC-MR              1:19.17    1:19.80        
                  37.50     1:19.80 (42.30)                                        
  9 Broderick, Thomas   12 Express Swimming-MR  1:19.33    1:20.44        
                  37.84     1:20.44 (42.60)                                        
 10 Chan, Matthew S     12 Three Village-MR     1:22.92    1:22.07        
                  39.08     1:22.07 (42.99)                                        
 11 Kipshidze, George   11 Sachem-MR            1:23.76    1:22.86        
                  39.42     1:22.86 (43.44)                                        
 12 Zarrelli, Michael   12 WAC-MR               1:24.48    1:23.36        
                  39.19     1:23.36 (44.17)                                        
 13 Chen, Billy         11 NCAC-MR              1:30.00    1:25.46        
                  39.66     1:25.46 (45.80)                                        
 14 Swartwout, William  11 Express Swimming-MR  1:26.34    1:25.71        
                  40.48     1:25.71 (45.23)                                        
 15 Owens, Mark         11 Sachem-MR            1:27.07    1:26.45        
                  41.11     1:26.45 (45.34)                                        
 16 Griffin, Trevor T   11 Express Swimming-MR  1:40.03    1:26.94        
                  42.03     1:26.94 (44.91)                                        
 17 Ang, Jake           11 Express Swimming-MR  1:32.27    1:26.99        
                  41.22     1:26.99 (45.77)                                        
 18 Sun, William        11 Three Village-MR     1:32.14    1:27.58        
                  42.68     1:27.58 (44.90)                                        
 19 Duval, Jesse L      12 WAC-MR               1:28.38    1:27.68        
                  40.56     1:27.68 (47.12)                                        
 20 Chow, Brandon       12 Express Swimming-MR  1:30.42    1:29.09        
                  42.93     1:29.09 (46.16)                                        
 21 Davis, Avery J      12 Sachem-MR            1:29.24    1:30.01        
                  41.29     1:30.01 (48.72)                                        
 22 Vileshin, Kevin J   12 Unhes-Mr-MR          1:36.17    1:30.69        
                  41.79     1:30.69 (48.90)                                        
 23 Gotlib, Steven      11 WAC-MR               1:31.21    1:30.90        
                  43.01     1:30.90 (47.89)                                        
 24 Louser, Joshua R    12 Three Village-MR     1:33.64    1:31.37        
                  42.83     1:31.37 (48.54)                                        
 25 Guariglia, Andrew   12 Express Swimming-MR  1:30.68    1:31.55        
                  44.05     1:31.55 (47.50)                                        
 26 Weber, Christopher  11 Express Swimming-MR  1:31.05    1:32.41        
                  43.83     1:32.41 (48.58)                                        
 27 Mattei, Daniel A    12 BBSC-MR              1:29.63    1:32.44        
                  42.85     1:32.44 (49.59)                                        
 28 Graca, Antonio      12 HAA-MR               1:32.84    1:33.22        
                  44.60     1:33.22 (48.62)                                        
 29 Orehosky, Bailey T  12 HAA-MR               1:37.77    1:33.54        
                  45.12     1:33.54 (48.42)                                        
 30 Pergan III, Cheste  11 Three Village-MR     1:36.63    1:33.70        
                  43.86     1:33.70 (49.84)                                        
 31 Earley, Liam P      12 Express Swimming-MR  1:31.41    1:33.71        
                  43.36     1:33.71 (50.35)                                        
 32 Combs, Sean A       12 Sachem-MR            1:51.28    1:34.00        
                  44.36     1:34.00 (49.64)                                        
 33 Liu, Kenneth        12 MALT-NJ              1:48.65    1:39.51        
                  47.07     1:39.51 (52.44)                                        
 34 Alizio, Anthony F   12 Express Swimming-MR  1:42.63    1:40.80        
                  47.42     1:40.80 (53.38)                                        
 35 Golin, Jacob        11 Unhes-Mr-MR          1:42.58    1:41.23        
                  48.26     1:41.23 (52.97)                                        
 36 Jerez, Lucas        11 FAST-MR              1:36.26    1:43.09        
                  49.55     1:43.09 (53.54)                                        
 37 Kroon, Jonathan     12 WAC-MR               1:50.78    1:44.80        
                  49.39     1:44.80 (55.41)                                        
 38 Krozer, Matthew     12 HAA-MR               1:50.35    1:44.92        
                  48.72     1:44.92 (56.20)                                        
 39 Sadowski, Aidan     11 WAC-MR               1:56.16    1:45.16        
                  49.47     1:45.16 (55.69)                                        
 40 Kroon, Eric         11 WAC-MR               1:57.68    1:47.05        
                  51.05     1:47.05 (56.00)                                        
 41 Jung, Jesse         11 FAST-MR              1:46.14    1:47.79        
                  50.20     1:47.79 (57.59)                                        
 42 Monteagudo, Steven  12 WAC-MR               1:55.00    1:49.58        
                  51.10     1:49.58 (58.48)                                        
 43 Valle, Matthew J    11 BBSC-MR              2:03.03    1:54.61        
                  55.61     1:54.61 (59.00)                                        
 44 Wedner, Jaden       11 MALT-NJ              1:43.22    2:00.88        
                  56.94   2:00.88 (1:03.94)                                        
 45 Cullen, Timothy P   12 HAA-MR               2:12.30    2:01.68        
                  56.87   2:01.68 (1:04.81)                                        
 -- Vine, Thomas J      11 Lindy-MR             1:46.00         DQ        
                1:03.46        DQ (1:08.18)                                        
 -- Chen, Patrick       11 MALT-NJ              1:46.76         DQ        
                1:01.73        DQ (1:13.13)                                        
 -- Meron, Eli          11 MALT-NJ              1:46.76         DQ        
                  58.58        DQ (1:05.26)                                        
 -- O'Rourke, Shane     11 Sachem-MR            1:32.50         NS        
 -- Pigott, Nicholas    12 Unhes-Mr-MR          2:05.55         NS        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Louser, Jason C     12 Three Village-MR       27.17      27.88        
  2 Byrne, Alex M       12 BBSC-MR                30.02      28.06        
  3 Ganguli, Nilesh     12 Express Swimming-MR    30.00      29.37        
  4 Vecchio, Jake M     12 Three Village-MR       29.52      29.59        
  5 Swartwout, William  11 Express Swimming-MR    30.29      30.76        
  6 Morlock, Tristan M  11 HAA-MR                 30.21      31.10        
  7 Stange, Christophe  12 Three Village-MR       30.61      31.30        
  8 Broderick, Thomas   12 Express Swimming-MR    30.68      31.46        
  9 Nazareno, Andrew L  12 BBSC-MR                35.16      31.78        
 10 Ang, Jake           11 Express Swimming-MR    35.90      31.92        
 11 Shemet, Henry M     12 Three Village-MR       32.01      31.93        
 12 Muroff, Michael C   12 Three Village-MR       32.50      32.09        
 13 Lopez, Louis        12 WAC-MR                 32.36      32.18        
 14 Konarski, Patrick   12 Lindy-MR             1:15.66      32.48        
 15 Belykh, Shawn       12 Unhes-Mr-MR            32.77      32.64        
 16 Hoey, JP            12 WAC-MR                 34.11      33.09        
 17 Dong, Ethan S       11 BBSC-MR                36.12      33.15        
 18 O'Sullivan, Oisin   11 Sachem-MR              34.03      33.17        
 19 Owens, Mark         11 Sachem-MR              31.73      33.32        
 20 Dillon, Jack P      12 Three Village-MR       32.76      33.49        
 21 Pergan III, Cheste  11 Three Village-MR       34.82      34.08        
 22 Mond, Noah E        12 Three Village-MR       35.67      34.61        
 23 Brewster, Justin M  11 Unhes-Mr-MR            35.00      34.99        
 24 Celaj, IIirian      11 FAST-MR                36.96      35.59        
 25 Spade, John         12 WAC-MR                 36.05      35.69        
 26 Eng, Alec J         12 BBSC-MR                36.79      35.74        
 27 Heslin, Connor      11 HAA-MR                 37.22      35.89        
 28 Vileshin, Kevin J   12 Unhes-Mr-MR            39.17      35.90        
 29 Gotlib, Steven      11 WAC-MR                 37.33      36.49        
 30 Kang, Matthew       12 Express Swimming-MR    38.19      36.60        
 31 Afifi, Omar         12 NCAC-MR                34.00      37.17        
 32 Sun, William        11 Three Village-MR       37.70      37.36        
 33 Mattei, Daniel A    12 BBSC-MR                39.21      37.96        
 34 Chow, Brandon       12 Express Swimming-MR    38.54      39.05        
 35 Guariglia, Andrew   12 Express Swimming-MR    42.09      39.60        
 36 McLaughlin, Joseph  11 BBSC-MR                43.44      39.63        
 37 Orehosky, Bailey T  12 HAA-MR                 41.30      40.15        
 38 Jerez, Lucas        11 FAST-MR                40.87      40.19        
 39 Wedner, Jaden       11 MALT-NJ                42.67      42.22        
 40 Earley, Liam P      12 Express Swimming-MR    41.44      42.48        
 41 Ormond, Garrett E   12 Three Village-MR       43.10      42.56        
 42 Rozenfeld, Samuel   11 WAC-MR                 42.79      43.30        
 43 Combs, Sean A       12 Sachem-MR              48.91      44.19        
 44 McCafferty, John    12 WAC-MR                 45.06      45.15        
 45 Kim, Jed S          12 FAST-MR                43.53      45.27        
 46 Cullen, Timothy P   12 HAA-MR                 48.66      46.86        
 47 Vine, Thomas J      11 Lindy-MR               58.14      49.58        
 -- Racz, Charles       11 MALT-NJ                49.65         NS        
 -- Pigott, Nicholas    12 Unhes-Mr-MR            47.55         NS        
 -- Saenz, max          11 WAC-MR               1:00.00         NS        
 -- Giardinelli, Josh   12 Express Swimming-MR    32.33         NS        
 -- Meron, Eli          11 MALT-NJ                46.76         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Louser, Jason C     12 Three Village-MR     1:00.27    1:01.61        
                  28.81     1:01.61 (32.80)                                        
  2 Chan, Matthew S     12 Three Village-MR     1:02.58    1:03.42        
                  30.16     1:03.42 (33.26)                                        
  3 Claiborne, Kevin G  12 NCAC-MR              1:04.00    1:04.29        
                  30.38     1:04.29 (33.91)                                        
  4 Byrne, Alex M       12 BBSC-MR              1:10.09    1:05.71        
                  30.23     1:05.71 (35.48)                                        
  5 Ganguli, Nilesh     12 Express Swimming-MR  1:06.68    1:06.20        
                  30.21     1:06.20 (35.99)                                        
  6 Vecchio, Jake M     12 Three Village-MR     1:07.22    1:06.88        
                  32.87     1:06.88 (34.01)                                        
  7 Swartwout, William  11 Express Swimming-MR  1:07.99    1:07.86        
                  31.98     1:07.86 (35.88)                                        
  8 Stange, Christophe  12 Three Village-MR     1:09.50    1:08.61        
                  32.31     1:08.61 (36.30)                                        
  9 Muroff, Michael C   12 Three Village-MR     1:09.99    1:10.93        
                  33.46     1:10.93 (37.47)                                        
 10 Dillon, Jack P      12 Three Village-MR     1:12.82    1:10.99        
                  33.10     1:10.99 (37.89)                                        
 11 Nazareno, Andrew L  12 BBSC-MR              1:16.36    1:12.89        
                  34.76     1:12.89 (38.13)                                        
 12 Lopez, Justen J     11 BBSC-MR              1:13.49    1:13.04        
                  33.69     1:13.04 (39.35)                                        
 13 Broderick, Thomas   12 Express Swimming-MR  1:14.39    1:13.37        
                  33.77     1:13.37 (39.60)                                        
 14 Tolpina, Axel       12 Unhes-Mr-MR          1:18.76    1:16.03        
                  34.86     1:16.03 (41.17)                                        
 15 Louser, Joshua R    12 Three Village-MR     1:15.36    1:16.45        
                  35.13     1:16.45 (41.32)                                        
 16 Ang, Jake           11 Express Swimming-MR  1:21.23    1:16.99        
                  36.03     1:16.99 (40.96)                                        
 17 Davis, Avery J      12 Sachem-MR            1:22.12    1:17.67        
                  35.34     1:17.67 (42.33)                                        
 18 Giardinelli, Josh   12 Express Swimming-MR  1:16.79    1:18.17        
                  35.31     1:18.17 (42.86)                                        
 19 Sun, William        11 Three Village-MR     1:23.42    1:20.33        
                  39.40     1:20.33 (40.93)                                        
 20 Huang, Ean          11 MALT-NJ              1:46.76    1:20.34        
                  35.37     1:20.34 (44.97)                                        
 21 Owens, Mark         11 Sachem-MR            1:18.66    1:20.78        
                  35.63     1:20.78 (45.15)                                        
 22 Brewster, Justin M  11 Unhes-Mr-MR          1:21.03    1:21.40        
                  36.67     1:21.40 (44.73)                                        
 23 Eng, Alec J         12 BBSC-MR              1:24.44    1:21.62        
                  37.60     1:21.62 (44.02)                                        
 24 O'Sullivan, Oisin   11 Sachem-MR            1:24.75    1:22.25        
                  38.85     1:22.25 (43.40)                                        
 25 Heslin, Connor      11 HAA-MR               1:26.34    1:23.42        
                  38.39     1:23.42 (45.03)                                        
 26 Kang, Matthew       12 Express Swimming-MR  1:28.88    1:25.46        
                  40.97     1:25.46 (44.49)                                        
 27 Vileshin, Kevin J   12 Unhes-Mr-MR          1:29.32    1:25.61        
                  38.65     1:25.61 (46.96)                                        
 28 Mond, Noah E        12 Three Village-MR     1:21.30    1:26.35        
                  38.39     1:26.35 (47.96)                                        
 29 Weber, Christopher  11 Express Swimming-MR  1:22.86    1:27.74        
                  39.08     1:27.74 (48.66)                                        
 30 Chow, Brandon       12 Express Swimming-MR  1:25.77    1:28.80        
                  39.44     1:28.80 (49.36)                                        
 31 Krozer, Matthew     12 HAA-MR               1:30.53    1:29.38        
                  40.24     1:29.38 (49.14)                                        
 32 Graca, Antonio      12 HAA-MR                    NT    1:33.94        
                  43.16     1:33.94 (50.78)                                        
 33 Jerez, Lucas        11 FAST-MR              1:31.53    1:34.68        
                  43.55     1:34.68 (51.13)                                        
 34 Earley, Liam P      12 Express Swimming-MR  1:33.17    1:35.19        
                  43.24     1:35.19 (51.95)                                        
 35 Camaev, Alexander   11 Unhes-Mr-MR          1:41.08    1:36.55        
                  45.07     1:36.55 (51.48)                                        
 36 Valle, Matthew J    11 BBSC-MR              1:48.54    1:40.54        
                  46.93     1:40.54 (53.61)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ganguli, Nilesh     12 Express Swimming-MR  1:07.58    1:06.90        
                  30.79     1:06.90 (36.11)                                        
  2 Byrne, Alex M       12 BBSC-MR              1:10.44    1:07.36        
                  30.49     1:07.36 (36.87)                                        
  3 Chan, Matthew S     12 Three Village-MR     1:07.10    1:08.41        
                  31.70     1:08.41 (36.71)                                        
  4 Broderick, Thomas   12 Express Swimming-MR  1:07.54    1:09.03        
                  32.04     1:09.03 (36.99)                                        
  5 Tolpina, Axel       12 Unhes-Mr-MR          1:09.16    1:09.22        
                  32.74     1:09.22 (36.48)                                        
  6 Morlock, Tristan M  11 HAA-MR               1:10.59    1:09.82        
                  19.70     1:09.82 (50.12)                                        
  7 Swartwout, William  11 Express Swimming-MR  1:08.86    1:10.17        
                  32.34     1:10.17 (37.83)                                        
  8 Stange, Christophe  12 Three Village-MR     1:11.38    1:10.23        
                  32.38     1:10.23 (37.85)                                        
  9 Dong, Ethan S       11 BBSC-MR              1:15.91    1:10.63        
                  33.50     1:10.63 (37.13)                                        
 10 Vecchio, Jake M     12 Three Village-MR     1:11.84    1:10.75        
                  31.09     1:10.75 (39.66)                                        
 11 Shemet, Henry M     12 Three Village-MR     1:11.30    1:10.97        
                  32.98     1:10.97 (37.99)                                        
 12 Mond, Noah E        12 Three Village-MR     1:12.98    1:11.13        
                  34.14     1:11.13 (36.99)                                        
 13 Williams, Brendan   12 Three Village-MR     1:11.79    1:11.27        
                  32.72     1:11.27 (38.55)                                        
 14 Lopez, Justen J     11 BBSC-MR              1:11.27    1:11.28        
                  33.94     1:11.28 (37.34)                                        
 15 Lopez, Louis        12 WAC-MR               1:13.79    1:13.16        
                  35.75     1:13.16 (37.41)                                        
 16 Muroff, Michael C   12 Three Village-MR     1:15.07    1:13.21        
                  33.55     1:13.21 (39.66)                                        
 17 Dillon, Jack P      12 Three Village-MR     1:14.08    1:13.67        
                  34.19     1:13.67 (39.48)                                        
 18 Belykh, Shawn       12 Unhes-Mr-MR          1:17.73    1:13.89        
                  35.93     1:13.89 (37.96)                                        
 19 Zarrelli, Michael   12 WAC-MR               1:27.59    1:14.71        
                  35.20     1:14.71 (39.51)                                        
 20 Nazareno, Andrew L  12 BBSC-MR              1:20.44    1:16.76        
                  35.24     1:16.76 (41.52)                                        
 21 Ang, Jake           11 Express Swimming-MR  1:28.76    1:17.59        
                  38.43     1:17.59 (39.16)                                        
 22 Hoey, JP            12 WAC-MR               1:53.60    1:17.63        
                  35.24     1:17.63 (42.39)                                        
 23 Duval, Jesse L      12 WAC-MR               1:17.99    1:17.64        
                  34.96     1:17.64 (42.68)                                        
 24 Giardinelli, Josh   12 Express Swimming-MR  1:19.51    1:18.13        
                  34.37     1:18.13 (43.76)                                        
 25 Kipshidze, George   11 Sachem-MR            1:16.28    1:18.49        
                  37.46     1:18.49 (41.03)                                        
 26 Tulloch, Zachary C  12 Three Village-MR     1:23.35    1:19.05        
                  37.77     1:19.05 (41.28)                                        
 27 Spade, John         12 WAC-MR               1:21.79    1:19.14        
                  37.27     1:19.14 (41.87)                                        
 28 Brewster, Justin M  11 Unhes-Mr-MR          1:30.00    1:19.25        
                  36.93     1:19.25 (42.32)                                        
 29 Eng, Alec J         12 BBSC-MR              1:22.44    1:19.29        
                  37.37     1:19.29 (41.92)                                        
 30 Afifi, Omar         12 NCAC-MR              1:19.00    1:19.32        
                  36.17     1:19.32 (43.15)                                        
 31 Kang, Matthew       12 Express Swimming-MR  1:20.16    1:19.34        
                  39.50     1:19.34 (39.84)                                        
 32 Celaj, IIirian      11 FAST-MR              1:21.47    1:20.93        
                  37.09     1:20.93 (43.84)                                        
 33 Gotlib, Steven      11 WAC-MR               1:40.00    1:22.77        
                  40.23     1:22.77 (42.54)                                        
 34 Graca, Antonio      12 HAA-MR               1:28.36    1:23.01        
                  38.19     1:23.01 (44.82)                                        
 35 McLaughlin, Joseph  11 BBSC-MR              1:35.44    1:24.96        
                  39.71     1:24.96 (45.25)                                        
 36 Golin, Jacob        11 Unhes-Mr-MR          1:31.33    1:25.35        
                  38.63     1:25.35 (46.72)                                        
 37 Earley, Liam P      12 Express Swimming-MR  1:24.08    1:26.01        
                  41.28     1:26.01 (44.73)                                        
 38 Mattei, Daniel A    12 BBSC-MR              1:35.94    1:27.24        
                  41.49     1:27.24 (45.75)                                        
 39 Combs, Sean A       12 Sachem-MR            1:37.51    1:29.24        
                  41.87     1:29.24 (47.37)                                        
