Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 11/11/2014 02:18 PM
                2014 MR GAEL November 8 Under Meet - 11/9/2014                 
                              Sanction #: 141115                               
                                    Results                                    
 
Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sabol, Mackinzie I         6 Rivertown Rays-MR      23.61      19.16        
  2 O'Donnell, Katie A         6 Marlins Bgnw-MR        23.40      19.81        
  3 Weiss, Madeline            6 Badger-MR              25.84      23.02        
  4 Chen, Cindy W              6 Marlins Bgnw-MR        26.81      23.08        
  5 Richardson, Davia K        6 Storm-MR               25.38      23.26        
  6 Nager, Abigail L           6 Marlins Bgnw-MR           NT      23.38        
  7 Vandor, Ava                6 HYB-MR                    NT      23.46        
  8 Black, Sophia              6 Badger-MR              25.49      23.68        
  9 Mulholland, Lucy V         6 HYB-MR                 26.26      23.97        
 10 Gerosa, Grace H            6 Marlins Bgnw-MR        24.29      25.05        
 11 Gordon, Allison O          6 Rivertown Rays-MR      30.00      25.32        
 12 French, Campbell C         6 GAEL-MR                   NT      28.12        
 13 Martorello, Gianna         6 Badger-MR              29.93      28.40        
 14 O'Byrne, Rory L            5 GAEL-MR                39.86      28.45        
 15 Givan, Rebeka l            6 GAEL-MR                25.62      28.78        
 15 Lubak, Kylie               6 WAC-MR                 30.00      28.78        
 17 Washington, Amira          6 WAC-MR                 30.00      28.81        
 18 Murray, Charlotte B        6 GAEL-MR                   NT      28.90        
 19 McCann, Evelyn E           6 Middies-MR             29.67      29.62        
 20 Martinez-Jimenez, Alba     6 Middies-MR             30.51      29.80        
 21 Rodriguez, Melanie         6 Middies-MR                NT      31.09        
 22 Murphy, Samantha           6 WAC-MR                 30.00      32.43        
 23 Lemin, Juliana A           6 Empire-MR                 NT      34.31        
 24 Treacher, Emma M           6 HYB-MR                 38.09      40.17        
 
Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sabol, Mackinzie I         6 Rivertown Rays-MR      27.15      22.34        
  2 Weiss, Madeline            6 Badger-MR              26.12      22.59        
  3 O'Donnell, Katie A         6 Marlins Bgnw-MR        26.57      25.18        
  4 Gordon, Allison O          6 Rivertown Rays-MR      30.00      25.43        
  5 Nager, Abigail L           6 Marlins Bgnw-MR           NT      26.10        
  6 Martorello, Gianna         6 Badger-MR              31.78      26.71        
  7 Gregersen, Leah            6 Rivertown Rays-MR      45.00      27.09        
  8 Vandor, Ava                6 HYB-MR                    NT      27.15        
  9 Black, Sophia              6 Badger-MR              31.19      27.66        
 10 Mulholland, Lucy V         6 HYB-MR                    NT      27.83        
 11 Gerosa, Grace H            6 Marlins Bgnw-MR        29.34      28.85        
 12 Murray, Charlotte B        6 GAEL-MR                   NT      29.13        
 13 French, Campbell C         6 GAEL-MR                   NT      29.33        
 14 Washington, Amira          6 WAC-MR                 30.00      29.59        
 15 Martinez-Jimenez, Alba     6 Middies-MR             27.62      30.07        
 16 McCann, Evelyn E           6 Middies-MR             30.59      33.56        
 17 Treacher, Emma M           6 HYB-MR                    NT      34.67        
 18 Lubak, Kylie               6 WAC-MR                 30.00      35.40        
 19 Rodriguez, Melanie         6 Middies-MR                NT      37.85        
 20 Givan, Rebeka l            6 GAEL-MR                31.23      38.06        
 21 Lemin, Juliana A           6 Empire-MR                 NT      38.14        
 22 O'Byrne, Rory L            5 GAEL-MR                46.88      44.27        
 23 Murphy, Samantha           6 WAC-MR                 30.00      45.60        
 
Girls 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gerosa, Grace H            6 Marlins Bgnw-MR        33.62      28.50        
  2 Chen, Cindy W              6 Marlins Bgnw-MR        33.43      28.57        
  3 Sabol, Mackinzie I         6 Rivertown Rays-MR      36.66      30.25        
  4 Richardson, Davia K        6 Storm-MR               37.50      31.28        
  5 Weiss, Madeline            6 Badger-MR              27.00      32.60        
  6 Black, Sophia              6 Badger-MR              43.85      34.50        
  7 Lubak, Kylie               6 WAC-MR                 40.00      35.18        
  8 Treacher, Emma M           6 HYB-MR                    NT      36.06        
  9 Nager, Abigail L           6 Marlins Bgnw-MR           NT      36.08        
 10 French, Campbell C         6 GAEL-MR                   NT      37.44        
 11 Washington, Amira          6 WAC-MR                 30.00      37.91        
 12 Vandor, Ava                6 HYB-MR                    NT      38.18        
 13 Gregersen, Leah            6 Rivertown Rays-MR    1:00.00      39.40        
 14 Martorello, Gianna         6 Badger-MR              43.37      39.54        
 15 Gordon, Allison O          6 Rivertown Rays-MR      40.00      39.93        
 16 Givan, Rebeka l            6 GAEL-MR                   NT      42.94        
 17 Lemin, Juliana A           6 Empire-MR                 NT      47.03        
 18 Murray, Charlotte B        6 GAEL-MR                   NT      48.81        
 
Girls 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Donnell, Katie A         6 Marlins Bgnw-MR        28.14      27.74        
  2 Gordon, Allison O          6 Rivertown Rays-MR      35.00      28.86        
  3 Chen, Cindy W              6 Marlins Bgnw-MR        36.49      31.64        
                  47.91           31.64 ( )                                        
  4 Black, Sophia              6 Badger-MR              41.00      31.84        
                1:01.16           31.84 ( )                                        
  5 Mulholland, Lucy V         6 HYB-MR                 31.35      31.96        
  6 Richardson, Davia K        6 Storm-MR               34.50      34.28        
  7 Weiss, Madeline            6 Badger-MR              26.90      34.41        
  8 Lubak, Kylie               6 WAC-MR                 30.00      37.31        
  9 O'Byrne, Rory L            5 GAEL-MR                   NT      40.16        
 10 Martorello, Gianna         6 Badger-MR              41.50      41.02        
                1:07.58           41.02 ( )                                        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Connor, Madison A          8 LIAC-MR                36.05      35.47        
  2 Healy, Sierra              8 HYB-MR                 43.45      35.78        
  3 Pamatat, Ellie A           8 LIAC-MR                40.81      36.45        
  4 Solomon, Mirabel K         8 Rivertown Rays-MR      38.48      36.81        
  5 Davidson, Dawn H           8 LIAC-MR                38.00      36.97        
  6 Hooper, Maddie S           8 Marlins Bgnw-MR           NT      39.24        
                  39.31     1:23.29 (43.98)     2:09.41 (46.12)           39.24 ( )
