Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 1/13/2014 07:19 PM
                 2014 MR GAEL January 8-Under Meet - 1/12/2014                 
                              Sanction #: 140107                               
                                    Results                                    
 
Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LePage, Charlotte G        6 Rivertown Rays-MR      21.64      20.56        
  2 Dalton, Ashlin S           6 Marlins Bgnw-MR        20.06      21.28        
  3 Klein, Neala J             6 Unattached             21.57      21.90        
  4 Costabile, Kylie           6 CFB-MR                 26.39      23.11        
  5 O'Donnell, Katie A         5 Marlins Bgnw-MR        23.40      23.67        
  6 Gerosa, Grace H            6 Marlins Bgnw-MR        24.99      24.60        
  7 Castano, Isabella H        6 Agua Swim Team-MR      28.20      24.64        
  8 Abromavage, Remy           6 NYCC-MR                27.39      24.87        
  9 Wong, Jacqueline           6 NYCC-MR                   NT      25.32        
 10 Hallac, Sophia R           6 Marlins Bgnw-MR        26.50      26.13        
 11 Carousso, Natalie M        6 Rivertown Rays-MR      27.19      26.22        
 12 Hendrickson, Riley D       6 GAEL-MR                26.60      26.61        
 13 Feld, Tessa                6 NYCC-MR                23.46      27.12        
 14 Nager, Abigail             6 SMC-MR                 29.18      28.41        
 15 Carr, Arrington A          6 Rivertown Rays-MR      24.81      29.06        
 16 Hodgens, Angelina          6 WAC-MR                 26.75      30.09        
 17 Grasso, Maggie G           6 SMC-MR                 30.34      30.12        
 18 Hardart, Caroline F        6 Badger-MR              30.10      30.86        
 19 Hulme, Holly S             6 SMC-MR                 32.12      31.62        
 20 Mlynar, Seraphina J        5 SMC-MR                 35.18      32.30        
 21 Makatura, Isabelle R       6 NYCC-MR                32.71      32.31        
 22 Viola, Ava G               6 GAEL-MR                40.64      40.32        
 -- Plouffe, Sylvie M          6 NYCC-MR                   NT         NS        
 
Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dalton, Ashlin S           6 Marlins Bgnw-MR        23.82      23.70        
  2 LePage, Charlotte G        6 Rivertown Rays-MR      28.04      25.21        
  3 Klein, Neala J             6 Unattached             26.46      25.64        
  4 Feld, Tessa                6 NYCC-MR                26.30      25.83        
  5 Wong, Jacqueline           6 NYCC-MR                   NT      26.23        
  6 Costabile, Kylie           6 CFB-MR                 29.28      26.44        
  7 Castano, Isabella H        6 Agua Swim Team-MR      30.37      26.46        
  8 O'Donnell, Katie A         5 Marlins Bgnw-MR        26.71      28.45        
  9 Makatura, Isabelle R       6 NYCC-MR                29.06      28.46        
 10 Gerosa, Grace H            6 Marlins Bgnw-MR        29.49      29.34        
 11 Hallac, Sophia R           6 Marlins Bgnw-MR        29.94      30.28        
 12 Carousso, Natalie M        6 Rivertown Rays-MR      33.00      31.04        
 13 Hulme, Holly S             6 SMC-MR                 36.55      31.31        
 14 Nager, Abigail             6 SMC-MR                 28.60      31.34        
 15 Carr, Arrington A          6 Rivertown Rays-MR      30.58      31.73        
 16 Grasso, Maggie G           6 SMC-MR                 34.62      31.88        
 17 Hardart, Caroline F        6 Badger-MR              32.89      32.34        
 18 Mlynar, Seraphina J        5 SMC-MR                 32.41      32.39        
 19 Viola, Ava G               6 GAEL-MR                39.07      35.59        
 20 Hendrickson, Riley D       6 GAEL-MR                31.93      37.94        
 21 Hodgens, Angelina          6 WAC-MR                 30.00      40.04        
 -- Abromavage, Remy           6 NYCC-MR                28.14         DQ        
      Did not finish on back
 -- Plouffe, Sylvie M          6 NYCC-MR                   NT         NS        
 
Girls 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dalton, Ashlin S           6 Marlins Bgnw-MR        28.67      29.62        
  2 Carr, Arrington A          6 Rivertown Rays-MR      35.13      35.37        
 -- O'Donnell, Katie A         5 Marlins Bgnw-MR        50.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Mlynar, Seraphina J        5 SMC-MR                 31.21         DQ        
      Alternating Kick
 -- Hallac, Sophia R           6 Marlins Bgnw-MR        38.49         DQ        
      Alternating Kick
 -- Costabile, Kylie           6 CFB-MR                 28.09         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Hendrickson, Riley D       6 GAEL-MR                35.33         DQ        
      Scissors kick
 -- Viola, Ava G               6 GAEL-MR                46.97         DQ        
      Alternating Kick
 -- Nager, Abigail             6 SMC-MR                 31.21         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- LePage, Charlotte G        6 Rivertown Rays-MR      40.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Grasso, Maggie G           6 SMC-MR                 39.05         DQ        
      Scissors kick
 -- Castano, Isabella H        6 Agua Swim Team-MR      35.00         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Carousso, Natalie M        6 Rivertown Rays-MR      38.66         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Hodgens, Angelina          6 WAC-MR                 46.95         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Gerosa, Grace H            6 Marlins Bgnw-MR        36.57         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Hulme, Holly S             6 SMC-MR                 43.48         DQ        
      Non-simultaneous kick
 -- Plouffe, Sylvie M          6 NYCC-MR                   NT         NS        
 
Girls 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klein, Neala J             6 Unattached             28.66      24.04        
  2 LePage, Charlotte G        6 Rivertown Rays-MR      40.00      27.22        
  3 Costabile, Kylie           6 CFB-MR                 31.78      28.06        
  4 O'Donnell, Katie A         5 Marlins Bgnw-MR        35.36      28.14        
  5 Dalton, Ashlin S           6 Marlins Bgnw-MR        30.00      28.82        
  6 Hallac, Sophia R           6 Marlins Bgnw-MR        39.41      36.21        
  7 Abromavage, Remy           6 NYCC-MR                   NT      36.99        
 -- Gerosa, Grace H            6 Marlins Bgnw-MR        36.44         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Carousso, Natalie M        6 Rivertown Rays-MR      39.67         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Feld, Tessa                6 NYCC-MR                36.49         DQ        
      Alternating Kick
 -- Carr, Arrington A          6 Rivertown Rays-MR      32.31         DQ        
      Alternating Kick
 -- Hardart, Caroline F        6 Badger-MR              37.23         DQ        
      Alternating Kick
 -- Makatura, Isabelle R       6 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Marisol N             8 Marlins Bgnw-MR        33.16      31.75        
  2 Zaets, Samantha            8 WAC-MR                 34.26      34.19        
  3 Labana, Jaiya K            8 Marlins Bgnw-MR        35.39      35.16        
  4 Piacentino, Ashley         8 SMC-MR                 34.55      35.58        
  5 Ketron, Sara J             8 Marlins Bgnw-MR        35.90      35.79        
  6 Kahn, Sophia A             8 Marlins Bgnw-MR        37.16      36.50        
  7 Zorgman, Sunell            8 Marlins Bgnw-MR        37.99      36.62        
  8 Skaistis, Delilah E        8 Agua Swim Team-MR      35.89      36.64        
  9 Greenberg, Abigail I       8 Agua Swim Team-MR      39.07      36.68        
 10 Schetlick, Ava C           8 GAEL-MR                35.84      37.00        
 11 Gaspard, Hailey R          8 Unatt Liac-MR          37.07      37.02        
 12 Bruno, Ava L               8 GAEL-MR                38.73      37.14        
 13 Ebrahimpour, Beth N        7 Agua Swim Team-MR      39.50      38.02        
 14 Slive, Ellie R             8 Marlins Bgnw-MR        36.11      38.43        
 15 Daily, Morgan K            8 Agua Swim Team-MR      36.81      38.79        
 16 Bazinet, Julia M           8 GAEL-MR                39.66      39.09        
 16 Goldstein, Charley A       8 Rivertown Rays-MR      40.82      39.09        
 18 Holman, Sofia E            8 Agua Swim Team-MR      42.18      39.18        
 19 Furniss, Corinne J         8 Marlins Bgnw-MR        41.69      39.21        
 20 Gormsen, Cavan V           8 LIAC-MR                37.78      39.31        
 21 Asch, Lexi                 8 Agua Swim Team-MR      42.17      39.34        
 22 Siegel, Lily K             8 Agua Swim Team-MR      39.97      39.44        
 23 Convery, Sarah A           8 Marlins Bgnw-MR        41.46      39.59        
 24 Fried, Riley L             8 LIAC-MR                39.95      39.71        
 25 Krishnamurthy, Isha T      8 Agua Swim Team-MR      40.67      39.72        
 26 Chapman, Linnea            8 WAC-MR                 38.81      39.74        
 27 Lind, Sophia H             8 SMC-MR                 40.31      40.34        
 28 Murphy, Belle M            8 Rivertown Rays-MR      39.82      40.51        