 40 McCafferty, John    12 WAC-MR               1:32.17    1:31.39        
                  41.97     1:31.39 (49.42)                                        
 41 Rozenfeld, Samuel   11 WAC-MR               1:30.85    1:31.44        
                  43.15     1:31.44 (48.29)                                        
 42 Valle, Matthew J    11 BBSC-MR              1:42.44    1:34.86        
                  45.19     1:34.86 (49.67)                                        
 43 Cullen, Timothy P   12 HAA-MR               1:44.35    1:46.47        
                  50.25     1:46.47 (56.22)                                        
 -- Chen, Billy         11 NCAC-MR              1:25.00         DQ        
                  39.27          DQ (42.66)                                        
 -- Pigott, Nicholas    12 Unhes-Mr-MR          1:38.10         NS        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ganguli, Nilesh     12 Express Swimming-MR  2:24.21    2:21.57        
                  30.33     1:06.50 (36.17)     1:50.10 (43.60)     2:21.57 (31.47)
  2 Broderick, Thomas   12 Express Swimming-MR  2:23.86    2:22.38        
                  31.50     1:07.60 (36.10)     1:50.91 (43.31)     2:22.38 (31.47)
  3 Swartwout, William  11 Express Swimming-MR  2:24.34    2:22.41        
                  31.85     1:08.11 (36.26)     1:51.90 (43.79)     2:22.41 (30.51)
  4 Byrne, Alex M       12 BBSC-MR              2:32.46    2:25.45        
                  30.70     1:08.64 (37.94)     1:51.59 (42.95)     2:25.45 (33.86)
  5 Lopez, Justen J     11 BBSC-MR              2:27.51    2:28.08        
                  33.61     1:13.11 (39.50)     1:54.59 (41.48)     2:28.08 (33.49)
  6 Tolpina, Axel       12 Unhes-Mr-MR          2:30.27    2:29.90        
                  34.60     1:12.29 (37.69)     1:57.65 (45.36)     2:29.90 (32.25)
  7 Dong, Ethan S       11 BBSC-MR              2:35.09    2:29.92        
                  34.34     1:12.74 (38.40)     1:57.10 (44.36)     2:29.92 (32.82)
  8 Spade, John         12 WAC-MR               3:06.31    2:46.59        
                  36.44     1:18.50 (42.06)     2:10.84 (52.34)     2:46.59 (35.75)
  9 Eng, Alec J         12 BBSC-MR              2:54.82    2:49.94        
                  37.43     1:20.22 (42.79)     2:14.07 (53.85)     2:49.94 (35.87)
 10 Davis, Avery J      12 Sachem-MR            2:51.08    2:50.92        
                  35.99     1:21.52 (45.53)     2:13.24 (51.72)     2:50.92 (37.68)
 11 Weber, Christopher  11 Express Swimming-MR  2:53.55    2:53.64        
                  36.32     1:22.08 (45.76)     2:14.93 (52.85)     2:53.64 (38.71)
 12 Camaev, Alexander   11 Unhes-Mr-MR          2:58.50    2:56.32        
                  40.95     1:24.89 (43.94)     2:16.66 (51.77)     2:56.32 (39.66)
 13 Wone, Brandon M     11 Sachem-MR            3:13.83    3:02.01        
                  39.64     1:25.29 (45.65)     2:22.71 (57.42)     3:02.01 (39.30)
 14 Golin, Jacob        11 Unhes-Mr-MR          3:03.90    3:03.00        
                  40.20     1:25.44 (45.24)     2:23.29 (57.85)     3:03.00 (39.71)
 -- Earley, Liam P      12 Express Swimming-MR  2:58.76         NS        
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Eng, William a      14 Express Swimming-MR    23.35      23.31        
  2 Gaffney, John C     14 Express Swimming-MR    24.60      23.97        
  3 Duval, Justin S     14 Unhes-Mr-MR            25.26      24.71        
  4 Wilson, Patrick R   14 Express Swimming-MR    24.97      24.75        
  5 Mcalpine, Michael   14 Unhes-Mr-MR            25.19      24.94        
  6 Sanders, Peter B    14 Three Village-MR       25.03      25.15        
  7 Budke, Vinny C      13 Sachem-MR              25.23      25.44        
  8 Sheinberg, Kyle N   14 Express Swimming-MR    25.85      25.58        
  9 Fargo, Jordan K     13 Express Swimming-MR    26.08      25.71        
 10 Graham, Joseph P    14 Express Swimming-MR    25.38      25.91        
 11 White, Devin H      13 Lindy-MR               26.49      26.14        
 12 Afif, John          14 WAC-MR                 25.50      26.16        
 13 Papsco, Zachary T   13 HAA-MR                 26.96      26.22        
 14 Shashaty, Jack      14 WAC-MR                 26.90      26.23        
 15 Jiang, Michael      13 Express Swimming-MR    26.39      26.40        
 16 Kim, Mark           14 NCAC-MR                26.00      26.47        
 17 Valdes, Luke        13 WAC-MR                 29.12      26.57        
 18 Kubik, Cameron H    13 Three Village-MR       27.21      26.63        
 19 Takes, William E    14 Express Swimming-MR    29.11      26.85        
 20 Dai, Wesley         14 WAC-MR                 30.77      26.86        
 21 Ragusa, Gabriel J   14 Express Swimming-MR    29.69      26.90        
 22 Bogush, Nicholas W  14 Three Village-MR       26.75      27.02        
 23 Jacobs, Daniel J    13 Express Swimming-MR    27.41      27.12        
 24 Coyle, Steven L     14 BBSC-MR                27.64      27.20        
 25 Dunster, Connor G   13 Express Swimming-MR    28.17      27.33        
 26 O'Malley, Connor M  13 HAA-MR                 27.47      27.38        
 27 Saggio, Christophe  14 Three Village-MR       27.91      27.55        
 28 Oganesian, Mel      13 BBSC-MR                28.91      27.58        
 29 Deguzman, Nathanie  13 Express Swimming-MR    27.46      27.67        
 30 Casey, Jack H       13 HAA-MR                 29.89      27.86        
 31 Brown, Colm M       13 Three Village-MR       29.28      27.97        
 32 Sansiviero, Burke   13 Express Swimming-MR    28.11      27.99        
 33 Stanley, Jack N     13 BBSC-MR                29.06      28.25        
 34 Brown, Liam K       14 Three Village-MR       27.88      28.35        
 35 Claps, Danny        13 HAA-MR                 29.21      28.42        
 36 Griffin, Spencer H  13 HAA-MR                 29.77      28.50        
 37 Jozkowski, Evan H   13 Express Swimming-MR    28.64      28.56        
 38 Tucker, Chandler J  13 BBSC-MR                29.24      28.78        
 39 Towse, Eric         13 WAC-MR                 30.27      28.97        
 40 Lombardo, Nicholas  13 WAC-MR                 29.65      28.98        
 41 McGoldrick, Michae  14 Express Swimming-MR    28.32      29.01        
 42 Gamboa, Nathaniel   13 Express Swimming-MR    29.68      29.20        
 43 Sweeney, Joseph T   13 Three Village-MR       29.42      29.40        
 44 Zhenilenko, Alan P  13 Unhes-Mr-MR            30.33      29.95        
 45 Marsala, Charles    13 WAC-MR                 32.34      31.72        
 46 McNamara, William   13 BBSC-MR                32.50      32.95        
 47 Sun, Charles        13 Three Village-MR       35.48      34.61        
 48 Shablovsky, Jason   13 WAC-MR                 40.00      35.72        
 -- Didenko, David      13 Unhes-Mr-MR            28.60         NS        
 -- O'Connell, Conor J  13 Express Swimming-MR    29.63         NS        
 -- Zeman, Shane D      14 Lindy-MR               38.87         NS        
 -- Coughlin, Brandon   13 Three Village-MR       31.71         NS        
 -- Cotter, Zach R      13 Sachem-MR              35.37         NS        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stange, Andrew R    14 Three Village-MR       50.39      50.19        
                  24.29       50.19 (25.90)                                        
  2 Eng, William a      14 Express Swimming-MR    51.03      50.66        
                  24.67       50.66 (25.99)                                        
  3 Gaffney, John C     14 Express Swimming-MR    52.41      51.45        
                  25.00       51.45 (26.45)                                        
  4 Zhao, Steven D      14 Three Village-MR       52.14      52.13        
                  24.92       52.13 (27.21)                                        
  5 Zuric, Luka D       13 Three Village-MR       54.02      52.85        
                  25.09       52.85 (27.76)                                        
  6 Graham, Joseph P    14 Express Swimming-MR    52.41      53.22        
                  25.81       53.22 (27.41)                                        
  7 Budke, Vinny C      13 Sachem-MR              54.50      53.27        
                  25.49       53.27 (27.78)                                        
  8 Fargo, Jordan K     13 Express Swimming-MR    55.35      54.07        
                  26.54       54.07 (27.53)                                        
  9 O'Shea, Chris M     14 Three Village-MR       52.25      54.19        
                  26.53       54.19 (27.66)                                        
 10 Sanders, Peter B    14 Three Village-MR       54.24      54.32        
                  26.35       54.32 (27.97)                                        
 11 Sheinberg, Kyle N   14 Express Swimming-MR    54.71      54.66        
                  26.23       54.66 (28.43)                                        
 12 Chirico, Matthew J  14 Three Village-MR       54.85      54.78        
                  26.75       54.78 (28.03)                                        
 13 Mcalpine, Michael   14 Unhes-Mr-MR            56.09      55.18        
                  26.11       55.18 (29.07)                                        
 14 Shashaty, Jack      14 WAC-MR                 57.80      55.75        
                  27.27       55.75 (28.48)                                        
 15 Millkey, Nicholas   13 HAA-MR                 57.42      56.25        
                  27.38       56.25 (28.87)                                        
 16 Kubik, Cameron H    13 Three Village-MR       57.49      57.15        
                  27.17       57.15 (29.98)                                        
 17 Kaplan, Ryan J      13 Three Village-MR       59.84      57.35        
                  27.90       57.35 (29.45)                                        
 18 Jacobs, Daniel J    13 Express Swimming-MR  1:00.68      57.46        
                  27.64       57.46 (29.82)                                        
 19 Jiang, Michael      13 Express Swimming-MR    57.91      57.90        
                  27.89       57.90 (30.01)                                        
 20 Vintis, Matt T      13 Three Village-MR       58.52      57.98        
                  27.77       57.98 (30.21)                                        
 21 Ragusa, Gabriel J   14 Express Swimming-MR    59.72      58.55        
                  28.02       58.55 (30.53)                                        
 22 Hawkins, Michael J  13 HAA-MR                 59.19      58.60        
                  27.98       58.60 (30.62)                                        
 23 Valdes, Luke        13 WAC-MR                 58.67      58.64        
                  28.33       58.64 (30.31)                                        
 24 O'Malley, Connor M  13 HAA-MR                 59.51      58.83        
                  28.64       58.83 (30.19)                                        
 25 Coyle, Steven L     14 BBSC-MR              1:00.75      58.84        
                  27.79       58.84 (31.05)                                        
 26 Shemet, Charlie F   13 Three Village-MR       58.10      58.99        
                  28.15       58.99 (30.84)                                        
 27 He, David           13 Three Village-MR       58.63      59.05        
                  28.97       59.05 (30.08)                                        
 28 Casey, Jack H       13 HAA-MR               1:07.91      59.80        
                  28.94       59.80 (30.86)                                        
 29 Kim, Mark           14 NCAC-MR                58.00      59.84        
                  27.89       59.84 (31.95)                                        
 30 Deguzman, Nathanie  13 Express Swimming-MR  1:00.22    1:00.01        
                  28.75     1:00.01 (31.26)                                        
 31 Marschausen, Patri  14 Express Swimming-MR  1:02.25    1:00.12        
                  28.88     1:00.12 (31.24)                                        
 32 Brown, Colm M       13 Three Village-MR     1:02.42    1:00.24        
                  29.18     1:00.24 (31.06)                                        
 33 Sansiviero, Burke   13 Express Swimming-MR  1:01.09    1:00.45        
                  28.80     1:00.45 (31.65)                                        
 34 Duval, Justin S     14 Unhes-Mr-MR            56.77    1:00.53        
                  27.59     1:00.53 (32.94)                                        
 35 Brown, Liam K       14 Three Village-MR     1:01.23    1:00.55        
                  28.96     1:00.55 (31.59)                                        
 36 Afif, John          14 WAC-MR                 57.00    1:00.87        
                  28.88     1:00.87 (31.99)                                        
 37 Takes, William E    14 Express Swimming-MR  1:09.76    1:01.19        
                  29.00     1:01.19 (32.19)                                        
 38 Dai, Wesley         14 WAC-MR               1:14.94    1:01.37        
                  28.26     1:01.37 (33.11)                                        
 39 McGoldrick, Michae  14 Express Swimming-MR  1:02.60    1:01.54        
                  29.63     1:01.54 (31.91)                                        
 40 Saggio, Christophe  14 Three Village-MR     1:01.46    1:01.57        
                  29.88     1:01.57 (31.69)                                        
 41 Dunster, Connor G   13 Express Swimming-MR  1:03.20    1:02.04        
                  29.66     1:02.04 (32.38)                                        
 42 Lombardo, Nicholas  13 WAC-MR               1:04.35    1:02.12        
                  30.13     1:02.12 (31.99)                                        
 43 Didenko, David      13 Unhes-Mr-MR          1:04.69    1:02.31        
                  29.56     1:02.31 (32.75)                                        
 44 Jozkowski, Evan H   13 Express Swimming-MR  1:04.03    1:03.20        
                  30.80     1:03.20 (32.40)                                        
 45 Callaghan, Ryan     13 WAC-MR               1:06.12    1:03.25        
                  30.45     1:03.25 (32.80)                                        
 46 Gamboa, Nathaniel   13 Express Swimming-MR  1:03.88    1:03.29        
                  30.60     1:03.29 (32.69)                                        
 47 Pacult, Alex        14 Lindy-MR             1:05.99    1:03.39        
                  29.69     1:03.39 (33.70)                                        
 48 Tucker, Chandler J  13 BBSC-MR              1:05.04    1:03.54        
                  30.63     1:03.54 (32.91)                                        
 49 O'Connell, Conor J  13 Express Swimming-MR  1:06.54    1:03.74        
                  30.43     1:03.74 (33.31)                                        
 50 Oganesian, Mel      13 BBSC-MR              1:06.73    1:04.07        
                  32.36     1:04.07 (31.71)                                        
 51 Towse, Eric         13 WAC-MR               1:07.05    1:04.56        
                  31.43     1:04.56 (33.13)                                        
 52 Sweeney, Joseph T   13 Three Village-MR     1:07.54    1:05.18        
                  31.37     1:05.18 (33.81)                                        
 53 Claps, Danny        13 HAA-MR               1:06.69    1:05.29        
                  31.11     1:05.29 (34.18)                                        
 54 Zhenilenko, Alan P  13 Unhes-Mr-MR          1:08.37    1:05.94        
                  31.48     1:05.94 (34.46)                                        
 55 Coughlin, Brandon   13 Three Village-MR     1:07.45    1:05.95        
                  32.29     1:05.95 (33.66)                                        
 56 Bances, AJ J        13 Three Village-MR     1:05.49    1:06.23        
                  31.33     1:06.23 (34.90)                                        
 57 Stanley, Jack N     13 BBSC-MR              1:15.15    1:06.53        
                  31.58     1:06.53 (34.95)                                        
 58 Graham, Joe K       14 Express Swimming-MR  1:10.74    1:08.02        
                  31.72     1:08.02 (36.30)                                        
 59 Banfi, Justin       14 Sachem-MR            1:09.00    1:08.33        
                  31.82     1:08.33 (36.51)                                        
 60 McNamara, William   13 BBSC-MR              1:10.86    1:09.68        
                  33.68     1:09.68 (36.00)                                        
 61 O'Connor, Daniel T  14 Express Swimming-MR       NT    1:09.90        
                  33.61     1:09.90 (36.29)                                        
 62 Marsala, Charles    13 WAC-MR               1:12.43    1:11.23        
                  33.44     1:11.23 (37.79)                                        
 63 Stora, Michael      13 WAC-MR               1:15.49    1:13.67        
                  34.98     1:13.67 (38.69)                                        
 64 Gurevich, Brendan   13 Express Swimming-MR  1:18.85    1:15.21        
                  35.15     1:15.21 (40.06)                                        
 65 Sun, Charles        13 Three Village-MR     1:19.30    1:15.89        
                  35.17     1:15.89 (40.72)                                        
 66 Zeman, Shane D      14 Lindy-MR             1:29.76    1:31.90        
                  42.37     1:31.90 (49.53)                                        
 -- Wilson, Patrick R   14 Express Swimming-MR    55.82         DQ        
      False start
                  26.07          DQ (28.66)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gaffney, John C     14 Express Swimming-MR  1:48.04    1:49.84        
                  25.65       53.66 (28.01)     1:22.12 (28.46)     1:49.84 (27.72)
  2 Stange, Andrew R    14 Three Village-MR     1:50.62    1:50.65        
                  25.19       53.15 (27.96)     1:21.76 (28.61)     1:50.65 (28.89)
  3 Zhao, Steven D      14 Three Village-MR     1:55.65    1:54.22        
                  26.36       55.45 (29.09)     1:24.47 (29.02)     1:54.22 (29.75)
  4 O'Shea, Chris M     14 Three Village-MR     1:50.41    1:54.70        
                  26.75       55.31 (28.56)     1:25.09 (29.78)     1:54.70 (29.61)
  5 Zuric, Luka D       13 Three Village-MR     1:56.30    1:55.37        
                  26.80       57.01 (30.21)     1:26.75 (29.74)     1:55.37 (28.62)
  6 Eng, William a      14 Express Swimming-MR  1:55.54    1:56.07        
                  26.04       55.78 (29.74)     1:26.65 (30.87)     1:56.07 (29.42)
  7 Graham, Joseph P    14 Express Swimming-MR  1:54.39    1:56.22        
                  26.81       55.98 (29.17)     1:26.07 (30.09)     1:56.22 (30.15)
  8 Wilson, Patrick R   14 Express Swimming-MR  1:58.78    1:57.76        
                  26.29       56.01 (29.72)     1:27.17 (31.16)     1:57.76 (30.59)
  9 Sheinberg, Kyle N   14 Express Swimming-MR  1:58.51    2:00.26        
                  27.35       57.69 (30.34)     1:29.01 (31.32)     2:00.26 (31.25)
 10 Sanders, Peter B    14 Three Village-MR     1:57.14    2:00.88        
                  27.56       57.97 (30.41)     1:29.44 (31.47)     2:00.88 (31.44)
 11 Mcalpine, Michael   14 Unhes-Mr-MR          2:06.32    2:00.96        
                  27.32       58.24 (30.92)     1:30.04 (31.80)     2:00.96 (30.92)
 12 Millkey, Nicholas   13 HAA-MR               2:02.19    2:01.13        
                  27.77       58.24 (30.47)     1:29.99 (31.75)     2:01.13 (31.14)
 13 Shashaty, Jack      14 WAC-MR               2:18.66    2:01.44        
                  27.69       58.20 (30.51)     1:30.15 (31.95)     2:01.44 (31.29)
 14 Papsco, Zachary T   13 HAA-MR               2:02.12    2:01.73        
                  27.86       58.65 (30.79)     1:30.63 (31.98)     2:01.73 (31.10)
 15 Afif, John          14 WAC-MR               2:04.00    2:04.28        
                  29.05     1:00.51 (31.46)     1:33.10 (32.59)     2:04.28 (31.18)
 16 Kaplan, Ryan J      13 Three Village-MR     2:07.76    2:05.63        
                  28.61     1:00.26 (31.65)     1:32.94 (32.68)     2:05.63 (32.69)
 17 Valdes, Luke        13 WAC-MR               2:10.92    2:05.89        
                  28.81     1:00.66 (31.85)     1:33.73 (33.07)     2:05.89 (32.16)
 18 O'Malley, Connor M  13 HAA-MR               2:08.94    2:06.10        
                  29.27     1:01.57 (32.30)     1:34.48 (32.91)     2:06.10 (31.62)
 19 Bogush, Nicholas W  14 Three Village-MR     2:08.71    2:06.79        
                  28.90     1:01.75 (32.85)     1:34.50 (32.75)     2:06.79 (32.29)
 20 Hawkins, Michael J  13 HAA-MR               2:10.37    2:07.00        
                  28.58     1:00.65 (32.07)     1:33.66 (33.01)     2:07.00 (33.34)
 21 Jiang, Michael      13 Express Swimming-MR  2:11.68    2:07.50        
                  28.46     1:01.38 (32.92)     1:35.50 (34.12)     2:07.50 (32.00)
 22 Brown, Colm M       13 Three Village-MR     2:11.68    2:07.94        
                  29.92     1:02.47 (32.55)     1:36.27 (33.80)     2:07.94 (31.67)
 23 Ragusa, Gabriel J   14 Express Swimming-MR  2:19.36    2:09.09        
                  29.09     1:01.66 (32.57)     1:35.60 (33.94)     2:09.09 (33.49)
 24 Duval, Justin S     14 Unhes-Mr-MR          2:09.54    2:09.60        
                  28.57     1:01.25 (32.68)     1:35.12 (33.87)     2:09.60 (34.48)
 25 Brown, Liam K       14 Three Village-MR     2:10.92    2:10.27        
                  29.17     1:02.34 (33.17)     1:37.39 (35.05)     2:10.27 (32.88)
 26 Jacobs, Daniel J    13 Express Swimming-MR  2:15.79    2:10.53        
                  28.41     1:01.21 (32.80)     1:35.88 (34.67)     2:10.53 (34.65)
 27 Deguzman, Nathanie  13 Express Swimming-MR  2:10.83    2:10.80        
                  29.69     1:02.71 (33.02)     1:36.62 (33.91)     2:10.80 (34.18)
 28 McGoldrick, Michae  14 Express Swimming-MR  2:12.93    2:11.07        
                  29.66     1:02.46 (32.80)     1:37.20 (34.74)     2:11.07 (33.87)
 29 Coyle, Steven L     14 BBSC-MR              2:11.62    2:11.09        