  7 Hill, Sasha                8 Middies-MR             39.90      39.51        
  8 D'Alessandro, Lena G       8 Rivertown Rays-MR      40.32      39.90        
  9 Posada, Zenya J            8 Middies-MR             37.42      39.97        
 10 Robinson, Lindsey T        8 Rivertown Rays-MR      42.39      40.28        
 11 Mejia, Jazmine             8 Middies-MR             41.41      40.77        
 12 Robinson, Nicole K         8 Rivertown Rays-MR      43.05      41.24        
 13 Benerofe, Noa S            7 Empire-MR                 NT      41.56        
                  39.30     1:22.05 (42.75)     2:07.40 (45.35)           41.56 ( )
 14 Babyak, Eliza G            7 Empire-MR              45.16      42.32        
 15 Dalton, Ashlin S           7 Marlins Bgnw-MR        44.48      42.48        
 16 Harloff, Morgan C          8 LIAC-MR                43.70      42.67        
 17 Baldwin, Brooke A          8 UNLIA-MR               45.90      42.73        
 18 Euyoque, Nicole            7 Middies-MR             43.65      43.12        
 19 Valerio, Sara A            7 Middies-MR             42.91      43.49        
 20 Black, Evelyn G            8 Badger-MR              44.99      43.50        
 21 Thede, Kyra A              7 GAEL-MR                   NT      43.87        
 22 Corbett, Brittany          8 CFB-MR                 44.13      43.91        
 23 Poschmann, Kristy A        8 HYB-MR                 45.02      43.92        
 24 Hricay, Grace M            8 Empire-MR                 NT      44.32        
                  39.81     1:27.66 (47.85)           44.32 ( )                    
 25 Brull, Abbey R             8 LIAC-MR                45.00      45.67        
 26 McCann, Katherine E        7 Middies-MR             46.18      45.72        
 27 Vitti, Kate L              7 Marlins Bgnw-MR           NT      45.75        
                  36.86     1:22.05 (45.19)     2:10.09 (48.04)           45.75 ( )
 28 Ebanks, Madison            7 WAC-MR               1:00.00      45.96        
 29 Hulme, Holly S             7 Marlins Bgnw-MR        55.10      46.18        
 30 Nam, Lauren                7 LIAC-MR                50.02      46.45        
 30 Costabile, Kylie           7 CFB-MR                 53.52      46.45        
 32 Tassier, Katherine A       8 Rivertown Rays-MR      43.93      46.82        
 33 Mone, Anna                 8 Badger-MR              47.04      47.03        
 34 Dougherty, Amy L           8 GAEL-MR                48.50      47.30        
 35 White, Sienna R            8 Marlins Bgnw-MR           NT      47.75        
                  40.34     1:26.22 (45.88)     2:09.13 (42.91)           47.75 ( )
 36 McMahon, Amelia G          8 HYB-MR                    NT      48.25        
                  37.59     1:22.65 (45.06)     2:12.23 (49.58)           48.25 ( )
 37 Ford, Madeline G           7 Badger-MR            1:03.44      48.62        
 38 Carr, Arrington A          7 Rivertown Rays-MR      50.56      48.84        
 38 Benenati, Eileen A         8 LIAC-MR                48.35      48.84        
 40 Kowalczyk, Vivian          7 Storm-MR             1:20.00      49.02        
                  37.88     1:23.27 (45.39)     2:11.16 (47.89)           49.02 ( )
 41 Carousso, Natalie M        7 Rivertown Rays-MR      52.93      49.34        
 41 Epstein, Chelsea           8 Badger-MR              49.00      49.34        
 43 Minelli, Madeline A        8 Rivertown Rays-MR    1:10.00      49.40        
                  38.36     1:21.09 (42.73)     2:04.96 (43.87)           49.40 ( )
 44 Caputo, Fiona              8 WAC-MR               1:04.43      49.55        
 45 Gold, Carly P              8 LIAC-MR                51.03      49.62        
 46 Bausano, Contessa          8 Badger-MR              54.00      49.87        
 47 Brantman, Caroline         7 Rivertown Rays-MR    1:00.00      50.47        
 48 Attwell, Alexandera V      7 Empire-MR            1:06.66      50.67        
 49 LaRegina, Abigail          7 HYB-MR                    NT      51.09        
                  41.20     1:31.66 (50.46)     2:25.04 (53.38)           51.09 ( )
 50 Bartolacci, Abigail J      7 Rivertown Rays-MR    1:00.00      51.12        
 51 Cook, Keiran R             7 LIAC-MR                56.61      51.32        
 52 Barr, Fiona P              7 GAEL-MR                47.10      51.45        
 52 Corbett, Allison           8 CFB-MR                 50.07      51.45        
 54 Hendrickson, Riley D       7 GAEL-MR                   NT      51.71        
                  52.48           51.71 ( )                                        
 55 Paz, Fernanda              7 Empire-MR                 NT      52.34        
                  39.71     1:25.24 (45.53)     2:11.83 (46.59)           52.34 ( )
 55 Pecorale, Nicholette       7 WAC-MR               1:00.00      52.34        
 57 Lombardo, Grace            8 Rivertown Rays-MR    1:00.00      52.79        
 58 Feldman, Sophie P          8 Badger-MR              54.40      53.15        
 59 Lee, Meredith I            7 Marlins Bgnw-MR           NT      53.34        
                  37.09     1:19.93 (42.84)     2:05.68 (45.75)           53.34 ( )
 60 Stern, Jessie S            7 Marlins Bgnw-MR           NT      53.64        
                  43.51     1:33.22 (49.71)     2:23.69 (50.47)           53.64 ( )
 61 Micucci, Jillian A         8 Storm-MR               57.69      54.22        
 62 Ho, Audrey J               7 Marlins Bgnw-MR           NT      54.35        
 63 King, Abigail              7 Storm-MR             1:00.28      55.06        
 64 Rosario, Zoey C            8 HYB-MR                    NT      55.27        
                  41.45     1:32.36 (50.91)     2:23.86 (51.50)           55.27 ( )
 65 Migden, Piper J            7 Storm-MR             1:19.00      55.32        
                  39.30     1:22.50 (43.20)     2:05.72 (43.22)           55.32 ( )
 66 Abbas, Menna               7 WAC-MR               1:00.00      56.73        
 67 McDonald, Meghan M         8 Badger-MR              59.62      57.03        
 68 Dziedzic, Daniella         8 Storm-MR             1:03.82      57.16        
 69 Slocum, Ann T              7 Rivertown Rays-MR    1:00.00      59.33        
 70 Laduzinski, Sara F         7 Empire-MR            1:04.35    1:00.12        
 71 Malone-Johnson, Alaya A    8 Middies-MR           1:18.62    1:01.45        
                  38.56     1:22.13 (43.57)     2:07.48 (45.35)         1:01.45 ( )
 72 Goswami, Aria              8 Empire-MR                 NT    1:02.34        
                  35.73   2:11.42 (1:35.69)         1:02.34 ( )                    
 73 Weisberg, Sophie A         7 GAEL-MR                   NT    1:02.96        
 74 Virella, Christina         7 WAC-MR               1:00.00    1:04.96        
 75 Gregersen, Leah            6 Rivertown Rays-MR    1:05.00    1:07.68        
 76 Agarabi, Brenna            7 GAEL-MR                   NT    1:07.71        
                  38.19     1:26.44 (48.25)     2:21.32 (54.88)         1:07.71 ( )
 77 Martinez-Jimenez, Alba     6 Middies-MR           1:07.69    1:09.67        
                  34.03     1:13.89 (39.86)     1:56.35 (42.46)         1:09.67 ( )
 78 McCann, Evelyn E           6 Middies-MR           1:07.76    1:09.91        
                  38.07     1:25.10 (47.03)     2:14.29 (49.19)         1:09.91 ( )