 29 Hadlock, Hailey N          8 SMC-MR                 45.78      40.74        
 30 Callaway, Corbin E         8 GAEL-MR                38.32      41.06        
 31 Keane, Joan K              8 NYCC-MR                42.53      41.38        
 32 Brita, Zoe G               8 LIAC-MR                41.12      41.48        
 33 Gerosa, Nicole C           8 Marlins Bgnw-MR        42.27      41.71        
 34 Beicke, Jordan G           8 Marlins Bgnw-MR        43.46      42.18        
 35 Mikesell, Sydney M         8 Rivertown Rays-MR      42.61      42.45        
 36 O'Shaughnessy, Lily        8 SMC-MR                 44.48      42.52        
 37 Penn, Haley J              7 Rivertown Rays-MR      46.63      42.56        
 38 Wikstrom, Ava G            7 Agua Swim Team-MR      53.00      42.72        
 39 Solomon, Mirabel K         7 Rivertown Rays-MR      43.37      42.74        
 40 Hanrahan, Erin M           8 Badger-MR              48.29      42.92        
 41 Pritsch, Katia             7 Agua Swim Team-MR      49.69      43.15        
 42 Anderson, Kate E           8 Badger-MR              42.94      43.37        
 43 Johnson, Lily R            8 Agua Swim Team-MR      45.40      43.61        
 44 Norris, Katherine C        8 GAEL-MR                43.79      43.76        
 45 Anticev, Katherine         8 WAC-MR                 44.81      43.83        
 46 Magee, Campbell S          8 Marlins Bgnw-MR        44.98      43.99        
 47 Crane, Jessie A            7 SMC-MR                 45.40      44.05        
 48 Porteus, Mckenzie          8 Marlins Bgnw-MR        43.14      44.31        
 49 Ketron, Emily A            7 Marlins Bgnw-MR        45.54      44.61        
 50 Kim, Kodi K                8 Agua Swim Team-MR      50.47      44.68        
 51 Lin, Katrina               8 Agua Swim Team-MR      40.00      44.69        
 52 Simmons, Lily Blue R       7 Agua Swim Team-MR      52.25      44.75        
 53 Vitti, Alexa A             8 Marlins Bgnw-MR        53.18      44.81        
 54 D'Alessandro, Lena G       7 Rivertown Rays-MR      41.69      44.96        
 55 Seth, Amalie R             8 Agua Swim Team-MR      45.60      45.04        
 56 Chen, Emmi                 8 WAC-MR                 47.26      45.35        
 57 Black, Evelyn G            7 Badger-MR              45.56      45.66        
 58 Robinson, Lindsey T        7 Rivertown Rays-MR      50.06      46.19        
 59 Cole, Emily F              8 Marlins Bgnw-MR        47.84      46.27        
 60 Gordon, Jessica B          8 Rivertown Rays-MR      43.29      46.29        
 61 Pritsch, Alexia            7 Agua Swim Team-MR      49.32      46.65        
 62 Karras, Nicoletta E        8 LIAC-MR                43.18      46.88        
 63 Basler, Anisa M            7 Agua Swim Team-MR      56.21      46.91        
 64 Lichtenthal, Jordana B     8 Marlins Bgnw-MR        51.47      46.93        
 65 Konop, Rebecca G           8 LIAC-MR                46.36      46.95        
 66 Steere, Campbell A         8 Badger-MR              43.12      46.98        
 67 Gonzalez, Isabel V         8 LIAC-MR                47.73      47.05        
 68 Zorn, Shannon G            8 LIAC-MR                48.76      47.23        
 69 Luan, Ava                  7 Agua Swim Team-MR      45.00      47.34        
 70 Luo, Sophia                8 WAC-MR                 47.26      47.35        
 71 Hardart, Annabel M         7 Badger-MR              47.09      47.57        
 72 Hemingway, Emilia F        8 Badger-MR              51.00      47.60        
 73 Maliagros, Alexandra       8 LIAC-MR                44.17      47.65        
 74 Hammond, Amelia            8 CFB-MR                 48.49      47.85        
 75 McCafferty, Ann            8 WAC-MR                 48.60      47.86        
 75 Tassier, Katherine A       7 Rivertown Rays-MR      47.64      47.86        
 77 Richman, Emma              8 SMC-MR                 47.09      47.96        
 78 DeGeorges, Katie R         8 Marlins Bgnw-MR        49.04      48.19        
 79 Flynn, Hedda               8 NYCC-MR                54.76      48.32        
 80 Gagliardi, Gianna G        8 SMC-MR                 47.90      48.53        
 81 Schwartz, Isabelle K       7 Agua Swim Team-MR      54.78      49.10        
 82 Padovani, Maddy G          8 SMC-MR                 47.40      49.41        
 83 Melnick, Hannah D          8 Rivertown Rays-MR      47.35      49.43        
 84 Higgins, Callie W          8 Rivertown Rays-MR      52.24      49.49        
 85 Victory, Abigail E         8 Badger-MR              51.29      49.76        
 86 Robinson, Nicole K         7 Rivertown Rays-MR      54.80      50.89        
 87 Muir, Heather              8 WAC-MR                 52.02      51.03        
 88 Lynch, Katherine H         8 Rivertown Rays-MR      47.60      51.11        
 89 Dougherty, Amy L           7 GAEL-MR                54.32      52.69        
 90 Mone, Anna                 7 Badger-MR              51.00      52.83        
 91 Moroney, Ella R            8 Rivertown Rays-MR      53.87      53.10        
 92 Chock, Caitlynn            8 GAEL-MR                49.28      53.25        
 93 Vaquero, Kelsey A          8 Rivertown Rays-MR      53.67      54.27        
 94 Koufalis, Mariella         8 Badger-MR              56.01      54.76        
 95 Puentes, Megan             8 WAC-MR                 52.82      54.98        
 96 Katevatis, Nicolette A     8 LIAC-MR                56.55      56.00        
 97 Corbett, Brittany          7 CFB-MR                    NT      56.03        
 98 Ott, Ursula J              7 Agua Swim Team-MR    1:00.64      57.19        
 99 Bar, Karina A              7 Rivertown Rays-MR      56.43      57.39        
100 Elias, Emily S             8 Badger-MR            1:00.00      59.50        
101 Clark, Hannah C            8 Badger-MR            1:00.00      59.72        
102 Bronzo-Mcparland, Caitly   7 Rivertown Rays-MR      57.48    1:00.53        
103 Corbett, Allison           7 CFB-MR                    NT    1:01.25        
104 Venezia, Sabrina F         8 CFB-MR               1:02.72    1:02.51        
105 Micucci, Jillian A         7 SMC-MR                 56.52    1:02.94        
106 Hodgens, Avamichelina      8 WAC-MR               1:00.94    1:05.01        
107 Shafiroff, Lily M          7 Rivertown Rays-MR    1:12.95    1:14.59        
108 Fino, Kailee P             7 GAEL-MR              1:08.32    1:25.13        
109 Bettigole, Margo E         7 NYCC-MR                   NT    1:27.86        
 -- Dring, Samantha R          8 LIAC-MR                36.18         DQ        
      False start
 -- Puchert, Isabel            7 NYCC-MR              1:08.56         DQ        
      Did not finish
 -- Bradley, Celena M          8 Badger-MR              53.66         NS        
 -- Whelley, Maddy M           8 Marlins Bgnw-MR      1:00.00         NS        
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ye, Bridget                8 LIAC-MR                37.49      36.37        
  2 Zaets, Samantha            8 WAC-MR                 41.88      40.71        
  3 Tan, Marisol N             8 Marlins Bgnw-MR        41.27      41.47        
  4 Skaistis, Delilah E        8 Agua Swim Team-MR      42.30      42.39        
  5 Furniss, Corinne J         8 Marlins Bgnw-MR        44.20      42.66        
  6 Schetlick, Ava C           8 GAEL-MR                46.03      42.95        
  7 Dring, Samantha R          8 LIAC-MR                44.48      43.39        
  8 Gaspard, Hailey R          8 Unatt Liac-MR          46.31      43.57        
  9 Siegel, Lily K             8 Agua Swim Team-MR      43.83      44.03        
 10 Keane, Joan K              8 NYCC-MR                47.94      44.11        
 11 Kahn, Sophia A             8 Marlins Bgnw-MR        44.39      44.20        
 12 Piacentino, Ashley         8 SMC-MR                 43.14      44.38        
 13 Asch, Lexi                 8 Agua Swim Team-MR      50.73      44.58        
 14 Fried, Riley L             8 LIAC-MR                43.10      44.63        
 15 Gormsen, Cavan V           8 LIAC-MR                43.74      44.74        
 16 Goldstein, Charley A       8 Rivertown Rays-MR      48.79      45.20        
 17 Mikesell, Sydney M         8 Rivertown Rays-MR      47.50      45.24        
 18 Ketron, Sara J             8 Marlins Bgnw-MR        45.09      45.27        
 19 Wong, Linsey               8 NYCC-MR                46.90      45.34        
 20 Chapman, Linnea            8 WAC-MR                 47.41      45.62        
 21 Slive, Ellie R             8 Marlins Bgnw-MR        45.66      45.97        
 22 Zorgman, Sunell            8 Marlins Bgnw-MR        44.78      46.44        
 23 Bruno, Ava L               8 GAEL-MR                45.38      46.56        
 24 Brita, Zoe G               8 LIAC-MR                48.69      46.59        
 25 Lind, Sophia H             8 SMC-MR                 49.59      47.40        
 26 Magee, Campbell S          8 Marlins Bgnw-MR        51.06      47.68        
 27 Holman, Sofia E            8 Agua Swim Team-MR      52.45      47.77        
 28 Anticev, Katherine         8 WAC-MR                 54.49      48.08        
 28 Convery, Sarah A           8 Marlins Bgnw-MR        47.14      48.08        
 30 Kim, Kodi K                8 Agua Swim Team-MR      53.16      48.16        
 31 Johnson, Lily R            8 Agua Swim Team-MR      55.30      48.22        