                  28.98     1:02.26 (33.28)     1:37.72 (35.46)     2:11.09 (33.37)
 30 White, Devin H      13 Lindy-MR             2:03.44    2:13.87        
                  28.69     1:01.96 (33.27)     1:38.21 (36.25)     2:13.87 (35.66)
 31 Sansiviero, Burke   13 Express Swimming-MR  2:12.36    2:13.90        
                  30.51     1:04.36 (33.85)     1:39.19 (34.83)     2:13.90 (34.71)
 32 Saggio, Christophe  14 Three Village-MR     2:15.71    2:14.21        
                  30.13     1:03.04 (32.91)     1:38.35 (35.31)     2:14.21 (35.86)
 33 Marschausen, Patri  14 Express Swimming-MR  2:20.12    2:14.52        
                  30.51     1:03.83 (33.32)     1:39.14 (35.31)     2:14.52 (35.38)
 34 Gamboa, Nathaniel   13 Express Swimming-MR  2:17.74    2:15.28        
                  30.55     1:04.56 (34.01)     1:40.16 (35.60)     2:15.28 (35.12)
 35 Casey, Jack H       13 HAA-MR               2:33.27    2:15.70        
                  30.81     1:05.86 (35.05)     1:42.03 (36.17)     2:15.70 (33.67)
 36 Dai, Wesley         14 WAC-MR               2:40.20    2:16.98        
                1:05.70     1:41.87 (36.17)     2:17.25 (35.38)         2:16.98 ( )
 37 Oganesian, Mel      13 BBSC-MR              2:19.01    2:17.35        
                  31.66     1:07.76 (36.10)     1:43.00 (35.24)     2:17.35 (34.35)
 38 Callaghan, Ryan     13 WAC-MR               2:30.42    2:18.43        
                  32.00     1:07.69 (35.69)     1:44.29 (36.60)     2:18.43 (34.14)
 39 Dunster, Connor G   13 Express Swimming-MR  2:22.15    2:20.36        
                  31.85     1:07.79 (35.94)     1:45.45 (37.66)     2:20.36 (34.91)
 40 Tucker, Chandler J  13 BBSC-MR              2:20.48    2:20.54        
                  32.16     1:08.08 (35.92)     1:44.58 (36.50)     2:20.54 (35.96)
 41 Coughlin, Brandon   13 Three Village-MR     2:25.18    2:21.71        
                  32.81     1:09.09 (36.28)     1:45.60 (36.51)     2:21.71 (36.11)
 42 Bances, AJ J        13 Three Village-MR     2:23.91    2:23.13        
                  32.58     1:09.28 (36.70)     1:46.70 (37.42)     2:23.13 (36.43)
 42 Griffin, Spencer H  13 HAA-MR               2:35.05    2:23.13        
                  30.84     1:05.86 (35.02)     1:44.48 (38.62)     2:23.13 (38.65)
 44 Sweeney, Joseph T   13 Three Village-MR     2:25.75    2:23.49        
                  32.49     1:08.90 (36.41)     1:46.94 (38.04)     2:23.49 (36.55)
 45 Zhenilenko, Alan P  13 Unhes-Mr-MR          2:24.73    2:27.06        
                  32.62     1:08.92 (36.30)     1:49.15 (40.23)     2:27.06 (37.91)
 46 Didenko, David      13 Unhes-Mr-MR               NT    2:28.52        
                  30.68     1:08.04 (37.36)     1:49.56 (41.52)     2:28.52 (38.96)
 47 Stanley, Jack N     13 BBSC-MR              2:31.37    2:30.30        
                  33.69     1:12.60 (38.91)     1:53.60 (41.00)     2:30.30 (36.70)
 48 Claps, Danny        13 HAA-MR               2:28.24    2:31.53        
                  32.83     1:10.30 (37.47)     1:50.34 (40.04)     2:31.53 (41.19)
 49 Marsala, Charles    13 WAC-MR               3:00.00    2:42.43        
                  36.88     1:17.24 (40.36)     2:00.76 (43.52)     2:42.43 (41.67)
 50 Sun, Charles        13 Three Village-MR     2:51.57    2:42.74        
                  36.68     1:17.82 (41.14)     2:01.40 (43.58)     2:42.74 (41.34)
 51 Zeman, Shane D      14 Lindy-MR             2:50.99    3:14.36        
                  43.10     1:32.89 (49.79)     2:24.21 (51.32)     3:14.36 (50.15)
 52 Shablovsky, Jason   13 WAC-MR               3:28.32    3:17.15        
                  42.02     1:32.39 (50.37)     2:24.11 (51.72)     3:17.15 (53.04)
 -- Takes, William E    14 Express Swimming-MR  2:26.18         DQ        
      False start
                  29.74     1:05.16 (35.42)     1:43.57 (38.41)          DQ (36.78)
 -- O'Connell, Conor J  13 Express Swimming-MR  2:19.18         NS        
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Shea, Chris M     14 Three Village-MR     5:00.75    4:53.04        
                  26.86       55.96 (29.10)     1:25.72 (29.76)     1:55.07 (29.35)
        2:24.25 (29.18)     2:53.94 (29.69)     3:23.62 (29.68)     3:53.41 (29.79)
        4:23.45 (30.04)     4:53.04 (29.59)                                        
  2 Rosen, Jason Z      14 Express Swimming-MR  4:53.52    4:59.73        
                  26.66       55.82 (29.16)     1:25.58 (29.76)     1:55.48 (29.90)
        2:25.35 (29.87)     2:56.28 (30.93)     3:27.33 (31.05)     3:58.38 (31.05)
        4:29.53 (31.15)     4:59.73 (30.20)                                        
  3 Fargo, Jordan K     13 Express Swimming-MR  5:23.25    5:23.32        
                  28.31       59.36 (31.05)     1:31.99 (32.63)     2:05.18 (33.19)
        2:38.66 (33.48)     3:12.38 (33.72)     3:46.66 (34.28)     4:20.07 (33.41)
        4:51.98 (31.91)     5:23.32 (31.34)                                        
  4 Millkey, Nicholas   13 HAA-MR               5:29.53    5:24.37        
                  29.46     1:01.55 (32.09)     1:34.25 (32.70)     2:07.33 (33.08)
        2:40.05 (32.72)     3:12.66 (32.61)     3:46.28 (33.62)     4:19.07 (32.79)
        4:52.32 (33.25)     5:24.37 (32.05)                                        
  5 Huner, Alec E       13 Three Village-MR     5:28.99    5:25.01        
                  29.03     1:01.70 (32.67)     1:35.19 (33.49)     2:08.77 (33.58)
        2:41.59 (32.82)     3:15.05 (33.46)     3:48.14 (33.09)     4:20.57 (32.43)
        4:53.13 (32.56)     5:25.01 (31.88)                                        
  6 Papsco, Zachary T   13 HAA-MR               5:28.11    5:26.02        
                  29.23     1:01.18 (31.95)     1:34.18 (33.00)     2:07.75 (33.57)
        2:40.61 (32.86)     3:13.23 (32.62)     3:47.00 (33.77)     4:20.15 (33.15)
        4:53.77 (33.62)     5:26.02 (32.25)                                        
  7 Mcalpine, Michael   14 Unhes-Mr-MR          5:43.86    5:26.25        
                  27.52       59.19 (31.67)     1:32.04 (32.85)     2:05.21 (33.17)
        2:38.57 (33.36)     3:12.43 (33.86)     3:46.43 (34.00)     4:20.69 (34.26)
        4:53.65 (32.96)     5:26.25 (32.60)                                        
  8 Eng, William a      14 Express Swimming-MR  5:22.33    5:32.48        
                  27.53       59.68 (32.15)     1:33.15 (33.47)     2:07.24 (34.09)
        2:40.89 (33.65)     3:13.83 (32.94)     3:48.43 (34.60)     4:23.46 (35.03)
        4:59.00 (35.54)     5:32.48 (33.48)                                        
  9 Shashaty, Jack      14 WAC-MR               5:33.50    5:32.66        
                  30.00     1:02.73 (32.73)     1:36.08 (33.35)     2:09.76 (33.68)
        2:43.24 (33.48)     3:16.91 (33.67)     3:50.97 (34.06)     4:25.36 (34.39)
        4:59.31 (33.95)     5:32.66 (33.35)                                        
 10 Maidhof, Matthew T  13 HAA-MR               5:43.83    5:38.54        
                  30.05     1:03.38 (33.33)     1:37.07 (33.69)     2:11.19 (34.12)
        2:45.82 (34.63)     3:20.15 (34.33)     3:55.21 (35.06)     4:30.06 (34.85)
        5:05.23 (35.17)     5:38.54 (33.31)                                        
 11 Jiang, Michael      13 Express Swimming-MR  5:55.00    5:45.45        
                  29.98     1:03.38 (33.40)     1:38.18 (34.80)     2:13.99 (35.81)
        2:49.99 (36.00)     3:26.01 (36.02)     4:01.62 (35.61)     4:37.99 (36.37)
        5:12.54 (34.55)     5:45.45 (32.91)                                        
 12 Deguzman, Nathanie  13 Express Swimming-MR  5:53.31    5:47.55        
                  30.89     1:05.45 (34.56)     1:39.99 (34.54)     2:15.39 (35.40)
        2:51.14 (35.75)     3:26.71 (35.57)     4:02.90 (36.19)     4:38.56 (35.66)
        5:14.17 (35.61)     5:47.55 (33.38)                                        
 13 McGoldrick, Michae  14 Express Swimming-MR  6:00.25    5:54.79        
                  31.24     1:05.79 (34.55)     1:41.75 (35.96)     2:17.70 (35.95)
        2:53.52 (35.82)     3:30.51 (36.99)     4:06.64 (36.13)     4:43.42 (36.78)
        5:20.21 (36.79)     5:54.79 (34.58)                                        
 14 Hidalgo, Ricardo A  14 WAC-MR               6:08.20    5:54.88        
                  31.24     1:05.65 (34.41)     1:41.12 (35.47)     2:16.76 (35.64)
        2:52.88 (36.12)     3:29.63 (36.75)     4:06.08 (36.45)     4:42.45 (36.37)
        5:19.62 (37.17)     5:54.88 (35.26)                                        
 15 McNamara, William   13 BBSC-MR              6:52.74    6:33.58        
                  34.42     1:12.23 (37.81)     1:51.59 (39.36)     2:31.92 (40.33)
        3:12.27 (40.35)     3:53.63 (41.36)     4:34.67 (41.04)     5:16.08 (41.41)
        5:56.00 (39.92)     6:33.58 (37.58)                                        
 16 Claps, Danny        13 HAA-MR               6:48.22    6:44.85        
                  32.77     1:11.75 (38.98)     1:52.47 (40.72)     2:33.92 (41.45)
        3:17.08 (43.16)     4:00.85 (43.77)     4:43.98 (43.13)     5:26.15 (42.17)
        6:08.59 (42.44)     6:44.85 (36.26)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Shea, Chris M     14 Three Village-MR       58.91      57.35        
                  28.74       57.35 (28.61)                                        
  2 Gaffney, John C     14 Express Swimming-MR    57.53      58.17        
                  28.36       58.17 (29.81)                                        
  3 Fargo, Jordan K     13 Express Swimming-MR  1:03.03    1:01.55        
                  29.55     1:01.55 (32.00)                                        
  4 Mcalpine, Michael   14 Unhes-Mr-MR          1:03.95    1:02.01        
                  29.80     1:02.01 (32.21)                                        
  5 Zuric, Luka D       13 Three Village-MR     1:02.64    1:02.30        
                  30.36     1:02.30 (31.94)                                        
  6 Eng, William a      14 Express Swimming-MR  1:02.82    1:03.04        
                  30.66     1:03.04 (32.38)                                        
  7 Sanders, Peter B    14 Three Village-MR     1:02.34    1:03.26        
                  31.07     1:03.26 (32.19)                                        
  8 Kaplan, Ryan J      13 Three Village-MR     1:02.78    1:03.53        
                  31.19     1:03.53 (32.34)                                        
  9 Shashaty, Jack      14 WAC-MR               1:05.95    1:03.80        
                  31.13     1:03.80 (32.67)                                        
 10 Budke, Vinny C      13 Sachem-MR            1:03.41    1:05.02        
                  31.89     1:05.02 (33.13)                                        
 11 Fisher, Alex        14 HAA-MR               1:06.80    1:05.03        
                  31.47     1:05.03 (33.56)                                        
 12 Hawkins, Michael J  13 HAA-MR               1:04.75    1:05.79        
                  32.18     1:05.79 (33.61)                                        
 13 Wilson, Patrick R   14 Express Swimming-MR  1:05.28    1:06.03        
                  31.85     1:06.03 (34.18)                                        
 14 Valdes, Luke        13 WAC-MR               1:07.07    1:06.20        
                  32.33     1:06.20 (33.87)                                        
 15 Kim, Mark           14 NCAC-MR              1:06.00    1:06.42        
                  31.88     1:06.42 (34.54)                                        
 16 Jiang, Michael      13 Express Swimming-MR  1:08.88    1:06.56        
                  32.79     1:06.56 (33.77)                                        
 17 Bogush, Nicholas W  14 Three Village-MR     1:09.40    1:08.12        
                  33.59     1:08.12 (34.53)                                        
 18 Jacobs, Daniel J    13 Express Swimming-MR  1:11.70    1:08.83        
                  33.85     1:08.83 (34.98)                                        
 19 Takes, William E    14 Express Swimming-MR  1:12.48    1:09.74        
                  33.54     1:09.74 (36.20)                                        
 20 Sansiviero, Burke   13 Express Swimming-MR  1:10.57    1:10.19        
                  34.55     1:10.19 (35.64)                                        
 21 Gamboa, Nathaniel   13 Express Swimming-MR  1:11.86    1:10.62        
                  34.24     1:10.62 (36.38)                                        
 22 Lombardo, Nicholas  13 WAC-MR               1:09.43    1:10.98        
                  35.39     1:10.98 (35.59)                                        
 23 Dai, Wesley         14 WAC-MR               1:20.00    1:11.42        
                  34.53     1:11.42 (36.89)                                        
 24 Marschausen, Patri  14 Express Swimming-MR  1:13.21    1:12.20        
                  34.15     1:12.20 (38.05)                                        
 25 Brown, Liam K       14 Three Village-MR     1:13.43    1:12.29        
                  35.58     1:12.29 (36.71)                                        
 26 Sweeney, Joseph T   13 Three Village-MR     1:13.84    1:12.73        
                  35.44     1:12.73 (37.29)                                        
 27 Coughlin, Brandon   13 Three Village-MR     1:14.51    1:13.01        
                  35.80     1:13.01 (37.21)                                        
 28 Towse, Eric         13 WAC-MR               1:33.71    1:13.21        
                  35.67     1:13.21 (37.54)                                        
 29 Callaghan, Ryan     13 WAC-MR               1:14.71    1:13.59        
                  35.61     1:13.59 (37.98)                                        
 30 Jozkowski, Evan H   13 Express Swimming-MR  1:12.65    1:13.61        
                  36.61     1:13.61 (37.00)                                        
 31 Oganesian, Mel      13 BBSC-MR              1:20.46    1:14.26        
                  36.88     1:14.26 (37.38)                                        
 32 Saggio, Christophe  14 Three Village-MR     1:17.68    1:14.52        
                  36.53     1:14.52 (37.99)                                        
 33 Bances, AJ J        13 Three Village-MR     1:16.06    1:14.57        
                  36.41     1:14.57 (38.16)                                        
 34 White, Devin H      13 Lindy-MR             1:13.21    1:14.74        
                  37.08     1:14.74 (37.66)                                        
 35 Brown, Colm M       13 Three Village-MR     1:17.29    1:14.75        
                  36.54     1:14.75 (38.21)                                        
 36 Dunster, Connor G   13 Express Swimming-MR  1:17.01    1:14.94        
                  36.57     1:14.94 (38.37)                                        
 37 Tucker, Chandler J  13 BBSC-MR              1:19.83    1:17.60        
                  38.08     1:17.60 (39.52)                                        
 38 Zhenilenko, Alan P  13 Unhes-Mr-MR          1:20.92    1:18.82        
                  38.78     1:18.82 (40.04)                                        
 39 McNamara, William   13 BBSC-MR              1:19.90    1:19.32        
                  39.25     1:19.32 (40.07)                                        
 40 Didenko, David      13 Unhes-Mr-MR          1:20.46    1:19.90        
                  38.91     1:19.90 (40.99)                                        
 41 McGoldrick, Michae  14 Express Swimming-MR  1:21.90    1:19.94        
                  39.41     1:19.94 (40.53)                                        
 42 Claps, Danny        13 HAA-MR               1:21.01    1:19.99        
                  39.04     1:19.99 (40.95)                                        
 43 Stanley, Jack N     13 BBSC-MR              1:19.50    1:20.30        
                  38.87     1:20.30 (41.43)                                        
 44 Marsala, Charles    13 WAC-MR               1:19.00    1:25.40        
                  41.21     1:25.40 (44.19)                                        
 45 Sun, Charles        13 Three Village-MR     1:31.83    1:27.59        
                  41.19     1:27.59 (46.40)                                        
 46 Zeman, Shane D      14 Lindy-MR             1:41.13    1:42.48        
                  50.87     1:42.48 (51.61)                                        
 -- Shablovsky, Jason   13 WAC-MR               1:50.00         DQ        
      Did not finish on back
                  46.97          DQ (53.26)                                        
 -- O'Connell, Conor J  13 Express Swimming-MR  1:13.28         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Shea, Chris M     14 Three Village-MR     1:58.24    2:00.65        
                  29.02       59.59 (30.57)     1:30.01 (30.42)     2:00.65 (30.64)
  2 Gaffney, John C     14 Express Swimming-MR  2:02.71    2:05.64        
                  29.76     1:01.42 (31.66)     1:33.92 (32.50)     2:05.64 (31.72)
  3 Zuric, Luka D       13 Three Village-MR     2:12.23    2:11.11        
                  31.00     1:04.73 (33.73)     1:38.16 (33.43)     2:11.11 (32.95)
  4 Chirico, Matthew J  14 Three Village-MR     2:09.37    2:12.98        
                  32.58     1:05.84 (33.26)     1:39.53 (33.69)     2:12.98 (33.45)
  5 Mcalpine, Michael   14 Unhes-Mr-MR          2:18.98    2:13.67        
                  30.53     1:04.34 (33.81)     1:39.58 (35.24)     2:13.67 (34.09)
  6 Vintis, Matt T      13 Three Village-MR     2:10.06    2:13.94        
                  31.76     1:05.78 (34.02)     1:40.36 (34.58)     2:13.94 (33.58)
  7 Sanders, Peter B    14 Three Village-MR     2:19.97    2:15.98        
                  32.73     1:07.36 (34.63)     1:42.91 (35.55)     2:15.98 (33.07)
  8 Kaplan, Ryan J      13 Three Village-MR     2:12.84    2:16.32        
                  32.04     1:06.29 (34.25)     1:41.43 (35.14)     2:16.32 (34.89)
  9 Graham, Joseph P    14 Express Swimming-MR  2:21.07    2:17.31        
                  32.93     1:07.33 (34.40)     1:42.96 (35.63)     2:17.31 (34.35)
 10 Eng, William a      14 Express Swimming-MR  2:17.96    2:17.62        
                  32.03     1:06.59 (34.56)     1:42.49 (35.90)     2:17.62 (35.13)
 11 Fargo, Jordan K     13 Express Swimming-MR  2:15.26    2:18.51        
                  32.53     1:06.51 (33.98)     1:42.62 (36.11)     2:18.51 (35.89)
 12 Shashaty, Jack      14 WAC-MR               2:20.09    2:19.09        
                  32.95     1:08.14 (35.19)     1:43.86 (35.72)     2:19.09 (35.23)
 13 Wilson, Patrick R   14 Express Swimming-MR       NT    2:21.07        
                  32.93     1:08.71 (35.78)     1:46.05 (37.34)     2:21.07 (35.02)
 14 Deguzman, Nathanie  13 Express Swimming-MR  2:21.83    2:21.73        
                  33.17     1:09.37 (36.20)     1:45.95 (36.58)     2:21.73 (35.78)
 15 Valdes, Luke        13 WAC-MR               2:23.97    2:22.41        
                  33.64     1:09.21 (35.57)     1:46.73 (37.52)     2:22.41 (35.68)
 16 Shemet, Charlie F   13 Three Village-MR     2:22.29    2:22.59        
                  33.74     1:09.52 (35.78)     1:46.65 (37.13)     2:22.59 (35.94)
 17 Sheinberg, Kyle N   14 Express Swimming-MR  2:22.95    2:23.10        
                  33.88     1:10.70 (36.82)     1:47.90 (37.20)     2:23.10 (35.20)
 18 Lombardo, Nicholas  13 WAC-MR               2:27.75    2:25.71        
                  35.75     1:12.73 (36.98)     1:51.10 (38.37)     2:25.71 (34.61)
 19 Jacobs, Daniel J    13 Express Swimming-MR  2:42.32    2:26.74        
                  34.65     1:11.90 (37.25)     1:49.85 (37.95)     2:26.74 (36.89)
 20 Sansiviero, Burke   13 Express Swimming-MR  2:28.94    2:26.93        
                  34.99     1:12.62 (37.63)     1:50.34 (37.72)     2:26.93 (36.59)
 21 Gamboa, Nathaniel   13 Express Swimming-MR  2:31.75    2:32.04        
                  35.46     1:13.28 (37.82)     1:52.65 (39.37)     2:32.04 (39.39)
 22 Dai, Wesley         14 WAC-MR               2:45.00    2:33.62        
                  34.84     1:14.22 (39.38)     1:54.82 (40.60)     2:33.62 (38.80)
 23 Coyle, Steven L     14 BBSC-MR              2:40.89    2:34.32        
                  35.73     1:14.60 (38.87)     1:54.92 (40.32)     2:34.32 (39.40)
 24 Callaghan, Ryan     13 WAC-MR               2:38.46    2:34.99        
                  36.71     1:16.00 (39.29)     1:55.86 (39.86)     2:34.99 (39.13)
 25 Bances, AJ J        13 Three Village-MR     2:38.57    2:35.88        
                  36.88     1:16.82 (39.94)     1:57.35 (40.53)     2:35.88 (38.53)
 26 Takes, William E    14 Express Swimming-MR  2:43.21    2:36.26        
                                1:13.31 ( )   2:36.26 (1:22.95)                    
 27 O'Connell, Conor J  13 Express Swimming-MR  2:35.43    2:37.09        
                  36.87     1:17.41 (40.54)     1:58.94 (41.53)     2:37.09 (38.15)
 28 Sweeney, Joseph T   13 Three Village-MR     2:41.55    2:37.50        
                  37.33     1:17.28 (39.95)     1:58.22 (40.94)     2:37.50 (39.28)
 29 Griffin, Spencer H  13 HAA-MR                    NT    2:43.18        
                  37.45     1:18.03 (40.58)     2:00.72 (42.69)     2:43.18 (42.46)
 30 Saggio, Christophe  14 Three Village-MR     2:46.65    2:44.56        
                  39.77     1:20.54 (40.77)     2:03.21 (42.67)     2:44.56 (41.35)
 31 O'Connor, Daniel T  14 Express Swimming-MR       NT    2:56.45        
                  41.41     1:25.87 (44.46)     2:12.45 (46.58)     2:56.45 (44.00)
 32 Graham, Joe K       14 Express Swimming-MR  3:04.95    2:59.95        
                                                    2:15.05 ( )     2:59.95 (44.90)
 33 Claps, Danny        13 HAA-MR               2:58.96    3:03.04        
                  41.29     1:27.16 (45.87)     2:15.95 (48.79)     3:03.04 (47.09)
 34 Cotter, Zach R      13 Sachem-MR            3:30.00    3:16.23        
                  46.53     1:38.06 (51.53)     2:28.05 (49.99)     3:16.23 (48.18)
 35 McNamara, William   13 BBSC-MR              2:50.75    3:32.43        
                  40.33     1:22.84 (42.51)     2:06.69 (43.85)   3:32.43 (1:25.74)
 36 Zeman, Shane D      14 Lindy-MR             3:19.92    3:34.40        