 79 Koonce, Nelli              7 GAEL-MR                   NT    1:11.76        
                  44.77     1:35.85 (51.08)     2:27.54 (51.69)         1:11.76 ( )
 80 Moore, Jordan              7 WAC-MR               1:00.00    1:11.99        
 81 Rodriguez, Melanie         6 Middies-MR                NT    1:19.15        
 82 Hiler, Madison             7 WAC-MR               1:00.00    1:42.93        
 -- Knutson, Anna C            8 HYB-MR                    NT         DQ        
      No touch on turn
                  37.66     1:21.81 (44.15)     2:07.32 (45.51)              DQ ( )
 -- Chapman, Frida             7 WAC-MR               1:00.00         DQ        
      False start
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Connor, Madison A          8 LIAC-MR                43.71      42.74        
  2 Goldstein, Charley A       8 Rivertown Rays-MR      44.47      42.77        
  3 Penn, Haley J              7 Rivertown Rays-MR      46.97      44.80        
  4 Edlin-Miller, Lia          8 HYB-MR                 59.67      45.18        
  5 Babyak, Eliza G            7 Empire-MR              55.78      46.27        
  6 Brennan, Jane E            7 Rivertown Rays-MR      50.00      48.28        
  7 Lenes, Katie S             8 Storm-MR               49.96      48.48        
  8 LePage, Charlotte G        7 Rivertown Rays-MR      47.22      48.78        
  9 Posada, Zenya J            8 Middies-MR             49.31      50.67        
 10 Euyoque, Nicole            7 Middies-MR             56.79      50.70        
 11 Vitti, Kate L              7 Marlins Bgnw-MR           NT      51.49        
 12 Collins, Caroline          8 CFB-MR                 52.01      52.00        
 13 Valerio, Sara A            7 Middies-MR             50.80      52.07        
 14 LaRegina, Abigail          7 HYB-MR                    NT      52.89        
 15 Bar, Karina A              8 Rivertown Rays-MR      56.74      52.90        
 16 Hricay, Grace M            8 Empire-MR                 NT      52.95        
 17 Corbett, Brittany          8 CFB-MR                 54.86      53.04        
 18 Benerofe, Noa S            7 Empire-MR                 NT      53.17        
 19 Paz, Fernanda              7 Empire-MR                 NT      53.54        
 20 Benenati, Eileen A         8 LIAC-MR              1:24.84      53.97        
 20 Brantman, Caroline         7 Rivertown Rays-MR    1:15.00      53.97        
 22 Dziedzic, Daniella         8 Storm-MR               51.29      54.13        
 23 Kowalczyk, Vivian          7 Storm-MR             1:28.50      54.49        
 24 Minelli, Madeline A        8 Rivertown Rays-MR    1:15.00      54.57        
 25 Ebanks, Madison            7 WAC-MR               1:00.00      54.61        
 26 Thede, Kyra A              7 GAEL-MR                   NT      54.79        
 27 Micucci, Jillian A         8 Storm-MR             1:11.69      55.57        
 27 Poschmann, Kristy A        8 HYB-MR               1:16.07      55.57        
 29 Mone, Anna                 8 Badger-MR              59.43      55.64        
 30 McCann, Katherine E        7 Middies-MR             57.91      56.08        
 31 Dougherty, Amy L           8 GAEL-MR              1:02.22      56.16        
 32 Costabile, Kylie           7 CFB-MR               1:05.44      56.50        
 33 Lee, Meredith I            7 Marlins Bgnw-MR           NT      56.91        
 34 Carousso, Natalie M        7 Rivertown Rays-MR      56.58      57.09        
 35 Attwell, Alexandera V      7 Empire-MR                 NT      57.38        
 36 Feldman, Sophie P          8 Badger-MR            1:04.00      57.47        
 37 Ho, Audrey J               7 Marlins Bgnw-MR           NT      57.49        
 38 Caputo, Fiona              8 WAC-MR               1:06.36      59.34        
 39 King, Abigail              7 Storm-MR               59.13    1:00.07        
 40 Bartolacci, Abigail J      7 Rivertown Rays-MR    1:15.00    1:00.45        
 41 McMahon, Amelia G          8 HYB-MR                    NT    1:00.52        
 42 Migden, Piper J            7 Storm-MR             1:23.99    1:00.74        
 43 Corbett, Allison           8 CFB-MR                 59.57    1:00.96        
 44 Epstein, Chelsea           8 Badger-MR              54.00    1:01.58        
 45 Rosario, Zoey C            8 HYB-MR                    NT    1:01.74        
 46 Hendrickson, Riley D       7 GAEL-MR                   NT    1:03.29        
 47 Stern, Jessie S            7 Marlins Bgnw-MR           NT    1:03.45        
 48 Ford, Madeline G           7 Badger-MR            1:07.00    1:04.63        
 49 Moore, Jordan              7 WAC-MR               1:00.00    1:05.06        
 50 Virella, Christina         7 WAC-MR               1:00.00    1:07.13        
 51 Cook, Keiran R             7 LIAC-MR              1:35.41    1:08.01        
 51 Slocum, Ann T              7 Rivertown Rays-MR    1:15.00    1:08.01        
 53 Shafiroff, Lily M          8 Rivertown Rays-MR    1:03.32    1:09.32        
 54 Laduzinski, Sara F         7 Empire-MR            1:05.00    1:09.48        
 55 Goswami, Aria              8 Empire-MR                 NT    1:10.04        
 56 Bausano, Contessa          8 Badger-MR              58.00    1:10.82        
 57 McDonald, Meghan M         8 Badger-MR            1:01.00    1:12.02        
 58 Malone-Johnson, Alaya A    8 Middies-MR           1:20.27    1:12.84        
 59 Agarabi, Brenna            7 GAEL-MR                   NT    1:14.13        
 60 Chapman, Frida             7 WAC-MR               1:00.00    1:20.48        
 61 Koonce, Nelli              7 GAEL-MR                   NT    1:24.99        
 62 Hiler, Madison             7 WAC-MR               1:00.00    1:37.72        
 -- Lombardo, Grace            8 Rivertown Rays-MR    1:15.00         DQ        
      No touch at turn
 -- White, Sienna R            8 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      Non-continuous turning action
 -- Weisberg, Sophie A         7 GAEL-MR                   NT         DQ        
      Non-continuous turning action
 -- Knutson, Anna C            8 HYB-MR                    NT         DQ        
      No touch at turn
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hooper, Maddie S           8 Marlins Bgnw-MR           NT      47.03        
  2 Goldstein, Charley A       8 Rivertown Rays-MR      47.19      49.25        
  3 Hill, Sasha                8 Middies-MR             53.10      52.50        
  4 Davidson, Dawn H           8 LIAC-MR                54.00      53.66        
  5 Black, Evelyn G            8 Badger-MR            1:05.50      54.01        
  6 Collins, Caroline          8 CFB-MR               1:00.70      55.65        
  7 Babyak, Eliza G            7 Empire-MR            1:03.02      56.86        
  8 Ketron, Emily A            8 Marlins Bgnw-MR      1:10.37      57.22        
  9 Dougherty, Amy L           8 GAEL-MR                57.73      57.54        
 10 Dalton, Ashlin S           7 Marlins Bgnw-MR           NT      57.58        
 11 Hricay, Grace M            8 Empire-MR                 NT      58.02        
 12 Poschmann, Kristy A        8 HYB-MR               1:02.59      59.09        
 13 McDonald, Meghan M         8 Badger-MR              49.90    1:00.08        
 14 Harloff, Morgan C          8 LIAC-MR              1:10.00    1:00.78        
 15 Cook, Keiran R             7 LIAC-MR              1:05.80    1:01.90        
