Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 3/24/2014 07:45 AM
      2014 MR Metro Bronze Championship Central - 3/21/2014 to 3/23/2014       
            LEHMAN COLLEGE APEX AQUATIC CENTER, Sanction #: 140304             
                        Time Trials Sanction # 140351-T                        
                                    Results                                    
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                32.09  JO
                35.19  SILV
                35.20  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 35.20
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 St. Jean, Ryleigh   10 CAS-MR                 37.77      35.21 BRNZ    20  
  2 Cuddihy, Grace M     9 Manhattan Makos-MR     36.23      35.22 BRNZ    17  
  3 Brewer, Annie C     10 JCCT-MR                35.28      35.30 BRNZ    16  
  4 Lee, Kaitlyn H       9 Badger-MR              37.91      35.40 BRNZ    15  
  5 Horn, Ursula        10 Manhattan Makos-MR     39.08      35.59 BRNZ    14  
  6 Levenson, Talia B    9 Badger-MR              36.88      35.86 BRNZ    13  
  7 Sekhar, Krupa C     10 CIY-MR                 36.12      35.90 BRNZ    12  
  8 Reich, Julia K       9 GAEL-MR                35.34      36.03 BRNZ    11  
  9 Ryder, Dana         10 MAD-MR                 35.96      36.16 BRNZ     9  
 10 Lee, Jasmin         10 Twisters-MR            36.48      36.23 BRNZ     7  
 11 Wynn, Tiana D       10 CAS-MR                 37.48      36.58 BRNZ     6  
 12 Kaufman, Claire M    9 Badger-MR              37.32      36.69 BRNZ     5  
 13 Ford, Elizabeth A    9 Badger-MR              37.56      36.84 BRNZ     4  
 14 Li, Kaitlin         10 GATE-MR                37.65      37.27 BRNZ     3  
 15 Dougherty, Kate A    9 GAEL-MR                39.58      37.35 BRNZ     2  
 16 Craven, Eve         10 Manhattan Makos-MR     37.65      37.63 BRNZ     1  
 17 Fong, Joline         9 Manhattan Makos-MR     41.10      37.94 BRNZ   
 18 Lei, Anya            9 Twisters-MR            38.66      37.99 BRNZ   
 19 Hommel, Elizabeth   10 Express Swimming-MR    36.49      38.12 BRNZ   
 20 McCafferty, Siobha  10 WAC-MR                 40.97      38.16 BRNZ   
 21 Coutinho, Isabel    10 RI Marlins-MR          38.58      38.25 BRNZ   
 22 Benejam, Alexa *    10 Badger-MR              37.29      38.43 BRNZ   
 23 Ruiz, Mahjazee      10 WAC-MR                 41.31      38.85 BRNZ   
 24 Crystal, Lilly M     9 GAEL-MR                38.86      38.90 BRNZ   
 25 Burris, Helen       10 Manhattan Makos-MR     40.73      38.97 BRNZ   
 26 Berardi, Jaclyn R   10 WEST-MR                40.09      39.18 BRNZ   
 26 Fazzino, Angelina   10 Express Swimming-MR    37.71      39.18 BRNZ   
 28 Farmer, Laila       10 NYCC-MR                38.55      39.23 BRNZ   
 29 Newmark, Ella M      9 Express Swimming-MR    39.16      39.35 BRNZ   
 30 Cheng, Kristin      10 GATE-MR                43.19      39.51 BRNZ   
 31 Chavez, Kaetlyn K    9 APEX-MR                42.86      39.81 BRNZ   
 32 Osmani, Helen A     10 APEX-MR                45.32      40.09 BRNZ   
 33 Xhari, Emy          10 GATE-MR                40.52      40.12 BRNZ   
 34 McCafferty, Kathle  10 WAC-MR                 39.60      40.15 BRNZ   
 35 Hu, Natalie Hu E     9 WEST-MR                40.79      40.69 BRNZ   
 36 Ugarte, Olivia P    10 CIY-MR                 43.62      41.15 BRNZ   
 37 McCafferty, Mary    10 WAC-MR                 41.21      41.18 BRNZ   
 37 Quiller, Haily M     9 CAS-MR                 38.27      41.18 BRNZ   
 39 Moore, Michaela      9 WAC-MR                 44.00      42.33 BRNZ   
 40 Jordan, Elena        9 RI Marlins-MR          41.93      42.34 BRNZ   
 41 Yakubov, Sophia      9 GATE-MR                41.65      42.59 BRNZ   
 42 Perez, Nicole        9 RedTails-MR            44.88      42.63 BRNZ   
 43 Prisco, Katherine    9 GAEL-MR                43.40      42.77 BRNZ   
 44 Grascia, Madison R  10 GAEL-MR                42.49      42.94 BRNZ   
 45 Gottesman, Zoe P    10 GAEL-MR                41.77      43.75 BRNZ   
 46 Honig, Madison J     9 Express Swimming-MR    43.17      43.97 BRNZ   
 47 Papadopoulos, Geor  10 GATE-MR                43.23      44.18 BRNZ   
 48 Hyun, Faith          9 GATE-MR                46.90      44.40 BRNZ   
 49 Borak, Sydney T     10 APEX-MR                49.33      45.55 BRNZ   
 50 Aguero, Helen M      9 Twisters-MR            45.69      46.31 BRNZ   
 51 Bradley, Fiona M    10 Badger-MR              48.18      46.54 BRNZ   
 52 Barnard, Victoria    9 Express Swimming-MR    45.98      46.78 BRNZ   
 53 Thitibordin, Kaitl  10 GATE-MR                45.10      47.07 BRNZ   
 54 Singh, Cristina P    9 Express Swimming-MR    50.47      47.66 BRNZ   
 55 Li, Bridget         10 RedTails-MR            46.30      48.53 BRNZ   
 56 Eisenberg, Sarah J  10 Express Swimming-MR    51.98      58.61 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Nada, Sama           9 Twisters-MR            35.58      33.32 SILV   
  2 Atassi, Emily       10 WAC-MR                 35.90      33.71 SILV   
  3 Prisco, Alexandra    9 GAEL-MR                36.30      34.28 SILV   
  4 Grozdanic, Katarin  10 RI Marlins-MR          36.03      34.53 SILV   
  5 Barber, Alexis G     9 Twisters-MR            35.48      34.95 SILV   
 -- Israel, Caitlyn F   10 NYCC-MR                43.86         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Lee, Avery          10 NYCC-MR                39.19         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Habtu, Lena A        9 RedTails-MR            47.69         NS        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:10.99  JO
              1:18.49  SILV
              1:18.50  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:18.50
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 St. Jean, Ryann     10 CAS-MR               1:21.60    1:19.51 BRNZ    20  
                  35.64     1:19.51 (43.87)                                        
  2 Rasquinha, Rhea D   10 Express Swimming-MR  1:20.83    1:20.58 BRNZ    17  
                  36.16     1:20.58 (44.42)                                        
  3 Lee, Kaitlyn H       9 Badger-MR            1:24.03    1:20.96 BRNZ    16  
                  37.51     1:20.96 (43.45)                                        
  4 Reich, Julia K       9 GAEL-MR              1:21.15    1:20.99 BRNZ    15  
                  36.57     1:20.99 (44.42)                                        
  5 Grozdanic, Katarin  10 RI Marlins-MR        1:26.62    1:21.12 BRNZ    14  
                  37.25     1:21.12 (43.87)                                        
  6 Ford, Elizabeth A    9 Badger-MR            1:22.84    1:21.56 BRNZ    13  
                  38.53     1:21.56 (43.03)                                        
  7 Brennan, Caroline    9 HS-MR                1:28.89    1:21.74 BRNZ    12  
                  37.37     1:21.74 (44.37)                                        
  8 Li, Kaitlin         10 GATE-MR              1:21.99    1:21.90 BRNZ    11  
                  39.07     1:21.90 (42.83)                                        
  9 Benejam, Alexa *    10 Badger-MR            1:23.34    1:21.92 BRNZ     9  
                  40.78     1:21.92 (41.14)                                        
 10 Winters, Emma C     10 HS-MR                1:23.85    1:22.09 BRNZ     7  
                  39.66     1:22.09 (42.43)                                        
 11 Loginova, Sasha     10 Aquaflames-MR        1:26.81    1:22.11 BRNZ     6  
                  38.73     1:22.11 (43.38)                                        
 12 Prisco, Alexandra    9 GAEL-MR              1:22.28    1:22.53 BRNZ     5  
                  35.73     1:22.53 (46.80)                                        
 13 McCafferty, Siobha  10 WAC-MR               1:26.60    1:22.56 BRNZ     4  
                  40.02     1:22.56 (42.54)                                        
 14 Hommel, Elizabeth   10 Express Swimming-MR  1:24.50    1:22.63 BRNZ     3  
                  39.11     1:22.63 (43.52)                                        
 15 Craven, Eve         10 Manhattan Makos-MR   1:25.46    1:22.67 BRNZ     2  
                  38.53     1:22.67 (44.14)                                        
 16 Brewer, Annie C     10 JCCT-MR              1:36.17    1:22.92 BRNZ     1  
                  39.57     1:22.92 (43.35)                                        
 17 Horn, Ursula        10 Manhattan Makos-MR   1:30.17    1:23.28 BRNZ   
                  38.26     1:23.28 (45.02)                                        
 18 Kaufman, Claire M    9 Badger-MR            1:27.10    1:23.33 BRNZ   
                  38.17     1:23.33 (45.16)                                        
 19 Lee, Jasmin         10 Twisters-MR          1:26.44    1:23.52 BRNZ   
                  39.40     1:23.52 (44.12)                                        
 20 St. Jean, Ryleigh   10 CAS-MR               1:28.58    1:24.31 BRNZ   
                  40.71     1:24.31 (43.60)                                        
 21 Wynn, Tiana D       10 CAS-MR               1:23.85    1:24.39 BRNZ   
                  38.75     1:24.39 (45.64)                                        
 22 Dougherty, Kate A    9 GAEL-MR              1:26.47    1:24.90 BRNZ   
                  39.29     1:24.90 (45.61)                                        
 23 Besendorfer, Emily   9 Express Swimming-MR  1:32.36    1:24.99 BRNZ   
                  38.61     1:24.99 (46.38)                                        
 24 Fong, Joline         9 Manhattan Makos-MR   1:27.23    1:25.40 BRNZ   
                  40.41     1:25.40 (44.99)                                        
 25 Callaway, Corbin E   9 GAEL-MR              1:26.77    1:26.63 BRNZ   
 26 McCafferty, Kathle  10 WAC-MR               1:30.79    1:26.77 BRNZ   
                  41.91     1:26.77 (44.86)                                        
 27 Brennan, Maeve T    10 HS-MR                1:29.27    1:26.86 BRNZ   
 28 Lei, Anya            9 Twisters-MR          1:33.03    1:27.73 BRNZ   
                  38.94     1:27.73 (48.79)                                        
 29 Polito, Lauren E     9 HS-MR                1:27.50    1:27.77 BRNZ   
                  41.53     1:27.77 (46.24)                                        
 30 Newmark, Ella M      9 Express Swimming-MR  1:35.89    1:28.33 BRNZ   
 31 Osmani, Helen A     10 APEX-MR              1:54.51    1:29.10 BRNZ   
                  41.43     1:29.10 (47.67)                                        
 32 McCafferty, Mary    10 WAC-MR               1:33.99    1:29.11 BRNZ   
                  42.09     1:29.11 (47.02)                                        
 33 Crystal, Lilly M     9 GAEL-MR              1:30.51    1:29.30 BRNZ   
                  41.42     1:29.30 (47.88)                                        
 34 Winters, Mia E      10 HS-MR                1:29.93    1:29.92 BRNZ   
                  42.38     1:29.92 (47.54)                                        
 35 Hanin, Katherine P   9 HS-MR                1:25.35    1:30.14 BRNZ   
                  40.06     1:30.14 (50.08)                                        
 36 Hu, Natalie Hu E     9 WEST-MR              1:34.84    1:30.31 BRNZ   
                  42.05     1:30.31 (48.26)                                        
 37 Chavez, Kaetlyn K    9 APEX-MR              1:36.84    1:31.02 BRNZ   
                  42.84     1:31.02 (48.18)                                        
 38 Burris, Helen       10 Manhattan Makos-MR   1:38.08    1:31.27 BRNZ   
                  43.49     1:31.27 (47.78)                                        
 39 Berardi, Jaclyn R   10 WEST-MR              1:33.11    1:31.54 BRNZ   
                  43.27     1:31.54 (48.27)                                        
 40 Farmer, Laila       10 NYCC-MR              1:37.73    1:31.73 BRNZ   
                  41.39     1:31.73 (50.34)                                        
 41 Peckman, Riley E    10 Express Swimming-MR  1:38.32    1:33.49 BRNZ   
                  43.26     1:33.49 (50.23)                                        
 42 Quiller, Haily M     9 CAS-MR               1:31.49    1:34.19 BRNZ   
                  43.51     1:34.19 (50.68)                                        
 43 Yakubov, Sophia      9 GATE-MR              1:39.55    1:34.93 BRNZ   
                  42.87     1:34.93 (52.06)                                        
 44 Grascia, Madison R  10 GAEL-MR              2:06.46    1:35.97 BRNZ   
                  43.17     1:35.97 (52.80)                                        
 45 Honig, Madison J     9 Express Swimming-MR  1:44.22    1:36.46 BRNZ   
                  42.25     1:36.46 (54.21)                                        
 46 Hyun, Faith          9 GATE-MR              1:40.21    1:36.59 BRNZ   
                  45.58     1:36.59 (51.01)                                        
 47 O'Brien, Amanda M   10 Express Swimming-MR  1:33.43    1:36.61 BRNZ   
 48 Ugarte, Olivia P    10 CIY-MR               1:39.13    1:37.72 BRNZ   
                  44.96     1:37.72 (52.76)                                        
 49 Perez, Nicole        9 RedTails-MR          1:54.72    1:38.29 BRNZ   
                  44.36     1:38.29 (53.93)                                        
 50 Papadopoulos, Geor  10 GATE-MR              1:34.40    1:38.32 BRNZ   
                  45.78     1:38.32 (52.54)                                        
 51 Singh, Cristina P    9 Express Swimming-MR  1:48.84    1:40.11 BRNZ   
                  44.53     1:40.11 (55.58)                                        
 52 Barnard, Victoria    9 Express Swimming-MR  1:50.02    1:40.69 BRNZ   
                  46.02     1:40.69 (54.67)                                        
 53 Borak, Sydney T     10 APEX-MR              1:49.32    1:49.94 BRNZ   
                  48.76   1:49.94 (1:01.18)                                        
 54 Mulakandov, Leiel    9 Aquaflames-MR        2:09.22    1:50.75 BRNZ   
                  53.30     1:50.75 (57.45)                                        
 55 Mulakandov, Raquel   9 Aquaflames-MR        2:01.92    1:54.70 BRNZ   
                  53.47   1:54.70 (1:01.23)                                        
 56 Li, Bridget         10 RedTails-MR          1:54.34    1:54.79 BRNZ   
                  52.47   1:54.79 (1:02.32)                                        
 57 Eisenberg, Sarah J  10 Express Swimming-MR  1:46.37    2:09.51 BRNZ   
                1:00.71   2:09.51 (1:08.80)                                        
Non-Award Division  
  1 Spottiswood, Maya   10 Express Swimming-MR  1:27.78    1:13.64 SILV   
                  34.79     1:13.64 (38.85)                                        
  2 Lu, Katie           10 Twisters-MR          1:18.80    1:14.19 SILV   
                  34.48     1:14.19 (39.71)                                        
  3 Hu, Amy             10 WEST-MR              1:24.33    1:14.20 SILV   
                  34.80     1:14.20 (39.40)                                        
  4 Lai, Reyna          10 Express Swimming-MR  1:18.51    1:15.02 SILV   
                  34.44     1:15.02 (40.58)                                        
  5 Chen, Alanna M      10 CIY-MR               1:22.21    1:15.37 SILV   
                  35.26     1:15.37 (40.11)                                        
  6 Nada, Sama           9 Twisters-MR          1:19.29    1:16.17 SILV   
                  36.00     1:16.17 (40.17)                                        
  7 Cuddihy, Grace M     9 Manhattan Makos-MR   1:20.94    1:16.58 SILV   
                  36.21     1:16.58 (40.37)                                        
 -- Perrino, Julia E    10 Express Swimming-MR  1:28.52         NS        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
              2:49.60  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:49.60
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Cuddihy, Grace M     9 Manhattan Makos-MR   2:58.78    2:53.42 BRNZ    20  
                  41.72     1:26.84 (45.12)     2:11.08 (44.24)     2:53.42 (42.34)
  2 Brewer, Annie C     10 JCCT-MR              3:02.72    2:56.21 BRNZ    17  
                  40.40     1:27.53 (47.13)     2:12.72 (45.19)     2:56.21 (43.49)
  3 Benejam, Alexa *    10 Badger-MR            3:03.27    2:58.41 BRNZ    16  
                  41.24     1:28.50 (47.26)     2:14.35 (45.85)     2:58.41 (44.06)
  4 Craven, Eve         10 Manhattan Makos-MR   2:55.89    3:02.35 BRNZ    15  
                  39.79     1:27.63 (47.84)     2:15.69 (48.06)     3:02.35 (46.66)
  5 Lee, Jasmin         10 Twisters-MR          3:15.54    3:05.37 BRNZ    14  
                  40.38     1:28.02 (47.64)     2:18.58 (50.56)     3:05.37 (46.79)
  6 Fong, Joline         9 Manhattan Makos-MR   3:17.70    3:05.78 BRNZ    13  
                  40.04     1:28.73 (48.69)     2:20.27 (51.54)     3:05.78 (45.51)
  7 Eisenberg, Sarah J  10 Express Swimming-MR  4:11.55    4:24.08 BRNZ    12  
                  58.15   2:11.58 (1:13.43)   3:17.10 (1:05.52)   4:24.08 (1:06.98)
Non-Award Division  
  1 Lawson, Ally         9 Manhattan Makos-MR   2:52.70    2:41.49 SILV   
                  36.07     1:18.39 (42.32)     2:01.69 (43.30)     2:41.49 (39.80)
  2 Orris- Maitland, A  10 RedTails-MR          3:10.40    2:45.90 SILV   
                  38.21     1:22.89 (44.68)     2:05.33 (42.44)     2:45.90 (40.57)
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                37.49  JO
                42.89  SILV
                42.90  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 42.90
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 St. Jean, Ryleigh   10 CAS-MR                 43.48      42.93 BRNZ    20  
  2 Li, Kaitlin         10 GATE-MR                45.51      43.14 BRNZ    17  
  3 Fong, Joline         9 Manhattan Makos-MR     44.10      43.22 BRNZ    16  
  4 Hommel, Elizabeth   10 Express Swimming-MR    44.21      43.32 BRNZ    15  
  5 Ugarte, Olivia P    10 CIY-MR                 43.27      43.51 BRNZ    14  
  6 Benejam, Alexa *    10 Badger-MR              43.76      43.71 BRNZ    13  
  7 Spottiswood, Maya   10 Express Swimming-MR    52.67      44.05 BRNZ    12  
  8 Mulakandov, Raquel   9 Aquaflames-MR          45.96      44.20 BRNZ    11  
  9 McCafferty, Siobha  10 WAC-MR                 49.58      44.80 BRNZ     9  
 10 Prisco, Alexandra    9 GAEL-MR                45.19      45.16 BRNZ     6.5
 10 Grozdanic, Katarin  10 RI Marlins-MR          49.65      45.16 BRNZ     6.5
 12 Fazzino, Angelina   10 Express Swimming-MR    44.86      45.19 BRNZ     5  
 13 Brennan, Maeve T    10 HS-MR                  46.70      45.71 BRNZ     4  
 14 Quiller, Haily M     9 CAS-MR                 45.84      45.92 BRNZ     3  
 15 Osmani, Helen A     10 APEX-MR                52.55      46.08 BRNZ     2  
 16 Berardi, Jaclyn R   10 WEST-MR                45.93      46.10 BRNZ     1  
 17 Crystal, Lilly M     9 GAEL-MR                45.23      46.12 BRNZ   
 18 Li, Bridget         10 RedTails-MR            48.41      46.40 BRNZ   
 19 Craven, Eve         10 Manhattan Makos-MR     47.39      46.51 BRNZ   
 20 Polito, Lauren E     9 HS-MR                  46.50      46.53 BRNZ   
 21 Besendorfer, Emily   9 Express Swimming-MR    51.37      46.55 BRNZ   
 22 Brewer, Annie C     10 JCCT-MR                45.66      46.66 BRNZ   
 23 Loginova, Sasha     10 Aquaflames-MR          46.50      46.97 BRNZ   
 24 Newmark, Ella M      9 Express Swimming-MR    49.78      47.10 BRNZ   
 25 Hu, Natalie Hu E     9 WEST-MR                49.34      47.41 BRNZ   
 26 Lee, Jasmin         10 Twisters-MR            45.06      47.84 BRNZ   
 27 Prisco, Katherine    9 GAEL-MR                51.91      48.18 BRNZ   
 28 McCafferty, Kathle  10 WAC-MR                 50.96      50.21 BRNZ   
 29 Farmer, Laila       10 NYCC-MR                48.91      50.33 BRNZ   
 30 O'Brien, Amanda M   10 Express Swimming-MR    49.33      50.48 BRNZ   
 31 Yakubov, Sophia      9 GATE-MR                47.48      50.96 BRNZ   
 32 Singh, Cristina P    9 Express Swimming-MR    52.01      51.35 BRNZ   
 33 Hyun, Faith          9 GATE-MR                50.74      51.36 BRNZ   
 34 Peckman, Riley E    10 Express Swimming-MR    52.58      52.45 BRNZ   
 35 Papadopoulos, Geor  10 GATE-MR                51.63      53.14 BRNZ   
 36 Honig, Madison J     9 Express Swimming-MR    54.08      53.77 BRNZ   
 37 Thitibordin, Kaitl  10 GATE-MR                49.66      54.15 BRNZ   
 38 Spottiswood, Maris   9 Express Swimming-MR  1:02.09      54.68 BRNZ   
 39 Barnard, Victoria    9 Express Swimming-MR  1:06.36      55.26 BRNZ   
 40 Grascia, Madison R  10 GAEL-MR                53.57      56.73 BRNZ   
 41 Mulakandov, Leiel    9 Aquaflames-MR          58.32      57.55 BRNZ   
 42 Eisenberg, Sarah J  10 Express Swimming-MR    57.27      58.99 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Shchuchinov, Sophi   9 RI Marlins-MR          43.18      40.20 SILV   
  2 St. Jean, Ryann     10 CAS-MR                 43.05      40.60 SILV   
  3 Hu, Amy             10 WEST-MR                44.06      40.89 SILV   
  4 Lei, Anya            9 Twisters-MR            43.31      42.08 SILV   
  5 Cuddihy, Grace M     9 Manhattan Makos-MR     44.06      42.14 SILV   
  6 Kaufman, Claire M    9 Badger-MR              43.61      42.54 SILV   
  7 Lee, Kaitlyn H       9 Badger-MR              44.17      42.55 SILV   
  8 Brennan, Caroline    9 HS-MR                  45.87      42.70 SILV   
  9 Burris, Helen       10 Manhattan Makos-MR     44.60      42.85 SILV   
 -- Perrino, Julia E    10 Express Swimming-MR    51.44         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Perez, Nicole        9 RedTails-MR            54.73        DFS        
      Declared false start
 -- Xhari, Emy          10 GATE-MR                45.25         NS        
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:20.99  JO
              1:37.09  SILV
              1:37.10  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:37.10
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Dougherty, Kate A    9 GAEL-MR              1:50.14    1:37.16 BRNZ    20  
                  47.38     1:37.16 (49.78)                                        
  2 Craven, Eve         10 Manhattan Makos-MR   1:48.03    1:38.58 BRNZ    17  
                  48.71     1:38.58 (49.87)                                        
  3 Reich, Julia K       9 GAEL-MR              1:37.56    1:39.43 BRNZ    16  
                  47.60     1:39.43 (51.83)                                        
  4 Berardi, Jaclyn R   10 WEST-MR              1:39.86    1:41.51 BRNZ    15  
  5 Ruiz, Mahjazee      10 WAC-MR               1:40.35    1:42.74 BRNZ    14  
                  48.81     1:42.74 (53.93)                                        
  6 Crystal, Lilly M     9 GAEL-MR              1:44.31    1:42.80 BRNZ    13  
                  49.21     1:42.80 (53.59)                                        
  7 Lee, Jasmin         10 Twisters-MR          1:40.54    1:44.84 BRNZ    12  
                  51.56     1:44.84 (53.28)                                        
  8 Li, Bridget         10 RedTails-MR          1:52.25    1:45.82 BRNZ    11  
                  49.00     1:45.82 (56.82)                                        
  9 Chavez, Kaetlyn K    9 APEX-MR              1:46.05    1:47.86 BRNZ     9  
 10 Quiller, Haily M     9 CAS-MR               1:43.25    1:48.39 BRNZ     7  
                  51.75     1:48.39 (56.64)                                        
 11 Xhari, Emy          10 GATE-MR              1:47.00    1:48.50 BRNZ     6  
                  50.36     1:48.50 (58.14)                                        
 12 Newmark, Ella M      9 Express Swimming-MR  1:42.23    1:49.00 BRNZ     5  
                  51.96     1:49.00 (57.04)                                        
 13 Yakubov, Sophia      9 GATE-MR              1:47.65    1:49.93 BRNZ     4  
                  52.42     1:49.93 (57.51)                                        
 14 Hyun, Faith          9 GATE-MR              1:59.85    1:51.61 BRNZ     3  
                  52.29     1:51.61 (59.32)                                        
 15 Papadopoulos, Geor  10 GATE-MR              1:50.54    1:52.97 BRNZ     2  
                  54.63     1:52.97 (58.34)                                        
 16 Bradley, Fiona M    10 Badger-MR            1:56.14    1:54.39 BRNZ     1  
                  54.30   1:54.39 (1:00.09)                                        
 17 Perez, Nicole        9 RedTails-MR          1:58.42    1:58.78 BRNZ   
                  56.97   1:58.78 (1:01.81)                                        
 18 Farmer, Laila       10 NYCC-MR              1:58.64    1:59.23 BRNZ   
                  57.71   1:59.23 (1:01.52)                                        
 19 Eisenberg, Sarah J  10 Express Swimming-MR  2:10.97    2:14.07 BRNZ   
 -- Ryder, Dana         10 MAD-MR               1:49.45    1:46.59        
      Did not finish
                  46.68     1:46.59 (59.91)                                        
 -- Gottesman, Zoe P    10 GAEL-MR              1:50.56    1:51.62        
      Did not finish
                  53.80     1:51.62 (57.82)                                        
Non-Award Division  
  1 Atassi, Emily       10 WAC-MR               1:47.25    1:26.38 SILV   
  2 Lee, Kaitlyn H       9 Badger-MR            1:40.80    1:28.64 SILV   
  3 Sekhar, Krupa C     10 CIY-MR               1:37.82    1:29.52 SILV   
                  42.13     1:29.52 (47.39)                                        
  4 Fong, Joline         9 Manhattan Makos-MR   1:41.95    1:33.40 SILV   
                  46.39     1:33.40 (47.01)                                        
  5 McCafferty, Siobha  10 WAC-MR               1:55.79    1:34.52 SILV   
                  45.98     1:34.52 (48.54)                                        
  6 Ugarte, Olivia P    10 CIY-MR               1:43.67    1:36.92 SILV   
  7 Benejam, Alexa *    10 Badger-MR            1:37.85    1:37.00 SILV   
                  46.84     1:37.00 (50.16)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.99  JO
                48.59  SILV
                48.60  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 48.60
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Lawson, Ally         9 Manhattan Makos-MR     51.62      48.77 BRNZ    20  
  2 Craven, Eve         10 Manhattan Makos-MR     49.61      48.84 BRNZ    17  
  3 Levenson, Talia B    9 Badger-MR              51.71      49.30 BRNZ    16  
  4 McCafferty, Kathle  10 WAC-MR                 51.22      49.60 BRNZ    15  
  5 McCafferty, Mary    10 WAC-MR                 50.83      49.71 BRNZ    14  
  6 Gregory, Kylie f     9 CAS-MR                 50.36      49.82 BRNZ    13  
  7 Thitibordin, Kaitl  10 GATE-MR                55.46      50.37 BRNZ    12  
  8 Papadopoulos, Geor  10 GATE-MR                49.65      50.44 BRNZ    11  
  9 Barber, Alexis G     9 Twisters-MR            52.16      50.62 BRNZ     9  
 10 Xhari, Emy          10 GATE-MR                50.31      50.68 BRNZ     7  
 11 Honig, Madison J     9 Express Swimming-MR    55.28      50.76 BRNZ     6  
 12 Dougherty, Kate A    9 GAEL-MR                54.16      51.07 BRNZ     5  
 13 Hommel, Elizabeth   10 Express Swimming-MR    52.46      51.13 BRNZ     4  
 14 Lee, Jasmin         10 Twisters-MR            50.25      51.37 BRNZ     3  
 15 Crystal, Lilly M     9 GAEL-MR                52.27      51.44 BRNZ     2  
 16 Valle, Ashley A      9 Express Swimming-MR    50.72      51.86 BRNZ     1  
 17 Gottesman, Zoe P    10 GAEL-MR                56.02      52.23 BRNZ   
 18 Li, Bridget         10 RedTails-MR          1:00.99      52.40 BRNZ   
 19 Bradley, Fiona M    10 Badger-MR              56.30      53.00 BRNZ   
 20 Wynn, Tiana D       10 CAS-MR                 52.31      53.08 BRNZ   
 21 Moore, Michaela      9 WAC-MR                 56.80      53.59 BRNZ   
 22 Newmark, Ella M      9 Express Swimming-MR    54.00      53.83 BRNZ   
 23 Ryder, Dana         10 MAD-MR                 49.42      54.08 BRNZ   
 24 Prisco, Katherine    9 GAEL-MR                55.48      54.62 BRNZ   
 25 Quiller, Haily M     9 CAS-MR                 57.00      54.80 BRNZ   
 26 Jordan, Elena        9 RI Marlins-MR          52.88      56.25 BRNZ   
 27 Yakubov, Sophia      9 GATE-MR              1:00.40      56.46 BRNZ   
 28 Lei, Anya            9 Twisters-MR          1:04.24      56.81 BRNZ   
 29 Habtu, Lena A        9 RedTails-MR          1:01.44      57.19 BRNZ   
 30 Barnard, Victoria    9 Express Swimming-MR    56.39      58.15 BRNZ   
 31 Ford, Elizabeth A    9 Badger-MR            1:10.50      58.88 BRNZ   
 32 Borak, Sydney T     10 APEX-MR              1:08.36      59.15 BRNZ   
 33 Eisenberg, Sarah J  10 Express Swimming-MR  1:02.40    1:00.30 BRNZ   
 34 Prisco, Alexandra    9 GAEL-MR              1:00.49    1:02.55 BRNZ   
 35 Fazzino, Angelina   10 Express Swimming-MR    57.58    1:04.07 BRNZ   
 36 Hyun, Faith          9 GATE-MR              1:06.58    1:05.25 BRNZ   
 37 Singh, Cristina P    9 Express Swimming-MR  1:01.36    1:07.77 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Kaufman, Claire M    9 Badger-MR              49.47      47.52 SILV   
  2 Benejam, Alexa *    10 Badger-MR              49.27      47.89 SILV   
  3 Brewer, Annie C     10 JCCT-MR                50.18      48.07 SILV   
  4 Coutinho, Isabel    10 RI Marlins-MR          52.23      48.35 SILV   
  4 Reich, Julia K       9 GAEL-MR                49.95      48.35 SILV   
  6 Hu, Natalie Hu E     9 WEST-MR                52.21      48.38 SILV   
 -- Israel, Caitlyn F   10 NYCC-MR              1:11.39         NS        
 -- Lee, Avery          10 NYCC-MR                59.33         NS        
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:32.99  JO
              1:48.39  SILV
              1:48.40  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:48.40
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Dougherty, Kate A    9 GAEL-MR              1:55.42    1:48.56 BRNZ    20  
                  53.13     1:48.56 (55.43)                                        
  2 McCafferty, Mary    10 WAC-MR               1:54.56    1:48.76 BRNZ    17  
                  51.28     1:48.76 (57.48)                                        
  3 Valle, Ashley A      9 Express Swimming-MR  2:03.05    1:50.40 BRNZ    16  
                  52.27     1:50.40 (58.13)                                        
  4 Hanin, Katherine P   9 HS-MR                1:51.88    1:51.80 BRNZ    15  
                  52.46     1:51.80 (59.34)                                        
  5 McCafferty, Kathle  10 WAC-MR               1:51.19    1:53.91 BRNZ    14  
                  53.36   1:53.91 (1:00.55)                                        
  6 O'Brien, Amanda M   10 Express Swimming-MR  1:51.40    1:54.22 BRNZ    13  
                  53.77   1:54.22 (1:00.45)                                        
  7 Hommel, Elizabeth   10 Express Swimming-MR  1:50.10    1:55.47 BRNZ    12  
                  53.67   1:55.47 (1:01.80)                                        
  8 Sharpe, Ashley B    10 MAD-MR               2:04.81    1:57.23 BRNZ    11  
                  54.23   1:57.23 (1:03.00)                                        
  9 Wynn, Tiana D       10 CAS-MR               1:58.63    1:57.33 BRNZ     9  
                  53.85   1:57.33 (1:03.48)                                        
 10 Winters, Mia E      10 HS-MR                1:56.90    1:57.38 BRNZ     7  
                  56.49   1:57.38 (1:00.89)                                        
 11 Brennan, Maeve T    10 HS-MR                1:55.90    1:57.45 BRNZ     6  
                  56.81   1:57.45 (1:00.64)                                        
 12 Winters, Emma C     10 HS-MR                2:07.67    1:58.57 BRNZ     5  
                  57.03   1:58.57 (1:01.54)                                        
 13 Honig, Madison J     9 Express Swimming-MR  1:58.66    1:58.84 BRNZ     4  
                  56.62   1:58.84 (1:02.22)                                        
 14 Barnard, Victoria    9 Express Swimming-MR  2:11.21    2:05.06 BRNZ     3  
                  58.72   2:05.06 (1:06.34)                                        
 15 Farmer, Laila       10 NYCC-MR              2:19.72    2:06.04 BRNZ     2  
 16 Prisco, Katherine    9 GAEL-MR              2:11.47    2:06.48 BRNZ     1  
                  58.88   2:06.48 (1:07.60)                                        
 17 Spottiswood, Maris   9 Express Swimming-MR  2:06.11    2:09.90 BRNZ   
                  59.71   2:09.90 (1:10.19)                                        
 18 Lei, Anya            9 Twisters-MR          2:18.52    2:11.11 BRNZ   
                1:00.01   2:11.11 (1:11.10)                                        
 19 Fazzino, Angelina   10 Express Swimming-MR  2:08.84    2:11.96 BRNZ   
                1:03.42   2:11.96 (1:08.54)                                        
 20 Hyun, Faith          9 GATE-MR              2:17.70    2:13.86 BRNZ   
                1:05.66   2:13.86 (1:08.20)                                        
 21 Eisenberg, Sarah J  10 Express Swimming-MR  2:18.53    2:15.73 BRNZ   
                1:04.52   2:15.73 (1:11.21)                                        
 22 Singh, Cristina P    9 Express Swimming-MR  2:23.16    2:22.26 BRNZ   
                1:07.59   2:22.26 (1:14.67)                                        
Non-Award Division  
  1 Orris- Maitland, A  10 RedTails-MR          1:53.39    1:32.04 JO     
                  42.46     1:32.04 (49.58)                                        
  2 Gnad, Jamie L       10 HS-MR                1:49.10    1:43.02 SILV   
                  49.57     1:43.02 (53.45)                                        
  3 Hu, Amy             10 WEST-MR              1:55.66    1:43.07 SILV   
                  49.03     1:43.07 (54.04)                                        
  4 Craven, Eve         10 Manhattan Makos-MR   1:48.65    1:46.02 SILV   
                  49.90     1:46.02 (56.12)                                        
  5 Levenson, Talia B    9 Badger-MR            1:53.52    1:46.20 SILV   
                  50.22     1:46.20 (55.98)                                        
 -- Bradley, Fiona M    10 Badger-MR            1:57.50         DQ        
      Declared false start
 -- Xhari, Emy          10 GATE-MR              1:55.93         NS        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                35.99  JO
                43.89  SILV
                43.90  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 43.90
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Lu, Katie           10 Twisters-MR            44.43      43.94 BRNZ    20  
  2 Fong, Joline         9 Manhattan Makos-MR     49.13      44.42 BRNZ    17  
  3 McCafferty, Siobha  10 WAC-MR                 48.17      44.88 BRNZ    16  
  4 McCafferty, Mary    10 WAC-MR                 45.22      44.94 BRNZ    15  
  5 Newmark, Ella M      9 Express Swimming-MR    47.98      44.95 BRNZ    14  
  6 Reich, Julia K       9 GAEL-MR                47.47      45.31 BRNZ    13  
  7 Crystal, Lilly M     9 GAEL-MR                49.97      45.32 BRNZ    12  
  8 Chavez, Kaetlyn K    9 APEX-MR                54.09      45.37 BRNZ    11  
  9 Lee, Kaitlyn H       9 Badger-MR              45.38      45.58 BRNZ     9  
 10 Burris, Helen       10 Manhattan Makos-MR     48.35      45.60 BRNZ     7  
 11 Li, Kaitlin         10 GATE-MR                45.36      45.98 BRNZ     6  
 12 Winters, Emma C     10 HS-MR                  48.16      46.20 BRNZ     5  
 13 Cuddihy, Grace M     9 Manhattan Makos-MR     46.25      46.88 BRNZ     4  
 14 Prisco, Alexandra    9 GAEL-MR                46.78      47.15 BRNZ     3  
 15 Levenson, Talia B    9 Badger-MR              50.02      47.64 BRNZ     2  
 16 Lee, Jasmin         10 Twisters-MR            46.36      47.83 BRNZ     1  
 17 Quiller, Haily M     9 CAS-MR                 49.86      47.86 BRNZ   
 18 Polito, Lauren E     9 HS-MR                  46.53      47.88 BRNZ   
 19 Thitibordin, Kaitl  10 GATE-MR                45.44      48.12 BRNZ   
 20 Ugarte, Olivia P    10 CIY-MR                 47.07      49.18 BRNZ   
 21 Perez, Nicole        9 RedTails-MR               NT      49.22 BRNZ   
 22 Hu, Natalie Hu E     9 WEST-MR                49.02      49.37 BRNZ   
 23 Hanin, Katherine P   9 HS-MR                  51.53      49.79 BRNZ   
 24 Wynn, Tiana D       10 CAS-MR                 48.07      49.93 BRNZ   
 25 Peckman, Riley E    10 Express Swimming-MR    52.24      49.96 BRNZ   
 26 Berardi, Jaclyn R   10 WEST-MR                51.29      50.06 BRNZ   
 27 Callaway, Corbin E   9 GAEL-MR                49.47      50.61 BRNZ   
 28 Lei, Anya            9 Twisters-MR            47.60      51.73 BRNZ   
 29 Dougherty, Kate A    9 GAEL-MR                52.15      52.71 BRNZ   
 30 Winters, Mia E      10 HS-MR                  50.88      53.60 BRNZ   
 31 Fazzino, Angelina   10 Express Swimming-MR    51.28      54.20 BRNZ   
 32 Papadopoulos, Geor  10 GATE-MR              1:00.89      55.68 BRNZ   
 33 Benejam, Alexa *    10 Badger-MR              52.58      55.85 BRNZ   
 34 Prisco, Katherine    9 GAEL-MR                56.30      56.39 BRNZ   
 35 Borak, Sydney T     10 APEX-MR              1:06.26    1:02.92 BRNZ   
 36 Spottiswood, Maris   9 Express Swimming-MR  1:03.14    1:03.32 BRNZ   
 37 Mulakandov, Raquel   9 Aquaflames-MR        1:05.52    1:04.29 BRNZ   
 38 Eisenberg, Sarah J  10 Express Swimming-MR    50.33    1:07.44 BRNZ   
 -- Mulakandov, Leiel    9 Aquaflames-MR          50.00         DQ        
      Alternating Kick
Non-Award Division  
  1 Lai, Reyna          10 Express Swimming-MR    44.04      40.55 SILV   
  2 Horn, Ursula        10 Manhattan Makos-MR     49.75      41.09 SILV   
  3 Valle, Ashley A      9 Express Swimming-MR    45.50      41.61 SILV   
  4 Brennan, Caroline    9 HS-MR                  48.96      42.14 SILV   
  5 Nada, Sama           9 Twisters-MR            46.50      42.95 SILV   
  6 Besendorfer, Emily   9 Express Swimming-MR    46.13      43.13 SILV   
  7 Ford, Elizabeth A    9 Badger-MR              45.55      43.52 SILV   
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:25.99  JO
              1:37.99  SILV
              1:38.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:38.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 McCafferty, Mary    10 WAC-MR               1:43.07    1:39.45 BRNZ    20  
                  48.21     1:39.45 (51.24)                                        
  2 Brewer, Annie C     10 JCCT-MR              1:44.26    1:39.77 BRNZ    17  
                  45.61     1:39.77 (54.16)                                        
  3 St. Jean, Ryleigh   10 CAS-MR               1:40.98    1:39.82 BRNZ    16  
                  44.77     1:39.82 (55.05)                                        
  4 Nada, Sama           9 Twisters-MR          1:44.75    1:40.60 BRNZ    15  
                  47.15     1:40.60 (53.45)                                        
  5 McCafferty, Siobha  10 WAC-MR               1:45.00    1:41.02 BRNZ    14  
                  45.93     1:41.02 (55.09)                                        
  6 Barber, Alexis G     9 Twisters-MR          1:44.92    1:41.50 BRNZ    13  
                  45.59     1:41.50 (55.91)                                        
  7 Gregory, Kylie f     9 CAS-MR               1:44.02    1:42.02 BRNZ    12  
                  46.86     1:42.02 (55.16)                                        
  8 Cuddihy, Grace M     9 Manhattan Makos-MR   1:43.34    1:42.59 BRNZ    11  
                  47.72     1:42.59 (54.87)                                        
  9 Li, Kaitlin         10 GATE-MR              1:45.77    1:44.89 BRNZ     9  
                  46.87     1:44.89 (58.02)                                        
 10 Horn, Ursula        10 Manhattan Makos-MR   1:44.73    1:45.00 BRNZ     7  
                  48.07     1:45.00 (56.93)                                        
 11 Burris, Helen       10 Manhattan Makos-MR   1:57.68    1:45.60 BRNZ     6  
                  47.94     1:45.60 (57.66)                                        
 12 Lee, Jasmin         10 Twisters-MR          1:50.29    1:48.02 BRNZ     5  
                  49.28     1:48.02 (58.74)                                        
 13 Orris- Maitland, A  10 RedTails-MR          1:52.76    1:48.26 BRNZ     4  
                  45.50   1:48.26 (1:02.76)                                        
 14 Ford, Elizabeth A    9 Badger-MR            1:47.08    1:48.56 BRNZ     3  
                  50.01     1:48.56 (58.55)                                        
 15 Quiller, Haily M     9 CAS-MR               1:57.13    1:49.89 BRNZ     2  
                  50.98     1:49.89 (58.91)                                        
 16 Craven, Eve         10 Manhattan Makos-MR   1:48.80    1:52.18 BRNZ     1  
                  46.85   1:52.18 (1:05.33)                                        
 17 Wynn, Tiana D       10 CAS-MR               1:49.69    1:56.22 BRNZ   
                  51.50   1:56.22 (1:04.72)                                        
 18 Reich, Julia K       9 GAEL-MR              1:53.08    1:58.60 BRNZ   
                  49.31   1:58.60 (1:09.29)                                        
Non-Award Division  
  1 Lawson, Ally         9 Manhattan Makos-MR   1:38.81    1:35.34 SILV   
                  44.14     1:35.34 (51.20)                                        
  2 Valle, Ashley A      9 Express Swimming-MR  1:41.77    1:36.76 SILV   
                  45.99     1:36.76 (50.77)                                        
 -- Berardi, Jaclyn R   10 WEST-MR              1:54.89         NS        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:20.99  JO
              1:28.59  SILV
              1:28.60  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:28.60
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Lai, Reyna          10 Express Swimming-MR  1:28.69    1:28.90 BRNZ    20  
                  39.63     1:28.90 (49.27)                                        
  2 Rasquinha, Rhea D   10 Express Swimming-MR  1:28.71    1:28.97 BRNZ    17  
                  42.25     1:28.97 (46.72)                                        
  3 Nada, Sama           9 Twisters-MR          1:30.74    1:29.14 BRNZ    16  
                  43.02     1:29.14 (46.12)                                        
  4 Finn, Molly K       10 HS-MR                1:33.51    1:29.15 BRNZ    15  
                  44.01     1:29.15 (45.14)                                        
  5 Reich, Julia K       9 GAEL-MR              1:34.59    1:29.19 BRNZ    14  
                  40.55     1:29.19 (48.64)                                        
  6 St. Jean, Ryann     10 CAS-MR               1:30.33    1:29.83 BRNZ    13  
                  41.84     1:29.83 (47.99)                                        
  7 Valle, Ashley A      9 Express Swimming-MR  1:30.24    1:29.85 BRNZ    12  
                  40.52     1:29.85 (49.33)                                        
  8 Fong, Joline         9 Manhattan Makos-MR   1:38.10    1:30.38 BRNZ    11  
                  42.28     1:30.38 (48.10)                                        
  9 Lu, Katie           10 Twisters-MR          1:29.98    1:30.40 BRNZ     9  
                  42.80     1:30.40 (47.60)                                        
 10 Kaufman, Claire M    9 Badger-MR            1:33.47    1:30.66 BRNZ     7  
                  41.23     1:30.66 (49.43)                                        
 11 McCafferty, Siobha  10 WAC-MR               1:36.19    1:30.90 BRNZ     6  
                  42.38     1:30.90 (48.52)                                        
 12 Lee, Kaitlyn H       9 Badger-MR            1:37.55    1:31.35 BRNZ     5  
                  43.96     1:31.35 (47.39)                                        
 13 Brennan, Caroline    9 HS-MR                1:37.99    1:31.72 BRNZ     4  
                  42.74     1:31.72 (48.98)                                        
 14 Grozdanic, Katarin  10 RI Marlins-MR        1:37.12    1:31.96 BRNZ     3  
                  45.92     1:31.96 (46.04)                                        
 15 Li, Kaitlin         10 GATE-MR              1:36.09    1:32.20 BRNZ     2  
                  46.22     1:32.20 (45.98)                                        
 16 St. Jean, Ryleigh   10 CAS-MR               1:31.54    1:32.33 BRNZ     1  
                  44.89     1:32.33 (47.44)                                        
 17 Cuddihy, Grace M     9 Manhattan Makos-MR   1:31.03    1:32.46 BRNZ   
                  45.82     1:32.46 (46.64)                                        
 18 Levenson, Talia B    9 Badger-MR            1:37.86    1:33.72 BRNZ   
                  44.15     1:33.72 (49.57)                                        
 19 Benejam, Alexa *    10 Badger-MR            1:38.69    1:36.36 BRNZ   
                  47.45     1:36.36 (48.91)                                        
 20 Burris, Helen       10 Manhattan Makos-MR   1:41.54    1:37.03 BRNZ   
                  44.99     1:37.03 (52.04)                                        
 21 Ugarte, Olivia P    10 CIY-MR               1:36.96    1:37.56 BRNZ   
                  47.72     1:37.56 (49.84)                                        
 22 Hommel, Elizabeth   10 Express Swimming-MR  1:41.39    1:37.63 BRNZ   
                  45.71     1:37.63 (51.92)                                        
 23 Callaway, Corbin E   9 GAEL-MR              1:39.80    1:38.00 BRNZ   
                  49.86     1:38.00 (48.14)                                        
 24 Lee, Jasmin         10 Twisters-MR          1:37.23    1:38.06 BRNZ   
                  48.87     1:38.06 (49.19)                                        