                  51.19     1:46.40 (55.21)   3:34.40 (1:48.00)                    
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stange, Andrew R    14 Three Village-MR     1:10.65    1:06.76        
                  31.03     1:06.76 (35.73)                                        
  2 Gaffney, John C     14 Express Swimming-MR  1:11.79    1:07.67        
                  32.89     1:07.67 (34.78)                                        
  3 Graham, Joseph P    14 Express Swimming-MR  1:07.78    1:08.22        
                  32.67     1:08.22 (35.55)                                        
  4 Wilson, Patrick R   14 Express Swimming-MR  1:07.36    1:08.43        
                  32.31     1:08.43 (36.12)                                        
  5 Shashaty, Jack      14 WAC-MR               1:09.59    1:08.68        
                  32.48     1:08.68 (36.20)                                        
  6 Duval, Justin S     14 Unhes-Mr-MR          1:08.36    1:10.97        
                  33.00     1:10.97 (37.97)                                        
  7 O'Malley, Connor M  13 HAA-MR               1:11.83    1:11.81        
                  33.99     1:11.81 (37.82)                                        
  8 Budke, Vinny C      13 Sachem-MR            1:11.32    1:11.89        
                  33.90     1:11.89 (37.99)                                        
  9 Mcalpine, Michael   14 Unhes-Mr-MR          1:12.57    1:12.03        
                  34.21     1:12.03 (37.82)                                        
 10 Zhao, Steven D      14 Three Village-MR     1:10.33    1:12.06        
                  33.69     1:12.06 (38.37)                                        
 11 Sansiviero, Burke   13 Express Swimming-MR  1:12.68    1:13.17        
                  34.58     1:13.17 (38.59)                                        
 12 Zuric, Luka D       13 Three Village-MR     1:16.50    1:13.68        
                  35.03     1:13.68 (38.65)                                        
 13 Deguzman, Nathanie  13 Express Swimming-MR  1:13.10    1:14.55        
                  35.59     1:14.55 (38.96)                                        
 14 Millkey, Nicholas   13 HAA-MR               1:14.75    1:14.61        
                  35.83     1:14.61 (38.78)                                        
 15 Casey, Jack H       13 HAA-MR               1:23.61    1:15.50        
                  35.84     1:15.50 (39.66)                                        
 16 Jozkowski, Evan H   13 Express Swimming-MR  1:17.45    1:15.91        
                  36.40     1:15.91 (39.51)                                        
 17 Lombardo, Nicholas  13 WAC-MR               1:14.68    1:16.15        
                  36.20     1:16.15 (39.95)                                        
 18 Dai, Wesley         14 WAC-MR               1:31.51    1:17.11        
                  36.06     1:17.11 (41.05)                                        
 19 Gamboa, Nathaniel   13 Express Swimming-MR  1:16.72    1:17.63        
                  37.20     1:17.63 (40.43)                                        
 20 Tucker, Chandler J  13 BBSC-MR              1:19.10    1:17.79        
                  36.72     1:17.79 (41.07)                                        
 21 Jacobs, Daniel J    13 Express Swimming-MR  1:20.19    1:18.67        
                  37.66     1:18.67 (41.01)                                        
 22 Didenko, David      13 Unhes-Mr-MR          1:20.46    1:19.01        
                  36.94     1:19.01 (42.07)                                        
 23 Chirico, Matthew J  14 Three Village-MR     1:20.04    1:19.38        
                  37.63     1:19.38 (41.75)                                        
 24 Griffin, Spencer H  13 HAA-MR               1:22.95    1:19.98        
                  37.44     1:19.98 (42.54)                                        
 25 Dunster, Connor G   13 Express Swimming-MR  1:20.14    1:20.58        
                  37.92     1:20.58 (42.66)                                        
 26 Stora, Michael      13 WAC-MR               1:24.38    1:21.11        
                  40.29     1:21.11 (40.82)                                        
 27 Towse, Eric         13 WAC-MR               1:23.36    1:21.31        
                  38.21     1:21.31 (43.10)                                        
 28 Ragusa, Gabriel J   14 Express Swimming-MR  1:24.52    1:22.09        
                  38.72     1:22.09 (43.37)                                        
 29 Pacult, Alex        14 Lindy-MR             1:21.00    1:22.20        
                  38.99     1:22.20 (43.21)                                        
 30 Brown, Liam K       14 Three Village-MR     1:30.13    1:24.18        
                  39.38     1:24.18 (44.80)                                        
 31 Oganesian, Mel      13 BBSC-MR              1:25.31    1:25.86        
                  41.33     1:25.86 (44.53)                                        
 32 Marschausen, Patri  14 Express Swimming-MR  1:28.21    1:26.16        
                  40.97     1:26.16 (45.19)                                        
 33 Takes, William E    14 Express Swimming-MR  1:28.76    1:27.70        
                  40.72     1:27.70 (46.98)                                        
 34 McNamara, William   13 BBSC-MR              1:29.36    1:28.65        
                  41.17     1:28.65 (47.48)                                        
 35 Sweeney, Joseph T   13 Three Village-MR     1:28.08    1:30.46        
                  42.91     1:30.46 (47.55)                                        
 36 Stanley, Jack N     13 BBSC-MR              1:32.41    1:32.32        
                  43.73     1:32.32 (48.59)                                        
 37 Banfi, Justin       14 Sachem-MR            1:30.74    1:33.31        
                  44.24     1:33.31 (49.07)                                        
 38 Gurevich, Brendan   13 Express Swimming-MR  1:35.87    1:33.49        
                  44.89     1:33.49 (48.60)                                        
 39 Zhenilenko, Alan P  13 Unhes-Mr-MR          1:37.87    1:34.36        
                  44.81     1:34.36 (49.55)                                        
 40 Sun, Charles        13 Three Village-MR     1:35.51    1:35.52        
                  45.43     1:35.52 (50.09)                                        
 41 Marsala, Charles    13 WAC-MR               1:37.40    1:36.12        
                  45.77     1:36.12 (50.35)                                        
 42 Claps, Danny        13 HAA-MR               1:39.14    1:39.12        
                  46.09     1:39.12 (53.03)                                        
 43 O'Connell, Conor J  13 Express Swimming-MR  1:40.47    1:51.63        
                  52.74     1:51.63 (58.89)                                        
 -- Cotter, Zach R      13 Sachem-MR            2:00.00         DQ        
                  55.23        DQ (1:01.69)                                        
 -- Zeman, Shane D      14 Lindy-MR             1:47.99         DQ        
                  56.83        DQ (1:04.63)                                        
 -- O'Connor, Daniel T  14 Express Swimming-MR       NT         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gaffney, John C     14 Express Swimming-MR  2:26.86    2:24.13        
                  33.58     1:10.66 (37.08)     1:47.98 (37.32)     2:24.13 (36.15)
  2 Stange, Andrew R    14 Three Village-MR     2:25.92    2:24.14        
                  32.68     1:10.08 (37.40)     1:47.83 (37.75)     2:24.14 (36.31)
  3 Graham, Joseph P    14 Express Swimming-MR  2:24.02    2:25.22        
                  33.10     1:10.05 (36.95)     1:47.36 (37.31)     2:25.22 (37.86)
  4 Fisher, Alex        14 HAA-MR               2:30.07    2:27.84        
                  33.03     1:10.84 (37.81)     1:49.60 (38.76)     2:27.84 (38.24)
  5 Mcalpine, Michael   14 Unhes-Mr-MR          2:41.16    2:32.04        
                  34.81     1:13.99 (39.18)     1:52.86 (38.87)     2:32.04 (39.18)
  6 Duval, Justin S     14 Unhes-Mr-MR          2:31.98    2:33.92        
                  33.98     1:12.94 (38.96)     1:53.31 (40.37)     2:33.92 (40.61)
  7 Millkey, Nicholas   13 HAA-MR               2:36.41    2:34.21        
                  35.81     1:15.12 (39.31)     1:55.36 (40.24)     2:34.21 (38.85)
  8 Budke, Vinny C      13 Sachem-MR            2:36.34    2:35.21        
                  34.72     1:14.40 (39.68)     1:54.92 (40.52)     2:35.21 (40.29)
  9 Zhao, Steven D      14 Three Village-MR     2:33.88    2:35.81        
                  33.69     1:13.12 (39.43)     1:54.16 (41.04)     2:35.81 (41.65)
 10 O'Malley, Connor M  13 HAA-MR               2:37.60    2:36.54        
                  35.48     1:15.57 (40.09)     1:55.40 (39.83)     2:36.54 (41.14)
 11 Sheinberg, Kyle N   14 Express Swimming-MR  2:36.63    2:36.62        
                  35.31     1:15.41 (40.10)     1:56.18 (40.77)     2:36.62 (40.44)
 12 Sansiviero, Burke   13 Express Swimming-MR  2:42.27    2:37.98        
                  35.79     1:16.05 (40.26)     1:57.32 (41.27)     2:37.98 (40.66)
 13 O'Shea, Chris M     14 Three Village-MR     2:35.74    2:38.31        
                  35.04     1:15.78 (40.74)     1:56.81 (41.03)     2:38.31 (41.50)
 14 Lombardo, Nicholas  13 WAC-MR               2:37.19    2:38.56        
                  36.58     1:16.79 (40.21)     1:58.64 (41.85)     2:38.56 (39.92)
 15 Deguzman, Nathanie  13 Express Swimming-MR  2:39.28    2:40.15        
                  36.29     1:17.02 (40.73)     1:58.01 (40.99)     2:40.15 (42.14)
 16 Coyle, Steven L     14 BBSC-MR              2:47.73    2:42.38        
                  36.19     1:18.15 (41.96)     2:00.94 (42.79)     2:42.38 (41.44)
 17 Hawkins, Michael J  13 HAA-MR               2:45.70    2:42.66        
                  36.22     1:18.28 (42.06)     2:00.59 (42.31)     2:42.66 (42.07)
 18 Tucker, Chandler J  13 BBSC-MR              2:45.80    2:43.20        
                  38.14     1:19.85 (41.71)     2:02.51 (42.66)     2:43.20 (40.69)
 19 Jozkowski, Evan H   13 Express Swimming-MR  2:54.80    2:44.83        
                  36.59     1:17.91 (41.32)     2:01.41 (43.50)     2:44.83 (43.42)
 20 Casey, Jack H       13 HAA-MR               2:58.35    2:45.61        
                  37.24     1:18.84 (41.60)     2:03.12 (44.28)     2:45.61 (42.49)
 21 Kubik, Cameron H    13 Three Village-MR     2:56.60    2:46.86        
                  36.62     1:19.32 (42.70)     2:03.71 (44.39)     2:46.86 (43.15)
 22 Callaghan, Ryan     13 WAC-MR               2:54.59    2:49.61        
                  39.80     1:21.68 (41.88)     2:06.26 (44.58)     2:49.61 (43.35)
 23 Jiang, Michael      13 Express Swimming-MR  2:57.87    2:49.68        
                  37.69     1:21.00 (43.31)     2:05.96 (44.96)     2:49.68 (43.72)
 24 Fargo, Jordan K     13 Express Swimming-MR  3:12.12    2:51.40        
                  38.56     1:22.94 (44.38)     2:07.55 (44.61)     2:51.40 (43.85)
 25 Griffin, Spencer H  13 HAA-MR               3:07.54    2:53.45        
                  36.97     1:20.42 (43.45)     2:07.18 (46.76)     2:53.45 (46.27)
 26 McNamara, William   13 BBSC-MR              3:12.44    3:12.39        
                  43.15     1:31.55 (48.40)     2:22.42 (50.87)     3:12.39 (49.97)
 -- Zeman, Shane D      14 Lindy-MR             3:23.99         DQ        
      Scissors kick
                  54.78                                                            
 -- Towse, Eric         13 WAC-MR               3:30.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  39.81     1:26.37 (46.56)     2:15.22 (48.85)          DQ (47.25)
 -- Wilson, Patrick R   14 Express Swimming-MR  2:27.31         NS        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stange, Andrew R    14 Three Village-MR       53.83      53.77        
                  24.95       53.77 (28.82)                                        
  2 Gaffney, John C     14 Express Swimming-MR    55.35      56.27        
                  26.43       56.27 (29.84)                                        
  3 Zhao, Steven D      14 Three Village-MR       58.03      59.85        
                  27.58       59.85 (32.27)                                        
  4 Budke, Vinny C      13 Sachem-MR            1:00.33    1:00.33        
                  28.59     1:00.33 (31.74)                                        
  5 Duval, Justin S     14 Unhes-Mr-MR          1:01.24    1:00.66        
                  28.25     1:00.66 (32.41)                                        
  6 Eng, William a      14 Express Swimming-MR  1:01.13    1:01.70        
                  29.34     1:01.70 (32.36)                                        
  7 Mcalpine, Michael   14 Unhes-Mr-MR          1:03.31    1:02.77        
                  28.35     1:02.77 (34.42)                                        
  8 Kubik, Cameron H    13 Three Village-MR     1:04.07    1:03.37        
                  29.28     1:03.37 (34.09)                                        
  9 Fisher, Alex        14 HAA-MR               1:02.33    1:03.47        
                  29.24     1:03.47 (34.23)                                        
 10 Afif, John          14 WAC-MR               1:05.00    1:03.68        
                  30.79     1:03.68 (32.89)                                        
 11 Vintis, Matt T      13 Three Village-MR     1:05.32    1:04.02        
                  29.15     1:04.02 (34.87)                                        
 12 Millkey, Nicholas   13 HAA-MR               1:04.04    1:04.04        
                  30.24     1:04.04 (33.80)                                        
 13 Fargo, Jordan K     13 Express Swimming-MR  1:05.59    1:04.69        
                  30.49     1:04.69 (34.20)                                        
 14 Ragusa, Gabriel J   14 Express Swimming-MR  1:05.70    1:04.83        
                  31.32     1:04.83 (33.51)                                        
 15 He, David           13 Three Village-MR     1:06.83    1:05.82        
                  31.36     1:05.82 (34.46)                                        
 16 Kaplan, Ryan J      13 Three Village-MR     1:08.83    1:06.29        
                  31.07     1:06.29 (35.22)                                        
 17 O'Malley, Connor M  13 HAA-MR               1:05.38    1:06.40        
                  32.16     1:06.40 (34.24)                                        
 18 Wilson, Patrick R   14 Express Swimming-MR  1:16.47    1:07.43        
                  31.08     1:07.43 (36.35)                                        
 19 Marschausen, Patri  14 Express Swimming-MR  1:13.09    1:08.92        
                  31.44     1:08.92 (37.48)                                        
 20 Valdes, Luke        13 WAC-MR               1:18.37    1:11.63        
                  32.92     1:11.63 (38.71)                                        
 21 Brown, Liam K       14 Three Village-MR     1:14.48    1:11.99        
                  33.13     1:11.99 (38.86)                                        
 22 Sanders, Peter B    14 Three Village-MR     1:13.05    1:12.28        
                  32.45     1:12.28 (39.83)                                        
 23 Didenko, David      13 Unhes-Mr-MR          1:14.15    1:12.86        
                  31.73     1:12.86 (41.13)                                        
 24 Coyle, Steven L     14 BBSC-MR              1:15.48    1:13.09        
                  32.95     1:13.09 (40.14)                                        
 25 Pacult, Alex        14 Lindy-MR             1:15.00    1:14.31        
                  33.50     1:14.31 (40.81)                                        
 26 Oganesian, Mel      13 BBSC-MR              1:18.45    1:15.70        
                  36.82     1:15.70 (38.88)                                        
 27 Dunster, Connor G   13 Express Swimming-MR  1:29.31    1:16.65        
                  34.76     1:16.65 (41.89)                                        
 28 Towse, Eric         13 WAC-MR               1:28.45    1:17.02        
                  34.66     1:17.02 (42.36)                                        
 29 Brown, Colm M       13 Three Village-MR     1:30.75    1:17.16        
                  35.75     1:17.16 (41.41)                                        
 30 Tucker, Chandler J  13 BBSC-MR              1:20.86    1:17.78        
                  36.78     1:17.78 (41.00)                                        
 31 McGoldrick, Michae  14 Express Swimming-MR  1:15.39    1:20.03        
                  36.04     1:20.03 (43.99)                                        
 32 Saggio, Christophe  14 Three Village-MR     1:18.02    1:21.20        
                  37.26     1:21.20 (43.94)                                        
 33 Coughlin, Brandon   13 Three Village-MR     1:19.62    1:21.69        
                  38.02     1:21.69 (43.67)                                        
 34 O'Connell, Conor J  13 Express Swimming-MR  1:20.40    1:24.34        
                  38.40     1:24.34 (45.94)                                        
 35 Stanley, Jack N     13 BBSC-MR              1:26.02    1:25.27        
                  39.06     1:25.27 (46.21)                                        
 36 Zhenilenko, Alan P  13 Unhes-Mr-MR          1:24.82    1:25.44        
                  41.05     1:25.44 (44.39)                                        
 37 Claps, Danny        13 HAA-MR               1:24.28    1:26.56        
                  39.03     1:26.56 (47.53)                                        
 38 Gurevich, Brendan   13 Express Swimming-MR  1:33.98    1:28.17        
                  40.22     1:28.17 (47.95)                                        
 39 Sun, Charles        13 Three Village-MR     1:34.36    1:31.17        
                  42.54     1:31.17 (48.63)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stange, Andrew R    14 Three Village-MR     2:01.34    2:01.78        
                  26.76       57.99 (31.23)     1:30.01 (32.02)     2:01.78 (31.77)
  2 Gaffney, John C     14 Express Swimming-MR  2:01.09    2:02.12        
                  27.40       58.71 (31.31)     1:30.30 (31.59)     2:02.12 (31.82)
  3 Zuric, Luka D       13 Three Village-MR     2:07.58    2:12.35        
                  30.25     1:04.74 (34.49)     1:39.52 (34.78)     2:12.35 (32.83)
  4 Sheinberg, Kyle N   14 Express Swimming-MR  2:17.68    2:13.53        
                  29.33     1:03.16 (33.83)     1:38.89 (35.73)     2:13.53 (34.64)
  5 Zhao, Steven D      14 Three Village-MR     2:16.02    2:13.66        
                  28.22     1:01.60 (33.38)     1:37.40 (35.80)     2:13.66 (36.26)
  6 Graham, Joseph P    14 Express Swimming-MR  2:16.67    2:15.31        
                  30.07     1:04.19 (34.12)     1:39.53 (35.34)     2:15.31 (35.78)
  7 Papsco, Zachary T   13 HAA-MR               2:18.40    2:18.39        
                  30.14     1:05.00 (34.86)     1:41.89 (36.89)     2:18.39 (36.50)
  8 Afif, John          14 WAC-MR               2:25.00    2:21.74        
                  32.11     1:08.38 (36.27)     1:46.62 (38.24)     2:21.74 (35.12)
  9 Kubik, Cameron H    13 Three Village-MR     2:30.75    2:22.46        
                  30.70     1:07.75 (37.05)     1:45.49 (37.74)     2:22.46 (36.97)
 10 Fargo, Jordan K     13 Express Swimming-MR  2:29.87    2:25.33        
                  32.04     1:09.19 (37.15)     1:49.40 (40.21)     2:25.33 (35.93)
 11 Millkey, Nicholas   13 HAA-MR               2:27.42    2:27.04        
                  32.32     1:09.65 (37.33)     1:48.66 (39.01)     2:27.04 (38.38)
 12 Ragusa, Gabriel J   14 Express Swimming-MR  2:52.85    2:27.55        
                  32.28     1:07.59 (35.31)     1:47.16 (39.57)     2:27.55 (40.39)
 13 Wilson, Patrick R   14 Express Swimming-MR       NT    2:34.09        
                  33.95     1:15.17 (41.22)     1:54.83 (39.66)     2:34.09 (39.26)
 14 Deguzman, Nathanie  13 Express Swimming-MR  2:34.34    2:35.61        
                  33.28     1:12.64 (39.36)     1:53.51 (40.87)     2:35.61 (42.10)
 15 White, Devin H      13 Lindy-MR             2:19.88    2:36.60        
                  33.71     1:13.09 (39.38)     1:54.86 (41.77)     2:36.60 (41.74)
 16 Marschausen, Patri  14 Express Swimming-MR  2:56.45    2:41.70        
                  32.77     1:11.57 (38.80)     1:55.86 (44.29)     2:41.70 (45.84)
 17 Coyle, Steven L     14 BBSC-MR              2:54.10    2:45.22        
                  34.11     1:15.54 (41.43)     2:00.27 (44.73)     2:45.22 (44.95)
 18 Oganesian, Mel      13 BBSC-MR              2:57.04    2:48.87        
                  38.72     1:23.24 (44.52)     2:08.89 (45.65)     2:48.87 (39.98)
 19 Gamboa, Nathaniel   13 Express Swimming-MR  3:01.21    2:53.85        
                  35.54     1:17.92 (42.38)     2:05.59 (47.67)     2:53.85 (48.26)
 20 Zhenilenko, Alan P  13 Unhes-Mr-MR               NT    3:13.11        
                  41.59     1:30.30 (48.71)     2:22.64 (52.34)     3:13.11 (50.47)
 -- Kaplan, Ryan J      13 Three Village-MR     2:38.11         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gaffney, John C     14 Express Swimming-MR  2:01.16    2:04.28        
                  26.75       58.74 (31.99)     1:34.81 (36.07)     2:04.28 (29.47)
  2 O'Shea, Chris M     14 Three Village-MR     2:05.42    2:09.02        
                  27.58       58.96 (31.38)     1:38.71 (39.75)     2:09.02 (30.31)
  3 Eng, William a      14 Express Swimming-MR  2:12.53    2:11.87        
                  28.16     1:01.51 (33.35)     1:42.72 (41.21)     2:11.87 (29.15)
  4 Graham, Joseph P    14 Express Swimming-MR  2:13.47    2:12.82        
                  29.40     1:04.24 (34.84)     1:42.75 (38.51)     2:12.82 (30.07)
  5 Sheinberg, Kyle N   14 Express Swimming-MR  2:15.53    2:13.22        
                  28.07     1:02.95 (34.88)     1:43.40 (40.45)     2:13.22 (29.82)
  6 Wilson, Patrick R   14 Express Swimming-MR  2:16.82    2:15.54        
                  30.90     1:06.06 (35.16)     1:45.03 (38.97)     2:15.54 (30.51)
  7 Fisher, Alex        14 HAA-MR               2:17.24    2:16.70        