 32 O'Shaughnessy, Lily        8 SMC-MR                 47.33      48.72        
 33 Labana, Jaiya K            8 Marlins Bgnw-MR        50.45      48.74        
 34 Daily, Morgan K            8 Agua Swim Team-MR      50.06      48.91        
 35 Hadlock, Hailey N          8 SMC-MR                 56.41      49.10        
 36 Beicke, Jordan G           8 Marlins Bgnw-MR        48.59      49.34        
 37 Penn, Haley J              7 Rivertown Rays-MR      55.29      49.68        
 38 Murphy, Belle M            8 Rivertown Rays-MR      55.13      49.95        
 38 Puentes, Megan             8 WAC-MR                 51.90      49.95        
 40 Norris, Katherine C        8 GAEL-MR                50.27      50.44        
 41 Cashdollar, Cameron D      8 Agua Swim Team-MR      56.42      50.45        
 42 Porteus, Mckenzie          8 Marlins Bgnw-MR        50.19      50.63        
 43 Crane, Jessie A            7 SMC-MR                 54.23      50.73        
 44 Konop, Rebecca G           8 LIAC-MR                49.86      50.79        
 45 Chen, Emmi                 8 WAC-MR               1:05.90      50.99        
 46 Maliagros, Alexandra       8 LIAC-MR                52.32      51.31        
 47 Victory, Abigail E         8 Badger-MR              53.04      52.28        
 48 Vitti, Alexa A             8 Marlins Bgnw-MR        53.15      52.36        
 49 Zorn, Shannon G            8 LIAC-MR                57.11      52.50        
 49 Anderson, Kate E           8 Badger-MR              51.64      52.50        
 51 DeGeorges, Katie R         8 Marlins Bgnw-MR        53.58      53.43        
 51 D'Alessandro, Lena G       7 Rivertown Rays-MR      54.03      53.43        
 53 Lichtenthal, Jordana B     8 Marlins Bgnw-MR        54.17      53.44        
 54 Schwartz, Isabelle K       7 Agua Swim Team-MR    1:00.00      53.60        
 54 Solomon, Mirabel K         7 Rivertown Rays-MR      55.18      53.60        
 56 Ketron, Emily A            7 Marlins Bgnw-MR        57.01      53.97        
 57 Hammond, Amelia            8 CFB-MR                 56.92      54.15        
 58 Cole, Emily F              8 Marlins Bgnw-MR        52.28      54.24        
 59 Pritsch, Katia             7 Agua Swim Team-MR      52.96      54.27        
 60 Gordon, Jessica B          8 Rivertown Rays-MR      54.86      54.33        
 61 Melnick, Hannah D          8 Rivertown Rays-MR      55.92      54.44        
 62 Whelley, Maddy M           8 Marlins Bgnw-MR      1:05.00      54.65        
 63 Hardart, Annabel M         7 Badger-MR              54.88      54.93        
 64 Ott, Ursula J              7 Agua Swim Team-MR    1:02.91      55.09        
 65 Flynn, Hedda               8 NYCC-MR              1:00.68      55.47        
 66 Karras, Nicoletta E        8 LIAC-MR                57.08      55.82        
 67 Pritsch, Alexia            7 Agua Swim Team-MR      55.05      55.91        
 68 McCafferty, Ann            8 WAC-MR                 55.57      55.93        
 69 Moroney, Ella R            8 Rivertown Rays-MR      54.20      55.95        
 70 Gagliardi, Gianna G        8 SMC-MR                 57.23      55.98        
 71 Corbett, Brittany          7 CFB-MR                    NT      56.10        
 72 Black, Evelyn G            7 Badger-MR              55.89      56.80        
 73 Higgins, Callie W          8 Rivertown Rays-MR    1:02.46      56.95        
 74 Robinson, Lindsey T        7 Rivertown Rays-MR      51.98      57.40        
 75 Vaquero, Kelsey A          8 Rivertown Rays-MR      59.99      57.67        
 76 Lynch, Katherine H         8 Rivertown Rays-MR    1:00.54      57.82        
 77 Tassier, Katherine A       7 Rivertown Rays-MR      56.98      57.88        
 78 Katevatis, Nicolette A     8 LIAC-MR              1:00.44      57.93        
 79 Luan, Ava                  7 Agua Swim Team-MR      50.00      58.84        
 80 Mone, Anna                 7 Badger-MR            1:04.00      59.43        
 81 Basler, Anisa M            7 Agua Swim Team-MR    1:01.19      59.69        
 82 Steere, Campbell A         8 Badger-MR              57.54      59.76        
 83 Bar, Karina A              7 Rivertown Rays-MR    1:07.45    1:01.31        
 84 Elias, Emily S             8 Badger-MR            1:10.00    1:03.18        
 85 Dougherty, Amy L           7 GAEL-MR              1:02.22    1:06.27        
 86 Chock, Caitlynn            8 GAEL-MR              1:05.43    1:07.79        
 87 Venezia, Sabrina F         8 CFB-MR               1:05.97    1:10.09        
 88 Puchert, Isabel            7 NYCC-MR              1:05.29    1:10.41        
 89 Bronzo-Mcparland, Caitly   7 Rivertown Rays-MR    1:10.55    1:11.19        
 90 Micucci, Jillian A         7 SMC-MR               1:05.34    1:11.69        
 91 Shafiroff, Lily M          7 Rivertown Rays-MR    1:14.53    1:15.80        
 92 Corbett, Allison           7 CFB-MR                    NT    1:16.73        
 93 Hodgens, Avamichelina      8 WAC-MR               1:00.00    1:16.76        
 94 Koufalis, Mariella         8 Badger-MR            1:13.75    1:16.84        
 95 Fino, Kailee P             7 GAEL-MR              1:22.40    1:20.36        
 -- Clark, Hannah C            8 Badger-MR            1:09.20         DQ        
      Did not finish on back
 -- Robinson, Nicole K         7 Rivertown Rays-MR      58.90         DQ        
      Not on back off wall
 -- Bettigole, Margo E         7 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Did not finish on back
 -- Hemingway, Emilia F        8 Badger-MR              54.00         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Muir, Heather              8 WAC-MR                 59.99         DQ        
      No touch at turn
 -- Simmons, Lily Blue R       7 Agua Swim Team-MR    1:00.00         DQ        
      Did not finish on back
 -- Luo, Sophia                8 WAC-MR                 54.33         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Bradley, Celena M          8 Badger-MR            1:01.30         NS        
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ebrahimpour, Beth N        7 Agua Swim Team-MR      47.91      47.97        
  2 Mikesell, Sydney M         8 Rivertown Rays-MR      51.26      48.22        
  3 Callaway, Corbin E         8 GAEL-MR                47.79      48.62        
  4 Greenberg, Abigail I       8 Agua Swim Team-MR      53.94      49.42        
  5 Krishnamurthy, Isha T      8 Agua Swim Team-MR      51.23      49.69        
  6 Wong, Linsey               8 NYCC-MR                52.21      50.56        
  7 Goldstein, Charley A       8 Rivertown Rays-MR      50.94      51.25        
  8 Seth, Amalie R             8 Agua Swim Team-MR      56.59      51.88        
  9 Schetlick, Ava C           8 GAEL-MR                54.70      52.08        
 10 Siegel, Lily K             8 Agua Swim Team-MR      52.47      52.57        
 11 O'Shaughnessy, Lily        8 SMC-MR               1:00.57      53.51        
 12 Gerosa, Nicole C           8 Marlins Bgnw-MR        53.58      53.52        
 13 Holman, Sofia E            8 Agua Swim Team-MR      54.59      54.19        
 14 Furniss, Corinne J         8 Marlins Bgnw-MR        53.14      54.32        
 15 Ott, Ursula J              7 Agua Swim Team-MR         NT      54.98        
 16 Gormsen, Cavan V           8 LIAC-MR                59.47      56.94        
 17 Magee, Campbell S          8 Marlins Bgnw-MR      1:00.45      57.18        
 18 Lynch, Katherine H         8 Rivertown Rays-MR      53.87      57.25        
 19 Chen, Emmi                 8 WAC-MR                 56.27      57.35        
 20 Norris, Katherine C        8 GAEL-MR                58.27      57.47        
 21 Gonzalez, Isabel V         8 LIAC-MR                57.10      57.60        
 22 Crane, Jessie A            7 SMC-MR               1:01.09      58.10        
 23 Whelley, Maddy M           8 Marlins Bgnw-MR      1:15.00      58.79        
 24 Lichtenthal, Jordana B     8 Marlins Bgnw-MR      1:01.55      59.06        
 25 Cole, Emily F              8 Marlins Bgnw-MR      1:02.53      59.34        
 26 Luo, Sophia                8 WAC-MR                 58.55      59.40        
 27 Cashdollar, Cameron D      8 Agua Swim Team-MR         NT      59.41        
 28 Murphy, Belle M            8 Rivertown Rays-MR      56.37      59.97        
 29 Wikstrom, Ava G            7 Agua Swim Team-MR    1:01.71    1:00.13        
 30 Daily, Morgan K            8 Agua Swim Team-MR      59.00    1:00.55        
 31 Bazinet, Julia M           8 GAEL-MR              1:00.37    1:00.79        
 32 D'Alessandro, Lena G       7 Rivertown Rays-MR      59.80    1:00.80        
 33 Higgins, Callie W          8 Rivertown Rays-MR    1:06.95    1:01.99        
 34 Lin, Katrina               8 Agua Swim Team-MR      45.00    1:02.30        
 35 Dougherty, Amy L           7 GAEL-MR              1:02.30    1:02.35        
 36 Vitti, Alexa A             8 Marlins Bgnw-MR      1:02.22    1:02.86        
 37 Luan, Ava                  7 Agua Swim Team-MR      55.00    1:03.02        
 38 Hammond, Amelia            8 CFB-MR                    NT    1:03.17        
 39 Bar, Karina A              7 Rivertown Rays-MR    1:06.31    1:04.66        
 40 Hardart, Annabel M         7 Badger-MR            1:02.70    1:05.38        
 41 Black, Evelyn G            7 Badger-MR            1:03.00    1:05.50        
 42 Penn, Haley J              7 Rivertown Rays-MR    1:07.26    1:06.02        
 43 Solomon, Mirabel K         7 Rivertown Rays-MR    1:09.42    1:06.23        