 25 McCafferty, Mary    10 WAC-MR               1:41.32    1:38.14 BRNZ   
 26 Berardi, Jaclyn R   10 WEST-MR              1:39.11    1:38.38 BRNZ   
                  46.74     1:38.38 (51.64)                                        
 27 Winters, Emma C     10 HS-MR                1:36.34    1:38.59 BRNZ   
                  45.76     1:38.59 (52.83)                                        
 28 Craven, Eve         10 Manhattan Makos-MR   1:44.99    1:38.62 BRNZ   
                  47.90     1:38.62 (50.72)                                        
 29 Sharpe, Ashley B    10 MAD-MR               1:31.12    1:38.87 BRNZ   
                  44.39     1:38.87 (54.48)                                        
 30 Crystal, Lilly M     9 GAEL-MR              1:40.03    1:39.10 BRNZ   
                  46.01     1:39.10 (53.09)                                        
 31 Wynn, Tiana D       10 CAS-MR               1:42.17    1:39.42 BRNZ   
                  46.40     1:39.42 (53.02)                                        
 32 Brennan, Maeve T    10 HS-MR                1:40.14    1:40.10 BRNZ   
                  45.73     1:40.10 (54.37)                                        
 33 Polito, Lauren E     9 HS-MR                1:43.37    1:41.25 BRNZ   
                  46.98     1:41.25 (54.27)                                        
 34 Quiller, Haily M     9 CAS-MR               1:41.15    1:42.87 BRNZ   
 35 Hu, Natalie Hu E     9 WEST-MR              1:45.83    1:43.02 BRNZ   
                  50.54     1:43.02 (52.48)                                        
 36 McCafferty, Kathle  10 WAC-MR               1:43.92    1:43.40 BRNZ   
                  50.00     1:43.40 (53.40)                                        
 37 Hanin, Katherine P   9 HS-MR                1:41.80    1:43.61 BRNZ   
 38 Prisco, Alexandra    9 GAEL-MR              1:46.55    1:45.10 BRNZ   
                  45.00   1:45.10 (1:00.10)                                        
 39 Yakubov, Sophia      9 GATE-MR              1:48.51    1:45.69 BRNZ   
                  49.82     1:45.69 (55.87)                                        
 40 O'Brien, Amanda M   10 Express Swimming-MR  1:44.32    1:45.79 BRNZ   
                  52.46     1:45.79 (53.33)                                        
 41 Winters, Mia E      10 HS-MR                1:47.99    1:45.85 BRNZ   
                  51.17     1:45.85 (54.68)                                        
 42 Papadopoulos, Geor  10 GATE-MR              1:47.73    1:49.59 BRNZ   
                  58.08     1:49.59 (51.51)                                        
 43 Farmer, Laila       10 NYCC-MR              1:51.15    1:49.74 BRNZ   
 44 Perez, Nicole        9 RedTails-MR          1:58.28    1:54.45 BRNZ   
                  53.32   1:54.45 (1:01.13)                                        
 45 Hyun, Faith          9 GATE-MR              2:07.70    1:57.05 BRNZ   
                  57.23     1:57.05 (59.82)                                        
 -- Li, Bridget         10 RedTails-MR          1:59.38         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  54.98          DQ (57.89)                                        
 -- Brewer, Annie C     10 JCCT-MR              1:29.85         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  42.95          DQ (47.64)                                        
Non-Award Division  
  1 Bolino, Anna C      10 HS-MR                1:28.87    1:26.65 SILV   
                  41.02     1:26.65 (45.63)                                        
  2 Chen, Alanna M      10 CIY-MR               1:29.21    1:27.10 SILV   
                  40.93     1:27.10 (46.17)                                        
  3 Hu, Amy             10 WEST-MR              1:28.61    1:27.72 SILV   
                  39.24     1:27.72 (48.48)                                        
  4 Gnad, Jamie L       10 HS-MR                1:30.88    1:27.96 SILV   
                  39.35     1:27.96 (48.61)                                        
  5 Horn, Ursula        10 Manhattan Makos-MR   1:57.37    1:28.22 SILV   
                  42.12     1:28.22 (46.10)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
              2:51.99  JO
              3:13.99  SILV
              3:14.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 3:14.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Orris- Maitland, A  10 RedTails-MR          3:27.12    3:14.94 BRNZ    20  
                  44.35     1:32.30 (47.95)   2:34.10 (1:01.80)     3:14.94 (40.84)
  2 Cuddihy, Grace M     9 Manhattan Makos-MR   3:28.43    3:17.02 BRNZ    17  
                  50.86     1:41.62 (50.76)     2:35.62 (54.00)     3:17.02 (41.40)
  3 Fong, Joline         9 Manhattan Makos-MR   3:34.86    3:20.61 BRNZ    16  
                                1:39.79 ( )     2:34.64 (54.85)     3:20.61 (45.97)
  4 Benejam, Alexa *    10 Badger-MR            3:42.24    3:22.92 BRNZ    15  
                  52.70     1:41.32 (48.62)     2:40.47 (59.15)     3:22.92 (42.45)
  5 Craven, Eve         10 Manhattan Makos-MR   3:33.61    3:28.86 BRNZ    14  
                  47.46     1:45.51 (58.05)     2:43.20 (57.69)     3:28.86 (45.66)
  6 Lee, Jasmin         10 Twisters-MR          3:30.52    3:29.10 BRNZ    13  
                  48.13     1:42.31 (54.18)   2:42.58 (1:00.27)     3:29.10 (46.52)
Non-Award Division  
  1 Lawson, Ally         9 Manhattan Makos-MR   3:15.24    3:05.62 SILV   
                  42.85     1:29.22 (46.37)     2:23.92 (54.70)     3:05.62 (41.70)
  2 Valle, Ashley A      9 Express Swimming-MR  3:16.70    3:10.14 SILV   
                  42.09     1:28.94 (46.85)     2:27.60 (58.66)     3:10.14 (42.54)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                28.49  JO
                30.99  SILV
                31.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 31.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Rappaport, Molly M  11 Express Swimming-MR    32.21      31.07 BRNZ    20  
  2 Goodstone, Zoe K    12 Express Swimming-MR    32.54      31.24 BRNZ    17  
  3 Daniels, Jacyn T    12 CAS-MR                 33.47      31.50 BRNZ    16  
  4 Russo, Noelle R     11 Express Swimming-MR    31.53      31.52 BRNZ    15  
  5 Campbell, Sarah B   12 Express Swimming-MR    32.22      31.70 BRNZ    14  
  6 Oliver, Avery       12 Manhattan Makos-MR     33.88      31.75 BRNZ    13  
  7 Arreaga, Katherine  11 Twisters-MR            32.64      31.92 BRNZ    12  
  8 Calabrese, Victori  12 Express Swimming-MR    32.09      32.09 BRNZ    11  
  9 Springer, Fawziyya  11 Unhes-Mr-MR            33.68      32.33 BRNZ     9  
 10 Scala, Claudia C    11 Express Swimming-MR    33.09      32.60 BRNZ     7  
 11 Aclao, Joromya      11 GATE-MR                33.58      32.74 BRNZ     6  
 12 Chafla, Vanessa C   12 Twisters-MR            31.56      32.75 BRNZ     5  
 13 Callaghan, Kaitlin  11 WAC-MR                 32.47      32.79 BRNZ     4  
 14 Segree, Tyla        11 CAS-MR                 33.62      32.90 BRNZ     3  
 15 Molloy, Alexa J     12 Express Swimming-MR    33.95      32.93 BRNZ     1.5
 15 Ng, Melanie Z       11 CIY-MR                 33.30      32.93 BRNZ     1.5
 17 Williams, Elise     11 NYCC-MR                32.08      32.95 BRNZ   
 18 Shatz, Lindsay J    11 Express Swimming-MR    33.06      32.96 BRNZ   
 19 Crystal, Ella J     11 Badger-MR              33.32      33.03 BRNZ   
 20 Hu, Sophie Hu K     11 WEST-MR                33.73      33.04 BRNZ   
 21 Ribeiro, Jasmine    11 NYCC-MR                34.10      33.18 BRNZ   
 22 Yamada, Tamayo      12 Badger-MR              33.90      33.19 BRNZ   
 23 Sakmar Aberg, Juli  11 RI Marlins-MR          34.07      33.26 BRNZ   
 24 Blake, Mauricia J   12 APEX-MR                34.33      33.50 BRNZ   
 25 Binkis, Elaina V    12 Express Swimming-MR    33.86      33.54 BRNZ   
 26 Reyl, Margaux       11 Manhattan Makos-MR     33.33      33.86 BRNZ   
 27 McLaughlin, Sophia  11 Express Swimming-MR    34.29      33.94 BRNZ   
 28 Tran, Evelyn        12 Express Swimming-MR    34.79      33.99 BRNZ   
 29 Lerner, Ayla P      11 Express Swimming-MR    36.06      34.02 BRNZ   
 30 Carabasu, Helen N   11 Twisters-MR            32.24      34.04 BRNZ   
 31 Murphy, Lillian E   11 Express Swimming-MR    33.55      34.08 BRNZ   
 32 Sakmar Aberg, Char  11 RI Marlins-MR          35.75      34.19 BRNZ   
 33 Martinez, Xitlali   11 RedTails-MR            31.10      34.58 BRNZ   
 34 Coquillette, Jacki  12 Badger-MR              34.93      34.81 BRNZ   
 35 Keh, Camilla        11 NYCC-MR                35.15      34.85 BRNZ   
 36 Yip, Britney        12 BASC-MR                39.67      34.99 BRNZ   
 37 LePique, Maya F     11 RedTails-MR            35.55      35.21 BRNZ   
 38 Thompson, Carmelar  11 BASC-MR                35.08      35.34 BRNZ   
 39 Horn, Imogen        12 Manhattan Makos-MR     35.79      35.40 BRNZ   
 40 Javier, Chrisabell  11 APEX-MR                34.48      35.55 BRNZ   
 41 Pfortmiller, Alana  11 RedTails-MR            32.60      35.77 BRNZ   
 42 Craven, Ailsa       11 Manhattan Makos-MR     36.64      35.80 BRNZ   
 43 Louie, Amanda L     12 GATE-MR                35.93      36.10 BRNZ   
 44 Welsh, Lindsay      11 Express Swimming-MR    35.83      36.11 BRNZ   
 45 Boyer, Sydney E     11 Badger-MR              37.26      36.43 BRNZ   
 46 Henriksson, Emma V  11 GAEL-MR                39.10      36.51 BRNZ   
 47 Decicco, Sarah G    11 Express Swimming-MR    35.68      36.65 BRNZ   
 48 Leonard, Kaicey L   12 APEX-MR                38.16      36.72 BRNZ   
 49 Silva, Gabriella    12 NYCC-MR                38.71      36.79 BRNZ   
 50 Portoviejo, Neyda   11 RedTails-MR            32.98      37.29 BRNZ   
 51 Walter, Sophia      11 WAC-MR                 36.94      37.60 BRNZ   
 52 Paradise, Sasha     11 GAEL-MR                35.98      37.87 BRNZ   
 53 Portoviejo, Nicole  11 RedTails-MR            35.09      38.11 BRNZ   
 54 Castagnetti, Emily  11 WAC-MR                 38.84      38.45 BRNZ   
 55 Habtu, Naomi A      11 RedTails-MR            41.22      38.71 BRNZ   
 56 Fischkelta, Tess A  12 NYCC-MR                36.90      38.90 BRNZ   
 57 Muchowski, Maveric  11 Manhattan Makos-MR     41.34      39.46 BRNZ   
 58 Fox, Emma M         11 NYCC-MR                37.00      39.81 BRNZ   
 59 Eisenberg, Helen I  12 Express Swimming-MR    38.14      39.88 BRNZ   
 60 Wu, Carissa         11 GATE-MR                40.89      42.22 BRNZ   
 61 Askanase, Sophie    11 RedTails-MR            42.91      44.23 BRNZ   
 62 Dupres, Leah S      11 RedTails-MR            46.82      47.04 BRNZ   
 63 Khaimchayev, Rache  11 GATE-MR                54.39      52.87 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Weller, Clara O     11 WEST-MR                31.33      30.52 SILV   
  2 Penner, Julianna    11 Manhattan Makos-MR     31.15      30.74 SILV   
  3 Zhang, Deborah      12 GAEL-MR                32.88      30.90 SILV   
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:01.79  JO
              1:08.39  SILV
              1:08.40  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:08.40
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Hyndman, Kailah     11 Unhes-Mr-MR          1:11.04    1:08.96 BRNZ    20  
                  32.48     1:08.96 (36.48)                                        
  2 Oliver, Avery       12 Manhattan Makos-MR   1:15.19    1:09.25 BRNZ    17  
                  32.74     1:09.25 (36.51)                                        
  3 Goodstone, Zoe K    12 Express Swimming-MR  1:10.19    1:09.50 BRNZ    16  
                  32.62     1:09.50 (36.88)                                        
  4 Campbell, Sarah B   12 Express Swimming-MR  1:11.47    1:09.69 BRNZ    15  
                  33.81     1:09.69 (35.88)                                        
  5 Rappaport, Molly M  11 Express Swimming-MR  1:10.23    1:10.51 BRNZ    14  
                  33.50     1:10.51 (37.01)                                        
  6 Rojas, Alice E      12 RedTails-MR          1:11.30    1:10.84 BRNZ    13  
                  33.98     1:10.84 (36.86)                                        
  7 Shatz, Lindsay J    11 Express Swimming-MR  1:12.56    1:11.10 BRNZ    12  
                  34.57     1:11.10 (36.53)                                        
  8 Williams, Elise     11 NYCC-MR              1:10.93    1:11.28 BRNZ    11  
                  33.82     1:11.28 (37.46)                                        
  9 Scala, Claudia C    11 Express Swimming-MR  1:14.65    1:11.63 BRNZ     9  
                  35.04     1:11.63 (36.59)                                        
 10 Roche, Kayla M      11 Twisters-MR          1:19.46    1:12.24 BRNZ     6.5
                  35.36     1:12.24 (36.88)                                        
 10 Daniels, Jacyn T    12 CAS-MR               1:13.06    1:12.24 BRNZ     6.5
                  34.12     1:12.24 (38.12)                                        
 12 Russo, Noelle R     11 Express Swimming-MR  1:12.78    1:12.26 BRNZ     5  
                  34.41     1:12.26 (37.85)                                        
 13 Carabasu, Helen N   11 Twisters-MR          1:14.62    1:12.38 BRNZ     4  
                  34.21     1:12.38 (38.17)                                        
 14 Schloss, Leora G    12 Badger-MR            1:12.89    1:12.75 BRNZ     3  
                  34.69     1:12.75 (38.06)                                        
 15 Quilty, Elizabeth   11 Express Swimming-MR  1:14.62    1:13.39 BRNZ     2  
                  34.28     1:13.39 (39.11)                                        
 16 Murphy, Lillian E   11 Express Swimming-MR  1:13.23    1:13.48 BRNZ     1  
                  35.52     1:13.48 (37.96)                                        
 17 Reyl, Margaux       11 Manhattan Makos-MR   1:13.79    1:13.52 BRNZ   
                  34.82     1:13.52 (38.70)                                        
 18 Yamada, Tamayo      12 Badger-MR            1:14.54    1:13.70 BRNZ   
                  34.81     1:13.70 (38.89)                                        
 19 Ribeiro, Jasmine    11 NYCC-MR              1:18.00    1:13.94 BRNZ   
                  33.95     1:13.94 (39.99)                                        
 20 Hon, Fion           11 HS-MR                1:15.69    1:13.96 BRNZ   
                  35.58     1:13.96 (38.38)                                        
 21 Talamas, Emily K    12 GAEL-MR              1:21.90    1:14.00 BRNZ   
                  34.54     1:14.00 (39.46)                                        
 22 Aclao, Joromya      11 GATE-MR              1:14.19    1:14.26 BRNZ   
                  34.34     1:14.26 (39.92)                                        
 23 Gnad, Julia M       11 HS-MR                1:17.67    1:14.59 BRNZ   
                  35.92     1:14.59 (38.67)                                        
 24 Shaw, Michela T     11 Express Swimming-MR  1:25.47    1:15.35 BRNZ   
                  36.70     1:15.35 (38.65)                                        
 25 Ng, Melanie Z       11 CIY-MR               1:15.69    1:15.65 BRNZ   
 26 Javier, Chrisabell  11 APEX-MR              1:16.23    1:15.96 BRNZ   
                  37.30     1:15.96 (38.66)                                        
 27 Quiles, Jade A      11 Unhes-Mr-MR          1:17.81    1:16.33 BRNZ   
                  36.85     1:16.33 (39.48)                                        
 28 Binkis, Elaina V    12 Express Swimming-MR  1:16.01    1:16.48 BRNZ   
                  35.07     1:16.48 (41.41)                                        
 29 Lerner, Ayla P      11 Express Swimming-MR  1:19.08    1:16.73 BRNZ   
                  35.71     1:16.73 (41.02)                                        
 30 McLaughlin, Sophia  11 Express Swimming-MR  1:16.68    1:17.36 BRNZ   
                  36.75     1:17.36 (40.61)                                        
 31 Tran, Evelyn        12 Express Swimming-MR  1:18.84    1:17.91 BRNZ   
                  36.60     1:17.91 (41.31)                                        
 32 Martinez, Xitlali   11 RedTails-MR          1:21.73    1:18.02 BRNZ   
                  36.82     1:18.02 (41.20)                                        
 33 Horn, Imogen        12 Manhattan Makos-MR   1:22.83    1:18.10 BRNZ   
                  37.04     1:18.10 (41.06)                                        
 34 Craven, Ailsa       11 Manhattan Makos-MR   1:21.25    1:18.59 BRNZ   
                  36.84     1:18.59 (41.75)                                        
 35 Sakmar Aberg, Juli  11 RI Marlins-MR        1:20.60    1:19.28 BRNZ   
                  37.84     1:19.28 (41.44)                                        
 36 Boyer, Sydney E     11 Badger-MR            1:25.43    1:19.37 BRNZ   
                  38.09     1:19.37 (41.28)                                        
 37 Sakmar Aberg, Char  11 RI Marlins-MR        1:24.78    1:19.89 BRNZ   
                  37.76     1:19.89 (42.13)                                        
 38 Silva, Gabriella    12 NYCC-MR              1:24.81    1:20.21 BRNZ   
                  38.03     1:20.21 (42.18)                                        
 39 Fox, Emma M         11 NYCC-MR              1:22.26    1:20.78 BRNZ   
                  39.54     1:20.78 (41.24)                                        
 40 Haskel, Melina R    11 JCCT-MR              1:25.58    1:20.99 BRNZ   
                  39.59     1:20.99 (41.40)                                        
 41 Blake, Mauricia J   12 APEX-MR              1:22.57    1:21.25 BRNZ   
                  37.23     1:21.25 (44.02)                                        
 42 Lombardo, Jade      11 WAC-MR               1:22.32    1:21.53 BRNZ   
                  37.73     1:21.53 (43.80)                                        
 43 Uberti, Victoria L  11 NYCC-MR              1:24.89    1:21.86 BRNZ   
                  38.14     1:21.86 (43.72)                                        
 44 Pfortmiller, Alana  11 RedTails-MR          1:19.65    1:22.16 BRNZ   
                  38.52     1:22.16 (43.64)                                        
 45 Decicco, Sarah G    11 Express Swimming-MR  1:20.18    1:23.20 BRNZ   
                  39.17     1:23.20 (44.03)                                        
 46 Castagnetti, Emily  11 WAC-MR               1:24.67    1:23.33 BRNZ   
                  39.21     1:23.33 (44.12)                                        
 47 Welsh, Lindsay      11 Express Swimming-MR  1:16.97    1:23.47 BRNZ   
                  39.77     1:23.47 (43.70)                                        
 48 Louie, Amanda L     12 GATE-MR              1:23.84    1:24.99 BRNZ   
                  38.83     1:24.99 (46.16)                                        
 49 Portoviejo, Nicole  11 RedTails-MR          1:31.80    1:25.36 BRNZ   
                  39.49     1:25.36 (45.87)                                        
 50 Paradise, Sasha     11 GAEL-MR              1:33.73    1:25.73 BRNZ   
                  41.34     1:25.73 (44.39)                                        
 51 Leonard, Kaicey L   12 APEX-MR              1:30.78    1:26.07 BRNZ   
                  40.80     1:26.07 (45.27)                                        
 52 Portoviejo, Neyda   11 RedTails-MR          1:26.84    1:26.75 BRNZ   
                  37.57     1:26.75 (49.18)                                        
 53 Benejam, Natalia M  12 Badger-MR            1:26.47    1:28.54 BRNZ   
                  40.34     1:28.54 (48.20)                                        
 54 Muchowski, Maveric  11 Manhattan Makos-MR   1:37.04    1:31.07 BRNZ   
 55 Weber, Morgan E     11 JCCT-MR              1:29.09    1:31.34 BRNZ   
                  42.31     1:31.34 (49.03)                                        
 56 Eisenberg, Helen I  12 Express Swimming-MR  1:27.43    1:32.34 BRNZ   
                  42.92     1:32.34 (49.42)                                        
 57 Wu, Carissa         11 GATE-MR              1:32.56    1:33.36 BRNZ   
                  44.39     1:33.36 (48.97)                                        
 58 Germain, Tillie     11 NYCC-MR              1:36.61    1:33.83 BRNZ   
                  44.11     1:33.83 (49.72)                                        
 59 Dupres, Leah S      11 RedTails-MR          1:49.52    1:46.51 BRNZ   
                  47.87     1:46.51 (58.64)                                        
 60 Askanase, Sophie    11 RedTails-MR          1:41.45    1:53.39 BRNZ   
                  48.26   1:53.39 (1:05.13)                                        
 61 Khaimchayev, Rache  11 GATE-MR              2:11.32    2:16.51 BRNZ   
                  57.03   2:16.51 (1:19.48)                                        
Non-Award Division  
  1 Suzana, Arlene      11 RedTails-MR          1:08.75    1:04.92 SILV   
                  29.93     1:04.92 (34.99)                                        
  2 Sacranie, Jaina A   12 Manhattan Makos-MR   1:09.63    1:06.90 SILV   
                  31.80     1:06.90 (35.10)                                        
  3 Green, Darby P      12 Manhattan Makos-MR   1:11.29    1:07.18 SILV   
                  31.75     1:07.18 (35.43)                                        
  4 Gregoire, Chloe L   12 Twisters-MR          1:09.58    1:08.24 SILV   
                  32.69     1:08.24 (35.55)                                        
 -- LePique, Maya F     11 RedTails-MR          1:24.22         NS        
 -- Fischkelta, Tess A  12 NYCC-MR              1:26.87         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:13.99  JO
              2:25.89  SILV
              2:25.90  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:25.90
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Penner, Julianna    11 Manhattan Makos-MR   2:27.28    2:26.62 BRNZ    20  
                  32.96     1:10.12 (37.16)     1:49.55 (39.43)     2:26.62 (37.07)
  2 Sacranie, Jaina A   12 Manhattan Makos-MR   2:27.97    2:26.87 BRNZ    17  
                  33.94     1:12.04 (38.10)     1:50.88 (38.84)     2:26.87 (35.99)
  3 Rappaport, Molly M  11 Express Swimming-MR  2:30.02    2:29.14 BRNZ    16  
                  33.47     1:12.31 (38.84)     1:51.19 (38.88)     2:29.14 (37.95)
  4 Shatz, Lindsay J    11 Express Swimming-MR  2:33.51    2:30.39 BRNZ    15  
                  34.73     1:13.72 (38.99)     1:53.68 (39.96)     2:30.39 (36.71)
  5 Springer, Fawziyya  11 Unhes-Mr-MR          2:31.08    2:31.09 BRNZ    14  
                  33.78     1:12.28 (38.50)     1:52.60 (40.32)     2:31.09 (38.49)
  6 Weller, Clara O     11 WEST-MR              2:25.95    2:31.10 BRNZ    13  
                  33.48     1:11.89 (38.41)     1:51.99 (40.10)     2:31.10 (39.11)
  7 Campbell, Sarah B   12 Express Swimming-MR  2:30.05    2:31.52 BRNZ    12  
                  34.63     1:12.44 (37.81)     1:51.39 (38.95)     2:31.52 (40.13)
  8 Brydon, Maia        12 RedTails-MR          2:36.12    2:31.62 BRNZ    11  
                  34.97     1:13.59 (38.62)     1:53.80 (40.21)     2:31.62 (37.82)
  9 Calabrese, Victori  12 Express Swimming-MR  2:44.76    2:31.88 BRNZ     9  
                  34.58     1:14.40 (39.82)     1:55.99 (41.59)     2:31.88 (35.89)
 10 Scala, Claudia C    11 Express Swimming-MR  2:44.45    2:31.90 BRNZ     7  
                  35.56     1:14.99 (39.43)     1:54.82 (39.83)     2:31.90 (37.08)
 11 Green, Darby P      12 Manhattan Makos-MR   2:30.67    2:31.96 BRNZ     6  
                  33.32     1:12.11 (38.79)     1:52.33 (40.22)     2:31.96 (39.63)
 12 Gregoire, Chloe L   12 Twisters-MR          3:16.71    2:32.38 BRNZ     5  
                  35.05     1:14.41 (39.36)     1:54.40 (39.99)     2:32.38 (37.98)
 13 Crystal, Ella J     11 Badger-MR            2:38.96    2:32.81 BRNZ     4  
                  34.89     1:14.12 (39.23)     1:54.64 (40.52)     2:32.81 (38.17)
 14 Goodstone, Zoe K    12 Express Swimming-MR  2:32.77    2:33.12 BRNZ     3  
                  32.80     1:10.85 (38.05)     1:52.04 (41.19)     2:33.12 (41.08)
 15 Williams, Elise     11 NYCC-MR              2:37.88    2:33.30 BRNZ     2  
                  34.87     1:15.49 (40.62)     1:56.70 (41.21)     2:33.30 (36.60)
 16 Suzana, Arlene      11 RedTails-MR          2:45.90    2:33.71 BRNZ     1  
                  33.88     1:14.35 (40.47)     1:56.61 (42.26)     2:33.71 (37.10)
 17 Gutierrez, Stephan  11 RedTails-MR          2:39.17    2:35.01 BRNZ   
                  33.65     1:14.36 (40.71)     1:57.34 (42.98)     2:35.01 (37.67)
 18 Russo, Noelle R     11 Express Swimming-MR  2:37.51    2:37.60 BRNZ   
                  34.87     1:16.27 (41.40)     1:58.22 (41.95)     2:37.60 (39.38)
 19 Murphy, Lillian E   11 Express Swimming-MR  2:42.11    2:37.92 BRNZ   
                  36.21     1:15.91 (39.70)     1:56.89 (40.98)     2:37.92 (41.03)
 20 Reyl, Margaux       11 Manhattan Makos-MR   2:36.75    2:39.15 BRNZ   
                  34.34     1:15.51 (41.17)     1:57.82 (42.31)     2:39.15 (41.33)
 21 Carabasu, Helen N   11 Twisters-MR          2:39.83    2:40.12 BRNZ   
                  35.73     1:16.41 (40.68)     1:58.98 (42.57)     2:40.12 (41.14)
 22 McLaughlin, Sophia  11 Express Swimming-MR  2:44.75    2:42.40 BRNZ   
                  36.44     1:18.40 (41.96)     2:01.64 (43.24)     2:42.40 (40.76)
 23 Daniels, Jacyn T    12 CAS-MR               2:48.40    2:42.54 BRNZ   
                  34.64     1:16.27 (41.63)     2:00.51 (44.24)     2:42.54 (42.03)
 24 Coquillette, Jacki  12 Badger-MR            2:43.61    2:43.71 BRNZ   
                  37.03     1:19.02 (41.99)     2:02.26 (43.24)     2:43.71 (41.45)
 25 Javier, Chrisabell  11 APEX-MR              2:52.32    2:46.27 BRNZ   
                  37.05     1:18.75 (41.70)     2:02.57 (43.82)     2:46.27 (43.70)
 26 Ribeiro, Jasmine    11 NYCC-MR              2:59.14    2:46.30 BRNZ   
                  35.46     1:17.13 (41.67)     2:02.01 (44.88)     2:46.30 (44.29)
 27 Binkis, Elaina V    12 Express Swimming-MR  3:01.14    2:47.52 BRNZ   
                  34.93     1:17.82 (42.89)     2:03.96 (46.14)     2:47.52 (43.56)
 28 Craven, Ailsa       11 Manhattan Makos-MR   2:30.00    2:49.23 BRNZ   
                  37.60     1:21.55 (43.95)     2:05.62 (44.07)     2:49.23 (43.61)
 29 Horn, Imogen        12 Manhattan Makos-MR   3:11.99    2:49.99 BRNZ   
                  37.07     1:19.83 (42.76)     2:05.78 (45.95)     2:49.99 (44.21)
 30 Ng, Melanie Z       11 CIY-MR               2:48.97    2:51.89 BRNZ   
                  35.64     1:20.38 (44.74)   2:51.89 (1:31.51)                    
 31 Keh, Camilla        11 NYCC-MR              3:08.91    2:53.51 BRNZ   
                  36.80     1:21.96 (45.16)     2:09.19 (47.23)     2:53.51 (44.32)
 32 Decicco, Sarah G    11 Express Swimming-MR  2:53.27    2:53.93 BRNZ   
                  38.93     1:22.49 (43.56)     2:08.68 (46.19)     2:53.93 (45.25)
 33 Welsh, Lindsay      11 Express Swimming-MR  2:51.53    2:55.01 BRNZ   
                  38.86     1:24.77 (45.91)     2:11.59 (46.82)     2:55.01 (43.42)
 34 Boyer, Sydney E     11 Badger-MR            3:05.06    2:58.38 BRNZ   
                  39.85     1:25.52 (45.67)     2:12.96 (47.44)     2:58.38 (45.42)
 35 Tran, Evelyn        12 Express Swimming-MR  3:06.70    3:02.32 BRNZ   
                  37.66     1:24.36 (46.70)     2:16.42 (52.06)     3:02.32 (45.90)
 36 Eisenberg, Helen I  12 Express Swimming-MR  3:07.13    3:18.34 BRNZ   
                  42.05     1:33.75 (51.70)     2:27.23 (53.48)     3:18.34 (51.11)
 37 Wu, Carissa         11 GATE-MR              3:32.27    3:19.62 BRNZ   
                  43.56     1:34.62 (51.06)     2:27.43 (52.81)     3:19.62 (52.19)
Non-Award Division  
  1 Kabillio, Mia N     12 Manhattan Makos-MR   2:28.38    2:20.67 SILV   
                  32.36     1:08.20 (35.84)     1:45.37 (37.17)     2:20.67 (35.30)
  2 Lee, Emma P         12 Manhattan Makos-MR   2:35.02    2:23.41 SILV   
                  31.34     1:06.96 (35.62)     1:44.84 (37.88)     2:23.41 (38.57)
  3 Leal, Nancy         11 RedTails-MR          2:29.41    2:24.58 SILV   
                  31.35     1:08.07 (36.72)     1:46.75 (38.68)     2:24.58 (37.83)
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:01.99  JO
              6:20.79  SILV
              6:20.80  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 6:20.80
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Kabillio, Mia N     12 Manhattan Makos-MR   6:21.19    6:21.39 BRNZ    20  
                  33.08     1:10.08 (37.00)     1:48.89 (38.81)     2:28.90 (40.01)
        3:08.37 (39.47)     3:47.53 (39.16)     4:27.25 (39.72)     5:07.20 (39.95)
        5:45.16 (37.96)     6:21.39 (36.23)                                        
  2 Leal, Nancy         11 RedTails-MR          6:59.91    6:26.06 BRNZ    17  
                  33.49     1:11.67 (38.18)     1:51.50 (39.83)     2:29.38 (37.88)
        3:08.64 (39.26)     3:48.36 (39.72)     4:28.71 (40.35)     5:09.40 (40.69)
        5:49.21 (39.81)     6:26.06 (36.85)                                        
  3 Campbell, Sarah B   12 Express Swimming-MR  6:40.89    6:28.85 BRNZ    16  
                  34.59     1:12.50 (37.91)     1:51.91 (39.41)     2:31.84 (39.93)
        3:11.90 (40.06)     3:52.22 (40.32)     4:32.19 (39.97)     5:12.90 (40.71)
        5:53.25 (40.35)     6:28.85 (35.60)                                        
  4 Lee, Emma P         12 Manhattan Makos-MR   6:53.06    6:33.01 BRNZ    15  
                  32.02     1:10.69 (38.67)     1:49.80 (39.11)     2:29.96 (40.16)
        3:10.38 (40.42)     3:51.56 (41.18)     4:33.25 (41.69)     5:14.68 (41.43)
        5:55.15 (40.47)     6:33.01 (37.86)                                        
  5 Scala, Claudia C    11 Express Swimming-MR  6:58.04    6:40.60 BRNZ    14  
                  35.64     1:14.96 (39.32)     1:55.87 (40.91)     2:37.90 (42.03)
        3:19.68 (41.78)     4:00.74 (41.06)     4:41.79 (41.05)     5:23.38 (41.59)
        6:03.26 (39.88)     6:40.60 (37.34)                                        
  6 Brydon, Maia        12 RedTails-MR          7:09.81    6:43.72 BRNZ    13  
                  34.41     1:13.00 (38.59)     1:53.25 (40.25)     2:34.67 (41.42)
        3:16.23 (41.56)     3:59.39 (43.16)     4:42.00 (42.61)     5:23.72 (41.72)
        6:04.84 (41.12)     6:43.72 (38.88)                                        
  7 Goodstone, Zoe K    12 Express Swimming-MR  6:54.55    6:48.26 BRNZ    12  
                  33.57     1:12.68 (39.11)     1:54.08 (41.40)     2:35.92 (41.84)
        3:18.26 (42.34)     4:00.31 (42.05)     4:42.50 (42.19)     5:24.61 (42.11)
        6:06.15 (41.54)     6:48.26 (42.11)                                        
  8 Green, Darby P      12 Manhattan Makos-MR   6:55.29    6:50.09 BRNZ    11  
                  33.77     1:13.34 (39.57)     1:54.57 (41.23)     2:36.75 (42.18)
        3:19.03 (42.28)     4:01.25 (42.22)     4:44.45 (43.20)     5:27.40 (42.95)
        6:09.61 (42.21)     6:50.09 (40.48)                                        
  9 Suzana, Arlene      11 RedTails-MR          7:01.09    6:55.58 BRNZ     9  
                  34.48     1:14.15 (39.67)     1:56.68 (42.53)     2:38.90 (42.22)
        3:21.94 (43.04)     4:05.38 (43.44)     4:48.49 (43.11)     5:32.57 (44.08)
        6:15.52 (42.95)     6:55.58 (40.06)                                        
 10 Gutierrez, Stephan  11 RedTails-MR          7:00.09    7:02.15 BRNZ     7  
                  34.61     1:13.60 (38.99)     1:55.37 (41.77)     2:38.93 (43.56)
        3:22.86 (43.93)     4:06.73 (43.87)     4:51.00 (44.27)     5:35.21 (44.21)
        6:19.86 (44.65)     7:02.15 (42.29)                                        
 11 Rojas, Alice E      12 RedTails-MR          7:40.19    7:21.20 BRNZ     6  
                  36.57     1:19.04 (42.47)     2:02.93 (43.89)     2:46.90 (43.97)
        3:32.44 (45.54)     4:17.97 (45.53)     5:05.78 (47.81)     5:52.68 (46.90)
        6:39.35 (46.67)     7:21.20 (41.85)                                        
 12 Eisenberg, Helen I  12 Express Swimming-MR  8:39.08    8:49.03 BRNZ     5  
                  44.35     1:36.98 (52.63)     2:31.47 (54.49)     3:26.22 (54.75)
        4:21.97 (55.75)     5:17.41 (55.44)     6:09.65 (52.24)     7:05.24 (55.59)
        7:57.57 (52.33)     8:49.03 (51.46)                                        
Non-Award Division  
  1 Lomas, Melissa *    12 Badger-MR            6:32.00    6:09.28 SILV   
                  32.66     1:09.46 (36.80)     1:47.89 (38.43)     2:26.00 (38.11)
        3:04.54 (38.54)     3:42.97 (38.43)     4:21.17 (38.20)     4:59.82 (38.65)
        5:36.26 (36.44)     6:09.28 (33.02)                                        
  2 Eng, Alina          11 Express Swimming-MR  6:46.46    6:19.48 SILV   
                  32.61     1:09.69 (37.08)     1:48.03 (38.34)     2:26.86 (38.83)
        3:05.96 (39.10)     3:44.92 (38.96)     4:24.93 (40.01)     5:04.47 (39.54)
        5:44.07 (39.60)     6:19.48 (35.41)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
                32.99  JO
                37.99  SILV
                38.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 38.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Schloss, Leora G          12 Badger-MR                 NT      36.57 SILV   
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.99  JO
                37.99  SILV
                38.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 38.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Martinez, Valentin  11 CIY-MR                 40.84      38.03 BRNZ    20  
  2 Gnad, Julia M       11 HS-MR                  39.21      38.18 BRNZ    17  
  3 Callaghan, Kaitlin  11 WAC-MR                 39.28      38.29 BRNZ    16  
  4 Gregoire, Chloe L   12 Twisters-MR            38.66      38.71 BRNZ    15  
  5 Roche, Kayla M      11 Twisters-MR            41.62      38.78 BRNZ    14  
  6 Scala, Claudia C    11 Express Swimming-MR    40.06      38.83 BRNZ    13  
  7 Murphy, Lillian E   11 Express Swimming-MR    38.71      39.04 BRNZ    12  
  8 Oliver, Avery       12 Manhattan Makos-MR     41.46      39.08 BRNZ    11  
  9 Noonan, Meaghan E   12 CIY-MR                 39.03      39.12 BRNZ     9  
 10 Shaw, Michela T     11 Express Swimming-MR    40.04      39.30 BRNZ     7  
 11 Pfortmiller, Alana  11 RedTails-MR            40.48      39.54 BRNZ     6  
 12 Quiles, Jade A      11 Unhes-Mr-MR            41.78      39.77 BRNZ     5  
 13 Horn, Imogen        12 Manhattan Makos-MR     39.89      40.11 BRNZ     4  
 14 Daniels, Jacyn T    12 CAS-MR                 42.16      40.36 BRNZ     3  
 15 Shatz, Lindsay J    11 Express Swimming-MR    46.64      40.55 BRNZ     2  
 16 Welsh, Lindsay      11 Express Swimming-MR    41.15      40.65 BRNZ     1  
 17 Sakmar Aberg, Char  11 RI Marlins-MR          41.05      40.72 BRNZ   
 18 Talamas, Emily K    12 GAEL-MR                41.39      40.79 BRNZ   
 19 Portoviejo, Neyda   11 RedTails-MR            41.44      40.85 BRNZ   
 20 Silva, Gabriella    12 NYCC-MR                42.07      40.90 BRNZ   
 21 Javier, Chrisabell  11 APEX-MR                39.36      41.10 BRNZ   
 22 Decicco, Sarah G    11 Express Swimming-MR    40.27      41.19 BRNZ   
 23 Martinez, Xitlali   11 RedTails-MR            40.68      41.44 BRNZ   
 24 Blake, Mauricia J   12 APEX-MR                41.23      41.66 BRNZ   
 25 Reyl, Margaux       11 Manhattan Makos-MR     42.46      41.75 BRNZ   
 26 Haskel, Melina R    11 JCCT-MR                41.64      41.97 BRNZ   
 27 Velez, Daniella M   12 CIY-MR                 44.44      41.98 BRNZ   
 28 Quilty, Elizabeth   11 Express Swimming-MR    39.34      42.09 BRNZ   
 29 Astudillo, Scarlet  11 Twisters-MR            43.40      42.11 BRNZ   
 30 Bulfamante, Anna C  12 GAEL-MR                46.62      42.23 BRNZ   
 31 Louie, Amanda L     12 GATE-MR                41.89      42.68 BRNZ   
 32 Benejam, Natalia M  12 Badger-MR              43.59      43.07 BRNZ   
 33 Lerner, Ayla P      11 Express Swimming-MR    43.50      43.40 BRNZ   
 34 Portoviejo, Nicole  11 RedTails-MR            41.70      43.45 BRNZ   
 35 Sakmar Aberg, Juli  11 RI Marlins-MR          44.15      43.46 BRNZ   
 36 Craven, Ailsa       11 Manhattan Makos-MR     44.03      43.73 BRNZ   
 37 Binkis, Elaina V    12 Express Swimming-MR    44.61      43.76 BRNZ   
 38 Fox, Emma M         11 NYCC-MR                45.06      44.42 BRNZ   
 39 Weber, Morgan E     11 JCCT-MR                43.75      44.43 BRNZ   
 40 Boyer, Sydney E     11 Badger-MR              47.05      44.67 BRNZ   
 41 Dupres, Leah S      11 RedTails-MR            47.11      44.88 BRNZ   
 42 Uberti, Victoria L  11 NYCC-MR                43.44      45.29 BRNZ   
 43 Germain, Tillie     11 NYCC-MR                45.84      45.35 BRNZ   
 44 McLaughlin, Sophia  11 Express Swimming-MR    43.95      45.43 BRNZ   
 45 Muchowski, Maveric  11 Manhattan Makos-MR     49.61      46.29 BRNZ   
 46 Henriksson, Emma V  11 GAEL-MR                50.40      46.31 BRNZ   
 47 Lombardo, Jade      11 WAC-MR                 47.82      46.76 BRNZ   
 48 Castagnetti, Emily  11 WAC-MR                 48.97      47.54 BRNZ   
 49 Paradise, Sasha     11 GAEL-MR                48.90      47.76 BRNZ   
 50 Khaimchayev, Rache  11 GATE-MR                50.33      49.95 BRNZ   
 51 Leonard, Kaicey L   12 APEX-MR                50.74      50.85 BRNZ   
 52 Wu, Carissa         11 GATE-MR                47.12      51.08 BRNZ   
 53 Askanase, Sophie    11 RedTails-MR            50.58      51.80 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Aclao, Joromya      11 GATE-MR                39.61      35.72 SILV   
  2 Springer, Fawziyya  11 Unhes-Mr-MR            38.73      36.28 SILV   
  3 Arreaga, Katherine  11 Twisters-MR            38.91      36.83 SILV   
  4 Yamada, Tamayo      12 Badger-MR              39.27      36.93 SILV   
  5 Russo, Noelle R     11 Express Swimming-MR    38.52      37.10 SILV   
 -- LePique, Maya F     11 RedTails-MR            40.38         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:10.49  JO
              1:21.99  SILV
              1:22.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:22.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Murphy, Lillian E   11 Express Swimming-MR  1:23.53    1:22.00 QUAL    20  
                  40.74     1:22.00 (41.26)                                        
  2 Ng, Melanie Z       11 CIY-MR               1:24.02    1:22.77 BRNZ    17  
                  39.03     1:22.77 (43.74)                                        
  3 Tran, Evelyn        12 Express Swimming-MR  1:24.97    1:22.89 BRNZ    16  
                  40.17     1:22.89 (42.72)                                        
  4 Gregoire, Chloe L   12 Twisters-MR          1:22.35    1:23.57 BRNZ    15  
                  41.47     1:23.57 (42.10)                                        
  5 Oliver, Avery       12 Manhattan Makos-MR   1:30.01    1:23.88 BRNZ    14  
                  40.46     1:23.88 (43.42)                                        
  6 Thompson, Carmelar  11 BASC-MR              1:27.22    1:24.18 BRNZ    13  
                  39.69     1:24.18 (44.49)                                        
  7 Rappaport, Molly M  11 Express Swimming-MR  1:23.44    1:24.84 BRNZ    12  
                  41.19     1:24.84 (43.65)                                        
  8 LePique, Maya F     11 RedTails-MR          1:28.76    1:24.95 BRNZ    11  
                  41.95     1:24.95 (43.00)                                        
  9 Pfortmiller, Alana  11 RedTails-MR          1:26.35    1:25.68 BRNZ     9  
                  41.59     1:25.68 (44.09)                                        
 10 Javier, Chrisabell  11 APEX-MR              1:26.42    1:27.34 BRNZ     7  
                  43.06     1:27.34 (44.28)                                        
 11 Shatz, Lindsay J    11 Express Swimming-MR  1:27.33    1:27.72 BRNZ     6  
                  42.60     1:27.72 (45.12)                                        
 12 Silva, Gabriella    12 NYCC-MR              1:37.99    1:27.83 BRNZ     5  
                  42.87     1:27.83 (44.96)                                        
 13 Daniels, Jacyn T    12 CAS-MR               1:38.71    1:27.95 BRNZ     4  
                  42.83     1:27.95 (45.12)                                        
 14 Welsh, Lindsay      11 Express Swimming-MR  1:30.35    1:28.14 BRNZ     3  
                  43.06     1:28.14 (45.08)                                        
 15 Keh, Camilla        11 NYCC-MR              1:33.28    1:28.15 BRNZ     2  
                  43.22     1:28.15 (44.93)                                        
 16 Horn, Imogen        12 Manhattan Makos-MR   1:29.80    1:28.34 BRNZ     1  
                  43.56     1:28.34 (44.78)                                        
 17 Reyl, Margaux       11 Manhattan Makos-MR   1:29.76    1:28.52 BRNZ   
                  41.52     1:28.52 (47.00)                                        
 18 Portoviejo, Neyda   11 RedTails-MR          1:31.76    1:29.38 BRNZ   
                  41.62     1:29.38 (47.76)                                        
 19 Sakmar Aberg, Char  11 RI Marlins-MR        1:31.74    1:29.67 BRNZ   
                  43.44     1:29.67 (46.23)                                        
 20 Martinez, Xitlali   11 RedTails-MR          1:39.99    1:30.00 BRNZ   
 21 Yip, Britney        12 BASC-MR              1:36.41    1:30.13 BRNZ   
 22 Crystal, Ella J     11 Badger-MR            1:31.03    1:30.82 BRNZ   
                  44.56     1:30.82 (46.26)                                        
 23 Louie, Amanda L     12 GATE-MR              1:33.50    1:30.98 BRNZ   
                  42.46     1:30.98 (48.52)                                        
 24 Decicco, Sarah G    11 Express Swimming-MR  1:25.41    1:31.14 BRNZ   
                  45.43     1:31.14 (45.71)                                        
 25 Lerner, Ayla P      11 Express Swimming-MR  1:33.26    1:32.89 BRNZ   
                  44.86     1:32.89 (48.03)                                        
 26 Binkis, Elaina V    12 Express Swimming-MR  1:32.93    1:34.04 BRNZ   
                  45.87     1:34.04 (48.17)                                        
 27 Portoviejo, Nicole  11 RedTails-MR          1:33.56    1:34.81 BRNZ   
                  45.34     1:34.81 (49.47)                                        
 28 Craven, Ailsa       11 Manhattan Makos-MR   1:37.70    1:37.38 BRNZ   
                  46.86     1:37.38 (50.52)                                        
 29 Fischkelta, Tess A  12 NYCC-MR              1:42.24    1:38.27 BRNZ   
                  45.73     1:38.27 (52.54)                                        
 30 Paradise, Sasha     11 GAEL-MR              1:43.94    1:38.75 BRNZ   
                  48.68     1:38.75 (50.07)                                        
 31 Castagnetti, Emily  11 WAC-MR               1:37.33    1:39.03 BRNZ   
                  47.40     1:39.03 (51.63)                                        
 32 McLaughlin, Sophia  11 Express Swimming-MR  1:35.00    1:39.50 BRNZ   
                  48.53     1:39.50 (50.97)                                        
 33 Eisenberg, Helen I  12 Express Swimming-MR  1:40.53    1:40.29 BRNZ   
                  48.32     1:40.29 (51.97)                                        
 34 Muchowski, Maveric  11 Manhattan Makos-MR   1:53.84    1:42.47 BRNZ   
 35 Dupres, Leah S      11 RedTails-MR          1:46.26    1:42.93 BRNZ   
                  48.81     1:42.93 (54.12)                                        
 36 Wu, Carissa         11 GATE-MR              1:45.89    1:48.62 BRNZ   
                  51.92     1:48.62 (56.70)                                        
 37 Leonard, Kaicey L   12 APEX-MR              1:52.49    1:50.29 BRNZ   
                  51.41     1:50.29 (58.88)                                        
 38 Khaimchayev, Rache  11 GATE-MR              2:01.69    1:50.40 BRNZ   
                  51.93     1:50.40 (58.47)                                        
 -- Fox, Emma M         11 NYCC-MR              1:37.94         DQ        
      Multiple strokes
                  46.65          DQ (49.82)                                        
Non-Award Division  
  1 Green, Darby P      12 Manhattan Makos-MR   1:25.11    1:16.39 SILV   
                  36.66     1:16.39 (39.73)                                        
  2 Calabrese, Victori  12 Express Swimming-MR  1:23.37    1:20.08 SILV   
                  39.00     1:20.08 (41.08)                                        
  3 Brydon, Maia        12 RedTails-MR          1:25.25    1:20.58 SILV   
                  39.20     1:20.58 (41.38)                                        
  4 Coquillette, Jacki  12 Badger-MR            1:24.97    1:20.74 SILV   
                  39.20     1:20.74 (41.54)                                        
  5 Hu, Sophie Hu K     11 WEST-MR              1:22.25    1:21.85 SILV   
  6 Russo, Noelle R     11 Express Swimming-MR  1:22.99    1:21.88 SILV   
                  40.00     1:21.88 (41.88)                                        
  7 Aclao, Joromya      11 GATE-MR              1:27.51    1:21.99 SILV   
 -- Muratore, Eve       12 UNMAK-MR                  NT         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:32.99  JO
              2:55.99  SILV
              2:56.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:56.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Benejam, Natalia M  12 Badger-MR            3:22.77    3:21.87 BRNZ    20  
                  45.39     1:37.52 (52.13)   3:21.87 (1:44.35)                    
Non-Award Division  
  1 Suzana, Arlene      11 RedTails-MR          2:59.15    2:48.21 SILV   
                  37.96     1:20.40 (42.44)     2:05.31 (44.91)     2:48.21 (42.90)
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Sponsor: The Hutton Family
 Swim fast RJ 

 We are so proud of you.