                  29.76     1:04.96 (35.20)     1:45.81 (40.85)     2:16.70 (30.89)
  8 Kubik, Cameron H    13 Three Village-MR     2:25.67    2:18.82        
                  29.02     1:04.33 (35.31)     1:46.79 (42.46)     2:18.82 (32.03)
  9 Fargo, Jordan K     13 Express Swimming-MR  2:22.91    2:19.76        
                  30.54     1:05.04 (34.50)     1:49.00 (43.96)     2:19.76 (30.76)
 10 Afif, John          14 WAC-MR               2:30.00    2:22.47        
                  31.18     1:07.58 (36.40)     1:49.11 (41.53)     2:22.47 (33.36)
 11 Hawkins, Michael J  13 HAA-MR               2:24.96    2:24.06        
                  31.43     1:07.58 (36.15)     1:50.70 (43.12)     2:24.06 (33.36)
 12 Deguzman, Nathanie  13 Express Swimming-MR  2:23.88    2:24.19        
                  31.99     1:08.23 (36.24)     1:50.41 (42.18)     2:24.19 (33.78)
 13 O'Malley, Connor M  13 HAA-MR               2:22.89    2:24.35        
                  31.62     1:11.21 (39.59)     1:51.27 (40.06)     2:24.35 (33.08)
 14 Duval, Justin S     14 Unhes-Mr-MR          2:22.16    2:24.36        
                  30.08     1:05.75 (35.67)     1:47.83 (42.08)     2:24.36 (36.53)
 15 He, David           13 Three Village-MR     2:27.59    2:24.91        
                  31.17     1:09.68 (38.51)     1:52.22 (42.54)     2:24.91 (32.69)
 16 Shemet, Charlie F   13 Three Village-MR     2:27.07    2:26.37        
                  30.81     1:08.16 (37.35)     1:52.18 (44.02)     2:26.37 (34.19)
 17 Coyle, Steven L     14 BBSC-MR              2:37.01    2:28.00        
                  32.56     1:11.40 (38.84)     1:54.54 (43.14)     2:28.00 (33.46)
 18 Ragusa, Gabriel J   14 Express Swimming-MR  2:33.17    2:28.12        
                  30.52     1:08.25 (37.73)     1:54.77 (46.52)     2:28.12 (33.35)
 19 Sansiviero, Burke   13 Express Swimming-MR  2:28.20    2:28.58        
                  33.58     1:11.92 (38.34)     1:54.26 (42.34)     2:28.58 (34.32)
 20 Casey, Jack H       13 HAA-MR               2:45.29    2:29.11        
                  30.74     1:11.84 (41.10)     1:56.73 (44.89)     2:29.11 (32.38)
 21 Gamboa, Nathaniel   13 Express Swimming-MR  2:31.60    2:30.21        
                  34.55     1:13.70 (39.15)     1:55.80 (42.10)     2:30.21 (34.41)
 22 Brown, Colm M       13 Three Village-MR     2:46.14    2:31.13        
                  36.25     1:13.98 (37.73)     1:57.53 (43.55)     2:31.13 (33.60)
 23 Callaghan, Ryan     13 WAC-MR               2:40.07    2:33.41        
                  34.31     1:13.14 (38.83)     1:58.88 (45.74)     2:33.41 (34.53)
 24 Tucker, Chandler J  13 BBSC-MR              2:38.88    2:38.11        
                  35.90     1:19.31 (43.41)     2:00.85 (41.54)     2:38.11 (37.26)
 25 Oganesian, Mel      13 BBSC-MR              2:50.99    2:39.67        
                  38.00     1:19.96 (41.96)     2:06.29 (46.33)     2:39.67 (33.38)
 26 Dunster, Connor G   13 Express Swimming-MR  2:38.83    2:40.04        
                  34.55     1:16.43 (41.88)     2:03.22 (46.79)     2:40.04 (36.82)
 27 Coughlin, Brandon   13 Three Village-MR     2:42.48    2:40.12        
                  37.76     1:17.06 (39.30)     2:06.48 (49.42)     2:40.12 (33.64)
 28 Bances, AJ J        13 Three Village-MR     2:43.41    2:40.78        
                  38.92     1:19.62 (40.70)     2:06.43 (46.81)     2:40.78 (34.35)
 29 Pacult, Alex        14 Lindy-MR             2:23.99    2:41.21        
                  33.88     1:14.92 (41.04)     2:02.59 (47.67)     2:41.21 (38.62)
 30 McGoldrick, Michae  14 Express Swimming-MR  2:46.15    2:43.27        
                  37.27     1:18.72 (41.45)     2:09.27 (50.55)     2:43.27 (34.00)
 31 Griffin, Spencer H  13 HAA-MR               2:54.23    2:43.65        
                  35.42     1:16.90 (41.48)     2:04.48 (47.58)     2:43.65 (39.17)
 32 Banfi, Justin       14 Sachem-MR            2:57.99    2:51.45        
                  39.32     1:20.98 (41.66)     2:12.49 (51.51)     2:51.45 (38.96)
 33 Stanley, Jack N     13 BBSC-MR              2:54.86    2:51.54        
                  39.25     1:23.75 (44.50)     2:16.05 (52.30)     2:51.54 (35.49)
 34 Zhenilenko, Alan P  13 Unhes-Mr-MR          2:51.96    2:53.30        
                  34.65     1:18.62 (43.97)     2:15.96 (57.34)     2:53.30 (37.34)
 35 McNamara, William   13 BBSC-MR              2:55.15    2:54.40        
                  43.17     1:26.72 (43.55)     2:15.19 (48.47)     2:54.40 (39.21)
 36 Stora, Michael      13 WAC-MR               3:30.00    3:05.43        
                  45.11     1:36.23 (51.12)     2:24.51 (48.28)     3:05.43 (40.92)
 37 Marsala, Charles    13 WAC-MR               3:30.00    3:06.29        
                  42.24     1:28.14 (45.90)     2:25.30 (57.16)     3:06.29 (40.99)
 38 Gurevich, Brendan   13 Express Swimming-MR  3:18.74    3:06.44        
                  43.80     1:31.14 (47.34)     2:23.83 (52.69)     3:06.44 (42.61)
 -- Didenko, David      13 Unhes-Mr-MR          2:47.59         DQ        
                  32.86     1:17.31 (44.45)     2:04.38 (47.07)          DQ (37.83)
 -- Zeman, Shane D      14 Lindy-MR             3:51.64         DQ        
                  54.56     1:51.63 (57.07)   2:52.32 (1:00.69)          DQ (49.21)
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gaffney, John C     14 Express Swimming-MR  4:17.44    4:19.19        
                  26.72       57.45 (30.73)     1:30.82 (33.37)     2:03.50 (32.68)
        2:41.17 (37.67)     3:19.12 (37.95)     3:49.70 (30.58)     4:19.19 (29.49)
  2 Stange, Andrew R    14 Three Village-MR     4:29.81    4:24.44        
                  26.33       56.50 (30.17)     1:30.55 (34.05)     2:04.37 (33.82)
        2:42.56 (38.19)     3:22.44 (39.88)     3:53.56 (31.12)     4:24.44 (30.88)
  3 Zuric, Luka D       13 Three Village-MR     4:30.72    4:30.86        
                  29.01     1:01.61 (32.60)     1:37.01 (35.40)     2:12.25 (35.24)
        2:52.65 (40.40)     3:33.05 (40.40)     4:01.77 (28.72)     4:30.86 (29.09)
  4 Budke, Vinny C      13 Sachem-MR            5:05.05    4:45.06        
                  29.64     1:04.59 (34.95)     1:42.45 (37.86)     2:18.71 (36.26)
        3:00.20 (41.49)     3:41.47 (41.27)     4:14.51 (33.04)     4:45.06 (30.55)
  5 Eng, William a      14 Express Swimming-MR  4:57.51    4:45.37        
                  29.11     1:03.85 (34.74)     1:40.02 (36.17)     2:16.79 (36.77)
        2:59.01 (42.22)     3:41.91 (42.90)     4:13.20 (31.29)     4:45.37 (32.17)
  6 Papsco, Zachary T   13 HAA-MR               4:48.57    4:46.70        
                  28.77     1:03.77 (35.00)     1:40.39 (36.62)     2:16.52 (36.13)
        2:57.95 (41.43)     3:39.82 (41.87)     4:13.55 (33.73)     4:46.70 (33.15)
  7 Millkey, Nicholas   13 HAA-MR               4:54.58    4:50.17        
                  30.55     1:05.91 (35.36)     1:44.65 (38.74)     2:22.19 (37.54)
        3:03.58 (41.39)     3:44.63 (41.05)     4:17.96 (33.33)     4:50.17 (32.21)
  8 Fargo, Jordan K     13 Express Swimming-MR  5:09.06    4:54.40        
                  30.63     1:07.38 (36.75)     1:44.60 (37.22)     2:20.72 (36.12)
        3:06.10 (45.38)     3:52.34 (46.24)     4:24.67 (32.33)     4:54.40 (29.73)
  9 Deguzman, Nathanie  13 Express Swimming-MR  5:08.09    5:02.81        
                  32.33     1:09.43 (37.10)     1:46.97 (37.54)     2:24.37 (37.40)
        3:07.51 (43.14)     3:51.23 (43.72)     4:27.78 (36.55)     5:02.81 (35.03)
 10 Tucker, Chandler J  13 BBSC-MR              6:35.93    5:32.38        
                  37.24     1:20.67 (43.43)     2:03.72 (43.05)     2:48.36 (44.64)
        3:31.84 (43.48)     4:15.75 (43.91)   5:32.38 (1:16.63)                    
 -- Gamboa, Nathaniel   13 Express Swimming-MR  5:21.21         NS        
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miou, Eric          18 NCAC-MR                21.00      21.83        
  2 Cassell, Gunther A  17 Express Swimming-MR    21.50      22.02        
  3 Li, Kytoh           19 NCAC-MR                21.80      22.46        
  4 Lozano, Joseph      17 Express Swimming-MR    22.28      22.65        
  5 Sperandio, Alec     17 WAC-MR                 22.42      22.76        
  6 Pompay, John A      16 Express Swimming-MR    24.62      22.79        
  7 Hawkins, Andrew T   16 Express Swimming-MR    22.93      22.80        
  8 Williams, Tyler S   17 Express Swimming-MR    23.09      22.87        
  9 Barnola, Jimmy A    16 Express Swimming-MR    23.25      23.03        
 10 Wilson, Andrew J    17 Express Swimming-MR    22.45      23.05        
 11 Searson, James      16 Express Swimming-MR    22.90      23.33        
 12 Colletta, Michael   16 Express Swimming-MR    23.71      23.34        
 13 Sourial, Anthony K  17 Express Swimming-MR    23.15      23.36        
 14 Ruiz, Jonathan J    17 Express Swimming-MR    23.89      23.74        
 15 Rosen, Jason Z      14 Express Swimming-MR    23.97      23.85        
 16 Diamond, Zachary    17 WAC-MR                 23.59      23.88        
 17 Callaghan, John     16 WAC-MR                 24.34      23.94        
 18 White, Darrien S    16 Express Swimming-MR    24.18      24.11        
 19 Earley, Sean P      16 Express Swimming-MR    23.93      24.16        
 20 Massa, Alex W       16 Express Swimming-MR    23.86      24.24        
 21 Williams, Aaron D   16 FAST-MR                25.09      24.26        
 22 Aly, Ali M          15 Express Swimming-MR    24.35      24.36        
 23 Vincent, Alexander  17 Express Swimming-MR    23.85      24.39        
 24 Battisti, Evan A    17 Express Swimming-MR    24.30      24.40        
 25 Yurman, Eric P      17 BBSC-MR                24.42      24.41        
 26 Heepe, Phillip C    17 BBSC-MR                25.30      24.46        
 27 Arcidiacono, Steph  17 Sachem-MR              23.88      24.58        
 28 Borghese, Nicholas  16 WAC-MR                 24.93      24.71        
 29 Senken, Pierce F    15 Express Swimming-MR    24.40      24.73        
 30 McCaffery, Kevin T  15 BBSC-MR                26.11      24.76        
 31 Zhu, Beck           15 NCAC-MR                24.00      24.90        
 32 Chang, Michael      13 Express Swimming-MR    25.33      24.99        
 33 Gorinshteyn, Jonat  16 WAC-MR                 24.80      25.04        
 33 Hidalgo, Roberto    17 WAC-MR                 25.40      25.04        
 35 Kan, Kevin          16 NCAC-MR                24.40      25.21        
 36 LaBianca, Joe J     15 BBSC-MR                26.01      25.22        
 37 Derry, Yashua A     16 FAST-MR                25.73      25.35        
 38 Kilgore, Eric H     15 Three Village-MR          NT      25.62        
 39 Gamboa, Matthew G   17 Express Swimming-MR    25.78      25.67        
 40 Lew, Tyler          16 Express Swimming-MR    26.17      25.81        
 40 Hyer, Robert J      15 Express Swimming-MR    26.22      25.81        
 42 Deguzman, Cameron   15 Express Swimming-MR    25.92      25.85        
 43 Ortof, Harry C      15 Express Swimming-MR    28.17      25.89        
 44 Guariglia, Philip   18 Express Swimming-MR    26.25      25.92        
 45 Babel, Bryant M     17 Express Swimming-MR    25.72      25.93        
 46 Hurley, John R      14 Express Swimming-MR    25.85      25.94        
 47 Macaluso, Thomas G  16 BBSC-MR                27.13      25.97        
 48 Walsh, Owen A       15 Express Swimming-MR    26.00      26.04        
 49 German, Alexander   15 Express Swimming-MR    26.51      26.16        
 50 Zhou, Winfield      15 Express Swimming-MR    25.86      26.18        
 50 Szkutnik, KJ J      17 BBSC-MR                26.67      26.18        
 52 Gerevits, Nathan    15 WAC-MR                 29.69      26.30        
 53 Walsh, Gavin        17 Express Swimming-MR    26.54      26.44        
 54 Belmont, Chance     15 NCAC-MR                26.00      26.51        
 55 Cavanaugh, Joe      15 WAC-MR                 27.01      26.59        
 56 Magliulo, Nicholas  15 Express Swimming-MR    26.50      26.75        
 57 Kim, Mark           14 NCAC-MR                25.50      27.15        
 58 Ballon, Juan R      18 BBSC-MR                26.88      27.29        
 59 White, Colin        15 Express Swimming-MR    28.53      27.92        
 60 Shapiro, Max J      18 BBSC-MR                27.11      28.33        
 61 Earley, Ryan C      15 Express Swimming-MR    29.22      28.37        
 62 Maidhof, Matthew T  13 HAA-MR                 29.21      28.38        
 63 Hidalgo, Ricardo A  14 WAC-MR                 29.10      28.94        
 64 Lee, Desmond        15 Express Swimming-MR    30.38      30.33        
 65 Fisher, Evan E      10 Sachem-MR              29.75      30.37        
 66 Wone, Brandon M     11 Sachem-MR              30.14      30.38        
 67 Paroly, Joshua G    10 Sachem-MR              33.71      33.49        
 68 Rikic, Aidan         9 WAC-MR                 34.40      33.93        
 69 Aguilar, Humberto   10 FAST-MR                34.38      34.84        
 70 Kwan, William        8 WAC-MR                 39.06      42.56        
 71 Hunt, Liam           7 WAC-MR                 50.99      52.83        
 -- Hunt, Tate J         9 WAC-MR                 44.44         NS        
 -- Nilsson, Evan A     15 Three Village-MR       23.48         NS        
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cabasino, Tim       22 LBA-MR                 47.67      47.48        
                  22.55       47.48 (24.93)                                        
  2 Miou, Eric          18 NCAC-MR                48.00      47.86        
                  22.99       47.86 (24.87)                                        
  3 Nuess, CJ J         27 NYAC-MR                51.00      49.43        
                  24.19       49.43 (25.24)                                        
  4 Cassell, Gunther A  17 Express Swimming-MR    47.42      49.46        
                  22.84       49.46 (26.62)                                        
  5 Wilson, Andrew J    17 Express Swimming-MR    48.79      49.57        
                  23.99       49.57 (25.58)                                        
  6 Modrov, Brandon     28 HAA-MR                 50.00      49.74        
                  23.54       49.74 (26.20)                                        
  7 Barnola, Jimmy A    16 Express Swimming-MR    50.07      49.92        
                  24.18       49.92 (25.74)                                        
  8 McKenna, Brendan    16 NCAC-MR                49.00      50.23        
                  24.26       50.23 (25.97)                                        
  9 Li, Kytoh           19 NCAC-MR                48.50      50.27        
                  24.02       50.27 (26.25)                                        
  9 Chang, Justin       15 HAA-MR                 50.26      50.27        
                  23.79       50.27 (26.48)                                        
 11 Williams, Tyler S   17 Express Swimming-MR    50.20      50.29        
                  23.96       50.29 (26.33)                                        
 12 Nilsson, Evan A     15 Three Village-MR       50.73      50.31        
                  24.27       50.31 (26.04)                                        
 13 Sperandio, Alec     17 WAC-MR                 49.07      50.53        
                  24.25       50.53 (26.28)                                        
 14 Connors, Brian G    15 Express Swimming-MR    51.81      50.96        
                  24.30       50.96 (26.66)                                        
 15 Sourial, Anthony K  17 Express Swimming-MR    50.92      50.98        
                  24.60       50.98 (26.38)                                        
 16 Lozano, Joseph      17 Express Swimming-MR    49.57      51.30        
                  24.48       51.30 (26.82)                                        
 17 Rosen, Jason Z      14 Express Swimming-MR    51.41      51.50        
                  25.04       51.50 (26.46)                                        
 18 Aly, Ali M          15 Express Swimming-MR    51.66      51.59        
                  24.86       51.59 (26.73)                                        
 19 Colletta, Michael   16 Express Swimming-MR    52.18      51.68        
                  24.96       51.68 (26.72)                                        
 20 Callaghan, John     16 WAC-MR                 51.90      51.75        
                  25.18       51.75 (26.57)                                        
 21 Zou, Evan J         16 Three Village-MR       51.33      51.78        
                  25.14       51.78 (26.64)                                        
 22 Battisti, Evan A    17 Express Swimming-MR    51.77      51.91        
                  25.46       51.91 (26.45)                                        
 23 Burke, Ryan M       16 Three Village-MR       52.76      52.17        
                  24.63       52.17 (27.54)                                        
 24 Massa, Alex W       16 Express Swimming-MR    51.55      52.20        
                  25.23       52.20 (26.97)                                        
 25 Lauritano, Nichola  16 HAA-MR                 51.40      52.40        
                  24.79       52.40 (27.61)                                        
 26 White, Darrien S    16 Express Swimming-MR    52.72      52.54        
                  24.92       52.54 (27.62)                                        
 27 Senken, Pierce F    15 Express Swimming-MR    53.17      52.83        
                  25.30       52.83 (27.53)                                        
 28 Ruiz, Jonathan J    17 Express Swimming-MR    52.21      52.88        
                  25.67       52.88 (27.21)                                        
 29 Earley, Sean P      16 Express Swimming-MR    53.22      52.92        
                  25.77       52.92 (27.15)                                        
 30 Yurman, Eric P      17 BBSC-MR                53.89      53.10        
                  25.49       53.10 (27.61)                                        
 31 Borghese, Nicholas  16 WAC-MR                 55.11      53.72        
                  25.71       53.72 (28.01)                                        
 32 Ang, Jonathan J     15 Express Swimming-MR    54.71      53.84        
                  25.29       53.84 (28.55)                                        
 33 Crafa, John M       15 Express Swimming-MR    54.15      53.95        
                  26.03       53.95 (27.92)                                        
 34 Gorinshteyn, Jonat  16 WAC-MR                 50.83      54.05        
                  25.88       54.05 (28.17)                                        
 35 Crafa, Christopher  15 Express Swimming-MR    54.90      54.06        
                  25.66       54.06 (28.40)                                        
 36 Hurley, John R      14 Express Swimming-MR    53.85      54.09        
                  26.13       54.09 (27.96)                                        
 37 Nussen, Adam K      26 Express Swimming-MR    54.00      54.13        
                  26.00       54.13 (28.13)                                        
 38 Donaldson, Kobi D   16 Express Swimming-MR    55.13      54.17        
                  26.17       54.17 (28.00)                                        
 39 LaBianca, Joe J     15 BBSC-MR                55.40      54.30        
                  26.40       54.30 (27.90)                                        
 39 Vincent, Alexander  17 Express Swimming-MR    53.32      54.30        
                  25.43       54.30 (28.87)                                        
 41 Heepe, Phillip C    17 BBSC-MR                55.29      54.40        
                  26.09       54.40 (28.31)                                        
 42 McCaffery, Kevin T  15 BBSC-MR                57.87      54.48        
                  25.31       54.48 (29.17)                                        
 42 Dorizas, Chris A    15 Express Swimming-MR    54.39      54.48        
                  26.34       54.48 (28.14)                                        
 44 Babel, Bryant M     17 Express Swimming-MR    54.99      54.52        
                  26.35       54.52 (28.17)                                        
 45 Chang, Michael      13 Express Swimming-MR    54.87      54.61        
                  26.14       54.61 (28.47)                                        
 46 Williams, Aaron D   16 FAST-MR                55.26      54.86        
                  26.59       54.86 (28.27)                                        
 47 Hidalgo, Roberto    17 WAC-MR                 55.99      54.89        
                  25.71       54.89 (29.18)                                        
 48 Ortof, Harry C      15 Express Swimming-MR    56.36      55.23        
                  26.94       55.23 (28.29)                                        
 49 Ardito, Jonathan T  17 Express Swimming-MR    55.31      55.28        
                  26.81       55.28 (28.47)                                        
 50 Macaluso, Thomas G  16 BBSC-MR                57.37      55.58        
                  26.82       55.58 (28.76)                                        
 51 Gamboa, Matthew G   17 Express Swimming-MR    56.74      55.61        
                  26.75       55.61 (28.86)                                        
 52 Zhu, Beck           15 NCAC-MR                54.00      55.73        
                  26.55       55.73 (29.18)                                        
 53 Zhou, Winfield      15 Express Swimming-MR    55.17      55.94        
                  27.10       55.94 (28.84)                                        
 53 German, Alexander   15 Express Swimming-MR    56.66      55.94        
                  27.02       55.94 (28.92)                                        
 55 Hyer, Robert J      15 Express Swimming-MR    58.58      56.01        
                  26.78       56.01 (29.23)                                        
 56 Perulli, Michael P  15 Express Swimming-MR    55.89      56.22        
                  26.80       56.22 (29.42)                                        
 57 Deguzman, Cameron   15 Express Swimming-MR    58.22      56.28        
                  27.53       56.28 (28.75)                                        