 16 Nam, Lauren                7 LIAC-MR              1:05.00    1:01.92        
 17 Knutson, Anna C            8 HYB-MR                    NT    1:02.36        
 18 Vitti, Kate L              7 Marlins Bgnw-MR           NT    1:02.53        
 19 Benerofe, Noa S            7 Empire-MR                 NT    1:03.72        
 20 Corbett, Allison           8 CFB-MR               1:16.11    1:03.79        
 21 Paz, Fernanda              7 Empire-MR                 NT    1:04.43        
 22 Mone, Anna                 8 Badger-MR            1:09.87    1:04.45        
 23 Caputo, Fiona              8 WAC-MR               1:19.52    1:05.35        
 24 Gold, Carly P              8 LIAC-MR              1:10.72    1:07.14        
 25 Attwell, Alexandera V      7 Empire-MR                 NT    1:09.56        
 26 Thede, Kyra A              7 GAEL-MR                   NT    1:10.13        
 27 Hulme, Holly S             7 Marlins Bgnw-MR           NT    1:10.84        
 28 Epstein, Chelsea           8 Badger-MR            1:00.00    1:12.03        
 29 McCann, Katherine E        7 Middies-MR           1:07.89    1:12.57        
 30 Lee, Meredith I            7 Marlins Bgnw-MR           NT    1:14.52        
 31 Bartolacci, Abigail J      7 Rivertown Rays-MR    1:15.00    1:14.54        
 32 Laduzinski, Sara F         7 Empire-MR                 NT    1:16.67        
 33 Bausano, Contessa          8 Badger-MR              59.00    1:18.43        
 34 Tassier, Katherine A       8 Rivertown Rays-MR    1:09.61    1:24.23        
 35 Brantman, Caroline         7 Rivertown Rays-MR    1:15.00    1:25.74        
 36 Lombardo, Grace            8 Rivertown Rays-MR    1:15.00    1:29.05        
 37 Malone-Johnson, Alaya A    8 Middies-MR                NT    2:12.01        
 -- Ebanks, Madison            7 WAC-MR               1:00.00         DQ        
      Non-simultaneous kick
 -- Hiler, Madison             7 WAC-MR               1:10.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Koonce, Nelli              7 GAEL-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Moore, Jordan              7 WAC-MR               1:10.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Carr, Arrington A          7 Rivertown Rays-MR      58.43         DQ        
      Alternating Kick
 -- Carousso, Natalie M        7 Rivertown Rays-MR    1:25.00         DQ        
 -- Robinson, Lindsey T        8 Rivertown Rays-MR      54.20         DQ        
 -- Lenes, Katie S             8 Storm-MR             1:35.99         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Migden, Piper J            7 Storm-MR             1:40.99         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Barr, Fiona P              7 GAEL-MR                   NT         DQ        
 -- Kowalczyk, Vivian          7 Storm-MR             1:39.10         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Goswami, Aria              8 Empire-MR                 NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Pamatat, Ellie A           8 LIAC-MR              1:06.66         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Corbett, Brittany          8 CFB-MR               1:16.56         DQ        
      Alternating Kick
 -- Baldwin, Brooke A          8 UNLIA-MR             1:06.00         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Brull, Abbey R             8 LIAC-MR              1:10.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Feldman, Sophie P          8 Badger-MR            1:06.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Ford, Madeline G           7 Badger-MR            1:09.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Stern, Jessie S            7 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- White, Sienna R            8 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Minelli, Madeline A        8 Rivertown Rays-MR    1:15.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Slocum, Ann T              7 Rivertown Rays-MR    1:15.00         DQ        
      No touch
 -- Abbas, Menna               7 WAC-MR               1:10.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Valerio, Sara A            7 Middies-MR                NT         DQ        
      No touch
 -- Rosario, Zoey C            8 HYB-MR                    NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- LaRegina, Abigail          7 HYB-MR                    NT         DQ        
      Elbows recovered over water
 -- Chapman, Frida             7 WAC-MR               1:10.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Pecorale, Nicholette       7 WAC-MR               1:00.00         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Healy, Sierra              8 HYB-MR                 54.24      40.43        
  2 Solomon, Mirabel K         8 Rivertown Rays-MR      48.78      42.95        
  3 Robinson, Nicole K         8 Rivertown Rays-MR      44.98      43.46        
  4 Mejia, Jazmine             8 Middies-MR             48.30      46.87        
  5 Brennan, Jane E            7 Rivertown Rays-MR    1:00.00      47.90        
  6 Edlin-Miller, Lia          8 HYB-MR                 49.86      48.82        
  7 Penn, Haley J              7 Rivertown Rays-MR      59.60      49.83        
  8 Carr, Arrington A          7 Rivertown Rays-MR    1:25.00      55.52        
  9 Baldwin, Brooke A          8 UNLIA-MR             1:00.00      56.12        
 10 LePage, Charlotte G        7 Rivertown Rays-MR    1:05.00      56.29        
 11 Bar, Karina A              8 Rivertown Rays-MR    1:16.46      57.99        
 12 King, Abigail              7 Storm-MR             1:29.75      58.46        
 13 Ketron, Emily A            8 Marlins Bgnw-MR           NT      58.47        
 14 Costabile, Kylie           7 CFB-MR                    NT      58.64        
 15 Benenati, Eileen A         8 LIAC-MR              1:00.00      59.29        
 16 Black, Evelyn G            8 Badger-MR              59.99      59.35        
 17 McMahon, Amelia G          8 HYB-MR                    NT    1:05.17        
 18 Brull, Abbey R             8 LIAC-MR              1:05.00    1:08.38        
 19 Feldman, Sophie P          8 Badger-MR            1:05.00    1:12.98        
 20 Pecorale, Nicholette       7 WAC-MR               1:00.00    1:31.87        
 -- Ford, Madeline G           7 Badger-MR            1:08.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Gold, Carly P              8 LIAC-MR              1:05.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Posada, Zenya J            8 Middies-MR             50.16         DQ        
      No touch
 -- Bausano, Contessa          8 Badger-MR            1:03.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Pamatat, Ellie A           8 LIAC-MR              1:04.56         DQ        
      Alternating Kick
 -- Harloff, Morgan C          8 LIAC-MR              1:00.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Abbas, Menna               7 WAC-MR               1:00.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- D'Alessandro, Lena G       8 Rivertown Rays-MR    1:01.84         DQ        
      Head did not break the surface by 15 meters
 -- Epstein, Chelsea           8 Badger-MR              59.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Healy, Sierra              8 HYB-MR               1:55.94    1:31.07        
                  41.64     1:31.07 (49.43)                                        