                37.19  JO
                42.79  SILV
                42.80  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 42.80
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Carabasu, Helen N   11 Twisters-MR            43.25      42.83 BRNZ    20  
  2 Penner, Julianna    11 Manhattan Makos-MR     43.78      42.95 BRNZ    17  
  3 Leal, Nancy         11 RedTails-MR            44.59      43.19 BRNZ    16  
  4 Reyl, Margaux       11 Manhattan Makos-MR     43.63      43.23 BRNZ    15  
  5 Green, Darby P      12 Manhattan Makos-MR     43.36      43.50 BRNZ    14  
  6 Sacranie, Jaina A   12 Manhattan Makos-MR     43.00      43.53 BRNZ    13  
  7 Callaghan, Kaitlin  11 WAC-MR                 45.16      43.58 BRNZ    12  
  8 Yamada, Tamayo      12 Badger-MR              44.30      43.75 BRNZ    11  
  9 Sakmar Aberg, Juli  11 RI Marlins-MR          47.73      43.91 BRNZ     9  
 10 Fox, Emma M         11 NYCC-MR                44.05      43.97 BRNZ     7  
 11 Gnad, Julia M       11 HS-MR                  44.34      44.06 BRNZ     6  
 12 Schloss, Leora G    12 Badger-MR              45.78      44.31 BRNZ     5  
 13 Kabillio, Mia N     12 Manhattan Makos-MR     43.00      44.35 BRNZ     4  
 14 Velez, Daniella M   12 CIY-MR                 44.42      44.93 BRNZ     3  
 15 Murphy, Lillian E   11 Express Swimming-MR    43.99      44.97 BRNZ     2  
 16 Gregoire, Chloe L   12 Twisters-MR            44.62      45.03 BRNZ     1  
 17 Lombardo, Jade      11 WAC-MR                 50.21      45.94 BRNZ   
 18 Uberti, Victoria L  11 NYCC-MR                55.90      46.01 BRNZ   
 18 Silva, Gabriella    12 NYCC-MR                44.68      46.01 BRNZ   
 20 Martinez, Valentin  11 CIY-MR                 46.65      46.04 BRNZ   
 21 Pfortmiller, Alana  11 RedTails-MR            46.90      46.09 BRNZ   
 22 Rojas, Alice E      12 RedTails-MR            46.12      46.23 BRNZ   
 23 Hon, Fion           11 HS-MR                  46.61      46.62 BRNZ   
 24 McLaughlin, Sophia  11 Express Swimming-MR    46.91      46.63 BRNZ   
 25 Williams, Elise     11 NYCC-MR                45.79      46.89 BRNZ   
 26 Eisenberg, Helen I  12 Express Swimming-MR    45.33      47.17 BRNZ   
 27 Germain, Tillie     11 NYCC-MR                47.74      47.19 BRNZ   
 28 Shaw, Michela T     11 Express Swimming-MR    48.11      47.23 BRNZ   
 29 Arreaga, Katherine  11 Twisters-MR            46.17      47.37 BRNZ   
 30 Boyer, Sydney E     11 Badger-MR              48.39      47.40 BRNZ   
 31 Tran, Evelyn        12 Express Swimming-MR    52.48      48.17 BRNZ   
 32 Louie, Amanda L     12 GATE-MR                47.95      48.31 BRNZ   
 33 LePique, Maya F     11 RedTails-MR            46.27      48.41 BRNZ   
 34 Talamas, Emily K    12 GAEL-MR                50.48      49.09 BRNZ   
 35 Astudillo, Scarlet  11 Twisters-MR            51.84      49.11 BRNZ   
 36 Henriksson, Emma V  11 GAEL-MR                50.62      49.73 BRNZ   
 37 Askanase, Sophie    11 RedTails-MR            48.60      50.03 BRNZ   
 38 Khaimchayev, Rache  11 GATE-MR                53.39      51.13 BRNZ   
 39 Benejam, Natalia M  12 Badger-MR              52.65      51.25 BRNZ   
 40 Roche, Kayla M      11 Twisters-MR            54.69      51.27 BRNZ   
 41 Russo, Noelle R     11 Express Swimming-MR    52.71      51.31 BRNZ   
 42 Bulfamante, Anna C  12 GAEL-MR                58.87      51.35 BRNZ   
 43 Muchowski, Maveric  11 Manhattan Makos-MR     52.99      51.66 BRNZ   
 44 Portoviejo, Nicole  11 RedTails-MR            50.83      51.71 BRNZ   
 45 Paradise, Sasha     11 GAEL-MR                52.64      52.03 BRNZ   
 46 Quiles, Jade A      11 Unhes-Mr-MR            51.93      52.86 BRNZ   
 47 Dupres, Leah S      11 RedTails-MR            53.75      53.52 BRNZ   
 48 Blake, Mauricia J   12 APEX-MR                50.40      53.72 BRNZ   
 49 Wu, Carissa         11 GATE-MR                54.48      55.19 BRNZ   
 50 Leonard, Kaicey L   12 APEX-MR                58.90    1:00.08 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Scala, Claudia C    11 Express Swimming-MR    43.19      40.84 SILV   
  2 Aclao, Joromya      11 GATE-MR                44.41      41.03 SILV   
  3 Horn, Imogen        12 Manhattan Makos-MR     43.76      41.31 SILV   
  4 Craven, Ailsa       11 Manhattan Makos-MR     43.45      41.61 SILV   
  5 Oliver, Avery       12 Manhattan Makos-MR     44.31      42.28 SILV   
  6 Springer, Fawziyya  11 Unhes-Mr-MR            47.39      42.51 SILV   
  7 Hyndman, Kailah     11 Unhes-Mr-MR            45.00      42.60 SILV   
 -- Welsh, Lindsay      11 Express Swimming-MR    48.24         DQ        
      Declared false start
 -- Fischkelta, Tess A  12 NYCC-MR                50.71         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:20.49  JO
              1:31.59  SILV
              1:31.60  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:31.60
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Penner, Julianna    11 Manhattan Makos-MR   1:36.68    1:31.61 BRNZ    20  
                  44.00     1:31.61 (47.61)                                        
  2 Martinez, Xitlali   11 RedTails-MR          1:31.62    1:32.05 BRNZ    17  
                  42.84     1:32.05 (49.21)                                        
  3 Green, Darby P      12 Manhattan Makos-MR   1:33.96    1:33.20 BRNZ    16  
                  44.32     1:33.20 (48.88)                                        
  4 Reyl, Margaux       11 Manhattan Makos-MR   1:32.91    1:33.30 BRNZ    15  
                  45.27     1:33.30 (48.03)                                        
  5 Oliver, Avery       12 Manhattan Makos-MR   1:38.27    1:33.48 BRNZ    14  
                  44.22     1:33.48 (49.26)                                        
  6 Yamada, Tamayo      12 Badger-MR            1:32.24    1:33.62 BRNZ    13  
                  44.89     1:33.62 (48.73)                                        
  7 Leal, Nancy         11 RedTails-MR          1:35.00    1:33.66 BRNZ    12  
                  44.66     1:33.66 (49.00)                                        
  8 Horn, Imogen        12 Manhattan Makos-MR   1:33.11    1:33.86 BRNZ    11  
                  43.38     1:33.86 (50.48)                                        
  9 Springer, Fawziyya  11 Unhes-Mr-MR          1:33.46    1:34.42 BRNZ     9  
                  44.62     1:34.42 (49.80)                                        
 10 Carabasu, Helen N   11 Twisters-MR          1:36.54    1:34.88 BRNZ     7  
                  45.19     1:34.88 (49.69)                                        
 11 Murphy, Lillian E   11 Express Swimming-MR  1:34.96    1:35.37 BRNZ     6  
                  45.45     1:35.37 (49.92)                                        
 12 Fox, Emma M         11 NYCC-MR              1:38.13    1:35.44 BRNZ     5  
                  47.15     1:35.44 (48.29)                                        
 13 Callaghan, Kaitlin  11 WAC-MR               1:35.19    1:35.64 BRNZ     4  
                  46.14     1:35.64 (49.50)                                        
 14 Sacranie, Jaina A   12 Manhattan Makos-MR   1:37.41    1:36.29 BRNZ     3  
                  45.17     1:36.29 (51.12)                                        
 15 Kabillio, Mia N     12 Manhattan Makos-MR   1:40.21    1:38.14 BRNZ     2  
                  46.60     1:38.14 (51.54)                                        
 16 Williams, Elise     11 NYCC-MR              1:47.42    1:38.22 BRNZ     1  
                  47.68     1:38.22 (50.54)                                        
 17 Sakmar Aberg, Juli  11 RI Marlins-MR        1:40.95    1:38.57 BRNZ   
                  47.76     1:38.57 (50.81)                                        
 18 Gregoire, Chloe L   12 Twisters-MR          1:39.89    1:38.77 BRNZ   
                  47.06     1:38.77 (51.71)                                        
 19 Keh, Camilla        11 NYCC-MR              1:35.76    1:40.41 BRNZ   
                  48.00     1:40.41 (52.41)                                        
 20 Coquillette, Jacki  12 Badger-MR            1:43.68    1:41.12 BRNZ   
                  48.13     1:41.12 (52.99)                                        
 21 Louie, Amanda L     12 GATE-MR              1:43.27    1:41.16 BRNZ   
                  48.67     1:41.16 (52.49)                                        
 22 Eisenberg, Helen I  12 Express Swimming-MR  1:38.57    1:41.70 BRNZ   
                  48.57     1:41.70 (53.13)                                        
 23 Habtu, Naomi A      11 RedTails-MR          1:49.40    1:47.79 BRNZ   
                  51.66     1:47.79 (56.13)                                        
 24 Russo, Noelle R     11 Express Swimming-MR  1:47.49    1:48.23 BRNZ   
                  51.37     1:48.23 (56.86)                                        
 25 Castagnetti, Emily  11 WAC-MR               1:50.29    1:49.16 BRNZ   
                  51.64     1:49.16 (57.52)                                        
 26 Khaimchayev, Rache  11 GATE-MR              1:52.38    1:53.63 BRNZ   
                  51.88   1:53.63 (1:01.75)                                        
 27 Askanase, Sophie    11 RedTails-MR          1:49.67    1:53.79 BRNZ   
                  53.04   1:53.79 (1:00.75)                                        
 28 Fischkelta, Tess A  12 NYCC-MR              1:53.79    1:54.11 BRNZ   
                  53.84   1:54.11 (1:00.27)                                        
 29 Blake, Mauricia J   12 APEX-MR              2:02.36    1:54.40 BRNZ   
                  54.20   1:54.40 (1:00.20)                                        
 30 Wu, Carissa         11 GATE-MR              2:00.56    1:55.42 BRNZ   
                  54.64   1:55.42 (1:00.78)                                        
 31 Muchowski, Maveric  11 Manhattan Makos-MR   1:59.54    1:55.72 BRNZ   
                  55.04   1:55.72 (1:00.68)                                        
 -- Boyer, Sydney E     11 Badger-MR            1:47.86         DQ        
      Two strokes under water
                  49.86          DQ (52.43)                                        
 -- Calabrese, Victori  12 Express Swimming-MR  2:08.03         DQ        
      One hand touch
                  47.20          DQ (54.81)                                        
Non-Award Division  
  1 Egan, Orla M        11 Twisters-MR          1:31.77    1:27.11 SILV   
                  42.26     1:27.11 (44.85)                                        
  2 Lomas, Melissa *    12 Badger-MR            1:39.87    1:28.23 SILV   
                  41.38     1:28.23 (46.85)                                        
  3 Scala, Claudia C    11 Express Swimming-MR  1:31.91    1:29.07 SILV   
                  41.91     1:29.07 (47.16)                                        
  4 Binkis, Elaina V    12 Express Swimming-MR  1:32.82    1:29.85 SILV   
                  42.80     1:29.85 (47.05)                                        
 -- Paradise, Sasha     11 GAEL-MR              1:55.48        DFS        
      Declared false start
 -- Muratore, Eve       12 UNMAK-MR                  NT         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:55.99  JO
              3:15.99  SILV
              3:16.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 3:16.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brydon, Maia        12 RedTails-MR          3:17.98    3:11.99 SILV   
                  43.30     1:31.93 (48.63)     2:21.93 (50.00)     3:11.99 (50.06)
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                31.59  JO
                35.69  SILV
                35.70  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 35.70
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Daniels, Jacyn T    12 CAS-MR                 35.86      35.81 BRNZ    20  
  2 Goodstone, Zoe K    12 Express Swimming-MR    36.97      36.15 BRNZ    17  
  3 Lerner, Ayla P      11 Express Swimming-MR    39.10      36.89 BRNZ    16  
  4 Chafla, Vanessa C   12 Twisters-MR            38.39      37.09 BRNZ    15  
  5 Campbell, Sarah B   12 Express Swimming-MR    37.01      37.12 BRNZ    14  
  6 Ribeiro, Jasmine    11 NYCC-MR                39.02      37.88 BRNZ    13  
  7 Hu, Sophie Hu K     11 WEST-MR                45.29      37.89 BRNZ    12  
  8 Callaghan, Kaitlin  11 WAC-MR                 37.90      38.09 BRNZ    11  
  9 Yamada, Tamayo      12 Badger-MR              39.89      38.42 BRNZ     8  
  9 Williams, Elise     11 NYCC-MR                36.26      38.42 BRNZ     8  
 11 Sakmar Aberg, Char  11 RI Marlins-MR          38.19      38.63 BRNZ     6  
 12 Oliver, Avery       12 Manhattan Makos-MR     44.39      38.91 BRNZ     5  
 13 Segree, Tyla        11 CAS-MR                 38.10      39.10 BRNZ     4  
 14 Egan, Orla M        11 Twisters-MR            37.53      39.38 BRNZ     3  
 15 Ng, Melanie Z       11 CIY-MR                 38.77      39.40 BRNZ     2  
 16 Javier, Chrisabell  11 APEX-MR                39.06      40.16 BRNZ     1  
 17 Martinez, Xitlali   11 RedTails-MR            39.42      40.42 BRNZ   
 18 Decicco, Sarah G    11 Express Swimming-MR    39.67      40.43 BRNZ   
 19 Blake, Mauricia J   12 APEX-MR                41.86      40.54 BRNZ   
 20 Scala, Claudia C    11 Express Swimming-MR    40.83      40.57 BRNZ   
 21 Shatz, Lindsay J    11 Express Swimming-MR    43.21      41.30 BRNZ   
 22 Sakmar Aberg, Juli  11 RI Marlins-MR          40.04      41.31 BRNZ   
 23 Carabasu, Helen N   11 Twisters-MR            39.01      41.82 BRNZ   
 24 Silva, Gabriella    12 NYCC-MR                45.02      41.83 BRNZ   
 25 Craven, Ailsa       11 Manhattan Makos-MR     47.69      42.22 BRNZ   
 26 Louie, Amanda L     12 GATE-MR                42.51      42.99 BRNZ   
 27 Henriksson, Emma V  11 GAEL-MR                48.12      43.51 BRNZ   
 28 McLaughlin, Sophia  11 Express Swimming-MR    43.26      43.54 BRNZ   
 29 Thompson, Carmelar  11 BASC-MR                40.82      43.57 BRNZ   
 30 Crystal, Ella J     11 Badger-MR              44.55      44.01 BRNZ   
 31 Yip, Britney        12 BASC-MR                48.93      44.14 BRNZ   
 32 Boyer, Sydney E     11 Badger-MR              46.08      44.52 BRNZ   
 33 Portoviejo, Neyda   11 RedTails-MR            45.74      45.39 BRNZ   
 34 Walter, Sophia      11 WAC-MR                 47.88      46.55 BRNZ   
 35 LePique, Maya F     11 RedTails-MR            45.94      46.61 BRNZ   
 36 Pfortmiller, Alana  11 RedTails-MR            46.50      47.94 BRNZ   
 37 Wu, Carissa         11 GATE-MR                46.79      48.57 BRNZ   
 38 Fox, Emma M         11 NYCC-MR                52.29      49.07 BRNZ   
 39 Habtu, Naomi A      11 RedTails-MR            48.48      49.29 BRNZ   
 40 Portoviejo, Nicole  11 RedTails-MR            47.68      49.89 BRNZ   
 41 Welsh, Lindsay      11 Express Swimming-MR    44.64      50.02 BRNZ   
 42 Muchowski, Maveric  11 Manhattan Makos-MR     48.17      50.22 BRNZ   
 43 Askanase, Sophie    11 RedTails-MR            50.87      54.52 BRNZ   
 44 Dupres, Leah S      11 RedTails-MR          1:05.64    1:03.20 BRNZ   
 45 Leonard, Kaicey L   12 APEX-MR                52.69    1:04.55 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Lee, Emma P         12 Manhattan Makos-MR     37.96      33.27 SILV   
  2 Weller, Clara O     11 WEST-MR                36.71      34.21 SILV   
  3 Zhang, Deborah      12 GAEL-MR                48.99      35.32 SILV   
  4 Aclao, Joromya      11 GATE-MR                41.48      35.36 SILV   
  5 Springer, Fawziyya  11 Unhes-Mr-MR            39.71      35.37 SILV   
  6 Lomas, Melissa *    12 Badger-MR              48.02      35.42 SILV   
  7 Rappaport, Molly M  11 Express Swimming-MR    37.18      35.59 SILV   
 -- Tran, Evelyn        12 Express Swimming-MR    46.60         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:12.09  JO
              1:26.19  SILV
              1:26.20  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:26.20
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Springer, Fawziyya  11 Unhes-Mr-MR          1:19.96    1:19.17 SILV    20  
                  35.75     1:19.17 (43.42)                                        
BRNZ - Division  
  1 Lerner, Ayla P      11 Express Swimming-MR  1:30.11    1:27.13 BRNZ    20  
                  38.99     1:27.13 (48.14)                                        
  2 Oliver, Avery       12 Manhattan Makos-MR   1:33.57    1:28.30 BRNZ    17  
                  40.04     1:28.30 (48.26)                                        
  3 Daniels, Jacyn T    12 CAS-MR               1:30.20    1:28.44 BRNZ    16  
                  39.92     1:28.44 (48.52)                                        
  4 Yamada, Tamayo      12 Badger-MR            1:31.67    1:29.20 BRNZ    15  
                  41.17     1:29.20 (48.03)                                        
  5 Hon, Fion           11 HS-MR                1:37.70    1:30.43 BRNZ    14  
                  42.56     1:30.43 (47.87)                                        
  6 Carabasu, Helen N   11 Twisters-MR          1:56.21    1:33.40 BRNZ    13  
                  42.52     1:33.40 (50.88)                                        
  7 Ribeiro, Jasmine    11 NYCC-MR              1:42.46    1:33.67 BRNZ    12  
                  40.56     1:33.67 (53.11)                                        
  8 Decicco, Sarah G    11 Express Swimming-MR  1:34.47    1:34.52 BRNZ    11  
                  44.63     1:34.52 (49.89)                                        
  9 Sakmar Aberg, Char  11 RI Marlins-MR        1:32.66    1:34.96 BRNZ     9  
                  41.31     1:34.96 (53.65)                                        
 10 Shatz, Lindsay J    11 Express Swimming-MR  1:32.81    1:35.76 BRNZ     7  
                  45.17     1:35.76 (50.59)                                        
 11 Wu, Carissa         11 GATE-MR              1:43.69    1:43.05 BRNZ     6  
                  48.07     1:43.05 (54.98)                                        
 12 Quilty, Elizabeth   11 Express Swimming-MR  1:44.90    1:44.75 BRNZ     5  
                  45.31     1:44.75 (59.44)                                        
 13 Louie, Amanda L     12 GATE-MR              1:42.83    1:45.92 BRNZ     4  
                  48.56     1:45.92 (57.36)                                        
 14 Binkis, Elaina V    12 Express Swimming-MR  1:49.94    1:48.20 BRNZ     3  
                  46.19   1:48.20 (1:02.01)                                        
 15 Portoviejo, Neyda   11 RedTails-MR          1:53.09    1:51.75 BRNZ     2  
                  46.79   1:51.75 (1:04.96)                                        
 16 Eisenberg, Helen I  12 Express Swimming-MR  1:49.80    1:52.63 BRNZ     1  
                  51.51   1:52.63 (1:01.12)                                        
Non-Award Division  
  1 Lee, Emma P         12 Manhattan Makos-MR   1:26.74    1:16.78 SILV   
                  33.84     1:16.78 (42.94)                                        
  2 Rappaport, Molly M  11 Express Swimming-MR  1:31.51    1:20.39 SILV   
                  38.55     1:20.39 (41.84)                                        
  3 Egan, Orla M        11 Twisters-MR          1:29.52    1:26.07 SILV   
                  39.99     1:26.07 (46.08)                                        
 -- Boyer, Sydney E     11 Badger-MR            1:44.31         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:39.99  JO
              2:55.99  SILV
              2:56.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:56.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Leal, Nancy         11 RedTails-MR          2:56.01    3:03.68 BRNZ    20  
                  36.79     1:23.40 (46.61)     2:13.15 (49.75)     3:03.68 (50.53)
  2 Suzana, Arlene      11 RedTails-MR          2:56.03    3:23.53 BRNZ    17  
                  39.10                             2:25.85 ( )     3:23.53 (57.68)
  3 Gutierrez, Stephan  11 RedTails-MR          2:56.02    3:57.72 BRNZ    16  
                  37.92     1:28.31 (50.39)   2:38.17 (1:09.86)   3:57.72 (1:19.55)
Non-Award Division  
  1 Sacranie, Jaina A   12 Manhattan Makos-MR   2:58.00    2:54.00 SILV   
                  38.18     1:23.16 (44.98)     2:09.34 (46.18)     2:54.00 (44.66)
  2 Kabillio, Mia N     12 Manhattan Makos-MR   2:58.00    2:55.58 SILV   
                  38.07     1:24.02 (45.95)     2:10.02 (46.00)     2:55.58 (45.56)
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:11.29  JO
              1:18.69  SILV
              1:18.70  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:18.70
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Springer, Fawziyya  11 Unhes-Mr-MR          1:26.07    1:19.04 BRNZ    20  
                  35.43     1:19.04 (43.61)                                        
  2 Gregoire, Chloe L   12 Twisters-MR          1:20.26    1:19.32 BRNZ    17  
                  38.25     1:19.32 (41.07)                                        
  3 Green, Darby P      12 Manhattan Makos-MR   1:23.00    1:19.81 BRNZ    16  
                  36.00     1:19.81 (43.81)                                        
  4 Goodstone, Zoe K    12 Express Swimming-MR  1:20.87    1:20.56 BRNZ    15  
                  36.69     1:20.56 (43.87)                                        
  5 Daniels, Jacyn T    12 CAS-MR               1:24.75    1:20.75 BRNZ    14  
                  38.18     1:20.75 (42.57)                                        
  6 Carabasu, Helen N   11 Twisters-MR          1:27.36    1:21.21 BRNZ    13  
                  37.50     1:21.21 (43.71)                                        
  7 Ribeiro, Jasmine    11 NYCC-MR              1:24.62    1:21.25 BRNZ    12  
                  37.67     1:21.25 (43.58)                                        
  8 Ng, Melanie Z       11 CIY-MR               1:21.97    1:21.59 BRNZ    11  
                  37.18     1:21.59 (44.41)                                        
  9 Shatz, Lindsay J    11 Express Swimming-MR  1:22.62    1:21.69 BRNZ     9  
                  39.66     1:21.69 (42.03)                                        
 10 Aclao, Joromya      11 GATE-MR              1:27.98    1:21.83 BRNZ     7  
                  37.77     1:21.83 (44.06)                                        
 11 Noonan, Meaghan E   12 CIY-MR               1:24.96    1:22.00 BRNZ     6  
                  38.39     1:22.00 (43.61)                                        
 12 Scala, Claudia C    11 Express Swimming-MR  1:25.55    1:22.04 BRNZ     5  
                  38.71     1:22.04 (43.33)                                        
 13 Schloss, Leora G    12 Badger-MR            1:24.51    1:22.16 BRNZ     4  
                  37.76     1:22.16 (44.40)                                        
 14 Williams, Elise     11 NYCC-MR              1:20.59    1:22.63 BRNZ     3  
                  37.27     1:22.63 (45.36)                                        
 15 Gnad, Julia M       11 HS-MR                1:24.65    1:23.02 BRNZ     2  
                  38.41     1:23.02 (44.61)                                        
 16 Rojas, Alice E      12 RedTails-MR          1:23.54    1:23.65 BRNZ     1  
                  38.62     1:23.65 (45.03)                                        
 17 Murphy, Lillian E   11 Express Swimming-MR  1:26.89    1:24.09 BRNZ   
                  40.29     1:24.09 (43.80)                                        
 18 Martinez, Valentin  11 CIY-MR               1:26.52    1:24.23 BRNZ   
                  37.22     1:24.23 (47.01)                                        
 19 Russo, Noelle R     11 Express Swimming-MR  1:28.24    1:24.71 BRNZ   
                  38.53     1:24.71 (46.18)                                        
 20 Reyl, Margaux       11 Manhattan Makos-MR   1:24.15    1:24.95 BRNZ   
                  39.98     1:24.95 (44.97)                                        
 21 Martinez, Xitlali   11 RedTails-MR          1:26.82    1:25.06 BRNZ   
                  38.92     1:25.06 (46.14)                                        
 22 Craven, Ailsa       11 Manhattan Makos-MR   1:31.30    1:25.33 BRNZ   
                  41.88     1:25.33 (43.45)                                        
 23 Hon, Fion           11 HS-MR                1:24.08    1:25.46 BRNZ   
                  39.27     1:25.46 (46.19)                                        
 24 Horn, Imogen        12 Manhattan Makos-MR   1:26.67    1:25.60 BRNZ   
                  40.09     1:25.60 (45.51)                                        
 25 Velez, Daniella M   12 CIY-MR               1:31.27    1:26.60 BRNZ   
                  39.25     1:26.60 (47.35)                                        
 26 Silva, Gabriella    12 NYCC-MR              1:32.85    1:26.71 BRNZ   
                  40.45     1:26.71 (46.26)                                        
 27 Javier, Chrisabell  11 APEX-MR              1:27.60    1:27.33 BRNZ   
                  39.61     1:27.33 (47.72)                                        
 28 Quilty, Elizabeth   11 Express Swimming-MR  1:28.92    1:27.65 BRNZ   
                  39.93     1:27.65 (47.72)                                        
 29 Binkis, Elaina V    12 Express Swimming-MR  1:27.38    1:27.66 BRNZ   
                  41.96     1:27.66 (45.70)                                        
 30 Roche, Kayla M      11 Twisters-MR          1:35.35    1:28.68 BRNZ   
                  38.90     1:28.68 (49.78)                                        
 31 Astudillo, Scarlet  11 Twisters-MR          1:32.85    1:29.10 BRNZ   
                  41.34     1:29.10 (47.76)                                        
 32 Quiles, Jade A      11 Unhes-Mr-MR          1:30.95    1:29.72 BRNZ   
                  41.05     1:29.72 (48.67)                                        
 33 Boyer, Sydney E     11 Badger-MR            1:38.42    1:29.95 BRNZ   
                  42.29     1:29.95 (47.66)                                        
 34 McLaughlin, Sophia  11 Express Swimming-MR  1:31.78    1:30.57 BRNZ   
                  42.35     1:30.57 (48.22)                                        
 35 Fox, Emma M         11 NYCC-MR              1:31.86    1:30.84 BRNZ   
                  45.07     1:30.84 (45.77)                                        
 36 Decicco, Sarah G    11 Express Swimming-MR  1:32.15    1:31.21 BRNZ   
                  40.26     1:31.21 (50.95)                                        
 37 Louie, Amanda L     12 GATE-MR              1:39.12    1:32.18 BRNZ   
                  44.34     1:32.18 (47.84)                                        
 38 Welsh, Lindsay      11 Express Swimming-MR  1:30.69    1:32.22 BRNZ   
                  42.57     1:32.22 (49.65)                                        
 39 Haskel, Melina R    11 JCCT-MR              1:35.59    1:33.81 BRNZ   
                  43.65     1:33.81 (50.16)                                        
 40 Henriksson, Emma V  11 GAEL-MR              1:48.14    1:34.04 BRNZ   
                  45.11     1:34.04 (48.93)                                        
 41 Bulfamante, Anna C  12 GAEL-MR              1:51.68    1:34.32 BRNZ   
                  44.99     1:34.32 (49.33)                                        
 42 Germain, Tillie     11 NYCC-MR              1:42.37    1:34.93 BRNZ   
                  45.64     1:34.93 (49.29)                                        
 43 Benejam, Natalia M  12 Badger-MR            1:43.06    1:35.83 BRNZ   
                  44.80     1:35.83 (51.03)                                        
 44 Castagnetti, Emily  11 WAC-MR               1:42.27    1:36.39 BRNZ   
                  47.17     1:36.39 (49.22)                                        
 45 Weber, Morgan E     11 JCCT-MR              1:41.21    1:36.50 BRNZ   
                  44.16     1:36.50 (52.34)                                        
 46 Eisenberg, Helen I  12 Express Swimming-MR  1:36.66    1:37.38 BRNZ   
                  46.41     1:37.38 (50.97)                                        
 47 Wu, Carissa         11 GATE-MR              1:40.42    1:37.93 BRNZ   
                  45.88     1:37.93 (52.05)                                        
 48 Muchowski, Maveric  11 Manhattan Makos-MR   1:45.94    1:40.62 BRNZ   
                  49.04     1:40.62 (51.58)                                        
 49 Dupres, Leah S      11 RedTails-MR          1:56.34    1:50.20 BRNZ   
                  51.75     1:50.20 (58.45)                                        
Non-Award Division  
  1 Lee, Emma P         12 Manhattan Makos-MR   1:19.62    1:14.06 SILV   
                  32.63     1:14.06 (41.43)                                        
  2 Kabillio, Mia N     12 Manhattan Makos-MR   1:19.43    1:15.16 SILV   
                  33.40     1:15.16 (41.76)                                        
  3 Lomas, Melissa *    12 Badger-MR            1:19.30    1:15.85 SILV   
                  35.81     1:15.85 (40.04)                                        
  4 Sacranie, Jaina A   12 Manhattan Makos-MR   1:19.60    1:17.07 SILV   
                  33.91     1:17.07 (43.16)                                        
  5 Hyndman, Kailah     11 Unhes-Mr-MR          1:23.56    1:17.49 SILV   
                  35.57     1:17.49 (41.92)                                        
  6 Penner, Julianna    11 Manhattan Makos-MR   1:19.40    1:17.61 SILV   
                  36.43     1:17.61 (41.18)                                        
  7 Campbell, Sarah B   12 Express Swimming-MR  1:20.85    1:18.05 SILV   
                  37.17     1:18.05 (40.88)                                        
  8 Rappaport, Molly M  11 Express Swimming-MR  1:25.15    1:18.16 SILV   
                  37.67     1:18.16 (40.49)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:30.49  JO
              2:48.09  SILV
              2:48.10  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:48.10
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Rappaport, Molly M  11 Express Swimming-MR  2:53.65    2:49.18 BRNZ    20  
                  36.40     1:23.00 (46.60)     2:11.52 (48.52)     2:49.18 (37.66)
  2 Gregoire, Chloe L   12 Twisters-MR          2:51.08    2:49.28 BRNZ    17  
                  36.51     1:20.90 (44.39)     2:13.49 (52.59)     2:49.28 (35.79)
  3 Gutierrez, Stephan  11 RedTails-MR          2:56.25    2:49.81 BRNZ    16  
                  35.69     1:21.72 (46.03)     2:10.90 (49.18)     2:49.81 (38.91)
  4 Suzana, Arlene      11 RedTails-MR          2:48.87    2:51.84 BRNZ    15  
                  35.80     1:19.53 (43.73)     2:12.42 (52.89)     2:51.84 (39.42)
  5 Goodstone, Zoe K    12 Express Swimming-MR  2:54.68    2:54.95 BRNZ    14  
                  37.64     1:21.16 (43.52)     2:15.06 (53.90)     2:54.95 (39.89)
  6 Green, Darby P      12 Manhattan Makos-MR   2:58.03    2:57.06 BRNZ    13  
                  39.62     1:24.48 (44.86)     2:18.61 (54.13)     2:57.06 (38.45)
  7 Lerner, Ayla P      11 Express Swimming-MR  3:10.17    3:05.47 BRNZ    12  
                  37.67     1:25.12 (47.45)     2:17.27 (52.15)     3:05.47 (48.20)
  8 Craven, Ailsa       11 Manhattan Makos-MR   3:11.25    3:06.29 BRNZ    11  
                  42.88     1:33.32 (50.44)     2:23.25 (49.93)     3:06.29 (43.04)
  9 Martinez, Xitlali   11 RedTails-MR          3:29.59    3:10.59 BRNZ     9  
                  41.70     1:31.64 (49.94)     2:25.49 (53.85)     3:10.59 (45.10)
 10 Boyer, Sydney E     11 Badger-MR            3:22.38    3:14.92 BRNZ     7  
                  46.04     1:35.91 (49.87)     2:31.00 (55.09)     3:14.92 (43.92)
 11 Eisenberg, Helen I  12 Express Swimming-MR  3:25.70    3:30.96 BRNZ     6  
                  49.46     1:44.35 (54.89)     2:40.87 (56.52)     3:30.96 (50.09)
 12 Benejam, Natalia M  12 Badger-MR            3:32.92    3:32.27 BRNZ     5  
                  50.48     1:42.40 (51.92)   2:45.85 (1:03.45)     3:32.27 (46.42)
 13 Portoviejo, Nicole  11 RedTails-MR          3:59.07    3:37.24 BRNZ     4  
                  53.00     1:45.29 (52.29)   2:46.79 (1:01.50)     3:37.24 (50.45)
Non-Award Division  
  1 Eng, Alina          11 Express Swimming-MR  2:49.22    2:42.30 SILV   
                  35.74     1:16.52 (40.78)     2:05.68 (49.16)     2:42.30 (36.62)
  2 Kabillio, Mia N     12 Manhattan Makos-MR   2:51.23    2:43.01 SILV   
                  36.61     1:15.84 (39.23)     2:08.42 (52.58)     2:43.01 (34.59)
  3 Lee, Emma P         12 Manhattan Makos-MR   2:50.49    2:43.27 SILV   
                  34.76     1:13.74 (38.98)     2:07.90 (54.16)     2:43.27 (35.37)
  4 Leal, Nancy         11 RedTails-MR          3:15.19    2:46.84 SILV   
                  34.07     1:17.63 (43.56)     2:09.82 (52.19)     2:46.84 (37.02)
  5 Campbell, Sarah B   12 Express Swimming-MR  2:50.33    2:47.42 SILV   
                  38.79     1:21.07 (42.28)     2:08.77 (47.70)     2:47.42 (38.65)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.69  JO
                28.79  SILV
                28.80  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 28.80
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Schelchere, Montan  14 Unhes-Mr-MR            30.05      28.86 BRNZ    20  
  2 Baker, Zoe A        13 JCCT-MR                29.74      29.09 BRNZ    17  
  3 Brogan, Maggie C    14 Express Swimming-MR    29.73      29.13 BRNZ    16  
  4 Molestina, Ana T    14 Manhattan Makos-MR     29.11      29.19 BRNZ    15  
  5 Cuadrado, Katelyn   13 MAD-MR                 29.74      29.36 BRNZ    14  
  6 Nasiadka, Teresa    14 Twisters-MR            29.58      29.38 BRNZ    13  
  7 Yamout, Nadine      14 Twisters-MR            29.55      29.42 BRNZ    12  
  8 Weaver, Maggie M    13 GAEL-MR                30.93      29.53 BRNZ    11  
  9 Horwitz, Rebecca A  14 Manhattan Makos-MR     30.12      29.61 BRNZ     9  
 10 Vanella, Nicolette  13 Express Swimming-MR    29.79      29.80 BRNZ     7  
 11 Gangemi, Samantha   14 HS-MR                  30.22      29.89 BRNZ     6  
 12 LU, Helen           13 Twisters-MR            29.57      29.95 BRNZ     5  
 13 Lugo, Sofia         14 CAS-MR                 31.83      29.98 BRNZ     4  
 14 Chen, Sydney S      13 Express Swimming-MR    30.42      30.09 BRNZ     3  
 15 Wu, Yifei           14 NYCC-MR                29.80      30.11 BRNZ     2  
 16 Woodiwiss, Rachel   13 Express Swimming-MR    29.44      30.13 BRNZ     1  
 17 Kraff, Allyson R    13 Express Swimming-MR    30.04      30.18 BRNZ   
 18 Yang, Jenny H       13 GATE-MR                29.98      30.30 BRNZ   
 19 Qu, Sara            13 GATE-MR                30.10      30.62 BRNZ   
 20 Grygorczuk, Julia   13 Twisters-MR            29.81      30.93 BRNZ   
 21 Henn, Isabel R      14 Express Swimming-MR    30.81      30.97 BRNZ   
 22 King, Kristin C     13 Unhes-Mr-MR            30.55      31.12 BRNZ   
 23 Reguyal, Sabrina    13 GATE-MR                32.34      31.38 BRNZ   
 24 Turner, Aislin      13 WAC-MR                 31.20      31.44 BRNZ   
 25 Liu, Allison        13 WEST-MR                32.71      31.58 BRNZ   
 26 Coronado, Kelly J   14 CIY-MR                 30.97      31.59 BRNZ   
 27 Abbas, Rewan        13 WAC-MR                 30.71      31.64 BRNZ   
 28 Pardo, Shamira L    13 APEX-MR                31.95      31.67 BRNZ   
 29 Martin, Taylor N    13 MAD-MR                 33.57      31.87 BRNZ   
 30 Lee, Vivienne B     14 NYCC-MR                29.80      31.93 BRNZ   
 31 Price, Jordin C     13 RedTails-MR            30.15      32.01 BRNZ   
 32 Yurchenko, Jasmine  14 Unhes-Mr-MR            31.60      32.16 BRNZ   
 33 Ng, Lauren K        13 GATE-MR                32.99      32.27 BRNZ   
 34 Hill, Eleanor J     14 RedTails-MR            31.87      32.46 BRNZ   
 35 Beckmann, Klara S   14 JCCT-MR                32.38      32.54 BRNZ   
 36 Brancaccio, Colett  13 Express Swimming-MR    35.15      32.74 BRNZ   
 37 Zloklikovits, Kris  14 HS-MR                  32.00      32.75 BRNZ   
 37 Camacho, Kaitlin G  13 Express Swimming-MR    32.17      32.75 BRNZ   
 39 Tellez, Leslie M    14 Twisters-MR            33.60      32.80 BRNZ   
 40 Murillo, Lindsay J  14 APEX-MR                32.91      33.02 BRNZ   
 41 Burke, Madeline R   14 Express Swimming-MR    32.82      33.07 BRNZ   
 42 Albanese, Alexa     14 WAC-MR                 31.71      33.20 BRNZ   
 43 Cassetta, Jamie L   14 Express Swimming-MR    32.74      33.23 BRNZ   
 44 Ta, Elizabeth       13 Aquaflames-MR          35.00      33.61 BRNZ   
 45 Hurley, Kaitlin     13 Express Swimming-MR    35.41      36.58 BRNZ   
 46 Jerome, Savannah    14 CAS-MR                 36.90      36.81 BRNZ   
 47 Alam, Afrida        13 Express Swimming-MR    36.11      37.30 BRNZ   
 48 Siddiqui, Asheena   14 Express Swimming-MR    37.92      38.78 BRNZ   
 49 Joseph, Cristal D   14 CAS-MR                 38.63      38.88 BRNZ   
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
                26.69  JO
                28.79  SILV
                28.80  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 28.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Molestina, Ana T          14 Manhattan Makos-MR        NT      29.09 BRNZ   
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.99  JO
              1:03.09  SILV
              1:03.10  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:03.10
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Perez, Clara A      14 RedTails-MR          1:04.16    1:03.30 BRNZ    20  
                  30.44     1:03.30 (32.86)                                        
  2 Kraff, Allyson R    13 Express Swimming-MR  1:03.47    1:03.46 BRNZ    17  
                  30.84     1:03.46 (32.62)                                        
  3 Molestina, Ana T    14 Manhattan Makos-MR   1:04.05    1:03.63 BRNZ    16  
                  30.54     1:03.63 (33.09)                                        
  4 Horwitz, Rebecca A  14 Manhattan Makos-MR   1:05.75    1:03.70 BRNZ    15  
                  30.30     1:03.70 (33.40)                                        
  5 Vanella, Nicolette  13 Express Swimming-MR  1:05.57    1:04.32 BRNZ    14  
                  31.62     1:04.32 (32.70)                                        
  6 Yamout, Nadine      14 Twisters-MR          1:04.65    1:04.69 BRNZ    13  
                  30.93     1:04.69 (33.76)                                        
  7 Poslednik, Anna Ma  14 Twisters-MR          1:04.53    1:05.53 BRNZ    12  
                  32.10     1:05.53 (33.43)                                        
  8 Brogan, Maggie C    14 Express Swimming-MR  1:05.69    1:05.70 BRNZ    11  
                  32.38     1:05.70 (33.32)                                        
  9 Wu, Yifei           14 NYCC-MR              1:04.79    1:06.21 BRNZ     9  
                  31.21     1:06.21 (35.00)                                        
 10 Nasiadka, Teresa    14 Twisters-MR          1:06.09    1:06.39 BRNZ     7  
                  31.64     1:06.39 (34.75)                                        
 11 Chen, Sydney S      13 Express Swimming-MR  1:11.16    1:07.22 BRNZ     6  
                  31.70     1:07.22 (35.52)                                        
 12 Ritziu, Andrea      13 RI Marlins-MR        1:08.04    1:07.47 BRNZ     5  
                  32.16     1:07.47 (35.31)                                        
 13 Weaver, Maggie M    13 GAEL-MR              1:07.14    1:07.61 BRNZ     4  
                  32.81     1:07.61 (34.80)                                        
 14 Woodiwiss, Rachel   13 Express Swimming-MR  1:06.44    1:07.86 BRNZ     2.5
                  32.45     1:07.86 (35.41)                                        
 14 Grygorczuk, Julia   13 Twisters-MR          1:07.21    1:07.86 BRNZ     2.5
                  32.27     1:07.86 (35.59)                                        
 16 Henn, Isabel R      14 Express Swimming-MR  1:07.46    1:08.03 BRNZ     1  
                  33.12     1:08.03 (34.91)                                        
 17 Lugo, Sofia         14 CAS-MR               1:09.31    1:08.24 BRNZ   
                  32.67     1:08.24 (35.57)                                        
 18 Price, Jordin C     13 RedTails-MR          1:12.45    1:09.70 BRNZ   
                  33.38     1:09.70 (36.32)                                        
 19 Lennon, Amanda G    14 Express Swimming-MR  1:08.84    1:10.01 BRNZ   
                  33.82     1:10.01 (36.19)                                        
 20 Hill, Eleanor J     14 RedTails-MR          1:10.33    1:10.24 BRNZ   
                  33.76     1:10.24 (36.48)                                        
 21 Teo, Peony          14 NYCC-MR              1:10.62    1:10.27 BRNZ   
                  34.13     1:10.27 (36.14)                                        
 22 Lee, Vivienne B     14 NYCC-MR              1:07.14    1:10.47 BRNZ   
                  33.28     1:10.47 (37.19)                                        
 23 Cuadrado, Katelyn   13 MAD-MR               1:09.02    1:10.48 BRNZ   
                  32.77     1:10.48 (37.71)                                        
 24 Geer, Sophie N      13 GAEL-MR              1:13.76    1:10.86 BRNZ   
                  34.77     1:10.86 (36.09)                                        
 25 Chan, Caitlin       13 GATE-MR              1:11.01    1:10.91 BRNZ   
                  34.40     1:10.91 (36.51)                                        
 26 Turner, Aislin      13 WAC-MR               1:12.51    1:11.09 BRNZ   
                  33.93     1:11.09 (37.16)                                        
 27 King, Kristin C     13 Unhes-Mr-MR          1:09.90    1:12.16 BRNZ   
 28 Reguyal, Sabrina    13 GATE-MR              1:12.68    1:13.55 BRNZ   
                  36.03     1:13.55 (37.52)                                        
 29 Pardo, Shamira L    13 APEX-MR              1:15.57    1:13.57 BRNZ   
                  35.48     1:13.57 (38.09)                                        
 30 Patel, Nisha V      13 CIY-MR               1:15.03    1:13.79 BRNZ   
                  35.05     1:13.79 (38.74)                                        
 31 Ng, Lauren K        13 GATE-MR              1:12.23    1:13.85 BRNZ   
                  35.49     1:13.85 (38.36)                                        
 32 Camacho, Kaitlin G  13 Express Swimming-MR  1:13.46    1:14.58 BRNZ   
                  35.24     1:14.58 (39.34)                                        
 33 Martin, Taylor N    13 MAD-MR               1:12.79    1:14.75 BRNZ   
                  36.09     1:14.75 (38.66)                                        
 34 Burke, Madeline R   14 Express Swimming-MR  1:12.35    1:14.93 BRNZ   
                  34.91     1:14.93 (40.02)                                        
 35 Murillo, Lindsay J  14 APEX-MR              1:13.65    1:16.19 BRNZ   
                  36.80     1:16.19 (39.39)                                        
 36 Ross, Shawna Y      13 GATE-MR              1:12.56    1:16.90 BRNZ   
                  35.00     1:16.90 (41.90)                                        
