Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 11/10/2014 06:25 PM
       2014 MR FAST 6th Annual T.D. Young Meet - 11/8/2014 to 11/9/2014        
        6th Annual Theodore D. Young Fall Swim Meet, Sanction #: 141118        
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Casellas, Krystin R        8 KB Makos-MR            17.64      17.98        
  2 Aguilar, Lucia X           7 FAST-MR                   NT      18.34        
  3 Todorov, Ainhoa            7 CFJV-MR                18.31      18.35        
  4 Carley, Olina              8 CFJV-MR                17.81      18.84        
  5 Vega, Isabella M           7 KB Makos-MR            19.26      19.45        
  6 Sohng, Ella                8 CFJV-MR                30.00      21.03        
  7 VanWormer, Rowan           8 CFJV-MR                22.75      21.12        
  8 Rubio, Veronica            7 FAST-MR                23.04      21.82        
  9 Wilkinson, Julia           8 CFJV-MR                28.00      22.22        
 10 Callaghan, Brigid          6 CFJV-MR                35.00      26.24        
 11 Aguilar, Allyson           6 FAST-MR                34.59      26.72        
 12 Goyal, Arya                7 FAST-MR                   NT      27.90        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  ZQ
                32.09  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carley, Olina              8 CFJV-MR                39.68      40.03        
  2 Bahl, Sangetta             8 FAST-MR                40.25      41.04        
  3 Casellas, Krystin R        8 KB Makos-MR            55.22      41.31        
  4 Paulino, Janylee           8 UN-KB-MR               42.15      41.72        
  5 Vega, Isabella M           7 KB Makos-MR            43.92      42.77        
  6 Sohng, Ella                8 CFJV-MR                55.00      43.00        
  7 VanWormer, Rowan           8 CFJV-MR                42.15      43.36        
  8 Wilkinson, Julia           8 CFJV-MR              1:00.00      46.80        
  9 Rubio, Veronica            7 FAST-MR                47.59      46.83        
 10 Aguilar, Lucia X           7 FAST-MR              1:28.10    1:06.46        
 11 Goyal, Arya                7 FAST-MR                   NT    1:09.27        
 12 Aguilar, Allyson           6 FAST-MR              1:15.38    1:16.04        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Todorov, Ainhoa            7 CFJV-MR                19.73      19.80        
  2 Casellas, Krystin R        8 KB Makos-MR            23.09      22.27        
  3 Vega, Isabella M           7 KB Makos-MR            24.57      23.20        
  4 Sohng, Ella                8 CFJV-MR                35.00      23.44        
  5 VanWormer, Rowan           8 CFJV-MR                22.70      23.50        
  6 Paulino, Janylee           8 UN-KB-MR               24.60      24.09        
  7 Wilkinson, Julia           8 CFJV-MR                35.00      28.75        
  8 Aguilar, Allyson           6 FAST-MR                32.00      29.37        
  9 Aguilar, Lucia X           7 FAST-MR                   NT      31.82        
 10 Goyal, Arya                7 FAST-MR                   NT      31.97        
 11 Callaghan, Brigid          6 CFJV-MR                40.00      33.80        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bahl, Sangetta             8 FAST-MR                45.85      47.08        
  2 Carley, Olina              8 CFJV-MR                45.63      47.64        
  3 Casellas, Krystin R        8 KB Makos-MR            48.07      48.15        
  4 Vega, Isabella M           7 KB Makos-MR            55.58      50.03        
  5 VanWormer, Rowan           8 CFJV-MR                51.18      50.69        
  6 Sohng, Ella                8 CFJV-MR              1:10.00      51.60        
  7 Paulino, Janylee           8 UN-KB-MR               54.61      52.96        
  8 Wilkinson, Julia           8 CFJV-MR              1:10.00      57.13        
  9 Aguilar, Allyson           6 FAST-MR              1:05.11    1:01.86        
 10 Aguilar, Lucia X           7 FAST-MR              1:38.58    1:14.18        
 11 Goyal, Arya                7 FAST-MR                   NT    1:15.03        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Todorov, Ainhoa            7 CFJV-MR                22.94      26.33        
  2 Ha, Kara                   8 MALT-NJ                31.54      27.74        
  3 Rubio, Veronica            7 FAST-MR                30.97      29.35        
  4 Sohng, Ella                8 CFJV-MR                40.00      30.85        
  5 Carley, Olina              8 CFJV-MR                31.14      31.37        
  6 Goyal, Arya                7 FAST-MR                   NT      41.94        
  7 Aguilar, Allyson           6 FAST-MR                   NT      47.90        
 -- Wilkinson, Julia           8 CFJV-MR                38.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Aguilar, Lucia X           7 FAST-MR                   NT         DQ        
      Arms two strokes underwater
 -- Callaghan, Brigid          6 CFJV-MR                45.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  ZQ
                42.99  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Todorov, Ainhoa            7 CFJV-MR                52.65      51.42        
  2 Vega, Isabella M           7 KB Makos-MR          1:01.27      55.97        
  3 Bahl, Sangetta             8 FAST-MR                55.42      57.44        
  4 Rubio, Veronica            7 FAST-MR              1:03.13    1:00.57        
  5 Paulino, Janylee           8 UN-KB-MR               58.28    1:00.62        
 -- Aguilar, Lucia X           7 FAST-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Todorov, Ainhoa            7 CFJV-MR                19.04      21.93        
  2 Casellas, Krystin R        8 KB Makos-MR            20.70      22.80        
  3 Carley, Olina              8 CFJV-MR                21.35      24.71        
  4 VanWormer, Rowan           8 CFJV-MR                30.32      25.12        
  5 Sohng, Ella                8 CFJV-MR                40.00      25.92        
  6 Rubio, Veronica            7 FAST-MR                   NT      27.88        
  7 Paulino, Janylee           8 UN-KB-MR               24.83      28.20        
  8 Wilkinson, Julia           8 CFJV-MR                32.00      30.16        
  9 Callaghan, Brigid          6 CFJV-MR                40.00      35.04        
 10 Aguilar, Allyson           6 FAST-MR                   NT      44.70        
 -- Goyal, Arya                7 FAST-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Todorov, Ainhoa            7 CFJV-MR                48.26      46.29        
  2 Carley, Olina              8 CFJV-MR                51.09      49.65        
  3 VanWormer, Rowan           8 CFJV-MR              1:01.81      50.54        
  4 Casellas, Krystin R        8 KB Makos-MR          1:34.90      51.08        
  5 Bahl, Sangetta             8 FAST-MR                59.04      51.51        
  6 Vega, Isabella M           7 KB Makos-MR            49.00      53.93        
  7 Paulino, Janylee           8 UN-KB-MR               56.73    1:01.53        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  ZQ
                32.09  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aery, Christine           10 CFJV-MR                33.68      33.06 SILV   
  2 Punnoose, Ann J           10 FAST-MR                34.32      33.84 SILV   
  3 Barabasi, Bianca R        10 FAST-MR                40.34      36.71        
  4 Milla, Madison I           9 DESC-NJ                39.34      37.23        
  5 Weirich-Freiberg, Victor   9 UNDES-NJ               40.32      37.67        
  6 Rosario, Tykai N          10 KB Makos-MR            36.80      38.03        
  7 Lamoni, Saniya I          10 KB Makos-MR            38.66      38.42        
  8 Thomas, Sasha G           10 DESC-NJ                44.53      38.54        
  9 Rubio, Valentina          10 FAST-MR                38.25      38.63        
 10 Culbertson, Madalyn       10 CFJV-MR                41.13      38.87        
 11 Gonzalez, Imani L          9 KB Makos-MR            40.82      39.30        
 12 Rivera, Krisna            10 UN-KB-MR               40.25      39.34        
 13 Echavarria, Victoria P     9 KB Makos-MR            43.60      39.79        
 14 Goyal, Ilina              10 FAST-MR                47.51      41.98        
 15 Callaghan, Mary-Kate       9 CFJV-MR                41.07      42.01        
 16 Chicaiza, Natali           9 CFJV-MR                44.88      43.62        
 17 Bell, Cameryn L            9 FAST-MR                50.83      45.06        
 18 Zucker, Petra              9 MALT-NJ                50.14      45.32        
 19 Khanuja, Deeva K           9 FAST-MR                47.78      46.48        
 20 D'Agostino, Lauren        10 CFJV-MR              1:00.00      50.51        
 -- Dwyer, Elani E             9 DESC-NJ              1:09.22         DQ        
      No touch on turn
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:28.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leonard, Delaney          10 CFJV-MR              2:54.74    2:39.47 SILV   
                  35.72     1:16.46 (40.74)     1:59.94 (43.48)     2:39.47 (39.53)
  2 Aery, Christine           10 CFJV-MR              2:55.18    2:45.10 SILV   
                  35.19     1:18.32 (43.13)     2:02.77 (44.45)     2:45.10 (42.33)
  3 MacDonald, Kate           10 CFJV-MR                   NT    2:51.48        
                  37.84     1:21.75 (43.91)     2:08.50 (46.75)     2:51.48 (42.98)
  4 Barreto, Zoe A            10 DESC-NJ                   NT    2:54.56        
                  38.70     1:22.79 (44.09)     2:08.18 (45.39)     2:54.56 (46.38)
  5 Punnoose, Ann J           10 FAST-MR              3:08.72    2:58.82        
                  38.96     1:26.01 (47.05)     2:14.20 (48.19)     2:58.82 (44.62)
  6 Kelly, Katie              10 CFJV-MR              3:15.93    3:03.26        
                  38.75     1:25.14 (46.39)     2:14.66 (49.52)     3:03.26 (48.60)
  7 Milla, Madison I           9 DESC-NJ                   NT    3:14.27        
                  41.69     1:33.72 (52.03)     2:25.87 (52.15)     3:14.27 (48.40)
  8 Rubio, Valentina          10 FAST-MR                   NT    3:17.98        
                  44.31     1:35.32 (51.01)     2:27.99 (52.67)     3:17.98 (49.99)
  9 Barabasi, Bianca R        10 FAST-MR              3:26.03    3:19.08        
                  45.45     1:38.63 (53.18)     2:31.03 (52.40)     3:19.08 (48.05)
 10 Rosario, Tykai N          10 KB Makos-MR          3:37.04    3:20.00        
                  39.47     1:27.20 (47.73)     2:17.12 (49.92)   3:20.00 (1:02.88)
 11 Rivera, Krisna            10 UN-KB-MR             3:45.00    3:20.39        
                  45.66   3:21.34 (2:35.68)     3:43.19 (21.85)         3:20.39 ( )
 12 Polito, Lauren E           9 HS-MR                4:25.28    3:22.87        
                  45.81     1:38.37 (52.56)     2:31.63 (53.26)     3:22.87 (51.24)
 13 Bensabeur, Sidney          9 CFJV-MR              3:20.00    3:27.50        
                  43.56     1:36.43 (52.87)     2:32.13 (55.70)     3:27.50 (55.37)
 14 Chicaiza, Natali           9 CFJV-MR              3:20.00    3:30.03        
                  48.69     1:41.53 (52.84)     2:36.42 (54.89)     3:30.03 (53.61)
 15 Wheeler, Marina           10 CFJV-MR              4:07.74    3:36.72        
                  44.75     1:41.06 (56.31)     2:39.59 (58.53)     3:36.72 (57.13)
 16 Khanuja, Deeva K           9 FAST-MR                   NT    3:59.39        
                  49.74   1:51.41 (1:01.67)   2:58.55 (1:07.14)   3:59.39 (1:00.84)
 -- Montalvo, Laeyah N        10 KB Makos-MR          4:30.00        DNF        
      Did not finish
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leonard, Delaney          10 CFJV-MR                42.22      38.32 SILV   
  2 Aery, Christine           10 CFJV-MR                41.24      38.50 SILV   
  3 Barabasi, Bianca R        10 FAST-MR                42.25      40.88 SILV   
  4 Rosario, Tykai N          10 KB Makos-MR            45.41      40.97 SILV   
  5 Kelly, Katie              10 CFJV-MR                44.41      42.00 SILV   
  6 Punnoose, Ann J           10 FAST-MR                41.13      42.42 SILV   
  7 Lamoni, Saniya I          10 KB Makos-MR            50.66      45.95        
  8 Gonzalez, Imani L          9 KB Makos-MR            50.00      46.64        
  9 Rubio, Valentina          10 FAST-MR                49.09      47.01        
 10 Goyal, Ilina              10 FAST-MR                47.96      47.27        
 11 Chicaiza, Natali           9 CFJV-MR                49.98      48.40        
 12 Thomas, Sasha G           10 DESC-NJ                58.47      49.68        
 13 Echavarria, Victoria P     9 KB Makos-MR            49.71      50.51        
 14 Rivera, Krisna            10 UN-KB-MR               58.81      52.46        
 15 Khanuja, Deeva K           9 FAST-MR                56.68      56.29        
 16 Bell, Cameryn L            9 FAST-MR              1:04.53      58.71        
 17 Kleinman, Lior             9 MALT-NJ                58.41    1:01.23        
 18 D'Agostino, Lauren        10 CFJV-MR              1:10.00    1:01.78        
 19 Dwyer, Elani E             9 DESC-NJ              1:31.73    1:08.81        
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:37.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leonard, Delaney          10 CFJV-MR              1:28.14    1:23.22 SILV   
                  42.06     1:23.22 (41.16)                                        
  2 MacDonald, Kate           10 CFJV-MR              1:31.60    1:23.97 SILV   
                  40.88     1:23.97 (43.09)                                        
  3 Winters, Mia E            10 HS-MR                1:32.66    1:27.94 SILV   
                  41.80     1:27.94 (46.14)                                        
  4 Barabasi, Bianca R        10 FAST-MR              1:32.50    1:28.48 SILV   
                  44.56     1:28.48 (43.92)                                        
  5 Rosario, Tykai N          10 KB Makos-MR          1:28.58    1:29.84 SILV   
                  42.63     1:29.84 (47.21)                                        
  6 Barreto, Zoe A            10 DESC-NJ              1:36.85    1:30.92 SILV   
                  44.29     1:30.92 (46.63)                                        
  7 Kelly, Katie              10 CFJV-MR              1:29.27    1:31.26 SILV   
                  44.45     1:31.26 (46.81)                                        
  8 Punnoose, Ann J           10 FAST-MR              1:40.06    1:32.06 SILV   
                  44.00     1:32.06 (48.06)                                        
  9 Walker, Lucy E             9 Silver Streaks-MR    1:35.82    1:32.97 SILV   
                  44.93     1:32.97 (48.04)                                        
 10 Schivel, Gabriela M       10 DESC-NJ              2:04.62    1:36.13 SILV   
                  44.50     1:36.13 (51.63)                                        
 11 Weirich-Freiberg, Victor   9 UNDES-NJ             1:49.43    1:36.77 SILV   
                  45.56     1:36.77 (51.21)                                        
 12 Culbertson, Madalyn       10 CFJV-MR              1:38.48    1:38.90        
                  47.96     1:38.90 (50.94)                                        
 13 MacDonald, Laura           9 CFJV-MR              2:00.00    1:38.91        
                  48.65     1:38.91 (50.26)                                        
 14 Goyal, Ilina              10 FAST-MR              1:46.69    1:41.25        
                  48.75     1:41.25 (52.50)                                        
 15 Echavarria, Victoria P     9 KB Makos-MR          1:43.59    1:41.78        
 16 Milla, Madison I           9 DESC-NJ              1:43.93    1:43.14        
                  49.24     1:43.14 (53.90)                                        
 17 Montalvo, Laeyah N        10 KB Makos-MR          1:43.42    1:43.19        
                  51.79     1:43.19 (51.40)                                        
 18 Bensabeur, Sidney          9 CFJV-MR              1:40.00    1:43.58        
                  50.60     1:43.58 (52.98)                                        
 19 Lamoni, Saniya I          10 KB Makos-MR          1:50.53    1:44.05        
                  48.17     1:44.05 (55.88)                                        
 20 Gatterdam, Lyla            9 Silver Streaks-MR    1:50.07    1:44.27        
 21 Polito, Lauren E           9 HS-MR                1:41.91    1:44.31        
                  50.97     1:44.31 (53.34)                                        
 22 Gonzalez, Imani L          9 KB Makos-MR          1:51.44    1:47.01        
                  50.32     1:47.01 (56.69)                                        
 23 Schivel, Tatyanne N       10 DESC-NJ              2:13.87    1:47.43        
                  49.17     1:47.43 (58.26)                                        
 24 Callaghan, Mary-Kate       9 CFJV-MR              2:01.00    1:55.02        
                  56.71     1:55.02 (58.31)                                        
 25 Thomas, Sasha G           10 DESC-NJ                   NT    1:55.14        
                  51.95   1:55.14 (1:03.19)                                        
 26 Bell, Cameryn L            9 FAST-MR                   NT    2:04.07        
                  57.18   2:04.07 (1:06.89)                                        
 27 Fields, Imani A            9 UNDES-NJ                  NT    2:05.84        
                  51.98   2:05.84 (1:13.86)                                        
 -- Mischka, Camilla E         9 Silver Streaks-MR    2:12.11         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  58.77        DQ (1:00.68)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  ZQ
                42.99  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aery, Christine           10 CFJV-MR                42.72      42.69 JO     
  2 Leonard, Delaney          10 CFJV-MR                45.36      42.76 JO     
  3 MacDonald, Kate           10 CFJV-MR                45.32      44.57 SILV   
  4 Schivel, Gabriela M       10 DESC-NJ                55.72      47.03 SILV   
  5 Winters, Mia E            10 HS-MR                  52.71      48.13 SILV   
  6 Culbertson, Madalyn       10 CFJV-MR                49.81      48.74        
  7 Kelly, Katie              10 CFJV-MR                47.61      48.91        
  8 Lamoni, Saniya I          10 KB Makos-MR            57.77      49.79        
  9 MacDonald, Laura           9 CFJV-MR                51.18      50.71        
 10 Echavarria, Victoria P     9 KB Makos-MR            48.59      50.88        
 11 Walker, Lucy E             9 Silver Streaks-MR    1:00.11      51.17        
 12 Wheeler, Marina           10 CFJV-MR                52.88      51.81        
 13 Thomas, Sasha G           10 DESC-NJ                   NT      53.82        
 14 Rivera, Krisna            10 UN-KB-MR               58.77      54.19        
 15 Rubio, Valentina          10 FAST-MR                53.78      55.91        
 16 Gatterdam, Lyla            9 Silver Streaks-MR      54.11      56.31        
 17 Winters, Emma C           10 HS-MR                  58.23      56.37        
 18 Chicaiza, Natali           9 CFJV-MR              1:21.57      59.01        
 19 Mischka, Camilla E         9 Silver Streaks-MR    1:01.11      59.38        
 20 Khanuja, Deeva K           9 FAST-MR                   NT    1:00.42        
 21 Callaghan, Mary-Kate       9 CFJV-MR              1:07.17    1:01.69        
 22 Gonzalez, Imani L          9 KB Makos-MR          1:04.11    1:02.23        
 23 Bell, Cameryn L            9 FAST-MR                   NT    1:41.06        
 -- Fields, Imani A            9 UNDES-NJ                  NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Goyal, Ilina              10 FAST-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:31.99  ZQ
              1:32.99  JO
              1:48.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aery, Christine           10 CFJV-MR              1:32.20    1:33.59 SILV   
                  43.69     1:33.59 (49.90)                                        
  2 Kelly, Katie              10 CFJV-MR              1:46.06    1:49.66        
                  51.21     1:49.66 (58.45)                                        
  3 Echavarria, Victoria P     9 KB Makos-MR          2:21.91    1:52.66        
                  53.83     1:52.66 (58.83)                                        
  4 Bensabeur, Sidney          9 CFJV-MR              1:52.75    1:54.40        
                  54.49     1:54.40 (59.91)                                        
  5 Weirich-Freiberg, Victor   9 UNDES-NJ             2:07.22    1:56.25        
                  57.26     1:56.25 (58.99)                                        
  6 Zucker, Petra              9 MALT-NJ                   NT    1:58.82        
                  58.11   1:58.82 (1:00.71)                                        
  7 Rubio, Valentina          10 FAST-MR              2:07.36    2:02.72        
                  58.40   2:02.72 (1:04.32)                                        
  8 Milla, Madison I           9 DESC-NJ              1:59.72    2:03.61        
                  58.82   2:03.61 (1:04.79)                                        
  9 Thomas, Sasha G           10 DESC-NJ                   NT    2:07.73        
                  57.86   2:07.73 (1:09.87)                                        
 10 Callaghan, Mary-Kate       9 CFJV-MR              2:29.51    2:18.43        