  2 Goldstein, Charley A       8 Rivertown Rays-MR    1:33.58    1:32.76        
                  42.70     1:32.76 (50.06)                                        
  3 Davidson, Dawn H           8 LIAC-MR              1:35.66    1:38.27        
                1:45.46         1:38.27 ( )                                        
  4 Mejia, Jazmine             8 Middies-MR           1:44.81    1:39.48        
                  46.07     1:39.48 (53.41)                                        
  5 Solomon, Mirabel K         8 Rivertown Rays-MR    1:42.80    1:39.52        
                  47.48     1:39.52 (52.04)                                        
  6 Robinson, Lindsey T        8 Rivertown Rays-MR    1:53.88    1:39.53        
                  47.49     1:39.53 (52.04)                                        
  7 Edlin-Miller, Lia          8 HYB-MR               1:44.57    1:40.25        
                  46.94     1:40.25 (53.31)                                        
  8 Hill, Sasha                8 Middies-MR           1:36.64    1:40.37        
                  47.34     1:40.37 (53.03)                                        
  9 Dalton, Ashlin S           7 Marlins Bgnw-MR           NT    1:43.51        
                  47.91     1:43.51 (55.60)                                        
 10 Brennan, Jane E            7 Rivertown Rays-MR    1:45.00    1:44.55        
                  50.26     1:44.55 (54.29)                                        
 10 Penn, Haley J              7 Rivertown Rays-MR    1:49.87    1:44.55        
                  46.60     1:44.55 (57.95)                                        
 12 Hooper, Maddie S           8 Marlins Bgnw-MR           NT    1:44.95        
                  46.08     1:44.95 (58.87)                                        
 13 D'Alessandro, Lena G       8 Rivertown Rays-MR    1:53.66    1:45.77        
                  48.71     1:45.77 (57.06)                                        
 14 LePage, Charlotte G        7 Rivertown Rays-MR    1:45.00    1:48.35        
                  49.60     1:48.35 (58.75)                                        
 15 Barr, Fiona P              7 GAEL-MR              2:06.60    1:50.19        
                  51.78     1:50.19 (58.41)                                        
 16 Black, Evelyn G            8 Badger-MR            1:46.00    1:50.85        
                  55.57     1:50.85 (55.28)                                        
 17 Euyoque, Nicole            7 Middies-MR           1:54.74    1:52.04        
                  51.02   1:52.04 (1:01.02)                                        
 18 Ketron, Emily A            8 Marlins Bgnw-MR      1:49.91    1:53.32        
                  52.22   1:53.32 (1:01.10)                                        
 19 Lenes, Katie S             8 Storm-MR             2:03.31    1:57.96        
                  56.01   1:57.96 (1:01.95)                                        
 20 Thede, Kyra A              7 GAEL-MR                   NT    1:58.86        
                  55.04   1:58.86 (1:03.82)                                        
 21 Mone, Anna                 8 Badger-MR            1:37.00    2:01.46        
                  58.60   2:01.46 (1:02.86)                                        
 22 Bar, Karina A              8 Rivertown Rays-MR    2:09.76    2:02.25        
                  53.66   2:02.25 (1:08.59)                                        
 23 Nam, Lauren                7 LIAC-MR              2:25.00    2:08.05        
                  59.69   2:08.05 (1:08.36)                                        
 24 Tassier, Katherine A       8 Rivertown Rays-MR    2:10.08    2:12.46        
                1:00.70   2:12.46 (1:11.76)                                        
 25 Ho, Audrey J               7 Marlins Bgnw-MR           NT    2:13.74        
                1:01.16   2:13.74 (1:12.58)                                        
 -- Micucci, Jillian A         8 Storm-MR             2:45.99         DQ        
      Alternating Kick - fly
                1:11.77        DQ (1:13.96)                                        
 -- McDonald, Meghan M         8 Badger-MR            1:39.00         DQ        
      Alternating Kick - fly
                2:36.98                                                            
 -- Dziedzic, Daniella         8 Storm-MR             2:45.50         DQ        
      Alternating Kick - fly
                1:14.66        DQ (1:46.28)                                        
 -- Connor, Madison A          8 LIAC-MR              1:46.77         DQ        
      Scissors kick - breast
                  48.72          DQ (55.86)                                        
 -- Robinson, Nicole K         8 Rivertown Rays-MR    2:18.96         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  45.32          DQ (57.07)                                        
 -- Hulme, Holly S             7 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
                1:04.07        DQ (1:10.10)                                        
 -- Hendrickson, Riley D       7 GAEL-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                1:07.58        DQ (1:21.27)                                        
 
Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kamal, Adam                6 Marlins Bgnw-MR        19.59      16.78        
  2 Malionek, Elias            6 CFB-MR                 20.92      21.58        
  3 Hunt, Quinn D              6 WAC-MR                 30.00      23.22        
  4 Chung, TingRay             6 Marlins Bgnw-MR           NT      23.45        
  5 Loveless, Ryan             6 Badger-MR              26.00      24.47        
  6 Globuschutz, Frank P       6 HYB-MR                 28.35      25.15        
  7 Nemr, Anthony              6 WAC-MR                 30.00      25.33        
  8 Variano, Matt B            6 Rivertown Rays-MR      45.00      25.53        
  9 Wang, Jason Z              5 HYB-MR                 25.73      25.56        
 10 McDonough, Matthew T       6 GAEL-MR                   NT      26.88        
 11 Fishman, Matthew           6 Storm-MR               30.29      29.20        
 12 Chan, Jonathan             6 WAC-MR                 30.00      30.19        
 13 Hamerling, Travis G        6 GAEL-MR                   NT      31.12        
 14 Finn, Connor               6 WAC-MR                 30.00      33.90        
 
Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Loveless, Ryan             6 Badger-MR              28.00      22.35        
  2 Chung, TingRay             6 Marlins Bgnw-MR           NT      25.47        
  3 Hunt, Quinn D              6 WAC-MR                 30.00      26.12        
  4 Nemr, Anthony              6 WAC-MR                 30.00      27.33        
  5 Malionek, Elias            6 CFB-MR                 25.28      28.67        
  6 Variano, Matt B            6 Rivertown Rays-MR      45.00      30.27        
  7 Globuschutz, Frank P       6 HYB-MR                    NT      31.94        
  7 Chan, Jonathan             6 WAC-MR                 30.00      31.94        
  9 McDonough, Matthew T       6 GAEL-MR                   NT      32.27        
 10 Wang, Jason Z              5 HYB-MR                    NT      33.35        
 11 Hamerling, Travis G        6 GAEL-MR                   NT      36.71        