 37 Brancaccio, Colett  13 Express Swimming-MR  1:15.55    1:19.45 BRNZ   
                  37.72     1:19.45 (41.73)                                        
 38 Hurley, Kaitlin     13 Express Swimming-MR  1:18.30    1:20.14 BRNZ   
                  38.30     1:20.14 (41.84)                                        
 39 Jerome, Savannah    14 CAS-MR               1:19.64    1:23.22 BRNZ   
                  40.20     1:23.22 (43.02)                                        
 40 Rodriguez, Sophia   13 RedTails-MR          1:25.03    1:25.60 BRNZ   
                  39.95     1:25.60 (45.65)                                        
 41 Alam, Afrida        13 Express Swimming-MR  1:23.32    1:25.77 BRNZ   
                  39.45     1:25.77 (46.32)                                        
 42 Siddiqui, Asheena   14 Express Swimming-MR  1:29.71    1:27.78 BRNZ   
                  40.23     1:27.78 (47.55)                                        
 43 Joseph, Cristal D   14 CAS-MR               1:30.80    1:29.55 BRNZ   
                  42.00     1:29.55 (47.55)                                        
Non-Award Division  
  1 Seward, Mackenzie   13 GAEL-MR              1:03.92    1:00.77 SILV   
                  29.18     1:00.77 (31.59)                                        
 -- Greenberg, Isabell  14 NYCC-MR              1:18.12         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:06.99  JO
              2:16.99  SILV
              2:17.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:17.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Horwitz, Rebecca A  14 Manhattan Makos-MR   2:20.84    2:17.24 BRNZ    20  
                  31.23     1:05.94 (34.71)     1:41.87 (35.93)     2:17.24 (35.37)
  2 Perez, Clara A      14 RedTails-MR          2:31.64    2:17.96 BRNZ    17  
                  31.41     1:05.56 (34.15)     1:42.12 (36.56)     2:17.96 (35.84)
  3 Molestina, Ana T    14 Manhattan Makos-MR   2:18.06    2:19.74 BRNZ    16  
                  31.86     1:07.08 (35.22)     1:43.62 (36.54)     2:19.74 (36.12)
  4 Vanella, Nicolette  13 Express Swimming-MR  2:23.83    2:22.08 BRNZ    15  
                  32.98     1:08.44 (35.46)     1:45.73 (37.29)     2:22.08 (36.35)
  5 Caminiti, Maria C   14 CIY-MR               2:43.51    2:23.87 BRNZ    14  
                  33.64     1:10.57 (36.93)     1:47.92 (37.35)     2:23.87 (35.95)
  6 Wu, Yifei           14 NYCC-MR              2:20.68    2:25.73 BRNZ    13  
                  31.79     1:08.04 (36.25)     1:47.04 (39.00)     2:25.73 (38.69)
  7 Weaver, Maggie M    13 GAEL-MR              2:27.50    2:25.83 BRNZ    12  
                  32.20     1:08.89 (36.69)   2:25.83 (1:16.94)                    
  8 Grygorczuk, Julia   13 Twisters-MR          2:25.99    2:26.49 BRNZ    11  
                  32.90     1:09.25 (36.35)     1:47.68 (38.43)     2:26.49 (38.81)
  9 Henn, Isabel R      14 Express Swimming-MR  2:29.25    2:26.98 BRNZ     9  
                  32.91     1:09.94 (37.03)     1:49.00 (39.06)     2:26.98 (37.98)
 10 Woodiwiss, Rachel   13 Express Swimming-MR  2:25.43    2:27.28 BRNZ     7  
                  33.87     1:09.71 (35.84)     1:48.23 (38.52)     2:27.28 (39.05)
 11 Nasiadka, Teresa    14 Twisters-MR          2:27.98    2:27.96 BRNZ     6  
                  33.02     1:10.24 (37.22)     1:49.95 (39.71)     2:27.96 (38.01)
 12 Brogan, Maggie C    14 Express Swimming-MR  2:27.42    2:30.62 BRNZ     5  
                  34.88     1:14.58 (39.70)     1:53.37 (38.79)     2:30.62 (37.25)
 13 Teo, Peony          14 NYCC-MR              2:31.07    2:32.58 BRNZ     4  
                  34.33     1:13.34 (39.01)     1:53.67 (40.33)     2:32.58 (38.91)
 14 Chen, Sydney S      13 Express Swimming-MR  2:33.23    2:32.72 BRNZ     3  
                  33.71     1:11.50 (37.79)     1:52.70 (41.20)     2:32.72 (40.02)
 15 Lee, Vivienne B     14 NYCC-MR              2:32.67    2:33.48 BRNZ     2  
                  33.80     1:13.39 (39.59)     1:55.50 (42.11)     2:33.48 (37.98)
 16 Lugo, Sofia         14 CAS-MR               2:43.69    2:33.90 BRNZ     1  
                  33.65     1:12.69 (39.04)     1:53.84 (41.15)     2:33.90 (40.06)
 17 Turner, Aislin      13 WAC-MR               2:42.43    2:34.49 BRNZ   
                  33.58     1:12.52 (38.94)     1:54.27 (41.75)     2:34.49 (40.22)
 18 Cuadrado, Katelyn   13 MAD-MR               2:40.13    2:36.77 BRNZ   
                  33.77     1:13.68 (39.91)     1:55.91 (42.23)     2:36.77 (40.86)
 19 Ritziu, Andrea      13 RI Marlins-MR        2:33.71    2:36.93 BRNZ   
                  36.07                             1:58.31 ( )     2:36.93 (38.62)
 20 Ng, Lauren K        13 GATE-MR              2:43.49    2:37.92 BRNZ   
                  35.38     1:15.16 (39.78)     1:56.62 (41.46)     2:37.92 (41.30)
 21 Price, Jordin C     13 RedTails-MR          2:43.10    2:38.34 BRNZ   
                  35.42     1:14.68 (39.26)     1:57.12 (42.44)     2:38.34 (41.22)
 22 Pardo, Shamira L    13 APEX-MR              2:40.74    2:38.99 BRNZ   
                  36.24     1:16.03 (39.79)     1:58.32 (42.29)     2:38.99 (40.67)
 23 Beckmann, Klara S   14 JCCT-MR              2:44.61    2:39.06 BRNZ   
                  36.38     1:17.25 (40.87)     1:58.87 (41.62)     2:39.06 (40.19)
 24 Martin, Taylor N    13 MAD-MR               2:44.42    2:40.80 BRNZ   
                  37.97     1:20.20 (42.23)     2:01.60 (41.40)     2:40.80 (39.20)
 25 Murillo, Lindsay J  14 APEX-MR              2:43.92    2:41.68 BRNZ   
                  36.26     1:17.90 (41.64)     2:01.46 (43.56)     2:41.68 (40.22)
 26 Reguyal, Sabrina    13 GATE-MR              2:45.67    2:41.87 BRNZ   
                  37.39     1:19.41 (42.02)     2:02.35 (42.94)     2:41.87 (39.52)
 27 Burke, Madeline R   14 Express Swimming-MR  2:54.37    2:49.42 BRNZ   
                  34.80     1:17.79 (42.99)     2:03.30 (45.51)     2:49.42 (46.12)
 28 Brancaccio, Colett  13 Express Swimming-MR  2:44.62    2:52.98 BRNZ   
                  37.72     1:22.02 (44.30)     2:08.61 (46.59)     2:52.98 (44.37)
 29 Ross, Shawna Y      13 GATE-MR              2:44.47    2:54.19 BRNZ   
                  37.12     1:21.99 (44.87)     2:09.55 (47.56)     2:54.19 (44.64)
 30 Hurley, Kaitlin     13 Express Swimming-MR  2:55.39    2:56.22 BRNZ   
                  37.74     1:23.49 (45.75)   2:56.22 (1:32.73)                    
 31 Jerome, Savannah    14 CAS-MR               4:22.21    2:58.99 BRNZ   
                  42.11     1:28.04 (45.93)     2:14.85 (46.81)     2:58.99 (44.14)
 32 Joseph, Cristal D   14 CAS-MR               3:15.51    3:13.22 BRNZ   
                  45.54     1:35.02 (49.48)     2:25.39 (50.37)     3:13.22 (47.83)
 33 Rodriguez, Sophia   13 RedTails-MR          3:12.88    3:21.76 BRNZ   
                  48.44     1:36.76 (48.32)   3:21.76 (1:45.00)                    
Non-Award Division  
  1 Seward, Mackenzie   13 GAEL-MR              2:18.79    2:16.78 SILV   
                  32.25     1:07.25 (35.00)     1:43.36 (36.11)     2:16.78 (33.42)
 -- Greenberg, Isabell  14 NYCC-MR              2:50.33         DQ        
      Declared false start
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:35.99  JO
              5:50.59  SILV
              5:50.60  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 5:50.60
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Duverge, Ariana A   13 Twisters-MR          5:51.16    5:54.45 BRNZ    20  
                  31.17     1:05.98 (34.81)     1:42.28 (36.30)     2:18.02 (35.74)
        2:53.81 (35.79)     3:30.10 (36.29)     4:06.25 (36.15)     4:42.45 (36.20)
        5:18.98 (36.53)     5:54.45 (35.47)                                        
  2 Townsend, Dayna p   13 Twisters-MR          5:53.54    6:02.71 BRNZ    17  
                  31.28     1:06.34 (35.06)     1:42.65 (36.31)     2:19.06 (36.41)
        2:56.05 (36.99)     3:33.35 (37.30)     4:11.51 (38.16)     4:49.03 (37.52)
        5:26.63 (37.60)     6:02.71 (36.08)                                        
  3 Horwitz, Rebecca A  14 Manhattan Makos-MR   6:14.22    6:06.19 BRNZ    16  
                  31.32     1:06.64 (35.32)     1:43.58 (36.94)     2:20.98 (37.40)
        2:59.05 (38.07)     3:36.91 (37.86)     4:14.51 (37.60)     4:52.20 (37.69)
        5:29.74 (37.54)     6:06.19 (36.45)                                        
  4 Perez, Clara A      14 RedTails-MR          6:54.71    6:12.85 BRNZ    15  
                  33.79     1:11.47 (37.68)     1:49.21 (37.74)     2:27.35 (38.14)
        3:05.98 (38.63)     3:44.53 (38.55)     4:23.85 (39.32)     5:02.49 (38.64)
        5:39.93 (37.44)     6:12.85 (32.92)                                        
  5 Compton, Julie A    13 Express Swimming-MR  6:02.37    6:16.48 BRNZ    14  
                  31.20     1:06.50 (35.30)     1:43.58 (37.08)     2:21.95 (38.37)
        3:01.20 (39.25)     3:40.90 (39.70)     4:20.86 (39.96)     5:00.69 (39.83)
        5:38.83 (38.14)     6:16.48 (37.65)                                        
  6 Molestina, Ana T    14 Manhattan Makos-MR   6:26.84    6:25.11 BRNZ    13  
                  33.89     1:11.57 (37.68)     1:50.71 (39.14)     2:30.10 (39.39)
        3:10.46 (40.36)     3:50.09 (39.63)     4:28.99 (38.90)     5:08.67 (39.68)
        5:47.37 (38.70)     6:25.11 (37.74)                                        
  7 Hill, Eleanor J     14 RedTails-MR          6:38.58    6:37.32 BRNZ    12  
                  34.96     1:13.20 (38.24)     1:53.27 (40.07)     2:34.16 (40.89)
        3:15.93 (41.77)     3:57.39 (41.46)     4:38.73 (41.34)     5:18.75 (40.02)
        5:58.49 (39.74)     6:37.32 (38.83)                                        
  8 Grygorczuk, Julia   13 Twisters-MR          6:28.95    6:42.33 BRNZ    11  
                  35.02     1:14.25 (39.23)     1:54.76 (40.51)     2:35.56 (40.80)
        3:17.11 (41.55)     3:58.63 (41.52)     4:40.21 (41.58)     5:21.51 (41.30)
        6:02.81 (41.30)     6:42.33 (39.52)                                        
  9 Price, Jordin C     13 RedTails-MR          8:06.69    7:25.57 BRNZ     9  
                  35.32     1:16.09 (40.77)     2:00.09 (44.00)     2:45.44 (45.35)
        3:32.59 (47.15)     4:18.71 (46.12)     5:05.69 (46.98)     5:52.63 (46.94)
        6:40.53 (47.90)     7:25.57 (45.04)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:06.59  JO
              1:15.29  SILV
              1:15.30  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:15.30
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Liu, Allison        13 WEST-MR              1:16.98    1:15.78 BRNZ    20  
                  37.21     1:15.78 (38.57)                                        
  2 Brogan, Maggie C    14 Express Swimming-MR  1:17.62    1:15.79 BRNZ    17  
  3 Poslednik, Anna Ma  14 Twisters-MR          1:19.93    1:16.08 BRNZ    16  
                  37.58     1:16.08 (38.50)                                        
  4 Compton, Julie A    13 Express Swimming-MR  1:18.55    1:16.16 BRNZ    15  
                  37.81     1:16.16 (38.35)                                        
  5 Chen, Sydney S      13 Express Swimming-MR  1:20.01    1:16.47 BRNZ    14  
                  36.87     1:16.47 (39.60)                                        
  6 Hill, Eleanor J     14 RedTails-MR          1:17.99    1:16.94 BRNZ    13  
                  38.07     1:16.94 (38.87)                                        
  7 Lugo, Sofia         14 CAS-MR               1:23.77    1:17.76 BRNZ    12  
                  37.73     1:17.76 (40.03)                                        
  8 Yang, Jenny H       13 GATE-MR              1:19.43    1:17.90 BRNZ    11  
                  38.18     1:17.90 (39.72)                                        
  9 Chan, Caitlin       13 GATE-MR              1:18.17    1:18.13 BRNZ     9  
                  38.05     1:18.13 (40.08)                                        
 10 Wu, Yifei           14 NYCC-MR              1:17.99    1:18.53 BRNZ     7  
                  38.08     1:18.53 (40.45)                                        
 11 LU, Helen           13 Twisters-MR          1:18.46    1:18.96 BRNZ     6  
                  37.83     1:18.96 (41.13)                                        
 12 Grygorczuk, Julia   13 Twisters-MR          1:18.49    1:19.23 BRNZ     5  
                  39.15     1:19.23 (40.08)                                        
 13 Woodiwiss, Rachel   13 Express Swimming-MR  1:18.92    1:19.47 BRNZ     4  
 14 Perez, Clara A      14 RedTails-MR          1:22.45    1:20.17 BRNZ     3  
                  39.67     1:20.17 (40.50)                                        
 15 Reguyal, Sabrina    13 GATE-MR              1:27.68    1:21.00 BRNZ     2  
                  39.87     1:21.00 (41.13)                                        
 16 Cuadrado, Katelyn   13 MAD-MR               1:21.18    1:21.61 BRNZ     1  
                  39.14     1:21.61 (42.47)                                        
 17 Lennon, Amanda G    14 Express Swimming-MR  1:22.63    1:22.46 BRNZ   
                  40.85     1:22.46 (41.61)                                        
 17 King, Kristin C     13 Unhes-Mr-MR          1:15.94    1:22.46 BRNZ   
                  39.82     1:22.46 (42.64)                                        
 19 Zloklikovits, Kris  14 HS-MR                1:18.99    1:22.54 BRNZ   
 20 Ng, Lauren K        13 GATE-MR              1:23.47    1:23.30 BRNZ   
                  41.23     1:23.30 (42.07)                                        
 21 Coronado, Kelly J   14 CIY-MR               1:22.81    1:23.50 BRNZ   
 22 Abbas, Rewan        13 WAC-MR               1:19.92    1:24.07 BRNZ   
                  41.77     1:24.07 (42.30)                                        
 23 Camacho, Kaitlin G  13 Express Swimming-MR  1:20.34    1:24.64 BRNZ   
                  40.95     1:24.64 (43.69)                                        
 24 Beckmann, Klara S   14 JCCT-MR              1:23.92    1:24.66 BRNZ   
                  40.63     1:24.66 (44.03)                                        
 25 Albanese, Alexa     14 WAC-MR               1:24.39    1:24.81 BRNZ   
                  39.67     1:24.81 (45.14)                                        
 26 Murillo, Lindsay J  14 APEX-MR              1:30.27    1:25.24 BRNZ   
 27 Yurchenko, Jasmine  14 Unhes-Mr-MR          1:26.50    1:25.38 BRNZ   
                  43.05     1:25.38 (42.33)                                        
 28 Burke, Madeline R   14 Express Swimming-MR  1:26.00    1:28.51 BRNZ   
                  43.14     1:28.51 (45.37)                                        
 29 Ta, Elizabeth       13 Aquaflames-MR        1:25.00    1:29.43 BRNZ   
                  42.70     1:29.43 (46.73)                                        
 30 Pardo, Shamira L    13 APEX-MR              1:34.05    1:29.81 BRNZ   
                  44.06     1:29.81 (45.75)                                        
 31 Cassetta, Jamie L   14 Express Swimming-MR  1:30.38    1:29.88 BRNZ   
                  43.26     1:29.88 (46.62)                                        
 32 Brancaccio, Colett  13 Express Swimming-MR  1:31.51    1:32.39 BRNZ   
                  46.43     1:32.39 (45.96)                                        
 33 Jerome, Savannah    14 CAS-MR               1:38.29    1:34.00 BRNZ   
                  45.82     1:34.00 (48.18)                                        
 34 Joseph, Cristal D   14 CAS-MR               1:39.01    1:34.05 BRNZ   
                  44.71     1:34.05 (49.34)                                        
 35 Price, Jordin C     13 RedTails-MR          2:18.11    1:36.08 BRNZ   
                  47.49     1:36.08 (48.59)                                        
 36 Hurley, Kaitlin     13 Express Swimming-MR  1:41.04    1:39.38 BRNZ   
 37 Alam, Afrida        13 Express Swimming-MR  1:36.27    1:40.90 BRNZ   
                  48.09     1:40.90 (52.81)                                        
 38 Pineda, Nyah        13 MAD-MR               1:54.27    1:53.50 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Nasiadka, Teresa    14 Twisters-MR          1:15.90    1:14.37 SILV   
                  36.11     1:14.37 (38.26)                                        
  2 Schelchere, Montan  14 Unhes-Mr-MR          1:17.68    1:15.05 SILV   
                  36.28     1:15.05 (38.77)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:22.59  JO
              2:42.99  SILV
              2:43.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:43.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Teo, Peony          14 NYCC-MR              2:45.28    2:43.20 BRNZ    20  
                  38.82     1:19.91 (41.09)     2:03.01 (43.10)     2:43.20 (40.19)
  2 Grygorczuk, Julia   13 Twisters-MR          2:43.55    2:46.48 BRNZ    17  
                  39.72     1:21.51 (41.79)     2:04.43 (42.92)     2:46.48 (42.05)
  3 Brogan, Maggie C    14 Express Swimming-MR  2:58.50    2:47.87 BRNZ    16  
                  40.39     1:23.96 (43.57)     2:07.58 (43.62)     2:47.87 (40.29)
  4 Caminiti, Maria C   14 CIY-MR               2:46.49    2:48.05 BRNZ    15  
                  39.77     1:22.12 (42.35)     2:05.95 (43.83)     2:48.05 (42.10)
  5 Hill, Eleanor J     14 RedTails-MR          2:48.34    2:48.24 BRNZ    14  
                  39.78     1:22.19 (42.41)     2:05.89 (43.70)     2:48.24 (42.35)
  6 Geer, Sophie N      13 GAEL-MR              2:56.47    2:56.00 BRNZ    13  
  7 Chan, Caitlin       13 GATE-MR              3:15.21    2:56.84 BRNZ    12  
                  41.76     1:27.70 (45.94)     2:15.02 (47.32)     2:56.84 (41.82)
  8 Burke, Madeline R   14 Express Swimming-MR  3:07.17    3:15.67 BRNZ    11  
                  44.66     1:32.30 (47.64)     2:24.03 (51.73)     3:15.67 (51.64)
  9 Brancaccio, Colett  13 Express Swimming-MR  3:17.51    3:22.16 BRNZ     9  
                  48.67     1:39.18 (50.51)     2:32.33 (53.15)     3:22.16 (49.83)
 10 Hurley, Kaitlin     13 Express Swimming-MR  4:12.29    3:31.94 BRNZ     7  
                  48.26   3:31.94 (2:43.68)                                        
Non-Award Division  
  1 Kraff, Allyson R    13 Express Swimming-MR  2:54.84    2:41.41 SILV   
                  39.79     1:20.39 (40.60)     2:01.06 (40.67)     2:41.41 (40.35)
  2 Baker, Zoe A        13 JCCT-MR              2:46.14    2:41.72 SILV   
                  37.16     1:17.33 (40.17)     1:59.64 (42.31)     2:41.72 (42.08)
  3 Chen, Sydney S      13 Express Swimming-MR  2:46.20    2:42.01 SILV   
                  37.38     1:18.13 (40.75)     2:00.61 (42.48)     2:42.01 (41.40)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:16.49  JO
              1:23.79  SILV
              1:23.80  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:23.80
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Poslednik, Anna Ma  14 Twisters-MR          1:28.25    1:24.29 BRNZ    20  
                  39.00     1:24.29 (45.29)                                        
  2 Lavery, Maeve E     13 APEX-MR              1:25.90    1:24.47 BRNZ    17  
                  40.32     1:24.47 (44.15)                                        
  3 Camacho, Kaitlin G  13 Express Swimming-MR  1:25.73    1:24.74 BRNZ    16  
                  40.50     1:24.74 (44.24)                                        
  4 King, Kristin C     13 Unhes-Mr-MR          1:27.01    1:24.94 BRNZ    15  
                  39.54     1:24.94 (45.40)                                        
  5 Chan, Caitlin       13 GATE-MR              1:27.41    1:25.28 BRNZ    14  
                  40.09     1:25.28 (45.19)                                        
  6 Schwartz, Sadie I   13 JCCT-MR              1:26.56    1:25.42 BRNZ    13  
                  40.16     1:25.42 (45.26)                                        
  7 Hill, Eleanor J     14 RedTails-MR          1:26.84    1:25.87 BRNZ    12  
                  40.61     1:25.87 (45.26)                                        
  8 Ng, Lauren K        13 GATE-MR              1:24.23    1:26.01 BRNZ    11  
                  41.26     1:26.01 (44.75)                                        
  9 Lugo, Sofia         14 CAS-MR               1:29.88    1:26.49 BRNZ     9  
                  40.16     1:26.49 (46.33)                                        
 10 Woodiwiss, Rachel   13 Express Swimming-MR  1:25.80    1:27.97 BRNZ     7  
                  42.23     1:27.97 (45.74)                                        
 11 Reguyal, Sabrina    13 GATE-MR              1:31.96    1:28.27 BRNZ     6  
                  41.47     1:28.27 (46.80)                                        
 12 Caminiti, Maria C   14 CIY-MR               1:27.83    1:28.43 BRNZ     5  
                  41.33     1:28.43 (47.10)                                        
 13 Nasiadka, Teresa    14 Twisters-MR          1:26.77    1:29.18 BRNZ     4  
                  41.83     1:29.18 (47.35)                                        
 14 Yamout, Nadine      14 Twisters-MR          1:32.46    1:29.27 BRNZ     3  
                  42.09     1:29.27 (47.18)                                        
 15 Teo, Peony          14 NYCC-MR              1:33.01    1:30.04 BRNZ     2  
                  42.90     1:30.04 (47.14)                                        
 16 Martin, Taylor N    13 MAD-MR               1:30.24    1:30.85 BRNZ     1  
                  42.22     1:30.85 (48.63)                                        
 17 Brogan, Maggie C    14 Express Swimming-MR  1:31.36    1:31.56 BRNZ   
                  43.57     1:31.56 (47.99)                                        
 18 Lee, Vivienne B     14 NYCC-MR              1:29.35    1:32.23 BRNZ   
                  43.61     1:32.23 (48.62)                                        
 19 Weaver, Maggie M    13 GAEL-MR              1:36.11    1:32.60 BRNZ   
                  43.51     1:32.60 (49.09)                                        
 20 Kraff, Allyson R    13 Express Swimming-MR  1:28.92    1:34.32 BRNZ   
                  44.44     1:34.32 (49.88)                                        
 21 Murillo, Lindsay J  14 APEX-MR              1:32.76    1:34.60 BRNZ   
                  44.70     1:34.60 (49.90)                                        
 22 Hurley, Kaitlin     13 Express Swimming-MR  1:36.42    1:34.61 BRNZ   
                  45.42     1:34.61 (49.19)                                        
 23 Grygorczuk, Julia   13 Twisters-MR          1:34.52    1:34.70 BRNZ   
                  44.85     1:34.70 (49.85)                                        
 24 Patel, Nisha V      13 CIY-MR               1:33.06    1:35.09 BRNZ   
                  44.27     1:35.09 (50.82)                                        
 25 Price, Jordin C     13 RedTails-MR          1:33.97    1:35.21 BRNZ   
                  45.22     1:35.21 (49.99)                                        
 26 Chen, Sydney S      13 Express Swimming-MR  1:37.50    1:35.36 BRNZ   
                  45.63     1:35.36 (49.73)                                        
 27 Burke, Madeline R   14 Express Swimming-MR  1:38.96    1:35.60 BRNZ   
                  44.46     1:35.60 (51.14)                                        
 28 Henn, Isabel R      14 Express Swimming-MR  1:31.15    1:35.68 BRNZ   
                  45.70     1:35.68 (49.98)                                        
 29 Beckmann, Klara S   14 JCCT-MR              1:36.77    1:36.23 BRNZ   
                  44.79     1:36.23 (51.44)                                        
 30 Lennon, Amanda G    14 Express Swimming-MR  1:35.37    1:37.87 BRNZ   
                  46.47     1:37.87 (51.40)                                        
 31 Geer, Sophie N      13 GAEL-MR              1:40.46    1:38.65 BRNZ   
                  47.36     1:38.65 (51.29)                                        
 32 Ross, Shawna Y      13 GATE-MR              1:38.58    1:41.48 BRNZ   
                  44.55     1:41.48 (56.93)                                        
 33 Brancaccio, Colett  13 Express Swimming-MR  1:48.90    1:45.06 BRNZ   
                  51.84     1:45.06 (53.22)                                        
 34 Joseph, Cristal D   14 CAS-MR               1:38.94    1:46.64 BRNZ   
                  48.68     1:46.64 (57.96)                                        
 35 Jerome, Savannah    14 CAS-MR               1:48.57    1:50.20 BRNZ   
                  50.91     1:50.20 (59.29)                                        
 36 Pardo, Shamira L    13 APEX-MR              1:49.32    1:53.28 BRNZ   
                  52.84   1:53.28 (1:00.44)                                        
Non-Award Division  
  1 Duverge, Ariana A   13 Twisters-MR          1:26.29    1:22.22 SILV   
                  38.38     1:22.22 (43.84)                                        
 -- Chen, Caitlyn K     14 GATE-MR              1:35.35         NS        
 -- Uszynski, Alexandr  13 Twisters-MR          1:50.39         NS        
 -- Greenberg, Isabell  14 NYCC-MR              1:37.25         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:42.99  JO
              2:56.99  SILV
              2:57.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:57.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Yang, Jenny H       13 GATE-MR              2:58.84    2:58.07 BRNZ    20  
                  40.06     1:24.65 (44.59)     2:11.65 (47.00)     2:58.07 (46.42)
  2 Liu, Allison        13 WEST-MR              3:04.03    3:01.33 BRNZ    17  
                  42.16     1:28.70 (46.54)     2:15.31 (46.61)     3:01.33 (46.02)
  3 Ng, Lauren K        13 GATE-MR              3:00.39    3:02.46 BRNZ    16  
                  40.08     1:25.48 (45.40)     2:13.26 (47.78)     3:02.46 (49.20)
  4 Lavery, Maeve E     13 APEX-MR              3:06.99    3:03.86 BRNZ    15  
                  41.41     1:29.15 (47.74)     2:17.69 (48.54)     3:03.86 (46.17)
  5 Compton, Julie A    13 Express Swimming-MR  3:04.20    3:04.08 BRNZ    14  
                  40.16     1:28.40 (48.24)     2:17.79 (49.39)     3:04.08 (46.29)
  6 Lugo, Sofia         14 CAS-MR               3:21.24    3:08.30 BRNZ    13  
                  41.40     1:28.89 (47.49)     2:19.47 (50.58)     3:08.30 (48.83)
  7 Yurchenko, Jasmine  14 Unhes-Mr-MR          3:11.69    3:08.90 BRNZ    12  
                  42.95     1:31.81 (48.86)     2:23.22 (51.41)     3:08.90 (45.68)
  8 King, Kristin C     13 Unhes-Mr-MR          3:08.32    3:09.57 BRNZ    11  
                  42.68     1:31.90 (49.22)     2:22.58 (50.68)     3:09.57 (46.99)
  9 Chan, Caitlin       13 GATE-MR              3:09.48    3:10.46 BRNZ     9  
                  41.92     1:29.73 (47.81)     2:20.38 (50.65)     3:10.46 (50.08)
 10 Nasiadka, Teresa    14 Twisters-MR          3:09.98    3:11.06 BRNZ     7  
                  42.37     1:31.45 (49.08)     2:22.41 (50.96)     3:11.06 (48.65)
 11 Gangemi, Samantha   14 HS-MR                3:16.83    3:11.14 BRNZ     6  
                  43.54     1:32.55 (49.01)     2:23.00 (50.45)     3:11.14 (48.14)
 12 Camacho, Kaitlin G  13 Express Swimming-MR  3:14.04    3:14.78 BRNZ     5  
                  44.62     1:35.78 (51.16)     2:26.57 (50.79)     3:14.78 (48.21)
 13 Weaver, Maggie M    13 GAEL-MR              3:17.29    3:17.14 BRNZ     4  
                  43.45     1:33.78 (50.33)     2:26.71 (52.93)     3:17.14 (50.43)
 14 Lee, Vivienne B     14 NYCC-MR              3:13.18    3:18.76 BRNZ     3  
                  45.90     1:36.32 (50.42)     2:28.53 (52.21)     3:18.76 (50.23)
 15 Martin, Taylor N    13 MAD-MR               3:18.25    3:20.61 BRNZ     2  
                  44.14     1:34.85 (50.71)     2:27.07 (52.22)     3:20.61 (53.54)
 16 Murillo, Lindsay J  14 APEX-MR              3:33.54    3:23.77 BRNZ     1  
                  44.27     1:34.72 (50.45)     2:29.55 (54.83)     3:23.77 (54.22)
 17 Grygorczuk, Julia   13 Twisters-MR          3:17.73    3:23.79 BRNZ   
                  45.82     1:38.17 (52.35)     2:30.69 (52.52)     3:23.79 (53.10)
 18 Hurley, Kaitlin     13 Express Swimming-MR  3:24.81    3:26.57 BRNZ   
                  46.65     1:40.41 (53.76)     2:33.35 (52.94)     3:26.57 (53.22)
 19 Joseph, Cristal D   14 CAS-MR               3:48.22    3:55.63 BRNZ   
                  53.34     1:52.42 (59.08)   2:54.08 (1:01.66)   3:55.63 (1:01.55)
Non-Award Division  
  1 Jogis, Kimberly A   13 GAEL-MR              3:06.11    2:54.23 SILV   
                  39.95     1:24.88 (44.93)     2:10.01 (45.13)     2:54.23 (44.22)
  2 Abbas, Rewan        13 WAC-MR               2:57.80    2:55.53 SILV   
                  40.11     1:25.31 (45.20)     2:12.15 (46.84)     2:55.53 (43.38)
  2 Horwitz, Rebecca A  14 Manhattan Makos-MR   2:59.83    2:55.53 SILV   
                  40.12     1:25.41 (45.29)     2:10.48 (45.07)     2:55.53 (45.05)
 -- Pineda, Nyah        13 MAD-MR               3:54.66         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:05.69  JO
              1:11.59  SILV
              1:11.60  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:11.60
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Vanella, Nicolette  13 Express Swimming-MR  1:11.90    1:12.02 BRNZ    20  
                  33.88     1:12.02 (38.14)                                        
  2 Perez, Clara A      14 RedTails-MR          1:15.76    1:12.12 BRNZ    17  
                  34.44     1:12.12 (37.68)                                        
  3 Duverge, Ariana A   13 Twisters-MR          1:13.58    1:13.40 BRNZ    16  
                  31.94     1:13.40 (41.46)                                        
  4 Gonzalez, Miranda   14 Express Swimming-MR  1:14.58    1:13.70 BRNZ    15  
                  33.69     1:13.70 (40.01)                                        
  5 Lavery, Maeve E     13 APEX-MR              1:21.53    1:14.19 BRNZ    14  
                  30.97     1:14.19 (43.22)                                        
  6 Woodiwiss, Rachel   13 Express Swimming-MR  1:14.97    1:15.94 BRNZ    13  
                  35.58     1:15.94 (40.36)                                        
  7 Townsend, Dayna p   13 Twisters-MR          1:17.72    1:17.16 BRNZ    12  
                  34.16     1:17.16 (43.00)                                        
  8 Horwitz, Rebecca A  14 Manhattan Makos-MR   1:20.00    1:17.48 BRNZ    11  
                  34.46     1:17.48 (43.02)                                        
  9 Molestina, Ana T    14 Manhattan Makos-MR   1:23.01    1:18.02 BRNZ     9  
                  35.72     1:18.02 (42.30)                                        
 10 Wu, Yifei           14 NYCC-MR              1:19.40    1:18.03 BRNZ     7  
                  35.49     1:18.03 (42.54)                                        
 11 Lennon, Amanda G    14 Express Swimming-MR  1:16.74    1:18.17 BRNZ     6  
                  37.50     1:18.17 (40.67)                                        
 12 Kraff, Allyson R    13 Express Swimming-MR  1:14.36    1:18.55 BRNZ     5  
                  36.69     1:18.55 (41.86)                                        
 13 Lugo, Sofia         14 CAS-MR               1:23.45    1:20.04 BRNZ     4  
                  36.29     1:20.04 (43.75)                                        
 14 Baker, Zoe A        13 JCCT-MR              1:12.90    1:21.20 BRNZ     3  
                  37.84     1:21.20 (43.36)                                        
 15 Schwartz, Sadie I   13 JCCT-MR              1:21.76    1:22.05 BRNZ     2  
                  37.98     1:22.05 (44.07)                                        
 16 Turner, Aislin      13 WAC-MR               1:25.77    1:22.64 BRNZ     1  
                  37.20     1:22.64 (45.44)                                        
 17 Patel, Nisha V      13 CIY-MR               1:23.34    1:23.22 BRNZ   
                  36.43     1:23.22 (46.79)                                        
 18 Lee, Vivienne B     14 NYCC-MR              1:20.58    1:23.40 BRNZ   
                  37.64     1:23.40 (45.76)                                        
 19 Poslednik, Anna Ma  14 Twisters-MR          1:19.21    1:23.83 BRNZ   
                  37.12     1:23.83 (46.71)                                        
 20 Chan, Caitlin       13 GATE-MR              1:29.98    1:27.37 BRNZ   
                  39.66     1:27.37 (47.71)                                        
 21 Compton, Julie A    13 Express Swimming-MR  1:35.54    1:27.76 BRNZ   
                  37.59     1:27.76 (50.17)                                        
 22 Ng, Lauren K        13 GATE-MR              1:25.55    1:27.87 BRNZ   
                  40.38     1:27.87 (47.49)                                        
 23 Achil, Shabie J     14 Express Swimming-MR  1:29.65    1:28.41 BRNZ   
                  39.20     1:28.41 (49.21)                                        
 24 King, Kristin C     13 Unhes-Mr-MR          1:25.11    1:28.99 BRNZ   
                  38.74     1:28.99 (50.25)                                        
 25 Ross, Shawna Y      13 GATE-MR              1:31.43    1:34.19 BRNZ   
 26 Pardo, Shamira L    13 APEX-MR              1:34.36    1:36.85 BRNZ   
                  43.65     1:36.85 (53.20)                                        
 27 Jerome, Savannah    14 CAS-MR               1:40.78    1:39.01 BRNZ   
                  44.45     1:39.01 (54.56)                                        
 28 Joseph, Cristal D   14 CAS-MR               1:46.33    1:51.82 BRNZ   
                  50.32   1:51.82 (1:01.50)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:30.99  JO
              2:36.59  SILV
              2:36.60  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:36.60
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Guglielmi, Gabriel  14 WEST-MR              2:37.77    2:39.33 BRNZ    20  
                  33.94     1:13.47 (39.53)     1:56.00 (42.53)     2:39.33 (43.33)
  2 Perez, Clara A      14 RedTails-MR          2:43.63    2:45.94 BRNZ    17  
                  36.58     1:18.39 (41.81)     2:03.16 (44.77)     2:45.94 (42.78)
  3 Kraff, Allyson R    13 Express Swimming-MR  2:37.68    2:49.79 BRNZ    16  
                  38.56     1:21.87 (43.31)     2:06.17 (44.30)     2:49.79 (43.62)
  4 Horwitz, Rebecca A  14 Manhattan Makos-MR   2:57.16    2:52.11 BRNZ    15  
                  36.10     1:19.98 (43.88)     2:05.63 (45.65)     2:52.11 (46.48)
  5 Gangemi, Samantha   14 HS-MR                2:59.08    2:56.08 BRNZ    14  
                  38.71     1:24.63 (45.92)     2:10.99 (46.36)     2:56.08 (45.09)
  6 Molestina, Ana T    14 Manhattan Makos-MR   3:05.66    2:57.52 BRNZ    13  
                  37.19     1:22.44 (45.25)     2:09.27 (46.83)     2:57.52 (48.25)
  7 Schelchere, Montan  14 Unhes-Mr-MR          3:13.31    3:13.89 BRNZ    12  
                  37.06     1:25.19 (48.13)     2:19.59 (54.40)     3:13.89 (54.30)
Non-Award Division  
 -- Jogis, Kimberly A   13 GAEL-MR              2:36.90        DFS        
      Declared false start
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:23.49  JO
              2:41.79  SILV
              2:41.80  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:41.80
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Gangemi, Samantha   14 HS-MR                2:45.09    2:42.10 BRNZ    20  
                  35.14     1:15.83 (40.69)     2:05.15 (49.32)     2:42.10 (36.95)
  2 Henn, Isabel R      14 Express Swimming-MR  2:44.80    2:44.94 BRNZ    17  
                  34.27     1:13.68 (39.41)     2:07.29 (53.61)     2:44.94 (37.65)
  3 Baker, Zoe A        13 JCCT-MR              2:45.07    2:46.40 BRNZ    16  
                  36.19     1:17.21 (41.02)     2:06.60 (49.39)     2:46.40 (39.80)
  4 Weaver, Maggie M    13 GAEL-MR              3:00.88    2:46.84 BRNZ    15  
                  39.01     1:20.89 (41.88)     2:11.65 (50.76)     2:46.84 (35.19)
  5 Lugo, Sofia         14 CAS-MR               3:02.63    2:47.04 BRNZ    14  
                  38.20     1:18.48 (40.28)     2:07.07 (48.59)     2:47.04 (39.97)
  6 Schelchere, Montan  14 Unhes-Mr-MR          2:51.37    2:48.59 BRNZ    13  
                  34.30     1:16.32 (42.02)     2:10.77 (54.45)     2:48.59 (37.82)
  7 Qu, Sara            13 GATE-MR              2:57.49    2:49.01 BRNZ    12  
                  37.62     1:18.99 (41.37)     2:10.06 (51.07)     2:49.01 (38.95)
  8 Lee, Vivienne B     14 NYCC-MR              2:49.81    2:49.72 BRNZ    11  
                  37.42     1:19.89 (42.47)     2:11.60 (51.71)     2:49.72 (38.12)
  9 Ng, Lauren K        13 GATE-MR              2:54.51    2:51.35 BRNZ     9  
                  38.88     1:23.06 (44.18)     2:10.96 (47.90)     2:51.35 (40.39)
 10 Chan, Caitlin       13 GATE-MR              2:54.24    2:52.72 BRNZ     7  
                  37.81     1:22.95 (45.14)     2:11.65 (48.70)     2:52.72 (41.07)
 11 LU, Helen           13 Twisters-MR          3:01.79    2:53.21 BRNZ     6  
                  38.12     1:21.01 (42.89)     2:11.86 (50.85)     2:53.21 (41.35)
 12 Reguyal, Sabrina    13 GATE-MR              3:06.28    2:53.52 BRNZ     5  
                  40.64     1:25.33 (44.69)     2:14.78 (49.45)     2:53.52 (38.74)
 13 Grygorczuk, Julia   13 Twisters-MR          2:48.46    2:55.00 BRNZ     4  
                  38.82     1:22.22 (43.40)     2:15.63 (53.41)     2:55.00 (39.37)
 14 Cuadrado, Katelyn   13 MAD-MR               3:03.53    2:59.40 BRNZ     3  
                  39.36     1:23.82 (44.46)     2:18.43 (54.61)     2:59.40 (40.97)
 15 Camacho, Kaitlin G  13 Express Swimming-MR  2:57.60    3:00.59 BRNZ     2  
                  39.29     1:26.76 (47.47)     2:18.70 (51.94)     3:00.59 (41.89)
 16 Albanese, Alexa     14 WAC-MR               2:59.84    3:02.05 BRNZ     1  
                  38.58     1:25.58 (47.00)     2:19.79 (54.21)     3:02.05 (42.26)
 17 Martin, Taylor N    13 MAD-MR               3:03.55    3:02.08 BRNZ   
                  42.08     1:29.00 (46.92)     2:18.44 (49.44)     3:02.08 (43.64)
 18 Murillo, Lindsay J  14 APEX-MR              3:15.53    3:04.43 BRNZ   
                  41.52                             2:24.05 ( )     3:04.43 (40.38)
 19 Cassetta, Jamie L   14 Express Swimming-MR  3:04.33    3:05.10 BRNZ   
                  41.70     1:29.29 (47.59)     2:25.54 (56.25)     3:05.10 (39.56)
 20 Brancaccio, Colett  13 Express Swimming-MR  3:12.05    3:13.81 BRNZ   
                  46.09     1:35.33 (49.24)     2:33.30 (57.97)     3:13.81 (40.51)
 21 Jerome, Savannah    14 CAS-MR               3:19.91    3:14.83 BRNZ   
                  44.95     1:34.34 (49.39)     2:32.26 (57.92)     3:14.83 (42.57)
 22 Hurley, Kaitlin     13 Express Swimming-MR  3:22.02    3:17.56 BRNZ   
                  44.77     1:37.22 (52.45)     2:31.18 (53.96)     3:17.56 (46.38)
 23 Joseph, Cristal D   14 CAS-MR               3:28.01    3:31.89 BRNZ   
                  50.68     1:39.82 (49.14)   2:41.18 (1:01.36)     3:31.89 (50.71)
 -- Burke, Madeline R   14 Express Swimming-MR  3:11.46         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  39.84     1:28.53 (48.69)     2:21.99 (53.46)          DQ (44.44)
Non-Award Division  
  1 Abbas, Rewan        13 WAC-MR               2:42.64    2:36.75 SILV   
                  34.37     1:15.07 (40.70)     2:01.84 (46.77)     2:36.75 (34.91)
  2 Perez, Clara A      14 RedTails-MR          2:45.45    2:37.15 SILV   
                  34.77     1:15.56 (40.79)     2:01.60 (46.04)     2:37.15 (35.55)
  3 Horwitz, Rebecca A  14 Manhattan Makos-MR   2:42.92    2:37.22 SILV   
                  34.48     1:15.01 (40.53)     2:02.03 (47.02)     2:37.22 (35.19)
  4 Yamout, Nadine      14 Twisters-MR          2:43.05    2:39.49 SILV   
                  33.53     1:14.03 (40.50)     2:02.60 (48.57)     2:39.49 (36.89)
  5 Liu, Allison        13 WEST-MR              2:43.09    2:40.73 SILV   
                  36.57     1:16.46 (39.89)     2:03.46 (47.00)     2:40.73 (37.27)
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              5:06.99  JO
              5:25.99  SILV
              5:26.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 5:26.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Molestina, Ana T    14 Manhattan Makos-MR   5:39.75    5:31.31 BRNZ    20  
                  35.41     1:17.80 (42.39)     2:01.82 (44.02)     2:44.82 (43.00)
        3:29.29 (44.47)     4:15.37 (46.08)     4:53.99 (38.62)     5:31.31 (37.32)
  2 Lavery, Maeve E     13 APEX-MR              5:27.85    5:34.69 BRNZ    17  
                  34.52     1:17.58 (43.06)     1:58.90 (41.32)     2:40.01 (41.11)
        3:29.98 (49.97)     4:21.27 (51.29)     4:59.08 (37.81)     5:34.69 (35.61)
 
Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.59  JO
                28.29  SILV
                28.30  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 28.30
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gonzalez, Angelika  15 MAD-MR                 29.55      28.36 BRNZ    20  
  2 Mazanek, Charline   16 RI Marlins-MR          28.58      28.65 BRNZ    17  
  3 Hafez, Liela A      15 HS-MR                  28.73      28.76 BRNZ    16  
  4 Cavanaugh, Katheri  17 WAC-MR                 30.49      29.24 BRNZ    15  
  5 Gnad, Jessie A      15 HS-MR                  29.22      29.96 BRNZ    14  
  6 Gold, Kate R        16 HS-MR                  28.92      30.37 BRNZ    13  
  7 Portoviejo, Salma   15 RedTails-MR            30.59      30.45 BRNZ    12  
  8 Shen, Alexandra     15 HS-MR                  29.43      30.81 BRNZ    11  
  9 Leonard, Caitlin M  15 APEX-MR                30.80      31.07 BRNZ     9  
 10 Labiner, Arielle    17 RI Marlins-MR          32.15      31.91 BRNZ     7  
 11 Harris, Chienne     16 MAD-MR                 32.04      32.05 BRNZ     6  
 12 Herrera, Elsie      15 RedTails-MR            37.12      34.99 BRNZ     5  
 13 Draude, Jenna       15 Express Swimming-MR    37.77      37.14 BRNZ     4  
Non-Award Division  
  1 Bianco, Sara E      16 HS-MR                  28.39      27.64 SILV   
  2 Bay, Alexandria M   16 Twisters-MR            28.31      27.66 SILV   
  3 Trachuk, Anna-Mari  15 NYCC-MR                28.63      27.86 SILV   
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.79  JO
              1:01.09  SILV
              1:01.10  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:01.10
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Zaets, Allison M    15 WAC-MR               1:01.71    1:03.00 BRNZ    20  
                  30.48     1:03.00 (32.52)                                        
  2 Gonzalez, Angelika  15 MAD-MR               1:03.26    1:03.59 BRNZ    17  
                  30.75     1:03.59 (32.84)                                        
  3 Phadael, Lauryn M   16 Express Swimming-MR  1:04.58    1:04.13 BRNZ    16  
                  30.34     1:04.13 (33.79)                                        
  4 Cavanaugh, Katheri  17 WAC-MR               1:05.59    1:04.71 BRNZ    15  
                  31.03     1:04.71 (33.68)                                        