 44 Venezia, Sabrina F         8 CFB-MR                    NT    1:07.25        
 45 Elias, Emily S             8 Badger-MR            1:12.00    1:08.95        
 46 Schwartz, Isabelle K       7 Agua Swim Team-MR    1:14.03    1:09.21        
 47 Gordon, Jessica B          8 Rivertown Rays-MR    1:08.75    1:09.61        
 48 Mone, Anna                 7 Badger-MR            1:10.00    1:09.87        
 49 Maliagros, Alexandra       8 LIAC-MR              1:07.00    1:11.71        
 50 Melnick, Hannah D          8 Rivertown Rays-MR    1:05.00    1:14.23        
 51 Fino, Kailee P             7 GAEL-MR                   NT    1:38.31        
 -- Porteus, Mckenzie          8 Marlins Bgnw-MR      1:03.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Ketron, Emily A            7 Marlins Bgnw-MR      1:10.37         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Hemingway, Emilia F        8 Badger-MR            1:16.41         DQ        
      Scissors kick
 -- Chock, Caitlynn            8 GAEL-MR              1:32.02         DQ        
      Scissors kick
 -- Simmons, Lily Blue R       7 Agua Swim Team-MR    1:05.00         DQ        
      One hand touch
 -- Padovani, Maddy G          8 SMC-MR               1:17.65         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Hanrahan, Erin M           8 Badger-MR            1:00.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Tan, Marisol N             8 Marlins Bgnw-MR        47.51         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Micucci, Jillian A         7 SMC-MR               1:12.32         DQ        
      Scissors kick
 -- Puchert, Isabel            7 NYCC-MR              1:08.54         DQ        
      No touch
 -- Richman, Emma              8 SMC-MR               1:02.76         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Moroney, Ella R            8 Rivertown Rays-MR    1:11.27         DQ        
      Scissors kick
 -- Tassier, Katherine A       7 Rivertown Rays-MR    1:20.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Bettigole, Margo E         7 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Robinson, Lindsey T        7 Rivertown Rays-MR    1:03.76         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Robinson, Nicole K         7 Rivertown Rays-MR    1:07.60         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Vaquero, Kelsey A          8 Rivertown Rays-MR    1:07.47         DQ        
      Scissors kick
 -- Bronzo-Mcparland, Caitly   7 Rivertown Rays-MR    1:25.60         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Shafiroff, Lily M          7 Rivertown Rays-MR    1:45.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Muir, Heather              8 WAC-MR               1:04.16         DQ        
      Non-simultaneous kick
 -- Puentes, Megan             8 WAC-MR               1:08.45         DQ        
      Alternating Kick
 -- Kim, Kodi K                8 Agua Swim Team-MR    1:10.55         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Gagliardi, Gianna G        8 SMC-MR               1:03.43         DQ        
      Scissors kick
 -- Koufalis, Mariella         8 Badger-MR                 NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Steere, Campbell A         8 Badger-MR              58.43         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Anticev, Katherine         8 WAC-MR                 53.68         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Bradley, Celena M          8 Badger-MR            1:10.13         NS        
 -- Hodgens, Avamichelina      8 WAC-MR               1:10.93         NS        
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ye, Bridget                8 LIAC-MR                39.11      37.16        
  2 Piacentino, Ashley         8 SMC-MR                 40.33      40.65        
  3 Skaistis, Delilah E        8 Agua Swim Team-MR      43.12      42.93        
  4 Zorgman, Sunell            8 Marlins Bgnw-MR        46.34      43.75        
  5 Slive, Ellie R             8 Marlins Bgnw-MR        42.33      44.17        
  6 Ketron, Sara J             8 Marlins Bgnw-MR        46.21      44.86        
  7 Mikesell, Sydney M         8 Rivertown Rays-MR      47.03      45.75        
  8 Kahn, Sophia A             8 Marlins Bgnw-MR        42.78      45.92        
  9 Convery, Sarah A           8 Marlins Bgnw-MR        45.49      46.06        
 10 Fried, Riley L             8 LIAC-MR                46.58      47.59        
 11 Gerosa, Nicole C           8 Marlins Bgnw-MR        50.82      50.08        
 12 Goldstein, Charley A       8 Rivertown Rays-MR      59.19      50.49        
 13 Hadlock, Hailey N          8 SMC-MR                 57.86      50.86        
 14 Labana, Jaiya K            8 Marlins Bgnw-MR        51.38      51.13        
 15 Callaway, Corbin E         8 GAEL-MR                49.62      51.34        
 16 Lind, Sophia H             8 SMC-MR                 52.23      52.73        
 17 Murphy, Belle M            8 Rivertown Rays-MR      50.06      52.76        
 18 Bruno, Ava L               8 GAEL-MR                50.54      52.85        
 19 Chapman, Linnea            8 WAC-MR                 53.94      53.14        
 20 Konop, Rebecca G           8 LIAC-MR                59.99      54.27        
 21 Bazinet, Julia M           8 GAEL-MR                53.86      54.72        
 22 O'Shaughnessy, Lily        8 SMC-MR                 53.80      54.96        
 23 Keane, Joan K              8 NYCC-MR                   NT      55.25        
 24 Solomon, Mirabel K         7 Rivertown Rays-MR    1:00.00      55.76        
 25 Brita, Zoe G               8 LIAC-MR              1:00.92      55.78        
 26 Anticev, Katherine         8 WAC-MR               1:00.00      57.18        
 27 DeGeorges, Katie R         8 Marlins Bgnw-MR      1:01.87      59.15        
 28 Kim, Kodi K                8 Agua Swim Team-MR    1:15.00      59.45        
 29 Beicke, Jordan G           8 Marlins Bgnw-MR      1:02.78    1:00.06        
 30 Wikstrom, Ava G            7 Agua Swim Team-MR      59.80    1:00.45        
 31 Richman, Emma              8 SMC-MR               1:01.21    1:00.59        
 32 Basler, Anisa M            7 Agua Swim Team-MR    1:07.04    1:00.68        
 33 Katevatis, Nicolette A     8 LIAC-MR                57.35    1:00.86        
 34 D'Alessandro, Lena G       7 Rivertown Rays-MR    1:03.80    1:01.84        
 35 Victory, Abigail E         8 Badger-MR                 NT    1:03.26        
 36 Flynn, Hedda               8 NYCC-MR                   NT    1:03.33        
 37 Penn, Haley J              7 Rivertown Rays-MR    1:16.50    1:04.19        
 38 Lin, Katrina               8 Agua Swim Team-MR      50.00    1:06.58        
 39 Robinson, Lindsey T        7 Rivertown Rays-MR    1:15.87    1:09.91        
 40 McCafferty, Ann            8 WAC-MR               1:05.33    1:10.51        
 41 Moroney, Ella R            8 Rivertown Rays-MR    1:09.29    1:11.05        
 42 Karras, Nicoletta E        8 LIAC-MR              1:06.93    1:13.29        
 43 Robinson, Nicole K         7 Rivertown Rays-MR    1:14.77    1:16.57        
 44 Bar, Karina A              7 Rivertown Rays-MR    1:16.46    1:18.91        
 -- Hanrahan, Erin M           8 Badger-MR            1:02.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Tassier, Katherine A       7 Rivertown Rays-MR    1:21.20         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Bronzo-Mcparland, Caitly   7 Rivertown Rays-MR    1:15.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Elias, Emily S             8 Badger-MR            1:04.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Shafiroff, Lily M          7 Rivertown Rays-MR    1:50.19         DQ        
      Alternating Kick
 -- Higgins, Callie W          8 Rivertown Rays-MR    1:19.92         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Melnick, Hannah D          8 Rivertown Rays-MR    1:05.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Lynch, Katherine H         8 Rivertown Rays-MR    1:00.70         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Anderson, Kate E           8 Badger-MR              51.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Gonzalez, Isabel V         8 LIAC-MR              1:05.88         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Clark, Hannah C            8 Badger-MR            1:02.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Gordon, Jessica B          8 Rivertown Rays-MR    1:14.94         DQ        
      Alternating Kick
 -- Gaspard, Hailey R          8 Unatt Liac-MR          49.89         DQ        
      Alternating Kick
 -- Bradley, Celena M          8 Badger-MR                 NT         NS        
 -- Puentes, Megan             8 WAC-MR               1:00.00         NS        
 -- Vaquero, Kelsey A          8 Rivertown Rays-MR    1:20.00         NS        
 -- Hemingway, Emilia F        8 Badger-MR            1:20.35         NS        
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ye, Bridget                8 LIAC-MR              1:23.37    1:21.22        
                  37.04     1:21.22 (44.18)                                        
  2 Tan, Marisol N             8 Marlins Bgnw-MR      1:31.07    1:29.39        
                  41.39     1:29.39 (48.00)                                        
  3 Zaets, Samantha            8 WAC-MR               1:34.10    1:30.09        