 12 Finn, Connor               6 WAC-MR                 30.00      42.45        
 
Boys 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kamal, Adam                6 Marlins Bgnw-MR        29.63      25.13        
  2 Variano, Matt B            6 Rivertown Rays-MR    1:00.00      34.92        
  3 Loveless, Ryan             6 Badger-MR              30.00      35.71        
  4 Hamerling, Travis G        6 GAEL-MR                   NT      40.94        
  5 Chan, Jonathan             6 WAC-MR                 30.00      43.12        
  6 Nemr, Anthony              6 WAC-MR                 30.00      43.15        
  7 Fishman, Matthew           6 Storm-MR               35.73      44.54        
  8 McDonough, Matthew T       6 GAEL-MR                   NT      54.46        
  9 Finn, Connor               6 WAC-MR                 30.00      57.65        
 
Boys 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kamal, Adam                6 Marlins Bgnw-MR        26.11      23.34        
  2 Malionek, Elias            6 CFB-MR                 25.33      25.84        
  3 Chung, TingRay             6 Marlins Bgnw-MR           NT      30.68        
  4 Globuschutz, Frank P       6 HYB-MR                    NT      31.15        
  5 Hunt, Quinn D              6 WAC-MR                 30.00      33.12        
  6 Loveless, Ryan             6 Badger-MR              29.00      35.21        
  7 Wang, Jason Z              5 HYB-MR                    NT      35.24        
  8 Fishman, Matthew           6 Storm-MR               37.99      51.55        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Franks, Finn J             8 Marlins Bgnw-MR        35.34      31.54        
  2 Engel, Eric R              8 Storm-MR               36.29      35.96        
  3 McHugh, Connor J           8 Marlins Bgnw-MR        39.89      35.98        
  4 Fagan, Will P              8 Marlins Bgnw-MR           NT      36.54        
                  38.12     1:23.05 (44.93)     2:08.32 (45.27)           36.54 ( )
  5 Veillette, Dylan F         8 Marlins Bgnw-MR           NT      37.49        
  6 Holmes, Jayden T           8 Marlins Bgnw-MR        44.78      37.83        
  7 Fleck, Ronen T             7 Empire-MR              40.48      38.47        
  8 Arnold, Zachary            7 Marlins Bgnw-MR        42.88      38.55        
  9 Bellach, Matthew R         8 Badger-MR              41.38      38.57        
 10 Shnayder, Steven Z         8 LIAC-MR                39.47      38.83        
 11 Graber, Seth M             7 Empire-MR              40.53      39.28        
 12 Attwell, Nathaniel S       8 Empire-MR              49.31      39.48        
 13 Siegel, William H          7 LIAC-MR                40.26      39.49        
 14 McCarthy, Aidan N          8 LIAC-MR                39.58      39.83        
 15 Chrostowski, Alex E        8 GAEL-MR                   NT      39.85        
                  38.72     1:24.60 (45.88)     2:13.26 (48.66)           39.85 ( )
 16 Tung, Wesley               8 LIAC-MR                39.87      39.87        
 17 Hunt, Liam                 7 WAC-MR                 48.40      41.22        
 18 Czarkowski, Jack A         8 Marlins Bgnw-MR           NT      41.83        
                  39.34     1:23.42 (44.08)     2:08.35 (44.93)           41.83 ( )
 19 Seck, Saliou               8 Empire-MR              48.10      42.04        
 20 Yamamoto, Taro T           8 Empire-MR              50.44      42.30        
 21 Melloy, Matthew            8 WAC-MR                 49.38      43.06        
 22 O'Connor, Rory T           8 Storm-MR               49.46      44.43        
 23 Newton, Matthew P          8 LIAC-MR                52.00      44.56        
 24 Chau, Preston              8 LIAC-MR                48.88      44.95        
 25 Fishlin, Oliver H          8 Storm-MR               47.14      44.99        
 26 Malik, Vivek               7 Marlins Bgnw-MR        46.37      45.18        
 27 Moy, Aiden C               7 Empire-MR                 NT      45.24        
 28 Kim, James J               8 Middies-MR           1:13.50      45.56        
 29 Surace, Frank              8 WAC-MR               1:00.44      45.81        
 30 Kwon, Connor               8 Middies-MR             49.09      46.02        
 31 Swift, Matthew             7 GAEL-MR                48.99      47.14        
 32 Koufalis, Konstantinos     8 Badger-MR              49.04      47.21        
 33 Brose, Maxwell W           8 Empire-MR              49.89      47.53        
 34 Koran, Wyatt               8 HYB-MR                    NT      47.83        
 35 Cole, Zachary              7 Marlins Bgnw-MR           NT      48.40        
 36 Dillane, Jack C            8 Marlins Bgnw-MR           NT      48.42        
                  35.44     1:17.57 (42.13)     2:00.00 (42.43)           48.42 ( )
 37 Korvyakov, Michael         8 Badger-MR              50.00      48.46        
 38 Neubauer, Will W           8 Empire-MR              47.73      49.23        
 39 Srinivasan, Srivatsan V    8 Badger-MR              44.00      49.34        
 40 Snyder, Samuel L           8 Middies-MR           1:10.17      49.67        
 41 Payne, Tristan A           8 Rivertown Rays-MR    1:00.01      49.79        
 42 Ahn, Ryan H                7 Empire-MR                 NT      50.07        
 43 Ruta, Jai W                8 Empire-MR                 NT      50.39        
                  38.84     1:23.75 (44.91)     2:08.06 (44.31)           50.39 ( )
 44 Razavi, Ryan P             7 Empire-MR                 NT      50.67        
 45 Brown, Thomas J            7 Storm-MR               47.05      50.77        
 46 Montalto, Matthew          8 WAC-MR               1:00.00      51.08        
 46 Lavender, Michael Z        8 Rivertown Rays-MR    1:01.37      51.08        
 48 Treacher, Jack R           8 HYB-MR                    NT      52.48        
 49 Chock, Jacob               7 GAEL-MR                   NT      53.02        
 50 Gavras, Manny J            8 HYB-MR                    NT      53.54        
                  35.18     1:15.06 (39.88)     1:55.71 (40.65)           53.54 ( )
 51 Mora-Castillo, Sebastian   7 Marlins Bgnw-MR           NT      53.56        
 52 Kaplan, Matthew            8 Rivertown Rays-MR    1:00.00      54.44        
 53 Regnault, Nicolas A        7 Marlins Bgnw-MR           NT      55.95        
 54 Chock, Benjamin            7 GAEL-MR                   NT      56.85        
 55 Tbahi, Zak H               7 Marlins Bgnw-MR           NT    1:00.15        
 56 Vasile, Joseph             8 HYB-MR                    NT    1:00.41        
 57 Cotter, Angus              8 GAEL-MR              1:03.06    1:00.50        
 58 Chock, Caden               7 GAEL-MR                   NT    1:04.78        
 59 Shashaty, Erik             7 WAC-MR               1:00.00    1:13.72        
 59 Feist, Wyatt J             7 Empire-MR            1:01.67    1:13.72        
 61 Singer, Dillon             7 WAC-MR               1:00.00    1:13.88        
 -- Soviero, William G         8 Badger-MR              55.00         DQ        
      No touch on turn
 -- Katelevsky, Alexei D       7 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      False start
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cornish, Jack A            8 Marlins Bgnw-MR        55.29      42.68        
  2 Engel, Oliver K            8 Storm-MR               45.22      43.14        