  5 Mena, Zuri          17 MAD-MR               1:05.10    1:07.14 BRNZ    14  
                  31.25     1:07.14 (35.89)                                        
  6 Portoviejo, Salma   15 RedTails-MR          1:08.75    1:07.25 BRNZ    13  
                  32.47     1:07.25 (34.78)                                        
  7 Valerio, Edwina     18 MAD-MR               1:04.86    1:07.29 BRNZ    12  
                  31.18     1:07.29 (36.11)                                        
  8 Leonard, Caitlin M  15 APEX-MR              1:07.32    1:10.67 BRNZ    11  
                  33.71     1:10.67 (36.96)                                        
  9 Macias, Jusmine A   16 BASC-MR              1:12.94    1:10.87 BRNZ     9  
                  33.73     1:10.87 (37.14)                                        
 10 Harris, Chienne     16 MAD-MR               1:15.16    1:16.21 BRNZ     7  
                  35.21     1:16.21 (41.00)                                        
 11 Herrera, Elsie      15 RedTails-MR          1:20.22    1:18.35 BRNZ     6  
 12 Draude, Jenna       15 Express Swimming-MR  1:25.47    1:23.82 BRNZ     5  
                  40.26     1:23.82 (43.56)                                        
Non-Award Division  
  1 Bay, Alexandria M   16 Twisters-MR          1:01.39      58.92 SILV   
                  27.99       58.92 (30.93)                                        
  2 Negron, Luz         17 MAD-MR               1:01.62    1:00.75 SILV   
                  27.11     1:00.75 (33.64)                                        
 -- Stimler, Akari K    15 NYCC-MR              1:13.06         NS        
 -- Pearson, Elizabeth  15 NYCC-MR              1:01.86         NS        
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:04.49  JO
              2:10.59  SILV
              2:10.60  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:10.60
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Lou, Jessica        17 Twisters-MR          2:11.16    2:13.01 BRNZ    20  
                  29.39     1:02.42 (33.03)     1:37.30 (34.88)     2:13.01 (35.71)
  2 Trachuk, Anna-Mari  15 NYCC-MR              2:13.44    2:14.96 BRNZ    17  
                  29.53     1:02.38 (32.85)     1:38.11 (35.73)     2:14.96 (36.85)
  3 Klicpera, Samantha  15 Express Swimming-MR  2:11.03    2:15.29 BRNZ    16  
                  30.35     1:02.97 (32.62)     1:38.39 (35.42)     2:15.29 (36.90)
  4 Zaets, Allison M    15 WAC-MR               2:17.79    2:15.51 BRNZ    15  
                  30.88     1:04.85 (33.97)     1:40.86 (36.01)     2:15.51 (34.65)
  5 Gonzalez, Angelika  15 MAD-MR               2:22.68    2:18.64 BRNZ    14  
                  31.26     1:07.36 (36.10)     1:43.59 (36.23)     2:18.64 (35.05)
  6 Cavanaugh, Katheri  17 WAC-MR               2:25.39    2:20.82 BRNZ    13  
                  31.43     1:06.47 (35.04)     1:43.02 (36.55)     2:20.82 (37.80)
  7 Negron, Luz         17 MAD-MR               2:30.88    2:27.31 BRNZ    12  
                  27.85     1:02.53 (34.68)     1:43.98 (41.45)     2:27.31 (43.33)
  8 Portoviejo, Salma   15 RedTails-MR          2:30.38    2:30.10 BRNZ    11  
                  31.97     1:09.30 (37.33)     1:49.19 (39.89)     2:30.10 (40.91)
  9 Leonard, Caitlin M  15 APEX-MR              2:32.98    2:42.59 BRNZ     9  
                  33.99   2:42.59 (2:08.60)                                        
 10 Draude, Jenna       15 Express Swimming-MR  3:18.37    3:05.65 BRNZ     7  
                  40.31     1:30.09 (49.78)   3:05.65 (1:35.56)                    
Non-Award Division  
  1 Vassilieva, Valeri  16 Unhes-Mr-MR          2:12.59    2:08.52 SILV   
                  29.25     1:01.20 (31.95)     1:34.85 (33.65)     2:08.52 (33.67)
  2 Ambrosio, Wendy J   16 RedTails-MR          2:13.24    2:08.96 SILV   
                  28.36     1:00.85 (32.49)     1:35.37 (34.52)     2:08.96 (33.59)
 -- Stimler, Akari K    15 NYCC-MR              2:45.33         NS        
 -- Rhodd, Holland M    17 Manhattan Makos-MR   2:15.49         NS        
 -- Pearson, Elizabeth  15 NYCC-MR              2:18.55         NS        
 
Girls 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:30.99  JO
              5:39.99  SILV
              5:40.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 5:40.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Ambrosio, Wendy J   16 RedTails-MR          5:52.51    5:51.12 BRNZ    20  
                  29.51     1:03.36 (33.85)     1:38.98 (35.62)     2:14.69 (35.71)
        2:50.96 (36.27)     3:27.05 (36.09)     4:03.15 (36.10)     4:39.40 (36.25)
        5:16.22 (36.82)     5:51.12 (34.90)                                        
  2 Lou, Jessica        17 Twisters-MR          5:59.88    6:00.21 BRNZ    17  
                  30.87     1:04.62 (33.75)     1:40.27 (35.65)     2:16.60 (36.33)
        2:53.57 (36.97)     3:30.65 (37.08)     4:08.13 (37.48)     4:45.81 (37.68)
        5:23.31 (37.50)     6:00.21 (36.90)                                        
  3 Cole, Mikaela G     15 APEX-MR              6:03.06    6:00.78 BRNZ    16  
                  30.85     1:05.36 (34.51)     1:40.70 (35.34)     2:16.49 (35.79)
        2:53.05 (36.56)     3:30.66 (37.61)     4:08.93 (38.27)     4:47.18 (38.25)
        5:24.85 (37.67)     6:00.78 (35.93)                                        
  4 Peralta, Loren S    18 APEX-MR              6:04.63    6:01.04 BRNZ    15  
                  31.28     1:06.30 (35.02)     1:42.14 (35.84)     2:18.55 (36.41)
        2:54.71 (36.16)     3:31.15 (36.44)     4:08.81 (37.66)     4:45.91 (37.10)
        5:24.01 (38.10)     6:01.04 (37.03)                                        
  5 Brewer, Elizabeth   15 JCCT-MR              6:14.51    6:43.89 BRNZ    14  
                  34.04     1:14.34 (40.30)     1:56.00 (41.66)     2:37.45 (41.45)
        3:19.39 (41.94)     4:00.71 (41.32)     4:42.24 (41.53)     5:23.78 (41.54)
        6:05.72 (41.94)     6:43.89 (38.17)                                        
  6 Portoviejo, Salma   15 RedTails-MR          7:22.37    6:54.42 BRNZ    13  
                  33.97     1:12.43 (38.46)     1:53.61 (41.18)     2:36.27 (42.66)
        3:19.77 (43.50)     4:02.62 (42.85)     4:46.07 (43.45)     5:30.28 (44.21)
        6:13.42 (43.14)     6:54.42 (41.00)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.49  JO
              1:10.09  SILV
              1:10.10  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:10.10
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zaets, Allison M    15 WAC-MR               1:10.53    1:10.77 BRNZ    20  
                  34.55     1:10.77 (36.22)                                        
  2 Trachuk, Anna-Mari  15 NYCC-MR              1:11.21    1:10.78 BRNZ    17  
                  34.66     1:10.78 (36.12)                                        
  3 Klicpera, Samantha  15 Express Swimming-MR  1:12.36    1:12.01 BRNZ    16  
                  34.39     1:12.01 (37.62)                                        
  4 Ambrosio, Wendy J   16 RedTails-MR          1:11.50    1:14.86 BRNZ    15  
                  35.52     1:14.86 (39.34)                                        
  5 Macias, Jusmine A   16 BASC-MR              1:18.13    1:15.93 BRNZ    14  
                  36.24     1:15.93 (39.69)                                        
  6 Valerio, Edwina     18 MAD-MR               1:17.89    1:16.35 BRNZ    13  
                  36.10     1:16.35 (40.25)                                        
  7 Mena, Zuri          17 MAD-MR               1:20.16    1:19.30 BRNZ    12  
                  38.58     1:19.30 (40.72)                                        
  8 Portoviejo, Salma   15 RedTails-MR          1:19.83    1:19.90 BRNZ    11  
                  38.71     1:19.90 (41.19)                                        
  9 Harris, Chienne     16 MAD-MR               1:26.15    1:24.11 BRNZ     9  
                  39.85     1:24.11 (44.26)                                        
 10 Leonard, Caitlin M  15 APEX-MR              1:23.93    1:26.53 BRNZ     7  
 11 Herrera, Elsie      15 RedTails-MR          1:40.71    1:39.22 BRNZ     6  
 12 Draude, Jenna       15 Express Swimming-MR  1:52.15    1:58.90 BRNZ     5  
Non-Award Division  
  1 Vassilieva, Valeri  16 Unhes-Mr-MR          1:10.40    1:08.82 SILV   
                  33.50     1:08.82 (35.32)                                        
 -- Pearson, Elizabeth  15 NYCC-MR              1:10.49         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Stimler, Akari K    15 NYCC-MR              1:27.44         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Rhodd, Holland M    17 Manhattan Makos-MR   1:13.54         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Sponsor: The Hutton Family
 In loving memory of our daughter
 Beth Schatkun. To her Swimming was
 a Sport.  All else is just a game
              2:20.99  JO
              2:29.29  SILV
              2:29.30  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:29.30
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Cavanaugh, Katheri  17 WAC-MR               2:34.55    2:30.74 BRNZ    20  
                  35.50     1:13.38 (37.88)     1:51.91 (38.53)     2:30.74 (38.83)
  2 Gold, Kate R        16 HS-MR                2:32.08    2:32.12 BRNZ    17  
                  36.88     1:16.19 (39.31)     1:55.40 (39.21)     2:32.12 (36.72)
  3 Gonzalez, Angelika  15 MAD-MR               2:34.03    2:32.55 BRNZ    16  
                  35.17     1:14.83 (39.66)     1:54.89 (40.06)     2:32.55 (37.66)
  4 Lou, Jessica        17 Twisters-MR          2:30.40    2:33.10 BRNZ    15  
                  35.13     1:12.92 (37.79)     1:52.86 (39.94)     2:33.10 (40.24)
  5 Trachuk, Anna-Mari  15 NYCC-MR              2:35.09    2:34.86 BRNZ    14  
                  36.20     1:14.97 (38.77)     1:55.11 (40.14)     2:34.86 (39.75)
  6 Peralta, Loren S    18 APEX-MR              2:33.13    2:36.64 BRNZ    13  
                  36.66     1:15.78 (39.12)     1:56.32 (40.54)     2:36.64 (40.32)
  7 Ambrosio, Wendy J   16 RedTails-MR          2:37.85    2:37.63 BRNZ    12  
                  36.08     1:16.19 (40.11)     1:57.23 (41.04)     2:37.63 (40.40)
  8 Cole, Mikaela G     15 APEX-MR              2:32.94    2:40.04 BRNZ    11  
                  37.39     1:17.32 (39.93)     1:58.60 (41.28)     2:40.04 (41.44)
  9 Shen, Alexandra     15 HS-MR                2:36.87    2:49.23 BRNZ     9  
                  40.57     1:22.77 (42.20)     2:06.07 (43.30)     2:49.23 (43.16)
 10 Portoviejo, Salma   15 RedTails-MR          2:52.13    2:52.01 BRNZ     7  
                  39.57     1:23.09 (43.52)     2:08.37 (45.28)     2:52.01 (43.64)
 11 Draude, Jenna       15 Express Swimming-MR  4:13.70    3:58.61 BRNZ     6  
                  52.80   3:58.61 (3:05.81)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:15.19  JO
              1:20.89  SILV
              1:20.90  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:20.90
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bay, Alexandria M   16 Twisters-MR          1:22.94    1:21.45 BRNZ    20  
                  37.93     1:21.45 (43.52)                                        
  2 Gnad, Jessie A      15 HS-MR                1:21.66    1:21.49 BRNZ    17  
                  37.78     1:21.49 (43.71)                                        
  3 Valerio, Edwina     18 MAD-MR               1:20.96    1:22.03 BRNZ    16  
                  38.51     1:22.03 (43.52)                                        
  4 Hafez, Liela A      15 HS-MR                1:22.72    1:22.93 BRNZ    15  
                  39.68     1:22.93 (43.25)                                        
  5 Negron, Luz         17 MAD-MR               1:38.49    1:24.21 BRNZ    14  
                  39.23     1:24.21 (44.98)                                        
  6 Wong, Samantha H    15 HS-MR                1:25.38    1:26.12 BRNZ    13  
                  40.38     1:26.12 (45.74)                                        
  7 Mazanek, Charline   16 RI Marlins-MR        1:29.37    1:27.46 BRNZ    12  
                  41.84     1:27.46 (45.62)                                        
  8 Trachuk, Anna-Mari  15 NYCC-MR              1:26.80    1:28.59 BRNZ    11  
                  42.29     1:28.59 (46.30)                                        
  9 Shen, Alexandra     15 HS-MR                1:24.94    1:29.06 BRNZ     9  
                  42.76     1:29.06 (46.30)                                        
 10 Labiner, Arielle    17 RI Marlins-MR        1:32.11    1:30.53 BRNZ     7  
                  42.29     1:30.53 (48.24)                                        
 11 Harris, Chienne     16 MAD-MR               1:39.54    1:39.44 BRNZ     6  
                  47.01     1:39.44 (52.43)                                        
 12 Gold, Kate R        16 HS-MR                1:44.72    1:41.57 BRNZ     5  
                  47.54     1:41.57 (54.03)                                        
 13 Draude, Jenna       15 Express Swimming-MR  2:09.37    2:03.77 BRNZ     4  
                  57.75   2:03.77 (1:06.02)                                        
 -- Herrera, Elsie      15 RedTails-MR          1:45.90         DQ        
      One hand touch
                  49.77          DQ (55.70)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:42.99  JO
              2:50.99  SILV
              2:51.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:51.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Valerio, Edwina     18 MAD-MR               2:59.09    3:01.04 BRNZ    20  
                  39.09     1:23.72 (44.63)     2:11.81 (48.09)     3:01.04 (49.23)
  2 Trachuk, Anna-Mari  15 NYCC-MR              3:08.91    3:08.74 BRNZ    17  
                  42.93     1:30.84 (47.91)     2:19.84 (49.00)     3:08.74 (48.90)
  3 Leonard, Caitlin M  15 APEX-MR              3:20.31    3:25.52 BRNZ    16  
                  44.26     1:34.58 (50.32)     2:31.49 (56.91)     3:25.52 (54.03)
Non-Award Division  
  1 Klicpera, Samantha  15 Express Swimming-MR  2:52.35    2:50.45 SILV   
                  37.68     1:21.03 (43.35)     2:05.82 (44.79)     2:50.45 (44.63)
  2 Bay, Alexandria M   16 Twisters-MR          2:54.66    2:50.73 SILV   
                  39.45     1:22.80 (43.35)     2:06.56 (43.76)     2:50.73 (44.17)
 -- Rhodd, Holland M    17 Manhattan Makos-MR   3:18.02         NS        
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
              1:04.99  JO
              1:09.59  SILV
              1:09.60  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:09.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Lou, Jessica              17 Twisters-MR               NT    1:13.41 BRNZ   
                  33.47     1:13.41 (39.94)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:04.99  JO
              1:09.59  SILV
              1:09.60  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:09.60
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 LU, Elizabeth J     15 Express Swimming-MR  1:11.24    1:09.82 BRNZ    20  
                  32.13     1:09.82 (37.69)                                        
  2 Peralta, Loren S    18 APEX-MR              1:14.14    1:10.67 BRNZ    17  
                  32.40     1:10.67 (38.27)                                        
  3 Ambrosio, Wendy J   16 RedTails-MR          1:15.46    1:13.66 BRNZ    16  
                  33.71     1:13.66 (39.95)                                        
  4 Gnad, Jessie A      15 HS-MR                1:12.13    1:15.61 BRNZ    15  
                  34.84     1:15.61 (40.77)                                        
  5 Valerio, Edwina     18 MAD-MR               1:13.46    1:17.21 BRNZ    14  
                  33.81     1:17.21 (43.40)                                        
  6 Wong, Samantha H    15 HS-MR                1:20.62    1:17.47 BRNZ    13  
                  35.50     1:17.47 (41.97)                                        
  7 Klicpera, Samantha  15 Express Swimming-MR  1:17.16    1:17.90 BRNZ    12  
                  33.83     1:17.90 (44.07)                                        
  8 Gonzalez, Angelika  15 MAD-MR               1:15.77    1:20.08 BRNZ    11  
                  34.93     1:20.08 (45.15)                                        
  9 Negron, Luz         17 MAD-MR               1:24.32    1:20.47 BRNZ     9  
                  34.44     1:20.47 (46.03)                                        
 10 Portoviejo, Salma   15 RedTails-MR          1:33.85    1:22.71 BRNZ     7  
                  37.98     1:22.71 (44.73)                                        
 11 Draude, Jenna       15 Express Swimming-MR  1:56.10    1:48.07 BRNZ     6  
                  50.39     1:48.07 (57.68)                                        
Non-Award Division  
  1 Bianco, Sara E      16 HS-MR                1:11.13    1:08.42 SILV   
                  31.39     1:08.42 (37.03)                                        
 -- Mazanek, Charline   16 RI Marlins-MR        1:13.43        DFS        
      Declared false start
 
Girls 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:29.99  JO
              2:33.99  SILV
              2:34.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:34.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Peralta, Loren S    18 APEX-MR              2:43.31    2:42.80 BRNZ    20  
                  33.48     1:14.17 (40.69)     1:57.61 (43.44)     2:42.80 (45.19)
  2 LU, Elizabeth J     15 Express Swimming-MR  2:49.35    2:45.85 BRNZ    17  
                  32.59     1:11.35 (38.76)     1:55.86 (44.51)     2:45.85 (49.99)
  3 Ambrosio, Wendy J   16 RedTails-MR          2:53.45    2:51.63 BRNZ    16  
                  34.60     1:17.73 (43.13)     2:04.80 (47.07)     2:51.63 (46.83)
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:19.99  JO
              2:29.99  SILV
              2:30.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:30.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Klicpera, Samantha  15 Express Swimming-MR  2:32.03    2:32.35 BRNZ    20  
                  34.30     1:12.62 (38.32)     1:57.28 (44.66)     2:32.35 (35.07)
  2 Hafez, Liela A      15 HS-MR                2:30.61    2:35.86 BRNZ    17  
                  33.08     1:13.12 (40.04)     1:59.08 (45.96)     2:35.86 (36.78)
  3 Peralta, Loren S    18 APEX-MR              2:35.20    2:36.61 BRNZ    16  
                  32.83     1:12.26 (39.43)     2:01.44 (49.18)     2:36.61 (35.17)
  4 Gnad, Jessie A      15 HS-MR                2:36.62    2:36.73 BRNZ    15  
                  32.93     1:13.59 (40.66)     1:59.94 (46.35)     2:36.73 (36.79)
  5 Cavanaugh, Katheri  17 WAC-MR               2:35.53    2:38.36 BRNZ    14  
                  34.67     1:13.47 (38.80)     2:01.74 (48.27)     2:38.36 (36.62)
  6 Cole, Mikaela G     15 APEX-MR              2:33.86    2:38.51 BRNZ    13  
                  32.61     1:11.98 (39.37)     2:03.50 (51.52)     2:38.51 (35.01)
  7 Gold, Kate R        16 HS-MR                2:41.56    2:42.56 BRNZ    12  
                  36.04     1:15.56 (39.52)     2:08.27 (52.71)     2:42.56 (34.29)
  8 Valerio, Edwina     18 MAD-MR               2:43.58    2:42.79 BRNZ    11  
                  33.20     1:14.89 (41.69)     2:04.17 (49.28)     2:42.79 (38.62)
  9 Wong, Samantha H    15 HS-MR                2:39.78    2:47.99 BRNZ     9  
                  36.08     1:18.76 (42.68)     2:09.46 (50.70)     2:47.99 (38.53)
 10 Shen, Alexandra     15 HS-MR                2:38.16    2:49.45 BRNZ     7  
                  36.97     1:19.00 (42.03)     2:09.65 (50.65)     2:49.45 (39.80)
 11 Negron, Luz         17 MAD-MR               2:56.21    2:51.29 BRNZ     6  
                  32.30     1:13.64 (41.34)     2:08.22 (54.58)     2:51.29 (43.07)
 12 Leonard, Caitlin M  15 APEX-MR              3:00.98    2:53.86 BRNZ     5  
                  38.61     1:23.21 (44.60)     2:13.13 (49.92)     2:53.86 (40.73)
Non-Award Division  
 -- Trachuk, Anna-Mari  15 NYCC-MR              2:44.78         NS        
 
Girls 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
              5:04.99  JO
              5:23.29  SILV
              5:23.30  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 5:23.30
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Klicpera, Samantha  15 Express Swimming-MR  5:41.15    5:27.77 BRNZ    20  
                  33.84     1:16.82 (42.98)     1:59.02 (42.20)     2:40.28 (41.26)
        3:23.73 (43.45)     4:09.94 (46.21)     4:49.70 (39.76)     5:27.77 (38.07)
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.99  JO
                35.19  SILV
                35.20  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 35.20
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dorsey-Reyes, Daij   9 Manhattan Makos-MR     37.03      35.29 BRNZ    20  
  2 Chaston, Gareth J    9 RedTails-MR            36.33      36.08 BRNZ    17  
  3 Cruz, Jason          9 UN-MR                  37.91      36.46 BRNZ    16  
  4 Ribeiro, Joshua      9 NYCC-MR                36.20      36.68 BRNZ    15  
  5 Hyacinthe (Nguyen)   9 WAC-MR                 35.78      36.70 BRNZ    14  
  6 Sakmar Aberg, Will   9 RI Marlins-MR          37.86      36.89 BRNZ    13  
  7 Bekerman, Liam B     9 Express Swimming-MR    37.52      37.34 BRNZ    12  
  8 Breeden, Cayden J    9 Badger-MR              37.19      37.62 BRNZ    11  
  9 Vaca, Angel S        9 Twisters-MR            36.61      37.68 BRNZ     9  
 10 Allannic, Adrian    10 Manhattan Makos-MR     42.64      37.70 BRNZ     7  
 11 Stuart, Andrew P     9 Badger-MR              37.41      37.79 BRNZ     6  
 12 Guzman, Michael A    9 RedTails-MR            39.70      38.11 BRNZ     5  
 13 Lau, Marcus         10 GATE-MR                38.05      38.25 BRNZ     4  
 14 Xiao, Leo           10 RI Marlins-MR          44.72      38.58 BRNZ     3  
 15 Iniguez, Javier A    9 RedTails-MR            42.39      38.63 BRNZ     2  
 16 Sanchez, Ronald      9 RedTails-MR            39.21      38.83 BRNZ     1  
 17 Geller, Russell      9 WAC-MR                 39.03      39.07 BRNZ   
 18 Auquilla, Luigi G   10 RedTails-MR            36.08      39.30 BRNZ   
 19 Ren, Patrick        10 RI Marlins-MR          44.20      39.77 BRNZ   
 20 Korzenik, Ben A      9 Badger-MR              41.91      39.82 BRNZ   
 21 Mina, Victor S       9 RedTails-MR            41.57      40.21 BRNZ   
 22 Rowan, Thomas S     10 Express Swimming-MR    42.49      40.82 BRNZ   
 23 Flaherty, Timothy    9 GATE-MR                42.88      41.20 BRNZ   
 24 Germain, Dylan       9 NYCC-MR                41.04      41.23 BRNZ   
 25 Pena, Becquer D     10 APEX-MR                42.41      41.47 BRNZ   
 26 Trachuk, James       9 NYCC-MR                40.52      41.71 BRNZ   
 27 Bushati, Andi       10 APEX-MR                39.89      42.16 BRNZ   
 28 Wo, Ryan            10 GATE-MR                40.53      42.82 BRNZ   
 29 Cheuk, Joshua        9 Express Swimming-MR    42.57      43.12 BRNZ   
 30 Green, Ben           9 Badger-MR              45.31      43.51 BRNZ   
 31 Batkin, Theodore R   9 Express Swimming-MR    47.58      44.84 BRNZ   
 32 Dowl, Elijah M       9 APEX-MR                42.70      46.13 BRNZ   
 33 Ali-Ahmad, Ramy     10 APEX-MR                46.11      50.01 BRNZ   
 34 Lavrov, Artem        9 WAC-MR                 59.07      51.40 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Jablonowski, Krist  10 Manhattan Makos-MR     35.23      33.65 SILV   
  2 Jacobson, Luke      10 Manhattan Makos-MR     36.79      34.64 SILV   
 -- Seruhere, Benedict   9 RI Marlins-MR          38.32         NS        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:11.59  JO
              1:18.49  SILV
              1:18.50  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:18.50
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Hu, Kevin           10 HS-MR                1:21.21    1:19.16 BRNZ    20  
                  37.84     1:19.16 (41.32)                                        
  2 Yoon, Henry         10 Express Swimming-MR  1:28.27    1:20.04 BRNZ    17  
                  38.01     1:20.04 (42.03)                                        
  3 Chaston, Gareth J    9 RedTails-MR          1:25.98    1:20.92 BRNZ    16  
                  37.51     1:20.92 (43.41)                                        
  4 Vaca, Angel S        9 Twisters-MR          1:28.92    1:22.55 BRNZ    15  
                  38.38     1:22.55 (44.17)                                        
  5 Coronado, J.C. O     9 CIY-MR               1:24.20    1:22.57 BRNZ    14  
                  38.10     1:22.57 (44.47)                                        
  6 Maroney, John P      9 Express Swimming-MR  2:24.90    1:23.23 BRNZ    13  
  7 Allannic, Adrian    10 Manhattan Makos-MR   1:23.83    1:23.61 BRNZ    12  
                  40.09     1:23.61 (43.52)                                        
  8 Thompson, Kota       9 UN-MR                1:23.74    1:24.94 BRNZ    11  
                  38.58     1:24.94 (46.36)                                        
  9 Lau, Marcus         10 GATE-MR              1:26.42    1:25.21 BRNZ     9  
                  39.48     1:25.21 (45.73)                                        
 10 Cruz, Jason          9 UN-MR                1:29.03    1:25.59 BRNZ     7  
 11 Bekerman, Liam B     9 Express Swimming-MR  1:22.17    1:25.61 BRNZ     6  
                  40.56     1:25.61 (45.05)                                        
 12 Askri, Jason         9 HS-MR                1:25.14    1:25.66 BRNZ     5  
 13 Nicholson, Kyle      9 UN-MR                1:26.24    1:26.30 BRNZ     4  
                  39.87     1:26.30 (46.43)                                        
 14 Seruhere, Benedict   9 RI Marlins-MR        1:26.46    1:26.37 BRNZ     3  
                  39.96     1:26.37 (46.41)                                        
 15 Sakmar Aberg, Will   9 RI Marlins-MR        1:29.01    1:26.60 BRNZ     2  
                  39.20     1:26.60 (47.40)                                        
 16 Pena, Becquer D     10 APEX-MR              1:33.80    1:26.95 BRNZ     1  
                  40.99     1:26.95 (45.96)                                        
 17 Pineda, Dylan       10 MAD-MR               1:34.16    1:27.81 BRNZ   
                  39.00     1:27.81 (48.81)                                        
 18 Sanchez, Ronald      9 RedTails-MR          1:34.58    1:28.60 BRNZ   
                  41.41     1:28.60 (47.19)                                        
 19 Iniguez, Javier A    9 RedTails-MR          1:39.16    1:29.04 BRNZ   
                  39.61     1:29.04 (49.43)                                        
 20 Guzman, Michael A    9 RedTails-MR          1:31.91    1:29.17 BRNZ   
                  41.11     1:29.17 (48.06)                                        
 21 Trachuk, James       9 NYCC-MR              1:33.23    1:30.35 BRNZ   
                  41.43     1:30.35 (48.92)                                        
 22 Bushati, Andi       10 APEX-MR              1:33.10    1:30.59 BRNZ   
                  41.87     1:30.59 (48.72)                                        
 23 Mina, Victor S       9 RedTails-MR          1:35.42    1:30.80 BRNZ   
                  40.28     1:30.80 (50.52)                                        
 24 Auquilla, Luigi G   10 RedTails-MR          1:24.87    1:31.68 BRNZ   
                  41.73     1:31.68 (49.95)                                        
 25 Rowan, Thomas S     10 Express Swimming-MR  1:43.76    1:33.43 BRNZ   
                  44.16     1:33.43 (49.27)                                        
 26 Flaherty, Timothy    9 GATE-MR              1:38.43    1:33.45 BRNZ   
                  42.45     1:33.45 (51.00)                                        
 27 Diehl, Thomas A     10 Express Swimming-MR  1:34.77    1:33.51 BRNZ   
                  44.63     1:33.51 (48.88)                                        
 28 Vasilevsky, Alex    10 Aquaflames-MR        1:34.79    1:33.54 BRNZ   
                  42.80     1:33.54 (50.74)                                        
 29 Denfeld, JP          9 GAEL-MR              1:45.59    1:36.09 BRNZ   
 30 Arguedas, Oscar D    9 MAD-MR               1:34.97    1:39.13 BRNZ   
                  44.95     1:39.13 (54.18)                                        
 31 Cheuk, Joshua        9 Express Swimming-MR  1:32.69    1:39.51 BRNZ   
                  46.51     1:39.51 (53.00)                                        
 32 Batkin, Theodore R   9 Express Swimming-MR  1:41.16    1:39.67 BRNZ   
                  45.04     1:39.67 (54.63)                                        
 33 Wo, Ryan            10 GATE-MR              1:38.93    1:47.06 BRNZ   
                  45.61   1:47.06 (1:01.45)                                        
 34 Ali-Ahmad, Ramy     10 APEX-MR              1:51.87    2:01.82 BRNZ   
                  52.66   2:01.82 (1:09.16)                                        
 35 Mulakandov, Ariel    9 Aquaflames-MR        2:34.19    2:04.72 BRNZ   
                  57.95   2:04.72 (1:06.77)                                        
Non-Award Division  
  1 Piutchouk, Max       9 WAC-MR               1:21.90    1:13.16 SILV   
                  34.02     1:13.16 (39.14)                                        
  2 Dorsey-Reyes, Daij   9 Manhattan Makos-MR   1:19.95    1:15.10 SILV   
                  35.90     1:15.10 (39.20)                                        
  3 Verba, Nikita        9 Unhes-Mr-MR          1:18.92    1:15.69 SILV   
                  35.68     1:15.69 (40.01)                                        
  4 Jablonowski, Krist  10 Manhattan Makos-MR   1:20.32    1:16.28 SILV   
                  37.07     1:16.28 (39.21)                                        
 -- Suau, Anthony M     10 Express Swimming-MR  1:18.98         NS        
 -- Dowl, Elijah M       9 APEX-MR              1:39.35         NS        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
              2:49.60  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:49.60
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Jablonowski, Krist  10 Manhattan Makos-MR   2:59.23    2:52.87 BRNZ    20  
                  39.42                             2:11.84 ( )     2:52.87 (41.03)
  2 Posmentier, Lorenz  10 RedTails-MR          3:24.45    2:56.01 BRNZ    17  
                  35.47     1:17.70 (42.23)     2:00.00 (42.30)     2:56.01 (56.01)
  3 Allannic, Adrian    10 Manhattan Makos-MR   3:18.81    2:57.00 BRNZ    16  
                  39.17     1:25.00 (45.83)     2:12.13 (47.13)     2:57.00 (44.87)
  4 Cheuk, Joshua        9 Express Swimming-MR  3:19.12    3:33.74 BRNZ    15  
                  45.30     1:39.76 (54.46)   3:33.74 (1:53.98)                    
Non-Award Division  
  1 Vernhes, Sebastien  10 Manhattan Makos-MR   2:52.30    2:44.58 SILV   
                  34.96     1:16.93 (41.97)     2:00.98 (44.05)     2:44.58 (43.60)
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                37.49  JO
                42.89  SILV
                42.90  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 42.90
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Askri, Jason         9 HS-MR                  44.16      43.29 BRNZ    18.5
  1 Lau, Marcus         10 GATE-MR                45.11      43.29 BRNZ    18.5
  3 Yoon, Henry         10 Express Swimming-MR    43.92      43.75 BRNZ    16  
  4 Vaca, Angel S        9 Twisters-MR            43.84      43.91 BRNZ    15  
  5 Chaston, Gareth J    9 RedTails-MR            43.52      44.22 BRNZ    14  
  6 Sakmar Aberg, Will   9 RI Marlins-MR          44.71      45.45 BRNZ    13  
  7 Breeden, Cayden J    9 Badger-MR              46.28      45.95 BRNZ    12  
  8 Nicholson, Kyle      9 UN-MR                  48.61      46.30 BRNZ    11  
  9 Hu, Kevin           10 HS-MR                  45.66      47.10 BRNZ     9  
 10 Seruhere, Benedict   9 RI Marlins-MR          46.67      47.81 BRNZ     7  
 11 Guzman, Michael A    9 RedTails-MR            46.54      47.87 BRNZ     6  
 12 Maroney, John P      9 Express Swimming-MR    53.02      48.12 BRNZ     5  
 13 Trachuk, James       9 NYCC-MR                48.07      48.15 BRNZ     4  
 14 Batkin, Theodore R   9 Express Swimming-MR    54.48      48.24 BRNZ     3  
 15 Iniguez, Javier A    9 RedTails-MR            47.66      48.52 BRNZ     2  
 16 Pena, Becquer D     10 APEX-MR                48.92      48.85 BRNZ     1  
 17 Denfeld, JP          9 GAEL-MR                48.97      49.23 BRNZ   
 18 Vasilevsky, Alex    10 Aquaflames-MR          50.53      49.29 BRNZ   
 18 Bushati, Andi       10 APEX-MR                49.15      49.29 BRNZ   
 20 Wo, Ryan            10 GATE-MR                50.57      49.68 BRNZ   
 21 Diehl, Thomas A     10 Express Swimming-MR    51.16      50.24 BRNZ   
 22 Finn, Liam           9 WAC-MR                 53.57      50.31 BRNZ   
 23 Cheuk, Joshua        9 Express Swimming-MR    49.44      50.90 BRNZ   
 24 Mina, Victor S       9 RedTails-MR            51.53      51.47 BRNZ   
 25 Sanchez, Ronald      9 RedTails-MR            45.16      51.76 BRNZ   
 26 Auquilla, Luigi G   10 RedTails-MR            50.74      52.38 BRNZ   
 27 Lynch, Gerard C     10 Express Swimming-MR    52.59      53.63 BRNZ   
 28 Rowan, Thomas S     10 Express Swimming-MR    53.68      54.31 BRNZ   
 29 Mulakandov, Ariel    9 Aquaflames-MR        1:02.10    1:04.77 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Jablonowski, Krist  10 Manhattan Makos-MR     43.82      40.86 SILV   
  2 Coronado, J.C. O     9 CIY-MR                 43.24      41.68 SILV   
  3 Thompson, Kota       9 UN-MR                  44.68      42.68 SILV   
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:22.19  JO
              1:37.09  SILV
              1:37.10  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:37.10
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Thompson, Kota       9 UN-MR                1:38.59    1:37.30 BRNZ    20  
  2 Breeden, Cayden J    9 Badger-MR            1:39.35    1:41.41 BRNZ    17  
                  48.56     1:41.41 (52.85)                                        
  3 Trachuk, James       9 NYCC-MR              1:42.77    1:42.95 BRNZ    16  
                  48.92     1:42.95 (54.03)                                        
  4 Guzman, Michael A    9 RedTails-MR          1:44.79    1:46.33 BRNZ    15  
                  51.57     1:46.33 (54.76)                                        
  5 Auquilla, Luigi G   10 RedTails-MR          1:46.96    1:51.98 BRNZ    14  
                  52.94     1:51.98 (59.04)                                        
  6 Flaherty, Timothy    9 GATE-MR              1:48.17    1:53.34 BRNZ    13  
                  50.23   1:53.34 (1:03.11)                                        
  7 Wo, Ryan            10 GATE-MR              1:51.18    1:54.37 BRNZ    12  
                  51.85   1:54.37 (1:02.52)                                        
  8 Mina, Victor S       9 RedTails-MR          1:55.70    1:54.53 BRNZ    11  
                  56.73     1:54.53 (57.80)                                        
  9 Finn, Liam           9 WAC-MR               1:59.27    1:55.66 BRNZ     9  
                  57.45     1:55.66 (58.21)                                        
 10 Dowl, Elijah M       9 APEX-MR              1:55.72    1:58.68 BRNZ     7  
                  57.56   1:58.68 (1:01.12)                                        
Non-Award Division  
  1 Hammam, Omar        10 Manhattan Makos-MR   1:38.89    1:28.86 SILV   
                  43.31     1:28.86 (45.55)                                        
  2 Hyacinthe (Nguyen)   9 WAC-MR               1:38.54    1:33.24 SILV   
                  45.74     1:33.24 (47.50)                                        
  3 Dorsey-Reyes, Daij   9 Manhattan Makos-MR   1:48.09    1:34.00 SILV   
                  45.10     1:34.00 (48.90)                                        
  4 Jacobson, Luke      10 Manhattan Makos-MR   1:39.91    1:34.20 SILV   
                  47.09     1:34.20 (47.11)                                        
  5 Ribeiro, Joshua      9 NYCC-MR              1:37.66    1:34.76 SILV   
                  46.51     1:34.76 (48.25)                                        
 -- Green, Ben           9 Badger-MR            1:41.13         DQ        
      Delay initiating turn
                  49.94          DQ (33.94)                                        
 -- Seruhere, Benedict   9 RI Marlins-MR        1:46.84         NS        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                43.49  JO
                48.59  SILV
                48.60  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 48.60
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Allannic, Adrian    10 Manhattan Makos-MR     53.58      48.83 BRNZ    20  
  2 Chaston, Gareth J    9 RedTails-MR            55.07      49.60 BRNZ    17  
  3 Germain, Dylan       9 NYCC-MR                51.30      49.72 BRNZ    16  
  4 Rowan, Thomas S     10 Express Swimming-MR    51.69      49.87 BRNZ    15  
  5 Dorsey-Reyes, Daij   9 Manhattan Makos-MR     56.10      50.14 BRNZ    14  
  6 Iniguez, Javier A    9 RedTails-MR            56.06      50.88 BRNZ    13  
  7 Xiao, Leo           10 RI Marlins-MR          54.75      51.20 BRNZ    12  
  8 Ribeiro, Joshua      9 NYCC-MR                50.73      51.87 BRNZ    11  
  9 Lavrov, Artem        9 WAC-MR                 56.13      52.58 BRNZ     9  
 10 Finn, Liam           9 WAC-MR                 55.99      52.84 BRNZ     7  
 11 Ren, Patrick        10 RI Marlins-MR          58.13      53.34 BRNZ     6  
 12 Korzenik, Ben A      9 Badger-MR            1:00.62      53.55 BRNZ     5  
 13 Breeden, Cayden J    9 Badger-MR              56.37      53.65 BRNZ     4  
 14 Stuart, Andrew P     9 Badger-MR            1:06.93      54.19 BRNZ     3  
 15 Geller, Russell      9 WAC-MR                 58.70      55.23 BRNZ     2  
 16 Bekerman, Liam B     9 Express Swimming-MR    55.73      56.42 BRNZ     1  
 17 Sanchez, Ronald      9 RedTails-MR            59.05      56.98 BRNZ   
 18 Vaca, Angel S        9 Twisters-MR            59.73      57.92 BRNZ   
 19 Dowl, Elijah M       9 APEX-MR                55.64      58.04 BRNZ   
 20 Cheuk, Joshua        9 Express Swimming-MR  1:01.29      59.65 BRNZ   
 21 Batkin, Theodore R   9 Express Swimming-MR  1:10.80    1:00.92 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Hyacinthe (Nguyen)   9 WAC-MR                 49.18      44.06 SILV   
  2 Cruz, Jason          9 UN-MR                  49.19      44.35 SILV   
  3 Hammam, Omar        10 Manhattan Makos-MR     50.00      44.73 SILV   
  4 Lau, Marcus         10 GATE-MR                49.96      46.54 SILV   
  5 Vernhes, Sebastien  10 Manhattan Makos-MR     48.97      47.11 SILV   
  6 Auquilla, Luigi G   10 RedTails-MR            50.21      47.56 SILV   
  7 Jacobson, Luke      10 Manhattan Makos-MR     49.02      47.60 SILV   
  8 Trachuk, James       9 NYCC-MR                48.65      47.91 SILV   
 -- Seruhere, Benedict   9 RI Marlins-MR          53.02         NS        
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:34.59  JO
              1:48.39  SILV
              1:48.40  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:48.40
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Maroney, John P      9 Express Swimming-MR  2:08.25    1:48.73 BRNZ    20  
                  51.92     1:48.73 (56.81)                                        
  2 Rowan, Thomas S     10 Express Swimming-MR  2:01.12    1:51.89 BRNZ    17  
                  53.12     1:51.89 (58.77)                                        
  3 Finn, Liam           9 WAC-MR               2:05.97    1:55.37 BRNZ    16  
                  55.50     1:55.37 (59.87)                                        
  4 Askri, Jason         9 HS-MR                1:56.67    1:56.10 BRNZ    15  
                  55.87   1:56.10 (1:00.23)                                        
  5 Seruhere, Benedict   9 RI Marlins-MR        2:01.79    2:00.43 BRNZ    14  
                  56.01   2:00.43 (1:04.42)                                        
  6 Arguedas, Oscar D    9 MAD-MR               2:03.05    2:07.79 BRNZ    13  
                  59.70   2:07.79 (1:08.09)                                        
  7 Denfeld, JP          9 GAEL-MR              2:09.14    2:13.48 BRNZ    12  
                1:01.84   2:13.48 (1:11.64)                                        
  8 Diehl, Thomas A     10 Express Swimming-MR  2:11.76    2:14.54 BRNZ    11  
                1:04.52   2:14.54 (1:10.02)                                        
  9 Cheuk, Joshua        9 Express Swimming-MR  2:13.19    2:24.91 BRNZ     9  
                1:08.07   2:24.91 (1:16.84)                                        
Non-Award Division  
  1 Cruz, Jason          9 UN-MR                1:50.64    1:44.05 SILV   
                  47.89     1:44.05 (56.16)                                        
  2 Trachuk, James       9 NYCC-MR              1:48.42    1:44.99 SILV   
                  49.85     1:44.99 (55.14)                                        
  3 Dorsey-Reyes, Daij   9 Manhattan Makos-MR   1:48.41    1:46.12 SILV   
                  51.10     1:46.12 (55.02)                                        
  4 Hu, Kevin           10 HS-MR                1:49.84    1:47.50 SILV   
                  52.63     1:47.50 (54.87)                                        
 -- Dowl, Elijah M       9 APEX-MR              2:00.62         NS        
 -- Suau, Anthony M     10 Express Swimming-MR  1:48.51         NS        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                35.99  JO
                43.89  SILV
                43.90  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 43.90
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Coronado, J.C. O     9 CIY-MR                 42.43      44.01 BRNZ    20  
BRNZ - Division  
  1 Dorsey-Reyes, Daij   9 Manhattan Makos-MR     45.17      44.79 BRNZ    20  
  2 Chaston, Gareth J    9 RedTails-MR            45.02      44.90 BRNZ    17  
  3 Bushati, Andi       10 APEX-MR                44.12      44.95 BRNZ    16  
  4 Askri, Jason         9 HS-MR                  46.89      45.91 BRNZ    15  
  5 Iniguez, Javier A    9 RedTails-MR            51.19      46.07 BRNZ    14  
  6 Nicholson, Kyle      9 UN-MR                  48.43      46.40 BRNZ    13  
  7 Pineda, Dylan       10 MAD-MR                 50.30      47.30 BRNZ    12  
  8 Sanchez, Ronald      9 RedTails-MR            56.46      47.86 BRNZ    11  
  9 Auquilla, Luigi G   10 RedTails-MR            51.27      50.33 BRNZ     9  
 10 Pena, Becquer D     10 APEX-MR              1:00.42      50.86 BRNZ     7  
 11 Sakmar Aberg, Will   9 RI Marlins-MR          52.94      50.89 BRNZ     6  
 12 Allannic, Adrian    10 Manhattan Makos-MR     58.72      51.45 BRNZ     5  
 13 Guzman, Michael A    9 RedTails-MR            54.99      52.11 BRNZ     4  