 58 Derry, Yashua A     16 FAST-MR                56.67      56.39        
                  26.94       56.39 (29.45)                                        
 59 Huner, Jack Z       15 Three Village-MR       57.67      56.44        
                  26.80       56.44 (29.64)                                        
 60 Cavanaugh, Joe      15 WAC-MR                 58.03      56.93        
                  27.06       56.93 (29.87)                                        
 61 Papsco, Zachary T   13 HAA-MR                 57.94      56.97        
                  27.66       56.97 (29.31)                                        
 62 Kilgore, Eric H     15 Three Village-MR       56.43      57.35        
                  27.54       57.35 (29.81)                                        
 63 Lew, Tyler          16 Express Swimming-MR    56.99      57.78        
                  27.41       57.78 (30.37)                                        
 64 Chang, Oscar        13 HAA-MR                 58.46      57.91        
                  27.63       57.91 (30.28)                                        
 65 Guariglia, Philip   18 Express Swimming-MR    56.53      57.93        
                  27.87       57.93 (30.06)                                        
 66 Walsh, Owen A       15 Express Swimming-MR    58.68      58.40        
                  27.74       58.40 (30.66)                                        
 67 Walsh, Gavin        17 Express Swimming-MR    58.26      58.82        
                  28.29       58.82 (30.53)                                        
 68 Magliulo, Nicholas  15 Express Swimming-MR    59.12      59.13        
                  27.70       59.13 (31.43)                                        
 69 Lesser, Larry P     16 HAA-MR               1:02.04      59.92        
                  28.49       59.92 (31.43)                                        
 70 Graham, Tommy R     16 Express Swimming-MR  1:01.18    1:00.15        
                  28.18     1:00.15 (31.97)                                        
 71 Maidhof, Matthew T  13 HAA-MR               1:00.87    1:00.92        
                  29.52     1:00.92 (31.40)                                        
 72 Hidalgo, Ricardo A  14 WAC-MR               1:03.11    1:02.87        
                  29.94     1:02.87 (32.93)                                        
 73 Earley, Ryan C      15 Express Swimming-MR  1:04.15    1:03.10        
                  30.87     1:03.10 (32.23)                                        
 74 Loughlin, Kyle      15 Sachem-MR            1:04.86    1:03.47        
                  30.13     1:03.47 (33.34)                                        
 75 White, Colin        15 Express Swimming-MR  1:06.30    1:04.74        
                  30.54     1:04.74 (34.20)                                        
 76 Lennon, Eddie E     15 Express Swimming-MR  1:07.78    1:05.30        
                  30.76     1:05.30 (34.54)                                        
 77 Wone, Brandon M     11 Sachem-MR            1:10.22    1:10.61        
                  32.04     1:10.61 (38.57)                                        
 78 Cotter, Zach R      13 Sachem-MR            1:31.91    1:23.06        
                  38.45     1:23.06 (44.61)                                        
 -- Bamme, Mark L       16 Unhes-Mr-MR            58.76         NS        
 -- Wehbe, Nicholas R   10 Express Swimming-MR  1:19.21         NS        
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cassell, Gunther A  17 Express Swimming-MR  1:44.85    1:45.89        
                  24.78       51.95 (27.17)     1:18.72 (26.77)     1:45.89 (27.17)
  2 Hawkins, Andrew T   16 Express Swimming-MR  1:50.20    1:46.65        
                  24.19       51.16 (26.97)     1:19.14 (27.98)     1:46.65 (27.51)
  3 Sperandio, Alec     17 WAC-MR               1:45.96    1:47.62        
                  24.26       51.79 (27.53)     1:19.64 (27.85)     1:47.62 (27.98)
  4 Barnola, Jimmy A    16 Express Swimming-MR  1:49.54    1:48.15        
                  25.50       53.02 (27.52)     1:20.54 (27.52)     1:48.15 (27.61)
  5 Nilsson, Evan A     15 Three Village-MR     1:47.29    1:48.83        
                  25.68       53.36 (27.68)     1:20.88 (27.52)     1:48.83 (27.95)
  6 Wilson, Andrew J    17 Express Swimming-MR  1:45.61    1:50.07        
                  25.59       53.79 (28.20)     1:22.13 (28.34)     1:50.07 (27.94)
  7 Sourial, Anthony K  17 Express Swimming-MR  1:47.54    1:50.40        
                  26.15       54.84 (28.69)     1:22.45 (27.61)     1:50.40 (27.95)
  8 Pompay, John A      16 Express Swimming-MR  1:57.84    1:50.67        
                  24.09       51.69 (27.60)     1:20.87 (29.18)     1:50.67 (29.80)
  9 Battisti, Evan A    17 Express Swimming-MR  1:52.30    1:50.79        
                  26.16       53.68 (27.52)     1:22.44 (28.76)     1:50.79 (28.35)
 10 Lozano, Joseph      17 Express Swimming-MR  1:48.56    1:51.08        
                  25.61       53.26 (27.65)     1:21.82 (28.56)     1:51.08 (29.26)
 11 Massa, Alex W       16 Express Swimming-MR  1:49.83    1:51.22        
                  25.76       53.28 (27.52)     1:22.03 (28.75)     1:51.22 (29.19)
 12 Williams, Tyler S   17 Express Swimming-MR  1:50.37    1:51.39        
                  25.08       52.92 (27.84)     1:21.62 (28.70)     1:51.39 (29.77)
 13 Rosen, Jason Z      14 Express Swimming-MR  1:50.34    1:51.57        
                  25.59       53.68 (28.09)     1:22.86 (29.18)     1:51.57 (28.71)
 14 Callaghan, John     16 WAC-MR               1:54.12    1:52.21        
                  25.74       54.41 (28.67)     1:23.58 (29.17)     1:52.21 (28.63)
 15 Aly, Ali M          15 Express Swimming-MR  1:54.33    1:52.61        
                  25.61       53.50 (27.89)     1:23.04 (29.54)     1:52.61 (29.57)
 16 Zarriello, Kyle D   18 Express Swimming-MR  1:53.14    1:52.73        
                  26.28       54.74 (28.46)     1:23.95 (29.21)     1:52.73 (28.78)
 17 Senken, Pierce F    15 Express Swimming-MR  1:52.49    1:53.33        
                  26.18       54.64 (28.46)     1:24.06 (29.42)     1:53.33 (29.27)
 18 Heepe, Phillip C    17 BBSC-MR              2:00.07    1:54.70        
                  25.52       53.69 (28.17)     1:23.74 (30.05)     1:54.70 (30.96)
 19 Ortof, Harry C      15 Express Swimming-MR  1:55.53    1:54.73        
                  27.07       56.09 (29.02)     1:25.52 (29.43)     1:54.73 (29.21)
 20 Hurley, John R      14 Express Swimming-MR  1:55.04    1:54.81        
                  26.46       55.39 (28.93)     1:25.02 (29.63)     1:54.81 (29.79)
 21 Connors, Brian G    15 Express Swimming-MR  1:52.85    1:55.83        
                  25.71       54.56 (28.85)     1:25.29 (30.73)     1:55.83 (30.54)
 22 Helbock, Robert     16 WAC-MR               1:57.89    1:56.00        
                  27.43       56.90 (29.47)     1:26.56 (29.66)     1:56.00 (29.44)
 23 Chang, Michael      13 Express Swimming-MR  1:56.67    1:56.89        
                  26.96       56.27 (29.31)     1:26.85 (30.58)     1:56.89 (30.04)
 24 White, Darrien S    16 Express Swimming-MR  1:57.13    1:57.26        
                  26.36       56.17 (29.81)     1:27.24 (31.07)     1:57.26 (30.02)
 25 Babel, Bryant M     17 Express Swimming-MR  1:56.99    1:57.51        
                  27.43       56.76 (29.33)     1:27.08 (30.32)     1:57.51 (30.43)
 26 Borghese, Nicholas  16 WAC-MR               2:00.14    1:58.04        
                  26.96       56.84 (29.88)     1:28.06 (31.22)     1:58.04 (29.98)
 27 McCaffery, Kevin T  15 BBSC-MR              2:07.75    1:58.23        
                  28.55       59.44 (30.89)     1:28.02 (28.58)     1:58.23 (30.21)
 28 Ruiz, Jonathan J    17 Express Swimming-MR  1:59.98    1:58.28        
                  27.23       57.24 (30.01)     1:28.72 (31.48)     1:58.28 (29.56)
 29 Searson, James      16 Express Swimming-MR  1:58.23    1:58.57        
                  26.27       56.68 (30.41)     1:27.90 (31.22)     1:58.57 (30.67)
 30 Earley, Sean P      16 Express Swimming-MR  1:59.96    1:58.99        
                  26.71       56.87 (30.16)     1:28.66 (31.79)     1:58.99 (30.33)
 31 Nussen, Adam K      26 Express Swimming-MR  2:01.00    1:59.28        
                  27.49       57.73 (30.24)     1:28.30 (30.57)     1:59.28 (30.98)
 32 Gamboa, Matthew G   17 Express Swimming-MR  1:59.77    1:59.52        
                  27.65       57.44 (29.79)     1:28.96 (31.52)     1:59.52 (30.56)
 33 LaBianca, Joe J     15 BBSC-MR              2:00.51    1:59.99        
                  27.50       57.59 (30.09)     1:29.43 (31.84)     1:59.99 (30.56)
 34 Yurman, Eric P      17 BBSC-MR              1:59.61    2:00.68        
                  26.74       56.84 (30.10)     1:29.00 (32.16)     2:00.68 (31.68)
 35 Vincent, Alexander  17 Express Swimming-MR  2:03.16    2:00.76        
                  26.04       56.09 (30.05)     1:28.15 (32.06)     2:00.76 (32.61)
 36 German, Alexander   15 Express Swimming-MR  2:02.62    2:02.06        
                  27.83       58.54 (30.71)     1:30.32 (31.78)     2:02.06 (31.74)
 37 Macaluso, Thomas G  16 BBSC-MR              2:07.53    2:02.30        
                  27.68       58.80 (31.12)     1:30.89 (32.09)     2:02.30 (31.41)
 38 Cavanaugh, Joe      15 WAC-MR               2:06.13    2:02.55        
                  28.21       59.08 (30.87)     1:31.32 (32.24)     2:02.55 (31.23)
 39 Deguzman, Cameron   15 Express Swimming-MR  1:59.50    2:02.56        
                  28.28       59.13 (30.85)     1:31.22 (32.09)     2:02.56 (31.34)
 40 Hidalgo, Roberto    17 WAC-MR               2:01.85    2:02.76        
                  28.31     1:00.05 (31.74)     1:31.06 (31.01)     2:02.76 (31.70)
 41 Kilgore, Eric H     15 Three Village-MR     2:05.58    2:02.89        
                  28.74     1:00.05 (31.31)     1:31.82 (31.77)     2:02.89 (31.07)
 42 Colletta, Michael   16 Express Swimming-MR  2:03.45    2:03.25        
                  28.07       59.68 (31.61)     1:31.51 (31.83)     2:03.25 (31.74)
 43 Gorinshteyn, Jonat  16 WAC-MR               2:03.18    2:03.64        
                  28.41     1:00.03 (31.62)     1:32.22 (32.19)     2:03.64 (31.42)
 44 Hyer, Robert J      15 Express Swimming-MR  2:04.75    2:04.16        
                  27.68       59.19 (31.51)     1:31.91 (32.72)     2:04.16 (32.25)
 45 Guariglia, Philip   18 Express Swimming-MR  2:02.70    2:05.44        
                  28.98     1:00.89 (31.91)     1:33.79 (32.90)     2:05.44 (31.65)
 46 Gerevits, Nathan    15 WAC-MR               2:05.45    2:06.45        
                  27.85       59.82 (31.97)     1:33.08 (33.26)     2:06.45 (33.37)
 47 Derry, Yashua A     16 FAST-MR              2:10.82    2:06.78        
                  29.14     1:01.05 (31.91)     1:34.55 (33.50)     2:06.78 (32.23)
 48 Szkutnik, KJ J      17 BBSC-MR              2:12.51    2:07.16        
                  28.40     1:00.13 (31.73)     1:33.83 (33.70)     2:07.16 (33.33)
 49 Maidhof, Matthew T  13 HAA-MR               2:10.81    2:10.94        
                  30.32     1:03.26 (32.94)     1:37.65 (34.39)     2:10.94 (33.29)
 50 Walsh, Owen A       15 Express Swimming-MR  2:14.42    2:11.40        
                  29.52     1:02.91 (33.39)     1:38.03 (35.12)     2:11.40 (33.37)
 51 Lew, Tyler          16 Express Swimming-MR       NT    2:12.63        
                  28.89     1:02.59 (33.70)     1:37.74 (35.15)     2:12.63 (34.89)
 52 Walsh, Gavin        17 Express Swimming-MR  2:15.73    2:12.93        
                  29.61     1:02.73 (33.12)     1:38.15 (35.42)     2:12.93 (34.78)
 53 Ballon, Juan R      18 BBSC-MR              2:12.83    2:13.78        
                  30.12     1:02.99 (32.87)     1:37.84 (34.85)     2:13.78 (35.94)
 54 Magliulo, Nicholas  15 Express Swimming-MR  2:13.43    2:14.45        
                  29.41     1:03.47 (34.06)     1:39.52 (36.05)     2:14.45 (34.93)
 55 Earley, Ryan C      15 Express Swimming-MR  2:18.54    2:17.01        
                  31.60     1:06.93 (35.33)     1:42.05 (35.12)     2:17.01 (34.96)
 56 Hidalgo, Ricardo A  14 WAC-MR               2:18.80    2:20.19        
                  31.84     1:07.32 (35.48)     1:44.55 (37.23)     2:20.19 (35.64)
 57 Shapiro, Max J      18 BBSC-MR              2:13.08    2:21.89        
                  30.89     1:06.45 (35.56)     1:43.67 (37.22)     2:21.89 (38.22)
 58 Fisher, Evan E      10 Sachem-MR            2:36.70    2:29.45        
                  33.98     1:13.59 (39.61)     1:52.11 (38.52)     2:29.45 (37.34)
 59 Wone, Brandon M     11 Sachem-MR            2:34.44    2:39.40        
                  34.16     1:15.97 (41.81)     1:58.52 (42.55)     2:39.40 (40.88)
 60 Rikic, Aidan         9 WAC-MR               4:00.00    2:46.71        
                  37.26     1:20.46 (43.20)     2:04.67 (44.21)     2:46.71 (42.04)
 -- Zhou, Winfield      15 Express Swimming-MR  2:00.79         NS        
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lozano, Joseph      17 Express Swimming-MR  4:47.19    4:48.34        
                  27.09       56.23 (29.14)     1:25.75 (29.52)     1:55.09 (29.34)
        2:24.28 (29.19)     2:53.92 (29.64)     3:23.11 (29.19)     3:52.71 (29.60)
        4:21.09 (28.38)     4:48.34 (27.25)                                        
  2 Nilsson, Evan A     15 Three Village-MR     4:45.48    4:49.55        
                  27.51       56.41 (28.90)     1:25.56 (29.15)     1:54.79 (29.23)
        2:24.19 (29.40)     2:53.91 (29.72)     3:22.64 (28.73)     3:51.65 (29.01)
        4:20.64 (28.99)     4:49.55 (28.91)                                        
  3 Aly, Ali M          15 Express Swimming-MR  4:57.37    4:56.67        
                  26.48       55.39 (28.91)     1:25.71 (30.32)     1:56.02 (30.31)
        2:26.81 (30.79)     2:57.40 (30.59)     3:28.20 (30.80)     3:58.36 (30.16)
        4:28.06 (29.70)     4:56.67 (28.61)                                        
  4 Massa, Alex W       16 Express Swimming-MR  4:53.41    5:03.17        
                  27.45       56.97 (29.52)     1:27.54 (30.57)     1:58.93 (31.39)
        2:30.10 (31.17)     3:00.82 (30.72)     3:31.80 (30.98)     4:02.38 (30.58)
        4:32.94 (30.56)     5:03.17 (30.23)                                        
  5 Zarriello, Kyle D   18 Express Swimming-MR  4:56.96    5:04.60        
                  27.60       57.44 (29.84)     1:28.06 (30.62)     1:58.87 (30.81)
        2:30.02 (31.15)     3:01.08 (31.06)     3:32.34 (31.26)     4:03.22 (30.88)
        4:34.12 (30.90)     5:04.60 (30.48)                                        
  6 Louser, Jason C     12 Three Village-MR     5:07.25    5:05.61        
                  27.72       58.23 (30.51)     1:29.63 (31.40)     2:00.88 (31.25)
        2:32.08 (31.20)     3:03.20 (31.12)     3:34.80 (31.60)     4:05.62 (30.82)
        4:36.70 (31.08)     5:05.61 (28.91)                                        
  7 Zuelch, Matthew S   16 Express Swimming-MR  5:13.79    5:08.44        
                  27.37       56.99 (29.62)     1:27.43 (30.44)     1:58.50 (31.07)
        2:30.08 (31.58)     3:01.82 (31.74)     3:33.51 (31.69)     4:05.54 (32.03)
        4:37.48 (31.94)     5:08.44 (30.96)                                        
  8 Babel, Bryant M     17 Express Swimming-MR  5:06.43    5:10.35        
                  27.82       57.73 (29.91)     1:28.30 (30.57)     1:59.38 (31.08)
        2:30.74 (31.36)     3:02.58 (31.84)     3:34.97 (32.39)     4:07.51 (32.54)
        4:39.25 (31.74)     5:10.35 (31.10)                                        
  9 Williams, Tyler S   17 Express Swimming-MR  5:02.97    5:11.18        
                  28.32       59.88 (31.56)     1:31.84 (31.96)     2:03.25 (31.41)
        2:34.60 (31.35)     3:06.40 (31.80)     3:37.99 (31.59)     4:10.02 (32.03)
        4:41.07 (31.05)     5:11.18 (30.11)                                        
 10 Crafa, John M       15 Express Swimming-MR  5:14.78    5:13.84        
                  27.42       57.82 (30.40)     1:29.25 (31.43)     2:01.31 (32.06)
        2:33.56 (32.25)     3:05.81 (32.25)     3:38.18 (32.37)     4:10.41 (32.23)
        4:42.62 (32.21)     5:13.84 (31.22)                                        
 11 Wilson, Patrick R   14 Express Swimming-MR  5:32.12    5:17.65        
                  28.30       59.75 (31.45)     1:32.56 (32.81)     2:04.68 (32.12)
        2:37.51 (32.83)     3:10.16 (32.65)     3:42.47 (32.31)     4:15.13 (32.66)
        4:47.20 (32.07)     5:17.65 (30.45)                                        
 12 Crafa, Christopher  15 Express Swimming-MR  5:21.99    5:18.87        
                  26.91       56.74 (29.83)     1:27.75 (31.01)     1:59.97 (32.22)
        2:33.01 (33.04)     3:06.37 (33.36)     3:39.90 (33.53)     4:13.26 (33.36)
        4:46.84 (33.58)     5:18.87 (32.03)                                        
 13 Gamboa, Matthew G   17 Express Swimming-MR  5:28.53    5:27.24        
                  29.24     1:01.27 (32.03)     1:33.47 (32.20)     2:06.72 (33.25)
        2:41.28 (34.56)     3:14.85 (33.57)     3:48.56 (33.71)     4:22.32 (33.76)
        4:55.59 (33.27)     5:27.24 (31.65)                                        
 14 Hidalgo, Roberto    17 WAC-MR               5:26.74    5:29.88        
                  27.85       59.62 (31.77)     1:32.30 (32.68)     2:05.45 (33.15)
        2:39.14 (33.69)     3:13.52 (34.38)     3:48.29 (34.77)     4:23.13 (34.84)
        4:56.92 (33.79)     5:29.88 (32.96)                                        
 15 German, Alexander   15 Express Swimming-MR  5:36.59    5:32.08        
                  29.37     1:01.72 (32.35)     1:34.69 (32.97)     2:08.37 (33.68)
        2:43.13 (34.76)     3:17.32 (34.19)     3:51.91 (34.59)     4:25.81 (33.90)
        4:59.38 (33.57)     5:32.08 (32.70)                                        
 16 Macaluso, Thomas G  16 BBSC-MR              5:50.44    5:34.67        
                  28.37     1:00.06 (31.69)     1:33.16 (33.10)     2:06.62 (33.46)
        2:40.88 (34.26)     3:15.58 (34.70)     3:50.54 (34.96)     4:25.81 (35.27)
        5:00.93 (35.12)     5:34.67 (33.74)                                        
 17 Huner, Jack Z       15 Three Village-MR     5:53.45    5:39.48        
                  28.82     1:01.08 (32.26)     1:34.57 (33.49)     2:09.03 (34.46)
        2:44.07 (35.04)     3:19.34 (35.27)     3:54.55 (35.21)     4:30.03 (35.48)
        5:05.36 (35.33)     5:39.48 (34.12)                                        
 18 Hawkesworth, Camer  15 Sachem-MR            6:00.55    5:51.62        
                  29.03     1:02.78 (33.75)     1:38.60 (35.82)     2:15.77 (37.17)
        2:52.01 (36.24)     3:28.32 (36.31)     4:05.06 (36.74)     4:41.27 (36.21)
        5:18.14 (36.87)     5:51.62 (33.48)                                        
 19 Maidhof, George     10 HAA-MR               6:27.67    6:23.98        
                  35.37     1:13.65 (38.28)     1:52.20 (38.55)     2:30.79 (38.59)
        3:09.17 (38.38)     3:48.56 (39.39)     4:27.74 (39.18)     5:07.06 (39.32)
        5:46.31 (39.25)     6:23.98 (37.67)                                        
 20 Ballon, Juan R      18 BBSC-MR              6:25.44    6:32.34        
                  29.76     1:03.28 (33.52)     1:40.92 (37.64)     2:21.17 (40.25)
        3:01.49 (40.32)     3:43.51 (42.02)     4:25.91 (42.40)     5:09.18 (43.27)
        5:51.06 (41.88)     6:32.34 (41.28)                                        
 -- Sperandio, Alec     17 WAC-MR               4:52.70         NS        
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miou, Eric          18 NCAC-MR                52.00      52.63        
                  25.47       52.63 (27.16)                                        
  2 Sperandio, Alec     17 WAC-MR                 52.42      54.53        
                  26.81       54.53 (27.72)                                        
  3 Zarriello, Kyle D   18 Express Swimming-MR    55.64      56.02        
                  27.62       56.02 (28.40)                                        
  4 Lozano, Joseph      17 Express Swimming-MR    55.29      56.07        
                  27.50       56.07 (28.57)                                        
  5 Cassell, Gunther A  17 Express Swimming-MR    58.70      56.26        
                  27.56       56.26 (28.70)                                        
  6 Barnola, Jimmy A    16 Express Swimming-MR    57.67      56.77        
                  27.54       56.77 (29.23)                                        
  7 Diamond, Zachary    17 WAC-MR                 58.83      57.53        
                  27.91       57.53 (29.62)                                        
  8 Yurman, Eric P      17 BBSC-MR                57.55      57.89        
                  28.31       57.89 (29.58)                                        
  9 Pompay, John A      16 Express Swimming-MR  1:02.92      58.60        
                  28.75       58.60 (29.85)                                        
 10 Sourial, Anthony K  17 Express Swimming-MR    56.69      59.56        
                  28.95       59.56 (30.61)                                        
 11 Connors, Brian G    15 Express Swimming-MR  1:01.27    1:00.28        
                  29.26     1:00.28 (31.02)                                        
 12 Arcidiacono, Steph  17 Sachem-MR              59.11    1:00.44        
                  28.92     1:00.44 (31.52)                                        
 13 Borghese, Nicholas  16 WAC-MR                 59.81    1:00.53        
                  29.56     1:00.53 (30.97)                                        
 14 Hawkins, Andrew T   16 Express Swimming-MR  1:01.26    1:00.59        
                  29.58     1:00.59 (31.01)                                        
 15 Senken, Pierce F    15 Express Swimming-MR  1:00.18    1:00.73        
                  29.58     1:00.73 (31.15)                                        
 16 Colletta, Michael   16 Express Swimming-MR  1:01.24    1:00.79        
                  30.03     1:00.79 (30.76)                                        
 17 Aly, Ali M          15 Express Swimming-MR  1:03.23    1:01.11        