  3 Shnayder, Steven Z         8 LIAC-MR                44.19      43.62        
  4 Attwell, Nathaniel S       8 Empire-MR              48.23      44.71        
  5 Fleck, Ronen T             7 Empire-MR              47.27      44.73        
  6 Moy, Aiden C               7 Empire-MR                 NT      45.00        
  7 Morgan, Brendan M          8 Storm-MR               51.23      45.84        
  8 Vasile, Joseph             8 HYB-MR                    NT      47.05        
  9 Bellach, Matthew R         8 Badger-MR              56.95      47.87        
 10 Srinivasan, Srivatsan V    8 Badger-MR              58.00      48.49        
 11 Siegel, William H          7 LIAC-MR                48.15      48.63        
 12 Graber, Seth M             7 Empire-MR              50.01      49.14        
 13 McCarthy, Aidan N          8 LIAC-MR                47.10      50.12        
 14 Neubauer, Will W           8 Empire-MR              51.56      50.17        
 15 Seck, Saliou               8 Empire-MR              52.18      51.99        
 16 Yamamoto, Taro T           8 Empire-MR            1:01.45      52.42        
 17 Tung, Wesley               8 LIAC-MR                50.73      52.46        
 18 Malik, Vivek               7 Marlins Bgnw-MR      1:01.55      54.09        
 19 Brose, Maxwell W           8 Empire-MR              57.37      54.13        
 20 Polese, Patrick L          8 Storm-MR               49.93      54.25        
 21 Feist, Wyatt J             7 Empire-MR            1:07.12      54.84        
 22 Cole, Zachary              7 Marlins Bgnw-MR           NT      55.46        
 23 Kaplan, Matthew            8 Rivertown Rays-MR    1:15.00      55.99        
 24 Chrostowski, Alex E        8 GAEL-MR                   NT      56.55        
 25 Korvyakov, Michael         8 Badger-MR              54.00      57.90        
 26 Ahn, Ryan H                7 Empire-MR                 NT      58.46        
 27 Newton, Matthew P          8 LIAC-MR              1:05.00      58.67        
 27 Montalto, Matthew          8 WAC-MR               1:00.00      58.67        
 29 Regnault, Nicolas A        7 Marlins Bgnw-MR           NT      59.70        
 30 Veillette, Dylan F         8 Marlins Bgnw-MR           NT    1:00.54        
 31 Ruta, Jai W                8 Empire-MR                 NT    1:01.67        
 32 Snyder, Samuel L           8 Middies-MR           1:04.46    1:04.62        
 33 Soviero, William G         8 Badger-MR            1:05.00    1:04.96        
 34 Fagan, Will P              8 Marlins Bgnw-MR           NT    1:05.03        
 35 Tbahi, Zak H               7 Marlins Bgnw-MR           NT    1:08.30        
 36 Gavras, Manny J            8 HYB-MR                    NT    1:09.25        
 37 Koufalis, Konstantinos     8 Badger-MR            1:13.62    1:10.47        
 38 Ramachandran, Ty           7 Badger-MR            1:06.00    1:10.97        
 39 Shashaty, Erik             7 WAC-MR               1:00.00    1:11.52        
 40 Chock, Caden               7 GAEL-MR                   NT    1:20.85        
 41 Katelevsky, Alexei D       7 Marlins Bgnw-MR           NT    1:23.35        
 42 Chock, Benjamin            7 GAEL-MR                   NT    1:26.40        
 43 Chock, Jacob               7 GAEL-MR                   NT    1:27.98        
 44 Kim, James J               8 Middies-MR                NT    1:52.04        
 -- Lavender, Michael Z        8 Rivertown Rays-MR    1:15.00         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Treacher, Jack R           8 HYB-MR                    NT         DQ        
      Non-continuous turning action
 -- Hunt, Liam                 7 WAC-MR                 54.90         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Mora-Castillo, Sebastian   7 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      Not on back off wall
 -- Czarkowski, Jack A         8 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      Non-continuous turning action
 -- Racz, Gregory              8 CFB-MR               1:19.84         DQ        
      Did not finish on back
 -- Kwon, Connor               8 Middies-MR             52.14         DQ        
      Did not finish on back
 -- Razavi, Ryan P             7 Empire-MR                 NT         DQ        
      Non-continuous turning action
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Franks, Finn J             8 Marlins Bgnw-MR        50.10      47.72        
  2 Stonsby, P.J S             7 Marlins Bgnw-MR      1:00.51      49.09        
  3 Chang, Benjamin            7 Marlins Bgnw-MR        55.85      51.14        
  4 Nadecki, Erik S            8 Marlins Bgnw-MR        53.54      52.29        
  5 Graber, Seth M             7 Empire-MR            1:00.02      54.69        
  6 Arnold, Zachary            7 Marlins Bgnw-MR           NT      54.85        
  7 Dillane, Jack C            8 Marlins Bgnw-MR           NT      55.78        
  8 Melloy, Matthew            8 WAC-MR                 59.33      56.33        
  9 Chau, Preston              8 LIAC-MR              1:07.77      58.45        
 10 Holmes, Jayden T           8 Marlins Bgnw-MR           NT      59.09        
 11 Attwell, Nathaniel S       8 Empire-MR            1:32.31      59.28        
 12 Chrostowski, Alex E        8 GAEL-MR                   NT      59.65        
 13 Lavender, Michael Z        8 Rivertown Rays-MR    1:08.41    1:01.93        
 14 Seck, Saliou               8 Empire-MR            1:00.00    1:03.23        
 15 Kaplan, Matthew            8 Rivertown Rays-MR    1:15.00    1:03.28        
 16 Brose, Maxwell W           8 Empire-MR            1:05.59    1:03.93        
 17 Koufalis, Konstantinos     8 Badger-MR            1:02.00    1:08.46        
 18 Montalto, Matthew          8 WAC-MR               1:00.00    1:08.55        
 19 Korvyakov, Michael         8 Badger-MR              59.00    1:08.62        
 20 Srinivasan, Srivatsan V    8 Badger-MR              58.50    1:09.14        
 21 Engel, Eric R              8 Storm-MR             1:08.15    1:09.37        
 22 Racz, Gregory              8 CFB-MR               1:28.99    1:09.38        
 23 Treacher, Jack R           8 HYB-MR                    NT    1:09.62        
 24 Ruta, Jai W                8 Empire-MR                 NT    1:12.63        
 25 Vasile, Joseph             8 HYB-MR                    NT    1:18.93        
 26 Gavras, Manny J            8 HYB-MR                    NT    1:27.82        
 27 Kim, James J               8 Middies-MR                NT    1:30.39        
 28 Brown, Thomas J            7 Storm-MR             1:35.81    1:36.98        
 -- Snyder, Samuel L           8 Middies-MR           1:22.66         DQ        
      Elbows recovered over water
 -- Payne, Tristan A           8 Rivertown Rays-MR    1:12.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Swift, Matthew             7 GAEL-MR                   NT         DQ        
 -- Shashaty, Erik             7 WAC-MR               1:00.00         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 -- Singer, Dillon             7 WAC-MR               1:00.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Soviero, William G         8 Badger-MR            1:08.00         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Chock, Caden               7 GAEL-MR                   NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Chock, Benjamin            7 GAEL-MR                   NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Polese, Patrick L          8 Storm-MR             1:20.10         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 -- Bellach, Matthew R         8 Badger-MR            1:07.05         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Cotter, Angus              8 GAEL-MR              1:09.74         DQ        