                1:08.40   2:18.43 (1:10.03)                                        
 11 Bell, Cameryn L            9 FAST-MR                   NT    3:08.32        
                1:30.73   3:08.32 (1:37.59)                                        
 -- Chicaiza, Natali           9 CFJV-MR              2:00.00         DQ        
      Downward butterfly kick
                1:03.14                                                            
 -- Goyal, Ilina              10 FAST-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
                  58.77                                                            
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leonard, Delaney          10 CFJV-MR                35.06      36.20 SILV   
  2 Punnoose, Ann J           10 FAST-MR                46.81      40.36 SILV   
  3 Rosario, Tykai N          10 KB Makos-MR            41.06      41.36 SILV   
  4 Culbertson, Madalyn       10 CFJV-MR                47.00      44.15        
  5 Barabasi, Bianca R        10 FAST-MR                48.02      44.62        
  6 Kelly, Katie              10 CFJV-MR                46.44      44.64        
  7 Bensabeur, Sidney          9 CFJV-MR                50.22      50.99        
  8 Weirich-Freiberg, Victor   9 UNDES-NJ               52.16      51.14        
  9 Rivera, Krisna            10 UN-KB-MR               52.14      54.39        
 10 Gonzalez, Imani L          9 KB Makos-MR            51.40      55.90        
 11 Callaghan, Mary-Kate       9 CFJV-MR                51.77      55.99        
 12 Kleinman, Lior             9 MALT-NJ              1:54.26    1:08.46        
 -- Lamoni, Saniya I          10 KB Makos-MR            46.25         DQ        
      One hand touch
 -- D'Agostino, Lauren        10 CFJV-MR              1:15.00         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:25.99  JO
              1:37.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barreto, Zoe A            10 DESC-NJ              1:39.65    1:34.94 SILV   
                  44.37     1:34.94 (50.57)                                        
  2 Punnoose, Ann J           10 FAST-MR              1:55.10    1:35.82 SILV   
                  45.77     1:35.82 (50.05)                                        
  3 Schivel, Gabriela M       10 DESC-NJ              2:19.04    1:49.25        
                  46.51   1:49.25 (1:02.74)                                        
  4 Weirich-Freiberg, Victor   9 UNDES-NJ             1:53.43    1:49.40        
  5 Polito, Lauren E           9 HS-MR                1:44.00    1:53.27        
                  52.41   1:53.27 (1:00.86)                                        
  6 Bensabeur, Sidney          9 CFJV-MR              2:00.00    1:57.06        
                  54.82   1:57.06 (1:02.24)                                        
 -- Milla, Madison I           9 DESC-NJ              1:38.79         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  54.49                                                            
 -- Schivel, Tatyanne N       10 DESC-NJ              2:22.75         DQ        
      Kick breaststroke type
                  50.99                                                            
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aery, Christine           10 CFJV-MR              1:26.88    1:27.43 SILV   
                  39.80     1:27.43 (47.63)                                        
  2 Rosario, Tykai N          10 KB Makos-MR          1:38.50    1:31.05        
                  42.99     1:31.05 (48.06)                                        
  3 Winters, Emma C           10 HS-MR                1:36.34    1:31.79        
                  41.97     1:31.79 (49.82)                                        
  4 Winters, Mia E            10 HS-MR                1:45.85    1:33.58        
                  44.60     1:33.58 (48.98)                                        
  5 MacDonald, Laura           9 CFJV-MR              1:30.14    1:35.96        
                  45.93     1:35.96 (50.03)                                        
  6 Barabasi, Bianca R        10 FAST-MR                   NT    1:38.28        
                  43.32     1:38.28 (54.96)                                        
  7 Culbertson, Madalyn       10 CFJV-MR              1:29.32    1:39.50        
                  46.24     1:39.50 (53.26)                                        
  8 Weirich-Freiberg, Victor   9 UNDES-NJ                  NT    1:41.05        
                  45.85     1:41.05 (55.20)                                        
  9 Polito, Lauren E           9 HS-MR                1:41.25    1:41.26        
                  46.92     1:41.26 (54.34)                                        
 10 Lamoni, Saniya I          10 KB Makos-MR          1:45.99    1:42.71        
                  47.65     1:42.71 (55.06)                                        
 11 Rubio, Valentina          10 FAST-MR              1:55.24    1:42.81        
                  47.09     1:42.81 (55.72)                                        
 12 Bahl, Sangetta             8 FAST-MR              1:54.01    1:43.52        
                  47.97     1:43.52 (55.55)                                        
 13 Wheeler, Marina           10 CFJV-MR              1:59.28    1:45.68        
                  49.74     1:45.68 (55.94)                                        
 14 Montalvo, Laeyah N        10 KB Makos-MR          1:50.00    1:46.23        
                  48.64     1:46.23 (57.59)                                        
 15 Chicaiza, Natali           9 CFJV-MR              2:02.71    1:46.48        
                  49.81     1:46.48 (56.67)                                        
 16 Gatterdam, Lyla            9 Silver Streaks-MR    1:50.11    1:48.33        
                  51.31     1:48.33 (57.02)                                        
 17 Gonzalez, Imani L          9 KB Makos-MR          1:50.84    1:49.11        
                  50.04     1:49.11 (59.07)                                        
 18 Echavarria, Victoria P     9 KB Makos-MR          1:43.24    1:50.42        
                  52.97     1:50.42 (57.45)                                        
 19 Thomas, Sasha G           10 DESC-NJ                   NT    1:53.62        
                  54.31     1:53.62 (59.31)                                        
 20 Goyal, Ilina              10 FAST-MR              1:57.19    1:53.82        
                  51.49   1:53.82 (1:02.33)                                        
 21 Rivera, Krisna            10 UN-KB-MR             1:55.90    1:54.08        
                  57.91     1:54.08 (56.17)                                        
 22 Rubio, Veronica            7 FAST-MR                   NT    1:58.73        
                  57.08   1:58.73 (1:01.65)                                        
 23 Callaghan, Mary-Kate       9 CFJV-MR              1:56.27    2:01.10        
 24 Khanuja, Deeva K           9 FAST-MR              2:05.31    2:05.69        
                1:01.92   2:05.69 (1:03.77)                                        
 25 Bell, Cameryn L            9 FAST-MR                   NT    2:24.04        
                1:01.84   2:24.04 (1:22.20)                                        
 -- Schivel, Tatyanne N       10 DESC-NJ                   NT         DQ        
      Did not finish on back - back
                  49.31                                                            
 -- Walker, Lucy E             9 Silver Streaks-MR    1:50.11         DQ        
      Did not finish on back - back
                  47.11                                                            
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:48.99  JO
              2:48.99  ZQ
              2:55.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leonard, Delaney          10 CFJV-MR              3:15.32    2:51.53 SILV   
                  37.35     1:21.91 (44.56)     2:12.40 (50.49)     2:51.53 (39.13)
  2 Culbertson, Madalyn       10 CFJV-MR              3:31.56    3:32.58        
                  48.81     1:42.80 (53.99)     2:42.38 (59.58)     3:32.58 (50.20)
  3 Bahl, Sangetta             8 FAST-MR                   NT    3:39.32        
                  50.89     1:43.08 (52.19)   2:50.60 (1:07.52)     3:39.32 (48.72)
  4 Bensabeur, Sidney          9 CFJV-MR              3:40.00    3:46.05        
                  55.14     1:53.04 (57.90)   2:53.99 (1:00.95)     3:46.05 (52.06)
 -- Milla, Madison I           9 DESC-NJ                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  54.37     1:46.79 (52.42)   2:53.56 (1:06.77)                    
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 2:18.15    2:23.67        
     1) Aery, Christine 10              2) Kelly, Katie 10                
     3)                                 4) Leonard, Delaney 10            
                  36.23     1:17.70 (41.47)     1:51.75 (34.05)     2:23.67 (31.92)
  2 Kips Bay Makos-MR  'A'                            2:34.09    2:44.99        
     1) Lamoni, Saniya I 10             2) Rosario, Tykai N 10            
     3) Casellas, Krystin R 8           4) Gonzalez, Imani L 9            
                  40.03     1:23.64 (43.61)     2:06.13 (42.49)     2:44.99 (38.86)
  3 Club Fit Jefferson Valley-MR  'B'                 2:37.21    2:48.22        
     1) Todorov, Ainhoa 7               2) Chicaiza, Natali 9             
     3) Carley, Olina 8                 4)                                
                  41.90     1:25.46 (43.56)     1:51.78 (26.32)     2:48.22 (56.44)
  4 Kips Bay Makos-MR  'B'                            3:02.99    2:54.65        
     1)                                 2) Echavarria, Victoria P 9       
     3) Vega, Isabella M 7              4)                                
                  55.80     1:20.84 (25.04)     1:38.47 (17.63)   2:54.65 (1:16.18)
 
Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 2:34.03    2:32.88        
     1) MacDonald, Kate 10              2) Aery, Christine 10             
     3) Leonard, Delaney 10             4) Kelly, Katie 10                
                  39.70     1:22.23 (42.53)     1:57.59 (35.36)     2:32.88 (35.29)
  2 Kips Bay Makos-MR  'A'                            3:14.61    2:59.64        
     1) Montalvo, Laeyah N 10           2) Echavarria, Victoria P 9       
     3) Rosario, Tykai N 10             4) Lamoni, Saniya I 10            
                  46.65     1:44.11 (57.46)     2:21.08 (36.97)     2:59.64 (38.56)
  3 Club Fit Jefferson Valley-MR  'B'                 2:57.86    3:00.59        
     1) Todorov, Ainhoa 7               2) Culbertson, Madalyn 10         
     3) Chicaiza, Natali 9              4) MacDonald, Laura 9             
                  45.25     1:34.18 (48.93)     2:14.61 (40.43)     3:00.59 (45.98)
  4 Kips Bay Makos-MR  'B'                            3:32.68    3:26.88        
     1)                                 2) Gonzalez, Imani L 9            
     3) Casellas, Krystin R 8           4) Vega, Isabella M 7             
                  52.56   1:53.17 (1:00.61)     2:10.66 (17.49)   3:26.88 (1:16.22)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.99  ZQ
                28.49  JO
                30.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Halderman, Emma           12 CFJV-MR                27.72      27.55 ZQ     
  2 Lamar, Christina L        11 HS-MR                  30.16      29.71 SILV   
  3 Langaman, Jenna T         11 HS-MR                  34.37      30.27 SILV   
  4 Kelly, Colleen            11 CFJV-MR                30.85      30.37 SILV   
  5 Prybylski, Anna           12 CFJV-MR                29.38      30.46 SILV   
  6 Laurenceau, Alyssa M      12 FAST-MR                30.54      30.50 SILV   
  7 Soltanova, Stephanie      12 HS-MR                  32.51      31.02        
  8 Chia, Molly               12 FAST-MR                30.69      31.31        
  9 Callaghan, Anna           11 CFJV-MR                31.81      31.52        
 10 Morgante, Kayla           12 CFJV-MR                30.75      31.67        
 11 Miriyagalla, Amaavi       12 CFJV-MR                32.26      31.75        
 12 Rocano, Kayla D           12 FAST-MR                30.91      31.90        
 13 Perez, Miranda M          11 UN-KB-MR               31.80      32.46        
 14 Dillon, Grace             11 CFJV-MR                33.66      32.59        
 15 Roberson, Kelsey P        11 NPR-NJ                 34.46      32.87        
 16 Lennon, Caroline N        11 FAST-MR                33.45      33.38        
 17 Baldwin, Kate E           11 HS-MR                  36.36      33.96        
                  34.22           33.96 ( )                                        
 18 Sharpe, Ashley B          11 UN-KB-MR               32.54      34.41        
 19 Steinhauer, Berkeley L    12 Silver Streaks-MR      35.94      34.48        
                  34.89           34.48 ( )                                        
 20 Castaneda, Stephanie      12 FAST-MR                35.87      35.29        
                  35.61           35.29 ( )                                        
 21 Reed, Nia N               12 KB Makos-MR            35.76      35.75        
 22 Miriyagalla, Vaishali     11 CFJV-MR                40.55      35.89        
                  36.20           35.89 ( )                                        
 23 Tyberg, Alexa             11 CFJV-MR                37.54      36.89        
                  37.34           36.89 ( )                                        
 24 Silver, Christina M       11 Silver Streaks-MR      36.54      37.69        
                  38.12           37.69 ( )                                        
 25 Silva, Sarah P            12 DESC-NJ                36.53      38.01        
                  40.89           38.01 ( )                                        
 26 Royal-Smith, Jaisha       12 KB Makos-MR            37.06      38.12        
                  46.55           38.12 ( )                                        
 27 Gale, Aidan               12 CFJV-MR                45.00      38.89        
                  38.99           38.89 ( )                                        
 28 Ramos, Samantha           12 KB Makos-MR            36.38      39.10        
                  39.46           39.10 ( )                                        
 29 Thomas, Sneha E           11 FAST-MR                46.24      39.85        
                  40.85           39.85 ( )                                        
 29 Rabinowitz, Alana         12 CFJV-MR                45.00      39.85        
                  42.36           39.85 ( )                                        
 31 Rodriguez, Juliet         11 DESC-NJ                49.09      41.64        
                  24.32       41.64 (17.32)                                        
 32 Loor- Steinberg, Thalia   12 MALT-NJ                51.24      42.18        
 33 Skjeveland, Kira R        11 FAST-MR                43.11      48.58        
                  49.09           48.58 ( )                                        
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:57.99  JO
              5:57.99  ZQ
              6:03.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Laurenceau, Alyssa M      12 FAST-MR              7:25.90    6:43.09        
                  34.94     1:14.83 (39.89)     1:56.24 (41.41)     2:37.36 (41.12)
        3:18.98 (41.62)     4:00.73 (41.75)     4:41.97 (41.24)     5:23.44 (41.47)
        6:03.89 (40.45)     6:43.09 (39.20)                                        
  2 Chia, Molly               12 FAST-MR              7:22.30    6:54.42        
                  35.63     1:16.56 (40.93)     1:58.71 (42.15)     2:40.52 (41.81)
        3:23.56 (43.04)     4:05.49 (41.93)     4:48.81 (43.32)     5:32.25 (43.44)
        6:14.85 (42.60)     6:54.42 (39.57)                                        
  3 Rocano, Kayla D           12 FAST-MR              7:20.15    7:03.73        
                  35.32     1:15.60 (40.28)     1:57.75 (42.15)     2:40.03 (42.28)
        3:23.97 (43.94)     4:07.60 (43.63)     4:52.93 (45.33)     5:37.65 (44.72)
        6:22.54 (44.89)     7:03.73 (41.19)                                        
  4 Miriyagalla, Amaavi       12 CFJV-MR              7:42.37    7:13.01        
                  36.20     1:17.23 (41.03)     2:00.58 (43.35)     2:44.03 (43.45)
        3:29.37 (45.34)     4:15.10 (45.73)     5:00.56 (45.46)     5:46.40 (45.84)
        6:31.61 (45.21)     7:13.01 (41.40)                                        
  5 Roberson, Kelsey P        11 NPR-NJ               7:52.94    7:22.71        
                  37.18     1:20.63 (43.45)     2:05.67 (45.04)     2:52.81 (47.14)
        3:38.56 (45.75)     4:24.78 (46.22)     5:11.80 (47.02)     5:58.13 (46.33)
        6:40.01 (41.88)     7:22.71 (42.70)                                        
  6 Ashley, Rachel            11 CFJV-MR              8:10.19    7:27.00        
                  37.58     1:20.99 (43.41)     2:07.77 (46.78)     2:53.81 (46.04)
        3:40.04 (46.23)     4:28.58 (48.54)     5:16.74 (48.16)     6:03.82 (47.08)
        6:50.36 (46.54)     7:27.00 (36.64)                                        
  7 Tyberg, Alexa             11 CFJV-MR              8:10.00    7:38.04        
                  39.36     1:24.80 (45.44)     2:11.28 (46.48)     2:57.65 (46.37)
        3:45.44 (47.79)     4:32.96 (47.52)     5:21.16 (48.20)     6:09.69 (48.53)
        6:57.01 (47.32)     7:38.04 (41.03)                                        
  8 Castaneda, Stephanie      12 FAST-MR              8:56.93    7:50.62        
                  38.50     1:23.03 (44.53)     2:10.45 (47.42)     2:58.21 (47.76)
        3:45.95 (47.74)     4:35.77 (49.82)     5:25.80 (50.03)     6:16.26 (50.46)
        7:06.18 (49.92)     7:50.62 (44.44)                                        
  9 Morgante, Kayla           12 CFJV-MR              7:56.93    7:52.92        
                  40.23     1:26.63 (46.40)     2:15.97 (49.34)     3:05.56 (49.59)
        3:55.25 (49.69)     4:43.82 (48.57)     5:35.15 (51.33)     6:24.72 (49.57)
        7:14.05 (49.33)     7:52.92 (38.87)                                        
 10 Sharpe, Ashley B          11 UN-KB-MR             8:14.95    8:03.63        
                  38.54     1:25.63 (47.09)     2:14.64 (49.01)     3:04.11 (49.47)
        3:53.45 (49.34)     4:45.59 (52.14)     5:35.72 (50.13)     6:27.97 (52.25)
        7:16.15 (48.18)     8:03.63 (47.48)                                        
 11 Ryan, Brooke              11 CFJV-MR              8:10.00    8:21.17        
                  41.65     1:29.34 (47.69)     2:19.09 (49.75)     3:09.82 (50.73)
        4:01.88 (52.06)     4:55.12 (53.24)     5:48.69 (53.57)     6:41.21 (52.52)
        7:32.18 (50.97)     8:21.17 (48.99)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.69  ZQ
                32.99  JO
                37.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jocelyn, Laura            12 CFJV-MR                29.96      30.62 ZQ     
  2 Lamar, Christina L        11 HS-MR                  34.74      32.58 ZQ     
  3 Callaghan, Anna           11 CFJV-MR                35.24      34.83 SILV   
  4 Langaman, Jenna T         11 HS-MR                  37.86      35.03 SILV   
  5 Kelly, Colleen            11 CFJV-MR                35.52      36.06 SILV   
  6 Miriyagalla, Amaavi       12 CFJV-MR                39.38      36.68 SILV   
  7 Baldwin, Kate E           11 HS-MR                  39.73      39.97        
  8 Roberson, Kelsey P        11 NPR-NJ                 42.11      40.46        
  9 Dillon, Grace             11 CFJV-MR                44.00      41.49        
 10 Castaneda, Stephanie      12 FAST-MR                42.89      42.05        
 11 Ryan, Brooke              11 CFJV-MR                42.19      42.11        
 12 Ramos, Samantha           12 KB Makos-MR            43.50      42.86        
 13 Miriyagalla, Vaishali     11 CFJV-MR                46.00      43.07        
 14 Tyberg, Alexa             11 CFJV-MR                44.14      45.08        
 15 Steinhauer, Berkeley L    12 Silver Streaks-MR      45.59      45.40        
 16 Gale, Aidan               12 CFJV-MR                48.00      45.79        
 17 Royal-Smith, Jaisha       12 KB Makos-MR            50.62      46.25        
 18 Rabinowitz, Alana         12 CFJV-MR                50.00      47.34        
 19 Silva, Sarah P            12 DESC-NJ                50.40      47.51        
 20 Silver, Christina M       11 Silver Streaks-MR      46.87      48.12        
 21 Thomas, Sneha E           11 FAST-MR                39.04      49.06        
 22 Rodriguez, Juliet         11 DESC-NJ                58.38      52.75        
 23 Skjeveland, Kira R        11 FAST-MR                50.03    1:01.77        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:10.49  JO
              1:21.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jocelyn, Laura            12 CFJV-MR              1:06.48    1:07.49 ZQ     
                  33.01     1:07.49 (34.48)                                        
  2 Halderman, Emma           12 CFJV-MR              1:08.05    1:08.34 ZQ     
                  33.40     1:08.34 (34.94)                                        
  3 Kelly, Colleen            11 CFJV-MR              1:15.84    1:16.45 SILV   
                  37.37     1:16.45 (39.08)                                        
  4 Callaghan, Anna           11 CFJV-MR              1:16.40    1:16.96 SILV   
                  37.30     1:16.96 (39.66)                                        
  5 Lennon, Caroline N        11 FAST-MR              1:23.12    1:23.91        
                  40.36     1:23.91 (43.55)                                        