                  29.71     1:01.11 (31.40)                                        
 18 Derry, Yashua A     16 FAST-MR              1:02.20    1:01.51        
                  29.14     1:01.51 (32.37)                                        
 19 Earley, Sean P      16 Express Swimming-MR  1:00.63    1:01.61        
                  30.17     1:01.61 (31.44)                                        
 20 Battisti, Evan A    17 Express Swimming-MR  1:02.76    1:01.75        
                  30.62     1:01.75 (31.13)                                        
 21 Babel, Bryant M     17 Express Swimming-MR  1:02.44    1:02.12        
                  30.92     1:02.12 (31.20)                                        
 22 Williams, Tyler S   17 Express Swimming-MR  1:02.54    1:02.24        
                  30.69     1:02.24 (31.55)                                        
 23 Kilgore, Eric H     15 Three Village-MR     1:02.36    1:02.73        
                  31.34     1:02.73 (31.39)                                        
 24 Vincent, Alexander  17 Express Swimming-MR  1:03.08    1:02.76        
                  30.24     1:02.76 (32.52)                                        
 25 Wilson, Andrew J    17 Express Swimming-MR  1:01.48    1:02.77        
                  31.18     1:02.77 (31.59)                                        
 26 White, Darrien S    16 Express Swimming-MR  1:02.06    1:02.88        
                  31.33     1:02.88 (31.55)                                        
 27 Chang, Michael      13 Express Swimming-MR  1:02.66    1:03.20        
                  30.79     1:03.20 (32.41)                                        
 28 Zhou, Winfield      15 Express Swimming-MR  1:03.50    1:03.62        
                  30.92     1:03.62 (32.70)                                        
 29 McCaffery, Kevin T  15 BBSC-MR              1:07.86    1:03.65        
                  30.89     1:03.65 (32.76)                                        
 30 Walsh, Gavin        17 Express Swimming-MR  1:03.45    1:03.79        
                  31.16     1:03.79 (32.63)                                        
 31 Williams, Aaron D   16 FAST-MR              1:05.91    1:03.88        
                  31.30     1:03.88 (32.58)                                        
 32 Massa, Alex W       16 Express Swimming-MR  1:06.21    1:04.27        
                  31.90     1:04.27 (32.37)                                        
 33 Helbock, Robert     16 WAC-MR               1:05.54    1:04.65        
                  31.68     1:04.65 (32.97)                                        
 34 Ortof, Harry C      15 Express Swimming-MR  1:06.43    1:05.06        
                  32.02     1:05.06 (33.04)                                        
 35 Walsh, Owen A       15 Express Swimming-MR  1:06.13    1:05.24        
                  32.45     1:05.24 (32.79)                                        
 36 Macaluso, Thomas G  16 BBSC-MR              1:08.82    1:05.80        
                  32.04     1:05.80 (33.76)                                        
 37 Hurley, John R      14 Express Swimming-MR  1:06.17    1:05.94        
                  32.58     1:05.94 (33.36)                                        
 38 Guariglia, Philip   18 Express Swimming-MR  1:05.65    1:06.47        
                  32.71     1:06.47 (33.76)                                        
 39 Heepe, Phillip C    17 BBSC-MR              1:05.25    1:06.75        
                  32.21     1:06.75 (34.54)                                        
 40 Gerevits, Nathan    15 WAC-MR               1:36.42    1:06.94        
                  32.15     1:06.94 (34.79)                                        
 41 Zhu, Beck           15 NCAC-MR              1:04.00    1:07.05        
                  32.46     1:07.05 (34.59)                                        
 42 German, Alexander   15 Express Swimming-MR  1:08.68    1:07.96        
                  32.68     1:07.96 (35.28)                                        
 43 Ballon, Juan R      18 BBSC-MR              1:04.75    1:08.07        
                  32.28     1:08.07 (35.79)                                        
 44 Hyer, Robert J      15 Express Swimming-MR  1:08.88    1:08.33        
                  33.04     1:08.33 (35.29)                                        
 45 Deguzman, Cameron   15 Express Swimming-MR  1:10.29    1:08.38        
                  33.55     1:08.38 (34.83)                                        
 46 Magliulo, Nicholas  15 Express Swimming-MR  1:11.66    1:11.14        
                  33.85     1:11.14 (37.29)                                        
 47 Lew, Tyler          16 Express Swimming-MR  1:10.72    1:11.45        
                  34.01     1:11.45 (37.44)                                        
 48 Earley, Ryan C      15 Express Swimming-MR  1:18.81    1:16.86        
                  37.86     1:16.86 (39.00)                                        
 49 White, Colin        15 Express Swimming-MR  1:20.59    1:17.17        
                  37.23     1:17.17 (39.94)                                        
 50 Shapiro, Max J      18 BBSC-MR              1:13.76    1:19.21        
                  38.92     1:19.21 (40.29)                                        
 51 Gates, Liam K       10 WAC-MR               1:37.67    1:32.03        
 52 Lee, Desmond        15 Express Swimming-MR  1:31.46    1:32.72        
                  44.53     1:32.72 (48.19)                                        
 -- Kohlus, Robert W    15 Three Village-MR     1:03.44         NS        
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zarriello, Kyle D   18 Express Swimming-MR  1:58.38    1:58.91        
                  28.38       58.42 (30.04)     1:28.84 (30.42)     1:58.91 (30.07)
  2 Sperandio, Alec     17 WAC-MR               1:54.01    1:59.98        
                  28.37       58.53 (30.16)     1:29.33 (30.80)     1:59.98 (30.65)
  3 Lozano, Joseph      17 Express Swimming-MR  2:00.04    2:01.22        
                  28.91       59.34 (30.43)     1:30.61 (31.27)     2:01.22 (30.61)
  4 Crafa, Christopher  15 Express Swimming-MR  2:04.92    2:06.11        
                  29.43     1:00.80 (31.37)     1:33.82 (33.02)     2:06.11 (32.29)
  5 Lauritano, Nichola  16 HAA-MR               2:06.14    2:07.21        
                  29.76     1:01.81 (32.05)     1:34.82 (33.01)     2:07.21 (32.39)
  6 Sourial, Anthony K  17 Express Swimming-MR  2:03.85    2:07.62        
                  30.82     1:03.59 (32.77)     1:35.48 (31.89)     2:07.62 (32.14)
  7 Senken, Pierce F    15 Express Swimming-MR  2:10.16    2:09.12        
                  30.97     1:03.76 (32.79)     1:36.77 (33.01)     2:09.12 (32.35)
  8 Barnola, Jimmy A    16 Express Swimming-MR  2:06.49    2:09.95        
                  31.68     1:05.50 (33.82)     1:38.45 (32.95)     2:09.95 (31.50)
  9 Yurman, Eric P      17 BBSC-MR              2:08.82    2:10.57        
                  30.58     1:03.54 (32.96)     1:38.31 (34.77)     2:10.57 (32.26)
 10 Babel, Bryant M     17 Express Swimming-MR  2:12.59    2:11.37        
                  31.59     1:04.35 (32.76)     1:38.10 (33.75)     2:11.37 (33.27)
 11 Borghese, Nicholas  16 WAC-MR               2:08.21    2:11.83        
                  30.68     1:03.82 (33.14)     1:38.44 (34.62)     2:11.83 (33.39)
 12 Battisti, Evan A    17 Express Swimming-MR  2:12.84    2:12.96        
                  31.12     1:04.28 (33.16)     1:38.61 (34.33)     2:12.96 (34.35)
 13 Earley, Sean P      16 Express Swimming-MR  2:14.38    2:13.57        
                  32.01     1:06.06 (34.05)     1:40.66 (34.60)     2:13.57 (32.91)
 14 Connors, Brian G    15 Express Swimming-MR  2:29.83    2:13.97        
                  31.18     1:05.12 (33.94)     1:39.07 (33.95)     2:13.97 (34.90)
 15 Ortof, Harry C      15 Express Swimming-MR  2:19.66    2:16.04        
                  33.04     1:07.05 (34.01)     1:42.13 (35.08)     2:16.04 (33.91)
 16 Harasym, James M    19 Sachem-MR            2:06.12    2:16.61        
                  30.47     1:03.04 (32.57)     1:38.03 (34.99)     2:16.61 (38.58)
 17 Colletta, Michael   16 Express Swimming-MR  2:17.49    2:16.74        
                  32.26     1:06.89 (34.63)     1:42.19 (35.30)     2:16.74 (34.55)
 18 McCaffery, Kevin T  15 BBSC-MR              2:23.22    2:16.80        
                  32.20     1:06.74 (34.54)     1:41.72 (34.98)     2:16.80 (35.08)
 19 Chang, Michael      13 Express Swimming-MR  2:16.54    2:17.57        
                  33.10     1:07.89 (34.79)     1:43.77 (35.88)     2:17.57 (33.80)
 20 Hurley, John R      14 Express Swimming-MR  2:17.96    2:17.69        
                  32.98     1:07.80 (34.82)     1:43.01 (35.21)     2:17.69 (34.68)
 21 Huner, Alec E       13 Three Village-MR     2:20.60    2:17.88        
                  31.54     1:06.79 (35.25)     1:43.39 (36.60)     2:17.88 (34.49)
 22 Vincent, Alexander  17 Express Swimming-MR  2:19.74    2:18.01        
                  31.65     1:05.75 (34.10)     1:41.49 (35.74)     2:18.01 (36.52)
 23 Zhou, Winfield      15 Express Swimming-MR  2:15.61    2:19.51        
                  32.57     1:07.72 (35.15)     1:44.20 (36.48)     2:19.51 (35.31)
 24 Walsh, Gavin        17 Express Swimming-MR  2:20.27    2:20.51        
                  32.44     1:07.49 (35.05)     1:44.35 (36.86)     2:20.51 (36.16)
 25 Macaluso, Thomas G  16 BBSC-MR              2:25.15    2:22.79        
                  33.40     1:09.77 (36.37)     1:47.07 (37.30)     2:22.79 (35.72)
 26 Walsh, Owen A       15 Express Swimming-MR  2:25.01    2:24.92        
                  34.21     1:11.73 (37.52)     1:49.49 (37.76)     2:24.92 (35.43)
 27 Guariglia, Philip   18 Express Swimming-MR  2:21.52    2:25.61        
                  32.98     1:08.84 (35.86)     1:46.75 (37.91)     2:25.61 (38.86)
 28 Hyer, Robert J      15 Express Swimming-MR  2:31.16    2:26.15        
                  34.23     1:10.91 (36.68)     1:49.13 (38.22)     2:26.15 (37.02)
 29 Dorizas, Chris A    15 Express Swimming-MR  2:23.80    2:26.22        
                  34.67     1:12.10 (37.43)     1:50.01 (37.91)     2:26.22 (36.21)
 30 Huner, Jack Z       15 Three Village-MR     2:29.43    2:29.53        
                  34.30     1:11.99 (37.69)     1:50.85 (38.86)     2:29.53 (38.68)
 31 Heepe, Phillip C    17 BBSC-MR              2:25.17    2:30.71        
                  35.27     1:12.61 (37.34)     1:51.35 (38.74)     2:30.71 (39.36)
 32 Magliulo, Nicholas  15 Express Swimming-MR  2:39.50    2:32.70        
                  34.71     1:12.73 (38.02)     1:52.89 (40.16)     2:32.70 (39.81)
 33 Maidhof, Matthew T  13 HAA-MR               2:33.19    2:33.64        
                  36.78     1:15.97 (39.19)     1:55.85 (39.88)     2:33.64 (37.79)
 34 Graham, Tommy R     16 Express Swimming-MR  3:01.17    2:45.66        
 35 Loughlin, Kyle      15 Sachem-MR            2:50.00    2:47.26        
                  39.21     1:20.99 (41.78)     2:04.58 (43.59)     2:47.26 (42.68)
 36 Wone, Brandon M     11 Sachem-MR            3:10.00    2:55.81        
                  41.39     1:26.34 (44.95)     2:11.75 (45.41)     2:55.81 (44.06)
 -- Fleurimont, Justin   9 Unhes-Mr-MR               NT         NS        
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cassell, Gunther A  17 Express Swimming-MR    55.25      57.89        
                  27.65       57.89 (30.24)                                        
  2 Lozano, Joseph      17 Express Swimming-MR    56.95      59.55        
                  28.22       59.55 (31.33)                                        
  3 Cabasino, Tim       22 LBA-MR               1:00.15    1:00.08        
                  27.96     1:00.08 (32.12)                                        
  4 Li, Kytoh           19 NCAC-MR              1:00.00    1:01.80        
                  29.18     1:01.80 (32.62)                                        
  5 Callaghan, John     16 WAC-MR               1:00.80    1:03.92        
                  30.00     1:03.92 (33.92)                                        
  6 Williamson, John M  38 NYAC-MR              1:01.55    1:04.09        
                  30.60     1:04.09 (33.49)                                        
  7 Hurley, John R      14 Express Swimming-MR  1:03.12    1:04.15        
                  30.28     1:04.15 (33.87)                                        
  8 Sourial, Anthony K  17 Express Swimming-MR  1:01.71    1:05.19        
                  31.02     1:05.19 (34.17)                                        
  9 Chang, Michael      13 Express Swimming-MR  1:05.25    1:05.45        
                  30.99     1:05.45 (34.46)                                        
 10 Diamond, Zachary    17 WAC-MR               1:07.85    1:06.65        
                  31.61     1:06.65 (35.04)                                        
 11 White, Darrien S    16 Express Swimming-MR  1:07.31    1:06.91        
                  32.11     1:06.91 (34.80)                                        
 12 Chang, Justin       15 HAA-MR               1:05.23    1:07.09        
                  31.85     1:07.09 (35.24)                                        
 13 Hidalgo, Roberto    17 WAC-MR               1:07.45    1:07.46        
                  31.07     1:07.46 (36.39)                                        
 14 Massa, Alex W       16 Express Swimming-MR  1:03.77    1:07.53        
                  31.67     1:07.53 (35.86)                                        
 15 Aly, Ali M          15 Express Swimming-MR  1:05.55    1:07.70        
                  32.11     1:07.70 (35.59)                                        
 16 Wilson, Andrew J    17 Express Swimming-MR  1:01.13    1:07.91        
                  31.91     1:07.91 (36.00)                                        
 17 Kilgore, Eric H     15 Three Village-MR     1:04.78    1:08.23        
                  32.75     1:08.23 (35.48)                                        
 18 Gorinshteyn, Jonat  16 WAC-MR               1:08.41    1:08.76        
                  32.36     1:08.76 (36.40)                                        
 19 Gamboa, Matthew G   17 Express Swimming-MR  1:09.37    1:09.36        
                  33.23     1:09.36 (36.13)                                        
 20 Crafa, John M       15 Express Swimming-MR  1:08.91    1:09.59        
                  32.53     1:09.59 (37.06)                                        
 21 Guariglia, Philip   18 Express Swimming-MR  1:06.64    1:09.73        
                  32.88     1:09.73 (36.85)                                        
 22 Senken, Pierce F    15 Express Swimming-MR  1:09.36    1:09.98        
                  33.00     1:09.98 (36.98)                                        
 23 Ang, Jonathan J     15 Express Swimming-MR  1:10.19    1:10.76        
                  33.57     1:10.76 (37.19)                                        
 24 Earley, Sean P      16 Express Swimming-MR  1:10.88    1:11.34        
                  33.98     1:11.34 (37.36)                                        
 25 Ardito, Jonathan T  17 Express Swimming-MR  1:10.78    1:12.12        
                  35.09     1:12.12 (37.03)                                        
 26 Vincent, Alexander  17 Express Swimming-MR  1:12.14    1:12.46        
                  34.02     1:12.46 (38.44)                                        
 27 German, Alexander   15 Express Swimming-MR  1:16.33    1:13.61        
                  35.71     1:13.61 (37.90)                                        
 28 Zhou, Winfield      15 Express Swimming-MR  1:13.32    1:13.70        
                  35.25     1:13.70 (38.45)                                        
 29 Lesser, Larry P     16 HAA-MR               1:19.48    1:14.41        
                  35.51     1:14.41 (38.90)                                        
 30 Maidhof, Matthew T  13 HAA-MR               1:16.86    1:15.34        
                  35.54     1:15.34 (39.80)                                        
 31 Chang, Oscar        13 HAA-MR               1:14.88    1:15.62        
                  35.50     1:15.62 (40.12)                                        
 32 Lew, Tyler          16 Express Swimming-MR  1:17.66    1:15.73        
                  35.54     1:15.73 (40.19)                                        
 33 Babel, Bryant M     17 Express Swimming-MR  1:15.13    1:15.75        
                  36.94     1:15.75 (38.81)                                        
 34 Donaldson, Kobi D   16 Express Swimming-MR  1:18.12    1:16.59        
                  35.69     1:16.59 (40.90)                                        
 35 Deguzman, Cameron   15 Express Swimming-MR  1:19.82    1:16.74        
                  36.76     1:16.74 (39.98)                                        
 36 Lennon, Eddie E     15 Express Swimming-MR  1:22.90    1:18.63        
                  36.51     1:18.63 (42.12)                                        
 37 Perulli, Michael P  15 Express Swimming-MR  1:17.57    1:19.03        
                  38.34     1:19.03 (40.69)                                        
 38 Loughlin, Kyle      15 Sachem-MR            1:22.95    1:21.19        
                  37.46     1:21.19 (43.73)                                        
 39 Belmont, Chance     15 NCAC-MR              1:16.00    1:22.41        
                  38.15     1:22.41 (44.26)                                        
 40 White, Colin        15 Express Swimming-MR  1:26.07    1:22.48        
                  38.96     1:22.48 (43.52)                                        
 41 Hidalgo, Ricardo A  14 WAC-MR               1:26.69    1:24.10        
                  39.49     1:24.10 (44.61)                                        
 42 Magliulo, Nicholas  15 Express Swimming-MR  1:26.67    1:26.34        
                  39.88     1:26.34 (46.46)                                        
 43 Wone, Brandon M     11 Sachem-MR            1:38.65    1:45.10        
                  50.30     1:45.10 (54.80)                                        
 -- Earley, Ryan C      15 Express Swimming-MR  1:25.66         NS        
 -- Graham, Tommy R     16 Express Swimming-MR  1:31.78         NS        
 -- Jordan, Scott C     27 NYAC-MR                56.60         NS        
 -- Bamme, Mark L       16 Unhes-Mr-MR          1:12.39         NS        
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cassell, Gunther A  17 Express Swimming-MR  2:02.27    2:05.46        
                  28.09     1:00.10 (32.01)     1:33.67 (33.57)     2:05.46 (31.79)
  2 Lozano, Joseph      17 Express Swimming-MR  2:00.90    2:07.33        
                  30.20     1:02.54 (32.34)     1:34.66 (32.12)     2:07.33 (32.67)
  3 Callaghan, John     16 WAC-MR               2:12.34    2:14.90        
                  30.54     1:04.75 (34.21)     1:39.90 (35.15)     2:14.90 (35.00)
  4 Hurley, John R      14 Express Swimming-MR  2:16.84    2:16.51        
                  30.71     1:05.22 (34.51)     1:40.75 (35.53)     2:16.51 (35.76)
  5 Pompay, John A      16 Express Swimming-MR  2:27.12    2:19.64        
                  30.93     1:06.38 (35.45)     1:42.84 (36.46)     2:19.64 (36.80)
  6 Sourial, Anthony K  17 Express Swimming-MR  2:13.42    2:20.45        
                  31.93     1:07.69 (35.76)     1:43.75 (36.06)     2:20.45 (36.70)
  7 Chang, Michael      13 Express Swimming-MR  2:20.74    2:21.84        
                  31.52     1:06.71 (35.19)     1:43.95 (37.24)     2:21.84 (37.89)
  8 Aly, Ali M          15 Express Swimming-MR  2:22.64    2:22.92        
                  32.13     1:07.77 (35.64)     1:45.54 (37.77)     2:22.92 (37.38)
  9 Massa, Alex W       16 Express Swimming-MR  2:18.56    2:23.01        
                  32.24     1:08.29 (36.05)     1:45.56 (37.27)     2:23.01 (37.45)
 10 Kan, Kevin          16 NCAC-MR              2:25.00    2:28.62        
                  32.66     1:10.83 (38.17)     1:49.48 (38.65)     2:28.62 (39.14)
 11 Hidalgo, Roberto    17 WAC-MR               2:28.75    2:28.68        
                  33.68     1:12.21 (38.53)     1:50.60 (38.39)     2:28.68 (38.08)
 12 Gamboa, Matthew G   17 Express Swimming-MR  2:30.03    2:29.20        
                  34.27     1:12.17 (37.90)     1:51.07 (38.90)     2:29.20 (38.13)
 13 Senken, Pierce F    15 Express Swimming-MR  2:29.81    2:30.13        
                  33.79     1:11.95 (38.16)     1:50.81 (38.86)     2:30.13 (39.32)
 14 Earley, Sean P      16 Express Swimming-MR  2:32.12    2:31.99        
                  33.66     1:12.82 (39.16)     1:53.01 (40.19)     2:31.99 (38.98)
 15 Guariglia, Philip   18 Express Swimming-MR  2:26.72    2:32.32        
                  34.45     1:12.96 (38.51)     1:52.67 (39.71)     2:32.32 (39.65)
 16 Hawkins, Andrew T   16 Express Swimming-MR  2:44.26    2:32.77        
                  34.04     1:13.00 (38.96)     1:53.66 (40.66)     2:32.77 (39.11)
 17 Gorinshteyn, Jonat  16 WAC-MR               2:29.52    2:33.21        
                  33.31     1:11.62 (38.31)     1:52.54 (40.92)     2:33.21 (40.67)
 18 Cavanaugh, Joe      15 WAC-MR               2:36.85    2:34.43        
                  34.42     1:13.03 (38.61)     1:53.73 (40.70)     2:34.43 (40.70)
 19 Battisti, Evan A    17 Express Swimming-MR  2:39.73    2:37.53        
                  35.49     1:15.25 (39.76)     1:56.39 (41.14)     2:37.53 (41.14)
 19 Babel, Bryant M     17 Express Swimming-MR  2:36.88    2:37.53        
                  36.66     1:17.19 (40.53)     1:57.41 (40.22)     2:37.53 (40.12)
 21 Zhou, Winfield      15 Express Swimming-MR  2:42.32    2:41.36        
                  36.15     1:16.88 (40.73)     1:59.08 (42.20)     2:41.36 (42.28)
 22 Gerevits, Nathan    15 WAC-MR               2:50.00    2:41.76        
                  36.20     1:16.71 (40.51)     1:59.91 (43.20)     2:41.76 (41.85)
 23 German, Alexander   15 Express Swimming-MR  2:51.55    2:42.28        
                  36.88     1:18.11 (41.23)     2:01.29 (43.18)     2:42.28 (40.99)
 24 Maidhof, Matthew T  13 HAA-MR               2:44.61    2:42.87        
                  36.84     1:18.83 (41.99)     2:02.11 (43.28)     2:42.87 (40.76)
 25 Szkutnik, KJ J      17 BBSC-MR              2:51.10    2:43.55        