 14 Diehl, Thomas A     10 Express Swimming-MR    56.94      55.19 BRNZ     3  
 15 Rowan, Thomas S     10 Express Swimming-MR    56.19      56.48 BRNZ     2  
 16 Batkin, Theodore R   9 Express Swimming-MR    55.41      57.27 BRNZ     1  
 17 Cheuk, Joshua        9 Express Swimming-MR    54.79      57.65 BRNZ   
 18 Mina, Victor S       9 RedTails-MR          1:13.97      58.96 BRNZ   
 19 Finn, Liam           9 WAC-MR                 56.18      59.72 BRNZ   
 20 Mulakandov, Ariel    9 Aquaflames-MR          50.00    1:16.83 BRNZ   
 -- Bekerman, Liam B     9 Express Swimming-MR    45.34         DQ        
      Alternating Kick
Non-Award Division  
  1 Piutchouk, Max       9 WAC-MR                 44.69      39.98 SILV   
  2 Thompson, Kota       9 UN-MR                  44.68      40.01 SILV   
  3 Vaca, Angel S        9 Twisters-MR            44.56      43.13 SILV   
  4 Hu, Kevin           10 HS-MR                  50.80      43.27 SILV   
 -- Dowl, Elijah M       9 APEX-MR                50.25         DQ        
      Declared false start
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:27.09  JO
              1:37.99  SILV
              1:38.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:38.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Hammam, Omar        10 Manhattan Makos-MR   1:40.00    1:38.60 BRNZ    20  
                  41.84     1:38.60 (56.76)                                        
  2 Jacobson, Luke      10 Manhattan Makos-MR   1:51.83    1:53.21 BRNZ    17  
                  49.94   1:53.21 (1:03.27)                                        
  3 Allannic, Adrian    10 Manhattan Makos-MR   2:03.39    1:55.00 BRNZ    16  
                  51.19   1:55.00 (1:03.81)                                        
Non-Award Division  
  1 Jablonowski, Krist  10 Manhattan Makos-MR   1:40.71    1:30.35 SILV   
                  42.58     1:30.35 (47.77)                                        
  2 Vernhes, Sebastien  10 Manhattan Makos-MR   1:38.66    1:31.12 SILV   
                  42.63     1:31.12 (48.49)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:21.99  JO
              1:28.59  SILV
              1:28.60  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:28.60
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Dorsey-Reyes, Daij   9 Manhattan Makos-MR   1:33.73    1:30.69 BRNZ    20  
                  44.04     1:30.69 (46.65)                                        
  2 Coronado, J.C. O     9 CIY-MR               1:35.06    1:34.02 BRNZ    17  
                  44.12     1:34.02 (49.90)                                        
  3 Allannic, Adrian    10 Manhattan Makos-MR   1:39.52    1:34.27 BRNZ    16  
                  46.67     1:34.27 (47.60)                                        
  4 Maroney, John P      9 Express Swimming-MR  1:37.44    1:34.77 BRNZ    15  
                  47.08     1:34.77 (47.69)                                        
  5 Chaston, Gareth J    9 RedTails-MR          1:40.13    1:36.03 BRNZ    14  
                  45.74     1:36.03 (50.29)                                        
  6 Lau, Marcus         10 GATE-MR              1:35.02    1:36.65 BRNZ    13  
                  46.16     1:36.65 (50.49)                                        
  7 Vaca, Angel S        9 Twisters-MR          1:41.72    1:38.04 BRNZ    12  
                  43.22     1:38.04 (54.82)                                        
  8 Trachuk, James       9 NYCC-MR              1:42.86    1:44.98 BRNZ    11  
                  53.11     1:44.98 (51.87)                                        
  9 Bushati, Andi       10 APEX-MR              1:43.28    1:45.03 BRNZ     9  
                  48.38     1:45.03 (56.65)                                        
 10 Arguedas, Oscar D    9 MAD-MR               1:42.01    1:47.64 BRNZ     7  
                  52.88     1:47.64 (54.76)                                        
 11 Breeden, Cayden J    9 Badger-MR            1:48.57    1:48.09 BRNZ     6  
                  50.53     1:48.09 (57.56)                                        
 12 Batkin, Theodore R   9 Express Swimming-MR  1:56.58    1:56.31 BRNZ     5  
                  53.43   1:56.31 (1:02.88)                                        
 13 Finn, Liam           9 WAC-MR               1:53.68    1:56.64 BRNZ     4  
Non-Award Division  
  1 Vernhes, Sebastien  10 Manhattan Makos-MR   1:30.73    1:24.33 SILV   
                  38.61     1:24.33 (45.72)                                        
  2 Piutchouk, Max       9 WAC-MR               1:30.08    1:24.42 SILV   
                  39.67     1:24.42 (44.75)                                        
  3 Rubin, Spencer C     9 Express Swimming-MR  1:28.94    1:25.52 SILV   
                  40.22     1:25.52 (45.30)                                        
  4 Verba, Nikita        9 Unhes-Mr-MR          1:29.74    1:25.58 SILV   
                  40.76     1:25.58 (44.82)                                        
 -- Jablonowski, Krist  10 Manhattan Makos-MR   1:32.34         NS        
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
              2:51.99  JO
              3:13.99  SILV
              3:14.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 3:14.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Allannic, Adrian    10 Manhattan Makos-MR   3:32.16    3:19.08 BRNZ    20  
                  49.98     1:38.17 (48.19)     2:34.97 (56.80)     3:19.08 (44.11)
  2 Chaston, Gareth J    9 RedTails-MR          3:31.31    3:25.01 BRNZ    17  
                  46.46     1:37.67 (51.21)   2:40.32 (1:02.65)     3:25.01 (44.69)
Non-Award Division  
  1 Posmentier, Lorenz  10 RedTails-MR          3:18.59    3:09.72 SILV   
                  42.85     1:30.81 (47.96)     2:24.13 (53.32)     3:09.72 (45.59)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                28.29  JO
                31.49  SILV
                31.50  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 31.50
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Rodriguez, Anthony  12 UN-MR                  31.69      31.60 BRNZ    20  
  2 Gebhart, Tyler      11 Badger-MR              33.26      31.70 BRNZ    17  
  3 Woolmington, Gabri  11 Manhattan Makos-MR     32.40      31.75 BRNZ    16  
  4 Nicholson, Kendall  11 UN-MR                  31.84      31.84 BRNZ    15  
  5 Yang, Sean          12 RI Marlins-MR          31.63      31.92 BRNZ    14  
  6 Melendez- Munoz, E  12 RedTails-MR            33.65      32.03 BRNZ    13  
  7 Villalobos, Matt J  12 APEX-MR                31.85      32.08 BRNZ    12  
  8 Macio, David        11 Twisters-MR            31.66      32.10 BRNZ    11  
  9 Gotlib, Steven      11 WAC-MR                 33.21      32.13 BRNZ     9  
 10 Foley, Mark         11 RI Marlins-MR          31.77      32.26 BRNZ     7  
 11 Kvasnitskiy, Nikit  11 NYCC-MR                32.32      32.62 BRNZ     6  
 12 Greenidge, Owen     12 MAD-MR                 34.00      32.71 BRNZ     5  
 13 Nordstrom, Dylan L  11 Badger-MR              33.65      32.73 BRNZ     4  
 14 Yam, Cody J         12 Express Swimming-MR    33.67      32.76 BRNZ     3  
 15 Ye, Jay             11 GATE-MR                33.47      32.81 BRNZ     2  
 16 Sanchez, Roger      11 RedTails-MR            32.19      32.88 BRNZ     1  
 17 Hartigan, Christop  11 Badger-MR              31.65      33.05 BRNZ   
 18 Liu, Alexander      12 GATE-MR                33.06      33.35 BRNZ   
 19 Scarlatos, John W   11 RedTails-MR            32.87      33.41 BRNZ   
 20 Berreto, Samuel     12 UN-MR                  33.28      33.70 BRNZ   
 21 Tsai, Joey          12 GATE-MR                33.63      34.11 BRNZ   
 22 Langhorn, Devin     11 UN-MR                  32.90      34.27 BRNZ   
 23 Wu, Ryan H          11 GATE-MR                34.56      34.30 BRNZ   
 24 Walter, Brendan E   12 Express Swimming-MR    34.50      34.42 BRNZ   
 25 Li, Ritz            12 GATE-MR                34.09      34.45 BRNZ   
 26 Drummond, Jared     12 APEX-MR                33.98      34.48 BRNZ   
 26 Wu, Will T          11 GATE-MR                36.61      34.48 BRNZ   
 28 Reynolds, Ben       11 RedTails-MR            35.64      34.58 BRNZ   
 29 Weller, Frederik P  11 WEST-MR                33.51      34.80 BRNZ   
 30 Kroon, Eric         11 WAC-MR                 36.23      34.83 BRNZ   
 31 Cruz, Ruben         11 UN-MR                  35.68      34.92 BRNZ   
 32 Moreno, Justin      11 UN-MR                  34.14      34.95 BRNZ   
 33 Perpall, Tyler H    11 Express Swimming-MR    35.00      35.24 BRNZ   
 34 Lue, Tyler          12 GATE-MR                33.42      35.26 BRNZ   
 35 Milcetic, Christop  12 Express Swimming-MR    36.58      35.31 BRNZ   
 36 Abela, George       11 GATE-MR                34.60      35.48 BRNZ   
 37 Makatura, Robby A   11 NYCC-MR                37.28      35.74 BRNZ   
 38 Tien, Allen         11 GATE-MR                36.20      35.76 BRNZ   
 39 Meade, Henry        11 RedTails-MR            38.30      36.02 BRNZ   
 40 Tyka, Philip        12 GATE-MR                36.00      36.09 BRNZ   
 41 Peetz, Frederick L  11 BASC-MR                36.65      36.42 BRNZ   
 42 Collazo, Christoph  11 APEX-MR                35.57      36.97 BRNZ   
 43 Giammona, Steven R  12 Express Swimming-MR    37.82      37.31 BRNZ   
 44 Rojas, Jordan       11 UN-MR                  36.17      37.33 BRNZ   
 45 Monteagudo, Steven  12 WAC-MR                 38.87      37.83 BRNZ   
 46 Portoviejo, Charle  11 RedTails-MR            39.09      38.02 BRNZ   
 47 Cullinan, Declan S  11 CIY-MR                 37.35      38.04 BRNZ   
 48 Halverstadt, Luke   11 Manhattan Makos-MR     36.74      38.30 BRNZ   
 49 Tamayev, Ariel      11 GATE-MR                36.73      38.41 BRNZ   
 50 Hajagos-Clausen, A  12 RedTails-MR            41.06      39.04 BRNZ   
 51 Rayee, Robin J      11 NYCC-MR                42.49      39.24 BRNZ   
 52 Cheng, Terran       11 GATE-MR                39.50      39.61 BRNZ   
 53 Cooney, Jack B      12 NYCC-MR                46.89      40.72 BRNZ   
 54 Ochalek, Peter J    11 Express Swimming-MR    41.62      41.26 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Macio, Joshua       12 Twisters-MR            31.53      30.64 SILV   
  2 Bushati, Aldo       12 APEX-MR                31.56      30.67 SILV   
  3 Pena, Matt          11 APEX-MR                31.91      30.89 SILV   
  4 Shnitzer, Tomer     11 Manhattan Makos-MR     32.74      31.11 SILV   
 -- Bravo, Pedro J      11 Badger-MR              33.55        DFS        
      Declared false start
 -- Brown, Cal C        12 NYCC-MR                31.65         NS        
 -- Mohanakrishnan, Hr  12 NYCC-MR                39.98         NS        
 -- Camaev, Alexander   11 Unhes-Mr-MR            33.05         NS        
 -- Vasilkoff, Daniel   11 NYCC-MR                32.26         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:01.59  JO
              1:09.59  SILV
              1:09.60  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:09.60
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Nicholson, Kendall  11 UN-MR                1:11.83    1:11.20 BRNZ    20  
                  35.37     1:11.20 (35.83)                                        
  2 Villalobos, Matt J  12 APEX-MR              1:12.23    1:11.50 BRNZ    17  
                  33.98     1:11.50 (37.52)                                        
  3 Ye, Jay             11 GATE-MR              1:13.73    1:11.52 BRNZ    16  
                  34.67     1:11.52 (36.85)                                        
  4 Gebhart, Tyler      11 Badger-MR            1:18.17    1:12.03 BRNZ    15  
                  33.31     1:12.03 (38.72)                                        
  5 Hartigan, Christop  11 Badger-MR            1:11.26    1:12.04 BRNZ    14  
                  33.97     1:12.04 (38.07)                                        
  6 Rodriguez, Anthony  12 UN-MR                1:14.05    1:12.07 BRNZ    13  
                  33.99     1:12.07 (38.08)                                        
  7 Abraham, Anthony T  11 GAEL-MR              1:11.50    1:12.12 BRNZ    12  
                  34.08     1:12.12 (38.04)                                        
  8 Sanchez, Roger      11 RedTails-MR          1:12.37    1:12.21 BRNZ    11  
                  34.43     1:12.21 (37.78)                                        
  9 Melendez- Munoz, E  12 RedTails-MR          1:18.13    1:12.34 BRNZ     9  
                  33.39     1:12.34 (38.95)                                        
 10 Nordstrom, Dylan L  11 Badger-MR            1:12.33    1:12.72 BRNZ     7  
                  34.61     1:12.72 (38.11)                                        
 11 Scarlatos, John W   11 RedTails-MR          1:16.22    1:13.07 BRNZ     6  
                  34.27     1:13.07 (38.80)                                        
 12 Wu, Ryan H          11 GATE-MR              1:16.92    1:14.41 BRNZ     5  
                  35.46     1:14.41 (38.95)                                        
 13 Tsai, Joey          12 GATE-MR              1:14.77    1:14.78 BRNZ     4  
                  35.32     1:14.78 (39.46)                                        
 14 Walter, Brendan E   12 Express Swimming-MR  1:21.36    1:14.86 BRNZ     3  
                  35.44     1:14.86 (39.42)                                        
 15 Lupea, David A      11 NYCC-MR              1:19.79    1:15.28 BRNZ     2  
                  36.48     1:15.28 (38.80)                                        
 16 Chapski, Kole       11 Manhattan Makos-MR   1:18.60    1:15.37 BRNZ     1  
                  35.19     1:15.37 (40.18)                                        
 17 Berreto, Samuel     12 UN-MR                1:20.05    1:15.76 BRNZ   
                  36.02     1:15.76 (39.74)                                        
 18 Peetz, Frederick L  11 BASC-MR              1:20.82    1:16.14 BRNZ   
                  36.18     1:16.14 (39.96)                                        
 19 Abela, George       11 GATE-MR              1:17.99    1:16.41 BRNZ   
                  36.32     1:16.41 (40.09)                                        
 20 Wu, Will T          11 GATE-MR              1:21.28    1:16.91 BRNZ   
                  36.84     1:16.91 (40.07)                                        
 21 Li, Ritz            12 GATE-MR              1:17.66    1:16.97 BRNZ   
                  34.89     1:16.97 (42.08)                                        
 22 Brink, Sam M        11 JCCT-MR              1:22.73    1:17.11 BRNZ   
                  35.44     1:17.11 (41.67)                                        
 23 McPhillips, Aidan   11 GAEL-MR              1:21.06    1:17.96 BRNZ   
                  37.11     1:17.96 (40.85)                                        
 24 Yam, Cody J         12 Express Swimming-MR  1:17.48    1:18.06 BRNZ   
                  35.58     1:18.06 (42.48)                                        
 25 Sisk, Griffin       12 NYCC-MR              1:21.72    1:18.40 BRNZ   
                  36.92     1:18.40 (41.48)                                        
 26 Collazo, Christoph  11 APEX-MR              1:25.52    1:18.79 BRNZ   
                  36.16     1:18.79 (42.63)                                        
 27 Greenidge, Owen     12 MAD-MR               1:19.93    1:18.81 BRNZ   
                  35.91     1:18.81 (42.90)                                        
 28 Makatura, Robby A   11 NYCC-MR              1:21.35    1:19.12 BRNZ   
                  38.56     1:19.12 (40.56)                                        
 29 Stefanidis, Nichol  11 CIY-MR               1:18.44    1:19.84 BRNZ   
                  37.60     1:19.84 (42.24)                                        
 30 Weller, Frederik P  11 WEST-MR              1:18.87    1:20.63 BRNZ   
                  37.79     1:20.63 (42.84)                                        
 31 Drummond, Jared     12 APEX-MR              1:22.48    1:20.83 BRNZ   
                  36.52     1:20.83 (44.31)                                        
 32 Polito, Mark A      11 HS-MR                1:23.83    1:21.19 BRNZ   
                  38.55     1:21.19 (42.64)                                        
 33 Reynolds, Ben       11 RedTails-MR          1:22.25    1:21.55 BRNZ   
                  38.81     1:21.55 (42.74)                                        
 34 Langhorn, Devin     11 UN-MR                1:21.57    1:21.72 BRNZ   
                  38.26     1:21.72 (43.46)                                        
 35 Cruz, Ruben         11 UN-MR                1:29.74    1:21.84 BRNZ   
                  38.15     1:21.84 (43.69)                                        
 36 Meade, Henry        11 RedTails-MR          1:25.16    1:22.30 BRNZ   
                  37.98     1:22.30 (44.32)                                        
 37 Halverstadt, Luke   11 Manhattan Makos-MR   1:26.80    1:22.62 BRNZ   
                  38.16     1:22.62 (44.46)                                        
 38 Giammona, Steven R  12 Express Swimming-MR  1:27.16    1:22.98 BRNZ   
                  39.60     1:22.98 (43.38)                                        
 39 Moreno, Justin      11 UN-MR                1:22.35    1:23.55 BRNZ   
                  38.39     1:23.55 (45.16)                                        
 40 Tien, Allen         11 GATE-MR              1:20.31    1:24.30 BRNZ   
                  38.27     1:24.30 (46.03)                                        
 41 Tyka, Philip        12 GATE-MR              1:26.73    1:25.37 BRNZ   
                  40.71     1:25.37 (44.66)                                        
 42 Cheng, Terran       11 GATE-MR              1:28.29    1:25.52 BRNZ   
                  41.31     1:25.52 (44.21)                                        
 43 Tamayev, Ariel      11 GATE-MR              1:27.48    1:28.62 BRNZ   
                  41.21     1:28.62 (47.41)                                        
 44 Rojas, Jordan       11 UN-MR                1:31.04    1:29.98 BRNZ   
                  41.43     1:29.98 (48.55)                                        
 45 Reisert, Justin P   12 Express Swimming-MR  1:43.61    1:32.22 BRNZ   
                  43.11     1:32.22 (49.11)                                        
 46 Portoviejo, Charle  11 RedTails-MR          1:36.23    1:33.46 BRNZ   
                  41.77     1:33.46 (51.69)                                        
 47 Goldberg, Harrison  11 Express Swimming-MR  1:31.72    1:36.70 BRNZ   
                  43.14     1:36.70 (53.56)                                        
 48 Arabov, Avraham     11 Aquaflames-MR        1:49.19    1:38.09 BRNZ   
 49 Monov, Alexander    11 Aquaflames-MR        1:45.00    2:27.94 BRNZ   
                1:02.18   2:27.94 (1:25.76)                                        
Non-Award Division  
  1 Li, Max J           11 WEST-MR              1:10.83    1:05.63 SILV   
                  31.87     1:05.63 (33.76)                                        
  2 Pena, Matt          11 APEX-MR              1:12.70    1:07.47 SILV   
                  31.69     1:07.47 (35.78)                                        
  3 Woolmington, Gabri  11 Manhattan Makos-MR   1:11.65    1:07.58 SILV   
                  33.24     1:07.58 (34.34)                                        
  4 Ambrosio, Jordan    12 RedTails-MR          1:10.92    1:07.66 SILV   
                  32.32     1:07.66 (35.34)                                        
  5 Bushati, Aldo       12 APEX-MR              1:10.73    1:08.03 SILV   
                  32.51     1:08.03 (35.52)                                        
  6 Wong, Kevin         12 HS-MR                1:10.74    1:08.39 SILV   
                  32.21     1:08.39 (36.18)                                        
  7 Bryant, Latrell     12 UN-MR                1:12.06    1:08.94 SILV   
                  32.64     1:08.94 (36.30)                                        
 -- Liu, Alexander      12 GATE-MR              1:18.14         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Camaev, Alexander   11 Unhes-Mr-MR          1:12.71         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Mohanakrishnan, Hr  12 NYCC-MR              1:33.66         NS        
 -- Hajagos-Clausen, A  12 RedTails-MR          1:28.38         NS        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:14.99  JO
              2:28.89  SILV
              2:28.90  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:28.90
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Kvasnitskiy, Nikit  11 NYCC-MR              2:38.14    2:32.73 BRNZ    20  
                  33.33     1:12.04 (38.71)     1:52.99 (40.95)     2:32.73 (39.74)
  2 Scarlatos, John W   11 RedTails-MR          2:45.92    2:36.57 BRNZ    17  
                  35.33     1:16.60 (41.27)     1:57.64 (41.04)     2:36.57 (38.93)
  3 Macio, David        11 Twisters-MR          2:45.34    2:36.95 BRNZ    16  
                  33.21     1:12.34 (39.13)     1:54.73 (42.39)     2:36.95 (42.22)
  4 Villalobos, Matt J  12 APEX-MR              2:43.19    2:37.50 BRNZ    15  
                  35.47     1:16.53 (41.06)     1:57.67 (41.14)     2:37.50 (39.83)
  5 Hartigan, Christop  11 Badger-MR            2:39.01    2:39.48 BRNZ    14  
                  37.72     1:18.82 (41.10)     2:00.47 (41.65)     2:39.48 (39.01)
  6 Nordstrom, Dylan L  11 Badger-MR            2:36.54    2:40.22 BRNZ    13  
                  36.41     1:18.64 (42.23)     2:01.28 (42.64)     2:40.22 (38.94)
  7 Gebhart, Tyler      11 Badger-MR            2:53.48    2:40.36 BRNZ    12  
                  35.37     1:15.53 (40.16)     1:57.84 (42.31)     2:40.36 (42.52)
  8 Sanchez, Roger      11 RedTails-MR          3:17.94    2:41.17 BRNZ    11  
                  34.14     1:13.20 (39.06)     1:57.01 (43.81)     2:41.17 (44.16)
  9 Barnes, Justin      12 MAD-MR               3:02.06    2:44.13 BRNZ     9  
                  34.14     1:14.26 (40.12)     1:59.29 (45.03)     2:44.13 (44.84)
 10 Walter, Brendan E   12 Express Swimming-MR  2:54.39    2:45.57 BRNZ     7  
                  36.66     1:18.23 (41.57)     2:02.88 (44.65)     2:45.57 (42.69)
 11 Abela, George       11 GATE-MR              3:16.63    2:47.80 BRNZ     6  
                  36.12     1:20.00 (43.88)     2:05.09 (45.09)     2:47.80 (42.71)
 12 Tsai, Joey          12 GATE-MR              2:54.35    2:50.48 BRNZ     5  
                  36.46     1:19.80 (43.34)     2:07.51 (47.71)     2:50.48 (42.97)
 13 Makatura, Robby A   11 NYCC-MR              2:56.87    2:51.72 BRNZ     4  
                                1:23.66 ( )     2:08.59 (44.93)     2:51.72 (43.13)
 14 Lue, Tyler          12 GATE-MR              2:57.90    2:54.38 BRNZ     3  
                  36.92     1:22.42 (45.50)     2:08.88 (46.46)     2:54.38 (45.50)
 15 Drummond, Jared     12 APEX-MR              3:16.63    2:54.63 BRNZ     2  
                  35.11                             2:07.17 ( )     2:54.63 (47.46)
Non-Award Division  
  1 Shnitzer, Tomer     11 Manhattan Makos-MR   2:46.93    2:25.28 SILV   
                  34.21     1:12.02 (37.81)     1:49.76 (37.74)     2:25.28 (35.52)
  2 Ambrosio, Jordan    12 RedTails-MR          2:50.43    2:26.85 SILV   
                  33.46     1:11.84 (38.38)     1:51.13 (39.29)     2:26.85 (35.72)
  3 Macio, Joshua       12 Twisters-MR          2:42.99    2:27.98 SILV   
                  32.49     1:10.27 (37.78)     1:49.46 (39.19)     2:27.98 (38.52)
 -- Vasilkoff, Daniel   11 NYCC-MR              2:52.97         NS        
 -- Brown, Cal C        12 NYCC-MR              2:35.06         NS        
 -- Bravo, Pedro J      11 Badger-MR            2:48.68         NS        
 -- Mohanakrishnan, Hr  12 NYCC-MR              3:48.86         NS        
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:01.99  JO
              6:31.99  SILV
              6:32.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 6:32.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Ambrosio, Jordan    12 RedTails-MR          7:35.79    6:33.12 BRNZ    20  
                  34.36     1:12.65 (38.29)     1:52.21 (39.56)     2:31.56 (39.35)
        3:11.75 (40.19)     3:51.45 (39.70)     4:32.47 (41.02)     5:12.72 (40.25)
        5:53.75 (41.03)     6:33.12 (39.37)                                        
Non-Award Division  
  1 Shnitzer, Tomer     11 Manhattan Makos-MR   7:03.82    6:23.43 SILV   
                  34.56     1:13.56 (39.00)     1:53.06 (39.50)     2:31.98 (38.92)
        3:11.57 (39.59)     3:50.68 (39.11)     4:30.17 (39.49)     5:09.26 (39.09)
        5:47.15 (37.89)     6:23.43 (36.28)                                        
  2 Woolmington, Gabri  11 Manhattan Makos-MR   6:54.20    6:28.60 SILV   
                  34.49     1:12.34 (37.85)     1:51.79 (39.45)     2:30.87 (39.08)
        3:10.12 (39.25)     3:49.70 (39.58)     4:29.77 (40.07)     5:10.10 (40.33)
        5:50.11 (40.01)     6:28.60 (38.49)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                33.29  JO
                41.19  SILV
                41.20  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 41.20
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Golin, Jacob        11 Unhes-Mr-MR            39.22      38.17 SILV    20  
BRNZ - Division  
  1 Polito, Mark A      11 HS-MR                  41.63      41.58 BRNZ    20  
  2 Halverstadt, Luke   11 Manhattan Makos-MR     43.84      41.65 BRNZ    17  
  3 Abela, George       11 GATE-MR                43.05      41.72 BRNZ    16  
  4 McPhillips, Aidan   11 GAEL-MR                41.43      41.94 BRNZ    15  
  5 Wu, Will T          11 GATE-MR                42.49      42.06 BRNZ    14  
  6 Melendez- Munoz, E  12 RedTails-MR            44.80      42.49 BRNZ    13  
  7 Giammona, Steven R  12 Express Swimming-MR    43.83      42.63 BRNZ    12  
  8 Moreno, Justin      11 UN-MR                  44.18      42.87 BRNZ    11  
  9 Tyka, Philip        12 GATE-MR                43.21      43.04 BRNZ     9  
 10 Drummond, Jared     12 APEX-MR                42.07      43.05 BRNZ     7  
 11 Meade, Henry        11 RedTails-MR            42.74      43.31 BRNZ     6  
 12 Langhorn, Devin     11 UN-MR                  48.54      43.81 BRNZ     5  
 13 Portoviejo, Charle  11 RedTails-MR            44.17      43.82 BRNZ     4  
 14 Reynolds, Ben       11 RedTails-MR            43.79      44.32 BRNZ     3  
 15 Makatura, Robby A   11 NYCC-MR                44.87      44.48 BRNZ     2  
 16 Milcetic, Christop  12 Express Swimming-MR    44.98      44.49 BRNZ     1  
 17 Cooney, Jack B      12 NYCC-MR                48.03      44.60 BRNZ   
 18 Peetz, Frederick L  11 BASC-MR                44.21      45.33 BRNZ   
 19 Sisk, Griffin       12 NYCC-MR                45.36      46.06 BRNZ   
 20 Tien, Allen         11 GATE-MR                46.11      46.30 BRNZ   
 21 Tamayev, Ariel      11 GATE-MR                43.52      46.46 BRNZ   
 22 Walter, Brendan E   12 Express Swimming-MR    47.01      46.85 BRNZ   
 23 Collazo, Christoph  11 APEX-MR                44.91      48.02 BRNZ   
 24 Rojas, Jordan       11 UN-MR                  46.29      48.54 BRNZ   
 25 Reisert, Justin P   12 Express Swimming-MR    56.72      49.99 BRNZ   
 26 Goldberg, Harrison  11 Express Swimming-MR    49.47      50.02 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Barnes, Justin      12 MAD-MR                 44.64      38.63 SILV   
  2 Ye, Jay             11 GATE-MR                42.18      39.59 SILV   
  3 Chapski, Kole       11 Manhattan Makos-MR     41.67      39.89 SILV   
 -- Hajagos-Clausen, A  12 RedTails-MR            44.60         NS        
 -- Mohanakrishnan, Hr  12 NYCC-MR                48.48         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:11.59  JO
              1:23.79  SILV
              1:23.80  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:23.80
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Foley, Mark         11 RI Marlins-MR        1:26.60    1:23.99 BRNZ    20  
                  40.69     1:23.99 (43.30)                                        
  2 Nordstrom, Dylan L  11 Badger-MR            1:24.01    1:24.46 BRNZ    17  
                  41.02     1:24.46 (43.44)                                        
  3 Sanchez, Roger      11 RedTails-MR          1:25.66    1:24.99 BRNZ    16  
                  41.15     1:24.99 (43.84)                                        
  4 Scarlatos, John W   11 RedTails-MR          1:26.77    1:25.74 BRNZ    15  
                  41.25     1:25.74 (44.49)                                        
  5 Weller, Frederik P  11 WEST-MR              1:38.53    1:25.92 BRNZ    14  
  6 Tsai, Joey          12 GATE-MR              1:25.76    1:26.66 BRNZ    13  
                  41.36     1:26.66 (45.30)                                        
  7 Yam, Cody J         12 Express Swimming-MR  1:28.79    1:26.95 BRNZ    12  
                  41.29     1:26.95 (45.66)                                        
  8 Hartigan, Christop  11 Badger-MR            1:27.21    1:27.08 BRNZ    11  
                  42.76     1:27.08 (44.32)                                        
  9 Barnes, Justin      12 MAD-MR               1:38.68    1:27.15 BRNZ     9  
                  41.25     1:27.15 (45.90)                                        
 10 Liu, Alexander      12 GATE-MR              1:32.06    1:28.37 BRNZ     7  
                  43.04     1:28.37 (45.33)                                        
 11 Monteagudo, Steven  12 WAC-MR               1:35.52    1:29.08 BRNZ     6  
 12 Wu, Will T          11 GATE-MR              1:31.03    1:29.47 BRNZ     5  
                  43.32     1:29.47 (46.15)                                        
 13 Halverstadt, Luke   11 Manhattan Makos-MR   1:38.31    1:29.67 BRNZ     4  
                  42.85     1:29.67 (46.82)                                        
 14 Cheng, Terran       11 GATE-MR              1:31.85    1:29.81 BRNZ     3  
                  43.70     1:29.81 (46.11)                                        
 15 Kroon, Eric         11 WAC-MR               1:32.26    1:31.48 BRNZ     2  
 16 Reynolds, Ben       11 RedTails-MR          1:33.47    1:31.50 BRNZ     1  
                  44.30     1:31.50 (47.20)                                        
 17 Melendez- Munoz, E  12 RedTails-MR          1:39.53    1:32.33 BRNZ   
                  42.53     1:32.33 (49.80)                                        
 18 Peetz, Frederick L  11 BASC-MR              1:41.83    1:32.82 BRNZ   
                  44.74     1:32.82 (48.08)                                        
 18 Giammona, Steven R  12 Express Swimming-MR  1:34.87    1:32.82 BRNZ   
                  44.30     1:32.82 (48.52)                                        
 20 Drummond, Jared     12 APEX-MR              1:39.53    1:33.43 BRNZ   
                  43.87     1:33.43 (49.56)                                        
 21 Abela, George       11 GATE-MR              1:36.44    1:34.48 BRNZ   
                  44.98     1:34.48 (49.50)                                        
 22 Makatura, Robby A   11 NYCC-MR              1:36.19    1:34.94 BRNZ   
                  46.42     1:34.94 (48.52)                                        
 23 Collazo, Christoph  11 APEX-MR              1:39.30    1:35.16 BRNZ   
                  45.30     1:35.16 (49.86)                                        
 24 Milcetic, Christop  12 Express Swimming-MR  1:38.72    1:36.63 BRNZ   
 25 Walter, Brendan E   12 Express Swimming-MR  1:47.87    1:39.06 BRNZ   
                  48.33     1:39.06 (50.73)                                        
 26 Ochalek, Peter J    11 Express Swimming-MR  1:58.62    1:50.19 BRNZ   
                  51.44     1:50.19 (58.75)                                        
 -- Tyka, Philip        12 GATE-MR              1:35.23         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  44.54          DQ (46.70)                                        
Non-Award Division  
  1 Hilario, Dalwin F   12 RedTails-MR          1:29.46    1:15.03 SILV   
                  34.90     1:15.03 (40.13)                                        
  2 Woolmington, Gabri  11 Manhattan Makos-MR   1:27.00    1:17.76 SILV   
                  39.14     1:17.76 (38.62)                                        
  3 Kvasnitskiy, Nikit  11 NYCC-MR              1:24.28    1:20.20 SILV   
                  39.25     1:20.20 (40.95)                                        
  4 Yang, Sean          12 RI Marlins-MR             NT    1:20.61 SILV   
  5 Bushati, Aldo       12 APEX-MR              1:23.87    1:20.75 SILV   
                  38.59     1:20.75 (42.16)                                        
  6 Pena, Matt          11 APEX-MR              1:24.92    1:21.34 SILV   
                  38.39     1:21.34 (42.95)                                        
  7 Wu, Ryan H          11 GATE-MR              1:27.63    1:21.97 SILV   
                  40.90     1:21.97 (41.07)                                        
  8 Alexandrov, Alexan  12 APEX-MR              1:26.40    1:22.16 SILV   
 -- Vasilkoff, Daniel   11 NYCC-MR              1:24.89         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Mohanakrishnan, Hr  12 NYCC-MR              1:45.77         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Bravo, Pedro J      11 Badger-MR            1:37.16         DQ        
      No Show Penalty Event
                1:46.06                                                            
 -- Brown, Cal C        12 NYCC-MR              1:31.67         NS        
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:37.99  JO
              2:57.99  SILV
              2:58.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:58.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Alexandrov, Alexan  12 APEX-MR              3:00.45    2:55.03 SILV   
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.59  JO
                42.79  SILV
                42.80  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 42.80
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Li, Max J           11 WEST-MR                48.67      43.11 BRNZ    20  
  2 Wu, Will T          11 GATE-MR                44.87      43.20 BRNZ    17  
  3 Berreto, Samuel     12 UN-MR                  45.45      43.43 BRNZ    16  
  4 Ambrosio, Jordan    12 RedTails-MR            43.95      43.54 BRNZ    15  
  5 Abela, George       11 GATE-MR                44.85      43.63 BRNZ    13.5
  5 Cheng, Terran       11 GATE-MR                44.34      43.63 BRNZ    13.5
  7 Tien, Allen         11 GATE-MR                43.88      44.06 BRNZ    12  
  8 Villalobos, Matt J  12 APEX-MR                44.32      44.08 BRNZ    11  
  9 Meade, Henry        11 RedTails-MR            44.38      44.34 BRNZ     9  
 10 Hartigan, Christop  11 Badger-MR              44.02      44.76 BRNZ     7  
 11 Sanchez, Roger      11 RedTails-MR            46.47      44.78 BRNZ     6  
 12 Rodriguez, Anthony  12 UN-MR                  44.46      44.81 BRNZ     5  
 13 Kvasnitskiy, Nikit  11 NYCC-MR                44.25      45.17 BRNZ     4  
 14 Portoviejo, Charle  11 RedTails-MR            46.51      46.58 BRNZ     3  
 15 Golin, Jacob        11 Unhes-Mr-MR            47.25      46.65 BRNZ     2  
 16 Giammona, Steven R  12 Express Swimming-MR    44.39      46.73 BRNZ     1  
 17 Greenidge, Owen     12 MAD-MR                 45.49      46.83 BRNZ   
 18 Abraham, Anthony T  11 GAEL-MR                47.68      47.46 BRNZ   
 19 Drummond, Jared     12 APEX-MR                47.41      48.19 BRNZ   
 20 Tsai, Joey          12 GATE-MR                48.54      48.86 BRNZ   
 21 Milcetic, Christop  12 Express Swimming-MR    49.64      48.89 BRNZ   
 22 Peetz, Frederick L  11 BASC-MR                46.75      48.90 BRNZ   
 23 Ye, Jay             11 GATE-MR                49.88      48.93 BRNZ   
 24 Makatura, Robby A   11 NYCC-MR                48.52      48.94 BRNZ   
 25 Polito, Mark A      11 HS-MR                  49.31      49.35 BRNZ   
 26 Lupea, David A      11 NYCC-MR                49.06      49.53 BRNZ   
 27 Halverstadt, Luke   11 Manhattan Makos-MR     51.24      50.13 BRNZ   
 28 Weller, Frederik P  11 WEST-MR                48.53      50.41 BRNZ   
 29 Sisk, Griffin       12 NYCC-MR                50.77      51.51 BRNZ   
 30 Reynolds, Ben       11 RedTails-MR            52.55      52.73 BRNZ   
 31 Cooney, Jack B      12 NYCC-MR                56.15      53.81 BRNZ   
 32 Tamayev, Ariel      11 GATE-MR                52.00      54.39 BRNZ   
 33 Walter, Brendan E   12 Express Swimming-MR    55.35      54.45 BRNZ   
 34 Melendez- Munoz, E  12 RedTails-MR            53.89      56.51 BRNZ   
 -- Nicholson, Kendall  11 UN-MR                  44.78         DQ        
      False start
 -- Pena, Matt          11 APEX-MR                49.99         DQ        
      Arms past hipline
Non-Award Division  
  1 Barnes, Justin      12 MAD-MR                 42.98      39.89 SILV   
  2 Goldberg, Harrison  11 Express Swimming-MR    42.94      40.08 SILV   
  3 Villa, Walter       12 UN-MR                  44.02      40.44 SILV   
  4 Li, Ritz            12 GATE-MR                48.32      41.60 SILV   
  5 Bushati, Aldo       12 APEX-MR                43.39      41.74 SILV   
  6 Woolmington, Gabri  11 Manhattan Makos-MR     45.97      42.32 SILV   
  7 Yam, Cody J         12 Express Swimming-MR    43.70      42.73 SILV   
 -- Mohanakrishnan, Hr  12 NYCC-MR                49.78         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Camaev, Alexander   11 Unhes-Mr-MR            43.55         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:21.59  JO
              1:29.89  SILV
              1:29.90  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:29.90
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Cruz, Ruben         11 UN-MR                1:36.35    1:30.08 BRNZ    20  
                  42.94     1:30.08 (47.14)                                        
  2 Iwanczuk, Max       12 Twisters-MR          1:34.94    1:30.61 BRNZ    17  
                  43.12     1:30.61 (47.49)                                        
  3 Gotlib, Steven      11 WAC-MR               1:30.90    1:30.78 BRNZ    16  
                  43.63     1:30.78 (47.15)                                        
  4 Woolmington, Gabri  11 Manhattan Makos-MR   1:42.69    1:31.84 BRNZ    15  
                  44.23     1:31.84 (47.61)                                        
  5 Barnes, Justin      12 MAD-MR               1:33.29    1:32.10 BRNZ    14  
                  42.74     1:32.10 (49.36)                                        
  6 Abela, George       11 GATE-MR              1:35.43    1:32.30 BRNZ    13  
                  43.68     1:32.30 (48.62)                                        
  7 Wu, Will T          11 GATE-MR              1:39.12    1:32.86 BRNZ    12  
                  44.03     1:32.86 (48.83)                                        
  8 Villalobos, Matt J  12 APEX-MR              1:38.27    1:33.02 BRNZ    11  
                  42.78     1:33.02 (50.24)                                        
  9 Yam, Cody J         12 Express Swimming-MR  1:34.36    1:34.24 BRNZ     9  
                  44.60     1:34.24 (49.64)                                        
 10 Yang, Sean          12 RI Marlins-MR        1:40.26    1:35.68 BRNZ     7  
                  44.38     1:35.68 (51.30)                                        
 11 Hartigan, Christop  11 Badger-MR            1:31.24    1:35.89 BRNZ     6  
                  45.81     1:35.89 (50.08)                                        
 12 Tien, Allen         11 GATE-MR              1:35.68    1:36.34 BRNZ     5  
                  44.82     1:36.34 (51.52)                                        
 13 Cheng, Terran       11 GATE-MR              1:38.73    1:37.35 BRNZ     3.5
                  46.10     1:37.35 (51.25)                                        
 13 Lue, Tyler          12 GATE-MR              1:37.56    1:37.35 BRNZ     3.5
                  46.39     1:37.35 (50.96)                                        
 15 Foley, Mark         11 RI Marlins-MR        1:38.89    1:38.57 BRNZ     2  
                  46.50     1:38.57 (52.07)                                        
 16 Macio, Joshua       12 Twisters-MR          1:40.59    1:38.88 BRNZ     1  
                  46.69     1:38.88 (52.19)                                        
 17 Greenidge, Owen     12 MAD-MR               1:43.96    1:41.54 BRNZ   
                  47.21     1:41.54 (54.33)                                        
 18 Kroon, Eric         11 WAC-MR               1:47.05    1:41.60 BRNZ   
                  47.00     1:41.60 (54.60)                                        
 19 Cullinan, Declan S  11 CIY-MR               1:49.62    1:42.21 BRNZ   
                  47.65     1:42.21 (54.56)                                        
 20 Ye, Jay             11 GATE-MR              1:41.63    1:42.35 BRNZ   
                  49.38     1:42.35 (52.97)                                        
 21 Macio, David        11 Twisters-MR          1:42.51    1:42.97 BRNZ   
                  49.28     1:42.97 (53.69)                                        
 22 Portoviejo, Charle  11 RedTails-MR          1:39.87    1:44.01 BRNZ   
                  48.44     1:44.01 (55.57)                                        
 23 Giammona, Steven R  12 Express Swimming-MR  1:40.48    1:44.55 BRNZ   
                  50.93     1:44.55 (53.62)                                        
 24 Makatura, Robby A   11 NYCC-MR              1:50.29    1:46.53 BRNZ   
                  50.05     1:46.53 (56.48)                                        
 25 Monteagudo, Steven  12 WAC-MR               1:49.58    1:47.04 BRNZ   
                  49.63     1:47.04 (57.41)                                        
 26 Peetz, Frederick L  11 BASC-MR              1:41.75    1:48.07 BRNZ   
                  50.12     1:48.07 (57.95)                                        
 27 Tsai, Joey          12 GATE-MR              1:53.06    1:48.74 BRNZ   
                  51.82     1:48.74 (56.92)                                        
 28 Milcetic, Christop  12 Express Swimming-MR  1:51.26    1:49.13 BRNZ   
                  50.88     1:49.13 (58.25)                                        
 29 Rayee, Robin J      11 NYCC-MR              1:50.46    1:50.07 BRNZ   
                  50.55     1:50.07 (59.52)                                        
 30 Halverstadt, Luke   11 Manhattan Makos-MR   1:54.38    1:50.48 BRNZ   
                  52.12     1:50.48 (58.36)                                        
 31 Weller, Frederik P  11 WEST-MR              1:47.09    1:54.07 BRNZ   
                  52.51   1:54.07 (1:01.56)                                        
 32 Tyka, Philip        12 GATE-MR              1:59.62    1:56.83 BRNZ   
                  54.96   1:56.83 (1:01.87)                                        