      Alternating Kick
 -- Chock, Jacob               7 GAEL-MR                   NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Feist, Wyatt J             7 Empire-MR                 NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Vodopyanov, Felix          8 WAC-MR               1:11.11         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 -- Yamamoto, Taro T           8 Empire-MR            1:28.05         DQ        
      One hand touch
 -- Razavi, Ryan P             7 Empire-MR                 NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Fleck, Ronen T             7 Empire-MR              57.37         DQ        
 -- Ahn, Ryan H                7 Empire-MR                 NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Neubauer, Will W           8 Empire-MR            1:10.30         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Engel, Oliver K            8 Storm-MR               54.79         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Katelevsky, Alexei D       7 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Regnault, Nicolas A        7 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      One hand touch
 -- Fishlin, Oliver H          8 Storm-MR               59.80         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Mora-Castillo, Sebastian   7 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Moy, Aiden C               7 Empire-MR                 NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Khitrov, Kevin             8 Rivertown Rays-MR    1:20.00         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McHugh, Connor J           8 Marlins Bgnw-MR      1:03.38      42.53        
  2 Fagan, Will P              8 Marlins Bgnw-MR           NT      43.45        
  3 Morgan, Brendan M          8 Storm-MR               46.65      46.45        
  4 Nadecki, Erik S            8 Marlins Bgnw-MR           NT      48.77        
  5 McCarthy, Aidan N          8 LIAC-MR                56.25      50.40        
  6 Hunt, Liam                 7 WAC-MR               1:00.00      52.60        
  7 Siegel, William H          7 LIAC-MR              1:07.07      57.01        
  8 Stonsby, P.J S             7 Marlins Bgnw-MR           NT      57.15        
  9 Chau, Preston              8 LIAC-MR              1:03.72      57.47        
 10 Payne, Tristan A           8 Rivertown Rays-MR    1:15.00    1:01.33        
 11 Korvyakov, Michael         8 Badger-MR              57.60    1:03.81        
 -- O'Connor, Rory T           8 Storm-MR             1:25.70         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Cornish, Jack A            8 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      No touch
 -- Srinivasan, Srivatsan V    8 Badger-MR              59.90         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Newton, Matthew P          8 LIAC-MR              1:10.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Czarkowski, Jack A         8 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Franks, Finn J             8 Marlins Bgnw-MR      1:33.96    1:27.87        
                  39.38     1:27.87 (48.49)                                        
  2 McHugh, Connor J           8 Marlins Bgnw-MR      1:43.86    1:36.66        
                  46.19     1:36.66 (50.47)                                        
  3 Bellach, Matthew R         8 Badger-MR            1:39.09    1:37.99        
                  47.03     1:37.99 (50.96)                                        
  4 Shnayder, Steven Z         8 LIAC-MR              1:47.81    1:38.74        
                  44.95     1:38.74 (53.79)                                        
  5 Nadecki, Erik S            8 Marlins Bgnw-MR      1:41.81    1:38.78        
                  46.45     1:38.78 (52.33)                                        
  6 Chang, Benjamin            7 Marlins Bgnw-MR      1:52.28    1:39.65        
                  49.10     1:39.65 (50.55)                                        
  7 Arnold, Zachary            7 Marlins Bgnw-MR           NT    1:42.00        
                  48.14     1:42.00 (53.86)                                        
  8 Engel, Oliver K            8 Storm-MR             1:59.99    1:43.23        
                  46.24     1:43.23 (56.99)                                        
  9 Veillette, Dylan F         8 Marlins Bgnw-MR           NT    1:43.28        
                1:43.91         1:43.28 ( )                                        
 10 Cornish, Jack A            8 Marlins Bgnw-MR      2:01.89    1:43.94        
                  46.82     1:43.94 (57.12)                                        
 11 Dillane, Jack C            8 Marlins Bgnw-MR           NT    1:44.32        
                1:48.17         1:44.32 ( )                                        
 12 Engel, Eric R              8 Storm-MR             1:42.91    1:46.06        
                  46.84     1:46.06 (59.22)                                        
 13 Holmes, Jayden T           8 Marlins Bgnw-MR           NT    1:47.24        
                  49.93     1:47.24 (57.31)                                        
 14 Morgan, Brendan M          8 Storm-MR             1:45.85    1:47.78        
                  48.92     1:47.78 (58.86)                                        
 15 Stonsby, P.J S             7 Marlins Bgnw-MR           NT    1:48.89        
                  54.27     1:48.89 (54.62)                                        
 16 Melloy, Matthew            8 WAC-MR               2:00.00    1:52.32        
                  51.63   1:52.32 (1:00.69)                                        
 17 Tung, Wesley               8 LIAC-MR              2:00.94    1:53.24        
                  54.89     1:53.24 (58.35)                                        
 18 Kwon, Connor               8 Middies-MR                NT    1:55.05        
                  53.68   1:55.05 (1:01.37)                                        
 19 Chrostowski, Alex E        8 GAEL-MR                   NT    2:00.58        
 20 Fishlin, Oliver H          8 Storm-MR             2:10.63    2:04.84        
                  56.37   2:04.84 (1:08.47)                                        
 21 Surace, Frank              8 WAC-MR               2:00.00    2:12.49        
                1:08.06   2:12.49 (1:04.43)                                        
 22 Polese, Patrick L          8 Storm-MR             2:45.99    2:13.05        
                  59.81   2:13.05 (1:13.24)                                        
 23 Brown, Thomas J            7 Storm-MR             2:20.19    2:26.94        
                1:08.60   2:26.94 (1:18.34)                                        
 -- O'Connor, Rory T           8 Storm-MR             2:45.99         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  55.35        DQ (1:00.55)                                        
 -- Malik, Vivek               7 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                  58.93          DQ (54.86)