                  41.81     1:30.09 (48.28)                                        
  4 Zorgman, Sunell            8 Marlins Bgnw-MR      1:39.39    1:31.94        
                  43.39     1:31.94 (48.55)                                        
  5 Ebrahimpour, Beth N        7 Agua Swim Team-MR         NT    1:32.50        
                  46.69     1:32.50 (45.81)                                        
  6 Dring, Samantha R          8 LIAC-MR              1:32.25    1:33.63        
                  40.94     1:33.63 (52.69)                                        
  7 Greenberg, Abigail I       8 Agua Swim Team-MR    1:37.29    1:34.21        
                  45.50     1:34.21 (48.71)                                        
  8 Piacentino, Ashley         8 SMC-MR               1:33.76    1:34.66        
                  41.50     1:34.66 (53.16)                                        
  9 Wong, Linsey               8 NYCC-MR              1:36.25    1:35.96        
                  45.19     1:35.96 (50.77)                                        
 10 Ketron, Sara J             8 Marlins Bgnw-MR      1:39.46    1:37.30        
                  45.90     1:37.30 (51.40)                                        
 11 Slive, Ellie R             8 Marlins Bgnw-MR      1:37.46    1:37.66        
                  44.96     1:37.66 (52.70)                                        
 12 Schetlick, Ava C           8 GAEL-MR              1:46.39    1:40.52        
                  47.31     1:40.52 (53.21)                                        
 13 Krishnamurthy, Isha T      8 Agua Swim Team-MR    1:44.00    1:40.95        
                  48.58     1:40.95 (52.37)                                        
 14 Furniss, Corinne J         8 Marlins Bgnw-MR      1:43.37    1:41.06        
                  46.05     1:41.06 (55.01)                                        
 15 Callaway, Corbin E         8 GAEL-MR              1:39.80    1:42.56        
                  49.15     1:42.56 (53.41)                                        
 16 Seth, Amalie R             8 Agua Swim Team-MR    1:41.00    1:42.69        
                  50.21     1:42.69 (52.48)                                        
 17 Gerosa, Nicole C           8 Marlins Bgnw-MR      1:45.15    1:45.00        
                  49.84     1:45.00 (55.16)                                        
 18 Convery, Sarah A           8 Marlins Bgnw-MR      1:46.22    1:45.48        
                  48.40     1:45.48 (57.08)                                        
 19 Kahn, Sophia A             8 Marlins Bgnw-MR      1:39.06    1:46.86        
                  48.41     1:46.86 (58.45)                                        
 20 Crane, Jessie A            7 SMC-MR               1:52.73    1:48.04        
                  50.79     1:48.04 (57.25)                                        
 21 Bruno, Ava L               8 GAEL-MR              1:42.71    1:48.68        
                  48.84     1:48.68 (59.84)                                        
 22 Pritsch, Katia             7 Agua Swim Team-MR    2:00.00    1:50.75        
                  51.02     1:50.75 (59.73)                                        
 23 Labana, Jaiya K            8 Marlins Bgnw-MR      1:48.02    1:51.32        
                  51.13   1:51.32 (1:00.19)                                        
 24 Chapman, Linnea            8 WAC-MR               2:10.00    1:51.57        
                  51.28   1:51.57 (1:00.29)                                        
 25 McCafferty, Ann            8 WAC-MR               2:01.65    1:51.60        
                1:04.48     1:51.60 (47.12)                                        
 26 Norris, Katherine C        8 GAEL-MR              1:54.91    1:52.22        
                  54.29     1:52.22 (57.93)                                        
 27 Beicke, Jordan G           8 Marlins Bgnw-MR      2:16.60    1:52.24        
                  54.84     1:52.24 (57.40)                                        
 28 Magee, Campbell S          8 Marlins Bgnw-MR      2:05.00    1:52.36        
                  52.91     1:52.36 (59.45)                                        
 29 Pritsch, Alexia            7 Agua Swim Team-MR    2:00.00    1:52.94        
                  52.14   1:52.94 (1:00.80)                                        
 30 Lichtenthal, Jordana B     8 Marlins Bgnw-MR      1:59.74    1:53.59        
                  56.98     1:53.59 (56.61)                                        
 31 Vitti, Alexa A             8 Marlins Bgnw-MR      1:59.01    1:54.42        
                  53.61   1:54.42 (1:00.81)                                        
 32 Cole, Emily F              8 Marlins Bgnw-MR      2:00.62    1:55.16        
                  55.03   1:55.16 (1:00.13)                                        
 33 Porteus, Mckenzie          8 Marlins Bgnw-MR      1:58.88    1:55.49        
                  56.08     1:55.49 (59.41)                                        
 34 Hadlock, Hailey N          8 SMC-MR               1:53.49    1:55.61        
                  51.45   1:55.61 (1:04.16)                                        
 35 Hammond, Amelia            8 CFB-MR               2:03.53    1:57.36        
                  53.19   1:57.36 (1:04.17)                                        
 36 Bazinet, Julia M           8 GAEL-MR              1:52.79    1:57.75        
                  59.31     1:57.75 (58.44)                                        
 37 Richman, Emma              8 SMC-MR               1:54.82    1:58.09        
                  59.17     1:58.09 (58.92)                                        
 38 Victory, Abigail E         8 Badger-MR            2:10.59    1:58.80        
                  54.27   1:58.80 (1:04.53)                                        
 39 Ketron, Emily A            7 Marlins Bgnw-MR      2:30.00    2:03.70        
                  58.83   2:03.70 (1:04.87)                                        
 40 Cashdollar, Cameron D      8 Agua Swim Team-MR         NT    2:05.04        
                1:00.99   2:05.04 (1:04.05)                                        
 41 DeGeorges, Katie R         8 Marlins Bgnw-MR      2:10.00    2:05.36        
                  58.41   2:05.36 (1:06.95)                                        
 42 Whelley, Maddy M           8 Marlins Bgnw-MR      2:30.00    2:05.43        
                1:03.73   2:05.43 (1:01.70)                                        
 -- Padovani, Maddy G          8 SMC-MR               2:28.74         DQ        
 -- Grasso, Maggie G           6 SMC-MR               2:37.62         DQ        
 -- Mone, Anna                 7 Badger-MR            2:00.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke - breast
                1:12.96        DQ (1:07.52)                                        
 -- Zorn, Shannon G            8 LIAC-MR              2:05.59         DQ        
      Downward butterfly kick - breast
                  54.16        DQ (1:06.86)                                        
 -- Anderson, Kate E           8 Badger-MR            1:53.47         DQ        
      No touch - breast
                  51.86          DQ (57.43)                                        
 -- Asch, Lexi                 8 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      One hand touch - breast
                  50.03        DQ (1:01.94)                                        
 -- Hanrahan, Erin M           8 Badger-MR            2:10.00         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  54.52          DQ (55.66)                                        
 -- Johnson, Lily R            8 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke - breast
                  53.72        DQ (1:06.13)                                        
 -- Black, Evelyn G            7 Badger-MR            2:02.00         DQ        
      Kick breaststroke type - fly
                1:09.21        DQ (1:00.69)                                        
 -- Hardart, Annabel M         7 Badger-MR            2:00.83         NS        
 -- Koufalis, Mariella         8 Badger-MR                 NT         NS        
 -- Steere, Campbell A         8 Badger-MR                 NT         NS        
 
Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kamal, Adam                5 Marlins Bgnw-MR        21.40      21.04        
  2 Arnold, Zachary            6 Marlins Bgnw-MR        21.16      21.35        
  3 Jones, Jake F              6 Agua Swim Team-MR      22.00      21.84        
  4 Furniss, Jem R             6 SMC-MR                 23.19      22.05        
  5 Fahey, Matthew             6 GAEL-MR                   NT      22.13        
  6 Malik, Vivek               6 Marlins Bgnw-MR        23.99      24.37        
  7 Malionek, Elias            5 CFB-MR                 29.49      28.49        
  8 Cole, Zachary              6 Marlins Bgnw-MR        29.89      28.65        
 -- Stonsby, P.J S             6 Marlins Bgnw-MR        24.03         NS        
 
Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skaistis, Levi B           5 Agua Swim Team-MR      24.03      21.70        
  2 Jones, Jake F              6 Agua Swim Team-MR      28.00      23.74        
  3 Arnold, Zachary            6 Marlins Bgnw-MR        26.94      25.14        
  4 Stonsby, P.J S             6 Marlins Bgnw-MR        28.11      25.54        
  5 Kamal, Adam                5 Marlins Bgnw-MR        26.59      27.28        