 33 Walter, Brendan E   12 Express Swimming-MR  2:09.32    2:01.55 BRNZ   
                  56.39   2:01.55 (1:05.16)                                        
Non-Award Division  
  1 Liu, Alexander      12 GATE-MR              1:29.93    1:25.22 SILV   
                  39.91     1:25.22 (45.31)                                        
  2 Shnitzer, Tomer     11 Manhattan Makos-MR   1:36.58    1:27.76 SILV   
                  42.17     1:27.76 (45.59)                                        
  3 Alexandrov, Alexan  12 APEX-MR              1:33.01    1:29.52 SILV   
                  42.17     1:29.52 (47.35)                                        
  4 Li, Ritz            12 GATE-MR              1:31.93    1:29.63 SILV   
                  41.40     1:29.63 (48.23)                                        
 -- Bravo, Pedro J      11 Badger-MR            1:38.56        DFS        
      Declared false start
 -- Vasilkoff, Daniel   11 NYCC-MR              1:31.54         NS        
 -- Camaev, Alexander   11 Unhes-Mr-MR          1:34.96         NS        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                31.59  JO
                38.69  SILV
                38.70  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 38.70
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Macio, David        11 Twisters-MR            41.73      39.49 BRNZ    20  
  2 Nicholson, Kendall  11 UN-MR                  39.76      39.61 BRNZ    17  
  3 Drummond, Jared     12 APEX-MR                40.12      39.82 BRNZ    16  
  4 Sanchez, Roger      11 RedTails-MR            39.21      40.05 BRNZ    15  
  5 Berreto, Samuel     12 UN-MR                  43.04      40.86 BRNZ    14  
  6 Halverstadt, Luke   11 Manhattan Makos-MR     44.51      41.86 BRNZ    13  
  7 Abela, George       11 GATE-MR                45.33      42.10 BRNZ    12  
  8 Melendez- Munoz, E  12 RedTails-MR            47.69      42.26 BRNZ    11  
  9 Cheng, Terran       11 GATE-MR                52.13      42.90 BRNZ     9  
 10 Scarlatos, John W   11 RedTails-MR            42.47      43.22 BRNZ     7  
 11 Collazo, Christoph  11 APEX-MR                45.07      43.29 BRNZ     6  
 12 Ye, Jay             11 GATE-MR                42.98      43.33 BRNZ     5  
 13 Yam, Cody J         12 Express Swimming-MR    45.32      43.43 BRNZ     4  
 14 Li, Ritz            12 GATE-MR                44.04      43.67 BRNZ     3  
 15 Tien, Allen         11 GATE-MR                42.26      44.11 BRNZ     2  
 16 Perpall, Tyler H    11 Express Swimming-MR    49.20      44.43 BRNZ     1  
 17 Meade, Henry        11 RedTails-MR            48.81      44.56 BRNZ   
 18 Reynolds, Ben       11 RedTails-MR            46.20      44.76 BRNZ   
 19 Weller, Frederik P  11 WEST-MR                40.99      45.39 BRNZ   
 20 Langhorn, Devin     11 UN-MR                  46.18      45.44 BRNZ   
 21 Cooney, Jack B      12 NYCC-MR                50.27      46.72 BRNZ   
 22 Cullinan, Declan S  11 CIY-MR                 48.30      46.80 BRNZ   
 23 Tamayev, Ariel      11 GATE-MR                49.12      47.93 BRNZ   
 24 Greenidge, Owen     12 MAD-MR                 45.25      48.28 BRNZ   
 25 Portoviejo, Charle  11 RedTails-MR            47.40      48.88 BRNZ   
 26 Moreno, Justin      11 UN-MR                  54.32      50.07 BRNZ   
 27 Peetz, Frederick L  11 BASC-MR                47.45      51.15 BRNZ   
 28 Ochalek, Peter J    11 Express Swimming-MR    57.95      51.18 BRNZ   
 29 Rojas, Jordan       11 UN-MR                  49.69      53.05 BRNZ   
 30 Hajagos-Clausen, A  12 RedTails-MR          1:00.30      56.59 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Shnitzer, Tomer     11 Manhattan Makos-MR     39.66      35.55 SILV   
  2 Villalobos, Matt J  12 APEX-MR                38.75      36.72 SILV   
  3 Diarra, Mohammed    12 UN-MR                  38.98      37.12 SILV   
  4 Wu, Will T          11 GATE-MR                42.32      37.61 SILV   
  5 Gebhart, Tyler      11 Badger-MR              43.21      37.90 SILV   
  6 Liu, Alexander      12 GATE-MR                40.02      37.97 SILV   
  7 Kvasnitskiy, Nikit  11 NYCC-MR                44.00      38.04 SILV   
  8 Wu, Ryan H          11 GATE-MR                39.88      38.64 SILV   
  9 Rodriguez, Anthony  12 UN-MR                  39.32      38.65 SILV   
 -- Brown, Cal C        12 NYCC-MR                42.29         NS        
 -- Camaev, Alexander   11 Unhes-Mr-MR            40.46         NS        
 -- Mohanakrishnan, Hr  12 NYCC-MR                45.61         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:12.59  JO
              1:26.99  SILV
              1:27.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:27.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Golin, Jacob        11 Unhes-Mr-MR          1:25.94    1:26.06 SILV    20  
                  39.73     1:26.06 (46.33)                                        
BRNZ - Division  
  1 Chapski, Kole       11 Manhattan Makos-MR   1:30.66    1:29.46 BRNZ    20  
                  40.54     1:29.46 (48.92)                                        
  2 Tsai, Joey          12 GATE-MR              1:27.22    1:30.56 BRNZ    17  
                  40.98     1:30.56 (49.58)                                        
  3 Kvasnitskiy, Nikit  11 NYCC-MR              1:33.63    1:30.65 BRNZ    16  
                  40.80     1:30.65 (49.85)                                        
  4 Ye, Jay             11 GATE-MR              1:32.40    1:30.85 BRNZ    15  
                  42.97     1:30.85 (47.88)                                        
  5 Brink, Sam M        11 JCCT-MR              1:35.97    1:31.55 BRNZ    14  
                  43.58     1:31.55 (47.97)                                        
  6 Scarlatos, John W   11 RedTails-MR          1:46.78    1:37.06 BRNZ    13  
                  42.30     1:37.06 (54.76)                                        
  7 Abela, George       11 GATE-MR              1:51.58    1:37.54 BRNZ    12  
                  44.62     1:37.54 (52.92)                                        
  8 Li, Ritz            12 GATE-MR              1:42.01    1:40.31 BRNZ    11  
                  44.33     1:40.31 (55.98)                                        
  9 Halverstadt, Luke   11 Manhattan Makos-MR   1:48.75    1:40.51 BRNZ     9  
                  43.26     1:40.51 (57.25)                                        
Non-Award Division  
  1 Bushati, Aldo       12 APEX-MR              1:29.23    1:20.58 SILV   
                  36.88     1:20.58 (43.70)                                        
  2 Woolmington, Gabri  11 Manhattan Makos-MR   1:29.50    1:21.28 SILV   
                  37.73     1:21.28 (43.55)                                        
  3 Wong, Kevin         12 HS-MR                1:27.32    1:26.27 SILV   
                  38.66     1:26.27 (47.61)                                        
  4 Wu, Ryan H          11 GATE-MR              1:30.60    1:26.96 SILV   
                  41.23     1:26.96 (45.73)                                        
 -- Abraham, Anthony T  11 GAEL-MR              1:35.41         NS        
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:39.99  JO
              2:57.99  SILV
              2:58.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:58.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Ambrosio, Jordan    12 RedTails-MR          3:55.34    3:18.10 BRNZ    20  
                  42.56     1:32.97 (50.41)     2:25.12 (52.15)     3:18.10 (52.98)
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:11.99  JO
              1:20.59  SILV
              1:20.60  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:20.60
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ye, Jay             11 GATE-MR              1:28.76    1:21.02 BRNZ    20  
                  37.95     1:21.02 (43.07)                                        
  2 Hartigan, Christop  11 Badger-MR            1:23.15    1:21.66 BRNZ    17  
                  39.49     1:21.66 (42.17)                                        
  3 Nicholson, Kendall  11 UN-MR                1:25.23    1:21.91 BRNZ    16  
                  39.36     1:21.91 (42.55)                                        
  4 Golin, Jacob        11 Unhes-Mr-MR          1:25.35    1:22.16 BRNZ    15  
                  37.05     1:22.16 (45.11)                                        
  5 Rodriguez, Anthony  12 UN-MR                1:26.76    1:22.19 BRNZ    14  
                  38.37     1:22.19 (43.82)                                        
  6 Kvasnitskiy, Nikit  11 NYCC-MR              1:25.17    1:22.43 BRNZ    13  
                  38.07     1:22.43 (44.36)                                        
  7 Chapski, Kole       11 Manhattan Makos-MR   1:25.04    1:22.65 BRNZ    12  
                  39.08     1:22.65 (43.57)                                        
  8 Diarra, Mohammed    12 UN-MR                1:23.28    1:22.84 BRNZ    11  
                  38.62     1:22.84 (44.22)                                        
  9 Wu, Ryan H          11 GATE-MR              1:25.52    1:23.12 BRNZ     9  
                  39.62     1:23.12 (43.50)                                        
 10 Wu, Will T          11 GATE-MR              1:35.42    1:23.16 BRNZ     7  
                  40.12     1:23.16 (43.04)                                        
 11 Tsai, Joey          12 GATE-MR              1:23.63    1:23.33 BRNZ     6  
                  37.87     1:23.33 (45.46)                                        
 12 Abela, George       11 GATE-MR              1:26.06    1:23.85 BRNZ     5  
                  40.30     1:23.85 (43.55)                                        
 13 Scarlatos, John W   11 RedTails-MR          1:28.94    1:23.90 BRNZ     4  
                  37.53     1:23.90 (46.37)                                        
 14 Yam, Cody J         12 Express Swimming-MR  1:26.47    1:26.25 BRNZ     3  
                  40.94     1:26.25 (45.31)                                        
 15 Sanchez, Roger      11 RedTails-MR          1:24.52    1:26.89 BRNZ     2  
                  40.18     1:26.89 (46.71)                                        
 16 Tien, Allen         11 GATE-MR              1:40.14    1:27.27 BRNZ     1  
                  42.27     1:27.27 (45.00)                                        
 17 Cheng, Terran       11 GATE-MR              1:32.04    1:27.35 BRNZ   
                  40.40     1:27.35 (46.95)                                        
 18 Polito, Mark A      11 HS-MR                1:29.77    1:28.00 BRNZ   
                  40.88     1:28.00 (47.12)                                        
 19 Berreto, Samuel     12 UN-MR                1:35.22    1:28.78 BRNZ   
                  41.94     1:28.78 (46.84)                                        
 20 McPhillips, Aidan   11 GAEL-MR              1:52.33    1:28.81 BRNZ   
                  40.11     1:28.81 (48.70)                                        
 21 Drummond, Jared     12 APEX-MR              1:32.91    1:29.59 BRNZ   
                  41.32     1:29.59 (48.27)                                        
 22 Greenidge, Owen     12 MAD-MR               1:32.69    1:31.14 BRNZ   
                  42.16     1:31.14 (48.98)                                        
 23 Weller, Frederik P  11 WEST-MR              1:29.15    1:31.17 BRNZ   
                  40.30     1:31.17 (50.87)                                        
 24 Reynolds, Ben       11 RedTails-MR          1:37.16    1:31.18 BRNZ   
                  42.17     1:31.18 (49.01)                                        
 25 Makatura, Robby A   11 NYCC-MR              1:33.85    1:31.89 BRNZ   
                  43.72     1:31.89 (48.17)                                        
 26 Goldberg, Harrison  11 Express Swimming-MR  1:41.78    1:31.92 BRNZ   
                  42.52     1:31.92 (49.40)                                        
 27 Cruz, Ruben         11 UN-MR                1:38.74    1:32.87 BRNZ   
                  45.22     1:32.87 (47.65)                                        
 28 Langhorn, Devin     11 UN-MR                1:36.40    1:33.93 BRNZ   
                  45.39     1:33.93 (48.54)                                        
 29 Tyka, Philip        12 GATE-MR              1:38.60    1:35.57 BRNZ   
                  43.22     1:35.57 (52.35)                                        
 30 Moreno, Justin      11 UN-MR                1:44.49    1:39.35 BRNZ   
 31 Rojas, Jordan       11 UN-MR                1:47.07    1:42.19 BRNZ   
                  47.62     1:42.19 (54.57)                                        
 32 Tamayev, Ariel      11 GATE-MR              1:39.02    1:43.05 BRNZ   
                  46.09     1:43.05 (56.96)                                        
 33 Arabov, Avraham     11 Aquaflames-MR        2:15.00    1:53.29 BRNZ   
                  56.28     1:53.29 (57.01)                                        
 34 Monov, Alexander    11 Aquaflames-MR        2:10.00    2:04.96 BRNZ   
                1:00.52   2:04.96 (1:04.44)                                        
 -- Lupea, David A      11 NYCC-MR              1:32.86         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  38.54          DQ (47.13)                                        
Non-Award Division  
  1 Villalobos, Matt J  12 APEX-MR              1:23.67    1:16.69 SILV   
                  34.37     1:16.69 (42.32)                                        
  2 Bushati, Aldo       12 APEX-MR              1:20.84    1:17.75 SILV   
                  35.05     1:17.75 (42.70)                                        
  3 Barnes, Justin      12 MAD-MR               1:24.70    1:18.16 SILV   
 -- Liu, Alexander      12 GATE-MR              1:24.22         NS        
 -- Hajagos-Clausen, A  12 RedTails-MR          1:49.37         NS        
 -- Mohanakrishnan, Hr  12 NYCC-MR              1:41.99         NS        
 -- Camaev, Alexander   11 Unhes-Mr-MR          1:26.78         NS        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:30.49  JO
              2:55.09  SILV
              2:55.10  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:55.10
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Olender, Philip S   11 Twisters-MR          2:55.75    2:55.75 BRNZ    20  
                  40.08     1:27.93 (47.85)     2:16.83 (48.90)     2:55.75 (38.92)
  2 Sanchez, Roger      11 RedTails-MR          3:35.24    3:02.61 BRNZ    17  
                  40.62     1:25.05 (44.43)     2:20.67 (55.62)     3:02.61 (41.94)
  3 Nordstrom, Dylan L  11 Badger-MR            3:04.91    3:08.77 BRNZ    16  
                  40.04     1:27.14 (47.10)     2:27.01 (59.87)     3:08.77 (41.76)
  4 Walter, Brendan E   12 Express Swimming-MR  3:41.48    3:31.98 BRNZ    15  
                  46.95     1:39.59 (52.64)   2:44.89 (1:05.30)     3:31.98 (47.09)
Non-Award Division  
  1 Shnitzer, Tomer     11 Manhattan Makos-MR   3:03.57    2:45.34 SILV   
                  37.77     1:21.06 (43.29)     2:09.46 (48.40)     2:45.34 (35.88)
  2 Alexandrov, Alexan  12 APEX-MR              2:59.96    2:47.15 SILV   
                  34.34     1:19.29 (44.95)     2:10.44 (51.15)     2:47.15 (36.71)
  3 Woolmington, Gabri  11 Manhattan Makos-MR   2:58.44    2:50.94 SILV   
                  38.93     1:21.31 (42.38)     2:13.28 (51.97)     2:50.94 (37.66)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.99  JO
                26.79  SILV
                26.80  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 26.80
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Arguedas, Kenneth   14 MAD-MR                 27.31      27.29 BRNZ    20  
  2 Didenko, David      14 Unhes-Mr-MR            28.60      27.56 BRNZ    17  
  3 Chen, Alan          14 GATE-MR                30.29      27.71 BRNZ    16  
  4 Gutierrez, Oman M   13 MAD-MR                 28.15      27.88 BRNZ    15  
  5 Kleemann, Perry M   13 Express Swimming-MR    28.51      27.91 BRNZ    14  
  6 Clark, Kevin        13 MAD-MR                 28.18      28.01 BRNZ    13  
  7 Zaharchenko, Micha  13 Manhattan Makos-MR     30.00      28.02 BRNZ    12  
  8 Altawab, Mostafa    13 HS-MR                  28.43      28.10 BRNZ    11  
  9 Uberti, Marcos A    14 NYCC-MR                28.62      28.23 BRNZ     9  
 10 Whitfield, George   13 NYCC-MR                29.06      28.44 BRNZ     7  
 11 Ruf, Jason E        13 HS-MR                  27.97      28.45 BRNZ     6  
 12 Langendorfer, Matt  13 Manhattan Makos-MR     29.83      28.46 BRNZ     5  
 13 Johnson, Chaz L     14 NYCC-MR                28.39      28.52 BRNZ     4  
 14 Lara, Jeffery       13 UN-MR                  29.61      29.13 BRNZ     3  
 15 Hwang, Austin       14 GATE-MR                28.02      29.16 BRNZ     2  
 16 Zhenilenko, Alan P  14 Unhes-Mr-MR            29.94      29.21 BRNZ     1  
 17 Maloney, Bobby D    13 HS-MR                  27.98      29.56 BRNZ   
 18 Chen, Simon         14 GATE-MR                29.20      29.58 BRNZ   
 19 Gao, Owen Z         13 Twisters-MR            29.79      29.78 BRNZ   
 20 Elkhouly, Marwan A  13 HS-MR                  30.65      29.86 BRNZ   
 21 Chan, Kurtis        13 GATE-MR                30.10      29.95 BRNZ   
 22 Wan, Horace         14 GATE-MR                29.68      30.31 BRNZ   
 23 Sanchez, Wanderlei  13 MAD-MR                 30.80      30.52 BRNZ   
 24 Stepanian, Nichola  14 RI Marlins-MR          31.53      30.55 BRNZ   
 24 Ferran, Raul        13 MAD-MR                 31.84      30.55 BRNZ   
 26 Simon, Ernesto G    13 Twisters-MR            30.92      30.62 BRNZ   
 27 Leal, Johnny        13 RedTails-MR            31.07      30.83 BRNZ   
 28 Boylan Grey, Danil  14 Manhattan Makos-MR     30.10      30.95 BRNZ   
 28 Martinez, Christop  13 RedTails-MR            30.63      30.95 BRNZ   
 30 Stora, Michael      13 WAC-MR                 33.74      31.11 BRNZ   
 31 Tan, Jerry          13 GATE-MR                31.20      31.50 BRNZ   
 32 Pena, Michael A     14 APEX-MR                   NT      31.54 BRNZ   
 33 DiSanto, Michael P  13 WEST-MR                30.98      31.61 BRNZ   
 34 Marsala, Charles    13 WAC-MR                 31.72      31.92 BRNZ   
 35 Lee, Aidan          13 GATE-MR                31.91      32.85 BRNZ   
 36 Guariglia, Andrew   13 Express Swimming-MR    32.09      33.19 BRNZ   
 37 Raiola, A J J       13 HS-MR                  36.32      33.28 BRNZ   
 38 Chau, Brian         13 GATE-MR                33.68      33.81 BRNZ   
 39 Wo, Dylan           13 GATE-MR                36.28      33.94 BRNZ   
 40 Lafontant, Severin  14 CAS-MR                 31.95      34.09 BRNZ   
 41 Gurevich, Brendan   13 Express Swimming-MR    33.56      34.82 BRNZ   
 42 Lucas, CJ J         14 APEX-MR                41.37      41.03 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Lucre, Benjamin     13 UN-MR                  27.35      25.40 SILV   
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.99  JO
                59.59  SILV
                59.60  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 59.60
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Cusack-McPartlin,   14 WAC-MR               1:02.08      59.85 BRNZ    20  
                  28.50       59.85 (31.35)                                        
  2 Kleemann, Perry M   13 Express Swimming-MR  1:02.76    1:00.68 BRNZ    17  
                  28.90     1:00.68 (31.78)                                        
  3 Lombardo, Nicholas  13 WAC-MR               1:02.12    1:00.74 BRNZ    16  
                  29.47     1:00.74 (31.27)                                        
  4 Koton, Edward       13 UN-MR                1:02.04    1:01.06 BRNZ    15  
                  29.25     1:01.06 (31.81)                                        
  5 Clark, Kevin        13 MAD-MR               1:02.75    1:01.58 BRNZ    14  
                  29.08     1:01.58 (32.50)                                        
  6 Gutierrez, Oman M   13 MAD-MR               1:02.74    1:01.71 BRNZ    13  
                  28.77     1:01.71 (32.94)                                        
  7 Chen, Alan          14 GATE-MR              1:04.20    1:02.33 BRNZ    12  
                  30.29     1:02.33 (32.04)                                        
  8 Whitfield, George   13 NYCC-MR              1:04.31    1:02.88 BRNZ    11  
                  30.10     1:02.88 (32.78)                                        
  9 Uberti, Marcos A    14 NYCC-MR              1:07.13    1:03.19 BRNZ     9  
                  29.43     1:03.19 (33.76)                                        
 10 Johnson, Chaz L     14 NYCC-MR              1:03.99    1:03.22 BRNZ     7  
                  30.01     1:03.22 (33.21)                                        
 11 Hwang, Austin       14 GATE-MR              1:02.75    1:04.01 BRNZ     6  
                  30.90     1:04.01 (33.11)                                        
 12 Langendorfer, Matt  13 Manhattan Makos-MR   1:03.69    1:05.51 BRNZ     5  
                  31.72     1:05.51 (33.79)                                        
 13 Lara, Jeffery       13 UN-MR                1:12.36    1:05.86 BRNZ     4  
                  30.83     1:05.86 (35.03)                                        
 14 Zhenilenko, Alan P  14 Unhes-Mr-MR          1:05.94    1:06.04 BRNZ     3  
                  31.88     1:06.04 (34.16)                                        
 15 Chen, Simon         14 GATE-MR              1:05.34    1:06.11 BRNZ     2  
                  31.08     1:06.11 (35.03)                                        
 16 Wan, Horace         14 GATE-MR              1:04.64    1:06.16 BRNZ     1  
                  31.51     1:06.16 (34.65)                                        
 17 Gao, Owen Z         13 Twisters-MR          1:06.64    1:06.38 BRNZ   
                  31.49     1:06.38 (34.89)                                        
 18 Zaharchenko, Micha  13 Manhattan Makos-MR        NT    1:06.72 BRNZ   
                  30.95     1:06.72 (35.77)                                        
 19 Polanco, Dan        14 MAD-MR               1:02.19    1:07.55 BRNZ   
 20 Thompson, Edward    14 BASC-MR              1:07.36    1:07.58 BRNZ   
                  32.86     1:07.58 (34.72)                                        
 21 Stepanian, Nichola  14 RI Marlins-MR        1:08.97    1:08.04 BRNZ   
                  33.13     1:08.04 (34.91)                                        
 22 Tan, Jerry          13 GATE-MR              1:10.15    1:08.45 BRNZ   
                  32.41     1:08.45 (36.04)                                        
 23 Martinez, Christop  13 RedTails-MR          1:08.21    1:08.84 BRNZ   
                  32.84     1:08.84 (36.00)                                        
 24 Simon, Ernesto G    13 Twisters-MR          1:13.75    1:09.29 BRNZ   
                  33.10     1:09.29 (36.19)                                        
 25 Ferran, Raul        13 MAD-MR               1:10.34    1:09.56 BRNZ   
                  31.96     1:09.56 (37.60)                                        
 26 Akdas, Rasim R      13 Twisters-MR          1:12.25    1:09.57 BRNZ   
                  33.25     1:09.57 (36.32)                                        
 27 Yang, Vincent M     13 Twisters-MR          1:10.09    1:09.60 BRNZ   
                  33.08     1:09.60 (36.52)                                        
 28 DiSanto, Michael P  13 WEST-MR              1:10.14    1:09.74 BRNZ   
                  33.67     1:09.74 (36.07)                                        
 29 Boylan Grey, Danil  14 Manhattan Makos-MR   1:07.11    1:09.85 BRNZ   
                  34.92     1:09.85 (34.93)                                        
 30 Pena, Michael A     14 APEX-MR              1:08.82    1:09.89 BRNZ   
                  32.68     1:09.89 (37.21)                                        
 31 Chan, Kurtis        13 GATE-MR              1:14.48    1:10.24 BRNZ   
                  34.11     1:10.24 (36.13)                                        
 32 Guariglia, Andrew   13 Express Swimming-MR  1:09.21    1:10.91 BRNZ   
                  34.35     1:10.91 (36.56)                                        
 33 Leal, Johnny        13 RedTails-MR          1:13.32    1:11.01 BRNZ   
                  33.59     1:11.01 (37.42)                                        
 34 Thompson, Richard   13 BASC-MR              1:09.60    1:12.63 BRNZ   
                  34.36     1:12.63 (38.27)                                        
 35 Angles, Lucas J     13 Manhattan Makos-MR   1:13.12    1:12.93 BRNZ   
                  34.75     1:12.93 (38.18)                                        
 36 Lee, Aidan          13 GATE-MR              1:15.30    1:19.24 BRNZ   
                  33.96     1:19.24 (45.28)                                        
 37 Kroon, Jonathan     13 WAC-MR               1:21.32    1:20.41 BRNZ   
                  36.97     1:20.41 (43.44)                                        
 38 Chau, Brian         13 GATE-MR              1:21.32    1:24.18 BRNZ   
 39 Wo, Dylan           13 GATE-MR              1:23.19    1:32.23 BRNZ   
                  42.10     1:32.23 (50.13)                                        
 40 Lucas, CJ J         14 APEX-MR              1:37.43    1:40.02 BRNZ   
                  46.32     1:40.02 (53.70)                                        
Non-Award Division  
  1 Lucre, Benjamin     13 UN-MR                1:02.41      57.43 SILV   
                  26.83       57.43 (30.60)                                        
 -- Serbin, Ivan        14 BASC-MR              1:09.17         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:59.99  JO
              2:18.09  SILV
              2:18.10  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:18.10
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Chen, Alan          14 GATE-MR              2:25.28    2:19.49 BRNZ    20  
                  32.56     1:08.35 (35.79)     1:44.58 (36.23)     2:19.49 (34.91)
  2 Hwang, Austin       14 GATE-MR              2:22.74    2:19.88 BRNZ    17  
                  30.11     1:05.44 (35.33)     1:43.97 (38.53)     2:19.88 (35.91)
  3 Gutierrez, Oman M   13 MAD-MR               2:26.25    2:20.38 BRNZ    16  
                  31.81     1:08.48 (36.67)     1:46.27 (37.79)     2:20.38 (34.11)
  4 Wan, Horace         14 GATE-MR              2:24.52    2:20.48 BRNZ    15  
                  31.50     1:08.27 (36.77)     1:46.00 (37.73)     2:20.48 (34.48)
  5 Clark, Kevin        13 MAD-MR               2:26.23    2:21.90 BRNZ    14  
                  31.60     1:07.40 (35.80)     1:45.70 (38.30)     2:21.90 (36.20)
  6 Zhenilenko, Alan P  14 Unhes-Mr-MR          2:24.73    2:22.18 BRNZ    13  
                  32.01     1:08.03 (36.02)     1:45.86 (37.83)     2:22.18 (36.32)
  7 Langendorfer, Matt  13 Manhattan Makos-MR   2:39.51    2:23.08 BRNZ    12  
                  31.43     1:08.15 (36.72)     1:46.22 (38.07)     2:23.08 (36.86)
  8 Martinez, Christop  13 RedTails-MR          2:38.25    2:24.52 BRNZ    11  
                  32.51     1:09.25 (36.74)     1:48.05 (38.80)     2:24.52 (36.47)
  9 Chen, Simon         14 GATE-MR              2:29.11    2:24.64 BRNZ     9  
                  31.76     1:08.20 (36.44)     1:45.82 (37.62)     2:24.64 (38.82)
 10 Gao, Owen Z         13 Twisters-MR          2:33.23    2:24.74 BRNZ     7  
                  31.35     1:07.21 (35.86)     1:46.05 (38.84)     2:24.74 (38.69)
 11 Johnson, Chaz L     14 NYCC-MR              2:26.41    2:28.04 BRNZ     6  
                  31.12     1:07.64 (36.52)     1:46.89 (39.25)     2:28.04 (41.15)
 12 Zaharchenko, Micha  13 Manhattan Makos-MR        NT    2:28.68 BRNZ     5  
                  32.96     1:11.20 (38.24)     1:52.40 (41.20)     2:28.68 (36.28)
 13 Guariglia, Andrew   13 Express Swimming-MR  2:31.22    2:29.15 BRNZ     4  
                  34.07     1:12.21 (38.14)     1:51.82 (39.61)     2:29.15 (37.33)
 14 Tan, Jerry          13 GATE-MR              2:28.84    2:29.41 BRNZ     3  
                  33.16     1:10.63 (37.47)     1:49.93 (39.30)     2:29.41 (39.48)
 15 DiSanto, Michael P  13 WEST-MR              2:25.08    2:29.70 BRNZ     2  
                  32.34     1:10.30 (37.96)     1:49.77 (39.47)     2:29.70 (39.93)
 16 Polanco, Dan        14 MAD-MR               2:23.57    2:29.90 BRNZ     1  
 17 Simon, Ernesto G    13 Twisters-MR          2:34.62    2:30.47 BRNZ   
                  34.48     1:12.97 (38.49)     1:53.43 (40.46)     2:30.47 (37.04)
 18 Lara, Jeffery       13 UN-MR                2:36.55    2:31.46 BRNZ   
                  30.52     1:07.97 (37.45)     1:49.84 (41.87)     2:31.46 (41.62)
 19 Ferran, Raul        13 MAD-MR               2:40.23    2:35.67 BRNZ   
                  32.96     1:12.30 (39.34)     1:55.13 (42.83)     2:35.67 (40.54)
 20 Pena, Michael A     14 APEX-MR              2:39.33    2:36.65 BRNZ   
                  32.39     1:10.18 (37.79)     1:52.82 (42.64)     2:36.65 (43.83)
 21 Leal, Johnny        13 RedTails-MR          2:44.16    2:42.51 BRNZ   
                  34.41     1:12.77 (38.36)     1:58.55 (45.78)     2:42.51 (43.96)
 22 Lee, Aidan          13 GATE-MR              2:56.32    2:59.21 BRNZ   
                  35.83     1:19.86 (44.03)     2:10.86 (51.00)     2:59.21 (48.35)
 23 Wo, Dylan           13 GATE-MR              3:19.13    3:04.59 BRNZ   
                  38.34                             2:17.63 ( )     3:04.59 (46.96)
 24 Chau, Brian         13 GATE-MR              3:08.12    3:09.55 BRNZ   
                  37.31     1:25.87 (48.56)     2:18.35 (52.48)     3:09.55 (51.20)
Non-Award Division  
  1 Kleemann, Perry M   13 Express Swimming-MR  2:18.65    2:14.05 SILV   
                  29.32     1:03.50 (34.18)     1:39.58 (36.08)     2:14.05 (34.47)
 -- Serbin, Ivan        14 BASC-MR              2:26.44         NS        
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:21.99  JO
              5:50.60  QUAL Bronze Champs Qual.
              5:50.99  SILV
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 5:50.60
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Guariglia, Andrew   13 Express Swimming-MR  6:58.37    6:39.71 BRNZ    20  
                  33.98     1:11.90 (37.92)     1:51.63 (39.73)     2:32.16 (40.53)
        3:13.57 (41.41)     3:54.99 (41.42)     4:36.45 (41.46)     5:17.63 (41.18)
        5:58.90 (41.27)     6:39.71 (40.81)                                        
Non-Award Division  
  1 Cusack-McPartlin,   14 WAC-MR               5:55.54    5:48.21 QUAL   
                  31.04     1:06.11 (35.07)     1:41.82 (35.71)     2:17.75 (35.93)
        2:53.61 (35.86)     3:30.19 (36.58)     4:05.67 (35.48)     4:41.50 (35.83)
        5:15.75 (34.25)     5:48.21 (32.46)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:02.99  JO
              1:16.49  SILV
              1:16.50  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:16.50
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Zaharchenko, Micha  13 Manhattan Makos-MR   1:16.51    1:17.36 BRNZ    20  
                  38.65     1:17.36 (38.71)                                        
  2 Arguedas, Kenneth   14 MAD-MR               1:20.45    1:17.44 BRNZ    17  
                  36.68     1:17.44 (40.76)                                        
  3 DiSanto, Michael P  13 WEST-MR              1:19.85    1:17.56 BRNZ    16  
                  38.19     1:17.56 (39.37)                                        
  4 Pena, Michael A     14 APEX-MR              1:21.37    1:17.59 BRNZ    15  
                  38.61     1:17.59 (38.98)                                        
  5 Didenko, David      14 Unhes-Mr-MR          1:18.13    1:17.65 BRNZ    14  
  6 Zhenilenko, Alan P  14 Unhes-Mr-MR          1:18.82    1:18.03 BRNZ    13  
                  39.36     1:18.03 (38.67)                                        
  7 Martinez, Christop  13 RedTails-MR          1:35.21    1:18.31 BRNZ    12  
                  38.74     1:18.31 (39.57)                                        
  8 Johnson, Chaz L     14 NYCC-MR              1:17.09    1:18.69 BRNZ    11  
                  38.11     1:18.69 (40.58)                                        
  9 Chen, Simon         14 GATE-MR              1:21.76    1:18.89 BRNZ     9  
                  38.39     1:18.89 (40.50)                                        
 10 Gutierrez, Oman M   13 MAD-MR               1:20.83    1:19.95 BRNZ     7  
                  39.37     1:19.95 (40.58)                                        
 11 Wan, Horace         14 GATE-MR              1:21.67    1:20.65 BRNZ     6  
                  39.82     1:20.65 (40.83)                                        
 12 Lara, Jeffery       13 UN-MR                1:32.09    1:23.14 BRNZ     5  
 13 Tan, Jerry          13 GATE-MR              1:27.15    1:24.99 BRNZ     4  
                  41.66     1:24.99 (43.33)                                        
 14 Boylan Grey, Danil  14 Manhattan Makos-MR   1:17.25    1:25.65 BRNZ     3  
                  41.18     1:25.65 (44.47)                                        
 15 Chan, Kurtis        13 GATE-MR              1:25.31    1:25.77 BRNZ     2  
                  41.27     1:25.77 (44.50)                                        
 16 Gurevich, Brendan   13 Express Swimming-MR  1:25.78    1:26.52 BRNZ     1  
                  43.38     1:26.52 (43.14)                                        
 17 Leal, Johnny        13 RedTails-MR          1:36.12    1:27.31 BRNZ   
                  41.11     1:27.31 (46.20)                                        
 18 Guariglia, Andrew   13 Express Swimming-MR  1:24.19    1:27.49 BRNZ   
                  43.16     1:27.49 (44.33)                                        
 19 Lee, Aidan          13 GATE-MR              1:29.25    1:27.56 BRNZ   
                  42.31     1:27.56 (45.25)                                        
 20 Ferran, Raul        13 MAD-MR               1:30.85    1:29.48 BRNZ   
                  43.63     1:29.48 (45.85)                                        
 21 Chau, Brian         13 GATE-MR              1:35.15    1:30.18 BRNZ   
                  42.72     1:30.18 (47.46)                                        
 22 Marsala, Charles    13 WAC-MR               1:25.40    1:30.33 BRNZ   
 23 Stepanian, Nichola  14 RI Marlins-MR        1:29.64    1:33.06 BRNZ   
 24 Lafontant, Severin  14 CAS-MR               1:35.35    1:33.14 BRNZ   
 25 Wo, Dylan           13 GATE-MR              1:35.54    1:35.79 BRNZ   
                  44.20     1:35.79 (51.59)                                        
 26 Lucas, CJ J         14 APEX-MR              1:58.42    1:51.06 BRNZ   
                  52.86     1:51.06 (58.20)                                        
Non-Award Division  
  1 Lucre, Benjamin     13 UN-MR                1:22.08    1:11.00 SILV   
                  34.18     1:11.00 (36.82)                                        
  2 Chen, Alan          14 GATE-MR              1:17.46    1:13.35 SILV   
                  36.56     1:13.35 (36.79)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:16.99  JO
              2:35.49  SILV
              2:35.50  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:35.50
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Whitfield, George   13 NYCC-MR              2:47.38    2:43.01 BRNZ    20  
                  38.06     1:19.99 (41.93)     2:02.36 (42.37)     2:43.01 (40.65)
  2 Hwang, Austin       14 GATE-MR              2:45.67    2:43.32 BRNZ    17  
                  37.94     1:20.27 (42.33)     2:03.03 (42.76)     2:43.32 (40.29)
  3 Johnson, Chaz L     14 NYCC-MR              2:51.23    2:52.06 BRNZ    16  
  4 Boylan Grey, Danil  14 Manhattan Makos-MR   3:07.84    2:55.30 BRNZ    15  
                  40.99   2:55.30 (2:14.31)                                        
  5 Tan, Jerry          13 GATE-MR              3:00.54    3:01.14 BRNZ    14  
                                                    3:01.14 ( )         3:01.14 ( )
  6 Lee, Aidan          13 GATE-MR              3:19.51    3:13.82 BRNZ    13  
                  44.11     1:35.54 (51.43)     2:26.17 (50.63)     3:13.82 (47.65)
Non-Award Division  
  1 Hammam, Khaled      13 Manhattan Makos-MR   2:39.56    2:30.83 SILV   
                  34.67     1:13.31 (38.64)     1:53.50 (40.19)     2:30.83 (37.33)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.99  JO
              1:21.49  SILV
              1:21.50  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:21.50
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Uberti, Marcos A    14 NYCC-MR              1:25.60    1:21.66 BRNZ    20  
                  37.29     1:21.66 (44.37)                                        
  2 Wan, Horace         14 GATE-MR              1:22.51    1:22.04 BRNZ    17  
                  38.69     1:22.04 (43.35)                                        
  3 Martinez, Christop  13 RedTails-MR          1:24.13    1:22.07 BRNZ    16  
                  39.43     1:22.07 (42.64)                                        
  4 Chan, Kurtis        13 GATE-MR              1:25.33    1:22.29 BRNZ    15  
                  39.02     1:22.29 (43.27)                                        
  5 Gao, Owen Z         13 Twisters-MR          1:26.10    1:22.39 BRNZ    14  
                  39.01     1:22.39 (43.38)                                        
  6 Hammam, Khaled      13 Manhattan Makos-MR   1:30.00    1:23.74 BRNZ    13  
                  38.95     1:23.74 (44.79)                                        
  7 Chen, Alan          14 GATE-MR              1:30.58    1:24.83 BRNZ    12  
                  41.14     1:24.83 (43.69)                                        
  8 Angles, Lucas J     13 Manhattan Makos-MR   1:33.52    1:25.11 BRNZ    11  
                  41.16     1:25.11 (43.95)                                        
  9 Simon, Ernesto G    13 Twisters-MR          1:26.44    1:26.02 BRNZ     9  
                  40.59     1:26.02 (45.43)                                        
 10 DiSanto, Michael P  13 WEST-MR              1:29.26    1:27.22 BRNZ     7  
                  41.28     1:27.22 (45.94)                                        
 11 Guariglia, Andrew   13 Express Swimming-MR  1:30.68    1:29.57 BRNZ     6  
                  43.31     1:29.57 (46.26)                                        
 12 Zhenilenko, Alan P  14 Unhes-Mr-MR          1:34.36    1:29.74 BRNZ     5  
                  42.87     1:29.74 (46.87)                                        
 13 Hwang, Austin       14 GATE-MR              1:29.88    1:31.16 BRNZ     4  
                  42.40     1:31.16 (48.76)                                        
 14 Thompson, Edward    14 BASC-MR              1:34.99    1:31.58 BRNZ     3  
                  42.90     1:31.58 (48.68)                                        
 15 Yang, Vincent M     13 Twisters-MR          1:38.14    1:32.08 BRNZ     2  
                  43.77     1:32.08 (48.31)                                        
 16 Kroon, Jonathan     13 WAC-MR               1:44.80    1:36.52 BRNZ     1  
                  44.79     1:36.52 (51.73)                                        
 17 Chau, Brian         13 GATE-MR              1:39.61    1:37.17 BRNZ   
                  45.90     1:37.17 (51.27)                                        
 18 Thompson, Richard   13 BASC-MR              1:37.15    1:38.69 BRNZ   
                  46.78     1:38.69 (51.91)                                        
 19 Boylan Grey, Danil  14 Manhattan Makos-MR   1:48.63    1:46.83 BRNZ   
                  48.33     1:46.83 (58.50)                                        
Non-Award Division  
  1 Zaharchenko, Micha  13 Manhattan Makos-MR        NT    1:19.06 SILV   
                  36.97     1:19.06 (42.09)                                        
  2 Langendorfer, Matt  13 Manhattan Makos-MR   1:24.01    1:21.09 SILV   
                  38.81     1:21.09 (42.28)                                        
 -- Gutierrez, Oman M   13 MAD-MR               1:21.99         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.19  JO
              2:53.99  SILV
              2:54.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:54.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Martinez, Christop  13 RedTails-MR          3:08.94    2:55.54 BRNZ    20  
                  40.82     1:25.60 (44.78)     2:10.60 (45.00)     2:55.54 (44.94)
  2 Zaharchenko, Micha  13 Manhattan Makos-MR   3:00.00    2:55.56 BRNZ    17  
                  39.07     1:23.85 (44.78)     2:10.78 (46.93)     2:55.56 (44.78)
  3 Altawab, Mostafa    13 HS-MR                3:00.88    2:55.68 BRNZ    16  
                  38.61     1:24.91 (46.30)     2:11.12 (46.21)     2:55.68 (44.56)
  4 Lee, Aidan          13 GATE-MR              2:59.32    2:55.72 BRNZ    15  
                  39.02     1:24.75 (45.73)     2:11.51 (46.76)     2:55.72 (44.21)
  5 Johnson, Chaz L     14 NYCC-MR              2:59.22    2:59.26 BRNZ    14  
                  39.26     1:24.74 (45.48)     2:12.75 (48.01)     2:59.26 (46.51)
  6 Gao, Owen Z         13 Twisters-MR          3:11.18    3:02.06 BRNZ    13  
                  42.40     1:28.55 (46.15)     2:16.14 (47.59)     3:02.06 (45.92)
  7 Simon, Ernesto G    13 Twisters-MR          3:03.59    3:02.57 BRNZ    12  
                  41.81     1:27.57 (45.76)     2:15.44 (47.87)     3:02.57 (47.13)
  8 Elkhouly, Marwan A  13 HS-MR                3:01.45    3:03.98 BRNZ    11  
                  41.24     1:28.22 (46.98)     2:16.62 (48.40)     3:03.98 (47.36)
  9 Chan, Kurtis        13 GATE-MR              3:09.09    3:04.08 BRNZ     9  
                  41.17     1:28.36 (47.19)     2:16.86 (48.50)     3:04.08 (47.22)
 10 Hwang, Austin       14 GATE-MR              3:13.56    3:09.95 BRNZ     7  
                  43.11     1:31.11 (48.00)     2:20.15 (49.04)     3:09.95 (49.80)
 11 DiSanto, Michael P  13 WEST-MR              3:11.55    3:14.43 BRNZ     6  
                  44.92     1:33.77 (48.85)     2:24.76 (50.99)     3:14.43 (49.67)
 12 Ruf, Jason E        13 HS-MR                3:28.86    3:35.77 BRNZ     5  
                  49.02     1:45.04 (56.02)     2:42.93 (57.89)     3:35.77 (52.84)
 13 Maloney, Bobby D    13 HS-MR                3:38.44    3:37.43 BRNZ     4  
                  49.45     1:44.62 (55.17)     2:41.36 (56.74)     3:37.43 (56.07)
Non-Award Division  
  1 Wan, Horace         14 GATE-MR              2:55.23    2:51.38 SILV   
                  38.57     1:23.44 (44.87)     2:07.82 (44.38)     2:51.38 (43.56)
  2 Didenko, David      14 Unhes-Mr-MR          2:54.24    2:51.86 SILV   
                  38.42     1:23.11 (44.69)     2:07.55 (44.44)     2:51.86 (44.31)
  3 Langendorfer, Matt  13 Manhattan Makos-MR   3:00.00    2:52.09 SILV   
                  39.27     1:23.37 (44.10)     2:08.49 (45.12)     2:52.09 (43.60)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.59  JO
              1:11.60  QUAL Bronze Champs Qual.