  6 Dillon, Grace             11 CFJV-MR              1:27.06    1:26.09        
                  42.50     1:26.09 (43.59)                                        
  7 Perez, Miranda M          11 UN-KB-MR             1:27.53    1:26.20        
                  42.99     1:26.20 (43.21)                                        
  8 Castaneda, Stephanie      12 FAST-MR              1:32.48    1:30.18        
                  44.50     1:30.18 (45.68)                                        
  9 Ramos, Samantha           12 KB Makos-MR          1:36.56    1:32.05        
 10 Reed, Nia N               12 KB Makos-MR          1:34.83    1:32.49        
                  44.53     1:32.49 (47.96)                                        
 11 Miriyagalla, Vaishali     11 CFJV-MR              1:43.50    1:33.12        
                  45.87     1:33.12 (47.25)                                        
 12 Gale, Aidan               12 CFJV-MR              1:50.00    1:35.99        
                  45.70     1:35.99 (50.29)                                        
 13 Silva, Sarah P            12 DESC-NJ              2:05.75    1:44.78        
                  50.12     1:44.78 (54.66)                                        
 14 Royal-Smith, Jaisha       12 KB Makos-MR          1:50.16    1:44.83        
                  50.46     1:44.83 (54.37)                                        
 15 Rabinowitz, Alana         12 CFJV-MR              2:15.00    1:47.96        
                  50.58     1:47.96 (57.38)                                        
 16 Thomas, Sneha E           11 FAST-MR              2:16.37    1:54.08        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                37.19  JO
                42.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Halderman, Emma           12 CFJV-MR                35.31      37.73 SILV   
  2 Kelly, Colleen            11 CFJV-MR                38.89      38.09 SILV   
  3 Miriyagalla, Amaavi       12 CFJV-MR                37.77      38.22 SILV   
  4 Laurenceau, Alyssa M      12 FAST-MR                39.37      39.81 SILV   
  5 Prybylski, Anna           12 CFJV-MR                40.04      40.31 SILV   
  6 Dillon, Grace             11 CFJV-MR                40.98      40.88 SILV   
  7 Perez, Miranda M          11 UN-KB-MR               40.72      41.08 SILV   
  8 Morgante, Kayla           12 CFJV-MR                42.02      43.59        
  9 Reed, Nia N               12 KB Makos-MR            44.29      43.86        
 10 Miriyagalla, Vaishali     11 CFJV-MR                51.42      43.93        
 11 Lennon, Caroline N        11 FAST-MR                40.24      44.85        
 12 Callaghan, Anna           11 CFJV-MR                46.27      45.13        
 13 Silva, Sarah P            12 DESC-NJ              1:02.31      46.20        
 14 Ryan, Brooke              11 CFJV-MR                44.45      46.21        
 15 Gale, Aidan               12 CFJV-MR              1:10.00      46.34        
 16 Rabinowitz, Alana         12 CFJV-MR                48.00      47.91        
 17 Tyberg, Alexa             11 CFJV-MR                47.83      48.52        
 18 Royal-Smith, Jaisha       12 KB Makos-MR            51.48      48.76        
 19 Roberson, Kelsey P        11 NPR-NJ                 50.17      49.23        
 20 Ashley, Rachel            11 CFJV-MR                52.29      51.42        
 21 Loor- Steinberg, Thalia   12 MALT-NJ                   NT      53.41        
 22 Thomas, Sneha E           11 FAST-MR              1:03.61      53.68        
 23 Skjeveland, Kira R        11 FAST-MR                   NT    1:04.84        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.99  ZQ
              1:20.49  JO
              1:31.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Halderman, Emma           12 CFJV-MR              1:18.32    1:18.90 ZQ     
                  37.29     1:18.90 (41.61)                                        
  2 Kelly, Colleen            11 CFJV-MR              1:26.96    1:23.70 SILV   
  3 Miriyagalla, Amaavi       12 CFJV-MR              1:22.94    1:24.61 SILV   
                  39.24     1:24.61 (45.37)                                        
  4 Laurenceau, Alyssa M      12 FAST-MR              1:26.71    1:26.37 SILV   
                  39.82     1:26.37 (46.55)                                        
  5 Dillon, Grace             11 CFJV-MR              1:31.83    1:30.21 SILV   
                  42.14     1:30.21 (48.07)                                        
  6 Perez, Miranda M          11 UN-KB-MR             1:28.06    1:30.40 SILV   
                  42.38     1:30.40 (48.02)                                        
  7 Callaghan, Anna           11 CFJV-MR              1:38.75    1:36.10        
                  46.01     1:36.10 (50.09)                                        
  8 Reed, Nia N               12 KB Makos-MR          1:40.40    1:37.46        
  9 Ryan, Brooke              11 CFJV-MR              1:43.14    1:37.77        
                  47.69     1:37.77 (50.08)                                        
 10 Lennon, Caroline N        11 FAST-MR              1:38.31    1:38.55        
                  47.02     1:38.55 (51.53)                                        
 11 Gale, Aidan               12 CFJV-MR              2:00.00    1:42.33        
                  47.17     1:42.33 (55.16)                                        
 12 Tyberg, Alexa             11 CFJV-MR              1:42.61    1:47.41        
                  50.88     1:47.41 (56.53)                                        
 13 Roberson, Kelsey P        11 NPR-NJ               1:40.35    1:47.70        
                  49.77     1:47.70 (57.93)                                        
 14 Silva, Sarah P            12 DESC-NJ              2:19.88    1:49.29        
                  52.68     1:49.29 (56.61)                                        
 15 Ashley, Rachel            11 CFJV-MR              1:56.86    1:50.12        
 16 Royal-Smith, Jaisha       12 KB Makos-MR          1:50.81    1:50.64        
                  49.95   1:50.64 (1:00.69)                                        
 17 Steinhauer, Berkeley L    12 Silver Streaks-MR    1:48.11    1:50.91        
                  51.75     1:50.91 (59.16)                                        
 18 Silver, Christina M       11 Silver Streaks-MR    1:53.75    1:52.33        
                  52.76     1:52.33 (59.57)                                        
 19 Loor- Steinberg, Thalia   12 MALT-NJ              1:58.15    2:01.16        
                  55.79   2:01.16 (1:05.37)                                        
 20 Thomas, Sneha E           11 FAST-MR              2:19.11    2:03.94        
                  57.19   2:03.94 (1:06.75)                                        
 21 Skjeveland, Kira R        11 FAST-MR              2:28.01    2:25.78        
 -- Rabinowitz, Alana         12 CFJV-MR              2:10.00         DQ        
      No touch
                  49.07                                                            
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.89  ZQ
                31.59  JO
                35.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Halderman, Emma           12 CFJV-MR                30.45      30.42 ZQ     
  2 Prybylski, Anna           12 CFJV-MR                31.56      32.48 SILV   
  3 Jocelyn, Laura            12 CFJV-MR                32.30      32.76 SILV   
  4 Chia, Molly               12 FAST-MR                35.19      35.69 SILV   
  5 Rocano, Kayla D           12 FAST-MR                34.97      36.44        
  6 Castaneda, Stephanie      12 FAST-MR                42.71      40.11        
  7 Ashley, Rachel            11 CFJV-MR                46.91      40.32        
  8 Sharpe, Ashley B          11 UN-KB-MR               39.49      40.67        
  9 Ramos, Samantha           12 KB Makos-MR            46.25      44.00        
 10 Miriyagalla, Vaishali     11 CFJV-MR                46.01      47.43        
 11 Thomas, Sneha E           11 FAST-MR                57.98      49.90        
 12 Tyberg, Alexa             11 CFJV-MR                49.34      50.29        
 13 Skjeveland, Kira R        11 FAST-MR                53.70    1:03.63        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:12.09  JO
              1:26.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jocelyn, Laura            12 CFJV-MR              1:11.95    1:13.34 SILV   
                  34.58     1:13.34 (38.76)                                        
  2 Prybylski, Anna           12 CFJV-MR              1:14.96    1:16.84 SILV   
                  34.39     1:16.84 (42.45)                                        
  3 Chia, Molly               12 FAST-MR              1:27.13    1:24.32 SILV   
                  36.89     1:24.32 (47.43)                                        
  4 Ashley, Rachel            11 CFJV-MR              1:41.42    1:27.96        
                  38.18     1:27.96 (49.78)                                        
  5 Castaneda, Stephanie      12 FAST-MR              1:36.66    1:32.93        
                  43.51     1:32.93 (49.42)                                        
  6 Rocano, Kayla D           12 FAST-MR              1:24.40    1:35.31        
                  40.65     1:35.31 (54.66)                                        
  7 Perez, Miranda M          11 UN-KB-MR             1:35.00    1:37.92        
                  38.81     1:37.92 (59.11)                                        
  8 Sharpe, Ashley B          11 UN-KB-MR             1:36.44    1:39.65        
                  42.62     1:39.65 (57.03)                                        
  9 Ryan, Brooke              11 CFJV-MR              1:54.49    1:46.32        
                  47.69     1:46.32 (58.63)                                        
 10 Reed, Nia N               12 KB Makos-MR          2:00.11    1:49.99        
                  49.41   1:49.99 (1:00.58)                                        
 11 Rodriguez, Juliet         11 DESC-NJ              2:17.78    2:03.27        
 -- Morgante, Kayla           12 CFJV-MR              1:44.54         DQ        
      Kick breaststroke type
                  46.61                                                            
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:10.49  ZQ
              1:11.29  JO
              1:18.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jocelyn, Laura            12 CFJV-MR              1:09.35    1:11.45 SILV   
                  32.89     1:11.45 (38.56)                                        
  2 Kelly, Colleen            11 CFJV-MR              1:17.08    1:16.27 SILV   
                  36.43     1:16.27 (39.84)                                        
  3 Prybylski, Anna           12 CFJV-MR              1:15.03    1:16.40 SILV   
                  34.54     1:16.40 (41.86)                                        
  4 Laurenceau, Alyssa M      12 FAST-MR              1:18.53    1:17.52 SILV   
                  35.20     1:17.52 (42.32)                                        
  5 Callaghan, Anna           11 CFJV-MR              1:21.18    1:19.04        
                  35.76     1:19.04 (43.28)                                        
  6 Miriyagalla, Amaavi       12 CFJV-MR              1:19.59    1:19.65        
                  38.63     1:19.65 (41.02)                                        
  7 Chia, Molly               12 FAST-MR              1:20.01    1:21.09        
                  36.36     1:21.09 (44.73)                                        
  8 Perez, Miranda M          11 UN-KB-MR             1:20.64    1:22.69        
                  40.15     1:22.69 (42.54)                                        
  9 Rocano, Kayla D           12 FAST-MR              1:20.12    1:22.90        
                  37.99     1:22.90 (44.91)                                        
 10 Lennon, Caroline N        11 FAST-MR              1:23.33    1:24.16        
                  39.38     1:24.16 (44.78)                                        
 11 Dillon, Grace             11 CFJV-MR              1:28.46    1:27.12        
                  44.47     1:27.12 (42.65)                                        
 12 Morgante, Kayla           12 CFJV-MR              1:22.02    1:27.13        
                  39.53     1:27.13 (47.60)                                        
 13 Roberson, Kelsey P        11 NPR-NJ               1:31.68    1:27.97        
                  43.14     1:27.97 (44.83)                                        
 14 Sharpe, Ashley B          11 UN-KB-MR             1:31.12    1:29.88        
                  39.79     1:29.88 (50.09)                                        
 15 Reed, Nia N               12 KB Makos-MR          1:32.81    1:31.09        
                  44.38     1:31.09 (46.71)                                        
 16 Ramos, Samantha           12 KB Makos-MR          1:38.05    1:34.49        
                  43.44     1:34.49 (51.05)                                        
 17 Royal-Smith, Jaisha       12 KB Makos-MR          1:52.40    1:41.00        
                  50.67     1:41.00 (50.33)                                        
 18 Skjeveland, Kira R        11 FAST-MR                   NT    2:06.08        
                1:01.53   2:06.08 (1:04.55)                                        
 -- Ryan, Brooke              11 CFJV-MR              1:31.47         DQ        
      Did not finish on back - back
                  45.64                                                            
 -- Silva, Sarah P            12 DESC-NJ                   NT         DQ        
      Did not finish on back - back
                  53.63                                                            
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:29.69  JO
              2:29.69  ZQ
              2:31.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Halderman, Emma           12 CFJV-MR              2:28.03    2:30.16 SILV   
                  33.92     1:11.16 (37.24)     1:56.34 (45.18)     2:30.16 (33.82)
  2 Jocelyn, Laura            12 CFJV-MR              2:28.96    2:31.22 SILV   
                  35.44     1:13.52 (38.08)     1:59.55 (46.03)     2:31.22 (31.67)
  3 Langaman, Jenna T         11 HS-MR                2:57.80    2:43.08        
                  37.32     1:18.47 (41.15)     2:08.20 (49.73)     2:43.08 (34.88)
  4 Prybylski, Anna           12 CFJV-MR              2:51.24    2:43.20        
                  35.49     1:16.03 (40.54)     2:06.51 (50.48)     2:43.20 (36.69)
  5 Lamar, Christina L        11 HS-MR                2:42.69    2:44.32        
                  37.98     1:18.39 (40.41)     2:08.81 (50.42)     2:44.32 (35.51)
  6 Soltanova, Stephanie      12 HS-MR                3:07.63    2:48.78        
                  39.14     1:23.59 (44.45)     2:12.27 (48.68)     2:48.78 (36.51)
  7 Chia, Molly               12 FAST-MR              3:04.19    2:49.41        
                  36.71     1:20.19 (43.48)     2:12.51 (52.32)     2:49.41 (36.90)
  8 Laurenceau, Alyssa M      12 FAST-MR              2:59.46    2:51.61        
                  40.10     1:23.18 (43.08)     2:12.24 (49.06)     2:51.61 (39.37)
  9 Rocano, Kayla D           12 FAST-MR              2:59.71    3:03.11        
                  39.89     1:25.52 (45.63)     2:21.69 (56.17)     3:03.11 (41.42)
 10 Lennon, Caroline N        11 FAST-MR                   NT    3:05.20        
                                                    2:23.37 ( )     3:05.20 (41.83)
 11 Ashley, Rachel            11 CFJV-MR              3:10.72    3:07.83        
                  40.43     1:24.79 (44.36)     2:24.17 (59.38)     3:07.83 (43.66)
 12 Morgante, Kayla           12 CFJV-MR              3:11.31    3:10.84        
                  43.29     1:30.74 (47.45)     2:28.22 (57.48)     3:10.84 (42.62)
 13 Baldwin, Kate E           11 HS-MR                3:25.00    3:16.11        
                  45.47     1:32.18 (46.71)   2:32.28 (1:00.10)     3:16.11 (43.83)
 14 Miriyagalla, Vaishali     11 CFJV-MR              3:30.00    3:22.44        
                  49.81     1:41.74 (51.93)     2:35.24 (53.50)     3:22.44 (47.20)
 15 Sharpe, Ashley B          11 UN-KB-MR             3:30.06    3:24.83        
                  43.85     1:33.19 (49.34)   2:38.36 (1:05.17)     3:24.83 (46.47)
 16 Ramos, Samantha           12 KB Makos-MR          3:42.22    3:29.82        
                  44.92     1:35.57 (50.65)   2:38.08 (1:02.51)     3:29.82 (51.74)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 1:56.07    1:58.85        
     1) Jocelyn, Laura 12               2) Kelly, Colleen 11              
     3) Prybylski, Anna 12              4) Halderman, Emma 12             
                  29.11       59.38 (30.27)     1:30.51 (31.13)     1:58.85 (28.34)
  2 Club Fit Jefferson Valley-MR  'B'                 2:08.58    2:10.39        
     1) Ashley, Rachel 11               2) Callaghan, Anna 11             
     3) Dillon, Grace 11                4) Miriyagalla, Amaavi 12         
                  33.93     1:06.98 (33.05)     1:39.59 (32.61)     2:10.39 (30.80)
  3 Kips Bay Makos-MR  'A'                            2:16.48    2:23.85        
     1)                                 2) Ramos, Samantha 12             
     3) Reed, Nia N 12                  4)                                
                  39.52     1:16.26 (36.74)     1:51.40 (35.14)     2:23.85 (32.45)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 2:07.01    2:08.91        
     1) Jocelyn, Laura 12               2) Miriyagalla, Amaavi 12         
     3) Prybylski, Anna 12              4) Halderman, Emma 12             
                  30.95     1:08.46 (37.51)     1:40.98 (32.52)     2:08.91 (27.93)
  2 Club Fit Jefferson Valley-MR  'B'                 2:22.37    2:22.75        
     1) Callaghan, Anna 11              2) Dillon, Grace 11               
     3) Kelly, Colleen 11               4) Morgante, Kayla 12             
                  36.85     1:15.90 (39.05)     1:51.03 (35.13)     2:22.75 (31.72)
  3 Fast Swim Team-MR  'A'                                 NT    2:26.62        
     1) Chia, Molly 12                  2) Lennon, Caroline N 11          
     3) Rocano, Kayla D 12              4) Laurenceau, Alyssa M 12        
  4 Kips Bay Makos-MR  'A'                            2:38.51    2:41.77        
     1) Reed, Nia N 12                  2)                                
     3)                                 4) Ramos, Samantha 12             
                  46.62     1:24.82 (38.20)     2:13.16 (48.34)     2:41.77 (28.61)
 -- Harbor Seals-MR  'A'                              2:22.42         DQ        
      Early take-off swimmer #4
     1) Lamar, Christina L 11           2) Langaman, Jenna T 11           
     3) Baldwin, Kate E 11              4) Soltanova, Stephanie 12        
                  33.51     1:24.37 (50.86)     1:59.03 (34.66)          DQ (30.87)
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.99  JO
                57.99  ZQ
              1:03.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacDonald, Sarah A        14 CFJV-MR              1:00.61    1:00.83 SILV   
                  28.81     1:00.83 (32.02)                                        
  2 Frenkel, Lea              13 CFJV-MR              1:02.30    1:01.19 SILV   
                  29.33     1:01.19 (31.86)                                        
  3 Benfante, Alexis T        13 CFJV-MR              1:03.24    1:01.62 SILV   
                  28.84     1:01.62 (32.78)                                        
  4 Geis, Taylor              13 CFJV-MR              1:04.11    1:03.84        
                  31.24     1:03.84 (32.60)                                        
  5 Mark, Meaghan             13 CFJV-MR              1:06.80    1:06.28        
                  32.51     1:06.28 (33.77)                                        
  6 Tadbiri, Dina             14 CFJV-MR              1:06.71    1:07.14        
                  32.38     1:07.14 (34.76)                                        
  7 Sterling, Jillian G       13 FAST-MR              1:11.48    1:10.19        
                  32.66     1:10.19 (37.53)                                        
  8 Martin, Taylor N          14 KB Makos-MR          1:09.79    1:10.33        
                  33.63     1:10.33 (36.70)                                        
  9 Vasquez, Patzy            13 DESC-NJ              1:08.50    1:10.47        
                  34.10     1:10.47 (36.37)                                        
 10 Rodriguez, Patricia A     14 KB Makos-MR          1:09.61    1:14.00        
                  34.99     1:14.00 (39.01)                                        
 11 Ribeiro, Amanda P         14 DESC-NJ              1:17.16    1:14.28        
                  34.52     1:14.28 (39.76)                                        
 12 Belmar, Ayanna F          13 FAST-MR              1:18.64    1:15.20        
                  35.43     1:15.20 (39.77)                                        
 13 Cherciu-Stancov, Alexis   14 CFJV-MR              1:16.38    1:15.34        
                  36.68     1:15.34 (38.66)                                        
 14 Pineda, Nyah              13 KB Makos-MR          1:22.67    1:24.32        
                  40.87     1:24.32 (43.45)                                        
 15 Worthy, Silvia V          13 KB Makos-MR          1:28.71    1:30.62        
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:31.99  JO
              5:31.99  ZQ
              5:35.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duggan, Sarah             14 CFJV-MR              6:08.79    5:55.91        