  6 Furniss, Jem R             6 SMC-MR                 28.53      28.04        
  7 Cole, Zachary              6 Marlins Bgnw-MR        30.96      28.27        
  8 Malik, Vivek               6 Marlins Bgnw-MR        29.40      28.53        
  9 Malionek, Elias            5 CFB-MR                 30.79      32.83        
 10 Fahey, Matthew             6 GAEL-MR                   NT      33.47        
 
Boys 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stonsby, P.J S             6 Marlins Bgnw-MR        28.00      26.16        
  2 Skaistis, Levi B           5 Agua Swim Team-MR      25.65      27.33        
  3 Jones, Jake F              6 Agua Swim Team-MR      30.00      28.05        
  4 Kamal, Adam                5 Marlins Bgnw-MR        35.72      30.98        
 -- Fahey, Matthew             6 GAEL-MR                   NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Cole, Zachary              6 Marlins Bgnw-MR        51.53         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Malionek, Elias            5 CFB-MR                 52.47         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Arnold, Zachary            6 Marlins Bgnw-MR        30.52         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Malik, Vivek               6 Marlins Bgnw-MR        35.53         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Boys 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skaistis, Levi B           5 Agua Swim Team-MR      24.00      22.88        
  2 Arnold, Zachary            6 Marlins Bgnw-MR        37.11      26.59        
  3 Kamal, Adam                5 Marlins Bgnw-MR        33.25      28.69        
  4 Furniss, Jem R             6 SMC-MR                 27.64      31.91        
  5 Stonsby, P.J S             6 Marlins Bgnw-MR        40.02      32.49        
 -- Cole, Zachary              6 Marlins Bgnw-MR        55.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Malionek, Elias            5 CFB-MR                    NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Malik, Vivek               6 Marlins Bgnw-MR        45.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Laskey, Ian                8 WAC-MR                 36.26      34.75        
  2 Wohl, Evan S               8 Marlins Bgnw-MR        37.60      36.68        
  3 Mykhalus, Marco M          8 Agua Swim Team-MR      41.62      37.02        
  4 Geller, Russell            8 WAC-MR                 40.25      39.03        
  5 Wasserman, Jared S         8 Marlins Bgnw-MR        39.47      39.08        
  6 Schlamme, Will C           8 Unatt Bad-MR           52.00      39.14        
  7 Engel, Oliver K            7 SMC-MR                 42.90      39.40        
  8 Santana, Eduardo J         8 LIAC-MR                39.54      39.51        
  9 Franks, Finn J             8 Marlins Bgnw-MR        35.40      39.56        
 10 Garofolo, Gerard           8 SMC-MR                 38.90      39.94        
 11 Mitnick, Theo M            7 Agua Swim Team-MR      44.05      40.03        
 12 Galligan, James D          8 Unatt Gael-MR             NT      40.15        
 13 Wantowski, Jacob           8 WAC-MR                 41.39      40.19        
 14 Karle, Brian J             8 GAEL-MR                39.52      40.25        
 15 Lynch, Jamie M             8 Marlins Bgnw-MR        41.15      40.41        
 16 Malionek, Brayden R        8 CFB-MR                 39.45      40.58        
 17 Kern, Brian G              8 LIAC-MR                40.15      40.65        
 18 Angelou, David J           8 LIAC-MR                40.19      41.32        
 19 Moran, Jack M              8 Marlins Bgnw-MR        43.17      41.66        
 20 Taylor, Noah B             8 NYCC-MR                47.41      41.86        
 21 O'Sullivan, Charlie J      7 GAEL-MR                47.15      41.98        
 22 Talamas, Jack K            7 GAEL-MR                41.42      42.05        
 23 Shnayder, Steven Z         7 LIAC-MR                42.69      42.23        
 24 Vanorden, Jesse T          7 LIAC-MR                45.48      42.37        
 25 Chosed, Maxwell R          7 Agua Swim Team-MR      43.00      42.47        
 26 Thomas, Moane              8 WAC-MR                 42.34      42.49        
 27 Nager, Noah                8 SMC-MR                 41.03      42.97        
 28 Racz, Theodore             8 CFB-MR                    NT      43.21        
 29 Kim, Gavin J               8 LIAC-MR                41.32      43.24        
 30 Wagner, Jared S            7 Agua Swim Team-MR      49.00      43.32        
 31 Benten, Liam A             8 Agua Swim Team-MR      44.77      43.47        
 32 Jones, Ronin               7 Agua Swim Team-MR      48.86      43.48        
 33 McHugh, Connor J           7 Marlins Bgnw-MR        43.85      44.33        
 34 Graullera, Cassiel         8 Agua Swim Team-MR      44.56      44.34        
 35 Nadecki, Erik S            7 Marlins Bgnw-MR        49.06      44.43        
 36 Holmes, Jayden T           7 SMC-MR                 47.35      44.78        
 37 Jones, Lancelot R          8 NYCC-MR                47.80      44.87        
 38 Fine, Evan                 8 Agua Swim Team-MR      46.84      45.15        
 39 Bellach, Matthew R         7 Badger-MR              49.80      45.20        
 40 Thantu, Larson T           8 Rivertown Rays-MR      47.00      45.50        
 41 Lee, Cooper C              7 Badger-MR              46.46      45.66        
 42 McCarthy, Aidan N          7 LIAC-MR                47.77      45.85        
 43 Malik, Rohan               8 Marlins Bgnw-MR        45.42      45.96        
 44 O'Donnell, Mikey W         8 Marlins Bgnw-MR        45.54      46.06        
 45 Cornish, Jack A            7 Marlins Bgnw-MR        51.34      46.15        
 46 Denfeld, Hunter A          7 GAEL-MR                47.16      46.47        
 47 Paez, Darian F             8 Marlins Bgnw-MR        50.94      47.15        
 48 Hsieh, Ethan               8 LIAC-MR                46.00      47.24        
 49 Malamud, Jacob             8 WAC-MR               1:00.00      47.43        
 50 Chang, Benjamin            7 Marlins Bgnw-MR        50.00      47.54        
 50 Morgan, Brendan M          8 SMC-MR                 48.00      47.54        
 52 Hunt, Liam                 7 WAC-MR                 50.99      48.40        
 53 Fishlin, Oliver H          7 SMC-MR                 49.03      48.76        
 54 Gutelzon, Liran            7 Agua Swim Team-MR      45.00      50.08        
 55 Capaldi, Jonathan P        7 Badger-MR              52.81      50.65        
 56 Melloy, Matthew            7 WAC-MR                 49.38      51.60        
 57 Trafton, Colby L           8 Rivertown Rays-MR      51.11      52.46        
 58 Mccauley, Declan           7 GAEL-MR                48.66      53.25        
 59 Yadgarov, Daniel           8 WAC-MR               1:06.12      53.57        
 60 Wry, Declan J              8 Rivertown Rays-MR      49.86      54.69        
 61 Blyakhman, Boris           8 WAC-MR                 54.72      55.21        
 62 Vodopyanov, Felix          8 WAC-MR                 58.40      59.00        
 63 Isabella, Ryan J           8 SMC-MR               1:07.69      59.47        
 64 Shablovsky, Brian          8 WAC-MR                 55.11    1:00.23        
 65 Surace, Frank              7 WAC-MR               1:02.25    1:00.44        
 66 Larucci, Julian J          7 NYCC-MR              1:08.06    1:01.09        
 67 Kirkland, Cameron X        8 WAC-MR               1:00.00    1:01.32        
 68 Lavender, Michael Z        7 Rivertown Rays-MR    1:02.81    1:05.15        
 69 Payne, Tristan A           7 Rivertown Rays-MR    1:08.18    1:06.51        
 70 Kleyman, Gabriel           7 WAC-MR                 56.73    1:08.26        
 71 Lowe, Eli J                8 SMC-MR                    NT    1:12.50        
 72 Racz, Gregory              7 CFB-MR                    NT    1:26.21        
 -- Polese, Patrick L          7 SMC-MR               1:05.35         DQ        
      No touch on turn
 -- Sapienza, Leonardo J       8 NYCC-MR                58.90         DQ        
      No touch on turn
 -- Koufalis, Konstantinos     7 Badger-MR            1:04.80         DQ        
      No touch on turn
 -- Dalton, Sean A             8 Marlins Bgnw-MR        43.45         DQ        
      False start
 -- Engel, Eric R              7 SMC-MR                 40.46         NS        
 -- Kennedy, Andreas W         7 NYCC-MR                   NT         NS        
 -- Hoyt, Charlie P            8 SMC-MR                 41.09         NS        
 -- Breeden, Cayden J          8 Badger-MR              38.99         NS        
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vanorden, Jesse T          7 LIAC-MR                43.11      41.84        
  2 Laskey, Ian                8 WAC-MR                 44.38      42.43        
  3 Franks, Finn J             8 Marlins Bgnw-MR        40.75      42.49        
  4 Wasserman, Jared S         8 Marlins Bgnw-MR        47.60      42.56        
  5 Wohl, Evan S               8 Marlins Bgnw-MR        42.91      42.66        
  6 Kim, Gavin J               8 LIAC-MR                43.04      42.75        
  7 Kern, Brian G              8 LIAC-MR                43.55      44.31        
  8 Garofolo, Gerard           8 SMC-MR                 46.34      44.76        
  9 Angelou, David J           8 LIAC-MR                49.79      46.95        
 10 Malik, Rohan               8 Marlins Bgnw-MR        50.34      47.16        