              1:11.99  SILV
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:11.60
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Clark, Kevin        13 MAD-MR               1:14.20    1:12.48 BRNZ    20  
                  32.35     1:12.48 (40.13)                                        
  2 Koton, Edward       13 UN-MR                1:16.20    1:13.46 BRNZ    17  
                  33.63     1:13.46 (39.83)                                        
  3 Whitfield, George   13 NYCC-MR              1:17.40    1:13.53 BRNZ    16  
                  33.82     1:13.53 (39.71)                                        
  4 Lombardo, Nicholas  13 WAC-MR               1:18.74    1:15.12 BRNZ    15  
                  34.83     1:15.12 (40.29)                                        
  5 Lara, Jeffery       13 UN-MR                1:19.39    1:16.18 BRNZ    14  
                  33.16     1:16.18 (43.02)                                        
  6 Chen, Simon         14 GATE-MR              1:19.98    1:16.80 BRNZ    13  
                  34.17     1:16.80 (42.63)                                        
  7 Langendorfer, Matt  13 Manhattan Makos-MR   1:19.71    1:17.01 BRNZ    12  
                  36.17     1:17.01 (40.84)                                        
  8 Kleemann, Perry M   13 Express Swimming-MR  1:30.30    1:17.87 BRNZ    11  
                  35.87     1:17.87 (42.00)                                        
  9 Simon, Ernesto G    13 Twisters-MR          1:22.29    1:17.90 BRNZ     9  
                  36.28     1:17.90 (41.62)                                        
 10 Hammam, Khaled      13 Manhattan Makos-MR   1:14.70    1:19.81 BRNZ     7  
                  34.84     1:19.81 (44.97)                                        
 11 Tan, Jerry          13 GATE-MR              1:34.44    1:20.37 BRNZ     6  
                  37.51     1:20.37 (42.86)                                        
 12 Johnson, Chaz L     14 NYCC-MR              1:19.36    1:20.60 BRNZ     5  
                  37.00     1:20.60 (43.60)                                        
 13 Polanco, Dan        14 MAD-MR               1:14.20    1:21.08 BRNZ     4  
                  36.27     1:21.08 (44.81)                                        
 14 Zhenilenko, Alan P  14 Unhes-Mr-MR          1:24.82    1:21.16 BRNZ     3  
                  37.34     1:21.16 (43.82)                                        
 15 Ferran, Raul        13 MAD-MR               1:21.42    1:21.62 BRNZ     2  
                  36.92     1:21.62 (44.70)                                        
 16 Wan, Horace         14 GATE-MR              1:23.41    1:22.07 BRNZ     1  
                  38.47     1:22.07 (43.60)                                        
 17 Hwang, Austin       14 GATE-MR              1:21.65    1:23.74 BRNZ   
                  37.90     1:23.74 (45.84)                                        
 18 Chan, Kurtis        13 GATE-MR              1:23.18    1:25.04 BRNZ   
                  39.27     1:25.04 (45.77)                                        
 19 Leal, Johnny        13 RedTails-MR          1:36.80    1:25.88 BRNZ   
                  35.79     1:25.88 (50.09)                                        
 20 Stepanian, Nichola  14 RI Marlins-MR        1:24.03    1:26.61 BRNZ   
                  40.09     1:26.61 (46.52)                                        
 21 Angles, Lucas J     13 Manhattan Makos-MR   1:33.11    1:32.31 BRNZ   
                  41.73     1:32.31 (50.58)                                        
 -- Akdas, Rasim R      13 Twisters-MR          1:30.36         DQ        
      One hand touch
                  42.41          DQ (51.81)                                        
Non-Award Division  
  1 Chen, Alan          14 GATE-MR              1:12.09    1:10.11 QUAL   
                  32.88     1:10.11 (37.23)                                        
  2 Cusack-McPartlin,   14 WAC-MR               1:14.07    1:11.43 QUAL   
                  33.47     1:11.43 (37.96)                                        
  3 Lucre, Benjamin     13 UN-MR                1:13.87    1:11.61 SILV   
                  31.02     1:11.61 (40.59)                                        
 -- Macias, Sean M      13 BASC-MR              1:18.41         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:23.99  JO
              2:32.59  SILV
              2:32.60  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:32.60
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Altawab, Mostafa    13 HS-MR                2:57.40    2:47.64 BRNZ    20  
                  35.30     1:16.64 (41.34)   2:47.64 (1:31.00)                    
  2 Tan, Jerry          13 GATE-MR              2:51.16    2:56.16 BRNZ    17  
                  37.97     1:23.90 (45.93)     2:10.84 (46.94)     2:56.16 (45.32)
  3 Hwang, Austin       14 GATE-MR              2:56.99    2:56.68 BRNZ    16  
                  39.32     1:26.00 (46.68)     2:12.51 (46.51)     2:56.68 (44.17)
  4 Zhenilenko, Alan P  14 Unhes-Mr-MR          3:13.11    3:00.03 BRNZ    15  
                  39.48     1:25.98 (46.50)     2:13.79 (47.81)     3:00.03 (46.24)
  5 Elkhouly, Marwan A  13 HS-MR                3:13.37    3:02.49 BRNZ    14  
                  38.19     1:22.22 (44.03)     2:10.94 (48.72)     3:02.49 (51.55)
  6 Ruf, Jason E        13 HS-MR                2:57.13    3:03.46 BRNZ    13  
                  37.17     1:27.08 (49.91)     2:19.23 (52.15)     3:03.46 (44.23)
  7 Maloney, Bobby D    13 HS-MR                3:11.92    3:14.88 BRNZ    12  
                  40.75     1:30.77 (50.02)     2:23.15 (52.38)     3:14.88 (51.73)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:13.99  JO
              2:32.99  SILV
              2:33.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:33.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kleemann, Perry M   13 Express Swimming-MR  2:45.18    2:34.51 BRNZ    20  
                  34.40     1:14.17 (39.77)     1:59.81 (45.64)     2:34.51 (34.70)
  2 Didenko, David      14 Unhes-Mr-MR          2:47.59    2:34.70 BRNZ    17  
                  32.51     1:12.62 (40.11)     1:59.03 (46.41)     2:34.70 (35.67)
  3 Langendorfer, Matt  13 Manhattan Makos-MR   2:43.53    2:36.46 BRNZ    16  
                  34.72     1:14.92 (40.20)     1:59.83 (44.91)     2:36.46 (36.63)
  4 Uberti, Marcos A    14 NYCC-MR              2:38.72    2:37.03 BRNZ    15  
                  30.49     1:11.00 (40.51)     1:58.64 (47.64)     2:37.03 (38.39)
  5 Altawab, Mostafa    13 HS-MR                2:41.74    2:37.23 BRNZ    14  
                  32.51     1:13.83 (41.32)     1:58.82 (44.99)     2:37.23 (38.41)
  6 Clark, Kevin        13 MAD-MR               2:43.59    2:40.08 BRNZ    13  
                  31.75     1:14.34 (42.59)     2:03.16 (48.82)     2:40.08 (36.92)
  7 Hwang, Austin       14 GATE-MR              2:40.30    2:40.46 BRNZ    12  
                  36.83     1:17.56 (40.73)     2:05.82 (48.26)     2:40.46 (34.64)
  8 Tan, Jerry          13 GATE-MR              2:41.54    2:40.90 BRNZ    11  
                  36.50     1:20.64 (44.14)     2:04.79 (44.15)     2:40.90 (36.11)
  9 Elkhouly, Marwan A  13 HS-MR                2:42.22    2:41.44 BRNZ     9  
                  35.10     1:15.70 (40.60)     2:03.59 (47.89)     2:41.44 (37.85)
 10 Wan, Horace         14 GATE-MR              2:49.50    2:42.25 BRNZ     7  
                  38.15     1:22.30 (44.15)     2:06.95 (44.65)     2:42.25 (35.30)
 11 Chen, Simon         14 GATE-MR              2:47.94    2:43.11 BRNZ     6  
                  34.71     1:16.60 (41.89)     2:03.15 (46.55)     2:43.11 (39.96)
 12 Sanchez, Wanderlei  13 MAD-MR               2:43.93    2:43.41 BRNZ     5  
                  35.33     1:16.83 (41.50)     2:06.99 (50.16)     2:43.41 (36.42)
 13 Johnson, Chaz L     14 NYCC-MR              2:47.04    2:44.00 BRNZ     4  
                  35.03     1:16.34 (41.31)     2:06.96 (50.62)     2:44.00 (37.04)
 14 Arguedas, Kenneth   14 MAD-MR               2:42.38    2:44.84 BRNZ     3  
                  34.01     1:17.44 (43.43)     2:05.54 (48.10)     2:44.84 (39.30)
 15 Gutierrez, Oman M   13 MAD-MR               2:41.96    2:45.25 BRNZ     2  
                  35.32     1:20.14 (44.82)     2:08.72 (48.58)     2:45.25 (36.53)
 16 Zhenilenko, Alan P  14 Unhes-Mr-MR          2:51.96    2:45.88 BRNZ     1  
                  36.29     1:17.41 (41.12)     2:09.08 (51.67)     2:45.88 (36.80)
 17 DiSanto, Michael P  13 WEST-MR              2:54.52    2:49.34 BRNZ   
                  37.86     1:20.57 (42.71)     2:10.87 (50.30)     2:49.34 (38.47)
 18 Chan, Kurtis        13 GATE-MR              2:55.01    2:51.90 BRNZ   
                  37.80     1:24.93 (47.13)     2:10.80 (45.87)     2:51.90 (41.10)
 19 Maloney, Bobby D    13 HS-MR                2:54.04    2:52.59 BRNZ   
                  39.08     1:21.87 (42.79)     2:15.28 (53.41)     2:52.59 (37.31)
 20 Gao, Owen Z         13 Twisters-MR          2:54.93    2:53.35 BRNZ   
                  39.42     1:28.07 (48.65)     2:16.46 (48.39)     2:53.35 (36.89)
 21 Ferran, Raul        13 MAD-MR               3:03.30    2:56.41 BRNZ   
                  36.47     1:23.27 (46.80)     2:14.56 (51.29)     2:56.41 (41.85)
 22 Raiola, A J J       13 HS-MR                3:07.14    2:59.14 BRNZ   
                  39.81     1:24.26 (44.45)     2:16.20 (51.94)     2:59.14 (42.94)
 23 Lee, Aidan          13 GATE-MR              2:58.80    2:59.32 BRNZ   
                  36.03     1:23.18 (47.15)     2:13.29 (50.11)     2:59.32 (46.03)
 24 Lafontant, Severin  14 CAS-MR               3:18.53    3:03.99 BRNZ   
                  40.33     1:29.58 (49.25)     2:24.85 (55.27)     3:03.99 (39.14)
 25 Marsala, Charles    13 WAC-MR               3:06.29    3:05.03 BRNZ   
                  42.32     1:31.74 (49.42)     2:25.44 (53.70)     3:05.03 (39.59)
 26 Gurevich, Brendan   13 Express Swimming-MR  3:06.30    3:06.55 BRNZ   
                  40.38     1:29.39 (49.01)     2:22.48 (53.09)     3:06.55 (44.07)
 27 Boylan Grey, Danil  14 Manhattan Makos-MR   3:03.01    3:14.03 BRNZ   
                                1:30.83 ( )   2:35.81 (1:04.98)     3:14.03 (38.22)
 -- Pena, Michael A     14 APEX-MR              2:56.86         DQ        
      Arms past hipline - breast
                  36.41     1:19.20 (42.79)   2:19.91 (1:00.71)          DQ (44.93)
Non-Award Division  
  1 Ruf, Jason E        13 HS-MR                2:40.11    2:31.40 SILV   
                  30.36     1:09.00 (38.64)     1:56.92 (47.92)     2:31.40 (34.48)
  2 Whitfield, George   13 NYCC-MR              2:41.08    2:31.43 SILV   
                  33.08     1:12.92 (39.84)     1:57.91 (44.99)     2:31.43 (33.52)
 
Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.79  JO
                25.19  SILV
                25.20  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 25.20
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Young, Chaz N       16 RedTails-MR            25.64      25.36 BRNZ    20  
  2 Mowdawalla, Cyrus   17 GATE-MR                25.48      25.53 BRNZ    16.5
  2 Sanchez, Ryan       17 RedTails-MR            26.08      25.53 BRNZ    16.5
  4 Wong, Jason         16 Twisters-MR            26.19      25.84 BRNZ    15  
  5 Mohlenbrok, Gabrie  15 BASC-MR                25.99      25.86 BRNZ    14  
  6 Cavanaugh, Joe      15 WAC-MR                 26.59      25.95 BRNZ    13  
  7 Zielonka, Maciej    15 NYCC-MR                26.95      26.06 BRNZ    12  
  8 Bachoo, Eric        16 GATE-MR                26.39      26.13 BRNZ    11  
  9 Mayoll, Bonny N     18 NYCC-MR                25.58      26.20 BRNZ     9  
 10 Limage, Patrick J   16 Unhes-Mr-MR            27.14      26.39 BRNZ     7  
 11 Shteynberg, Samuel  15 HS-MR                  26.41      26.40 BRNZ     6  
 12 Araujo, Devontae G  17 CIY-MR                 26.37      26.70 BRNZ     5  
 13 Ren, Harry          15 CIY-MR                 26.93      26.73 BRNZ     4  
 14 De la Rosa, Alexis  16 APEX-MR                26.68      26.97 BRNZ     3  
 15 Guzman, Anthony L   15 RedTails-MR            26.43      27.18 BRNZ     2  
 16 Medina, Milton D    16 APEX-MR                27.48      27.35 BRNZ     1  
 17 Bamme, Mark L       16 Unhes-Mr-MR            26.92      27.49 BRNZ   
 18 White, Colin        15 Express Swimming-MR    27.92      27.98 BRNZ   
 19 Townley, Nicholas   15 WEST-MR                28.39      28.08 BRNZ   
 20 Reddick-DaCruz, Ka  16 MAD-MR                 30.01      28.37 BRNZ   
 21 Gazdoiu, Victor     15 RI Marlins-MR          29.07      28.64 BRNZ   
 22 Wong, Bryan         15 UN-MR                  29.75      28.66 BRNZ   
 23 Ciric, Milos        15 RI Marlins-MR          29.66      28.69 BRNZ   
 24 McGoldrick, Michae  15 Express Swimming-MR    28.32      28.79 BRNZ   
 25 Griffith, Keyshawn  16 GATE-MR                28.02      28.89 BRNZ   
 26 Haynes II, Dylan R  15 CIY-MR                 29.69      28.91 BRNZ   
 27 Williams, Jared A   15 CAS-MR                 30.61      29.18 BRNZ   
 28 Kardach, Bruce J    15 Express Swimming-MR    34.68      32.28 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Sarbanes, Alex C    15 Twisters-MR            26.33      25.04 SILV   
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                51.99  JO
                54.49  SILV
                54.50  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 54.50
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Mowdawalla, Cyrus   17 GATE-MR                55.64      55.92 BRNZ    20  
                  26.63       55.92 (29.29)                                        
  2 Cavanaugh, Joe      15 WAC-MR                 56.93      56.38 BRNZ    17  
                  27.42       56.38 (28.96)                                        
  3 Min, Eddy D         16 Twisters-MR            56.59      56.56 BRNZ    16  
                  27.21       56.56 (29.35)                                        
  4 Sarbanes, Alex C    15 Twisters-MR            57.13      56.91 BRNZ    15  
                  27.04       56.91 (29.87)                                        
  5 Zielonka, Maciej    15 NYCC-MR                59.00      57.07 BRNZ    14  
                  27.11       57.07 (29.96)                                        
  6 Young, Chaz N       16 RedTails-MR            57.99      57.26 BRNZ    13  
                  27.57       57.26 (29.69)                                        
  7 Guzman, Anthony L   15 RedTails-MR            57.84      57.55 BRNZ    12  
                  27.38       57.55 (30.17)                                        
  8 Mohlenbrok, Gabrie  15 BASC-MR                58.97      57.66 BRNZ    11  
                  27.99       57.66 (29.67)                                        
  9 Wong, Jason         16 Twisters-MR            56.86      57.86 BRNZ     9  
                  27.71       57.86 (30.15)                                        
 10 Streeter, Myles     16 CAS-MR                 56.54      59.16 BRNZ     7  
                  28.07       59.16 (31.09)                                        
 11 De la Rosa, Alexis  16 APEX-MR              1:00.43      59.67 BRNZ     6  
                  29.05       59.67 (30.62)                                        
 12 Diaz, Muppet A      17 MAD-MR                 58.43      59.72 BRNZ     5  
                  28.12       59.72 (31.60)                                        
 13 Jakobczyk, Nichola  15 Twisters-MR          1:01.72      59.86 BRNZ     4  
                  28.78       59.86 (31.08)                                        
 14 Bachoo, Eric        16 GATE-MR                59.49      59.91 BRNZ     3  
                  28.19       59.91 (31.72)                                        
 15 Limage, Patrick J   16 Unhes-Mr-MR            59.77      59.99 BRNZ     2  
                  28.25       59.99 (31.74)                                        
 16 Emanuel, Camille    18 MAD-MR                 57.08    1:00.00 BRNZ     1  
                  28.21     1:00.00 (31.79)                                        
 17 Serman, Trevor W    15 APEX-MR              1:00.07    1:00.02 BRNZ   
                  28.77     1:00.02 (31.25)                                        
 18 Sanchez, Ryan       17 RedTails-MR            59.86    1:00.20 BRNZ   
                  28.35     1:00.20 (31.85)                                        
 19 Townley, Nicholas   15 WEST-MR              1:01.34    1:01.17 BRNZ   
                  29.61     1:01.17 (31.56)                                        
 20 McGoldrick, Michae  15 Express Swimming-MR  1:01.54    1:02.51 BRNZ   
                  29.95     1:02.51 (32.56)                                        
 21 Griffith, Keyshawn  16 GATE-MR              1:05.98    1:03.00 BRNZ   
                  30.56     1:03.00 (32.44)                                        
 22 Sakoff, Nicholas T  15 Manhattan Makos-MR   1:05.19    1:04.26 BRNZ   
                  31.28     1:04.26 (32.98)                                        
 23 Ciric, Milos        15 RI Marlins-MR        1:07.17    1:04.46 BRNZ   
                  31.47     1:04.46 (32.99)                                        
 24 Medina, Milton D    16 APEX-MR              1:03.41    1:04.73 BRNZ   
                  30.57     1:04.73 (34.16)                                        
 25 Wong, Bryan         15 UN-MR                1:08.61    1:05.80 BRNZ   
                  31.07     1:05.80 (34.73)                                        
 26 Gazdoiu, Victor     15 RI Marlins-MR        1:09.57    1:06.30 BRNZ   
                  30.92     1:06.30 (35.38)                                        
 27 Reddick-DaCruz, Ka  16 MAD-MR               1:06.35    1:06.31 BRNZ   
                  30.28     1:06.31 (36.03)                                        
 28 Williams, Jared A   15 CAS-MR               1:06.82    1:07.05 BRNZ   
 29 Alexandrov, Nickol  15 APEX-MR              1:10.43    1:13.67 BRNZ   
                  34.48     1:13.67 (39.19)                                        
 30 Watson, Lanar       16 CAS-MR               1:24.86    1:23.93 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Escobar, Alex       17 Twisters-MR            55.94      53.90 SILV   
                  25.82       53.90 (28.08)                                        
 -- Araujo, Devontae G  17 CIY-MR               1:00.97         NS        
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:53.99  JO
              1:57.99  SILV
              1:58.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:58.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Orman-Kollmar, Max  16 APEX-MR              1:58.05    2:00.61 BRNZ    20  
                  27.16       57.50 (30.34)     1:29.16 (31.66)     2:00.61 (31.45)
  2 Cavanaugh, Joe      15 WAC-MR               2:02.55    2:02.47 BRNZ    17  
                  27.84       58.50 (30.66)     1:30.32 (31.82)     2:02.47 (32.15)
  3 Mercado, David      16 MAD-MR               2:08.67    2:02.94 BRNZ    16  
                  25.97       56.27 (30.30)     1:30.04 (33.77)     2:02.94 (32.90)
  4 Morales, Alexander  15 Twisters-MR          2:07.80    2:03.11 BRNZ    15  
                  27.76       58.76 (31.00)     1:31.60 (32.84)     2:03.11 (31.51)
  5 Escobar, Alex       17 Twisters-MR          2:09.05    2:03.85 BRNZ    14  
                  27.08       58.30 (31.22)     1:31.83 (33.53)     2:03.85 (32.02)
  6 Guzman, Anthony L   15 RedTails-MR          2:09.66    2:04.98 BRNZ    13  
                  27.29       58.93 (31.64)     1:32.04 (33.11)     2:04.98 (32.94)
  7 Min, Eddy D         16 Twisters-MR          2:08.35    2:06.40 BRNZ    12  
                  28.17       59.78 (31.61)     1:32.89 (33.11)     2:06.40 (33.51)
  8 Mowdawalla, Cyrus   17 GATE-MR              2:06.31    2:06.68 BRNZ    11  
                  28.23       59.34 (31.11)     1:32.78 (33.44)     2:06.68 (33.90)
  9 Mohlenbrok, Gabrie  15 BASC-MR              2:13.67    2:07.99 BRNZ     9  
                  31.33     1:03.33 (32.00)     1:36.82 (33.49)     2:07.99 (31.17)
 10 Young, Chaz N       16 RedTails-MR          2:09.62    2:08.49 BRNZ     7  
                  28.31     1:01.07 (32.76)     1:35.57 (34.50)     2:08.49 (32.92)
 11 Serman, Trevor W    15 APEX-MR              2:15.19    2:09.09 BRNZ     6  
                  29.55     1:02.67 (33.12)     1:36.78 (34.11)     2:09.09 (32.31)
 12 Hidalgo, Omar       18 MAD-MR               2:02.12    2:09.20 BRNZ     5  
                  28.01       59.71 (31.70)     1:34.25 (34.54)     2:09.20 (34.95)
 13 Wong, Jason         16 Twisters-MR          2:04.37    2:09.66 BRNZ     4  
                  28.88     1:01.00 (32.12)     1:35.33 (34.33)     2:09.66 (34.33)
 14 McGoldrick, Michae  15 Express Swimming-MR  2:11.07    2:10.27 BRNZ     3  
                  29.95     1:02.79 (32.84)     1:36.47 (33.68)     2:10.27 (33.80)
 15 Zielonka, Maciej    15 NYCC-MR              2:11.73    2:10.97 BRNZ     2  
                  28.47     1:00.71 (32.24)     1:35.35 (34.64)     2:10.97 (35.62)
 16 Diaz, Muppet A      17 MAD-MR               2:14.14    2:13.03 BRNZ     1  
                  29.56     1:03.89 (34.33)     1:39.44 (35.55)     2:13.03 (33.59)
 17 Townley, Nicholas   15 WEST-MR              2:13.65    2:14.12 BRNZ   
                  31.30     1:05.47 (34.17)     1:40.27 (34.80)     2:14.12 (33.85)
 18 Sanchez, Ryan       17 RedTails-MR          2:12.50    2:14.42 BRNZ   
                  28.09     1:02.25 (34.16)     1:38.21 (35.96)     2:14.42 (36.21)
 19 Emanuel, Camille    18 MAD-MR               2:12.96    2:14.52 BRNZ   
                  28.55     1:01.28 (32.73)     1:37.26 (35.98)     2:14.52 (37.26)
 20 Limage, Patrick J   16 Unhes-Mr-MR          2:18.83    2:15.66 BRNZ   
                  30.69     1:05.73 (35.04)     1:41.83 (36.10)     2:15.66 (33.83)
 21 Bachoo, Eric        16 GATE-MR              2:21.09    2:19.00 BRNZ   
                  28.97     1:03.67 (34.70)     1:41.26 (37.59)     2:19.00 (37.74)
 22 Medina, Milton D    16 APEX-MR              2:17.86    2:19.25 BRNZ   
                  30.68     1:03.99 (33.31)     1:41.04 (37.05)     2:19.25 (38.21)
 23 De la Rosa, Alexis  16 APEX-MR              2:19.97    2:19.39 BRNZ   
                  30.37     1:05.04 (34.67)     1:42.06 (37.02)     2:19.39 (37.33)
 24 Sakoff, Nicholas T  15 Manhattan Makos-MR   2:18.59    2:19.63 BRNZ   
                  31.93     1:07.38 (35.45)     1:43.99 (36.61)     2:19.63 (35.64)
 25 Alexandrov, Nickol  15 APEX-MR              2:47.71    2:37.94 BRNZ   
                                                    1:55.84 ( )     2:37.94 (42.10)
 26 Williams, Jared A   15 CAS-MR               2:38.65    2:39.34 BRNZ   
                  34.88                             1:57.97 ( )     2:39.34 (41.37)
 27 Watson, Lanar       16 CAS-MR               3:17.82    3:11.87 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Kravetz, Chase H    16 Express Swimming-MR  2:00.88    1:55.03 SILV   
                  25.37       54.19 (28.82)     1:24.44 (30.25)     1:55.03 (30.59)
 
Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:10.99  JO
              5:17.99  SILV
              5:18.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 5:18.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Guzman, Anthony L   15 RedTails-MR          6:00.54    5:45.83 BRNZ    20  
                  28.87     1:01.93 (33.06)     1:36.36 (34.43)     2:11.88 (35.52)
        2:47.95 (36.07)     3:23.88 (35.93)     3:59.74 (35.86)     4:35.88 (36.14)
        5:12.05 (36.17)     5:45.83 (33.78)                                        
  2 McGoldrick, Michae  15 Express Swimming-MR  5:53.01    5:49.43 BRNZ    17  
                  29.60     1:02.29 (32.69)     1:37.26 (34.97)     2:13.11 (35.85)
        2:49.11 (36.00)     3:25.31 (36.20)     4:01.92 (36.61)     4:38.36 (36.44)
        5:14.80 (36.44)     5:49.43 (34.63)                                        
  3 Young, Chaz N       16 RedTails-MR          6:07.66    5:55.24 BRNZ    16  
                  30.31     1:03.75 (33.44)     1:38.89 (35.14)     2:14.79 (35.90)
        2:51.06 (36.27)     3:28.15 (37.09)     4:04.89 (36.74)     4:42.87 (37.98)
        5:18.75 (35.88)     5:55.24 (36.49)                                        
  4 Sanchez, Ryan       17 RedTails-MR          6:05.98    6:04.21 BRNZ    15  
                  30.14     1:04.12 (33.98)     1:39.17 (35.05)     2:15.71 (36.54)
        2:53.34 (37.63)     3:29.67 (36.33)     4:08.39 (38.72)     4:46.73 (38.34)
        5:26.29 (39.56)     6:04.21 (37.92)                                        
  5 Sakoff, Nicholas T  15 Manhattan Makos-MR   6:51.81    6:09.31 BRNZ    14  
                  32.92     1:09.30 (36.38)     1:46.72 (37.42)     2:23.65 (36.93)
        3:01.34 (37.69)     3:38.99 (37.65)     4:16.85 (37.86)     4:54.84 (37.99)
        5:32.65 (37.81)     6:09.31 (36.66)                                        
  6 Tousi, Arya M       16 Express Swimming-MR  7:05.78    6:48.14 BRNZ    13  
                  33.59     1:10.71 (37.12)     1:51.98 (41.27)     2:34.08 (42.10)
        3:14.65 (40.57)     3:55.58 (40.93)     4:41.53 (45.95)     5:25.54 (44.01)
        6:07.16 (41.62)     6:48.14 (40.98)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                59.99  JO
              1:03.89  SILV
              1:03.90  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:03.90
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Morales, Alexander  15 Twisters-MR          1:06.06    1:05.71 BRNZ    20  
                  32.29     1:05.71 (33.42)                                        
  2 Sanchez, Ryan       17 RedTails-MR          1:05.79    1:06.63 BRNZ    17  
                  32.52     1:06.63 (34.11)                                        
  3 Zielonka, Maciej    15 NYCC-MR              1:06.83    1:06.67 BRNZ    16  
                  32.30     1:06.67 (34.37)                                        
  4 Limage, Patrick J   16 Unhes-Mr-MR          1:09.26    1:07.04 BRNZ    15  
                  33.23     1:07.04 (33.81)                                        
  5 Kravetz, Chase H    16 Express Swimming-MR  1:09.27    1:07.83 BRNZ    14  
                  31.83     1:07.83 (36.00)                                        
  6 Streeter, Myles     16 CAS-MR               1:06.65    1:07.84 BRNZ    13  
                  32.49     1:07.84 (35.35)                                        
  7 Mowdawalla, Cyrus   17 GATE-MR              1:08.63    1:08.11 BRNZ    12  
                  33.34     1:08.11 (34.77)                                        
  8 Serman, Trevor W    15 APEX-MR              1:10.22    1:08.29 BRNZ    11  
                  33.30     1:08.29 (34.99)                                        
  9 Escobar, Alex       17 Twisters-MR          1:06.60    1:08.56 BRNZ     9  
                  33.47     1:08.56 (35.09)                                        
 10 Hidalgo, Omar       18 MAD-MR               1:04.30    1:08.87 BRNZ     7  
                  32.37     1:08.87 (36.50)                                        
 11 Wong, Jason         16 Twisters-MR          1:08.90    1:09.01 BRNZ     6  
                  33.52     1:09.01 (35.49)                                        
 12 Cavanaugh, Joe      15 WAC-MR               1:12.22    1:09.25 BRNZ     5  
                  33.47     1:09.25 (35.78)                                        
 13 Young, Chaz N       16 RedTails-MR          1:12.34    1:09.90 BRNZ     4  
                  34.88     1:09.90 (35.02)                                        
 14 Mohlenbrok, Gabrie  15 BASC-MR              1:15.20    1:11.02 BRNZ     3  
 15 Townley, Nicholas   15 WEST-MR              1:08.36    1:11.13 BRNZ     2  
                  35.04     1:11.13 (36.09)                                        
 16 De la Rosa, Alexis  16 APEX-MR              1:11.52    1:11.87 BRNZ     1  
                  35.65     1:11.87 (36.22)                                        
 17 Sakoff, Nicholas T  15 Manhattan Makos-MR   1:11.65    1:12.31 BRNZ   
                  35.21     1:12.31 (37.10)                                        
 18 Jakobczyk, Nichola  15 Twisters-MR          1:10.28    1:13.30 BRNZ   
                  35.94     1:13.30 (37.36)                                        
 19 Sarbanes, Alex C    15 Twisters-MR          1:07.31    1:14.01 BRNZ   
                  36.10     1:14.01 (37.91)                                        
 20 Emanuel, Camille    18 MAD-MR               1:11.33    1:15.50 BRNZ   
                  36.48     1:15.50 (39.02)                                        
 21 Bachoo, Eric        16 GATE-MR              1:15.54    1:15.92 BRNZ   
                  36.80     1:15.92 (39.12)                                        
 22 Reddick-DaCruz, Ka  16 MAD-MR               1:23.65    1:17.73 BRNZ   
                  38.42     1:17.73 (39.31)                                        
 23 Griffith, Keyshawn  16 GATE-MR              1:19.18    1:19.15 BRNZ   
                  38.84     1:19.15 (40.31)                                        
 24 Medina, Milton D    16 APEX-MR              1:23.59    1:19.51 BRNZ   
                  40.03     1:19.51 (39.48)                                        
 25 McGoldrick, Michae  15 Express Swimming-MR  1:19.94    1:19.60 BRNZ   
                  39.07     1:19.60 (40.53)                                        
 26 Wong, Bryan         15 UN-MR                1:20.81    1:20.14 BRNZ   
 27 Williams, Jared A   15 CAS-MR               1:20.46    1:22.00 BRNZ   
                  39.99     1:22.00 (42.01)                                        
 28 Alexandrov, Nickol  15 APEX-MR              1:33.31    1:31.17 BRNZ   
                  43.97     1:31.17 (47.20)                                        
 29 Watson, Lanar       16 CAS-MR               1:49.82    1:42.41 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Mercado, David      16 MAD-MR               1:05.64    1:03.36 SILV   
                  30.37     1:03.36 (32.99)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:10.99  JO
              2:16.89  SILV
              2:16.90  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:16.90
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Fischer, Chris J    18 APEX-MR              2:18.93    2:19.58 BRNZ    20  
                  31.38     1:07.13 (35.75)     1:44.60 (37.47)     2:19.58 (34.98)
  2 Zielonka, Maciej    15 NYCC-MR              2:24.10    2:22.41 BRNZ    17  
                  33.67     1:09.59 (35.92)     1:45.98 (36.39)     2:22.41 (36.43)
  3 Shteynberg, Samuel  15 HS-MR                2:26.59    2:23.15 BRNZ    16  
                  33.92     1:10.55 (36.63)     1:48.74 (38.19)     2:23.15 (34.41)
  4 Sanchez, Ryan       17 RedTails-MR          2:23.47    2:24.29 BRNZ    15  
                  33.77     1:10.37 (36.60)     1:47.45 (37.08)     2:24.29 (36.84)
  5 Limage, Patrick J   16 Unhes-Mr-MR          2:32.95    2:28.23 BRNZ    14  
                  36.10     1:14.29 (38.19)     1:52.89 (38.60)     2:28.23 (35.34)
  6 Townley, Nicholas   15 WEST-MR              2:27.67    2:32.20 BRNZ    13  
                  37.53     1:15.98 (38.45)     1:54.36 (38.38)     2:32.20 (37.84)
  7 De la Rosa, Alexis  16 APEX-MR              2:39.53    2:38.44 BRNZ    12  
                  36.78     1:16.28 (39.50)     1:57.48 (41.20)     2:38.44 (40.96)
  8 Sanchez, Andersson  15 MAD-MR               2:46.70    2:51.50 BRNZ    11  
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:06.49  JO
              1:10.89  SILV
              1:10.90  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:10.90
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fischer, Chris J    18 APEX-MR              1:11.87    1:11.33 BRNZ    20  
                  33.08     1:11.33 (38.25)                                        
  2 Donlevy, Billy      15 CIY-MR               1:13.16    1:12.16 BRNZ    17  
                  34.07     1:12.16 (38.09)                                        
  3 Mowdawalla, Cyrus   17 GATE-MR              1:14.59    1:12.57 BRNZ    16  
                  34.50     1:12.57 (38.07)                                        
  4 Kravetz, Chase H    16 Express Swimming-MR  1:18.56    1:12.58 BRNZ    15  
                  33.25     1:12.58 (39.33)                                        
  5 Guzman, Anthony L   15 RedTails-MR          1:12.38    1:12.68 BRNZ    14  
                  34.52     1:12.68 (38.16)                                        
  6 Wong, Jason         16 Twisters-MR          1:13.36    1:13.29 BRNZ    13  
                  34.71     1:13.29 (38.58)                                        
  7 Morales, Alexander  15 Twisters-MR          1:11.35    1:13.33 BRNZ    12  
                  33.78     1:13.33 (39.55)                                        
  8 Bamme, Mark L       16 Unhes-Mr-MR          1:12.39    1:13.80 BRNZ    11  
                  34.84     1:13.80 (38.96)                                        
  9 Young, Chaz N       16 RedTails-MR          1:15.95    1:14.07 BRNZ     9  
                  35.84     1:14.07 (38.23)                                        
 10 Orman-Kollmar, Max  16 APEX-MR              1:15.22    1:14.62 BRNZ     7  
                  34.80     1:14.62 (39.82)                                        
 11 Shteynberg, Samuel  15 HS-MR                1:15.85    1:15.62 BRNZ     6  
                  35.66     1:15.62 (39.96)                                        
 12 Araujo, Devontae G  17 CIY-MR               1:13.95    1:15.73 BRNZ     5  
                  35.56     1:15.73 (40.17)                                        
 13 Mayoll, Bonny N     18 NYCC-MR              1:14.72    1:15.79 BRNZ     4  
                  35.79     1:15.79 (40.00)                                        
 14 Sanchez, Ryan       17 RedTails-MR          1:18.69    1:15.88 BRNZ     3  
                  36.29     1:15.88 (39.59)                                        
 15 Wong, Bryan         15 UN-MR                1:20.50    1:16.19 BRNZ     2  
                  35.82     1:16.19 (40.37)                                        
 16 Medina, Milton D    16 APEX-MR              1:18.50    1:17.25 BRNZ     1  
                  35.98     1:17.25 (41.27)                                        
 17 Streeter, Myles     16 CAS-MR               1:13.84    1:19.19 BRNZ   
                  36.78     1:19.19 (42.41)                                        
 18 Zielonka, Maciej    15 NYCC-MR              1:20.76    1:19.24 BRNZ   
                  37.44     1:19.24 (41.80)                                        
 19 Gazdoiu, Victor     15 RI Marlins-MR        1:20.23    1:19.32 BRNZ   
                  37.23     1:19.32 (42.09)                                        
 20 Townley, Nicholas   15 WEST-MR              1:21.20    1:20.49 BRNZ   
                  37.78     1:20.49 (42.71)                                        
 21 Ren, Harry          15 CIY-MR               1:22.82    1:20.71 BRNZ   
                  38.62     1:20.71 (42.09)                                        
 22 Bachoo, Eric        16 GATE-MR              1:18.97    1:21.59 BRNZ   
                  37.75     1:21.59 (43.84)                                        
 23 Limage, Patrick J   16 Unhes-Mr-MR          1:17.56    1:21.90 BRNZ   
                  37.78     1:21.90 (44.12)                                        
 24 Haynes II, Dylan R  15 CIY-MR               1:22.56    1:21.91 BRNZ   
                  39.73     1:21.91 (42.18)                                        
 25 White, Colin        15 Express Swimming-MR  1:22.48    1:25.22 BRNZ   
                  38.92     1:25.22 (46.30)                                        
 26 Tousi, Arya M       16 Express Swimming-MR  1:29.80    1:26.69 BRNZ   
                  40.93     1:26.69 (45.76)                                        
 27 Ciric, Milos        15 RI Marlins-MR        1:27.11    1:27.49 BRNZ   
                  41.37     1:27.49 (46.12)                                        
 28 Kardach, Bruce J    15 Express Swimming-MR  1:29.19    1:32.77 BRNZ   
                  42.48     1:32.77 (50.29)                                        
 29 McGoldrick, Michae  15 Express Swimming-MR  1:35.64    1:34.09 BRNZ   
                  43.97     1:34.09 (50.12)                                        
 30 Williams, Jared A   15 CAS-MR               1:31.26    1:35.82 BRNZ   
                  45.17     1:35.82 (50.65)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:30.09  JO
              2:36.79  SILV
              2:36.80  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:36.80
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Young, Chaz N       16 RedTails-MR          3:01.17    2:44.89 BRNZ    20  
                  38.38     1:19.91 (41.53)     2:01.99 (42.08)     2:44.89 (42.90)
  2 Jakobczyk, Nichola  15 Twisters-MR          2:46.85    2:52.31 BRNZ    17  
                  39.17     1:24.67 (45.50)     2:10.05 (45.38)     2:52.31 (42.26)
  3 Gazdoiu, Victor     15 RI Marlins-MR        2:54.32    2:53.89 BRNZ    16  
                  38.97     1:22.59 (43.62)     2:07.80 (45.21)     2:53.89 (46.09)
  4 Sakoff, Nicholas T  15 Manhattan Makos-MR   2:58.69    2:55.27 BRNZ    15  
                  39.79     1:24.76 (44.97)     2:10.39 (45.63)     2:55.27 (44.88)
  5 Zielonka, Maciej    15 NYCC-MR              3:00.05    2:57.51 BRNZ    14  
                  38.73     1:24.21 (45.48)     2:10.97 (46.76)     2:57.51 (46.54)
  6 Townley, Nicholas   15 WEST-MR              2:50.64    2:58.09 BRNZ    13  
                  39.92     1:25.81 (45.89)     2:12.49 (46.68)     2:58.09 (45.60)
  7 Medina, Milton D    16 APEX-MR              2:57.18    2:59.61 BRNZ    12  
                  38.80     1:23.17 (44.37)     2:10.32 (47.15)     2:59.61 (49.29)
  8 Bachoo, Eric        16 GATE-MR              2:56.87    3:07.86 BRNZ    11  
                  40.16     1:27.15 (46.99)     2:17.61 (50.46)     3:07.86 (50.25)
  9 McGoldrick, Michae  15 Express Swimming-MR  3:19.21    3:15.25 BRNZ     9  
                  43.32     1:32.56 (49.24)     2:23.68 (51.12)     3:15.25 (51.57)
 10 Ciric, Milos        15 RI Marlins-MR        3:16.87    3:16.68 BRNZ     7  
                  43.54     1:33.54 (50.00)     2:26.07 (52.53)     3:16.68 (50.61)
 11 Watson, Lanar       16 CAS-MR               3:43.46    3:35.79 BRNZ     6  
                  47.80     1:43.04 (55.24)     2:39.79 (56.75)     3:35.79 (56.00)
Non-Award Division  
  1 Min, Eddy D         16 Twisters-MR          2:39.52    2:32.27 SILV   
                  34.36     1:11.99 (37.63)     1:51.63 (39.64)     2:32.27 (40.64)
  2 Guzman, Anthony L   15 RedTails-MR          2:36.99    2:33.61 SILV   
                  34.36     1:13.33 (38.97)     1:53.72 (40.39)     2:33.61 (39.89)
  3 Diaz, Muppet A      17 MAD-MR               2:37.26    2:35.70 SILV   
                  34.23     1:13.70 (39.47)     1:55.05 (41.35)     2:35.70 (40.65)
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                57.99  JO
              1:02.59  SILV
              1:02.60  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 1:02.60
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Orman-Kollmar, Max  16 APEX-MR              1:04.27    1:04.91 BRNZ    20  
                  29.72     1:04.91 (35.19)                                        
  2 Mowdawalla, Cyrus   17 GATE-MR              1:04.03    1:05.93 BRNZ    17  
                  28.98     1:05.93 (36.95)                                        
  3 Mayoll, Bonny N     18 NYCC-MR              1:06.54    1:06.84 BRNZ    16  
                  29.97     1:06.84 (36.87)                                        
  4 Sarbanes, Alex C    15 Twisters-MR          1:10.79    1:07.08 BRNZ    15  
                  31.10     1:07.08 (35.98)                                        
  5 Streeter, Myles     16 CAS-MR               1:03.78    1:07.62 BRNZ    14  
                  30.37     1:07.62 (37.25)                                        
  6 Guzman, Anthony L   15 RedTails-MR          1:06.04    1:08.66 BRNZ    13  
                  31.04     1:08.66 (37.62)                                        
  7 Sanchez, Ryan       17 RedTails-MR          1:10.65    1:09.82 BRNZ    12  
                  31.84     1:09.82 (37.98)                                        
  8 Young, Chaz N       16 RedTails-MR          1:13.66    1:10.34 BRNZ    11  
                  32.92     1:10.34 (37.42)                                        
  9 Shteynberg, Samuel  15 HS-MR                1:10.02    1:11.89 BRNZ     9  
                  32.66     1:11.89 (39.23)                                        
 10 Limage, Patrick J   16 Unhes-Mr-MR          1:12.74    1:12.56 BRNZ     7  
                  33.66     1:12.56 (38.90)                                        
 11 Sanchez, Andersson  15 MAD-MR               1:09.30    1:12.78 BRNZ     6  
                  30.03     1:12.78 (42.75)                                        
 12 Tousi, Arya M       16 Express Swimming-MR  1:12.86    1:13.39 BRNZ     5  
                  33.84     1:13.39 (39.55)                                        
 13 Araujo, Devontae G  17 CIY-MR               1:14.68    1:14.26 BRNZ     4  
                  31.35     1:14.26 (42.91)                                        
 14 Griffith, Keyshawn  16 GATE-MR              1:14.43    1:15.35 BRNZ     3  
                  34.31     1:15.35 (41.04)                                        
 15 Zielonka, Maciej    15 NYCC-MR              1:24.48    1:15.42 BRNZ     2  
                  34.10     1:15.42 (41.32)                                        
 16 Bamme, Mark L       16 Unhes-Mr-MR          1:12.39    1:16.43 BRNZ     1  
                  34.29     1:16.43 (42.14)                                        
 17 Reddick-DaCruz, Ka  16 MAD-MR               1:23.06    1:19.09 BRNZ   
                  33.40     1:19.09 (45.69)                                        
 18 McGoldrick, Michae  15 Express Swimming-MR  1:15.39    1:19.73 BRNZ   
                  35.42     1:19.73 (44.31)                                        
 19 White, Colin        15 Express Swimming-MR  1:21.72    1:22.59 BRNZ   
                  35.97     1:22.59 (46.62)                                        
 20 Haynes II, Dylan R  15 CIY-MR               1:23.41    1:29.25 BRNZ   
                  40.29     1:29.25 (48.96)                                        
 21 Williams, Jared A   15 CAS-MR               1:30.16    1:31.62 BRNZ   
                  42.17     1:31.62 (49.45)                                        
Non-Award Division  
  1 Mohlenbrok, Gabrie  15 BASC-MR              1:06.77    1:02.12 SILV   
                  29.35     1:02.12 (32.77)                                        
  2 Kravetz, Chase H    16 Express Swimming-MR  1:04.23    1:02.21 SILV   
                  28.27     1:02.21 (33.94)                                        
  3 Cavanaugh, Joe      15 WAC-MR               1:03.45    1:02.38 SILV   
                  28.92     1:02.38 (33.46)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:12.49  JO
              2:24.99  SILV
              2:25.00  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:25.00
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Hidalgo, Omar       18 MAD-MR               2:32.32    2:39.94 BRNZ    20  
                  31.12     1:10.20 (39.08)     1:55.14 (44.94)     2:39.94 (44.80)
  2 Sanchez, Ryan       17 RedTails-MR          2:56.00    2:49.79 BRNZ    17  
                  33.19     1:14.12 (40.93)     2:01.27 (47.15)     2:49.79 (48.52)
  3 Streeter, Myles     16 CAS-MR               2:51.45    3:01.98 BRNZ    16  
                  35.82     1:14.97 (39.15)     2:06.87 (51.90)     3:01.98 (55.11)
Non-Award Division  
  1 Mohlenbrok, Gabrie  15 BASC-MR              2:33.22    2:22.31 SILV   
                  33.51     1:09.45 (35.94)     1:47.65 (38.20)     2:22.31 (34.66)
  2 Mercado, David      16 MAD-MR               2:39.64    2:24.72 SILV   
                  30.50     1:06.85 (36.35)     1:45.64 (38.79)     2:24.72 (39.08)
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:07.99  JO
              2:27.79  SILV
              2:27.80  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 2:27.80
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Streeter, Myles     16 CAS-MR               2:29.18    2:32.23 BRNZ    20  
                  29.73     1:08.42 (38.69)     1:56.77 (48.35)     2:32.23 (35.46)
  2 Ren, Harry          15 CIY-MR               2:33.83    2:32.75 BRNZ    17  
                  31.82     1:07.87 (36.05)     1:56.31 (48.44)     2:32.75 (36.44)
  3 Townley, Nicholas   15 WEST-MR              2:35.13    2:33.32 BRNZ    16  
                  36.64     1:15.70 (39.06)     2:00.87 (45.17)     2:33.32 (32.45)
  4 De la Rosa, Alexis  16 APEX-MR              2:42.72    2:39.69 BRNZ    15  
                  34.40     1:14.54 (40.14)     2:02.77 (48.23)     2:39.69 (36.92)
  5 McGoldrick, Michae  15 Express Swimming-MR  2:42.07    2:40.10 BRNZ    14  
                  34.55     1:16.12 (41.57)     2:05.75 (49.63)     2:40.10 (34.35)
  6 Sanchez, Andersson  15 MAD-MR               2:39.59    2:40.17 BRNZ    13  
                  30.72     1:11.68 (40.96)     2:02.37 (50.69)     2:40.17 (37.80)
  7 Bachoo, Eric        16 GATE-MR              2:40.95    2:43.19 BRNZ    12  
                  34.21     1:16.56 (42.35)     2:05.11 (48.55)     2:43.19 (38.08)
  8 Griffith, Keyshawn  16 GATE-MR              2:47.39    2:48.52 BRNZ    11  
                  33.64     1:16.42 (42.78)     2:08.82 (52.40)     2:48.52 (39.70)
  9 Williams, Jared A   15 CAS-MR               3:04.07    3:00.32 BRNZ     9  
                  39.40     1:26.33 (46.93)     2:20.65 (54.32)     3:00.32 (39.67)
Non-Award Division  
  1 Morales, Alexander  15 Twisters-MR          2:33.15    2:15.81 SILV   
                  27.84     1:03.27 (35.43)     1:44.27 (41.00)     2:15.81 (31.54)
  2 Mohlenbrok, Gabrie  15 BASC-MR              2:35.44    2:22.55 SILV   
                  30.51     1:09.29 (38.78)     1:51.42 (42.13)     2:22.55 (31.13)
 
Boys 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
              4:41.99  JO
              4:45.89  SILV
              4:45.90  QUAL Bronze Champs Qual.
                   --  BRNZ
 Meet Qualifying:  Slower than 4:45.90
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Eid, Christian J    15 Badger-MR            5:05.95    4:46.81 BRNZ    20  
                  31.47     1:08.37 (36.90)     1:43.17 (34.80)     2:16.97 (33.80)
        3:01.30 (44.33)     3:44.91 (43.61)     4:15.91 (31.00)     4:46.81 (30.90)
  2 Fischer, Chris J    18 APEX-MR              4:59.10    4:53.55 BRNZ    17  
                  27.23     1:00.83 (33.60)     1:41.07 (40.24)     2:20.49 (39.42)
        3:02.91 (42.42)     3:47.67 (44.76)     4:20.56 (32.89)     4:53.55 (32.99)
  3 Serman, Trevor W    15 APEX-MR              5:26.24    5:10.35 BRNZ    16  
                  32.24     1:08.08 (35.84)                             2:25.84 ( )
        3:12.89 (47.05)     3:59.98 (47.09)     4:35.82 (35.84)     5:10.35 (34.53)
  4 Orman-Kollmar, Max  16 APEX-MR              5:06.30    5:12.45 BRNZ    15  
                  29.69     1:07.16 (37.47)     1:47.27 (40.11)     2:26.97 (39.70)
        3:14.24 (47.27)     4:02.20 (47.96)     4:38.12 (35.92)     5:12.45 (34.33)
  5 Sakoff, Nicholas T  15 Manhattan Makos-MR   5:58.44    5:33.13 BRNZ    14  
                  37.53     1:22.55 (45.02)     2:02.63 (40.08)     2:42.61 (39.98)
        3:30.11 (47.50)     4:17.07 (46.96)     4:55.14 (38.07)     5:33.13 (37.99)