                  32.42     1:08.14 (35.72)     1:43.81 (35.67)     2:19.59 (35.78)
        2:56.00 (36.41)     3:32.93 (36.93)     4:09.60 (36.67)     4:46.25 (36.65)
        5:21.90 (35.65)     5:55.91 (34.01)                                        
  2 Benfante, Alexis T        13 CFJV-MR              6:53.37    6:16.39        
                  31.23     1:08.21 (36.98)     1:47.09 (38.88)     2:26.26 (39.17)
        3:05.11 (38.85)     3:44.15 (39.04)     4:23.73 (39.58)     5:03.81 (40.08)
        5:41.64 (37.83)     6:16.39 (34.75)                                        
  3 Frenkel, Lea              13 CFJV-MR              6:09.83    6:17.77        
                  33.93     1:11.65 (37.72)     1:50.28 (38.63)     2:29.40 (39.12)
        3:08.51 (39.11)     3:47.38 (38.87)     4:26.11 (38.73)     5:05.16 (39.05)
        5:42.47 (37.31)     6:17.77 (35.30)                                        
  4 Mark, Meaghan             13 CFJV-MR              6:45.91    6:23.68        
                  33.86     1:11.19 (37.33)     1:50.29 (39.10)     2:30.51 (40.22)
        3:10.03 (39.52)     3:49.73 (39.70)     4:29.06 (39.33)     5:08.96 (39.90)
        5:47.52 (38.56)     6:23.68 (36.16)                                        
  5 Galler, Adrienne          13 CFJV-MR              6:28.14    6:24.92        
                  33.60     1:11.11 (37.51)     1:50.00 (38.89)     2:29.53 (39.53)
        3:09.10 (39.57)     3:48.68 (39.58)     4:28.71 (40.03)     5:08.61 (39.90)
        5:48.34 (39.73)     6:24.92 (36.58)                                        
  6 Geis, Taylor              13 CFJV-MR              6:25.19    6:26.45        
                  34.05     1:12.58 (38.53)     1:51.94 (39.36)     2:32.24 (40.30)
        3:12.31 (40.07)     3:51.93 (39.62)     4:31.92 (39.99)     5:13.13 (41.21)
        5:51.61 (38.48)     6:26.45 (34.84)                                        
  7 VanTassell, Elisabeth     14 CFJV-MR              6:57.71    6:33.82        
                  33.09     1:11.12 (38.03)     1:51.04 (39.92)     2:31.45 (40.41)
        3:12.09 (40.64)     3:53.12 (41.03)     4:33.89 (40.77)     5:14.78 (40.89)
        5:55.09 (40.31)     6:33.82 (38.73)                                        
  8 Tadbiri, Dina             14 CFJV-MR              6:50.23    6:40.63        
                  34.25     1:13.40 (39.15)     1:54.88 (41.48)     2:35.79 (40.91)
        3:17.33 (41.54)     3:58.62 (41.29)     4:40.80 (42.18)     5:22.79 (41.99)
        6:04.37 (41.58)     6:40.63 (36.26)                                        
  9 Altamirano, Cristina A    14 DESC-NJ              7:11.50    7:10.14        
                  34.61     1:14.51 (39.90)     1:57.63 (43.12)     2:41.24 (43.61)
        3:26.33 (45.09)     4:12.76 (46.43)     4:59.47 (46.71)     5:42.99 (43.52)
        6:28.04 (45.05)     7:10.14 (42.10)                                        
 10 Nemerever, Hannah         13 CFJV-MR              7:24.60    7:20.11        
                  37.03     1:18.51 (41.48)     2:03.40 (44.89)     2:47.71 (44.31)
        3:33.82 (46.11)     4:20.92 (47.10)     5:08.22 (47.30)     5:53.48 (45.26)
        6:39.45 (45.97)     7:20.11 (40.66)                                        
 11 Rodriguez, Patricia A     14 KB Makos-MR          6:31.83    7:20.89        
                  36.69     1:18.86 (42.17)     2:02.80 (43.94)     2:48.07 (45.27)
        3:34.87 (46.80)     4:21.59 (46.72)     5:07.13 (45.54)     5:53.68 (46.55)
        6:39.45 (45.77)     7:20.89 (41.44)                                        
 12 DeGuzman, Jasmine Joyce   13 MALT-NJ              8:45.89    7:23.77        
                  36.60     1:18.86 (42.26)     2:03.18 (44.32)     2:48.97 (45.79)
        3:35.04 (46.07)     4:21.94 (46.90)     5:09.56 (47.62)     5:57.97 (48.41)
        6:42.17 (44.20)     7:23.77 (41.60)                                        
 13 Worthy, Silvia V          13 KB Makos-MR          9:22.97    9:23.97        
                  41.00     1:35.26 (54.26)     2:33.75 (58.49)     3:32.90 (59.15)
        4:32.42 (59.52)     5:32.29 (59.87)     6:32.20 (59.91)     7:32.08 (59.88)
        8:29.91 (57.83)     9:23.97 (54.06)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.99  ZQ
              1:06.59  JO
              1:15.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frenkel, Lea              13 CFJV-MR              1:04.50    1:07.08 SILV   
                  32.60     1:07.08 (34.48)                                        
  2 MacDonald, Sarah A        14 CFJV-MR              1:11.06    1:10.54 SILV   
                  33.91     1:10.54 (36.63)                                        
  3 VanTassell, Elisabeth     14 CFJV-MR              1:16.59    1:15.72        
                  36.79     1:15.72 (38.93)                                        
  4 Nemerever, Hannah         13 CFJV-MR              1:27.06    1:23.23        
                  40.83     1:23.23 (42.40)                                        
  5 Rodriguez, Patricia A     14 KB Makos-MR          1:14.29    1:23.97        
                  40.10     1:23.97 (43.87)                                        
  6 Martin, Taylor N          14 KB Makos-MR          1:24.29    1:24.30        
                  41.27     1:24.30 (43.03)                                        
  7 Belmar, Ayanna F          13 FAST-MR              1:38.14    1:25.07        
                  41.24     1:25.07 (43.83)                                        
  8 Cherciu-Stancov, Alexis   14 CFJV-MR              1:22.63    1:25.42        
                  42.00     1:25.42 (43.42)                                        
  9 Galarza, Michaela         13 MALT-NJ                   NT    1:27.93        
                  41.64     1:27.93 (46.29)                                        
 10 Sterling, Jillian G       13 FAST-MR              1:23.68    1:29.80        
                  43.71     1:29.80 (46.09)                                        
 -- Worthy, Silvia V          13 KB Makos-MR          1:46.09         DQ        
      Non-continuous turning action
                  51.40                                                            
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:21.49  ZQ
              2:22.59  JO
              2:42.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frenkel, Lea              13 CFJV-MR              2:23.55    2:25.54 SILV   
                  34.25     1:11.88 (37.63)     1:49.72 (37.84)     2:25.54 (35.82)
  2 Duggan, Sarah             14 CFJV-MR              2:39.99    2:30.46 SILV   
                  35.03     1:13.17 (38.14)     1:52.38 (39.21)     2:30.46 (38.08)
  3 VanTassell, Elisabeth     14 CFJV-MR              2:47.53    2:44.28        
                  38.67     1:20.20 (41.53)     2:02.99 (42.79)     2:44.28 (41.29)
  4 Vasquez, Patzy            13 DESC-NJ              2:48.95    2:46.31        
                  39.23     1:21.63 (42.40)     2:04.16 (42.53)     2:46.31 (42.15)
  5 Martin, Taylor N          14 KB Makos-MR          3:11.77    2:57.68        
                  42.43   2:57.68 (2:15.25)                                        
  6 Cherciu-Stancov, Alexis   14 CFJV-MR              2:55.45    2:58.76        
                  43.06     1:28.38 (45.32)     2:15.13 (46.75)     2:58.76 (43.63)
  7 Rodriguez, Patricia A     14 KB Makos-MR          2:41.21    2:59.50        
                  40.65     1:25.47 (44.82)     2:13.14 (47.67)     2:59.50 (46.36)
  8 Nemerever, Hannah         13 CFJV-MR              3:01.77    3:07.70        
                  42.60     1:31.00 (48.40)     2:19.33 (48.33)     3:07.70 (48.37)
  9 McClay, Catherine         13 CFJV-MR              3:15.56    3:15.62        
                  44.33     1:34.57 (50.24)     2:25.94 (51.37)     3:15.62 (49.68)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:15.49  ZQ
              1:16.49  JO
              1:23.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duggan, Sarah             14 CFJV-MR              1:16.61    1:17.16 SILV   
                  36.77     1:17.16 (40.39)                                        
  2 VanTassell, Elisabeth     14 CFJV-MR              1:19.07    1:18.45 SILV   
                  36.87     1:18.45 (41.58)                                        
  3 MacDonald, Sarah A        14 CFJV-MR              1:16.32    1:18.68 SILV   
                  37.55     1:18.68 (41.13)                                        
  4 Frenkel, Lea              13 CFJV-MR              1:20.24    1:24.22        
                  39.86     1:24.22 (44.36)                                        
  5 Sterling, Jillian G       13 FAST-MR              1:25.55    1:26.66        
                  40.86     1:26.66 (45.80)                                        
  6 Ribeiro, Amanda P         14 DESC-NJ              1:34.72    1:26.91        
                  41.62     1:26.91 (45.29)                                        
  7 Geis, Taylor              13 CFJV-MR              1:33.00    1:27.58        
                  41.93     1:27.58 (45.65)                                        
  8 Martin, Taylor N          14 KB Makos-MR          1:26.00    1:29.72        
                  42.32     1:29.72 (47.40)                                        
  9 Benfante, Alexis T        13 CFJV-MR              1:30.29    1:29.87        
                  41.96     1:29.87 (47.91)                                        
 10 Cherciu-Stancov, Alexis   14 CFJV-MR              1:36.04    1:35.08        
                  45.22     1:35.08 (49.86)                                        
 11 Belmar, Ayanna F          13 FAST-MR              1:44.44    1:36.58        
                  45.48     1:36.58 (51.10)                                        
 12 Nemerever, Hannah         13 CFJV-MR              1:41.61    1:45.70        
                  50.48     1:45.70 (55.22)                                        
 13 Pineda, Nyah              13 KB Makos-MR          1:42.31    1:47.31        
                  50.45     1:47.31 (56.86)                                        
 14 Tadbiri, Dina             14 CFJV-MR              1:58.20    1:59.35        
                  56.37   1:59.35 (1:02.98)                                        
 -- Worthy, Silvia V          13 KB Makos-MR          2:11.25         DQ        
      One hand touch
                  59.02                                                            
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:40.59  ZQ
              2:42.99  JO
              2:56.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duggan, Sarah             14 CFJV-MR              2:42.87    2:46.26 SILV   
                  37.78     1:20.03 (42.25)     2:03.43 (43.40)     2:46.26 (42.83)
  2 MacDonald, Sarah A        14 CFJV-MR              2:46.23    2:49.20 SILV   
                  38.42     1:21.14 (42.72)     2:05.38 (44.24)     2:49.20 (43.82)
  3 VanTassell, Elisabeth     14 CFJV-MR              2:54.52    2:51.65 SILV   
                  38.25     1:21.98 (43.73)     2:06.96 (44.98)     2:51.65 (44.69)
  4 Sterling, Jillian G       13 FAST-MR              3:15.49    3:08.58        
                  42.65     1:30.78 (48.13)     2:20.79 (50.01)     3:08.58 (47.79)
  5 Geis, Taylor              13 CFJV-MR              3:16.12    3:19.06        
                  44.70     1:36.53 (51.83)     2:28.93 (52.40)     3:19.06 (50.13)
  6 Cherciu-Stancov, Alexis   14 CFJV-MR              3:23.85    3:23.68        
                  47.29     1:38.76 (51.47)     2:31.26 (52.50)     3:23.68 (52.42)
  7 Vasquez, Patzy            13 DESC-NJ                   NT    3:25.03        
                  46.59     1:38.95 (52.36)     2:32.36 (53.41)     3:25.03 (52.67)
  8 Martin, Taylor N          14 KB Makos-MR          3:18.25    3:25.16        
                  44.95     1:36.84 (51.89)     2:31.33 (54.49)     3:25.16 (53.83)
  9 Altamirano, Cristina A    14 DESC-NJ              3:30.40    3:29.92        
                  47.42     1:42.22 (54.80)     2:37.95 (55.73)     3:29.92 (51.97)
 10 Mark, Meaghan             13 CFJV-MR              3:47.07    3:32.62        
                  48.95     1:42.51 (53.56)     2:37.98 (55.47)     3:32.62 (54.64)
 11 Belmar, Ayanna F          13 FAST-MR                   NT    3:37.28        
                  48.73     1:44.75 (56.02)     2:40.66 (55.91)     3:37.28 (56.62)
 12 Pineda, Nyah              13 KB Makos-MR          3:54.66    3:54.16        
                  50.21     1:49.85 (59.64)   2:52.27 (1:02.42)   3:54.16 (1:01.89)
 13 Tadbiri, Dina             14 CFJV-MR              3:48.00    4:26.61        
                1:00.92   2:11.35 (1:10.43)   3:20.48 (1:09.13)   4:26.61 (1:06.13)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:05.29  ZQ
              1:05.69  JO
              1:11.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacDonald, Sarah A        14 CFJV-MR              1:08.29    1:07.22 SILV   
                  31.25     1:07.22 (35.97)                                        
  2 Duggan, Sarah             14 CFJV-MR              1:19.09    1:15.42        
                  34.61     1:15.42 (40.81)                                        
  3 Mark, Meaghan             13 CFJV-MR              1:16.50    1:17.16        
                  36.67     1:17.16 (40.49)                                        
  4 Benfante, Alexis T        13 CFJV-MR              1:15.14    1:17.18        
                  34.88     1:17.18 (42.30)                                        
  5 Sterling, Jillian G       13 FAST-MR              1:31.17    1:23.45        
                  38.76     1:23.45 (44.69)                                        
  6 Tadbiri, Dina             14 CFJV-MR              1:16.92    1:24.24        
  7 Belmar, Ayanna F          13 FAST-MR              1:57.47    1:29.96        
                  41.15     1:29.96 (48.81)                                        
  8 Ribeiro, Amanda P         14 DESC-NJ              1:41.94    1:30.13        
                  41.60     1:30.13 (48.53)                                        
  9 McClay, Catherine         13 CFJV-MR              1:43.60    1:35.40        
                  44.88     1:35.40 (50.52)                                        
 10 Rodriguez, Patricia A     14 KB Makos-MR          1:24.30    1:40.32        
                  44.74     1:40.32 (55.58)                                        
 11 Pineda, Nyah              13 KB Makos-MR          1:48.15    1:44.31        
                  47.48     1:44.31 (56.83)                                        
 12 Worthy, Silvia V          13 KB Makos-MR          1:44.04    1:51.38        
                  50.45   1:51.38 (1:00.93)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:25.79  JO
              2:25.79  ZQ
              2:30.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galler, Adrienne          13 CFJV-MR              2:52.65    2:50.92        
                  35.88     1:19.02 (43.14)     2:05.07 (46.05)     2:50.92 (45.85)
  2 Duggan, Sarah             14 CFJV-MR              3:08.72    2:52.78        
                  38.78     1:22.70 (43.92)     2:08.59 (45.89)     2:52.78 (44.19)
  3 Altamirano, Cristina A    14 DESC-NJ              2:58.50    2:54.63        
                  35.88     1:20.62 (44.74)     2:08.91 (48.29)     2:54.63 (45.72)
  4 Benfante, Alexis T        13 CFJV-MR              2:50.00    2:59.57        
                  38.51     1:23.78 (45.27)     2:12.34 (48.56)     2:59.57 (47.23)
  5 Vasquez, Patzy            13 DESC-NJ                   NT    3:07.71        
                  40.36     1:28.91 (48.55)     2:20.00 (51.09)     3:07.71 (47.71)
  6 Geis, Taylor              13 CFJV-MR              3:00.00    3:18.74        
                  41.40     1:32.36 (50.96)     2:25.93 (53.57)     3:18.74 (52.81)
  7 Nemerever, Hannah         13 CFJV-MR              3:20.00    3:40.33        
                  50.86     1:47.65 (56.79)     2:45.67 (58.02)     3:40.33 (54.66)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:21.99  JO
              2:21.99  ZQ
              2:23.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacDonald, Sarah A        14 CFJV-MR              2:23.85    2:27.81        
                  30.85     1:08.75 (37.90)     1:53.55 (44.80)     2:27.81 (34.26)
  2 Frenkel, Lea              13 CFJV-MR              2:34.53    2:33.53        
                  34.44     1:12.63 (38.19)     1:59.00 (46.37)     2:33.53 (34.53)
  3 Benfante, Alexis T        13 CFJV-MR              2:49.34    2:44.93        
                  35.61     1:16.27 (40.66)     2:07.91 (51.64)     2:44.93 (37.02)
  4 Galler, Adrienne          13 CFJV-MR              2:41.79    2:44.95        
                  34.18     1:17.68 (43.50)     2:06.43 (48.75)     2:44.95 (38.52)
  5 Mark, Meaghan             13 CFJV-MR              2:54.97    2:47.93        
                  35.29     1:16.50 (41.21)     2:10.00 (53.50)     2:47.93 (37.93)
  6 Sterling, Jillian G       13 FAST-MR              3:06.64    2:50.62        
                  37.55     1:21.18 (43.63)     2:10.75 (49.57)     2:50.62 (39.87)
  7 Vasquez, Patzy            13 DESC-NJ                   NT    2:51.88        
  8 Cherciu-Stancov, Alexis   14 CFJV-MR              2:59.23    2:56.66        
                  41.56     1:23.20 (41.64)     2:15.83 (52.63)     2:56.66 (40.83)
  9 Martin, Taylor N          14 KB Makos-MR          3:02.08    2:56.70        
                  40.17     1:24.24 (44.07)     2:14.91 (50.67)     2:56.70 (41.79)
 10 Belmar, Ayanna F          13 FAST-MR                   NT    3:02.78        
                  38.98     1:23.07 (44.09)     2:21.34 (58.27)     3:02.78 (41.44)
 11 Rodriguez, Patricia A     14 KB Makos-MR          2:49.15    3:07.68        
                  42.78     1:26.67 (43.89)     2:25.39 (58.72)     3:07.68 (42.29)
 12 Galarza, Michaela         13 MALT-NJ                   NT    3:10.56        
                  39.37     1:24.06 (44.69)   2:26.15 (1:02.09)     3:10.56 (44.41)
 13 Tadbiri, Dina             14 CFJV-MR              3:06.38    3:14.41        
                  39.21     1:25.11 (45.90)   2:36.42 (1:11.31)     3:14.41 (37.99)
 14 Pineda, Nyah              13 KB Makos-MR          3:42.41    3:39.85        
                  46.94     1:45.27 (58.33)   2:47.15 (1:01.88)     3:39.85 (52.70)
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:59.99  JO
              4:59.99  ZQ
              5:06.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 VanTassell, Elisabeth     14 CFJV-MR              7:00.00    5:37.95        
                  34.19     1:16.51 (42.32)     2:01.35 (44.84)     2:43.85 (42.50)
        3:30.64 (46.79)     4:17.53 (46.89)     4:57.88 (40.35)     5:37.95 (40.07)
  2 Geis, Taylor              13 CFJV-MR              6:20.99    5:45.56        
                  36.68     1:21.58 (44.90)     2:03.68 (42.10)     2:45.69 (42.01)
        3:38.56 (52.87)     4:30.73 (52.17)     5:08.26 (37.53)     5:45.56 (37.30)
  3 Mark, Meaghan             13 CFJV-MR              6:14.91    5:51.31        
                  36.02     1:17.88 (41.86)     1:59.88 (42.00)     2:41.84 (41.96)
        3:37.83 (55.99)     4:33.46 (55.63)     5:12.98 (39.52)     5:51.31 (38.33)
  4 Vasquez, Patzy            13 DESC-NJ              5:57.20    6:07.42        
                  41.58     1:32.12 (50.54)     2:14.89 (42.77)     2:57.58 (42.69)
        3:54.11 (56.53)     4:49.41 (55.30)     5:29.31 (39.90)     6:07.42 (38.11)
  5 McClay, Catherine         13 CFJV-MR              7:04.61    6:29.13        
                  45.11     1:38.02 (52.91)     2:27.74 (49.72)     3:16.15 (48.41)
        4:09.18 (53.03)     5:02.27 (53.09)     5:46.84 (44.57)     6:29.13 (42.29)
  6 Nemerever, Hannah         13 CFJV-MR              7:00.00    6:39.85        
                                                                        3:17.23 ( )
                                                    5:56.40 ( )     6:39.85 (43.45)
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 1:51.82    1:51.42        
     1) MacDonald, Sarah A 14           2) Frenkel, Lea 13                
     3) Benfante, Alexis T 13           4) Duggan, Sarah 14               
                  27.48       55.60 (28.12)     1:24.19 (28.59)     1:51.42 (27.23)
  2 Club Fit Jefferson Valley-MR  'B'                 1:57.94    2:04.38        
     1) Galler, Adrienne 13             2) Mark, Meaghan 13               
     3) VanTassell, Elisabeth 14        4) Geis, Taylor 13                
                  30.62     1:00.64 (30.02)     1:33.90 (33.26)     2:04.38 (30.48)
  3 Kips Bay Makos-MR  'A'                            2:16.20    2:21.42        
     1) Martin, Taylor N 14             2) Worthy, Silvia V 13            
     3) Pineda, Nyah 13                 4) Rodriguez, Patricia A 14       
                  34.28     1:13.04 (38.76)     1:50.46 (37.42)     2:21.42 (30.96)
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 2:04.95    2:05.03        
     1) Frenkel, Lea 13                 2) Duggan, Sarah 14               
     3) MacDonald, Sarah A 14           4) Benfante, Alexis T 13          
  2 Club Fit Jefferson Valley-MR  'B'                 2:12.57    2:17.97        
     1) Geis, Taylor 13                 2) VanTassell, Elisabeth 14       
     3) Mark, Meaghan 13                4) Tadbiri, Dina 14               
  3 Kips Bay Makos-MR  'A'                            2:39.50    2:43.12        
     1) Rodriguez, Patricia A 14        2) Martin, Taylor N 14            
     3) Worthy, Silvia V 13             4) Pineda, Nyah 13                
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.19  ZQ
                57.79  JO