                  36.62     1:18.69 (42.07)     2:01.05 (42.36)     2:43.55 (42.50)
 26 Arcidiacono, Steph  17 Sachem-MR            2:49.60    2:52.02        
                  36.51     1:20.04 (43.53)     2:06.35 (46.31)     2:52.02 (45.67)
 27 Hidalgo, Ricardo A  14 WAC-MR               3:01.98    2:55.98        
                  39.20     1:23.44 (44.24)     2:09.01 (45.57)     2:55.98 (46.97)
 -- Barnola, Jimmy A    16 Express Swimming-MR  2:49.89         NS        
 -- Earley, Ryan C      15 Express Swimming-MR  3:09.81         NS        
 -- Kilgore, Eric H     15 Three Village-MR     2:22.27         NS        
 -- Wilson, Andrew J    17 Express Swimming-MR  2:29.87         NS        
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cassell, Gunther A  17 Express Swimming-MR    51.37      51.87        
                  24.76       51.87 (27.11)                                        
  2 Miou, Eric          18 NCAC-MR                51.50      52.43        
                  24.26       52.43 (28.17)                                        
  3 Lozano, Joseph      17 Express Swimming-MR    52.03      54.17        
                  25.70       54.17 (28.47)                                        
  4 Zou, Evan J         16 Three Village-MR       55.77      54.35        
                  25.32       54.35 (29.03)                                        
  5 Rosen, Jason Z      14 Express Swimming-MR    54.52      54.60        
                  25.57       54.60 (29.03)                                        
  6 Diamond, Zachary    17 WAC-MR                 54.21      55.11        
                  25.84       55.11 (29.27)                                        
  7 Chang, Justin       15 HAA-MR                 55.45      55.61        
                  26.26       55.61 (29.35)                                        
  8 McKenna, Brendan    16 NCAC-MR                55.00      55.62        
                  25.65       55.62 (29.97)                                        
  9 Nilsson, Evan A     15 Three Village-MR       54.03      56.66        
                  26.17       56.66 (30.49)                                        
 10 Williams, Tyler S   17 Express Swimming-MR    54.66      56.84        
                  26.04       56.84 (30.80)                                        
 11 Burke, Ryan M       16 Three Village-MR       55.62      57.01        
                  26.74       57.01 (30.27)                                        
 12 Connors, Brian G    15 Express Swimming-MR  1:00.61      58.58        
                  27.45       58.58 (31.13)                                        
 13 Crafa, John M       15 Express Swimming-MR    58.05      58.91        
                  27.07       58.91 (31.84)                                        
 13 Lauritano, Nichola  16 HAA-MR                 56.00      58.91        
                  27.17       58.91 (31.74)                                        
 15 Ruiz, Jonathan J    17 Express Swimming-MR  1:00.10      59.29        
                  27.03       59.29 (32.26)                                        
 16 Barnola, Jimmy A    16 Express Swimming-MR    58.47      59.36        
                  27.67       59.36 (31.69)                                        
 17 Wilson, Andrew J    17 Express Swimming-MR  1:00.90      59.78        
                  28.39       59.78 (31.39)                                        
 18 Nussen, Adam K      26 Express Swimming-MR    59.02    1:00.12        
                  27.72     1:00.12 (32.40)                                        
 19 Ortof, Harry C      15 Express Swimming-MR  1:00.55    1:00.42        
                  29.12     1:00.42 (31.30)                                        
 20 Donaldson, Kobi D   16 Express Swimming-MR  1:06.34    1:00.53        
                  27.58     1:00.53 (32.95)                                        
 21 Papsco, Zachary T   13 HAA-MR               1:01.34    1:00.87        
                  29.43     1:00.87 (31.44)                                        
 22 Chang, Michael      13 Express Swimming-MR  1:01.60    1:00.95        
                  28.62     1:00.95 (32.33)                                        
 23 Battisti, Evan A    17 Express Swimming-MR  1:02.04    1:00.98        
                  28.08     1:00.98 (32.90)                                        
 24 Aly, Ali M          15 Express Swimming-MR  1:04.91    1:00.99        
                  27.99     1:00.99 (33.00)                                        
 25 Williams, Aaron D   16 FAST-MR              1:02.64    1:01.22        
                  28.92     1:01.22 (32.30)                                        
 26 Zarriello, Kyle D   18 Express Swimming-MR  1:01.44    1:01.54        
                  28.61     1:01.54 (32.93)                                        
 27 Massa, Alex W       16 Express Swimming-MR  1:04.50    1:01.62        
                  29.14     1:01.62 (32.48)                                        
 28 Ardito, Jonathan T  17 Express Swimming-MR  1:03.40    1:01.70        
                  28.22     1:01.70 (33.48)                                        
 29 LaBianca, Joe J     15 BBSC-MR              1:02.74    1:01.91        
                  30.19     1:01.91 (31.72)                                        
 30 Gamboa, Matthew G   17 Express Swimming-MR  1:03.35    1:02.07        
                  29.24     1:02.07 (32.83)                                        
 31 McCaffery, Kevin T  15 BBSC-MR              1:06.38    1:02.18        
                  28.49     1:02.18 (33.69)                                        
 32 Huner, Alec E       13 Three Village-MR     1:01.30    1:02.36        
                  28.44     1:02.36 (33.92)                                        
 33 Heepe, Phillip C    17 BBSC-MR              1:03.51    1:02.87        
                  28.96     1:02.87 (33.91)                                        
 34 Huner, Jack Z       15 Three Village-MR     1:03.46    1:03.02        
                  29.08     1:03.02 (33.94)                                        
 35 Cavanaugh, Joe      15 WAC-MR               1:04.86    1:03.45        
                  29.27     1:03.45 (34.18)                                        
 36 Crafa, Christopher  15 Express Swimming-MR  1:03.30    1:04.18        
                  29.87     1:04.18 (34.31)                                        
 37 Deguzman, Cameron   15 Express Swimming-MR  1:03.34    1:04.26        
                  30.33     1:04.26 (33.93)                                        
 38 Derry, Yashua A     16 FAST-MR              1:04.15    1:04.80        
                  29.64     1:04.80 (35.16)                                        
 39 Chang, Oscar        13 HAA-MR               1:04.26    1:04.90        
                  29.85     1:04.90 (35.05)                                        
 40 Dorizas, Chris A    15 Express Swimming-MR  1:08.92    1:08.47        
                  31.53     1:08.47 (36.94)                                        
 41 German, Alexander   15 Express Swimming-MR  1:16.44    1:09.18        
                  32.68     1:09.18 (36.50)                                        
 42 Walsh, Owen A       15 Express Swimming-MR  1:11.02    1:09.21        
                  32.79     1:09.21 (36.42)                                        
 43 Lennon, Eddie E     15 Express Swimming-MR  1:19.90    1:13.97        
                  32.73     1:13.97 (41.24)                                        
 44 Walsh, Gavin        17 Express Swimming-MR  1:06.56    1:15.01        
                  33.36     1:15.01 (41.65)                                        
 45 Earley, Ryan C      15 Express Swimming-MR  1:18.34    1:16.74        
                  35.50     1:16.74 (41.24)                                        
 46 Wone, Brandon M     11 Sachem-MR            1:41.81    1:40.27        
                  43.68     1:40.27 (56.59)                                        
 47 Cotter, Zach R      13 Sachem-MR            2:00.00    1:48.50        
                  48.62     1:48.50 (59.88)                                        
 -- Bamme, Mark L       16 Unhes-Mr-MR          1:12.39         NS        
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lozano, Joseph      17 Express Swimming-MR  1:56.08    1:59.66        
                  27.23       57.70 (30.47)     1:28.59 (30.89)     1:59.66 (31.07)
  2 Diamond, Zachary    17 WAC-MR               1:59.70    2:02.55        
                  28.01       59.20 (31.19)     1:30.86 (31.66)     2:02.55 (31.69)
  3 Rosen, Jason Z      14 Express Swimming-MR  2:04.47    2:04.87        
                  27.17       58.63 (31.46)     1:31.63 (33.00)     2:04.87 (33.24)
  4 Nilsson, Evan A     15 Three Village-MR     2:00.24    2:04.99        
                  27.05       57.93 (30.88)     1:30.93 (33.00)     2:04.99 (34.06)
  5 Sourial, Anthony K  17 Express Swimming-MR       NT    2:10.45        
                  28.28     1:01.75 (33.47)     1:35.69 (33.94)     2:10.45 (34.76)
  6 Ortof, Harry C      15 Express Swimming-MR  2:10.47    2:11.73        
                  29.60     1:02.99 (33.39)     1:37.63 (34.64)     2:11.73 (34.10)
  7 Williams, Tyler S   17 Express Swimming-MR  2:04.45    2:12.44        
                  28.33     1:00.89 (32.56)     1:35.80 (34.91)     2:12.44 (36.64)
  8 Arcidiacono, Steph  17 Sachem-MR            2:15.00    2:16.51        
                  27.79     1:01.76 (33.97)     1:38.43 (36.67)     2:16.51 (38.08)
  9 LaBianca, Joe J     15 BBSC-MR              2:25.65    2:17.95        
                  31.21     1:05.83 (34.62)     1:42.65 (36.82)     2:17.95 (35.30)
 10 Barnola, Jimmy A    16 Express Swimming-MR  2:21.21    2:19.99        
                                1:04.71 ( )     1:42.79 (38.08)     2:19.99 (37.20)
 11 Ruiz, Jonathan J    17 Express Swimming-MR  2:31.23    2:22.28        
                  29.72     1:06.11 (36.39)     1:44.35 (38.24)     2:22.28 (37.93)
 12 Deguzman, Cameron   15 Express Swimming-MR  2:22.20    2:30.71        
                  32.66     1:11.07 (38.41)     1:51.35 (40.28)     2:30.71 (39.36)
 -- Kohlus, Robert W    15 Three Village-MR     2:10.24         NS        
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cassell, Gunther A  17 Express Swimming-MR  1:54.78    1:55.95        
                  25.43       57.02 (31.59)     1:28.61 (31.59)     1:55.95 (27.34)
  2 Lozano, Joseph      17 Express Swimming-MR  1:53.20    1:57.38        
                  26.34       57.63 (31.29)     1:29.49 (31.86)     1:57.38 (27.89)
  3 Diamond, Zachary    17 WAC-MR               2:03.40    2:03.89        
                  26.96       58.87 (31.91)     1:36.24 (37.37)     2:03.89 (27.65)
  4 Sourial, Anthony K  17 Express Swimming-MR  2:01.22    2:05.69        
                  27.84     1:00.92 (33.08)     1:37.20 (36.28)     2:05.69 (28.49)
  5 Nilsson, Evan A     15 Three Village-MR     2:02.35    2:05.76        
                  26.79       58.87 (32.08)     1:38.10 (39.23)     2:05.76 (27.66)
  6 Rosen, Jason Z      14 Express Swimming-MR  2:08.82    2:06.19        
                  25.35       56.88 (31.53)     1:37.15 (40.27)     2:06.19 (29.04)
  7 Sperandio, Alec     17 WAC-MR               2:00.67    2:06.51        
                  26.86       58.48 (31.62)     1:37.35 (38.87)     2:06.51 (29.16)
  8 Zarriello, Kyle D   18 Express Swimming-MR  2:05.60    2:06.86        
                  29.41       58.72 (29.31)     1:37.60 (38.88)     2:06.86 (29.26)
  9 Callaghan, John     16 WAC-MR               2:07.28    2:07.22        
                  27.48     1:01.12 (33.64)     1:36.82 (35.70)     2:07.22 (30.40)
 10 Hurley, John R      14 Express Swimming-MR  2:07.21    2:07.54        
                  28.99     1:03.46 (34.47)     1:38.10 (34.64)     2:07.54 (29.44)
 11 Chang, Michael      13 Express Swimming-MR  2:08.19    2:08.76        
                  28.51     1:02.65 (34.14)     1:38.47 (35.82)     2:08.76 (30.29)
 12 Burke, Ryan M       16 Three Village-MR     2:06.67    2:09.01        
                  27.25       59.97 (32.72)     1:38.72 (38.75)     2:09.01 (30.29)
 13 White, Darrien S    16 Express Swimming-MR  2:14.35    2:09.87        
                  28.23     1:01.23 (33.00)     1:40.32 (39.09)     2:09.87 (29.55)
 14 Crafa, John M       15 Express Swimming-MR  2:07.51    2:09.98        
                  27.07     1:01.73 (34.66)     1:39.41 (37.68)     2:09.98 (30.57)
 15 Aly, Ali M          15 Express Swimming-MR  2:07.02    2:10.15        
                  28.46     1:02.09 (33.63)     1:40.05 (37.96)     2:10.15 (30.10)
 16 Williams, Tyler S   17 Express Swimming-MR  2:10.05    2:10.53        
                  27.20     1:01.93 (34.73)     1:40.47 (38.54)     2:10.53 (30.06)
 17 Battisti, Evan A    17 Express Swimming-MR  2:11.78    2:11.95        
                  28.32     1:02.85 (34.53)     1:43.34 (40.49)     2:11.95 (28.61)
 18 Massa, Alex W       16 Express Swimming-MR  2:13.13    2:12.95        
                  29.52     1:06.62 (37.10)     1:43.59 (36.97)     2:12.95 (29.36)
 19 Senken, Pierce F    15 Express Swimming-MR  2:10.81    2:13.04        
                  29.48     1:03.62 (34.14)     1:43.43 (39.81)     2:13.04 (29.61)
 20 Crafa, Christopher  15 Express Swimming-MR  2:10.73    2:13.07        
                  29.86     1:02.07 (32.21)     1:42.84 (40.77)     2:13.07 (30.23)
 21 Ruiz, Jonathan J    17 Express Swimming-MR  2:11.31    2:13.16        
                  27.78     1:02.12 (34.34)     1:43.60 (41.48)     2:13.16 (29.56)
 22 Ortof, Harry C      15 Express Swimming-MR  2:13.89    2:13.38        
                  29.44     1:03.77 (34.33)     1:44.39 (40.62)     2:13.38 (28.99)
 23 Huner, Alec E       13 Three Village-MR     2:07.90    2:13.41        
                  28.41     1:04.00 (35.59)     1:42.24 (38.24)     2:13.41 (31.17)
 24 Connors, Brian G    15 Express Swimming-MR  2:14.01    2:14.13        
                  27.23     1:02.27 (35.04)     1:45.24 (42.97)     2:14.13 (28.89)
 25 Kilgore, Eric H     15 Three Village-MR     2:15.20    2:14.54        
                  29.81     1:04.53 (34.72)     1:42.57 (38.04)     2:14.54 (31.97)
 26 Babel, Bryant M     17 Express Swimming-MR  2:14.81    2:14.85        
                  29.74     1:03.74 (34.00)     1:44.51 (40.77)     2:14.85 (30.34)
 27 Earley, Sean P      16 Express Swimming-MR  2:13.63    2:15.25        
                  30.00     1:05.12 (35.12)     1:45.33 (40.21)     2:15.25 (29.92)
 28 Borghese, Nicholas  16 WAC-MR               2:14.29    2:16.00        
                  29.36     1:03.62 (34.26)     1:45.85 (42.23)     2:16.00 (30.15)
 29 Barnola, Jimmy A    16 Express Swimming-MR  2:12.49    2:16.01        
                  28.14     1:02.42 (34.28)     1:47.03 (44.61)     2:16.01 (28.98)
 30 Papsco, Zachary T   13 HAA-MR               2:17.42    2:16.33        
                  29.50     1:03.21 (33.71)     1:44.86 (41.65)     2:16.33 (31.47)
 31 Gamboa, Matthew G   17 Express Swimming-MR  2:17.84    2:16.36        
                  29.88     1:06.54 (36.66)     1:45.32 (38.78)     2:16.36 (31.04)
 32 Yurman, Eric P      17 BBSC-MR              2:14.74    2:16.49        
                  28.83     1:02.28 (33.45)     1:45.96 (43.68)     2:16.49 (30.53)
 33 Hidalgo, Roberto    17 WAC-MR               2:14.98    2:17.00        
                  31.41     1:07.53 (36.12)     1:45.75 (38.22)     2:17.00 (31.25)
 34 Macaluso, Thomas G  16 BBSC-MR              2:23.75    2:19.54        
                  30.32     1:06.32 (36.00)     1:47.84 (41.52)     2:19.54 (31.70)
 35 Deguzman, Cameron   15 Express Swimming-MR  2:23.94    2:20.22        
                  30.78     1:08.51 (37.73)     1:48.64 (40.13)     2:20.22 (31.58)
 36 Gorinshteyn, Jonat  16 WAC-MR               2:16.97    2:20.35        
                  30.11     1:08.84 (38.73)     1:48.68 (39.84)     2:20.35 (31.67)
 37 Vincent, Alexander  17 Express Swimming-MR  2:19.95    2:20.76        
                  30.24     1:05.37 (35.13)     1:48.63 (43.26)     2:20.76 (32.13)
 38 Cavanaugh, Joe      15 WAC-MR               2:21.42    2:21.01        
                  29.92     1:08.14 (38.22)     1:48.67 (40.53)     2:21.01 (32.34)
 39 LaBianca, Joe J     15 BBSC-MR              2:23.77    2:21.22        
                  30.71     1:06.03 (35.32)     1:51.65 (45.62)     2:21.22 (29.57)
 40 Harasym, James M    19 Sachem-MR            2:09.92    2:21.27        
                  28.52     1:02.29 (33.77)     1:44.49 (42.20)     2:21.27 (36.78)
 41 Williams, Aaron D   16 FAST-MR              2:18.26    2:23.40        
                  28.98     1:05.36 (36.38)     1:50.24 (44.88)     2:23.40 (33.16)
 42 Derry, Yashua A     16 FAST-MR              2:25.40    2:23.53        
                  30.19     1:05.23 (35.04)     1:51.29 (46.06)     2:23.53 (32.24)
 43 German, Alexander   15 Express Swimming-MR  2:37.57    2:23.80        
                  33.04     1:08.67 (35.63)     1:53.34 (44.67)     2:23.80 (30.46)
 44 Guariglia, Philip   18 Express Swimming-MR  2:17.58    2:25.66        
                  32.24     1:11.69 (39.45)     1:51.36 (39.67)     2:25.66 (34.30)
 45 Colletta, Michael   16 Express Swimming-MR  2:25.22    2:26.62        
                  31.42     1:06.59 (35.17)     1:56.24 (49.65)     2:26.62 (30.38)
 46 Hyer, Robert J      15 Express Swimming-MR  2:43.95    2:27.40        
                  33.09     1:09.92 (36.83)     1:54.23 (44.31)     2:27.40 (33.17)
 47 Dorizas, Chris A    15 Express Swimming-MR  2:26.17    2:27.99        
                  31.09     1:07.60 (36.51)     1:55.40 (47.80)     2:27.99 (32.59)
 48 Maidhof, Matthew T  13 HAA-MR               2:28.59    2:28.60        
                  34.96     1:14.82 (39.86)     1:55.37 (40.55)     2:28.60 (33.23)
 49 Hidalgo, Ricardo A  14 WAC-MR               2:41.45    2:38.59        
                  34.98     1:16.80 (41.82)     2:03.94 (47.14)     2:38.59 (34.65)
 50 Graham, Tommy R     16 Express Swimming-MR  2:53.23    2:40.51        
                  34.97     1:16.07 (41.10)     2:03.92 (47.85)     2:40.51 (36.59)
 51 Loughlin, Kyle      15 Sachem-MR            2:46.84    2:43.80        
                  36.22     1:18.84 (42.62)     2:05.79 (46.95)     2:43.80 (38.01)
 52 Earley, Ryan C      15 Express Swimming-MR  2:49.97    2:45.71        
                  36.47     1:21.02 (44.55)     2:11.10 (50.08)     2:45.71 (34.61)
 -- Ardito, Jonathan T  17 Express Swimming-MR  2:29.30         NS        
 -- Bamme, Mark L       16 Unhes-Mr-MR          2:30.34         NS        
 -- Ang, Jonathan J     15 Express Swimming-MR  2:28.76         NS        
 -- Wilson, Andrew J    17 Express Swimming-MR  2:03.02         NS        
 
Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lozano, Joseph      17 Express Swimming-MR  4:00.88    4:10.40        
                  27.09       57.28 (30.19)     1:29.99 (32.71)     2:02.30 (32.31)
        2:36.35 (34.05)     3:10.68 (34.33)     3:41.24 (30.56)     4:10.40 (29.16)
  2 Diamond, Zachary    17 WAC-MR               4:20.01    4:18.50        
                  27.50       58.45 (30.95)     1:30.34 (31.89)     2:03.36 (33.02)
        2:41.39 (38.03)     3:19.84 (38.45)     3:49.15 (29.31)     4:18.50 (29.35)
  3 Callaghan, John     16 WAC-MR               4:27.26    4:29.20        
                  28.19     1:00.66 (32.47)     1:35.99 (35.33)     2:12.17 (36.18)
        2:48.98 (36.81)     3:26.42 (37.44)     3:58.07 (31.65)     4:29.20 (31.13)
  4 Aly, Ali M          15 Express Swimming-MR  4:31.30    4:31.21        
                  28.39     1:02.42 (34.03)     1:37.39 (34.97)     2:12.25 (34.86)
        2:50.50 (38.25)     3:30.30 (39.80)     4:01.78 (31.48)     4:31.21 (29.43)
  5 Williams, Tyler S   17 Express Swimming-MR       NT    4:34.86        
                  27.28       59.32 (32.04)     1:36.08 (36.76)     2:12.29 (36.21)
        2:52.42 (40.13)     3:32.82 (40.40)     4:04.60 (31.78)     4:34.86 (30.26)
  6 Crafa, Christopher  15 Express Swimming-MR  4:36.74    4:35.20        
                  29.74     1:05.16 (35.42)     1:37.86 (32.70)     2:11.16 (33.30)
        2:52.45 (41.29)     3:32.88 (40.43)     4:05.02 (32.14)     4:35.20 (30.18)
  7 Massa, Alex W       16 Express Swimming-MR  4:46.54    4:36.46        
                  28.62     1:01.95 (33.33)     1:40.12 (38.17)     2:17.37 (37.25)
        2:56.17 (38.80)     3:35.14 (38.97)     4:06.62 (31.48)     4:36.46 (29.84)
  8 Crafa, John M       15 Express Swimming-MR  4:37.47    4:36.80        
                  28.31     1:02.40 (34.09)     1:37.82 (35.42)     2:12.78 (34.96)
        2:52.27 (39.49)     3:33.50 (41.23)     4:05.46 (31.96)     4:36.80 (31.34)
  9 Senken, Pierce F    15 Express Swimming-MR  4:50.01    4:37.83        
                  29.72     1:04.45 (34.73)     1:39.50 (35.05)     2:14.55 (35.05)
        2:55.34 (40.79)     3:35.91 (40.57)     4:07.70 (31.79)     4:37.83 (30.13)
 10 Broderick, Thomas   12 Express Swimming-MR  5:28.32    4:59.21        
                  31.84     1:11.40 (39.56)     1:49.52 (38.12)     2:27.22 (37.70)
        3:10.43 (43.21)     3:53.45 (43.02)     4:27.87 (34.42)     4:59.21 (31.34)
 11 Gorinshteyn, Jonat  16 WAC-MR               5:06.13    4:59.44        
                  30.01     1:05.99 (35.98)     1:47.03 (41.04)     2:28.50 (41.47)
        3:10.32 (41.82)     3:52.46 (42.14)     4:27.21 (34.75)     4:59.44 (32.23)
 12 Hawkesworth, Camer  15 Sachem-MR            5:15.00    5:08.59        
                  30.38     1:07.09 (36.71)     1:46.96 (39.87)     2:26.30 (39.34)
        3:11.79 (45.49)     3:58.88 (47.09)     4:34.28 (35.40)     5:08.59 (34.31)
 13 Owens, Mark         11 Sachem-MR            5:49.44    5:35.52        
                  35.50     1:19.15 (43.65)     2:03.63 (44.48)     2:46.81 (43.18)
        3:37.44 (50.63)     4:28.12 (50.68)     5:03.17 (35.05)     5:35.52 (32.35)
 -- Lauritano, Nichola  16 HAA-MR               5:15.43         NS        
 
Boys 400 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Wilson, Patrick R   14 Express Swimming-MR       NT    4:50.99        
                  33.47     1:13.06 (39.59)     1:50.48 (37.42)     2:27.94 (37.46)
        3:07.07 (39.13)     3:46.95 (39.88)     4:19.89 (32.94)     4:50.99 (31.10)