 11 Fine, Evan                 8 Agua Swim Team-MR      52.44      48.03        
 12 Jones, Ronin               7 Agua Swim Team-MR      54.76      49.63        
 13 Sodhi, Eric J              7 LIAC-MR                56.34      50.33        
 14 Bates, Andrew H            8 Agua Swim Team-MR      46.66      50.42        
 15 Graullera, Cassiel         8 Agua Swim Team-MR      56.41      50.48        
 16 Lynch, Jamie M             8 Marlins Bgnw-MR        48.61      50.78        
 17 Geller, Russell            8 WAC-MR                 50.66      50.86        
 18 Schlamme, Will C           8 Unatt Bad-MR           57.50      51.06        
 19 Morgan, Brendan M          8 SMC-MR               1:01.27      51.23        
 20 Galligan, James D          8 Unatt Gael-MR             NT      52.33        
 21 Nager, Noah                8 SMC-MR                 51.59      52.60        
 22 Karle, Brian J             8 GAEL-MR                51.47      52.92        
 23 Talamas, Jack K            7 GAEL-MR                57.87      52.94        
 24 O'Sullivan, Charlie J      7 GAEL-MR                51.01      53.31        
 25 O'Donnell, Mikey W         8 Marlins Bgnw-MR        54.61      53.32        
 26 Dalton, Sean A             8 Marlins Bgnw-MR        59.19      53.63        
 27 Wagner, Jared S            7 Agua Swim Team-MR      53.00      53.65        
 28 Racz, Theodore             8 CFB-MR                    NT      54.26        
 29 Hsieh, Ethan               8 LIAC-MR                55.00      54.69        
 30 Hunt, Liam                 7 WAC-MR                 55.83      55.09        
 31 Cornish, Jack A            7 Marlins Bgnw-MR      1:03.47      55.29        
 32 Moran, Jack M              8 Marlins Bgnw-MR        54.16      55.52        
 33 McCarthy, Aidan N          7 LIAC-MR                58.00      55.64        
 34 Paez, Darian F             8 Marlins Bgnw-MR        57.43      55.84        
 35 Holmes, Jayden T           7 SMC-MR                 59.30      56.39        
 36 Lee, Cooper C              7 Badger-MR            1:02.96      57.03        
 37 Denfeld, Hunter A          7 GAEL-MR              1:04.23      58.30        
 38 Melloy, Matthew            7 WAC-MR                 59.86      58.75        
 39 Blyakhman, Boris           8 WAC-MR               1:00.00      58.86        
 40 Chang, Benjamin            7 Marlins Bgnw-MR        55.00      59.24        
 41 Nadecki, Erik S            7 Marlins Bgnw-MR      1:04.74      59.64        
 42 Capaldi, Jonathan P        7 Badger-MR              57.85    1:00.66        
 43 Yadgarov, Daniel           8 WAC-MR               1:00.00    1:01.27        
 44 McHugh, Connor J           7 Marlins Bgnw-MR        56.05    1:01.30        
 45 Malamud, Jacob             8 WAC-MR               1:00.00    1:02.09        
 46 Trafton, Colby L           8 Rivertown Rays-MR    1:05.44    1:02.65        
 47 Thantu, Larson T           8 Rivertown Rays-MR      59.67    1:02.77        
 48 Gutelzon, Liran            7 Agua Swim Team-MR      48.00    1:03.43        
 49 Bellach, Matthew R         7 Badger-MR              56.95    1:04.03        
 50 Larucci, Julian J          7 NYCC-MR              1:04.59    1:04.28        
 51 Kleyman, Gabriel           7 WAC-MR               1:03.30    1:05.28        
 52 Sapienza, Leonardo J       8 NYCC-MR              1:13.53    1:05.92        
 53 Kirkland, Cameron X        8 WAC-MR               1:02.69    1:06.69        
 54 Vodopyanov, Felix          8 WAC-MR               1:10.25    1:06.79        
 55 Surace, Frank              7 WAC-MR               1:02.06    1:08.24        
 56 Polese, Patrick L          7 SMC-MR               1:12.67    1:08.84        
 57 Mccauley, Declan           7 GAEL-MR                57.94    1:12.19        
 58 Koufalis, Konstantinos     7 Badger-MR            1:18.38    1:13.62        
 59 Lowe, Eli J                8 SMC-MR                    NT    1:16.10        
 60 Racz, Gregory              7 CFB-MR                    NT    1:26.07        
 -- Wry, Declan J              8 Rivertown Rays-MR    1:01.08         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Payne, Tristan A           7 Rivertown Rays-MR    1:17.29         DQ        
      No touch at turn
 -- Lavender, Michael Z        7 Rivertown Rays-MR    1:07.98         DQ        
      Did not finish on back
 -- Malionek, Brayden R        8 CFB-MR                 43.60         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Shablovsky, Brian          8 WAC-MR               1:00.92         DQ        
      No touch at turn
 -- Engel, Oliver K            7 SMC-MR                 55.03         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Fishlin, Oliver H          7 SMC-MR                 54.99         DQ        
      Non-continuous turning action
 -- Taylor, Noah B             8 NYCC-MR                51.33         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Jones, Lancelot R          8 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Did not finish on back
 -- Engel, Eric R              7 SMC-MR                 55.89         NS        
 -- Kennedy, Andreas W         7 NYCC-MR                   NT         NS        
 -- Hoyt, Charlie P            8 SMC-MR                 51.56         NS        
 -- Breeden, Cayden J          8 Badger-MR              49.09         NS        
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Laskey, Ian                8 WAC-MR                 45.59      46.62        
  2 Bates, Andrew H            8 Agua Swim Team-MR      49.92      48.16        
  3 Mykhalus, Marco M          8 Agua Swim Team-MR      50.30      50.17        
  4 Benten, Liam A             8 Agua Swim Team-MR      54.08      53.32        
  5 Chosed, Maxwell R          7 Agua Swim Team-MR      51.51      53.57        
  6 Nager, Noah                8 SMC-MR               1:01.70      54.42        
  7 Mitnick, Theo M            7 Agua Swim Team-MR      56.68      55.18        
  8 Wohl, Evan S               8 Marlins Bgnw-MR        52.91      55.30        
  9 Malionek, Brayden R        8 CFB-MR                 56.29      55.34        
 10 Shnayder, Steven Z         7 LIAC-MR                56.51      55.40        
 11 Jones, Ronin               7 Agua Swim Team-MR      56.82      55.86        
 12 Chang, Benjamin            7 Marlins Bgnw-MR      1:00.00      57.20        
 13 Malik, Rohan               8 Marlins Bgnw-MR      1:01.93      57.52        
 14 Graullera, Cassiel         8 Agua Swim Team-MR    1:00.00      57.85        
 15 Nadecki, Erik S            7 Marlins Bgnw-MR      1:00.87      58.68        
 16 Melloy, Matthew            7 WAC-MR                 59.67      59.33        
 17 Paez, Darian F             8 Marlins Bgnw-MR      1:03.18    1:00.27        
 18 O'Sullivan, Charlie J      7 GAEL-MR                59.98    1:00.95        
 19 Fine, Evan                 8 Agua Swim Team-MR    1:06.04    1:01.84        
 20 McHugh, Connor J           7 Marlins Bgnw-MR      1:05.00    1:02.60        
 21 Lynch, Jamie M             8 Marlins Bgnw-MR      1:04.29    1:02.74        
 22 Thomas, Moane              8 WAC-MR               1:01.42    1:03.07        
 23 Dalton, Sean A             8 Marlins Bgnw-MR      1:09.06    1:03.35        
 24 Moran, Jack M              8 Marlins Bgnw-MR        57.92    1:03.51        
 25 Sapienza, Leonardo J       8 NYCC-MR                   NT    1:03.57        
 26 Karle, Brian J             8 GAEL-MR              1:03.61    1:04.78        
 27 Cornish, Jack A            7 Marlins Bgnw-MR      1:12.00    1:06.97        
 28 Bellach, Matthew R         7 Badger-MR            1:10.44    1:07.05        
 29 Vodopyanov, Felix          8 WAC-MR               1:12.09    1:11.11        
 30 Lavender, Michael Z        7 Rivertown Rays-MR    1:08.41    1:16.42        
 31 Payne, Tristan A           7 Rivertown Rays-MR    1:16.80    1:20.11        
 32 Surace, Frank              7 WAC-MR               1:00.00    1:22.78        
 33 Yadgarov, Daniel           8 WAC-MR               1:00.00    1:28.19        
 34 Kirkland, Cameron X        8 WAC-MR               1:10.00    1:28.44        
 -- Lee, Cooper C              7 Badger-MR            1:01.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Geller, Russell            8 WAC-MR                 58.70         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Thantu, Larson T           8 Rivertown Rays-MR    1:16.79         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Lowe, Eli J                8 SMC-MR                    NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Garofolo, Gerard           8 SMC-MR                 57.50         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Santana, Eduardo J         8 LIAC-MR              1:03.34         DQ        
      Arms two strokes underwater
 -- Trafton, Colby L           8 Rivertown Rays-MR    1:20.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Wry, Declan J              8 Rivertown Rays-MR    1:20.00         DQ        
      Non-simultaneous kick
 -- Denfeld, Hunter A          7 GAEL-MR              1:10.20         DQ        
      Scissors kick
 -- Racz, Theodore             8 CFB-MR                    NT         DQ        
      One hand touch
 -- Wagner, Jared S            7 Agua Swim Team-MR      56.80         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Talamas, Jack K            7 GAEL-MR              1:08.42         DQ        