              1:01.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adams, Skylar R           16 CFJV-MR                57.00      58.71 SILV   
                  28.12       58.71 (30.59)                                        
  2 Dillon, Claire            17 CFJV-MR                58.82      59.38 SILV   
                  28.27       59.38 (31.11)                                        
  3 Niggl, Haley J            15 CFJV-MR                59.12    1:01.35        
                  29.01     1:01.35 (32.34)                                        
  4 Mekeel, Presley A         16 CFJV-MR              1:00.00    1:02.55        
                  29.72     1:02.55 (32.83)                                        
  5 Chia, Eileen              16 FAST-MR              1:01.21    1:02.68        
                  29.46     1:02.68 (33.22)                                        
  6 Parkinson, Brianna G      15 FAST-MR                   NT    1:03.00        
                  29.36     1:03.00 (33.64)                                        
  7 Sgaglio, Hannah           15 CFJV-MR              1:02.60    1:03.88        
                  30.46     1:03.88 (33.42)                                        
  8 Gonzalez, Angelika        15 KB Makos-MR          1:03.26    1:04.19        
                  30.72     1:04.19 (33.47)                                        
  9 Perez, Kyara              15 KB Makos-MR          1:01.29    1:04.48        
                  30.41     1:04.48 (34.07)                                        
 10 Kim, Hana E               15 FAST-MR              1:06.52    1:07.14        
                  31.74     1:07.14 (35.40)                                        
 11 Jung, Grace               15 FAST-MR              1:10.26    1:09.49        
                  33.83     1:09.49 (35.66)                                        
 12 Mante, Joanne             17 CFJV-MR              1:05.43    1:09.69        
                  32.44     1:09.69 (37.25)                                        
 13 Sheridan, Caroline R      16 FAST-MR              1:10.34    1:09.99        
                  33.02     1:09.99 (36.97)                                        
 14 Noone, Elizabeth G        15 FAST-MR              1:09.88    1:12.06        
                  35.07     1:12.06 (36.99)                                        
 15 Formoso, Sabrina          17 FAST-MR              1:10.04    1:12.49        
                  33.91     1:12.49 (38.58)                                        
 16 Santana, Miabella         15 KB Makos-MR          1:13.37    1:12.79        
                  34.36     1:12.79 (38.43)                                        
 17 Celaj, Kaltrina           17 FAST-MR              1:13.59    1:13.22        
                  34.27     1:13.22 (38.95)                                        
 18 Beckett, Victoria         17 CFJV-MR              1:12.37    1:16.32        
                  36.37     1:16.32 (39.95)                                        
 19 Carrasquillo, Ariana M    15 KB Makos-MR          1:15.10    1:17.18        
                  36.09     1:17.18 (41.09)                                        
 20 Carrera, Rocio k          15 FAST-MR              1:23.67    1:23.57        
                  38.43     1:23.57 (45.14)                                        
 21 Francis, Tejhanae         15 FAST-MR              1:43.57    1:44.84        
                  48.48     1:44.84 (56.36)                                        
 
Girls 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:27.99  JO
              5:27.99  ZQ
              5:31.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adams, Skylar R           16 CFJV-MR              5:46.53    5:55.65        
                  28.93     1:02.39 (33.46)     1:37.87 (35.48)     2:13.07 (35.20)
        2:50.16 (37.09)     3:26.98 (36.82)     4:04.44 (37.46)     4:42.61 (38.17)
        5:18.83 (36.22)     5:55.65 (36.82)                                        
  2 Dillon, Claire            17 CFJV-MR              5:47.00    6:03.63        
                  29.13     1:02.57 (33.44)     1:38.17 (35.60)     2:15.04 (36.87)
        2:52.91 (37.87)     3:30.37 (37.46)     4:08.90 (38.53)     4:47.80 (38.90)
        5:25.89 (38.09)     6:03.63 (37.74)                                        
  3 Niggl, Haley J            15 CFJV-MR              5:51.22    6:04.54        
                  30.58     1:05.33 (34.75)     1:42.35 (37.02)     2:19.99 (37.64)
        2:57.96 (37.97)     3:36.77 (38.81)     4:15.45 (38.68)     4:54.50 (39.05)
        5:32.15 (37.65)     6:04.54 (32.39)                                        
  4 Gonzalez, Angelika        15 KB Makos-MR          6:30.00    6:26.22        
                  32.28     1:09.27 (36.99)     1:48.60 (39.33)     2:28.51 (39.91)
        3:09.26 (40.75)   4:30.06 (1:20.80)                             5:10.48 ( )
      6:26.64 (1:16.16)         6:26.22 ( )                                        
  5 Mekeel, Presley A         16 CFJV-MR              6:03.00    6:28.28        
                  31.77     1:07.69 (35.92)     1:46.30 (38.61)   6:28.28 (4:41.98)
  6 Morgante, Megan E         15 CFJV-MR              6:37.81    6:33.29        
                  33.46     1:11.16 (37.70)     1:50.61 (39.45)     2:30.95 (40.34)
        3:11.23 (40.28)     3:52.13 (40.90)     4:32.72 (40.59)     5:13.64 (40.92)
        5:54.14 (40.50)     6:33.29 (39.15)                                        
  7 Mante, Joanne             17 CFJV-MR              6:04.00    7:00.53        
                  36.34     1:15.79 (39.45)     1:57.79 (42.00)     2:40.27 (42.48)
        3:23.01 (42.74)     4:06.35 (43.34)     4:50.09 (43.74)     5:33.91 (43.82)
        6:17.78 (43.87)     7:00.53 (42.75)                                        
  8 Noone, Elizabeth G        15 FAST-MR              7:25.40    7:23.90        
                  38.73     1:21.60 (42.87)     2:06.64 (45.04)     2:52.04 (45.40)
        3:38.51 (46.47)     4:24.10 (45.59)   7:23.90 (2:59.80)                    
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.49  JO
              1:05.49  ZQ
              1:10.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adams, Skylar R           16 CFJV-MR              1:00.00    1:03.36 JO     
                  30.43     1:03.36 (32.93)                                        
  2 Niggl, Haley J            15 CFJV-MR              1:05.14    1:08.00 SILV   
                  33.46     1:08.00 (34.54)                                        
  3 Dillon, Claire            17 CFJV-MR              1:08.57    1:08.47 SILV   
                  33.33     1:08.47 (35.14)                                        
  4 Chia, Eileen              16 FAST-MR              1:11.08    1:11.25        
                  34.28     1:11.25 (36.97)                                        
  5 Mekeel, Presley A         16 CFJV-MR              1:10.00    1:12.15        
                  34.90     1:12.15 (37.25)                                        
  6 Gonzalez, Angelika        15 KB Makos-MR          1:06.64    1:13.66        
                  35.01     1:13.66 (38.65)                                        
  7 Jung, Grace               15 FAST-MR              1:19.93    1:18.05        
                  38.45     1:18.05 (39.60)                                        
  8 Mante, Joanne             17 CFJV-MR              1:15.76    1:18.94        
                  38.78     1:18.94 (40.16)                                        
  9 Beckett, Victoria         17 CFJV-MR              1:16.71    1:21.84        
                  40.00     1:21.84 (41.84)                                        
 10 Santana, Miabella         15 KB Makos-MR          1:23.22    1:23.74        
                  41.47     1:23.74 (42.27)                                        
 11 Noone, Elizabeth G        15 FAST-MR              1:24.01    1:27.60        
 12 Francis, Tejhanae         15 FAST-MR              2:00.57    2:04.44        
 -- Haleem, Sarah             15 FAST-MR              1:49.53         DQ        
      Did not finish on back
                  52.18                                                            
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:20.99  JO
              2:20.99  ZQ
              2:29.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adams, Skylar R           16 CFJV-MR              2:14.97    2:18.68 JO     
                  31.37     1:06.90 (35.53)     1:43.70 (36.80)     2:18.68 (34.98)
  2 Niggl, Haley J            15 CFJV-MR              2:22.56    2:28.81 SILV   
                  34.51     1:12.25 (37.74)     1:51.90 (39.65)     2:28.81 (36.91)
  3 Mekeel, Presley A         16 CFJV-MR              2:31.50    2:31.81        
                  35.40     1:13.70 (38.30)     1:53.26 (39.56)     2:31.81 (38.55)
  4 Gonzalez, Angelika        15 KB Makos-MR          2:32.55    2:40.23        
                  36.85     1:17.69 (40.84)     1:59.29 (41.60)     2:40.23 (40.94)
  5 Morgante, Megan E         15 CFJV-MR              2:47.52    2:49.85        
                  40.47     1:24.07 (43.60)     2:07.46 (43.39)     2:49.85 (42.39)
  6 Jung, Grace               15 FAST-MR              2:56.84    2:51.45        
                  40.53     1:24.26 (43.73)     2:09.96 (45.70)     2:51.45 (41.49)
  7 Beckett, Victoria         17 CFJV-MR              3:10.00    2:56.17        
                  42.57     1:27.60 (45.03)     2:13.18 (45.58)     2:56.17 (42.99)
  8 Noone, Elizabeth G        15 FAST-MR              2:57.79    2:59.79        
  9 Rodriguez, Dannessa L     15 DESC-NJ                   NT    3:08.71        
                  44.11     1:33.63 (49.52)     2:23.12 (49.49)     3:08.71 (45.59)
 10 Carrera, Rocio k          15 FAST-MR                   NT    3:34.11        
                  50.83     1:46.78 (55.95)     2:41.86 (55.08)     3:34.11 (52.25)
 -- Sgaglio, Hannah           15 CFJV-MR              2:34.22         DQ        
      No touch at turn
                  36.26     1:16.51 (40.25)   2:37.81 (1:21.30)                    
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:13.99  ZQ
              1:15.19  JO
              1:20.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perez, Kyara              15 KB Makos-MR          1:14.16    1:15.44 SILV   
                  35.18     1:15.44 (40.26)                                        
  2 Dillon, Claire            17 CFJV-MR              1:17.55    1:20.74 SILV   
                  37.73     1:20.74 (43.01)                                        
  3 Chia, Eileen              16 FAST-MR              1:19.49    1:21.02        
                  38.59     1:21.02 (42.43)                                        
  4 Mante, Joanne             17 CFJV-MR              1:16.15    1:21.43        
                  38.83     1:21.43 (42.60)                                        
  5 Parkinson, Brianna G      15 FAST-MR                   NT    1:28.66        
                  40.72     1:28.66 (47.94)                                        
  6 Formoso, Sabrina          17 FAST-MR              1:25.58    1:29.92        
                  43.21     1:29.92 (46.71)                                        
  7 Carrasquillo, Ariana M    15 KB Makos-MR          1:27.90    1:33.47        
                  44.21     1:33.47 (49.26)                                        
  8 Sheridan, Caroline R      16 FAST-MR              1:29.47    1:33.53        
                  44.25     1:33.53 (49.28)                                        
  9 Kim, Hana E               15 FAST-MR              1:32.29    1:34.04        
                  43.91     1:34.04 (50.13)                                        
 10 Celaj, Kaltrina           17 FAST-MR              1:35.36    1:36.66        
                  45.85     1:36.66 (50.81)                                        
 11 Carrera, Rocio k          15 FAST-MR              1:39.40    1:37.97        
                  45.48     1:37.97 (52.49)                                        
 12 Rodriguez, Dannessa L     15 DESC-NJ              1:41.31    1:38.06        
                  45.70     1:38.06 (52.36)                                        
 13 Jung, Grace               15 FAST-MR              1:38.41    1:38.74        
                  46.61     1:38.74 (52.13)                                        
 14 Beckett, Victoria         17 CFJV-MR              1:34.85    1:38.81        
                  46.70     1:38.81 (52.11)                                        
 15 Santana, Miabella         15 KB Makos-MR          1:52.80    1:54.05        
                  54.13     1:54.05 (59.92)                                        
 16 Francis, Tejhanae         15 FAST-MR                   NT    2:31.74        
                1:10.92   2:31.74 (1:20.82)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:37.89  ZQ
              2:42.99  JO
              2:50.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adams, Skylar R           16 CFJV-MR              2:48.94    2:48.67 SILV   
                  39.10     1:22.15 (43.05)     2:05.62 (43.47)     2:48.67 (43.05)
  2 Mante, Joanne             17 CFJV-MR              2:51.40    3:02.01        
                  39.97     1:27.22 (47.25)     2:15.34 (48.12)     3:02.01 (46.67)
  3 Chia, Eileen              16 FAST-MR              2:51.14    3:03.13        
                  40.31     1:27.51 (47.20)     2:16.43 (48.92)     3:03.13 (46.70)
  4 Morgante, Megan E         15 CFJV-MR              3:08.41    3:06.42        
                  41.84     1:29.18 (47.34)     2:19.17 (49.99)     3:06.42 (47.25)
  5 Jung, Grace               15 FAST-MR              3:33.70    3:23.82        
                  44.49     1:36.35 (51.86)     2:30.99 (54.64)     3:23.82 (52.83)
  6 Beckett, Victoria         17 CFJV-MR              3:19.85    3:31.10        
                  48.07     1:41.52 (53.45)     2:36.51 (54.99)     3:31.10 (54.59)
  7 Carrasquillo, Ariana M    15 KB Makos-MR          3:18.39    3:31.24        
                  45.68     1:38.80 (53.12)     2:36.73 (57.93)     3:31.24 (54.51)
  8 Francis, Tejhanae         15 FAST-MR                   NT    5:21.21        
                1:07.67   2:28.82 (1:21.15)   3:56.39 (1:27.57)   5:21.21 (1:24.82)
 -- Haleem, Sarah             15 FAST-MR              3:54.39         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
                  48.01     1:44.05 (56.04)   2:45.80 (1:01.75)                    
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:04.49  ZQ
              1:04.99  JO
              1:09.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adams, Skylar R           16 CFJV-MR              1:08.46    1:06.94 SILV   
                  32.01     1:06.94 (34.93)                                        
  2 Niggl, Haley J            15 CFJV-MR              1:04.85    1:09.77        
                  32.54     1:09.77 (37.23)                                        
  3 Chia, Eileen              16 FAST-MR              1:09.13    1:13.78        
                  31.54     1:13.78 (42.24)                                        
  4 Dillon, Claire            17 CFJV-MR              1:16.88    1:15.26        
                  34.35     1:15.26 (40.91)                                        
  5 Parkinson, Brianna G      15 FAST-MR                   NT    1:15.68        
                1:15.56      1:15.68 (0.12)                                        
  6 Sheridan, Caroline R      16 FAST-MR              1:16.64    1:17.21        
                  34.72     1:17.21 (42.49)                                        
  7 Morgante, Megan E         15 CFJV-MR              1:15.49    1:17.59        
                  34.99     1:17.59 (42.60)                                        
  8 Kim, Hana E               15 FAST-MR              1:20.80    1:17.81        
                  35.66     1:17.81 (42.15)                                        
  9 Mekeel, Presley A         16 CFJV-MR              1:14.60    1:18.80        
                  36.98     1:18.80 (41.82)                                        
 10 Gonzalez, Angelika        15 KB Makos-MR          1:13.60    1:20.95        
                  36.30     1:20.95 (44.65)                                        
 11 Sgaglio, Hannah           15 CFJV-MR              1:14.67    1:20.97        
                  36.62     1:20.97 (44.35)                                        
 12 Noone, Elizabeth G        15 FAST-MR              1:26.24    1:24.76        
                1:25.38         1:24.76 ( )                                        
 13 Mante, Joanne             17 CFJV-MR              1:19.46    1:27.33        
                  39.49     1:27.33 (47.84)                                        
 14 Celaj, Kaltrina           17 FAST-MR              1:29.77    1:27.98        
                1:28.28         1:27.98 ( )                                        
 15 Formoso, Sabrina          17 FAST-MR              1:27.33    1:31.92        
                1:32.44         1:31.92 ( )                                        
 16 Perez, Kyara              15 KB Makos-MR          1:24.72    1:32.56        
                  41.04     1:32.56 (51.52)                                        
 17 Santana, Miabella         15 KB Makos-MR          1:33.73    1:34.20        
                1:34.61         1:34.20 ( )                                        
 18 Carrasquillo, Ariana M    15 KB Makos-MR          1:45.39    1:47.48        
                1:48.16         1:47.48 ( )                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:24.99  JO
              2:24.99  ZQ
              2:29.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morgante, Megan E         15 CFJV-MR              3:01.45    3:01.12        
                  36.76     1:23.18 (46.42)     2:11.91 (48.73)     3:01.12 (49.21)
  2 Noone, Elizabeth G        15 FAST-MR              3:16.16    3:22.82        
                  45.96     1:37.98 (52.02)     2:30.59 (52.61)     3:22.82 (52.23)
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:19.99  JO
              2:19.99  ZQ
              2:22.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Niggl, Haley J            15 CFJV-MR              2:27.00    2:29.62        
                  32.13     1:11.83 (39.70)     1:55.60 (43.77)     2:29.62 (34.02)
  2 Dillon, Claire            17 CFJV-MR              2:32.43    2:33.59        
                  34.91     1:12.21 (37.30)     1:58.49 (46.28)     2:33.59 (35.10)
  3 Gonzalez, Angelika        15 KB Makos-MR          2:41.44    2:43.70        
                  35.91     1:17.60 (41.69)     2:06.94 (49.34)     2:43.70 (36.76)
  4 Chia, Eileen              16 FAST-MR              2:36.71    2:43.74        
                  32.03     1:13.02 (40.99)     2:03.78 (50.76)     2:43.74 (39.96)
  5 Mekeel, Presley A         16 CFJV-MR              2:45.00    2:46.57        
                  35.43     1:15.79 (40.36)     2:11.17 (55.38)     2:46.57 (35.40)
  6 Carrasquillo, Ariana M    15 KB Makos-MR          3:17.15    3:16.99        
                  43.86     1:32.08 (48.22)     2:28.94 (56.86)     3:16.99 (48.05)
  7 Santana, Miabella         15 KB Makos-MR          3:19.44    3:18.33        
                  40.67     1:26.66 (45.99)   2:34.34 (1:07.68)     3:18.33 (43.99)
 
Girls 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
              4:59.99  JO
              4:59.99  ZQ
              5:04.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morgante, Megan E         15 CFJV-MR              6:00.00    5:41.89        
                  35.05     1:17.17 (42.12)     2:00.62 (43.45)     2:44.52 (43.90)
        3:33.86 (49.34)     4:24.01 (50.15)     5:02.96 (38.95)     5:41.89 (38.93)
  2 Rodriguez, Dannessa L     15 DESC-NJ                   NT    6:19.71        
                  37.00     1:20.56 (43.56)     2:10.18 (49.62)     2:58.79 (48.61)
        3:55.31 (56.52)     4:51.64 (56.33)     5:37.38 (45.74)     6:19.71 (42.33)
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 1:46.79    1:51.53        
     1) Niggl, Haley J 15               2) Sgaglio, Hannah 15             
     3) Dillon, Claire 17               4) Adams, Skylar R 16             
                  28.68       58.11 (29.43)     1:24.71 (26.60)     1:51.53 (26.82)
  2 Kips Bay Makos-MR  'A'                            1:54.47    2:02.94        
     1) Perez, Kyara 15                 2) Santana, Miabella 15           
     3) Gonzalez, Angelika 15           4) Carrasquillo, Ariana M 15      
                  29.70     1:01.42 (31.72)     1:35.02 (33.60)     2:02.94 (27.92)
  3 Club Fit Jefferson Valley-MR  'B'                 1:55.29    2:05.49        
     1) Mante, Joanne 17                2) Morgante, Megan E 15           
     3) Beckett, Victoria 17            4) Mekeel, Presley A 16           
                  31.65     1:02.02 (30.37)     1:35.30 (33.28)     2:05.49 (30.19)
 
Girls 15-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 2:06.22    2:04.08        
     1) Adams, Skylar R 16              2) Mante, Joanne 17               
     3) Niggl, Haley J 15               4) Dillon, Claire 17              
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Punnoose, Allen            7 FAST-MR                19.47      18.42        
  2 Barabasi, Andrew I         8 FAST-MR                20.23      18.65        
  3 Carley, Thomas             8 CFJV-MR                18.84      18.72        
  4 Constantine, Christopher   8 CFJV-MR                18.06      18.85        
  5 Cubas, Abner S             8 KB Makos-MR            19.19      19.86        
  6 Barbulet, David            8 CFJV-MR                25.00      20.97        
  7 Rivera, Nikolai            6 KB Makos-MR            21.54      21.78        
  8 Thomas, Chase A            8 DESC-NJ                   NT      21.90        
  9 Calloway, Micheal          7 MALT-NJ                39.56      25.13        
 10 Cristancho, Santiago       8 FAST-MR                25.41      28.26        
 11 Kelly, Sean                8 CFJV-MR                23.40      29.84        
 12 Bernui, Gabriel            7 UNDES-NJ                  NT      34.27        
 13 Bernui, Jacob              8 UNDES-NJ                  NT      34.30        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  ZQ
                31.99  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Punnoose, Allen            7 FAST-MR                42.20      39.15        
  2 Carley, Thomas             8 CFJV-MR                39.19      39.40        
  3 Xie, Nathan J              8 FAST-MR                42.04      42.14        
  4 Cubas, Abner S             8 KB Makos-MR            45.82      43.01        
  5 Barabasi, Andrew I         8 FAST-MR                45.66      45.12        
  6 Barbulet, David            8 CFJV-MR              1:00.00      45.17        
  7 Thomas, Chase A            8 DESC-NJ                47.88      46.00        
  8 Kelly, Orlando T           8 FAST-MR                49.20      47.96        
  9 Cristancho, Santiago       8 FAST-MR              1:03.61    1:00.70        
 10 Kelly, Sean                8 CFJV-MR                52.82    1:03.01        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Punnoose, Allen            7 FAST-MR                22.32      21.76        
  2 Xie, Nathan J              8 FAST-MR                37.41      23.95        
  3 Barbulet, David            8 CFJV-MR                30.00      24.07        
  4 Yuan, Evan L               7 FAST-MR                   NT      25.74        
  5 Thomas, Chase A            8 DESC-NJ                   NT      25.75        
  6 Cristancho, Santiago       8 FAST-MR                28.75      26.93        
  7 Kelly, Orlando T           8 FAST-MR                27.51      26.96        
  8 Rivera, Nikolai            6 KB Makos-MR            29.00      29.16        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Punnoose, Allen            7 FAST-MR                50.83      47.70        
  2 Barabasi, Andrew I         8 FAST-MR                55.47      51.56        
  3 Thomas, Chase A            8 DESC-NJ                55.07    1:00.39        
  4 Kelly, Orlando T           8 FAST-MR                59.05    1:01.28        
  5 Bernui, Gabriel            7 UNDES-NJ             1:25.99    1:03.23        
  6 Rivera, Nikolai            6 KB Makos-MR          1:17.49    1:04.23        
  7 Cristancho, Santiago       8 FAST-MR              1:21.55    1:05.74        
  8 Bernui, Jacob              8 UNDES-NJ             1:49.85    1:47.22        
 -- Barbulet, David            8 CFJV-MR              1:10.00         DQ        
      Did not finish on back
 -- Cubas, Abner S             8 KB Makos-MR            58.87         DQ        
      Did not finish on back
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carley, Thomas             8 CFJV-MR                30.00      25.79        
  2 Kelly, Sean                8 CFJV-MR                27.50      25.90        
  3 Constantine, Christopher   8 CFJV-MR                23.18      25.94        
  4 Barbulet, David            8 CFJV-MR                35.00      28.39        
  5 Kelly, Orlando T           8 FAST-MR                   NT      29.38        
  6 Xie, Nathan J              8 FAST-MR                45.90      29.63        
  7 Rivera, Nikolai            6 KB Makos-MR            29.00      30.26        
  8 Cristancho, Santiago       8 FAST-MR                49.90      33.86        
  9 Calloway, Micheal          7 MALT-NJ                48.45      41.10        
 -- Barabasi, Andrew I         8 FAST-MR                33.00         DQ        
      Arms not in same horizontal plane
 -- Thomas, Chase A            8 DESC-NJ                   NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  ZQ
                43.49  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barabasi, Andrew I         8 FAST-MR              1:15.78      52.24        
  2 Carley, Thomas             8 CFJV-MR              1:10.00      52.82        
  3 Kelly, Sean                8 CFJV-MR              1:08.15      56.72        
  4 Constantine, Christopher   8 CFJV-MR              1:10.00      58.09        
  5 Kelly, Orlando T           8 FAST-MR                   NT    1:11.32        
 -- Rivera, Nikolai            6 KB Makos-MR          1:18.69         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Cristancho, Santiago       8 FAST-MR              1:46.90         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carley, Thomas             8 CFJV-MR                21.16      22.00        
  2 Punnoose, Allen            7 FAST-MR                25.84      22.13        
  3 Constantine, Christopher   8 CFJV-MR                25.57      23.57        
  4 Cubas, Abner S             8 KB Makos-MR            26.77      25.16        
  5 Barbulet, David            8 CFJV-MR                30.00      25.44        
  6 Thomas, Chase A            8 DESC-NJ                   NT      27.68        
  7 Kelly, Sean                8 CFJV-MR                30.00      29.15        
  8 Kelly, Orlando T           8 FAST-MR                31.95      32.67        
  9 Bernui, Jacob              8 UNDES-NJ                  NT      51.70        
 -- Bernui, Gabriel            7 UNDES-NJ                  NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Calloway, Micheal          7 MALT-NJ                56.19         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carley, Thomas             8 CFJV-MR                50.49      46.31        
  2 Cubas, Abner S             8 KB Makos-MR            59.97      58.75        
 -- Kelly, Sean                8 CFJV-MR              1:20.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Constantine, Christopher   8 CFJV-MR              1:00.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Punnoose, Allen            7 FAST-MR              1:02.97         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  ZQ
                31.99  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gorzula, Alexander         9 CFJV-MR                31.93      32.21 SILV   
  2 Paraison, Nelson          10 UNDES-NJ               36.56      33.32 SILV   
  3 Lawson, Josiah L          10 NPR-NJ                 34.50      33.56 SILV   
  4 Lawson, Jamarius K        10 NPR-NJ                 33.53      33.76 SILV   
  5 Scott, Travis A            9 FAST-MR                34.82      34.73 SILV   
  6 Rzezwicki, Gabriel         9 CFJV-MR                40.97      35.57        
  7 Ortiz, Emauel A           10 KB Makos-MR            38.92      35.93        
  8 Decasseres, Elijah         9 UN-KB-MR               38.92      36.71        
  9 Scammell, James           10 MALT-NJ                   NT      38.11        
 10 Wilkinson, Jay             9 CFJV-MR                55.00      38.51        
 11 Rosado, Fausto X          10 KB Makos-MR            37.69      38.99        
 12 Jerez, Ian                10 FAST-MR                41.80      39.59        
 13 Bahl, Suraj               10 FAST-MR                39.06      39.93        
 14 Yi, Lucas                  9 MALT-NJ                47.27      40.22        
 15 Cannone, Jack             10 MALT-NJ                48.27      40.28        
 16 Dowl, Elijah M            10 UN-KB-MR               42.90      40.40        
 17 Scott, Jalen A             9 FAST-MR                48.33      41.30        
 18 Adelman- Brants, Arthur    9 MALT-NJ                48.12      41.78        
 19 Rodriguez, Luis D          9 DESC-NJ                44.90      42.44        
 20 Galler, Aidan             10 CFJV-MR                42.95      44.98        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:27.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gorzula, Alexander         9 CFJV-MR              2:38.97    2:38.76 SILV   
                  35.15     1:15.70 (40.55)     1:59.21 (43.51)     2:38.76 (39.55)
  2 Lawson, Jamarius K        10 NPR-NJ               3:04.37    2:51.41        
                  35.61     1:17.51 (41.90)     2:03.90 (46.39)     2:51.41 (47.51)
  3 Paraison, Nelson          10 UNDES-NJ                  NT    2:56.15        
                  36.10     1:21.56 (45.46)     2:09.67 (48.11)     2:56.15 (46.48)
  4 Park Chenet, Christopher  10 CFJV-MR              3:46.14    3:00.51        
                  38.73     1:24.72 (45.99)     2:13.18 (48.46)     3:00.51 (47.33)
  5 Rzezwicki, Gabriel         9 CFJV-MR              3:40.00    3:00.53        
                  38.95     1:24.20 (45.25)     2:14.44 (50.24)     3:00.53 (46.09)
  6 Schales, Peyton L         10 FAST-MR              3:10.31    3:01.54        
                  36.50     1:22.73 (46.23)     2:13.18 (50.45)     3:01.54 (48.36)
  7 Lawson, Josiah L          10 NPR-NJ               3:23.22    3:02.92        
                  36.33     1:21.91 (45.58)     2:12.36 (50.45)     3:02.92 (50.56)
  8 Decasseres, Elijah         9 UN-KB-MR             3:30.13    3:06.33        
                  40.57     1:27.80 (47.23)     2:17.81 (50.01)     3:06.33 (48.52)
  9 Rosado, Fausto X          10 KB Makos-MR          3:36.00    3:12.09        
                  40.39     1:30.57 (50.18)     2:21.58 (51.01)     3:12.09 (50.51)
 10 Scott, Jalen A             9 FAST-MR                   NT    3:45.84        
                  49.06                             2:51.66 ( )     3:45.84 (54.18)
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Travis A            9 FAST-MR                40.94      37.68 SILV   
  2 Park Chenet, Christopher  10 CFJV-MR                45.77      41.57 SILV   
  3 Ortiz, Emauel A           10 KB Makos-MR            50.47      42.07 SILV   
  4 Todorov, Alexander         9 CFJV-MR                46.44      42.15 SILV   
  5 Rzezwicki, Gabriel         9 CFJV-MR                46.31      45.19        
  6 Decasseres, Elijah         9 UN-KB-MR               49.32      47.03        
  7 Wilkinson, Jay             9 CFJV-MR              1:00.00      50.22        
  8 Rosado, Fausto X          10 KB Makos-MR            48.86      51.35        
  9 Dowl, Elijah M            10 UN-KB-MR               46.90      51.61        
 10 Galler, Aidan             10 CFJV-MR                51.46      53.71        
 11 Scott, Jalen A             9 FAST-MR                55.54      55.81        
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:22.19  JO
              1:37.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Travis A            9 FAST-MR              1:29.65    1:23.20 SILV   
                  39.58     1:23.20 (43.62)                                        
  2 Ortiz, Emauel A           10 KB Makos-MR          1:32.54    1:30.01 SILV   
                  42.05     1:30.01 (47.96)                                        
  3 Schales, Peyton L         10 FAST-MR              1:34.19    1:31.66 SILV   
                  45.29     1:31.66 (46.37)                                        
  4 Rzezwicki, Gabriel         9 CFJV-MR              1:41.44    1:44.98        
                  49.87     1:44.98 (55.11)                                        
  5 Galler, Aidan             10 CFJV-MR              1:49.52    1:50.80        
                  52.94     1:50.80 (57.86)                                        
  6 Rosado, Fausto X          10 KB Makos-MR          1:45.66    1:53.05        
                  53.75     1:53.05 (59.30)                                        
  7 Scott, Jalen A             9 FAST-MR              2:12.83    1:56.31        
                  55.97   1:56.31 (1:00.34)                                        
  8 Meiselmen, Gabe T          9 MALT-NJ              2:07.24    2:02.18        
                  55.80   2:02.18 (1:06.38)                                        
 -- Paraison, Nelson          10 UNDES-NJ             1:41.90         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  42.39                                                            
 -- Wilkinson, Jay             9 CFJV-MR              2:10.00         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  ZQ
                43.49  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Todorov, Alexander         9 CFJV-MR                44.88      43.87 SILV   
  2 Gorzula, Alexander         9 CFJV-MR                46.15      44.39 SILV   
  3 Lawson, Jamarius K        10 NPR-NJ                 42.41      44.82 SILV   
  4 Lawson, Josiah L          10 NPR-NJ                 46.90      45.09 SILV   
  5 Scott, Travis A            9 FAST-MR                44.42      46.67 SILV   
  6 Scammell, James           10 MALT-NJ                53.43      47.36 SILV   
  7 Cannone, Jack             10 MALT-NJ                56.28      48.07 SILV   
  8 Galler, Aidan             10 CFJV-MR                51.02      52.05        
  9 Ortiz, Emauel A           10 KB Makos-MR            59.21      52.46        
 10 Bahl, Suraj               10 FAST-MR                52.09      52.88        
 11 Meiselmen, Gabe T          9 MALT-NJ                58.22      53.35        
 12 Jerez, Ian                10 FAST-MR                53.38      56.73        
 13 Decasseres, Elijah         9 UN-KB-MR             1:04.66    1:01.25        
 14 Wilkinson, Jay             9 CFJV-MR              1:00.00    1:01.87        
 -- Yi, Lucas                  9 MALT-NJ                59.33         DQ        
      One hand touch
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:33.99  ZQ
              1:34.59  JO
              1:48.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lawson, Jamarius K        10 NPR-NJ               1:35.35    1:33.89 ZQ     
                  44.55     1:33.89 (49.34)                                        
  2 Gorzula, Alexander         9 CFJV-MR              1:40.81    1:34.15 JO     
                  45.30     1:34.15 (48.85)                                        
  3 Todorov, Alexander         9 CFJV-MR              1:37.63    1:35.42 SILV   
                  45.73     1:35.42 (49.69)                                        
  4 Lawson, Josiah L          10 NPR-NJ               1:46.43    1:39.23 SILV   
                  46.18     1:39.23 (53.05)                                        
  5 Scott, Travis A            9 FAST-MR                   NT    1:39.46 SILV   
                  47.52     1:39.46 (51.94)                                        
  6 Paraison, Nelson          10 UNDES-NJ             1:50.60    1:48.27 SILV   
                  48.77     1:48.27 (59.50)                                        
  7 Rodriguez, Luis D          9 DESC-NJ              2:04.56    1:48.64        
                  50.79     1:48.64 (57.85)                                        
  8 Dowl, Elijah M            10 UN-KB-MR             2:00.50    1:51.60        
                  50.91   1:51.60 (1:00.69)                                        
  9 Adelman- Brants, Arthur    9 MALT-NJ                 1.58    1:56.99        
                  52.58   1:56.99 (1:04.41)                                        
 10 Galler, Aidan             10 CFJV-MR              2:04.80    1:58.42        
                  54.73   1:58.42 (1:03.69)                                        
 11 Jerez, Ian                10 FAST-MR              2:01.43    2:01.82        
                  57.11   2:01.82 (1:04.71)                                        
 12 Wilkinson, Jay             9 CFJV-MR              2:20.00    2:24.20        
                1:06.67   2:24.20 (1:17.53)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lawson, Jamarius K        10 NPR-NJ                 37.03      39.62 SILV   
  2 Gorzula, Alexander         9 CFJV-MR                43.88      40.03 SILV   
  3 Rzezwicki, Gabriel         9 CFJV-MR              1:10.00      42.89 SILV   
  4 Rosado, Fausto X          10 KB Makos-MR            47.84      43.26 SILV   
  5 Park Chenet, Christopher  10 CFJV-MR                50.47      43.29 SILV   
  6 Todorov, Alexander         9 CFJV-MR                54.34      43.72 SILV   
  7 Bahl, Suraj               10 FAST-MR                45.61      45.05        
  8 Lawson, Josiah L          10 NPR-NJ                 47.63      46.61        
  9 Jerez, Ian                10 FAST-MR                48.62      49.58        
 10 Decasseres, Elijah         9 UN-KB-MR               52.28      52.16        
 11 Cannone, Jack             10 MALT-NJ             59:22.43      52.83        
 12 Scott, Jalen A             9 FAST-MR                   NT    1:02.93        
 -- Ortiz, Emauel A           10 KB Makos-MR            50.51         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:27.09  JO
              1:37.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gorzula, Alexander         9 CFJV-MR              1:50.00    1:38.33        
                  43.01     1:38.33 (55.32)                                        
  2 Bahl, Suraj               10 FAST-MR              1:43.91    1:39.28        
                  46.27     1:39.28 (53.01)                                        
  3 Park Chenet, Christopher  10 CFJV-MR              2:07.98    1:42.10        
                  45.05     1:42.10 (57.05)                                        
  4 Jerez, Ian                10 FAST-MR              1:50.06    1:48.91        
                  48.93     1:48.91 (59.98)                                        
  5 Todorov, Alexander         9 CFJV-MR              2:00.00    1:58.68        
 -- Paraison, Nelson          10 UNDES-NJ             2:00.59         DQ        
      Alternating Kick
                  44.39                                                            
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.49  ZQ
              1:21.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lawson, Jamarius K        10 NPR-NJ               1:25.31    1:27.31 SILV   
                  40.34     1:27.31 (46.97)                                        
  2 Todorov, Alexander         9 CFJV-MR              1:39.35    1:30.41        
                  44.61     1:30.41 (45.80)                                        
  3 Scott, Travis A            9 FAST-MR              1:28.47    1:30.92        
                  42.83     1:30.92 (48.09)                                        
  4 Schales, Peyton L         10 FAST-MR              1:32.01    1:31.93        
                  40.88     1:31.93 (51.05)                                        
  5 Park Chenet, Christopher  10 CFJV-MR              1:39.40    1:32.44        
                  43.46     1:32.44 (48.98)                                        
  6 Lawson, Josiah L          10 NPR-NJ               1:32.78    1:33.57        
                  46.05     1:33.57 (47.52)                                        
  7 Scammell, James           10 MALT-NJ              2:07.13    1:36.49        
                  45.84     1:36.49 (50.65)                                        
  8 Bahl, Suraj               10 FAST-MR              1:38.85    1:36.80        
                  47.00     1:36.80 (49.80)                                        
  9 Ortiz, Emauel A           10 KB Makos-MR          1:43.00    1:40.94        
                  45.02     1:40.94 (55.92)                                        
 10 Rzezwicki, Gabriel         9 CFJV-MR              2:00.00    1:41.16        
                  45.31     1:41.16 (55.85)                                        
 11 Jerez, Ian                10 FAST-MR              1:44.76    1:43.56        
                  51.61     1:43.56 (51.95)                                        
 12 Rosado, Fausto X          10 KB Makos-MR          1:45.00    1:44.04        
                  48.37     1:44.04 (55.67)                                        
 13 Constantine, Christopher   8 CFJV-MR              2:03.26    1:45.59        
                  48.98     1:45.59 (56.61)                                        
 14 Wilkinson, Jay             9 CFJV-MR              2:20.00    1:45.78        
 15 Barabasi, Andrew I         8 FAST-MR              1:57.19    1:47.14        
                  52.02     1:47.14 (55.12)                                        
 16 Galler, Aidan             10 CFJV-MR              1:49.49    1:48.73        
                  54.19     1:48.73 (54.54)                                        
 17 Decasseres, Elijah         9 UN-KB-MR             1:54.35    1:49.02        
                  51.48     1:49.02 (57.54)                                        
 18 Scott, Jalen A             9 FAST-MR                   NT    2:00.14        
                  55.90   2:00.14 (1:04.24)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:45.99  JO
              2:45.99  ZQ
              2:59.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paraison, Nelson          10 UNDES-NJ                  NT    3:17.29        
                  42.62     1:30.56 (47.94)     2:30.09 (59.53)     3:17.29 (47.20)
  2 Park Chenet, Christopher  10 CFJV-MR              3:22.56    3:21.20        
                  48.66     1:39.55 (50.89)     2:37.65 (58.10)     3:21.20 (43.55)
  3 Bahl, Suraj               10 FAST-MR              3:35.94    3:21.41        
                  48.64     1:39.94 (51.30)     2:37.47 (57.53)     3:21.41 (43.94)
  4 Rodriguez, Luis D          9 DESC-NJ                   NT    3:51.17        
                  59.93     1:56.50 (56.57)   2:58.56 (1:02.06)     3:51.17 (52.61)
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 2:26.81    2:26.82        
     1) Park Chenet, Christopher 10     2) Constantine, Christopher 8     