      One hand touch
 -- Morgan, Brendan M          8 SMC-MR               1:18.99         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Galligan, James D          8 Unatt Gael-MR             NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Gutelzon, Liran            7 Agua Swim Team-MR      50.00         DQ        
      No touch
 -- Polese, Patrick L          7 SMC-MR               1:24.35         DQ        
      Alternating Kick
 -- Kleyman, Gabriel           7 WAC-MR               1:35.85         DQ        
      Alternating Kick
 -- Malamud, Jacob             8 WAC-MR               1:10.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Shablovsky, Brian          8 WAC-MR               1:10.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Wantowski, Jacob           8 WAC-MR               1:03.35         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Blyakhman, Boris           8 WAC-MR               1:02.25         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Isabella, Ryan J           8 SMC-MR               1:08.31         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Schlamme, Will C           8 Unatt Bad-MR           55.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Koufalis, Konstantinos     7 Badger-MR                 NT         DQ        
      Scissors kick
 -- O'Donnell, Mikey W         8 Marlins Bgnw-MR      1:20.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Engel, Eric R              7 SMC-MR               1:02.32         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Franks, Finn J             8 Marlins Bgnw-MR        50.23         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Fishlin, Oliver H          7 SMC-MR               1:06.54         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Engel, Oliver K            7 SMC-MR               1:02.15         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Larucci, Julian J          7 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Kennedy, Andreas W         7 NYCC-MR                   NT         NS        
 -- Breeden, Cayden J          8 Badger-MR              56.37         NS        
 -- Capaldi, Jonathan P        7 Badger-MR                 NT         NS        
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wohl, Evan S               8 Marlins Bgnw-MR        45.17      43.53        
  2 Kern, Brian G              8 LIAC-MR                58.22      44.90        
  3 Mykhalus, Marco M          8 Agua Swim Team-MR      54.00      46.75        
  4 Malionek, Brayden R        8 CFB-MR                    NT      47.45        
  5 Wasserman, Jared S         8 Marlins Bgnw-MR        50.00      47.87        
  6 Kim, Gavin J               8 LIAC-MR                48.45      51.86        
  7 Wantowski, Jacob           8 WAC-MR               1:00.54      53.87        
  8 Sodhi, Eric J              7 LIAC-MR              1:00.00      54.18        
  9 Lynch, Jamie M             8 Marlins Bgnw-MR      1:05.00      58.82        
 10 Taylor, Noah B             8 NYCC-MR                   NT      59.64        
      Did not finish
 11 McHugh, Connor J           7 Marlins Bgnw-MR      1:07.63    1:03.38        
 12 Angelou, David J           8 LIAC-MR              1:02.08    1:04.61        
 13 Blyakhman, Boris           8 WAC-MR               1:00.00    1:10.89        
 14 Lee, Cooper C              7 Badger-MR              59.00    1:11.59        
 15 Jones, Lancelot R          8 NYCC-MR                   NT    1:11.65        
 -- Kleyman, Gabriel           7 WAC-MR               1:10.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Moran, Jack M              8 Marlins Bgnw-MR      1:04.03         DQ        
      Alternating Kick
 -- Fishlin, Oliver H          7 SMC-MR               1:03.38         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- O'Donnell, Mikey W         8 Marlins Bgnw-MR      1:18.05         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Trafton, Colby L           8 Rivertown Rays-MR    1:20.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Geller, Russell            8 WAC-MR               1:00.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Wry, Declan J              8 Rivertown Rays-MR    1:20.00         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Payne, Tristan A           7 Rivertown Rays-MR    1:20.00         DQ        
      No touch
 -- Lavender, Michael Z        7 Rivertown Rays-MR    1:14.00         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Thantu, Larson T           8 Rivertown Rays-MR    1:25.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Koufalis, Konstantinos     7 Badger-MR                 NT         DQ        
      One hand touch
 -- Holmes, Jayden T           7 SMC-MR               1:06.33         DQ        
      Scissors kick
 -- Bellach, Matthew R         7 Badger-MR                 NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Vanorden, Jesse T          7 LIAC-MR              1:00.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Lowe, Eli J                8 SMC-MR                    NT         NS        
 -- Hoyt, Charlie P            8 SMC-MR                 59.88         NS        
 -- Hunt, Liam                 7 WAC-MR               1:00.00         NS        
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bates, Andrew H            8 Agua Swim Team-MR    1:42.00    1:34.89        
  2 Garofolo, Gerard           8 SMC-MR               1:44.78    1:42.20        
  3 Wasserman, Jared S         8 Marlins Bgnw-MR      1:47.36    1:42.28        
                  49.23     1:42.28 (53.05)                                        
  4 Benten, Liam A             8 Agua Swim Team-MR    1:38.00    1:43.46        
  5 Santana, Eduardo J         8 LIAC-MR              1:51.22    1:43.90        
                  48.27     1:43.90 (55.63)                                        
  6 Franks, Finn J             8 Marlins Bgnw-MR      1:54.66    1:43.91        
                  48.14     1:43.91 (55.77)                                        
  7 Shnayder, Steven Z         7 LIAC-MR              1:49.90    1:47.81        
                  53.68     1:47.81 (54.13)                                        
  8 Malik, Rohan               8 Marlins Bgnw-MR      1:57.65    1:49.23        
                  51.22     1:49.23 (58.01)                                        
  9 Nager, Noah                8 SMC-MR               1:51.73    1:51.11        
                  54.38     1:51.11 (56.73)                                        
 10 Nadecki, Erik S            7 Marlins Bgnw-MR      2:20.00    1:54.57        
                  55.82     1:54.57 (58.75)                                        
 11 Fine, Evan                 8 Agua Swim Team-MR    1:45.00    1:55.34        
 12 Chang, Benjamin            7 Marlins Bgnw-MR      2:10.00    1:56.63        
                  57.48     1:56.63 (59.15)                                        
 13 Dalton, Sean A             8 Marlins Bgnw-MR      2:20.00    1:57.14        
                  59.15     1:57.14 (57.99)                                        
 14 Sodhi, Eric J              7 LIAC-MR              2:05.10    1:58.06        
                  54.78   1:58.06 (1:03.28)                                        
 15 Paez, Darian F             8 Marlins Bgnw-MR      2:20.03    2:04.31        
                1:02.35   2:04.31 (1:01.96)                                        
 16 Cornish, Jack A            7 Marlins Bgnw-MR      2:30.00    2:05.47        
                1:05.21   2:05.47 (1:00.26)                                        
 -- Racz, Theodore             8 CFB-MR                    NT         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                  55.92          DQ (59.77)                                        
 -- McCarthy, Aidan N          7 LIAC-MR              1:59.20         DQ        
      Did not finish on back - back
                  58.08        DQ (1:00.83)                                        
 -- Laskey, Ian                8 WAC-MR               1:27.45         DQ        
      Did not finish on back - back
 -- Hsieh, Ethan               8 LIAC-MR              2:11.95         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke - breast
                  51.86        DQ (1:03.74)                                        
 -- Mitnick, Theo M            7 Agua Swim Team-MR    1:46.00         DQ        
      Did not finish on back - back
                  51.91          DQ (52.31)                                        
 -- Chosed, Maxwell R          7 Agua Swim Team-MR    1:40.00         DQ        
      Did not finish on back - back
 -- Surace, Frank              7 WAC-MR                    NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
                1:21.15        DQ (1:20.73)                                        
 -- Schlamme, Will C           8 Unatt Bad-MR         1:50.00         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  46.99        DQ (1:01.78)                                        
 -- Breeden, Cayden J          8 Badger-MR            1:48.57         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  47.09          DQ (57.73)                                        
 -- Talamas, Jack K            7 GAEL-MR              2:01.39         NS        
 -- Capaldi, Jonathan P        7 Badger-MR            1:46.00         NS        
 -- Holmes, Jayden T           7 SMC-MR               2:35.41         NS