     3) Todorov, Alexander 9            4) Gorzula, Alexander 9           
                  37.30     1:13.65 (36.35)     1:53.31 (39.66)     2:26.82 (33.51)
  2 Kips Bay Makos-MR  'A'                            2:38.43    2:36.98        
     1) Rosado, Fausto X 10             2)                                
     3)                                 4) Ortiz, Emauel A 10             
                  40.56     1:21.81 (41.25)     2:00.42 (38.61)     2:36.98 (36.56)
  3 Club Fit Jefferson Valley-MR  'B'                 2:55.93    2:47.42        
     1) Rzezwicki, Gabriel 9            2) Barbulet, David 8              
     3) Wilkinson, Jay 9                4) Carley, Thomas 8               
                  41.71     1:26.78 (45.07)   2:47.81 (1:21.03)         2:47.42 ( )
 
Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 2:51.90    2:47.77        
     1) Rzezwicki, Gabriel 9            2) Todorov, Alexander 9           
     3) Gorzula, Alexander 9            4) Park Chenet, Christopher 10    
                  51.65     1:29.45 (37.80)     2:24.34 (54.89)     2:47.77 (23.43)
  2 Fast Swim Team-MR  'A'                                 NT    2:58.53        
     1) Scott, Travis A 9               2) Jerez, Ian 10                  
     3) Bahl, Suraj 10                  4) Schales, Peyton L 10           
                  42.74     1:30.92 (48.18)     2:05.84 (34.92)     2:58.53 (52.69)
  3 Club Fit Jefferson Valley-MR  'B'                 3:22.09    3:06.00        
     1) Constantine, Christopher 8      2) Galler, Aidan 10               
     3) Carley, Thomas 8                4) Wilkinson, Jay 9               
                  47.72     1:39.80 (52.08)     2:25.99 (46.19)     3:06.00 (40.01)
 -- Kips Bay Makos-MR  'A'                            3:22.19         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #2: Hands brought beyond the hipline during stroke - breast
     1)                                 2) Ortiz, Emauel A 10             
     3) Rosado, Fausto X 10             4) Cubas, Abner S 8               
                  48.53     1:44.33 (55.80)     2:12.52 (28.19)          DQ (56.78)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.69  ZQ
                28.29  JO
                31.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bellio, Sam J             12 CFJV-MR                28.00      27.04 ZQ     
  2 Lai, Christopher B        11 HS-MR                  29.03      28.50 SILV   
  3 Baldwin, Sean D           12 HS-MR                  31.22      29.21 SILV   
  4 Jung, Jesse               11 FAST-MR                30.90      30.32 SILV   
  5 Aguilar, Humberto J       11 FAST-MR                32.38      30.73 SILV   
  6 Powell, Shamir            12 KB Makos-MR            31.61      30.90 SILV   
  7 Celaj, IIirian            12 FAST-MR                31.42      33.06        
  8 Polito, Mark A            12 HS-MR                  33.97      33.29        
  9 Baldwin, Brian J          11 HS-MR                  35.30      33.53        
 10 Jerez, Lucas              12 FAST-MR                35.17      33.56        
 11 Scammell, Ben             11 MALT-NJ                49.25      35.10        
 12 Ribeiro, Dennis P         11 DESC-NJ                39.16      35.28        
 13 Pineda, Dylan             11 KB Makos-MR            33.38      36.85        
 14 Gatterdam, Luc L          11 Silver Streaks-MR      36.83      37.60        
 15 Yoba, Josiah M            12 KB Makos-MR            37.18      38.44        
 16 Anuszkiewicz, Andre J     11 Silver Streaks-MR      39.92      39.04        
 17 Rodriguez, Antonio J      12 KB Makos-MR            39.49      41.31        
 18 Wong, Justin              11 Silver Streaks-MR      40.11      42.52        
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:55.99  JO
              5:55.99  ZQ
              6:03.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Celaj, IIirian            12 FAST-MR              6:44.17    6:55.49        
                  37.26     1:18.15 (40.89)     1:59.04 (40.89)     2:41.28 (42.24)
        3:23.95 (42.67)     4:06.30 (42.35)     4:50.44 (44.14)     5:34.26 (43.82)
        6:16.56 (42.30)     6:55.49 (38.93)                                        
  2 Aguilar, Humberto J       11 FAST-MR                   NT    7:28.32        
                  36.55     1:21.05 (44.50)     2:06.53 (45.48)     2:53.93 (47.40)
        3:41.22 (47.29)     4:28.02 (46.80)     5:16.51 (48.49)     6:02.80 (46.29)
        6:43.81 (41.01)     7:28.32 (44.51)                                        
  3 Jung, Jesse               11 FAST-MR              7:47.54    7:50.86        
                                                    4:57.15 ( )     5:41.57 (44.42)
      7:50.86 (2:09.29)                                                            
  4 Jerez, Lucas              12 FAST-MR              9:53.29    7:52.65        
                                1:27.44 ( )     2:15.66 (48.22)     3:04.43 (48.77)
        3:53.67 (49.24)     4:44.25 (50.58)     5:32.51 (48.26)     6:21.77 (49.26)
      7:52.88 (1:31.11)         7:52.65 ( )                                        
  5 Scammell, Ben             11 MALT-NJ                   NT    8:06.51        
                  39.41     1:25.80 (46.39)     2:16.47 (50.67)     3:05.27 (48.80)
        3:55.65 (50.38)     4:48.39 (52.74)     5:39.51 (51.12)     6:32.09 (52.58)
        7:21.30 (49.21)     8:06.51 (45.21)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.49  ZQ
                33.29  JO
                41.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bellio, Sam J             12 CFJV-MR                32.00      32.40 ZQ     
  2 Adams, Tanner             12 CFJV-MR                32.69      32.80 JO     
  3 Baldwin, Sean D           12 HS-MR                  36.49      35.42 SILV   
  4 Ginesin, Zack             11 CFJV-MR                41.02      37.51 SILV   
  5 Polito, Mark A            12 HS-MR                  41.58      41.77        
  6 Scammell, Ben             11 MALT-NJ                58.32      42.53        
  7 Yoba, Josiah M            12 KB Makos-MR            47.28      44.75        
  8 Gatterdam, Luc L          11 Silver Streaks-MR      51.11      45.67        
  9 Wong, Justin              11 Silver Streaks-MR      50.11      47.93        
 10 Ribeiro, Dennis P         11 DESC-NJ                55.04      48.30        
 11 Anuszkiewicz, Andre J     11 Silver Streaks-MR      50.21      48.70        
 12 Pineda, Dylan             11 KB Makos-MR            52.85      50.14        
 13 Rodriguez, Antonio J      12 KB Makos-MR            46.69      51.27        
 -- Baldwin, Brian J          11 HS-MR                  40.04         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish
 -- Lai, Christopher B        11 HS-MR                  35.57         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.79  ZQ
              1:11.59  JO
              1:23.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bellio, Sam J             12 CFJV-MR              1:08.06    1:07.33 ZQ     
                  33.21     1:07.33 (34.12)                                        
  2 Adams, Tanner             12 CFJV-MR              1:09.37    1:12.96 SILV   
                  35.37     1:12.96 (37.59)                                        
  3 Ginesin, Zack             11 CFJV-MR              1:32.57    1:24.27        
                  40.15     1:24.27 (44.12)                                        
  4 Powell, Shamir            12 KB Makos-MR          1:42.82    1:31.29        
                  41.31     1:31.29 (49.98)                                        
  5 Villavizar, Sebastian I   11 KB Makos-MR          1:33.26    1:34.35        
                  43.57     1:34.35 (50.78)                                        
  6 Yoba, Josiah M            12 KB Makos-MR          1:56.25    1:41.42        
                  47.90     1:41.42 (53.52)                                        
  7 Rodriguez, Antonio J      12 KB Makos-MR          1:42.63    1:46.77        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.09  ZQ
                37.59  JO
                42.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Shamir            12 KB Makos-MR            41.45      39.63 SILV   
  2 Adams, Tanner             12 CFJV-MR                43.70      42.81        
  3 Pineda, Dylan             11 KB Makos-MR            47.63      46.93        
  4 Yoba, Josiah M            12 KB Makos-MR            48.82      49.76        
  5 Adelmann- Brants, Felipe  12 MALT-NJ                57.24      55.29        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:20.99  ZQ
              1:21.59  JO
              1:29.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bellio, Sam J             12 CFJV-MR              1:22.00    1:23.08 SILV   
                  39.30     1:23.08 (43.78)                                        
  2 Lai, Christopher B        11 HS-MR                1:26.27    1:25.19 SILV   
                  40.39     1:25.19 (44.80)                                        
  3 Jerez, Lucas              12 FAST-MR              1:30.84    1:30.10        
                  42.89     1:30.10 (47.21)                                        
  4 Ginesin, Zack             11 CFJV-MR              1:33.33    1:33.73        
                  44.54     1:33.73 (49.19)                                        
  5 Adams, Tanner             12 CFJV-MR              1:31.15    1:35.36        
                  44.57     1:35.36 (50.79)                                        
  6 Polito, Mark A            12 HS-MR                1:46.02    1:41.66        
                  49.78     1:41.66 (51.88)                                        
  7 Yoba, Josiah M            12 KB Makos-MR          1:58.90    1:51.47        
                  50.02   1:51.47 (1:01.45)                                        
  8 Scammell, Ben             11 MALT-NJ              1:56.22    1:53.61        
  9 Anuszkiewicz, Andre J     11 Silver Streaks-MR    2:00.11    1:56.43        
                  55.69   1:56.43 (1:00.74)                                        
 10 Wong, Justin              11 Silver Streaks-MR    1:55.11    2:03.02        
                  59.32   2:03.02 (1:03.70)                                        
 11 Ribeiro, Dennis P         11 DESC-NJ              2:06.63    2:14.63        
                  59.60   2:14.63 (1:15.03)                                        
 -- Pineda, Dylan             11 KB Makos-MR          1:41.54         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
                  45.77                                                            
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                31.59  JO
                38.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bellio, Sam J             12 CFJV-MR                33.08      32.61 SILV   
  2 Jerez, Lucas              12 FAST-MR                37.34      36.48 SILV   
  3 Celaj, IIirian            12 FAST-MR                35.38      37.41 SILV   
  4 Aguilar, Humberto J       11 FAST-MR                39.64      37.49 SILV   
  5 Jung, Jesse               11 FAST-MR                39.47      38.88        
  6 Ginesin, Zack             11 CFJV-MR                41.81      42.97        
  7 Pineda, Dylan             11 KB Makos-MR            46.89      49.34        
  8 Villavizar, Sebastian I   11 KB Makos-MR            47.02      52.25        
  9 Rodriguez, Antonio J      12 KB Makos-MR            51.15      56.37        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:12.59  JO
              1:26.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baldwin, Sean D           12 HS-MR                1:18.58    1:13.00 SILV   
                  33.06     1:13.00 (39.94)                                        
  2 Lai, Christopher B        11 HS-MR                1:18.99    1:19.65 SILV   
                  35.47     1:19.65 (44.18)                                        
  3 Jerez, Lucas              12 FAST-MR              1:31.53    1:24.43 SILV   
                  38.12     1:24.43 (46.31)                                        
  4 Baldwin, Brian J          11 HS-MR                1:30.00    1:26.34 SILV   
                  39.04     1:26.34 (47.30)                                        
  5 Aguilar, Humberto J       11 FAST-MR                   NT    1:27.11        
                  38.85     1:27.11 (48.26)                                        
  6 Celaj, IIirian            12 FAST-MR              1:23.80    1:33.92        
                  38.09     1:33.92 (55.83)                                        
  7 Adams, Tanner             12 CFJV-MR              1:38.80    1:38.96        
                  44.39     1:38.96 (54.57)                                        
  8 Powell, Shamir            12 KB Makos-MR          1:59.90    1:48.89        
                  43.03   1:48.89 (1:05.86)                                        
  9 Ribeiro, Dennis P         11 DESC-NJ              2:13.50    1:53.12        
                  47.64   1:53.12 (1:05.48)                                        
 10 Rodriguez, Antonio J      12 KB Makos-MR          2:29.52    2:11.96        
                  58.93   2:11.96 (1:13.03)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  ZQ
              1:11.99  JO
              1:20.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bellio, Sam J             12 CFJV-MR              1:11.28    1:08.92 ZQ     
                  32.04     1:08.92 (36.88)                                        
  2 Adams, Tanner             12 CFJV-MR              1:19.00    1:18.83 SILV   
                  36.78     1:18.83 (42.05)                                        
  3 Jung, Jesse               11 FAST-MR              1:24.76    1:21.78        
                  37.36     1:21.78 (44.42)                                        
  4 Celaj, IIirian            12 FAST-MR              1:19.25    1:24.50        
                  37.01     1:24.50 (47.49)                                        
  5 Jerez, Lucas              12 FAST-MR              1:27.77    1:24.85        
                  39.04     1:24.85 (45.81)                                        
  6 Ginesin, Zack             11 CFJV-MR              1:30.40    1:25.54        
                  41.51     1:25.54 (44.03)                                        
  7 Powell, Shamir            12 KB Makos-MR          1:30.08    1:25.69        
                  40.31     1:25.69 (45.38)                                        
  8 Aguilar, Humberto J       11 FAST-MR              1:23.93    1:30.76        
                  37.22     1:30.76 (53.54)                                        
  9 Villavizar, Sebastian I   11 KB Makos-MR          1:38.98    1:40.10        
                  45.84     1:40.10 (54.26)                                        
 10 Pineda, Dylan             11 KB Makos-MR          1:43.66    1:41.67        
                  49.30     1:41.67 (52.37)                                        
 11 Rodriguez, Antonio J      12 KB Makos-MR          1:51.46    2:00.04        
                  52.68   2:00.04 (1:07.36)                                        
 -- Yoba, Josiah M            12 KB Makos-MR          1:41.65         DQ        
      Did not finish on back - back
                  51.74                                                            
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:28.59  JO
              2:28.59  ZQ
              2:32.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jung, Jesse               11 FAST-MR              3:11.36    2:56.35        
                  39.95                             2:15.20 ( )     2:56.35 (41.15)
  2 Baldwin, Brian J          11 HS-MR                3:25.00    3:00.54        
                  39.21     1:25.24 (46.03)     2:20.26 (55.02)     3:00.54 (40.28)
  3 Celaj, IIirian            12 FAST-MR              2:54.20    3:02.76        
                  38.50     1:23.24 (44.74)     2:19.90 (56.66)     3:02.76 (42.86)
  4 Powell, Shamir            12 KB Makos-MR          3:37.77    3:05.61        
                  41.66     1:30.70 (49.04)     2:18.49 (47.79)     3:05.61 (47.12)
  5 Ginesin, Zack             11 CFJV-MR              3:19.53    3:12.84        
                  44.91     1:33.20 (48.29)     2:29.71 (56.51)     3:12.84 (43.13)
  6 Polito, Mark A            12 HS-MR                3:25.17    3:13.67        
                  49.45     1:33.97 (44.52)     2:32.83 (58.86)     3:13.67 (40.84)
  7 Aguilar, Humberto J       11 FAST-MR              3:02.39    3:22.99        
                  39.59     1:28.08 (48.49)   2:39.27 (1:11.19)     3:22.99 (43.72)
 -- Baldwin, Sean D           12 HS-MR                3:03.55         DQ        
      One hand touch - breast
                  33.86     1:17.05 (43.19)     2:11.31 (54.26)                    
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kips Bay Makos-MR  'A'                            2:17.73    2:28.83        
     1) Villavizar, Sebastian I 11      2) Rodriguez, Antonio J 12        
     3) Pineda, Dylan 11                4) Powell, Shamir 12              
                  39.12     1:16.18 (37.06)     1:55.83 (39.65)     2:28.83 (33.00)
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harbor Seals-MR  'A'                              2:27.64    2:21.13        
     1) Baldwin, Brian J 11             2) Lai, Christopher B 11          
     3) Baldwin, Sean D 12              4) Polito, Mark A 12              
                  40.62     1:15.44 (34.82)     1:47.73 (32.29)     2:21.13 (33.40)
  2 Kips Bay Makos-MR  'A'                            2:41.39    3:05.15        
     1) Powell, Shamir 12               2) Yoba, Josiah M 12              
     3) Pineda, Dylan 11                4) Rodriguez, Antonio J 12        
                  42.29     1:31.44 (49.15)     1:51.70 (20.26)   3:05.15 (1:13.45)
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.99  JO
                53.99  ZQ
                59.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vela, Evan                14 CFJV-MR                57.86      55.57 SILV   
                  26.56       55.57 (29.01)                                        
  2 Gutierrez, Oman M         14 UN-KB-MR             1:00.83      59.44 SILV   
                  28.47       59.44 (30.97)                                        
  3 Vazquez, Christian        14 KB Makos-MR            59.13      59.71        
                  27.33       59.71 (32.38)                                        
  4 Polanco, Dan              14 UN-KB-MR             1:00.91    1:02.41        
  5 Cristancho, Jan Luka L    13 FAST-MR              1:00.73    1:04.77        
  6 Sanchez, Wanderlei        14 KB Makos-MR          1:05.73    1:05.33        
                  30.18     1:05.33 (35.15)                                        
  7 Ferran, Raul              14 KB Makos-MR          1:08.56    1:05.94        
                  30.75     1:05.94 (35.19)                                        
  8 Barnes, Justin            13 UN-KB-MR             1:06.95    1:08.82        
                  31.73     1:08.82 (37.09)                                        
  9 Miller, Emanuel           13 KB Makos-MR          1:09.97    1:10.08        
                  32.87     1:10.08 (37.21)                                        
 10 Lobo, Marc                13 FAST-MR              1:18.04    1:16.38        
                  35.19     1:16.38 (41.19)                                        
 11 Gomez, Fernando           13 FAST-MR                   NT    1:19.05        
                  38.40     1:19.05 (40.65)                                        
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:21.99  ZQ
              5:22.99  JO
              5:24.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramjohn, Jalen K          13 UNBAD-MR                  NT    5:12.06 ZQ     
                  26.50       57.67 (31.17)     1:29.16 (31.49)     2:01.82 (32.66)
        2:33.79 (31.97)     3:06.12 (32.33)     3:38.17 (32.05)     4:10.17 (32.00)
        4:42.51 (32.34)     5:12.06 (29.55)                                        
  2 Vela, Evan                14 CFJV-MR              6:22.53    5:40.42        
                  27.41       58.86 (31.45)     1:33.12 (34.26)     2:09.81 (36.69)
        2:46.32 (36.51)     3:22.81 (36.49)     3:58.76 (35.95)     4:34.22 (35.46)
        5:09.87 (35.65)     5:40.42 (30.55)                                        
  3 Sanchez, Wanderlei        14 KB Makos-MR          7:47.43    6:46.53        
                  31.16     1:08.33 (37.17)     1:48.31 (39.98)     2:30.13 (41.82)
        3:12.08 (41.95)     3:54.09 (42.01)     4:36.43 (42.34)     5:19.42 (42.99)
        6:03.17 (43.75)     6:46.53 (43.36)                                        
  4 Cunas, Anthony A          13 DESC-NJ              7:10.59    6:55.45        
                  33.75     1:13.25 (39.50)     1:54.29 (41.04)     2:36.73 (42.44)
        3:19.06 (42.33)     4:01.37 (42.31)     4:46.03 (44.66)     5:29.97 (43.94)
        6:14.60 (44.63)     6:55.45 (40.85)                                        
  5 Ferran, Raul              14 KB Makos-MR          7:45.00    7:09.54        
                  31.02     1:09.41 (38.39)     1:50.97 (41.56)     2:34.18 (43.21)
        3:20.40 (46.22)     4:07.17 (46.77)     4:54.65 (47.48)     5:42.71 (48.06)
        6:28.67 (45.96)     7:09.54 (40.87)                                        
  6 Miller, Emanuel           13 KB Makos-MR          7:50.00    7:23.02        
                  36.04     1:18.22 (42.18)     2:02.94 (44.72)     2:47.60 (44.66)
        3:34.18 (46.58)     4:19.69 (45.51)   5:54.82 (1:35.13)     6:43.43 (48.61)
        7:23.02 (39.59)                                                            
  7 Kim, Jed S                13 FAST-MR                   NT    7:26.74        
                  39.78     1:24.39 (44.61)     2:10.63 (46.24)     2:56.64 (46.01)
        3:41.92 (45.28)     4:28.14 (46.22)     5:14.66 (46.52)     6:01.14 (46.48)
        6:45.89 (44.75)     7:26.74 (40.85)                                        
  8 Gomez, Fernando           13 FAST-MR                   NT    8:22.14        
                  42.86     1:31.96 (49.10)     2:22.43 (50.47)     3:14.65 (52.22)
        4:06.70 (52.05)     4:58.90 (52.20)     5:52.01 (53.11)     6:44.95 (52.94)
        7:36.93 (51.98)     8:22.14 (45.21)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:02.49  ZQ
              1:02.99  JO
              1:16.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cristancho, Jan Luka L    13 FAST-MR              1:14.50    1:12.25 SILV   
  2 Clark, Kevin              14 KB Makos-MR          1:12.99    1:15.38 SILV   
                  36.27     1:15.38 (39.11)                                        
  3 Vazquez, Christian        14 KB Makos-MR          1:11.40    1:18.15        
                  38.63     1:18.15 (39.52)                                        
  4 Ferran, Raul              14 KB Makos-MR          1:20.45    1:19.12        
                  39.23     1:19.12 (39.89)                                        
  5 Gutierrez, Oman M         14 UN-KB-MR             1:18.00    1:20.55        
                  39.09     1:20.55 (41.46)                                        
  6 Lobo, Marc                13 FAST-MR              1:25.61    1:24.45        
                  40.76     1:24.45 (43.69)                                        
  7 Barnes, Justin            13 UN-KB-MR             1:25.81    1:26.77        
  8 Miller, Emanuel           13 KB Makos-MR          1:26.69    1:28.16        
  9 Kim, Jed S                13 FAST-MR              1:27.03    1:29.21        
                  43.61     1:29.21 (45.60)                                        
 10 Ibarra, Mariano           13 MALT-NJ                   NT    1:48.29        
                  44.57   1:48.29 (1:03.72)                                        
 -- Gomez, Fernando           13 FAST-MR                   NT         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  54.20                                                            
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:15.99  ZQ
              2:16.99  JO
              2:35.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vela, Evan                14 CFJV-MR              2:40.57    2:27.06 SILV   
                  34.19     1:11.20 (37.01)     1:50.00 (38.80)     2:27.06 (37.06)
  2 Sanchez, Wanderlei        14 KB Makos-MR          2:50.02    2:39.30        
                  34.18     1:13.70 (39.52)     1:56.64 (42.94)     2:39.30 (42.66)
  3 Cristancho, Jan Luka L    13 FAST-MR                   NT    2:40.21        
                  37.14   2:40.21 (2:03.07)                                        
  4 Ferran, Raul              14 KB Makos-MR          2:49.90    2:51.13        
                  39.49     1:22.33 (42.84)     2:06.73 (44.40)     2:51.13 (44.40)
  5 Cunas, Anthony A          13 DESC-NJ                   NT    3:08.16        
                  45.16     1:32.98 (47.82)     2:22.80 (49.82)     3:08.16 (45.36)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.99  JO
              1:10.99  ZQ
              1:21.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Polanco, Dan              14 UN-KB-MR             1:13.88    1:16.64 SILV   
                  36.05     1:16.64 (40.59)                                        
  2 Vazquez, Christian        14 KB Makos-MR          1:18.64    1:21.02 SILV   
                  38.55     1:21.02 (42.47)                                        
  3 Gutierrez, Oman M         14 UN-KB-MR             1:20.73    1:21.35 SILV   
                  38.41     1:21.35 (42.94)                                        
  4 Lobo, Marc                13 FAST-MR              1:32.61    1:31.74        
                  43.56     1:31.74 (48.18)                                        
  5 Cunas, Anthony A          13 DESC-NJ              1:35.25    1:33.30        
                  43.17     1:33.30 (50.13)                                        
  6 Barnes, Justin            13 UN-KB-MR             1:32.10    1:33.80        
                  42.60     1:33.80 (51.20)                                        
  7 Miller, Emanuel           13 KB Makos-MR          1:44.74    1:41.29        
                  47.71     1:41.29 (53.58)                                        
 -- Gomez, Fernando           13 FAST-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
                  58.09                                                            
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.19  JO
              2:35.19  ZQ
              2:53.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vela, Evan                14 CFJV-MR              3:01.54    2:47.80 SILV   
                  38.18     1:21.29 (43.11)     2:05.84 (44.55)     2:47.80 (41.96)
  2 Gutierrez, Oman M         14 UN-KB-MR             3:03.07    2:54.00        
                  37.43     1:20.87 (43.44)     2:06.42 (45.55)     2:54.00 (47.58)
  3 Vazquez, Christian        14 KB Makos-MR          3:05.55    3:03.69        
                  39.08     1:22.86 (43.78)     2:09.93 (47.07)     3:03.69 (53.76)
  4 Cunas, Anthony A          13 DESC-NJ                   NT    3:14.46        
                  44.76     1:33.22 (48.46)     2:23.95 (50.73)     3:14.46 (50.51)
  5 Lobo, Marc                13 FAST-MR              3:25.11    3:18.98        
                  45.37     1:35.75 (50.38)     2:27.75 (52.00)     3:18.98 (51.23)
  6 Barnes, Justin            13 UN-KB-MR             3:25.90    3:25.56        
                  43.83     1:35.30 (51.47)     2:28.87 (53.57)     3:25.56 (56.69)
 -- Gomez, Fernando           13 FAST-MR                   NT         DQ        
      Head under for 2 or more strokes
                  58.99   2:04.46 (1:05.47)   3:07.46 (1:03.00)                    
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.19  ZQ
              1:01.59  JO
              1:11.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vela, Evan                14 CFJV-MR              1:09.69    1:03.59 SILV   
                  30.27     1:03.59 (33.32)                                        
  2 Polanco, Dan              14 UN-KB-MR             1:10.06    1:13.65        
                  33.72     1:13.65 (39.93)                                        
  3 Ferran, Raul              14 KB Makos-MR          1:14.80    1:16.66        
                  33.90     1:16.66 (42.76)                                        
  4 Cristancho, Jan Luka L    13 FAST-MR                   NT    1:19.67        
                  35.18     1:19.67 (44.49)                                        
  5 Vazquez, Christian        14 KB Makos-MR          1:15.90    1:20.94        
                  35.88     1:20.94 (45.06)                                        
  6 Gutierrez, Oman M         14 UN-KB-MR             1:18.82    1:21.72        
                  34.81     1:21.72 (46.91)                                        
  7 Barnes, Justin            13 UN-KB-MR             1:21.39    1:24.51        
                  35.03     1:24.51 (49.48)                                        
  8 Miller, Emanuel           13 KB Makos-MR          1:35.44    1:35.83        
                  43.06     1:35.83 (52.77)                                        
 -- Lobo, Marc                13 FAST-MR              1:45.89         DQ        
      Arms underwater recovery
                  44.35                                                            
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:19.99  JO
              2:19.99  ZQ
              2:24.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramjohn, Jalen K          13 UNBAD-MR                  NT    2:09.52 JO     
                  27.96     1:01.02 (33.06)     1:36.14 (35.12)     2:09.52 (33.38)
  2 Clark, Kevin              14 KB Makos-MR          2:49.90    2:54.87        
                  33.24     1:15.81 (42.57)   2:54.87 (1:39.06)                    
  3 Cunas, Anthony A          13 DESC-NJ                   NT    2:55.96        
                  38.17     1:23.27 (45.10)     2:11.41 (48.14)     2:55.96 (44.55)
  4 Cristancho, Jan Luka L    13 FAST-MR                   NT    3:05.63        
                  38.70     1:25.46 (46.76)     2:14.48 (49.02)     3:05.63 (51.15)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:13.99  JO
              2:13.99  ZQ
              2:14.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vela, Evan                14 CFJV-MR              2:33.19    2:25.00        
                  30.05     1:07.07 (37.02)   2:25.00 (1:17.93)                    
  2 Clark, Kevin              14 KB Makos-MR          2:40.08    2:36.80        
                  31.17     1:12.76 (41.59)   2:36.80 (1:24.04)                    
  3 Gutierrez, Oman M         14 UN-KB-MR             2:34.29    2:37.84        
                  33.16     1:16.74 (43.58)   2:37.84 (1:21.10)                    
  4 Cristancho, Jan Luka L    13 FAST-MR                   NT    2:39.58        
                  33.84     1:12.53 (38.69)     2:02.16 (49.63)     2:39.58 (37.42)
  5 Vazquez, Christian        14 KB Makos-MR          2:39.63    2:41.82        
                  31.25     1:11.02 (39.77)   2:41.82 (1:30.80)                    
  6 Sanchez, Wanderlei        14 KB Makos-MR          2:43.41    2:44.85        
                  34.65     1:15.14 (40.49)   2:44.85 (1:29.71)                    
  7 Ferran, Raul              14 KB Makos-MR          2:47.26    2:48.75        
                  34.87     1:18.22 (43.35)     2:08.20 (49.98)     2:48.75 (40.55)
  8 Barnes, Justin            13 UN-KB-MR             2:16.74    3:01.89        
                  34.51     1:21.29 (46.78)   3:01.89 (1:40.60)                    
  9 Lobo, Marc                13 FAST-MR              3:08.72    3:02.29        
                  42.80     1:26.92 (44.12)     2:20.19 (53.27)     3:02.29 (42.10)
 10 Miller, Emanuel           13 KB Makos-MR          3:12.12    3:09.42        
                  42.96     1:31.64 (48.68)     2:27.63 (55.99)     3:09.42 (41.79)
 11 Kim, Jed S                13 FAST-MR                   NT    3:16.08        
                  43.90     1:30.99 (47.09)     2:30.64 (59.65)     3:16.08 (45.44)
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:45.99  ZQ
              4:50.99  JO
              4:54.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cunas, Anthony A          13 DESC-NJ                   NT    6:09.09        
                  38.58     1:24.28 (45.70)     2:12.46 (48.18)     3:00.53 (48.07)
        3:50.68 (50.15)     4:43.27 (52.59)     5:27.25 (43.98)     6:09.09 (41.84)
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kips Bay Makos-MR  'A'                            1:47.39    1:51.91        
     1) Clark, Kevin 14                 2)                                
     3) Vazquez, Christian 14           4) Ferran, Raul 14                
                  26.79       55.22 (28.43)     1:24.86 (29.64)     1:51.91 (27.05)
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kips Bay Makos-MR  'A'                            2:07.54    2:05.03        
     1) Sanchez, Wanderlei 14           2)                                
     3) Vazquez, Christian 14           4)                                
                  31.22     1:07.51 (36.29)     1:37.21 (29.70)     2:05.03 (27.82)
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                51.29  ZQ
                51.99  JO
                54.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Aaron D         16 FAST-MR                54.20      53.04 SILV   
                  26.01       53.04 (27.03)                                        
  2 Cordero, Justin K         17 KB Makos-MR            54.32      54.25 SILV   
                  26.01       54.25 (28.24)                                        
  3 Eckenberg, Steven         16 CFJV-MR                56.01      54.39 SILV   
                  26.01       54.39 (28.38)                                        
  4 Derry, Yashua A           17 FAST-MR                55.99      54.49 SILV   
                  26.04       54.49 (28.45)                                        
  5 D'Alesio, Mark            17 CFJV-MR                58.00      56.45        
                  26.91       56.45 (29.54)                                        
  6 Tigse, Yardley P          16 DESC-NJ                56.72      57.72        
                  27.42       57.72 (30.30)                                        
  7 Sanchez, Stallion         16 KB Makos-MR            58.56      59.23        
                  59.33           59.23 ( )                                        
  8 Diaz, Muppet A            18 KB Makos-MR            57.94    1:02.74        
                  29.34     1:02.74 (33.40)                                        
  9 Sanchez, Andersson        15 KB Makos-MR            59.73    1:03.05        
 10 Norbeck, Kyle             15 CFJV-MR              1:04.38    1:09.37        
                  31.78     1:09.37 (37.59)                                        
 
Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:09.99  JO
              5:09.99  ZQ
              5:19.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Aaron D         16 FAST-MR              6:01.79    5:42.82        
                  28.09       59.41 (31.32)     1:32.14 (32.73)     2:07.51 (35.37)
        2:42.37 (34.86)     3:18.07 (35.70)     3:54.19 (36.12)     4:29.91 (35.72)
        5:07.19 (37.28)     5:42.82 (35.63)                                        
  2 Tigse, Yardley P          16 DESC-NJ              5:44.45    5:47.08        
                  28.30     1:00.16 (31.86)     1:34.17 (34.01)     2:09.65 (35.48)
        2:45.74 (36.09)     3:21.81 (36.07)     3:59.29 (37.48)     4:36.03 (36.74)
        5:12.75 (36.72)     5:47.08 (34.33)                                        
  3 Sanchez, Stallion         16 KB Makos-MR          6:26.05    6:29.69        
  4 Norbeck, Kyle             15 CFJV-MR              6:32.08    6:38.73        
                  31.93     1:09.73 (37.80)     1:50.21 (40.48)     2:31.93 (41.72)
        3:14.37 (42.44)     3:57.24 (42.87)     4:39.25 (42.01)     5:20.58 (41.33)
        6:00.46 (39.88)     6:38.73 (38.27)                                        
  5 Sanchez, Andersson        15 KB Makos-MR          7:30.96    7:28.00        
                  31.70   7:28.00 (6:56.30)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                59.49  ZQ
                59.99  JO
              1:03.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Derry, Yashua A           17 FAST-MR                59.52      59.34 ZQ     
                  27.83       59.34 (31.51)                                        
  2 Sanchez, Andersson        15 KB Makos-MR          1:11.38    1:15.10        
  3 Diaz, Muppet A            18 KB Makos-MR          1:08.49    1:16.45        
                  37.44     1:16.45 (39.01)                                        
  4 Sanchez, Stallion         16 KB Makos-MR          1:13.65    1:18.49        
                  38.49     1:18.49 (40.00)                                        
  5 Norbeck, Kyle             15 CFJV-MR              1:16.75    1:21.30        
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:09.99  ZQ
              2:10.99  JO
              2:16.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Derry, Yashua A           17 FAST-MR              2:18.82    2:15.71 SILV   
                  31.35     1:06.00 (34.65)     1:42.07 (36.07)     2:15.71 (33.64)
  2 Tigse, Yardley P          16 DESC-NJ              2:37.87    2:26.75        
                  34.67     1:11.79 (37.12)     1:49.65 (37.86)     2:26.75 (37.10)
  3 Cordero, Justin K         17 KB Makos-MR          2:35.89    2:28.72        
                  34.65     1:12.10 (37.45)     1:51.13 (39.03)     2:28.72 (37.59)
  4 Eckenberg, Steven         16 CFJV-MR              2:50.85    2:30.30        
                  35.89     1:13.41 (37.52)     1:52.75 (39.34)     2:30.30 (37.55)
  5 D'Alesio, Mark            17 CFJV-MR              2:38.72    2:31.87        
                  34.44     1:12.97 (38.53)     1:52.88 (39.91)     2:31.87 (38.99)
  6 Sanchez, Andersson        15 KB Makos-MR          2:46.70    2:47.18        
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:06.49  JO
              1:06.49  ZQ
              1:10.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Diaz, Muppet A            18 KB Makos-MR          1:09.59    1:10.99        
                  32.65     1:10.99 (38.34)                                        
  2 Williams, Aaron D         16 FAST-MR              1:14.89    1:14.09        
                  35.09     1:14.09 (39.00)                                        
  3 Sanchez, Stallion         16 KB Makos-MR          1:25.05    1:25.85        
                  40.19     1:25.85 (45.66)                                        
  4 Norbeck, Kyle             15 CFJV-MR              1:23.37    1:27.76        
                  42.05     1:27.76 (45.71)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:29.99  ZQ
              2:30.09  JO
              2:36.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Aaron D         16 FAST-MR              2:40.27    2:41.33        
                  37.55     1:21.87 (44.32)     2:02.02 (40.15)     2:41.33 (39.31)
  2 Diaz, Muppet A            18 KB Makos-MR          2:35.70    2:41.62        
                  36.88     1:19.89 (43.01)     2:03.12 (43.23)     2:41.62 (38.50)
  3 Tigse, Yardley P          16 DESC-NJ              2:51.32    2:51.95        
                  38.41     1:22.53 (44.12)     2:07.16 (44.63)     2:51.95 (44.79)
  4 Norbeck, Kyle             15 CFJV-MR              3:00.12    3:07.02        
                  40.96     1:28.67 (47.71)     2:18.42 (49.75)     3:07.02 (48.60)
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                57.19  ZQ
                57.99  JO
              1:02.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Aaron D         16 FAST-MR              1:01.22    1:01.09 SILV   
                  28.21     1:01.09 (32.88)                                        
  2 Cordero, Justin K         17 KB Makos-MR          1:03.10    1:03.13        
                  29.56     1:03.13 (33.57)                                        
  3 Derry, Yashua A           17 FAST-MR              1:02.52    1:03.36        
                  28.57     1:03.36 (34.79)                                        
  4 Sanchez, Stallion         16 KB Makos-MR          1:05.48    1:07.60        
                  30.33     1:07.60 (37.27)                                        
  5 D'Alesio, Mark            17 CFJV-MR              1:05.60    1:08.23        
                  30.28     1:08.23 (37.95)                                        
  6 Diaz, Muppet A            18 KB Makos-MR          1:08.51    1:24.92        
                  35.44     1:24.92 (49.48)                                        
  7 Norbeck, Kyle             15 CFJV-MR              1:35.50    1:39.39        
                  43.49     1:39.39 (55.90)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:12.49  ZQ
              2:15.99  JO
              2:17.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Aaron D         16 FAST-MR              2:29.63    2:40.82        
                  32.18     1:16.37 (44.19)     1:59.51 (43.14)     2:40.82 (41.31)
  2 Derry, Yashua A           17 FAST-MR              2:40.92    2:43.69        
                  32.27     1:13.23 (40.96)     2:02.12 (48.89)     2:43.69 (41.57)
  3 Tigse, Yardley P          16 DESC-NJ              2:46.75    2:50.16        
                  31.59     1:12.46 (40.87)     2:01.13 (48.67)     2:50.16 (49.03)
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:07.99  ZQ
              2:08.59  JO
              2:10.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Derry, Yashua A           17 FAST-MR              2:20.44    2:19.71        
                  27.69     1:00.33 (32.64)     1:46.39 (46.06)     2:19.71 (33.32)
  2 Diaz, Muppet A            18 KB Makos-MR          2:26.66    2:30.59        
                  32.12     1:11.54 (39.42)     1:51.78 (40.24)     2:30.59 (38.81)
  3 Sanchez, Andersson        15 KB Makos-MR          2:37.92    2:45.30        
                  32.06     1:15.17 (43.11)     2:05.93 (50.76)     2:45.30 (39.37)
  4 Sanchez, Stallion         16 KB Makos-MR          2:37.33    2:46.33        
                  32.03     1:15.93 (43.90)     2:09.97 (54.04)     2:46.33 (36.36)
 
Boys 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
              4:41.99  JO
              4:41.99  ZQ
              4:45.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tigse, Yardley P          16 DESC-NJ              5:22.69    5:14.38        
                  31.01     1:08.44 (37.43)     1:49.76 (41.32)     2:29.05 (39.29)
        3:16.07 (47.02)     4:03.59 (47.52)     4:40.07 (36.48)     5:14.38 (34.31)
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kips Bay Makos-MR  'A'                            1:40.09    1:46.36        
     1) Sanchez, Andersson 15           2) Sanchez, Stallion 16           
     3) Diaz, Muppet A 18               4) Cordero, Justin K 17           
                  27.47       54.22 (26.75)     1:20.54 (26.32)     1:46.36 (25.82)